Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/16/2017 02:18 PM
      2017 MR RFAC Elizabeth R Miller Memorial - 10/13/2017 to 10/15/2017      
                              Sanction #: 171019                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Portillo, Fernanda         8 EAST-MR                48.00      37.32        
  2 Cioffi, Fiamma             8 EAST-MR                44.66      41.37        
  3 Zangaro, Vivienne          8 LBA-MR                 45.06      41.85        
  4 Bassett, Jessica           8 LBA-MR                 47.14      46.21        
  5 Kregel, Marina             7 NDAC-MR                56.07      46.53        
  6 Otis, Luella               8 EAST-MR                48.66      48.24        
  7 Diaz, Una                  7 LBA-MR                 47.20      49.82        
  8 Boehm, Paige               8 NDAC-MR                59.98      49.98        
  9 DiGiovanni, Bella          7 NDAC-MR              1:08.57      50.82        
 10 Blazek, Amelia             8 NDAC-MR              1:00.02      53.83        
 11 Richter, Violet            7 LBA-MR                 58.23      54.29        
 12 Koss, Cassel               7 LBA-MR                 52.29      54.82        
 13 Walsh, Leah                8 NBS-MR                 57.29    1:00.40        
 14 He, Hannah                 7 RFAC-MR                   NT    1:01.79        
 15 Glancey, Maddie            7 RFAC-MR                   NT    1:02.08        
 16 Burgarelli, Carmen         8 NBS-MR                 55.01    1:02.29        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia             8 MWDA-MR              1:40.74    1:27.39        
                  40.91     1:27.39 (46.48)                                        
  2 Haydt, Abigail             8 NBS-MR               1:32.23    1:34.88        
                  44.90     1:34.88 (49.98)                                        
  3 Finucane, Lea              7 AG-MR                1:59.00    1:37.30        
                  43.66     1:37.30 (53.64)                                        
  4 Cioffi, Fiamma             8 EAST-MR              1:42.67    1:40.60        
                  45.45     1:40.60 (55.15)                                        
  5 Kregel, Marina             7 NDAC-MR              2:00.53    1:41.61        
                  50.16     1:41.61 (51.45)                                        
  6 Boehm, Paige               8 NDAC-MR              2:10.11    1:41.81        
                  47.41     1:41.81 (54.40)                                        
  7 Bassett, Jessica           8 LBA-MR               1:59.81    1:46.74        
                  48.97     1:46.74 (57.77)                                        
  8 Diaz, Una                  7 LBA-MR                    NT    1:48.31        
                  48.97     1:48.31 (59.34)                                        
  9 Blazek, Amelia             8 NDAC-MR              2:28.52    1:49.91        
                  51.34     1:49.91 (58.57)                                        
 10 Otis, Luella               8 EAST-MR              1:35.00    1:54.07        
                  52.45   1:54.07 (1:01.62)                                        
 11 Richter, Violet            7 LBA-MR               2:19.88    2:00.20        
                  57.33   2:00.20 (1:02.87)                                        
 12 Walsh, Leah                8 NBS-MR               2:14.50    2:01.24        
                  55.63   2:01.24 (1:05.61)                                        
 13 Hally, Madelyn             6 NDAC-MR              2:10.11    2:41.20        
                1:13.69   2:41.20 (1:27.51)                                        
 14 Richards, Bella            6 NDAC-MR              1:25.11    3:03.52        
                1:25.30   3:03.52 (1:38.22)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia             8 MWDA-MR                47.53      47.34        
  2 Bassett, Jessica           8 LBA-MR                 55.38      49.97        
  3 Kregel, Marina             7 NDAC-MR              1:01.27      50.64        
  4 Cioffi, Fiamma             8 EAST-MR                50.83      51.26        
  5 Finucane, Lea              7 AG-MR                  58.58      51.39        
  6 Haydt, Abigail             8 NBS-MR                 55.06      55.03        
  7 Richter, Violet            7 LBA-MR                 59.52      55.04        
  8 Diaz, Una                  7 LBA-MR                 50.38      55.93        
  9 Walsh, Leah                8 NBS-MR               1:00.52    1:01.27        
 10 Blazek, Amelia             8 NDAC-MR              1:02.03    1:01.58        
 11 Burgarelli, Carmen         8 NBS-MR                    NT    1:02.24        
 12 Boehm, Paige               8 NDAC-MR              1:10.11    1:02.60        
 13 He, Hannah                 7 RFAC-MR                   NT    1:07.42        
 14 Glancey, Maddie            7 RFAC-MR                   NT    1:07.75        
 15 Richards, Bella            6 NDAC-MR                56.11    1:09.32        
 16 Hally, Madelyn             6 NDAC-MR              1:00.11    1:23.52        
 -- Otis, Luella               8 EAST-MR                51.44         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Portillo, Fernanda         8 EAST-MR              1:01.00      51.85        
  2 Cioffi, Fiamma             8 EAST-MR                56.36      57.98        
  3 Bassett, Jessica           8 LBA-MR                 59.35      58.57        
  4 Kregel, Marina             7 NDAC-MR              1:13.74    1:01.55        
  5 Diaz, Una                  7 LBA-MR               1:03.31    1:07.59        
  6 Boehm, Paige               8 NDAC-MR              1:12.11    1:09.07        
  7 Blazek, Amelia             8 NDAC-MR              1:18.15    1:10.88        
  8 Richter, Violet            7 LBA-MR               1:13.22    1:12.59        
  9 Koss, Cassel               7 LBA-MR                    NT    1:17.01        
 -- Otis, Luella               8 EAST-MR              1:04.97         DQ        
      One hand touch
 -- Walsh, Leah                8 NBS-MR               1:05.74         DQ        
      Two strokes under water
 -- DiGiovanni, Bella          7 NDAC-MR              1:20.11         DQ        
      Other
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cioffi, Fiamma             8 EAST-MR                53.45      49.50        
  2 Portillo, Fernanda         8 EAST-MR              1:10.00      58.01        
  3 Kregel, Marina             7 NDAC-MR              1:07.40      58.24        
  4 Walsh, Leah                8 NBS-MR               1:02.03    1:04.52        
  5 Bassett, Jessica           8 LBA-MR               1:12.24    1:05.85        
  6 Richter, Violet            7 LBA-MR               1:18.96    1:08.86        
  7 Boehm, Paige               8 NDAC-MR              1:25.11    1:08.99        
  8 Diaz, Una                  7 LBA-MR               1:04.63    1:11.92        
  9 Koss, Cassel               7 LBA-MR                    NT    1:16.28        
 -- Blazek, Amelia             8 NDAC-MR              1:26.11         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Zangaro, Vivienne          8 LBA-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Otis, Luella               8 EAST-MR              1:11.50         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia             8 MWDA-MR              1:45.85    1:40.57        
                  48.04     1:40.57 (52.53)                                        
  2 Cioffi, Fiamma             8 EAST-MR              2:00.00    1:43.44        
                  49.28     1:43.44 (54.16)                                        
  3 Finucane, Lea              7 AG-MR                1:59.00    1:51.17        
                  50.66   1:51.17 (1:00.51)                                        
  4 Kregel, Marina             7 NDAC-MR              2:12.10    1:52.85        
                  51.87   1:52.85 (1:00.98)                                        
  5 Haydt, Abigail             8 NBS-MR               2:08.63    1:58.34        
                  58.72     1:58.34 (59.62)                                        
  6 Bassett, Jessica           8 LBA-MR                    NT    1:58.40        
                  56.90   1:58.40 (1:01.50)                                        
  7 Walsh, Leah                8 NBS-MR               2:20.55    2:07.96        
                1:01.12   2:07.96 (1:06.84)                                        
  8 Diaz, Una                  7 LBA-MR                    NT    2:09.52        
                  59.76   2:09.52 (1:09.76)                                        
  9 Boehm, Paige               8 NDAC-MR              2:20.11    2:10.65        
 10 Richter, Violet            7 LBA-MR                    NT    2:13.26        
                  58.68   2:13.26 (1:14.58)                                        
 11 Blazek, Amelia             8 NDAC-MR              2:50.11    2:20.85        
                1:13.67   2:20.85 (1:07.18)                                        
 -- Richards, Bella            6 NDAC-MR              1:25.11         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:36.80        DQ (1:51.88)                                        
 -- Hally, Madelyn             6 NDAC-MR              2:25.11         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:54.72        DQ (1:31.64)                                        
 -- Otis, Luella               8 EAST-MR              2:00.00         DQ        
      One hand touch - breast
                  52.81        DQ (1:06.46)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'                 NT    1:53.61        
     1) Blazek, Amelia 8                2) Richards, Bella 6              
     3) Boehm, Paige 8                  4) Kregel, Marina 7               
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:58.99    1:51.92        
     1) Boehm, Paige 8                  2) Blazek, Amelia 8               
     3) Kregel, Marina 7                4) DiGiovanni, Bella 7            
                1:07.20     1:51.92 (44.72)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Emily             10 UN-EA-MR               31.96      31.52        
  2 Petriccione, Melania      10 RA-MR                  33.29      32.16        
  3 Bradley, Addison          10 LBA-MR                 34.00      32.82        
  4 Hannon, Morgan            10 HVD-MR                 35.69      32.87        
  5 Santora, Loretta          10 MWDA-MR                36.10      33.50        
  6 Rivera, Jacqueline        10 UN-NB-MR               35.49      34.28        
  7 Button, Molly             10 NDAC-MR                36.52      34.89        
  8 Calone, Eliana            10 MWDA-MR                35.40      35.14        
  9 Qu, Ellie                 10 MWDA-MR                37.47      35.42        
 10 Tirch, Doriana             9 HVD-MR                 37.49      35.55        
 11 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR                48.00      35.62        
 12 Parreno, Antonia           9 LBA-MR                 36.90      35.66        
 13 Henson, Emma               9 HVD-MR                 37.41      36.00        
 14 Minchak, Jami             10 LBA-MR                 36.66      36.30        
 15 Conroy, Elizabeth         10 LBA-MR                 38.49      36.45        
 16 Gregersen, Leah            9 RA-MR                  39.13      37.52        
 17 Leonard, Emily            10 NBS-MR                 38.58      37.74        
 18 Cimorelli, Kate           10 NDAC-MR                39.58      38.30        
 19 Fox, Ellie                10 EAST-MR                43.02      38.45        
 20 Egbert, Alexis            10 LBA-MR                 40.22      39.68        
 21 Morris, Taryn              9 LBA-MR                 40.49      40.77        
 22 Wilson, Emma              10 NDAC-MR                37.55      41.02        
 23 Jeon, Chloe                9 HVD-MR                 40.33      41.35        
 24 Patierno, Sofia           10 NDAC-MR                43.81      41.75        
 25 Kortbus, Nina              9 NDAC-MR                44.55      42.25        
 26 Benjamin, Mia              9 RA-MR                  43.22      42.36        
 27 Alfasi, Alexis            10 LBA-MR                 40.36      43.03        
 28 Blazek, Catalina           9 NDAC-MR                43.60      43.16        
 29 Larson, Ruby               9 LBA-MR                 43.44      44.14        
 30 Hayes, Chloe              10 NDAC-MR                55.11      44.30        
 31 Vanover, Dani              9 EAST-MR                41.49      44.31        
 32 Iacobazzi, Michela        10 EAST-MR                41.36      45.97        
 33 Shaw, Skylar              10 MWDA-MR                49.08      47.29        
 34 Touijar, Heba              9 HVD-MR               1:00.33      50.55        
 34 O'Donnell, Emma            9 LBA-MR                    NT      50.55        
 36 Gibson, Reagan             9 MWDA-MR                50.99      53.22        
 37 Maida, Riley              10 NBS-MR                 48.84      53.35        
 38 Petty, Lucia               9 LBA-MR                    NT      53.39        
 39 Clements, Maddie           9 NDAC-MR                46.11    1:03.14        
 40 Proper, Melanie            9 LBA-MR               1:15.00    1:03.52        
 41 Jude, Cat                  9 NDAC-MR                55.11    1:05.32        
 -- Jadot, Manon              10 EAST-MR                31.16         DQ        
      False start
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LePage, Charlotte         10 RA-MR                1:12.02    1:06.15        
                  31.17     1:06.15 (34.98)                                        
  2 Jadot, Manon              10 EAST-MR              1:10.40    1:07.36        
                  31.57     1:07.36 (35.79)                                        
  3 Ketron, Emily             10 UN-EA-MR             1:12.04    1:09.69        
                  33.20     1:09.69 (36.49)                                        
  4 Petriccione, Melania      10 RA-MR                1:15.10    1:10.93        
                  34.94     1:10.93 (35.99)                                        
  5 Santora, Loretta          10 MWDA-MR              1:19.83    1:13.18        
                  34.94     1:13.18 (38.24)                                        
  6 Parreno, Antonia           9 LBA-MR               1:19.82    1:13.95        
                  35.88     1:13.95 (38.07)                                        
  7 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              1:45.00    1:17.88        
                  37.48     1:17.88 (40.40)                                        
  8 Tirch, Doriana             9 HVD-MR               1:35.92    1:19.35        
                  38.44     1:19.35 (40.91)                                        
  9 Gregersen, Leah            9 RA-MR                1:27.52    1:19.80        
                  39.00     1:19.80 (40.80)                                        
 10 Qu, Ellie                 10 MWDA-MR              1:26.78    1:20.11        
                  36.28     1:20.11 (43.83)                                        
 11 Cefaloni, Gabriella        9 AG-MR                1:38.41    1:22.50        
                  38.55     1:22.50 (43.95)                                        
 12 Leonard, Emily            10 NBS-MR               1:22.68    1:23.55        
                  38.84     1:23.55 (44.71)                                        
 13 Button, Molly             10 NDAC-MR              1:24.80    1:24.02        
                  40.12     1:24.02 (43.90)                                        
 14 Yurcisin, Scarlett        10 SSL-MR               1:35.78    1:26.74        
                  39.74     1:26.74 (47.00)                                        
 15 Morris, Taryn              9 LBA-MR               1:32.46    1:28.67        
                  41.91     1:28.67 (46.76)                                        
 16 Egbert, Alexis            10 LBA-MR               1:32.56    1:29.38        
 17 Bohmann, Kyra             10 AG-MR                1:22.72    1:29.59        
                  43.03     1:29.59 (46.56)                                        
 18 Welby, Natalie            10 SSL-MR               1:33.75    1:30.30        
                  41.91     1:30.30 (48.39)                                        
 19 Sanford, Charley           9 NDAC-MR              1:31.07    1:30.81        
                  42.91     1:30.81 (47.90)                                        
 20 Schramm, Grace             9 NDAC-MR              1:40.81    1:32.01        
                  42.94     1:32.01 (49.07)                                        
 21 Marsh, Madison            10 SSL-MR               1:48.39    1:32.93        
                  42.29     1:32.93 (50.64)                                        
 22 Thomas, Zorie             10 SSL-MR               1:33.89    1:33.15        
                  45.47     1:33.15 (47.68)                                        
 23 Hinkley, Kiera             9 SSL-MR               1:34.71    1:35.24        
                  45.52     1:35.24 (49.72)                                        
 24 Patierno, Sofia           10 NDAC-MR              1:42.97    1:36.21        
                  43.56     1:36.21 (52.65)                                        
 25 Vanover, Dani              9 EAST-MR              1:35.88    1:37.18        
                  44.11     1:37.18 (53.07)                                        
 26 Blazek, Catalina           9 NDAC-MR              1:38.73    1:37.29        
                  44.93     1:37.29 (52.36)                                        
 27 Buliung, Maddie            9 AG-MR                1:30.08    1:39.08        
                  45.00     1:39.08 (54.08)                                        
 28 Delgado, Olivia           10 SSL-MR               1:32.61    1:39.14        
 29 Jones, Alexis             10 NBS-MR               1:31.55    1:39.23        
                  45.36     1:39.23 (53.87)                                        
 30 Burger, Laura              9 NDAC-MR              1:36.91    1:39.51        
                  44.30     1:39.51 (55.21)                                        
 31 Iacobazzi, Michela        10 EAST-MR              1:45.00    1:40.26        
                  47.95     1:40.26 (52.31)                                        
 32 Farrell, Katherine        10 HVD-MR               1:53.31    1:40.80        
                  48.30     1:40.80 (52.50)                                        
 33 Alfasi, Alexis            10 LBA-MR               2:00.01    1:42.07        
                  47.21     1:42.07 (54.86)                                        
 34 Dorsman, Camryn            9 HVD-MR               2:02.33    1:44.27        
                  46.07     1:44.27 (58.20)                                        
 35 Sawyer, Colette            9 SSL-MR               1:43.66    1:45.79        
                  49.64     1:45.79 (56.15)                                        
 36 Guo, Emma                  9 SSL-MR               1:58.31    1:47.62        
                  49.95     1:47.62 (57.67)                                        
 37 VanDalinda, Allison       10 NBS-MR               2:18.44    1:56.60        
                  54.94   1:56.60 (1:01.66)                                        
 38 Petty, Lucia               9 LBA-MR                    NT    2:10.79        
                  58.13   2:10.79 (1:12.66)                                        
 39 McGrath, Emma              9 NDAC-MR              1:45.11    2:11.67        
                  55.78   2:11.67 (1:15.89)                                        
 40 Maida, Riley              10 NBS-MR               1:52.65    2:14.33        
                1:03.04   2:14.33 (1:11.29)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LePage, Charlotte         10 RA-MR                  36.93      36.28        
  2 Ketron, Emily             10 UN-EA-MR               36.50      37.27        
  3 Santora, Loretta          10 MWDA-MR                39.66      39.15        
  4 Petriccione, Melania      10 RA-MR                  39.07      40.09        
  5 Minchak, Jami             10 LBA-MR                 41.81      40.69        
  6 Rivera, Jacqueline        10 UN-NB-MR               43.84      40.73        
  7 Henson, Emma               9 HVD-MR                 43.05      41.21        
  8 Tirch, Doriana             9 HVD-MR                 43.02      41.98        
  9 Parreno, Antonia           9 LBA-MR                 42.31      42.29        
 10 Gregersen, Leah            9 RA-MR                  44.85      42.41        
 11 Morris, Taryn              9 LBA-MR                 46.30      43.76        
 12 Calone, Eliana            10 MWDA-MR                41.16      43.77        
 13 Benjamin, Mia              9 RA-MR                  48.40      44.38        
 14 Yurcisin, Scarlett        10 SSL-MR                 43.46      44.55        
 15 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR                55.00      44.67        
 16 Marsh, Madison            10 SSL-MR                 49.34      46.07        
 17 Del Duca, Rylee           10 SSL-MR                 46.56      46.51        
 18 Cefaloni, Gabriella        9 AG-MR                  49.10      46.86        
 19 Welby, Natalie            10 SSL-MR                 48.65      48.01        
 20 Egbert, Alexis            10 LBA-MR                 51.77      48.27        
 21 Baks, Janneke             10 HVD-MR                 45.48      48.93        
 22 Thomas, Zorie             10 SSL-MR                 49.83      49.09        
 23 Iacobazzi, Michela        10 EAST-MR                50.15      49.20        
 24 Delgado, Olivia           10 SSL-MR                 45.16      49.45        
 25 Jones, Alexis             10 NBS-MR                 50.18      51.13        
 26 Alfasi, Alexis            10 LBA-MR                 47.91      51.64        
 27 Vanover, Dani              9 EAST-MR                49.86      53.20        
 28 Farrell, Katherine        10 HVD-MR                 52.52      54.85        
 29 Guo, Emma                  9 SSL-MR                 55.21      55.35        
 30 Kubsch, Renee             10 NDAC-MR                53.62      56.10        
 31 Zeman, Sophia             10 HVD-MR               1:00.33      56.39        
 32 Maida, Riley              10 NBS-MR                 55.00      56.99        
 33 VanDalinda, Allison       10 NBS-MR               1:00.87      58.75        
 34 McGrath, Emma              9 NDAC-MR                50.11      59.92        
 35 Dorsman, Camryn            9 HVD-MR               1:03.54    1:02.57        
 36 Petty, Lucia               9 LBA-MR                    NT    1:06.87        
 -- Touijar, Heba              9 HVD-MR               1:02.33         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Emily             10 UN-EA-MR             1:16.37    1:19.21        
                  39.63     1:19.21 (39.58)                                        
  2 Jadot, Manon              10 EAST-MR              1:22.28    1:21.20        
                  39.17     1:21.20 (42.03)                                        
  3 Bradley, Addison          10 LBA-MR               1:21.95    1:23.04        
                  40.53     1:23.04 (42.51)                                        
  4 Petriccione, Melania      10 RA-MR                1:23.66    1:23.48        
                  41.05     1:23.48 (42.43)                                        
  5 Rivera, Jacqueline        10 UN-NB-MR             1:24.75    1:25.33        
                  41.49     1:25.33 (43.84)                                        
  6 Minchak, Jami             10 LBA-MR               1:38.60    1:28.09        
                  43.10     1:28.09 (44.99)                                        
  7 Gregersen, Leah            9 RA-MR                1:33.69    1:29.49        
                  43.82     1:29.49 (45.67)                                        
  8 Parreno, Antonia           9 LBA-MR               1:29.58    1:30.72        
                  44.37     1:30.72 (46.35)                                        
  9 Qu, Ellie                 10 MWDA-MR              1:33.95    1:32.70        
                  42.29     1:32.70 (50.41)                                        
 10 Calone, Eliana            10 MWDA-MR              1:30.00    1:32.93        
                  45.24     1:32.93 (47.69)                                        
 11 Conroy, Elizabeth         10 LBA-MR               1:44.65    1:35.12        
                  44.92     1:35.12 (50.20)                                        
 12 Button, Molly             10 NDAC-MR              1:31.22    1:35.52        
                  47.60     1:35.52 (47.92)                                        
 13 Fox, Ellie                10 EAST-MR              1:39.90    1:35.79        
                  47.00     1:35.79 (48.79)                                        
 14 Leonard, Emily            10 NBS-MR               1:43.05    1:36.76        
                  47.20     1:36.76 (49.56)                                        
 15 Patierno, Sofia           10 NDAC-MR              1:45.22    1:38.74        
                  46.73     1:38.74 (52.01)                                        
 16 Benjamin, Mia              9 RA-MR                1:48.74    1:40.02        
                  47.94     1:40.02 (52.08)                                        
 17 Cimorelli, Kate           10 NDAC-MR              1:36.61    1:40.19        
                  50.17     1:40.19 (50.02)                                        
 18 Wilson, Emma              10 NDAC-MR              1:39.26    1:42.46        
                  50.52     1:42.46 (51.94)                                        
 19 Blazek, Catalina           9 NDAC-MR              2:03.25    1:46.89        
                  50.50     1:46.89 (56.39)                                        
 20 Jeon, Chloe                9 HVD-MR               1:45.33    1:47.17        
                  50.85     1:47.17 (56.32)                                        
 21 Egbert, Alexis            10 LBA-MR                    NT    1:49.61        
                  54.40     1:49.61 (55.21)                                        
 22 Vanover, Dani              9 EAST-MR              1:52.00    1:49.62        
                  52.08     1:49.62 (57.54)                                        
 23 Iacobazzi, Michela        10 EAST-MR              2:00.00    1:50.28        
                  51.59     1:50.28 (58.69)                                        
 24 Hayes, Chloe              10 NDAC-MR              1:20.11    1:51.86        
                  50.75   1:51.86 (1:01.11)                                        
 25 Kortbus, Nina              9 NDAC-MR              2:10.11    1:55.74        
                  55.54   1:55.74 (1:00.20)                                        
 26 Maida, Riley              10 NBS-MR               1:55.65    2:02.82        
                  58.16   2:02.82 (1:04.66)                                        
 27 Shaw, Skylar              10 MWDA-MR              2:04.86    2:03.43        
                  59.33   2:03.43 (1:04.10)                                        
 28 Gibson, Reagan             9 MWDA-MR              1:15.99    2:12.59        
                1:01.41   2:12.59 (1:11.18)                                        
 29 O'Donnell, Emma            9 LBA-MR                    NT    2:13.07        
                1:03.61   2:13.07 (1:09.46)                                        
 30 Clements, Maddie           9 NDAC-MR              2:10.11    2:25.65        
                1:06.80   2:25.65 (1:18.85)                                        
 31 Petty, Lucia               9 LBA-MR                    NT    2:28.57        
                1:11.49   2:28.57 (1:17.08)                                        
 32 Jude, Cat                  9 NDAC-MR              2:20.11    2:30.37        
                1:14.57   2:30.37 (1:15.80)                                        
 33 Proper, Melanie            9 LBA-MR               2:00.00    2:30.41        
                1:12.48   2:30.41 (1:17.93)                                        
 -- Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              2:00.00         DQ        
      Re-Submerged
                  50.42          DQ (53.31)                                        
 -- Morris, Taryn              9 LBA-MR               1:41.17         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  44.90          DQ (58.71)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon              10 EAST-MR                42.58      39.77        
  2 Ketron, Emily             10 UN-EA-MR               42.00      41.70        
  3 Petriccione, Melania      10 RA-MR                  45.61      41.90        
  4 Bradley, Addison          10 LBA-MR                 47.81      42.94        
  5 Fox, Ellie                10 EAST-MR                48.22      44.83        
  6 Hannon, Morgan            10 HVD-MR                 48.04      45.15        
  7 Conroy, Elizabeth         10 LBA-MR                    NT      45.52        
  8 Santora, Loretta          10 MWDA-MR                54.72      47.39        
  9 Leonard, Emily            10 NBS-MR                 48.58      47.45        
 10 Minchak, Jami             10 LBA-MR                 51.24      47.56        
 11 Parreno, Antonia           9 LBA-MR                 50.66      47.67        
 12 Button, Molly             10 NDAC-MR                51.89      49.80        
 13 Cimorelli, Kate           10 NDAC-MR                51.87      50.30        
 13 Rivera, Jacqueline        10 UN-NB-MR               51.87      50.30        
 15 Morris, Taryn              9 LBA-MR                 52.17      50.68        
 16 Tirch, Doriana             9 HVD-MR                 52.61      51.32        
 17 Qu, Ellie                 10 MWDA-MR                54.46      51.69        
 18 Hayes, Chloe              10 NDAC-MR              1:15.11      51.84        
 19 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              1:00.00      52.49        
 20 Patierno, Sofia           10 NDAC-MR                59.12      52.75        
 21 Henson, Emma               9 HVD-MR                 55.46      53.12        
 22 Benjamin, Mia              9 RA-MR                  58.46      53.87        
 23 Kortbus, Nina              9 NDAC-MR              1:00.48      54.04        
 24 Gregersen, Leah            9 RA-MR                  54.76      54.15        
 25 Alfasi, Alexis            10 LBA-MR                 55.05      55.00        
 26 Wilson, Emma              10 NDAC-MR                55.48      55.14        
 27 Iacobazzi, Michela        10 EAST-MR              1:00.77      57.37        
 28 Blazek, Catalina           9 NDAC-MR                58.57      59.36        
 29 Shaw, Skylar              10 MWDA-MR              1:04.15    1:00.04        
 30 Jeon, Chloe                9 HVD-MR                 55.33    1:01.99        
 31 Egbert, Alexis            10 LBA-MR               1:04.84    1:02.50        
 32 Jude, Cat                  9 NDAC-MR              1:10.11    1:03.19        
 33 Larson, Ruby               9 LBA-MR               1:07.51    1:05.64        
 34 Clements, Maddie           9 NDAC-MR                54.11    1:06.44        
 -- Maida, Riley              10 NBS-MR               1:01.55         DQ        
      One hand touch
 -- Proper, Melanie            9 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- O'Donnell, Emma            9 LBA-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Petty, Lucia               9 LBA-MR                    NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Gibson, Reagan             9 MWDA-MR              1:15.99         DQ        
      Double pull / kicks
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon              10 EAST-MR              1:31.14    1:28.53        
                  41.04     1:28.53 (47.49)                                        
  2 Petriccione, Melania      10 RA-MR                1:40.87    1:28.59        
                  42.48     1:28.59 (46.11)                                        
  3 Minchak, Jami             10 LBA-MR               1:50.18    1:43.57        
                  49.20     1:43.57 (54.37)                                        
  4 Leonard, Emily            10 NBS-MR               1:45.27    1:44.03        
                  48.91     1:44.03 (55.12)                                        
  5 Burger, Laura              9 NDAC-MR              1:52.88    1:45.10        
                  48.13     1:45.10 (56.97)                                        
  6 Button, Molly             10 NDAC-MR              1:59.49    1:45.75        
                  50.87     1:45.75 (54.88)                                        
  7 Qu, Ellie                 10 MWDA-MR              2:00.70    1:47.87        
                  51.64     1:47.87 (56.23)                                        
  8 Morris, Taryn              9 LBA-MR               1:51.20    1:48.51        
                  51.79     1:48.51 (56.72)                                        
  9 Rivera, Jacqueline        10 UN-NB-MR             2:06.82    1:49.52        
                  52.63     1:49.52 (56.89)                                        
 10 Baks, Janneke             10 HVD-MR               1:51.65    1:51.54        
                  52.91     1:51.54 (58.63)                                        
 11 Sanford, Charley           9 NDAC-MR              1:55.36    1:51.77        
                  52.70     1:51.77 (59.07)                                        
 12 Del Duca, Rylee           10 SSL-MR               1:51.11    1:51.92        
                  52.29     1:51.92 (59.63)                                        
 13 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              2:10.00    1:52.60        
                  56.18     1:52.60 (56.42)                                        
 14 Gregersen, Leah            9 RA-MR                2:08.70    1:52.92        
                  54.13     1:52.92 (58.79)                                        
 15 Calone, Eliana            10 MWDA-MR              1:48.44    1:53.21        
                  54.60     1:53.21 (58.61)                                        
 16 Cefaloni, Gabriella        9 AG-MR                2:38.19    1:53.66        
                  54.23     1:53.66 (59.43)                                        
 17 Thomas, Zorie             10 SSL-MR               1:55.46    1:54.15        
                  55.51     1:54.15 (58.64)                                        
 18 Hinkley, Kiera             9 SSL-MR               2:02.00    1:55.06        
                  55.06   1:55.06 (1:00.00)                                        
 19 Benjamin, Mia              9 RA-MR                2:10.44    1:56.00        
                  54.44   1:56.00 (1:01.56)                                        
 20 Bohmann, Kyra             10 AG-MR                1:55.21    1:56.02        
                  54.42   1:56.02 (1:01.60)                                        
 21 Patierno, Sofia           10 NDAC-MR              2:13.85    1:57.98        
                  55.24   1:57.98 (1:02.74)                                        
 22 Blazek, Catalina           9 NDAC-MR              2:01.55    2:00.73        
                  59.57   2:00.73 (1:01.16)                                        
 23 Iacobazzi, Michela        10 EAST-MR              2:20.00    2:00.98        
                  58.27   2:00.98 (1:02.71)                                        
 24 Schramm, Grace             9 NDAC-MR              2:16.77    2:01.53        
                  58.58   2:01.53 (1:02.95)                                        
 25 Guo, Emma                  9 SSL-MR               2:15.21    2:03.21        
 26 Buliung, Maddie            9 AG-MR                2:26.99    2:03.38        
                  59.45   2:03.38 (1:03.93)                                        
 27 Jones, Alexis             10 NBS-MR               1:58.86    2:04.84        
                  58.55   2:04.84 (1:06.29)                                        
 28 Kubsch, Renee             10 NDAC-MR              2:17.71    2:07.13        
                1:02.63   2:07.13 (1:04.50)                                        
 29 Delgado, Olivia           10 SSL-MR               1:58.21    2:09.79        
                  59.21   2:09.79 (1:10.58)                                        
 -- Sawyer, Colette            9 SSL-MR               2:06.70         DQ        
      False start
                  53.57        DQ (1:00.83)                                        
 -- Maida, Riley              10 NBS-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
                1:18.45        DQ (1:24.53)                                        
 -- Petty, Lucia               9 LBA-MR                    NT         DQ        
      Arms past hipline
                1:26.37        DQ (1:39.46)                                        
 -- VanDalinda, Allison       10 NBS-MR               2:44.01         DQ        
      Scissors kick
                1:00.67        DQ (1:10.07)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon              10 EAST-MR                35.62      33.72        
  2 Petriccione, Melania      10 RA-MR                  35.50      33.93        
  3 Ketron, Emily             10 UN-EA-MR               37.56      38.49        
  4 Rivera, Jacqueline        10 UN-NB-MR               43.91      39.01        
  5 Santora, Loretta          10 MWDA-MR                44.44      39.95        
  6 Tirch, Doriana             9 HVD-MR                 42.39      41.39        
  7 Minchak, Jami             10 LBA-MR                 39.62      41.78        
  8 Parreno, Antonia           9 LBA-MR                 40.57      42.83        
  9 Hannon, Morgan            10 HVD-MR                 44.35      42.84        
 10 Fox, Ellie                10 EAST-MR                50.01      44.15        
 11 Conroy, Elizabeth         10 LBA-MR                 44.40      44.51        
 12 Qu, Ellie                 10 MWDA-MR                51.46      44.63        
 13 Leonard, Emily            10 NBS-MR                 51.15      47.08        
 14 Calone, Eliana            10 MWDA-MR                44.03      47.91        
 15 Morris, Taryn              9 LBA-MR                    NT      48.27        
 16 Benjamin, Mia              9 RA-MR                  49.30      49.94        
 17 Gregersen, Leah            9 RA-MR                  59.46      53.76        
 18 Larson, Ruby               9 LBA-MR                 58.72      57.16        
 19 Jeon, Chloe                9 HVD-MR                 50.33      57.26        
 20 Shaw, Skylar              10 MWDA-MR              1:00.99    1:05.09        
 -- Egbert, Alexis            10 LBA-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Alfasi, Alexis            10 LBA-MR                 56.54         DQ        
      Scissors kick
 -- Vanover, Dani              9 EAST-MR                54.45         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petriccione, Melania      10 RA-MR                1:26.58    1:16.90        
                  37.44     1:16.90 (39.46)                                        
  2 Ketron, Emily             10 UN-EA-MR             1:28.50    1:26.85        
                  40.05     1:26.85 (46.80)                                        
  3 LePage, Charlotte         10 RA-MR                1:28.25    1:26.92        
                  38.06     1:26.92 (48.86)                                        
  4 Rivera, Jacqueline        10 UN-NB-MR             1:42.53    1:29.91        
                  41.26     1:29.91 (48.65)                                        
  5 Parreno, Antonia           9 LBA-MR               1:32.69    1:32.75        
                  43.73     1:32.75 (49.02)                                        
  6 Calone, Eliana            10 MWDA-MR              1:44.99    1:52.25        
                  51.99   1:52.25 (1:00.26)                                        
  7 Cefaloni, Gabriella        9 AG-MR                2:38.19    1:53.05        
                  54.37     1:53.05 (58.68)                                        
  8 Benjamin, Mia              9 RA-MR                2:10.50    1:54.40        
                  51.41   1:54.40 (1:02.99)                                        
  9 Bohmann, Kyra             10 AG-MR                1:48.75    1:55.70        
                  50.31   1:55.70 (1:05.39)                                        
 10 Buliung, Maddie            9 AG-MR                2:03.75    2:03.00        
                  55.81   2:03.00 (1:07.19)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Emily             10 UN-EA-MR             1:20.60    1:19.80        
                  38.45     1:19.80 (41.35)                                        
  2 LePage, Charlotte         10 RA-MR                1:23.82    1:21.61        
                  38.20     1:21.61 (43.41)                                        
  3 Santora, Loretta          10 MWDA-MR              1:35.99    1:24.27        
                  39.25     1:24.27 (45.02)                                        
  4 Parreno, Antonia           9 LBA-MR               1:28.01    1:29.10        
                  42.97     1:29.10 (46.13)                                        
  5 Rivera, Jacqueline        10 UN-NB-MR             1:40.52    1:29.59        
                  40.10     1:29.59 (49.49)                                        
  6 Minchak, Jami             10 LBA-MR               1:29.57    1:29.79        
                  41.12     1:29.79 (48.67)                                        
  7 Tirch, Doriana             9 HVD-MR               1:34.48    1:31.46        
                  42.00     1:31.46 (49.46)                                        
  8 Qu, Ellie                 10 MWDA-MR              1:42.15    1:33.47        
                  43.03     1:33.47 (50.44)                                        
  9 Henson, Emma               9 HVD-MR               1:41.36    1:35.06        
                  42.98     1:35.06 (52.08)                                        
 10 Gregersen, Leah            9 RA-MR                1:44.60    1:35.97        
                  46.40     1:35.97 (49.57)                                        
 11 Baks, Janneke             10 HVD-MR               1:40.53    1:36.47        
                  45.77     1:36.47 (50.70)                                        
 12 Calone, Eliana            10 MWDA-MR              1:31.18    1:37.43        
                  45.32     1:37.43 (52.11)                                        
 13 Morris, Taryn              9 LBA-MR               1:38.09    1:38.68        
                  45.61     1:38.68 (53.07)                                        
 14 Bohmann, Kyra             10 AG-MR                1:36.12    1:39.43        
                  47.61     1:39.43 (51.82)                                        
 15 Yurcisin, Scarlett        10 SSL-MR               1:49.22    1:39.95        
                  48.09     1:39.95 (51.86)                                        
 16 Sanford, Charley           9 NDAC-MR              1:41.44    1:40.98        
                  47.14     1:40.98 (53.84)                                        
 17 Patierno, Sofia           10 NDAC-MR              2:01.76    1:41.34        
                  46.24     1:41.34 (55.10)                                        
 18 Benjamin, Mia              9 RA-MR                1:46.24    1:42.19        
                  47.19     1:42.19 (55.00)                                        
 19 Hinkley, Kiera             9 SSL-MR               1:57.81    1:45.19        
                  53.77     1:45.19 (51.42)                                        
 20 Blazek, Catalina           9 NDAC-MR              1:48.65    1:47.27        
                  50.23     1:47.27 (57.04)                                        
 21 Welby, Natalie            10 SSL-MR               1:54.92    1:49.69        
                  52.37     1:49.69 (57.32)                                        
 22 Buliung, Maddie            9 AG-MR                1:42.09    1:49.94        
                  53.70     1:49.94 (56.24)                                        
 23 Del Duca, Rylee           10 SSL-MR               1:52.58    1:52.57        
                  55.43     1:52.57 (57.14)                                        
 24 Vanover, Dani              9 EAST-MR              1:59.11    1:52.80        
                  51.02   1:52.80 (1:01.78)                                        
 25 Sawyer, Colette            9 SSL-MR               1:59.82    1:53.59        
                  55.38     1:53.59 (58.21)                                        
 26 Kubsch, Renee             10 NDAC-MR              2:08.10    1:56.71        
                  58.53     1:56.71 (58.18)                                        
 -- Marsh, Madison            10 SSL-MR               2:12.51         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  54.31        DQ (1:01.07)                                        
 -- Schramm, Grace             9 NDAC-MR              1:50.57         DQ        
      One hand touch - breast
                  48.03          DQ (55.63)                                        
 -- Burger, Laura              9 NDAC-MR              1:41.83         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  46.08          DQ (57.38)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:34.14    2:27.23        
     1) Parreno, Antonia 9              2) Egbert, Alexis 10              
     3) Morris, Taryn 9                 4) Minchak, Jami 10               
                  34.53     1:13.40 (38.87)     1:53.34 (39.94)     2:27.23 (33.89)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:39.23    2:48.45        
     1) Burger, Laura 9                 2) Blazek, Catalina 9             
     3) Schramm, Grace 9                4) Sanford, Charley 9             
                  46.06     1:26.30 (40.24)     2:13.27 (46.97)     2:48.45 (35.18)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:48.10    2:45.79        
     1) Minchak, Jami 10                2) Morris, Taryn 9                
     3) Parreno, Antonia 9              4) Bradley, Addison 10            
                  39.86     1:30.24 (50.38)     2:12.55 (42.31)     2:45.79 (33.24)
  2 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            3:05.31    2:57.57        
     1) Santora, Loretta 10             2) Shaw, Skylar 10                
     3) Calone, Eliana 10               4) Qu, Ellie 10                   
                  38.61     1:38.38 (59.77)   2:57.57 (1:19.19)                    
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            3:10.53    3:04.29        
     1) Patierno, Sofia 10              2) Cimorelli, Kate 10             
     3) Button, Molly 10                4) Blazek, Catalina 9             
                  51.42     1:38.74 (47.32)     2:23.29 (44.55)     3:04.29 (41.00)
 -- Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            3:15.01         DQ        
     1) Hayes, Chloe 10                 2) Clements, Maddie 9             
     3) Jude, Cat 9                     4) Kortbus, Nina 9                
                                2:10.54 ( )        DQ (1:56.56)                    
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:29.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Emily             10 UN-EA-MR             2:30.80    2:28.82 ZQ     
                  33.49     1:11.05 (37.56)     1:51.07 (40.02)     2:28.82 (37.75)
  2 Santora, Loretta          10 MWDA-MR              2:54.52    2:30.31 SILV   
                  34.69     1:13.46 (38.77)     1:52.54 (39.08)     2:30.31 (37.77)
  3 Rivera, Jacqueline        10 UN-NB-MR             2:55.18    2:40.68 SILV   
                  35.82     1:16.55 (40.73)     1:59.00 (42.45)     2:40.68 (41.68)
  4 Gregersen, Leah            9 RA-MR                3:45.00    2:45.56 SILV   
                  37.25     1:19.80 (42.55)     2:03.31 (43.51)     2:45.56 (42.25)
  5 Minchak, Jami             10 LBA-MR               3:05.26    2:55.15        
                  37.76     1:22.26 (44.50)     2:10.37 (48.11)     2:55.15 (44.78)
  6 Leonard, Emily            10 NBS-MR               3:01.25    3:00.99        
                  41.32     1:26.25 (44.93)     2:13.85 (47.60)     3:00.99 (47.14)
  7 Baks, Janneke             10 HVD-MR               3:33.33    3:09.14        
                  41.73                             2:21.73 ( )     3:09.14 (47.41)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Sara              12 UN-EA-MR               27.00      26.83 JO     
  2 Dean, Catherine           12 LBA-MR                 27.38      27.37 JO     
  3 Clark, Campbell           11 HVD-MR                 29.65      27.99 JO     
  4 Lynch, Katie              12 RA-MR                  28.53      28.40 SILV   
  5 Brown, Colleen            12 EAST-MR                29.20      28.85 SILV   
  6 Gordon, Jessica           12 RA-MR                  28.92      28.93 SILV   
  7 Lee, Jordan               12 NDAC-MR                29.37      28.98 SILV   
  8 Robinson, Nicole          11 RA-MR                  31.03      29.61 SILV   
  9 Ullinger, Hannah          12 UN-HV-MR               29.88      29.68 SILV   
 10 Regenauer, Magdalena      11 NBS-MR                 30.33      30.00 SILV   
 11 Melnick, Hannah           12 RA-MR                  30.46      30.13 SILV   
 12 Paggi, Sofia              11 LBA-MR                 30.37      30.16 SILV   
 13 Cekic, Kiara              11 RA-MR                  33.00      30.21 SILV   
 14 Avancena, Regina          12 NDAC-MR                30.77      30.24 SILV   
 15 Bryant, Jordyn            11 UN-NB-MR               30.14      30.33 SILV   
 16 Lind, Sophia              12 EAST-MR                30.41      30.37 SILV   
 17 Smith, Charlotte          12 NDAC-MR                30.26      30.45 SILV   
 18 Ryder, Johannah           12 EAST-MR                29.81      30.48 SILV   
 19 Walters, Cali             12 LBA-MR                 32.13      30.66 SILV   
 20 Guglielmo, Ava            11 LBA-MR                 30.80      30.74 SILV   
 20 Manger, Olivia            12 EAST-MR                30.16      30.74 SILV   
 22 Kiesel, Avery             12 EAST-MR                30.57      30.90 SILV   
 23 Randazzo, Sophia          12 AG-MR                  32.56      31.22        
 24 Hannon, Mckenzie          12 HVD-MR                 31.65      31.27        
 25 D'Alessandro, Lena        11 RA-MR                  32.34      31.53        
 26 Corbett, Brittany         11 EAST-MR                31.74      31.74        
 27 Cefaloni, Vanessa         12 AG-MR                  34.88      31.83        
 28 Robinson, Lindsey         11 RA-MR                  33.04      31.90        
 29 Sarpong, Afia             11 UN-HV-MR               31.66      32.07        
 30 Jimenez, Hermione         11 RFAC-MR                33.68      32.21        
 31 Lloyd, Nina               11 HVD-MR                 34.19      32.37        
 32 Douthit, Lydia            11 MWDA-MR                32.28      32.45        
 33 Meade, Ashley             12 LBA-MR                 34.51      32.55        
 34 Sullivan, Keira           11 LBA-MR                 32.98      32.77        
 35 Sweeney, Madelyn          11 HVD-MR                 33.41      32.85        
 36 Horgan, Rosemary          11 HVD-MR                 33.00      33.07        
 37 Gomez, Noah               12 LBA-MR                 34.44      33.14        
 38 Fitzpatrick, Chloe        12 HVD-MR                 36.11      33.16        
 39 Sanford, Amelia           12 NDAC-MR                33.23      33.75        
 40 Lazar, Emmy               11 MWDA-MR                37.04      33.93        
 41 Vogt, Olivia              11 LBA-MR                 33.11      34.23        
 42 Jones, Kate or Katey      12 EAST-MR                38.00      34.56        
 43 Howard, Alyssa            11 LBA-MR                 33.58      34.99        
 44 Corbett, Ally or Allison  11 EAST-MR                31.81      35.12        
 45 Lynch, Katherine          11 LBA-MR               1:02.78      35.18        
 46 Palmer, Kaylee            12 LBA-MR                 33.81      35.28        
 47 Damore, Lindsey           12 HVD-MR                 36.39      35.43        
 48 Moriarty, Margaret        12 LBA-MR                 34.49      35.57        
 49 O'Connor, Sydney          12 HVD-MR                 36.13      35.62        
 50 Leonard, Julia            11 NBS-MR                 36.16      35.65        
 51 Deangelis, Stephanie      11 LBA-MR                 36.09      35.77        
 52 Civitano, Emily           11 HVD-MR                 35.84      35.80        
 53 Byrnes, Brigid            11 EAST-MR                35.75      35.92        
 54 Jeon, Claire              11 HVD-MR                 42.06      36.01        
 55 O'Connell, Teagan         11 LBA-MR                 38.62      36.11        
 56 Hewitt, Allison           11 NDAC-MR                45.11      36.13        
 57 Seldin, Emily             11 NDAC-MR                36.46      36.35        
 58 Greiner, Katie            11 MWDA-MR                37.92      36.69        
 59 Ault Nolan, Mckenna       12 NDAC-MR                38.96      37.02        
 60 Ormiston, Olivia          11 LBA-MR                 35.93      37.54        
 61 Wagner, Cathryn           11 LBA-MR                    NT      37.60        
 62 Jankowski, Kaitlyn        11 AG-MR                  38.79      37.62        
 63 Betcher, Kamryn           12 NBS-MR                 37.08      37.68        
 64 Turner, Julia             11 LBA-MR                 39.06      37.87        
 65 Kasnia-Herman, Kay        11 NDAC-MR                40.26      37.94        
 66 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 36.22      38.21        
 67 Spinelli, Bianca          11 NDAC-MR                36.78      39.11        
 68 Wagner, Elizabeth         11 LBA-MR                    NT      39.46        
 69 McCluskey, Jayden         11 NDAC-MR                38.31      39.76        
 70 Mare, Charlotte           11 HVD-MR                 43.02      39.93        
 71 Kuenster, Maya            12 NDAC-MR                50.11      40.01        
 72 Omar, Lailaa              11 MWDA-MR                48.46      40.33        
 73 Gadol, Kaylee             12 AG-MR                  39.40      40.82        
 74 Robertson, Amanda         12 MWDA-MR                55.99      42.47        
 75 Patino, Jacqueline        12 MWDA-MR                46.55      44.20        
 76 Lugo, Gianna              11 HVD-MR                 43.93      48.61        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Sara              12 UN-EA-MR               57.34      58.10 ZQ     
                  27.80       58.10 (30.30)                                        
  2 Dean, Catherine           12 LBA-MR               1:00.32      59.51 ZQ     
                  28.57       59.51 (30.94)                                        
  3 Clark, Campbell           11 HVD-MR               1:07.20    1:01.75 SILV   
                  29.74     1:01.75 (32.01)                                        
  4 Lynch, Katie              12 RA-MR                1:02.86    1:03.37 SILV   
                  30.16     1:03.37 (33.21)                                        
  5 Brown, Colleen            12 EAST-MR              1:04.35    1:04.10 SILV   
                  30.87     1:04.10 (33.23)                                        
  6 Ullinger, Hannah          12 UN-HV-MR             1:03.49    1:04.20 SILV   
                  30.85     1:04.20 (33.35)                                        
  7 Goldstein, Charley        11 RA-MR                1:03.24    1:04.47 SILV   
                  30.37     1:04.47 (34.10)                                        
  8 Calvin, Chelsea           11 SSL-MR               1:13.20    1:05.11 SILV   
                  31.89     1:05.11 (33.22)                                        
  9 Corbett, Brittany         11 EAST-MR              1:07.08    1:05.23 SILV   
                  31.85     1:05.23 (33.38)                                        
 10 Lind, Sophia              12 EAST-MR              1:07.51    1:05.40 SILV   
                  30.87     1:05.40 (34.53)                                        
 11 Crane, Jessie             11 EAST-MR              1:04.93    1:05.61 SILV   
                  31.71     1:05.61 (33.90)                                        
 12 Bryant, Jordyn            11 UN-NB-MR             1:04.75    1:05.63 SILV   
                  31.30     1:05.63 (34.33)                                        
 13 Robinson, Nicole          11 RA-MR                1:09.07    1:05.71 SILV   
                  31.32     1:05.71 (34.39)                                        
 14 Cekic, Kiara              11 RA-MR                1:09.00    1:06.04 SILV   
                  31.73     1:06.04 (34.31)                                        
 15 Paggi, Sofia              11 LBA-MR               1:07.35    1:06.37 SILV   
                  32.01     1:06.37 (34.36)                                        
 16 Walters, Cali             12 LBA-MR               1:07.51    1:06.39 SILV   
                  31.31     1:06.39 (35.08)                                        
 17 Ramoino, Alex             11 RA-MR                1:11.12    1:06.69 SILV   
                  32.04     1:06.69 (34.65)                                        
 18 Phillips, Grace           12 UN-HV-MR             1:04.12    1:06.82 SILV   
                  32.08     1:06.82 (34.74)                                        
 19 Smith, Charlotte          12 NDAC-MR              1:09.46    1:07.02 SILV   
                  32.26     1:07.02 (34.76)                                        
 20 Reeves, Malia             12 EAST-MR              1:08.87    1:07.07 SILV   
                  32.02     1:07.07 (35.05)                                        
 21 Kempf, Jane               12 SSL-MR               1:09.58    1:07.32 SILV   
                  32.46     1:07.32 (34.86)                                        
 22 D'Alessandro, Lena        11 RA-MR                1:13.15    1:07.35 SILV   
                  32.40     1:07.35 (34.95)                                        
 23 Ryder, Johannah           12 EAST-MR              1:06.43    1:07.37 SILV   
                  32.24     1:07.37 (35.13)                                        
 24 Johnson, Amanda           12 RFAC-MR              1:15.59    1:07.41 SILV   
                  32.26     1:07.41 (35.15)                                        
 25 Horen, Gianna             12 LBA-MR               1:06.50    1:08.37        
                  30.96     1:08.37 (37.41)                                        
 26 Guglielmo, Ava            11 LBA-MR               1:09.36    1:08.66        
                  32.29     1:08.66 (36.37)                                        
 27 Robinson, Lindsey         11 RA-MR                1:13.04    1:08.75        
                  33.40     1:08.75 (35.35)                                        
 28 Manger, Olivia            12 EAST-MR              1:05.28    1:09.02        
                  32.45     1:09.02 (36.57)                                        
 29 Kiesel, Avery             12 EAST-MR              1:07.92    1:09.06        
                  33.05     1:09.06 (36.01)                                        
 30 Meade, Ashley             12 LBA-MR               1:19.63    1:09.30        
                  35.14     1:09.30 (34.16)                                        
 31 Regenauer, Magdalena      11 NBS-MR               1:08.86    1:09.41        
                  32.79     1:09.41 (36.62)                                        
 32 Lee, Jordan               12 NDAC-MR              1:06.55    1:09.64        
                  32.13     1:09.64 (37.51)                                        
 33 Jimenez, Hermione         11 RFAC-MR              1:16.74    1:09.78        
                  33.59     1:09.78 (36.19)                                        
 34 Sullivan, Keira           11 LBA-MR               1:10.03    1:09.83        
                  33.38     1:09.83 (36.45)                                        
 35 Whitlatch, Caroline       12 SSL-MR               1:11.67    1:10.50        
                  33.30     1:10.50 (37.20)                                        
 36 Cefaloni, Vanessa         12 AG-MR                1:13.58    1:10.85        
                  34.25     1:10.85 (36.60)                                        
 37 Douthit, Lydia            11 MWDA-MR              1:12.66    1:11.26        
                  34.54     1:11.26 (36.72)                                        
 38 Sarpong, Afia             11 UN-HV-MR             1:11.83    1:11.90        
                  32.83     1:11.90 (39.07)                                        
 39 Hricay, Grace             11 EAST-MR              1:13.43    1:12.64        
                  34.54     1:12.64 (38.10)                                        
 40 Avancena, Regina          12 NDAC-MR              1:10.50    1:12.80        
                  33.50     1:12.80 (39.30)                                        
 41 Sweeney, Madelyn          11 HVD-MR               1:23.17    1:13.52        
                  35.13     1:13.52 (38.39)                                        
 42 Corbett, Ally or Allison  11 EAST-MR              1:20.28    1:13.86        
                  35.82     1:13.86 (38.04)                                        
 43 Moriarty, Margaret        12 LBA-MR               1:12.76    1:14.46        
                  34.61     1:14.46 (39.85)                                        
 44 Minelli, Madeline         11 RA-MR                1:19.81    1:15.86        
                  36.75     1:15.86 (39.11)                                        
 45 Vogt, Olivia              11 LBA-MR               1:14.90    1:15.89        
                  35.42     1:15.89 (40.47)                                        
 46 Scholl, Ellie             11 SSL-MR               1:16.47    1:16.04        
                  35.87     1:16.04 (40.17)                                        
 47 Lazar, Emmy               11 MWDA-MR              1:23.59    1:16.46        
                  36.25     1:16.46 (40.21)                                        
 48 Cohen, Jade               12 SSL-MR               1:18.87    1:16.55        
                  35.41     1:16.55 (41.14)                                        
 49 Byrnes, Brigid            11 EAST-MR              1:23.30    1:16.65        
                  36.56     1:16.65 (40.09)                                        
 50 Lloyd, Nina               11 HVD-MR               1:19.74    1:17.76        
                  37.24     1:17.76 (40.52)                                        
 51 Damore, Lindsey           12 HVD-MR               1:20.33    1:17.83        
                  36.92     1:17.83 (40.91)                                        
 52 Deangelis, Stephanie      11 LBA-MR               1:17.15    1:17.98        
                  38.13     1:17.98 (39.85)                                        
 53 Leonard, Julia            11 NBS-MR               1:18.87    1:18.52        
                  37.31     1:18.52 (41.21)                                        
 54 Palmer, Kaylee            12 LBA-MR               1:19.19    1:19.01        
                  38.00     1:19.01 (41.01)                                        
 55 Levitus, Dorian           12 SSL-MR               1:19.92    1:19.42        
                  36.83     1:19.42 (42.59)                                        
 56 Howard, Alyssa            11 LBA-MR               1:21.61    1:20.52        
                  37.44     1:20.52 (43.08)                                        
 57 Johnston, Delaney         12 LBA-MR               1:26.61    1:21.99        
                  37.92     1:21.99 (44.07)                                        
 58 Ormiston, Olivia          11 LBA-MR               1:22.21    1:22.16        
                  38.39     1:22.16 (43.77)                                        
 59 Greiner, Katie            11 MWDA-MR              1:25.87    1:22.45        
                  39.11     1:22.45 (43.34)                                        
 60 Nemeth, Ava               11 HVD-MR               1:20.33    1:22.54        
                  39.94     1:22.54 (42.60)                                        
 61 Seldin, Emily             11 NDAC-MR              1:20.36    1:22.62        
                  40.12     1:22.62 (42.50)                                        
 62 Ault Nolan, Mckenna       12 NDAC-MR              1:30.91    1:23.06        
 63 Haydt, Isabella           11 NBS-MR               1:22.15    1:23.40        
                  39.12     1:23.40 (44.28)                                        
 64 Kasnia-Herman, Kay        11 NDAC-MR              1:30.85    1:23.59        
 65 Shaw, Karolena            11 MWDA-MR              1:22.05    1:24.37        
                  40.25     1:24.37 (44.12)                                        
 66 Betcher, Kamryn           12 NBS-MR               1:24.44    1:25.76        
                  38.63     1:25.76 (47.13)                                        
 67 O'Connell, Teagan         11 LBA-MR               1:26.48    1:25.82        
                  38.93     1:25.82 (46.89)                                        
 68 Spinelli, Bianca          11 NDAC-MR              1:29.82    1:28.12        
                  41.69     1:28.12 (46.43)                                        
 69 LaCorte, Rachel           11 SSL-MR               1:34.10    1:28.33        
                  40.73     1:28.33 (47.60)                                        
 70 Whidbee, Adrielle         11 NDAC-MR              1:27.61    1:30.02        
                  43.12     1:30.02 (46.90)                                        
 71 McCluskey, Kaelin         11 SSL-MR               1:31.34    1:30.15        
 72 Muchnick, Lilli           11 SSL-MR               1:36.08    1:30.36        
                  42.98     1:30.36 (47.38)                                        
 73 Kolomer, Morgan           12 SSL-MR               1:39.10    1:30.39        
                  43.75     1:30.39 (46.64)                                        
 74 Ruggiero, Chloe           11 SSL-MR               1:29.91    1:31.84        
                  41.24     1:31.84 (50.60)                                        
 75 Lugo, Gianna              11 HVD-MR               1:38.33    1:34.05        
                  47.71     1:34.05 (46.34)                                        
 76 Gorres, Frankie           11 NDAC-MR              1:50.37    1:34.34        
                  43.69     1:34.34 (50.65)                                        
 77 Robertson, Amanda         12 MWDA-MR              2:05.99    1:36.15        
                  43.27     1:36.15 (52.88)                                        
 78 Hyman, Sarah              12 SSL-MR               1:37.90    1:37.15        
                  44.38     1:37.15 (52.77)                                        
 79 Fox, Jenna                12 EAST-MR              1:29.60    1:43.38        
                  48.17     1:43.38 (55.21)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  JO
              2:11.99  ZQ
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Sara              12 UN-EA-MR             2:06.47    2:03.62 JO     
                  27.80       58.71 (30.91)     1:31.90 (33.19)     2:03.62 (31.72)
  2 Dean, Catherine           12 LBA-MR               2:23.25    2:14.11 SILV   
                  30.32     1:04.77 (34.45)     1:40.36 (35.59)     2:14.11 (33.75)
  3 Minchak, Kaitlin          12 LBA-MR               2:28.07    2:15.48 SILV   
                  30.69     1:04.69 (34.00)     1:40.13 (35.44)     2:15.48 (35.35)
  4 Goldstein, Charley        11 RA-MR                2:23.39    2:17.99 SILV   
                  30.64     1:05.09 (34.45)     1:41.68 (36.59)     2:17.99 (36.31)
  5 Crane, Jessie             11 EAST-MR              2:18.31    2:18.61 SILV   
                  31.82     1:07.03 (35.21)     1:42.94 (35.91)     2:18.61 (35.67)
  6 Lynch, Katie              12 RA-MR                2:23.80    2:20.12 SILV   
                  31.20     1:08.41 (37.21)     1:45.70 (37.29)     2:20.12 (34.42)
  7 Lind, Sophia              12 EAST-MR              2:20.99    2:20.44 SILV   
                  31.37     1:07.33 (35.96)     1:45.02 (37.69)     2:20.44 (35.42)
  8 Melnick, Hannah           12 RA-MR                2:28.63    2:21.55 SILV   
                  31.36     1:07.50 (36.14)     1:46.01 (38.51)     2:21.55 (35.54)
  9 Gordon, Jessica           12 RA-MR                2:27.69    2:21.77 SILV   
                  31.24     1:06.21 (34.97)     1:44.80 (38.59)     2:21.77 (36.97)
 10 Bryant, Jordyn            11 UN-NB-MR             2:34.56    2:24.30 SILV   
                  31.59     1:08.16 (36.57)     1:46.58 (38.42)     2:24.30 (37.72)
 11 Robinson, Nicole          11 RA-MR                2:35.68    2:26.78        
                  32.10     1:09.53 (37.43)     1:48.75 (39.22)     2:26.78 (38.03)
 12 Meade, Ashley             12 LBA-MR               2:45.31    2:29.28        
                  34.67     1:11.81 (37.14)     1:50.65 (38.84)     2:29.28 (38.63)
 13 Robinson, Lindsey         11 RA-MR                2:38.66    2:30.11        
                  33.99     1:12.01 (38.02)     1:51.98 (39.97)     2:30.11 (38.13)
 14 Jimenez, Hermione         11 RFAC-MR              3:15.15    2:30.77        
                  35.93     1:14.13 (38.20)   2:30.77 (1:16.64)                    
 15 Guglielmo, Ava            11 LBA-MR                    NT    2:30.94        
                  33.77     1:11.51 (37.74)     1:51.95 (40.44)     2:30.94 (38.99)
 16 Regenauer, Magdalena      11 NBS-MR               3:05.33    2:34.62        
                  35.78     1:15.28 (39.50)     1:56.27 (40.99)     2:34.62 (38.35)
 17 Leonard, Julia            11 NBS-MR               2:53.99    2:48.35        
                  37.87     1:21.37 (43.50)   2:48.35 (1:26.98)                    
 18 Nguyen, Olivia            12 HVD-MR               2:49.90    2:50.49        
                  38.85     1:22.69 (43.84)     2:08.22 (45.53)     2:50.49 (42.27)
 19 Lazar, Emmy               11 MWDA-MR              3:05.99    2:52.33        
                  37.31     1:21.88 (44.57)     2:08.01 (46.13)     2:52.33 (44.32)
 20 Lloyd, Nina               11 HVD-MR               3:01.47    2:55.53        
                  41.19     1:26.72 (45.53)     2:13.69 (46.97)     2:55.53 (41.84)
 21 Ault Nolan, Mckenna       12 NDAC-MR              3:20.26    2:55.80        
                  38.07     1:22.14 (44.07)     2:09.42 (47.28)     2:55.80 (46.38)
 22 Greiner, Katie            11 MWDA-MR              3:15.99    2:57.41        
                  39.06     1:24.11 (45.05)     2:10.53 (46.42)     2:57.41 (46.88)
 23 Betcher, Kamryn           12 NBS-MR               3:25.55    3:02.46        
                  39.65   3:02.46 (2:22.81)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minchak, Kaitlin          12 LBA-MR                 33.38      32.80 SILV   
  2 Dean, Catherine           12 LBA-MR                 33.33      33.18 SILV   
  3 Clark, Campbell           11 HVD-MR                 35.86      33.55 SILV   
  4 Brown, Colleen            12 EAST-MR                31.81      33.65 SILV   
  5 Lee, Jordan               12 NDAC-MR                34.01      33.66 SILV   
  6 Robinson, Nicole          11 RA-MR                  34.68      33.97 SILV   
  7 Guglielmo, Ava            11 LBA-MR                 33.26      34.19 SILV   
  8 Lind, Sophia              12 EAST-MR                35.64      34.20 SILV   
  9 Crane, Jessie             11 EAST-MR                33.39      34.52 SILV   
 10 Goldstein, Charley        11 RA-MR                  34.67      34.56 SILV   
 11 Manger, Olivia            12 EAST-MR                33.94      34.63 SILV   
 12 Ullinger, Hannah          12 UN-HV-MR               33.34      34.76 SILV   
 13 Bryant, Jordyn            11 UN-NB-MR               34.34      34.98 SILV   
 14 D'Alessandro, Lena        11 RA-MR                  38.24      35.13 SILV   
 15 Sullivan, Lauren          11 LBA-MR                 35.89      35.35 SILV   
 16 Melnick, Hannah           12 RA-MR                  36.50      35.41 SILV   
 17 Sullivan, Keira           11 LBA-MR                 37.08      35.77 SILV   
 18 Ryder, Johannah           12 EAST-MR                35.26      35.79 SILV   
 19 Regenauer, Magdalena      11 NBS-MR                 34.76      36.18        
 20 Ramoino, Alex             11 RA-MR                  36.51      36.43        
 21 Paggi, Sofia              11 LBA-MR                 35.86      36.45        
 22 Avancena, Regina          12 NDAC-MR                37.65      36.82        
 23 Cefaloni, Vanessa         12 AG-MR                  42.50      37.00        
 24 Gordon, Jessica           12 RA-MR                  35.97      37.02        
 25 Walters, Cali             12 LBA-MR                 37.82      37.09        
 26 Sarpong, Afia             11 UN-HV-MR               37.09      37.12        
 27 Sweeney, Madelyn          11 HVD-MR                 37.17      37.29        
 28 Kiesel, Avery             12 EAST-MR                37.01      37.45        
 29 Deangelis, Stephanie      11 LBA-MR                 41.59      38.62        
 30 Meade, Ashley             12 LBA-MR                 40.06      38.87        
 31 Hannon, Mckenzie          12 HVD-MR                 40.22      38.91        
 32 Jimenez, Hermione         11 RFAC-MR                39.86      39.28        
 33 Gomez, Noah               12 LBA-MR                    NT      39.37        
 34 Wagner, Cathryn           11 LBA-MR                    NT      40.10        
 35 Hricay, Grace             11 EAST-MR                40.42      40.11        
 36 Armstrong, Cassie         12 MWDA-MR                39.25      40.14        
 37 Moriarty, Margaret        12 LBA-MR                 37.81      40.17        
 38 Horgan, Rosemary          11 HVD-MR                 40.53      40.32        
 39 O'Connor, Sydney          12 HVD-MR                 39.09      40.41        
 40 Fitzpatrick, Chloe        12 HVD-MR                 41.36      40.61        
 41 O'Connell, Teagan         11 LBA-MR                 41.28      41.28        
 42 Nguyen, Olivia            12 HVD-MR                 43.15      41.89        
 43 Sanford, Amelia           12 NDAC-MR                43.09      42.07        
 44 Ormiston, Olivia          11 LBA-MR                 42.19      42.41        
 45 Leonard, Julia            11 NBS-MR                 43.36      42.52        
 46 Vogt, Olivia              11 LBA-MR                 39.13      42.53        
 47 Corbett, Ally or Allison  11 EAST-MR                45.05      42.85        
 48 Seldin, Emily             11 NDAC-MR                45.53      43.14        
 49 Damore, Lindsey           12 HVD-MR                 46.41      43.49        
 50 Jones, Kate or Katey      12 EAST-MR                47.00      43.54        
 51 Jeon, Claire              11 HVD-MR                 51.20      44.02        
 52 Civitano, Emily           11 HVD-MR                 46.10      44.60        
 53 Ault Nolan, Mckenna       12 NDAC-MR              1:03.81      44.86        
 54 Johnston, Delaney         12 LBA-MR                    NT      45.17        
 55 Byrnes, Brigid            11 EAST-MR                46.17      45.30        
 56 Turner, Julia             11 LBA-MR                 46.65      45.43        
 57 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 44.45      45.66        
 58 Jankowski, Kaitlyn        11 AG-MR                  47.34      46.63        
 59 Howard, Alyssa            11 LBA-MR                 45.25      46.65        
 60 Hewitt, Allison           11 NDAC-MR                53.11      46.80        
 61 Betcher, Kamryn           12 NBS-MR                 47.10      46.97        
 62 Kasnia-Herman, Kay        11 NDAC-MR                50.75      48.50        
 63 Robertson, Amanda         12 MWDA-MR              1:00.99      49.82        
 64 Lugo, Gianna              11 HVD-MR                 53.76      49.90        
 65 Turner, Fiona             12 LBA-MR                 53.17      49.97        
 66 Gadol, Kaylee             12 AG-MR                  48.52      50.99        
 67 Kuenster, Maya            12 NDAC-MR                59.11      51.22        
 68 Patino, Jacqueline        12 MWDA-MR                51.33      51.59        
 69 Wagner, Elizabeth         11 LBA-MR                    NT      52.50        
 70 Mare, Charlotte           11 HVD-MR                 55.62      53.49        
 71 Conroy, Sophie            11 HVD-MR               1:01.22      53.93        
 -- Lynch, Katherine          11 LBA-MR               1:08.30         DQ        
      No touch at turn
 -- Omar, Lailaa              11 MWDA-MR                53.22         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Sara              12 UN-EA-MR             1:09.38    1:07.05 JO     
                  32.63     1:07.05 (34.42)                                        
  2 Minchak, Kaitlin          12 LBA-MR               1:09.63    1:09.13 SILV   
                  33.48     1:09.13 (35.65)                                        
  3 Dean, Catherine           12 LBA-MR               1:11.08    1:10.07 SILV   
                  34.58     1:10.07 (35.49)                                        
  4 Robinson, Nicole          11 RA-MR                1:13.66    1:11.68 SILV   
                  35.26     1:11.68 (36.42)                                        
  5 Lind, Sophia              12 EAST-MR              1:16.17    1:12.29 SILV   
                  35.33     1:12.29 (36.96)                                        
  6 Goldstein, Charley        11 RA-MR                1:10.68    1:12.30 SILV   
                  34.80     1:12.30 (37.50)                                        
  7 Crane, Jessie             11 EAST-MR              1:07.36    1:13.24 SILV   
                  35.08     1:13.24 (38.16)                                        
  8 Brown, Colleen            12 EAST-MR              1:09.57    1:13.25 SILV   
                  34.47     1:13.25 (38.78)                                        
  9 Cekic, Kiara              11 RA-MR                1:35.00    1:14.30 SILV   
                  36.01     1:14.30 (38.29)                                        
 10 Sullivan, Keira           11 LBA-MR               1:17.82    1:14.67 SILV   
                  36.72     1:14.67 (37.95)                                        
 11 Skoglund, Kyra            11 SSL-MR               1:16.72    1:14.84 SILV   
                  36.79     1:14.84 (38.05)                                        
 12 Guglielmo, Ava            11 LBA-MR               1:18.42    1:15.03 SILV   
                  36.40     1:15.03 (38.63)                                        
 13 Yurcisin, Sloane          12 SSL-MR               1:14.88    1:15.27 SILV   
                  37.52     1:15.27 (37.75)                                        
 14 Ullinger, Hannah          12 UN-HV-MR             1:12.04    1:15.31 SILV   
                  36.21     1:15.31 (39.10)                                        
 15 Manger, Olivia            12 EAST-MR              1:14.98    1:15.40 SILV   
                  35.20     1:15.40 (40.20)                                        
 16 Davidson, Dawn            11 LBA-MR               1:18.97    1:15.68 SILV   
                  37.22     1:15.68 (38.46)                                        
 17 Calvin, Chelsea           11 SSL-MR               1:18.22    1:15.79 SILV   
                  37.16     1:15.79 (38.63)                                        
 18 D'Alessandro, Lena        11 RA-MR                1:20.81    1:15.87 SILV   
                  36.65     1:15.87 (39.22)                                        
 19 Sullivan, Lauren          11 LBA-MR               1:17.59    1:15.95 SILV   
                  36.86     1:15.95 (39.09)                                        
 20 Phillips, Grace           12 UN-HV-MR             1:11.38    1:16.29 SILV   
                  36.94     1:16.29 (39.35)                                        
 21 Lee, Jordan               12 NDAC-MR              1:15.84    1:16.54 SILV   
                  36.55     1:16.54 (39.99)                                        
 22 Ryder, Johannah           12 EAST-MR              1:17.16    1:17.25 SILV   
                  36.86     1:17.25 (40.39)                                        
 23 Johnson, Amanda           12 RFAC-MR              1:26.80    1:17.41 SILV   
                  38.07     1:17.41 (39.34)                                        
 24 Sarpong, Afia             11 UN-HV-MR             1:21.66    1:17.53 SILV   
                  37.63     1:17.53 (39.90)                                        
 25 Bryant, Jordyn            11 UN-NB-MR             1:14.96    1:17.99 SILV   
                  36.98     1:17.99 (41.01)                                        
 26 Robinson, Lindsey         11 RA-MR                1:20.23    1:18.11 SILV   
                  38.42     1:18.11 (39.69)                                        
 27 Ramoino, Alex             11 RA-MR                1:21.21    1:18.14 SILV   
                  38.21     1:18.14 (39.93)                                        
 28 Regenauer, Magdalena      11 NBS-MR               1:16.55    1:18.70 SILV   
                  38.38     1:18.70 (40.32)                                        
 29 Walters, Cali             12 LBA-MR               1:26.94    1:18.91 SILV   
                  39.23     1:18.91 (39.68)                                        
 30 Douthit, Lydia            11 MWDA-MR              1:21.15    1:19.81        
                  39.41     1:19.81 (40.40)                                        
 31 Corbett, Brittany         11 EAST-MR              1:17.88    1:19.97        
                  39.22     1:19.97 (40.75)                                        
 32 Kiesel, Avery             12 EAST-MR              1:19.05    1:20.06        
                  38.82     1:20.06 (41.24)                                        
 33 Meade, Ashley             12 LBA-MR               1:24.74    1:20.31        
                  40.27     1:20.31 (40.04)                                        
 34 Reeves, Malia             12 EAST-MR              1:24.40    1:21.37        
                  40.19     1:21.37 (41.18)                                        
 35 Sweeney, Madelyn          11 HVD-MR               1:21.95    1:21.62        
                  39.66     1:21.62 (41.96)                                        
 36 Kempf, Jane               12 SSL-MR               1:28.46    1:21.67        
                  39.63     1:21.67 (42.04)                                        
 37 Deangelis, Stephanie      11 LBA-MR               1:31.14    1:21.83        
                  39.60     1:21.83 (42.23)                                        
 38 Cefaloni, Vanessa         12 AG-MR                1:25.19    1:22.30        
                  41.28     1:22.30 (41.02)                                        
 39 Horgan, Rosemary          11 HVD-MR               1:28.99    1:23.84        
                  40.44     1:23.84 (43.40)                                        
 40 Moriarty, Margaret        12 LBA-MR               1:25.94    1:25.04        
                  41.27     1:25.04 (43.77)                                        
 41 Jimenez, Hermione         11 RFAC-MR              1:31.47    1:25.24        
                  41.92     1:25.24 (43.32)                                        
 42 O'Connell, Teagan         11 LBA-MR               1:31.78    1:25.62        
 43 Ormiston, Olivia          11 LBA-MR               1:33.75    1:27.95        
                  42.26     1:27.95 (45.69)                                        
 44 Hricay, Grace             11 EAST-MR              1:25.71    1:28.55        
                  43.03     1:28.55 (45.52)                                        
 45 Cohen, Jade               12 SSL-MR               1:29.21    1:28.96        
 46 Levitus, Dorian           12 SSL-MR               1:39.47    1:29.77        
                  43.93     1:29.77 (45.84)                                        
 47 Greiner, Katie            11 MWDA-MR              1:33.29    1:31.77        
                  44.06     1:31.77 (47.71)                                        
 48 Leonard, Julia            11 NBS-MR               1:32.43    1:32.13        
 49 Minelli, Madeline         11 RA-MR                1:39.08    1:32.36        
                  45.17     1:32.36 (47.19)                                        
 50 Corbett, Ally or Allison  11 EAST-MR              1:30.30    1:33.48        
                  45.60     1:33.48 (47.88)                                        
 51 Byrnes, Brigid            11 EAST-MR              1:36.79    1:33.88        
                  46.74     1:33.88 (47.14)                                        
 52 Seldin, Emily             11 NDAC-MR              1:37.23    1:34.34        
                  46.06     1:34.34 (48.28)                                        
 53 Lazar, Emmy               11 MWDA-MR              1:38.11    1:34.77        
                  45.25     1:34.77 (49.52)                                        
 54 McCluskey, Kaelin         11 SSL-MR               1:36.54    1:35.49        
                  46.21     1:35.49 (49.28)                                        
 55 Shaw, Karolena            11 MWDA-MR              1:32.95    1:36.69        
                  46.52     1:36.69 (50.17)                                        
 56 Ault Nolan, Mckenna       12 NDAC-MR              2:00.11    1:38.55        
 57 Ruggiero, Chloe           11 SSL-MR               1:41.94    1:41.71        
                  49.16     1:41.71 (52.55)                                        
 58 Haydt, Isabella           11 NBS-MR               1:39.32    1:42.28        
 58 LaCorte, Rachel           11 SSL-MR               1:44.63    1:42.28        
                  48.86     1:42.28 (53.42)                                        
 60 Robertson, Amanda         12 MWDA-MR              2:10.99    1:44.52        
                  50.36     1:44.52 (54.16)                                        
 61 Muchnick, Lilli           11 SSL-MR               1:56.86    1:46.21        
                  51.66     1:46.21 (54.55)                                        
 62 Kasnia-Herman, Kay        11 NDAC-MR              1:50.02    1:46.62        
 63 Hyman, Sarah              12 SSL-MR               1:50.93    1:47.77        
 64 Fox, Jenna                12 EAST-MR              1:55.75    1:49.92        
                  51.69     1:49.92 (58.23)                                        
 65 Betcher, Kamryn           12 NBS-MR               1:39.24    1:50.63        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Katie              12 RA-MR                  35.66      35.31 ZQ     
  2 Dean, Catherine           12 LBA-MR                 36.91      36.98 SILV   
  3 Ketron, Sara              12 UN-EA-MR               36.00      37.24 SILV   
  4 Goldstein, Charley        11 RA-MR                  37.14      37.37 SILV   
  5 Smith, Charlotte          12 NDAC-MR                37.93      37.95 SILV   
  6 Phillips, Grace           12 UN-HV-MR               37.31      37.97 SILV   
  7 Ullinger, Hannah          12 UN-HV-MR               41.20      38.15 SILV   
  8 Cekic, Kiara              11 RA-MR                  45.00      38.53 SILV   
  9 Davidson, Dawn            11 LBA-MR                 39.39      38.67 SILV   
 10 Sarpong, Afia             11 UN-HV-MR               40.62      38.68 SILV   
 11 D'Alessandro, Lena        11 RA-MR                  42.94      39.23 SILV   
 12 Brown, Colleen            12 EAST-MR                41.20      39.41 SILV   
 13 Reeves, Malia             12 EAST-MR                42.51      39.79 SILV   
 14 Kiesel, Avery             12 EAST-MR                40.05      40.17 SILV   
 15 Whitlatch, Caroline       12 SSL-MR                 41.53      40.42 SILV   
 16 Robinson, Lindsey         11 RA-MR                  41.50      40.60        
 17 Lind, Sophia              12 EAST-MR                42.57      40.92        
 18 Lee, Jordan               12 NDAC-MR                40.05      41.02        
 19 Bryant, Jordyn            11 UN-NB-MR               40.07      41.05        
 20 Walters, Cali             12 LBA-MR                 41.26      41.20        
 21 Crane, Jessie             11 EAST-MR                43.20      41.26        
 22 Palmer, Kaylee            12 LBA-MR                 41.33      41.39        
 23 Yurcisin, Sloane          12 SSL-MR                 42.05      41.41        
 24 Paggi, Sofia              11 LBA-MR                 44.10      41.48        
 25 Sullivan, Lauren          11 LBA-MR                 43.90      41.91        
 26 Skoglund, Kyra            11 SSL-MR                 44.13      41.92        
 27 Guglielmo, Ava            11 LBA-MR                 45.16      42.29        
 28 Meade, Ashley             12 LBA-MR                 42.30      42.32        
 29 Leonard, Julia            11 NBS-MR                 43.09      42.50        
 30 Johnson, Amanda           12 RFAC-MR                43.13      42.68        
 31 Robinson, Nicole          11 RA-MR                  48.32      42.88        
 32 Deangelis, Stephanie      11 LBA-MR                 44.24      43.08        
 33 Levitus, Dorian           12 SSL-MR                 45.38      43.32        
 34 Corbett, Brittany         11 EAST-MR                43.55      43.64        
 35 Regenauer, Magdalena      11 NBS-MR                 44.57      43.69        
 36 Sullivan, Keira           11 LBA-MR                 43.68      43.71        
 37 Horgan, Rosemary          11 HVD-MR                 42.98      43.79        
 38 Howard, Alyssa            11 LBA-MR                 44.97      43.84        
 39 Manger, Olivia            12 EAST-MR                45.00      43.89        
 39 Ramoino, Alex             11 RA-MR                  47.14      43.89        
 41 Scholl, Ellie             11 SSL-MR                 46.10      43.93        
 41 Lloyd, Nina               11 HVD-MR                 47.56      43.93        
 43 Avancena, Regina          12 NDAC-MR                44.14      44.24        
 44 Jimenez, Hermione         11 RFAC-MR                49.36      44.31        
 45 Greiner, Katie            11 MWDA-MR                47.11      45.09        
 46 Hricay, Grace             11 EAST-MR                43.30      45.34        
 47 Ormiston, Olivia          11 LBA-MR                 47.43      45.88        
 48 Ryder, Johannah           12 EAST-MR                46.24      45.91        
 49 Byrnes, Brigid            11 EAST-MR                47.73      46.38        
 50 Ault Nolan, Mckenna       12 NDAC-MR                51.66      46.60        
 51 Moriarty, Margaret        12 LBA-MR                 47.39      46.86        
 52 Nemeth, Ava               11 HVD-MR                 49.34      46.97        
 53 Douthit, Lydia            11 MWDA-MR                47.44      47.09        
 54 Lugo, Gianna              11 HVD-MR                 55.89      47.73        
 55 Muchnick, Lilli           11 SSL-MR                 46.81      47.81        
 56 Lazar, Emmy               11 MWDA-MR                55.02      47.94        
 57 Kolomer, Morgan           12 SSL-MR                 48.75      48.76        
 58 Vogt, Olivia              11 LBA-MR                 48.68      49.04        
 59 Spinelli, Bianca          11 NDAC-MR                47.06      49.10        
 59 Minelli, Madeline         11 RA-MR                  48.44      49.10        
 61 Betcher, Kamryn           12 NBS-MR                 56.19      49.29        
 62 Kasnia-Herman, Kay        11 NDAC-MR                47.74      49.30        
 63 Fox, Jenna                12 EAST-MR                54.15      49.31        
 64 Corbett, Ally or Allison  11 EAST-MR                49.42      49.36        
 65 O'Connell, Teagan         11 LBA-MR                 51.40      49.50        
 66 Johnston, Delaney         12 LBA-MR                 48.24      49.82        
 67 McCluskey, Kaelin         11 SSL-MR                 51.86      50.17        
 68 Ruggiero, Chloe           11 SSL-MR                 51.58      51.40        
 69 Shaw, Karolena            11 MWDA-MR                48.80      51.68        
 70 Hyman, Sarah              12 SSL-MR                 56.42      52.50        
 71 Gorres, Frankie           11 NDAC-MR                57.21      53.48        
 72 Whidbee, Adrielle         11 NDAC-MR                53.55      54.05        
 73 Robertson, Amanda         12 MWDA-MR              1:05.99      55.52        
 74 Seldin, Emily             11 NDAC-MR                53.37      56.17        
 -- Haydt, Isabella           11 NBS-MR                 53.76         DQ        
      Two strokes under water
 -- O'Connor, Sydney          12 HVD-MR                 45.93         DQ        
      Head not up
 -- Sweeney, Madelyn          11 HVD-MR                 41.53         DQ        
      Head not up
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Katie              12 RA-MR                1:17.66    1:15.10 ZQ     
                  36.41     1:15.10 (38.69)                                        
  2 Ketron, Sara              12 UN-EA-MR             1:19.20    1:17.41 ZQ     
                  36.58     1:17.41 (40.83)                                        
  3 Goldstein, Charley        11 RA-MR                1:21.65    1:18.06 ZQ     
                  36.38     1:18.06 (41.68)                                        
  4 Dean, Catherine           12 LBA-MR               1:22.23    1:21.20 SILV   
                  38.14     1:21.20 (43.06)                                        
  5 Cekic, Kiara              11 RA-MR                1:45.00    1:22.13 SILV   
                  38.72     1:22.13 (43.41)                                        
  6 Smith, Charlotte          12 NDAC-MR              1:24.05    1:22.63 SILV   
                  38.53     1:22.63 (44.10)                                        
  7 Randazzo, Sophia          12 AG-MR                1:26.32    1:22.99 SILV   
                  38.03     1:22.99 (44.96)                                        
  8 Minchak, Kaitlin          12 LBA-MR               1:27.69    1:23.81 SILV   
                  40.45     1:23.81 (43.36)                                        
  9 D'Alessandro, Lena        11 RA-MR                1:35.66    1:26.40 SILV   
                  39.58     1:26.40 (46.82)                                        
 10 Kiesel, Avery             12 EAST-MR              1:27.35    1:27.33 SILV   
                  40.58     1:27.33 (46.75)                                        
 11 Gomez, Noah               12 LBA-MR               1:32.00    1:27.87 SILV   
                  42.39     1:27.87 (45.48)                                        
 12 Sarpong, Afia             11 UN-HV-MR             1:30.69    1:28.01 SILV   
                  40.83     1:28.01 (47.18)                                        
 13 Sweeney, Madelyn          11 HVD-MR               1:31.03    1:28.04 SILV   
                  41.39     1:28.04 (46.65)                                        
 14 Leonard, Julia            11 NBS-MR               1:28.86    1:28.33 SILV   
                  42.52     1:28.33 (45.81)                                        
 15 Meade, Ashley             12 LBA-MR               1:27.02    1:28.43 SILV   
                  43.98     1:28.43 (44.45)                                        
 16 Bryant, Jordyn            11 UN-NB-MR             1:28.65    1:28.47 SILV   
                  41.82     1:28.47 (46.65)                                        
 17 Robinson, Lindsey         11 RA-MR                1:31.51    1:28.71        
                  41.88     1:28.71 (46.83)                                        
 18 Gordon, Jessica           12 RA-MR                1:30.12    1:30.03        
                  43.84     1:30.03 (46.19)                                        
 19 Crane, Jessie             11 EAST-MR              1:32.03    1:30.30        
                  43.19     1:30.30 (47.11)                                        
 20 Hannon, Mckenzie          12 HVD-MR               1:35.52    1:30.36        
                  42.61     1:30.36 (47.75)                                        
 21 Walters, Cali             12 LBA-MR               1:29.54    1:30.56        
                  44.03     1:30.56 (46.53)                                        
 22 Palmer, Kaylee            12 LBA-MR               1:34.83    1:31.78        
                  41.20     1:31.78 (50.58)                                        
 23 Sullivan, Lauren          11 LBA-MR               1:37.92    1:31.97        
                  43.60     1:31.97 (48.37)                                        
 24 Horgan, Rosemary          11 HVD-MR               1:34.93    1:33.20        
                  44.16     1:33.20 (49.04)                                        
 25 Melnick, Hannah           12 RA-MR                1:39.74    1:34.25        
                  44.21     1:34.25 (50.04)                                        
 26 Nguyen, Olivia            12 HVD-MR               1:36.25    1:34.28        
                  44.94     1:34.28 (49.34)                                        
 27 Robinson, Nicole          11 RA-MR                1:44.60    1:34.31        
                  44.44     1:34.31 (49.87)                                        
 28 Armstrong, Cassie         12 MWDA-MR              1:33.34    1:34.40        
                  44.40     1:34.40 (50.00)                                        
 29 Deangelis, Stephanie      11 LBA-MR               1:39.84    1:34.45        
                  45.19     1:34.45 (49.26)                                        
 30 Ramoino, Alex             11 RA-MR                1:42.70    1:34.76        
                  44.95     1:34.76 (49.81)                                        
 31 Corbett, Brittany         11 EAST-MR              1:35.00    1:35.45        
                  46.16     1:35.45 (49.29)                                        
 32 Sanford, Amelia           12 NDAC-MR              1:40.33    1:35.91        
                  45.71     1:35.91 (50.20)                                        
 33 Greiner, Katie            11 MWDA-MR              1:41.64    1:36.73        
                  46.94     1:36.73 (49.79)                                        
 34 Hricay, Grace             11 EAST-MR              1:33.08    1:37.47        
                  47.31     1:37.47 (50.16)                                        
 35 O'Connor, Sydney          12 HVD-MR               1:40.93    1:37.60        
                  46.80     1:37.60 (50.80)                                        
 36 Ormiston, Olivia          11 LBA-MR               1:42.98    1:37.89        
                  46.43     1:37.89 (51.46)                                        
 37 Howard, Alyssa            11 LBA-MR               1:43.83    1:39.94        
                  45.86     1:39.94 (54.08)                                        
 38 Ault Nolan, Mckenna       12 NDAC-MR              2:00.11    1:41.89        
                  47.19     1:41.89 (54.70)                                        
 39 McCluskey, Jayden         11 NDAC-MR              1:43.29    1:42.48        
                  46.75     1:42.48 (55.73)                                        
 40 Byrnes, Brigid            11 EAST-MR              1:35.00    1:42.52        
                  48.36     1:42.52 (54.16)                                        
 41 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:46.51    1:42.93        
                  50.39     1:42.93 (52.54)                                        
 42 Jeon, Claire              11 HVD-MR               1:40.33    1:43.96        
                  49.52     1:43.96 (54.44)                                        
 43 Spinelli, Bianca          11 NDAC-MR              1:48.00    1:44.29        
                  48.56     1:44.29 (55.73)                                        
 44 Douthit, Lydia            11 MWDA-MR              1:41.46    1:44.75        
                  51.14     1:44.75 (53.61)                                        
 45 Moriarty, Margaret        12 LBA-MR               1:42.59    1:45.32        
                  49.90     1:45.32 (55.42)                                        
 46 Lazar, Emmy               11 MWDA-MR              1:56.53    1:46.85        
                  50.64     1:46.85 (56.21)                                        
 47 Jones, Kate or Katey      12 EAST-MR              1:45.00    1:49.41        
                  52.08     1:49.41 (57.33)                                        
 48 Corbett, Ally or Allison  11 EAST-MR              1:50.00    1:49.73        
                  50.70     1:49.73 (59.03)                                        
 49 Turner, Julia             11 LBA-MR                    NT    1:49.89        
                  51.03     1:49.89 (58.86)                                        
 50 Vogt, Olivia              11 LBA-MR               1:52.37    1:50.63        
                  50.09   1:50.63 (1:00.54)                                        
 51 Jankowski, Kaitlyn        11 AG-MR                2:00.43    1:51.18        
                  51.50     1:51.18 (59.68)                                        
 52 Johnston, Delaney         12 LBA-MR               1:48.39    1:51.54        
                  51.80     1:51.54 (59.74)                                        
 53 Omar, Lailaa              11 MWDA-MR              2:02.16    1:59.84        
                  57.76   1:59.84 (1:02.08)                                        
 54 Betcher, Kamryn           12 NBS-MR               1:56.55    1:59.98        
                  55.36   1:59.98 (1:04.62)                                        
 55 Patino, Jacqueline        12 MWDA-MR              2:00.99    2:08.53        
                1:02.80   2:08.53 (1:05.73)                                        
 -- Robertson, Amanda         12 MWDA-MR              2:20.99         DQ        
                  56.79        DQ (1:03.32)                                        
 -- Mare, Charlotte           11 HVD-MR               1:48.33         DQ        
      One hand touch
                  44.36          DQ (50.62)                                        
 -- Lloyd, Nina               11 HVD-MR               1:39.34         DQ        
      One hand touch
                  46.68          DQ (51.57)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Sara              12 UN-EA-MR               28.28      30.47 ZQ     
  2 Clark, Campbell           11 HVD-MR                 32.46      31.15 SILV   
  3 Paggi, Sofia              11 LBA-MR                 32.75      32.15 SILV   
  4 Brown, Colleen            12 EAST-MR                30.86      32.30 SILV   
  5 Sarpong, Afia             11 UN-HV-MR               33.84      32.63 SILV   
  6 Dean, Catherine           12 LBA-MR                 33.33      32.67 SILV   
  7 Davidson, Dawn            11 LBA-MR                 32.46      32.73 SILV   
  8 Cekic, Kiara              11 RA-MR                  35.00      32.76 SILV   
  9 Ramoino, Alex             11 RA-MR                  35.86      32.81 SILV   
 10 Lynch, Katie              12 RA-MR                  32.54      32.84 SILV   
 11 Guglielmo, Ava            11 LBA-MR                 33.96      33.42 SILV   
 12 Lind, Sophia              12 EAST-MR                34.57      33.68 SILV   
 13 Crane, Jessie             11 EAST-MR                34.25      33.71 SILV   
 14 Minchak, Kaitlin          12 LBA-MR                 34.20      33.88 SILV   
 15 Robinson, Nicole          11 RA-MR                  33.75      34.04 SILV   
 16 Kiesel, Avery             12 EAST-MR                34.80      34.24 SILV   
 17 Goldstein, Charley        11 RA-MR                  34.19      34.37 SILV   
 18 Avancena, Regina          12 NDAC-MR                33.18      34.58 SILV   
 19 Ullinger, Hannah          12 UN-HV-MR               33.05      34.65        
 20 Ryder, Johannah           12 EAST-MR                34.44      34.66        
 21 Douthit, Lydia            11 MWDA-MR                39.80      34.88        
 22 Yurcisin, Sloane          12 SSL-MR                 34.53      35.19        
 23 Bryant, Jordyn            11 UN-NB-MR               37.22      35.21        
 24 Jimenez, Hermione         11 RFAC-MR                36.04      35.25        
 25 Skoglund, Kyra            11 SSL-MR                 39.39      35.26        
 26 Corbett, Brittany         11 EAST-MR                35.16      35.64        
 27 Sullivan, Lauren          11 LBA-MR                 39.57      35.93        
 28 Johnson, Amanda           12 RFAC-MR                35.00      36.08        
 28 Manger, Olivia            12 EAST-MR                36.41      36.08        
 30 Reeves, Malia             12 EAST-MR                36.63      36.17        
 31 Robinson, Lindsey         11 RA-MR                  38.87      36.40        
 32 Scholl, Ellie             11 SSL-MR                 41.96      36.48        
 33 Whitlatch, Caroline       12 SSL-MR                 37.46      36.77        
 34 Regenauer, Magdalena      11 NBS-MR                 37.36      36.81        
 35 D'Alessandro, Lena        11 RA-MR                  40.36      37.35        
 36 Cefaloni, Vanessa         12 AG-MR                  42.12      37.81        
 37 Deangelis, Stephanie      11 LBA-MR                 38.53      38.01        
 38 Palmer, Kaylee            12 LBA-MR                 41.36      38.79        
 39 Hricay, Grace             11 EAST-MR                38.65      39.04        
 40 Minelli, Madeline         11 RA-MR                  44.07      39.53        
 41 Corbett, Ally or Allison  11 EAST-MR                40.76      40.18        
 42 Damore, Lindsey           12 HVD-MR                 42.75      41.32        
 43 Spinelli, Bianca          11 NDAC-MR                45.06      41.77        
 44 Lazar, Emmy               11 MWDA-MR                47.43      41.93        
 45 Kempf, Jane               12 SSL-MR                 42.16      42.36        
 46 Howard, Alyssa            11 LBA-MR                 42.35      42.41        
 47 Cohen, Jade               12 SSL-MR                 47.11      44.42        
 48 Shaw, Karolena            11 MWDA-MR                48.13      45.09        
 49 Byrnes, Brigid            11 EAST-MR                45.27      46.42        
 50 Vogt, Olivia              11 LBA-MR                 47.18      46.63        
 51 Haydt, Isabella           11 NBS-MR               1:05.55      46.79        
 52 Lugo, Gianna              11 HVD-MR                 56.75      46.87        
 53 O'Connell, Teagan         11 LBA-MR                 48.96      46.98        
 54 Whidbee, Adrielle         11 NDAC-MR                47.32      47.00        
 55 Kolomer, Morgan           12 SSL-MR                 51.20      47.63        
 56 Greiner, Katie            11 MWDA-MR                53.35      48.96        
 57 Betcher, Kamryn           12 NBS-MR                 50.63      52.01        
 58 LaCorte, Rachel           11 SSL-MR                 59.83      53.09        
 59 Fox, Jenna                12 EAST-MR              1:00.00      55.00        
 -- Calvin, Chelsea           11 SSL-MR                 37.86         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Gorres, Frankie           11 NDAC-MR              1:00.11         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Sara              12 UN-EA-MR             1:02.73    1:08.38 ZQ     
                  31.37     1:08.38 (37.01)                                        
  2 Brown, Colleen            12 EAST-MR              1:09.50    1:14.62 SILV   
                  34.19     1:14.62 (40.43)                                        
  3 Robinson, Nicole          11 RA-MR                1:20.61    1:15.22 SILV   
                  34.47     1:15.22 (40.75)                                        
  4 Corbett, Brittany         11 EAST-MR              1:24.20    1:15.66 SILV   
                  35.47     1:15.66 (40.19)                                        
  5 Ramoino, Alex             11 RA-MR                1:21.31    1:15.93 SILV   
                  35.25     1:15.93 (40.68)                                        
  6 Cekic, Kiara              11 RA-MR                1:38.00    1:17.00 SILV   
                  35.14     1:17.00 (41.86)                                        
  7 Crane, Jessie             11 EAST-MR              1:22.61    1:17.28 SILV   
                  34.85     1:17.28 (42.43)                                        
  8 Ullinger, Hannah          12 UN-HV-MR             1:14.81    1:17.29 SILV   
                  37.08     1:17.29 (40.21)                                        
  9 Guglielmo, Ava            11 LBA-MR               1:27.25    1:17.54 SILV   
                  35.74     1:17.54 (41.80)                                        
 10 Sarpong, Afia             11 UN-HV-MR             1:18.42    1:19.29 SILV   
                  35.05     1:19.29 (44.24)                                        
 11 Lynch, Katie              12 RA-MR                1:16.45    1:20.05        
                  35.68     1:20.05 (44.37)                                        
 12 Douthit, Lydia            11 MWDA-MR              1:27.74    1:21.71        
                  39.16     1:21.71 (42.55)                                        
 13 Lind, Sophia              12 EAST-MR              1:23.39    1:22.66        
                  37.32     1:22.66 (45.34)                                        
 14 Armstrong, Cassie         12 MWDA-MR              1:33.04    1:22.70        
                  37.02     1:22.70 (45.68)                                        
 15 Manger, Olivia            12 EAST-MR              1:19.88    1:22.79        
                  37.43     1:22.79 (45.36)                                        
 16 Cefaloni, Vanessa         12 AG-MR                1:33.48    1:23.39        
                  37.90     1:23.39 (45.49)                                        
 17 Robinson, Lindsey         11 RA-MR                1:30.03    1:24.72        
                  39.65     1:24.72 (45.07)                                        
 18 Ryder, Johannah           12 EAST-MR              1:24.64    1:26.83        
                  37.55     1:26.83 (49.28)                                        
 19 Lazar, Emmy               11 MWDA-MR              1:42.45    1:45.08        
                  47.66     1:45.08 (57.42)                                        
 20 Greiner, Katie            11 MWDA-MR              1:40.99    1:53.26        
                  52.84   1:53.26 (1:00.42)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Sara              12 UN-EA-MR             1:05.64    1:07.72 JO     
                  31.32     1:07.72 (36.40)                                        
  2 Dean, Catherine           12 LBA-MR               1:12.53    1:09.61 JO     
                  33.30     1:09.61 (36.31)                                        
  3 Minchak, Kaitlin          12 LBA-MR               1:11.91    1:10.04 SILV   
                  31.95     1:10.04 (38.09)                                        
  4 Clark, Campbell           11 HVD-MR               1:16.32    1:12.89 SILV   
                  34.20     1:12.89 (38.69)                                        
  5 Cekic, Kiara              11 RA-MR                1:57.96    1:14.45 SILV   
                  34.85     1:14.45 (39.60)                                        
  6 Lind, Sophia              12 EAST-MR              1:20.44    1:15.59 SILV   
                  34.95     1:15.59 (40.64)                                        
  7 Smith, Charlotte          12 NDAC-MR              1:23.98    1:15.86 SILV   
                  35.47     1:15.86 (40.39)                                        
  8 Ullinger, Hannah          12 UN-HV-MR             1:16.21    1:16.14 SILV   
                  36.08     1:16.14 (40.06)                                        
  9 Crane, Jessie             11 EAST-MR              1:16.66    1:16.24 SILV   
                  36.62     1:16.24 (39.62)                                        
 10 Brown, Colleen            12 EAST-MR              1:12.51    1:16.28 SILV   
                  35.05     1:16.28 (41.23)                                        
 11 Paggi, Sofia              11 LBA-MR               1:18.68    1:16.37 SILV   
                  34.66     1:16.37 (41.71)                                        
 12 Bryant, Jordyn            11 UN-NB-MR             1:16.59    1:17.01 SILV   
                  35.06     1:17.01 (41.95)                                        
 13 Guglielmo, Ava            11 LBA-MR               1:18.61    1:17.02 SILV   
                  35.46     1:17.02 (41.56)                                        
 14 Corbett, Brittany         11 EAST-MR              1:35.00    1:17.20 SILV   
                  35.12     1:17.20 (42.08)                                        
 15 Gordon, Jessica           12 RA-MR                1:15.70    1:17.47 SILV   
                  36.02     1:17.47 (41.45)                                        
 16 D'Alessandro, Lena        11 RA-MR                1:23.41    1:18.29 SILV   
                  35.63     1:18.29 (42.66)                                        
 17 Ramoino, Alex             11 RA-MR                     NT    1:18.52 SILV   
                  35.75     1:18.52 (42.77)                                        
 18 Lee, Jordan               12 NDAC-MR              1:18.63    1:18.57 SILV   
                  35.03     1:18.57 (43.54)                                        
 19 Sullivan, Lauren          11 LBA-MR               1:22.15    1:18.84        
                  36.03     1:18.84 (42.81)                                        
 20 Walters, Cali             12 LBA-MR               1:15.78    1:19.04        
                  36.63     1:19.04 (42.41)                                        
 21 Sullivan, Keira           11 LBA-MR               1:19.99    1:19.41        
                  36.19     1:19.41 (43.22)                                        
 22 Meade, Ashley             12 LBA-MR               1:22.63    1:19.46        
                  38.31     1:19.46 (41.15)                                        
 23 Robinson, Lindsey         11 RA-MR                1:21.14    1:19.77        
                  37.48     1:19.77 (42.29)                                        
 24 Melnick, Hannah           12 RA-MR                1:21.13    1:20.19        
                  36.72     1:20.19 (43.47)                                        
 25 Kiesel, Avery             12 EAST-MR              1:17.09    1:20.38        
                  36.70     1:20.38 (43.68)                                        
 26 Manger, Olivia            12 EAST-MR              1:21.14    1:20.41        
                  36.16     1:20.41 (44.25)                                        
 27 Armstrong, Cassie         12 MWDA-MR              1:24.02    1:22.65        
                  39.16     1:22.65 (43.49)                                        
 28 Ryder, Johannah           12 EAST-MR              1:21.90    1:23.10        
                  37.08     1:23.10 (46.02)                                        
 29 Cefaloni, Vanessa         12 AG-MR                1:55.44    1:23.11        
                  37.13     1:23.11 (45.98)                                        
 30 Regenauer, Magdalena      11 NBS-MR               1:19.46    1:23.23        
                  37.29     1:23.23 (45.94)                                        
 31 Jimenez, Hermione         11 RFAC-MR              1:38.16    1:23.26        
                  39.85     1:23.26 (43.41)                                        
 32 Hricay, Grace             11 EAST-MR              1:22.96    1:24.64        
                  39.68     1:24.64 (44.96)                                        
 33 Leonard, Julia            11 NBS-MR               1:28.50    1:24.78        
                  43.40     1:24.78 (41.38)                                        
 34 Gomez, Noah               12 LBA-MR                    NT    1:25.06        
                  40.10     1:25.06 (44.96)                                        
 35 Deangelis, Stephanie      11 LBA-MR               1:23.88    1:25.12        
                  40.31     1:25.12 (44.81)                                        
 36 Douthit, Lydia            11 MWDA-MR              1:24.10    1:25.56        
                  37.24     1:25.56 (48.32)                                        
 37 Palmer, Kaylee            12 LBA-MR               1:24.69    1:26.76        
                  41.10     1:26.76 (45.66)                                        
 38 Nguyen, Olivia            12 HVD-MR               1:28.77    1:27.06        
                  43.03     1:27.06 (44.03)                                        
 39 Lloyd, Nina               11 HVD-MR               1:28.81    1:27.15        
                  41.08     1:27.15 (46.07)                                        
 40 Avancena, Regina          12 NDAC-MR              1:19.47    1:27.24        
                  36.70     1:27.24 (50.54)                                        
 41 Corbett, Ally or Allison  11 EAST-MR              1:40.00    1:31.39        
                  42.94     1:31.39 (48.45)                                        
 42 Byrnes, Brigid            11 EAST-MR              1:42.00    1:32.07        
                  42.35     1:32.07 (49.72)                                        
 43 Jones, Kate or Katey      12 EAST-MR              1:40.00    1:32.25        
                  43.25     1:32.25 (49.00)                                        
 44 Greiner, Katie            11 MWDA-MR              1:34.37    1:32.73        
                  45.69     1:32.73 (47.04)                                        
 45 Jeon, Claire              11 HVD-MR               1:30.33    1:33.97        
                  46.56     1:33.97 (47.41)                                        
 46 Lazar, Emmy               11 MWDA-MR              1:35.26    1:34.92        
                  45.58     1:34.92 (49.34)                                        
 47 Seldin, Emily             11 NDAC-MR              1:37.60    1:35.95        
                  44.15     1:35.95 (51.80)                                        
 48 McCluskey, Jayden         11 NDAC-MR              1:40.11    1:37.32        
                  48.62     1:37.32 (48.70)                                        
 49 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:34.55    1:39.03        
                  48.44     1:39.03 (50.59)                                        
 50 Spinelli, Bianca          11 NDAC-MR              1:38.88    1:39.41        
                  47.48     1:39.41 (51.93)                                        
 51 Kasnia-Herman, Kay        11 NDAC-MR              1:40.84    1:40.16        
                  48.68     1:40.16 (51.48)                                        
 52 O'Connell, Teagan         11 LBA-MR               1:37.46    1:40.67        
                  43.64     1:40.67 (57.03)                                        
 53 Hewitt, Allison           11 NDAC-MR              1:50.11    1:42.18        
                  47.64     1:42.18 (54.54)                                        
 54 Civitano, Emily           11 HVD-MR               1:46.62    1:43.27        
                  50.53     1:43.27 (52.74)                                        
 55 Betcher, Kamryn           12 NBS-MR               1:44.12    1:44.21        
                  50.99     1:44.21 (53.22)                                        
 56 Omar, Lailaa              11 MWDA-MR              2:00.99    1:49.70        
                  50.56     1:49.70 (59.14)                                        
 57 Patino, Jacqueline        12 MWDA-MR              2:02.14    1:50.09        
                  52.94     1:50.09 (57.15)                                        
 58 Kuenster, Maya            12 NDAC-MR              2:10.11    1:54.35        
                  54.02   1:54.35 (1:00.33)                                        
 -- Lugo, Gianna              11 HVD-MR               1:48.33         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.73          DQ (52.41)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:28.99  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Katie              12 RA-MR                2:33.36    2:30.20 SILV   
                  34.22     1:13.94 (39.72)     1:57.25 (43.31)     2:30.20 (32.95)
  2 Dean, Catherine           12 LBA-MR               2:38.17    2:31.19 SILV   
                  34.71     1:12.72 (38.01)     1:58.11 (45.39)     2:31.19 (33.08)
  3 Minchak, Kaitlin          12 LBA-MR               2:42.46    2:31.25 SILV   
                  34.72     1:10.80 (36.08)     1:57.10 (46.30)     2:31.25 (34.15)
  4 Goldstein, Charley        11 RA-MR                2:41.33    2:34.46 SILV   
                  34.93     1:12.89 (37.96)     1:58.84 (45.95)     2:34.46 (35.62)
  5 Crane, Jessie             11 EAST-MR              2:41.37    2:40.94 SILV   
                  35.56     1:16.85 (41.29)     2:05.84 (48.99)     2:40.94 (35.10)
  6 Robinson, Nicole          11 RA-MR                2:50.94    2:43.38 SILV   
                  35.78     1:16.69 (40.91)     2:08.33 (51.64)     2:43.38 (35.05)
  7 Lind, Sophia              12 EAST-MR              2:47.96    2:44.70 SILV   
                1:16.19     2:09.25 (53.06)     2:44.70 (35.45)                    
  8 Walters, Cali             12 LBA-MR               3:00.01    2:45.81 SILV   
                  36.90     1:20.02 (43.12)     2:09.23 (49.21)     2:45.81 (36.58)
  9 Guglielmo, Ava            11 LBA-MR                    NT    2:46.11 SILV   
                  36.50     1:16.84 (40.34)     2:09.34 (52.50)     2:46.11 (36.77)
 10 Robinson, Lindsey         11 RA-MR                2:50.99    2:47.49 SILV   
                  39.00     1:21.97 (42.97)     2:10.28 (48.31)     2:47.49 (37.21)
 11 Meade, Ashley             12 LBA-MR                    NT    2:47.89 SILV   
                  39.48     1:21.93 (42.45)     2:10.53 (48.60)     2:47.89 (37.36)
 12 Bryant, Jordyn            11 UN-NB-MR             2:52.62    2:49.74        
                  36.84     1:19.45 (42.61)     2:10.58 (51.13)     2:49.74 (39.16)
 13 Douthit, Lydia            11 MWDA-MR              3:01.96    2:59.60        
                  35.72     1:21.55 (45.83)     2:19.31 (57.76)     2:59.60 (40.29)
 14 Regenauer, Magdalena      11 NBS-MR               2:53.50    2:59.83        
                  41.92     1:26.46 (44.54)     2:21.02 (54.56)     2:59.83 (38.81)
 15 Jimenez, Hermione         11 RFAC-MR                   NT    3:03.75        
                  36.64     1:24.39 (47.75)     2:23.14 (58.75)     3:03.75 (40.61)
 16 Deangelis, Stephanie      11 LBA-MR                    NT    3:05.29        
                  40.91     1:26.59 (45.68)     2:21.58 (54.99)     3:05.29 (43.71)
 17 Greiner, Katie            11 MWDA-MR              3:25.99    3:18.73        
                  50.22     1:40.17 (49.95)     2:34.91 (54.74)     3:18.73 (43.82)
 18 Lazar, Emmy               11 MWDA-MR              3:26.09    3:24.13        
                  49.63     1:42.27 (52.64)     2:40.47 (58.20)     3:24.13 (43.66)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:59.29    1:56.36        
     1) Goldstein, Charley 11           2) Cekic, Kiara 11                
     3) D'Alessandro, Lena 11           4) Lynch, Katie 12                
                  29.42       58.77 (29.35)     1:28.55 (29.78)     1:56.36 (27.81)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:57.54    1:56.76        
     1) Minchak, Kaitlin 12             2) Guglielmo, Ava 11              
     3) Paggi, Sofia 11                 4) Dean, Catherine 12             
                  29.38     1:00.47 (31.09)     1:30.10 (29.63)     1:56.76 (26.66)
  3 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       2:09.02    2:05.24        
     1) Davidson, Dawn 11               2) Sullivan, Lauren 11            
     3) Vogt, Olivia 11                 4) Sullivan, Keira 11             
                  29.17     1:00.87 (31.70)     1:39.04 (38.17)     2:05.24 (26.20)
  4 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:06.86    2:10.45        
     1) Avancena, Regina 12             2) Seldin, Emily 11               
     3) Ault Nolan, Mckenna 12          4) Lee, Jordan 12                 
                  29.95     1:05.93 (35.98)     1:41.15 (35.22)     2:10.45 (29.30)
  5 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:22.27    2:20.28        
     1) Shaw, Karolena 11               2) Lazar, Emmy 11                 
     3) Greiner, Katie 11               4) Douthit, Lydia 11              
                  37.04     1:11.51 (34.47)     1:47.64 (36.13)     2:20.28 (32.64)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'                 NT    2:37.44        
     1) Whidbee, Adrielle 11            2) Spinelli, Bianca 11            
     3) Gorres, Frankie 11              4) Kasnia-Herman, Kay 11          
                  44.28     1:15.73 (31.45)   2:16.37 (1:00.64)     2:37.44 (21.07)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:12.50    2:12.62        
     1) Minchak, Kaitlin 12             2) Dean, Catherine 12             
     3) Paggi, Sofia 11                 4) Guglielmo, Ava 11              
                  32.83     1:09.58 (36.75)     1:41.79 (32.21)     2:12.62 (30.83)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:14.18    2:14.83        
     1) Melnick, Hannah 12              2) Lynch, Katie 12                
     3) Gordon, Jessica 12              4) Goldstein, Charley 11          
                  35.19     1:11.19 (36.00)     1:49.35 (38.16)     2:14.83 (25.48)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:36.95    2:20.65        
     1) Lee, Jordan 12                  2) Smith, Charlotte 12            
     3) Avancena, Regina 12             4) Sanford, Amelia 12             
                  35.25     1:13.22 (37.97)     1:47.08 (33.86)     2:20.65 (33.57)
  4 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       2:22.10    2:21.18        
     1) Sullivan, Lauren 11             2) Palmer, Kaylee 12              
     3) Walters, Cali 12                4) Sullivan, Keira 11             
                  35.23     1:15.56 (40.33)     1:50.04 (34.48)     2:21.18 (31.14)
  5 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:38.09    2:30.28        
     1) Douthit, Lydia 11               2) Greiner, Katie 11              
     3) Armstrong, Cassie 12            4) Lazar, Emmy 11                 
                  37.27     1:21.00 (43.73)     1:56.33 (35.33)     2:30.28 (33.95)
 -- Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            2:58.01         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Seldin, Emily 11                2) McCluskey, Jayden 11           
     3) Spinelli, Bianca 11             4) Kasnia-Herman, Kay 11          
                  48.22     1:31.77 (43.55)     2:18.87 (47.10)          DQ (36.96)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pociask, Brooke           13 NDAC-MR                26.34      26.72 SILV   
  2 Cohen, Emily              14 RFAC-MR                26.60      26.77 SILV   
  3 Conrad, Sabrina           13 RA-MR                  26.87      26.82 SILV   
  4 Lind, Olivia              14 EAST-MR                26.17      27.02 SILV   
  5 Devaney, Kaitlyn          14 LBA-MR                 26.61      27.17 SILV   
  6 Brattoli, Ariana          14 EAST-MR                27.72      27.33 SILV   
  7 Bubel, Valerie            13 NDAC-MR                26.91      27.66 SILV   
  8 Brady, Grace              14 EAST-MR                27.33      28.26 SILV   
  9 Mayerhauser, Leah         13 MWDA-MR                28.59      28.39 SILV   
 10 Nunez, Gabby              14 RFAC-MR                28.19      28.46 SILV   
 11 Mugno, Bella              13 EAST-MR                29.21      28.47 SILV   
 12 Kuduk, Norah              13 RA-MR                  28.16      28.53 SILV   
 12 Rivera, Juliana           14 EAST-MR                28.43      28.53 SILV   
 14 Maffucci, Ava             14 RA-MR                  29.00      28.58 SILV   
 15 Bunch, Jenna              13 NBS-MR                 27.75      28.62 SILV   
 16 Culhane, Dana             14 EAST-MR                26.44      28.67 SILV   
 17 Kassabian, Claire         13 EAST-MR                29.05      28.85        
 18 Alcantara, Antonella      13 RFAC-MR                31.13      28.95        
 19 Millet, Florence          13 EAST-MR                28.24      28.97        
 20 Bergin, Emily             14 LBA-MR                 29.24      29.13        
 21 Casalaina, Livia          14 LBA-MR                 29.29      29.17        
 21 Curtin, Stella            13 LBA-MR                 29.32      29.17        
 23 Wurster, Meghan           14 NBS-MR                 28.62      29.34        
 24 Jenkins, Shae             13 NDAC-MR                28.10      29.36        
 24 MacHugh, Grace            14 NBS-MR                 29.01      29.36        
 26 Rabasco, Sarah            13 RA-MR                  28.56      29.61        
 27 Sanford, Lauren           14 NDAC-MR                29.12      29.86        
 28 James, Jessica            14 RA-MR                  30.24      30.00        
 29 Biskup, Colleen           14 NDAC-MR                29.11      30.01        
 30 Austin, Jessica           13 RA-MR                  30.21      30.06        
 31 Antman, Sabrina           13 RA-MR                  30.38      30.36        
 32 Moriarty, Cece            14 RA-MR                  30.07      30.37        
 33 Regenauer, Katarina       13 NBS-MR                 29.87      30.46        
 34 Levine, Madeline          14 LBA-MR                 29.99      30.61        
 35 Quezada, Julia            13 RFAC-MR                29.30      30.64        
 35 Staley, Fia               13 AG-MR                  30.21      30.64        
 37 Chant, Lucy               14 HVD-MR                 30.67      30.68        
 38 Cordeiro, Alex            14 HVD-MR                 30.53      30.90        
 39 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR                33.23      31.13        
 40 Murphy, Marli             13 LBA-MR                 30.30      31.29        
 41 Klein, Jordana            13 EAST-MR                30.76      31.56        
 42 Creech, Ciara             13 NDAC-MR                33.36      31.58        
 43 Bednarick, Molly          13 AG-MR                  32.98      32.02        
 44 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR                33.41      33.04        
 45 Russell, Lauretta         13 NDAC-MR                32.94      34.28        
 46 Needham, Caitlin          14 RA-MR                  37.93      34.72        
 47 Carey, Hannah             13 EAST-MR                   NT      35.16        
 48 Grono, Daniella           13 RA-MR                  38.00      36.14        
 49 Hatch, Evie               14 RFAC-MR                36.27      36.44        
 50 Cerrato, Victoria         13 MWDA-MR                41.80      40.16        
 51 Clark, Isabella           13 HVD-MR                 42.04      42.86        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.99  JO
                56.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           13 RA-MR                  56.67      56.73 JO     
                  27.50       56.73 (29.23)                                        
  2 Brattoli, Ariana          14 EAST-MR                59.51      58.01 SILV   
                  28.27       58.01 (29.74)                                        
  3 Cohen, Emily              14 RFAC-MR                57.68      58.99 SILV   
                  28.11       58.99 (30.88)                                        
  4 Ramirez, Nicole           14 RA-MR                  59.27      59.65 SILV   
                  29.04       59.65 (30.61)                                        
  5 Brady, Grace              14 EAST-MR                57.58      59.85 SILV   
                  28.55       59.85 (31.30)                                        
  6 Nunez, Gabby              14 RFAC-MR              1:00.00    1:00.98 SILV   
                  29.39     1:00.98 (31.59)                                        
  7 Rivera, Juliana           14 EAST-MR                59.68    1:01.12 SILV   
                  29.55     1:01.12 (31.57)                                        
  8 Stamm, Rosie              13 EAST-MR                57.95    1:01.52 SILV   
                  29.74     1:01.52 (31.78)                                        
  9 Kassabian, Claire         13 EAST-MR              1:02.18    1:02.05 SILV   
                  29.49     1:02.05 (32.56)                                        
 10 Mayerhauser, Leah         13 MWDA-MR              1:02.06    1:02.52 SILV   
                  29.82     1:02.52 (32.70)                                        
 11 Kuduk, Norah              13 RA-MR                1:03.11    1:02.58 SILV   
                  29.89     1:02.58 (32.69)                                        
 12 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:05.66    1:02.59 SILV   
                  30.65     1:02.59 (31.94)                                        
 13 Maffucci, Ava             14 RA-MR                1:01.00    1:02.78 SILV   
                  29.62     1:02.78 (33.16)                                        
 14 Millet, Florence          13 EAST-MR                59.93    1:02.80 SILV   
                  30.04     1:02.80 (32.76)                                        
 15 Rabasco, Sarah            13 RA-MR                1:00.90    1:02.95 SILV   
                  30.60     1:02.95 (32.35)                                        
 16 Sommer, Stef              13 AG-MR                1:05.03    1:03.35        
                  30.78     1:03.35 (32.57)                                        
 17 Kelly, Alanna             14 EAST-MR              1:03.85    1:03.51        
                  30.10     1:03.51 (33.41)                                        
 18 Culhane, Dana             14 EAST-MR                58.03    1:03.85        
                  29.32     1:03.85 (34.53)                                        
 19 Beezer, Kristina          14 MWDA-MR              1:02.30    1:04.35        
                  30.53     1:04.35 (33.82)                                        
 20 Alcantara, Antonella      13 RFAC-MR              1:07.87    1:04.73        
                  30.48     1:04.73 (34.25)                                        
 21 MacRobbie, Morgan         14 SSL-MR               1:03.20    1:04.79        
                  30.73     1:04.79 (34.06)                                        
 22 Dineen, Molly             13 SSL-MR               1:03.15    1:05.42        
                  31.21     1:05.42 (34.21)                                        
 23 Klein, Jordana            13 EAST-MR              1:08.06    1:05.43        
                  31.53     1:05.43 (33.90)                                        
 24 James, Jessica            14 RA-MR                1:07.25    1:05.78        
                  31.53     1:05.78 (34.25)                                        
 25 Curran, Elizabeth         13 SSL-MR               1:08.62    1:05.85        
                  31.62     1:05.85 (34.23)                                        
 26 Austin, Jessica           13 RA-MR                1:03.54    1:05.98        
                  31.45     1:05.98 (34.53)                                        
 27 Antman, Sabrina           13 RA-MR                1:05.98    1:06.17        
                  32.51     1:06.17 (33.66)                                        
 28 Mello, Anna               13 EAST-MR              1:01.81    1:06.26        
                  30.17     1:06.26 (36.09)                                        
 29 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:09.06    1:06.60        
                  32.45     1:06.60 (34.15)                                        
 30 Lau, Samantha             13 HVD-MR               1:09.66    1:07.10        
                  32.74     1:07.10 (34.36)                                        
 31 Kuceravec, Nicole         13 SSL-MR               1:07.01    1:07.13        
                  31.97     1:07.13 (35.16)                                        
 32 Regenauer, Katarina       13 NBS-MR               1:05.99    1:07.30        
                  30.99     1:07.30 (36.31)                                        
 33 DiNardo, Phoebe           13 HVD-MR               1:09.50    1:07.34        
                  32.03     1:07.34 (35.31)                                        
 34 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR              1:12.03    1:07.65        
                  32.24     1:07.65 (35.41)                                        
 35 Cordeiro, Alex            14 HVD-MR               1:11.11    1:07.71        
                  32.62     1:07.71 (35.09)                                        
 36 Quezada, Julia            13 RFAC-MR              1:06.42    1:08.39        
                  32.69     1:08.39 (35.70)                                        
 37 Hoey, Onagh               13 LBA-MR               1:07.91    1:08.41        
                  32.13     1:08.41 (36.28)                                        
 38 Smith, Paige              14 UN-LB-MR             1:09.43    1:09.42        
                  32.36     1:09.42 (37.06)                                        
 39 Cimorelli, Mya            14 NDAC-MR              1:14.75    1:09.67        
                  33.87     1:09.67 (35.80)                                        
 40 Creech, Ciara             13 NDAC-MR              1:15.31    1:10.18        
                  35.06     1:10.18 (35.12)                                        
 41 Hogan, Bridget            13 HVD-MR               1:09.76    1:11.44        
                  34.11     1:11.44 (37.33)                                        
 42 Ng, Amanda                14 SSL-MR               1:08.54    1:12.32        
                  34.48     1:12.32 (37.84)                                        
 43 Turner, Tess              13 HVD-MR               1:28.97    1:12.38        
                  34.25     1:12.38 (38.13)                                        
 44 Kahlenberg, Gretchen      13 HVD-MR               1:16.44    1:14.73        
                  35.29     1:14.73 (39.44)                                        
 45 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              1:14.51    1:15.29        
                  34.30     1:15.29 (40.99)                                        
 46 Russell, Lauretta         13 NDAC-MR              1:13.70    1:15.51        
                  35.46     1:15.51 (40.05)                                        
 47 Ciminello, Sofia          13 SSL-MR               1:18.91    1:17.22        
                  35.60     1:17.22 (41.62)                                        
 48 Pethic, Kennedy           13 NDAC-MR              1:16.23    1:17.44        
                  36.95     1:17.44 (40.49)                                        
 49 Carey, Hannah             13 EAST-MR              1:20.00    1:17.96        
                  36.93     1:17.96 (41.03)                                        
 50 Hatch, Evie               14 RFAC-MR              1:23.19    1:18.53        
                  37.08     1:18.53 (41.45)                                        
 51 Hernandez, Lexie          13 UN-MR-MR             1:40.44    1:20.08        
                  37.09     1:20.08 (42.99)                                        
 52 Needham, Caitlin          14 RA-MR                1:32.67    1:22.19        
                  37.50     1:22.19 (44.69)                                        
 53 Milne, Ryan               13 NDAC-MR              1:47.79    1:38.47        
                  46.24     1:38.47 (52.23)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:03.99  JO
              2:03.99  ZQ
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           13 RA-MR                2:02.69    2:01.38 JO     
                  28.26       58.88 (30.62)     1:30.29 (31.41)     2:01.38 (31.09)
  2 Lind, Olivia              14 EAST-MR              2:03.83    2:05.77 SILV   
                  28.26       59.48 (31.22)     1:32.15 (32.67)     2:05.77 (33.62)
  3 Brady, Grace              14 EAST-MR              2:07.81    2:07.04 SILV   
                  29.12     1:01.48 (32.36)     1:34.21 (32.73)     2:07.04 (32.83)
  4 Ramirez, Nicole           14 RA-MR                2:06.56    2:07.72 SILV   
                  29.98     1:02.68 (32.70)     1:35.79 (33.11)     2:07.72 (31.93)
  5 Rivera, Juliana           14 EAST-MR              2:07.70    2:09.30 SILV   
                  29.70     1:02.09 (32.39)     1:35.87 (33.78)     2:09.30 (33.43)
  6 Mugno, Bella              13 EAST-MR              2:12.07    2:10.26 SILV   
                  30.29     1:03.12 (32.83)     1:36.98 (33.86)     2:10.26 (33.28)
  7 Cohen, Emily              14 RFAC-MR              2:11.11    2:12.24 SILV   
                  30.58     1:04.38 (33.80)     1:38.95 (34.57)     2:12.24 (33.29)
  8 Stamm, Rosie              13 EAST-MR              2:04.40    2:12.64 SILV   
                  30.39     1:03.48 (33.09)     1:38.35 (34.87)     2:12.64 (34.29)
  9 Kassabian, Claire         13 EAST-MR              2:11.90    2:14.00 SILV   
                  30.26     1:04.44 (34.18)     1:39.58 (35.14)     2:14.00 (34.42)
 10 Nunez, Gabby              14 RFAC-MR              2:11.44    2:15.10 SILV   
                  30.86     1:04.02 (33.16)     1:39.21 (35.19)     2:15.10 (35.89)
 11 Culhane, Dana             14 EAST-MR              2:04.47    2:17.47        
                  29.68     1:04.03 (34.35)     1:40.69 (36.66)     2:17.47 (36.78)
 12 Moriarty, Cece            14 RA-MR                2:29.07    2:22.88        
                  32.52     1:08.54 (36.02)     1:46.82 (38.28)     2:22.88 (36.06)
 13 Bergin, Emily             14 LBA-MR               2:37.55    2:23.95        
                  33.43     1:09.98 (36.55)     1:47.15 (37.17)     2:23.95 (36.80)
 14 Mello, Anna               13 EAST-MR              2:18.95    2:24.70        
                  30.85     1:07.96 (37.11)     1:47.55 (39.59)     2:24.70 (37.15)
 15 Alcantara, Antonella      13 RFAC-MR              2:39.03    2:29.51        
                  34.03     1:12.74 (38.71)     1:52.19 (39.45)     2:29.51 (37.32)
 16 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR              2:32.67    2:30.85        
                  32.87     1:11.16 (38.29)     1:51.30 (40.14)     2:30.85 (39.55)
 17 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              2:45.42    2:46.78        
                  35.67     1:18.08 (42.41)     2:02.79 (44.71)     2:46.78 (43.99)
 18 Hatch, Evie               14 RFAC-MR              3:01.38    2:56.25        
                  40.32     1:24.95 (44.63)     2:12.15 (47.20)     2:56.25 (44.10)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:29.99  JO
              5:29.99  ZQ
              5:50.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           13 RA-MR                5:32.65    5:30.08 SILV   
                  29.32     1:01.49 (32.17)     1:34.67 (33.18)     2:07.89 (33.22)
        2:41.88 (33.99)     3:16.06 (34.18)     3:49.72 (33.66)     4:23.43 (33.71)
        4:57.63 (34.20)     5:30.08 (32.45)                                        
  2 Ramirez, Nicole           14 RA-MR                5:36.40    5:32.19 SILV   
                  29.73     1:02.72 (32.99)     1:36.31 (33.59)     2:10.37 (34.06)
        2:44.59 (34.22)     3:18.73 (34.14)     3:52.72 (33.99)     4:26.55 (33.83)
        4:59.95 (33.40)     5:32.19 (32.24)                                        
  3 Brattoli, Ariana          14 EAST-MR              5:24.59    5:37.88 SILV   
                  29.72     1:02.82 (33.10)     1:36.93 (34.11)     2:11.35 (34.42)
        2:45.86 (34.51)     3:21.05 (35.19)     3:55.65 (34.60)     4:30.32 (34.67)
        5:04.59 (34.27)     5:37.88 (33.29)                                        
  4 Brady, Grace              14 EAST-MR              5:38.19    5:40.21 SILV   
                  30.40     1:04.38 (33.98)     1:38.84 (34.46)     2:13.34 (34.50)
        2:47.87 (34.53)     3:23.07 (35.20)     3:57.76 (34.69)     4:31.95 (34.19)
        5:06.29 (34.34)     5:40.21 (33.92)                                        
  5 Lind, Olivia              14 EAST-MR              5:27.77    5:40.55 SILV   
                  29.64     1:03.08 (33.44)     1:37.55 (34.47)     2:11.99 (34.44)
        2:47.03 (35.04)     3:21.94 (34.91)     3:56.22 (34.28)     4:31.08 (34.86)
        5:05.77 (34.69)     5:40.55 (34.78)                                        
  6 Mugno, Bella              13 EAST-MR              5:39.41    5:45.03 SILV   
                  31.54     1:04.96 (33.42)     1:40.04 (35.08)     2:14.57 (34.53)
        2:49.71 (35.14)     3:25.40 (35.69)     3:59.98 (34.58)     4:35.34 (35.36)
        5:10.79 (35.45)     5:45.03 (34.24)                                        
  7 Rivera, Juliana           14 EAST-MR              5:34.01    5:46.12 SILV   
                  31.05     1:05.24 (34.19)     1:40.72 (35.48)     2:16.05 (35.33)
        2:51.88 (35.83)     3:27.29 (35.41)     4:01.95 (34.66)     4:37.34 (35.39)
        5:12.23 (34.89)     5:46.12 (33.89)                                        
  8 Kassabian, Claire         13 EAST-MR              5:46.41    5:52.92        
                  31.65     1:06.57 (34.92)     1:42.12 (35.55)     2:18.27 (36.15)
        2:54.41 (36.14)     3:30.43 (36.02)     4:06.61 (36.18)     4:42.81 (36.20)
        5:17.56 (34.75)     5:52.92 (35.36)                                        
  9 Stamm, Rosie              13 EAST-MR              5:43.47    5:55.57        
                  31.39     1:05.33 (33.94)     1:40.33 (35.00)     2:16.01 (35.68)
        2:51.55 (35.54)     3:27.72 (36.17)     4:04.40 (36.68)     4:41.43 (37.03)
        5:19.00 (37.57)     5:55.57 (36.57)                                        
 10 Culhane, Dana             14 EAST-MR              5:37.46    5:59.18        
                  31.19     1:05.95 (34.76)     1:42.14 (36.19)     2:19.95 (37.81)
        2:55.07 (35.12)     3:31.49 (36.42)     4:07.43 (35.94)     4:44.29 (36.86)
        5:22.21 (37.92)     5:59.18 (36.97)                                        
 11 Cohen, Emily              14 RFAC-MR              6:04.92    6:01.34        
                  31.38     1:06.83 (35.45)     1:43.08 (36.25)     2:20.15 (37.07)
        2:57.09 (36.94)     3:34.25 (37.16)     4:11.48 (37.23)     4:49.15 (37.67)
        5:26.02 (36.87)     6:01.34 (35.32)                                        
 12 Nunez, Gabby              14 RFAC-MR              6:05.11    6:12.61        
                  32.03     1:07.00 (34.97)     1:43.79 (36.79)     2:21.03 (37.24)
        2:58.79 (37.76)     3:37.11 (38.32)     4:15.51 (38.40)     4:55.22 (39.71)
        5:34.76 (39.54)     6:12.61 (37.85)                                        
 13 Moriarty, Cece            14 RA-MR                6:42.92    6:33.25        
                  34.33     1:12.37 (38.04)     1:53.23 (40.86)     2:34.52 (41.29)
        3:14.64 (40.12)     3:54.44 (39.80)     4:35.52 (41.08)     5:16.40 (40.88)
        5:54.88 (38.48)     6:33.25 (38.37)                                        
 14 Bergin, Emily             14 LBA-MR                    NT    6:41.31        
                  36.33     1:19.19 (42.86)     2:01.61 (42.42)     2:42.84 (41.23)
        3:24.57 (41.73)     4:05.33 (40.76)     4:48.30 (42.97)     5:31.52 (43.22)
        6:07.53 (36.01)     6:41.31 (33.78)                                        
 15 Alcantara, Antonella      13 RFAC-MR                   NT    6:41.44        
                  35.24     1:15.97 (40.73)     1:56.97 (41.00)     2:37.71 (40.74)
        3:18.58 (40.87)     3:59.59 (41.01)     4:40.85 (41.26)     5:21.85 (41.00)
        6:03.35 (41.50)     6:41.44 (38.09)                                        
 16 Mello, Anna               13 EAST-MR              6:04.91    6:41.63        
                  32.77     1:11.29 (38.52)     1:51.76 (40.47)     2:33.30 (41.54)
        3:15.03 (41.73)     3:56.69 (41.66)     4:38.73 (42.04)     5:20.47 (41.74)
        6:02.02 (41.55)     6:41.63 (39.61)                                        
 17 Hogan, Bridget            13 HVD-MR               6:30.33    6:48.78        
                  35.15     1:14.84 (39.69)     1:56.42 (41.58)     2:38.06 (41.64)
        3:19.71 (41.65)     4:02.96 (43.25)     4:44.44 (41.48)     5:27.17 (42.73)
        6:08.87 (41.70)     6:48.78 (39.91)                                        
 18 Cordeiro, Alex            14 HVD-MR               7:01.88    7:06.77        
                  35.53     1:16.13 (40.60)     1:59.24 (43.11)     2:43.22 (43.98)
        3:27.29 (44.07)     4:11.67 (44.38)     4:56.27 (44.60)     5:40.92 (44.65)
        6:25.10 (44.18)     7:06.77 (41.67)                                        
 -- Dufresne, Halle           13 RFAC-MR                   NT         DQ        
      No touch on turn
                  37.98     1:21.94 (43.96)     2:08.07 (46.13)     2:54.83 (46.76)
        3:41.10 (46.27)     4:27.80 (46.70)     5:13.30 (45.50)     6:00.33 (47.03)
        6:44.71 (44.38)          DQ (43.74)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           13 RA-MR                1:06.42    1:05.46 SILV   
                  32.09     1:05.46 (33.37)                                        
  2 Brattoli, Ariana          14 EAST-MR              1:03.56    1:07.08 SILV   
                  32.85     1:07.08 (34.23)                                        
  3 Brady, Grace              14 EAST-MR              1:05.93    1:07.10 SILV   
                  33.13     1:07.10 (33.97)                                        
  4 Ramirez, Nicole           14 RA-MR                1:06.44    1:09.51 SILV   
                  34.22     1:09.51 (35.29)                                        
  5 Austin, Jessica           13 RA-MR                1:08.14    1:10.83 SILV   
                  34.37     1:10.83 (36.46)                                        
  6 Rivera, Juliana           14 EAST-MR              1:07.37    1:10.86 SILV   
                  34.89     1:10.86 (35.97)                                        
  7 Mayerhauser, Leah         13 MWDA-MR              1:08.33    1:10.92 SILV   
                  34.21     1:10.92 (36.71)                                        
  8 Culhane, Dana             14 EAST-MR              1:04.58    1:11.27 SILV   
                  33.81     1:11.27 (37.46)                                        
  9 Millet, Florence          13 EAST-MR              1:08.65    1:11.51 SILV   
                  34.75     1:11.51 (36.76)                                        
 10 Sommer, Stef              13 AG-MR                1:11.41    1:11.67 SILV   
                  35.57     1:11.67 (36.10)                                        
 11 MacRobbie, Morgan         14 SSL-MR               1:10.69    1:11.78 SILV   
                  35.09     1:11.78 (36.69)                                        
 12 Nunez, Gabby              14 RFAC-MR              1:13.73    1:12.61 SILV   
                  35.45     1:12.61 (37.16)                                        
 13 Cohen, Emily              14 RFAC-MR              1:11.91    1:12.72        
                  35.72     1:12.72 (37.00)                                        
 14 Kassabian, Claire         13 EAST-MR              1:11.52    1:12.86        
                  35.72     1:12.86 (37.14)                                        
 15 Kuduk, Norah              13 RA-MR                1:16.24    1:12.95        
                  35.41     1:12.95 (37.54)                                        
 16 Maffucci, Ava             14 RA-MR                1:17.00    1:13.53        
                  35.08     1:13.53 (38.45)                                        
 17 Curran, Elizabeth         13 SSL-MR               1:14.74    1:13.75        
                  35.72     1:13.75 (38.03)                                        
 18 Beezer, Kristina          14 MWDA-MR              1:10.47    1:14.75        
                  36.47     1:14.75 (38.28)                                        
 19 James, Jessica            14 RA-MR                1:12.16    1:14.80        
                  36.34     1:14.80 (38.46)                                        
 20 Kelly, Alanna             14 EAST-MR              1:13.82    1:15.69        
                  36.95     1:15.69 (38.74)                                        
 21 Stamm, Rosie              13 EAST-MR              1:11.38    1:15.81        
                  36.53     1:15.81 (39.28)                                        
 22 Mello, Anna               13 EAST-MR              1:11.26    1:16.06        
                  36.56     1:16.06 (39.50)                                        
 23 Lau, Samantha             13 HVD-MR               1:18.09    1:16.14        
                  37.45     1:16.14 (38.69)                                        
 24 DiNardo, Phoebe           13 HVD-MR               1:17.05    1:16.24        
                  37.13     1:16.24 (39.11)                                        
 25 Regenauer, Katarina       13 NBS-MR               1:15.11    1:16.70        
                  36.38     1:16.70 (40.32)                                        
 26 Rabasco, Sarah            13 RA-MR                1:15.21    1:16.78        
                  38.07     1:16.78 (38.71)                                        
 27 Klein, Jordana            13 EAST-MR              1:14.28    1:16.80        
                  37.59     1:16.80 (39.21)                                        
 28 Dineen, Molly             13 SSL-MR               1:14.13    1:16.98        
                  37.33     1:16.98 (39.65)                                        
 29 Hoey, Onagh               13 LBA-MR               1:14.89    1:17.04        
                  37.53     1:17.04 (39.51)                                        
 30 Antman, Sabrina           13 RA-MR                1:16.63    1:17.09        
                  38.29     1:17.09 (38.80)                                        
 31 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:19.03    1:17.28        
 32 Kuceravec, Nicole         13 SSL-MR               1:17.31    1:17.69        
                  38.23     1:17.69 (39.46)                                        
 33 Creech, Ciara             13 NDAC-MR              1:24.83    1:18.19        
                  37.28     1:18.19 (40.91)                                        
 34 Ng, Amanda                14 SSL-MR               1:12.90    1:18.40        
                  37.79     1:18.40 (40.61)                                        
 35 Hogan, Bridget            13 HVD-MR               1:23.50    1:20.86        
                  39.70     1:20.86 (41.16)                                        
 36 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:24.62    1:22.17        
                  40.47     1:22.17 (41.70)                                        
 37 Turner, Tess              13 HVD-MR               1:35.33    1:22.46        
                  40.11     1:22.46 (42.35)                                        
 38 Quezada, Julia            13 RFAC-MR              1:20.54    1:22.88        
                  39.21     1:22.88 (43.67)                                        
 39 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR              1:28.87    1:24.67        
                  40.89     1:24.67 (43.78)                                        
 40 Pethic, Kennedy           13 NDAC-MR              1:23.51    1:25.12        
 41 Alcantara, Antonella      13 RFAC-MR              1:23.18    1:25.38        
                  41.48     1:25.38 (43.90)                                        
 42 Smith, Paige              14 UN-LB-MR             1:26.03    1:25.82        
                  41.11     1:25.82 (44.71)                                        
 43 Kahlenberg, Gretchen      13 HVD-MR               1:30.33    1:25.98        
                  41.75     1:25.98 (44.23)                                        
 44 Russell, Lauretta         13 NDAC-MR              1:23.43    1:26.29        
                  41.90     1:26.29 (44.39)                                        
 45 Ciminello, Sofia          13 SSL-MR               1:30.41    1:29.17        
                  43.27     1:29.17 (45.90)                                        
 46 Needham, Caitlin          14 RA-MR                1:45.66    1:32.78        
                  43.18     1:32.78 (49.60)                                        
 47 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              1:30.13    1:34.75        
                  44.95     1:34.75 (49.80)                                        
 48 Carey, Hannah             13 EAST-MR              1:22.00    1:35.65        
 49 Hatch, Evie               14 RFAC-MR              1:34.96    1:39.02        
                  49.13     1:39.02 (49.89)                                        
 50 Milne, Ryan               13 NDAC-MR              2:07.34    1:50.76        
                  55.16     1:50.76 (55.60)                                        
 -- Cimorelli, Mya            14 NDAC-MR              1:27.79         DQ        
      False start
                  40.21          DQ (43.75)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brattoli, Ariana          14 EAST-MR              1:11.00    1:12.51 JO     
                  33.87     1:12.51 (38.64)                                        
  2 Conrad, Sabrina           13 RA-MR                1:15.94    1:14.83 SILV   
                  35.97     1:14.83 (38.86)                                        
  3 Cohen, Emily              14 RFAC-MR              1:13.93    1:16.40 SILV   
                  35.73     1:16.40 (40.67)                                        
  4 Millet, Florence          13 EAST-MR              1:16.27    1:17.00 SILV   
                  36.40     1:17.00 (40.60)                                        
  5 Mugno, Bella              13 EAST-MR              1:14.55    1:17.09 SILV   
                  36.50     1:17.09 (40.59)                                        
  6 Brady, Grace              14 EAST-MR              1:15.50    1:17.93 SILV   
                  36.57     1:17.93 (41.36)                                        
  7 Pociask, Brooke           13 NDAC-MR              1:22.03    1:18.31 SILV   
                  37.09     1:18.31 (41.22)                                        
  8 Rabasco, Sarah            13 RA-MR                1:18.81    1:18.77 SILV   
                  37.21     1:18.77 (41.56)                                        
  9 Bubel, Valerie            13 NDAC-MR              1:16.59    1:19.32 SILV   
                  36.95     1:19.32 (42.37)                                        
 10 Sanford, Lauren           14 NDAC-MR              1:16.72    1:19.45 SILV   
                  37.33     1:19.45 (42.12)                                        
 11 Devaney, Kaitlyn          14 LBA-MR               1:17.68    1:20.08 SILV   
                  37.12     1:20.08 (42.96)                                        
 12 Klein, Jordana            13 EAST-MR              1:25.15    1:21.14 SILV   
                  38.53     1:21.14 (42.61)                                        
 13 Jenkins, Shae             13 NDAC-MR              1:25.33    1:21.56 SILV   
                  37.87     1:21.56 (43.69)                                        
 14 Casalaina, Livia          14 LBA-MR               1:21.76    1:21.60 SILV   
                  38.63     1:21.60 (42.97)                                        
 15 Antman, Sabrina           13 RA-MR                1:23.46    1:22.21 SILV   
                  39.05     1:22.21 (43.16)                                        
 16 Austin, Jessica           13 RA-MR                1:19.50    1:22.30 SILV   
                  38.63     1:22.30 (43.67)                                        
 17 Kuduk, Norah              13 RA-MR                1:21.43    1:23.47 SILV   
                  38.68     1:23.47 (44.79)                                        
 18 Mayerhauser, Leah         13 MWDA-MR              1:25.64    1:24.39        
                  39.75     1:24.39 (44.64)                                        
 19 MacHugh, Grace            14 NBS-MR               1:26.14    1:24.69        
                  40.38     1:24.69 (44.31)                                        
 20 Culhane, Dana             14 EAST-MR              1:30.27    1:24.76        
                  39.34     1:24.76 (45.42)                                        
 21 Staley, Fia               13 AG-MR                1:27.43    1:24.88        
                  40.23     1:24.88 (44.65)                                        
 22 Kassabian, Claire         13 EAST-MR              1:30.76    1:24.98        
                  38.94     1:24.98 (46.04)                                        
 23 Levine, Madeline          14 LBA-MR               1:20.68    1:25.42        
                  40.59     1:25.42 (44.83)                                        
 24 Bunch, Jenna              13 NBS-MR               1:27.19    1:26.03        
                  40.28     1:26.03 (45.75)                                        
 25 Rivera, Juliana           14 EAST-MR              1:27.35    1:26.50        
                  39.85     1:26.50 (46.65)                                        
 26 Nunez, Gabby              14 RFAC-MR              1:24.90    1:26.58        
                  40.43     1:26.58 (46.15)                                        
 27 Wurster, Meghan           14 NBS-MR               1:28.60    1:27.35        
                  41.24     1:27.35 (46.11)                                        
 28 Curtin, Stella            13 LBA-MR               1:26.94    1:27.71        
                  42.54     1:27.71 (45.17)                                        
 29 James, Jessica            14 RA-MR                1:28.13    1:29.97        
                  43.13     1:29.97 (46.84)                                        
 30 Cordeiro, Alex            14 HVD-MR               1:29.14    1:30.39        
                  42.42     1:30.39 (47.97)                                        
 31 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:35.05    1:31.39        
                  44.51     1:31.39 (46.88)                                        
 32 Chant, Lucy               14 HVD-MR               1:31.36    1:32.22        
                  43.59     1:32.22 (48.63)                                        
 33 Regenauer, Katarina       13 NBS-MR               1:35.91    1:32.77        
                  43.51     1:32.77 (49.26)                                        
 34 Quezada, Julia            13 RFAC-MR              1:32.23    1:32.80        
                  43.06     1:32.80 (49.74)                                        
 35 Maffucci, Ava             14 RA-MR                1:30.00    1:32.83        
                  43.49     1:32.83 (49.34)                                        
 36 Russell, Lauretta         13 NDAC-MR              1:26.25    1:33.45        
                  43.60     1:33.45 (49.85)                                        
 37 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:33.91    1:33.68        
                  45.54     1:33.68 (48.14)                                        
 38 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              1:35.24    1:34.65        
                  45.08     1:34.65 (49.57)                                        
 39 Creech, Ciara             13 NDAC-MR              1:49.76    1:35.93        
                  45.23     1:35.93 (50.70)                                        
 40 Grono, Daniella           13 RA-MR                1:40.00    1:36.75        
                  45.31     1:36.75 (51.44)                                        
 41 Carey, Hannah             13 EAST-MR                   NT    1:40.23        
                  47.19     1:40.23 (53.04)                                        
 42 Hatch, Evie               14 RFAC-MR              1:45.84    1:46.58        
                  50.23     1:46.58 (56.35)                                        
 43 Alcantara, Antonella      13 RFAC-MR              1:48.74    1:50.90        
                  53.91     1:50.90 (56.99)                                        
 44 Needham, Caitlin          14 RA-MR                2:03.72    1:53.43        
                  51.70   1:53.43 (1:01.73)                                        
 45 Clark, Isabella           13 HVD-MR               1:48.47    1:54.15        
                  53.44   1:54.15 (1:00.71)                                        
 46 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR              1:55.98    1:58.18        
                  57.49   1:58.18 (1:00.69)                                        
 47 Cerrato, Victoria         13 MWDA-MR              2:14.37    2:07.42        
                  59.67   2:07.42 (1:07.75)                                        
 -- Moriarty, Cece            14 RA-MR                1:27.57         DQ        
      One hand touch
                  40.39          DQ (45.67)                                        
 -- Lind, Olivia              14 EAST-MR              1:22.62         DQ        
      Butterfly kick
                  35.25          DQ (39.15)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.99  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           13 RA-MR                1:01.95    1:02.55 JO     
                  29.28     1:02.55 (33.27)                                        
  2 Lind, Olivia              14 EAST-MR              1:01.54    1:04.27 SILV   
                  30.04     1:04.27 (34.23)                                        
  3 Pociask, Brooke           13 NDAC-MR              1:07.34    1:04.83 SILV   
                  30.57     1:04.83 (34.26)                                        
  4 Bubel, Valerie            13 NDAC-MR              1:03.94    1:07.58 SILV   
                  31.32     1:07.58 (36.26)                                        
  5 Nunez, Gabby              14 RFAC-MR              1:07.52    1:08.72 SILV   
                  32.25     1:08.72 (36.47)                                        
  6 Brattoli, Ariana          14 EAST-MR              1:13.60    1:11.09 SILV   
                  32.80     1:11.09 (38.29)                                        
  7 Brady, Grace              14 EAST-MR              1:05.53    1:11.19 SILV   
                  32.51     1:11.19 (38.68)                                        
  8 Devaney, Kaitlyn          14 LBA-MR               1:09.54    1:12.17        
                  32.85     1:12.17 (39.32)                                        
  9 Millet, Florence          13 EAST-MR              1:08.01    1:12.47        
                  33.98     1:12.47 (38.49)                                        
 10 Cohen, Emily              14 RFAC-MR              1:12.51    1:12.87        
                  33.54     1:12.87 (39.33)                                        
 11 Mugno, Bella              13 EAST-MR              1:17.34    1:12.99        
                  34.20     1:12.99 (38.79)                                        
 12 Austin, Jessica           13 RA-MR                1:14.68    1:13.04        
                  34.48     1:13.04 (38.56)                                        
 13 Culhane, Dana             14 EAST-MR              1:06.94    1:14.42        
                  32.45     1:14.42 (41.97)                                        
 14 Kuduk, Norah              13 RA-MR                1:20.11    1:14.56        
                  34.71     1:14.56 (39.85)                                        
 14 Casalaina, Livia          14 LBA-MR               1:15.65    1:14.56        
                  34.69     1:14.56 (39.87)                                        
 16 MacHugh, Grace            14 NBS-MR               1:12.46    1:15.18        
                  34.05     1:15.18 (41.13)                                        
 17 Mayerhauser, Leah         13 MWDA-MR              1:15.54    1:15.66        
                  34.53     1:15.66 (41.13)                                        
 18 Quezada, Julia            13 RFAC-MR              1:15.04    1:15.97        
                  33.78     1:15.97 (42.19)                                        
 19 Maffucci, Ava             14 RA-MR                1:25.00    1:16.61        
                  33.65     1:16.61 (42.96)                                        
 20 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:27.29    1:16.97        
                  35.79     1:16.97 (41.18)                                        
 21 Rivera, Juliana           14 EAST-MR              1:22.16    1:17.62        
                  35.28     1:17.62 (42.34)                                        
 22 Biskup, Colleen           14 NDAC-MR              1:17.11    1:18.08        
                  35.18     1:18.08 (42.90)                                        
 23 Bunch, Jenna              13 NBS-MR               1:18.87    1:18.20        
                  34.88     1:18.20 (43.32)                                        
 24 Wurster, Meghan           14 NBS-MR               1:17.96    1:18.87        
                  35.64     1:18.87 (43.23)                                        
 25 Curtin, Stella            13 LBA-MR               1:30.29    1:19.54        
                  37.65     1:19.54 (41.89)                                        
 26 Levine, Madeline          14 LBA-MR               1:21.44    1:20.66        
                  37.48     1:20.66 (43.18)                                        
 27 Moriarty, Cece            14 RA-MR                1:18.42    1:21.29        
                  36.73     1:21.29 (44.56)                                        
 28 James, Jessica            14 RA-MR                1:21.67    1:21.61        
                  37.42     1:21.61 (44.19)                                        
 29 Klein, Jordana            13 EAST-MR              1:28.41    1:22.80        
                  38.58     1:22.80 (44.22)                                        
 30 Alcantara, Antonella      13 RFAC-MR                   NT    1:23.54        
                  38.96     1:23.54 (44.58)                                        
 31 Antman, Sabrina           13 RA-MR                1:27.32    1:24.28        
                  38.94     1:24.28 (45.34)                                        
 32 Kassabian, Claire         13 EAST-MR              1:24.72    1:24.46        
                  39.02     1:24.46 (45.44)                                        
 33 Murphy, Marli             13 LBA-MR                    NT    1:24.61        
                  39.42     1:24.61 (45.19)                                        
 34 Regenauer, Katarina       13 NBS-MR               1:22.60    1:24.71        
                  37.12     1:24.71 (47.59)                                        
 35 Sanford, Lauren           14 NDAC-MR              1:18.40    1:24.96        
                  38.05     1:24.96 (46.91)                                        
 36 Bednarick, Molly          13 AG-MR                1:33.00    1:25.09        
                  38.21     1:25.09 (46.88)                                        
 37 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR                   NT    1:25.61        
                  38.06     1:25.61 (47.55)                                        
 38 Staley, Fia               13 AG-MR                1:20.00    1:26.54        
                  37.91     1:26.54 (48.63)                                        
 39 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR                   NT    1:30.30        
                  40.13     1:30.30 (50.17)                                        
 40 Creech, Ciara             13 NDAC-MR              1:40.11    1:31.61        
                  39.76     1:31.61 (51.85)                                        
 41 Grono, Daniella           13 RA-MR                1:30.00    1:37.09        
                  43.90     1:37.09 (53.19)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           13 RA-MR                2:17.59    2:17.16 JO     
                  29.89     1:04.74 (34.85)     1:45.81 (41.07)     2:17.16 (31.35)
  2 Ramirez, Nicole           14 RA-MR                2:21.50    2:23.35 SILV   
                  31.38     1:08.10 (36.72)     1:50.78 (42.68)     2:23.35 (32.57)
  3 Brattoli, Ariana          14 EAST-MR              2:20.18    2:26.75 SILV   
                  33.03     1:11.56 (38.53)     1:54.34 (42.78)     2:26.75 (32.41)
  4 Brady, Grace              14 EAST-MR              2:19.51    2:27.35 SILV   
                  32.55     1:10.50 (37.95)     1:54.16 (43.66)     2:27.35 (33.19)
  5 Cohen, Emily              14 RFAC-MR              2:27.17    2:27.83 SILV   
                  31.67     1:10.82 (39.15)     1:54.34 (43.52)     2:27.83 (33.49)
  6 Millet, Florence          13 EAST-MR              2:26.44    2:28.73 SILV   
                  34.07     1:11.15 (37.08)     1:54.89 (43.74)     2:28.73 (33.84)
  7 Stamm, Rosie              13 EAST-MR              2:28.48    2:33.13 SILV   
                  34.25     1:14.80 (40.55)     1:59.34 (44.54)     2:33.13 (33.79)
  8 Austin, Jessica           13 RA-MR                2:28.90    2:33.29 SILV   
                  33.49     1:11.05 (37.56)     1:57.67 (46.62)     2:33.29 (35.62)
  9 Nunez, Gabby              14 RFAC-MR              2:30.44    2:33.61 SILV   
                  33.26     1:11.67 (38.41)     1:58.96 (47.29)     2:33.61 (34.65)
 10 Kuduk, Norah              13 RA-MR                2:38.33    2:33.64 SILV   
                  34.85     1:14.55 (39.70)     1:59.96 (45.41)     2:33.64 (33.68)
 11 MacRobbie, Morgan         14 SSL-MR               2:33.17    2:33.67 SILV   
                  34.35     1:12.90 (38.55)     1:58.92 (46.02)     2:33.67 (34.75)
 12 Rivera, Juliana           14 EAST-MR              2:29.92    2:35.30 SILV   
                  35.73     1:13.68 (37.95)     2:00.76 (47.08)     2:35.30 (34.54)
 13 Mayerhauser, Leah         13 MWDA-MR              2:37.11    2:37.34 SILV   
                  33.60     1:12.80 (39.20)     2:00.59 (47.79)     2:37.34 (36.75)
 14 Kelly, Alanna             14 EAST-MR              2:32.75    2:37.40 SILV   
                  33.61     1:14.82 (41.21)     2:00.65 (45.83)     2:37.40 (36.75)
 15 Culhane, Dana             14 EAST-MR              2:25.50    2:41.25 SILV   
                  33.57     1:15.95 (42.38)     2:04.69 (48.74)     2:41.25 (36.56)
 16 James, Jessica            14 RA-MR                2:45.14    2:41.83        
                  37.37     1:19.31 (41.94)     2:07.49 (48.18)     2:41.83 (34.34)
 17 Dineen, Molly             13 SSL-MR               2:41.15    2:41.90        
                  36.17     1:17.79 (41.62)     2:05.06 (47.27)     2:41.90 (36.84)
 18 Kassabian, Claire         13 EAST-MR              2:38.34    2:41.96        
                  36.65     1:17.17 (40.52)     2:06.73 (49.56)     2:41.96 (35.23)
 19 Antman, Sabrina           13 RA-MR                2:43.52    2:42.67        
                  38.56     1:19.03 (40.47)     2:05.82 (46.79)     2:42.67 (36.85)
 20 Maffucci, Ava             14 RA-MR                3:35.00    2:42.90        
                  32.77     1:12.88 (40.11)     2:06.79 (53.91)     2:42.90 (36.11)
 21 Klein, Jordana            13 EAST-MR              2:45.92    2:43.01        
                  37.65     1:17.74 (40.09)     2:07.11 (49.37)     2:43.01 (35.90)
 22 Hoey, Onagh               13 LBA-MR               2:38.74    2:44.48        
                  36.43     1:20.17 (43.74)     2:06.28 (46.11)     2:44.48 (38.20)
 23 Bergin, Emily             14 LBA-MR               3:00.67    2:46.98        
                  35.03     1:19.02 (43.99)     2:13.62 (54.60)     2:46.98 (33.36)
 24 Ng, Amanda                14 SSL-MR               2:38.99    2:48.26        
                  36.62     1:19.96 (43.34)     2:06.70 (46.74)     2:48.26 (41.56)
 25 Regenauer, Katarina       13 NBS-MR               2:49.79    2:51.44        
                  36.21     1:17.91 (41.70)     2:10.61 (52.70)     2:51.44 (40.83)
 26 Murphy, Marli             13 LBA-MR                    NT    2:51.58        
                  37.92     1:23.74 (45.82)     2:15.53 (51.79)     2:51.58 (36.05)
 27 Quezada, Julia            13 RFAC-MR              2:50.85    2:54.17        
                  36.16     1:21.81 (45.65)     2:14.92 (53.11)     2:54.17 (39.25)
 28 Cordeiro, Alex            14 HVD-MR               2:55.88    2:54.58        
                  37.34     1:23.94 (46.60)     2:14.46 (50.52)     2:54.58 (40.12)
 29 Creech, Ciara             13 NDAC-MR              3:00.11    2:56.53        
                  38.80     1:23.36 (44.56)     2:16.98 (53.62)     2:56.53 (39.55)
 30 Smith, Paige              14 UN-LB-MR                  NT    2:58.43        
                  35.12     1:22.71 (47.59)     2:17.38 (54.67)     2:58.43 (41.05)
 31 Alcantara, Antonella      13 RFAC-MR              3:10.95    2:59.16        
                  36.32     1:23.56 (47.24)     2:22.08 (58.52)     2:59.16 (37.08)
 32 Cimorelli, Mya            14 NDAC-MR              3:23.71    3:00.42        
                  38.53     1:25.00 (46.47)     2:21.48 (56.48)     3:00.42 (38.94)
 33 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR                   NT    3:04.51        
                  37.70     1:26.57 (48.87)     2:22.20 (55.63)     3:04.51 (42.31)
 34 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR              3:01.62    3:08.64        
                  38.11     1:25.24 (47.13)   2:30.06 (1:04.82)     3:08.64 (38.58)
 35 Ciminello, Sofia          13 SSL-MR               3:30.92    3:22.68        
                  46.65     1:34.59 (47.94)   2:37.35 (1:02.76)     3:22.68 (45.33)
 36 Hatch, Evie               14 RFAC-MR              3:21.45    3:23.41        
                  47.17     1:40.90 (53.73)     2:39.25 (58.35)     3:23.41 (44.16)
 37 Needham, Caitlin          14 RA-MR                4:00.00    3:54.77        
                  51.05     1:47.95 (56.90)   3:01.36 (1:13.41)     3:54.77 (53.41)
 -- Curran, Elizabeth         13 SSL-MR               2:39.59         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  35.20     1:14.06 (38.86)     2:02.17 (48.11)          DQ (36.00)
 -- Milne, Ryan               13 NDAC-MR              3:50.11         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:00.98     2:00.79 (59.81)   3:06.53 (1:05.74)          DQ (51.38)
 -- Carey, Hannah             13 EAST-MR              2:45.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  46.52     1:37.63 (51.11)     2:35.19 (57.56)          DQ (41.91)
 -- Mello, Anna               13 EAST-MR              2:35.63         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
                  33.84     1:15.58 (41.74)     2:06.66 (51.08)          DQ (39.24)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Nicole           14 RA-MR                4:53.20    4:54.35 JO     
                  31.43     1:07.45 (36.02)     1:44.53 (37.08)     2:21.77 (37.24)
        3:05.75 (43.98)     3:49.42 (43.67)     4:22.56 (33.14)     4:54.35 (31.79)
  2 Cohen, Emily              14 RFAC-MR              5:18.55    5:23.29 SILV   
                  33.23     1:14.25 (41.02)     1:57.15 (42.90)     2:38.70 (41.55)
        3:25.10 (46.40)     4:11.23 (46.13)     4:48.39 (37.16)     5:23.29 (34.90)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:51.24    1:50.14        
     1) Ramirez, Nicole 14              2) Kuduk, Norah 13                
     3) Rabasco, Sarah 13               4) Conrad, Sabrina 13             
                  27.18       54.98 (27.80)     1:23.68 (28.70)     1:50.14 (26.46)
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:54.35    1:57.22        
     1) Nunez, Gabby 14                 2) Kablaoui, Yasmeen 13           
     3) Quezada, Julia 13               4) Alcantara, Antonella 13        
                  28.13       58.94 (30.81)     1:28.69 (29.75)     1:57.22 (28.53)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        2:01.82    1:58.24        
     1) Austin, Jessica 13              2) Antman, Sabrina 13             
     3) Maffucci, Ava 14                4) James, Jessica 14              
                  30.44     1:00.95 (30.51)     1:16.69 (15.74)     1:58.24 (41.55)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:04.04    2:05.13        
     1) Austin, Jessica 13              2) Rabasco, Sarah 13              
     3) Conrad, Sabrina 13              4) Kuduk, Norah 13                
                  33.21     1:08.90 (35.69)     1:37.67 (28.77)     2:05.13 (27.46)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:08.96    2:12.45        
     1) Casalaina, Livia 14             2) Levine, Madeline 14            
     3) Devaney, Kaitlyn 14             4) Bergin, Emily 14               
                  33.84     1:12.52 (38.68)     1:43.35 (30.83)     2:12.45 (29.10)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        2:21.80    2:16.91        
     1) Maffucci, Ava 14                2) Antman, Sabrina 13             
     3) Moriarty, Cece 14               4) James, Jessica 14              
                  34.62     1:14.61 (39.99)     1:47.30 (32.69)     2:16.91 (29.61)
  4 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:20.11    2:20.61        
     1) Creech, Ciara 13                2) Russell, Lauretta 13           
     3) Biskup, Colleen 14              4) Jenkins, Shae 13               
                  36.10     1:19.53 (43.43)     1:52.67 (33.14)     2:20.61 (27.94)
  5 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:11.81    2:26.84        
     1) Kablaoui, Yasmeen 13            2) Dufresne, Halle 13             
     3) Quezada, Julia 13               4) Alcantara, Antonella 13        
                  40.16     1:25.22 (45.06)     1:57.92 (32.70)     2:26.84 (28.92)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartigan, Maddie          17 EAST-MR                23.57      25.91        
  2 Franks, Ava               15 EAST-MR                25.44      26.41        
  3 Amar, Kate                16 EAST-MR                25.28      26.47        
  4 Torres, Gaby              16 EAST-MR                25.59      26.58        
  5 Dalton, Ciara             15 UN-EA-MR               25.57      26.62        
  5 Vela, Allie               17 NBS-MR                 25.44      26.62        
  7 Wang, Katie               15 EAST-MR                25.13      26.64        
  8 Panitz, Josie             16 EAST-MR                24.60      26.69        
  9 Allan, Sophia             15 EAST-MR                25.33      26.79        
 10 Klein, Mikayla            16 EAST-MR                24.26      26.85        
 11 Lemieux, Robyn            15 HVD-MR                 25.68      26.88        
 12 Gougelmann, Jennifer      15 EAST-MR                25.89      27.04        
 13 Cohen, Jessica            17 RFAC-MR                25.62      27.34        
 14 Buckley, Lily             15 EAST-MR                26.76      27.89        
 15 Mugno, Elena              15 EAST-MR                25.79      27.90        
 16 Guarnieri, Emma           15 RA-MR                  27.40      27.92        
 17 McDonnell, Emily          16 LBA-MR                 26.74      27.95        
 18 Regenauer, Hana           15 NBS-MR                 28.17      27.98        
 19 Phelan, Kaitlyn           16 UN-EA-MR               26.50      28.01        
 20 Jaimes, Linda             17 EAST-MR                26.72      28.02        
 21 Blenk, Carolyn            15 EAST-MR                27.71      28.12        
 22 Kocik, Jacqueline         15 NDAC-MR                27.93      28.40        
 23 Duver, Sophia             15 UN-EA-MR               28.50      28.56        
 24 Iaccarino-Modni, Josa     15 LBA-MR                 27.95      28.76        
 25 Dewhurst, Julia           15 AG-MR                  28.13      28.91        
 26 Burda, Sophia             15 HVD-MR                 28.41      29.24        
 27 Sharabun, Christine       17 RA-MR                  26.66      29.32        
 28 Dolan, Caroline           17 LBA-MR                 28.97      29.60        
 29 Meyer, Julia              15 EAST-MR                28.18      29.73        
 30 O'Donnell, Mairead        15 HVD-MR                 29.07      29.84        
 31 Iaccarino-Modni, Hanna    13 LBA-MR                 29.67      29.85        
 32 Monica, Amelia            16 RA-MR                  29.16      29.95        
 32 Wolter, Erin              16 EAST-MR                27.92      29.95        
 34 Evans, Amelia             15 RA-MR                  31.47      30.39        
 35 Behbehani, Iman           16 UN-EA-MR               29.23      30.45        
 36 Cassetta, Jamie           17 UN-LB-MR               30.47      30.52        
 37 Nohara, Isabella          15 HVD-MR                 30.40      30.71        
 38 Johnson, Amanda           12 RFAC-MR                30.51      31.06        
 39 Ramon, Amy                15 LBA-MR                 27.74      31.43        
 40 Begley, Molly             16 EAST-MR                30.51      31.64        
 41 Brattoli, Ava             16 EAST-MR                30.79      31.84        
 42 Relyea, Carlie            16 HVD-MR                 33.10      33.08        
 43 Sanchez, Chyanna          16 NBS-MR                 33.48      33.50        
 44 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 36.22      37.92        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanford, Catherine       15 LBA-MR                 51.83      53.25 METS   
                  25.86       53.25 (27.39)                                        
  2 Diehl, Amber              16 NDAC-MR                54.48      57.28        
                  27.70       57.28 (29.58)                                        
  3 Graham, Catherine         15 NDAC-MR                55.66      57.58        
                  27.15       57.58 (30.43)                                        
  4 Cohen, Jessica            17 RFAC-MR                54.71      58.24        
                  28.02       58.24 (30.22)                                        
  5 Pence, Emily              16 RA-MR                  58.64      58.29        
                  27.98       58.29 (30.31)                                        
  6 McDonnell, Emily          16 LBA-MR                 57.99      58.95        
                  28.46       58.95 (30.49)                                        
  7 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR                58.09      58.97        
                  28.21       58.97 (30.76)                                        
  8 Liddy, Samantha           17 SSL-MR                 57.55      59.37        
                  28.67       59.37 (30.70)                                        
  9 Patierno, Ashley          17 NDAC-MR                56.37      59.38        
                  28.44       59.38 (30.94)                                        
 10 Cohen, Hannah             16 EAST-MR              1:00.93      59.68        
                  28.73       59.68 (30.95)                                        
 11 Guarnieri, Emma           15 RA-MR                  56.73    1:00.31        
                  28.98     1:00.31 (31.33)                                        
 12 Cook, April               15 RFAC-MR                58.34    1:00.73        
                  29.61     1:00.73 (31.12)                                        
 13 Regenauer, Hana           15 NBS-MR               1:01.23    1:00.94        
                  29.32     1:00.94 (31.62)                                        
 14 Iaccarino-Modni, Josa     15 LBA-MR                 59.61    1:01.04        
                  29.38     1:01.04 (31.66)                                        
 15 Finkelberg, Abby          17 RA-MR                  58.07    1:01.23        
                  29.09     1:01.23 (32.14)                                        
 16 Burda, Sophia             15 HVD-MR               1:00.71    1:01.39        
                  29.97     1:01.39 (31.42)                                        
 17 Ponnaiya, Claire          15 RA-MR                  59.94    1:01.89        
                  28.96     1:01.89 (32.93)                                        
 18 Kochek, Carolyn           17 EAST-MR                58.98    1:01.99        
                  29.93     1:01.99 (32.06)                                        
 19 Geis, Taylor              16 RA-MR                  59.35    1:02.42        
                  29.85     1:02.42 (32.57)                                        
 20 Kelly, Grace              12 EAST-MR              1:05.26    1:02.54        
                  29.37     1:02.54 (33.17)                                        
 21 Sanchez, Sam              16 RA-MR                1:05.62    1:02.68        
                  30.06     1:02.68 (32.62)                                        
 22 Duver, Sophia             15 UN-EA-MR             1:05.00    1:02.71        
                  30.01     1:02.71 (32.70)                                        
 23 Benfante, Lexi            16 RA-MR                  59.06    1:02.93        
                  29.71     1:02.93 (33.22)                                        
 24 Dolan, Caroline           17 LBA-MR               1:00.02    1:03.26        
                  30.34     1:03.26 (32.92)                                        
 25 Meyer, Julia              15 EAST-MR              1:00.33    1:03.60        
                  30.60     1:03.60 (33.00)                                        
 26 Furniss, Ella             15 EAST-MR              1:01.00    1:03.97        
                  30.49     1:03.97 (33.48)                                        
 27 Zoeller, Kate             17 HVD-MR               1:01.19    1:04.55        
                  30.84     1:04.55 (33.71)                                        
 28 Berkowitz, Madison        16 SSL-MR               1:02.22    1:04.77        
                  30.84     1:04.77 (33.93)                                        
 29 O'Donnell, Mairead        15 HVD-MR               1:06.48    1:05.03        
                  30.87     1:05.03 (34.16)                                        
 30 Monica, Amelia            16 RA-MR                1:03.14    1:05.90        
                  31.42     1:05.90 (34.48)                                        
 31 Behrens, Erin             17 NDAC-MR                57.23    1:05.91        
                  31.00     1:05.91 (34.91)                                        
 32 Cassetta, Jamie           17 UN-LB-MR             1:06.76    1:05.96        
 33 Milillo, Angelina         15 SSL-MR               1:08.46    1:06.23        
 34 Wolter, Erin              16 EAST-MR              1:00.84    1:07.11        
                  31.29     1:07.11 (35.82)                                        
 35 Iaccarino-Modni, Hanna    13 LBA-MR               1:04.19    1:07.29        
                  32.32     1:07.29 (34.97)                                        
 36 Colaizzo, Natalie         15 HVD-MR               1:06.60    1:07.41        
                  33.20     1:07.41 (34.21)                                        
 37 Evans, Amelia             15 RA-MR                1:10.12    1:07.57        
 38 Begley, Molly             16 EAST-MR              1:05.20    1:07.60        
                  31.84     1:07.60 (35.76)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amar, Kate                16 EAST-MR              1:50.80    1:59.50        
                  27.62       57.92 (30.30)     1:28.81 (30.89)     1:59.50 (30.69)
  2 Gougelmann, Jennifer      15 EAST-MR              1:58.12    2:02.38        
                  27.75       58.58 (30.83)     1:30.63 (32.05)     2:02.38 (31.75)
  3 Dalton, Ciara             15 UN-EA-MR             1:57.33    2:02.93        
                  27.93       58.91 (30.98)     1:31.27 (32.36)     2:02.93 (31.66)
  4 Cohen, Jessica            17 RFAC-MR              1:58.81    2:03.26        
                  29.02     1:00.00 (30.98)     1:31.77 (31.77)     2:03.26 (31.49)
  5 Torres, Gaby              16 EAST-MR              1:59.30    2:03.53        
                  28.09       59.54 (31.45)     1:32.22 (32.68)     2:03.53 (31.31)
  6 Mugno, Elena              15 EAST-MR              2:01.44    2:06.72        
                  28.59     1:00.28 (31.69)     1:33.69 (33.41)     2:06.72 (33.03)
  7 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              2:06.27    2:08.04        
                  29.40     1:02.38 (32.98)     1:35.62 (33.24)     2:08.04 (32.42)
  8 Buckley, Lily             15 EAST-MR              2:07.63    2:09.31        
                  29.28     1:01.68 (32.40)     1:35.33 (33.65)     2:09.31 (33.98)
  9 Cohen, Hannah             16 EAST-MR              2:11.93    2:12.05        
                  30.13     1:03.93 (33.80)     1:38.39 (34.46)     2:12.05 (33.66)
 10 Regenauer, Hana           15 NBS-MR               2:10.54    2:14.24        
                  29.61     1:03.68 (34.07)     1:39.13 (35.45)     2:14.24 (35.11)
 11 Duver, Sophia             15 UN-EA-MR             2:16.00    2:17.36        
                  29.92     1:04.41 (34.49)     1:40.88 (36.47)     2:17.36 (36.48)
 12 Monica, Amelia            16 RA-MR                2:24.97    2:21.63        
                  32.09     1:08.02 (35.93)     1:45.11 (37.09)     2:21.63 (36.52)
 13 Storrs, Mackenzie         15 NDAC-MR              2:24.66    2:22.77        
                  32.26     1:09.31 (37.05)     1:47.21 (37.90)     2:22.77 (35.56)
 14 Kocik, Jacqueline         15 NDAC-MR              2:19.88    2:23.22        
                  32.31     1:07.97 (35.66)     1:45.32 (37.35)     2:23.22 (37.90)
 15 O'Donnell, Mairead        15 HVD-MR               2:26.26    2:23.83        
                  32.38     1:09.07 (36.69)     1:47.11 (38.04)     2:23.83 (36.72)
 16 Ryder, Johannah           12 EAST-MR              2:27.31    2:25.69        
                  31.49     1:09.25 (37.76)     1:48.40 (39.15)     2:25.69 (37.29)
 17 Brattoli, Ava             16 EAST-MR              2:26.58    2:31.13        
                  33.58     1:11.86 (38.28)   2:31.13 (1:19.27)                    
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amar, Kate                16 EAST-MR              4:55.45    5:17.40        
                  27.68       58.14 (30.46)     1:29.34 (31.20)     2:01.35 (32.01)
        2:33.55 (32.20)     3:06.36 (32.81)     3:39.53 (33.17)     4:12.76 (33.23)
        4:45.60 (32.84)     5:17.40 (31.80)                                        
  2 Gougelmann, Jennifer      15 EAST-MR              5:12.88    5:22.20        
                  29.13     1:00.70 (31.57)     1:33.03 (32.33)     2:06.21 (33.18)
        2:39.22 (33.01)     3:12.21 (32.99)     3:44.70 (32.49)     4:17.11 (32.41)
        4:50.11 (33.00)     5:22.20 (32.09)                                        
  3 Dalton, Ciara             15 UN-EA-MR             5:12.90    5:27.64        
                  28.24       59.51 (31.27)     1:31.82 (32.31)     2:05.21 (33.39)
        2:39.11 (33.90)     3:13.11 (34.00)     3:47.08 (33.97)     4:21.09 (34.01)
        4:54.94 (33.85)     5:27.64 (32.70)                                        
  4 Mugno, Elena              15 EAST-MR              5:31.89    5:33.44        
                  29.72     1:03.04 (33.32)     1:37.14 (34.10)     2:11.70 (34.56)
        2:46.02 (34.32)     3:19.81 (33.79)     3:53.52 (33.71)     4:27.11 (33.59)
        5:00.68 (33.57)     5:33.44 (32.76)                                        
  5 Torres, Gaby              16 EAST-MR              5:29.79    5:34.39        
                  30.46     1:03.67 (33.21)     1:37.59 (33.92)     2:11.89 (34.30)
        2:46.16 (34.27)     3:20.89 (34.73)     3:55.27 (34.38)     4:29.78 (34.51)
        5:03.46 (33.68)     5:34.39 (30.93)                                        
  6 Cohen, Jessica            17 RFAC-MR              5:24.92    5:37.09        
                  29.83     1:02.54 (32.71)     1:35.81 (33.27)     2:09.63 (33.82)
        2:43.56 (33.93)     3:17.72 (34.16)     3:52.17 (34.45)     4:27.39 (35.22)
        5:02.57 (35.18)     5:37.09 (34.52)                                        
  7 Ketron, Sara              12 UN-EA-MR             5:41.25    5:38.85        
                  30.33     1:04.59 (34.26)     1:39.92 (35.33)     2:15.16 (35.24)
        2:49.59 (34.43)     3:24.98 (35.39)     4:00.07 (35.09)     4:33.83 (33.76)
        5:07.25 (33.42)     5:38.85 (31.60)                                        
  8 Buckley, Lily             15 EAST-MR              5:38.96    5:40.42        
                  30.60     1:04.48 (33.88)     1:38.78 (34.30)     2:13.22 (34.44)
        2:47.98 (34.76)     3:22.82 (34.84)     3:57.31 (34.49)     4:32.19 (34.88)
        5:06.62 (34.43)     5:40.42 (33.80)                                        
  9 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              5:43.25    5:48.46        
                  29.74     1:03.29 (33.55)     1:38.09 (34.80)     2:13.28 (35.19)
        2:48.79 (35.51)     3:24.77 (35.98)     4:01.48 (36.71)     4:38.08 (36.60)
        5:13.96 (35.88)     5:48.46 (34.50)                                        
 10 Regenauer, Hana           15 NBS-MR               5:47.87    5:49.49        
                  30.53     1:04.70 (34.17)     1:39.50 (34.80)     2:15.11 (35.61)
        2:50.66 (35.55)     3:26.75 (36.09)     4:03.02 (36.27)     4:39.09 (36.07)
        5:15.39 (36.30)     5:49.49 (34.10)                                        
 11 Burda, Sophia             15 HVD-MR               5:52.72    5:53.34        
                  31.24     1:06.08 (34.84)     1:42.27 (36.19)     2:18.61 (36.34)
        2:55.10 (36.49)     3:32.24 (37.14)     4:07.99 (35.75)     4:44.31 (36.32)
        5:20.56 (36.25)     5:53.34 (32.78)                                        
 12 Cohen, Hannah             16 EAST-MR              5:59.54    6:04.97        
                  32.48     1:09.08 (36.60)     1:47.62 (38.54)     2:25.56 (37.94)
        3:03.33 (37.77)     3:40.47 (37.14)     4:17.90 (37.43)     4:55.40 (37.50)
        5:31.39 (35.99)     6:04.97 (33.58)                                        
 13 Duver, Sophia             15 UN-EA-MR             6:15.00    6:09.68        
                  31.64     1:07.88 (36.24)     1:45.13 (37.25)     2:22.81 (37.68)
        3:00.25 (37.44)     3:38.73 (38.48)     4:16.88 (38.15)     4:55.52 (38.64)
        5:33.58 (38.06)     6:09.68 (36.10)                                        
 14 O'Donnell, Mairead        15 HVD-MR               6:45.88    6:24.28        
                  33.45     1:11.35 (37.90)     1:50.56 (39.21)     2:29.62 (39.06)
        3:09.21 (39.59)     3:49.33 (40.12)     4:28.78 (39.45)     5:08.18 (39.40)
        5:46.91 (38.73)     6:24.28 (37.37)                                        
 15 Monica, Amelia            16 RA-MR                6:34.32    6:29.14        
                  33.60     1:11.08 (37.48)     1:50.17 (39.09)     2:29.76 (39.59)
        3:09.93 (40.17)     3:50.33 (40.40)     4:30.32 (39.99)     5:10.30 (39.98)
        5:50.26 (39.96)     6:29.14 (38.88)                                        
 16 Ryder, Johannah           12 EAST-MR              6:38.68    6:33.49        
                  33.29     1:13.44 (40.15)     1:54.11 (40.67)     2:34.05 (39.94)
        3:14.11 (40.06)     3:55.00 (40.89)     4:36.34 (41.34)     5:16.66 (40.32)
        5:56.83 (40.17)     6:33.49 (36.66)                                        
 17 Storrs, Mackenzie         15 NDAC-MR              6:43.28    6:35.08        
                  33.79     1:11.53 (37.74)     1:51.13 (39.60)     2:31.14 (40.01)
        3:11.51 (40.37)     3:52.67 (41.16)     4:34.66 (41.99)     5:15.96 (41.30)
        5:56.84 (40.88)     6:35.08 (38.24)                                        
 18 Bradley, Addison          10 LBA-MR                    NT    6:41.93        
                  35.79     1:14.49 (38.70)     1:55.09 (40.60)     2:36.47 (41.38)
        3:17.60 (41.13)     3:58.73 (41.13)     4:40.74 (42.01)     5:21.94 (41.20)
        6:02.87 (40.93)     6:41.93 (39.06)                                        
 19 Brattoli, Ava             16 EAST-MR              6:28.42    6:47.54        
                  35.01     1:14.27 (39.26)     1:55.15 (40.88)     2:36.53 (41.38)
        3:17.96 (41.43)     3:59.80 (41.84)     4:42.09 (42.29)     5:23.98 (41.89)
        6:05.87 (41.89)     6:47.54 (41.67)                                        
 20 Douthit, Lydia            11 MWDA-MR              7:11.99    6:58.20        
                  35.18     1:17.66 (42.48)     2:01.01 (43.35)     2:44.15 (43.14)
        3:27.17 (43.02)     4:10.49 (43.32)     4:54.57 (44.08)     5:37.57 (43.00)
        6:19.69 (42.12)     6:58.20 (38.51)                                        
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
             10:44.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, April               15 RFAC-MR             12:24.08   11:40.07        
                  31.48     1:05.61 (34.13)     1:40.97 (35.36)     2:17.06 (36.09)
        2:52.98 (35.92)     3:28.92 (35.94)     4:04.84 (35.92)     4:40.23 (35.39)
        5:16.00 (35.77)     5:51.55 (35.55)     6:26.91 (35.36)     7:02.15 (35.24)
        7:37.26 (35.11)     8:12.71 (35.45)     8:47.98 (35.27)     9:23.29 (35.31)
        9:58.24 (34.95)    10:32.76 (34.52)    11:07.77 (35.01)    11:40.07 (32.30)
  2 Goldleaf, Peyton          13 HVD-MR              14:25.88   14:22.51        
                  36.09     1:16.78 (40.69)     1:59.79 (43.01)     2:43.54 (43.75)
        3:27.47 (43.93)     4:11.56 (44.09)     4:55.69 (44.13)     5:39.61 (43.92)
        6:24.16 (44.55)     7:08.09 (43.93)     7:50.66 (42.57)     8:34.51 (43.85)
        9:19.43 (44.92)    10:03.89 (44.46)    10:48.34 (44.45)    11:32.03 (43.69)
       12:15.64 (43.61)    12:59.28 (43.64)    13:42.07 (42.79)    14:22.51 (40.44)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanford, Catherine       15 LBA-MR               1:00.41    1:02.28        
                  30.77     1:02.28 (31.51)                                        
  2 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              1:01.63    1:03.27        
                  30.90     1:03.27 (32.37)                                        
  3 Pence, Emily              16 RA-MR                  59.97    1:03.28        
                  30.75     1:03.28 (32.53)                                        
  4 Patierno, Ashley          17 NDAC-MR              1:02.52    1:03.80        
                  30.90     1:03.80 (32.90)                                        
  5 Liddy, Samantha           17 SSL-MR               1:05.49    1:05.29        
                  31.63     1:05.29 (33.66)                                        
  6 Kochek, Carolyn           17 EAST-MR              1:03.89    1:07.76        
                  33.15     1:07.76 (34.61)                                        
  7 Benfante, Lexi            16 RA-MR                1:02.66    1:07.84        
                  32.39     1:07.84 (35.45)                                        
  8 Diehl, Amber              16 NDAC-MR              1:06.57    1:08.14        
                  32.68     1:08.14 (35.46)                                        
  9 Graham, Catherine         15 NDAC-MR              1:10.02    1:08.99        
                  33.34     1:08.99 (35.65)                                        
 10 Regenauer, Hana           15 NBS-MR               1:08.72    1:09.09        
                  33.29     1:09.09 (35.80)                                        
 11 Finkelberg, Abby          17 RA-MR                1:07.13    1:09.68        
                  33.87     1:09.68 (35.81)                                        
 12 Burda, Sophia             15 HVD-MR               1:05.40    1:09.97        
                  34.53     1:09.97 (35.44)                                        
 13 Cohen, Jessica            17 RFAC-MR              1:05.38    1:09.99        
                  34.58     1:09.99 (35.41)                                        
 14 Cook, April               15 RFAC-MR              1:09.16    1:10.65        
                  35.30     1:10.65 (35.35)                                        
 15 Cohen, Hannah             16 EAST-MR              1:10.22    1:11.12        
                  35.14     1:11.12 (35.98)                                        
 16 Sanchez, Sam              16 RA-MR                1:10.45    1:11.17        
                  34.46     1:11.17 (36.71)                                        
 17 Kelly, Grace              12 EAST-MR              1:17.24    1:11.62        
                  34.24     1:11.62 (37.38)                                        
 18 Duver, Sophia             15 UN-EA-MR             1:12.00    1:11.76        
                  34.55     1:11.76 (37.21)                                        
 19 Iaccarino-Modni, Hanna    13 LBA-MR               1:09.30    1:12.00        
                  34.63     1:12.00 (37.37)                                        
 20 Guarnieri, Emma           15 RA-MR                1:05.85    1:12.29        
                  35.17     1:12.29 (37.12)                                        
 21 Iaccarino-Modni, Josa     15 LBA-MR                    NT    1:12.32        
                  35.39     1:12.32 (36.93)                                        
 22 Ponnaiya, Claire          15 RA-MR                1:08.50    1:13.10        
                  35.25     1:13.10 (37.85)                                        
 23 Geis, Taylor              16 RA-MR                1:10.97    1:13.26        
                  36.24     1:13.26 (37.02)                                        
 24 Meyer, Julia              15 EAST-MR              1:15.44    1:13.47        
                  36.34     1:13.47 (37.13)                                        
 25 Furniss, Ella             15 EAST-MR              1:09.00    1:13.55        
                  35.04     1:13.55 (38.51)                                        
 26 Berkowitz, Madison        16 SSL-MR               1:15.45    1:13.75        
                  36.22     1:13.75 (37.53)                                        
 27 Behrens, Erin             17 NDAC-MR              1:08.56    1:14.08        
                  35.57     1:14.08 (38.51)                                        
 28 Monica, Amelia            16 RA-MR                1:11.11    1:14.32        
                  35.82     1:14.32 (38.50)                                        
 29 O'Donnell, Mairead        15 HVD-MR               1:17.66    1:14.37        
                  36.17     1:14.37 (38.20)                                        
 30 Zoeller, Kate             17 HVD-MR               1:19.22    1:14.85        
                  36.77     1:14.85 (38.08)                                        
 31 Begley, Molly             16 EAST-MR              1:14.45    1:16.55        
                  37.48     1:16.55 (39.07)                                        
 32 Cassetta, Jamie           17 UN-LB-MR             1:18.14    1:17.12        
                  37.56     1:17.12 (39.56)                                        
 33 Milillo, Angelina         15 SSL-MR               1:21.34    1:17.19        
                  37.51     1:17.19 (39.68)                                        
 34 Wolter, Erin              16 EAST-MR              1:11.49    1:20.42        
                  38.55     1:20.42 (41.87)                                        
 35 Colaizzo, Natalie         15 HVD-MR               1:21.84    1:21.48        
                  40.24     1:21.48 (41.24)                                        
 36 Evans, Amelia             15 RA-MR                1:21.64    1:22.79        
                  41.05     1:22.79 (41.74)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Nicole           14 RA-MR                2:23.72    2:20.28        
                  33.47     1:08.67 (35.20)     1:44.45 (35.78)     2:20.28 (35.83)
  2 Minchak, Kaitlin          12 LBA-MR               2:31.14    2:25.15        
                  33.87     1:10.11 (36.24)     1:47.74 (37.63)     2:25.15 (37.41)
  3 Burda, Sophia             15 HVD-MR               2:23.74    2:26.95        
                  34.54     1:11.81 (37.27)     1:50.32 (38.51)     2:26.95 (36.63)
  4 Cook, April               15 RFAC-MR              2:26.46    2:28.63        
                  35.55     1:12.40 (36.85)     1:51.15 (38.75)     2:28.63 (37.48)
  5 Casalaina, Livia          14 LBA-MR               2:32.92    2:29.79        
                  34.81     1:12.94 (38.13)     1:51.82 (38.88)     2:29.79 (37.97)
  6 Goldstein, Charley        11 RA-MR                2:31.44    2:35.46        
                  35.55     1:14.62 (39.07)     1:55.19 (40.57)     2:35.46 (40.27)
  7 Bradley, Addison          10 LBA-MR                    NT    2:49.42        
                  40.59     1:23.99 (43.40)     2:07.01 (43.02)     2:49.42 (42.41)
  8 Santora, Loretta          10 MWDA-MR              3:15.99    2:50.90        
                  40.39     1:23.97 (43.58)     2:07.84 (43.87)     2:50.90 (43.06)
  9 Regenauer, Magdalena      11 NBS-MR                    NT    2:52.20        
                  42.40     1:26.64 (44.24)     2:11.52 (44.88)     2:52.20 (40.68)
 10 O'Connell, Teagan         11 LBA-MR                    NT    3:11.08        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panitz, Josie             16 EAST-MR              1:02.75    1:07.69 METS   
                  31.37     1:07.69 (36.32)                                        
  2 Franks, Ava               15 EAST-MR              1:07.23    1:09.81 METS   
                  32.37     1:09.81 (37.44)                                        
  3 Blenk, Carolyn            15 EAST-MR              1:10.76    1:13.40        
                  34.09     1:13.40 (39.31)                                        
  4 Dalton, Ciara             15 UN-EA-MR             1:08.22    1:13.81        
                  34.29     1:13.81 (39.52)                                        
  5 Hartigan, Maddie          17 EAST-MR              1:08.26    1:14.48        
                  35.06     1:14.48 (39.42)                                        
  6 Dolan, Caroline           17 LBA-MR               1:12.59    1:14.81        
                  36.36     1:14.81 (38.45)                                        
  7 Mugno, Elena              15 EAST-MR              1:12.30    1:15.59        
                  35.91     1:15.59 (39.68)                                        
  8 Vela, Allie               17 NBS-MR               1:17.22    1:15.75        
                  35.44     1:15.75 (40.31)                                        
  9 Torres, Gaby              16 EAST-MR              1:19.47    1:15.79        
                  35.78     1:15.79 (40.01)                                        
 10 Amar, Kate                16 EAST-MR              1:17.06    1:16.56        
                  36.15     1:16.56 (40.41)                                        
 11 Guarnieri, Emma           15 RA-MR                1:12.71    1:16.74        
                  36.50     1:16.74 (40.24)                                        
 12 Iaccarino-Modni, Josa     15 LBA-MR               1:15.01    1:16.95        
                  37.13     1:16.95 (39.82)                                        
 13 Phelan, Kaitlyn           16 UN-EA-MR             1:10.83    1:17.75        
                  36.46     1:17.75 (41.29)                                        
 14 Wang, Katie               15 EAST-MR              1:20.71    1:18.06        
                  36.74     1:18.06 (41.32)                                        
 15 Meyer, Julia              15 EAST-MR              1:12.88    1:18.24        
                  37.20     1:18.24 (41.04)                                        
 16 Duver, Sophia             15 UN-EA-MR             1:17.00    1:18.33        
                  36.69     1:18.33 (41.64)                                        
 17 Allan, Sophia             15 EAST-MR              1:14.65    1:18.61        
                  36.40     1:18.61 (42.21)                                        
 18 Jaimes, Linda             17 EAST-MR              1:16.39    1:18.63        
                  37.45     1:18.63 (41.18)                                        
 19 Buckley, Lily             15 EAST-MR              1:15.12    1:18.75        
                  37.47     1:18.75 (41.28)                                        
 20 Klein, Mikayla            16 EAST-MR              1:14.16    1:19.27        
                  36.41     1:19.27 (42.86)                                        
 21 Lemieux, Robyn            15 HVD-MR               1:22.71    1:19.36        
                  38.13     1:19.36 (41.23)                                        
 22 Gougelmann, Jennifer      15 EAST-MR              1:16.04    1:19.37        
                  37.01     1:19.37 (42.36)                                        
 23 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              1:19.35    1:20.18        
                  37.77     1:20.18 (42.41)                                        
 24 Cuya, Isabela             15 HVD-MR               1:17.12    1:20.36        
                  37.12     1:20.36 (43.24)                                        
 25 Brattoli, Ava             16 EAST-MR              1:16.59    1:23.05        
                  38.60     1:23.05 (44.45)                                        
 26 Evans, Amelia             15 RA-MR                1:21.76    1:23.82        
                  39.88     1:23.82 (43.94)                                        
 27 Kocik, Jacqueline         15 NDAC-MR              1:14.71    1:24.00        
                  40.12     1:24.00 (43.88)                                        
 28 Monica, Amelia            16 RA-MR                1:22.80    1:24.80        
                  40.49     1:24.80 (44.31)                                        
 29 Cook, April               15 RFAC-MR              1:25.44    1:25.32        
                  40.76     1:25.32 (44.56)                                        
 30 Regenauer, Hana           15 NBS-MR               1:22.76    1:25.94        
                  40.29     1:25.94 (45.65)                                        
 31 O'Donnell, Mairead        15 HVD-MR               1:24.26    1:26.02        
                  41.03     1:26.02 (44.99)                                        
 32 Sharabun, Christine       17 RA-MR                1:20.01    1:26.16        
                  39.54     1:26.16 (46.62)                                        
 33 Iaccarino-Modni, Hanna    13 LBA-MR               1:21.94    1:26.45        
                  40.76     1:26.45 (45.69)                                        
 34 Behbehani, Iman           16 UN-EA-MR             1:25.84    1:27.33        
                  43.12     1:27.33 (44.21)                                        
 35 Oldiges, Pearl            17 HVD-MR               1:22.58    1:27.39        
                  41.19     1:27.39 (46.20)                                        
 36 Johnson, Amanda           12 RFAC-MR              1:32.80    1:31.90        
                  43.86     1:31.90 (48.04)                                        
 37 Cassetta, Jamie           17 UN-LB-MR                  NT    1:32.51        
                  43.83     1:32.51 (48.68)                                        
 38 Begley, Molly             16 EAST-MR              1:31.77    1:33.97        
                  44.55     1:33.97 (49.42)                                        
 39 Ramon, Amy                15 LBA-MR               1:25.93    1:34.30        
                  44.88     1:34.30 (49.42)                                        
 40 Wolter, Erin              16 EAST-MR              1:40.63    1:37.75        
                  46.08     1:37.75 (51.67)                                        
 41 Bednarick, Molly          13 AG-MR                1:55.00    1:37.94        
                  47.03     1:37.94 (50.91)                                        
 42 Sanchez, Chyanna          16 NBS-MR               1:44.03    1:40.44        
                  47.30     1:40.44 (53.14)                                        
 43 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:46.51    1:46.99        
                  51.55     1:46.99 (55.44)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Emily          16 LBA-MR               2:33.68    2:44.65        
                  37.60     1:19.32 (41.72)     2:01.46 (42.14)     2:44.65 (43.19)
  2 Cohen, Emily              14 RFAC-MR              2:43.63    2:48.60        
                  37.84     1:20.38 (42.54)     2:04.70 (44.32)     2:48.60 (43.90)
  3 Lynch, Katie              12 RA-MR                2:48.61    2:49.52        
                  38.06     1:21.36 (43.30)     2:05.90 (44.54)     2:49.52 (43.62)
  4 Casalaina, Livia          14 LBA-MR               2:51.24    2:50.18        
                  39.43     1:22.67 (43.24)     2:06.86 (44.19)     2:50.18 (43.32)
  5 Minchak, Kaitlin          12 LBA-MR                    NT    2:50.27        
                  38.73     1:22.60 (43.87)     2:06.24 (43.64)     2:50.27 (44.03)
  6 Meade, Ashley             12 LBA-MR                    NT    3:00.39        
                  44.73     1:29.23 (44.50)     2:15.03 (45.80)     3:00.39 (45.36)
  7 Horgan, Rosemary          11 HVD-MR               3:20.33    3:17.13        
                  44.28     1:35.15 (50.87)     2:26.37 (51.22)     3:17.13 (50.76)
  8 Abrams, Anna              14 UN-MR-MR             3:14.68    3:22.67        
                  46.42     1:38.34 (51.92)     2:30.93 (52.59)     3:22.67 (51.74)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amar, Kate                16 EAST-MR                58.42    1:01.15        
                  29.14     1:01.15 (32.01)                                        
  2 Panitz, Josie             16 EAST-MR                55.44    1:01.57        
  3 Dalton, Ciara             15 UN-EA-MR               59.04    1:02.46        
                  29.06     1:02.46 (33.40)                                        
  4 Allan, Sophia             15 EAST-MR                58.89    1:02.48        
                  29.45     1:02.48 (33.03)                                        
  5 Jaimes, Linda             17 EAST-MR              1:01.18    1:03.26        
                  30.06     1:03.26 (33.20)                                        
  6 Hartigan, Maddie          17 EAST-MR                56.85    1:03.35        
                  30.04     1:03.35 (33.31)                                        
  7 Klein, Mikayla            16 EAST-MR                57.26    1:03.44        
                  29.63     1:03.44 (33.81)                                        
  8 Buckley, Lily             15 EAST-MR              1:00.90    1:03.56        
                  29.76     1:03.56 (33.80)                                        
  9 Cohen, Jessica            17 RFAC-MR                59.57    1:04.23        
                  30.30     1:04.23 (33.93)                                        
 10 McDonnell, Emily          16 LBA-MR               1:03.65    1:04.46        
                  30.21     1:04.46 (34.25)                                        
 11 Wang, Katie               15 EAST-MR              1:01.10    1:04.57        
                  30.27     1:04.57 (34.30)                                        
 12 Torres, Gaby              16 EAST-MR              1:03.53    1:05.81        
                  30.83     1:05.81 (34.98)                                        
 13 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              1:07.15    1:06.76        
                  31.34     1:06.76 (35.42)                                        
 14 Lemieux, Robyn            15 HVD-MR               1:04.14    1:07.01        
                  31.22     1:07.01 (35.79)                                        
 15 Gougelmann, Jennifer      15 EAST-MR              1:11.94    1:07.15        
                  31.23     1:07.15 (35.92)                                        
 16 Phelan, Kaitlyn           16 UN-EA-MR             1:02.45    1:08.39        
                  32.21     1:08.39 (36.18)                                        
 17 Franks, Ava               15 EAST-MR              1:05.00    1:08.89        
                  32.39     1:08.89 (36.50)                                        
 18 Guarnieri, Emma           15 RA-MR                1:03.08    1:09.11        
                  32.04     1:09.11 (37.07)                                        
 19 Mugno, Elena              15 EAST-MR              1:12.01    1:09.78        
                  32.79     1:09.78 (36.99)                                        
 20 Cook, April               15 RFAC-MR              1:11.60    1:10.52        
                  33.27     1:10.52 (37.25)                                        
 21 Blenk, Carolyn            15 EAST-MR              1:05.66    1:10.92        
                  31.91     1:10.92 (39.01)                                        
 22 Duver, Sophia             15 UN-EA-MR             1:13.00    1:11.86        
                  33.86     1:11.86 (38.00)                                        
 23 Iaccarino-Modni, Josa     15 LBA-MR               1:13.03    1:12.25        
                  33.28     1:12.25 (38.97)                                        
 24 Burda, Sophia             15 HVD-MR               1:18.88    1:12.42        
                  34.00     1:12.42 (38.42)                                        
 25 Nohara, Isabella          15 HVD-MR               1:11.85    1:12.50        
                  34.70     1:12.50 (37.80)                                        
 26 Iaccarino-Modni, Hanna    13 LBA-MR               1:11.75    1:12.62        
                  33.98     1:12.62 (38.64)                                        
 27 Regenauer, Hana           15 NBS-MR               1:10.68    1:13.57        
                  33.95     1:13.57 (39.62)                                        
 28 Dewhurst, Julia           15 AG-MR                1:07.84    1:14.08        
                  34.16     1:14.08 (39.92)                                        
 29 Monica, Amelia            16 RA-MR                1:12.34    1:15.64        
                  35.25     1:15.64 (40.39)                                        
 30 Cuya, Isabela             15 HVD-MR               1:09.88    1:15.67        
                  32.77     1:15.67 (42.90)                                        
 31 Sharabun, Christine       17 RA-MR                1:03.55    1:16.62        
                  35.64     1:16.62 (40.98)                                        
 32 Cassetta, Jamie           17 UN-LB-MR             1:20.51    1:17.60        
                  35.74     1:17.60 (41.86)                                        
 33 Meyer, Julia              15 EAST-MR              1:14.92    1:17.71        
                  36.70     1:17.71 (41.01)                                        
 34 Behbehani, Iman           16 UN-EA-MR             1:15.25    1:18.48        
                  36.18     1:18.48 (42.30)                                        
 35 Kocik, Jacqueline         15 NDAC-MR              1:08.64    1:20.25        
                  36.83     1:20.25 (43.42)                                        
 36 Johnson, Amanda           12 RFAC-MR              1:16.49    1:20.46        
                  37.87     1:20.46 (42.59)                                        
 37 Oldiges, Pearl            17 HVD-MR               1:19.88    1:21.88        
                  36.99     1:21.88 (44.89)                                        
 38 Relyea, Carlie            16 HVD-MR               1:29.88    1:22.99        
                  37.62     1:22.99 (45.37)                                        
 39 Evans, Amelia             15 RA-MR                1:26.71    1:24.04        
                  37.97     1:24.04 (46.07)                                        
 40 Begley, Molly             16 EAST-MR              1:24.66    1:25.64        
                  39.82     1:25.64 (45.82)                                        
 41 Wolter, Erin              16 EAST-MR              1:18.04    1:26.42        
                  39.86     1:26.42 (46.56)                                        
 42 Ramon, Amy                15 LBA-MR               1:17.82    1:26.72        
                  40.86     1:26.72 (45.86)                                        
 43 Brattoli, Ava             16 EAST-MR              1:26.05    1:28.49        
                  40.49     1:28.49 (48.00)                                        
 44 Sanchez, Chyanna          16 NBS-MR               1:24.55    1:39.19        
                  43.91     1:39.19 (55.28)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Jessica            17 RFAC-MR              2:10.69    2:21.13        
                  30.97     1:06.88 (35.91)     1:43.95 (37.07)     2:21.13 (37.18)
  2 Bubel, Emily              17 NDAC-MR              2:21.91    2:25.97        
                  32.37     1:08.59 (36.22)     1:46.31 (37.72)     2:25.97 (39.66)
  3 Abrams, Anna              14 UN-MR-MR             2:24.99    2:28.45        
                  32.85     1:10.78 (37.93)     1:48.69 (37.91)     2:28.45 (39.76)
  4 Nunez, Gabby              14 RFAC-MR              2:35.23    2:36.75        
                  33.68     1:12.39 (38.71)     1:54.01 (41.62)     2:36.75 (42.74)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanford, Catherine       15 LBA-MR               2:08.65    2:12.71 METS   
                  28.28     1:02.11 (33.83)     1:42.19 (40.08)     2:12.71 (30.52)
  2 McDonnell, Emily          16 LBA-MR               2:14.92    2:20.93        
                  30.70     1:05.70 (35.00)     1:48.44 (42.74)     2:20.93 (32.49)
  3 Guarnieri, Emma           15 RA-MR                2:14.37    2:21.56        
                  30.73     1:06.72 (35.99)     1:48.48 (41.76)     2:21.56 (33.08)
  4 Graham, Catherine         15 NDAC-MR              2:20.62    2:23.42        
                  30.10     1:08.78 (38.68)     1:49.44 (40.66)     2:23.42 (33.98)
  5 Pence, Emily              16 RA-MR                2:20.36    2:23.79        
                  31.80     1:08.82 (37.02)     1:51.15 (42.33)     2:23.79 (32.64)
  6 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              2:17.62    2:24.15        
                  31.02     1:06.74 (35.72)     1:51.36 (44.62)     2:24.15 (32.79)
  7 Kochek, Carolyn           17 EAST-MR              2:18.73    2:27.22        
                  31.24     1:08.05 (36.81)     1:53.83 (45.78)     2:27.22 (33.39)
  8 Cook, April               15 RFAC-MR              2:28.46    2:28.99        
                  32.96     1:10.49 (37.53)     1:57.02 (46.53)     2:28.99 (31.97)
  9 Dolan, Caroline           17 LBA-MR               2:22.98    2:30.04        
                  33.37     1:12.89 (39.52)     1:55.03 (42.14)     2:30.04 (35.01)
 10 Iaccarino-Modni, Josa     15 LBA-MR               2:31.15    2:30.27        
                  32.87     1:11.19 (38.32)     1:55.03 (43.84)     2:30.27 (35.24)
 11 Regenauer, Hana           15 NBS-MR               2:29.92    2:31.55        
                  33.97     1:11.17 (37.20)     1:58.33 (47.16)     2:31.55 (33.22)
 12 Meyer, Julia              15 EAST-MR              2:25.19    2:32.57        
                  34.66     1:14.31 (39.65)     1:57.54 (43.23)     2:32.57 (35.03)
 13 Finkelberg, Abby          17 RA-MR                2:24.13    2:32.75        
                  30.84     1:08.38 (37.54)     1:54.90 (46.52)     2:32.75 (37.85)
 14 Cohen, Hannah             16 EAST-MR              2:32.01    2:33.10        
                  34.00     1:13.03 (39.03)     2:00.01 (46.98)     2:33.10 (33.09)
 15 Duver, Sophia             15 UN-EA-MR             2:35.00    2:33.17        
                  33.33     1:12.90 (39.57)     1:56.97 (44.07)     2:33.17 (36.20)
 16 Ponnaiya, Claire          15 RA-MR                2:24.49    2:33.96        
                  32.39     1:13.26 (40.87)     1:59.79 (46.53)     2:33.96 (34.17)
 17 Cohen, Jessica            17 RFAC-MR              2:17.03    2:34.43        
                  30.84     1:10.11 (39.27)     2:01.64 (51.53)     2:34.43 (32.79)
 18 Sanchez, Sam              16 RA-MR                2:42.04    2:35.35        
                  37.17     1:16.05 (38.88)     2:00.84 (44.79)     2:35.35 (34.51)
 19 Kelly, Grace              12 EAST-MR              2:43.77    2:35.77        
                  35.45     1:14.87 (39.42)     1:59.19 (44.32)     2:35.77 (36.58)
 20 Burda, Sophia             15 HVD-MR               2:35.87    2:38.32        
                  34.15     1:13.63 (39.48)     2:05.22 (51.59)     2:38.32 (33.10)
 21 Zoeller, Kate             17 HVD-MR               2:25.09    2:38.54        
                  35.43     1:16.75 (41.32)     2:00.88 (44.13)     2:38.54 (37.66)
 22 Berkowitz, Madison        16 SSL-MR               2:37.42    2:38.58        
                  34.23     1:15.19 (40.96)     2:01.93 (46.74)     2:38.58 (36.65)
 23 Monica, Amelia            16 RA-MR                2:38.70    2:38.67        
                  34.86     1:16.77 (41.91)     2:02.06 (45.29)     2:38.67 (36.61)
 24 Furniss, Ella             15 EAST-MR              2:35.00    2:40.83        
                  35.23     1:15.29 (40.06)     2:03.05 (47.76)     2:40.83 (37.78)
 25 Geis, Taylor              16 RA-MR                2:35.03    2:41.32        
                  35.76     1:14.74 (38.98)     2:05.50 (50.76)     2:41.32 (35.82)
 26 Phillips, Grace           12 UN-HV-MR             2:39.43    2:42.98        
                  36.71     1:15.91 (39.20)     2:04.71 (48.80)     2:42.98 (38.27)
 27 Iaccarino-Modni, Hanna    13 LBA-MR               2:36.35    2:43.97        
                  34.34     1:15.40 (41.06)     2:05.55 (50.15)     2:43.97 (38.42)
 28 Milillo, Angelina         15 SSL-MR               2:48.96    2:44.75        
                  36.98     1:19.25 (42.27)     2:08.67 (49.42)     2:44.75 (36.08)
 29 Cassetta, Jamie           17 UN-LB-MR                  NT    2:45.18        
                  35.49     1:16.41 (40.92)     2:09.69 (53.28)     2:45.18 (35.49)
 30 Evans, Amelia             15 RA-MR                2:56.03    2:51.89        
                  38.72     1:24.25 (45.53)     2:11.80 (47.55)     2:51.89 (40.09)
 31 Wolter, Erin              16 EAST-MR              2:41.47    2:55.74        
                  39.71     1:24.15 (44.44)     2:17.92 (53.77)     2:55.74 (37.82)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
              4:44.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Emily          16 LBA-MR               4:47.99    4:54.64        
                  30.21     1:04.89 (34.68)     1:42.16 (37.27)     2:19.23 (37.07)
        3:02.25 (43.02)     3:46.11 (43.86)     4:20.92 (34.81)     4:54.64 (33.72)
  2 Cohen, Jessica            17 RFAC-MR              4:49.43    5:07.08        
                  30.88     1:06.00 (35.12)     1:45.34 (39.34)     2:23.59 (38.25)
        3:12.66 (49.07)     4:00.93 (48.27)     4:34.57 (33.64)     5:07.08 (32.51)
  3 Cook, April               15 RFAC-MR              5:44.29    5:16.38        
                  34.41     1:13.95 (39.54)     1:53.75 (39.80)     2:32.75 (39.00)
        3:20.77 (48.02)     4:08.47 (47.70)     4:43.36 (34.89)     5:16.38 (33.02)
  4 Goldstein, Charley        11 RA-MR                5:39.03    5:31.78        
                  35.93     1:21.20 (45.27)     2:01.03 (39.83)     2:43.32 (42.29)
        3:30.64 (47.32)     4:17.98 (47.34)     4:55.09 (37.11)     5:31.78 (36.69)
  5 Lynch, Katie              12 RA-MR                5:28.61    5:34.19        
                  37.24     1:24.35 (47.11)     2:06.88 (42.53)     2:47.60 (40.72)
        3:33.78 (46.18)     4:20.29 (46.51)     4:58.05 (37.76)     5:34.19 (36.14)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:51.00    1:52.19        
     1) Graham, Catherine 15            2) Behrens, Erin 17               
     3) Cimorelli, Mya 14               4) Diehl, Amber 16                
                  26.62       56.36 (29.74)     1:27.69 (31.33)     1:52.19 (24.50)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:42.47    1:52.37        
     1) Geis, Taylor 16                 2) Guarnieri, Emma 15             
     3) Pence, Emily 16                 4) Benfante, Lexi 16              
                  29.03       57.26 (28.23)     1:23.95 (26.69)     1:52.37 (28.42)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        1:51.24    1:56.87        
     1) Finkelberg, Abby 17             2) Ponnaiya, Claire 15            
     3) Monica, Amelia 16               4) Evans, Amelia 15               
                  28.51       57.37 (28.86)     1:26.99 (29.62)     1:56.87 (29.88)
 -- Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:47.76         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Cook, April 15                  2) Simpfenderfer, Kimberly 16     
     3) Cohen, Jessica 17               4) Cohen, Emily 14                
                  28.15       54.63 (26.48)     1:21.24 (26.61)          DQ (25.44)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:04.50    1:59.83        
     1) Simpfenderfer, Kimberly 16      2) Cohen, Emily 14                
     3) Cohen, Jessica 17               4) Cook, April 15                 
                  30.02     1:03.80 (33.78)     1:32.52 (28.72)     1:59.83 (27.31)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:25.11    2:05.63        
     1) Kocik, Jacqueline 15            2) Sanford, Lauren 14             
     3) Bubel, Valerie 13               4) Pociask, Brooke 13             
                  33.98     1:09.78 (35.80)     1:39.48 (29.70)     2:05.63 (26.15)
  3 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:03.80    2:06.28        
     1) McDonnell, Emily 16             2) Dolan, Caroline 17             
     3) Iaccarino-Modni, Josa 15        4) Ramon, Amy 15                  
                  30.28     1:05.39 (35.11)     1:36.77 (31.38)     2:06.28 (29.51)
  4 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:56.64    2:22.59        
     1) Guarnieri, Emma 15              2) Evans, Amelia 15               
     3) Sharabun, Christine 17          4) Monica, Amelia 16              
                  34.45     1:18.18 (43.73)     1:54.43 (36.25)     2:22.59 (28.16)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paggi, Zach                8 LBA-MR                 37.41      37.79        
  2 Franks, Kelly              8 UN-EA-MR               39.77      38.51        
  3 Funaro, Aarez              7 MWDA-MR                44.99      40.81        
  4 Deangelis, Nicholas        7 LBA-MR                 47.20      46.16        
  5 Marra, Anthony             7 LBA-MR                 53.16      47.69        
  6 Shaw, Jaden                8 MWDA-MR              1:03.77      49.03        
  7 Kui, Barnabas              8 RFAC-MR                49.87      49.96        
  8 Dewhurst, Jesse            8 AG-MR                  52.03      50.83        
  9 Chastain, Sam              8 UN-MR-MR               57.44      52.56        
 10 Kui, Adam                  8 RFAC-MR                59.97      54.40        
 11 Mummery, Conor             8 NBS-MR               1:01.55    1:04.78        
 12 Vega, Isidro               7 RFAC-MR                56.54    1:06.02        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dorner, Declan             8 NDAC-MR              2:18.50    1:26.67        
                  40.18     1:26.67 (46.49)                                        
  2 Franks, Kelly              8 UN-EA-MR             1:30.22    1:26.74        
  3 Funaro, Aarez              7 MWDA-MR              1:40.99    1:28.05        
  4 Dewhurst, Jesse            8 AG-MR                1:53.85    1:44.86        
  5 Marra, Anthony             7 LBA-MR               1:59.10    1:49.31        
  6 Ponnaiya, Matthew          8 RA-MR                2:58.26    1:59.38        
                  49.92   1:59.38 (1:09.46)                                        
  7 Vega, Isidro               7 RFAC-MR              2:22.02    2:18.45        
                  40.57   2:18.45 (1:37.88)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Kelly              8 UN-EA-MR               45.18      43.43        
  2 Funaro, Aarez              7 MWDA-MR                51.99      50.02        
  3 Kui, Barnabas              8 RFAC-MR                   NT      50.33        
  4 Dewhurst, Jesse            8 AG-MR                  52.32      51.52        
  5 Deangelis, Nicholas        7 LBA-MR                 51.51      52.41        
  6 Kui, Adam                  8 RFAC-MR                   NT      54.34        
  7 Ponnaiya, Matthew          8 RA-MR                1:09.93      56.11        
  8 Marra, Anthony             7 LBA-MR                 54.73      57.25        
  9 Dorner, Declan             8 NDAC-MR              1:03.28      59.65        
 10 Vega, Isidro               7 RFAC-MR              1:05.83      59.87        
 11 Chastain, Sam              8 UN-MR-MR             1:03.88    1:02.81        
 -- Tarife, Grey               8 SSL-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- McGrath, Robert            7 NDAC-MR                55.11         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Kelly              8 UN-EA-MR               53.15      49.08        
  2 Deangelis, Nicholas        7 LBA-MR                 54.46      55.38        
  3 Paggi, Zach                8 LBA-MR                 55.77      55.83        
  4 Dewhurst, Jesse            8 AG-MR                  59.90      58.32        
  5 Marra, Anthony             7 LBA-MR                 58.89      59.30        
 -- Funaro, Aarez              7 MWDA-MR              1:13.99         DQ        
      One hand touch
 -- Mummery, Conor             8 NBS-MR               1:20.66         DQ        
      Arms past hipline
 -- Shaw, Jaden                8 MWDA-MR              1:50.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Vega, Isidro               7 RFAC-MR              1:34.34         DQ        
      One hand touch
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Kelly              8 UN-EA-MR               58.54      46.14        
  2 Paggi, Zach                8 LBA-MR                 46.25      46.37        
  3 Dewhurst, Jesse            8 AG-MR                1:00.43    1:07.39        
 -- Funaro, Aarez              7 MWDA-MR                42.99         DQ        
      One hand touch
 -- Shaw, Jaden                8 MWDA-MR              1:35.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Marra, Anthony             7 LBA-MR               1:27.30         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Kelly              8 UN-EA-MR             1:41.49    1:35.54        
                  42.84     1:35.54 (52.70)                                        
  2 Dorner, Declan             8 NDAC-MR              2:20.11    1:59.29        
                  57.59   1:59.29 (1:01.70)                                        
  3 Deangelis, Nicholas        7 LBA-MR               1:57.01    1:59.58        
                  59.52   1:59.58 (1:00.06)                                        
  4 Dewhurst, Jesse            8 AG-MR                2:06.03    2:00.15        
                  56.32   2:00.15 (1:03.83)                                        
  5 Marra, Anthony             7 LBA-MR                    NT    2:16.69        
                1:09.26   2:16.69 (1:07.43)                                        
  6 Vega, Isidro               7 RFAC-MR                   NT    2:18.98        
                1:03.19   2:18.98 (1:15.79)                                        
 -- Ponnaiya, Matthew          8 RA-MR                3:25.00         DQ        
      One hand touch - fly
                1:07.07        DQ (1:14.33)                                        
 -- McGrath, Robert            7 NDAC-MR              1:50.11         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
                1:16.07        DQ (1:16.27)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden                10 EAST-MR                31.22      29.89        
  2 Graber, Seth              10 EAST-MR                32.04      30.52        
  3 Button, Sam               10 NDAC-MR                32.84      32.97        
  4 Speare, Troy               9 NDAC-MR                37.04      33.50        
  5 Bruno, Nick               10 MWDA-MR                32.24      33.86        
  6 Perillo, Austin            9 MWDA-MR                34.68      34.45        
  7 Shapiro, Jason            10 LBA-MR                 37.00      35.56        
  8 Ruiz, Nathaniel           10 HVD-MR                 36.46      35.89        
  9 Flynn, Gavin              10 HVD-MR                 37.17      35.94        
 10 Park, Peter               10 EAST-MR                35.41      35.99        
 11 Mollo, Hudson             10 EAST-MR                38.36      36.48        
 12 Cerrato, Jacob            10 MWDA-MR                39.39      36.66        
 13 Isak, Ethan                9 EAST-MR                38.21      36.81        
 14 Guglielmo, Gerard         10 LBA-MR                 38.20      37.44        
 15 Meddaugh, Brock           10 NDAC-MR                38.26      38.74        
 16 Insdorf, Joshua            9 MWDA-MR                39.54      40.10        
 17 Aldridge, Brian           10 LBA-MR                 40.97      40.23        
 18 Andros, Joe                9 HVD-MR                 43.91      41.77        
 19 Pociask, Joseph            9 NDAC-MR                42.22      42.01        
 20 Deely, Jack               10 LBA-MR                    NT      42.58        
 21 Yung, Colin               10 EAST-MR                43.03      43.15        
 22 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 42.08      43.48        
 23 Kortbus, Quinn            10 NDAC-MR                33.11      43.97        
 24 Burgarelli, Sebi          10 NBS-MR                 41.93      44.22        
 25 Allen-Poole, Sean          9 AG-MR                  54.74      44.59        
 26 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                 44.14      48.78        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden                10 EAST-MR              1:10.06    1:07.03        
                  31.51     1:07.03 (35.52)                                        
  2 Daniels, Owen             10 NDAC-MR              1:09.22    1:12.87        
                  33.77     1:12.87 (39.10)                                        
  3 Button, Sam               10 NDAC-MR              1:16.04    1:14.82        
                  35.40     1:14.82 (39.42)                                        
  4 Bruno, Nick               10 MWDA-MR              1:11.00    1:17.12        
                  36.46     1:17.12 (40.66)                                        
  5 Roche, James              10 RA-MR                1:21.83    1:17.53        
                  36.30     1:17.53 (41.23)                                        
  6 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               1:16.55    1:17.99        
                  36.01     1:17.99 (41.98)                                        
  7 Mugno, A.J.                9 EAST-MR              1:21.61    1:18.55        
                  37.70     1:18.55 (40.85)                                        
  8 Park, Peter               10 EAST-MR              1:22.30    1:18.96        
                  37.09     1:18.96 (41.87)                                        
  9 Dorner, Benjamin          10 NDAC-MR              1:20.78    1:19.60        
                  37.13     1:19.60 (42.47)                                        
 10 Ruiz, Nathaniel           10 HVD-MR               1:21.91    1:19.82        
                  38.73     1:19.82 (41.09)                                        
 11 Perillo, Austin            9 MWDA-MR              1:19.99    1:20.99        
                  37.14     1:20.99 (43.85)                                        
 12 Flynn, Gavin              10 HVD-MR               1:32.45    1:22.27        
                  37.27     1:22.27 (45.00)                                        
 13 Shapiro, Jason            10 LBA-MR               1:27.25    1:23.41        
 14 Guglielmo, Gerard         10 LBA-MR               1:29.49    1:27.12        
                  39.90     1:27.12 (47.22)                                        
 15 Courtney, Ben              9 SSL-MR               1:29.18    1:28.98        
 16 Yung, Colin               10 EAST-MR              2:05.41    1:42.33        
 17 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                    NT    1:42.97        
                  46.95     1:42.97 (56.02)                                        
 18 Burgarelli, Sebi          10 NBS-MR               1:31.75    1:45.42        
                  47.96     1:45.42 (57.46)                                        
 19 Guerrero, Kieren           9 SSL-MR               2:10.35    1:46.84        
                  48.24     1:46.84 (58.60)                                        
 20 Sethi, Aadi               10 SSL-MR               2:00.89    1:50.14        
                  51.48     1:50.14 (58.66)                                        
 21 Hyman, James              10 SSL-MR               2:03.91    1:50.45        
                  50.05   1:50.45 (1:00.40)                                        
 -- Kiernan, Will             10 SSL-MR               1:47.31         DQ        
      No touch on turn
 -- Johnson, Daniel           10 RFAC-MR                   NT        DNF        
      Did not finish
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden                10 EAST-MR                37.33      37.27        
  2 Roche, James              10 RA-MR                  37.94      39.07        
  3 Flynn, Gavin              10 HVD-MR                 41.62      40.55        
  4 Shapiro, Jason            10 LBA-MR                 43.80      40.83        
  5 Insdorf, Joshua            9 MWDA-MR                45.16      43.11        
  6 Ruiz, Nathaniel           10 HVD-MR                 44.69      43.53        
  7 Mugno, A.J.                9 EAST-MR                44.59      44.26        
  8 Courtney, Ben              9 SSL-MR                 47.95      44.45        
  9 Park, Peter               10 EAST-MR                43.49      45.06        
 10 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                 50.92      47.52        
 11 Guglielmo, Gerard         10 LBA-MR                 49.52      50.17        
 12 Burgarelli, Sebi          10 NBS-MR                 51.41      53.75        
 13 Yung, Colin               10 EAST-MR                54.43      54.14        
 14 Kiernan, Will             10 SSL-MR                 51.12      56.57        
 15 Hyman, James              10 SSL-MR                 54.88      59.18        
 16 Sethi, Aadi               10 SSL-MR                 54.39      59.58        
 -- Johnson, Daniel           10 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Guerrero, Kieren           9 SSL-MR               1:07.34         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graber, Seth              10 EAST-MR              1:15.37    1:17.16        
                  36.97     1:17.16 (40.19)                                        
  2 Daniels, Owen             10 NDAC-MR              1:19.71    1:19.79        
                  39.33     1:19.79 (40.46)                                        
  3 Moy, Aiden                10 EAST-MR              1:21.92    1:21.15        
                  39.00     1:21.15 (42.15)                                        
  4 Bruno, Nick               10 MWDA-MR              1:24.01    1:29.03        
                  43.07     1:29.03 (45.96)                                        
  5 Button, Sam               10 NDAC-MR              1:24.99    1:30.08        
                  43.38     1:30.08 (46.70)                                        
  6 Shapiro, Jason            10 LBA-MR                    NT    1:31.58        
  7 Mollo, Hudson             10 EAST-MR              1:36.76    1:32.30        
                  44.18     1:32.30 (48.12)                                        
  8 Dorner, Benjamin          10 NDAC-MR              1:30.54    1:32.71        
                  43.26     1:32.71 (49.45)                                        
  9 Ruiz, Nathaniel           10 HVD-MR               1:36.57    1:34.24        
                  48.21     1:34.24 (46.03)                                        
 10 Meddaugh, Brock           10 NDAC-MR              1:32.98    1:34.34        
                  45.41     1:34.34 (48.93)                                        
 11 Flynn, Gavin              10 HVD-MR               1:47.12    1:34.55        
                  47.54     1:34.55 (47.01)                                        
 12 Isak, Ethan                9 EAST-MR              1:35.00    1:34.66        
                  45.89     1:34.66 (48.77)                                        
 13 Perillo, Austin            9 MWDA-MR              1:29.76    1:34.76        
                  44.57     1:34.76 (50.19)                                        
 14 Cerrato, Jacob            10 MWDA-MR              1:38.78    1:35.11        
                  46.94     1:35.11 (48.17)                                        
 15 Park, Peter               10 EAST-MR              1:44.43    1:35.26        
                  45.90     1:35.26 (49.36)                                        
 16 Insdorf, Joshua            9 MWDA-MR              1:39.66    1:39.66        
                  47.51     1:39.66 (52.15)                                        
 17 Guglielmo, Gerard         10 LBA-MR               1:46.21    1:45.54        
                  52.46     1:45.54 (53.08)                                        
 18 Kortbus, Quinn            10 NDAC-MR              1:50.11    2:01.93        
                  58.71   2:01.93 (1:03.22)                                        
 19 Pociask, Joseph            9 NDAC-MR              1:54.56    2:03.38        
 20 Burgarelli, Sebi          10 NBS-MR               1:54.02    2:06.34        
                  59.67   2:06.34 (1:06.67)                                        
 -- Speare, Troy               9 NDAC-MR              1:36.28         DQ        
      Multiple strokes
                  45.19          DQ (46.78)                                        
 -- Aldridge, Brian           10 LBA-MR               1:50.16         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  51.25          DQ (56.25)                                        
 -- Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR               1:59.63         DQ        
      Delay initiating turn
                  55.91          DQ (59.87)                                        
 -- Yung, Colin               10 EAST-MR              2:25.72         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graber, Seth              10 EAST-MR                38.69      38.59        
  2 Moy, Aiden                10 EAST-MR                42.09      40.60        
  3 Daniels, Owen             10 NDAC-MR                41.06      40.70        
  4 Shapiro, Jason            10 LBA-MR                 47.66      43.01        
  5 Isak, Ethan                9 EAST-MR                47.53      44.27        
  6 Bruno, Nick               10 MWDA-MR                41.77      44.84        
  7 Cerrato, Jacob            10 MWDA-MR                49.73      46.43        
  8 Perillo, Austin            9 MWDA-MR                47.62      47.33        
  9 Park, Peter               10 EAST-MR                47.67      48.07        
 10 Aldridge, Brian           10 LBA-MR                 50.46      48.81        
 11 Dorner, Benjamin          10 NDAC-MR                46.93      49.27        
 12 Mollo, Hudson             10 EAST-MR                52.58      49.35        
 13 Meddaugh, Brock           10 NDAC-MR                54.50      49.54        
 14 Allen-Poole, Sean          9 AG-MR                  58.07      52.56        
 15 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 50.77      52.92        
 16 Deely, Jack               10 LBA-MR                    NT      54.63        
 17 Ruiz, Nathaniel           10 HVD-MR                 55.79      55.72        
 18 Burgarelli, Sebi          10 NBS-MR                 55.79      56.04        
 19 Insdorf, Joshua            9 MWDA-MR              1:00.90      58.12        
 20 Andros, Joe                9 HVD-MR               1:02.06      59.79        
 21 Guglielmo, Gerard         10 LBA-MR                 59.84    1:00.59        
 22 Pociask, Joseph            9 NDAC-MR              1:08.19    1:05.42        
 23 Kortbus, Quinn            10 NDAC-MR                52.11    1:07.05        
 24 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                    NT    1:16.60        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, Owen             10 NDAC-MR              1:30.64    1:27.51        
                  43.09     1:27.51 (44.42)                                        
  2 Moy, Aiden                10 EAST-MR              1:30.96    1:27.87        
                  41.25     1:27.87 (46.62)                                        
  3 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               1:32.12    1:32.63        
                  43.27     1:32.63 (49.36)                                        
  4 Shapiro, Jason            10 LBA-MR               1:40.57    1:33.38        
                  43.96     1:33.38 (49.42)                                        
  5 Bruno, Nick               10 MWDA-MR              1:30.65    1:38.68        
                  46.52     1:38.68 (52.16)                                        
  6 Button, Sam               10 NDAC-MR              1:38.12    1:39.19        
                  47.66     1:39.19 (51.53)                                        
  7 Dorner, Benjamin          10 NDAC-MR              1:41.85    1:43.02        
                  49.43     1:43.02 (53.59)                                        
  8 Park, Peter               10 EAST-MR              1:44.09    1:44.14        
                  47.96     1:44.14 (56.18)                                        
  9 Perillo, Austin            9 MWDA-MR              1:46.11    1:46.34        
                  50.84     1:46.34 (55.50)                                        
 10 Ruiz, Nathaniel           10 HVD-MR               2:06.19    1:58.33        
                  58.22   1:58.33 (1:00.11)                                        
 11 Insdorf, Joshua            9 MWDA-MR              2:17.45    2:05.51        
                  59.81   2:05.51 (1:05.70)                                        
 12 Burgarelli, Sebi          10 NBS-MR               2:07.01    2:11.81        
                  59.92   2:11.81 (1:11.89)                                        
 13 Guglielmo, Gerard         10 LBA-MR               2:12.74    2:15.33        
                1:02.37   2:15.33 (1:12.96)                                        
 14 Yung, Colin               10 EAST-MR              2:31.68    2:18.23        
 -- Sethi, Aadi               10 SSL-MR               2:45.21         DQ        
      Alternating Kick
                  59.45        DQ (1:11.78)                                        
 -- Kiernan, Will             10 SSL-MR               2:15.91         DQ        
      One hand touch
                1:06.24        DQ (1:16.28)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graber, Seth              10 EAST-MR                33.69      33.07        
  2 Moy, Aiden                10 EAST-MR                33.54      33.75        
  3 Daniels, Owen             10 NDAC-MR                37.02      38.36        
  4 Speare, Troy               9 NDAC-MR                41.77      39.76        
  5 Button, Sam               10 NDAC-MR                39.18      41.26        
  6 Isak, Ethan                9 EAST-MR                45.96      41.62        
  7 Bruno, Nick               10 MWDA-MR                40.09      41.94        
  8 Shapiro, Jason            10 LBA-MR                 42.69      43.27        
  9 Insdorf, Joshua            9 MWDA-MR                47.28      43.58        
 10 Dorner, Benjamin          10 NDAC-MR                41.04      46.25        
 11 Mollo, Hudson             10 EAST-MR                53.54      46.82        
 12 Park, Peter               10 EAST-MR                42.50      47.46        
 13 Guglielmo, Gerard         10 LBA-MR                 44.79      47.54        
 14 Cerrato, Jacob            10 MWDA-MR              1:01.62      48.46        
 15 Perillo, Austin            9 MWDA-MR                46.02      49.47        
 16 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 53.88      55.14        
 17 Yung, Colin               10 EAST-MR                   NT      58.74        
 18 Aldridge, Brian           10 LBA-MR                 57.44      59.43        
 19 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                    NT    1:05.52        
 -- Burgarelli, Sebi          10 NBS-MR                 59.45         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden                10 EAST-MR              1:22.64    1:22.32        
                  37.56     1:22.32 (44.76)                                        
  2 Bruno, Nick               10 MWDA-MR              1:32.50    1:44.63        
                  48.55     1:44.63 (56.08)                                        
  3 Perillo, Austin            9 MWDA-MR              1:57.65    1:52.40        
                  51.18   1:52.40 (1:01.22)                                        
  4 Insdorf, Joshua            9 MWDA-MR              1:58.43    1:54.76        
                  51.73   1:54.76 (1:03.03)                                        
  5 Roche, James              10 RA-MR                2:01.27    2:03.05        
                  49.58   2:03.05 (1:13.47)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, Owen             10 NDAC-MR              1:19.38    1:19.51        
                  36.83     1:19.51 (42.68)                                        
  2 Bruno, Nick               10 MWDA-MR              1:20.26    1:24.88        
                  40.83     1:24.88 (44.05)                                        
  3 Shapiro, Jason            10 LBA-MR               1:33.70    1:27.22        
                  42.58     1:27.22 (44.64)                                        
  4 Button, Sam               10 NDAC-MR              1:24.54    1:27.32        
                  41.89     1:27.32 (45.43)                                        
  5 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               1:25.55    1:28.02        
                  41.85     1:28.02 (46.17)                                        
  6 Roche, James              10 RA-MR                1:36.52    1:31.80        
                  40.77     1:31.80 (51.03)                                        
  7 Park, Peter               10 EAST-MR              1:36.70    1:32.96        
                  44.13     1:32.96 (48.83)                                        
  8 Perillo, Austin            9 MWDA-MR              1:33.53    1:34.81        
                  44.07     1:34.81 (50.74)                                        
  9 Dorner, Benjamin          10 NDAC-MR              1:29.46    1:36.05        
                  45.07     1:36.05 (50.98)                                        
 10 Mugno, A.J.                9 EAST-MR              1:39.61    1:38.27        
                  47.23     1:38.27 (51.04)                                        
 11 Insdorf, Joshua            9 MWDA-MR              1:41.35    1:39.90        
                  44.25     1:39.90 (55.65)                                        
 12 Guglielmo, Gerard         10 LBA-MR               1:44.81    1:46.20        
                  47.08     1:46.20 (59.12)                                        
 13 Allen-Poole, Sean          9 AG-MR                2:07.30    2:01.90        
                1:03.29     2:01.90 (58.61)                                        
 14 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                    NT    2:11.05        
                  55.32   2:11.05 (1:15.73)                                        
 -- Hyman, James              10 SSL-MR               2:25.81         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:01.63        DQ (1:10.85)                                        
 -- Johnson, Daniel           10 RFAC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  53.67        DQ (1:08.13)                                        
 -- Courtney, Ben              9 SSL-MR               1:58.61         DQ        
      One hand touch - breast
                  50.38          DQ (55.44)                                        
 -- Guerrero, Kieren           9 SSL-MR               2:30.51         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                1:03.44        DQ (1:21.86)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'                 NT    2:35.83        
     1) Daniels, Owen 10                2) Button, Sam 10                 
     3) Speare, Troy 9                  4) Dorner, Benjamin 10            
                  37.03     1:23.23 (46.20)     2:09.29 (46.06)     2:35.83 (26.54)
  2 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:48.85    2:43.74        
     1) Cerrato, Jacob 10               2) Bruno, Nick 10                 
     3) Insdorf, Joshua 9               4) Perillo, Austin 9              
                  43.15     1:29.85 (46.70)     2:11.01 (41.16)     2:43.74 (32.73)
  3 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:53.65    3:00.85        
     1) Guglielmo, Gerard 10            2) Aldridge, Brian 10             
     3) Shapiro, Jason 10               4) Deely, Jack 10                 
                  48.16     1:36.87 (48.71)     2:19.06 (42.19)     3:00.85 (41.79)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden                10 EAST-MR              2:45.01    2:30.71 JO     
                  33.42     1:11.76 (38.34)     1:52.25 (40.49)     2:30.71 (38.46)
  2 Dorner, Benjamin          10 NDAC-MR              2:55.85    2:54.08        
                  37.12     1:24.25 (47.13)     2:10.37 (46.12)     2:54.08 (43.71)
  3 Perillo, Austin            9 MWDA-MR              3:11.52    2:56.22        
                  37.77     1:23.35 (45.58)     2:10.26 (46.91)     2:56.22 (45.96)
  4 Cerrato, Jacob            10 MWDA-MR              3:05.99    3:05.52        
                  40.39     1:28.36 (47.97)     2:19.01 (50.65)     3:05.52 (46.51)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Brice             12 EAST-MR                28.46      26.96 ZQ     
  2 Moy, Jason                12 EAST-MR                27.38      27.33 JO     
  3 Tirch, Patrick            12 HVD-MR                 28.59      27.80 JO     
  4 Scott, Travis             12 RA-MR                  28.45      28.17 SILV   
  5 Lambert, Harrison         12 EAST-MR                28.63      28.68 SILV   
  6 Faughnan, Patrick         11 HVD-MR                 30.28      29.34 SILV   
  7 Franks, Finnian           11 UN-EA-MR               28.68      29.58 SILV   
  8 Abbruzzese, Matthew       11 RFAC-MR                29.98      30.18 SILV   
  9 Latino, Tristan           12 RFAC-MR                30.25      30.33 SILV   
 10 Wilson, Edmund            11 NDAC-MR                32.60      30.50 SILV   
 11 Cepeda, Lorenzo           12 RFAC-MR                31.51      30.81        
 12 Dennis, Spencer           11 RA-MR                  31.23      30.91        
 13 Shapiro, Ryan             12 LBA-MR                 31.98      31.01        
 14 Blenk, Brandon            12 EAST-MR                29.72      31.13        
 15 Burger, Nate              12 NDAC-MR                32.21      31.21        
 16 Buccino, Michael          12 LBA-MR                 31.51      31.24        
 17 Cobb, Dylan               12 MWDA-MR                33.22      31.37        
 17 Racz, Theodore            12 RA-MR                  31.90      31.37        
 19 Funaro, Kai               11 MWDA-MR                29.97      31.63        
 20 Majumdar, Ryan            11 HVD-MR                 33.38      32.09        
 21 Thayer, Philip            11 EAST-MR                32.40      32.12        
 22 Qu, Matthew               12 MWDA-MR                33.86      32.17        
 23 Perillo, Justin           12 MWDA-MR                32.46      32.88        
 24 Scott, Jalen              12 RA-MR                  33.18      33.20        
 25 Thantu, Larson            12 RA-MR                  35.26      33.57        
 26 Perisa, Marko             11 LBA-MR                    NT      33.61        
 27 Staley, Duke              11 AG-MR                  34.84      33.69        
 28 Blazek, Jackson           12 NDAC-MR                32.99      34.55        
 29 Richter, Isaac            11 LBA-MR                 33.42      35.02        
 30 Bradley, Jake             12 LBA-MR                 36.56      35.06        
 30 Schimmel, Dylan           11 LBA-MR                 35.23      35.06        
 32 Payne, Tristan            11 RA-MR                  35.64      35.15        
 33 Kastanis, Dylan           12 HVD-MR                 34.00      35.17        
 34 Laverde, Matthew          12 HVD-MR                 38.01      36.13        
 35 Romano, Brady             12 LBA-MR                 35.87      36.31        
 36 Lemieux, Jayson           11 HVD-MR                 35.45      36.86        
 37 Artz, Connor              12 LBA-MR                 40.82      37.60        
 38 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR                38.93      37.94        
 39 Dawkins, AJ               12 NDAC-MR                41.85      39.08        
 40 Johnson, William          12 HVD-MR                 44.00      40.64        
 41 Fairbanks, Gage           11 NBS-MR                 41.78      41.54        
 42 Pezzullo, Derek           11 HVD-MR                 46.08      45.47        
 43 Petty, Gabriel            12 LBA-MR                 17.55      46.98        
 44 Lynch, Collin             11 HVD-MR                 58.03      48.28        
 45 Bednarick, Farrell        11 AG-MR                2:00.00    1:12.56        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason                12 EAST-MR                59.64    1:00.76 SILV   
                  29.00     1:00.76 (31.76)                                        
  2 Scott, Travis             12 RA-MR                1:02.98    1:01.41 SILV   
                  29.47     1:01.41 (31.94)                                        
  3 Tirch, Patrick            12 HVD-MR               1:04.70    1:01.55 SILV   
                  30.25     1:01.55 (31.30)                                        
  4 Lambert, Harrison         12 EAST-MR              1:02.38    1:03.82 SILV   
                  30.54     1:03.82 (33.28)                                        
  5 Franks, Finnian           11 UN-EA-MR             1:03.54    1:04.42 SILV   
                  30.66     1:04.42 (33.76)                                        
  6 Faughnan, Patrick         11 HVD-MR               1:07.94    1:07.11        
                  31.79     1:07.11 (35.32)                                        
  7 Abbruzzese, Matthew       11 RFAC-MR              1:08.38    1:07.20        
                  32.68     1:07.20 (34.52)                                        
  8 Latino, Tristan           12 RFAC-MR              1:10.73    1:07.30        
                  33.19     1:07.30 (34.11)                                        
  9 Blenk, Brandon            12 EAST-MR              1:06.17    1:07.65        
                  31.50     1:07.65 (36.15)                                        
 10 Buccino, Michael          12 LBA-MR               1:13.30    1:07.72        
                  32.36     1:07.72 (35.36)                                        
 11 Racz, Theodore            12 RA-MR                1:07.81    1:08.95        
                  32.46     1:08.95 (36.49)                                        
 12 Thayer, Philip            11 EAST-MR              1:11.96    1:09.03        
                  34.20     1:09.03 (34.83)                                        
 13 Baxter, Ayden             11 MWDA-MR              1:09.55    1:09.15        
                  33.51     1:09.15 (35.64)                                        
 14 Scott, Jalen              12 RA-MR                1:10.83    1:09.28        
                  34.10     1:09.28 (35.18)                                        
 15 Cepeda, Lorenzo           12 RFAC-MR              1:10.50    1:09.29        
                  32.32     1:09.29 (36.97)                                        
 16 Dennis, Spencer           11 RA-MR                1:10.32    1:09.33        
                  33.59     1:09.33 (35.74)                                        
 17 Funaro, Kai               11 MWDA-MR              1:09.37    1:09.52        
                  34.07     1:09.52 (35.45)                                        
 18 Burger, Nate              12 NDAC-MR              1:11.09    1:09.54        
                  33.73     1:09.54 (35.81)                                        
 19 Shapiro, Ryan             12 LBA-MR               1:12.42    1:10.01        
                  33.11     1:10.01 (36.90)                                        
 20 Majumdar, Ryan            11 HVD-MR               1:17.52    1:12.36        
                  35.07     1:12.36 (37.29)                                        
 21 Qu, Matthew               12 MWDA-MR              1:17.81    1:12.79        
                  34.50     1:12.79 (38.29)                                        
 22 McGrath, Adam             12 NDAC-MR              1:16.85    1:14.89        
                  35.79     1:14.89 (39.10)                                        
 23 Richter, Isaac            11 LBA-MR               1:17.93    1:15.13        
                  35.85     1:15.13 (39.28)                                        
 24 Clyde, Miles              11 HVD-MR               1:22.33    1:15.40        
                  36.28     1:15.40 (39.12)                                        
 25 Perillo, Justin           12 MWDA-MR              1:13.37    1:15.51        
                  35.37     1:15.51 (40.14)                                        
 26 Beaudoin, Noah            12 HVD-MR               1:22.24    1:16.41        
                  35.09     1:16.41 (41.32)                                        
 27 Blazek, Jackson           12 NDAC-MR              1:14.60    1:16.45        
                  35.96     1:16.45 (40.49)                                        
 28 Schimmel, Dylan           11 LBA-MR               1:18.73    1:16.66        
                  38.41     1:16.66 (38.25)                                        
 29 Perisa, Marko             11 LBA-MR                    NT    1:18.44        
                  36.44     1:18.44 (42.00)                                        
 30 Cheng, Russell            11 RA-MR                1:29.59    1:18.54        
 31 Kastanis, Dylan           12 HVD-MR               1:26.11    1:20.15        
                  38.49     1:20.15 (41.66)                                        
 32 Gaglione, Carmine         12 SSL-MR               1:31.41    1:21.62        
                  39.10     1:21.62 (42.52)                                        
 33 Heaney, Will, William     12 LBA-MR                    NT    1:23.60        
 34 Artz, Connor              12 LBA-MR                    NT    1:27.13        
                  41.43     1:27.13 (45.70)                                        
 35 Payne, Tristan            11 RA-MR                1:22.21    1:28.93        
 36 Heidebrecht, Martin       11 NDAC-MR              1:28.23    1:29.39        
                  40.20     1:29.39 (49.19)                                        
 37 Dineen, Paddy             11 SSL-MR               1:30.21    1:30.16        
 38 Atanasio, Matthew         12 HVD-MR               1:47.33    1:30.30        
                  39.07     1:30.30 (51.23)                                        
 39 Wechsler, Ben             12 SSL-MR               1:30.37    1:30.46        
 40 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR              1:26.58    1:32.11        
                  44.14     1:32.11 (47.97)                                        
 41 Colaizzo, James           12 HVD-MR               1:51.33    1:33.27        
                  42.99     1:33.27 (50.28)                                        
 42 Dawkins, AJ               12 NDAC-MR              1:42.44    1:34.72        
                  40.74     1:34.72 (53.98)                                        
 43 Lynch, Collin             11 HVD-MR               1:58.33    1:40.86        
                  48.19     1:40.86 (52.67)                                        
 44 Petty, Gabriel            12 LBA-MR                    NT    1:43.43        
                  48.78     1:43.43 (54.65)                                        
 45 Degaetani, Trevor         11 SSL-MR               1:42.94    1:43.88        
                  49.12     1:43.88 (54.76)                                        
 46 Rodriguez, Melvin         11 SSL-MR               1:40.51    1:43.91        
                  44.47     1:43.91 (59.44)                                        
 47 Milillo, Michael          11 SSL-MR               2:00.31    1:47.18        
                  50.42     1:47.18 (56.76)                                        
 48 Fairbanks, Gage           11 NBS-MR               1:30.78    2:04.07        
                1:01.55   2:04.07 (1:02.52)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lambert, Harrison         12 EAST-MR              2:16.10    2:19.82 SILV   
                  31.08     1:06.88 (35.80)     1:44.33 (37.45)     2:19.82 (35.49)
  2 Abbruzzese, Matthew       11 RFAC-MR              2:21.88    2:25.06 SILV   
                  32.26     1:09.24 (36.98)     1:47.04 (37.80)     2:25.06 (38.02)
  3 Latino, Tristan           12 RFAC-MR              2:34.54    2:28.02        
                  34.22     1:12.27 (38.05)     1:51.74 (39.47)     2:28.02 (36.28)
  4 Racz, Theodore            12 RA-MR                2:31.03    2:29.82        
                  33.57     1:12.48 (38.91)     1:52.32 (39.84)     2:29.82 (37.50)
  5 Cepeda, Lorenzo           12 RFAC-MR              3:15.31    2:39.39        
                  33.26     1:11.97 (38.71)     1:56.70 (44.73)     2:39.39 (42.69)
  6 Fairbanks, Gage           11 NBS-MR               3:25.33    3:14.76        
                  42.08     1:34.07 (51.99)     2:25.67 (51.60)     3:14.76 (49.09)
  7 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR              3:06.63    3:15.49        
                  41.93     1:33.64 (51.71)     2:26.90 (53.26)     3:15.49 (48.59)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Brice             12 EAST-MR                32.18      30.93 ZQ     
  2 Graber, Alex              12 EAST-MR                33.67      33.13 SILV   
  3 Franks, Finnian           11 UN-EA-MR               32.51      33.44 SILV   
  4 Faughnan, Patrick         11 HVD-MR                 33.66      33.69 SILV   
  5 Lambert, Harrison         12 EAST-MR                33.62      35.19 SILV   
  6 Wilson, Edmund            11 NDAC-MR                37.52      35.31 SILV   
  7 Buccino, Michael          12 LBA-MR                 38.82      35.95 SILV   
  8 Abbruzzese, Matthew       11 RFAC-MR                36.16      36.02 SILV   
  9 Cobb, Dylan               12 MWDA-MR                39.22      38.11        
 10 Latino, Tristan           12 RFAC-MR                38.16      38.46        
 11 Thayer, Philip            11 EAST-MR                38.11      38.91        
 12 Cepeda, Lorenzo           12 RFAC-MR                38.80      39.19        
 13 Perillo, Justin           12 MWDA-MR                37.62      39.25        
 14 Richter, Isaac            11 LBA-MR                 29.89      39.26        
 15 Burger, Nate              12 NDAC-MR                39.36      39.53        
 16 Shapiro, Ryan             12 LBA-MR                 41.97      39.91        
 17 Romano, Brady             12 LBA-MR                 45.86      40.85        
 18 Kastanis, Dylan           12 HVD-MR                 43.20      41.09        
 19 Laverde, Matthew          12 HVD-MR                 47.13      41.21        
 20 Majumdar, Ryan            11 HVD-MR                 43.38      41.85        
 21 Perisa, Marko             11 LBA-MR                    NT      42.42        
 22 Dawkins, AJ               12 NDAC-MR                52.32      42.72        
 23 Blazek, Jackson           12 NDAC-MR                39.19      42.95        
 24 Payne, Tristan            11 RA-MR                  40.92      44.01        
 25 Schimmel, Dylan           11 LBA-MR                 46.99      44.44        
 26 Bradley, Jake             12 LBA-MR                 47.49      44.65        
 27 Johnson, William          12 HVD-MR                 49.68      45.55        
 28 Cheng, Russell            11 RA-MR                  44.20      46.03        
 29 Artz, Connor              12 LBA-MR                 44.92      46.12        
 30 Fairbanks, Gage           11 NBS-MR                 47.86      47.98        
 31 Neubauer, Aedan           11 MWDA-MR                50.99      53.90        
 32 Petty, Gabriel            12 LBA-MR                 18.09      54.17        
 33 Lynch, Collin             11 HVD-MR               1:00.83      55.25        
 34 Pezzullo, Derek           11 HVD-MR               1:02.45      57.59        
 35 Bednarick, Farrell        11 AG-MR                2:00.00    1:20.62        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason                12 EAST-MR              1:05.97    1:07.46 JO     
                  32.55     1:07.46 (34.91)                                        
  2 Scott, Travis             12 RA-MR                1:10.95    1:09.65 SILV   
                  34.22     1:09.65 (35.43)                                        
  3 Franks, Finnian           11 UN-EA-MR             1:10.66    1:12.08 SILV   
  4 Lambert, Harrison         12 EAST-MR              1:11.93    1:13.69 SILV   
                  35.96     1:13.69 (37.73)                                        
  5 Tirch, Patrick            12 HVD-MR               1:18.33    1:14.70 SILV   
                  37.15     1:14.70 (37.55)                                        
  6 Buccino, Michael          12 LBA-MR               1:16.56    1:17.35 SILV   
  7 Blenk, Brandon            12 EAST-MR              1:12.65    1:17.53        
                  37.05     1:17.53 (40.48)                                        
  8 Abbruzzese, Matthew       11 RFAC-MR              1:17.68    1:18.59        
                  38.45     1:18.59 (40.14)                                        
  9 Thayer, Philip            11 EAST-MR              1:22.38    1:20.04        
                  39.52     1:20.04 (40.52)                                        
 10 Dennis, Spencer           11 RA-MR                1:21.07    1:20.91        
                  39.41     1:20.91 (41.50)                                        
 11 Latino, Tristan           12 RFAC-MR              1:23.96    1:21.02        
                  40.89     1:21.02 (40.13)                                        
 12 Scott, Jalen              12 RA-MR                1:22.92    1:21.39        
                  40.75     1:21.39 (40.64)                                        
 13 Baxter, Ayden             11 MWDA-MR              1:19.90    1:21.79        
                  40.20     1:21.79 (41.59)                                        
 14 Funaro, Kai               11 MWDA-MR              1:22.01    1:22.55        
                  39.99     1:22.55 (42.56)                                        
 15 Racz, Theodore            12 RA-MR                1:22.14    1:23.07        
                  39.64     1:23.07 (43.43)                                        
 16 Beaudoin, Noah            12 HVD-MR               1:33.97    1:23.19        
                  40.60     1:23.19 (42.59)                                        
 17 Qu, Matthew               12 MWDA-MR              1:26.27    1:23.46        
                  41.57     1:23.46 (41.89)                                        
 18 Perillo, Justin           12 MWDA-MR              1:19.82    1:24.16        
                  41.42     1:24.16 (42.74)                                        
 19 Shapiro, Ryan             12 LBA-MR                    NT    1:24.66        
                  40.98     1:24.66 (43.68)                                        
 20 Richter, Isaac            11 LBA-MR               1:28.53    1:24.72        
                  41.52     1:24.72 (43.20)                                        
 21 Cepeda, Lorenzo           12 RFAC-MR              1:28.70    1:24.73        
                  41.21     1:24.73 (43.52)                                        
 22 Burger, Nate              12 NDAC-MR              1:24.22    1:25.80        
 23 McGrath, Adam             12 NDAC-MR              1:34.24    1:25.97        
                  42.94     1:25.97 (43.03)                                        
 24 Kastanis, Dylan           12 HVD-MR               1:35.33    1:28.69        
                  42.78     1:28.69 (45.91)                                        
 25 Blazek, Jackson           12 NDAC-MR              1:22.66    1:29.77        
                  43.13     1:29.77 (46.64)                                        
 26 Gaglione, Carmine         12 SSL-MR               1:32.03    1:30.10        
                  45.20     1:30.10 (44.90)                                        
 27 Clyde, Miles              11 HVD-MR               1:35.33    1:30.90        
                  44.28     1:30.90 (46.62)                                        
 28 Cheng, Russell            11 RA-MR                1:38.84    1:32.51        
 29 Dawkins, AJ               12 NDAC-MR              1:56.11    1:34.57        
 30 Payne, Tristan            11 RA-MR                1:29.82    1:36.92        
 31 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR              1:34.64    1:38.50        
                  48.58     1:38.50 (49.92)                                        
 32 Wechsler, Ben             12 SSL-MR               1:43.09    1:46.26        
                  51.24     1:46.26 (55.02)                                        
 33 Fairbanks, Gage           11 NBS-MR               1:57.14    1:48.07        
                  50.96     1:48.07 (57.11)                                        
 34 Heaney, Will, William     12 LBA-MR                    NT    1:49.65        
                  52.35     1:49.65 (57.30)                                        
 35 Dineen, Paddy             11 SSL-MR               2:10.51    1:55.12        
                  56.25     1:55.12 (58.87)                                        
 36 Petty, Gabriel            12 LBA-MR                    NT    1:57.39        
 37 Rodriguez, Melvin         11 SSL-MR               1:55.11    1:58.35        
 38 Degaetani, Trevor         11 SSL-MR               1:55.24    2:00.95        
 39 Milillo, Michael          11 SSL-MR               2:10.81    2:09.60        
                1:04.89   2:09.60 (1:04.71)                                        
 -- Faughnan, Patrick         11 HVD-MR               1:16.88         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Schimmel, Dylan           11 LBA-MR               1:42.83         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  48.27          DQ (44.90)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason                12 EAST-MR                36.60      37.01 SILV   
  2 Tirch, Patrick            12 HVD-MR                 37.54      37.22 SILV   
  3 Scott, Travis             12 RA-MR                  39.79      37.58 SILV   
  4 Cepeda, Lorenzo           12 RFAC-MR                42.04      39.23 SILV   
  5 Lambert, Harrison         12 EAST-MR                40.18      39.39 SILV   
  6 Faughnan, Patrick         11 HVD-MR                 39.13      40.13 SILV   
  7 Franks, Finnian           11 UN-EA-MR               40.97      40.48        
  8 Shapiro, Ryan             12 LBA-MR                 42.71      40.59        
  9 Thantu, Larson            12 RA-MR                  44.35      41.03        
 10 Abbruzzese, Matthew       11 RFAC-MR                40.93      41.12        
 11 Perisa, Marko             11 LBA-MR                    NT      41.35        
 12 McGrath, Adam             12 NDAC-MR                44.18      41.60        
 13 Thayer, Philip            11 EAST-MR                45.07      42.71        
 13 Scott, Jalen              12 RA-MR                  43.98      42.71        
 15 Buccino, Michael          12 LBA-MR                 43.15      42.80        
 16 Schimmel, Dylan           11 LBA-MR                 43.34      43.54        
 17 Majumdar, Ryan            11 HVD-MR                 46.02      43.61        
 18 Dawkins, AJ               12 NDAC-MR                45.46      44.00        
 19 Kastanis, Dylan           12 HVD-MR                 46.92      44.76        
 20 Richter, Isaac            11 LBA-MR                 42.71      45.20        
 21 Racz, Theodore            12 RA-MR                  47.91      45.21        
 22 Latino, Tristan           12 RFAC-MR                47.43      45.37        
 23 Perillo, Justin           12 MWDA-MR                49.33      45.83        
 24 Blenk, Brandon            12 EAST-MR                45.01      45.85        
 25 Dennis, Spencer           11 RA-MR                  47.59      46.26        
 26 Funaro, Kai               11 MWDA-MR                47.99      47.14        
 27 Blazek, Jackson           12 NDAC-MR                47.43      47.58        
 28 Qu, Matthew               12 MWDA-MR                50.90      47.65        
 29 Atanasio, Matthew         12 HVD-MR                 55.33      47.81        
 30 Clyde, Miles              11 HVD-MR                 45.33      48.27        
 31 Payne, Tristan            11 RA-MR                  45.85      50.53        
 32 Heidebrecht, Martin       11 NDAC-MR                52.72      51.72        
 33 Colaizzo, James           12 HVD-MR               1:10.14      51.96        
 34 Cheng, Russell            11 RA-MR                  55.98      52.32        
 35 Artz, Connor              12 LBA-MR                 55.45      54.21        
 36 Dineen, Paddy             11 SSL-MR               1:01.76      55.38        
 37 Petty, Gabriel            12 LBA-MR                    NT      56.52        
 38 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR                47.43    1:01.78        
 39 Fairbanks, Gage           11 NBS-MR                 59.34    1:03.80        
 -- Lynch, Collin             11 HVD-MR               1:12.93         DQ        
      Butterfly kick
 -- Degaetani, Trevor         11 SSL-MR               1:05.15         DQ        
      Alternating Kick
 -- Beaudoin, Noah            12 HVD-MR                 42.49         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graber, Alex              12 EAST-MR              1:20.14    1:19.39 SILV   
                  36.81     1:19.39 (42.58)                                        
  2 Scott, Travis             12 RA-MR                1:24.88    1:20.57 SILV   
                  38.60     1:20.57 (41.97)                                        
  3 Tirch, Patrick            12 HVD-MR               1:22.70    1:21.06 SILV   
                  39.02     1:21.06 (42.04)                                        
  4 Moy, Jason                12 EAST-MR              1:15.95    1:22.48 SILV   
                  39.16     1:22.48 (43.32)                                        
  5 Franks, Finnian           11 UN-EA-MR             1:29.31    1:29.37        
                  43.38     1:29.37 (45.99)                                        
  6 Buccino, Michael          12 LBA-MR               1:40.59    1:30.97        
                  42.12     1:30.97 (48.85)                                        
  7 Thantu, Larson            12 RA-MR                1:24.06    1:31.06        
                  42.82     1:31.06 (48.24)                                        
  8 Scott, Jalen              12 RA-MR                1:39.14    1:32.21        
                  43.16     1:32.21 (49.05)                                        
  9 Schimmel, Dylan           11 LBA-MR               1:34.60    1:33.68        
                  46.79     1:33.68 (46.89)                                        
 10 Baxter, Ayden             11 MWDA-MR              1:43.04    1:34.42        
                  46.12     1:34.42 (48.30)                                        
 11 Dawkins, AJ               12 NDAC-MR              1:39.34    1:35.20        
                  44.88     1:35.20 (50.32)                                        
 12 Cobb, Dylan               12 MWDA-MR              1:36.25    1:35.35        
                  45.01     1:35.35 (50.34)                                        
 13 Kastanis, Dylan           12 HVD-MR               1:42.33    1:35.45        
                  45.55     1:35.45 (49.90)                                        
 14 Lemieux, Jayson           11 HVD-MR               1:35.47    1:36.11        
                  45.43     1:36.11 (50.68)                                        
 15 Blenk, Brandon            12 EAST-MR              1:40.19    1:37.42        
                  44.90     1:37.42 (52.52)                                        
 16 Dennis, Spencer           11 RA-MR                1:48.96    1:37.56        
                  47.15     1:37.56 (50.41)                                        
 17 Perillo, Justin           12 MWDA-MR              1:42.52    1:38.48        
                  46.89     1:38.48 (51.59)                                        
 18 Bradley, Jake             12 LBA-MR               1:59.80    1:39.19        
                  47.34     1:39.19 (51.85)                                        
 19 Richter, Isaac            11 LBA-MR               1:36.29    1:40.08        
                  47.54     1:40.08 (52.54)                                        
 20 Racz, Theodore            12 RA-MR                1:43.36    1:40.50        
                  47.43     1:40.50 (53.07)                                        
 21 Qu, Matthew               12 MWDA-MR              1:53.59    1:41.23        
                  49.15     1:41.23 (52.08)                                        
 22 Funaro, Kai               11 MWDA-MR              1:43.93    1:41.61        
                  48.12     1:41.61 (53.49)                                        
 23 Blazek, Jackson           12 NDAC-MR              1:43.91    1:47.11        
                  50.14     1:47.11 (56.97)                                        
 24 Cheng, Russell            11 RA-MR                2:05.07    1:54.38        
                  54.24   1:54.38 (1:00.14)                                        
 25 Pezzullo, Derek           11 HVD-MR               2:02.33    2:02.73        
                  58.64   2:02.73 (1:04.09)                                        
 26 Fairbanks, Gage           11 NBS-MR               2:06.57    2:03.78        
                1:00.39   2:03.78 (1:03.39)                                        
 27 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               1:14.88    2:04.05        
                  55.90   2:04.05 (1:08.15)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason                12 EAST-MR                29.56      29.87 ZQ     
  2 Tirch, Patrick            12 HVD-MR                 30.58      30.73 JO     
  3 Lambert, Harrison         12 EAST-MR                30.61      31.09 SILV   
  4 Scott, Travis             12 RA-MR                  31.94      32.26 SILV   
  5 Franks, Finnian           11 UN-EA-MR               34.36      33.23 SILV   
  6 Shapiro, Ryan             12 LBA-MR                 35.68      33.78 SILV   
  7 Scott, Jalen              12 RA-MR                  38.72      35.62        
  8 Dennis, Spencer           11 RA-MR                  40.92      35.82        
  9 Thayer, Philip            11 EAST-MR                38.75      36.19        
 10 Racz, Theodore            12 RA-MR                  36.20      36.35        
 11 Abbruzzese, Matthew       11 RFAC-MR                35.93      37.14        
 12 Perisa, Marko             11 LBA-MR                    NT      37.57        
 13 Buccino, Michael          12 LBA-MR                 37.53      38.00        
 14 Cepeda, Lorenzo           12 RFAC-MR                40.06      38.02        
 15 Perillo, Justin           12 MWDA-MR                37.87      38.19        
 16 Latino, Tristan           12 RFAC-MR                37.37      38.45        
 17 Burger, Nate              12 NDAC-MR                35.88      39.22        
 18 Baxter, Ayden             11 MWDA-MR                39.22      40.10        
 19 Richter, Isaac            11 LBA-MR                 38.52      40.77        
 20 Qu, Matthew               12 MWDA-MR                43.36      41.22        
 21 Kastanis, Dylan           12 HVD-MR                 41.45      41.41        
 22 Funaro, Kai               11 MWDA-MR                40.00      42.76        
 23 Heaney, Will, William     12 LBA-MR                 43.92      44.23        
 24 Majumdar, Ryan            11 HVD-MR                 49.64      45.57        
 25 Payne, Tristan            11 RA-MR                  41.85      48.86        
 26 Cheng, Russell            11 RA-MR                  50.02      49.47        
 27 Artz, Connor              12 LBA-MR                 47.83      49.57        
 28 Heidebrecht, Martin       11 NDAC-MR                52.04      51.30        
 29 Gaglione, Carmine         12 SSL-MR               1:03.34      54.92        
 30 Wechsler, Ben             12 SSL-MR                 52.40      55.94        
 31 Fairbanks, Gage           11 NBS-MR                 56.64    1:07.00        
 -- Beaudoin, Noah            12 HVD-MR                 43.37         DQ        
      One hand touch
 -- Blenk, Brandon            12 EAST-MR                34.76         DQ        
      One hand touch
 -- Rodriguez, Melvin         11 SSL-MR               1:07.39         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Brice             12 EAST-MR              1:13.85    1:08.88 JO     
                  31.57     1:08.88 (37.31)                                        
  2 Tirch, Patrick            12 HVD-MR               1:11.40    1:10.18 JO     
                  32.71     1:10.18 (37.47)                                        
  3 Lambert, Harrison         12 EAST-MR              1:10.29    1:11.98 SILV   
                  34.64     1:11.98 (37.34)                                        
  4 Graber, Alex              12 EAST-MR              1:13.46    1:12.65 SILV   
                  33.36     1:12.65 (39.29)                                        
  5 Moy, Jason                12 EAST-MR              1:04.65    1:13.43 SILV   
                  33.95     1:13.43 (39.48)                                        
  6 Scott, Travis             12 RA-MR                1:13.05    1:14.84 SILV   
                  34.95     1:14.84 (39.89)                                        
  7 Shapiro, Ryan             12 LBA-MR               1:22.46    1:16.02 SILV   
                  34.75     1:16.02 (41.27)                                        
  8 Wilson, Edmund            11 NDAC-MR              1:30.11    1:19.39        
                  34.37     1:19.39 (45.02)                                        
  9 Thayer, Philip            11 EAST-MR              1:24.31    1:21.79        
                  39.35     1:21.79 (42.44)                                        
 10 Thantu, Larson            12 RA-MR                1:32.37    1:26.99        
                  39.34     1:26.99 (47.65)                                        
 11 Scott, Jalen              12 RA-MR                1:32.01    1:28.16        
                  41.87     1:28.16 (46.29)                                        
 12 Blenk, Brandon            12 EAST-MR              1:18.24    1:28.25        
                  38.84     1:28.25 (49.41)                                        
 13 Baxter, Ayden             11 MWDA-MR              1:27.78    1:29.32        
                  43.01     1:29.32 (46.31)                                        
 14 Dennis, Spencer           11 RA-MR                1:51.39    1:29.41        
                  41.08     1:29.41 (48.33)                                        
 15 Qu, Matthew               12 MWDA-MR              1:45.96    1:32.79        
                  43.66     1:32.79 (49.13)                                        
 16 Funaro, Kai               11 MWDA-MR              1:30.99    1:40.27        
                  45.06     1:40.27 (55.21)                                        
 17 Romano, Brady             12 LBA-MR                    NT    1:47.37        
                  46.93   1:47.37 (1:00.44)                                        
 18 Cheng, Russell            11 RA-MR                2:03.97    1:53.31        
                  50.62   1:53.31 (1:02.69)                                        
 -- Racz, Theodore            12 RA-MR                1:26.24         DQ        
      One hand touch
                  39.04          DQ (48.59)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Brice             12 EAST-MR              1:14.63    1:08.75 JO     
                  30.99     1:08.75 (37.76)                                        
  2 Moy, Jason                12 EAST-MR              1:09.38    1:08.77 JO     
                  32.25     1:08.77 (36.52)                                        
  3 Graber, Alex              12 EAST-MR              1:11.47    1:09.82 JO     
                  32.09     1:09.82 (37.73)                                        
  4 Scott, Travis             12 RA-MR                1:10.49    1:10.88 SILV   
                  33.79     1:10.88 (37.09)                                        
  5 Tirch, Patrick            12 HVD-MR               1:12.05    1:12.65 SILV   
                  35.26     1:12.65 (37.39)                                        
  6 Lambert, Harrison         12 EAST-MR              1:14.26    1:15.89 SILV   
                  34.72     1:15.89 (41.17)                                        
  7 Faughnan, Patrick         11 HVD-MR               1:18.44    1:16.13 SILV   
                  35.68     1:16.13 (40.45)                                        
  8 Franks, Finnian           11 UN-EA-MR             1:14.05    1:16.27 SILV   
                  34.69     1:16.27 (41.58)                                        
  9 Abbruzzese, Matthew       11 RFAC-MR              1:19.02    1:17.19 SILV   
                  36.86     1:17.19 (40.33)                                        
 10 Buccino, Michael          12 LBA-MR               1:18.56    1:18.16        
                  37.02     1:18.16 (41.14)                                        
 11 Shapiro, Ryan             12 LBA-MR               1:26.47    1:20.32        
                  37.99     1:20.32 (42.33)                                        
 12 Racz, Theodore            12 RA-MR                2:15.00    1:20.99        
                  36.80     1:20.99 (44.19)                                        
 13 Cobb, Dylan               12 MWDA-MR              1:22.82    1:21.25        
                  38.55     1:21.25 (42.70)                                        
 14 Thantu, Larson            12 RA-MR                1:27.02    1:21.37        
                  38.97     1:21.37 (42.40)                                        
 15 Cepeda, Lorenzo           12 RFAC-MR                   NT    1:21.46        
                  39.20     1:21.46 (42.26)                                        
 16 Thayer, Philip            11 EAST-MR              1:25.38    1:22.35        
                  37.67     1:22.35 (44.68)                                        
 17 Latino, Tristan           12 RFAC-MR              1:30.60    1:23.98        
                  40.28     1:23.98 (43.70)                                        
 18 Qu, Matthew               12 MWDA-MR              1:32.16    1:23.99        
                  37.87     1:23.99 (46.12)                                        
 19 Blenk, Brandon            12 EAST-MR              1:19.43    1:24.51        
                  37.34     1:24.51 (47.17)                                        
 20 Scott, Jalen              12 RA-MR                1:19.79    1:25.00        
                  40.76     1:25.00 (44.24)                                        
 21 Funaro, Kai               11 MWDA-MR              1:22.89    1:25.46        
                  38.89     1:25.46 (46.57)                                        
 22 Staley, Duke              11 AG-MR                1:40.00    1:25.51        
                  38.01     1:25.51 (47.50)                                        
 23 Kastanis, Dylan           12 HVD-MR               1:35.91    1:26.12        
                  40.52     1:26.12 (45.60)                                        
 24 Burger, Nate              12 NDAC-MR              1:25.58    1:26.18        
                  39.17     1:26.18 (47.01)                                        
 25 Richter, Isaac            11 LBA-MR               1:23.04    1:27.06        
                  41.16     1:27.06 (45.90)                                        
 26 Perillo, Justin           12 MWDA-MR              1:27.98    1:27.12        
                  40.59     1:27.12 (46.53)                                        
 27 Bradley, Jake             12 LBA-MR               1:29.40    1:27.13        
                  43.63     1:27.13 (43.50)                                        
 28 Majumdar, Ryan            11 HVD-MR               1:31.19    1:31.03        
                  45.28     1:31.03 (45.75)                                        
 29 Romano, Brady             12 LBA-MR               1:40.16    1:32.81        
                  44.08     1:32.81 (48.73)                                        
 30 Payne, Tristan            11 RA-MR                1:30.12    1:33.31        
                  45.58     1:33.31 (47.73)                                        
 31 Lemieux, Jayson           11 HVD-MR               1:32.33    1:33.81        
                  48.42     1:33.81 (45.39)                                        
 32 Artz, Connor              12 LBA-MR               1:39.00    1:40.71        
                  47.73     1:40.71 (52.98)                                        
 33 Fairbanks, Gage           11 NBS-MR               1:58.28    1:51.06        
                  54.62     1:51.06 (56.44)                                        
 -- Dennis, Spencer           11 RA-MR                2:45.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.31          DQ (47.73)                                        
 -- Perisa, Marko             11 LBA-MR                    NT         DQ        
      Out of sequence - IM
                  39.14          DQ (44.91)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:25.99  ZQ
              2:27.99  JO
              2:47.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lambert, Harrison         12 EAST-MR              2:38.81    2:36.41 SILV   
                  32.71     1:15.45 (42.74)     2:07.52 (52.07)     2:36.41 (28.89)
  2 Abbruzzese, Matthew       11 RFAC-MR              2:45.34    2:45.80 SILV   
                  38.82     1:20.60 (41.78)     2:10.38 (49.78)     2:45.80 (35.42)
  3 Baxter, Ayden             11 MWDA-MR              2:57.22    2:47.55 SILV   
                  39.34     1:21.22 (41.88)     2:12.64 (51.42)     2:47.55 (34.91)
  4 Latino, Tristan           12 RFAC-MR              3:01.96    2:58.82        
                  40.60     1:27.10 (46.50)     2:22.15 (55.05)     2:58.82 (36.67)
  5 Perillo, Justin           12 MWDA-MR              3:04.17    3:00.09        
                  39.74     1:23.17 (43.43)     2:18.14 (54.97)     3:00.09 (41.95)
  6 Cepeda, Lorenzo           12 RFAC-MR              3:43.51    3:07.90        
                  40.77     1:29.14 (48.37)     2:23.76 (54.62)     3:07.90 (44.14)
  7 Fairbanks, Gage           11 NBS-MR               4:00.00    3:49.08        
                  58.67     1:52.60 (53.93)   2:57.00 (1:04.40)     3:49.08 (52.08)
 -- Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                2:09.03   3:19.77 (1:10.74)          DQ (53.99)                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:08.79    2:01.78        
     1) Racz, Theodore 12               2) Scott, Jalen 12                
     3) Dennis, Spencer 11              4) Scott, Travis 12               
                  32.40     1:03.11 (30.71)     1:33.96 (30.85)     2:01.78 (27.82)
  2 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:09.12    2:04.78        
     1) Perillo, Justin 12              2) Qu, Matthew 12                 
     3) Baxter, Ayden 11                4) Funaro, Kai 11                 
                  32.93     1:04.02 (31.09)     1:35.29 (31.27)     2:04.78 (29.49)
  3 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:12.14    2:09.94        
     1) Shapiro, Ryan 12                2) Heaney, Will, William 12       
     3) Schimmel, Dylan 11              4) Buccino, Michael 12            
                  31.43     1:08.35 (36.92)     1:40.27 (31.92)     2:09.94 (29.67)
  4 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:02.11    2:15.74        
     1) Blazek, Jackson 12              2) McGrath, Adam 12               
     3) Dawkins, AJ 12                  4) Burger, Nate 12                
                  35.09     1:07.07 (31.98)     1:46.27 (39.20)     2:15.74 (29.47)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:20.42    2:25.33        
     1) Richter, Isaac 11               2) Schimmel, Dylan 11             
     3) Shapiro, Ryan 12                4) Buccino, Michael 12            
                  40.10     1:20.76 (40.66)     1:55.18 (34.42)     2:25.33 (30.15)
  2 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:31.73    2:26.88        
     1) Perillo, Justin 12              2) Cobb, Dylan 12                 
     3) Baxter, Ayden 11                4) Funaro, Kai 11                 
                  39.17     1:21.68 (42.51)     1:57.54 (35.86)     2:26.88 (29.34)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:20.11    2:27.15        
     1) Blazek, Jackson 12              2) Dawkins, AJ 12                 
     3) Wilson, Edmund 11               4) Burger, Nate 12                
                  41.23     1:30.62 (49.39)     1:56.57 (25.95)     2:27.15 (30.58)
  4 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:26.78    2:27.43        
     1) Scott, Jalen 12                 2) Thantu, Larson 12              
     3) Scott, Travis 12                4) Racz, Theodore 12              
                  41.33     1:22.03 (40.70)     1:55.14 (33.11)     2:27.43 (32.29)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suh, Jonathan             13 RA-MR                  24.75      23.93 ZQ     
  2 Liu, Evan                 13 NDAC-MR                25.36      24.70 JO     
  3 Kelly, Jack               14 EAST-MR                26.17      24.95 SILV   
  4 Domanico, Ethan           14 NBS-MR                 25.39      25.47 SILV   
  5 Fedorov, Daniel           14 EAST-MR                24.83      26.13 SILV   
  6 Zoota, David              13 EAST-MR                26.53      26.20 SILV   
  7 Macaluso, Steven          14 RA-MR                  26.29      26.29 SILV   
  8 Rowlands, Mason           14 NBS-MR                 27.23      26.51 SILV   
  9 Triller, Devin            14 NBS-MR                 26.74      26.81        
 10 McClung, Max              13 RA-MR                  27.63      26.88        
 11 Luzzi, Matt               14 HVD-MR                 28.34      26.89        
 12 Hahn, Benjamin            13 RA-MR                  27.71      27.01        
 13 Samsonov, Luka            13 NBS-MR                 26.75      27.11        
 14 Blenk, Gavin              13 EAST-MR                26.25      27.23        
 15 Ramon, Freddy             13 LBA-MR                 27.02      27.34        
 16 D'Alessandro, Brian       14 RA-MR                  27.28      27.46        
 17 Douthit, Shane            14 MWDA-MR                29.19      27.68        
 18 Horgan, Edward            13 HVD-MR                 27.43      27.70        
 19 Flynn, Ryan               14 HVD-MR                 28.71      27.71        
 20 Rider, Sam                13 NBS-MR                 28.47      27.88        
 20 Byrne, Jack               14 RA-MR                  29.38      27.88        
 22 Avancena, Christian       13 NDAC-MR                29.59      28.53        
 23 Vales, Taggart            13 EAST-MR                29.85      28.58        
 24 Herbert, Owain            13 NDAC-MR                29.54      28.68        
 25 Siatsis, Thomas           13 LBA-MR                 29.09      29.37        
 26 Schweppe, Otto            13 NDAC-MR                28.48      29.56        
 27 Madden, Jack              13 RA-MR                  30.81      29.83        
 28 Lim, Noah                 13 RA-MR                  31.98      29.96        
 29 Rivera, Gabriel           13 EAST-MR                30.60      30.02        
 30 McNulty, Harry            13 EAST-MR                32.03      30.07        
 31 Dewhurst, Joey            13 AG-MR                  29.82      30.12        
 32 Maddalena, Sam            13 MWDA-MR                32.30      30.73        
 33 Levesque, Tristan         13 MWDA-MR                33.12      31.65        
 34 Elmassalemah, Iad         13 NDAC-MR                33.94      32.61        
 35 DuTremble, Joseph         13 EAST-MR                34.46      32.90        
 36 Moriarty, Francis         13 LBA-MR                 31.02      33.29        
 37 Ratnikov, Arseny          13 NDAC-MR                42.97      39.24        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suh, Jonathan             13 RA-MR                  54.23      52.18 JO     
                  24.99       52.18 (27.19)                                        
  2 Liu, Evan                 13 NDAC-MR                55.52      54.40 SILV   
                  26.18       54.40 (28.22)                                        
  3 Kelly, Jack               14 EAST-MR                57.69      54.46 SILV   
                  25.73       54.46 (28.73)                                        
  4 Domanico, Ethan           14 NBS-MR                 53.99      55.16 SILV   
                  26.37       55.16 (28.79)                                        
  5 Macaluso, Steven          14 RA-MR                  56.81      55.45 SILV   
                  26.76       55.45 (28.69)                                        
  6 Cornish, Danny            14 LBA-MR                 56.43      55.99 SILV   
                  26.25       55.99 (29.74)                                        
  7 McClung, Max              13 RA-MR                  59.63      56.86 SILV   
                  27.76       56.86 (29.10)                                        
  8 Zoota, David              13 EAST-MR                57.82      57.50 SILV   
                  27.09       57.50 (30.41)                                        
  9 Hahn, Benjamin            13 RA-MR                  58.26      58.01 SILV   
                  27.70       58.01 (30.31)                                        
 10 Nieves, Andrew            14 UN-NB-MR             1:10.11      58.72 SILV   
                  28.76       58.72 (29.96)                                        
 11 D'Alessandro, Brian       14 RA-MR                1:02.48      59.44 SILV   
                  28.05       59.44 (31.39)                                        
 12 Rivera, Andrew            14 SSL-MR                 59.69      59.45 SILV   
                  28.73       59.45 (30.72)                                        
 13 Douthit, Shane            14 MWDA-MR              1:02.65      59.78        
                  28.90       59.78 (30.88)                                        
 14 Rowlands, Mason           14 NBS-MR               1:00.52    1:00.10        
                  28.90     1:00.10 (31.20)                                        
 15 Hally, Seamus             14 NDAC-MR                59.74    1:00.39        
                  28.24     1:00.39 (32.15)                                        
 16 Khosla, Veer              14 EAST-MR              1:00.16    1:01.16        
                  28.33     1:01.16 (32.83)                                        
 17 Tsang, Philip             14 SSL-MR               1:01.66    1:01.36        
                  29.62     1:01.36 (31.74)                                        
 18 Blenk, Gavin              13 EAST-MR                56.99    1:01.69        
                  28.55     1:01.69 (33.14)                                        
 19 Byrne, Jack               14 RA-MR                1:04.08    1:02.00        
                  29.52     1:02.00 (32.48)                                        
 20 Rivera, Joaquin           14 EAST-MR              1:15.00    1:02.77        
                  29.25     1:02.77 (33.52)                                        
 21 Sun, Robert               14 SSL-MR               1:09.14    1:03.33        
                  29.33     1:03.33 (34.00)                                        
 22 Madden, Jack              13 RA-MR                1:05.06    1:03.34        
                  30.19     1:03.34 (33.15)                                        
 23 Santana, Delwin           13 LBA-MR               1:04.44    1:03.91        
                  30.17     1:03.91 (33.74)                                        
 24 Rivera, Gabriel           13 EAST-MR              1:07.20    1:04.22        
                  30.76     1:04.22 (33.46)                                        
 25 Avancena, Christian       13 NDAC-MR              1:07.19    1:05.25        
                  30.45     1:05.25 (34.80)                                        
 26 Rivera, Sebastian         14 EAST-MR              1:16.00    1:06.09        
 27 Nozadze, Bacho            13 SSL-MR               1:08.73    1:06.37        
                  30.41     1:06.37 (35.96)                                        
 28 Lim, Noah                 13 RA-MR                1:10.52    1:07.82        
                  31.49     1:07.82 (36.33)                                        
 29 Levesque, Tristan         13 MWDA-MR              1:12.32    1:08.41        
                  32.37     1:08.41 (36.04)                                        
 30 Moriarty, Francis         13 LBA-MR               1:07.81    1:08.57        
                  33.42     1:08.57 (35.15)                                        
 31 Bahl, Suraj               13 RA-MR                1:15.88    1:12.61        
                  34.64     1:12.61 (37.97)                                        
 32 Anewalt, Chris            13 HVD-MR               1:19.70    1:14.94        
                  36.60     1:14.94 (38.34)                                        
 33 Grisales, Alex            13 SSL-MR               1:20.73    1:16.91        
                  36.19     1:16.91 (40.72)                                        
 34 Schwartz, Zach            14 SSL-MR                    NT    1:18.24        
                  36.38     1:18.24 (41.86)                                        
 35 Elmassalemah, Iad         13 NDAC-MR              1:15.94    1:20.16        
                  35.83     1:20.16 (44.33)                                        
 36 Goodman, Eric             13 SSL-MR               1:28.69    1:20.81        
                  37.51     1:20.81 (43.30)                                        
 37 Van Sickle, Hudson        14 SSL-MR               1:34.58    1:27.15        
 38 Velez, Michael            14 SSL-MR                    NT    1:27.75        
                  38.55     1:27.75 (49.20)                                        
 39 Rodriguez, Brandon        13 SSL-MR               1:30.21    1:36.03        
                  40.57     1:36.03 (55.46)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              2:14.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fedorov, Daniel           14 EAST-MR              1:54.68    1:57.39 JO     
                  26.78       56.44 (29.66)     1:26.99 (30.55)     1:57.39 (30.40)
  2 Domanico, Ethan           14 NBS-MR               1:55.52    1:59.04 SILV   
                  27.53       57.57 (30.04)     1:28.63 (31.06)     1:59.04 (30.41)
  3 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              2:04.33    2:00.34 SILV   
                  27.36       58.59 (31.23)     1:29.51 (30.92)     2:00.34 (30.83)
  4 Macaluso, Steven          14 RA-MR                2:03.56    2:01.59 SILV   
                  28.01       59.05 (31.04)     1:31.04 (31.99)     2:01.59 (30.55)
  5 Vincent, Connor           14 EAST-MR              2:01.81    2:01.73 SILV   
                  27.83       58.10 (30.27)     1:29.69 (31.59)     2:01.73 (32.04)
  6 McClung, Max              13 RA-MR                2:04.46    2:01.81 SILV   
                  28.33       59.64 (31.31)     1:31.46 (31.82)     2:01.81 (30.35)
  7 Zoota, David              13 EAST-MR              2:14.04    2:04.48 SILV   
                  28.11       59.30 (31.19)     1:32.32 (33.02)     2:04.48 (32.16)
  8 Samsonov, Luka            13 NBS-MR               2:04.26    2:04.90 SILV   
                  28.46       59.60 (31.14)     1:32.71 (33.11)     2:04.90 (32.19)
  9 Haggerty, Ethan           13 AG-MR                2:07.81    2:04.91 SILV   
                  28.00       58.93 (30.93)     1:31.97 (33.04)     2:04.91 (32.94)
 10 Hahn, Benjamin            13 RA-MR                2:07.18    2:05.14 SILV   
                  29.11     1:00.46 (31.35)     1:32.87 (32.41)     2:05.14 (32.27)
 11 Triller, Devin            14 NBS-MR               2:26.32    2:10.16 SILV   
                  29.03     1:02.27 (33.24)     1:37.24 (34.97)     2:10.16 (32.92)
 12 Byrne, Jack               14 RA-MR                2:20.67    2:11.67 SILV   
                  29.89     1:02.62 (32.73)     1:36.74 (34.12)     2:11.67 (34.93)
 13 Herbert, Owain            13 NDAC-MR              2:21.70    2:16.87        
                  30.47     1:04.45 (33.98)     1:40.77 (36.32)     2:16.87 (36.10)
 14 Rider, Sam                13 NBS-MR               2:20.82    2:17.33        
                  30.19     1:04.47 (34.28)     1:41.20 (36.73)     2:17.33 (36.13)
 15 Schweppe, Otto            13 NDAC-MR              2:28.11    2:23.09        
                  31.52     1:07.53 (36.01)     1:45.62 (38.09)     2:23.09 (37.47)
 16 Elmassalemah, Iad         13 NDAC-MR              3:30.11    2:57.62        
                  37.46     1:22.95 (45.49)     2:10.44 (47.49)     2:57.62 (47.18)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:19.99  JO
              5:19.99  ZQ
              5:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fedorov, Daniel           14 EAST-MR              5:06.29    5:15.31 JO     
                  27.79       58.92 (31.13)     1:30.82 (31.90)     2:03.06 (32.24)
        2:35.31 (32.25)     3:07.57 (32.26)     3:39.49 (31.92)     4:11.98 (32.49)
        4:44.22 (32.24)     5:15.31 (31.09)                                        
  2 McClung, Max              13 RA-MR                5:26.20    5:17.73 JO     
                  29.51     1:01.26 (31.75)     1:33.63 (32.37)     2:05.73 (32.10)
        2:37.55 (31.82)     3:10.30 (32.75)     3:42.83 (32.53)     4:15.33 (32.50)
        4:47.21 (31.88)     5:17.73 (30.52)                                        
  3 Vincent, Connor           14 EAST-MR              5:18.68    5:17.88 JO     
                  28.95     1:00.54 (31.59)     1:32.83 (32.29)     2:05.17 (32.34)
        2:37.72 (32.55)     3:10.27 (32.55)     3:42.67 (32.40)     4:15.35 (32.68)
        4:47.62 (32.27)     5:17.88 (30.26)                                        
  4 Haggerty, Ethan           13 AG-MR                5:40.92    5:24.58 SILV   
                  28.98     1:01.29 (32.31)     1:34.36 (33.07)     2:07.37 (33.01)
        2:40.31 (32.94)     3:13.11 (32.80)     3:46.47 (33.36)     4:19.32 (32.85)
        4:52.84 (33.52)     5:24.58 (31.74)                                        
  5 Domanico, Ethan           14 NBS-MR               5:13.08    5:27.91 SILV   
                  28.01       59.85 (31.84)     1:32.26 (32.41)     2:05.20 (32.94)
        2:38.31 (33.11)     3:11.99 (33.68)     3:46.47 (34.48)     4:20.84 (34.37)
        4:54.60 (33.76)     5:27.91 (33.31)                                        
  6 Samsonov, Luka            13 NBS-MR               5:30.12    5:30.16 SILV   
                  29.88     1:01.69 (31.81)     1:34.90 (33.21)     2:08.29 (33.39)
        2:42.11 (33.82)     3:16.49 (34.38)     3:50.43 (33.94)     4:24.33 (33.90)
        4:57.95 (33.62)     5:30.16 (32.21)                                        
  7 Macaluso, Steven          14 RA-MR                5:31.82    5:33.59 SILV   
                  29.67     1:02.74 (33.07)     1:35.80 (33.06)     2:09.94 (34.14)
        2:43.83 (33.89)     3:18.25 (34.42)     3:52.39 (34.14)     4:27.06 (34.67)
        5:01.22 (34.16)     5:33.59 (32.37)                                        
  8 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              5:37.84    5:37.94 SILV   
                  29.67     1:02.73 (33.06)     1:36.66 (33.93)     2:10.79 (34.13)
        2:46.09 (35.30)     3:21.61 (35.52)     3:55.90 (34.29)     4:30.31 (34.41)
        5:04.43 (34.12)     5:37.94 (33.51)                                        
  9 Zoota, David              13 EAST-MR              5:40.76    5:40.62 SILV   
                  29.76     1:04.34 (34.58)     1:38.58 (34.24)     2:13.78 (35.20)
        2:47.78 (34.00)     3:22.43 (34.65)     3:57.66 (35.23)     4:32.25 (34.59)
        5:07.27 (35.02)     5:40.62 (33.35)                                        
 10 Triller, Devin            14 NBS-MR               5:34.53    5:51.49        
                  30.45     1:04.26 (33.81)     1:39.05 (34.79)     2:14.58 (35.53)
        2:49.91 (35.33)     3:26.39 (36.48)     4:03.42 (37.03)     4:40.51 (37.09)
        5:17.32 (36.81)     5:51.49 (34.17)                                        
 11 Douthit, Shane            14 MWDA-MR              6:14.83    5:53.84        
                  31.80     1:06.90 (35.10)     1:42.76 (35.86)     2:20.04 (37.28)
        2:55.65 (35.61)     3:32.37 (36.72)     4:08.90 (36.53)     4:45.27 (36.37)
        5:20.76 (35.49)     5:53.84 (33.08)                                        
 12 Byrne, Jack               14 RA-MR                6:05.00    5:54.53        
                  31.00     1:06.27 (35.27)     1:42.05 (35.78)     2:18.51 (36.46)
        2:55.12 (36.61)     3:30.48 (35.36)     4:07.19 (36.71)     4:45.14 (37.95)
        5:20.72 (35.58)     5:54.53 (33.81)                                        
 13 Herbert, Owain            13 NDAC-MR              6:25.11    6:13.75        
                  30.88     1:06.12 (35.24)     1:44.07 (37.95)     2:22.81 (38.74)
        3:01.78 (38.97)     3:41.55 (39.77)     4:21.24 (39.69)     5:00.28 (39.04)
        5:39.51 (39.23)     6:13.75 (34.24)                                        
 14 Rider, Sam                13 NBS-MR               6:20.08    6:13.83        
                  31.92     1:07.99 (36.07)     1:45.92 (37.93)     2:24.64 (38.72)
        3:03.77 (39.13)     3:42.63 (38.86)     4:21.90 (39.27)     5:00.40 (38.50)
        5:38.73 (38.33)     6:13.83 (35.10)                                        
 15 Schweppe, Otto            13 NDAC-MR              6:20.11    6:34.69        
                  33.81     1:11.34 (37.53)     1:50.70 (39.36)     2:32.08 (41.38)
        3:14.47 (42.39)     3:56.41 (41.94)     4:37.02 (40.61)     5:17.87 (40.85)
        5:56.28 (38.41)     6:34.69 (38.41)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              1:03.10    1:00.19 JO     
                  29.35     1:00.19 (30.84)                                        
  2 Cornish, Danny            14 LBA-MR               1:04.67    1:03.37 SILV   
                  31.07     1:03.37 (32.30)                                        
  3 Zoota, David              13 EAST-MR              1:03.29    1:03.73 SILV   
                  30.66     1:03.73 (33.07)                                        
  4 Hahn, Benjamin            13 RA-MR                1:04.11    1:03.74 SILV   
                  30.66     1:03.74 (33.08)                                        
  5 Suh, Jonathan             13 RA-MR                1:08.88    1:04.05 SILV   
                  30.93     1:04.05 (33.12)                                        
  6 Domanico, Ethan           14 NBS-MR               1:01.47    1:04.11 SILV   
                  30.69     1:04.11 (33.42)                                        
  7 Kelly, Jack               14 EAST-MR              1:07.87    1:05.80 SILV   
                  32.07     1:05.80 (33.73)                                        
  8 McClung, Max              13 RA-MR                1:11.24    1:06.38 SILV   
                  32.09     1:06.38 (34.29)                                        
  9 Hally, Seamus             14 NDAC-MR              1:06.22    1:07.79 SILV   
                  33.21     1:07.79 (34.58)                                        
 10 Nieves, Andrew            14 UN-NB-MR             1:24.57    1:09.23        
                  33.51     1:09.23 (35.72)                                        
 11 D'Alessandro, Brian       14 RA-MR                1:12.63    1:09.31        
                  33.43     1:09.31 (35.88)                                        
 12 Levesque, Tristan         13 MWDA-MR              1:13.44    1:09.74        
                  34.12     1:09.74 (35.62)                                        
 13 Tsang, Philip             14 SSL-MR               1:06.39    1:09.86        
                  34.07     1:09.86 (35.79)                                        
 14 Macaluso, Steven          14 RA-MR                1:11.60    1:09.95        
                  34.47     1:09.95 (35.48)                                        
 15 Blenk, Gavin              13 EAST-MR              1:05.33    1:10.63        
                  33.86     1:10.63 (36.77)                                        
 16 Khosla, Veer              14 EAST-MR              1:10.95    1:11.29        
                  33.96     1:11.29 (37.33)                                        
 17 Madden, Jack              13 RA-MR                1:13.12    1:11.98        
                  35.02     1:11.98 (36.96)                                        
 18 Rider, Sam                13 NBS-MR               1:16.04    1:12.02        
                  35.38     1:12.02 (36.64)                                        
 19 Sun, Robert               14 SSL-MR               1:17.10    1:12.19        
                  34.93     1:12.19 (37.26)                                        
 20 Rowlands, Mason           14 NBS-MR               1:12.19    1:12.55        
                  35.16     1:12.55 (37.39)                                        
 21 Rivera, Andrew            14 SSL-MR               1:13.43    1:12.99        
                  36.07     1:12.99 (36.92)                                        
 22 Rivera, Joaquin           14 EAST-MR              1:25.00    1:13.26        
                  35.61     1:13.26 (37.65)                                        
 23 Santana, Delwin           13 LBA-MR               1:12.25    1:14.19        
                  35.55     1:14.19 (38.64)                                        
 24 Rivera, Gabriel           13 EAST-MR              1:18.80    1:15.04        
                  36.75     1:15.04 (38.29)                                        
 25 Douthit, Shane            14 MWDA-MR              1:19.05    1:15.24        
                  36.55     1:15.24 (38.69)                                        
 26 Nozadze, Bacho            13 SSL-MR               1:21.61    1:17.44        
                  37.35     1:17.44 (40.09)                                        
 27 Rivera, Sebastian         14 EAST-MR              1:24.00    1:18.24        
 28 Anewalt, Chris            13 HVD-MR               1:27.47    1:22.54        
                  40.61     1:22.54 (41.93)                                        
 29 Bahl, Suraj               13 RA-MR                1:25.64    1:22.65        
                  39.52     1:22.65 (43.13)                                        
 30 Grisales, Alex            13 SSL-MR               1:30.78    1:23.08        
 31 Lim, Noah                 13 RA-MR                1:24.38    1:23.38        
                  39.90     1:23.38 (43.48)                                        
 32 Moriarty, Francis         13 LBA-MR               1:19.51    1:23.97        
 33 Avancena, Christian       13 NDAC-MR              1:18.75    1:27.21        
                  41.88     1:27.21 (45.33)                                        
 34 Elmassalemah, Iad         13 NDAC-MR              1:30.31    1:30.57        
                  41.92     1:30.57 (48.65)                                        
 35 Schwartz, Zach            14 SSL-MR                    NT    1:35.04        
                  46.16     1:35.04 (48.88)                                        
 36 Rodriguez, Brandon        13 SSL-MR               1:48.31    1:43.73        
 37 Goodman, Eric             13 SSL-MR               1:42.89    1:44.57        
                  49.78     1:44.57 (54.79)                                        
 -- Velez, Michael            14 SSL-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  52.87        DQ (1:00.21)                                        
 -- Van Sickle, Hudson        14 SSL-MR               1:54.41         DQ        
      No touch at turn
                  53.51        DQ (1:00.50)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Jack               14 EAST-MR              1:06.69    1:03.63 JO     
                  29.78     1:03.63 (33.85)                                        
  2 Suh, Jonathan             13 RA-MR                1:12.07    1:09.14 JO     
                  32.76     1:09.14 (36.38)                                        
  3 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              1:17.67    1:10.64 SILV   
                  33.37     1:10.64 (37.27)                                        
  4 Triller, Devin            14 NBS-MR               1:16.35    1:13.69 SILV   
                  34.78     1:13.69 (38.91)                                        
  5 Hahn, Benjamin            13 RA-MR                1:15.98    1:13.85 SILV   
                  34.75     1:13.85 (39.10)                                        
  6 Domanico, Ethan           14 NBS-MR               1:11.86    1:14.86 SILV   
                  34.72     1:14.86 (40.14)                                        
  7 Fedorov, Daniel           14 EAST-MR              1:18.55    1:15.86 SILV   
                  35.08     1:15.86 (40.78)                                        
  8 Rider, Sam                13 NBS-MR               1:18.70    1:16.00 SILV   
                  36.46     1:16.00 (39.54)                                        
  9 Luzzi, Matt               14 HVD-MR               1:17.40    1:16.23 SILV   
                  35.59     1:16.23 (40.64)                                        
 10 D'Alessandro, Brian       14 RA-MR                1:23.00    1:16.79        
                  35.50     1:16.79 (41.29)                                        
 11 Zoota, David              13 EAST-MR              1:20.66    1:17.14        
                  36.22     1:17.14 (40.92)                                        
 12 Horgan, Edward            13 HVD-MR               1:23.75    1:17.27        
                  36.61     1:17.27 (40.66)                                        
 13 Herbert, Owain            13 NDAC-MR              1:24.51    1:19.16        
                  37.32     1:19.16 (41.84)                                        
 14 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               1:21.68    1:19.59        
                  37.45     1:19.59 (42.14)                                        
 15 Samsonov, Luka            13 NBS-MR               1:19.66    1:20.80        
                  39.58     1:20.80 (41.22)                                        
 16 McClung, Max              13 RA-MR                1:31.51    1:21.14        
                  38.87     1:21.14 (42.27)                                        
 17 Vales, Taggart            13 EAST-MR              1:31.86    1:22.64        
                  38.88     1:22.64 (43.76)                                        
 18 Maddalena, Sam            13 MWDA-MR              1:27.11    1:22.91        
                  39.52     1:22.91 (43.39)                                        
 19 Flynn, Ryan               14 HVD-MR               1:27.52    1:22.98        
                  39.20     1:22.98 (43.78)                                        
 20 Rowlands, Mason           14 NBS-MR               1:21.86    1:23.00        
                  37.77     1:23.00 (45.23)                                        
 21 Macaluso, Steven          14 RA-MR                1:26.56    1:23.35        
                  39.44     1:23.35 (43.91)                                        
 22 Lim, Noah                 13 RA-MR                1:31.54    1:23.49        
                  38.58     1:23.49 (44.91)                                        
 23 Douthit, Shane            14 MWDA-MR              1:40.34    1:23.94        
                  39.97     1:23.94 (43.97)                                        
 24 Dewhurst, Joey            13 AG-MR                1:24.72    1:24.08        
                  38.74     1:24.08 (45.34)                                        
 25 Blenk, Gavin              13 EAST-MR              1:29.99    1:24.88        
                  40.44     1:24.88 (44.44)                                        
 26 Levesque, Tristan         13 MWDA-MR              1:31.16    1:26.30        
                  41.33     1:26.30 (44.97)                                        
 26 Rivera, Gabriel           13 EAST-MR              1:36.99    1:26.30        
                  40.83     1:26.30 (45.47)                                        
 28 Byrne, Jack               14 RA-MR                1:31.01    1:26.37        
                  39.96     1:26.37 (46.41)                                        
 29 Schweppe, Otto            13 NDAC-MR              1:35.10    1:29.32        
                  41.02     1:29.32 (48.30)                                        
 30 Moriarty, Francis         13 LBA-MR               1:29.73    1:33.89        
                  45.07     1:33.89 (48.82)                                        
 31 Avancena, Christian       13 NDAC-MR              1:32.44    1:34.10        
                  43.42     1:34.10 (50.68)                                        
 32 Madden, Jack              13 RA-MR                1:43.79    1:34.55        
                  45.27     1:34.55 (49.28)                                        
 33 DuTremble, Joseph         13 EAST-MR              1:41.00    1:35.37        
                  44.79     1:35.37 (50.58)                                        
 34 Ratnikov, Arseny          13 NDAC-MR              1:42.28    1:41.20        
                  48.37     1:41.20 (52.83)                                        
 35 Elmassalemah, Iad         13 NDAC-MR              1:50.11    1:44.92        
                  48.36     1:44.92 (56.56)                                        
 -- Siatsis, Thomas           13 LBA-MR               1:22.08         DQ        
      Double pull / kicks
                  38.95          DQ (47.23)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fedorov, Daniel           14 EAST-MR                58.14    1:00.62 SILV   
                  28.36     1:00.62 (32.26)                                        
  2 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              1:03.45    1:01.45 SILV   
                  28.29     1:01.45 (33.16)                                        
  3 Kelly, Jack               14 EAST-MR              1:03.87    1:01.99 SILV   
                  28.80     1:01.99 (33.19)                                        
  4 McClung, Max              13 RA-MR                1:05.30    1:04.08 SILV   
                  30.59     1:04.08 (33.49)                                        
  5 Macaluso, Steven          14 RA-MR                1:05.52    1:04.23 SILV   
                  30.12     1:04.23 (34.11)                                        
  6 Suh, Jonathan             13 RA-MR                1:05.07    1:04.28 SILV   
                  29.88     1:04.28 (34.40)                                        
  7 D'Alessandro, Brian       14 RA-MR                1:15.99    1:05.42 SILV   
                  29.31     1:05.42 (36.11)                                        
  8 Luzzi, Matt               14 HVD-MR               1:09.12    1:06.25 SILV   
                  30.84     1:06.25 (35.41)                                        
  9 Domanico, Ethan           14 NBS-MR               1:02.98    1:06.87 SILV   
                  29.43     1:06.87 (37.44)                                        
 10 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               1:03.44    1:07.38        
                  30.47     1:07.38 (36.91)                                        
 11 Horgan, Edward            13 HVD-MR               1:10.60    1:07.99        
                  31.67     1:07.99 (36.32)                                        
 12 Byrne, Jack               14 RA-MR                1:18.52    1:09.31        
                  32.86     1:09.31 (36.45)                                        
 13 Flynn, Ryan               14 HVD-MR               1:18.39    1:09.73        
                  33.52     1:09.73 (36.21)                                        
 14 Hahn, Benjamin            13 RA-MR                1:12.02    1:11.90        
                  33.53     1:11.90 (38.37)                                        
 15 Rowlands, Mason           14 NBS-MR               1:13.33    1:13.48        
                  33.53     1:13.48 (39.95)                                        
 16 Rider, Sam                13 NBS-MR               1:17.07    1:14.75        
                  35.20     1:14.75 (39.55)                                        
 17 Madden, Jack              13 RA-MR                1:21.73    1:15.18        
                  34.88     1:15.18 (40.30)                                        
 18 Herbert, Owain            13 NDAC-MR              1:24.11    1:15.72        
                  34.13     1:15.72 (41.59)                                        
 19 Schweppe, Otto            13 NDAC-MR              1:14.40    1:16.32        
                  35.26     1:16.32 (41.06)                                        
 20 Douthit, Shane            14 MWDA-MR              1:30.99    1:17.02        
                  36.38     1:17.02 (40.64)                                        
 21 Blenk, Gavin              13 EAST-MR              1:14.38    1:17.65        
                  34.83     1:17.65 (42.82)                                        
 22 Lim, Noah                 13 RA-MR                1:37.10    1:22.00        
                  35.57     1:22.00 (46.43)                                        
 23 Levesque, Tristan         13 MWDA-MR              1:23.65    1:24.25        
                  39.31     1:24.25 (44.94)                                        
 24 Maddalena, Sam            13 MWDA-MR              1:20.99    1:24.49        
                  37.56     1:24.49 (46.93)                                        
 25 Siatsis, Thomas           13 LBA-MR                    NT    1:27.21        
                  38.93     1:27.21 (48.28)                                        
 26 Elmassalemah, Iad         13 NDAC-MR              1:40.11    1:31.96        
                  40.76     1:31.96 (51.20)                                        
 27 Vales, Taggart            13 EAST-MR              1:30.50    1:32.74        
                  39.85     1:32.74 (52.89)                                        
 28 McNulty, Harry            13 EAST-MR              1:29.00    1:33.60        
                  43.31     1:33.60 (50.29)                                        
 29 Rivera, Gabriel           13 EAST-MR              1:49.80    1:34.24        
                  43.35     1:34.24 (50.89)                                        
 30 DuTremble, Joseph         13 EAST-MR              1:35.00    1:39.48        
                  44.43     1:39.48 (55.05)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  JO
              2:12.99  ZQ
              2:31.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Jack               14 EAST-MR              2:20.46    2:13.61 SILV   
                  28.22     1:05.78 (37.56)     1:41.75 (35.97)     2:13.61 (31.86)
  2 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              2:20.49    2:14.40 SILV   
                  28.48     1:03.39 (34.91)     1:43.27 (39.88)     2:14.40 (31.13)
  3 Suh, Jonathan             13 RA-MR                2:21.52    2:17.08 SILV   
                  29.62     1:05.71 (36.09)     1:46.91 (41.20)     2:17.08 (30.17)
  4 Cornish, Danny            14 LBA-MR               2:24.00    2:17.39 SILV   
                  29.24     1:03.42 (34.18)     1:45.21 (41.79)     2:17.39 (32.18)
  5 McClung, Max              13 RA-MR                2:21.90    2:22.88 SILV   
                  30.79     1:06.93 (36.14)     1:51.71 (44.78)     2:22.88 (31.17)
  6 Zoota, David              13 EAST-MR              2:27.39    2:23.33 SILV   
                  31.24     1:06.54 (35.30)     1:49.68 (43.14)     2:23.33 (33.65)
  7 Hally, Seamus             14 NDAC-MR              2:22.20    2:23.56 SILV   
                  31.13     1:08.58 (37.45)     1:49.55 (40.97)     2:23.56 (34.01)
  8 Macaluso, Steven          14 RA-MR                2:26.98    2:25.12 SILV   
                  30.19     1:08.23 (38.04)     1:54.55 (46.32)     2:25.12 (30.57)
  9 Domanico, Ethan           14 NBS-MR               2:20.40    2:27.44 SILV   
                  29.49     1:06.91 (37.42)     1:52.64 (45.73)     2:27.44 (34.80)
 10 Rivera, Andrew            14 SSL-MR               2:37.13    2:28.21 SILV   
                  30.55     1:08.95 (38.40)     1:54.77 (45.82)     2:28.21 (33.44)
 11 Luzzi, Matt               14 HVD-MR               2:29.62    2:29.43 SILV   
                  30.30     1:09.70 (39.40)     1:54.93 (45.23)     2:29.43 (34.50)
 12 D'Alessandro, Brian       14 RA-MR                2:40.87    2:29.61 SILV   
                  29.99     1:07.45 (37.46)     1:55.19 (47.74)     2:29.61 (34.42)
 13 Nieves, Andrew            14 UN-NB-MR             3:08.74    2:32.27        
                  32.55     1:10.10 (37.55)     1:58.51 (48.41)     2:32.27 (33.76)
 14 Byrne, Jack               14 RA-MR                3:45.00    2:32.44        
                  33.04     1:11.96 (38.92)     1:58.51 (46.55)     2:32.44 (33.93)
 15 Rowlands, Mason           14 NBS-MR               2:34.96    2:33.53        
                  33.58     1:14.16 (40.58)     1:59.39 (45.23)     2:33.53 (34.14)
 16 Rider, Sam                13 NBS-MR               2:41.80    2:34.62        
                  34.12     1:11.22 (37.10)     1:57.59 (46.37)     2:34.62 (37.03)
 17 Tsang, Philip             14 SSL-MR               2:25.62    2:35.39        
                  32.94     1:12.11 (39.17)     1:58.96 (46.85)     2:35.39 (36.43)
 18 Khosla, Veer              14 EAST-MR              2:35.05    2:38.05        
                  32.34     1:11.73 (39.39)     1:59.96 (48.23)     2:38.05 (38.09)
 19 Douthit, Shane            14 MWDA-MR              2:53.90    2:38.19        
                1:16.48                             2:05.40 ( )     2:38.19 (32.79)
 20 Madden, Jack              13 RA-MR                2:44.71    2:38.33        
                  34.28     1:12.68 (38.40)     2:03.88 (51.20)     2:38.33 (34.45)
 21 Sun, Robert               14 SSL-MR               2:53.57    2:43.83        
                  34.81     1:15.72 (40.91)     2:06.73 (51.01)     2:43.83 (37.10)
 22 Levesque, Tristan         13 MWDA-MR              2:46.06    2:44.68        
                  38.53     1:16.39 (37.86)     2:05.62 (49.23)     2:44.68 (39.06)
 23 Lim, Noah                 13 RA-MR                2:57.94    2:46.92        
                  34.97     1:19.17 (44.20)     2:09.27 (50.10)     2:46.92 (37.65)
 24 Rivera, Gabriel           13 EAST-MR              2:55.26    2:48.86        
                  44.62     1:26.38 (41.76)     2:14.11 (47.73)     2:48.86 (34.75)
 25 Nozadze, Bacho            13 SSL-MR               2:36.11    2:49.30        
                  37.17     1:19.62 (42.45)     2:10.53 (50.91)     2:49.30 (38.77)
 26 Rivera, Joaquin           14 EAST-MR              2:55.00    2:50.19        
                  37.54     1:18.40 (40.86)     2:12.21 (53.81)     2:50.19 (37.98)
 27 Rivera, Sebastian         14 EAST-MR              2:54.00    2:51.91        
                  37.83     1:22.79 (44.96)     2:15.90 (53.11)     2:51.91 (36.01)
 28 Santana, Delwin           13 LBA-MR                    NT    2:54.20        
                  37.77     1:19.88 (42.11)     2:16.28 (56.40)     2:54.20 (37.92)
 29 Avancena, Christian       13 NDAC-MR              2:50.11    2:54.21        
                  33.05     1:19.25 (46.20)     2:12.25 (53.00)     2:54.21 (41.96)
 30 Moriarty, Francis         13 LBA-MR               2:43.27    2:54.26        
                  39.09     1:26.00 (46.91)     2:18.01 (52.01)     2:54.26 (36.25)
 31 Bahl, Suraj               13 RA-MR                3:02.40    2:57.60        
                  38.30     1:24.92 (46.62)     2:17.83 (52.91)     2:57.60 (39.77)
 32 Elmassalemah, Iad         13 NDAC-MR              3:28.38    3:20.24        
                  40.95     1:34.21 (53.26)   2:34.43 (1:00.22)     3:20.24 (45.81)
 33 Schwartz, Zach            14 SSL-MR                    NT    3:28.66        
                  49.41     1:41.26 (51.85)   2:42.15 (1:00.89)     3:28.66 (46.51)
 34 Goodman, Eric             13 SSL-MR               3:45.71    3:44.13        
                  57.34     1:55.46 (58.12)     2:54.17 (58.71)     3:44.13 (49.96)
 35 Van Sickle, Hudson        14 SSL-MR               3:50.21    3:47.32        
                                1:54.15 ( )   2:56.39 (1:02.24)     3:47.32 (50.93)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:42.99  JO
              4:42.99  ZQ
              5:09.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samsonov, Luka            13 NBS-MR               5:05.55    5:01.07 SILV   
                  33.77     1:12.02 (38.25)     1:49.84 (37.82)     2:27.27 (37.43)
        3:11.58 (44.31)     3:53.84 (42.26)     4:27.25 (33.41)     5:01.07 (33.82)
  2 Domanico, Ethan           14 NBS-MR               5:26.55    5:14.40        
                  29.99     1:06.10 (36.11)     1:44.52 (38.42)     2:23.22 (38.70)
        3:10.02 (46.80)     4:00.17 (50.15)     4:38.23 (38.06)     5:14.40 (36.17)
  3 Douthit, Shane            14 MWDA-MR              5:40.99    5:21.06        
                  35.61     1:18.48 (42.87)     1:58.44 (39.96)     2:39.85 (41.41)
        3:28.61 (48.76)     4:16.13 (47.52)     4:50.20 (34.07)     5:21.06 (30.86)
  4 Haggerty, Ethan           13 AG-MR                5:22.43    5:21.31        
                  34.15     1:16.36 (42.21)     1:57.80 (41.44)     2:38.26 (40.46)
        3:27.31 (49.05)     4:16.51 (49.20)     4:50.35 (33.84)     5:21.31 (30.96)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:45.95    1:43.41        
     1) Macaluso, Steven 14             2) D'Alessandro, Brian 14         
     3) McClung, Max 13                 4) Suh, Jonathan 13               
                  25.96       53.12 (27.16)     1:18.99 (25.87)     1:43.41 (24.42)
 -- Rivertown Aquatics-MR  'B'                        1:59.88         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Byrne, Jack 14                  2) Madden, Jack 13                
     3) Lim, Noah 13                    4) Hahn, Benjamin 13              
                  28.14       57.92 (29.78)     1:27.77 (29.85)          DQ (26.17)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:03.22    1:55.03        
     1) Hahn, Benjamin 13               2) Suh, Jonathan 13               
     3) McClung, Max 13                 4) Macaluso, Steven 14            
                  29.76     1:01.00 (31.24)     1:29.47 (28.47)     1:55.03 (25.56)
  2 Newburgh Sharks-MR  'A'                                NT    1:59.51        
     1) Samsonov, Luka 13               2) Rider, Sam 13                  
     3) Domanico, Ethan 14              4) Rowlands, Mason 14             
                  30.52     1:05.10 (34.58)     1:32.79 (27.69)     1:59.51 (26.72)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        2:18.42    2:08.64        
     1) Madden, Jack 13                 2) Lim, Noah 13                   
     3) D'Alessandro, Brian 14          4) Byrne, Jack 14                 
                  33.67     1:12.26 (38.59)     1:40.69 (28.43)     2:08.64 (27.95)
  4 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:14.10    2:29.46        
     1) Avancena, Christian 13          2) Herbert, Owain 13              
     3) Schweppe, Otto 13               4) Elmassalemah, Iad 13           
                  35.34     1:20.69 (45.35)     1:52.54 (31.85)     2:29.46 (36.92)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Joshua            17 NBS-MR                 21.56      22.24 METS   
  2 Reining, Robert           15 RFAC-MR                22.09      22.65 METS   
  3 Makarov, Aleksey          16 NBS-MR                 22.19      22.98 METS   
  4 Baione, Michael           17 RFAC-MR                22.38      23.04        
  5 Staubi, Kyle              16 NDAC-MR                21.94      23.11        
  6 Fenlon, Matthew           14 RA-MR                  22.20      23.21        
  7 Cruz, Jason               16 RFAC-MR                23.44      23.40        
  8 Rabadi, Nicholas          18 RA-MR                  22.75      23.56        
  9 Pierce, Adrien            15 EAST-MR                22.45      23.83        
 10 Ritchie, Ellis            16 RA-MR                  22.91      24.05        
 11 Kiesel, Garrett           16 EAST-MR                27.52      24.13        
 12 Cimorelli, Jack           16 NDAC-MR                23.65      24.20        
 13 Bramwell, Luke            17 RFAC-MR                27.20      24.26        
 14 Crane, Brian              17 EAST-MR                22.49      24.43        
 15 Wilson, Aidan             16 EAST-MR                23.84      24.51        
 16 Glat, Brian               18 EAST-MR                23.75      24.53        
 17 DeMarco, Preston          19 RFAC-MR                23.91      24.54        
 18 Kyaw, Nyi-Rein            17 HVD-MR                 24.33      24.57        
 19 Nordstrom, Dylan          15 EAST-MR                24.42      24.68        
 20 Bruno, Anthony            15 MWDA-MR                24.04      24.85        
 21 Turner, Cole              15 HVD-MR                 24.18      24.91        
 22 Allan, Cameron            15 RA-MR                  24.14      24.96        
 23 Ruiz, Kenny               17 RA-MR                  24.73      25.00        
 24 Faughnan, Michael         15 HVD-MR                 27.21      25.01        
 25 Foley, Colin              17 UN-ND-MR               24.01      25.10        
 26 Crane, Kevin              15 EAST-MR                25.00      25.18        
 27 Wang, Hanlin              15 EAST-MR                24.67      25.23        
 28 Miller, Alex              16 EAST-MR                24.64      25.25        
 29 Sasso, Thomas             16 EAST-MR                24.85      25.27        
 30 Rowlands, Owen            16 NBS-MR                 24.24      25.29        
 31 Bogen, Jake               15 RFAC-MR                24.77      25.36        
 32 Vales, Tanner             15 EAST-MR                24.96      25.51        
 33 Chu, Bryce                17 EAST-MR                24.63      25.53        
 34 Kelly, James              17 EAST-MR                25.63      25.60        
 35 McCormack, Jake           17 UN-MR-MR               26.52      25.90        
 36 Bonney, Ethan             17 LBA-MR                 25.46      26.00        
 37 Fedorov, Ivan             17 EAST-MR                24.75      26.11        
 38 Pearce, Stephen           15 RA-MR                  26.93      26.39        
 39 Vasquez, Brandon          17 HVD-MR                 25.80      26.79        
 40 Betcher, Leo              15 NBS-MR                 26.74      26.95        
 41 Adams, Tanner             15 RA-MR                  26.86      27.05        
 42 Messina, Michael          15 RFAC-MR                26.91      27.22        
 43 Cole, Christian           16 NBS-MR                 26.81      27.25        
 44 Snow, Nathan              17 NBS-MR                 27.69      27.28        
 45 Vincent, Connor           14 EAST-MR                27.09      27.31        
 46 Talla, Pranay             15 RA-MR                  32.37      29.32        
 47 Boucher, David            15 RA-MR                  26.50      30.03        
 48 Jones, Ryan               16 MWDA-MR                29.23      30.27        
 49 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 42.08      45.41        
 -- Mangan, Kyle              15 HVD-MR                 28.64         DQ        
      False start
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           15 RFAC-MR                47.14      48.93 METS   
                  23.40       48.93 (25.53)                                        
  2 Graminski, Tom            18 NDAC-MR                48.20      49.44 METS   
                  23.66       49.44 (25.78)                                        
  3 Staubi, Kyle              16 NDAC-MR                47.77      49.69 METS   
                  24.05       49.69 (25.64)                                        
  4 Kim, Hunter               15 UN-RA-MR               49.26      49.73        
                  24.21       49.73 (25.52)                                        
  5 Fenlon, Matthew           14 RA-MR                  48.21      49.80        
                  24.03       49.80 (25.77)                                        
  6 Baione, Michael           17 RFAC-MR                48.62      50.15        
                  23.82       50.15 (26.33)                                        
  7 Cruz, Jason               16 RFAC-MR              1:02.13      50.89        
                  24.06       50.89 (26.83)                                        
  8 Santana, Jose             17 LBA-MR                 49.33      50.96        
                  24.45       50.96 (26.51)                                        
  9 Cushman, Tim              16 EAST-MR                47.47      51.59        
                  24.11       51.59 (27.48)                                        
 10 Sommer, Christopher       17 AG-MR                  50.05      52.54        
                  24.90       52.54 (27.64)                                        
 11 Ritchie, Ellis            16 RA-MR                  49.99      52.63        
                  25.15       52.63 (27.48)                                        
 12 Cimorelli, Jack           16 NDAC-MR                52.29      52.80        
                  25.27       52.80 (27.53)                                        
 13 Boies, Zach               17 EAST-MR                49.53      52.90        
                  25.28       52.90 (27.62)                                        
 14 Liu, Alex                 15 NDAC-MR                54.30      53.77        
                  26.51       53.77 (27.26)                                        
 15 DeMarco, Preston          19 RFAC-MR                51.83      53.94        
                  25.76       53.94 (28.18)                                        
 16 Rowlands, Owen            16 NBS-MR                 53.19      54.03        
                  25.62       54.03 (28.41)                                        
 16 Bramwell, Luke            17 RFAC-MR                55.60      54.03        
                  25.57       54.03 (28.46)                                        
 18 Bogen, Jake               15 RFAC-MR                52.59      54.16        
                  26.29       54.16 (27.87)                                        
 19 Bruno, Anthony            15 MWDA-MR                52.30      54.19        
                  25.95       54.19 (28.24)                                        
 20 Gagliardi, Alex           15 UN-EA-MR               52.32      54.50        
                  25.67       54.50 (28.83)                                        
 21 Ruiz, Kenny               17 RA-MR                1:06.21      54.53        
                  25.61       54.53 (28.92)                                        
 22 Horen, Nicholas           15 LBA-MR                 55.50      54.59        
                  26.93       54.59 (27.66)                                        
 23 Garcia, Michael           24 LBA-MR                 51.05      54.74        
                  25.83       54.74 (28.91)                                        
 24 Foley, Colin              17 UN-ND-MR               56.63      54.77        
                  25.64       54.77 (29.13)                                        
 25 Cornish, Kyle             15 LBA-MR                 54.97      54.94        
                  26.61       54.94 (28.33)                                        
 26 Vales, Tanner             15 EAST-MR                54.21      55.19        
                  26.64       55.19 (28.55)                                        
 27 Miller, Alex              16 EAST-MR                54.19      55.41        
                  26.08       55.41 (29.33)                                        
 28 Allan, Cameron            15 RA-MR                  53.23      55.56        
                  26.44       55.56 (29.12)                                        
 29 Faughnan, Michael         15 HVD-MR                 59.30      55.60        
                  26.40       55.60 (29.20)                                        
 30 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR                56.23      56.10        
                  27.02       56.10 (29.08)                                        
 31 Turner, Cole              15 HVD-MR                 53.79      56.15        
                  27.17       56.15 (28.98)                                        
 32 Juhn, Zachary             15 EAST-MR              1:01.49      56.35        
                  26.73       56.35 (29.62)                                        
 33 Bonney, Ethan             17 LBA-MR                 55.37      56.64        
                  27.16       56.64 (29.48)                                        
 34 Alvarado, Thomas          17 SSL-MR                 54.75      56.69        
                  26.88       56.69 (29.81)                                        
 35 Callahan, Jack            17 EAST-MR                49.63      56.97        
                  26.42       56.97 (30.55)                                        
 36 McCormack, Jake           17 UN-MR-MR             1:02.46      57.47        
                  27.08       57.47 (30.39)                                        
 37 Meyler, Chris             16 RA-MR                  58.86      57.77        
                  26.46       57.77 (31.31)                                        
 38 Crosbie, Kyle             17 SSL-MR                 58.09      58.22        
                  28.28       58.22 (29.94)                                        
 39 Messina, Michael          15 RFAC-MR                58.72      58.32        
                  28.20       58.32 (30.12)                                        
 40 Betcher, Leo              15 NBS-MR                 57.94      58.41        
                  28.53       58.41 (29.88)                                        
 41 Adams, Tanner             15 RA-MR                  59.81    1:00.28        
                  27.97     1:00.28 (32.31)                                        
 42 Pearce, Stephen           15 RA-MR                  59.86    1:00.97        
                  28.85     1:00.97 (32.12)                                        
 43 Mangan, Kyle              15 HVD-MR               1:02.47    1:02.22        
                  29.26     1:02.22 (32.96)                                        
 44 Dennis, Sean              15 SSL-MR               1:07.31    1:04.53        
                  29.67     1:04.53 (34.86)                                        
 45 Jones, Ryan               16 MWDA-MR              1:04.84    1:07.38        
                  32.03     1:07.38 (35.35)                                        
 46 Boucher, David            15 RA-MR                  58.00    1:07.81        
                  31.92     1:07.81 (35.89)                                        
 47 Cheman, Cole              15 SSL-MR               1:08.49    1:08.40        
                  32.06     1:08.40 (36.34)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:48.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Joshua            17 NBS-MR               1:46.75    1:47.93 METS   
                  24.99       52.46 (27.47)     1:19.93 (27.47)     1:47.93 (28.00)
  2 Bogart, Liam              17 EAST-MR              1:42.51    1:48.47 METS   
                  25.61       53.61 (28.00)     1:21.61 (28.00)     1:48.47 (26.86)
  3 Wilson, Aidan             16 EAST-MR              1:46.98    1:48.63 METS   
                  25.50       52.97 (27.47)     1:21.16 (28.19)     1:48.63 (27.47)
  4 Reining, Robert           15 RFAC-MR              1:47.22    1:50.67        
                  25.36       53.42 (28.06)     1:22.02 (28.60)     1:50.67 (28.65)
  5 Kim, Hunter               15 UN-RA-MR             1:45.97    1:51.79        
                  25.22       52.91 (27.69)     1:22.08 (29.17)     1:51.79 (29.71)
  6 Makarov, Aleksey          16 NBS-MR               1:49.65    1:53.70        
                  26.07       54.60 (28.53)     1:24.27 (29.67)     1:53.70 (29.43)
  7 Ritchie, Ellis            16 RA-MR                1:51.62    1:53.73        
                  25.61       55.03 (29.42)     1:24.56 (29.53)     1:53.73 (29.17)
  8 Glat, Brian               18 EAST-MR              1:47.85    1:54.54        
                  25.90       54.69 (28.79)     1:24.42 (29.73)     1:54.54 (30.12)
  9 Baione, Michael           17 RFAC-MR              1:50.72    1:56.31        
                  26.84       56.36 (29.52)     1:26.22 (29.86)     1:56.31 (30.09)
 10 Liu, Alex                 15 NDAC-MR              1:54.91    1:56.38        
                  27.47       56.83 (29.36)     1:26.78 (29.95)     1:56.38 (29.60)
 11 Cruz, Jason               16 RFAC-MR              1:59.38    1:56.45        
                  26.04       54.83 (28.79)     1:25.58 (30.75)     1:56.45 (30.87)
 12 Bonney, Ethan             17 LBA-MR               1:53.50    1:56.69        
                  27.07       56.78 (29.71)     1:27.29 (30.51)     1:56.69 (29.40)
 13 DeMarco, Preston          19 RFAC-MR              1:59.63    1:56.73        
                  26.59       55.90 (29.31)     1:26.22 (30.32)     1:56.73 (30.51)
 14 Gagliardi, Alex           15 UN-EA-MR             1:55.98    1:56.76        
                  25.79       55.42 (29.63)     1:26.48 (31.06)     1:56.76 (30.28)
 15 Wang, Hanlin              15 EAST-MR              1:58.48    1:58.09        
                  27.41       57.61 (30.20)     1:28.37 (30.76)     1:58.09 (29.72)
 16 Bogen, Jake               15 RFAC-MR              1:56.02    1:59.18        
                  27.71       57.77 (30.06)     1:29.16 (31.39)     1:59.18 (30.02)
 17 Fedorov, Ivan             17 EAST-MR              1:53.17    2:01.52        
                  27.27       58.36 (31.09)     1:30.28 (31.92)     2:01.52 (31.24)
 18 Allan, Cameron            15 RA-MR                1:57.92    2:01.96        
                  27.48       58.21 (30.73)     1:30.40 (32.19)     2:01.96 (31.56)
 19 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              2:02.20    2:04.08        
                  27.79       58.90 (31.11)     1:31.43 (32.53)     2:04.08 (32.65)
 20 Williams, Ian             15 UN-NB-MR             2:17.91    2:04.09        
                  27.78       58.76 (30.98)     1:31.74 (32.98)     2:04.09 (32.35)
 21 Bramwell, Luke            17 RFAC-MR              2:14.67    2:04.41        
                  26.55       58.33 (31.78)     1:34.40 (36.07)     2:04.41 (30.01)
 22 Betcher, Leo              15 NBS-MR               1:58.70    2:05.76        
                  28.75     1:00.44 (31.69)     1:33.16 (32.72)     2:05.76 (32.60)
 23 Messina, Michael          15 RFAC-MR              2:06.16    2:08.66        
                  28.98     1:00.78 (31.80)     1:34.77 (33.99)     2:08.66 (33.89)
 24 Pearce, Stephen           15 RA-MR                2:08.11    2:14.26        
                  29.65     1:03.99 (34.34)     1:39.76 (35.77)     2:14.26 (34.50)
 25 Cole, Christian           16 NBS-MR               2:11.21    2:15.37        
                  30.88     1:05.64 (34.76)     1:40.80 (35.16)     2:15.37 (34.57)
 26 Tawil, Jacob              16 NBS-MR               2:06.91    2:15.44        
                  30.41     1:04.88 (34.47)     1:40.73 (35.85)     2:15.44 (34.71)
 27 Moy, Jason                12 EAST-MR              2:12.86    2:17.17        
                  29.51     1:04.42 (34.91)     1:41.15 (36.73)     2:17.17 (36.02)
 28 Rivera, Gabriel           13 EAST-MR              2:22.86    2:17.70        
                  30.62     1:05.88 (35.26)     1:42.25 (36.37)     2:17.70 (35.45)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:54.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Aidan             16 EAST-MR              4:43.49    4:48.58 METS   
                  26.66       56.03 (29.37)                             1:25.60 ( )
        1:55.42 (29.82)     2:25.46 (30.04)     2:55.18 (29.72)   4:20.96 (1:25.78)
        4:48.58 (27.62)                                                            
  2 Kim, Hunter               15 UN-RA-MR             4:40.17    4:48.99 METS   
                   5.55       27.07 (21.52)       56.63 (29.56)     1:26.59 (29.96)
        1:56.37 (29.78)     2:26.29 (29.92)     2:56.44 (30.15)                    
            4:22.37 ( )     4:48.99 (26.62)                                        
  3 Bogart, Liam              17 EAST-MR              4:33.80    4:49.50 METS   
                                                                        1:55.94 ( )
        2:25.82 (29.88)     2:55.96 (30.14)     3:24.49 (28.53)     3:53.40 (28.91)
        4:22.19 (28.79)     4:49.50 (27.31)                                        
  4 Bryant, Joshua            17 NBS-MR               5:08.94    5:07.30        
                  27.44       57.30 (29.86)     1:27.65 (30.35)     1:58.60 (30.95)
        2:30.07 (31.47)     3:02.06 (31.99)     3:34.33 (32.27)     4:06.20 (31.87)
        4:36.68 (30.48)     5:07.30 (30.62)                                        
  5 Liu, Alex                 15 NDAC-MR              5:03.81    5:08.84        
                  28.55       59.38 (30.83)     1:30.69 (31.31)     2:01.93 (31.24)
        2:33.59 (31.66)     3:05.20 (31.61)     3:36.59 (31.39)     4:07.60 (31.01)
        4:38.82 (31.22)     5:08.84 (30.02)                                        
  6 Makarov, Aleksey          16 NBS-MR               5:08.95    5:09.49        
                  28.02       58.78 (30.76)     1:29.69 (30.91)     2:01.90 (32.21)
        2:33.78 (31.88)     3:05.85 (32.07)     3:37.54 (31.69)     4:10.23 (32.69)
        4:40.55 (30.32)     5:09.49 (28.94)                                        
  7 Bonney, Ethan             17 LBA-MR               5:01.37    5:11.31        
                  28.12       59.01 (30.89)     1:30.61 (31.60)     2:01.62 (31.01)
        2:33.60 (31.98)     3:05.56 (31.96)     3:37.50 (31.94)     4:10.03 (32.53)
        4:41.99 (31.96)     5:11.31 (29.32)                                        
  8 Glat, Brian               18 EAST-MR              4:49.29    5:11.33        
                5:34.66                                                            
            2:31.02 ( )     3:03.39 (32.37)     3:36.40 (33.01)     4:09.46 (33.06)
        4:41.12 (31.66)     5:11.33 (30.21)                                        
  9 Ritchie, Ellis            16 RA-MR                5:13.50    5:14.69        
                  27.92       59.09 (31.17)     1:31.11 (32.02)     2:03.42 (32.31)
        2:36.06 (32.64)     3:08.95 (32.89)     3:41.18 (32.23)     4:13.21 (32.03)
        4:44.82 (31.61)     5:14.69 (29.87)                                        
 10 Reining, Robert           15 RFAC-MR              5:04.85    5:15.79        
                  28.08     1:00.09 (32.01)     1:32.34 (32.25)     2:04.76 (32.42)
        2:37.50 (32.74)     3:10.21 (32.71)     3:42.39 (32.18)     4:14.65 (32.26)
        4:46.12 (31.47)     5:15.79 (29.67)                                        
 11 Gagliardi, Alex           15 UN-EA-MR             5:05.71    5:19.93        
                  28.22     1:00.02 (31.80)     1:32.56 (32.54)     2:05.85 (33.29)
        2:38.90 (33.05)     3:12.81 (33.91)     3:44.53 (31.72)     4:16.19 (31.66)
        4:48.47 (32.28)     5:19.93 (31.46)                                        
 12 Baione, Michael           17 RFAC-MR              5:29.51    5:21.69        
                  29.48     1:01.80 (32.32)     1:34.87 (33.07)     2:08.34 (33.47)
        2:41.73 (33.39)     3:14.55 (32.82)     3:46.71 (32.16)     4:19.06 (32.35)
        4:51.51 (32.45)     5:21.69 (30.18)                                        
 13 Wang, Hanlin              15 EAST-MR              5:17.41    5:22.27        
                  28.25     1:00.09 (31.84)     1:33.51 (33.42)     2:07.58 (34.07)
        2:41.06 (33.48)     3:14.98 (33.92)     3:47.95 (32.97)     4:21.02 (33.07)
        4:52.61 (31.59)     5:22.27 (29.66)                                        
 14 Fedorov, Ivan             17 EAST-MR              4:58.29    5:23.18        
                5:33.33                                                            
                                3:12.33 ( )     3:45.72 (33.39)     4:19.25 (33.53)
        4:51.84 (32.59)     5:23.18 (31.34)                                        
 15 DeMarco, Preston          19 RFAC-MR              5:43.57    5:25.84        
                  27.86     1:00.04 (32.18)     1:33.25 (33.21)     2:07.18 (33.93)
        2:41.37 (34.19)     3:15.35 (33.98)     3:48.75 (33.40)     4:22.37 (33.62)
        4:55.79 (33.42)     5:25.84 (30.05)                                        
 16 Bogen, Jake               15 RFAC-MR              5:17.62    5:29.43        
                  28.73     1:01.47 (32.74)     1:35.34 (33.87)     2:08.96 (33.62)
        2:43.21 (34.25)     3:16.43 (33.22)     3:49.53 (33.10)     4:23.48 (33.95)
        4:57.28 (33.80)     5:29.43 (32.15)                                        
 17 Allan, Cameron            15 RA-MR                5:52.65    5:35.01        
                  29.74     1:03.30 (33.56)     1:37.24 (33.94)     2:11.64 (34.40)
        2:47.25 (35.61)     3:22.13 (34.88)     3:55.96 (33.83)     4:29.74 (33.78)
        5:03.14 (33.40)     5:35.01 (31.87)                                        
 18 Messina, Michael          15 RFAC-MR              5:34.21    5:41.66        
                  29.50     1:02.45 (32.95)     1:36.73 (34.28)     2:11.79 (35.06)
        2:47.74 (35.95)     3:22.57 (34.83)     3:58.14 (35.57)     4:33.19 (35.05)
        5:07.77 (34.58)     5:41.66 (33.89)                                        
 19 Williams, Ian             15 UN-NB-MR             5:45.12    5:43.56        
                  29.68     1:02.61 (32.93)     1:36.84 (34.23)     2:11.04 (34.20)
        2:46.20 (35.16)     3:21.46 (35.26)     3:56.82 (35.36)     4:32.42 (35.60)
        5:08.40 (35.98)     5:43.56 (35.16)                                        
 20 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              5:35.10    5:44.09        
                  29.31     1:02.69 (33.38)     1:37.39 (34.70)     2:12.42 (35.03)
        2:47.53 (35.11)     3:22.71 (35.18)     3:57.94 (35.23)     4:33.85 (35.91)
        5:09.98 (36.13)     5:44.09 (34.11)                                        
 21 Cruz, Jason               16 RFAC-MR                   NT    5:47.97        
                  27.68       59.24 (31.56)     1:33.21 (33.97)     2:08.00 (34.79)
        2:44.71 (36.71)     3:21.41 (36.70)     3:58.34 (36.93)     4:35.78 (37.44)
        5:12.85 (37.07)     5:47.97 (35.12)                                        
 22 Betcher, Leo              15 NBS-MR               5:32.42    5:52.62        
                  30.75     1:06.64 (35.89)     1:40.87 (34.23)     2:15.85 (34.98)
        2:51.07 (35.22)     3:27.67 (36.60)     4:04.49 (36.82)     4:41.73 (37.24)
        5:17.69 (35.96)     5:52.62 (34.93)                                        
 23 Pearce, Stephen           15 RA-MR                5:53.22    5:53.06        
                  29.98     1:05.60 (35.62)     1:41.68 (36.08)     2:18.35 (36.67)
        2:54.73 (36.38)     3:31.50 (36.77)     4:07.95 (36.45)     4:43.90 (35.95)
        5:19.81 (35.91)     5:53.06 (33.25)                                        
 24 Bramwell, Luke            17 RFAC-MR              6:36.70    5:54.29        
                  28.41     1:02.89 (34.48)     1:38.92 (36.03)     2:15.34 (36.42)
        2:52.37 (37.03)     3:29.53 (37.16)     4:07.69 (38.16)     4:45.42 (37.73)
        5:24.32 (38.90)     5:54.29 (29.97)                                        
 25 Rivera, Gabriel           13 EAST-MR              6:19.62    5:58.50        
                  32.04     1:07.66 (35.62)     1:44.20 (36.54)     2:20.92 (36.72)
        2:57.42 (36.50)     3:34.42 (37.00)     4:11.35 (36.93)     4:48.21 (36.86)
        5:24.20 (35.99)     5:58.50 (34.30)                                        
 26 Moy, Jason                12 EAST-MR              5:46.35    6:05.86        
                  31.48     1:07.47 (35.99)     1:44.67 (37.20)     2:22.07 (37.40)
        3:00.26 (38.19)     3:38.11 (37.85)     4:15.17 (37.06)     4:52.52 (37.35)
        5:30.21 (37.69)     6:05.86 (35.65)                                        
 27 Tawil, Jacob              16 NBS-MR               5:36.17    6:06.40        
                  31.59     1:07.55 (35.96)     1:45.23 (37.68)     2:22.80 (37.57)
        3:01.26 (38.46)     3:37.86 (36.60)     4:15.59 (37.73)     4:53.62 (38.03)
        5:30.93 (37.31)     6:06.40 (35.47)                                        
 28 Cole, Christian           16 NBS-MR               6:05.38    6:12.84        
                  32.09     1:08.31 (36.22)     1:46.66 (38.35)     2:25.03 (38.37)
        3:03.59 (38.56)     3:42.15 (38.56)     4:20.65 (38.50)     4:59.31 (38.66)
        5:36.95 (37.64)     6:12.84 (35.89)                                        
 29 Baxter, Ayden             11 MWDA-MR              6:26.16    6:12.85        
                  33.76     1:11.29 (37.53)     1:49.26 (37.97)     2:27.53 (38.27)
        3:05.99 (38.46)     3:43.55 (37.56)     4:21.70 (38.15)     5:00.32 (38.62)
        5:37.32 (37.00)     6:12.85 (35.53)                                        
 30 Racz, Theodore            12 RA-MR                7:10.75    6:52.00        
                  35.50     1:16.64 (41.14)     1:59.09 (42.45)     2:41.06 (41.97)
        3:23.02 (41.96)     4:05.05 (42.03)     4:47.38 (42.33)     5:30.25 (42.87)
        6:11.90 (41.65)     6:52.00 (40.10)                                        
 31 Perillo, Justin           12 MWDA-MR              7:00.09    7:10.10        
                  36.47     1:19.64 (43.17)     2:04.22 (44.58)     2:49.22 (45.00)
        3:34.15 (44.93)     4:17.88 (43.73)     5:02.29 (44.41)     5:46.54 (44.25)
        6:30.14 (43.60)     7:10.10 (39.96)                                        
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
             10:09.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max              13 RA-MR               11:26.47   11:03.04        
                  30.40     1:02.79 (32.39)     1:35.28 (32.49)     2:08.02 (32.74)
        2:41.25 (33.23)     3:14.47 (33.22)     3:48.16 (33.69)     4:21.57 (33.41)
        4:55.07 (33.50)     5:28.92 (33.85)     6:02.91 (33.99)     6:36.70 (33.79)
        7:10.68 (33.98)     7:44.97 (34.29)     8:18.70 (33.73)     8:52.07 (33.37)
        9:25.38 (33.31)     9:59.09 (33.71)    10:32.03 (32.94)    11:03.04 (31.01)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew           14 RA-MR                  51.10      54.17 METS   
                  26.69       54.17 (27.48)                                        
  2 Kim, Hunter               15 UN-RA-MR               55.13      55.49 METS   
                  27.50       55.49 (27.99)                                        
  3 Cushman, Tim              16 EAST-MR                51.42      55.78 METS   
                  27.24       55.78 (28.54)                                        
  4 Santana, Jose             17 LBA-MR                 56.59      58.94        
                  29.11       58.94 (29.83)                                        
  5 Baione, Michael           17 RFAC-MR              1:01.57      58.97        
                  28.82       58.97 (30.15)                                        
  6 Ritchie, Ellis            16 RA-MR                  56.63      59.21        
                  29.10       59.21 (30.11)                                        
  7 Cimorelli, Jack           16 NDAC-MR                57.25      59.22        
                  28.37       59.22 (30.85)                                        
  8 Graminski, Tom            18 NDAC-MR                57.80      59.55        
                  29.53       59.55 (30.02)                                        
  9 Reining, Robert           15 RFAC-MR              1:00.04    1:00.20        
                  29.43     1:00.20 (30.77)                                        
 10 Gagliardi, Alex           15 UN-EA-MR             1:00.59    1:00.25        
                  29.65     1:00.25 (30.60)                                        
 11 Cruz, Jason               16 RFAC-MR              1:01.30    1:00.42        
                  29.34     1:00.42 (31.08)                                        
 12 Liu, Alex                 15 NDAC-MR                58.32    1:00.88        
                  30.07     1:00.88 (30.81)                                        
 13 Bogen, Jake               15 RFAC-MR                59.72    1:01.20        
                  29.82     1:01.20 (31.38)                                        
 14 Cornish, Kyle             15 LBA-MR               1:00.99    1:01.40        
                  29.83     1:01.40 (31.57)                                        
 15 Bruno, Anthony            15 MWDA-MR                56.11    1:02.29        
                  29.97     1:02.29 (32.32)                                        
 16 Messina, Michael          15 RFAC-MR              1:02.13    1:02.32        
                  30.21     1:02.32 (32.11)                                        
 17 Boies, Zach               17 EAST-MR              1:00.42    1:02.65        
                  30.41     1:02.65 (32.24)                                        
 18 McCormack, Jake           17 UN-MR-MR             1:05.55    1:03.68        
                  31.17     1:03.68 (32.51)                                        
 19 Vales, Tanner             15 EAST-MR              1:01.61    1:04.10        
                  31.90     1:04.10 (32.20)                                        
 20 Miller, Alex              16 EAST-MR              1:01.48    1:04.23        
                  31.48     1:04.23 (32.75)                                        
 21 Rowlands, Owen            16 NBS-MR               1:02.39    1:04.27        
                  31.54     1:04.27 (32.73)                                        
 22 Foley, Colin              17 UN-ND-MR             1:02.35    1:04.36        
                  31.22     1:04.36 (33.14)                                        
 23 Alvarado, Thomas          17 SSL-MR               1:03.20    1:04.61        
                  31.73     1:04.61 (32.88)                                        
 24 Callahan, Jack            17 EAST-MR                56.74    1:04.70        
                  31.41     1:04.70 (33.29)                                        
 25 Crosbie, Kyle             17 SSL-MR               1:00.02    1:04.91        
                  31.85     1:04.91 (33.06)                                        
 26 Meyler, Chris             16 RA-MR                1:04.86    1:04.96        
                  30.41     1:04.96 (34.55)                                        
 27 Adams, Tanner             15 RA-MR                1:02.30    1:05.22        
                  31.12     1:05.22 (34.10)                                        
 28 Allan, Cameron            15 RA-MR                1:04.25    1:05.23        
                  32.12     1:05.23 (33.11)                                        
 29 Ruiz, Kenny               17 RA-MR                1:07.25    1:05.59        
                  31.08     1:05.59 (34.51)                                        
 30 Bramwell, Luke            17 RFAC-MR              1:05.05    1:05.89        
                  32.06     1:05.89 (33.83)                                        
 31 Pearce, Stephen           15 RA-MR                1:02.16    1:05.90        
                  32.20     1:05.90 (33.70)                                        
 32 Horen, Nicholas           15 LBA-MR               1:13.05    1:06.24        
                  32.91     1:06.24 (33.33)                                        
 33 Bonney, Ethan             17 LBA-MR               1:07.43    1:06.33        
                  32.30     1:06.33 (34.03)                                        
 33 Mangan, Kyle              15 HVD-MR               1:06.58    1:06.33        
                  32.03     1:06.33 (34.30)                                        
 35 Juhn, Zachary             15 EAST-MR              1:14.81    1:06.43        
                  32.45     1:06.43 (33.98)                                        
 36 DeMarco, Preston          19 RFAC-MR              1:08.49    1:07.49        
                  33.51     1:07.49 (33.98)                                        
 37 Turner, Cole              15 HVD-MR               1:07.65    1:09.15        
                  33.39     1:09.15 (35.76)                                        
 38 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              1:08.65    1:09.40        
                  33.25     1:09.40 (36.15)                                        
 39 Betcher, Leo              15 NBS-MR               1:13.51    1:12.61        
                  36.08     1:12.61 (36.53)                                        
 40 Dennis, Sean              15 SSL-MR               1:21.05    1:14.52        
                  35.62     1:14.52 (38.90)                                        
 41 Boucher, David            15 RA-MR                1:10.00    1:19.05        
                  38.39     1:19.05 (40.66)                                        
 42 Jones, Ryan               16 MWDA-MR              1:18.53    1:20.70        
                  38.29     1:20.70 (42.41)                                        
 43 Cheman, Cole              15 SSL-MR               1:23.07    1:21.65        
                  40.03     1:21.65 (41.62)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:01.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 15 NDAC-MR              2:04.30    2:08.81        
                  31.04     1:03.24 (32.20)     1:36.09 (32.85)     2:08.81 (32.72)
  2 Bogen, Jake               15 RFAC-MR              2:09.58    2:13.42        
                  31.16     1:04.63 (33.47)     1:39.87 (35.24)     2:13.42 (33.55)
  3 Messina, Michael          15 RFAC-MR              2:14.55    2:17.24        
                  31.49     1:05.87 (34.38)     1:41.85 (35.98)     2:17.24 (35.39)
  4 Samsonov, Luka            13 NBS-MR               2:23.55    2:20.92        
                  32.89     1:08.58 (35.69)     1:45.69 (37.11)     2:20.92 (35.23)
  5 Douthit, Shane            14 MWDA-MR              2:43.13    2:30.42        
                  35.00     1:13.03 (38.03)     1:52.34 (39.31)     2:30.42 (38.08)
  6 Levesque, Tristan         13 MWDA-MR              2:33.72    2:32.23        
                  36.42     1:16.54 (40.12)     1:57.01 (40.47)     2:32.23 (35.22)
  7 Baxter, Ayden             11 MWDA-MR              2:51.99    2:47.33        
                  40.11     1:22.88 (42.77)     2:05.93 (43.05)     2:47.33 (41.40)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Joshua            17 NBS-MR                 58.34    1:01.23 METS   
                  29.14     1:01.23 (32.09)                                        
  2 Makarov, Aleksey          16 NBS-MR                 59.70    1:02.50 METS   
                  29.46     1:02.50 (33.04)                                        
  3 Cimorelli, Jack           16 NDAC-MR              1:01.21    1:03.75        
                  29.68     1:03.75 (34.07)                                        
  4 Wilson, Aidan             16 EAST-MR              1:02.77    1:05.56        
                  31.12     1:05.56 (34.44)                                        
  5 Baione, Michael           17 RFAC-MR              1:01.61    1:05.71        
                  31.41     1:05.71 (34.30)                                        
  6 Crane, Kevin              15 EAST-MR              1:03.83    1:06.44        
                  30.84     1:06.44 (35.60)                                        
  7 Fenlon, Matthew           14 RA-MR                1:07.43    1:06.54        
                  31.62     1:06.54 (34.92)                                        
  8 Cruz, Jason               16 RFAC-MR              1:08.41    1:06.66        
                  31.62     1:06.66 (35.04)                                        
  9 Kelly, James              17 EAST-MR              1:05.86    1:06.82        
                  31.39     1:06.82 (35.43)                                        
 10 Garcia, Michael           24 LBA-MR               1:03.51    1:06.93        
                  31.64     1:06.93 (35.29)                                        
 11 Rowlands, Owen            16 NBS-MR               1:01.98    1:07.15        
                  31.31     1:07.15 (35.84)                                        
 12 Miller, Alex              16 EAST-MR              1:03.68    1:07.95        
                  31.64     1:07.95 (36.31)                                        
 13 Wang, Hanlin              15 EAST-MR              1:04.98    1:08.48        
                  32.26     1:08.48 (36.22)                                        
 14 Glat, Brian               18 EAST-MR              1:03.68    1:08.56        
                  31.89     1:08.56 (36.67)                                        
 15 Reining, Robert           15 RFAC-MR              1:09.35    1:08.65        
                  32.77     1:08.65 (35.88)                                        
 16 Chu, Bryce                17 EAST-MR              1:04.94    1:08.89        
                  32.63     1:08.89 (36.26)                                        
 17 Liu, Alex                 15 NDAC-MR              1:04.57    1:09.65        
                  32.85     1:09.65 (36.80)                                        
 18 Rabadi, Nicholas          18 RA-MR                1:07.45    1:10.11        
                  32.35     1:10.11 (37.76)                                        
 19 Ritchie, Ellis            16 RA-MR                1:05.74    1:10.31        
                  32.64     1:10.31 (37.67)                                        
 20 Goldleaf, Fin             15 HVD-MR               1:05.29    1:10.92        
                  33.20     1:10.92 (37.72)                                        
 21 DeMarco, Preston          19 RFAC-MR              1:15.11    1:11.22        
                  33.59     1:11.22 (37.63)                                        
 22 Kiesel, Garrett           16 EAST-MR              1:13.18    1:11.81        
                  33.69     1:11.81 (38.12)                                        
 23 Sasso, Thomas             16 EAST-MR              1:13.26    1:12.25        
                  33.99     1:12.25 (38.26)                                        
 24 Ruiz, Kenny               17 RA-MR                1:14.02    1:12.31        
                  32.88     1:12.31 (39.43)                                        
 25 Bruno, Anthony            15 MWDA-MR              1:06.98    1:13.07        
                  34.25     1:13.07 (38.82)                                        
 26 Vales, Tanner             15 EAST-MR              1:14.06    1:13.61        
                  33.91     1:13.61 (39.70)                                        
 27 Pearce, Stephen           15 RA-MR                1:09.54    1:13.82        
                  34.09     1:13.82 (39.73)                                        
 28 Vincent, Connor           14 EAST-MR              1:17.31    1:13.89        
                  34.73     1:13.89 (39.16)                                        
 29 Crane, Brian              17 EAST-MR              1:14.60    1:14.15        
                  34.99     1:14.15 (39.16)                                        
 30 Foley, Colin              17 UN-ND-MR             1:14.11    1:14.81        
                  34.52     1:14.81 (40.29)                                        
 31 Bogen, Jake               15 RFAC-MR              1:20.01    1:15.40        
                  35.83     1:15.40 (39.57)                                        
 32 Nordstrom, Dylan          15 EAST-MR              1:21.27    1:15.86        
                  35.71     1:15.86 (40.15)                                        
 33 Kyaw, Nyi-Rein            17 HVD-MR               1:18.60    1:16.42        
                  37.10     1:16.42 (39.32)                                        
 34 Turner, Cole              15 HVD-MR               1:13.78    1:16.58        
                  35.44     1:16.58 (41.14)                                        
 35 Bonney, Ethan             17 LBA-MR               1:16.93    1:17.55        
                  36.25     1:17.55 (41.30)                                        
 36 McCormack, Jake           17 UN-MR-MR             1:19.74    1:18.35        
                  36.74     1:18.35 (41.61)                                        
 37 Fedorov, Ivan             17 EAST-MR              1:19.22    1:19.28        
                  37.08     1:19.28 (42.20)                                        
 38 Adams, Tanner             15 RA-MR                1:18.58    1:19.62        
                  36.82     1:19.62 (42.80)                                        
 39 Allan, Cameron            15 RA-MR                1:25.04    1:20.76        
                  38.11     1:20.76 (42.65)                                        
 40 Bramwell, Luke            17 RFAC-MR              1:26.37    1:20.91        
                  37.85     1:20.91 (43.06)                                        
 41 Messina, Michael          15 RFAC-MR              1:24.31    1:22.47        
                  38.60     1:22.47 (43.87)                                        
 42 Betcher, Leo              15 NBS-MR               1:24.01    1:23.98        
                  39.85     1:23.98 (44.13)                                        
 43 Vasquez, Brandon          17 HVD-MR               1:17.75    1:24.13        
                  38.95     1:24.13 (45.18)                                        
 44 Boucher, David            15 RA-MR                1:30.00    1:26.62        
                  40.50     1:26.62 (46.12)                                        
 45 Snow, Nathan              17 NBS-MR               1:28.20    1:27.23        
                  40.59     1:27.23 (46.64)                                        
 46 Cole, Christian           16 NBS-MR               1:31.63    1:31.43        
                  43.28     1:31.43 (48.15)                                        
 47 Talla, Pranay             15 RA-MR                1:38.23    1:31.73        
                  44.52     1:31.73 (47.21)                                        
 48 Jones, Ryan               16 MWDA-MR              1:28.27    1:32.74        
                  41.34     1:32.74 (51.40)                                        
 49 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR               1:56.35    1:56.32        
                  56.82     1:56.32 (59.50)                                        
 -- Pierce, Adrien            15 EAST-MR              1:02.77         DQ        
      One hand touch
                  31.36          DQ (35.95)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Joshua            17 NBS-MR               2:08.21    2:17.33 METS   
                  31.03     1:05.61 (34.58)     1:41.02 (35.41)     2:17.33 (36.31)
  2 Makarov, Aleksey          16 NBS-MR               2:15.28    2:19.22 METS   
                  31.79     1:07.02 (35.23)     1:43.15 (36.13)     2:19.22 (36.07)
  3 Abrams, Arthur            15 UN-MR-MR             2:17.06    2:21.67        
                  31.90     1:08.11 (36.21)     1:44.72 (36.61)     2:21.67 (36.95)
  4 Baione, Michael           17 RFAC-MR              2:22.29    2:26.87        
                  32.87     1:09.87 (37.00)     1:47.87 (38.00)     2:26.87 (39.00)
  5 Andrews, Sam              15 EAST-MR              2:47.15    2:40.11        
                  37.02     1:17.55 (40.53)     1:58.99 (41.44)     2:40.11 (41.12)
  6 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              2:47.58    2:46.54        
                  35.64     1:17.08 (41.44)     2:01.04 (43.96)     2:46.54 (45.50)
  7 Luzzi, Matt               14 HVD-MR               2:50.30    2:49.61        
                  36.55     1:18.87 (42.32)     2:04.39 (45.52)     2:49.61 (45.22)
  8 Douthit, Shane            14 MWDA-MR              3:18.99    2:58.62        
                  41.27     1:27.87 (46.60)     2:13.90 (46.03)     2:58.62 (44.72)
  9 Baxter, Ayden             11 MWDA-MR              3:17.99    3:14.25        
                  46.04     1:35.47 (49.43)     2:26.45 (50.98)     3:14.25 (47.80)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           15 RFAC-MR                53.34      54.59 METS   
                  25.80       54.59 (28.79)                                        
  2 Fenlon, Matthew           14 RA-MR                  51.70      54.82 METS   
                  25.70       54.82 (29.12)                                        
  3 Makarov, Aleksey          16 NBS-MR                 54.85      56.01        
                  26.10       56.01 (29.91)                                        
  4 Baione, Michael           17 RFAC-MR                55.18      56.16        
                  26.64       56.16 (29.52)                                        
  5 Staubi, Kyle              16 NDAC-MR                51.09      56.17        
                  26.70       56.17 (29.47)                                        
  6 Ritchie, Ellis            16 RA-MR                  54.66      56.98        
                  26.32       56.98 (30.66)                                        
  7 Cruz, Jason               16 RFAC-MR              1:15.72      57.44        
                  26.39       57.44 (31.05)                                        
  8 Wilson, Aidan             16 EAST-MR                57.16      57.50        
                  27.39       57.50 (30.11)                                        
  9 Glat, Brian               18 EAST-MR                53.47      57.88        
                  27.27       57.88 (30.61)                                        
 10 Bruno, Anthony            15 MWDA-MR                55.26      58.73        
                  27.33       58.73 (31.40)                                        
 11 Ruiz, Kenny               17 RA-MR                  59.98      58.74        
                  27.23       58.74 (31.51)                                        
 12 Pierce, Adrien            15 EAST-MR                55.42      58.97        
                  27.61       58.97 (31.36)                                        
 13 DeMarco, Preston          19 RFAC-MR                58.72      59.08        
                  27.31       59.08 (31.77)                                        
 14 Kiesel, Garrett           16 EAST-MR              1:02.08      59.39        
                  27.31       59.39 (32.08)                                        
 15 Crane, Kevin              15 EAST-MR                56.49      59.61        
                  27.59       59.61 (32.02)                                        
 16 Cimorelli, Jack           16 NDAC-MR                58.62    1:00.01        
                  27.78     1:00.01 (32.23)                                        
 17 Bonney, Ethan             17 LBA-MR               1:00.37    1:00.30        
                  28.54     1:00.30 (31.76)                                        
 18 Garcia, Michael           24 LBA-MR               1:01.00    1:00.34        
                  26.93     1:00.34 (33.41)                                        
 19 Chu, Bryce                17 EAST-MR                58.65    1:00.42        
                  27.92     1:00.42 (32.50)                                        
 20 Kyaw, Nyi-Rein            17 HVD-MR               1:00.73    1:00.74        
                  28.34     1:00.74 (32.40)                                        
 21 Nordstrom, Dylan          15 EAST-MR              1:00.41    1:00.96        
                  28.46     1:00.96 (32.50)                                        
 22 Rabadi, Nicholas          18 RA-MR                  57.48    1:01.42        
                  28.65     1:01.42 (32.77)                                        
 23 Sasso, Thomas             16 EAST-MR              1:03.51    1:02.64        
                  28.73     1:02.64 (33.91)                                        
 24 Bogen, Jake               15 RFAC-MR                59.35    1:02.85        
                  28.80     1:02.85 (34.05)                                        
 25 Miller, Alex              16 EAST-MR              1:03.31    1:03.03        
                  28.99     1:03.03 (34.04)                                        
 26 Kelly, James              17 EAST-MR              1:04.06    1:03.05        
                  29.81     1:03.05 (33.24)                                        
 27 Crane, Brian              17 EAST-MR                55.75    1:03.11        
                  28.35     1:03.11 (34.76)                                        
 28 Messina, Michael          15 RFAC-MR              1:08.64    1:03.67        
                  29.51     1:03.67 (34.16)                                        
 28 Wang, Hanlin              15 EAST-MR              1:02.30    1:03.67        
                  29.68     1:03.67 (33.99)                                        
 30 Goldleaf, Fin             15 HVD-MR                 59.54    1:03.72        
                  28.97     1:03.72 (34.75)                                        
 31 Rowlands, Owen            16 NBS-MR                 59.76    1:04.76        
                  29.18     1:04.76 (35.58)                                        
 32 Bramwell, Luke            17 RFAC-MR              1:12.75    1:05.31        
                  29.98     1:05.31 (35.33)                                        
 33 Vasquez, Brandon          17 HVD-MR               1:02.06    1:05.47        
                  29.55     1:05.47 (35.92)                                        
 34 Fedorov, Ivan             17 EAST-MR              1:06.20    1:07.10        
                  30.01     1:07.10 (37.09)                                        
 35 Betcher, Leo              15 NBS-MR               1:06.96    1:08.29        
                  32.46     1:08.29 (35.83)                                        
 36 Vincent, Connor           14 EAST-MR              1:13.73    1:08.54        
                  32.03     1:08.54 (36.51)                                        
 37 Vales, Tanner             15 EAST-MR              1:08.37    1:08.94        
                  32.19     1:08.94 (36.75)                                        
 38 Pearce, Stephen           15 RA-MR                1:09.93    1:09.04        
                  31.40     1:09.04 (37.64)                                        
 39 Snow, Nathan              17 NBS-MR               1:07.56    1:09.42        
                  32.35     1:09.42 (37.07)                                        
 40 Foley, Colin              17 UN-ND-MR             1:08.83    1:09.59        
                  32.27     1:09.59 (37.32)                                        
 41 Allan, Cameron            15 RA-MR                1:08.03    1:10.21        
                  32.21     1:10.21 (38.00)                                        
 42 Cole, Christian           16 NBS-MR               1:11.88    1:10.44        
                  32.06     1:10.44 (38.38)                                        
 43 Boucher, David            15 RA-MR                1:05.00    1:15.60        
                  34.27     1:15.60 (41.33)                                        
 44 Adams, Tanner             15 RA-MR                1:19.08    1:21.05        
                  35.39     1:21.05 (45.66)                                        
 45 Talla, Pranay             15 RA-MR                1:34.55    1:27.67        
                  39.66     1:27.67 (48.01)                                        
 46 Jones, Ryan               16 MWDA-MR              1:27.74    1:33.70        
                  41.12     1:33.70 (52.58)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:03.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           15 RFAC-MR              2:08.00    2:04.39        
                  27.79     1:00.11 (32.32)     1:31.90 (31.79)     2:04.39 (32.49)
  2 Abrams, Arthur            15 UN-MR-MR             2:06.57    2:06.55        
                  28.11     1:00.41 (32.30)     1:33.20 (32.79)     2:06.55 (33.35)
  3 Bryant, Joshua            17 NBS-MR               2:03.90    2:10.48        
                  27.56       59.82 (32.26)     1:33.98 (34.16)     2:10.48 (36.50)
  4 Makarov, Aleksey          16 NBS-MR               2:10.90    2:11.69        
                  28.36     1:00.66 (32.30)     1:35.93 (35.27)     2:11.69 (35.76)
  5 Andrews, Sam              15 EAST-MR              2:06.75    2:15.08        
                  30.18     1:04.81 (34.63)     1:39.47 (34.66)     2:15.08 (35.61)
  6 DeMarco, Preston          19 RFAC-MR              2:27.93    2:16.30        
                  28.97     1:02.74 (33.77)     1:39.29 (36.55)     2:16.30 (37.01)
  7 Douthit, Shane            14 MWDA-MR              3:20.99    2:44.11        
                  35.66     1:17.62 (41.96)     2:01.29 (43.67)     2:44.11 (42.82)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              2:01.39  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Hunter               15 UN-RA-MR             1:54.80    1:58.90 METS   
                  26.38       57.59 (31.21)     1:30.92 (33.33)     1:58.90 (27.98)
  2 Fenlon, Matthew           14 RA-MR                1:57.37    2:01.40        
                  26.51       57.01 (30.50)     1:32.77 (35.76)     2:01.40 (28.63)
  3 Graminski, Tom            18 NDAC-MR              1:54.62    2:06.05        
                  26.38       58.49 (32.11)     1:34.69 (36.20)     2:06.05 (31.36)
  4 Cushman, Tim              16 EAST-MR              1:59.33    2:06.90        
                  26.80       59.37 (32.57)     1:38.01 (38.64)     2:06.90 (28.89)
  5 Liu, Alex                 15 NDAC-MR              2:03.93    2:07.53        
                  28.32     1:01.55 (33.23)     1:36.67 (35.12)     2:07.53 (30.86)
  6 Baione, Michael           17 RFAC-MR              2:06.72    2:07.92        
                  27.02     1:00.73 (33.71)     1:37.62 (36.89)     2:07.92 (30.30)
  7 Cimorelli, Jack           16 NDAC-MR              2:01.51    2:08.43        
                  27.70     1:01.40 (33.70)     1:38.20 (36.80)     2:08.43 (30.23)
  8 Santana, Jose             17 LBA-MR               2:08.03    2:10.99        
                  27.93     1:01.26 (33.33)     1:41.08 (39.82)     2:10.99 (29.91)
  9 Ritchie, Ellis            16 RA-MR                2:06.60    2:11.39        
                  26.93     1:01.06 (34.13)     1:41.79 (40.73)     2:11.39 (29.60)
 10 Gagliardi, Alex           15 UN-EA-MR             2:04.80    2:12.41        
                  27.69     1:01.15 (33.46)     1:41.49 (40.34)     2:12.41 (30.92)
 11 Reining, Robert           15 RFAC-MR              2:08.43    2:12.89        
                  26.57     1:01.71 (35.14)     1:42.36 (40.65)     2:12.89 (30.53)
 12 Cornish, Kyle             15 LBA-MR               2:08.39    2:13.27        
                  27.24     1:01.20 (33.96)     1:41.46 (40.26)     2:13.27 (31.81)
 13 Rowlands, Owen            16 NBS-MR               2:04.71    2:14.72        
                  28.53     1:02.91 (34.38)     1:41.89 (38.98)     2:14.72 (32.83)
 14 Bruno, Anthony            15 MWDA-MR              2:04.60    2:14.84        
                  27.31     1:02.77 (35.46)     1:43.47 (40.70)     2:14.84 (31.37)
 15 Sommer, Christopher       17 AG-MR                2:10.41    2:15.58        
                  27.31     1:02.11 (34.80)     1:43.15 (41.04)     2:15.58 (32.43)
 16 Bogen, Jake               15 RFAC-MR              2:14.89    2:16.19        
                  27.84     1:01.60 (33.76)     1:44.73 (43.13)     2:16.19 (31.46)
 17 Bonney, Ethan             17 LBA-MR               2:12.27    2:16.34        
                  28.28     1:03.41 (35.13)     1:46.14 (42.73)     2:16.34 (30.20)
 18 DeMarco, Preston          19 RFAC-MR              2:21.17    2:17.32        
                  28.08     1:05.03 (36.95)     1:46.34 (41.31)     2:17.32 (30.98)
 19 Miller, Alex              16 EAST-MR              2:10.09    2:19.42        
                  28.71     1:05.27 (36.56)     1:46.87 (41.60)     2:19.42 (32.55)
 20 Vales, Tanner             15 EAST-MR              2:18.86    2:21.00        
                  32.90     1:09.38 (36.48)     1:50.01 (40.63)     2:21.00 (30.99)
 21 Ruiz, Kenny               17 RA-MR                3:05.00    2:21.37        
                  27.39     1:05.89 (38.50)     1:47.05 (41.16)     2:21.37 (34.32)
 22 Messina, Michael          15 RFAC-MR              2:24.66    2:22.01        
                  30.51     1:05.15 (34.64)     1:49.96 (44.81)     2:22.01 (32.05)
 23 Juhn, Zachary             15 EAST-MR              2:30.82    2:23.01        
                  31.35     1:08.13 (36.78)     1:50.65 (42.52)     2:23.01 (32.36)
 24 Horen, Nicholas           15 LBA-MR               2:38.83    2:23.78        
                  30.76     1:07.68 (36.92)     1:52.02 (44.34)     2:23.78 (31.76)
 25 Pearce, Stephen           15 RA-MR                2:22.01    2:23.94        
                  31.21     1:07.98 (36.77)     1:50.60 (42.62)     2:23.94 (33.34)
 26 Alvarado, Thomas          17 SSL-MR               2:17.27    2:24.48        
                  30.57     1:07.83 (37.26)     1:50.32 (42.49)     2:24.48 (34.16)
 27 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              2:21.04    2:25.43        
                  30.04     1:09.01 (38.97)     1:52.24 (43.23)     2:25.43 (33.19)
 28 Foley, Colin              17 UN-ND-MR             2:20.19    2:25.45        
                  30.90     1:08.12 (37.22)     1:52.78 (44.66)     2:25.45 (32.67)
 29 Bramwell, Luke            17 RFAC-MR              2:39.89    2:28.00        
                  30.91     1:07.74 (36.83)     1:57.88 (50.14)     2:28.00 (30.12)
 30 Turner, Cole              15 HVD-MR               2:50.88    2:28.20        
                  30.66     1:08.09 (37.43)     1:54.33 (46.24)     2:28.20 (33.87)
 31 Meyler, Chris             16 RA-MR                2:27.15    2:28.54        
                  28.02     1:03.36 (35.34)     1:50.09 (46.73)     2:28.54 (38.45)
 32 Betcher, Leo              15 NBS-MR               2:30.17    2:29.43        
                  32.44     1:11.03 (38.59)     1:56.57 (45.54)     2:29.43 (32.86)
 33 Allan, Cameron            15 RA-MR                2:20.49    2:31.24        
                  33.10     1:10.21 (37.11)     2:01.51 (51.30)     2:31.24 (29.73)
 34 Crosbie, Kyle             17 SSL-MR               2:17.63    2:32.46        
                  32.88     1:09.96 (37.08)     1:56.57 (46.61)     2:32.46 (35.89)
 35 Adams, Tanner             15 RA-MR                2:32.46    2:36.15        
                  34.81     1:12.75 (37.94)     1:59.31 (46.56)     2:36.15 (36.84)
 36 Dennis, Sean              15 SSL-MR               2:39.99    2:41.64        
                  34.48     1:16.64 (42.16)     2:02.70 (46.06)     2:41.64 (38.94)
 37 Boucher, David            15 RA-MR                3:35.00    2:43.22        
                  33.78     1:15.27 (41.49)     2:04.15 (48.88)     2:43.22 (39.07)
 38 Cheman, Cole              15 SSL-MR               3:06.01    3:01.22        
                  39.76     1:26.32 (46.56)     2:18.45 (52.13)     3:01.22 (42.77)
 39 Jones, Ryan               16 MWDA-MR              2:53.67    3:08.13        
                  40.49     1:28.50 (48.01)     2:25.63 (57.13)     3:08.13 (42.50)
 -- Mangan, Kyle              15 HVD-MR               2:28.04         DQ        
      One hand touch - breast
                  30.89     1:07.89 (37.00)     1:58.21 (50.32)          DQ (36.81)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
              4:21.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Joshua            17 NBS-MR               4:11.62    4:27.21        
                  26.83       58.65 (31.82)     1:32.87 (34.22)     2:08.42 (35.55)
        2:46.61 (38.19)     3:26.68 (40.07)     3:57.23 (30.55)     4:27.21 (29.98)
  2 Liu, Alex                 15 NDAC-MR              4:21.31    4:31.88        
                  29.55     1:02.37 (32.82)     1:38.22 (35.85)     2:12.76 (34.54)
        2:50.72 (37.96)     3:28.67 (37.95)     4:01.09 (32.42)     4:31.88 (30.79)
  3 Bonney, Ethan             17 LBA-MR               4:31.89    4:40.75        
                  28.45     1:01.00 (32.55)     1:37.77 (36.77)     2:13.60 (35.83)
        2:57.34 (43.74)     3:40.03 (42.69)     4:11.10 (31.07)     4:40.75 (29.65)
  4 Baione, Michael           17 RFAC-MR              4:45.94    4:41.95        
                  29.36     1:03.70 (34.34)     1:39.98 (36.28)     2:16.68 (36.70)
        2:56.31 (39.63)     3:36.10 (39.79)     4:10.19 (34.09)     4:41.95 (31.76)
  5 Cruz, Jason               16 RFAC-MR              4:48.01    4:45.05        
                  27.86     1:01.47 (33.61)     1:37.01 (35.54)     2:12.12 (35.11)
        2:53.79 (41.67)     3:37.03 (43.24)     4:12.67 (35.64)     4:45.05 (32.38)
  6 Reining, Robert           15 RFAC-MR              4:42.78    4:47.14        
                  27.95       59.81 (31.86)     1:36.68 (36.87)     2:13.56 (36.88)
        3:00.35 (46.79)     3:44.66 (44.31)     4:16.93 (32.27)     4:47.14 (30.21)
  7 Betcher, Leo              15 NBS-MR               5:30.55    5:21.60        
                  31.41     1:09.30 (37.89)     1:50.06 (40.76)     2:30.37 (40.31)
        3:17.47 (47.10)     4:06.18 (48.71)     4:44.52 (38.34)     5:21.60 (37.08)
  8 Baxter, Ayden             11 MWDA-MR              6:01.99    5:56.92        
                  40.87     1:31.01 (50.14)     2:14.91 (43.90)     3:00.23 (45.32)
        3:52.55 (52.32)     4:42.51 (49.96)     5:19.72 (37.21)     5:56.92 (37.20)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:32.23    1:32.28        
     1) DeMarco, Preston 19             2) Bramwell, Luke 17              
     3) Baione, Michael 17              4) Reining, Robert 15             
                  24.69       47.97 (23.28)     1:10.18 (22.21)     1:32.28 (22.10)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:34.00    1:37.34        
     1) Cimorelli, Jack 16              2) Liu, Alex 15                   
     3) Liu, Evan 13                    4) Graminski, Tom 18              
                  24.01       48.67 (24.66)     1:14.40 (25.73)     1:37.34 (22.94)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        1:43.94    1:42.07        
     1) Meyler, Chris 16                2) Adams, Tanner 15               
     3) Ruiz, Kenny 17                  4) Pearce, Stephen 15             
                  25.32       51.56 (26.24)     1:15.90 (24.34)     1:42.07 (26.17)
  4 Newburgh Sharks-MR  'A'                                NT    1:49.56        
     1)                                 2) Rowlands, Mason 14             
     3) Domanico, Ethan 14              4) Rowlands, Owen 16              
                  26.10       54.11 (28.01)     1:23.61 (29.50)     1:49.56 (25.95)
 -- Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:30.88         DQ        
      Other
     1)                                 2) Ritchie, Ellis 16              
     3) Allan, Cameron 15               4) Fenlon, Matthew 14             
                  23.80       47.09 (23.29)     1:11.08 (23.99)          DQ (22.93)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:58.86    1:44.51        
     1) Cruz, Jason 16                  2) Baione, Michael 17             
     3) Reining, Robert 15              4) DeMarco, Preston 19            
                  27.43       56.04 (28.61)     1:20.43 (24.39)     1:44.51 (24.08)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:53.04    1:47.13        
     1) Fenlon, Matthew 14              2) Pearce, Stephen 15             
     3) Ritchie, Ellis 16               4) Rabadi, Nicholas 18            
                  26.56       59.36 (32.80)     1:24.27 (24.91)     1:47.13 (22.86)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:47.11    1:48.54        
     1) Liu, Evan 13                    2) Britt, Nate 17                 
     3) Staubi, Kyle 16                 4) Cimorelli, Jack 16             
                  28.43       59.73 (31.30)     1:25.10 (25.37)     1:48.54 (23.44)
  4 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        2:21.55    2:00.98        
     1) Adams, Tanner 15                2) Talla, Pranay 15               
     3) Ruiz, Kenny 17                  4) Allan, Cameron 15              
                  30.42     1:10.50 (40.08)     1:36.45 (25.95)     2:00.98 (24.53)