Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/16/2017 04:48 PM
                   2017 MR YMID MLK 8&under Meet - 1/16/2017                   
                              Sanction #: 170100                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fountain, Gianna           7 COND-MR                19.85      20.24        
  2 Mounier, Victoria          7 Middies-MR             19.66      20.33        
  3 Romano, Jessica E          7 QNS-MR                 19.20      20.89        
  4 Vitti, Georgia H           7 Marlins Bgnw-MR        22.67      21.42        
  5 McGourty, Hazel A          7 COND-MR                25.41      22.22        
  6 Schwechter, Sophie L       7 EAST-MR                   NT      23.24        
  7 Spartioti, Maria E         6 Flying Dolphins-MR     21.34      23.29        
  8 Moy, Sara I                7 EAST-MR                23.44      23.44        
  9 Fishlin, Violet O          7 Storm-MR               28.99      23.96        
 10 Chung, Rebecca R           7 Flying Dolphins-MR        NT      24.63        
 11 Slomsky, Megan A           7 Marlins Bgnw-MR           NT      25.52        
 12 Szukics, Lauren M          6 PAC-MR                 25.77      25.96        
 13 Rabinowitz, Zoe D          7 Middies-MR             28.37      28.66        
 14 Edo, Sigal E               7 EAST-MR                35.34      29.61        
 15 Han, Gabrielle S           6 Storm-MR               30.99      29.89        
 16 Fitzsimons, Georgia A      6 PAC-MR                 29.77      30.05        
 17 Wu, Lora                   6 Flying Dolphins-MR        NT      30.43        
 18 Firsenbaum, Ellie H        6 EAST-MR                   NT      32.29        
 19 Maltz, Naomi B             6 EAST-MR                35.89      32.67        
 20 Dillon, Emma S             6 EAST-MR                29.96      33.14        
 21 Qiu, Amy                   6 COND-MR                47.10      33.90        
 22 Gimbel, Helen R            6 Middies-MR             38.58      36.67        
 23 Napoli, Brie R             5 Storm-MR               49.04      39.96        
 24 Pomeroy, Catherine E       7 COND-MR                39.54      41.61        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Alessandra     7 COND-MR                22.33      20.65        
  2 Johnsen, Sasha             7 Storm-MR               21.03      20.97        
  3 Caiazzo, Victoria L        7 Marlins Bgnw-MR        23.38      21.21        
  4 Kowalczyk, Julia           7 Storm-MR               21.71      21.96        
  5 Fountain, Gianna           7 COND-MR                24.73      22.51        
  6 Jourdy, Serene S           7 Storm-MR               22.94      23.23        
  7 Reis, Sophie M             6 EAST-MR                24.79      24.09        
  8 Romano, Jessica E          7 QNS-MR                 23.93      24.52        
  9 Szukics, Lauren M          6 PAC-MR                 27.77      25.09        
 10 Klebaner, Ella r           7 Flying Dolphins-MR     25.96      25.38        
 11 Cabello, Mackenzie E       7 EAST-MR                27.48      25.64        
 12 Chung, Rebecca R           7 Flying Dolphins-MR        NT      25.90        
 13 McGourty, Hazel A          7 COND-MR                27.58      26.29        
 14 Fishlin, Violet O          7 Storm-MR               30.99      26.40        
 15 Spartioti, Maria E         6 Flying Dolphins-MR     26.89      27.15        
 16 Forde, Molly C             7 PAC-MR                 29.77      27.30        
 17 Dziedzic, Isabella         7 Storm-MR               25.13      27.37        
 18 Thekkenmar, Smera M        7 Storm-MR               26.99      28.03        
 19 Schwechter, Sophie L       7 EAST-MR                   NT      28.07        
 20 Wu, Lora                   6 Flying Dolphins-MR        NT      29.93        
 21 Slomsky, Megan A           7 Marlins Bgnw-MR           NT      30.03        
 22 Edo, Sigal E               7 EAST-MR                25.75      30.42        
 23 Qiu, Amy                   6 COND-MR                   NT      30.50        
 24 Han, Gabrielle S           6 Storm-MR               35.99      32.33        
 25 Fitzsimons, Georgia A      6 PAC-MR                 31.77      32.66        
 26 Maltz, Naomi B             6 EAST-MR                36.83      32.69        
 27 Firsenbaum, Ellie H        6 EAST-MR                   NT      32.97        
 28 Rabinowitz, Zoe D          7 Middies-MR                NT      33.21        
 29 Dillon, Emma S             6 EAST-MR                32.77      35.46        
 30 Gimbel, Helen R            6 Middies-MR             40.50      39.20        
 31 Pomeroy, Catherine E       7 COND-MR                42.09      42.46        
 -- Moy, Sara I                7 EAST-MR                28.63         DQ        
 -- Napoli, Brie R             5 Storm-MR               38.28         DQ        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Alessandra     7 COND-MR                23.62      24.93        
  2 Vitti, Georgia H           7 Marlins Bgnw-MR        27.86      27.36        
  3 Kowalczyk, Julia           7 Storm-MR               33.79      28.36        
  4 Caiazzo, Victoria L        7 Marlins Bgnw-MR        30.13      29.75        
  5 Flores, Isabella           7 Storm-MR               29.06      30.06        
  6 Frank, Ellie R             6 Unattached-NJ          29.30      30.22        
  7 Klebaner, Ella r           7 Flying Dolphins-MR        NT      31.18        
  8 Constantin, Arianna R      7 Storm-MR               45.99      33.06        
  9 Chung, Rebecca R           7 Flying Dolphins-MR        NT      33.75        
 10 Romano, Jessica E          7 QNS-MR                    NT      34.72        
 11 Spartioti, Maria E         6 Flying Dolphins-MR     32.93      36.19        
 12 Cabello, Mackenzie E       7 EAST-MR                29.52      36.34        
 13 Reis, Sophie M             6 EAST-MR                36.90      36.90        
 14 Wu, Lora                   6 Flying Dolphins-MR        NT      38.20        
 15 Qiu, Amy                   6 COND-MR                   NT      38.67        
 16 Schwechter, Sophie L       7 EAST-MR                   NT      38.77        
 17 Thekkenmar, Smera M        7 Storm-MR               45.93      42.11        
 18 Maltz, Naomi B             6 EAST-MR                53.83      45.32        
 19 Han, Gabrielle S           6 Storm-MR               46.99      45.51        
 20 Dillon, Emma S             6 EAST-MR                48.47    1:04.03        
 -- Fitzsimons, Georgia A      6 PAC-MR                 32.77         DQ        
 -- Forde, Molly C             7 PAC-MR                 30.77         DQ        
 -- Szukics, Lauren M          6 PAC-MR                 32.77         DQ        
 -- Pomeroy, Catherine E       7 COND-MR                50.00         DQ        
 -- Slomsky, Megan A           7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
 -- Bushey, Lila M             7 Storm-MR               37.60         DQ        
 -- Napoli, Brie R             5 Storm-MR             1:09.37         DQ        
 -- Fishlin, Violet O          7 Storm-MR               46.99         DQ        
 -- Firsenbaum, Ellie H        6 EAST-MR                   NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Alessandra     7 COND-MR                21.64      23.12        
  2 Johnsen, Sasha             7 Storm-MR               20.26      24.80        
  3 Fountain, Gianna           7 COND-MR                   NT      26.00        
  4 Chung, Rebecca R           7 Flying Dolphins-MR        NT      26.41        
  5 Flores, Isabella           7 Storm-MR               32.93      26.71        
  6 Dziedzic, Isabella         7 Storm-MR               30.24      28.57        
  7 King, Madison P            7 Marlins Bgnw-MR           NT      28.62        
  8 White, Finley M            7 Marlins Bgnw-MR           NT      29.99        
  9 Klebaner, Ella r           7 Flying Dolphins-MR     30.13      30.23        
 10 Jourdy, Serene S           7 Storm-MR               26.99      30.86        
 11 Bushey, Lila M             7 Storm-MR               28.99      32.33        
 12 Spartioti, Maria E         6 Flying Dolphins-MR        NT      39.11        
 13 Wu, Lora                   6 Flying Dolphins-MR        NT      39.61        
 -- Moy, Sara I                7 EAST-MR                37.12         DQ        
 -- Daly, Ava O                7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
 -- Constantin, Arianna R      7 Storm-MR               40.99         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Katie A         8 Marlins Bgnw-MR        42.03      39.93        
  2 Chen, Cindy W              8 Marlins Bgnw-MR        43.40      41.63        
  3 Richardson, Davia K        8 Storm-MR               40.73      41.74        
  4 McGourty, Megan R          8 Marlins Bgnw-MR        47.35      45.23        
  5 Vasquez, Valentina S       8 COND-MR                49.72      47.15        
  6 Ceccarini, Bella G         8 Flying Dolphins-MR     54.21      47.54        
  7 Hyatt, Caitlyn M           8 Middies-MR             48.49      48.11        
  8 Paltag, Gaby               8 PAC-MR                 44.88      48.32        
  9 Wagner, Lily E             8 Storm-MR               55.99      48.73        
 10 Young, Madison             8 QNS-MR                    NT      48.95        
 11 Moore, Cora M              8 Storm-MR               44.78      49.02        
 12 Coulthard, Tamsin A        8 Middies-MR             47.74      49.56        
 13 Trenchard, Riley A         8 QNS-MR                 53.25      49.66        
 14 Feinberg, Sloane           8 Flying Dolphins-MR     56.45      49.84        
 15 Medina, Ava M              8 COND-MR                53.54      50.08        
 16 Vanover, Dani R            8 EAST-MR                50.58      50.88        
 17 Paskowitz, Kathleen S      8 Storm-MR             1:08.99      51.13        
 18 Losic, Ana                 8 Middies-MR             52.43      51.14        
 19 Xiao, Lucia                8 Flying Dolphins-MR     50.24      51.21        
 20 Otis, Luella K             8 EAST-MR                58.57      51.91        
 21 Constantino, Kelly E       8 Middies-MR             48.35      52.90        
 22 Bianchi, Sarah R           8 COND-MR                56.25      53.77        
 23 Kiely, Fiona R             8 Flying Dolphins-MR        NT      53.80        
 24 McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR     55.22      54.08        
 25 Zoelle, Ryan G             8 PAC-MR                 51.37      54.17        
 26 Cioffi, Fiamma             8 EAST-MR                54.06      54.42        
 27 Fung, Maya M               8 Flying Dolphins-MR     59.83      54.96        
 28 Murray, Chelsea E          8 COND-MR                58.71      55.35        
 29 Ghahremani, Nina           8 EAST-MR                54.73      55.89        
 30 Ross, Leila                8 Flying Dolphins-MR     56.96      59.19        
 31 Lemin, Juliana A           8 EAST-MR              1:01.30    1:01.45        
 32 Hepworth, Emma M           8 Storm-MR             1:07.83    1:01.55        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Davia K        8 Storm-MR               45.52      44.48        
  2 O'Donnell, Katie A         8 Marlins Bgnw-MR        50.19      45.63        
  3 Dwyer, Kayla M             8 COND-MR                51.02      50.84        
  4 Rodriguez, Melanie         8 Middies-MR             56.33      55.39        
  5 Quan, Sarah                8 QNS-MR                 53.32      55.42        
  6 Li, Ashley                 8 QNS-MR                 54.07      55.43        
  7 Moore, Cora M              8 Storm-MR             1:02.99      55.68        
  8 Finnegan, Ellie K          8 COND-MR                59.98      56.36        
  9 Wagner, Lily E             8 Storm-MR             1:04.44      59.43        
 10 Fung, Maya M               8 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.60        
 11 Murray, Chelsea E          8 COND-MR              1:06.59    1:01.65        
 12 Martinez-Jimenez, Alba     8 Middies-MR             57.11    1:01.89        
 13 Paskowitz, Kathleen S      8 Storm-MR             1:10.99    1:02.27        
 14 Xiao, Lucia                8 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.74        
 15 Bianchi, Sarah R           8 COND-MR                   NT    1:02.78        
 16 McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR   1:00.88    1:02.79        
 17 Lemin, Juliana A           8 EAST-MR              1:06.00    1:03.36        
 18 Ceccarini, Bella G         8 Flying Dolphins-MR   1:00.23    1:06.12        
 19 Cioffi, Fiamma             8 EAST-MR              1:10.48    1:15.32        
 20 Kiely, Fiona R             8 Flying Dolphins-MR        NT    1:17.31        
 21 Ghahremani, Nina           8 EAST-MR                   NT    1:18.65        
 22 Otis, Luella K             8 EAST-MR                   NT    1:19.28        
 -- Ross, Leila                8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Hepworth, Emma M           8 Storm-MR             1:16.99         DQ        
 -- Feinberg, Sloane           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Cindy W              8 Marlins Bgnw-MR        43.16      40.83        
  2 Finnegan, Ellie K          8 COND-MR                48.68      47.04        
  3 Quan, Sarah                8 QNS-MR                 47.29      48.14        
  4 Aguilar, Allyson           8 Middies-MR             50.12      50.01        
  5 McGourty, Megan R          8 Marlins Bgnw-MR        59.43      52.22        
  6 Li, Ashley                 8 QNS-MR                 56.06      55.48        
  7 Ceccarini, Bella G         8 Flying Dolphins-MR   1:01.46      55.53        
  8 Zoelle, Ryan G             8 PAC-MR                 51.46      56.64        
  9 Xiao, Lucia                8 Flying Dolphins-MR        NT      57.21        
 10 Feinberg, Sloane           8 Flying Dolphins-MR        NT      59.46        
 11 Vanover, Dani R            8 EAST-MR                54.45      59.87        
 12 Constantino, Kelly E       8 Middies-MR             52.55    1:00.31        
 13 Medina, Ava M              8 COND-MR                   NT    1:00.61        
 14 Ross, Leila                8 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.76        
 15 McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR     58.81    1:01.26        
 16 Murray, Chelsea E          8 COND-MR              1:05.00    1:06.55        
 17 Kiely, Fiona R             8 Flying Dolphins-MR        NT    1:11.79        
 -- Fung, Maya M               8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paltag, Gaby               8 PAC-MR                 39.92      41.68        
  2 Mounier, Victoria          7 Middies-MR             44.77      42.28        
  3 Martinez-Jimenez, Alba     8 Middies-MR             42.42      43.74        
  4 Medina, Ava M              8 COND-MR                43.37      43.92        
  5 Ceccarini, Bella G         8 Flying Dolphins-MR     47.88      44.20        
  6 Flores, Isabella           7 Storm-MR               47.49      44.50        
  7 Trenchard, Riley A         8 QNS-MR                 46.30      45.21        
  8 Hyatt, Caitlyn M           8 Middies-MR             42.55      45.38        
  9 Rodriguez, Melanie         8 Middies-MR             44.75      45.46        
 10 Losic, Ana                 8 Middies-MR             45.83      45.64        
 11 Young, Madison             8 QNS-MR                    NT      45.73        
 12 Coulthard, Tamsin A        8 Middies-MR             45.05      46.54        
 13 Reis, Sophie M             6 EAST-MR                   NT      47.20        
 14 Vanover, Dani R            8 EAST-MR                48.95      47.49        
 15 Murray, Chelsea E          8 COND-MR                46.61      47.68        
 16 Fung, Maya M               8 Flying Dolphins-MR        NT      47.69        
 17 McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR     46.87      47.72        
 18 Paskowitz, Kathleen S      8 Storm-MR             1:04.99      48.15        
 19 Xiao, Lucia                8 Flying Dolphins-MR        NT      48.37        
 20 Frank, Ellie R             6 Unattached-NJ          47.13      48.71        
 21 Vasquez, Valentina S       8 COND-MR                45.27      48.75        
 22 Ross, Leila                8 Flying Dolphins-MR        NT      49.17        
 23 Feinberg, Sloane           8 Flying Dolphins-MR     52.94      49.72        
 24 Jourdy, Serene S           7 Storm-MR               52.46      51.51        
 25 McGourty, Hazel A          7 COND-MR                49.75      51.73        
 26 Cabello, Mackenzie E       7 EAST-MR                54.82      52.03        
 27 Dziedzic, Isabella         7 Storm-MR               54.59      53.84        
 28 Kiely, Fiona R             8 Flying Dolphins-MR        NT      54.18        
 29 Thekkenmar, Smera M        7 Storm-MR               55.36      54.75        
 30 Cioffi, Fiamma             8 EAST-MR                49.35      54.79        
 31 Hepworth, Emma M           8 Storm-MR               52.81      55.62        
 32 Bianchi, Sarah R           8 COND-MR                57.76      55.94        
 33 Ghahremani, Nina           8 EAST-MR                54.49      56.03        
 34 Otis, Luella K             8 EAST-MR                54.79      56.56        
 35 Bushey, Lila M             7 Storm-MR               55.30      57.52        
 36 Lemin, Juliana A           8 EAST-MR              1:07.69      59.70        
 37 Constantin, Arianna R      7 Storm-MR             1:10.99    1:00.69        
 38 Edo, Sigal E               7 EAST-MR              1:05.30    1:01.09        
 39 Lugassy, Leora M           8 Marlins Bgnw-MR      1:04.34    1:06.56        
 40 Rabinowitz, Zoe D          7 Middies-MR           1:00.23    1:06.59        
 41 Gimbel, Helen R            6 Middies-MR           1:40.09    1:30.89        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Katie A         8 Marlins Bgnw-MR      1:21.02    1:15.78        
                  35.97     1:15.78 (39.81)                                        
  2 Richardson, Davia K        8 Storm-MR             1:34.67    1:18.71        
                  37.68     1:18.71 (41.03)                                        
  3 Chen, Cindy W              8 Marlins Bgnw-MR      1:44.07    1:23.77        
                  38.43     1:23.77 (45.34)                                        
  4 Dwyer, Kayla M             8 COND-MR              1:29.15    1:24.18        
                  40.07     1:24.18 (44.11)                                        
  5 Finnegan, Ellie K          8 COND-MR              1:36.23    1:26.56        
                  41.33     1:26.56 (45.23)                                        
  6 Moore, Cora M              8 Storm-MR             2:00.99    1:30.53        
                  45.38     1:30.53 (45.15)                                        
  7 Caiazzo, Victoria L        7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:31.89        
                  44.69     1:31.89 (47.20)                                        
  8 Aguilar, Allyson           8 Middies-MR           1:31.66    1:32.20        
                  41.70     1:32.20 (50.50)                                        
  9 Wagner, Lily E             8 Storm-MR             2:00.99    1:35.08        
                  42.74     1:35.08 (52.34)                                        
 10 Vitti, Georgia H           7 Marlins Bgnw-MR      2:12.61    1:35.34        
                  45.34     1:35.34 (50.00)                                        
 11 Johnsen, Sasha             7 Storm-MR             1:55.99    1:36.22        
                  46.49     1:36.22 (49.73)                                        
 12 McGourty, Megan R          8 Marlins Bgnw-MR      1:41.89    1:37.05        
                  47.91     1:37.05 (49.14)                                        
 13 Mounier, Victoria          7 Middies-MR           1:49.13    1:41.13        
                  47.19     1:41.13 (53.94)                                        
 14 Vanover, Dani R            8 EAST-MR              1:59.01    1:41.23        
                  46.31     1:41.23 (54.92)                                        
 15 Kowalczyk, Julia           7 Storm-MR             2:00.99    1:42.14        
                  47.83     1:42.14 (54.31)                                        
 16 Hyatt, Caitlyn M           8 Middies-MR                NT    1:43.29        
                  46.69     1:43.29 (56.60)                                        
 17 Losic, Ana                 8 Middies-MR                NT    1:43.36        
                  50.06     1:43.36 (53.30)                                        
 18 Constantino, Kelly E       8 Middies-MR                NT    1:43.85        
                  48.62     1:43.85 (55.23)                                        
 19 Frank, Ellie R             6 Unattached-NJ        2:11.28    1:45.50        
                  52.15     1:45.50 (53.35)                                        
 20 Martinez-Jimenez, Alba     8 Middies-MR           1:45.22    1:46.40        
                  46.37   1:46.40 (1:00.03)                                        
 21 Vasquez, Valentina S       8 COND-MR              1:45.00    1:48.69        
                  50.13     1:48.69 (58.56)                                        
 22 King, Madison P            7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:50.17        
                  50.07   1:50.17 (1:00.10)                                        
 23 Coulthard, Tamsin A        8 Middies-MR           1:58.61    1:55.84        
                  51.22   1:55.84 (1:04.62)                                        
 24 White, Finley M            7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:57.98        
                  55.97   1:57.98 (1:02.01)                                        
 25 Daly, Ava O                7 Marlins Bgnw-MR           NT    2:17.85        
                2:19.56         2:17.85 ( )                                        
 26 Lugassy, Leora M           8 Marlins Bgnw-MR           NT    2:26.57        
                1:09.36   2:26.57 (1:17.21)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Kayla M             8 COND-MR              1:33.09    1:31.54        
                  42.26     1:31.54 (49.28)                                        
  2 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:41.33    1:40.63        
                  47.11     1:40.63 (53.52)                                        
  3 Coulthard, Tamsin A        8 Middies-MR                NT    1:43.97        
                  47.50     1:43.97 (56.47)                                        
  4 Aguilar, Allyson           8 Middies-MR           1:45.96    1:44.13        
                  46.07     1:44.13 (58.06)                                        
  5 Trenchard, Riley A         8 QNS-MR                    NT    1:47.21        
                  48.84     1:47.21 (58.37)                                        
  6 Martinez-Jimenez, Alba     8 Middies-MR                NT    1:48.28        
                  48.11   1:48.28 (1:00.17)                                        
  7 Mounier, Victoria          7 Middies-MR                NT    1:48.59        
                  50.24     1:48.59 (58.35)                                        
  8 Paltag, Gaby               8 PAC-MR               1:41.04    1:48.93        
                  47.34   1:48.93 (1:01.59)                                        
  9 Li, Ashley                 8 QNS-MR               1:49.85    1:49.62        
                  53.05     1:49.62 (56.57)                                        
 -- Daly, Ava O                7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
                1:05.53        DQ (1:13.64)                                        
 -- Lugassy, Leora M           8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
                1:06.91        DQ (1:20.80)                                        
 -- Zoelle, Ryan G             8 PAC-MR               2:01.64         DQ        
                  49.93        DQ (1:07.40)                                        
 -- Constantino, Kelly E       8 Middies-MR           1:52.71         DQ        
                  52.11          DQ (59.58)                                        
 -- Rodriguez, Melanie         8 Middies-MR                NT         DQ        
                  51.46          DQ (56.18)                                        
 -- King, Madison P            7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
                  53.29        DQ (1:06.24)                                        
 -- White, Finley M            7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
                  57.30        DQ (1:01.63)                                        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Napoli, Charles A          7 Storm-MR               25.46      23.07        
  2 Thring, Isaac S            7 EAST-MR                21.75      23.40        
  3 Ostashkin, Ivan D          7 EAST-MR                   NT      24.07        
  4 Dominick, Connor J         7 Middies-MR             21.69      24.27        
  5 Petersel, Zachary A        7 COND-MR                25.94      24.44        
  6 Tchernikov, Phillip A      5 COND-MR                30.72      25.29        
  7 Dixon, Kyle J              6 COND-MR                26.29      25.45        
  8 Tirado, Joseph j           7 Middies-MR             24.25      27.95        
  9 Sicard, Jack M             7 Storm-MR               20.77      29.30        
 10 Haymson, John A            7 Marlins Bgnw-MR           NT      29.53        
 11 Chung, Cayden              6 EAST-MR                   NT      30.24        
 12 Gyaltsen, Glory            7 QNS-MR                 27.81      31.69        
 13 Edo, Ilan M                7 EAST-MR                29.86      35.51        
 14 Lee, Harrison J            7 PAC-MR                 38.77      37.86        
 15 Dwyer, Pierce J            6 COND-MR                28.55      39.01        
 16 Martinko, Thomas C         6 PAC-MR                 31.77      40.21        
 17 Taylor, Beau               6 PAC-MR                 33.77      40.71        
 18 Pilder, Hunter S           7 Storm-MR               36.14      48.37        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xue, Henry                 7 Marlins Bgnw-MR        24.02      21.10        
  2 Wei, Yuchen                7 EAST-MR                21.88      21.72        
  3 Thring, Isaac S            7 EAST-MR                22.83      22.38        
  4 Mcclinchy, Haden A         7 EAST-MR                23.20      22.47        
  5 Chung, Cayden              6 EAST-MR                   NT      23.25        
  6 Ostashkin, Ivan D          7 EAST-MR                   NT      23.48        
  7 Petersel, Zachary A        7 COND-MR                25.87      24.63        
  8 Duffy, Nicholas J          7 Storm-MR               25.14      25.39        
  9 Sicard, Jack M             7 Storm-MR               24.53      25.66        
 10 Tchernikov, Phillip A      5 COND-MR                30.39      26.37        
 11 Haymson, John A            7 Marlins Bgnw-MR           NT      26.86        
 12 Coogan, Luke E             7 Storm-MR               31.03      27.61        
 13 Gyaltsen, Glory            7 QNS-MR                    NT      28.46        
 14 O'Brien, Connor S          6 Marlins Bgnw-MR           NT      29.66        
 15 Kibel, Spencer J           6 Marlins Bgnw-MR        31.92      30.84        
 16 Dixon, Kyle J              6 COND-MR                38.02      30.99        
 17 Edo, Ilan M                7 EAST-MR                32.34      32.28        
 18 Tirado, Joseph j           7 Middies-MR             32.08      32.35        
 19 Dominick, Connor J         7 Middies-MR             31.19      34.17        
 20 Lee, Harrison J            7 PAC-MR                 42.77      39.40        
 21 Martinko, Thomas C         6 PAC-MR                 33.77      42.59        
 22 Dwyer, Pierce J            6 COND-MR                45.15      47.47        
 23 Taylor, Beau               6 PAC-MR                 35.77      49.32        
 -- Pilder, Hunter S           7 Storm-MR               38.99         DQ        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xue, Henry                 7 Marlins Bgnw-MR        24.93      26.34        
  2 Thring, Isaac S            7 EAST-MR                27.64      28.99        
  3 Mcclinchy, Haden A         7 EAST-MR                   NT      29.95        
  4 Napoli, Charles A          7 Storm-MR               35.79      30.52        
  5 Haymson, John A            7 Marlins Bgnw-MR           NT      32.40        
  6 Ostashkin, Ivan D          7 EAST-MR                   NT      33.09        
  7 Duffy, Nicholas J          7 Storm-MR               35.99      33.55        
  8 Tchernikov, Phillip A      5 COND-MR                37.18      38.43        
  9 Coogan, Luke E             7 Storm-MR               45.99      40.37        
 10 Tirado, Joseph j           7 Middies-MR             40.17      42.66        
 11 O'Brien, Connor S          6 Marlins Bgnw-MR           NT      45.39        
 12 Sicard, Jack M             7 Storm-MR               30.99      47.13        
 13 Pilder, Hunter S           7 Storm-MR               41.99      47.32        
 14 Martinko, Thomas C         6 PAC-MR                 37.77      47.42        
 -- Petersel, Zachary A        7 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Dwyer, Pierce J            6 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Taylor, Beau               6 PAC-MR                 39.77         DQ        
 -- Wei, Yuchen                7 EAST-MR                29.65         DQ        
 -- Chung, Cayden              6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Dixon, Kyle J              6 COND-MR                   NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wiig, Gunnar L             7 Marlins Bgnw-MR        33.48      31.54        
  2 Tirado, Joseph j           7 Middies-MR             33.54      34.09        
  3 Napoli, Charles A          7 Storm-MR               38.99      35.10        
  4 Tassier, Nicholas L        7 Marlins Bgnw-MR        34.77      37.04        
 -- Kibel, Spencer J           6 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
 -- O'Brien, Connor S          6 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                8 Marlins Bgnw-MR        38.68      36.82        
  2 Nunez, Joseph A            8 QNS-MR                 43.80      41.41        
  3 Trenczer, Zachary D        8 COND-MR                41.38      42.17        
  4 Mugno, A.J.                8 EAST-MR                45.65      46.11        
  5 Hau, Bradley R             8 COND-MR                59.03      53.04        
  6 Janec, Brady T             8 Storm-MR             1:05.99      53.12        
  7 Gauthier, Michael C        8 COND-MR                56.50      53.47        
  8 Khosla, Gobind S           8 EAST-MR              1:09.52      54.22        
  9 Qiu, Shawn                 8 COND-MR              1:02.95      56.26        
 10 Thalappillil, Amir         8 Middies-MR           1:02.13      56.43        
 11 Taylor, Zane               8 PAC-MR                 54.30      57.37        
 12 Cronin, Joseph             8 Storm-MR               59.99      57.62        
 13 Gallivan, Jimmy W          8 Marlins Bgnw-MR      1:02.92      59.57        
 14 Cunningham, Brayden C      8 COND-MR              1:02.86    1:00.59        
 15 Nwamumu, Uche D            8 COND-MR                   NT    1:05.02        
 16 Nanus, Miles J             8 COND-MR                   NT    1:06.60        
 -- Goebel, Jackson W          8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
 -- Han, Elijah J              8 Storm-MR             1:08.99         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                8 Marlins Bgnw-MR        44.39      45.64        
  2 Park, Ian                  8 COND-MR                47.23      45.86        
  3 Balcetis, Jonas            8 Marlins Bgnw-MR        55.21      55.36        
  4 Janec, Brady T             8 Storm-MR             1:09.99    1:01.51        
  5 Hussain, Danyaal S         8 Marlins Bgnw-MR      1:08.55    1:02.35        
  6 Weinstein, Benjamin C      8 Marlins Bgnw-MR        59.41    1:02.84        
  7 Cunningham, Brayden C      8 COND-MR              1:14.40    1:09.51        
  8 Gauthier, Michael C        8 COND-MR                   NT    1:09.99        
  9 Thalappillil, Amir         8 Middies-MR                NT    1:11.45        
 10 Khosla, Gobind S           8 EAST-MR                   NT    1:11.50        
 11 Cronin, Joseph             8 Storm-MR             1:10.37    1:14.21        
 12 Blair, Charlie B           8 Marlins Bgnw-MR      1:23.99    1:15.28        
 -- Han, Elijah J              8 Storm-MR             1:12.99         DQ        
 -- Truong, Koa                8 QNS-MR                    NT         DQ        
 -- Nwamumu, Uche D            8 COND-MR              1:01.59         DQ        
 -- Nunez, Joseph A            8 QNS-MR                 52.25         DQ        
 -- Nanus, Miles J             8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Hau, Bradley R             8 COND-MR                   NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Ian                  8 COND-MR                49.40      48.76        
  2 Frieder, Daniel P          8 Marlins Bgnw-MR      1:03.12      55.16        
  3 Chwatko, Max W             8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:03.44        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trenczer, Zachary D        8 COND-MR                36.64      37.05        
  2 Mugno, A.J.                8 EAST-MR                38.92      39.31        
  3 Wei, Yuchen                7 EAST-MR                   NT      44.47        
  4 O'Donnell, Kevin J         6 Marlins Bgnw-MR        47.24      45.69        
  5 Goebel, Jackson W          8 Marlins Bgnw-MR           NT      46.01        
  6 Mcclinchy, Haden A         7 EAST-MR                44.19      47.06        
  7 Hau, Bradley R             8 COND-MR                52.68      48.82        
  8 Janec, Brady T             8 Storm-MR             1:04.99      48.90        
  9 Gauthier, Michael C        8 COND-MR                47.57      49.26        
 10 Thalappillil, Amir         8 Middies-MR             52.00      50.35        
 11 Qiu, Shawn                 8 COND-MR              1:17.99      50.54        
 12 Nwamumu, Uche D            8 COND-MR                52.83      51.66        
 13 Truong, Koa                8 QNS-MR                    NT      52.17        
 14 Cronin, Joseph             8 Storm-MR               54.26      52.23        
 15 Duffy, Nicholas J          7 Storm-MR             1:10.99      54.23        
 16 Khosla, Gobind S           8 EAST-MR                52.52      54.91        
 17 Cunningham, Brayden C      8 COND-MR                49.36      55.31        
 18 Han, Elijah J              8 Storm-MR             1:04.99      57.28        
 19 Taylor, Zane               8 PAC-MR                 47.11      57.47        
 20 Nanus, Miles J             8 COND-MR                   NT    1:00.50        
 21 Coogan, Luke E             7 Storm-MR             1:18.93    1:02.51        
 22 Edo, Ilan M                7 EAST-MR              1:14.83    1:05.03        
 23 Kibel, Spencer J           6 Marlins Bgnw-MR      1:09.07    1:07.68        
 24 Gyaltsen, Glory            7 QNS-MR                    NT    1:12.56        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                8 Marlins Bgnw-MR      1:12.34    1:11.58        
                  34.45     1:11.58 (37.13)                                        
  2 Trenczer, Zachary D        8 COND-MR              1:25.08    1:22.86        
                  39.05     1:22.86 (43.81)                                        
  3 Nunez, Joseph A            8 QNS-MR               1:35.28    1:28.28        
                  41.92     1:28.28 (46.36)                                        
  4 Park, Ian                  8 COND-MR              1:32.82    1:28.80        
                  42.14     1:28.80 (46.66)                                        
  5 Xue, Henry                 7 Marlins Bgnw-MR      1:37.56    1:33.22        
                  43.15     1:33.22 (50.07)                                        
  6 O'Donnell, Kevin J         6 Marlins Bgnw-MR      1:49.12    1:41.53        
                  46.09     1:41.53 (55.44)                                        
  7 Balcetis, Jonas            8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:42.45        
                  48.23     1:42.45 (54.22)                                        
  8 Frieder, Daniel P          8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:47.20        
                1:47.24         1:47.20 ( )                                        
  9 Goebel, Jackson W          8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:47.21        
                  50.72     1:47.21 (56.49)                                        
 10 Hussain, Danyaal S         8 Marlins Bgnw-MR      1:57.40    1:47.98        
                  51.36     1:47.98 (56.62)                                        
 11 Gallivan, Jimmy W          8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:53.37        
                  54.25     1:53.37 (59.12)                                        
 12 Truong, Koa                8 QNS-MR                    NT    1:56.16        
                  57.87     1:56.16 (58.29)                                        
 13 Tassier, Nicholas L        7 Marlins Bgnw-MR           NT    2:01.31        
                  55.18   2:01.31 (1:06.13)                                        
 14 Chwatko, Max W             8 Marlins Bgnw-MR           NT    2:01.62        
                  56.14   2:01.62 (1:05.48)                                        
 15 Thalappillil, Amir         8 Middies-MR                NT    2:03.20        
                  55.73   2:03.20 (1:07.47)                                        
 16 Wiig, Gunnar L             7 Marlins Bgnw-MR           NT    2:04.98        
                  56.83   2:04.98 (1:08.15)                                        
 17 Weinstein, Benjamin C      8 Marlins Bgnw-MR           NT    2:05.20        
                  59.16   2:05.20 (1:06.04)                                        
 18 Blair, Charlie B           8 Marlins Bgnw-MR      3:04.15    2:17.38        
                1:04.09   2:17.38 (1:13.29)                                        
 19 Dominick, Connor J         7 Middies-MR                NT    2:19.64        
                2:21.76         2:19.64 ( )                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mugno, A.J.                8 EAST-MR                   NT    1:41.61        
                  46.77     1:41.61 (54.84)                                        
  2 Hussain, Danyaal S         8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:52.45        
                  54.58     1:52.45 (57.87)                                        
  3 Frieder, Daniel P          8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:53.90        
                  49.66   1:53.90 (1:04.24)                                        
  4 Weinstein, Benjamin C      8 Marlins Bgnw-MR           NT    2:06.08        
                1:01.97   2:06.08 (1:04.11)                                        
  5 Wiig, Gunnar L             7 Marlins Bgnw-MR           NT    2:08.42        
                  59.75   2:08.42 (1:08.67)                                        
  6 Gallivan, Jimmy W          8 Marlins Bgnw-MR           NT    2:10.09        
                1:04.74   2:10.09 (1:05.35)                                        
  7 Tassier, Nicholas L        7 Marlins Bgnw-MR           NT    2:19.31        
                1:05.46   2:19.31 (1:13.85)                                        
 -- Taylor, Zane               8 PAC-MR               2:08.89         DQ        
                  59.62        DQ (1:05.78)                                        
 -- Qiu, Shawn                 8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Blair, Charlie B           8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
                1:15.81        DQ (1:13.31)                                        
 -- Chwatko, Max W             8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
                1:01.22        DQ (1:09.40)                                        
 -- Balcetis, Jonas            8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
                  49.91          DQ (58.30)                                        
 -- O'Donnell, Kevin J         6 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
                  56.23        DQ (1:02.54)