Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/5/2018 05:55 PM
             2018 MR BAD Summer Starter LC - 6/2/2018 to 6/3/2018              
                         Sanction #: 180610, 180656-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 11 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                35.89      34.29        
  2 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR                37.51      35.15        
  3 Yang, Sharon Y            10 GAEL-MR                37.02      36.31        
  4 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR              38.50      36.51        
  5 Brun, Sienna R            10 APEX-MR                39.88      37.31        
  6 Hanratty, Molly A         10 Badger-MR              39.36      37.53        
  7 Traynor, Ania K           11 Badger-MR              38.21      37.73        
  8 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              37.26      37.74        
  9 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR              36.95      38.01        
 10 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              42.14      38.82        
 11 Chen, Sonya R             11 Badger-MR              40.32      39.01        
 12 Jorsling, Jisella C        8 Badger-MR              38.63      39.84        
 13 Riley, Emily c            11 Middies-MR             44.10      40.38        
 14 Vidals, Giselle           10 APEX-MR                46.99      40.70        
 15 Kanachova, Veronica       11 APEX-MR                41.66      40.71        
 16 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                   NT      40.97        
 17 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR                44.23      41.05        
 18 Carss, Lola A              9 ASAP-MR                41.64      41.07        
 19 Aguilar, Lucia            11 Middies-MR             40.18      41.62        
 20 Gordon, Meredith G        10 Middies-MR             42.75      41.66        
 21 Zehe, Helene H            11 GAEL-MR                43.07      41.81        
 22 O'Byrne, Rory L            9 Badger-MR              43.76      41.92        
 23 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                42.06      42.64        
 24 Wang, Melissa              9 Badger-MR              41.97      42.71        
 25 Liu, Sarina T              9 Badger-MR              46.93      43.18        
 26 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR              42.20      43.39        
 27 Givan, Rebekah L          10 GAEL-MR                44.84      43.72        
 28 Levy, Sophia              10 Middies-MR             43.70      44.04        
 29 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              42.72      44.20        
 30 Li, Summer A               8 APEX-MR                45.05      44.74        
 31 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR             51.22      46.35        
 32 Knight, Sienna A          10 Badger-MR              51.13      46.54        
 33 Baumann, Ryleigh P         9 Middies-MR             45.07      47.02        
 34 Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR             52.12      50.96        
 35 Donovan, Ella G            9 Middies-MR             52.36      51.71        
 36 Galimi, Alexa A            7 Badger-MR              52.00      51.84        
 37 Goyal, Arya               11 Middies-MR             47.20      52.18        
 38 Casimir, Sophia I          9 GAEL-MR                46.62      52.92        
 39 Zehe, Juju H               8 GAEL-MR              1:05.00      53.35        
 40 Baumann, Tierney A         8 Middies-MR                NT      54.02        
 41 Sheldon, Stella A          8 GAEL-MR                56.40      54.60        
 42 Cautin, Maya              11 Middies-MR           1:18.29      55.05        
 43 Park, Paisley              8 ASAP-MR                   NT      57.91        
 44 Traynor, Maeve A           8 Badger-MR                 NT    1:00.30        
 45 Gordon, Margo D            7 Middies-MR           1:03.87    1:01.60        
 46 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR                   NT    1:03.94        
 
Girls 11 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saidmuratov, Grace        11 Badger-MR            1:13.98    1:14.09        
                  36.31     1:14.09 (37.78)                                        
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR              1:19.13    1:16.42        
                  36.66     1:16.42 (39.76)                                        
  3 Valerio, Sara A           10 Badger-MR            1:15.27    1:17.04        
                  36.09     1:17.04 (40.95)                                        
  4 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR            1:26.65    1:21.42        
                  39.40     1:21.42 (42.02)                                        
  5 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR              1:20.94    1:21.84        
                  38.66     1:21.84 (43.18)                                        
  6 Brun, Sienna R            10 APEX-MR              1:25.09    1:25.14        
                  41.02     1:25.14 (44.12)                                        
  7 Yang, Sharon Y            10 GAEL-MR              1:23.85    1:26.57        
                  39.83     1:26.57 (46.74)                                        
  8 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:21.56    1:27.19        
                  41.83     1:27.19 (45.36)                                        
  9 Hanratty, Molly A         10 Badger-MR            1:31.60    1:27.71        
                  41.96     1:27.71 (45.75)                                        
 10 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR            1:24.43    1:27.93        
                  40.94     1:27.93 (46.99)                                        
 11 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR              1:31.22    1:28.75        
 12 Traynor, Ania K           11 Badger-MR            1:30.01    1:30.56        
                  43.49     1:30.56 (47.07)                                        
 13 Vidals, Giselle           10 APEX-MR              1:47.52    1:33.27        
                  43.92     1:33.27 (49.35)                                        
 14 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR              1:31.53    1:34.93        
                  46.13     1:34.93 (48.80)                                        
 15 Jorsling, Jisella C        8 Badger-MR            1:25.97    1:35.54        
                  45.34     1:35.54 (50.20)                                        
 16 O'Byrne, Rory L            9 Badger-MR            1:37.53    1:36.13        
                  46.79     1:36.13 (49.34)                                        
 17 Chen, Sonya R             11 Badger-MR            1:36.89    1:37.60        
                  46.96     1:37.60 (50.64)                                        
 18 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR              1:35.27    1:38.55        
                  46.32     1:38.55 (52.23)                                        
 19 Aguilar, Lucia            11 Middies-MR           1:31.41    1:38.88        
                  45.11     1:38.88 (53.77)                                        
 20 Carss, Lola A              9 ASAP-MR                   NT    1:40.06        
                  45.80     1:40.06 (54.26)                                        
 21 Zehe, Helene H            11 GAEL-MR              1:37.03    1:42.08        
                  47.69     1:42.08 (54.39)                                        
 22 Wang, Melissa              9 Badger-MR            1:40.52    1:43.33        
                  46.63     1:43.33 (56.70)                                        
 23 Givan, Rebekah L          10 GAEL-MR              1:39.77    1:43.89        
                  47.18     1:43.89 (56.71)                                        
 24 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR            1:34.57    1:44.39        
                  49.17     1:44.39 (55.22)                                        
 25 Knight, Sienna A          10 Badger-MR            1:54.28    1:46.57        
                  50.51     1:46.57 (56.06)                                        
 26 Levy, Sophia              10 Middies-MR           1:48.67    1:46.58        
                  48.89     1:46.58 (57.69)                                        
 27 Liu, Sarina T              9 Badger-MR                 NT    1:47.22        
                  50.48     1:47.22 (56.74)                                        
 28 Baumann, Ryleigh P         9 Middies-MR                NT    1:56.70        
                  55.65   1:56.70 (1:01.05)                                        
 29 Galimi, Alexa A            7 Badger-MR            2:04.01    2:01.33        
                  56.02   2:01.33 (1:05.31)                                        
 30 Donovan, Ella G            9 Middies-MR           2:05.72    2:01.52        
                  56.45   2:01.52 (1:05.07)                                        
 31 Park, Paisley              8 ASAP-MR                   NT    2:14.53        
                1:03.58   2:14.53 (1:10.95)                                        
 
Girls 11 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            2:37.34    2:41.63        
                                1:19.02 ( )   2:41.63 (1:22.61)                    
  2 Valerio, Sara A           10 Badger-MR            2:54.62    2:50.90        
                                1:20.96 ( )   2:50.90 (1:29.94)                    
  3 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR                 NT    3:12.83        
                  42.10     1:32.56 (50.46)     2:25.39 (52.83)     3:12.83 (47.44)
  4 Traynor, Ania K           11 Badger-MR                 NT    3:22.95        
                  46.41     1:40.81 (54.40)     2:34.27 (53.46)     3:22.95 (48.68)
  5 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR            3:21.66    3:23.85        
                                1:39.00 ( )     2:33.98 (54.98)     3:23.85 (49.87)
  6 Riley, Emily c            11 Middies-MR           3:33.82    3:32.87        
                                1:41.71 ( )     2:40.61 (58.90)     3:32.87 (52.26)
  7 Knight, Sienna A          10 Badger-MR                 NT    3:45.77        
                                1:47.76 ( )     2:47.70 (59.94)     3:45.77 (58.07)
 
Girls 11 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            5:48.86    5:37.20        
                  38.18     1:19.82 (41.64)     2:04.23 (44.41)     2:46.86 (42.63)
        3:30.75 (43.89)     4:13.64 (42.89)     4:57.30 (43.66)     5:37.20 (39.90)
  2 Valerio, Sara A           10 Badger-MR            6:14.48    6:09.46        
                  38.88     1:23.33 (44.45)     2:10.61 (47.28)     2:57.82 (47.21)
        3:44.90 (47.08)     4:32.49 (47.59)     5:21.13 (48.64)     6:09.46 (48.33)
  3 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR                 NT    6:51.12        
                  42.79     1:32.89 (50.10)     2:26.36 (53.47)     3:19.99 (53.63)
        4:14.13 (54.14)     5:07.53 (53.40)     6:02.18 (54.65)     6:51.12 (48.94)
  4 Wang, Melissa              9 Badger-MR                 NT    7:46.06        
                  44.87     1:41.38 (56.51)   2:44.18 (1:02.80)   3:45.70 (1:01.52)
      4:48.93 (1:03.23)   5:49.60 (1:00.67)   6:50.19 (1:00.59)     7:46.06 (55.87)
 
Girls 11 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              37.30      41.64        
  2 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR                43.82      43.20        
  3 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR              43.67      43.91        
  4 Yang, Sharon Y            10 GAEL-MR                46.11      45.11        
  5 Traynor, Ania K           11 Badger-MR              45.33      45.92        
  6 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              46.58      46.10        
  7 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                46.67      46.82        
  8 Jorsling, Jisella C        8 Badger-MR              45.30      46.85        
  9 Brun, Sienna R            10 APEX-MR                47.01      48.12        
 10 Zehe, Helene H            11 GAEL-MR                49.16      48.57        
 11 Chen, Sonya R             11 Badger-MR              55.43      49.15        
 12 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR                49.12      49.51        
 13 Kanachova, Veronica       11 APEX-MR                46.72      49.60        
 14 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR              46.21      50.09        
 15 Aguilar, Lucia            11 Middies-MR             47.10      50.33        
 16 O'Byrne, Rory L            9 Badger-MR              46.81      50.51        
 17 Carss, Lola A              9 ASAP-MR                   NT      50.73        
 18 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                49.48      51.46        
 19 Vidals, Giselle           10 APEX-MR                58.54      51.64        
 20 Riley, Emily c            11 Middies-MR             51.49      52.32        
 21 Goyal, Arya               11 Middies-MR             53.94      53.69        
 22 Li, Summer A               8 APEX-MR                57.39      54.09        
 23 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR           1:00.23      54.17        
 24 Givan, Rebekah L          10 GAEL-MR                50.39      55.04        
 25 Knight, Sienna A          10 Badger-MR              58.36      55.13        
 26 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              46.51      56.24        
 27 Galimi, Alexa A            7 Badger-MR              55.35      56.97        
 28 Gordon, Meredith G        10 Middies-MR             56.75      57.25        
 29 Liu, Sarina T              9 Badger-MR              58.97      57.81        
 30 Baumann, Ryleigh P         9 Middies-MR             56.84      58.85        
 31 Donovan, Ella G            9 Middies-MR             59.31    1:00.70        
 32 Baumann, Tierney A         8 Middies-MR                NT    1:01.22        
 33 Casimir, Sophia I          9 GAEL-MR                59.90    1:02.28        
 34 Park, Paisley              8 ASAP-MR                   NT    1:06.30        
 35 Sheldon, Stella A          8 GAEL-MR              1:13.39    1:06.45        
 36 Zehe, Juju H               8 GAEL-MR              1:11.00    1:07.10        
 37 Gordon, Margo D            7 Middies-MR           1:12.28    1:08.01        
 38 Cautin, Maya              11 Middies-MR           1:12.01    1:09.26        
 39 Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR           1:02.26    1:10.28        
 40 Traynor, Maeve A           8 Badger-MR                 NT    1:16.81        
 41 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR              1:25.45    1:34.52        
 
Girls 11 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                48.87      44.83        
  2 Saidmuratov, Grace        11 Badger-MR              45.22      47.04        
  3 Kanachova, Veronica       11 APEX-MR                47.66      47.44        
  4 Zehe, Helene H            11 GAEL-MR                49.24      50.10        
  5 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              52.72      51.96        
  6 Yang, Sharon Y            10 GAEL-MR                49.51      52.38        
  7 Wang, Melissa              9 Badger-MR              53.44      54.64        
  8 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR              55.56      55.83        
  9 Chen, Sonya R             11 Badger-MR                 NT      56.79        
 10 Li, Summer A               8 APEX-MR                55.82      57.30        
 11 Levy, Sophia              10 Middies-MR             56.48      57.48        
 12 Hanratty, Molly A         10 Badger-MR              57.07      57.81        
 13 Casimir, Sophia I          9 GAEL-MR              1:01.68    1:01.49        
 14 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR           1:03.84    1:01.72        
 15 Gordon, Meredith G        10 Middies-MR           1:05.12    1:08.76        
 16 Liu, Sarina T              9 Badger-MR                 NT    1:10.06        
 17 Galimi, Alexa A            7 Badger-MR            1:21.97    1:10.72        
 18 Cautin, Maya              11 Middies-MR                NT    1:10.95        
 19 Goyal, Arya               11 Middies-MR           1:14.03    1:11.40        
 20 Traynor, Maeve A           8 Badger-MR                 NT    1:13.21        
 21 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR                   NT    1:13.50        
 22 Sheldon, Stella A          8 GAEL-MR              1:35.00    1:20.61        
 23 O'Byrne, Rory L            9 Badger-MR            1:12.15    1:21.11        
 24 Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR           1:11.02    1:22.83        
 25 Zehe, Juju H               8 GAEL-MR              1:20.00    1:27.99        
 -- Gordon, Margo D            7 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 11 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saidmuratov, Grace        11 Badger-MR              36.95      37.29        
  2 Valerio, Sara A           10 Badger-MR              36.58      37.52        
  3 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                38.69      38.51        
  4 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR              40.00      41.09        
  5 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR                42.94      44.15        
  6 Hanratty, Molly A         10 Badger-MR              49.86      44.73        
  7 Kanachova, Veronica       11 APEX-MR                48.01      46.11        
  8 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              50.75      47.07        
  9 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR                47.18      48.35        
 10 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                48.48      48.72        
 11 Brun, Sienna R            10 APEX-MR                48.90      48.95        
 12 Jorsling, Jisella C        8 Badger-MR              46.23      49.41        
 13 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                48.75      49.65        
 14 Vidals, Giselle           10 APEX-MR              1:02.75      52.91        
 15 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              53.68      53.52        
 16 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR              53.01      54.85        
 17 Carss, Lola A              9 ASAP-MR                   NT      55.09        
 18 Li, Summer A               8 APEX-MR              1:02.00      55.12        
 19 Givan, Rebekah L          10 GAEL-MR                54.37    1:01.56        
 20 Casimir, Sophia I          9 GAEL-MR              1:19.43    1:16.79        
 21 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR                   NT    1:30.48        
 -- Barr, Fiona P             11 Badger-MR              36.32         DQ        
      False start
 -- Park, Paisley              8 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loke, Lokey               10 UN-MR                  35.61      34.01        
  2 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR              33.54      34.02        
  3 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              34.53      34.94        
  4 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              38.19      35.46        
  5 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              36.27      35.52        
  6 Langerfeld, Bobby         10 Badger-MR              35.53      35.75        
  7 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR              34.86      36.03        
  8 Gonzalez, James           10 APEX-MR                37.69      36.17        
  9 Hyndman, Nathaniel M      11 Hes-Mr-MR              36.44      36.25        
 10 Lezi, Daniel L             9 GAEL-MR                36.82      36.26        
 11 Brillante, Francesco A    11 Hes-Mr-MR              38.57      36.54        
 12 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR              37.50      37.08        
 13 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             37.44      37.51        
 14 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                40.69      38.07        
 15 Soviero, William G        11 Badger-MR              39.73      39.78        
 16 Hill, Kai B                9 Badger-MR              39.96      40.28        
 17 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR             42.27      40.35        
 18 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                40.67      40.38        
 19 Korsakov, Pavel           11 ASAP-MR                44.42      41.26        
 20 Gonzalez, Julian M        10 GAEL-MR                44.89      43.28        
 21 Korsakov, Ivan            11 ASAP-MR                43.70      43.37        
 22 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR            1:20.00      44.91        
 23 Colacioppo, Mark          10 Middies-MR             46.09      46.06        
 24 Colacioppo, John          10 Middies-MR             51.57      46.92        
 25 Wong, Louis                8 UN-MR                1:00.09      47.83        
 26 Park, Noah                 9 ASAP-MR                49.26      48.51        
 27 Korytny, Alan             10 Hes-Mr-MR              50.46      48.74        
 28 Alvares, Matthias M        9 APEX-MR                57.57      49.13        
 29 Dominick, Connor J         9 Middies-MR             47.74      50.03        
 30 Lo Verde, Leonardo         7 Hes-Mr-MR            1:30.00      51.67        
 31 Gibson, Timothy R          7 Hes-Mr-MR            1:10.00      56.01        
 32 Markarian, Ashot           7 Middies-MR                NT      57.26        
 33 Yang, Timothy Y            8 GAEL-MR              1:03.56      59.46        
 
Boys 11 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              1:17.98    1:13.48        
                  35.98     1:13.48 (37.50)                                        
  2 Loke, Lokey               10 UN-MR                1:30.09    1:17.30        
  3 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:17.96    1:18.17        
                  37.45     1:18.17 (40.72)                                        
  4 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            1:14.68    1:18.18        
                  36.86     1:18.18 (41.32)                                        
  5 Lezi, Daniel L             9 GAEL-MR              1:20.67    1:21.19        
                  38.50     1:21.19 (42.69)                                        
  6 Brillante, Francesco A    11 Hes-Mr-MR            1:20.38    1:22.58        
  7 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            1:18.96    1:22.92        
  8 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:22.14    1:23.54        
                  40.70     1:23.54 (42.84)                                        
  9 Langerfeld, Bobby         10 Badger-MR            1:22.34    1:23.98        
                  40.37     1:23.98 (43.61)                                        
 10 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:20.39    1:24.47        
                  40.38     1:24.47 (44.09)                                        
 11 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            1:24.33    1:25.59        
                  40.56     1:25.59 (45.03)                                        
 12 Soviero, William G        11 Badger-MR            1:31.30    1:27.89        
 13 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR           1:36.39    1:32.81        
                  42.59     1:32.81 (50.22)                                        
 14 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:33.54    1:36.67        
                  44.02     1:36.67 (52.65)                                        
 15 Hill, Kai B                9 Badger-MR            1:35.37    1:40.72        
                  44.73     1:40.72 (55.99)                                        
 16 Korsakov, Ivan            11 ASAP-MR              1:50.75    1:42.32        
                  49.57     1:42.32 (52.75)                                        
 17 Korsakov, Pavel           11 ASAP-MR              1:51.73    1:43.27        
                  50.12     1:43.27 (53.15)                                        
 18 Colacioppo, Mark          10 Middies-MR           1:43.45    1:44.42        
                  49.88     1:44.42 (54.54)                                        
 19 Colacioppo, John          10 Middies-MR           1:51.03    1:47.48        
                  49.68     1:47.48 (57.80)                                        
 20 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:50.68    1:47.87        
                  52.56     1:47.87 (55.31)                                        
 21 Alvares, Matthias M        9 APEX-MR              2:05.06    1:55.38        
                  55.46     1:55.38 (59.92)                                        
 
Boys 11 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR                 NT    2:51.24        
                                1:25.36 ( )   2:51.24 (1:25.88)                    
  2 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR            2:52.14    2:51.76        
                  39.80     1:23.17 (43.37)     2:08.91 (45.74)     2:51.76 (42.85)
  3 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            2:41.13    2:51.89        
                  38.20     1:22.62 (44.42)     2:08.27 (45.65)     2:51.89 (43.62)
  4 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                   NT    2:57.89        
                  40.46     1:28.45 (47.99)     2:16.02 (47.57)     2:57.89 (41.87)
  5 Langerfeld, Bobby         10 Badger-MR            3:02.39    3:01.25        
                  42.01     1:30.05 (48.04)     2:19.34 (49.29)     3:01.25 (41.91)
  6 Barrett, Noland A          8 Middies-MR                NT    3:22.02        
                  45.60     1:38.68 (53.08)     2:33.58 (54.90)     3:22.02 (48.44)
 
Boys 11 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            5:46.90    5:47.92        
                  38.13     1:21.52 (43.39)     2:06.58 (45.06)     2:50.13 (43.55)
        3:36.08 (45.95)     4:20.45 (44.37)     5:05.05 (44.60)     5:47.92 (42.87)
  2 Gonzalez, James           10 APEX-MR                   NT    5:58.19        
                  39.91     1:24.75 (44.84)     2:10.35 (45.60)     2:55.58 (45.23)
        3:41.99 (46.41)     4:27.29 (45.30)     5:13.38 (46.09)     5:58.19 (44.81)
  3 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                   NT    6:01.68        
                  43.65     1:30.17 (46.52)                             3:04.81 ( )
                                4:35.08 ( )     5:20.89 (45.81)     6:01.68 (40.79)
  4 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR            6:06.70    6:15.32        
                  40.17     1:25.30 (45.13)                                        
            3:49.76 ( )                             5:28.61 ( )     6:15.32 (46.71)
  5 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            6:42.57    6:38.33        
                  41.64     1:30.16 (48.52)     2:19.82 (49.66)     3:10.74 (50.92)
        4:02.29 (51.55)     4:55.39 (53.10)     5:48.58 (53.19)     6:38.33 (49.75)
 
Boys 11 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                40.37      37.93        
  2 Hyndman, Nathaniel M      11 Hes-Mr-MR              44.51      43.59        
  3 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             46.50      43.96        
  4 Lezi, Daniel L             9 GAEL-MR                42.60      44.23        
  5 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              40.87      44.26        
  6 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              43.11      44.37        
  7 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                46.56      44.50        
  8 Gonzalez, James           10 APEX-MR                46.16      44.76        
  9 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR            1:40.00      49.75        
 10 Soviero, William G        11 Badger-MR              47.49      50.27        
 11 Gonzalez, Julian M        10 GAEL-MR                51.33      51.93        
 12 Colacioppo, Mark          10 Middies-MR             52.87      52.46        
 13 Korsakov, Ivan            11 ASAP-MR                54.04      52.67        
 14 Colacioppo, John          10 Middies-MR             58.28      54.89        
 15 Park, Noah                 9 ASAP-MR                59.45      56.90        
 16 Lo Verde, Leonardo         7 Hes-Mr-MR            1:35.00      57.91        
 17 Korytny, Alan             10 Hes-Mr-MR              58.90      58.41        
 18 Hill, Kai B                9 Badger-MR              55.29      58.71        
 19 Wong, Louis                8 UN-MR                1:00.09    1:00.23        
 20 Alvares, Matthias M        9 APEX-MR              1:02.35    1:01.14        
 21 Gibson, Timothy R          7 Hes-Mr-MR            1:30.00    1:03.94        
 22 Dominick, Connor J         9 Middies-MR           1:03.32    1:04.32        
 23 Markarian, Ashot           7 Middies-MR                NT    1:04.62        
 24 Yang, Timothy Y            8 GAEL-MR              1:03.26    1:05.53        
 
Boys 11 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                46.05      46.71        
  2 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR              45.13      47.31        
  3 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR             46.02      47.34        
  4 Hyndman, Nathaniel M      11 Hes-Mr-MR              52.22      51.35        
  5 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              50.72      52.28        
  6 Korsakov, Pavel           11 ASAP-MR                54.42      52.81        
  7 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              50.37      53.26        
  8 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR              49.70      53.41        
  9 Brillante, Francesco A    11 Hes-Mr-MR              53.11      55.09        
 10 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                52.73      56.34        
 11 Korsakov, Ivan            11 ASAP-MR                57.94      57.54        
 12 Hill, Kai B                9 Badger-MR              56.86      58.57        
 13 Korytny, Alan             10 Hes-Mr-MR              56.92      59.53        
 14 Barrett, Noland A          8 Middies-MR           1:00.93    1:02.04        
 15 Dominick, Connor J         9 Middies-MR           1:08.44    1:02.20        
 16 Soviero, William G        11 Badger-MR              58.19    1:02.50        
 17 Markarian, Ashot           7 Middies-MR                NT    1:03.84        
 18 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:24.40    1:08.91        
 19 Gibson, Timothy R          7 Hes-Mr-MR            1:33.50    1:18.80        
 20 Lo Verde, Leonardo         7 Hes-Mr-MR            1:12.67    1:24.20        
 -- Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR            1:50.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loke, Lokey               10 UN-MR                  39.21      36.30        
  2 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                38.31      36.64        
  3 Hyndman, Nathaniel M      11 Hes-Mr-MR              36.86      37.81        
  4 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                46.82      40.56        
  5 Brillante, Francesco A    11 Hes-Mr-MR              41.37      40.64        
  6 Gonzalez, James           10 APEX-MR                44.63      40.84        
  7 Lezi, Daniel L             9 GAEL-MR                40.77      40.96        
  8 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              44.08      40.97        
  9 Langerfeld, Bobby         10 Badger-MR              41.28      42.14        
 10 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              42.41      43.78        
 11 Korsakov, Pavel           11 ASAP-MR                47.48      46.92        
 12 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                50.77      51.03        
 13 Wong, Louis                8 UN-MR                1:00.09    1:01.19        
 14 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR              55.00    1:04.30        
 15 Gonzalez, Julian M        10 GAEL-MR                   NT    1:05.83        
 16 Alvares, Matthias M        9 APEX-MR              1:14.66    1:12.18        
 17 Yang, Timothy Y            8 GAEL-MR              1:21.55    1:28.08        
 
Mixed 12-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lugato, Giacomo S         14 Badger-MR              26.11      27.95        
  2 Hardart, Max              14 Badger-MR              26.62      28.45        
  3 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR              31.76      29.57        
  4 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR              30.84      29.74        
  5 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR              31.47      30.05        
  6 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR                29.13      30.63        
  7 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              31.73      31.01        
  8 Loveless, Mary K          14 Badger-MR              30.27      31.12        
  9 Gargiulo, Olivia M        14 GAEL-MR                29.74      31.65        
 10 Yang, Julia Y             14 GAEL-MR                31.55      32.63        
 11 Margaryan, Avetis         14 Hes-Mr-MR              31.96      32.86        
 12 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR              40.00      33.15        
 13 Taylor, Jaelynn M         13 Badger-MR              29.87      33.22        
 14 Reich, Julia K            13 Badger-MR              33.29      33.60        
 15 Suozzi, Carmela J         12 APEX-MR                33.25      33.63        
 16 Wong, Kristen A           13 APEX-MR                33.27      34.02        
 17 Chtokolov, Daria D        12 Badger-MR              35.18      34.20        
 18 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                35.61      34.23        
 19 Dougherty, Kate           13 Badger-MR              33.98      34.45        
 20 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR                33.76      34.82        
 21 Avdic, Adalisa            13 APEX-MR                42.50      36.11        
 22 Carss, Cali M             12 ASAP-MR                   NT      36.13        
 23 Alvares, Isaias R         14 APEX-MR                37.31      36.15        
 24 Kogan, Daniel             14 APEX-MR                38.35      36.29        
 25 Levy, Aaron               12 Middies-MR             35.52      36.45        
 26 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                38.12      36.70        
 27 D'Auria, Ryan J           12 GAEL-MR                36.84      36.72        
 28 Gambone, Anna K           12 GAEL-MR                36.89      37.24        
 29 Province, Shaye L         12 ASAP-MR                36.89      37.47        
 30 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR                36.85      37.98        
 31 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR                42.37      38.43        
 32 Kereselize, Sophia E      13 APEX-MR                39.96      38.45        
 33 Moreno, Ashley            14 APEX-MR                38.33      39.51        
 34 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR                38.46      39.82        
 35 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR                36.99      39.95        
 36 Sheran, Samantha          13 ASAP-MR                   NT      40.34        
 37 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                42.14      41.36        
 38 Moore, Alana H            14 APEX-MR                42.79      41.83        
 39 Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR              39.22      43.31        
 40 Shang, Emily R            13 APEX-MR                49.21      47.16        
 
Mixed 12-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lugato, Giacomo S         14 Badger-MR              57.39    1:03.64        
                  30.11     1:03.64 (33.53)                                        
  2 Capuano, Katelyn J        13 Badger-MR            1:04.57    1:04.45        
                  31.13     1:04.45 (33.32)                                        
  3 Gargiulo, Olivia M        14 GAEL-MR              1:04.16    1:04.94        
                  31.19     1:04.94 (33.75)                                        
  4 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              1:03.98    1:05.47        
                  31.44     1:05.47 (34.03)                                        
  5 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            1:06.38    1:05.53        
                  31.27     1:05.53 (34.26)                                        
  6 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR            1:06.57    1:06.41        
                  31.34     1:06.41 (35.07)                                        
  7 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            1:11.19    1:06.94        
                  31.35     1:06.94 (35.59)                                        
  8 Sanchez, Ronald           13 APEX-MR              1:11.12    1:08.29        
                  32.68     1:08.29 (35.61)                                        
  9 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            1:06.04    1:08.82        
 10 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            1:06.37    1:08.93        
                  32.93     1:08.93 (36.00)                                        
 11 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:08.05    1:09.49        
                  32.64     1:09.49 (36.85)                                        
 12 Yang, Julia Y             14 GAEL-MR              1:08.89    1:11.12        
                  33.71     1:11.12 (37.41)                                        
 13 Suozzi, Carmela J         12 APEX-MR              1:12.82    1:11.15        
                  34.04     1:11.15 (37.11)                                        
 14 Taylor, Jaelynn M         13 Badger-MR            1:04.70    1:11.20        
                  34.03     1:11.20 (37.17)                                        
 15 Margaryan, Avetis         14 Hes-Mr-MR            1:20.18    1:11.82        
 16 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            1:09.65    1:11.87        
 17 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              1:17.11    1:12.45        
                  35.18     1:12.45 (37.27)                                        
 18 Reich, Julia K            13 Badger-MR            1:12.96    1:13.36        
                  34.93     1:13.36 (38.43)                                        
 19 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR            1:13.62    1:13.60        
 20 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR              1:19.62    1:14.68        
                  35.58     1:14.68 (39.10)                                        
 21 Dougherty, Kate           13 Badger-MR            1:14.84    1:15.40        
                  36.01     1:15.40 (39.39)                                        
 22 Chtokolov, Daria D        12 Badger-MR            1:16.54    1:15.66        
                  35.68     1:15.66 (39.98)                                        
 23 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR              1:24.22    1:18.76        
                  37.67     1:18.76 (41.09)                                        
 24 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR              1:19.71    1:19.30        
                  36.51     1:19.30 (42.79)                                        
 25 Gambone, Anna K           12 GAEL-MR              1:25.25    1:20.05        
                  38.74     1:20.05 (41.31)                                        
 26 Avdic, Adalisa            13 APEX-MR              1:25.25    1:20.51        
                  38.54     1:20.51 (41.97)                                        
 27 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:25.89    1:21.72        
 28 D'Auria, Ryan J           12 GAEL-MR              1:19.71    1:21.73        
 29 Alvares, Isaias R         14 APEX-MR              1:29.30    1:22.29        
                  38.92     1:22.29 (43.37)                                        
 30 Carss, Cali M             12 ASAP-MR              1:21.52    1:22.79        
                  39.94     1:22.79 (42.85)                                        
 31 Moreno, Ashley            14 APEX-MR              1:23.06    1:22.89        
                  40.85     1:22.89 (42.04)                                        
 32 Levy, Aaron               12 Middies-MR           1:23.72    1:23.68        
                  40.07     1:23.68 (43.61)                                        
 33 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR              1:23.84    1:25.84        
                  41.58     1:25.84 (44.26)                                        
 34 Kogan, Daniel             14 APEX-MR              1:26.32    1:26.15        
                  39.94     1:26.15 (46.21)                                        
 35 Kereselize, Sophia E      13 APEX-MR              1:27.12    1:26.64        
                  40.34     1:26.64 (46.30)                                        
 36 Moore, Alana H            14 APEX-MR              1:34.39    1:26.84        
                  42.71     1:26.84 (44.13)                                        
 37 Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR            1:33.06    1:28.00        
                  43.87     1:28.00 (44.13)                                        
 38 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:27.57    1:29.19        
                  41.69     1:29.19 (47.50)                                        
 39 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR              1:29.59    1:29.58        
                  42.19     1:29.58 (47.39)                                        
 40 Sheran, Samantha          13 ASAP-MR                   NT    1:31.50        
 41 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              1:29.04    1:32.50        
                  43.36     1:32.50 (49.14)                                        
 42 Kogan, Julia              12 APEX-MR              1:48.61    1:43.11        
                  49.22     1:43.11 (53.89)                                        
 43 Shang, Emily R            13 APEX-MR              1:45.63    1:48.48        
                  49.89     1:48.48 (58.59)                                        
 
Mixed 12-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR            2:30.63    2:31.42        
                  32.85     1:11.07 (38.22)     1:51.77 (40.70)     2:31.42 (39.65)
  2 Sanchez, Ronald           13 APEX-MR              2:28.50    2:39.61        
                  35.34     1:15.99 (40.65)     1:58.86 (42.87)     2:39.61 (40.75)
  3 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            2:45.91    2:46.46        
                  37.47     1:20.10 (42.63)     2:05.88 (45.78)     2:46.46 (40.58)
  4 Taylor, Jaelynn M         13 Badger-MR            2:25.86    2:47.44        
                  37.11     1:19.88 (42.77)     2:04.91 (45.03)     2:47.44 (42.53)
  5 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR              2:48.71    2:47.69        
                  36.91     1:19.19 (42.28)     2:04.68 (45.49)     2:47.69 (43.01)
  6 Chtokolov, Daria D        12 Badger-MR            3:24.81    2:58.10        
                  38.59     1:23.28 (44.69)     2:07.83 (44.55)     2:58.10 (50.27)
  7 Gambone, Anna K           12 GAEL-MR              2:59.32    3:00.57        
                                1:25.95 ( )     2:14.54 (48.59)     3:00.57 (46.03)
  8 Moreno, Ashley            14 APEX-MR              3:07.27    3:02.97        
                  42.79     1:29.76 (46.97)     2:17.52 (47.76)     3:02.97 (45.45)
  9 D'Auria, Ryan J           12 GAEL-MR              2:59.36    3:03.52        
                  40.78     1:29.53 (48.75)   3:03.52 (1:33.99)                    
 10 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              3:12.07    3:14.35        
                                1:34.77 ( )   3:14.35 (1:39.58)                    
 11 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              3:15.42    3:17.99        
                  44.89     1:37.05 (52.16)     2:30.81 (53.76)     3:17.99 (47.18)
 12 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              3:12.91    3:18.89        
                                1:35.46 ( )   3:18.89 (1:43.43)                    
 
Mixed 12-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR                 NT    5:01.12        
                  34.35     1:12.53 (38.18)     1:51.31 (38.78)     2:29.54 (38.23)
        3:08.04 (38.50)     3:46.24 (38.20)     4:25.33 (39.09)     5:01.12 (35.79)
  2 Capuano, Katelyn J        13 Badger-MR            5:00.82    5:02.91        
                  34.53     1:12.50 (37.97)     1:51.75 (39.25)     2:30.70 (38.95)
        3:09.66 (38.96)     3:47.94 (38.28)     4:26.60 (38.66)     5:02.91 (36.31)
  3 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            5:03.74    5:10.46        
                  35.32     1:13.25 (37.93)     1:53.49 (40.24)     2:32.59 (39.10)
        3:13.48 (40.89)     3:53.29 (39.81)     4:33.52 (40.23)     5:10.46 (36.94)
  4 Sanchez, Ronald           13 APEX-MR              5:35.45    5:10.65        
                  35.11     1:13.94 (38.83)     1:53.74 (39.80)     2:33.71 (39.97)
        3:14.98 (41.27)     3:54.45 (39.47)     4:34.06 (39.61)     5:10.65 (36.59)
  5 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR            5:36.73    5:20.62        
                  33.47     1:12.02 (38.55)     1:52.97 (40.95)     2:34.34 (41.37)
        3:16.43 (42.09)     3:58.68 (42.25)     4:41.22 (42.54)     5:20.62 (39.40)
  6 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            6:27.32    5:55.83        
                  39.35     1:22.87 (43.52)     2:08.98 (46.11)     2:53.30 (44.32)
        3:39.47 (46.17)     4:25.92 (46.45)     5:13.00 (47.08)     5:55.83 (42.83)
  7 Chtokolov, Daria D        12 Badger-MR                 NT    6:01.76        
                  39.93     1:25.41 (45.48)     2:12.47 (47.06)     2:58.43 (45.96)
        3:45.35 (46.92)     4:31.96 (46.61)     5:18.48 (46.52)     6:01.76 (43.28)
  8 Dougherty, Kate           13 Badger-MR            5:52.46    6:01.88        
                  39.28     1:23.37 (44.09)     2:09.50 (46.13)     2:55.85 (46.35)
        3:43.19 (47.34)     4:30.65 (47.46)     5:17.17 (46.52)     6:01.88 (44.71)
 
Mixed 12-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR              2:37.75    2:35.44        
                  37.37     1:16.48 (39.11)     1:56.52 (40.04)     2:35.44 (38.92)
  2 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            3:10.00    2:54.34        
                  44.28     1:28.35 (44.07)     2:14.03 (45.68)     2:54.34 (40.31)
  3 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:40.84    2:55.19        
                  41.15     1:25.67 (44.52)     2:12.31 (46.64)     2:55.19 (42.88)
  4 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR              3:15.17    3:12.87        
                                1:34.25 ( )   3:12.87 (1:38.62)                    
  5 Reich, Julia K            13 Badger-MR            3:09.62    3:15.00        
                  44.43     1:33.47 (49.04)     2:24.53 (51.06)     3:15.00 (50.47)
  6 Moreno, Ashley            14 APEX-MR                   NT    3:25.77        
                  50.96     1:42.01 (51.05)     2:34.78 (52.77)     3:25.77 (50.99)
  7 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR              3:15.83    3:29.02        
                  50.03     1:43.45 (53.42)     2:37.51 (54.06)     3:29.02 (51.51)
  8 Kogan, Julia              12 APEX-MR                   NT    3:57.82        
                  52.72   1:53.62 (1:00.90)   2:58.00 (1:04.38)     3:57.82 (59.82)
 
Mixed 12-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            1:20.61    1:18.93        
                  37.87     1:18.93 (41.06)                                        
  2 Gargiulo, Olivia M        14 GAEL-MR              1:23.90    1:29.77        
                  42.04     1:29.77 (47.73)                                        
  3 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              1:26.31    1:30.62        
                  42.99     1:30.62 (47.63)                                        
  4 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            1:28.56    1:30.97        
                  43.51     1:30.97 (47.46)                                        
  5 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            1:35.00    1:33.19        
                  44.75     1:33.19 (48.44)                                        
  6 Yang, Julia Y             14 GAEL-MR              1:26.33    1:35.26        
                  44.87     1:35.26 (50.39)                                        
  7 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR            1:35.12    1:35.97        
                  45.98     1:35.97 (49.99)                                        
  8 Dougherty, Kate           13 Badger-MR            1:37.72    1:37.31        
                  47.80     1:37.31 (49.51)                                        
  9 Suozzi, Carmela J         12 APEX-MR              1:41.41    1:39.74        
 10 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:47.42    1:40.18        
                  48.05     1:40.18 (52.13)                                        
 11 Margaryan, Avetis         14 Hes-Mr-MR            1:36.56    1:41.19        
                  47.11     1:41.19 (54.08)                                        
 12 Gambone, Anna K           12 GAEL-MR              1:40.10    1:41.76        
                  48.35     1:41.76 (53.41)                                        
 13 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR              1:43.85    1:44.37        
                  49.69     1:44.37 (54.68)                                        
 14 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:42.75    1:46.46        
                  50.56     1:46.46 (55.90)                                        
 15 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR              1:32.50    1:47.31        
 16 Levy, Aaron               12 Middies-MR           1:45.16    1:47.65        
                  50.67     1:47.65 (56.98)                                        
 17 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              1:50.24    1:50.38        
                  53.23     1:50.38 (57.15)                                        
 18 D'Auria, Ryan J           12 GAEL-MR              1:50.02    1:50.88        
                  54.73     1:50.88 (56.15)                                        
 19 Moore, Alana H            14 APEX-MR              2:03.29    1:51.40        
                  54.56     1:51.40 (56.84)                                        
 20 Kereselize, Sophia E      13 APEX-MR                   NT    1:52.65        
                  52.55   1:52.65 (1:00.10)                                        
 21 Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR            1:50.00    1:55.04        
 22 Wong, Kristen A           13 APEX-MR              1:49.02    1:56.86        
                  56.53   1:56.86 (1:00.33)                                        
 23 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                   NT    2:01.04        
                  58.61   2:01.04 (1:02.43)                                        
 24 Sheran, Samantha          13 ASAP-MR                   NT    2:17.81        
                1:02.24   2:17.81 (1:15.57)                                        
 25 Shang, Emily R            13 APEX-MR              2:36.00    2:23.21        
                1:06.97   2:23.21 (1:16.24)                                        
 
Mixed 12-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR              1:10.80    1:09.27        
                  33.61     1:09.27 (35.66)                                        
  2 Lugato, Giacomo S         14 Badger-MR            1:02.91    1:11.11        
                  33.36     1:11.11 (37.75)                                        
  3 Capuano, Katelyn J        13 Badger-MR            1:14.72    1:15.18        
                  34.61     1:15.18 (40.57)                                        
  4 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            1:23.48    1:19.37        
                  36.14     1:19.37 (43.23)                                        
  5 Yang, Julia Y             14 GAEL-MR              1:17.82    1:23.54        
                  38.50     1:23.54 (45.04)                                        
  6 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR              1:32.92    1:29.64        
                  42.50     1:29.64 (47.14)                                        
  7 Reich, Julia K            13 Badger-MR            1:26.20    1:29.71        
                  39.84     1:29.71 (49.87)                                        
  8 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              1:25.75    1:30.32        
  9 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR            1:30.00    1:36.66        
                  43.77     1:36.66 (52.89)                                        
 10 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:42.60    1:38.24        
                  44.04     1:38.24 (54.20)                                        
 11 Carss, Cali M             12 ASAP-MR                   NT    1:46.18        
                  49.48     1:46.18 (56.70)                                        
 12 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR              1:44.53    1:56.40        
                  50.25   1:56.40 (1:06.15)                                        
 13 Sheran, Samantha          13 ASAP-MR                   NT    2:06.32        
                  53.73   2:06.32 (1:12.59)                                        
 -- Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR            2:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
                  58.16        DQ (1:18.66)                                        
 
Mixed 12-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR                 NT    5:37.10        
                  35.80     1:19.95 (44.15)     2:05.40 (45.45)     2:48.92 (43.52)
        3:34.63 (45.71)     4:20.51 (45.88)     5:00.56 (40.05)     5:37.10 (36.54)
  2 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                   NT    6:52.18        
                  41.64     1:35.51 (53.87)     2:30.30 (54.79)     3:21.75 (51.45)
      4:25.06 (1:03.31)   5:27.27 (1:02.21)     6:10.67 (43.40)     6:52.18 (41.51)
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          24 NYAC-MR                26.22      26.60        
  2 Legall, Elijah            15 Hes-Mr-MR              26.72      26.86        
  3 Babyak, Andrew G          18 Badger-MR              25.03      27.54        
  4 Torres, Christopher J     15 UN-MR                     NT      27.69        
  5 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR                28.12      28.49        
  6 Loveless, Liam J          16 Badger-MR              27.10      28.51        
  7 Fischer, Christopher J    22 UN-MR                  26.17      28.81        
  8 Scannell, Quinn R         19 Badger-MR              26.64      28.99        
  9 Lantin, Alexa             18 Badger-MR              29.42      30.14        
 10 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR                45.89      30.44        
 11 Valadez, Romulo G         14 APEX-MR                30.66      30.63        
 12 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR              30.14      30.70        
 13 Garces, Frankie L         16 GAEL-MR                29.27      30.84        
 14 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR                 NT      31.20        
 15 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR              31.24      31.26        
 16 Gonzalez, Kevin           15 APEX-MR                30.96      31.36        
 17 Bischof, Lucy M           16 Badger-MR              28.24      31.38        
 18 Wong, Kelly M             13 APEX-MR                31.24      31.66        
 19 Shannon, Kayla            16 GAEL-MR                29.50      31.80        
 20 Ott, Ursula J             11 Badger-MR              31.62      32.20        
 21 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR                31.21      32.23        
 22 Ge, Xinrui                14 APEX-MR                32.86      33.17        
 23 Wong, Kristen A           13 APEX-MR                33.27      34.17        
 24 Sommer, Stef M            13 AGMV-MR                34.25      34.49        
 25 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                33.45      34.76        
 26 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR                32.98      34.95        
 27 DeChiara, Sofia J         14 Badger-MR              34.33      35.13        
 28 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR                33.97      35.31        
 29 Javier, Chrisabella K     15 APEX-MR                36.66      37.28        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          24 NYAC-MR              1:57.07    2:02.49        
                  29.41     1:00.89 (31.48)     1:31.77 (30.88)     2:02.49 (30.72)
  2 Fenlon, Matthew J         15 Badger-MR            1:53.50    2:03.57        
                  29.73     1:00.95 (31.22)     1:33.12 (32.17)     2:03.57 (30.45)
  3 Babyak, Andrew G          18 Badger-MR            1:53.33    2:09.40        
                  30.43     1:04.25 (33.82)     1:38.34 (34.09)     2:09.40 (31.06)
  4 Maierle, Ryan A           16 Badger-MR            1:56.78    2:09.81        
                  30.44     1:03.60 (33.16)     1:37.50 (33.90)     2:09.81 (32.31)
  5 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR              2:15.00    2:15.90        
                  31.81     1:06.47 (34.66)     1:41.66 (35.19)     2:15.90 (34.24)
  6 Lin, Thomas               16 Badger-MR            2:09.97    2:16.23        
                  30.76     1:04.69 (33.93)     1:40.20 (35.51)     2:16.23 (36.03)
  7 Amato, Jason C            14 Badger-MR            2:14.13    2:16.26        
                  31.52     1:05.99 (34.47)     1:41.54 (35.55)     2:16.26 (34.72)
  8 Loveless, Liam J          16 Badger-MR            2:11.31    2:18.28        
                  31.10     1:06.08 (34.98)     1:43.01 (36.93)     2:18.28 (35.27)
  9 Hardart, Max              14 Badger-MR            2:11.74    2:18.90        
                  32.47     1:08.13 (35.66)     1:43.93 (35.80)     2:18.90 (34.97)
 10 Scannell, Quinn R         19 Badger-MR            2:03.09    2:20.14        
                  31.58     1:06.85 (35.27)     1:43.76 (36.91)     2:20.14 (36.38)
 11 Legall, Elijah            15 Hes-Mr-MR            2:17.90    2:20.17        
                  31.63     1:07.05 (35.42)     1:44.43 (37.38)     2:20.17 (35.74)
 12 Arnold, Lauren R          14 Badger-MR            2:17.95    2:22.92        
                  34.02     1:10.45 (36.43)     1:46.82 (36.37)     2:22.92 (36.10)
 13 Lantin, Alexa             18 Badger-MR            2:11.11    2:23.03        
                  33.13     1:09.58 (36.45)     1:46.84 (37.26)     2:23.03 (36.19)
 14 Bischof, Robert F         14 Badger-MR            2:19.26    2:24.16        
                  35.30     1:13.22 (37.92)     1:49.85 (36.63)     2:24.16 (34.31)
 15 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              2:50.89    2:25.01        
                  33.54     1:10.50 (36.96)     1:48.15 (37.65)     2:25.01 (36.86)
 16 Collmar, Yilinna Y        14 Badger-MR            2:14.12    2:26.14        
                  33.06     1:10.28 (37.22)     1:49.34 (39.06)     2:26.14 (36.80)
 17 Ott, Elke J               14 Badger-MR            2:20.27    2:26.30        
                  34.86     1:11.79 (36.93)     1:49.71 (37.92)     2:26.30 (36.59)
 18 Shannon, Kayla            16 GAEL-MR              2:13.79    2:26.96        
                  34.37     1:11.81 (37.44)     1:49.74 (37.93)     2:26.96 (37.22)
 19 Garces, Frankie L         16 GAEL-MR              2:20.24    2:28.89        
                  35.15     1:13.09 (37.94)     1:51.60 (38.51)     2:28.89 (37.29)
 20 Rotenberg, Mary H         15 Badger-MR            2:12.86    2:28.95        
                  34.32     1:13.02 (38.70)     1:51.44 (38.42)     2:28.95 (37.51)
 21 Valadez, Romulo G         14 APEX-MR              2:25.44    2:29.06        
                  35.07     1:13.09 (38.02)     1:51.88 (38.79)     2:29.06 (37.18)
 22 Pabby, Anya               15 Badger-MR            2:15.80    2:31.18        
                  34.22     1:12.59 (38.37)     1:53.20 (40.61)     2:31.18 (37.98)
 23 Bischof, Lucy M           16 Badger-MR            2:14.65    2:31.72        
                  34.61     1:12.64 (38.03)     1:52.21 (39.57)     2:31.72 (39.51)
 24 Gonzalez, Kevin           15 APEX-MR              2:30.10    2:32.15        
                  34.43     1:12.95 (38.52)     1:52.78 (39.83)     2:32.15 (39.37)
 25 Camperlengo, Gillian R    15 Badger-MR            2:20.22    2:33.39        
                  35.48     1:14.15 (38.67)     1:54.42 (40.27)     2:33.39 (38.97)
 26 DeChiara, Sofia J         14 Badger-MR            2:40.28    2:41.01        
                  37.07     1:17.78 (40.71)     1:59.60 (41.82)     2:41.01 (41.41)
 27 Dewhurst, Julia J         15 AGMV-MR              2:34.15    2:42.87        
                  36.12     1:19.74 (43.62)     2:02.06 (42.32)     2:42.87 (40.81)
 28 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              2:42.35    2:43.33        
                  37.61     1:19.05 (41.44)     2:02.48 (43.43)     2:43.33 (40.85)
 29 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              2:39.08    2:43.51        
                  37.65     1:19.00 (41.35)     2:02.01 (43.01)     2:43.51 (41.50)
 30 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              2:29.20    2:44.32        
                  38.04     1:19.62 (41.58)     2:03.15 (43.53)     2:44.32 (41.17)
 31 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              2:37.08    2:44.65        
                  37.50     1:18.82 (41.32)     2:01.49 (42.67)     2:44.65 (43.16)
 32 Ge, Xinrui                14 APEX-MR              2:42.16    2:51.04        
                                1:23.40 ( )   2:51.04 (1:27.64)                    
 33 Sommer, Stef M            13 AGMV-MR              2:44.70    2:54.61        
                  39.94     1:25.46 (45.52)     2:11.88 (46.42)     2:54.61 (42.73)
 34 Wong, Kristen A           13 APEX-MR              3:01.12    2:54.88        
                                1:23.46 ( )   2:54.88 (1:31.42)                    
 35 Javier, Chrisabella K     15 APEX-MR              2:50.33    3:00.03        
                  40.98     1:27.16 (46.18)     2:14.42 (47.26)     3:00.03 (45.61)
 36 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              2:50.55    3:05.49        
                  39.97     1:26.02 (46.05)     2:15.99 (49.97)     3:05.49 (49.50)
 
Mixed 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardart, Max              14 Badger-MR                 NT   17:42.65        
                  33.04     1:09.22 (36.18)     1:45.62 (36.40)     2:21.66 (36.04)
        2:57.95 (36.29)     3:33.72 (35.77)     4:09.74 (36.02)     4:45.84 (36.10)
        5:21.85 (36.01)     5:57.64 (35.79)     6:33.52 (35.88)     7:09.00 (35.48)
        7:44.44 (35.44)     8:19.67 (35.23)     8:55.31 (35.64)     9:30.48 (35.17)
       10:05.93 (35.45)    10:41.09 (35.16)    11:16.44 (35.35)    11:51.62 (35.18)
       12:26.71 (35.09)    13:01.84 (35.13)    13:37.35 (35.51)    14:12.50 (35.15)
       14:48.08 (35.58)    15:23.26 (35.18)    15:58.59 (35.33)    16:33.77 (35.18)
       17:08.67 (34.90)    17:42.65 (33.98)                                        
  2 Sanchez, Ronald           13 APEX-MR             21:17.55   22:08.38        
                  36.73     1:17.30 (40.57)     2:00.84 (43.54)     2:43.13 (42.29)
        3:28.82 (45.69)     4:12.09 (43.27)                             5:40.23 ( )
        6:25.16 (44.93)     7:11.08 (45.92)     7:57.34 (46.26)     8:40.76 (43.42)
        9:27.37 (46.61)    10:13.48 (46.11)    11:00.56 (47.08)    11:46.23 (45.67)
       12:32.00 (45.77)    13:18.73 (46.73)    14:05.37 (46.64)    14:52.94 (47.57)
       15:42.87 (49.93)    16:28.87 (46.00)    17:13.55 (44.68)    17:55.06 (41.51)
       18:39.10 (44.04)    19:20.47 (41.37)                            20:48.22 ( )
       21:32.78 (44.56)    22:08.38 (35.60)                                        
  3 Wong, Kelly M             13 APEX-MR             20:05.15   22:58.68        
                  37.79     1:19.78 (41.99)     1:53.19 (33.41)     2:48.56 (55.37)
        3:34.49 (45.93)     4:19.40 (44.91)     5:05.54 (46.14)     5:50.80 (45.26)
        6:36.11 (45.31)     7:20.91 (44.80)     8:07.72 (46.81)     8:54.22 (46.50)
        9:35.09 (40.87)    10:27.48 (52.39)    11:15.09 (47.61)    12:01.72 (46.63)
       12:48.91 (47.19)    13:36.52 (47.61)    14:24.00 (47.48)    15:11.95 (47.95)
       15:59.84 (47.89)    16:46.64 (46.80)    17:35.07 (48.43)    18:21.54 (46.47)
       19:09.30 (47.76)    19:56.33 (47.03)    20:43.32 (46.99)    21:29.49 (46.17)
       22:15.04 (45.55)    22:58.68 (43.64)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew J         15 Badger-MR            1:59.74    2:17.05        
                  33.12     1:07.64 (34.52)     1:42.81 (35.17)     2:17.05 (34.24)
  2 Lin, Thomas               16 Badger-MR            2:17.19    2:27.54        
                  34.51     1:11.54 (37.03)     1:49.90 (38.36)     2:27.54 (37.64)
  3 Stukelman, Asher B        16 Badger-MR            2:08.76    2:28.92        
                  35.78     1:12.81 (37.03)     1:51.12 (38.31)     2:28.92 (37.80)
  4 Babyak, Andrew G          18 Badger-MR            2:29.66    2:29.41        
                  35.49     1:13.32 (37.83)     1:52.03 (38.71)     2:29.41 (37.38)
  5 Pabby, Anya               15 Badger-MR            2:21.32    2:30.16        
                  35.37     1:12.93 (37.56)     1:52.14 (39.21)     2:30.16 (38.02)
  6 Scannell, Quinn R         19 Badger-MR            2:12.27    2:31.12        
                  35.00     1:13.70 (38.70)     1:53.20 (39.50)     2:31.12 (37.92)
  7 Maierle, Ryan A           16 Badger-MR            2:12.83    2:32.21        
                  36.73     1:15.03 (38.30)     1:55.10 (40.07)     2:32.21 (37.11)
  8 Collmar, Yilinna Y        14 Badger-MR            2:16.92    2:32.35        
                                1:15.34 ( )   2:32.35 (1:17.01)                    
  9 Disanto, Justin P         15 Badger-MR            2:19.63    2:33.83        
                  38.72     1:17.57 (38.85)     1:56.24 (38.67)     2:33.83 (37.59)
 10 Torres, Christopher J     15 UN-MR                     NT    2:34.82        
                  36.09     1:15.93 (39.84)     1:56.47 (40.54)     2:34.82 (38.35)
 11 Loveless, Jack J          18 Badger-MR                 NT    2:35.16        
                  37.32     1:17.30 (39.98)     1:57.60 (40.30)     2:35.16 (37.56)
 12 Rotenberg, Mary H         15 Badger-MR            2:18.51    2:35.79        
                  37.02     1:16.95 (39.93)     1:57.11 (40.16)     2:35.79 (38.68)
 13 Copeland, Jared S         17 Badger-MR            2:16.03    2:36.04        
                  35.20     1:15.29 (40.09)     1:55.74 (40.45)     2:36.04 (40.30)
 14 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR              2:37.00    2:37.25        
                  37.60     1:17.69 (40.09)     1:58.43 (40.74)     2:37.25 (38.82)
 15 Garces, Frankie L         16 GAEL-MR              2:25.28    2:38.97        
                  38.40     1:19.38 (40.98)     2:00.46 (41.08)     2:38.97 (38.51)
 16 Amato, Jason C            14 Badger-MR            2:22.14    2:39.08        
                  38.76     1:19.12 (40.36)     1:59.90 (40.78)     2:39.08 (39.18)
 17 Shannon, Kayla            16 GAEL-MR              2:22.16    2:41.97        
                                1:18.95 ( )   2:41.97 (1:23.02)                    
 18 Ott, Elke J               14 Badger-MR            2:40.17    2:43.45        
                  38.21     1:18.69 (40.48)     2:01.84 (43.15)     2:43.45 (41.61)
 19 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              3:25.89    2:45.96        
                  39.29     1:20.94 (41.65)     2:04.87 (43.93)     2:45.96 (41.09)
 20 Camperlengo, Gillian R    15 Badger-MR            2:32.41    2:48.41        
                  39.83     1:22.20 (42.37)     2:05.75 (43.55)     2:48.41 (42.66)
 21 Valadez, Romulo G         14 APEX-MR              2:46.86    2:49.96        
                  40.63     1:22.65 (42.02)     2:07.08 (44.43)     2:49.96 (42.88)
 22 Arnold, Lauren R          14 Badger-MR            2:37.81    2:50.05        
                                1:23.76 ( )   2:50.05 (1:26.29)                    
 23 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              2:53.53    2:55.33        
                  41.72     1:25.36 (43.64)     2:11.75 (46.39)     2:55.33 (43.58)
 24 Bischof, Lucy M           16 Badger-MR            2:37.46    2:56.70        
                  40.79     1:26.16 (45.37)     2:12.03 (45.87)     2:56.70 (44.67)
 25 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              2:58.23    3:00.46        
                                1:26.37 ( )   3:00.46 (1:34.09)                    
 26 Sommer, Stef M            13 AGMV-MR              3:15.89    3:09.91        
                  45.00     1:32.58 (47.58)     2:23.74 (51.16)     3:09.91 (46.17)
 27 Ge, Xinrui                14 APEX-MR              2:55.12    3:15.91        
                  44.45     1:33.68 (49.23)     2:24.00 (50.32)     3:15.91 (51.91)
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          24 NYAC-MR              2:29.26    2:36.72        
                  36.09     1:15.09 (39.00)     1:56.41 (41.32)     2:36.72 (40.31)
  2 Loveless, Liam J          16 Badger-MR            2:26.97    2:41.59        
                  35.33     1:16.44 (41.11)     1:58.71 (42.27)     2:41.59 (42.88)
  3 Lantin, Alexa             18 Badger-MR            2:40.33    2:50.06        
                                1:20.99 ( )   2:50.06 (1:29.07)                    
  4 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            2:54.52    2:51.86        
                  38.87     1:22.96 (44.09)     2:08.26 (45.30)     2:51.86 (43.60)
  5 Loveless, Jack J          18 Badger-MR            3:05.83    2:52.23        
                  40.38     1:24.72 (44.34)     2:09.20 (44.48)     2:52.23 (43.03)
  6 Copeland, Jared S         17 Badger-MR            2:30.01    2:53.46        
                  39.30     1:23.32 (44.02)     2:08.97 (45.65)     2:53.46 (44.49)
  7 Hardart, Max              14 Badger-MR            2:33.97    2:53.66        
                  39.64     1:23.51 (43.87)     2:09.26 (45.75)     2:53.66 (44.40)
  8 Bischof, Robert F         14 Badger-MR            2:44.44    2:58.13        
                  40.87     1:25.68 (44.81)     2:12.41 (46.73)     2:58.13 (45.72)
  9 Maierle, Ryan A           16 Badger-MR            2:37.15    3:01.15        
                  40.17     1:26.42 (46.25)     2:14.32 (47.90)     3:01.15 (46.83)
 10 Stukelman, Asher B        16 Badger-MR            2:51.44    3:07.56        
                  42.87     1:30.79 (47.92)     2:20.24 (49.45)     3:07.56 (47.32)
 11 DeChiara, Sofia J         14 Badger-MR            3:09.70    3:14.87        
                  45.85     1:33.37 (47.52)     2:24.45 (51.08)     3:14.87 (50.42)
 12 Ott, Ursula J             11 Badger-MR                 NT    3:18.56        
                  46.54     1:37.47 (50.93)     2:29.91 (52.44)     3:18.56 (48.65)
 13 Ge, Xinrui                14 APEX-MR              3:09.63    3:25.15        
                                1:36.60 ( )   3:25.15 (1:48.55)                    
 14 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              3:40.00    3:41.27        
                  49.56     1:44.83 (55.27)   2:44.97 (1:00.14)     3:41.27 (56.30)
 15 Wong, Kristen A           13 APEX-MR              3:29.50    4:01.03        
                  54.94     1:54.66 (59.72)   2:59.27 (1:04.61)   4:01.03 (1:01.76)
 -- Camperlengo, Gillian R    15 Badger-MR            2:49.46         DQ        
      Declared false start
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          24 NYAC-MR              2:04.13    2:11.22        
                  29.87     1:01.76 (31.89)     1:35.82 (34.06)     2:11.22 (35.40)
  2 Loveless, Jack J          18 Badger-MR            2:05.52    2:13.50        
                  30.11     1:03.68 (33.57)     1:38.67 (34.99)     2:13.50 (34.83)
  3 Copeland, Jared S         17 Badger-MR            2:08.64    2:26.95        
                  30.74     1:06.41 (35.67)     1:46.86 (40.45)     2:26.95 (40.09)
  4 Stukelman, Asher B        16 Badger-MR            2:13.30    2:28.22        
                  32.65     1:09.02 (36.37)     1:48.66 (39.64)     2:28.22 (39.56)
  5 Legall, Elijah            15 Hes-Mr-MR            3:00.00    2:45.99        
                  33.51     1:12.98 (39.47)     1:57.95 (44.97)     2:45.99 (48.04)
  6 Arnold, Lauren R          14 Badger-MR            2:36.89    2:48.80        
                                1:16.76 ( )   2:48.80 (1:32.04)                    
  7 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            3:07.70    3:06.63        
                  36.28     1:19.57 (43.29)     2:12.94 (53.37)     3:06.63 (53.69)
  8 Javier, Chrisabella K     15 APEX-MR              3:25.15    3:27.87        
                  44.70     1:37.71 (53.01)     2:33.30 (55.59)     3:27.87 (54.57)
  9 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                   NT    3:29.14        
                  41.18     1:36.11 (54.93)   2:36.50 (1:00.39)     3:29.14 (52.64)
 -- Camperlengo, Gillian R    15 Badger-MR            2:33.03        DFS        
      Declared false start
 
Mixed 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew J         15 Badger-MR                 NT    4:58.27        
                  29.99     1:05.69 (35.70)     1:43.58 (37.89)     2:20.34 (36.76)
        3:04.59 (44.25)     3:49.84 (45.25)     4:24.84 (35.00)     4:58.27 (33.43)
  2 Disanto, Justin P         15 Badger-MR            4:58.33    5:15.59        
                  34.40     1:12.90 (38.50)     1:55.59 (42.69)     2:36.05 (40.46)
        3:20.22 (44.17)     4:04.94 (44.72)     4:40.90 (35.96)     5:15.59 (34.69)
  3 Hardart, Max              14 Badger-MR            4:57.79    5:23.49        
                  35.07     1:15.80 (40.73)     1:58.07 (42.27)     2:39.48 (41.41)
        3:23.95 (44.47)     4:08.36 (44.41)     4:46.74 (38.38)     5:23.49 (36.75)
  4 Collmar, Yilinna Y        14 Badger-MR            5:22.77    5:37.36        
                  33.84     1:13.82 (39.98)     1:54.35 (40.53)     2:34.57 (40.22)
        3:27.66 (53.09)     4:20.30 (52.64)     4:59.21 (38.91)     5:37.36 (38.15)
  5 Ott, Elke J               14 Badger-MR            5:15.82    5:40.17        
                  33.75     1:13.01 (39.26)     1:57.69 (44.68)     2:40.80 (43.11)
        3:31.36 (50.56)     4:22.41 (51.05)     5:02.14 (39.73)     5:40.17 (38.03)