Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 5/30/2018 11:44 AM
           2018 MR AGUA Memorial Day Invite - 5/26/2018 to 5/27/2018           
                              Sanction #: 180502                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                36.59  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Heidi                 10 AGUA-MR                34.05      33.70 JO     
  2 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR                32.49      34.01 JO     
  3 McGerald, Riley K         10 RAC-CT                 36.83      34.89 JO     
  4 Ward, Ava R               10 RAC-CT                 38.23      35.59 JO     
  5 Arnall, Alba               9 AGUA-MR                35.69      35.71 JO     
  6 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR          41.44      35.89 JO     
  7 Levine, Hannah A          10 RAC-CT                 40.00      36.02 JO     
  8 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR                 39.35      36.14 JO     
  9 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                35.59      36.27 JO     
 10 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                37.46      36.73        
 11 Van Orden, Aerin I        10 CPAC-CT                42.09      36.77        
 12 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 37.25      37.17        
 12 Arnall, Ines M             9 AGUA-MR                37.14      37.17        
 12 Sibbern, Natascha S       10 AGUA-MR                   NT      37.17        
 15 Finchelstein, Gabriela    10 RI Marlins-MR          46.23      37.34        
 16 Chan, Robyn V             10 AGUA-MR                37.89      37.67        
 17 Valkov, Simone            10 JFAC-NJ                35.34      37.76        
 18 Teixidor-Salerno, Alegra  10 AGUA-MR                38.34      37.92        
 19 Zagar, Nia V              10 AGUA-MR                38.60      37.94        
 20 Best, Yasmeen E           10 AGUA-MR                39.69      37.95        
 21 Tjahaya, Nikko I           9 AGUA-MR                38.38      38.26        
 22 Arabadjiev, Cece C         9 AGUA-MR                39.48      38.36        
 23 Kozma, Julia M             8 CPAC-CT                46.00      38.82        
 24 Ma, Moriana I             10 RAC-CT                 41.13      39.05        
 25 Nguyen, Lizzie             9 RAC-CT                 41.69      39.26        
 26 Lamar, Sophia L            9 FREE-MR                39.45      39.35        
 27 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR          41.10      39.41        
 28 Ross Allen, Zoe F          9 AGUA-MR                41.53      39.74        
 29 Arencibia, Juliette L      9 RAC-CT                 49.60      39.76        
 30 Obstler, Sydney B          9 AGUA-MR                41.95      40.05        
 31 Gjervold, Katherine S     10 CPAC-CT                43.37      40.06        
 32 Zachary, Kay              10 AGUA-MR                39.70      40.61        
 33 Fishbein, Lauren B         9 AGUA-MR                40.96      40.69        
 34 Johnson, Eva N             8 AGUA-MR                43.48      40.88        
 35 Hill, Anna                 8 Middies-MR                NT      40.92        
 36 Lane, Caleigh G            8 CPAC-CT                42.00      41.09        
 37 Borbe, Tamara S           10 JFAC-NJ                42.90      41.19        
 38 Putka, Macy V             10 AGUA-MR                40.74      41.62        
 39 Gambino, Alessandra R      9 FREE-MR                42.87      41.73        
 40 Jimenez, Kaitlyn          10 QNS-MR                 40.37      41.97        
 41 Ma, Vivian                 9 RAC-CT                 45.50      42.13        
 42 Gaynor, Abby J            10 QNS-MR                 49.33      42.87        
 43 Young, Madison             9 QNS-MR                 46.73      43.20        
 44 Fedoronko, Ilse O          9 CPAC-CT                45.00      43.93        
 45 Lim Laurie, Maia K         8 AGUA-MR                44.77      44.02        
 46 Flanigan, Brigid M        10 AGUA-MR                44.35      44.04        
 47 Valenti, Emma A           10 FREE-MR                45.02      44.18        
 48 Trenchard, Riley A        10 QNS-MR                 47.56      44.54        
 49 Han, Olivia J              9 JFAC-NJ                45.56      44.86        
 50 Srdanovic, Alyssa A        9 CPAC-CT                46.89      44.98        
 51 Won, Cecilia S             9 AGUA-MR                44.73      45.16        
 52 Chamla, Alicia            10 RI Marlins-MR          47.97      45.39        
 53 Casciato, Kate E           8 AGUA-MR                45.59      45.42        
 54 Barnecut, Alysse M         9 AGUA-MR                42.00      45.84        
 55 Hanel, Mikayla M          10 RAC-CT                 58.94      46.20        
 56 Remor, Rachel              8 RI Marlins-MR          53.23      46.80        
 57 Cramer, Cecelia M         10 AGUA-MR                48.34      46.87        
 58 Kosyakovskiy, Alya         7 FREE-MR                48.63      47.79        
 59 Dosembet, Phia Z           8 AGUA-MR                49.89      47.82        
 60 Messinger-Nanni, Julia *   9 AGUA-MR                47.32      48.01        
 61 Kramer, Olivia R          10 AGUA-MR                46.16      48.13        
 62 Putka, Gigi M              8 AGUA-MR                46.31      48.41        
 63 Larson, Addie R            9 FREE-MR                49.60      48.87        
 64 Laduzinski, Anna J         9 AGUA-MR                50.06      49.06        
 65 Palmer, Katarina B         9 CPAC-CT                55.06      49.23        
 66 Wheaton, Penelope F        8 AGUA-MR                48.84      49.38        
 67 Zhukovsky, Lydia *        10 AGUA-MR                48.56      49.70        
 68 Speight-Ray, Allegra I     8 AGUA-MR                47.97      49.71        
 69 Chan, Rubie V              8 AGUA-MR                51.10      50.27        
 70 Sutter, Sofia G            9 FREE-MR                48.83      51.19        
 71 Pattanakul, Lena           7 QNS-MR               1:00.33      52.42        
 72 Yue, Alicia Z              9 AGUA-MR                   NT      52.44        
 73 Tan, Herschel E            7 QNS-MR                 52.27      54.08        
 74 Ghrib, Amelia              9 RI Marlins-MR          55.00      55.25        
 75 Yildiz, Chantal            6 FREE-MR                55.63      56.99        
 76 O'Leary, Bridget A        10 RAC-CT                 58.94      57.57        
 77 Jia, Michelle *            7 AGUA-MR                57.58      58.80        
 78 Ward, Alana M              8 RAC-CT                 50.45      59.42        
 79 Reyes, Mikayla Y           9 FREE-MR              1:10.99    1:04.71        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:20.09  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR              1:14.72    1:13.34 JO     
  2 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR        1:28.62    1:16.67 JO     
  3 Levine, Hannah A          10 RAC-CT               1:20.23    1:18.61 JO     
  4 Arnall, Alba               9 AGUA-MR              1:18.85    1:18.79 JO     
  5 Van Orden, Aerin I        10 CPAC-CT              1:31.42    1:19.70 JO     
  6 Arnall, Ines M             9 AGUA-MR              1:22.41    1:19.77 JO     
  7 Bak, Hanna M              10 QNS-MR               1:22.37    1:19.97 JO     
  8 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              1:19.80    1:20.68        
  9 Sibbern, Natascha S       10 AGUA-MR              1:25.55    1:21.69        
 10 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR               1:29.76    1:22.05        
 11 Suzuki, Riko              10 Middies-MR           1:24.63    1:22.38        
 12 Ma, Moriana I             10 RAC-CT               1:47.72    1:23.57        
 13 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR        1:46.24    1:23.69        
 14 Gjervold, Katherine S     10 CPAC-CT              1:33.58    1:24.30        
 15 Kozma, Julia M             8 CPAC-CT              1:30.00    1:26.05        
 16 Chan, Robyn V             10 AGUA-MR              1:28.14    1:26.52        
 17 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:35.70    1:26.86        
 18 Best, Yasmeen E           10 AGUA-MR              1:30.00    1:26.94        
 19 Arabadjiev, Cece C         9 AGUA-MR              1:39.83    1:27.08        
 20 Nguyen, Lizzie             9 RAC-CT               1:32.30    1:27.48        
 21 Lane, Caleigh G            8 CPAC-CT              1:40.00    1:27.72        
 22 Lamar, Sophia L            9 FREE-MR              1:29.35    1:28.45        
 23 Jimenez, Kaitlyn          10 QNS-MR               1:31.51    1:29.13        
 24 Putka, Macy V             10 AGUA-MR              1:29.04    1:29.19        
 25 Li, Ashley                 9 QNS-MR               1:37.92    1:31.40        
 26 Flanigan, Brigid M        10 AGUA-MR              1:38.93    1:31.46        
 27 Fedoronko, Ilse O          9 CPAC-CT              1:45.00    1:32.08        
 28 Dewan, Sofia               9 AGUA-MR              1:33.89    1:34.55        
 29 Obstler, Sydney B          9 AGUA-MR              1:37.49    1:34.82        
 30 Borbe, Tamara S           10 JFAC-NJ              1:34.50    1:34.89        
 31 Lim Laurie, Maia K         8 AGUA-MR              1:42.89    1:38.45        
 32 Larson, Addie R            9 FREE-MR              1:52.53    1:40.02        
 33 Srdanovic, Alyssa A        9 CPAC-CT              1:41.78    1:40.12        
 34 Won, Cecilia S             9 AGUA-MR              1:41.93    1:40.47        
 35 Remor, Rachel              8 RI Marlins-MR        1:59.53    1:41.16        
 36 Chamla, Alicia            10 RI Marlins-MR        1:37.83    1:41.33        
 37 Kosyakovskiy, Alya         7 FREE-MR              1:44.29    1:41.50        
 38 Casciato, Kate E           8 AGUA-MR              1:51.48    1:42.37        
 39 Putka, Gigi M              8 AGUA-MR              1:46.89    1:43.31        
 40 Laduzinski, Anna J         9 AGUA-MR              1:54.76    1:44.78        
 41 Speight-Ray, Allegra I     8 AGUA-MR              1:50.00    1:45.39        
 42 Messinger-Nanni, Julia *   9 AGUA-MR              1:47.61    1:45.67        
 43 Barnecut, Alysse M         9 AGUA-MR              1:41.00    1:45.80        
 44 Cramer, Cecelia M         10 AGUA-MR              1:49.23    1:45.88        
 45 Wheaton, Penelope F        8 AGUA-MR              1:56.89    1:45.93        
 46 Palmer, Katarina B         9 CPAC-CT              2:02.19    1:47.60        
 47 Lynton, Morgan N           8 AGUA-MR              2:08.89    1:50.33        
 48 Dosembet, Phia Z           8 AGUA-MR              1:52.89    1:50.65        
 49 Kramer, Olivia R          10 AGUA-MR              1:47.24    1:50.71        
 50 McInerney, Claire E        8 AGUA-MR              1:52.00    1:51.23        
 51 Zhukovsky, Lydia *        10 AGUA-MR              1:47.35    1:52.17        
 52 Chan, Rubie V              8 AGUA-MR              2:01.89    1:55.03        
 53 Yue, Alicia Z              9 AGUA-MR                   NT    1:58.12        
 54 Daito, Kaoruko             9 Middies-MR           2:04.23    1:58.79        
 55 Yildiz, Chantal            6 FREE-MR                   NT    2:05.57        
 56 Winters, Paige E           7 FREE-MR                   NT    2:14.39        
 57 Mitwalli, Leia N          10 CPAC-CT              2:20.14    2:23.20        
 58 Viswanathan, Tanya         9 Middies-MR                NT    2:46.68        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:51.29  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Hannah A          10 RAC-CT               3:14.65    2:52.43        
                1:25.29   2:52.43 (1:27.14)                                        
  2 McGerald, Riley K         10 RAC-CT               3:14.65    2:55.17        
                1:25.95   2:55.17 (1:29.22)                                        
  3 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR               3:07.42    2:55.86        
                1:23.29   2:55.86 (1:32.57)                                        
  4 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR        2:54.70    2:57.20        
                1:25.73   2:57.20 (1:31.47)                                        
  5 Ward, Ava R               10 RAC-CT               3:15.21    2:57.36        
                1:28.02   2:57.36 (1:29.34)                                        
  6 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              2:50.00    2:57.38        
                1:29.38   2:57.38 (1:28.00)                                        
  7 Valkov, Simone            10 JFAC-NJ              3:15.09    2:57.77        
                1:28.54   2:57.77 (1:29.23)                                        
  8 Quan, Sarah                9 QNS-MR               3:25.33    3:01.33        
  9 Teixidor-Salerno, Alegra  10 AGUA-MR              3:15.00    3:04.78        
                1:29.73   3:04.78 (1:35.05)                                        
 10 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              3:19.30    3:06.53        
 11 Sibbern, Natascha S       10 AGUA-MR              3:19.89    3:08.24        
 12 Kozma, Julia M             8 CPAC-CT              3:30.00    3:09.97        
                1:33.02   3:10.00 (1:36.98)         3:09.97 ( )                    
 13 Li, Ashley                 9 QNS-MR               3:25.33    3:14.85        
 14 Arencibia, Juliette L      9 RAC-CT               3:44.89    3:16.19        
                1:36.96   3:16.09 (1:39.13)      3:16.19 (0.10)                    
 15 Ma, Vivian                 9 RAC-CT               3:45.79    3:16.47        
                1:35.63   3:16.47 (1:40.84)         3:16.47 ( )                    
 16 Best, Yasmeen E           10 AGUA-MR              3:15.00    3:17.81        
                1:34.33   3:17.81 (1:43.48)                                        
 17 Jimenez, Kaitlyn          10 QNS-MR               4:00.33    3:24.03        
                1:36.62   3:25.30 (1:48.68)         3:24.03 ( )                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                42.79  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR                 41.68      39.33 JO     
  2 Wu, Heidi                 10 AGUA-MR                38.97      39.87 JO     
  3 Arnall, Ines M             9 AGUA-MR                41.05      41.06 JO     
  4 McGerald, Riley K         10 RAC-CT                 44.60      41.41 JO     
  5 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR                39.44      41.77 JO     
  6 Finchelstein, Gabriela    10 RI Marlins-MR          43.57      41.89 JO     
  7 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                41.50      42.05 JO     
  8 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR          49.55      42.70 JO     
  9 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 45.17      42.79 JO     
 10 Arnall, Alba               9 AGUA-MR                42.42      42.91        
 11 Van Orden, Aerin I        10 CPAC-CT                44.94      42.92        
 12 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                43.59      43.32        
 13 Ward, Ava R               10 RAC-CT                 47.33      43.87        
 14 Ma, Moriana I             10 RAC-CT                 45.02      44.24        
 15 Levine, Hannah A          10 RAC-CT                 50.64      44.43        
 16 Zagar, Nia V              10 AGUA-MR                44.03      44.80        
 17 Gjervold, Katherine S     10 CPAC-CT                47.64      44.95        
 18 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR          50.65      45.14        
 19 Hill, Anna                 8 Middies-MR                NT      45.24        
 20 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                44.13      45.55        
 21 Young, Madison             9 QNS-MR                 52.65      45.80        
 22 Johnson, Eva N             8 AGUA-MR                46.38      45.84        
 23 Tjahaya, Nikko I           9 AGUA-MR                44.57      45.98        
 24 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                47.49      46.32        
 25 Nguyen, Lizzie             9 RAC-CT                 47.20      46.40        
 26 Arabadjiev, Cece C         9 AGUA-MR                47.89      46.53        
 27 Lamar, Sophia L            9 FREE-MR                45.83      46.57        
 28 Putka, Macy V             10 AGUA-MR                46.25      46.68        
 29 Ma, Vivian                 9 RAC-CT                 49.44      46.91        
 30 Arencibia, Juliette L      9 RAC-CT                 50.49      46.97        
 31 Ross Allen, Zoe F          9 AGUA-MR                46.72      47.00        
 32 Kozma, Julia M             8 CPAC-CT                54.00      47.07        
 33 Srdanovic, Alyssa A        9 CPAC-CT                47.79      47.47        
 34 Han, Olivia J              9 JFAC-NJ                48.86      47.48        
 35 Lane, Caleigh G            8 CPAC-CT                50.00      48.73        
 36 Obstler, Sydney B          9 AGUA-MR                54.49      48.88        
 37 Trenchard, Riley A        10 QNS-MR                 54.23      49.03        
 38 Zachary, Kay              10 AGUA-MR                47.18      49.33        
 39 Lim Laurie, Maia K         8 AGUA-MR                50.32      50.35        
 40 Fedoronko, Ilse O          9 CPAC-CT                54.00      50.73        
 41 Fishbein, Lauren B         9 AGUA-MR                47.98      50.99        
 42 Valenti, Emma A           10 FREE-MR                49.48      51.32        
 43 Jimenez, Kaitlyn          10 QNS-MR                 49.82      51.48        
 44 Flanigan, Brigid M        10 AGUA-MR                51.14      51.93        
 45 Kramer, Olivia R          10 AGUA-MR                51.98      52.01        
 46 Borbe, Tamara S           10 JFAC-NJ                50.05      52.40        
 47 Gaynor, Abby J            10 QNS-MR                 52.33      52.88        
 48 Laduzinski, Anna J         9 AGUA-MR                55.23      52.97        
 49 Casciato, Kate E           8 AGUA-MR                50.06      53.15        
 50 Pattanakul, Lena           7 QNS-MR               1:05.33      53.42        
 51 Kosyakovskiy, Alya         7 FREE-MR                52.44      53.61        
 52 Chan, Rubie V              8 AGUA-MR              1:06.89      53.83        
 53 Chamla, Alicia            10 RI Marlins-MR          53.51      54.10        
 54 Palmer, Katarina B         9 CPAC-CT                57.61      54.69        
 55 Hanel, Mikayla M          10 RAC-CT                 58.03      54.71        
 56 Cramer, Cecelia M         10 AGUA-MR                55.45      55.38        
 57 Remor, Rachel              8 RI Marlins-MR        1:00.99      55.43        
 58 Wheaton, Penelope F        8 AGUA-MR                54.68      55.97        
 59 Won, Cecilia S             9 AGUA-MR                51.22      55.98        
 60 Gambino, Alessandra R      9 FREE-MR                51.12      56.30        
 61 Putka, Gigi M              8 AGUA-MR                54.15      56.34        
 62 Larson, Addie R            9 FREE-MR                56.77      56.86        
 63 Zhukovsky, Lydia *        10 AGUA-MR              1:00.24      57.72        
 64 Messinger-Nanni, Julia *   9 AGUA-MR                54.00      58.27        
 65 Speight-Ray, Allegra I     8 AGUA-MR                55.52      59.20        
 66 Dosembet, Phia Z           8 AGUA-MR                59.89      59.35        
 67 Sutter, Sofia G            9 FREE-MR                59.23    1:00.17        
 68 Tan, Herschel E            7 QNS-MR               1:12.33    1:00.64        
 69 Ward, Alana M              8 RAC-CT                 55.78    1:00.81        
 70 O'Leary, Bridget A        10 RAC-CT                 58.03    1:01.91        
 71 Jia, Michelle *            7 AGUA-MR              1:00.43    1:02.69        
 72 Yildiz, Chantal            6 FREE-MR              1:06.25    1:03.16        
 73 Barnecut, Alysse M         9 AGUA-MR                47.00    1:04.02        
 74 Ghrib, Amelia              9 RI Marlins-MR        1:00.00    1:04.54        
 75 Reyes, Mikayla Y           9 FREE-MR              1:25.99    1:12.99        
 -- Chan, Robyn V             10 AGUA-MR                42.96         DQ        
 -- Yue, Alicia Z              9 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 -- Lu, Josephine              7 RI Marlins-MR        1:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:33.19  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Heidi                 10 AGUA-MR              1:23.47    1:21.12 JO     
  2 Assanah, Madison J        10 JFAC-NJ              1:27.52    1:23.58 JO     
  3 McGerald, Riley K         10 RAC-CT               1:40.17    1:24.68 JO     
  4 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR              1:26.96    1:25.88 JO     
  5 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR               1:33.39    1:28.10 JO     
  6 Finchelstein, Gabriela    10 RI Marlins-MR        1:34.00    1:29.67 JO     
  7 Van Orden, Aerin I        10 CPAC-CT              1:41.19    1:29.70 JO     
  8 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR              1:30.20    1:31.12 JO     
  9 Tjahaya, Nikko I           9 AGUA-MR              1:34.72    1:31.57 JO     
 10 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR        1:43.63    1:31.87 JO     
 11 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:34.78    1:32.20 JO     
 12 Gjervold, Katherine S     10 CPAC-CT              1:48.24    1:34.89        
 13 Nguyen, Lizzie             9 RAC-CT               1:44.74    1:35.15        
 14 Chan, Robyn V             10 AGUA-MR              1:39.89    1:36.35        
 15 Arabadjiev, Cece C         9 AGUA-MR              1:41.12    1:36.50        
 16 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              1:43.71    1:36.97        
 17 Johnson, Eva N             8 AGUA-MR              1:41.89    1:37.84        
 18 Arencibia, Juliette L      9 RAC-CT               1:38.07    1:38.24        
 19 Lamar, Sophia L            9 FREE-MR              1:38.24    1:38.44        
 20 Ross Allen, Zoe F          9 AGUA-MR                   NT    1:39.70        
 21 Suzuki, Riko              10 Middies-MR           1:39.12    1:39.84        
 22 Han, Olivia J              9 JFAC-NJ              1:44.61    1:41.20        
 23 Putka, Macy V             10 AGUA-MR              1:41.88    1:42.03        
 23 Srdanovic, Alyssa A        9 CPAC-CT              1:42.17    1:42.03        
 25 Flanigan, Brigid M        10 AGUA-MR              1:50.10    1:43.44        
 26 Li, Ashley                 9 QNS-MR               1:57.97    1:44.51        
 27 Fedoronko, Ilse O          9 CPAC-CT              1:55.00    1:45.87        
 28 Archibald, Chloe E         8 RAC-CT               2:00.56    1:47.77        
 29 Lim Laurie, Maia K         8 AGUA-MR              1:58.89    1:49.71        
 30 Wheaton, Penelope F        8 AGUA-MR              2:12.89    1:52.22        
 31 Casciato, Kate E           8 AGUA-MR              1:52.00    1:52.74        
 32 Larson, Addie R            9 FREE-MR              2:01.83    1:57.65        
 33 Putka, Gigi M              8 AGUA-MR              2:08.89    1:58.17        
 34 Tan, Herschel E            7 QNS-MR               2:23.33    2:03.11        
 35 Sutter, Sofia G            9 FREE-MR              2:07.99    2:06.52        
 36 O'Leary, Bridget A        10 RAC-CT               2:10.99    2:08.71        
 37 Mitwalli, Leia N          10 CPAC-CT              2:41.43    2:18.68        
 38 Viswanathan, Tanya         9 Middies-MR                NT    2:35.50        
 -- Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:53.12         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 -- Daito, Kaoruko             9 Middies-MR                NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Best, Yasmeen E           10 AGUA-MR              1:43.51         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Valkov, Simone            10 JFAC-NJ              1:38.19         DQ        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                49.49  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 45.64      44.21 JO     
  2 McGerald, Riley K         10 RAC-CT                 45.63      45.08 JO     
  3 Levine, Hannah A          10 RAC-CT                 50.95      46.05 JO     
  4 Zagar, Nia V              10 AGUA-MR                47.07      46.78 JO     
  5 Best, Yasmeen E           10 AGUA-MR                47.14      47.47 JO     
  6 Finchelstein, Gabriela    10 RI Marlins-MR          47.90      47.92 JO     
  7 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR                49.90      48.08 JO     
  8 Tjahaya, Nikko I           9 AGUA-MR                49.76      48.60 JO     
  9 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                50.38      50.71        
 10 Valkov, Simone            10 JFAC-NJ                51.65      51.25        
 11 Chan, Robyn V             10 AGUA-MR                51.51      51.62        
 12 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR          59.12      52.61        
 13 Van Orden, Aerin I        10 CPAC-CT                59.62      52.76        
 14 Zachary, Kay              10 AGUA-MR                50.53      53.07        
 15 Cramer, Cecelia M         10 AGUA-MR                54.29      53.21        
 16 Arnall, Ines M             9 AGUA-MR                56.74      54.63        
 17 Suzuki, Riko              10 Middies-MR             54.62      55.40        
 18 Gjervold, Katherine S     10 CPAC-CT              1:00.73      55.45        
 19 Larson, Addie R            9 FREE-MR                55.95      55.47        
 20 Barnecut, Alysse M         9 AGUA-MR                51.00      55.67        
 21 Casciato, Kate E           8 AGUA-MR                53.12      56.47        
 22 Messinger-Nanni, Julia *   9 AGUA-MR                55.27      56.64        
 23 Flanigan, Brigid M        10 AGUA-MR                57.07      57.06        
 24 Kozma, Julia M             8 CPAC-CT              1:00.00      57.37        
 25 Srdanovic, Alyssa A        9 CPAC-CT              1:01.60      57.46        
 26 Remor, Rachel              8 RI Marlins-MR        1:07.65      57.47        
 27 Putka, Macy V             10 AGUA-MR                57.62      58.05        
 28 Sibbern, Natascha S       10 AGUA-MR                   NT      58.15        
 29 Chamla, Alicia            10 RI Marlins-MR        1:07.53      58.21        
 30 Ma, Moriana I             10 RAC-CT                 56.92      58.47        
 31 Arnall, Alba               9 AGUA-MR                59.36      58.51        
 32 Lamar, Sophia L            9 FREE-MR                58.21      58.55        
 33 Laduzinski, Anna J         9 AGUA-MR                59.53      58.60        
 34 Ross Allen, Zoe F          9 AGUA-MR                57.54      58.92        
 35 Han, Olivia J              9 JFAC-NJ              1:03.80      59.18        
 36 Lane, Caleigh G            8 CPAC-CT              1:00.00      59.76        
 37 Sutter, Sofia G            9 FREE-MR              1:03.14    1:00.02        
 38 Won, Cecilia S             9 AGUA-MR              1:01.62    1:00.58        
 39 Borbe, Tamara S           10 JFAC-NJ                57.12    1:01.45        
 40 Yildiz, Chantal            6 FREE-MR                   NT    1:02.09        
 41 Lynton, Morgan N           8 AGUA-MR              1:00.29    1:02.31        
 42 Daito, Kaoruko             9 Middies-MR                NT    1:02.41        
 43 Archibald, Chloe E         8 RAC-CT               1:02.11    1:02.75        
 44 Dewan, Sofia               9 AGUA-MR              1:03.69    1:05.34        
 45 Zhukovsky, Lydia *        10 AGUA-MR              1:01.43    1:05.93        
 46 Tan, Herschel E            7 QNS-MR               1:06.33    1:06.93        
 47 Chan, Rubie V              8 AGUA-MR              1:05.89    1:06.97        
 48 Yue, Alicia Z              9 AGUA-MR                   NT    1:07.03        
 49 Dosembet, Phia Z           8 AGUA-MR              1:03.42    1:07.09        
 50 Wheaton, Penelope F        8 AGUA-MR              1:05.25    1:07.15        
 51 Arencibia, Juliette L      9 RAC-CT               1:11.01    1:08.54        
 52 McInerney, Claire E        8 AGUA-MR              1:11.76    1:09.95        
 53 Palmer, Katarina B         9 CPAC-CT              1:20.80    1:11.45        
 54 O'Leary, Bridget A        10 RAC-CT               1:10.49    1:11.84        
 55 Kosyakovskiy, Alya         7 FREE-MR              1:09.86    1:12.42        
 56 Jimenez, Kaitlyn          10 QNS-MR               1:03.31    1:12.91        
 57 Pattanakul, Lena           7 QNS-MR               1:15.33    1:13.42        
 58 Kramer, Olivia R          10 AGUA-MR              1:11.39    1:17.73        
 59 Mitwalli, Leia N          10 CPAC-CT              1:19.20    1:19.53        
 -- Viswanathan, Tanya         9 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Winters, Paige E           7 FREE-MR              1:37.02         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:45.09  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Heidi                 10 AGUA-MR              1:42.96    1:38.42 JO     
  2 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR              1:42.50    1:38.79 JO     
  3 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR        1:39.50    1:39.25 JO     
  4 Zagar, Nia V              10 AGUA-MR              1:41.54    1:40.89 JO     
  5 Finchelstein, Gabriela    10 RI Marlins-MR        1:42.83    1:41.04 JO     
  6 Best, Yasmeen E           10 AGUA-MR              1:40.41    1:41.76 JO     
  7 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              1:41.94    1:43.04 JO     
  8 Tjahaya, Nikko I           9 AGUA-MR              1:47.95    1:44.19 JO     
  9 Fishbein, Lauren B         9 AGUA-MR              1:46.54    1:48.87        
 10 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:52.77    1:48.97        
 11 Chan, Robyn V             10 AGUA-MR              1:52.89    1:49.15        
 12 Van Orden, Aerin I        10 CPAC-CT              2:06.44    1:51.89        
 13 Teixidor-Salerno, Alegra  10 AGUA-MR              1:47.83    1:51.98        
 14 Valkov, Simone            10 JFAC-NJ              1:46.07    1:52.26        
 15 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR        1:55.21    1:52.97        
 16 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              1:53.28    1:53.32        
 17 Li, Ashley                 9 QNS-MR               1:54.58    1:53.99        
 18 Johnson, Eva N             8 AGUA-MR              2:13.89    1:54.11        
 19 Larson, Addie R            9 FREE-MR              1:57.54    1:55.23        
 20 Cramer, Cecelia M         10 AGUA-MR              1:58.00    1:55.24        
 21 Sibbern, Natascha S       10 AGUA-MR                   NT    1:55.79        
 22 Gjervold, Katherine S     10 CPAC-CT              2:11.45    1:56.33        
 23 Nguyen, Lizzie             9 RAC-CT               1:59.17    1:57.48        
 24 Obstler, Sydney B          9 AGUA-MR              2:10.09    1:57.52        
 25 Messinger-Nanni, Julia *   9 AGUA-MR              2:08.27    1:59.10        
 26 Ma, Moriana I             10 RAC-CT               2:01.68    1:59.68        
 27 Flanigan, Brigid M        10 AGUA-MR              2:03.44    2:00.45        
 28 Arabadjiev, Cece C         9 AGUA-MR              1:58.00    2:01.27        
 29 Remor, Rachel              8 RI Marlins-MR        2:19.30    2:01.29        
 30 Chamla, Alicia            10 RI Marlins-MR        2:25.33    2:01.43        
 31 Hill, Anna                 8 Middies-MR                NT    2:02.37        
 32 Barnecut, Alysse M         9 AGUA-MR              1:51.00    2:02.71        
 33 Casciato, Kate E           8 AGUA-MR              1:58.00    2:03.06        
 34 Lane, Caleigh G            8 CPAC-CT              2:05.00    2:04.88        
 35 Laduzinski, Anna J         9 AGUA-MR              2:16.89    2:05.49        
 36 Putka, Macy V             10 AGUA-MR              2:02.89    2:07.01        
 37 Lim Laurie, Maia K         8 AGUA-MR              2:15.89    2:07.06        
 38 Won, Cecilia S             9 AGUA-MR              2:08.66    2:07.38        
 39 Valenti, Emma A           10 FREE-MR              2:08.84    2:08.21        
 40 Sutter, Sofia G            9 FREE-MR              2:14.72    2:09.12        
 41 Trenchard, Riley A        10 QNS-MR               2:33.33    2:09.27        
 42 Gaynor, Abby J            10 QNS-MR               2:25.33    2:12.34        
 43 Yue, Alicia Z              9 AGUA-MR                   NT    2:12.72        
 44 Putka, Gigi M              8 AGUA-MR              2:29.89    2:16.47        
 45 Zhukovsky, Lydia *        10 AGUA-MR              2:10.00    2:16.56        
 46 Tan, Herschel E            7 QNS-MR               2:12.16    2:19.06        
 47 O'Leary, Bridget A        10 RAC-CT               2:30.99    2:25.41        
 48 Kramer, Olivia R          10 AGUA-MR                   NT    2:32.83        
 49 Palmer, Katarina B         9 CPAC-CT              3:05.37    2:35.46        
 -- Mitwalli, Leia N          10 CPAC-CT              2:38.16         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                40.69  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Heidi                 10 AGUA-MR                38.05      38.41 JO     
  2 Arnall, Ines M             9 AGUA-MR                38.95      38.73 JO     
  3 Assanah, Madison J        10 JFAC-NJ                37.76      39.44 JO     
  4 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                39.51      39.99 JO     
  5 Arnall, Alba               9 AGUA-MR                39.68      40.20 JO     
  6 Bak, Hanna M              10 QNS-MR                 43.50      40.53 JO     
  7 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                41.38      41.37        
  8 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR          43.90      42.84        
  9 McGerald, Riley K         10 RAC-CT                 48.93      43.31        
 10 Fedoronko, Ilse O          9 CPAC-CT                47.00      43.42        
 11 Zachary, Kay              10 AGUA-MR                45.47      43.47        
 12 Johnson, Eva N             8 AGUA-MR                43.80      43.67        
 13 Arabadjiev, Cece C         9 AGUA-MR                58.36      43.70        
 14 Ross Allen, Zoe F          9 AGUA-MR                42.24      43.93        
 15 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR          47.02      44.04        
 16 Levine, Hannah A          10 RAC-CT                 52.80      45.20        
 17 Tjahaya, Nikko I           9 AGUA-MR                47.18      45.54        
 18 Kozma, Julia M             8 CPAC-CT                55.00      45.58        
 19 Zagar, Nia V              10 AGUA-MR                45.09      45.59        
 20 Arencibia, Juliette L      9 RAC-CT               1:02.51      46.29        
 21 Finchelstein, Gabriela    10 RI Marlins-MR        1:04.90      46.49        
 22 Borbe, Tamara S           10 JFAC-NJ                49.50      46.95        
 23 Obstler, Sydney B          9 AGUA-MR                56.99      47.12        
 24 Ma, Moriana I             10 RAC-CT                 46.35      47.63        
 25 Sibbern, Natascha S       10 AGUA-MR                47.50      48.03        
 26 Nguyen, Lizzie             9 RAC-CT                 51.28      49.19        
 27 Lane, Caleigh G            8 CPAC-CT                52.00      50.33        
 28 Sutter, Sofia G            9 FREE-MR                59.99      53.83        
 29 Jimenez, Kaitlyn          10 QNS-MR                 51.77      54.95        
 30 Archibald, Chloe E         8 RAC-CT                 56.18      56.49        
 31 Putka, Gigi M              8 AGUA-MR              1:09.48      58.52        
 32 Chamla, Alicia            10 RI Marlins-MR          57.00      58.91        
 33 Messinger-Nanni, Julia *   9 AGUA-MR                57.26      59.20        
 34 Lynton, Morgan N           8 AGUA-MR              1:03.89    1:00.78        
 35 Won, Cecilia S             9 AGUA-MR                51.00    1:01.02        
 36 Laduzinski, Anna J         9 AGUA-MR                   NT    1:02.36        
 37 Lim Laurie, Maia K         8 AGUA-MR              1:06.86    1:03.39        
 38 Yue, Alicia Z              9 AGUA-MR                   NT    1:03.72        
 39 Dewan, Sofia               9 AGUA-MR              1:04.89    1:04.37        
 40 Remor, Rachel              8 RI Marlins-MR        1:11.34    1:04.69        
 41 Cramer, Cecelia M         10 AGUA-MR              1:02.14    1:05.63        
 42 Kramer, Olivia R          10 AGUA-MR                57.45    1:05.91        
 43 Palmer, Katarina B         9 CPAC-CT              1:16.80    1:05.98        
 44 Speight-Ray, Allegra I     8 AGUA-MR              1:02.68    1:06.31        
 45 Pattanakul, Lena           7 QNS-MR               1:15.33    1:07.18        
 46 McInerney, Claire E        8 AGUA-MR              1:06.61    1:09.06        
 47 Chan, Rubie V              8 AGUA-MR              1:06.89    1:14.08        
 48 Dosembet, Phia Z           8 AGUA-MR              1:05.89    1:16.73        
 49 Zhukovsky, Lydia *        10 AGUA-MR              1:07.49    1:17.66        
 -- Kosyakovskiy, Alya         7 FREE-MR                58.43         DQ        
      Alternating Kick
 -- Barnecut, Alysse M         9 AGUA-MR                48.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Tan, Herschel E            7 QNS-MR               1:02.58         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:35.69  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnall, Ines M             9 AGUA-MR              1:42.89    1:31.97 JO     
  2 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR              1:39.89    1:32.35 JO     
  3 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR        1:36.23    1:33.95 JO     
  4 Arnall, Alba               9 AGUA-MR              1:42.89    1:34.20 JO     
  5 Zachary, Kay              10 AGUA-MR              1:45.00    1:38.69        
  6 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:40.33    1:38.73        
  7 Fedoronko, Ilse O          9 CPAC-CT              1:50.00    1:38.99        
  8 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR        2:06.66    1:39.51        
  9 Ross Allen, Zoe F          9 AGUA-MR                   NT    1:39.53        
 10 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:51.25    1:46.10        
 11 Borbe, Tamara S           10 JFAC-NJ              1:56.04    1:48.17        
 12 Li, Ashley                 9 QNS-MR               1:49.33    1:48.35        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
              3:16.49  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Heidi                 10 AGUA-MR              3:01.32    2:58.28 JO     
                1:23.79   2:58.28 (1:34.49)                                        
  2 Assanah, Madison J        10 JFAC-NJ              3:23.07    3:05.08 JO     
                1:23.62   3:05.08 (1:41.46)                                        
  3 Bak, Hanna M              10 QNS-MR               3:24.12    3:14.64 JO     
                1:33.73   3:14.64 (1:40.91)                                        
  4 Valkov, Simone            10 JFAC-NJ              3:40.06    3:16.81        
                1:34.24   3:16.81 (1:42.57)                                        
  5 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR               3:30.33    3:17.82        
                1:36.19   3:17.82 (1:41.63)                                        
  6 Zagar, Nia V              10 AGUA-MR              3:20.00    3:18.26        
                1:32.84   3:18.26 (1:45.42)                                        
  7 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               3:30.33    3:20.59        
                1:33.77   3:20.59 (1:46.82)                                        
  8 Quan, Sarah                9 QNS-MR               3:40.33    3:26.06        
                1:40.49   3:26.06 (1:45.57)                                        
  9 Li, Ashley                 9 QNS-MR               3:40.33    3:29.53        
                1:45.80   3:29.53 (1:43.73)                                        
 10 Zachary, Kay              10 AGUA-MR              3:30.00    3:30.55        
                1:38.71   3:30.55 (1:51.84)                                        
 11 Johnson, Eva N             8 AGUA-MR              3:45.89    3:33.32        
                1:38.65   3:33.32 (1:54.67)                                        
 12 Obstler, Sydney B          9 AGUA-MR              3:53.89    3:41.49        
                1:44.76   3:41.49 (1:56.73)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.99  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Emma A            12 RAC-CT                 29.13      30.92 JO     
  2 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR                 31.94      31.34        
  3 Kim, Renee G              11 JFAC-NJ                31.53      31.79        
  4 Deng, Alexa G             11 FREE-MR                31.66      32.21        
  5 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR                31.02      32.36        
  6 Asch, Lexi                12 AGUA-MR                33.06      32.53        
  7 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 32.74      32.71        
  8 Berger, Syd R             11 AGUA-MR                33.18      33.25        
  9 Velez, Sofia E            12 RAC-CT                 34.22      33.27        
 10 Tyrrell, Lillie J         12 AGUA-MR                34.41      33.53        
 11 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR                33.99      33.60        
 12 Won, Corey T              12 AGUA-MR                33.83      33.83        
 13 Auth, Lillian G           12 AGUA-MR                33.58      33.91        
 14 Kim, Kodi K               12 AGUA-MR                34.69      33.92        
 15 Zahorjan, Juliana *       11 CPAC-CT                41.65      34.04        
 16 Crist, Molly E            12 RAC-CT                 34.76      34.30        
 17 Yin, Tiffany              12 RAC-CT                 34.57      34.33        
 18 Kuittinen, Katja B        11 RAC-CT                 38.53      34.46        
 19 Cauley, Olivia M          12 AGUA-MR                35.09      34.48        
 20 Khitin, Layla             12 AGUA-MR                38.59      34.50        
 21 Siegel, Ellah I           11 AGUA-MR                35.17      34.63        
 21 Bailey-Hamm, Elizabeth C  12 AGUA-MR                34.83      34.63        
 23 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR                35.17      34.67        
 24 Hsu, Katie K              11 AGUA-MR                38.00      35.06        
 25 Chen, Bessie              12 AGUA-MR                34.59      35.09        
 26 Dragseth, Ella L          12 AGUA-MR                34.90      35.14        
 27 Brezac, Ainsleigh A       11 RAC-CT                 36.47      35.16        
 28 Rice, Cokie K             12 AGUA-MR                36.08      35.22        
 29 Blau, Naomi B             11 AGUA-MR                38.99      35.28        
 30 Haider, Pierce P          12 AGUA-MR                34.43      35.51        
 31 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR                37.16      35.82        
 32 Rabiner, Danielle C       12 AGUA-MR                40.92      35.85        
 33 Borbe, Denise S           12 JFAC-NJ                36.50      36.06        
 34 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR                35.51      36.08        
 35 Wiggins, Sienna J         11 AGUA-MR                35.99      36.33        
 36 Cani, Ema N               11 UN-MR                  50.99      36.55        
 37 Deluca, Daniela M         12 QNS-MR                 43.33      36.67        
 38 Schwartz, Isabelle K      12 AGUA-MR                36.50      36.90        
 39 May, Cate A               12 CPAC-CT                38.94      37.00        
 40 O'Malley, Eden G          11 RAC-CT                 37.13      37.13        
 41 Tan, Adrianna E           11 AGUA-MR                38.29      37.21        
 41 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR                35.55      37.21        
 43 Langford, Elisabeth A     12 AGUA-MR                37.13      37.26        
 44 Chang, Yewon              12 AGUA-MR                37.41      37.36        
 45 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                36.85      37.51        
 46 Clough, Erika *           11 CPAC-CT                45.70      37.76        
 47 Rosemond, Tatum           11 AGUA-MR                35.84      37.84        
 48 Hunt, Anna K              11 AGUA-MR                39.55      38.64        
 49 Cramer, Josephine D       12 AGUA-MR                38.78      38.79        
 50 Burger, Helena A          12 AGUA-MR                39.66      38.86        
 51 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR                38.18      39.13        
 52 Carroll, Samantha L       11 FREE-MR                38.19      39.14        
 53 Eizenstat, Julia M        11 AGUA-MR                40.58      39.51        
 54 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR                38.26      39.85        
 55 Taipale, Lilli E          11 AGUA-MR                40.70      40.01        
 56 Aguilar, Lucia            11 Middies-MR             40.18      40.15        
 57 Rodriguez-Melendez, Yari  11 UN-MR                  41.53      40.44        
 58 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR                39.52      40.48        
 59 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                39.67      40.61        
 60 Long, Makena S            11 RAC-CT                 48.17      40.76        
 61 Jalkut, Zoe M             11 AGUA-MR                40.65      41.08        
 62 Bonheim, Kira I           11 RAC-CT                 48.17      41.63        
 63 Larson, Grace A           11 FREE-MR                44.40      43.17        
 64 Chuk, Megan               11 FREE-MR                45.57      43.45        
 65 Laduzinski, Sara F        11 AGUA-MR                49.85      44.32        
 66 Li, Sidney                12 FREE-MR                45.93      44.56        
 67 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR                48.12      44.75        
 68 Olsen, Kaleigh B          11 RAC-CT                 50.45      46.39        
 69 Greco, Bella L            11 RAC-CT                 48.17      48.09        
 70 Krause, Olivia E          11 RAC-CT                 48.17      48.18        
 -- Dosembet, Jema I          11 AGUA-MR                37.52         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:07.19  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gjervold, Anna G          12 CPAC-CT              1:06.36    1:06.59 JO     
  2 Levine, Emma A            12 RAC-CT               1:06.99    1:07.13 JO     
  3 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:08.16    1:09.84        
  4 Skaistis, Delilah E       12 AGUA-MR              1:08.14    1:09.87        
  5 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR               1:11.23    1:11.84        
  6 Archibald, Lily M         11 RAC-CT               1:12.74    1:12.26        
  7 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR              1:12.12    1:12.51        
  8 Won, Corey T              12 AGUA-MR              1:14.43    1:12.64        
  9 Crist, Molly E            12 RAC-CT               1:15.13    1:13.19        
 10 Tyrrell, Lillie J         12 AGUA-MR              1:16.19    1:13.22        
 11 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR               1:18.25    1:13.76        
 12 Velez, Sofia E            12 RAC-CT               1:16.70    1:13.98        
 13 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              1:22.70    1:14.49        
 14 Kim, Kodi K               12 AGUA-MR              1:17.90    1:14.76        
 15 Kuittinen, Katja B        11 RAC-CT               1:32.23    1:15.21        
 16 Yin, Tiffany              12 RAC-CT               1:15.67    1:15.25        
 17 Neary, Cara J             12 AGUA-MR              1:28.17    1:15.47        
 18 O'Malley, Eden G          11 RAC-CT               1:18.33    1:15.58        
 19 Chen, Bessie              12 AGUA-MR              1:18.38    1:15.90        
 20 Zahorjan, Juliana *       11 CPAC-CT              1:37.74    1:15.95        
 21 Khitin, Layla             12 AGUA-MR              1:16.85    1:17.13        
 22 Siegel, Ellah I           11 AGUA-MR              1:21.87    1:17.53        
 23 Castano, Isabella H       11 AGUA-MR              1:22.31    1:17.62        
 24 Bailey-Hamm, Elizabeth C  12 AGUA-MR              1:22.87    1:18.56        
 25 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              1:17.73    1:19.00        
 26 Cani, Ema N               11 UN-MR                1:30.99    1:19.05        
 27 Brezac, Ainsleigh A       11 RAC-CT               1:22.80    1:19.54        
 28 Dosembet, Jema I          11 AGUA-MR              1:22.79    1:19.56        
 29 Rosemond, Tatum           11 AGUA-MR              1:23.61    1:20.69        
 30 Clough, Erika *           11 CPAC-CT              1:40.21    1:20.77        
 31 Haider, Pierce P          12 AGUA-MR              1:20.83    1:20.82        
 32 Meccia, Madison N         11 FREE-MR              1:22.41    1:21.22        
 33 Wiggins, Sienna J         11 AGUA-MR              1:25.51    1:21.59        
 34 Borbe, Denise S           12 JFAC-NJ              1:20.40    1:22.18        
 35 Rabiner, Danielle C       12 AGUA-MR              1:36.35    1:22.40        
 36 Abromavage, Remy G        11 AGUA-MR              1:24.99    1:23.03        
 37 Schwartz, Isabelle K      12 AGUA-MR              1:24.89    1:23.11        
 38 Mori, Maya                12 AGUA-MR              1:25.26    1:24.07        
 39 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR              1:24.94    1:24.16        
 40 Long, Makena S            11 RAC-CT               1:33.77    1:24.38        
 41 Rodriguez-Melendez, Yari  11 UN-MR                1:29.77    1:24.42        
 42 Seth, Amalie R            12 AGUA-MR              1:38.98    1:24.81        
 43 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR              1:26.75    1:27.14        
 44 Eizenstat, Julia M        11 AGUA-MR              1:29.70    1:27.52        
 45 Burger, Helena A          12 AGUA-MR              1:28.57    1:28.24        
 46 Carre, Lily R             12 CPAC-CT              1:34.15    1:28.55        
 47 Cramer, Josephine D       12 AGUA-MR              1:33.36    1:28.70        
 48 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR              1:27.41    1:28.85        
 49 Aguilar, Lucia            11 Middies-MR           1:31.41    1:28.99        
 50 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              1:27.50    1:30.58        
 51 Bonheim, Kira I           11 RAC-CT               1:36.73    1:32.74        
 52 Carroll, Samantha L       11 FREE-MR              1:42.34    1:32.76        
 53 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR              1:48.03    1:33.08        
 54 Larson, Grace A           11 FREE-MR              1:41.09    1:37.38        
 55 Viswanathan, Trisha       11 Middies-MR           1:47.43    1:38.23        
 56 Krause, Olivia E          11 RAC-CT               1:50.99    1:47.06        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:28.09  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gjervold, Anna G          12 CPAC-CT              2:23.07    2:20.83 JO     
                1:09.00   2:20.83 (1:11.83)                                        
  2 Moore, Alexandra G        11 CPAC-CT              2:37.19    2:25.64 JO     
                1:11.92   2:25.64 (1:13.72)                                        
  3 Levine, Emma A            12 RAC-CT               2:28.16    2:30.49        
                1:13.30   2:30.49 (1:17.19)                                        
  4 Skaistis, Delilah E       12 AGUA-MR              2:30.29    2:32.37        
                1:11.88   2:32.37 (1:20.49)                                        
  5 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR              2:31.25    2:34.44        
                1:13.24   2:34.44 (1:21.20)                                        
  6 Huang, Kejin              12 QNS-MR               2:39.13    2:37.69        
                1:15.07   2:37.69 (1:22.62)                                        
  7 Van Orden, Esme M         11 CPAC-CT              2:47.75    2:37.72        
                1:15.75   2:37.72 (1:21.97)                                        
  8 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              2:32.44    2:37.97        
                1:14.92   2:37.97 (1:23.05)                                        
  9 Won, Corey T              12 AGUA-MR                   NT    2:38.12        
 10 O'Malley, Eden G          11 RAC-CT               2:45.37    2:39.17        
                1:17.96   2:39.17 (1:21.21)                                        
 11 Kim, Renee G              11 JFAC-NJ              2:52.47    2:42.53        
                1:16.44   2:42.53 (1:26.09)                                        
 12 Kuittinen, Katja B        11 RAC-CT               3:00.60    2:42.70        
                1:20.43   2:42.70 (1:22.27)                                        
 13 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR               3:05.94    2:43.21        
                1:17.69   2:43.21 (1:25.52)                                        
 14 Kim, Kodi K               12 AGUA-MR              3:03.85    2:44.09        
                1:19.00   2:44.09 (1:25.09)                                        
 15 Ebrahimpour, Beth N       12 AGUA-MR              2:58.28    2:44.49        
                  18.50   2:44.49 (2:25.99)                                        
 16 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR              2:45.87    2:44.79        
                1:20.43   2:44.79 (1:24.36)                                        
 17 Velez, Sofia E            12 RAC-CT               2:50.67    2:46.98        
                1:21.68   2:46.98 (1:25.30)                                        
 18 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        3:00.00    2:47.96        
                1:19.31   2:47.96 (1:28.65)                                        
 19 Tyrrell, Lillie J         12 AGUA-MR              2:48.95    2:48.11        
                1:20.73   2:48.11 (1:27.38)                                        
 20 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              2:49.61    2:49.52        
                1:21.26   2:49.52 (1:28.26)                                        
 21 Siegel, Ellah I           11 AGUA-MR              2:50.00    2:49.88        
                1:21.77   2:49.88 (1:28.11)                                        
 22 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              2:47.29    2:51.03        
                1:22.38   2:51.03 (1:28.65)                                        
 23 Yin, Tiffany              12 RAC-CT               2:58.56    2:51.36        
                1:22.28   2:51.36 (1:29.08)                                        
 24 Auth, Lillian G           12 AGUA-MR              2:59.59    2:51.75        
                1:19.76   2:51.75 (1:31.99)                                        
 25 Haider, Pierce P          12 AGUA-MR              3:04.01    2:52.34        
                1:22.46   2:52.34 (1:29.88)                                        
 26 May, Cate A               12 CPAC-CT              3:05.05    2:52.39        
                1:24.96   2:52.39 (1:27.43)                                        
 27 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              2:55.00    2:53.62        
                1:22.62   2:53.62 (1:31.00)                                        
 28 Rice, Cokie K             12 AGUA-MR              3:05.00    2:54.48        
                1:24.96   2:54.48 (1:29.52)                                        
 29 Langford, Elisabeth A     12 AGUA-MR              2:50.87    2:55.62        
                1:24.74   2:55.62 (1:30.88)                                        
 30 Brezac, Ainsleigh A       11 RAC-CT               3:06.39    2:56.06        
                1:24.94   2:56.06 (1:31.12)                                        
 31 Meccia, Madison N         11 FREE-MR              2:58.11    2:56.10        
                1:24.77   2:56.10 (1:31.33)                                        
 32 Chen, Bessie              12 AGUA-MR              2:52.67    2:57.01        
                1:27.49   2:57.01 (1:29.52)                                        
 33 Chang, Yewon              12 AGUA-MR                   NT    3:00.11        
                1:25.77   2:59.78 (1:34.01)      3:00.11 (0.33)                    
 34 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              3:04.39    3:00.45        
                1:27.51   3:00.45 (1:32.94)                                        
 35 Carre, Lily R             12 CPAC-CT              3:16.70    3:01.51        
                1:27.55   3:01.51 (1:33.96)                                        
 36 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR              3:10.00    3:03.98        
                1:28.89   3:03.98 (1:35.09)                                        
 37 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR              2:58.00    3:04.50        
                1:27.45   3:04.50 (1:37.05)                                        
 38 Dosembet, Jema I          11 AGUA-MR              3:06.17    3:07.24        
                1:30.42   3:07.24 (1:36.82)                                        
 39 Wiggins, Sienna J         11 AGUA-MR              3:05.00    3:09.24        
                1:27.49   3:09.24 (1:41.75)                                        
 40 Rabiner, Danielle C       12 AGUA-MR              3:28.89    3:11.11        
 41 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR              3:18.03    3:11.51        
                1:31.11   3:11.51 (1:40.40)                                        
 42 Eizenstat, Julia M        11 AGUA-MR              3:25.00    3:11.90        
 43 Borbe, Denise S           12 JFAC-NJ              2:50.70    3:12.27        
                1:29.46   3:12.27 (1:42.81)                                        
 44 Carroll, Samantha L       11 FREE-MR              3:18.38    3:15.51        
 45 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR              3:18.89    3:16.43        
 46 Seth, Amalie R            12 AGUA-MR                   NT    3:17.95        
                1:33.56   3:18.07 (1:44.51)         3:17.95 ( )                    
 47 Cramer, Josephine D       12 AGUA-MR              3:32.71    3:24.12        
                1:37.40   3:24.32 (1:46.92)         3:24.12 ( )                    
 48 Aguilar, Lucia            11 Middies-MR           3:35.82    3:35.01        
                1:40.15   3:35.15 (1:55.00)         3:35.01 ( )                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.99  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR                33.29      34.53 JO     
  2 Moore, Alexandra G        11 CPAC-CT                35.71      34.62 JO     
  3 Skaistis, Delilah E       12 AGUA-MR                35.46      36.81        
  4 Levine, Emma A            12 RAC-CT                 35.31      37.08        
  5 Won, Corey T              12 AGUA-MR                37.83      37.56        
  6 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR                38.03      38.63        
  7 Berger, Syd R             11 AGUA-MR                39.31      38.83        
  8 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR                38.17      38.99        
  9 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR          42.00      39.07        
 10 Van Orden, Esme M         11 CPAC-CT                41.06      39.32        
 11 Rice, Cokie K             12 AGUA-MR                39.64      40.00        
 12 Blau, Naomi B             11 AGUA-MR                41.37      40.27        
 13 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR                42.01      40.30        
 14 Deluca, Daniela M         12 QNS-MR                 48.33      40.37        
 15 Ebrahimpour, Beth N       12 AGUA-MR                39.43      40.76        
 16 Clough, Erika *           11 CPAC-CT                47.51      40.90        
 17 Borbe, Denise S           12 JFAC-NJ                44.50      41.14        
 18 Auth, Lillian G           12 AGUA-MR                41.16      41.50        
 19 Velez, Sofia E            12 RAC-CT                 43.80      41.61        
 20 Yin, Tiffany              12 RAC-CT                 41.79      41.91        
 21 Castano, Isabella H       11 AGUA-MR                43.18      42.01        
 22 Crist, Molly E            12 RAC-CT                 39.48      42.14        
 23 Cani, Ema N               11 UN-MR                1:15.99      42.24        
 24 Chang, Yewon              12 AGUA-MR                42.86      42.44        
 25 Cauley, Olivia M          12 AGUA-MR                44.94      42.61        
 26 Rabiner, Danielle C       12 AGUA-MR                49.82      42.93        
 27 Bailey-Hamm, Elizabeth C  12 AGUA-MR                44.63      43.11        
 28 Zahorjan, Juliana *       11 CPAC-CT                47.98      43.53        
 29 Tan, Adrianna E           11 AGUA-MR                45.39      43.68        
 30 Wiggins, Sienna J         11 AGUA-MR                42.79      43.97        
 31 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR                43.25      43.99        
 32 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR                42.83      44.24        
 33 Brezac, Ainsleigh A       11 RAC-CT                 45.03      44.38        
 34 Hunt, Anna K              11 AGUA-MR                44.96      44.39        
 35 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR                44.42      44.88        
 36 Seth, Amalie R            12 AGUA-MR                49.55      45.07        
 37 Kuittinen, Katja B        11 RAC-CT                 52.05      45.31        
 38 Taipale, Lilli E          11 AGUA-MR                44.65      45.45        
 39 Dragseth, Ella L          12 AGUA-MR                45.42      45.50        
 40 O'Malley, Eden G          11 RAC-CT                 45.61      47.32        
 41 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                47.89      47.35        
 42 Rodriguez-Melendez, Yari  11 UN-MR                  47.90      47.71        
 43 Rosemond, Tatum           11 AGUA-MR                46.21      47.77        
 44 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                47.78      48.11        
 45 Schwartz, Isabelle K      12 AGUA-MR                48.40      48.52        
 46 Carre, Lily R             12 CPAC-CT                53.31      48.56        
 47 Long, Makena S            11 RAC-CT                 57.70      48.71        
 48 Bonheim, Kira I           11 RAC-CT                 57.70      49.13        
 49 Burger, Helena A          12 AGUA-MR                46.14      49.21        
 50 Jalkut, Zoe M             11 AGUA-MR                49.80      49.93        
 51 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR                56.17      50.43        
 52 Chuk, Megan               11 FREE-MR                53.47      52.04        
 53 Li, Sidney                12 FREE-MR                49.17      52.23        
 53 Olsen, Kaleigh B          11 RAC-CT                 55.67      52.23        
 55 Laduzinski, Sara F        11 AGUA-MR                52.45      52.95        
 56 Larson, Grace A           11 FREE-MR                50.06      55.66        
 57 Greco, Bella L            11 RAC-CT                 57.70      57.39        
 58 Krause, Olivia E          11 RAC-CT                 57.70      58.34        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:18.29  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Alexandra G        11 CPAC-CT              1:16.74    1:11.69 JO     
  2 Gjervold, Anna G          12 CPAC-CT              1:15.85    1:13.18 JO     
  3 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR              1:13.83    1:15.03 JO     
  4 Van Orden, Esme M         11 CPAC-CT              1:26.70    1:21.70        
  5 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        1:25.00    1:21.82        
  6 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR              1:21.57    1:22.14        
  7 Berger, Syd R             11 AGUA-MR              1:30.74    1:23.32        
  8 Tong, Aurey               11 QNS-MR               1:31.01    1:23.54        
  9 Archibald, Lily M         11 RAC-CT               1:24.77    1:25.22        
 10 Hsu, Katie K              11 AGUA-MR              1:24.00    1:25.40        
 11 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           1:34.73    1:25.46        
 12 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              1:24.40    1:25.53        
 13 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              1:46.77    1:26.08        
 14 Clough, Erika *           11 CPAC-CT              1:45.74    1:26.44        
 15 Rice, Cokie K             12 AGUA-MR              1:26.86    1:26.46        
 16 Castano, Isabella H       11 AGUA-MR              1:30.93    1:27.47        
 17 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:22.83    1:27.56        
 18 Blau, Naomi B             11 AGUA-MR              1:28.76    1:28.12        
 19 Chang, Yewon              12 AGUA-MR              1:30.52    1:29.29        
 20 Dragseth, Ella L          12 AGUA-MR              1:28.48    1:29.49        
 21 Huang, Kejin              12 QNS-MR               1:32.04    1:30.17        
 22 Tan, Adrianna E           11 AGUA-MR              1:35.69    1:32.15        
 23 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR              1:32.46    1:32.32        
 24 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR              1:34.26    1:32.83        
 25 Hunt, Anna K              11 AGUA-MR              1:31.79    1:32.95        
 26 Taipale, Lilli E          11 AGUA-MR              1:36.66    1:33.81        
 27 Kuittinen, Katja B        11 RAC-CT               1:42.10    1:34.76        
 28 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              1:32.98    1:34.91        
 29 Eizenstat, Julia M        11 AGUA-MR              1:36.59    1:35.44        
 29 Lynton, Mackenzie R       11 AGUA-MR              1:36.84    1:35.44        
 31 Meccia, Madison N         11 FREE-MR              1:31.54    1:35.76        
 32 Seth, Amalie R            12 AGUA-MR                   NT    1:37.04        
 33 Dosembet, Jema I          11 AGUA-MR              1:40.82    1:37.65        
 34 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              1:32.02    1:37.97        
 35 Carre, Lily R             12 CPAC-CT              1:49.07    1:39.82        
 36 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR              1:39.82    1:40.93        
 37 Abromavage, Remy G        11 AGUA-MR              1:36.85    1:41.13        
 38 Rosemond, Tatum           11 AGUA-MR              1:45.52    1:41.96        
 39 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR              1:57.05    1:42.54        
 40 Long, Makena S            11 RAC-CT               1:59.60    1:42.93        
 41 Burger, Helena A          12 AGUA-MR              1:40.18    1:44.23        
 42 Bonheim, Kira I           11 RAC-CT               1:44.41    1:45.38        
 43 Aguilar, Lucia            11 Middies-MR           1:44.84    1:45.39        
 44 Laduzinski, Sara F        11 AGUA-MR                   NT    1:50.45        
 45 Viswanathan, Trisha       11 Middies-MR           1:57.48    1:50.85        
 46 Larson, Grace A           11 FREE-MR              1:50.28    1:51.31        
 47 Li, Sidney                12 FREE-MR              1:48.34    1:51.85        
 48 Krause, Olivia E          11 RAC-CT               2:10.99    1:58.65        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                40.99  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N       12 AGUA-MR                38.37      38.44 JO     
  2 Milton, Georgia B         12 RAC-CT                 40.55      41.07        
  3 Yin, Tiffany              12 RAC-CT                 43.11      42.56        
  4 Levine, Emma A            12 RAC-CT                 41.79      42.64        
  5 Khitin, Layla             12 AGUA-MR                48.63      42.76        
  6 Skaistis, Delilah E       12 AGUA-MR                41.82      43.62        
  7 Velez, Sofia E            12 RAC-CT                 43.65      44.22        
  8 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             44.37      44.26        
  9 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                46.14      44.78        
 10 Tong, Aurey               11 QNS-MR                 50.67      44.80        
 11 Siegel, Ellah I           11 AGUA-MR                44.11      44.89        
 12 Hunt, Anna K              11 AGUA-MR                44.31      45.29        
 13 Chen, Bessie              12 AGUA-MR                46.23      45.43        
 14 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR                44.61      45.61        
 15 Rice, Cokie K             12 AGUA-MR                45.39      45.66        
 16 Neary, Cara J             12 AGUA-MR                45.78      46.02        
 17 Cramer, Josephine D       12 AGUA-MR                46.23      46.46        
 18 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR          44.00      46.99        
 19 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR                48.35      47.65        
 20 Mori, Maya                12 AGUA-MR                47.55      47.74        
 21 Tyrrell, Lillie J         12 AGUA-MR                46.32      47.80        
 21 Kim, Kodi K               12 AGUA-MR                50.28      47.80        
 23 O'Malley, Eden G          11 RAC-CT                 47.13      48.04        
 24 Cauley, Olivia M          12 AGUA-MR                49.62      48.12        
 25 Rabiner, Danielle C       12 AGUA-MR              1:02.02      48.66        
 26 Borbe, Denise S           12 JFAC-NJ                43.50      49.03        
 27 Crist, Molly E            12 RAC-CT                 47.58      49.13        
 28 Blau, Naomi B             11 AGUA-MR                50.59      49.49        
 29 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR                48.71      49.58        
 30 Brezac, Ainsleigh A       11 RAC-CT                 48.99      49.69        
 31 Dragseth, Ella L          12 AGUA-MR                48.74      50.02        
 32 Pelusio, Mazie L          11 RAC-CT                 53.04      50.08        
 33 Bailey-Hamm, Elizabeth C  12 AGUA-MR                46.82      50.12        
 34 Carroll, Samantha L       11 FREE-MR                59.65      50.57        
 35 Zahorjan, Juliana *       11 CPAC-CT              1:05.30      50.63        
 36 Clough, Erika *           11 CPAC-CT              1:05.91      50.76        
 37 Cani, Ema N               11 UN-MR                1:20.99      50.81        
 38 Lynton, Mackenzie R       11 AGUA-MR                50.60      51.25        
 39 Schwartz, Isabelle K      12 AGUA-MR                50.90      51.41        
 40 Burger, Helena A          12 AGUA-MR                53.35      52.51        
 41 Tan, Adrianna E           11 AGUA-MR                52.27      52.88        
 42 Eizenstat, Julia M        11 AGUA-MR                52.65      54.77        
 43 Rodriguez-Melendez, Yari  11 UN-MR                  58.22      55.71        
 44 Laduzinski, Sara F        11 AGUA-MR              1:00.15      56.27        
 45 Greco, Bella L            11 RAC-CT                 58.81      56.90        
 46 Carre, Lily R             12 CPAC-CT                57.70      56.99        
 47 Larson, Grace A           11 FREE-MR                57.15      57.46        
 48 Li, Sidney                12 FREE-MR                57.91    1:01.60        
 49 Viswanathan, Trisha       11 Middies-MR           1:06.49    1:03.10        
 50 Krause, Olivia E          11 RAC-CT               1:10.99    1:03.97        
 -- Aguilar, Lucia            11 Middies-MR             48.92         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:28.69  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Alexandra G        11 CPAC-CT              1:31.26    1:25.19 JO     
  2 Gjervold, Anna G          12 CPAC-CT              1:32.30    1:26.11 JO     
  3 Siegel, Ellah I           11 AGUA-MR              1:34.42    1:33.47        
  4 Kim, Renee G              11 JFAC-NJ              1:39.36    1:34.77        
  5 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        1:30.00    1:35.31        
  6 Khitin, Layla             12 AGUA-MR              1:45.93    1:35.46        
  7 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              1:49.10    1:35.69        
  8 Meccia, Madison N         11 FREE-MR              1:39.24    1:35.96        
  9 Hunt, Anna K              11 AGUA-MR              1:39.28    1:38.11        
 10 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              1:37.98    1:38.20        
 11 Huang, Kejin              12 QNS-MR               1:44.59    1:39.07        
 12 Chen, Bessie              12 AGUA-MR              1:38.49    1:39.71        
 13 Van Orden, Esme M         11 CPAC-CT              1:57.20    1:40.75        
 14 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR              1:40.42    1:40.88        
 15 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR              1:59.99    1:40.95        
 16 May, Cate A               12 CPAC-CT              1:49.60    1:41.31        
 17 Haider, Pierce P          12 AGUA-MR              1:39.84    1:41.36        
 18 Cauley, Olivia M          12 AGUA-MR              1:46.57    1:41.76        
 19 Rosemond, Tatum           11 AGUA-MR              1:43.08    1:42.86        
 20 Castano, Isabella H       11 AGUA-MR              1:50.79    1:43.04        
 21 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR              1:41.69    1:43.52        
 22 Dragseth, Ella L          12 AGUA-MR              1:44.13    1:43.59        
 23 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR              1:45.94    1:44.56        
 24 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              1:48.19    1:44.64        
 25 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              1:46.33    1:44.73        
 26 Cramer, Josephine D       12 AGUA-MR              1:44.04    1:44.82        
 27 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR              1:43.77    1:45.18        
 28 Hsu, Katie K              11 AGUA-MR              1:51.00    1:45.45        
 29 Schwartz, Isabelle K      12 AGUA-MR              1:53.23    1:46.90        
 30 Clough, Erika *           11 CPAC-CT              2:19.41    1:47.01        
 31 Zahorjan, Juliana *       11 CPAC-CT              2:16.44    1:47.76        
 32 Dosembet, Jema I          11 AGUA-MR              1:53.40    1:48.51        
 33 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR              1:53.28    1:48.91        
 34 Tan, Adrianna E           11 AGUA-MR                   NT    1:50.15        
 35 Bailey-Hamm, Elizabeth C  12 AGUA-MR              1:43.59    1:50.21        
 36 Long, Makena S            11 RAC-CT               1:58.18    1:51.04        
 37 Taipale, Lilli E          11 AGUA-MR              1:59.45    1:51.26        
 38 Aguilar, Lucia            11 Middies-MR           1:52.13    1:51.63        
 39 Burger, Helena A          12 AGUA-MR              1:53.93    1:53.73        
 40 Carroll, Samantha L       11 FREE-MR              2:03.81    1:53.98        
 41 Bonheim, Kira I           11 RAC-CT               2:09.46    1:54.23        
 42 Eizenstat, Julia M        11 AGUA-MR              1:52.06    1:56.60        
 43 Carre, Lily R             12 CPAC-CT              2:10.51    1:56.78        
 44 Rodriguez-Melendez, Yari  11 UN-MR                2:05.67    1:57.72        
 45 Laduzinski, Sara F        11 AGUA-MR              2:08.38    2:01.36        
 46 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR              2:04.12    2:01.51        
 47 Chuk, Megan               11 FREE-MR              2:04.14    2:01.75        
 48 Jalkut, Zoe M             11 AGUA-MR              2:13.89    2:06.22        
 49 Larson, Grace A           11 FREE-MR              2:05.24    2:06.81        
 50 Krause, Olivia E          11 RAC-CT               2:30.99    2:10.41        
 51 Li, Sidney                12 FREE-MR              2:14.23    2:10.66        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                33.79  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Alexandra G        11 CPAC-CT                37.18      33.45 JO     
  2 Levine, Emma A            12 RAC-CT                 31.97      33.69 JO     
  3 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR                 34.43      33.73 JO     
  4 Ebrahimpour, Beth N       12 AGUA-MR                33.64      33.74 JO     
  5 Khitin, Layla             12 AGUA-MR                35.98      34.56        
  6 Berger, Syd R             11 AGUA-MR                35.67      35.20        
  7 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR                35.29      35.27        
  8 Skaistis, Delilah E       12 AGUA-MR                35.45      35.31        
  9 Asch, Lexi                12 AGUA-MR                35.04      36.15        
 10 Archibald, Lily M         11 RAC-CT                 38.39      36.87        
 11 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 38.51      37.20        
 12 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 36.37      37.21        
 13 Chen, Bessie              12 AGUA-MR                36.74      37.32        
 14 Yin, Tiffany              12 RAC-CT                 41.23      37.39        
 15 Milton, Georgia B         12 RAC-CT                 41.10      37.45        
 16 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             37.56      37.78        
 17 Castano, Isabella H       11 AGUA-MR                39.23      37.99        
 18 Crist, Molly E            12 RAC-CT                 38.85      38.02        
 19 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR                38.41      38.19        
 20 Won, Corey T              12 AGUA-MR                40.58      38.59        
 21 Hsu, Katie K              11 AGUA-MR                39.00      38.67        
 22 Cani, Ema N               11 UN-MR                  55.99      38.92        
 23 Brezac, Ainsleigh A       11 RAC-CT                 39.01      38.99        
 24 Kim, Kodi K               12 AGUA-MR                39.28      39.09        
 25 Van Orden, Esme M         11 CPAC-CT                45.34      39.13        
 26 Tyrrell, Lillie J         12 AGUA-MR                39.74      39.55        
 27 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR                40.17      39.70        
 28 Neary, Cara J             12 AGUA-MR                51.76      39.78        
 29 Bailey-Hamm, Elizabeth C  12 AGUA-MR                41.08      40.34        
 30 Chang, Yewon              12 AGUA-MR                42.17      40.97        
 31 Cauley, Olivia M          12 AGUA-MR                41.01      41.18        
 32 O'Malley, Eden G          11 RAC-CT                 43.45      41.37        
 33 Blau, Naomi B             11 AGUA-MR                39.72      41.65        
 34 Haider, Pierce P          12 AGUA-MR                43.49      41.69        
 35 Borbe, Denise S           12 JFAC-NJ                43.23      41.81        
 36 Dosembet, Jema I          11 AGUA-MR                46.23      41.83        
 37 Seth, Amalie R            12 AGUA-MR                48.07      41.89        
 38 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR                48.40      41.92        
 39 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                45.40      42.30        
 40 Mori, Maya                12 AGUA-MR                42.55      43.08        
 41 Taipale, Lilli E          11 AGUA-MR                43.02      43.23        
 42 Velez, Sofia E            12 RAC-CT                 40.89      43.67        
 43 Wiggins, Sienna J         11 AGUA-MR                43.83      43.71        
 44 Kuittinen, Katja B        11 RAC-CT                 55.93      43.90        
 45 Rosemond, Tatum           11 AGUA-MR                40.75      44.23        
 46 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR                42.89      44.27        
 47 Schwartz, Isabelle K      12 AGUA-MR                44.81      44.39        
 48 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR                47.61      44.67        
 49 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR                44.89      45.06        
 50 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR                52.76      45.51        
 51 Pelusio, Mazie L          11 RAC-CT               1:05.38      45.73        
 52 Rabiner, Danielle C       12 AGUA-MR                   NT      46.00        
 53 Lynton, Mackenzie R       11 AGUA-MR                51.43      47.35        
 54 Hunt, Anna K              11 AGUA-MR                48.40      47.76        
 55 Tan, Adrianna E           11 AGUA-MR                50.37      48.22        
 56 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                48.11      48.45        
 57 Rodriguez-Melendez, Yari  11 UN-MR                  56.34      52.02        
 58 Long, Makena S            11 RAC-CT                 49.80      52.23        
 59 Abromavage, Remy G        11 AGUA-MR                46.78      52.33        
 60 Zahorjan, Juliana *       11 CPAC-CT                56.24      52.51        
 61 Cramer, Josephine D       12 AGUA-MR                50.99      53.68        
 62 Bonheim, Kira I           11 RAC-CT                 49.88      53.76        
 -- Greco, Bella L            11 RAC-CT               1:05.90         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:15.69  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gjervold, Anna G          12 CPAC-CT              1:29.99    1:17.70        
  2 Ebrahimpour, Beth N       12 AGUA-MR              1:17.31    1:19.72        
  3 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:18.40    1:19.88        
  4 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR               1:21.01    1:20.97        
  5 Skaistis, Delilah E       12 AGUA-MR              1:20.95    1:22.03        
  6 Berger, Syd R             11 AGUA-MR              1:24.66    1:24.13        
  7 Hsu, Katie K              11 AGUA-MR              1:29.00    1:27.52        
  8 Khitin, Layla             12 AGUA-MR                   NT    1:27.86        
  9 Crist, Molly E            12 RAC-CT               1:29.78    1:28.46        
 10 Castano, Isabella H       11 AGUA-MR              1:29.67    1:29.67        
 11 Kim, Kodi K               12 AGUA-MR                   NT    1:30.58        
 12 Langford, Elisabeth A     12 AGUA-MR              1:42.02    1:37.00        
 13 Meccia, Madison N         11 FREE-MR              1:32.81    1:39.41        
 14 Tyrrell, Lillie J         12 AGUA-MR              2:00.21    1:41.77        
 15 Seth, Amalie R            12 AGUA-MR              1:58.01    1:43.52        
 16 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              1:45.89    1:51.02        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:45.39  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Alexandra G        11 CPAC-CT              2:49.68    2:38.44 JO     
                1:16.09   2:38.44 (1:22.35)                                        
  2 Gjervold, Anna G          12 CPAC-CT              2:46.49    2:38.89 JO     
                1:17.07   2:38.89 (1:21.82)                                        
  3 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR              2:51.46    2:48.52        
                1:17.94   2:48.52 (1:30.58)                                        
  4 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              2:54.07    2:54.75        
                1:25.86   2:54.75 (1:28.89)                                        
  5 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              2:45.28    2:56.20        
                1:21.07   2:56.20 (1:35.13)                                        
  6 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR               2:59.33    2:57.17        
                1:17.85   2:57.17 (1:39.32)                                        
  7 Milton, Georgia B         12 RAC-CT               3:00.68    2:57.49        
                1:26.76   2:57.49 (1:30.73)                                        
  8 Ebrahimpour, Beth N       12 AGUA-MR              3:10.87    2:58.23        
                1:25.68   2:58.23 (1:32.55)                                        
  9 Van Orden, Esme M         11 CPAC-CT              3:30.00    3:01.75        
                1:25.04   3:01.75 (1:36.71)                                        
 10 Tong, Aurey               11 QNS-MR               3:24.44    3:02.09        
                1:26.62   3:02.09 (1:35.47)                                        
 11 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        3:10.00    3:03.06        
                1:26.65   3:03.06 (1:36.41)                                        
 12 Won, Corey T              12 AGUA-MR                   NT    3:03.94        
                1:29.33   3:03.94 (1:34.61)                                        
 13 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR              3:02.74    3:04.42        
                1:26.78   3:04.42 (1:37.64)                                        
 14 Berger, Syd R             11 AGUA-MR              3:15.00    3:05.28        
                1:27.50   3:05.28 (1:37.78)                                        
 15 Siegel, Ellah I           11 AGUA-MR              3:16.33    3:05.60        
                1:29.19   3:05.60 (1:36.41)                                        
 16 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              3:07.34    3:07.56        
                1:30.50   3:07.56 (1:37.06)                                        
 17 Cauley, Olivia M          12 AGUA-MR              3:15.89    3:09.28        
                1:29.17   3:09.28 (1:40.11)                                        
 18 Hsu, Katie K              11 AGUA-MR              3:16.00    3:10.22        
                1:27.17   3:10.22 (1:43.05)                                        
 19 Rice, Cokie K             12 AGUA-MR              3:30.00    3:13.86        
                1:33.66   3:13.86 (1:40.20)                                        
 20 Meccia, Madison N         11 FREE-MR              3:14.74    3:15.31        
                1:39.19   3:15.31 (1:36.12)                                        
 21 Chang, Yewon              12 AGUA-MR                   NT    3:16.24        
                1:31.51   3:16.24 (1:44.73)                                        
 22 Dragseth, Ella L          12 AGUA-MR              3:19.78    3:16.56        
                1:32.59   3:16.56 (1:43.97)                                        
 23 Haider, Pierce P          12 AGUA-MR              3:22.65    3:16.78        
                1:36.26   3:16.78 (1:40.52)                                        
 24 Taipale, Lilli E          11 AGUA-MR              3:31.12    3:18.54        
                1:33.56   3:18.54 (1:44.98)                                        
 25 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              3:33.83    3:19.61        
                1:40.72   3:19.61 (1:38.89)                                        
 26 Wiggins, Sienna J         11 AGUA-MR              3:30.00    3:20.01        
                1:38.10   3:20.01 (1:41.91)                                        
 27 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR              3:34.71    3:22.98        
                1:33.53   3:22.98 (1:49.45)                                        
 28 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              3:32.30    3:26.83        
                1:44.67   3:26.83 (1:42.16)                                        
 29 Pelusio, Mazie L          11 RAC-CT               3:45.79    3:31.45        
                1:39.76   3:31.45 (1:51.69)                                        
 30 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR              3:49.99    3:41.70        
                1:53.26   3:41.70 (1:48.44)                                        
 31 Carroll, Samantha L       11 FREE-MR              4:00.41    3:43.19        
                1:47.98   3:43.19 (1:55.21)                                        
 32 Laduzinski, Sara F        11 AGUA-MR              3:52.89    3:51.73        
                1:51.74   3:51.73 (1:59.99)                                        
 -- Huang, Kejin              12 QNS-MR               3:13.33         DQ        
      One hand touch - fly
                1:28.96        DQ (1:32.33)                                        
 -- Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - fly
                1:41.51        DQ (1:47.31)                                        
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                28.69  SRZ
                28.79  MET
                29.79  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandenburg, Kim           34 NYAC-MR                25.65      28.04 SRZ    
  2 Krevitt, Charlotte        16 AGUA-MR                26.63      28.25 SRZ    
  3 Bates, Diana N            15 AGUA-MR                28.23      28.64 SRZ    
  4 Turner, Anna J            17 RAC-CT                 28.69      29.10 JO'S   
  5 Gormley, Isabel G         16 AGUA-MR                29.84      29.15 JO'S   
  6 DiBlasi, Alessia          13 JFAC-NJ                28.29      29.20 JO'S   
  7 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR                28.00      29.30 JO'S   
  8 Wu, Madison               14 AGUA-MR                30.44      29.36 JO'S   
  8 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR                28.40      29.36 JO'S   
 10 Liew, Briana J            15 QNS-MR                 29.12      29.61 JO'S   
 11 Basler, Alia R            13 AGUA-MR                27.64      29.66 JO'S   
 12 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR                29.70      29.87        
 13 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR          30.20      30.08        
 14 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR                28.63      30.19        
 15 Li, Caterina S            14 CPAC-CT                28.95      30.25        
 16 Earley, Cristin M         15 HMST-CT                30.07      30.35        
 17 Brennan, Catie F          18 AGUA-MR                28.43      30.36        
 18 Zhang, Angelina           16 AGUA-MR                29.63      30.37        
 19 Hunter, Kate R            13 CPAC-CT                31.20      30.38        
 20 Benzija, Alyssa           15 JFAC-NJ                29.92      30.50        
 21 Jones, Lara R             13 UN-FG                  30.10      30.51        
 22 Weiner, Julia R           17 RAC-CT                 29.16      30.60        
 23 Rock, Katie               14 JFAC-NJ                29.21      30.71        
 23 Ronaghan, Olivia R        13 QNS-MR                 30.01      30.71        
 25 Palacios, Marisol         15 JFAC-NJ                29.21      30.73        
 26 Thilow, Rachel R          13 RAC-CT                 29.84      30.76        
 27 Rock, Emma                14 JFAC-NJ                30.69      30.88        
 28 Grozdanic, Katarina       15 RI Marlins-MR          30.00      30.89        
 29 Benzija, Samantha         13 JFAC-NJ                29.84      31.05        
 29 McGeary, Quinn R          13 CPAC-CT                32.39      31.05        
 31 Uttaro, Elena P           17 FREE-MR                29.63      31.09        
 32 Lee, Moira S              17 RAC-CT                 29.73      31.24        
 33 Severini, Sydney G        13 JFAC-NJ                30.48      31.26        
 34 Milrod, Maya L            16 AGUA-MR                29.70      31.27        
 35 Conlan, Olivia            15 QNS-MR                 31.08      31.35        
 36 Kim, Ashley               13 AGUA-MR                32.18      31.59        
 37 Riebling, Riley P         13 RAC-CT                 30.22      31.72        
 38 Bachmann, Rachele D       13 RAC-CT                 34.04      31.80        
 39 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR                31.44      31.84        
 40 DeSalvo, Ella             14 JFAC-NJ                31.41      31.88        
 41 Norton, Electa            16 AGUA-MR                30.02      32.07        
 42 Reinhart, Natalie J       13 RI Marlins-MR          30.94      32.09        
 43 Kennedy, Mikayla          13 AGUA-MR                31.50      32.15        
 44 Mercado, Camila           14 JFAC-NJ                31.60      32.18        
 45 Valenzuela, Emily         14 JFAC-NJ                31.60      32.29        
 46 Weissman, Emily T         18 AGUA-MR                31.61      32.31        
 46 Bonitatebus, Miranda R    13 RAC-CT                 30.91      32.31        
 48 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR                30.89      32.33        
 48 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR                31.23      32.33        
 50 Greenberg, Elana M        16 AGUA-MR                   NT      32.37        
 51 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR                32.24      32.44        
 52 Deng, Chloe S             13 FREE-MR                31.80      32.61        
 53 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 31.56      32.66        
 54 McNamara, Jane            14 UN-MR                  34.03      32.69        
 55 Lin, Katrina              13 AGUA-MR                32.33      32.79        
 55 Porter, Sabrina F         13 RAC-CT                 31.55      32.79        
 57 Tyson, Natalie J          13 AGUA-MR                33.58      32.86        
 58 Feigin, Alex M            17 AGUA-MR                30.10      32.93        
 58 Principe, Julia           15 JFAC-NJ                31.92      32.93        
 60 Nabors, Brooke F          15 HMST-CT                31.20      32.94        
 61 Coakley, Emma Q           14 RAC-CT                 32.27      33.14        
 62 Bernacki, Caroline M      13 CPAC-CT                34.56      33.17        
 63 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR                32.22      33.53        
 64 Dauchez, Alice M          17 AGUA-MR                32.94      33.57        
 65 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR                32.50      33.65        
 66 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR                33.62      33.69        
 67 Ritziu, Andrea            18 RI Marlins-MR          32.25      33.72        
 68 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR                 33.07      33.99        
 69 Tongol, Glorious P        13 JFAC-NJ                32.54      34.00        
 70 Winters, Mia E            14 FREE-MR                33.01      34.37        
 71 Li, Kaitlin               14 QNS-MR                 33.94      34.45        
 72 Raboy, Ghelila            16 AGUA-MR                31.53      34.51        
 73 Velez, Daniella M         16 QNS-MR                 33.75      34.75        
 74 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR                35.44      34.79        
 75 Charles, Aliza A          13 QNS-MR                 36.12      34.90        
 76 Cezzar, Annika E          13 CPAC-CT                40.74      35.08        
 77 Jimenez, Haley            14 QNS-MR                 35.98      35.18        
 78 Mahadev, Megha            14 JFAC-NJ                33.63      35.23        
 79 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR                 32.00      35.32        
 80 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR                36.44      35.73        
 81 Wong, Vanessa             13 QNS-MR                 39.60      35.92        
 82 Bolon, Isabella M         13 AGUA-MR                36.50      36.41        
 83 Vitarelli, Sofia J        13 RAC-CT                 39.72      36.68        
 84 Chuk, Ellie               13 FREE-MR                38.74      36.70        
 85 Nettles, Molly S          13 AGUA-MR                37.07      37.02        
 86 Wong, Jessica             15 QNS-MR                 38.07      37.71        
 87 Ghorra, Juliana L         13 FREE-MR                45.99      37.94        
 88 Marian, Ava N             13 QNS-MR                 40.60      38.08        
 89 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR                35.52      38.47        
 90 Kouchtaf, Sophia M        13 QNS-MR                 38.33      38.81        
 91 Greco, Gianna R           14 RAC-CT                 45.78      38.99        
 92 Zhou, Catherine           13 FREE-MR                42.80      41.88        
 93 Keszthelyi, Madison       13 QNS-MR                 39.33      42.62        
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:01.79  SRZ
              1:02.29  MET
              1:03.99  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Anna J            17 RAC-CT                 59.90    1:01.36 SRZ    
  2 Olszewski, Inez I         18 AGUA-MR                58.88    1:02.22 MET    
  3 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              1:04.82    1:03.93 JO'S   
  4 Benzija, Alyssa           15 JFAC-NJ              1:04.01    1:04.52        
  5 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR              1:02.08    1:04.57        
  6 DiBlasi, Alessia          13 JFAC-NJ              1:01.22    1:04.93        
  7 Casey, Carolyn T          14 AGUA-MR              1:10.98    1:04.98        
  8 Rock, Katie               14 JFAC-NJ              1:04.98    1:05.11        
  9 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR              1:06.52    1:05.17        
 10 Basler, Alia R            13 AGUA-MR              1:03.44    1:05.25        
 11 Jones, Lara R             13 UN-FG                1:04.58    1:05.92        
 12 Holmes, Kaitlyn A         14 CPAC-CT              1:07.19    1:05.99        
 13 Silveira, Luiza E         17 AGUA-MR              1:02.62    1:06.40        
 14 Thilow, Rachel R          13 RAC-CT               1:06.47    1:06.93        
 15 Uttaro, Elena P           17 FREE-MR              1:04.06    1:07.17        
 16 Hunter, Kate R            13 CPAC-CT              1:07.73    1:07.37        
 17 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              1:09.15    1:07.57        
 18 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              1:07.47    1:07.64        
 19 Milrod, Maya L            16 AGUA-MR              1:04.95    1:07.87        
 20 Chang, Cara               14 AGUA-MR              1:08.38    1:08.05        
 21 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:08.49    1:08.53        
 22 Rock, Emma                14 JFAC-NJ              1:07.17    1:08.89        
 23 Weiner, Julia R           17 RAC-CT               1:04.69    1:08.99        
 24 Reinhart, Natalie J       13 RI Marlins-MR        1:10.08    1:09.10        
 25 Palacios, Marisol         15 JFAC-NJ              1:04.94    1:09.15        
 26 Grozdanic, Katarina       15 RI Marlins-MR        1:07.53    1:09.30        
 27 DeSalvo, Ella             14 JFAC-NJ              1:10.80    1:09.33        
 28 Riebling, Riley P         13 RAC-CT               1:09.01    1:10.06        
 29 Bachmann, Rachele D       13 RAC-CT               1:16.59    1:10.31        
 30 McGeary, Quinn R          13 CPAC-CT              1:08.57    1:10.46        
 31 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:09.46    1:10.74        
 32 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:07.98    1:10.85        
 33 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR                   NT    1:10.97        
 34 Kennedy, Mikayla          13 AGUA-MR              1:09.64    1:10.99        
 35 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              1:07.81    1:11.08        
 36 Dauchez, Alice M          17 AGUA-MR              1:11.47    1:11.67        
 37 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR                   NT    1:11.95        
 37 Cuevas, Eva M             15 HMST-CT              1:08.17    1:11.95        
 39 Mercado, Camila           14 JFAC-NJ              1:08.70    1:12.01        
 40 Valenzuela, Emily         14 JFAC-NJ              1:08.76    1:12.18        
 41 Hussain, Sana             13 AGUA-MR              1:12.36    1:12.30        
 42 Tyson, Natalie J          13 AGUA-MR              1:13.72    1:12.44        
 43 Polito, Lauren E          13 FREE-MR              1:14.43    1:12.71        
 44 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR        1:09.94    1:12.88        
 45 Coakley, Emma Q           14 RAC-CT               1:12.74    1:13.24        
 46 Porter, Sabrina F         13 RAC-CT               1:10.95    1:13.53        
 47 Raboy, Ghelila            16 AGUA-MR              1:10.62    1:13.57        
 48 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              1:15.53    1:13.82        
 49 Meador, Mollie S          13 AGUA-MR              1:15.67    1:14.02        
 50 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR              1:09.03    1:14.17        
 51 Lin, Katrina              13 AGUA-MR              1:13.41    1:14.23        
 52 Skinner, Gabriela         16 JFAC-NJ              1:11.54    1:15.53        
 53 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              1:16.18    1:15.59        
 54 Winters, Emma C           14 FREE-MR              1:11.76    1:15.84        
 55 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              1:17.48    1:16.23        
 56 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               1:15.33    1:16.46        
 57 Tongol, Glorious P        13 JFAC-NJ              1:12.83    1:16.65        
 58 Velez, Daniella M         16 QNS-MR               1:15.58    1:16.81        
 59 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              1:18.68    1:17.07        
 60 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              1:18.64    1:17.48        
 61 Nettles, Molly S          13 AGUA-MR              1:22.15    1:18.49        
 62 Vitarelli, Sofia J        13 RAC-CT               1:31.14    1:19.60        
 63 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:21.97    1:20.14        
 64 Mahadev, Megha            14 JFAC-NJ              1:15.39    1:20.33        
 65 Cezzar, Annika E          13 CPAC-CT              1:23.74    1:21.29        
 66 Charles, Aliza A          13 QNS-MR               1:26.47    1:21.76        
 67 Greco, Gianna R           14 RAC-CT               2:00.45    1:30.03        
 -- Winters, Mia E            14 FREE-MR              1:13.82         DQ        
      False start
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:12.89  SRZ
              2:14.49  MET
              2:19.59  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Anna J            17 RAC-CT               2:09.37    2:12.82 SRZ    
                1:05.11   2:12.82 (1:07.71)                                        
  2 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              2:09.53    2:13.52 MET    
                1:06.36   2:13.52 (1:07.16)                                        
  3 Shimizu-Bowers, Hana E    13 AGUA-MR              2:12.93    2:15.05 JO'S   
                1:06.78   2:15.05 (1:08.27)                                        
  4 Zhang, Sophia             16 AGUA-MR              2:07.91    2:17.38 JO'S   
                1:06.71   2:17.38 (1:10.67)                                        
  5 DiBlasi, Alessia          13 JFAC-NJ              2:19.38    2:19.25 JO'S   
                1:07.27   2:19.25 (1:11.98)                                        
  6 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              2:14.84    2:19.71        
                1:06.81   2:19.71 (1:12.90)                                        
  7 Holmes, Kaitlyn A         14 CPAC-CT              2:20.34    2:20.16        
                1:08.63   2:20.16 (1:11.53)                                        
  8 Schaepers-Cheu, Mayumi M  13 AGUA-MR              2:22.92    2:20.39        
                1:08.84   2:20.39 (1:11.55)                                        
  9 Codd, Lily E              14 CPAC-CT              2:26.50    2:20.98        
                1:09.22   2:20.98 (1:11.76)                                        
 10 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR              2:20.84    2:21.63        
                1:08.54   2:21.63 (1:13.09)                                        
 11 Benzija, Alyssa           15 JFAC-NJ              2:21.32    2:21.66        
                1:08.45   2:21.66 (1:13.21)                                        
 12 Conlan, Olivia            15 QNS-MR               2:23.46    2:21.67        
                1:10.01   2:21.67 (1:11.66)                                        
 13 Rock, Katie               14 JFAC-NJ              2:29.23    2:22.47        
                1:09.85   2:22.47 (1:12.62)                                        
 14 Li, Caterina S            14 CPAC-CT              2:23.22    2:22.56        
                1:09.15   2:22.56 (1:13.41)                                        
 15 Uttaro, Elena P           17 FREE-MR              2:19.30    2:23.47        
                1:08.84   2:23.47 (1:14.63)                                        
 16 Norton, Electa            16 AGUA-MR              2:12.17    2:24.41        
                1:09.08   2:24.41 (1:15.33)                                        
 17 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR              2:29.46    2:24.54        
                1:10.24   2:24.54 (1:14.30)                                        
 18 Kawahara, Momoe           15 AGUA-MR                   NT    2:25.05        
                1:08.37   2:25.05 (1:16.68)                                        
 19 Wu, Madison               14 AGUA-MR              2:24.88    2:25.49        
                1:10.62   2:25.49 (1:14.87)                                        
 20 Palacios, Marisol         15 JFAC-NJ              2:28.87    2:26.46        
                1:10.28   2:26.46 (1:16.18)                                        
 21 Benzija, Samantha         13 JFAC-NJ              2:23.71    2:26.55        
                1:11.56   2:26.55 (1:14.99)                                        
 22 Malchow, Isabella C       13 CPAC-CT              2:27.94    2:26.91        
                1:11.92   2:26.91 (1:14.99)                                        
 23 Main, Morgan E            14 AGUA-MR              2:24.75    2:26.92        
                1:12.45   2:26.92 (1:14.47)                                        
 24 Butler, Amelia K          16 UN-MR                2:18.44    2:27.76        
                1:09.26   2:27.76 (1:18.50)                                        
 25 McGeary, Quinn R          13 CPAC-CT              2:23.09    2:28.84        
                1:09.79   2:28.84 (1:19.05)                                        
 26 Casey, Carolyn T          14 AGUA-MR              2:35.76    2:29.01        
                1:12.25   2:29.01 (1:16.76)                                        
 27 Milrod, Maya L            16 AGUA-MR              2:17.67    2:29.07        
                1:10.49   2:29.07 (1:18.58)                                        
 28 Bonitatebus, Miranda R    13 RAC-CT               2:26.93    2:29.25        
                1:11.34   2:29.25 (1:17.91)                                        
 29 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR              2:21.18    2:29.37        
                1:12.70   2:29.37 (1:16.67)                                        
 30 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              2:30.66    2:29.51        
                1:10.71   2:29.51 (1:18.80)                                        
 31 Hunter, Kate R            13 CPAC-CT              2:29.44    2:29.60        
                1:12.81   2:29.60 (1:16.79)                                        
 32 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              2:27.32    2:29.89        
                1:12.60   2:29.89 (1:17.29)                                        
 33 Riebling, Riley P         13 RAC-CT               2:24.47    2:30.15        
                1:13.28   2:30.15 (1:16.87)                                        
 34 Dauchez, Alice M          17 AGUA-MR              2:24.27    2:30.24        
                1:13.27   2:30.24 (1:16.97)                                        
 35 Severini, Sydney G        13 JFAC-NJ              2:36.82    2:30.62        
                1:13.02   2:30.62 (1:17.60)                                        
 36 Li, Harmony Y             14 AGUA-MR              2:26.31    2:31.06        
                1:13.29   2:31.06 (1:17.77)                                        
 37 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                   NT    2:31.08        
                1:11.35   2:31.08 (1:19.73)                                        
 38 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR                   NT    2:32.04        
                1:12.57   2:32.04 (1:19.47)                                        
 39 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              2:30.06    2:32.73        
                1:15.17   2:32.73 (1:17.56)                                        
 40 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              2:37.85    2:33.34        
                1:15.58   2:33.34 (1:17.76)                                        
 41 Chang, Cara               14 AGUA-MR              2:32.53    2:33.49        
                1:16.56   2:33.49 (1:16.93)                                        
 42 Bachmann, Rachele D       13 RAC-CT               2:44.56    2:34.12        
                1:14.35   2:34.12 (1:19.77)                                        
 43 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:29.08    2:34.37        
                1:16.69   2:34.37 (1:17.68)                                        
 44 Costello, Isobel M        13 CPAC-CT              2:33.85    2:34.62        
                1:15.96   2:34.62 (1:18.66)                                        
 45 Thilow, Rachel R          13 RAC-CT               2:27.75    2:35.05        
                1:13.67   2:35.05 (1:21.38)                                        
 46 McNamara, Jane            14 UN-MR                2:45.58    2:35.34        
                1:14.90   2:35.34 (1:20.44)                                        
 47 Anton, Olivia             14 AGUA-MR              2:26.01    2:35.59        
                1:15.39   2:35.59 (1:20.20)                                        
 48 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              2:29.98    2:35.66        
                1:14.52   2:35.66 (1:21.14)                                        
 49 DeSalvo, Ella             14 JFAC-NJ              2:33.89    2:35.80        
                1:16.28   2:35.80 (1:19.52)                                        
 50 George, Danielle A        14 AGUA-MR                   NT    2:35.92        
                1:15.16   2:35.92 (1:20.76)                                        
 51 May, Emma M               14 CPAC-CT              2:35.96    2:36.02        
                1:16.50   2:36.02 (1:19.52)                                        
 52 Bernacki, Caroline M      13 CPAC-CT              2:30.00    2:36.24        
                1:16.43   2:36.24 (1:19.81)                                        
 53 Kim, Ashley               13 AGUA-MR              2:47.65    2:36.29        
                1:17.12   2:36.29 (1:19.17)                                        
 54 Mercado, Camila           14 JFAC-NJ              2:37.15    2:37.82        
                1:15.72   2:37.82 (1:22.10)                                        
 55 Deng, Chloe S             13 FREE-MR              2:36.57    2:38.10        
                1:14.65   2:38.10 (1:23.45)                                        
 56 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              2:32.20    2:39.54        
                1:15.17   2:39.54 (1:24.37)                                        
 57 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              2:43.28    2:39.87        
                1:17.61   2:39.87 (1:22.26)                                        
 58 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              2:42.47    2:40.26        
                1:19.91   2:40.26 (1:20.35)                                        
 59 Feigin, Alex M            17 AGUA-MR              2:25.68    2:41.01        
                1:16.15   2:41.01 (1:24.86)                                        
 60 Ritziu, Andrea            18 RI Marlins-MR        2:37.48    2:41.11        
                1:18.67   2:41.11 (1:22.44)                                        
 61 Kennedy, Mikayla          13 AGUA-MR                   NT    2:41.93        
                1:17.80   2:41.93 (1:24.13)                                        
 62 Hussain, Sana             13 AGUA-MR              2:44.14    2:42.18        
                1:18.12   2:42.18 (1:24.06)                                        
 63 Raboy, Ghelila            16 AGUA-MR              2:28.95    2:42.27        
                1:18.26   2:42.27 (1:24.01)                                        
 64 Li, Kaitlin               14 QNS-MR               2:38.13    2:42.46        
                1:18.18   2:42.46 (1:24.28)                                        
 65 Porter, Sabrina F         13 RAC-CT               2:32.75    2:42.51        
                1:18.64   2:42.51 (1:23.87)                                        
 66 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              2:42.61    2:43.23        
                1:18.74   2:43.23 (1:24.49)                                        
 67 Hermann, Anna             14 AGUA-MR              2:44.76    2:43.41        
                1:17.87   2:43.41 (1:25.54)                                        
 68 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              2:29.68    2:43.92        
                1:18.47   2:43.92 (1:25.45)                                        
 69 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               2:44.16    2:44.28        
                1:20.27   2:44.28 (1:24.01)                                        
 70 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              2:50.43    2:44.96        
                1:19.14   2:44.96 (1:25.82)                                        
 71 Chang, Mia                14 AGUA-MR              2:39.99    2:45.65        
                1:19.94   2:45.65 (1:25.71)                                        
 72 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              2:55.06    2:49.01        
                1:20.99   2:49.01 (1:28.02)                                        
 73 Skinner, Gabriela         16 JFAC-NJ              2:31.91    2:49.29        
                1:21.55   2:49.29 (1:27.74)                                        
 74 Lin, Katrina              13 AGUA-MR              2:47.23    2:50.93        
                1:22.38   2:50.93 (1:28.55)                                        
 75 Nettles, Molly S          13 AGUA-MR              2:54.52    2:54.82        
                1:24.54   2:54.82 (1:30.28)                                        
 76 Mahadev, Megha            14 JFAC-NJ              2:57.40    2:58.47        
                1:20.50   2:58.47 (1:37.97)                                        
 77 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               2:58.61    2:58.89        
                1:26.92   2:58.89 (1:31.97)                                        
 78 Singhal, Anisha           13 AGUA-MR              3:16.83    2:59.22        
                1:25.17   2:59.22 (1:34.05)                                        
 79 Cezzar, Annika E          13 CPAC-CT              2:55.74    3:02.35        
                1:27.97   3:02.35 (1:34.38)                                        
 80 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              2:58.69    3:03.09        
                1:27.42   3:03.09 (1:35.67)                                        
 81 Vitarelli, Sofia J        13 RAC-CT               3:13.58    3:06.13        
                1:31.70   3:06.13 (1:34.43)                                        
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiBlasi, Alessia          13 JFAC-NJ                34.11      34.41        
  2 Silveira, Luiza E         17 AGUA-MR                31.82      34.66        
  3 Lee, Moira S              17 RAC-CT                 33.74      35.23        
  4 Brennan, Catie F          18 AGUA-MR                31.50      35.38        
  5 Grozdanic, Katarina       15 RI Marlins-MR          39.81      37.38        
  6 Weissman, Emily T         18 AGUA-MR                33.00      37.47        
  7 Reinhart, Natalie J       13 RI Marlins-MR          42.70      40.36        
  8 Furman, Rita              13 JFAC-NJ                58.10      40.78        
  9 Mahadev, Megha            14 JFAC-NJ                39.02      41.24        
 10 Kouchtaf, Sophia M        13 QNS-MR                 41.33      41.35        
 11 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR          42.83      42.56        
 12 Wong, Vanessa             13 QNS-MR                 46.89      44.21        
 13 Zhou, Catherine           13 FREE-MR                44.30      44.49        
 14 Charles, Aliza A          13 QNS-MR                 43.33      44.75        
 15 Marian, Ava N             13 QNS-MR                 49.05      47.64        
 16 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR                49.34      47.92        
 17 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR                45.91      48.53        
 18 Greco, Gianna R           14 RAC-CT                 50.67      50.07        
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:08.39  SRZ
              1:08.59  MET
              1:13.99  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kawahara, Momoe           15 AGUA-MR              1:12.51    1:11.76 JO'S   
  2 Silveira, Luiza E         17 AGUA-MR              1:07.45    1:11.86 JO'S   
  3 Shimizu-Bowers, Hana E    13 AGUA-MR              1:10.39    1:12.05 JO'S   
  4 Krevitt, Charlotte        16 AGUA-MR              1:11.83    1:12.42 JO'S   
  5 Casey, Carolyn T          14 AGUA-MR              1:15.29    1:12.51 JO'S   
  6 Wu, Madison               14 AGUA-MR              1:12.57    1:13.29 JO'S   
  7 Weiner, Julia R           17 RAC-CT               1:09.22    1:13.42 JO'S   
  8 Malchow, Isabella C       13 CPAC-CT              1:16.37    1:13.71 JO'S   
  9 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              1:12.11    1:14.01        
 10 Zhang, Angelina           16 AGUA-MR              1:10.51    1:14.04        
 11 Schaepers-Cheu, Mayumi M  13 AGUA-MR              1:14.78    1:14.80        
 12 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR              1:10.66    1:15.35        
 13 Benzija, Alyssa           15 JFAC-NJ              1:16.87    1:15.63        
 14 Turner, Anna J            17 RAC-CT               1:18.84    1:16.06        
 15 Butler, Amelia K          16 UN-MR                1:08.44    1:16.09        
 16 Main, Morgan E            14 AGUA-MR              1:17.32    1:17.06        
 17 DiBlasi, Alessia          13 JFAC-NJ              1:13.05    1:17.57        
 18 Valenzuela, Emily         14 JFAC-NJ              1:14.96    1:17.75        
 19 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              1:17.20    1:18.07        
 20 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:15.22    1:19.05        
 21 Palacios, Marisol         15 JFAC-NJ              1:15.83    1:19.20        
 22 Porter, Sabrina F         13 RAC-CT               1:15.59    1:19.48        
 23 Grozdanic, Katarina       15 RI Marlins-MR        1:19.42    1:19.85        
 24 Basler, Alia R            13 AGUA-MR              1:18.44    1:19.86        
 25 Bachmann, Rachele D       13 RAC-CT               1:24.93    1:20.25        
 26 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              1:19.84    1:20.83        
 27 Li, Harmony Y             14 AGUA-MR              1:17.75    1:21.35        
 28 Lin, Katrina              13 AGUA-MR              1:21.66    1:21.37        
 29 Raboy, Ghelila            16 AGUA-MR              1:14.96    1:22.03        
 30 Chang, Cara               14 AGUA-MR              1:25.58    1:22.05        
 31 Tongol, Glorious P        13 JFAC-NJ              1:25.12    1:22.51        
 32 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               1:21.93    1:22.62        
 33 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              1:22.99    1:22.71        
 34 McNamara, Jane            14 UN-MR                1:25.89    1:22.86        
 34 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              1:21.54    1:22.86        
 36 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              1:21.15    1:23.37        
 37 Kim, Ashley               13 AGUA-MR              1:25.39    1:23.67        
 38 Kennedy, Mikayla          13 AGUA-MR              1:22.06    1:23.80        
 39 Deng, Chloe S             13 FREE-MR              1:19.12    1:24.01        
 40 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              1:21.52    1:24.08        
 41 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              1:24.61    1:24.26        
 41 Winters, Mia E            14 FREE-MR              1:24.21    1:24.26        
 43 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              1:21.67    1:24.49        
 44 Chang, Mia                14 AGUA-MR              1:22.48    1:24.75        
 45 Reinhart, Natalie J       13 RI Marlins-MR        1:21.50    1:25.26        
 46 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:23.78    1:25.89        
 47 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               1:28.22    1:26.43        
 48 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              1:28.01    1:26.90        
 49 Skinner, Gabriela         16 JFAC-NJ              1:19.17    1:27.02        
 50 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              1:26.65    1:27.05        
 51 Polito, Lauren E          13 FREE-MR              1:24.02    1:28.12        
 52 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR              1:20.85    1:28.21        
 53 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              1:26.56    1:28.78        
 54 Mahadev, Megha            14 JFAC-NJ              1:25.55    1:29.22        
 55 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                   NT    1:29.23        
 56 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR        1:33.01    1:29.42        
 57 George, Danielle A        14 AGUA-MR                   NT    1:29.49        
 58 Velez, Daniella M         16 QNS-MR               1:30.63    1:30.14        
 59 Nettles, Molly S          13 AGUA-MR              1:31.16    1:30.18        
 60 Winters, Emma C           14 FREE-MR              1:27.38    1:31.31        
 61 Furman, Rita              13 JFAC-NJ              1:25.20    1:31.49        
 62 Cezzar, Annika E          13 CPAC-CT              1:37.74    1:32.34        
 63 Vitarelli, Sofia J        13 RAC-CT               1:34.39    1:33.32        
 64 Singhal, Anisha           13 AGUA-MR              1:32.28    1:34.89        
 65 Charles, Aliza A          13 QNS-MR               1:41.16    1:38.19        
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:27.99  SRZ
              2:28.39  MET
              2:39.09  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              2:28.04    2:25.31 SRZ    
                1:12.53   2:25.31 (1:12.78)                                        
  2 Earley, Cristin M         15 HMST-CT              2:23.25    2:27.67 SRZ    
                1:12.01   2:27.67 (1:15.66)                                        
  3 Kawahara, Momoe           15 AGUA-MR              2:35.41    2:30.82 JO'S   
                1:13.32   2:30.82 (1:17.50)                                        
  4 Shimizu-Bowers, Hana E    13 AGUA-MR              2:31.50    2:32.11 JO'S   
                1:14.18   2:32.11 (1:17.93)                                        
  5 Malchow, Isabella C       13 CPAC-CT              2:42.12    2:34.71 JO'S   
                1:16.30   2:34.71 (1:18.41)                                        
  6 Codd, Lily E              14 CPAC-CT              2:42.84    2:35.74 JO'S   
                1:16.72   2:35.74 (1:19.02)                                        
  7 Silveira, Luiza E         17 AGUA-MR              2:24.46    2:35.99 JO'S   
                1:14.98   2:35.99 (1:21.01)                                        
  8 Holmes, Kaitlyn A         14 CPAC-CT              2:45.28    2:36.77 JO'S   
                1:18.11   2:36.77 (1:18.66)                                        
  9 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR              2:36.38    2:37.77 JO'S   
                1:18.04   2:37.77 (1:19.73)                                        
 10 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              2:34.40    2:39.89        
                1:18.28   2:39.89 (1:21.61)                                        
 11 Schaepers-Cheu, Mayumi M  13 AGUA-MR              2:40.21    2:40.62        
                1:19.13   2:40.62 (1:21.49)                                        
 12 Casey, Carolyn T          14 AGUA-MR              2:42.35    2:40.89        
                1:18.38   2:40.89 (1:22.51)                                        
 13 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              2:46.32    2:41.35        
                1:17.95   2:41.35 (1:23.40)                                        
 14 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        2:51.86    2:41.97        
                1:19.84   2:41.97 (1:22.13)                                        
 15 Brennan, Catie F          18 AGUA-MR              2:24.36    2:42.48        
                1:17.41   2:42.48 (1:25.07)                                        
 16 Liew, Briana J            15 QNS-MR               2:35.75    2:43.11        
                1:19.91   2:43.11 (1:23.20)                                        
 17 Jones, Lara R             13 UN-FG                2:38.27    2:43.36        
                1:21.03   2:43.36 (1:22.33)                                        
 18 Wu, Madison               14 AGUA-MR              2:39.00    2:43.96        
                1:21.19   2:43.96 (1:22.77)                                        
 19 Weiner, Julia R           17 RAC-CT               2:28.46    2:44.40        
                1:19.74   2:44.40 (1:24.66)                                        
 20 Ronaghan, Olivia R        13 QNS-MR               2:49.33    2:45.71        
                1:22.47   2:45.71 (1:23.24)                                        
 21 Bonitatebus, Miranda R    13 RAC-CT               2:46.81    2:45.83        
                1:22.38   2:45.83 (1:23.45)                                        
 22 Anton, Olivia             14 AGUA-MR              2:44.86    2:46.85        
                1:21.82   2:46.85 (1:25.03)                                        
 23 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              2:48.27    2:47.25        
                1:21.70   2:47.25 (1:25.55)                                        
 24 Main, Morgan E            14 AGUA-MR              2:47.04    2:47.57        
                1:24.21   2:47.57 (1:23.36)                                        
 25 Butler, Amelia K          16 UN-MR                2:35.44    2:48.91        
                1:21.47   2:48.91 (1:27.44)                                        
 26 Rock, Emma                14 JFAC-NJ              2:52.64    2:50.28        
                1:21.50   2:50.28 (1:28.78)                                        
 27 Valenzuela, Emily         14 JFAC-NJ              2:46.88    2:50.30        
                1:24.25   2:50.30 (1:26.05)                                        
 28 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:41.04    2:51.64        
                1:23.38   2:51.64 (1:28.26)                                        
 29 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              2:46.58    2:52.19        
                1:22.51   2:52.19 (1:29.68)                                        
 30 McNamara, Jane            14 UN-MR                2:58.81    2:52.25        
                1:24.49   2:52.25 (1:27.76)                                        
 31 Tongol, Glorious P        13 JFAC-NJ              3:00.05    2:53.75        
                1:26.91   2:53.75 (1:26.84)                                        
 32 Li, Harmony Y             14 AGUA-MR              2:48.71    2:53.84        
                1:26.01   2:53.84 (1:27.83)                                        
 33 Porter, Sabrina F         13 RAC-CT               2:42.15    2:54.25        
                1:25.46   2:54.25 (1:28.79)                                        
 34 Chang, Cara               14 AGUA-MR              2:56.95    2:54.88        
                1:27.95   2:54.88 (1:26.93)                                        
 35 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              2:54.00    2:55.92        
                1:25.12   2:55.92 (1:30.80)                                        
 36 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              2:53.49    2:56.78        
                1:25.99   2:56.78 (1:30.79)                                        
 37 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:54.26    2:56.94        
                1:28.10   2:56.94 (1:28.84)                                        
 38 Principe, Julia           15 JFAC-NJ              2:46.23    2:57.63        
                1:26.51   2:57.63 (1:31.12)                                        
 39 Kennedy, Mikayla          13 AGUA-MR                   NT    2:58.22        
                1:26.46   2:58.22 (1:31.76)                                        
 40 Tyson, Natalie J          13 AGUA-MR                   NT    2:58.45        
                1:29.50   2:58.45 (1:28.95)                                        
 41 Costello, Isobel M        13 CPAC-CT              2:51.34    2:58.50        
                1:28.37   2:58.50 (1:30.13)                                        
 42 Basler, Alia R            13 AGUA-MR              2:42.52    2:59.09        
                1:27.38   2:59.09 (1:31.71)                                        
 43 Chang, Mia                14 AGUA-MR              2:56.81    2:59.44        
                1:28.28   2:59.44 (1:31.16)                                        
 44 Winters, Mia E            14 FREE-MR              2:58.20    3:00.03        
                1:28.97   3:00.03 (1:31.06)                                        
 45 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              2:53.19    3:00.12        
                1:26.69   3:00.12 (1:33.43)                                        
 46 Hermann, Anna             14 AGUA-MR              3:01.29    3:00.39        
                1:28.48   3:00.39 (1:31.91)                                        
 47 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              3:02.00    3:00.83        
                1:28.75   3:00.83 (1:32.08)                                        
 48 Deng, Chloe S             13 FREE-MR              2:53.41    3:00.84        
                1:29.56   3:00.84 (1:31.28)                                        
 49 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              2:53.10    3:02.45        
                1:29.08   3:02.45 (1:33.37)                                        
 50 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               3:16.33    3:02.71        
                1:30.44   3:02.71 (1:32.27)                                        
 51 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              3:04.40    3:03.14        
                1:32.10   3:03.14 (1:31.04)                                        
 52 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               3:00.99    3:03.69        
                1:29.52   3:03.69 (1:34.17)                                        
 53 May, Emma M               14 CPAC-CT              3:05.77    3:03.71        
                1:32.03   3:03.71 (1:31.68)                                        
 54 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              2:56.01    3:03.79        
                1:29.48   3:03.79 (1:34.31)                                        
 55 Kouchtaf, Sophia M        13 QNS-MR               3:10.33    3:05.44        
                1:31.34   3:05.44 (1:34.10)                                        
 56 Skinner, Gabriela         16 JFAC-NJ              2:53.03    3:06.89        
                1:34.19   3:06.89 (1:32.70)                                        
 57 George, Danielle A        14 AGUA-MR                   NT    3:07.95        
                1:32.56   3:07.95 (1:35.39)                                        
 58 Coakley, Emma Q           14 RAC-CT               3:06.59    3:08.61        
                1:32.12   3:08.61 (1:36.49)                                        
 59 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                   NT    3:08.77        
                1:31.65   3:08.77 (1:37.12)                                        
 60 Hussain, Sana             13 AGUA-MR                   NT    3:09.81        
                1:34.12   3:09.81 (1:35.69)                                        
 61 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR        3:19.47    3:11.24        
                1:33.75   3:11.24 (1:37.49)                                        
 62 Bolon, Isabella M         13 AGUA-MR                   NT    3:21.45        
                1:40.07   3:21.45 (1:41.38)                                        
 -- Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              3:05.11         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:33.75        DQ (1:38.73)                                        
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             16 AGUA-MR                31.00      37.06        
  2 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR          37.91      37.39        
  3 Severini, Sydney G        13 JFAC-NJ                36.38      38.00        
  4 Rock, Emma                14 JFAC-NJ                36.57      38.60        
  5 Basler, Alia R            13 AGUA-MR                50.44      40.49        
  6 Valenzuela, Emily         14 JFAC-NJ                43.38      42.22        
  7 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR                 42.92      43.24        
  8 Li, Kaitlin               14 QNS-MR                 46.33      43.40        
  9 Furman, Rita              13 JFAC-NJ                59.04      45.39        
 10 Singhal, Anisha           13 AGUA-MR                47.66      45.58        
 11 Greco, Gianna R           14 RAC-CT               1:03.45      47.01        
 12 Lin, Katrina              13 AGUA-MR                51.74      47.51        
 13 Jimenez, Haley            14 QNS-MR                 48.33      47.80        
 14 Cezzar, Annika E          13 CPAC-CT                52.74      48.74        
 15 Mahadev, Megha            14 JFAC-NJ                48.16      50.09        
 16 Keszthelyi, Madison       13 QNS-MR                 49.33      50.34        
 17 Zhou, Catherine           13 FREE-MR                58.69      57.21        
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  SRZ
              1:20.09  MET
              1:27.99  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Lara R             13 UN-FG                1:23.15    1:19.52 MET    
  2 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        1:22.64    1:19.68 MET    
  3 Holmes, Kaitlyn A         14 CPAC-CT              1:21.14    1:19.71 MET    
  4 Liew, Briana J            15 QNS-MR               1:18.69    1:20.76 JO'S   
  5 Li, Caterina S            14 CPAC-CT              1:21.45    1:21.51 JO'S   
  6 Severini, Sydney G        13 JFAC-NJ              1:18.55    1:21.63 JO'S   
  7 Benzija, Samantha         13 JFAC-NJ              1:20.66    1:22.12 JO'S   
  8 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              1:21.64    1:22.35 JO'S   
  9 Zhang, Angelina           16 AGUA-MR              1:19.00    1:23.23 JO'S   
 10 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR                   NT    1:23.94 JO'S   
 11 Rock, Emma                14 JFAC-NJ              1:22.07    1:23.97 JO'S   
 12 Shimizu-Bowers, Hana E    13 AGUA-MR              1:25.69    1:24.16 JO'S   
 13 Uttaro, Elena P           17 FREE-MR              1:21.43    1:25.51 JO'S   
 14 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              1:21.24    1:26.47 JO'S   
 15 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              1:26.06    1:26.54 JO'S   
 16 DeSalvo, Ella             14 JFAC-NJ              1:30.23    1:26.64 JO'S   
 17 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              1:27.50    1:27.14 JO'S   
 18 Mercado, Camila           14 JFAC-NJ              1:26.29    1:27.29 JO'S   
 19 Schaepers-Cheu, Mayumi M  13 AGUA-MR              1:29.88    1:27.51 JO'S   
 20 Ronaghan, Olivia R        13 QNS-MR               1:25.09    1:27.52 JO'S   
 21 Hunter, Kate R            13 CPAC-CT              1:25.73    1:27.71 JO'S   
 22 Norton, Electa            16 AGUA-MR              1:25.76    1:27.89 JO'S   
 23 Casey, Carolyn T          14 AGUA-MR              1:28.90    1:28.32        
 24 Malchow, Isabella C       13 CPAC-CT              1:30.17    1:28.90        
 25 Basler, Alia R            13 AGUA-MR              1:26.92    1:29.35        
 26 Kawahara, Momoe           15 AGUA-MR              1:33.27    1:29.60        
 27 Silveira, Luiza E         17 AGUA-MR              1:09.00    1:29.64        
 28 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              1:28.47    1:30.60        
 29 McGeary, Quinn R          13 CPAC-CT              1:31.45    1:31.49        
 30 Bachmann, Rachele D       13 RAC-CT               1:33.50    1:31.52        
 31 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              1:30.82    1:31.76        
 32 Coakley, Emma Q           14 RAC-CT               1:22.79    1:32.15        
 33 Main, Morgan E            14 AGUA-MR              1:34.97    1:32.23        
 34 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                   NT    1:32.53        
 35 Li, Kaitlin               14 QNS-MR               1:31.07    1:32.71        
 36 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              1:26.23    1:32.83        
 37 Kim, Ashley               13 AGUA-MR              1:34.19    1:33.56        
 38 Hermann, Anna             14 AGUA-MR              1:35.24    1:33.85        
 39 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               1:33.35    1:33.88        
 40 Chang, Mia                14 AGUA-MR              1:33.42    1:35.12        
 41 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              1:32.33    1:35.13        
 41 Principe, Julia           15 JFAC-NJ              1:27.29    1:35.13        
 43 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              1:32.20    1:35.15        
 44 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:36.34    1:35.33        
 45 Singhal, Anisha           13 AGUA-MR              1:40.04    1:35.38        
 46 Li, Harmony Y             14 AGUA-MR              1:32.34    1:35.57        
 47 Tongol, Glorious P        13 JFAC-NJ              1:40.71    1:35.70        
 48 Valenzuela, Emily         14 JFAC-NJ              1:36.61    1:35.76        
 49 Winters, Mia E            14 FREE-MR              1:34.57    1:37.10        
 50 Anton, Olivia             14 AGUA-MR              1:41.12    1:37.18        
 51 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:35.45    1:37.68        
 52 Furman, Rita              13 JFAC-NJ              1:35.60    1:37.84        
 53 Chang, Cara               14 AGUA-MR              1:36.61    1:38.13        
 54 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR                   NT    1:38.87        
 55 Wong, Vanessa             13 QNS-MR               1:49.75    1:38.90        
 56 Reinhart, Natalie J       13 RI Marlins-MR        1:37.92    1:39.17        
 57 Nettles, Molly S          13 AGUA-MR              1:42.42    1:40.24        
 58 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              1:33.36    1:40.40        
 59 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              1:38.12    1:40.41        
 60 May, Emma M               14 CPAC-CT              1:59.92    1:41.19        
 61 Chuk, Ellie               13 FREE-MR              1:48.29    1:41.26        
 62 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR              1:35.16    1:41.82        
 63 Costello, Isobel M        13 CPAC-CT              1:39.06    1:42.02        
 64 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              1:45.78    1:43.82        
 65 George, Danielle A        14 AGUA-MR                   NT    1:44.52        
 66 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR              1:34.36    1:44.66        
 67 Tyson, Natalie J          13 AGUA-MR                   NT    1:45.50        
 68 Nabors, Brooke F          15 HMST-CT              1:41.02    1:45.53        
 69 Hussain, Sana             13 AGUA-MR              1:45.48    1:46.08        
 70 Cezzar, Annika E          13 CPAC-CT              1:51.74    1:46.13        
 71 Wong, Jessica             15 QNS-MR               1:57.63    1:47.10        
 72 Bolon, Isabella M         13 AGUA-MR              1:49.46    1:47.48        
 73 Ghorra, Juliana L         13 FREE-MR              1:53.85    1:53.62        
 74 Vitarelli, Sofia J        13 RAC-CT               1:54.63    1:54.13        
 75 Zhou, Catherine           13 FREE-MR              2:15.43    2:08.67        
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:50.79  SRZ
              2:52.69  MET
              3:00.49  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        2:48.08    2:48.41 SRZ    
                1:21.28   2:48.41 (1:27.13)                                        
  2 Jones, Lara R             13 UN-FG                2:53.56    2:50.87 MET    
                1:22.82   2:50.87 (1:28.05)                                        
  3 Holmes, Kaitlyn A         14 CPAC-CT              2:53.93    2:52.05 MET    
                1:23.01   2:52.05 (1:29.04)                                        
  4 Li, Caterina S            14 CPAC-CT              2:54.07    2:52.26 MET    
                1:23.74   2:52.26 (1:28.52)                                        
  5 Liew, Briana J            15 QNS-MR               2:49.22    2:54.08 JO'S   
                1:23.94   2:54.08 (1:30.14)                                        
  6 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              2:55.49    2:56.29 JO'S   
                1:25.80   2:56.29 (1:30.49)                                        
  7 Benzija, Samantha         13 JFAC-NJ              2:57.98    2:57.68 JO'S   
                1:26.20   2:57.68 (1:31.48)                                        
  8 Uttaro, Elena P           17 FREE-MR              2:58.77    2:57.86 JO'S   
                1:26.95   2:57.86 (1:30.91)                                        
  9 Shimizu-Bowers, Hana E    13 AGUA-MR              3:01.52    3:00.17 JO'S   
                1:27.26   3:00.17 (1:32.91)                                        
 10 Bonitatebus, Miranda R    13 RAC-CT               2:57.24    3:01.44        
                1:28.24   3:01.44 (1:33.20)                                        
 11 Cuevas, Eva M             15 HMST-CT              2:51.11    3:02.12        
                1:29.17   3:02.12 (1:32.95)                                        
 12 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              3:05.43    3:04.89        
                1:29.14   3:04.89 (1:35.75)                                        
 13 Schaepers-Cheu, Mayumi M  13 AGUA-MR              3:04.84    3:04.96        
                1:29.52   3:04.96 (1:35.44)                                        
 14 Severini, Sydney G        13 JFAC-NJ              2:55.42    3:05.08        
                1:26.62   3:05.08 (1:38.46)                                        
 15 Rock, Emma                14 JFAC-NJ              2:58.40    3:06.02        
                1:27.70   3:06.02 (1:38.32)                                        
 16 Mercado, Camila           14 JFAC-NJ              3:09.18    3:08.22        
                1:29.79   3:08.22 (1:38.43)                                        
 17 DeSalvo, Ella             14 JFAC-NJ              3:20.26    3:09.18        
                1:32.83   3:09.18 (1:36.35)                                        
 18 Malchow, Isabella C       13 CPAC-CT              3:14.43    3:10.61        
                1:33.44   3:10.61 (1:37.17)                                        
 19 Casey, Carolyn T          14 AGUA-MR              3:10.13    3:11.97        
                  18.53   3:11.97 (2:53.44)                                        
 20 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              3:08.21    3:12.24        
                1:31.07   3:12.24 (1:41.17)                                        
 21 Kawahara, Momoe           15 AGUA-MR              3:09.83    3:13.41        
                1:32.37   3:13.41 (1:41.04)                                        
 22 Chang, Mia                14 AGUA-MR              3:21.39    3:16.93        
                1:35.88   3:16.93 (1:41.05)                                        
 23 Li, Kaitlin               14 QNS-MR               3:12.37    3:18.26        
                1:36.06   3:18.26 (1:42.20)                                        
 24 Kutner, Chi Chi F         13 JFAC-NJ              3:12.29    3:18.33        
                1:37.24   3:18.33 (1:41.09)                                        
 25 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              3:06.46    3:18.37        
                1:36.66   3:18.37 (1:41.71)                                        
 26 Main, Morgan E            14 AGUA-MR              3:24.91    3:18.81        
                1:37.12   3:18.81 (1:41.69)                                        
 27 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              3:10.87    3:18.96        
                1:38.07   3:18.96 (1:40.89)                                        
 28 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               3:13.49    3:19.72        
                1:37.84   3:19.72 (1:41.88)                                        
 29 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               3:21.34    3:20.06        
                1:37.50   3:20.06 (1:42.56)                                        
 30 McGeary, Quinn R          13 CPAC-CT              3:14.88    3:20.29        
                1:36.65   3:20.29 (1:43.64)                                        
 31 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              3:14.82    3:20.48        
                1:36.91   3:20.48 (1:43.57)                                        
 32 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              3:14.83    3:20.60        
                1:39.05   3:20.60 (1:41.55)                                        
 33 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              3:15.58    3:23.25        
                1:40.66   3:23.25 (1:42.59)                                        
 34 Chang, Cara               14 AGUA-MR              3:31.60    3:25.10        
                1:40.20   3:25.10 (1:44.90)                                        
 35 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                   NT    3:25.87        
                1:38.22   3:25.87 (1:47.65)                                        
 36 Kim, Ashley               13 AGUA-MR                   NT    3:26.05        
                1:43.32   3:26.05 (1:42.73)                                        
 37 Thilow, Rachel R          13 RAC-CT               3:27.13    3:26.72        
                1:39.61   3:26.72 (1:47.11)                                        
 38 Tongol, Glorious P        13 JFAC-NJ              3:10.20    3:29.23        
                1:43.13   3:29.23 (1:46.10)                                        
 39 Li, Harmony Y             14 AGUA-MR              3:27.26    3:31.36        
                1:42.30   3:31.36 (1:49.06)                                        
 40 McNamara, Jane            14 UN-MR                3:32.03    3:31.93        
                1:41.75   3:31.93 (1:50.18)                                        
 41 Nettles, Molly S          13 AGUA-MR              3:33.59    3:31.99        
                1:42.81   3:31.99 (1:49.18)                                        
 42 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              3:23.77    3:36.92        
                1:46.99   3:36.92 (1:49.93)                                        
 43 Hussain, Sana             13 AGUA-MR              3:57.14    3:39.36        
                1:48.84   3:39.36 (1:50.52)                                        
 44 Porter, Sabrina F         13 RAC-CT               3:35.08    3:45.83        
                1:49.17   3:45.83 (1:56.66)                                        
 45 George, Danielle A        14 AGUA-MR                   NT    3:46.98        
                1:50.99   3:46.98 (1:55.99)                                        
 46 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR                   NT    3:51.26        
                1:53.16   3:51.26 (1:58.10)                                        
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             16 AGUA-MR                33.19      31.01        
  2 Benzija, Alyssa           15 JFAC-NJ                35.45      32.76        
  3 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR                   NT      33.04        
  4 Lee, Moira S              17 RAC-CT                 32.62      33.20        
  5 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR                34.23      33.32        
  6 Milrod, Maya L            16 AGUA-MR                32.64      33.50        
  7 Palacios, Marisol         15 JFAC-NJ                34.48      33.63        
  8 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR                   NT      33.86        
  9 Thilow, Rachel R          13 RAC-CT                 33.87      34.04        
 10 Greenberg, Elana M        16 AGUA-MR                   NT      34.46        
 11 Feigin, Alex M            17 AGUA-MR                34.39      34.89        
 12 Nabors, Brooke F          15 HMST-CT                33.08      35.23        
 13 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR                   NT      36.74        
 14 Bernacki, Caroline M      13 CPAC-CT                41.33      36.79        
 15 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR          38.45      36.90        
 16 Charles, Aliza A          13 QNS-MR                 39.33      36.94        
 17 Raboy, Ghelila            16 AGUA-MR                36.05      37.36        
 18 Grozdanic, Katarina       15 RI Marlins-MR          38.29      37.47        
 19 Velez, Daniella M         16 QNS-MR                 45.33      38.35        
 20 Lin, Katrina              13 AGUA-MR                38.70      38.94        
 21 Singhal, Anisha           13 AGUA-MR                46.57      40.48        
 22 Ritziu, Andrea            18 RI Marlins-MR          39.89      41.42        
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:07.39  SRZ
              1:07.89  MET
              1:11.09  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             16 AGUA-MR              1:05.00    1:05.72 SRZ    
  2 Zhang, Angelina           16 AGUA-MR              1:09.00    1:08.01 JO'S   
  3 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              1:05.71    1:08.95 JO'S   
  4 Turner, Anna J            17 RAC-CT               1:07.35    1:09.67 JO'S   
  5 Benzija, Alyssa           15 JFAC-NJ              1:12.41    1:09.88 JO'S   
  6 Uttaro, Elena P           17 FREE-MR              1:07.91    1:10.89 JO'S   
  7 Benzija, Samantha         13 JFAC-NJ              1:08.85    1:11.16        
  8 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              1:10.75    1:11.22        
  8 Rock, Katie               14 JFAC-NJ              1:11.30    1:11.22        
 10 Milrod, Maya L            16 AGUA-MR              1:08.89    1:12.93        
 11 Weiner, Julia R           17 RAC-CT               1:14.56    1:13.18        
 12 Li, Caterina S            14 CPAC-CT              1:12.13    1:13.20        
 13 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR              1:12.49    1:13.37        
 14 Krevitt, Charlotte        16 AGUA-MR              1:08.00    1:13.79        
 15 Riebling, Riley P         13 RAC-CT               1:07.27    1:14.32        
 16 Dauchez, Alice M          17 AGUA-MR              1:12.64    1:14.65        
 17 DiBlasi, Alessia          13 JFAC-NJ              1:13.30    1:14.70        
 18 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR              1:14.62    1:15.24        
 19 Wu, Madison               14 AGUA-MR              1:09.44    1:15.29        
 20 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              1:10.99    1:15.71        
 21 Bonitatebus, Miranda R    13 RAC-CT               1:13.45    1:15.81        
 21 Liew, Briana J            15 QNS-MR               1:10.32    1:15.81        
 23 Bachmann, Rachele D       13 RAC-CT               1:22.45    1:15.98        
 24 Butler, Amelia K          16 UN-MR                1:08.44    1:16.65        
 25 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:12.54    1:17.89        
 26 Hunter, Kate R            13 CPAC-CT              1:16.66    1:18.31        
 27 Kim, Ashley               13 AGUA-MR              1:22.90    1:19.07        
 28 Severini, Sydney G        13 JFAC-NJ              1:14.58    1:20.09        
 29 DeSalvo, Ella             14 JFAC-NJ              1:22.30    1:20.24        
 30 McGeary, Quinn R          13 CPAC-CT              1:24.80    1:20.92        
 31 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              1:23.44    1:21.03        
 32 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:17.89    1:21.06        
 33 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              1:20.01    1:21.77        
 34 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR                   NT    1:21.97        
 35 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              1:29.22    1:24.57        
 36 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR              1:22.13    1:24.64        
 37 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              1:21.65    1:25.15        
 38 Kutner, Chi Chi F         13 JFAC-NJ              1:23.66    1:25.54        
 39 Hussain, Sana             13 AGUA-MR              1:28.83    1:26.92        
 40 Coakley, Emma Q           14 RAC-CT               1:38.91    1:27.45        
 41 Meador, Mollie S          13 AGUA-MR                   NT    1:27.52        
 42 Tyson, Natalie J          13 AGUA-MR                   NT    1:27.79        
 42 Polito, Lauren E          13 FREE-MR              1:29.91    1:27.79        
 44 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              1:23.14    1:28.42        
 45 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              1:34.28    1:32.80        
 46 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              1:42.47    1:35.30        
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:30.29  SRZ
              2:33.79  MET
              2:43.79  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             16 AGUA-MR              2:20.30    2:21.43 SRZ    
                1:07.76   2:21.43 (1:13.67)                                        
  2 Zhang, Angelina           16 AGUA-MR              2:23.90    2:31.19 MET    
                1:09.98   2:31.19 (1:21.21)                                        
  3 Earley, Cristin M         15 HMST-CT              2:36.38    2:32.99 MET    
                1:15.24   2:32.99 (1:17.75)                                        
  4 Turner, Anna J            17 RAC-CT               2:56.81    2:36.47 JO'S   
  5 Dauchez, Alice M          17 AGUA-MR              2:34.55    2:38.41 JO'S   
                1:15.43   2:38.41 (1:22.98)                                        
  6 Krevitt, Charlotte        16 AGUA-MR              2:33.00    2:39.24 JO'S   
                1:13.93   2:39.24 (1:25.31)                                        
  7 Riebling, Riley P         13 RAC-CT               2:28.15    2:39.62 JO'S   
  8 Codd, Lily E              14 CPAC-CT              2:46.76    2:41.78 JO'S   
                1:16.24   2:41.78 (1:25.54)                                        
  9 Conlan, Olivia            15 QNS-MR               2:51.33    2:42.54 JO'S   
                8:20.00         2:42.54 ( )                                        
 10 Rock, Katie               14 JFAC-NJ              2:50.20    2:44.71        
           519:26:40.00    514:43:20.00 ( )                             1:13.94 ( )
      2:44.71 (1:30.77)                                                            
 11 Weiner, Julia R           17 RAC-CT               2:50.63    2:52.43        
 12 Butler, Amelia K          16 UN-MR                2:45.44    3:01.72        
                1:20.49   3:01.72 (1:41.23)                                        
 13 Skinner, Gabriela         16 JFAC-NJ                   NT    3:20.49        
               32:40.00  35:30.00 (2:50.00)                             1:34.49 ( )
      3:20.49 (1:46.00)                                                            
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:30.29  SRZ
              2:30.49  MET
              2:38.59  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             16 AGUA-MR              2:23.82    2:30.63 JO'S   
                1:13.80   2:30.63 (1:16.83)                                        
  2 Shimizu-Bowers, Hana E    13 AGUA-MR              2:31.45    2:31.57 JO'S   
                1:13.01   2:31.57 (1:18.56)                                        
  3 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              2:32.70    2:32.67 JO'S   
                1:11.59   2:32.67 (1:21.08)                                        
  4 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              2:34.60    2:33.01 JO'S   
                1:13.40   2:33.01 (1:19.61)                                        
  5 Krevitt, Charlotte        16 AGUA-MR              2:27.90    2:33.56 JO'S   
                1:11.38   2:33.56 (1:22.18)                                        
  6 Zhang, Angelina           16 AGUA-MR              2:26.37    2:34.47 JO'S   
                1:12.49   2:34.47 (1:21.98)                                        
  7 Holmes, Kaitlyn A         14 CPAC-CT              2:37.08    2:35.00 JO'S   
                1:15.32   2:35.00 (1:19.68)                                        
  8 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        2:40.00    2:35.47 JO'S   
                1:16.27   2:35.47 (1:19.20)                                        
  9 Jones, Lara R             13 UN-FG                2:36.65    2:35.74 JO'S   
                1:17.18   2:35.74 (1:18.56)                                        
 10 Benzija, Samantha         13 JFAC-NJ              2:35.94    2:35.95 JO'S   
                1:16.68   2:35.95 (1:19.27)                                        
 11 Kawahara, Momoe           15 AGUA-MR              2:41.63    2:36.21 JO'S   
                1:11.64   2:36.21 (1:24.57)                                        
 12 Schaepers-Cheu, Mayumi M  13 AGUA-MR              2:38.81    2:36.36 JO'S   
                1:14.24   2:36.36 (1:22.12)                                        
 13 Li, Caterina S            14 CPAC-CT              2:37.94    2:36.69 JO'S   
                1:15.32   2:36.69 (1:21.37)                                        
 14 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              2:35.80    2:39.39        
                1:15.18   2:39.39 (1:24.21)                                        
 15 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR              2:36.45    2:40.55        
                1:17.88   2:40.55 (1:22.67)                                        
 16 Silveira, Luiza E         17 AGUA-MR              2:29.58    2:40.68        
                1:14.56   2:40.68 (1:26.12)                                        
 17 Rock, Katie               14 JFAC-NJ              2:48.92    2:41.65        
                1:18.82   2:41.65 (1:22.83)                                        
 18 Codd, Lily E              14 CPAC-CT              2:47.87    2:41.71        
                1:17.23   2:41.71 (1:24.48)                                        
 19 Liew, Briana J            15 QNS-MR               2:39.48    2:41.72        
                1:16.38   2:41.72 (1:25.34)                                        
 20 Olszewski, Inez I         18 AGUA-MR              2:38.61    2:42.21        
                1:17.99   2:42.21 (1:24.22)                                        
 21 Bonitatebus, Miranda R    13 RAC-CT               2:37.74    2:42.89        
                1:18.93   2:42.89 (1:23.96)                                        
 22 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              2:36.44    2:42.90        
                1:18.25   2:42.90 (1:24.65)                                        
 23 Dauchez, Alice M          17 AGUA-MR              2:36.69    2:43.99        
                1:20.69   2:43.99 (1:23.30)                                        
 24 Malchow, Isabella C       13 CPAC-CT              2:49.97    2:44.01        
                1:16.97   2:44.01 (1:27.04)                                        
 25 Main, Morgan E            14 AGUA-MR              2:45.46    2:44.59        
                1:18.84   2:44.59 (1:25.75)                                        
 26 Wu, Madison               14 AGUA-MR              2:44.35    2:45.22        
                1:18.34   2:45.22 (1:26.88)                                        
 27 Butler, Amelia K          16 UN-MR                2:40.44    2:45.29        
                1:16.68   2:45.29 (1:28.61)                                        
 28 Palacios, Marisol         15 JFAC-NJ              2:56.64    2:46.07        
                1:16.21   2:46.07 (1:29.86)                                        
 29 Cuevas, Eva M             15 HMST-CT              2:36.97    2:46.11        
                1:20.67   2:46.11 (1:25.44)                                        
 30 Riebling, Riley P         13 RAC-CT               2:33.20    2:46.49        
                1:17.69   2:46.49 (1:28.80)                                        
 31 Hunter, Kate R            13 CPAC-CT              2:42.01    2:48.91        
                1:21.25   2:48.91 (1:27.66)                                        
 32 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              2:48.94    2:49.24        
                1:21.26   2:49.24 (1:27.98)                                        
 33 Milrod, Maya L            16 AGUA-MR              2:38.59    2:49.89        
                1:20.95   2:49.89 (1:28.94)                                        
 34 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              2:44.04    2:50.05        
                1:19.44   2:50.05 (1:30.61)                                        
 35 Chang, Mia                14 AGUA-MR              2:51.59    2:51.35        
                1:20.86   2:51.35 (1:30.49)                                        
 36 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR                   NT    2:51.39        
               10:00.00 20:00.00 (10:00.00)                             1:17.70 ( )
      2:51.39 (1:33.69)                                                            
 37 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              2:50.52    2:51.48        
                1:20.74   2:51.48 (1:30.74)                                        
 38 Zhu, Angela               15 QNS-MR               2:47.26    2:51.94        
                1:22.72   2:51.94 (1:29.22)                                        
 39 Thilow, Rachel R          13 RAC-CT               2:50.89    2:52.03        
                1:20.09   2:52.03 (1:31.94)                                        
 40 Li, Harmony Y             14 AGUA-MR              2:47.88    2:52.09        
                1:22.11   2:52.09 (1:29.98)                                        
 41 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:53.50    2:52.79        
                1:24.11   2:52.79 (1:28.68)                                        
 42 Reinhart, Natalie J       13 RI Marlins-MR        2:57.83    2:54.94        
                1:21.80   2:54.94 (1:33.14)                                        
 43 Deng, Chloe S             13 FREE-MR              2:51.89    2:55.57        
                1:22.86   2:55.57 (1:32.71)                                        
 44 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              2:56.20    2:55.91        
                1:25.95   2:55.91 (1:29.96)                                        
 45 Coakley, Emma Q           14 RAC-CT               2:56.29    2:55.95        
                1:24.63   2:55.95 (1:31.32)                                        
 46 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              2:49.58    2:56.46        
                1:23.41   2:56.46 (1:33.05)                                        
 47 McNamara, Jane            14 UN-MR                3:05.46    2:57.01        
                1:24.06   2:57.01 (1:32.95)                                        
 48 Li, Kaitlin               14 QNS-MR               3:02.75    2:58.42        
                1:29.88   2:58.42 (1:28.54)                                        
 48 Kennedy, Mikayla          13 AGUA-MR              2:57.43    2:58.42        
                1:25.16   2:58.42 (1:33.26)                                        
 50 Raboy, Ghelila            16 AGUA-MR              2:49.94    2:59.18        
                1:23.19   2:59.18 (1:35.99)                                        
 51 Winters, Mia E            14 FREE-MR              3:02.80    2:59.77        
                1:27.48   2:59.77 (1:32.29)                                        
 52 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              3:01.36    3:01.59        
                1:27.62   3:01.59 (1:33.97)                                        
 53 Tyson, Natalie J          13 AGUA-MR                   NT    3:02.86        
                1:26.57   3:02.86 (1:36.29)                                        
 54 Meador, Mollie S          13 AGUA-MR                   NT    3:05.72        
                1:30.25   3:05.72 (1:35.47)                                        
 55 George, Danielle A        14 AGUA-MR                   NT    3:06.71        
 56 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              3:09.88    3:07.07        
                1:28.23   3:07.07 (1:38.84)                                        
 57 Skinner, Gabriela         16 JFAC-NJ              2:54.53    3:08.17        
                1:29.46   3:08.17 (1:38.71)                                        
 58 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               3:12.13    3:08.20        
                1:28.11   3:08.20 (1:40.09)                                        
 59 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              3:22.25    3:10.70        
                1:28.15   3:10.70 (1:42.55)                                        
 60 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR        3:11.76    3:12.38        
                1:31.13   3:12.38 (1:41.25)                                        
 61 Winters, Emma C           14 FREE-MR              3:06.73    3:13.34        
                1:29.46   3:13.34 (1:43.88)                                        
 62 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              3:16.97    3:13.59        
                1:28.38   3:13.59 (1:45.21)                                        
 63 Singhal, Anisha           13 AGUA-MR              3:25.53    3:14.21        
                1:37.41   3:14.21 (1:36.80)                                        
 64 Vitarelli, Sofia J        13 RAC-CT               3:45.99    3:31.75        
                1:41.27   3:31.75 (1:50.48)                                        
 -- Mercado, Camila           14 JFAC-NJ              2:53.62         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                1:22.90        DQ (1:30.19)                                        
 -- George, Jadyn A           14 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
           576:40:00.00                                                 1:25.75 ( )
           DQ (1:30.69)                                                            
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                35.99  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        10 RI Marlins-MR          32.11      31.95 JO     
  2 Jones, Jake F             10 UN-FG                  36.06      33.80 JO     
  3 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                33.99      35.28 JO     
  4 Pak, Ethan S               9 AGUA-MR                36.22      35.33 JO     
  5 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                35.44      35.38 JO     
  6 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR                35.99      35.88 JO     
  7 Shao, Oliver H            10 QNS-MR                 36.47      35.93 JO     
  8 Shao, Julien H            10 QNS-MR                 36.62      35.99 JO     
  9 Babej, Alex C             10 AGUA-MR                38.51      36.35        
 10 Seliger, Timur             9 RI Marlins-MR          38.88      36.61        
 11 Remor, Ian                10 RI Marlins-MR          37.73      37.14        
 11 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                38.49      37.14        
 13 Kuittinen, Mikko K         9 RAC-CT                 39.39      37.42        
 14 Abagge, Felipe R          10 CPAC-CT                44.47      37.94        
 15 Fulnecky, Iain            10 AGUA-MR                39.30      38.45        
 16 Re, Nicola                10 RI Marlins-MR          40.00      38.97        
 17 Kawahara, Kensei           9 AGUA-MR                38.80      39.01        
 18 Carre, Ryan P             10 CPAC-CT                43.86      39.36        
 19 Coronel, Luis             10 RI Marlins-MR          50.00      39.41        
 20 Mente, Daniel S           10 AGUA-MR                39.20      39.67        
 21 Maniotis, Daniel M        10 JFAC-NJ                39.85      39.87        
 22 Carr, Oliver S            10 AGUA-MR                42.81      40.26        
 23 Ibrahim, Adam A           10 JFAC-NJ                43.23      40.37        
 24 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR                38.91      40.43        
 25 Chan, Manas               10 AGUA-MR                39.06      40.55        
 26 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR          43.83      40.99        
 27 Wu, Brian                  9 AGUA-MR                39.27      41.34        
 28 Perkins, Xavier H         10 CPAC-CT                40.46      41.56        
 29 Dong, Cooper R             9 AGUA-MR                46.00      41.90        
 30 Pan, John                  8 QNS-MR                 48.33      42.04        
 31 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                46.07      42.23        
 32 Bobrovsky, Max C           8 FREE-MR                44.28      42.72        
 33 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR                40.95      42.77        
 34 Attenborough, Michael      8 FREE-MR                43.27      42.97        
 35 Belyayev, Daniel V         9 FREE-MR                41.35      43.43        
 36 Lalley, Jack A            10 QNS-MR                 43.19      43.44        
 37 Borukhov, Elan            10 QNS-MR                 49.45      43.77        
 38 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                42.32      43.84        
 39 Packles, Max A            10 AGUA-MR                43.92      45.40        
 40 Temni, Matthew             9 FREE-MR                40.17      45.45        
 41 Coronel, Carlos           10 RI Marlins-MR          50.00      45.74        
 42 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR                47.49      45.88        
 43 Schwartz, Hayden R         9 AGUA-MR                44.65      45.93        
 44 Dominick, Connor J         9 Middies-MR             47.74      46.12        
 45 Comia, Jacob               8 FREE-MR                43.35      46.69        
 46 Kozma, Jozsef              8 CPAC-CT                44.54      47.37        
 47 Qian, Bruce                8 AGUA-MR                48.14      47.54        
 48 Sun, Qingyu                7 AGUA-MR                44.55      47.73        
 49 Goldschein, Max H          9 AGUA-MR                51.27      48.61        
 50 Zarytov, William P         8 AGUA-MR                45.91      48.82        
 51 Valenti, Colin J           8 FREE-MR                44.58      49.16        
 52 Muir, Sean O               9 FREE-MR                39.99      49.33        
 53 Simmons, Bryce R          10 RAC-CT                 50.93      49.36        
 54 Tkach, Rafael              7 FREE-MR                47.73      49.68        
 55 Tan, Vick                  9 AGUA-MR                49.00      50.70        
 56 Borukhov, Jacob            9 QNS-MR                 56.33      51.07        
 57 Nagornuk, Constantine T    9 FREE-MR                47.20      51.71        
 58 Mialkovskyi, Alex          6 RI Marlins-MR          49.00      51.95        
 59 Jhalani, Aditya            8 AGUA-MR                   NT      52.02        
 60 Liu, Vincent Y             8 FREE-MR                54.37      53.94        
 61 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR                 47.44      54.40        
 62 Khobot, Ben               10 FREE-MR                53.92      57.53        
 63 Cid, Marcos M              9 RAC-CT                 43.93    1:03.12        
 64 Zhou, Ivan I               9 FREE-MR              1:25.69    1:33.16        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:19.49  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        10 RI Marlins-MR        1:12.56    1:07.36 JO     
  2 Mohamed, Omar              9 FREE-MR              1:20.22    1:18.31 JO     
  3 Shao, Oliver H            10 QNS-MR               1:22.80    1:18.36 JO     
  4 Shao, Julien H            10 QNS-MR               1:25.78    1:19.08 JO     
  5 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR              1:19.28    1:20.32        
  6 Seliger, Timur             9 RI Marlins-MR        1:25.72    1:20.40        
  7 Anton, Willem G            9 AGUA-MR              1:19.31    1:21.09        
  8 Abagge, Felipe R          10 CPAC-CT              1:31.49    1:22.00        
  9 Pak, Ethan S               9 AGUA-MR              1:24.18    1:22.21        
 10 Babej, Alex C             10 AGUA-MR              1:31.56    1:22.23        
 11 Gookin, Vincent C          9 AGUA-MR              1:23.73    1:24.20        
 12 Carre, Ryan P             10 CPAC-CT              1:35.32    1:24.44        
 13 Kawahara, Kensei           9 AGUA-MR              1:30.00    1:25.67        
 14 Ibrahim, Adam A           10 JFAC-NJ              1:35.30    1:26.65        
 15 Coronel, Luis             10 RI Marlins-MR        1:45.00    1:28.88        
 16 Maniotis, Daniel M        10 JFAC-NJ              1:34.15    1:28.96        
 17 Perkins, Xavier H         10 CPAC-CT              1:32.45    1:29.47        
 18 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR        1:42.18    1:29.52        
 19 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR              1:34.98    1:29.55        
 20 Re, Nicola                10 RI Marlins-MR        1:35.00    1:29.70        
 21 Carr, Oliver S            10 AGUA-MR              1:31.25    1:29.80        
 22 Wu, Brian                  9 AGUA-MR              1:29.06    1:29.86        
 23 Attenborough, Michael      8 FREE-MR              1:36.56    1:30.09        
 24 Levine, William J         10 AGUA-MR              1:34.75    1:30.58        
 25 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR              1:41.04    1:30.88        
 26 Pan, John                  8 QNS-MR               1:45.33    1:30.96        
 27 Borgen, Akiva             10 JFAC-NJ              1:25.04    1:31.08        
 28 Korenblit, Liam R          8 FREE-MR              1:28.01    1:31.73        
 29 Remor, Ian                10 RI Marlins-MR        1:28.57    1:32.00        
 30 Bobrovsky, Max C           8 FREE-MR              1:41.32    1:33.42        
 31 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR              1:44.66    1:34.08        
 32 Chan, Manas               10 AGUA-MR              1:32.14    1:34.71        
 33 Dong, Cooper R             9 AGUA-MR              1:42.00    1:37.49        
 34 Kozma, Jozsef              8 CPAC-CT              1:48.75    1:37.52        
 35 Temni, Matthew             9 FREE-MR              1:28.16    1:37.87        
 36 Truong, Koa                9 QNS-MR               1:33.83    1:38.06        
 37 Qian, Bruce                8 AGUA-MR              1:49.00    1:39.20        
 38 Sun, Qingyu                7 AGUA-MR              1:42.00    1:39.56        
 39 Schwartz, Hayden R         9 AGUA-MR              1:34.55    1:39.76        
 40 Comia, Jacob               8 FREE-MR              1:42.02    1:40.94        
 41 Milgram, Jason E           9 FREE-MR              1:47.03    1:42.73        
 42 Dominick, Connor J         9 Middies-MR           1:49.60    1:43.97        
 43 Tkach, Rafael              7 FREE-MR              1:50.14    1:44.90        
 44 Ould Abbou, Rayane M       7 FREE-MR              1:40.99    1:45.09        
 44 Packles, Max A            10 AGUA-MR              1:45.98    1:45.09        
 46 Coronel, Carlos           10 RI Marlins-MR        1:45.00    1:45.96        
 47 Zarytov, William P         8 AGUA-MR              2:00.81    1:48.91        
 48 Simmons, Bryce R          10 RAC-CT               2:07.72    1:49.47        
 49 Nagornuk, Constantine T    9 FREE-MR              1:46.74    1:50.12        
 50 Tong, Justin               8 QNS-MR               1:55.33    1:50.16        
 51 Mialkovskyi, Alex          6 RI Marlins-MR        1:50.00    1:53.65        
 52 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               2:14.27    1:55.57        
 53 Liu, Vincent Y             8 FREE-MR              2:00.97    1:59.39        
 54 Tan, Vick                  9 AGUA-MR              1:52.00    1:59.50        
 55 Cid, Marcos M              9 RAC-CT               2:00.45    2:10.16        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:49.99  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR              2:40.80    2:36.33 JO     
                1:15.20   2:36.33 (1:21.13)                                        
  2 Jones, Jake F             10 UN-FG                2:35.44    2:42.73 JO     
                1:17.46   2:42.73 (1:25.27)                                        
  3 Abagge, Felipe R          10 CPAC-CT              3:25.00    2:54.83        
                1:25.03   2:54.83 (1:29.80)                                        
  4 Kawahara, Kensei           9 AGUA-MR              3:20.00    2:55.86        
                1:30.75   2:55.86 (1:25.11)                                        
  5 Kuittinen, Mikko K         9 RAC-CT               3:33.49    2:56.92        
                1:26.20   2:56.92 (1:30.72)                                        
  6 Anton, Willem G            9 AGUA-MR              3:11.09    2:59.16        
                1:25.24   2:59.16 (1:33.92)                                        
  7 Auth, Zander T            10 AGUA-MR              2:55.00    3:00.47        
  8 Carre, Ryan P             10 CPAC-CT              3:20.00    3:00.49        
                1:28.35   3:00.49 (1:32.14)                                        
  9 Gereltod, Turo            10 AGUA-MR              3:00.00    3:03.66        
                1:27.08   3:03.66 (1:36.58)                                        
 10 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR        3:20.00    3:11.80        
                1:31.83   3:11.80 (1:39.97)                                        
 11 Babej, Alex C             10 AGUA-MR              3:31.08    3:12.36        
                1:33.22   3:12.36 (1:39.14)                                        
 12 Remor, Ian                10 RI Marlins-MR        3:10.00    3:15.02        
                1:37.09   3:15.02 (1:37.93)                                        
 13 Bove, Salvatore           10 AGUA-MR              3:15.00    3:16.64        
                1:35.19   3:16.64 (1:41.45)                                        
 14 Wu, Brian                  9 AGUA-MR              3:26.00    3:28.46        
                1:40.60   3:28.46 (1:47.86)                                        
 15 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR              3:45.00    3:30.56        
                1:38.23   3:30.56 (1:52.33)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                42.59  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        10 RI Marlins-MR          35.71      35.95 JO     
  2 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR                37.54      38.95 JO     
  3 Kuittinen, Mikko K         9 RAC-CT                 41.60      40.39 JO     
  4 Pak, Ethan S               9 AGUA-MR                41.14      42.04 JO     
  5 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                43.27      42.27 JO     
  6 Fulnecky, Iain            10 AGUA-MR                43.04      42.41 JO     
  7 Shao, Julien H            10 QNS-MR                 43.08      43.15        
  8 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                41.33      43.28        
  9 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR                42.35      43.43        
 10 Gookin, Vincent C          9 AGUA-MR                43.67      44.29        
 11 Borukhov, Elan            10 QNS-MR                 49.05      44.75        
 12 Shao, Oliver H            10 QNS-MR                 43.29      44.79        
 13 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                45.92      45.23        
 13 Bove, Salvatore           10 AGUA-MR                45.79      45.23        
 15 Carre, Ryan P             10 CPAC-CT                50.29      45.30        
 16 Carr, Oliver S            10 AGUA-MR                44.27      45.66        
 17 Gereltod, Turo            10 AGUA-MR                44.72      46.24        
 18 Mente, Daniel S           10 AGUA-MR                45.39      46.48        
 19 Re, Nicola                10 RI Marlins-MR          55.00      46.66        
 20 Chan, Manas               10 AGUA-MR                47.59      46.90        
 21 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                54.52      47.04        
 22 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR          50.52      47.53        
 23 Seliger, Timur             9 RI Marlins-MR          46.28      48.30        
 24 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                50.08      48.79        
 25 Wu, Brian                  9 AGUA-MR                46.97      49.52        
 26 Valenti, Colin J           8 FREE-MR                52.63      49.69        
 27 Schwartz, Hayden R         9 AGUA-MR                47.99      49.83        
 28 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR                47.39      49.90        
 29 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR                48.40      49.91        
 29 Remor, Ian                10 RI Marlins-MR          50.94      49.91        
 31 Perkins, Xavier H         10 CPAC-CT                49.01      50.01        
 32 Korenblit, Liam R          8 FREE-MR                44.87      50.13        
 33 Temni, Matthew             9 FREE-MR                45.47      50.37        
 34 Comia, Jacob               8 FREE-MR                50.31      51.15        
 35 Bobrovsky, Max C           8 FREE-MR                51.75      51.23        
 36 Dong, Cooper R             9 AGUA-MR                52.00      51.32        
 37 Goldschein, Max H          9 AGUA-MR                54.00      52.15        
 38 Kozma, Jozsef              8 CPAC-CT                52.26      52.26        
 39 Lalley, Jack A            10 QNS-MR                 58.60      52.98        
 40 Sun, Qingyu                7 AGUA-MR                52.00      53.32        
 41 Maniotis, Daniel M        10 JFAC-NJ                50.30      53.36        
 42 Pan, John                  8 QNS-MR                 55.33      53.40        
 43 Belyayev, Daniel V         9 FREE-MR                53.31      53.51        
 44 Muir, Sean O               9 FREE-MR                59.99      53.56        
 45 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR              1:01.07      53.87        
 46 Qian, Bruce                8 AGUA-MR                54.28      55.34        
 47 Tkach, Rafael              7 FREE-MR                53.85      55.83        
 48 Ibrahim, Adam A           10 JFAC-NJ                52.22      55.86        
 49 Packles, Max A            10 AGUA-MR                57.26      56.94        
 50 Mialkovskyi, Alex          6 RI Marlins-MR        1:00.00      57.11        
 51 Attenborough, Michael      8 FREE-MR                52.66      57.28        
 52 Liu, Vincent Y             8 FREE-MR                58.97      57.32        
 53 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR                 57.02      57.78        
 54 Borukhov, Jacob            9 QNS-MR               1:01.33      58.11        
 55 Nagornuk, Constantine T    9 FREE-MR                59.37      58.52        
 56 Simmons, Bryce R          10 RAC-CT                 58.28      58.63        
 57 Jhalani, Aditya            8 AGUA-MR                   NT      59.20        
 58 Tan, Vick                  9 AGUA-MR                56.00    1:01.62        
 59 Zarytov, William P         8 AGUA-MR                53.85    1:01.76        
 60 Dominick, Connor J         9 Middies-MR           1:03.32    1:04.74        
 61 Cid, Marcos M              9 RAC-CT                 49.83    1:07.36        
 62 Zhou, Ivan I               9 FREE-MR              1:22.72    1:21.35        
 -- Coronel, Luis             10 RI Marlins-MR          55.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Coronel, Carlos           10 RI Marlins-MR          55.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:31.29  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        10 RI Marlins-MR        1:20.71    1:14.95 JO     
  2 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR              1:19.22    1:20.20 JO     
  3 Jones, Jake F             10 UN-FG                1:26.73    1:25.07 JO     
  4 Kuittinen, Mikko K         9 RAC-CT               1:39.37    1:28.00 JO     
  5 Pak, Ethan S               9 AGUA-MR              1:35.74    1:32.26        
  6 Shao, Oliver H            10 QNS-MR               1:36.29    1:32.48        
  7 Shao, Julien H            10 QNS-MR               1:35.13    1:32.80        
  8 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR              1:32.60    1:33.76        
  9 Gookin, Vincent C          9 AGUA-MR              1:33.64    1:33.89        
 10 Fulnecky, Iain            10 AGUA-MR              1:42.89    1:35.04        
 11 Bove, Salvatore           10 AGUA-MR              1:38.27    1:35.09        
 12 Gereltod, Turo            10 AGUA-MR              1:42.00    1:36.53        
 13 Kawahara, Kensei           9 AGUA-MR              1:42.00    1:38.54        
 14 Carr, Oliver S            10 AGUA-MR              1:44.15    1:40.15        
 15 Borgen, Akiva             10 JFAC-NJ              1:35.91    1:40.71        
 16 Temni, Matthew             9 FREE-MR              1:39.66    1:40.98        
 17 Chan, Manas               10 AGUA-MR              1:47.75    1:42.57        
 18 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR              1:43.46    1:44.03        
 19 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR              1:42.91    1:45.02        
 20 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR              1:42.99    1:45.34        
 21 Dong, Cooper R             9 AGUA-MR              1:54.00    1:45.87        
 22 Kozma, Jozsef              8 CPAC-CT              2:04.70    1:46.62        
 23 Comia, Jacob               8 FREE-MR              1:59.39    1:47.41        
 24 Attenborough, Michael      8 FREE-MR              1:52.85    1:47.45        
 25 Coronel, Luis             10 RI Marlins-MR        1:50.00    1:47.80        
 26 Bobrovsky, Max C           8 FREE-MR              1:57.29    1:50.48        
 27 Coronel, Carlos           10 RI Marlins-MR        1:55.00    1:52.50        
 28 Tkach, Rafael              7 FREE-MR              2:03.74    1:53.21        
 29 Pan, John                  8 QNS-MR               2:05.33    1:54.33        
 30 Ibrahim, Adam A           10 JFAC-NJ              1:49.90    1:55.45        
 31 Milgram, Jason E           9 FREE-MR              2:01.36    1:57.67        
 32 Qian, Bruce                8 AGUA-MR              2:02.00    1:58.55        
 33 Liu, Vincent Y             8 FREE-MR              2:05.99    1:59.69        
 34 Nagornuk, Constantine T    9 FREE-MR              2:07.34    2:02.42        
 35 Dominick, Connor J         9 Middies-MR                NT    2:14.42        
 36 Zhou, Ivan I               9 FREE-MR              3:09.01    2:51.46        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                47.59  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR                40.70      40.91 JO     
  2 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                45.75      45.24 JO     
  3 Seliger, Timur             9 RI Marlins-MR          49.14      47.44 JO     
  4 Babej, Alex C             10 AGUA-MR                49.51      47.76        
  5 Shao, Oliver H            10 QNS-MR                 51.34      47.89        
  6 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                49.75      48.35        
  7 Borgen, Akiva             10 JFAC-NJ                47.01      49.01        
  8 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR                49.62      50.13        
  9 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                52.90      50.58        
 10 Abagge, Felipe R          10 CPAC-CT                58.39      51.27        
 11 Gereltod, Turo            10 AGUA-MR                50.00      51.58        
 12 Kuittinen, Mikko K         9 RAC-CT                 59.69      51.76        
 13 Wu, Brian                  9 AGUA-MR                50.38      52.68        
 14 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR                51.88      52.81        
 15 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR                51.22      53.17        
 16 Chan, Manas               10 AGUA-MR                52.04      53.22        
 17 Ibrahim, Adam A           10 JFAC-NJ                56.56      53.45        
 18 Truong, Koa                9 QNS-MR                 52.86      53.69        
 19 Fulnecky, Iain            10 AGUA-MR                54.21      53.71        
 20 Schwartz, Hayden R         9 AGUA-MR                55.37      54.15        
 21 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                54.13      55.41        
 22 Carre, Ryan P             10 CPAC-CT              1:01.75      55.95        
 23 Levine, William J         10 AGUA-MR              1:00.58      56.70        
 24 Attenborough, Michael      8 FREE-MR                54.10      57.12        
 25 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                56.47      57.16        
 26 Tan, Vick                  9 AGUA-MR              1:05.00      57.55        
 27 Remor, Ian                10 RI Marlins-MR          58.15      58.34        
 28 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR        1:05.42      58.40        
 29 Temni, Matthew             9 FREE-MR                53.77      58.80        
 30 Maniotis, Daniel M        10 JFAC-NJ              1:06.34      59.08        
 31 Packles, Max A            10 AGUA-MR                57.02      59.42        
 31 Korenblit, Liam R          8 FREE-MR                55.87      59.42        
 33 Comia, Jacob               8 FREE-MR                56.72      59.61        
 34 Tong, Justin               8 QNS-MR               1:05.33    1:01.30        
 35 Tkach, Rafael              7 FREE-MR              1:04.23    1:01.55        
 36 Perkins, Xavier H         10 CPAC-CT              1:02.12    1:01.75        
 37 Kawahara, Kensei           9 AGUA-MR                55.00    1:01.86        
 38 Zarytov, William P         8 AGUA-MR                58.57    1:02.40        
 39 Bobrovsky, Max C           8 FREE-MR              1:03.19    1:02.65        
 40 Cid, Marcos M              9 RAC-CT               1:00.90    1:03.50        
 41 Sun, Qingyu                7 AGUA-MR              1:01.32    1:05.16        
 42 Dominick, Connor J         9 Middies-MR           1:08.44    1:05.65        
 43 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               1:18.33    1:11.12        
 44 Milgram, Jason E           9 FREE-MR              1:11.70    1:12.08        
 -- Simmons, Bryce R          10 RAC-CT               1:09.67         DQ        
 -- Bove, Salvatore           10 AGUA-MR                53.88         DQ        
      False start
 -- Dong, Cooper R             9 AGUA-MR                58.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Re, Nicola                10 RI Marlins-MR        1:00.00         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Ould Abbou, Rayane M       7 FREE-MR              1:50.99         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:44.29  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR              1:29.71    1:29.16 JO     
  2 Jones, Jake F             10 UN-FG                1:33.10    1:34.06 JO     
  3 Pak, Ethan S               9 AGUA-MR              1:50.12    1:40.46 JO     
  4 Seliger, Timur             9 RI Marlins-MR        1:42.35    1:41.55 JO     
  5 Abagge, Felipe R          10 CPAC-CT              2:06.88    1:44.53        
  6 Shao, Oliver H            10 QNS-MR               1:49.07    1:45.14        
  7 Anton, Willem G            9 AGUA-MR              1:47.16    1:45.44        
  8 Mente, Daniel S           10 AGUA-MR                   NT    1:45.57        
  9 Babej, Alex C             10 AGUA-MR              1:44.92    1:46.28        
 10 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR              1:51.05    1:47.75        
 11 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR              1:57.32    1:48.68        
 12 Gereltod, Turo            10 AGUA-MR              1:46.62    1:49.42        
 13 Ibrahim, Adam A           10 JFAC-NJ              2:10.30    1:50.02        
 14 Auth, Zander T            10 AGUA-MR              2:01.69    1:50.14        
 15 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR              1:51.61    1:50.16        
 16 Gookin, Vincent C          9 AGUA-MR              1:48.48    1:51.39        
 17 Carr, Oliver S            10 AGUA-MR              2:01.89    1:52.21        
 18 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR              1:52.56    1:53.49        
 19 Lalley, Jack A            10 QNS-MR               2:00.24    1:54.14        
 20 Chan, Manas               10 AGUA-MR              1:59.09    1:54.90        
 21 Bove, Salvatore           10 AGUA-MR              1:58.49    1:55.14        
 22 Attenborough, Michael      8 FREE-MR              1:57.28    1:56.04        
 23 Schwartz, Hayden R         9 AGUA-MR              2:08.03    1:56.24        
 24 Fulnecky, Iain            10 AGUA-MR              2:07.61    1:56.76        
 25 Belyayev, Daniel V         9 FREE-MR              1:53.39    1:59.10        
 26 Temni, Matthew             9 FREE-MR              1:58.08    2:02.13        
 27 Simmons, Bryce R          10 RAC-CT               2:18.58    2:02.78        
 28 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR              2:21.19    2:04.43        
 29 Zarytov, William P         8 AGUA-MR              2:12.89    2:05.78        
 29 Pan, John                  8 QNS-MR               2:33.33    2:05.78        
 31 Dong, Cooper R             9 AGUA-MR              2:13.00    2:06.39        
 32 Packles, Max A            10 AGUA-MR              2:11.00    2:06.98        
 33 Comia, Jacob               8 FREE-MR              2:06.92    2:08.43        
 34 Kawahara, Kensei           9 AGUA-MR              2:00.00    2:08.48        
 35 Korenblit, Liam R          8 FREE-MR              2:04.04    2:08.56        
 36 Borukhov, Elan            10 QNS-MR               2:16.81    2:09.97        
 37 Bobrovsky, Max C           8 FREE-MR              2:23.47    2:10.62        
 38 Tkach, Rafael              7 FREE-MR              2:26.53    2:11.57        
 39 Borukhov, Jacob            9 QNS-MR               2:33.33    2:11.77        
 40 Khobot, Ben               10 FREE-MR              2:15.60    2:13.86        
 41 Goldschein, Max H          9 AGUA-MR              2:10.00    2:18.05        
 42 Dominick, Connor J         9 Middies-MR                NT    2:19.25        
 -- Kozma, Jozsef              8 CPAC-CT              2:39.90         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                40.19  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        10 RI Marlins-MR          34.26      32.54 JO     
  2 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                38.16      39.21 JO     
  3 Jones, Jake F             10 UN-FG                  40.51      41.06        
  4 Pak, Ethan S               9 AGUA-MR                47.58      41.90        
  5 Shao, Julien H            10 QNS-MR                 41.78      42.08        
  6 Seliger, Timur             9 RI Marlins-MR          53.54      42.77        
  7 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                41.61      42.89        
  8 Fulnecky, Iain            10 AGUA-MR                43.83      43.83        
  9 Babej, Alex C             10 AGUA-MR                47.71      45.29        
 10 Gookin, Vincent C          9 AGUA-MR                46.12      45.48        
 11 Perkins, Xavier H         10 CPAC-CT                48.82      45.55        
 12 Maniotis, Daniel M        10 JFAC-NJ                49.39      46.20        
 13 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR                50.34      46.81        
 14 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                49.23      47.79        
 15 Re, Nicola                10 RI Marlins-MR          55.00      48.45        
 16 Bove, Salvatore           10 AGUA-MR                51.70      48.51        
 17 Carr, Oliver S            10 AGUA-MR                48.56      49.63        
 18 Abagge, Felipe R          10 CPAC-CT                58.06      49.67        
 19 Levine, William J         10 AGUA-MR              1:13.58      49.94        
 20 Qian, Bruce                8 AGUA-MR                48.22      50.83        
 21 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR              1:02.23      51.48        
 22 Remor, Ian                10 RI Marlins-MR          49.70      52.51        
 23 Wu, Brian                  9 AGUA-MR                49.67      52.66        
 24 Kuittinen, Mikko K         9 RAC-CT                 57.04      53.06        
 25 Korenblit, Liam R          8 FREE-MR                49.74      54.33        
 26 Coronel, Luis             10 RI Marlins-MR          55.00      55.17        
 27 Kozma, Jozsef              8 CPAC-CT              1:03.24      56.40        
 28 Schwartz, Hayden R         9 AGUA-MR                52.13      57.02        
 29 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR          56.13      58.56        
 30 Coronel, Carlos           10 RI Marlins-MR          55.00      59.98        
 31 Pan, John                  8 QNS-MR               1:00.33    1:00.89        
 32 Carre, Ryan P             10 CPAC-CT              1:00.73    1:01.09        
 33 Tong, Justin               8 QNS-MR               1:15.33    1:04.78        
 34 Tan, Vick                  9 AGUA-MR                56.00    1:07.14        
 35 Sun, Qingyu                7 AGUA-MR                52.00    1:09.13        
 36 Packles, Max A            10 AGUA-MR              1:05.26    1:09.69        
 37 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               1:11.20    1:10.71        
 -- Zarytov, William P         8 AGUA-MR              1:00.78         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Liu, Vincent Y             8 FREE-MR              1:00.99         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Ould Abbou, Rayane M       7 FREE-MR                55.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:37.29  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        10 RI Marlins-MR        1:14.43    1:09.99 JO     
  2 Mohamed, Omar              9 FREE-MR              1:32.00    1:27.22 JO     
  3 Shao, Julien H            10 QNS-MR               1:44.31    1:40.04        
  4 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR              1:45.00    1:40.36        
  5 Gookin, Vincent C          9 AGUA-MR              1:48.89    1:42.98        
  6 Perkins, Xavier H         10 CPAC-CT              2:03.45    1:51.90        
  7 Korenblit, Liam R          8 FREE-MR              2:00.30    1:59.76        
  8 Maniotis, Daniel M        10 JFAC-NJ                   NT    2:13.54        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
              3:16.29  10&U JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR              2:54.87    2:50.90 JO     
                1:22.49   2:50.90 (1:28.41)                                        
  2 Jones, Jake F             10 UN-FG                3:02.67    3:00.34 JO     
                1:27.85   3:00.34 (1:32.49)                                        
  3 Gereltod, Turo            10 AGUA-MR              3:25.00    3:22.34        
                1:37.75   3:22.34 (1:44.59)                                        
  4 Truong, Koa                9 QNS-MR               3:58.33    3:50.46        
                1:53.58   3:50.46 (1:56.88)                                        
 -- Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR              3:30.00         DQ        
      One hand touch - breast
                1:36.64        DQ (1:52.08)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.79  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Ever J              12 AGUA-MR                29.35      29.60 JO     
  2 Song, William M           12 JFAC-NJ                30.77      30.53 JO     
  3 Weiner, Matthew M         12 RAC-CT                 31.01      30.74 JO     
  4 Fine, Evan                12 AGUA-MR                32.55      30.87        
  5 Clancy, Jack B            12 RAC-CT                 32.31      31.08        
  6 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                31.87      31.39        
  7 Tayban, Michael           12 FREE-MR                31.44      31.69        
  8 Thilow, Evan B            12 RAC-CT                 34.72      32.07        
  9 Chang, Matthew W          12 JFAC-NJ                31.76      32.18        
 10 Woody, Sam L              11 CPAC-CT                37.41      32.54        
 11 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR          33.58      32.56        
 12 Gill, George Erich E      12 AGUA-MR                33.16      32.87        
 13 Woolbert, Matthew K       11 HMST-CT                33.15      32.94        
 14 Yin, Derek                11 RAC-CT                 33.14      33.41        
 15 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR                34.08      33.60        
 16 Hodan, Gary R             12 FREE-MR                33.13      33.87        
 17 Srdanovic, Anton T        12 CPAC-CT                35.13      34.03        
 18 Burg, Daniel B            11 AGUA-MR                34.99      34.20        
 19 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR                34.28      34.27        
 20 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR                35.16      34.62        
 21 Fisher, Andrew F          11 RAC-CT                 36.07      34.71        
 22 Abarquez, JB J            12 JFAC-NJ                41.06      35.02        
 23 Kim, Jacob                11 AGUA-MR                34.55      35.30        
 24 Paparella, Dante A        11 RAC-CT                 36.75      35.47        
 25 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR                34.64      35.89        
 26 Spiridonov, Phillip R     11 JFAC-NJ                37.98      35.95        
 27 Jones, Ronin              11 UN-FG                  35.20      36.16        
 28 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR                34.95      36.17        
 29 Zarytov, Vlad             12 AGUA-MR                35.73      36.18        
 30 Chan, Edward              11 AGUA-MR                35.60      36.54        
 31 Young, Ryan               12 QNS-MR                 40.56      36.58        
 32 Hill, Matthew m           11 Middies-MR                NT      36.67        
 33 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                39.82      36.84        
 34 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                35.43      37.25        
 35 Siqueria, Lucas C         11 AGUA-MR                36.84      37.49        
 36 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 40.71      38.87        
 37 Minaker, Brandon M        12 AGUA-MR                38.10      39.05        
 38 Speight-Ray, Oliver D     11 AGUA-MR                37.93      39.68        
 39 Merkov, Vanya A           12 JFAC-NJ                42.00      40.09        
 40 Muir, Chris D             12 FREE-MR                55.99      41.31        
 41 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR                41.90      46.16        
 42 Cortina, Gianluca A       11 RAC-CT                 51.68      50.39        
 43 Cid, Mateo M              11 RAC-CT                 51.68      53.72        
 -- Yaprak, Kaan              12 JFAC-NJ                29.46        DNF        
      Did not finish
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:06.39  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baltaytis, Aaron          12 JFAC-NJ              1:02.94    1:01.12 JO     
  2 Maslo, Strahinja          11 RI Marlins-MR        1:06.32    1:03.90 JO     
  3 Mottolese, Peter C        12 CPAC-CT              1:10.00    1:06.72        
  4 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              1:08.72    1:07.42        
  5 Drienik, Alex             12 CPAC-CT              1:13.54    1:08.99        
  6 Yaprak, Kaan              12 JFAC-NJ              1:06.64    1:09.02        
  7 Borgen, Ezra J            12 JFAC-NJ              1:10.32    1:09.08        
  8 Song, William M           12 JFAC-NJ              1:12.35    1:09.50        
  9 Thilow, Evan B            12 RAC-CT               1:12.43    1:10.19        
 10 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              1:13.81    1:10.73        
 11 Yin, Derek                11 RAC-CT               1:13.54    1:11.44        
 12 Srdanovic, Anton T        12 CPAC-CT              1:17.43    1:11.77        
 13 Ng, Ryan T                12 JFAC-NJ              1:16.77    1:11.79        
 14 Ho, James *               12 AGUA-MR                   NT    1:14.05        
 15 Fisher, Andrew F          11 RAC-CT               1:20.56    1:15.53        
 15 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:16.47    1:15.53        
 17 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              1:14.64    1:15.71        
 18 Paparella, Dante A        11 RAC-CT               1:21.85    1:16.68        
 19 Del Rosario, Aidan D      12 JFAC-NJ              1:19.50    1:16.72        
 20 Spiridonov, Phillip R     11 JFAC-NJ              1:23.29    1:16.99        
 21 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR              1:18.48    1:17.47        
 22 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR              1:22.62    1:18.61        
 23 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR              1:18.39    1:18.66        
 24 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              1:29.92    1:18.80        
 25 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:21.06    1:20.05        
 26 Chan, Edward              11 AGUA-MR              1:21.45    1:22.69        
 27 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR               1:30.50    1:28.81        
 28 Merkov, Vanya A           12 JFAC-NJ              1:35.23    1:29.71        
 29 Siqueria, Lucas C         11 AGUA-MR              1:28.02    1:30.03        
 30 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR              1:35.38    1:33.30        
 31 Polito, Justin            11 FREE-MR              1:36.09    1:39.36        
 32 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR              1:46.05    1:39.46        
 33 Cortina, Gianluca A       11 RAC-CT               1:26.90    1:43.10        
 34 Gaviria, Miguel E         11 AGUA-MR              1:44.74    1:45.01        
 35 Cid, Mateo M              11 RAC-CT               2:00.56    1:59.48        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:25.29  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baltaytis, Aaron          12 JFAC-NJ              2:20.65    2:16.54 JO     
                1:06.82   2:16.54 (1:09.72)                                        
  2 Maslo, Strahinja          11 RI Marlins-MR        2:24.11    2:16.67 JO     
                1:06.98   2:16.67 (1:09.69)                                        
  3 Mottolese, Peter C        12 CPAC-CT              2:25.00    2:22.99 JO     
                2:23.73         2:22.99 ( )                                        
  4 Weiner, Matthew M         12 RAC-CT               2:26.32    2:23.31 JO     
                1:10.17   2:23.31 (1:13.14)                                        
  5 Clancy, Jack B            12 RAC-CT               2:25.87    2:27.68        
                1:12.03   2:27.68 (1:15.65)                                        
  6 Song, William M           12 JFAC-NJ              2:41.23    2:29.13        
                1:11.72   2:29.13 (1:17.41)                                        
  7 Drienik, Alex             12 CPAC-CT              2:40.34    2:30.33        
                1:14.04   2:30.33 (1:16.29)                                        
  8 Tayban, Michael           12 FREE-MR              2:32.59    2:31.08        
                1:13.12   2:31.08 (1:17.96)                                        
  9 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              2:30.53    2:31.75        
                1:14.37   2:31.75 (1:17.38)                                        
 10 Yaprak, Kaan              12 JFAC-NJ              2:30.46    2:32.42        
                1:14.30   2:32.42 (1:18.12)                                        
 11 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              2:49.28    2:32.58        
                1:09.99   2:32.58 (1:22.59)                                        
 12 Landgraf, Tim A           12 FREE-MR              2:31.82    2:32.65        
                1:15.30   2:32.65 (1:17.35)                                        
 13 Woolbert, Matthew K       11 HMST-CT              2:31.97    2:33.65        
                1:13.63   2:33.65 (1:20.02)                                        
 14 Yin, Derek                11 RAC-CT               2:37.38    2:34.48        
                1:15.80   2:34.48 (1:18.68)                                        
 15 Ng, Ryan T                12 JFAC-NJ              3:03.94    2:35.21        
                1:16.71   2:35.21 (1:18.50)                                        
 16 Srdanovic, Anton T        12 CPAC-CT              2:35.00    2:36.31        
                1:15.66   2:36.31 (1:20.65)                                        
 17 Woody, Sam L              11 CPAC-CT              2:55.45    2:36.53        
                1:17.11   2:36.53 (1:19.42)                                        
 18 Chang, Matthew W          12 JFAC-NJ              2:59.20    2:37.32        
                1:16.94   2:37.32 (1:20.38)                                        
 19 Kwon, Ethan               12 JFAC-NJ              2:40.39    2:37.56        
                1:16.32   2:37.56 (1:21.24)                                        
 20 Gill, George Erich E      12 AGUA-MR              2:39.09    2:38.62        
                1:18.42   2:38.62 (1:20.20)                                        
 21 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              2:47.40    2:42.00        
                1:17.72   2:42.00 (1:24.28)                                        
 22 Thilow, Evan B            12 RAC-CT               2:57.85    2:42.36        
                1:19.81   2:42.36 (1:22.55)                                        
 23 Ho, James *               12 AGUA-MR                   NT    2:45.21        
                1:17.87   2:45.21 (1:27.34)                                        
 24 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              2:44.49    2:46.57        
                1:21.28   2:46.57 (1:25.29)                                        
 25 Fisher, Andrew F          11 RAC-CT               2:54.24    2:47.75        
                1:22.01   2:47.75 (1:25.74)                                        
 26 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              2:46.34    2:47.90        
                1:23.21   2:47.90 (1:24.69)                                        
 27 Kan, Winston C            11 FREE-MR              2:58.00    2:48.47        
                1:22.55   2:48.47 (1:25.92)                                        
 28 Kim, Jacob                11 AGUA-MR              2:55.89    2:51.79        
                1:22.14   2:51.79 (1:29.65)                                        
 29 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR              2:55.34    2:54.15        
                1:26.09   2:54.15 (1:28.06)                                        
 30 Paparella, Dante A        11 RAC-CT               3:03.04    2:54.70        
                1:22.68   2:54.70 (1:32.02)                                        
 31 Zarytov, Vlad             12 AGUA-MR              3:02.41    2:56.29        
                1:25.73   2:56.29 (1:30.56)                                        
 32 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR              2:55.41    2:58.76        
                1:28.17   2:58.76 (1:30.59)                                        
 33 Speight-Ray, Oliver D     11 AGUA-MR              3:07.96    3:13.11        
                1:29.02   3:13.11 (1:44.09)                                        
 34 Abarquez, JB J            12 JFAC-NJ              3:40.03    3:15.20        
                1:30.71   3:15.20 (1:44.49)                                        
 35 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR              3:24.37    3:20.41        
                1:38.95   3:20.41 (1:41.46)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.99  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baltaytis, Aaron          12 JFAC-NJ                32.11      32.92 JO     
  2 Fine, Evan                12 AGUA-MR                39.61      35.35 JO     
  3 Maslo, Strahinja          11 RI Marlins-MR          38.31      35.40 JO     
  4 Clancy, Jack B            12 RAC-CT                 35.20      35.69 JO     
  5 Mottolese, Peter C        12 CPAC-CT                43.46      35.81 JO     
  6 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                34.48      35.94 JO     
  7 Weiner, Matthew M         12 RAC-CT                 37.43      36.75        
  8 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR          40.69      38.43        
  9 Drienik, Alex             12 CPAC-CT                39.78      38.68        
 10 Yin, Derek                11 RAC-CT                 37.38      38.88        
 11 Ng, Ryan T                12 JFAC-NJ                40.82      38.98        
 12 Ho, James *               12 AGUA-MR                   NT      39.46        
 13 Fisher, Andrew F          11 RAC-CT                 41.00      40.09        
 14 Paparella, Dante A        11 RAC-CT                 41.48      40.24        
 15 Kwon, Ethan               12 JFAC-NJ                40.88      40.25        
 16 Spiridonov, Phillip R     11 JFAC-NJ                40.49      40.30        
 17 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR                41.56      40.32        
 18 Kim, Jacob                11 AGUA-MR                42.46      40.89        
 19 Hill, Matthew m           11 Middies-MR                NT      40.97        
 20 Thilow, Evan B            12 RAC-CT                 45.33      41.03        
 21 Woody, Sam L              11 CPAC-CT                41.93      41.19        
 22 Del Rosario, Aidan D      12 JFAC-NJ                44.40      41.42        
 23 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                44.51      41.58        
 24 Speight-Ray, Oliver D     11 AGUA-MR                44.58      42.62        
 25 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR                39.72      42.72        
 26 McIntosh, Hiroshi N       12 JFAC-NJ                41.62      43.42        
 27 Chan, Edward              11 AGUA-MR                43.02      43.66        
 28 Burg, Daniel B            11 AGUA-MR                46.22      44.38        
 29 Young, Ryan               12 QNS-MR                 45.15      44.63        
 30 Kan, Winston C            11 FREE-MR                46.17      45.23        
 31 Siqueria, Lucas C         11 AGUA-MR                45.84      45.86        
 32 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                46.75      45.98        
 33 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR                43.73      47.39        
 34 Muir, Chris D             12 FREE-MR                59.99      47.88        
 35 Minaker, Brandon M        12 AGUA-MR                50.39      50.95        
 36 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 48.83      52.15        
 37 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR                49.34      54.49        
 38 Cid, Mateo M              11 RAC-CT                 59.79      57.37        
 39 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR                55.56      58.31        
 40 Cortina, Gianluca A       11 RAC-CT                 59.79    1:00.34        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:18.39  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baltaytis, Aaron          12 JFAC-NJ              1:10.34    1:09.02 JO     
  2 Chang, Matthew W          12 JFAC-NJ              1:18.55    1:16.19 JO     
  3 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              1:15.45    1:16.26 JO     
  4 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        1:25.05    1:19.18        
  5 Drienik, Alex             12 CPAC-CT              1:25.90    1:19.38        
  6 Song, William M           12 JFAC-NJ              1:26.43    1:21.22        
  7 Kwon, Ethan               12 JFAC-NJ              1:23.71    1:23.61        
  8 Spiridonov, Phillip R     11 JFAC-NJ              1:28.49    1:23.96        
  9 Ng, Ryan T                12 JFAC-NJ              1:28.59    1:24.34        
 10 Yaprak, Kaan              12 JFAC-NJ              1:27.74    1:24.63        
 11 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR              1:26.96    1:25.19        
 12 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              1:23.84    1:25.36        
 13 Del Rosario, Aidan D      12 JFAC-NJ              1:33.40    1:25.63        
 14 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR              1:36.00    1:26.78        
 15 Kim, Jacob                11 AGUA-MR              1:29.39    1:26.79        
 16 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR              1:29.23    1:29.35        
 17 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR              1:32.46    1:32.63        
 18 Chan, Edward              11 AGUA-MR              1:32.70    1:34.24        
 19 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR              1:34.19    1:34.43        
 20 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:36.20    1:35.31        
 21 Speight-Ray, Oliver D     11 AGUA-MR              1:34.40    1:35.58        
 22 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              1:34.43    1:36.16        
 23 Polito, Justin            11 FREE-MR              1:41.87    1:52.33        
 24 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR              1:51.10    1:53.15        
 -- Zarytov, Vlad             12 AGUA-MR              1:36.81         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                40.39  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fine, Evan                12 AGUA-MR                44.68      39.22 JO     
  2 Chin, Ever J              12 AGUA-MR                39.30      40.48        
  3 Kwon, Ethan               12 JFAC-NJ                42.15      40.88        
  4 Maslo, Strahinja          11 RI Marlins-MR          48.16      41.19        
  5 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                40.01      41.57        
  6 Milgram, Mark A           11 FREE-MR                46.87      42.11        
  7 Thilow, Evan B            12 RAC-CT                 45.17      42.15        
  8 Borgen, Ezra J            12 JFAC-NJ                46.46      42.55        
  9 McIntosh, Hiroshi N       12 JFAC-NJ                43.80      42.67        
 10 Jones, Ronin              11 UN-FG                  43.82      43.11        
 11 Srdanovic, Anton T        12 CPAC-CT                53.21      44.49        
 12 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                44.79      45.28        
 13 Burg, Daniel B            11 AGUA-MR                47.17      45.78        
 14 Merkov, Vanya A           12 JFAC-NJ                57.04      45.79        
 15 Zarytov, Vlad             12 AGUA-MR                47.33      46.22        
 16 Yin, Derek                11 RAC-CT                 46.92      46.26        
 17 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                45.11      46.72        
 18 Ng, Ryan T                12 JFAC-NJ                47.43      46.85        
 19 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 48.67      49.05        
 20 Kim, Jacob                11 AGUA-MR                47.42      49.46        
 21 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR                49.32      49.51        
 22 Fisher, Andrew F          11 RAC-CT                 51.72      50.40        
 23 Paparella, Dante A        11 RAC-CT                 53.52      50.83        
 24 Chan, Edward              11 AGUA-MR                51.86      52.78        
 25 Siqueria, Lucas C         11 AGUA-MR                53.22      54.34        
 26 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                54.27      54.71        
 27 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR              1:03.35    1:00.54        
 28 Cortina, Gianluca A       11 RAC-CT               1:00.90    1:01.94        
 29 Gaviria, Miguel E         11 AGUA-MR              1:00.92    1:02.17        
 30 Cid, Mateo M              11 RAC-CT               1:00.90    1:07.44        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:30.89  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Song, William M           12 JFAC-NJ              1:24.97    1:23.99 JO     
  2 Fine, Evan                12 AGUA-MR              1:34.93    1:25.31 JO     
  3 Jones, Ronin              11 UN-FG                1:31.20    1:30.11 JO     
  4 Kwon, Ethan               12 JFAC-NJ              1:37.04    1:30.91        
  5 Tayban, Michael           12 FREE-MR              1:28.30    1:31.95        
  6 McIntosh, Hiroshi N       12 JFAC-NJ              1:36.96    1:33.83        
  7 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:35.67    1:34.25        
  8 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR              1:38.57    1:34.30        
  9 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              1:28.54    1:35.28        
 10 Del Rosario, Aidan D      12 JFAC-NJ              1:45.30    1:36.36        
 11 Abarquez, JB J            12 JFAC-NJ              1:55.55    1:36.38        
 11 Srdanovic, Anton T        12 CPAC-CT              1:42.48    1:36.38        
 13 Gill, George Erich E      12 AGUA-MR              1:43.84    1:37.05        
 14 Drienik, Alex             12 CPAC-CT              1:39.91    1:37.42        
 15 Woolbert, Matthew K       11 HMST-CT              1:36.32    1:37.63        
 16 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              1:38.95    1:38.39        
 17 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              1:37.45    1:38.43        
 18 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              1:37.96    1:38.59        
 19 Ng, Ryan T                12 JFAC-NJ              1:46.92    1:38.79        
 20 Burg, Daniel B            11 AGUA-MR              1:41.34    1:39.56        
 21 Merkov, Vanya A           12 JFAC-NJ              1:45.00    1:41.87        
 22 Spiridonov, Phillip R     11 JFAC-NJ              1:47.63    1:42.19        
 23 Zarytov, Vlad             12 AGUA-MR              1:46.14    1:42.29        
 24 Hill, Matthew m           11 Middies-MR                NT    1:43.18        
 25 Young, Ryan               12 QNS-MR               1:45.33    1:43.61        
 26 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR              1:47.13    1:43.86        
 27 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR              1:46.14    1:44.28        
 28 Landgraf, Tim A           12 FREE-MR              1:45.99    1:46.49        
 29 Chan, Edward              11 AGUA-MR              1:57.78    1:48.29        
 30 Minaker, Brandon M        12 AGUA-MR              2:03.89    1:55.64        
 31 Siqueria, Lucas C         11 AGUA-MR              2:01.94    1:56.12        
 32 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR              2:07.60    2:03.46        
 -- Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR               1:52.47         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                34.29  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baltaytis, Aaron          12 JFAC-NJ                30.38      29.85 JO     
  2 Mottolese, Peter C        12 CPAC-CT                40.67      33.12 JO     
  3 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR          35.73      33.86 JO     
  4 Chang, Matthew W          12 JFAC-NJ                33.41      34.42        
  5 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                34.10      34.69        
  6 Borgen, Ezra J            12 JFAC-NJ                35.39      34.83        
  7 Yin, Derek                11 RAC-CT                 38.24      35.90        
  8 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                35.57      36.18        
  9 Ho, James *               12 AGUA-MR                   NT      36.56        
 10 Fine, Evan                12 AGUA-MR                41.82      37.11        
 11 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR                37.75      37.20        
 12 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR                36.97      37.45        
 13 Srdanovic, Anton T        12 CPAC-CT                39.08      37.88        
 14 Paparella, Dante A        11 RAC-CT                 43.19      38.82        
 15 Drienik, Alex             12 CPAC-CT                41.71      39.42        
 16 McIntosh, Hiroshi N       12 JFAC-NJ                38.23      39.52        
 17 Thilow, Evan B            12 RAC-CT                 40.12      39.66        
 18 Jones, Ronin              11 UN-FG                  37.98      39.67        
 19 Kim, Jacob                11 AGUA-MR                38.80      39.97        
 20 Burg, Daniel B            11 AGUA-MR                42.83      41.33        
 21 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR                42.47      41.78        
 22 Fisher, Andrew F          11 RAC-CT                 41.75      42.04        
 23 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR                44.17      42.52        
 24 Spiridonov, Phillip R     11 JFAC-NJ                41.72      43.36        
 25 Siqueria, Lucas C         11 AGUA-MR                46.29      45.62        
 26 Zarytov, Vlad             12 AGUA-MR                46.40      48.12        
 27 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 51.36      51.38        
 28 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR              1:00.31      52.99        
 29 Speight-Ray, Oliver D     11 AGUA-MR                49.56      53.03        
 30 Gaviria, Miguel E         11 AGUA-MR                57.53      59.60        
 31 Cortina, Gianluca A       11 RAC-CT                 55.90    1:03.19        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:19.99  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baltaytis, Aaron          12 JFAC-NJ              1:08.86    1:07.13 JO     
  2 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        1:16.38    1:11.91 JO     
  3 Maslo, Strahinja          11 RI Marlins-MR        1:15.82    1:12.65 JO     
  4 Mottolese, Peter C        12 CPAC-CT              1:20.00    1:15.86 JO     
  5 Chang, Matthew W          12 JFAC-NJ              1:40.50    1:18.87 JO     
  6 Jones, Ronin              11 UN-FG                1:33.75    1:22.00        
  7 Landgraf, Tim A           12 FREE-MR              1:30.99    1:22.49        
  8 Yaprak, Kaan              12 JFAC-NJ              1:23.51    1:22.69        
  9 Ho, James *               12 AGUA-MR                   NT    1:24.07        
 10 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              1:41.04    1:24.61        
 11 McIntosh, Hiroshi N       12 JFAC-NJ              1:28.47    1:24.81        
 12 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              1:27.62    1:26.74        
 13 Del Rosario, Aidan D      12 JFAC-NJ              1:34.34    1:29.91        
 14 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR              1:30.00    1:32.93        
 15 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:54.92    1:34.82        
 16 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:36.03    1:39.02        
 -- Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              1:27.82         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:46.89  11-12 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          11 RI Marlins-MR        2:46.56    2:36.85 JO     
                1:14.23   2:36.85 (1:22.62)                                        
  2 Mottolese, Peter C        12 CPAC-CT              2:40.00    2:43.22 JO     
                1:18.02   2:43.22 (1:25.20)                                        
  3 Song, William M           12 JFAC-NJ              2:53.20    2:46.26 JO     
                1:19.89   2:46.26 (1:26.37)                                        
  4 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        3:05.15    2:51.20        
                1:19.81   2:51.20 (1:31.39)                                        
  5 Fine, Evan                12 AGUA-MR              3:10.34    2:51.80        
                1:24.97   2:51.80 (1:26.83)                                        
  6 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              2:52.28    2:51.94        
                1:18.70   2:51.94 (1:33.24)                                        
  7 Chang, Matthew W          12 JFAC-NJ              3:00.68    2:52.74        
                1:21.12   2:52.74 (1:31.62)                                        
  8 Yaprak, Kaan              12 JFAC-NJ              3:00.04    2:53.82        
                1:21.40   2:53.82 (1:32.42)                                        
  9 Kwon, Ethan               12 JFAC-NJ              2:57.89    2:54.92        
                1:24.77   2:54.92 (1:30.15)                                        
 10 Ho, James *               12 AGUA-MR                   NT    2:55.19        
                1:22.05   2:55.19 (1:33.14)                                        
 11 Jones, Ronin              11 UN-FG                3:07.67    2:56.69        
                1:29.92   2:56.69 (1:26.77)                                        
 12 Del Rosario, Aidan D      12 JFAC-NJ              3:19.12    3:00.62        
                1:25.44   3:00.62 (1:35.18)                                        
 13 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              3:08.69    3:01.25        
                1:27.44   3:01.25 (1:33.81)                                        
 14 McIntosh, Hiroshi N       12 JFAC-NJ              3:04.75    3:03.60        
                1:29.10   3:03.60 (1:34.50)                                        
 15 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR              3:10.00    3:06.19        
                1:31.12   3:06.19 (1:35.07)                                        
 16 Gill, George Erich E      12 AGUA-MR              3:07.93    3:07.41        
                1:33.20   3:07.41 (1:34.21)                                        
 17 Burg, Daniel B            11 AGUA-MR              3:22.00    3:07.94        
                1:30.17   3:07.94 (1:37.77)                                        
 18 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR              3:21.85    3:20.20        
                1:37.64   3:20.20 (1:42.56)                                        
 19 Speight-Ray, Oliver D     11 AGUA-MR              3:35.00    3:35.60        
                1:45.94   3:35.60 (1:49.66)                                        
 -- Kan, Winston C            11 FREE-MR              3:17.48         DQ        
      Alternating Kick - breast
                1:35.84        DQ (1:38.66)                                        
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                25.79  SRZ
                26.19  MET
                27.89  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solivan, Andrew J         21 RAC-CT                 23.52      24.80 SRZ    
  2 Hogan, Brian R            23 NYAC-MR                25.71      25.05 SRZ    
  3 Sabovic, Adell            15 AGUA-MR                24.28      25.74 SRZ    
  4 Malchow, Nicholas M       14 CPAC-CT                28.01      25.85 MET    
  5 Ibrahim, Bode M           17 AGUA-MR                26.53      26.22 JO'S   
  6 son, David                17 JFAC-NJ                26.03      26.23 JO'S   
  7 Bryant, Will J            16 RAC-CT                 26.10      26.27 JO'S   
  8 Massari, Eugenio G        16 AGUA-MR                26.89      26.36 JO'S   
  9 Karofsky, Jackson H       18 UN-MR                  25.55      26.56 JO'S   
 10 Hinckley, CJ              18 AGUA-MR                26.38      26.74 JO'S   
 11 Yu, Andrew S              14 RAC-CT                 28.45      26.97 JO'S   
 12 Balasny, Alec             17 JFAC-NJ                24.88      26.98 JO'S   
 13 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR                27.45      27.03 JO'S   
 14 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR                27.28      27.12 JO'S   
 15 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR                 25.73      27.15 JO'S   
 16 De Jong, Taiyo A          16 AGUA-MR                26.80      27.19 JO'S   
 17 O'Malley, Trey J          16 RAC-CT                 26.89      27.36 JO'S   
 18 St. Vincent, Tommy P      24 RAC-CT                 27.56      27.71 JO'S   
 19 Passante, Michael V       15 FREE-MR                27.60      27.74 JO'S   
 20 Chia, Derrick             14 QNS-MR                 27.80      27.82 JO'S   
 21 Kumeno, Kai L             17 AGUA-MR                26.09      27.84 JO'S   
 22 Wong, Jansen C            14 UN-MR                  28.38      27.86 JO'S   
 23 Woolbert, Ethan D         15 HMST-CT                27.74      27.92        
 24 Chopey, Andrew T          16 QNS-MR                 27.74      27.95        
 25 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 27.32      28.22        
 26 Wan, Osmond T             15 QNS-MR                 28.40      28.30        
 27 son, Matthew *            15 JFAC-NJ                27.98      28.34        
 28 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR                29.42      28.37        
 29 Chen, Darian              15 QNS-MR                 29.39      28.47        
 30 Li, Terry X               14 RAC-CT                 27.21      28.51        
 31 Monaco, Jack              14 JFAC-NJ                29.51      28.61        
 32 Milton, Presley M         14 RAC-CT                 29.63      28.67        
 33 Slaminko, Ryan J          13 RAC-CT                 30.05      28.76        
 34 Park, Ethan K             16 AGUA-MR                26.95      28.86        
 35 Leung, Michael            13 QNS-MR                 28.42      29.28        
 35 Xia, Alan                 14 QNS-MR                 30.17      29.28        
 37 Zhang, Hanzhe             15 RI Marlins-MR          29.00      29.36        
 38 Raboy, Asher M            13 AGUA-MR                30.00      29.37        
 39 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR          30.16      29.45        
 40 Thilow, Max K             16 RAC-CT                 29.94      29.47        
 40 Pitt, David H             16 AGUA-MR                30.16      29.47        
 42 O'Malley, Kai A           13 RAC-CT                 29.74      29.54        
 43 Lionti, Nicholas V        17 AGUA-MR                29.53      29.80        
 43 Ward, Brennan J           16 RAC-CT                 30.33      29.80        
 45 Woolbert, Andrew S        13 HMST-CT                30.45      29.88        
 46 McNamara, Will A          17 UN-MR                  30.50      30.23        
 47 Inall, Angus J            14 RAC-CT                 31.35      30.51        
 48 Daghfous, Skander         13 RI Marlins-MR          31.17      30.63        
 49 Cahill, Aidan C           13 RAC-CT                 30.84      30.75        
 50 Burns, Josh M             17 RAC-CT                 30.08      31.29        
 51 Chang, Wonjae             15 AGUA-MR                31.39      31.62        
 52 Hammond, Adam             13 QNS-MR                 30.64      31.68        
 53 Sapara, Chris A           16 FREE-MR                31.10      31.89        
 54 Dauchez, Jacques M        13 AGUA-MR                33.92      31.95        
 55 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR                33.18      31.96        
 56 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR                32.25      32.01        
 57 Bates, Andrew H           13 AGUA-MR                33.40      32.24        
 58 Dela Cruz, Jiro T         13 JFAC-NJ                34.96      32.33        
 59 DeFeo, Alexander J        14 QNS-MR                 35.33      32.37        
 60 Palacios, Julio           15 RI Marlins-MR          33.00      32.43        
 61 More, Yash B              14 AGUA-MR                32.13      32.48        
 62 Maslov, Misha A           13 AGUA-MR                31.00      32.52        
 63 Benten, Liam A            13 AGUA-MR                35.17      32.56        
 64 Lam, Jeff                 15 QNS-MR                 32.71      32.78        
 65 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR                34.24      33.15        
 66 Reznik, Maxim             13 FREE-MR                36.40      34.40        
 67 Han, Brian K              13 JFAC-NJ                34.90      34.91        
 68 Laskey, Ian G             13 FREE-MR                35.25      34.98        
 69 Chong, Daniel L           13 AGUA-MR                37.89      35.03        
 70 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR                38.22      36.86        
 71 Kolotnikov, Vladislav     13 RI Marlins-MR          35.00      37.31        
 72 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR                 39.02      38.91        
 73 Dyakov, Maksim            13 FREE-MR                49.99      42.46        
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                55.99  SRZ
                56.79  MET
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solivan, Andrew J         21 RAC-CT                 51.43      52.95 SRZ    
  2 Malchow, Nicholas M       14 CPAC-CT              1:00.41      56.47 MET    
  3 Hunt, Connor T            15 RAC-CT                 58.49      56.87        
  4 Ibrahim, Bode M           17 AGUA-MR                56.93      57.01        
  5 Yu, Andrew S              14 RAC-CT               1:02.08      57.60        
  6 Bryant, Will J            16 RAC-CT                 58.04      57.85        
  7 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR              1:01.39      58.05        
  8 Massari, Eugenio G        16 AGUA-MR                57.57      58.11        
  9 Kleyer, Max J             15 FREE-MR                58.36      58.29        
 10 O'Malley, Trey J          16 RAC-CT                 58.05      58.30        
 11 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR                59.31      58.43        
 12 Chopey, Andrew T          16 QNS-MR                 58.35      58.56        
 13 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR                58.91      58.80        
 14 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR                57.83      58.99        
 15 Li, Terry X               14 RAC-CT               1:06.16      59.27        
 16 Madden, Sean M            15 QNS-MR                 59.72      59.83        
 17 Imam, Adam R              14 AGUA-MR                59.62      59.93        
 18 Babej, Max C              18 AGUA-MR              1:04.89    1:00.22        
 19 Johnston, Matthew D       15 RAC-CT               1:00.65    1:00.33        
 20 Kim, Christopher B        14 AGUA-MR              1:01.80    1:00.61        
 21 St. Vincent, Tommy P      24 RAC-CT                 58.62    1:00.72        
 22 Park, Ethan K             16 AGUA-MR                57.91    1:00.86        
 23 Milton, Presley M         14 RAC-CT               1:01.35    1:01.37        
 24 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               1:03.04    1:01.50        
 25 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:01.22    1:01.51        
 26 Mignano, Luke M           14 RAC-CT               1:00.83    1:01.68        
 27 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              1:05.88    1:01.83        
 28 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:03.49    1:02.10        
 29 Monaco, Jack              14 JFAC-NJ              1:03.39    1:02.14        
 30 Kumeno, Kai L             17 AGUA-MR                57.69    1:02.18        
 31 Wong, Jansen C            14 UN-MR                1:02.23    1:02.27        
 32 Pitt, David H             16 AGUA-MR              1:03.24    1:02.69        
 33 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              1:04.58    1:02.80        
 34 Emre, Emir M              13 RI Marlins-MR        1:03.64    1:02.89        
 35 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:00.58    1:02.97        
 36 Slaminko, Ryan J          13 RAC-CT               1:06.26    1:03.17        
 37 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR              1:02.93    1:03.46        
 38 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               1:07.33    1:03.52        
 39 Somick, Steven            15 JFAC-NJ              1:01.53    1:03.55        
 40 O'Malley, Kai A           13 RAC-CT               1:06.42    1:03.68        
 41 Altman-Kurosaki, Mathias  18 AGUA-MR              1:00.97    1:03.82        
 42 Chapman, Martin D         16 AGUA-MR              1:01.71    1:03.93        
 42 Khanna, Varun             17 AGUA-MR              1:04.61    1:03.93        
 44 Ward, Brennan J           16 RAC-CT               1:04.90    1:05.00        
 45 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        1:08.34    1:05.04        
 46 McNamara, Will A          17 UN-MR                1:10.30    1:05.08        
 47 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR              1:07.23    1:05.27        
 48 Daghfous, Skander         13 RI Marlins-MR        1:09.32    1:05.39        
 49 Gonzalez, Maximo L        13 JFAC-NJ              1:05.06    1:05.69        
 50 Hsia, Sonny P             16 QNS-MR               1:05.49    1:05.70        
 51 Kaminski, Will            14 JFAC-NJ              1:08.04    1:06.55        
 52 Juricic, Daniel           15 RI Marlins-MR        1:08.00    1:06.67        
 53 Kwan, William             13 FREE-MR              1:07.23    1:06.88        
 54 Raboy, Asher M            13 AGUA-MR              1:10.62    1:08.06        
 55 Borgen, Avi               14 JFAC-NJ                   NT    1:08.28        
 56 More, Yash B              14 AGUA-MR              1:12.08    1:08.30        
 57 Zhang, Hanzhe             15 RI Marlins-MR        1:10.00    1:08.36        
 58 Bates, Andrew H           13 AGUA-MR              1:11.52    1:08.86        
 59 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              1:13.22    1:09.21        
 60 Burns, Josh M             17 RAC-CT               1:12.17    1:09.93        
 61 Lionti, Nicholas V        17 AGUA-MR              1:03.45    1:10.13        
 62 Dellicarpini, Ethan P     13 RAC-CT               1:09.08    1:10.24        
 63 Graullera, Cassiel        13 AGUA-MR              1:12.27    1:10.41        
 64 Dela Cruz, Jiro T         13 JFAC-NJ              1:26.31    1:10.86        
 65 Maslov, Misha A           13 AGUA-MR              1:11.00    1:11.28        
 66 Chang, Wonjae             15 AGUA-MR              1:10.46    1:11.38        
 67 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR              1:17.17    1:11.44        
 68 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              1:16.65    1:11.62        
 69 Hammond, Adam             13 QNS-MR               1:10.77    1:11.91        
 70 Lam, Jeff                 15 QNS-MR               1:10.40    1:12.30        
 71 Sapara, Chris A           16 FREE-MR              1:09.45    1:12.60        
 72 Smuckler, Zach I          13 RAC-CT               1:13.18    1:13.35        
 73 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              1:12.33    1:14.18        
 74 Laskey, Ian G             13 FREE-MR              1:17.00    1:14.60        
 74 Palacios, Julio           15 RI Marlins-MR        1:20.00    1:14.60        
 76 Tadiello, Sean P          14 JFAC-NJ              1:20.20    1:15.48        
 77 Han, Brian K              13 JFAC-NJ              1:18.50    1:16.69        
 78 Chong, Daniel L           13 AGUA-MR              1:20.89    1:18.64        
 79 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              1:19.13    1:19.81        
 80 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:27.77    1:29.17        
 81 Dyakov, Maksim            13 FREE-MR              1:50.99    1:37.61        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:01.49  SRZ
              2:03.89  MET
              2:15.59  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solivan, Andrew J         21 RAC-CT               1:55.45    1:56.63 SRZ    
                  58.14     1:56.63 (58.49)                                        
  2 Shi, Simon X              20 UN-MR                1:51.44    1:59.53 SRZ    
                  58.08   1:59.53 (1:01.45)                                        
  3 Hunt, Connor T            15 RAC-CT               2:02.94    2:01.65 MET    
                  15.80   2:01.65 (1:45.85)                                        
  4 Chopey, Andrew T          16 QNS-MR               2:06.64    2:04.52 JO'S   
                1:00.63   2:04.52 (1:03.89)                                        
  5 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              2:07.45    2:04.71 JO'S   
                1:02.54   2:04.71 (1:02.17)                                        
  6 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR              2:02.68    2:05.36 JO'S   
                1:00.82   2:05.36 (1:04.54)                                        
  7 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR              2:13.51    2:06.38 JO'S   
                1:01.77   2:06.38 (1:04.61)                                        
  8 Yu, Andrew S              14 RAC-CT               2:17.32    2:07.26 JO'S   
                1:00.40   2:07.26 (1:06.86)                                        
  9 Bezuglyy, Oleksandr       32 FREE-MR              2:01.42    2:07.49 JO'S   
                1:01.67   2:07.49 (1:05.82)                                        
 10 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              2:05.75    2:07.98 JO'S   
                1:00.60   2:07.98 (1:07.38)                                        
 11 Bryant, Will J            16 RAC-CT               2:09.12    2:08.04 JO'S   
                1:02.62   2:08.04 (1:05.42)                                        
 12 O'Malley, Trey J          16 RAC-CT               2:09.76    2:08.36 JO'S   
                1:02.11   2:08.36 (1:06.25)                                        
 13 Woolbert, Ethan D         15 HMST-CT              2:08.60    2:09.01 JO'S   
                1:03.44   2:09.01 (1:05.57)                                        
 14 Madden, Sean M            15 QNS-MR               2:09.46    2:09.15 JO'S   
                1:02.23   2:09.15 (1:06.92)                                        
 15 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              2:11.20    2:10.11 JO'S   
                1:03.39   2:10.11 (1:06.72)                                        
 16 Rhee, Dylan               16 AGUA-MR              2:05.45    2:10.40 JO'S   
                1:03.89   2:10.40 (1:06.51)                                        
 17 Massari, Eugenio G        16 AGUA-MR              2:07.88    2:11.29 JO'S   
                1:04.76   2:11.29 (1:06.53)                                        
 18 MacLennan, Alexander L    14 AGUA-MR              2:08.38    2:11.30 JO'S   
                1:05.58   2:11.30 (1:05.72)                                        
 19 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR              2:13.35    2:11.61 JO'S   
                1:02.45   2:11.61 (1:09.16)                                        
 20 Imam, Adam R              14 AGUA-MR              2:09.61    2:11.66 JO'S   
                1:03.89   2:11.66 (1:07.77)                                        
 21 Babej, Max C              18 AGUA-MR                   NT    2:12.23 JO'S   
                1:05.85   2:12.23 (1:06.38)                                        
 22 St. Vincent, Tommy P      24 RAC-CT               2:07.09    2:13.39 JO'S   
                1:03.67   2:13.39 (1:09.72)                                        
 23 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR               2:08.11    2:14.36 JO'S   
                1:04.39   2:14.36 (1:09.97)                                        
 24 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              2:21.72    2:14.37 JO'S   
                1:04.78   2:14.37 (1:09.59)                                        
 25 Altman-Kurosaki, Mathias  18 AGUA-MR              2:11.80    2:14.94 JO'S   
                1:06.59   2:14.94 (1:08.35)                                        
 26 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR              2:09.12    2:15.14 JO'S   
                1:06.33   2:15.14 (1:08.81)                                        
 27 Chan, Matthew             15 QNS-MR               2:17.04    2:15.97        
                1:05.36   2:15.97 (1:10.61)                                        
 28 Ibrahim, Bode M           17 AGUA-MR              2:06.62    2:15.98        
                  18.06   2:15.98 (1:57.92)                                        
 29 Chen, Darian              15 QNS-MR               2:21.75    2:17.83        
                1:05.62   2:17.83 (1:12.21)                                        
 30 Park, Ethan K             16 AGUA-MR              2:10.78    2:17.89        
                1:07.33   2:17.89 (1:10.56)                                        
 31 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:14.78    2:18.82        
                1:06.15   2:18.82 (1:12.67)                                        
 32 Lunardi, Gabriele F       14 AGUA-MR              2:19.22    2:19.82        
                1:09.18   2:19.82 (1:10.64)                                        
 33 McNamara, Will A          17 UN-MR                2:22.36    2:20.20        
                1:07.43   2:20.20 (1:12.77)                                        
 34 Pitt, David H             16 AGUA-MR              2:20.04    2:20.36        
                1:09.76   2:20.36 (1:10.60)                                        
 35 Milton, Presley M         14 RAC-CT               2:12.71    2:20.37        
                1:08.94   2:20.37 (1:11.43)                                        
 36 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:20.96    2:20.75        
                1:08.21   2:20.75 (1:12.54)                                        
 37 Chapman, Martin D         16 AGUA-MR              2:14.32    2:21.16        
                1:07.67   2:21.16 (1:13.49)                                        
 38 Mignano, Luke M           14 RAC-CT               2:18.64    2:21.34        
                1:11.12   2:21.34 (1:10.22)                                        
 39 Kim, Christopher B        14 AGUA-MR              2:20.59    2:21.50        
                1:09.20   2:21.50 (1:12.30)                                        
 40 Monaco, Jack              14 JFAC-NJ              2:27.45    2:21.81        
                1:08.64   2:21.81 (1:13.17)                                        
 41 Sacca, David J            13 AGUA-MR              2:28.51    2:21.86        
                1:07.97   2:21.86 (1:13.89)                                        
 42 Kaminski, Will            14 JFAC-NJ              2:29.58    2:22.23        
                1:10.14   2:22.23 (1:12.09)                                        
 43 Daghfous, Skander         13 RI Marlins-MR        2:27.06    2:22.65        
                1:09.10   2:22.65 (1:13.55)                                        
 44 Daly, Aiden T             13 CPAC-CT              2:29.11    2:22.77        
                1:10.31   2:22.77 (1:12.46)                                        
 45 Inall, Angus J            14 RAC-CT               2:28.04    2:23.29        
                1:10.14   2:23.29 (1:13.15)                                        
 46 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR              2:18.63    2:23.57        
                1:07.59   2:23.57 (1:15.98)                                        
 47 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              2:23.88    2:23.61        
                1:11.39   2:23.61 (1:12.22)                                        
 48 Kwan, William             13 FREE-MR              2:23.44    2:24.02        
                1:09.25   2:24.02 (1:14.77)                                        
 49 Carberry, Ryan T          16 RAC-CT               2:20.90    2:24.09        
                1:10.93   2:24.09 (1:13.16)                                        
 50 Wong, Jansen C            14 UN-MR                2:24.33    2:24.12        
                1:12.13   2:24.12 (1:11.99)                                        
 51 Solash, Max A             14 AGUA-MR              2:14.40    2:24.24        
                1:08.82   2:24.24 (1:15.42)                                        
 52 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR                   NT    2:25.27        
                1:11.92   2:25.27 (1:13.35)                                        
 53 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              2:27.71    2:25.34        
                1:09.84   2:25.34 (1:15.50)                                        
 54 Juricic, Daniel           15 RI Marlins-MR        2:25.00    2:25.61        
                1:10.70   2:25.61 (1:14.91)                                        
 55 Kratchman, Elijah J       14 AGUA-MR              2:21.08    2:27.20        
                1:11.28   2:27.20 (1:15.92)                                        
 56 More, Yash B              14 AGUA-MR              2:30.02    2:28.84        
                1:11.19   2:28.84 (1:17.65)                                        
 57 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        2:42.50    2:28.98        
                1:12.72   2:28.98 (1:16.26)                                        
 58 Gonzalez, Maximo L        13 JFAC-NJ                   NT    2:29.21        
                1:10.90   2:29.21 (1:18.31)                                        
 59 Raboy, Asher M            13 AGUA-MR              2:34.23    2:30.11        
                1:14.69   2:30.11 (1:15.42)                                        
 60 Dellicarpini, Ethan P     13 RAC-CT               2:32.09    2:30.97        
                1:14.83   2:30.97 (1:16.14)                                        
 61 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              2:33.86    2:31.45        
                1:16.39   2:31.45 (1:15.06)                                        
 62 Foley, Owen F             14 RAC-CT               2:50.03    2:32.99        
                1:14.43   2:32.99 (1:18.56)                                        
 63 Vesselov, Stephan         13 RI Marlins-MR        2:39.66    2:35.58        
                1:15.57   2:35.58 (1:20.01)                                        
 64 Zhang, Hanzhe             15 RI Marlins-MR        2:25.00    2:36.66        
                1:14.86   2:36.66 (1:21.80)                                        
 65 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              2:50.93    2:36.87        
                1:16.35   2:36.87 (1:20.52)                                        
 66 Dela Cruz, Jiro T         13 JFAC-NJ              2:57.59    2:37.18        
                1:16.30   2:37.18 (1:20.88)                                        
 67 Maslov, Misha A           13 AGUA-MR              2:38.00    2:37.40        
                1:15.54   2:37.40 (1:21.86)                                        
 68 Reznik, Maxim             13 FREE-MR              2:50.18    2:40.45        
                1:17.32   2:40.45 (1:23.13)                                        
 69 Geller, Russell           13 FREE-MR              2:33.15    2:41.71        
                1:18.31   2:41.71 (1:23.40)                                        
 70 Graullera, Cassiel        13 AGUA-MR                   NT    2:42.48        
                1:14.77   2:42.48 (1:27.71)                                        
 71 Burns, Josh M             17 RAC-CT               2:30.90    2:45.20        
                1:18.03   2:45.20 (1:27.17)                                        
 72 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              2:53.74    2:45.83        
                1:21.53   2:45.83 (1:24.30)                                        
 73 Sapara, Chris A           16 FREE-MR              2:36.82    2:46.63        
                1:19.02   2:46.63 (1:27.61)                                        
 74 Tadiello, Sean P          14 JFAC-NJ              2:45.45    2:49.81        
                1:20.99   2:49.81 (1:28.82)                                        
 75 Palacios, Julio           15 RI Marlins-MR        2:45.00    2:52.28        
                1:24.33   2:52.28 (1:27.95)                                        
 76 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               3:33.57    3:08.65        
                1:30.67   3:08.65 (1:37.98)                                        
 77 Gasparrini, Benjamin P    13 RAC-CT               3:30.99    3:34.51        
                1:42.15   3:34.51 (1:52.36)                                        
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR                31.00      30.32        
  2 De Jong, Taiyo A          16 AGUA-MR                29.00      30.49        
  3 Emre, Emir M              13 RI Marlins-MR          33.62      31.88        
  4 Khanna, Varun             17 AGUA-MR                30.00      32.32        
  5 Hinckley, CJ              18 AGUA-MR                30.00      32.92        
  6 Juricic, Daniel           15 RI Marlins-MR          35.00      36.26        
  7 Dellicarpini, Ethan P     13 RAC-CT                    NT      37.80        
  8 Foley, Owen F             14 RAC-CT                 41.96      38.48        
  9 Vesselov, Stephan         13 RI Marlins-MR          41.19      40.37        
 10 Tadiello, Sean P          14 JFAC-NJ                48.20      40.92        
 11 Laskey, Ian G             13 FREE-MR                42.29      42.35        
 12 Lam, Jeff                 15 QNS-MR                 46.33      43.46        
 13 Chong, Daniel L           13 AGUA-MR                45.89      43.93        
 14 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR                   NT      46.21        
 15 Gasparrini, Benjamin P    13 RAC-CT                 47.52      46.48        
 16 Palacios, Julio           15 RI Marlins-MR          40.00      48.96        
 17 Kolotnikov, Vladislav     13 RI Marlins-MR          42.00      52.35        
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:02.29  SRZ
              1:03.39  MET
              1:10.29  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bezuglyy, Oleksandr       32 FREE-MR              1:00.26    1:02.34 MET    
  2 Huang, James J            18 RAC-CT               1:00.76    1:02.46 MET    
  3 Kleyer, Max J             15 FREE-MR              1:03.02    1:03.16 MET    
  4 Chopey, Andrew T          16 QNS-MR               1:05.35    1:05.06 JO'S   
  5 Malchow, Nicholas M       14 CPAC-CT              1:08.55    1:05.30 JO'S   
  6 Bryant, Will J            16 RAC-CT               1:08.33    1:06.36 JO'S   
  7 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              1:05.53    1:06.42 JO'S   
  8 Li, Terry X               14 RAC-CT               1:07.37    1:06.59 JO'S   
  9 Johnston, Matthew D       15 RAC-CT               1:08.83    1:06.70 JO'S   
 10 Madden, Sean M            15 QNS-MR               1:06.33    1:06.86 JO'S   
 11 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR              1:09.14    1:06.89 JO'S   
 12 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              1:08.58    1:07.06 JO'S   
 13 Lin, Howie H              17 AGUA-MR                   NT    1:07.31 JO'S   
 14 Lunardi, Gabriele F       14 AGUA-MR              1:05.15    1:07.52 JO'S   
 15 Hruska, Luke M            16 RAC-CT               1:02.96    1:07.71 JO'S   
 16 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              1:14.15    1:08.51 JO'S   
 17 Slaminko, Ryan J          13 RAC-CT               1:11.15    1:09.71 JO'S   
 18 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               1:10.69    1:09.97 JO'S   
 19 Imam, Adam R              14 AGUA-MR              1:12.68    1:10.10 JO'S   
 20 Emre, Emir M              13 RI Marlins-MR        1:13.20    1:10.44        
 21 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               1:09.62    1:10.58        
 22 Somick, Steven            15 JFAC-NJ              1:06.38    1:11.05        
 23 Khanna, Varun             17 AGUA-MR              1:03.58    1:11.07        
 24 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR              1:08.80    1:11.49        
 25 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              1:11.61    1:11.78        
 26 Sacca, David J            13 AGUA-MR              1:12.32    1:11.83        
 27 Gonzalez, Maximo L        13 JFAC-NJ              1:11.82    1:11.98        
 28 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:12.53    1:13.10        
 29 Mignano, Luke M           14 RAC-CT               1:12.94    1:13.64        
 30 Kratchman, Elijah J       14 AGUA-MR              1:12.92    1:13.89        
 31 Hsia, Sonny P             16 QNS-MR               1:15.31    1:15.19        
 32 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              1:15.56    1:15.33        
 33 Small, Ben                13 JFAC-NJ              1:40.40    1:16.54        
 34 O'Malley, Trey J          16 RAC-CT               1:16.52    1:17.45        
 35 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              1:19.57    1:17.70        
 36 Raboy, Asher M            13 AGUA-MR              1:20.32    1:18.38        
 37 Daghfous, Skander         13 RI Marlins-MR        1:24.36    1:18.92        
 38 Monaco, Jack              14 JFAC-NJ              1:24.84    1:19.88        
 39 Juricic, Daniel           15 RI Marlins-MR        1:20.00    1:20.13        
 40 Ward, Brennan J           16 RAC-CT               1:21.67    1:20.14        
 41 More, Yash B              14 AGUA-MR              1:19.55    1:20.41        
 42 Geller, Russell           13 FREE-MR              1:22.38    1:20.55        
 43 Maslov, Misha A           13 AGUA-MR              1:20.00    1:20.73        
 44 Smuckler, Zach I          13 RAC-CT               1:21.50    1:20.93        
 45 Zhang, Hanzhe             15 RI Marlins-MR        1:20.00    1:22.42        
 46 Graullera, Cassiel        13 AGUA-MR              1:23.27    1:22.62        
 47 Han, Brian K              13 JFAC-NJ              1:28.95    1:23.44        
 48 Foley, Owen F             14 RAC-CT               1:24.40    1:23.63        
 49 Chang, Wonjae             15 AGUA-MR              1:21.25    1:24.25        
 50 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              1:26.12    1:25.57        
 51 Tadiello, Sean P          14 JFAC-NJ              1:35.36    1:25.60        
 52 Hammond, Adam             13 QNS-MR               1:21.54    1:25.70        
 53 Furman, Daniel            13 JFAC-NJ              1:15.30    1:26.69        
 54 Laskey, Ian G             13 FREE-MR              1:29.57    1:29.82        
 55 Chong, Daniel L           13 AGUA-MR              1:39.89    1:33.09        
 56 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              1:35.95    1:34.28        
 57 Kolotnikov, Vladislav     13 RI Marlins-MR        1:25.00    1:49.58        
 58 Dyakov, Maksim            13 FREE-MR              1:59.99    1:54.40        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:15.89  SRZ
              2:17.79  MET
              2:32.59  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, James J            18 RAC-CT               2:08.97    2:15.13 SRZ    
                1:05.95   2:15.13 (1:09.18)                                        
  2 Bezuglyy, Oleksandr       32 FREE-MR              2:09.43    2:18.40 JO'S   
                1:09.28   2:18.40 (1:09.12)                                        
  3 son, David                17 JFAC-NJ              2:20.84    2:18.44 JO'S   
                1:07.86   2:18.44 (1:10.58)                                        
  4 Chopey, Andrew T          16 QNS-MR               2:21.40    2:21.26 JO'S   
                1:08.20   2:21.26 (1:13.06)                                        
  5 Kim, Christopher B        14 AGUA-MR              2:29.94    2:21.29 JO'S   
                1:09.19   2:21.29 (1:12.10)                                        
  6 Madden, Sean M            15 QNS-MR               2:21.19    2:21.54 JO'S   
                1:08.52   2:21.54 (1:13.02)                                        
  7 Malchow, Nicholas M       14 CPAC-CT              2:28.74    2:21.85 JO'S   
                1:10.62   2:21.85 (1:11.23)                                        
  8 Li, Terry X               14 RAC-CT               2:26.27    2:22.04 JO'S   
                1:11.03   2:22.04 (1:11.01)                                        
  9 Hunt, Connor T            15 RAC-CT               2:21.57    2:22.32 JO'S   
                1:10.09   2:22.32 (1:12.23)                                        
 10 Rhee, Dylan               16 AGUA-MR              2:24.61    2:22.40 JO'S   
                1:11.16   2:22.40 (1:11.24)                                        
 11 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              2:22.02    2:25.49 JO'S   
                1:10.83   2:25.49 (1:14.66)                                        
 12 Lunardi, Gabriele F       14 AGUA-MR              2:30.57    2:28.29 JO'S   
                1:12.79   2:28.29 (1:15.50)                                        
 13 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              2:36.46    2:28.48 JO'S   
                1:13.83   2:28.48 (1:14.65)                                        
 14 Lin, Howie H              17 AGUA-MR              2:24.47    2:30.15 JO'S   
                1:14.00   2:30.15 (1:16.15)                                        
 15 Slaminko, Ryan J          13 RAC-CT               2:34.45    2:31.56 JO'S   
                1:14.67   2:31.56 (1:16.89)                                        
 16 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR              2:28.21    2:31.90 JO'S   
                1:14.28   2:31.90 (1:17.62)                                        
 17 Simmons, Shayne K         16 RAC-CT               2:31.07    2:31.91 JO'S   
                1:15.15   2:31.91 (1:16.76)                                        
 18 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:40.33    2:33.18        
                1:13.49   2:33.18 (1:19.69)                                        
 19 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              2:30.68    2:33.20        
                1:14.20   2:33.20 (1:19.00)                                        
 20 Hruska, Luke M            16 RAC-CT               2:17.24    2:33.46        
                1:12.34   2:33.46 (1:21.12)                                        
 21 Imam, Adam R              14 AGUA-MR              2:36.24    2:33.92        
                1:16.06   2:33.92 (1:17.86)                                        
 22 Gonzalez, Maximo L        13 JFAC-NJ              2:32.11    2:34.63        
                1:14.45   2:34.63 (1:20.18)                                        
 23 Leung, Michael            13 QNS-MR               2:43.58    2:34.77        
                1:16.95   2:34.77 (1:17.82)                                        
 24 Sacca, David J            13 AGUA-MR              2:37.41    2:36.52        
                1:16.65   2:36.52 (1:19.87)                                        
 25 MacLennan, Alexander L    14 AGUA-MR              2:35.01    2:36.82        
                1:17.00   2:36.82 (1:19.82)                                        
 26 O'Malley, Kai A           13 RAC-CT                    NT    2:37.15        
                1:16.88   2:37.15 (1:20.27)                                        
 27 Solash, Max A             14 AGUA-MR              2:35.78    2:38.01        
                1:17.73   2:38.01 (1:20.28)                                        
 28 Xia, Alan                 14 QNS-MR               2:43.37    2:40.57        
                1:19.58   2:40.57 (1:20.99)                                        
 29 Kaminski, Will            14 JFAC-NJ              2:52.08    2:40.95        
                1:20.60   2:40.95 (1:20.35)                                        
 30 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              2:45.27    2:41.50        
                1:19.30   2:41.50 (1:22.20)                                        
 31 Mignano, Luke M           14 RAC-CT               2:43.27    2:41.52        
                1:19.56   2:41.52 (1:21.96)                                        
 32 Chia, Derrick             14 QNS-MR               2:40.33    2:41.62        
                1:18.39   2:41.62 (1:23.23)                                        
 33 Kratchman, Elijah J       14 AGUA-MR              2:40.83    2:42.15        
                1:20.22   2:42.15 (1:21.93)                                        
 34 Inall, Angus J            14 RAC-CT               2:48.47    2:42.60        
                1:21.03   2:42.60 (1:21.57)                                        
 35 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              2:40.74    2:44.89        
                1:23.10   2:44.89 (1:21.79)                                        
 36 Geller, Russell           13 FREE-MR              3:03.00    2:46.47        
                1:20.51   2:46.47 (1:25.96)                                        
 37 Maslov, Misha A           13 AGUA-MR              2:56.00    2:46.58        
                1:21.46   2:46.58 (1:25.12)                                        
 38 Foley, Owen F             14 RAC-CT               3:03.63    2:50.21        
                1:24.81   2:50.21 (1:25.40)                                        
 39 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR                   NT    2:50.98        
                1:26.75   2:50.98 (1:24.23)                                        
 40 Ward, Brennan J           16 RAC-CT               2:53.28    2:51.52        
                1:24.74   2:51.52 (1:26.78)                                        
 41 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              3:05.85    2:51.93        
                1:25.88   2:51.93 (1:26.05)                                        
 42 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR              2:48.94    2:52.44        
                1:23.74   2:52.44 (1:28.70)                                        
 43 Bates, Andrew H           13 AGUA-MR              2:58.73    2:53.13        
                1:26.43   2:53.13 (1:26.70)                                        
 44 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              3:00.39    2:55.69        
                1:27.29   2:55.69 (1:28.40)                                        
 45 Dellicarpini, Ethan P     13 RAC-CT                    NT    2:57.33        
                1:26.58   2:57.33 (1:30.75)                                        
 46 Carberry, Ryan T          16 RAC-CT               2:44.67    2:58.14        
                1:28.43   2:58.14 (1:29.71)                                        
 47 Thilow, Max K             16 RAC-CT               3:04.45    2:59.12        
                1:28.00   2:59.12 (1:31.12)                                        
 48 Graullera, Cassiel        13 AGUA-MR                   NT    3:01.33        
                1:28.77   3:01.33 (1:32.56)                                        
 49 Dauchez, Jacques M        13 AGUA-MR                   NT    3:02.59        
                1:28.48   3:02.59 (1:34.11)                                        
 50 Han, Brian K              13 JFAC-NJ                   NT    3:03.43        
                1:27.08   3:03.43 (1:36.35)                                        
 51 Cahill, Aidan C           13 RAC-CT               3:06.25    3:07.84        
                1:34.37   3:07.84 (1:33.47)                                        
 -- Kwan, William             13 FREE-MR              2:45.38         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                1:19.71        DQ (1:25.74)                                        
 -- Hammond, Adam             13 QNS-MR               3:21.33         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                1:29.47        DQ (1:37.95)                                        
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Will J            16 RAC-CT                 42.96      33.12        
  2 son, Matthew *            15 JFAC-NJ                33.87      33.87        
  3 Simmons, Shayne K         16 RAC-CT                 36.68      35.18        
  4 Tran, Bryan               17 JFAC-NJ                44.16      36.16        
  5 Jeong, Eugene             14 QNS-MR                 37.56      36.59        
  6 St. Vincent, Tommy P      24 RAC-CT                 38.51      37.84        
  7 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR                   NT      37.89        
  8 Reznik, Maxim             13 FREE-MR                39.10      39.61        
  9 Small, Ben                13 JFAC-NJ                59.59      39.88        
 10 Wong, Jansen C            14 UN-MR                  44.33      41.16        
 11 Sapara, Chris A           16 FREE-MR                46.21      41.17        
 12 Burns, Josh M             17 RAC-CT               1:05.87      41.24        
 13 Geller, Russell           13 FREE-MR                42.76      41.95        
 14 Tadiello, Sean P          14 JFAC-NJ                50.50      44.42        
 15 Vesselov, Stephan         13 RI Marlins-MR          43.40      44.49        
 16 Furman, Daniel            13 JFAC-NJ                50.32      44.82        
 17 Chong, Daniel L           13 AGUA-MR                49.89      45.70        
 18 Laskey, Ian G             13 FREE-MR                48.11      48.07        
 19 Lam, Jeff                 15 QNS-MR                 53.33      48.19        
 20 Kolotnikov, Vladislav     13 RI Marlins-MR          45.00      50.40        
 21 Foley, Owen F             14 RAC-CT                 57.54      54.73        
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:11.29  SRZ
              1:12.49  MET
              1:20.09  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Simon X              20 UN-MR                1:06.44    1:06.41 SRZ    
  2 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              1:13.12    1:11.25 SRZ    
  3 Babej, Max C              18 AGUA-MR              1:11.11    1:12.48 MET    
  4 Simmons, Shayne K         16 RAC-CT               1:17.12    1:12.54 JO'S   
  5 son, Matthew *            15 JFAC-NJ              1:09.27    1:12.97 JO'S   
  6 Woolbert, Ethan D         15 HMST-CT              1:10.51    1:13.13 JO'S   
  7 Passante, Michael V       15 FREE-MR              1:12.21    1:13.71 JO'S   
  8 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:15.82    1:14.84 JO'S   
  9 Bryant, Will J            16 RAC-CT               1:17.33    1:14.91 JO'S   
 10 Malchow, Nicholas M       14 CPAC-CT              1:19.37    1:16.27 JO'S   
 11 Hruska, Luke M            16 RAC-CT               1:14.93    1:17.10 JO'S   
 12 De Jong, Taiyo A          16 AGUA-MR              1:15.00    1:17.38 JO'S   
 13 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              1:18.71    1:17.61 JO'S   
 14 Lin, Howie H              17 AGUA-MR                   NT    1:18.32 JO'S   
 15 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              1:15.92    1:18.41 JO'S   
 16 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               1:18.74    1:18.47 JO'S   
 17 Yu, Andrew S              14 RAC-CT               1:41.04    1:18.55 JO'S   
 18 MacLennan, Alexander L    14 AGUA-MR              1:16.25    1:19.24 JO'S   
 19 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR              1:20.00    1:19.63 JO'S   
 20 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:23.91    1:19.83 JO'S   
 21 Sabovic, Adell            15 AGUA-MR              1:16.00    1:20.21        
 22 Kaminski, Will            14 JFAC-NJ              1:20.40    1:20.25        
 23 Chen, Darian              15 QNS-MR               1:23.36    1:20.72        
 24 Emre, Emir M              13 RI Marlins-MR        1:25.10    1:21.60        
 25 Kratchman, Elijah J       14 AGUA-MR              1:23.39    1:21.70        
 26 McNamara, Will A          17 UN-MR                1:31.95    1:21.82        
 27 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              1:22.63    1:22.10        
 28 Chapman, Martin D         16 AGUA-MR              1:15.24    1:22.14        
 29 Milton, Presley M         14 RAC-CT               1:21.21    1:22.71        
 30 Sacca, David J            13 AGUA-MR              1:22.88    1:23.13        
 31 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:20.98    1:23.56        
 32 Li, Terry X               14 RAC-CT               1:54.96    1:23.63        
 33 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR              1:26.48    1:23.68        
 34 Daly, Aiden T             13 CPAC-CT              1:33.29    1:23.84        
 35 Xia, Alan                 14 QNS-MR               1:25.08    1:24.14        
 36 Khanna, Varun             17 AGUA-MR              1:18.00    1:25.28        
 37 Reznik, Maxim             13 FREE-MR              1:25.49    1:26.12        
 38 Balasny, Alec             17 JFAC-NJ              1:17.28    1:26.39        
 39 Solash, Max A             14 AGUA-MR              1:30.06    1:27.31        
 40 Woolbert, Andrew S        13 HMST-CT              1:58.43    1:27.39        
 41 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              1:31.06    1:27.74        
 42 Burns, Josh M             17 RAC-CT               1:32.85    1:27.83        
 42 Lionti, Nicholas V        17 AGUA-MR              1:25.13    1:27.83        
 44 Kumeno, Kai L             17 AGUA-MR              1:23.17    1:28.15        
 45 Graullera, Cassiel        13 AGUA-MR              2:05.85    1:28.22        
 46 Dela Cruz, Jiro T         13 JFAC-NJ              1:33.35    1:28.23        
 47 Mignano, Luke M           14 RAC-CT               1:27.87    1:28.26        
 48 Slaminko, Ryan J          13 RAC-CT               1:33.17    1:28.37        
 49 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              1:32.08    1:28.60        
 50 Lunardi, Gabriele F       14 AGUA-MR              1:37.98    1:28.81        
 51 Gonzalez, Maximo L        13 JFAC-NJ              1:35.73    1:30.46        
 52 Thilow, Max K             16 RAC-CT               1:31.40    1:30.72        
 53 Monaco, Jack              14 JFAC-NJ              1:32.08    1:31.21        
 54 Geller, Russell           13 FREE-MR              1:34.72    1:32.63        
 55 Sapara, Chris A           16 FREE-MR              1:30.30    1:33.46        
 56 Bates, Andrew H           13 AGUA-MR              1:33.97    1:34.05        
 57 Tadiello, Sean P          14 JFAC-NJ              1:40.40    1:35.69        
 58 Dauchez, Jacques M        13 AGUA-MR              1:39.23    1:35.70        
 59 Raboy, Asher M            13 AGUA-MR              1:38.38    1:35.99        
 60 Vesselov, Stephan         13 RI Marlins-MR        1:31.80    1:36.10        
 61 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR              1:47.70    1:36.75        
 62 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              1:40.90    1:37.92        
 63 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              1:44.42    1:38.01        
 64 Han, Brian K              13 JFAC-NJ              1:40.83    1:38.65        
 65 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:41.96    1:42.95        
 66 Laskey, Ian G             13 FREE-MR              1:43.32    1:44.96        
 67 Dyakov, Maksim            13 FREE-MR              2:02.99    1:52.74        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  SRZ
              2:39.39  MET
              2:54.89  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Simon X              20 UN-MR                2:18.44    2:25.26 SRZ    
                1:10.31   2:25.26 (1:14.95)                                        
  2 Bezuglyy, Oleksandr       32 FREE-MR              2:19.25    2:30.58 SRZ    
                1:12.89   2:30.58 (1:17.69)                                        
  3 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              2:33.20    2:34.94 SRZ    
                1:14.58   2:34.94 (1:20.36)                                        
  4 Simmons, Shayne K         16 RAC-CT               2:37.94    2:37.64 MET    
                1:15.90   2:37.64 (1:21.74)                                        
  5 Babej, Max C              18 AGUA-MR              2:34.49    2:40.21 JO'S   
                1:17.23   2:40.21 (1:22.98)                                        
  6 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               2:41.99    2:43.30 JO'S   
                1:18.10   2:43.30 (1:25.20)                                        
  7 Leung, Michael            13 QNS-MR               2:41.08    2:44.92 JO'S   
                1:17.98   2:44.92 (1:26.94)                                        
  8 Lin, Howie H              17 AGUA-MR                   NT    2:46.52 JO'S   
                1:19.14   2:46.52 (1:27.38)                                        
  9 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:38.30    2:47.51 JO'S   
                1:18.54   2:47.51 (1:28.97)                                        
 10 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              2:50.64    2:48.47 JO'S   
                1:22.85   2:48.47 (1:25.62)                                        
 11 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              2:53.35    2:48.68 JO'S   
                1:21.12   2:48.68 (1:27.56)                                        
 12 MacLennan, Alexander L    14 AGUA-MR              2:51.89    2:49.14 JO'S   
                1:21.12   2:49.14 (1:28.02)                                        
 13 Milton, Presley M         14 RAC-CT               2:59.22    2:49.43 JO'S   
                1:23.30   2:49.43 (1:26.13)                                        
 14 McNamara, Will A          17 UN-MR                2:55.69    2:50.02 JO'S   
                1:21.57   2:50.02 (1:28.45)                                        
 15 Daly, Aiden T             13 CPAC-CT              3:14.15    2:54.68 JO'S   
                1:25.46   2:54.68 (1:29.22)                                        
 16 Kaminski, Will            14 JFAC-NJ              3:04.14    2:56.00        
                1:25.69   2:56.00 (1:30.31)                                        
 17 Chan, Matthew             15 QNS-MR               3:04.64    2:56.25        
                1:24.46   2:56.25 (1:31.79)                                        
 18 Kwan, William             13 FREE-MR              2:57.47    2:57.64        
                1:25.55   2:57.64 (1:32.09)                                        
 19 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              3:02.30    2:58.89        
                1:31.10   2:58.89 (1:27.79)                                        
 20 Kratchman, Elijah J       14 AGUA-MR              3:01.57    2:59.94        
                1:27.10   2:59.94 (1:32.84)                                        
 21 Borgen, Avi               14 JFAC-NJ              3:16.75    3:01.14        
                1:27.67   3:01.14 (1:33.47)                                        
 22 Sacca, David J            13 AGUA-MR              3:05.21    3:03.43        
                1:28.81   3:03.43 (1:34.62)                                        
 23 Reznik, Maxim             13 FREE-MR              3:04.21    3:04.76        
                1:31.52   3:04.76 (1:33.24)                                        
 24 O'Malley, Kai A           13 RAC-CT               3:47.47    3:04.93        
                1:29.80   3:04.93 (1:35.13)                                        
 25 Lunardi, Gabriele F       14 AGUA-MR              3:09.18    3:07.03        
                1:32.09   3:07.03 (1:34.94)                                        
 26 Small, Ben                13 JFAC-NJ              3:00.04    3:07.53        
                1:28.12   3:07.53 (1:39.41)                                        
 27 Dela Cruz, Jiro T         13 JFAC-NJ              3:39.74    3:07.84        
                1:30.32   3:07.84 (1:37.52)                                        
 28 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              3:14.88    3:09.60        
                1:31.36   3:09.60 (1:38.24)                                        
 29 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              3:16.73    3:10.54        
                1:33.53   3:10.54 (1:37.01)                                        
 30 Vesselov, Stephan         13 RI Marlins-MR        3:25.71    3:19.80        
                1:37.41   3:19.80 (1:42.39)                                        
 31 Thilow, Max K             16 RAC-CT               3:18.92    3:20.25        
                1:37.38   3:20.25 (1:42.87)                                        
 32 Burns, Josh M             17 RAC-CT               3:14.00    3:21.60        
                1:37.06   3:21.60 (1:44.54)                                        
 33 Dellicarpini, Ethan P     13 RAC-CT                    NT    3:22.50        
                1:39.51   3:22.50 (1:42.99)                                        
 34 Sapara, Chris A           16 FREE-MR              3:20.05    3:26.16        
                1:35.82   3:26.16 (1:50.34)                                        
 35 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              3:35.00    3:26.61        
                1:42.61   3:26.61 (1:44.00)                                        
 36 Dauchez, Jacques M        13 AGUA-MR              3:45.36    3:26.81        
                1:41.31   3:26.81 (1:45.50)                                        
 37 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               3:33.81    3:35.62        
                1:44.48   3:35.62 (1:51.14)                                        
 38 Foley, Owen F             14 RAC-CT                    NT    4:08.82        
                2:01.37   4:08.82 (2:07.45)                                        
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solivan, Andrew J         21 RAC-CT                 25.62      26.15        
  2 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR                26.00      26.99        
  3 Hruska, Luke M            16 RAC-CT                 29.93      28.67        
  3 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR                30.23      28.67        
  5 Balasny, Alec             17 JFAC-NJ                26.43      28.95        
  6 Khanna, Varun             17 AGUA-MR                28.00      29.53        
  7 Tran, Bryan               17 JFAC-NJ                29.86      29.78        
  8 Emre, Emir M              13 RI Marlins-MR          30.69      30.36        
  9 St. Vincent, Tommy P      24 RAC-CT                 30.56      30.77        
 10 Pitt, David H             16 AGUA-MR                   NT      31.01        
 11 Juricic, Daniel           15 RI Marlins-MR          32.00      31.29        
 12 Wong, Jansen C            14 UN-MR                  37.33      31.59        
 13 Kumeno, Kai L             17 AGUA-MR                31.50      31.60        
 14 Altman-Kurosaki, Mathias  18 AGUA-MR                39.01      31.70        
 15 Woolbert, Andrew S        13 HMST-CT                31.24      33.03        
 16 Lionti, Nicholas V        17 AGUA-MR                38.99      33.09        
 17 More, Yash B              14 AGUA-MR                39.22      34.53        
 18 Cahill, Aidan C           13 RAC-CT                 34.40      34.96        
 19 Zhang, Hanzhe             15 RI Marlins-MR          35.00      35.62        
 20 Chang, Wonjae             15 AGUA-MR                35.33      35.67        
 21 Hammond, Adam             13 QNS-MR                 36.75      35.82        
 22 DeFeo, Alexander J        14 QNS-MR                 37.33      37.36        
 23 Lam, Jeff                 15 QNS-MR                 42.33      37.96        
 24 Chong, Daniel L           13 AGUA-MR                46.89      38.13        
 25 Gasparrini, Benjamin P    13 RAC-CT                 51.79      54.04        
 26 Kolotnikov, Vladislav     13 RI Marlins-MR          40.00      54.56        
 -- Park, Ethan K             16 AGUA-MR                30.58         DQ        
      False start
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:01.39  SRZ
              1:02.49  MET
              1:07.49  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solivan, Andrew J         21 RAC-CT                 56.15      58.42 SRZ    
  2 Huang, James J            18 RAC-CT                 56.44      58.71 SRZ    
  3 son, David                17 JFAC-NJ                58.66    1:01.34 SRZ    
  4 Hunt, Connor T            15 RAC-CT               1:01.50    1:01.79 MET    
  5 Yu, Andrew S              14 RAC-CT               1:08.84    1:02.55 JO'S   
  6 Ibrahim, Bode M           17 AGUA-MR              1:02.76    1:02.88 JO'S   
  7 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR              1:04.03    1:03.06 JO'S   
  8 O'Malley, Trey J          16 RAC-CT               1:04.66    1:03.29 JO'S   
  9 Tran, Bryan               17 JFAC-NJ              1:03.81    1:03.63 JO'S   
 10 Hruska, Luke M            16 RAC-CT               1:00.38    1:03.92 JO'S   
 11 Kleyer, Max J             15 FREE-MR              1:03.69    1:04.49 JO'S   
 12 Massari, Eugenio G        16 AGUA-MR              1:04.47    1:05.02 JO'S   
 13 O'Malley, Kai A           13 RAC-CT               1:05.74    1:05.25 JO'S   
 14 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              1:06.34    1:05.93 JO'S   
 15 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR              1:07.31    1:05.96 JO'S   
 16 Altman-Kurosaki, Mathias  18 AGUA-MR              1:05.14    1:06.67 JO'S   
 17 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        1:07.50    1:06.70 JO'S   
 18 MacLennan, Alexander L    14 AGUA-MR              1:09.85    1:07.11 JO'S   
 19 Pitt, David H             16 AGUA-MR              1:15.44    1:07.35 JO'S   
 20 Park, Ethan K             16 AGUA-MR              1:06.58    1:08.00        
 21 Milton, Presley M         14 RAC-CT               1:10.56    1:08.02        
 22 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:07.55    1:08.20        
 23 Juricic, Daniel           15 RI Marlins-MR        1:13.08    1:08.82        
 24 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:09.41    1:08.99        
 25 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR              1:07.24    1:09.50        
 26 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR              1:07.93    1:10.15        
 27 Kim, Christopher B        14 AGUA-MR              1:13.22    1:10.75        
 28 Monaco, Jack              14 JFAC-NJ              1:11.92    1:11.53        
 29 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR              1:10.38    1:12.85        
 30 Passante, Michael V       15 FREE-MR              1:05.62    1:13.03        
 31 Wong, Jansen C            14 UN-MR                1:14.59    1:13.30        
 32 Daly, Aiden T             13 CPAC-CT              1:19.10    1:13.67        
 33 Maslov, Misha A           13 AGUA-MR              1:18.00    1:13.68        
 34 Lionti, Nicholas V        17 AGUA-MR              1:08.22    1:13.71        
 35 Chapman, Martin D         16 AGUA-MR              1:16.30    1:13.91        
 36 Slaminko, Ryan J          13 RAC-CT               1:24.27    1:13.92        
 37 Kumeno, Kai L             17 AGUA-MR              1:05.78    1:13.96        
 38 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              1:15.99    1:14.22        
 39 Borgen, Avi               14 JFAC-NJ              1:20.73    1:16.25        
 40 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR              1:23.07    1:16.77        
 41 Raboy, Asher M            13 AGUA-MR              1:17.34    1:17.72        
 42 Graullera, Cassiel        13 AGUA-MR                   NT    1:18.82        
 43 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              1:25.87    1:22.01        
 44 Bates, Andrew H           13 AGUA-MR              1:31.74    1:22.31        
 45 Hammond, Adam             13 QNS-MR               1:26.15    1:26.32        
 46 Lam, Jeff                 15 QNS-MR               1:29.57    1:27.46        
 47 Dellicarpini, Ethan P     13 RAC-CT                    NT    1:28.28        
 48 Thilow, Max K             16 RAC-CT               1:35.90    1:30.10        
 49 Dauchez, Jacques M        13 AGUA-MR              1:43.20    1:30.39        
 50 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR                   NT    1:37.12        
 51 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:36.53    1:38.90        
 52 Palacios, Julio           15 RI Marlins-MR        1:25.00    1:41.06        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:17.69  SRZ
              2:20.49  MET
              2:34.99  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, James J            18 RAC-CT               2:04.62    2:13.54 SRZ    
                1:01.06   2:13.54 (1:12.48)                                        
  2 Hunt, Connor T            15 RAC-CT               2:12.45    2:13.65 SRZ    
                1:03.66   2:13.65 (1:09.99)                                        
  3 Bezuglyy, Oleksandr       32 FREE-MR              2:11.98    2:16.58 SRZ    
                1:03.55   2:16.58 (1:13.03)                                        
  4 Rhee, Dylan               16 AGUA-MR              2:14.00    2:17.26 SRZ    
                1:05.95   2:17.26 (1:11.31)                                        
  5 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR              2:12.72    2:17.74 MET    
                1:05.59   2:17.74 (1:12.15)                                        
  6 Hinckley, CJ              18 AGUA-MR              2:22.22    2:19.23 MET    
                1:09.51   2:19.23 (1:09.72)                                        
  7 O'Malley, Kai A           13 RAC-CT               2:22.91    2:23.11 JO'S   
                1:08.24   2:23.11 (1:14.87)                                        
  8 Tran, Bryan               17 JFAC-NJ              2:24.22    2:23.45 JO'S   
                1:08.22   2:23.45 (1:15.23)                                        
  9 Altman-Kurosaki, Mathias  18 AGUA-MR              2:17.61    2:24.00 JO'S   
                1:08.07   2:24.00 (1:15.93)                                        
 10 Madden, Sean M            15 QNS-MR               2:32.50    2:24.40 JO'S   
                1:08.98   2:24.40 (1:15.42)                                        
 11 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR                   NT    2:25.62 JO'S   
 12 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR              2:28.94    2:26.90 JO'S   
                1:08.56   2:26.90 (1:18.34)                                        
 13 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              2:28.33    2:29.39 JO'S   
                1:06.96   2:29.39 (1:22.43)                                        
 14 Massari, Eugenio G        16 AGUA-MR              2:36.63    2:30.73 JO'S   
                1:10.07   2:30.73 (1:20.66)                                        
 15 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR               2:23.88    2:31.52 JO'S   
                1:09.06   2:31.52 (1:22.46)                                        
 16 Lin, Howie H              17 AGUA-MR                   NT    2:33.22 JO'S   
                1:11.88   2:33.22 (1:21.34)                                        
 17 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR                   NT    2:33.75 JO'S   
                1:11.51   2:33.75 (1:22.24)                                        
 18 O'Malley, Trey J          16 RAC-CT               2:29.31    2:34.11 JO'S   
                1:10.50   2:34.11 (1:23.61)                                        
 19 Kim, Christopher B        14 AGUA-MR                   NT    2:36.56        
                1:12.14   2:36.56 (1:24.42)                                        
 20 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        2:39.73    2:38.38        
                1:11.97   2:38.38 (1:26.41)                                        
 21 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:45.33    2:40.07        
                1:13.51   2:40.07 (1:26.56)                                        
 22 Imam, Adam R              14 AGUA-MR                   NT    2:40.92        
                1:12.78   2:40.92 (1:28.14)                                        
 23 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR              2:42.07    2:41.03        
                1:14.76   2:41.03 (1:26.27)                                        
 24 Daly, Aiden T             13 CPAC-CT              2:46.82    2:44.24        
                1:20.34   2:44.24 (1:23.90)                                        
 25 Chapman, Martin D         16 AGUA-MR                   NT    2:51.77        
                1:20.03   2:51.77 (1:31.74)                                        
 26 Carberry, Ryan T          16 RAC-CT               2:49.91    2:51.90        
                1:17.82   2:51.90 (1:34.08)                                        
 27 Kwan, William             13 FREE-MR              2:56.14    2:56.68        
                1:20.44   2:56.68 (1:36.24)                                        
 28 Daghfous, Skander         13 RI Marlins-MR        3:00.00    2:58.30        
                1:19.65   2:58.30 (1:38.65)                                        
 29 Ward, Brennan J           16 RAC-CT               3:45.99    3:03.49        
                1:21.28   3:03.49 (1:42.21)                                        
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:17.09  SRZ
              2:17.99  MET
              2:30.39  JO'S 13-14
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Simon X              20 UN-MR                2:05.44    2:08.39 SRZ    
                1:01.43   2:08.39 (1:06.96)                                        
  2 Bezuglyy, Oleksandr       32 FREE-MR              2:06.81    2:13.72 SRZ    
                1:02.95   2:13.72 (1:10.77)                                        
  3 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR              2:20.10    2:17.02 SRZ    
                1:05.75   2:17.02 (1:11.27)                                        
  4 Hunt, Connor T            15 RAC-CT               2:14.59    2:17.72 MET    
                1:06.82   2:17.72 (1:10.90)                                        
  5 Madden, Sean M            15 QNS-MR               2:21.83    2:18.20 JO'S   
                1:07.10   2:18.20 (1:11.10)                                        
  6 son, David                17 JFAC-NJ              2:15.48    2:18.95 JO'S   
                1:04.75   2:18.95 (1:14.20)                                        
  7 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:21.92    2:21.06 JO'S   
                1:08.75   2:21.06 (1:12.31)                                        
  8 Chopey, Andrew T          16 QNS-MR               2:22.94    2:22.18 JO'S   
                1:06.24   2:22.18 (1:15.94)                                        
  9 Hruska, Luke M            16 RAC-CT               2:16.10    2:22.33 JO'S   
                1:06.42   2:22.33 (1:15.91)                                        
 10 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              2:23.42    2:22.54 JO'S   
                1:08.62   2:22.54 (1:13.92)                                        
 11 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              2:26.39    2:23.41 JO'S   
                1:09.07   2:23.41 (1:14.34)                                        
 12 Babej, Max C              18 AGUA-MR              2:26.89    2:23.51 JO'S   
                1:12.18   2:23.51 (1:11.33)                                        
 13 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR              2:27.82    2:23.74 JO'S   
                1:11.18   2:23.74 (1:12.56)                                        
 14 Lin, Howie H              17 AGUA-MR              2:19.80    2:24.03 JO'S   
                1:08.62   2:24.03 (1:15.41)                                        
 15 Yu, Andrew S              14 RAC-CT               2:51.42    2:24.81 JO'S   
                1:06.78   2:24.81 (1:18.03)                                        
 16 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR              2:30.68    2:24.92 JO'S   
                1:08.02   2:24.92 (1:16.90)                                        
 17 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              2:30.20    2:25.72 JO'S   
                1:09.48   2:25.72 (1:16.24)                                        
 18 MacLennan, Alexander L    14 AGUA-MR              2:25.48    2:25.88 JO'S   
                1:09.64   2:25.88 (1:16.24)                                        
 19 Malchow, Nicholas M       14 CPAC-CT              2:31.79    2:26.80 JO'S   
                1:08.69   2:26.80 (1:18.11)                                        
 20 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR              2:25.90    2:27.38 JO'S   
                1:09.26   2:27.38 (1:18.12)                                        
 21 Kim, Christopher B        14 AGUA-MR              2:38.91    2:27.40 JO'S   
                1:07.31   2:27.40 (1:20.09)                                        
 22 Imam, Adam R              14 AGUA-MR              2:31.14    2:27.82 JO'S   
                1:08.82   2:27.82 (1:19.00)                                        
 23 Johnston, Matthew D       15 RAC-CT               2:27.82    2:28.33 JO'S   
                1:10.78   2:28.33 (1:17.55)                                        
 24 son, Matthew *            15 JFAC-NJ              2:25.88    2:28.58 JO'S   
                1:12.16   2:28.58 (1:16.42)                                        
 25 Li, Terry X               14 RAC-CT               2:45.18    2:29.10 JO'S   
                1:11.80   2:29.10 (1:17.30)                                        
 26 Leung, Michael            13 QNS-MR               2:30.94    2:29.24 JO'S   
                1:11.55   2:29.24 (1:17.69)                                        
 27 Lunardi, Gabriele F       14 AGUA-MR              2:36.55    2:29.43 JO'S   
                1:09.40   2:29.43 (1:20.03)                                        
 28 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              2:25.72    2:29.45 JO'S   
                1:09.43   2:29.45 (1:20.02)                                        
 29 Khanna, Varun             17 AGUA-MR              2:26.69    2:29.92 JO'S   
                1:08.62   2:29.92 (1:21.30)                                        
 30 Ibrahim, Bode M           17 AGUA-MR              2:37.23    2:30.02 JO'S   
                1:10.91   2:30.02 (1:19.11)                                        
 31 Massari, Eugenio G        16 AGUA-MR              2:29.25    2:30.07 JO'S   
                1:10.62   2:30.07 (1:19.45)                                        
 32 Emre, Emir M              13 RI Marlins-MR        2:41.87    2:31.16        
                1:11.37   2:31.16 (1:19.79)                                        
 33 Altman-Kurosaki, Mathias  18 AGUA-MR              2:27.54    2:31.55        
                1:13.95   2:31.55 (1:17.60)                                        
 34 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:33.89    2:31.59        
                1:11.09   2:31.59 (1:20.50)                                        
 35 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               2:32.22    2:33.92        
                1:15.24   2:33.92 (1:18.68)                                        
 36 McNamara, Will A          17 UN-MR                2:39.34    2:34.26        
                1:14.62   2:34.26 (1:19.64)                                        
 37 Chapman, Martin D         16 AGUA-MR              2:32.91    2:34.50        
                1:14.98   2:34.50 (1:19.52)                                        
 38 Mignano, Luke M           14 RAC-CT               2:37.90    2:35.36        
                1:13.10   2:35.36 (1:22.26)                                        
 39 Sacca, David J            13 AGUA-MR              2:37.44    2:35.72        
                1:12.68   2:35.72 (1:23.04)                                        
 40 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        2:56.66    2:36.33        
                1:11.03   2:36.33 (1:25.30)                                        
 41 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR              2:39.33    2:36.45        
                1:13.88   2:36.45 (1:22.57)                                        
 42 St. Vincent, Tommy P      24 RAC-CT               2:27.56    2:36.73        
                1:13.45   2:36.73 (1:23.28)                                        
 43 Kratchman, Elijah J       14 AGUA-MR              2:40.78    2:37.62        
                1:15.20   2:37.62 (1:22.42)                                        
 44 Kwan, William             13 FREE-MR              2:37.25    2:38.28        
                1:18.87   2:38.28 (1:19.41)                                        
 45 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              2:44.43    2:38.30        
                1:14.75   2:38.30 (1:23.55)                                        
 46 Daly, Aiden T             13 CPAC-CT              2:47.88    2:38.80        
                  15.62   2:38.80 (2:23.18)                                        
 47 Pitt, David H             16 AGUA-MR              2:41.76    2:40.44        
                1:13.18   2:40.44 (1:27.26)                                        
 48 Kaminski, Will            14 JFAC-NJ              2:56.35    2:41.49        
                1:19.44   2:41.49 (1:22.05)                                        
 49 Park, Ethan K             16 AGUA-MR              2:34.98    2:41.73        
                1:13.94   2:41.73 (1:27.79)                                        
 50 Gonzalez, Maximo L        13 JFAC-NJ              3:07.36    2:43.72        
                1:14.54   2:43.72 (1:29.18)                                        
 51 Kumeno, Kai L             17 AGUA-MR              2:27.63    2:44.22        
                1:14.67   2:44.22 (1:29.55)                                        
 52 Daghfous, Skander         13 RI Marlins-MR        3:00.16    2:44.49        
                1:18.65   2:44.49 (1:25.84)                                        
 53 Somick, Steven            15 JFAC-NJ              2:34.44    2:44.80        
                1:14.69   2:44.80 (1:30.11)                                        
 54 Ward, Brennan J           16 RAC-CT               2:52.87    2:47.75        
                1:20.70   2:47.75 (1:27.05)                                        
 55 Lionti, Nicholas V        17 AGUA-MR              2:36.10    2:47.84        
                1:19.82   2:47.84 (1:28.02)                                        
 56 More, Yash B              14 AGUA-MR              2:47.90    2:47.87        
                1:19.27   2:47.87 (1:28.60)                                        
 57 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR              2:51.95    2:48.00        
                1:17.52   2:48.00 (1:30.48)                                        
 58 Bates, Andrew H           13 AGUA-MR              2:57.87    2:51.39        
                1:21.82   2:51.39 (1:29.57)                                        
 59 Dela Cruz, Jiro T         13 JFAC-NJ              3:18.88    2:52.82        
                1:26.35   2:52.82 (1:26.47)                                        
 60 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              3:02.72    2:53.23        
                1:24.49   2:53.23 (1:28.74)                                        
 61 Geller, Russell           13 FREE-MR              2:56.48    2:54.43        
                1:23.65   2:54.43 (1:30.78)                                        
 62 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              3:01.01    2:54.88        
                1:22.16   2:54.88 (1:32.72)                                        
 63 Thilow, Max K             16 RAC-CT               3:06.03    2:55.95        
                1:23.89   2:55.95 (1:32.06)                                        
 64 Reznik, Maxim             13 FREE-MR              3:33.88    2:56.04        
                1:27.59   2:56.04 (1:28.45)                                        
 65 Dauchez, Jacques M        13 AGUA-MR              3:07.60    3:00.97        
                1:27.31   3:00.97 (1:33.66)                                        
 66 Vesselov, Stephan         13 RI Marlins-MR        3:02.56    3:01.11        
                1:27.15   3:01.11 (1:33.96)                                        
 67 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              3:09.26    3:04.57        
                1:30.56   3:04.57 (1:34.01)                                        
 -- McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              2:46.45         DQ        
      One hand touch - breast
                1:21.03        DQ (1:36.47)