Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/12/2017 07:11 PM
       2017 MR Metropolitan Zone Team Qualifier - 2/10/2017 to 2/12/2017       
                              Sanction #: 170205                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ Zone Qualifier
                31.79  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  31.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lauren               10 Westchester Aqua-MR    27.51      27.61        
  2 Weinstein, Claire J       10 Westchester Aqua-MR    28.92      27.81        
  2 Casellas, Krystin R       10 Westchester Aqua-MR    27.61      27.81        
  4 Sweeney, Kait A           10 Westchester Aqua-MR    28.11      28.10        
  5 Constantine, Jacqueline   10 Asphalt Green Un-MR    28.26      28.33        
  6 Tan, Sayjel E             10 Bethpage Pal Bar-MR    29.46      29.10        
  7 Ott, Ursula J             10 Badger Swim Club-MR    30.46      29.27        
  8 Fenton, Sofia M           10 Nys Aquatics, In-MR    30.77      29.50        
  9 Basler, Anisa M           10 Asphalt Green Un-MR    30.30      29.54        
 10 Gelfand, Veronica         10 Long Island Expr-MR    29.23      29.66        
 11 Maltsev, Erica            10 Trident Aquatic-MR     30.24      29.71        
 12 Burns, Sofia              10 Hauppauge Athlet-MR    30.27      29.98        
 13 Klein, Neala J             9 Westchester Aqua-MR    30.55      30.11        
 14 Kaps, Martyna              9 Matchpoint Nyc-MR      29.60      30.27        
 15 Slowik, Mia               10 New York City Aq-MR    30.16      30.49        
 16 Brown, Olivia             10 Team Suffolk-MR        29.89      30.51        
 17 Deng, Alexa               10 Harbor Seals/Bay-MR    30.48      30.60        
 18 Martinez-Reyes, Tristiny  10 New York City Pa-MR    30.85      30.92        
 19 Dimaculangan, Annabel     10 Three Village Sw-MR    30.74      31.05        
 20 Zhao, Felicity E           9 Flushing YMCA-MR       30.95      31.17        
 21 Harish, Nila              10 Matchpoint Nyc-MR      30.44      31.49        
 22 Vega, Isabella M          10 Westchester Aqua-MR    30.73      31.50        
 23 Lee, Morgan               10 Sachem Swim Club-MR    30.86      31.69        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ Zone Qualifier
              1:09.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:08.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lauren               10 Westchester Aqua-MR    59.88      59.96        
                  28.59       59.96 (31.37)                                        
  2 Weinstein, Claire J       10 Westchester Aqua-MR  1:02.06    1:00.10        
                  28.85     1:00.10 (31.25)                                        
  3 Casellas, Krystin R       10 Westchester Aqua-MR  1:02.61    1:01.31        
                  29.28     1:01.31 (32.03)                                        
  4 Constantine, Jacqueline   10 Asphalt Green Un-MR  1:03.68    1:01.60        
                  28.73     1:01.60 (32.87)                                        
  5 Sweeney, Kait A           10 Westchester Aqua-MR  1:02.09    1:02.76        
                  29.63     1:02.76 (33.13)                                        
  6 Gelfand, Veronica         10 Long Island Expr-MR  1:02.77    1:02.99        
                  30.11     1:02.99 (32.88)                                        
  7 Maltsev, Erica            10 Trident Aquatic-MR   1:07.28    1:03.75        
                  30.81     1:03.75 (32.94)                                        
  8 Perez, Brianna M          10 Nys Aquatics, In-MR  1:03.14    1:03.95        
                  30.45     1:03.95 (33.50)                                        
  9 Burns, Sofia              10 Hauppauge Athlet-MR  1:07.41    1:05.12        
                  31.64     1:05.12 (33.48)                                        
 10 Tan, Sayjel E             10 Bethpage Pal Bar-MR  1:04.64    1:05.15        
                  30.37     1:05.15 (34.78)                                        
 11 Ott, Ursula J             10 Badger Swim Club-MR  1:07.52    1:06.03        
                  31.56     1:06.03 (34.47)                                        
 12 Brown, Olivia             10 Team Suffolk-MR      1:06.61    1:06.21        
                  32.10     1:06.21 (34.11)                                        
 13 Matheson, Hanna D         10 Three Village Sw-MR  1:06.72    1:06.69        
                  32.00     1:06.69 (34.69)                                        
 14 Martinez-Reyes, Tristiny  10 New York City Pa-MR  1:07.66    1:06.77        
                  31.80     1:06.77 (34.97)                                        
 15 Slowik, Mia               10 New York City Aq-MR  1:06.25    1:07.51        
                  31.96     1:07.51 (35.55)                                        
 16 Lee, Morgan               10 Sachem Swim Club-MR  1:07.64    1:07.97        
                  32.69     1:07.97 (35.28)                                        
 17 Harish, Nila              10 Matchpoint Nyc-MR    1:06.51    1:08.40        
                  32.97     1:08.40 (35.43)                                        
 18 Kaps, Martyna              9 Matchpoint Nyc-MR    1:05.04    1:08.87        
                  33.52     1:08.87 (35.35)                                        
 19 Vega, Isabella M          10 Westchester Aqua-MR  1:06.80    1:09.00        
                  32.70     1:09.00 (36.30)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ Zone Qualifier
              2:29.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:28.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J       10 Westchester Aqua-MR  2:11.69    2:10.90        
                  29.74     1:02.65 (32.91)     1:36.91 (34.26)     2:10.90 (33.99)
  2 Lee, Lauren               10 Westchester Aqua-MR  2:14.83    2:14.32        
                  30.19     1:03.44 (33.25)     1:39.26 (35.82)     2:14.32 (35.06)
  3 Sweeney, Kait A           10 Westchester Aqua-MR  2:19.19    2:16.23        
                  30.83     1:04.74 (33.91)     1:41.80 (37.06)     2:16.23 (34.43)
  4 Gelfand, Veronica         10 Long Island Expr-MR  2:15.91    2:16.91        
                  31.26     1:05.42 (34.16)     1:41.52 (36.10)     2:16.91 (35.39)
  5 Maltsev, Erica            10 Trident Aquatic-MR   2:21.83    2:19.27        
                  31.63     1:06.66 (35.03)     1:43.40 (36.74)     2:19.27 (35.87)
  6 Healy, Sierra             10 Huntington YMCA-MR   2:22.85    2:20.60        
                  31.42     1:06.99 (35.57)     1:43.82 (36.83)     2:20.60 (36.78)
  7 Klein, Neala J             9 Westchester Aqua-MR  2:22.33    2:21.84        
                  32.37     1:08.40 (36.03)     1:45.49 (37.09)     2:21.84 (36.35)
  8 Kaps, Martyna              9 Matchpoint Nyc-MR    2:21.61    2:22.10        
                  33.51     1:09.81 (36.30)     1:46.83 (37.02)     2:22.10 (35.27)
  9 Burns, Sofia              10 Hauppauge Athlet-MR  2:25.81    2:24.84        
                  34.07     1:11.88 (37.81)     1:50.46 (38.58)     2:24.84 (34.38)
 10 Matheson, Hanna D         10 Three Village Sw-MR  2:24.33    2:25.78        
                  33.67     1:11.87 (38.20)     1:49.35 (37.48)     2:25.78 (36.43)
 11 Tan, Sayjel E             10 Bethpage Pal Bar-MR  2:24.38    2:27.09        
                  33.77     1:11.65 (37.88)     1:49.28 (37.63)     2:27.09 (37.81)
 12 Dimaculangan, Annabel     10 Three Village Sw-MR  2:28.41    2:28.56        
                  33.41     1:11.57 (38.16)     1:50.81 (39.24)     2:28.56 (37.75)
 13 Vega, Isabella M          10 Westchester Aqua-MR  2:24.47    2:29.22        
                  33.94     1:12.07 (38.13)     1:51.70 (39.63)     2:29.22 (37.52)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:30.49  ZQ Zone Qualifier
              6:39.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  6:30.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J       10 Westchester Aqua-MR  5:50.86    5:50.70        
                  30.48     1:04.93 (34.45)     1:40.62 (35.69)     2:16.80 (36.18)
        2:52.59 (35.79)     3:29.01 (36.42)     4:04.78 (35.77)     4:41.07 (36.29)
        5:16.30 (35.23)     5:50.70 (34.40)                                        
  2 Maltsev, Erica            10 Trident Aquatic-MR   6:28.54    6:05.04        
                  32.15     1:07.94 (35.79)     1:44.71 (36.77)     2:22.24 (37.53)
        3:00.11 (37.87)     3:36.94 (36.83)     4:14.68 (37.74)     4:51.98 (37.30)
        5:29.27 (37.29)     6:05.04 (35.77)                                        
  3 Gelfand, Veronica         10 Long Island Expr-MR  5:56.36    6:08.92        
                  32.34     1:08.01 (35.67)     1:45.09 (37.08)     2:22.81 (37.72)
        3:00.26 (37.45)     3:38.23 (37.97)     4:15.44 (37.21)     4:53.23 (37.79)
        5:30.75 (37.52)     6:08.92 (38.17)                                        
  4 Klein, Neala J             9 Westchester Aqua-MR  6:14.36    6:10.69        
                  32.64     1:09.02 (36.38)     1:46.52 (37.50)     2:23.99 (37.47)
        3:01.60 (37.61)     3:39.66 (38.06)     4:17.43 (37.77)     4:55.52 (38.09)
        5:33.53 (38.01)     6:10.69 (37.16)                                        
  5 Perez, Brianna M          10 Nys Aquatics, In-MR  6:10.44    6:13.41        
                  33.11     1:10.84 (37.73)     1:48.86 (38.02)     2:27.93 (39.07)
        3:05.52 (37.59)     3:44.24 (38.72)     4:22.23 (37.99)     4:59.58 (37.35)
        5:37.33 (37.75)     6:13.41 (36.08)                                        
  6 Vega, Isabella M          10 Westchester Aqua-MR  6:20.55    6:25.28        
                  33.32     1:10.78 (37.46)     1:49.42 (38.64)     2:28.73 (39.31)
        3:08.46 (39.73)     3:48.24 (39.78)     4:28.78 (40.54)     5:08.35 (39.57)
        5:47.93 (39.58)     6:25.28 (37.35)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ Zone Qualifier
                36.79  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  36.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqueline   10 Asphalt Green Un-MR    30.65      30.27        
  2 Weinstein, Claire J       10 Westchester Aqua-MR    31.74      31.70        
  3 Lee, Lauren               10 Westchester Aqua-MR    31.71      32.49        
  4 Casellas, Krystin R       10 Westchester Aqua-MR    32.57      32.53        
  5 Perez, Brianna M          10 Nys Aquatics, In-MR    32.96      32.61        
  6 Maltsev, Erica            10 Trident Aquatic-MR     32.93      33.24        
  7 Sweeney, Kait A           10 Westchester Aqua-MR    34.24      33.34        
  7 Slowik, Mia               10 New York City Aq-MR    33.24      33.34        
  9 Basler, Anisa M           10 Asphalt Green Un-MR    36.13      33.63        
 10 Tan, Sayjel E             10 Bethpage Pal Bar-MR    34.94      34.10        
 11 Gelfand, Veronica         10 Long Island Expr-MR    34.04      34.34        
 12 Matheson, Hanna D         10 Three Village Sw-MR    34.60      34.50        
 13 Riviello, Cara M          10 Westchester Aqua-MR    35.15      34.54        
 14 Wilkinson, Julia          10 Club Fit Jeffers-MR    35.62      34.59        
 15 Wu, Heidi                  9 Asphalt Green Un-MR    35.73      34.74        
 16 Barr, Fiona P             10 Badger Swim Club-MR    36.10      35.04        
 17 Todorov, Ainhoa           10 Club Fit Jeffers-MR    36.00      35.26        
 18 Burns, Sofia              10 Hauppauge Athlet-MR    35.17      35.27        
 19 Dewar, Olivia             10 Brooklyn Stingra-MR    34.71      35.29        
 20 Fenton, Sofia M           10 Nys Aquatics, In-MR    35.39      35.38        
 21 Lee, Makayla              10 Sachem Swim Club-MR    35.17      35.68        
 22 Ott, Ursula J             10 Badger Swim Club-MR    35.44      35.89        
 23 Harish, Nila              10 Matchpoint Nyc-MR      35.06      36.32        
 24 Brown, Olivia             10 Team Suffolk-MR        35.99      36.57        
 25 Saidmuratov, Grace        10 Westchester Aqua-MR    35.16      36.80        
 26 Lee, Morgan               10 Sachem Swim Club-MR    35.31      37.13        
 27 Kaps, Martyna              9 Matchpoint Nyc-MR      34.65      37.22        
 28 Martinez-Reyes, Tristiny  10 New York City Pa-MR    35.63      37.26        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ Zone Qualifier
              1:19.49  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lauren               10 Westchester Aqua-MR  1:07.94    1:06.12        
                  32.60     1:06.12 (33.52)                                        
  2 Weinstein, Claire J       10 Westchester Aqua-MR  1:07.98    1:07.21        
                  32.90     1:07.21 (34.31)                                        
  3 Constantine, Jacqueline   10 Asphalt Green Un-MR  1:10.88    1:07.39        
                  32.14     1:07.39 (35.25)                                        
  4 Perez, Brianna M          10 Nys Aquatics, In-MR  1:10.07    1:08.76        
                  33.29     1:08.76 (35.47)                                        
  5 Slowik, Mia               10 New York City Aq-MR  1:10.88    1:09.99        
                  33.87     1:09.99 (36.12)                                        
  6 Maltsev, Erica            10 Trident Aquatic-MR   1:11.40    1:10.75        
                  34.33     1:10.75 (36.42)                                        
  7 Gelfand, Veronica         10 Long Island Expr-MR  1:13.71    1:11.47        
                  35.15     1:11.47 (36.32)                                        
  8 Sweeney, Kait A           10 Westchester Aqua-MR  1:13.16    1:12.72        
                  34.92     1:12.72 (37.80)                                        
  9 Basler, Anisa M           10 Asphalt Green Un-MR  1:16.23    1:13.01        
                  35.71     1:13.01 (37.30)                                        
 10 Lee, Makayla              10 Sachem Swim Club-MR  1:12.88    1:13.57        
                  35.26     1:13.57 (38.31)                                        
 11 Burns, Sofia              10 Hauppauge Athlet-MR  1:17.58    1:14.23        
                  36.13     1:14.23 (38.10)                                        
 12 Matheson, Hanna D         10 Three Village Sw-MR  1:13.21    1:14.25        
                  36.12     1:14.25 (38.13)                                        
 13 Tan, Sayjel E             10 Bethpage Pal Bar-MR  1:15.62    1:14.56        
                  35.58     1:14.56 (38.98)                                        
 14 Robinson, Nicole K        10 Rivertown Aquati-MR  1:16.43    1:14.65        
                  35.90     1:14.65 (38.75)                                        
 15 Harish, Nila              10 Matchpoint Nyc-MR    1:13.70    1:15.18        
                  36.61     1:15.18 (38.57)                                        
 16 Barr, Fiona P             10 Badger Swim Club-MR  1:17.39    1:15.74        
 17 Ott, Ursula J             10 Badger Swim Club-MR  1:16.42    1:15.88        
                  36.79     1:15.88 (39.09)                                        
 18 Fenton, Sofia M           10 Nys Aquatics, In-MR  1:17.07    1:16.10        
                  35.43     1:16.10 (40.67)                                        
 19 Todorov, Ainhoa           10 Club Fit Jeffers-MR  1:17.40    1:16.29        
                  36.88     1:16.29 (39.41)                                        
 20 Klein, Neala J             9 Westchester Aqua-MR  1:17.56    1:16.57        
                  36.92     1:16.57 (39.65)                                        
 21 Kaps, Martyna              9 Matchpoint Nyc-MR    1:14.18    1:17.14        
                  38.29     1:17.14 (38.85)                                        
 22 Martinez-Reyes, Tristiny  10 New York City Pa-MR  1:16.06    1:17.95        
                  37.69     1:17.95 (40.26)                                        
 23 Lee, Morgan               10 Sachem Swim Club-MR  1:15.34    1:19.53        
                  39.22     1:19.53 (40.31)                                        
 24 Park, Kayce H             10 Nys Aquatics, In-MR  1:17.26    1:19.72        
                  38.46     1:19.72 (41.26)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.39  ZQ Zone Qualifier
                42.59  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  41.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casellas, Krystin R       10 Westchester Aqua-MR    34.49      34.40        
  2 Weinstein, Claire J       10 Westchester Aqua-MR    37.03      34.77        
  3 Fenton, Sofia M           10 Nys Aquatics, In-MR    36.72      34.89        
  4 Constantine, Jacqueline   10 Asphalt Green Un-MR    37.55      35.98        
  5 Brown, Olivia             10 Team Suffolk-MR        39.90      38.30        
  6 Sweeney, Kait A           10 Westchester Aqua-MR    40.87      38.34        
  7 Ott, Ursula J             10 Badger Swim Club-MR    39.97      38.95        
  8 Lee, Morgan               10 Sachem Swim Club-MR    39.48      39.25        
  9 Siegel, Ellah I           10 Asphalt Green Un-MR    39.03      39.67        
 10 Martinez-Reyes, Tristiny  10 New York City Pa-MR    41.03      39.70        
 11 Chan, Devena              10 UN-MR                  39.80      40.13        
 12 Harish, Nila              10 Matchpoint Nyc-MR      40.33      40.24        
 13 Andros, Brooke H          10 Farmingdale Aqua-MR    41.33      41.02        
 14 Slowik, Mia               10 New York City Aq-MR    41.19      41.05        
 15 Vega, Isabella M          10 Westchester Aqua-MR    40.33      41.06        
 16 Dimaculangan, Annabel     10 Three Village Sw-MR    41.37      41.08        
 17 Lee, Makayla              10 Sachem Swim Club-MR    40.13      41.10        
 18 Carano, Mylie             10 Club Fit Jeffers-MR    41.32      41.12        
 19 Todorov, Ainhoa           10 Club Fit Jeffers-MR    41.26      41.22        
 20 Demarco, Marissa A        10 Three Village Sw-MR    41.32      41.45        
 21 Kaps, Martyna              9 Matchpoint Nyc-MR      40.98      41.69        
 22 Sarpong, Afia             10 Ethan Fergus-MR        40.93      42.26        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:28.49  ZQ Zone Qualifier
              1:31.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:28.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casellas, Krystin R       10 Westchester Aqua-MR  1:15.36    1:15.45        
                  35.79     1:15.45 (39.66)                                        
  2 Fenton, Sofia M           10 Nys Aquatics, In-MR  1:18.59    1:15.60        
                  35.84     1:15.60 (39.76)                                        
  3 Constantine, Jacqueline   10 Asphalt Green Un-MR  1:23.10    1:20.12        
                  37.15     1:20.12 (42.97)                                        
  4 Herr, Emily A              9 Three Village Sw-MR  1:20.81    1:20.78        
                  38.66     1:20.78 (42.12)                                        
  5 Ott, Ursula J             10 Badger Swim Club-MR  1:27.22    1:25.12        
                  39.51     1:25.12 (45.61)                                        
  6 Lee, Morgan               10 Sachem Swim Club-MR  1:24.75    1:25.61        
                  41.43     1:25.61 (44.18)                                        
  7 Slowik, Mia               10 New York City Aq-MR  1:25.34    1:26.40        
                  41.92     1:26.40 (44.48)                                        
  8 Brown, Olivia             10 Team Suffolk-MR      1:25.17    1:27.37        
                  41.28     1:27.37 (46.09)                                        
  9 Martinez-Reyes, Tristiny  10 New York City Pa-MR  1:25.99    1:27.59        
                  41.33     1:27.59 (46.26)                                        
 10 Deng, Alexa               10 Harbor Seals/Bay-MR  1:27.76    1:27.76        
                  42.19     1:27.76 (45.57)                                        
 11 Harish, Nila              10 Matchpoint Nyc-MR    1:25.32    1:27.77        
                  41.62     1:27.77 (46.15)                                        
 11 Siegel, Ellah I           10 Asphalt Green Un-MR  1:26.35    1:27.77        
                  41.34     1:27.77 (46.43)                                        
 13 Kaps, Martyna              9 Matchpoint Nyc-MR    1:26.52    1:28.81        
                  43.71     1:28.81 (45.10)                                        
 14 Vega, Isabella M          10 Westchester Aqua-MR  1:24.97    1:29.34        
                  42.04     1:29.34 (47.30)                                        
 15 Lee, Makayla              10 Sachem Swim Club-MR  1:27.85    1:29.66        
                  42.70     1:29.66 (46.96)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ Zone Qualifier
                35.69  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  34.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lauren               10 Westchester Aqua-MR    30.56      30.30        
  2 Casellas, Krystin R       10 Westchester Aqua-MR    30.45      30.33        
  3 Herr, Emily A              9 Three Village Sw-MR    30.68      30.42        
  4 Tan, Sayjel E             10 Bethpage Pal Bar-MR    32.38      31.57        
  5 Perez, Brianna M          10 Nys Aquatics, In-MR    31.70      31.68        
  6 Basler, Anisa M           10 Asphalt Green Un-MR    32.62      32.02        
  7 Fenton, Sofia M           10 Nys Aquatics, In-MR    33.51      32.15        
  8 Sweeney, Kait A           10 Westchester Aqua-MR    32.28      32.61        
  9 Brown, Olivia             10 Team Suffolk-MR        32.93      32.62        
 10 Maltsev, Erica            10 Trident Aquatic-MR     33.36      32.72        
 11 Lee, Makayla              10 Sachem Swim Club-MR    32.89      32.77        
 12 Berger, Sydney R          10 Asphalt Green Un-MR    33.77      33.47        
 13 Solomon, Mirabel K        10 Rivertown Aquati-MR    33.46      33.86        
 14 Klein, Neala J             9 Westchester Aqua-MR    34.41      33.90        
 14 Martinez-Reyes, Tristiny  10 New York City Pa-MR    34.36      33.90        
 16 Samko, Clara M             9 Harbor Seals/Bay-MR    33.94      33.91        
 17 Lilavois, Simone          10 Manhattan Makos-MR     34.67      33.99        
 18 Barr, Fiona P             10 Badger Swim Club-MR    34.63      34.09        
 19 Harish, Nila              10 Matchpoint Nyc-MR      32.28      34.13        
 20 Carley, Olina             10 Club Fit Jeffers-MR    34.06      34.29        
 21 Vega, Isabella M          10 Westchester Aqua-MR    34.41      34.43        
 22 Kaps, Martyna              9 Matchpoint Nyc-MR      32.59      34.62        
 23 Dimaculangan, Annabel     10 Three Village Sw-MR    34.29      34.71        
 24 Matheson, Hanna D         10 Three Village Sw-MR    33.56      35.27        
 25 Lee, Morgan               10 Sachem Swim Club-MR    34.37      35.38        
 26 Edlin-Miller, Lia         10 Huntington YMCA-MR     34.67      35.91        
 27 Sarpong, Afia             10 Ethan Fergus-MR        33.84      36.59        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ Zone Qualifier
              1:24.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:21.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lauren               10 Westchester Aqua-MR  1:08.04    1:07.95        
                  31.57     1:07.95 (36.38)                                        
  2 Healy, Sierra             10 Huntington YMCA-MR   1:11.26    1:08.94        
                  32.12     1:08.94 (36.82)                                        
  3 Herr, Emily A              9 Three Village Sw-MR  1:09.29    1:09.47        
                  31.81     1:09.47 (37.66)                                        
  4 Casellas, Krystin R       10 Westchester Aqua-MR  1:09.33    1:09.66        
                  31.91     1:09.66 (37.75)                                        
  5 Perez, Brianna M          10 Nys Aquatics, In-MR  1:11.82    1:11.24        
                  33.82     1:11.24 (37.42)                                        
  6 Weinstein, Claire J       10 Westchester Aqua-MR  1:12.87    1:12.03        
                  33.16     1:12.03 (38.87)                                        
  7 Constantine, Jacqueline   10 Asphalt Green Un-MR  1:11.11    1:12.18        
                  33.25     1:12.18 (38.93)                                        
  8 Lee, Makayla              10 Sachem Swim Club-MR  1:14.50    1:12.26        
                  34.16     1:12.26 (38.10)                                        
  9 Basler, Anisa M           10 Asphalt Green Un-MR  1:19.23    1:14.10        
                  34.75     1:14.10 (39.35)                                        
 10 Tan, Sayjel E             10 Bethpage Pal Bar-MR  1:17.60    1:15.40        
                  34.51     1:15.40 (40.89)                                        
 11 Matheson, Hanna D         10 Three Village Sw-MR  1:13.02    1:15.46        
                  35.48     1:15.46 (39.98)                                        
 12 Kaps, Martyna              9 Matchpoint Nyc-MR    1:13.56    1:15.56        
                  35.25     1:15.56 (40.31)                                        
 13 Maltsev, Erica            10 Trident Aquatic-MR   1:17.75    1:16.65        
                  34.87     1:16.65 (41.78)                                        
 14 Dimaculangan, Annabel     10 Three Village Sw-MR  1:17.69    1:17.40        
                  36.50     1:17.40 (40.90)                                        
 15 Park, Kayce H             10 Nys Aquatics, In-MR  1:19.45    1:17.64        
                  36.23     1:17.64 (41.41)                                        
 16 Slowik, Mia               10 New York City Aq-MR  1:17.26    1:17.88        
                  35.71     1:17.88 (42.17)                                        
 17 Klein, Neala J             9 Westchester Aqua-MR  1:16.20    1:18.02        
                  36.02     1:18.02 (42.00)                                        
 18 Fenton, Sofia M           10 Nys Aquatics, In-MR  1:17.67    1:19.35        
                  36.04     1:19.35 (43.31)                                        
 19 Wong, Jacqueline           9 New York City Aq-MR  1:20.64    1:19.37        
                  37.66     1:19.37 (41.71)                                        
 20 Harish, Nila              10 Matchpoint Nyc-MR    1:15.19    1:19.43        
                  35.22     1:19.43 (44.21)                                        
 21 Sweeney, Kait A           10 Westchester Aqua-MR  1:16.76    1:19.79        
                  36.71     1:19.79 (43.08)                                        
 22 Lee, Morgan               10 Sachem Swim Club-MR  1:19.35    1:19.97        
                  38.34     1:19.97 (41.63)                                        
 23 Saidmuratov, Grace        10 Westchester Aqua-MR  1:17.28    1:20.18        
                  37.51     1:20.18 (42.67)                                        
 24 Martinez-Reyes, Tristiny  10 New York City Pa-MR  1:19.92    1:20.58        
                  36.38     1:20.58 (44.20)                                        
 25 Vega, Isabella M          10 Westchester Aqua-MR  1:18.82    1:22.44        
                  37.32     1:22.44 (45.12)                                        
 26 Carley, Olina             10 Club Fit Jeffers-MR  1:21.89    1:23.16        
                  37.06     1:23.16 (46.10)                                        
 -- Brown, Olivia             10 Team Suffolk-MR      1:15.21         DQ        
      Declared false start
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ Zone Qualifier
              1:19.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casellas, Krystin R       10 Westchester Aqua-MR  1:08.87    1:08.36        
                  32.22     1:08.36 (36.14)                                        
  2 Weinstein, Claire J       10 Westchester Aqua-MR  1:10.39    1:08.49        
                  31.75     1:08.49 (36.74)                                        
  3 Lee, Lauren               10 Westchester Aqua-MR  1:08.84    1:08.86        
                  31.59     1:08.86 (37.27)                                        
  4 Constantine, Jacqueline   10 Asphalt Green Un-MR  1:10.95    1:09.43        
                  31.35     1:09.43 (38.08)                                        
  5 Perez, Brianna M          10 Nys Aquatics, In-MR  1:12.62    1:10.23        
                  32.00     1:10.23 (38.23)                                        
  6 Herr, Emily A              9 Three Village Sw-MR  1:09.97    1:11.17        
                  32.42     1:11.17 (38.75)                                        
  7 Fenton, Sofia M           10 Nys Aquatics, In-MR  1:13.12    1:12.37        
                  32.59     1:12.37 (39.78)                                        
  8 Healy, Sierra             10 Huntington YMCA-MR   1:13.73    1:12.69        
                  33.55     1:12.69 (39.14)                                        
  9 Sweeney, Kait A           10 Westchester Aqua-MR  1:13.72    1:13.59        
                  33.22     1:13.59 (40.37)                                        
 10 Slowik, Mia               10 New York City Aq-MR  1:14.50    1:14.26        
                  33.63     1:14.26 (40.63)                                        
 11 Maltsev, Erica            10 Trident Aquatic-MR   1:14.23    1:14.41        
                  34.52     1:14.41 (39.89)                                        
 12 Ott, Ursula J             10 Badger Swim Club-MR  1:15.73    1:15.09        
                  35.77     1:15.09 (39.32)                                        
 13 Matheson, Hanna D         10 Three Village Sw-MR  1:14.36    1:15.20        
                  33.99     1:15.20 (41.21)                                        
 14 Gelfand, Veronica         10 Long Island Expr-MR  1:17.09    1:15.74        
                  35.20     1:15.74 (40.54)                                        
 15 Deng, Alexa               10 Harbor Seals/Bay-MR  1:16.85    1:15.89        
                  35.67     1:15.89 (40.22)                                        
 16 Brown, Olivia             10 Team Suffolk-MR      1:16.00    1:16.11        
                  34.26     1:16.11 (41.85)                                        
 17 Lee, Morgan               10 Sachem Swim Club-MR  1:16.77    1:16.25        
                  35.70     1:16.25 (40.55)                                        
 18 Kaps, Martyna              9 Matchpoint Nyc-MR    1:14.85    1:16.36        
                  35.37     1:16.36 (40.99)                                        
 19 Harish, Nila              10 Matchpoint Nyc-MR    1:15.50    1:16.38        
                  36.34     1:16.38 (40.04)                                        
 20 Lee, Makayla              10 Sachem Swim Club-MR  1:16.15    1:17.02        
                  34.79     1:17.02 (42.23)                                        
 21 Dimaculangan, Annabel     10 Three Village Sw-MR  1:17.98    1:17.38        
                  35.40     1:17.38 (41.98)                                        
 22 Tan, Sayjel E             10 Bethpage Pal Bar-MR  1:17.45    1:18.06        
                  34.56     1:18.06 (43.50)                                        
 23 Martinez-Reyes, Tristiny  10 New York City Pa-MR  1:16.46    1:18.62        
                  35.67     1:18.62 (42.95)                                        
 24 Vega, Isabella M          10 Westchester Aqua-MR  1:15.65    1:19.69        
                  36.65     1:19.69 (43.04)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ Zone Qualifier
              2:49.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:48.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J       10 Westchester Aqua-MR  2:29.95    2:28.75        
                  33.54     1:10.00 (36.46)     1:55.20 (45.20)     2:28.75 (33.55)
  2 Lee, Lauren               10 Westchester Aqua-MR  2:30.80    2:32.80        
                  33.22     1:11.65 (38.43)     1:59.39 (47.74)     2:32.80 (33.41)
  3 Casellas, Krystin R       10 Westchester Aqua-MR  2:36.23    2:32.89        
                  33.10     1:13.17 (40.07)     1:58.98 (45.81)     2:32.89 (33.91)
  4 Constantine, Jacqueline   10 Asphalt Green Un-MR  2:34.55    2:33.55        
                  32.37     1:09.38 (37.01)     1:58.69 (49.31)     2:33.55 (34.86)
  5 Herr, Emily A              9 Three Village Sw-MR  2:38.43    2:39.05        
                  31.75     1:12.67 (40.92)     2:00.61 (47.94)     2:39.05 (38.44)
  6 Fenton, Sofia M           10 Nys Aquatics, In-MR  2:41.02    2:39.28        
                  33.04     1:14.36 (41.32)     2:01.98 (47.62)     2:39.28 (37.30)
  7 Gelfand, Veronica         10 Long Island Expr-MR  2:40.60    2:41.48        
                  36.52     1:15.30 (38.78)     2:07.81 (52.51)     2:41.48 (33.67)
  8 Kaps, Martyna              9 Matchpoint Nyc-MR    2:38.36    2:42.34        
                  37.56     1:18.95 (41.39)     2:07.63 (48.68)     2:42.34 (34.71)
  9 Matheson, Hanna D         10 Three Village Sw-MR  2:42.48    2:43.84        
                  35.45     1:16.34 (40.89)     2:05.84 (49.50)     2:43.84 (38.00)
 10 Sweeney, Kait A           10 Westchester Aqua-MR  2:41.99    2:44.42        
                  36.48     1:18.69 (42.21)     2:09.30 (50.61)     2:44.42 (35.12)
 11 Harish, Nila              10 Matchpoint Nyc-MR    2:38.19    2:44.72        
                  35.78     1:16.37 (40.59)     2:05.70 (49.33)     2:44.72 (39.02)
 12 Dimaculangan, Annabel     10 Three Village Sw-MR  2:47.09    2:45.01        
                  35.28     1:17.61 (42.33)     2:07.35 (49.74)     2:45.01 (37.66)
 13 Deng, Alexa               10 Harbor Seals/Bay-MR  2:47.62    2:45.70        
                  36.31     1:18.34 (42.03)     2:07.88 (49.54)     2:45.70 (37.82)
 14 Lee, Makayla              10 Sachem Swim Club-MR  2:41.93    2:45.74        
                  35.18     1:16.24 (41.06)     2:07.27 (51.03)     2:45.74 (38.47)
 15 Vega, Isabella M          10 Westchester Aqua-MR  2:45.82    2:47.12        
                  36.46     1:21.38 (44.92)     2:09.30 (47.92)     2:47.12 (37.82)
 16 Tan, Sayjel E             10 Bethpage Pal Bar-MR  2:47.94    2:51.67        
                  36.07     1:19.26 (43.19)     2:12.74 (53.48)     2:51.67 (38.93)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  METS Senior Mets
                27.99  JO Junior Olympics
                27.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  27.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR    24.49      24.16        
  2 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR    25.45      24.88        
  3 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR    25.21      25.48        
  4 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR    26.24      26.11        
  5 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR    25.95      26.23        
  6 Pociask, Brooke A         12 Northern Dutches-MR    26.59      26.43        
  7 Li, Harmony Y             12 Asphalt Green Un-MR    26.68      26.84        
  8 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR    26.87      27.00        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  METS Senior Mets
                27.99  JO Junior Olympics
                27.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  27.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR    24.49      24.49 q      
  2 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR    25.26      25.21 q      
  3 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR    25.40      25.45 q      
  4 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR    26.06      25.95 q      
  5 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR    26.15      26.17 q      
  6 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR    27.42      26.24 q      
  7 Tennant, Olivia M         12 Badger Swim Club-MR    26.62      26.39 q      
  8 Pociask, Brooke A         12 Northern Dutches-MR    26.47      26.59 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Li, Harmony Y             12 Asphalt Green Un-MR    26.63      26.68        
 10 Ketron, Sara J            12 Bgc-N. Westchest-MR    27.07      26.76        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR    26.90      26.87        
 12 Guan, Michelle K          12 Asphalt Green Un-MR    27.98      26.92        
 13 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR    26.63      27.28        
 14 Bastone, Alexandra A      12 Westchester Aqua-MR    27.19      27.29        
 15 Shchuchinov, Sophia       12 Roosevelt Island-MR    26.86      27.32        
 16 Bazinet, Julia M          11 Westchester Aqua-MR    27.67      27.34        
 17 Capuano, Katelyn J        12 Westchester Aqua-MR    27.09      27.43        
 18 Dimaria, Jennifer A       12 Team Suffolk-MR        26.83      27.46        
 19 Collins, Ryleigh E        11 Delaware Valley-MR     27.79      27.48        
 19 Guzzino, Mary Grace S     12 Nys Aquatics, In-MR    27.49      27.48        
 21 Bakke, Bernadette A       12 Team Suffolk-MR        27.62      27.55        
 22 Fan, Alyssa Y             12 Manhattan Makos-MR     27.50      27.59        
 23 Saidel, Vera R            12 New York City Aq-MR    27.95      27.71        
 24 Ronaghan, Olivia R        12 Queens Aquatic C-MR    26.99      27.75        
 25 Phelan, Denise G          12 Team Suffolk-MR        27.62      27.92        
 26 Clayton, Caelan J         12 Long Island Expr-MR    27.59      28.09        
 27 Wong, Kelly M             12 Apex Swim Club-MR      27.85      28.52        
 28 Hartmann, Sierra F        12 Delaware Valley-MR     27.45      30.38        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.69  METS Senior Mets
              1:00.29  ZQ Zone Qualifier
              1:00.49  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:00.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR    53.72      53.29        
                  25.80       53.29 (27.49)                                        
  2 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR    56.36      54.81        
                  26.53       54.81 (28.28)                                        
  3 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR    55.80      55.26        
                  26.86       55.26 (28.40)                                        
  4 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR    56.61      55.67        
                  27.01       55.67 (28.66)                                        
  5 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR    56.61      56.28        
                  27.16       56.28 (29.12)                                        
  6 Pociask, Brooke A         12 Northern Dutches-MR    57.86      56.87        
                  27.05       56.87 (29.82)                                        
  7 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR    58.14      57.34        
                  27.42       57.34 (29.92)                                        
  8 Guzzino, Mary Grace S     12 Nys Aquatics, In-MR    58.04      57.54        
                  27.69       57.54 (29.85)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.69  METS Senior Mets
              1:00.29  ZQ Zone Qualifier
              1:00.49  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:00.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR    53.87      53.72 q      
                  25.74       53.72 (27.98)                                        
  2 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR    55.99      55.80 q      
                  27.06       55.80 (28.74)                                        
  3 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR    56.22      56.36 q      
                  27.40       56.36 (28.96)                                        
  4 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR    55.71      56.61 q      
                  27.56       56.61 (29.05)                                        
  4 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR    56.16      56.61 q      
                  27.51       56.61 (29.10)                                        
  6 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR    56.29      57.15 q      
                  27.81       57.15 (29.34)                                        
  7 Pociask, Brooke A         12 Northern Dutches-MR    58.66      57.86 q      
                  27.53       57.86 (30.33)                                        
  8 Guzzino, Mary Grace S     12 Nys Aquatics, In-MR    58.36      58.04 q      
                  28.04       58.04 (30.00)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR    56.67      58.14        
                  27.77       58.14 (30.37)                                        
 10 Bastone, Alexandra A      12 Westchester Aqua-MR    57.89      58.46        
                  28.07       58.46 (30.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 Asphalt Green Un-MR    58.01      58.69        
                  28.20       58.69 (30.49)                                        
 12 Tennant, Olivia M         12 Badger Swim Club-MR    58.78      58.99        
                  27.95       58.99 (31.04)                                        
 13 Rossi, Elena              12 Westchester Aqua-MR    58.52      59.48        
                  28.61       59.48 (30.87)                                        
 14 McCaffrey, Kimberly E     12 Patriot Swim Tea-MR    58.66      59.51        
                  28.00       59.51 (31.51)                                        
 15 Fan, Alyssa Y             12 Manhattan Makos-MR     59.71      59.55        
                  28.41       59.55 (31.14)                                        
 16 Reyna, Alexa              11 Westchester Aqua-MR  1:00.23    1:00.01        
                  29.32     1:00.01 (30.69)                                        
 17 Ronaghan, Olivia R        12 Queens Aquatic C-MR    58.52    1:00.12        
                  28.68     1:00.12 (31.44)                                        
 18 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR    58.46    1:00.18        
                  28.13     1:00.18 (32.05)                                        
 19 Dimaria, Jennifer A       12 Team Suffolk-MR        58.65    1:00.31        
                  28.86     1:00.31 (31.45)                                        
 20 Li, Harmony Y             12 Asphalt Green Un-MR    58.18    1:00.35        
                  28.39     1:00.35 (31.96)                                        
 21 Clayton, Caelan J         12 Long Island Expr-MR  1:00.18    1:00.47        
                  29.12     1:00.47 (31.35)                                        
 22 Phelan, Denise G          12 Team Suffolk-MR        59.65    1:00.51        
                  29.40     1:00.51 (31.11)                                        
 23 Wienckowski, Grace A      12 Viking Aquatic C-MR    59.25    1:00.57        
                  29.19     1:00.57 (31.38)                                        
 24 Yoo, Emily Y              12 UN-MR                  58.65    1:00.58        
                  29.28     1:00.58 (31.30)                                        
 25 Reyna, Salma              12 Westchester Aqua-MR    59.43    1:00.79        
                  29.26     1:00.79 (31.53)                                        
 26 Leonard, Delaney          12 Club Fit Jeffers-MR    59.44    1:01.19        
                  29.14     1:01.19 (32.05)                                        
 27 Hartmann, Sierra F        12 Delaware Valley-MR   1:00.08    1:02.06        
                  28.92     1:02.06 (33.14)                                        
 -- Bazinet, Julia M          11 Westchester Aqua-MR  1:00.13         DQ        
      Declared false start
 -- Ketron, Sara J            12 Bgc-N. Westchest-MR    57.90         DQ        
      False start
                  27.27          DQ (31.48)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.29  METS Senior Mets
              2:11.99  JO Junior Olympics
              2:11.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:11.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR  2:01.88    1:57.42        
                  27.32       57.55 (30.23)     1:28.07 (30.52)     1:57.42 (29.35)
  2 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR  2:00.42    1:57.73        
                  27.88       58.19 (30.31)     1:28.61 (30.42)     1:57.73 (29.12)
  3 Guzzino, Mary Grace S     12 Nys Aquatics, In-MR  2:04.13    2:02.23        
                  28.07       58.52 (30.45)     1:30.40 (31.88)     2:02.23 (31.83)
  4 Bastone, Alexandra A      12 Westchester Aqua-MR  2:03.64    2:03.40        
                  27.98       59.00 (31.02)     1:31.26 (32.26)     2:03.40 (32.14)
  5 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 Asphalt Green Un-MR  2:03.50    2:04.54        
                  28.53       59.98 (31.45)     1:32.34 (32.36)     2:04.54 (32.20)
  6 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR  2:05.38    2:04.82        
                  27.85       59.14 (31.29)     1:31.80 (32.66)     2:04.82 (33.02)
  7 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR  2:04.90    2:04.89        
                  28.05       59.60 (31.55)     1:32.38 (32.78)     2:04.89 (32.51)
 -- Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR  2:01.07         DQ        
      False start
                  27.92       58.03 (30.11)     1:29.45 (31.42)          DQ (31.41)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.29  METS Senior Mets
              2:11.99  JO Junior Olympics
              2:11.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:11.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR  1:59.08    2:00.42 q      
                  27.33       58.05 (30.72)     1:29.45 (31.40)     2:00.42 (30.97)
  2 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR  2:06.99    2:01.07 q      
                  28.39       59.06 (30.67)     1:30.49 (31.43)     2:01.07 (30.58)
  3 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR  2:00.04    2:01.88 q      
                  28.27       59.16 (30.89)     1:30.67 (31.51)     2:01.88 (31.21)
  4 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 Asphalt Green Un-MR  2:04.76    2:03.50 q      
                  28.70     1:00.08 (31.38)     1:32.07 (31.99)     2:03.50 (31.43)
  5 Bastone, Alexandra A      12 Westchester Aqua-MR  2:04.60    2:03.64 q      
                  28.38       59.65 (31.27)     1:32.12 (32.47)     2:03.64 (31.52)
  6 Guzzino, Mary Grace S     12 Nys Aquatics, In-MR  2:06.31    2:04.13 q      
                  28.66       59.59 (30.93)     1:31.66 (32.07)     2:04.13 (32.47)
  7 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR  2:06.44    2:04.90 q      
                  28.49     1:00.71 (32.22)     1:33.57 (32.86)     2:04.90 (31.33)
  8 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR  2:02.98    2:05.38 q      
                  27.99       59.22 (31.23)     1:32.08 (32.86)     2:05.38 (33.30)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR  2:04.71    2:05.95        
                  29.35     1:01.46 (32.11)     1:34.39 (32.93)     2:05.95 (31.56)
 10 Reyna, Alexa              11 Westchester Aqua-MR  2:07.45    2:07.17        
                  29.63     1:02.06 (32.43)     1:35.48 (33.42)     2:07.17 (31.69)
-------------------------------------------------------------------------
 11 McKenna, Mary K           11 Long Island Expr-MR  2:09.10    2:07.63        
                  29.45     1:01.94 (32.49)     1:35.16 (33.22)     2:07.63 (32.47)
 12 Ronaghan, Olivia R        12 Queens Aquatic C-MR  2:07.42    2:07.77        
                  29.70     1:01.90 (32.20)     1:34.45 (32.55)     2:07.77 (33.32)
 13 Rossi, Elena              12 Westchester Aqua-MR  2:08.31    2:07.93        
                  30.30     1:02.90 (32.60)     1:35.93 (33.03)     2:07.93 (32.00)
 14 Reyna, Salma              12 Westchester Aqua-MR  2:06.56    2:08.23        
                  29.00     1:01.21 (32.21)     1:34.63 (33.42)     2:08.23 (33.60)
 15 Ketron, Sara J            12 Bgc-N. Westchest-MR  2:09.15    2:08.80        
                  28.97     1:02.19 (33.22)     1:36.38 (34.19)     2:08.80 (32.42)
 16 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR  2:05.65    2:09.06        
                  29.14     1:01.96 (32.82)     1:35.80 (33.84)     2:09.06 (33.26)
 17 Yoo, Emily Y              12 UN-MR                2:06.82    2:10.46        
                  30.42     1:03.09 (32.67)     1:36.93 (33.84)     2:10.46 (33.53)
 18 Clayton, Caelan J         12 Long Island Expr-MR  2:07.71    2:10.83        
                  29.29     1:02.27 (32.98)     1:37.00 (34.73)     2:10.83 (33.83)
 19 McCaffrey, Kimberly E     12 Patriot Swim Tea-MR  2:08.59    2:10.99        
                  28.96     1:01.83 (32.87)     1:36.86 (35.03)     2:10.99 (34.13)
 20 Shchuchinov, Sophia       12 Roosevelt Island-MR  2:08.54    2:11.42        
                  29.60     1:02.97 (33.37)     1:37.71 (34.74)     2:11.42 (33.71)
 21 Foley, Maya R             11 Team Suffolk-MR      2:10.90    2:11.60        
                  30.20     1:04.19 (33.99)     1:38.71 (34.52)     2:11.60 (32.89)
 22 Dimaria, Jennifer A       12 Team Suffolk-MR      2:07.24    2:11.62        
                  29.49     1:02.55 (33.06)     1:36.91 (34.36)     2:11.62 (34.71)
 23 Pociask, Brooke A         12 Northern Dutches-MR  2:10.06    2:11.83        
                  29.26     1:02.17 (32.91)     1:37.10 (34.93)     2:11.83 (34.73)
 24 Wienckowski, Grace A      12 Viking Aquatic C-MR  2:10.11    2:12.25        
                  30.44     1:03.46 (33.02)     1:37.80 (34.34)     2:12.25 (34.45)
 25 Cunneen, Elena C          12 Islanders Aquati-MR  2:11.58    2:12.45        
                  29.47     1:03.00 (33.53)     1:38.09 (35.09)     2:12.45 (34.36)
 26 Gash, Allison M           12 Patriot Swim Tea-MR  2:11.10    2:13.48        
                  30.20     1:04.30 (34.10)     1:39.54 (35.24)     2:13.48 (33.94)
 27 Li, Harmony Y             12 Asphalt Green Un-MR  2:11.92    2:14.23        
                  30.25     1:04.29 (34.04)     1:39.57 (35.28)     2:14.23 (34.66)
 28 Collins, Ryleigh E        11 Delaware Valley-MR   2:11.04    2:14.29        
                  29.72     1:04.41 (34.69)     1:39.96 (35.55)     2:14.29 (34.33)
 29 Hartmann, Sierra F        12 Delaware Valley-MR   2:11.95    2:17.28        
                  30.23     1:04.67 (34.44)     1:41.18 (36.51)     2:17.28 (36.10)
 30 Bazinet, Julia M          11 Westchester Aqua-MR  2:11.63    2:17.48        
                  30.61     1:05.38 (34.77)     1:41.65 (36.27)     2:17.48 (35.83)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  METS Senior Mets
              5:55.99  JO Junior Olympics
              5:55.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  5:55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR  5:19.96    5:20.43        
                  29.14     1:01.13 (31.99)     1:33.81 (32.68)     2:06.57 (32.76)
        2:39.18 (32.61)     3:11.76 (32.58)     3:44.27 (32.51)     4:16.83 (32.56)
        4:49.33 (32.50)     5:20.43 (31.10)                                        
  2 Bastone, Alexandra A      12 Westchester Aqua-MR  5:20.30    5:21.03        
                  28.96     1:00.43 (31.47)     1:33.03 (32.60)     2:05.71 (32.68)
        2:38.84 (33.13)     3:11.53 (32.69)     3:44.39 (32.86)     4:17.34 (32.95)
        4:50.33 (32.99)     5:21.03 (30.70)                                        
  3 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR  5:19.36    5:26.94        
                  29.17     1:01.91 (32.74)     1:35.37 (33.46)     2:09.49 (34.12)
        2:43.28 (33.79)     3:16.84 (33.56)     3:50.10 (33.26)     4:23.25 (33.15)
        4:55.36 (32.11)     5:26.94 (31.58)                                        
  4 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR  5:27.68    5:28.44        
                  29.30     1:01.75 (32.45)     1:34.81 (33.06)     2:08.16 (33.35)
        2:42.03 (33.87)     3:16.19 (34.16)     3:49.97 (33.78)     4:23.68 (33.71)
        4:57.13 (33.45)     5:28.44 (31.31)                                        
  5 McKenna, Mary K           11 Long Island Expr-MR  5:43.02    5:32.49        
                  29.16     1:01.43 (32.27)     1:35.24 (33.81)     2:08.87 (33.63)
        2:42.94 (34.07)     3:16.83 (33.89)     3:51.45 (34.62)     4:26.28 (34.83)
        5:00.45 (34.17)     5:32.49 (32.04)                                        
  6 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR  5:31.43    5:33.06        
                  29.47     1:01.36 (31.89)     1:35.39 (34.03)     2:09.25 (33.86)
        2:43.70 (34.45)     3:18.30 (34.60)     3:52.90 (34.60)     4:26.98 (34.08)
        5:00.37 (33.39)     5:33.06 (32.69)                                        
  7 Reyna, Salma              12 Westchester Aqua-MR  5:36.81    5:33.20        
                  30.44     1:03.16 (32.72)     1:36.70 (33.54)     2:10.42 (33.72)
        2:44.13 (33.71)     3:18.05 (33.92)     3:52.00 (33.95)     4:26.10 (34.10)
        4:59.88 (33.78)     5:33.20 (33.32)                                        
  8 Clayton, Caelan J         12 Long Island Expr-MR  5:43.46    5:42.60        
                  29.95     1:03.02 (33.07)     1:37.53 (34.51)     2:12.49 (34.96)
        2:47.65 (35.16)     3:23.30 (35.65)     3:58.95 (35.65)     4:33.73 (34.78)
        5:08.31 (34.58)     5:42.60 (34.29)                                        
  9 Reyna, Alexa              11 Westchester Aqua-MR  5:40.96    5:42.89        
                  30.76     1:04.34 (33.58)     1:38.25 (33.91)     2:12.38 (34.13)
        2:47.10 (34.72)     3:22.30 (35.20)     3:57.62 (35.32)     4:33.39 (35.77)
        5:08.95 (35.56)     5:42.89 (33.94)                                        
 10 Ronaghan, Olivia R        12 Queens Aquatic C-MR  5:41.31    5:43.77        
                  30.05     1:03.14 (33.09)     1:37.23 (34.09)     2:11.61 (34.38)
        2:46.59 (34.98)     3:21.55 (34.96)     3:57.32 (35.77)     4:33.39 (36.07)
        5:08.97 (35.58)     5:43.77 (34.80)                                        
 11 Dimaria, Jennifer A       12 Team Suffolk-MR      5:44.35    5:43.86        
                  30.32     1:03.74 (33.42)     1:38.05 (34.31)     2:12.71 (34.66)
        2:48.45 (35.74)     3:23.37 (34.92)     3:58.94 (35.57)     4:34.70 (35.76)
        5:10.43 (35.73)     5:43.86 (33.43)                                        
 12 Capuano, Katelyn J        12 Westchester Aqua-MR  5:40.42    5:45.91        
                  32.28     1:07.55 (35.27)     1:42.63 (35.08)     2:17.69 (35.06)
        2:53.19 (35.50)     3:28.38 (35.19)     4:03.77 (35.39)     4:38.23 (34.46)
        5:13.26 (35.03)     5:45.91 (32.65)                                        
 13 Ketron, Sara J            12 Bgc-N. Westchest-MR  5:55.08    5:48.02        
                  29.89     1:04.20 (34.31)     1:39.37 (35.17)     2:15.36 (35.99)
        2:51.11 (35.75)     3:27.63 (36.52)     4:03.13 (35.50)     4:39.36 (36.23)
        5:14.14 (34.78)     5:48.02 (33.88)                                        
 14 Collins, Ryleigh E        11 Delaware Valley-MR   5:45.40    5:55.74        
                  30.81     1:04.84 (34.03)     1:40.52 (35.68)     2:16.85 (36.33)
        2:53.31 (36.46)     3:30.34 (37.03)     4:07.22 (36.88)     4:44.38 (37.16)
        5:20.91 (36.53)     5:55.74 (34.83)                                        
 15 Foley, Maya R             11 Team Suffolk-MR      5:50.01    5:55.92        
                  30.88     1:05.72 (34.84)     1:41.97 (36.25)     2:18.25 (36.28)
        2:54.94 (36.69)     3:31.82 (36.88)     4:08.60 (36.78)     4:45.06 (36.46)
        5:21.31 (36.25)     5:55.92 (34.61)                                        
 16 Maddox, Faith             11 Sachem Swim Club-MR  5:51.74    5:58.70        
                  31.36     1:05.61 (34.25)     1:41.82 (36.21)     2:18.37 (36.55)
        2:55.17 (36.80)     3:32.08 (36.91)     4:09.33 (37.25)     4:45.48 (36.15)
        5:23.16 (37.68)     5:58.70 (35.54)                                        
 17 Veit, Brennyn L           12 Three Village Sw-MR  5:50.21    5:59.72        
                  32.01     1:06.47 (34.46)     1:42.51 (36.04)     2:18.89 (36.38)
        2:55.51 (36.62)     3:32.57 (37.06)     4:09.84 (37.27)     4:46.81 (36.97)
        5:23.34 (36.53)     5:59.72 (36.38)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO Junior Olympics
                31.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  31.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR    27.56      27.42        
  2 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR    28.88      27.76        
  3 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR    28.37      28.93        
  4 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR    29.54      29.10        
  4 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR    29.52      29.10        
  6 Tennant, Olivia M         12 Badger Swim Club-MR    29.96      29.13        
  7 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR    29.32      29.16        
  8 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR    29.22      29.80        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO Junior Olympics
                31.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  31.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR    27.69      27.56 q      
  2 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR    28.86      28.37 q      
  3 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR    28.09      28.88 q      
  4 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR    29.94      29.22 q      
  5 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR    29.49      29.32 q      
  6 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR    29.29      29.52 q      
  7 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR    30.83      29.54 q      
  8 Tennant, Olivia M         12 Badger Swim Club-MR    31.08      29.96 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 McCaffrey, Kimberly E     12 Patriot Swim Tea-MR    30.83      30.36        
 10 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR    31.96      30.46        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Li, Harmony Y             12 Asphalt Green Un-MR    30.47      30.65        
 12 Pociask, Brooke A         12 Northern Dutches-MR    30.63      30.97        
 13 Yoo, Emily Y              12 UN-MR                  31.49      31.09        
 14 Saidel, Vera R            12 New York City Aq-MR    31.81      31.33        
 15 Phelan, Denise G          12 Team Suffolk-MR        31.47      31.35        
 16 Treglia, Leah N           11 Hauppauge Athlet-MR    31.99      31.47        
 17 Dyner, Emily C            12 E. Hampton Ymca-MR     31.79      31.53        
 18 Reyna, Salma              12 Westchester Aqua-MR    31.20      31.67        
 19 Leonard, Penelope K       12 Asphalt Green Un-MR    31.06      31.78        
 20 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR    31.74      31.81        
 21 Canudas, Emma L           12 Three Village Sw-MR    31.53      32.02        
 22 Sanchez, Simone           12 Huntington YMCA-MR     31.60      32.20        
 23 Yildiz, Nicole F          12 Matchpoint Nyc-MR      31.76      32.23        
 24 Gash, Allison M           12 Patriot Swim Tea-MR    31.82      32.32        
 25 Taylor, Jaelynn M         11 Westchester Aqua-MR    31.07      33.16        
 -- Leonard, Delaney          12 Club Fit Jeffers-MR    31.96         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  METS Senior Mets
              1:08.69  JO Junior Olympics
              1:08.69  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:08.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR    59.77      58.79        
                  28.46       58.79 (30.33)                                        
  2 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR  1:00.65      59.78        
                  28.76       59.78 (31.02)                                        
  3 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR    59.80    1:01.39        
                  29.76     1:01.39 (31.63)                                        
  4 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR  1:03.33    1:01.60        
                  30.61     1:01.60 (30.99)                                        
  5 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  1:03.16    1:01.64        
                  29.83     1:01.64 (31.81)                                        
  6 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR  1:02.30    1:01.87        
                  29.66     1:01.87 (32.21)                                        
  7 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR  1:03.42    1:03.39        
                  30.84     1:03.39 (32.55)                                        
  8 Rossi, Elena              12 Westchester Aqua-MR  1:03.57    1:03.99        
                  31.72     1:03.99 (32.27)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  METS Senior Mets
              1:08.69  JO Junior Olympics
              1:08.69  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:08.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR    59.07      59.77 q      
                  29.02       59.77 (30.75)                                        
  2 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR  1:04.09      59.80 q      
                  29.67       59.80 (30.13)                                        
  3 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR  1:01.05    1:00.65 q      
                  29.19     1:00.65 (31.46)                                        
  4 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR  1:02.05    1:02.30 q      
                  30.27     1:02.30 (32.03)                                        
  5 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  1:02.27    1:03.16 q      
                  30.60     1:03.16 (32.56)                                        
  6 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR  1:02.12    1:03.33 q      
                  31.02     1:03.33 (32.31)                                        
  7 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR  1:05.08    1:03.42 q      
                  30.98     1:03.42 (32.44)                                        
  8 Rossi, Elena              12 Westchester Aqua-MR  1:04.63    1:03.57 q      
                  31.78     1:03.57 (31.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR  1:07.82    1:04.27        
                  31.65     1:04.27 (32.62)                                        
 10 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR  1:05.18    1:04.79        
                  31.62     1:04.79 (33.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tennant, Olivia M         12 Badger Swim Club-MR  1:07.05    1:05.16        
                  30.96     1:05.16 (34.20)                                        
 12 McCaffrey, Kimberly E     12 Patriot Swim Tea-MR  1:03.33    1:05.24        
                  30.82     1:05.24 (34.42)                                        
 13 Bastone, Alexandra A      12 Westchester Aqua-MR  1:05.92    1:06.09        
                  32.47     1:06.09 (33.62)                                        
 14 Treglia, Leah N           11 Hauppauge Athlet-MR  1:08.12    1:06.80        
                  32.10     1:06.80 (34.70)                                        
 15 McKenna, Mary K           11 Long Island Expr-MR  1:08.39    1:06.88        
                  32.61     1:06.88 (34.27)                                        
 16 Leonard, Penelope K       12 Asphalt Green Un-MR  1:07.21    1:07.35        
                  32.82     1:07.35 (34.53)                                        
 17 Fong, Joline              12 Manhattan Makos-MR   1:08.45    1:07.43        
                  32.60     1:07.43 (34.83)                                        
 18 Reyna, Salma              12 Westchester Aqua-MR  1:06.72    1:07.89        
                  32.66     1:07.89 (35.23)                                        
 19 Condon, Daniella M        12 Westchester Aqua-MR  1:08.65    1:08.24        
                  32.03     1:08.24 (36.21)                                        
 20 Schlegel, Olivia P        11 Three Village Sw-MR  1:07.86    1:08.57        
                  33.14     1:08.57 (35.43)                                        
 21 Phelan, Denise G          12 Team Suffolk-MR      1:07.76    1:08.74        
                  32.97     1:08.74 (35.77)                                        
 22 Sanchez, Simone           12 Huntington YMCA-MR   1:08.52    1:09.06        
                  32.71     1:09.06 (36.35)                                        
 23 Hartmann, Sierra F        12 Delaware Valley-MR   1:06.15    1:09.96        
                  33.40     1:09.96 (36.56)                                        
 24 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR  1:07.91    1:10.98        
                  33.66     1:10.98 (37.32)                                        
 -- Xu, Isabel X              11 Three Village Sw-MR  1:08.69         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.49  METS Senior Mets
              2:29.59  ZQ Zone Qualifier
              2:29.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:29.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR  2:09.75    2:07.85        
                  30.31     1:02.50 (32.19)     1:35.48 (32.98)     2:07.85 (32.37)
  2 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  2:15.36    2:11.55        
                  31.00     1:04.73 (33.73)     1:38.49 (33.76)     2:11.55 (33.06)
  3 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR  2:14.61    2:13.31        
                  31.07     1:04.65 (33.58)     1:39.53 (34.88)     2:13.31 (33.78)
  4 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR  2:17.08    2:14.04        
                  31.57     1:05.48 (33.91)     1:40.52 (35.04)     2:14.04 (33.52)
  5 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR  2:15.38    2:15.20        
                  31.64     1:05.82 (34.18)     1:40.39 (34.57)     2:15.20 (34.81)
  6 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR  2:15.65    2:16.02        
                  30.53     1:05.19 (34.66)     1:41.12 (35.93)     2:16.02 (34.90)
  7 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR  2:19.36    2:18.06        
                  32.62     1:07.47 (34.85)     1:42.78 (35.31)     2:18.06 (35.28)
  8 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 Asphalt Green Un-MR  2:18.99    2:19.03        
                  31.91     1:06.48 (34.57)     1:43.23 (36.75)     2:19.03 (35.80)
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.49  METS Senior Mets
              2:29.59  ZQ Zone Qualifier
              2:29.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR  2:07.19    2:09.75 q      
                  30.45     1:03.52 (33.07)     1:37.06 (33.54)     2:09.75 (32.69)
  2 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR  2:14.31    2:14.61 q      
                  31.15     1:04.65 (33.50)     1:39.86 (35.21)     2:14.61 (34.75)
  3 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  2:15.27    2:15.36 q      
                  32.08     1:06.46 (34.38)     1:41.13 (34.67)     2:15.36 (34.23)
  4 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR  2:20.38    2:15.38 q      
                  31.27     1:05.39 (34.12)     1:40.60 (35.21)     2:15.38 (34.78)
  5 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR  2:15.76    2:15.65 q      
                  30.76     1:04.96 (34.20)     1:40.59 (35.63)     2:15.65 (35.06)
  6 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR  2:14.75    2:17.08 q      
                  31.60     1:06.20 (34.60)     1:42.51 (36.31)     2:17.08 (34.57)
  7 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 Asphalt Green Un-MR  2:22.28    2:18.99 q      
                  31.85     1:07.03 (35.18)     1:43.15 (36.12)     2:18.99 (35.84)
  8 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR  2:17.98    2:19.36 q      
                  32.89     1:08.03 (35.14)     1:44.06 (36.03)     2:19.36 (35.30)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yoo, Emily Y              12 UN-MR                2:22.99    2:19.55        
                  33.35     1:07.99 (34.64)     1:43.66 (35.67)     2:19.55 (35.89)
 10 Rossi, Elena              12 Westchester Aqua-MR  2:22.69    2:20.16        
                  33.82     1:09.51 (35.69)     1:45.42 (35.91)     2:20.16 (34.74)
-------------------------------------------------------------------------
 11 McCaffrey, Kimberly E     12 Patriot Swim Tea-MR  2:20.68    2:20.73        
                  31.07     1:05.83 (34.76)     1:43.50 (37.67)     2:20.73 (37.23)
 12 Leonard, Penelope K       12 Asphalt Green Un-MR  2:28.10    2:21.84        
                  32.96     1:09.06 (36.10)     1:45.97 (36.91)     2:21.84 (35.87)
 13 Reyna, Salma              12 Westchester Aqua-MR  2:22.78    2:25.83        
                  33.88     1:10.45 (36.57)     1:48.29 (37.84)     2:25.83 (37.54)
 14 Gash, Allison M           12 Patriot Swim Tea-MR  2:28.16    2:27.02        
                  34.55     1:11.54 (36.99)     1:49.79 (38.25)     2:27.02 (37.23)
 15 Wienckowski, Grace A      12 Viking Aquatic C-MR  2:27.85    2:27.61        
                  34.18     1:10.47 (36.29)     1:48.98 (38.51)     2:27.61 (38.63)
 16 Dickman, Rian K           12 Viking Aquatic C-MR  2:29.35    2:36.92        
                  35.72     1:15.11 (39.39)     1:56.57 (41.46)     2:36.92 (40.35)
 -- Reyna, Alexa              11 Westchester Aqua-MR  2:27.70         DQ        
      Delay initiating arm pull
                  35.09     1:12.91 (37.82)     1:50.59 (37.68)          DQ (38.17)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ Zone Qualifier
                36.69  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  36.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR    31.81      31.31        
  2 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR    31.80      31.95        
  3 Montefusco, Kathryn       11 Huntington YMCA-MR     33.42      32.39        
  4 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR    33.39      32.40        
  5 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR    33.22      32.57        
  6 Wang, Cindy Y             11 Westchester Aqua-MR    33.56      33.52        
  7 Phelan, Denise G          12 Team Suffolk-MR        33.73      34.03        
  7 Palamaro, Daniella L      12 Team Rockland Sw-MR    33.82      34.03        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ Zone Qualifier
                36.69  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  36.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR    31.57      31.80 q      
  2 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR    32.02      31.81 q      
  3 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR    33.61      33.22 q      
  4 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR    35.20      33.39 q      
  5 Montefusco, Kathryn       11 Huntington YMCA-MR     33.10      33.42 q      
  6 Wang, Cindy Y             11 Westchester Aqua-MR    33.70      33.56 q      
  7 Phelan, Denise G          12 Team Suffolk-MR        34.58      33.73 q      
  8 Palamaro, Daniella L      12 Team Rockland Sw-MR    34.29      33.82 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lin, Sara S               11 Westchester Aqua-MR    34.36      34.25        
 10 Guzzino, Mary Grace S     12 Nys Aquatics, In-MR    34.92      34.34        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fong, Joline              12 Manhattan Makos-MR     34.57      34.72        
 12 Tallides, Eleni L         12 Phoenix Aquatic-MR     35.73      34.96        
 13 Fan, Alyssa Y             12 Manhattan Makos-MR     34.60      35.05        
 14 Ge, Xinrui                12 Apex Swim Club-MR      34.93      35.06        
 15 Yildiz, Nicole F          12 Matchpoint Nyc-MR      35.30      35.18        
 16 Ronaghan, Olivia R        12 Queens Aquatic C-MR    33.74      35.24        
 17 McIntyre, Savannah Y      12 SPAR-MR                36.05      35.68        
 18 Lynch, Katherine H        11 Rivertown Aquati-MR    35.66      35.71        
 19 Malpeso, Emily            12 Trident Aquatic-MR     35.57      35.77        
 20 Smith-Salzberg, Fayanne   12 Asphalt Green Un-MR    36.08      36.09        
 21 Liu, Ava L                11 Nys Aquatics, In-MR    35.08      36.13        
 22 Ristaino, Alexis M        12 Delaware Valley-MR     36.11      36.25        
 23 Ebrahimpour, Beth N       11 Asphalt Green Un-MR    34.82      36.38        
 24 Monti, Avagrace           11 Three Village Sw-MR    36.51      36.47        
 25 Bakke, Bernadette A       12 Team Suffolk-MR        35.94      36.60        
 26 Li, Harmony Y             12 Asphalt Green Un-MR    36.15      37.01        
 27 Dickman, Rian K           12 Viking Aquatic C-MR    36.37      38.15        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.29  METS Senior Mets
              1:18.59  ZQ Zone Qualifier
              1:18.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:18.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR  1:10.13    1:09.47        
                  32.65     1:09.47 (36.82)                                        
  2 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR  1:10.94    1:09.79        
                  33.27     1:09.79 (36.52)                                        
  3 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR  1:11.13    1:10.65        
                  34.63     1:10.65 (36.02)                                        
  4 Montefusco, Kathryn       11 Huntington YMCA-MR   1:13.35    1:11.11        
                  33.03     1:11.11 (38.08)                                        
  5 Palamaro, Daniella L      12 Team Rockland Sw-MR  1:13.00    1:12.49        
                  34.23     1:12.49 (38.26)                                        
  6 Lin, Sara S               11 Westchester Aqua-MR  1:12.71    1:12.96        
                  33.92     1:12.96 (39.04)                                        
  7 Phelan, Denise G          12 Team Suffolk-MR      1:13.49    1:13.15        
                  34.41     1:13.15 (38.74)                                        
  8 Ronaghan, Olivia R        12 Queens Aquatic C-MR  1:14.68    1:14.61        
                  34.88     1:14.61 (39.73)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.29  METS Senior Mets
              1:18.59  ZQ Zone Qualifier
              1:18.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:18.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR  1:10.92    1:10.13 q      
                  33.11     1:10.13 (37.02)                                        
  2 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR  1:12.01    1:10.94 q      
                  33.70     1:10.94 (37.24)                                        
  3 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR  1:10.44    1:11.13 q      
                  34.75     1:11.13 (36.38)                                        
  4 Lin, Sara S               11 Westchester Aqua-MR  1:13.88    1:12.71 q      
                  34.35     1:12.71 (38.36)                                        
  5 Palamaro, Daniella L      12 Team Rockland Sw-MR  1:13.45    1:13.00 q      
                  34.63     1:13.00 (38.37)                                        
  6 Montefusco, Kathryn       11 Huntington YMCA-MR   1:13.67    1:13.35 q      
                  34.21     1:13.35 (39.14)                                        
  7 Phelan, Denise G          12 Team Suffolk-MR      1:14.45    1:13.49 q      
                  34.70     1:13.49 (38.79)                                        
  8 Ronaghan, Olivia R        12 Queens Aquatic C-MR  1:14.39    1:14.68 q      
                  35.89     1:14.68 (38.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fong, Joline              12 Manhattan Makos-MR   1:15.54    1:14.96        
                  35.30     1:14.96 (39.66)                                        
 10 Shchuchinov, Sophia       12 Roosevelt Island-MR  1:12.55    1:15.13        
                  35.80     1:15.13 (39.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Guzzino, Mary Grace S     12 Nys Aquatics, In-MR  1:16.12    1:15.28        
                  35.01     1:15.28 (40.27)                                        
 12 Bastone, Alexandra A      12 Westchester Aqua-MR  1:16.66    1:15.35        
                  35.47     1:15.35 (39.88)                                        
 13 Rossi, Elena              12 Westchester Aqua-MR  1:14.58    1:15.36        
                  35.28     1:15.36 (40.08)                                        
 14 Wang, Cindy Y             11 Westchester Aqua-MR  1:13.75    1:15.53        
                  34.49     1:15.53 (41.04)                                        
 15 Tallides, Eleni L         12 Phoenix Aquatic-MR   1:17.26    1:15.71        
                  35.40     1:15.71 (40.31)                                        
 16 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR  1:17.72    1:15.94        
                  35.74     1:15.94 (40.20)                                        
 17 Ge, Xinrui                12 Apex Swim Club-MR    1:13.59    1:16.92        
                  35.49     1:16.92 (41.43)                                        
 18 Monti, Avagrace           11 Three Village Sw-MR  1:18.01    1:17.54        
                  37.28     1:17.54 (40.26)                                        
 19 Fan, Alyssa Y             12 Manhattan Makos-MR   1:17.28    1:18.45        
                  37.19     1:18.45 (41.26)                                        
 20 Liu, Ava L                11 Nys Aquatics, In-MR  1:18.56    1:18.57        
                  36.33     1:18.57 (42.24)                                        
 21 Bakke, Bernadette A       12 Team Suffolk-MR      1:18.27    1:18.68        
                  38.39     1:18.68 (40.29)                                        
 22 Yildiz, Nicole F          12 Matchpoint Nyc-MR    1:16.79    1:18.96        
                  36.88     1:18.96 (42.08)                                        
 23 Dimaria, Jennifer A       12 Team Suffolk-MR      1:18.20    1:19.57        
                  37.42     1:19.57 (42.15)                                        
 24 Lin, Hannah J             11 Three Village Sw-MR  1:17.37    1:20.38        
                  37.33     1:20.38 (43.05)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  METS Senior Mets
              2:50.59  ZQ Zone Qualifier
              2:53.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:50.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR  2:37.41    2:31.63        
                  34.58     1:13.04 (38.46)     1:53.59 (40.55)     2:31.63 (38.04)
  2 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  2:37.55    2:35.00        
                  35.81     1:15.61 (39.80)     1:56.02 (40.41)     2:35.00 (38.98)
  3 Phelan, Denise G          12 Team Suffolk-MR      2:37.56    2:35.39        
                  34.42     1:12.88 (38.46)     1:54.85 (41.97)     2:35.39 (40.54)
  4 Palamaro, Daniella L      12 Team Rockland Sw-MR  2:40.02    2:36.18        
                  34.82     1:14.76 (39.94)     1:55.59 (40.83)     2:36.18 (40.59)
  5 Montefusco, Kathryn       11 Huntington YMCA-MR   2:40.70    2:36.40        
                  33.90     1:13.84 (39.94)     1:55.63 (41.79)     2:36.40 (40.77)
  6 Shchuchinov, Sophia       12 Roosevelt Island-MR  2:37.86    2:38.38        
                  34.95     1:15.79 (40.84)     1:56.58 (40.79)     2:38.38 (41.80)
  7 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR  2:39.55    2:38.71        
                  35.42     1:15.55 (40.13)     1:57.24 (41.69)     2:38.71 (41.47)
  8 Fong, Joline              12 Manhattan Makos-MR   2:40.02    2:40.96        
                  36.37     1:17.52 (41.15)     1:59.42 (41.90)     2:40.96 (41.54)
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  METS Senior Mets
              2:50.59  ZQ Zone Qualifier
              2:53.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:50.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR  2:37.70    2:37.41 q      
                  34.77     1:15.17 (40.40)     1:57.51 (42.34)     2:37.41 (39.90)
  2 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  2:39.35    2:37.55 q      
                  36.27     1:16.70 (40.43)     1:57.07 (40.37)     2:37.55 (40.48)
  3 Phelan, Denise G          12 Team Suffolk-MR      2:42.29    2:37.56 q      
                  35.43     1:15.82 (40.39)     1:56.76 (40.94)     2:37.56 (40.80)
  4 Shchuchinov, Sophia       12 Roosevelt Island-MR  2:36.09    2:37.86 q      
                  35.19     1:14.90 (39.71)     1:56.67 (41.77)     2:37.86 (41.19)
  5 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR  2:42.83    2:39.55 q      
                  35.67     1:15.41 (39.74)     1:57.47 (42.06)     2:39.55 (42.08)
  6 Fong, Joline              12 Manhattan Makos-MR   2:46.76    2:40.02 q      
                  35.93     1:17.13 (41.20)     1:58.91 (41.78)     2:40.02 (41.11)
  6 Palamaro, Daniella L      12 Team Rockland Sw-MR  2:44.12    2:40.02 q      
                  36.01     1:16.96 (40.95)     1:58.22 (41.26)     2:40.02 (41.80)
  8 Montefusco, Kathryn       11 Huntington YMCA-MR   2:38.20    2:40.70 q      
                  34.87     1:16.52 (41.65)     1:58.97 (42.45)     2:40.70 (41.73)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR  2:38.56    2:42.39        
                  35.47     1:16.11 (40.64)     1:59.34 (43.23)     2:42.39 (43.05)
 10 Lin, Sara S               11 Westchester Aqua-MR  2:41.26    2:43.14        
                  36.00     1:17.67 (41.67)     2:00.61 (42.94)     2:43.14 (42.53)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Guzzino, Mary Grace S     12 Nys Aquatics, In-MR  2:39.57    2:44.88        
                  36.91     1:17.77 (40.86)     2:01.88 (44.11)     2:44.88 (43.00)
 12 Ronaghan, Olivia R        12 Queens Aquatic C-MR  2:44.49    2:45.49        
                  37.10     1:18.65 (41.55)     2:02.37 (43.72)     2:45.49 (43.12)
 13 Wang, Cindy Y             11 Westchester Aqua-MR  2:46.17    2:45.53        
                  36.41     1:18.61 (42.20)     2:03.14 (44.53)     2:45.53 (42.39)
 14 Ge, Xinrui                12 Apex Swim Club-MR    2:44.14    2:48.83        
                  37.84     1:21.28 (43.44)     2:05.05 (43.77)     2:48.83 (43.78)
 15 Lynch, Katherine H        11 Rivertown Aquati-MR  2:48.61    2:52.26        
                  36.94     1:21.08 (44.14)     2:06.52 (45.44)     2:52.26 (45.74)
 16 Wong, Linsey              11 New York City Aq-MR  2:49.53    2:52.55        
                  38.37     1:21.45 (43.08)     2:06.88 (45.43)     2:52.55 (45.67)
 17 Yildiz, Nicole F          12 Matchpoint Nyc-MR    2:50.03    2:53.13        
                  38.75     1:23.38 (44.63)     2:08.75 (45.37)     2:53.13 (44.38)
 -- Rossi, Elena              12 Westchester Aqua-MR  2:41.54         DQ        
      One hand touch
                  35.81     1:16.04 (40.23)     1:57.69 (41.65)          DQ (40.82)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ Zone Qualifier
                30.69  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  30.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR    26.95      26.58        
  2 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR    28.57      27.57        
  3 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR    28.33      28.08        
  4 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR    28.51      28.12        
  5 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR    28.32      28.17        
  6 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR    29.12      28.55        
  6 Leonard, Penelope K       12 Asphalt Green Un-MR    28.82      28.55        
  8 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR    28.93      28.78        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ Zone Qualifier
                30.69  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  30.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR    26.92      26.95 q      
  2 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR    28.08      28.32 q      
  3 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR    28.49      28.33 q      
  4 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR    28.49      28.51 q      
  5 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR    27.95      28.57 q      
  6 Leonard, Penelope K       12 Asphalt Green Un-MR    29.23      28.82 q      
  7 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR    28.38      28.93 q      
  8 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR    30.48      29.12 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pociask, Brooke A         12 Northern Dutches-MR    28.44      29.27        
 10 Canudas, Emma L           12 Three Village Sw-MR    29.78      29.51        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 Asphalt Green Un-MR    28.88      29.60        
 12 Ketron, Sara J            12 Bgc-N. Westchest-MR    29.29      29.73        
 13 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR    30.32      29.77        
 14 Leonard, Delaney          12 Club Fit Jeffers-MR    28.75      29.86        
 15 Saidel, Vera R            12 New York City Aq-MR    29.97      29.96        
 16 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR    29.93      30.02        
 17 Guzzino, Mary Grace S     12 Nys Aquatics, In-MR    29.91      30.30        
 17 Clayton, Caelan J         12 Long Island Expr-MR    29.01      30.30        
 19 Peppiatt, Grace           12 Delaware Valley-MR     30.47      30.33        
 20 Kennedy, Mikayla J        12 Brooklyn Stingra-MR    30.37      30.55        
 21 Hussain, Sana             11 Asphalt Green Un-MR    30.40      30.72        
 22 Gash, Allison M           12 Patriot Swim Tea-MR    30.14      31.03        
 23 Li, Harmony Y             12 Asphalt Green Un-MR    30.11      31.11        
 24 Fan, Alyssa Y             12 Manhattan Makos-MR     30.31      31.12        
 25 Dimaria, Jennifer A       12 Team Suffolk-MR        30.13      31.22        
 26 Bakke, Bernadette A       12 Team Suffolk-MR        30.19      31.29        
 27 Hartmann, Sierra F        12 Delaware Valley-MR     29.61      31.73        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.29  METS Senior Mets
              1:08.99  ZQ Zone Qualifier
              1:09.49  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:08.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR  1:01.81    1:00.39        
                  28.49     1:00.39 (31.90)                                        
  2 Leonard, Penelope K       12 Asphalt Green Un-MR  1:03.13    1:01.55        
                  28.70     1:01.55 (32.85)                                        
  3 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR  1:01.55    1:02.50        
                  28.53     1:02.50 (33.97)                                        
  4 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR  1:03.81    1:02.72        
                  29.22     1:02.72 (33.50)                                        
  5 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  1:03.66    1:03.47        
                  29.49     1:03.47 (33.98)                                        
  6 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR  1:04.33    1:03.56        
                  29.33     1:03.56 (34.23)                                        
  7 Guzzino, Mary Grace S     12 Nys Aquatics, In-MR  1:05.83    1:05.70        
                  31.16     1:05.70 (34.54)                                        
  8 Canudas, Emma L           12 Three Village Sw-MR  1:06.12    1:06.49        
                  31.17     1:06.49 (35.32)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.29  METS Senior Mets
              1:08.99  ZQ Zone Qualifier
              1:09.49  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:08.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR  1:02.64    1:01.55 q      
                  28.73     1:01.55 (32.82)                                        
  2 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR    59.78    1:01.81 q      
                  29.38     1:01.81 (32.43)                                        
  3 Leonard, Penelope K       12 Asphalt Green Un-MR  1:06.07    1:03.13 q      
                  29.27     1:03.13 (33.86)                                        
  4 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  1:02.01    1:03.66 q      
                  29.52     1:03.66 (34.14)                                        
  5 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR  1:05.23    1:03.81 q      
                  29.66     1:03.81 (34.15)                                        
  6 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR  1:03.43    1:04.33 q      
                  29.44     1:04.33 (34.89)                                        
  7 Guzzino, Mary Grace S     12 Nys Aquatics, In-MR  1:07.89    1:05.83 q      
                  30.31     1:05.83 (35.52)                                        
  8 Canudas, Emma L           12 Three Village Sw-MR  1:07.96    1:06.12 q      
                  31.37     1:06.12 (34.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ketron, Sara J            12 Bgc-N. Westchest-MR  1:05.67    1:06.17        
                  30.67     1:06.17 (35.50)                                        
 10 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR  1:05.57    1:06.54        
                  30.44     1:06.54 (36.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Treglia, Leah N           11 Hauppauge Athlet-MR  1:06.30    1:06.87        
                  30.76     1:06.87 (36.11)                                        
 12 Rossi, Elena              12 Westchester Aqua-MR  1:06.71    1:07.54        
                  31.79     1:07.54 (35.75)                                        
 13 Pociask, Brooke A         12 Northern Dutches-MR  1:07.34    1:07.85        
                  31.00     1:07.85 (36.85)                                        
 14 Reyna, Salma              12 Westchester Aqua-MR  1:07.24    1:08.00        
                  31.90     1:08.00 (36.10)                                        
 15 Torello-Viera, Martina S  12 Nys Aquatics, In-MR  1:08.61    1:08.02        
                  31.72     1:08.02 (36.30)                                        
 16 Clayton, Caelan J         12 Long Island Expr-MR  1:05.60    1:08.34        
                  32.45     1:08.34 (35.89)                                        
 17 Bakke, Bernadette A       12 Team Suffolk-MR      1:08.08    1:08.38        
                  31.86     1:08.38 (36.52)                                        
 18 Fan, Alyssa Y             12 Manhattan Makos-MR   1:08.07    1:08.68        
                  31.26     1:08.68 (37.42)                                        
 19 McCaffrey, Kimberly E     12 Patriot Swim Tea-MR  1:04.96    1:08.75        
                  31.01     1:08.75 (37.74)                                        
 20 Posada, Zenya J           11 Westchester Aqua-MR  1:07.99    1:09.23        
                  32.24     1:09.23 (36.99)                                        
 21 Dimaria, Jennifer A       12 Team Suffolk-MR      1:06.20    1:09.27        
                  32.06     1:09.27 (37.21)                                        
 22 Capuano, Katelyn J        12 Westchester Aqua-MR  1:06.98    1:10.43        
                  32.66     1:10.43 (37.77)                                        
 23 Foley, Maya R             11 Team Suffolk-MR      1:08.15    1:10.72        
                  33.21     1:10.72 (37.51)                                        
 24 Yaremenko, Isabelle       12 Matchpoint Nyc-MR    1:08.93    1:11.71        
                  33.82     1:11.71 (37.89)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.99  METS Senior Mets
              2:37.99  ZQ Zone Qualifier
              2:39.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:37.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR  2:16.40    2:14.59        
                  29.60     1:03.74 (34.14)     1:39.39 (35.65)     2:14.59 (35.20)
  2 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  2:19.58    2:17.12        
                  31.03     1:05.48 (34.45)     1:40.49 (35.01)     2:17.12 (36.63)
  3 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR  2:24.56    2:20.57        
                  30.20     1:05.30 (35.10)     1:42.67 (37.37)     2:20.57 (37.90)
  4 Yoo, Emily Y              12 UN-MR                2:21.88    2:21.34        
                  30.33     1:05.25 (34.92)     1:42.01 (36.76)     2:21.34 (39.33)
  5 Leonard, Penelope K       12 Asphalt Green Un-MR  2:28.70    2:21.78        
                  31.23     1:05.33 (34.10)     1:43.38 (38.05)     2:21.78 (38.40)
  6 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR  2:25.11    2:23.09        
                  30.40     1:05.07 (34.67)     1:43.32 (38.25)     2:23.09 (39.77)
  7 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 Asphalt Green Un-MR  2:24.65    2:25.54        
                  31.06     1:06.24 (35.18)     1:44.32 (38.08)     2:25.54 (41.22)
  8 Ketron, Sara J            12 Bgc-N. Westchest-MR  2:30.15    2:27.01        
                  29.91     1:06.60 (36.69)     1:46.56 (39.96)     2:27.01 (40.45)
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.99  METS Senior Mets
              2:37.99  ZQ Zone Qualifier
              2:39.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:37.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR  2:13.53    2:16.40 q      
                  29.95     1:04.97 (35.02)     1:41.62 (36.65)     2:16.40 (34.78)
  2 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  2:17.38    2:19.58 q      
                  30.65     1:05.62 (34.97)     1:42.63 (37.01)     2:19.58 (36.95)
  3 Yoo, Emily Y              12 UN-MR                2:21.43    2:21.88 q      
                  31.21     1:06.07 (34.86)     1:43.55 (37.48)     2:21.88 (38.33)
  4 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR  2:31.18    2:24.56 q      
                  30.74     1:06.77 (36.03)     1:45.41 (38.64)     2:24.56 (39.15)
  5 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 Asphalt Green Un-MR  2:20.55    2:24.65 q      
                  31.69     1:07.48 (35.79)     1:46.24 (38.76)     2:24.65 (38.41)
  6 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR  2:23.19    2:25.11 q      
                  30.48     1:06.03 (35.55)     1:45.33 (39.30)     2:25.11 (39.78)
  7 Leonard, Penelope K       12 Asphalt Green Un-MR  2:31.34    2:28.70 q      
                  31.09     1:08.60 (37.51)     1:48.50 (39.90)     2:28.70 (40.20)
  8 Ketron, Sara J            12 Bgc-N. Westchest-MR  2:35.86    2:30.15 q      
                  31.14     1:09.39 (38.25)     1:49.71 (40.32)     2:30.15 (40.44)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reyna, Salma              12 Westchester Aqua-MR  2:33.47    2:30.22        
                  33.41     1:10.62 (37.21)     1:50.91 (40.29)     2:30.22 (39.31)
 10 Fan, Alyssa Y             12 Manhattan Makos-MR   2:27.96    2:31.36        
                  30.72     1:08.42 (37.70)     1:49.28 (40.86)     2:31.36 (42.08)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Torello-Viera, Martina S  12 Nys Aquatics, In-MR  2:37.82    2:37.87        
                  31.90     1:11.02 (39.12)     1:54.38 (43.36)     2:37.87 (43.49)
 12 Clayton, Caelan J         12 Long Island Expr-MR  2:28.68    2:41.12        
                  31.31     1:10.77 (39.46)     1:56.09 (45.32)     2:41.12 (45.03)
 13 Leonard, Delaney          12 Club Fit Jeffers-MR  2:37.33    2:58.36        
                  34.87     1:18.19 (43.32)     2:07.25 (49.06)     2:58.36 (51.11)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO Junior Olympics
              1:09.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:09.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR  1:01.07    1:00.58        
                  27.60     1:00.58 (32.98)                                        
  2 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR  1:02.77    1:02.41        
                  29.18     1:02.41 (33.23)                                        
  3 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR  1:03.65    1:03.02        
                  28.98     1:03.02 (34.04)                                        
  4 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  1:04.50    1:03.39        
                  28.64     1:03.39 (34.75)                                        
  5 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR  1:03.89    1:04.03        
                  30.10     1:04.03 (33.93)                                        
  6 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR  1:05.04    1:04.90        
                  29.23     1:04.90 (35.67)                                        
  7 McCaffrey, Kimberly E     12 Patriot Swim Tea-MR  1:06.02    1:06.48        
                  29.76     1:06.48 (36.72)                                        
  8 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR  1:05.89    1:07.14        
                  30.95     1:07.14 (36.19)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO Junior Olympics
              1:09.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:09.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnston, Sabrina K       12 Bgc-N. Westchest-MR  1:01.49    1:01.07 q      
                  27.67     1:01.07 (33.40)                                        
  2 Wu, Madison               12 Asphalt Green Un-MR  1:04.26    1:02.77 q      
  3 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR  1:02.91    1:03.65 q      
                  29.63     1:03.65 (34.02)                                        
  4 Shimizu-Bowers, Hana E    12 Asphalt Green Un-MR  1:04.32    1:03.89 q      
                  29.32     1:03.89 (34.57)                                        
  5 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  1:05.29    1:04.50 q      
                  29.43     1:04.50 (35.07)                                        
  6 Zhu, Emma                 12 Bgc-N. Westchest-MR  1:05.62    1:05.04 q      
                  29.37     1:05.04 (35.67)                                        
  7 Borowski, Ava M           12 Nys Aquatics, In-MR  1:04.02    1:05.10 q      
                  29.37     1:05.10 (35.73)                                        
  8 Nadecki, Grace K          12 Bgc-N. Westchest-MR  1:07.75    1:05.89 q      
                  30.91     1:05.89 (34.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 McCaffrey, Kimberly E     12 Patriot Swim Tea-MR  1:08.63    1:06.02        
                  29.55     1:06.02 (36.47)                                        
 10 Rossi, Elena              12 Westchester Aqua-MR  1:05.54    1:06.23        
                  30.41     1:06.23 (35.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 McKenna, Mary K           11 Long Island Expr-MR  1:09.80    1:06.50        
                  30.47     1:06.50 (36.03)                                        
 12 Basler, Alia R            12 Asphalt Green Un-MR  1:05.55    1:06.63        
                  30.80     1:06.63 (35.83)                                        
 13 Guzzino, Mary Grace S     12 Nys Aquatics, In-MR  1:06.48    1:06.74        
                  30.22     1:06.74 (36.52)                                        
 14 Phelan, Denise G          12 Team Suffolk-MR      1:07.22    1:06.75        
                  31.15     1:06.75 (35.60)                                        
 15 Ronaghan, Olivia R        12 Queens Aquatic C-MR  1:06.51    1:07.40        
                  31.01     1:07.40 (36.39)                                        
 16 Bastone, Alexandra A      12 Westchester Aqua-MR  1:07.07    1:07.46        
                  30.89     1:07.46 (36.57)                                        
 17 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 Asphalt Green Un-MR  1:08.08    1:08.00        
                  30.87     1:08.00 (37.13)                                        
 18 Fan, Alyssa Y             12 Manhattan Makos-MR   1:06.42    1:08.14        
                  31.86     1:08.14 (36.28)                                        
 19 Tennant, Olivia M         12 Badger Swim Club-MR  1:08.32    1:08.25        
                  30.82     1:08.25 (37.43)                                        
 20 Shchuchinov, Sophia       12 Roosevelt Island-MR  1:07.30    1:08.53        
                  32.25     1:08.53 (36.28)                                        
 21 Palamaro, Daniella L      12 Team Rockland Sw-MR  1:09.54    1:08.56        
                  32.20     1:08.56 (36.36)                                        
 22 Ketron, Sara J            12 Bgc-N. Westchest-MR  1:07.80    1:08.62        
                  31.38     1:08.62 (37.24)                                        
 23 Pociask, Brooke A         12 Northern Dutches-MR  1:08.56    1:08.67        
                  30.35     1:08.67 (38.32)                                        
 24 Leonard, Penelope K       12 Asphalt Green Un-MR  1:06.59    1:08.74        
                  30.32     1:08.74 (38.42)                                        
 25 Treglia, Leah N           11 Hauppauge Athlet-MR  1:08.00    1:08.79        
                  30.16     1:08.79 (38.63)                                        
 26 Tallides, Eleni L         12 Phoenix Aquatic-MR   1:08.45    1:08.92        
                  33.63     1:08.92 (35.29)                                        
 27 Li, Harmony Y             12 Asphalt Green Un-MR  1:09.25    1:09.18        
                  30.68     1:09.18 (38.50)                                        
 28 Bakke, Bernadette A       12 Team Suffolk-MR      1:09.98    1:09.23        
                  31.72     1:09.23 (37.51)                                        
 29 Clayton, Caelan J         12 Long Island Expr-MR  1:09.23    1:09.31        
                  31.10     1:09.31 (38.21)                                        
 30 Dimaria, Jennifer A       12 Team Suffolk-MR      1:08.60    1:09.39        
                  31.43     1:09.39 (37.96)                                        
 31 Fong, Joline              12 Manhattan Makos-MR   1:09.77    1:10.02        
                  32.60     1:10.02 (37.42)                                        
 32 Wang, Cindy Y             11 Westchester Aqua-MR  1:09.66    1:10.13        
                  32.69     1:10.13 (37.44)                                        
 33 Yildiz, Nicole F          12 Matchpoint Nyc-MR    1:08.51    1:10.38        
 34 Foley, Maya R             11 Team Suffolk-MR      1:09.53    1:10.88        
                  32.11     1:10.88 (38.77)                                        
 35 Saidel, Vera R            12 New York City Aq-MR  1:08.83    1:11.29        
                  31.38     1:11.29 (39.91)                                        
 36 Lin, Hannah J             11 Three Village Sw-MR  1:09.97    1:11.50        
                  33.59     1:11.50 (37.91)                                        
 -- Leonard, Delaney          12 Club Fit Jeffers-MR  1:09.24         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  METS Senior Mets
              2:27.99  ZQ Zone Qualifier
              2:28.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:27.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR  2:16.10    2:13.85        
                  28.21     1:00.77 (32.56)     1:43.46 (42.69)     2:13.85 (30.39)
  2 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  2:16.92    2:17.01        
                  29.49     1:03.57 (34.08)     1:45.25 (41.68)     2:17.01 (31.76)
  3 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR  2:17.67    2:18.17        
                  29.74     1:04.28 (34.54)     1:45.46 (41.18)     2:18.17 (32.71)
  4 Rossi, Elena              12 Westchester Aqua-MR  2:19.72    2:18.60        
                  31.76     1:06.38 (34.62)     1:46.44 (40.06)     2:18.60 (32.16)
  5 Bastone, Alexandra A      12 Westchester Aqua-MR  2:21.51    2:20.34        
                  30.63     1:06.45 (35.82)     1:48.63 (42.18)     2:20.34 (31.71)
  6 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR  2:21.16    2:20.41        
                  29.45     1:05.08 (35.63)     1:48.35 (43.27)     2:20.41 (32.06)
  7 Leonard, Penelope K       12 Asphalt Green Un-MR  2:25.72    2:20.89        
                  29.69     1:05.79 (36.10)     1:48.74 (42.95)     2:20.89 (32.15)
  8 McCaffrey, Kimberly E     12 Patriot Swim Tea-MR  2:23.28    2:22.82        
                  30.14     1:05.32 (35.18)     1:49.64 (44.32)     2:22.82 (33.18)
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  METS Senior Mets
              2:27.99  ZQ Zone Qualifier
              2:28.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:27.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Feld, Emma F              12 Asphalt Green Un-MR  2:16.32    2:16.10 q      
                  29.28     1:03.35 (34.07)     1:45.40 (42.05)     2:16.10 (30.70)
  2 Peng, Natalie             12 Westchester Aqua-MR  2:15.57    2:16.92 q      
                  30.17     1:03.85 (33.68)     1:45.28 (41.43)     2:16.92 (31.64)
  3 Jones, Lara               12 Asphalt Green Un-MR  2:16.70    2:17.67 q      
                  29.53     1:04.94 (35.41)     1:44.81 (39.87)     2:17.67 (32.86)
  4 Rossi, Elena              12 Westchester Aqua-MR  2:20.35    2:19.72 q      
                  31.88     1:07.33 (35.45)     1:47.49 (40.16)     2:19.72 (32.23)
  5 Conrad, Sabrina L         12 Rivertown Aquati-MR  2:17.59    2:21.16 q      
                  29.75     1:05.49 (35.74)     1:48.61 (43.12)     2:21.16 (32.55)
  6 Bastone, Alexandra A      12 Westchester Aqua-MR  2:20.43    2:21.51 q      
                  31.08     1:07.45 (36.37)     1:50.37 (42.92)     2:21.51 (31.14)
  7 McCaffrey, Kimberly E     12 Patriot Swim Tea-MR  2:22.10    2:23.28 q      
                  30.26     1:05.32 (35.06)     1:50.30 (44.98)     2:23.28 (32.98)
  8 Leonard, Penelope K       12 Asphalt Green Un-MR  2:25.83    2:25.72 q      
                  30.05     1:06.74 (36.69)     1:51.82 (45.08)     2:25.72 (33.90)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Phelan, Denise G          12 Team Suffolk-MR      2:24.01    2:25.84        
                  31.91     1:08.74 (36.83)     1:51.58 (42.84)     2:25.84 (34.26)
 10 Palamaro, Daniella L      12 Team Rockland Sw-MR  2:25.25    2:25.89        
                  32.12     1:09.36 (37.24)     1:52.08 (42.72)     2:25.89 (33.81)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ronaghan, Olivia R        12 Queens Aquatic C-MR  2:23.43    2:26.18        
                  32.69     1:08.87 (36.18)     1:52.80 (43.93)     2:26.18 (33.38)
 12 Ketron, Sara J            12 Bgc-N. Westchest-MR  2:24.71    2:26.66        
                  31.33     1:09.23 (37.90)     1:54.04 (44.81)     2:26.66 (32.62)
 13 Yoo, Emily Y              12 UN-MR                2:24.63    2:27.87        
                  31.26     1:09.09 (37.83)     1:53.92 (44.83)     2:27.87 (33.95)
 14 Reyna, Salma              12 Westchester Aqua-MR  2:26.32    2:28.08        
                  32.16     1:09.03 (36.87)     1:54.61 (45.58)     2:28.08 (33.47)
 15 Reyna, Alexa              11 Westchester Aqua-MR  2:25.70    2:29.44        
                  33.53     1:11.53 (38.00)     1:56.01 (44.48)     2:29.44 (33.43)
 16 Foley, Maya R             11 Team Suffolk-MR      2:27.49    2:29.74        
                  33.07     1:11.36 (38.29)     1:55.52 (44.16)     2:29.74 (34.22)
 17 Clayton, Caelan J         12 Long Island Expr-MR  2:26.90    2:30.26        
                  30.85     1:07.56 (36.71)     1:57.11 (49.55)     2:30.26 (33.15)
 18 Dimaria, Jennifer A       12 Team Suffolk-MR      2:26.40    2:31.23        
                  31.98     1:10.44 (38.46)     1:56.45 (46.01)     2:31.23 (34.78)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  METS Senior Mets
                26.39  JO Junior Olympics
                26.39  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  26.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Muszynski, Amanda         14 New York City Aq-MR    25.45      25.04        
  2 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR     25.76      25.16        
  3 Iannetta, Ava L           14 Westchester Aqua-MR    25.71      25.19        
  4 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR     25.12      25.22        
  5 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR    25.91      25.42        
  6 Tennant, Skylar M         13 Badger Swim Club-MR    25.90      25.63        
  7 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR     25.93      25.68        
  8 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR    26.06      26.29        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  METS Senior Mets
                26.39  JO Junior Olympics
                26.39  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  26.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR     25.17      25.12 q      
  2 Muszynski, Amanda         14 New York City Aq-MR    25.45      25.45 q      
  3 Adams, Grace C            14 Trident Aquatic-MR     25.99      25.50 q      
  4 Iannetta, Ava L           14 Westchester Aqua-MR    25.99      25.71 q      
  5 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR     25.95      25.76 q      
  6 Tennant, Skylar M         13 Badger Swim Club-MR    25.80      25.90 q      
  7 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR    25.98      25.91 q      
  8 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR     25.63      25.93 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR    25.37      26.06        
 10 Donlevy, Margaret M       13 Cross Island Y B-MR    25.31      26.08        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ehlers, Kaitlyn R         14 Three Village Sw-MR    26.11      26.37        
 12 Armistead, Allison H      14 Aqua Gems-MR           26.16      26.46        
 13 McIntyre, Gaby M          13 Long Island Expr-MR    25.98      26.50        
 14 Pellegrino, Francesca     14 Three Village Sw-MR    26.37      26.52        
 15 Lopez, Olivia K           13 Phoenix Aquatic-MR     26.05      26.55        
 16 Thoms, Julia D            13 Long Island Expr-MR    26.14      26.59        
 17 Rojas-Tineo, Mairene R    13 Apex Swim Club-MR      26.26      26.62        
 18 Claps, Emma               14 Hauppauge Athlet-MR    26.33      26.74        
 19 Crane, Rebecca A          14 Islanders Aquati-MR    25.86      26.78        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
                54.69  METS Senior Mets
                56.99  JO Junior Olympics
                56.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR       NT      54.01        
                  26.09       54.01 (27.92)                                        
  2 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR        NT      54.23        
                  26.22       54.23 (28.01)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.69  METS Senior Mets
                56.99  JO Junior Olympics
                56.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  56.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Muszynski, Amanda         14 New York City Aq-MR    54.55      54.32        
                  25.92       54.32 (28.40)                                        
  2 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR    55.49      54.64        
                  26.61       54.64 (28.03)                                        
  3 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR     55.04     J54.64        
                  26.20       54.64 (28.44)                                        
  4 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR     55.51      54.87        
                  26.74       54.87 (28.13)                                        
  5 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR    55.66      55.50        
                  27.13       55.50 (28.37)                                        
  6 Donlevy, Margaret M       13 Cross Island Y B-MR    56.71      56.63        
                  26.75       56.63 (29.88)                                        
  7 Thoms, Julia D            13 Long Island Expr-MR    57.12      57.41        
                  27.42       57.41 (29.99)                                        
  8 Rojas-Tineo, Mairene R    13 Apex Swim Club-MR      57.24      57.55        
                  27.11       57.55 (30.44)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.69  METS Senior Mets
                56.99  JO Junior Olympics
                56.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  56.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Muszynski, Amanda         14 New York City Aq-MR    55.32      54.55 q      
                  25.96       54.55 (28.59)                                        
  2 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR     55.42      55.04 q      
                  26.42       55.04 (28.62)                                        
  3 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR    54.14      55.49 q      
                  27.03       55.49 (28.46)                                        
  4 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR     56.34      55.51 q      
                  27.00       55.51 (28.51)                                        
  5 Adams, Grace C            14 Trident Aquatic-MR     55.45      55.56 q      
                  26.83       55.56 (28.73)                                        
  6 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR    54.60      55.66 q      
                  26.53       55.66 (29.13)                                        
  7 Donlevy, Margaret M       13 Cross Island Y B-MR    56.67      56.71 q      
                  27.23       56.71 (29.48)                                        
  8 Thoms, Julia D            13 Long Island Expr-MR    56.06      57.12 q      
                  26.95       57.12 (30.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Licardi, Antonia B        13 Pine Bush Aquati-MR    55.39      57.16        
                  27.30       57.16 (29.86)                                        
 10 Rojas-Tineo, Mairene R    13 Apex Swim Club-MR      56.98      57.24        
                  27.25       57.24 (29.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR        55.99      57.31        
                  27.37       57.31 (29.94)                                        
 12 Velazquez, Gabrielle E    14 Sachem Swim Club-MR    56.21      57.55        
                  27.02       57.55 (30.53)                                        
 13 Vitale, Miya N            13 Patriot Swim Tea-MR    56.12      57.77        
                  27.86       57.77 (29.91)                                        
 14 Claps, Emma               14 Hauppauge Athlet-MR    56.02      57.92        
                  27.67       57.92 (30.25)                                        
 15 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR     56.84      58.16        
                  27.63       58.16 (30.53)                                        
 -- Arnold, Lauren R          13 Badger Swim Club-MR    56.62         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.29  METS Senior Mets
              2:03.99  JO Junior Olympics
              2:03.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:03.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR   1:58.28    1:57.56        
                  26.74       56.33 (29.59)     1:26.83 (30.50)     1:57.56 (30.73)
  2 Pennington, Caroline      14 Badger Swim Club-MR  2:00.96    1:58.59        
                  27.80       58.06 (30.26)     1:28.71 (30.65)     1:58.59 (29.88)
  3 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR  2:01.79    1:59.45        
                  28.57       59.04 (30.47)     1:29.31 (30.27)     1:59.45 (30.14)
  4 Vitale, Miya N            13 Patriot Swim Tea-MR  2:01.62    2:01.93        
                  27.84       58.91 (31.07)     1:30.95 (32.04)     2:01.93 (30.98)
  5 Carousso, Melissa G       14 Rivertown Aquati-MR  2:03.20    2:03.26        
                  28.79     1:00.08 (31.29)     1:32.08 (32.00)     2:03.26 (31.18)
  6 Shields, Madison B        13 Long Island Expr-MR  2:03.99    2:03.53        
                  28.95     1:00.74 (31.79)     1:32.42 (31.68)     2:03.53 (31.11)
  7 Muszynski, Amanda         14 New York City Aq-MR  2:02.81    2:03.77        
                  28.57       59.72 (31.15)     1:31.89 (32.17)     2:03.77 (31.88)
  8 Harris, Atsedemaryam M    14 UN-MR                2:02.91    2:04.35        
                  28.76       59.90 (31.14)     1:32.03 (32.13)     2:04.35 (32.32)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.29  METS Senior Mets
              2:03.99  JO Junior Olympics
              2:03.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:03.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR   1:58.09    1:58.28 q      
                  27.06       56.49 (29.43)     1:27.17 (30.68)     1:58.28 (31.11)
  2 Swanson, Sophia           14 E. Hampton Ymca-MR   1:57.70    1:59.83 q      
                  27.72       57.69 (29.97)     1:29.71 (32.02)     1:59.83 (30.12)
  3 Pennington, Caroline      14 Badger Swim Club-MR  2:01.75    2:00.96 q      
                  28.30       58.89 (30.59)     1:29.94 (31.05)     2:00.96 (31.02)
  4 Vitale, Miya N            13 Patriot Swim Tea-MR  2:01.71    2:01.62 q      
                  28.00       59.16 (31.16)     1:30.79 (31.63)     2:01.62 (30.83)
  5 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR  1:58.61    2:01.79 q      
                  28.50       59.57 (31.07)     1:30.76 (31.19)     2:01.79 (31.03)
  6 Muszynski, Amanda         14 New York City Aq-MR  2:01.61    2:02.81 q      
                  28.01       58.27 (30.26)     1:30.17 (31.90)     2:02.81 (32.64)
  7 Harris, Atsedemaryam M    14 UN-MR                2:03.32    2:02.91 q      
                  28.86       59.46 (30.60)     1:30.89 (31.43)     2:02.91 (32.02)
  8 Carousso, Melissa G       14 Rivertown Aquati-MR  2:02.81    2:03.20 q      
                  28.70       59.71 (31.01)     1:31.71 (32.00)     2:03.20 (31.49)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shields, Madison B        13 Long Island Expr-MR  2:02.00    2:03.99        
                  29.08     1:00.83 (31.75)     1:33.08 (32.25)     2:03.99 (30.91)
 10 Carolan, Emma M           14 Nys Aquatics, In-MR  2:03.82    2:04.80        
                  28.25       59.59 (31.34)     1:32.50 (32.91)     2:04.80 (32.30)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Armistead, Allison H      14 Aqua Gems-MR         2:02.65    2:05.21        
                  28.44     1:00.12 (31.68)     1:32.55 (32.43)     2:05.21 (32.66)
 12 Szydziak, Sally           14 Islanders Aquati-MR  2:03.14    2:06.22        
                  27.80       59.03 (31.23)     1:32.16 (33.13)     2:06.22 (34.06)
 13 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR   2:03.29    2:06.37        
                  27.94       59.84 (31.90)     1:33.40 (33.56)     2:06.37 (32.97)
 14 Posner, Kathryn G         14 Bgc-N. Westchest-MR  2:03.26    2:07.77        
                  29.09     1:00.93 (31.84)     1:34.07 (33.14)     2:07.77 (33.70)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  METS Senior Mets
              5:29.99  JO Junior Olympics
              5:29.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  5:29.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pennington, Caroline      14 Badger Swim Club-MR  5:15.85    5:11.55        
                  28.07       58.48 (30.41)     1:29.70 (31.22)     2:00.98 (31.28)
        2:32.28 (31.30)     3:04.25 (31.97)     3:35.73 (31.48)     4:08.16 (32.43)
        4:40.33 (32.17)     5:11.55 (31.22)                                        
  2 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR   5:24.46    5:17.03        
                  27.73       57.96 (30.23)     1:28.94 (30.98)     2:00.58 (31.64)
        2:33.06 (32.48)     3:05.84 (32.78)     3:38.57 (32.73)     4:11.61 (33.04)
        4:44.59 (32.98)     5:17.03 (32.44)                                        
  3 Carousso, Melissa G       14 Rivertown Aquati-MR  5:26.33    5:21.51        
                  28.65       59.80 (31.15)     1:31.75 (31.95)     2:04.43 (32.68)
        2:37.29 (32.86)     3:10.37 (33.08)     3:43.30 (32.93)     4:16.47 (33.17)
        4:49.40 (32.93)     5:21.51 (32.11)                                        
  4 Vitale, Miya N            13 Patriot Swim Tea-MR  5:27.53    5:25.33        
                  29.04     1:01.47 (32.43)     1:34.11 (32.64)     2:07.26 (33.15)
        2:40.64 (33.38)     3:14.31 (33.67)     3:47.46 (33.15)     4:20.51 (33.05)
        4:54.09 (33.58)     5:25.33 (31.24)                                        
  5 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR  5:31.58    5:27.02        
                  29.63     1:01.51 (31.88)     1:34.35 (32.84)     2:07.69 (33.34)
        2:41.35 (33.66)     3:14.72 (33.37)     3:47.92 (33.20)     4:21.08 (33.16)
        4:54.60 (33.52)     5:27.02 (32.42)                                        
  6 Harris, Atsedemaryam M    14 UN-MR                5:26.91    5:28.35        
                  29.18     1:00.91 (31.73)     1:33.30 (32.39)     2:06.68 (33.38)
        2:40.41 (33.73)     3:14.47 (34.06)     3:48.15 (33.68)     4:22.56 (34.41)
        4:56.00 (33.44)     5:28.35 (32.35)                                        
  7 Armistead, Allison H      14 Aqua Gems-MR         5:36.97    5:33.93        
                  29.02     1:01.37 (32.35)     1:34.29 (32.92)     2:07.67 (33.38)
        2:41.13 (33.46)     3:15.74 (34.61)     3:50.02 (34.28)     4:24.89 (34.87)
        5:00.11 (35.22)     5:33.93 (33.82)                                        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  METS Senior Mets
              5:29.99  JO Junior Olympics
              5:29.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  5:29.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pennington, Caroline      14 Badger Swim Club-MR  5:17.05    5:15.85 q      
                  28.70       59.81 (31.11)     1:31.15 (31.34)     2:02.97 (31.82)
        2:34.99 (32.02)     3:07.11 (32.12)     3:39.45 (32.34)     4:12.16 (32.71)
        4:44.49 (32.33)     5:15.85 (31.36)                                        
  2 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR   5:16.49    5:24.46 q      
                  27.82       58.84 (31.02)     1:30.80 (31.96)     2:03.76 (32.96)
        2:37.17 (33.41)     3:11.16 (33.99)     3:45.09 (33.93)     4:18.86 (33.77)
        4:51.95 (33.09)     5:24.46 (32.51)                                        
  3 Carousso, Melissa G       14 Rivertown Aquati-MR  5:22.95    5:26.33 q      
                  30.15     1:02.57 (32.42)     1:35.21 (32.64)     2:08.38 (33.17)
        2:41.88 (33.50)     3:15.46 (33.58)     3:48.10 (32.64)     4:21.23 (33.13)
        4:54.27 (33.04)     5:26.33 (32.06)                                        
  4 Harris, Atsedemaryam M    14 UN-MR                5:24.10    5:26.91 q      
                  29.66     1:01.54 (31.88)     1:33.79 (32.25)     2:06.55 (32.76)
        2:39.72 (33.17)     3:13.40 (33.68)     3:46.88 (33.48)     4:20.66 (33.78)
        4:54.22 (33.56)     5:26.91 (32.69)                                        
  5 Vitale, Miya N            13 Patriot Swim Tea-MR  5:23.26    5:27.53 q      
                  29.76     1:02.38 (32.62)     1:35.38 (33.00)     2:08.76 (33.38)
        2:41.91 (33.15)     3:14.80 (32.89)     3:48.15 (33.35)     4:21.28 (33.13)
        4:54.77 (33.49)     5:27.53 (32.76)                                        
  6 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR  5:20.33    5:31.58 q      
                  29.80     1:02.34 (32.54)     1:35.82 (33.48)     2:09.52 (33.70)
        2:43.37 (33.85)     3:16.95 (33.58)     3:50.56 (33.61)     4:24.13 (33.57)
        4:58.23 (34.10)     5:31.58 (33.35)                                        
  7 Armistead, Allison H      14 Aqua Gems-MR         5:28.99    5:36.97 q      
                  29.29     1:01.96 (32.67)     1:34.73 (32.77)     2:08.09 (33.36)
        2:42.13 (34.04)     3:17.08 (34.95)     3:52.43 (35.35)     4:27.84 (35.41)
        5:03.03 (35.19)     5:36.97 (33.94)                                        
 -- Carolan, Emma M           14 Nys Aquatics, In-MR  5:29.39        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  METS Senior Mets
              1:04.59  JO Junior Olympics
              1:04.59  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:04.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lew, Katie G              14 Long Island Expr-MR  1:01.23      59.69        
                  28.34       59.69 (31.35)                                        
  2 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR      1:01.41    1:00.27        
                  29.47     1:00.27 (30.80)                                        
  3 Carolan, Emma M           14 Nys Aquatics, In-MR  1:02.40    1:01.86        
                  29.72     1:01.86 (32.14)                                        
  4 Donlevy, Margaret M       13 Cross Island Y B-MR  1:04.36    1:02.02        
                  29.87     1:02.02 (32.15)                                        
  5 Gualtiere, Isabella K     14 Rivertown Aquati-MR  1:03.05    1:02.06        
                  30.12     1:02.06 (31.94)                                        
  6 Claps, Emma               14 Hauppauge Athlet-MR  1:04.21    1:02.71        
                  30.21     1:02.71 (32.50)                                        
  6 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR   1:03.72    1:02.71        
                  30.06     1:02.71 (32.65)                                        
  8 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR   1:03.75    1:03.51        
                  30.66     1:03.51 (32.85)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  METS Senior Mets
              1:04.59  JO Junior Olympics
              1:04.59  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:04.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lew, Katie G              14 Long Island Expr-MR    58.94    1:01.23 q      
                  29.69     1:01.23 (31.54)                                        
  2 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR      1:02.16    1:01.41 q      
                  29.90     1:01.41 (31.51)                                        
  3 Carolan, Emma M           14 Nys Aquatics, In-MR  1:02.96    1:02.40 q      
                  30.29     1:02.40 (32.11)                                        
  4 Gualtiere, Isabella K     14 Rivertown Aquati-MR  1:02.31    1:03.05 q      
                  30.54     1:03.05 (32.51)                                        
  5 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR   1:01.43    1:03.72 q      
                  31.03     1:03.72 (32.69)                                        
  6 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR   1:03.61    1:03.75 q      
                  31.48     1:03.75 (32.27)                                        
  7 Claps, Emma               14 Hauppauge Athlet-MR  1:02.57    1:04.21 q      
                  30.74     1:04.21 (33.47)                                        
  8 Donlevy, Margaret M       13 Cross Island Y B-MR  1:03.36    1:04.36 q      
                  30.60     1:04.36 (33.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Muszynski, Amanda         14 New York City Aq-MR  1:03.96    1:04.89        
                  31.30     1:04.89 (33.59)                                        
 10 Murray, Miranda B         13 Delaware Valley-MR   1:03.13    1:04.91        
                  31.26     1:04.91 (33.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sommerstad, Kate A        13 Three Village Sw-MR  1:04.17    1:04.93        
                  31.99     1:04.93 (32.94)                                        
 12 Shrivastava, Ahaana       14 Badger Swim Club-MR  1:04.03    1:05.17        
                  30.39     1:05.17 (34.78)                                        
 -- Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  1:02.24         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
              2:11.49  METS Senior Mets
              2:18.29  JO Junior Olympics
              2:18.29  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:18.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Lew, Katie G              14 Long Island Expr-MR       NT    2:12.56        
                  29.90     1:02.98 (33.08)     1:38.02 (35.04)     2:12.56 (34.54)
  2 Gualtiere, Isabella K     14 Rivertown Aquati-MR       NT    2:12.90        
                  30.97     1:05.12 (34.15)     1:39.67 (34.55)     2:12.90 (33.23)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.49  METS Senior Mets
              2:18.29  JO Junior Olympics
              2:18.29  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:18.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  2:15.55    2:12.05        
                  31.80     1:05.86 (34.06)     1:39.85 (33.99)     2:12.05 (32.20)
  2 Lew, Katie G              14 Long Island Expr-MR  2:14.25    2:12.40        
                  29.68     1:02.98 (33.30)     1:37.45 (34.47)     2:12.40 (34.95)
  3 Gualtiere, Isabella K     14 Rivertown Aquati-MR  2:14.92   J2:12.40        
                  30.52     1:03.69 (33.17)     1:38.19 (34.50)     2:12.40 (34.21)
  4 Sommerstad, Kate A        13 Three Village Sw-MR  2:15.82    2:13.78        
                  32.42     1:06.32 (33.90)     1:40.51 (34.19)     2:13.78 (33.27)
  5 Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  2:15.04    2:14.10        
                  30.80     1:04.79 (33.99)     1:39.72 (34.93)     2:14.10 (34.38)
  6 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR      2:16.78    2:15.30        
                  31.00     1:05.18 (34.18)     1:40.78 (35.60)     2:15.30 (34.52)
  7 Claps, Emma               14 Hauppauge Athlet-MR  2:16.56    2:17.11        
                  31.62     1:05.22 (33.60)     1:40.96 (35.74)     2:17.11 (36.15)
  8 Simpson-Santoro, Aurelia  13 Lion Swim Academ-MR  2:19.95    2:17.25        
                  33.63     1:08.38 (34.75)     1:43.36 (34.98)     2:17.25 (33.89)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.49  METS Senior Mets
              2:18.29  JO Junior Olympics
              2:18.29  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:18.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carolan, Emma M           14 Nys Aquatics, In-MR  2:14.35    2:13.69 q      
                  30.64     1:04.13 (33.49)     1:38.90 (34.77)     2:13.69 (34.79)
  2 Lew, Katie G              14 Long Island Expr-MR  2:10.99    2:14.25 q      
                  30.12     1:03.89 (33.77)     1:38.72 (34.83)     2:14.25 (35.53)
  3 Gualtiere, Isabella K     14 Rivertown Aquati-MR  2:14.95    2:14.92 q      
                  31.39     1:05.54 (34.15)     1:40.13 (34.59)     2:14.92 (34.79)
  4 Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  2:14.54    2:15.04 q      
                  31.33     1:05.48 (34.15)     1:40.25 (34.77)     2:15.04 (34.79)
  5 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  2:14.97    2:15.55 q      
                  32.73     1:07.49 (34.76)     1:41.98 (34.49)     2:15.55 (33.57)
  6 Sommerstad, Kate A        13 Three Village Sw-MR  2:17.82    2:15.82 q      
                  32.93     1:06.99 (34.06)     1:42.00 (35.01)     2:15.82 (33.82)
  7 Claps, Emma               14 Hauppauge Athlet-MR  2:14.95    2:16.56 q      
                  31.81     1:05.95 (34.14)     1:41.12 (35.17)     2:16.56 (35.44)
  8 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR      2:15.21    2:16.78 q      
                  31.15     1:05.38 (34.23)     1:41.09 (35.71)     2:16.78 (35.69)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Simpson-Santoro, Aurelia  13 Lion Swim Academ-MR  2:17.12    2:19.95        
                  33.75     1:08.61 (34.86)     1:44.35 (35.74)     2:19.95 (35.60)
 10 Dobrzynski, Tercia Z      13 Islanders Aquati-MR  2:17.84    2:22.89        
                  32.66     1:08.16 (35.50)     1:45.30 (37.14)     2:22.89 (37.59)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.29  METS Senior Mets
              1:13.99  JO Junior Olympics
              1:13.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:13.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  1:09.98    1:09.53        
                  32.57     1:09.53 (36.96)                                        
  2 Chukwulozie, Stella       14 Manhattan Makos-MR   1:11.00    1:10.97        
                  33.67     1:10.97 (37.30)                                        
  3 Muszynski, Amanda         14 New York City Aq-MR  1:10.73    1:11.06        
                  33.25     1:11.06 (37.81)                                        
  4 Kuzma, Lauren E           13 Long Island Expr-MR  1:11.02    1:11.46        
                  33.57     1:11.46 (37.89)                                        
  5 Farrell, Hope M           13 Three Village Sw-MR  1:11.75    1:11.82        
                  33.94     1:11.82 (37.88)                                        
  6 Freedhand, Malia J        14 Asphalt Green Un-MR  1:12.31    1:12.05        
                  33.51     1:12.05 (38.54)                                        
  7 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR  1:12.34    1:12.14        
                  34.66     1:12.14 (37.48)                                        
  8 McIntyre, Gaby M          13 Long Island Expr-MR  1:10.97    1:12.17        
                  34.31     1:12.17 (37.86)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.29  METS Senior Mets
              1:13.99  JO Junior Olympics
              1:13.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  1:09.71    1:09.98 q      
                  33.16     1:09.98 (36.82)                                        
  2 Muszynski, Amanda         14 New York City Aq-MR  1:11.04    1:10.73 q      
                  33.04     1:10.73 (37.69)                                        
  3 McIntyre, Gaby M          13 Long Island Expr-MR  1:09.32    1:10.97 q      
                  32.81     1:10.97 (38.16)                                        
  4 Chukwulozie, Stella       14 Manhattan Makos-MR   1:12.79    1:11.00 q      
                  33.68     1:11.00 (37.32)                                        
  5 Kuzma, Lauren E           13 Long Island Expr-MR  1:09.16    1:11.02 q      
                  33.29     1:11.02 (37.73)                                        
  6 Farrell, Hope M           13 Three Village Sw-MR  1:11.94    1:11.75 q      
                  33.74     1:11.75 (38.01)                                        
  7 Freedhand, Malia J        14 Asphalt Green Un-MR  1:11.30    1:12.31 q      
                  33.72     1:12.31 (38.59)                                        
  8 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR  1:12.04    1:12.34 q      
                  33.96     1:12.34 (38.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR      1:12.92    1:12.39        
                  34.02     1:12.39 (38.37)                                        
 10 Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  1:09.67    1:12.42        
                  33.63     1:12.42 (38.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Michelle S           13 Phoenix Aquatic-MR   1:12.69    1:12.78        
                  33.74     1:12.78 (39.04)                                        
 12 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR   1:12.99    1:12.98        
                  34.14     1:12.98 (38.84)                                        
 13 Murray, Miranda B         13 Delaware Valley-MR   1:10.95    1:13.22        
                  34.52     1:13.22 (38.70)                                        
 14 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR   1:12.53    1:14.23        
                  34.53     1:14.23 (39.70)                                        
 15 Schneider, Chloe          14 Brooklyn Stingra-MR  1:13.55    1:14.41        
                  35.53     1:14.41 (38.88)                                        
 16 Shields, Madison B        13 Long Island Expr-MR  1:13.74    1:14.80        
                  34.95     1:14.80 (39.85)                                        
 17 Ugarte, Olivia P          13 Flushing YMCA-MR     1:13.36    1:14.87        
                  35.04     1:14.87 (39.83)                                        
 18 Murphy, Lillian E         14 Long Island Expr-MR  1:12.47    1:14.99        
                  35.71     1:14.99 (39.28)                                        
 19 Alexander, Sinceraty D    14 Bgc-N. Westchest-MR  1:12.46    1:15.18        
                  35.00     1:15.18 (40.18)                                        
 20 Armistead, Allison H      14 Aqua Gems-MR         1:13.46    1:15.95        
                  35.39     1:15.95 (40.56)                                        
 21 Duver, Sophia E           14 Silver Streaks-MR    1:13.95    1:16.48        
                  35.48     1:16.48 (41.00)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  METS Senior Mets
              2:39.99  JO Junior Olympics
              2:39.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:39.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  2:33.36    2:29.89        
                  34.09     1:12.39 (38.30)     1:50.88 (38.49)     2:29.89 (39.01)
  2 Murray, Miranda B         13 Delaware Valley-MR   2:34.60    2:32.12        
                  33.72     1:11.93 (38.21)     1:51.34 (39.41)     2:32.12 (40.78)
  3 Kuzma, Lauren E           13 Long Island Expr-MR  2:35.44    2:32.72        
                  34.58     1:13.64 (39.06)     1:52.76 (39.12)     2:32.72 (39.96)
  4 Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  2:37.07    2:34.08        
                  33.80     1:12.57 (38.77)     1:53.17 (40.60)     2:34.08 (40.91)
  5 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR   2:39.78    2:36.18        
                  34.70     1:15.63 (40.93)     1:56.93 (41.30)     2:36.18 (39.25)
  6 Freedhand, Malia J        14 Asphalt Green Un-MR  2:38.38    2:37.18        
                  34.94     1:14.48 (39.54)     1:55.44 (40.96)     2:37.18 (41.74)
  7 Mykytenko, Elizabeth      13 Trident Aquatic-MR   2:36.52    2:37.33        
                  34.50     1:13.92 (39.42)     1:55.33 (41.41)     2:37.33 (42.00)
  8 Muszynski, Amanda         14 New York City Aq-MR  2:38.69    2:38.51        
                  35.13     1:15.15 (40.02)     1:56.66 (41.51)     2:38.51 (41.85)
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  METS Senior Mets
              2:39.99  JO Junior Olympics
              2:39.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:39.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  2:31.75    2:33.36 q      
                  34.51     1:13.60 (39.09)     1:53.34 (39.74)     2:33.36 (40.02)
  2 Murray, Miranda B         13 Delaware Valley-MR   2:32.77    2:34.60 q      
                  34.53     1:13.71 (39.18)     1:54.40 (40.69)     2:34.60 (40.20)
  3 Kuzma, Lauren E           13 Long Island Expr-MR  2:30.57    2:35.44 q      
                  35.10     1:15.83 (40.73)     1:56.02 (40.19)     2:35.44 (39.42)
  4 Mykytenko, Elizabeth      13 Trident Aquatic-MR   2:33.78    2:36.52 q      
                  34.68     1:14.43 (39.75)     1:54.94 (40.51)     2:36.52 (41.58)
  5 Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  2:32.84    2:37.07 q      
                  34.40     1:15.35 (40.95)     1:55.89 (40.54)     2:37.07 (41.18)
  6 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR      2:35.22    2:37.19 q      
                  35.01     1:14.58 (39.57)     1:55.77 (41.19)     2:37.19 (41.42)
  7 Freedhand, Malia J        14 Asphalt Green Un-MR  2:36.07    2:38.38 q      
                  35.49     1:15.22 (39.73)     1:56.59 (41.37)     2:38.38 (41.79)
  8 Muszynski, Amanda         14 New York City Aq-MR  2:36.91    2:38.69 q      
                  34.53     1:14.66 (40.13)     1:56.66 (42.00)     2:38.69 (42.03)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR   2:38.87    2:39.78        
                  35.58     1:17.51 (41.93)     1:59.68 (42.17)     2:39.78 (40.10)
 10 Murphy, Lillian E         14 Long Island Expr-MR  2:37.03    2:41.68        
                  36.25     1:17.12 (40.87)     1:59.03 (41.91)     2:41.68 (42.65)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Farrell, Hope M           13 Three Village Sw-MR  2:37.83    2:42.05        
                  35.73     1:16.89 (41.16)     2:00.15 (43.26)     2:42.05 (41.90)
 12 Schneider, Chloe          14 Brooklyn Stingra-MR  2:39.44    2:42.12        
                  37.91     1:19.79 (41.88)     2:01.32 (41.53)     2:42.12 (40.80)
 13 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR   2:37.30    2:43.07        
                  35.85     1:16.83 (40.98)     2:00.17 (43.34)     2:43.07 (42.90)
 14 Park, Grace M             13 Nys Aquatics, In-MR  2:37.20    2:43.64        
                  36.57     1:17.28 (40.71)     2:00.76 (43.48)     2:43.64 (42.88)
 15 Armistead, Allison H      14 Aqua Gems-MR         2:38.85    2:47.14        
                  37.06     1:19.16 (42.10)     2:03.28 (44.12)     2:47.14 (43.86)
 16 McIntyre, Gaby M          13 Long Island Expr-MR  2:35.94    2:51.72        
                  37.29     1:20.67 (43.38)     2:06.46 (45.79)     2:51.72 (45.26)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.29  METS Senior Mets
              1:03.99  JO Junior Olympics
              1:03.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:03.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR   1:02.09    1:00.50        
                  28.68     1:00.50 (31.82)                                        
  2 Lew, Katie G              14 Long Island Expr-MR  1:01.90    1:00.62        
                  27.84     1:00.62 (32.78)                                        
  3 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR   1:01.13    1:00.70        
                  28.56     1:00.70 (32.14)                                        
  4 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  1:01.40    1:00.91        
                  28.94     1:00.91 (31.97)                                        
  5 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR      1:03.10    1:02.45        
                  28.83     1:02.45 (33.62)                                        
  6 Velazquez, Gabrielle E    14 Sachem Swim Club-MR  1:02.91    1:03.07        
                  28.85     1:03.07 (34.22)                                        
  7 McIntyre, Gaby M          13 Long Island Expr-MR  1:02.80    1:03.41        
                  29.52     1:03.41 (33.89)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.29  METS Senior Mets
              1:03.99  JO Junior Olympics
              1:03.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:03.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR   1:01.15    1:01.13 q      
                  28.60     1:01.13 (32.53)                                        
  2 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  1:00.68    1:01.40 q      
                  28.86     1:01.40 (32.54)                                        
  3 Lew, Katie G              14 Long Island Expr-MR    58.84    1:01.90 q      
                  28.38     1:01.90 (33.52)                                        
  4 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR   1:02.85    1:02.09 q      
                  28.98     1:02.09 (33.11)                                        
  5 Adams, Grace C            14 Trident Aquatic-MR   1:03.26    1:02.55 q      
                  29.28     1:02.55 (33.27)                                        
  6 McIntyre, Gaby M          13 Long Island Expr-MR    59.98    1:02.80 q      
                  29.19     1:02.80 (33.61)                                        
  7 Velazquez, Gabrielle E    14 Sachem Swim Club-MR  1:01.66    1:02.91 q      
                  28.87     1:02.91 (34.04)                                        
  8 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR      1:03.68    1:03.10 q      
                  29.26     1:03.10 (33.84)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Alexander, Sinceraty D    14 Bgc-N. Westchest-MR  1:01.39    1:03.11        
                  29.14     1:03.11 (33.97)                                        
 10 Bice, Casey C             14 Queens Aquatic C-MR  1:03.24    1:03.92        
                  29.35     1:03.92 (34.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Szydziak, Sally           14 Islanders Aquati-MR  1:03.42    1:04.02        
                  29.89     1:04.02 (34.13)                                        
 12 Vitale, Miya N            13 Patriot Swim Tea-MR  1:01.79    1:04.19        
                  29.71     1:04.19 (34.48)                                        
 13 Swanson, Sophia           14 E. Hampton Ymca-MR   1:00.64    1:04.22        
                  30.19     1:04.22 (34.03)                                        
 14 Lopez, Olivia K           13 Phoenix Aquatic-MR   1:02.38    1:04.32        
                  29.47     1:04.32 (34.85)                                        
 15 Harris, Atsedemaryam M    14 UN-MR                1:03.74    1:04.51        
                  30.90     1:04.51 (33.61)                                        
 16 Crane, Rebecca A          14 Islanders Aquati-MR  1:03.18    1:04.60        
                  30.26     1:04.60 (34.34)                                        
 17 Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  1:03.03    1:04.70        
                  29.92     1:04.70 (34.78)                                        
 18 Posner, Kathryn G         14 Bgc-N. Westchest-MR  1:03.61    1:06.11        
                  30.60     1:06.11 (35.51)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.99  METS Senior Mets
              2:25.79  ZQ Zone Qualifier
              2:25.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:25.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Vitale, Miya N            13 Patriot Swim Tea-MR  2:17.33    2:15.81        
                  29.42     1:04.23 (34.81)     1:40.76 (36.53)     2:15.81 (35.05)
  2 Harris, Atsedemaryam M    14 UN-MR                2:19.89    2:17.40        
                  30.87     1:05.21 (34.34)     1:40.65 (35.44)     2:17.40 (36.75)
  3 Ramirez, Nicole           13 Rivertown Aquati-MR  2:20.80    2:21.10        
                  29.87     1:04.94 (35.07)     1:42.15 (37.21)     2:21.10 (38.95)
  4 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR   2:22.19    2:22.74        
                  30.03     1:05.58 (35.55)     1:43.90 (38.32)     2:22.74 (38.84)
  5 Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  2:25.34    2:23.59        
                  31.22     1:07.07 (35.85)     1:45.75 (38.68)     2:23.59 (37.84)
  6 Dimarco, Tyler M          13 Asphalt Green Un-MR  2:21.25    2:24.99        
                  31.12     1:06.97 (35.85)     1:44.55 (37.58)     2:24.99 (40.44)
  7 Abrams, Anna M            14 Patriot Swim Tea-MR  2:31.69    2:31.59        
                  32.09     1:10.21 (38.12)     1:51.11 (40.90)     2:31.59 (40.48)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.99  METS Senior Mets
              2:25.79  ZQ Zone Qualifier
              2:25.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:25.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vitale, Miya N            13 Patriot Swim Tea-MR  2:17.60    2:17.33 q      
                  30.22     1:06.01 (35.79)     1:41.73 (35.72)     2:17.33 (35.60)
  2 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR   2:17.72    2:18.49 q      
                  30.10     1:04.32 (34.22)     1:40.13 (35.81)     2:18.49 (38.36)
  3 Harris, Atsedemaryam M    14 UN-MR                2:18.44    2:19.89 q      
                  31.52     1:06.96 (35.44)     1:42.89 (35.93)     2:19.89 (37.00)
  4 Ramirez, Nicole           13 Rivertown Aquati-MR  2:23.97    2:20.80 q      
                  30.40     1:05.90 (35.50)     1:42.77 (36.87)     2:20.80 (38.03)
  5 Dimarco, Tyler M          13 Asphalt Green Un-MR  2:23.07    2:21.25 q      
                  30.89     1:06.40 (35.51)     1:42.96 (36.56)     2:21.25 (38.29)
  6 Gillan, Sierra P          13 Delaware Valley-MR   2:18.14    2:22.19 q      
                  30.71     1:06.50 (35.79)     1:44.33 (37.83)     2:22.19 (37.86)
  7 Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  2:19.08    2:25.34 q      
                  31.28     1:07.17 (35.89)     1:46.95 (39.78)     2:25.34 (38.39)
  8 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  2:18.97    2:26.08 q      
                  31.19     1:07.81 (36.62)     1:46.69 (38.88)     2:26.08 (39.39)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Velazquez, Gabrielle E    14 Sachem Swim Club-MR  2:24.06    2:26.86        
                  31.37     1:07.36 (35.99)     1:45.51 (38.15)     2:26.86 (41.35)
 10 Bice, Casey C             14 Queens Aquatic C-MR  2:24.61    2:27.41        
                  30.04     1:05.58 (35.54)     1:45.04 (39.46)     2:27.41 (42.37)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ng, Chloe N               14 Asphalt Green Un-MR  2:25.63    2:28.50        
                  31.85     1:08.87 (37.02)     1:48.02 (39.15)     2:28.50 (40.48)
 12 Carousso, Melissa G       14 Rivertown Aquati-MR  2:25.22    2:28.76        
                  32.44     1:09.69 (37.25)     1:49.17 (39.48)     2:28.76 (39.59)
 13 Park, Grace M             13 Nys Aquatics, In-MR  2:25.33    2:30.12        
                  32.42     1:08.04 (35.62)     1:49.20 (41.16)     2:30.12 (40.92)
 14 Abrams, Anna M            14 Patriot Swim Tea-MR  2:24.99    2:31.69        
                  31.70     1:09.63 (37.93)     1:50.16 (40.53)     2:31.69 (41.53)
 -- Nobile, Ava C             13 Freedom Aquatics-MR  2:22.85         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  METS Senior Mets
              2:19.99  JO Junior Olympics
              2:19.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:19.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  2:15.81    2:13.65        
                  28.88     1:03.66 (34.78)     1:42.46 (38.80)     2:13.65 (31.19)
  2 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR  2:17.54    2:14.62        
                  28.97     1:03.67 (34.70)     1:43.69 (40.02)     2:14.62 (30.93)
  3 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR      2:20.41    2:14.91        
                  28.90     1:03.04 (34.14)     1:43.69 (40.65)     2:14.91 (31.22)
  4 Lew, Katie G              14 Long Island Expr-MR  2:16.67    2:15.12        
                  28.39     1:01.74 (33.35)     1:43.09 (41.35)     2:15.12 (32.03)
  5 Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  2:19.04    2:16.17        
                  29.70     1:04.28 (34.58)     1:43.94 (39.66)     2:16.17 (32.23)
  6 Carolan, Emma M           14 Nys Aquatics, In-MR  2:20.70    2:19.18        
                  29.92     1:03.37 (33.45)     1:46.32 (42.95)     2:19.18 (32.86)
  7 Vitale, Miya N            13 Patriot Swim Tea-MR  2:18.07    2:21.59        
                  28.99     1:04.18 (35.19)     1:48.12 (43.94)     2:21.59 (33.47)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  METS Senior Mets
              2:19.99  JO Junior Olympics
              2:19.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:19.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  2:12.91    2:15.81 q      
                  29.78     1:05.14 (35.36)     1:44.17 (39.03)     2:15.81 (31.64)
  2 Lew, Katie G              14 Long Island Expr-MR  2:12.44    2:16.67 q      
                  29.01     1:02.89 (33.88)     1:43.99 (41.10)     2:16.67 (32.68)
  3 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR  2:13.29    2:17.54 q      
                  29.45     1:05.71 (36.26)     1:45.30 (39.59)     2:17.54 (32.24)
  4 Vitale, Miya N            13 Patriot Swim Tea-MR  2:14.45    2:18.07 q      
                  29.81     1:05.57 (35.76)     1:46.94 (41.37)     2:18.07 (31.13)
  5 Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  2:17.23    2:19.04 q      
                  30.27     1:05.99 (35.72)     1:46.57 (40.58)     2:19.04 (32.47)
  6 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR      2:16.31    2:20.41 q      
                  29.38     1:04.71 (35.33)     1:46.65 (41.94)     2:20.41 (33.76)
  7 Carolan, Emma M           14 Nys Aquatics, In-MR  2:19.89    2:20.70 q      
                  30.19     1:03.94 (33.75)     1:47.60 (43.66)     2:20.70 (33.10)
  8 McIntyre, Gaby M          13 Long Island Expr-MR  2:19.96    2:30.18 q      
                  30.74     1:10.90 (40.16)     1:55.22 (44.32)     2:30.18 (34.96)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:44.99  METS Senior Mets
              4:59.99  JO Junior Olympics
              4:59.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  4:59.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR      4:54.38    4:45.18        
                  29.22     1:03.94 (34.72)     1:40.44 (36.50)     2:16.49 (36.05)
        2:57.91 (41.42)     3:39.46 (41.55)     4:12.56 (33.10)     4:45.18 (32.62)
  2 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  4:49.61    4:46.15        
                  29.99     1:04.76 (34.77)     1:42.65 (37.89)     2:18.99 (36.34)
        2:58.84 (39.85)     3:39.05 (40.21)     4:14.32 (35.27)     4:46.15 (31.83)
  3 Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  4:56.97    4:49.97        
                  30.22     1:06.00 (35.78)     1:42.83 (36.83)     2:18.18 (35.35)
        2:59.58 (41.40)     3:41.89 (42.31)     4:16.79 (34.90)     4:49.97 (33.18)
  4 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR  4:54.37    4:51.27        
                  30.32     1:06.10 (35.78)     1:43.31 (37.21)     2:19.96 (36.65)
        3:01.70 (41.74)     3:44.14 (42.44)     4:18.32 (34.18)     4:51.27 (32.95)
  5 Ramirez, Nicole           13 Rivertown Aquati-MR  4:54.04    4:53.20        
                  30.18     1:05.16 (34.98)     1:41.99 (36.83)     2:18.42 (36.43)
        3:01.38 (42.96)     3:45.04 (43.66)     4:19.66 (34.62)     4:53.20 (33.54)
  6 Carolan, Emma M           14 Nys Aquatics, In-MR  5:00.05    4:56.60        
                  30.88     1:07.32 (36.44)     1:43.44 (36.12)     2:19.19 (35.75)
        3:03.52 (44.33)     3:48.76 (45.24)     4:23.04 (34.28)     4:56.60 (33.56)
  7 Carousso, Melissa G       14 Rivertown Aquati-MR  5:02.42    5:06.02        
                  30.91     1:08.15 (37.24)     1:48.91 (40.76)     2:29.66 (40.75)
        3:13.86 (44.20)     3:59.31 (45.45)     4:33.41 (34.10)     5:06.02 (32.61)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:44.99  METS Senior Mets
              4:59.99  JO Junior Olympics
              4:59.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  4:59.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Stephanie M        14 Long Island Expr-MR  4:43.15    4:49.61 q      
                  30.70     1:06.84 (36.14)     1:44.74 (37.90)     2:21.50 (36.76)
        3:02.36 (40.86)     3:42.59 (40.23)     4:16.98 (34.39)     4:49.61 (32.63)
  2 Mazzacano, Emmy R         14 Phoenix Aquatic-MR   4:54.83    4:52.82 q      
                  30.92     1:05.90 (34.98)     1:43.26 (37.36)     2:19.79 (36.53)
        3:02.96 (43.17)     3:46.35 (43.39)     4:19.47 (33.12)     4:52.82 (33.35)
  3 Ramirez, Nicole           13 Rivertown Aquati-MR  4:53.46    4:54.04 q      
                  30.13     1:04.95 (34.82)     1:42.47 (37.52)     2:19.47 (37.00)
        3:02.59 (43.12)     3:45.98 (43.39)     4:20.49 (34.51)     4:54.04 (33.55)
  4 Boals, Sydney E           14 Three Village Sw-MR  4:46.99    4:54.37 q      
                  30.46     1:06.35 (35.89)     1:43.55 (37.20)     2:20.04 (36.49)
        3:02.68 (42.64)     3:46.31 (43.63)     4:20.72 (34.41)     4:54.37 (33.65)
  5 Rutigliano, Michaela      13 Team Suffolk-MR      4:51.90    4:54.38 q      
                  29.90     1:04.73 (34.83)     1:42.39 (37.66)     2:21.10 (38.71)
        3:03.58 (42.48)     3:46.90 (43.32)     4:20.65 (33.75)     4:54.38 (33.73)
  6 Whang, Taylor K           14 Nys Aquatics, In-MR  4:45.16    4:56.97 q      
                  31.16     1:07.72 (36.56)     1:45.13 (37.41)     2:21.76 (36.63)
        3:03.54 (41.78)     3:47.02 (43.48)     4:22.83 (35.81)     4:56.97 (34.14)
  7 Freedhand, Malia J        14 Asphalt Green Un-MR  4:55.76    4:58.35 q      
                  31.46     1:07.65 (36.19)     1:45.95 (38.30)     2:23.68 (37.73)
        3:05.42 (41.74)     3:48.57 (43.15)     4:24.18 (35.61)     4:58.35 (34.17)
  8 Carolan, Emma M           14 Nys Aquatics, In-MR  4:52.12    5:00.05 q      
                  31.81     1:09.66 (37.85)     1:46.42 (36.76)     2:22.63 (36.21)
        3:07.21 (44.58)     3:52.31 (45.10)     4:26.88 (34.57)     5:00.05 (33.17)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Carousso, Melissa G       14 Rivertown Aquati-MR  4:55.76    5:02.42        
                  33.10     1:08.48 (35.38)     1:48.79 (40.31)     2:28.37 (39.58)
        3:12.09 (43.72)     3:56.49 (44.40)     4:30.38 (33.89)     5:02.42 (32.04)
 10 Pennington, Caroline      14 Badger Swim Club-MR  4:54.43    5:08.71        
                  33.40     1:13.54 (40.14)     1:51.25 (37.71)     2:27.71 (36.46)
        3:14.43 (46.72)     4:03.20 (48.77)     4:36.62 (33.42)     5:08.71 (32.09)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Szydziak, Sally           14 Islanders Aquati-MR  4:58.15    5:10.19        
                  30.92     1:07.72 (36.80)     1:47.83 (40.11)     2:26.35 (38.52)
        3:12.08 (45.73)     3:58.98 (46.90)     4:35.85 (36.87)     5:10.19 (34.34)
 -- Posner, Kathryn G         14 Bgc-N. Westchest-MR  4:55.46         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  METS Senior Mets
                26.29  ZQ Zone Qualifier
                26.59  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  26.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Galvin, Kathryn H         16 UN-MR                  25.71      25.04        
  2 Lee, Katherine A          16 Long Island Expr-MR    25.30      25.16        
  3 Goldstein, Claire M       16 Rivertown Aquati-MR    25.85      25.67        
  4 Gonzalez, Angelina        16 Matchpoint Nyc-MR      25.64      25.86        
  5 Bacigal, Paige M          16 Patriot Swim Tea-MR    26.20      26.00        
  6 Lusuriello, Daniela       17 Aqua Gems-MR           26.18      26.02        
  7 Yoo, Kaitlyn              16 UN-MR                  26.18      26.04        
  8 Schnee, Ella L            16 Bethpage Pal Bar-MR    26.14      26.28        
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  METS Senior Mets
                26.29  ZQ Zone Qualifier
                26.59  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  26.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nicholson, Isabella E     15 Freedom Aquatics-MR    25.07      25.28 q      
  2 Lee, Katherine A          16 Long Island Expr-MR    25.01      25.30 q      
  3 Gonzalez, Angelina        16 Matchpoint Nyc-MR      25.93      25.64 q      
  4 Galvin, Kathryn H         16 UN-MR                  25.13      25.71 q      
  5 Goldstein, Claire M       16 Rivertown Aquati-MR    26.08      25.85 q      
  6 Schnee, Ella L            16 Bethpage Pal Bar-MR    25.90      26.14 q      
  7 Lusuriello, Daniela       17 Aqua Gems-MR           25.69      26.18 q      
  7 Yoo, Kaitlyn              16 UN-MR                  25.73      26.18 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bacigal, Paige M          16 Patriot Swim Tea-MR    25.54      26.20        
 10 Brooke, Boes J            17 Phoenix Aquatic-MR     26.28      26.22        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Garcia, Naihomy T         15 Viking Aquatic C-MR    26.11      26.23        
 12 Librandi, Emily           15 Viking Aquatic C-MR    25.96      26.34        
 13 Lai, Stephanie R          16 New York City Aq-MR    26.14      26.35        
 14 Patierno, Ashley J        16 Northern Dutches-MR    26.01      26.37        
 15 Uttaro, Elena P           16 Freedom Aquatics-MR    26.19      26.45        
 16 Renna, Julia              15 Sachem Swim Club-MR    26.18      26.56        
 17 Gioia, Meredith S         17 Phoenix Aquatic-MR     25.67      27.12        
 18 Clancy, Kiersten P        15 Three Village Sw-MR    26.29      27.23        
 19 Caminiti, Maria C         17 Cross Island Y B-MR    25.59      27.46        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.69  METS Senior Mets
                57.19  ZQ Zone Qualifier
                57.79  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  57.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Galvin, Kathryn H         16 UN-MR                  55.14      54.00        
                  25.98       54.00 (28.02)                                        
  2 Bacigal, Paige M          16 Patriot Swim Tea-MR    56.29      55.49        
                  26.73       55.49 (28.76)                                        
  3 Gonzalez, Angelina        16 Matchpoint Nyc-MR      56.31      55.95        
                  26.75       55.95 (29.20)                                        
  4 Goldstein, Claire M       16 Rivertown Aquati-MR    56.86      56.06        
                  27.05       56.06 (29.01)                                        
  5 Patierno, Ashley J        16 Northern Dutches-MR    56.85      56.36        
                  27.22       56.36 (29.14)                                        
  6 Sheridan, Kerry           15 Badger Swim Club-MR    56.84      56.37        
                  27.23       56.37 (29.14)                                        
  7 Schnee, Ella L            16 Bethpage Pal Bar-MR    58.15      57.57        
                  27.52       57.57 (30.05)                                        
  8 Hon, Lok Chi              17 Matchpoint Nyc-MR      58.46    1:01.92        
                  29.19     1:01.92 (32.73)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.69  METS Senior Mets
                57.19  ZQ Zone Qualifier
                57.79  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  57.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Galvin, Kathryn H         16 UN-MR                  55.30      55.14 q      
                  26.87       55.14 (28.27)                                        
  2 Bacigal, Paige M          16 Patriot Swim Tea-MR    54.76      56.29 q      
                  26.89       56.29 (29.40)                                        
  3 Gonzalez, Angelina        16 Matchpoint Nyc-MR      56.04      56.31 q      
                  26.89       56.31 (29.42)                                        
  4 Sheridan, Kerry           15 Badger Swim Club-MR    56.86      56.84 q      
                  27.69       56.84 (29.15)                                        
  5 Patierno, Ashley J        16 Northern Dutches-MR    56.37      56.85 q      
                  27.39       56.85 (29.46)                                        
  6 Goldstein, Claire M       16 Rivertown Aquati-MR    56.62      56.86 q      
                  27.20       56.86 (29.66)                                        
  7 Brooke, Boes J            17 Phoenix Aquatic-MR     56.43      57.18 q      
                  27.58       57.18 (29.60)                                        
  8 Schnee, Ella L            16 Bethpage Pal Bar-MR    57.03      58.15 q      
                  27.39       58.15 (30.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hon, Lok Chi              17 Matchpoint Nyc-MR      56.96      58.46        
                  27.66       58.46 (30.80)                                        
 10 Ragusa, Olivia            15 Long Island Expr-MR    55.64      58.60        
                  28.20       58.60 (30.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gioia, Meredith S         17 Phoenix Aquatic-MR     56.48      59.26        
                  28.36       59.26 (30.90)                                        
 12 Holman, Josephine M       15 Patriot Swim Tea-MR    56.63      59.89        
                  28.32       59.89 (31.57)                                        
 13 Caminiti, Maria C         17 Cross Island Y B-MR    56.94    1:01.45        
                  29.11     1:01.45 (32.34)                                        
 -- Clancy, Kiersten P        15 Three Village Sw-MR    56.02        DFS        
      Declared false start
 -- Veru, Georgia N           17 Badger Swim Club-MR    55.29        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.29  METS Senior Mets
              2:02.49  ZQ Zone Qualifier
              2:04.49  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  2:02.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Galvin, Kathryn H         16 UN-MR                2:05.27    1:58.77        
                  27.05       57.20 (30.15)     1:27.87 (30.67)     1:58.77 (30.90)
  2 Bacigal, Paige M          16 Patriot Swim Tea-MR  2:03.00    2:00.45        
                  27.49       57.62 (30.13)     1:28.71 (31.09)     2:00.45 (31.74)
  3 Guarnieri, Emma F         15 Rivertown Aquati-MR  2:07.66    2:03.09        
                  28.20       59.58 (31.38)     1:31.58 (32.00)     2:03.09 (31.51)
  4 Veru, Georgia N           17 Badger Swim Club-MR  2:06.34    2:05.71        
                  28.07       59.38 (31.31)     1:32.34 (32.96)     2:05.71 (33.37)
  5 Ragusa, Olivia            15 Long Island Expr-MR  2:07.45    2:07.54        
                  28.13       58.92 (30.79)     1:32.46 (33.54)     2:07.54 (35.08)
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.29  METS Senior Mets
              2:02.49  ZQ Zone Qualifier
              2:04.49  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  2:02.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nicholson, Isabella E     15 Freedom Aquatics-MR  1:59.49    2:00.34 q      
                  27.96       58.61 (30.65)     1:29.50 (30.89)     2:00.34 (30.84)
  2 Bacigal, Paige M          16 Patriot Swim Tea-MR  1:59.68    2:03.00 q      
                  28.25       59.38 (31.13)     1:31.06 (31.68)     2:03.00 (31.94)
  3 Galvin, Kathryn H         16 UN-MR                2:00.47    2:05.27 q      
                  28.51     1:00.00 (31.49)     1:32.71 (32.71)     2:05.27 (32.56)
  4 Veru, Georgia N           17 Badger Swim Club-MR  1:58.38    2:06.34 q      
                  28.04       59.53 (31.49)     1:32.79 (33.26)     2:06.34 (33.55)
  5 Ragusa, Olivia            15 Long Island Expr-MR  2:01.25    2:07.45 q      
                  28.92     1:00.43 (31.51)     1:33.65 (33.22)     2:07.45 (33.80)
  6 Guarnieri, Emma F         15 Rivertown Aquati-MR  2:02.07    2:07.66 q      
                  28.87     1:01.11 (32.24)     1:34.72 (33.61)     2:07.66 (32.94)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  METS Senior Mets
              5:27.99  ZQ Zone Qualifier
              5:30.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  5:27.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sheridan, Kerry           15 Badger Swim Club-MR  5:23.98    5:16.30        
                  27.75       58.14 (30.39)     1:29.68 (31.54)     2:01.51 (31.83)
        2:33.90 (32.39)     3:06.51 (32.61)     3:38.90 (32.39)     4:11.58 (32.68)
        4:44.55 (32.97)     5:16.30 (31.75)                                        
  2 Ebratt, Emily             16 Badger Swim Club-MR  5:29.00    5:22.76        
                  28.46       59.87 (31.41)     1:32.15 (32.28)     2:05.19 (33.04)
        2:38.20 (33.01)     3:11.40 (33.20)     3:44.59 (33.19)     4:17.61 (33.02)
        4:50.63 (33.02)     5:22.76 (32.13)                                        
  3 Neuman, Samantha E        15 Badger Swim Club-MR  5:32.00    5:23.63        
                  28.85     1:00.35 (31.50)     1:32.60 (32.25)     2:05.12 (32.52)
        2:37.75 (32.63)     3:10.64 (32.89)     3:43.79 (33.15)     4:17.20 (33.41)
        4:50.85 (33.65)     5:23.63 (32.78)                                        
  4 French, Isabelle          16 Team Suffolk-MR      5:28.44    5:30.63        
                  28.74     1:00.22 (31.48)     1:32.64 (32.42)     2:05.71 (33.07)
        2:39.15 (33.44)     3:12.51 (33.36)     3:47.17 (34.66)     4:21.50 (34.33)
        4:56.47 (34.97)     5:30.63 (34.16)                                        
  5 Holman, Josephine M       15 Patriot Swim Tea-MR  5:44.01    5:35.41        
                  29.12     1:01.14 (32.02)     1:34.48 (33.34)     2:08.34 (33.86)
        2:42.96 (34.62)     3:18.11 (35.15)     3:52.81 (34.70)     4:27.30 (34.49)
        5:01.43 (34.13)     5:35.41 (33.98)                                        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  METS Senior Mets
              5:27.99  ZQ Zone Qualifier
              5:30.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  5:27.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sheridan, Kerry           15 Badger Swim Club-MR  5:13.56    5:23.98 q      
                  27.76       58.19 (30.43)     1:29.70 (31.51)     2:01.67 (31.97)
        2:36.00 (34.33)     3:09.98 (33.98)     3:43.97 (33.99)     4:17.83 (33.86)
        4:51.23 (33.40)     5:23.98 (32.75)                                        
  2 French, Isabelle          16 Team Suffolk-MR      5:27.30    5:28.44 q      
                  29.99     1:02.52 (32.53)     1:36.00 (33.48)     2:09.61 (33.61)
        2:42.88 (33.27)     3:16.61 (33.73)     3:50.12 (33.51)     4:23.60 (33.48)
        4:56.94 (33.34)     5:28.44 (31.50)                                        
  3 Ebratt, Emily             16 Badger Swim Club-MR  5:23.34    5:29.00 q      
                  29.69     1:02.14 (32.45)     1:35.55 (33.41)     2:09.37 (33.82)
        2:43.10 (33.73)     3:16.61 (33.51)     3:50.09 (33.48)     4:23.80 (33.71)
        4:56.86 (33.06)     5:29.00 (32.14)                                        
  4 Neuman, Samantha E        15 Badger Swim Club-MR  5:26.69    5:32.00 q      
                  30.90     1:03.74 (32.84)     1:37.54 (33.80)     2:11.55 (34.01)
        2:45.06 (33.51)     3:18.73 (33.67)     3:52.38 (33.65)     4:26.38 (34.00)
        4:59.91 (33.53)     5:32.00 (32.09)                                        
  5 Holman, Josephine M       15 Patriot Swim Tea-MR  5:24.76    5:44.01 q      
                  30.28     1:04.19 (33.91)     1:39.47 (35.28)     2:15.43 (35.96)
        2:48.59 (33.16)     3:23.75 (35.16)     3:59.11 (35.36)     4:34.10 (34.99)
        5:09.05 (34.95)     5:44.01 (34.96)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  METS Senior Mets
              1:05.49  AGTC 15-18 Team Challenge
              1:05.49  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:05.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pence, Emily A            15 Rivertown Aquati-MR  1:02.25    1:01.53        
                  29.60     1:01.53 (31.93)                                        
  2 Lai, Stephanie R          16 New York City Aq-MR  1:02.02    1:01.87        
                  29.24     1:01.87 (32.63)                                        
  3 Goldstein, Claire M       16 Rivertown Aquati-MR  1:02.32    1:01.89        
                  30.17     1:01.89 (31.72)                                        
  4 Langaman, Jolina M        15 New York City Aq-MR  1:03.79    1:02.22        
                  29.72     1:02.22 (32.50)                                        
  5 Renna, Julia              15 Sachem Swim Club-MR  1:02.90    1:02.78        
                  30.10     1:02.78 (32.68)                                        
  6 Wong, Madeline            17 New York City Aq-MR  1:04.07    1:03.01        
                  29.93     1:03.01 (33.08)                                        
  7 Benfante, Alexis T        15 Rivertown Aquati-MR  1:02.72    1:04.00        
                  31.00     1:04.00 (33.00)                                        
  8 Depalma, Mikaylie         16 Team Suffolk-MR      1:03.13    1:04.07        
                  30.72     1:04.07 (33.35)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  METS Senior Mets
              1:05.49  AGTC 15-18 Team Challenge
              1:05.49  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:05.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lai, Stephanie R          16 New York City Aq-MR  1:00.25    1:02.02 q      
                  29.56     1:02.02 (32.46)                                        
  2 Pence, Emily A            15 Rivertown Aquati-MR  1:01.32    1:02.25 q      
                  30.06     1:02.25 (32.19)                                        
  3 Goldstein, Claire M       16 Rivertown Aquati-MR  1:01.80    1:02.32 q      
                  30.55     1:02.32 (31.77)                                        
  4 Benfante, Alexis T        15 Rivertown Aquati-MR  1:02.66    1:02.72 q      
                  30.21     1:02.72 (32.51)                                        
  5 Renna, Julia              15 Sachem Swim Club-MR  1:01.26    1:02.90 q      
                  30.42     1:02.90 (32.48)                                        
  6 Depalma, Mikaylie         16 Team Suffolk-MR      1:02.64    1:03.13 q      
                  30.43     1:03.13 (32.70)                                        
  7 Langaman, Jolina M        15 New York City Aq-MR  1:02.52    1:03.79 q      
                  30.55     1:03.79 (33.24)                                        
  8 Wong, Madeline            17 New York City Aq-MR  1:03.36    1:04.07 q      
                  30.48     1:04.07 (33.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brooke, Boes J            17 Phoenix Aquatic-MR   1:04.08    1:04.57        
                  31.51     1:04.57 (33.06)                                        
 10 Sheridan, Kerry           15 Badger Swim Club-MR  1:04.91    1:04.65        
                  31.48     1:04.65 (33.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rogers, Allison           15 Team Suffolk-MR      1:04.20    1:04.85        
                  31.67     1:04.85 (33.18)                                        
 12 Gioia, Meredith S         17 Phoenix Aquatic-MR   1:02.92    1:05.09        
                  31.25     1:05.09 (33.84)                                        
 13 Christman, Samantha K     18 Aqua Gems-MR         1:03.35    1:05.23        
                  31.16     1:05.23 (34.07)                                        
 14 Bacigal, Paige M          16 Patriot Swim Tea-MR  1:04.50    1:05.31        
                  31.01     1:05.31 (34.30)                                        
 15 Holman, Josephine M       15 Patriot Swim Tea-MR  1:04.20    1:05.39        
                  31.74     1:05.39 (33.65)                                        
 16 Antonopoulos, Francesca   15 Long Island Expr-MR  1:03.81    1:05.59        
                  31.66     1:05.59 (33.93)                                        
 17 Jhong, Sara               15 Long Island Expr-MR  1:01.85    1:05.77        
                  32.03     1:05.77 (33.74)                                        
 18 Kiernan, Emily R          17 Farmingdale Aqua-MR  1:04.37    1:06.01        
                  31.44     1:06.01 (34.57)                                        
 19 Getsos, Dahlia            15 Phoenix Aquatic-MR   1:04.32    1:06.33        
                  31.74     1:06.33 (34.59)                                        
 20 Neglia, Allegra           16 Team Suffolk-MR      1:04.85    1:06.43        
                  31.96     1:06.43 (34.47)                                        
 21 Wang, Kristina H          16 Rivertown Aquati-MR  1:04.77    1:06.53        
                  31.76     1:06.53 (34.77)                                        
 22 French, Isabelle          16 Team Suffolk-MR      1:05.45    1:07.04        
                  32.66     1:07.04 (34.38)                                        
 23 Clancy, Kiersten P        15 Three Village Sw-MR  1:04.47    1:07.41        
                  32.27     1:07.41 (35.14)                                        
 24 Librandi, Emily           15 Viking Aquatic C-MR  1:05.34    1:09.08        
                  33.42     1:09.08 (35.66)                                        
 -- Uttaro, Elena P           16 Freedom Aquatics-MR  1:03.68         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.49  METS Senior Mets
              2:20.99  AGTC 15-18 Team Challenge
              2:20.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:20.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Renna, Julia              15 Sachem Swim Club-MR  2:16.63    2:11.59        
                  29.90     1:03.10 (33.20)     1:37.68 (34.58)     2:11.59 (33.91)
  2 Pence, Emily A            15 Rivertown Aquati-MR  2:15.45    2:12.60        
                  30.75     1:03.99 (33.24)     1:38.52 (34.53)     2:12.60 (34.08)
  3 Langaman, Jolina M        15 New York City Aq-MR  2:13.97    2:12.81        
                  30.34     1:03.59 (33.25)     1:38.42 (34.83)     2:12.81 (34.39)
  4 Depalma, Mikaylie         16 Team Suffolk-MR      2:16.92    2:15.10        
                  30.48     1:03.52 (33.04)     1:38.79 (35.27)     2:15.10 (36.31)
  5 Jhong, Sara               15 Long Island Expr-MR  2:17.42    2:16.31        
                  31.27     1:05.19 (33.92)     1:40.56 (35.37)     2:16.31 (35.75)
  6 Sheridan, Kerry           15 Badger Swim Club-MR  2:18.91    2:18.23        
                  32.47     1:06.74 (34.27)     1:42.33 (35.59)     2:18.23 (35.90)
  7 Engel, Julianna M         15 Team Rockland Sw-MR  2:19.29    2:18.36        
                  32.53     1:07.34 (34.81)     1:43.00 (35.66)     2:18.36 (35.36)
  8 Benfante, Alexis T        15 Rivertown Aquati-MR  2:18.63    2:18.98        
                  31.87     1:06.64 (34.77)     1:43.18 (36.54)     2:18.98 (35.80)
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.49  METS Senior Mets
              2:20.99  AGTC 15-18 Team Challenge
              2:20.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:20.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sucher, Sarah             15 Manhattan Makos-MR   2:14.36    2:12.67 q      
                  30.67     1:04.18 (33.51)     1:38.43 (34.25)     2:12.67 (34.24)
  2 Langaman, Jolina M        15 New York City Aq-MR  2:12.74    2:13.97 q      
                  30.51     1:04.00 (33.49)     1:38.71 (34.71)     2:13.97 (35.26)
  3 Pence, Emily A            15 Rivertown Aquati-MR  2:20.20    2:15.45 q      
                  31.73     1:05.42 (33.69)     1:40.31 (34.89)     2:15.45 (35.14)
  4 Renna, Julia              15 Sachem Swim Club-MR  2:13.97    2:16.63 q      
                  31.61     1:06.10 (34.49)     1:41.85 (35.75)     2:16.63 (34.78)
  5 Depalma, Mikaylie         16 Team Suffolk-MR      2:15.79    2:16.92 q      
                  31.03     1:04.86 (33.83)     1:40.53 (35.67)     2:16.92 (36.39)
  6 Jhong, Sara               15 Long Island Expr-MR  2:14.91    2:17.42 q      
                  31.56     1:05.50 (33.94)     1:41.38 (35.88)     2:17.42 (36.04)
  7 Brooke, Boes J            17 Phoenix Aquatic-MR   2:15.18    2:17.44 q      
                  31.83     1:06.00 (34.17)     1:41.71 (35.71)     2:17.44 (35.73)
  8 Benfante, Alexis T        15 Rivertown Aquati-MR  2:19.29    2:18.63 q      
                  31.56     1:06.17 (34.61)     1:42.19 (36.02)     2:18.63 (36.44)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sheridan, Kerry           15 Badger Swim Club-MR  2:20.71    2:18.91        
                  32.30     1:07.10 (34.80)     1:42.90 (35.80)     2:18.91 (36.01)
 10 Engel, Julianna M         15 Team Rockland Sw-MR  2:19.83    2:19.29        
                  32.55     1:07.75 (35.20)     1:43.26 (35.51)     2:19.29 (36.03)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Antonopoulos, Francesca   15 Long Island Expr-MR  2:16.98    2:19.62        
                  32.63     1:08.11 (35.48)     1:44.29 (36.18)     2:19.62 (35.33)
 12 Holman, Josephine M       15 Patriot Swim Tea-MR  2:16.49    2:20.30        
                  32.36     1:07.94 (35.58)     1:44.22 (36.28)     2:20.30 (36.08)
 13 Goldstein, Claire M       16 Rivertown Aquati-MR  2:17.85    2:20.95        
                  31.78     1:06.58 (34.80)     1:43.63 (37.05)     2:20.95 (37.32)
 14 Gioia, Meredith S         17 Phoenix Aquatic-MR   2:18.86    2:21.14        
                  33.10     1:08.33 (35.23)     1:44.67 (36.34)     2:21.14 (36.47)
 15 Kiernan, Emily R          17 Farmingdale Aqua-MR  2:20.58    2:21.67        
                  32.02     1:07.82 (35.80)     1:44.82 (37.00)     2:21.67 (36.85)
 16 Neglia, Allegra           16 Team Suffolk-MR      2:18.59    2:21.86        
                  32.54     1:07.80 (35.26)     1:45.23 (37.43)     2:21.86 (36.63)
 17 Rogers, Allison           15 Team Suffolk-MR      2:20.20    2:21.91        
                  33.46     1:09.46 (36.00)     1:45.98 (36.52)     2:21.91 (35.93)
 18 Getsos, Dahlia            15 Phoenix Aquatic-MR   2:18.39    2:22.53        
                  33.37     1:08.73 (35.36)     1:45.34 (36.61)     2:22.53 (37.19)
 19 Guarnieri, Emma F         15 Rivertown Aquati-MR  2:18.52    2:22.87        
                  33.65     1:08.84 (35.19)     1:45.68 (36.84)     2:22.87 (37.19)
 20 Wong, Madeline            17 New York City Aq-MR  2:20.30    2:22.98        
                  32.72     1:08.47 (35.75)     1:45.57 (37.10)     2:22.98 (37.41)
 21 Sobocinski, Alexandra J   16 Phoenix Aquatic-MR   2:19.69    2:25.04        
                  32.38     1:08.07 (35.69)     1:46.05 (37.98)     2:25.04 (38.99)
 -- Clancy, Kiersten P        15 Three Village Sw-MR  2:20.04         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.29  METS Senior Mets
              1:13.99  ZQ Zone Qualifier
              1:15.19  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  1:13.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cianciotto, Danielle C    15 Freedom Aquatics-MR  1:09.65    1:08.45        
                  32.24     1:08.45 (36.21)                                        
  2 Seward, Mackenzie H       16 Badger Swim Club-MR  1:11.62    1:10.04        
                  32.83     1:10.04 (37.21)                                        
  3 Pence, Emily A            15 Rivertown Aquati-MR  1:11.63    1:10.46        
                  33.01     1:10.46 (37.45)                                        
  4 Skakandi, Meghan E        16 Islanders Aquati-MR  1:11.34    1:10.96        
                  33.90     1:10.96 (37.06)                                        
  5 Macdonald, Sarah A        17 Club Fit Jeffers-MR  1:11.68    1:11.56        
                  33.35     1:11.56 (38.21)                                        
  6 Brooke, Boes J            17 Phoenix Aquatic-MR   1:12.36    1:12.72        
                  34.04     1:12.72 (38.68)                                        
  7 Uttaro, Elena P           16 Freedom Aquatics-MR  1:11.47    1:17.93        
                  37.20     1:17.93 (40.73)                                        
  8 Nicholson, Isabella E     15 Freedom Aquatics-MR  1:11.19    1:19.02        
                  37.05     1:19.02 (41.97)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.29  METS Senior Mets
              1:13.99  ZQ Zone Qualifier
              1:15.19  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  1:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cianciotto, Danielle C    15 Freedom Aquatics-MR  1:10.48    1:09.65 q      
                  33.12     1:09.65 (36.53)                                        
  2 Pikulik, Danielle A       15 Hauppauge Athlet-MR  1:09.12    1:11.02 q      
                  33.69     1:11.02 (37.33)                                        
  3 Nicholson, Isabella E     15 Freedom Aquatics-MR  1:10.14    1:11.19 q      
                  32.61     1:11.19 (38.58)                                        
  4 Skakandi, Meghan E        16 Islanders Aquati-MR  1:10.82    1:11.34 q      
                  33.31     1:11.34 (38.03)                                        
  5 Uttaro, Elena P           16 Freedom Aquatics-MR  1:11.94    1:11.47 q      
                  33.10     1:11.47 (38.37)                                        
  6 Seward, Mackenzie H       16 Badger Swim Club-MR  1:10.49    1:11.62 q      
                  33.85     1:11.62 (37.77)                                        
  7 Pence, Emily A            15 Rivertown Aquati-MR  1:12.86    1:11.63 q      
                  33.43     1:11.63 (38.20)                                        
  8 Macdonald, Sarah A        17 Club Fit Jeffers-MR  1:12.03    1:11.68 q      
                  33.33     1:11.68 (38.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brooke, Boes J            17 Phoenix Aquatic-MR   1:13.33    1:12.36        
                  32.77     1:12.36 (39.59)                                        
 10 Perez, Meadow A           15 Long Island Expr-MR  1:11.80    1:12.45        
                  34.58     1:12.45 (37.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Degeorge, Sierra          15 Pine Bush Aquati-MR  1:13.28    1:12.96        
                  34.42     1:12.96 (38.54)                                        
 12 Diers, Rebecca A          16 Bethpage Pal Bar-MR  1:11.56    1:13.48        
                  34.85     1:13.48 (38.63)                                        
 13 Antonopoulos, Francesca   15 Long Island Expr-MR  1:11.09    1:13.50        
                  34.56     1:13.50 (38.94)                                        
 14 Singh, Emma S             15 Phoenix Aquatic-MR   1:10.89    1:14.09        
                  34.47     1:14.09 (39.62)                                        
 15 Duggan, Sarah             16 Club Fit Jeffers-MR  1:13.87    1:15.09        
                  35.38     1:15.09 (39.71)                                        
 16 Chamberlin, Zoe T         16 Westchester Aqua-MR  1:13.88    1:15.48        
                  35.64     1:15.48 (39.84)                                        
 17 Victory, Margaret M       15 Badger Swim Club-MR  1:13.25    1:16.55        
                  35.47     1:16.55 (41.08)                                        
 18 Deverna, Bridget T        15 Gael Aquatic Clu-MR  1:13.54    1:17.21        
                  36.22     1:17.21 (40.99)                                        
 19 Elwood, Kylie M           17 Rivertown Aquati-MR  1:13.32    1:18.15        
                  36.05     1:18.15 (42.10)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  METS Senior Mets
              2:37.89  ZQ Zone Qualifier
              2:42.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  2:37.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Guarnieri, Emma F         15 Rivertown Aquati-MR  2:34.18    2:32.31        
                  34.49     1:13.23 (38.74)     1:52.71 (39.48)     2:32.31 (39.60)
  2 Seward, Mackenzie H       16 Badger Swim Club-MR  2:37.38    2:32.94        
                  33.70     1:12.50 (38.80)     1:53.47 (40.97)     2:32.94 (39.47)
  3 Perez, Meadow A           15 Long Island Expr-MR  2:37.01    2:33.53        
                  35.04     1:13.71 (38.67)     1:53.63 (39.92)     2:33.53 (39.90)
  4 Pence, Emily A            15 Rivertown Aquati-MR  2:38.49    2:36.59        
                  34.75     1:14.54 (39.79)     1:55.73 (41.19)     2:36.59 (40.86)
  5 Antonopoulos, Francesca   15 Long Island Expr-MR  2:39.42    2:37.31        
                  34.53     1:14.83 (40.30)     1:56.73 (41.90)     2:37.31 (40.58)
  6 Gonzalez, Angelina        16 Matchpoint Nyc-MR    2:35.88    2:38.01        
                  34.29     1:13.72 (39.43)     1:55.17 (41.45)     2:38.01 (42.84)
  7 Macdonald, Sarah A        17 Club Fit Jeffers-MR  2:39.20    2:39.37        
                  34.77     1:15.20 (40.43)     1:57.14 (41.94)     2:39.37 (42.23)
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  METS Senior Mets
              2:37.89  ZQ Zone Qualifier
              2:42.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  2:37.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guarnieri, Emma F         15 Rivertown Aquati-MR  2:37.27    2:34.18 q      
                  35.23     1:14.19 (38.96)     1:54.13 (39.94)     2:34.18 (40.05)
  2 Gonzalez, Angelina        16 Matchpoint Nyc-MR    2:36.37    2:35.88 q      
                  34.33     1:13.95 (39.62)     1:54.70 (40.75)     2:35.88 (41.18)
  3 Perez, Meadow A           15 Long Island Expr-MR  2:33.50    2:37.01 q      
                  35.23     1:15.34 (40.11)     1:56.36 (41.02)     2:37.01 (40.65)
  4 Seward, Mackenzie H       16 Badger Swim Club-MR  2:37.58    2:37.38 q      
                  34.51     1:14.30 (39.79)     1:55.67 (41.37)     2:37.38 (41.71)
  5 Uttaro, Elena P           16 Freedom Aquatics-MR  2:33.05    2:37.83 q      
                  34.88     1:14.30 (39.42)     1:55.67 (41.37)     2:37.83 (42.16)
  6 Pence, Emily A            15 Rivertown Aquati-MR  2:36.75    2:38.49 q      
                  35.39     1:15.22 (39.83)     1:56.85 (41.63)     2:38.49 (41.64)
  7 Macdonald, Sarah A        17 Club Fit Jeffers-MR  2:35.21    2:39.20 q      
                  34.95     1:15.39 (40.44)     1:57.26 (41.87)     2:39.20 (41.94)
  8 Antonopoulos, Francesca   15 Long Island Expr-MR  2:34.95    2:39.42 q      
                  36.00     1:17.44 (41.44)     1:58.44 (41.00)     2:39.42 (40.98)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nicholson, Isabella E     15 Freedom Aquatics-MR  2:34.90    2:45.19        
                  34.98     1:15.73 (40.75)     2:00.33 (44.60)     2:45.19 (44.86)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.29  METS Senior Mets
              1:04.49  ZQ Zone Qualifier
              1:04.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  1:04.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Katherine A          16 Long Island Expr-MR  1:01.60    1:00.15        
                  27.85     1:00.15 (32.30)                                        
  2 Perez, Meadow A           15 Long Island Expr-MR  1:02.01    1:00.45        
                  28.68     1:00.45 (31.77)                                        
  3 Ragusa, Olivia            15 Long Island Expr-MR  1:01.56    1:00.51        
                  28.25     1:00.51 (32.26)                                        
  4 Uttaro, Elena P           16 Freedom Aquatics-MR  1:00.47    1:01.12        
                  28.08     1:01.12 (33.04)                                        
  5 Langaman, Jolina M        15 New York City Aq-MR  1:01.10    1:01.14        
                  28.17     1:01.14 (32.97)                                        
  6 Hon, Lok Chi              17 Matchpoint Nyc-MR    1:02.97    1:01.88        
                  28.75     1:01.88 (33.13)                                        
  7 Galvin, Kathryn H         16 UN-MR                1:02.27    1:03.96        
                  29.41     1:03.96 (34.55)                                        
  8 Sucher, Sarah             15 Manhattan Makos-MR   1:00.05    1:04.13        
                  29.01     1:04.13 (35.12)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.29  METS Senior Mets
              1:04.49  ZQ Zone Qualifier
              1:04.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  1:04.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sucher, Sarah             15 Manhattan Makos-MR     58.35    1:00.05 q      
                  27.93     1:00.05 (32.12)                                        
  2 Uttaro, Elena P           16 Freedom Aquatics-MR  1:00.69    1:00.47 q      
                  28.20     1:00.47 (32.27)                                        
  3 Langaman, Jolina M        15 New York City Aq-MR  1:01.13    1:01.10 q      
                  28.34     1:01.10 (32.76)                                        
  4 Ragusa, Olivia            15 Long Island Expr-MR    58.72    1:01.56 q      
                  29.01     1:01.56 (32.55)                                        
  5 Lee, Katherine A          16 Long Island Expr-MR  1:00.24    1:01.60 q      
                  28.17     1:01.60 (33.43)                                        
  6 Perez, Meadow A           15 Long Island Expr-MR  1:01.62    1:02.01 q      
                  29.39     1:02.01 (32.62)                                        
  7 Galvin, Kathryn H         16 UN-MR                1:01.17    1:02.27 q      
                  28.97     1:02.27 (33.30)                                        
  8 Hon, Lok Chi              17 Matchpoint Nyc-MR    1:01.78    1:02.97 q      
                  29.27     1:02.97 (33.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lusuriello, Daniela       17 Aqua Gems-MR         1:00.13    1:03.08        
                  28.68     1:03.08 (34.40)                                        
 10 Macdonald, Sarah A        17 Club Fit Jeffers-MR  1:03.23    1:03.20        
                  29.71     1:03.20 (33.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Guarnieri, Emma F         15 Rivertown Aquati-MR  1:03.08    1:03.40        
                  29.65     1:03.40 (33.75)                                        
 12 Neuman, Samantha E        15 Badger Swim Club-MR  1:03.20    1:03.54        
                  29.88     1:03.54 (33.66)                                        
 13 French, Isabelle          16 Team Suffolk-MR      1:01.97    1:03.81        
                  29.53     1:03.81 (34.28)                                        
 14 Cianciotto, Danielle C    15 Freedom Aquatics-MR  1:04.38    1:04.15        
                  29.61     1:04.15 (34.54)                                        
 15 Rogers, Allison           15 Team Suffolk-MR      1:02.89    1:04.16        
                  30.13     1:04.16 (34.03)                                        
 16 Thomas, Raina W           15 Patriot Swim Tea-MR  1:02.51    1:04.50        
                  28.90     1:04.50 (35.60)                                        
 17 Schnupp, Samantha J       17 New York City Aq-MR  1:04.35    1:05.49        
                  30.31     1:05.49 (35.18)                                        
 18 Renna, Julia              15 Sachem Swim Club-MR  1:01.76    1:05.68        
                  28.98     1:05.68 (36.70)                                        
 19 Garcia, Naihomy T         15 Viking Aquatic C-MR  1:03.83    1:05.96        
                  30.45     1:05.96 (35.51)                                        
 20 Bacigal, Paige M          16 Patriot Swim Tea-MR  1:03.39    1:06.52        
                  30.89     1:06.52 (35.63)                                        
 21 Swanson, Isabella         16 E. Hampton Ymca-MR   1:01.68    1:06.86        
                  30.62     1:06.86 (36.24)                                        
 22 Veru, Georgia N           17 Badger Swim Club-MR  1:04.05    1:07.92        
                  31.29     1:07.92 (36.63)                                        
 22 Caminiti, Maria C         17 Cross Island Y B-MR  1:02.76    1:07.92        
                  30.69     1:07.92 (37.23)                                        
 -- Nicholson, Isabella E     15 Freedom Aquatics-MR  1:03.99         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.99  METS Senior Mets
              2:24.99  ZQ Zone Qualifier
              2:29.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  2:24.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Perez, Meadow A           15 Long Island Expr-MR  2:15.63    2:12.94        
                  29.44     1:02.76 (33.32)     1:37.57 (34.81)     2:12.94 (35.37)
  2 Hon, Lok Chi              17 Matchpoint Nyc-MR    2:17.39    2:15.54        
                  30.08     1:04.09 (34.01)     1:39.59 (35.50)     2:15.54 (35.95)
  3 Ragusa, Olivia            15 Long Island Expr-MR  2:24.70    2:19.80        
                  30.66     1:05.85 (35.19)     1:43.10 (37.25)     2:19.80 (36.70)
  4 French, Isabelle          16 Team Suffolk-MR      2:20.20    2:20.45        
                  29.75     1:04.27 (34.52)     1:41.67 (37.40)     2:20.45 (38.78)
  5 Galvin, Kathryn H         16 UN-MR                2:19.89    2:21.47        
                  31.71     1:08.26 (36.55)     1:45.33 (37.07)     2:21.47 (36.14)
  6 Singer, Quinn A           15 Rivertown Aquati-MR  2:22.39    2:22.60        
                  31.62     1:07.19 (35.57)     1:44.49 (37.30)     2:22.60 (38.11)
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.99  METS Senior Mets
              2:24.99  ZQ Zone Qualifier
              2:29.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  2:24.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Perez, Meadow A           15 Long Island Expr-MR  2:12.63    2:15.63 q      
                  30.50     1:04.49 (33.99)     1:39.65 (35.16)     2:15.63 (35.98)
  2 Hon, Lok Chi              17 Matchpoint Nyc-MR    2:16.57    2:17.39 q      
                  31.07     1:05.67 (34.60)     1:41.22 (35.55)     2:17.39 (36.17)
  3 Langaman, Jolina M        15 New York City Aq-MR  2:17.76    2:18.58 q      
                  29.79     1:04.46 (34.67)     1:40.62 (36.16)     2:18.58 (37.96)
  4 Galvin, Kathryn H         16 UN-MR                2:20.30    2:19.89 q      
                  31.40     1:06.85 (35.45)     1:43.33 (36.48)     2:19.89 (36.56)
  5 French, Isabelle          16 Team Suffolk-MR      2:15.64    2:20.20 q      
                  30.12     1:05.43 (35.31)     1:42.67 (37.24)     2:20.20 (37.53)
  6 Neuman, Samantha E        15 Badger Swim Club-MR  2:20.38    2:21.15 q      
                  31.44     1:07.43 (35.99)     1:44.09 (36.66)     2:21.15 (37.06)
  7 Singer, Quinn A           15 Rivertown Aquati-MR  2:21.99    2:22.39 q      
                  31.50     1:07.00 (35.50)     1:43.93 (36.93)     2:22.39 (38.46)
  8 Lee, Katherine A          16 Long Island Expr-MR  2:21.40    2:24.01 q      
                  30.16     1:06.06 (35.90)     1:44.50 (38.44)     2:24.01 (39.51)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ragusa, Olivia            15 Long Island Expr-MR  2:15.85    2:24.70        
                  32.03     1:08.49 (36.46)     1:46.20 (37.71)     2:24.70 (38.50)
 -- Veru, Georgia N           17 Badger Swim Club-MR  2:22.41         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  METS Senior Mets
              2:19.99  AGTC 15-18 Team Challenge
              2:19.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:19.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Guarnieri, Emma F         15 Rivertown Aquati-MR  2:16.74    2:14.37        
                  29.27     1:04.25 (34.98)     1:43.17 (38.92)     2:14.37 (31.20)
  2 Perez, Meadow A           15 Long Island Expr-MR  2:17.00    2:16.48        
                  29.15     1:04.81 (35.66)     1:45.17 (40.36)     2:16.48 (31.31)
  3 Langaman, Jolina M        15 New York City Aq-MR  2:18.33    2:16.98        
                  28.37     1:01.60 (33.23)     1:44.22 (42.62)     2:16.98 (32.76)
  4 Macdonald, Sarah A        17 Club Fit Jeffers-MR  2:20.60    2:19.15        
                  29.25     1:05.42 (36.17)     1:47.08 (41.66)     2:19.15 (32.07)
  5 Lusuriello, Daniela       17 Aqua Gems-MR         2:20.91    2:19.61        
                  28.98     1:05.10 (36.12)     1:47.25 (42.15)     2:19.61 (32.36)
  6 Clancy, Kiersten P        15 Three Village Sw-MR  2:20.79    2:21.11        
                  30.09     1:05.70 (35.61)     1:48.49 (42.79)     2:21.11 (32.62)
  7 Brooke, Boes J            17 Phoenix Aquatic-MR   2:20.64    2:21.75        
                  30.83     1:06.38 (35.55)     1:48.73 (42.35)     2:21.75 (33.02)
  8 Bacigal, Paige M          16 Patriot Swim Tea-MR  2:20.11    2:23.06        
                  30.08     1:07.39 (37.31)     1:49.76 (42.37)     2:23.06 (33.30)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  METS Senior Mets
              2:19.99  AGTC 15-18 Team Challenge
              2:19.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:19.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guarnieri, Emma F         15 Rivertown Aquati-MR  2:15.89    2:16.74 q      
                  29.31     1:04.40 (35.09)     1:43.90 (39.50)     2:16.74 (32.84)
  2 Perez, Meadow A           15 Long Island Expr-MR  2:16.49    2:17.00 q      
                  29.56     1:05.84 (36.28)     1:46.01 (40.17)     2:17.00 (30.99)
  3 Langaman, Jolina M        15 New York City Aq-MR  2:16.98    2:18.33 q      
                  28.95     1:03.12 (34.17)     1:45.00 (41.88)     2:18.33 (33.33)
  4 Bacigal, Paige M          16 Patriot Swim Tea-MR  2:18.05    2:20.11 q      
                  29.62     1:05.05 (35.43)     1:47.95 (42.90)     2:20.11 (32.16)
  5 Macdonald, Sarah A        17 Club Fit Jeffers-MR  2:17.27    2:20.60 q      
                  29.78     1:06.28 (36.50)     1:48.36 (42.08)     2:20.60 (32.24)
  6 Brooke, Boes J            17 Phoenix Aquatic-MR   2:19.28    2:20.64 q      
                  30.16     1:04.98 (34.82)     1:47.50 (42.52)     2:20.64 (33.14)
  7 Clancy, Kiersten P        15 Three Village Sw-MR  2:18.36    2:20.79 q      
                  29.69     1:05.07 (35.38)     1:47.71 (42.64)     2:20.79 (33.08)
  8 Lusuriello, Daniela       17 Aqua Gems-MR         2:15.91    2:20.91 q      
                  29.45     1:05.77 (36.32)     1:48.95 (43.18)     2:20.91 (31.96)
  8 French, Isabelle          16 Team Suffolk-MR      2:18.90    2:20.91 q      
                  29.80     1:04.97 (35.17)     1:47.30 (42.33)     2:20.91 (33.61)
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Antonopoulos, Francesca   15 Long Island Expr-MR  2:18.61    2:21.92        
                  31.25     1:06.94 (35.69)     1:48.52 (41.58)     2:21.92 (33.40)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Neuman, Samantha E        15 Badger Swim Club-MR  2:19.46    2:25.61        
                  30.82     1:10.88 (40.06)     1:52.89 (42.01)     2:25.61 (32.72)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:44.99  METS Senior Mets
              4:59.99  ZQ Zone Qualifier
              5:04.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  4:59.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Perez, Meadow A           15 Long Island Expr-MR  4:53.08    4:45.62        
                  29.34     1:02.74 (33.40)     1:40.33 (37.59)     2:17.99 (37.66)
        2:58.77 (40.78)     3:40.19 (41.42)     4:14.30 (34.11)     4:45.62 (31.32)
  2 Guarnieri, Emma F         15 Rivertown Aquati-MR  4:55.33    4:45.77        
                  29.82     1:05.31 (35.49)     1:42.72 (37.41)     2:19.84 (37.12)
        3:00.51 (40.67)     3:41.74 (41.23)     4:14.55 (32.81)     4:45.77 (31.22)
  3 Antonopoulos, Francesca   15 Long Island Expr-MR  5:00.68    4:56.19        
                  31.52     1:09.36 (37.84)     1:45.96 (36.60)     2:21.79 (35.83)
        3:03.98 (42.19)     3:47.19 (43.21)     4:22.91 (35.72)     4:56.19 (33.28)
  4 French, Isabelle          16 Team Suffolk-MR      4:55.37    4:56.50        
                  29.68     1:04.16 (34.48)     1:42.56 (38.40)     2:20.18 (37.62)
        3:03.40 (43.22)     3:48.65 (45.25)     4:23.09 (34.44)     4:56.50 (33.41)
  5 Duggan, Sarah             16 Club Fit Jeffers-MR  5:03.92    4:57.76        
                  30.36     1:06.75 (36.39)     1:44.44 (37.69)     2:22.75 (38.31)
        3:05.93 (43.18)     3:49.67 (43.74)     4:24.57 (34.90)     4:57.76 (33.19)
  6 Pence, Emily A            15 Rivertown Aquati-MR  4:54.38    5:00.04        
                  31.78     1:09.24 (37.46)     1:45.89 (36.65)     2:23.33 (37.44)
        3:05.73 (42.40)     3:48.87 (43.14)     4:24.29 (35.42)     5:00.04 (35.75)
  7 Macdonald, Sarah A        17 Club Fit Jeffers-MR  5:05.32    5:03.51        
                  31.79     1:08.75 (36.96)     1:48.34 (39.59)     2:26.68 (38.34)
        3:10.74 (44.06)     3:55.28 (44.54)     4:30.69 (35.41)     5:03.51 (32.82)
  8 Depalma, Mikaylie         16 Team Suffolk-MR      5:09.67    5:05.18        
                  31.40     1:08.66 (37.26)     1:44.03 (35.37)     2:20.51 (36.48)
        3:06.52 (46.01)     3:53.98 (47.46)     4:29.81 (35.83)     5:05.18 (35.37)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:44.99  METS Senior Mets
              4:59.99  ZQ Zone Qualifier
              5:04.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  4:59.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sucher, Sarah             15 Manhattan Makos-MR   4:45.32    4:50.96 q      
                  29.64     1:03.58 (33.94)     1:39.04 (35.46)     2:14.72 (35.68)
        2:57.94 (43.22)     3:41.84 (43.90)     4:16.59 (34.75)     4:50.96 (34.37)
  2 Perez, Meadow A           15 Long Island Expr-MR  4:48.21    4:53.08 q      
                  30.47     1:04.87 (34.40)     1:43.19 (38.32)     2:21.79 (38.60)
        3:03.01 (41.22)     3:44.81 (41.80)     4:19.07 (34.26)     4:53.08 (34.01)
  3 Pence, Emily A            15 Rivertown Aquati-MR  4:58.82    4:54.38 q      
                  32.26     1:10.74 (38.48)     1:47.44 (36.70)     2:23.45 (36.01)
        3:05.30 (41.85)     3:47.60 (42.30)     4:21.48 (33.88)     4:54.38 (32.90)
  4 Guarnieri, Emma F         15 Rivertown Aquati-MR  4:53.47    4:55.33 q      
                  31.66     1:08.02 (36.36)     1:47.17 (39.15)     2:25.17 (38.00)
        3:05.78 (40.61)     3:47.19 (41.41)     4:21.19 (34.00)     4:55.33 (34.14)
  5 French, Isabelle          16 Team Suffolk-MR      4:55.67    4:55.37 q      
                  30.56     1:05.20 (34.64)     1:43.64 (38.44)     2:20.88 (37.24)
        3:03.34 (42.46)     3:47.31 (43.97)     4:21.70 (34.39)     4:55.37 (33.67)
  6 Uttaro, Elena P           16 Freedom Aquatics-MR  4:48.54    4:56.33 q      
                  30.77     1:07.22 (36.45)     1:45.69 (38.47)     2:24.07 (38.38)
        3:03.95 (39.88)     3:46.36 (42.41)     4:21.73 (35.37)     4:56.33 (34.60)
  7 Antonopoulos, Francesca   15 Long Island Expr-MR  4:55.31    5:00.68 q      
                  32.94     1:11.67 (38.73)     1:48.82 (37.15)     2:25.65 (36.83)
        3:07.49 (41.84)     3:50.50 (43.01)     4:25.97 (35.47)     5:00.68 (34.71)
  8 Duggan, Sarah             16 Club Fit Jeffers-MR  4:59.22    5:03.92 q      
                  31.24     1:08.95 (37.71)     1:47.24 (38.29)     2:25.29 (38.05)
        3:09.70 (44.41)     3:53.90 (44.20)     4:29.37 (35.47)     5:03.92 (34.55)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Macdonald, Sarah A        17 Club Fit Jeffers-MR  4:59.95    5:05.32        
                  32.34     1:09.34 (37.00)     1:49.90 (40.56)     2:28.63 (38.73)
        3:12.38 (43.75)     3:56.01 (43.63)     4:32.02 (36.01)     5:05.32 (33.30)
 10 Depalma, Mikaylie         16 Team Suffolk-MR      4:53.50    5:09.67        
                  30.38     1:08.63 (38.25)     1:45.04 (36.41)     2:23.12 (38.08)
        3:08.78 (45.66)     3:56.28 (47.50)     4:33.14 (36.86)     5:09.67 (36.53)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hon, Lok Chi              17 Matchpoint Nyc-MR    4:59.46    5:13.87        
                  31.74     1:07.85 (36.11)     1:47.10 (39.25)     2:27.22 (40.12)
        3:12.60 (45.38)     3:58.79 (46.19)     4:37.12 (38.33)     5:13.87 (36.75)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ Zone Qualifier
                31.69  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cakir, Noah                9 Team Suffolk-MR        28.28      28.08        
  2 Hwang, Ryan               10 Team Suffolk-MR        28.29      28.26        
  3 Mendoza, Aaron O          10 Huntington YMCA-MR     29.15      28.51        
  4 Skaistis, Levi B           9 Asphalt Green Un-MR    29.67      28.64        
  5 Levine, Aidan              9 Trident Aquatic-MR     29.31      28.82        
  6 Barrett, Noah D            9 Westchester Aqua-MR    28.86      28.87        
  7 McHugh, Connor J          10 Bgc-N. Westchest-MR    29.34      29.12        
  8 Davis-Whittaker, Jose     10 Flushing YMCA-MR       29.50      29.39        
  9 Washington, Morgon         9 Cas Stingrays-MR       29.50      29.42        
 10 Pepper, Hudson M          10 Harbor Seals/Bay-MR    29.41      29.87        
 11 Thompson, Lyn             10 UN-MR                  30.31      30.05        
 12 Bice, Cian G              10 Queens Aquatic C-MR    29.20      30.07        
 13 Agashiwala, Satya         10 Manhattan Makos-MR     30.75      30.41        
 14 Brady, Timothy            10 Islanders Aquati-MR    30.20      30.59        
 15 Demaio, Thomas M          10 Three Village Sw-MR    30.70      30.60        
 15 Nadecki, Erik S           10 Bgc-N. Westchest-MR    30.28      30.60        
 17 Holmes, Jayden T          10 Bgc-N. Westchest-MR    30.59      30.62        
 18 Boals, Chase N            10 Three Village Sw-MR    30.45      30.92        
 19 Monahan, James J          10 Three Village Sw-MR    30.40      30.96        
 20 Mountantonakis, Emmanoui  10 Flushing YMCA-MR       30.51      31.12        
 21 Perecinsky, Martin        10 Team Suffolk-MR        30.65      31.36        
 22 Baranov, Edward           10 Matchpoint Nyc-MR      30.43      31.47        
 23 Creter, Evan F            10 Huntington YMCA-MR     30.36      31.73        
 24 Jones, Ronin              10 Asphalt Green Un-MR    30.96      31.86        
 25 Veit, Colin               10 Three Village Sw-MR    30.87      32.32        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ Zone Qualifier
              1:09.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:08.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cakir, Noah                9 Team Suffolk-MR      1:00.74      59.98        
                  28.87       59.98 (31.11)                                        
  2 Hwang, Ryan               10 Team Suffolk-MR      1:01.20    1:01.29        
                  29.30     1:01.29 (31.99)                                        
  3 Maslo, Strahinja          10 Roosevelt Island-MR  1:05.69    1:01.95        
                  29.42     1:01.95 (32.53)                                        
  4 Mendoza, Aaron O          10 Huntington YMCA-MR   1:03.28    1:02.99        
                  30.12     1:02.99 (32.87)                                        
  5 Bice, Cian G              10 Queens Aquatic C-MR  1:03.96    1:03.11        
                  30.23     1:03.11 (32.88)                                        
  6 Levine, Aidan              9 Trident Aquatic-MR   1:07.13    1:03.91        
                  30.16     1:03.91 (33.75)                                        
  7 Washington, Morgon         9 Cas Stingrays-MR     1:05.69    1:03.94        
                  30.39     1:03.94 (33.55)                                        
  8 McHugh, Connor J          10 Bgc-N. Westchest-MR  1:06.64    1:04.46        
                  30.83     1:04.46 (33.63)                                        
  9 Skaistis, Levi B           9 Asphalt Green Un-MR  1:07.91    1:04.66        
                  30.53     1:04.66 (34.13)                                        
 10 Pepper, Hudson M          10 Harbor Seals/Bay-MR  1:08.87    1:05.29        
                  31.19     1:05.29 (34.10)                                        
 11 Mountantonakis, Emmanoui  10 Flushing YMCA-MR     1:06.66    1:06.46        
                  31.56     1:06.46 (34.90)                                        
 12 Brady, Timothy            10 Islanders Aquati-MR  1:05.46    1:06.85        
                  31.48     1:06.85 (35.37)                                        
 13 Nadecki, Erik S           10 Bgc-N. Westchest-MR  1:08.89    1:07.24        
                  31.76     1:07.24 (35.48)                                        
 14 Thompson, Lyn             10 UN-MR                1:08.08    1:07.67        
                  31.68     1:07.67 (35.99)                                        
 15 Tung, Wesley S            10 Queens Aquatic C-MR  1:08.88    1:07.91        
                  31.79     1:07.91 (36.12)                                        
 16 Agashiwala, Satya         10 Manhattan Makos-MR   1:07.83    1:08.03        
                  33.67     1:08.03 (34.36)                                        
 17 Holmes, Jayden T          10 Bgc-N. Westchest-MR  1:08.66    1:08.66        
                  32.56     1:08.66 (36.10)                                        
 18 Demaio, Thomas M          10 Three Village Sw-MR  1:06.84    1:08.81        
                  33.34     1:08.81 (35.47)                                        
 18 Barrett, Noah D            9 Westchester Aqua-MR  1:08.28    1:08.81        
                  32.67     1:08.81 (36.14)                                        
 20 Perecinsky, Martin        10 Team Suffolk-MR      1:07.22    1:09.12        
                  32.76     1:09.12 (36.36)                                        
 21 Jones, Ronin              10 Asphalt Green Un-MR  1:08.86    1:09.17        
                  33.37     1:09.17 (35.80)                                        
 22 Belfer, Allen A           10 Matchpoint Nyc-MR    1:08.50    1:09.66        
                  32.68     1:09.66 (36.98)                                        
 23 Monahan, James J          10 Three Village Sw-MR  1:07.69    1:10.06        
                  32.90     1:10.06 (37.16)                                        
 24 Davis-Whittaker, Jose     10 Flushing YMCA-MR     1:08.90    1:10.07        
                  33.41     1:10.07 (36.66)                                        
 25 Pacheco, Matthew          10 UN-MR                1:07.97    1:10.25        
                  32.97     1:10.25 (37.28)                                        
 26 Veit, Colin               10 Three Village Sw-MR  1:08.82    1:10.35        
                  34.72     1:10.35 (35.63)                                        
 27 Boals, Chase N            10 Three Village Sw-MR  1:07.74    1:10.56        
                  33.34     1:10.56 (37.22)                                        
 28 Arnold, Zachary R          9 Badger Swim Club-MR  1:05.84    1:11.82        
                  34.43     1:11.82 (37.39)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ Zone Qualifier
              2:31.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:27.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Ryan               10 Team Suffolk-MR      2:13.61    2:13.91        
                  30.86     1:05.36 (34.50)     1:40.60 (35.24)     2:13.91 (33.31)
  2 Cakir, Noah                9 Team Suffolk-MR      2:12.70    2:13.96        
                  30.89     1:05.90 (35.01)     1:40.79 (34.89)     2:13.96 (33.17)
  3 Bice, Cian G              10 Queens Aquatic C-MR  2:14.58    2:17.66        
                  31.47     1:06.38 (34.91)     1:41.47 (35.09)     2:17.66 (36.19)
  4 McHugh, Connor J          10 Bgc-N. Westchest-MR  2:23.79    2:19.16        
                  31.56     1:07.38 (35.82)     1:45.01 (37.63)     2:19.16 (34.15)
  5 Pepper, Hudson M          10 Harbor Seals/Bay-MR  2:20.11    2:21.91        
                  31.95     1:08.11 (36.16)     1:45.48 (37.37)     2:21.91 (36.43)
  6 Perecinsky, Martin        10 Team Suffolk-MR      2:23.18    2:25.49        
                  32.66     1:09.06 (36.40)     1:47.02 (37.96)     2:25.49 (38.47)
  7 Miao, Owen                10 Laguardia Aquati-MR  2:27.79    2:26.77        
                  33.15     1:10.08 (36.93)     1:50.04 (39.96)     2:26.77 (36.73)
  8 Sommerstad, Ryan T         9 Three Village Sw-MR  2:27.67    2:27.95        
                  34.89     1:12.74 (37.85)     1:51.78 (39.04)     2:27.95 (36.17)
  9 Washington, Morgon         9 Cas Stingrays-MR     2:26.51    2:29.23        
                  32.64     1:09.68 (37.04)     1:49.92 (40.24)     2:29.23 (39.31)
 10 Demaio, Thomas M          10 Three Village Sw-MR  2:26.52    2:29.80        
                  34.14     1:13.18 (39.04)     1:52.67 (39.49)     2:29.80 (37.13)
 11 Cornish, Jack A           10 Westchester Aqua-MR  2:27.14    2:31.82        
                  35.66     1:14.68 (39.02)     1:54.25 (39.57)     2:31.82 (37.57)
 12 Jones, Ronin              10 Asphalt Green Un-MR  2:27.80    2:31.87        
                  34.09     1:13.83 (39.74)     1:54.53 (40.70)     2:31.87 (37.34)
 13 Veit, Colin               10 Three Village Sw-MR  2:27.71    2:34.03        
                  35.47     1:15.10 (39.63)     1:55.63 (40.53)     2:34.03 (38.40)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:27.99  ZQ Zone Qualifier
              6:44.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  6:27.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Ryan               10 Team Suffolk-MR      5:54.60    5:57.72        
                  30.07     1:04.11 (34.04)     1:39.88 (35.77)     2:16.50 (36.62)
        2:53.90 (37.40)     3:31.19 (37.29)     4:08.37 (37.18)     4:45.54 (37.17)
        5:22.71 (37.17)     5:57.72 (35.01)                                        
  2 Bice, Cian G              10 Queens Aquatic C-MR  6:12.65    6:06.37        
                  32.00     1:08.00 (36.00)     1:45.14 (37.14)     2:22.70 (37.56)
        2:59.69 (36.99)     3:37.11 (37.42)     4:14.28 (37.17)     4:52.23 (37.95)
        5:30.29 (38.06)     6:06.37 (36.08)                                        
  3 Maslo, Strahinja          10 Roosevelt Island-MR  6:15.62    6:10.02        
                  31.39     1:06.55 (35.16)     1:43.62 (37.07)     2:21.70 (38.08)
        3:00.20 (38.50)     3:38.51 (38.31)     4:16.89 (38.38)     4:55.09 (38.20)
        5:33.27 (38.18)     6:10.02 (36.75)                                        
  4 McHugh, Connor J          10 Bgc-N. Westchest-MR  6:21.17    6:15.75        
                  32.63     1:08.97 (36.34)     1:47.23 (38.26)     2:25.78 (38.55)
        3:03.92 (38.14)     3:43.22 (39.30)     4:22.33 (39.11)     5:01.75 (39.42)
        5:38.44 (36.69)     6:15.75 (37.31)                                        
  5 Perecinsky, Martin        10 Team Suffolk-MR      6:23.04    6:17.26        
                  32.71     1:09.90 (37.19)     1:47.47 (37.57)     2:25.61 (38.14)
        3:04.73 (39.12)     3:43.74 (39.01)     4:22.82 (39.08)     5:01.44 (38.62)
        5:40.45 (39.01)     6:17.26 (36.81)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ Zone Qualifier
                37.19  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  36.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Aidan              9 Trident Aquatic-MR     32.01      31.20        
  2 Mendoza, Aaron O          10 Huntington YMCA-MR     32.45      32.09        
  3 Pepper, Hudson M          10 Harbor Seals/Bay-MR    33.42      33.34        
  4 Bice, Cian G              10 Queens Aquatic C-MR    33.26      33.57        
  5 O'Sullivan, Charles J     10 Badger Swim Club-MR    35.26      33.81        
  6 Perecinsky, Martin        10 Team Suffolk-MR        35.65      34.64        
  7 Skaistis, Levi B           9 Asphalt Green Un-MR    34.16      34.71        
  8 Carley, Thomas            10 Club Fit Jeffers-MR    35.61      34.80        
  9 Gallub, Dylan             10 Hauppauge Athlet-MR    36.04      35.22        
 10 Cornish, Jack A           10 Westchester Aqua-MR    34.52      35.33        
 11 Lopez, Joseph G           10 Apex Swim Club-MR      36.69      35.78        
 12 Nadecki, Erik S           10 Bgc-N. Westchest-MR    35.48      35.98        
 13 Gallub, Tyler              9 Hauppauge Athlet-MR    36.69      36.03        
 14 Wu, Brendan S             10 Red Fox Aquatic-MR     35.77      36.14        
 15 Barrett, Noah D            9 Westchester Aqua-MR    36.36      36.39        
 16 Brady, Timothy            10 Islanders Aquati-MR    36.16      36.73        
 17 Veit, Colin               10 Three Village Sw-MR    34.57      36.94        
 18 Agashiwala, Satya         10 Manhattan Makos-MR     36.27      37.03        
 19 Washington, Morgon         9 Cas Stingrays-MR       36.69      37.10        
 20 Baranov, Edward           10 Matchpoint Nyc-MR      35.08      37.53        
 21 Ladyzhensky, Michael A    10 Badger Swim Club-MR    36.43      37.85        
 22 Jones, Ronin              10 Asphalt Green Un-MR    36.18      37.95        
 -- Boals, Chase N            10 Three Village Sw-MR    36.64         DQ        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ Zone Qualifier
              1:20.59  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:18.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Aidan              9 Trident Aquatic-MR   1:08.88    1:06.93        
                  32.89     1:06.93 (34.04)                                        
  2 Mendoza, Aaron O          10 Huntington YMCA-MR   1:09.30    1:09.72        
                  34.45     1:09.72 (35.27)                                        
  3 Hwang, Ryan               10 Team Suffolk-MR      1:10.54    1:10.81        
                  34.62     1:10.81 (36.19)                                        
  4 Pepper, Hudson M          10 Harbor Seals/Bay-MR  1:10.74    1:11.07        
                  34.73     1:11.07 (36.34)                                        
  5 Maslo, Strahinja          10 Roosevelt Island-MR  1:14.00    1:11.14        
                  34.38     1:11.14 (36.76)                                        
  6 O'Sullivan, Charles J     10 Badger Swim Club-MR  1:16.54    1:12.48        
                  35.59     1:12.48 (36.89)                                        
  7 Bice, Cian G              10 Queens Aquatic C-MR  1:10.49    1:13.43        
                  35.77     1:13.43 (37.66)                                        
  8 Skaistis, Levi B           9 Asphalt Green Un-MR  1:15.16    1:13.85        
                  35.52     1:13.85 (38.33)                                        
  9 Carley, Thomas            10 Club Fit Jeffers-MR  1:15.66    1:14.17        
                  35.90     1:14.17 (38.27)                                        
 10 Perecinsky, Martin        10 Team Suffolk-MR      1:18.53    1:14.98        
                  36.15     1:14.98 (38.83)                                        
 11 Brady, Timothy            10 Islanders Aquati-MR  1:17.80    1:16.32        
                  37.30     1:16.32 (39.02)                                        
 12 Mountantonakis, Emmanoui  10 Flushing YMCA-MR     1:17.13    1:16.56        
                  36.93     1:16.56 (39.63)                                        
 13 McHugh, Connor J          10 Bgc-N. Westchest-MR  1:18.48    1:17.51        
                  38.07     1:17.51 (39.44)                                        
 14 Baranov, Edward           10 Matchpoint Nyc-MR    1:14.61    1:17.72        
                  36.51     1:17.72 (41.21)                                        
 15 Veit, Colin               10 Three Village Sw-MR  1:17.89    1:18.20        
                  38.48     1:18.20 (39.72)                                        
 16 Demaio, Thomas M          10 Three Village Sw-MR  1:18.01    1:18.36        
 17 Gallub, Dylan             10 Hauppauge Athlet-MR  1:18.49    1:19.58        
                  39.24     1:19.58 (40.34)                                        
 18 Ladyzhensky, Michael A    10 Badger Swim Club-MR  1:18.06    1:20.62        
                  38.95     1:20.62 (41.67)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ Zone Qualifier
                42.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  42.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cakir, Noah                9 Team Suffolk-MR        36.05      35.65        
  2 Baranov, Edward           10 Matchpoint Nyc-MR      37.09      36.24        
  3 Skaistis, Levi B           9 Asphalt Green Un-MR    38.01      37.60        
  4 Brady, Timothy            10 Islanders Aquati-MR    38.66      38.94        
  5 Levine, Aidan              9 Trident Aquatic-MR     38.92      38.96        
  6 Pepper, Hudson M          10 Harbor Seals/Bay-MR    39.37      39.06        
  7 Carley, Thomas            10 Club Fit Jeffers-MR    40.68      40.21        
  8 Agashiwala, Satya         10 Manhattan Makos-MR     40.43      40.28        
  9 Jones, Ronin              10 Asphalt Green Un-MR    40.24      40.29        
 10 Moore, Grant M            10 Nys Aquatics, In-MR    40.33      40.30        
 11 Demaio, Thomas M          10 Three Village Sw-MR    39.39      40.72        
 12 McHugh, Connor J          10 Bgc-N. Westchest-MR    41.80      40.94        
 13 Barrett, Noah D            9 Westchester Aqua-MR    41.10      40.99        
 14 Holmes, Jayden T          10 Bgc-N. Westchest-MR    41.11      41.47        
 15 Chan, Beau                 9 Manhattan Makos-MR     40.21      41.69        
 16 Daniels, Owen D            9 Northern Dutches-MR    41.06      41.95        
 17 Furniss, James R           9 Bgc-N. Westchest-MR    41.77      42.05        
 17 Stonsby, Peter S           9 Bgc-N. Westchest-MR    41.73      42.05        
 19 Henschel, Jake F          10 Asphalt Green Un-MR    41.41      42.32        
 20 Monahan, James J          10 Three Village Sw-MR    41.02      42.49        
 21 Wu, Brendan S             10 Red Fox Aquatic-MR     41.40      42.79        
 22 Shah, Sun-jin              9 New York City Aq-MR    41.03      42.83        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:29.99  ZQ Zone Qualifier
              1:33.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:29.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cakir, Noah                9 Team Suffolk-MR      1:18.65    1:19.15        
                  38.85     1:19.15 (40.30)                                        
  2 Baranov, Edward           10 Matchpoint Nyc-MR    1:20.01    1:20.27        
                  37.95     1:20.27 (42.32)                                        
  3 Hwang, Ryan               10 Team Suffolk-MR      1:20.47    1:20.43        
                  38.66     1:20.43 (41.77)                                        
  4 Mendoza, Aaron O          10 Huntington YMCA-MR   1:21.94    1:23.69        
                  40.21     1:23.69 (43.48)                                        
  5 Pepper, Hudson M          10 Harbor Seals/Bay-MR  1:26.88    1:24.12        
                  40.22     1:24.12 (43.90)                                        
  6 Peng, Thomas F             9 Westchester Aqua-MR  1:25.26    1:24.82        
                  39.74     1:24.82 (45.08)                                        
  7 Skaistis, Levi B           9 Asphalt Green Un-MR  1:24.88    1:25.54        
                  40.07     1:25.54 (45.47)                                        
  8 Jones, Ronin              10 Asphalt Green Un-MR  1:28.70    1:25.75        
                  40.12     1:25.75 (45.63)                                        
  9 Cornish, Jack A           10 Westchester Aqua-MR  1:28.80    1:26.96        
                  40.68     1:26.96 (46.28)                                        
 10 Carley, Thomas            10 Club Fit Jeffers-MR  1:29.79    1:27.05        
                  41.22     1:27.05 (45.83)                                        
 11 Brady, Timothy            10 Islanders Aquati-MR  1:29.89    1:27.86        
                  40.42     1:27.86 (47.44)                                        
 12 Agashiwala, Satya         10 Manhattan Makos-MR   1:29.88    1:29.12        
                  42.47     1:29.12 (46.65)                                        
 13 Demaio, Thomas M          10 Three Village Sw-MR  1:27.63    1:29.87        
                  42.52     1:29.87 (47.35)                                        
 14 Wu, Brendan S             10 Red Fox Aquatic-MR   1:28.50    1:29.91        
                  43.46     1:29.91 (46.45)                                        
 15 Barrett, Noah D            9 Westchester Aqua-MR  1:26.68    1:33.33        
                  43.34     1:33.33 (49.99)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ Zone Qualifier
                35.69  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  34.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          10 Huntington YMCA-MR     30.31      29.76        
  2 Cakir, Noah                9 Team Suffolk-MR        30.47      30.08        
  3 Levine, Aidan              9 Trident Aquatic-MR     30.73      30.93        
  4 Bice, Cian G              10 Queens Aquatic C-MR    30.97      30.98        
  5 Maslo, Strahinja          10 Roosevelt Island-MR    32.66      31.46        
  6 Thompson, Lyn             10 UN-MR                  33.25      33.08        
  7 Davis-Whittaker, Jose     10 Flushing YMCA-MR       33.20      33.20        
  7 Brady, Timothy            10 Islanders Aquati-MR    31.92      33.20        
  9 Pepper, Hudson M          10 Harbor Seals/Bay-MR    32.72      33.32        
 10 McHugh, Connor J          10 Bgc-N. Westchest-MR    34.45      33.37        
 11 Baranov, Edward           10 Matchpoint Nyc-MR      33.75      33.50        
 12 Mialkovskyi, Denys         9 Roosevelt Island-MR    33.89      33.80        
 13 Carley, Thomas            10 Club Fit Jeffers-MR    34.09      34.17        
 14 Agashiwala, Satya         10 Manhattan Makos-MR     33.69      34.19        
 15 Washington, Morgon         9 Cas Stingrays-MR       33.29      34.27        
 16 Nadecki, Erik S           10 Bgc-N. Westchest-MR    34.62      34.84        
 17 Chan, Beau                 9 Manhattan Makos-MR     33.42      34.93        
 18 Pacheco, Matthew          10 UN-MR                  33.31      35.78        
 19 Skaistis, Levi B           9 Asphalt Green Un-MR    34.60      36.37        
 20 Jones, Ronin              10 Asphalt Green Un-MR    34.99      36.50        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ Zone Qualifier
              1:25.59  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:21.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cakir, Noah                9 Team Suffolk-MR      1:08.26    1:06.96        
                  31.90     1:06.96 (35.06)                                        
  2 Bice, Cian G              10 Queens Aquatic C-MR  1:08.12    1:08.07        
                  32.29     1:08.07 (35.78)                                        
  3 Mendoza, Aaron O          10 Huntington YMCA-MR   1:09.01    1:08.40        
                  33.40     1:08.40 (35.00)                                        
  4 Maslo, Strahinja          10 Roosevelt Island-MR  1:14.05    1:12.47        
                  33.07     1:12.47 (39.40)                                        
  5 Pepper, Hudson M          10 Harbor Seals/Bay-MR  1:14.07    1:13.40        
                  35.33     1:13.40 (38.07)                                        
  6 McHugh, Connor J          10 Bgc-N. Westchest-MR  1:14.49    1:13.51        
                  34.97     1:13.51 (38.54)                                        
  7 Mialkovskyi, Denys         9 Roosevelt Island-MR  1:17.01    1:14.12        
                  34.12     1:14.12 (40.00)                                        
  8 Levine, Aidan              9 Trident Aquatic-MR   1:12.89    1:14.20        
                  33.34     1:14.20 (40.86)                                        
  9 Brady, Timothy            10 Islanders Aquati-MR  1:15.03    1:14.57        
                  34.65     1:14.57 (39.92)                                        
 10 Hwang, Ryan               10 Team Suffolk-MR      1:15.35    1:16.76        
                  34.57     1:16.76 (42.19)                                        
 11 Thompson, Lyn             10 UN-MR                1:21.92    1:17.63        
                  35.04     1:17.63 (42.59)                                        
 12 Baranov, Edward           10 Matchpoint Nyc-MR    1:14.59    1:19.08        
                  35.25     1:19.08 (43.83)                                        
 13 Nadecki, Erik S           10 Bgc-N. Westchest-MR  1:21.95    1:19.12        
                  35.97     1:19.12 (43.15)                                        
 14 Carley, Thomas            10 Club Fit Jeffers-MR  1:19.11    1:19.31        
                  36.40     1:19.31 (42.91)                                        
 15 Belfer, Allen A           10 Matchpoint Nyc-MR    1:20.45    1:20.78        
                  36.12     1:20.78 (44.66)                                        
 16 Veit, Colin               10 Three Village Sw-MR  1:20.77    1:22.05        
                  38.69     1:22.05 (43.36)                                        
 17 Jones, Ronin              10 Asphalt Green Un-MR  1:21.02    1:22.55        
                  36.64     1:22.55 (45.91)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ Zone Qualifier
              1:19.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:17.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cakir, Noah                9 Team Suffolk-MR      1:09.80    1:09.36        
                  33.82     1:09.36 (35.54)                                        
  2 Hwang, Ryan               10 Team Suffolk-MR      1:11.08    1:10.40        
                  32.07     1:10.40 (38.33)                                        
  3 Mendoza, Aaron O          10 Huntington YMCA-MR   1:15.69    1:11.72        
                  32.75     1:11.72 (38.97)                                        
  4 Bice, Cian G              10 Queens Aquatic C-MR  1:12.08    1:12.48        
                  33.22     1:12.48 (39.26)                                        
  5 Levine, Aidan              9 Trident Aquatic-MR   1:11.78    1:12.53        
                  32.30     1:12.53 (40.23)                                        
  6 Pepper, Hudson M          10 Harbor Seals/Bay-MR  1:14.67    1:13.02        
                  32.67     1:13.02 (40.35)                                        
  7 Carley, Thomas            10 Club Fit Jeffers-MR  1:16.89    1:15.45        
                  34.49     1:15.45 (40.96)                                        
  8 McHugh, Connor J          10 Bgc-N. Westchest-MR  1:16.81    1:15.49        
                  34.37     1:15.49 (41.12)                                        
  9 Brady, Timothy            10 Islanders Aquati-MR  1:15.22    1:15.72        
                  35.91     1:15.72 (39.81)                                        
 10 Baranov, Edward           10 Matchpoint Nyc-MR    1:13.26    1:15.95        
                  35.14     1:15.95 (40.81)                                        
 11 Skaistis, Levi B           9 Asphalt Green Un-MR  1:13.51    1:16.64        
                  36.03     1:16.64 (40.61)                                        
 12 Demaio, Thomas M          10 Three Village Sw-MR  1:16.07    1:17.76        
                  36.77     1:17.76 (40.99)                                        
 13 Nadecki, Erik S           10 Bgc-N. Westchest-MR  1:17.19    1:20.98        
                  35.50     1:20.98 (45.48)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ Zone Qualifier
              2:51.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:45.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bice, Cian G              10 Queens Aquatic C-MR  2:31.16    2:32.29        
                  32.76     1:10.94 (38.18)     1:57.89 (46.95)     2:32.29 (34.40)
  2 Mendoza, Aaron O          10 Huntington YMCA-MR   2:33.63    2:32.97        
                  34.13     1:12.28 (38.15)     1:58.69 (46.41)     2:32.97 (34.28)
  3 Pepper, Hudson M          10 Harbor Seals/Bay-MR  2:34.06    2:34.42        
                  34.48     1:12.89 (38.41)     1:59.57 (46.68)     2:34.42 (34.85)
  4 Carley, Thomas            10 Club Fit Jeffers-MR  2:42.80    2:41.68        
                  36.29     1:16.17 (39.88)     2:04.60 (48.43)     2:41.68 (37.08)
  5 Baranov, Edward           10 Matchpoint Nyc-MR    2:38.40    2:42.04        
                  35.29     1:17.42 (42.13)     2:04.29 (46.87)     2:42.04 (37.75)
  6 McHugh, Connor J          10 Bgc-N. Westchest-MR  2:44.08    2:43.75        
                  35.79     1:19.21 (43.42)     2:08.76 (49.55)     2:43.75 (34.99)
  7 Miao, Owen                10 Laguardia Aquati-MR  2:41.93    2:50.97        
                  37.33     1:20.42 (43.09)     2:12.89 (52.47)     2:50.97 (38.08)
  8 Demaio, Thomas M          10 Three Village Sw-MR  2:45.08    2:52.23        
                  39.19     1:23.35 (44.16)     2:15.20 (51.85)     2:52.23 (37.03)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  METS Senior Mets
                26.99  ZQ Zone Qualifier
                27.89  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  26.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR    24.17      24.13        
  2 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR     25.26      24.88        
  3 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR    25.25      25.30        
  4 Rikic, Aidan              12 Trident Aquatic-MR     26.37      25.89        
  5 Smith, Sebastian L        12 Red Fox Aquatic-MR     26.36      26.00        
  6 Sequeiros, Noah           12 Nys Aquatics, In-MR    26.21      26.11        
  7 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR    26.00      26.15        
  8 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR    26.06      26.60        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  METS Senior Mets
                26.99  ZQ Zone Qualifier
                27.89  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  26.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR    24.72      24.17 q      
  2 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR    25.42      25.25 q      
  3 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR     25.68      25.26 q      
  4 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR    25.45      26.00 q      
  5 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR    26.80      26.06 q      
  6 Sequeiros, Noah           12 Nys Aquatics, In-MR    26.06      26.21 q      
  7 Smith, Sebastian L        12 Red Fox Aquatic-MR     26.40      26.36 q      
  8 Rikic, Aidan              12 Trident Aquatic-MR     26.15      26.37 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lebedinets, Ruslan        12 Shorefront Y Bri-MR    26.42      26.48        
 10 Reilly, Christopher M     12 Long Island Expr-MR    26.51      26.63        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ma, Jared W               12 Matchpoint Nyc-MR      26.34      26.75        
 12 Dimaggio, John P          11 Matchpoint Nyc-MR      26.88      26.80        
 13 Nielsen, Jake             12 Hauppauge Athlet-MR    26.97      26.91        
 14 Perez, Gavin M            12 Nys Aquatics, In-MR    26.61      27.02        
 15 Varrichio, Christopher R  12 Sachem Swim Club-MR    26.61      27.19        
 16 Shemetov, Daniel B        12 Bethpage Pal Bar-MR    26.85      27.65        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.69  METS Senior Mets
                58.99  ZQ Zone Qualifier
                59.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  58.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR    53.75      52.54        
                  25.92       52.54 (26.62)                                        
  2 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR    54.26      52.80        
                  25.48       52.80 (27.32)                                        
  3 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR     55.59      54.27        
                  26.15       54.27 (28.12)                                        
  4 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR    55.54      55.18        
                  26.36       55.18 (28.82)                                        
  5 Rikic, Aidan              12 Trident Aquatic-MR     57.75      56.28        
                  26.68       56.28 (29.60)                                        
  6 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR    57.28      56.49        
                  26.61       56.49 (29.88)                                        
  7 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR    56.00      56.73        
                  27.46       56.73 (29.27)                                        
  8 Lebedinets, Ruslan        12 Shorefront Y Bri-MR    57.64      57.16        
                  27.43       57.16 (29.73)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.69  METS Senior Mets
                58.99  ZQ Zone Qualifier
                59.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  58.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR    53.97      53.75 q      
                  25.97       53.75 (27.78)                                        
  2 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR    54.50      54.26 q      
                  26.36       54.26 (27.90)                                        
  3 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR    55.94      55.54 q      
                  26.39       55.54 (29.15)                                        
  4 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR     53.78      55.59 q      
                  26.66       55.59 (28.93)                                        
  5 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR    55.77      56.00 q      
                  27.08       56.00 (28.92)                                        
  6 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR    57.68      57.28 q      
                  26.47       57.28 (30.81)                                        
  7 Lebedinets, Ruslan        12 Shorefront Y Bri-MR    58.64      57.64 q      
                  27.49       57.64 (30.15)                                        
  8 Rikic, Aidan              12 Trident Aquatic-MR     56.26      57.75 q      
                  27.24       57.75 (30.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dorsey-Reyes, Daijin      12 Manhattan Makos-MR     58.49      58.11        
                  28.07       58.11 (30.04)                                        
 10 Ma, Jared W               12 Matchpoint Nyc-MR      57.57      58.14        
                  27.44       58.14 (30.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Varrichio, Christopher R  12 Sachem Swim Club-MR    58.40      58.18        
                  27.94       58.18 (30.24)                                        
 12 Smith, Sebastian L        12 Red Fox Aquatic-MR     58.54      58.26        
                  27.24       58.26 (31.02)                                        
 13 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR    57.06      58.67        
                  27.89       58.67 (30.78)                                        
 14 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR     57.38      58.91        
                  27.72       58.91 (31.19)                                        
 15 Perez, Gavin M            12 Nys Aquatics, In-MR    58.17      58.97        
                  28.38       58.97 (30.59)                                        
 16 Reilly, Christopher M     12 Long Island Expr-MR    58.48      59.06        
                  28.40       59.06 (30.66)                                        
 17 Hyacinthe, Justin         12 Trident Aquatic-MR     58.88      59.31        
                  28.66       59.31 (30.65)                                        
 18 Nielsen, Jake             12 Hauppauge Athlet-MR    58.77      59.40        
                  28.26       59.40 (31.14)                                        
 19 Shemetov, Daniel B        12 Bethpage Pal Bar-MR    58.97      59.75        
                  28.65       59.75 (31.10)                                        
 20 Dimaggio, John P          11 Matchpoint Nyc-MR      59.93    1:00.29        
                  28.34     1:00.29 (31.95)                                        
 21 Miao, Ethan               12 Laguardia Aquati-MR    59.74    1:00.37        
                  29.43     1:00.37 (30.94)                                        
 22 McClung, Max M            12 Rivertown Aquati-MR    59.63    1:00.65        
                  29.00     1:00.65 (31.65)                                        
 23 Holan, Steve              12 Patriot Swim Tea-MR    58.62    1:00.67        
                  29.22     1:00.67 (31.45)                                        
 24 Simpfenderfer, Michael D  12 Red Fox Aquatic-MR     59.90    1:01.22        
                  29.38     1:01.22 (31.84)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:48.69  METS Senior Mets
              2:09.99  ZQ Zone Qualifier
              2:10.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:09.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  1:56.71    1:56.26        
                  27.09       57.00 (29.91)     1:27.29 (30.29)     1:56.26 (28.97)
  2 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR  2:02.08    2:01.54        
                  27.58       57.79 (30.21)     1:29.74 (31.95)     2:01.54 (31.80)
  3 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR  2:02.92    2:03.57        
                  27.95       59.14 (31.19)     1:31.79 (32.65)     2:03.57 (31.78)
  4 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR  2:04.62    2:03.95        
                  27.87       59.40 (31.53)     1:31.92 (32.52)     2:03.95 (32.03)
  5 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR  2:04.89    2:06.44        
                  27.80       59.72 (31.92)     1:32.96 (33.24)     2:06.44 (33.48)
  6 Perez, Gavin M            12 Nys Aquatics, In-MR  2:07.10    2:06.58        
                  28.27       59.66 (31.39)     1:33.34 (33.68)     2:06.58 (33.24)
  7 McClung, Max M            12 Rivertown Aquati-MR  2:07.11    2:07.01        
                  29.27     1:02.31 (33.04)     1:35.05 (32.74)     2:07.01 (31.96)
  8 Zhang, Dylan Y            12 Asphalt Green Un-MR  2:05.43    2:09.36        
                  29.02     1:01.57 (32.55)     1:35.82 (34.25)     2:09.36 (33.54)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:48.69  METS Senior Mets
              2:09.99  ZQ Zone Qualifier
              2:10.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:09.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  1:56.79    1:56.71 q      
                  26.60       56.15 (29.55)     1:27.06 (30.91)     1:56.71 (29.65)
  2 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR  2:00.26    2:02.08 q      
                  27.70       59.08 (31.38)     1:31.48 (32.40)     2:02.08 (30.60)
  3 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR  2:00.48    2:02.92 q      
                  28.20       58.97 (30.77)     1:31.20 (32.23)     2:02.92 (31.72)
  4 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR  2:06.76    2:04.62 q      
                  28.60       59.79 (31.19)     1:32.32 (32.53)     2:04.62 (32.30)
  5 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR  2:05.77    2:04.89 q      
                  27.36       58.74 (31.38)     1:31.97 (33.23)     2:04.89 (32.92)
  6 Zhang, Dylan Y            12 Asphalt Green Un-MR  2:05.19    2:05.43 q      
                  29.14     1:01.37 (32.23)     1:33.71 (32.34)     2:05.43 (31.72)
  7 Perez, Gavin M            12 Nys Aquatics, In-MR  2:06.24    2:07.10 q      
                  28.68     1:00.98 (32.30)     1:34.53 (33.55)     2:07.10 (32.57)
  8 McClung, Max M            12 Rivertown Aquati-MR  2:04.46    2:07.11 q      
                  28.98     1:01.24 (32.26)     1:34.59 (33.35)     2:07.11 (32.52)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dorsey-Reyes, Daijin      12 Manhattan Makos-MR   2:08.78    2:07.36        
                  29.45     1:01.36 (31.91)     1:34.62 (33.26)     2:07.36 (32.74)
 10 Rikic, Aidan              12 Trident Aquatic-MR   2:08.94    2:07.59        
                  28.70     1:00.97 (32.27)     1:34.67 (33.70)     2:07.59 (32.92)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   2:08.45    2:08.28        
                  28.19     1:00.80 (32.61)     1:34.81 (34.01)     2:08.28 (33.47)
 12 Miao, Ethan               12 Laguardia Aquati-MR  2:09.53    2:09.90        
                  30.34     1:03.62 (33.28)     1:37.48 (33.86)     2:09.90 (32.42)
 13 Varrichio, Christopher R  12 Sachem Swim Club-MR  2:08.01    2:10.57        
                  29.26     1:02.71 (33.45)     1:37.07 (34.36)     2:10.57 (33.50)
 14 Simpfenderfer, Michael D  12 Red Fox Aquatic-MR   2:09.52    2:10.69        
                  30.15     1:03.60 (33.45)     1:38.27 (34.67)     2:10.69 (32.42)
 15 Shemetov, Daniel B        12 Bethpage Pal Bar-MR  2:05.61    2:10.88        
                  28.63     1:01.34 (32.71)     1:36.39 (35.05)     2:10.88 (34.49)
 16 Holan, Steve              12 Patriot Swim Tea-MR  2:08.13    2:12.92        
                  30.29     1:03.60 (33.31)     1:38.13 (34.53)     2:12.92 (34.79)
 17 Saadeddin, Saadeddin      11 Matchpoint Nyc-MR    2:09.34    2:13.00        
                  29.81     1:03.53 (33.72)     1:38.94 (35.41)     2:13.00 (34.06)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:54.99  METS Senior Mets
              5:55.99  JO Junior Olympics
              5:55.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  5:55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  5:10.34    5:17.19        
                  28.14     1:00.08 (31.94)     1:32.56 (32.48)     2:05.56 (33.00)
        2:38.08 (32.52)     3:10.84 (32.76)     3:43.27 (32.43)     4:15.17 (31.90)
        4:47.29 (32.12)     5:17.19 (29.90)                                        
  2 McClung, Max M            12 Rivertown Aquati-MR  5:29.63    5:26.20        
                  30.03     1:02.52 (32.49)     1:36.03 (33.51)     2:08.80 (32.77)
        2:41.68 (32.88)     3:15.09 (33.41)     3:48.29 (33.20)     4:21.46 (33.17)
        4:54.61 (33.15)     5:26.20 (31.59)                                        
  3 Lebedinets, Ruslan        12 Shorefront Y Bri-MR  5:37.76    5:35.58        
                  29.23     1:01.47 (32.24)     1:34.99 (33.52)     2:08.59 (33.60)
        2:41.55 (32.96)     3:15.50 (33.95)     3:50.01 (34.51)     4:26.32 (36.31)
        5:01.58 (35.26)     5:35.58 (34.00)                                        
  4 Emerson, Hunter J         12 Three Village Sw-MR  5:46.06    5:38.50        
                  29.78     1:03.00 (33.22)     1:37.53 (34.53)     2:12.23 (34.70)
        2:47.27 (35.04)     3:22.19 (34.92)     3:57.01 (34.82)     4:31.64 (34.63)
        5:05.91 (34.27)     5:38.50 (32.59)                                        
  5 Miao, Ethan               12 Laguardia Aquati-MR  5:37.04    5:39.81        
                  30.31     1:03.59 (33.28)     1:38.42 (34.83)     2:13.84 (35.42)
        2:49.30 (35.46)     3:24.35 (35.05)     3:59.49 (35.14)     4:34.39 (34.90)
        5:09.57 (35.18)     5:39.81 (30.24)                                        
  6 Simpfenderfer, Michael D  12 Red Fox Aquatic-MR   5:48.17    5:41.91        
                                1:02.57 ( )     1:36.91 (34.34)     2:11.97 (35.06)
        2:47.34 (35.37)     3:22.60 (35.26)     3:57.98 (35.38)     4:33.31 (35.33)
        5:08.68 (35.37)     5:41.91 (33.23)                                        
  7 Perez, Gavin M            12 Nys Aquatics, In-MR  5:50.98    5:42.01        
                                1:03.00 ( )     1:38.02 (35.02)     2:12.86 (34.84)
        2:47.90 (35.04)     3:23.24 (35.34)     3:59.04 (35.80)     4:34.42 (35.38)
        5:09.00 (34.58)     5:42.01 (33.01)                                        
  8 Saadeddin, Saadeddin      11 Matchpoint Nyc-MR    5:52.96    5:43.03        
                  30.69     1:06.26 (35.57)     1:41.36 (35.10)     2:15.49 (34.13)
        2:50.71 (35.22)     3:26.19 (35.48)     4:01.27 (35.08)     4:36.58 (35.31)
        5:10.69 (34.11)     5:43.03 (32.34)                                        
  9 Rikic, Aidan              12 Trident Aquatic-MR   5:47.18    5:44.01        
                                1:03.86 ( )     1:38.63 (34.77)     2:13.36 (34.73)
        2:49.02 (35.66)     3:24.02 (35.00)     3:59.23 (35.21)     4:34.61 (35.38)
        5:10.41 (35.80)     5:44.01 (33.60)                                        
 10 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   5:54.70    5:44.14        
                  29.62     1:03.38 (33.76)     1:38.70 (35.32)     2:14.78 (36.08)
        2:50.77 (35.99)     3:26.82 (36.05)     4:02.97 (36.15)     4:37.58 (34.61)
        5:11.98 (34.40)     5:44.14 (32.16)                                        
 11 Finn, Liam                12 Trident Aquatic-MR   5:44.80    5:44.23        
                  29.87     1:04.19 (34.32)     1:39.04 (34.85)     2:14.19 (35.15)
        2:49.21 (35.02)     3:24.51 (35.30)     3:59.92 (35.41)     4:35.43 (35.51)
        5:10.47 (35.04)     5:44.23 (33.76)                                        
 12 Mazzacano, Andrew J       12 Phoenix Aquatic-MR   5:45.40    5:47.55        
                  29.69     1:02.99 (33.30)     1:37.67 (34.68)     2:13.15 (35.48)
        2:48.58 (35.43)     3:24.73 (36.15)     4:00.86 (36.13)     4:37.47 (36.61)
        5:13.50 (36.03)     5:47.55 (34.05)                                        
 13 Holan, Steve              12 Patriot Swim Tea-MR  5:48.18    5:47.62        
                                1:04.86 ( )     1:39.98 (35.12)     2:14.97 (34.99)
        2:50.26 (35.29)     3:25.87 (35.61)     4:01.13 (35.26)     4:36.90 (35.77)
        5:12.79 (35.89)     5:47.62 (34.83)                                        
 14 Varrichio, Christopher R  12 Sachem Swim Club-MR  5:46.58    5:51.87        
                  29.86     1:03.86 (34.00)     1:39.43 (35.57)     2:15.42 (35.99)
        2:52.01 (36.59)     3:28.64 (36.63)     4:04.81 (36.17)     4:41.75 (36.94)
        5:17.73 (35.98)     5:51.87 (34.14)                                        
 15 Smith, Sebastian L        12 Red Fox Aquatic-MR   5:52.20    5:57.42        
                                1:07.08 ( )     1:43.85 (36.77)     2:20.42 (36.57)
        2:57.15 (36.73)     3:34.32 (37.17)     4:11.14 (36.82)     4:47.46 (36.32)
        5:22.98 (35.52)     5:57.42 (34.44)                                        
 16 Semelsberger, Matthew R   12 Phoenix Aquatic-MR   5:53.89    5:59.00        
                  32.20     1:07.31 (35.11)     1:42.90 (35.59)     2:19.19 (36.29)
        2:55.92 (36.73)     3:32.82 (36.90)     4:09.59 (36.77)     4:45.86 (36.27)
        5:22.86 (37.00)     5:59.00 (36.14)                                        
 17 Shemetov, Daniel B        12 Bethpage Pal Bar-MR  5:54.43    6:00.51        
                  28.67     1:02.82 (34.15)     1:39.09 (36.27)     2:16.25 (37.16)
        2:53.87 (37.62)     3:31.57 (37.70)     4:09.02 (37.45)     4:46.36 (37.34)
        5:24.48 (38.12)     6:00.51 (36.03)                                        
 18 Rzezwicki, Gabriel        12 Club Fit Jeffers-MR  5:55.41    6:02.42        
                  31.51     1:07.10 (35.59)     1:44.26 (37.16)     2:21.48 (37.22)
        2:58.75 (37.27)     3:35.95 (37.20)     4:13.08 (37.13)     4:49.92 (36.84)
        5:26.88 (36.96)     6:02.42 (35.54)                                        
 19 Tsukikawa, Renzo G        11 Westchester Aqua-MR  5:54.53    6:07.07        
                  32.26     1:07.89 (35.63)     1:44.82 (36.93)     2:22.30 (37.48)
        3:00.02 (37.72)     3:37.53 (37.51)     4:15.40 (37.87)     4:53.72 (38.32)
        5:30.79 (37.07)     6:07.07 (36.28)                                        
 20 Vavalle, Antonio          12 Three Village Sw-MR  5:50.24    6:07.42        
                                1:08.99 ( )     1:45.32 (36.33)     2:22.71 (37.39)
        3:00.33 (37.62)     3:38.27 (37.94)     4:16.20 (37.93)     4:54.14 (37.94)
        5:31.79 (37.65)     6:07.42 (35.63)                                        
 21 Redfield, Jackson         11 Sachem Swim Club-MR  5:52.26    6:15.30        
                                1:09.24 ( )     1:47.60 (38.36)     2:26.00 (38.40)
        3:05.50 (39.50)     3:44.81 (39.31)     4:23.89 (39.08)     5:03.19 (39.30)
        5:41.12 (37.93)     6:15.30 (34.18)                                        
 22 Su, Sean A                11 Queens Aquatic C-MR  5:48.64    6:25.52        
                                1:08.26 ( )     1:47.43 (39.17)     2:27.42 (39.99)
        3:06.77 (39.35)     3:46.72 (39.95)     4:27.35 (40.63)     5:08.20 (40.85)
        5:47.96 (39.76)     6:25.52 (37.56)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ Zone Qualifier
                31.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  31.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR    29.24      28.45        
  2 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR    28.76      28.49        
  3 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR    28.94      28.68        
  4 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR    29.14      28.69        
  5 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR     30.11      29.23        
  6 Rikic, Aidan              12 Trident Aquatic-MR     30.17      29.40        
  7 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR    29.97      29.65        
  8 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR    30.03      29.90        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ Zone Qualifier
                31.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  31.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR    29.84      28.76 q      
  2 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR    29.30      28.94 q      
  3 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR    28.98      29.14 q      
  4 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR    30.21      29.24 q      
  5 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR    30.45      29.97 q      
  6 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR    29.32      30.03 q      
  7 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR     29.58      30.11 q      
  8 Rikic, Aidan              12 Trident Aquatic-MR     30.35      30.17 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zhang, Eric K             12 Asphalt Green Un-MR    31.27      30.52        
 10 Dimaggio, John P          11 Matchpoint Nyc-MR      30.89      30.74        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Varrichio, Christopher R  12 Sachem Swim Club-MR    31.15      31.63        
 12 Sacca, David J            12 Asphalt Green Un-MR    31.05      31.73        
 13 Reilly, Christopher M     12 Long Island Expr-MR    31.21      32.53        
 -- Ma, Jared W               12 Matchpoint Nyc-MR      30.85         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.99  METS Senior Mets
              1:06.99  ZQ Zone Qualifier
              1:08.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:06.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  1:02.26    1:00.88        
                  29.63     1:00.88 (31.25)                                        
  2 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR  1:01.37    1:01.66        
                  29.43     1:01.66 (32.23)                                        
  3 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR  1:03.00    1:02.21        
                  30.06     1:02.21 (32.15)                                        
  4 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR  1:02.71    1:02.81        
                  30.47     1:02.81 (32.34)                                        
  5 Rikic, Aidan              12 Trident Aquatic-MR   1:05.74    1:03.21        
                  30.70     1:03.21 (32.51)                                        
  6 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR  1:03.39    1:03.28        
                  30.80     1:03.28 (32.48)                                        
  7 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   1:05.86    1:05.10        
                  31.58     1:05.10 (33.52)                                        
  8 Flaherty, Liam G          12 Badger Swim Club-MR  1:06.21    1:05.49        
                  31.90     1:05.49 (33.59)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.99  METS Senior Mets
              1:06.99  ZQ Zone Qualifier
              1:08.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:06.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR  1:02.83    1:01.37 q      
                  29.77     1:01.37 (31.60)                                        
  2 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  1:00.95    1:02.26 q      
                  30.53     1:02.26 (31.73)                                        
  3 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR  1:03.59    1:02.71 q      
                  30.87     1:02.71 (31.84)                                        
  4 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR  1:03.38    1:03.00 q      
                  30.36     1:03.00 (32.64)                                        
  5 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR  1:04.94    1:03.39 q      
                  30.56     1:03.39 (32.83)                                        
  6 Rikic, Aidan              12 Trident Aquatic-MR   1:06.22    1:05.74 q      
                  31.98     1:05.74 (33.76)                                        
  7 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   1:04.95    1:05.86 q      
                  32.15     1:05.86 (33.71)                                        
  8 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR   1:04.32    1:05.87 q      
                  31.37     1:05.87 (34.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flaherty, Liam G          12 Badger Swim Club-MR  1:03.65    1:06.21        
                  32.40     1:06.21 (33.81)                                        
 10 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR  1:05.29    1:06.50        
                  32.58     1:06.50 (33.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dimaggio, John P          11 Matchpoint Nyc-MR    1:06.35    1:06.77        
                  32.25     1:06.77 (34.52)                                        
 12 Emerson, Hunter J         12 Three Village Sw-MR  1:05.66    1:07.13        
                  32.76     1:07.13 (34.37)                                        
 13 Forrester, Robert C       12 Westchester Aqua-MR  1:06.73    1:07.81        
                  32.30     1:07.81 (35.51)                                        
 14 Varrichio, Christopher R  12 Sachem Swim Club-MR  1:05.99    1:08.11        
                  33.04     1:08.11 (35.07)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:01.99  METS Senior Mets
              2:29.19  ZQ Zone Qualifier
              2:32.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:29.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  2:10.70    2:09.51        
                  30.49     1:03.23 (32.74)     1:36.59 (33.36)     2:09.51 (32.92)
  2 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR  2:16.06    2:14.66        
                  31.63     1:05.63 (34.00)     1:40.54 (34.91)     2:14.66 (34.12)
  3 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   2:18.26    2:14.90        
                  31.53     1:06.15 (34.62)     1:41.07 (34.92)     2:14.90 (33.83)
  4 Flaherty, Liam G          12 Badger Swim Club-MR  2:21.25    2:17.10        
                  32.05     1:07.28 (35.23)     1:43.62 (36.34)     2:17.10 (33.48)
  5 Emerson, Hunter J         12 Three Village Sw-MR  2:22.64    2:17.79        
                  32.12     1:07.34 (35.22)     1:43.30 (35.96)     2:17.79 (34.49)
  6 Varrichio, Christopher R  12 Sachem Swim Club-MR  2:18.77    2:18.49        
                  32.28     1:07.00 (34.72)     1:43.13 (36.13)     2:18.49 (35.36)
  7 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR  2:19.69    2:19.49        
                  32.50     1:07.61 (35.11)     1:44.15 (36.54)     2:19.49 (35.34)
  8 Holan, Steve              12 Patriot Swim Tea-MR  2:22.08    2:23.17        
                  33.03     1:08.48 (35.45)     1:45.59 (37.11)     2:23.17 (37.58)
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:01.99  METS Senior Mets
              2:29.19  ZQ Zone Qualifier
              2:32.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:29.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  2:13.06    2:10.70 q      
                  31.04     1:04.66 (33.62)     1:38.41 (33.75)     2:10.70 (32.29)
  2 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR  2:17.48    2:16.06 q      
                  32.22     1:06.57 (34.35)     1:41.65 (35.08)     2:16.06 (34.41)
  3 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   2:27.10    2:18.26 q      
                  32.08     1:06.89 (34.81)     1:43.10 (36.21)     2:18.26 (35.16)
  4 Varrichio, Christopher R  12 Sachem Swim Club-MR  2:22.27    2:18.77 q      
                  32.39     1:07.09 (34.70)     1:43.01 (35.92)     2:18.77 (35.76)
  5 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR  2:22.91    2:19.69 q      
                  32.81     1:08.09 (35.28)     1:44.56 (36.47)     2:19.69 (35.13)
  6 Flaherty, Liam G          12 Badger Swim Club-MR  2:16.80    2:21.25 q      
                  32.72     1:08.97 (36.25)     1:46.17 (37.20)     2:21.25 (35.08)
  7 Holan, Steve              12 Patriot Swim Tea-MR  2:20.81    2:22.08 q      
                  32.97     1:08.35 (35.38)     1:45.00 (36.65)     2:22.08 (37.08)
  8 Emerson, Hunter J         12 Three Village Sw-MR  2:26.96    2:22.64 q      
                  33.38     1:09.28 (35.90)     1:46.42 (37.14)     2:22.64 (36.22)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mazzacano, Andrew J       12 Phoenix Aquatic-MR   2:22.65    2:23.61        
                  32.98     1:08.76 (35.78)     1:46.07 (37.31)     2:23.61 (37.54)
 10 Forrester, Robert C       12 Westchester Aqua-MR  2:26.97    2:26.29        
                  33.54     1:10.68 (37.14)     1:49.64 (38.96)     2:26.29 (36.65)
-------------------------------------------------------------------------
 11 McKenna, Rodin J          12 Asphalt Green Un-MR  2:27.40    2:26.30        
                  34.18     1:11.65 (37.47)     1:49.68 (38.03)     2:26.30 (36.62)
 12 Sequeiros, Noah           12 Nys Aquatics, In-MR  2:27.11    2:27.19        
                  33.24     1:09.82 (36.58)     1:47.95 (38.13)     2:27.19 (39.24)
 13 Semelsberger, Matthew R   12 Phoenix Aquatic-MR   2:27.09    2:27.44        
                  34.36     1:11.73 (37.37)     1:49.65 (37.92)     2:27.44 (37.79)
 14 Perez, Gavin M            12 Nys Aquatics, In-MR  2:28.81    2:32.23        
                  34.14     1:11.77 (37.63)     1:51.73 (39.96)     2:32.23 (40.50)
 15 Giunta, Noah L            11 Three Village Sw-MR  2:27.93    2:33.61        
                  35.80     1:14.69 (38.89)     1:55.12 (40.43)     2:33.61 (38.49)
 16 Honan, Quin J             12 Sachem Swim Club-MR  2:27.74    2:35.51        
                  34.40     1:13.48 (39.08)     1:54.89 (41.41)     2:35.51 (40.62)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ Zone Qualifier
                36.59  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  34.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR     32.29      30.59        
  2 Reilly, Christopher M     12 Long Island Expr-MR    33.41      32.29        
  3 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR    33.31      32.55        
  4 Weinstein, Michael H      11 Westchester Aqua-MR    33.87      33.83        
  5 Kostyatnikov, Michael     12 Asphalt Green Un-MR    34.20      33.99        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ Zone Qualifier
                36.59  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  34.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR     32.12      32.29 q      
  2 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR    33.07      33.31 q      
  3 Reilly, Christopher M     12 Long Island Expr-MR    33.31      33.41 q      
  4 Weinstein, Michael H      11 Westchester Aqua-MR    34.27      33.87 q      
  5 Kostyatnikov, Michael     12 Asphalt Green Un-MR    34.89      34.20 q      
  6 Buchen, Max H             11 Islanders Aquati-MR    33.55      35.78 q      
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.49  METS Senior Mets
              1:16.99  ZQ Zone Qualifier
              1:18.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:16.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR   1:11.64    1:09.06        
                  32.42     1:09.06 (36.64)                                        
  2 Hyacinthe, Justin         12 Trident Aquatic-MR   1:11.48    1:09.72        
                  33.15     1:09.72 (36.57)                                        
  3 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   1:14.20    1:10.46        
                  33.24     1:10.46 (37.22)                                        
  4 Sacca, David J            12 Asphalt Green Un-MR  1:13.03    1:12.40        
                  33.45     1:12.40 (38.95)                                        
  5 Reilly, Christopher M     12 Long Island Expr-MR  1:13.58    1:12.61        
                  34.02     1:12.61 (38.59)                                        
  6 Weinstein, Michael H      11 Westchester Aqua-MR  1:14.46    1:13.07        
                  34.23     1:13.07 (38.84)                                        
  7 Zhang, Eric K             12 Asphalt Green Un-MR  1:13.71    1:13.14        
                  34.34     1:13.14 (38.80)                                        
  8 Ioselevich, Arie          11 Trident Aquatic-MR   1:15.76    1:15.89        
                  35.90     1:15.89 (39.99)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.49  METS Senior Mets
              1:16.99  ZQ Zone Qualifier
              1:18.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:16.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hyacinthe, Justin         12 Trident Aquatic-MR   1:10.68    1:11.48 q      
                  34.23     1:11.48 (37.25)                                        
  2 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR   1:09.01    1:11.64 q      
                  33.24     1:11.64 (38.40)                                        
  3 Sacca, David J            12 Asphalt Green Un-MR  1:13.98    1:13.03 q      
                  33.64     1:13.03 (39.39)                                        
  4 Reilly, Christopher M     12 Long Island Expr-MR  1:14.73    1:13.58 q      
                  34.36     1:13.58 (39.22)                                        
  5 Zhang, Eric K             12 Asphalt Green Un-MR  1:15.17    1:13.71 q      
                  35.12     1:13.71 (38.59)                                        
  6 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   1:11.80    1:14.20 q      
                  34.93     1:14.20 (39.27)                                        
  7 Weinstein, Michael H      11 Westchester Aqua-MR  1:15.11    1:14.46 q      
                  34.81     1:14.46 (39.65)                                        
  8 Ioselevich, Arie          11 Trident Aquatic-MR   1:15.55    1:15.76 q      
                  35.25     1:15.76 (40.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Emerson, Hunter J         12 Three Village Sw-MR  1:15.78    1:16.62        
                  36.18     1:16.62 (40.44)                                        
 10 Varrichio, Christopher R  12 Sachem Swim Club-MR  1:16.40    1:17.28        
                  36.59     1:17.28 (40.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Desmaras, Jorge D         12 Bgc-N. Westchest-MR  1:16.98    1:18.37        
                  36.09     1:18.37 (42.28)                                        
 12 Flaherty, Liam G          12 Badger Swim Club-MR  1:16.02    1:19.81        
                  37.84     1:19.81 (41.97)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.99  METS Senior Mets
              2:53.99  JO Junior Olympics
              2:53.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:53.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR   2:37.74    2:28.70        
                  33.17     1:11.69 (38.52)     1:50.39 (38.70)     2:28.70 (38.31)
  2 Hyacinthe, Justin         12 Trident Aquatic-MR   2:35.60    2:29.78        
                  33.62     1:11.92 (38.30)     1:51.14 (39.22)     2:29.78 (38.64)
  3 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   2:40.19    2:33.96        
                  33.71     1:13.37 (39.66)     1:53.97 (40.60)     2:33.96 (39.99)
  4 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR  2:36.99    2:36.75        
                  34.30     1:12.92 (38.62)     1:54.08 (41.16)     2:36.75 (42.67)
  5 Ma, Jared W               12 Matchpoint Nyc-MR    2:37.93    2:38.11        
                  35.27     1:14.67 (39.40)     1:56.12 (41.45)     2:38.11 (41.99)
  6 Weinstein, Michael H      11 Westchester Aqua-MR  2:42.97    2:41.55        
                  36.32     1:16.36 (40.04)     1:58.80 (42.44)     2:41.55 (42.75)
  7 Ioselevich, Arie          11 Trident Aquatic-MR   2:46.45    2:42.21        
                  36.08     1:17.82 (41.74)     1:59.89 (42.07)     2:42.21 (42.32)
  8 Kwan, William V           12 Freedom Aquatics-MR  2:48.72    2:51.53        
                  37.97     1:20.23 (42.26)     2:06.24 (46.01)     2:51.53 (45.29)
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.99  METS Senior Mets
              2:53.99  JO Junior Olympics
              2:53.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:53.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hyacinthe, Justin         12 Trident Aquatic-MR   2:34.17    2:35.60 q      
                  36.17     1:15.69 (39.52)     1:56.42 (40.73)     2:35.60 (39.18)
  2 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR  2:41.00    2:36.99 q      
                  34.75     1:14.11 (39.36)     1:55.84 (41.73)     2:36.99 (41.15)
  3 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR   2:36.89    2:37.74 q      
                  35.45     1:15.84 (40.39)     1:56.81 (40.97)     2:37.74 (40.93)
  4 Ma, Jared W               12 Matchpoint Nyc-MR    2:39.88    2:37.93 q      
                  35.05     1:14.85 (39.80)     1:56.07 (41.22)     2:37.93 (41.86)
  5 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   2:43.95    2:40.19 q      
                  35.71     1:16.78 (41.07)     1:59.06 (42.28)     2:40.19 (41.13)
  6 Weinstein, Michael H      11 Westchester Aqua-MR  2:42.37    2:42.97 q      
                  35.40     1:17.37 (41.97)     2:00.30 (42.93)     2:42.97 (42.67)
  7 Ioselevich, Arie          11 Trident Aquatic-MR   2:50.90    2:46.45 q      
                  37.58     1:19.54 (41.96)     2:02.98 (43.44)     2:46.45 (43.47)
  8 Kwan, William V           12 Freedom Aquatics-MR  2:52.85    2:48.72 q      
                  38.24     1:20.01 (41.77)     2:04.00 (43.99)     2:48.72 (44.72)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flaherty, Liam G          12 Badger Swim Club-MR  2:42.45    2:49.41        
                  38.69     1:22.64 (43.95)     2:06.44 (43.80)     2:49.41 (42.97)
 10 Benten, Liam A            12 Asphalt Green Un-MR  2:53.53    2:55.84        
                  41.13     1:26.14 (45.01)     2:10.97 (44.83)     2:55.84 (44.87)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tsukikawa, Renzo G        11 Westchester Aqua-MR  2:51.66    3:00.08        
                  40.12     1:25.61 (45.49)     2:13.56 (47.95)     3:00.08 (46.52)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ Zone Qualifier
                30.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  30.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR    26.81      26.58        
  2 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR    27.69      27.33        
  3 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR     28.10      27.38        
  4 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR    27.87      27.87        
  5 Smith, Sebastian L        12 Red Fox Aquatic-MR     28.74      28.17        
  6 Dimaggio, John P          11 Matchpoint Nyc-MR      28.62      28.30        
  7 Rikic, Aidan              12 Trident Aquatic-MR     29.32      28.55        
  8 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR    29.01      28.70        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ Zone Qualifier
                30.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  30.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR    26.89      26.81 q      
  2 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR    28.64      27.69 q      
  3 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR    27.98      27.87 q      
  4 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR     27.36      28.10 q      
  5 Dimaggio, John P          11 Matchpoint Nyc-MR      28.61      28.62 q      
  6 Smith, Sebastian L        12 Red Fox Aquatic-MR     29.09      28.74 q      
  7 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR    28.98      29.01 q      
  8 Rikic, Aidan              12 Trident Aquatic-MR     29.99      29.32 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sacca, David J            12 Asphalt Green Un-MR    29.95      29.59        
 10 Vitale, Benjamin G        11 Patriot Swim Tea-MR    28.66      29.61        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sequeiros, Noah           12 Nys Aquatics, In-MR    29.65      29.72        
 12 Perez, Gavin M            12 Nys Aquatics, In-MR    29.53      29.85        
 13 Nielsen, Jake             12 Hauppauge Athlet-MR    29.74      29.87        
 14 Ma, Jared W               12 Matchpoint Nyc-MR      29.99      29.90        
 15 Flaherty, Liam G          12 Badger Swim Club-MR    28.83      30.04        
 16 Mazzacano, Andrew J       12 Phoenix Aquatic-MR     30.13      30.05        
 17 Miao, Ethan               12 Laguardia Aquati-MR    30.28      30.12        
 18 Emerson, Hunter J         12 Three Village Sw-MR    30.47      30.14        
 19 Tamang, Tenzin N          11 E. Hampton Ymca-MR     30.07      30.16        
 20 Holan, Steve              12 Patriot Swim Tea-MR    29.51      30.63        
 21 Hyacinthe, Justin         12 Trident Aquatic-MR     29.84      30.87        
 22 Mattone, Vincent          12 Nys Aquatics, In-MR    30.51      31.01        
 23 Rzezwicki, Gabriel        12 Club Fit Jeffers-MR    30.33      31.15        
 24 Honan, Quin J             12 Sachem Swim Club-MR    29.91      31.43        
 25 Dagnogo, Ousman           11 Cas Stingrays-MR       30.46      31.47        
 26 McKenna, Rodin J          12 Asphalt Green Un-MR    30.57      31.55        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  METS Senior Mets
              1:07.99  ZQ Zone Qualifier
              1:10.69  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:07.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR  1:00.45      59.99        
                  28.05       59.99 (31.94)                                        
  2 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  1:02.67    1:00.21        
                  28.45     1:00.21 (31.76)                                        
  3 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR  1:03.29    1:02.23        
                  28.71     1:02.23 (33.52)                                        
  4 Dimaggio, John P          11 Matchpoint Nyc-MR    1:04.38    1:03.77        
                  28.72     1:03.77 (35.05)                                        
  5 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR  1:04.51    1:04.29        
                  29.74     1:04.29 (34.55)                                        
  6 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR  1:04.19    1:05.50        
                  29.63     1:05.50 (35.87)                                        
  7 Ma, Jared W               12 Matchpoint Nyc-MR    1:05.55    1:06.78        
                  29.97     1:06.78 (36.81)                                        
 -- Miao, Ethan               12 Laguardia Aquati-MR  1:05.02         DQ        
      False start
                  30.31          DQ (32.93)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  METS Senior Mets
              1:07.99  ZQ Zone Qualifier
              1:10.69  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:07.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR  1:00.65    1:00.45 q      
                  28.45     1:00.45 (32.00)                                        
  2 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  1:01.25    1:02.67 q      
                  29.29     1:02.67 (33.38)                                        
  3 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR  1:04.87    1:03.29 q      
                  28.72     1:03.29 (34.57)                                        
  4 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR  1:03.90    1:04.19 q      
                  29.27     1:04.19 (34.92)                                        
  5 Dimaggio, John P          11 Matchpoint Nyc-MR    1:02.88    1:04.38 q      
                  29.56     1:04.38 (34.82)                                        
  6 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR  1:02.95    1:04.51 q      
                  29.78     1:04.51 (34.73)                                        
  7 Miao, Ethan               12 Laguardia Aquati-MR  1:04.60    1:05.02 q      
                  30.62     1:05.02 (34.40)                                        
  8 Ma, Jared W               12 Matchpoint Nyc-MR    1:06.09    1:05.55 q      
                  30.31     1:05.55 (35.24)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Emerson, Hunter J         12 Three Village Sw-MR  1:06.78    1:06.35        
                  30.97     1:06.35 (35.38)                                        
 10 Sequeiros, Noah           12 Nys Aquatics, In-MR  1:07.45    1:06.48        
                  30.19     1:06.48 (36.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Saadeddin, Saadeddin      11 Matchpoint Nyc-MR    1:06.66    1:06.97        
                  30.56     1:06.97 (36.41)                                        
 12 Flaherty, Liam G          12 Badger Swim Club-MR  1:03.50    1:07.39        
                  32.00     1:07.39 (35.39)                                        
 13 Mazzacano, Andrew J       12 Phoenix Aquatic-MR   1:07.81    1:07.79        
                  31.35     1:07.79 (36.44)                                        
 14 Mattone, Vincent          12 Nys Aquatics, In-MR  1:06.29    1:07.84        
                  31.19     1:07.84 (36.65)                                        
 15 Hyacinthe, Justin         12 Trident Aquatic-MR   1:06.49    1:08.26        
                  31.74     1:08.26 (36.52)                                        
 16 McClung, Max M            12 Rivertown Aquati-MR  1:07.37    1:08.95        
                  31.34     1:08.95 (37.61)                                        
 17 Tamang, Tenzin N          11 E. Hampton Ymca-MR   1:07.26    1:09.82        
                  31.55     1:09.82 (38.27)                                        
 18 Honan, Quin J             12 Sachem Swim Club-MR  1:07.59    1:11.68        
                  32.37     1:11.68 (39.31)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:03.99  METS Senior Mets
              2:36.99  ZQ Zone Qualifier
              2:39.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:36.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 McClung, Max M            12 Rivertown Aquati-MR  2:20.28    2:19.21        
                  31.59     1:05.89 (34.30)     1:42.63 (36.74)     2:19.21 (36.58)
  2 Saadeddin, Saadeddin      11 Matchpoint Nyc-MR    2:25.84    2:22.62        
                  31.56     1:09.19 (37.63)     1:46.20 (37.01)     2:22.62 (36.42)
  3 Miao, Ethan               12 Laguardia Aquati-MR  2:26.70    2:22.76        
                  32.50     1:08.77 (36.27)     1:46.00 (37.23)     2:22.76 (36.76)
  4 Emerson, Hunter J         12 Three Village Sw-MR  2:25.97    2:23.23        
                  31.24     1:06.88 (35.64)     1:45.09 (38.21)     2:23.23 (38.14)
  5 Flaherty, Liam G          12 Badger Swim Club-MR  2:27.64    2:26.00        
                  31.68     1:08.40 (36.72)     1:47.99 (39.59)     2:26.00 (38.01)
  6 Mattone, Vincent          12 Nys Aquatics, In-MR  2:28.96    2:27.52        
                  32.56     1:08.91 (36.35)     1:48.04 (39.13)     2:27.52 (39.48)
  7 Smith, Sebastian L        12 Red Fox Aquatic-MR   2:32.65    2:30.58        
                  33.09     1:11.41 (38.32)     1:52.41 (41.00)     2:30.58 (38.17)
  8 Holan, Steve              12 Patriot Swim Tea-MR  2:32.51    2:32.77        
                  32.78     1:11.00 (38.22)     1:50.10 (39.10)     2:32.77 (42.67)
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:03.99  METS Senior Mets
              2:36.99  ZQ Zone Qualifier
              2:39.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:36.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McClung, Max M            12 Rivertown Aquati-MR  2:30.18    2:20.28 q      
                  32.06     1:06.70 (34.64)     1:43.40 (36.70)     2:20.28 (36.88)
  2 Saadeddin, Saadeddin      11 Matchpoint Nyc-MR    2:29.90    2:25.84 q      
                  32.18     1:09.66 (37.48)     1:48.82 (39.16)     2:25.84 (37.02)
  3 Emerson, Hunter J         12 Three Village Sw-MR  2:30.56    2:25.97 q      
                  32.04     1:08.57 (36.53)     1:47.54 (38.97)     2:25.97 (38.43)
  4 Miao, Ethan               12 Laguardia Aquati-MR  2:25.37    2:26.70 q      
                  32.06     1:07.07 (35.01)     1:47.93 (40.86)     2:26.70 (38.77)
  5 Flaherty, Liam G          12 Badger Swim Club-MR  2:20.35    2:27.64 q      
                  32.18     1:09.66 (37.48)     1:48.99 (39.33)     2:27.64 (38.65)
  6 Mattone, Vincent          12 Nys Aquatics, In-MR  2:32.65    2:28.96 q      
                  32.01     1:09.72 (37.71)     1:49.22 (39.50)     2:28.96 (39.74)
  7 Holan, Steve              12 Patriot Swim Tea-MR  2:26.32    2:32.51 q      
                  32.65     1:09.96 (37.31)     1:51.21 (41.25)     2:32.51 (41.30)
  8 Smith, Sebastian L        12 Red Fox Aquatic-MR   2:30.50    2:32.65 q      
                  31.95     1:11.50 (39.55)     1:53.29 (41.79)     2:32.65 (39.36)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mazzacano, Andrew J       12 Phoenix Aquatic-MR   2:36.24    2:32.99        
                  33.02     1:11.21 (38.19)     1:51.19 (39.98)     2:32.99 (41.80)
 10 Zhang, Dylan Y            12 Asphalt Green Un-MR  2:36.94    2:34.66        
                  32.75     1:11.97 (39.22)     1:53.35 (41.38)     2:34.66 (41.31)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dimaggio, John P          11 Matchpoint Nyc-MR    2:36.14    2:37.07        
                  31.41     1:08.89 (37.48)     1:51.48 (42.59)     2:37.07 (45.59)
 12 Honan, Quin J             12 Sachem Swim Club-MR  2:35.77    2:41.15        
                  32.40     1:11.58 (39.18)     1:54.94 (43.36)     2:41.15 (46.21)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ Zone Qualifier
              1:09.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:06.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  1:01.30    1:00.32        
                  28.44     1:00.32 (31.88)                                        
  2 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR  1:01.34    1:00.80        
                  27.83     1:00.80 (32.97)                                        
  3 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR   1:02.92    1:01.24        
                  28.19     1:01.24 (33.05)                                        
  4 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR  1:04.95    1:03.39        
                  28.00     1:03.39 (35.39)                                        
  5 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR  1:03.69    1:03.51        
                  30.29     1:03.51 (33.22)                                        
  6 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR  1:04.67    1:04.41        
                  28.20     1:04.41 (36.21)                                        
  7 Hyacinthe, Justin         12 Trident Aquatic-MR   1:06.90    1:05.21        
                  31.40     1:05.21 (33.81)                                        
  8 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR  1:06.04    1:06.20        
                  29.81     1:06.20 (36.39)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ Zone Qualifier
              1:09.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  1:06.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  1:02.57    1:01.30 q      
                  28.66     1:01.30 (32.64)                                        
  2 Lugato, Giacomo S         12 Asphalt Green Un-MR  1:03.66    1:01.34 q      
                  28.24     1:01.34 (33.10)                                        
  3 Konviser, Eric L          12 Trident Aquatic-MR   1:03.45    1:02.92 q      
                  28.86     1:02.92 (34.06)                                        
  4 Chen, Ethan               12 Long Island Expr-MR  1:03.75    1:03.69 q      
                  29.99     1:03.69 (33.70)                                        
  5 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR  1:04.82    1:04.67 q      
                  28.35     1:04.67 (36.32)                                        
  6 Byrne, Jaden N            12 Bethpage Pal Bar-MR  1:04.53    1:04.95 q      
                  28.63     1:04.95 (36.32)                                        
  7 Ma, Jared W               12 Matchpoint Nyc-MR    1:04.65    1:05.38 q      
                  29.68     1:05.38 (35.70)                                        
  8 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR  1:03.98    1:06.04 q      
                  30.13     1:06.04 (35.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reilly, Christopher M     12 Long Island Expr-MR  1:06.19    1:06.36        
                  31.41     1:06.36 (34.95)                                        
 10 Hyacinthe, Justin         12 Trident Aquatic-MR   1:06.90    1:06.90        
                  32.09     1:06.90 (34.81)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   1:05.09    1:07.39        
                  31.24     1:07.39 (36.15)                                        
 12 Emerson, Hunter J         12 Three Village Sw-MR  1:06.78    1:07.58        
                  32.07     1:07.58 (35.51)                                        
 13 Flaherty, Liam G          12 Badger Swim Club-MR  1:05.73    1:09.23        
                  31.26     1:09.23 (37.97)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:01.39  METS Senior Mets
              2:25.99  ZQ Zone Qualifier
              2:27.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:25.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  2:11.53    2:10.45        
                  28.30     1:02.02 (33.72)     1:40.67 (38.65)     2:10.45 (29.78)
  2 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR  2:17.04    2:16.76        
                  29.16     1:03.67 (34.51)     1:44.53 (40.86)     2:16.76 (32.23)
  3 Emerson, Hunter J         12 Three Village Sw-MR  2:22.91    2:19.44        
                  30.96     1:06.04 (35.08)     1:47.82 (41.78)     2:19.44 (31.62)
  4 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   2:22.91    2:19.45        
                  31.12     1:06.66 (35.54)     1:47.41 (40.75)     2:19.45 (32.04)
  5 Ma, Jared W               12 Matchpoint Nyc-MR    2:24.09    2:19.56        
                  31.01     1:06.48 (35.47)     1:47.90 (41.42)     2:19.56 (31.66)
  6 Hyacinthe, Justin         12 Trident Aquatic-MR   2:25.59    2:19.61        
                  30.15     1:07.17 (37.02)     1:47.36 (40.19)     2:19.61 (32.25)
  7 Miao, Ethan               12 Laguardia Aquati-MR  2:25.68    2:22.10        
                  31.34     1:09.24 (37.90)     1:50.36 (41.12)     2:22.10 (31.74)
  8 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR  2:24.04    2:23.41        
                  29.97     1:05.01 (35.04)     1:47.91 (42.90)     2:23.41 (35.50)
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:01.39  METS Senior Mets
              2:25.99  ZQ Zone Qualifier
              2:27.99  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Christian            12 Westchester Aqua-MR  2:10.98    2:11.53 q      
                  29.09     1:02.28 (33.19)     1:41.62 (39.34)     2:11.53 (29.91)
  2 Sakharuk, Nikita V        12 Bgc-N. Westchest-MR  2:19.98    2:17.04 q      
                  29.13     1:03.28 (34.15)     1:44.41 (41.13)     2:17.04 (32.63)
  3 Pintchouk, Max            12 Trident Aquatic-MR   2:21.06    2:22.91 q      
                  31.66     1:08.35 (36.69)     1:50.76 (42.41)     2:22.91 (32.15)
  3 Emerson, Hunter J         12 Three Village Sw-MR  2:22.90    2:22.91 q      
                  31.77     1:08.05 (36.28)     1:50.54 (42.49)     2:22.91 (32.37)
  5 Quested, Finn J           12 Patriot Swim Tea-MR  2:20.62    2:24.04 q      
                  30.26     1:06.67 (36.41)     1:50.35 (43.68)     2:24.04 (33.69)
  6 Ma, Jared W               12 Matchpoint Nyc-MR    2:23.20    2:24.09 q      
                  30.72     1:06.88 (36.16)     1:49.88 (43.00)     2:24.09 (34.21)
  7 Hyacinthe, Justin         12 Trident Aquatic-MR   2:22.10    2:25.59 q      
                  32.13     1:12.11 (39.98)     1:52.58 (40.47)     2:25.59 (33.01)
  8 Miao, Ethan               12 Laguardia Aquati-MR  2:23.45    2:25.68 q      
                  31.65     1:09.71 (38.06)     1:52.98 (43.27)     2:25.68 (32.70)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flaherty, Liam G          12 Badger Swim Club-MR  2:22.67    2:26.52        
                  32.31     1:08.75 (36.44)     1:53.16 (44.41)     2:26.52 (33.36)
 10 McClung, Max M            12 Rivertown Aquati-MR  2:21.90    2:29.85        
                  31.90     1:10.98 (39.08)     1:56.94 (45.96)     2:29.85 (32.91)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Buchen, Max H             11 Islanders Aquati-MR  2:25.13    2:32.55        
                  34.38     1:14.43 (40.05)     1:56.78 (42.35)     2:32.55 (35.77)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  METS Senior Mets
                24.69  ZQ Zone Qualifier
                24.79  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  24.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ang, Jake                 14 Long Island Expr-MR    22.48      22.54        
  2 Genna, Frank              13 Long Island Expr-MR    23.32      23.36        
  3 Maclennan, Alexander L    13 Asphalt Green Un-MR    23.94      23.51        
  4 Law, Ethan                14 Matchpoint Nyc-MR      23.85      23.65        
  5 Greenfield, Aidan         13 Team Suffolk-MR        24.01      23.83        
  6 Whalen, Jack H            14 Club Fit Jeffers-MR    24.04      23.93        
  7 McHugh, Luke P            14 Bgc-N. Westchest-MR    24.05      24.02        
  8 Mitchener, Ryan           13 Manhattan Makos-MR     23.97      24.03        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  METS Senior Mets
                24.69  ZQ Zone Qualifier
                24.79  JO Junior Olympics
 Meet Qualifying:  24.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ang, Jake                 14 Long Island Expr-MR    22.98      22.48 q      
  2 Genna, Frank              13 Long Island Expr-MR    22.99      23.32 q      
  3 Law, Ethan                14 Matchpoint Nyc-MR      23.71      23.85 q      
  4 Maclennan, Alexander L    13 Asphalt Green Un-MR    23.83      23.94 q      
  5 Mitchener, Ryan           13 Manhattan Makos-MR     23.34      23.97 q      
  6 Greenfield, Aidan         13 Team Suffolk-MR        24.55      24.01 q      
  7 Whalen, Jack H            14 Club Fit Jeffers-MR    24.29      24.04 q      
  8 McHugh, Luke P            14 Bgc-N. Westchest-MR    23.75      24.05 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 McGregor, Kyle T          14 Patriot Swim Tea-MR    23.91      24.08        
 10 Shannon, Ryan J           13 Long Island Expr-MR    24.24      24.11        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rendon, David             14 Northern Dutches-MR    24.59      24.12        
 12 Lai, Christopher B        13 Manhattan Makos-MR     24.54      24.30        
 13 Nielsen, Jordan           14 Hauppauge Athlet-MR    24.00      24.31        
 14 Pena, Matthew             14 Apex Swim Club-MR      24.69      24.39        
 15 Spina, Andrew M           14 Sachem Swim Club-MR    24.45      24.49        
 16 Wone, Brandon M           14 Sachem Swim Club-MR    24.66      24.72        
 17 Speare, Ryan A            14 Northern Dutches-MR    24.57      24.81        
 18 Norris, Timothy M         13 Gael Aquatic Clu-MR    24.51      24.84        
 19 McGregor, Matthew J       14 Patriot Swim Tea-MR    24.62      24.91        
 20 Tack, Lucas S             14 Team Suffolk-MR        24.57      24.92        
 21 Imam, Adam R              13 Asphalt Green Un-MR    24.41      24.97        
 22 Carrenard, Justice A      13 Asphalt Green Un-MR    24.49      25.01        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.69  METS Senior Mets
                53.99  JO Junior Olympics
                53.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  53.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ang, Jake                 14 Long Island Expr-MR    50.32      49.94        
                  23.80       49.94 (26.14)                                        
  2 McHugh, Luke P            14 Bgc-N. Westchest-MR    51.97      50.66        
                  24.23       50.66 (26.43)                                        
  3 Greenfield, Aidan         13 Team Suffolk-MR        51.19      51.00        
                  24.39       51.00 (26.61)                                        
  4 McGregor, Kyle T          14 Patriot Swim Tea-MR    51.47      51.01        
                  25.07       51.01 (25.94)                                        
  5 Maclennan, Alexander L    13 Asphalt Green Un-MR    51.61      51.30        
                  24.55       51.30 (26.75)                                        
  6 Engel, Timothy E          14 Team Rockland Sw-MR    51.61      51.34        
                  25.06       51.34 (26.28)                                        
  7 Genna, Frank              13 Long Island Expr-MR    51.61      51.63        
                  24.18       51.63 (27.45)                                        
  8 Dong, Ethan S             14 Long Island Expr-MR    52.16      57.80        
                  27.77       57.80 (30.03)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.69  METS Senior Mets
                53.99  JO Junior Olympics
                53.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  53.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ang, Jake                 14 Long Island Expr-MR    50.06      50.32 q      
                  23.72       50.32 (26.60)                                        
  2 Greenfield, Aidan         13 Team Suffolk-MR        52.14      51.19 q      
                  24.37       51.19 (26.82)                                        
  3 McGregor, Kyle T          14 Patriot Swim Tea-MR    51.36      51.47 q      
                  25.14       51.47 (26.33)                                        
  4 Engel, Timothy E          14 Team Rockland Sw-MR    53.97      51.61 q      
                  25.04       51.61 (26.57)                                        
  4 Maclennan, Alexander L    13 Asphalt Green Un-MR    51.85      51.61 q      
                  24.69       51.61 (26.92)                                        
  4 Genna, Frank              13 Long Island Expr-MR    50.87      51.61 q      
                  24.36       51.61 (27.25)                                        
  7 McHugh, Luke P            14 Bgc-N. Westchest-MR    52.12      51.97 q      
                  25.21       51.97 (26.76)                                        
  8 Dong, Ethan S             14 Long Island Expr-MR    51.12      52.16 q      
                  24.54       52.16 (27.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Law, Ethan                14 Matchpoint Nyc-MR      51.37      52.19        
                  25.18       52.19 (27.01)                                        
 10 Tack, Lucas S             14 Team Suffolk-MR        52.93      52.79        
                  25.44       52.79 (27.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lai, Christopher B        13 Manhattan Makos-MR     53.39      52.86        
                  25.05       52.86 (27.81)                                        
 12 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR      51.18      53.03        
                  25.18       53.03 (27.85)                                        
 13 Carrenard, Justice A      13 Asphalt Green Un-MR    53.24      53.15        
                  25.50       53.15 (27.65)                                        
 14 Wone, Brandon M           14 Sachem Swim Club-MR    53.14      53.25        
                  25.29       53.25 (27.96)                                        
 15 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR        53.31      53.64        
                  26.20       53.64 (27.44)                                        
 16 Pena, Matthew             14 Apex Swim Club-MR      53.83      53.74        
                  25.38       53.74 (28.36)                                        
 17 Skolnick, Avery M         14 Bgc-N. Westchest-MR    53.58      53.77        
                  25.92       53.77 (27.85)                                        
 18 McGregor, Matthew J       14 Patriot Swim Tea-MR    52.96      53.78        
                  25.70       53.78 (28.08)                                        
 19 Mitchener, Ryan           13 Manhattan Makos-MR     50.91      54.01        
                  25.95       54.01 (28.06)                                        
 20 Norris, Timothy M         13 Gael Aquatic Clu-MR    53.49      54.21        
                  25.96       54.21 (28.25)                                        
 21 Shannon, Ryan J           13 Long Island Expr-MR    52.86      54.28        
                  25.70       54.28 (28.58)                                        
 22 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR    53.10      54.79        
                  25.97       54.79 (28.82)                                        
 23 Goncharuk, Samuel G       13 Trident Aquatic-MR     53.99      55.48        
                  26.19       55.48 (29.29)                                        
 24 Laidlaw, John F           14 Bgc-N. Westchest-MR    52.98      55.84        
                  26.75       55.84 (29.09)                                        
 25 Nielsen, Jordan           14 Hauppauge Athlet-MR    52.93      57.70        
                  26.24       57.70 (31.46)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:48.69  METS Senior Mets
              1:58.49  JO Junior Olympics
              1:58.49  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:58.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 McGregor, Kyle T          14 Patriot Swim Tea-MR  1:52.00    1:49.51        
                  24.83       51.78 (26.95)     1:19.95 (28.17)     1:49.51 (29.56)
  2 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR    1:51.47    1:50.14        
                  24.83       52.38 (27.55)     1:21.29 (28.91)     1:50.14 (28.85)
  3 Engel, Timothy E          14 Team Rockland Sw-MR  1:52.01    1:50.57        
                  25.19       52.84 (27.65)     1:21.92 (29.08)     1:50.57 (28.65)
  4 Mitchener, Ryan           13 Manhattan Makos-MR   1:54.88    1:53.29        
                  26.53       56.15 (29.62)     1:25.54 (29.39)     1:53.29 (27.75)
  5 Greenfield, Aidan         13 Team Suffolk-MR      1:55.61    1:54.11        
                  26.04       55.02 (28.98)     1:24.37 (29.35)     1:54.11 (29.74)
  6 Malloy, Thomas            14 Freedom Aquatics-MR  1:54.99    1:54.12        
                  26.25       54.79 (28.54)     1:24.47 (29.68)     1:54.12 (29.65)
  7 McHugh, Luke P            14 Bgc-N. Westchest-MR  1:55.09    1:56.15        
                  26.43       55.94 (29.51)     1:26.24 (30.30)     1:56.15 (29.91)
  8 McGregor, Matthew J       14 Patriot Swim Tea-MR  1:55.39    1:57.88        
                  27.21       56.31 (29.10)     1:27.30 (30.99)     1:57.88 (30.58)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:48.69  METS Senior Mets
              1:58.49  JO Junior Olympics
              1:58.49  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:58.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR    1:51.30    1:51.47 q      
                  25.21       53.06 (27.85)     1:22.02 (28.96)     1:51.47 (29.45)
  2 McGregor, Kyle T          14 Patriot Swim Tea-MR  1:52.06    1:52.00 q      
                  25.46       53.62 (28.16)     1:22.77 (29.15)     1:52.00 (29.23)
  3 Engel, Timothy E          14 Team Rockland Sw-MR  1:52.96    1:52.01 q      
                  25.21       53.40 (28.19)     1:22.81 (29.41)     1:52.01 (29.20)
  4 Mitchener, Ryan           13 Manhattan Makos-MR   1:53.55    1:54.88 q      
                  26.27       55.45 (29.18)     1:25.75 (30.30)     1:54.88 (29.13)
  5 Malloy, Thomas            14 Freedom Aquatics-MR  1:55.36    1:54.99 q      
                  26.95       56.73 (29.78)     1:26.64 (29.91)     1:54.99 (28.35)
  6 McHugh, Luke P            14 Bgc-N. Westchest-MR  1:54.66    1:55.09 q      
                  25.76       54.15 (28.39)     1:24.30 (30.15)     1:55.09 (30.79)
  7 McGregor, Matthew J       14 Patriot Swim Tea-MR  1:56.31    1:55.39 q      
                  26.88       56.12 (29.24)     1:26.06 (29.94)     1:55.39 (29.33)
  8 Greenfield, Aidan         13 Team Suffolk-MR      1:56.78    1:55.61 q      
                  25.66       54.21 (28.55)     1:25.28 (31.07)     1:55.61 (30.33)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Maclennan, Alexander L    13 Asphalt Green Un-MR  1:54.65    1:55.62        
                  26.06       54.84 (28.78)     1:25.61 (30.77)     1:55.62 (30.01)
 10 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR      1:57.55    1:55.96        
                  27.05       56.54 (29.49)     1:26.62 (30.08)     1:55.96 (29.34)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR  1:55.44    1:56.30        
                  26.66       56.09 (29.43)     1:26.35 (30.26)     1:56.30 (29.95)
 12 Wone, Brandon M           14 Sachem Swim Club-MR  1:57.84    1:56.48        
                  25.76       54.47 (28.71)     1:25.30 (30.83)     1:56.48 (31.18)
 13 Attenborough, Anthony P   13 Freedom Aquatics-MR  1:55.66    1:56.58        
                  26.92       56.28 (29.36)     1:27.01 (30.73)     1:56.58 (29.57)
 14 Carrenard, Justice A      13 Asphalt Green Un-MR  1:54.96    1:56.71        
                  26.38       55.08 (28.70)     1:26.14 (31.06)     1:56.71 (30.57)
 15 Shannon, Ryan J           13 Long Island Expr-MR  1:54.74    1:57.22        
                  25.97       54.75 (28.78)     1:25.32 (30.57)     1:57.22 (31.90)
 16 Madden, Sean M            14 Queens Aquatic C-MR  1:55.98    1:58.36        
                  26.73       56.52 (29.79)     1:27.53 (31.01)     1:58.36 (30.83)
 17 Law, Ethan                14 Matchpoint Nyc-MR    1:56.06    1:58.38        
                  26.72       56.39 (29.67)     1:28.47 (32.08)     1:58.38 (29.91)
 18 Norris, Timothy M         13 Gael Aquatic Clu-MR  1:54.64    1:59.76        
                  27.36       58.04 (30.68)     1:29.79 (31.75)     1:59.76 (29.97)
 19 Walsh, Patrick C          14 Long Island Expr-MR  1:58.38    2:00.25        
                  27.03       57.17 (30.14)     1:29.30 (32.13)     2:00.25 (30.95)
 20 Skolnick, Avery M         14 Bgc-N. Westchest-MR  1:58.12    2:02.37        
                  27.62       57.52 (29.90)     1:29.59 (32.07)     2:02.37 (32.78)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:54.99  METS Senior Mets
              5:19.99  JO Junior Olympics
              5:19.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  5:19.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Laidlaw, John F           14 Bgc-N. Westchest-MR  5:07.79    4:56.86        
                  26.68       55.98 (29.30)     1:26.06 (30.08)     1:56.44 (30.38)
        2:26.86 (30.42)     2:57.17 (30.31)     3:27.42 (30.25)     3:57.77 (30.35)
        4:28.06 (30.29)     4:56.86 (28.80)                                        
  2 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR    5:04.25    4:57.55        
                  26.24       55.46 (29.22)     1:25.81 (30.35)     1:56.68 (30.87)
        2:27.33 (30.65)     2:57.63 (30.30)     3:27.60 (29.97)     3:57.81 (30.21)
        4:28.12 (30.31)     4:57.55 (29.43)                                        
  3 Engel, Timothy E          14 Team Rockland Sw-MR  4:59.47    5:02.24        
                  26.21       54.96 (28.75)     1:24.66 (29.70)     1:55.11 (30.45)
        2:26.34 (31.23)     2:57.28 (30.94)     3:28.39 (31.11)     3:59.50 (31.11)
        4:31.23 (31.73)     5:02.24 (31.01)                                        
  4 Walsh, Patrick C          14 Long Island Expr-MR  5:09.99    5:06.53        
                  27.01       56.82 (29.81)     1:27.88 (31.06)     1:58.90 (31.02)
        2:29.87 (30.97)     3:00.50 (30.63)     3:32.74 (32.24)     4:04.37 (31.63)
        4:35.66 (31.29)     5:06.53 (30.87)                                        
  5 Cui, Ryan                 13 Laguardia Aquati-MR  5:10.50    5:08.05        
                  27.35       57.00 (29.65)     1:27.56 (30.56)     1:58.54 (30.98)
        2:30.06 (31.52)     3:01.47 (31.41)     3:33.11 (31.64)     4:04.67 (31.56)
        4:36.59 (31.92)     5:08.05 (31.46)                                        
  6 Maclennan, Alexander L    13 Asphalt Green Un-MR  5:10.33    5:11.06        
                  27.38       57.60 (30.22)     1:29.35 (31.75)     2:01.30 (31.95)
        2:33.49 (32.19)     3:05.88 (32.39)     3:37.63 (31.75)     4:09.26 (31.63)
        4:40.84 (31.58)     5:11.06 (30.22)                                        
  7 Greenfield, Aidan         13 Team Suffolk-MR      5:09.87    5:14.79        
                  26.65       56.91 (30.26)     1:28.28 (31.37)     2:00.48 (32.20)
        2:33.22 (32.74)     3:06.15 (32.93)     3:38.80 (32.65)     4:11.62 (32.82)
        4:44.36 (32.74)     5:14.79 (30.43)                                        
  8 Madden, Sean M            14 Queens Aquatic C-MR  5:12.93    5:14.97        
                  28.12       58.65 (30.53)     1:30.31 (31.66)     2:02.42 (32.11)
        2:34.81 (32.39)     3:06.99 (32.18)     3:39.13 (32.14)     4:11.55 (32.42)
        4:43.81 (32.26)     5:14.97 (31.16)                                        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:54.99  METS Senior Mets
              5:19.99  JO Junior Olympics
              5:19.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  5:19.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Engel, Timothy E          14 Team Rockland Sw-MR  5:08.28    4:59.47 q      
                  26.38       55.34 (28.96)     1:24.95 (29.61)     1:55.58 (30.63)
        2:26.59 (31.01)     2:57.70 (31.11)     3:28.78 (31.08)     3:59.93 (31.15)
        4:30.61 (30.68)     4:59.47 (28.86)                                        
  2 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR    4:57.32    5:04.25 q      
                  25.77       54.92 (29.15)     1:25.40 (30.48)     1:56.22 (30.82)
        2:27.15 (30.93)     2:58.25 (31.10)     3:29.62 (31.37)     4:01.37 (31.75)
        4:33.22 (31.85)     5:04.25 (31.03)                                        
  3 Laidlaw, John F           14 Bgc-N. Westchest-MR  4:57.31    5:07.79 q      
                  27.39       57.59 (30.20)     1:28.73 (31.14)     2:00.16 (31.43)
        2:31.22 (31.06)     3:02.24 (31.02)     3:33.33 (31.09)     4:04.69 (31.36)
        4:36.55 (31.86)     5:07.79 (31.24)                                        
  4 Greenfield, Aidan         13 Team Suffolk-MR      5:10.35    5:09.87 q      
                  27.19       58.06 (30.87)     1:29.69 (31.63)     2:01.82 (32.13)
        2:33.46 (31.64)     3:05.62 (32.16)     3:37.17 (31.55)     4:09.33 (32.16)
        4:40.97 (31.64)     5:09.87 (28.90)                                        
  5 Walsh, Patrick C          14 Long Island Expr-MR  5:06.36    5:09.99 q      
                  27.07       58.03 (30.96)     1:29.82 (31.79)     2:01.74 (31.92)
        2:33.45 (31.71)     3:05.20 (31.75)     3:36.53 (31.33)     4:08.06 (31.53)
        4:39.48 (31.42)     5:09.99 (30.51)                                        
  6 Maclennan, Alexander L    13 Asphalt Green Un-MR  5:14.10    5:10.33 q      
                  26.79       57.05 (30.26)     1:28.56 (31.51)     1:59.60 (31.04)
        2:31.29 (31.69)     3:03.76 (32.47)     3:35.46 (31.70)     4:07.67 (32.21)
        4:40.07 (32.40)     5:10.33 (30.26)                                        
  7 Cui, Ryan                 13 Laguardia Aquati-MR  5:05.87    5:10.50 q      
                  28.27       58.32 (30.05)     1:29.41 (31.09)     2:00.78 (31.37)
        2:32.18 (31.40)     3:03.80 (31.62)     3:35.57 (31.77)     4:07.62 (32.05)
        4:39.28 (31.66)     5:10.50 (31.22)                                        
  8 Madden, Sean M            14 Queens Aquatic C-MR  5:10.09    5:12.93 q      
                  27.62       58.07 (30.45)     1:29.45 (31.38)     2:01.16 (31.71)
        2:33.02 (31.86)     3:04.67 (31.65)     3:36.84 (32.17)     4:09.17 (32.33)
        4:41.37 (32.20)     5:12.93 (31.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR  5:09.25    5:15.96        
                  27.28       57.98 (30.70)     1:29.64 (31.66)     2:01.80 (32.16)
        2:34.19 (32.39)     3:06.63 (32.44)     3:39.12 (32.49)     4:11.79 (32.67)
        4:44.61 (32.82)     5:15.96 (31.35)                                        
 10 Norris, Timothy M         13 Gael Aquatic Clu-MR  5:15.73    5:17.72        
                  27.76       59.55 (31.79)     1:32.22 (32.67)     2:05.42 (33.20)
        2:38.02 (32.60)     3:10.98 (32.96)     3:43.33 (32.35)     4:16.36 (33.03)
        4:47.80 (31.44)     5:17.72 (29.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Shannon, Ryan J           13 Long Island Expr-MR  5:11.02    5:19.07        
                  27.78       57.99 (30.21)     1:29.39 (31.40)     2:01.28 (31.89)
        2:33.99 (32.71)     3:07.12 (33.13)     3:39.13 (32.01)     4:12.38 (33.25)
        4:46.06 (33.68)     5:19.07 (33.01)                                        
 12 Wone, Brandon M           14 Sachem Swim Club-MR  5:14.24    5:22.13        
                  27.07       57.68 (30.61)     1:29.99 (32.31)     2:02.28 (32.29)
        2:35.32 (33.04)     3:08.37 (33.05)     3:41.88 (33.51)     4:15.81 (33.93)
        4:49.65 (33.84)     5:22.13 (32.48)                                        
 13 Tiso, Alexander R         14 Team Rockland Sw-MR  5:19.98    5:25.99        
                  27.70       58.82 (31.12)     1:31.33 (32.51)     2:04.01 (32.68)
        2:37.46 (33.45)     3:11.16 (33.70)     3:44.91 (33.75)     4:19.36 (34.45)
        4:53.03 (33.67)     5:25.99 (32.96)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.99  METS Senior Mets
              1:01.99  JO Junior Olympics
              1:01.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:01.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR      57.81      57.58        
                  28.26       57.58 (29.32)                                        
  2 Baldwin, Brian J          13 New York City Aq-MR    59.81      57.82        
                  27.51       57.82 (30.31)                                        
  3 Maclennan, Alexander L    13 Asphalt Green Un-MR    58.54      57.88        
                  27.75       57.88 (30.13)                                        
  4 McGregor, Kyle T          14 Patriot Swim Tea-MR    58.87      58.00        
                  28.57       58.00 (29.43)                                        
  5 Walsh, Patrick C          14 Long Island Expr-MR    59.10      58.48        
                  28.91       58.48 (29.57)                                        
  6 Kim, Christopher B        13 Asphalt Green Un-MR    59.42      58.90        
                  29.15       58.90 (29.75)                                        
  7 Shannon, Ryan J           13 Long Island Expr-MR    59.86      58.95        
                  28.57       58.95 (30.38)                                        
  8 Carrenard, Justice A      13 Asphalt Green Un-MR  1:00.19      59.35        
                  28.81       59.35 (30.54)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.99  METS Senior Mets
              1:01.99  JO Junior Olympics
              1:01.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:01.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR      56.96      57.81 q      
                  28.23       57.81 (29.58)                                        
  2 Maclennan, Alexander L    13 Asphalt Green Un-MR    58.70      58.54 q      
                  28.15       58.54 (30.39)                                        
  3 McGregor, Kyle T          14 Patriot Swim Tea-MR    58.73      58.87 q      
                  28.73       58.87 (30.14)                                        
  4 Walsh, Patrick C          14 Long Island Expr-MR    58.11      59.10 q      
                  29.23       59.10 (29.87)                                        
  5 Kim, Christopher B        13 Asphalt Green Un-MR  1:01.46      59.42 q      
                  28.62       59.42 (30.80)                                        
  6 Baldwin, Brian J          13 New York City Aq-MR  1:01.72      59.81 q      
                  28.63       59.81 (31.18)                                        
  7 Shannon, Ryan J           13 Long Island Expr-MR  1:00.12      59.86 q      
                  29.26       59.86 (30.60)                                        
  8 Carrenard, Justice A      13 Asphalt Green Un-MR    58.77    1:00.19 q      
                  29.14     1:00.19 (31.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Laidlaw, John F           14 Bgc-N. Westchest-MR    59.55    1:00.23        
                  29.53     1:00.23 (30.70)                                        
 10 Skolnick, Avery M         14 Bgc-N. Westchest-MR    59.10    1:00.55        
                  29.21     1:00.55 (31.34)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lai, Christopher B        13 Manhattan Makos-MR   1:01.31    1:00.63        
                  29.15     1:00.63 (31.48)                                        
 12 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR      1:01.21    1:00.96        
                  29.94     1:00.96 (31.02)                                        
 13 Babyak, Chris N           14 Badger Swim Club-MR  1:00.37    1:01.38        
                  28.92     1:01.38 (32.46)                                        
 14 Ang, Jake                 14 Long Island Expr-MR  1:01.71    1:01.59        
                  29.81     1:01.59 (31.78)                                        
 15 Adjedj, Michael           14 Team Rockland Sw-MR  1:01.15    1:02.41        
                  30.25     1:02.41 (32.16)                                        
 16 Law, Ethan                14 Matchpoint Nyc-MR    1:01.32    1:02.61        
                  30.11     1:02.61 (32.50)                                        
 17 Chang, Cato A             13 Manhattan Makos-MR   1:00.37    1:02.77        
                  30.22     1:02.77 (32.55)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:01.99  METS Senior Mets
              2:13.99  JO Junior Olympics
              2:13.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:13.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Walsh, Patrick C          14 Long Island Expr-MR  2:05.69    2:02.22        
                  29.32     1:00.46 (31.14)     1:32.21 (31.75)     2:02.22 (30.01)
  2 Laidlaw, John F           14 Bgc-N. Westchest-MR  2:06.10    2:03.03        
                  29.46     1:00.67 (31.21)     1:32.13 (31.46)     2:03.03 (30.90)
  3 Dong, Ethan S             14 Long Island Expr-MR  2:05.92    2:04.02        
                  28.98       59.98 (31.00)     1:31.69 (31.71)     2:04.02 (32.33)
  4 Madden, Sean M            14 Queens Aquatic C-MR  2:07.13    2:04.57        
                  29.20     1:00.57 (31.37)     1:32.75 (32.18)     2:04.57 (31.82)
  5 McGregor, Kyle T          14 Patriot Swim Tea-MR  2:06.41    2:07.10        
                  29.53     1:01.44 (31.91)     1:34.38 (32.94)     2:07.10 (32.72)
  6 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR      2:08.98    2:09.39        
                  30.70     1:03.26 (32.56)     1:36.34 (33.08)     2:09.39 (33.05)
  7 Carrenard, Justice A      13 Asphalt Green Un-MR  2:07.99    2:09.43        
                  30.26     1:02.63 (32.37)     1:35.87 (33.24)     2:09.43 (33.56)
  8 Baldwin, Brian J          13 New York City Aq-MR  2:08.95    2:10.19        
                  29.68     1:01.37 (31.69)     1:35.49 (34.12)     2:10.19 (34.70)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:01.99  METS Senior Mets
              2:13.99  JO Junior Olympics
              2:13.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Patrick C          14 Long Island Expr-MR  2:07.03    2:05.69 q      
                  29.92     1:01.67 (31.75)     1:34.50 (32.83)     2:05.69 (31.19)
  2 Dong, Ethan S             14 Long Island Expr-MR  2:07.23    2:05.92 q      
                  29.86     1:01.42 (31.56)     1:33.50 (32.08)     2:05.92 (32.42)
  3 Laidlaw, John F           14 Bgc-N. Westchest-MR  2:03.74    2:06.10 q      
                  30.06     1:01.92 (31.86)     1:33.99 (32.07)     2:06.10 (32.11)
  4 McGregor, Kyle T          14 Patriot Swim Tea-MR  2:05.61    2:06.41 q      
                  29.56     1:01.20 (31.64)     1:33.88 (32.68)     2:06.41 (32.53)
  5 Madden, Sean M            14 Queens Aquatic C-MR  2:07.19    2:07.13 q      
                  30.05     1:01.83 (31.78)     1:34.27 (32.44)     2:07.13 (32.86)
  6 Carrenard, Justice A      13 Asphalt Green Un-MR  2:08.25    2:07.99 q      
                  29.85     1:02.16 (32.31)     1:35.56 (33.40)     2:07.99 (32.43)
  7 Baldwin, Brian J          13 New York City Aq-MR  2:12.84    2:08.95 q      
                  28.96     1:01.44 (32.48)     1:35.08 (33.64)     2:08.95 (33.87)
  8 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR      2:09.52    2:08.98 q      
                  30.42     1:03.20 (32.78)     1:35.99 (32.79)     2:08.98 (32.99)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR    2:03.60    2:09.29        
                  30.22     1:02.98 (32.76)     1:36.67 (33.69)     2:09.29 (32.62)
 10 Mitchener, Ryan           13 Manhattan Makos-MR   2:08.13    2:09.94        
                  30.78     1:04.46 (33.68)     1:38.01 (33.55)     2:09.94 (31.93)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Skolnick, Avery M         14 Bgc-N. Westchest-MR  2:07.74    2:10.28        
                  30.63     1:03.37 (32.74)     1:36.76 (33.39)     2:10.28 (33.52)
 12 Shannon, Ryan J           13 Long Island Expr-MR  2:11.17    2:11.05        
                  29.94     1:02.71 (32.77)     1:36.58 (33.87)     2:11.05 (34.47)
 13 Maclennan, Alexander L    13 Asphalt Green Un-MR  2:11.84    2:11.27        
                  30.17     1:03.37 (33.20)     1:37.40 (34.03)     2:11.27 (33.87)
 14 Lu, Michael D             13 Long Island Expr-MR  2:11.98    2:11.35        
                  30.89     1:04.24 (33.35)     1:37.90 (33.66)     2:11.35 (33.45)
 15 Lee, Tyler J              13 New York City Aq-MR  2:12.00    2:12.50        
                  30.30     1:03.63 (33.33)     1:38.45 (34.82)     2:12.50 (34.05)
 16 Hicks, Charles G          14 Westchester Aqua-MR  2:13.92    2:15.28        
                  31.45     1:05.27 (33.82)     1:40.27 (35.00)     2:15.28 (35.01)
 17 Law, Ethan                14 Matchpoint Nyc-MR    2:13.08    2:16.75        
                  31.92     1:05.92 (34.00)     1:41.21 (35.29)     2:16.75 (35.54)
 18 Wone, Brandon M           14 Sachem Swim Club-MR  2:13.14    2:20.53        
                  31.78     1:06.63 (34.85)     1:43.66 (37.03)     2:20.53 (36.87)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.49  METS Senior Mets
              1:10.49  JO Junior Olympics
              1:10.49  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:10.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Genna, Frank              13 Long Island Expr-MR  1:04.99    1:02.94        
                  28.98     1:02.94 (33.96)                                        
  2 Mitchener, Ryan           13 Manhattan Makos-MR   1:04.28    1:03.26        
                  29.81     1:03.26 (33.45)                                        
  3 Attenborough, Anthony P   13 Freedom Aquatics-MR  1:05.41    1:04.26        
                  30.39     1:04.26 (33.87)                                        
  4 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR  1:05.89    1:04.78        
                  30.43     1:04.78 (34.35)                                        
  5 Speres, Nicholas C        13 Badger Swim Club-MR  1:05.53    1:04.95        
                  30.11     1:04.95 (34.84)                                        
  6 Chan, Alexander L         14 Patriot Swim Tea-MR  1:06.05    1:05.41        
                  30.99     1:05.41 (34.42)                                        
  7 Lee, Tyler J              13 New York City Aq-MR  1:06.67    1:07.17        
                  31.54     1:07.17 (35.63)                                        
  8 Maclennan, Alexander L    13 Asphalt Green Un-MR  1:07.25    1:07.18        
                  31.16     1:07.18 (36.02)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.49  METS Senior Mets
              1:10.49  JO Junior Olympics
              1:10.49  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:10.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mitchener, Ryan           13 Manhattan Makos-MR   1:03.09    1:04.28 q      
                  30.21     1:04.28 (34.07)                                        
  2 Genna, Frank              13 Long Island Expr-MR  1:04.76    1:04.99 q      
                  29.39     1:04.99 (35.60)                                        
  3 Attenborough, Anthony P   13 Freedom Aquatics-MR  1:04.54    1:05.41 q      
                  31.03     1:05.41 (34.38)                                        
  4 Speres, Nicholas C        13 Badger Swim Club-MR  1:07.89    1:05.53 q      
  5 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR  1:04.18    1:05.89 q      
                  31.10     1:05.89 (34.79)                                        
  6 Chan, Alexander L         14 Patriot Swim Tea-MR  1:06.68    1:06.05 q      
                  31.43     1:06.05 (34.62)                                        
  7 Lee, Tyler J              13 New York City Aq-MR  1:07.17    1:06.67 q      
                  31.39     1:06.67 (35.28)                                        
  8 Maclennan, Alexander L    13 Asphalt Green Un-MR  1:07.05    1:07.25 q      
                  30.94     1:07.25 (36.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tack, Lucas S             14 Team Suffolk-MR      1:06.91    1:07.55        
                  31.53     1:07.55 (36.02)                                        
 10 Kim, Christopher W        14 Nys Aquatics, In-MR  1:06.21    1:07.69        
                  31.84     1:07.69 (35.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Madden, Sean M            14 Queens Aquatic C-MR  1:06.23    1:07.71        
 12 Goncharuk, Samuel G       13 Trident Aquatic-MR   1:09.04    1:07.88        
                  32.09     1:07.88 (35.79)                                        
 13 Brennan, Joseph V         13 Cross Island Y B-MR  1:06.79    1:08.08        
                  31.05     1:08.08 (37.03)                                        
 14 Law, Ethan                14 Matchpoint Nyc-MR    1:09.65    1:09.14        
 15 Skolnick, Avery M         14 Bgc-N. Westchest-MR  1:09.35    1:09.62        
                  32.72     1:09.62 (36.90)                                        
 16 Pearce, Stephen P         14 Rivertown Aquati-MR  1:09.54    1:11.24        
                  33.10     1:11.24 (38.14)                                        
 17 Jeong, Eugene             13 Queens Aquatic C-MR  1:09.08    1:11.34        
                  33.99     1:11.34 (37.35)                                        
 18 Norris, Timothy M         13 Gael Aquatic Clu-MR  1:10.09    1:11.61        
                  33.38     1:11.61 (38.23)                                        
 19 Dimaggio, Giuseppe R      13 Matchpoint Nyc-MR    1:10.45    1:11.87        
                  33.29     1:11.87 (38.58)                                        
 20 Buchen, Kasper G          14 Islanders Aquati-MR  1:09.31    1:12.03        
                  34.01     1:12.03 (38.02)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.99  METS Senior Mets
              2:33.99  JO Junior Olympics
              2:33.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:33.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mitchener, Ryan           13 Manhattan Makos-MR   2:19.55    2:17.31        
                  30.96     1:05.49 (34.53)     1:41.01 (35.52)     2:17.31 (36.30)
  2 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR  2:21.88    2:18.95        
                  30.92     1:06.09 (35.17)     1:42.02 (35.93)     2:18.95 (36.93)
  3 Chan, Alexander L         14 Patriot Swim Tea-MR  2:19.28    2:19.39        
                  31.47     1:06.50 (35.03)     1:42.26 (35.76)     2:19.39 (37.13)
  4 Madden, Sean M            14 Queens Aquatic C-MR  2:22.87    2:24.86        
                  32.61     1:09.28 (36.67)     1:46.91 (37.63)     2:24.86 (37.95)
  5 O'Sullivan, Oisin         14 Sachem Swim Club-MR  2:24.37    2:25.09        
                  32.57     1:09.89 (37.32)     1:47.84 (37.95)     2:25.09 (37.25)
  6 Tack, Lucas S             14 Team Suffolk-MR      2:27.52    2:25.31        
                  32.96     1:10.64 (37.68)     1:47.94 (37.30)     2:25.31 (37.37)
  7 Kim, Christopher W        14 Nys Aquatics, In-MR  2:26.65    2:25.48        
                  32.44     1:09.21 (36.77)     1:47.05 (37.84)     2:25.48 (38.43)
  8 Attenborough, Anthony P   13 Freedom Aquatics-MR  2:20.03    2:27.98        
                  32.45     1:09.31 (36.86)     1:48.31 (39.00)     2:27.98 (39.67)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.99  METS Senior Mets
              2:33.99  JO Junior Olympics
              2:33.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:33.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Alexander L         14 Patriot Swim Tea-MR  2:25.74    2:19.28 q      
                  31.20     1:06.24 (35.04)     1:42.78 (36.54)     2:19.28 (36.50)
  2 Mitchener, Ryan           13 Manhattan Makos-MR   2:18.29    2:19.55 q      
                  31.68     1:07.65 (35.97)     1:43.95 (36.30)     2:19.55 (35.60)
  3 Attenborough, Anthony P   13 Freedom Aquatics-MR  2:18.44    2:20.03 q      
                  31.73     1:07.65 (35.92)     1:43.66 (36.01)     2:20.03 (36.37)
  4 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR  2:17.69    2:21.88 q      
                  32.05     1:08.06 (36.01)     1:44.81 (36.75)     2:21.88 (37.07)
  5 Madden, Sean M            14 Queens Aquatic C-MR  2:22.22    2:22.87 q      
                  32.99     1:09.38 (36.39)     1:46.10 (36.72)     2:22.87 (36.77)
  6 O'Sullivan, Oisin         14 Sachem Swim Club-MR  2:23.40    2:24.37 q      
                  31.83     1:08.73 (36.90)     1:46.46 (37.73)     2:24.37 (37.91)
  7 Kim, Christopher W        14 Nys Aquatics, In-MR  2:25.53    2:26.65 q      
                  32.03     1:08.87 (36.84)     1:47.19 (38.32)     2:26.65 (39.46)
  8 Tack, Lucas S             14 Team Suffolk-MR      2:27.50    2:27.52 q      
                  33.36     1:10.98 (37.62)     1:49.96 (38.98)     2:27.52 (37.56)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Genna, Frank              13 Long Island Expr-MR  2:24.73    2:27.84        
                  30.69     1:07.70 (37.01)     1:47.49 (39.79)     2:27.84 (40.35)
 10 Cassidy, Kerry J          14 Asphalt Green Un-MR  2:31.65    2:27.90        
                  33.52     1:11.15 (37.63)     1:49.66 (38.51)     2:27.90 (38.24)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hafez, Yousef A           13 Matchpoint Nyc-MR    2:28.96    2:27.94        
                  32.80     1:10.00 (37.20)     1:48.77 (38.77)     2:27.94 (39.17)
 12 Cui, Ryan                 13 Laguardia Aquati-MR  2:26.15    2:29.45        
                  33.95     1:12.12 (38.17)     1:50.61 (38.49)     2:29.45 (38.84)
 13 Lee, Tyler J              13 New York City Aq-MR  2:27.36    2:29.81        
                  33.11     1:11.03 (37.92)     1:50.52 (39.49)     2:29.81 (39.29)
 14 Jeong, Eugene             13 Queens Aquatic C-MR  2:26.52    2:31.04        
                  34.47     1:11.96 (37.49)     1:50.91 (38.95)     2:31.04 (40.13)
 15 Skolnick, Avery M         14 Bgc-N. Westchest-MR  2:28.55    2:31.62        
                  33.27     1:11.33 (38.06)     1:51.58 (40.25)     2:31.62 (40.04)
 16 Zahariev, Kevin K         14 Laguardia Aquati-MR  2:28.17    2:32.30        
                  33.74     1:11.83 (38.09)     1:51.59 (39.76)     2:32.30 (40.71)
 17 Mui, Mikael               14 Manhattan Makos-MR   2:32.45    2:33.31        
                  33.24     1:12.34 (39.10)     1:52.62 (40.28)     2:33.31 (40.69)
 18 Hicks, Charles G          14 Westchester Aqua-MR  2:33.04    2:35.29        
                  34.47     1:13.76 (39.29)     1:54.05 (40.29)     2:35.29 (41.24)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  METS Senior Mets
              1:00.49  JO Junior Olympics
              1:00.49  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:00.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR      56.82      56.26        
                  26.23       56.26 (30.03)                                        
  2 O'Sullivan, Oisin         14 Sachem Swim Club-MR    57.01      56.30        
                  26.58       56.30 (29.72)                                        
  3 Law, Ethan                14 Matchpoint Nyc-MR      56.45      56.44        
                  26.49       56.44 (29.95)                                        
  4 McGregor, Matthew J       14 Patriot Swim Tea-MR    58.42      57.11        
                  27.00       57.11 (30.11)                                        
  5 Tack, Lucas S             14 Team Suffolk-MR        58.30      57.45        
                  26.72       57.45 (30.73)                                        
  6 Malloy, Thomas            14 Freedom Aquatics-MR    59.52      57.80        
                  27.43       57.80 (30.37)                                        
  7 Genna, Frank              13 Long Island Expr-MR    59.36      58.38        
                  26.14       58.38 (32.24)                                        
  8 Wang, Harry H             14 Apex Swim Club-MR      59.09      58.46        
                  27.28       58.46 (31.18)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  METS Senior Mets
              1:00.49  JO Junior Olympics
              1:00.49  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:00.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Law, Ethan                14 Matchpoint Nyc-MR      56.60      56.45 q      
                  26.84       56.45 (29.61)                                        
  2 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR      56.84      56.82 q      
                  27.75       56.82 (29.07)                                        
  3 O'Sullivan, Oisin         14 Sachem Swim Club-MR    57.32      57.01 q      
                  26.38       57.01 (30.63)                                        
  4 Tack, Lucas S             14 Team Suffolk-MR        57.02      58.30 q      
                  27.34       58.30 (30.96)                                        
  5 McGregor, Matthew J       14 Patriot Swim Tea-MR    57.61      58.42 q      
                  27.67       58.42 (30.75)                                        
  6 Wang, Harry H             14 Apex Swim Club-MR    1:00.18      59.09 q      
                  27.67       59.09 (31.42)                                        
  7 Genna, Frank              13 Long Island Expr-MR    56.66      59.36 q      
                  26.04       59.36 (33.32)                                        
  8 Malloy, Thomas            14 Freedom Aquatics-MR    58.90      59.52 q      
                  28.51       59.52 (31.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Elkhouly, Youssef A       13 Harbor Seals/Bay-MR    59.20      59.83        
                  27.42       59.83 (32.41)                                        
 10 McGregor, Kyle T          14 Patriot Swim Tea-MR    58.42    1:00.06        
                  28.08     1:00.06 (31.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 McHugh, Luke P            14 Bgc-N. Westchest-MR    59.23    1:00.20        
                  28.41     1:00.20 (31.79)                                        
 12 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR        58.77    1:00.40        
                  28.75     1:00.40 (31.65)                                        
 13 Greenfield, Aidan         13 Team Suffolk-MR      1:00.17    1:00.62        
                  28.18     1:00.62 (32.44)                                        
 14 Shannon, Ryan J           13 Long Island Expr-MR    59.79    1:01.79        
                  28.56     1:01.79 (33.23)                                        
 15 Hafez, Yousef A           13 Matchpoint Nyc-MR    1:00.28    1:02.12        
                  29.05     1:02.12 (33.07)                                        
 16 Wone, Brandon M           14 Sachem Swim Club-MR  1:00.47    1:03.14        
                  28.74     1:03.14 (34.40)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:03.99  METS Senior Mets
              2:17.99  JO Junior Olympics
              2:17.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:17.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Sullivan, Oisin         14 Sachem Swim Club-MR  2:08.41    2:04.51        
                  27.59       59.44 (31.85)     1:32.08 (32.64)     2:04.51 (32.43)
  2 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR    2:14.34    2:06.04        
                  27.69       59.04 (31.35)     1:31.94 (32.90)     2:06.04 (34.10)
  3 McGregor, Matthew J       14 Patriot Swim Tea-MR  2:13.08    2:08.11        
                  28.56     1:01.14 (32.58)     1:35.37 (34.23)     2:08.11 (32.74)
  4 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR  2:10.07    2:09.31        
                  28.49     1:00.28 (31.79)     1:33.97 (33.69)     2:09.31 (35.34)
  5 Tack, Lucas S             14 Team Suffolk-MR      2:14.92    2:09.39        
                  28.18     1:01.81 (33.63)     1:35.40 (33.59)     2:09.39 (33.99)
  6 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR      2:12.89    2:10.84        
                  28.39     1:01.12 (32.73)     1:35.54 (34.42)     2:10.84 (35.30)
  7 Chen, Joseph              13 Long Island Expr-MR  2:18.93    2:15.64        
                  29.63     1:03.82 (34.19)     1:38.70 (34.88)     2:15.64 (36.94)
  8 Diano, Andrew J           13 Farmingdale Aqua-MR  2:15.30    2:15.92        
                  28.62     1:03.18 (34.56)     1:38.71 (35.53)     2:15.92 (37.21)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:03.99  METS Senior Mets
              2:17.99  JO Junior Olympics
              2:17.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:17.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Sullivan, Oisin         14 Sachem Swim Club-MR  2:08.22    2:08.41 q      
                  28.18     1:01.18 (33.00)     1:35.47 (34.29)     2:08.41 (32.94)
  2 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR  2:06.57    2:10.07 q      
                  28.59     1:01.63 (33.04)     1:35.49 (33.86)     2:10.07 (34.58)
  3 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR      2:14.22    2:12.89 q      
                  29.34     1:02.60 (33.26)     1:37.64 (35.04)     2:12.89 (35.25)
  4 McGregor, Matthew J       14 Patriot Swim Tea-MR  2:06.91    2:13.08 q      
                  30.89     1:05.88 (34.99)     1:39.19 (33.31)     2:13.08 (33.89)
  5 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR    2:06.69    2:14.34 q      
                  28.81     1:03.05 (34.24)     1:38.97 (35.92)     2:14.34 (35.37)
  6 Tack, Lucas S             14 Team Suffolk-MR      2:15.03    2:14.92 q      
                  29.68     1:04.53 (34.85)     1:40.31 (35.78)     2:14.92 (34.61)
  7 Diano, Andrew J           13 Farmingdale Aqua-MR  2:12.05    2:15.30 q      
                  29.58     1:04.19 (34.61)     1:39.85 (35.66)     2:15.30 (35.45)
  8 Chen, Joseph              13 Long Island Expr-MR  2:15.94    2:18.93 q      
                  31.45     1:06.35 (34.90)     1:41.94 (35.59)     2:18.93 (36.99)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Law, Ethan                14 Matchpoint Nyc-MR    2:13.68    2:20.12        
                  30.82     1:06.49 (35.67)     1:44.99 (38.50)     2:20.12 (35.13)
 10 McHugh, Luke P            14 Bgc-N. Westchest-MR  2:09.67    2:21.11        
                                1:06.26 ( )     1:43.55 (37.29)     2:21.11 (37.56)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Tyler J              13 New York City Aq-MR  2:17.82    2:21.61        
                  29.82     1:04.22 (34.40)     1:41.91 (37.69)     2:21.61 (39.70)
 12 Shannon, Ryan J           13 Long Island Expr-MR  2:17.81    2:25.22        
                  29.86     1:05.55 (35.69)     1:45.06 (39.51)     2:25.22 (40.16)
 -- Laidlaw, John F           14 Bgc-N. Westchest-MR  2:06.62         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:01.39  METS Senior Mets
              2:12.99  JO Junior Olympics
              2:12.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:12.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR    2:07.07    2:03.61        
                  26.89       58.05 (31.16)     1:34.63 (36.58)     2:03.61 (28.98)
  2 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR  2:05.43    2:04.98        
                  27.16     1:00.14 (32.98)     1:35.69 (35.55)     2:04.98 (29.29)
  3 McGregor, Matthew J       14 Patriot Swim Tea-MR  2:07.69    2:05.55        
                  27.47       59.75 (32.28)     1:37.05 (37.30)     2:05.55 (28.50)
  4 O'Sullivan, Oisin         14 Sachem Swim Club-MR  2:08.79    2:07.30        
                  27.25     1:00.57 (33.32)     1:38.39 (37.82)     2:07.30 (28.91)
  5 Tack, Lucas S             14 Team Suffolk-MR      2:09.53    2:07.46        
                  27.62     1:01.71 (34.09)     1:38.71 (37.00)     2:07.46 (28.75)
  6 Madden, Sean M            14 Queens Aquatic C-MR  2:08.83    2:08.17        
                  28.08     1:00.23 (32.15)     1:37.81 (37.58)     2:08.17 (30.36)
  7 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR      2:10.21    2:09.82        
                  28.24     1:00.65 (32.41)     1:40.03 (39.38)     2:09.82 (29.79)
  8 Mitchener, Ryan           13 Manhattan Makos-MR   2:09.65    2:14.69        
                  28.95     1:05.42 (36.47)     1:42.46 (37.04)     2:14.69 (32.23)
 
Boys 13-14 200 Yard IM Swim-off
===============================================================================
              2:01.39  METS Senior Mets
              2:12.99  JO Junior Olympics
              2:12.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:12.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR           NT    2:08.91        
                  28.06     1:01.54 (33.48)     1:39.86 (38.32)     2:08.91 (29.05)
  2 Carrenard, Justice A      13 Asphalt Green Un-MR       NT    2:09.94        
                  28.07       59.94 (31.87)     1:39.68 (39.74)     2:09.94 (30.26)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:01.39  METS Senior Mets
              2:12.99  JO Junior Olympics
              2:12.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:12.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR  2:03.98    2:05.43 q      
                  27.28     1:00.04 (32.76)     1:36.08 (36.04)     2:05.43 (29.35)
  2 Radkov, Nick S            13 Matchpoint Nyc-MR    2:05.27    2:07.07 q      
                  26.62                             1:37.10 ( )     2:07.07 (29.97)
  3 McGregor, Matthew J       14 Patriot Swim Tea-MR  2:08.71    2:07.69 q      
                  27.33     1:00.79 (33.46)     1:38.92 (38.13)     2:07.69 (28.77)
  4 O'Sullivan, Oisin         14 Sachem Swim Club-MR  2:07.88    2:08.79 q      
                  27.34       59.96 (32.62)     1:38.72 (38.76)     2:08.79 (30.07)
  5 Madden, Sean M            14 Queens Aquatic C-MR  2:07.82    2:08.83 q      
                  28.70     1:00.86 (32.16)     1:38.57 (37.71)     2:08.83 (30.26)
  6 Tack, Lucas S             14 Team Suffolk-MR      2:09.07    2:09.53 q      
                  28.41     1:02.70 (34.29)     1:40.87 (38.17)     2:09.53 (28.66)
  7 Mitchener, Ryan           13 Manhattan Makos-MR   2:06.30    2:09.65 q      
                  29.47     1:03.61 (34.14)     1:40.72 (37.11)     2:09.65 (28.93)
  8 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR      2:08.73    2:10.21 q      
                  28.40     1:01.40 (33.00)     1:40.59 (39.19)     2:10.21 (29.62)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Carrenard, Justice A      13 Asphalt Green Un-MR  2:11.27   J2:10.21        
                  27.92     1:00.27 (32.35)     1:39.76 (39.49)     2:10.21 (30.45)
 10 Laidlaw, John F           14 Bgc-N. Westchest-MR  2:09.03    2:10.91        
                  28.69     1:01.28 (32.59)     1:41.50 (40.22)     2:10.91 (29.41)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Tyler J              13 New York City Aq-MR  2:12.41    2:11.83        
                  27.78     1:00.70 (32.92)     1:40.00 (39.30)     2:11.83 (31.83)
 12 Skolnick, Avery M         14 Bgc-N. Westchest-MR  2:12.59    2:13.02        
                  29.21     1:01.90 (32.69)     1:41.38 (39.48)     2:13.02 (31.64)
 13 Law, Ethan                14 Matchpoint Nyc-MR    2:10.42    2:14.53        
                  27.05     1:01.12 (34.07)     1:42.48 (41.36)     2:14.53 (32.05)
 14 Walsh, Patrick C          14 Long Island Expr-MR  2:11.67    2:18.41        
                  29.44     1:02.10 (32.66)     1:45.13 (43.03)     2:18.41 (33.28)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:21.99  METS Senior Mets
              4:42.99  JO Junior Olympics
              4:42.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  4:42.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR  4:27.05    4:23.15        
                  27.79       59.81 (32.02)     1:33.90 (34.09)     2:07.77 (33.87)
        2:44.75 (36.98)     3:22.50 (37.75)     3:53.21 (30.71)     4:23.15 (29.94)
  2 Madden, Sean M            14 Queens Aquatic C-MR  4:36.00    4:26.38        
                  28.00     1:00.96 (32.96)     1:33.96 (33.00)     2:08.12 (34.16)
        2:45.12 (37.00)     3:23.58 (38.46)     3:55.17 (31.59)     4:26.38 (31.21)
  3 O'Sullivan, Oisin         14 Sachem Swim Club-MR  4:40.74    4:32.81        
                  28.26     1:01.33 (33.07)     1:37.69 (36.36)     2:12.98 (35.29)
        2:52.10 (39.12)     3:32.02 (39.92)     4:03.06 (31.04)     4:32.81 (29.75)
  4 Walsh, Patrick C          14 Long Island Expr-MR  4:39.13    4:34.88        
                  29.19     1:02.91 (33.72)     1:37.11 (34.20)     2:09.81 (32.70)
        2:51.83 (42.02)     3:33.49 (41.66)     4:05.00 (31.51)     4:34.88 (29.88)
  5 Attenborough, Anthony P   13 Freedom Aquatics-MR  4:37.90    4:37.28        
                  29.91     1:04.38 (34.47)     1:40.74 (36.36)     2:17.23 (36.49)
        2:54.91 (37.68)     3:33.40 (38.49)     4:06.06 (32.66)     4:37.28 (31.22)
  6 Carrenard, Justice A      13 Asphalt Green Un-MR  4:41.68    4:39.11        
                  28.79     1:03.28 (34.49)     1:38.16 (34.88)     2:12.89 (34.73)
        2:53.36 (40.47)     3:34.73 (41.37)   4:39.11 (1:04.38)                    
  7 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR      4:45.47    4:39.52        
                  28.92     1:01.59 (32.67)     1:37.30 (35.71)     2:12.13 (34.83)
        2:53.45 (41.32)     3:34.82 (41.37)     4:07.80 (32.98)     4:39.52 (31.72)
  8 Shannon, Ryan J           13 Long Island Expr-MR  4:54.48    4:50.49        
                  29.40     1:03.51 (34.11)     1:39.52 (36.01)     2:15.37 (35.85)
        2:59.51 (44.14)     3:44.25 (44.74)     4:17.09 (32.84)     4:50.49 (33.40)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:21.99  METS Senior Mets
              4:42.99  JO Junior Olympics
              4:42.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  4:42.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abrams, Arthur A          14 Patriot Swim Tea-MR  4:23.46    4:27.05 q      
                  28.32     1:01.35 (33.03)     1:35.97 (34.62)     2:10.01 (34.04)
        2:47.26 (37.25)     3:24.88 (37.62)     3:56.98 (32.10)     4:27.05 (30.07)
  2 Madden, Sean M            14 Queens Aquatic C-MR  4:30.64    4:36.00 q      
                  29.94     1:04.44 (34.50)     1:39.31 (34.87)     2:13.48 (34.17)
        2:52.33 (38.85)     3:31.17 (38.84)     4:03.96 (32.79)     4:36.00 (32.04)
  3 Attenborough, Anthony P   13 Freedom Aquatics-MR  4:32.05    4:37.90 q      
                  32.07     1:07.46 (35.39)     1:44.22 (36.76)     2:21.11 (36.89)
        2:59.14 (38.03)     3:36.84 (37.70)     4:08.19 (31.35)     4:37.90 (29.71)
  4 Walsh, Patrick C          14 Long Island Expr-MR  4:37.71    4:39.13 q      
                  28.98     1:02.98 (34.00)     1:37.84 (34.86)     2:11.21 (33.37)
        2:53.07 (41.86)     3:35.12 (42.05)     4:07.57 (32.45)     4:39.13 (31.56)
  5 O'Sullivan, Oisin         14 Sachem Swim Club-MR  4:31.67    4:40.74 q      
                  28.44     1:02.80 (34.36)     1:39.14 (36.34)     2:16.49 (37.35)
        2:56.46 (39.97)     3:37.42 (40.96)     4:09.56 (32.14)     4:40.74 (31.18)
  6 Carrenard, Justice A      13 Asphalt Green Un-MR  4:40.33    4:41.68 q      
                  28.75     1:02.90 (34.15)                             2:13.68 ( )
        2:54.64 (40.96)     3:37.67 (43.03)   4:41.68 (1:04.01)                    
  7 Tack, Lucas S             14 Team Suffolk-MR      4:41.82    4:44.42 q      
                  30.15     1:05.53 (35.38)     1:44.01 (38.48)     2:21.37 (37.36)
        3:00.71 (39.34)     3:40.28 (39.57)     4:12.49 (32.21)     4:44.42 (31.93)
  8 Park, Bryan H             14 Team Suffolk-MR      4:38.25    4:45.47 q      
                  29.50     1:03.85 (34.35)     1:41.02 (37.17)     2:16.76 (35.74)
        2:58.51 (41.75)     3:39.57 (41.06)     4:13.54 (33.97)     4:45.47 (31.93)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Buchen, Kasper G          14 Islanders Aquati-MR  4:42.11    4:49.53        
                  29.83     1:04.42 (34.59)     1:42.12 (37.70)     2:18.06 (35.94)
        3:00.98 (42.92)     3:44.57 (43.59)     4:17.74 (33.17)     4:49.53 (31.79)
 10 Shannon, Ryan J           13 Long Island Expr-MR  4:45.31    4:54.48        
                  29.80                             1:41.38 ( )     2:18.05 (36.67)
        3:02.12 (44.07)     3:47.53 (45.41)     4:20.76 (33.23)     4:54.48 (33.72)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Greenfield, Aidan         13 Team Suffolk-MR      4:44.18    4:55.58        
                  30.80     1:06.35 (35.55)     1:44.34 (37.99)     2:21.38 (37.04)
        3:06.70 (45.32)     3:51.06 (44.36)     4:23.50 (32.44)     4:55.58 (32.08)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  METS Senior Mets
                23.49  ZQ Zone Qualifier
                23.79  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  23.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR     23.31      22.92        
  2 Sommer, Christopher A     17 Aqua Gems-MR           23.41      23.24        
  3 Maretic, Matthew A        16 Phoenix Aquatic-MR     23.62      23.27        
  4 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR      23.98      23.33        
  5 Karpf, Dylan              15 Hauppauge Athlet-MR    23.98      23.37        
  6 Nunez, Jonathan T         15 Patriot Swim Tea-MR    24.01      23.67        
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  METS Senior Mets
                23.49  ZQ Zone Qualifier
                23.79  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  23.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR     23.48      23.31 q      
  2 Sommer, Christopher A     17 Aqua Gems-MR           23.11      23.41 q      
  3 Maretic, Matthew A        16 Phoenix Aquatic-MR     23.49      23.62 q      
  4 Karpf, Dylan              15 Hauppauge Athlet-MR    23.00      23.98 q      
  4 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR      23.32      23.98 q      
  6 Nunez, Jonathan T         15 Patriot Swim Tea-MR    23.36      24.01 q      
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.69  METS Senior Mets
                51.29  ZQ Zone Qualifier
                51.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  51.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR     50.07      49.70        
                  24.04       49.70 (25.66)                                        
  2 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR      53.69      49.99        
                  24.02       49.99 (25.97)                                        
  3 Maloney, Michael C        17 Farmingdale Aqua-MR    50.39      50.03        
                  23.49       50.03 (26.54)                                        
  4 Sommer, Christopher A     17 Aqua Gems-MR           51.07      50.99        
                  23.93       50.99 (27.06)                                        
  5 McCaughey, Aidan A        17 Bethpage Pal Bar-MR    52.56      51.94        
                  24.60       51.94 (27.34)                                        
  6 Nunez, Jonathan T         15 Patriot Swim Tea-MR    51.80      52.34        
                  24.58       52.34 (27.76)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.69  METS Senior Mets
                51.29  ZQ Zone Qualifier
                51.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  51.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR     50.27      50.07 q      
                  24.29       50.07 (25.78)                                        
  2 Maloney, Michael C        17 Farmingdale Aqua-MR    49.92      50.39 q      
                  23.82       50.39 (26.57)                                        
  3 Sommer, Christopher A     17 Aqua Gems-MR           50.37      51.07 q      
                  24.26       51.07 (26.81)                                        
  4 Rizzi, Jarrod R           17 Patriot Swim Tea-MR    51.09      51.58 q      
                  24.52       51.58 (27.06)                                        
  5 Maretic, Matthew A        16 Phoenix Aquatic-MR     50.71      51.66 q      
                  24.10       51.66 (27.56)                                        
  6 Nunez, Jonathan T         15 Patriot Swim Tea-MR    51.05      51.80 q      
                  24.60       51.80 (27.20)                                        
  7 McCaughey, Aidan A        17 Bethpage Pal Bar-MR    51.13      52.56 q      
                  24.92       52.56 (27.64)                                        
  8 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR      50.46      53.69 q      
                  25.94       53.69 (27.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Parrinello, Anthony A     18 Farmingdale Aqua-MR    50.07    1:01.22        
                  23.02     1:01.22 (38.20)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:48.69  METS Senior Mets
              1:53.49  ZQ Zone Qualifier
              1:53.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  1:53.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR   1:55.09    1:50.49        
                  24.47       51.89 (27.42)     1:20.83 (28.94)     1:50.49 (29.66)
  2 Hammam, Khaled M          16 Matchpoint Nyc-MR    1:51.99    1:50.76        
                  24.94       53.03 (28.09)     1:22.76 (29.73)     1:50.76 (28.00)
  3 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR    1:54.68    1:50.86        
                  26.33       54.56 (28.23)     1:23.93 (29.37)     1:50.86 (26.93)
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:48.69  METS Senior Mets
              1:53.49  ZQ Zone Qualifier
              1:53.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  1:53.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hammam, Khaled M          16 Matchpoint Nyc-MR    1:52.98    1:51.99 q      
                  25.83       54.53 (28.70)     1:24.48 (29.95)     1:51.99 (27.51)
  2 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR    1:51.56    1:54.68 q      
                  26.56       55.80 (29.24)     1:25.39 (29.59)     1:54.68 (29.29)
  3 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR   1:47.68    1:55.09 q      
                  25.84       54.75 (28.91)     1:24.67 (29.92)     1:55.09 (30.42)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:54.99  METS Senior Mets
              5:09.99  ZQ Zone Qualifier
              5:10.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  5:09.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sherman, Corey            15 Team Suffolk-MR      5:05.39    5:01.73        
                  26.68       56.30 (29.62)     1:26.75 (30.45)     1:57.67 (30.92)
        2:28.40 (30.73)     2:59.44 (31.04)     3:30.30 (30.86)     4:01.00 (30.70)
        4:31.75 (30.75)     5:01.73 (29.98)                                        
  2 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR   5:20.12    5:04.85        
                  25.61       54.88 (29.27)     1:25.20 (30.32)     1:56.25 (31.05)
        2:27.84 (31.59)     2:59.50 (31.66)     3:31.59 (32.09)     4:03.84 (32.25)
        4:36.06 (32.22)     5:04.85 (28.79)                                        
  3 Sabella, Nicholas G       15 Nys Aquatics, In-MR  5:05.80    5:04.98        
                  26.93       56.69 (29.76)     1:27.10 (30.41)     1:58.48 (31.38)
        2:29.76 (31.28)     3:00.93 (31.17)     3:32.63 (31.70)     4:04.03 (31.40)
        4:35.05 (31.02)     5:04.98 (29.93)                                        
  4 Whitfield, George         16 New York City Aq-MR  5:19.44    5:09.13        
                  26.64       56.39 (29.75)     1:27.17 (30.78)     1:58.50 (31.33)
        2:29.99 (31.49)     3:02.12 (32.13)     3:34.48 (32.36)     4:06.80 (32.32)
        4:38.21 (31.41)     5:09.13 (30.92)                                        
  5 Chrenko, Alex J           15 Phoenix Aquatic-MR   5:15.25    5:16.25        
                  28.67       59.86 (31.19)     1:32.30 (32.44)     2:04.29 (31.99)
        2:36.28 (31.99)     3:08.73 (32.45)     3:41.08 (32.35)     4:13.13 (32.05)
        4:45.62 (32.49)     5:16.25 (30.63)                                        
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:54.99  METS Senior Mets
              5:09.99  ZQ Zone Qualifier
              5:10.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  5:09.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sherman, Corey            15 Team Suffolk-MR      5:02.95    5:05.39 q      
                  27.09       57.24 (30.15)     1:28.46 (31.22)     1:59.55 (31.09)
        2:30.78 (31.23)     3:02.31 (31.53)     3:33.85 (31.54)     4:05.50 (31.65)
        4:36.50 (31.00)     5:05.39 (28.89)                                        
  2 Sabella, Nicholas G       15 Nys Aquatics, In-MR  5:07.96    5:05.80 q      
                  27.32       57.19 (29.87)     1:28.07 (30.88)     1:59.30 (31.23)
        2:30.55 (31.25)     3:01.76 (31.21)     3:33.22 (31.46)     4:04.55 (31.33)
        4:36.05 (31.50)     5:05.80 (29.75)                                        
  3 Chrenko, Alex J           15 Phoenix Aquatic-MR   5:05.19    5:15.25 q      
                  27.84       58.54 (30.70)     1:30.42 (31.88)     2:02.85 (32.43)
        2:35.17 (32.32)     3:08.10 (32.93)     3:40.66 (32.56)     4:12.78 (32.12)
        4:44.81 (32.03)     5:15.25 (30.44)                                        
  4 Whitfield, George         16 New York City Aq-MR  5:07.32    5:19.44 q      
                  27.75       59.21 (31.46)     1:31.46 (32.25)     2:03.78 (32.32)
        2:36.92 (33.14)     3:09.92 (33.00)     3:42.13 (32.21)     4:15.82 (33.69)
        4:48.33 (32.51)     5:19.44 (31.11)                                        
  5 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR   4:56.03    5:20.12 q      
                  25.67       55.66 (29.99)     1:26.45 (30.79)     1:57.87 (31.42)
        2:29.40 (31.53)     3:02.51 (33.11)     3:36.76 (34.25)     4:11.84 (35.08)
        4:46.47 (34.63)     5:20.12 (33.65)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.99  METS Senior Mets
                59.49  ZQ Zone Qualifier
                59.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  59.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Seibold, Finn J           15 Badger Swim Club-MR    56.91      53.43        
                  26.00       53.43 (27.43)                                        
  2 Sherman, Corey            15 Team Suffolk-MR        56.68      56.38        
                  27.11       56.38 (29.27)                                        
  3 Francis, Ben              17 Manhattan Makos-MR     58.31      57.00        
                  27.14       57.00 (29.86)                                        
  4 Holman, Thomas S          15 Patriot Swim Tea-MR    57.18      57.07        
                  27.75       57.07 (29.32)                                        
  5 Rosado, Alex P            15 Badger Swim Club-MR    59.65      58.54        
                  28.20       58.54 (30.34)                                        
  6 Bellio, Sam J             15 Club Fit Jeffers-MR    59.31      59.38        
                  28.50       59.38 (30.88)                                        
  7 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR      59.87    1:01.01        
                  30.17     1:01.01 (30.84)                                        
  8 Mahaney, James W          17 Rivertown Aquati-MR  1:00.78    1:01.74        
                  29.67     1:01.74 (32.07)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.99  METS Senior Mets
                59.49  ZQ Zone Qualifier
                59.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  59.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sherman, Corey            15 Team Suffolk-MR        57.15      56.68 q      
                  27.62       56.68 (29.06)                                        
  2 Seibold, Finn J           15 Badger Swim Club-MR    57.45      56.91 q      
                  27.35       56.91 (29.56)                                        
  3 Holman, Thomas S          15 Patriot Swim Tea-MR    56.55      57.18 q      
                  27.90       57.18 (29.28)                                        
  4 Zweifach, Josh A          16 New York City Aq-MR    56.44      58.03 q      
                  27.70       58.03 (30.33)                                        
  5 Francis, Ben              17 Manhattan Makos-MR     58.89      58.31 q      
                  27.56       58.31 (30.75)                                        
  6 Bellio, Sam J             15 Club Fit Jeffers-MR    58.66      59.31 q      
                  28.42       59.31 (30.89)                                        
  7 Rosado, Alex P            15 Badger Swim Club-MR    59.17      59.65 q      
                  28.89       59.65 (30.76)                                        
  8 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR      58.54      59.87 q      
                  29.34       59.87 (30.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mahaney, James W          17 Rivertown Aquati-MR    59.18    1:00.78        
                  29.09     1:00.78 (31.69)                                        
 10 Karpf, Dylan              15 Hauppauge Athlet-MR    59.45    1:01.95        
                  29.86     1:01.95 (32.09)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:01.99  METS Senior Mets
              2:09.99  ZQ Zone Qualifier
              2:10.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  2:09.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Holman, Thomas S          15 Patriot Swim Tea-MR  2:03.72    1:59.74        
                  28.29       57.87 (29.58)     1:28.49 (30.62)     1:59.74 (31.25)
  2 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR   2:00.97    2:00.87        
                  28.53       58.85 (30.32)     1:29.98 (31.13)     2:00.87 (30.89)
  3 Sherman, Corey            15 Team Suffolk-MR      2:04.35    2:01.53        
                  28.19       59.07 (30.88)     1:30.34 (31.27)     2:01.53 (31.19)
  4 Bergin, Kyle              16 Long Beach Aquat-MR  2:10.19    2:04.94        
                  28.59       59.98 (31.39)     1:32.58 (32.60)     2:04.94 (32.36)
  5 Francis, Ben              17 Manhattan Makos-MR   2:07.90    2:08.65        
                  29.62     1:01.14 (31.52)     1:34.31 (33.17)     2:08.65 (34.34)
  6 Geddes, Sean A            16 Farmingdale Aqua-MR  2:09.38    2:15.03        
                  30.43     1:04.25 (33.82)     1:38.66 (34.41)     2:15.03 (36.37)
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:01.99  METS Senior Mets
              2:09.99  ZQ Zone Qualifier
              2:10.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  2:09.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR   2:01.95    2:00.97 q      
                  28.42       58.68 (30.26)     1:30.02 (31.34)     2:00.97 (30.95)
  2 Holman, Thomas S          15 Patriot Swim Tea-MR  2:01.41    2:03.72 q      
                  28.80       59.94 (31.14)     1:31.46 (31.52)     2:03.72 (32.26)
  3 Sherman, Corey            15 Team Suffolk-MR      2:04.37    2:04.35 q      
                  28.54     1:00.05 (31.51)     1:32.46 (32.41)     2:04.35 (31.89)
  4 Parrinello, Anthony A     18 Farmingdale Aqua-MR  2:04.77    2:04.82 q      
                  28.43       58.83 (30.40)     1:31.42 (32.59)     2:04.82 (33.40)
  5 Liberato, Andrew          16 Islanders Aquati-MR  2:09.80    2:06.01 q      
                  30.35     1:02.23 (31.88)     1:34.82 (32.59)     2:06.01 (31.19)
  6 Francis, Ben              17 Manhattan Makos-MR   2:05.48    2:07.90 q      
                  29.11     1:01.38 (32.27)     1:34.60 (33.22)     2:07.90 (33.30)
  7 Geddes, Sean A            16 Farmingdale Aqua-MR  2:09.10    2:09.38 q      
                  29.23     1:01.59 (32.36)     1:34.81 (33.22)     2:09.38 (34.57)
  8 Bellio, Sam J             15 Club Fit Jeffers-MR  2:06.30    2:09.50 q      
                  29.56     1:02.03 (32.47)     1:36.12 (34.09)     2:09.50 (33.38)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rosado, Alex P            15 Badger Swim Club-MR  2:08.42    2:09.90        
                  30.27     1:03.12 (32.85)     1:36.53 (33.41)     2:09.90 (33.37)
 10 Bergin, Kyle              16 Long Beach Aquat-MR  2:06.63    2:10.19        
                  29.38     1:02.34 (32.96)     1:36.28 (33.94)     2:10.19 (33.91)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nikolic, Ryan A           15 Patriot Swim Tea-MR  2:08.75    2:11.43        
                  29.62     1:02.05 (32.43)     1:36.52 (34.47)     2:11.43 (34.91)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.49  METS Senior Mets
              1:06.49  AGTC 15-18 Team Challenge
              1:06.49  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:06.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Johnson, Chaz L           17 New York City Aq-MR  1:03.99    1:04.18        
                  29.77     1:04.18 (34.41)                                        
  2 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR   1:09.95    1:04.23        
                  30.34     1:04.23 (33.89)                                        
  3 Liu, Alexander J          15 Northern Dutches-MR  1:07.95    1:05.20        
                  31.30     1:05.20 (33.90)                                        
  4 Wisniewski, Robert L      18 Matchpoint Nyc-MR    1:05.79    1:05.52        
                  31.20     1:05.52 (34.32)                                        
  5 Eboli, Michael J          16 Badger Swim Club-MR  1:08.16    1:07.97        
                  31.82     1:07.97 (36.15)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.49  METS Senior Mets
              1:06.49  AGTC 15-18 Team Challenge
              1:06.49  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  1:06.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Chaz L           17 New York City Aq-MR  1:02.85    1:03.99 q      
                  29.64     1:03.99 (34.35)                                        
  2 Wisniewski, Robert L      18 Matchpoint Nyc-MR    1:06.22    1:05.79 q      
                  31.04     1:05.79 (34.75)                                        
  3 Liu, Alexander J          15 Northern Dutches-MR  1:05.82    1:07.95 q      
                  31.85     1:07.95 (36.10)                                        
  4 Eboli, Michael J          16 Badger Swim Club-MR  1:06.33    1:08.16 q      
                  32.07     1:08.16 (36.09)                                        
  5 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR   1:05.87    1:09.95 q      
                  32.87     1:09.95 (37.08)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.99  METS Senior Mets
              2:29.99  ZQ Zone Qualifier
              2:30.09  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  2:29.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liu, Alexander J          15 Northern Dutches-MR  2:22.84    2:18.15        
                  31.72     1:06.70 (34.98)     1:42.32 (35.62)     2:18.15 (35.83)
  2 Johnson, Chaz L           17 New York City Aq-MR  2:21.62    2:18.78        
                  30.34     1:05.35 (35.01)     1:42.02 (36.67)     2:18.78 (36.76)
  3 Rizzi, Jarrod R           17 Patriot Swim Tea-MR  2:22.67    2:20.97        
                  30.91     1:06.32 (35.41)     1:43.27 (36.95)     2:20.97 (37.70)
  4 Mahaney, James W          17 Rivertown Aquati-MR  2:23.20    2:21.99        
                  30.88     1:06.88 (36.00)     1:44.43 (37.55)     2:21.99 (37.56)
  5 Sakoff, Nicholas T        18 Manhattan Makos-MR   2:27.50    2:23.43        
                  31.85     1:07.99 (36.14)     1:45.50 (37.51)     2:23.43 (37.93)
  6 Prokic, Matija            16 Roosevelt Island-MR  2:26.43    2:28.09        
                  32.62     1:08.80 (36.18)     1:47.68 (38.88)     2:28.09 (40.41)
  7 Whitfield, George         16 New York City Aq-MR  2:30.04    2:28.59        
                  33.02     1:11.13 (38.11)     1:48.32 (37.19)     2:28.59 (40.27)
  8 Chrenko, Alex J           15 Phoenix Aquatic-MR   2:31.40    2:29.82        
                  33.60     1:12.49 (38.89)     1:52.11 (39.62)     2:29.82 (37.71)
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.99  METS Senior Mets
              2:29.99  ZQ Zone Qualifier
              2:30.09  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  2:29.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Chaz L           17 New York City Aq-MR  2:19.40    2:21.62 q      
                  30.49     1:05.75 (35.26)     1:43.05 (37.30)     2:21.62 (38.57)
  2 Rizzi, Jarrod R           17 Patriot Swim Tea-MR  2:24.00    2:22.67 q      
                  31.88     1:07.20 (35.32)     1:44.35 (37.15)     2:22.67 (38.32)
  3 Liu, Alexander J          15 Northern Dutches-MR  2:19.49    2:22.84 q      
                  32.50     1:09.00 (36.50)     1:45.93 (36.93)     2:22.84 (36.91)
  4 Mahaney, James W          17 Rivertown Aquati-MR  2:26.72    2:23.20 q      
                  31.33     1:06.99 (35.66)     1:44.60 (37.61)     2:23.20 (38.60)
  5 Prokic, Matija            16 Roosevelt Island-MR  2:29.41    2:26.43 q      
                  32.49     1:09.71 (37.22)     1:47.32 (37.61)     2:26.43 (39.11)
  6 Sakoff, Nicholas T        18 Manhattan Makos-MR   2:22.78    2:27.50 q      
                  32.01     1:08.74 (36.73)     1:47.64 (38.90)     2:27.50 (39.86)
  7 Sherman, Corey            15 Team Suffolk-MR      2:23.65    2:28.41 q      
                  33.42     1:10.92 (37.50)     1:50.27 (39.35)     2:28.41 (38.14)
  8 Whitfield, George         16 New York City Aq-MR  2:26.48    2:30.04 q      
                  33.34     1:11.43 (38.09)     1:50.99 (39.56)     2:30.04 (39.05)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chrenko, Alex J           15 Phoenix Aquatic-MR   2:24.94    2:31.40        
                  32.58     1:11.93 (39.35)     1:52.33 (40.40)     2:31.40 (39.07)
 10 Ely, Matthew D            15 Sachem Swim Club-MR  2:29.88    2:32.68        
                  33.54     1:11.73 (38.19)     1:52.76 (41.03)     2:32.68 (39.92)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kyrylenko, Anton M        18 Apex Swim Club-MR    2:29.21    2:36.27        
                  35.06     1:15.07 (40.01)     1:55.53 (40.46)     2:36.27 (40.74)
 12 Ugarte, Joshua M          17 Flushing YMCA-MR     2:29.14    2:38.96        
                  34.92     1:14.90 (39.98)     1:55.99 (41.09)     2:38.96 (42.97)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  METS Senior Mets
                57.19  ZQ Zone Qualifier
                57.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  57.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR      58.14      53.02        
                  24.64       53.02 (28.38)                                        
  2 Sherman, Corey            15 Team Suffolk-MR        57.64      56.06        
                  26.51       56.06 (29.55)                                        
  3 Nunez, Jonathan T         15 Patriot Swim Tea-MR    57.05      56.38        
                  26.13       56.38 (30.25)                                        
  4 Nikolic, Evan M           17 Patriot Swim Tea-MR    57.60      57.68        
                  27.89       57.68 (29.79)                                        
  5 Stangeby, Jon-christian   16 Aqua Gems-MR           59.83      58.11        
                  26.62       58.11 (31.49)                                        
  6 Montesa, Daniel           16 New York City Pa-MR    58.79      59.26        
                  26.85       59.26 (32.41)                                        
  7 Hafez, Omar A             17 Matchpoint Nyc-MR    1:00.33    1:00.82        
                  25.64     1:00.82 (35.18)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  METS Senior Mets
                57.19  ZQ Zone Qualifier
                57.99  AGTC 15-18 Team Challenge
 Meet Qualifying:  57.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nunez, Jonathan T         15 Patriot Swim Tea-MR    56.93      57.05 q      
                  26.42       57.05 (30.63)                                        
  2 Nikolic, Evan M           17 Patriot Swim Tea-MR    55.61      57.60 q      
                  26.20       57.60 (31.40)                                        
  3 Sherman, Corey            15 Team Suffolk-MR        56.53      57.64 q      
                  27.34       57.64 (30.30)                                        
  4 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR      53.32      58.14 q      
                  27.17       58.14 (30.97)                                        
  5 Montesa, Daniel           16 New York City Pa-MR    57.15      58.79 q      
                  26.75       58.79 (32.04)                                        
  6 Stangeby, Jon-christian   16 Aqua Gems-MR           56.94      59.83 q      
                  27.49       59.83 (32.34)                                        
  7 Hafez, Omar A             17 Matchpoint Nyc-MR      57.12    1:00.33 q      
                  27.11     1:00.33 (33.22)                                        
 -- Nicholas, Chauncey K      16 Nys Aquatics, In-MR    54.67        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:03.99  METS Senior Mets
              2:12.49  AGTC 15-18 Team Challenge
              2:12.49  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:12.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Nunez, Jonathan T         15 Patriot Swim Tea-MR  2:08.34    2:06.18        
                  27.28       58.86 (31.58)     1:32.04 (33.18)     2:06.18 (34.14)
  2 Whitfield, George         16 New York City Aq-MR  2:10.96    2:06.61        
                  26.54       58.25 (31.71)     1:31.89 (33.64)     2:06.61 (34.72)
  3 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR    2:22.45    2:06.64        
                  28.42     1:01.49 (33.07)     1:34.09 (32.60)     2:06.64 (32.55)
  4 Bonney, Ethan J           16 Long Beach Aquat-MR  2:19.68    2:13.28        
                  29.07     1:02.55 (33.48)     1:37.58 (35.03)     2:13.28 (35.70)
  5 Bergin, Kyle              16 Long Beach Aquat-MR  2:10.90    2:13.41        
                  27.86     1:00.14 (32.28)     1:35.69 (35.55)     2:13.41 (37.72)
  6 Mahaney, James W          17 Rivertown Aquati-MR  2:14.46    2:14.23        
                  26.52       58.97 (32.45)     1:34.97 (36.00)     2:14.23 (39.26)
  7 Ely, Matthew D            15 Sachem Swim Club-MR  2:14.71    2:17.36        
                  28.65     1:02.60 (33.95)     1:38.57 (35.97)     2:17.36 (38.79)
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:03.99  METS Senior Mets
              2:12.49  AGTC 15-18 Team Challenge
              2:12.49  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:12.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nunez, Jonathan T         15 Patriot Swim Tea-MR  2:06.95    2:08.34 q      
                  27.83       59.82 (31.99)     1:33.63 (33.81)     2:08.34 (34.71)
  2 Bergin, Kyle              16 Long Beach Aquat-MR  2:08.05    2:10.90 q      
                  28.21     1:00.57 (32.36)     1:35.56 (34.99)     2:10.90 (35.34)
  3 Whitfield, George         16 New York City Aq-MR  2:09.86    2:10.96 q      
                  27.50     1:00.45 (32.95)     1:35.20 (34.75)     2:10.96 (35.76)
  4 Mahaney, James W          17 Rivertown Aquati-MR  2:09.48    2:14.46 q      
                  27.72     1:00.43 (32.71)     1:37.03 (36.60)     2:14.46 (37.43)
  5 Ely, Matthew D            15 Sachem Swim Club-MR  2:10.57    2:14.71 q      
                  29.20     1:02.50 (33.30)     1:38.06 (35.56)     2:14.71 (36.65)
  6 Bonney, Ethan J           16 Long Beach Aquat-MR  2:11.69    2:19.68 q      
                  31.22     1:06.26 (35.04)     1:42.64 (36.38)     2:19.68 (37.04)
  7 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR    2:00.27    2:22.45 q      
                  30.34     1:04.89 (34.55)     1:43.89 (39.00)     2:22.45 (38.56)
  8 Stangeby, Jon-christian   16 Aqua Gems-MR         2:10.11    2:24.09 q      
                  30.75     1:06.71 (35.96)     1:45.57 (38.86)     2:24.09 (38.52)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:01.39  METS Senior Mets
              2:07.99  AGTC 15-18 Team Challenge
              2:07.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:07.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR   2:01.12    2:00.81        
                  25.51       56.03 (30.52)     1:32.62 (36.59)     2:00.81 (28.19)
  2 Liu, Alexander J          15 Northern Dutches-MR  2:17.00    2:03.66        
                  27.96       59.80 (31.84)     1:34.55 (34.75)     2:03.66 (29.11)
  3 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR    2:24.85    2:04.34        
                  25.57       57.07 (31.50)     1:36.15 (39.08)     2:04.34 (28.19)
  4 Holman, Thomas S          15 Patriot Swim Tea-MR  2:11.68    2:07.19        
                  27.16       57.89 (30.73)     1:36.62 (38.73)     2:07.19 (30.57)
  5 Nunez, Jonathan T         15 Patriot Swim Tea-MR  2:11.22    2:07.61        
                  26.74       59.80 (33.06)     1:38.21 (38.41)     2:07.61 (29.40)
 -- Whitfield, George         16 New York City Aq-MR  2:11.82         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  26.87       59.82 (32.95)     1:38.43 (38.61)          DQ (29.53)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:01.39  METS Senior Mets
              2:07.99  AGTC 15-18 Team Challenge
              2:07.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  2:07.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR   2:01.15    2:01.12 q      
                  26.01       57.03 (31.02)     1:33.49 (36.46)     2:01.12 (27.63)
  2 Nunez, Jonathan T         15 Patriot Swim Tea-MR  2:06.18    2:11.22 q      
                  26.70       59.98 (33.28)     1:39.92 (39.94)     2:11.22 (31.30)
  3 Holman, Thomas S          15 Patriot Swim Tea-MR  2:07.81    2:11.68 q      
                  27.55       59.78 (32.23)     1:39.52 (39.74)     2:11.68 (32.16)
  4 Whitfield, George         16 New York City Aq-MR  2:07.84    2:11.82 q      
                  26.90     1:01.86 (34.96)     1:41.34 (39.48)     2:11.82 (30.48)
  5 Liu, Alexander J          15 Northern Dutches-MR  2:06.04    2:17.00 q      
                  29.73     1:05.15 (35.42)     1:43.55 (38.40)     2:17.00 (33.45)
  6 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR    2:05.46    2:24.85 q      
                  30.97     1:09.01 (38.04)     1:52.44 (43.43)     2:24.85 (32.41)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:21.99  METS Senior Mets
              4:41.99  AGTC 15-18 Team Challenge
              4:41.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  4:41.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liu, Alexander J          15 Northern Dutches-MR  4:32.37    4:22.16        
                  28.44       59.85 (31.41)     1:33.70 (33.85)     2:07.41 (33.71)
        2:42.93 (35.52)     3:20.33 (37.40)     3:52.29 (31.96)     4:22.16 (29.87)
  2 Sherman, Corey            15 Team Suffolk-MR      4:24.40    4:22.51        
                  27.43       58.67 (31.24)     1:31.85 (33.18)     2:04.84 (32.99)
        2:43.50 (38.66)     3:22.86 (39.36)     3:52.96 (30.10)     4:22.51 (29.55)
  3 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR   4:32.12    4:38.90        
                  26.99     1:00.95 (33.96)     1:35.58 (34.63)     2:10.61 (35.03)
        2:50.39 (39.78)     3:30.80 (40.41)     4:05.45 (34.65)     4:38.90 (33.45)
  4 Ely, Matthew D            15 Sachem Swim Club-MR  4:46.92    4:42.23        
                  29.06     1:03.02 (33.96)     1:38.33 (35.31)     2:13.42 (35.09)
        2:53.43 (40.01)     3:34.58 (41.15)     4:09.04 (34.46)     4:42.23 (33.19)
  5 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR    4:51.46    4:42.50        
                  28.51     1:01.15 (32.64)     1:35.95 (34.80)     2:10.84 (34.89)
        2:54.07 (43.23)     3:37.91 (43.84)     4:09.97 (32.06)     4:42.50 (32.53)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:21.99  METS Senior Mets
              4:41.99  AGTC 15-18 Team Challenge
              4:41.99  ZQ Zone Qualifier
 Meet Qualifying:  4:41.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sherman, Corey            15 Team Suffolk-MR      4:31.29    4:24.40 q      
                  27.23       58.48 (31.25)     1:32.49 (34.01)     2:06.12 (33.63)
        2:44.97 (38.85)     3:23.74 (38.77)     3:54.76 (31.02)     4:24.40 (29.64)
  2 Rodriguez, Ian R          17 Manhattan Makos-MR   4:24.52    4:32.12 q      
                  27.20       58.96 (31.76)     1:33.33 (34.37)     2:07.57 (34.24)
        2:46.25 (38.68)     3:26.33 (40.08)     3:59.72 (33.39)     4:32.12 (32.40)
  3 Liu, Alexander J          15 Northern Dutches-MR  4:21.91    4:32.37 q      
                  29.48     1:02.04 (32.56)     1:37.90 (35.86)     2:12.23 (34.33)
        2:49.53 (37.30)     3:27.87 (38.34)     4:00.99 (33.12)     4:32.37 (31.38)
  4 Ely, Matthew D            15 Sachem Swim Club-MR  4:35.41    4:46.92 q      
                  30.39     1:05.17 (34.78)     1:41.42 (36.25)     2:16.92 (35.50)
        2:57.36 (40.44)     3:37.97 (40.61)     4:12.93 (34.96)     4:46.92 (33.99)
  5 Mohlenbrok, Gabriel       18 Matchpoint Nyc-MR    4:28.67    4:51.46 q      
                  31.02     1:06.76 (35.74)     1:44.74 (37.98)     2:22.28 (37.54)
        3:03.93 (41.65)     3:46.95 (43.02)     4:19.56 (32.61)     4:51.46 (31.90)