Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/11/2018 05:49 PM
         2018 MR AG-MV Last Splash Swim Meet - 2/10/2018 to 2/11/2018          
                              Sanction #: 180205                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 12 Thompson, Samantha K       8 VAC-MR               1:31.47    1:29.28        
                  17.64   1:29.28 (1:11.64)                                        
 18 Finucane, Lea G            8 AGMV-MR              1:37.30    1:36.67        
                  44.79     1:36.67 (51.88)                                        
 20 Schwarz, Juliet B          7 AGMV-MR              1:56.06    1:45.98        
                  50.12     1:45.98 (55.86)                                        
 21 Sullivan, Emily C          8 TRS-MR                    NT    1:51.98        
                  49.77   1:51.98 (1:02.21)                                        
 22 Glancey, Maddie A          8 RFAC-MR              1:58.74    1:52.02        
                  51.02   1:52.02 (1:01.00)                                        
 23 Shaw, Jillian G            7 AGMV-MR                   NT    1:52.97        
                  53.59     1:52.97 (59.38)                                        
 25 O'Brien, Abigail           8 AGMV-MR              1:59.60   x1:55.02        
                  55.90     1:55.02 (59.12)                                        
 26 Gibson, Emma L             6 AGMV-MR              2:12.72   x2:08.16        
 27 Gibson, Isabel G           6 AGMV-MR              2:02.53   x2:23.82        
                2:23.82         2:23.82 ( )                                        
 28 Phillips, Scarlett M       6 AGMV-MR              2:01.23   x2:37.78        
                2:37.90         2:37.78 ( )                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Briceno, Bella             8 NYSA-MR              1:31.84    1:26.97        
                  41.69     1:26.97 (45.28)                                        
 15 Thompson, Samantha K       8 VAC-MR               1:46.37    1:47.68        
                  51.14     1:47.68 (56.54)                                        
 16 Finucane, Lea G            8 AGMV-MR              1:51.17    1:48.15        
                  51.00     1:48.15 (57.15)                                        
 21 Schwarz, Juliet B          7 AGMV-MR                   NT    1:58.70        
                  57.58   1:58.70 (1:01.12)                                        
 23 Glancey, Maddie A          8 RFAC-MR              2:12.03    2:13.35        
                1:01.82   2:13.35 (1:11.53)                                        
 25 Gibson, Emma L             6 AGMV-MR              2:23.16    2:21.92        
                2:23.60         2:21.92 ( )                                        
 26 Gibson, Isabel G           6 AGMV-MR                   NT   x2:34.12        
                1:10.74   2:34.12 (1:23.38)                                        
 -- Shaw, Jillian G            7 AGMV-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:02.56        DQ (1:04.91)                                        
 -- Phillips, Scarlett M       6 AGMV-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:14.02        DQ (1:23.68)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Casey L           10 MWDA-MR              1:10.23    1:09.82        
                  33.47     1:09.82 (36.35)                                        
  2 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR              1:12.83    1:12.28        
                  34.11     1:12.28 (38.17)                                        
  3 Oakes, Maya I             10 PBAC-MR              1:16.21    1:14.43        
                  35.44     1:14.43 (38.99)                                        
  4 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:21.82    1:17.80        
                  36.38     1:17.80 (41.42)                                        
  5 Dowson, Molly B           10 PBAC-MR              1:35.30    1:18.64        
                  36.29     1:18.64 (42.35)                                        
  6 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR               1:18.99    1:20.72        
                  37.10     1:20.72 (43.62)                                        
  7 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR              1:18.34    1:21.74        
                  37.85     1:21.74 (43.89)                                        
  8 Fuchs, Zoe M              10 AGMV-MR              1:23.85    1:21.97        
                  40.23     1:21.97 (41.74)                                        
  9 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR              1:22.07    1:23.59        
                  38.45     1:23.59 (45.14)                                        
 10 Wieczorek, Catie M         9 PBAC-MR              1:24.07    1:23.72        
                  39.60     1:23.72 (44.12)                                        
 11 Tirri, Emma M             10 TRS-MR               1:21.48    1:25.99        
                  40.28     1:25.99 (45.71)                                        
 13 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR               1:28.03    1:29.68        
                  42.74     1:29.68 (46.94)                                        
 14 Messing, Samantha K        9 VAC-MR               1:32.48    1:30.09        
                  43.38     1:30.09 (46.71)                                        
 15 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR              1:28.49    1:30.66        
                  43.24     1:30.66 (47.42)                                        
 16 Cuadrado, Isabella M      10 WSSC-MR              1:43.64    1:32.03        
                  43.26     1:32.03 (48.77)                                        
 17 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR               1:28.76    1:36.46        
                  44.05     1:36.46 (52.41)                                        
 19 Cepeda, CC C               9 RFAC-MR              1:50.24    1:43.03        
                  47.12     1:43.03 (55.91)                                        
 24 Butler, Katelyn E         10 TRS-MR               1:47.62   x1:53.20        
                  53.59     1:53.20 (59.61)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeGeorge, Sadie           10 PBAC-MR              1:19.64    1:19.53        
                  35.80     1:19.53 (43.73)                                        
  2 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR              1:26.81    1:25.58        
                  38.37     1:25.58 (47.21)                                        
  4 Fuchs, Zoe M              10 AGMV-MR              1:33.67    1:27.34        
                  40.61     1:27.34 (46.73)                                        
  5 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR                    NT    1:28.25        
                  42.39     1:28.25 (45.86)                                        
  6 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR              1:26.84    1:29.21        
                  44.16     1:29.21 (45.05)                                        
  7 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:31.93    1:29.42        
                  39.97     1:29.42 (49.45)                                        
  8 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR              1:38.57    1:32.87        
                  48.03     1:32.87 (44.84)                                        
  9 Tirri, Emma M             10 TRS-MR               1:35.58    1:36.58        
                  42.99     1:36.58 (53.59)                                        
 10 Wieczorek, Catie M         9 PBAC-MR              1:38.58    1:37.24        
                  47.84     1:37.24 (49.40)                                        
 11 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR              1:42.09    1:37.95        
                  46.64     1:37.95 (51.31)                                        
 12 Devlin, Sway R            10 PBAC-MR              1:53.84    1:38.84        
                  50.35     1:38.84 (48.49)                                        
 13 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR               1:41.04    1:41.20        
                  44.63     1:41.20 (56.57)                                        
 14 Brown, Isabella H         10 WSSC-MR              1:58.75    1:45.23        
                  52.39     1:45.23 (52.84)                                        
 17 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR               1:42.90    1:48.22        
                  53.40     1:48.22 (54.82)                                        
 18 Cuadrado, Isabella M      10 WSSC-MR              1:47.65    1:51.39        
                  56.99     1:51.39 (54.40)                                        
 19 Rivera, Sophia B          10 WSSC-MR              1:48.44    1:53.58        
                  55.61     1:53.58 (57.97)                                        
 20 Messing, Samantha K        9 VAC-MR               1:55.02    1:54.81        
                  52.02   1:54.81 (1:02.79)                                        
 22 Butler, Katelyn E         10 TRS-MR               2:08.01    2:09.89        
                1:03.41   2:09.89 (1:06.48)                                        
 24 Rich, Lauren M             9 WSSC-MR              2:50.00    2:19.30        
                1:07.34   2:19.30 (1:11.96)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foote, Brianna R          10 AGMV-MR                31.95      30.62        
  2 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR                32.72      32.76        
  3 Cefaloni, Gabriella J      9 AGMV-MR                35.21      33.67        
  4 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR                 33.47      34.16        
  5 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                35.96      34.48        
  6 Tirri, Emma M             10 TRS-MR                 35.62      35.24        
  7 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR                35.24      35.47        
  8 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                36.65      36.79        
  9 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR                38.25      38.72        
 10 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR                 39.18      38.91        
 11 Eskicioglu, Ava J          8 AGMV-MR                39.79      38.92        
 12 White, Emmy G              8 VAC-MR                 46.04      41.28        
 13 Rogers, Natalie           10 AGMV-MR                43.60      42.48        
 14 Hagan, Bridget N          10 WSSC-MR                39.78      43.20        
 15 Peters, Gianna M           9 NYSA-MR                44.09      44.15        
 16 Cepeda, CC C               9 RFAC-MR                49.02      45.07        
 17 Rich, Lauren M             9 WSSC-MR                   NT      46.05        
 18 Holderith, Grace           8 DVWM-MR                51.21      46.59        
 19 Sullivan, Emily C          8 TRS-MR                 49.50      46.67        
 20 Rounds, Maia               7 VAC-MR                 49.65      47.18        
 21 Butler, Katelyn E         10 TRS-MR                 48.47      47.83        
 22 Costello, Treven M         7 AGMV-MR                   NT     x48.03        
 23 Glancey, Maddie A          8 RFAC-MR                55.20      52.06        
 24 Rogers, Abigail            8 AGMV-MR              1:04.97     x55.00        
 25 Roman, Mia A               8 AGMV-MR              1:19.24   x1:05.93        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foote, Brianna R          10 AGMV-MR                38.61      37.60        
  2 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR                39.40      39.28        
  3 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                39.48      41.27        
  4 Cefaloni, Gabriella J      9 AGMV-MR                43.73      41.37        
  5 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR                 42.88      41.78        
  6 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR                39.67      42.01        
  7 Tirri, Emma M             10 TRS-MR                 41.49      42.16        
  8 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR                 41.00      42.62        
  9 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                44.62      45.01        
 10 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR                45.37      46.17        
 11 Rogers, Natalie           10 AGMV-MR                50.46      48.30        
 12 White, Emmy G              8 VAC-MR                 51.67      48.92        
 13 Hagan, Bridget N          10 WSSC-MR                51.78      49.12        
 14 Eskicioglu, Ava J          8 AGMV-MR                   NT      49.14        
 15 Rounds, Maia               7 VAC-MR                 53.61      53.95        
 16 Costello, Treven M         7 AGMV-MR                   NT     x54.22        
 17 Rogers, Abigail            8 AGMV-MR                   NT     x56.53        
 18 Rich, Lauren M             9 WSSC-MR                   NT      57.16        
 19 Holderith, Grace           8 DVWM-MR              1:00.41      58.56        
 20 Glancey, Maddie A          8 RFAC-MR                56.05      58.86        
 21 Sullivan, Emily C          8 TRS-MR               1:02.44    1:01.58        
 22 Butler, Mikayla S          6 WSSC-MR              1:12.01    1:06.69        
 23 Roman, Mia A               8 AGMV-MR              1:17.30   x1:16.37        
 -- Butler, Katelyn E         10 TRS-MR                 53.79         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Cepeda, CC C               9 RFAC-MR                52.27         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oakes, Maya I             10 PBAC-MR              1:31.01    1:25.63        
                  42.30     1:25.63 (43.33)                                        
  2 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR              1:33.41    1:29.09        
                  43.60     1:29.09 (45.49)                                        
  3 Briceno, Bella             8 NYSA-MR              1:24.15    1:29.97        
                  43.33     1:29.97 (46.64)                                        
  4 Fuchs, Zoe M              10 AGMV-MR              1:36.31    1:31.60        
                  44.94     1:31.60 (46.66)                                        
  5 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR              1:28.46    1:32.16        
                  44.16     1:32.16 (48.00)                                        
  6 Dowson, Molly B           10 PBAC-MR              1:38.37    1:33.13        
                  44.19     1:33.13 (48.94)                                        
  7 Shaw, Jillian G            7 AGMV-MR              2:20.22    2:06.06        
                  58.81   2:06.06 (1:07.25)                                        
  8 O'Brien, Abigail           8 AGMV-MR              2:20.28    2:12.73        
                1:04.91   2:12.73 (1:07.82)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR                42.75      41.71        
  2 DeGeorge, Sadie           10 PBAC-MR                40.48      41.99        
  3 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR                 44.42      43.71        
  4 Foote, Brianna R          10 AGMV-MR                44.29      44.08        
  5 Murray, Casey L           10 MWDA-MR                44.82      44.62        
  6 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                47.02      46.00        
  7 Oakes, Maya I             10 PBAC-MR                45.16      46.15        
  8 Fuchs, Zoe M              10 AGMV-MR                48.76      46.79        
  9 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                48.27      48.09        
 10 Devlin, Sway R            10 PBAC-MR                51.30      49.08        
 11 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR                 50.24      50.55        
 12 Tirri, Emma M             10 TRS-MR                 50.69      52.19        
 13 Rogers, Natalie           10 AGMV-MR                   NT      53.03        
 14 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR                52.96      55.09        
 15 Finucane, Lea G            8 AGMV-MR                56.30      57.39        
 16 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR                 56.34      57.65        
 17 Butler, Katelyn E         10 TRS-MR               1:09.87    1:05.50        
 18 Schwarz, Juliet B          7 AGMV-MR              1:07.36   x1:06.70        
 19 Sullivan, Emily C          8 TRS-MR               1:12.41   x1:07.78        
 20 Devlin, Zoe P             10 PBAC-MR              1:11.91    1:11.22        
 21 O'Brien, Abigail           8 AGMV-MR              1:11.02   x1:14.91        
 22 Gibson, Isabel G           6 AGMV-MR                   NT   x1:29.55        
 -- Cepeda, CC C               9 RFAC-MR              1:02.89         DQ        
      Alternating Kick
 -- Glancey, Maddie A          8 RFAC-MR              1:12.29         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gibson, Emma L             6 AGMV-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rogers, Abigail            8 AGMV-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Shaw, Jillian G            7 AGMV-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR               1:47.73    1:39.01        
                  46.42     1:39.01 (52.59)                                        
  2 Cefaloni, Gabriella J      9 AGMV-MR              1:53.45    1:41.53        
                  49.26     1:41.53 (52.27)                                        
  3 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR              1:40.45    1:42.54        
                  48.12     1:42.54 (54.42)                                        
  4 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR              1:57.78    1:54.41        
                  56.39     1:54.41 (58.02)                                        
  5 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR               1:58.91    2:05.80        
                  59.43   2:05.80 (1:06.37)                                        
  6 Butler, Katelyn E         10 TRS-MR               3:07.56    2:27.61        
                1:08.71   2:27.61 (1:18.90)                                        
  7 Sullivan, Emily C          8 TRS-MR                    NT    2:35.73        
                1:11.40   2:35.73 (1:24.33)                                        
 -- Tirri, Emma M             10 TRS-MR               1:54.80         DQ        
      One hand touch
                  51.64        DQ (1:00.63)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR                34.70      34.27        
  2 Foote, Brianna R          10 AGMV-MR                36.08      34.34        
  3 Murray, Casey L           10 MWDA-MR                38.92      36.88        
  4 DeGeorge, Sadie           10 PBAC-MR                40.42      38.10        
  5 Fuchs, Zoe M              10 AGMV-MR                40.24      40.11        
  6 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                43.08      41.71        
  7 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                41.19      42.64        
  8 Rogers, Natalie           10 AGMV-MR                   NT      51.38        
  9 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR                49.63      51.59        
 10 Finucane, Lea G            8 AGMV-MR                   NT      59.74        
 11 Rogers, Abigail            8 AGMV-MR                   NT   x1:03.94        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR              1:32.08    1:33.59        
                  43.63     1:33.59 (49.96)                                        
  2 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:42.00    1:37.27        
                  42.12     1:37.27 (55.15)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    2:28.17        
     1) Foote, Brianna R 10             2) Rogers, Natalie 10             
     3) Buliung, Maddie V 10            4) Cefaloni, Gabriella J 9        
                  31.30     1:13.74 (42.44)     1:54.63 (40.89)     2:28.17 (33.54)
  2 Aqua Gems-MR  'B'                                      NT   x3:42.19        
     1) Eskicioglu, Ava J 8             2) Costello, Treven M 7           
     3) Roman, Mia A 8                  4) Rogers, Abigail 8              
                  42.00     1:31.22 (49.22)   2:47.96 (1:16.74)     3:42.19 (54.23)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ryleigh E        12 NYSA-MR                26.44      26.41        
  2 Gula, Mackenzie M         12 PBAC-MR                27.73      27.69        
  3 Ruiz, Anaya               12 DVWM-MR                27.09      27.97        
  4 O'Shea, Madaghan L        12 PBAC-MR                28.16      28.45        
  5 Goodwin, Isabella G       12 RFAC-MR                28.78      28.67        
  6 Licardi, Phia P           12 PBAC-MR                29.72      29.00        
  7 Vargas, Alexandra         12 PBAC-MR                29.70      29.38        
  8 Chin, Grace E             12 NYSA-MR                28.84      29.55        
  9 Webster, Katie E          11 PBAC-MR                30.12      29.69        
 10 Villalona, Delaney        12 TRS-MR                 35.00      30.59        
 11 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                29.78      30.86        
 12 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR                31.44      31.29        
 13 Ebner, Jamie M            12 MWDA-MR                32.09      31.42        
 14 Finnerty, Katherine J     11 AGMV-MR                33.81      32.21        
 15 Martin, Ashley L          11 PBAC-MR                32.78     x32.34        
 16 Camacho, Nina A           11 PBAC-MR                33.67     x33.35        
 17 Holderith, Maggie C       12 DVWM-MR                33.17      33.37        
 18 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR                33.25      33.53        
 19 Murray, Megan             11 AGMV-MR                34.52      33.89        
 20 Dowson, Sadie M           11 PBAC-MR                35.45     x34.40        
 20 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR                 33.32      34.40        
 22 Link, Zoe E               11 AGMV-MR                35.46      34.95        
 23 Schoales, Kailyn A        12 TRS-MR                 36.32      36.67        
 24 McSweeney, Sydney E       11 AGMV-MR                38.91      36.78        
 25 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR                35.98      37.43        
 26 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR                38.61      38.03        
 27 Gadol, Kaylee A           12 AGMV-MR                37.16     x39.16        
 28 Cruz, Itzel               12 TRS-MR                 37.10      39.24        
 29 Wright, Maeve             11 AGMV-MR                37.75     x39.85        
 30 Sethi, Diya K             11 NYSA-MR                41.99     x40.96        
 31 Ross, Violet E            11 NYSA-MR                44.18     x44.37        
 31 Ogorzaly, Zoey J          12 AGMV-MR                49.07     x44.37        
 33 Joachim, Julia M          11 TRS-MR                 41.37      44.84        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ryleigh E        12 NYSA-MR                57.63      58.65        
                  28.42       58.65 (30.23)                                        
  2 Goodwin, Isabella G       12 RFAC-MR              1:02.54    1:01.48        
                  29.76     1:01.48 (31.72)                                        
  3 Ruiz, Anaya               12 DVWM-MR              1:02.90    1:03.08        
                  29.66     1:03.08 (33.42)                                        
  4 Novielli, Maddie          12 TRS-MR               1:04.59    1:05.78        
                  32.18     1:05.78 (33.60)                                        
  5 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              1:03.17    1:07.15        
                  32.36     1:07.15 (34.79)                                        
  6 Wishnia, Hailey F         12 AGMV-MR              1:09.76    1:08.28        
                  32.64     1:08.28 (35.64)                                        
  7 Ebner, Jamie M            12 MWDA-MR              1:09.44    1:08.68        
                  32.67     1:08.68 (36.01)                                        
  8 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              1:06.93    1:08.78        
                  33.70     1:08.78 (35.08)                                        
  9 Satriano, Grace           12 VAC-MR               1:12.90    1:09.39        
                  32.42     1:09.39 (36.97)                                        
  9 Bacchetta, Annamaria S    11 NYSA-MR              1:10.47    1:09.39        
                  33.00     1:09.39 (36.39)                                        
 11 Holderith, Maggie C       12 DVWM-MR              1:09.09    1:11.03        
                1:11.14         1:11.03 ( )                                        
 12 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR               1:08.77    1:11.42        
                  34.63     1:11.42 (36.79)                                        
 13 Fischer, Paige            11 WSSC-MR              1:09.64    1:11.85        
                  34.89     1:11.85 (36.96)                                        
 14 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR               1:10.93    1:13.05        
                  34.00     1:13.05 (39.05)                                        
 15 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              1:14.00    1:15.06        
                  35.55     1:15.06 (39.51)                                        
 16 Cunnane, Lara M           11 WSSC-MR              1:11.65    1:17.31        
                  37.68     1:17.31 (39.63)                                        
 17 Cruz, Olivia              11 DVWM-MR              1:19.02    1:17.50        
                  35.91     1:17.50 (41.59)                                        
 18 Link, Zoe E               11 AGMV-MR              1:21.94    1:17.91        
                  37.21     1:17.91 (40.70)                                        
 19 Terralavoro, Gabriella    12 VAC-MR               1:18.70    1:18.57        
                  38.09     1:18.57 (40.48)                                        
 20 Hughes, Alyssa G          11 NYSA-MR              1:20.51    1:19.12        
                  37.89     1:19.12 (41.23)                                        
 21 Mule, Bella G             11 WSSC-MR              1:36.12    1:20.42        
                  36.49     1:20.42 (43.93)                                        
 22 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR              1:21.04    1:20.78        
                  39.63     1:20.78 (41.15)                                        
 23 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:22.33    1:21.86        
                  38.53     1:21.86 (43.33)                                        
 24 McSweeney, Sydney E       11 AGMV-MR              1:35.51    1:22.91        
                  38.54     1:22.91 (44.37)                                        
 25 Messing, Peyton R         12 VAC-MR               1:24.02    1:23.08        
                  39.65     1:23.08 (43.43)                                        
 26 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              1:26.61   x1:23.69        
                  40.54     1:23.69 (43.15)                                        
 27 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR               1:23.95    1:25.25        
                  40.70     1:25.25 (44.55)                                        
 28 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR               1:16.43    1:25.90        
                  41.36     1:25.90 (44.54)                                        
 29 Paffenroth, Paige         11 AGMV-MR              1:26.00    1:27.13        
                  40.43     1:27.13 (46.70)                                        
 30 Cruz, Itzel               12 TRS-MR               1:25.24   x1:30.45        
                  42.34     1:30.45 (48.11)                                        
 31 Edwards, Sarina R         12 VAC-MR               1:30.04    1:30.46        
                  42.53     1:30.46 (47.93)                                        
 32 McEvoy, Kiera L           11 AGMV-MR              1:30.65   x1:34.50        
                  45.69     1:34.50 (48.81)                                        
 33 Joachim, Julia M          11 TRS-MR               1:35.21   x1:39.88        
                  48.88     1:39.88 (51.00)                                        
 34 Ogorzaly, Zoey J          12 AGMV-MR              1:39.61   x1:44.60        
                  45.53     1:44.60 (59.07)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ryleigh E        12 NYSA-MR                31.79      30.47        
  2 Goodwin, Isabella G       12 RFAC-MR                31.83      32.56        
  3 Gula, Mackenzie M         12 PBAC-MR                31.81      32.77        
  4 Licardi, Phia P           12 PBAC-MR                33.58      33.10        
  5 Ruiz, Anaya               12 DVWM-MR                33.57      33.41        
  6 O'Shea, Madaghan L        12 PBAC-MR                33.61      33.44        
  7 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR                32.81      34.07        
  8 Camacho, Nina A           11 PBAC-MR                36.39      36.24        
  9 Novielli, Maddie          12 TRS-MR                 37.61      36.30        
 10 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                35.40      36.31        
 11 Webster, Katie E          11 PBAC-MR                35.52      36.44        
 12 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                36.92      36.67        
 13 Ebner, Jamie M            12 MWDA-MR                37.00      37.29        
 14 Dowson, Sadie M           11 PBAC-MR                37.66     x37.64        
 14 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR                 36.86      37.64        
 16 Holderith, Maggie C       12 DVWM-MR                37.81      38.02        
 17 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR                38.12      38.39        
 18 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR                 36.12      38.44        
 19 Murray, Megan             11 AGMV-MR                40.97      38.67        
 20 Martin, Ashley L          11 PBAC-MR                39.92     x38.79        
 21 Finnerty, Katherine J     11 AGMV-MR                46.54      40.02        
 22 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR                 41.87      40.65        
 23 McSweeney, Sydney E       11 AGMV-MR                48.83      42.80        
 24 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR                44.08      43.04        
 25 Link, Zoe E               11 AGMV-MR                42.57      44.84        
 26 Sethi, Diya K             11 NYSA-MR                45.50     x44.87        
 27 Cruz, Itzel               12 TRS-MR                 44.64      44.97        
 28 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR                43.51      45.07        
 29 Ross, Violet E            11 NYSA-MR                46.60     x45.19        
 30 Joachim, Julia M          11 TRS-MR                 43.49     x46.03        
 31 Gadol, Kaylee A           12 AGMV-MR                47.05     x46.18        
 32 Wright, Maeve             11 AGMV-MR                54.18     x46.68        
 -- Ogorzaly, Zoey J          12 AGMV-MR                44.53         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Isabella G       12 RFAC-MR              1:10.04    1:09.31        
                  33.82     1:09.31 (35.49)                                        
  2 Collins, Ryleigh E        12 NYSA-MR              1:09.93    1:09.75        
                  33.80     1:09.75 (35.95)                                        
  3 Wishnia, Hailey F         12 AGMV-MR              1:19.51    1:13.76        
                  35.90     1:13.76 (37.86)                                        
  4 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:12.44    1:14.01        
                  36.22     1:14.01 (37.79)                                        
  5 Cefaloni, Vanessa L       12 AGMV-MR              1:19.83    1:18.15        
                  39.33     1:18.15 (38.82)                                        
  6 Satriano, Grace           12 VAC-MR               1:22.34    1:19.10        
                  37.75     1:19.10 (41.35)                                        
  7 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              1:19.12    1:19.43        
                  39.67     1:19.43 (39.76)                                        
  8 Bacchetta, Annamaria S    11 NYSA-MR              1:22.98    1:19.79        
                  38.96     1:19.79 (40.83)                                        
  9 Holderith, Maggie C       12 DVWM-MR              1:21.87    1:21.60        
 10 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR              1:21.36    1:23.08        
                  39.72     1:23.08 (43.36)                                        
 11 Ebner, Jamie M            12 MWDA-MR              1:21.82    1:23.47        
                  40.03     1:23.47 (43.44)                                        
 12 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              1:22.96    1:23.76        
                  41.53     1:23.76 (42.23)                                        
 13 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              1:27.32    1:29.58        
                  42.71     1:29.58 (46.87)                                        
 14 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              1:30.58   x1:31.14        
 15 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR              1:28.08    1:32.21        
 16 Messing, Peyton R         12 VAC-MR               1:35.71    1:32.25        
 17 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:32.92   x1:35.60        
                  46.26     1:35.60 (49.34)                                        
 18 Link, Zoe E               11 AGMV-MR              1:38.98    1:37.86        
                  46.71     1:37.86 (51.15)                                        
 19 McSweeney, Sydney E       11 AGMV-MR              1:47.29    1:38.72        
                  48.56     1:38.72 (50.16)                                        
 20 Mule, Bella G             11 WSSC-MR              1:46.50    1:39.28        
                  46.12     1:39.28 (53.16)                                        
 21 Wright, Maeve             11 AGMV-MR              1:53.03   x1:44.29        
                  50.32     1:44.29 (53.97)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Grace E             12 NYSA-MR                33.73      35.50        
  2 Ruiz, Anaya               12 DVWM-MR                35.75      35.90        
  3 Collins, Ryleigh E        12 NYSA-MR                35.35      36.41        
  4 Novielli, Maddie          12 TRS-MR                 41.37      40.15        
  5 Fogarty, Gwen M           12 WSSC-MR                40.89      41.29        
  6 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                41.85      43.93        
  7 Cruz, Olivia              11 DVWM-MR                40.76      45.57        
  8 Link, Zoe E               11 AGMV-MR                47.28      45.91        
  9 Gibbons, Caroline         12 AGMV-MR                   NT      46.09        
 10 Edwards, Sarina R         12 VAC-MR                    NT      47.30        
 11 Terralavoro, Gabriella    12 VAC-MR                    NT      47.53        
 12 Cruz, Itzel               12 TRS-MR                 46.09      47.87        
 13 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR                 45.90      48.35        
 14 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR                 45.50      48.51        
 15 Mastandrea, Amanda N      12 AGMV-MR                46.75      48.72        
 16 Paffenroth, Paige         11 AGMV-MR                49.66      49.22        
 17 Fischer, Paige            11 WSSC-MR                51.54      49.71        
 18 Sethi, Diya K             11 NYSA-MR                48.52      50.41        
 19 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR                 50.65      50.72        
 20 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR                51.25      50.83        
 21 McEvoy, Kiera L           11 AGMV-MR                58.61   x1:00.21        
 22 Ogorzaly, Zoey J          12 AGMV-MR              1:00.95   x1:01.14        
 23 Joachim, Julia M          11 TRS-MR                 58.29   x1:01.50        
 -- Mule, Bella G             11 WSSC-MR                41.62         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 -- Suarez, Lexi R            11 AGMV-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:15.27    1:15.63        
                  35.40     1:15.63 (40.23)                                        
  2 Gula, Mackenzie M         12 PBAC-MR              1:16.87    1:16.45        
                  35.78     1:16.45 (40.67)                                        
  3 Collins, Ryleigh E        12 NYSA-MR              1:17.89    1:17.67        
                  36.86     1:17.67 (40.81)                                        
  4 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:18.86    1:20.28        
                  37.80     1:20.28 (42.48)                                        
  5 Ruiz, Anaya               12 DVWM-MR              1:24.19    1:21.79        
                  37.75     1:21.79 (44.04)                                        
  6 Villalona, Delaney        12 TRS-MR               1:36.56    1:26.79        
                  40.83     1:26.79 (45.96)                                        
  7 Goodwin, Isabella G       12 RFAC-MR              1:38.34    1:27.59        
                  41.28     1:27.59 (46.31)                                        
  8 Webster, Katie E          11 PBAC-MR              1:32.04    1:30.68        
                  42.83     1:30.68 (47.85)                                        
  9 Messing, Olivia R         12 VAC-MR               1:31.48    1:31.26        
                  43.19     1:31.26 (48.07)                                        
 10 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              1:34.14    1:32.34        
                  44.06     1:32.34 (48.28)                                        
 11 Martin, Ashley L          11 PBAC-MR              1:39.48    1:32.50        
                  42.67     1:32.50 (49.83)                                        
 12 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              1:31.29    1:33.06        
                  43.79     1:33.06 (49.27)                                        
 13 Finnerty, Katherine J     11 AGMV-MR              1:30.62    1:33.18        
                  44.39     1:33.18 (48.79)                                        
 14 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              1:38.11    1:34.53        
                  43.09     1:34.53 (51.44)                                        
 14 Link, Zoe E               11 AGMV-MR                   NT    1:34.53        
                  43.76     1:34.53 (50.77)                                        
 16 Bacchetta, Annamaria S    11 NYSA-MR              1:35.02    1:35.38        
                  45.46     1:35.38 (49.92)                                        
 17 Murray, Megan             11 AGMV-MR              1:44.35    1:37.33        
                  46.02     1:37.33 (51.31)                                        
 18 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:53.17   x1:37.69        
                  44.88     1:37.69 (52.81)                                        
 19 Schoales, Kailyn A        12 TRS-MR               1:36.86    1:37.91        
                  46.12     1:37.91 (51.79)                                        
 20 Thompson, Kaidyn J        11 VAC-MR               1:39.68    1:41.39        
                  48.07     1:41.39 (53.32)                                        
 21 Cruz, Itzel               12 TRS-MR               1:38.32    1:42.09        
                  48.49     1:42.09 (53.60)                                        
 22 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR               1:38.15    1:44.00        
                  48.03     1:44.00 (55.97)                                        
 23 Sethi, Diya K             11 NYSA-MR              1:45.94   x1:44.73        
                  47.86     1:44.73 (56.87)                                        
 24 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR              1:55.21    1:45.77        
                  50.52     1:45.77 (55.25)                                        
 25 Ross, Violet E            11 NYSA-MR              1:57.20   x1:49.55        
                  54.20     1:49.55 (55.35)                                        
 26 Wright, Maeve             11 AGMV-MR              1:50.12    1:50.64        
                  53.26     1:50.64 (57.38)                                        
 27 Devaney, Ally R           11 WSSC-MR              2:00.76    1:53.00        
                  53.13     1:53.00 (59.87)                                        
 28 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              2:00.50   x1:53.09        
                  50.94   1:53.09 (1:02.15)                                        
 29 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR               1:46.94    1:53.14        
                  53.44     1:53.14 (59.70)                                        
 30 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR                   NT   x1:56.72        
                  54.16   1:56.72 (1:02.56)                                        
 31 Joachim, Julia M          11 TRS-MR               2:04.61   x2:12.86        
                1:00.88   2:12.86 (1:11.98)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ryleigh E        12 NYSA-MR                29.30      29.40        
  2 Chin, Grace E             12 NYSA-MR                32.70      30.95        
  3 Goodwin, Isabella G       12 RFAC-MR                31.77      31.03        
  4 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR                31.09      31.23        
  5 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR                33.73      33.46        
  6 Ruiz, Anaya               12 DVWM-MR                31.37      33.76        
  7 Wishnia, Hailey F         12 AGMV-MR                35.20      34.30        
  8 Holderith, Maggie C       12 DVWM-MR                35.13      34.38        
  9 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                34.90      34.79        
 10 Satriano, Grace           12 VAC-MR                 36.28      34.96        
 11 Ebner, Jamie M            12 MWDA-MR                35.95      35.04        
 12 Fogarty, Gwen M           12 WSSC-MR                34.12      35.06        
 13 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                33.33      35.47        
 14 Cefaloni, Vanessa L       12 AGMV-MR                37.01      35.74        
 15 Bacchetta, Annamaria S    11 NYSA-MR                36.86     x35.95        
 16 Cunnane, Lara M           11 WSSC-MR                37.24      36.99        
 17 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR                37.81     x37.47        
 18 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR                 39.25      39.15        
 19 Fischer, Paige            11 WSSC-MR                35.60      39.87        
 20 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR                 39.02      40.47        
 21 Hughes, Alyssa G          11 NYSA-MR                39.83     x41.69        
 22 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR                43.29      41.84        
 23 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR                 39.24      41.97        
 24 McSweeney, Sydney E       11 AGMV-MR                   NT      45.35        
 25 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR                45.54     x46.45        
 26 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR                45.31     x46.91        
 27 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR                50.28     x47.43        
 28 Gibbons, Caroline         12 AGMV-MR                   NT      47.95        
 29 Cruz, Olivia              11 DVWM-MR                44.66      48.53        
 30 Wright, Maeve             11 AGMV-MR                   NT     x49.23        
 31 Paffenroth, Paige         11 AGMV-MR                45.98     x49.29        
 32 Mule, Bella G             11 WSSC-MR                42.26      50.27        
 33 McEvoy, Kiera L           11 AGMV-MR                50.93     x54.81        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ryleigh E        12 NYSA-MR              1:07.59    1:06.49        
                  31.27     1:06.49 (35.22)                                        
  2 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR              1:11.28    1:10.23        
                  32.41     1:10.23 (37.82)                                        
  3 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:11.35    1:10.26        
                  32.76     1:10.26 (37.50)                                        
  4 Goodwin, Isabella G       12 RFAC-MR              1:16.17    1:11.87        
                  33.27     1:11.87 (38.60)                                        
  5 Novielli, Maddie          12 TRS-MR               1:20.98    1:17.07        
                  33.53     1:17.07 (43.54)                                        
  6 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              1:19.05    1:19.57        
                  36.76     1:19.57 (42.81)                                        
  7 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:25.70    1:20.31        
                  36.81     1:20.31 (43.50)                                        
  8 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR               1:24.97    1:20.88        
                  36.03     1:20.88 (44.85)                                        
  9 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR               1:34.40    1:30.72        
                  40.62     1:30.72 (50.10)                                        
 10 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR              1:40.60    1:36.00        
                  43.64     1:36.00 (52.36)                                        
 11 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR                   NT    1:44.44        
                  46.29     1:44.44 (58.15)                                        
 12 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              1:44.39    1:46.11        
                  47.23     1:46.11 (58.88)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ryleigh E        12 NYSA-MR              1:06.65    1:05.49        
                  30.06     1:05.49 (35.43)                                        
  2 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:12.71    1:09.67        
                  33.14     1:09.67 (36.53)                                        
  3 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:16.89    1:11.04        
                  33.20     1:11.04 (37.84)                                        
  4 Goodwin, Isabella G       12 RFAC-MR              1:14.02    1:12.03        
                  32.45     1:12.03 (39.58)                                        
  5 Novielli, Maddie          12 TRS-MR               1:18.41    1:16.24        
                  36.11     1:16.24 (40.13)                                        
  6 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:18.74    1:18.19        
                  36.10     1:18.19 (42.09)                                        
  7 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              1:17.71    1:19.09        
                  35.51     1:19.09 (43.58)                                        
  8 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR               1:21.75    1:19.14        
                  38.07     1:19.14 (41.07)                                        
  9 Cefaloni, Vanessa L       12 AGMV-MR              1:23.11    1:19.19        
                  35.85     1:19.19 (43.34)                                        
 10 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              1:19.69    1:19.64        
                  36.42     1:19.64 (43.22)                                        
 11 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              1:17.96    1:19.82        
                  36.61     1:19.82 (43.21)                                        
 12 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR               1:23.27    1:21.31        
                  38.15     1:21.31 (43.16)                                        
 13 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR               1:32.39    1:21.45        
                  36.57     1:21.45 (44.88)                                        
 14 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR              1:31.08   x1:25.08        
                  38.33     1:25.08 (46.75)                                        
 15 Fischer, Paige            11 WSSC-MR              1:26.60    1:26.48        
                  38.84     1:26.48 (47.64)                                        
 16 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR              1:28.64    1:27.93        
                  39.44     1:27.93 (48.49)                                        
 17 Hughes, Alyssa G          11 NYSA-MR              1:29.50   x1:28.15        
                  43.03     1:28.15 (45.12)                                        
 18 Gibbons, Caroline         12 AGMV-MR                   NT    1:28.40        
                  41.78     1:28.40 (46.62)                                        
 19 Cunnane, Lara M           11 WSSC-MR              1:27.74    1:28.48        
                  41.85     1:28.48 (46.63)                                        
 20 Cruz, Olivia              11 DVWM-MR              1:27.64    1:28.66        
                  42.21     1:28.66 (46.45)                                        
 21 Mastandrea, Amanda N      12 AGMV-MR              1:30.91    1:29.19        
                  39.52     1:29.19 (49.67)                                        
 22 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR               1:26.57    1:29.53        
                  41.34     1:29.53 (48.19)                                        
 23 Mule, Bella G             11 WSSC-MR              1:46.41    1:31.36        
                  44.05     1:31.36 (47.31)                                        
 24 Link, Zoe E               11 AGMV-MR              1:37.70    1:31.53        
 25 Cruz, Itzel               12 TRS-MR               1:33.47   x1:33.57        
                  43.99     1:33.57 (49.58)                                        
 26 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR               1:34.80   x1:33.87        
                  43.78     1:33.87 (50.09)                                        
 27 Paffenroth, Paige         11 AGMV-MR              1:40.05   x1:36.80        
                  44.04     1:36.80 (52.76)                                        
 28 Sethi, Diya K             11 NYSA-MR              1:42.11   x1:39.34        
 29 Edwards, Sarina R         12 VAC-MR                    NT    1:43.27        
                  49.30     1:43.27 (53.97)                                        
 30 Messing, Peyton R         12 VAC-MR               1:51.69    1:49.22        
                  45.50   1:49.22 (1:03.72)                                        
 31 Joachim, Julia M          11 TRS-MR                    NT   x1:50.29        
                  55.59     1:50.29 (54.70)                                        
 -- Terralavoro, Gabriella    12 VAC-MR                    NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  46.04          DQ (45.38)                                        
 -- Wright, Maeve             11 AGMV-MR              1:48.64         DQ        
      One hand touch - breast
                  47.43          DQ (49.81)                                        
 -- McEvoy, Kiera L           11 AGMV-MR              1:55.91         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  49.05          DQ (55.92)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    2:13.11        
     1) Wishnia, Hailey F 12            2) Gibbons, Caroline 12           
     3) Bohmann, Kyra L 11              4) Cefaloni, Vanessa L 12         
                  31.66     1:04.49 (32.83)     1:41.17 (36.68)     2:13.11 (31.94)
  2 Viking Aquatic Club-MR  'A'                            NT    2:23.22        
     1) Edwards, Sarina R 12            2) Terralavoro, Gabriella 12      
     3) Messing, Peyton R 12            4) Satriano, Grace 12             
                  40.07     1:16.08 (36.01)     1:52.60 (36.52)     2:23.22 (30.62)
  3 Aqua Gems-MR  'B'                                      NT   x2:33.25        
     1) Wright, Maeve 11                2) Link, Zoe E 11                 
     3) McSweeney, Sydney E 11          4) Paffenroth, Paige 11           
                1:16.25     1:54.16 (37.91)     2:33.36 (39.20)         2:33.25 ( )
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Licardi, Antonia B        14 PBAC-MR                25.17      26.29        
  2 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR                27.06      26.66        
  3 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR                26.46      26.84        
  4 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR                 26.29      27.31        
  5 Dickman, Rian             13 VAC-MR                 26.49      27.44        
  6 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR                27.53      27.47        
  7 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR                 27.87      27.58        
  8 Corcoran, Victoria        14 DVWM-MR                27.47      27.63        
  9 McKee, Sam A              13 PBAC-MR                27.27      28.14        
 10 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR                27.52      28.42        
 11 Modugno, Teresa M         13 NYSA-MR                28.80      28.61        
 12 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR                28.17      28.78        
 13 Ippolito, Sara K          13 VAC-MR                 28.35      28.84        
 14 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR                28.53     x28.93        
 15 Latarski, Riley A         14 TRS-MR                 29.74      28.98        
 16 Palamaro, Daniella L      13 TRS-MR                 27.67      29.09        
 17 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR                28.74     x29.27        
 18 Aniello, Ivy M            13 PBAC-MR                28.63      29.47        
 19 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR                29.73     x30.03        
 20 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR                30.21      30.78        
 21 Bednarick, Molly J        14 AGMV-MR                31.29      30.87        
 22 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR                30.97     x30.90        
 23 Quezada, Julia C          14 RFAC-MR                29.30      30.96        
 24 Alcantara, Antonella L    14 RFAC-MR                28.95      31.14        
 25 Januario, Amelia P        13 AGMV-MR                32.03      31.28        
 26 Melley, Amanda A          13 NYSA-MR                32.45     x32.64        
 27 Sheehan, Kaley T          14 TRS-MR                 32.70      32.86        
 28 Simon, Anika D            13 AGMV-MR                33.87      33.04        
 29 Schramm, Isabella M       13 VAC-MR                 34.21      35.26        
 30 Joseph, Abigail           13 TRS-MR                    NT      36.81        
 31 Gerber, Emily F           13 TRS-MR                 36.67     x37.57        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR                57.99      57.59        
                  27.83       57.59 (29.76)                                        
  2 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR                58.45      58.44        
                  27.83       58.44 (30.61)                                        
  3 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR                58.42      58.57        
                  27.92       58.57 (30.65)                                        
  4 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR                 59.15      58.86        
                  28.50       58.86 (30.36)                                        
  5 Dickman, Rian             13 VAC-MR                 57.83      58.92        
                  28.28       58.92 (30.64)                                        
  6 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR                58.39      59.56        
                  27.76       59.56 (31.80)                                        
  7 Modugno, Teresa M         13 NYSA-MR              1:03.09    1:00.25        
                  28.69     1:00.25 (31.56)                                        
  8 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               1:04.25    1:01.22        
                  29.53     1:01.22 (31.69)                                        
  9 Palamaro, Daniella L      13 TRS-MR               1:00.13    1:01.43        
                  29.65     1:01.43 (31.78)                                        
 10 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:00.46    1:01.55        
                  29.85     1:01.55 (31.70)                                        
 11 Corcoran, Victoria        14 DVWM-MR              1:00.32    1:01.85        
                  29.94     1:01.85 (31.91)                                        
 12 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              1:01.53   x1:01.95        
                  29.89     1:01.95 (32.06)                                        
 13 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              1:01.32   x1:01.97        
                  29.49     1:01.97 (32.48)                                        
 14 Etnel, Jillian M          14 WSSC-MR              1:01.19    1:02.65        
                  29.95     1:02.65 (32.70)                                        
 15 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              1:00.38   x1:04.35        
                  30.50     1:04.35 (33.85)                                        
 16 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              1:06.32   x1:04.86        
                  30.71     1:04.86 (34.15)                                        
 17 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              1:07.42   x1:06.45        
                  31.67     1:06.45 (34.78)                                        
 18 Finnigan, Korinne E       14 WSSC-MR              1:06.57    1:08.78        
                  33.10     1:08.78 (35.68)                                        
 19 Quezada, Julia C          14 RFAC-MR              1:06.42    1:10.26        
                  33.16     1:10.26 (37.10)                                        
 20 Sheehan, Kaley T          14 TRS-MR               1:11.48    1:10.55        
                  33.67     1:10.55 (36.88)                                        
 21 White, Cali E             13 VAC-MR               1:08.58    1:10.76        
                  34.28     1:10.76 (36.48)                                        
 22 Melley, Amanda A          13 NYSA-MR              1:11.83   x1:11.27        
                  34.49     1:11.27 (36.78)                                        
 23 Galgano, Sophie G         13 WSSC-MR              1:12.30    1:11.36        
 24 Schramm, Isabella M       13 VAC-MR               1:20.13    1:21.78        
                  37.94     1:21.78 (43.84)                                        
 25 Gerber, Emily F           13 TRS-MR               1:17.81    1:26.32        
                  39.51     1:26.32 (46.81)                                        
 26 Joseph, Abigail           13 TRS-MR                    NT    1:33.26        
                  40.95     1:33.26 (52.31)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Rian             13 VAC-MR               2:06.54    2:05.14        
                  28.64     1:00.53 (31.89)     1:33.16 (32.63)     2:05.14 (31.98)
  2 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              2:07.97    2:05.77        
                  28.01     1:00.58 (32.57)     1:33.64 (33.06)     2:05.77 (32.13)
  3 Licardi, Antonia B        14 PBAC-MR              1:58.63    2:06.94        
                  29.01     1:01.29 (32.28)     1:34.34 (33.05)     2:06.94 (32.60)
  4 Ippolito, Sara K          13 VAC-MR               2:07.09    2:09.52        
                  30.01     1:02.55 (32.54)     1:36.47 (33.92)     2:09.52 (33.05)
  5 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              2:16.14    2:11.50        
                  29.24     1:02.53 (33.29)     1:37.60 (35.07)     2:11.50 (33.90)
  6 McKee, Sam A              13 PBAC-MR              2:09.58    2:12.09        
                  30.42     1:04.25 (33.83)     1:38.59 (34.34)     2:12.09 (33.50)
  7 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               2:14.10    2:12.59        
                  29.36     1:03.20 (33.84)     1:38.10 (34.90)     2:12.59 (34.49)
  8 Corcoran, Victoria        14 DVWM-MR              2:12.88    2:15.07        
                  30.50     1:05.13 (34.63)     1:41.11 (35.98)     2:15.07 (33.96)
  9 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              2:29.61    2:20.45        
                  31.07     1:08.24 (37.17)     1:45.22 (36.98)     2:20.45 (35.23)
 10 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              2:22.30    2:21.76        
                  31.97     1:07.74 (35.77)     1:44.92 (37.18)     2:21.76 (36.84)
 11 Alcantara, Antonella L    14 RFAC-MR              2:21.84    2:25.92        
                  33.10     1:09.01 (35.91)     1:46.81 (37.80)     2:25.92 (39.11)
 12 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR              2:27.16    2:26.37        
                  33.21     1:11.31 (38.10)     1:49.83 (38.52)     2:26.37 (36.54)
 13 Bednarick, Molly J        14 AGMV-MR              2:28.89    2:27.43        
                  33.17     1:10.78 (37.61)     1:49.90 (39.12)     2:27.43 (37.53)
 14 Sheehan, Kaley T          14 TRS-MR               2:41.94    2:33.10        
                  33.91     1:10.95 (37.04)   2:33.14 (1:22.19)         2:33.10 ( )
 15 Januario, Amelia P        13 AGMV-MR                   NT    2:36.03        
                  35.62     1:15.21 (39.59)     1:56.24 (41.03)     2:36.03 (39.79)
 16 Quezada, Julia C          14 RFAC-MR              2:35.14    2:37.78        
                  34.52     1:13.44 (38.92)     1:55.69 (42.25)     2:37.78 (42.09)
 -- Gerber, Emily F           13 TRS-MR                    NT         DQ        
      No touch on turn
                  38.13     1:23.48 (45.35)        DQ (1:47.69)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              1:05.17    1:05.13        
                  31.51     1:05.13 (33.62)                                        
  2 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              1:06.14    1:05.24        
                  32.18     1:05.24 (33.06)                                        
  3 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              1:06.56    1:07.12        
                  32.62     1:07.12 (34.50)                                        
  4 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR                    NT    1:07.35        
  5 Dickman, Rian             13 VAC-MR               1:06.70    1:11.71        
                  34.36     1:11.71 (37.35)                                        
  6 Lin, Viola J              14 NYSA-MR                   NT    1:16.79        
                  37.27     1:16.79 (39.52)                                        
  7 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              1:14.99    1:17.17        
                  36.99     1:17.17 (40.18)                                        
 -- Gerber, Emily F           13 TRS-MR               1:38.33         DQ        
      No touch at turn
                  46.40          DQ (51.63)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR              2:15.67    2:13.32        
                  30.50     1:03.64 (33.14)     1:38.77 (35.13)     2:13.32 (34.55)
  2 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:25.07    2:17.82        
                  32.53     1:06.89 (34.36)     1:42.60 (35.71)     2:17.82 (35.22)
  3 Dickman, Rian             13 VAC-MR               2:20.64    2:25.97        
                  34.01     1:10.33 (36.32)     1:48.35 (38.02)     2:25.97 (37.62)
  4 Modugno, Teresa M         13 NYSA-MR              3:00.12    2:30.83        
                  33.81   2:30.83 (1:57.02)                                        
  5 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:32.95    2:31.47        
                  34.77     1:13.83 (39.06)     1:53.40 (39.57)     2:31.47 (38.07)
  6 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:38.25    2:38.98        
                  37.04     1:17.25 (40.21)     1:58.32 (41.07)     2:38.98 (40.66)
  7 Bednarick, Molly J        14 AGMV-MR                   NT    2:52.72        
                  39.49     1:22.97 (43.48)     2:08.02 (45.05)     2:52.72 (44.70)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              1:08.62    1:09.08        
                  32.42     1:09.08 (36.66)                                        
  2 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR              1:10.49    1:11.03        
                  32.92     1:11.03 (38.11)                                        
  3 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:13.13    1:12.90        
                  33.97     1:12.90 (38.93)                                        
  4 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              1:12.63    1:13.26        
                  34.31     1:13.26 (38.95)                                        
  5 Palamaro, Daniella L      13 TRS-MR               1:10.47    1:14.43        
                  35.39     1:14.43 (39.04)                                        
  6 Modugno, Teresa M         13 NYSA-MR                   NT    1:18.09        
                  36.54     1:18.09 (41.55)                                        
  7 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              1:15.52   x1:19.38        
                  37.61     1:19.38 (41.77)                                        
  8 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              1:18.39   x1:20.45        
                  37.92     1:20.45 (42.53)                                        
  9 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               1:23.71    1:21.92        
                  37.98     1:21.92 (43.94)                                        
 10 Corcoran, Victoria        14 DVWM-MR              1:24.97    1:24.46        
                  40.38     1:24.46 (44.08)                                        
 11 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:25.05   x1:24.95        
                  39.83     1:24.95 (45.12)                                        
 12 Melley, Amanda A          13 NYSA-MR              1:25.52   x1:25.10        
                  40.74     1:25.10 (44.36)                                        
 13 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               1:31.17    1:27.22        
                  41.07     1:27.22 (46.15)                                        
 14 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR                   NT   x1:27.32        
                  40.86     1:27.32 (46.46)                                        
 15 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              1:25.76   x1:27.68        
                  40.72     1:27.68 (46.96)                                        
 16 Sheehan, Kaley T          14 TRS-MR               1:31.75    1:30.74        
                  43.13     1:30.74 (47.61)                                        
 17 Simon, Anika D            13 AGMV-MR              1:32.75    1:32.52        
                  44.02     1:32.52 (48.50)                                        
 18 Quezada, Julia C          14 RFAC-MR              1:32.23    1:33.72        
                  44.35     1:33.72 (49.37)                                        
 19 Januario, Amelia P        13 AGMV-MR                   NT    1:33.95        
                  44.23     1:33.95 (49.72)                                        
 20 Bednarick, Molly J        14 AGMV-MR              1:36.15    1:35.56        
                  45.45     1:35.56 (50.11)                                        
 21 Gerber, Emily F           13 TRS-MR               1:48.09    1:45.94        
                  52.05     1:45.94 (53.89)                                        
 22 Alcantara, Antonella L    14 RFAC-MR              1:45.28    1:51.72        
                  52.65     1:51.72 (59.07)                                        
 -- Joseph, Abigail           13 TRS-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
                  48.40                                                            
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR              2:32.67    2:31.87        
                  33.95     1:12.23 (38.28)     1:52.03 (39.80)     2:31.87 (39.84)
  2 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:38.44    2:39.71        
                  36.23     1:16.30 (40.07)     1:58.03 (41.73)     2:39.71 (41.68)
  3 Palamaro, Daniella L      13 TRS-MR               2:36.18    2:41.67        
                  35.86     1:16.53 (40.67)     1:58.86 (42.33)     2:41.67 (42.81)
  4 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              2:41.66    2:43.08        
                  36.03     1:16.89 (40.86)     1:59.93 (43.04)     2:43.08 (43.15)
  5 Modugno, Teresa M         13 NYSA-MR              2:56.99    2:46.86        
                  36.88     1:18.70 (41.82)     2:02.29 (43.59)     2:46.86 (44.57)
  6 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:45.29    2:50.37        
                  39.28     1:22.78 (43.50)     2:06.74 (43.96)     2:50.37 (43.63)
  7 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              3:04.93   x2:51.50        
                  38.22     1:22.52 (44.30)     2:07.67 (45.15)     2:51.50 (43.83)
  8 Dickman, Rian             13 VAC-MR               3:00.01    2:56.43        
                  38.85     1:23.19 (44.34)     2:09.57 (46.38)     2:56.43 (46.86)
  9 Melley, Amanda A          13 NYSA-MR              2:59.45   x3:01.63        
                  42.15     1:28.80 (46.65)     2:15.71 (46.91)     3:01.63 (45.92)
 10 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              3:04.17   x3:05.90        
                  40.59     1:28.80 (48.21)     2:17.97 (49.17)     3:05.90 (47.93)
 11 Quezada, Julia C          14 RFAC-MR                   NT    3:20.82        
                  44.94     1:37.74 (52.80)     2:29.99 (52.25)     3:20.82 (50.83)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              1:05.38    1:04.62        
                  29.59     1:04.62 (35.03)                                        
  2 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              1:07.77    1:06.89        
                  30.96     1:06.89 (35.93)                                        
  3 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:06.88    1:07.72        
                  31.25     1:07.72 (36.47)                                        
  4 Palamaro, Daniella L      13 TRS-MR               1:08.64    1:08.42        
                  31.69     1:08.42 (36.73)                                        
  5 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               1:10.85    1:09.05        
                  31.84     1:09.05 (37.21)                                        
  6 Ippolito, Sara K          13 VAC-MR               1:07.98    1:12.55        
                  33.50     1:12.55 (39.05)                                        
  7 McKee, Sam A              13 PBAC-MR              1:14.66    1:12.82        
                  33.00     1:12.82 (39.82)                                        
  8 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               1:16.37    1:14.74        
                  33.65     1:14.74 (41.09)                                        
  9 Quezada, Julia C          14 RFAC-MR              1:15.04    1:19.15        
                  36.64     1:19.15 (42.51)                                        
 10 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              1:13.87    1:19.26        
                  36.11     1:19.26 (43.15)                                        
 11 Bednarick, Molly J        14 AGMV-MR              1:20.35    1:21.40        
                  36.70     1:21.40 (44.70)                                        
 12 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:14.05    1:21.83        
                  36.05     1:21.83 (45.78)                                        
 13 Melley, Amanda A          13 NYSA-MR              1:24.95   x1:22.66        
                  37.98     1:22.66 (44.68)                                        
 14 Alcantara, Antonella L    14 RFAC-MR              1:22.60    1:23.00        
                  37.85     1:23.00 (45.15)                                        
 15 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR              1:26.39    1:27.45        
                  38.94     1:27.45 (48.51)                                        
 -- Aniello, Ivy M            13 PBAC-MR              1:15.83         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                  35.25          DQ (41.89)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR                   NT    2:27.57        
                  29.63     1:06.36 (36.73)     1:45.71 (39.35)     2:27.57 (41.86)
  2 Modugno, Teresa M         13 NYSA-MR              2:36.59    2:33.07        
                  33.55     1:11.22 (37.67)     1:51.26 (40.04)     2:33.07 (41.81)
  3 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              2:34.19    2:34.04        
                  31.90     1:11.06 (39.16)     1:52.00 (40.94)     2:34.04 (42.04)
  4 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR                   NT    2:36.48        
                  34.23     1:13.96 (39.73)     1:55.64 (41.68)     2:36.48 (40.84)
  5 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               2:37.91    2:38.18        
                  32.87     1:13.68 (40.81)     1:55.66 (41.98)     2:38.18 (42.52)
  6 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR                   NT    2:47.18        
                  35.87     1:19.80 (43.93)     2:05.05 (45.25)     2:47.18 (42.13)
  7 Corcoran, Victoria        14 DVWM-MR              2:50.38    2:48.93        
                  35.07     1:18.27 (43.20)     2:03.64 (45.37)     2:48.93 (45.29)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR              2:15.16    2:13.70        
                  28.23     1:01.18 (32.95)     1:41.81 (40.63)     2:13.70 (31.89)
  2 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:24.92    2:22.12        
                  29.95     1:04.75 (34.80)     1:49.86 (45.11)     2:22.12 (32.26)
  3 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:25.33    2:26.43        
                  30.85     1:08.97 (38.12)     1:51.07 (42.10)     2:26.43 (35.36)
  4 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               2:29.10    2:27.57        
                  31.66     1:08.59 (36.93)     1:55.35 (46.76)     2:27.57 (32.22)
  5 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              2:28.59    2:29.05        
                  31.17     1:10.75 (39.58)     1:53.70 (42.95)     2:29.05 (35.35)
  6 Corcoran, Victoria        14 DVWM-MR              2:32.64    2:32.87        
                  32.39     1:13.62 (41.23)     1:57.86 (44.24)     2:32.87 (35.01)
  7 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              2:34.54    2:33.14        
                  30.73     1:08.81 (38.08)     1:56.71 (47.90)     2:33.14 (36.43)
  8 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               2:35.52    2:35.79        
                  33.63     1:12.67 (39.04)     2:00.05 (47.38)     2:35.79 (35.74)
  9 Etnel, Jillian M          14 WSSC-MR              2:36.62    2:38.05        
                  31.99     1:11.22 (39.23)     2:01.56 (50.34)     2:38.05 (36.49)
 10 Melley, Amanda A          13 NYSA-MR              2:50.10   x2:47.43        
                  36.89     1:20.10 (43.21)     2:07.30 (47.20)     2:47.43 (40.13)
 11 Finnigan, Korinne E       14 WSSC-MR              2:46.34    2:50.93        
                  37.68     1:19.54 (41.86)     2:13.50 (53.96)     2:50.93 (37.43)
 12 Sheehan, Kaley T          14 TRS-MR               2:59.36    2:55.49        
                  37.18     1:23.41 (46.23)     2:14.60 (51.19)     2:55.49 (40.89)
 13 Hagan, Anne M             13 WSSC-MR              3:01.83    2:56.54        
                  39.41     1:23.77 (44.36)     2:18.39 (54.62)     2:56.54 (38.15)
 14 Quezada, Julia C          14 RFAC-MR              2:50.85    2:56.80        
                  37.25     1:24.06 (46.81)     2:17.03 (52.97)     2:56.80 (39.77)
 15 Cruz, Emily C             14 DVWM-MR              3:17.42    3:28.73        
                  45.13     1:39.21 (54.08)     2:38.78 (59.57)     3:28.73 (49.95)
 -- White, Cali E             13 VAC-MR                    NT         DQ        
      One hand touch - fly
                  37.23     1:24.13 (46.90)     2:20.64 (56.51)          DQ (39.57)
 -- Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              2:30.53         DQ        
      False start - Misc
                  30.95     1:07.28 (36.33)     1:58.65 (51.37)          DQ (34.26)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armistead, Allison H      15 NYSA-MR                25.61      25.81        
  2 Librandi, Emily           16 VAC-MR                 25.51      26.60        
  3 Leger, Adelle             15 AGMV-MR                27.43      26.71        
  4 Cohen, Emily Z            15 RFAC-MR                25.62      26.74        
  5 Tuttle, Mackenzie M       16 NYSA-MR                   NT      26.75        
  6 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR                26.96      26.76        
  7 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR                26.79      26.87        
  8 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                  26.52      26.89        
  9 Shih, Rachel              16 NYSA-MR                26.92     x26.93        
 10 Melley, Emma G            15 NYSA-MR                27.24     x26.97        
 11 Hufcut, Sam R             15 PBAC-MR                26.94      27.19        
 12 Brega, Caroline A         17 TRS-MR                 26.33      27.24        
 13 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR                 26.89      27.26        
 14 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR                26.05      27.28        
 15 Javenes, Kali C           17 TRS-MR                 27.59      27.35        
 16 Mohyla, Aislinn J         15 AGMV-MR                27.34      27.73        
 17 Miller, Elissa            15 VAC-MR                 27.27      28.09        
 18 Rocks, Grace E            17 NYSA-MR                26.31     x28.19        
 19 Armstrong, Claire M       15 NYSA-MR                28.21     x28.21        
 20 Munday, Jessica           15 AGMV-MR                27.38      28.35        
 21 McNamara, Kelcie H        17 TRS-MR                 27.16      28.39        
 22 DeGeorge, Sierra          16 PBAC-MR                27.27      28.54        
 23 Smith, Katie M            15 NYSA-MR                28.06     x28.57        
 24 Pena, Diana               15 TRS-MR                 29.33      28.59        
 25 Ayala, Ash N              16 NYSA-MR                27.52     x28.61        
 26 Engel, Julianna M         16 TRS-MR                 28.36      28.68        
 27 Dankner, Sam R            15 TRS-MR                 27.43     x29.04        
 28 Beneat, Lauren E          17 NYSA-MR                27.03     x29.08        
 29 Dewhurst, Julia J         15 AGMV-MR                28.13      29.13        
 30 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR                30.16     x29.32        
 31 Wedlick, Mariella         15 NYSA-MR                28.72     x30.04        
 32 Haak, Sam M               15 AGMV-MR                   NT      30.56        
 33 Spina, Ness               16 AGMV-MR                30.96     x30.61        
 34 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR                 30.34     x30.87        
 34 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR                 30.69     x30.87        
 36 Pietraszka, Sarah G       18 AGMV-MR                32.14     x32.03        
 37 Schoales, Brianna R       15 TRS-MR                 31.81     x32.60        
 38 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR                 33.29     x33.38        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuttle, Mackenzie M       16 NYSA-MR                53.73      55.73        
                  26.68       55.73 (29.05)                                        
  2 Armistead, Allison H      15 NYSA-MR                56.39      56.77        
                  27.39       56.77 (29.38)                                        
  3 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                  58.45      57.34        
                  27.53       57.34 (29.81)                                        
  4 Ayala, Ash N              16 NYSA-MR                58.45      57.53        
                  27.69       57.53 (29.84)                                        
  5 Mohyla, Aislinn J         15 AGMV-MR                59.01      58.35        
                  28.19       58.35 (30.16)                                        
  6 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR                57.00      58.93        
                  27.19       58.93 (31.74)                                        
  7 Cohen, Emily Z            15 RFAC-MR                57.39      58.94        
                  28.37       58.94 (30.57)                                        
  8 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR                57.21      59.12        
                  28.43       59.12 (30.69)                                        
  9 Melley, Emma G            15 NYSA-MR                57.52     x59.26        
                  29.03       59.26 (30.23)                                        
 10 McNamara, Kelcie H        17 TRS-MR                 56.98      59.27        
                  28.06       59.27 (31.21)                                        
 11 Armstrong, Claire M       15 NYSA-MR              1:00.37     x59.50        
                  29.01       59.50 (30.49)                                        
 12 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR                 58.46    1:00.10        
                  28.60     1:00.10 (31.50)                                        
 13 Pena, Diana               15 TRS-MR               1:03.23    1:00.15        
                  29.11     1:00.15 (31.04)                                        
 14 Munday, Jessica           15 AGMV-MR              1:04.43    1:00.20        
                  29.15     1:00.20 (31.05)                                        
 15 Ebner, Jess M             16 MWDA-MR                59.82    1:00.42        
                  28.86     1:00.42 (31.56)                                        
 16 Cook, April M             15 RFAC-MR                57.70    1:00.52        
                  29.86     1:00.52 (30.66)                                        
 17 Rocks, Grace E            17 NYSA-MR                57.81   x1:00.56        
                  29.30     1:00.56 (31.26)                                        
 18 O'Brien, Jessica A        15 MWDA-MR                58.25    1:01.07        
                  28.98     1:01.07 (32.09)                                        
 19 Engel, Julianna M         16 TRS-MR                 59.72    1:01.82        
                  29.79     1:01.82 (32.03)                                        
 20 Dewhurst, Julia J         15 AGMV-MR              1:00.56    1:01.89        
                  29.84     1:01.89 (32.05)                                        
 21 Miller, Elissa            15 VAC-MR               1:00.89    1:01.97        
                  29.68     1:01.97 (32.29)                                        
 22 Satriano, Delia           15 VAC-MR               1:00.81    1:02.21        
                  29.87     1:02.21 (32.34)                                        
 23 Dankner, Sam R            15 TRS-MR                 58.87    1:02.47        
                  29.43     1:02.47 (33.04)                                        
 24 Javenes, Kali C           17 TRS-MR                 56.50    1:02.90        
                  30.04     1:02.90 (32.86)                                        
 25 Beamish, Keegan J         16 AGMV-MR              1:01.56    1:04.65        
                  31.25     1:04.65 (33.40)                                        
 26 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:06.16   x1:05.85        
                  32.07     1:05.85 (33.78)                                        
 27 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               1:07.51   x1:06.55        
                  32.15     1:06.55 (34.40)                                        
 28 Spina, Ness               16 AGMV-MR              1:09.01    1:06.63        
                  32.08     1:06.63 (34.55)                                        
 29 Pietraszka, Sarah G       18 AGMV-MR              1:09.75   x1:10.54        
                  33.92     1:10.54 (36.62)                                        
 30 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               1:13.37   x1:13.39        
                  34.76     1:13.39 (38.63)                                        
 31 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               1:04.17   x1:13.64        
                  33.39     1:13.64 (40.25)                                        
 32 Cruz, Chloe                8 DVWM-MR              1:26.02    1:28.60        
                  42.64     1:28.60 (45.96)                                        
 33 Sileo, Lauren E           16 VAC-MR               1:27.50    1:29.45        
                  42.51     1:29.45 (46.94)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuttle, Mackenzie M       16 NYSA-MR              1:01.15    1:03.55        
                  30.86     1:03.55 (32.69)                                        
  2 Ayala, Ash N              16 NYSA-MR              1:02.13    1:03.65        
                  31.31     1:03.65 (32.34)                                        
  3 Gibbons, Abigail          16 AGMV-MR              1:05.43    1:04.15        
                  31.09     1:04.15 (33.06)                                        
  4 Munday, Jessica           15 AGMV-MR              1:09.43    1:05.86        
                  32.10     1:05.86 (33.76)                                        
  5 Ebner, Jess M             16 MWDA-MR              1:07.26    1:06.54        
                  32.20     1:06.54 (34.34)                                        
  6 Mohyla, Aislinn J         15 AGMV-MR              1:06.73    1:06.60        
                  32.43     1:06.60 (34.17)                                        
  7 Armstrong, Claire M       15 NYSA-MR                   NT    1:07.12        
                  33.09     1:07.12 (34.03)                                        
  8 Miller, Elissa            15 VAC-MR               1:07.56    1:07.82        
                  32.99     1:07.82 (34.83)                                        
  9 Engel, Julianna M         16 TRS-MR               1:06.25    1:07.92        
                  33.29     1:07.92 (34.63)                                        
 10 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              1:07.67    1:08.05        
                  32.91     1:08.05 (35.14)                                        
 11 McNamara, Kelcie H        17 TRS-MR               1:09.97    1:08.66        
                  33.65     1:08.66 (35.01)                                        
 12 Beneat, Lauren E          17 NYSA-MR              1:03.38    1:08.82        
                  33.35     1:08.82 (35.47)                                        
 13 Leger, Adelle             15 AGMV-MR              1:08.43    1:09.90        
                  33.15     1:09.90 (36.75)                                        
 14 Dankner, Sam R            15 TRS-MR               1:08.25    1:10.51        
                  33.70     1:10.51 (36.81)                                        
 15 Cook, April M             15 RFAC-MR              1:09.16    1:10.71        
                  35.13     1:10.71 (35.58)                                        
 16 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               1:11.66    1:12.77        
                  35.41     1:12.77 (37.36)                                        
 17 Pena, Diana               15 TRS-MR               1:16.59    1:12.82        
                  35.08     1:12.82 (37.74)                                        
 18 O'Brien, Jessica A        15 MWDA-MR              1:14.99    1:13.84        
                  35.44     1:13.84 (38.40)                                        
 19 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:13.06   x1:14.17        
                  36.18     1:14.17 (37.99)                                        
 20 Javenes, Kali C           17 TRS-MR               1:07.76   x1:14.41        
                  36.03     1:14.41 (38.38)                                        
 21 Satriano, Delia           15 VAC-MR               1:13.98    1:14.85        
                  35.97     1:14.85 (38.88)                                        
 22 Beamish, Keegan J         16 AGMV-MR              1:20.30    1:15.12        
                  36.64     1:15.12 (38.48)                                        
 23 Rocks, Grace E            17 NYSA-MR              1:08.02   x1:15.50        
                  36.17     1:15.50 (39.33)                                        
 24 Haak, Sam M               15 AGMV-MR              1:18.55   x1:16.74        
                  37.79     1:16.74 (38.95)                                        
 25 Pietraszka, Sarah G       18 AGMV-MR              1:20.79   x1:18.09        
                  38.82     1:18.09 (39.27)                                        
 26 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               1:10.59   x1:19.65        
                  38.23     1:19.65 (41.42)                                        
 27 Spina, Ness               16 AGMV-MR                   NT   x1:21.57        
                  40.18     1:21.57 (41.39)                                        
 28 Sileo, Lauren E           16 VAC-MR               1:43.83    1:45.66        
                  51.78     1:45.66 (53.88)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armistead, Allison H      15 NYSA-MR              1:13.37    1:11.48        
                  33.56     1:11.48 (37.92)                                        
  2 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                1:12.36    1:12.54        
                  33.41     1:12.54 (39.13)                                        
  3 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR               1:14.71    1:13.96        
                  34.40     1:13.96 (39.56)                                        
  4 Shih, Rachel              16 NYSA-MR              1:19.42    1:14.72        
                  35.72     1:14.72 (39.00)                                        
  5 Cohen, Emily Z            15 RFAC-MR              1:12.81    1:16.87        
                  35.76     1:16.87 (41.11)                                        
  6 Brega, Caroline A         17 TRS-MR               1:16.50    1:17.15        
                  36.24     1:17.15 (40.91)                                        
  7 DeGeorge, Sierra          16 PBAC-MR              1:12.96    1:17.19        
                  36.28     1:17.19 (40.91)                                        
  8 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              1:14.37    1:17.28        
                  36.19     1:17.28 (41.09)                                        
  9 Beneat, Lauren E          17 NYSA-MR              1:11.80    1:17.59        
                  35.84     1:17.59 (41.75)                                        
 10 Leger, Adelle             15 AGMV-MR              1:20.43    1:17.63        
                  36.21     1:17.63 (41.42)                                        
 11 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:15.71   x1:17.94        
                  35.65     1:17.94 (42.29)                                        
 12 Miller, Elissa            15 VAC-MR               1:18.04    1:17.97        
                  36.32     1:17.97 (41.65)                                        
 13 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              1:15.83   x1:18.40        
                  35.85     1:18.40 (42.55)                                        
 14 Munday, Jessica           15 AGMV-MR              1:13.50    1:18.41        
                  36.49     1:18.41 (41.92)                                        
 15 Mohyla, Aislinn J         15 AGMV-MR              1:19.08    1:19.71        
                  37.79     1:19.71 (41.92)                                        
 16 Rocks, Grace E            17 NYSA-MR                   NT   x1:22.31        
                  37.93     1:22.31 (44.38)                                        
 17 Dankner, Sam R            15 TRS-MR               1:16.93    1:22.60        
                  38.48     1:22.60 (44.12)                                        
 18 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               1:21.04    1:23.84        
                  39.32     1:23.84 (44.52)                                        
 19 Cook, April M             15 RFAC-MR              1:21.83    1:24.89        
                  40.43     1:24.89 (44.46)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              1:03.39    1:03.73        
                  29.68     1:03.73 (34.05)                                        
  2 Ayala, Ash N              16 NYSA-MR              1:02.75    1:03.86        
                  30.01     1:03.86 (33.85)                                        
  3 Shih, Rachel              16 NYSA-MR              1:06.03    1:04.18        
                  29.63     1:04.18 (34.55)                                        
  4 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              1:03.66    1:06.29        
                  30.69     1:06.29 (35.60)                                        
  5 Munday, Jessica           15 AGMV-MR              1:03.50    1:06.55        
                  31.08     1:06.55 (35.47)                                        
  6 Armstrong, Claire M       15 NYSA-MR              1:10.97    1:06.86        
                  30.22     1:06.86 (36.64)                                        
  7 Librandi, Emily           16 VAC-MR               1:08.82    1:07.52        
                  30.34     1:07.52 (37.18)                                        
  8 Pena, Diana               15 TRS-MR               1:08.80    1:08.71        
                  32.37     1:08.71 (36.34)                                        
  9 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                1:12.08    1:09.17        
                  31.39     1:09.17 (37.78)                                        
 10 Javenes, Kali C           17 TRS-MR               1:14.55    1:09.47        
                  31.88     1:09.47 (37.59)                                        
 11 Cook, April M             15 RFAC-MR              1:07.11    1:09.94        
                  33.32     1:09.94 (36.62)                                        
 12 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              1:08.63   x1:10.44        
                  31.98     1:10.44 (38.46)                                        
 13 Dewhurst, Julia J         15 AGMV-MR              1:07.84    1:11.63        
                  33.57     1:11.63 (38.06)                                        
 14 Rocks, Grace E            17 NYSA-MR              1:12.43   x1:14.34        
                  34.10     1:14.34 (40.24)                                        
 15 Wedlick, Mariella         15 NYSA-MR              1:11.31   x1:15.39        
                  34.18     1:15.39 (41.21)                                        
 16 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:45.52   x1:15.80        
                  34.41     1:15.80 (41.39)                                        
 17 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               1:11.02    1:17.79        
                  33.91     1:17.79 (43.88)                                        
 18 Spina, Ness               16 AGMV-MR              1:27.45    1:25.15        
                  39.01     1:25.15 (46.14)                                        
 19 McNamara, Kelcie H        17 TRS-MR               1:24.11    1:25.40        
                  37.91     1:25.40 (47.49)                                        
 20 Schoales, Brianna R       15 TRS-MR                    NT    1:26.10        
                  39.63     1:26.10 (46.47)                                        
 21 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               1:34.55   x1:34.40        
                  42.24     1:34.40 (52.16)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayala, Ash N              16 NYSA-MR              2:29.40    2:27.31        
                  32.11     1:08.82 (36.71)     1:48.29 (39.47)     2:27.31 (39.02)
  2 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR               2:30.00    2:29.96        
                  32.20     1:09.50 (37.30)     1:49.89 (40.39)     2:29.96 (40.07)
  3 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              2:30.71    2:32.22        
                  32.03     1:09.38 (37.35)     1:50.07 (40.69)     2:32.22 (42.15)
  4 Dewhurst, Julia J         15 AGMV-MR              2:32.19    2:38.63        
                  36.10     1:17.27 (41.17)     1:58.32 (41.05)     2:38.63 (40.31)
 
Girls 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'B'                                NT    4:24.89        
     1) Hartmann, Sierra F 13           2) Ristaino, Lexi M 13            
     3) Pryne, Jenna M 13               4) Hagemaster, Marie E 15         
                  32.86   1:07.56 (1:07.56)     1:41.74 (34.18)   2:21.24 (1:13.68)
        2:50.53 (29.29)   3:26.44 (1:05.20)     3:53.81 (27.37)     4:24.89 (58.45)
  2 New York Sharks-MR  'A'                                NT   x4:29.88        
     1) Ayala, Ash N 16                 2)                                
     3) Tuttle, Mackenzie M 16          4) Barnes, Alex S 14              
                  34.32   1:13.03 (1:13.03)     1:46.54 (33.51)   2:25.73 (1:12.70)
        2:54.79 (29.06)   3:30.10 (1:04.37)     3:58.41 (28.31)     4:29.88 (59.78)
  3 New York Sharks-MR  'C'                                NT   x4:32.11        
     1) Dambach, Marisa S 14            2) Beneat, Lauren E 17            
     3) Armstrong, Claire M 15          4) Modugno, Teresa M 13           
                  32.44   1:05.16 (1:05.16)     1:41.07 (35.91)   2:24.27 (1:19.11)
        2:54.24 (29.97)   3:31.95 (1:07.68)     3:59.77 (27.82)   4:32.11 (1:00.16)
  4 Viking Aquatic Club-MR  'A'                            NT    5:08.58        
     1) Miller, Elissa 15               2) Dickman, Mackenzie 15          
     3) Satriano, Delia 15              4) Sileo, Lauren E 16             
                  33.22   1:08.35 (1:08.35)     1:43.23 (34.88)   2:23.23 (1:14.88)
        2:56.37 (33.14)   3:36.74 (1:13.51)     4:20.88 (44.14)   5:08.58 (1:31.84)
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuttle, Mackenzie M       16 NYSA-MR              1:55.74    1:58.97        
                  27.19       57.15 (29.96)     1:27.87 (30.72)     1:58.97 (31.10)
  2 Armistead, Allison H      15 NYSA-MR              2:01.02    2:01.70        
                  27.88       58.27 (30.39)     1:30.10 (31.83)     2:01.70 (31.60)
  3 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:04.83    2:03.32        
                  27.69       58.38 (30.69)     1:30.79 (32.41)     2:03.32 (32.53)
  4 Hufcut, Sam R             15 PBAC-MR              2:07.80    2:06.76        
                  28.81     1:00.76 (31.95)     1:33.63 (32.87)     2:06.76 (33.13)
  5 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              2:05.45    2:06.98        
                  29.25     1:01.29 (32.04)     1:34.41 (33.12)     2:06.98 (32.57)
  6 Armstrong, Claire M       15 NYSA-MR              2:17.57    2:08.79        
                  29.81     1:03.29 (33.48)     1:36.43 (33.14)     2:08.79 (32.36)
  7 Engel, Julianna M         16 TRS-MR               2:10.32    2:09.66        
                  29.71     1:02.17 (32.46)     1:35.72 (33.55)     2:09.66 (33.94)
  8 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              2:07.38    2:09.80        
                  28.78     1:00.82 (32.04)     1:34.79 (33.97)     2:09.80 (35.01)
  9 Dankner, Sam R            15 TRS-MR               2:05.72    2:09.85        
                  29.33     1:02.92 (33.59)     1:37.55 (34.63)     2:09.85 (32.30)
 10 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              2:12.52   x2:10.22        
                1:03.47     1:37.92 (34.45)     2:10.27 (32.35)         2:10.22 ( )
 11 Dewhurst, Julia J         15 AGMV-MR              2:11.76    2:11.01        
                  30.05     1:04.78 (34.73)     1:38.10 (33.32)     2:11.01 (32.91)
 12 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:11.19   x2:11.05        
                  29.40     1:03.40 (34.00)     1:37.88 (34.48)     2:11.05 (33.17)
 13 Cohen, Emily Z            15 RFAC-MR              2:08.69    2:11.76        
                  30.10     1:03.16 (33.06)     1:37.57 (34.41)     2:11.76 (34.19)
 14 Pena, Diana               15 TRS-MR               2:13.17    2:13.99        
                  30.97     1:04.66 (33.69)     1:40.01 (35.35)     2:13.99 (33.98)
 15 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               2:18.87    2:15.68        
                  30.81     1:05.53 (34.72)     1:40.77 (35.24)     2:15.68 (34.91)
 16 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              2:22.33   x2:16.65        
                  31.27     1:06.15 (34.88)     1:42.40 (36.25)     2:16.65 (34.25)
 17 Wedlick, Mariella         15 NYSA-MR              2:15.19   x2:17.13        
                  31.91     1:06.84 (34.93)     1:42.60 (35.76)     2:17.13 (34.53)
 18 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               2:25.63    2:21.77        
                  32.03     1:08.35 (36.32)     1:45.63 (37.28)     2:21.77 (36.14)
 19 Haak, Sam M               15 AGMV-MR                   NT    2:28.77        
                  33.69     1:10.55 (36.86)     1:49.72 (39.17)     2:28.77 (39.05)
 20 Spina, Ness               16 AGMV-MR              2:31.41    2:30.43        
                  33.85     1:11.74 (37.89)     1:51.73 (39.99)     2:30.43 (38.70)
 21 Schoales, Brianna R       15 TRS-MR               2:38.41   x2:35.31        
                  34.41     1:12.78 (38.37)     1:53.96 (41.18)     2:35.31 (41.35)
 22 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               2:38.27   x2:39.27        
                  35.08     1:15.23 (40.15)     1:58.13 (42.90)     2:39.27 (41.14)
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shea, Madaghan L        12 PBAC-MR              2:15.53    2:12.12        
                  29.51     1:03.28 (33.77)     1:37.67 (34.39)     2:12.12 (34.45)
  2 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              2:13.28    2:13.58        
                  30.13     1:04.37 (34.24)     1:40.06 (35.69)     2:13.58 (33.52)
  3 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR              2:16.43    2:14.01        
                  29.61     1:04.04 (34.43)     1:40.00 (35.96)     2:14.01 (34.01)
  4 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              2:22.91    2:18.90        
                  31.95     1:07.36 (35.41)     1:44.17 (36.81)     2:18.90 (34.73)
  5 Novielli, Maddie          12 TRS-MR               2:43.41    2:22.45        
                  32.50     1:08.79 (36.29)     1:46.36 (37.57)     2:22.45 (36.09)
  6 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              2:22.43    2:26.72        
                  32.25     1:09.22 (36.97)     1:48.41 (39.19)     2:26.72 (38.31)
  7 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR               2:30.92    2:28.94        
                  32.57     1:09.42 (36.85)     1:48.73 (39.31)     2:28.94 (40.21)
  8 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR              2:34.00    2:29.17        
                  34.02     1:13.59 (39.57)     1:52.71 (39.12)     2:29.17 (36.46)
  9 Bacchetta, Annamaria S    11 NYSA-MR              2:28.92    2:29.44        
                  34.30     1:12.72 (38.42)     1:52.03 (39.31)     2:29.44 (37.41)
 10 Wishnia, Hailey F         12 AGMV-MR              2:31.34    2:29.87        
                  33.22     1:11.27 (38.05)     1:51.08 (39.81)     2:29.87 (38.79)
 11 Holderith, Maggie C       12 DVWM-MR              2:44.56    2:38.86        
                  35.86     1:17.91 (42.05)     2:00.26 (42.35)     2:38.86 (38.60)
 12 Villalona, Delaney        12 TRS-MR               3:05.43    2:38.90        
                  35.69     1:16.21 (40.52)     1:59.83 (43.62)     2:38.90 (39.07)
 13 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR               2:36.64    2:40.90        
                  35.53     1:15.94 (40.41)     1:59.21 (43.27)     2:40.90 (41.69)
 14 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR              3:00.48    2:49.11        
                  38.73     1:21.71 (42.98)     2:07.22 (45.51)     2:49.11 (41.89)
 15 Murray, Megan             11 AGMV-MR                   NT    2:51.47        
                  39.36                             2:09.71 ( )     2:51.47 (41.76)
 16 Mastandrea, Amanda N      12 AGMV-MR              2:59.78    2:52.87        
                  38.37                             2:09.98 ( )     2:52.87 (42.89)
 17 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR                    NT    2:58.18        
                  39.93     1:25.88 (45.95)     2:12.53 (46.65)     2:58.18 (45.65)
 18 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR                    NT   x3:01.61        
                  41.21     1:28.66 (47.45)     2:15.93 (47.27)     3:01.61 (45.68)
 19 Wright, Maeve             11 AGMV-MR                   NT    3:09.19        
                                2:22.61 ( )     3:09.19 (46.58)                    
 20 Schoales, Kailyn A        12 TRS-MR                    NT   x3:10.83        
                  40.11     1:29.87 (49.76)     2:21.11 (51.24)     3:10.83 (49.72)
 21 Gadol, Kaylee A           12 AGMV-MR              3:27.97   x3:30.36        
                  44.76     1:40.60 (55.84)   2:40.71 (1:00.11)     3:30.36 (49.65)
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hufcut, Sam R             15 PBAC-MR              2:15.96    2:14.37        
                  30.03     1:03.71 (33.68)     1:38.89 (35.18)     2:14.37 (35.48)
  2 Tuttle, Mackenzie M       16 NYSA-MR              2:12.69    2:19.09        
                  31.85     1:06.27 (34.42)     1:42.65 (36.38)     2:19.09 (36.44)
  3 Ayala, Ash N              16 NYSA-MR              2:17.85    2:19.29        
                  33.30     1:08.71 (35.41)     1:44.47 (35.76)     2:19.29 (34.82)
  4 Miller, Elissa            15 VAC-MR               2:26.80    2:23.85        
                  33.56     1:10.42 (36.86)     1:47.29 (36.87)     2:23.85 (36.56)
  5 Mohyla, Aislinn J         15 AGMV-MR                   NT    2:24.56        
                  34.12     1:11.40 (37.28)     1:48.78 (37.38)     2:24.56 (35.78)
  6 Engel, Julianna M         16 TRS-MR               2:18.36    2:24.88        
                  34.14     1:10.69 (36.55)     1:48.20 (37.51)     2:24.88 (36.68)
  7 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              2:25.12    2:25.05        
                  33.80     1:10.31 (36.51)     1:47.92 (37.61)     2:25.05 (37.13)
  8 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:25.63    2:25.82        
                  34.06     1:12.04 (37.98)     1:49.93 (37.89)     2:25.82 (35.89)
  9 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR               2:26.01    2:25.89        
                  34.51     1:11.26 (36.75)     1:48.77 (37.51)     2:25.89 (37.12)
 10 Javenes, Kali C           17 TRS-MR               2:28.83    2:26.67        
                  34.81     1:11.95 (37.14)     1:49.63 (37.68)     2:26.67 (37.04)
 11 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              2:25.22    2:27.35        
                  34.67     1:11.30 (36.63)     1:49.58 (38.28)     2:27.35 (37.77)
 12 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:31.45   x2:28.08        
                  34.46     1:11.54 (37.08)     1:49.96 (38.42)     2:28.08 (38.12)
 13 Librandi, Emily           16 VAC-MR               2:26.47    2:29.65        
                  34.42     1:11.36 (36.94)     1:50.23 (38.87)     2:29.65 (39.42)
 14 Cook, April M             15 RFAC-MR              2:26.46    2:30.06        
                  35.99     1:14.01 (38.02)     1:53.02 (39.01)     2:30.06 (37.04)
 15 Beneat, Lauren E          17 NYSA-MR              2:15.83   x2:32.24        
                  35.34     1:13.71 (38.37)     1:53.11 (39.40)     2:32.24 (39.13)
 16 McNamara, Kelcie H        17 TRS-MR               2:33.66    2:33.75        
                  37.04     1:15.74 (38.70)     1:55.27 (39.53)     2:33.75 (38.48)
 17 Camacho, Nina A           11 PBAC-MR              2:47.15    2:44.48        
                  38.44     1:22.12 (43.68)     2:03.66 (41.54)     2:44.48 (40.82)
 18 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               2:38.29    2:50.87        
                  39.99     1:22.67 (42.68)     2:05.79 (43.12)     2:50.87 (45.08)
 -- Brega, Caroline A         17 TRS-MR               2:25.05         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  34.74     1:11.11 (36.37)     1:49.54 (38.43)          DQ (38.40)
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                2:39.99    2:36.70        
                  34.62     1:13.79 (39.17)     1:54.56 (40.77)     2:36.70 (42.14)
  2 Armistead, Allison H      15 NYSA-MR              2:38.85    2:41.40        
                  35.26     1:16.10 (40.84)     1:58.77 (42.67)     2:41.40 (42.63)
  3 Beneat, Lauren E          17 NYSA-MR              2:33.94    2:41.98        
                  36.12     1:17.60 (41.48)     1:59.85 (42.25)     2:41.98 (42.13)
  4 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:47.78    2:46.35        
                  37.60     1:20.74 (43.14)     2:03.24 (42.50)     2:46.35 (43.11)
  5 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              2:45.58    2:48.31        
                  38.51     1:21.02 (42.51)     2:04.93 (43.91)     2:48.31 (43.38)
  6 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:45.28    2:49.62        
                  36.97     1:20.47 (43.50)     2:05.48 (45.01)     2:49.62 (44.14)
  7 Cohen, Emily Z            15 RFAC-MR              2:43.63    2:49.65        
                  37.44     1:20.74 (43.30)     2:05.53 (44.79)     2:49.65 (44.12)
  8 O'Brien, Jessica A        15 MWDA-MR              2:49.78    2:54.78        
                  38.59     1:23.14 (44.55)     2:09.33 (46.19)     2:54.78 (45.45)
  9 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              2:47.17   x2:54.87        
                  39.08     1:23.52 (44.44)     2:09.47 (45.95)     2:54.87 (45.40)
 10 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               3:01.82    3:00.43        
                  40.97     1:27.18 (46.21)     2:14.05 (46.87)     3:00.43 (46.38)
 11 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              2:58.07   x3:01.05        
                  39.85     1:26.34 (46.49)     2:13.87 (47.53)     3:01.05 (47.18)
 12 Fogarty, Gwen M           12 WSSC-MR              3:04.60    3:18.44        
                  43.82     1:34.47 (50.65)     2:26.73 (52.26)     3:18.44 (51.71)
 13 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              3:04.60    3:29.22        
                  47.36     1:40.29 (52.93)     2:34.78 (54.49)     3:29.22 (54.44)
 -- Peters, Gianna M           9 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                  50.96     1:47.66 (56.70)     2:47.26 (59.60)          DQ (57.20)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuttle, Mackenzie M       16 NYSA-MR              2:18.79    2:18.47        
                  29.15     1:03.80 (34.65)     1:46.79 (42.99)     2:18.47 (31.68)
  2 Beneat, Lauren E          17 NYSA-MR              2:18.56    2:19.55        
                  31.38     1:06.00 (34.62)     1:46.57 (40.57)     2:19.55 (32.98)
  3 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              2:18.25    2:20.55        
                  29.98     1:05.94 (35.96)     1:49.21 (43.27)     2:20.55 (31.34)
  4 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                2:25.03    2:21.38        
                  30.98     1:10.05 (39.07)     1:49.74 (39.69)     2:21.38 (31.64)
  5 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              2:17.27    2:21.77        
                  31.07     1:06.42 (35.35)     1:49.55 (43.13)     2:21.77 (32.22)
  6 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:24.75    2:22.12        
                  30.15     1:06.30 (36.15)     1:49.33 (43.03)     2:22.12 (32.79)
  7 Armstrong, Claire M       15 NYSA-MR              2:26.47   x2:22.28        
                  30.57     1:06.20 (35.63)     1:49.38 (43.18)     2:22.28 (32.90)
  8 Armistead, Allison H      15 NYSA-MR              2:22.62   x2:23.13        
                  31.94     1:08.94 (37.00)     1:50.50 (41.56)     2:23.13 (32.63)
  9 Ebner, Jess M             16 MWDA-MR              2:22.03    2:23.47        
                  30.78     1:06.94 (36.16)     1:50.51 (43.57)     2:23.47 (32.96)
 10 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              2:24.16   x2:23.78        
                  29.50     1:05.52 (36.02)     1:50.47 (44.95)     2:23.78 (33.31)
 11 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:23.57   x2:24.25        
                  31.35     1:07.51 (36.16)     1:51.37 (43.86)     2:24.25 (32.88)
 12 Cook, April M             15 RFAC-MR              2:24.87    2:27.76        
                  32.68     1:10.00 (37.32)     1:55.21 (45.21)     2:27.76 (32.55)
 13 Miller, Elissa            15 VAC-MR               2:26.81    2:28.46        
                  32.03     1:08.93 (36.90)     1:52.76 (43.83)     2:28.46 (35.70)
 14 Cohen, Emily Z            15 RFAC-MR              2:25.00    2:28.67        
                  32.56     1:11.52 (38.96)     1:55.01 (43.49)     2:28.67 (33.66)
 15 O'Brien, Jessica A        15 MWDA-MR              2:28.54    2:31.34        
                  30.93     1:10.67 (39.74)     1:56.76 (46.09)     2:31.34 (34.58)
 16 Satriano, Delia           15 VAC-MR               2:33.48    2:33.85        
                  33.44     1:13.51 (40.07)     2:00.11 (46.60)     2:33.85 (33.74)
 17 Beamish, Keegan J         16 AGMV-MR              2:37.75    2:34.34        
                  34.19     1:15.37 (41.18)     1:59.76 (44.39)     2:34.34 (34.58)
 18 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR              2:41.84    2:35.36        
                  33.67     1:11.85 (38.18)     2:01.87 (50.02)     2:35.36 (33.49)
 19 Javenes, Kali C           17 TRS-MR               2:31.07    2:36.72        
                  34.37     1:14.15 (39.78)     2:03.44 (49.29)     2:36.72 (33.28)
 20 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              2:40.87   x2:40.06        
                  34.49     1:14.48 (39.99)     2:04.72 (50.24)     2:40.06 (35.34)
 21 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               2:36.63    2:46.65        
                  33.35     1:13.90 (40.55)     2:04.07 (50.17)     2:46.65 (42.58)
 22 Haak, Sam M               15 AGMV-MR              3:00.36    2:51.17        
                  35.81     1:17.15 (41.34)     2:11.05 (53.90)     2:51.17 (40.12)
 23 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               3:27.27    3:12.06        
                  41.11     1:34.25 (53.14)     2:30.66 (56.41)     3:12.06 (41.40)
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Webster, Matthew F         8 PBAC-MR              1:24.39    1:25.84        
 12 Dewhurst, Jesse W          8 AGMV-MR              1:43.63    1:41.49        
                  47.34     1:41.49 (54.15)                                        
 17 Jofrin, Jerrin             8 TRS-MR                    NT    1:52.38        
                  51.83   1:52.38 (1:00.55)                                        
 21 Vega, Isidro R             7 RFAC-MR              2:04.13    2:17.75        
                1:00.49   2:17.75 (1:17.26)                                        
 22 Mccafferty, Michael G      7 WSSC-MR              2:40.26    2:37.00        
                1:12.30   2:37.00 (1:24.70)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Webster, Matthew F         8 PBAC-MR              1:34.88    1:35.36        
                  44.59     1:35.36 (50.77)                                        
  5 Dewhurst, Jesse W          8 AGMV-MR              1:47.11    1:40.95        
                  48.45     1:40.95 (52.50)                                        
 12 Brown, Craig V             8 WSSC-MR              1:55.40    2:02.55        
                  58.83   2:02.55 (1:03.72)                                        
 -- Vega, Isidro R             7 RFAC-MR              2:18.98         DQ        
      One hand touch - fly
                1:07.76                                                            
 -- Jofrin, Jerrin             8 TRS-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                2:08.69                                                            
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              1:11.93    1:13.71        
  2 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:14.27    1:15.16        
  3 Barry, Cian N             10 NYSA-MR              1:15.84    1:17.56        
  4 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:16.88    1:18.16        
  5 Holland, Connor            9 NYSA-MR              1:18.67    1:18.55        
  7 Patterson, Mathieu S      10 AGMV-MR              1:24.07    1:27.38        
  8 Allen-Poole, Sean J        9 AGMV-MR              1:39.54    1:33.13        
                  44.51     1:33.13 (48.62)                                        
  9 Nowakowski, Quinn F       10 NYSA-MR              1:41.14    1:33.50        
                  44.72     1:33.50 (48.78)                                        
 10 Callanan, Carson J         9 TRS-MR               1:32.14    1:35.83        
                  45.02     1:35.83 (50.81)                                        
 11 Simone, Michael A         10 NYSA-MR              1:34.79   x1:40.85        
 13 Link, Nathan A             9 AGMV-MR                   NT    1:42.77        
                  47.31     1:42.77 (55.46)                                        
 14 Gonzales, Justin W         9 WSSC-MR              1:38.97    1:46.75        
                1:46.78         1:46.75 ( )                                        
 15 Johnson, Daniel A         10 RFAC-MR              1:40.68    1:47.60        
                  50.13     1:47.60 (57.47)                                        
 16 Gibson, William M          9 AGMV-MR              1:43.94    1:49.24        
                  49.25     1:49.24 (59.99)                                        
 18 McPhillips, Ethan T        9 VAC-MR               1:45.70    1:57.56        
                  58.87     1:57.56 (58.69)                                        
 19 Kui, Barnabas Z            9 RFAC-MR              1:43.78    1:58.54        
                  54.28   1:58.54 (1:04.26)                                        
 20 Kui, Adam W                9 RFAC-MR              1:53.66    2:02.79        
                  54.76   2:02.79 (1:08.03)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:22.92    1:21.89        
                  36.59     1:21.89 (45.30)                                        
  2 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:31.07    1:33.46        
                  46.81     1:33.46 (46.65)                                        
  4 Simone, Michael A         10 NYSA-MR              1:45.18    1:40.56        
                1:40.65         1:40.56 ( )                                        
  6 Allen-Poole, Sean J        9 AGMV-MR              1:49.04    1:41.17        
                  49.76     1:41.17 (51.41)                                        
  7 Link, Nathan A             9 AGMV-MR                   NT    1:51.12        
                  56.56     1:51.12 (54.56)                                        
  8 Callanan, Carson J         9 TRS-MR               1:51.70    1:51.26        
                  56.22     1:51.26 (55.04)                                        
  9 Gibson, William M          9 AGMV-MR              1:53.31    1:54.46        
                  58.33     1:54.46 (56.13)                                        
 10 Kui, Barnabas Z            9 RFAC-MR              1:52.40    1:55.77        
                  54.39   1:55.77 (1:01.38)                                        
 11 Johnson, Daniel A         10 RFAC-MR              1:53.64    1:56.09        
                1:56.39         1:56.09 ( )                                        
 13 Kui, Adam W                9 RFAC-MR                   NT    2:12.10        
                1:01.09   2:12.10 (1:11.01)                                        
 -- Nowakowski, Quinn F       10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  57.02          DQ (58.73)                                        
 -- Gonzales, Justin W         9 WSSC-MR              2:03.76         DQ        
      One hand touch - breast
                  59.42        DQ (1:11.71)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Cian N             10 NYSA-MR                32.04      31.41        
  2 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                31.92      31.58        
  3 Luong, Kyle Y             10 NYSA-MR                32.69      32.64        
  4 Grisar, Gregory H         10 MWDA-MR                32.93      33.69        
  5 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                34.97      35.75        
  6 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                35.52      36.23        
  7 Funaro, Aarez M            8 NYSA-MR                38.20     x37.91        
  8 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR                37.42     x38.12        
  9 Lachmann, Erich S          9 VAC-MR                 39.44      38.45        
 10 Patterson, Mathieu S      10 AGMV-MR                37.94      38.52        
 11 Allen-Poole, Sean          9 AGMV-MR                   NT      41.62        
 12 Callanan, Carson J         9 TRS-MR                 41.07      42.73        
 13 Hughes, JD D               8 NYSA-MR                41.28     x42.75        
 14 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                41.16     x43.05        
 15 Dewhurst, Jesse W          8 AGMV-MR                45.51      43.44        
 16 Gannon, James M            9 WSSC-MR                43.81      43.86        
 17 Link, Nathan A             9 AGMV-MR                46.97      44.08        
 18 Johnson, Daniel A         10 RFAC-MR                43.79      46.99        
 19 Kui, Adam W                9 RFAC-MR                46.78      48.25        
 20 McPhillips, Ethan T        9 VAC-MR                 57.89      48.62        
 21 Kui, Barnabas Z            9 RFAC-MR                45.89      51.46        
 22 Nagel, Kaden M            10 AGMV-MR                52.45      52.50        
 23 Sliwinski, Owen G          9 WSSC-MR                48.16      54.04        
 24 Wishnia, Mark G            9 AGMV-MR                54.74     x55.70        
 25 Hooper, Adam J             7 AGMV-MR              1:01.82     x57.06        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Cian N             10 NYSA-MR                39.21      37.23        
  2 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                35.21      37.42        
  3 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR                39.95      39.72        
  3 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                39.93      39.72        
  5 Funaro, Aarez M            8 NYSA-MR                44.13      43.98        
  6 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR                42.87      44.87        
  7 Dewhurst, Jesse W          8 AGMV-MR                48.42      45.06        
  8 Patterson, Mathieu S      10 AGMV-MR                46.30      45.69        
  9 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                46.95     x46.23        
 10 Lachmann, Erich S          9 VAC-MR                 47.77      46.85        
 11 Hughes, JD D               8 NYSA-MR                47.84     x48.32        
 12 Johnson, Daniel A         10 RFAC-MR                49.29      48.59        
 13 Gannon, James M            9 WSSC-MR                50.77      51.94        
 14 McPhillips, Ethan T        9 VAC-MR                 59.64      52.16        
 15 Callanan, Carson J         9 TRS-MR                 54.30      52.86        
 16 Link, Nathan A             9 AGMV-MR                52.11      53.27        
 17 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                50.91     x53.40        
 18 Allen-Poole, Sean          9 AGMV-MR                   NT      54.08        
 19 Kui, Adam W                9 RFAC-MR                52.68      56.22        
 20 Kui, Barnabas Z            9 RFAC-MR                49.96      56.74        
 21 Wishnia, Mark G            9 AGMV-MR              1:10.51    1:04.11        
 22 Vega, Isidro R             7 RFAC-MR                59.19    1:16.12        
 23 Hooper, Adam J             7 AGMV-MR              1:16.29   x1:21.31        
 -- Sliwinski, Owen G          9 WSSC-MR                57.89         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Nagel, Kaden M            10 AGMV-MR                58.97         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                   NT    1:18.19        
                  37.43     1:18.19 (40.76)                                        
  2 Holland, Connor            9 NYSA-MR              1:21.16    1:22.04        
                  39.53     1:22.04 (42.51)                                        
  3 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:24.83    1:27.40        
                  43.32     1:27.40 (44.08)                                        
  4 Funaro, Aarez M            8 NYSA-MR              1:37.29    1:31.16        
                  44.18     1:31.16 (46.98)                                        
  5 Dewhurst, Jesse W          8 AGMV-MR                   NT    1:36.41        
                  47.60     1:36.41 (48.81)                                        
  6 Johnson, Daniel A         10 RFAC-MR              1:49.98    1:48.88        
                  54.26     1:48.88 (54.62)                                        
  7 Allen-Poole, Sean J        9 AGMV-MR                   NT    1:53.76        
                  56.18     1:53.76 (57.58)                                        
 -- Patterson, Mathieu S      10 AGMV-MR              1:50.41         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  46.92          DQ (48.95)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                41.99      42.49        
  2 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR                44.52      44.14        
  3 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                43.00      44.41        
  4 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                45.77      44.45        
  5 Allen-Poole, Sean J        9 AGMV-MR                52.56      46.81        
  6 Dewhurst, Jesse W          8 AGMV-MR                53.43      49.37        
  7 Webster, Matthew F         8 PBAC-MR                49.16      50.41        
  7 Holland, Connor            9 NYSA-MR                52.68      50.41        
  9 Funaro, Aarez M            8 NYSA-MR                52.49      51.57        
 10 Barry, Cian N             10 NYSA-MR                48.77     x52.43        
 11 Gibson, William M          9 AGMV-MR                52.74      53.13        
 12 Link, Nathan A             9 AGMV-MR                55.06      53.43        
 13 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                49.65     x54.52        
 14 Callanan, Carson J         9 TRS-MR                 55.24      56.21        
 15 Kui, Barnabas Z            9 RFAC-MR              1:00.16    1:00.76        
 16 Jofrin, Jerrin             8 TRS-MR                    NT    1:06.02        
 17 Kui, Adam W                9 RFAC-MR              1:17.05    1:10.77        
 -- Vega, Isidro R             7 RFAC-MR              1:10.85         DQ        
      Alternating Kick
 -- Nowakowski, Quinn F       10 NYSA-MR              1:01.38         DQ        
      One hand touch
 -- Patterson, Mathieu S      10 AGMV-MR                57.06         DQ        
      Alternating Kick
 -- Devlin, Blaze R           10 PBAC-MR              1:03.01         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Johnson, Daniel A         10 RFAC-MR              1:07.04         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:31.81    1:36.40        
                  44.40     1:36.40 (52.00)                                        
  2 Simone, Michael A         10 NYSA-MR              1:42.55    1:41.10        
                  46.56     1:41.10 (54.54)                                        
  3 Allen-Poole, Sean          9 AGMV-MR                   NT    1:46.07        
                  48.81     1:46.07 (57.26)                                        
  4 Dewhurst, Jesse W          8 AGMV-MR              1:59.87    1:46.43        
                  51.80     1:46.43 (54.63)                                        
  5 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              1:43.44    1:47.20        
                  49.14     1:47.20 (58.06)                                        
  6 Barry, Cian N             10 NYSA-MR              2:10.77    1:55.02        
                  55.31     1:55.02 (59.71)                                        
  7 Grisar, Gregory H         10 MWDA-MR              1:54.02    2:00.70        
                  55.94   2:00.70 (1:04.76)                                        
  8 Link, Nathan A             9 AGMV-MR                   NT    2:01.31        
                  56.42   2:01.31 (1:04.89)                                        
  9 Johnson, Daniel A         10 RFAC-MR                   NT    2:11.32        
                1:03.93   2:11.32 (1:07.39)                                        
 10 Gannon, James M            9 WSSC-MR              2:10.00    2:11.69        
                1:00.68   2:11.69 (1:11.01)                                        
 11 Kui, Barnabas Z            9 RFAC-MR                   NT    2:16.02        
                1:04.46   2:16.02 (1:11.56)                                        
 12 Vega, Isidro R             7 RFAC-MR              2:30.40    2:53.54        
                1:22.32   2:53.54 (1:31.22)                                        
 -- Kui, Adam W                9 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                1:16.35        DQ (1:23.68)                                        
 -- Funaro, Aarez M            8 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
                  55.76          DQ (59.13)                                        
 -- Patterson, Mathieu S      10 AGMV-MR              2:03.89         DQ        
      Scissors kick
                  53.84        DQ (1:01.34)                                        
 -- Callanan, Carson J         9 TRS-MR               1:57.16         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
                  57.83        DQ (1:02.82)                                        
 -- Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:53.36         DQ        
      Downward butterfly kick
                  52.65        DQ (1:02.10)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Cian N             10 NYSA-MR                39.77      39.03        
  2 Devlin, Blaze R           10 PBAC-MR                46.46      40.06        
  3 Funaro, Aarez M            8 NYSA-MR                46.06      46.10        
  4 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                47.19      47.34        
  5 Allen-Poole, Sean J        9 AGMV-MR              1:02.97      59.68        
  6 Nowakowski, Quinn F       10 NYSA-MR                59.61    1:02.10        
  7 Kui, Barnabas Z            9 RFAC-MR                54.57    1:04.45        
 -- Vega, Isidro R             7 RFAC-MR              1:18.04         DQ        
      One hand touch
 -- Kui, Adam W                9 RFAC-MR              1:14.87         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              1:30.10    1:33.59        
                  43.63     1:33.59 (49.96)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    2:50.60        
     1) Dewhurst, Jesse W 8             2) Allen-Poole, Sean 9            
     3) Link, Nathan A 9                4) Patterson, Mathieu S 10        
                  47.55     1:26.16 (38.61)     2:13.85 (47.69)     2:50.60 (36.75)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR                28.75      27.62        
  2 Cobb, Dylan M             12 MWDA-MR                28.74      28.28        
  3 Funaro, Kai A             11 NYSA-MR                27.62      28.44        
  4 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR                29.48      30.09        
  5 Moore, Grant M            11 NYSA-MR                30.33      30.18        
  6 Slowik, Ethan J           12 AGMV-MR                30.13      30.40        
  7 Traverse, Ian C           12 DVWM-MR                31.54      30.57        
  8 Santiago-Stewart, Ben P   11 NYSA-MR                32.05      31.12        
  9 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR                31.72      31.29        
 10 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR                33.13      31.94        
 11 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                32.83     x32.05        
 12 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR                31.25      32.38        
 13 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR                33.11     x32.65        
 14 Schreck, Eric E           11 TRS-MR                 32.32      32.71        
 15 Storaska, Noah            11 VAC-MR                 35.10      33.77        
 16 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR                33.15     x33.88        
 17 Green, Kyle A             12 TRS-MR                 34.72      34.01        
 18 Iannuzzi-Sucich, Vincent  11 VAC-MR                 37.71      36.40        
 19 Abramson, Jesse A         12 AGMV-MR                   NT      36.71        
 20 Kamath, Vinay A           12 AGMV-MR                38.13      36.75        
 21 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR                37.94      38.03        
 22 Sloley, Bryce A           11 PBAC-MR                40.79      38.63        
 23 Liyanagunawardhana, Char  11 NYSA-MR                58.03     x53.31        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:01.14    1:00.32        
                  28.81     1:00.32 (31.51)                                        
  2 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              1:03.72    1:04.52        
                  30.98     1:04.52 (33.54)                                        
  3 Funaro, Kai A             11 NYSA-MR              1:03.07    1:05.30        
                1:05.40         1:05.30 ( )                                        
  4 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR              1:05.01    1:07.19        
                  30.16     1:07.19 (37.03)                                        
  5 Traverse, Ian C           12 DVWM-MR              1:09.34    1:09.08        
                  33.06     1:09.08 (36.02)                                        
  6 Bagnini-Nagel, Basie A    12 DVWM-MR              1:08.16    1:09.09        
                  33.12     1:09.09 (35.97)                                        
  7 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR              1:09.33    1:10.27        
                  33.47     1:10.27 (36.80)                                        
  8 Heath, Keegan A           11 DVWM-MR              1:11.83    1:10.43        
                  33.33     1:10.43 (37.10)                                        
  9 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              1:13.43    1:10.81        
                  34.30     1:10.81 (36.51)                                        
 10 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:17.27    1:11.40        
                  33.92     1:11.40 (37.48)                                        
 11 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:12.20   x1:12.09        
                  34.62     1:12.09 (37.47)                                        
 12 Abramson, Jesse A         12 AGMV-MR                   NT    1:16.56        
                  37.81     1:16.56 (38.75)                                        
 13 Watson, Luke B            11 VAC-MR               1:19.21    1:16.94        
                  35.84     1:16.94 (41.10)                                        
 14 Finnigan, Jeromy E        11 WSSC-MR              1:18.42    1:17.57        
                  36.59     1:17.57 (40.98)                                        
 15 Sanchez, Luke             11 VAC-MR               1:24.34    1:18.12        
                  36.13     1:18.12 (41.99)                                        
 16 Lacina, Jason P           12 AGMV-MR              1:36.85    1:18.37        
                  37.35     1:18.37 (41.02)                                        
 17 Kamath, Vinay A           12 AGMV-MR              1:22.92    1:19.03        
                1:19.10         1:19.03 ( )                                        
 18 Vinces, Giacomo M         11 AGMV-MR              1:16.79    1:20.10        
                  37.27     1:20.10 (42.83)                                        
 19 White, Aiden              11 VAC-MR               1:23.57    1:21.23        
                  38.43     1:21.23 (42.80)                                        
 20 Storaska, Noah            11 VAC-MR               1:21.96    1:21.80        
                  38.33     1:21.80 (43.47)                                        
 21 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR               1:21.72    1:22.99        
                  38.47     1:22.99 (44.52)                                        
 22 Dignan, Colin W           11 AGMV-MR                   NT    1:25.47        
                  41.07     1:25.47 (44.40)                                        
 23 Messing, Matthew          11 VAC-MR               1:44.06    1:41.87        
                  46.14     1:41.87 (55.73)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                30.88      30.40        
  2 Funaro, Kai A             11 NYSA-MR                34.06      33.39        
  3 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR                34.20      35.51        
  4 Moore, Grant M            11 NYSA-MR                35.72      35.86        
  5 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                36.05      35.90        
  6 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR                35.95      36.45        
  7 Bagnini-Nagel, Basie A    12 DVWM-MR                35.86      36.47        
  8 Traverse, Ian C           12 DVWM-MR                37.21      36.65        
  9 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                36.81      36.79        
 10 Oakes, Tomek J            12 PBAC-MR                36.94      37.04        
 11 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR                38.61     x37.80        
 12 Green, Kyle A             12 TRS-MR                 38.72      38.13        
 13 Isik, Okan E              12 NYSA-MR                41.10     x38.82        
 14 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR                37.62     x39.29        
 15 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR                38.37     x39.41        
 16 Santiago-Stewart, Ben P   11 NYSA-MR                42.27     x41.01        
 17 Slowik, Ethan J           12 AGMV-MR                44.63      41.16        
 18 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR                 42.09      41.42        
 19 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR                43.38      43.53        
 20 Sloley, Bryce A           11 PBAC-MR                48.35      46.35        
 21 Iannuzzi-Sucich, Vincent  11 VAC-MR                 48.19      49.40        
 22 Kamath, Vinay A           12 AGMV-MR                50.47      50.04        
 23 Liyanagunawardhana, Char  11 NYSA-MR              1:04.28   x1:02.08        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:04.72    1:06.90        
                  32.51     1:06.90 (34.39)                                        
  2 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              1:16.00    1:16.18        
                  36.68     1:16.18 (39.50)                                        
  3 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:17.62    1:17.98        
                  38.10     1:17.98 (39.88)                                        
  4 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:19.40    1:18.10        
                  38.14     1:18.10 (39.96)                                        
  5 Bagnini-Nagel, Basie A    12 DVWM-MR              1:19.87    1:19.38        
                  38.54     1:19.38 (40.84)                                        
  6 Traverse, Ian C           12 DVWM-MR              1:21.21    1:22.07        
                  39.57     1:22.07 (42.50)                                        
  7 Wright, Cooper C          11 WSSC-MR              1:23.82    1:22.94        
                  40.53     1:22.94 (42.41)                                        
  8 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR              1:23.35    1:23.74        
                  41.80     1:23.74 (41.94)                                        
  9 Finnigan, Jeromy E        11 WSSC-MR              1:22.52    1:24.43        
                  39.91     1:24.43 (44.52)                                        
 10 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              1:36.08    1:30.00        
                  43.82     1:30.00 (46.18)                                        
 11 White, Aiden              11 VAC-MR                    NT    1:32.02        
                  45.77     1:32.02 (46.25)                                        
 12 Slowik, Ethan J           12 AGMV-MR                   NT    1:32.37        
                  44.85     1:32.37 (47.52)                                        
 13 Dignan, Colin W           11 AGMV-MR                   NT    1:45.42        
                  50.76     1:45.42 (54.66)                                        
 -- Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:18.66         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  40.01          DQ (41.57)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR                36.21      36.50        
  2 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR                 41.61      39.45        
  3 Slowik, Ethan J           12 AGMV-MR                41.02      40.06        
  4 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR                41.82      40.52        
  5 Vinces, Giacomo M         11 AGMV-MR                40.18      41.56        
  6 Watson, Luke B            11 VAC-MR                 44.39      42.87        
  7 Dignan, Colin W           11 AGMV-MR                46.90      45.45        
  8 Lacina, Jason P           12 AGMV-MR                49.51      46.20        
  9 Abramson, Jesse A         12 AGMV-MR                   NT      46.39        
 10 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                50.28      49.17        
 11 Heath, Keegan A           11 DVWM-MR                48.24      51.09        
 12 Sanchez, Luke             11 VAC-MR                 50.75      51.14        
 13 Storaska, Noah            11 VAC-MR                 52.99      52.95        
 14 Messing, Matthew          11 VAC-MR                 59.14      54.79        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR              1:22.25    1:19.64        
                  36.61     1:19.64 (43.03)                                        
  2 Isik, Okan E              12 NYSA-MR              1:25.37    1:21.36        
                  38.95     1:21.36 (42.41)                                        
  3 Moore, Grant M            11 NYSA-MR              1:24.28    1:22.82        
                  38.64     1:22.82 (44.18)                                        
  4 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              1:28.54    1:24.56        
                  39.68     1:24.56 (44.88)                                        
  5 Slowik, Ethan J           12 AGMV-MR              1:31.03    1:25.48        
                  40.35     1:25.48 (45.13)                                        
  6 Cobb, Dylan M             12 MWDA-MR              1:29.42    1:25.99        
                  40.82     1:25.99 (45.17)                                        
  7 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              1:25.74    1:26.08        
                  40.59     1:26.08 (45.49)                                        
  8 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR               1:29.32    1:27.16        
                  40.49     1:27.16 (46.67)                                        
  9 Schreck, Eric E           11 TRS-MR               1:30.26    1:27.48        
                  41.60     1:27.48 (45.88)                                        
 10 Oakes, Tomek J            12 PBAC-MR              1:29.58    1:29.53        
                  42.24     1:29.53 (47.29)                                        
 11 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              1:29.90    1:31.22        
                  43.29     1:31.22 (47.93)                                        
 12 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR              1:32.73    1:33.82        
                  43.82     1:33.82 (50.00)                                        
 13 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR              1:32.25    1:34.12        
                  43.69     1:34.12 (50.43)                                        
 14 Abramson, Jesse A         12 AGMV-MR                   NT    1:44.16        
                  48.33     1:44.16 (55.83)                                        
 15 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:49.17    1:46.15        
                  49.79     1:46.15 (56.36)                                        
 16 Green, Kyle A             12 TRS-MR               1:48.23    1:46.50        
                  47.72     1:46.50 (58.78)                                        
 17 Kamath, Vinay A           12 AGMV-MR                   NT    1:50.87        
                  52.45     1:50.87 (58.42)                                        
 18 Storaska, Noah            11 VAC-MR                    NT    1:52.76        
                  52.52   1:52.76 (1:00.24)                                        
 19 Iannuzzi-Sucich, Vincent  11 VAC-MR                    NT    2:01.94        
                1:00.32   2:01.94 (1:01.62)                                        
 20 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR              1:58.39    2:08.00        
                1:00.03   2:08.00 (1:07.97)                                        
 21 Sloley, Bryce A           11 PBAC-MR              2:45.15    2:14.07        
                1:00.29   2:14.07 (1:13.78)                                        
 -- Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              1:51.01         DQ        
      Downward butterfly kick
                  51.15          DQ (56.32)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                30.22      31.08        
  2 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR                34.37      33.82        
  3 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR                34.90      34.17        
  4 Funaro, Kai A             11 NYSA-MR                34.35      34.90        
  5 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                35.72      35.11        
  6 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR                43.30      37.17        
  7 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR                37.47      37.43        
  8 Slowik, Ethan J           12 AGMV-MR                37.00      37.98        
  9 Lacina, Jason P           12 AGMV-MR                54.54      38.77        
 10 Vinces, Giacomo M         11 AGMV-MR                38.94      39.75        
 11 Heath, Keegan A           11 DVWM-MR                38.32      40.88        
 12 Sanchez, Luke             11 VAC-MR                 40.97      41.37        
 13 Storaska, Noah            11 VAC-MR                 49.82      47.37        
 14 Kamath, Vinay A           12 AGMV-MR                   NT      55.86        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:06.92    1:07.92        
                  32.25     1:07.92 (35.67)                                        
  2 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              1:18.37    1:18.80        
                  36.40     1:18.80 (42.40)                                        
  3 Moore, Grant M            11 NYSA-MR              1:47.97    1:22.71        
                  36.73     1:22.71 (45.98)                                        
  4 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:52.52    1:23.46        
                  38.16     1:23.46 (45.30)                                        
  5 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:24.34    1:24.09        
                  37.87     1:24.09 (46.22)                                        
  6 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              1:25.92    1:26.59        
                  39.86     1:26.59 (46.73)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR              1:17.41    1:14.46        
                  33.99     1:14.46 (40.47)                                        
  2 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              1:15.09    1:14.96        
                  34.71     1:14.96 (40.25)                                        
  3 Funaro, Kai A             11 NYSA-MR              1:14.51    1:15.01        
                  33.77     1:15.01 (41.24)                                        
  4 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:19.09    1:16.72        
                  34.53     1:16.72 (42.19)                                        
  5 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              1:18.72    1:19.42        
                  36.74     1:19.42 (42.68)                                        
  6 Slowik, Ethan J           12 AGMV-MR              1:21.29    1:19.66        
                  37.99     1:19.66 (41.67)                                        
  7 Bagnini-Nagel, Basie A    12 DVWM-MR              1:22.15    1:20.23        
                  36.63     1:20.23 (43.60)                                        
  8 Traverse, Ian C           12 DVWM-MR              1:23.71    1:21.33        
                  36.46     1:21.33 (44.87)                                        
  9 Vinces, Giacomo M         11 AGMV-MR              1:22.79    1:22.53        
                  38.39     1:22.53 (44.14)                                        
 10 Lacina, Jason P           12 AGMV-MR              1:31.72    1:24.01        
                  39.21     1:24.01 (44.80)                                        
 11 Wright, Cooper C          11 WSSC-MR              1:26.84    1:25.30        
                  37.52     1:25.30 (47.78)                                        
 12 Finnigan, Jeromy E        11 WSSC-MR              1:26.82    1:27.41        
                  38.87     1:27.41 (48.54)                                        
 13 Sanchez, Luke             11 VAC-MR               1:28.12    1:28.85        
                  41.09     1:28.85 (47.76)                                        
 14 Kamath, Vinay A           12 AGMV-MR              1:42.64    1:36.31        
                  46.47     1:36.31 (49.84)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    2:18.68        
     1) Slowik, Ethan J 12              2) Lacina, Jason P 12             
     3) Abramson, Jesse A 12            4) Vinces, Giacomo M 11           
                  31.30     1:11.65 (40.35)     1:43.25 (31.60)     2:18.68 (35.43)
  2 Viking Aquatic Club-MR  'A'                            NT    2:24.72        
     1) Storaska, Noah 11               2) White, Aiden 11                
     3) Sanchez, Luke 11                4) Watson, Luke B 11              
                  34.06     1:13.22 (39.16)     1:49.47 (36.25)     2:24.72 (35.25)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santiago, Lucas A         14 AGMV-MR                25.23      24.64        
  2 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR                24.84      25.35        
  3 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR                26.39      26.71        
  4 Monastersky, AJ J         13 NYSA-MR                27.93      28.39        
  5 Dewhurst, Joey M          13 AGMV-MR                29.43      29.14        
  6 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR                33.74      35.20        
  7 Iannuzzi-Sucich, Edward   13 VAC-MR                 35.25      35.26        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santiago, Lucas A         14 AGMV-MR                56.90      54.04        
                  25.93       54.04 (28.11)                                        
  2 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR                58.05      55.64        
                  26.93       55.64 (28.71)                                        
  3 Holderith, Bobby          14 DVWM-MR                57.96      57.57        
                  27.50       57.57 (30.07)                                        
  4 Dewhurst, Joey M          13 AGMV-MR              1:05.75    1:03.23        
                  30.15     1:03.23 (33.08)                                        
  5 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              1:16.74    1:17.32        
                  36.85     1:17.32 (40.47)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santiago, Lucas A         14 AGMV-MR              2:06.01    2:00.11        
                  27.19       57.70 (30.51)     1:29.91 (32.21)     2:00.11 (30.20)
  2 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              2:01.82    2:00.62        
                  28.04       58.86 (30.82)     1:30.17 (31.31)     2:00.62 (30.45)
  3 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              2:34.32    2:31.71        
                  33.83     1:12.05 (38.22)     1:52.65 (40.60)     2:31.71 (39.06)
  4 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              3:02.47    2:54.97        
                  37.95     1:22.33 (44.38)     2:09.80 (47.47)     2:54.97 (45.17)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holderith, Bobby          14 DVWM-MR              1:06.78    1:06.36        
                  32.19     1:06.36 (34.17)                                        
  2 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              1:08.36    1:06.79        
                  32.61     1:06.79 (34.18)                                        
  3 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              1:09.99    1:07.45        
                  32.31     1:07.45 (35.14)                                        
  4 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              1:36.86    1:34.86        
                  46.47     1:34.86 (48.39)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              2:28.61    2:26.41        
                  34.45                             1:49.28 ( )     2:26.41 (37.13)
  2 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              3:09.60    2:56.44        
                  41.82     1:26.65 (44.83)     2:11.90 (45.25)     2:56.44 (44.54)
  3 Iannuzzi-Sucich, Edward   13 VAC-MR                    NT    3:16.98        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santiago, Lucas A         14 AGMV-MR              1:09.37    1:10.94        
                  32.84     1:10.94 (38.10)                                        
  2 Monastersky, AJ J         13 NYSA-MR              1:18.74    1:17.72        
                  36.72     1:17.72 (41.00)                                        
  3 Maddalena, Sam I          14 MWDA-MR              1:17.06    1:18.64        
                  36.93     1:18.64 (41.71)                                        
  4 Dewhurst, Joey M          13 AGMV-MR              1:20.65    1:20.30        
                  37.79     1:20.30 (42.51)                                        
  5 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              1:25.49    1:22.48        
                  38.31     1:22.48 (44.17)                                        
  6 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              1:41.87    1:42.59        
                  47.35     1:42.59 (55.24)                                        
 -- Iannuzzi-Sucich, Edward   13 VAC-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
                1:00.86        DQ (1:07.46)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santiago, Lucas A         14 AGMV-MR              2:31.74    2:40.68        
                  34.44     1:15.24 (40.80)     1:57.78 (42.54)     2:40.68 (42.90)
  2 Dewhurst, Joey M          13 AGMV-MR              2:58.31    2:56.30        
                  39.18     1:24.19 (45.01)     2:10.41 (46.22)     2:56.30 (45.89)
  3 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              3:17.85    3:00.37        
                  39.90     1:26.61 (46.71)     2:13.59 (46.98)     3:00.37 (46.78)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              1:03.21    1:01.18        
                  27.80     1:01.18 (33.38)                                        
  2 Monastersky, AJ J         13 NYSA-MR              1:09.07    1:08.99        
                  31.71     1:08.99 (37.28)                                        
  3 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              1:14.95    1:11.08        
                  32.27     1:11.08 (38.81)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              2:24.99    2:24.57        
                  30.77     1:07.94 (37.17)     1:46.90 (38.96)     2:24.57 (37.67)
  2 Monastersky, AJ J         13 NYSA-MR              2:37.62    2:34.68        
                  33.91     1:13.08 (39.17)     1:53.89 (40.81)     2:34.68 (40.79)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              2:22.61    2:21.60        
                  29.10     1:06.61 (37.51)     1:48.25 (41.64)     2:21.60 (33.35)
  2 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              2:28.28    2:21.66        
                  30.47     1:06.12 (35.65)     1:50.71 (44.59)     2:21.66 (30.95)
  3 Dewhurst, Joey M          13 AGMV-MR              2:52.68    2:34.49        
                  34.67     1:13.62 (38.95)     1:58.60 (44.98)     2:34.49 (35.89)
  4 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              2:36.57    2:36.43        
                  34.54     1:11.54 (37.00)     1:58.16 (46.62)     2:36.43 (38.27)
  5 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              3:41.15    3:15.05        
                  43.39     1:33.61 (50.22)     2:31.31 (57.70)     3:15.05 (43.74)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Damian        15 NYSA-MR                23.52      23.60        
  2 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR                23.68      24.10        
  3 Romeo, Justin A           17 DVWM-MR                25.02      25.01        
  3 DeMarco, Preston Q        19 RFAC-MR                23.91      25.01        
  5 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR                24.07      25.06        
  6 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR                24.98      25.62        
  7 Kivlehan, Patrick J       15 NYSA-MR                27.92      26.96        
  8 Saumure, Roger A          16 AGMV-MR                   NT      27.77        
  9 Baez, Frank               15 TRS-MR                 27.08      28.23        
 10 Petillo, Chris            15 VAC-MR                 28.94      28.93        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Damian        15 NYSA-MR                50.52      51.09        
                  24.81       51.09 (26.28)                                        
  2 DeMarco, Preston Q        19 RFAC-MR                51.83      51.49        
                  25.14       51.49 (26.35)                                        
  3 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR                51.99      54.92        
                  25.84       54.92 (29.08)                                        
  4 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR                54.47      55.73        
                  26.77       55.73 (28.96)                                        
  5 Romeo, Justin A           17 DVWM-MR                55.58      55.82        
                  26.48       55.82 (29.34)                                        
  6 Kivlehan, Patrick J       15 NYSA-MR                58.84      57.86        
                  28.23       57.86 (29.63)                                        
  7 Baez, Frank A             15 TRS-MR                 58.72      59.65        
                  28.62       59.65 (31.03)                                        
  8 Bonnick, Zail J           15 WSSC-MR              1:01.50    1:03.18        
                  30.38     1:03.18 (32.80)                                        
  9 Petillo, Chris            15 VAC-MR               1:10.42    1:05.66        
                  29.49     1:05.66 (36.17)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR                58.44      59.22        
                  28.93       59.22 (30.29)                                        
  2 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR                59.21      59.64        
                  29.18       59.64 (30.46)                                        
  3 Baranowski, Damian        15 NYSA-MR              1:05.52    1:04.02        
                  31.14     1:04.02 (32.88)                                        
  4 Kivlehan, Patrick J       15 NYSA-MR              1:11.98    1:10.56        
                  34.18     1:10.56 (36.38)                                        
  5 Bonnick, Zail J           15 WSSC-MR              1:13.92    1:16.43        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              1:04.24    1:04.65        
                  30.37     1:04.65 (34.28)                                        
  2 Romeo, Justin A           17 DVWM-MR              1:06.23    1:06.60        
                  31.05     1:06.60 (35.55)                                        
  3 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              1:12.32    1:12.92        
                  34.02     1:12.92 (38.90)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeMarco, Preston Q        19 RFAC-MR                56.91      57.90        
                  27.40       57.90 (30.50)                                        
  2 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR                59.35      59.82        
                  27.76       59.82 (32.06)                                        
  3 Baez, Frank               15 TRS-MR               1:02.87    1:03.05        
                  29.64     1:03.05 (33.41)                                        
  4 Messina, Michael A        15 RFAC-MR              1:03.53    1:03.16        
                  29.08     1:03.16 (34.08)                                        
  5 Romeo, Justin A           17 DVWM-MR              1:04.04    1:04.01        
                  29.92     1:04.01 (34.09)                                        
  6 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              1:03.63    1:04.29        
                  29.73     1:04.29 (34.56)                                        
  7 Saumure, Roger A          16 AGMV-MR                   NT    1:06.80        
                  30.04     1:06.80 (36.76)                                        
  8 Kivlehan, Patrick J       15 NYSA-MR              1:11.51    1:08.72        
                  30.86     1:08.72 (37.86)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baez, Frank A             15 TRS-MR               2:39.74    2:18.25        
                  30.78     1:05.43 (34.65)     1:41.60 (36.17)     2:18.25 (36.65)
  2 Romeo, Justin A           17 DVWM-MR              3:00.75    2:37.88        
                  31.41     1:09.45 (38.04)     1:52.28 (42.83)     2:37.88 (45.60)
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeMarco, Preston Q        19 RFAC-MR              1:51.71    1:51.62        
                  25.70       53.23 (27.53)     1:22.11 (28.88)     1:51.62 (29.51)
  2 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              1:52.02    1:52.07        
                  25.82       53.82 (28.00)     1:23.24 (29.42)     1:52.07 (28.83)
  3 Baranowski, Damian        15 NYSA-MR              1:52.52    1:54.92        
                  26.13       55.07 (28.94)     1:24.90 (29.83)     1:54.92 (30.02)
  4 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR              1:56.02    1:57.29        
                  27.17       55.59 (28.42)     1:25.92 (30.33)     1:57.29 (31.37)
  5 Messina, Michael A        15 RFAC-MR              2:02.79    2:01.65        
                  27.87       58.33 (30.46)     1:30.13 (31.80)     2:01.65 (31.52)
  6 Kivlehan, Patrick J       15 NYSA-MR              2:08.25    2:04.42        
                  29.06     1:00.76 (31.70)     1:33.23 (32.47)     2:04.42 (31.19)
  7 Baez, Frank               15 TRS-MR               2:07.24    2:06.20        
                  28.85     1:01.13 (32.28)     1:34.11 (32.98)     2:06.20 (32.09)
  8 Danaher, William          15 AGMV-MR              2:15.03    2:15.73        
                  30.98     1:06.09 (35.11)     1:41.94 (35.85)     2:15.73 (33.79)
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              2:18.72    2:12.15        
                  29.79     1:03.80 (34.01)     1:39.04 (35.24)     2:12.15 (33.11)
  2 Funaro, Kai A             11 NYSA-MR              2:14.34    2:12.60        
                1:04.80     1:39.92 (35.12)     2:12.60 (32.68)         2:12.60 ( )
  3 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              2:18.71    2:18.99        
                  31.34     1:06.67 (35.33)     1:43.44 (36.77)     2:18.99 (35.55)
  4 Oakes, Tomek J            12 PBAC-MR              2:29.79    2:27.66        
                1:12.56   2:27.63 (1:15.07)      2:27.66 (0.03)                    
  5 Isik, Okan E              12 NYSA-MR              2:36.84    2:28.40        
                  34.28     1:12.84 (38.56)     1:51.63 (38.79)     2:28.40 (36.77)
  6 Traverse, Ian C           12 DVWM-MR              2:41.82    2:30.84        
                  34.02     1:13.65 (39.63)     1:54.03 (40.38)     2:30.84 (36.81)
  7 Bagnini-Nagel, Basie A    12 DVWM-MR              2:34.94    2:30.92        
                  33.79     1:14.43 (40.64)     1:55.20 (40.77)     2:30.92 (35.72)
  8 Santiago-Stewart, Ben P   11 NYSA-MR                   NT    2:33.01        
                  34.26     1:15.29 (41.03)     1:56.42 (41.13)     2:33.01 (36.59)
  9 Schreck, Eric E           11 TRS-MR               2:45.69    2:34.97        
                  33.56     1:15.05 (41.49)     1:55.64 (40.59)     2:34.97 (39.33)
 10 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR                   NT   x2:36.43        
                  35.39     1:17.24 (41.85)     1:59.80 (42.56)     2:36.43 (36.63)
 11 Kamath, Vinay A           12 AGMV-MR                   NT    2:54.79        
                  39.14     1:24.23 (45.09)     2:10.45 (46.22)     2:54.79 (44.34)
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              2:08.62    2:09.34        
  2 Messina, Michael A        15 RFAC-MR              2:14.55    2:15.12        
  3 Baranowski, Damian        15 NYSA-MR              2:10.52    2:17.65        
  4 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              2:33.44    2:32.19        
  5 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              2:45.56    2:40.13        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              2:46.48    2:37.34        
                  34.13     1:13.90 (39.77)     1:55.45 (41.55)     2:37.34 (41.89)
  2 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR              2:55.27    2:45.95        
                  37.73     1:19.86 (42.13)     2:03.48 (43.62)     2:45.95 (42.47)
  3 Monastersky, AJ J         13 NYSA-MR              2:46.99    2:47.40        
                  37.87     1:20.55 (42.68)     2:03.60 (43.05)     2:47.40 (43.80)
  4 Bonnick, Zail J           15 WSSC-MR              3:32.53    3:08.18        
                  41.55     1:28.45 (46.90)     2:17.03 (48.58)     3:08.18 (51.15)
  5 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              3:24.09    3:13.16        
                  43.18     1:33.94 (50.76)     2:23.68 (49.74)     3:13.16 (49.48)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              2:04.25    2:07.11        
                  28.33     1:00.23 (31.90)     1:36.41 (36.18)     2:07.11 (30.70)
  2 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR              2:11.86    2:13.05        
                  28.00     1:00.56 (32.56)     1:42.44 (41.88)     2:13.05 (30.61)
  3 Santiago, Lucas A         14 AGMV-MR              2:20.08    2:17.57        
                  28.73     1:05.13 (36.40)     1:45.03 (39.90)     2:17.57 (32.54)
  4 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              2:20.49    2:20.23        
                  28.81     1:06.68 (37.87)     1:47.73 (41.05)     2:20.23 (32.50)
  5 Kivlehan, Patrick J       15 NYSA-MR              2:35.36    2:22.81        
                  30.81     1:07.58 (36.77)     1:51.12 (43.54)     2:22.81 (31.69)
 -- Bonnick, Zail J           15 WSSC-MR              3:04.25         DQ        
      One hand touch - fly
                  32.31     1:15.10 (42.79)     2:01.88 (46.78)          DQ (39.31)