Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/26/2017 07:49 PM
     2017 MR Metro Silvers Central Championships - 2/24/2017 to 2/26/2017      
                         Sanction #: 170210 & 170257-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                31.79  JO
                31.80  SMAX
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  31.81 - 35.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Tula, Kelly A       10 APEX-MR                30.86     X29.73 ZQ     
SILV - Division  
  1 Horiuchi, Naomi Z   10 Twisters-MR            31.84      31.81 SILV    20  
  2 Pusing, Ava Y        9 Twisters-MR            31.97      31.95 SILV    17  
  3 Karim, Azana S       9 Twisters-MR            33.64      32.08 SILV    16  
  4 Saidmuratov, Grace  10 WEST-MR                32.08      32.09 SILV    15  
  5 Trinidad, Mianny L  10 RedTails-MR            32.13      32.18 SILV    14  
  6 Blitstein, Tali E   10 ASAP-MR                32.82      32.35 SILV    13  
  7 Anderson, Stella K  10 Flying Dolphins-MR     31.93      32.42 SILV    12  
  8 Ewald, Sydney       10 NCAC-MR                33.72      32.44 SILV    11  
  9 Vincente, Julia     10 TRI-MR                 34.96      32.53 SILV     9  
 10 Shefferman, Storey  10 Manhattan Makos-MR     33.36      32.56 SILV     7  
 11 McDonald, Meghan M  10 Badger-MR              33.28      32.58 SILV     6  
 12 Leal, Ashley        10 RedTails-MR            33.11      32.62 SILV     5  
 13 Bouzarouata, Salma   9 Twisters-MR            32.12      32.63 SILV     4  
 14 Korff, Rose J       10 Flying Dolphins-MR     32.01      32.97 SILV     3  
 15 Thieke, Colleen O   10 Express Swimming-MR    33.60      33.06 SILV     2  
 16 Liang, Virginia     10 GATE-MR                33.43      33.14 SILV     1  
 17 Dewar, Olivia       10 BKR-MR                 32.09      33.19 SILV   
 18 Jeon, Lauren H      10 FLY-MR                 32.55      33.30 SILV   
 19 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR    33.14      33.31 SILV   
 20 Haimson, Emma A     10 Twisters-MR            32.57      33.57 SILV   
 21 Gonzalez, Emiliann   9 APEX-MR                34.11      33.59 SILV   
 22 Martorello, Gianna   8 WEST-MR                33.80      34.11 SILV   
 23 Cani, Ema *         10 HS-MR                  34.17      34.13 SILV   
 24 Lathan, Lyra         8 WEST-MR                35.01      34.20 SILV   
 25 Arslanovic, Ema     10 Flying Dolphins-MR     34.13      34.37 SILV   
 26 Ebanks, Madison      9 TRI-MR                 34.52      34.52 SILV   
 27 Nunez, Alison M      9 Express Swimming-MR    32.80      34.66 SILV   
 28 Corcuera, Carolina  10 Twisters-MR            33.33      34.69 SILV   
 29 Flores, Isabella    10 FLY-MR                 32.52      34.76 SILV   
 30 Mone, Anna M        10 Badger-MR              34.61      34.89 SILV   
 31 Chan, Megan         10 FLY-MR                 33.59      34.91 SILV   
Non-Award Division  
  1 Lilavois, Simone    10 Manhattan Makos-MR     32.98      31.77 JO     
  2 Pinto, Danixza      10 Flying Dolphins-MR     34.76      35.21        
  3 Euyoque, Nicole A   10 WEST-MR                33.50      35.28        
  4 Chan, Robyn          9 Manhattan Makos-MR     34.07      35.30        
  5 Grant-Phillips, Ja  10 Parks Sailfish-MR      34.81      35.61        
  6 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR                34.00      35.68        
  7 Nalepka, Katie J     9 Badger-MR              34.84      35.70        
  8 Eljordan, Tiffany   10 NCAC-MR                34.88      36.16        
  9 Bice, Ciara M       10 QNS-MR                 34.87      36.22        
 -- Jackson, Machia J   10 CAS-MR                 34.79         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.01 - 1:18.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Tula, Kelly A       10 APEX-MR              1:06.33   X1:05.42 ZQ     
                  30.83     1:05.42 (34.59)                                        
SILV - Division  
  1 Bouzarouata, Salma   9 Twisters-MR          1:12.42    1:10.46 SILV    20  
                  33.28     1:10.46 (37.18)                                        
  2 Saidmuratov, Grace  10 WEST-MR              1:11.42    1:10.82 SILV    17  
                  33.35     1:10.82 (37.47)                                        
  3 Liang, Virginia     10 GATE-MR              1:11.73    1:11.53 SILV    16  
                  33.74     1:11.53 (37.79)                                        
  4 Samko, Clara Mae M   9 HS-MR                1:14.22    1:12.13 SILV    15  
                  34.45     1:12.13 (37.68)                                        
  5 Shefferman, Storey  10 Manhattan Makos-MR   1:11.53    1:12.24 SILV    14  
                  34.26     1:12.24 (37.98)                                        
  6 Wiggins, Alayla     10 KB Makos-MR          1:10.33    1:12.38 SILV    13  
                  35.39     1:12.38 (36.99)                                        
  7 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR  1:11.89    1:12.42 SILV    12  
                  34.15     1:12.42 (38.27)                                        
  8 Karim, Azana S       9 Twisters-MR          1:13.82    1:12.54 SILV    11  
                  35.26     1:12.54 (37.28)                                        
  9 Trinidad, Mianny L  10 RedTails-MR          1:12.75    1:12.61 SILV     9  
                  34.35     1:12.61 (38.26)                                        
 10 Smith, Jamila       10 NFS-MR               1:13.50    1:12.78 SILV     7  
                  35.65     1:12.78 (37.13)                                        
 11 Anderson, Stella K  10 Flying Dolphins-MR   1:11.64    1:13.09 SILV     6  
                  34.37     1:13.09 (38.72)                                        
 12 Jeon, Lauren H      10 FLY-MR               1:12.69    1:13.21 SILV     5  
                  34.53     1:13.21 (38.68)                                        
 13 Horiuchi, Naomi Z   10 Twisters-MR          1:12.13    1:13.70 SILV     4  
                  35.94     1:13.70 (37.76)                                        
 14 Lilavois, Simone    10 Manhattan Makos-MR   1:13.40    1:14.07 SILV     3  
                  34.96     1:14.07 (39.11)                                        
 15 Leal, Ashley        10 RedTails-MR          1:17.69    1:14.21 SILV     2  
                  33.35     1:14.21 (40.86)                                        
 16 Martorello, Gianna   8 WEST-MR              1:13.38    1:14.99 SILV     1  
                  36.31     1:14.99 (38.68)                                        
 17 Euyoque, Nicole A   10 WEST-MR              1:16.71    1:15.22 SILV   
                  36.87     1:15.22 (38.35)                                        
 18 Nunez, Alison M      9 Express Swimming-MR  1:13.28    1:15.33 SILV   
                  34.72     1:15.33 (40.61)                                        
 19 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR               1:13.33    1:15.60 SILV   
                  36.73     1:15.60 (38.87)                                        
 20 Gonzalez, Emiliann   9 APEX-MR              1:16.42    1:16.18 SILV   
                  34.75     1:16.18 (41.43)                                        
 21 Korff, Rose J       10 Flying Dolphins-MR   1:14.29    1:16.33 SILV   
                  35.71     1:16.33 (40.62)                                        
 22 Ebanks, Madison      9 TRI-MR               1:26.76    1:16.55 SILV   
                  35.39     1:16.55 (41.16)                                        
 23 Dewar, Olivia       10 BKR-MR               1:12.92    1:16.66 SILV   
                  35.62     1:16.66 (41.04)                                        
 24 Ng, Tiffany         10 CIY-MR               1:14.87    1:17.24 SILV   
                  36.99     1:17.24 (40.25)                                        
 25 McDonald, Meghan M  10 Badger-MR            1:15.05    1:17.63 SILV   
                  35.92     1:17.63 (41.71)                                        
 26 Lateng, Losel L     10 Twisters-MR          1:17.02    1:17.71 SILV   
                  36.98     1:17.71 (40.73)                                        
 27 Cani, Ema *         10 HS-MR                1:18.30    1:18.03 SILV   
                  36.69     1:18.03 (41.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Tenzin, Quinci R    10 Twisters-MR          1:12.64    1:09.62 JO     
                  33.05     1:09.62 (36.57)                                        
  2 Pusing, Ava Y        9 Twisters-MR          1:12.47    1:09.96 JO     
                  33.17     1:09.96 (36.79)                                        
  3 Flores, Isabella    10 FLY-MR               1:16.70    1:18.57        
                  37.20     1:18.57 (41.37)                                        
  4 Chung, Zoe          10 WEST-MR              1:14.73    1:20.00        
                  36.94     1:20.00 (43.06)                                        
  5 Chan, Robyn          9 Manhattan Makos-MR   1:17.80    1:20.37        
                  37.26     1:20.37 (43.11)                                        
  6 Bice, Ciara M       10 QNS-MR               1:16.63    1:20.98        
                  38.85     1:20.98 (42.13)                                        
  7 Walsh, Maeve E      10 Express Swimming-MR  1:17.25    1:21.70        
                  38.23     1:21.70 (43.47)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:29.99  JO
              2:30.00  SMAX
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.01 - 2:49.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Tula, Kelly A       10 APEX-MR              2:25.68   X2:24.94 ZQ     
                  33.02     1:09.86 (36.84)     1:48.40 (38.54)     2:24.94 (36.54)
SILV - Division  
  1 Ott, Ursula J       10 Badger-MR            2:30.63    2:30.55 SILV    20  
                  33.13     1:11.25 (38.12)     1:51.89 (40.64)     2:30.55 (38.66)
  2 Pusing, Ava Y        9 Twisters-MR          2:31.55    2:32.25 SILV    17  
                  34.75     1:12.91 (38.16)     1:53.78 (40.87)     2:32.25 (38.47)
  3 Deng, Alexa *       10 HS-MR                2:38.90    2:33.09 SILV    16  
                  34.58     1:13.81 (39.23)     1:55.10 (41.29)     2:33.09 (37.99)
  4 Shefferman, Storey  10 Manhattan Makos-MR   2:41.44    2:33.23 SILV    15  
                  35.22     1:15.01 (39.79)     1:55.65 (40.64)     2:33.23 (37.58)
  5 Kuznetsov, Elizabe  10 MPNY-MR              2:35.30    2:33.53 SILV    14  
                  33.80     1:12.55 (38.75)     1:53.60 (41.05)     2:33.53 (39.93)
  6 Tenzin, Quinci R    10 Twisters-MR          2:43.98    2:33.59 SILV    13  
                  36.44     1:15.36 (38.92)     1:56.56 (41.20)     2:33.59 (37.03)
  7 Maierle, Lauren E    9 WEST-MR              2:30.33    2:34.52 SILV    12  
                  34.83     1:14.50 (39.67)     1:56.12 (41.62)     2:34.52 (38.40)
  8 Samko, Clara Mae M   9 HS-MR                2:36.76    2:37.86 SILV    11  
                  35.67     1:15.89 (40.22)     1:57.92 (42.03)     2:37.86 (39.94)
  9 Zhao, Felicity E     9 FLY-MR               2:33.14    2:38.52 SILV     9  
                  35.34     1:16.07 (40.73)     1:58.50 (42.43)     2:38.52 (40.02)
 10 Saidmuratov, Grace  10 WEST-MR              2:40.96    2:38.88 SILV     7  
                  35.43     1:15.91 (40.48)     1:58.00 (42.09)     2:38.88 (40.88)
 11 Law, Brianna        10 MPNY-MR              2:41.30    2:38.89 SILV     6  
                  36.07     1:16.40 (40.33)     1:58.05 (41.65)     2:38.89 (40.84)
 12 Wiggins, Alayla     10 KB Makos-MR          2:45.72    2:40.26 SILV     5  
                  35.91     1:15.70 (39.79)     1:58.90 (43.20)     2:40.26 (41.36)
 13 Anderson, Stella K  10 Flying Dolphins-MR   2:46.69    2:40.65 SILV     4  
                  36.08     1:18.27 (42.19)     2:00.84 (42.57)     2:40.65 (39.81)
 14 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR  2:36.31    2:41.67 SILV     3  
                  35.07     1:16.11 (41.04)     1:59.50 (43.39)     2:41.67 (42.17)
 15 Lilavois, Simone    10 Manhattan Makos-MR   2:46.11    2:42.35 SILV     2  
                  36.14     1:16.77 (40.63)     2:00.08 (43.31)     2:42.35 (42.27)
 16 Thieke, Colleen O   10 Express Swimming-MR  2:42.58    2:42.88 SILV     1  
                  36.37     1:17.61 (41.24)     2:00.93 (43.32)     2:42.88 (41.95)
Non-Award Division  
  1 Barr, Fiona P       10 Badger-MR            2:36.47    2:27.32 ZQ     
                  33.74     1:11.67 (37.93)     1:50.17 (38.50)     2:27.32 (37.15)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Comb. Event - Swimming with EVENT#2
              6:30.49  ZQ
              6:39.99  JO
              6:40.00  SMAX
              7:04.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:40.01 - 7:04.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Maierle, Lauren E    9 WEST-MR              6:55.53    6:50.30 SILV    20  
                  34.69     1:15.14 (40.45)     1:57.28 (42.14)     2:39.29 (42.01)
        3:21.11 (41.82)     4:04.51 (43.40)     4:47.48 (42.97)     5:30.49 (43.01)
        6:12.47 (41.98)     6:50.30 (37.83)                                        
  2 Martorello, Gianna   8 WEST-MR              7:00.12    7:03.94 SILV    17  
                  37.26                             2:03.41 ( )     2:47.18 (43.77)
        3:31.27 (44.09)     4:14.85 (43.58)     4:58.38 (43.53)     5:41.73 (43.35)
        6:24.63 (42.90)     7:03.94 (39.31)                                        
Non-Award Division  
  1 Dorsey-Reyes, Viol  10 Manhattan Makos-MR   6:46.88    6:33.84 JO     
                  34.18     1:14.06 (39.88)     1:54.29 (40.23)     2:36.33 (42.04)
        3:17.08 (40.75)     3:57.96 (40.88)     4:37.93 (39.97)     5:17.62 (39.69)
        5:57.22 (39.60)     6:33.84 (36.62)                                        
  2 Barr, Fiona P       10 Badger-MR            6:43.01    6:35.56 JO     
                  35.58     1:15.96 (40.38)     1:57.72 (41.76)     2:38.27 (40.55)
        3:18.23 (39.96)     3:59.91 (41.68)     4:39.13 (39.22)     5:19.07 (39.94)
        5:58.67 (39.60)     6:35.56 (36.89)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                36.79  JO
                36.80  SMAX
                41.89  SILV
 Meet Qualifying:  36.81 - 41.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Tula, Kelly A       10 APEX-MR                35.29     X35.21 ZQ     
SILV - Division  
  1 Anderson, Stella K  10 Flying Dolphins-MR     37.54      37.45 SILV    20  
  2 Shefferman, Storey  10 Manhattan Makos-MR     39.84      37.48 SILV    17  
  3 Nunez, Alison M      9 Express Swimming-MR    37.59      37.64 SILV    16  
  4 Lanning, Gracie     10 Flying Dolphins-MR     39.08      37.88 SILV    15  
  5 Jeon, Lauren H      10 FLY-MR                 40.75      38.03 SILV    14  
  6 Bouzarouata, Salma   9 Twisters-MR            39.93      38.14 SILV    13  
  7 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR                37.46      38.24 SILV    12  
  8 Karim, Azana S       9 Twisters-MR            38.38      38.40 SILV    11  
  9 Ng, Tiffany         10 CIY-MR                 37.61      38.48 SILV     9  
 10 Lilavois, Simone    10 Manhattan Makos-MR     37.99      38.60 SILV     7  
 11 Vincente, Julia     10 TRI-MR                 41.13      38.64 SILV     6  
 12 Horiuchi, Naomi Z   10 Twisters-MR            37.50      38.72 SILV     5  
 13 D'Amelio, Theodora   9 FREE-MR                39.49      38.77 SILV     4  
 14 Lathan, Lyra         8 WEST-MR                40.96      38.92 SILV     3  
 15 Flores, Isabella    10 FLY-MR                 40.68      38.94 SILV     2  
 16 Smith, Jamila       10 NFS-MR                 40.18      39.00 SILV     1  
 17 Chung, Zoe          10 WEST-MR                37.86      39.29 SILV   
 18 Walsh, Jessica M    10 Express Swimming-MR    37.39      39.33 SILV   
 19 Martorello, Gianna   8 WEST-MR                37.32      39.52 SILV   
 20 Leal, Ashley        10 RedTails-MR            38.74      39.61 SILV   
 21 Bice, Ciara M       10 QNS-MR                 38.85      39.70 SILV   
 22 Ewald, Sydney       10 NCAC-MR                38.62      39.75 SILV   
 23 Wiggins, Alayla     10 KB Makos-MR            39.01      40.00 SILV   
 24 Arslanovic, Ema     10 Flying Dolphins-MR     40.79      40.14 SILV   
 25 Ebanks, Madison      9 TRI-MR                 46.41      40.22 SILV   
 26 Reddington, Shanno   8 Express Swimming-MR    41.64      40.27 SILV   
 27 Eljordan, Tiffany   10 NCAC-MR                40.78      40.44 SILV   
 28 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR    40.43      40.55 SILV   
 29 Baron, Cristina E   10 Flying Dolphins-MR     39.68      40.67 SILV   
 30 Liang, Virginia     10 GATE-MR                40.29      40.87 SILV   
 31 Lateng, Losel L     10 Twisters-MR            40.47      40.90 SILV   
 32 Cani, Ema *         10 HS-MR                  38.63      40.95 SILV   
 33 Euyoque, Nicole A   10 WEST-MR                41.34      41.16 SILV   
 34 Haimson, Emma A     10 Twisters-MR            39.30      41.17 SILV   
 35 Traynor, Ania K     10 Badger-MR              41.32      41.28 SILV   
 36 Milazzo, Lucia       9 Manhattan Makos-MR     40.49      41.31 SILV   
 37 Vilensky, Izzy T     9 HS-MR                  41.78      41.39 SILV   
Non-Award Division  
  1 Samko, Clara Mae M   9 HS-MR                  37.58      36.77 JO     
  2 Ivry, Abigail       10 Unhes-Mr-MR            41.72      42.09        
  3 Mesard, Ella M      10 Flying Dolphins-MR     41.21      42.22        
  4 Chan, Robyn          9 Manhattan Makos-MR     41.59      42.29        
  5 Walsh, Maeve E      10 Express Swimming-MR    40.55      42.54        
  6 Jackson, Machia J   10 CAS-MR                 39.70      42.78        
  7 Lee, Sooin          10 CIY-MR                 40.70      43.19        
  8 Walsh, Roisin C     10 Express Swimming-MR    41.84      43.35        
  9 Nolasco, Isabela     9 Express Swimming-MR    40.31      44.24        
 10 Pinto, Danixza      10 Flying Dolphins-MR     40.10      44.54        
 11 McDonald, Meghan M  10 Badger-MR              41.33      44.63        
 12 Ho, Rica L           9 QNS-MR                 40.89      44.67        
 13 Henry, Paige         9 CAS-MR                 41.81      45.43        
 -- Kulviwat, Natasha   10 Express Swimming-MR    41.54         DQ        
      Multiple strokes
 -- Law, Brianna        10 MPNY-MR                38.16         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Kohm, Riley S       10 CIY-MR                 40.19         DQ        
      Delay initiating arm pull
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:19.49  JO
              1:19.50  SMAX
              1:33.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:19.51 - 1:33.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Tula, Kelly A       10 APEX-MR              1:16.52   X1:17.04 ZQ     
                  36.43     1:17.04 (40.61)                                        
SILV - Division  
  1 Deng, Alexa *       10 HS-MR                1:21.25    1:19.67 SILV    20  
                  38.75     1:19.67 (40.92)                                        
  2 Kuznetsov, Elizabe  10 MPNY-MR              1:20.64    1:20.41 SILV    17  
                  39.01     1:20.41 (41.40)                                        
  3 Saidmuratov, Grace  10 WEST-MR              1:21.95    1:20.46 SILV    16  
                  38.76     1:20.46 (41.70)                                        
  4 Cani, Ema *         10 HS-MR                1:22.99    1:21.17 SILV    15  
                  40.66     1:21.17 (40.51)                                        
  5 Jeon, Lauren H      10 FLY-MR               1:27.13    1:21.27 SILV    14  
                  39.82     1:21.27 (41.45)                                        
  6 Korff, Rose J       10 Flying Dolphins-MR   1:21.57    1:21.31 SILV    13  
                  39.45     1:21.31 (41.86)                                        
  7 Horiuchi, Naomi Z   10 Twisters-MR          1:30.43    1:21.78 SILV    12  
                  39.94     1:21.78 (41.84)                                        
  8 Shefferman, Storey  10 Manhattan Makos-MR   1:23.43    1:22.28 SILV    11  
                  40.92     1:22.28 (41.36)                                        
  9 Walsh, Jessica M    10 Express Swimming-MR  1:22.05    1:22.38 SILV     9  
                  40.56     1:22.38 (41.82)                                        
 10 Anderson, Stella K  10 Flying Dolphins-MR   1:20.79    1:22.42 SILV     7  
                  39.07     1:22.42 (43.35)                                        
 11 Lilavois, Simone    10 Manhattan Makos-MR   1:26.85    1:22.65 SILV     6  
                  40.42     1:22.65 (42.23)                                        
 12 Chung, Zoe          10 WEST-MR              1:21.44    1:23.74 SILV     5  
                  40.56     1:23.74 (43.18)                                        
 13 Martorello, Gianna   8 WEST-MR              1:22.96    1:23.94 SILV     4  
                  40.57     1:23.94 (43.37)                                        
 14 Dewar, Olivia       10 BKR-MR               1:21.64    1:24.03 SILV     3  
                  41.15     1:24.03 (42.88)                                        
 15 Bice, Ciara M       10 QNS-MR               1:23.00    1:24.59 SILV     2  
                  41.47     1:24.59 (43.12)                                        
 16 Ng, Tiffany         10 CIY-MR               1:25.87    1:24.78 SILV     1  
                  41.02     1:24.78 (43.76)                                        
 17 Ebanks, Madison      9 TRI-MR               1:29.68    1:25.12 SILV   
                  41.91     1:25.12 (43.21)                                        
 18 Nunez, Alison M      9 Express Swimming-MR  1:20.99    1:25.18 SILV   
                  42.11     1:25.18 (43.07)                                        
 19 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR              1:22.72    1:25.34 SILV   
                  40.28     1:25.34 (45.06)                                        
 20 Lanning, Gracie     10 Flying Dolphins-MR   1:27.60    1:25.52 SILV   
                  41.99     1:25.52 (43.53)                                        
 21 Law, Brianna        10 MPNY-MR              1:26.77    1:25.67 SILV   
                  41.31     1:25.67 (44.36)                                        
 22 Maierle, Lauren E    9 WEST-MR              1:24.97    1:25.89 SILV   
                  41.93     1:25.89 (43.96)                                        
 23 Liang, Virginia     10 GATE-MR              1:25.89    1:26.64 SILV   
                  40.91     1:26.64 (45.73)                                        
 24 Euyoque, Nicole A   10 WEST-MR              1:23.67    1:27.01 SILV   
                  43.32     1:27.01 (43.69)                                        
 25 Leal, Ashley        10 RedTails-MR          1:28.43    1:27.20 SILV   
                  41.77     1:27.20 (45.43)                                        
 26 D'Amelio, Theodora   9 FREE-MR              1:29.35    1:27.22 SILV   
 27 Arslanovic, Ema     10 Flying Dolphins-MR   1:31.47    1:27.58 SILV   
                  41.86     1:27.58 (45.72)                                        
 28 Baron, Cristina E   10 Flying Dolphins-MR   1:30.46    1:27.88 SILV   
                  43.67     1:27.88 (44.21)                                        
 29 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR  1:25.82    1:28.24 SILV   
                  42.33     1:28.24 (45.91)                                        
 30 Wiggins, Alayla     10 KB Makos-MR          1:28.64    1:28.59 SILV   
                  43.50     1:28.59 (45.09)                                        
 31 Xu, Sabrina D        9 QNS-MR               1:30.49    1:28.72 SILV   
                  44.02     1:28.72 (44.70)                                        
 32 Chan, Robyn          9 Manhattan Makos-MR   1:29.17    1:28.75 SILV   
                  42.57     1:28.75 (46.18)                                        
 33 Milazzo, Lucia       9 Manhattan Makos-MR   1:29.21    1:29.38 SILV   
                  43.20     1:29.38 (46.18)                                        
 34 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR  1:28.38    1:30.26 SILV   
 35 Hernandez, Destiny  10 APEX-MR              1:30.65    1:30.54 SILV   
                  44.19     1:30.54 (46.35)                                        
 36 Mone, Anna M        10 Badger-MR            1:31.64    1:31.03 SILV   
                  45.21     1:31.03 (45.82)                                        
 37 Estipular, Sharmai   9 Twisters-MR          1:32.61    1:31.45 SILV   
                  44.42     1:31.45 (47.03)                                        
 38 Washington, Amira    9 TRI-MR               1:32.06    1:31.57 SILV   
                  44.72     1:31.57 (46.85)                                        
 39 Shannon, Casey D     9 Express Swimming-MR  1:32.36    1:31.75 SILV   
                  44.65     1:31.75 (47.10)                                        
 40 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR               1:28.07    1:31.86 SILV   
                  44.20     1:31.86 (47.66)                                        
 41 Nalepka, Katie J     9 Badger-MR            1:30.94    1:32.00 SILV   
                  43.29     1:32.00 (48.71)                                        
 42 Chen, Audrey         9 Express Swimming-MR  1:32.52    1:32.16 SILV   
                  45.78     1:32.16 (46.38)                                        
Non-Award Division  
  1 Trinidad, Mianny L  10 RedTails-MR          1:22.00    1:18.20 JO     
                  38.01     1:18.20 (40.19)                                        
  2 Nolasco, Isabela     9 Express Swimming-MR  1:31.10    1:33.14        
                  46.87     1:33.14 (46.27)                                        
  3 Honig, Sydney M     10 Express Swimming-MR  1:32.02    1:33.85        
                  44.38     1:33.85 (49.47)                                        
  4 Kanellakis, Phoeni  10 Manhattan Makos-MR   1:32.45    1:34.15        
  5 Thieke, Colleen O   10 Express Swimming-MR  1:32.33    1:35.44        
                  46.37     1:35.44 (49.07)                                        
  6 Desmond, Keira B     9 Express Swimming-MR  1:31.99    1:36.50        
                  47.49     1:36.50 (49.01)                                        
 -- Zhao, Felicity E     9 FLY-MR               1:31.19         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Traynor, Ania K     10 Badger-MR            1:32.37         DQ        
      Multiple strokes
                  44.64          DQ (49.34)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.39  ZQ
                42.59  JO
                42.60  SMAX
                47.79  SILV
 Meet Qualifying:  42.61 - 47.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mesard, Ella M      10 Flying Dolphins-MR     42.93      42.93 SILV    20  
  2 Barr, Fiona P       10 Badger-MR              44.32      43.00 SILV    17  
  3 Karim, Azana S       9 Twisters-MR            43.88      43.23 SILV    16  
  4 Thieke, Colleen O   10 Express Swimming-MR    44.26      43.30 SILV    15  
  5 Euyoque, Nicole A   10 WEST-MR                43.86      43.33 SILV    14  
  6 Samko, Clara Mae M   9 HS-MR                  44.99      43.44 SILV    13  
  7 Haimson, Emma A     10 Twisters-MR            43.74      43.86 SILV    12  
  8 Ebanks, Madison      9 TRI-MR                 46.56      44.00 SILV    11  
  9 Mone, Anna M        10 Badger-MR              45.61      44.11 SILV     9  
 10 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR    44.94      44.38 SILV     7  
 11 Arslanovic, Ema     10 Flying Dolphins-MR     47.29      44.60 SILV     6  
 12 Martorello, Gianna   8 WEST-MR                43.77      44.69 SILV     5  
 13 Chung, Zoe          10 WEST-MR                45.56      44.75 SILV     4  
 14 Lutchmansingh, Ser  10 RedTails-MR            45.28      44.91 SILV     3  
 15 Lilavois, Simone    10 Manhattan Makos-MR     43.02      44.98 SILV     2  
 16 Flores, Isabella    10 FLY-MR                 46.15      45.14 SILV     1  
 17 Gonzalez, Emiliann   9 APEX-MR                43.40      45.21 SILV   
 18 Pena, Camila A      10 APEX-MR                47.29      45.26 SILV   
 19 Walsh, Jessica M    10 Express Swimming-MR    45.37      45.36 SILV   
 20 Chan, Robyn          9 Manhattan Makos-MR     46.52      45.40 SILV   
 21 Malloy, Alyssa      10 FREE-MR                45.54      45.43 SILV   
 22 Milazzo, Lucia       9 Manhattan Makos-MR     47.39      45.47 SILV   
 23 Corcuera, Carolina  10 Twisters-MR            46.10      45.52 SILV   
 24 Ng, Tiffany         10 CIY-MR                 44.25      45.62 SILV   
 25 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR                45.14      45.93 SILV   
 25 Chan, Megan         10 FLY-MR                 44.99      45.93 SILV   
 27 Wood, Addison        9 Manhattan Makos-MR     46.56      45.99 SILV   
 28 Kwan, Maggie        10 NCAC-MR                46.06      46.05 SILV   
 29 Nunez, Alison M      9 Express Swimming-MR    43.18      46.07 SILV   
 30 Lateng, Losel L     10 Twisters-MR            47.12      46.32 SILV   
 31 Eljordan, Tiffany   10 NCAC-MR                45.12      46.33 SILV   
 32 Kulviwat, Natasha   10 Express Swimming-MR    46.11      46.42 SILV   
 33 Baron, Cristina E   10 Flying Dolphins-MR     46.67      46.48 SILV   
 34 Best, Yasmeen        9 CAS-MR                 47.04      46.62 SILV   
 35 Abbas, Menna         9 TRI-MR                 46.08      47.02 SILV   
 36 Vernhes, Estelle    10 Manhattan Makos-MR     47.34      47.16 SILV   
 37 Meccia, Madison N    9 FREE-MR                46.92      47.30 SILV   
 38 Maroney, Amanda     10 Express Swimming-MR    46.89      47.74 SILV   
Non-Award Division  
  1 Deng, Alexa *       10 HS-MR                  42.81      41.03 ZQ     
  2 Kuznetsov, Elizabe  10 MPNY-MR                43.81      41.93 JO     
  3 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR                 44.64      42.02 JO     
  4 Dewar, Olivia       10 BKR-MR                 47.28      42.33 JO     
  5 Bouzarouata, Salma   9 Twisters-MR            42.94      42.35 JO     
  6 Maierle, Lauren E    9 WEST-MR                42.76      42.39 JO     
  7 Dougherty, Amy      10 Badger-MR              47.65      48.12        
  8 Honig, Sydney M     10 Express Swimming-MR    46.14      48.15        
  9 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR    47.38      48.18        
 10 Nolasco, Isabela     9 Express Swimming-MR    47.39      48.20        
 11 Kanellakis, Phoeni  10 Manhattan Makos-MR     47.15      49.42        
 12 Traynor, Ania K     10 Badger-MR              47.38      50.04        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:28.49  ZQ
              1:31.99  JO
              1:32.00  SMAX
              1:46.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:32.01 - 1:46.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Smith, Jamila       10 NFS-MR               1:29.89   X1:30.26 JO     
                  42.34     1:30.26 (47.92)                                        
SILV - Division  
  1 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR               1:33.81    1:33.21 SILV    20  
                  45.29     1:33.21 (47.92)                                        
  2 Haimson, Emma A     10 Twisters-MR          1:33.28    1:33.27 SILV    17  
                  45.16     1:33.27 (48.11)                                        
  3 Barr, Fiona P       10 Badger-MR            1:38.04    1:33.47 SILV    16  
                  44.31     1:33.47 (49.16)                                        
  4 Lilavois, Simone    10 Manhattan Makos-MR   1:41.69    1:34.03 SILV    15  
                  46.37     1:34.03 (47.66)                                        
  5 Tula, Kelly A       10 APEX-MR              1:35.42    1:34.13 SILV    14  
                  46.02     1:34.13 (48.11)                                        
  6 Karim, Azana S       9 Twisters-MR          1:33.66    1:34.82 SILV    13  
                  45.27     1:34.82 (49.55)                                        
  7 Moran, Laura A      10 NCAC-MR              1:32.21    1:34.83 SILV    12  
                  45.52     1:34.83 (49.31)                                        
  8 Goodman, Mira       10 RI Marlins-MR        1:33.59    1:34.84 SILV    11  
                  45.58     1:34.84 (49.26)                                        
  9 Dewar, Olivia       10 BKR-MR               1:37.12    1:35.01 SILV     9  
                  46.17     1:35.01 (48.84)                                        
 10 McDonald, Meghan M  10 Badger-MR            1:32.96    1:35.25 SILV     7  
                  44.66     1:35.25 (50.59)                                        
 11 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR              1:36.08    1:36.46 SILV     6  
                  46.20     1:36.46 (50.26)                                        
 12 Samko, Clara Mae M   9 HS-MR                1:35.06    1:36.52 SILV     5  
                  46.17     1:36.52 (50.35)                                        
 13 Nunez, Alison M      9 Express Swimming-MR  1:35.91    1:36.74 SILV     4  
                  45.47     1:36.74 (51.27)                                        
 14 Martorello, Gianna   8 WEST-MR              1:36.20    1:37.32 SILV     3  
                  48.12     1:37.32 (49.20)                                        
 15 Kwan, Maggie        10 NCAC-MR              1:43.10    1:37.58 SILV     2  
                  45.93     1:37.58 (51.65)                                        
 16 Walsh, Jessica M    10 Express Swimming-MR  1:34.89    1:37.78 SILV     1  
                  46.59     1:37.78 (51.19)                                        
 17 Ebanks, Madison      9 TRI-MR               1:46.18    1:37.88 SILV   
                  46.22     1:37.88 (51.66)                                        
 18 Eljordan, Tiffany   10 NCAC-MR              1:35.11    1:38.07 SILV   
                  46.08     1:38.07 (51.99)                                        
 19 Lutchmansingh, Ser  10 RedTails-MR          1:40.34    1:38.78 SILV   
                  46.94     1:38.78 (51.84)                                        
 20 Arslanovic, Ema     10 Flying Dolphins-MR   1:44.13    1:38.87 SILV   
                  45.62     1:38.87 (53.25)                                        
 21 Pena, Camila A      10 APEX-MR              1:36.65    1:39.87 SILV   
                  47.44     1:39.87 (52.43)                                        
 22 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR  1:37.24    1:39.96 SILV   
                  47.20     1:39.96 (52.76)                                        
 23 Chung, Zoe          10 WEST-MR              1:34.66    1:40.38 SILV   
                  47.51     1:40.38 (52.87)                                        
 24 Ng, Tiffany         10 CIY-MR               1:37.55    1:40.59 SILV   
                  48.83     1:40.59 (51.76)                                        
 25 Chazov, Pelagia      9 FREE-MR              1:43.44    1:40.86 SILV   
                  48.12     1:40.86 (52.74)                                        
 26 Chen, Audrey         9 Express Swimming-MR  1:43.12    1:41.06 SILV   
                  48.03     1:41.06 (53.03)                                        
 27 Vilensky, Izzy T     9 HS-MR                1:44.43    1:41.07 SILV   
                  48.46     1:41.07 (52.61)                                        
 28 Best, Yasmeen        9 CAS-MR               1:42.90    1:41.16 SILV   
                  49.04     1:41.16 (52.12)                                        
 28 Xu, Sabrina D        9 QNS-MR               1:39.75    1:41.16 SILV   
                  48.81     1:41.16 (52.35)                                        
 30 Mesard, Ella M      10 Flying Dolphins-MR   1:38.84    1:41.34 SILV   
                  48.49     1:41.34 (52.85)                                        
 31 Gonzalez, Emiliann   9 APEX-MR              1:36.57    1:41.35 SILV   
                  49.26     1:41.35 (52.09)                                        
 32 Wood, Addison        9 Manhattan Makos-MR   1:39.45    1:41.53 SILV   
                  49.34     1:41.53 (52.19)                                        
 33 Chan, Megan         10 Express Swimming-MR  1:44.79    1:42.07 SILV   
                  48.06     1:42.07 (54.01)                                        
 34 Shefferman, Storey  10 Manhattan Makos-MR   1:41.54    1:42.67 SILV   
                  49.36     1:42.67 (53.31)                                        
 35 Milazzo, Lucia       9 Manhattan Makos-MR   1:43.03    1:43.23 SILV   
                  48.42     1:43.23 (54.81)                                        
 36 Yang, Sharon Y       9 Badger-MR            1:42.73    1:43.30 SILV   
                  48.91     1:43.30 (54.39)                                        
 37 Lee, Sooin          10 CIY-MR               1:44.89    1:43.62 SILV   
                  49.25     1:43.62 (54.37)                                        
 38 Meccia, Madison N    9 FREE-MR              1:40.56    1:43.66 SILV   
                  50.13     1:43.66 (53.53)                                        
 39 Lopez, Kayla         9 TRI-MR               1:41.99    1:43.71 SILV   
                  49.22     1:43.71 (54.49)                                        
 40 Fu, Caren W          9 QNS-MR               1:41.16    1:44.31 SILV   
                  48.61     1:44.31 (55.70)                                        
 41 Honig, Sydney M     10 Express Swimming-MR  1:41.68    1:44.59 SILV   
                  50.31     1:44.59 (54.28)                                        
 42 Dougherty, Amy      10 Badger-MR            1:44.64    1:44.74 SILV   
                  51.05     1:44.74 (53.69)                                        
 43 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR  1:45.86    1:44.76 SILV   
                  49.17     1:44.76 (55.59)                                        
 44 Slarskey, Parker     9 Manhattan Makos-MR   1:46.02    1:44.91 SILV   
                  48.78     1:44.91 (56.13)                                        
 45 Abbas, Menna         9 TRI-MR               1:43.68    1:45.52 SILV   
                  51.58     1:45.52 (53.94)                                        
Non-Award Division  
  1 Ewald, Sydney       10 NCAC-MR              1:32.06    1:31.14 JO     
                  44.90     1:31.14 (46.24)                                        
  2 Jeon, Lauren H      10 FLY-MR               1:32.73    1:31.39 JO     
                  43.37     1:31.39 (48.02)                                        
  3 Korff, Rose J       10 Flying Dolphins-MR   1:39.94    1:46.52        
                  49.77     1:46.52 (56.75)                                        
  4 Maroney, Amanda     10 Express Swimming-MR  1:44.94    1:47.05        
                  49.80     1:47.05 (57.25)                                        
  5 Vernhes, Estelle    10 Manhattan Makos-MR   1:45.08    1:47.19        
                  50.36     1:47.19 (56.83)                                        
  6 Nolasco, Isabela     9 Express Swimming-MR  1:43.00    1:47.54        
                  50.68     1:47.54 (56.86)                                        
  7 Ho, Rica L           9 QNS-MR               1:43.39    1:47.63        
                  51.59     1:47.63 (56.04)                                        
  8 Liriano, Maya       10 GATE-MR              1:45.71    1:48.79        
                  52.88     1:48.79 (55.91)                                        
  9 Confalone, Elsa E   10 Badger-MR            1:45.68    1:48.86        
                  51.40     1:48.86 (57.46)                                        
 -- Ivry, Abigail       10 Unhes-Mr-MR          1:43.08         DQ        
      One hand touch
                  49.50          DQ (54.53)                                        
 -- Baron, Cristina E   10 Flying Dolphins-MR   1:41.70         DQ        
      Alternating Kick
                  50.65          DQ (55.10)                                        
 -- Malloy, Alyssa      10 FREE-MR              1:45.33         DQ        
      Scissors kick
                  48.56          DQ (57.30)                                        
 -- Cani, Ema *         10 HS-MR                1:43.44         DQ        
      One hand touch
                  52.65          DQ (53.81)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.69  JO
                35.70  SMAX
                42.39  SILV
 Meet Qualifying:  35.71 - 42.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Saidmuratov, Grace  10 WEST-MR                37.34      35.78 SILV    20  
  2 Hernandez, Sury     10 Parks Sailfish-MR      35.84      35.93 SILV    17  
  3 Walsh, Jessica M    10 Express Swimming-MR    35.78      36.41 SILV    16  
  4 Cani, Ema *         10 HS-MR                  36.73      36.66 SILV    15  
  5 Bouzarouata, Salma   9 Twisters-MR            38.67      36.85 SILV    14  
  6 Tenzin, Quinci R    10 Twisters-MR            37.54      37.43 SILV    13  
  7 Ewald, Sydney       10 NCAC-MR                37.31      37.44 SILV    12  
  8 Martorello, Gianna   8 WEST-MR                37.23      37.54 SILV    11  
  9 Nunez, Alison M      9 Express Swimming-MR    37.44      38.19 SILV     9  
 10 Grant-Phillips, Ja  10 Parks Sailfish-MR      40.30      38.50 SILV     7  
 11 Lateng, Losel L     10 Twisters-MR            38.57      38.75 SILV     6  
 12 Bice, Ciara M       10 QNS-MR                 38.20      39.50 SILV     5  
 13 Liang, Virginia     10 GATE-MR                40.99      39.62 SILV     4  
 14 Anderson, Stella K  10 Flying Dolphins-MR     41.40      39.80 SILV     3  
 15 Euyoque, Nicole A   10 WEST-MR                39.88      40.31 SILV     2  
 16 Eljordan, Tiffany   10 NCAC-MR                40.95      40.49 SILV     1  
 17 Leal, Ashley        10 RedTails-MR            40.35      40.84 SILV   
 18 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR                 38.04      40.98 SILV   
 19 Xu, Sabrina D        9 QNS-MR                 40.78      41.15 SILV   
 20 Honig, Sydney M     10 Express Swimming-MR    40.42      41.22 SILV   
 21 Milazzo, Lucia       9 Manhattan Makos-MR     41.99      41.23 SILV   
 22 Mesard, Ella M      10 Flying Dolphins-MR     41.57      41.24 SILV   
 23 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR    41.93      41.35 SILV   
 23 Ebanks, Madison      9 TRI-MR                 40.81      41.35 SILV   
 25 Lathan, Lyra         8 WEST-MR                39.25      41.48 SILV   
 25 Chan, Megan         10 Express Swimming-MR    42.07      41.48 SILV   
 27 Smith, Jamila       10 NFS-MR                 40.77      41.54 SILV   
 28 Arslanovic, Ema     10 Flying Dolphins-MR     42.35      41.72 SILV   
Non-Award Division  
  1 Kuznetsov, Elizabe  10 MPNY-MR                35.75      33.35 ZQ     
  2 Tula, Kelly A       10 APEX-MR                36.43      34.45 ZQ     
  3 Moran, Laura A      10 NCAC-MR                35.85      35.12 JO     
  4 Shefferman, Storey  10 Manhattan Makos-MR     36.16      35.31 JO     
  5 Pusing, Ava Y        9 Twisters-MR            36.18      35.59 JO     
  6 Chung, Zoe          10 WEST-MR                38.34      42.60        
  7 Wiggins, Alayla     10 KB Makos-MR            40.76      42.86        
  8 Lutchmansingh, Ser  10 RedTails-MR            42.32      43.00        
  9 Jackson, Machia J   10 CAS-MR                 41.27      44.39        
 -- Wood, Addison        9 Manhattan Makos-MR     41.52         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Meccia, Madison N    9 FREE-MR                42.35         DQ        
      Alternating Kick
 -- Thieke, Colleen O   10 Express Swimming-MR    40.95         DQ        
      Declared false start
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:24.99  JO
              1:25.00  SMAX
              1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:25.01 - 1:37.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Tula, Kelly A       10 APEX-MR              1:19.39   X1:18.34 ZQ     
                  38.09     1:18.34 (40.25)                                        
SILV - Division  
  1 Lateng, Losel L     10 Twisters-MR          1:28.03    1:26.66 SILV    20  
                  40.96     1:26.66 (45.70)                                        
  2 Xu, Sabrina D        9 QNS-MR               1:33.44    1:27.26 SILV    17  
                  41.88     1:27.26 (45.38)                                        
  3 Euyoque, Nicole A   10 WEST-MR              1:25.74    1:28.74 SILV    16  
                  41.05     1:28.74 (47.69)                                        
  4 Nunez, Alison M      9 Express Swimming-MR  1:29.06    1:28.88 SILV    15  
                  40.39     1:28.88 (48.49)                                        
  5 Liang, Virginia     10 GATE-MR              1:30.93    1:29.14 SILV    14  
                  41.22     1:29.14 (47.92)                                        
  6 Chung, Zoe          10 WEST-MR              1:27.21    1:30.33 SILV    13  
                  41.24     1:30.33 (49.09)                                        
  7 Eljordan, Tiffany   10 NCAC-MR              1:28.07    1:33.38 SILV    12  
                  42.94     1:33.38 (50.44)                                        
  8 Wong, Vicky         10 QNS-MR               1:35.15    1:34.65 SILV    11  
                  42.27     1:34.65 (52.38)                                        
  9 Milazzo, Lucia       9 Manhattan Makos-MR   1:37.98    1:37.19 SILV     9  
                  44.91     1:37.19 (52.28)                                        
Non-Award Division  
  1 Shefferman, Storey  10 Manhattan Makos-MR   1:25.05    1:19.98 ZQ     
                  37.60     1:19.98 (42.38)                                        
  2 Moran, Laura A      10 NCAC-MR              1:27.71    1:21.31 ZQ     
                  39.52     1:21.31 (41.79)                                        
  3 Ewald, Sydney       10 NCAC-MR              1:27.12    1:22.81 JO     
                  38.65     1:22.81 (44.16)                                        
  4 Samko, Clara Mae M   9 HS-MR                1:25.97    1:24.15 JO     
                  36.78     1:24.15 (47.37)                                        
  5 Bice, Ciara M       10 QNS-MR               1:26.76    1:24.94 JO     
                  40.55     1:24.94 (44.39)                                        
  6 Dewar, Olivia       10 BKR-MR               1:31.51    1:40.15        
                  47.58     1:40.15 (52.57)                                        
  7 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR              1:36.78    1:42.09        
                  45.73     1:42.09 (56.36)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:19.99  JO
              1:20.00  SMAX
              1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.01 - 1:28.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Tula, Kelly A       10 APEX-MR              1:19.26   X1:17.64 ZQ     
                  35.18     1:17.64 (42.46)                                        
SILV - Division  
  1 Hernandez, Sury     10 Parks Sailfish-MR    1:20.10    1:20.56 SILV    20  
                  39.33     1:20.56 (41.23)                                        
  2 Samko, Clara Mae M   9 HS-MR                1:20.82    1:20.80 SILV    17  
                  37.03     1:20.80 (43.77)                                        
  3 Martorello, Gianna   8 WEST-MR              1:22.72    1:21.17 SILV    16  
                  37.57     1:21.17 (43.60)                                        
  4 Trinidad, Mianny L  10 RedTails-MR          1:24.91    1:21.20 SILV    15  
                  37.73     1:21.20 (43.47)                                        
  5 Lilavois, Simone    10 Manhattan Makos-MR   1:25.53    1:21.88 SILV    14  
                  36.47     1:21.88 (45.41)                                        
  6 Jeon, Lauren H      10 FLY-MR               1:24.35    1:21.90 SILV    13  
                  38.51     1:21.90 (43.39)                                        
  7 Law, Brianna        10 MPNY-MR              1:21.07    1:22.01 SILV    12  
                  38.04     1:22.01 (43.97)                                        
  8 Walsh, Jessica M    10 Express Swimming-MR  1:22.37    1:22.41 SILV    11  
                  37.66     1:22.41 (44.75)                                        
  9 Nunez, Alison M      9 Express Swimming-MR  1:21.32    1:22.43 SILV     9  
                  36.47     1:22.43 (45.96)                                        
 10 Karim, Azana S       9 Twisters-MR          1:23.57    1:22.51 SILV     7  
                  39.10     1:22.51 (43.41)                                        
 11 Liang, Virginia     10 GATE-MR              1:22.77    1:22.54 SILV     6  
                  40.57     1:22.54 (41.97)                                        
 12 Tenzin, Quinci R    10 Twisters-MR          1:24.02    1:22.97 SILV     5  
                  36.84     1:22.97 (46.13)                                        
 13 Cani, Ema *         10 HS-MR                1:25.85    1:24.20 SILV     4  
                  37.20     1:24.20 (47.00)                                        
 14 Korff, Rose J       10 Flying Dolphins-MR   1:24.32    1:24.23 SILV     3  
                  36.86     1:24.23 (47.37)                                        
 15 Euyoque, Nicole A   10 WEST-MR              1:22.72    1:24.55 SILV     2  
                  39.40     1:24.55 (45.15)                                        
 16 Ng, Tiffany         10 CIY-MR               1:22.43    1:24.74 SILV     1  
                  39.01     1:24.74 (45.73)                                        
 17 Thieke, Colleen O   10 Express Swimming-MR  1:25.42    1:25.27 SILV   
                  42.34     1:25.27 (42.93)                                        
 18 Ebanks, Madison      9 TRI-MR               1:26.30    1:25.29 SILV   
                  41.07     1:25.29 (44.22)                                        
 19 Chung, Zoe          10 WEST-MR              1:22.47    1:25.96 SILV   
                  38.64     1:25.96 (47.32)                                        
 20 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR              1:25.73    1:26.17 SILV   
                  39.85     1:26.17 (46.32)                                        
 21 Eljordan, Tiffany   10 NCAC-MR              1:27.95    1:26.24 SILV   
                  40.63     1:26.24 (45.61)                                        
 22 Anderson, Stella K  10 Flying Dolphins-MR   1:25.35    1:26.42 SILV   
                  37.65     1:26.42 (48.77)                                        
 22 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR               1:22.90    1:26.42 SILV   
                  41.58     1:26.42 (44.84)                                        
 24 Lateng, Losel L     10 Twisters-MR          1:23.84    1:26.51 SILV   
                  40.65     1:26.51 (45.86)                                        
 25 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR  1:25.52    1:26.73 SILV   
                  39.97     1:26.73 (46.76)                                        
Non-Award Division  
  1 Lanning, Gracie     10 Flying Dolphins-MR   1:20.30    1:18.56 JO     
                  35.88     1:18.56 (42.68)                                        
  2 Saidmuratov, Grace  10 WEST-MR              1:21.28    1:19.08 JO     
                  36.04     1:19.08 (43.04)                                        
  3 Moran, Laura A      10 NCAC-MR              1:23.08    1:19.40 JO     
                  36.80     1:19.40 (42.60)                                        
  4 Chan, Megan         10 FLY-MR               1:27.91    1:29.32        
                  41.03     1:29.32 (48.29)                                        
  5 Bice, Ciara M       10 QNS-MR               1:26.42    1:30.58        
                  39.86     1:30.58 (50.72)                                        
  6 Wiggins, Alayla     10 KB Makos-MR          1:28.52    1:31.58        
                  41.37     1:31.58 (50.21)                                        
 -- Bouzarouata, Salma   9 Twisters-MR          1:21.34         DQ        
      False start - Misc
                  37.66          DQ (41.03)                                        
 -- Shefferman, Storey  10 Manhattan Makos-MR   1:25.68         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ
              2:49.99  JO
              2:50.00  SMAX
              3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:50.01 - 3:13.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Tula, Kelly A       10 APEX-MR              2:48.89   X2:46.34 ZQ     
                  37.20     1:18.71 (41.51)     2:11.35 (52.64)     2:46.34 (34.99)
SILV - Division  
  1 Law, Brianna        10 MPNY-MR              2:55.23    2:50.72 SILV    20  
                  38.60   2:11.52 (1:32.92)     2:50.72 (39.20)         2:50.72 ( )
  2 Moran, Laura A      10 NCAC-MR              2:52.28    2:50.82 SILV    17  
                  38.62     1:22.44 (43.82)     2:14.49 (52.05)     2:50.82 (36.33)
  3 Lanning, Gracie     10 Flying Dolphins-MR   3:10.34    2:54.04 SILV    16  
                  39.50     1:23.91 (44.41)     2:14.33 (50.42)     2:54.04 (39.71)
  4 Samko, Clara Mae M   9 HS-MR                2:59.73    2:55.34 SILV    15  
                  38.09     1:22.84 (44.75)     2:15.60 (52.76)     2:55.34 (39.74)
  5 Lilavois, Simone    10 Manhattan Makos-MR   3:02.91    2:56.30 SILV    14  
                  37.59     1:23.56 (45.97)     2:15.36 (51.80)     2:56.30 (40.94)
  6 Walsh, Jessica M    10 Express Swimming-MR  2:55.17    2:56.93 SILV    13  
                  40.87     1:24.64 (43.77)     2:17.05 (52.41)     2:56.93 (39.88)
  7 Euyoque, Nicole A   10 WEST-MR              2:57.03    2:59.63 SILV    12  
                  41.51     1:25.90 (44.39)     2:18.03 (52.13)     2:59.63 (41.60)
  8 Trinidad, Mianny L  10 RedTails-MR          2:56.10    3:01.43 SILV    11  
                  39.52     1:25.94 (46.42)     2:22.93 (56.99)     3:01.43 (38.50)
  9 Nunez, Alison M      9 Express Swimming-MR  2:54.07    3:02.65 SILV     9  
                  39.73     1:26.99 (47.26)     2:20.96 (53.97)     3:02.65 (41.69)
 10 Cani, Ema *         10 HS-MR                3:04.40    3:03.76 SILV     7  
                  40.36     1:25.76 (45.40)   3:03.76 (1:38.00)                    
 11 Tenzin, Quinci R    10 Twisters-MR          3:06.92    3:05.22 SILV     6  
                  39.52     1:25.92 (46.40)   2:26.49 (1:00.57)     3:05.22 (38.73)
 12 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR  3:07.42    3:06.22 SILV     5  
                  43.77     1:30.23 (46.46)     2:25.09 (54.86)     3:06.22 (41.13)
 13 Eljordan, Tiffany   10 NCAC-MR              3:05.45    3:06.31 SILV     4  
                  42.01     1:27.59 (45.58)     2:22.14 (54.55)     3:06.31 (44.17)
 14 Korff, Rose J       10 Flying Dolphins-MR   3:08.95    3:07.49 SILV     3  
                  39.14     1:25.87 (46.73)     2:23.86 (57.99)     3:07.49 (43.63)
 15 Dewar, Olivia       10 BKR-MR               3:00.73    3:08.07 SILV     2  
                  43.84     1:30.21 (46.37)     2:23.41 (53.20)     3:08.07 (44.66)
 16 Bice, Ciara M       10 QNS-MR               3:10.86    3:09.26 SILV     1  
                  41.08                             2:27.46 ( )     3:09.26 (41.80)
Non-Award Division  
  1 Kuznetsov, Elizabe  10 MPNY-MR              2:53.45    2:46.59 ZQ     
                  37.35     1:20.64 (43.29)     2:09.41 (48.77)     2:46.59 (37.18)
  2 Barr, Fiona P       10 Badger-MR            2:55.80    2:48.19 ZQ     
                  35.09     1:16.76 (41.67)     2:10.64 (53.88)     2:48.19 (37.55)
 -- Thieke, Colleen O   10 Express Swimming-MR  3:08.22         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Saidmuratov, Grace  10 WEST-MR              2:56.31         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  36.16     1:18.97 (42.81)     2:14.81 (55.84)          DQ (38.08)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                28.00  SMAX
                30.99  SILV
 Meet Qualifying:  28.01 - 30.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Eckert, Jordyn      12 Manhattan Makos-MR     28.35      28.03 SILV    20  
  2 Kujawski, Dylan A   12 WEST-MR                28.70      28.11 SILV    17  
  3 Zaets, Samantha     11 TRI-MR                 28.61      28.21 SILV    16  
  4 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR    28.87      28.28 SILV    15  
  5 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR                 28.12      28.29 SILV    14  
  6 Friedman, Alexandr  12 WEST-MR                28.91      28.30 SILV    13  
  7 Ge, Xinrui          12 APEX-MR                28.82      28.32 SILV    12  
  8 Alexander, Allyse   11 Twisters-MR            28.83      28.35 SILV    11  
  9 Deng, Chloe *       12 HS-MR                  29.80      28.40 SILV     9  
 10 Reinhart, Natalie   11 RI Marlins-MR          28.66      28.48 SILV     7  
 11 Chavez, Kaetlyn K   12 APEX-MR                28.62      28.59 SILV     6  
 12 Lei, Anya           12 Twisters-MR            28.17      28.61 SILV     5  
 13 Balachandran, Isab  12 Badger-MR              28.45      28.70 SILV     4  
 14 Taylor, Jaelynn M   11 WEST-MR                28.62      28.73 SILV     3  
 15 Kowalczyk, Julia    12 Twisters-MR            29.28      28.77 SILV     2  
 16 Hyun, Phoebe M      12 FLY-MR                 29.12      28.82 SILV     1  
 17 Konop, Rebecca G    11 Express Swimming-MR    29.16      28.96 SILV   
 18 Lathan, Malaya      11 WEST-MR                28.79      28.97 SILV   
 19 Long, Kelsey        12 RI Marlins-MR          29.38      29.03 SILV   
 20 Manning, Brooke     12 TRI-MR                 30.82      29.05 SILV   
 21 Ford, Elizabeth A   12 Badger-MR              29.55      29.11 SILV   
 21 Roebuck, Carter     11 Manhattan Makos-MR     29.57      29.11 SILV   
 23 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR                 29.35      29.16 SILV   
 24 Fong, Joline        12 Manhattan Makos-MR     29.61      29.19 SILV   
 25 Estrada-Nunez, Tha  12 Twisters-MR            29.02      29.24 SILV   
 26 Gigliotti, Kate     12 TRI-MR                 30.45      29.27 SILV   
 27 Gregory, Kylie f    12 CAS-MR                 29.41      29.28 SILV   
 28 Jolia, Dina         12 Shy-Mr-MR              29.60      29.31 SILV   
 28 Lee, Kaitlyn H      12 WEST-MR                29.24      29.31 SILV   
 30 Chapman, Linnea     11 TRI-MR                 29.84      29.34 SILV   
 31 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR    28.90      29.38 SILV   
 32 Byrne, Kelly P      11 WEST-MR                29.00      29.42 SILV   
 33 McDonald, Anna      12 TRI-MR                 30.01      29.46 SILV   
 34 Garra, Gabrielle M  12 Express Swimming-MR    28.88      29.51 SILV   
 35 Posada, Zenya J     11 WEST-MR                29.40      29.57 SILV   
 36 Park, Song-Yi       12 QNS-MR                 29.80      29.62 SILV   
 37 Nassar, Salma       11 Twisters-MR            29.28      29.66 SILV   
 38 Anderson, Kate E    11 WEST-MR                30.08      29.70 SILV   
 39 Dazycki, Karolina   12 NCAC-MR                29.20      29.75 SILV   
 40 Zhao, Annie         11 WEST-MR                29.92      29.76 SILV   
 41 Levenson, Talia B   12 WEST-MR                30.32      29.82 SILV   
 42 O'Connell, Siobhan  12 Express Swimming-MR    29.69      29.83 SILV   
 43 Singh, Cristina P   12 Express Swimming-MR    29.76      29.84 SILV   
 44 Winters, Emma C     12 Manhattan Makos-MR     29.75      29.98 SILV   
 45 Hornick, Jade E     11 Express Swimming-MR    30.69      29.99 SILV   
 46 Moore, Lily         12 Flying Dolphins-MR     30.36      30.00 SILV   
 47 Thompson, Caitlyn   11 TRI-MR                 30.26      30.01 SILV   
 48 Santaromana, Bianc  12 GATE-MR                29.96      30.05 SILV   
 49 Anticev, Katherine  11 TRI-MR                 30.50      30.09 SILV   
 50 Winters, Mia E      12 Manhattan Makos-MR     30.63      30.19 SILV   
 51 Washington, Madiso  11 CAS-MR                 30.65      30.25 SILV   
 51 Martinez-Reyes, Ar  12 Parks Sailfish-MR      29.19      30.25 SILV   
 53 Hsu, Kelly          11 Manhattan Makos-MR     30.17      30.30 SILV   
 54 McKibben, Morgan J  12 Flying Dolphins-MR     30.74      30.35 SILV   
 55 Wu, Julian          11 Parks Sailfish-MR      29.78      30.51 SILV   
 56 Yaremenko, Isabell  12 MPNY-MR                30.08      30.65 SILV   
 56 Jordan, Elena       12 RI Marlins-MR          29.41      30.65 SILV   
 58 Wong, Kristen A     12 APEX-MR                30.20      30.66 SILV   
 59 Cuddihy, Grace M    12 Manhattan Makos-MR     29.41      30.71 SILV   
 60 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR                 29.71      30.78 SILV   
 61 Lin, Nettie         11 FLY-MR                 29.61      30.79 SILV   
 62 Rodriguez, Esmeral  12 RedTails-MR            30.96      30.90 SILV   
 63 Kaufman, Claire M   12 WEST-MR                30.86      30.92 SILV   
 64 Walz, Samantha L    11 FREE-MR                30.81      30.93 SILV   
 65 Wilson, Destiny E   12 RedTails-MR            29.48      30.96 SILV   
 66 Donlevy, Jeannie L  12 CIY-MR                 30.63      30.98 SILV   
Non-Award Division  
  1 Malpeso, Emily      12 TRI-MR                 28.26      27.30 JO     
  2 Reyna, Alexa        11 WEST-MR                28.21      27.45 JO     
  3 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR    28.05      27.53 JO     
  3 Condon, Daniella M  12 WEST-MR                28.06      27.53 JO     
  5 Kennedy, Mikayla J  12 BKR-MR                 28.17      27.83 JO     
  6 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR                28.11      27.90 JO     
  7 Reyna, Salma        12 WEST-MR                28.29      27.96 JO     
  8 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR    30.24      31.01        
  9 Baran, Julia        12 NCAC-MR                30.80      31.10        
 10 Gonzalez, Imani L   12 KB Makos-MR            30.90      31.21        
 11 Wofford, Alexandra  12 Flying Dolphins-MR     29.78      31.24        
 12 Echavarria, Victor  11 Flying Dolphins-MR     30.74      31.69        
 13 Dansker, Renee M    12 CIY-MR                 30.46      31.75        
 14 Isom, Christina M   11 CAS-MR                 30.43      31.81        
 -- Wang, Cindy Y       11 WEST-MR                28.79         DQ        
      Declared false start
 -- Bruen, Kelly        11 TRI-MR                 30.04         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:00.50  SMAX
              1:08.29  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.51 - 1:08.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kujawski, Dylan A   12 WEST-MR              1:02.32    1:01.01 SILV    20  
                  29.21     1:01.01 (31.80)                                        
  2 Rodgers, Victoria   12 Express Swimming-MR  1:03.28    1:01.37 SILV    17  
                  28.83     1:01.37 (32.54)                                        
  3 Liu, Laura B        12 Flying Dolphins-MR   1:01.77    1:01.39 SILV    16  
                  29.15     1:01.39 (32.24)                                        
  4 Wang, Cindy Y       11 WEST-MR              1:01.50    1:01.47 SILV    15  
                  29.42     1:01.47 (32.05)                                        
  5 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR              1:01.86    1:01.53 SILV    14  
                  29.34     1:01.53 (32.19)                                        
  6 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  1:01.50    1:01.76 SILV    13  
                  29.03     1:01.76 (32.73)                                        
  7 Wong, Kelly M       12 APEX-MR              1:04.06    1:01.97 SILV    12  
                  29.63     1:01.97 (32.34)                                        
  8 Lei, Anya           12 Twisters-MR          1:01.59    1:02.06 SILV    11  
                  29.46     1:02.06 (32.60)                                        
  9 Ge, Xinrui          12 APEX-MR              1:00.91    1:02.35 SILV     9  
                  30.44     1:02.35 (31.91)                                        
 10 Deng, Chloe *       12 HS-MR                1:03.75    1:02.40 SILV     7  
                  30.24     1:02.40 (32.16)                                        
 11 Posada, Zenya J     11 WEST-MR              1:03.38    1:02.65 SILV     6  
                  30.05     1:02.65 (32.60)                                        
 12 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               1:04.33    1:02.76 SILV     5  
                  30.54     1:02.76 (32.22)                                        
 13 Konop, Rebecca G    11 Express Swimming-MR  1:03.36    1:02.77 SILV     4  
                  30.33     1:02.77 (32.44)                                        
 14 Kowalczyk, Julia    12 Twisters-MR          1:03.23    1:02.83 SILV     3  
                  30.31     1:02.83 (32.52)                                        
 15 Garra, Gabrielle M  12 Express Swimming-MR  1:02.96    1:03.02 SILV     2  
                  30.26     1:03.02 (32.76)                                        
 16 Taylor, Jaelynn M   11 WEST-MR              1:02.25    1:03.14 SILV     1  
                  29.67     1:03.14 (33.47)                                        
 17 Fong, Joline        12 Manhattan Makos-MR   1:04.60    1:03.34 SILV   
                  30.46     1:03.34 (32.88)                                        
 18 Reinhart, Natalie   11 RI Marlins-MR        1:03.98    1:03.67 SILV   
                  30.33     1:03.67 (33.34)                                        
 19 Roebuck, Carter     11 Manhattan Makos-MR   1:04.70    1:03.75 SILV   
                  30.79     1:03.75 (32.96)                                        
 20 Balachandran, Isab  12 Badger-MR            1:03.06    1:03.76 SILV   
                  30.09     1:03.76 (33.67)                                        
 21 Alexander, Allyse   11 Twisters-MR          1:03.87    1:04.05 SILV   
                  30.23     1:04.05 (33.82)                                        
 22 Eckert, Jordyn      12 Manhattan Makos-MR   1:02.39    1:04.25 SILV   
                  29.93     1:04.25 (34.32)                                        
 23 Lee, Kaitlyn H      12 WEST-MR              1:05.70    1:04.26 SILV   
                  30.62     1:04.26 (33.64)                                        
 24 Moore, Michaela     12 TRI-MR               1:06.50    1:04.31 SILV   
                  30.55     1:04.31 (33.76)                                        
 24 Estrada-Nunez, Tha  12 Twisters-MR          1:04.54    1:04.31 SILV   
                  30.59     1:04.31 (33.72)                                        
 26 O'Connell, Siobhan  12 Express Swimming-MR  1:04.21    1:04.43 SILV   
                  30.48     1:04.43 (33.95)                                        
 27 Byrne, Kelly P      11 WEST-MR              1:04.22    1:04.46 SILV   
                  30.70     1:04.46 (33.76)                                        
 28 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR               1:03.01    1:04.47 SILV   
                  29.98     1:04.47 (34.49)                                        
 29 Crisano, Nadiya     11 TRI-MR               1:06.66    1:04.83 SILV   
                  31.03     1:04.83 (33.80)                                        
 30 Dazycki, Karolina   12 NCAC-MR              1:05.27    1:04.97 SILV   
                  30.12     1:04.97 (34.85)                                        
 31 Ford, Elizabeth A   12 Badger-MR            1:05.42    1:05.03 SILV   
                  31.39     1:05.03 (33.64)                                        
 32 Long, Kelsey        12 RI Marlins-MR        1:05.66    1:05.09 SILV   
                  30.36     1:05.09 (34.73)                                        
 33 Nassar, Salma       11 Twisters-MR          1:06.01    1:05.22 SILV   
                  30.66     1:05.22 (34.56)                                        
 34 Cuddihy, Grace M    12 Manhattan Makos-MR   1:04.00    1:05.26 SILV   
                  31.11     1:05.26 (34.15)                                        
 35 Hyun, Phoebe M      12 FLY-MR               1:05.23    1:05.28 SILV   
                  32.18     1:05.28 (33.10)                                        
 36 Gregory, Kylie f    12 CAS-MR               1:07.19    1:05.37 SILV   
                  31.33     1:05.37 (34.04)                                        
 36 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR               1:04.74    1:05.37 SILV   
                  30.63     1:05.37 (34.74)                                        
 38 Wu, Julian          11 Parks Sailfish-MR    1:07.46    1:05.39 SILV   
                  31.55     1:05.39 (33.84)                                        
 39 Giordano, Sofia R   11 Express Swimming-MR  1:05.82    1:05.49 SILV   
                  31.04     1:05.49 (34.45)                                        
 40 Thieke, Bridget M   12 Express Swimming-MR  1:06.99    1:05.56 SILV   
                  31.21     1:05.56 (34.35)                                        
 41 Friedman, Alexandr  12 WEST-MR              1:04.70    1:05.59 SILV   
                  30.71     1:05.59 (34.88)                                        
 42 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR  1:05.53    1:05.69 SILV   
                  31.37     1:05.69 (34.32)                                        
 42 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR  1:06.10    1:05.69 SILV   
                  31.62     1:05.69 (34.07)                                        
 44 Schetlick, Ava C    11 Badger-MR            1:04.67    1:05.70 SILV   
                  30.96     1:05.70 (34.74)                                        
 45 Lathan, Malaya      11 WEST-MR              1:03.15    1:05.77 SILV   
                  31.51     1:05.77 (34.26)                                        
 45 Burke, Caitlin E    11 FLY-MR               1:04.77    1:05.77 SILV   
                  31.23     1:05.77 (34.54)                                        
 47 Martinez-Reyes, Ar  12 Parks Sailfish-MR    1:05.28    1:05.84 SILV   
                  31.09     1:05.84 (34.75)                                        
 48 McDonald, Anna      12 TRI-MR               1:05.99    1:05.97 SILV   
                  31.06     1:05.97 (34.91)                                        
 49 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  1:07.88    1:06.12 SILV   
                  31.71     1:06.12 (34.41)                                        
 50 Santaromana, Bianc  12 GATE-MR              1:07.51    1:06.23 SILV   
                  31.57     1:06.23 (34.66)                                        
 51 Hsu, Kelly          11 Manhattan Makos-MR   1:06.09    1:06.31 SILV   
                  32.39     1:06.31 (33.92)                                        
 52 Levenson, Talia B   12 WEST-MR              1:07.65    1:06.67 SILV   
                  31.49     1:06.67 (35.18)                                        
 52 Chapman, Linnea     11 TRI-MR               1:06.51    1:06.67 SILV   
                  32.24     1:06.67 (34.43)                                        
 54 Callaway, Corbin E  11 Badger-MR            1:07.66    1:06.70 SILV   
                  31.47     1:06.70 (35.23)                                        
 55 Hanin, Katherine P  12 HS-MR                1:06.36    1:06.76 SILV   
                  31.51     1:06.76 (35.25)                                        
 56 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR  1:06.70    1:06.87 SILV   
                  32.15     1:06.87 (34.72)                                        
 57 Winters, Mia E      12 Manhattan Makos-MR   1:07.86    1:06.88 SILV   
                  31.66     1:06.88 (35.22)                                        
 58 McKibben, Morgan J  12 Flying Dolphins-MR   1:07.73    1:06.97 SILV   
                  31.43     1:06.97 (35.54)                                        
 59 Singh, Cristina P   12 Express Swimming-MR  1:05.52    1:07.44 SILV   
                  31.64     1:07.44 (35.80)                                        
 60 Caruvana, Lauren E  12 TRI-MR               1:07.73    1:07.48 SILV   
                  31.72     1:07.48 (35.76)                                        
 61 Winters, Emma C     12 Manhattan Makos-MR   1:06.87    1:07.80 SILV   
                  32.71     1:07.80 (35.09)                                        
 62 Wu, Katelin         11 QNS-MR               1:08.10    1:08.04 SILV   
                  32.62     1:08.04 (35.42)                                        
 63 Sheridan, Rory      11 Badger-MR            1:06.73    1:08.22 SILV   
                  32.93     1:08.22 (35.29)                                        
Non-Award Division  
  1 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  1:01.01      58.20 ZQ     
                  28.09       58.20 (30.11)                                        
  2 Condon, Daniella M  12 WEST-MR              1:00.87      59.88 ZQ     
                  28.21       59.88 (31.67)                                        
  3 Malpeso, Emily      12 TRI-MR               1:02.90    1:00.40 JO     
                  28.86     1:00.40 (31.54)                                        
  4 Thompson, Caitlyn   11 TRI-MR               1:05.93    1:08.44        
                  32.00     1:08.44 (36.44)                                        
  5 Moore, Lily         12 Flying Dolphins-MR   1:06.82    1:08.63        
                  33.23     1:08.63 (35.40)                                        
  6 Wilson, Destiny E   12 RedTails-MR          1:08.19    1:09.01        
                  32.73     1:09.01 (36.28)                                        
  7 Dansker, Renee M    12 CIY-MR               1:08.10    1:09.33        
                  33.57     1:09.33 (35.76)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  JO
              2:11.99  ZQ
              2:12.00  SMAX
              2:25.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.01 - 2:25.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR              2:12.70    2:12.94 SILV    20  
                  30.05     1:03.50 (33.45)     1:38.18 (34.68)     2:12.94 (34.76)
  2 Condon, Daniella M  12 WEST-MR              2:15.55    2:14.07 SILV    17  
                  30.97     1:06.46 (35.49)     1:41.11 (34.65)     2:14.07 (32.96)
  3 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               2:16.10    2:16.11 SILV    16  
                  32.10     1:06.94 (34.84)     1:41.85 (34.91)     2:16.11 (34.26)
  4 Fong, Joline        12 Manhattan Makos-MR   2:24.44    2:16.25 SILV    15  
                  31.67     1:07.41 (35.74)     1:42.12 (34.71)     2:16.25 (34.13)
  5 Lei, Anya           12 Twisters-MR          2:15.69    2:16.40 SILV    14  
                  31.34     1:06.22 (34.88)     1:41.89 (35.67)     2:16.40 (34.51)
  6 Konop, Rebecca G    11 Express Swimming-MR  2:14.76    2:17.38 SILV    13  
                  31.19     1:06.03 (34.84)     1:42.20 (36.17)     2:17.38 (35.18)
  7 Anderson, Kate E    11 WEST-MR              2:17.95    2:19.45 SILV    12  
                  32.84     1:08.34 (35.50)     1:44.00 (35.66)     2:19.45 (35.45)
  8 Posada, Zenya J     11 WEST-MR              2:17.50    2:19.59 SILV    11  
                  32.26     1:08.29 (36.03)     1:44.34 (36.05)     2:19.59 (35.25)
  9 Balachandran, Isab  12 Badger-MR            2:20.66    2:19.71 SILV     9  
                  31.56     1:07.51 (35.95)     1:44.46 (36.95)     2:19.71 (35.25)
 10 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  2:20.62    2:20.48 SILV     7  
                  32.68     1:08.60 (35.92)     1:44.79 (36.19)     2:20.48 (35.69)
 11 Hyun, Faith         11 GATE-MR              2:25.21    2:21.67 SILV     6  
                  32.58     1:08.37 (35.79)     1:44.91 (36.54)     2:21.67 (36.76)
 12 Sheridan, Rory      11 Badger-MR            2:22.14    2:23.23 SILV     5  
                  32.86     1:09.05 (36.19)     1:46.25 (37.20)     2:23.23 (36.98)
 13 Ford, Elizabeth A   12 Badger-MR            2:22.03    2:23.36 SILV     4  
                  33.49     1:10.10 (36.61)     1:47.31 (37.21)     2:23.36 (36.05)
 14 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR  2:21.63    2:24.51 SILV     3  
                  32.04     1:09.78 (37.74)     1:47.99 (38.21)     2:24.51 (36.52)
Non-Award Division  
  1 Fan, Alyssa Y       12 Manhattan Makos-MR   2:14.38    2:08.35 JO     
                  30.16     1:03.56 (33.40)     1:37.14 (33.58)     2:08.35 (31.21)
  2 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  2:13.47    2:11.55 JO     
                  30.54     1:04.09 (33.55)     1:38.02 (33.93)     2:11.55 (33.53)
  3 Schetlick, Ava C    11 Badger-MR            2:25.15    2:27.28        
                  34.85     1:12.81 (37.96)     1:50.64 (37.83)     2:27.28 (36.64)
  4 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR  2:23.53    2:27.34        
                  32.79     1:09.78 (36.99)     1:48.28 (38.50)     2:27.34 (39.06)
 -- Wang, Cindy Y       11 WEST-MR              2:19.92         DQ        
      Declared false start
 -- Tennant, Olivia M   11 Badger-MR            2:13.93         DQ        
      Declared false start
 -- Cuddihy, Grace M    12 Manhattan Makos-MR   2:19.20         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:55.99  ZQ
              5:56.00  SMAX
              6:20.79  SILV
 Meet Qualifying:  5:56.01 - 6:20.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Garra, Gabrielle M  12 Express Swimming-MR  5:58.26    5:58.30 SILV    20  
                  30.89     1:06.56 (35.67)     1:42.82 (36.26)     2:19.07 (36.25)
        2:55.62 (36.55)     3:32.07 (36.45)     4:09.30 (37.23)     4:46.26 (36.96)
        5:23.16 (36.90)     5:58.30 (35.14)                                        
  2 Konop, Rebecca G    11 Express Swimming-MR  6:05.27    5:58.37 SILV    17  
                  31.21     1:06.44 (35.23)     1:43.14 (36.70)     2:19.85 (36.71)
        2:56.50 (36.65)     3:33.47 (36.97)     4:10.79 (37.32)     4:47.94 (37.15)
        5:23.58 (35.64)     5:58.37 (34.79)                                        
  3 Wang, Cindy Y       11 WEST-MR              6:00.10    5:59.32 SILV    16  
                  31.13     1:06.47 (35.34)     1:43.65 (37.18)     2:20.78 (37.13)
        2:56.73 (35.95)     3:33.33 (36.60)     4:09.98 (36.65)     4:47.53 (37.55)
        5:24.73 (37.20)     5:59.32 (34.59)                                        
  4 Bazinet, Julia M    11 WEST-MR              6:02.68    6:01.04 SILV    15  
                  30.84     1:05.98 (35.14)     1:42.84 (36.86)     2:19.94 (37.10)
        2:57.65 (37.71)     3:34.60 (36.95)     4:11.82 (37.22)     4:49.44 (37.62)
        5:26.07 (36.63)     6:01.04 (34.97)                                        
  5 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  6:03.94    6:01.23 SILV    14  
                  31.65     1:06.60 (34.95)     1:43.03 (36.43)     2:20.29 (37.26)
        2:56.96 (36.67)     3:33.61 (36.65)     4:11.00 (37.39)     4:48.04 (37.04)
        5:25.16 (37.12)     6:01.23 (36.07)                                        
  6 Posada, Zenya J     11 WEST-MR              6:18.23    6:05.72 SILV    13  
                  32.30     1:06.80 (34.50)     1:42.60 (35.80)     2:19.82 (37.22)
        2:57.99 (38.17)     3:36.32 (38.33)     4:13.78 (37.46)     4:51.94 (38.16)
        5:29.18 (37.24)     6:05.72 (36.54)                                        
  7 O'Connell, Siobhan  12 Express Swimming-MR  6:06.80    6:08.28 SILV    12  
                  31.40     1:07.68 (36.28)     1:44.59 (36.91)     2:22.29 (37.70)
        2:59.35 (37.06)     3:37.31 (37.96)     4:15.46 (38.15)     4:53.83 (38.37)
        5:32.07 (38.24)     6:08.28 (36.21)                                        
  8 Balachandran, Isab  12 Badger-MR            6:06.36    6:10.63 SILV    11  
                  31.13     1:07.48 (36.35)     1:44.46 (36.98)     2:22.04 (37.58)
        3:00.73 (38.69)     3:40.06 (39.33)     4:18.55 (38.49)     4:56.76 (38.21)
        5:35.29 (38.53)     6:10.63 (35.34)                                        
  9 Sheridan, Rory      11 Badger-MR            6:09.44    6:17.41 SILV     9  
                  33.14     1:09.73 (36.59)     1:47.71 (37.98)     2:26.44 (38.73)
        3:05.86 (39.42)     3:44.13 (38.27)     4:22.15 (38.02)     5:01.05 (38.90)
        5:39.70 (38.65)     6:17.41 (37.71)                                        
 10 Cuddihy, Grace M    12 Manhattan Makos-MR   6:17.36    6:19.76 SILV     7  
                  32.70     1:09.81 (37.11)     1:48.36 (38.55)     2:27.21 (38.85)
        3:06.46 (39.25)     3:45.57 (39.11)     4:24.22 (38.65)     5:03.28 (39.06)
        5:42.17 (38.89)     6:19.76 (37.59)                                        
Non-Award Division  
  1 Fan, Alyssa Y       12 Manhattan Makos-MR   5:56.38    5:42.46 JO     
                  30.50     1:04.72 (34.22)     1:39.55 (34.83)     2:15.08 (35.53)
        2:50.46 (35.38)     3:26.75 (36.29)     4:01.23 (34.48)     4:35.75 (34.52)
        5:10.25 (34.50)     5:42.46 (32.21)                                        
  2 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  5:57.16    5:45.22 JO     
                  30.73     1:04.52 (33.79)     1:39.43 (34.91)     2:15.10 (35.67)
        2:50.40 (35.30)     3:26.33 (35.93)     4:01.49 (35.16)     4:36.20 (34.71)
        5:10.84 (34.64)     5:45.22 (34.38)                                        
  3 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               6:00.38    5:52.54 JO     
                  32.03     1:07.40 (35.37)     1:43.12 (35.72)     2:18.44 (35.32)
        2:54.37 (35.93)     3:30.19 (35.82)     4:06.35 (36.16)     4:42.27 (35.92)
        5:18.23 (35.96)     5:52.54 (34.31)                                        
  4 Lei, Anya           12 Twisters-MR          6:05.82    6:22.05        
                  31.53     1:08.20 (36.67)     1:45.99 (37.79)     2:24.59 (38.60)
        3:03.11 (38.52)     3:42.74 (39.63)     4:22.63 (39.89)     5:03.46 (40.83)
        5:43.63 (40.17)     6:22.05 (38.42)                                        
 -- Tennant, Olivia M   11 Badger-MR            6:14.05         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                32.00  SMAX
                36.09  SILV
 Meet Qualifying:  32.01 - 36.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Rodgers, Victoria   12 Express Swimming-MR    34.21      32.14 SILV    20  
  2 Wong, Kelly M       12 APEX-MR                32.38      32.32 SILV    17  
  3 Kujawski, Dylan A   12 WEST-MR                33.22      32.33 SILV    16  
  4 Kowalczyk, Julia    12 Twisters-MR            32.84      32.57 SILV    15  
  5 Bazinet, Julia M    11 WEST-MR                33.11      32.66 SILV    14  
  6 Fong, Joline        12 Manhattan Makos-MR     33.10      32.69 SILV    13  
  7 Garra, Gabrielle M  12 Express Swimming-MR    32.67      32.72 SILV    12  
  8 Zaets, Samantha     11 TRI-MR                 33.03      32.76 SILV    11  
  9 Liu, Laura B        12 Flying Dolphins-MR     33.11      32.77 SILV     9  
 10 Reyna, Alexa        11 WEST-MR                33.50      32.85 SILV     7  
 11 Bruen, Kelly        11 TRI-MR                 33.18      33.03 SILV     6  
 12 Malpeso, Emily      12 TRI-MR                 34.19      33.11 SILV     5  
 13 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR    32.68      33.17 SILV     4  
 14 Wang, Cindy Y       11 WEST-MR                33.33      33.38 SILV     3  
 15 Lathan, Malaya      11 WEST-MR                32.84      33.43 SILV     2  
 16 Wong, Kristen A     12 APEX-MR                34.04      33.45 SILV     1  
 17 Dazycki, Karolina   12 NCAC-MR                34.06      33.54 SILV   
 18 Posada, Zenya J     11 WEST-MR                35.01      33.57 SILV   
 19 Gregory, Kylie f    12 CAS-MR                 34.43      33.75 SILV   
 20 Ge, Xinrui          12 APEX-MR                34.96      33.81 SILV   
 21 Deng, Chloe *       12 HS-MR                  35.53      33.88 SILV   
 22 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR                 33.98      33.94 SILV   
 22 Friedman, Alexandr  12 WEST-MR                34.12      33.94 SILV   
 24 Flottmann-Stehlin,  12 TRI-MR                 34.61      33.95 SILV   
 25 O'Connell, Siobhan  12 Express Swimming-MR    34.14      34.04 SILV   
 26 Byrne, Kelly P      11 WEST-MR                34.72      34.15 SILV   
 27 Ford, Elizabeth A   12 Badger-MR              34.54      34.18 SILV   
 28 Hyun, Phoebe M      12 FLY-MR                 34.21      34.25 SILV   
 29 Roebuck, Carter     11 Manhattan Makos-MR     35.98      34.32 SILV   
 30 Hyun, Faith         11 GATE-MR                33.94      34.41 SILV   
 31 Konop, Rebecca G    11 Express Swimming-MR    35.17      34.56 SILV   
 32 Lee, Kaitlyn H      12 WEST-MR                35.02      34.57 SILV   
 32 Schetlick, Ava C    11 Badger-MR              34.69      34.57 SILV   
 34 Mulakandov, Raquel  12 QNS-MR                 35.03      34.61 SILV   
 35 Cuddihy, Grace M    12 Manhattan Makos-MR     33.72      34.82 SILV   
 36 Levenson, Talia B   12 WEST-MR                35.96      34.86 SILV   
 37 Santaromana, Bianc  12 GATE-MR                34.86      34.90 SILV   
 38 Winters, Mia E      12 Manhattan Makos-MR     34.73      34.94 SILV   
 38 Rodriguez, Esmeral  12 RedTails-MR            35.53      34.94 SILV   
 40 Crisano, Nadiya     11 TRI-MR                 35.68      35.04 SILV   
 40 Reinhart, Natalie   11 RI Marlins-MR          35.27      35.04 SILV   
 42 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR                 35.82      35.07 SILV   
 43 Thompson, Caitlyn   11 TRI-MR                 34.52      35.13 SILV   
 44 Wilson, Destiny E   12 RedTails-MR            35.13      35.21 SILV   
 45 Yan, Meeya J        12 TRI-MR                 35.87      35.32 SILV   
 46 Wu, Julian          11 Parks Sailfish-MR      34.23      35.48 SILV   
 47 Martinez-Reyes, Ar  12 Parks Sailfish-MR      35.75      35.56 SILV   
 48 Wu, Katelin         11 QNS-MR                 35.53      35.59 SILV   
 49 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR                 35.09      35.60 SILV   
 50 Casey, Sasha G      12 Manhattan Makos-MR     35.88      35.61 SILV   
 51 McKibben, Morgan J  12 Flying Dolphins-MR     36.09      35.63 SILV   
 52 Giordano, Sofia R   11 Express Swimming-MR    35.64      35.75 SILV   
 53 Minier, Nicoletta   12 TRI-MR                 35.40      35.89 SILV   
 54 Burke, Caitlin E    11 FLY-MR                 34.26      35.91 SILV   
 55 Chapman, Linnea     11 TRI-MR                 34.27      35.93 SILV   
Non-Award Division  
  1 Fan, Alyssa Y       12 Manhattan Makos-MR     32.03      30.92 JO     
  2 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR    32.52      30.99 JO     
  3 Condon, Daniella M  12 WEST-MR                32.13      31.16 JO     
  4 Clayton, Caelan J   12 Express Swimming-MR    33.08      31.90 JO     
  5 Estrada-Nunez, Tha  12 Twisters-MR            32.53      31.99 JO     
  6 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR    35.38      36.11        
  7 Bacon, Marina S     11 RedTails-MR            35.85      36.56        
  8 Gonzalez, Imani L   12 KB Makos-MR            36.01      36.65        
  9 Eckert, Jordyn      12 Manhattan Makos-MR     35.65      37.35        
 10 Lee, Pearl S        12 FLY-MR                 34.85      37.53        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:08.70  SMAX
              1:19.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:08.71 - 1:19.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Garra, Gabrielle M  12 Express Swimming-MR  1:09.02    1:09.00 SILV    20  
                  34.15     1:09.00 (34.85)                                        
  2 Ge, Xinrui          12 APEX-MR              1:12.55    1:09.54 SILV    17  
                  34.36     1:09.54 (35.18)                                        
  3 Liu, Laura B        12 Flying Dolphins-MR   1:12.77    1:10.18 SILV    16  
                  33.79     1:10.18 (36.39)                                        
  4 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR              1:09.16    1:10.26 SILV    15  
                  33.72     1:10.26 (36.54)                                        
  5 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  1:10.80    1:10.73 SILV    14  
                  34.07     1:10.73 (36.66)                                        
  6 Rodgers, Victoria   12 Express Swimming-MR  1:10.35    1:10.93 SILV    13  
                  33.85     1:10.93 (37.08)                                        
  7 Zaets, Samantha     11 TRI-MR               1:12.92    1:11.17 SILV    12  
                  34.51     1:11.17 (36.66)                                        
  8 Wong, Kelly M       12 APEX-MR              1:13.31    1:11.44 SILV    11  
                  33.21     1:11.44 (38.23)                                        
  9 Ford, Elizabeth A   12 Badger-MR            1:12.26    1:11.61 SILV     9  
                  34.94     1:11.61 (36.67)                                        
 10 Hyun, Faith         11 GATE-MR              1:12.01    1:12.05 SILV     7  
                  35.07     1:12.05 (36.98)                                        
 11 Flottmann-Stehlin,  12 TRI-MR               1:16.88    1:12.18 SILV     6  
                  35.09     1:12.18 (37.09)                                        
 12 Taylor, Jaelynn M   11 WEST-MR              1:13.12    1:12.22 SILV     5  
                  35.40     1:12.22 (36.82)                                        
 13 Lathan, Malaya      11 WEST-MR              1:12.93    1:12.35 SILV     4  
                  36.21     1:12.35 (36.14)                                        
 14 Jolia, Dina         12 Shy-Mr-MR            1:15.53    1:12.40 SILV     3  
                  34.99     1:12.40 (37.41)                                        
 15 Chavez, Kaetlyn K   12 APEX-MR              1:11.70    1:12.57 SILV     2  
                  34.89     1:12.57 (37.68)                                        
 16 Roebuck, Carter     11 Manhattan Makos-MR   1:15.66    1:12.64 SILV     1  
                  35.66     1:12.64 (36.98)                                        
 17 Lee, Kaitlyn H      12 WEST-MR              1:12.55    1:13.06 SILV   
                  36.61     1:13.06 (36.45)                                        
 18 Wong, Kristen A     12 APEX-MR              1:12.97    1:13.33 SILV   
                  34.97     1:13.33 (38.36)                                        
 19 Cuddihy, Grace M    12 Manhattan Makos-MR   1:14.16    1:13.50 SILV   
                  36.28     1:13.50 (37.22)                                        
 19 Bazinet, Julia M    11 WEST-MR              1:12.89    1:13.50 SILV   
                  36.19     1:13.50 (37.31)                                        
 21 Mulakandov, Raquel  12 QNS-MR               1:13.66    1:13.63 SILV   
                  35.47     1:13.63 (38.16)                                        
 22 Schetlick, Ava C    11 Badger-MR            1:15.09    1:13.77 SILV   
                  35.58     1:13.77 (38.19)                                        
 23 Byrne, Kelly P      11 WEST-MR              1:12.38    1:13.79 SILV   
                  35.70     1:13.79 (38.09)                                        
 24 Bruen, Kelly        11 TRI-MR               1:19.36    1:13.81 SILV   
                  35.14     1:13.81 (38.67)                                        
 25 Lin, Nettie         11 FLY-MR               1:18.38    1:14.12 SILV   
                  36.78     1:14.12 (37.34)                                        
 26 O'Connell, Siobhan  12 Express Swimming-MR  1:12.70    1:14.16 SILV   
                  35.90     1:14.16 (38.26)                                        
 27 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR               1:13.81    1:14.17 SILV   
                  35.71     1:14.17 (38.46)                                        
 28 Wu, Katelin         11 QNS-MR               1:16.94    1:14.29 SILV   
                  36.01     1:14.29 (38.28)                                        
 29 Deng, Chloe *       12 HS-MR                1:17.90    1:14.36 SILV   
                  36.69     1:14.36 (37.67)                                        
 30 Thompson, Caitlyn   11 TRI-MR               1:15.19    1:14.38 SILV   
                  35.65     1:14.38 (38.73)                                        
 31 Santaromana, Bianc  12 GATE-MR              1:17.22    1:14.44 SILV   
                  36.43     1:14.44 (38.01)                                        
 32 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR               1:16.20    1:14.51 SILV   
                  36.08     1:14.51 (38.43)                                        
 33 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  1:13.98    1:14.86 SILV   
                  36.55     1:14.86 (38.31)                                        
 34 Konop, Rebecca G    11 Express Swimming-MR  1:13.56    1:15.16 SILV   
                  36.19     1:15.16 (38.97)                                        
 35 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               1:14.37    1:15.33 SILV   
                  36.96     1:15.33 (38.37)                                        
 36 Kaufman, Claire M   12 WEST-MR              1:16.80    1:15.43 SILV   
                  36.90     1:15.43 (38.53)                                        
 37 Anderson, Kate E    11 WEST-MR              1:14.44    1:15.83 SILV   
                  36.87     1:15.83 (38.96)                                        
 38 Winters, Mia E      12 Manhattan Makos-MR   1:17.07    1:15.88 SILV   
                  37.50     1:15.88 (38.38)                                        
 39 Casey, Sasha G      12 Manhattan Makos-MR   1:18.59    1:16.06 SILV   
                  37.04     1:16.06 (39.02)                                        
 40 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR  1:15.03    1:16.15 SILV   
                  36.53     1:16.15 (39.62)                                        
 40 McDonald, Anna      12 TRI-MR               1:17.06    1:16.15 SILV   
                  36.65     1:16.15 (39.50)                                        
 42 Chapman, Linnea     11 TRI-MR               1:17.93    1:16.21 SILV   
                  37.74     1:16.21 (38.47)                                        
 43 Singh, Cristina P   12 Express Swimming-MR  1:17.44    1:16.27 SILV   
                  36.29     1:16.27 (39.98)                                        
 44 Dazycki, Karolina   12 NCAC-MR              1:17.97    1:16.28 SILV   
                  37.09     1:16.28 (39.19)                                        
 45 Levenson, Talia B   12 WEST-MR              1:15.87    1:16.47 SILV   
                  37.07     1:16.47 (39.40)                                        
 46 Marcotullio, Isabe  12 RedTails-MR          1:16.41    1:16.49 SILV   
                  36.82     1:16.49 (39.67)                                        
 47 Yan, Meeya J        12 TRI-MR               1:18.70    1:16.66 SILV   
                  37.11     1:16.66 (39.55)                                        
 48 Mullin, Allison B   11 Twisters-MR          1:16.72    1:16.75 SILV   
                  37.48     1:16.75 (39.27)                                        
 49 Yaremenko, Isabell  12 MPNY-MR              1:17.87    1:16.88 SILV   
                  37.96     1:16.88 (38.92)                                        
 50 Shashaty, Kelly     12 TRI-MR               1:18.12    1:16.94 SILV   
                  37.28     1:16.94 (39.66)                                        
 51 McKibben, Morgan J  12 Flying Dolphins-MR   1:17.25    1:17.31 SILV   
                  37.85     1:17.31 (39.46)                                        
 52 Zhao, Annie         11 WEST-MR              1:16.60    1:17.32 SILV   
                  37.03     1:17.32 (40.29)                                        
 53 Rodriguez, Esmeral  12 RedTails-MR          1:16.41    1:17.58 SILV   
                  38.34     1:17.58 (39.24)                                        
 54 Gregory, Kylie f    12 CAS-MR               1:17.54    1:18.00 SILV   
                  37.69     1:18.00 (40.31)                                        
 55 Lee, Pearl S        12 FLY-MR               1:18.21    1:18.19 SILV   
                  37.92     1:18.19 (40.27)                                        
 56 Gil, Fiona G        11 Twisters-MR          1:19.12    1:19.19 SILV   
                  38.39     1:19.19 (40.80)                                        
 57 Minier, Nicoletta   12 TRI-MR               1:18.08    1:19.22 SILV   
                  37.06     1:19.22 (42.16)                                        
 58 Bacon, Marina S     11 RedTails-MR          1:19.43    1:19.26 SILV   
                  37.87     1:19.26 (41.39)                                        
Non-Award Division  
  1 Clayton, Caelan J   12 Express Swimming-MR  1:08.98    1:07.90 JO     
                  33.10     1:07.90 (34.80)                                        
  1 Fan, Alyssa Y       12 Manhattan Makos-MR   1:09.24    1:07.90 JO     
                  33.04     1:07.90 (34.86)                                        
  3 Reyna, Alexa        11 WEST-MR              1:09.83    1:08.11 JO     
                  33.60     1:08.11 (34.51)                                        
  4 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR               1:18.64    1:20.62        
                  39.10     1:20.62 (41.52)                                        
  5 Feeney, Jordan H    11 HS-MR                1:17.74    1:20.76        
                  38.18     1:20.76 (42.58)                                        
  6 Winters, Emma C     12 Manhattan Makos-MR   1:19.30    1:22.82        
                  39.51     1:22.82 (43.31)                                        
 -- Wang, Cindy Y       11 WEST-MR              1:14.57         DQ        
      Declared false start
 -- Hyun, Phoebe M      12 FLY-MR               1:18.17         DQ        
      Re-Submerged
 -- Strez, Emily K      12 Twisters-MR          1:18.96         DQ        
      Delay initiating turn
                  41.00          DQ (42.23)                                        
 -- Kennedy, Mikayla J  12 BKR-MR               1:16.85        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.59  ZQ
              2:29.99  JO
              2:30.00  SMAX
              2:46.69  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.01 - 2:46.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zaets, Samantha     11 TRI-MR               2:31.60    2:30.15 SILV    20  
                  34.55     1:12.71 (38.16)     1:52.33 (39.62)     2:30.15 (37.82)
  2 Rodgers, Victoria   12 Express Swimming-MR  2:35.94    2:34.69 SILV    17  
                  35.55     1:14.47 (38.92)     1:54.97 (40.50)     2:34.69 (39.72)
  3 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  2:37.59    2:35.67 SILV    16  
                  36.77     1:16.73 (39.96)     1:56.88 (40.15)     2:35.67 (38.79)
  4 Mulakandov, Raquel  12 QNS-MR               2:37.52    2:35.97 SILV    15  
                  37.28     1:16.51 (39.23)     1:56.42 (39.91)     2:35.97 (39.55)
  5 O'Connell, Siobhan  12 Express Swimming-MR  2:44.36    2:36.44 SILV    14  
                  36.22     1:16.15 (39.93)     1:56.85 (40.70)     2:36.44 (39.59)
  6 Konop, Rebecca G    11 Express Swimming-MR  2:44.72    2:38.70 SILV    13  
                  37.20     1:18.05 (40.85)     1:58.44 (40.39)     2:38.70 (40.26)
  7 Ford, Elizabeth A   12 Badger-MR            2:38.95    2:38.74 SILV    12  
                  38.64     1:18.25 (39.61)     1:59.43 (41.18)     2:38.74 (39.31)
  8 Schetlick, Ava C    11 Badger-MR            2:45.67    2:43.65 SILV    11  
                  39.94     1:22.56 (42.62)     2:03.51 (40.95)     2:43.65 (40.14)
Non-Award Division  
  1 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR              2:35.15    2:29.18 ZQ     
                  34.99     1:12.66 (37.67)     1:51.56 (38.90)     2:29.18 (37.62)
  2 Menashi, Anisha D   12 Twisters-MR          2:32.41    2:29.92 JO     
                  35.20     1:13.74 (38.54)     1:52.55 (38.81)     2:29.92 (37.37)
 -- Singh, Cristina P   12 Express Swimming-MR  2:43.30         DQ        
      No Show Penalty Event
                  37.48     1:19.43 (41.95)     2:03.76 (44.33)          DQ (43.62)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                36.70  SMAX
                40.59  SILV
 Meet Qualifying:  36.71 - 40.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yan, Hannah C       11 Twisters-MR            38.14      37.04 SILV    20  
  2 Byrne, Kelly P      11 WEST-MR                37.30      37.05 SILV    17  
  3 Clayton, Caelan J   12 Express Swimming-MR    38.54      37.10 SILV    16  
  4 Deng, Chloe *       12 HS-MR                  37.49      37.11 SILV    15  
  5 Gigliotti, Kate     12 TRI-MR                 39.26      37.33 SILV    14  
  6 Reyna, Alexa        11 WEST-MR                38.84      37.50 SILV    12.5
  6 Lin, Nettie         11 FLY-MR                 37.97      37.50 SILV    12.5
  8 Shashaty, Kelly     12 TRI-MR                 39.30      37.61 SILV    11  
  9 Alexander, Allyse   11 Twisters-MR            36.75      37.71 SILV     9  
 10 Kaufman, Claire M   12 WEST-MR                38.75      37.75 SILV     7  
 11 Posada, Zenya J     11 WEST-MR                39.91      38.04 SILV     6  
 12 Szel, Tori A        12 SWAG-MR                40.37      38.12 SILV     5  
 13 Gregory, Kylie f    12 CAS-MR                 39.33      38.17 SILV     4  
 14 Moore, Michaela     12 TRI-MR                 40.22      38.19 SILV     3  
 15 Regan, Jaclyn       11 NCAC-MR                39.48      38.22 SILV     2  
 16 Wofford, Alexandra  12 Flying Dolphins-MR     39.02      38.25 SILV  333333
 16 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR    38.66      38.25 SILV  333333
 16 Hornick, Jade E     11 Express Swimming-MR    39.60      38.25 SILV  333333
 19 Hanrahan, Erin M    11 Badger-MR              39.85      38.38 SILV   
 20 Nassar, Salma       11 Twisters-MR            38.12      38.51 SILV   
 21 Brulinski, Natalia  11 NCAC-MR                37.38      38.58 SILV   
 22 Condon, Daniella M  12 WEST-MR                39.08      38.59 SILV   
 23 Lathan, Malaya      11 WEST-MR                39.88      38.61 SILV   
 24 Roebuck, Carter     11 Manhattan Makos-MR     40.03      38.74 SILV   
 25 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR                 38.80      38.75 SILV   
 25 Reyna, Salma        12 WEST-MR                39.41      38.75 SILV   
 27 Park, Song-Yi       12 QNS-MR                 37.92      38.91 SILV   
 28 Yan, Meeya J        12 TRI-MR                 38.42      38.93 SILV   
 29 McDonald, Anna      12 TRI-MR                 39.42      39.11 SILV   
 30 Friedman, Alexandr  12 WEST-MR                38.75      39.20 SILV   
 31 Callaway, Corbin E  11 Badger-MR              39.59      39.33 SILV   
 32 Anticev, Katherine  11 TRI-MR                 40.53      39.40 SILV   
 33 Thieke, Bridget M   12 Express Swimming-MR    39.43      39.50 SILV   
 34 Dopman, Sofie M     12 BKR-MR                 38.07      39.55 SILV   
 35 Hanin, Katherine P  12 HS-MR                  39.56      39.66 SILV   
 36 Sah, Tiya           11 Manhattan Makos-MR     39.87      39.72 SILV   
 36 Wu, Julian          11 Parks Sailfish-MR      39.88      39.72 SILV   
 38 Bacon, Marina S     11 RedTails-MR            40.08      39.90 SILV   
 39 Santaromana, Bianc  12 GATE-MR                39.66      39.91 SILV   
 40 Sales, Chloe G      12 Flying Dolphins-MR     38.93      40.04 SILV   
 41 Schetlick, Ava C    11 Badger-MR              39.03      40.06 SILV   
 42 Gil, Fiona G        11 Twisters-MR            40.21      40.36 SILV   
 42 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR    38.68      40.36 SILV   
 44 Auquilla, Litsi D   11 RedTails-MR            40.58      40.43 SILV   
 45 Rodgers, Victoria   12 Express Swimming-MR    39.05      40.51 SILV   
Non-Award Division  
  1 Popp, Sofia L       12 CIY-MR                 37.19      35.33 ZQ     
  2 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR    37.03      35.54 ZQ     
  3 Liu, Laura B        12 Flying Dolphins-MR     36.72      36.40 ZQ     
  4 Mulakandov, Leiel   12 QNS-MR                 37.26      36.47 ZQ     
  5 Lee, Kaitlyn H      12 WEST-MR                36.83      36.54 ZQ     
  6 Kujawski, Dylan A   12 WEST-MR                37.43      36.56 ZQ     
  7 Bazinet, Julia M    11 WEST-MR                39.77      40.81        
  8 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR    40.18      41.44        
 -- Caruvana, Lauren E  12 TRI-MR                 39.96         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:19.00  SMAX
              1:28.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:19.01 - 1:28.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Liu, Laura B        12 Flying Dolphins-MR   1:19.71    1:19.10 SILV    20  
                  37.82     1:19.10 (41.28)                                        
  2 Clayton, Caelan J   12 Express Swimming-MR  1:21.09    1:19.88 SILV    17  
                  38.58     1:19.88 (41.30)                                        
  3 Byrne, Kelly P      11 WEST-MR              1:19.90    1:20.14 SILV    16  
                  37.73     1:20.14 (42.41)                                        
  4 Yan, Hannah C       11 Twisters-MR          1:21.28    1:20.27 SILV    15  
                  38.24     1:20.27 (42.03)                                        
  5 Deng, Chloe *       12 HS-MR                1:23.28    1:21.10 SILV    14  
                  38.65     1:21.10 (42.45)                                        
  6 Condon, Daniella M  12 WEST-MR              1:22.70    1:21.36 SILV    13  
                  39.31     1:21.36 (42.05)                                        
  7 Kujawski, Dylan A   12 WEST-MR              1:20.87    1:21.44 SILV    12  
                  38.35     1:21.44 (43.09)                                        
  8 Reyna, Salma        12 WEST-MR              1:22.10    1:21.53 SILV    11  
                  39.00     1:21.53 (42.53)                                        
  9 Shashaty, Kelly     12 TRI-MR               1:25.95    1:21.71 SILV     9  
                  38.62     1:21.71 (43.09)                                        
 10 Lin, Nettie         11 FLY-MR               1:22.68    1:22.07 SILV     7  
                  39.36     1:22.07 (42.71)                                        
 11 Gigliotti, Kate     12 TRI-MR               1:26.27    1:22.92 SILV     6  
                  38.95     1:22.92 (43.97)                                        
 12 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               1:24.68    1:22.93 SILV     5  
                  40.03     1:22.93 (42.90)                                        
 13 Lee, Kaitlyn H      12 WEST-MR              1:22.20    1:22.96 SILV     4  
                  40.90     1:22.96 (42.06)                                        
 14 Posada, Zenya J     11 WEST-MR              1:26.70    1:23.38 SILV     3  
                  39.61     1:23.38 (43.77)                                        
 15 Mulakandov, Leiel   12 QNS-MR               1:22.07    1:23.63 SILV     2  
                  39.23     1:23.63 (44.40)                                        
 16 Kaufman, Claire M   12 WEST-MR              1:23.69    1:23.66 SILV     1  
                  39.26     1:23.66 (44.40)                                        
 17 Friedman, Alexandr  12 WEST-MR              1:25.67    1:24.00 SILV   
                  39.27     1:24.00 (44.73)                                        
 18 Wu, Julian          11 Parks Sailfish-MR    1:26.02    1:24.03 SILV   
                  40.65     1:24.03 (43.38)                                        
 19 Zhao, Annie         11 WEST-MR              1:25.18    1:24.20 SILV   
                  39.92     1:24.20 (44.28)                                        
 20 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR               1:24.36    1:24.47 SILV   
                  39.76     1:24.47 (44.71)                                        
 21 Hanrahan, Erin M    11 Badger-MR            1:25.33    1:24.68 SILV   
                  40.63     1:24.68 (44.05)                                        
 22 Callaway, Corbin E  11 Badger-MR            1:25.44    1:24.88 SILV   
                  39.96     1:24.88 (44.92)                                        
 23 Brulinski, Natalia  11 NCAC-MR              1:23.85    1:24.91 SILV   
                  40.69     1:24.91 (44.22)                                        
 24 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  1:26.81    1:25.09 SILV   
                  39.87     1:25.09 (45.22)                                        
 25 Nassar, Salma       11 Twisters-MR          1:23.14    1:25.22 SILV   
                  39.47     1:25.22 (45.75)                                        
 26 Yan, Meeya J        12 TRI-MR               1:27.00    1:25.70 SILV   
                  40.14     1:25.70 (45.56)                                        
 27 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR  1:28.07    1:25.88 SILV   
                  40.12     1:25.88 (45.76)                                        
 28 Reinhart, Natalie   11 RI Marlins-MR        1:26.26    1:25.89 SILV   
                  40.83     1:25.89 (45.06)                                        
 29 Bacon, Marina S     11 RedTails-MR          1:24.95    1:25.95 SILV   
                  41.47     1:25.95 (44.48)                                        
 30 Hanin, Katherine P  12 HS-MR                1:24.58    1:26.06 SILV   
                  40.48     1:26.06 (45.58)                                        
 30 Gregory, Kylie f    12 CAS-MR               1:28.07    1:26.06 SILV   
                  41.49     1:26.06 (44.57)                                        
 32 Wofford, Alexandra  12 Flying Dolphins-MR   1:25.92    1:26.10 SILV   
                  39.15     1:26.10 (46.95)                                        
 33 Feinblatt, Alison   12 Flying Dolphins-MR   1:28.36    1:26.29 SILV   
                  39.52     1:26.29 (46.77)                                        
 34 Gil, Fiona G        11 Twisters-MR          1:25.85    1:26.36 SILV   
                  40.60     1:26.36 (45.76)                                        
 35 Sales, Chloe G      12 Flying Dolphins-MR   1:26.04    1:26.56 SILV   
                  41.83     1:26.56 (44.73)                                        
 36 Hornick, Jade E     11 Express Swimming-MR  1:25.75    1:26.89 SILV   
                  40.10     1:26.89 (46.79)                                        
 37 Santaromana, Bianc  12 GATE-MR              1:27.77    1:27.01 SILV   
                  40.36     1:27.01 (46.65)                                        
 38 Bazinet, Julia M    11 WEST-MR              1:26.51    1:27.05 SILV   
                  42.09     1:27.05 (44.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Pusing, Aizel G     11 Twisters-MR          1:19.25    1:17.09 ZQ     
                  35.88     1:17.09 (41.21)                                        
  2 Malpeso, Emily      12 TRI-MR               1:20.15    1:17.88 ZQ     
                  36.70     1:17.88 (41.18)                                        
  3 Reyna, Alexa        11 WEST-MR              1:19.04    1:18.30 ZQ     
                  36.95     1:18.30 (41.35)                                        
  4 Arabadjiev, Ariana  12 Flying Dolphins-MR   1:28.00    1:29.11        
                  42.63     1:29.11 (46.48)                                        
  5 O'Connell, Siobhan  12 Express Swimming-MR  1:28.57    1:29.66        
                  43.60     1:29.66 (46.06)                                        
  6 Martinez, Claudia   11 BKR-MR               1:28.58    1:30.34        
                  41.91     1:30.34 (48.43)                                        
  7 McKibben, Morgan J  12 Flying Dolphins-MR   1:28.04    1:30.49        
                  42.85     1:30.49 (47.64)                                        
  8 Sah, Tiya           11 Manhattan Makos-MR   1:27.30    1:31.00        
                  42.43     1:31.00 (48.57)                                        
  9 McDonald, Anna      12 TRI-MR               1:27.95    1:31.33        
                  42.40     1:31.33 (48.93)                                        
 10 Hyun, Faith         11 GATE-MR              1:25.64    1:32.25        
                  44.34     1:32.25 (47.91)                                        
 -- Caruvana, Lauren E  12 TRI-MR               1:26.62         DQ        
      Declared false start
 -- Dopman, Sofie M     12 BKR-MR               1:26.78         DQ        
      Butterfly kick
                  41.35          DQ (44.35)                                        
 -- Lathan, Malaya      11 WEST-MR              1:20.78         DQ        
      False start
                  39.77          DQ (44.25)                                        
 -- Schetlick, Ava C    11 Badger-MR            1:24.68        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:50.59  ZQ
              2:53.99  JO
              2:54.00  SMAX
              3:11.19  SILV
 Meet Qualifying:  2:54.01 - 3:11.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Byrne, Kelly P      11 WEST-MR              2:57.12    2:54.61 SILV    20  
                  39.83     1:24.82 (44.99)     2:10.43 (45.61)     2:54.61 (44.18)
  2 Alexander, Allyse   11 Twisters-MR          2:54.56    2:57.03 SILV    17  
                  37.29     1:21.62 (44.33)     2:08.81 (47.19)     2:57.03 (48.22)
  3 Callaway, Corbin E  11 Badger-MR            2:59.66    2:57.04 SILV    16  
                  39.62     1:24.63 (45.01)     2:11.00 (46.37)     2:57.04 (46.04)
  4 Menashi, Anisha D   12 Twisters-MR          3:00.39    3:00.26 SILV    15  
                  40.18     1:25.75 (45.57)     2:13.56 (47.81)     3:00.26 (46.70)
  5 Hanrahan, Erin M    11 Badger-MR            3:10.12    3:01.03 SILV    14  
                  40.53     1:26.98 (46.45)     2:14.91 (47.93)     3:01.03 (46.12)
  6 Garra, Gabrielle M  12 Express Swimming-MR  2:58.92    3:02.05 SILV    13  
                  41.17     1:29.08 (47.91)     2:15.98 (46.90)     3:02.05 (46.07)
  7 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  3:07.31    3:03.84 SILV    12  
                  40.46     1:27.89 (47.43)     2:16.28 (48.39)     3:03.84 (47.56)
  8 Hornick, Jade E     11 Express Swimming-MR  3:08.24    3:04.25 SILV    11  
                  41.03     1:27.89 (46.86)     2:15.65 (47.76)     3:04.25 (48.60)
  9 Sales, Chloe G      12 Flying Dolphins-MR   3:09.32    3:05.17 SILV     9  
                  41.32     1:28.89 (47.57)     2:17.01 (48.12)     3:05.17 (48.16)
 10 Sah, Tiya           11 Manhattan Makos-MR   3:09.65    3:09.27 SILV     7  
                  42.11     1:30.31 (48.20)     2:20.37 (50.06)     3:09.27 (48.90)
 11 Levenson, Talia B   12 WEST-MR              3:10.08    3:09.59 SILV     6  
                  43.67     1:32.75 (49.08)     2:23.18 (50.43)     3:09.59 (46.41)
Non-Award Division  
  1 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  2:54.33    2:40.43 ZQ     
                  37.16     1:17.50 (40.34)     1:58.80 (41.30)     2:40.43 (41.63)
  2 Pusing, Aizel G     11 Twisters-MR          2:54.16    2:48.73 ZQ     
                  36.59     1:18.83 (42.24)     2:03.58 (44.75)     2:48.73 (45.15)
  3 Shashaty, Kelly     12 TRI-MR               3:00.48    2:49.41 ZQ     
                  38.34     1:22.23 (43.89)     2:06.44 (44.21)     2:49.41 (42.97)
  4 Yan, Hannah C       11 Twisters-MR          2:58.22    2:51.12 JO     
                  39.22     1:22.21 (42.99)     2:06.77 (44.56)     2:51.12 (44.35)
  5 Liu, Laura B        12 Flying Dolphins-MR   2:58.30    2:51.81 JO     
                  39.52     1:23.88 (44.36)     2:08.58 (44.70)     2:51.81 (43.23)
  6 Lee, Kaitlyn H      12 WEST-MR              2:56.92    2:52.10 JO     
                  41.28     1:25.44 (44.16)     2:09.86 (44.42)     2:52.10 (42.24)
  7 Konop, Rebecca G    11 Express Swimming-MR  3:09.30    3:16.66        
                  44.53     1:35.66 (51.13)     2:26.84 (51.18)     3:16.66 (49.82)
  8 Jordan, Elena       12 RI Marlins-MR        3:08.76    3:18.32        
                  44.34     1:33.58 (49.24)     2:25.15 (51.57)     3:18.32 (53.17)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                30.70  SMAX
                34.59  SILV
 Meet Qualifying:  30.71 - 34.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Condon, Daniella M  12 WEST-MR                32.57      30.76 SILV    20  
  2 Posada, Zenya J     11 WEST-MR                32.11      30.82 SILV    17  
  3 Friedman, Alexandr  12 WEST-MR                32.95      30.83 SILV    16  
  4 Malpeso, Emily      12 TRI-MR                 33.67      30.85 SILV    15  
  5 Estrada-Nunez, Tha  12 Twisters-MR            32.49      30.88 SILV    14  
  6 Bazinet, Julia M    11 WEST-MR                32.02      30.99 SILV    13  
  7 Rodgers, Victoria   12 Express Swimming-MR    30.95      31.01 SILV    12  
  8 Kowalczyk, Julia    12 Twisters-MR            32.64      31.16 SILV    11  
  9 Roebuck, Carter     11 Manhattan Makos-MR     31.20      31.30 SILV     9  
 10 Fong, Joline        12 Manhattan Makos-MR     31.05      31.33 SILV     7  
 11 McDonald, Anna      12 TRI-MR                 33.30      31.41 SILV     6  
 12 Ge, Xinrui          12 APEX-MR                33.03      31.45 SILV     5  
 13 Wilson, Destiny E   12 RedTails-MR            32.69      31.58 SILV     4  
 14 Reinhart, Natalie   11 RI Marlins-MR          33.63      31.63 SILV     3  
 15 Kujawski, Dylan A   12 WEST-MR                33.56      31.69 SILV     2  
 16 Zaets, Samantha     11 TRI-MR                 32.41      31.87 SILV     1  
 17 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR                 30.93      31.88 SILV   
 18 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR                 32.10      31.91 SILV   
 19 Garra, Gabrielle M  12 Express Swimming-MR    30.98      32.05 SILV   
 20 Deng, Chloe *       12 HS-MR                  32.89      32.22 SILV   
 21 Jolia, Dina         12 Shy-Mr-MR              31.90      32.25 SILV   
 22 Taylor, Jaelynn M   11 WEST-MR                33.23      32.29 SILV   
 23 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR                 31.53      32.36 SILV   
 24 O'Connell, Siobhan  12 Express Swimming-MR    33.04      32.50 SILV   
 25 Gigliotti, Kate     12 TRI-MR                 34.01      32.51 SILV   
 26 Wong, Kelly M       12 APEX-MR                32.59      32.59 SILV   
 27 Eckert, Jordyn      12 Manhattan Makos-MR     32.24      32.75 SILV   
 28 Chavez, Kaetlyn K   12 APEX-MR                32.43      32.90 SILV   
 29 Byrne, Kelly P      11 WEST-MR                32.66      32.92 SILV   
 30 Wu, Julian          11 Parks Sailfish-MR      32.72      33.05 SILV   
 31 Martinez-Reyes, Ar  12 Parks Sailfish-MR      31.75      33.06 SILV   
 32 Lathan, Malaya      11 WEST-MR                33.57      33.07 SILV   
 32 Yaremenko, Isabell  12 MPNY-MR                33.04      33.07 SILV   
 34 Sheridan, Rory      11 Badger-MR              34.46      33.12 SILV   
 35 Wu, Katelin         11 QNS-MR                 33.56      33.15 SILV   
 36 Cuddihy, Grace M    12 Manhattan Makos-MR     32.34      33.16 SILV   
 37 Wong, Kristen A     12 APEX-MR                33.00      33.36 SILV   
 38 Hsu, Kelly          11 Manhattan Makos-MR     34.23      33.43 SILV   
 39 Dopman, Sofie M     12 BKR-MR                 33.41      33.56 SILV   
 40 Schetlick, Ava C    11 Badger-MR              33.46      33.87 SILV   
 41 Dazycki, Karolina   12 NCAC-MR                33.44      34.23 SILV   
 42 Anderson, Kate E    11 WEST-MR                34.55      34.39 SILV   
Non-Award Division  
  1 Reyna, Salma        12 WEST-MR                30.84      30.20 ZQ     
  2 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR    32.45      30.35 ZQ     
  3 Liu, Laura B        12 Flying Dolphins-MR     30.93      30.45 ZQ     
  4 Reyna, Alexa        11 WEST-MR                33.01      30.58 ZQ     
  5 Nassar, Salma       11 Twisters-MR            33.15      35.05        
  5 Rodriguez, Esmeral  12 RedTails-MR            34.58      35.05        
  7 McKibben, Morgan J  12 Flying Dolphins-MR     34.55      35.13        
  8 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR    33.82      35.15        
  9 Thompson, Caitlyn   11 TRI-MR                 34.19      35.53        
 -- Tennant, Olivia M   11 Badger-MR              31.22         DQ        
      Declared false start
 -- Wang, Cindy Y       11 WEST-MR                33.33         DQ        
      Declared false start
 -- Singh, Cristina P   12 Express Swimming-MR    33.49         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:09.50  SMAX
              1:19.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:09.51 - 1:19.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kennedy, Mikayla J  12 BKR-MR               1:10.35    1:09.70 SILV    20  
                  31.48     1:09.70 (38.22)                                        
  2 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  1:10.89    1:11.36 SILV    17  
                  32.85     1:11.36 (38.51)                                        
  3 Roebuck, Carter     11 Manhattan Makos-MR   1:11.95    1:11.49 SILV    16  
                  33.58     1:11.49 (37.91)                                        
  4 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR               1:13.47    1:11.80 SILV    15  
                  33.48     1:11.80 (38.32)                                        
  5 Bazinet, Julia M    11 WEST-MR              1:12.73    1:11.84 SILV    14  
                  32.98     1:11.84 (38.86)                                        
  6 Lei, Anya           12 Twisters-MR          1:15.59    1:12.21 SILV    13  
                  33.41     1:12.21 (38.80)                                        
  7 Garra, Gabrielle M  12 Express Swimming-MR  1:12.24    1:12.24 SILV    12  
                  32.97     1:12.24 (39.27)                                        
  8 Rodgers, Victoria   12 Express Swimming-MR  1:12.05    1:12.50 SILV    11  
                  32.83     1:12.50 (39.67)                                        
  9 O'Connell, Siobhan  12 Express Swimming-MR  1:13.92    1:13.63 SILV     9  
                  34.67     1:13.63 (38.96)                                        
 10 Wilson, Destiny E   12 RedTails-MR          1:17.40    1:13.75 SILV     7  
                  33.80     1:13.75 (39.95)                                        
 11 Wu, Julian          11 Parks Sailfish-MR    1:15.05    1:13.95 SILV     6  
                  34.76     1:13.95 (39.19)                                        
 12 Fong, Joline        12 Manhattan Makos-MR   1:17.70    1:14.10 SILV     5  
                  33.77     1:14.10 (40.33)                                        
 13 Wong, Kristen A     12 APEX-MR              1:14.31    1:14.61 SILV     4  
                  34.22     1:14.61 (40.39)                                        
 14 Cuddihy, Grace M    12 Manhattan Makos-MR   1:14.18    1:14.75 SILV     3  
                  34.41     1:14.75 (40.34)                                        
 15 Moore, Michaela     12 TRI-MR               1:17.97    1:15.00 SILV     2  
                  34.73     1:15.00 (40.27)                                        
 16 Sheridan, Rory      11 Badger-MR            1:17.28    1:15.87 SILV     1  
                  34.96     1:15.87 (40.91)                                        
 17 Hsu, Kelly          11 Manhattan Makos-MR   1:17.15    1:16.08 SILV   
                  35.03     1:16.08 (41.05)                                        
 18 Deng, Chloe *       12 HS-MR                1:13.78    1:16.42 SILV   
                  34.58     1:16.42 (41.84)                                        
 19 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR               1:17.74    1:16.50 SILV   
                  33.85     1:16.50 (42.65)                                        
 20 Kaufman, Claire M   12 WEST-MR              1:17.29    1:16.80 SILV   
                  34.31     1:16.80 (42.49)                                        
 21 Wu, Katelin         11 QNS-MR               1:17.10    1:16.94 SILV   
                  34.82     1:16.94 (42.12)                                        
 22 Rodriguez, Esmeral  12 RedTails-MR          1:19.20    1:17.35 SILV   
                  35.89     1:17.35 (41.46)                                        
 23 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               1:17.55    1:18.11 SILV   
                  36.76     1:18.11 (41.35)                                        
 24 Balachandran, Isab  12 Badger-MR            1:18.51    1:18.20 SILV   
                  35.34     1:18.20 (42.86)                                        
 25 Mullin, Allison B   11 Twisters-MR          1:17.46    1:18.24 SILV   
                  37.04     1:18.24 (41.20)                                        
Non-Award Division  
  1 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  1:10.64    1:05.29 ZQ     
                  30.24     1:05.29 (35.05)                                        
  2 Pusing, Aizel G     11 Twisters-MR          1:10.25    1:08.47 ZQ     
                  30.45     1:08.47 (38.02)                                        
  3 Condon, Daniella M  12 WEST-MR              1:10.57    1:08.76 ZQ     
                  31.73     1:08.76 (37.03)                                        
  4 Menashi, Anisha D   12 Twisters-MR          1:12.89    1:08.88 ZQ     
                  32.38     1:08.88 (36.50)                                        
  5 Reyna, Alexa        11 WEST-MR              1:10.53    1:08.89 ZQ     
                  33.26     1:08.89 (35.63)                                        
 -- Tennant, Olivia M   11 Badger-MR            1:10.49         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:37.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:40.00  SMAX
              2:49.39  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.01 - 2:49.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Reyna, Alexa        11 WEST-MR              2:46.99    2:41.47 SILV    20  
                  34.21     1:14.56 (40.35)     1:57.34 (42.78)     2:41.47 (44.13)
  2 Roebuck, Carter     11 Manhattan Makos-MR   2:48.21    2:48.94 SILV    17  
                  36.95     1:21.58 (44.63)     2:06.16 (44.58)     2:48.94 (42.78)
Non-Award Division  
  1 Cuddihy, Grace M    12 Manhattan Makos-MR   2:49.09    2:52.62        
                  34.89     1:17.61 (42.72)     2:04.63 (47.02)     2:52.62 (47.99)
 -- Menashi, Anisha D   12 Twisters-MR          2:45.47         DQ        
      Arms underwater recovery
                  34.90     1:16.47 (41.57)     2:01.33 (44.86)          DQ (44.88)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:10.00  SMAX
              1:18.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.01 - 1:18.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Menashi, Anisha D   12 Twisters-MR          1:10.04    1:10.09 SILV    20  
                  31.70     1:10.09 (38.39)                                        
  2 Malpeso, Emily      12 TRI-MR               1:12.82    1:10.23 SILV    17  
                  32.50     1:10.23 (37.73)                                        
  3 Deng, Chloe *       12 HS-MR                1:11.22    1:10.45 SILV    16  
                  34.26     1:10.45 (36.19)                                        
  4 Kujawski, Dylan A   12 WEST-MR              1:13.68    1:10.65 SILV    15  
                  32.18     1:10.65 (38.47)                                        
  5 Zaets, Samantha     11 TRI-MR               1:12.76    1:10.87 SILV    14  
                  32.89     1:10.87 (37.98)                                        
  6 Alexander, Allyse   11 Twisters-MR          1:11.31    1:11.67 SILV    13  
                  32.10     1:11.67 (39.57)                                        
  7 Friedman, Alexandr  12 WEST-MR              1:14.73    1:11.68 SILV    12  
                  33.58     1:11.68 (38.10)                                        
  8 Estrada-Nunez, Tha  12 Twisters-MR          1:13.55    1:11.84 SILV    11  
                  32.23     1:11.84 (39.61)                                        
  9 Bazinet, Julia M    11 WEST-MR              1:11.99    1:11.91 SILV     9  
                  32.86     1:11.91 (39.05)                                        
 10 Posada, Zenya J     11 WEST-MR              1:17.58    1:11.94 SILV     7  
                  33.22     1:11.94 (38.72)                                        
 11 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR               1:13.56    1:12.38 SILV     6  
                  33.49     1:12.38 (38.89)                                        
 12 Moore, Michaela     12 TRI-MR               1:13.67    1:12.48 SILV     5  
                  32.26     1:12.48 (40.22)                                        
 13 Roebuck, Carter     11 Manhattan Makos-MR   1:12.18    1:12.68 SILV     4  
                  35.02     1:12.68 (37.66)                                        
 14 Eckert, Jordyn      12 Manhattan Makos-MR   1:10.74    1:12.86 SILV     3  
                  33.63     1:12.86 (39.23)                                        
 15 Gigliotti, Kate     12 TRI-MR               1:17.47    1:12.96 SILV     2  
                  33.62     1:12.96 (39.34)                                        
 16 Jolia, Dina         12 Shy-Mr-MR            1:16.68    1:13.12 SILV     1  
                  32.61     1:13.12 (40.51)                                        
 17 Rodgers, Victoria   12 Express Swimming-MR  1:11.81    1:13.50 SILV   
                  32.02     1:13.50 (41.48)                                        
 18 Lee, Kaitlyn H      12 WEST-MR              1:12.13    1:13.69 SILV   
                  36.36     1:13.69 (37.33)                                        
 19 Reinhart, Natalie   11 RI Marlins-MR        1:13.58    1:13.92 SILV   
                  33.83     1:13.92 (40.09)                                        
 20 Wu, Julian          11 Parks Sailfish-MR    1:12.66    1:14.07 SILV   
                  35.28     1:14.07 (38.79)                                        
 21 Hanin, Katherine P  12 HS-MR                1:16.74    1:14.28 SILV   
                  34.95     1:14.28 (39.33)                                        
 22 Kaufman, Claire M   12 WEST-MR              1:17.63    1:14.56 SILV   
                  34.37     1:14.56 (40.19)                                        
 23 Balachandran, Isab  12 Badger-MR            1:15.08    1:14.60 SILV   
                  32.79     1:14.60 (41.81)                                        
 24 Kennedy, Mikayla J  12 BKR-MR               1:15.53    1:14.71 SILV   
                  33.26     1:14.71 (41.45)                                        
 25 Cuddihy, Grace M    12 Manhattan Makos-MR   1:13.67    1:14.83 SILV   
                  34.18     1:14.83 (40.65)                                        
 26 Lathan, Malaya      11 WEST-MR              1:12.78    1:15.22 SILV   
                  34.41     1:15.22 (40.81)                                        
 27 Yan, Hannah C       11 Twisters-MR          1:15.55    1:15.33 SILV   
                  35.55     1:15.33 (39.78)                                        
 28 Callaway, Corbin E  11 Badger-MR            1:16.97    1:15.39 SILV   
                  35.58     1:15.39 (39.81)                                        
 29 Byrne, Kelly P      11 WEST-MR              1:13.02    1:15.51 SILV   
                  34.36     1:15.51 (41.15)                                        
 30 O'Connell, Siobhan  12 Express Swimming-MR  1:13.11    1:15.57 SILV   
                  35.16     1:15.57 (40.41)                                        
 31 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  1:18.45    1:15.79 SILV   
                  34.78     1:15.79 (41.01)                                        
 32 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               1:15.69    1:15.80 SILV   
                  35.83     1:15.80 (39.97)                                        
 33 McDonald, Anna      12 TRI-MR               1:16.81    1:15.94 SILV   
                  35.60     1:15.94 (40.34)                                        
 34 Lin, Nettie         11 FLY-MR               1:16.16    1:16.07 SILV   
                  37.09     1:16.07 (38.98)                                        
 35 Nassar, Salma       11 Twisters-MR          1:18.28    1:16.17 SILV   
                  36.01     1:16.17 (40.16)                                        
 36 Shashaty, Kelly     12 TRI-MR               1:17.38    1:16.26 SILV   
                  35.12     1:16.26 (41.14)                                        
 37 Zhao, Annie         11 WEST-MR              1:18.57    1:16.30 SILV   
                  34.34     1:16.30 (41.96)                                        
 38 Schetlick, Ava C    11 Badger-MR            1:14.48    1:16.44 SILV   
                  35.45     1:16.44 (40.99)                                        
 39 Yan, Meeya J        12 TRI-MR               1:17.66    1:16.89 SILV   
                  35.57     1:16.89 (41.32)                                        
 40 Taylor, Jaelynn M   11 WEST-MR              1:12.19    1:16.96 SILV   
                  34.18     1:16.96 (42.78)                                        
 41 Anderson, Kate E    11 WEST-MR              1:16.20    1:17.00 SILV   
                  35.90     1:17.00 (41.10)                                        
 42 Winters, Mia E      12 Manhattan Makos-MR   1:16.95    1:17.05 SILV   
                  35.64     1:17.05 (41.41)                                        
 43 Santaromana, Bianc  12 GATE-MR              1:18.56    1:17.34 SILV   
 44 Sheridan, Rory      11 Badger-MR            1:17.64    1:17.52 SILV   
                  36.95     1:17.52 (40.57)                                        
 45 Konop, Rebecca G    11 Express Swimming-MR  1:15.40    1:17.53 SILV   
                  36.87     1:17.53 (40.66)                                        
 46 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR  1:17.49    1:17.55 SILV   
                  37.75     1:17.55 (39.80)                                        
 47 McKibben, Morgan J  12 Flying Dolphins-MR   1:15.50    1:17.59 SILV   
                  36.44     1:17.59 (41.15)                                        
 48 Hyun, Faith         11 GATE-MR              1:15.98    1:18.01 SILV   
                  35.90     1:18.01 (42.11)                                        
 49 Martinez-Reyes, Ar  12 Parks Sailfish-MR    1:15.35    1:18.52 SILV   
                  34.49     1:18.52 (44.03)                                        
 50 Mulakandov, Raquel  12 QNS-MR               1:18.35    1:18.55 SILV   
                  35.83     1:18.55 (42.72)                                        
Non-Award Division  
  1 Ge, Xinrui          12 APEX-MR              1:10.14    1:08.72 JO     
                  33.00     1:08.72 (35.72)                                        
  2 Condon, Daniella M  12 WEST-MR              1:10.02    1:08.77 JO     
                  31.77     1:08.77 (37.00)                                        
  3 Reyna, Alexa        11 WEST-MR              1:10.89    1:08.84 JO     
                  32.90     1:08.84 (35.94)                                        
  4 Reyna, Salma        12 WEST-MR              1:10.10    1:09.17 JO     
                  31.03     1:09.17 (38.14)                                        
  5 Liu, Laura B        12 Flying Dolphins-MR   1:10.30    1:09.75 JO     
                  32.38     1:09.75 (37.37)                                        
  6 Kowalczyk, Julia    12 Twisters-MR          1:11.36    1:09.85 JO     
                  33.41     1:09.85 (36.44)                                        
  7 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR  1:16.26    1:19.27        
                  36.40     1:19.27 (42.87)                                        
  8 Hornick, Jade E     11 Express Swimming-MR  1:17.28    1:19.34        
                  37.57     1:19.34 (41.77)                                        
  9 Dazycki, Karolina   12 NCAC-MR              1:18.16    1:19.42        
                  34.50     1:19.42 (44.92)                                        
 10 Singh, Cristina P   12 Express Swimming-MR  1:16.43    1:19.92        
                  34.97     1:19.92 (44.95)                                        
 11 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR               1:17.77    1:20.25        
                  37.14     1:20.25 (43.11)                                        
 12 Mullin, Allison B   11 Twisters-MR          1:18.29    1:20.38        
                  37.79     1:20.38 (42.59)                                        
 13 Yaremenko, Isabell  12 MPNY-MR              1:16.96    1:20.39        
                  35.87     1:20.39 (44.52)                                        
 14 Wong, Kristen A     12 APEX-MR              1:15.77    1:20.90        
                  34.68     1:20.90 (46.22)                                        
 15 Thompson, Caitlyn   11 TRI-MR               1:17.49    1:21.46        
                  36.03     1:21.46 (45.43)                                        
 16 Jordan, Elena       12 RI Marlins-MR        1:16.94    1:23.46        
                  37.83     1:23.46 (45.63)                                        
 -- Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  1:12.58         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:28.99  JO
              2:29.00  SMAX
              2:48.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:29.01 - 2:48.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR              2:29.04    2:29.49 SILV    20  
                  32.53     1:10.03 (37.50)     1:54.09 (44.06)     2:29.49 (35.40)
  2 Garra, Gabrielle M  12 Express Swimming-MR  2:32.98    2:30.60 SILV    17  
                  32.28     1:10.49 (38.21)     1:56.50 (46.01)     2:30.60 (34.10)
  3 Menashi, Anisha D   12 Twisters-MR          2:34.36    2:34.18 SILV    16  
                  31.41     1:08.75 (37.34)     1:56.35 (47.60)     2:34.18 (37.83)
  4 Lei, Anya           12 Twisters-MR          2:35.11    2:34.38 SILV    15  
                  32.81     1:10.51 (37.70)     1:57.74 (47.23)     2:34.38 (36.64)
  5 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               2:36.37    2:34.53 SILV    14  
                  36.45     1:16.28 (39.83)     2:01.16 (44.88)     2:34.53 (33.37)
  6 Alexander, Allyse   11 Twisters-MR          2:30.69    2:34.55 SILV    13  
                  30.98     1:10.49 (39.51)     1:57.03 (46.54)     2:34.55 (37.52)
  7 Ge, Xinrui          12 APEX-MR              2:30.95    2:34.89 SILV    12  
                  34.68     1:13.53 (38.85)     1:57.88 (44.35)     2:34.89 (37.01)
  8 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  2:36.69    2:35.46 SILV    11  
                  33.94     1:11.46 (37.52)     2:00.38 (48.92)     2:35.46 (35.08)
  9 Zaets, Samantha     11 TRI-MR               2:42.13    2:36.04 SILV     9  
                  34.26     1:13.63 (39.37)     1:59.98 (46.35)     2:36.04 (36.06)
 10 Roebuck, Carter     11 Manhattan Makos-MR   2:37.70    2:36.07 SILV     7  
                  34.04     1:13.58 (39.54)     2:00.90 (47.32)     2:36.07 (35.17)
 11 Estrada-Nunez, Tha  12 Twisters-MR          2:37.40    2:37.00 SILV     6  
                  34.12     1:14.61 (40.49)     2:01.74 (47.13)     2:37.00 (35.26)
 12 Byrne, Kelly P      11 WEST-MR              2:34.36    2:37.02 SILV     5  
                  34.00     1:13.39 (39.39)     2:00.39 (47.00)     2:37.02 (36.63)
 13 Bazinet, Julia M    11 WEST-MR              2:34.04    2:37.40 SILV     4  
                  34.62     1:14.16 (39.54)     2:02.62 (48.46)     2:37.40 (34.78)
 14 Deng, Chloe *       12 HS-MR                2:40.76    2:38.02 SILV     3  
                  35.54     1:17.26 (41.72)     2:02.39 (45.13)     2:38.02 (35.63)
 15 Moore, Michaela     12 TRI-MR               2:40.44    2:38.57 SILV     2  
                  32.76     1:12.27 (39.51)     1:59.10 (46.83)     2:38.57 (39.47)
 16 Shashaty, Kelly     12 TRI-MR               2:43.63    2:38.58 SILV     1  
                  35.74     1:17.38 (41.64)     2:01.20 (43.82)     2:38.58 (37.38)
 17 Rodgers, Victoria   12 Express Swimming-MR  2:36.77    2:39.11 SILV   
                  34.17     1:13.52 (39.35)     2:04.19 (50.67)     2:39.11 (34.92)
 18 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR               2:36.66    2:39.71 SILV   
                  34.86     1:14.35 (39.49)     2:03.43 (49.08)     2:39.71 (36.28)
 19 Taylor, Jaelynn M   11 WEST-MR              2:41.88    2:40.17 SILV   
                  34.99     1:14.93 (39.94)     2:05.82 (50.89)     2:40.17 (34.35)
 20 Kaufman, Claire M   12 WEST-MR              2:38.83    2:40.19 SILV   
                  36.01     1:16.86 (40.85)     2:03.59 (46.73)     2:40.19 (36.60)
 21 Lathan, Malaya      11 WEST-MR              2:34.37    2:40.89 SILV   
                  35.59     1:16.76 (41.17)     2:03.84 (47.08)     2:40.89 (37.05)
 22 Eckert, Jordyn      12 Manhattan Makos-MR   2:41.18    2:41.29 SILV   
                  33.94     1:15.57 (41.63)     2:04.71 (49.14)     2:41.29 (36.58)
 23 O'Connell, Siobhan  12 Express Swimming-MR  2:37.77    2:41.46 SILV   
                  35.13     1:17.07 (41.94)     2:06.20 (49.13)     2:41.46 (35.26)
 24 Konop, Rebecca G    11 Express Swimming-MR  2:37.49    2:42.00 SILV   
                  35.43     1:17.85 (42.42)     2:06.87 (49.02)     2:42.00 (35.13)
 25 Lee, Kaitlyn H      12 WEST-MR              2:39.67    2:42.45 SILV   
                  37.63     1:17.36 (39.73)     2:04.18 (46.82)     2:42.45 (38.27)
 26 Lin, Nettie         11 FLY-MR               2:46.13    2:42.51 SILV   
                  39.44     1:20.44 (41.00)     2:06.26 (45.82)     2:42.51 (36.25)
 27 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR               2:47.48    2:42.53 SILV   
                  34.36     1:14.94 (40.58)     2:05.55 (50.61)     2:42.53 (36.98)
 28 Ford, Elizabeth A   12 Badger-MR            2:40.51    2:42.59 SILV   
                  36.25     1:16.19 (39.94)     2:06.59 (50.40)     2:42.59 (36.00)
 29 Balachandran, Isab  12 Badger-MR            2:42.17    2:42.86 SILV   
                  36.27     1:14.41 (38.14)     2:06.02 (51.61)     2:42.86 (36.84)
 30 Sheridan, Rory      11 Badger-MR            2:39.75    2:42.87 SILV   
                  35.07     1:18.00 (42.93)     2:07.02 (49.02)     2:42.87 (35.85)
 31 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  2:43.26    2:43.61 SILV   
                  37.35     1:18.73 (41.38)     2:07.16 (48.43)     2:43.61 (36.45)
 32 Hanin, Katherine P  12 HS-MR                2:37.01    2:44.53 SILV   
                  37.17     1:18.89 (41.72)     2:05.83 (46.94)     2:44.53 (38.70)
 33 Burke, Caitlin E    11 FLY-MR               2:46.63    2:45.31 SILV   
                  36.93     1:20.39 (43.46)     2:08.81 (48.42)     2:45.31 (36.50)
 34 Yan, Hannah C       11 Twisters-MR          2:46.19    2:45.33 SILV   
                  36.26     1:17.80 (41.54)     2:04.05 (46.25)     2:45.33 (41.28)
 35 Hyun, Faith         11 GATE-MR              2:43.93    2:45.87 SILV   
                  38.42     1:17.84 (39.42)     2:09.11 (51.27)     2:45.87 (36.76)
 36 Rodriguez, Esmeral  12 RedTails-MR          2:47.19    2:45.98 SILV   
                  34.83     1:15.78 (40.95)     2:09.96 (54.18)     2:45.98 (36.02)
 37 Hanrahan, Erin M    11 Badger-MR            2:46.78    2:46.58 SILV   
                  37.56     1:21.11 (43.55)     2:07.09 (45.98)     2:46.58 (39.49)
 38 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR  2:42.25    2:46.61 SILV   
                                1:19.44 ( )     2:10.66 (51.22)     2:46.61 (35.95)
 39 Dazycki, Karolina   12 NCAC-MR              2:47.15    2:47.25 SILV   
                  34.64     1:17.23 (42.59)     2:07.59 (50.36)     2:47.25 (39.66)
 40 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR               2:47.19    2:47.77 SILV   
                  34.96     1:17.85 (42.89)     2:11.47 (53.62)     2:47.77 (36.30)
 41 Mulakandov, Raquel  12 QNS-MR               2:46.84    2:47.98 SILV   
                  39.06     1:19.69 (40.63)     2:08.62 (48.93)     2:47.98 (39.36)
Non-Award Division  
  1 Kowalczyk, Julia    12 Twisters-MR          2:29.30    2:27.51 ZQ     
                  34.31     1:12.10 (37.79)     1:53.36 (41.26)     2:27.51 (34.15)
  2 Fong, Joline        12 Manhattan Makos-MR   2:32.22    2:28.42 JO     
                  33.02     1:10.70 (37.68)     1:52.72 (42.02)     2:28.42 (35.70)
  3 Hyun, Phoebe M      12 FLY-MR               2:46.65    2:48.49        
                  38.43     1:20.18 (41.75)     2:11.21 (51.03)     2:48.49 (37.28)
  4 Mulakandov, Leiel   12 QNS-MR               2:45.28    2:51.27        
                  37.11     1:21.82 (44.71)     2:10.99 (49.17)     2:51.27 (40.28)
  5 Hornick, Jade E     11 Express Swimming-MR  2:46.48    2:51.32        
                  40.18     1:25.13 (44.95)     2:12.72 (47.59)     2:51.32 (38.60)
  6 McKibben, Morgan J  12 Flying Dolphins-MR   2:45.98    2:51.50        
                  37.69     1:21.96 (44.27)     2:12.68 (50.72)     2:51.50 (38.82)
  7 Singh, Cristina P   12 Express Swimming-MR  2:46.56    2:53.15        
                  36.08     1:18.65 (42.57)     2:13.68 (55.03)     2:53.15 (39.47)
 -- Wong, Kelly M       12 APEX-MR              2:46.81         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Cuddihy, Grace M    12 Manhattan Makos-MR   2:37.78         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
 Sponsor: Comb. Event - Swimming with EVENT#10
              5:20.99  JO
              5:21.00  SMAX
              5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:21.01 - 5:50.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Byrne, Kelly P      11 WEST-MR              5:44.83    5:31.97 SILV    20  
                  37.89     1:22.47 (44.58)     2:04.79 (42.32)     2:46.51 (41.72)
        3:34.61 (48.10)     4:19.67 (45.06)     4:57.73 (38.06)     5:31.97 (34.24)
  2 Menashi, Anisha D   12 Twisters-MR          5:46.80    5:36.78 SILV    17  
                  32.29     1:11.86 (39.57)     1:54.79 (42.93)     2:35.99 (41.20)
        3:26.17 (50.18)     4:16.78 (50.61)     4:57.39 (40.61)     5:36.78 (39.39)
Non-Award Division  
  1 Wang, Cindy Y       11 WEST-MR              5:42.42    5:19.52 JO     
                  35.12     1:18.78 (43.66)     2:00.39 (41.61)     2:41.72 (41.33)
        3:23.62 (41.90)     4:08.12 (44.50)     4:44.56 (36.44)     5:19.52 (34.96)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                26.40  SMAX
                28.79  SILV
 Meet Qualifying:  26.41 - 28.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Aclao, Joromya      14 QNS-MR                 26.86      26.41 SILV    20  
  2 Grozdanic, Katarin  13 RI Marlins-MR          26.85      26.67 SILV    17  
  3 Leal, Nancy         14 RedTails-MR            26.45      26.82 SILV    16  
  4 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                  26.73      26.89 SILV    15  
  5 Chau, Germayne T    13 CIY-MR                 26.90      27.03 SILV    14  
  6 Hyndman, Kailah F   14 Unhes-Mr-MR            26.63      27.07 SILV    13  
  7 Moeslinger, Natash  14 Twisters-MR            26.60      27.18 SILV    12  
  8 Zhao, Joanna J      14 APEX-MR                27.26      27.34 SILV    11  
  9 Hu, Amy             13 WEST-MR                27.50      27.52 SILV     9  
 10 LePique, Maya F     14 RedTails-MR            27.09      27.59 SILV     7  
 11 Miao, Chelsea       13 Twisters-MR            28.29      27.70 SILV     6  
 12 McDonough, Isabell  14 Badger-MR              27.57      27.77 SILV     5  
 13 Chea, Rory          14 Parks Sailfish-MR      27.73      27.80 SILV     4  
 14 Nobile, Ava C       13 FREE-MR                27.29      27.81 SILV     3  
 15 Zhu, Angela         14 QNS-MR                 28.70      27.84 SILV     1.5
 15 Chan, Sarah E       13 FLY-MR                 27.13      27.84 SILV     1.5
 17 Bice, Casey C       14 QNS-MR                 27.63      27.85 SILV   
 18 Loveless, Mary K    13 Badger-MR              27.88      27.91 SILV   
 19 Weller, Clara O     14 WEST-MR                28.58      27.96 SILV   
 20 McGrath, Caroline   13 Badger-MR              28.20      28.02 SILV   
 21 Anderson, Emma R    14 Express Swimming-MR    28.08      28.03 SILV   
 22 Lau, Anabelle       14 QNS-MR                 28.24      28.05 SILV   
 22 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR    27.90      28.05 SILV   
 22 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR    27.73      28.05 SILV   
 25 Suteja, Kezia S     13 NCAC-MR                27.91      28.06 SILV   
 26 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR    27.65      28.07 SILV   
 27 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR                27.50      28.08 SILV   
 28 Wang, Abigail J     14 WEST-MR                28.61      28.15 SILV   
 29 Maio, Kate          13 Express Swimming-MR    28.09      28.16 SILV   
 30 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR    28.59      28.27 SILV   
 31 Ott, Elke J         13 Badger-MR              28.20      28.32 SILV   
 32 Taplitz, Audrey     13 Manhattan Makos-MR     28.01      28.37 SILV   
 32 Fernandez, Samanth  13 Twisters-MR            27.81      28.37 SILV   
 34 Conlan, Olivia      14 QNS-MR                 28.22      28.42 SILV   
 35 Arreaga, Katherine  14 Twisters-MR            26.47      28.48 SILV   
 36 Spottiswood, Maya   13 Express Swimming-MR    28.04      28.49 SILV   
 37 Liang, Victoria     13 GATE-MR                28.69      28.50 SILV   
 38 Bolino, Anna C      13 HS-MR                  28.07      28.51 SILV   
 39 Wang, Laurie        13 GATE-MR                28.79      28.60 SILV   
 40 Callaghan, Kaitlin  14 TRI-MR                 28.18      28.66 SILV   
 41 Eng, Alina          14 Express Swimming-MR    28.07      28.71 SILV   
 42 Platt, Claire       14 MPNY-MR                28.60      28.75 SILV   
 43 Victory, Kathleen   13 Badger-MR              28.62      28.76 SILV   
 43 Barriteau, Lauren   13 CIY-MR                 28.47      28.76 SILV   
 43 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR    28.36      28.76 SILV   
 -- Vitale, Megan       12 Express Swimming-MR    27.77     X27.82        
Non-Award Division  
  1 Liew, Briana J      14 QNS-MR                 26.78      26.00 JO     
  2 Arnold, Lauren R    13 Badger-MR              26.49      26.13 JO     
  3 Shrivastava, Ahaan  14 Badger-MR              26.73      26.26 JO     
  4 Brewi, Shannon E    14 TRI-MR                 26.70      26.36 JO     
  4 Chukwulozie, Stell  14 Manhattan Makos-MR     27.11      26.36 JO     
  6 Caminiti, Christin  13 CIY-MR                 27.43      28.86        
  7 Simpson-Santoro, A  13 LSA-MR                 28.50      28.93        
  8 Lim, Jessica G      14 Twisters-MR            28.15      28.94        
  9 Perez, Miranda M    13 KB Makos-MR            27.78      29.09        
 10 Dwyer, Bridget E    13 CIY-MR                 28.29      29.16        
 11 Lansing, Carolina   13 Manhattan Makos-MR     27.90      29.17        
 12 Contreras, Genesis  14 Flying Dolphins-MR     28.70      29.24        
 13 Mottura, Sofia L    14 WEST-MR                28.76      29.31        
 14 Yangchen, Tsering   14 Twisters-MR            27.87      29.35        
 15 Rasquinha, Rhea D   13 Express Swimming-MR    28.38      29.73        
 -- O'Connell, Maggie   14 Express Swimming-MR    27.72         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Rotenberg, Mary H   14 Badger-MR              26.79         DQ        
      Declared false start
 -- O'Connor, Bridget   14 Express Swimming-MR    27.29         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.99  JO
                56.99  ZQ
                57.00  SMAX
              1:03.09  SILV
 Meet Qualifying:  57.01 - 1:03.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Leal, Nancy         14 RedTails-MR            58.08      57.60 SILV    20  
                  27.35       57.60 (30.25)                                        
  2 McIntyre, Gaby M    13 Express Swimming-MR    57.81      58.11 SILV    17  
                  27.34       58.11 (30.77)                                        
  3 Tennant, Skylar M   13 Badger-MR              58.74      58.21 SILV    16  
                  28.24       58.21 (29.97)                                        
  4 Iannetta, Ava L     14 WEST-MR                58.34      58.23 SILV    15  
                  27.85       58.23 (30.38)                                        
  5 Zhao, Joanna J      14 APEX-MR                59.81      58.31 SILV    14  
                  27.78       58.31 (30.53)                                        
  6 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                  59.37      58.34 SILV    13  
                  27.97       58.34 (30.37)                                        
  7 O'Connor, Bridget   14 Express Swimming-MR    58.48      58.47 SILV    12  
                  27.93       58.47 (30.54)                                        
  8 Shrivastava, Ahaan  14 Badger-MR              58.90      58.51 SILV    11  
                  27.21       58.51 (31.30)                                        
  9 Bice, Casey C       14 QNS-MR                 58.44      58.82 SILV     9  
                  28.26       58.82 (30.56)                                        
 10 Moeslinger, Natash  14 Twisters-MR            58.34      58.85 SILV     7  
                  27.85       58.85 (31.00)                                        
 11 Hyndman, Kailah F   14 Unhes-Mr-MR            59.58      58.88 SILV     6  
                  28.36       58.88 (30.52)                                        
 12 McGrath, Caroline   13 Badger-MR            1:00.82      58.93 SILV     5  
                  28.36       58.93 (30.57)                                        
 13 Taplitz, Audrey     13 Manhattan Makos-MR   1:00.29      59.04 SILV     4  
                  28.44       59.04 (30.60)                                        
 14 Aclao, Joromya      14 QNS-MR                 58.98      59.09 SILV     3  
                  27.69       59.09 (31.40)                                        
 15 LePique, Maya F     14 RedTails-MR            59.16      59.50 SILV     2  
                  28.64       59.50 (30.86)                                        
 16 Chen, Alanna M      13 CIY-MR                 59.45      59.54 SILV     1  
                  28.67       59.54 (30.87)                                        
 17 Brewi, Shannon E    14 TRI-MR                 59.26      59.64 SILV   
                  28.96       59.64 (30.68)                                        
 18 McDonough, Isabell  14 Badger-MR              59.51      59.78 SILV   
                  28.57       59.78 (31.21)                                        
 19 Loveless, Mary K    13 Badger-MR            1:01.08      59.91 SILV   
                  28.62       59.91 (31.29)                                        
 20 Liew, Briana J      14 QNS-MR               1:00.38      59.93 SILV   
                  28.05       59.93 (31.88)                                        
 21 Fernandez, Samanth  13 Twisters-MR          1:00.13    1:00.69 SILV   
                  29.25     1:00.69 (31.44)                                        
 22 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR    59.83    1:00.81 SILV   
                  29.21     1:00.81 (31.60)                                        
 23 Suteja, Kezia S     13 NCAC-MR              1:00.84    1:00.82 SILV   
                  28.76     1:00.82 (32.06)                                        
 24 Chau, Germayne T    13 CIY-MR               1:00.41    1:00.91 SILV   
                  28.49     1:00.91 (32.42)                                        
 25 Eng, Alina          14 Express Swimming-MR    59.94    1:00.92 SILV   
                  29.00     1:00.92 (31.92)                                        
 26 Hu, Amy             13 WEST-MR              1:00.70    1:00.96 SILV   
                  28.90     1:00.96 (32.06)                                        
 27 Grozdanic, Katarin  13 RI Marlins-MR        1:00.55    1:01.16 SILV   
                  28.73     1:01.16 (32.43)                                        
 28 Anderson, Emma R    14 Express Swimming-MR  1:00.12    1:01.25 SILV   
                  29.68     1:01.25 (31.57)                                        
 29 Spottiswood, Maya   13 Express Swimming-MR  1:01.15    1:01.34 SILV   
                  29.58     1:01.34 (31.76)                                        
 30 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  1:01.75    1:01.55 SILV   
                  29.67     1:01.55 (31.88)                                        
 31 Horne, Siobhan P    14 Express Swimming-MR  1:02.61    1:01.56 SILV   
                  29.66     1:01.56 (31.90)                                        
 32 Callaghan, Kaitlin  14 TRI-MR               1:01.85    1:01.59 SILV   
                  29.97     1:01.59 (31.62)                                        
 33 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  1:00.19    1:01.62 SILV   
                  29.20     1:01.62 (32.42)                                        
 34 Vega, Kayla C       13 Unhes-Mr-MR          1:00.20    1:01.65 SILV   
                  28.69     1:01.65 (32.96)                                        
 35 Miao, Chelsea       13 Twisters-MR          1:02.24    1:01.67 SILV   
                  29.09     1:01.67 (32.58)                                        
 36 Wang, Laurie        13 GATE-MR              1:02.07    1:01.68 SILV   
                  29.54     1:01.68 (32.14)                                        
 37 O'Connell, Maggie   14 Express Swimming-MR    58.77    1:01.81 SILV   
                  29.48     1:01.81 (32.33)                                        
 38 Maio, Kate          13 Express Swimming-MR  1:00.43    1:02.08 SILV   
                  30.30     1:02.08 (31.78)                                        
 39 Catton, Chloe G     14 Express Swimming-MR    57.77    1:02.20 SILV   
                  28.98     1:02.20 (33.22)                                        
 40 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  1:01.59    1:02.66 SILV   
                  29.90     1:02.66 (32.76)                                        
 41 Perez, Miranda M    13 KB Makos-MR          1:01.43    1:02.69 SILV   
                  29.29     1:02.69 (33.40)                                        
 42 McGUIRE, Mary C     13 Express Swimming-MR  1:02.95    1:02.85 SILV   
                  29.99     1:02.85 (32.86)                                        
 43 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR              1:02.48    1:02.91 SILV   
                  29.73     1:02.91 (33.18)                                        
 44 Yang, Julia Y       13 Badger-MR            1:00.16    1:02.96 SILV   
                  30.63     1:02.96 (32.33)                                        
 -- Vitale, Megan       12 Express Swimming-MR  1:00.35     X59.53        
                  28.12       59.53 (31.41)                                        
Non-Award Division  
  1 Lu, Erxi            14 APEX-MR              1:03.03    1:03.23        
                  30.41     1:03.23 (32.82)                                        
  2 Wang, Abigail J     14 WEST-MR              1:01.29    1:03.35        
                  29.72     1:03.35 (33.63)                                        
  3 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  1:03.04    1:03.36        
                  30.62     1:03.36 (32.74)                                        
  4 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               1:02.96    1:03.70        
                  30.19     1:03.70 (33.51)                                        
  5 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR    58.94    1:03.73        
                  30.02     1:03.73 (33.71)                                        
  6 Platt, Claire       14 MPNY-MR              1:02.72    1:03.74        
                  30.44     1:03.74 (33.30)                                        
  7 Guerrero, Jasmine   14 CAS-MR               1:02.86    1:03.83        
                  30.78     1:03.83 (33.05)                                        
  8 Liang, Victoria     13 GATE-MR              1:02.94    1:04.14        
                  30.70     1:04.14 (33.44)                                        
  9 Sandoval, Candela   13 Twisters-MR          1:00.98    1:04.28        
                  30.74     1:04.28 (33.54)                                        
 10 Olivieri, Olivia    13 FREE-MR              1:02.81    1:04.51        
                  30.77     1:04.51 (33.74)                                        
 11 Rasquinha, Rhea D   13 Express Swimming-MR  1:02.66    1:04.90        
                  31.41     1:04.90 (33.49)                                        
 -- Chukwulozie, Stell  14 Manhattan Makos-MR   1:02.17         DQ        
      False start
                  27.94          DQ (32.00)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:03.99  JO
              2:03.99  ZQ
              2:04.00  SMAX
              2:16.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:04.01 - 2:16.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Rojas-Tineo, Maira  13 APEX-MR              2:08.52    2:06.69 SILV    20  
                  29.02     1:00.91 (31.89)     1:34.33 (33.42)     2:06.69 (32.36)
  2 McGrath, Caroline   13 Badger-MR            2:10.72    2:06.76 SILV    17  
                  29.05     1:01.19 (32.14)     1:34.32 (33.13)     2:06.76 (32.44)
  3 Bice, Casey C       14 QNS-MR               2:05.00    2:06.94 SILV    16  
                  28.53     1:00.73 (32.20)     1:33.62 (32.89)     2:06.94 (33.32)
  4 Leal, Nancy         14 RedTails-MR          2:04.66    2:07.15 SILV    15  
                  28.80     1:00.53 (31.73)     1:33.53 (33.00)     2:07.15 (33.62)
  5 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                2:11.02    2:07.55 SILV    14  
                  29.60     1:02.43 (32.83)     1:35.95 (33.52)     2:07.55 (31.60)
  6 Donlevy, Maggie M   13 CIY-MR               2:08.37    2:07.58 SILV    13  
                  28.92     1:01.29 (32.37)     1:34.93 (33.64)     2:07.58 (32.65)
  7 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  2:06.08    2:08.89 SILV    12  
                  30.08     1:02.91 (32.83)     1:36.71 (33.80)     2:08.89 (32.18)
  8 Taplitz, Audrey     13 Manhattan Makos-MR   2:06.92    2:09.05 SILV    11  
                  29.11     1:01.64 (32.53)     1:35.64 (34.00)     2:09.05 (33.41)
  9 Conlan, Olivia      14 QNS-MR               2:09.50    2:09.17 SILV     9  
                  30.14     1:03.16 (33.02)     1:36.83 (33.67)     2:09.17 (32.34)
 10 Reyl, Margaux       13 Manhattan Makos-MR   2:11.56    2:09.27 SILV     7  
                  29.65     1:02.78 (33.13)     1:36.34 (33.56)     2:09.27 (32.93)
 11 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR  2:07.30    2:09.30 SILV     6  
                  30.48     1:03.30 (32.82)     1:36.67 (33.37)     2:09.30 (32.63)
 12 Spottiswood, Maya   13 Express Swimming-MR  2:11.23    2:09.48 SILV     5  
                  29.98     1:03.14 (33.16)     1:36.80 (33.66)     2:09.48 (32.68)
 13 Zhao, Joanna J      14 APEX-MR              2:11.65    2:10.13 SILV     4  
                  29.91     1:02.81 (32.90)     1:36.61 (33.80)     2:10.13 (33.52)
 14 Aclao, Joromya      14 QNS-MR               2:10.27    2:10.70 SILV     3  
                  29.94     1:03.68 (33.74)     1:37.40 (33.72)     2:10.70 (33.30)
 15 O'Connor, Bridget   14 Express Swimming-MR  2:05.60    2:10.72 SILV     2  
                  28.91     1:02.04 (33.13)     1:37.09 (35.05)     2:10.72 (33.63)
 16 McDonough, Isabell  14 Badger-MR            2:13.21    2:10.82 SILV     1  
                  29.88     1:02.87 (32.99)     1:37.46 (34.59)     2:10.82 (33.36)
 17 Brewi, Shannon E    14 TRI-MR               2:16.51    2:11.29 SILV   
                  30.53     1:04.15 (33.62)     1:37.93 (33.78)     2:11.29 (33.36)
 18 Loveless, Mary K    13 Badger-MR            2:13.91    2:11.48 SILV   
                  29.77     1:03.60 (33.83)     1:38.32 (34.72)     2:11.48 (33.16)
 19 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  2:11.28    2:11.49 SILV   
                  30.01     1:03.80 (33.79)     1:38.16 (34.36)     2:11.49 (33.33)
 20 Tennant, Skylar M   13 Badger-MR            2:13.08    2:12.06 SILV   
                  28.84     1:02.31 (33.47)     1:37.73 (35.42)     2:12.06 (34.33)
 21 Hyndman, Kailah F   14 Unhes-Mr-MR          2:15.15    2:12.63 SILV   
                  30.02     1:03.78 (33.76)     1:38.15 (34.37)     2:12.63 (34.48)
 22 Zhu, Angela         14 QNS-MR               2:14.54    2:12.79 SILV   
                  31.36     1:04.69 (33.33)     1:39.01 (34.32)     2:12.79 (33.78)
 23 Hu, Amy             13 WEST-MR              2:13.76    2:13.24 SILV   
                  30.22     1:04.11 (33.89)     1:38.78 (34.67)     2:13.24 (34.46)
 24 Shrivastava, Ahaan  14 Badger-MR            2:13.50    2:13.36 SILV   
                  29.15     1:02.44 (33.29)     1:37.91 (35.47)     2:13.36 (35.45)
 25 Eng, Alina          14 Express Swimming-MR  2:07.65    2:13.48 SILV   
                  29.73     1:03.08 (33.35)     1:38.01 (34.93)     2:13.48 (35.47)
 26 Iannetta, Ava L     14 WEST-MR              2:13.81    2:13.74 SILV   
                  29.93     1:04.44 (34.51)     1:39.41 (34.97)     2:13.74 (34.33)
 27 Maio, Kate          13 Express Swimming-MR  2:13.37    2:14.00 SILV   
                  31.02     1:05.27 (34.25)     1:39.99 (34.72)     2:14.00 (34.01)
 28 Dwyer, Bridget E    13 CIY-MR               2:11.08    2:14.36 SILV   
                  30.83     1:05.04 (34.21)     1:39.73 (34.69)     2:14.36 (34.63)
 29 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  2:12.48    2:14.47 SILV   
                  30.43     1:04.52 (34.09)     1:39.47 (34.95)     2:14.47 (35.00)
 30 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  2:09.46    2:14.56 SILV   
                  30.10     1:03.35 (33.25)     1:38.20 (34.85)     2:14.56 (36.36)
 31 Callaghan, Kaitlin  14 TRI-MR               2:14.24    2:15.22 SILV   
                  30.98     1:05.34 (34.36)     1:41.16 (35.82)     2:15.22 (34.06)
 31 Wang, Laurie        13 GATE-MR              2:14.78    2:15.22 SILV   
                  30.88     1:05.30 (34.42)     1:40.78 (35.48)     2:15.22 (34.44)
 33 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  2:13.60    2:15.48 SILV   
                  31.69     1:05.86 (34.17)     1:40.66 (34.80)     2:15.48 (34.82)
 34 Chen, Alanna M      13 CIY-MR               2:13.95    2:15.70 SILV   
                  30.26     1:04.76 (34.50)     1:40.90 (36.14)     2:15.70 (34.80)
 35 Liew, Briana J      14 QNS-MR               2:15.69    2:15.87 SILV   
                  29.44     1:02.63 (33.19)     1:38.69 (36.06)     2:15.87 (37.18)
 36 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  2:12.82    2:15.93 SILV   
                  30.09     1:04.43 (34.34)     1:40.57 (36.14)     2:15.93 (35.36)
 37 Lim, Jessica G      14 Twisters-MR          2:14.14    2:16.13 SILV   
                  30.12     1:03.28 (33.16)     1:39.29 (36.01)     2:16.13 (36.84)
 38 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  2:16.77    2:16.60 SILV   
                  31.21     1:06.05 (34.84)     1:42.17 (36.12)     2:16.60 (34.43)
 -- Vitale, Megan       12 Express Swimming-MR  2:08.40   X2:11.32        
                  29.25     1:01.50 (32.25)     1:35.82 (34.32)     2:11.32 (35.50)
Non-Award Division  
  1 Arnold, Lauren R    13 Badger-MR            2:06.05    2:03.55 JO     
                  28.71       59.80 (31.09)     1:31.54 (31.74)     2:03.55 (32.01)
  2 Platt, Claire       14 MPNY-MR              2:15.33    2:17.03        
                  31.38     1:05.87 (34.49)     1:42.10 (36.23)     2:17.03 (34.93)
  3 Soberon, Sophia E   13 Express Swimming-MR  2:14.79    2:17.30        
                  31.44     1:05.78 (34.34)     1:41.74 (35.96)     2:17.30 (35.56)
  4 Rasquinha, Rhea D   13 Express Swimming-MR  2:16.21    2:17.34        
                  31.79     1:06.25 (34.46)     1:41.89 (35.64)     2:17.34 (35.45)
  5 Anderson, Emma R    14 Express Swimming-MR  2:16.05    2:17.73        
                  31.16     1:06.39 (35.23)     1:42.84 (36.45)     2:17.73 (34.89)
  6 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               2:16.21    2:18.19        
                  30.86     1:05.25 (34.39)     1:41.36 (36.11)     2:18.19 (36.83)
  7 Brown, Annie R      13 Flying Dolphins-MR   2:16.57    2:20.02        
                  32.86     1:08.28 (35.42)     1:45.34 (37.06)     2:20.02 (34.68)
  8 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR              2:32.54    2:23.48        
                  31.49     1:07.32 (35.83)     1:45.76 (38.44)     2:23.48 (37.72)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:29.99  JO
              5:29.99  ZQ
              5:30.00  SMAX
              5:50.59  SILV
 Meet Qualifying:  5:30.01 - 5:50.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Connor, Bridget   14 Express Swimming-MR  5:32.11    5:32.45 SILV    20  
                  29.15     1:02.52 (33.37)     1:36.69 (34.17)     2:11.21 (34.52)
        2:45.00 (33.79)     3:18.39 (33.39)     3:52.49 (34.10)     4:25.99 (33.50)
        4:59.64 (33.65)     5:32.45 (32.81)                                        
  2 Taplitz, Audrey     13 Manhattan Makos-MR   5:34.29    5:34.15 SILV    17  
                  29.27     1:02.05 (32.78)     1:35.81 (33.76)     2:09.96 (34.15)
        2:44.59 (34.63)     3:19.08 (34.49)     3:53.42 (34.34)     4:28.26 (34.84)
        5:01.96 (33.70)     5:34.15 (32.19)                                        
  3 Nyquist, Hailey E   13 TRI-MR               5:36.51    5:35.58 SILV    16  
                  29.07     1:02.32 (33.25)     1:35.93 (33.61)     2:10.08 (34.15)
        2:44.02 (33.94)     3:18.04 (34.02)     3:52.82 (34.78)     4:27.34 (34.52)
        5:01.94 (34.60)     5:35.58 (33.64)                                        
  4 Leal, Nancy         14 RedTails-MR          5:38.12    5:41.99 SILV    15  
                  30.20     1:03.03 (32.83)     1:36.56 (33.53)     2:10.33 (33.77)
        2:44.03 (33.70)     3:18.19 (34.16)     3:52.78 (34.59)     4:28.20 (35.42)
        5:05.77 (37.57)     5:41.99 (36.22)                                        
  5 McGrath, Caroline   13 Badger-MR                 NT    5:45.06 SILV    14  
                  30.12     1:03.13 (33.01)     1:37.14 (34.01)     2:11.54 (34.40)
        2:46.91 (35.37)     3:22.34 (35.43)     3:58.03 (35.69)     4:34.05 (36.02)
        5:10.10 (36.05)     5:45.06 (34.96)                                        
  6 Spottiswood, Maya   13 Express Swimming-MR  5:44.34    5:45.70 SILV    13  
                  30.87     1:04.59 (33.72)     1:39.16 (34.57)     2:14.61 (35.45)
        2:50.13 (35.52)     3:25.68 (35.55)     4:01.38 (35.70)     4:36.77 (35.39)
        5:11.99 (35.22)     5:45.70 (33.71)                                        
  7 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  5:50.49    5:47.40 SILV    12  
                  30.72     1:04.38 (33.66)     1:38.92 (34.54)     2:14.16 (35.24)
        2:49.69 (35.53)     3:25.60 (35.91)     4:01.61 (36.01)     4:37.12 (35.51)
        5:13.24 (36.12)     5:47.40 (34.16)                                        
Non-Award Division  
  1 Guirre, Shamiya     13 TRI-MR               5:37.02    5:22.72 JO     
                  29.26     1:01.85 (32.59)     1:34.47 (32.62)     2:06.62 (32.15)
        2:39.03 (32.41)     3:11.84 (32.81)     3:44.92 (33.08)     4:18.52 (33.60)
        4:51.66 (33.14)     5:22.72 (31.06)                                        
  2 Petricevic, Madiso  14 TRI-MR               5:41.54    5:24.97 JO     
                  29.48     1:01.77 (32.29)     1:34.53 (32.76)     2:08.05 (33.52)
        2:41.07 (33.02)     3:14.03 (32.96)     3:47.09 (33.06)     4:19.90 (32.81)
        4:53.11 (33.21)     5:24.97 (31.86)                                        
  3 O'Connell, Maggie   14 Express Swimming-MR  5:38.59    5:57.13        
                  30.94     1:06.05 (35.11)     1:41.71 (35.66)     2:17.95 (36.24)
        2:54.58 (36.63)     3:31.88 (37.30)     4:08.96 (37.08)     4:45.54 (36.58)
        5:21.63 (36.09)     5:57.13 (35.50)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:04.60  SMAX
              1:12.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:04.61 - 1:12.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ott, Elke J         13 Badger-MR            1:05.69    1:05.04 SILV    20  
                  31.91     1:05.04 (33.13)                                        
  2 LePique, Maya F     14 RedTails-MR          1:06.54    1:05.11 SILV    17  
                  31.80     1:05.11 (33.31)                                        
  3 Brewi, Shannon E    14 TRI-MR               1:07.66    1:05.95 SILV    16  
                  31.78     1:05.95 (34.17)                                        
  4 Iannetta, Ava L     14 WEST-MR              1:06.13    1:06.18 SILV    15  
                  32.02     1:06.18 (34.16)                                        
  5 Simpson-Santoro, A  13 LSA-MR               1:04.82    1:06.26 SILV    14  
                  32.69     1:06.26 (33.57)                                        
  6 Hu, Amy             13 WEST-MR              1:08.93    1:06.38 SILV    13  
                  32.37     1:06.38 (34.01)                                        
  7 Nobile, Ava C       13 FREE-MR              1:04.93    1:06.61 SILV    12  
                  31.88     1:06.61 (34.73)                                        
  8 Bice, Casey C       14 QNS-MR               1:06.56    1:06.72 SILV    11  
                  32.68     1:06.72 (34.04)                                        
  9 Aclao, Joromya      14 QNS-MR               1:06.08    1:07.19 SILV     9  
                  32.46     1:07.19 (34.73)                                        
 10 Zhao, Joanna J      14 APEX-MR              1:08.67    1:07.34 SILV     7  
                  32.92     1:07.34 (34.42)                                        
 11 Hyndman, Kailah F   14 Unhes-Mr-MR          1:06.67    1:07.62 SILV     6  
                  32.21     1:07.62 (35.41)                                        
 12 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  1:05.90    1:07.65 SILV     5  
                  33.33     1:07.65 (34.32)                                        
 13 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR  1:08.78    1:07.98 SILV     4  
                  33.32     1:07.98 (34.66)                                        
 14 Tennant, Skylar M   13 Badger-MR            1:10.44    1:08.10 SILV     3  
                  33.03     1:08.10 (35.07)                                        
 15 Moeslinger, Natash  14 Twisters-MR          1:06.55    1:08.17 SILV     2  
                  32.78     1:08.17 (35.39)                                        
 16 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  1:06.06    1:08.39 SILV     1  
                  32.95     1:08.39 (35.44)                                        
 17 Loveless, Mary K    13 Badger-MR            1:07.26    1:08.43 SILV   
                  33.35     1:08.43 (35.08)                                        
 18 Soberon, Sophia E   13 Express Swimming-MR  1:07.47    1:08.82 SILV   
                  33.56     1:08.82 (35.26)                                        
 19 Grozdanic, Katarin  13 RI Marlins-MR        1:10.82    1:09.00 SILV   
                  33.70     1:09.00 (35.30)                                        
 20 McDonough, Isabell  14 Badger-MR            1:09.05    1:09.04 SILV   
                  33.66     1:09.04 (35.38)                                        
 21 Fernandez, Samanth  13 Twisters-MR          1:07.69    1:09.06 SILV   
                  33.30     1:09.06 (35.76)                                        
 22 Conlan, Olivia      14 QNS-MR               1:09.44    1:09.38 SILV   
                  33.80     1:09.38 (35.58)                                        
 23 Lau, Anabelle       14 QNS-MR               1:08.25    1:09.93 SILV   
                  34.69     1:09.93 (35.24)                                        
 24 Rojas-Tineo, Maira  13 APEX-MR              1:09.09    1:10.33 SILV   
                  34.35     1:10.33 (35.98)                                        
 25 Eng, Alina          14 Express Swimming-MR  1:07.31    1:10.34 SILV   
                  33.60     1:10.34 (36.74)                                        
 26 Wang, Laurie        13 GATE-MR              1:08.82    1:10.37 SILV   
                  34.07     1:10.37 (36.30)                                        
 27 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               1:09.24    1:10.41 SILV   
                  34.06     1:10.41 (36.35)                                        
 28 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                1:07.46    1:10.51 SILV   
                  34.07     1:10.51 (36.44)                                        
 29 Lu, Erxi            14 APEX-MR              1:12.63    1:10.61 SILV   
                  33.75     1:10.61 (36.86)                                        
 30 Platt, Claire       14 MPNY-MR              1:10.37    1:10.67 SILV   
                  34.47     1:10.67 (36.20)                                        
 31 Yan, Emily          14 GATE-MR              1:09.57    1:10.74 SILV   
                  34.88     1:10.74 (35.86)                                        
 32 Chen, Alanna M      13 CIY-MR               1:11.11    1:11.56 SILV   
                  34.51     1:11.56 (37.05)                                        
 33 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  1:10.04    1:11.64 SILV   
                  34.25     1:11.64 (37.39)                                        
 34 Chan, Sarah E       13 FLY-MR               1:11.83    1:11.99 SILV   
                  34.77     1:11.99 (37.22)                                        
 35 Jimenez, Haley      13 Express Swimming-MR  1:11.98    1:12.04 SILV   
                  35.62     1:12.04 (36.42)                                        
 36 Contreras, Genesis  14 Flying Dolphins-MR   1:12.58    1:12.23 SILV   
                  34.98     1:12.23 (37.25)                                        
 37 Victory, Kathleen   13 Badger-MR            1:12.19    1:12.24 SILV   
                  35.29     1:12.24 (36.95)                                        
 38 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR              1:10.27    1:12.42 SILV   
                  34.32     1:12.42 (38.10)                                        
 -- Vitale, Megan       12 Express Swimming-MR  1:08.15   X1:11.24        
                  35.12     1:11.24 (36.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Arnold, Lauren R    13 Badger-MR            1:04.69    1:03.76 JO     
                  30.93     1:03.76 (32.83)                                        
  2 Chukwulozie, Stell  14 Manhattan Makos-MR   1:08.16    1:04.02 JO     
                  31.06     1:04.02 (32.96)                                        
  3 Egan, Orla M        14 Twisters-MR          1:06.59    1:04.42 JO     
                  31.67     1:04.42 (32.75)                                        
  4 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  1:12.47    1:12.82        
                  36.07     1:12.82 (36.75)                                        
  5 Novello, Morgan     14 TRI-MR               1:12.54    1:13.79        
                  35.24     1:13.79 (38.55)                                        
  6 Caminiti, Christin  13 CIY-MR               1:12.00    1:14.06        
                  36.13     1:14.06 (37.93)                                        
  7 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  1:11.01    1:14.62        
                  35.89     1:14.62 (38.73)                                        
  8 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  1:12.17    1:15.24        
                  36.62     1:15.24 (38.62)                                        
  9 Perez, Miranda M    13 KB Makos-MR          1:11.61    1:15.68        
                  36.34     1:15.68 (39.34)                                        
 10 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR               1:12.68    1:16.17        
                  36.89     1:16.17 (39.28)                                        
 -- O'Connor, Bridget   14 Express Swimming-MR  1:05.10         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:18.29  JO
              2:18.29  ZQ
              2:18.30  SMAX
              2:36.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:18.31 - 2:36.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shrivastava, Ahaan  14 Badger-MR            2:21.30    2:19.18 SILV    20  
                  30.94     1:07.35 (36.41)     1:44.42 (37.07)     2:19.18 (34.76)
  2 LePique, Maya F     14 RedTails-MR          2:22.01    2:19.86 SILV    17  
                  33.42     1:09.41 (35.99)     1:45.38 (35.97)     2:19.86 (34.48)
  3 Arnold, Lauren R    13 Badger-MR            2:21.63    2:20.01 SILV    16  
                  33.01     1:08.40 (35.39)     1:44.43 (36.03)     2:20.01 (35.58)
  4 Donlevy, Maggie M   13 CIY-MR               2:19.88    2:20.41 SILV    15  
                  32.47     1:08.06 (35.59)     1:44.93 (36.87)     2:20.41 (35.48)
  5 O'Connor, Bridget   14 Express Swimming-MR  2:19.91    2:21.57 SILV    14  
                  34.10     1:10.11 (36.01)     1:46.45 (36.34)     2:21.57 (35.12)
  6 Bice, Casey C       14 QNS-MR               2:24.05    2:22.32 SILV    13  
                  33.37     1:08.84 (35.47)     1:46.03 (37.19)     2:22.32 (36.29)
  7 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR  2:23.40    2:24.40 SILV    12  
                  34.48     1:11.26 (36.78)     1:47.94 (36.68)     2:24.40 (36.46)
  8 Moeslinger, Natash  14 Twisters-MR          2:22.51    2:24.66 SILV    11  
                  33.37     1:09.81 (36.44)     1:47.73 (37.92)     2:24.66 (36.93)
  9 Nobile, Ava C       13 FREE-MR              2:21.59    2:25.01 SILV     9  
                  34.22     1:10.67 (36.45)     1:47.76 (37.09)     2:25.01 (37.25)
 10 Chukwulozie, Stell  14 Manhattan Makos-MR   2:31.40    2:25.27 SILV     7  
                  34.30     1:11.65 (37.35)     1:49.00 (37.35)     2:25.27 (36.27)
 11 Horn, Ursula        13 Manhattan Makos-MR   2:20.46    2:25.67 SILV     6  
                  33.54     1:11.64 (38.10)     1:50.01 (38.37)     2:25.67 (35.66)
 12 Brewi, Shannon E    14 TRI-MR               2:27.92    2:25.95 SILV     5  
                  34.42     1:11.98 (37.56)     1:49.36 (37.38)     2:25.95 (36.59)
 13 Chau, Germayne T    13 CIY-MR               2:22.76    2:26.31 SILV     4  
                  34.45     1:10.59 (36.14)     1:47.94 (37.35)     2:26.31 (38.37)
 14 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                2:25.76    2:28.07 SILV     3  
                  35.50     1:13.22 (37.72)     1:50.64 (37.42)     2:28.07 (37.43)
 15 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  2:22.59    2:28.26 SILV     2  
                  34.11     1:10.37 (36.26)     1:48.50 (38.13)     2:28.26 (39.76)
 16 Hu, Amy             13 WEST-MR              2:28.70    2:29.05 SILV     1  
                  34.32     1:11.44 (37.12)     1:50.05 (38.61)     2:29.05 (39.00)
 17 Wang, Laurie        13 GATE-MR              2:28.78    2:29.06 SILV   
                  34.85     1:12.99 (38.14)     1:51.19 (38.20)     2:29.06 (37.87)
 18 Zhao, Joanna J      14 APEX-MR              2:30.98    2:30.32 SILV   
                  35.87     1:14.38 (38.51)     1:53.31 (38.93)     2:30.32 (37.01)
 19 Soberon, Sophia E   13 Express Swimming-MR  2:26.88    2:30.47 SILV   
                  35.69     1:13.53 (37.84)     1:52.50 (38.97)     2:30.47 (37.97)
 20 Leal, Nancy         14 RedTails-MR          2:28.95    2:30.67 SILV   
                  35.24     1:12.56 (37.32)     1:50.52 (37.96)     2:30.67 (40.15)
 21 Iannetta, Ava L     14 WEST-MR              2:27.08    2:30.79 SILV   
                  34.81     1:13.23 (38.42)     1:51.59 (38.36)     2:30.79 (39.20)
 22 Hyndman, Kailah F   14 Unhes-Mr-MR          2:29.53    2:31.06 SILV   
                  34.81     1:13.04 (38.23)     1:51.96 (38.92)     2:31.06 (39.10)
 23 Aclao, Joromya      14 QNS-MR               2:28.11    2:31.45 SILV   
                  34.40     1:12.05 (37.65)     1:53.69 (41.64)     2:31.45 (37.76)
 24 Lu, Erxi            14 APEX-MR              2:36.00    2:32.03 SILV   
                  36.21     1:14.85 (38.64)     1:53.88 (39.03)     2:32.03 (38.15)
 25 Yan, Emily          14 GATE-MR              2:32.42    2:32.61 SILV   
                  36.75     1:15.41 (38.66)     1:55.32 (39.91)     2:32.61 (37.29)
 26 Platt, Claire       14 MPNY-MR              2:30.33    2:32.75 SILV   
                  35.52     1:13.21 (37.69)     1:53.28 (40.07)     2:32.75 (39.47)
 27 McDonough, Isabell  14 Badger-MR            2:29.69    2:32.80 SILV   
                  34.81     1:13.09 (38.28)     1:52.87 (39.78)     2:32.80 (39.93)
 28 Horne, Siobhan P    14 Express Swimming-MR  2:32.33    2:33.36 SILV   
                  34.40     1:12.33 (37.93)     1:53.37 (41.04)     2:33.36 (39.99)
 29 Thompson, Carmelar  14 TRI-MR               2:30.08    2:33.90 SILV   
                  36.72     1:16.57 (39.85)     1:55.52 (38.95)     2:33.90 (38.38)
 30 O'Connell, Maggie   14 Express Swimming-MR  2:26.72    2:35.14 SILV   
                  36.21     1:15.58 (39.37)     1:56.01 (40.43)     2:35.14 (39.13)
 31 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  2:35.30    2:35.42 SILV   
                  37.06     1:15.92 (38.86)     1:55.77 (39.85)     2:35.42 (39.65)
 32 Mottura, Sofia L    14 WEST-MR              2:34.29    2:35.51 SILV   
                  36.73     1:16.03 (39.30)     1:55.89 (39.86)     2:35.51 (39.62)
 33 Spottiswood, Maya   13 Express Swimming-MR  2:36.09    2:36.01 SILV   
                  36.29     1:16.23 (39.94)     1:56.28 (40.05)     2:36.01 (39.73)
 34 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR               2:34.62    2:36.06 SILV   
                  37.13     1:16.67 (39.54)     1:56.82 (40.15)     2:36.06 (39.24)
 35 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  2:32.82    2:36.23 SILV   
                  35.69     1:15.36 (39.67)     1:56.45 (41.09)     2:36.23 (39.78)
Non-Award Division  
  1 Egan, Orla M        14 Twisters-MR          2:19.48    2:14.73 JO     
                  32.30     1:05.96 (33.66)     1:40.48 (34.52)     2:14.73 (34.25)
  2 Contreras, Genesis  14 Flying Dolphins-MR   2:35.29    2:36.71        
                  36.14     1:15.07 (38.93)     1:55.38 (40.31)     2:36.71 (41.33)
  3 Matarazzo, Paige M  14 Express Swimming-MR  2:31.11    2:36.90        
                  36.70     1:16.37 (39.67)     1:56.75 (40.38)     2:36.90 (40.15)
  4 Jimenez, Haley      13 Express Swimming-MR  2:34.60    2:37.17        
                  36.46     1:16.98 (40.52)     1:57.37 (40.39)     2:37.17 (39.80)
  5 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  2:33.27    2:38.07        
                  37.16     1:17.85 (40.69)     1:58.00 (40.15)     2:38.07 (40.07)
  6 Brown, Annie R      13 Flying Dolphins-MR   2:35.99    2:38.62        
                  38.06     1:19.00 (40.94)     2:00.46 (41.46)     2:38.62 (38.16)
  7 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR              2:35.91    2:39.77        
                  36.04     1:16.57 (40.53)     1:58.38 (41.81)     2:39.77 (41.39)
 -- Bolino, Anna C      13 HS-MR                2:35.80         DQ        
      Declared false start
 -- Sandoval, Candela   13 Twisters-MR          2:21.43         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:14.00  SMAX
              1:23.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:14.01 - 1:23.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McGrath, Caroline   13 Badger-MR            1:17.12    1:14.06 SILV    20  
                  35.06     1:14.06 (39.00)                                        
  2 Nobile, Ava C       13 FREE-MR              1:15.39    1:14.15 SILV    17  
                  34.91     1:14.15 (39.24)                                        
  3 Miao, Chelsea       13 Twisters-MR          1:17.79    1:15.46 SILV    16  
                  35.27     1:15.46 (40.19)                                        
  4 Chau, Germayne T    13 CIY-MR               1:14.57    1:15.66 SILV    15  
                  35.07     1:15.66 (40.59)                                        
  5 Grozdanic, Katarin  13 RI Marlins-MR        1:19.56    1:15.73 SILV    14  
                  35.03     1:15.73 (40.70)                                        
  6 Taplitz, Audrey     13 Manhattan Makos-MR   1:16.58    1:16.40 SILV    13  
                  36.26     1:16.40 (40.14)                                        
  7 Moeslinger, Natash  14 Twisters-MR          1:14.80    1:16.70 SILV    12  
                  35.89     1:16.70 (40.81)                                        
  8 Lim, Jessica G      14 Twisters-MR          1:15.37    1:16.71 SILV    11  
                  36.03     1:16.71 (40.68)                                        
  9 Zhu, Angela         14 QNS-MR               1:15.97    1:16.72 SILV     9  
                  36.84     1:16.72 (39.88)                                        
 10 Fernandez, Samanth  13 Twisters-MR          1:15.61    1:16.80 SILV     7  
                  36.23     1:16.80 (40.57)                                        
 11 Donlevy, Maggie M   13 CIY-MR               1:18.06    1:16.91 SILV     6  
                  36.45     1:16.91 (40.46)                                        
 12 Suteja, Kezia S     13 NCAC-MR              1:16.93    1:17.98 SILV     5  
                  36.50     1:17.98 (41.48)                                        
 13 Wang, Laurie        13 GATE-MR              1:17.26    1:17.99 SILV     4  
                  37.01     1:17.99 (40.98)                                        
 14 Rojas-Tineo, Maira  13 APEX-MR              1:19.84    1:18.06 SILV     3  
                  37.36     1:18.06 (40.70)                                        
 15 Mroczek, Angelica   13 FREE-MR              1:15.89    1:18.19 SILV     2  
                  36.54     1:18.19 (41.65)                                        
 16 LePique, Maya F     14 RedTails-MR          1:18.03    1:18.26 SILV     1  
                  37.24     1:18.26 (41.02)                                        
 17 Hyndman, Kailah F   14 Unhes-Mr-MR          1:20.27    1:18.84 SILV   
                  37.02     1:18.84 (41.82)                                        
 18 Soberon, Sophia E   13 Express Swimming-MR  1:17.33    1:18.97 SILV   
                  37.01     1:18.97 (41.96)                                        
 19 Negron, Lorielle    14 SWAG-MR              1:19.56    1:19.21 SILV   
                  36.26     1:19.21 (42.95)                                        
 20 Weller, Clara O     14 WEST-MR              1:21.79    1:19.42 SILV   
                  37.66     1:19.42 (41.76)                                        
 21 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  1:18.90    1:19.44 SILV   
                  37.47     1:19.44 (41.97)                                        
 22 Aclao, Joromya      14 QNS-MR               1:20.46    1:19.79 SILV   
                  37.00     1:19.79 (42.79)                                        
 23 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  1:17.89    1:20.11 SILV   
                  37.48     1:20.11 (42.63)                                        
 24 Platt, Claire       14 MPNY-MR              1:19.87    1:20.20 SILV   
                  37.86     1:20.20 (42.34)                                        
 25 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  1:21.58    1:20.56 SILV   
                  37.65     1:20.56 (42.91)                                        
 26 Liang, Victoria     13 GATE-MR              1:19.80    1:20.76 SILV   
                  38.07     1:20.76 (42.69)                                        
 27 Victory, Kathleen   13 Badger-MR            1:23.12    1:20.86 SILV   
                  37.60     1:20.86 (43.26)                                        
 28 Loveless, Mary K    13 Badger-MR            1:21.91    1:20.87 SILV   
                  37.99     1:20.87 (42.88)                                        
 29 Reyl, Margaux       13 Manhattan Makos-MR   1:19.78    1:21.01 SILV   
                  37.89     1:21.01 (43.12)                                        
 30 Yang, Julia Y       13 Badger-MR            1:19.19    1:21.22 SILV   
                  38.48     1:21.22 (42.74)                                        
 31 Chen, Alanna M      13 CIY-MR               1:20.45    1:21.30 SILV   
                  39.16     1:21.30 (42.14)                                        
 32 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                1:19.35    1:21.33 SILV   
                  39.11     1:21.33 (42.22)                                        
 33 Wong, Joyce H       13 HS-MR                1:22.12    1:21.43 SILV   
                  38.40     1:21.43 (43.03)                                        
 34 Iannetta, Ava L     14 WEST-MR              1:18.98    1:21.51 SILV   
                  38.78     1:21.51 (42.73)                                        
 35 Rodriguez Andersen  14 Twisters-MR          1:20.27    1:21.77 SILV   
                  38.83     1:21.77 (42.94)                                        
 36 Shrivastava, Ahaan  14 Badger-MR            1:22.07    1:21.82 SILV   
                  38.16     1:21.82 (43.66)                                        
 37 Lee, Michelle F     14 FLY-MR               1:22.21    1:22.01 SILV   
                  39.14     1:22.01 (42.87)                                        
 38 Barriteau, Lauren   13 CIY-MR               1:21.93    1:22.28 SILV   
                  38.86     1:22.28 (43.42)                                        
 39 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR               1:21.93    1:22.44 SILV   
                  39.37     1:22.44 (43.07)                                        
 39 Perez, Miranda M    13 KB Makos-MR          1:19.00    1:22.44 SILV   
                  38.28     1:22.44 (44.16)                                        
 41 Yangchen, Tsering   14 Twisters-MR          1:20.09    1:22.72 SILV   
                  38.75     1:22.72 (43.97)                                        
 42 Sjolander, Kathryn  13 TRI-MR               1:21.20    1:22.86 SILV   
                  38.08     1:22.86 (44.78)                                        
 43 Lau, Anabelle       14 QNS-MR               1:21.28    1:22.87 SILV   
                  39.13     1:22.87 (43.74)                                        
 44 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  1:18.76    1:22.99 SILV   
                  39.08     1:22.99 (43.91)                                        
 45 Dwyer, Bridget E    13 CIY-MR               1:22.40    1:23.26 SILV   
                  39.43     1:23.26 (43.83)                                        
 46 Callaghan, Kaitlin  14 TRI-MR               1:22.90    1:23.33 SILV   
                  39.92     1:23.33 (43.41)                                        
 -- Vitale, Megan       12 Express Swimming-MR  1:16.34   X1:18.04        
                  36.43     1:18.04 (41.61)                                        
Non-Award Division  
  1 Egan, Orla M        14 Twisters-MR          1:14.01    1:10.81 JO     
                  33.08     1:10.81 (37.73)                                        
  2 Tang, Melbourne     14 Shy-Mr-MR            1:23.21    1:23.58        
                  39.77     1:23.58 (43.81)                                        
  3 Manning, Tara       14 TRI-MR               1:22.74    1:23.60        
                  39.48     1:23.60 (44.12)                                        
  4 Lansing, Carolina   13 Manhattan Makos-MR   1:22.79    1:23.63        
                  39.03     1:23.63 (44.60)                                        
  5 Caminiti, Christin  13 CIY-MR               1:21.07    1:23.81        
                  39.01     1:23.81 (44.80)                                        
  6 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  1:22.36    1:24.16        
                  40.22     1:24.16 (43.94)                                        
  7 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR               1:20.92    1:24.53        
                  40.05     1:24.53 (44.48)                                        
  8 Gnad, Julia M       14 HS-MR                1:21.22    1:24.56        
                  40.17     1:24.56 (44.39)                                        
  9 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  1:21.55    1:24.74        
                  39.41     1:24.74 (45.33)                                        
 10 Lenz, Emma M        14 Express Swimming-MR  1:18.99    1:24.91        
                  40.55     1:24.91 (44.36)                                        
 11 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  1:22.61    1:26.18        
                  40.24     1:26.18 (45.94)                                        
 -- O'Connell, Maggie   14 Express Swimming-MR  1:15.24         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:39.99  JO
              2:39.99  ZQ
              2:40.00  SMAX
              2:56.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.01 - 2:56.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               2:40.21    2:40.77 SILV    20  
                  35.99     1:17.24 (41.25)     2:00.34 (43.10)     2:40.77 (40.43)
  2 Nobile, Ava C       13 FREE-MR              2:40.81    2:42.70 SILV    17  
                  36.35     1:17.69 (41.34)     1:59.94 (42.25)     2:42.70 (42.76)
  3 Zhu, Angela         14 QNS-MR               2:41.04    2:44.29 SILV    16  
                  38.14     1:19.68 (41.54)     2:01.58 (41.90)     2:44.29 (42.71)
  4 O'Connor, Bridget   14 Express Swimming-MR  2:40.96    2:45.27 SILV    15  
                  35.76     1:17.57 (41.81)     2:01.84 (44.27)     2:45.27 (43.43)
  5 Wang, Laurie        13 GATE-MR              2:46.51    2:45.85 SILV    14  
                  37.55     1:20.12 (42.57)     2:03.89 (43.77)     2:45.85 (41.96)
  6 Miao, Chelsea       13 Twisters-MR          2:48.62    2:46.48 SILV    13  
                  37.11     1:19.08 (41.97)     2:02.60 (43.52)     2:46.48 (43.88)
  7 Fernandez, Samanth  13 Twisters-MR          2:48.11    2:47.46 SILV    12  
                  37.31     1:19.94 (42.63)     2:03.73 (43.79)     2:47.46 (43.73)
  8 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  2:46.62    2:48.20 SILV    11  
                  37.84     1:20.49 (42.65)     2:04.20 (43.71)     2:48.20 (44.00)
  9 Soberon, Sophia E   13 Express Swimming-MR  2:46.35    2:48.25 SILV     9  
                  37.55     1:20.80 (43.25)     2:04.88 (44.08)     2:48.25 (43.37)
 10 Weller, Clara O     14 WEST-MR              2:55.09    2:48.59 SILV     7  
                  38.75     1:22.27 (43.52)     2:05.98 (43.71)     2:48.59 (42.61)
 11 O'Connell, Maggie   14 Express Swimming-MR  2:41.97    2:51.18 SILV     6  
                  38.54     1:22.13 (43.59)     2:06.66 (44.53)     2:51.18 (44.52)
 12 Mroczek, Angelica   13 FREE-MR              2:43.36    2:51.46 SILV     5  
                  39.31     1:22.88 (43.57)     2:06.78 (43.90)     2:51.46 (44.68)
 13 Platt, Claire       14 MPNY-MR              2:48.15    2:51.63 SILV     4  
                  38.37     1:21.17 (42.80)     2:05.62 (44.45)     2:51.63 (46.01)
 14 Liang, Victoria     13 GATE-MR              2:51.03    2:53.74 SILV     3  
                  39.17     1:23.34 (44.17)     2:08.41 (45.07)     2:53.74 (45.33)
 15 Gjertsen, Allison   13 WEST-MR              2:54.39    2:54.06 SILV     2  
                  41.78     1:27.10 (45.32)     2:11.61 (44.51)     2:54.06 (42.45)
 16 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR               2:55.50    2:54.55 SILV     1  
                  39.94     1:24.25 (44.31)     2:08.88 (44.63)     2:54.55 (45.67)
 17 Rodriguez Andersen  14 Twisters-MR          2:50.80    2:54.77 SILV   
                  38.84     1:23.11 (44.27)     2:08.32 (45.21)     2:54.77 (46.45)
 18 Wong, Joyce H       13 HS-MR                2:55.16    2:55.08 SILV   
                  38.40     1:22.10 (43.70)     2:07.66 (45.56)     2:55.08 (47.42)
 19 Vega, Kayla C       13 Unhes-Mr-MR          2:43.34    2:55.60 SILV   
                  40.29     1:25.26 (44.97)     2:10.04 (44.78)     2:55.60 (45.56)
 20 Grozdanic, Katarin  13 RI Marlins-MR        2:56.59    2:56.04 SILV   
                  37.92     1:22.24 (44.32)     2:08.85 (46.61)     2:56.04 (47.19)
 21 Yangchen, Tsering   14 Twisters-MR          2:54.50    2:56.08 SILV   
                  38.20     1:22.42 (44.22)     2:08.96 (46.54)     2:56.08 (47.12)
 22 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  2:54.60    2:56.17 SILV   
                  39.49     1:24.50 (45.01)     2:10.73 (46.23)     2:56.17 (45.44)
 23 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                2:52.87    2:56.73 SILV   
                  40.36     1:25.64 (45.28)     2:11.74 (46.10)     2:56.73 (44.99)
 24 Aclao, Joromya      14 QNS-MR               2:54.32    2:56.85 SILV   
                  39.63     1:24.91 (45.28)     2:11.00 (46.09)     2:56.85 (45.85)
Non-Award Division  
  1 Chukwulozie, Stell  14 Manhattan Makos-MR   2:49.72    2:37.42 JO     
                  34.64     1:16.05 (41.41)     1:57.10 (41.05)     2:37.42 (40.32)
  2 Taplitz, Audrey     13 Manhattan Makos-MR   2:40.58    2:38.61 JO     
                  36.96     1:16.75 (39.79)     1:58.45 (41.70)     2:38.61 (40.16)
  3 Arnold, Lauren R    13 Badger-MR            2:47.93    2:38.83 JO     
                  36.60     1:16.50 (39.90)     1:57.37 (40.87)     2:38.83 (41.46)
  4 McGrath, Caroline   13 Badger-MR            2:46.96    2:39.46 JO     
                  36.56     1:17.20 (40.64)     1:58.23 (41.03)     2:39.46 (41.23)
  5 Mottura, Sofia L    14 WEST-MR              2:56.89    2:58.60        
                  41.03     1:25.94 (44.91)     2:11.98 (46.04)     2:58.60 (46.62)
  6 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  2:54.58    3:00.05        
                  40.58     1:25.94 (45.36)     2:12.70 (46.76)     3:00.05 (47.35)
  7 Lenz, Emma M        14 Express Swimming-MR  2:55.72    3:03.66        
                  41.13     1:27.10 (45.97)     2:14.73 (47.63)     3:03.66 (48.93)
 -- Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  2:47.90         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  38.61     1:22.90 (44.29)     2:08.50 (45.60)          DQ (46.02)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.99  JO
              1:03.99  ZQ
              1:04.00  SMAX
              1:11.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:04.01 - 1:11.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zhu, Angela         14 QNS-MR               1:05.35    1:04.10 SILV    20  
                  31.03     1:04.10 (33.07)                                        
  2 Suteja, Kezia S     13 NCAC-MR              1:04.63    1:04.57 SILV    17  
                  29.66     1:04.57 (34.91)                                        
  3 McGrath, Caroline   13 Badger-MR            1:06.68    1:05.21 SILV    16  
                  30.95     1:05.21 (34.26)                                        
  4 Moeslinger, Natash  14 Twisters-MR          1:04.62    1:05.73 SILV    15  
                  30.32     1:05.73 (35.41)                                        
  5 Iannetta, Ava L     14 WEST-MR              1:06.96    1:06.48 SILV    14  
                  30.55     1:06.48 (35.93)                                        
  6 Hu, Amy             13 WEST-MR              1:07.43    1:06.78 SILV    13  
                  31.11     1:06.78 (35.67)                                        
  7 Leal, Nancy         14 RedTails-MR          1:05.22    1:07.03 SILV    12  
                  31.38     1:07.03 (35.65)                                        
  8 Rojas-Tineo, Maira  13 APEX-MR              1:09.00    1:07.36 SILV    11  
                  30.96     1:07.36 (36.40)                                        
  9 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  1:05.73    1:07.82 SILV     9  
                  31.56     1:07.82 (36.26)                                        
 10 Egan, Orla M        14 Twisters-MR          1:08.89    1:07.84 SILV     7  
                  31.49     1:07.84 (36.35)                                        
 11 Donlevy, Maggie M   13 CIY-MR               1:06.47    1:08.15 SILV     6  
                  30.80     1:08.15 (37.35)                                        
 12 Zhao, Joanna J      14 APEX-MR              1:09.12    1:09.11 SILV     5  
                  32.24     1:09.11 (36.87)                                        
 13 Aclao, Joromya      14 QNS-MR               1:05.54    1:09.20 SILV     4  
                  32.30     1:09.20 (36.90)                                        
 14 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                1:08.29    1:09.25 SILV     3  
                  32.90     1:09.25 (36.35)                                        
 15 Shrivastava, Ahaan  14 Badger-MR            1:09.41    1:09.61 SILV     2  
                  32.75     1:09.61 (36.86)                                        
 16 Callaghan, Kaitlin  14 TRI-MR               1:09.80    1:10.53 SILV     1  
                  33.48     1:10.53 (37.05)                                        
 17 Vega, Kayla C       13 Unhes-Mr-MR          1:08.41    1:10.58 SILV   
                  32.28     1:10.58 (38.30)                                        
 18 McGUIRE, Mary C     13 Express Swimming-MR  1:10.38    1:11.40 SILV   
                  32.59     1:11.40 (38.81)                                        
 19 Fernandez, Samanth  13 Twisters-MR          1:09.32    1:11.52 SILV   
                  32.78     1:11.52 (38.74)                                        
 19 Thompson, Carmelar  14 TRI-MR               1:11.49    1:11.52 SILV   
                  33.78     1:11.52 (37.74)                                        
Non-Award Division  
  1 Arnold, Lauren R    13 Badger-MR            1:04.09    1:03.22 JO     
                  28.54     1:03.22 (34.68)                                        
  2 Liew, Briana J      14 QNS-MR               1:04.61    1:03.64 JO     
                  30.10     1:03.64 (33.54)                                        
  3 Maio, Kate          13 Express Swimming-MR  1:09.64    1:11.89        
                  33.27     1:11.89 (38.62)                                        
  4 Keiser, Abigail     13 TRI-MR               1:10.63    1:12.28        
                  33.82     1:12.28 (38.46)                                        
  5 Tennant, Skylar M   13 Badger-MR            1:07.57    1:12.41        
                  32.26     1:12.41 (40.15)                                        
  6 Manning, Tara       14 TRI-MR               1:10.60    1:12.52        
                  33.20     1:12.52 (39.32)                                        
  7 Chen, Alanna M      13 CIY-MR               1:09.08    1:12.93        
                  34.33     1:12.93 (38.60)                                        
  8 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  1:10.59    1:15.12        
                  35.32     1:15.12 (39.80)                                        
  9 Yang, Julia Y       13 Badger-MR            1:09.18    1:15.23        
                  34.57     1:15.23 (40.66)                                        
 10 Catton, Chloe G     14 Express Swimming-MR  1:10.78    1:15.83        
                  33.99     1:15.83 (41.84)                                        
 11 Horn, Ursula        13 Manhattan Makos-MR   1:11.53    1:17.29        
                  34.18     1:17.29 (43.11)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:25.99  JO
              2:26.00  SMAX
              2:36.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:26.01 - 2:36.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hu, Amy             13 WEST-MR              2:27.51    2:27.18 SILV    20  
                  32.80     1:09.09 (36.29)     1:46.50 (37.41)     2:27.18 (40.68)
  2 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                2:28.11    2:29.20 SILV    17  
                  33.17     1:10.01 (36.84)     1:48.86 (38.85)     2:29.20 (40.34)
  3 Moeslinger, Natash  14 Twisters-MR          2:28.87    2:35.74 SILV    16  
                  33.57     1:12.45 (38.88)     1:53.90 (41.45)     2:35.74 (41.84)
Non-Award Division  
 -- Leal, Nancy         14 RedTails-MR          2:29.72        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:20.00  SMAX
              2:41.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:20.01 - 2:41.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McGrath, Caroline   13 Badger-MR            2:25.84    2:23.09 SILV    20  
                  31.33     1:07.63 (36.30)     1:49.68 (42.05)     2:23.09 (33.41)
  2 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                2:20.06    2:23.86 SILV    17  
                  30.59     1:07.13 (36.54)     1:51.94 (44.81)     2:23.86 (31.92)
  3 Rojas-Tineo, Maira  13 APEX-MR              2:24.84    2:24.26 SILV    16  
                  31.02     1:09.82 (38.80)     1:52.06 (42.24)     2:24.26 (32.20)
  4 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR  2:23.94    2:25.06 SILV    15  
                  32.26     1:10.50 (38.24)     1:51.77 (41.27)     2:25.06 (33.29)
  5 Chau, Germayne T    13 CIY-MR               2:24.82    2:25.92 SILV    14  
                  31.55     1:08.32 (36.77)     1:50.87 (42.55)     2:25.92 (35.05)
  6 Donlevy, Maggie M   13 CIY-MR               2:25.92    2:26.19 SILV    13  
                  32.06     1:08.89 (36.83)     1:53.10 (44.21)     2:26.19 (33.09)
  7 Taplitz, Audrey     13 Manhattan Makos-MR   2:25.81    2:26.96 SILV    12  
                  32.91     1:11.89 (38.98)     1:54.05 (42.16)     2:26.96 (32.91)
  8 Chukwulozie, Stell  14 Manhattan Makos-MR   2:31.30    2:28.53 SILV    11  
                  35.02     1:11.46 (36.44)     1:54.26 (42.80)     2:28.53 (34.27)
  9 Shrivastava, Ahaan  14 Badger-MR            2:30.54    2:28.73 SILV     9  
                  31.97     1:09.14 (37.17)     1:55.97 (46.83)     2:28.73 (32.76)
 10 Nobile, Ava C       13 FREE-MR              2:23.37    2:28.74 SILV     7  
                  32.39     1:09.23 (36.84)     1:53.95 (44.72)     2:28.74 (34.79)
 11 Zhu, Angela         14 QNS-MR               2:29.03    2:29.22 SILV     6  
                  32.94     1:13.83 (40.89)     1:55.94 (42.11)     2:29.22 (33.28)
 12 Suteja, Kezia S     13 NCAC-MR              2:27.38    2:29.28 SILV     4.5
                  31.09     1:11.62 (40.53)     1:55.51 (43.89)     2:29.28 (33.77)
 12 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  2:23.01    2:29.28 SILV     4.5
                  31.24     1:08.30 (37.06)     1:52.57 (44.27)     2:29.28 (36.71)
 14 Iannetta, Ava L     14 WEST-MR              2:31.56    2:29.48 SILV     3  
                  29.79     1:07.79 (38.00)     1:55.01 (47.22)     2:29.48 (34.47)
 15 Hyndman, Kailah F   14 Unhes-Mr-MR          2:28.98    2:30.38 SILV     2  
                  31.18     1:09.01 (37.83)     1:54.84 (45.83)     2:30.38 (35.54)
 16 Miao, Chelsea       13 Twisters-MR          2:40.84    2:30.49 SILV     1  
                  32.22     1:11.05 (38.83)     1:54.37 (43.32)     2:30.49 (36.12)
 17 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  2:29.50    2:30.54 SILV   
                  33.69     1:12.63 (38.94)     1:56.90 (44.27)     2:30.54 (33.64)
 18 Wang, Laurie        13 GATE-MR              2:29.38    2:30.58 SILV   
                  33.95     1:12.07 (38.12)     1:56.51 (44.44)     2:30.58 (34.07)
 19 Platt, Claire       14 MPNY-MR              2:29.73    2:30.83 SILV   
                  33.34     1:11.17 (37.83)     1:56.13 (44.96)     2:30.83 (34.70)
 20 Tennant, Skylar M   13 Badger-MR            2:31.71    2:31.03 SILV   
                  31.69     1:10.16 (38.47)     1:56.33 (46.17)     2:31.03 (34.70)
 21 Loveless, Mary K    13 Badger-MR            2:35.69    2:31.04 SILV   
                  34.93     1:11.64 (36.71)     1:56.43 (44.79)     2:31.04 (34.61)
 22 Hu, Amy             13 WEST-MR              2:27.72    2:31.17 SILV   
                  31.77     1:08.21 (36.44)     1:56.17 (47.96)     2:31.17 (35.00)
 23 Zhao, Joanna J      14 APEX-MR              2:31.06    2:31.52 SILV   
                  31.46     1:08.44 (36.98)     1:56.33 (47.89)     2:31.52 (35.19)
 24 Aclao, Joromya      14 QNS-MR               2:25.76    2:31.63 SILV   
                  32.51     1:09.82 (37.31)     1:56.32 (46.50)     2:31.63 (35.31)
 25 Soberon, Sophia E   13 Express Swimming-MR  2:29.21    2:32.55 SILV   
                  34.29     1:11.59 (37.30)     1:56.79 (45.20)     2:32.55 (35.76)
 26 Brewi, Shannon E    14 TRI-MR               2:31.83    2:32.82 SILV   
                  32.28     1:09.87 (37.59)     1:56.29 (46.42)     2:32.82 (36.53)
 26 Callaghan, Kaitlin  14 TRI-MR               2:30.48    2:32.82 SILV   
                  33.48     1:14.43 (40.95)     2:00.44 (46.01)     2:32.82 (32.38)
 28 McDonough, Isabell  14 Badger-MR            2:30.60    2:32.87 SILV   
                  31.67     1:09.51 (37.84)     1:56.76 (47.25)     2:32.87 (36.11)
 29 Horn, Ursula        13 Manhattan Makos-MR   2:24.17    2:33.04 SILV   
                  35.68     1:12.52 (36.84)     1:58.45 (45.93)     2:33.04 (34.59)
 30 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               2:36.09    2:34.71 SILV   
                  33.37     1:11.26 (37.89)     1:58.43 (47.17)     2:34.71 (36.28)
 31 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  2:32.52    2:35.13 SILV   
                  33.88     1:11.27 (37.39)     1:58.49 (47.22)     2:35.13 (36.64)
 32 Weller, Clara O     14 WEST-MR              2:36.25    2:35.29 SILV   
                  33.35     1:14.71 (41.36)     1:59.42 (44.71)     2:35.29 (35.87)
 33 Perez, Miranda M    13 KB Makos-MR          2:37.35    2:35.46 SILV   
                  31.98     1:12.80 (40.82)     1:59.28 (46.48)     2:35.46 (36.18)
 34 O'Connell, Maggie   14 Express Swimming-MR  2:26.66    2:35.53 SILV   
                  35.45     1:14.94 (39.49)     2:01.43 (46.49)     2:35.53 (34.10)
 35 Mottura, Sofia L    14 WEST-MR              2:34.39    2:36.37 SILV   
                  34.52     1:13.79 (39.27)     2:00.57 (46.78)     2:36.37 (35.80)
 35 Wong, Joyce H       13 HS-MR                2:40.30    2:36.37 SILV   
                  34.27     1:14.44 (40.17)     1:59.02 (44.58)     2:36.37 (37.35)
 37 Spottiswood, Maya   13 Express Swimming-MR  2:40.01    2:36.61 SILV   
                  33.35     1:12.81 (39.46)     2:02.30 (49.49)     2:36.61 (34.31)
 38 Chen, Alanna M      13 CIY-MR               2:37.85    2:36.71 SILV   
                  33.44     1:13.47 (40.03)     2:01.87 (48.40)     2:36.71 (34.84)
 39 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               2:34.21    2:36.89 SILV   
                  35.71     1:15.29 (39.58)     1:59.11 (43.82)     2:36.89 (37.78)
 40 Gjertsen, Allison   13 WEST-MR              2:40.31    2:37.03 SILV   
                  36.81     1:16.76 (39.95)     2:02.18 (45.42)     2:37.03 (34.85)
 41 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR               2:35.26    2:37.08 SILV   
                  33.94     1:14.06 (40.12)     1:59.79 (45.73)     2:37.08 (37.29)
 42 Victory, Kathleen   13 Badger-MR            2:40.70    2:37.24 SILV   
                  35.41     1:15.46 (40.05)     2:00.57 (45.11)     2:37.24 (36.67)
 43 Horne, Siobhan P    14 Express Swimming-MR  2:34.45    2:37.33 SILV   
                  33.77     1:13.19 (39.42)     2:03.28 (50.09)     2:37.33 (34.05)
 44 Thompson, Carmelar  14 TRI-MR               2:37.01    2:37.52 SILV   
                  34.62     1:12.92 (38.30)     2:01.78 (48.86)     2:37.52 (35.74)
 45 Wang, Abigail J     14 WEST-MR              2:35.09    2:37.63 SILV   
                  33.64     1:13.55 (39.91)     2:01.49 (47.94)     2:37.63 (36.14)
 46 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  2:33.97    2:37.70 SILV   
                  35.49     1:13.86 (38.37)     2:01.44 (47.58)     2:37.70 (36.26)
 47 Yan, Emily          14 GATE-MR              2:33.29    2:37.91 SILV   
                  35.22     1:14.94 (39.72)     2:03.38 (48.44)     2:37.91 (34.53)
 48 Orr, Elon           13 Parks Sailfish-MR    2:41.19    2:37.92 SILV   
                1:17.54                             2:02.87 ( )     2:37.92 (35.05)
 49 Yangchen, Tsering   14 Twisters-MR          2:36.43    2:37.94 SILV   
                  32.33     1:12.79 (40.46)     2:00.16 (47.37)     2:37.94 (37.78)
 50 Matarazzo, Paige M  14 Express Swimming-MR  2:36.52    2:37.97 SILV   
                  34.51     1:14.47 (39.96)     2:02.37 (47.90)     2:37.97 (35.60)
 51 Yang, Julia Y       13 Badger-MR            2:30.47    2:38.10 SILV   
                  34.19     1:14.75 (40.56)     2:01.53 (46.78)     2:38.10 (36.57)
 52 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  2:33.58    2:39.07 SILV   
                  35.25     1:17.00 (41.75)     2:03.14 (46.14)     2:39.07 (35.93)
 53 Liang, Victoria     13 GATE-MR              2:35.94    2:39.30 SILV   
                  36.09     1:18.83 (42.74)     2:03.51 (44.68)     2:39.30 (35.79)
 54 Maio, Kate          13 Express Swimming-MR  2:36.01    2:39.36 SILV   
                  34.43     1:17.93 (43.50)     2:06.01 (48.08)     2:39.36 (33.35)
 55 Brown, Annie R      13 Flying Dolphins-MR   2:36.75    2:39.51 SILV   
                  34.98     1:15.53 (40.55)     2:04.66 (49.13)     2:39.51 (34.85)
 56 Rodriguez Andersen  14 Twisters-MR          2:38.61    2:39.52 SILV   
                  37.05     1:16.19 (39.14)     2:02.44 (46.25)     2:39.52 (37.08)
 57 McGUIRE, Mary C     13 Express Swimming-MR  2:38.34    2:39.60 SILV   
                  33.11     1:13.77 (40.66)     2:04.27 (50.50)     2:39.60 (35.33)
 58 Anderson, Emma R    14 Express Swimming-MR  2:37.35    2:39.93 SILV   
                  33.11     1:14.57 (41.46)     2:03.35 (48.78)     2:39.93 (36.58)
 59 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  2:34.31    2:40.15 SILV   
                  34.68     1:17.24 (42.56)     2:04.44 (47.20)     2:40.15 (35.71)
 60 Rasquinha, Rhea D   13 Express Swimming-MR  2:35.66    2:40.73 SILV   
                  35.19     1:16.19 (41.00)     2:04.63 (48.44)     2:40.73 (36.10)
 61 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR               2:35.47    2:40.79 SILV   
                  35.94     1:17.34 (41.40)     2:02.80 (45.46)     2:40.79 (37.99)
 62 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR              2:39.96    2:40.92 SILV   
                  32.81     1:13.80 (40.99)     2:06.02 (52.22)     2:40.92 (34.90)
 -- Vitale, Megan       12 Express Swimming-MR  2:25.28   X2:27.94        
                  30.60     1:06.14 (35.54)     1:51.13 (44.99)     2:27.94 (36.81)
Non-Award Division  
  1 Arnold, Lauren R    13 Badger-MR            2:20.04    2:19.13 JO     
                  28.98     1:04.21 (35.23)     1:47.20 (42.99)     2:19.13 (31.93)
  2 Olivieri, Olivia    13 FREE-MR              2:41.32    2:42.49        
                  34.22     1:14.01 (39.79)     2:05.73 (51.72)     2:42.49 (36.76)
  3 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  2:37.02    2:42.63        
                  41.29     1:21.03 (39.74)     2:07.84 (46.81)     2:42.63 (34.79)
  4 Guerrero, Jasmine   14 CAS-MR               2:41.29    2:42.73        
                  32.96     1:15.14 (42.18)     2:04.36 (49.22)     2:42.73 (38.37)
  5 Mroczek, Angelica   13 FREE-MR              2:40.18    2:46.12        
                  39.71     1:23.55 (43.84)     2:07.29 (43.74)     2:46.12 (38.83)
 -- Vega, Kayla C       13 Unhes-Mr-MR          2:26.77         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 -- O'Connor, Bridget   14 Express Swimming-MR  2:25.67         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Sandoval, Candela   13 Twisters-MR          2:23.47         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Catton, Chloe G     14 Express Swimming-MR  2:25.75         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 -- Bolino, Anna C      13 HS-MR                2:38.16        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  JO
              4:59.99  ZQ
              5:00.00  SMAX
              5:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:00.01 - 5:25.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Moeslinger, Natash  14 Twisters-MR          5:06.90    5:04.72 SILV    20  
                  31.37     1:07.10 (35.73)     1:46.41 (39.31)     2:26.33 (39.92)
        3:10.23 (43.90)     3:54.37 (44.14)     4:29.37 (35.00)     5:04.72 (35.35)
  2 Gjertsen, Allison   13 WEST-MR              5:25.59    5:22.58 SILV    17  
                  37.20     1:18.87 (41.67)     1:59.68 (40.81)     2:38.99 (39.31)
        3:24.80 (45.81)     4:10.26 (45.46)     4:47.25 (36.99)     5:22.58 (35.33)
  3 Leal, Nancy         14 RedTails-MR          5:15.95    5:25.64 SILV    16  
                  33.16     1:11.79 (38.63)     1:53.43 (41.64)     2:34.87 (41.44)
        3:25.93 (51.06)     4:16.06 (50.13)     4:49.43 (33.37)     5:25.64 (36.21)
Non-Award Division  
  1 McGrath, Caroline   13 Badger-MR            5:09.61    4:56.08 JO     
                  31.23     1:07.55 (36.32)     1:46.30 (38.75)     2:24.90 (38.60)
        3:06.48 (41.58)     3:48.99 (42.51)     4:23.31 (34.32)     4:56.08 (32.77)
  2 Arnold, Lauren R    13 Badger-MR            5:01.99    4:57.20 JO     
                  29.51     1:03.05 (33.54)     1:41.18 (38.13)     2:18.91 (37.73)
        3:04.26 (45.35)     3:50.14 (45.88)     4:24.53 (34.39)     4:57.20 (32.67)
  3 Bice, Casey C       14 QNS-MR               5:00.26    4:57.42 JO     
                  30.28     1:06.17 (35.89)     1:45.11 (38.94)     2:23.38 (38.27)
        3:06.44 (43.06)     3:50.24 (43.80)     4:24.45 (34.21)     4:57.42 (32.97)
  4 Liew, Briana J      14 QNS-MR               5:03.72    4:59.98 JO     
                  30.91     1:07.07 (36.16)     1:44.02 (36.95)     2:20.21 (36.19)
        3:02.06 (41.85)     3:44.59 (42.53)     4:22.18 (37.59)     4:59.98 (37.80)
 -- Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  5:15.94        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZQ
                26.59  AGTC
                26.60  SMAX
                28.29  SILV
 Meet Qualifying:  26.61 - 28.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Briordy, Casey      15 TRI-MR                 27.37      27.19 SILV    20  
  2 Donlevy, Kelly A    15 CIY-MR                 26.86      27.27 SILV    17  
  3 Reyna, Margaux      16 WEST-MR                27.21      27.29 SILV    16  
  4 Henriksson, Ida     15 Badger-MR              26.95      27.47 SILV    15  
  5 LaPointe, Teresa    15 TRI-MR                 27.30      27.49 SILV    14  
  6 Pan, Christina      15 GATE-MR                27.95      27.52 SILV    13  
  7 Molestina, Ana T    17 Manhattan Makos-MR     27.07      27.61 SILV    12  
  8 Victory, Margaret   15 Badger-MR              27.01      27.67 SILV    11  
  9 Flores, Kristen     16 FLY-MR                 26.96      27.74 SILV     9  
 10 Nieves, Tilly L     17 SWAG-MR                27.49      27.75 SILV     7  
 11 Greene, Anna        16 BKR-MR                 27.69      27.77 SILV     6  
 12 Burns, Emily F      17 Express Swimming-MR    28.04      27.83 SILV     5  
 13 Matthews-Correia,   16 Express Swimming-MR    27.32      27.88 SILV     4  
 14 Anderson, Kate M    16 Express Swimming-MR    26.97      27.97 SILV     3  
 15 Chan, Mandy         15 MPNY-MR                27.25      28.02 SILV     1.5
 15 McKenna, Grace A    15 Express Swimming-MR    27.71      28.02 SILV     1.5
 17 Rankin, Sydney      16 Express Swimming-MR    28.05      28.09 SILV   
Non-Award Division  
  1 Callaghan, Alexa    16 TRI-MR                 26.64      25.99 ZQ     
  2 Neuman, Samantha E  15 Badger-MR              27.10      26.42 AGTC   
  3 Davidovich, Rachel  18 MPNY-MR                28.21      28.84        
  4 Warner, Breanna A   15 Express Swimming-MR    28.03      29.10        
  5 Monti, Gabrielle R  15 HS-MR                  28.19      29.49        
  6 O'Halloran, Ciara   15 CIY-MR                 28.17      29.51        
 -- Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR    26.61         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.79  AGTC
                57.80  SMAX
              1:01.09  SILV
 Meet Qualifying:  57.81 - 1:01.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Callaghan, Alexa    16 TRI-MR                 58.28      57.83 SILV    20  
                  27.39       57.83 (30.44)                                        
  2 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR    58.77      57.96 SILV    17  
                  27.82       57.96 (30.14)                                        
  3 LaPointe, Teresa    15 TRI-MR                 58.84      57.99 SILV    16  
                  27.83       57.99 (30.16)                                        
  4 Seward, Mackenzie   16 Badger-MR              58.88      58.32 SILV    15  
                  28.24       58.32 (30.08)                                        
  5 Pereira, Ashley M   16 Express Swimming-MR    57.85      58.93 SILV    14  
                  27.96       58.93 (30.97)                                        
  6 Victory, Margaret   15 Badger-MR              59.08      59.31 SILV    13  
                  28.86       59.31 (30.45)                                        
  7 Donnell, Rose Mari  17 Express Swimming-MR    59.39      59.60 SILV    12  
                  28.99       59.60 (30.61)                                        
  8 Burns, Emily F      17 Express Swimming-MR  1:00.12      59.71 SILV    11  
                  29.05       59.71 (30.66)                                        
  9 Chan, Mandy         15 MPNY-MR                58.00      59.79 SILV     9  
                  28.67       59.79 (31.12)                                        
 10 McKenna, Grace A    15 Express Swimming-MR    59.96    1:00.01 SILV     7  
                  28.42     1:00.01 (31.59)                                        
 11 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR    58.50    1:00.07 SILV     6  
                  28.49     1:00.07 (31.58)                                        
 12 Reyna, Margaux      16 WEST-MR                58.83    1:00.17 SILV     5  
                  28.91     1:00.17 (31.26)                                        
 13 Guariglia, Amanda   17 Express Swimming-MR  1:00.82    1:00.59 SILV     4  
                  28.92     1:00.59 (31.67)                                        
 14 Flores, Kristen     16 FLY-MR                 59.30    1:00.95 SILV     3  
                  28.77     1:00.95 (32.18)                                        
Non-Award Division  
  1 Neuman, Samantha E  15 Badger-MR              58.36      56.39 ZQ     
                  27.65       56.39 (28.74)                                        
  2 Donlevy, Kelly A    15 CIY-MR                 58.87      57.68 AGTC   
                  28.04       57.68 (29.64)                                        
  3 Anderson, Kate M    16 Express Swimming-MR    58.36    1:01.20        
                  29.30     1:01.20 (31.90)                                        
  4 Campbell, Sarah B   15 Express Swimming-MR  1:01.04    1:01.37        
                  29.73     1:01.37 (31.64)                                        
  5 Nieves, Tilly L     17 SWAG-MR              1:06.17    1:02.80        
                  29.10     1:02.80 (33.70)                                        
  6 Horwitz, Rebecca A  17 Manhattan Makos-MR   1:00.60    1:03.32        
                  29.36     1:03.32 (33.96)                                        
 -- O'Halloran, Ciara   15 CIY-MR               1:00.50         DQ        
      False start
                  29.40          DQ (32.36)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  AGTC
              2:04.50  SMAX
              2:10.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:04.51 - 2:10.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 LaPointe, Teresa    15 TRI-MR               2:08.76    2:06.21 SILV    20  
                  29.47     1:01.39 (31.92)     1:33.57 (32.18)     2:06.21 (32.64)
  2 Briordy, Casey      15 TRI-MR               2:09.37    2:06.29 SILV    17  
                  29.36     1:01.84 (32.48)     1:34.11 (32.27)     2:06.29 (32.18)
  3 Molestina, Ana T    17 Manhattan Makos-MR   2:07.92    2:06.48 SILV    16  
                  28.50     1:00.05 (31.55)     1:33.00 (32.95)     2:06.48 (33.48)
  4 Burns, Emily F      17 Express Swimming-MR  2:08.05    2:06.56 SILV    15  
                  29.49     1:01.89 (32.40)     1:34.15 (32.26)     2:06.56 (32.41)
  5 Victory, Margaret   15 Badger-MR            2:08.75    2:07.09 SILV    14  
                  29.19     1:01.71 (32.52)     1:35.06 (33.35)     2:07.09 (32.03)
  6 Chan, Mandy         15 MPNY-MR              2:08.08    2:07.25 SILV    13  
                  29.27     1:00.99 (31.72)     1:34.04 (33.05)     2:07.25 (33.21)
  7 Henriksson, Ida     15 Badger-MR            2:07.77    2:09.56 SILV    12  
                  28.84     1:01.23 (32.39)     1:34.96 (33.73)     2:09.56 (34.60)
  8 McKenna, Grace A    15 Express Swimming-MR  2:08.49    2:09.98 SILV    11  
                  29.12     1:02.26 (33.14)     1:35.98 (33.72)     2:09.98 (34.00)
  9 Campbell, Sarah B   15 Express Swimming-MR  2:10.00    2:10.55 SILV     9  
                  30.68     1:03.49 (32.81)     1:37.22 (33.73)     2:10.55 (33.33)
Non-Award Division  
  1 Anderson, Kate M    16 Express Swimming-MR  2:10.32    2:16.14        
                  31.64     1:05.66 (34.02)     1:40.86 (35.20)     2:16.14 (35.28)
  2 Caminiti, Maria C   17 CIY-MR               2:07.22    2:17.16        
                  29.53     1:02.98 (33.45)     1:39.83 (36.85)     2:17.16 (37.33)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Comb. Event - Swimming with EVENT#8
              5:27.99  ZQ
              5:30.99  AGTC
              5:31.00  SMAX
              5:39.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:31.01 - 5:39.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Seward, Mackenzie   16 Badger-MR            5:38.36    5:34.45 SILV    20  
                  29.00     1:01.70 (32.70)     1:35.59 (33.89)     2:09.97 (34.38)
        2:44.47 (34.50)     3:18.69 (34.22)     3:53.18 (34.49)     4:27.57 (34.39)
        5:01.52 (33.95)     5:34.45 (32.93)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  AGTC
              1:05.49  ZQ
              1:05.50  SMAX
              1:10.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.51 - 1:10.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Briordy, Casey      15 TRI-MR               1:06.97    1:05.91 SILV    20  
                  31.96     1:05.91 (33.95)                                        
  2 Pan, Christina      15 GATE-MR              1:07.91    1:06.78 SILV    17  
                  32.19     1:06.78 (34.59)                                        
  3 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  1:08.23    1:07.18 SILV    16  
                  32.43     1:07.18 (34.75)                                        
  4 Soffey, Shannon R   15 Express Swimming-MR  1:09.64    1:09.41 SILV    15  
                  33.49     1:09.41 (35.92)                                        
  5 Monti, Gabrielle R  15 HS-MR                1:08.28    1:09.93 SILV    14  
                  33.66     1:09.93 (36.27)                                        
Non-Award Division  
  1 Burns, Emily F      17 Express Swimming-MR  1:06.10    1:05.15 AGTC   
                  31.95     1:05.15 (33.20)                                        
  2 Campbell, Sarah B   15 Express Swimming-MR  1:09.22    1:10.42        
                  34.98     1:10.42 (35.44)                                        
  3 Pereira, Ashley M   16 Express Swimming-MR  1:09.08    1:10.71        
                  34.30     1:10.71 (36.41)                                        
  4 O'Halloran, Ciara   15 CIY-MR               1:09.55    1:14.26        
                  35.99     1:14.26 (38.27)                                        
  5 Caminiti, Maria C   17 CIY-MR               1:07.82    1:14.92        
                  36.37     1:14.92 (38.55)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  AGTC
              2:20.99  ZQ
              2:21.00  SMAX
              2:29.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:21.01 - 2:29.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chan, Mandy         15 MPNY-MR              2:21.41    2:21.35 SILV    20  
                  33.27     1:08.33 (35.06)     1:44.47 (36.14)     2:21.35 (36.88)
  2 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  2:24.95    2:23.10 SILV    17  
                  33.48     1:09.28 (35.80)     1:46.55 (37.27)     2:23.10 (36.55)
  3 Victory, Margaret   15 Badger-MR            2:28.05    2:27.47 SILV    16  
                  35.04     1:12.73 (37.69)     1:51.01 (38.28)     2:27.47 (36.46)
Non-Award Division  
  1 Donlevy, Kelly A    15 CIY-MR               2:22.35    2:19.91 AGTC   
                  33.07     1:08.20 (35.13)     1:44.36 (36.16)     2:19.91 (35.55)
  2 Campbell, Sarah B   15 Express Swimming-MR  2:27.52    2:29.73        
                  36.35     1:13.97 (37.62)     1:52.54 (38.57)     2:29.73 (37.19)
 -- Briordy, Casey      15 TRI-MR               2:23.45         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  AGTC
              1:15.20  SMAX
              1:20.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:15.21 - 1:20.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Marshall, Eileen C  15 Badger-MR            1:17.12    1:15.73 SILV    20  
                  36.02     1:15.73 (39.71)                                        
  2 Pan, Christina      15 GATE-MR              1:20.44    1:16.85 SILV    17  
                  36.49     1:16.85 (40.36)                                        
  3 Martinez, Dana G    16 FLY-MR               1:16.19    1:17.36 SILV    16  
                  36.70     1:17.36 (40.66)                                        
  4 Horwitz, Rebecca A  17 Manhattan Makos-MR   1:16.28    1:17.43 SILV    15  
                  37.25     1:17.43 (40.18)                                        
  5 Donlevy, Kelly A    15 CIY-MR               1:17.90    1:17.61 SILV    14  
                  36.78     1:17.61 (40.83)                                        
  6 LaPointe, Teresa    15 TRI-MR               1:17.64    1:17.96 SILV    13  
                  36.08     1:17.96 (41.88)                                        
  7 Kong, Deborah       15 QNS-MR               1:18.48    1:18.47 SILV    12  
                  37.25     1:18.47 (41.22)                                        
  8 Reyna, Margaux      16 WEST-MR              1:19.04    1:18.65 SILV    11  
                  37.27     1:18.65 (41.38)                                        
  9 Chan, Mandy         15 MPNY-MR              1:17.77    1:18.97 SILV     9  
                  37.52     1:18.97 (41.45)                                        
 10 Schuler, Leanna C   15 FREE-MR              1:19.49    1:19.34 SILV     7  
                  37.37     1:19.34 (41.97)                                        
 11 Ng, Lauren K        15 GATE-MR              1:19.10    1:19.67 SILV     6  
                  37.80     1:19.67 (41.87)                                        
 12 Flores, Kristen     16 FLY-MR               1:17.55    1:19.94 SILV     5  
                  37.13     1:19.94 (42.81)                                        
Non-Award Division  
  1 Lee, Emma P         15 Manhattan Makos-MR   1:17.35    1:12.85 ZQ     
                  34.44     1:12.85 (38.41)                                        
  2 Murillo, Lindsay J  17 APEX-MR              1:20.82    1:21.50        
                  37.07     1:21.50 (44.43)                                        
  3 Anderson, Kate M    16 Express Swimming-MR  1:20.66    1:22.90        
                  38.50     1:22.90 (44.40)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  AGTC
              2:43.00  SMAX
              2:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.01 - 2:50.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Marshall, Eileen C  15 Badger-MR            2:47.53    2:43.64 SILV    20  
                  36.96     1:18.73 (41.77)     2:01.31 (42.58)     2:43.64 (42.33)
  2 LaPointe, Teresa    15 TRI-MR               2:48.01    2:44.33 SILV    17  
                  37.90     1:19.18 (41.28)     2:02.01 (42.83)     2:44.33 (42.32)
  3 Guariglia, Amanda   17 Express Swimming-MR  2:45.32    2:46.46 SILV    16  
                  37.36     1:19.03 (41.67)     2:02.47 (43.44)     2:46.46 (43.99)
  4 Martinez, Dana G    16 FLY-MR               2:44.92    2:46.47 SILV    15  
                  38.47     1:19.77 (41.30)     2:03.48 (43.71)     2:46.47 (42.99)
  5 Horwitz, Rebecca A  17 Manhattan Makos-MR   2:45.02    2:47.21 SILV    14  
                  37.52     1:19.64 (42.12)     2:02.90 (43.26)     2:47.21 (44.31)
Non-Award Division  
 -- Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  2:44.55        DFS        
      Declared false start
 -- Kabbez, Renee T     17 HS-MR                2:49.36        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  AGTC
              1:05.00  SMAX
              1:09.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.01 - 1:09.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Callaghan, Alexa    16 TRI-MR               1:06.12    1:05.61 SILV    20  
                  30.71     1:05.61 (34.90)                                        
  2 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  1:07.26    1:06.24 SILV    17  
                  30.74     1:06.24 (35.50)                                        
  3 Pan, Christina      15 GATE-MR              1:08.60    1:06.75 SILV    16  
                  30.43     1:06.75 (36.32)                                        
  4 Burns, Emily F      17 Express Swimming-MR  1:06.74    1:07.31 SILV    15  
                  31.91     1:07.31 (35.40)                                        
  5 Reyna, Margaux      16 WEST-MR              1:05.25    1:08.17 SILV    14  
                  31.72     1:08.17 (36.45)                                        
  6 Seward, Mackenzie   16 Badger-MR            1:05.18    1:08.39 SILV    13  
                  32.11     1:08.39 (36.28)                                        
  7 Shashaty, Kasey     15 TRI-MR               1:09.04    1:09.43 SILV    12  
                  31.46     1:09.43 (37.97)                                        
Non-Award Division  
  1 Lee, Emma P         15 Manhattan Makos-MR   1:05.68    1:00.92 ZQ     
                  27.81     1:00.92 (33.11)                                        
  2 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR  1:09.53    1:09.68        
                  31.65     1:09.68 (38.03)                                        
  3 Pereira, Ashley M   16 Express Swimming-MR  1:08.86    1:10.21        
                  31.91     1:10.21 (38.30)                                        
  4 Groshen, Kayla N    16 QNS-MR               1:09.20    1:10.32        
                  32.37     1:10.32 (37.95)                                        
  5 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  1:07.75    1:10.60        
                  32.43     1:10.60 (38.17)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  AGTC
              2:30.00  SMAX
              2:33.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.01 - 2:33.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Callaghan, Alexa    16 TRI-MR               2:30.09    2:21.77 ZQ     
                  32.06     1:07.18 (35.12)     1:45.30 (38.12)     2:21.77 (36.47)
  2 Burns, Emily F      17 Express Swimming-MR  2:30.83    2:29.28 AGTC   
                  32.83     1:09.96 (37.13)     1:48.91 (38.95)     2:29.28 (40.37)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  AGTC
              2:19.99  ZQ
              2:20.00  SMAX
              2:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:20.01 - 2:37.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  2:22.82    2:22.36 SILV    20  
                  31.06     1:07.05 (35.99)     1:50.25 (43.20)     2:22.36 (32.11)
  2 LaPointe, Teresa    15 TRI-MR               2:26.60    2:24.91 SILV    17  
                  31.85     1:08.77 (36.92)     1:51.96 (43.19)     2:24.91 (32.95)
  3 Burns, Emily F      17 Express Swimming-MR  2:24.64    2:25.56 SILV    16  
                  31.15     1:07.61 (36.46)     1:53.39 (45.78)     2:25.56 (32.17)
  4 Victory, Margaret   15 Badger-MR            2:23.08    2:25.60 SILV    15  
                  32.13     1:09.48 (37.35)     1:52.35 (42.87)     2:25.60 (33.25)
  5 Chan, Mandy         15 MPNY-MR              2:21.44    2:26.02 SILV    14  
                  30.33     1:06.54 (36.21)     1:51.74 (45.20)     2:26.02 (34.28)
  6 Groshen, Kayla N    16 QNS-MR               2:20.81    2:26.65 SILV    13  
                  31.99     1:10.73 (38.74)     1:52.25 (41.52)     2:26.65 (34.40)
  7 Shashaty, Kasey     15 TRI-MR               2:29.50    2:27.45 SILV    12  
                  32.11     1:11.79 (39.68)     1:53.09 (41.30)     2:27.45 (34.36)
  8 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  2:28.15    2:28.12 SILV    11  
                  31.93     1:09.30 (37.37)     1:52.20 (42.90)     2:28.12 (35.92)
  9 McKenna, Grace A    15 Express Swimming-MR  2:28.02    2:29.01 SILV     9  
                  32.68     1:13.76 (41.08)     1:55.36 (41.60)     2:29.01 (33.65)
 10 Campbell, Sarah B   15 Express Swimming-MR  2:29.37    2:31.81 SILV     7  
                  34.70     1:12.60 (37.90)     1:57.74 (45.14)     2:31.81 (34.07)
 11 Reyna, Margaux      16 WEST-MR              2:32.26    2:31.98 SILV     6  
                  30.64     1:10.06 (39.42)     1:57.40 (47.34)     2:31.98 (34.58)
 12 Pereira, Ashley M   16 Express Swimming-MR  2:31.11    2:34.32 SILV     5  
                  32.17     1:11.05 (38.88)     1:57.72 (46.67)     2:34.32 (36.60)
 13 Anderson, Kate M    16 Express Swimming-MR  2:32.32    2:35.64 SILV     4  
                  32.88     1:13.31 (40.43)     2:00.70 (47.39)     2:35.64 (34.94)
 14 Horwitz, Rebecca A  17 Manhattan Makos-MR   2:31.96    2:35.67 SILV     3  
                  33.34     1:15.00 (41.66)     1:59.44 (44.44)     2:35.67 (36.23)
Non-Award Division  
  1 Lee, Emma P         15 Manhattan Makos-MR   2:20.80    2:17.60 AGTC   
                  28.69     1:02.25 (33.56)     1:46.36 (44.11)     2:17.60 (31.24)
  2 Flores, Kristen     16 FLY-MR               2:31.40    2:37.77        
                  34.16     1:13.50 (39.34)     1:59.35 (45.85)     2:37.77 (38.42)
  3 Guariglia, Amanda   17 Express Swimming-MR  2:32.28    2:37.83        
                  36.11     1:16.08 (39.97)     2:00.93 (44.85)     2:37.83 (36.90)
 -- Costanzo, Erica     16 TRI-MR               2:29.62         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:04.99  AGTC
              5:05.00  SMAX
              5:23.29  SILV
 Meet Qualifying:  5:05.01 - 5:23.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shashaty, Kasey     15 TRI-MR               5:13.16    5:08.61 SILV    20  
                  32.58     1:11.52 (38.94)     1:52.56 (41.04)     2:32.65 (40.09)
        3:15.02 (42.37)     3:57.61 (42.59)     4:34.48 (36.87)     5:08.61 (34.13)
  2 Victory, Margaret   15 Badger-MR            5:06.53    5:14.76 SILV    17  
                  33.27     1:14.24 (40.97)     1:55.69 (41.45)     2:34.94 (39.25)
        3:18.80 (43.86)     4:04.52 (45.72)     4:41.35 (36.83)     5:14.76 (33.41)
  3 Campbell, Sarah B   15 Express Swimming-MR  5:12.52    5:14.82 SILV    16  
                  33.90     1:14.61 (40.71)     1:54.88 (40.27)     2:34.05 (39.17)
        3:19.09 (45.04)     4:06.20 (47.11)     4:41.96 (35.76)     5:14.82 (32.86)
  4 McKenna, Grace A    15 Express Swimming-MR  5:08.77    5:14.95 SILV    15  
                  33.03     1:12.13 (39.10)     1:56.30 (44.17)     2:40.22 (43.92)
        3:21.73 (41.51)     4:05.06 (43.33)     4:40.51 (35.45)     5:14.95 (34.44)
Non-Award Division  
  1 Neuman, Samantha E  15 Badger-MR            5:05.31    4:52.33 ZQ     
                  29.95     1:04.66 (34.71)     1:44.35 (39.69)     2:22.21 (37.86)
        3:03.81 (41.60)     3:46.08 (42.27)     4:20.23 (34.15)     4:52.33 (32.10)
  2 Lee, Emma P         15 Manhattan Makos-MR   5:06.30    5:03.76 AGTC   
                  30.01     1:05.91 (35.90)     1:43.86 (37.95)     2:20.41 (36.55)
        3:06.59 (46.18)     3:54.25 (47.66)     4:29.77 (35.52)     5:03.76 (33.99)
  3 Callaghan, Alexa    16 TRI-MR               5:13.05    5:25.09        
                  33.25     1:11.41 (38.16)     1:53.01 (41.60)     2:34.12 (41.11)
        3:23.59 (49.47)     4:11.26 (47.67)     4:47.23 (35.97)     5:25.09 (37.86)
  4 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  5:20.57    5:28.70        
                  32.58     1:10.66 (38.08)     1:50.62 (39.96)     2:30.34 (39.72)
        3:16.13 (45.79)     4:04.88 (48.75)     4:46.74 (41.86)     5:28.70 (41.96)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.69  JO
                31.70  SMAX
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  31.71 - 35.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR                31.84      31.78 SILV    20  
  2 Loveless, Ryan       9 Badger-MR              31.76      31.98 SILV    17  
  3 Victoria, Jeremy A  10 APEX-MR                32.65      32.15 SILV    16  
  4 O'Sullivan, Charli  10 Badger-MR              33.08      32.17 SILV    15  
  5 Arnold, Zachary R    9 Badger-MR              32.94      32.18 SILV    14  
  6 Krivenko, Andrew     9 FREE-MR                32.91      32.31 SILV    13  
  7 Halls, Ryan A        9 NFS-MR                 32.38      32.61 SILV    12  
  8 Chan, Beau           9 Manhattan Makos-MR     31.89      32.63 SILV    11  
  9 Mitchener, Connor    9 Manhattan Makos-MR     34.21      32.78 SILV     9  
 10 Bazylko, Gregory     9 MPNY-MR                32.36      32.81 SILV     7  
 11 Ratling, Kunga Y     8 Twisters-MR            34.97      32.93 SILV     6  
 12 Parmar, Arjun       10 Manhattan Makos-MR     33.17      33.26 SILV     5  
 13 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR    33.09      33.27 SILV     4  
 14 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR              33.81      33.47 SILV     2.5
 14 Lee, Kieran T        8 WEST-MR                32.11      33.47 SILV     2.5
 16 Lin, Linus           9 FLY-MR                 33.44      33.48 SILV     0.5
 16 Schmitt, Alex J     10 Express Swimming-MR    32.74      33.48 SILV     0.5
 18 Lin, Christopher T   9 WEST-MR                32.53      33.57 SILV   
 19 Lee, Cooper C       10 WEST-MR                33.24      33.58 SILV   
 20 Chariah, Joshua S    9 Twisters-MR            33.90      33.69 SILV   
 21 Salas, Alejandro H  10 NCAC-MR                33.66      33.86 SILV   
 22 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR    33.37      33.90 SILV   
 23 Gates, Owen          9 TRI-MR                 33.22      33.93 SILV   
 24 Sharkey, Caleb      10 Flying Dolphins-MR     34.58      33.96 SILV   
 24 Pasumarthi, Arya     9 Twisters-MR            34.10      33.96 SILV   
 26 Ciurcina, Joseph    10 TRI-MR                 34.28      34.15 SILV   
 27 DaSilva, David      10 WEST-MR                33.70      34.21 SILV   
 28 Tom, Hayden         10 UN-MR                  33.88      34.25 SILV   
 29 Milgram, Mark A     10 FREE-MR                34.13      34.43 SILV   
 30 Park, Aaron T        9 CAS-MR                 34.09      34.66 SILV   
 31 Lokshin, Joshua     10 TRI-MR                 33.92      34.90 SILV   
 32 Equiano, Jason A    10 APEX-MR                32.73      34.92 SILV   
 33 Lomeyko, Ilyan       9 MPNY-MR                34.58      35.03 SILV   
 34 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR                34.64      35.04 SILV   
 35 Rinaldi, Jack       10 TRI-MR                 34.70      35.07 SILV   
Non-Award Division  
  1 Stachtiaris, Jagge  10 Flying Dolphins-MR     32.10      30.92 ZQ     
  2 Gutin, David E       9 MPNY-MR                32.17      31.31 JO     
  3 Fiore, Reece        10 Manhattan Makos-MR     34.60      35.25        
  4 Dunn, Liam P         9 HS-MR                  34.30      35.38        
  5 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR                 34.84      35.94        
  6 Surace, Frank K     10 FREE-MR                35.17      36.34        
  7 Gonzalez, Alejandr   9 APEX-MR                34.76      37.97        
 -- Peng, Thomas F       9 WEST-MR                32.56         DQ        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.01 - 1:18.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR  1:12.69    1:10.75 SILV    20  
                  34.29     1:10.75 (36.46)                                        
  2 Bazylko, Gregory     9 MPNY-MR              1:14.53    1:10.77 SILV    17  
                  34.76     1:10.77 (36.01)                                        
  3 Victoria, Jeremy A  10 APEX-MR              1:11.15    1:10.87 SILV    16  
                  33.76     1:10.87 (37.11)                                        
  4 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR            1:14.13    1:12.18 SILV    15  
                  34.38     1:12.18 (37.80)                                        
  5 Mialkovskyi, Denys   9 RI Marlins-MR        1:10.61    1:12.19 SILV    14  
                  33.99     1:12.19 (38.20)                                        
  6 Smith, Harrison     10 Manhattan Makos-MR   1:13.27    1:12.33 SILV    13  
                  36.25     1:12.33 (36.08)                                        
  7 Leung, Lance        10 FLY-MR               1:10.41    1:12.40 SILV    12  
                  34.89     1:12.40 (37.51)                                        
  8 Gutin, David E       9 MPNY-MR              1:11.13    1:13.03 SILV    11  
                  34.46     1:13.03 (38.57)                                        
  9 Lee, Cooper C       10 WEST-MR              1:16.34    1:13.05 SILV     9  
                  35.44     1:13.05 (37.61)                                        
 10 Krivenko, Andrew     9 FREE-MR              1:13.68    1:13.29 SILV     7  
                  34.52     1:13.29 (38.77)                                        
 11 Olsen, Finn         10 UN-MR                1:15.16    1:13.83 SILV     6  
                  35.12     1:13.83 (38.71)                                        
 12 Lee, Kieran T        8 WEST-MR              1:10.67    1:13.84 SILV     5  
                  35.92     1:13.84 (37.92)                                        
 13 D'Amelio, Cosmo A    9 TRI-MR               1:17.50    1:14.33 SILV     4  
                  36.50     1:14.33 (37.83)                                        
 14 Lin, Christopher T   9 WEST-MR              1:16.74    1:14.41 SILV     3  
                  37.47     1:14.41 (36.94)                                        
 15 Gates, Owen          9 TRI-MR               1:14.93    1:14.65 SILV     2  
                  35.35     1:14.65 (39.30)                                        
 16 Stachtiaris, Jagge  10 Flying Dolphins-MR   1:16.61    1:14.73 SILV     1  
                  34.05     1:14.73 (40.68)                                        
 17 Mac Donald, Kaan    10 Manhattan Makos-MR   1:16.16    1:14.98 SILV   
                  36.98     1:14.98 (38.00)                                        
 18 Milgram, Mark A     10 FREE-MR              1:14.97    1:15.28 SILV   
                  35.31     1:15.28 (39.97)                                        
 19 Parmar, Arjun       10 Manhattan Makos-MR   1:14.93    1:15.30 SILV   
                  34.85     1:15.30 (40.45)                                        
 20 Chan, Beau           9 Manhattan Makos-MR   1:12.06    1:15.93 SILV   
                  35.73     1:15.93 (40.20)                                        
 21 Park, Aaron T        9 CAS-MR               1:17.89    1:16.81 SILV   
                  35.73     1:16.81 (41.08)                                        
 22 Salas, Alejandro H  10 NCAC-MR              1:13.15    1:16.91 SILV   
                  36.65     1:16.91 (40.26)                                        
 23 Mitchener, Connor    9 Manhattan Makos-MR   1:16.05    1:17.14 SILV   
                  35.99     1:17.14 (41.15)                                        
 24 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR               1:18.39    1:17.40 SILV   
                  36.89     1:17.40 (40.51)                                        
 25 Dunn, Liam P         9 HS-MR                1:17.31    1:17.56 SILV   
                  38.02     1:17.56 (39.54)                                        
 26 Chan, Aidan          9 FLY-MR               1:16.99    1:17.80 SILV   
                  37.04     1:17.80 (40.76)                                        
 27 Chariah, Joshua S    9 Twisters-MR          1:17.40    1:17.94 SILV   
                  37.84     1:17.94 (40.10)                                        
 28 Halls, Ryan A        9 NFS-MR               1:14.62    1:18.05 SILV   
                  35.60     1:18.05 (42.45)                                        
 29 Lomeyko, Ilyan       9 MPNY-MR              1:15.50    1:18.22 SILV   
                  36.98     1:18.22 (41.24)                                        
Non-Award Division  
  1 O'Sullivan, Charli  10 Badger-MR            1:10.94    1:07.89 ZQ     
                  32.54     1:07.89 (35.35)                                        
  2 Lopez, Joseph G     10 APEX-MR              1:10.33    1:08.88 ZQ     
                  32.31     1:08.88 (36.57)                                        
  3 Loveless, Ryan       9 Badger-MR            1:15.32    1:19.17        
                  36.05     1:19.17 (43.12)                                        
  4 Lin, Linus           9 FLY-MR               1:16.90    1:19.44        
                  36.54     1:19.44 (42.90)                                        
  5 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR              1:15.88    1:20.50        
                  37.98     1:20.50 (42.52)                                        
  6 Gonzalez, Alejandr   9 APEX-MR              1:18.46    1:20.53        
                  38.20     1:20.53 (42.33)                                        
 -- Loke, Lokey          9 UN-MR                1:11.33         DQ        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:32.00  SMAX
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.01 - 2:49.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lopez, Joseph G     10 APEX-MR              2:41.52    2:34.08 SILV    20  
                  35.30     1:15.66 (40.36)     1:56.45 (40.79)     2:34.08 (37.63)
  2 Tung, Wesley S      10 QNS-MR               2:33.51    2:34.51 SILV    17  
                  35.85     1:15.16 (39.31)     1:56.67 (41.51)     2:34.51 (37.84)
  3 Lee, Kieran T        8 WEST-MR              2:32.97    2:34.56 SILV    16  
                  36.02     1:16.57 (40.55)     1:57.50 (40.93)     2:34.56 (37.06)
  4 Pacheco, MP         10 UN-MR                2:39.28    2:35.17 SILV    15  
                  34.62     1:14.62 (40.00)     1:55.90 (41.28)     2:35.17 (39.27)
  5 Stewart, Alexander  10 Flying Dolphins-MR   2:32.83    2:36.10 SILV    14  
                  33.71     1:12.77 (39.06)     1:54.41 (41.64)     2:36.10 (41.69)
  6 Bazylko, Gregory     9 MPNY-MR              2:39.54    2:37.92 SILV    13  
                  35.15     1:15.07 (39.92)     1:57.45 (42.38)     2:37.92 (40.47)
  7 Victoria, Jeremy A  10 APEX-MR              2:41.70    2:39.57 SILV    12  
                  34.58     1:13.77 (39.19)     1:57.17 (43.40)     2:39.57 (42.40)
  8 Smith, Harrison     10 Manhattan Makos-MR   2:46.87    2:39.77 SILV    11  
                  34.01     1:15.03 (41.02)     1:59.50 (44.47)     2:39.77 (40.27)
  9 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR               2:33.72    2:39.99 SILV     9  
                  35.19     1:16.05 (40.86)     1:59.00 (42.95)     2:39.99 (40.99)
 10 Leung, Lance        10 FLY-MR               2:36.92    2:40.80 SILV     7  
                  38.03                             1:59.36 ( )     2:40.80 (41.44)
 11 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR            2:42.30    2:41.71 SILV     6  
                  36.89     1:18.63 (41.74)     2:01.21 (42.58)     2:41.71 (40.50)
 12 Lomeyko, Ilyan       9 MPNY-MR              2:43.34    2:42.34 SILV     5  
                  37.37     1:19.57 (42.20)     2:01.98 (42.41)     2:42.34 (40.36)
 13 Lee, Cooper C       10 WEST-MR              2:44.42    2:47.12 SILV     4  
                  37.21     1:19.98 (42.77)     2:04.08 (44.10)     2:47.12 (43.04)
 14 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR              2:48.41    2:47.65 SILV     3  
                  37.57     1:21.36 (43.79)     2:05.24 (43.88)     2:47.65 (42.41)
 15 Chan, Beau           9 Manhattan Makos-MR   2:43.24    2:48.11 SILV     2  
                  37.50     1:20.13 (42.63)     2:06.85 (46.72)     2:48.11 (41.26)
Non-Award Division  
  1 Agashiwala, Satya   10 Manhattan Makos-MR   2:38.05    2:26.74 ZQ     
                  34.50     1:12.70 (38.20)     1:51.24 (38.54)     2:26.74 (35.50)
  2 Lim, James          10 FLY-MR               2:33.45    2:28.95 JO     
                  33.68     1:12.43 (38.75)     1:51.64 (39.21)     2:28.95 (37.31)
  3 Arnold, Zachary R    9 Badger-MR            2:32.40    2:31.20 JO     
                  35.41     1:14.80 (39.39)     1:55.06 (40.26)     2:31.20 (36.14)
  4 Dunn, Liam P         9 HS-MR                2:44.42    2:51.32        
                  39.41     1:22.55 (43.14)     2:07.28 (44.73)     2:51.32 (44.04)
 -- Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR  2:39.10        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:27.99  ZQ
              6:44.99  JO
              6:45.00  SMAX
              7:05.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:45.01 - 7:05.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR  7:00.89    6:45.26 SILV    20  
                  35.28     1:15.58 (40.30)     1:58.05 (42.47)     2:39.68 (41.63)
        3:21.81 (42.13)     4:03.16 (41.35)     4:44.73 (41.57)     5:25.82 (41.09)
        6:07.27 (41.45)     6:45.26 (37.99)                                        
  2 Lee, Kieran T        8 WEST-MR              6:47.73    6:47.43 SILV    17  
                  37.40     1:18.48 (41.08)     2:00.30 (41.82)     2:42.08 (41.78)
        3:23.64 (41.56)     4:06.25 (42.61)     4:48.13 (41.88)     5:29.91 (41.78)
        6:10.46 (40.55)     6:47.43 (36.97)                                        
Non-Award Division  
  1 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR            7:03.41    7:13.57        
                  39.52     1:22.28 (42.76)     2:06.10 (43.82)     2:51.51 (45.41)
        3:35.82 (44.31)     4:21.84 (46.02)     5:06.24 (44.40)     5:51.30 (45.06)
        6:35.10 (43.80)     7:13.57 (38.47)                                        
 -- Barrett, Noah D      9 WEST-MR              6:50.41        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.19  JO
                37.20  SMAX
                42.89  SILV
 Meet Qualifying:  37.21 - 42.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Loveless, Ryan       9 Badger-MR              37.83      37.26 SILV    20  
  2 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR    38.61      37.27 SILV    17  
  3 Ratling, Kunga Y     8 Twisters-MR            41.81      37.47 SILV    16  
  4 Gutin, David E       9 MPNY-MR                37.84      37.79 SILV    15  
  5 Miao, Owen          10 Twisters-MR            38.03      37.80 SILV    14  
  6 Chan, Beau           9 Manhattan Makos-MR     37.45      37.89 SILV    13  
  7 Smith, Harrison     10 Manhattan Makos-MR     39.84      38.58 SILV    12  
  8 Olsen, Finn         10 UN-MR                  40.48      38.96 SILV    11  
  9 Loke, Lokey          9 UN-MR                  41.75      39.04 SILV     9  
 10 Stewart, Alexander  10 Flying Dolphins-MR     37.67      39.05 SILV     7  
 11 Parmar, Arjun       10 Manhattan Makos-MR     38.20      39.11 SILV     6  
 12 Mohamed, Omar        8 FREE-MR                41.57      39.13 SILV     5  
 13 Buchanan, Chase C   10 NFS-MR                 38.53      39.29 SILV     4  
 14 Pacheco, MP         10 UN-MR                  38.95      39.31 SILV     3  
 15 Gates, Owen          9 TRI-MR                 39.01      39.32 SILV     2  
 16 Tom, Hayden         10 UN-MR                  39.93      39.50 SILV     1  
 17 DaSilva, David      10 WEST-MR                39.28      39.58 SILV   
 17 Lee, Kieran T        8 WEST-MR                37.44      39.58 SILV   
 19 Arnold, Zachary R    9 Badger-MR              39.37      39.76 SILV   
 20 Lin, Linus           9 FLY-MR                 40.71      39.92 SILV   
 21 Fan, Zachary        10 Manhattan Makos-MR     41.95      40.22 SILV   
 22 Ciurcina, Joseph    10 TRI-MR                 39.65      40.31 SILV   
 23 Bazylko, Gregory     9 MPNY-MR                38.87      40.44 SILV   
 24 Jadhav, Herchelle   10 Badger-MR              41.32      40.57 SILV   
 25 Krivenko, Andrew     9 FREE-MR                38.69      40.60 SILV   
 26 Surace, Frank K     10 FREE-MR                42.21      40.68 SILV   
 27 Leung, Lance        10 FLY-MR                 38.78      40.76 SILV   
 28 Halls, Ryan A        9 NFS-MR                 39.54      40.79 SILV   
 29 Tung, Wesley S      10 QNS-MR                 39.93      40.86 SILV   
 29 ye, DY              10 UN-MR                  40.59      40.86 SILV   
 31 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR                40.93      40.90 SILV   
 32 Fiore, Reece        10 Manhattan Makos-MR     42.86      40.99 SILV   
 33 Equiano, Jason A    10 APEX-MR                41.31      41.00 SILV   
 34 Sprague, Teo D      10 BKR-MR                 40.59      41.01 SILV   
 35 Brillante, Frances  10 HS-MR                  42.33      41.05 SILV   
 36 Victoria, Jeremy A  10 APEX-MR                40.35      41.16 SILV   
 37 Rinaldi, Jack       10 TRI-MR                 42.38      41.43 SILV   
 37 Park, Aaron T        9 CAS-MR                 40.00      41.43 SILV   
 39 Milgram, Mark A     10 FREE-MR                39.43      41.79 SILV   
 40 Park, Ian           10 CIY-MR                 41.71      41.95 SILV   
 41 Topping, Henry J     9 Flying Dolphins-MR     41.67      42.02 SILV   
 42 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR    41.88      42.31 SILV   
 43 McDonald, Ryan J     9 Badger-MR              41.68      42.35 SILV   
 43 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR              39.41      42.35 SILV   
 45 Lomeyko, Ilyan       9 MPNY-MR                42.45      42.49 SILV   
 46 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR                 42.10      42.52 SILV   
Non-Award Division  
  1 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR                 39.45      36.41 ZQ     
  2 D'Amelio, Cosmo A    9 TRI-MR                 38.01      36.70 JO     
  3 Soviero, William G  10 Badger-MR              42.24      42.91        
  4 Lin, Christopher T   9 WEST-MR                42.68      42.95        
  5 Pasumarthi, Arya     9 Twisters-MR            40.41      43.04        
  6 Walz, Jonathan R     9 FREE-MR                41.93      43.12        
  7 Lokshin, Joshua     10 TRI-MR                 40.68      43.36        
  8 Salas, Alejandro H  10 NCAC-MR                41.47      43.47        
  9 Dunn, Liam P         9 HS-MR                  42.56      43.91        
 10 Romano, Michael L    9 HS-MR                  42.84      43.95        
 11 Shannon, Dylan M    10 Express Swimming-MR    42.26      45.89        
 -- Chariah, Joshua S    9 Twisters-MR            40.38         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Thompson, Lyn       10 UN-MR                  37.77         DQ        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:20.59  JO
              1:20.60  SMAX
              1:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.61 - 1:37.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Miao, Owen          10 Twisters-MR          1:20.83    1:20.63 SILV    20  
                  38.93     1:20.63 (41.70)                                        
  2 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR  1:22.17    1:20.96 SILV    17  
                  39.68     1:20.96 (41.28)                                        
  3 D'Amelio, Cosmo A    9 TRI-MR               1:22.90    1:21.15 SILV    16  
                  39.30     1:21.15 (41.85)                                        
  4 Smith, Harrison     10 Manhattan Makos-MR   1:25.10    1:21.33 SILV    15  
                  39.76     1:21.33 (41.57)                                        
  5 Beaman, Shawn F     10 Flying Dolphins-MR   1:23.00    1:22.21 SILV    14  
                  39.97     1:22.21 (42.24)                                        
  6 Stewart, Alexander  10 Flying Dolphins-MR   1:21.88    1:22.61 SILV    13  
                  39.89     1:22.61 (42.72)                                        
  7 Arnold, Zachary R    9 Badger-MR            1:23.70    1:23.11 SILV    12  
                  41.95     1:23.11 (41.16)                                        
  8 Milgram, Mark A     10 FREE-MR              1:21.56    1:23.58 SILV    11  
                  40.59     1:23.58 (42.99)                                        
  9 Parmar, Arjun       10 Manhattan Makos-MR   1:22.11    1:23.90 SILV     9  
                  40.58     1:23.90 (43.32)                                        
 10 Lim, James          10 FLY-MR               1:24.93    1:24.03 SILV     7  
                  41.29     1:24.03 (42.74)                                        
 11 Lin, Linus           9 FLY-MR               1:26.46    1:24.04 SILV     6  
                  40.80     1:24.04 (43.24)                                        
 12 Krivenko, Andrew     9 FREE-MR              1:23.88    1:24.47 SILV     5  
                  41.45     1:24.47 (43.02)                                        
 13 Chan, Beau           9 Manhattan Makos-MR   1:21.71    1:24.48 SILV     4  
                  41.98     1:24.48 (42.50)                                        
 14 Lee, Kieran T        8 WEST-MR              1:28.24    1:24.64 SILV     3  
                  41.29     1:24.64 (43.35)                                        
 15 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR              1:22.48    1:24.73 SILV     2  
                  41.82     1:24.73 (42.91)                                        
 16 Halls, Ryan A        9 NFS-MR               1:24.72    1:25.48 SILV     1  
                  42.08     1:25.48 (43.40)                                        
 17 Mohamed, Omar        8 FREE-MR              1:29.85    1:25.54 SILV   
                  41.41     1:25.54 (44.13)                                        
 18 Sharkey, Caleb      10 Flying Dolphins-MR   1:28.91    1:25.62 SILV   
                  41.94     1:25.62 (43.68)                                        
 19 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR            1:26.47    1:25.76 SILV   
                  41.94     1:25.76 (43.82)                                        
 20 Chariah, Joshua S    9 Twisters-MR          1:28.10    1:26.63 SILV   
                  42.72     1:26.63 (43.91)                                        
 21 Bazylko, Gregory     9 MPNY-MR              1:23.02    1:27.02 SILV   
                  42.80     1:27.02 (44.22)                                        
 22 Zuckman, Branden M  10 Unhes-Mr-MR          1:32.65    1:27.22 SILV   
                  42.17     1:27.22 (45.05)                                        
 23 Tung, Wesley S      10 QNS-MR               1:23.91    1:27.23 SILV   
                  41.52     1:27.23 (45.71)                                        
 24 King, Anthony S      9 Unhes-Mr-MR          1:34.48    1:27.36 SILV   
                  42.72     1:27.36 (44.64)                                        
 25 Leung, Lance        10 FLY-MR               1:28.35    1:27.55 SILV   
                  43.68     1:27.55 (43.87)                                        
 26 Fan, Zachary        10 Manhattan Makos-MR   1:33.33    1:27.66 SILV   
                  43.18     1:27.66 (44.48)                                        
 27 DaSilva, David      10 WEST-MR              1:25.83    1:28.25 SILV   
                  42.44     1:28.25 (45.81)                                        
 28 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR  1:25.24    1:28.28 SILV   
                  42.99     1:28.28 (45.29)                                        
 29 Rinaldi, Jack       10 TRI-MR               1:31.27    1:28.37 SILV   
                  42.86     1:28.37 (45.51)                                        
 30 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR              1:27.12    1:28.78 SILV   
                  43.24     1:28.78 (45.54)                                        
 31 Tom, Hayden         10 UN-MR                1:36.71    1:29.38 SILV   
                  43.97     1:29.38 (45.41)                                        
 32 Ciurcina, Joseph    10 TRI-MR               1:34.44    1:29.40 SILV   
 33 Surace, Frank K     10 FREE-MR              1:33.32    1:29.48 SILV   
                  43.06     1:29.48 (46.42)                                        
 34 Park, Aaron T        9 CAS-MR               1:27.59    1:29.82 SILV   
                  44.35     1:29.82 (45.47)                                        
 35 Gonzalez, Alejandr   9 APEX-MR              1:34.98    1:29.93 SILV   
                  44.49     1:29.93 (45.44)                                        
 36 Dunn, Liam P         9 HS-MR                1:35.24    1:30.03 SILV   
                  45.99     1:30.03 (44.04)                                        
 37 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR               1:25.88    1:30.46 SILV   
                  44.72     1:30.46 (45.74)                                        
 38 Lee, Cooper C       10 WEST-MR              1:33.50    1:31.25 SILV   
                  45.45     1:31.25 (45.80)                                        
 38 Jadhav, Herchelle   10 Badger-MR            1:31.27    1:31.25 SILV   
                  42.79     1:31.25 (48.46)                                        
 40 Walz, Jonathan R     9 FREE-MR              1:32.68    1:31.29 SILV   
                  45.10     1:31.29 (46.19)                                        
 41 Pasumarthi, Arya     9 Twisters-MR          1:32.49    1:31.58 SILV   
                  44.09     1:31.58 (47.49)                                        
 42 Mac Donald, Kaan    10 Manhattan Makos-MR   1:33.20    1:31.78 SILV   
                  45.56     1:31.78 (46.22)                                        
 43 Pachkovskiy, Dylan   9 TRI-MR               1:34.70    1:31.79 SILV   
                  44.87     1:31.79 (46.92)                                        
 44 Fiore, Reece        10 Manhattan Makos-MR   1:33.93    1:31.81 SILV   
                  44.24     1:31.81 (47.57)                                        
 45 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR               1:32.97    1:32.07 SILV   
                  45.47     1:32.07 (46.60)                                        
 46 Elkhoury, Marc       9 HS-MR                1:35.14    1:32.21 SILV   
                  44.20     1:32.21 (48.01)                                        
 47 Mazo, Or             9 Unhes-Mr-MR          1:34.85    1:32.26 SILV   
                  44.84     1:32.26 (47.42)                                        
 48 McDonald, Ryan J     9 Badger-MR            1:36.09    1:33.39 SILV   
                  47.04     1:33.39 (46.35)                                        
 49 Tula, Xavier A       9 APEX-MR              1:31.93    1:33.93 SILV   
 50 Soviero, William G  10 Badger-MR            1:32.19    1:33.99 SILV   
                  45.68     1:33.99 (48.31)                                        
 51 Schmitt, Alex J     10 Express Swimming-MR  1:33.75    1:34.29 SILV   
                  46.31     1:34.29 (47.98)                                        
 52 Murphy, Maddox K    10 Manhattan Makos-MR   1:36.05    1:34.62 SILV   
                  45.26     1:34.62 (49.36)                                        
 53 Xu, James D          9 QNS-MR               1:35.09    1:34.72 SILV   
                  47.05     1:34.72 (47.67)                                        
 54 Mitchener, Connor    9 Manhattan Makos-MR   1:34.00    1:34.83 SILV   
                  47.01     1:34.83 (47.82)                                        
 55 Lomeyko, Ilyan       9 MPNY-MR              1:30.79    1:35.52 SILV   
                  44.77     1:35.52 (50.75)                                        
Non-Award Division  
  1 Barrett, Noah D      9 WEST-MR              1:22.35    1:15.92 ZQ     
                  36.97     1:15.92 (38.95)                                        
  2 Stachtiaris, Jagge  10 Flying Dolphins-MR   1:23.90    1:19.31 JO     
                  38.46     1:19.31 (40.85)                                        
  3 Olsen, Finn         10 UN-MR                1:26.32    1:19.62 JO     
                  38.89     1:19.62 (40.73)                                        
  4 Gutin, David E       9 MPNY-MR              1:22.96    1:20.52 JO     
                  39.09     1:20.52 (41.43)                                        
  5 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR  1:33.71    1:40.12        
                  47.51     1:40.12 (52.61)                                        
  6 Vincent, Michael R   9 Badger-MR            1:36.82    1:40.18        
                  48.70     1:40.18 (51.48)                                        
 -- Khudaynatov, Yanni  10 TRI-MR               1:29.22         DQ        
      Multiple strokes
                  45.05          DQ (46.99)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                42.99  JO
                43.00  SMAX
                48.59  SILV
 Meet Qualifying:  43.01 - 48.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Sullivan, Charli  10 Badger-MR              43.19      43.17 SILV    18.5
  1 Beaman, Shawn F     10 Flying Dolphins-MR     45.65      43.17 SILV    18.5
  3 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR                 45.42      43.33 SILV    16  
  4 Washington, Morgon   9 CAS-MR                 43.35      43.67 SILV    15  
  5 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR                44.10      43.69 SILV    14  
  6 Mialkovskyi, Denys   9 RI Marlins-MR          45.62      43.91 SILV    13  
  7 Humphries, Jack W   10 Flying Dolphins-MR     47.38      43.95 SILV    12  
  8 Milgram, Mark A     10 FREE-MR                44.72      44.07 SILV    11  
  9 Singer, Dillon T     9 FREE-MR                46.17      44.17 SILV     9  
 10 Miao, Owen          10 Twisters-MR            43.85      44.19 SILV     7  
 11 Lee, Cooper C       10 WEST-MR                43.85      44.23 SILV     6  
 12 Krivenko, Andrew     9 FREE-MR                45.71      44.85 SILV     5  
 13 Equiano, Jason A    10 APEX-MR                44.84      45.02 SILV     4  
 14 Chan, Aidan          9 FLY-MR                 46.36      45.28 SILV     3  
 15 Lin, Christopher T   9 WEST-MR                45.09      45.38 SILV     2  
 16 Bazylko, Gregory     9 MPNY-MR                44.43      45.39 SILV     1  
 17 Shchuchinov, Timur   7 RI Marlins-MR          45.83      45.49 SILV   
 18 Stewart, Alexander  10 Flying Dolphins-MR     45.93      45.63 SILV   
 19 Mohamed, Omar        8 FREE-MR                45.42      45.86 SILV   
 20 Parmar, Arjun       10 Manhattan Makos-MR     46.96      45.90 SILV   
 21 Kissane, Liam R     10 Flying Dolphins-MR     48.59      45.93 SILV   
 22 Jones, Micah S       8 RedTails-MR            48.17      45.95 SILV   
 23 Mac Donald, Kaan    10 Manhattan Makos-MR     47.15      46.03 SILV   
 24 Shannon, Dylan M    10 Express Swimming-MR    46.78      46.07 SILV   
 25 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR    48.07      46.26 SILV   
 26 Chan, Wesley        10 FLY-MR                 46.04      46.36 SILV   
 27 Lokshin, Joshua     10 TRI-MR                 46.11      46.50 SILV   
 28 Fiore, Reece        10 Manhattan Makos-MR     44.47      46.64 SILV   
 29 Stachtiaris, Jagge  10 Flying Dolphins-MR     46.12      46.70 SILV   
 30 Tung, Wesley S      10 QNS-MR                 43.79      46.72 SILV   
 31 D'Amelio, Cosmo A    9 TRI-MR                 46.72      46.89 SILV   
 32 Khudaynatov, Yanni  10 TRI-MR                 47.24      47.62 SILV   
 33 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR                 46.95      47.66 SILV   
 34 Park, Aaron T        9 CAS-MR                 47.21      47.96 SILV   
 35 Victoria, Jeremy A  10 APEX-MR                47.18      48.17 SILV   
 36 Daniels, Jacob C    10 CAS-MR                 47.54      48.55 SILV   
 -- Halls, Ryan A        9 NFS-MR                 42.92     X46.35 SILV   
Non-Award Division  
  1 McDonald, Ryan J     9 Badger-MR              43.67      42.49 JO     
  2 Pique, Yahro D      10 Twisters-MR            44.33      42.65 JO     
  3 Thompson, Lyn       10 UN-MR                  43.87      42.68 JO     
  4 Gutin, David E       9 MPNY-MR                44.07      42.83 JO     
  5 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR    43.03      42.84 JO     
  6 Lim, James          10 FLY-MR                 44.34      42.93 JO     
  7 Gates, Owen          9 TRI-MR                 48.15      48.67        
  8 Pachkovskiy, Dylan   9 TRI-MR                 48.20      49.17        
  9 Pena, Jayden         9 UN-MR                  46.29      51.27        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:29.99  ZQ
              1:33.99  JO
              1:34.00  SMAX
              1:48.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:34.01 - 1:48.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR            1:34.99    1:34.20 SILV    20  
                  45.41     1:34.20 (48.79)                                        
  2 Thompson, Lyn       10 UN-MR                1:41.70    1:34.81 SILV    17  
                  46.00     1:34.81 (48.81)                                        
  3 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR              1:34.65    1:34.84 SILV    16  
                  45.41     1:34.84 (49.43)                                        
  4 Milgram, Mark A     10 FREE-MR              1:34.71    1:35.42 SILV    15  
                  45.78     1:35.42 (49.64)                                        
  5 Stewart, Alexander  10 Flying Dolphins-MR   1:39.08    1:35.58 SILV    14  
                  45.24     1:35.58 (50.34)                                        
  6 Lee, Cooper C       10 WEST-MR              1:36.08    1:35.68 SILV    13  
                  45.72     1:35.68 (49.96)                                        
  7 Mialkovskyi, Denys   9 RI Marlins-MR        1:38.20    1:36.27 SILV    12  
                  47.01     1:36.27 (49.26)                                        
  8 Krivenko, Andrew     9 FREE-MR              1:36.48    1:36.42 SILV    11  
                  47.93     1:36.42 (48.49)                                        
  9 Washington, Morgon   9 CAS-MR               1:36.45    1:36.43 SILV     9  
                  45.10     1:36.43 (51.33)                                        
 10 Arnold, Zachary R    9 Badger-MR            1:35.96    1:36.50 SILV     7  
                  47.32     1:36.50 (49.18)                                        
 11 Lin, Christopher T   9 WEST-MR              1:37.67    1:36.56 SILV     6  
                  47.28     1:36.56 (49.28)                                        
 12 Rinaldi, Jack       10 TRI-MR               1:36.02    1:36.59 SILV     5  
                  46.18     1:36.59 (50.41)                                        
 13 Shchuchinov, Timur   7 RI Marlins-MR        1:45.66    1:36.61 SILV     4  
                  46.77     1:36.61 (49.84)                                        
 14 Singer, Dillon T     9 FREE-MR              1:39.62    1:36.76 SILV     3  
                  46.88     1:36.76 (49.88)                                        
 15 Equiano, Jason A    10 APEX-MR              1:39.84    1:37.11 SILV     2  
                  46.97     1:37.11 (50.14)                                        
 16 Humphries, Jack W   10 Flying Dolphins-MR   1:42.70    1:37.41 SILV     1  
                  46.51     1:37.41 (50.90)                                        
 17 Mac Donald, Kaan    10 Manhattan Makos-MR   1:38.96    1:37.51 SILV   
                  47.04     1:37.51 (50.47)                                        
 18 Tung, Wesley S      10 QNS-MR               1:36.37    1:37.60 SILV   
                  46.15     1:37.60 (51.45)                                        
 19 van Dyke, Andrew K  10 Flying Dolphins-MR   1:39.89    1:37.65 SILV   
                  45.51     1:37.65 (52.14)                                        
 20 Gutin, David E       9 MPNY-MR              1:37.57    1:38.07 SILV   
                  46.05     1:38.07 (52.02)                                        
 21 Mohamed, Omar        8 FREE-MR              1:45.16    1:38.27 SILV   
                  47.19     1:38.27 (51.08)                                        
 22 Park, Ian           10 CIY-MR               1:46.22    1:39.04 SILV   
                  47.76     1:39.04 (51.28)                                        
 23 Bazylko, Gregory     9 MPNY-MR              1:40.34    1:39.63 SILV   
                  46.82     1:39.63 (52.81)                                        
 24 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR  1:46.50    1:40.20 SILV   
                  47.96     1:40.20 (52.24)                                        
 24 Parmar, Arjun       10 Manhattan Makos-MR   1:37.87    1:40.20 SILV   
                  47.62     1:40.20 (52.58)                                        
 26 Chan, Wesley        10 FLY-MR               1:44.59    1:40.61 SILV   
                  46.98     1:40.61 (53.63)                                        
 27 Salas, Alejandro H  10 NCAC-MR              1:37.82    1:40.63 SILV   
                  46.95     1:40.63 (53.68)                                        
 28 Khudaynatov, Yanni  10 TRI-MR               1:40.59    1:41.14 SILV   
                  47.44     1:41.14 (53.70)                                        
 29 Jones, Micah S       8 RedTails-MR          1:46.15    1:41.20 SILV   
                  48.30     1:41.20 (52.90)                                        
 30 Beaman, Shawn F     10 Flying Dolphins-MR   1:41.77    1:41.27 SILV   
                  47.50     1:41.27 (53.77)                                        
 31 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR               1:43.75    1:41.53 SILV   
                  48.20     1:41.53 (53.33)                                        
 32 Lokshin, Joshua     10 TRI-MR               1:39.68    1:41.75 SILV   
                  50.28     1:41.75 (51.47)                                        
 33 Wong, Emmitt         9 NCAC-MR              1:43.97    1:42.01 SILV   
                  50.64     1:42.01 (51.37)                                        
 34 Mehta, Arav a       10 Flying Dolphins-MR   1:45.99    1:42.24 SILV   
                  47.52     1:42.24 (54.72)                                        
 35 Shannon, Dylan M    10 Express Swimming-MR  1:45.32    1:43.40 SILV   
                  48.06     1:43.40 (55.34)                                        
 36 Romano, Michael L    9 HS-MR                1:42.12    1:43.44 SILV   
                  49.79     1:43.44 (53.65)                                        
 37 Pachkovskiy, Dylan   9 TRI-MR               1:44.39    1:44.27 SILV   
                  48.93     1:44.27 (55.34)                                        
 38 Mui, Ethan          10 Manhattan Makos-MR   1:46.45    1:44.28 SILV   
                  48.37     1:44.28 (55.91)                                        
 39 Zuckman, Branden M  10 Unhes-Mr-MR          1:48.17    1:44.38 SILV   
                  49.41     1:44.38 (54.97)                                        
 40 Victoria, Jeremy A  10 APEX-MR              1:46.92    1:45.02 SILV   
                  49.28     1:45.02 (55.74)                                        
 41 Stachtiaris, Jagge  10 Flying Dolphins-MR   1:43.36    1:47.04 SILV   
                  49.57     1:47.04 (57.47)                                        
 42 Daniels, Jacob C    10 CAS-MR               1:47.74    1:47.24 SILV   
                  52.57     1:47.24 (54.67)                                        
Non-Award Division  
  1 Pique, Yahro D      10 Twisters-MR          1:34.60    1:31.01 JO     
                  42.71     1:31.01 (48.30)                                        
  2 O'Sullivan, Charli  10 Badger-MR            1:35.35    1:32.04 JO     
                  43.76     1:32.04 (48.28)                                        
  3 Lee, Kieran T        8 WEST-MR              1:34.20    1:32.45 JO     
                  44.75     1:32.45 (47.70)                                        
  4 Lomeyko, Ilyan       9 MPNY-MR              1:34.49    1:32.54 JO     
                  46.52     1:32.54 (46.02)                                        
  5 Miao, Owen          10 Twisters-MR          1:35.18    1:32.96 JO     
                  43.06     1:32.96 (49.90)                                        
  6 McDonald, Ryan J     9 Badger-MR            1:44.38    1:33.96 JO     
                  45.10     1:33.96 (48.86)                                        
  7 Murphy, Harrison P   9 Express Swimming-MR  1:43.05    1:49.45        
                  50.53     1:49.45 (58.92)                                        
  8 MA, Emanuel         10 Express Swimming-MR  1:45.28    1:50.30        
                  53.58     1:50.30 (56.72)                                        
 -- Reyes, Oliver K      9 BKR-MR               1:45.04         DQ        
      Declared false start
 -- Fiore, Reece        10 Manhattan Makos-MR   1:38.85         DQ        
      Butterfly kick
                  46.47          DQ (51.84)                                        
 -- Chan, Curtis        10 QNS-MR               1:37.66         DQ        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.69  JO
                35.70  SMAX
                43.89  SILV
 Meet Qualifying:  35.71 - 43.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Loke, Lokey          9 UN-MR                  37.42      35.99 SILV    20  
  2 Lin, Christopher T   9 WEST-MR                37.76      36.70 SILV    17  
  3 Smith, Harrison     10 Manhattan Makos-MR     39.72      36.78 SILV    16  
  4 Gutin, David E       9 MPNY-MR                38.35      36.91 SILV    15  
  5 Olsen, Finn         10 UN-MR                  39.21      37.04 SILV    14  
  6 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR                38.38      37.27 SILV    13  
  7 Ratling, Kunga Y     8 Twisters-MR            38.26      37.60 SILV    12  
  8 Buchanan, Chase C   10 NFS-MR                 37.29      37.99 SILV    11  
  9 Amen, Hunter R      10 Flying Dolphins-MR     38.69      38.05 SILV     9  
 10 Xu, James D          9 QNS-MR                 40.25      38.26 SILV     7  
 11 Stewart, Alexander  10 Flying Dolphins-MR     39.01      38.50 SILV     6  
 12 D'Amelio, Cosmo A    9 TRI-MR                 41.65      38.73 SILV     5  
 13 Arnold, Zachary R    9 Badger-MR              40.42      39.30 SILV     4  
 14 Mohamed, Omar        8 FREE-MR                39.68      39.31 SILV     3  
 15 DaSilva, David      10 WEST-MR                38.72      39.48 SILV     2  
 16 Dawed, Timur        10 MPNY-MR                42.66      39.81 SILV     1  
 17 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR                39.07      39.83 SILV   
 18 Gates, Owen          9 TRI-MR                 42.21      40.04 SILV   
 19 Lee, Cooper C       10 WEST-MR                43.38      40.05 SILV   
 19 Krivenko, Andrew     9 FREE-MR                41.00      40.05 SILV   
 21 Sprague, Teo D      10 BKR-MR                 41.61      40.19 SILV   
 22 Walz, Jonathan R     9 FREE-MR                40.98      40.23 SILV   
 23 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR              39.40      40.35 SILV   
 23 ye, DY              10 UN-MR                  41.81      40.35 SILV   
 25 Leung, Lance        10 FLY-MR                 39.56      40.51 SILV   
 26 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR    42.08      40.77 SILV   
 27 Lomeyko, Ilyan       9 MPNY-MR                41.44      40.91 SILV   
 28 King, Anthony S      9 Unhes-Mr-MR            43.35      40.97 SILV   
 29 Victoria, Jeremy A  10 APEX-MR                39.29      41.05 SILV   
 30 Brillante, Frances  10 HS-MR                  41.14      41.26 SILV   
 31 Lokshin, Joshua     10 TRI-MR                 41.24      41.28 SILV   
 32 Halls, Ryan A        9 NFS-MR                 40.41      41.36 SILV   
 33 Topping, Henry J     9 Flying Dolphins-MR     42.95      41.50 SILV   
 34 Mitchener, Connor    9 Manhattan Makos-MR     41.16      41.56 SILV   
 35 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR                 41.67      41.71 SILV   
 36 Mac Donald, Kaan    10 Manhattan Makos-MR     42.94      41.82 SILV   
 37 Parmar, Arjun       10 Manhattan Makos-MR     42.08      41.88 SILV   
 38 Pasumarthi, Arya     9 Twisters-MR            43.79      41.98 SILV   
 39 Park, Aaron T        9 CAS-MR                 41.52      42.14 SILV   
 40 Lin, Linus           9 FLY-MR                 41.13      42.42 SILV   
 41 Romano, Michael L    9 HS-MR                  42.57      42.59 SILV   
 42 McGrath, Joseph      8 TRI-MR                 43.15      43.75 SILV   
Non-Award Division  
  1 Lopez, Joseph G     10 APEX-MR                35.94      35.15 JO     
  2 Beaman, Shawn F     10 Flying Dolphins-MR     36.66      35.51 JO     
  2 Hyndman, Nathaniel   9 Unhes-Mr-MR            40.36      35.51 JO     
  4 Gonzalez, James      9 APEX-MR                42.47      44.98        
  5 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR    42.63      47.25        
 -- Bazylko, Gregory     9 MPNY-MR                39.82         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Milgram, Mark A     10 FREE-MR                43.24         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:25.60  SMAX
              1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:25.61 - 1:37.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Arnold, Zachary R    9 Badger-MR            1:26.20    1:25.83 SILV    20  
                  41.69     1:25.83 (44.14)                                        
  2 Hyndman, Nathaniel   9 Unhes-Mr-MR          1:37.30    1:26.64 SILV    17  
                  42.29     1:26.64 (44.35)                                        
  3 Lin, Christopher T   9 WEST-MR              1:29.98    1:27.80 SILV    16  
                  41.88     1:27.80 (45.92)                                        
  4 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR              1:28.31    1:28.86 SILV    15  
                  40.97     1:28.86 (47.89)                                        
  5 Amen, Hunter R      10 Flying Dolphins-MR   1:31.03    1:28.91 SILV    14  
                  40.82     1:28.91 (48.09)                                        
  6 D'Amelio, Cosmo A    9 TRI-MR               1:33.55    1:29.13 SILV    13  
                  42.11     1:29.13 (47.02)                                        
  7 Beaman, Shawn F     10 Flying Dolphins-MR   1:31.96    1:29.63 SILV    12  
                  41.54     1:29.63 (48.09)                                        
  8 Gutin, David E       9 MPNY-MR              1:32.08    1:29.74 SILV    11  
                  41.02     1:29.74 (48.72)                                        
  9 Mac Donald, Kaan    10 Manhattan Makos-MR   1:32.76    1:29.76 SILV     9  
                  41.17     1:29.76 (48.59)                                        
 10 Rinaldi, Jack       10 TRI-MR               1:34.36    1:31.06 SILV     7  
                  42.33     1:31.06 (48.73)                                        
 11 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR            1:33.93    1:31.37 SILV     6  
                  41.97     1:31.37 (49.40)                                        
 12 Brillante, Frances  10 HS-MR                1:36.58    1:31.61 SILV     5  
                  42.53     1:31.61 (49.08)                                        
 13 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR  1:32.72    1:31.72 SILV     4  
                  42.78     1:31.72 (48.94)                                        
 14 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR              1:30.35    1:31.99 SILV     3  
                  42.08     1:31.99 (49.91)                                        
 15 Victoria, Jeremy A  10 APEX-MR              1:36.79    1:33.81 SILV     2  
                  42.72     1:33.81 (51.09)                                        
 16 Buchanan, Chase C   10 NFS-MR               1:31.75    1:33.86 SILV     1  
                  43.13     1:33.86 (50.73)                                        
 17 Xu, James D          9 QNS-MR               1:35.96    1:33.90 SILV   
                  41.90     1:33.90 (52.00)                                        
 18 Chan, Beau           9 Manhattan Makos-MR   1:26.61    1:35.54 SILV   
                  46.60     1:35.54 (48.94)                                        
 19 Walz, Jonathan R     9 FREE-MR              1:37.89    1:35.96 SILV   
                  45.02     1:35.96 (50.94)                                        
 20 Lee, Cooper C       10 WEST-MR              1:34.08    1:36.04 SILV   
                  43.73     1:36.04 (52.31)                                        
Non-Award Division  
  1 Barrett, Noah D      9 WEST-MR              1:26.99    1:21.72 ZQ     
                  37.26     1:21.72 (44.46)                                        
  2 Olsen, Finn         10 UN-MR                1:26.49    1:23.29 JO     
                  38.57     1:23.29 (44.72)                                        
  3 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR               1:33.96    1:38.13        
                  45.64     1:38.13 (52.49)                                        
  4 Lomeyko, Ilyan       9 MPNY-MR              1:33.44    1:45.48        
                  47.63     1:45.48 (57.85)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:20.00  SMAX
              1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.01 - 1:28.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Equiano, Jason A    10 APEX-MR              1:22.41    1:20.56 SILV    20  
                  38.05     1:20.56 (42.51)                                        
  2 Buchanan, Chase C   10 NFS-MR               1:20.27    1:21.06 SILV    17  
                  38.49     1:21.06 (42.57)                                        
  3 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR  1:22.70    1:21.60 SILV    16  
                  37.67     1:21.60 (43.93)                                        
  4 Leung, Lance        10 FLY-MR               1:21.34    1:22.37 SILV    15  
                  43.13     1:22.37 (39.24)                                        
  5 Arnold, Zachary R    9 Badger-MR            1:23.71    1:22.84 SILV    14  
                  38.71     1:22.84 (44.13)                                        
  6 Parmar, Arjun       10 Manhattan Makos-MR   1:23.74    1:23.16 SILV    13  
                  38.88     1:23.16 (44.28)                                        
  7 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR              1:20.05    1:23.48 SILV    12  
                  39.00     1:23.48 (44.48)                                        
  8 Krivenko, Andrew     9 FREE-MR              1:25.55    1:23.64 SILV    11  
                  40.54     1:23.64 (43.10)                                        
  9 Chan, Beau           9 Manhattan Makos-MR   1:23.60    1:24.43 SILV     9  
                  39.88     1:24.43 (44.55)                                        
 10 Stewart, Alexander  10 Flying Dolphins-MR   1:22.35    1:24.74 SILV     7  
                  39.94     1:24.74 (44.80)                                        
 11 Lee, Kieran T        8 WEST-MR              1:20.50    1:24.91 SILV     6  
                  41.16     1:24.91 (43.75)                                        
 12 Halls, Ryan A        9 NFS-MR               1:22.85    1:25.11 SILV     5  
                  40.33     1:25.11 (44.78)                                        
 13 Mac Donald, Kaan    10 Manhattan Makos-MR   1:28.19    1:25.35 SILV     4  
                  41.05     1:25.35 (44.30)                                        
 14 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR            1:25.45    1:25.51 SILV     3  
                  40.74     1:25.51 (44.77)                                        
 15 Smith, Harrison     10 Manhattan Makos-MR   1:27.17    1:25.60 SILV     2  
                  37.72     1:25.60 (47.88)                                        
 16 Tung, Wesley S      10 QNS-MR               1:22.30    1:25.65 SILV     1  
                  40.97     1:25.65 (44.68)                                        
 17 Lin, Christopher T   9 WEST-MR              1:27.31    1:26.07 SILV   
                  42.82     1:26.07 (43.25)                                        
 18 Chariah, Joshua S    9 Twisters-MR          1:25.17    1:26.10 SILV   
                  41.02     1:26.10 (45.08)                                        
 19 Schmitt, Alex J     10 Express Swimming-MR  1:25.30    1:26.28 SILV   
                  41.81     1:26.28 (44.47)                                        
 20 Bazylko, Gregory     9 MPNY-MR              1:24.78    1:26.38 SILV   
                  40.68     1:26.38 (45.70)                                        
 21 Milgram, Mark A     10 FREE-MR              1:24.36    1:26.45 SILV   
                  15.75   1:26.45 (1:10.70)                                        
 22 Lomeyko, Ilyan       9 MPNY-MR              1:24.24    1:26.58 SILV   
                  43.07     1:26.58 (43.51)                                        
 23 Stachtiaris, Jagge  10 Flying Dolphins-MR   1:27.40    1:26.59 SILV   
                  39.21     1:26.59 (47.38)                                        
 24 ye, DY              10 UN-MR                1:28.35    1:26.84 SILV   
                  40.85     1:26.84 (45.99)                                        
 25 Mohamed, Omar        8 FREE-MR              1:26.73    1:27.10 SILV   
                  40.99     1:27.10 (46.11)                                        
 26 Loveless, Ryan       9 Badger-MR            1:25.60    1:27.17 SILV   
                  38.59     1:27.17 (48.58)                                        
 27 McDonald, Ryan J     9 Badger-MR            1:27.24    1:27.45 SILV   
                  40.82     1:27.45 (46.63)                                        
 28 Lokshin, Joshua     10 TRI-MR               1:26.21    1:27.57 SILV   
                  40.09     1:27.57 (47.48)                                        
 29 Chan, Aidan          9 FLY-MR               1:27.63    1:27.73 SILV   
                  42.51     1:27.73 (45.22)                                        
 30 Gates, Owen          9 TRI-MR               1:27.25    1:28.01 SILV   
                  40.15     1:28.01 (47.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Thompson, Lyn       10 UN-MR                1:21.70    1:17.14 ZQ     
                  35.30     1:17.14 (41.84)                                        
  2 Mialkovskyi, Denys   9 RI Marlins-MR        1:20.65    1:17.32 ZQ     
                  35.62     1:17.32 (41.70)                                        
  3 Lopez, Joseph G     10 APEX-MR              1:21.50    1:17.58 JO     
                  35.86     1:17.58 (41.72)                                        
  4 Gutin, David E       9 MPNY-MR              1:22.62    1:19.81 JO     
                  37.68     1:19.81 (42.13)                                        
  5 O'Sullivan, Charli  10 Badger-MR            1:23.16    1:19.86 JO     
                  35.80     1:19.86 (44.06)                                        
  6 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR               1:27.77    1:28.94        
                  42.13     1:28.94 (46.81)                                        
  7 Romano, Michael L    9 HS-MR                1:27.92    1:31.12        
                  43.23     1:31.12 (47.89)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ
              2:51.99  JO
              2:52.00  SMAX
              3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:52.01 - 3:13.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR  2:53.68    2:54.44 SILV    20  
                  42.60     1:24.72 (42.12)     2:16.17 (51.45)     2:54.44 (38.27)
  2 Arnold, Zachary R    9 Badger-MR            2:58.32    2:55.43 SILV    17  
                  40.79     1:26.02 (45.23)     2:17.65 (51.63)     2:55.43 (37.78)
  3 Mialkovskyi, Denys   9 RI Marlins-MR        3:05.82    2:56.07 SILV    16  
                  38.67     1:25.20 (46.53)     2:16.81 (51.61)     2:56.07 (39.26)
  4 Stewart, Alexander  10 Flying Dolphins-MR   3:04.46    2:58.45 SILV    15  
                  41.94     1:25.82 (43.88)     2:19.24 (53.42)     2:58.45 (39.21)
  5 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR               3:04.42    2:58.75 SILV    14  
                  40.45     1:29.03 (48.58)     2:24.58 (55.55)     2:58.75 (34.17)
  6 Buchanan, Chase C   10 NFS-MR               2:54.56    2:59.21 SILV    13  
                  41.07     1:28.19 (47.12)     2:22.95 (54.76)     2:59.21 (36.26)
  7 Lee, Kieran T        8 WEST-MR              2:53.64    2:59.43 SILV    12  
                  43.40     1:29.00 (45.60)     2:20.15 (51.15)     2:59.43 (39.28)
  8 Beaman, Shawn F     10 Flying Dolphins-MR   3:00.65    2:59.60 SILV    11  
                  41.11     1:28.35 (47.24)     2:24.73 (56.38)     2:59.60 (34.87)
  9 Tung, Wesley S      10 QNS-MR               2:53.88    3:00.44 SILV     9  
                  42.28     1:27.85 (45.57)     2:20.79 (52.94)     3:00.44 (39.65)
 10 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR              2:59.87    3:04.47 SILV     7  
                  40.30     1:27.87 (47.57)     2:22.64 (54.77)     3:04.47 (41.83)
 11 Lee, Cooper C       10 WEST-MR              3:08.73    3:05.60 SILV     6  
                  43.55     1:32.25 (48.70)     2:24.13 (51.88)     3:05.60 (41.47)
 12 Gutin, David E       9 MPNY-MR              2:58.28    3:06.19 SILV     5  
                  40.72     1:26.66 (45.94)     2:25.59 (58.93)     3:06.19 (40.60)
 13 Chan, Beau           9 Manhattan Makos-MR   3:02.62    3:08.34 SILV     4  
                  43.00     1:30.27 (47.27)     2:26.16 (55.89)     3:08.34 (42.18)
 14 Milgram, Mark A     10 FREE-MR              3:02.30    3:09.33 SILV     3  
                  47.35     1:34.15 (46.80)     2:27.02 (52.87)     3:09.33 (42.31)
 15 Salas, Alejandro H  10 NCAC-MR              3:02.50    3:11.46 SILV     2  
                  48.95     1:34.52 (45.57)     2:29.84 (55.32)     3:11.46 (41.62)
Non-Award Division  
  1 Agashiwala, Satya   10 Manhattan Makos-MR   3:00.14    2:50.11 JO     
                  38.50     1:22.76 (44.26)     2:12.98 (50.22)     2:50.11 (37.13)
  2 Lopez, Joseph G     10 APEX-MR              2:54.93    2:50.36 JO     
                  36.86     1:21.16 (44.30)     2:11.62 (50.46)     2:50.36 (38.74)
  3 Victoria, Jeremy A  10 APEX-MR              3:06.28    3:14.66        
                  43.51     1:33.07 (49.56)   2:34.75 (1:01.68)     3:14.66 (39.91)
  4 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR              3:08.09    3:15.06        
                  43.01     1:30.17 (47.16)   2:31.94 (1:01.77)     3:15.06 (43.12)
  5 Park, Ian           10 CIY-MR               3:09.72    3:17.84        
                  44.35     1:35.07 (50.72)     2:32.95 (57.88)     3:17.84 (44.89)
 -- Equiano, Jason A    10 APEX-MR              2:56.02         DQ        
      No touch at turn - back
                  39.57     1:26.64 (47.07)     2:17.63 (50.99)          DQ (36.13)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                27.90  SMAX
                30.69  SILV
 Meet Qualifying:  27.91 - 30.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Haskins, Alade      12 CAS-MR                 28.19      28.02 SILV    20  
  2 Bouzarouata, Zacha  12 Twisters-MR            28.41      28.07 SILV    17  
  3 Kwan, William       12 FREE-MR                29.29      28.20 SILV    16  
  4 Finkelstein, Matth  12 FREE-MR                27.98      28.24 SILV    15  
  5 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR                 28.34      28.36 SILV    14  
  6 Khanas, Vladyslav   11 Unhes-Mr-MR            28.05      28.39 SILV    13  
  7 Labianca, Jack B    12 Express Swimming-MR    28.85      28.53 SILV    12  
  8 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR            28.31      28.62 SILV    11  
  9 Forrester, Connor   12 WEST-MR                29.11      28.78 SILV     9  
 10 Rubin, Spencer C    12 Express Swimming-MR    28.81      29.01 SILV     7  
 11 Su, Sean A          11 QNS-MR                 28.83      29.08 SILV     6  
 12 Puccio, Michael     11 TRI-MR                 30.68      29.10 SILV     5  
 13 Linn, George        12 FLY-MR                 29.22      29.15 SILV     4  
 14 Wong, Yan Son       12 RedTails-MR            29.31      29.26 SILV     3  
 15 Juang, Andrew       12 FLY-MR                 29.48      29.29 SILV     1.5
 15 Chau, Calvin W      11 CIY-MR                 29.15      29.29 SILV     1.5
 17 Euyoque, Kevin D    12 WEST-MR                29.69      29.36 SILV   
 18 Zhang, John         11 NCAC-MR                28.84      29.38 SILV   
 19 King, Shawnee       12 Parks Sailfish-MR      29.94      29.40 SILV   
 20 Ioselevich, Arie    11 TRI-MR                 30.26      29.44 SILV   
 21 Chang, Steven R     11 FLY-MR                 28.97      29.62 SILV   
 22 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR      29.74      29.64 SILV   
 23 Wallace, Jack W     12 BKR-MR                 30.15      29.67 SILV   
 24 Puerto, AP          12 UN-MR                  30.46      29.83 SILV   
 24 Zhao, Colin E       12 FLY-MR                 28.96      29.83 SILV   
 26 Kruty, Leo          11 TRI-MR                 29.06      29.84 SILV   
 27 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR    30.36      29.88 SILV   
 28 Korzenik, Benjamin  12 Badger-MR              29.84      29.97 SILV   
 28 Pachkovskiy, Alan   12 TRI-MR                 30.08      29.97 SILV   
 30 Shen, Jeremy        12 Flying Dolphins-MR     30.46      30.13 SILV   
 31 Szymczak, Eric      11 Twisters-MR            29.12      30.16 SILV   
 32 Thompson, Kota      12 UN-MR                  29.81      30.21 SILV   
 33 Geller, Russell     12 FREE-MR                30.65      30.22 SILV   
 34 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR                29.50      30.29 SILV   
 34 Munoz- Solano, Joh  12 RedTails-MR            29.89      30.29 SILV   
 36 Kravtsov, Andrew    11 MPNY-MR                30.13      30.36 SILV   
 37 Dawson, Xavier      12 NFS-MR                 29.20      30.39 SILV   
 37 Kim, Ian N          11 TRI-MR                 30.58      30.39 SILV   
 37 DeWitt, Jasper      12 Manhattan Makos-MR     30.56      30.39 SILV   
 40 Maroney, John P     12 Express Swimming-MR    30.36      30.42 SILV   
 41 Vesselov, Stephan   12 RI Marlins-MR          30.38      30.43 SILV   
 42 Chan, Joshua A      12 FLY-MR                 29.62      30.57 SILV   
Non-Award Division  
  1 Rasquinha, Ranjan   11 Express Swimming-MR    28.11      27.39 JO     
  2 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR          27.99      27.47 JO     
  3 Finn, Liam          12 TRI-MR                 28.93      27.72 JO     
  4 Deguzman, Anthony   12 Unhes-Mr-MR            30.41      30.73        
  5 Savchuk, Michael    11 Shy-Mr-MR              29.13      30.77        
  6 Mackinnon, Colin R  12 Flying Dolphins-MR     30.30      30.95        
  7 Diaz, Adam C        11 RedTails-MR            30.59      31.18        
 -- Breeden, Cayden J   12 Badger-MR              30.67         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:00.00  SMAX
              1:06.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.01 - 1:06.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kwan, William       12 FREE-MR              1:01.03    1:01.08 SILV    20  
                  28.83     1:01.08 (32.25)                                        
  2 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR              1:00.54    1:01.26 SILV    17  
                  29.29     1:01.26 (31.97)                                        
  3 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR        1:01.99    1:01.27 SILV    16  
                  29.26     1:01.27 (32.01)                                        
  4 Rasquinha, Ranjan   11 Express Swimming-MR  1:02.86    1:01.37 SILV    15  
                  28.93     1:01.37 (32.44)                                        
  5 Finn, Liam          12 TRI-MR               1:02.08    1:01.40 SILV    14  
                  29.53     1:01.40 (31.87)                                        
  6 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR        1:00.82    1:01.53 SILV    13  
                  29.00     1:01.53 (32.53)                                        
  7 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR               1:02.72    1:01.60 SILV    12  
                  29.41     1:01.60 (32.19)                                        
  8 Moran, Keilan S     11 NCAC-MR              1:01.31    1:01.70 SILV    11  
                  29.58     1:01.70 (32.12)                                        
  9 Mahedy, Michael     12 BKR-MR               1:02.15    1:01.73 SILV     9  
                  30.02     1:01.73 (31.71)                                        
 10 Finkelstein, Matth  12 FREE-MR              1:03.78    1:01.85 SILV     7  
                  29.72     1:01.85 (32.13)                                        
 11 Bouzarouata, Zacha  12 Twisters-MR          1:01.60    1:01.90 SILV     6  
                  29.71     1:01.90 (32.19)                                        
 12 Khanas, Vladyslav   11 Unhes-Mr-MR          1:01.91    1:01.91 SILV     5  
                  29.75     1:01.91 (32.16)                                        
 13 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR          1:02.12    1:02.32 SILV     4  
                  29.94     1:02.32 (32.38)                                        
 14 Glinchenko, Michae  12 TRI-MR               1:02.53    1:02.74 SILV     3  
                  29.36     1:02.74 (33.38)                                        
 15 Hoye, Jonas         11 Twisters-MR          1:04.08    1:02.75 SILV     2  
                  29.73     1:02.75 (33.02)                                        
 16 Labianca, Jack B    12 Express Swimming-MR  1:03.69    1:02.85 SILV     1  
                  29.98     1:02.85 (32.87)                                        
 17 Rubin, Spencer C    12 Express Swimming-MR  1:03.16    1:02.99 SILV   
                  29.64     1:02.99 (33.35)                                        
 18 Su, Sean A          11 QNS-MR               1:03.06    1:03.03 SILV   
                  29.73     1:03.03 (33.30)                                        
 19 Euyoque, Kevin D    12 WEST-MR              1:03.56    1:03.49 SILV   
                  30.42     1:03.49 (33.07)                                        
 20 Lombardo, James     12 TRI-MR               1:04.62    1:03.50 SILV   
                  29.75     1:03.50 (33.75)                                        
 20 Campbell, Liam      11 Badger-MR            1:04.02    1:03.50 SILV   
                  30.30     1:03.50 (33.20)                                        
 22 Peng, Gregory W     11 WEST-MR              1:05.02    1:03.51 SILV   
                  30.67     1:03.51 (32.84)                                        
 23 Wong, Yan Son       12 RedTails-MR          1:06.19    1:04.05 SILV   
                  30.45     1:04.05 (33.60)                                        
 24 Szymczak, Eric      11 Twisters-MR          1:04.01    1:04.35 SILV   
                  31.44     1:04.35 (32.91)                                        
 25 Banks, Amari        12 UN-MR                1:04.12    1:04.42 SILV   
                  31.34     1:04.42 (33.08)                                        
 26 Coronado, J.C. O    12 CIY-MR               1:03.82    1:04.49 SILV   
                  30.48     1:04.49 (34.01)                                        
 27 King, Shawnee       12 Parks Sailfish-MR    1:05.71    1:04.79 SILV   
                  31.42     1:04.79 (33.37)                                        
 28 Forrester, Connor   12 WEST-MR              1:04.82    1:04.84 SILV   
                  29.86     1:04.84 (34.98)                                        
 29 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  1:05.88    1:04.91 SILV   
                  30.79     1:04.91 (34.12)                                        
 30 Linn, George        12 FLY-MR               1:05.74    1:04.92 SILV   
                  31.13     1:04.92 (33.79)                                        
 31 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR              1:05.33    1:04.93 SILV   
                  31.59     1:04.93 (33.34)                                        
 32 Haskins, Alade      12 CAS-MR               1:05.12    1:05.13 SILV   
                  30.33     1:05.13 (34.80)                                        
 33 Ioselevich, Arie    11 TRI-MR               1:05.60    1:05.38 SILV   
                  30.48     1:05.38 (34.90)                                        
 34 Rivkind, Philipp    11 MPNY-MR              1:05.71    1:06.19 SILV   
                  31.59     1:06.19 (34.60)                                        
 35 Korzenik, Benjamin  12 Badger-MR            1:06.69    1:06.71 SILV   
                  31.33     1:06.71 (35.38)                                        
 36 Kruty, Leo          11 TRI-MR               1:06.53    1:06.76 SILV   
                  32.50     1:06.76 (34.26)                                        
 37 Zhao, Colin E       12 FLY-MR               1:06.37    1:06.89 SILV   
                  31.64     1:06.89 (35.25)                                        
Non-Award Division  
  1 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR               1:00.02      59.40 JO     
                  28.53       59.40 (30.87)                                        
  2 Chaston, Gareth J   12 RedTails-MR          1:00.19      59.56 JO     
                  28.49       59.56 (31.07)                                        
  3 Rasquinha, Rohit A  11 Express Swimming-MR  1:00.26      59.73 JO     
                  28.21       59.73 (31.52)                                        
  4 Kim, Joshua         12 TRI-MR               1:01.70      59.88 JO     
                  29.19       59.88 (30.69)                                        
  5 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR   1:00.68      59.91 JO     
                  28.53       59.91 (31.38)                                        
  6 Thompson, Kota      12 UN-MR                1:06.87    1:07.05        
                  32.04     1:07.05 (35.01)                                        
  7 Pachkovskiy, Alan   12 TRI-MR               1:06.50    1:07.20        
                  31.89     1:07.20 (35.31)                                        
  8 DeWitt, Jasper      12 Manhattan Makos-MR   1:06.33    1:07.23        
                  32.62     1:07.23 (34.61)                                        
  9 Dawson, Xavier      12 NFS-MR               1:04.19    1:07.87        
                  32.11     1:07.87 (35.76)                                        
 10 Mackinnon, Colin R  12 Flying Dolphins-MR   1:06.27    1:09.97        
                  33.18     1:09.97 (36.79)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:11.00  SMAX
              2:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:11.01 - 2:25.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR        2:17.39    2:13.95 SILV    20  
                  31.34     1:06.29 (34.95)     1:41.04 (34.75)     2:13.95 (32.91)
  2 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR              2:16.91    2:15.96 SILV    17  
                  32.15     1:08.35 (36.20)     1:44.55 (36.20)     2:15.96 (31.41)
  3 Hoye, Jonas         11 Twisters-MR          2:14.69    2:17.69 SILV    16  
                  30.60     1:05.68 (35.08)     1:41.73 (36.05)     2:17.69 (35.96)
  4 Mahedy, Michael     12 BKR-MR               2:19.72    2:18.13 SILV    15  
                  30.89     1:05.84 (34.95)     1:42.22 (36.38)     2:18.13 (35.91)
  5 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  2:13.98    2:19.37 SILV    14  
                  32.07     1:08.46 (36.39)     1:44.58 (36.12)     2:19.37 (34.79)
  6 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR   2:19.28    2:20.17 SILV    13  
                  31.17     1:06.80 (35.63)     1:44.20 (37.40)     2:20.17 (35.97)
  7 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR              2:22.76    2:20.22 SILV    12  
                  33.77     1:10.53 (36.76)     1:46.94 (36.41)     2:20.22 (33.28)
  8 Cherny, Eric        12 MPNY-MR              2:14.61    2:20.32 SILV    11  
                  32.26     1:09.23 (36.97)     1:46.90 (37.67)     2:20.32 (33.42)
  9 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR          2:12.69    2:20.81 SILV     9  
                  32.14     1:08.38 (36.24)     1:45.71 (37.33)     2:20.81 (35.10)
 10 Linn, George        12 FLY-MR               2:21.20    2:20.87 SILV     7  
                  31.95     1:07.64 (35.69)     1:44.92 (37.28)     2:20.87 (35.95)
 11 Rasquinha, Ranjan   11 Express Swimming-MR  2:16.93    2:21.15 SILV     6  
                  31.02     1:06.77 (35.75)     1:44.83 (38.06)     2:21.15 (36.32)
 12 Rivkind, Philipp    11 MPNY-MR              2:20.40    2:21.41 SILV     5  
                  32.48     1:09.14 (36.66)     1:45.89 (36.75)     2:21.41 (35.52)
 13 Labianca, Jack B    12 Express Swimming-MR  2:23.46    2:22.89 SILV     4  
                  31.99     1:08.46 (36.47)     1:46.80 (38.34)     2:22.89 (36.09)
 14 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR    2:24.83    2:24.35 SILV     3  
                  32.33     1:09.43 (37.10)     1:48.33 (38.90)     2:24.35 (36.02)
Non-Award Division  
  1 Reilly, Christophe  12 Express Swimming-MR  2:17.35    2:05.18 ZQ     
                  29.39     1:01.05 (31.66)     1:33.28 (32.23)     2:05.18 (31.90)
  2 Bouzarouata, Zacha  12 Twisters-MR          2:11.39    2:09.04 ZQ     
                  29.87     1:02.62 (32.75)     1:36.19 (33.57)     2:09.04 (32.85)
  3 Finn, Liam          12 TRI-MR               2:12.14    2:10.11 JO     
                  29.75     1:02.68 (32.93)     1:37.09 (34.41)     2:10.11 (33.02)
  4 Chaston, Gareth J   12 RedTails-MR          2:15.76    2:10.36 JO     
                  29.86     1:02.30 (32.44)     1:36.67 (34.37)     2:10.36 (33.69)
  5 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR               2:12.44    2:10.59 JO     
                  30.76     1:04.13 (33.37)     1:38.47 (34.34)     2:10.59 (32.12)
  6 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  2:19.62    2:28.02        
                  34.16     1:11.94 (37.78)     1:50.40 (38.46)     2:28.02 (37.62)
  7 Zhao, Colin E       12 FLY-MR               2:25.63    2:29.99        
                  34.50     1:13.26 (38.76)     1:52.05 (38.79)     2:29.99 (37.94)
 -- Forrester, Connor   12 WEST-MR              2:19.81         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:55.99  ZQ
              5:56.00  SMAX
              6:31.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:56.01 - 6:31.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Euyoque, Kevin D    12 WEST-MR              6:16.12    6:01.69 SILV    20  
                  31.33     1:06.95 (35.62)     1:43.62 (36.67)     2:20.42 (36.80)
        2:57.39 (36.97)     3:34.91 (37.52)     4:12.51 (37.60)     4:49.42 (36.91)
        5:27.21 (37.79)     6:01.69 (34.48)                                        
  2 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR          6:05.12    6:01.89 SILV    17  
                  32.22     1:08.84 (36.62)     1:45.65 (36.81)     2:23.08 (37.43)
        2:59.01 (35.93)     3:36.53 (37.52)     4:14.21 (37.68)     4:51.94 (37.73)
        5:26.44 (34.50)     6:01.89 (35.45)                                        
  3 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  6:05.33    6:05.61 SILV    16  
                  31.17     1:07.41 (36.24)     1:45.18 (37.77)     2:22.50 (37.32)
        2:58.97 (36.47)     3:37.40 (38.43)     4:14.70 (37.30)     4:53.01 (38.31)
        5:30.29 (37.28)     6:05.61 (35.32)                                        
  4 Mahedy, Michael     12 BKR-MR               6:16.17    6:09.81 SILV    15  
                  32.78     1:09.80 (37.02)     1:48.55 (38.75)     2:25.84 (37.29)
        3:04.19 (38.35)     3:41.47 (37.28)     4:19.38 (37.91)     4:57.86 (38.48)
        5:35.31 (37.45)     6:09.81 (34.50)                                        
  5 Dorsey-Reyes, Daij  12 Manhattan Makos-MR   6:00.81    6:12.93 SILV    14  
                  31.33     1:07.48 (36.15)     1:45.24 (37.76)     2:23.10 (37.86)
        3:01.00 (37.90)     3:39.45 (38.45)     4:17.93 (38.48)     4:56.64 (38.71)
        5:35.72 (39.08)     6:12.93 (37.21)                                        
  6 Ioselevich, Arie    11 TRI-MR               6:20.21    6:13.09 SILV    13  
                  33.23     1:10.40 (37.17)     1:47.48 (37.08)     2:25.51 (38.03)
        3:04.28 (38.77)     3:42.14 (37.86)     4:20.64 (38.50)     4:58.68 (38.04)
        5:36.61 (37.93)     6:13.09 (36.48)                                        
  7 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR              6:13.84    6:15.15 SILV    12  
                  32.37     1:09.39 (37.02)     1:48.21 (38.82)     2:26.77 (38.56)
        3:06.53 (39.76)     3:45.30 (38.77)     4:24.39 (39.09)     5:03.82 (39.43)
        5:42.14 (38.32)     6:15.15 (33.01)                                        
  8 Puccio, Michael     11 TRI-MR               6:23.00    6:19.41 SILV    11  
                  31.81     1:09.50 (37.69)     1:48.22 (38.72)     2:26.73 (38.51)
        3:05.06 (38.33)     3:43.62 (38.56)     4:22.26 (38.64)     5:02.13 (39.87)
        5:41.79 (39.66)     6:19.41 (37.62)                                        
  9 Broderick, Patrick  11 Express Swimming-MR  6:30.76    6:21.38 SILV     9  
                  34.32     1:12.82 (38.50)     1:52.14 (39.32)     2:30.86 (38.72)
        3:10.60 (39.74)     3:49.81 (39.21)     4:28.31 (38.50)     5:06.72 (38.41)
        5:44.94 (38.22)     6:21.38 (36.44)                                        
 10 Wang, Andy Y        11 WEST-MR              6:20.56    6:22.80 SILV     7  
                  34.20     1:12.63 (38.43)     1:51.66 (39.03)     2:31.26 (39.60)
        3:10.99 (39.73)     3:50.10 (39.11)     4:28.92 (38.82)     5:07.74 (38.82)
        5:46.34 (38.60)     6:22.80 (36.46)                                        
Non-Award Division  
  1 Rasquinha, Ranjan   11 Express Swimming-MR  6:06.74    5:49.42 JO     
                  29.45     1:03.35 (33.90)     1:39.41 (36.06)     2:15.69 (36.28)
        2:51.43 (35.74)     3:27.26 (35.83)     4:03.62 (36.36)     4:40.11 (36.49)
        5:15.77 (35.66)     5:49.42 (33.65)                                        
  2 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR               6:05.28    5:50.66 JO     
                  30.78     1:05.24 (34.46)     1:41.68 (36.44)     2:18.02 (36.34)
        2:53.87 (35.85)     3:29.49 (35.62)     4:05.64 (36.15)     4:42.36 (36.72)
        5:17.38 (35.02)     5:50.66 (33.28)                                        
  3 Wong, Yan Son       12 RedTails-MR          6:16.05    6:32.70        
                  32.91     1:10.17 (37.26)     1:49.83 (39.66)     2:30.39 (40.56)
        3:11.29 (40.90)     3:52.55 (41.26)     4:33.42 (40.87)     5:13.78 (40.36)
        5:54.06 (40.28)     6:32.70 (38.64)                                        
 -- Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR   6:22.95         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                32.00  SMAX
                36.09  SILV
 Meet Qualifying:  32.01 - 36.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR                32.59      32.07 SILV    20  
  2 Su, Sean A          11 QNS-MR                 32.74      32.21 SILV    17  
  3 Bouzarouata, Zacha  12 Twisters-MR            32.19      32.29 SILV    16  
  4 Deguzman, Anthony   12 Unhes-Mr-MR            33.13      32.58 SILV    15  
  5 Rasquinha, Rohit A  11 Express Swimming-MR    32.99      32.73 SILV    14  
  6 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR    32.22      32.75 SILV    13  
  7 Dorsey-Reyes, Daij  12 Manhattan Makos-MR     32.54      32.81 SILV    12  
  8 Moran, Keilan S     11 NCAC-MR                32.38      32.84 SILV    11  
  9 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR                33.47      33.06 SILV     9  
 10 Finkelstein, Matth  12 FREE-MR                32.76      33.26 SILV     7  
 11 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR                 34.57      33.31 SILV     6  
 12 Puccio, Michael     11 TRI-MR                 34.53      33.32 SILV     5  
 13 Mahedy, Michael     12 BKR-MR                 34.91      33.39 SILV     4  
 14 Coronado, J.C. O    12 CIY-MR                 34.10      33.45 SILV     3  
 15 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR          33.02      33.63 SILV     2  
 16 Labianca, Jack B    12 Express Swimming-MR    32.61      33.86 SILV     1  
 17 Khanas, Vladyslav   11 Unhes-Mr-MR            33.93      34.07 SILV   
 18 Haskins, Alade      12 CAS-MR                 33.52      34.27 SILV   
 19 Euyoque, Kevin D    12 WEST-MR                36.76      34.34 SILV   
 20 Wong, Yan Son       12 RedTails-MR            34.63      34.40 SILV   
 21 Graves, Gideon C    12 BKR-MR                 34.08      34.41 SILV   
 22 Escowitz, Jack R    12 GATE-MR                34.47      34.48 SILV   
 23 Sellami, Max L      12 Flying Dolphins-MR     34.60      34.51 SILV   
 24 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR    34.59      34.52 SILV   
 25 Pachkovskiy, Alan   12 TRI-MR                 33.36      34.54 SILV   
 26 Peng, Gregory W     11 WEST-MR                34.87      34.73 SILV   
 27 Rubin, Spencer C    12 Express Swimming-MR    34.13      34.79 SILV   
 28 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR                 34.79      34.85 SILV   
 29 Chaston, Gareth J   12 RedTails-MR            33.87      34.87 SILV   
 30 Diaz, Adam C        11 RedTails-MR            35.05      35.04 SILV   
 31 Cao, Brandon        12 Express Swimming-MR    35.73      35.07 SILV   
 31 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR            33.63      35.07 SILV   
 33 Szymczak, Eric      11 Twisters-MR            34.31      35.32 SILV   
 34 David, Sebastian    12 TRI-MR                 36.08      35.52 SILV   
 35 Samko, Jack P       11 HS-MR                  36.04      35.53 SILV   
 36 Elliott, Lux        12 BKR-MR                 35.88      35.68 SILV   
 37 Guzman, Michael A   12 RedTails-MR            35.50      35.80 SILV   
 37 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR                34.78      35.80 SILV   
 39 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR    34.39      35.84 SILV   
 40 Kim, Ian N          11 TRI-MR                 34.83      35.93 SILV   
 41 Kruty, Leo          11 TRI-MR                 34.58      35.97 SILV   
Non-Award Division  
  1 Fleurimont, Justin  12 Unhes-Mr-MR            32.32      30.55 ZQ     
  2 Hoye, Jonas         11 Twisters-MR            32.16      31.27 ZQ     
  3 Miao, Ethan         11 Twisters-MR            33.86      31.86 JO     
  4 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR     32.38      31.94 JO     
  5 Ng, Ryan Y          11 GATE-MR                35.39      36.30        
  6 Munoz- Solano, Joh  12 RedTails-MR            35.89      36.49        
  7 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR      35.78      36.98        
  8 Thompson, Kota      12 UN-MR                  35.68      37.00        
  9 Glinchenko, Michae  12 TRI-MR                 34.00      37.36        
 -- Landgraf, Tim       11 MPNY-MR                35.48         DQ        
      Delay initiating arm pull
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:09.00  SMAX
              1:17.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:09.01 - 1:17.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Moran, Keilan S     11 NCAC-MR              1:10.58    1:09.49 SILV    20  
                  33.94     1:09.49 (35.55)                                        
  2 Rasquinha, Rohit A  11 Express Swimming-MR  1:12.26    1:09.56 SILV    17  
                  34.00     1:09.56 (35.56)                                        
  3 Mahedy, Michael     12 BKR-MR               1:10.99    1:09.70 SILV    16  
                  34.91     1:09.70 (34.79)                                        
  4 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR              1:09.88    1:10.62 SILV    15  
                  33.82     1:10.62 (36.80)                                        
  5 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR              1:15.30    1:11.28 SILV    14  
                  35.22     1:11.28 (36.06)                                        
  6 Su, Sean A          11 QNS-MR               1:10.01    1:11.92 SILV    13  
                  35.16     1:11.92 (36.76)                                        
  7 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  1:11.26    1:12.12 SILV    12  
                  33.94     1:12.12 (38.18)                                        
  8 Puccio, Michael     11 TRI-MR               1:11.85    1:12.31 SILV    11  
                  34.47     1:12.31 (37.84)                                        
  9 Khanas, Vladyslav   11 Unhes-Mr-MR          1:11.48    1:12.48 SILV     9  
                  35.73     1:12.48 (36.75)                                        
 10 Kwan, William       12 FREE-MR              1:12.88    1:12.55 SILV     7  
                  35.30     1:12.55 (37.25)                                        
 11 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR   1:11.89    1:12.60 SILV     6  
                  34.54     1:12.60 (38.06)                                        
 12 Sellami, Max L      12 Flying Dolphins-MR   1:14.14    1:12.67 SILV     5  
                  35.56     1:12.67 (37.11)                                        
 13 Pachkovskiy, Alan   12 TRI-MR               1:11.57    1:12.99 SILV     4  
                  34.94     1:12.99 (38.05)                                        
 14 Deguzman, Anthony   12 Unhes-Mr-MR          1:12.03    1:13.27 SILV     3  
                  35.19     1:13.27 (38.08)                                        
 15 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR              1:14.14    1:13.46 SILV     2  
                  36.59     1:13.46 (36.87)                                        
 16 Euyoque, Kevin D    12 WEST-MR              1:13.22    1:13.49 SILV     1  
                  35.96     1:13.49 (37.53)                                        
 17 Finkelstein, Matth  12 FREE-MR              1:12.29    1:13.73 SILV   
                  36.28     1:13.73 (37.45)                                        
 18 Rivkind, Philipp    11 MPNY-MR              1:16.72    1:14.46 SILV   
                  35.67     1:14.46 (38.79)                                        
 19 Cordova, Christian  11 CIY-MR               1:14.64    1:14.61 SILV   
                  35.88     1:14.61 (38.73)                                        
 20 Chau, Calvin W      11 CIY-MR               1:16.16    1:15.00 SILV   
                  36.25     1:15.00 (38.75)                                        
 21 Rubin, Spencer C    12 Express Swimming-MR  1:13.09    1:15.12 SILV   
                  36.25     1:15.12 (38.87)                                        
 22 Labianca, Jack B    12 Express Swimming-MR  1:16.73    1:15.47 SILV   
                  36.42     1:15.47 (39.05)                                        
 23 Juang, Andrew       12 FLY-MR               1:15.09    1:15.73 SILV   
                  37.84     1:15.73 (37.89)                                        
 24 Cherny, Eric        12 MPNY-MR              1:16.82    1:15.75 SILV   
                  38.22     1:15.75 (37.53)                                        
 25 Wong, Yan Son       12 RedTails-MR          1:14.24    1:15.81 SILV   
                  37.34     1:15.81 (38.47)                                        
 26 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR          1:10.22    1:15.91 SILV   
                  36.34     1:15.91 (39.57)                                        
 27 Diaz, Adam C        11 RedTails-MR          1:17.13    1:16.18 SILV   
                  37.33     1:16.18 (38.85)                                        
 28 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  1:12.93    1:16.24 SILV   
                  36.57     1:16.24 (39.67)                                        
 29 Haskins, Alade      12 CAS-MR               1:17.23    1:16.37 SILV   
                  36.84     1:16.37 (39.53)                                        
 30 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR  1:16.71    1:16.49 SILV   
                  36.18     1:16.49 (40.31)                                        
 31 Wang, Andy Y        11 WEST-MR              1:16.97    1:17.34 SILV   
                  37.77     1:17.34 (39.57)                                        
Non-Award Division  
  1 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR        1:09.37    1:06.37 ZQ     
                  31.96     1:06.37 (34.41)                                        
  2 Lebedinets, Ruslan  12 Shy-Mr-MR            1:09.34    1:06.67 ZQ     
                  32.94     1:06.67 (33.73)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan   11 Express Swimming-MR  1:09.29    1:07.68 JO     
                  32.31     1:07.68 (35.37)                                        
  4 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR              1:15.74    1:18.11        
                  38.57     1:18.11 (39.54)                                        
  5 Korzenik, Benjamin  12 Badger-MR            1:17.38    1:18.23        
                  37.06     1:18.23 (41.17)                                        
  6 Guzman, Michael A   12 RedTails-MR          1:16.95    1:19.21        
                  37.65     1:19.21 (41.56)                                        
  7 Chan, Joshua A      12 FLY-MR               1:16.42    1:19.25        
                  38.84     1:19.25 (40.41)                                        
  8 Savchuk, Michael    11 Shy-Mr-MR            1:16.68    1:20.06        
                  37.83     1:20.06 (42.23)                                        
  9 Kruty, Leo          11 TRI-MR               1:16.76    1:22.09        
                  38.44     1:22.09 (43.65)                                        
 -- Bekerman, Liam B    12 Express Swimming-MR  1:11.19         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.19  ZQ
              2:32.99  JO
              2:33.00  SMAX
              2:42.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:33.01 - 2:42.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Moran, Keilan S     11 NCAC-MR              2:34.51    2:34.71 SILV    20  
                  36.77     1:16.61 (39.84)     1:55.97 (39.36)     2:34.71 (38.74)
  2 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR              2:37.10    2:36.69 SILV    17  
                  38.63     1:18.78 (40.15)     1:58.70 (39.92)     2:36.69 (37.99)
  3 Rubin, Spencer C    12 Express Swimming-MR  2:37.15    2:37.71 SILV    16  
                  36.87     1:16.51 (39.64)     1:57.50 (40.99)     2:37.71 (40.21)
  4 Khoruzhik, Denis    12 MPNY-MR              2:38.77    2:39.03 SILV    15  
                  37.86     1:18.84 (40.98)     2:00.60 (41.76)     2:39.03 (38.43)
  5 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  2:40.07    2:40.81 SILV    14  
                  37.68     1:19.17 (41.49)     2:00.37 (41.20)     2:40.81 (40.44)
Non-Award Division  
  1 Rasquinha, Ranjan   11 Express Swimming-MR  2:33.65    2:27.50 ZQ     
                  34.52     1:12.04 (37.52)     1:50.51 (38.47)     2:27.50 (36.99)
  2 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR               2:35.21    2:28.21 ZQ     
                  35.19     1:13.37 (38.18)     1:52.06 (38.69)     2:28.21 (36.15)
  3 Rasquinha, Rohit A  11 Express Swimming-MR  2:37.02    2:31.25 JO     
                  35.72     1:14.88 (39.16)     1:54.18 (39.30)     2:31.25 (37.07)
  4 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR  2:42.17    2:52.05        
                  37.47     1:20.95 (43.48)     2:07.39 (46.44)     2:52.05 (44.66)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                36.60  SMAX
                40.29  SILV
 Meet Qualifying:  36.61 - 40.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DiMaggio, John P    11 MPNY-MR                39.61      36.65 SILV    20  
  2 Kravtsov, Andrew    11 MPNY-MR                38.57      36.93 SILV    17  
  3 Euyoque, Kevin D    12 WEST-MR                39.64      37.15 SILV    16  
  4 Linn, George        12 FLY-MR                 37.66      37.39 SILV    14.5
  4 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR                38.13      37.39 SILV    14.5
  6 Finn, Liam          12 TRI-MR                 37.70      37.57 SILV    13  
  7 Fleurimont, Justin  12 Unhes-Mr-MR            40.12      37.63 SILV    12  
  8 Ng, Ryan Y          11 GATE-MR                38.36      37.65 SILV    11  
  9 Forrester, Connor   12 WEST-MR                37.64      37.83 SILV     9  
 10 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR                39.01      37.88 SILV     7  
 11 Vesselov, Stephan   12 RI Marlins-MR          38.74      37.95 SILV     6  
 12 Khanas, Vladyslav   11 Unhes-Mr-MR            37.36      38.13 SILV     5  
 13 Chau, Calvin W      11 CIY-MR                 38.12      38.15 SILV     3.5
 13 Zhao, Colin E       12 FLY-MR                 37.09      38.15 SILV     3.5
 15 Dawson, Xavier      12 NFS-MR                 37.09      38.18 SILV     2  
 16 Hoye, Jonas         11 Twisters-MR            38.69      38.23 SILV     1  
 17 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR            37.09      38.40 SILV   
 18 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR    38.55      38.62 SILV   
 19 Kaye, Oscar         11 Manhattan Makos-MR     38.45      38.63 SILV   
 20 Peng, Gregory W     11 WEST-MR                40.14      38.67 SILV   
 21 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR      39.39      38.68 SILV   
 22 Korzenik, Benjamin  12 Badger-MR              39.84      38.70 SILV   
 23 Kim, Ian N          11 TRI-MR                 39.99      39.25 SILV   
Non-Award Division  
  1 Lombardo, James     12 TRI-MR                 36.87      36.18 JO     
  2 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR    37.34      36.34 JO     
  3 Bouzarouata, Zacha  12 Twisters-MR            37.90      36.39 JO     
  4 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR     36.93      36.41 JO     
  5 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR                 40.22      40.31        
 -- Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR    40.06         DQ        
      Declared false start
 -- Moran, Keilan S     11 NCAC-MR                38.68         DQ        
      Declared false start
 -- Miao, Ethan         11 Twisters-MR            37.31         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:19.00  SMAX
              1:26.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:19.01 - 1:26.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kwan, William       12 FREE-MR              1:19.53    1:19.59 SILV    20  
                  37.68     1:19.59 (41.91)                                        
  2 Haskins, Alade      12 CAS-MR               1:21.28    1:20.10 SILV    17  
                  38.17     1:20.10 (41.93)                                        
  3 Lombardo, James     12 TRI-MR               1:21.32    1:20.18 SILV    16  
                  37.46     1:20.18 (42.72)                                        
  4 Linn, George        12 FLY-MR               1:22.75    1:21.12 SILV    15  
                  38.78     1:21.12 (42.34)                                        
  5 Rasquinha, Ranjan   11 Express Swimming-MR  1:19.42    1:21.15 SILV    14  
                  37.66     1:21.15 (43.49)                                        
  6 DiMaggio, John P    11 MPNY-MR              1:21.52    1:21.19 SILV    13  
                  37.58     1:21.19 (43.61)                                        
  7 Kravtsov, Andrew    11 MPNY-MR              1:24.71    1:21.50 SILV    12  
                  38.98     1:21.50 (42.52)                                        
  8 Fleurimont, Justin  12 Unhes-Mr-MR          1:23.21    1:21.51 SILV    11  
                  39.36     1:21.51 (42.15)                                        
  9 Ng, Ryan Y          11 GATE-MR              1:23.16    1:21.63 SILV     9  
                  38.97     1:21.63 (42.66)                                        
 10 Euyoque, Kevin D    12 WEST-MR              1:23.05    1:21.72 SILV     7  
                  37.86     1:21.72 (43.86)                                        
 11 Finn, Liam          12 TRI-MR               1:22.11    1:21.74 SILV     6  
                  38.85     1:21.74 (42.89)                                        
 12 Banks, Amari        12 UN-MR                1:25.13    1:22.18 SILV     5  
                  38.03     1:22.18 (44.15)                                        
 13 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR    1:24.69    1:23.19 SILV     4  
                  40.89     1:23.19 (42.30)                                        
 14 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR  1:23.91    1:23.87 SILV     3  
                  39.59     1:23.87 (44.28)                                        
 15 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR              1:21.69    1:23.89 SILV     2  
                  39.27     1:23.89 (44.62)                                        
 16 Forrester, Connor   12 WEST-MR              1:20.47    1:23.99 SILV     1  
                  38.72     1:23.99 (45.27)                                        
 17 Chau, Calvin W      11 CIY-MR               1:24.37    1:24.05 SILV   
                  39.79     1:24.05 (44.26)                                        
 18 Peng, Gregory W     11 WEST-MR              1:24.51    1:24.31 SILV   
                  40.32     1:24.31 (43.99)                                        
 19 Zhao, Colin E       12 FLY-MR               1:24.75    1:26.23 SILV   
                  41.37     1:26.23 (44.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Kapinos, Arthur     12 Express Swimming-MR  1:21.90    1:16.17 ZQ     
                  35.72     1:16.17 (40.45)                                        
  2 Bouzarouata, Zacha  12 Twisters-MR          1:19.75    1:16.45 ZQ     
                  36.42     1:16.45 (40.03)                                        
  3 Glinchenko, Michae  12 TRI-MR               1:19.07    1:17.55 JO     
                  36.05     1:17.55 (41.50)                                        
  4 Rasquinha, Rohit A  11 Express Swimming-MR  1:19.28    1:17.89 JO     
                  37.21     1:17.89 (40.68)                                        
  5 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR        1:19.59    1:18.99 JO     
                  37.56     1:18.99 (41.43)                                        
  6 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  1:23.97    1:26.61        
                  40.93     1:26.61 (45.68)                                        
  7 Vesselov, Stephan   12 RI Marlins-MR        1:26.12    1:26.62        
                  40.79     1:26.62 (45.83)                                        
  8 Dawson, Xavier      12 NFS-MR               1:25.26    1:26.98        
                  40.24     1:26.98 (46.74)                                        
  9 Kaye, Oscar         11 Manhattan Makos-MR   1:25.50    1:27.26        
                  42.25     1:27.26 (45.01)                                        
 10 Rubin, Spencer C    12 Express Swimming-MR  1:24.61    1:27.54        
                  40.99     1:27.54 (46.55)                                        
 11 DeWitt, Jasper      12 Manhattan Makos-MR   1:25.11    1:27.61        
                  42.51     1:27.61 (45.10)                                        
 12 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  1:25.24    1:27.66        
                  41.12     1:27.66 (46.54)                                        
 -- Kim, Joshua         12 TRI-MR               1:22.38         DQ        
      Arms past hipline
                  35.99          DQ (40.89)                                        
 -- Guirre, Lorenz      12 TRI-MR               1:20.99         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:53.99  JO
              2:53.99  ZQ
              2:54.00  SMAX
              3:03.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:54.01 - 3:03.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zhang, John         11 NCAC-MR              3:00.01    2:54.26 SILV    20  
                  39.39     1:24.71 (45.32)     2:10.63 (45.92)     2:54.26 (43.63)
  2 Kravtsov, Andrew    11 MPNY-MR              2:55.68    2:55.61 SILV    17  
                  39.97     1:24.97 (45.00)     2:11.49 (46.52)     2:55.61 (44.12)
  3 Euyoque, Kevin D    12 WEST-MR              2:59.04    2:55.81 SILV    16  
                  39.94     1:24.66 (44.72)     2:11.08 (46.42)     2:55.81 (44.73)
  4 Forrester, Connor   12 WEST-MR              3:01.25    2:57.52 SILV    15  
                  39.65     1:26.09 (46.44)     2:12.72 (46.63)     2:57.52 (44.80)
  5 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  3:00.80    2:59.95 SILV    14  
                  41.60     1:26.65 (45.05)     2:13.35 (46.70)     2:59.95 (46.60)
Non-Award Division  
  1 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR        2:56.53    2:48.68 JO     
                  38.55     1:21.79 (43.24)     2:05.62 (43.83)     2:48.68 (43.06)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                31.00  SMAX
                34.69  SILV
 Meet Qualifying:  31.01 - 34.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR                32.56      31.11 SILV    20  
  2 Kim, Joshua         12 TRI-MR                 32.14      31.16 SILV    17  
  3 Glinchenko, Michae  12 TRI-MR                 32.12      31.57 SILV    16  
  4 Labianca, Jack B    12 Express Swimming-MR    32.04      31.59 SILV    15  
  5 Szymczak, Eric      11 Twisters-MR            31.74      31.62 SILV    14  
  6 Su, Sean A          11 QNS-MR                 32.41      31.98 SILV    13  
  7 Finn, Liam          12 TRI-MR                 33.31      32.05 SILV    12  
  8 Kruty, Leo          11 TRI-MR                 33.56      32.23 SILV    11  
  9 Khanas, Vladyslav   11 Unhes-Mr-MR            32.41      32.25 SILV     9  
 10 Deguzman, Anthony   12 Unhes-Mr-MR            32.46      32.26 SILV     6.5
 10 Chang, Steven R     11 FLY-MR                 31.45      32.26 SILV     6.5
 12 Yadgarov, Daniel    11 TRI-MR                 33.50      32.29 SILV     5  
 13 Samko, Jack P       11 HS-MR                  34.41      32.49 SILV     4  
 14 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR    32.10      32.52 SILV     3  
 15 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR                33.19      32.53 SILV     2  
 16 Banks, Amari        12 UN-MR                  33.57      32.74 SILV     1  
 17 Cordova, Christian  11 CIY-MR                 33.31      32.97 SILV   
 18 Guzman, Michael A   12 RedTails-MR            33.29      33.02 SILV   
 19 Sellami, Max L      12 Flying Dolphins-MR     33.43      33.04 SILV   
 20 Ioselevich, Arie    11 TRI-MR                 33.73      33.34 SILV   
 21 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR      33.89      33.62 SILV   
 22 Thompson, Kota      12 UN-MR                  34.34      34.00 SILV   
 23 Kim, Ian N          11 TRI-MR                 34.06      34.09 SILV   
 24 Bubrowiecki, Sebas  11 HS-MR                  34.15      34.25 SILV   
 25 Chan, Joshua A      12 FLY-MR                 33.88      34.26 SILV   
Non-Award Division  
  1 Cherny, Eric        12 MPNY-MR                31.04      28.84 ZQ     
  2 Dorsey-Reyes, Daij  12 Manhattan Makos-MR     31.17      30.10 ZQ     
  3 Moran, Keilan S     11 NCAC-MR                31.39      30.93 JO     
  4 Chaston, Gareth J   12 RedTails-MR            31.28      30.95 JO     
  5 Shen, Jeremy        12 Flying Dolphins-MR     34.32      34.82        
  6 Puerto, AP          12 UN-MR                  34.36      35.16        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:10.70  SMAX
              1:17.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.71 - 1:17.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR   1:12.21    1:10.97 SILV    20  
                  33.37     1:10.97 (37.60)                                        
  2 Haskins, Alade      12 CAS-MR               1:15.35    1:11.95 SILV    17  
                  33.19     1:11.95 (38.76)                                        
  3 Su, Sean A          11 QNS-MR               1:14.15    1:12.20 SILV    16  
                  32.80     1:12.20 (39.40)                                        
  4 Bekerman, Liam B    12 Express Swimming-MR  1:11.82    1:12.47 SILV    15  
                  34.20     1:12.47 (38.27)                                        
  5 Khanas, Vladyslav   11 Unhes-Mr-MR          1:12.26    1:12.52 SILV    14  
                  32.95     1:12.52 (39.57)                                        
  6 Deguzman, Anthony   12 Unhes-Mr-MR          1:17.25    1:12.81 SILV    13  
                  32.66     1:12.81 (40.15)                                        
  7 Samko, Jack P       11 HS-MR                1:15.80    1:12.94 SILV    12  
                  33.95     1:12.94 (38.99)                                        
  8 Chang, Steven R     11 FLY-MR               1:12.19    1:13.49 SILV    11  
                  33.30     1:13.49 (40.19)                                        
  9 Sellami, Max L      12 Flying Dolphins-MR   1:14.80    1:13.59 SILV     8  
                  33.56     1:13.59 (40.03)                                        
  9 Kravtsov, Andrew    11 MPNY-MR              1:16.44    1:13.59 SILV     8  
                  34.91     1:13.59 (38.68)                                        
 11 Szymczak, Eric      11 Twisters-MR          1:13.09    1:13.80 SILV     6  
                  34.84     1:13.80 (38.96)                                        
 12 Glinchenko, Michae  12 TRI-MR               1:15.34    1:13.96 SILV     5  
                  34.04     1:13.96 (39.92)                                        
 13 Yadgarov, Daniel    11 TRI-MR               1:17.23    1:14.12 SILV     4  
                  34.45     1:14.12 (39.67)                                        
 14 Puccio, Michael     11 TRI-MR               1:15.77    1:14.19 SILV     3  
                  33.77     1:14.19 (40.42)                                        
 15 Cherny, Eric        12 MPNY-MR              1:11.84    1:14.26 SILV     2  
                  33.75     1:14.26 (40.51)                                        
 16 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  1:14.79    1:14.83 SILV     1  
                  32.69     1:14.83 (42.14)                                        
 17 Guzman, Michael A   12 RedTails-MR          1:16.49    1:15.55 SILV   
                  34.19     1:15.55 (41.36)                                        
 18 Bubrowiecki, Sebas  11 HS-MR                1:17.11    1:16.42 SILV   
                  34.71     1:16.42 (41.71)                                        
 19 Euyoque, Kevin D    12 WEST-MR              1:17.42    1:16.56 SILV   
                  35.26     1:16.56 (41.30)                                        
Non-Award Division  
  1 Green, Gavin C      12 Flying Dolphins-MR   1:16.27    1:06.77 ZQ     
                  30.73     1:06.77 (36.04)                                        
  2 Moran, Keilan S     11 NCAC-MR              1:11.67    1:08.50 JO     
                  33.32     1:08.50 (35.18)                                        
  3 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR               1:13.14    1:10.21 JO     
                  33.51     1:10.21 (36.70)                                        
  4 Zhang, John         11 NCAC-MR              1:12.45    1:10.48 JO     
                  33.73     1:10.48 (36.75)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:36.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:40.00  SMAX
              2:45.39  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.01 - 2:45.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C      12 Flying Dolphins-MR   2:41.19    2:31.88 ZQ     
                  31.93     1:09.79 (37.86)     1:50.84 (41.05)     2:31.88 (41.04)
  2 Chaston, Gareth J   12 RedTails-MR          2:44.90    2:48.40        
                  35.82     1:16.28 (40.46)     2:01.96 (45.68)     2:48.40 (46.44)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:17.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.01 - 1:17.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR              1:12.29    1:10.19 SILV    20  
                  33.56     1:10.19 (36.63)                                        
  2 Kim, Joshua         12 TRI-MR               1:13.19    1:10.43 SILV    17  
                  33.87     1:10.43 (36.56)                                        
  3 Ioselevich, Arie    11 TRI-MR               1:11.40    1:10.56 SILV    16  
                  32.95     1:10.56 (37.61)                                        
  4 Cherny, Eric        12 MPNY-MR              1:11.45    1:10.66 SILV    15  
                  33.70     1:10.66 (36.96)                                        
  5 Finn, Liam          12 TRI-MR               1:13.35    1:10.68 SILV    14  
                  33.91     1:10.68 (36.77)                                        
  6 Finkelstein, Matth  12 FREE-MR              1:10.59    1:10.83 SILV    13  
                  33.90     1:10.83 (36.93)                                        
  7 Kwan, William       12 FREE-MR              1:10.79    1:10.96 SILV    12  
                  33.96     1:10.96 (37.00)                                        
  8 Chaston, Gareth J   12 RedTails-MR          1:10.43    1:11.08 SILV    11  
                  32.99     1:11.08 (38.09)                                        
  9 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR              1:10.07    1:11.40 SILV     9  
                  31.89     1:11.40 (39.51)                                        
 10 Khanas, Vladyslav   11 Unhes-Mr-MR          1:10.98    1:11.47 SILV     7  
                  32.66     1:11.47 (38.81)                                        
 11 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR          1:10.91    1:12.22 SILV     6  
                  33.43     1:12.22 (38.79)                                        
 12 Haskins, Alade      12 CAS-MR               1:12.38    1:12.39 SILV     5  
                  33.54     1:12.39 (38.85)                                        
 13 Dorsey-Reyes, Daij  12 Manhattan Makos-MR   1:11.83    1:12.49 SILV     4  
                  32.74     1:12.49 (39.75)                                        
 14 Su, Sean A          11 QNS-MR               1:13.57    1:13.09 SILV     3  
                  32.70     1:13.09 (40.39)                                        
 15 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR               1:13.50    1:13.40 SILV     2  
                  34.36     1:13.40 (39.04)                                        
 16 Forrester, Connor   12 WEST-MR              1:11.90    1:13.50 SILV     1  
                  33.89     1:13.50 (39.61)                                        
 17 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  1:12.38    1:13.62 SILV   
                  33.79     1:13.62 (39.83)                                        
 18 Banks, Amari        12 UN-MR                1:16.24    1:13.69 SILV   
                  33.98     1:13.69 (39.71)                                        
 19 Moran, Keilan S     11 NCAC-MR              1:12.84    1:13.81 SILV   
                  33.60     1:13.81 (40.21)                                        
 20 Labianca, Jack B    12 Express Swimming-MR  1:15.48    1:14.05 SILV   
                  34.29     1:14.05 (39.76)                                        
 21 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR    1:14.05    1:14.11 SILV   
                  35.45     1:14.11 (38.66)                                        
 22 Chau, Calvin W      11 CIY-MR               1:14.02    1:14.18 SILV   
                  33.60     1:14.18 (40.58)                                        
 23 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  1:15.40    1:14.81 SILV   
                  36.05     1:14.81 (38.76)                                        
 24 Glinchenko, Michae  12 TRI-MR               1:12.85    1:14.93 SILV   
                  36.30     1:14.93 (38.63)                                        
 25 Linn, George        12 FLY-MR               1:15.43    1:15.01 SILV   
                  35.31     1:15.01 (39.70)                                        
 26 King, Shawnee       12 Parks Sailfish-MR    1:15.01    1:15.44 SILV   
                  37.15     1:15.44 (38.29)                                        
 27 Juang, Andrew       12 FLY-MR               1:13.83    1:15.50 SILV   
                  36.73     1:15.50 (38.77)                                        
 28 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR        1:13.47    1:15.71 SILV   
                  34.40     1:15.71 (41.31)                                        
 29 Rivkind, Philipp    11 MPNY-MR              1:16.01    1:16.15 SILV   
                  35.61     1:16.15 (40.54)                                        
 30 Rubin, Spencer C    12 Express Swimming-MR  1:14.15    1:17.19 SILV   
                  36.14     1:17.19 (41.05)                                        
Non-Award Division  
  1 Lebedinets, Ruslan  12 Shy-Mr-MR            1:10.22    1:07.44 JO     
                  31.28     1:07.44 (36.16)                                        
  2 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR   1:10.78    1:08.60 JO     
                  31.70     1:08.60 (36.90)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan   11 Express Swimming-MR  1:10.37    1:09.40 JO     
                  31.48     1:09.40 (37.92)                                        
  4 Zhang, John         11 NCAC-MR              1:10.36    1:09.81 JO     
                  32.51     1:09.81 (37.30)                                        
  5 Hoye, Jonas         11 Twisters-MR          1:12.82    1:09.82 JO     
                  32.36     1:09.82 (37.46)                                        
  6 Khoruzhik, Denis    12 MPNY-MR              1:15.26    1:17.53        
                  36.82     1:17.53 (40.71)                                        
  7 Munoz- Solano, Joh  12 RedTails-MR          1:17.15    1:18.56        
                  35.23     1:18.56 (43.33)                                        
  8 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR              1:16.53    1:18.93        
                  37.64     1:18.93 (41.29)                                        
  9 Dawson, Xavier      12 NFS-MR               1:14.89    1:19.16        
                  37.84     1:19.16 (41.32)                                        
 10 Savchuk, Michael    11 Shy-Mr-MR            1:15.83    1:19.96        
                  36.76     1:19.96 (43.20)                                        
 -- Kravtsov, Andrew    11 MPNY-MR              1:15.31         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:25.99  ZQ
              2:27.99  JO
              2:28.00  SMAX
              2:47.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:28.01 - 2:47.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR              2:28.54    2:28.01 SILV    20  
                  33.43     1:10.43 (37.00)     1:55.39 (44.96)     2:28.01 (32.62)
  2 Rasquinha, Ranjan   11 Express Swimming-MR  2:30.07    2:30.05 SILV    17  
                  31.00     1:09.41 (38.41)     1:55.10 (45.69)     2:30.05 (34.95)
  3 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR        2:35.25    2:32.65 SILV    16  
                  34.63     1:13.88 (39.25)     1:58.47 (44.59)     2:32.65 (34.18)
  4 Fleurimont, Justin  12 Unhes-Mr-MR          2:43.10    2:33.64 SILV    15  
                  33.39     1:11.97 (38.58)     1:58.44 (46.47)     2:33.64 (35.20)
  5 Ioselevich, Arie    11 TRI-MR               2:33.68    2:33.78 SILV    14  
                  34.48     1:13.93 (39.45)     1:58.15 (44.22)     2:33.78 (35.63)
  6 Kwan, William       12 FREE-MR              2:32.95    2:33.95 SILV    13  
                  36.10     1:14.07 (37.97)     1:59.48 (45.41)     2:33.95 (34.47)
  7 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR   2:39.11    2:34.12 SILV    12  
                  33.51     1:13.95 (40.44)     2:00.64 (46.69)     2:34.12 (33.48)
  8 Finn, Liam          12 TRI-MR               2:35.65    2:34.50 SILV    11  
                  34.96     1:15.14 (40.18)     2:00.01 (44.87)     2:34.50 (34.49)
  9 Coronado, J.C. O    12 CIY-MR               2:43.79    2:35.92 SILV     9  
                  34.55     1:12.61 (38.06)     1:58.70 (46.09)     2:35.92 (37.22)
 10 Su, Sean A          11 QNS-MR               2:31.94    2:36.18 SILV     7  
                  34.76     1:12.77 (38.01)     2:01.44 (48.67)     2:36.18 (34.74)
 11 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR              2:39.29    2:36.97 SILV     6  
                  34.62     1:14.68 (40.06)     2:03.58 (48.90)     2:36.97 (33.39)
 12 Kravtsov, Andrew    11 MPNY-MR              2:43.29    2:38.44 SILV     5  
                  35.06     1:17.27 (42.21)     2:02.66 (45.39)     2:38.44 (35.78)
 13 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  2:37.71    2:39.04 SILV     4  
                  35.27     1:15.89 (40.62)     2:04.65 (48.76)     2:39.04 (34.39)
 14 Haskins, Alade      12 CAS-MR               2:40.75    2:39.10 SILV     3  
                  33.87     1:16.18 (42.31)     2:05.39 (49.21)     2:39.10 (33.71)
 15 Mahedy, Michael     12 BKR-MR               2:40.53    2:39.37 SILV     2  
                                                    2:04.95 ( )     2:39.37 (34.42)
 16 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR    2:40.33    2:39.44 SILV     1  
                  34.27     1:17.01 (42.74)     2:02.92 (45.91)     2:39.44 (36.52)
 17 Dorsey-Reyes, Daij  12 Manhattan Makos-MR   2:35.88    2:40.49 SILV   
                  33.52     1:13.75 (40.23)     2:04.19 (50.44)     2:40.49 (36.30)
 18 Samko, Jack P       11 HS-MR                2:45.45    2:40.88 SILV   
                  34.34     1:16.16 (41.82)     2:05.56 (49.40)     2:40.88 (35.32)
 19 Puccio, Michael     11 TRI-MR               2:42.70    2:41.02 SILV   
                  34.49     1:14.52 (40.03)     2:04.69 (50.17)     2:41.02 (36.33)
 20 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR               2:40.00    2:41.25 SILV   
                  32.99     1:14.93 (41.94)     2:05.76 (50.83)     2:41.25 (35.49)
 21 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR          2:31.40    2:41.26 SILV   
                  33.36     1:15.22 (41.86)     2:03.12 (47.90)     2:41.26 (38.14)
 22 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  2:36.01    2:42.34 SILV   
                  35.55     1:16.37 (40.82)     2:05.21 (48.84)     2:42.34 (37.13)
 23 Broderick, Patrick  11 Express Swimming-MR  2:46.09    2:42.61 SILV   
                  36.49     1:18.66 (42.17)     2:06.22 (47.56)     2:42.61 (36.39)
 24 King, Shawnee       12 Parks Sailfish-MR    2:45.34    2:42.62 SILV   
                  36.25     1:21.83 (45.58)     2:06.75 (44.92)     2:42.62 (35.87)
 25 Khoruzhik, Denis    12 MPNY-MR              2:42.16    2:42.76 SILV   
                  37.85     1:19.21 (41.36)     2:07.29 (48.08)     2:42.76 (35.47)
 26 Szymczak, Eric      11 Twisters-MR          2:41.64    2:46.58 SILV   
                  37.03     1:18.73 (41.70)     2:12.04 (53.31)     2:46.58 (34.54)
 27 Korzenik, Benjamin  12 Badger-MR            2:47.26    2:46.59 SILV   
                  35.17     1:17.96 (42.79)     2:07.40 (49.44)     2:46.59 (39.19)
 28 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR              2:45.01    2:47.80 SILV   
                  38.31     1:19.59 (41.28)     2:10.20 (50.61)     2:47.80 (37.60)
Non-Award Division  
  1 Bouzarouata, Zacha  12 Twisters-MR          2:28.46    2:24.18 ZQ     
                  31.79     1:09.43 (37.64)     1:51.22 (41.79)     2:24.18 (32.96)
  2 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR               2:37.16    2:26.42 JO     
                  33.10     1:11.19 (38.09)     1:53.61 (42.42)     2:26.42 (32.81)
  3 Chau, Calvin W      11 CIY-MR               2:41.96    2:48.18        
                  36.23     1:17.91 (41.68)     2:06.31 (48.40)     2:48.18 (41.87)
  4 Cao, Brandon        12 Express Swimming-MR  2:46.34    2:49.04        
                  38.40     1:21.64 (43.24)     2:11.48 (49.84)     2:49.04 (37.56)
  5 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR              2:44.26    2:49.06        
                  35.97     1:16.84 (40.87)     2:13.28 (56.44)     2:49.06 (35.78)
 -- Chaston, Gareth J   12 RedTails-MR          2:33.46         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 -- Forrester, Connor   12 WEST-MR              2:32.18         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  JO
              5:21.00  SMAX
              5:52.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:21.01 - 5:52.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Kwan, William       12 FREE-MR              5:25.50        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                24.80  SMAX
                26.79  SILV
 Meet Qualifying:  24.81 - 26.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hawater, Youssef    14 NCAC-MR                25.47      24.84 SILV    20  
  2 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR                25.13      24.91 SILV    17  
  3 Neugebauer, Caleb   13 Express Swimming-MR    24.97      24.92 SILV    16  
  4 Lien, Geoffrey      14 WEST-MR                24.97      25.02 SILV    14.5
  4 Spencer, Dylan A    13 WEST-MR                25.28      25.02 SILV    14.5
  6 Sanchez, Roger      14 RedTails-MR            25.27      25.05 SILV    13  
  7 Ustymenko, Vlad     13 Shy-Mr-MR              25.26      25.19 SILV    11.5
  7 Madden, Sean M      14 QNS-MR                 25.20      25.19 SILV    11.5
  9 Zahariev, Kevin K   13 Twisters-MR            25.64      25.22 SILV     8  
  9 Lee, Penn           13 Manhattan Makos-MR     24.98      25.22 SILV     8  
 11 Fiore, Christian    14 Manhattan Makos-MR     25.31      25.24 SILV     6  
 12 Zametko, Nikita     14 MPNY-MR                25.70      25.45 SILV     5  
 13 Babyak, Chris N     14 Badger-MR              26.12      25.54 SILV     4  
 14 Ebied, Omar         14 Twisters-MR            25.84      25.63 SILV     3  
 15 Cui, Ryan           13 Twisters-MR            25.63      25.64 SILV     2  
 16 Hafez, Yousef A     13 MPNY-MR                25.57      25.76 SILV     0.5
 16 Kroon, Eric         14 TRI-MR                 26.60      25.76 SILV     0.5
 18 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR    25.47      25.79 SILV   
 19 Amato, Jason C      13 WEST-MR                26.04      25.83 SILV   
 20 Hwang, Alex         13 GATE-MR                25.93      25.85 SILV   
 21 Chiang, Matthew     14 GATE-MR                26.17      25.86 SILV   
 22 Espinal, Joseph E   13 FLY-MR                 25.54      25.87 SILV   
 23 Wankowicz, Daniel   14 TRI-MR                 26.57      25.89 SILV   
 24 DiMaggio, Joe R     13 MPNY-MR                26.37      25.91 SILV   
 25 Liu, Timothy C      14 QNS-MR                 26.14      25.93 SILV   
 25 Weber, Christopher  14 Express Swimming-MR    26.58      25.93 SILV   
 27 Vernhes, Sebastien  13 Manhattan Makos-MR     26.05      25.94 SILV   
 28 Whelan, Jack        14 CIY-MR                 25.04      25.99 SILV   
 29 Naing, Ko Ko M      14 MPNY-MR                25.76      26.00 SILV   
 29 Hardart, Max        13 Badger-MR              26.16      26.00 SILV   
 31 Brewster, Justin    14 Parks Sailfish-MR      26.01      26.20 SILV   
 32 Chen, Darian        13 QNS-MR                 26.32      26.26 SILV   
 33 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR    26.47      26.32 SILV   
 34 Vizhco, Dexter H    13 CAS-MR                 26.63      26.38 SILV   
 35 Lee, Alexander G    14 FLY-MR                 26.01      26.39 SILV   
 36 Veru, Theodore P    13 Badger-MR              26.69      26.40 SILV   
 37 Deng, Jiachi        13 Twisters-MR            26.18      26.56 SILV   
 38 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR    26.30      26.57 SILV   
 39 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR                 26.31      26.58 SILV   
 40 Hourican, Sean M    14 TRI-MR                 26.74      26.66 SILV   
 41 Min, Christopher K  13 FLY-MR                 26.58      26.70 SILV   
 42 Garcia, Alberto     13 CAS-MR                 26.74      26.71 SILV   
 42 Li, Franklin S      14 FLY-MR                 26.60      26.71 SILV   
 44 Tang, Erik          13 Express Swimming-MR    26.66      26.79 SILV   
 44 Stefanidis, Nichol  14 CIY-MR                 26.60      26.79 SILV   
Non-Award Division  
  1 Speres, Nicholas C  13 Badger-MR              25.07      24.66 ZQ     
  2 Evenko, Nicholas    13 TRI-MR                 25.04      24.68 ZQ     
  3 Liu, John           13 TRI-MR                 24.83      24.69 ZQ     
  4 Attenborough, Anth  13 FREE-MR                25.12      24.70 JO     
  5 Szymczak, Kevin M   13 Twisters-MR            26.25      26.89        
  6 Wan, Osmond T       14 QNS-MR                 26.14      27.22        
  7 mei, JM             14 UN-MR                  26.74      27.49        
 -- Halls, Sean C       13 NFS-MR                 25.47         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                54.00  SMAX
                59.59  SILV
 Meet Qualifying:  54.01 - 59.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cui, Ryan           13 Twisters-MR            55.35      54.27 SILV    20  
                  26.46       54.27 (27.81)                                        
  2 Sanchez, Roger      14 RedTails-MR            56.30      54.44 SILV    17  
                  26.41       54.44 (28.03)                                        
  3 Speres, Nicholas C  13 Badger-MR              55.06      54.61 SILV    16  
                  25.54       54.61 (29.07)                                        
  4 Liu, John           13 TRI-MR                 56.12      54.68 SILV    15  
                  26.56       54.68 (28.12)                                        
  5 Fiore, Christian    14 Manhattan Makos-MR     55.31      54.78 SILV    14  
                  26.44       54.78 (28.34)                                        
  6 Elkhouly, Youssef   13 HS-MR                  54.48      54.89 SILV    13  
                  26.00       54.89 (28.89)                                        
  7 Neugebauer, Caleb   13 Express Swimming-MR    55.13      55.06 SILV    12  
                  25.67       55.06 (29.39)                                        
  8 Spencer, Dylan A    13 WEST-MR                55.37      55.15 SILV    11  
                  26.85       55.15 (28.30)                                        
  9 Chan, Matthew       14 QNS-MR                 55.13      55.28 SILV     9  
                  25.62       55.28 (29.66)                                        
 10 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR    55.17      55.33 SILV     7  
                  26.75       55.33 (28.58)                                        
 11 Zametko, Nikita     14 MPNY-MR                54.83      55.39 SILV     6  
                  26.39       55.39 (29.00)                                        
 12 Ebied, Omar         14 Twisters-MR            56.46      55.50 SILV     5  
                  26.67       55.50 (28.83)                                        
 13 Chia, Derrick       13 NCAC-MR                55.06      55.52 SILV     4  
                  26.28       55.52 (29.24)                                        
 14 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR                55.53      55.57 SILV     3  
                  27.36       55.57 (28.21)                                        
 15 Walsh, Patrick C    13 Express Swimming-MR    54.50      55.67 SILV     2  
                  26.65       55.67 (29.02)                                        
 16 Lien, Geoffrey      14 WEST-MR                56.48      55.75 SILV     1  
                  26.39       55.75 (29.36)                                        
 17 Amato, Jason C      13 WEST-MR                55.80      55.84 SILV   
                  26.72       55.84 (29.12)                                        
 18 Hawater, Youssef    14 NCAC-MR                55.94      56.01 SILV   
                  26.54       56.01 (29.47)                                        
 19 Hardart, Max        13 Badger-MR              56.72      56.14 SILV   
                  26.95       56.14 (29.19)                                        
 20 Vernhes, Sebastien  13 Manhattan Makos-MR     57.63      56.23 SILV   
                  27.15       56.23 (29.08)                                        
 21 Hafez, Yousef A     13 MPNY-MR                57.21      56.54 SILV   
 22 Zahariev, Kevin K   13 Twisters-MR            57.77      56.55 SILV   
                  26.98       56.55 (29.57)                                        
 23 Espinal, Joseph E   13 FLY-MR                 56.64      56.59 SILV   
                  27.33       56.59 (29.26)                                        
 24 Deng, Jiachi        13 Twisters-MR            57.11      56.62 SILV   
                  27.21       56.62 (29.41)                                        
 25 Babyak, Chris N     14 Badger-MR              56.72      56.93 SILV   
                  26.68       56.93 (30.25)                                        
 26 Liu, Timothy C      14 QNS-MR                 57.16      56.99 SILV   
                  27.57       56.99 (29.42)                                        
 27 Vizhco, Dexter H    13 CAS-MR                 58.96      57.05 SILV   
                  27.86       57.05 (29.19)                                        
 28 Lee, Alexander G    14 FLY-MR                 56.96      57.19 SILV   
                  27.98       57.19 (29.21)                                        
 29 Kroon, Eric         14 TRI-MR                 56.97      57.23 SILV   
                  27.34       57.23 (29.89)                                        
 30 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR    54.64      57.42 SILV   
                  26.77       57.42 (30.65)                                        
 31 Hwang, Alex         13 GATE-MR                56.59      57.45 SILV   
                  27.92       57.45 (29.53)                                        
 32 Sandoval, Anthony   14 RedTails-MR            58.65      57.61 SILV   
                  27.57       57.61 (30.04)                                        
 33 Wankowicz, Daniel   14 TRI-MR                 58.13      57.71 SILV   
                  27.45       57.71 (30.26)                                        
 34 Garcia, Alberto     13 CAS-MR                 59.02      57.77 SILV   
                  27.90       57.77 (29.87)                                        
 35 Gorelik, Daniel     14 MPNY-MR                57.34      57.85 SILV   
                  28.14       57.85 (29.71)                                        
 36 Zhu, Harry          14 FLY-MR                 58.62      57.90 SILV   
                  27.97       57.90 (29.93)                                        
 37 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR    57.69      57.91 SILV   
                  28.05       57.91 (29.86)                                        
 38 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR    57.34      57.94 SILV   
                  27.53       57.94 (30.41)                                        
 39 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR                 57.50      57.99 SILV   
                  27.74       57.99 (30.25)                                        
 40 Wan, Osmond T       14 QNS-MR                 58.68      58.03 SILV   
                  27.99       58.03 (30.04)                                        
 41 Whelan, Jack        14 CIY-MR                 56.26      58.11 SILV   
                  28.05       58.11 (30.06)                                        
 42 Veru, Theodore P    13 Badger-MR              58.94      58.13 SILV   
                  27.38       58.13 (30.75)                                        
 42 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR    57.23      58.13 SILV   
                  27.61       58.13 (30.52)                                        
 44 DiMaggio, Joe R     13 MPNY-MR                55.99      58.27 SILV   
                  27.55       58.27 (30.72)                                        
 45 Min, Christopher K  13 FLY-MR                 58.54      58.32 SILV   
                  28.36       58.32 (29.96)                                        
 46 Naing, Ko Ko M      14 MPNY-MR                58.36      58.44 SILV   
                  27.29       58.44 (31.15)                                        
 47 Bischof, Robert F   13 WEST-MR                58.27      58.54 SILV   
                  28.01       58.54 (30.53)                                        
 48 Brennan, Joe V      13 CIY-MR                 56.56      58.60 SILV   
                  27.83       58.60 (30.77)                                        
 49 Szymczak, Kevin M   13 Twisters-MR            58.77      58.75 SILV   
                  28.32       58.75 (30.43)                                        
 50 Tablev, Edwin J     13 MPNY-MR                57.36      58.89 SILV   
                  27.41       58.89 (31.48)                                        
 51 Boyd, Andrew R      14 TRI-MR                 59.59      58.95 SILV   
                  28.97       58.95 (29.98)                                        
 52 Santry, Emmet P     13 WEST-MR                55.87      59.38 SILV   
                  27.49       59.38 (31.89)                                        
 53 Lennon, Oscar J     14 Manhattan Makos-MR     59.26      59.42 SILV   
                  29.09       59.42 (30.33)                                        
 54 Tang, Erik          13 Express Swimming-MR    57.03      59.48 SILV   
                  28.05       59.48 (31.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Lee, Penn           13 Manhattan Makos-MR     55.62      53.94 JO     
                  25.65       53.94 (28.29)                                        
  2 Madden, Sean M      14 QNS-MR                 54.23      53.99 JO     
                  25.59       53.99 (28.40)                                        
  3 Li, Franklin S      14 FLY-MR                 58.85      59.85        
                  28.20       59.85 (31.65)                                        
  4 Gonzalez, Kevin     13 APEX-MR                59.53    1:00.00        
                  28.50     1:00.00 (31.50)                                        
  5 Jablonowski, Krist  13 Manhattan Makos-MR     59.43    1:00.03        
                  28.96     1:00.03 (31.07)                                        
  6 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR    57.81    1:00.56        
                  28.99     1:00.56 (31.57)                                        
  7 Jeong, Eugene       13 QNS-MR                 59.44    1:00.79        
                  29.43     1:00.79 (31.36)                                        
  8 Zheng, Edwin        14 FLY-MR                 59.22    1:01.13        
                  28.53     1:01.13 (32.60)                                        
  9 Halls, Sean C       13 NFS-MR                 57.78    1:01.92        
                  29.40     1:01.92 (32.52)                                        
 -- Stefanidis, Nichol  14 CIY-MR               1:09.49         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              1:58.50  SMAX
              2:14.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:58.51 - 2:14.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  2:00.37    1:59.55 SILV    20  
                  27.65       58.16 (30.51)     1:29.19 (31.03)     1:59.55 (30.36)
  2 Weber, Christopher  14 Express Swimming-MR  1:59.99    1:59.57 SILV    17  
                  26.68       56.86 (30.18)     1:28.45 (31.59)     1:59.57 (31.12)
  3 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  2:01.10    1:59.75 SILV    16  
                  27.16       57.59 (30.43)     1:28.64 (31.05)     1:59.75 (31.11)
  4 Sanchez, Roger      14 RedTails-MR          2:04.03    1:59.79 SILV    15  
                  26.59       55.79 (29.20)     1:27.48 (31.69)     1:59.79 (32.31)
  5 Ebied, Omar         14 Twisters-MR          2:00.18    1:59.84 SILV    14  
                  27.39       57.64 (30.25)     1:28.69 (31.05)     1:59.84 (31.15)
  6 Legall, Elijah      13 Unhes-Mr-MR          1:58.58    2:00.04 SILV    13  
                  25.76       55.33 (29.57)     1:27.09 (31.76)     2:00.04 (32.95)
  7 Elkhouly, Youssef   13 HS-MR                2:02.79    2:00.68 SILV    12  
                  26.91       57.17 (30.26)     1:29.35 (32.18)     2:00.68 (31.33)
  8 Liu, John           13 TRI-MR               2:01.57    2:00.89 SILV    11  
                  27.77       58.52 (30.75)     1:29.80 (31.28)     2:00.89 (31.09)
  9 Chan, Matthew       14 QNS-MR               2:01.10    2:01.23 SILV     9  
                  27.29       57.70 (30.41)     1:29.03 (31.33)     2:01.23 (32.20)
 10 Lien, Geoffrey      14 WEST-MR              2:04.49    2:01.27 SILV     7  
                  27.30       58.50 (31.20)     1:30.57 (32.07)     2:01.27 (30.70)
 11 Zametko, Nikita     14 MPNY-MR              2:00.82    2:01.33 SILV     6  
                  27.75       59.29 (31.54)     1:30.87 (31.58)     2:01.33 (30.46)
 12 Lee, Penn           13 Manhattan Makos-MR   2:05.59    2:01.42 SILV     5  
                  27.31       58.25 (30.94)     1:30.32 (32.07)     2:01.42 (31.10)
 13 Kroon, Eric         14 TRI-MR               2:02.46    2:01.52 SILV     4  
                  27.20       58.15 (30.95)     1:30.04 (31.89)     2:01.52 (31.48)
 14 Liu, Timothy C      14 QNS-MR               2:00.79    2:01.68 SILV     3  
                  27.96       58.95 (30.99)     1:30.38 (31.43)     2:01.68 (31.30)
 15 Hardart, Max        13 Badger-MR            2:06.41    2:02.36 SILV     2  
                  28.17       59.25 (31.08)     1:31.50 (32.25)     2:02.36 (30.86)
 16 Spencer, Dylan A    13 WEST-MR              2:03.63    2:02.58 SILV     1  
                  27.65       58.61 (30.96)     1:30.67 (32.06)     2:02.58 (31.91)
 17 Fiore, Christian    14 Manhattan Makos-MR   2:04.67    2:02.68 SILV   
                  28.31   2:02.68 (1:34.37)                                        
 18 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               2:03.91    2:02.77 SILV   
                  28.35       59.20 (30.85)     1:31.46 (32.26)     2:02.77 (31.31)
 19 Vernhes, Sebastien  13 Manhattan Makos-MR   2:05.94    2:03.11 SILV   
                  27.81       58.71 (30.90)     1:30.81 (32.10)     2:03.11 (32.30)
 20 Deng, Jiachi        13 Twisters-MR          2:03.20    2:03.13 SILV   
                  27.58       58.32 (30.74)     1:30.71 (32.39)     2:03.13 (32.42)
 20 Neugebauer, Caleb   13 Express Swimming-MR  2:02.83    2:03.13 SILV   
                  27.49       58.93 (31.44)     1:30.89 (31.96)     2:03.13 (32.24)
 22 Szymczak, Kevin M   13 Twisters-MR          2:05.89    2:03.78 SILV   
                  28.64     1:00.10 (31.46)     1:32.06 (31.96)     2:03.78 (31.72)
 23 Garcia, Alberto     13 CAS-MR               2:06.91    2:04.76 SILV   
                  28.18       59.62 (31.44)     1:32.29 (32.67)     2:04.76 (32.47)
 24 DiMaggio, Joe R     13 MPNY-MR              2:06.81    2:04.80 SILV   
                  28.28     1:00.07 (31.79)     1:32.64 (32.57)     2:04.80 (32.16)
 25 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR              2:05.39    2:05.01 SILV   
                  27.52       58.57 (31.05)     1:32.03 (33.46)     2:05.01 (32.98)
 26 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR               2:09.42    2:05.14 SILV   
                  28.61     1:00.48 (31.87)     1:33.28 (32.80)     2:05.14 (31.86)
 27 Akdas, Yasin J      13 Twisters-MR          2:09.06    2:05.61 SILV   
                  29.38     1:01.90 (32.52)     1:34.94 (33.04)     2:05.61 (30.67)
 28 Babyak, Chris N     14 Badger-MR            2:09.49    2:05.69 SILV   
                  28.78     1:00.18 (31.40)     1:32.77 (32.59)     2:05.69 (32.92)
 29 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  2:00.66    2:05.77 SILV   
                  28.15       59.40 (31.25)     1:32.45 (33.05)     2:05.77 (33.32)
 30 Zahariev, Kevin K   13 Twisters-MR          2:08.54    2:06.00 SILV   
                  29.51     1:01.63 (32.12)     1:34.27 (32.64)     2:06.00 (31.73)
 31 Boyd, Andrew R      14 TRI-MR               2:12.07    2:06.01 SILV   
                  29.65     1:01.92 (32.27)     1:34.25 (32.33)     2:06.01 (31.76)
 32 Gates, Liam K       13 TRI-MR               2:10.80    2:06.07 SILV   
                  28.20     1:00.50 (32.30)     1:33.83 (33.33)     2:06.07 (32.24)
 33 Bischof, Robert F   13 WEST-MR              2:09.65    2:06.08 SILV   
                  29.54     1:02.85 (33.31)     1:35.85 (33.00)     2:06.08 (30.23)
 34 Sherpa, Nathan D    13 Twisters-MR          2:07.28    2:06.85 SILV   
                  29.06     1:01.79 (32.73)     1:34.32 (32.53)     2:06.85 (32.53)
 34 Sandoval, Anthony   14 RedTails-MR          2:09.56    2:06.85 SILV   
                  28.37     1:00.90 (32.53)     1:33.73 (32.83)     2:06.85 (33.12)
 36 Wankowicz, Daniel   14 TRI-MR               2:10.81    2:07.01 SILV   
                  28.82     1:01.52 (32.70)     1:35.07 (33.55)     2:07.01 (31.94)
 37 Meron, Eli          14 Express Swimming-MR  1:59.96    2:07.12 SILV   
                  27.38       58.60 (31.22)     1:32.98 (34.38)     2:07.12 (34.14)
 38 Vizhco, Dexter H    13 CAS-MR               2:08.70    2:07.17 SILV   
                  30.31     1:03.34 (33.03)     1:36.10 (32.76)     2:07.17 (31.07)
 39 Cusumano, Charlie   13 TRI-MR               2:11.03    2:07.52 SILV   
                  30.23     1:03.23 (33.00)     1:36.24 (33.01)     2:07.52 (31.28)
 40 Wu, William         14 Parks Sailfish-MR    2:08.90    2:07.62 SILV   
                  30.23     1:02.55 (32.32)     1:35.95 (33.40)     2:07.62 (31.67)
 41 Espinal, Joseph E   13 FLY-MR               2:05.58    2:07.82 SILV   
                  29.33     1:01.61 (32.28)     1:35.28 (33.67)     2:07.82 (32.54)
 42 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  2:06.92    2:08.46 SILV   
                  29.24     1:02.01 (32.77)     1:35.63 (33.62)     2:08.46 (32.83)
 43 Anich, Thomas W     14 FLY-MR               2:11.84    2:08.66 SILV   
                  29.60     1:02.56 (32.96)     1:36.51 (33.95)     2:08.66 (32.15)
 44 Hafez, Yousef A     13 MPNY-MR              2:04.22    2:08.85 SILV   
                  28.53   2:08.85 (1:40.32)                                        
 45 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               2:07.34    2:09.02 SILV   
                  29.64     1:01.97 (32.33)     1:35.46 (33.49)     2:09.02 (33.56)
 46 Chapski, Kole       14 Manhattan Makos-MR   2:11.56    2:09.08 SILV   
                  30.11     1:03.21 (33.10)     1:36.40 (33.19)     2:09.08 (32.68)
 47 Jablonowski, Krist  13 Manhattan Makos-MR   2:13.50    2:09.42 SILV   
                  29.97     1:03.18 (33.21)     1:37.19 (34.01)     2:09.42 (32.23)
 48 Tung, Nicholas E    14 QNS-MR               2:11.37    2:09.64 SILV   
                  30.15     1:03.19 (33.04)     1:36.71 (33.52)     2:09.64 (32.93)
 49 Chen, Darian        13 QNS-MR               2:07.34    2:09.98 SILV   
                  29.22     1:01.61 (32.39)     1:35.64 (34.03)     2:09.98 (34.34)
 50 Chia, Derrick       13 NCAC-MR              2:08.91    2:10.03 SILV   
                  29.06     1:02.21 (33.15)     1:36.57 (34.36)     2:10.03 (33.46)
 51 Gonzalez, Kevin     13 APEX-MR              2:13.63    2:10.93 SILV   
                  30.38     1:03.72 (33.34)     1:37.92 (34.20)     2:10.93 (33.01)
 52 Plavoukos, Alex     13 Badger-MR            2:05.17    2:11.09 SILV   
                  29.40     1:03.00 (33.60)     1:37.49 (34.49)     2:11.09 (33.60)
 53 Riviello, Joseph C  13 SWAG-MR              2:13.82    2:11.12 SILV   
                  29.68     1:03.18 (33.50)     1:37.59 (34.41)     2:11.12 (33.53)
 54 Hourican, Sean M    14 TRI-MR               2:13.64    2:11.44 SILV   
                  29.43     1:03.40 (33.97)     1:38.16 (34.76)     2:11.44 (33.28)
 55 Yu, Stanley         14 MPNY-MR              2:11.33    2:11.47 SILV   
                  29.87     1:02.72 (32.85)     1:36.52 (33.80)     2:11.47 (34.95)
 56 Sherpa, Ethan D     13 Twisters-MR          2:13.53    2:11.70 SILV   
                  29.41     1:04.13 (34.72)     1:38.20 (34.07)     2:11.70 (33.50)
 57 Halls, Sean C       13 NFS-MR               2:10.82    2:11.71 SILV   
                  29.53     1:02.97 (33.44)     1:37.83 (34.86)     2:11.71 (33.88)
 58 Hsia, Sonny P       14 GATE-MR              2:11.40    2:12.68 SILV   
                  29.95     1:03.66 (33.71)     1:38.61 (34.95)     2:12.68 (34.07)
 59 Ellis, Miles        14 TRI-MR               2:10.90    2:13.27 SILV   
                  29.98     1:03.31 (33.33)     1:37.98 (34.67)     2:13.27 (35.29)
Non-Award Division  
  1 Gonzalez, David A   14 NCAC-MR              1:58.69    1:55.04 JO     
                  25.48       54.30 (28.82)     1:24.64 (30.34)     1:55.04 (30.40)
  2 Lai, Christopher B  13 Manhattan Makos-MR   2:00.33    1:56.41 JO     
                  27.07       55.88 (28.81)     1:26.00 (30.12)     1:56.41 (30.41)
  3 Speres, Nicholas C  13 Badger-MR            2:01.03    1:56.78 JO     
                  26.47       55.58 (29.11)     1:25.82 (30.24)     1:56.78 (30.96)
  4 Tan, Winston        13 GATE-MR              2:13.99    2:14.33        
                  30.79     1:04.66 (33.87)     1:40.15 (35.49)     2:14.33 (34.18)
  5 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  2:09.62    2:16.06        
                  29.54     1:05.16 (35.62)     1:41.34 (36.18)     2:16.06 (34.72)
  6 Poggioli, David C   13 TRI-MR               2:11.33    2:16.50        
                  30.95     1:05.57 (34.62)     1:41.67 (36.10)     2:16.50 (34.83)
 -- Zammit, Michael C   12 Express Swimming-MR  2:06.58   X2:14.20        
                  30.01     1:03.68 (33.67)     1:39.05 (35.37)     2:14.20 (35.15)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:19.99  JO
              5:19.99  ZQ
              5:20.00  SMAX
              5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:20.01 - 5:50.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ebied, Omar         14 Twisters-MR          5:22.67    5:22.27 SILV    20  
                  28.45       59.84 (31.39)     1:31.91 (32.07)     2:04.85 (32.94)
        2:37.62 (32.77)     3:10.53 (32.91)     3:43.86 (33.33)     4:17.13 (33.27)
        4:50.00 (32.87)     5:22.27 (32.27)                                        
  2 Amato, Jason C      13 WEST-MR              5:28.07    5:22.43 SILV    17  
                  28.66     1:00.32 (31.66)     1:32.88 (32.56)     2:06.01 (33.13)
        2:39.39 (33.38)     3:12.48 (33.09)     3:45.93 (33.45)     4:18.81 (32.88)
        4:51.37 (32.56)     5:22.43 (31.06)                                        
  3 Deng, Jiachi        13 Twisters-MR          5:26.60    5:24.04 SILV    16  
                  28.66       59.96 (31.30)     1:32.46 (32.50)     2:05.12 (32.66)
        2:37.92 (32.80)     3:10.90 (32.98)     3:44.61 (33.71)     4:18.00 (33.39)
        4:51.60 (33.60)     5:24.04 (32.44)                                        
  4 Sanchez, Roger      14 RedTails-MR          5:34.29    5:25.67 SILV    15  
                  27.55       57.68 (30.13)     1:29.36 (31.68)     2:02.52 (33.16)
        2:36.22 (33.70)     3:10.16 (33.94)     3:44.57 (34.41)     4:18.74 (34.17)
        4:52.71 (33.97)     5:25.67 (32.96)                                        
  5 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  5:27.41    5:27.77 SILV    14  
                  27.66       58.65 (30.99)     1:30.63 (31.98)     2:03.61 (32.98)
        2:37.39 (33.78)     3:11.09 (33.70)     3:45.60 (34.51)     4:20.03 (34.43)
        4:54.47 (34.44)     5:27.77 (33.30)                                        
  6 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               5:32.25    5:28.42 SILV    13  
                  29.20     1:01.68 (32.48)     1:35.33 (33.65)     2:09.10 (33.77)
        2:42.72 (33.62)     3:16.68 (33.96)     3:50.71 (34.03)     4:24.73 (34.02)
        4:57.81 (33.08)     5:28.42 (30.61)                                        
  7 Szymczak, Kevin M   13 Twisters-MR          5:33.11    5:31.99 SILV    12  
                  30.47     1:03.56 (33.09)     1:37.30 (33.74)     2:11.33 (34.03)
        2:44.51 (33.18)     3:18.25 (33.74)     3:51.96 (33.71)     4:25.88 (33.92)
        4:58.92 (33.04)     5:31.99 (33.07)                                        
  8 Hardart, Max        13 Badger-MR            5:45.88    5:32.70 SILV    11  
                  29.37     1:02.69 (33.32)     1:36.73 (34.04)     2:10.74 (34.01)
        2:44.54 (33.80)     3:18.92 (34.38)     3:52.72 (33.80)     4:26.44 (33.72)
        5:00.08 (33.64)     5:32.70 (32.62)                                        
  9 Vernhes, Sebastien  13 Manhattan Makos-MR   5:36.88    5:33.83 SILV     9  
                  28.47     1:01.12 (32.65)     1:34.83 (33.71)     2:08.86 (34.03)
        2:43.12 (34.26)     3:17.55 (34.43)     3:52.20 (34.65)     4:26.72 (34.52)
        5:01.26 (34.54)     5:33.83 (32.57)                                        
 10 Sherpa, Nathan D    13 Twisters-MR          5:37.07    5:34.30 SILV     7  
                  29.88     1:03.62 (33.74)     1:37.59 (33.97)     2:10.97 (33.38)
        2:44.31 (33.34)     3:17.51 (33.20)     3:51.45 (33.94)     4:26.24 (34.79)
        5:00.96 (34.72)     5:34.30 (33.34)                                        
 11 Boyd, Andrew R      14 TRI-MR               5:28.31    5:34.74 SILV     6  
                  30.84     1:04.19 (33.35)     1:37.83 (33.64)     2:11.47 (33.64)
        2:45.22 (33.75)     3:19.01 (33.79)     3:53.12 (34.11)     4:27.32 (34.20)
        5:01.73 (34.41)     5:34.74 (33.01)                                        
 12 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               5:38.50    5:36.21 SILV     5  
                  29.55     1:02.45 (32.90)     1:36.62 (34.17)     2:10.74 (34.12)
        2:45.04 (34.30)     3:19.29 (34.25)     3:53.58 (34.29)     4:27.88 (34.30)
        5:02.22 (34.34)     5:36.21 (33.99)                                        
 13 Lee, Penn           13 Manhattan Makos-MR   5:46.65    5:36.52 SILV     4  
                  28.50     1:00.70 (32.20)     1:34.52 (33.82)     2:09.03 (34.51)
        2:44.03 (35.00)     3:19.25 (35.22)     3:54.29 (35.04)     4:30.27 (35.98)
        5:03.99 (33.72)     5:36.52 (32.53)                                        
 14 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  5:38.30    5:36.99 SILV     3  
                  29.20     1:01.34 (32.14)     1:35.17 (33.83)     2:09.22 (34.05)
        2:43.65 (34.43)     3:17.78 (34.13)     3:52.72 (34.94)     4:27.67 (34.95)
        5:02.65 (34.98)     5:36.99 (34.34)                                        
 15 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  5:49.50    5:37.72 SILV     2  
                  29.34     1:03.24 (33.90)     1:38.13 (34.89)     2:12.04 (33.91)
        2:47.18 (35.14)     3:21.76 (34.58)     3:56.44 (34.68)     4:31.44 (35.00)
        5:05.49 (34.05)     5:37.72 (32.23)                                        
 16 Neugebauer, Caleb   13 Express Swimming-MR  5:39.73    5:39.29 SILV     1  
                  28.96     1:01.96 (33.00)     1:35.60 (33.64)     2:09.47 (33.87)
        2:43.93 (34.46)     3:18.56 (34.63)     3:53.38 (34.82)     4:28.62 (35.24)
        5:04.22 (35.60)     5:39.29 (35.07)                                        
 17 Meron, Eli          14 Express Swimming-MR  5:28.13    5:40.02 SILV   
                  28.06       59.36 (31.30)     1:32.15 (32.79)     2:06.60 (34.45)
        2:42.21 (35.61)     3:17.57 (35.36)     3:53.36 (35.79)     4:29.59 (36.23)
        5:05.83 (36.24)     5:40.02 (34.19)                                        
 18 Akdas, Yasin J      13 Twisters-MR          5:31.44    5:41.08 SILV   
                  31.86     1:07.28 (35.42)     1:43.24 (35.96)     2:18.91 (35.67)
        2:52.72 (33.81)     3:27.13 (34.41)     4:00.27 (33.14)     4:33.75 (33.48)
        5:07.79 (34.04)     5:41.08 (33.29)                                        
 19 Anich, Thomas W     14 FLY-MR               5:49.17    5:41.65 SILV   
                  30.58     1:04.03 (33.45)     1:38.91 (34.88)     2:13.97 (35.06)
        2:49.38 (35.41)     3:24.65 (35.27)     3:59.95 (35.30)     4:35.44 (35.49)
        5:09.59 (34.15)     5:41.65 (32.06)                                        
 20 Zahariev, Kevin K   13 Twisters-MR          5:43.70    5:45.11 SILV   
                  30.16     1:03.91 (33.75)     1:38.68 (34.77)     2:13.97 (35.29)
        2:49.18 (35.21)     3:24.29 (35.11)     3:59.87 (35.58)     4:35.91 (36.04)
        5:11.47 (35.56)     5:45.11 (33.64)                                        
 21 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  5:42.47    5:45.76 SILV   
                  29.83                             1:40.19 ( )     2:15.49 (35.30)
        2:51.67 (36.18)     3:27.30 (35.63)     4:02.74 (35.44)     4:38.13 (35.39)
        5:12.65 (34.52)     5:45.76 (33.11)                                        
 22 Liu, John           13 TRI-MR               5:39.99    5:46.52 SILV   
                  29.51     1:03.13 (33.62)     1:38.14 (35.01)     2:12.50 (34.36)
        2:48.45 (35.95)     3:25.35 (36.90)     4:00.52 (35.17)     4:35.97 (35.45)
        5:12.41 (36.44)     5:46.52 (34.11)                                        
 23 Hammam, Omar        13 MPNY-MR              5:35.83    5:47.85 SILV   
                  29.44     1:02.36 (32.92)     1:37.16 (34.80)     2:12.45 (35.29)
        2:48.38 (35.93)     3:24.79 (36.41)     4:00.68 (35.89)     4:37.04 (36.36)
        5:13.30 (36.26)     5:47.85 (34.55)                                        
 24 Santry, Emmet P     13 WEST-MR              5:24.85    5:48.60 SILV   
                  29.32     1:01.86 (32.54)     1:36.20 (34.34)     2:11.52 (35.32)
        2:47.69 (36.17)     3:24.25 (36.56)     4:00.45 (36.20)     4:37.51 (37.06)
        5:13.80 (36.29)     5:48.60 (34.80)                                        
 -- Zammit, Michael C   12 Express Swimming-MR  5:46.71   X5:45.25        
                  30.01     1:03.89 (33.88)     1:38.24 (34.35)     2:12.95 (34.71)
        2:48.32 (35.37)     3:23.98 (35.66)     3:59.43 (35.45)     4:34.78 (35.35)
        5:10.79 (36.01)     5:45.25 (34.46)                                        
Non-Award Division  
  1 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  5:20.58    5:14.65 JO     
                  27.70       58.57 (30.87)     1:30.14 (31.57)     2:02.13 (31.99)
        2:34.40 (32.27)     3:06.24 (31.84)     3:38.89 (32.65)     4:11.04 (32.15)
        4:43.33 (32.29)     5:14.65 (31.32)                                        
  2 Fiore, Christian    14 Manhattan Makos-MR   5:45.40    5:51.21        
                  30.33                             1:40.97 ( )                    
            2:54.02 ( )     3:30.25 (36.23)                             4:42.22 ( )
        5:18.00 (35.78)     5:51.21 (33.21)                                        
  3 Ellis, Miles        14 TRI-MR               5:40.81    5:51.68        
                  29.93     1:03.50 (33.57)     1:38.62 (35.12)     2:14.46 (35.84)
        2:50.17 (35.71)     3:26.13 (35.96)     4:02.71 (36.58)     4:39.24 (36.53)
        5:16.23 (36.99)     5:51.68 (35.45)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:02.00  SMAX
              1:08.29  SILV
 Meet Qualifying:  1:02.01 - 1:08.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Elkhouly, Youssef   13 HS-MR                1:02.60    1:02.10 SILV    20  
                  30.77     1:02.10 (31.33)                                        
  2 Ebied, Omar         14 Twisters-MR          1:03.46    1:02.17 SILV    17  
                  30.67     1:02.17 (31.50)                                        
  3 Hwang, Alex         13 GATE-MR              1:03.61    1:02.21 SILV    16  
                  30.43     1:02.21 (31.78)                                        
  4 Attenborough, Anth  13 FREE-MR              1:04.97    1:02.60 SILV    15  
                  30.04     1:02.60 (32.56)                                        
  5 Amato, Jason C      13 WEST-MR              1:02.51    1:02.73 SILV    14  
                  30.20     1:02.73 (32.53)                                        
  6 Wankowicz, Daniel   14 TRI-MR               1:04.88    1:03.24 SILV    13  
                  30.59     1:03.24 (32.65)                                        
  7 Veru, Theodore P    13 Badger-MR            1:04.00    1:03.46 SILV    12  
                  31.11     1:03.46 (32.35)                                        
  8 Sanchez, Roger      14 RedTails-MR          1:05.56    1:03.69 SILV    11  
                  31.08     1:03.69 (32.61)                                        
  9 Hicks, Charles G    14 WEST-MR              1:02.66    1:03.88 SILV     9  
                  30.90     1:03.88 (32.98)                                        
 10 Legall, Elijah      13 Unhes-Mr-MR          1:03.91    1:04.34 SILV     7  
                  31.19     1:04.34 (33.15)                                        
 11 Wang, Harry H       14 APEX-MR              1:05.67    1:04.37 SILV     6  
                  31.76     1:04.37 (32.61)                                        
 12 Cui, Ryan           13 Twisters-MR          1:06.48    1:04.46 SILV     5  
                  32.05     1:04.46 (32.41)                                        
 13 Szymczak, Kevin M   13 Twisters-MR          1:05.54    1:04.50 SILV     4  
                  32.06     1:04.50 (32.44)                                        
 14 Wozniak, Robert G   13 Aquaflames-MR        1:04.96    1:04.59 SILV     3  
                  30.23     1:04.59 (34.36)                                        
 15 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  1:03.42    1:04.78 SILV     2  
                  31.30     1:04.78 (33.48)                                        
 16 Boyd, Andrew R      14 TRI-MR               1:04.65    1:04.82 SILV     1  
                  31.33     1:04.82 (33.49)                                        
 17 Zahariev, Kevin K   13 Twisters-MR          1:06.27    1:05.12 SILV   
                  32.18     1:05.12 (32.94)                                        
 18 Riviello, Joseph C  13 SWAG-MR              1:06.91    1:05.46 SILV   
                  31.46     1:05.46 (34.00)                                        
 19 Chia, Derrick       13 NCAC-MR              1:06.09    1:05.49 SILV   
                  31.95     1:05.49 (33.54)                                        
 20 Sherpa, Nathan D    13 Twisters-MR          1:06.51    1:05.53 SILV   
                  32.12     1:05.53 (33.41)                                        
 21 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  1:05.37    1:05.60 SILV   
                  31.85     1:05.60 (33.75)                                        
 22 Neugebauer, Caleb   13 Express Swimming-MR  1:05.46    1:06.12 SILV   
                  31.36     1:06.12 (34.76)                                        
 23 Wan, Osmond T       14 QNS-MR               1:05.58    1:06.87 SILV   
                  32.86     1:06.87 (34.01)                                        
 24 Gates, Liam K       13 TRI-MR               1:06.86    1:06.90 SILV   
                  32.93     1:06.90 (33.97)                                        
 25 Liu, Timothy C      14 QNS-MR               1:05.94    1:06.94 SILV   
                  32.60     1:06.94 (34.34)                                        
 26 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               1:05.12    1:07.23 SILV   
                  32.93     1:07.23 (34.30)                                        
 27 Meron, Eli          14 Express Swimming-MR  1:05.03    1:07.35 SILV   
                  32.31     1:07.35 (35.04)                                        
 28 Hardart, Max        13 Badger-MR            1:06.69    1:07.38 SILV   
                  32.72     1:07.38 (34.66)                                        
 29 DiMaggio, Joe R     13 MPNY-MR              1:07.57    1:07.44 SILV   
                  32.39     1:07.44 (35.05)                                        
 30 Brewster, Justin    14 Parks Sailfish-MR    1:06.59    1:07.53 SILV   
                  30.80     1:07.53 (36.73)                                        
 31 Poggioli, David C   13 TRI-MR               1:07.71    1:07.70 SILV   
                  33.21     1:07.70 (34.49)                                        
Non-Award Division  
  1 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  1:03.21    1:01.62 JO     
                  30.15     1:01.62 (31.47)                                        
  2 Vernhes, Sebastien  13 Manhattan Makos-MR   1:03.60    1:01.71 JO     
                  29.79     1:01.71 (31.92)                                        
  3 Kroon, Eric         14 TRI-MR               1:03.69    1:01.91 JO     
                  30.54     1:01.91 (31.37)                                        
  4 Hsia, Sonny P       14 GATE-MR              1:08.09    1:08.50        
                  33.32     1:08.50 (35.18)                                        
  5 Ustymenko, Vlad     13 Shy-Mr-MR            1:07.88    1:08.58        
                  33.08     1:08.58 (35.50)                                        
  6 Yu, Stanley         14 MPNY-MR              1:07.52    1:08.82        
                  33.68     1:08.82 (35.14)                                        
  7 Min, Christopher K  13 FLY-MR               1:08.26    1:08.97        
                  33.04     1:08.97 (35.93)                                        
  8 Hafez, Yousef A     13 MPNY-MR              1:08.25    1:09.12        
                  33.42     1:09.12 (35.70)                                        
  9 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  1:08.23    1:09.67        
                  33.49     1:09.67 (36.18)                                        
 10 Whelan, Jack        14 CIY-MR               1:07.81    1:11.22        
                  34.50     1:11.22 (36.72)                                        
 11 Gotlib, Steven      14 TRI-MR               1:08.05    1:11.39        
                  34.74     1:11.39 (36.65)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:14.00  SMAX
              2:27.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:14.01 - 2:27.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Elkhouly, Youssef   13 HS-MR                2:14.08    2:14.44 SILV    20  
                  31.73     1:05.35 (33.62)     1:40.01 (34.66)     2:14.44 (34.43)
  2 Zametko, Nikita     14 MPNY-MR              2:14.84    2:15.15 SILV    17  
                  31.88     1:06.10 (34.22)     1:41.24 (35.14)     2:15.15 (33.91)
  3 Cui, Ryan           13 Twisters-MR          2:17.03    2:15.71 SILV    16  
                  32.69     1:06.58 (33.89)     1:41.39 (34.81)     2:15.71 (34.32)
  4 Speres, Nicholas C  13 Badger-MR            2:20.08    2:16.73 SILV    15  
                  32.73     1:08.09 (35.36)     1:42.83 (34.74)     2:16.73 (33.90)
  5 Hwang, Alex         13 GATE-MR              2:18.50    2:16.84 SILV    14  
                  32.45     1:06.77 (34.32)     1:42.31 (35.54)     2:16.84 (34.53)
  6 Sanchez, Roger      14 RedTails-MR          2:25.26    2:17.54 SILV    13  
                  32.12     1:07.40 (35.28)     1:43.42 (36.02)     2:17.54 (34.12)
  7 Kroon, Eric         14 TRI-MR               2:17.36    2:17.96 SILV    12  
                  32.31     1:06.86 (34.55)     1:42.75 (35.89)     2:17.96 (35.21)
  8 Vernhes, Sebastien  13 Manhattan Makos-MR   2:16.78    2:18.11 SILV    11  
                  31.89     1:06.88 (34.99)     1:42.81 (35.93)     2:18.11 (35.30)
  9 Zahariev, Kevin K   13 Twisters-MR          2:17.75    2:18.79 SILV     9  
                  33.16     1:07.53 (34.37)     1:42.87 (35.34)     2:18.79 (35.92)
 10 Wankowicz, Daniel   14 TRI-MR               2:19.85    2:19.05 SILV     7  
                  32.96     1:08.14 (35.18)     1:43.94 (35.80)     2:19.05 (35.11)
 11 Sherpa, Nathan D    13 Twisters-MR          2:20.44    2:19.51 SILV     6  
                  32.64     1:08.12 (35.48)     1:44.85 (36.73)     2:19.51 (34.66)
 12 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  2:17.90    2:19.75 SILV     5  
                  32.98     1:08.05 (35.07)     1:44.05 (36.00)     2:19.75 (35.70)
 13 Szymczak, Kevin M   13 Twisters-MR          2:23.31    2:20.35 SILV     4  
                  34.01     1:09.33 (35.32)     1:45.51 (36.18)     2:20.35 (34.84)
 14 Lai, Christopher B  13 Manhattan Makos-MR   2:15.85    2:20.52 SILV     3  
                  31.82     1:07.17 (35.35)     1:43.95 (36.78)     2:20.52 (36.57)
 15 Boyd, Andrew R      14 TRI-MR               2:19.18    2:21.24 SILV     2  
                  33.99     1:09.76 (35.77)     1:46.15 (36.39)     2:21.24 (35.09)
 16 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  2:21.03    2:21.50 SILV     1  
                  33.79     1:09.46 (35.67)     1:45.48 (36.02)     2:21.50 (36.02)
 17 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               2:23.19    2:24.46 SILV   
                  33.95     1:10.33 (36.38)     1:47.39 (37.06)     2:24.46 (37.07)
 18 Neugebauer, Caleb   13 Express Swimming-MR  2:24.64    2:24.57 SILV   
                  32.98     1:09.76 (36.78)     1:47.57 (37.81)     2:24.57 (37.00)
 19 Lien, Geoffrey      14 WEST-MR              2:19.68    2:25.11 SILV   
                  33.63     1:09.63 (36.00)     1:47.18 (37.55)     2:25.11 (37.93)
 20 Sandoval, Anthony   14 RedTails-MR          2:24.63    2:25.67 SILV   
                  33.88                             1:49.37 ( )     2:25.67 (36.30)
 21 Liu, Timothy C      14 QNS-MR               2:23.33    2:25.86 SILV   
                  35.11     1:12.16 (37.05)     1:49.12 (36.96)     2:25.86 (36.74)
 22 Wan, Osmond T       14 QNS-MR               2:22.33    2:25.92 SILV   
                  33.73     1:10.22 (36.49)     1:47.78 (37.56)     2:25.92 (38.14)
 23 Riviello, Joseph C  13 SWAG-MR              2:26.74    2:26.24 SILV   
                  33.39     1:09.28 (35.89)     1:48.43 (39.15)     2:26.24 (37.81)
 24 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  2:15.31    2:26.37 SILV   
                  34.46     1:11.15 (36.69)     1:48.97 (37.82)     2:26.37 (37.40)
Non-Award Division  
  1 Ebied, Omar         14 Twisters-MR          2:14.56    2:11.69 JO     
                  31.55     1:04.20 (32.65)     1:38.04 (33.84)     2:11.69 (33.65)
  2 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  2:14.37    2:12.57 JO     
                  31.48     1:05.06 (33.58)     1:38.79 (33.73)     2:12.57 (33.78)
  3 Babyak, Chris N     14 Badger-MR            2:15.89    2:13.87 JO     
                  31.26     1:05.85 (34.59)     1:40.52 (34.67)     2:13.87 (33.35)
  4 Santry, Emmet P     13 WEST-MR              2:14.15    2:31.13        
                  34.16     1:11.92 (37.76)     1:51.78 (39.86)     2:31.13 (39.35)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:10.50  SMAX
              1:16.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.51 - 1:16.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mui, Miki           13 Manhattan Makos-MR   1:10.83    1:10.62 SILV    20  
                  32.96     1:10.62 (37.66)                                        
  2 Lee, Penn           13 Manhattan Makos-MR   1:11.13    1:10.68 SILV    17  
                  33.66     1:10.68 (37.02)                                        
  3 Spencer, Dylan A    13 WEST-MR              1:14.40    1:10.71 SILV    16  
                  33.41     1:10.71 (37.30)                                        
  4 Ebied, Omar         14 Twisters-MR          1:12.11    1:10.86 SILV    15  
                  33.51     1:10.86 (37.35)                                        
  5 Li, Franklin S      14 FLY-MR               1:11.10    1:11.03 SILV    14  
                  32.19     1:11.03 (38.84)                                        
  6 Wu, William         14 Parks Sailfish-MR    1:11.89    1:11.17 SILV    13  
                  33.90     1:11.17 (37.27)                                        
  7 Wan, Osmond T       14 QNS-MR               1:10.96    1:11.23 SILV    12  
                  33.38     1:11.23 (37.85)                                        
  8 Chan, Matthew       14 QNS-MR               1:12.60    1:11.35 SILV    11  
                  33.54     1:11.35 (37.81)                                        
  9 Hicks, Charles G    14 WEST-MR              1:11.49    1:11.43 SILV     9  
                  33.47     1:11.43 (37.96)                                        
 10 Bischof, Robert F   13 WEST-MR              1:12.79    1:11.72 SILV     7  
                  34.09     1:11.72 (37.63)                                        
 11 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  1:13.38    1:11.98 SILV     6  
                  33.87     1:11.98 (38.11)                                        
 12 Elkhouly, Youssef   13 HS-MR                1:14.90    1:12.00 SILV     4.5
                  34.38     1:12.00 (37.62)                                        
 12 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  1:10.53    1:12.00 SILV     4.5
                  34.15     1:12.00 (37.85)                                        
 14 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR               1:12.27    1:12.53 SILV     3  
                  34.34     1:12.53 (38.19)                                        
 15 Chen, Darian        13 QNS-MR               1:12.73    1:12.91 SILV     2  
                  34.59     1:12.91 (38.32)                                        
 16 Hwang, Alex         13 GATE-MR              1:12.72    1:13.56 SILV     1  
                  35.22     1:13.56 (38.34)                                        
 17 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               1:14.13    1:13.86 SILV   
                  36.41     1:13.86 (37.45)                                        
 18 Gotlib, Steven      14 TRI-MR               1:14.86    1:14.10 SILV   
                  34.91     1:14.10 (39.19)                                        
 19 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR              1:16.00    1:14.13 SILV   
                  36.05     1:14.13 (38.08)                                        
 20 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  1:12.05    1:14.24 SILV   
                  35.03     1:14.24 (39.21)                                        
 21 Tang, Erik          13 Express Swimming-MR  1:15.45    1:14.45 SILV   
                  34.84     1:14.45 (39.61)                                        
 22 Zametko, Nikita     14 MPNY-MR              1:13.16    1:14.70 SILV   
                  35.68     1:14.70 (39.02)                                        
 23 Sherpa, Nathan D    13 Twisters-MR          1:15.25    1:15.06 SILV   
                  35.51     1:15.06 (39.55)                                        
 24 Chiang, Matthew     14 GATE-MR              1:15.16    1:15.09 SILV   
                  34.78     1:15.09 (40.31)                                        
 25 Zheng, Edwin        14 FLY-MR               1:15.37    1:15.21 SILV   
                  36.27     1:15.21 (38.94)                                        
 26 Tatynskiy, Alec     14 FREE-MR              1:16.26    1:15.90 SILV   
                  35.17     1:15.90 (40.73)                                        
 27 Deng, Jiachi        13 Twisters-MR          1:16.00    1:15.98 SILV   
                  36.61     1:15.98 (39.37)                                        
 28 Jablonowski, Krist  13 Manhattan Makos-MR   1:13.80    1:16.41 SILV   
                  36.82     1:16.41 (39.59)                                        
Non-Award Division  
  1 Stefanidis, Nichol  14 CIY-MR               1:10.98    1:07.99 JO     
                  31.63     1:07.99 (36.36)                                        
  2 Babyak, Chris N     14 Badger-MR            1:10.59    1:08.53 JO     
                  32.08     1:08.53 (36.45)                                        
  3 Min, Christopher K  13 FLY-MR               1:10.94    1:09.67 JO     
                  32.74     1:09.67 (36.93)                                        
  4 Lai, Christopher B  13 Manhattan Makos-MR   1:11.48    1:09.89 JO     
                  32.96     1:09.89 (36.93)                                        
  5 Hardart, Max        13 Badger-MR            1:11.78    1:10.12 JO     
                  33.15     1:10.12 (36.97)                                        
  6 Fiore, Christian    14 Manhattan Makos-MR   1:10.96    1:10.35 JO     
                  33.02     1:10.35 (37.33)                                        
  7 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  1:16.29    1:16.72        
                  36.50     1:16.72 (40.22)                                        
  8 Legall, Elijah      13 Unhes-Mr-MR          1:15.97    1:16.86        
                  36.32     1:16.86 (40.54)                                        
  9 Vizhco, Dexter H    13 CAS-MR               1:16.68    1:17.41        
                  36.62     1:17.41 (40.79)                                        
 10 Neugebauer, Caleb   13 Express Swimming-MR  1:16.38    1:17.43        
                  36.91     1:17.43 (40.52)                                        
 11 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  1:14.04    1:17.99        
                  37.00     1:17.99 (40.99)                                        
 -- Zammit, Michael C   12 Express Swimming-MR  1:13.56   X1:16.81        
                  36.22     1:16.81 (40.59)                                        
 -- Lin, Jonathan       14 GATE-MR              1:14.88         DQ        
      One hand touch
                  34.65          DQ (41.59)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:33.99  JO
              2:33.99  ZQ
              2:34.00  SMAX
              2:47.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:34.01 - 2:47.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Min, Christopher K  13 FLY-MR               2:39.07    2:35.26 SILV    20  
                  35.02     1:14.75 (39.73)     1:55.84 (41.09)     2:35.26 (39.42)
  2 Elkhouly, Youssef   13 HS-MR                2:41.35    2:35.77 SILV    17  
                  35.03     1:14.54 (39.51)     1:55.13 (40.59)     2:35.77 (40.64)
  3 Gorelik, Daniel     14 MPNY-MR              2:36.58    2:35.87 SILV    16  
                  35.59     1:15.92 (40.33)     1:54.93 (39.01)     2:35.87 (40.94)
  4 Chia, Derrick       13 NCAC-MR              2:38.71    2:36.51 SILV    15  
                  34.57     1:14.51 (39.94)     1:56.19 (41.68)     2:36.51 (40.32)
  5 Chan, Matthew       14 QNS-MR               2:39.10    2:37.07 SILV    14  
                  35.09     1:15.12 (40.03)     1:55.35 (40.23)     2:37.07 (41.72)
  6 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR               2:38.89    2:37.89 SILV    13  
                  35.22     1:15.36 (40.14)     1:56.76 (41.40)     2:37.89 (41.13)
  7 Hardart, Max        13 Badger-MR            2:36.02    2:38.01 SILV    12  
                  35.11     1:15.50 (40.39)     1:56.89 (41.39)     2:38.01 (41.12)
  8 Spencer, Dylan A    13 WEST-MR              2:37.27    2:38.54 SILV    11  
                  36.55     1:17.52 (40.97)     1:58.59 (41.07)     2:38.54 (39.95)
  9 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  2:46.55    2:39.13 SILV     9  
                  35.10     1:15.67 (40.57)     1:58.46 (42.79)     2:39.13 (40.67)
 10 Fiore, Christian    14 Manhattan Makos-MR   2:38.54    2:39.34 SILV     7  
                  35.58     1:16.84 (41.26)     1:58.61 (41.77)     2:39.34 (40.73)
 11 Wu, William         14 Parks Sailfish-MR    2:37.36    2:40.23 SILV     6  
                  37.47     1:18.54 (41.07)     2:00.98 (42.44)     2:40.23 (39.25)
 12 Sherpa, Nathan D    13 Twisters-MR          2:40.47    2:40.38 SILV     5  
                  35.89     1:16.70 (40.81)     1:58.53 (41.83)     2:40.38 (41.85)
 13 Gotlib, Steven      14 TRI-MR               2:42.76    2:41.41 SILV     4  
                  36.66     1:17.69 (41.03)     2:00.19 (42.50)     2:41.41 (41.22)
 14 Walsh, Patrick C    13 Express Swimming-MR  2:38.10    2:41.53 SILV     3  
                  36.33     1:18.02 (41.69)     2:00.21 (42.19)     2:41.53 (41.32)
 15 Zametko, Nikita     14 MPNY-MR              2:36.85    2:42.39 SILV     2  
                  37.30     1:19.10 (41.80)     2:01.27 (42.17)     2:42.39 (41.12)
 16 Deng, Jiachi        13 Twisters-MR          2:42.59    2:42.97 SILV     1  
                  36.33     1:17.49 (41.16)     2:00.30 (42.81)     2:42.97 (42.67)
 17 Zheng, Edwin        14 FLY-MR               2:43.84    2:43.12 SILV   
                  36.78     1:18.12 (41.34)     2:01.47 (43.35)     2:43.12 (41.65)
 18 DiMaggio, Joe R     13 MPNY-MR              2:39.17    2:43.42 SILV   
                  36.12     1:18.11 (41.99)     2:00.54 (42.43)     2:43.42 (42.88)
 18 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               2:44.08    2:43.42 SILV   
                  35.91     1:18.51 (42.60)     2:01.77 (43.26)     2:43.42 (41.65)
 20 Hoy, Ethan          13 Parks Sailfish-MR    2:35.59    2:43.70 SILV   
                  35.14     1:15.00 (39.86)     1:58.31 (43.31)     2:43.70 (45.39)
 21 Jablonowski, Krist  13 Manhattan Makos-MR   2:40.21    2:43.73 SILV   
                  36.93     1:19.63 (42.70)     2:02.73 (43.10)     2:43.73 (41.00)
 -- Zammit, Michael C   12 Express Swimming-MR  2:44.20   X2:44.58        
                  36.41     1:17.75 (41.34)     2:01.97 (44.22)     2:44.58 (42.61)
Non-Award Division  
  1 Babyak, Chris N     14 Badger-MR            2:34.87    2:32.15 JO     
                  32.70     1:11.45 (38.75)     1:51.73 (40.28)     2:32.15 (40.42)
  2 Barr, Evan E        14 Badger-MR            2:44.52    2:32.75 JO     
                  33.50     1:12.14 (38.64)     1:52.52 (40.38)     2:32.75 (40.23)
  3 Tang, Erik          13 Express Swimming-MR  2:40.63    2:48.42        
                  36.08     1:17.25 (41.17)     2:02.07 (44.82)     2:48.42 (46.35)
  4 Brillante, Nicolas  14 HS-MR                2:47.64    2:53.06        
                  37.09     1:21.56 (44.47)     2:07.59 (46.03)     2:53.06 (45.47)
  5 Santry, Emmet P     13 WEST-MR              2:37.68    2:54.57        
                  38.77     1:22.67 (43.90)     2:08.73 (46.06)     2:54.57 (45.84)
 -- Li, Franklin S      14 FLY-MR               2:44.00         DQ        
      One hand touch
                  34.48     1:14.73 (40.25)     1:58.93 (44.20)          DQ (45.20)
 -- Tatynskiy, Alec     14 FREE-MR              2:44.90         DQ        
      Butterfly kick
                  36.47     1:19.10 (42.63)     2:03.99 (44.89)          DQ (40.62)
 -- Stefanidis, Nichol  14 CIY-MR               2:55.22        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:00.50  SMAX
              1:07.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.51 - 1:07.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Madden, Sean M      14 QNS-MR               1:01.94    1:00.72 SILV    20  
                  28.49     1:00.72 (32.23)                                        
  2 Lai, Christopher B  13 Manhattan Makos-MR   1:01.85    1:01.04 SILV    17  
                  27.40     1:01.04 (33.64)                                        
  3 Weber, Christopher  14 Express Swimming-MR  1:00.69    1:01.12 SILV    16  
                  28.25     1:01.12 (32.87)                                        
  4 Zametko, Nikita     14 MPNY-MR              1:02.10    1:01.61 SILV    15  
                  28.49     1:01.61 (33.12)                                        
  5 Meron, Eli          14 Express Swimming-MR  1:01.33    1:02.06 SILV    14  
                  29.80     1:02.06 (32.26)                                        
  6 Amato, Jason C      13 WEST-MR              1:01.94    1:02.09 SILV    13  
                  28.93     1:02.09 (33.16)                                        
  7 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR               1:02.08    1:02.14 SILV    12  
                  29.28     1:02.14 (32.86)                                        
  8 Hafez, Yousef A     13 MPNY-MR              1:01.69    1:02.53 SILV    11  
                  29.43     1:02.53 (33.10)                                        
  9 Cui, Ryan           13 Twisters-MR          1:05.42    1:02.73 SILV     7  
                  29.78     1:02.73 (32.95)                                        
 10 Walsh, Patrick C    13 Express Swimming-MR  1:04.48    1:02.78 SILV     6  
                  29.17     1:02.78 (33.61)                                        
 11 Zhu, Harry          14 FLY-MR               1:02.00    1:03.21 SILV     5  
                  29.61     1:03.21 (33.60)                                        
 12 Deng, Jiachi        13 Twisters-MR          1:03.17    1:03.22 SILV     4  
                  29.79     1:03.22 (33.43)                                        
 13 Ebied, Omar         14 Twisters-MR          1:03.79    1:04.26 SILV     3  
                  30.15     1:04.26 (34.11)                                        
 14 Cusumano, Charlie   13 TRI-MR               1:05.78    1:04.40 SILV     2  
                  30.37     1:04.40 (34.03)                                        
 15 Zahariev, Kevin K   13 Twisters-MR          1:05.36    1:04.71 SILV     1  
                  30.01     1:04.71 (34.70)                                        
 16 Bischof, Robert F   13 WEST-MR              1:03.86    1:04.88 SILV   
                  30.54     1:04.88 (34.34)                                        
 17 Hicks, Charles G    14 WEST-MR              1:06.30    1:05.29 SILV   
                  30.52     1:05.29 (34.77)                                        
 18 Sherpa, Nathan D    13 Twisters-MR          1:06.70    1:05.32 SILV   
                  29.98     1:05.32 (35.34)                                        
 19 Lennon, Oscar J     14 Manhattan Makos-MR   1:06.67    1:05.50 SILV   
                  30.78     1:05.50 (34.72)                                        
 20 Wu, William         14 Parks Sailfish-MR    1:05.40    1:05.64 SILV   
                  31.09     1:05.64 (34.55)                                        
 21 Spencer, Dylan A    13 WEST-MR              1:04.48    1:06.15 SILV   
                  31.27     1:06.15 (34.88)                                        
 22 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  1:05.47    1:06.29 SILV   
                  31.59     1:06.29 (34.70)                                        
 23 DiMaggio, Joe R     13 MPNY-MR              1:02.21    1:06.45 SILV   
                  31.01     1:06.45 (35.44)                                        
 23 Attardi, Richard M  13 Express Swimming-MR  1:06.53    1:06.45 SILV   
                  29.93     1:06.45 (36.52)                                        
 25 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR              1:06.16    1:06.89 SILV   
                  31.48     1:06.89 (35.41)                                        
 -- Zammit, Michael C   12 Express Swimming-MR  1:06.08   X1:06.30        
                  30.51     1:06.30 (35.79)                                        
 -- Vizhco, Dexter H    13 CAS-MR               1:03.32         DQ          9  
      Arms underwater recovery
                  29.59          DQ (33.11)                                        
Non-Award Division  
  1 Szymczak, Kevin M   13 Twisters-MR          1:05.94    1:07.14        
                  31.98     1:07.14 (35.16)                                        
  2 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  1:05.60    1:07.19        
                  31.22     1:07.19 (35.97)                                        
  3 Neugebauer, Caleb   13 Express Swimming-MR  1:06.70    1:07.61        
                  30.26     1:07.61 (37.35)                                        
  4 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  1:05.79    1:08.09        
                  32.19     1:08.09 (35.90)                                        
  5 Espinal, Joseph E   13 FLY-MR               1:07.00    1:08.97        
                  32.19     1:08.97 (36.78)                                        
  6 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               1:04.87    1:09.92        
                  33.36     1:09.92 (36.56)                                        
  7 Halls, Sean C       13 NFS-MR               1:05.96    1:10.33        
                  30.93     1:10.33 (39.40)                                        
  8 Tablev, Edwin J     13 MPNY-MR              1:07.02    1:10.77        
                  32.51     1:10.77 (38.26)                                        
  9 Santry, Emmet P     13 WEST-MR              1:03.20    1:11.33        
                  31.02     1:11.33 (40.31)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:17.99  JO
              2:17.99  ZQ
              2:18.00  SMAX
              2:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:18.01 - 2:29.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Evenko, Nicholas    13 TRI-MR               2:18.95    2:18.06 SILV    20  
                  31.50     1:07.21 (35.71)     1:44.33 (37.12)     2:18.06 (33.73)
  2 Legall, Elijah      13 Unhes-Mr-MR          2:24.28    2:18.48 SILV    17  
                  29.13     1:03.81 (34.68)     1:40.45 (36.64)     2:18.48 (38.03)
  3 Zametko, Nikita     14 MPNY-MR              2:24.17    2:20.42 SILV    16  
                  32.20     1:09.04 (36.84)     1:46.95 (37.91)     2:20.42 (33.47)
  4 Chia, Derrick       13 NCAC-MR              2:23.73    2:21.40 SILV    15  
                  29.90     1:06.69 (36.79)     1:43.65 (36.96)     2:21.40 (37.75)
  5 Lee, Penn           13 Manhattan Makos-MR   2:21.59    2:23.62 SILV    14  
                  31.85     1:09.88 (38.03)     1:47.10 (37.22)     2:23.62 (36.52)
  6 Cusumano, Charlie   13 TRI-MR               2:29.10    2:25.81 SILV    13  
                  31.83     1:08.70 (36.87)     1:46.08 (37.38)     2:25.81 (39.73)
  7 Hafez, Yousef A     13 MPNY-MR              2:23.56    2:25.89 SILV    12  
                  31.38     1:07.33 (35.95)     1:46.50 (39.17)     2:25.89 (39.39)
  8 Lai, Christopher B  13 Manhattan Makos-MR   2:24.73    2:26.38 SILV    11  
                  31.87     1:09.66 (37.79)     1:49.05 (39.39)     2:26.38 (37.33)
  9 Hicks, Charles G    14 WEST-MR              2:25.54    2:28.37 SILV     9  
                  32.55     1:10.68 (38.13)     1:48.60 (37.92)     2:28.37 (39.77)
 10 Sherpa, Nathan D    13 Twisters-MR          2:28.49    2:29.22 SILV     7  
                  33.02     1:10.92 (37.90)     1:49.82 (38.90)     2:29.22 (39.40)
Non-Award Division  
  1 Wang, Harry H       14 APEX-MR              2:19.89    2:15.53 JO     
                  28.76     1:01.89 (33.13)     1:37.61 (35.72)     2:15.53 (37.92)
  2 Madden, Sean M      14 QNS-MR               2:19.55    2:16.02 JO     
                  30.03     1:04.24 (34.21)     1:39.51 (35.27)     2:16.02 (36.51)
  3 Elkhouly, Youssef   13 HS-MR                2:25.49    2:17.27 JO     
                  29.60     1:04.47 (34.87)     1:41.39 (36.92)     2:17.27 (35.88)
  4 Cui, Ryan           13 Twisters-MR          2:19.70    2:17.79 JO     
                  30.24     1:04.89 (34.65)     1:41.59 (36.70)     2:17.79 (36.20)
  5 Bischof, Robert F   13 WEST-MR              2:19.24    2:17.87 JO     
                  32.02     1:07.82 (35.80)     1:43.67 (35.85)     2:17.87 (34.20)
  6 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  2:28.40    2:29.84        
                  32.48     1:10.67 (38.19)     1:51.37 (40.70)     2:29.84 (38.47)
  7 Ebied, Omar         14 Twisters-MR          2:25.23    2:31.13        
                  32.52     1:10.55 (38.03)     1:50.07 (39.52)     2:31.13 (41.06)
  8 Meron, Eli          14 Express Swimming-MR  2:21.14    2:34.45        
                  31.13     1:08.17 (37.04)     1:50.74 (42.57)     2:34.45 (43.71)
 -- Plavoukos, Alex     13 Badger-MR            2:21.83         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  2:28.74         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  JO
              2:12.99  ZQ
              2:13.00  SMAX
              2:31.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:13.01 - 2:31.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Elkhouly, Youssef   13 HS-MR                2:14.60    2:13.83 SILV    20  
                  28.11     1:01.90 (33.79)     1:41.35 (39.45)     2:13.83 (32.48)
  2 Lee, Penn           13 Manhattan Makos-MR   2:14.73    2:14.00 SILV    17  
                  27.36     1:02.24 (34.88)     1:43.74 (41.50)     2:14.00 (30.26)
  3 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  2:13.88    2:14.38 SILV    16  
                  30.80     1:05.12 (34.32)     1:43.29 (38.17)     2:14.38 (31.09)
  4 Lai, Christopher B  13 Manhattan Makos-MR   2:14.73    2:16.13 SILV    15  
                  28.83     1:04.11 (35.28)     1:45.93 (41.82)     2:16.13 (30.20)
  5 Hafez, Yousef A     13 MPNY-MR              2:13.89    2:16.63 SILV    14  
                  29.20     1:05.93 (36.73)     1:44.22 (38.29)     2:16.63 (32.41)
  6 Zametko, Nikita     14 MPNY-MR              2:16.96    2:16.65 SILV    13  
                  29.44   1:46.89 (1:17.45)     2:16.65 (29.76)                    
  7 Zahariev, Kevin K   13 Twisters-MR          2:17.98    2:16.94 SILV    12  
                  30.82     1:06.31 (35.49)     1:44.46 (38.15)     2:16.94 (32.48)
  8 Wankowicz, Daniel   14 TRI-MR               2:18.44    2:17.09 SILV    11  
                  30.06     1:05.67 (35.61)     1:44.64 (38.97)     2:17.09 (32.45)
  9 Legall, Elijah      13 Unhes-Mr-MR          2:17.50    2:17.21 SILV     9  
                  27.72     1:03.24 (35.52)     1:46.46 (43.22)     2:17.21 (30.75)
 10 Bischof, Robert F   13 WEST-MR              2:18.74    2:17.33 SILV     7  
                  31.36     1:07.43 (36.07)     1:46.89 (39.46)     2:17.33 (30.44)
 11 Hicks, Charles G    14 WEST-MR              2:15.16    2:17.70 SILV     6  
                  15.14     1:05.06 (49.92)     1:45.59 (40.53)     2:17.70 (32.11)
 12 Hardart, Max        13 Badger-MR            2:20.97    2:18.97 SILV     5  
                  30.76     1:08.40 (37.64)     1:47.10 (38.70)     2:18.97 (31.87)
 13 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               2:16.67    2:19.37 SILV     4  
                  31.13     1:07.19 (36.06)     1:46.14 (38.95)     2:19.37 (33.23)
 14 Liu, Timothy C      14 QNS-MR               2:16.75    2:19.48 SILV     3  
                  32.61     1:09.57 (36.96)     1:47.95 (38.38)     2:19.48 (31.53)
 15 Wang, Harry H       14 APEX-MR              2:23.64    2:20.05 SILV     2  
                  27.66     1:04.40 (36.74)     1:46.58 (42.18)     2:20.05 (33.47)
 16 Vizhco, Dexter H    13 CAS-MR               2:25.47    2:20.23 SILV     1  
                  29.96     1:06.89 (36.93)     1:48.68 (41.79)     2:20.23 (31.55)
 17 Babyak, Chris N     14 Badger-MR            2:24.19    2:20.25 SILV   
                  32.05     1:07.08 (35.03)     1:47.82 (40.74)     2:20.25 (32.43)
 18 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR               2:24.09    2:20.79 SILV   
                  29.38     1:07.21 (37.83)     1:48.73 (41.52)     2:20.79 (32.06)
 19 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  2:18.81    2:20.84 SILV   
                  31.25     1:07.89 (36.64)     1:47.80 (39.91)     2:20.84 (33.04)
 20 Chia, Derrick       13 NCAC-MR              2:19.84    2:21.02 SILV   
                  29.29     1:06.32 (37.03)     1:48.10 (41.78)     2:21.02 (32.92)
 21 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  2:20.28    2:21.27 SILV   
                  30.91     1:07.50 (36.59)     1:50.04 (42.54)     2:21.27 (31.23)
 22 Spencer, Dylan A    13 WEST-MR              2:21.60    2:21.56 SILV   
                  31.69     1:09.46 (37.77)     1:50.67 (41.21)     2:21.56 (30.89)
 23 Brennan, Joe V      13 CIY-MR               2:15.60    2:21.60 SILV   
                  30.44     1:04.68 (34.24)     1:47.18 (42.50)     2:21.60 (34.42)
 24 DiMaggio, Joe R     13 MPNY-MR              2:19.85    2:21.69 SILV   
                  30.88     1:07.82 (36.94)     1:50.32 (42.50)     2:21.69 (31.37)
 25 Meron, Eli          14 Express Swimming-MR  2:21.79    2:21.77 SILV   
                  29.53     1:05.53 (36.00)     1:52.29 (46.76)     2:21.77 (29.48)
 26 Wu, William         14 Parks Sailfish-MR    2:21.83    2:21.97 SILV   
                  30.81     1:09.33 (38.52)     1:49.56 (40.23)     2:21.97 (32.41)
 27 Chan, Matthew       14 QNS-MR               2:25.59    2:22.01 SILV   
                  29.35     1:08.19 (38.84)     1:49.78 (41.59)     2:22.01 (32.23)
 28 Gorelik, Daniel     14 MPNY-MR              2:19.71    2:22.32 SILV   
                  32.85     1:08.26 (35.41)     1:49.85 (41.59)     2:22.32 (32.47)
 29 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  2:26.38    2:22.35 SILV   
                  33.17     1:11.31 (38.14)     1:49.82 (38.51)     2:22.35 (32.53)
 30 Kroon, Eric         14 TRI-MR               2:19.37    2:22.78 SILV   
                  33.37     1:08.82 (35.45)     1:48.92 (40.10)     2:22.78 (33.86)
 31 Fiore, Christian    14 Manhattan Makos-MR   2:21.76    2:23.49 SILV   
                  32.21     1:11.43 (39.22)     1:52.69 (41.26)     2:23.49 (30.80)
 32 Neugebauer, Caleb   13 Express Swimming-MR  2:22.95    2:23.90 SILV   
                  30.87     1:07.54 (36.67)     1:50.77 (43.23)     2:23.90 (33.13)
 33 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  2:20.84    2:24.09 SILV   
                  32.82     1:09.43 (36.61)     1:52.09 (42.66)     2:24.09 (32.00)
 34 Sandoval, Anthony   14 RedTails-MR          2:24.90    2:24.65 SILV   
                  30.72     1:06.27 (35.55)     1:51.50 (45.23)     2:24.65 (33.15)
 35 Sherpa, Nathan D    13 Twisters-MR          2:19.91    2:24.73 SILV   
                  31.60     1:10.42 (38.82)     1:53.36 (42.94)     2:24.73 (31.37)
 36 Cusumano, Charlie   13 TRI-MR               2:28.89    2:24.95 SILV   
                  30.02     1:07.54 (37.52)     1:52.23 (44.69)     2:24.95 (32.72)
 37 Liu, John           13 TRI-MR               2:26.19    2:24.96 SILV   
                  31.22     1:08.22 (37.00)     1:51.73 (43.51)     2:24.96 (33.23)
 38 Gates, Liam K       13 TRI-MR               2:29.76    2:25.38 SILV   
                  31.45     1:07.75 (36.30)     1:52.20 (44.45)     2:25.38 (33.18)
 39 Wan, Osmond T       14 QNS-MR               2:20.51    2:26.08 SILV   
                  32.99     1:10.14 (37.15)     1:51.74 (41.60)     2:26.08 (34.34)
 40 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  2:22.14    2:26.26 SILV   
                  31.95     1:08.15 (36.20)     1:52.38 (44.23)     2:26.26 (33.88)
 41 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR              2:24.72    2:26.31 SILV   
                  32.55     1:12.26 (39.71)     1:55.92 (43.66)     2:26.31 (30.39)
 42 Garcia, Alberto     13 CAS-MR               2:27.34    2:26.62 SILV   
                  31.28     1:09.02 (37.74)     1:55.65 (46.63)     2:26.62 (30.97)
 43 Lennon, Oscar J     14 Manhattan Makos-MR   2:24.36    2:27.00 SILV   
                  31.63     1:08.33 (36.70)     1:53.97 (45.64)     2:27.00 (33.03)
 44 Sheinberg, Ryan P   14 Express Swimming-MR  2:29.60    2:27.22 SILV   
                  30.88     1:08.75 (37.87)     1:51.79 (43.04)     2:27.22 (35.43)
 45 Boyd, Andrew R      14 TRI-MR               2:24.31    2:27.32 SILV   
                  33.19     1:09.62 (36.43)     1:54.80 (45.18)     2:27.32 (32.52)
 46 Zheng, Edwin        14 FLY-MR               2:26.73    2:27.36 SILV   
                  32.67     1:11.20 (38.53)     1:53.17 (41.97)     2:27.36 (34.19)
 47 Vernhes, Sebastien  13 Manhattan Makos-MR   2:22.81    2:27.69 SILV   
                  32.48     1:08.32 (35.84)     1:54.14 (45.82)     2:27.69 (33.55)
 48 Brewster, Justin    14 Parks Sailfish-MR    2:26.07    2:28.17 SILV   
                  30.40     1:08.18 (37.78)     1:53.20 (45.02)     2:28.17 (34.97)
 49 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  2:17.63    2:28.23 SILV   
                  30.69     1:08.61 (37.92)     1:52.61 (44.00)     2:28.23 (35.62)
 50 Jablonowski, Krist  13 Manhattan Makos-MR   2:28.74    2:28.36 SILV   
                  31.70     1:10.43 (38.73)     1:54.59 (44.16)     2:28.36 (33.77)
 51 Sherpa, Ethan D     13 Twisters-MR          2:27.90    2:28.46 SILV   
                  32.51     1:10.38 (37.87)     1:55.23 (44.85)     2:28.46 (33.23)
 52 Brillante, Nicolas  14 HS-MR                2:30.61    2:28.86 SILV   
                  32.16     1:10.20 (38.04)     1:54.29 (44.09)     2:28.86 (34.57)
 53 Ellis, Miles        14 TRI-MR               2:29.75    2:29.57 SILV   
                  32.68     1:13.95 (41.27)     1:55.64 (41.69)     2:29.57 (33.93)
 54 Lien, Geoffrey      14 WEST-MR              2:21.38    2:29.65 SILV   
                  32.20     1:09.93 (37.73)     1:55.82 (45.89)     2:29.65 (33.83)
 55 Tan, Winston        13 GATE-MR              2:29.42    2:30.13 SILV   
                  32.43     1:11.71 (39.28)     1:55.84 (44.13)     2:30.13 (34.29)
 56 Naing, Ko Ko M      14 MPNY-MR              2:29.45    2:30.34 SILV   
                  30.97     1:09.22 (38.25)     1:56.69 (47.47)     2:30.34 (33.65)
 57 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               2:29.83    2:30.64 SILV   
                  33.17     1:12.13 (38.96)     1:57.03 (44.90)     2:30.64 (33.61)
 -- Zammit, Michael C   12 Express Swimming-MR  2:24.05   X2:26.23        
                  30.66     1:08.94 (38.28)     1:51.48 (42.54)     2:26.23 (34.75)
Non-Award Division  
  1 Barr, Evan E        14 Badger-MR            2:13.07    2:10.19 JO     
                  27.81     1:02.86 (35.05)     1:39.89 (37.03)     2:10.19 (30.30)
  2 Gonzalez, David A   14 NCAC-MR              2:15.00    2:10.80 JO     
                  27.13     1:00.73 (33.60)     1:39.58 (38.85)     2:10.80 (31.22)
  3 Amato, Jason C      13 WEST-MR              2:15.87    2:12.93 JO     
                  29.19     1:04.15 (34.96)     1:42.82 (38.67)     2:12.93 (30.11)
  4 Chapski, Kole       14 Manhattan Makos-MR   2:29.78    2:31.56        
                  33.30     1:10.18 (36.88)     1:56.33 (46.15)     2:31.56 (35.23)
  5 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  2:27.48    2:31.69        
                  31.50     1:11.24 (39.74)     1:57.84 (46.60)     2:31.69 (33.85)
  6 Gotlib, Steven      14 TRI-MR               2:30.73    2:32.22        
                  33.41     1:14.57 (41.16)     1:57.66 (43.09)     2:32.22 (34.56)
  7 Tung, Nicholas E    14 QNS-MR               2:29.62    2:32.34        
                  34.10     1:12.31 (38.21)     1:57.98 (45.67)     2:32.34 (34.36)
  8 Halls, Sean C       13 NFS-MR               2:29.17    2:32.97        
                  30.67     1:11.13 (40.46)     1:58.54 (47.41)     2:32.97 (34.43)
  9 Tablev, Edwin J     13 MPNY-MR              2:29.56    2:33.90        
                  32.56     1:10.58 (38.02)     1:58.88 (48.30)     2:33.90 (35.02)
 10 Tang, Erik          13 Express Swimming-MR  2:28.83    2:34.79        
                  33.96     1:14.28 (40.32)     1:59.05 (44.77)     2:34.79 (35.74)
 -- Hwang, Alex         13 GATE-MR              2:17.38         DQ        
      Butterfly kick - breast
                  29.56     1:03.77 (34.21)     1:46.30 (42.53)          DQ (32.28)
 -- Santry, Emmet P     13 WEST-MR              2:17.20         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Sanchez, Roger      14 RedTails-MR          2:23.63         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:42.99  JO
              4:42.99  ZQ
              4:43.00  SMAX
              5:09.79  SILV
 Meet Qualifying:  4:43.01 - 5:09.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wankowicz, Daniel   14 TRI-MR               4:50.50    4:47.25 SILV    20  
                  32.20     1:09.19 (36.99)     1:46.93 (37.74)     2:23.20 (36.27)
        3:02.98 (39.78)     3:42.25 (39.27)     4:16.12 (33.87)     4:47.25 (31.13)
  2 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               4:48.49    4:48.24 SILV    17  
                  32.23     1:08.26 (36.03)     1:45.50 (37.24)     2:22.39 (36.89)
        3:01.29 (38.90)     3:41.05 (39.76)     4:15.36 (34.31)     4:48.24 (32.88)
  3 Hicks, Charles G    14 WEST-MR              4:48.59    4:49.08 SILV    16  
                  32.39     1:09.61 (37.22)     1:45.26 (35.65)     2:22.23 (36.97)
        3:03.19 (40.96)     3:44.97 (41.78)     4:17.39 (32.42)     4:49.08 (31.69)
  4 Sherpa, Nathan D    13 Twisters-MR          4:52.86    4:54.21 SILV    15  
                  32.00     1:09.09 (37.09)     1:46.63 (37.54)     2:23.73 (37.10)
        3:03.54 (39.81)     3:46.21 (42.67)     4:21.50 (35.29)     4:54.21 (32.71)
  5 Zahariev, Kevin K   13 Twisters-MR          4:53.06    4:55.93 SILV    14  
                  31.49     1:08.73 (37.24)     1:46.97 (38.24)     2:24.34 (37.37)
        3:06.04 (41.70)     3:46.86 (40.82)     4:21.85 (34.99)     4:55.93 (34.08)
  6 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  4:57.95    4:57.09 SILV    13  
                  30.80     1:06.93 (36.13)     1:43.80 (36.87)     2:19.49 (35.69)
        3:04.23 (44.74)     3:49.72 (45.49)     4:23.63 (33.91)     4:57.09 (33.46)
  7 Lee, Penn           13 Manhattan Makos-MR   4:58.88    4:58.60 SILV    12  
                  29.75     1:06.30 (36.55)     1:43.99 (37.69)     2:21.33 (37.34)
        3:06.12 (44.79)     3:52.25 (46.13)     4:25.56 (33.31)     4:58.60 (33.04)
  8 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR               5:09.69    4:59.62 SILV    11  
                  29.70     1:04.50 (34.80)     1:45.07 (40.57)     2:25.94 (40.87)
        3:08.60 (42.66)     3:52.19 (43.59)     4:26.84 (34.65)     4:59.62 (32.78)
  9 Deng, Jiachi        13 Twisters-MR          5:00.61    5:00.37 SILV     9  
                  32.59     1:09.58 (36.99)     1:49.97 (40.39)     2:29.45 (39.48)
        3:12.92 (43.47)     3:56.43 (43.51)     4:30.03 (33.60)     5:00.37 (30.34)
 10 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  5:05.29    5:02.04 SILV     7  
                  32.70     1:09.93 (37.23)     1:49.32 (39.39)     2:28.88 (39.56)
        3:11.57 (42.69)     3:53.68 (42.11)     4:29.84 (36.16)     5:02.04 (32.20)
 11 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  5:07.95    5:02.26 SILV     6  
                  33.83     1:16.98 (43.15)     1:56.65 (39.67)     2:35.44 (38.79)
        3:15.81 (40.37)     3:56.11 (40.30)     4:30.88 (34.77)     5:02.26 (31.38)
Non-Award Division  
  1 Sherpa, Ethan D     13 Twisters-MR          5:09.65    5:10.66        
                  33.01     1:12.38 (39.37)     1:50.47 (38.09)     2:29.09 (38.62)
        3:13.60 (44.51)     3:59.16 (45.56)     4:35.85 (36.69)     5:10.66 (34.81)
 -- Santry, Emmet P     13 WEST-MR              4:48.89         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Szymczak, Kevin M   13 Twisters-MR          5:07.27         DQ        
      One hand touch - breast
                  33.88     1:12.33 (38.45)     1:50.07 (37.74)     2:28.22 (38.15)
        3:11.63 (43.41)     3:55.06 (43.43)     4:29.38 (34.32)          DQ (30.82)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.49  ZQ
                23.79  AGTC
                23.80  SMAX
                25.19  SILV
 Meet Qualifying:  23.81 - 25.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Francis, Ben        17 Manhattan Makos-MR     24.44      23.88 SILV    20  
  2 Piccirillo, Domini  16 CIY-MR                 23.94      23.92 SILV    17  
  3 Lei, Christopher W  15 Express Swimming-MR    24.75      24.04 SILV    16  
  4 Kang, Matthew       15 Express Swimming-MR    24.68      24.27 SILV    15  
  5 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR      24.18      24.29 SILV    14  
  6 Pan, Matthew A      17 GATE-MR                24.17      24.37 SILV    13  
  7 Moeslinger, Erich   16 QNS-MR                 24.38      24.40 SILV    12  
  8 Lim, Jeffrey Jr. K  15 Twisters-MR            24.64      24.55 SILV    11  
  9 OH, Daniel          15 Express Swimming-MR    24.38      24.59 SILV     9  
 10 Vazquez, Christian  16 KB Makos-MR            24.10      24.66 SILV     7  
 11 Liu, Joshua A       15 QNS-MR                 25.02      24.71 SILV     6  
 12 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR                 24.45      24.81 SILV     5  
 13 Gutierrez, Oman M   16 KB Makos-MR            24.91      24.86 SILV     4  
 14 Greenidge, Owen     15 KB Makos-MR            24.02      24.88 SILV     3  
 15 Quinones, Luca M    15 Badger-MR              25.00      24.98 SILV     2  
 16 Yam, Cody J         15 Express Swimming-MR    24.20      24.99 SILV     1  
 17 Kyrylenko, Anton M  18 APEX-MR                25.16      25.18 SILV   
Non-Award Division  
  1 Protano, John       15 Express Swimming-MR    24.16      23.09 ZQ     
  2 Bashynskyi, Mykyta  15 MPNY-MR                23.82      23.58 AGTC   
  3 Roudnitsky, Sean    16 MPNY-MR                24.95      23.70 AGTC   
  4 Thaler, Michael     15 BKR-MR                 25.00      25.21        
  5 Ebied, Yousef       15 Twisters-MR            25.14      25.27        
  6 Lara, Jeffery       16 UN-MR                  24.69      25.32        
  7 Zaretski, Ian       16 TRI-MR                 24.71      25.54        
  8 Fan, Max            15 Manhattan Makos-MR     24.79      25.56        
  9 Caminiti, Charlie   15 CIY-MR                 24.52      25.69        
 10 Walker, AW          17 UN-MR                  24.64      25.82        
 11 Sanes, Timothy      17 UN-MR                  24.69      26.11        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                51.99  AGTC
                52.00  SMAX
                54.49  SILV
 Meet Qualifying:  52.01 - 54.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR    52.11      52.27 SILV    20  
                  24.66       52.27 (27.61)                                        
  2 Pan, Matthew A      17 GATE-MR                52.82      52.51 SILV    17  
                  25.14       52.51 (27.37)                                        
  3 Kang, Matthew       15 Express Swimming-MR    52.45      52.75 SILV    16  
                  25.69       52.75 (27.06)                                        
  4 Quinones, Luca M    15 Badger-MR              53.69      53.48 SILV    15  
                  25.43       53.48 (28.05)                                        
  5 Wisniewski, Robert  17 MPNY-MR                53.81      53.94 SILV    14  
                  25.82       53.94 (28.12)                                        
  6 Horowitz, Thomas R  17 WEST-MR                54.04      54.25 SILV    13  
                  26.18       54.25 (28.07)                                        
  7 Moeslinger, Erich   16 QNS-MR                 53.53      54.37 SILV    12  
                  26.00       54.37 (28.37)                                        
Non-Award Division  
  1 Protano, John       15 Express Swimming-MR    52.89      50.47 ZQ     
                  24.37       50.47 (26.10)                                        
  2 Kroon, Jonathan     16 TRI-MR                 53.44      51.69 AGTC   
                  24.96       51.69 (26.73)                                        
  3 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR                52.16      51.77 AGTC   
                  24.83       51.77 (26.94)                                        
  4 Foppiano, Nicholas  16 TRI-MR                 54.13      54.81        
                  25.82       54.81 (28.99)                                        
  5 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR                 54.39      55.48        
                  26.11       55.48 (29.37)                                        
  6 Fan, Max            15 Manhattan Makos-MR     54.27      55.58        
                  26.34       55.58 (29.24)                                        
  7 Vazquez, Christian  16 KB Makos-MR            54.00      56.79        
                  26.45       56.79 (30.34)                                        
  8 Gutierrez, Oman M   16 KB Makos-MR            54.09      57.70        
                  27.18       57.70 (30.52)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  AGTC
              1:54.00  SMAX
              1:57.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:54.01 - 1:57.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bashynskyi, Mykyta  15 MPNY-MR              1:55.13    1:54.43 SILV    20  
                  26.12       54.98 (28.86)     1:25.00 (30.02)     1:54.43 (29.43)
  2 Pan, Matthew A      17 GATE-MR              1:56.16    1:55.86 SILV    17  
                  26.38       55.32 (28.94)     1:25.51 (30.19)     1:55.86 (30.35)
  3 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  1:56.18    1:55.91 SILV    16  
                  26.55       55.80 (29.25)     1:26.05 (30.25)     1:55.91 (29.86)
  4 Lim, Jeffrey Jr. K  15 Twisters-MR          1:56.74    1:57.17 SILV    15  
                  27.07       56.38 (29.31)     1:26.83 (30.45)     1:57.17 (30.34)
Non-Award Division  
  1 Donlevy, Billy      17 CIY-MR               1:55.19    1:53.66 AGTC   
                  25.91       54.82 (28.91)     1:24.62 (29.80)     1:53.66 (29.04)
  2 Quinones, Luca M    15 Badger-MR            1:57.28    1:59.01        
                  26.81       56.47 (29.66)     1:27.67 (31.20)     1:59.01 (31.34)
  3 Tsai, Brian C       15 WEST-MR              1:57.12    1:59.03        
                  27.17       56.66 (29.49)     1:27.59 (30.93)     1:59.03 (31.44)
  4 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               1:56.43    2:00.85        
                  26.82       56.58 (29.76)     1:28.41 (31.83)     2:00.85 (32.44)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  ZQ
              5:10.99  AGTC
              5:11.00  SMAX
              5:17.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:11.01 - 5:17.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hammam, Khaled M    16 MPNY-MR              5:12.16    5:11.36 SILV    20  
                  26.35       56.39 (30.04)     1:27.35 (30.96)     1:59.06 (31.71)
        2:31.74 (32.68)     3:04.54 (32.80)     3:37.55 (33.01)     4:10.16 (32.61)
        4:41.31 (31.15)     5:11.36 (30.05)                                        
  2 Seibold, Finn J     15 Badger-MR            5:17.03    5:16.38 SILV    17  
                  27.68       58.87 (31.19)     1:31.35 (32.48)     2:03.96 (32.61)
        2:36.65 (32.69)     3:09.08 (32.43)     3:41.54 (32.46)     4:13.97 (32.43)
        4:46.05 (32.08)     5:16.38 (30.33)                                        
Non-Award Division  
  1 Callaghan, Ryan     16 TRI-MR               5:16.73    5:20.12        
                  28.20       59.92 (31.72)     1:32.33 (32.41)     2:04.92 (32.59)
        2:37.77 (32.85)     3:09.99 (32.22)     3:42.75 (32.76)     4:15.82 (33.07)
        4:48.48 (32.66)     5:20.12 (31.64)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
                59.99  AGTC
              1:00.00  SMAX
              1:03.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.01 - 1:03.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  1:01.47    1:01.62 SILV    20  
                  30.30     1:01.62 (31.32)                                        
  2 Tsai, Brian C       15 WEST-MR              1:01.69    1:02.00 SILV    17  
                  30.23     1:02.00 (31.77)                                        
  3 Fan, Max            15 Manhattan Makos-MR   1:01.55    1:02.20 SILV    16  
                  30.21     1:02.20 (31.99)                                        
  4 OH, Daniel          15 Express Swimming-MR  1:02.79    1:02.22 SILV    15  
                  29.82     1:02.22 (32.40)                                        
  5 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  1:03.44    1:03.11 SILV    14  
                  30.49     1:03.11 (32.62)                                        
  6 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR    1:02.49    1:03.31 SILV    13  
                  30.18     1:03.31 (33.13)                                        
  7 Ambrosio, Jordan    15 RedTails-MR          1:02.98    1:03.63 SILV    12  
                  30.86     1:03.63 (32.77)                                        
Non-Award Division  
  1 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR              1:01.19      59.90 AGTC   
                  28.86       59.90 (31.04)                                        
  2 Pan, Matthew A      17 GATE-MR              1:02.69    1:04.30        
                  31.13     1:04.30 (33.17)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  AGTC
              2:11.00  SMAX
              2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:11.01 - 2:16.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tsai, Brian C       15 WEST-MR              2:14.44    2:12.60 SILV    20  
                  31.07     1:04.08 (33.01)     1:38.15 (34.07)     2:12.60 (34.45)
  2 Elkhouly, Marwan A  16 MPNY-MR              2:13.14    2:15.65 SILV    17  
                  30.87     1:04.39 (33.52)     1:39.99 (35.60)     2:15.65 (35.66)
Non-Award Division  
  1 Liu, Joshua A       15 QNS-MR               2:14.62    2:09.26 ZQ     
                  30.48     1:03.31 (32.83)     1:36.03 (32.72)     2:09.26 (33.23)
  2 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR    2:14.37    2:17.99        
                  30.61     1:04.92 (34.31)     1:41.29 (36.37)     2:17.99 (36.70)
  3 Fan, Max            15 Manhattan Makos-MR   2:15.89    2:20.08        
                  32.27     1:07.36 (35.09)     1:43.87 (36.51)     2:20.08 (36.21)
  4 Slattery, Conn      17 Manhattan Makos-MR   2:13.23    2:20.22        
                  32.34     1:07.31 (34.97)     1:43.70 (36.39)     2:20.22 (36.52)
  5 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR              2:16.58    2:22.58        
                  32.47     1:08.11 (35.64)     1:45.73 (37.62)     2:22.58 (36.85)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  AGTC
              1:06.49  ZQ
              1:06.50  SMAX
              1:10.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:06.51 - 1:10.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Francis, Ben        17 Manhattan Makos-MR   1:09.73    1:06.83 SILV    20  
                  31.45     1:06.83 (35.38)                                        
  2 Lim, Jeffrey Jr. K  15 Twisters-MR          1:06.85    1:07.00 SILV    17  
                  31.86     1:07.00 (35.14)                                        
  3 Stora, Michael      16 TRI-MR               1:08.09    1:07.01 SILV    16  
                  32.18     1:07.01 (34.83)                                        
  4 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR              1:09.54    1:07.19 SILV    15  
                  31.21     1:07.19 (35.98)                                        
  5 Liu, Joshua A       15 QNS-MR               1:10.32    1:07.54 SILV    14  
                  31.72     1:07.54 (35.82)                                        
  6 Kyrylenko, Anton M  18 APEX-MR              1:07.26    1:08.51 SILV    13  
                  31.96     1:08.51 (36.55)                                        
  7 Quinones, Luca M    15 Badger-MR            1:08.00    1:08.82 SILV    12  
                  32.00     1:08.82 (36.82)                                        
  8 Donlevy, Billy      17 CIY-MR               1:07.62    1:09.08 SILV    11  
                  32.67     1:09.08 (36.41)                                        
  9 Chea, Parker        16 Parks Sailfish-MR    1:08.51    1:09.66 SILV     9  
                  32.45     1:09.66 (37.21)                                        
 10 Vazquez, Christian  16 KB Makos-MR          1:07.09    1:09.71 SILV     7  
                  32.48     1:09.71 (37.23)                                        
 11 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR    1:09.66    1:09.79 SILV     6  
                  32.72     1:09.79 (37.07)                                        
 12 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  1:09.90    1:09.91 SILV     5  
                  32.74     1:09.91 (37.17)                                        
 13 Wong, Kevin         15 HS-MR                1:09.68    1:10.48 SILV     4  
                  32.09     1:10.48 (38.39)                                        
 14 Bashynskyi, Mykyta  15 MPNY-MR              1:08.78    1:10.66 SILV     3  
                  32.67     1:10.66 (37.99)                                        
 15 Akdas, Rasim R      16 Twisters-MR          1:10.58    1:10.76 SILV     2  
                  33.37     1:10.76 (37.39)                                        
 16 Yam, Cody J         15 Express Swimming-MR  1:10.50    1:10.80 SILV     1  
                  32.96     1:10.80 (37.84)                                        
Non-Award Division  
  1 Lei, Christopher W  15 Express Swimming-MR  1:07.68    1:06.01 AGTC   
                  30.77     1:06.01 (35.24)                                        
  2 Ugarte, Joshua M    17 FLY-MR               1:06.64    1:11.31        
                  33.09     1:11.31 (38.22)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  AGTC
              2:30.10  SMAX
              2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.11 - 2:36.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR    2:34.37    2:31.86 SILV    20  
                  34.00     1:12.46 (38.46)     1:52.67 (40.21)     2:31.86 (39.19)
  2 Dilchand, Sean      16 CAS-MR               2:34.77    2:32.78 SILV    17  
                  34.00     1:12.60 (38.60)     1:52.86 (40.26)     2:32.78 (39.92)
  3 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  2:33.76    2:34.18 SILV    16  
                  33.32     1:12.13 (38.81)     1:53.17 (41.04)     2:34.18 (41.01)
Non-Award Division  
  1 Elkhouly, Marwan A  16 MPNY-MR              2:30.41    2:29.78 ZQ     
                  32.68     1:10.27 (37.59)     1:49.75 (39.48)     2:29.78 (40.03)
  2 Wong, Kevin         15 HS-MR                2:34.21    2:38.54        
                  34.53     1:14.64 (40.11)     1:57.06 (42.42)     2:38.54 (41.48)
 -- Quinones, Luca M    15 Badger-MR            2:30.72        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.99  AGTC
                58.00  SMAX
              1:02.59  SILV
 Meet Qualifying:  58.01 - 1:02.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kinkel, Billy G     16 GATE-MR                58.56      58.07 SILV    20  
                  26.49       58.07 (31.58)                                        
  2 Francis, Ben        17 Manhattan Makos-MR     59.09      58.35 SILV    17  
                  27.04       58.35 (31.31)                                        
  3 Gamero, Matthew A   15 FLY-MR                 59.42      59.10 SILV    16  
                  26.89       59.10 (32.21)                                        
  4 Ebied, Yousef       15 Twisters-MR            59.49      59.26 SILV    15  
                  27.43       59.26 (31.83)                                        
  5 Horowitz, Thomas R  17 WEST-MR                59.13      59.38 SILV    14  
                  28.32       59.38 (31.06)                                        
  6 Zaretski, Ian       16 TRI-MR                 59.97    1:00.36 SILV    13  
                  29.07     1:00.36 (31.29)                                        
  7 Ambrosio, Jordan    15 RedTails-MR          1:01.67    1:01.69 SILV    12  
                  29.17     1:01.69 (32.52)                                        
  8 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  1:01.74    1:01.71 SILV    11  
                  28.59     1:01.71 (33.12)                                        
  9 Elkhouly, Marwan A  16 MPNY-MR              1:02.46    1:02.11 SILV     9  
                  28.49     1:02.11 (33.62)                                        
 10 Foppiano, Nicholas  16 TRI-MR                 59.39    1:02.27 SILV     7  
                  28.46     1:02.27 (33.81)                                        
 11 Pan, Matthew A      17 GATE-MR                59.24    1:02.46 SILV     6  
                  28.82     1:02.46 (33.64)                                        
Non-Award Division  
  1 Seibold, Finn J     15 Badger-MR            1:00.13      56.26 ZQ     
                  26.41       56.26 (29.85)                                        
  2 Chea, Parker        16 Parks Sailfish-MR    1:01.54    1:02.88        
                  28.71     1:02.88 (34.17)                                        
  3 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR                59.64    1:04.37        
                  29.63     1:04.37 (34.74)                                        
  4 Vazquez, Christian  16 KB Makos-MR          1:01.04    1:13.20        
                  30.76     1:13.20 (42.44)                                        
 -- Wisniewski, Robert  17 MPNY-MR              1:00.37         DQ        
      False start
                  27.90          DQ (32.79)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  AGTC
              2:12.49  ZQ
              2:12.50  SMAX
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.51 - 2:24.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ambrosio, Jordan    15 RedTails-MR          2:14.03    2:15.01 SILV    20  
                  29.54     1:03.63 (34.09)     1:38.53 (34.90)     2:15.01 (36.48)
  2 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR              2:23.81    2:15.10 SILV    17  
                  29.56     1:05.72 (36.16)     1:42.32 (36.60)     2:15.10 (32.78)
  3 Zaretski, Ian       16 TRI-MR               2:14.81    2:16.95 SILV    16  
                  30.35     1:04.54 (34.19)     1:40.20 (35.66)     2:16.95 (36.75)
  4 Liu, Joshua A       15 QNS-MR               2:20.63    2:17.81 SILV    15  
                  30.32     1:05.54 (35.22)     1:41.49 (35.95)     2:17.81 (36.32)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  AGTC
              2:07.99  ZQ
              2:08.00  SMAX
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:08.01 - 2:27.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Seibold, Finn J     15 Badger-MR            2:15.24    2:08.19 SILV    20  
                  27.83       59.97 (32.14)     1:39.73 (39.76)     2:08.19 (28.46)
  2 Liu, Joshua A       15 QNS-MR               2:13.17    2:09.94 SILV    17  
                  29.50     1:01.89 (32.39)     1:40.20 (38.31)     2:09.94 (29.74)
  3 Francis, Ben        17 Manhattan Makos-MR   2:12.28    2:10.41 SILV    16  
                  27.80     1:00.18 (32.38)     1:40.51 (40.33)     2:10.41 (29.90)
  4 Horowitz, Thomas R  17 WEST-MR              2:10.56    2:10.79 SILV    15  
                  27.32     1:00.92 (33.60)     1:40.59 (39.67)     2:10.79 (30.20)
  5 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               2:10.52    2:10.84 SILV    14  
                  27.98     1:00.44 (32.46)     1:40.57 (40.13)     2:10.84 (30.27)
  6 Wisniewski, Robert  17 MPNY-MR              2:09.53    2:10.98 SILV    13  
                  27.62     1:02.73 (35.11)     1:39.89 (37.16)     2:10.98 (31.09)
  7 Tsai, Brian C       15 WEST-MR              2:09.04    2:12.05 SILV    12  
                  28.09     1:02.93 (34.84)     1:41.08 (38.15)     2:12.05 (30.97)
  8 Kroon, Jonathan     16 TRI-MR               2:17.26    2:13.06 SILV    11  
                  28.72     1:02.29 (33.57)     1:41.95 (39.66)     2:13.06 (31.11)
  9 Ebied, Yousef       15 Twisters-MR          2:13.91    2:13.29 SILV     9  
                  27.91     1:01.21 (33.30)     1:41.84 (40.63)     2:13.29 (31.45)
 10 Kinkel, Billy G     16 GATE-MR              2:17.81    2:13.37 SILV     7  
                  27.32                             1:43.35 ( )     2:13.37 (30.02)
 11 Quinones, Luca M    15 Badger-MR            2:17.04    2:13.47 SILV     6  
                  28.75     1:04.19 (35.44)     1:42.90 (38.71)     2:13.47 (30.57)
 12 Moeslinger, Erich   16 QNS-MR               2:14.32    2:15.07 SILV     5  
                  29.61     1:03.07 (33.46)     1:43.25 (40.18)     2:15.07 (31.82)
 13 Ambrosio, Jordan    15 RedTails-MR          2:21.03    2:16.93 SILV     4  
                  29.69     1:05.30 (35.61)     1:46.18 (40.88)     2:16.93 (30.75)
 14 Foppiano, Nicholas  16 TRI-MR               2:20.16    2:17.03 SILV     3  
                  27.58     1:03.39 (35.81)     1:45.11 (41.72)     2:17.03 (31.92)
 15 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  2:20.94    2:17.24 SILV     2  
                  29.68     1:03.15 (33.47)     1:47.51 (44.36)     2:17.24 (29.73)
 16 Zaretski, Ian       16 TRI-MR               2:16.55    2:18.00 SILV     1  
                  29.78     1:06.87 (37.09)     1:47.81 (40.94)     2:18.00 (30.19)
 17 Simon, Ernesto G    16 Twisters-MR          2:21.27    2:18.62 SILV   
                  28.44     1:02.60 (34.16)     1:45.41 (42.81)     2:18.62 (33.21)
 18 Wan, Horace         17 QNS-MR               2:21.26    2:18.89 SILV   
                  29.07     1:05.99 (36.92)     1:46.92 (40.93)     2:18.89 (31.97)
 18 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  2:14.95    2:18.89 SILV   
                  30.45     1:05.86 (35.41)     1:46.79 (40.93)     2:18.89 (32.10)
 20 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR              2:12.78    2:18.92 SILV   
                  27.47     1:04.02 (36.55)     1:45.24 (41.22)     2:18.92 (33.68)
 21 Chea, Parker        16 Parks Sailfish-MR    2:19.04    2:20.05 SILV   
                  28.49     1:05.87 (37.38)     1:46.97 (41.10)     2:20.05 (33.08)
 22 Wong, Kevin         15 HS-MR                2:16.06    2:20.40 SILV   
                  29.65     1:06.95 (37.30)     1:48.56 (41.61)     2:20.40 (31.84)
 23 Akdas, Rasim R      16 Twisters-MR          2:21.77    2:20.59 SILV   
                  30.70     1:07.50 (36.80)     1:47.42 (39.92)     2:20.59 (33.17)
 24 Kyrylenko, Anton M  18 APEX-MR              2:18.30    2:20.63 SILV   
                  27.79     1:05.14 (37.35)     1:45.52 (40.38)     2:20.63 (35.11)
 25 Guariglia, Andrew   15 Express Swimming-MR  2:25.14    2:22.17 SILV   
                  32.60     1:09.38 (36.78)     1:49.89 (40.51)     2:22.17 (32.28)
 26 Gamero, Matthew A   15 FLY-MR               2:21.21    2:23.66 SILV   
                  27.77     1:02.65 (34.88)     1:50.37 (47.72)     2:23.66 (33.29)
 27 Pukin, Joshua R     16 FREE-MR              2:23.80    2:23.79 SILV   
                  30.02     1:05.80 (35.78)     1:50.22 (44.42)     2:23.79 (33.57)
 28 Gough, Ryan         16 TRI-MR               2:26.11    2:24.08 SILV   
                  30.36     1:08.36 (38.00)     1:49.76 (41.40)     2:24.08 (34.32)
 29 Fan, Max            15 Manhattan Makos-MR   2:19.47    2:25.33 SILV   
                  32.03     1:07.31 (35.28)     1:52.10 (44.79)     2:25.33 (33.23)
Non-Award Division  
  1 Gutierrez, Oman M   16 KB Makos-MR          2:24.07    2:28.04        
                  30.29     1:09.65 (39.36)     1:52.93 (43.28)     2:28.04 (35.11)
  2 Slattery, Conn      17 Manhattan Makos-MR   2:23.69    2:28.74        
                  30.39     1:06.21 (35.82)     1:52.81 (46.60)     2:28.74 (35.93)
  3 Kang, Matthew       15 Express Swimming-MR  2:24.41    2:30.40        
                  30.86     1:10.44 (39.58)     1:57.40 (46.96)     2:30.40 (33.00)
 -- Pan, Matthew A      17 GATE-MR              2:10.50         DQ        
      False start - Misc
                  27.92     1:03.56 (35.64)     1:40.09 (36.53)          DQ (30.08)
 -- Bashynskyi, Mykyta  15 MPNY-MR              2:16.78         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 -- Ugarte, Joshua M    17 FLY-MR               2:19.61         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  31.35     1:09.91 (38.56)     1:50.59 (40.68)          DQ (36.40)
 -- Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR    2:14.66         DQ        
      False start - Misc
                  27.09     1:01.92 (34.83)     1:42.91 (40.99)          DQ (30.76)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Feinblatt, Alison g       12 Flying Dolphins-MR        NT      28.80        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kujawski, Dylan A         12 WEST-MR                   NT      27.25        
  2 Eckert, Jordyn            12 Manhattan Makos-MR        NT      28.06        
  3 Lei, Anya                 12 Twisters-MR               NT      28.41        
  4 Karim, Azana S             9 Twisters-MR               NT      31.18        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawater, Youssef          14 NCAC-MR                   NT      24.65        
  2 Spencer, Dylan A          13 WEST-MR                   NT      24.91        
  3 Sanchez, Roger            14 RedTails-MR               NT      25.00        
  4 Leal, Nancy               14 RedTails-MR               NT      26.56        
  5 Stachtiaris, Jagger D     10 Flying Dolphins-MR        NT      31.46        
  6 Korff, Rose J             10 Flying Dolphins-MR        NT      33.30        
  7 Kissane, Liam R           10 Flying Dolphins-MR        NT      38.10        
  8 Amen, Hunter R            10 Flying Dolphins-MR        NT      38.22        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giardinelli, Matthew T    13 Express Swimming-MR       NT      26.72        
  2 Topping, Henry J           9 Flying Dolphins-MR        NT      35.97        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speres, Nicholas C        13 Badger-MR                 NT      53.52        
                  25.81       53.52 (27.71)                                        
  2 Franklyn, Narmeri S       13 SWAG-MR                   NT      55.75        
                  26.67       55.75 (29.08)                                        
  3 Chukwulozie, Stella       14 Manhattan Makos-MR        NT      59.13        
                  27.57       59.13 (31.56)                                        
  4 Clayton, Caelan J         12 Express Swimming-MR       NT      59.44        
                  28.07       59.44 (31.37)                                        
  5 Sharkey, Caleb            10 Flying Dolphins-MR        NT    1:16.31        
                  36.29     1:16.31 (40.02)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Roger            14 RedTails-MR               NT      53.93        
                  26.15       53.93 (27.78)                                        
  2 Ugarte, Olivia P          13 FLY-MR                    NT    1:05.27        
                  30.75     1:05.27 (34.52)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Alexander J      10 Flying Dolphins-MR        NT    2:37.25        
                  34.79     1:14.59 (39.80)     1:57.27 (42.68)     2:37.25 (39.98)
 
Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebied, Yousef             15 Twisters-MR               NT    5:37.17        
                  28.84     1:01.48 (32.64)     1:34.95 (33.47)     2:08.82 (33.87)
        2:43.57 (34.75)     3:18.19 (34.62)     3:53.12 (34.93)     4:28.35 (35.23)
        5:03.12 (34.77)     5:37.17 (34.05)                                        
  2 Pique, Yahro D            10 Twisters-MR               NT    6:52.51        
                  34.21     1:14.70 (40.49)     1:55.99 (41.29)     2:38.14 (42.15)
                                4:03.18 ( )     4:46.48 (43.30)   6:52.51 (2:06.03)
  3 Beaman, Shawn F           10 Flying Dolphins-MR        NT    6:58.87        
                  37.27     1:19.56 (42.29)     2:03.20 (43.64)     2:46.81 (43.61)
        3:29.64 (42.83)     4:13.63 (43.99)     4:56.24 (42.61)     5:38.55 (42.31)
        6:20.61 (42.06)     6:58.87 (38.26)                                        
  4 Stewart, Alexander J      10 Flying Dolphins-MR        NT    7:05.59        
                  36.19     1:18.32 (42.13)     2:02.18 (43.86)     2:45.53 (43.35)
        3:29.52 (43.99)     4:12.71 (43.19)     4:55.70 (42.99)     5:38.60 (42.90)
        6:22.41 (43.81)     7:05.59 (43.18)                                        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kelly M             12 APEX-MR                   NT      32.25        
  2 Saadeddin, Saadeddin      11 MPNY-MR                   NT      32.86        
  3 Malpeso, Emily            12 TRI-MR                    NT      33.04        
  4 Garra, Gabrielle M        12 Express Swimming-MR       NT      33.69        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kelly M             12 APEX-MR                   NT      32.36        
  2 Chavez, Kaetlyn K         12 APEX-MR                   NT      32.65        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Stella K        10 Flying Dolphins-MR        NT      37.04        
  2 Lanning, Gracie           10 Flying Dolphins-MR        NT      38.03        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodgers, Victoria A       12 Express Swimming-MR       NT      30.96        
  2 Anderson, Stella K        10 Flying Dolphins-MR        NT      37.67        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veru, Theodore P          13 Badger-MR                 NT    1:04.57        
                  31.38     1:04.57 (33.19)                                        
  2 Ugarte, Joshua M          17 FLY-MR                    NT    1:09.93        
                  33.40     1:09.93 (36.53)                                        
  3 Ugarte, Olivia P          13 FLY-MR                    NT    1:14.45        
                  35.91     1:14.45 (38.54)                                        
  4 Horiuchi, Naomi Z         10 Twisters-MR               NT    1:18.38        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veru, Theodore P          13 Badger-MR                 NT    1:04.11        
                  31.09     1:04.11 (33.02)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LePique, Maya F           14 RedTails-MR               NT    2:19.11        
                  32.69     1:08.16 (35.47)     1:44.19 (36.03)     2:19.11 (34.92)
  2 Kwon, Michelle            13 FLY-MR                    NT    2:31.62        
                  35.94     1:14.95 (39.01)     1:54.23 (39.28)     2:31.62 (37.39)
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               11 Twisters-MR               NT    2:37.24        
                  37.31     1:17.90 (40.59)     1:59.14 (41.24)     2:37.24 (38.10)
  2 Trinidad, Mianny L        10 RedTails-MR               NT    3:06.50        
                  43.96     1:32.51 (48.55)     2:21.85 (49.34)     3:06.50 (44.65)
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valle, Ashley A           12 Express Swimming-MR       NT    2:32.17        
                  35.72     1:13.57 (37.85)     1:53.45 (39.88)     2:32.17 (38.72)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karim, Azana S             9 Twisters-MR               NT      42.53        
  2 Lilavois, Simone          10 Manhattan Makos-MR        NT      42.76        
  3 Mesard, Ella M            10 Flying Dolphins-MR        NT      43.78        
  4 Beaman, Shawn F           10 Flying Dolphins-MR        NT      45.19        
  5 Baron, Cristina E         10 Flying Dolphins-MR        NT      47.07        
  6 Mehta, Arav a             10 Flying Dolphins-MR        NT      47.95        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deng, Chloe *             12 HS-MR                     NT      36.28        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               11 Twisters-MR               NT      35.74        
  2 Byrne, Kelly P            11 WEST-MR                   NT      37.02        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koufalis, Konstantinos    10 Badger-MR                 NT    1:34.60        
                  45.02     1:34.60 (49.58)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebied, Yousef             15 Twisters-MR               NT    1:12.58        
                  34.44     1:12.58 (38.14)                                        
  2 Kim, Joshua               12 TRI-MR                    NT    1:15.10        
                  35.81     1:15.10 (39.29)                                        
  3 Horwitz, Rebecca A        17 Manhattan Makos-MR        NT    1:17.67        
                  36.68     1:17.67 (40.99)                                        
  4 Kwan, William             12 FREE-MR                   NT    1:18.30        
                  38.49     1:18.30 (39.81)                                        
  5 Murillo, Lindsay J        17 APEX-MR                   NT    1:21.30        
                  37.72     1:21.30 (43.58)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Franklin S            14 FLY-MR                    NT    1:09.83        
                  32.67     1:09.83 (37.16)                                        
  2 Lee, Penn                 13 Manhattan Makos-MR        NT    1:09.99        
                  33.68     1:09.99 (36.31)                                        
  3 Mui, Miki                 13 Manhattan Makos-MR        NT    1:10.91        
                  33.33     1:10.91 (37.58)                                        
  4 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR       NT    1:10.94        
                  33.76     1:10.94 (37.18)                                        
  5 Zhang, David D            13 Express Swimming-MR       NT    1:11.69        
                  33.65     1:11.69 (38.04)                                        
  6 McGrath, Caroline L       13 Badger-MR                 NT    1:14.43        
                  35.27     1:14.43 (39.16)                                        
  7 Nobile, Ava C             13 FREE-MR                   NT    1:14.64        
                  35.30     1:14.64 (39.34)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Laura B              12 Flying Dolphins-MR        NT    1:18.75        
                  37.53     1:18.75 (41.22)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Christopher M     12 Express Swimming-MR       NT    2:41.46        
                  35.56     1:16.84 (41.28)     1:58.17 (41.33)     2:41.46 (43.29)
  2 Lutchmansingh, Serena A   10 RedTails-MR               NT    3:42.73        
                  51.34   1:51.37 (1:00.03)     2:47.76 (56.39)     3:42.73 (54.97)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               11 Twisters-MR               NT    2:46.38        
                  37.22     1:19.58 (42.36)     2:03.48 (43.90)     2:46.38 (42.90)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ott, Ursula J             10 Badger-MR                 NT      35.90        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kristen A           12 APEX-MR                   NT      32.78        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malpeso, Emily            12 TRI-MR                    NT      31.06        
  2 Roebuck, Carter           11 Manhattan Makos-MR        NT      31.28        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, David A         14 NCAC-MR                   NT      56.99        
                  26.69       56.99 (30.30)                                        
  2 Weber, Christopher R      14 Express Swimming-MR       NT    1:00.38        
                  28.99     1:00.38 (31.39)                                        
  3 Ott, Elke J               13 Badger-MR                 NT    1:01.66        
                  29.35     1:01.66 (32.31)                                        
  4 Suteja, Kezia S           13 NCAC-MR                   NT    1:03.67        
                  29.25     1:03.67 (34.42)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Angela               14 QNS-MR                    NT    1:03.50        
                  30.70     1:03.50 (32.80)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Ben              17 Manhattan Makos-MR        NT      58.41        
                  27.15       58.41 (31.26)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cherny, Eric              12 MPNY-MR                   NT    1:14.05        
                  34.73     1:14.05 (39.32)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Salma K       9 Twisters-MR               NT    1:25.30        
                  40.70     1:25.30 (44.60)                                        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speres, Nicholas C        13 Badger-MR                 NT    2:12.94        
                  29.12     1:04.58 (35.46)     1:40.85 (36.27)     2:12.94 (32.09)