Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/18/2018 05:46 PM
        2018 MR AGMV Early Bird Invitational - 11/17/2018 to 11/18/2018        
                              Sanction #: 181119                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  8&U ZQ
                32.09  8&U JO
                35.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grob, Riley C              8 NYSA-MR                43.15      39.67        
  2 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR                42.42      43.39        
  3 Kuzicki, Isabella R        7 AGMV-MR              1:03.44      50.45        
  4 Sethna, Ava L              8 MWDA-MR                52.21      50.81        
  5 Wargo, Natalie R           6 AGMV-MR                54.03      52.60        
  6 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                57.82      52.70        
  7 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR                56.16      53.76        
 -- Pasquini, Juliette E       7 NYSA-MR                   NT         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  8&U ZQ
              1:10.99  8&U JO
              1:18.49  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwarz, Juliet B          8 AGMV-MR              1:38.66    1:40.58        
                  46.58     1:40.58 (54.00)                                        
  2 Phillips, Scarlett M       7 AGMV-MR              2:01.23    1:44.94        
                  47.60     1:44.94 (57.34)                                        
  3 Gibson, Emma L             7 AGMV-MR              2:00.02    1:45.98        
                  48.83     1:45.98 (57.15)                                        
  4 Gibson, Isabel G           7 AGMV-MR              1:56.61    1:46.01        
                  47.56     1:46.01 (58.45)                                        
  5 Zhang, Alisha              8 NYSA-MR                   NT    1:54.84        
  6 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR              2:10.65    2:00.30        
                  55.06   2:00.30 (1:05.24)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  8&U ZQ
                37.19  8&U JO
                41.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR                51.61      48.14        
  2 Grob, Riley C              8 NYSA-MR                54.64      51.99        
  3 Sethna, Ava L              8 MWDA-MR                55.39      53.85        
  4 Kuzicki, Isabella R        7 AGMV-MR                53.90      57.40        
  5 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR              1:03.21      58.19        
  6 Wargo, Natalie R           6 AGMV-MR                   NT    1:00.09        
  7 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR              1:07.89    1:05.88        
  8 Kuzicki, Kendra J          5 AGMV-MR              1:15.41    1:08.34        
 -- Pasquini, Juliette E       7 NYSA-MR                   NT         NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  8&U ZQ
              1:20.49  8&U JO
              1:33.09  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibson, Emma L             7 AGMV-MR              1:56.47    1:53.90        
                  55.56     1:53.90 (58.34)                                        
  2 Phillips, Scarlett M       7 AGMV-MR                   NT    2:01.09        
                  58.99   2:01.09 (1:02.10)                                        
  3 Zhang, Alisha              8 NYSA-MR                   NT    2:01.73        
                  59.17   2:01.73 (1:02.56)                                        
  4 Gibson, Isabel G           7 AGMV-MR              2:27.62    2:03.77        
                  58.98   2:03.77 (1:04.79)                                        
  5 Kuzicki, Isabella R        7 AGMV-MR              2:20.36    2:05.82        
                  59.01   2:05.82 (1:06.81)                                        
  6 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR                   NT    2:09.75        
                1:03.69   2:09.75 (1:06.06)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  8&U ZQ
                42.99  8&U JO
                47.79  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwarz, Juliet B          8 AGMV-MR              1:06.70      57.73        
  2 Gibson, Isabel G           7 AGMV-MR              1:29.55    1:06.06        
  3 Gibson, Emma L             7 AGMV-MR              1:19.84    1:11.34        
  4 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                   NT    1:26.16        
 -- Kuzicki, Isabella R        7 AGMV-MR                   NT         DQ        
 -- Phillips, Scarlett M       7 AGMV-MR              1:03.09         DQ        
 -- Sarnecky, Brooke M         6 AGMV-MR                   NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  8&U ZQ
              1:32.99  8&U JO
              1:46.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR              2:01.19    1:59.03        
                  56.71   1:59.03 (1:02.32)                                        
 -- Sethna, Ava L              8 MWDA-MR              2:30.99         DQ        
      Arm movements not simultaneous or in the same horizontal plane
                1:16.30        DQ (1:29.60)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  8&U ZQ
                35.99  8&U JO
                42.39  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwarz, Juliet B          8 AGMV-MR                57.55      55.71        
  2 Zhang, Alisha              8 NYSA-MR                   NT      56.19        
  3 Phillips, Scarlett M       7 AGMV-MR                   NT    1:06.81        
  4 Gibson, Isabel G           7 AGMV-MR                   NT    1:07.00        
  5 Gibson, Emma L             7 AGMV-MR              1:02.50    1:12.03        
  6 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                   NT    1:31.28        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  8&U ZQ
              1:20.99  8&U JO
              1:28.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwarz, Juliet B          8 AGMV-MR              1:53.31    1:54.11        
                  54.01   1:54.11 (1:00.10)                                        
  2 Gibson, Isabel G           7 AGMV-MR              2:34.12    2:10.59        
                1:01.19   2:10.59 (1:09.40)                                        
  3 Gibson, Emma L             7 AGMV-MR              2:13.85    2:11.77        
                1:03.22   2:11.77 (1:08.55)                                        
 -- Phillips, Scarlett M       7 AGMV-MR              2:08.25         DQ        
                1:01.98        DQ (1:05.22)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  9-10 ZQ
                32.09  9-10 JO
                35.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                31.73      31.14 JO     
  2 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR                33.67      31.34 JO     
  3 Briceno, Bella             9 NYSA-MR                35.79      33.11 SILV   
  4 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR                34.64      34.55 SILV   
  5 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                35.20      35.52        
  6 Eskicioglu, Ava J          9 AGMV-MR                37.33      36.84        
  7 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR                41.41      39.92        
  8 Morris, Leila M           10 NYSA-MR                43.80      40.66        
  9 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR                42.28      41.40        
 10 Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR                44.13      42.31        
 11 Sullivan, Emily C          9 TRS-MR                 46.67      46.56        
 12 O'Brien, Abby C            9 AGMV-MR                48.21      48.80        
 13 McSweeney, Maddy H        10 AGMV-MR                   NT      48.97        
 14 Meyer, Lexi M              9 NYSA-MR                46.81      49.94        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  9-10 ZQ
              1:10.99  9-10 JO
              1:18.49  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:10.24    1:11.51 SILV   
                  33.01     1:11.51 (38.50)                                        
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR              1:23.68    1:15.33 SILV   
                  35.58     1:15.33 (39.75)                                        
  3 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR              1:32.14    1:30.55        
                  43.23     1:30.55 (47.32)                                        
  4 Heath, Mackenzie R         9 NYSA-MR              1:36.46    1:35.46        
                  44.35     1:35.46 (51.11)                                        
  5 Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR              1:52.56    1:45.71        
                  48.96     1:45.71 (56.75)                                        
  6 Sullivan, Emily C          9 TRS-MR               1:51.98    1:47.04        
                  46.26   1:47.04 (1:00.78)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  9-10 ZQ
                37.19  9-10 JO
                41.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                36.26      37.49 SILV   
  2 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR                39.22      38.40 SILV   
  3 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR                44.98      43.04        
  4 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                42.05      44.04        
  5 Eskicioglu, Ava J          9 AGMV-MR                49.14      44.58        
  6 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR                46.68      47.99        
  7 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR                51.32      51.14        
  8 Meyer, Lexi M              9 NYSA-MR                59.79      53.31        
  9 Sullivan, Emily C          9 TRS-MR               1:01.58      54.00        
 10 Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR                55.53      56.94        
 11 O'Brien, Abby C            9 AGMV-MR                56.34      57.87        
 12 McSweeney, Maddy H        10 AGMV-MR                   NT      59.16        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  9-10 ZQ
              1:20.49  9-10 JO
              1:33.09  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:19.79    1:19.19 JO     
                  38.12     1:19.19 (41.07)                                        
  2 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR              1:55.45    1:46.90        
                  52.86     1:46.90 (54.04)                                        
  3 Bohr, Olivia C            10 AGMV-MR              1:49.10    1:51.87        
                  51.71   1:51.87 (1:00.16)                                        
  4 Sullivan, Emily C          9 TRS-MR                    NT    2:05.29        
                1:01.32   2:05.29 (1:03.97)                                        
 -- Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR              2:03.80         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  9-10 ZQ
                42.99  9-10 JO
                47.79  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                41.23      39.55 ZQ     
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR                46.45      43.35 SILV   
  3 Bohr, Olivia C            10 AGMV-MR                53.06      49.63        
  4 Finucane, Leah             9 AGMV-MR                   NT      51.37        
  5 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR                56.75      51.41        
  6 Heath, Mackenzie R         9 NYSA-MR                56.25      57.49        
 -- Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR              1:00.99         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  9-10 ZQ
              1:32.99  9-10 JO
              1:46.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:31.33    1:27.80 ZQ     
                  40.67     1:27.80 (47.13)                                        
  2 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR              1:41.53    1:34.19 SILV   
                  44.19     1:34.19 (50.00)                                        
  3 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR              1:39.20    1:38.93 SILV   
                  47.23     1:38.93 (51.70)                                        
  4 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR              1:52.94    1:46.27        
                  49.80     1:46.27 (56.47)                                        
  5 Buliung, Maddie V         10 AGMV-MR              1:54.41    1:47.90        
                  51.66     1:47.90 (56.24)                                        
  6 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR              1:53.53    1:52.26        
                  53.95     1:52.26 (58.31)                                        
  7 McSweeney, Maddy H        10 AGMV-MR                   NT    2:27.19        
                1:09.19   2:27.19 (1:18.00)                                        
 -- Morris, Leila M           10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Executed more than one butterfly kick at the start or turn
                1:00.03        DQ (1:10.68)                                        
 -- Sullivan, Emily C          9 TRS-MR               2:35.73         DQ        
      At the turn or finish did not touch with both hands simultaneously/separated
                1:07.66        DQ (1:18.12)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  9-10 ZQ
                35.99  9-10 JO
                42.39  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR                34.92      34.32 ZQ     
  2 Finucane, Leah             9 AGMV-MR                   NT      50.17        
  3 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR                55.42      56.56        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  9-10 ZQ
              1:25.99  9-10 JO
              1:37.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:24.46    1:22.15 JO     
                  37.55     1:22.15 (44.60)                                        
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR              1:32.08    1:23.17 JO     
                  38.74     1:23.17 (44.43)                                        
  3 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR              2:04.94    2:06.99        
                  58.70   2:06.99 (1:08.29)                                        
 -- Morris, Leila M           10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      More than one arm pull under water after start or turn
                1:08.19        DQ (1:25.22)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  9-10 ZQ
              1:20.99  9-10 JO
              1:28.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           9 MWDA-MR              1:19.90    1:18.23 JO     
                  35.83     1:18.23 (42.40)                                        
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR              1:26.52    1:24.33 SILV   
                  40.53     1:24.33 (43.80)                                        
  3 McAuley, Nadia A           9 AGMV-MR              1:50.20    1:47.34        
                  54.88     1:47.34 (52.46)                                        
  4 Heath, Mackenzie R         9 NYSA-MR                   NT    2:01.01        
                  55.95   2:01.01 (1:05.06)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    2:26.22        
     1) Eskicioglu, Ava J 9             2) McAuley, Nadia A 9             
     3) Buliung, Maddie V 10            4) Cefaloni, Gabriella J 10       
                  38.19     1:18.03 (39.84)     1:54.47 (36.44)     2:26.22 (31.75)
  2 New York Sharks-MR  'A'                                NT    2:32.35        
     1) Grob, Riley C 8                 2) Drackett, Samaya E 10          
     3) Peters, Gianna M 10             4) Briceno, Bella 9               
                  41.55     1:17.63 (36.08)     2:02.61 (44.98)     2:32.35 (29.74)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SSEC
                25.59  METS
                27.99  ZQ
                28.29  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douthit, Lydia R          12 UN-MR                     NT      29.07 SILV   
  2 Foote, Brianna R          11 AGMV-MR                29.91      29.53 SILV   
  3 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                29.95      30.08 SILV   
  4 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          29.97      30.48 SILV   
  5 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR                30.68      30.63 SILV   
  6 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR                31.63      30.85 SILV   
  7 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                30.99      30.94 SILV   
  8 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                30.47      30.95 SILV   
  9 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                31.83      31.53        
 10 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                31.59      31.96        
 11 Link, Zoe E               12 AGMV-MR                33.68      32.24        
 12 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR                31.51      32.64        
 13 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR                32.38      32.74        
 14 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          31.67      32.89        
 15 Wright, Maeve             12 AGMV-MR                   NT      32.91        
 16 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                34.83      33.03        
 17 Murray, Megan             12 AGMV-MR                31.36      33.10        
 18 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                32.90      33.44        
 19 Tirri, Emma M             11 TRS-MR                 35.24      34.82        
 20 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          33.27      34.85        
 21 McCabe, Josie N           12 AGMV-MR                   NT      34.97        
 22 Bohr, Amelia G            12 AGMV-MR                35.32      35.08        
 23 Quinn, Alexa M            12 TRS-MR                 37.79      35.27        
 24 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR                35.69      36.00        
 25 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR                35.44      36.13        
 26 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                35.42      37.35        
 27 McCarron, Olivia S        11 TRS-MR                 38.91      37.65        
 28 McEvoy, Kiera L           12 AGMV-MR                36.54      37.83        
 29 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                39.81      39.51        
 30 Kearns, Morgan E          11 TRS-MR                    NT      41.02        
 31 Edmonds, Isobel R         12 TRS-MR                    NT      42.41        
 32 Butler, Katelyn E         11 TRS-MR                 47.83      45.38        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.19  SSEC
                55.69  METS
              1:00.29  ZQ
              1:00.99  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              1:10.55    1:04.89 SILV   
                  30.79     1:04.89 (34.10)                                        
  2 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:06.05    1:05.63 SILV   
                  31.55     1:05.63 (34.08)                                        
  3 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:09.80    1:06.19 SILV   
                  31.74     1:06.19 (34.45)                                        
  4 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:06.27    1:06.24 SILV   
                  31.94     1:06.24 (34.30)                                        
  5 Douthit, Lydia R          12 UN-MR                     NT    1:06.43 SILV   
                  32.36     1:06.43 (34.07)                                        
  6 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:08.60    1:08.49        
                  32.43     1:08.49 (36.06)                                        
  7 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR               1:16.43    1:09.49        
                  33.55     1:09.49 (35.94)                                        
  8 Murray, Megan             12 AGMV-MR              1:11.93    1:09.79        
                  33.72     1:09.79 (36.07)                                        
  9 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR              1:14.73    1:09.99        
                  32.74     1:09.99 (37.25)                                        
 10 McSweeney, Sydney E       12 AGMV-MR              1:22.84    1:10.04        
                  33.14     1:10.04 (36.90)                                        
 11 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:14.22    1:10.79        
                  33.48     1:10.79 (37.31)                                        
 12 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:11.94    1:12.26        
                  34.02     1:12.26 (38.24)                                        
 13 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:14.05    1:13.88        
                  35.67     1:13.88 (38.21)                                        
 14 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:15.49    1:14.08        
                  35.10     1:14.08 (38.98)                                        
 15 Quinn, Alexa M            12 TRS-MR               1:23.95    1:16.63        
                  36.87     1:16.63 (39.76)                                        
 16 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:19.17    1:17.41        
                  35.50     1:17.41 (41.91)                                        
 17 Tirri, Emma M             11 TRS-MR               1:21.48    1:19.04        
 18 Florin, Angelina          12 TRS-MR               1:21.89    1:19.16        
                  37.07     1:19.16 (42.09)                                        
 19 McCarron, Olivia S        11 TRS-MR               1:28.03    1:20.58        
                  38.28     1:20.58 (42.30)                                        
 20 Soperanez, Victoria N     11 MWDA-MR              1:20.99    1:22.54        
                  37.62     1:22.54 (44.92)                                        
 21 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:22.16    1:22.69        
                  37.58     1:22.69 (45.11)                                        
 22 Obrien, Liv G             11 AGMV-MR              1:24.08    1:23.29        
                  38.50     1:23.29 (44.79)                                        
 23 McEvoy, Kiera L           12 AGMV-MR              1:25.36    1:23.77        
                  40.00     1:23.77 (43.77)                                        
 24 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              1:33.42    1:30.15        
                  41.51     1:30.15 (48.64)                                        
 25 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR              1:34.01    1:30.16        
 26 Joachim, Julia M          12 TRS-MR               1:35.21    1:33.83        
                  45.28     1:33.83 (48.55)                                        
 27 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              1:50.15    1:40.28        
                  48.37     1:40.28 (51.91)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.19  SSEC
              1:59.99  METS
              2:11.99  ZQ
              2:12.39  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              2:17.52    2:20.06 SILV   
                  32.07     1:07.72 (35.65)     1:44.16 (36.44)     2:20.06 (35.90)
  2 Douthit, Lydia R          12 UN-MR                     NT    2:20.11 SILV   
                  33.28     1:09.26 (35.98)     1:46.00 (36.74)     2:20.11 (34.11)
  3 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              2:50.91    2:24.73 SILV   
                  32.28     1:09.41 (37.13)     1:47.74 (38.33)     2:24.73 (36.99)
  4 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        2:23.83    2:29.59        
                  32.95     1:11.06 (38.11)     1:51.20 (40.14)     2:29.59 (38.39)
  5 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                   NT    2:30.88        
                  32.93     1:12.20 (39.27)     1:52.11 (39.91)     2:30.88 (38.77)
  6 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        2:48.22    2:36.78        
                  36.67     1:18.11 (41.44)     2:00.49 (42.38)     2:36.78 (36.29)
  7 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR              2:43.18    2:38.40        
                  36.40     1:16.82 (40.42)     1:58.80 (41.98)     2:38.40 (39.60)
  8 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              2:50.80    2:39.32        
                  35.53     1:16.92 (41.39)     1:59.46 (42.54)     2:39.32 (39.86)
  9 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR               2:58.18    2:41.09        
                  36.79     1:18.48 (41.69)     2:00.29 (41.81)     2:41.09 (40.80)
 10 Link, Zoe E               12 AGMV-MR                   NT    2:41.13        
                  35.62     1:17.37 (41.75)     2:01.07 (43.70)     2:41.13 (40.06)
 11 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              2:55.33    2:41.40        
                  36.65     1:17.65 (41.00)     2:00.26 (42.61)     2:41.40 (41.14)
 12 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR                   NT    2:45.48        
                  38.64     1:21.58 (42.94)     2:03.92 (42.34)     2:45.48 (41.56)
 13 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        2:36.80    2:46.77        
                  37.32     1:20.64 (43.32)     2:04.70 (44.06)     2:46.77 (42.07)
 14 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              2:57.97    2:50.31        
                  36.09     1:18.49 (42.40)     2:04.88 (46.39)     2:50.31 (45.43)
 15 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              3:14.45    2:58.72        
                  37.83     1:24.57 (46.74)     2:14.38 (49.81)     2:58.72 (44.34)
 16 McCarron, Olivia S        11 TRS-MR                    NT    2:59.12        
                  39.81     1:25.89 (46.08)     2:13.45 (47.56)     2:59.12 (45.67)
 17 Tirri, Emma M             11 TRS-MR                    NT    2:59.33        
                  39.08     1:24.25 (45.17)     2:14.27 (50.02)     2:59.33 (45.06)
 18 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              3:15.31    3:14.46        
                  41.86     1:32.37 (50.51)     2:25.32 (52.95)     3:14.46 (49.14)
 19 Butler, Katelyn E         11 TRS-MR                    NT    3:44.39        
                  46.48     1:45.47 (58.99)     2:43.75 (58.28)   3:44.39 (1:00.64)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.29  JO
                32.29  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                34.30      33.87 SILV   
  2 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                34.59      35.10 SILV   
  3 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR                38.16      36.39        
  4 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                37.63      36.57        
  5 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR                37.33      36.81        
  6 Murray, Megan             12 AGMV-MR                37.56      37.00        
  7 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR                37.43      37.28        
  8 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR                 37.18      37.80        
  9 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                38.13      37.96        
 10 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          36.21      38.19        
 11 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR                40.02      39.17        
 12 Link, Zoe E               12 AGMV-MR                42.57      39.57        
 13 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                39.85      40.21        
 14 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          38.78      40.40        
 15 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                41.11      40.53        
 16 Quinn, Alexa M            12 TRS-MR                 40.65      40.62        
 17 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          40.75      40.92        
 18 McCarron, Olivia S        11 TRS-MR                 41.78      42.73        
 19 Wright, Maeve             12 AGMV-MR                   NT      43.36        
 20 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR                40.72      43.42        
 21 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR                   NT      44.96        
 22 McEvoy, Kiera L           12 AGMV-MR                45.88      47.29        
 23 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                49.60      49.31        
 24 Butler, Katelyn E         11 TRS-MR                 53.79      49.97        
 -- McCabe, Josie N           12 AGMV-MR                   NT         DQ        
      Swimmer left position on the back other than to initiate the turn
 -- Douthit, Lydia R          12 UN-MR                  32.99         DQ        
      Swimmer started before the starting signal
 -- Kearns, Morgan E          11 TRS-MR                    NT         DQ        
      Swimmer left position on the back other than to initiate the turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  SSEC
              1:01.69  METS
              1:09.19  ZQ
              1:09.29  JO
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:13.10    1:13.36 SILV   
                  35.37     1:13.36 (37.99)                                        
  2 Douthit, Lydia R          12 UN-MR                     NT    1:14.02 SILV   
                  36.93     1:14.02 (37.09)                                        
  3 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:18.05    1:16.38 SILV   
                  38.08     1:16.38 (38.30)                                        
  4 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              1:27.00    1:18.04 SILV   
                  37.91     1:18.04 (40.13)                                        
  5 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:18.20    1:18.11 SILV   
                  37.78     1:18.11 (40.33)                                        
  6 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              1:19.91    1:18.94 SILV   
                  38.05     1:18.94 (40.89)                                        
  7 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:21.51    1:21.16        
                  38.55     1:21.16 (42.61)                                        
  8 McSweeney, Sydney E       12 AGMV-MR              1:37.02    1:21.57        
                  39.84     1:21.57 (41.73)                                        
  9 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:22.93    1:22.89        
                  39.71     1:22.89 (43.18)                                        
 10 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:25.51    1:24.98        
                  41.64     1:24.98 (43.34)                                        
 11 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:25.72    1:25.07        
                  41.78     1:25.07 (43.29)                                        
 12 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:31.36    1:29.92        
                  44.11     1:29.92 (45.81)                                        
 13 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:36.07    1:30.95        
 14 Obrien, Liv G             11 AGMV-MR              1:29.66    1:31.60        
                  46.17     1:31.60 (45.43)                                        
 15 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:31.13    1:31.64        
                  43.81     1:31.64 (47.83)                                        
 16 Tirri, Emma M             11 TRS-MR               1:27.66    1:35.86        
 17 Joachim, Julia M          12 TRS-MR               1:40.83    1:36.66        
                  48.13     1:36.66 (48.53)                                        
 18 Soperanez, Victoria N     11 MWDA-MR              1:40.99    1:41.35        
                  47.28     1:41.35 (54.07)                                        
 19 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR                   NT    1:43.40        
                  48.12     1:43.40 (55.28)                                        
 20 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              1:49.77    1:51.49        
                  55.05     1:51.49 (56.44)                                        
 21 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              1:52.66    1:52.86        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR                40.90      38.47 SILV   
  2 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                39.34      38.61 SILV   
  3 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR                40.00      40.33 SILV   
  4 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                41.49      40.50 SILV   
  5 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR                41.64      40.66        
  6 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          41.34      41.77        
  7 Murray, Megan             12 AGMV-MR                41.87      41.87        
  8 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          40.72      42.09        
  9 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                44.13      42.37        
 10 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                44.42      43.46        
 11 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR                 43.80      44.01        
 12 Quinn, Alexa M            12 TRS-MR                 50.65      44.98        
 13 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                45.04      46.99        
 14 Florin, Angelina          12 TRS-MR                 50.49      48.42        
 15 McCarron, Olivia S        11 TRS-MR                 56.34      49.92        
 16 Joachim, Julia M          12 TRS-MR                 58.29      51.64        
 17 Obrien, Liv G             11 AGMV-MR                51.36      53.43        
 18 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                52.54      54.33        
 19 McEvoy, Kiera L           12 AGMV-MR                58.61      56.32        
 -- Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR                58.11         DQ        
      Head did not break water surface during last (complete or incomplete) stroke before the to
 -- Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR                48.01         DQ        
      Head did not break water surface during last (complete or incomplete) stroke before the to
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.59  SSEC
              1:11.69  METS
              1:18.59  ZQ
              1:19.19  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR              1:30.62    1:26.37 SILV   
                  39.52     1:26.37 (46.85)                                        
  2 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:27.08    1:26.75 SILV   
                  41.44     1:26.75 (45.31)                                        
  3 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR              1:30.47    1:27.11 SILV   
                  43.07     1:27.11 (44.04)                                        
  4 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:28.99    1:27.43 SILV   
                  40.71     1:27.43 (46.72)                                        
  5 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:30.05    1:28.25 SILV   
                  42.08     1:28.25 (46.17)                                        
  6 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:28.52    1:28.37 SILV   
                  42.23     1:28.37 (46.14)                                        
  7 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR              1:29.56    1:28.63 SILV   
                  43.28     1:28.63 (45.35)                                        
  8 Murray, Megan             12 AGMV-MR              1:30.55    1:30.42        
                  42.63     1:30.42 (47.79)                                        
  9 Link, Zoe E               12 AGMV-MR              1:34.53    1:30.97        
                  42.40     1:30.97 (48.57)                                        
 10 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:28.93    1:31.31        
                  43.08     1:31.31 (48.23)                                        
 11 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:35.89    1:31.61        
                  43.67     1:31.61 (47.94)                                        
 12 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:34.33    1:32.09        
                  43.01     1:32.09 (49.08)                                        
 13 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              1:31.07    1:33.52        
                  43.02     1:33.52 (50.50)                                        
 14 Wright, Maeve             12 AGMV-MR                   NT    1:37.99        
                  47.27     1:37.99 (50.72)                                        
 15 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:40.33    1:39.52        
                  45.96     1:39.52 (53.56)                                        
 16 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR                   NT    1:40.96        
                  46.57     1:40.96 (54.39)                                        
 17 Bohr, Amelia G            12 AGMV-MR              1:48.36    1:42.46        
                  48.27     1:42.46 (54.19)                                        
 18 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:43.28    1:43.66        
                  47.02     1:43.66 (56.64)                                        
 19 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:41.04    1:43.68        
                  48.89     1:43.68 (54.79)                                        
 20 Tirri, Emma M             11 TRS-MR               1:54.80    1:52.08        
                  49.56   1:52.08 (1:02.52)                                        
 21 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              2:06.89    2:01.39        
                  56.61   2:01.39 (1:04.78)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douthit, Lydia R          12 UN-MR                     NT      30.77 JO     
  2 Foote, Brianna R          11 AGMV-MR                32.29      31.12 SILV   
  3 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR                33.79      33.96 SILV   
  4 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                33.60      34.05 SILV   
  5 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                33.99      34.71        
  6 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          33.13      34.82        
  7 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                39.26      36.78        
  8 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR                38.31      36.94        
  9 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          37.10      37.00        
 10 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          36.60      37.93        
 11 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                39.83      40.75        
 12 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                42.52      41.69        
 13 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                40.82      42.64        
 14 McEvoy, Kiera L           12 AGMV-MR                46.43      49.47        
 15 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                59.69      58.74        
 -- Soperanez, Victoria N     11 MWDA-MR              1:00.99         DQ        
      Touch at the finish or turn was not made with both hands simultaneously/separated
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                58.79  SSEC
              1:01.59  METS
              1:08.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:16.48    1:15.47 SILV   
                  35.34     1:15.47 (40.13)                                        
  2 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:15.98    1:18.59 SILV   
                  35.64     1:18.59 (42.95)                                        
  3 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:29.99    1:18.74 SILV   
                  36.83     1:18.74 (41.91)                                        
  4 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:22.09    1:20.59        
  5 Lazar, Emmy P             12 MWDA-MR              1:23.92    1:22.61        
                  36.41     1:22.61 (46.20)                                        
  6 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:36.56    1:24.41        
                  38.51     1:24.41 (45.90)                                        
  7 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR                    NT    1:27.77        
                  39.88     1:27.77 (47.89)                                        
  8 Quinn, Alexa M            12 TRS-MR               1:45.37    1:28.83        
                  39.38     1:28.83 (49.45)                                        
  9 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:25.71    1:29.07        
                  40.11     1:29.07 (48.96)                                        
 10 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:36.27    1:29.38        
                  41.96     1:29.38 (47.42)                                        
 11 Bohmann, Kyra L           11 AGMV-MR              1:31.44    1:36.52        
                  44.45     1:36.52 (52.07)                                        
 12 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:39.16    1:36.58        
                  44.63     1:36.58 (51.95)                                        
 13 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR              1:39.99    1:40.50        
 14 McEvoy, Kiera L           12 AGMV-MR              1:49.93    1:45.98        
                  50.06     1:45.98 (55.92)                                        
 15 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:40.73    1:47.60        
                  48.82     1:47.60 (58.78)                                        
 16 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              2:20.32    2:18.47        
                1:02.19   2:18.47 (1:16.28)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:10.49  JO
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douthit, Lydia R          12 UN-MR                     NT    1:15.62 SILV   
                  35.77     1:15.62 (39.85)                                        
  2 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:16.99    1:17.09 SILV   
                  36.70     1:17.09 (40.39)                                        
  3 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:15.93    1:17.20 SILV   
                  35.62     1:17.20 (41.58)                                        
  4 Foote, Brianna R          11 AGMV-MR              1:20.95    1:19.26        
                  35.18     1:19.26 (44.08)                                        
  5 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR               1:26.57    1:20.27        
                  36.74     1:20.27 (43.53)                                        
  6 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR              1:24.62    1:20.48        
                  37.43     1:20.48 (43.05)                                        
  7 Murray, Megan             12 AGMV-MR              1:18.86    1:21.62        
                  38.00     1:21.62 (43.62)                                        
  8 McSweeney, Sydney E       12 AGMV-MR                   NT    1:23.77        
                  37.98     1:23.77 (45.79)                                        
  9 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:22.03    1:25.29        
                  40.46     1:25.29 (44.83)                                        
 10 Quinn, Alexa M            12 TRS-MR               1:33.87    1:25.63        
                  40.49     1:25.63 (45.14)                                        
 11 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR              1:26.04    1:26.02        
                  42.99     1:26.02 (43.03)                                        
 12 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR                   NT    1:28.47        
                  40.57     1:28.47 (47.90)                                        
 13 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:28.89    1:28.63        
                  43.07     1:28.63 (45.56)                                        
 14 McCarron, Olivia S        11 TRS-MR               1:41.04    1:34.55        
                  45.56     1:34.55 (48.99)                                        
 15 Florin, Angelina          12 TRS-MR               1:36.69    1:35.03        
                  46.59     1:35.03 (48.44)                                        
 16 Tirri, Emma M             11 TRS-MR               1:35.58    1:35.34        
                  44.65     1:35.34 (50.69)                                        
 17 Obrien, Liv G             11 AGMV-MR              1:34.93    1:39.94        
                  46.06     1:39.94 (53.88)                                        
 18 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              1:53.08    1:52.40        
                  52.37   1:52.40 (1:00.03)                                        
 -- Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:41.40         DQ        
      Touch at the finish or turn was not made with both hands simultaneously/separated - fly
                  41.09          DQ (46.36)                                        
 -- Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              1:54.17         NS        
 -- Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:32.25         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    2:06.50        
     1) Hughes, Alyssa G 12             2) DeGeorge, Sadie 11             
     3) Omar, Lailaa S 12               4)                                
                  32.99     1:03.75 (30.76)     1:37.21 (33.46)     2:06.50 (29.29)
  2 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    2:06.68        
     1) Murray, Megan 12                2) Finnerty, Katherine J 12       
     3) McSweeney, Sydney E 12          4) Foote, Brianna R 11            
                  33.46     1:04.14 (30.68)     1:35.45 (31.31)     2:06.68 (31.23)
  3 Team Rockland-MR  'A'                             2:18.93    2:17.75        
     1) Quinn, Alexa M 12               2) Florin, Angelina 12            
     3) Tirri, Emma M 11                4) Villalona, Sienna D 12         
                  35.94     1:12.42 (36.48)     1:46.74 (34.32)     2:17.75 (31.01)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:18.94    2:18.98        
     1) Santora, Loretta G 11           2) Greiner, Katie E 12            
     3) Lazar, Emmy P 12                4) Qu, Ellie C 11                 
                  35.01     1:13.65 (38.64)     1:47.66 (34.01)     2:18.98 (31.32)
  2 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    2:27.81        
     1) Murray, Megan 12                2) Finnerty, Katherine J 12       
     3) Bohmann, Kyra L 11              4) Foote, Brianna R 11            
                  37.71     1:17.19 (39.48)     1:57.99 (40.80)     2:27.81 (29.82)
  3 Team Rockland-MR  'A'                             2:38.84    2:39.16        
     1) McCarron, Olivia S 11           2) Quinn, Alexa M 12              
     3) Villalona, Sienna D 12          4) Tirri, Emma M 11               
                  41.38     1:26.86 (45.48)     2:05.44 (38.58)     2:39.16 (33.72)
  4 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'B'            2:56.53    2:42.69        
     1) Murray, Casey L 11              2) Dovgan, Anna T 11              
     3) Calone, Eliana R 11             4) Shaw, Skylar A 11              
  5 Aqua Gems-MR  'B'                                      NT    2:48.60        
     1) McEvoy, Kiera L 12              2) Bohr, Amelia G 12              
     3) Link, Zoe E 12                  4) Wright, Maeve 12               
                  47.87     1:36.46 (48.59)     2:14.22 (37.76)     2:48.60 (34.38)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SSEC
                25.59  METS
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR                27.78      28.05 SILV   
  2 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR                29.23      28.58 SILV   
  3 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR                26.16      28.77 SILV   
  4 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR                28.18      28.84        
  5 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR                 31.53      29.19        
  6 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR                34.04      29.38        
  7 Randazzo, Sophia R        13 AGMV-MR                31.22      29.68        
  8 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR                30.77      29.74        
  9 Chin, Grace E             13 NYSA-MR                28.60      29.78        
 10 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR                28.74      30.15        
 11 Novielli, Maddie          13 TRS-MR                 29.67      30.21        
 12 Latarski, Riley A         14 TRS-MR                 28.98      30.27        
 13 Pelaez, Shanays I         13 TRS-MR                 30.72      30.40        
 14 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR                30.80      31.10        
 15 Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR                31.85      31.25        
 16 Leitner, Alyssa J         14 TRS-MR                 32.42      32.05        
 17 Beltran, Isa R            13 TRS-MR                 32.76      32.61        
 18 Joseph, Abigail           13 TRS-MR                 36.81      33.69        
 19 Zadov, Esther M           13 MWDA-MR                32.36      34.09        
 20 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR                36.62      34.77        
 21 Gerber, Emily F           14 TRS-MR                 36.67      37.25        
 22 Gadol, Kaylee A           13 AGMV-MR                37.08      37.42        
 23 Loynes, Destiny M         13 TRS-MR                    NT      41.27        
 -- Ravo, Nicole M            13 TRS-MR                 30.00         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.19  SSEC
                55.69  METS
                57.49  JO
                57.49  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              1:00.63      58.64 SILV   
                  27.91       58.64 (30.73)                                        
  2 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              1:00.39      58.96 SILV   
                  28.08       58.96 (30.88)                                        
  3 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:02.86    1:01.43 SILV   
                  29.13     1:01.43 (32.30)                                        
  4 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR                56.95    1:03.13        
                  29.09     1:03.13 (34.04)                                        
  5 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              1:03.35    1:03.71        
                  30.70     1:03.71 (33.01)                                        
  6 Ravo, Nicole M            13 TRS-MR               1:08.77    1:03.81        
                  30.29     1:03.81 (33.52)                                        
  7 Pelaez, Shanays I         13 TRS-MR               1:07.15    1:04.05        
                  30.78     1:04.05 (33.27)                                        
  7 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               1:01.22    1:04.05        
                  30.75     1:04.05 (33.30)                                        
  9 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               1:04.00    1:05.26        
                  30.96     1:05.26 (34.30)                                        
 10 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              1:08.28    1:06.38        
                  31.46     1:06.38 (34.92)                                        
 11 Cefaloni, Vanessa L       13 AGMV-MR              1:10.32    1:08.02        
                  32.80     1:08.02 (35.22)                                        
 12 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR               1:10.93    1:08.63        
                  32.79     1:08.63 (35.84)                                        
 13 Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR              1:11.42    1:08.95        
                  32.82     1:08.95 (36.13)                                        
 14 Beltran, Isa R            13 TRS-MR               1:13.85    1:09.89        
                  33.20     1:09.89 (36.69)                                        
 15 Zeszutek, Juliet A        14 Barracudas-MR        1:11.33    1:12.38        
                  34.71     1:12.38 (37.67)                                        
 16 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              1:11.81    1:12.60        
                  34.11     1:12.60 (38.49)                                        
 17 Simon, Anika D            13 AGMV-MR              1:15.41    1:13.71        
 18 Joseph, Abigail           13 TRS-MR               1:33.26    1:19.63        
                  36.08     1:19.63 (43.55)                                        
 19 Gerber, Emily F           14 TRS-MR               1:17.81    1:22.05        
                  38.56     1:22.05 (43.49)                                        
 20 Schoales, Kailyn A        13 TRS-MR               1:27.12    1:25.51        
                  39.19     1:25.51 (46.32)                                        
 21 Gadol, Kaylee A           13 AGMV-MR              1:29.88    1:30.11        
                  42.23     1:30.11 (47.88)                                        
 22 Loynes, Destiny M         13 TRS-MR                    NT    1:36.74        
                  43.03     1:36.74 (53.71)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.19  SSEC
              1:59.99  METS
              2:04.99  JO
              2:04.99  ZQ
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:09.55    2:12.78 SILV   
                  30.99     1:04.91 (33.92)     1:39.63 (34.72)     2:12.78 (33.15)
  2 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR              2:04.60    2:13.62 SILV   
                  29.45     1:03.04 (33.59)     1:38.64 (35.60)     2:13.62 (34.98)
  3 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR                   NT    2:16.43 SILV   
                  31.42     1:05.99 (34.57)     1:41.72 (35.73)     2:16.43 (34.71)
  4 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               2:13.33    2:19.11        
                  31.58     1:07.32 (35.74)     1:43.41 (36.09)     2:19.11 (35.70)
  5 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:22.43    2:19.56        
                  31.22     1:06.87 (35.65)     1:43.80 (36.93)     2:19.56 (35.76)
  6 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              2:20.76    2:20.60        
                  32.47     1:08.85 (36.38)     1:45.60 (36.75)     2:20.60 (35.00)
  7 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:18.64    2:20.75        
                  31.80     1:07.41 (35.61)     1:44.29 (36.88)     2:20.75 (36.46)
  8 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               2:22.45    2:22.53        
                  33.12     1:09.29 (36.17)     1:46.76 (37.47)     2:22.53 (35.77)
  9 Pelaez, Shanays I         13 TRS-MR               2:28.94    2:22.93        
                  30.68     1:06.01 (35.33)     1:44.00 (37.99)     2:22.93 (38.93)
 10 Leitner, Alyssa J         14 TRS-MR               2:38.75    2:32.91        
                  34.63     1:13.27 (38.64)     1:53.87 (40.60)     2:32.91 (39.04)
 11 Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR              2:48.90    2:33.08        
                  34.21     1:14.53 (40.32)     1:54.95 (40.42)     2:33.08 (38.13)
 12 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR               2:47.05    2:34.27        
                  34.59     1:14.43 (39.84)     1:53.74 (39.31)     2:34.27 (40.53)
 13 Beltran, Isa R            13 TRS-MR               2:46.16    2:34.63        
                  34.38     1:13.55 (39.17)     1:54.52 (40.97)     2:34.63 (40.11)
 14 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              3:24.52    2:39.61        
                  34.98     1:15.61 (40.63)     1:57.96 (42.35)     2:39.61 (41.65)
 15 Zadov, Esther M           13 MWDA-MR              2:39.10    2:39.71        
                  35.53     1:16.55 (41.02)     1:58.78 (42.23)     2:39.71 (40.93)
 16 Joseph, Abigail           13 TRS-MR                    NT    3:25.75        
                  35.79     1:24.79 (49.00)   2:29.32 (1:04.53)     3:25.75 (56.43)
 -- Ravo, Nicole M            13 TRS-MR               2:36.64         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  SSEC
              1:01.69  METS
              1:05.59  JO
              1:05.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:12.44    1:07.47 SILV   
                  33.78     1:07.47 (33.69)                                        
  2 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              1:09.82    1:08.01 SILV   
                  33.30     1:08.01 (34.71)                                        
  3 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:11.92    1:09.58 SILV   
                  33.45     1:09.58 (36.13)                                        
  4 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:11.09    1:09.79 SILV   
                  33.87     1:09.79 (35.92)                                        
  5 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              1:10.98    1:12.01 SILV   
                  35.02     1:12.01 (36.99)                                        
  6 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              1:14.99    1:14.16        
                  35.95     1:14.16 (38.21)                                        
  7 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              1:13.29    1:14.48        
  8 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               1:12.77    1:16.35        
                  37.28     1:16.35 (39.07)                                        
  9 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:14.15    1:16.41        
                  35.92     1:16.41 (40.49)                                        
 10 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               1:18.31    1:16.74        
                  37.75     1:16.74 (38.99)                                        
 11 Ravo, Nicole M            13 TRS-MR               1:27.66    1:17.86        
                  37.32     1:17.86 (40.54)                                        
 12 Pelaez, Shanays I         13 TRS-MR               1:21.62    1:18.17        
                  37.54     1:18.17 (40.63)                                        
 13 Cefaloni, Vanessa L       13 AGMV-MR              1:18.15    1:18.18        
 14 Beltran, Isa R            13 TRS-MR               1:25.09    1:22.06        
                  39.27     1:22.06 (42.79)                                        
 15 Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR              1:26.72    1:22.26        
                  40.53     1:22.26 (41.73)                                        
 16 Simon, Anika D            13 AGMV-MR                   NT    1:24.07        
 17 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              1:28.51    1:28.40        
                  43.49     1:28.40 (44.91)                                        
 18 Joseph, Abigail           13 TRS-MR                    NT    1:34.52        
 19 Zeszutek, Juliet A        14 Barracudas-MR        1:23.06    1:36.85        
                  46.94     1:36.85 (49.91)                                        
 20 Schoales, Kailyn A        13 TRS-MR               2:05.72    1:39.16        
 21 Gadol, Kaylee A           13 AGMV-MR              1:43.63    1:46.81        
                  51.00     1:46.81 (55.81)                                        
 22 Loynes, Destiny M         13 TRS-MR                    NT    2:15.84        
                1:05.13   2:15.84 (1:10.71)                                        
 -- Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:15.57         DQ        
                  37.32          DQ (38.58)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.49  SSEC
              2:13.49  METS
              2:19.49  ZQ
              2:19.99  JO
              2:36.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              3:00.52    2:28.54 SILV   
                  36.18     1:14.23 (38.05)     1:52.07 (37.84)     2:28.54 (36.47)
  2 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:38.42    2:33.41 SILV   
                  36.56     1:16.02 (39.46)     1:54.99 (38.97)     2:33.41 (38.42)
  3 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:45.13    2:33.59 SILV   
                  36.30     1:14.88 (38.58)     1:54.47 (39.59)     2:33.59 (39.12)
  4 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              2:31.96    2:35.21 SILV   
                  36.23     1:15.41 (39.18)     1:56.11 (40.70)     2:35.21 (39.10)
  5 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              2:40.06    2:42.47        
  6 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:42.76    2:45.38        
                  38.04     1:21.18 (43.14)     2:04.55 (43.37)     2:45.38 (40.83)
  7 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              3:00.52    3:00.96        
                  42.33                             2:15.24 ( )     3:00.96 (45.72)
  8 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              3:25.99    3:07.73        
                  43.13     1:30.54 (47.41)     2:20.65 (50.11)     3:07.73 (47.08)
  9 Zadov, Esther M           13 MWDA-MR              3:16.48    3:19.04        
                  46.07   3:19.04 (2:32.97)                                        
 -- Novielli, Maddie          13 TRS-MR               3:11.96         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.59  SSEC
              1:11.69  METS
              1:15.49  JO
              1:15.49  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:18.86    1:19.25 SILV   
                  37.43     1:19.25 (41.82)                                        
  2 Randazzo, Sophia R        13 AGMV-MR              1:22.82    1:24.00        
                  38.32     1:24.00 (45.68)                                        
  3 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              1:25.83    1:24.20        
                  39.45     1:24.20 (44.75)                                        
  4 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR               1:26.99    1:27.87        
                  40.84     1:27.87 (47.03)                                        
  5 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               1:27.22    1:29.83        
                  42.05     1:29.83 (47.78)                                        
  6 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              1:27.96    1:30.49        
                  43.14     1:30.49 (47.35)                                        
  7 Beltran, Isa R            13 TRS-MR               1:41.50    1:32.39        
                  44.37     1:32.39 (48.02)                                        
  8 Joseph, Abigail           13 TRS-MR                    NT    1:34.01        
                  45.07     1:34.01 (48.94)                                        
  9 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:29.86    1:34.35        
                  44.15     1:34.35 (50.20)                                        
 10 Zadov, Esther M           13 MWDA-MR              1:34.88    1:35.06        
                  44.28     1:35.06 (50.78)                                        
 11 Leitner, Alyssa J         14 TRS-MR               1:38.06    1:36.89        
                  45.72     1:36.89 (51.17)                                        
 12 Gerber, Emily F           14 TRS-MR               1:45.94    1:46.96        
                  51.04     1:46.96 (55.92)                                        
 13 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              1:56.55    1:49.04        
                  51.68     1:49.04 (57.36)                                        
 -- Ravo, Nicole M            13 TRS-MR               1:44.08         NS        
 -- Pelaez, Shanays I         13 TRS-MR               1:53.98         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  SSEC
              2:35.99  METS
              2:40.59  ZQ
              2:41.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:41.99    2:40.98 JO     
                  35.90     1:17.32 (41.42)     1:59.90 (42.58)     2:40.98 (41.08)
  2 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:43.80    2:48.20 SILV   
                  37.69     1:20.20 (42.51)     2:03.98 (43.78)     2:48.20 (44.22)
  3 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:45.69    2:48.46 SILV   
                  37.27     1:20.72 (43.45)     2:05.35 (44.63)     2:48.46 (43.11)
  4 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:50.87    2:54.39 SILV   
                  38.89     1:24.75 (45.86)     2:10.39 (45.64)     2:54.39 (44.00)
  5 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              3:01.70    3:08.31        
                  40.24     1:28.62 (48.38)     2:19.47 (50.85)     3:08.31 (48.84)
  6 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR                    NT    3:16.53        
                  42.68     1:34.06 (51.38)     2:26.70 (52.64)     3:16.53 (49.83)
  7 Zeszutek, Juliet A        14 Barracudas-MR        3:23.06    3:25.80        
                  46.13     1:40.88 (54.75)     2:35.38 (54.50)     3:25.80 (50.42)
  8 Gerber, Emily F           14 TRS-MR                    NT    3:29.92        
                  48.73     1:41.80 (53.07)     2:36.74 (54.94)     3:29.92 (53.18)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                58.79  SSEC
              1:01.59  METS
              1:04.69  JO
              1:04.69  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:11.31    1:08.82 SILV   
                  32.92     1:08.82 (35.90)                                        
  2 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR              1:03.42    1:09.23 SILV   
                  31.15     1:09.23 (38.08)                                        
  3 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:11.35    1:11.20 SILV   
                  32.48     1:11.20 (38.72)                                        
  4 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              1:12.62    1:15.00        
                  35.07     1:15.00 (39.93)                                        
  5 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              1:17.26    1:16.85        
                  35.26     1:16.85 (41.59)                                        
  6 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:15.71    1:17.24        
                  34.54     1:17.24 (42.70)                                        
  7 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR                   NT    1:17.86        
                  35.56     1:17.86 (42.30)                                        
  8 Zadov, Esther M           13 MWDA-MR              1:31.00    1:33.10        
                  41.92     1:33.10 (51.18)                                        
  9 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              1:41.63    1:44.88        
                  46.95     1:44.88 (57.93)                                        
 10 Gadol, Kaylee A           13 AGMV-MR              1:53.76    1:48.98        
                  46.69   1:48.98 (1:02.29)                                        
 -- Gerber, Emily F           14 TRS-MR                    NT         DQ        
                  45.88          DQ (58.19)                                        
 -- Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR                   NT         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  SSEC
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:28.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:34.99    2:26.62 JO     
                  31.28     1:09.21 (37.93)     1:48.42 (39.21)     2:26.62 (38.20)
  2 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:35.01    2:33.64 SILV   
                  33.34     1:13.15 (39.81)     1:54.23 (41.08)     2:33.64 (39.41)
  3 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:42.14    2:35.21 SILV   
                  32.45     1:12.45 (40.00)     1:54.00 (41.55)     2:35.21 (41.21)
  4 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR              2:20.66    2:40.37        
                  33.49     1:14.16 (40.67)     1:57.07 (42.91)     2:40.37 (43.30)
  5 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              3:05.43    2:59.48        
                  36.47     1:22.04 (45.57)     2:10.79 (48.75)     2:59.48 (48.69)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.29  SSEC
              2:15.99  METS
              2:21.19  JO
              2:21.19  ZQ
              2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:29.68    2:32.17 SILV   
                  32.56     1:14.22 (41.66)     1:57.93 (43.71)     2:32.17 (34.24)
  2 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR              2:23.78    2:35.55 SILV   
                  32.96     1:12.16 (39.20)     1:59.10 (46.94)     2:35.55 (36.45)
  3 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              2:33.48    2:38.38 SILV   
                  33.66     1:12.06 (38.40)     2:01.87 (49.81)     2:38.38 (36.51)
  4 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:42.20    2:39.82 SILV   
                  33.68     1:12.92 (39.24)     2:04.82 (51.90)     2:39.82 (35.00)
  5 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              2:46.06    2:41.16 SILV   
                  33.85     1:15.26 (41.41)     2:05.75 (50.49)     2:41.16 (35.41)
  6 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              2:46.58    2:42.02        
                  33.99     1:14.26 (40.27)     2:04.95 (50.69)     2:42.02 (37.07)
  7 Latarski, Riley A         14 TRS-MR               2:36.76    2:42.09        
                  34.98     1:16.08 (41.10)     2:05.76 (49.68)     2:42.09 (36.33)
  8 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               2:40.41    2:45.16        
                  35.33     1:18.03 (42.70)     2:08.15 (50.12)     2:45.16 (37.01)
  9 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:35.36    2:47.35        
                  34.72     1:14.98 (40.26)     2:09.52 (54.54)     2:47.35 (37.83)
 10 Pelaez, Shanays I         13 TRS-MR                    NT    2:48.01        
                  38.39     1:19.82 (41.43)     2:11.23 (51.41)     2:48.01 (36.78)
 11 Cefaloni, Vanessa L       13 AGMV-MR                   NT    2:49.04        
                  35.23     1:18.89 (43.66)     2:10.38 (51.49)     2:49.04 (38.66)
 12 Ravo, Nicole M            13 TRS-MR               3:03.07    2:49.24        
                  36.51     1:18.74 (42.23)     2:11.95 (53.21)     2:49.24 (37.29)
 13 Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR              3:01.56    2:56.48        
                  42.07     1:28.11 (46.04)     2:19.00 (50.89)     2:56.48 (37.48)
 14 Beltran, Isa R            13 TRS-MR               3:11.87    2:57.38        
                  40.79     1:26.40 (45.61)     2:17.17 (50.77)     2:57.38 (40.21)
 15 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR               3:08.45    3:09.55        
                                1:32.48 ( )     2:27.70 (55.22)     3:09.55 (41.85)
 16 Zeszutek, Juliet A        14 Barracudas-MR        3:06.06    3:10.92        
                  47.42     1:36.21 (48.79)     2:30.17 (53.96)     3:10.92 (40.75)
 17 Patino, Jacqueline F      13 MWDA-MR              3:34.58    3:18.55        
                  48.27     1:36.14 (47.87)   2:37.23 (1:01.09)     3:18.55 (41.32)
 18 Schoales, Kailyn A        13 TRS-MR               3:19.26    3:18.80        
                  45.49     1:38.42 (52.93)     2:33.62 (55.20)     3:18.80 (45.18)
 19 Gerber, Emily F           14 TRS-MR                    NT    3:20.17        
                  48.76     1:38.99 (50.23)     2:34.97 (55.98)     3:20.17 (45.20)
 20 Joseph, Abigail           13 TRS-MR                    NT    3:34.61        
                  48.03     1:43.15 (55.12)     2:40.64 (57.49)     3:34.61 (53.97)
 21 Gadol, Kaylee A           13 AGMV-MR                   NT    3:55.96        
                  48.39   1:50.04 (1:01.65)   3:55.96 (2:05.92)                    
 -- Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              2:41.05         DQ        
                  33.74     1:17.74 (44.00)     2:06.89 (49.15)          DQ (34.72)
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Rockland-MR  'B'                             4:53.95    4:57.92        
     1) Leitner, Alyssa J 14            2) Gerber, Emily F 14             
     3) Beltran, Isa R 13               4) Villalona, Delaney S 13        
                1:01.01   4:57.92 (4:57.92)                                        
  2 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    5:04.12        
     1) Sommer, Stef M 14               2) Gibbons, Caroline L 13         
     3) Gadol, Kaylee A 13              4) Randazzo, Sophia R 13          
                  54.22   5:04.12 (5:04.12)                                        
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    4:29.31        
     1) Collins, Ryleigh E 13           2) Chin, Grace E 13               
     3) Kennedy, Kate E 13              4) Wright, Hannah E 14            
                  32.31   1:07.06 (1:07.06)     1:41.87 (34.81)   2:21.31 (1:14.25)
        2:51.56 (30.25)   3:28.28 (1:06.97)     3:57.14 (28.86)   4:29.31 (1:01.03)
  2 New York Sharks-MR  'B'                                NT    4:45.00        
     1) Hartmann, Sierra F 14           2) Cameron, Megan G 14            
     3) Etnel, Gabby M 13               4) Etnel, Jill M 14               
                  32.32   1:08.68 (1:08.68)     1:46.22 (37.54)   2:28.61 (1:19.93)
        3:02.22 (33.61)   3:43.55 (1:14.94)     4:12.57 (29.02)   4:45.00 (1:01.45)
  3 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    5:26.50        
     1) Sommer, Stef M 14               2) Gibbons, Caroline L 13         
     3) Cefaloni, Vanessa L 13          4) Simon, Anika D 13              
                  37.21   1:17.91 (1:17.91)     2:00.94 (43.03)   2:52.36 (1:34.45)
        3:30.12 (37.76)   4:13.44 (1:21.08)     4:48.77 (35.33)   5:26.50 (1:13.06)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.99  SSEC
                25.59  METS
                26.29  ZQ
                27.49  CHAL
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR                26.32      26.89 CHAL   
  2 Jacobs, Deanna L          26 Barracudas-MR          27.62      27.15 CHAL   
  3 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR                26.45      27.47 CHAL   
  4 Mohyla, Aislinn J         16 AGMV-MR                27.09      27.60 SILV   
  5 Donnellan, Molly          15 NYSA-MR                   NT      28.31        
  6 Dewhurst, Julia J         16 AGMV-MR                28.13      28.67        
  7 Finucane, Ana             15 AGMV-MR                32.89      28.80        
  8 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR                28.89      28.91        
  9 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR          28.80      29.52        
 10 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR                28.54      29.56        
 11 Pena, Diana               16 TRS-MR                 28.59      30.28        
 12 Dankner, Sam R            16 TRS-MR                 27.43      31.56        
 13 Schoales, Bri R           15 TRS-MR                 31.81      31.83        
 14 Novielli, Caitlin A       16 TRS-MR                 30.69      32.18        
 15 Pelaez, Shelsey D         16 TRS-MR                 33.29      33.47        
 16 Foley, Leana G            15 TRS-MR                 33.33      36.45        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.19  SSEC
                55.69  METS
                57.19  ZQ
                58.89  CHAL
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR                57.56      59.52 SILV   
                  28.34       59.52 (31.18)                                        
  2 Mohyla, Aislinn J         16 AGMV-MR                58.35      59.72 SILV   
                  28.65       59.72 (31.07)                                        
  3 Dewhurst, Julia J         16 AGMV-MR              1:00.46    1:00.98 SILV   
                  29.29     1:00.98 (31.69)                                        
  4 Donnellan, Molly          15 NYSA-MR              1:01.52    1:01.68        
                  29.25     1:01.68 (32.43)                                        
  5 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:02.04    1:01.94        
                  30.12     1:01.94 (31.82)                                        
  6 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR        1:03.43    1:04.49        
                  30.95     1:04.49 (33.54)                                        
  7 Pena, Diana               16 TRS-MR               1:00.15    1:05.53        
                  31.02     1:05.53 (34.51)                                        
  8 Novielli, Caitlin A       16 TRS-MR               1:06.55    1:07.62        
                  32.47     1:07.62 (35.15)                                        
  9 Pelaez, Shelsey D         16 TRS-MR               1:13.37    1:08.24        
                  32.71     1:08.24 (35.53)                                        
 10 Dankner, Sam R            16 TRS-MR                 58.87    1:09.29        
                  32.46     1:09.29 (36.83)                                        
 11 Schoales, Bri R           15 TRS-MR               1:13.02    1:09.56        
                  32.58     1:09.56 (36.98)                                        
 12 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR              1:13.96    1:22.79        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:55.19  SSEC
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:09.19  CHAL
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              2:07.32    2:07.59 CHAL   
                  29.48     1:02.01 (32.53)     1:35.40 (33.39)     2:07.59 (32.19)
  2 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:02.96    2:07.68 CHAL   
                  28.73     1:00.71 (31.98)     1:34.48 (33.77)     2:07.68 (33.20)
  3 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:10.55    2:11.75        
                  29.72     1:03.13 (33.41)     1:37.81 (34.68)     2:11.75 (33.94)
  4 Mohyla, Aislinn J         16 AGMV-MR              2:15.23    2:13.71        
                  29.25     1:02.99 (33.74)     1:38.89 (35.90)     2:13.71 (34.82)
  5 Donnellan, Molly          15 NYSA-MR                   NT    2:13.88        
                  29.96     1:04.46 (34.50)     1:39.47 (35.01)     2:13.88 (34.41)
  6 Dankner, Sam R            16 TRS-MR               2:27.80    2:24.30        
                  32.31     1:09.77 (37.46)     1:47.84 (38.07)     2:24.30 (36.46)
  7 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR        2:14.14    2:24.64        
                  33.45     1:10.33 (36.88)     1:47.76 (37.43)     2:24.64 (36.88)
  8 Novielli, Caitlin A       16 TRS-MR               2:21.77    2:31.18        
                  34.12     1:12.65 (38.53)     1:52.10 (39.45)     2:31.18 (39.08)
  9 Schoales, Bri R           15 TRS-MR               2:35.31    2:36.21        
                  35.20     1:14.19 (38.99)     1:55.10 (40.91)     2:36.21 (41.11)
 10 Foley, Leana G            15 TRS-MR               2:52.58    2:48.91        
                  36.93     1:21.06 (44.13)     2:07.25 (46.19)     2:48.91 (41.66)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  SSEC
              1:01.69  METS
              1:05.49  ZQ
              1:06.99  CHAL
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR        1:06.63    1:07.05 SILV   
                  32.99     1:07.05 (34.06)                                        
  2 Deignan, Shannon E        16 AGMV-MR              1:03.33    1:09.13 SILV   
                  33.40     1:09.13 (35.73)                                        
  3 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:10.47    1:11.72        
                  35.09     1:11.72 (36.63)                                        
  4 Donnellan, Molly          15 NYSA-MR              1:10.52    1:11.90        
                  34.69     1:11.90 (37.21)                                        
  5 Pena, Diana               16 TRS-MR               1:12.82    1:18.07        
                  37.67     1:18.07 (40.40)                                        
  6 Dankner, Sam R            16 TRS-MR               1:08.25    1:18.30        
                  37.49     1:18.30 (40.81)                                        
  7 Schoales, Bri R           15 TRS-MR               1:26.96    1:19.18        
                  38.19     1:19.18 (40.99)                                        
  8 Foley, Leana G            15 TRS-MR               1:28.47    1:23.15        
  9 Novielli, Caitlin A       16 TRS-MR               1:26.93    1:24.98        
                  41.84     1:24.98 (43.14)                                        
 10 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR              1:27.73    1:32.15        
                  43.67     1:32.15 (48.48)                                        
 11 Pelaez, Shelsey D         16 TRS-MR               1:40.08    1:40.11        
                  47.82     1:40.11 (52.29)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.49  SSEC
              2:13.49  METS
              2:20.99  ZQ
              2:24.99  CHAL
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobs, Deanna L          26 Barracudas-MR        2:15.34    2:25.72 SILV   
                  33.99     1:10.99 (37.00)     1:48.72 (37.73)     2:25.72 (37.00)
  2 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR        2:31.76    2:27.05 SILV   
                  35.15     1:12.23 (37.08)     1:49.83 (37.60)     2:27.05 (37.22)
  3 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              2:20.83    2:27.63 SILV   
                  34.68     1:12.93 (38.25)     1:51.11 (38.18)     2:27.63 (36.52)
  4 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:29.38    2:34.78        
                  35.97     1:15.28 (39.31)     1:55.50 (40.22)     2:34.78 (39.28)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.59  SSEC
              1:11.69  METS
              1:13.99  ZQ
              1:18.99  CHAL
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobs, Deanna L          26 Barracudas-MR        1:17.86    1:17.04 CHAL   
                  36.30     1:17.04 (40.74)                                        
  2 Finucane, Ana             15 AGMV-MR              1:21.89    1:18.87 CHAL   
                  36.33     1:18.87 (42.54)                                        
  3 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:16.06    1:19.63 SILV   
                  37.78     1:19.63 (41.85)                                        
  4 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              1:15.83    1:20.55 SILV   
                  37.15     1:20.55 (43.40)                                        
  5 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:21.61    1:21.78        
                  38.22     1:21.78 (43.56)                                        
  6 Schoales, Bri R           15 TRS-MR               1:24.14    1:24.97        
                  40.47     1:24.97 (44.50)                                        
  7 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR        1:28.47    1:28.70        
                  42.10     1:28.70 (46.60)                                        
  8 Novielli, Caitlin A       16 TRS-MR               1:21.04    1:28.77        
                  41.93     1:28.77 (46.84)                                        
  9 Gibbons, Abigail M        17 AGMV-MR                   NT    1:31.76        
                  40.34     1:31.76 (51.42)                                        
 10 Pena, Diana               16 TRS-MR               1:38.89    1:34.30        
                  44.35     1:34.30 (49.95)                                        
 11 Pelaez, Shelsey D         16 TRS-MR               1:47.39    1:41.38        
                  46.59     1:41.38 (54.79)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  SSEC
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:46.99  CHAL
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Abigail M        17 AGMV-MR              2:26.13    2:28.34 SSEC   
                  31.19     1:08.20 (37.01)     1:48.20 (40.00)     2:28.34 (40.14)
  2 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:39.44    2:50.30 SILV   
                  37.45     1:20.36 (42.91)     2:05.17 (44.81)     2:50.30 (45.13)
  3 Novielli, Caitlin A       16 TRS-MR               3:00.43    3:06.87        
                  42.04     1:29.13 (47.09)     2:17.62 (48.49)     3:06.87 (49.25)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                58.79  SSEC
              1:01.59  METS
              1:04.49  ZQ
              1:08.59  CHAL
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dewhurst, Julia J         16 AGMV-MR              1:05.68    1:06.77 CHAL   
                  30.78     1:06.77 (35.99)                                        
  2 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:04.84    1:08.64 SILV   
                  31.97     1:08.64 (36.67)                                        
  3 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:08.97    1:08.87 SILV   
                  31.65     1:08.87 (37.22)                                        
  4 Mohyla, Aislinn J         16 AGMV-MR              1:08.08    1:09.40 SILV   
                  31.99     1:09.40 (37.41)                                        
  5 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              1:13.19    1:10.28        
                  31.88     1:10.28 (38.40)                                        
  6 Donnellan, Molly          15 NYSA-MR                   NT    1:13.98        
                  33.38     1:13.98 (40.60)                                        
  7 Pelaez, Shelsey D         16 TRS-MR               1:34.40    1:29.61        
                  40.28     1:29.61 (49.33)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  SSEC
              2:18.99  METS
              2:24.99  ZQ
              2:31.99  CHAL
              2:33.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dewhurst, Julia J         16 AGMV-MR              2:32.19    2:30.85 CHAL   
                  32.04     1:11.51 (39.47)     1:53.29 (41.78)     2:30.85 (37.56)
  2 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:26.94    2:31.76 CHAL   
                  32.52     1:10.22 (37.70)     1:51.15 (40.93)     2:31.76 (40.61)
  3 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:35.39    2:31.95 CHAL   
                  32.40     1:10.74 (38.34)     1:51.91 (41.17)     2:31.95 (40.04)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.29  SSEC
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:26.99  CHAL
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:19.78    2:28.28 SILV   
                  32.11     1:11.01 (38.90)     1:55.53 (44.52)     2:28.28 (32.75)
  2 Donnellan, Molly          15 NYSA-MR              2:28.52    2:28.81 SILV   
                  32.74     1:11.66 (38.92)     1:55.33 (43.67)     2:28.81 (33.48)
  3 Mohyla, Aislinn J         16 AGMV-MR              2:24.59    2:30.40        
                  31.95     1:10.68 (38.73)     1:56.34 (45.66)     2:30.40 (34.06)
  4 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:27.66    2:31.13        
                  31.98     1:11.16 (39.18)     1:57.21 (46.05)     2:31.13 (33.92)
  5 Northrup, Maya J          15 Barracudas-MR        2:35.86    2:40.50        
                  35.92     1:15.16 (39.24)     2:06.05 (50.89)     2:40.50 (34.45)
  6 Schoales, Bri R           15 TRS-MR               2:55.75    2:47.75        
                  37.57     1:20.49 (42.92)     2:08.24 (47.75)     2:47.75 (39.51)
  7 Foley, Leana G            15 TRS-MR               3:07.62    3:11.06        
                  38.48     1:26.75 (48.27)     2:24.99 (58.24)     3:11.06 (46.07)
  8 Pelaez, Shelsey D         16 TRS-MR               3:12.06    3:14.53        
                  42.84     1:38.55 (55.71)     2:33.94 (55.39)     3:14.53 (40.59)
  9 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR              3:16.35    3:35.38        
                  46.80     1:36.01 (49.21)   2:48.35 (1:12.34)     3:35.38 (47.03)
 -- Deignan, Shannon E        16 AGMV-MR              2:36.38         NS        
 
Girls 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Rockland-MR  'B'                             4:49.94    4:59.53        
     1) Schoales, Bri R 15              2) Foley, Leana G 15              
     3) Pelaez, Shelsey D 16            4) Novielli, Caitlin A 16         
                  34.52   1:14.11 (1:14.11)     1:52.22 (38.11)   2:37.36 (1:23.25)
        3:09.86 (32.50)   3:48.68 (1:11.32)     4:22.24 (33.56)   4:59.53 (1:10.85)
 
Girls 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Aqua Gems-MR  'A'                                      NT         NS        
     1) Deignan, Shannon E 16           2) Gibbons, Abigail M 17          
     3) Dewhurst, Julia J 16            4) Mohyla, Aislinn J 16           
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  8&U ZQ
                31.99  8&U JO
                35.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR                48.84      46.08        
  2 Peng, Brandon W            8 NYSA-MR                46.00      46.66        
  3 Green, Nico A              7 AGMV-MR                   NT      54.53        
  4 Hooper, Adam J             7 AGMV-MR                51.53      55.15        
  5 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR              1:03.46      57.16        
  5 Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR              1:12.04      57.16        
  7 Cole, Logan R              7 AGMV-MR                56.74      57.65        
  8 Kantner, Noah F            7 AGMV-MR                   NT    1:17.74        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  8&U ZQ
              1:10.59  8&U JO
              1:18.49  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR              1:45.34    1:52.79        
                  53.34     1:52.79 (59.45)                                        
  2 Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR              1:58.65    2:10.31        
                  57.56   2:10.31 (1:12.75)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  8&U ZQ
                37.49  8&U JO
                42.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR                56.50      51.07        
  2 Peng, Brandon W            8 NYSA-MR                52.82      53.25        
  3 Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR              1:00.65      59.22        
  4 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR              1:05.68    1:04.64        
  5 Cole, Logan R              7 AGMV-MR                   NT    1:05.56        
  6 Hooper, Adam J             7 AGMV-MR              1:16.29    1:07.21        
  7 Kantner, Noah F            7 AGMV-MR                   NT    1:18.25        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  8&U ZQ
              1:20.99  8&U JO
              1:37.09  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR              2:00.85    2:02.67        
                1:01.89   2:02.67 (1:00.78)                                        
  2 Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR                   NT    2:08.07        
                1:04.05   2:08.07 (1:04.02)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  8&U ZQ
                43.49  8&U JO
                48.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR                   NT    1:13.34        
  2 Bohr, Jack T               8 AGMV-MR                   NT    1:14.57        
 -- Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Hands brought back beyond the hip line (after 1st stroke following start or turn)
 -- Ghaly, Adam                8 NYSA-MR                   NT         DQ        
 -- Kramer, Joe A              7 NYSA-MR                   NT         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  8&U ZQ
              1:34.59  8&U JO
              1:48.39  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hooper, Adam J             7 AGMV-MR                   NT         DQ        
      Head did not break water surface during last (complete or incomplete) stroke before the to
                1:16.47        DQ (1:21.78)                                        
 -- Peng, Brandon W            8 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Head did not break water surface during last (complete or incomplete) stroke before the to
                1:05.70        DQ (1:13.91)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  9-10 ZQ
                31.99  9-10 JO
                35.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                30.55      29.27 ZQ     
  2 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                30.86      31.60 JO     
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          32.54      31.95 JO     
  4 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                32.99      33.87 SILV   
  5 Funaro, Aarez M            9 UN-MR                  34.72      34.09 SILV   
  6 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                36.75      35.14 SILV   
  7 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                36.44      36.12        
  8 Patterson, Mathieu S      10 AGMV-MR                37.94      38.20        
  9 Morris, Robert J          10 NYSA-MR                41.63      38.81        
 10 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR                41.75      40.46        
 11 Finnerty, Matthew H        9 AGMV-MR                43.12      41.82        
 12 Kanda, Yash                9 NYSA-MR                47.30      47.00        
 13 Haener, Arman J            9 Barracudas-MR          45.93      47.18        
 14 Bleyzer, Andrew J          9 TRS-MR                    NT      50.38        
 15 Harvey, Aidan T            9 AGMV-MR                53.30      51.43        
 -- Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                33.59         DQ        
      Swimmer started before the starting signal
 -- Jofrin, Jerrin             9 TRS-MR                    NT         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  9-10 ZQ
              1:10.59  9-10 JO
              1:18.49  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:09.36    1:07.83 ZQ     
                  32.50     1:07.83 (35.33)                                        
  2 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:11.93    1:11.01 SILV   
                  33.03     1:11.01 (37.98)                                        
  3 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:11.92    1:11.03 SILV   
                  34.07     1:11.03 (36.96)                                        
  4 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              1:11.81    1:12.28 SILV   
                  34.43     1:12.28 (37.85)                                        
  5 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:13.26    1:12.59 SILV   
                  33.57     1:12.59 (39.02)                                        
  6 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:13.14    1:12.74 SILV   
                  34.51     1:12.74 (38.23)                                        
  7 Bednarick, Steven M       10 AGMV-MR                   NT    1:28.30        
                  41.49     1:28.30 (46.81)                                        
  8 Dewhurst, Jesse W          9 AGMV-MR              1:33.44    1:30.65        
                  42.25     1:30.65 (48.40)                                        
  9 Tirri, Dom or Dominick P   9 TRS-MR                    NT    1:36.49        
                  43.06     1:36.49 (53.43)                                        
 10 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:43.50    1:38.31        
                  45.23     1:38.31 (53.08)                                        
 11 Jofrin, Jerrin             9 TRS-MR               1:52.38    1:41.92        
                  46.77     1:41.92 (55.15)                                        
 12 Gibson, William M         10 AGMV-MR              1:39.21    1:42.49        
 13 Haener, Arman J            9 Barracudas-MR        1:45.93    1:47.38        
                  49.62     1:47.38 (57.76)                                        
 14 Vargas, Lucas A           10 TRS-MR                    NT    1:52.27        
 15 McCarron, James D          9 TRS-MR                    NT    2:05.53        
                1:00.49   2:05.53 (1:05.04)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  9-10 ZQ
                37.49  9-10 JO
                42.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                   NT      34.41 ZQ     
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          37.91      37.37 JO     
  3 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                38.45      39.19 SILV   
  4 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                38.27      39.88 SILV   
  5 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                38.39      40.68 SILV   
  6 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                40.60      41.81 SILV   
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                38.95      42.03 SILV   
  8 Funaro, Aarez M            9 UN-MR                  34.36      42.55 SILV   
  9 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR                47.32      47.10        
 10 Patterson, Mathieu S      10 AGMV-MR                44.59      48.42        
 11 Morris, Robert J          10 NYSA-MR                47.86      49.53        
 12 Finnerty, Matthew H        9 AGMV-MR              1:01.67      50.72        
 13 Kanda, Yash                9 NYSA-MR                51.07      53.57        
 14 Haener, Arman J            9 Barracudas-MR          56.62      53.90        
 15 Harvey, Aidan T            9 AGMV-MR                58.39      57.55        
 -- Bleyzer, Andrew J          9 TRS-MR                    NT         DQ        
      Swimmer totally submerged, except in first 15m following the start or the turn
 -- Jofrin, Jerrin             9 TRS-MR                    NT         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  9-10 ZQ
              1:20.99  9-10 JO
              1:37.09  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:20.08    1:19.80 JO     
                  39.23     1:19.80 (40.57)                                        
  2 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:22.21    1:20.99 JO     
                  39.64     1:20.99 (41.35)                                        
  3 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              1:22.60    1:22.88 SILV   
                  39.76     1:22.88 (43.12)                                        
  4 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:25.23    1:25.55 SILV   
                  41.56     1:25.55 (43.99)                                        
  5 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:24.51    1:26.65 SILV   
                  41.62     1:26.65 (45.03)                                        
  6 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:44.37    1:44.20        
                  50.37     1:44.20 (53.83)                                        
  7 Bednarick, Steven M       10 AGMV-MR              1:40.48    1:45.53        
                  51.55     1:45.53 (53.98)                                        
  8 Gibson, William M         10 AGMV-MR              2:03.87    1:59.96        
                  56.49   1:59.96 (1:03.47)                                        
  9 Tirri, Dom or Dominick P   9 TRS-MR                    NT    2:01.44        
                  55.40   2:01.44 (1:06.04)                                        
 10 McCarron, James D          9 TRS-MR                    NT    2:07.69        
 11 Vargas, Lucas A           10 TRS-MR                    NT    2:17.23        
 -- Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:19.96         DQ        
                  38.31          DQ (41.03)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  9-10 ZQ
                43.49  9-10 JO
                48.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                39.40      40.29 ZQ     
  2 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                43.46      41.48 ZQ     
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          40.92      42.50 JO     
  4 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                46.87      44.36 SILV   
  5 Gibson, William M         10 AGMV-MR                48.25      49.03        
  6 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                53.96      49.99        
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                54.17      53.45        
  8 Finnerty, Matthew H        9 AGMV-MR                   NT      54.74        
  9 Bednarick, Steven M       10 AGMV-MR                   NT      56.40        
 10 Jofrin, Jerrin             9 TRS-MR               1:06.02      56.46        
 11 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR                54.72      56.64        
 12 McCarron, James D          9 TRS-MR                    NT    1:08.28        
 -- Haener, Arman J            9 Barracudas-MR        1:10.62         DQ        
 -- Januario, Alex P           9 NYSA-MR                   NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  9-10 ZQ
              1:34.59  9-10 JO
              1:48.39  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:26.40    1:28.47 ZQ     
                  41.39     1:28.47 (47.08)                                        
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:30.30    1:30.41 ZQ     
                  43.59     1:30.41 (46.82)                                        
  3 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:38.86    1:39.13 SILV   
                  45.95     1:39.13 (53.18)                                        
  4 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:43.00    1:40.60 SILV   
                  47.37     1:40.60 (53.23)                                        
  5 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:49.99    1:43.23 SILV   
                  48.12     1:43.23 (55.11)                                        
  6 Funaro, Aarez M            9 UN-MR                1:48.78    1:43.29 SILV   
                  48.73     1:43.29 (54.56)                                        
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:58.27    1:51.13        
                  52.77     1:51.13 (58.36)                                        
  8 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              2:06.90    2:05.22        
                  58.90   2:05.22 (1:06.32)                                        
 -- Patterson, Mathieu S      10 AGMV-MR              2:03.89         DQ        
      Head did not break water surface during last (complete or incomplete) stroke before the to
                  54.16        DQ (1:05.84)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  9-10 ZQ
                35.99  9-10 JO
                43.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          35.09      35.00 JO     
  2 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                34.98      35.86 JO     
  3 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                35.99      36.57 SILV   
  4 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                40.70      40.74 SILV   
  5 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                41.08      41.73 SILV   
  6 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                39.90      43.01 SILV   
  7 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                43.90      43.97        
  8 Dewhurst, Jesse W          9 AGMV-MR                55.06      46.61        
  9 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                48.26      50.25        
 10 Gibson, William M         10 AGMV-MR                57.87      51.04        
 11 Bednarick, Steven M       10 AGMV-MR                   NT    1:00.30        
 12 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:05.58    1:06.07        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  9-10 ZQ
              1:25.59  9-10 JO
              1:37.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:20.17    1:18.64 ZQ     
                  36.15     1:18.64 (42.49)                                        
  2 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:23.67    1:23.56 JO     
                  37.16     1:23.56 (46.40)                                        
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:28.33    1:26.81 SILV   
                  39.78     1:26.81 (47.03)                                        
  4 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:40.46    1:36.06 SILV   
                  43.99     1:36.06 (52.07)                                        
  5 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                   NT    1:36.98 SILV   
                  44.11     1:36.98 (52.87)                                        
  6 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:36.69    1:39.06        
                  44.46     1:39.06 (54.60)                                        
  7 Morris, Robert J          10 NYSA-MR                   NT    1:51.53        
                  51.47   1:51.53 (1:00.06)                                        
  8 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              2:39.68    2:28.30        
                1:07.76   2:28.30 (1:20.54)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  9-10 ZQ
              1:19.99  9-10 JO
              1:28.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:17.97    1:18.28 JO     
                  36.60     1:18.28 (41.68)                                        
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:18.62    1:22.46 SILV   
                  38.28     1:22.46 (44.18)                                        
  3 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:25.25    1:25.98 SILV   
                  39.85     1:25.98 (46.13)                                        
  4 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:27.19    1:34.17        
                  40.90     1:34.17 (53.27)                                        
  5 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:33.94    1:35.07        
                  44.56     1:35.07 (50.51)                                        
  6 Dewhurst, Jesse W          9 AGMV-MR              1:39.80    1:37.87        
                  46.07     1:37.87 (51.80)                                        
  7 Gibson, William M         10 AGMV-MR              1:53.31    1:52.93        
                  52.94     1:52.93 (59.99)                                        
  8 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:53.73    1:55.64        
                  54.63   1:55.64 (1:01.01)                                        
  9 Jofrin, Jerrin             9 TRS-MR                    NT    2:05.89        
                1:05.96     2:05.89 (59.93)                                        
 10 Haener, Arman J            9 Barracudas-MR        2:30.62    2:07.58        
                  57.49   2:07.58 (1:10.09)                                        
 11 Tirri, Dom or Dominick P   9 TRS-MR                    NT    2:08.73        
                  57.39   2:08.73 (1:11.34)                                        
 -- Vargas, Lucas A           10 TRS-MR                    NT         DQ        
      Arms not brought backward simultaneously under the water - fly
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    2:11.50        
     1)                                 2) Sequeiros, Sebastian 10        
     3) Rothman, Devin R 10             4) Farrell, Cal A 9               
                  33.18     1:06.04 (32.86)     1:41.55 (35.51)     2:11.50 (29.95)
 -- New York Sharks-MR  'B'                                NT         DQ        
      Number 4 swimmers feet lost touch with the starting platform before the preceeding team-ma
     1) Peng, Brandon W 8               2) Reidy, Declan E 8              
     3) Morris, Robert J 10             4) Hughes, JD D 9                 
                  51.74     1:39.25 (47.51)     2:21.77 (42.52)          DQ (40.14)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SSEC
                23.09  METS
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                29.12      28.61 SILV   
  2 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR                29.50      29.35 SILV   
  3 Schreck, Eric E           12 TRS-MR                 32.32      30.24 SILV   
  4 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR                31.54      30.65 SILV   
  5 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                31.14      30.70        
  6 Koyfman, Ariel P          12 UN-MR                  31.18      30.71        
  7 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                31.26      31.48        
  8 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                32.05      31.91        
  9 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR                31.25      31.93        
 10 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR          34.79      34.74        
 11 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                34.02      35.15        
 12 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                36.26      35.93        
 13 Tat, Aidan G              11 TRS-MR                 41.58      36.58        
 14 Evans, Matt L             11 AGMV-MR                   NT      38.76        
 15 Santilli, Andrew J        11 NYSA-MR                43.88      40.51        
 16 Evans, Tyler              12 AGMV-MR                38.43      41.15        
 17 Nagel, Kaden M            11 AGMV-MR                47.11      51.88        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.69  SSEC
                50.19  METS
                59.59  ZQ
              1:01.29  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Kai A             12 UN-MR                1:00.50    1:01.34 SILV   
                  29.83     1:01.34 (31.51)                                        
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:03.27    1:01.58 SILV   
                  29.77     1:01.58 (31.81)                                        
  3 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:06.49    1:03.04 SILV   
                  30.26     1:03.04 (32.78)                                        
  4 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:07.73    1:06.06 SILV   
                  32.35     1:06.06 (33.71)                                        
  5 Koyfman, Ariel P          12 UN-MR                1:14.44    1:07.64        
                  32.02     1:07.64 (35.62)                                        
  6 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              1:08.66    1:07.87        
                  32.88     1:07.87 (34.99)                                        
  7 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              1:07.89    1:08.03        
                  32.24     1:08.03 (35.79)                                        
  8 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:06.44    1:08.09        
                  32.67     1:08.09 (35.42)                                        
  9 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:11.82    1:13.92        
                  35.22     1:13.92 (38.70)                                        
 10 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR              1:19.95    1:17.57        
                  37.03     1:17.57 (40.54)                                        
 11 Tat, Aidan G              11 TRS-MR               1:33.53    1:23.77        
                  39.15     1:23.77 (44.62)                                        
 12 Green, Marco G            11 AGMV-MR              1:30.50    1:25.00        
                  38.60     1:25.00 (46.40)                                        
 13 Nowakowski, Quinn F       11 NYSA-MR              1:33.50    1:33.40        
                  44.85     1:33.40 (48.55)                                        
 14 Mazzie, Justin            11 AGMV-MR              1:40.21    1:36.69        
 -- Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:18.35         NS        
 -- Shult, Keiran A           11 AGMV-MR                   NT         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SSEC
              1:49.99  METS
              2:11.69  ZQ
              2:13.29  JO
              2:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              2:16.64    2:15.56 SILV   
                  30.74     1:05.41 (34.67)     1:41.00 (35.59)     2:15.56 (34.56)
  2 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              2:22.31    2:23.60 SILV   
                  33.03     1:10.05 (37.02)     1:47.36 (37.31)     2:23.60 (36.24)
  3 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              2:38.12    2:23.63 SILV   
                  33.16     1:10.10 (36.94)     1:48.53 (38.43)     2:23.63 (35.10)
  4 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              2:27.58    2:24.83 SILV   
                  32.87     1:09.57 (36.70)     1:47.72 (38.15)     2:24.83 (37.11)
  5 Schreck, Eric E           12 TRS-MR                    NT    2:25.40 SILV   
                  32.29     1:09.08 (36.79)     1:47.43 (38.35)     2:25.40 (37.97)
  6 Koyfman, Ariel P          12 UN-MR                     NT    2:25.90 SILV   
                  32.26     1:09.71 (37.45)     1:48.88 (39.17)     2:25.90 (37.02)
  7 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              2:22.34    2:25.92 SILV   
                  32.81     1:10.06 (37.25)     1:48.26 (38.20)     2:25.92 (37.66)
  8 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              2:45.00    2:29.91        
                  33.59     1:11.64 (38.05)     1:51.32 (39.68)     2:29.91 (38.59)
  9 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                   NT    2:31.87        
                  34.84     1:13.98 (39.14)     1:53.88 (39.90)     2:31.87 (37.99)
 10 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        2:42.82    2:38.19        
                  35.63     1:17.19 (41.56)     1:59.20 (42.01)     2:38.19 (38.99)
 11 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR              2:28.37    2:38.76        
                  34.80     1:15.13 (40.33)     1:58.09 (42.96)     2:38.76 (40.67)
 12 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR        2:50.56    2:50.36        
 13 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                   NT    2:57.88        
                  40.75     1:26.66 (45.91)     2:13.95 (47.29)     2:57.88 (43.93)
 14 Tat, Aidan G              11 TRS-MR                    NT    3:03.18        
                  41.24     1:30.33 (49.09)   3:03.18 (1:32.85)                    
 15 Zhang, Darren             11 NYSA-MR                   NT    3:03.36        
                  42.59     1:28.77 (46.18)     2:15.43 (46.66)     3:03.36 (47.93)
 16 Evans, Tyler              12 AGMV-MR                   NT    3:21.48        
                  42.71     1:33.50 (50.79)     2:27.90 (54.40)     3:21.48 (53.58)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                32.79  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                35.39      34.20 SILV   
  2 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                34.99      34.82 SILV   
  3 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                34.67      35.16 SILV   
  4 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR                36.96      37.19        
  5 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR          44.25      41.13        
  6 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                41.65      41.48        
  7 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR                38.93      42.15        
  8 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          41.91      42.97        
  9 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                42.18      43.21        
 10 Evans, Matt L             11 AGMV-MR                   NT      43.68        
 11 Zhang, Darren             11 NYSA-MR                44.80      43.69        
 12 Tat, Aidan G              11 TRS-MR                 47.84      43.70        
 13 Evans, Tyler              12 AGMV-MR                46.28      47.18        
 14 Nagel, Kaden M            11 AGMV-MR                58.97      50.87        
 15 Santilli, Andrew J        11 NYSA-MR                   NT      52.46        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                54.89  SSEC
                56.99  METS
              1:08.79  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Kai A             12 UN-MR                1:12.42    1:11.96 SILV   
                  35.40     1:11.96 (36.56)                                        
  2 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:13.66    1:12.15 SILV   
                  35.27     1:12.15 (36.88)                                        
  3 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:12.87    1:12.62 SILV   
                  35.88     1:12.62 (36.74)                                        
  4 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:18.10    1:15.12 SILV   
                  36.55     1:15.12 (38.57)                                        
  5 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              1:15.76    1:15.37 SILV   
                  36.98     1:15.37 (38.39)                                        
  6 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:17.38    1:18.76        
                  38.93     1:18.76 (39.83)                                        
  7 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                   NT    1:30.04        
                  43.67     1:30.04 (46.37)                                        
  8 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:29.34    1:30.18        
                  45.71     1:30.18 (44.47)                                        
  9 Green, Marco G            11 AGMV-MR                   NT    1:50.38        
                  52.40     1:50.38 (57.98)                                        
 10 Mazzie, Justin            11 AGMV-MR                   NT    1:57.74        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.99  JO
                36.99  ZQ
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koyfman, Ariel P          12 UN-MR                  39.53      37.63 SILV   
  2 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR                41.72      40.46        
  3 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                41.87      42.19        
  4 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                47.43      44.05        
  5 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                47.71      44.45        
  6 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          47.00      47.71        
  7 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                46.71      47.80        
  8 Tat, Aidan G              11 TRS-MR                 53.74      48.16        
  9 Shult, Keiran A           11 AGMV-MR                   NT      57.69        
 10 Mazzie, Justin            11 AGMV-MR                   NT    1:06.08        
 -- Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                41.43         DQ        
      Swimmer started before the starting signal
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SSEC
              1:04.49  METS
              1:19.59  JO
              1:19.59  ZQ
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schreck, Eric E           12 TRS-MR               1:27.48    1:22.57 SILV   
                  39.24     1:22.57 (43.33)                                        
  2 Koyfman, Ariel P          12 UN-MR                1:23.20    1:23.40 SILV   
                  38.59     1:23.40 (44.81)                                        
  3 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:29.90    1:28.30        
                  40.96     1:28.30 (47.34)                                        
  4 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              1:28.57    1:29.10        
                  42.42     1:29.10 (46.68)                                        
  5 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:34.16    1:36.34        
                  44.92     1:36.34 (51.42)                                        
  6 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:46.15    1:38.11        
                  46.08     1:38.11 (52.03)                                        
  7 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:36.99    1:39.06        
                  46.35     1:39.06 (52.71)                                        
  8 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR              1:43.88    1:43.16        
                  48.67     1:43.16 (54.49)                                        
  9 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:44.32    1:46.05        
                  49.79     1:46.05 (56.26)                                        
 10 Evans, Matt L             11 AGMV-MR                   NT    1:46.14        
                  48.31     1:46.14 (57.83)                                        
 -- Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR        1:43.70         DQ        
      Head did not break surface during each stroke cycle (except first cycle following the star
                  48.45          DQ (54.91)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.09  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Kai A             12 UN-MR                  32.87      33.11 SILV   
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                34.80      33.53 SILV   
  3 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR                34.16      35.25        
  4 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                35.94      35.73        
  5 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR                36.38      36.01        
  6 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                39.07      37.91        
  7 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                41.22      40.48        
  7 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          40.64      40.48        
  9 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                44.91      41.81        
 -- Nowakowski, Quinn F       11 NYSA-MR                59.61         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.79  SSEC
                55.19  METS
              1:09.49  ZQ
              1:11.99  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:14.59    1:16.96 SILV   
                  35.48     1:16.96 (41.48)                                        
  2 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:23.20    1:19.15        
                1:19.42         1:19.15 ( )                                        
  3 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              1:15.94    1:19.42        
                  37.74     1:19.42 (41.68)                                        
  4 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR        1:36.08    1:31.32        
                  42.70     1:31.32 (48.62)                                        
  5 Evans, Matt L             11 AGMV-MR                   NT    1:36.99        
                  42.42     1:36.99 (54.57)                                        
  6 Zhang, Darren             11 NYSA-MR                   NT    1:38.29        
                  46.01     1:38.29 (52.28)                                        
  7 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:50.73    1:48.63        
                  47.49   1:48.63 (1:01.14)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:10.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koyfman, Ariel P          12 UN-MR                1:28.65    1:17.16 SILV   
                  36.57     1:17.16 (40.59)                                        
  2 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              1:17.48    1:17.29        
                  35.74     1:17.29 (41.55)                                        
  3 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:29.92    1:17.44        
                  36.27     1:17.44 (41.17)                                        
  4 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:18.37    1:18.64        
                  36.24     1:18.64 (42.40)                                        
  5 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:22.17    1:21.15        
                  36.44     1:21.15 (44.71)                                        
  6 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:22.67    1:23.45        
                  40.32     1:23.45 (43.13)                                        
  7 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:28.55    1:25.57        
                  40.46     1:25.57 (45.11)                                        
  8 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR              1:28.29    1:31.65        
                  42.79     1:31.65 (48.86)                                        
  9 Tat, Aidan G              11 TRS-MR               1:48.52    1:37.64        
                  47.99     1:37.64 (49.65)                                        
 10 Shult, Keiran A           11 AGMV-MR                   NT    1:48.71        
                  49.37     1:48.71 (59.34)                                        
 11 Nowakowski, Quinn F       11 NYSA-MR                   NT    1:54.92        
                  58.10     1:54.92 (56.82)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    1:55.81        
     1) Kucera, Miki E 12               2) Briceno, Tyler L 12            
                  28.74       58.18 (29.44)     1:28.58 (30.40)     1:55.81 (27.23)
  2 New York Sharks-MR  'B'                                NT    2:04.01        
     1) Rothman, Zachary W 12           2) Luong, Kyle Y 11               
     3) Velasquez, Vicente O 12         4) Bruno, Nick J 11               
                  31.70     1:02.74 (31.04)     1:33.19 (30.45)     2:04.01 (30.82)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SSEC
                23.09  METS
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR                26.39      26.21 SILV   
  2 Taranto, John T           14 Barracudas-MR          26.03      26.37 SILV   
  3 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR                 28.54      26.58 SILV   
  4 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR          26.34      26.82        
  5 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR                27.74      26.85        
  6 Coogan, Dave A            13 TRS-MR                 30.25      26.91        
  7 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR                26.98      27.14        
  8 Abramson, Jesse A         13 AGMV-MR                27.52      27.79        
  9 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR                29.14      28.90        
 10 Slowik, Ethan J           13 AGMV-MR                29.50      28.92        
 11 Lacina, Jason P           13 AGMV-MR                30.43      30.79        
 12 Gruber, Eddie T           14 AGMV-MR                   NT      32.17        
 13 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR                31.25      32.48        
 14 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR                32.80      33.24        
 -- Rosario, Anthony          14 TRS-MR                 43.46         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.69  SSEC
                50.19  METS
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR                55.20      55.65 SILV   
                  27.09       55.65 (28.56)                                        
  2 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR                54.93      57.09 SILV   
                  27.28       57.09 (29.81)                                        
  3 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR          59.03      57.85 SILV   
                  27.88       57.85 (29.97)                                        
  4 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              1:00.06      58.48 SILV   
                  27.63       58.48 (30.85)                                        
  5 Coogan, Dave A            13 TRS-MR                    NT      58.52 SILV   
                  27.93       58.52 (30.59)                                        
  6 Taranto, John T           14 Barracudas-MR          57.50      59.42 SILV   
                  27.98       59.42 (31.44)                                        
  7 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR                58.95      59.61        
                  28.01       59.61 (31.60)                                        
  8 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               1:03.56      59.64        
                  28.00       59.64 (31.64)                                        
  9 Abramson, Jesse A         13 AGMV-MR              1:00.57    1:00.08        
                  29.07     1:00.08 (31.01)                                        
 10 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:04.83    1:02.34        
                  29.64     1:02.34 (32.70)                                        
 11 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              1:00.34    1:02.73        
                  29.28     1:02.73 (33.45)                                        
 12 Slowik, Ethan J           13 AGMV-MR              1:05.94    1:03.38        
                  30.72     1:03.38 (32.66)                                        
 13 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              1:05.52    1:04.57        
                  30.29     1:04.57 (34.28)                                        
 14 Lacina, Jason P           13 AGMV-MR              1:11.99    1:07.49        
                  31.30     1:07.49 (36.19)                                        
 15 Bednarick, Farrell J      13 AGMV-MR              2:10.64    1:48.10        
                  50.33     1:48.10 (57.77)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SSEC
              1:49.99  METS
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              2:14.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Dave A            13 TRS-MR                    NT    2:06.80 SILV   
                  29.00     1:01.66 (32.66)     1:35.19 (33.53)     2:06.80 (31.61)
  1 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:10.57    2:06.80 SILV   
                  28.93     1:01.88 (32.95)     1:34.92 (33.04)     2:06.80 (31.88)
  3 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:06.84    2:11.50 SILV   
                  28.93     1:02.51 (33.58)     1:37.29 (34.78)     2:11.50 (34.21)
  4 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        2:13.57    2:12.13 SILV   
                  29.62     1:03.24 (33.62)     1:39.01 (35.77)     2:12.13 (33.12)
  5 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               2:21.58    2:13.41 SILV   
                  28.99     1:02.60 (33.61)     1:38.35 (35.75)     2:13.41 (35.06)
  6 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              2:32.51    2:13.91 SILV   
                  28.84     1:03.48 (34.64)     1:39.90 (36.42)     2:13.91 (34.01)
  7 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              2:25.79    2:22.09        
                  31.86     1:07.92 (36.06)     1:45.14 (37.22)     2:22.09 (36.95)
  8 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR              2:36.43    2:28.71        
                  33.29     1:11.48 (38.19)     1:51.78 (40.30)     2:28.71 (36.93)
  9 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR              2:28.42    2:30.35        
                  32.38     1:10.46 (38.08)     1:50.31 (39.85)     2:30.35 (40.04)
 -- Rosario, Anthony          14 TRS-MR                    NT         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                54.89  SSEC
                56.99  METS
              1:02.49  JO
              1:02.49  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Dave A            13 TRS-MR                    NT    1:05.03 SILV   
                  31.78     1:05.03 (33.25)                                        
  2 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              1:04.00    1:05.92 SILV   
                  32.67     1:05.92 (33.25)                                        
  3 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               1:08.62    1:06.89 SILV   
                  32.86     1:06.89 (34.03)                                        
  4 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              1:07.45    1:06.91 SILV   
                  32.54     1:06.91 (34.37)                                        
  5 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        1:04.72    1:09.48        
                  33.12     1:09.48 (36.36)                                        
  6 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:12.36    1:12.72        
                  35.54     1:12.72 (37.18)                                        
  7 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:19.00    1:14.62        
                  36.63     1:14.62 (37.99)                                        
  8 Lacina, Jason P           13 AGMV-MR              1:30.25    1:35.18        
                  44.57     1:35.18 (50.61)                                        
  9 Bednarick, Farrell J      13 AGMV-MR                   NT    2:24.27        
                1:08.99   2:24.27 (1:15.28)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SSEC
              2:03.99  METS
              2:15.29  JO
              2:15.29  ZQ
              2:27.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:28.72    2:26.06 SILV   
                  33.10     1:10.25 (37.15)     1:48.72 (38.47)     2:26.06 (37.34)
  2 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:15.20    2:28.16        
                  32.56     1:10.11 (37.55)     1:50.66 (40.55)     2:28.16 (37.50)
  3 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:32.19    2:28.69        
                  35.62     1:13.17 (37.55)     1:51.73 (38.56)     2:28.69 (36.96)
  4 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              2:40.84    2:38.73        
                  37.01     1:17.06 (40.05)     1:58.53 (41.47)     2:38.73 (40.20)
  5 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR                   NT    2:50.00        
                2:49.96      2:50.00 (0.04)                                        
  6 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              3:00.52    2:50.41        
                  39.84     1:23.43 (43.59)     2:07.19 (43.76)     2:50.41 (43.22)
  7 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        2:42.74    2:53.36        
                  40.52     1:24.16 (43.64)     2:09.19 (45.03)     2:53.36 (44.17)
  8 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR              2:49.21    2:55.04        
                  41.46                             2:10.39 ( )     2:55.04 (44.65)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SSEC
              1:04.49  METS
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              1:12.98    1:13.19 SILV   
                  33.71     1:13.19 (39.48)                                        
  2 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:16.64    1:16.79        
                  36.87     1:16.79 (39.92)                                        
  3 Abramson, Jesse A         13 AGMV-MR              1:20.12    1:17.11        
                  36.51     1:17.11 (40.60)                                        
  4 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        1:15.64    1:17.87        
                  36.77     1:17.87 (41.10)                                        
  5 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR              1:21.25    1:22.21        
                  38.43     1:22.21 (43.78)                                        
  6 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              1:26.50    1:22.58        
                  38.27     1:22.58 (44.31)                                        
  7 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:22.73    1:22.75        
                  39.27     1:22.75 (43.48)                                        
  8 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              1:23.15    1:23.48        
                  39.40     1:23.48 (44.08)                                        
  9 Gruber, Eddie T           14 AGMV-MR                   NT    1:26.31        
                  41.82     1:26.31 (44.49)                                        
 10 Slowik, Ethan J           13 AGMV-MR              1:25.02    1:26.44        
                  40.34     1:26.44 (46.10)                                        
 11 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:24.56    1:26.83        
                  40.66     1:26.83 (46.17)                                        
 12 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              1:24.03    1:30.41        
                  41.10     1:30.41 (49.31)                                        
 13 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR              1:31.58    1:30.83        
                  42.62     1:30.83 (48.21)                                        
 14 Lacina, Jason P           13 AGMV-MR              1:32.77    1:34.37        
                  43.96     1:34.37 (50.41)                                        
 -- Rosario, Anthony          14 TRS-MR               2:10.14         NS        
 -- Coogan, Dave A            13 TRS-MR               1:35.01         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SSEC
              2:22.99  METS
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:47.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              2:50.50    2:45.58 SILV   
                  36.76     1:18.59 (41.83)     2:02.42 (43.83)     2:45.58 (43.16)
  2 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:45.30    2:54.15        
                  37.04     1:21.66 (44.62)     2:07.68 (46.02)     2:54.15 (46.47)
  3 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              3:00.36    2:57.18        
                  39.67     1:26.39 (46.72)     2:11.72 (45.33)     2:57.18 (45.46)
  4 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              3:06.94    2:59.26        
                  41.06     1:26.52 (45.46)     2:13.55 (47.03)     2:59.26 (45.71)
  5 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        3:04.46    3:01.12        
                  39.79     1:25.11 (45.32)     2:12.82 (47.71)     3:01.12 (48.30)
  6 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              3:24.84    3:05.61        
                  41.20     1:28.20 (47.00)     2:16.84 (48.64)     3:05.61 (48.77)
  7 Lacina, Jason P           13 AGMV-MR                   NT    3:27.38        
                  43.68     1:36.53 (52.85)     2:33.25 (56.72)     3:27.38 (54.13)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.79  SSEC
                55.19  METS
              1:00.99  JO
              1:00.99  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              1:06.65    1:02.83 SILV   
                  29.63     1:02.83 (33.20)                                        
  2 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              1:01.18    1:03.41 SILV   
                  28.17     1:03.41 (35.24)                                        
  3 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        1:03.10    1:06.19 SILV   
                  30.13     1:06.19 (36.06)                                        
  4 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:20.62    1:06.47 SILV   
                  30.83     1:06.47 (35.64)                                        
  5 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              1:08.99    1:09.71        
                  31.11     1:09.71 (38.60)                                        
  6 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:18.56    1:13.25        
                  33.95     1:13.25 (39.30)                                        
  7 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:16.32    1:14.13        
                  33.10     1:14.13 (41.03)                                        
  8 Lacina, Jason P           13 AGMV-MR              1:29.35    1:23.17        
                  36.67     1:23.17 (46.50)                                        
  9 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               1:30.97    1:24.89        
                  36.78     1:24.89 (48.11)                                        
 10 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              1:40.26    1:37.05        
                  40.91     1:37.05 (56.14)                                        
 -- Rosario, Anthony          14 TRS-MR                    NT         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:01.19  SSEC
              2:05.99  METS
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:29.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:28.29    2:20.00 SILV   
                  30.36     1:05.64 (35.28)     1:42.79 (37.15)     2:20.00 (37.21)
  2 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:24.61    2:27.77 SILV   
                  29.45     1:05.16 (35.71)     1:44.92 (39.76)     2:27.77 (42.85)
  3 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:54.93    2:48.84        
                  34.43     1:16.53 (42.10)     2:03.45 (46.92)     2:48.84 (45.39)
  4 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              2:45.99    2:53.66        
                  35.47     1:20.03 (44.56)     2:07.06 (47.03)     2:53.66 (46.60)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SSEC
              2:03.99  METS
              2:13.69  JO
              2:13.69  ZQ
              2:31.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:15.86    2:22.44 SILV   
                  28.92     1:04.62 (35.70)     1:48.45 (43.83)     2:22.44 (33.99)
  2 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:26.05    2:23.94 SILV   
                  31.53     1:07.04 (35.51)     1:50.44 (43.40)     2:23.94 (33.50)
  3 Coogan, Dave A            13 TRS-MR                    NT    2:24.51 SILV   
                  31.12     1:06.83 (35.71)     1:51.50 (44.67)     2:24.51 (33.01)
  4 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:20.66    2:25.89 SILV   
                  29.57     1:07.57 (38.00)     1:50.70 (43.13)     2:25.89 (35.19)
  5 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:22.80    2:29.77 SILV   
                  30.72     1:08.82 (38.10)     1:54.67 (45.85)     2:29.77 (35.10)
  6 Abramson, Jesse A         13 AGMV-MR              2:33.34    2:31.24        
                  34.78     1:12.54 (37.76)     1:56.53 (43.99)     2:31.24 (34.71)
  7 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              2:38.99    2:33.17        
                  33.34     1:13.93 (40.59)     1:56.49 (42.56)     2:33.17 (36.68)
  8 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               2:45.65    2:34.76        
                  35.35     1:13.61 (38.26)     2:00.86 (47.25)     2:34.76 (33.90)
  9 Qu, Matthew Y             13 MWDA-MR              2:33.76    2:38.64        
                  35.67     1:16.31 (40.64)     2:02.92 (46.61)     2:38.64 (35.72)
 10 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:37.37    2:39.20        
                  35.54     1:14.61 (39.07)     2:04.04 (49.43)     2:39.20 (35.16)
 11 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              3:30.59    2:50.23        
                  41.46     1:24.35 (42.89)     2:15.10 (50.75)     2:50.23 (35.13)
 12 Slowik, Ethan J           13 AGMV-MR                   NT    2:50.39        
                  37.66     1:24.79 (47.13)     2:15.11 (50.32)     2:50.39 (35.28)
 -- Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        2:32.07         DQ        
                  32.44     1:15.93 (43.49)     2:05.93 (50.00)          DQ (33.35)
 -- Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              2:21.66         NS        
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    4:19.47        
     1) Haggerty, Ethan W 14            2) Abramson, Jesse A 13           
     3) Slowik, Ethan J 13              4) Lacina, Jason P 13             
                  28.61       59.83 (59.83)     1:29.98 (30.15)   2:02.93 (1:03.10)
      3:08.40 (1:05.47)   3:41.84 (1:38.91)     4:19.47 (37.63)     4:19.47 (37.63)
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    4:26.81        
     1) Sequeiros, Noah 14              2) Isik, Okan E 13                
     3) Leung, Andrew J 13              4) Mattone, Vincent 14            
                  31.48   1:06.85 (1:06.85)     1:42.32 (35.47)   2:22.43 (1:15.58)
        2:52.05 (29.62)   3:26.46 (1:04.03)     3:55.24 (28.78)   4:26.81 (1:00.35)
  2 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    5:07.78        
     1) Haggerty, Ethan W 14            2) Abramson, Jesse A 13           
     3) Slowik, Ethan J 13              4) Lacina, Jason P 13             
                  32.91   1:09.89 (1:09.89)     1:47.79 (37.90)   2:31.28 (1:21.39)
        3:08.99 (37.71)   3:55.99 (1:24.71)     4:28.38 (32.39)   5:07.78 (1:11.79)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.49  SSEC
                23.09  METS
                23.49  ZQ
                24.79  CHAL
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Timothy E          15 TRS-MR                 23.52      23.23 ZQ     
  2 Baranowski, Damian        16 NYSA-MR                23.22      23.38 ZQ     
  3 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR                24.04      23.87 CHAL   
  4 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR                25.32      24.23 CHAL   
  5 Pietraszka, Ryan R        17 AGMV-MR                24.63      24.31 CHAL   
  6 Choi, Andrew              17 NYSA-MR                23.40      24.68 CHAL   
  7 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR                25.08      24.83 SILV   
  8 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR                24.31      25.09 SILV   
  9 Bellettiere, Jack T       15 AGMV-MR                25.13      25.25        
 10 Danaher, William T        15 AGMV-MR                26.91      26.22        
 11 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR                 24.98      26.53        
 12 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR          26.49      27.40        
 13 Baez, Frank A             16 TRS-MR                 27.08      27.76        
 14 Del Principio, Gino       17 TRS-MR                    NT      30.94        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.69  SSEC
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                53.49  CHAL
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Timothy E          15 TRS-MR                 51.32      49.33 METS   
                  24.21       49.33 (25.12)                                        
  2 Baranowski, Damian        16 NYSA-MR                   NT      50.73 ZQ     
                  24.50       50.73 (26.23)                                        
  3 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                51.99      51.56 CHAL   
                  24.93       51.56 (26.63)                                        
  4 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR                52.30      52.00 CHAL   
                  24.87       52.00 (27.13)                                        
  5 Choi, Andrew              17 NYSA-MR                49.81      52.57 CHAL   
                  25.51       52.57 (27.06)                                        
  6 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR                53.89      53.00 CHAL   
                  25.58       53.00 (27.42)                                        
  7 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR                52.92      53.17 CHAL   
                  26.21       53.17 (26.96)                                        
  8 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                56.90      54.00 SILV   
                  25.94       54.00 (28.06)                                        
  9 Tycott, Matthew L         17 NYSA-MR                55.52      54.80        
                  26.00       54.80 (28.80)                                        
 10 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR                53.26      54.85        
                  26.21       54.85 (28.64)                                        
 11 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR                59.81      56.95        
                  27.26       56.95 (29.69)                                        
 12 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR                 55.54      57.51        
                  27.19       57.51 (30.32)                                        
 13 Arnold, Orion H           16 NYSA-MR                59.48      58.60        
                  28.24       58.60 (30.36)                                        
 14 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR          58.76    1:00.25        
                  27.94     1:00.25 (32.31)                                        
 15 Baez, Frank A             16 TRS-MR                 58.72    1:01.36        
                  29.12     1:01.36 (32.24)                                        
 16 Del Principio, Gino       17 TRS-MR                    NT    1:08.10        
                  33.24     1:08.10 (34.86)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:46.49  SSEC
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:57.99  SILV
              1:57.99  CHAL
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Timothy E          15 TRS-MR               1:48.50    1:48.12 METS   
                  24.80       51.62 (26.82)     1:19.79 (28.17)     1:48.12 (28.33)
  2 Baranowski, Damian        16 NYSA-MR              1:59.11    1:52.98 ZQ     
                  24.94       52.80 (27.86)     1:22.74 (29.94)     1:52.98 (30.24)
  3 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR              1:52.13    1:53.09 ZQ     
                  25.71       54.48 (28.77)     1:24.58 (30.10)     1:53.09 (28.51)
  4 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              1:59.52    1:56.05 SILV   
                  27.01       56.69 (29.68)     1:26.69 (30.00)     1:56.05 (29.36)
  5 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR              2:00.03    1:57.58 SILV   
                  26.35       56.06 (29.71)     1:27.21 (31.15)     1:57.58 (30.37)
  6 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                   NT    1:58.84        
                  26.89       57.30 (30.41)     1:28.94 (31.64)     1:58.84 (29.90)
  7 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR              2:00.11    1:59.36        
                  27.05       57.12 (30.07)     1:28.14 (31.02)     1:59.36 (31.22)
  8 Colfax, Owen R            15 AGMV-MR              2:07.66    2:00.15        
                  27.85       58.65 (30.80)     1:30.06 (31.41)     2:00.15 (30.09)
  9 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              2:04.69    2:04.84        
                  27.80       59.91 (32.11)     1:33.32 (33.41)     2:04.84 (31.52)
 10 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR               1:57.16    2:05.41        
                  28.12       59.72 (31.60)     1:32.70 (32.98)     2:05.41 (32.71)
 11 Danaher, William T        15 AGMV-MR              2:07.51    2:05.52        
                  28.11     1:00.21 (32.10)     1:33.42 (33.21)     2:05.52 (32.10)
 12 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        2:10.78    2:11.77        
                  29.35     1:03.56 (34.21)     1:38.49 (34.93)     2:11.77 (33.28)
 13 Del Principio, Gino       17 TRS-MR                    NT    2:38.11        
                  36.80     1:17.98 (41.18)     2:00.50 (42.52)     2:38.11 (37.61)
 -- Tycott, Matthew L         17 NYSA-MR              2:03.21         NS        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                54.89  SSEC
                56.99  METS
                59.49  ZQ
              1:01.59  CHAL
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR                56.11      56.88 METS   
                  27.32       56.88 (29.56)                                        
  2 Engel, Timothy E          15 TRS-MR               1:06.51      58.44 ZQ     
                  28.54       58.44 (29.90)                                        
  3 Choi, Andrew              17 NYSA-MR              1:02.21      58.61 ZQ     
                  28.55       58.61 (30.06)                                        
  4 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                59.21      58.81 ZQ     
                  28.64       58.81 (30.17)                                        
  5 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              1:03.62    1:02.47 SILV   
                  29.93     1:02.47 (32.54)                                        
  6 Bellettiere, Jack T       15 AGMV-MR              1:01.61    1:02.54 SILV   
                  30.18     1:02.54 (32.36)                                        
  7 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              1:07.15    1:02.95 SILV   
                  31.45     1:02.95 (31.50)                                        
  8 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR              1:08.62    1:04.27        
                  31.36     1:04.27 (32.91)                                        
  9 Baranowski, Damian        16 NYSA-MR                   NT    1:04.60        
                  30.94     1:04.60 (33.66)                                        
 10 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR               1:06.78    1:06.84        
                  32.03     1:06.84 (34.81)                                        
 11 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR              1:08.71    1:07.39        
                  32.29     1:07.39 (35.10)                                        
 12 Baez, Frank A             16 TRS-MR               1:08.05    1:09.38        
                  33.79     1:09.38 (35.59)                                        
 13 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        1:14.82    1:11.09        
                  34.20     1:11.09 (36.89)                                        
 14 Arnold, Orion H           16 NYSA-MR              1:13.76    1:15.38        
                  36.54     1:15.38 (38.84)                                        
 15 Del Principio, Gino       17 TRS-MR                    NT    1:39.03        
 -- Colfax, Owen R            15 AGMV-MR              1:01.63         DQ        
                  29.60          DQ (30.78)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:59.39  SSEC
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:13.99  CHAL
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              2:08.62    2:09.48 ZQ     
                  30.34     1:03.18 (32.84)     1:36.64 (33.46)     2:09.48 (32.84)
  2 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              2:18.40    2:21.95        
                  32.55     1:08.83 (36.28)     1:46.00 (37.17)     2:21.95 (35.95)
  3 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        3:09.15    2:34.68        
                  35.74     1:15.46 (39.72)     1:56.01 (40.55)     2:34.68 (38.67)
 -- Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              2:19.80         NS        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:02.19  SSEC
              1:04.49  METS
              1:06.49  ZQ
              1:09.99  CHAL
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              1:03.44    1:02.31 METS   
                  29.15     1:02.31 (33.16)                                        
  2 Choi, Andrew              17 NYSA-MR                58.91    1:02.81 METS   
                  29.70     1:02.81 (33.11)                                        
  3 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR              1:06.98    1:07.55 CHAL   
                  31.49     1:07.55 (36.06)                                        
  4 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              1:09.51    1:11.24        
                  33.91     1:11.24 (37.33)                                        
  5 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR              1:17.64    1:11.29        
                  33.37     1:11.29 (37.92)                                        
  6 Bellettiere, Jack T       15 AGMV-MR              1:15.00    1:13.22        
                  34.53     1:13.22 (38.69)                                        
  7 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        1:13.22    1:13.88        
                  34.36     1:13.88 (39.52)                                        
  8 Danaher, William T        15 AGMV-MR              1:15.74    1:15.27        
                  34.32     1:15.27 (40.95)                                        
  9 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR               1:14.24    1:19.62        
                  37.58     1:19.62 (42.04)                                        
 10 Baez, Frank A             16 TRS-MR               1:21.14    1:23.95        
                  39.61     1:23.95 (44.34)                                        
 -- Tycott, Matthew L         17 NYSA-MR              1:07.33         NS        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.39  SSEC
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:31.99  CHAL
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              2:24.90    2:27.17 ZQ     
                  32.66     1:10.45 (37.79)     1:49.33 (38.88)     2:27.17 (37.84)
  2 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR              2:25.26    2:27.19 ZQ     
                  32.81     1:10.60 (37.79)     1:49.63 (39.03)     2:27.19 (37.56)
  3 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              2:32.81    2:32.13 SILV   
                  32.97     1:11.37 (38.40)     1:52.38 (41.01)     2:32.13 (39.75)
  4 Tycott, Matthew L         17 NYSA-MR              2:26.03    2:39.92        
                  34.98     1:16.50 (41.52)     1:58.97 (42.47)     2:39.92 (40.95)
  5 Arnold, Orion H           16 NYSA-MR              2:34.92    2:40.04        
                  35.59     1:15.38 (39.79)     1:57.42 (42.04)     2:40.04 (42.62)
  6 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        2:52.12    2:40.52        
                  35.18     1:16.48 (41.30)     1:59.20 (42.72)     2:40.52 (41.32)
  7 Danaher, William T        15 AGMV-MR              3:59.35    2:45.22        
                  35.52     1:17.39 (41.87)     2:01.56 (44.17)     2:45.22 (43.66)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                53.79  SSEC
                55.19  METS
                57.19  ZQ
                59.99  CHAL
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR                54.98      54.63 METS   
                  25.65       54.63 (28.98)                                        
  2 Engel, Timothy E          15 TRS-MR                 57.93      55.73 ZQ     
                  26.29       55.73 (29.44)                                        
  3 Pietraszka, Ryan R        17 AGMV-MR              1:05.89      58.52 CHAL   
                  27.10       58.52 (31.42)                                        
  4 Baranowski, Damian        16 NYSA-MR                57.57      58.60 CHAL   
                  27.42       58.60 (31.18)                                        
  5 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                58.11      59.12 CHAL   
                  27.74       59.12 (31.38)                                        
  6 Choi, Andrew              17 NYSA-MR                53.35      59.91 CHAL   
                  26.95       59.91 (32.96)                                        
  7 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              1:03.21    1:00.76 SILV   
                  29.39     1:00.76 (31.37)                                        
  8 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR              1:01.91    1:02.18 SILV   
                  28.65     1:02.18 (33.53)                                        
  9 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              1:00.96    1:02.24 SILV   
                  27.94     1:02.24 (34.30)                                        
 10 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR              1:06.91    1:03.03        
                  28.36     1:03.03 (34.67)                                        
 11 Baez, Frank A             16 TRS-MR               1:02.81    1:07.59        
                  30.92     1:07.59 (36.67)                                        
 12 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        1:08.92    1:09.09        
                  30.93     1:09.09 (38.16)                                        
 -- Tycott, Matthew L         17 NYSA-MR              1:02.30         NS        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:01.19  SSEC
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:19.99  CHAL
              2:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baez, Frank A             16 TRS-MR               2:18.25    2:32.36        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              1:59.79  SSEC
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:14.99  CHAL
              2:27.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              2:04.25    2:04.59 ZQ     
                  27.41       59.13 (31.72)     1:35.23 (36.10)     2:04.59 (29.36)
  2 Engel, Timothy E          15 TRS-MR               2:09.31    2:05.72 ZQ     
                  27.31       59.70 (32.39)     1:38.24 (38.54)     2:05.72 (27.48)
  3 Baranowski, Damian        16 NYSA-MR                   NT    2:06.90 ZQ     
                  26.89     1:01.60 (34.71)     1:39.32 (37.72)     2:06.90 (27.58)
  4 Choi, Andrew              17 NYSA-MR              2:01.45    2:07.57 ZQ     
                  27.97     1:00.20 (32.23)     1:36.86 (36.66)     2:07.57 (30.71)
  5 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              2:16.21    2:14.16 CHAL   
                  26.76     1:02.70 (35.94)     1:42.47 (39.77)     2:14.16 (31.69)
  6 Koyfman, Sam D            15 NYSA-MR                   NT    2:16.02 SILV   
                  28.68     1:04.96 (36.28)     1:45.34 (40.38)     2:16.02 (30.68)
  7 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              2:20.83    2:17.80 SILV   
                  29.09     1:04.91 (35.82)     1:47.13 (42.22)     2:17.80 (30.67)
  8 Bellettiere, Jack T       15 AGMV-MR              2:13.68    2:17.83 SILV   
                  30.23     1:04.88 (34.65)     1:46.79 (41.91)     2:17.83 (31.04)
  9 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR              2:15.12    2:17.85 SILV   
                  29.14     1:05.55 (36.41)     1:45.98 (40.43)     2:17.85 (31.87)
 10 Tycott, Matthew L         17 NYSA-MR              2:09.79    2:20.57 SILV   
                  29.54     1:03.82 (34.28)     1:47.31 (43.49)     2:20.57 (33.26)
 11 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR               2:13.21    2:23.79 SILV   
                  30.21     1:05.64 (35.43)     1:51.36 (45.72)     2:23.79 (32.43)
 12 Danaher, William T        15 AGMV-MR              2:26.61    2:25.59 SILV   
                  30.31     1:09.06 (38.75)     1:51.43 (42.37)     2:25.59 (34.16)
 13 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        2:24.44    2:28.13        
                  30.45     1:10.09 (39.64)     1:52.72 (42.63)     2:28.13 (35.41)
 
Boys 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    3:42.80        
     1) Colfax, Owen R 15               2) Santiago, Lucas A 15           
     3) Pietraszka, Ryan R 17           4) Bellettiere, Jack T 15         
                  25.82       54.05 (54.05)     1:20.22 (26.17)     1:50.90 (56.85)
        2:17.75 (26.85)     2:47.59 (56.69)     3:14.22 (26.63)     3:42.80 (55.21)
  2 Team Rockland-MR  'A'                             3:40.29    4:06.03        
     1) Adjedj, Michael 16              2) Baez, Frank A 16               
     3) Tiso, Alexander R 16            4) Engel, Timothy E 15            
                  25.10       51.96 (51.96)     1:25.95 (33.99)   2:05.24 (1:13.28)
        2:34.69 (29.45)   3:07.88 (1:02.64)     3:35.12 (27.24)     4:06.03 (58.15)
 
Boys 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'B'                                NT    3:53.98        
     1) Tycott, Matthew L 17            2) Jackson, Dan W 16              
     3) Bruno, Anthony J 16             4) Baranowski, Damian 16          
                  28.61       58.98 (58.98)     1:30.13 (31.15)   2:07.16 (1:08.18)
        2:32.01 (24.85)     3:01.87 (54.71)     3:26.44 (24.57)     3:53.98 (52.11)
  2 New York Sharks-MR  'A'                                NT    3:54.83        
     1) Choi, Andrew 17                 2) Stevens, Luke J 16             
     3) Douthit, Shane M 15             4) Koyfman, Sam D 15              
                  29.34   1:00.55 (1:00.55)     1:29.07 (28.52)   2:03.02 (1:02.47)
        2:30.39 (27.37)     3:03.00 (59.98)     3:27.54 (24.54)     3:54.83 (51.83)
  3 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    4:09.52        
     1) Colfax, Owen R 15               2) Santiago, Lucas A 15           
     3) Danaher, William T 15           4) Bellettiere, Jack T 15         
                  29.53   1:01.73 (1:01.73)     1:30.83 (29.10)   2:07.22 (1:05.49)
        2:37.27 (30.05)   3:12.29 (1:05.07)     3:39.37 (27.08)     4:09.52 (57.23)