Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/15/2018 10:09 AM
                2018 MR BAD New Years Invitational - 1/14/2018                 
                              Sanction #: 180105                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Byrne, Rory L            8 Badger-MR              17.09      18.87        
  2 McBreen, Carolyn A         8 Badger-MR              19.84      19.59        
  3 Lin, Serena C              7 Badger-MR              21.06      20.19        
  4 Sumersford, Kailey         8 CFJV-MR                   NT      23.63        
  5 Galimi, Alexa A            7 Badger-MR              22.71      23.91        
  6 Knuth, Elisabeth           7 CFJV-MR                   NT      24.61        
  7 Traynor, Maeve A           7 Badger-MR              23.03      25.78        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella C        8 Badger-MR              36.85      36.88        
  2 O'Byrne, Rory L            8 Badger-MR              39.09      38.70        
  3 Li, Summer A               8 APEX-MR                42.46      39.96        
  4 McBreen, Carolyn A         8 Badger-MR              46.59      44.22        
  5 Lin, Serena C              7 Badger-MR              47.78      47.48        
  6 Vadeiko, Alyssa            7 Aquaflames-MR        1:00.00    1:06.86        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella C        8 Badger-MR                 NT      19.80        
  2 O'Byrne, Rory L            8 Badger-MR              21.13      20.93        
  3 Li, Summer A               8 APEX-MR                23.58      21.66        
  4 Lin, Serena C              7 Badger-MR              23.98      22.50        
  5 McBreen, Carolyn A         8 Badger-MR              24.36      22.73        
  6 Sumersford, Kailey         8 CFJV-MR                   NT      23.68        
  7 Galimi, Alexa A            7 Badger-MR              26.68      23.84        
  8 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                24.88      24.27        
  9 Knuth, Elisabeth           7 CFJV-MR                   NT      26.82        
 10 Vadeiko, Alyssa            7 Aquaflames-MR          25.00      29.68        
 11 Traynor, Maeve A           7 Badger-MR              29.10      30.77        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella C        8 Badger-MR              23.56      22.36        
  2 Li, Summer A               8 APEX-MR                27.70      24.52        
  3 McBreen, Carolyn A         8 Badger-MR              30.79      26.50        
  4 Lin, Serena C              7 Badger-MR              30.00      27.25        
  5 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                29.97      27.90        
  6 Knuth, Elisabeth           7 CFJV-MR                   NT      32.18        
  7 Sumersford, Kailey         8 CFJV-MR                   NT      35.45        
  8 Traynor, Maeve A           7 Badger-MR              31.94      35.53        
  9 Galimi, Alexa A            7 Badger-MR              40.79      35.60        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella C        8 Badger-MR              21.69      18.81        
  2 Li, Summer A               8 APEX-MR                23.71      21.01        
  3 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                23.43      23.33        
  4 O'Byrne, Rory L            8 Badger-MR              23.96      24.26        
 -- Traynor, Maeve A           7 Badger-MR              36.48         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR              31.52      31.64        
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                32.58      32.25        
  3 DeSiena, Kaitlyn          10 CFJV-MR                32.06      32.49        
  4 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              34.13      33.51        
  5 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR              32.80      33.81        
  6 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR              33.78      34.07        
  7 Ford, Madeline G          10 Badger-MR              35.18      35.01        
  8 Moore, Cora M              9 Storm-MR               35.42      35.71        
  9 Vidals, Giselle           10 APEX-MR                37.03      35.87        
 10 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR                36.44      36.47        
 11 Paskowitz, Kate S          9 Storm-MR               37.52      36.67        
 12 Martin, Mio S              9 Badger-MR              39.47      38.39        
 13 Ginesin, Petra             9 CFJV-MR                42.27      38.77        
 14 McQueeney, Isabelle        9 CFJV-MR                43.88      42.00        
 15 Dallesandro, Lilly A      10 Storm-MR               49.21      42.16        
 16 Wright, Wright R           9 Storm-MR               42.69      42.99        
 17 Kendall, Katherine         9 Badger-MR              41.86      43.73        
 18 Zou, Victoria H            9 Badger-MR              43.91      44.42        
 19 Finerty, Ella K            9 Storm-MR               46.44      45.24        
 20 Lin, Sophia                9 Badger-MR              45.70      45.82        
 21 Lastras-Castrejon, Pauli  10 CFJV-MR                44.33      46.69        
 22 Amato, Ester               9 CFJV-MR                47.10      46.73        
 23 Knight, Sienna A          10 Badger-MR              45.34      47.81        
 24 Weisfelner, Ronnie J       9 Storm-MR               48.15      48.59        
 25 Caputo, Nina M             9 Storm-MR               49.64      49.16        
 26 Myers, Stella G            9 Storm-MR               50.28      49.78        
 27 Schutzer, Heather A        9 Badger-MR              49.01      54.69        
 28 Cronin, Ava K              9 Storm-MR             1:07.20      57.65        
 29 Mansfield, Heidi A         9 Storm-MR             1:21.34    1:07.92        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR            1:12.10    1:09.40        
                  32.63     1:09.40 (36.77)                                        
  2 Richardson, Davia K        9 Storm-MR             1:09.90    1:09.71        
                  33.94     1:09.71 (35.77)                                        
  3 King, Abigail D           10 Storm-MR             1:15.33    1:10.66        
                  34.69     1:10.66 (35.97)                                        
  4 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR              1:14.89    1:10.88        
                  34.80     1:10.88 (36.08)                                        
  5 Slocum, Annie T           10 Storm-MR             1:14.62    1:11.15        
                  33.76     1:11.15 (37.39)                                        
  6 Amerson, Sydney D         10 Storm-MR             1:13.63    1:11.29        
                  33.68     1:11.29 (37.61)                                        
  7 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR            1:13.79    1:13.84        
                  34.38     1:13.84 (39.46)                                        
  8 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR            1:18.04    1:14.62        
                  35.57     1:14.62 (39.05)                                        
  9 Ford, Madeline G          10 Badger-MR            1:19.78    1:17.45        
                  37.59     1:17.45 (39.86)                                        
 10 Brun, Sienna R             9 APEX-MR              1:18.75    1:18.89        
                  37.17     1:18.89 (41.72)                                        
 11 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR              1:22.89    1:20.72        
                  38.58     1:20.72 (42.14)                                        
 12 Li, Claire                10 Aquaflames-MR        1:22.00    1:20.80        
                  36.41     1:20.80 (44.39)                                        
 13 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR              1:34.51    1:21.24        
                  37.99     1:21.24 (43.25)                                        
 14 Vidals, Giselle           10 APEX-MR              1:24.59    1:22.85        
                  38.94     1:22.85 (43.91)                                        
 15 Kizhnerman, Noa           10 Aquaflames-MR        1:24.37    1:26.21        
                  39.77     1:26.21 (46.44)                                        
 16 Martin, Mio S              9 Badger-MR            1:29.69    1:27.26        
                  40.47     1:27.26 (46.79)                                        
 17 Flynn, Jillian N          10 APEX-MR              1:33.42    1:31.12        
                  42.59     1:31.12 (48.53)                                        
 18 Kendall, Katherine         9 Badger-MR            1:34.71    1:36.63        
                  45.58     1:36.63 (51.05)                                        
 19 McQueeney, Isabelle        9 CFJV-MR                   NT    1:38.90        
                  45.13     1:38.90 (53.77)                                        
 20 Zou, Victoria H            9 Badger-MR            1:45.88    1:40.26        
                  47.34     1:40.26 (52.92)                                        
 21 Scoloveno, Giuliana        9 Aquaflames-MR        1:35.00    1:41.13        
                  44.09     1:41.13 (57.04)                                        
 22 Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT    1:44.00        
                  47.47     1:44.00 (56.53)                                        
 23 Lin, Sophia                9 Badger-MR                 NT    1:44.40        
 24 Knight, Sienna A          10 Badger-MR                 NT    1:46.22        
                  48.81     1:46.22 (57.41)                                        
 25 Lastras-Castrejon, Pauli  10 CFJV-MR                   NT    1:47.95        
                  50.72     1:47.95 (57.23)                                        
 26 Lee, Esther                9 Aquaflames-MR        1:50.00    1:50.37        
                  51.44     1:50.37 (58.93)                                        
 27 Dubinskiy, Ariella        10 Aquaflames-MR        2:09.21    1:59.46        
                  52.32   1:59.46 (1:07.14)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeSiena, Kaitlyn          10 CFJV-MR              1:22.98    1:21.65        
                  40.11     1:21.65 (41.54)                                        
  2 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR              1:22.31    1:23.99        
                  40.74     1:23.99 (43.25)                                        
  3 Li, Claire                10 Aquaflames-MR        1:35.93    1:25.97        
                  42.78     1:25.97 (43.19)                                        
  4 Smith, Annabel J          10 Storm-MR             1:30.25    1:28.53        
                  42.11     1:28.53 (46.42)                                        
  5 Brun, Sienna R             9 APEX-MR              1:35.57    1:29.62        
                  43.00     1:29.62 (46.62)                                        
  6 Ford, Madeline G          10 Badger-MR                 NT    1:29.73        
                  44.76     1:29.73 (44.97)                                        
  7 Kizhnerman, Noa           10 Aquaflames-MR        1:36.36    1:32.66        
                  44.48     1:32.66 (48.18)                                        
  8 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR            1:34.49    1:33.51        
                  45.07     1:33.51 (48.44)                                        
  9 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR              1:43.59    1:43.28        
 10 Kendall, Katherine         9 Badger-MR            1:51.11    1:46.80        
                  51.52     1:46.80 (55.28)                                        
 11 Lee, Esther                9 Aquaflames-MR        1:50.00    1:55.98        
                  55.84   1:55.98 (1:00.14)                                        
 12 Schutzer, Heather A        9 Badger-MR            2:08.16    2:09.09        
 -- Scoloveno, Giuliana        9 Aquaflames-MR        1:45.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  51.20          DQ (56.30)                                        
 -- Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  58.05        DQ (1:04.11)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                42.15      39.85        
  2 King, Abigail D           10 Storm-MR               38.87      40.22        
  3 Richardson, Davia K        9 Storm-MR               42.20      41.53        
  4 Amerson, Sydney D         10 Storm-MR               41.61      43.68        
  5 Slocum, Annie T           10 Storm-MR               43.84      43.82        
  6 Smith, Annabel J          10 Storm-MR               45.78      44.09        
  7 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR              44.13      44.12        
  8 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              48.37      47.81        
  9 Martin, Mio S              9 Badger-MR              50.70      49.34        
 10 Moore, Cora M              9 Storm-MR               52.73      49.39        
 11 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                48.40      50.66        
 12 Paskowitz, Kate S          9 Storm-MR               52.21      50.97        
 13 Knight, Sienna A          10 Badger-MR              55.34      51.66        
 14 Dallesandro, Lilly A      10 Storm-MR               52.97      53.46        
 15 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                56.50      54.66        
 16 Finerty, Ella K            9 Storm-MR               58.04      54.89        
 17 Weisfelner, Ronnie J       9 Storm-MR             1:03.99      55.29        
 18 Schutzer, Heather A        9 Badger-MR              54.22      55.53        
 19 Ginesin, Petra             9 CFJV-MR                57.39      57.16        
 20 Wright, Wright R           9 Storm-MR             1:04.33      58.15        
 21 Zou, Victoria H            9 Badger-MR            1:00.38      58.40        
 22 Cronin, Ava K              9 Storm-MR             1:08.99    1:03.49        
 23 McQueeney, Isabelle        9 CFJV-MR                   NT    1:03.63        
 24 Mansfield, Heidi A         9 Storm-MR             1:15.99    1:15.47        
 25 Myers, Stella G            9 Storm-MR             1:05.99    1:15.80        
 -- Kendall, Katherine         9 Badger-MR              54.46         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Lin, Sophia                9 Badger-MR            1:11.72         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Caputo, Nina M             9 Storm-MR             1:07.99         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Abigail D           10 Storm-MR               33.46      33.80        
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                42.41      35.13        
  3 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR              37.62      36.64        
  4 Amerson, Sydney D         10 Storm-MR               37.34      36.93        
  5 Richardson, Davia K        9 Storm-MR               39.71      37.28        
  6 Smith, Annabel J          10 Storm-MR                  NT      37.79        
  7 Li, Claire                10 Aquaflames-MR          44.40      38.04        
  8 Slocum, Annie T           10 Storm-MR               39.11      38.09        
  9 DeSiena, Kaitlyn          10 CFJV-MR                41.61      39.09        
 10 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              43.46      40.52        
 11 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR              39.94      40.57        
 12 Moore, Cora M              9 Storm-MR               47.02      42.35        
 13 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                42.38      44.33        
 14 Ford, Madeline G          10 Badger-MR              44.48      44.34        
 15 Dallesandro, Lilly A      10 Storm-MR               49.92      44.46        
 16 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR                53.90      44.77        
 17 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR              48.07      45.39        
 18 Lin, Sophia                9 Badger-MR              55.57      49.69        
 19 Martin, Mio S              9 Badger-MR              49.85      50.54        
 20 Paskowitz, Kate S          9 Storm-MR               47.27      50.76        
 21 Flynn, Jillian N          10 APEX-MR                53.59      51.13        
 22 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                54.99      51.89        
 23 Caputo, Nina M             9 Storm-MR             1:05.99      54.54        
 24 Weisfelner, Ronnie J       9 Storm-MR               57.54      56.05        
 25 Ginesin, Petra             9 CFJV-MR              1:11.28      57.87        
 26 Finerty, Ella K            9 Storm-MR             1:04.41      57.99        
 27 Myers, Stella G            9 Storm-MR               55.22    1:03.74        
 28 Wright, Wright R           9 Storm-MR               59.99    1:03.98        
 29 Dubinskiy, Ariella        10 Aquaflames-MR        1:26.38    1:07.74        
 30 Cronin, Ava K              9 Storm-MR             1:05.99    1:09.30        
 -- Lastras-Castrejon, Pauli  10 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Schutzer, Heather A        9 Badger-MR                 NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Mansfield, Heidi A         9 Storm-MR             1:12.99         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:12.23    2:13.64        
     1) Nalepka, Katie J 10             2) Weiss, Madeline M 10           
     3) Tavitian, Charlize S 10         4) Babyak, Eliza G 10             
                  33.11     1:08.56 (35.45)     1:42.14 (33.58)     2:13.64 (31.50)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:26.99    2:21.92        
     1) Svrcek, Stella 10               2) Ginesin, Petra 9               
     3) Kunca, Mikalah A 9              4) DeSiena, Kaitlyn 10            
                  36.09     1:14.91 (38.82)     1:50.08 (35.17)     2:21.92 (31.84)
  3 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:24.21    2:26.91        
     1) Jorsling, Jisella C 8           2) Martin, Mio S 9                
     3) O'Byrne, Rory L 8               4) Ford, Madeline G 10            
                  36.79     1:14.50 (37.71)     1:52.10 (37.60)     2:26.91 (34.81)
  4 Storm Aquatics-MR  'A'                            2:00.84    2:49.90        
     1) Smith, Annabel J 10             2) Mansfield, Heidi A 9           
     3) Moore, Cora M 9                 4) Paskowitz, Kate S 9            
                  34.77   2:49.90 (2:15.13)                                        
  5 Badger Swim Club-MR  'C'                          2:42.71    3:05.99        
     1) Kendall, Katherine 9            2) McBreen, Carolyn A 8           
     3) Galimi, Alexa A 7               4) Zou, Victoria H 9              
                  43.68     1:29.53 (45.85)   3:05.99 (1:36.46)                    
  6 Badger Swim Club-MR  'D'                          3:09.08    3:07.23        
     1) Knight, Sienna A 10             2) Lin, Sophia 9                  
     3) Lin, Serena C 7                 4) Schutzer, Heather A 9          
                  57.64     1:37.64 (40.00)     2:23.10 (45.46)     3:07.23 (44.13)
  7 Storm Aquatics-MR  'B'                                 NT    3:08.22        
     1) Cronin, Ava K 9                 2) Finerty, Ella K 9              
     3) Wright, Wright R 9              4) Myers, Stella G 9              
                                1:38.76 ( )     2:23.14 (44.38)     3:08.22 (45.08)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Storm Aquatics-MR  'A'                            2:18.98    2:28.59        
     1) Slocum, Annie T 10              2) King, Abigail D 10             
     3) Amerson, Sydney D 10            4) Richardson, Davia K 9          
                  38.88     1:18.73 (39.85)     1:59.13 (40.40)     2:28.59 (29.46)
  2 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:35.57    2:39.31        
     1) Weiss, Madeline M 10            2) Tavitian, Charlize S 10        
     3) Nalepka, Katie J 10             4) Babyak, Eliza G 10             
                  41.64     1:26.69 (45.05)     2:04.51 (37.82)     2:39.31 (34.80)
  3 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:50.19    2:57.54        
     1) O'Byrne, Rory L 8               2) Jorsling, Jisella C 8          
     3) Martin, Mio S 9                 4) Ford, Madeline G 10            
                  46.04     1:36.08 (50.04)     2:22.08 (46.00)     2:57.54 (35.46)
  4 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:54.38    3:02.41        
     1) Kunca, Mikalah A 9              2) Ginesin, Petra 9               
     3) DeSiena, Kaitlyn 10             4) Svrcek, Stella 10              
                  38.27     1:30.08 (51.81)   2:39.98 (1:09.90)     3:02.41 (22.43)
  5 Storm Aquatics-MR  'B'                                 NT    3:25.18        
     1) Caputo, Nina M 9                2) Moore, Cora M 9                
     3) Dallesandro, Lilly A 10         4) Weisfelner, Ronnie J 9         
                  56.53     1:49.48 (52.95)     2:42.21 (52.73)     3:25.18 (42.97)
  6 Badger Swim Club-MR  'C'                          3:07.18    3:26.14        
     1) Kendall, Katherine 9            2) Lin, Serena C 7                
     3) Knight, Sienna A 10             4) Zou, Victoria H 9              
                  53.60     1:44.46 (50.86)     2:43.62 (59.16)     3:26.14 (42.52)
  7 Badger Swim Club-MR  'D'                          3:30.93    3:38.60        
     1) McBreen, Carolyn A 8            2) Schutzer, Heather A 9          
     3) Lin, Sophia 9                   4) Traynor, Maeve A 7             
                  52.99     1:49.01 (56.02)     2:45.79 (56.78)     3:38.60 (52.81)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:56.10    1:57.88        
     1) Ott, Ursula J 11                2) Posner, Abigail P 12           
     3) Barr, Fiona P 11                4) Schetlick, Ava C 12            
                  27.77       58.22 (30.45)     1:28.30 (30.08)     1:57.88 (29.58)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                      NT    2:01.80        
     1) MacDonald, Laura 12             2) Chicaiza, Natali 12            
     3) Wilkinson, Julia 11             4) Carano, Mylie 11               
                  29.14     1:00.51 (31.37)     1:31.84 (31.33)     2:01.80 (29.96)
  3 Storm Aquatics-MR  'A'                            1:47.82    2:04.58        
     1) Joyce, Maggie K 11              2) Moore, Lily A 11               
     3) Gaza, Bitsy T 11                4) Lenes, Katie S 11              
                  30.49     1:03.41 (32.92)   2:04.58 (1:01.17)                    
  4 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                      NT    2:06.16        
     1) Bensabeur, Sidney 12            2) Linahan, Kristin 12            
     3) Hedman, Else 12                 4) Iza, Zamira 12                 
                  31.57     1:03.19 (31.62)     1:35.92 (32.73)     2:06.16 (30.24)
  5 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:05.92    2:19.13        
     1) Hanrahan, Erin M 12             2) Traynor, Ania K 11             
     3) Breault, Abigail K 12           4) Dougherty, Amy 11              
                  31.92     1:07.28 (35.36)     1:44.38 (37.10)     2:19.13 (34.75)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Storm Aquatics-MR  'A'                            2:03.05    2:10.72        
     1) Penn, Haley J 11                2) Tan, Marisol N 12              
     3) Sohng, Ella M 11                4) Richman, Emma K 12             
                  34.96     1:08.81 (33.85)     1:41.48 (32.67)     2:10.72 (29.24)
  2 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:11.20    2:11.69        
     1) Ott, Ursula J 11                2) Hanrahan, Erin M 12            
     3) Posner, Abigail P 12            4) Schetlick, Ava C 12            
                  34.56     1:12.33 (37.77)     1:43.81 (31.48)     2:11.69 (27.88)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:12.31    2:13.25        
     1) Wilkinson, Julia 11             2) Bensabeur, Sidney 12           
     3) MacDonald, Laura 12             4) Chicaiza, Natali 12            
                  33.44     1:08.88 (35.44)     1:42.91 (34.03)     2:13.25 (30.34)
  4 Storm Aquatics-MR  'B'                                 NT    2:16.96        
     1) Joyce, Maggie K 11              2) Lubinsky, Jordan A 12          
     3) Gaza, Bitsy T 11                4) Lenes, Katie S 11              
                  34.79     1:11.92 (37.13)     1:47.66 (35.74)     2:16.96 (29.30)
  5 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:19.59    2:23.84        
     1) Carano, Mylie 11                2) Iza, Zamira 12                 
     3) Hedman, Else 12                 4) Linahan, Kristin 12            
                  35.92     1:18.36 (42.44)     1:53.26 (34.90)     2:23.84 (30.58)
  6 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:24.05    2:35.29        
     1) Confalone, Elsa E 11            2) Traynor, Ania K 11             
     3) Barr, Fiona P 11                4) Breault, Abigail K 12          
                  42.87     1:25.58 (42.71)     1:58.56 (32.98)     2:35.29 (36.73)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:45.82    1:46.30        
     1) Ott, Elke J 14                  2) Loveless, Mary K 13            
     3) Marshall, Alexndra L 13         4) Pabby, Anya 14                 
                  25.61       53.55 (27.94)     1:21.00 (27.45)     1:46.30 (25.30)
  2 Storm Aquatics-MR  'A'                            1:43.91    1:46.86        
     1) Luongo, Maya L 14               2) Miller, Maddie S 13            
     3) Kaminski, Aine I 14             4) Chang, Jasmine J 13            
                  26.70       53.18 (26.48)     1:21.10 (27.92)     1:46.86 (25.76)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:51.57    1:53.60        
     1) MacDonald, Kate 13              2) Aery, Christine 14             
     3) Callaghan, Anna 14              4) Leonard, Delaney 13            
                  28.75       57.64 (28.89)     1:26.32 (28.68)     1:53.60 (27.28)
  4 Badger Swim Club-MR  'B'                          1:52.14    1:54.53        
     1) McGrath, Caroline L 14          2) Balachandran, Isabelle P 13    
     3)                                 4) Kujawski, Dylan A 13           
                  29.28       58.35 (29.07)     1:27.32 (28.97)     1:54.53 (27.21)
  5 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 1:55.29    2:00.25        
     1) Lastras-Castrejon, Daniela 14   2) Miriyagalla, Vaishali 14       
     3) Tyberg, Alexa 14                4) Dillon, Grace 14               
                  30.43     1:01.87 (31.44)     1:31.72 (29.85)     2:00.25 (28.53)
  6 Storm Aquatics-MR  'B'                                 NT    2:03.30        
     1) Riolo, Lexi M 13                2) Walsh, Kiara B 14              
     3) Tsang, Jessica 13               4) Stoll, Olivia P 14             
                  30.62     1:02.81 (32.19)     1:33.22 (30.41)     2:03.30 (30.08)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Storm Aquatics-MR  'A'                            1:55.18    1:56.01        
     1) Edwards, Madison N 14           2) Grasso, Emily P 14             
     3) Mora-Castillo, Isabella 13      4) Tan, Samantha N 14             
                  31.63     1:02.68 (31.05)     1:30.45 (27.77)     1:56.01 (25.56)
  2 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:56.38    1:59.25        
     1) Pabby, Anya 14                  2) Kujawski, Dylan A 13           
     3) Ott, Elke J 14                  4) Marshall, Alexndra L 13        
                  28.55     1:05.13 (36.58)     1:32.83 (27.70)     1:59.25 (26.42)
  3 Apex Swim Club-MR  'A'                            2:14.00    2:03.23        
     1) Wong, Kelly M 13                2) Ge, Xinrui 13                  
     3) Wong, Kristen A 13              4) Rojas-Tineo, Maira R 14        
                  32.25     1:12.79 (40.54)     1:36.86 (24.07)     2:03.23 (26.37)
  4 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:04.57    2:04.09        
     1) Loveless, Mary K 13             2) McGrath, Caroline L 14         
     3) Szczepanski, Genna D 13         4) Balachandran, Isabelle P 13    
                  31.36     1:05.12 (33.76)     1:36.05 (30.93)     2:04.09 (28.04)
  5 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:04.22    2:06.28        
     1) MacDonald, Kate 13              2) Miriyagalla, Vaishali 14       
     3) Leonard, Delaney 13             4) Callaghan, Anna 14             
                  34.63     1:09.48 (34.85)     1:38.17 (28.69)     2:06.28 (28.11)
  6 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:13.48    2:12.01        
     1) Tyberg, Alexa 14                2) Dillon, Grace 14               
     3) Angerthal, Tatum 13             4) Aery, Christine 14             
                  35.56     1:11.23 (35.67)     1:43.15 (31.92)     2:12.01 (28.86)
  7 Storm Aquatics-MR  'B'                                 NT    2:16.94        
     1) Stoll, Olivia P 14              2) Isabella, Molly A 13           
     3) Gaza, Claire G 13               4) Tsang, Jessica 13              
                  32.53     1:13.82 (41.29)     1:46.86 (33.04)     2:16.94 (30.08)
  8 Badger Swim Club-MR  'C'                          2:17.30    2:20.21        
     1) Reich, Julia K 13               2) Dougherty, Kate 13             
     3) Ford, Elizabeth A 13            4) DeFunis, Leah S 13             
                  34.94     1:17.74 (42.80)     1:50.14 (32.40)     2:20.21 (30.07)
 
Girls 11-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pabby, Anya               14 Badger-MR              25.21      25.50        
  2 Tan, Samantha N           14 Storm-MR               25.30      26.19        
  3 Edwards, Madison N        14 Storm-MR               25.87      26.39        
  4 Grasso, Emily P           14 Storm-MR               26.20      26.46        
  5 Loveless, Mary K          13 Badger-MR              27.23      26.55        
  6 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR              26.86      26.86        
  7 Luongo, Maya L            14 Storm-MR               26.52      27.00        
  8 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR                26.76      27.03        
  9 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR                27.99      27.17        
 10 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR              26.95      27.54        
 11 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR              28.02      27.60        
 12 Kujawski, Dylan A         13 Badger-MR              27.47      27.99        
 13 Ford, Elizabeth A         13 Badger-MR              29.11      28.62        
 14 Dillon, Grace             14 CFJV-MR                28.64      28.72        
 15 Tsang, Jessica            13 Storm-MR               29.66      28.83        
 16 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR                29.20      28.87        
 17 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR              28.58      28.97        
 18 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR                28.28      29.00        
 19 Ott, Ursula J             11 Badger-MR              29.26      29.31        
 20 Reich, Julia K            13 Badger-MR              29.53      29.40        
 20 Balachandran, Isabelle P  13 Badger-MR              28.45      29.40        
 22 Riolo, Lexi M             13 Storm-MR               29.28      29.53        
 23 Ge, Xinrui                13 APEX-MR                28.99      29.95        
 24 Stoll, Olivia P           14 Storm-MR               28.73      29.98        
 25 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR                29.65      30.01        
 26 Aery, Christine           14 CFJV-MR                28.07      30.09        
 27 Dougherty, Kate           13 Badger-MR              29.89      30.14        
 28 Suozzi, Carmela J         11 Un-Apex-MR             32.99      30.26        
 29 Richman, Emma K           12 Storm-MR               29.71      30.28        
 30 Penn, Haley J             11 Storm-MR               28.73      30.34        
 31 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR                28.99      30.42        
 32 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              29.74      30.51        
 33 Linahan, Kristin          12 CFJV-MR                30.47      30.64        
 33 Hedman, Else              12 CFJV-MR                31.09      30.64        
 35 Posner, Abigail P         12 Badger-MR              30.40      30.65        
 36 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR                28.46      30.75        
 37 Gustavsson, Isabel A      14 LSA-MR                 30.29      30.76        
 38 Carano, Mylie             11 CFJV-MR                30.70      31.11        
 39 DeFunis, Leah S           13 Badger-MR              31.15      31.48        
 40 Norman, Evangeline C      13 LSA-MR                 31.35      31.58        
 41 Hanrahan, Erin M          12 Badger-MR              30.42      31.62        
 42 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR                31.99      31.63        
 43 Lubinsky, Jordan A        12 Storm-MR               32.86      32.38        
 44 Moore, Lily A             11 Storm-MR               32.68      32.67        
 45 Walsh, Kiara B            14 Storm-MR               32.43      32.75        
 46 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                32.81      33.06        
 47 Kelly, Katie              13 CFJV-MR                31.89      33.33        
 48 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                32.77      34.07        
 49 Angerthal, Vivian         11 CFJV-MR                34.91      34.86        
 50 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                32.75      35.40        
 51 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR                33.87      35.79        
 52 Mellos, Ana C             14 LSA-MR                 37.12      35.88        
 53 Traynor, Ania K           11 Badger-MR              33.70      35.92        
 54 Dougherty, Amy            11 Badger-MR              35.46      36.08        
 55 Breault, Abigail K        12 Badger-MR              36.82      37.35        
 56 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                37.30      37.57        
 57 Confalone, Elsa E         11 Badger-MR              35.94      38.22        
 58 Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                40.28      39.14        
 
Girls 11-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pabby, Anya               14 Badger-MR              55.83      55.38        
                  26.58       55.38 (28.80)                                        
  2 Mora-Castillo, Isabella   13 Storm-MR               56.07      57.09        
                  27.33       57.09 (29.76)                                        
  3 Tan, Samantha N           14 Storm-MR               56.15      57.60        
                  27.61       57.60 (29.99)                                        
  4 Tan, Marisol N            12 Storm-MR             1:00.18      57.78        
                  27.50       57.78 (30.28)                                        
  5 Loveless, Mary K          13 Badger-MR              59.91      58.35        
                  28.11       58.35 (30.24)                                        
  6 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR              58.93      58.51        
                  28.40       58.51 (30.11)                                        
  7 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR                56.87      58.83        
                  28.32       58.83 (30.51)                                        
  8 Miller, Maddie S          13 Storm-MR               57.91      59.37        
                  29.09       59.37 (30.28)                                        
  9 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR              58.05    1:00.20        
                  28.69     1:00.20 (31.51)                                        
 10 Chang, Jasmine J          13 Storm-MR               57.23    1:00.30        
                  28.95     1:00.30 (31.35)                                        
 10 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR                58.16    1:00.30        
                  28.57     1:00.30 (31.73)                                        
 12 Ford, Elizabeth A         13 Badger-MR            1:02.90    1:01.94        
                  29.76     1:01.94 (32.18)                                        
 13 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              1:01.25    1:02.86        
                  30.20     1:02.86 (32.66)                                        
 14 Kaminski, Aine I          14 Storm-MR             1:00.14    1:03.11        
                  29.72     1:03.11 (33.39)                                        
 15 Balachandran, Isabelle P  13 Badger-MR            1:02.66    1:03.29        
                  30.25     1:03.29 (33.04)                                        
 16 Kujawski, Dylan A         13 Badger-MR            1:01.01    1:03.39        
                  29.84     1:03.39 (33.55)                                        
 17 Gaza, Claire G            13 Storm-MR             1:02.81    1:03.50        
                  30.67     1:03.50 (32.83)                                        
 18 Dillon, Grace             14 CFJV-MR              1:02.52    1:03.57        
                  30.64     1:03.57 (32.93)                                        
 19 Ott, Ursula J             11 Badger-MR            1:05.12    1:03.94        
                  31.12     1:03.94 (32.82)                                        
 20 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR            1:04.41    1:03.96        
                  30.54     1:03.96 (33.42)                                        
 21 Reich, Julia K            13 Badger-MR            1:05.33    1:04.35        
                  30.35     1:04.35 (34.00)                                        
 22 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR            1:02.11    1:04.65        
                  31.11     1:04.65 (33.54)                                        
 23 Ge, Xinrui                13 APEX-MR              1:00.91    1:04.86        
                  31.20     1:04.86 (33.66)                                        
 24 Lenes, Katie S            11 Storm-MR             1:08.37    1:05.60        
                  31.13     1:05.60 (34.47)                                        
 24 Suozzi, Carmela J         11 Un-Apex-MR           1:07.27    1:05.60        
                  30.47     1:05.60 (35.13)                                        
 26 Deng, Eileen              12 APEX-MR              1:13.49    1:05.72        
                  31.39     1:05.72 (34.33)                                        
 27 Dougherty, Kate           13 Badger-MR            1:06.88    1:05.98        
                  31.83     1:05.98 (34.15)                                        
 28 Aery, Christine           14 CFJV-MR              1:01.95    1:06.34        
                  31.19     1:06.34 (35.15)                                        
 29 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            1:01.31    1:06.48        
                  31.79     1:06.48 (34.69)                                        
 30 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:03.73    1:06.62        
                  31.79     1:06.62 (34.83)                                        
 31 Norman, Evangeline C      13 LSA-MR               1:06.94    1:07.03        
                  31.72     1:07.03 (35.31)                                        
 32 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:06.92    1:07.05        
                  32.32     1:07.05 (34.73)                                        
 33 Isabella, Molly A         13 Storm-MR             1:04.71    1:07.54        
                  32.60     1:07.54 (34.94)                                        
 34 Javier, Chrisabella K     14 APEX-MR              1:07.46    1:08.22        
                  32.62     1:08.22 (35.60)                                        
 35 Hanrahan, Erin M          12 Badger-MR            1:07.21    1:08.25        
                  31.90     1:08.25 (36.35)                                        
 36 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              1:01.97    1:09.70        
                  32.89     1:09.70 (36.81)                                        
 37 Carano, Mylie             11 CFJV-MR              1:09.06    1:09.76        
                  31.88     1:09.76 (37.88)                                        
 38 Linahan, Kristin          12 CFJV-MR              1:08.49    1:09.93        
                  32.39     1:09.93 (37.54)                                        
 39 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              1:04.01    1:10.02        
                  33.25     1:10.02 (36.77)                                        
 40 Lubinsky, Jordan A        12 Storm-MR             1:15.44    1:10.07        
                  33.50     1:10.07 (36.57)                                        
 41 Sohng, Ella M             11 Storm-MR             1:11.84    1:10.45        
                  33.61     1:10.45 (36.84)                                        
 42 DeFunis, Leah S           13 Badger-MR            1:12.35    1:10.86        
                  36.63     1:10.86 (34.23)                                        
 43 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              1:10.11    1:10.93        
                  33.48     1:10.93 (37.45)                                        
 44 Wong, Kristen A           13 APEX-MR              1:05.94    1:11.50        
                  34.35     1:11.50 (37.15)                                        
 45 Rimsky, Sophia            14 Aquaflames-MR        1:10.58    1:11.92        
                  33.30     1:11.92 (38.62)                                        
 46 Moreno, Ashley            14 APEX-MR              1:14.04    1:12.53        
                  36.20     1:12.53 (36.33)                                        
 47 Moore, Lily A             11 Storm-MR             1:13.96    1:12.86        
                  34.32     1:12.86 (38.54)                                        
 48 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              1:11.43    1:13.14        
                  33.37     1:13.14 (39.77)                                        
 49 Iza, Zamira               12 CFJV-MR              1:16.93    1:13.53        
                  34.76     1:13.53 (38.77)                                        
 50 Pena, Camila A            11 APEX-MR              1:27.19    1:14.33        
                  34.64     1:14.33 (39.69)                                        
 51 Dougherty, Amy            11 Badger-MR            1:20.83    1:15.54        
                  36.36     1:15.54 (39.18)                                        
 52 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR              1:18.88    1:16.04        
                  35.70     1:16.04 (40.34)                                        
 53 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR              1:16.82    1:16.57        
                  36.61     1:16.57 (39.96)                                        
 54 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR              1:18.92    1:17.01        
                  35.90     1:17.01 (41.11)                                        
 55 Bravo, Brianna A          11 APEX-MR              1:26.22    1:19.10        
                  38.11     1:19.10 (40.99)                                        
 56 Kanachova, Veronica       11 APEX-MR              1:25.29    1:19.36        
                  38.29     1:19.36 (41.07)                                        
 57 Angerthal, Vivian         11 CFJV-MR              1:18.10    1:19.61        
                  37.04     1:19.61 (42.57)                                        
 58 Traynor, Ania K           11 Badger-MR            1:19.65    1:20.07        
                  36.94     1:20.07 (43.13)                                        
 59 Chavez, Gabrielle M       14 APEX-MR              1:25.56    1:21.93        
                  40.12     1:21.93 (41.81)                                        
 60 Breault, Abigail K        12 Badger-MR            1:23.02    1:22.74        
                  39.15     1:22.74 (43.59)                                        
 61 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR              1:28.50    1:23.78        
                  38.31     1:23.78 (45.47)                                        
 62 Confalone, Elsa E         11 Badger-MR            1:24.96    1:24.34        
                  38.94     1:24.34 (45.40)                                        
 63 Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT    1:25.79        
                  40.96     1:25.79 (44.83)                                        
 -- Gaza, Bitsy T             11 Storm-MR             1:09.17         DQ        
      False start
                  33.07          DQ (36.32)                                        
 
Girls 11-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pabby, Anya               14 Badger-MR            2:07.02    2:11.24        
                  29.77     1:02.91 (33.14)     1:37.32 (34.41)     2:11.24 (33.92)
  2 Mora-Castillo, Isabella   13 Storm-MR             2:11.43    2:15.93        
                  30.78     1:04.69 (33.91)     1:39.91 (35.22)     2:15.93 (36.02)
  3 Luongo, Maya L            14 Storm-MR             2:18.38    2:22.71        
                  34.00     1:10.08 (36.08)     1:47.01 (36.93)     2:22.71 (35.70)
  4 Loveless, Mary K          13 Badger-MR            2:26.50    2:23.36        
                  33.97     1:10.51 (36.54)     1:47.57 (37.06)     2:23.36 (35.79)
  5 Miller, Maddie S          13 Storm-MR             2:17.56    2:25.41        
                  34.16     1:11.16 (37.00)     1:48.83 (37.67)     2:25.41 (36.58)
  6 Balachandran, Isabelle P  13 Badger-MR            2:22.33    2:27.04        
                  34.09     1:11.80 (37.71)     1:50.24 (38.44)     2:27.04 (36.80)
  7 Tan, Marisol N            12 Storm-MR             3:00.99    2:28.60        
                  34.50     1:12.08 (37.58)     1:51.00 (38.92)     2:28.60 (37.60)
  8 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            2:28.14    2:28.68        
                  34.63     1:11.96 (37.33)     1:50.55 (38.59)     2:28.68 (38.13)
  9 Stoll, Olivia P           14 Storm-MR             2:27.48    2:32.57        
                  36.73     1:14.82 (38.09)     1:54.43 (39.61)     2:32.57 (38.14)
 10 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR                   NT    2:33.45        
                  34.82     1:13.68 (38.86)     1:54.12 (40.44)     2:33.45 (39.33)
 11 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              2:38.36    2:35.05        
                  36.45     1:16.61 (40.16)     1:56.64 (40.03)     2:35.05 (38.41)
 12 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              2:33.65    2:35.14        
                  36.25     1:15.52 (39.27)     1:55.45 (39.93)     2:35.14 (39.69)
 13 Tsang, Jessica            13 Storm-MR             2:31.82    2:35.45        
                  36.15     1:15.42 (39.27)     1:56.47 (41.05)     2:35.45 (38.98)
 14 Ford, Elizabeth A         13 Badger-MR            2:35.49    2:35.77        
                  36.88     1:16.68 (39.80)     1:57.39 (40.71)     2:35.77 (38.38)
 15 Penn, Haley J             11 Storm-MR             2:41.87    2:35.99        
                  37.85     1:18.13 (40.28)     1:57.06 (38.93)     2:35.99 (38.93)
 16 Kaminski, Aine I          14 Storm-MR             2:40.14    2:37.82        
                  37.03     1:16.53 (39.50)     1:57.74 (41.21)     2:37.82 (40.08)
 17 Gaza, Claire G            13 Storm-MR             2:35.13    2:39.51        
                  38.31     1:18.77 (40.46)     1:59.79 (41.02)     2:39.51 (39.72)
 18 Joyce, Maggie K           11 Storm-MR             2:38.78    2:41.08        
                  36.79     1:19.38 (42.59)     2:01.48 (42.10)     2:41.08 (39.60)
 19 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              2:29.99    2:41.11        
                  34.79     1:14.69 (39.90)     1:57.50 (42.81)     2:41.11 (43.61)
 20 Riolo, Lexi M             13 Storm-MR             2:39.37    2:41.78        
                  38.56     1:19.84 (41.28)     2:01.68 (41.84)     2:41.78 (40.10)
 21 Gustavsson, Isabel A      14 LSA-MR               2:47.52    2:41.82        
                  37.75                             2:01.96 ( )     2:41.82 (39.86)
 22 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              2:47.31    2:42.10        
                  38.00     1:18.61 (40.61)     2:00.70 (42.09)     2:42.10 (41.40)
 23 Sohng, Ella M             11 Storm-MR             2:49.20    2:42.74        
                  38.50     1:19.35 (40.85)     2:02.17 (42.82)     2:42.74 (40.57)
 24 Gaza, Bitsy T             11 Storm-MR             2:39.47    2:42.89        
                  39.07     1:22.12 (43.05)     2:03.47 (41.35)     2:42.89 (39.42)
 25 Lenes, Katie S            11 Storm-MR             2:47.45    2:43.37        
                  39.09     1:21.16 (42.07)     2:03.31 (42.15)     2:43.37 (40.06)
 26 Isabella, Molly A         13 Storm-MR             2:40.78    2:43.49        
                  39.43     1:21.12 (41.69)     2:03.33 (42.21)     2:43.49 (40.16)
 27 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              2:32.85    2:43.58        
                  38.13     1:19.48 (41.35)     2:01.69 (42.21)     2:43.58 (41.89)
 28 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR                   NT    2:44.39        
                  37.08     1:18.47 (41.39)     2:02.13 (43.66)     2:44.39 (42.26)
 29 Hanrahan, Erin M          12 Badger-MR            3:04.95    2:46.74        
                  39.17     1:21.99 (42.82)     2:05.66 (43.67)     2:46.74 (41.08)
 30 Carano, Mylie             11 CFJV-MR                   NT    2:48.37        
                  37.75     1:20.77 (43.02)     2:06.01 (45.24)     2:48.37 (42.36)
 31 Dougherty, Kate           13 Badger-MR            2:43.98    2:48.45        
                  38.93     1:20.85 (41.92)     2:04.56 (43.71)     2:48.45 (43.89)
 32 Reich, Julia K            13 Badger-MR            2:52.43    2:48.67        
                  39.82     1:22.61 (42.79)     2:05.62 (43.01)     2:48.67 (43.05)
 33 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR              2:43.84    2:51.63        
                  41.13     1:25.03 (43.90)     2:09.00 (43.97)     2:51.63 (42.63)
 34 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR                   NT    2:51.77        
                  40.26     1:23.55 (43.29)     2:08.42 (44.87)     2:51.77 (43.35)
 35 Hedman, Else              12 CFJV-MR                   NT    2:52.66        
                  39.28     1:24.33 (45.05)     2:09.46 (45.13)     2:52.66 (43.20)
 36 Rimsky, Sophia            14 Aquaflames-MR        3:03.71    2:53.67        
                  39.14     1:22.52 (43.38)     2:07.84 (45.32)     2:53.67 (45.83)
 37 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              2:53.92    2:53.95        
                  40.97     1:25.32 (44.35)     2:10.63 (45.31)     2:53.95 (43.32)
 38 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR                 NT    2:56.15        
                  41.08     1:26.61 (45.53)     2:12.38 (45.77)     2:56.15 (43.77)
 39 Richman, Emma K           12 Storm-MR             3:07.56    2:58.72        
                  42.68     1:27.81 (45.13)     2:14.42 (46.61)     2:58.72 (44.30)
 40 Linahan, Kristin          12 CFJV-MR                   NT    3:00.60        
                  41.29     1:27.05 (45.76)   3:00.60 (1:33.55)                    
 41 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                   NT    3:03.30        
                  41.43     1:27.42 (45.99)     2:15.13 (47.71)     3:03.30 (48.17)
 42 Walsh, Kiara B            14 Storm-MR             3:06.71    3:04.79        
                  42.81     1:29.12 (46.31)     2:17.43 (48.31)     3:04.79 (47.36)
 43 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR              3:10.25    3:05.29        
                  43.57     1:31.21 (47.64)   3:05.29 (1:34.08)                    
 44 Confalone, Elsa E         11 Badger-MR                 NT    3:17.60        
                                1:37.33 ( )     2:28.32 (50.99)     3:17.60 (49.28)
 45 Kanachova, Veronica       11 APEX-MR              3:15.24    3:26.22        
                  48.12     1:41.24 (53.12)   3:26.22 (1:44.98)                    
 
Girls 11-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grasso, Emily P           14 Storm-MR             1:09.27    1:11.34        
                  33.57     1:11.34 (37.77)                                        
  2 Ott, Elke J               14 Badger-MR            1:13.64    1:14.22        
                  35.02     1:14.22 (39.20)                                        
  3 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR            1:14.06    1:14.49        
                  35.33     1:14.49 (39.16)                                        
  4 Ge, Xinrui                13 APEX-MR              1:13.59    1:15.00        
                  35.77     1:15.00 (39.23)                                        
  5 Mora-Castillo, Isabella   13 Storm-MR             1:17.70    1:16.86        
                  36.58     1:16.86 (40.28)                                        
  6 Edwards, Madison N        14 Storm-MR             1:16.42    1:17.73        
                  36.36     1:17.73 (41.37)                                        
  7 Loveless, Mary K          13 Badger-MR            1:18.68    1:18.55        
                  38.07     1:18.55 (40.48)                                        
  8 Chang, Jasmine J          13 Storm-MR             1:18.86    1:19.54        
                  38.02     1:19.54 (41.52)                                        
  9 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              1:20.23    1:20.46        
                  37.78     1:20.46 (42.68)                                        
 10 Dillon, Grace             14 CFJV-MR              1:19.53    1:21.05        
                  37.21     1:21.05 (43.84)                                        
 11 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              1:21.49    1:21.39        
                  37.80     1:21.39 (43.59)                                        
 12 Kujawski, Dylan A         13 Badger-MR            1:20.65    1:22.59        
                  38.83     1:22.59 (43.76)                                        
 13 Kaminski, Aine I          14 Storm-MR             1:19.49    1:22.69        
                  38.85     1:22.69 (43.84)                                        
 14 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR            1:18.58    1:22.70        
                  39.38     1:22.70 (43.32)                                        
 15 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            1:21.40    1:22.72        
                  38.69     1:22.72 (44.03)                                        
 16 Hanrahan, Erin M          12 Badger-MR            1:22.48    1:22.88        
                  39.20     1:22.88 (43.68)                                        
 17 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              1:20.32    1:23.28        
                  38.76     1:23.28 (44.52)                                        
 18 Reich, Julia K            13 Badger-MR            1:28.51    1:23.79        
                  39.33     1:23.79 (44.46)                                        
 19 Ott, Ursula J             11 Badger-MR            1:19.53    1:24.26        
                  40.00     1:24.26 (44.26)                                        
 20 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              1:22.57    1:24.50        
                  39.34     1:24.50 (45.16)                                        
 21 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR            1:34.70    1:25.37        
                  40.56     1:25.37 (44.81)                                        
 22 Norman, Evangeline C      13 LSA-MR               1:28.17    1:25.50        
                  40.65     1:25.50 (44.85)                                        
 23 Aery, Christine           14 CFJV-MR              1:18.32    1:25.90        
                  39.73     1:25.90 (46.17)                                        
 24 Deng, Eileen              12 APEX-MR              1:36.40    1:26.27        
                  41.03     1:26.27 (45.24)                                        
 25 Dougherty, Kate           13 Badger-MR            1:26.39    1:27.16        
                  41.99     1:27.16 (45.17)                                        
 26 Suozzi, Carmela J         11 Un-Apex-MR           1:28.78    1:27.51        
                  40.80     1:27.51 (46.71)                                        
 27 Lenes, Katie S            11 Storm-MR             1:28.78    1:27.73        
                  41.47     1:27.73 (46.26)                                        
 28 Lubinsky, Jordan A        12 Storm-MR             1:28.61    1:27.84        
                  42.08     1:27.84 (45.76)                                        
 29 Sohng, Ella M             11 Storm-MR             1:27.36    1:29.50        
                  42.29     1:29.50 (47.21)                                        
 30 Ford, Elizabeth A         13 Badger-MR                 NT    1:29.53        
                  42.72     1:29.53 (46.81)                                        
 31 Tsang, Jessica            13 Storm-MR             1:30.26    1:30.23        
                  42.01     1:30.23 (48.22)                                        
 32 Joyce, Maggie K           11 Storm-MR             1:40.91    1:33.09        
                  44.08     1:33.09 (49.01)                                        
 33 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              1:31.31    1:33.41        
                  43.07     1:33.41 (50.34)                                        
 34 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:19.80    1:33.81        
                  44.40     1:33.81 (49.41)                                        
 35 Pena, Camila A            11 APEX-MR              1:31.10    1:34.18        
                  43.69     1:34.18 (50.49)                                        
 36 Gustavsson, Isabel A      14 LSA-MR               1:36.54    1:35.76        
                  44.64     1:35.76 (51.12)                                        
 37 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR              1:34.44    1:35.91        
                  45.59     1:35.91 (50.32)                                        
 38 Walsh, Kiara B            14 Storm-MR             1:32.16    1:36.45        
                  43.61     1:36.45 (52.84)                                        
 39 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              1:30.07    1:36.91        
                  46.38     1:36.91 (50.53)                                        
 40 Wong, Kristen A           13 APEX-MR              1:38.00    1:37.34        
                  46.38     1:37.34 (50.96)                                        
 41 Mellos, Ana C             14 LSA-MR               1:44.19    1:38.17        
                  48.28     1:38.17 (49.89)                                        
 42 Moore, Lily A             11 Storm-MR             1:42.38    1:38.73        
                  44.97     1:38.73 (53.76)                                        
 43 Traynor, Ania K           11 Badger-MR            1:37.61    1:39.21        
                  47.67     1:39.21 (51.54)                                        
 44 Dougherty, Amy            11 Badger-MR            1:40.35    1:40.30        
                  48.99     1:40.30 (51.31)                                        
 45 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR              1:41.39    1:41.79        
                  47.76     1:41.79 (54.03)                                        
 46 Confalone, Elsa E         11 Badger-MR            1:38.55    1:42.49        
                  47.29     1:42.49 (55.20)                                        
 47 Angerthal, Vivian         11 CFJV-MR              1:45.93    1:43.92        
                  48.26     1:43.92 (55.66)                                        
 48 Sledzik, Emma             12 CFJV-MR              1:51.59    1:47.39        
                  50.68     1:47.39 (56.71)                                        
 49 Moreno, Ashley            14 APEX-MR              2:05.96    1:53.02        
                  54.28     1:53.02 (58.74)                                        
 50 Breault, Abigail K        12 Badger-MR            1:53.92    1:54.57        
                  54.70     1:54.57 (59.87)                                        
 -- Kanachova, Veronica       11 APEX-MR              1:35.99         DQ        
      One hand touch
                  44.22          DQ (50.55)                                        
 
Girls 11-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ott, Elke J               14 Badger-MR                 NT    2:17.00        
                  29.47     1:03.23 (33.76)     1:39.78 (36.55)     2:17.00 (37.22)
  2 Tan, Marisol N            12 Storm-MR                  NT    2:39.90        
                  34.33     1:14.90 (40.57)     1:57.81 (42.91)     2:39.90 (42.09)
  3 Gaza, Claire G            13 Storm-MR             2:41.14    2:43.89        
                  34.60     1:14.96 (40.36)     1:58.94 (43.98)     2:43.89 (44.95)
  4 Stoll, Olivia P           14 Storm-MR             2:41.53    2:50.00        
                  36.21     1:19.56 (43.35)     2:02.48 (42.92)     2:50.00 (47.52)
  5 Javier, Chrisabella K     14 APEX-MR              3:02.38    2:51.23        
                  38.49     1:22.22 (43.73)     2:07.85 (45.63)     2:51.23 (43.38)
  6 Penn, Haley J             11 Storm-MR                  NT    2:53.18        
                  36.78     1:19.13 (42.35)     2:05.74 (46.61)     2:53.18 (47.44)
  7 Joyce, Maggie K           11 Storm-MR             2:52.09    2:54.88        
                  35.15     1:19.63 (44.48)     2:06.14 (46.51)     2:54.88 (48.74)
  8 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR              3:15.01    2:55.93        
                  38.66     1:23.63 (44.97)     2:08.90 (45.27)     2:55.93 (47.03)
  9 Richman, Emma K           12 Storm-MR             4:00.99    2:57.16        
                  38.20     1:24.22 (46.02)     2:11.60 (47.38)     2:57.16 (45.56)
 10 Isabella, Molly A         13 Storm-MR                  NT    2:57.23        
                  37.73     1:23.59 (45.86)     2:11.47 (47.88)     2:57.23 (45.76)
 11 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              2:50.96    2:57.38        
                  37.35     1:21.70 (44.35)     2:09.20 (47.50)     2:57.38 (48.18)
 12 Gaza, Bitsy T             11 Storm-MR             3:45.99    3:01.46        
                  41.30     1:28.52 (47.22)     2:16.20 (47.68)     3:01.46 (45.26)
 13 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              3:01.40    3:06.89        
                  37.44     1:25.50 (48.06)     2:16.46 (50.96)     3:06.89 (50.43)
 14 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR                   NT    3:07.68        
                  40.73     1:28.59 (47.86)     2:20.12 (51.53)     3:07.68 (47.56)
 15 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              2:56.77    3:08.70        
                  39.67     1:27.86 (48.19)     2:18.88 (51.02)     3:08.70 (49.82)
 
Girls 11-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ott, Elke J               14 Badger-MR            4:46.48    4:45.91        
                  29.13     1:03.25 (34.12)     1:39.61 (36.36)     2:15.46 (35.85)
        2:57.36 (41.90)     3:39.21 (41.85)     4:13.23 (34.02)     4:45.91 (32.68)
  2 Edwards, Madison N        14 Storm-MR             4:48.39    4:52.85        
                  32.90     1:10.28 (37.38)     1:44.94 (34.66)     2:20.91 (35.97)
        3:03.04 (42.13)     3:46.77 (43.73)     4:19.70 (32.93)     4:52.85 (33.15)
  3 Luongo, Maya L            14 Storm-MR             4:53.46    4:59.33        
                  30.95     1:07.74 (36.79)     1:45.81 (38.07)     2:23.24 (37.43)
        3:07.41 (44.17)     3:51.37 (43.96)     4:25.61 (34.24)     4:59.33 (33.72)
  4 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR            4:56.08    4:59.49        
                  31.16     1:06.89 (35.73)     1:45.11 (38.22)     2:23.36 (38.25)
        3:05.50 (42.14)     3:49.27 (43.77)     4:24.85 (35.58)     4:59.49 (34.64)
  5 Grasso, Emily P           14 Storm-MR             5:02.72    5:06.29        
                  32.21     1:10.40 (38.19)     1:49.93 (39.53)     2:30.24 (40.31)
        3:12.02 (41.78)     3:56.43 (44.41)     4:31.96 (35.53)     5:06.29 (34.33)
  6 Chang, Jasmine J          13 Storm-MR             5:45.96    5:10.78        
                  31.45     1:07.94 (36.49)     1:48.01 (40.07)     2:27.46 (39.45)
        3:12.80 (45.34)     3:59.55 (46.75)     4:35.67 (36.12)     5:10.78 (35.11)
  7 Miller, Maddie S          13 Storm-MR                  NT    5:18.48        
                  33.74     1:14.58 (40.84)     1:53.81 (39.23)     2:32.41 (38.60)
        3:19.59 (47.18)     4:08.14 (48.55)     4:44.36 (36.22)     5:18.48 (34.12)
  8 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              5:32.47    5:30.40        
                  35.81     1:16.74 (40.93)     2:00.70 (43.96)     2:41.83 (41.13)
        3:28.47 (46.64)     4:15.41 (46.94)     4:54.00 (38.59)     5:30.40 (36.40)
  9 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              5:29.63    5:34.33        
                  37.28     1:23.90 (46.62)     2:05.49 (41.59)     2:45.63 (40.14)
        3:33.65 (48.02)     4:21.37 (47.72)     4:58.18 (36.81)     5:34.33 (36.15)
 10 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              5:23.79    5:36.54        
                  37.03     1:21.99 (44.96)     2:02.59 (40.60)     2:43.00 (40.41)
        3:31.76 (48.76)     4:20.18 (48.42)     4:59.80 (39.62)     5:36.54 (36.74)
 11 Riolo, Lexi M             13 Storm-MR                  NT    5:38.43        
                  38.42     1:22.49 (44.07)     2:05.09 (42.60)     2:47.00 (41.91)
        3:35.88 (48.88)     4:24.48 (48.60)     5:01.71 (37.23)     5:38.43 (36.72)
 12 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              5:22.16    5:42.04        
                  35.52     1:18.84 (43.32)     2:01.20 (42.36)     2:43.83 (42.63)
        3:32.41 (48.58)     4:22.73 (50.32)     5:01.28 (38.55)     5:42.04 (40.76)
 13 Posner, Abigail P         12 Badger-MR                 NT    5:59.10        
                  38.51     1:26.28 (47.77)     2:13.42 (47.14)     2:59.04 (45.62)
        3:49.38 (50.34)     4:39.48 (50.10)     5:20.72 (41.24)     5:59.10 (38.38)
 14 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              5:41.37    6:04.46        
                  34.63     1:18.14 (43.51)     2:08.12 (49.98)     2:56.16 (48.04)
        3:46.87 (50.71)     4:39.46 (52.59)     5:21.56 (42.10)     6:04.46 (42.90)
 15 Hedman, Else              12 CFJV-MR                   NT    6:13.43        
                  40.25     1:28.76 (48.51)     2:16.12 (47.36)     3:02.73 (46.61)
        3:55.62 (52.89)     4:48.93 (53.31)     5:31.34 (42.41)     6:13.43 (42.09)
 16 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              6:45.00    6:19.24        
                  36.02     1:23.51 (47.49)     2:10.61 (47.10)     2:57.39 (46.78)
        3:52.76 (55.37)     4:50.08 (57.32)     5:35.52 (45.44)     6:19.24 (43.72)
 17 Wong, Kristen A           13 APEX-MR              6:55.00    6:22.11        
                  38.27     1:26.55 (48.28)     2:13.73 (47.18)     2:58.75 (45.02)
        3:55.13 (56.38)     4:51.55 (56.42)     5:36.63 (45.08)     6:22.11 (45.48)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mungroo, Melissa          16 Badger-MR              56.98      56.86        
                  27.40       56.86 (29.46)                                        
  2 Yamauchi, Sophia K        24 NYAC-MR                51.21      56.89        
                  27.16       56.89 (29.73)                                        
  3 Kujawski, Grace E         15 Badger-MR            1:00.01      57.74        
                  27.70       57.74 (30.04)                                        
  4 Vaziri, Leila             32 NYAC-MR                52.16      58.51        
                  28.04       58.51 (30.47)                                        
  5 Jocelyn, Laura K          15 Storm-MR               58.00      58.91        
                  28.31       58.91 (30.60)                                        
  6 Suzana, Arlene            15 APEX-MR                59.69      59.18        
                  29.40       59.18 (29.78)                                        
  7 Reilly, Courtney R        15 Storm-MR               58.14      59.37        
                  28.84       59.37 (30.53)                                        
  8 Victory, Margaret M       16 Badger-MR              57.16      59.39        
                  28.82       59.39 (30.57)                                        
  9 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR                56.44      59.61        
                  28.44       59.61 (31.17)                                        
 10 Lomas, Melissa *          16 Badger-MR              54.88    1:00.06        
                  28.99     1:00.06 (31.07)                                        
 11 O'Meara, Lauren E         17 Badger-MR              59.10    1:01.00        
                  29.09     1:01.00 (31.91)                                        
 12 MacDonald, Sarah A        18 CFJV-MR                56.24    1:01.31        
                  29.48     1:01.31 (31.83)                                        
 13 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR                58.99    1:01.44        
                  29.82     1:01.44 (31.62)                                        
 14 Ebratt, Emily             17 Badger-MR              58.42    1:02.09        
                  29.80     1:02.09 (32.29)                                        
 15 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR                59.83    1:02.26        
                  29.49     1:02.26 (32.77)                                        
 16 Sheridan, Kerry           16 Badger-MR              56.01    1:03.04        
                  29.66     1:03.04 (33.38)                                        
 17 Murillo, Lindsay J        17 APEX-MR              1:02.52    1:03.40        
                  30.56     1:03.40 (32.84)                                        
 18 Ehnes, Symantha A         15 Storm-MR             1:03.00    1:03.47        
                  30.78     1:03.47 (32.69)                                        
 19 Lu, Erxi                  15 APEX-MR              1:03.03    1:03.60        
                  30.66     1:03.60 (32.94)                                        
 20 Marshall, Eileen C        15 Badger-MR            1:03.42    1:03.61        
                  30.78     1:03.61 (32.83)                                        
 21 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              1:01.16    1:05.10        
                  31.22     1:05.10 (33.88)                                        
 22 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              1:00.79    1:05.19        
                  30.38     1:05.19 (34.81)                                        
 23 Tillmann, Valentina L     16 Storm-MR             1:00.74    1:05.77        
                  31.69     1:05.77 (34.08)                                        
 24 Tsang, Jolene A           15 Storm-MR             1:01.36    1:06.16        
                  31.00     1:06.16 (35.16)                                        
 25 West, Dorothea L          15 Un-Apex-MR           1:08.68    1:07.30        
                  31.55     1:07.30 (35.75)                                        
 26 Sheridan, Ally            15 Badger-MR            1:06.07    1:07.40        
                  32.68     1:07.40 (34.72)                                        
 27 Driesen, Bella P          16 Storm-MR             1:02.50    1:09.31        
                  33.14     1:09.31 (36.17)                                        
 28 Pardo, Shamira L          17 APEX-MR              1:08.41    1:10.05        
                  33.87     1:10.05 (36.18)                                        
 29 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              1:07.06    1:10.89        
                  33.50     1:10.89 (37.39)                                        
 30 Nemerever, Hannah         16 CFJV-MR              1:11.87    1:19.38        
                  36.89     1:19.38 (42.49)                                        
 -- Sogar, Laura A            26 NYAC-MR                54.10         DQ        
      Declared false start
 -- Boyce, Lisa M             24 NYAC-MR                49.99         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lomas, Melissa *          16 Badger-MR            2:09.72    2:18.41        
                  32.55     1:07.30 (34.75)     1:43.34 (36.04)     2:18.41 (35.07)
  2 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR              2:19.16    2:22.14        
                  32.46     1:08.06 (35.60)     1:45.14 (37.08)     2:22.14 (37.00)
  3 Sheridan, Kerry           16 Badger-MR            2:14.85    2:24.17        
                  33.97     1:09.80 (35.83)     1:47.42 (37.62)     2:24.17 (36.75)
  4 Victory, Margaret M       16 Badger-MR            2:27.47    2:25.78        
                  34.48     1:11.53 (37.05)     1:48.87 (37.34)     2:25.78 (36.91)
  5 Dancygier, Emily H        16 Storm-MR             2:21.53    2:26.55        
                  34.83     1:11.48 (36.65)     1:49.07 (37.59)     2:26.55 (37.48)
  6 O'Meara, Lauren E         17 Badger-MR            2:27.01    2:27.10        
                  35.04     1:11.86 (36.82)     1:49.52 (37.66)     2:27.10 (37.58)
  7 Ehnes, Symantha A         15 Storm-MR             2:21.37    2:27.21        
                  35.08     1:12.58 (37.50)     1:50.24 (37.66)     2:27.21 (36.97)
  8 Lu, Erxi                  15 APEX-MR              2:26.32    2:29.53        
                  35.57     1:13.19 (37.62)     1:51.03 (37.84)     2:29.53 (38.50)
  9 MacDonald, Sarah A        18 CFJV-MR              2:23.80    2:29.99        
                  35.36     1:13.42 (38.06)     1:52.41 (38.99)     2:29.99 (37.58)
 10 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              2:22.79    2:30.03        
                  33.65     1:11.48 (37.83)     1:50.94 (39.46)     2:30.03 (39.09)
 11 Carousso, Melissa G       15 Storm-MR             2:26.42    2:31.14        
                  36.04     1:14.42 (38.38)     1:53.05 (38.63)     2:31.14 (38.09)
 12 Murillo, Lindsay J        17 APEX-MR              2:32.49    2:34.10        
                  36.28     1:15.23 (38.95)     1:55.22 (39.99)     2:34.10 (38.88)
 13 Tsang, Jolene A           15 Storm-MR             2:32.41    2:34.35        
                  35.73     1:14.34 (38.61)     1:54.21 (39.87)     2:34.35 (40.14)
 14 Ebratt, Emily             17 Badger-MR            2:32.87    2:35.15        
                  35.74     1:14.04 (38.30)     1:53.04 (39.00)     2:35.15 (42.11)
 15 West, Dorothea L          15 Un-Apex-MR           2:42.68    2:41.33        
                  36.19     1:16.99 (40.80)     1:59.44 (42.45)     2:41.33 (41.89)
 16 Marshall, Eileen C        15 Badger-MR                 NT    2:42.59        
                  38.90     1:20.37 (41.47)     2:02.35 (41.98)     2:42.59 (40.24)
 17 Driesen, Bella P          16 Storm-MR             2:38.21    2:45.60        
                  39.37     1:20.91 (41.54)     2:03.21 (42.30)     2:45.60 (42.39)
 18 Nemerever, Hannah         16 CFJV-MR              2:45.34    3:00.94        
                  41.28     1:25.49 (44.21)     2:13.04 (47.55)     3:00.94 (47.90)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kujawski, Grace E         15 Badger-MR            2:29.02    2:26.22        
                  33.51     1:10.36 (36.85)     1:48.11 (37.75)     2:26.22 (38.11)
  2 Yamauchi, Sophia K        24 NYAC-MR              2:18.58    2:32.45        
                  34.87     1:13.88 (39.01)     1:53.22 (39.34)     2:32.45 (39.23)
  3 Victory, Margaret M       16 Badger-MR            2:40.16    2:41.64        
                  35.57     1:16.39 (40.82)     1:58.67 (42.28)     2:41.64 (42.97)
  4 Reilly, Courtney R        15 Storm-MR             2:47.64    2:43.71        
                  38.80     1:19.49 (40.69)     2:02.89 (43.40)     2:43.71 (40.82)
  5 Jocelyn, Laura K          15 Storm-MR             2:37.91    2:47.38        
                  38.28     1:20.90 (42.62)     2:03.95 (43.05)     2:47.38 (43.43)
  6 Tuchman, Emily H          17 Storm-MR             2:48.00    2:50.66        
                  39.02     1:22.64 (43.62)     2:06.58 (43.94)     2:50.66 (44.08)
  7 Marshall, Eileen C        15 Badger-MR            2:43.64    2:51.49        
                  39.54     1:23.04 (43.50)     2:08.00 (44.96)     2:51.49 (43.49)
  8 Lomas, Melissa *          16 Badger-MR            3:38.39    2:53.57        
                  37.83     1:21.79 (43.96)     2:07.35 (45.56)     2:53.57 (46.22)
  9 Raath, Sophie             16 Storm-MR             2:53.43    2:53.58        
                  38.98     1:24.07 (45.09)     2:08.15 (44.08)     2:53.58 (45.43)
 10 Carousso, Melissa G       15 Storm-MR             2:50.34    2:59.17        
                  41.78     1:27.37 (45.59)     2:12.64 (45.27)     2:59.17 (46.53)
 11 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              2:48.74    3:00.16        
                  39.58     1:25.46 (45.88)     2:11.57 (46.11)     3:00.16 (48.59)
 12 Dancygier, Emily H        16 Storm-MR             2:52.47    3:00.74        
                  41.69     1:26.56 (44.87)     2:14.33 (47.77)     3:00.74 (46.41)
 13 O'Meara, Lauren E         17 Badger-MR            2:54.72    3:00.84        
                  40.10     1:26.18 (46.08)     2:13.01 (46.83)     3:00.84 (47.83)
 14 Driesen, Bella P          16 Storm-MR             2:54.42    3:05.20        
                  41.67     1:28.98 (47.31)     2:17.30 (48.32)     3:05.20 (47.90)
 15 Sheridan, Ally            15 Badger-MR            3:03.79    3:05.63        
                  42.36     1:29.25 (46.89)     2:17.46 (48.21)     3:05.63 (48.17)
 16 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              3:06.43    3:07.06        
                  41.74     1:28.90 (47.16)     2:18.40 (49.50)     3:07.06 (48.66)
 17 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              3:15.99    3:14.26        
                  41.23     1:29.13 (47.90)     2:20.65 (51.52)     3:14.26 (53.61)
 18 Tillmann, Valentina L     16 Storm-MR             3:03.14    3:14.84        
                  41.93     1:31.85 (49.92)     2:23.43 (51.58)     3:14.84 (51.41)
 19 Tsang, Jolene A           15 Storm-MR             3:07.74    3:14.95        
                  44.61     1:35.67 (51.06)     2:26.81 (51.14)     3:14.95 (48.14)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Megan L           22 NYAC-MR                58.01    1:00.06        
                  28.08     1:00.06 (31.98)                                        
  2 Sogar, Laura A            26 NYAC-MR                55.09    1:01.25        
                  28.93     1:01.25 (32.32)                                        
  3 Kujawski, Grace E         15 Badger-MR            1:02.80    1:03.09        
                  29.58     1:03.09 (33.51)                                        
  4 Raath, Sophie             16 Storm-MR             1:02.60    1:04.35        
                  30.08     1:04.35 (34.27)                                        
  5 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              1:02.91    1:05.21        
                  30.23     1:05.21 (34.98)                                        
  6 MacDonald, Sarah A        18 CFJV-MR              1:00.48    1:05.72        
                  30.92     1:05.72 (34.80)                                        
  7 Vaziri, Leila             32 NYAC-MR                53.44    1:06.02        
                  30.59     1:06.02 (35.43)                                        
  8 Reilly, Courtney R        15 Storm-MR             1:05.64    1:06.04        
                  30.56     1:06.04 (35.48)                                        
  9 Mungroo, Melissa          16 Badger-MR                 NT    1:06.82        
                  31.43     1:06.82 (35.39)                                        
 10 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:11.86    1:07.32        
                  31.63     1:07.32 (35.69)                                        
 11 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              1:09.99    1:07.39        
                  31.52     1:07.39 (35.87)                                        
 12 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              1:05.52    1:07.43        
                  31.61     1:07.43 (35.82)                                        
 13 Ebratt, Emily             17 Badger-MR            1:13.50    1:09.62        
                  32.74     1:09.62 (36.88)                                        
 14 Tuchman, Emily H          17 Storm-MR             1:03.32    1:09.65        
                  32.84     1:09.65 (36.81)                                        
 15 Sheridan, Kerry           16 Badger-MR            1:07.16    1:09.75        
                  32.18     1:09.75 (37.57)                                        
 16 Carousso, Melissa G       15 Storm-MR             1:05.73    1:09.86        
                  32.56     1:09.86 (37.30)                                        
 17 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              1:03.89    1:10.24        
                  32.11     1:10.24 (38.13)                                        
 18 Ehnes, Symantha A         15 Storm-MR             1:05.75    1:10.61        
                  32.85     1:10.61 (37.76)                                        
 19 Tillmann, Valentina L     16 Storm-MR             1:05.52    1:11.00        
                  32.50     1:11.00 (38.50)                                        
 20 Dancygier, Emily H        16 Storm-MR             1:06.23    1:12.94        
                  33.97     1:12.94 (38.97)                                        
 21 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              1:09.19    1:15.10        
                  32.38     1:15.10 (42.72)                                        
 22 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              1:15.99    1:15.76        
                  34.01     1:15.76 (41.75)                                        
 23 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR              1:10.69    1:16.49        
                  35.02     1:16.49 (41.47)                                        
 24 Murillo, Lindsay J        17 APEX-MR              1:16.15    1:19.75        
                  33.99     1:19.75 (45.76)                                        
 25 Pardo, Shamira L          17 APEX-MR              1:23.54    1:21.76        
                  37.96     1:21.76 (43.80)                                        
 26 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              1:22.54    1:25.48        
                  39.67     1:25.48 (45.81)                                        
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jocelyn, Laura K          15 Storm-MR             4:48.14    5:00.92        
                  31.98     1:09.95 (37.97)     1:47.44 (37.49)     2:24.62 (37.18)
        3:08.96 (44.34)     3:53.46 (44.50)     4:27.60 (34.14)     5:00.92 (33.32)
  2 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              4:55.82    5:04.64        
                  32.10     1:08.87 (36.77)     1:47.98 (39.11)     2:27.43 (39.45)
        3:10.77 (43.34)     3:54.62 (43.85)     4:29.92 (35.30)     5:04.64 (34.72)
  3 Tuchman, Emily H          17 Storm-MR             4:55.49    5:05.80        
                  33.27     1:10.52 (37.25)     1:47.96 (37.44)     2:25.41 (37.45)
        3:10.41 (45.00)     3:55.58 (45.17)     4:30.81 (35.23)     5:05.80 (34.99)
  4 Raath, Sophie             16 Storm-MR                  NT    5:11.00        
                  30.36     1:06.69 (36.33)     1:45.08 (38.39)     2:24.12 (39.04)
        3:11.73 (47.61)     3:59.84 (48.11)     4:36.39 (36.55)     5:11.00 (34.61)
  5 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              5:29.99    5:21.56        
                  32.05     1:08.91 (36.86)     1:51.15 (42.24)     2:33.20 (42.05)
        3:19.29 (46.09)     4:05.95 (46.66)     4:45.01 (39.06)     5:21.56 (36.55)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:45.22    1:48.79        
     1) Mungroo, Melissa 16             2) Victory, Margaret M 16         
     3) Sheridan, Kerry 16              4) Lomas, Melissa * 16            
                  27.21       53.12 (25.91)     1:21.57 (28.45)     1:48.79 (27.22)
  2 Apex Swim Club-MR  'A'                            1:49.50    1:49.51        
     1) Suzana, Arlene 15               2) Zhao, Joanna J 15              
     3) Zhou, Katherine 15              4) Lu, Erxi 15                    
                  26.70       53.43 (26.73)     1:21.60 (28.17)     1:49.51 (27.91)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:46.81    1:50.68        
     1) Duggan, Sarah 17                2) Frenkel, Lea 16                
     3) Prybylski, Anna 15              4) MacDonald, Sarah A 18          
                  26.77       54.35 (27.58)     1:22.65 (28.30)     1:50.68 (28.03)
  4 Badger Swim Club-MR  'B'                          1:51.33    1:53.72        
     1) Ebratt, Emily 17                2) Marshall, Eileen C 15          
     3) Kujawski, Grace E 15            4) O'Meara, Lauren E 17           
                  27.31       56.69 (29.38)     1:27.20 (30.51)     1:53.72 (26.52)
  5 Storm Aquatics-MR  'A'                            1:44.09    1:54.05        
     1) Tillmann, Valentina L 16        2) Driesen, Bella P 16            
     3) Tsang, Jolene A 15              4) Carousso, Melissa G 15         
                  28.41       57.82 (29.41)     1:26.75 (28.93)     1:54.05 (27.30)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:59.64    2:01.43        
     1) Lomas, Melissa * 16             2) Kujawski, Grace E 15           
     3) Ebratt, Emily 17                4) Mungroo, Melissa 16            
                                1:04.29 ( )     2:01.43 (57.14)                    
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:58.86    2:01.80        
     1) Frenkel, Lea 16                 2) MacDonald, Sarah A 18          
     3) Prybylski, Anna 15              4) Duggan, Sarah 17               
                  30.98     1:05.63 (34.65)     1:35.70 (30.07)     2:01.80 (26.10)
  3 Storm Aquatics-MR  'A'                                 NT    2:01.94        
     1) Tuchman, Emily H 17             2) Ehnes, Symantha A 15           
     3) Jocelyn, Laura K 15             4) Raath, Sophie 16               
                  32.02     1:06.91 (34.89)     1:36.33 (29.42)     2:01.94 (25.61)
  4 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:09.20    2:10.00        
     1) O'Meara, Lauren E 17            2) Marshall, Eileen C 15          
     3) Sheridan, Kerry 16              4) Victory, Margaret M 16         
                  32.38     1:10.13 (37.75)     1:41.80 (31.67)     2:10.00 (28.20)
  5 Storm Aquatics-MR  'B'                                 NT    2:10.25        
     1) Dancygier, Emily H 16           2) Reilly, Courtney R 15          
     3) Carousso, Melissa G 15          4) Tsang, Jolene A 15             
                  32.91     1:09.75 (36.84)     1:41.35 (31.60)     2:10.25 (28.90)
  6 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    2:10.83        
     1) Lu, Erxi 15                     2) Valadez, Ofelia M 15           
     3) Suzana, Arlene 15               4) Zhao, Joanna J 15              
                  33.56     1:12.87 (39.31)     1:43.00 (30.13)     2:10.83 (27.83)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellach, Daniel C          8 Badger-MR              15.04      15.89        
  2 Hill, Kai B                8 Badger-MR              16.63      17.45        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellach, Daniel C          8 Badger-MR              33.43      32.77        
  2 Hill, Kai B                8 Badger-MR              37.87      36.77        
  3 Barenboym, Michael         7 Aquaflames-MR          50.00    1:01.48        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellach, Daniel C          8 Badger-MR              18.31      19.00        
  2 Hill, Kai B                8 Badger-MR              22.33      22.12        
  3 Barenboym, Michael         7 Aquaflames-MR          16.00      27.10        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Kai B                8 Badger-MR              30.07      23.55        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellach, Daniel C          8 Badger-MR              16.01      17.37        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              31.76      31.72        
  2 Arnold, Zachary R         10 Badger-MR              30.70      31.87        
  3 Gonzalez, James           10 APEX-MR                34.15      32.41        
  4 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR              33.06      34.71        
  5 Sohng, Xander D            9 Storm-MR               34.19      34.90        
  6 Mora-Castillo, Sebastian  10 Storm-MR               36.32      36.26        
  7 Vincent, Michael R        10 Badger-MR              35.46      37.14        
  8 Malionek, Elias R          9 Storm-MR               37.23      37.50        
  9 Janec, Brady T             9 Storm-MR               37.68      37.86        
 10 Vitrano, Emery B          10 Badger-MR              40.00      38.90        
 11 Erkal, Erez                9 Badger-MR              38.72      40.50        
 12 Sweeney, Henry H           9 Badger-MR              41.42      41.04        
 13 Menon, Arjun S            10 Storm-MR               45.90      44.40        
 -- Sumersford, Conner         9 CFJV-MR                   NT        DNF        
      Did not finish
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Zachary R         10 Badger-MR            1:05.84    1:07.36        
                  32.20     1:07.36 (35.16)                                        
  2 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:18.24    1:12.18        
                  34.21     1:12.18 (37.97)                                        
  3 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            1:14.76    1:12.58        
                  34.41     1:12.58 (38.17)                                        
  4 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR              1:15.87    1:13.08        
                  35.43     1:13.08 (37.65)                                        
  5 Brown, Thomas J           10 Storm-MR             1:14.65    1:13.75        
                  35.09     1:13.75 (38.66)                                        
  6 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR        1:31.00    1:19.49        
                  36.64     1:19.49 (42.85)                                        
  7 Vincent, Michael R        10 Badger-MR            1:23.53    1:19.89        
  8 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            1:18.15    1:19.99        
                  38.13     1:19.99 (41.86)                                        
  9 Mora-Castillo, Sebastian  10 Storm-MR             1:23.66    1:24.37        
                  38.38     1:24.37 (45.99)                                        
 10 Malionek, Elias R          9 Storm-MR             1:23.21    1:24.66        
                  39.67     1:24.66 (44.99)                                        
 11 Erkal, Erez                9 Badger-MR            1:28.82    1:26.72        
                  39.79     1:26.72 (46.93)                                        
 12 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR              1:38.38    1:31.10        
                  42.55     1:31.10 (48.55)                                        
 13 Zhao, Jiaxi               10 Aquaflames-MR        1:55.00    1:31.59        
                  42.01     1:31.59 (49.58)                                        
 14 Sweeney, Henry H           9 Badger-MR            1:37.67    1:39.83        
                  46.92     1:39.83 (52.91)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR              1:29.93    1:24.94        
                  41.98     1:24.94 (42.96)                                        
  2 Brown, Thomas J           10 Storm-MR             1:23.59    1:26.10        
                  43.07     1:26.10 (43.03)                                        
  3 Mora-Castillo, Sebastian  10 Storm-MR             1:31.42    1:31.91        
                  45.05     1:31.91 (46.86)                                        
  4 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:38.24    1:32.45        
                  45.46     1:32.45 (46.99)                                        
  5 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            1:33.77    1:32.61        
                  45.76     1:32.61 (46.85)                                        
  6 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR        1:40.00    1:33.00        
                  44.55     1:33.00 (48.45)                                        
  7 Zhao, Jiaxi               10 Aquaflames-MR        1:55.00    1:40.68        
                  47.36     1:40.68 (53.32)                                        
  8 Erkal, Erez                9 Badger-MR                 NT    1:41.35        
                  49.67     1:41.35 (51.68)                                        
  9 Sweeney, Henry H           9 Badger-MR            1:50.22    1:48.98        
                  53.01     1:48.98 (55.97)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Zachary R         10 Badger-MR              41.12      42.67        
  2 Sohng, Xander D            9 Storm-MR               43.92      44.00        
  3 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              46.22      46.25        
  4 Vincent, Michael R        10 Badger-MR              45.48      47.45        
  5 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR              45.85      48.19        
  6 Erkal, Erez                9 Badger-MR              50.79      51.73        
  7 Janec, Brady T             9 Storm-MR               49.67      52.98        
  8 Menon, Arjun S            10 Storm-MR               50.99      56.19        
  9 Vitrano, Emery B          10 Badger-MR              55.78      58.92        
 10 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR              1:01.59    1:09.45        
 -- Sumersford, Conner         9 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Zachary R         10 Badger-MR              35.79      34.35        
  2 Brown, Thomas J           10 Storm-MR               35.71      36.85        
  3 Gonzalez, James           10 APEX-MR                42.47      38.79        
  4 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              38.05      40.60        
  5 Malionek, Elias R          9 Storm-MR               39.56      43.58        
  6 Janec, Brady T             9 Storm-MR               50.82      45.18        
  7 Sohng, Xander D            9 Storm-MR               46.77      45.56        
  8 Vitrano, Emery B          10 Badger-MR              55.41      54.28        
  9 Sweeney, Henry H           9 Badger-MR                 NT      55.53        
 -- Menon, Arjun S            10 Storm-MR               53.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:08.95    2:10.86        
     1) Loveless, Ryan 10               2) Bellach, Daniel C 8            
     3) Robins, Benjamin I 10           4) Arnold, Zachary R 10           
                  32.28     1:05.54 (33.26)     1:40.17 (34.63)     2:10.86 (30.69)
  2 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:32.05    2:30.26        
     1) Hill, Kai B 8                   2) Vitrano, Emery B 10            
     3) Erkal, Erez 9                   4) Vincent, Michael R 10          
                  36.99     1:15.09 (38.10)     1:54.02 (38.93)     2:30.26 (36.24)
  3 Storm Aquatics-MR  'A'                            2:10.80    2:35.70        
     1) Janec, Brady T 9                2) Menon, Arjun S 10              
     3) Sohng, Xander D 9               4) Malionek, Elias R 9            
                  37.03     1:24.01 (46.98)     1:59.50 (35.49)     2:35.70 (36.20)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:31.59    2:37.56        
     1) Loveless, Ryan 10               2) Vincent, Michael R 10          
     3) Arnold, Zachary R 10            4) Robins, Benjamin I 10          
                  40.49     1:28.11 (47.62)     2:03.73 (35.62)     2:37.56 (33.83)
  2 Storm Aquatics-MR  'A'                            2:30.40    2:41.82        
     1) Mora-Castillo, Sebastian 10     2) Sohng, Xander D 9              
     3) Brown, Thomas J 10              4) Malionek, Elias R 9            
                  42.90     1:27.81 (44.91)     2:04.57 (36.76)     2:41.82 (37.25)
  3 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:57.47    3:11.59        
     1) Vitrano, Emery B 10             2) Erkal, Erez 9                  
     3) Bellach, Daniel C 8             4) Hill, Kai B 8                  
                  50.29   1:55.62 (1:05.33)     2:32.09 (36.47)     3:11.59 (39.50)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:53.12    1:54.49        
     1) Muroski, Jason 11               2) Todorov, Alexander 12          
     3) Wilkinson, Jay 12               4) Gorzula, Alexander 12          
                  27.98       58.92 (30.94)     1:27.48 (28.56)     1:54.49 (27.01)
  2 Storm Aquatics-MR  'A'                            1:49.81    1:57.32        
     1) O'Connor, Rory T 11             2) Garofolo, Gerard A 12          
     3) Engel, Eric R 11                4) Engel, Oliver K 11             
                  28.82     1:00.11 (31.29)     1:57.32 (57.21)                    
  3 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:58.01    2:04.56        
     1) Bellach, Matthew R 11           2) Soviero, William G 11          
     3) O'Sullivan, Charlie J 11        4) Campbell, Liam 12              
                  33.58     1:06.19 (32.61)     1:37.28 (31.09)     2:04.56 (27.28)
  4 Storm Aquatics-MR  'B'                                 NT    2:08.04        
     1) Dzhigo, Alexander G 12          2) Malionek, Brayden R 12         
     3) Akinla, Sebastian G 12          4) Polese, Patrick L 11           
                  36.28     1:05.44 (29.16)     1:35.16 (29.72)     2:08.04 (32.88)
  5 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:09.79    2:10.38        
     1) Constantine, Christopher 11     2) Zhang, Ruimin 11               
     3) Barbulet, David 11              4) Carley, Thomas 11              
                  33.37     1:06.92 (33.55)     1:40.24 (33.32)     2:10.38 (30.14)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Storm Aquatics-MR  'A'                            2:03.96    2:04.47        
     1) Akinla, Sebastian G 12          2) Schlomann, Trey R 12           
     3) Morgan, Brendan M 12            4) Malionek, Brayden R 12         
                  32.83     1:07.54 (34.71)     1:37.72 (30.18)     2:04.47 (26.75)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:06.06    2:07.81        
     1) Muroski, Jason 11               2) Todorov, Alexander 12          
     3) Wilkinson, Jay 12               4) Gorzula, Alexander 12          
                  33.84     1:09.80 (35.96)     1:41.26 (31.46)     2:07.81 (26.55)
  3 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:12.28    2:13.68        
     1) O'Sullivan, Charlie J 11        2) Lomvardas, Kai G 11            
     3) Bellach, Matthew R 11           4) Campbell, Liam 12              
                  33.78     1:13.18 (39.40)     1:47.64 (34.46)     2:13.68 (26.04)
  4 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:26.24    2:25.13        
     1) Barbulet, David 11              2) Constantine, Christopher 11    
     3) Carley, Thomas 11               4) Zhang, Ruimin 11               
                  37.18     1:19.26 (42.08)     1:52.46 (33.20)     2:25.13 (32.67)
  5 Badger Swim Club-MR  'B'                          2:28.88    2:44.61        
     1) Ferval-Shioya, Kenta M 11       2) Koufalis, Konstantinos 11      
     3) Soviero, William G 11           4)                                
                  38.42     1:20.02 (41.60)     2:09.92 (49.90)     2:44.61 (34.69)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:47.80    1:42.41        
     1) Teufel, Carlo 14                2) Korzenik, Benjamin M 13        
     3) Assalone, Francesco 13          4) Veru, Theodore P 13            
                  25.70       53.20 (27.50)     1:18.39 (25.19)     1:42.41 (24.02)
  2 Storm Aquatics-MR  'A'                            1:36.44    1:46.23        
     1) Johnsen, Darrien K 14           2) Polese, Brendan W 13           
     3) Brown, Kieran J 13              4) Polaner, Tucker A 14           
                  25.29       53.61 (28.32)     1:18.54 (24.93)     1:46.23 (27.69)
  3 Storm Aquatics-MR  'B'                                 NT    1:49.60        
     1) Hiller, Joshua S 13             2) Dancygier, Scott H 13          
     3) Esposito, Scott R 13            4) Engel, Jack A 14               
                  30.17     1:00.03 (29.86)     1:24.73 (24.70)     1:49.60 (24.87)
  4 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:54.76    1:55.96        
     1) Rzezwicki, Gabriel 13           2) Galler, Aidan 13               
     3) Kunca, Alexander 14             4) Zhang, Daniel 13               
                  27.03     1:00.44 (33.41)     1:29.28 (28.84)     1:55.96 (26.68)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                          2:14.16    1:50.53        
     1) Veru, Theodore P 13             2) Speres, Nicholas C 14          
     3) Bischof, Robert F 14            4) Teufel, Carlo 14               
                                1:06.70 ( )     1:24.72 (18.02)     1:50.53 (25.81)
  2 Storm Aquatics-MR  'A'                            1:50.10    1:50.74        
     1) Engel, Jack A 14                2) Johnsen, Darrien K 14          
     3) Morgan, Tom H 13                4) Brown, Kieran J 13             
                  30.73       59.41 (28.68)     1:25.56 (26.15)     1:50.74 (25.18)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:14.49    2:12.94        
     1) Rzezwicki, Gabriel 13           2) Galler, Aidan 13               
     3) Zhang, Daniel 13                4) Kunca, Alexander 14            
                  30.79     1:13.85 (43.06)     1:44.00 (30.15)     2:12.94 (28.94)
 
Boys 11-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnsen, Darrien K        14 Storm-MR               24.62      24.59        
  2 Morgan, Tom H             13 Storm-MR               24.90      25.47        
  3 Veru, Theodore P          13 Badger-MR              25.31      25.52        
  4 Engel, Jack A             14 Storm-MR               25.55      25.64        
  5 Zhang, Daniel             13 CFJV-MR                25.41      25.78        
  6 Teufel, Carlo             14 Badger-MR              26.55      26.26        
  7 Bird, Ryan A              14 LSA-MR                 25.95      26.70        
  8 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR                26.50      26.89        
  9 Bischof, Robert F         14 Badger-MR              28.34      27.14        
 10 Campbell, Liam            12 Badger-MR              26.69      27.20        
 11 Speres, Nicholas C        14 Badger-MR              24.16      27.82        
 12 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR              27.97      28.09        
 13 Malionek, Brayden R       12 Storm-MR               27.55      28.10        
 14 Polese, Brendan W         13 Storm-MR               28.68      28.53        
 15 Assalone, Francesco       13 Badger-MR              27.97      28.63        
 16 O'Connor, Rory T          11 Storm-MR               28.68      29.08        
 17 Dancygier, Scott H        13 Storm-MR               28.70      29.16        
 18 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR                29.65      29.44        
 19 Hiller, Joshua S          13 Storm-MR               29.20      29.48        
 20 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR              30.64      30.09        
 21 O'Sullivan, Thomas K      14 Badger-MR              29.22      30.13        
 22 Bellach, Matthew R        11 Badger-MR              30.01      30.16        
 23 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                29.46      30.21        
 24 Carley, Thomas            11 CFJV-MR                30.48      30.84        
 25 Constantine, Christopher  11 CFJV-MR                31.23      31.20        
 26 Ferval-Shioya, Kenta M    11 Badger-MR              31.51      31.65        
 27 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                31.56      31.77        
 28 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR              31.58      32.10        
 29 Polese, Patrick L         11 Storm-MR               32.51      32.48        
 30 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR                35.55      32.80        
 31 Galler, Aidan             13 CFJV-MR                32.79      32.96        
 31 Lomvardas, Kai G          11 Badger-MR              32.18      32.96        
 33 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR                36.44      34.61        
 34 Soviero, William G        11 Badger-MR              36.22      35.07        
 35 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                36.63      35.39        
 36 Lin, Christopher          13 CFJV-MR                34.03      35.55        
 37 Dzhigo, Alexander G       12 Storm-MR               36.27      36.53        
 38 Kelly, Sean               11 CFJV-MR                37.23      37.03        
 39 Romley, Hayes C           12 Badger-MR              35.50      38.46        
 40 Pena, Aidan J             11 APEX-MR                37.91      39.68        
 
Boys 11-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speres, Nicholas C        14 Badger-MR              53.19      53.40        
                  24.76       53.40 (28.64)                                        
  2 Veru, Theodore P          13 Badger-MR              55.99      55.41        
                  26.64       55.41 (28.77)                                        
  3 Bird, Ryan A              14 LSA-MR                 57.17      58.40        
                  27.66       58.40 (30.74)                                        
  4 Campbell, Liam            12 Badger-MR              58.84      59.27        
                  28.74       59.27 (30.53)                                        
  5 Polaner, Tucker A         14 Storm-MR             1:00.55      59.46        
                  28.71       59.46 (30.75)                                        
  6 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR        1:00.92      59.60        
                  28.89       59.60 (30.71)                                        
  7 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR            1:02.12    1:00.37        
                  28.62     1:00.37 (31.75)                                        
  8 Teufel, Carlo             14 Badger-MR              58.49    1:00.88        
                  28.91     1:00.88 (31.97)                                        
  9 Pena, Becquer D           14 APEX-MR              1:00.68    1:01.34        
                  29.60     1:01.34 (31.74)                                        
 10 Schlomann, Trey R         12 Storm-MR             1:00.75    1:02.00        
                  29.25     1:02.00 (32.75)                                        
 11 Assalone, Francesco       13 Badger-MR            1:04.12    1:02.59        
                  29.68     1:02.59 (32.91)                                        
 11 Morgan, Brendan M         12 Storm-MR             1:03.07    1:02.59        
                  29.41     1:02.59 (33.18)                                        
 13 Engel, Oliver K           11 Storm-MR             1:04.54    1:02.62        
                  29.64     1:02.62 (32.98)                                        
 14 Lempert, Benjamin         14 Aquaflames-MR        1:02.88    1:02.76        
                  29.77     1:02.76 (32.99)                                        
 15 O'Sullivan, Thomas K      14 Badger-MR            1:12.41    1:02.90        
 16 Engel, Eric R             11 Storm-MR             1:03.71    1:03.00        
                  29.69     1:03.00 (33.31)                                        
 17 Dancygier, Scott H        13 Storm-MR             1:04.90    1:03.88        
                  29.48     1:03.88 (34.40)                                        
 18 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              1:06.52    1:04.87        
                  30.77     1:04.87 (34.10)                                        
 19 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:04.30    1:05.00        
                  31.93     1:05.00 (33.07)                                        
 20 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              1:07.95    1:05.65        
                  31.75     1:05.65 (33.90)                                        
 21 Esposito, Scott R         13 Storm-MR             1:08.63    1:06.20        
                  31.09     1:06.20 (35.11)                                        
 22 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR            1:07.89    1:06.63        
                  32.19     1:06.63 (34.44)                                        
 23 Bellach, Matthew R        11 Badger-MR            1:06.59    1:06.80        
                  31.98     1:06.80 (34.82)                                        
 24 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR              1:06.72    1:08.11        
                  32.16     1:08.11 (35.95)                                        
 25 Ferval-Shioya, Kenta M    11 Badger-MR            1:09.36    1:08.31        
                  32.78     1:08.31 (35.53)                                        
 26 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR              1:10.87    1:08.60        
                  32.88     1:08.60 (35.72)                                        
 27 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR            1:12.05    1:10.13        
                  33.35     1:10.13 (36.78)                                        
 28 Constantine, Christopher  11 CFJV-MR              1:10.60    1:10.32        
                  32.72     1:10.32 (37.60)                                        
 29 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              1:15.68    1:11.60        
                  33.40     1:11.60 (38.20)                                        
 30 Garofolo, Gerard A        12 Storm-MR             1:11.04    1:12.90        
                  33.73     1:12.90 (39.17)                                        
 31 Lomvardas, Kai G          11 Badger-MR            1:13.10    1:13.18        
                  34.81     1:13.18 (38.37)                                        
 32 Juncaj, Bernard A         13 APEX-MR              1:15.00    1:13.83        
                  35.84     1:13.83 (37.99)                                        
 33 Polese, Patrick L         11 Storm-MR             1:12.68    1:14.08        
                  34.55     1:14.08 (39.53)                                        
 34 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR              1:17.33    1:17.30        
                  34.02     1:17.30 (43.28)                                        
 35 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR              1:15.74    1:17.40        
                  37.27     1:17.40 (40.13)                                        
 36 Hopper, Luke              11 CFJV-MR              1:21.14    1:18.34        
                  35.25     1:18.34 (43.09)                                        
 37 Lin, Christopher          13 CFJV-MR              1:24.51    1:19.21        
                  35.59     1:19.21 (43.62)                                        
 38 Dzhigo, Alexander G       12 Storm-MR             1:24.07    1:20.10        
                  37.55     1:20.10 (42.55)                                        
 39 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR              1:35.04    1:20.38        
                  36.82     1:20.38 (43.56)                                        
 40 Kelly, Sean               11 CFJV-MR              1:24.19    1:20.53        
                  37.77     1:20.53 (42.76)                                        
 41 Soviero, William G        11 Badger-MR            1:20.81    1:23.13        
                  38.47     1:23.13 (44.66)                                        
 42 Romley, Hayes C           12 Badger-MR            1:20.50    1:23.76        
                  38.31     1:23.76 (45.45)                                        
 43 Pena, Aidan J             11 APEX-MR              1:33.19    1:26.04        
                  40.28     1:26.04 (45.76)                                        
 44 Escalona, Gavin           13 Aquaflames-MR        1:40.00    1:30.01        
                  38.89     1:30.01 (51.12)                                        
 
Boys 11-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnsen, Darrien K        14 Storm-MR             2:23.87    2:11.26        
                  31.65     1:06.25 (34.60)     1:38.48 (32.23)     2:11.26 (32.78)
  2 Veru, Theodore P          13 Badger-MR            2:16.15    2:16.96        
                  30.98     1:05.21 (34.23)     1:41.42 (36.21)     2:16.96 (35.54)
  3 Rzezwicki, Gabriel        13 CFJV-MR              2:29.45    2:22.48        
                  33.42     1:10.01 (36.59)     1:46.86 (36.85)     2:22.48 (35.62)
  4 Brown, Kieran J           13 Storm-MR             2:34.21    2:23.65        
                  33.34     1:09.95 (36.61)     1:47.26 (37.31)     2:23.65 (36.39)
  5 O'Sullivan, Thomas K      14 Badger-MR            3:07.32    2:29.28        
  6 Schlomann, Trey R         12 Storm-MR             2:44.07    2:31.53        
                  35.51     1:14.47 (38.96)     1:54.12 (39.65)     2:31.53 (37.41)
  7 Muroski, Jason            11 CFJV-MR                   NT    2:32.61        
                  35.51     1:15.18 (39.67)     1:54.57 (39.39)     2:32.61 (38.04)
  8 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              2:37.62    2:34.01        
                  37.28                             1:56.30 ( )     2:34.01 (37.71)
  9 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR            2:42.94    2:34.75        
                  35.05     1:14.73 (39.68)     1:56.16 (41.43)     2:34.75 (38.59)
 10 Carley, Thomas            11 CFJV-MR                   NT    2:34.78        
                  35.93     1:16.06 (40.13)     1:56.42 (40.36)     2:34.78 (38.36)
 11 Akinla, Sebastian G       12 Storm-MR             2:35.74    2:34.79        
                  36.27     1:15.90 (39.63)     1:56.19 (40.29)     2:34.79 (38.60)
 12 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR        2:45.00    2:35.28        
                                1:15.76 ( )     1:56.22 (40.46)     2:35.28 (39.06)
 13 Valadez, Romulo G         14 APEX-MR              3:00.00    2:35.71        
                  36.56     1:15.71 (39.15)     1:55.92 (40.21)     2:35.71 (39.79)
 14 Morgan, Brendan M         12 Storm-MR             2:36.09    2:35.76        
                  35.68     1:15.23 (39.55)     1:56.39 (41.16)     2:35.76 (39.37)
 15 Campbell, Liam            12 Badger-MR                 NT    2:36.54        
                  36.63                             1:57.58 ( )     2:36.54 (38.96)
 16 Engel, Oliver K           11 Storm-MR             3:25.99    2:37.10        
                  36.65     1:17.18 (40.53)     1:57.87 (40.69)     2:37.10 (39.23)
 17 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR                 NT    2:39.57        
                  38.30     1:19.86 (41.56)     2:00.24 (40.38)     2:39.57 (39.33)
 18 Zhang, Daniel             13 CFJV-MR                   NT    2:41.73        
                  38.71     1:18.75 (40.04)     2:00.85 (42.10)     2:41.73 (40.88)
 19 Engel, Eric R             11 Storm-MR             3:30.99    2:42.06        
                  38.61     1:20.41 (41.80)     2:01.45 (41.04)     2:42.06 (40.61)
 20 Malionek, Brayden R       12 Storm-MR             2:57.41    2:42.23        
                  37.65                             2:02.37 ( )     2:42.23 (39.86)
 21 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR                   NT    2:43.88        
                  37.21     1:18.91 (41.70)     2:01.64 (42.73)     2:43.88 (42.24)
 22 Polese, Brendan W         13 Storm-MR             2:43.25    2:44.48        
                  39.71     1:22.55 (42.84)     2:04.18 (41.63)     2:44.48 (40.30)
 23 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR                   NT    2:47.89        
                  39.74     1:22.49 (42.75)     2:06.89 (44.40)     2:47.89 (41.00)
 24 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              2:55.99    2:48.10        
                  39.87     1:23.71 (43.84)     2:07.71 (44.00)     2:48.10 (40.39)
 25 Constantine, Christopher  11 CFJV-MR                   NT    2:48.73        
                  39.15     1:21.59 (42.44)     2:05.23 (43.64)     2:48.73 (43.50)
 26 Esposito, Scott R         13 Storm-MR             3:40.99    2:53.56        
                  39.98     1:23.91 (43.93)     2:08.97 (45.06)     2:53.56 (44.59)
 27 Barbulet, David           11 CFJV-MR                   NT    2:53.77        
                  40.81     1:25.54 (44.73)     2:10.47 (44.93)     2:53.77 (43.30)
 28 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR                 NT    2:55.42        
                  40.80     1:25.11 (44.31)     2:10.44 (45.33)     2:55.42 (44.98)
 29 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR              3:21.99    3:01.84        
                  42.84     1:28.58 (45.74)     2:16.10 (47.52)     3:01.84 (45.74)
 30 Garofolo, Gerard A        12 Storm-MR             3:03.00    3:03.98        
                  42.38     1:28.94 (46.56)   3:03.98 (1:35.04)                    
 
Boys 11-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speres, Nicholas C        14 Badger-MR            1:04.07    1:04.98        
                  30.68     1:04.98 (34.30)                                        
  2 Bischof, Robert F         14 Badger-MR            1:07.25    1:12.71        
                  33.92     1:12.71 (38.79)                                        
  3 Morgan, Tom H             13 Storm-MR             1:16.99    1:14.73        
                  36.06     1:14.73 (38.67)                                        
  4 Polaner, Tucker A         14 Storm-MR             1:15.49    1:14.91        
                  35.22     1:14.91 (39.69)                                        
  5 Muroski, Jason            11 CFJV-MR              1:16.69    1:17.50        
                  36.75     1:17.50 (40.75)                                        
  6 Brown, Kieran J           13 Storm-MR             1:22.17    1:18.76        
                  37.62     1:18.76 (41.14)                                        
  7 Teufel, Carlo             14 Badger-MR            1:15.21    1:19.54        
                  36.74     1:19.54 (42.80)                                        
  8 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR            1:24.35    1:20.68        
                  37.46     1:20.68 (43.22)                                        
  9 Assalone, Francesco       13 Badger-MR            1:17.71    1:21.75        
                  39.14     1:21.75 (42.61)                                        
 10 O'Connor, Rory T          11 Storm-MR             1:22.39    1:22.77        
                  39.28     1:22.77 (43.49)                                        
 11 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR              1:20.53    1:23.89        
                  39.22     1:23.89 (44.67)                                        
 12 Campbell, Liam            12 Badger-MR            1:24.19    1:24.00        
                  39.98     1:24.00 (44.02)                                        
 13 Garofolo, Gerard A        12 Storm-MR             1:24.35    1:24.83        
                  40.47     1:24.83 (44.36)                                        
 14 Dancygier, Scott H        13 Storm-MR             1:25.52    1:24.90        
                  39.89     1:24.90 (45.01)                                        
 15 Valadez, Romulo G         14 APEX-MR              1:30.00    1:25.23        
                  40.00     1:25.23 (45.23)                                        
 16 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              1:29.33    1:25.29        
                  40.95     1:25.29 (44.34)                                        
 17 O'Sullivan, Thomas K      14 Badger-MR            1:26.07    1:25.56        
                  40.32     1:25.56 (45.24)                                        
 18 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR        1:25.44    1:25.76        
                  39.87     1:25.76 (45.89)                                        
 19 Pena, Becquer D           14 APEX-MR              1:35.45    1:26.19        
                  40.04     1:26.19 (46.15)                                        
 20 Esposito, Scott R         13 Storm-MR             1:28.40    1:26.88        
 21 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              1:27.89    1:27.32        
                  40.65     1:27.32 (46.67)                                        
 22 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:29.09    1:28.02        
                  43.34     1:28.02 (44.68)                                        
 23 Bellach, Matthew R        11 Badger-MR            1:26.89    1:28.16        
                  41.21     1:28.16 (46.95)                                        
 24 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR            1:28.23    1:28.63        
                  41.69     1:28.63 (46.94)                                        
 25 Lomvardas, Kai G          11 Badger-MR            1:27.76    1:28.87        
                  42.57     1:28.87 (46.30)                                        
 26 Polese, Brendan W         13 Storm-MR             1:27.16    1:28.97        
                  42.09     1:28.97 (46.88)                                        
 27 Hiller, Joshua S          13 Storm-MR             1:25.75    1:29.06        
                  41.45     1:29.06 (47.61)                                        
 28 Ferval-Shioya, Kenta M    11 Badger-MR            1:31.46    1:30.27        
                  41.84     1:30.27 (48.43)                                        
 29 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR            1:32.04    1:30.47        
                  43.04     1:30.47 (47.43)                                        
 30 Equiano, Jason A          11 APEX-MR              1:37.11    1:35.78        
                  45.94     1:35.78 (49.84)                                        
 31 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                   NT    1:35.88        
                  45.14     1:35.88 (50.74)                                        
 32 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR              1:34.87    1:36.57        
                  45.64     1:36.57 (50.93)                                        
 33 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              1:31.57    1:37.55        
                  46.17     1:37.55 (51.38)                                        
 34 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              1:38.65    1:38.75        
                  46.36     1:38.75 (52.39)                                        
 35 Lin, Christopher          13 CFJV-MR              1:41.03    1:40.14        
 36 Lempert, Benjamin         14 Aquaflames-MR        1:41.28    1:40.61        
                  45.59     1:40.61 (55.02)                                        
 37 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR              1:41.44    1:41.70        
                  47.04     1:41.70 (54.66)                                        
 38 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR              1:45.64    1:41.79        
                  49.58     1:41.79 (52.21)                                        
 39 Kelly, Sean               11 CFJV-MR              1:39.72    1:43.38        
                  49.45     1:43.38 (53.93)                                        
 40 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR              1:38.14    1:43.89        
                  48.61     1:43.89 (55.28)                                        
 41 Polese, Patrick L         11 Storm-MR             1:43.90    1:45.15        
                  51.07     1:45.15 (54.08)                                        
 42 Dzhigo, Alexander G       12 Storm-MR             1:46.06    1:51.23        
                  51.66     1:51.23 (59.57)                                        
 43 Soviero, William G        11 Badger-MR            2:01.03    1:59.61        
                  56.99   1:59.61 (1:02.62)                                        
 44 Hopper, Luke              11 CFJV-MR              2:10.22    2:02.74        
                  58.09   2:02.74 (1:04.65)                                        
 -- Romley, Hayes C           12 Badger-MR            1:40.50         DQ        
                1:01.18        DQ (1:12.24)                                        
 -- Escalona, Gavin           13 Aquaflames-MR        1:50.00         DQ        
      Downward butterfly kick
                  50.42          DQ (58.02)                                        
 -- Juncaj, Bernard A         13 APEX-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                  41.70          DQ (53.34)                                        
 
Boys 11-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bischof, Robert F         14 Badger-MR            2:12.74    2:09.55        
                  29.49     1:02.00 (32.51)     1:35.19 (33.19)     2:09.55 (34.36)
  2 Engel, Jack A             14 Storm-MR             2:15.41    2:13.40        
                  29.48     1:02.82 (33.34)     1:37.58 (34.76)     2:13.40 (35.82)
  3 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              2:44.31    2:35.14        
                  33.93     1:11.83 (37.90)     1:53.20 (41.37)     2:35.14 (41.94)
  4 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR              2:47.10    2:45.34        
                  34.70     1:17.67 (42.97)     2:02.01 (44.34)     2:45.34 (43.33)
  5 Rzezwicki, Gabriel        13 CFJV-MR              2:50.06    2:45.85        
                  35.55     1:18.28 (42.73)     2:03.42 (45.14)     2:45.85 (42.43)
  6 Equiano, Jason A          11 APEX-MR              3:05.84    2:48.78        
                  36.41     1:20.14 (43.73)     2:04.75 (44.61)     2:48.78 (44.03)
  7 Morgan, Brendan M         12 Storm-MR             2:49.06    2:50.90        
                  34.58     1:15.73 (41.15)     2:02.23 (46.50)     2:50.90 (48.67)
  8 Malionek, Brayden R       12 Storm-MR             2:53.12    2:51.41        
                  35.75     1:20.28 (44.53)     2:07.03 (46.75)     2:51.41 (44.38)
  9 Carley, Thomas            11 CFJV-MR                   NT    2:55.29        
                  36.13     1:20.47 (44.34)     2:07.71 (47.24)     2:55.29 (47.58)
 10 Akinla, Sebastian G       12 Storm-MR             2:57.44    2:56.82        
                  36.75     1:21.98 (45.23)     2:09.36 (47.38)     2:56.82 (47.46)
 11 Barbulet, David           11 CFJV-MR                   NT    3:10.04        
                  43.13     1:32.27 (49.14)     2:21.60 (49.33)     3:10.04 (48.44)
 12 Hiller, Joshua S          13 Storm-MR             4:00.99    3:10.63        
                  38.85     1:25.94 (47.09)     2:18.05 (52.11)     3:10.63 (52.58)
 -- Engel, Oliver K           11 Storm-MR             2:51.99         DQ        
      Kick breaststroke type
                  34.91     1:18.45 (43.54)     2:06.17 (47.72)          DQ (50.42)
 
Boys 11-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnsen, Darrien K        14 Storm-MR             4:26.12    4:35.27        
                  28.22     1:00.81 (32.59)     1:36.40 (35.59)     2:12.00 (35.60)
        2:50.77 (38.77)     3:30.02 (39.25)     4:03.91 (33.89)     4:35.27 (31.36)
  2 Engel, Jack A             14 Storm-MR             4:39.28    4:41.16        
                  28.75     1:01.44 (32.69)     1:37.54 (36.10)     2:12.63 (35.09)
        2:55.52 (42.89)     3:38.61 (43.09)     4:10.12 (31.51)     4:41.16 (31.04)
  3 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR              5:17.85    4:58.49        
                  31.47     1:09.54 (38.07)     1:47.95 (38.41)     2:24.72 (36.77)
        3:09.05 (44.33)     3:52.67 (43.62)     4:26.12 (33.45)     4:58.49 (32.37)
  4 Brown, Kieran J           13 Storm-MR             5:04.81    5:03.34        
                  29.99     1:05.65 (35.66)     1:44.32 (38.67)     2:22.80 (38.48)
        3:09.36 (46.56)     3:55.17 (45.81)     4:29.24 (34.07)     5:03.34 (34.10)
  5 Rzezwicki, Gabriel        13 CFJV-MR              5:19.84    5:10.82        
                  32.68     1:11.88 (39.20)     1:49.95 (38.07)     2:28.30 (38.35)
        3:13.98 (45.68)     4:00.92 (46.94)     4:36.52 (35.60)     5:10.82 (34.30)
  6 Polaner, Tucker A         14 Storm-MR             5:03.32    5:14.40        
                  31.62     1:09.73 (38.11)     1:51.21 (41.48)     2:32.32 (41.11)
        3:17.02 (44.70)     4:04.13 (47.11)     4:39.95 (35.82)     5:14.40 (34.45)
  7 Muroski, Jason            11 CFJV-MR                   NT    5:20.81        
                  34.80     1:15.27 (40.47)     1:56.43 (41.16)     2:37.93 (41.50)
        3:23.51 (45.58)     4:08.62 (45.11)     4:46.85 (38.23)     5:20.81 (33.96)
  8 O'Connor, Rory T          11 Storm-MR             6:45.99    5:21.10        
                  35.28     1:17.32 (42.04)     1:57.46 (40.14)     2:38.14 (40.68)
        3:24.77 (46.63)     4:12.18 (47.41)     4:47.39 (35.21)     5:21.10 (33.71)
  9 Schlomann, Trey R         12 Storm-MR             5:47.07    5:24.11        
                  34.34     1:14.87 (40.53)     1:55.72 (40.85)     2:35.30 (39.58)
        3:21.76 (46.46)     4:08.87 (47.11)     4:47.18 (38.31)     5:24.11 (36.93)
 10 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              5:30.22    5:34.90        
                  36.16     1:18.06 (41.90)     2:03.44 (45.38)     2:46.44 (43.00)
        3:33.94 (47.50)     4:22.26 (48.32)     4:59.91 (37.65)     5:34.90 (34.99)
 11 Zhang, Daniel             13 CFJV-MR                   NT    5:40.98        
                  34.92     1:17.15 (42.23)     2:02.17 (45.02)     2:47.04 (44.87)
        3:34.17 (47.13)     4:22.78 (48.61)     5:03.38 (40.60)     5:40.98 (37.60)
 12 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                   NT    5:45.00        
                  36.97     1:18.65 (41.68)     2:05.09 (46.44)     2:48.54 (43.45)
        3:41.17 (52.63)     4:34.37 (53.20)     5:11.32 (36.95)     5:45.00 (33.68)
 13 Akinla, Sebastian G       12 Storm-MR             6:40.99    5:46.63        
                  36.92     1:21.14 (44.22)     2:03.52 (42.38)     2:45.90 (42.38)
        3:37.64 (51.74)     4:30.46 (52.82)     5:08.91 (38.45)     5:46.63 (37.72)
 14 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR        6:30.00    5:54.10        
                  38.25     1:27.04 (48.79)                             2:52.51 ( )
        3:44.35 (51.84)     4:35.84 (51.49)     5:16.58 (40.74)     5:54.10 (37.52)
 15 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR              6:20.99    5:57.08        
                  38.14     1:27.13 (48.99)     2:13.28 (46.15)     2:58.18 (44.90)
        3:50.90 (52.72)     4:44.33 (53.43)     5:22.35 (38.02)     5:57.08 (34.73)
 16 Barbulet, David           11 CFJV-MR              5:50.51    6:07.07        
                  40.42     1:27.81 (47.39)     2:13.03 (45.22)     2:57.15 (44.12)
        3:51.54 (54.39)     4:44.67 (53.13)     5:25.49 (40.82)     6:07.07 (41.58)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coville, Alex             29 NYAC-MR                46.06      49.01        
                  23.95       49.01 (25.06)                                        
  2 Proctor, Grant R          22 NYAC-MR                47.22      50.15        
                  24.21       50.15 (25.94)                                        
  3 Polaner, Mason P          16 Storm-MR               50.15      50.75        
                  24.67       50.75 (26.08)                                        
  4 Smit, Alex A              27 NYAC-MR                46.39      50.79        
                  24.32       50.79 (26.47)                                        
  5 Koch, Sasha               16 CFJV-MR                50.74      51.47        
                  24.67       51.47 (26.80)                                        
  6 Whalen, Jack H            15 CFJV-MR                51.37      52.16        
                  25.31       52.16 (26.85)                                        
  7 Spencer, Kyle A           16 Badger-MR              51.23      52.28        
                  25.26       52.28 (27.02)                                        
  8 Lin, Thomas               16 Badger-MR              52.60      52.30        
                  25.50       52.30 (26.80)                                        
  9 Sanchez, Roger            15 APEX-MR                52.41      52.32        
                  25.50       52.32 (26.82)                                        
 10 Coleman, Taylor A         17 Storm-MR               51.73      52.65        
                  25.30       52.65 (27.35)                                        
 11 Barr, Evan E              15 Badger-MR              51.87      52.80        
                  25.24       52.80 (27.56)                                        
 12 Chang, Justin J           16 Storm-MR               50.56      53.54        
                  26.17       53.54 (27.37)                                        
 13 Finkelman-Mahoney, Josh   16 Storm-MR               55.39      54.51        
                  26.64       54.51 (27.87)                                        
 14 Pena, Matt                15 APEX-MR                51.83      54.56        
                  25.83       54.56 (28.73)                                        
 15 Hanchet, Malcolm I        17 Storm-MR               51.54      54.67        
                  26.26       54.67 (28.41)                                        
 16 McErlean, Michael I       15 Storm-MR               53.79      54.99        
                  26.25       54.99 (28.74)                                        
 17 Wang, Harry H             15 APEX-MR                59.23      56.79        
                  27.83       56.79 (28.96)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Thomas               16 Badger-MR            2:06.44    2:01.43        
                  28.74       59.35 (30.61)     1:30.43 (31.08)     2:01.43 (31.00)
  2 Lee, Brendan T            15 Badger-MR            2:02.25    2:03.49        
                  29.17       59.70 (30.53)     1:31.40 (31.70)     2:03.49 (32.09)
  3 Coleman, Taylor A         17 Storm-MR             1:58.09    2:04.20        
                  29.20     1:00.59 (31.39)     1:32.45 (31.86)     2:04.20 (31.75)
  4 Lichtenthal, Jonah G      15 Storm-MR             2:04.62    2:06.45        
                  30.15     1:02.00 (31.85)     1:34.57 (32.57)     2:06.45 (31.88)
  5 Edwards, Grant            16 Storm-MR             2:08.59    2:08.56        
                  31.07     1:03.42 (32.35)     1:36.66 (33.24)     2:08.56 (31.90)
  6 Bellio, Sam J             16 CFJV-MR              2:06.00    2:09.83        
                  29.67     1:02.29 (32.62)     1:35.67 (33.38)     2:09.83 (34.16)
  7 Gerken, Jack K            17 Storm-MR             2:12.37    2:11.22        
                  30.90     1:03.54 (32.64)     1:37.39 (33.85)     2:11.22 (33.83)
  8 Stoll, Willem T           16 Storm-MR             2:05.02    2:11.81        
                  31.02     1:04.55 (33.53)     1:38.97 (34.42)     2:11.81 (32.84)
  9 Barr, Evan E              15 Badger-MR            2:11.47    2:13.44        
                  30.98     1:04.37 (33.39)     1:39.16 (34.79)     2:13.44 (34.28)
 10 Pena, Matt                15 APEX-MR              2:24.99    2:15.26        
                  31.52     1:06.89 (35.37)     1:42.57 (35.68)     2:15.26 (32.69)
 11 Whalen, Jack H            15 CFJV-MR              2:14.12    2:21.19        
                  33.31     1:09.58 (36.27)     1:45.36 (35.78)     2:21.19 (35.83)
 12 Weitzen, Zach             15 Storm-MR             2:35.50    2:35.94        
                  37.23     1:17.15 (39.92)     1:56.69 (39.54)     2:35.94 (39.25)
 13 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR        2:45.00    2:39.93        
                  36.58     1:15.62 (39.04)     1:57.45 (41.83)     2:39.93 (42.48)
 14 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR        2:45.00    2:52.38        
                  37.96     1:21.79 (43.83)     2:06.42 (44.63)     2:52.38 (45.96)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cowley, Chris J           25 NYAC-MR              2:06.12    2:13.32        
                  30.12     1:03.78 (33.66)     1:38.55 (34.77)     2:13.32 (34.77)
  2 Edwards, Grant            16 Storm-MR             2:11.80    2:19.01        
                  31.90     1:07.79 (35.89)     1:43.58 (35.79)     2:19.01 (35.43)
  3 Lichtenthal, Jonah G      15 Storm-MR             2:23.37    2:23.45        
                  32.98     1:09.73 (36.75)     1:46.88 (37.15)     2:23.45 (36.57)
  4 Spencer, Kyle A           16 Badger-MR            2:22.59    2:25.04        
                  32.66     1:09.43 (36.77)     1:47.73 (38.30)     2:25.04 (37.31)
  5 Gerken, Jack K            17 Storm-MR             2:21.13    2:25.26        
                  32.80     1:09.98 (37.18)     1:47.91 (37.93)     2:25.26 (37.35)
  6 McErlean, Michael I       15 Storm-MR             2:27.05    2:37.52        
                  33.87     1:13.58 (39.71)     1:54.87 (41.29)     2:37.52 (42.65)
  7 Bellio, Sam J             16 CFJV-MR              2:40.25    2:45.48        
                  36.03     1:18.34 (42.31)     2:02.53 (44.19)     2:45.48 (42.95)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Matt W          27 NYAC-MR                51.17      54.03        
                  25.39       54.03 (28.64)                                        
  2 Polaner, Mason P          16 Storm-MR               54.43      54.67        
                  25.46       54.67 (29.21)                                        
  3 Coville, Alex             29 NYAC-MR                54.77      56.14        
                  26.26       56.14 (29.88)                                        
  4 Spencer, Kyle A           16 Badger-MR              57.47      57.60        
                  26.58       57.60 (31.02)                                        
  5 Barr, Evan E              15 Badger-MR              56.96      57.85        
                  27.06       57.85 (30.79)                                        
  6 Chang, Justin J           16 Storm-MR               56.53      58.14        
                  27.02       58.14 (31.12)                                        
  7 Koch, Sasha               16 CFJV-MR                59.50      58.62        
                  26.87       58.62 (31.75)                                        
  8 Stoll, Willem T           16 Storm-MR               56.96    1:00.24        
                  28.16     1:00.24 (32.08)                                        
  9 Wang, Harry H             15 APEX-MR                58.46    1:00.98        
                  29.23     1:00.98 (31.75)                                        
 10 Lee, Brendan T            15 Badger-MR              59.92    1:04.46        
                  30.13     1:04.46 (34.33)                                        
 11 Hanchet, Malcolm I        17 Storm-MR               58.91    1:04.63        
                  29.67     1:04.63 (34.96)                                        
 12 Weitzen, Zach             15 Storm-MR             1:04.37    1:05.29        
                  30.96     1:05.29 (34.33)                                        
 13 Bellio, Sam J             16 CFJV-MR              1:01.88    1:07.89        
                  30.62     1:07.89 (37.27)                                        
 14 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR        1:14.34    1:15.30        
                  33.87     1:15.30 (41.43)                                        
 15 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR        1:40.00    1:17.54        
                  34.79     1:17.54 (42.75)                                        
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edwards, Grant            16 Storm-MR             4:13.88    4:20.10        
                  28.13     1:00.18 (32.05)     1:33.64 (33.46)     2:06.66 (33.02)
        2:42.50 (35.84)     3:19.50 (37.00)     3:50.43 (30.93)     4:20.10 (29.67)
  2 Polaner, Mason P          16 Storm-MR             4:24.79    4:26.77        
                  28.07       59.96 (31.89)     1:34.63 (34.67)     2:09.01 (34.38)
        2:47.31 (38.30)     3:27.14 (39.83)     3:57.22 (30.08)     4:26.77 (29.55)
  3 Lichtenthal, Jonah G      15 Storm-MR             4:31.80    4:28.18        
                  29.61     1:02.33 (32.72)     1:36.28 (33.95)     2:09.12 (32.84)
        2:47.61 (38.49)     3:26.88 (39.27)     3:59.06 (32.18)     4:28.18 (29.12)
  4 Gerken, Jack K            17 Storm-MR             4:25.65    4:28.90        
                  27.03       59.56 (32.53)     1:34.59 (35.03)     2:09.05 (34.46)
        2:47.55 (38.50)     3:26.34 (38.79)     3:58.53 (32.19)     4:28.90 (30.37)
  5 Stoll, Willem T           16 Storm-MR             4:36.62    4:39.03        
                  28.06     1:01.52 (33.46)     1:37.28 (35.76)     2:12.30 (35.02)
        2:55.21 (42.91)     3:38.88 (43.67)     4:10.14 (31.26)     4:39.03 (28.89)
  6 Finkelman-Mahoney, Josh   16 Storm-MR             4:41.27    4:39.38        
                  31.14     1:07.08 (35.94)     1:43.87 (36.79)     2:20.96 (37.09)
        2:59.13 (38.17)     3:38.96 (39.83)     4:10.66 (31.70)     4:39.38 (28.72)
  7 Chang, Justin J           16 Storm-MR             4:37.82    4:50.28        
                  28.77     1:02.21 (33.44)     1:39.24 (37.03)     2:15.91 (36.67)
        2:57.97 (42.06)     3:40.64 (42.67)     4:15.97 (35.33)     4:50.28 (34.31)
  8 McErlean, Michael I       15 Storm-MR             4:47.22    4:52.30        
                  29.58     1:06.28 (36.70)     1:44.35 (38.07)     2:22.61 (38.26)
        3:04.69 (42.08)     3:47.12 (42.43)     4:20.79 (33.67)     4:52.30 (31.51)
  9 Whalen, Jack H            15 CFJV-MR              4:52.25    4:52.33        
                  31.29     1:06.92 (35.63)     1:44.03 (37.11)     2:21.80 (37.77)
        3:04.60 (42.80)     3:49.66 (45.06)     4:21.54 (31.88)     4:52.33 (30.79)
 10 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              5:15.99    4:59.88        
                  30.17     1:07.63 (37.46)     1:45.74 (38.11)     2:23.10 (37.36)
        3:06.59 (43.49)     3:51.85 (45.26)   4:59.88 (1:08.03)                    
 11 Hanchet, Malcolm I        17 Storm-MR             4:42.08    5:03.49        
                  30.99     1:07.87 (36.88)     1:45.82 (37.95)     2:23.93 (38.11)
        3:08.87 (44.94)     3:55.33 (46.46)     4:29.42 (34.09)     5:03.49 (34.07)
 12 Koch, Sasha               16 CFJV-MR                   NT    5:06.26        
                  30.15     1:06.79 (36.64)     1:46.97 (40.18)     2:25.90 (38.93)
        3:11.43 (45.53)     3:57.84 (46.41)     4:31.88 (34.04)     5:06.26 (34.38)
 13 Weitzen, Zach             15 Storm-MR             5:27.82    5:21.84        
                  32.16     1:12.60 (40.44)     1:54.57 (41.97)     2:35.64 (41.07)
        3:21.89 (46.25)     4:09.50 (47.61)     4:45.92 (36.42)     5:21.84 (35.92)
 14 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR        6:30.00    5:42.97        
                  31.58     1:11.10 (39.52)     1:55.50 (44.40)     2:38.98 (43.48)
        3:28.06 (49.08)     4:20.46 (52.40)     5:01.90 (41.44)     5:42.97 (41.07)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Storm Aquatics-MR  'A'                            1:33.28    1:32.76        
     1) Gerken, Jack K 17               2) Stoll, Willem T 16             
     3) Coleman, Taylor A 17            4) Chang, Justin J 16             
                  23.85       46.84 (22.99)     1:09.75 (22.91)     1:32.76 (23.01)
  2 Badger Swim Club-MR  'A'                          1:36.86    1:35.36        
     1) Barr, Evan E 15                 2) Garcia, Chris 16               
     3) Lee, Brendan T 15               4) Spencer, Kyle A 16             
                  24.04       48.43 (24.39)     1:12.33 (23.90)     1:35.36 (23.03)
  3 Storm Aquatics-MR  'B'                                 NT    1:41.73        
     1) Finkelman-Mahoney, Josh S 16    2) Weitzen, Zach 15               
     3) Hanchet, Malcolm I 17           4) Lichtenthal, Jonah G 15        
                  24.33       52.24 (27.91)     1:16.94 (24.70)     1:41.73 (24.79)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Storm Aquatics-MR  'A'                                 NT    1:51.23        
     1) Polaner, Mason P 16             2) McErlean, Michael I 15         
     3) Edwards, Grant 16               4) Hanchet, Malcolm I 17          
                  29.10     1:00.87 (31.77)     1:26.48 (25.61)     1:51.23 (24.75)