Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 3/26/2018 10:00 AM
       2018 MR Metro Bronze South Championships - 3/23/2018 to 3/25/2018       
                              Sanction #: 180304                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 33.73   3/22/2014 Kate E O'Malley, WISC -MR                    
                32.09  JO
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    35.40      35.84        
  2 Kearney, Sophia C         10 LIAC-MR                37.33      35.85        
  3 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       35.92      35.95        
  4 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 36.62      36.05        
  5 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR                35.89      36.18        
  6 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    35.46      36.29        
  7 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                35.46      36.53        
  8 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR                38.38      36.63        
  9 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           36.06      36.67        
 10 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    35.48      36.68        
 11 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  36.55      36.70        
 11 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       36.81      36.70        
 13 Redfield, Addison R       10 SSC-MR                 35.69      36.80        
 14 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       36.59      36.83        
 15 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       36.68      36.90        
 15 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR    36.82      36.90        
 17 Platti, Grace              9 CSDC-MR                37.55      37.16        
 18 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR                 36.92      37.20        
 19 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    35.65      37.33        
 20 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR       41.14      37.34        
 21 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR           36.97      37.47        
 22 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR                 37.20      37.49        
 23 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR                37.00      37.66        
 24 Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR       37.69      37.82        
 25 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 37.63      37.90        
 26 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                36.84      38.01        
 27 Warren, Sienna G          10 LBA-MR                 38.20      38.08        
 28 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 40.03      38.23        
 29 Peers, Tegan A            10 IA-MR                  35.48      38.31        
 30 Abshire, Natalie          10 HAA-MR                 39.41      38.37        
 31 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                37.76      38.54        
 32 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           38.12      38.72        
 33 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       36.96      38.78        
 34 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       37.62      38.80        
 35 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 36.77      38.95        
 36 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                37.37      39.20        
 37 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR                40.02      39.46        
 38 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  38.57      39.47        
 39 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                43.18      39.53        
 39 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           40.38      39.53        
 41 Donegain, Kate A           9 IA-MR                  37.33      39.86        
 42 French, Anna M             9 WISC-MR                39.79      40.14        
 43 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR           39.33      40.20        
 44 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                44.00      40.23        
 44 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           40.71      40.23        
 46 Narvaez, Yanet             9 CSDC-MR                44.65      40.33        
 47 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 39.62      40.34        
 48 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR                41.38      40.38        
 49 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 40.92      40.45        
 50 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    44.05      40.49        
 51 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR    37.03      40.91        
 52 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR           40.53      40.98        
 53 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR                 41.75      41.45        
 54 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 41.19      41.56        
 55 Ratto, Leah F             10 SSC-MR                 41.34      41.58        
 56 Virgilio, Sophia A        10 WISC-MR                43.76      41.66        
 57 Kieran, Meredith *         9 IA-MR                  42.59      41.91        
 58 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           41.77      41.98        
 59 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR    43.54      42.04        
 60 Savarese, Angelina R      10 Three Village-MR       44.03      42.17        
 61 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    42.50      42.82        
 62 Carpentieri, Taylor M     10 IA-MR                  43.25      42.93        
 63 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    41.30      43.50        
 64 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    44.53      43.74        
 65 Abbate, Donna A            9 HAA-MR                 45.77      43.82        
 66 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                44.00      43.95        
 67 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR    39.81      43.96        
 68 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 44.33      44.33        
 69 Morda, Amanda M           10 SSC-MR                 44.50      44.50        
 70 Guerrier, Olivia J        10 Tmsuffolk-MR           46.44      44.56        
 71 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR           42.94      44.66        
 72 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 45.29      44.80        
 73 Grotto, Gia R              9 SSC-MR                 44.57      45.28        
 74 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           35.63      45.61        
 75 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR           48.31      45.71        
 76 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR                45.60      45.83        
 77 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR           48.14      46.27        
 78 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR           44.28      46.66        
 79 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR                 46.54      46.73        
 80 Glatzle, Kathryn M        10 Tmsuffolk-MR           50.27      46.85        
 81 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    46.53      47.97        
 82 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           44.77      48.42        
 83 Proper, Melanie J          9 LBA-MR                 49.15      49.04        
 84 DiFranco, Samantha L       9 FA-MR                  44.23      50.66        
 85 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR           48.40      50.97        
 86 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR                 51.91      52.10        
 87 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    48.24      52.13        
 88 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR           52.51      52.87        
 89 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR                 58.04      56.62        
Non-Award Division  
  1 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       37.94      34.51 SILV   
  2 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    35.25      34.64 SILV   
  3 Wu, Natalie                9 LIAC-MR                35.28      34.80 SILV   
  4 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    35.28      35.19 SILV   
 -- Mink, Christina M         10 Tmsuffolk-MR           46.89        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 1:11.07   3/23/2014 Meghan E Smith, TMSUFFOLK                  
                1:10.99  JO
                1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR              1:24.24    1:19.11        
                  37.47     1:19.11 (41.64)                                        
  2 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR              1:21.10    1:19.13        
                  37.33     1:19.13 (41.80)                                        
  3 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:26.92    1:19.58        
                  37.59     1:19.58 (41.99)                                        
  4 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:26.32    1:19.59        
                  36.76     1:19.59 (42.83)                                        
  5 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               1:20.06    1:20.02        
                  38.67     1:20.02 (41.35)                                        
  6 Kearney, Sophia C         10 LIAC-MR              1:21.85    1:20.14        
                  38.78     1:20.14 (41.36)                                        
  7 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:18.55    1:20.45        
                  39.95     1:20.45 (40.50)                                        
  8 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  1:18.75    1:20.61        
                  38.96     1:20.61 (41.65)                                        
  9 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:24.98    1:20.71        
                  38.29     1:20.71 (42.42)                                        
 10 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              1:19.87    1:21.07        
                  38.79     1:21.07 (42.28)                                        
 11 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:20.99    1:21.08        
                  38.11     1:21.08 (42.97)                                        
 12 Joinnides, Sofia A        10 WISC-MR              1:19.05    1:21.12        
                  37.69     1:21.12 (43.43)                                        
 13 Wang, Angela A            10 Three Village-MR     1:33.80    1:21.80        
                  37.45     1:21.80 (44.35)                                        
 14 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:20.49    1:21.82        
                  38.41     1:21.82 (43.41)                                        
 15 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:21.04    1:21.90        
                  38.93     1:21.90 (42.97)                                        
 16 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR     1:25.82    1:22.07        
                  38.25     1:22.07 (43.82)                                        
 17 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         1:22.59    1:22.18        
                  40.11     1:22.18 (42.07)                                        
 18 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR  1:20.93    1:22.57        
                  38.42     1:22.57 (44.15)                                        
 19 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR         1:22.78    1:23.19        
                  39.86     1:23.19 (43.33)                                        
 20 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:21.42    1:23.29        
                  39.21     1:23.29 (44.08)                                        
 21 Platti, Grace              9 CSDC-MR              1:25.18    1:23.60        
                  39.71     1:23.60 (43.89)                                        
 22 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR               1:24.49    1:23.64        
                  41.21     1:23.64 (42.43)                                        
 23 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR     1:38.33    1:23.87        
                  38.51     1:23.87 (45.36)                                        
 24 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR              1:21.14    1:24.00        
                  40.00     1:24.00 (44.00)                                        
 25 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:25.56    1:24.31        
                  39.67     1:24.31 (44.64)                                        
 26 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:28.33    1:24.47        
                  39.87     1:24.47 (44.60)                                        
 27 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               1:28.66    1:25.46        
                  40.96     1:25.46 (44.50)                                        
 28 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR     1:27.49    1:26.60        
                  40.63     1:26.60 (45.97)                                        
 29 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              1:21.96    1:26.89        
                  42.33     1:26.89 (44.56)                                        
 30 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:28.68    1:26.97        
                  42.37     1:26.97 (44.60)                                        
 31 Peers, Tegan A            10 IA-MR                1:23.02    1:26.99        
                  40.70     1:26.99 (46.29)                                        
 32 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:29.95    1:27.00        
 33 Abshire, Natalie          10 HAA-MR               1:29.21    1:27.68        
                  41.60     1:27.68 (46.08)                                        
 34 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:27.70    1:27.78        
                  40.93     1:27.78 (46.85)                                        
 35 Donegain, Kate A           9 IA-MR                1:26.22    1:28.23        
                  41.76     1:28.23 (46.47)                                        
 36 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:30.67    1:28.47        
                  43.07     1:28.47 (45.40)                                        
 37 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:29.64    1:28.79        
                  41.83     1:28.79 (46.96)                                        
 38 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:22.11    1:28.94        
                  44.42     1:28.94 (44.52)                                        
 39 French, Anna M             9 WISC-MR              1:28.68    1:29.12        
                  41.40     1:29.12 (47.72)                                        
 40 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR              1:30.15    1:29.28        
                  42.85     1:29.28 (46.43)                                        
 41 Chen, Melody               9 Three Village-MR     1:29.00    1:30.00        
                  42.45     1:30.00 (47.55)                                        
 42 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:30.53    1:30.30        
                  44.43     1:30.30 (45.87)                                        
 43 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:37.95    1:30.45        
                  42.75     1:30.45 (47.70)                                        
 44 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR              1:36.53    1:30.63        
                  42.59     1:30.63 (48.04)                                        
 45 Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR     1:27.62    1:31.12        
                  42.68     1:31.12 (48.44)                                        
 46 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR         1:25.85    1:31.55        
                  43.35     1:31.55 (48.20)                                        
 47 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:37.68    1:32.19        
                  46.01     1:32.19 (46.18)                                        
 48 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:37.34    1:32.72        
                  43.39     1:32.72 (49.33)                                        
 49 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR              1:35.34    1:33.15        
                  43.59     1:33.15 (49.56)                                        
 50 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:32.73    1:33.50        
                  45.27     1:33.50 (48.23)                                        
 51 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                1:29.59    1:33.70        
                  42.50     1:33.70 (51.20)                                        
 52 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:42.27    1:33.79        
                  43.70     1:33.79 (50.09)                                        
 53 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:40.36    1:34.84        
                  45.69     1:34.84 (49.15)                                        
 54 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR              1:39.69    1:34.94        
                  46.35     1:34.94 (48.59)                                        
 55 Carpentieri, Taylor M     10 IA-MR                1:35.72    1:35.25        
                  45.42     1:35.25 (49.83)                                        
 56 Savarese, Angelina R      10 Three Village-MR     1:42.61    1:35.79        
 57 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:37.21    1:35.90        
                  45.70     1:35.90 (50.20)                                        
 58 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:40.01    1:36.28        
                  46.49     1:36.28 (49.79)                                        
 59 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:38.87    1:36.96        
                  44.64     1:36.96 (52.32)                                        
 60 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR              1:37.06    1:37.63        
                  47.94     1:37.63 (49.69)                                        
 61 Kay, Emma E               10 WISC-MR              1:37.85    1:38.15        
                  45.38     1:38.15 (52.77)                                        
 62 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:52.68    1:38.67        
                  45.81     1:38.67 (52.86)                                        
 63 Blatz, Maddie E            9 IA-MR                1:35.62    1:40.16        
 64 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR               1:51.35    1:40.75        
                  47.95     1:40.75 (52.80)                                        
 65 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:43.22    1:43.01        
                  49.78     1:43.01 (53.23)                                        
 66 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:39.37    1:44.68        
                  50.08     1:44.68 (54.60)                                        
 67 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:59.49    1:44.72        
                  51.72     1:44.72 (53.00)                                        
 68 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:39.95    1:45.27        
                  50.65     1:45.27 (54.62)                                        
 69 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:42.47    1:45.34        
                  49.48     1:45.34 (55.86)                                        
 70 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:46.79    1:46.68        
                  52.12     1:46.68 (54.56)                                        
 71 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR              1:45.59    1:47.48        
 72 Silberger, Mary            9 BBSC-MR              1:44.56    1:48.04        
 73 Guerrier, Olivia J        10 Tmsuffolk-MR         2:06.77    1:48.66        
                  50.39     1:48.66 (58.27)                                        
 74 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         1:56.37    1:50.95        
                  51.94     1:50.95 (59.01)                                        
 75 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         1:41.40    1:51.31        
                  51.69     1:51.31 (59.62)                                        
 75 Glatzle, Kathryn M        10 Tmsuffolk-MR         1:58.75    1:51.31        
                  53.09     1:51.31 (58.22)                                        
 77 Proper, Melanie J          9 LBA-MR               1:52.82    1:51.39        
                  53.22     1:51.39 (58.17)                                        
 78 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         1:53.70    1:52.62        
                  52.73     1:52.62 (59.89)                                        
 79 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         2:00.67    1:52.74        
                  53.16     1:52.74 (59.58)                                        
 80 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:45.09    1:54.79        
                  53.29   1:54.79 (1:01.50)                                        
 81 DiFranco, Samantha L       9 FA-MR                1:39.31    1:54.86        
                  53.30   1:54.86 (1:01.56)                                        
 82 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         1:50.37    2:00.24        
                  57.46   2:00.24 (1:02.78)                                        
 83 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR               1:58.63    2:05.97        
                1:00.34   2:05.97 (1:05.63)                                        
 84 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR               2:11.44    2:09.69        
                1:01.70   2:09.69 (1:07.99)                                        
Non-Award Division  
  1 Cullen, Grace M           10 IA-MR                1:19.44    1:14.93 SILV   
                  36.32     1:14.93 (38.61)                                        
  2 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR     1:18.87    1:15.42 SILV   
                  36.08     1:15.42 (39.34)                                        
  3 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:19.45    1:16.66 SILV   
                  37.71     1:16.66 (38.95)                                        
  4 Wu, Natalie                9 LIAC-MR              1:19.07    1:16.79 SILV   
                  36.62     1:16.79 (40.17)                                        
  5 Petrovic, Mila            10 IA-MR                1:18.78    1:16.87 SILV   
                  36.51     1:16.87 (40.36)                                        
  6 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR     1:22.66    1:16.95 SILV   
                  36.50     1:16.95 (40.45)                                        
  7 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              1:18.58    1:17.86 SILV   
                  36.41     1:17.86 (41.45)                                        
  8 Hendershot, Abby G         9 IA-MR                1:19.40    1:17.92 SILV   
                  36.48     1:17.92 (41.44)                                        
  9 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR              1:19.87    1:17.94 SILV   
                  36.76     1:17.94 (41.18)                                        
 10 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:19.90    1:18.21 SILV   
                  37.71     1:18.21 (40.50)                                        
 11 Singer, Keira A            9 WISC-MR              1:19.41    1:18.43 SILV   
                  38.14     1:18.43 (40.29)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:32.65   3/21/2014 Meghan E Smith, TMSUFFOLK                  
                2:31.99  JO
                2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  2:54.18    2:50.62        
                  38.75     1:22.64 (43.89)     2:08.10 (45.46)     2:50.62 (42.52)
  2 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  2:51.36    2:51.16        
                  36.06     1:19.53 (43.47)     2:04.19 (44.66)     2:51.16 (46.97)
  3 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  2:50.04    2:52.75        
                  37.99     1:23.32 (45.33)     2:09.55 (46.23)     2:52.75 (43.20)
  4 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         2:51.12    2:55.68        
                  37.28     1:21.88 (44.60)     2:09.09 (47.21)     2:55.68 (46.59)
  5 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              2:57.57    2:56.54        
                  37.45     1:22.10 (44.65)     2:09.28 (47.18)     2:56.54 (47.26)
  6 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  3:06.49    2:56.89        
                  38.31     1:24.62 (46.31)     2:12.54 (47.92)     2:56.89 (44.35)
  7 Sodhi, Amani              10 FA-MR                2:56.28    2:57.08        
                  38.47     1:23.32 (44.85)     2:12.12 (48.80)     2:57.08 (44.96)
  8 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR               3:10.52    2:58.36        
                  40.55     1:25.40 (44.85)     2:13.04 (47.64)     2:58.36 (45.32)
  9 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               3:01.60    2:59.84        
                  40.53     1:28.07 (47.54)     2:15.13 (47.06)     2:59.84 (44.71)
 10 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               3:08.90    3:04.15        
                  39.29     1:27.93 (48.64)     2:17.26 (49.33)     3:04.15 (46.89)
 11 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               2:55.47    3:05.43        
                  41.49     1:30.70 (49.21)     2:18.15 (47.45)     3:05.43 (47.28)
 12 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               3:20.93    3:15.26        
                  44.31     1:33.56 (49.25)     2:25.57 (52.01)     3:15.26 (49.69)
 13 Donegain, Kate A           9 IA-MR                     NT    3:18.62        
                  45.51     1:36.04 (50.53)   3:18.62 (1:42.58)                    
 14 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               3:30.31    3:24.65        
                  44.91     1:39.38 (54.47)     2:33.79 (54.41)     3:24.65 (50.86)
 15 Young, Sydney B           10 SSC-MR               3:35.35    3:34.69        
                  46.86     1:45.59 (58.73)     2:39.86 (54.27)     3:34.69 (54.83)
Non-Award Division  
  1 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               2:52.82    2:40.37 SILV   
                  35.52     1:18.50 (42.98)     1:59.32 (40.82)     2:40.37 (41.05)
  2 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               2:56.91    2:43.24 SILV   
                  37.66     1:19.47 (41.81)     2:02.97 (43.50)     2:43.24 (40.27)
  3 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              2:52.37    2:44.12 SILV   
                  35.62     1:18.17 (42.55)     2:01.91 (43.74)     2:44.12 (42.21)
  4 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR              2:59.21    2:48.13 SILV   
                  39.19     1:22.88 (43.69)     2:06.20 (43.32)     2:48.13 (41.93)
  5 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  2:50.12    2:49.08 SILV   
                  38.46     1:21.47 (43.01)     2:03.25 (41.78)     2:49.08 (45.83)
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 6:42.79   3/18/2016 Faith Maddox, SSC  -MR                     
                6:44.99  JO
                7:04.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 7:04.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               8:00.76    7:16.66        
                  38.58     1:21.69 (43.11)     2:05.57 (43.88)     2:50.27 (44.70)
        3:35.56 (45.29)     4:20.79 (45.23)     5:06.64 (45.85)     5:52.07 (45.43)
        6:35.30 (43.23)     7:16.66 (41.36)                                        
  2 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     7:32.97    7:21.05        
                  36.53     1:20.57 (44.04)     2:05.18 (44.61)     2:49.64 (44.46)
        3:34.24 (44.60)     4:19.61 (45.37)     5:05.54 (45.93)     5:51.84 (46.30)
        6:37.93 (46.09)     7:21.05 (43.12)                                        
  3 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               8:00.88    8:02.59        
                  39.13     1:26.80 (47.67)     2:16.93 (50.13)     3:07.38 (50.45)
        3:58.81 (51.43)     4:50.05 (51.24)     5:41.33 (51.28)     6:31.51 (50.18)
      8:02.59 (1:31.08)                                                            
Non-Award Division  
  1 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  7:08.67    6:57.40 SILV   
                  34.81     1:15.91 (41.10)     1:59.13 (43.22)     2:42.40 (43.27)
        3:26.51 (44.11)     4:07.54 (41.03)     4:51.28 (43.74)     5:33.60 (42.32)
        6:17.90 (44.30)     6:57.40 (39.50)                                        
  2 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  7:20.10    7:02.75 SILV   
                  35.45     1:16.36 (40.91)     1:58.01 (41.65)     2:41.02 (43.01)
        3:24.77 (43.75)     4:09.61 (44.84)     4:52.95 (43.34)     5:36.98 (44.03)
        6:20.67 (43.69)     7:02.75 (42.08)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 38.97   3/20/2016 Faith Maddox, SSC  -MR                       
                37.19  JO
                41.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 41.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR                42.68      41.93        
  2 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    42.82      41.96        
  3 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       42.62      42.19        
  4 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    44.01      42.20        
  5 Joinnides, Sofia A        10 WISC-MR                43.83      42.29        
  6 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR    44.02      42.33        
  7 Redfield, Addison R       10 SSC-MR                 42.34      42.35        
  8 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  42.97      42.87        
  9 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    42.88      42.88        
 10 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR                45.17      42.89        
 11 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 42.65      42.94        
 12 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR                46.66      43.00        
 13 Kearney, Sophia C         10 LIAC-MR                43.50      43.05        
 14 Hendershot, Abby G         9 IA-MR                  47.50      43.08        
 15 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR           45.11      43.40        
 16 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                42.56      43.44        
 17 Peers, Tegan A            10 IA-MR                  44.36      43.69        
 18 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                42.93      43.71        
 19 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       47.67      43.92        
 20 Platti, Grace              9 CSDC-MR                45.48      43.98        
 21 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       44.45      44.01        
 22 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 46.44      44.37        
 23 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           42.65      44.59        
 24 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    46.16      45.08        
 25 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                46.98      45.13        
 26 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           48.36      45.19        
 26 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR    56.07      45.19        
 28 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR                 44.16      45.30        
 29 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 45.19      45.32        
 30 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR           47.73      45.40        
 31 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           47.46      45.48        
 32 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    46.49      45.75        
 33 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           49.96      45.80        
 34 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       48.99      45.98        
 35 Donegain, Kate A           9 IA-MR                  45.51      46.31        
 36 Ratto, Leah F             10 SSC-MR                 50.41      46.56        
 37 French, Anna M             9 WISC-MR                43.77      46.73        
 38 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                49.69      46.95        
 39 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    49.25      47.16        
 40 Kay, Emma E               10 WISC-MR                45.85      47.32        
 41 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR           47.18      47.33        
 41 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    48.60      47.33        
 43 Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR       48.08      47.52        
 44 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 46.54      47.53        
 45 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR                47.94      47.54        
 46 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 47.26      47.74        
 47 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           52.36      47.77        
 48 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    47.32      47.91        
 49 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR                 51.78      47.98        
 50 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR           50.54      48.06        
 51 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 46.77      48.32        
 52 Abshire, Natalie          10 HAA-MR                 46.86      48.34        
 53 Silberger, Mary            9 BBSC-MR                51.97      48.53        
 54 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                53.07      48.64        
 55 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           48.27      48.75        
 56 Savarese, Angelina R      10 Three Village-MR       50.20      49.22        
 57 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                50.50      49.32        
 58 Law, Isabella              9 BBSC-MR                47.63      49.57        
 59 Blatz, Maddie E            9 IA-MR                1:03.22      49.61        
 60 Grotto, Gia R              9 SSC-MR                 52.85      49.99        
 61 Morda, Amanda M           10 SSC-MR                 52.85      50.25        
 62 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    48.24      51.03        
 63 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 51.36      51.55        
 64 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    50.64      52.65        
 65 Proper, Melanie J          9 LBA-MR                 57.29      53.56        
 66 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           54.90      53.84        
 67 Guerrier, Olivia J        10 Tmsuffolk-MR           59.06      53.85        
 68 Solon, Delaney A           9 Express Swimming-MR    53.67      53.89        
 69 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR           54.13      54.05        
 70 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         1:01.77      55.42        
 71 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR                53.00      55.67        
 72 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    56.98      56.07        
 73 Glatzle, Kathryn M        10 Tmsuffolk-MR           58.31      56.17        
 74 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR                 59.22      56.34        
 75 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR                 52.53      56.39        
 76 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR           59.87      56.44        
 77 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:00.06      56.59        
 78 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         1:01.22      58.13        
 79 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           53.23      58.77        
 80 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR           56.02    1:04.09        
 -- Carpentieri, Taylor M     10 IA-MR                  50.56         DQ        
      Not on back off wall
 -- Chen, Melody               9 Three Village-MR       45.67         DQ        
      No touch at turn
Non-Award Division  
  1 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    48.34      37.36#SILV   
  2 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       42.42      39.78 SILV   
  3 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       43.52      40.41 SILV   
  4 Singer, Keira A            9 WISC-MR                41.96      40.42 SILV   
  5 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       42.45      41.28 SILV   
  6 Wang, Angela A            10 Three Village-MR       44.98      41.35 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:24.76   3/19/2016 Jordan P Carpentieri, IA   -MR             
                1:20.49  JO
                1:33.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:33.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:34.74    1:33.81        
                  45.67     1:33.81 (48.14)                                        
  2 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR               1:36.40    1:34.19        
                  46.45     1:34.19 (47.74)                                        
  3 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              1:33.51    1:34.37        
                  47.42     1:34.37 (46.95)                                        
  4 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              1:40.00    1:34.97        
  5 Chen, Melody               9 Three Village-MR     1:34.02    1:35.00        
                  45.92     1:35.00 (49.08)                                        
  6 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               1:36.87    1:35.17        
                  46.77     1:35.17 (48.40)                                        
  7 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR              1:39.53    1:35.31        
                  45.91     1:35.31 (49.40)                                        
  8 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               1:37.10    1:35.73        
                  47.09     1:35.73 (48.64)                                        
  9 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR  1:36.04    1:35.92        
                  44.69     1:35.92 (51.23)                                        
 10 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:38.51    1:36.76        
 11 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR         2:04.22    1:36.79        
                  45.85     1:36.79 (50.94)                                        
 12 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:41.51    1:37.51        
                  46.11     1:37.51 (51.40)                                        
 13 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:38.16    1:37.76        
                  47.33     1:37.76 (50.43)                                        
 14 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:45.55    1:37.96        
                  47.80     1:37.96 (50.16)                                        
 15 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR              1:45.13    1:38.18        
                  46.82     1:38.18 (51.36)                                        
 16 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:43.34    1:38.26        
                  47.90     1:38.26 (50.36)                                        
 17 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:37.44    1:38.99        
                  48.69     1:38.99 (50.30)                                        
 18 Peers, Tegan A            10 IA-MR                1:38.33    1:39.37        
                  47.29     1:39.37 (52.08)                                        
 19 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR  1:36.43    1:40.09        
                  47.72     1:40.09 (52.37)                                        
 20 Wang, Angela A            10 Three Village-MR     1:37.86    1:40.22        
                  46.37     1:40.22 (53.85)                                        
 21 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:53.69    1:41.06        
                  48.53     1:41.06 (52.53)                                        
 22 Platti, Grace              9 CSDC-MR              1:34.20    1:41.15        
                  48.63     1:41.15 (52.52)                                        
 23 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               1:43.61    1:41.44        
                  50.11     1:41.44 (51.33)                                        
 24 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:43.08    1:41.52        
                  47.39     1:41.52 (54.13)                                        
 25 French, Anna M             9 WISC-MR              1:42.83    1:41.75        
                  49.04     1:41.75 (52.71)                                        
 26 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:48.15    1:41.87        
                  50.19     1:41.87 (51.68)                                        
 27 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR              1:37.90    1:42.24        
                  49.77     1:42.24 (52.47)                                        
 28 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:45.70    1:42.55        
                  49.89     1:42.55 (52.66)                                        
 29 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:44.13    1:43.29        
 30 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR              1:50.69    1:43.33        
                  50.29     1:43.33 (53.04)                                        
 31 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR         1:44.36    1:44.26        
                  51.94     1:44.26 (52.32)                                        
 32 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:48.97    1:44.35        
                  51.54     1:44.35 (52.81)                                        
 33 Donegain, Kate A           9 IA-MR                1:38.26    1:45.43        
                  49.81     1:45.43 (55.62)                                        
 34 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:41.40    1:45.66        
 35 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR              2:02.93    1:46.43        
                  50.54     1:46.43 (55.89)                                        
 36 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:48.87    1:46.94        
                  54.07     1:46.94 (52.87)                                        
 37 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR               1:46.87    1:47.00        
                  49.90     1:47.00 (57.10)                                        
 38 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                1:49.69    1:47.56        
                  52.32     1:47.56 (55.24)                                        
 39 Savarese, Angelina R      10 Three Village-MR     1:48.62    1:47.79        
                  50.94     1:47.79 (56.85)                                        
 40 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:49.81    1:47.92        
                  52.35     1:47.92 (55.57)                                        
 41 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR              1:56.67    1:47.94        
                  51.49     1:47.94 (56.45)                                        
 42 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:44.12    1:48.59        
 43 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:52.13    1:48.70        
                  53.08     1:48.70 (55.62)                                        
 44 Kieran, Meredith *         9 IA-MR                1:43.64    1:49.23        
                  52.59     1:49.23 (56.64)                                        
 45 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:49.71    1:49.42        
 46 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:44.79    1:49.80        
                  51.65     1:49.80 (58.15)                                        
 47 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:57.52    1:51.29        
                  53.82     1:51.29 (57.47)                                        
 48 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:54.28    1:52.78        
                  52.21   1:52.78 (1:00.57)                                        
 49 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:56.73    1:56.76        
                  56.11   1:56.76 (1:00.65)                                        
 50 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR               1:54.34    1:58.78        
                1:00.63     1:58.78 (58.15)                                        
 51 Abbate, Donna A            9 HAA-MR               2:09.31    1:58.87        
 52 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         2:09.96    1:59.46        
                  56.02   1:59.46 (1:03.44)                                        
 53 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR              2:10.51    1:59.94        
                  57.16   1:59.94 (1:02.78)                                        
 54 Guerrier, Olivia J        10 Tmsuffolk-MR         2:19.20    2:01.52        
                  55.47   2:01.52 (1:06.05)                                        
 55 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         2:10.09    2:01.61        
                  59.73   2:01.61 (1:01.88)                                        
 56 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         2:05.91    2:06.76        
                1:02.32   2:06.76 (1:04.44)                                        
 57 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:58.09    2:06.80        
                  58.68   2:06.80 (1:08.12)                                        
 58 Glatzle, Kathryn M        10 Tmsuffolk-MR         2:08.57    2:07.56        
                1:00.72   2:07.56 (1:06.84)                                        
 59 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         2:16.22    2:09.36        
                1:02.01   2:09.36 (1:07.35)                                        
 60 Proper, Melanie J          9 LBA-MR               2:07.50    2:09.46        
                  59.93   2:09.46 (1:09.53)                                        
 61 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR               2:25.94    2:09.93        
                1:01.83   2:09.93 (1:08.10)                                        
 62 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:11.55    2:11.16        
                1:02.07   2:11.16 (1:09.09)                                        
 63 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         2:06.26    2:23.73        
 -- Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR     1:48.53         DQ        
      Multiple strokes
                  53.19          DQ (59.53)                                        
Non-Award Division  
  1 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR     1:36.00    1:29.02 SILV   
                  42.33     1:29.02 (46.69)                                        
 -- Mink, Christina M         10 Tmsuffolk-MR         1:50.74        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 44.54   3/22/2014 Bella G Fiore, SACHEM                        
                42.99  JO
                47.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR                49.14      48.10        
  2 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 50.20      48.17        
  3 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  49.13      48.39        
  4 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    48.08      48.54        
  5 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       49.75      48.72        
  6 Phillips, Emma G          10 HAA-MR                 48.74      48.73        
  7 Warren, Sienna G          10 LBA-MR                 53.81      49.01        
  8 Donegain, Kate A           9 IA-MR                  50.77      49.23        
  9 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       48.83      49.44        
 10 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 53.41      49.47        
 11 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR                54.80      49.52        
 12 Redfield, Addison R       10 SSC-MR                 50.95      49.76        
 13 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR                49.56      49.89        
 14 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 50.27      50.21        
 15 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           50.09      50.33        
 16 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       50.34      50.43        
 17 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                52.54      50.47        
 18 Wu, Natalie                9 LIAC-MR                53.57      50.72        
 19 Petrovic, Mila            10 IA-MR                  50.06      50.90        
 20 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       50.31      50.93        
 21 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       49.70      51.55        
 22 Chen, Melody               9 Three Village-MR       50.82      51.60        
 23 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR                52.51      51.68        
 24 Neary, Madison G          10 WISC-MR                50.63      51.69        
 25 Virgilio, Sophia A        10 WISC-MR                56.88      51.94        
 26 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    53.81      52.18        
 27 Carpentieri, Taylor M     10 IA-MR                  51.70      52.24        
 28 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                51.92      52.25        
 29 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       51.66      52.45        
 30 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR                 54.62      52.69        
 31 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           52.17      52.75        
 32 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    51.28      52.93        
 33 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           55.17      52.95        
 34 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           54.22      53.16        
 35 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR                50.68      53.31        
 36 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    53.76      53.68        
 37 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 56.17      53.70        
 38 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 55.32      53.79        
 39 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR    55.72      54.38        
 39 Peers, Tegan A            10 IA-MR                  55.43      54.38        
 41 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                55.64      54.78        
 42 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR  1:01.78      54.79        
 43 Abbate, Donna A            9 HAA-MR                 56.78      55.95        
 44 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 59.10      56.28        
 45 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 56.18      56.68        
 46 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                54.18      56.94        
 47 French, Anna M             9 WISC-MR                56.26      57.14        
 48 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR                 58.83      57.26        
 49 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       55.95      57.35        
 50 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           57.31      57.43        
 51 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR                 55.76      57.45        
 52 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR           56.90      57.80        
 53 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           56.35      58.32        
 54 Abshire, Natalie          10 HAA-MR                 56.80      58.37        
 55 Savarese, Angelina R      10 Three Village-MR       59.83      59.44        
 56 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    57.55      59.81        
 57 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR              1:07.44      59.86        
 58 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:04.89    1:00.34        
 59 Proper, Melanie J          9 LBA-MR               1:05.90    1:00.37        
 60 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:07.00    1:00.94        
 61 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:00.02    1:01.68        
 62 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 58.92    1:02.04        
 63 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:04.37    1:02.25        
 64 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:00.61    1:02.30        
 65 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         1:04.28    1:02.32        
 66 DiFranco, Samantha L       9 FA-MR                  56.97    1:02.37        
 67 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR              1:06.45    1:02.94        
 68 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR         1:02.17    1:03.77        
 69 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         1:15.59    1:03.85        
 70 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR               1:05.02    1:04.46        
 71 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    59.24    1:06.68        
 72 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:12.51    1:07.56        
 73 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:21.05    1:09.21        
 74 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:09.71    1:10.93        
 75 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:03.10    1:13.65        
 76 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         1:22.28    1:17.10        
 -- Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR    48.33         DQ        
      One hand touch
 -- Wang, Angela A            10 Three Village-MR       49.61         DQ        
      One hand touch
 -- Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:09.39         DQ        
      Arms past hipline
Non-Award Division  
  1 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR                 47.91      46.30 SILV   
  2 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    51.30      46.93 SILV   
  3 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 48.89      47.03 SILV   
  4 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                48.23      47.10 SILV   
  5 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR    48.29      47.16 SILV   
  6 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       48.80      47.19 SILV   
  7 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR           48.03      47.45 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:35.90   3/20/2016 Jordan P Carpentieri, IA   -MR             
                1:32.99  JO
                1:46.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:46.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:50.08    1:46.76        
                  51.25     1:46.76 (55.51)                                        
  2 Wu, Natalie                9 LIAC-MR              1:49.62    1:46.83        
                  50.80     1:46.83 (56.03)                                        
  3 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:49.68    1:47.03        
                  50.10     1:47.03 (56.93)                                        
  4 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:48.53    1:47.07        
                  50.89     1:47.07 (56.18)                                        
  5 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              1:52.84    1:48.80        
                  50.73     1:48.80 (58.07)                                        
  6 Carpentieri, Taylor M     10 IA-MR                1:55.80    1:51.03        
                  53.29     1:51.03 (57.74)                                        
  7 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     2:02.82    1:51.63        
                  53.62     1:51.63 (58.01)                                        
  8 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         2:16.52    1:52.54        
                  53.75     1:52.54 (58.79)                                        
  9 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:49.06    1:52.65        
                  55.11     1:52.65 (57.54)                                        
 10 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              2:00.00    1:52.92        
                  53.16     1:52.92 (59.76)                                        
 11 Platti, Grace              9 CSDC-MR              1:54.67    1:54.49        
                  53.41   1:54.49 (1:01.08)                                        
 12 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:58.54    1:55.03        
                  54.73   1:55.03 (1:00.30)                                        
 13 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               2:06.77    1:55.58        
                  54.28   1:55.58 (1:01.30)                                        
 14 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:55.06    1:55.64        
                  55.16   1:55.64 (1:00.48)                                        
 15 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:56.71    1:55.90        
                  56.88     1:55.90 (59.02)                                        
 16 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         1:57.07    1:56.13        
                  54.60   1:56.13 (1:01.53)                                        
 17 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              1:56.40    1:57.63        
                  56.89   1:57.63 (1:00.74)                                        
 18 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               2:00.84    1:58.02        
                  56.00   1:58.02 (1:02.02)                                        
 19 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:56.29    2:00.18        
                  56.19   2:00.18 (1:03.99)                                        
 20 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               2:03.89    2:00.65        
                  55.17   2:00.65 (1:05.48)                                        
 21 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR              1:53.44    2:01.52        
                  57.04   2:01.52 (1:04.48)                                        
 22 Donegain, Kate A           9 IA-MR                     NT    2:01.61        
                  51.24   2:01.61 (1:10.37)                                        
 23 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         2:08.03    2:02.46        
                  59.68   2:02.46 (1:02.78)                                        
 24 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               2:03.48    2:04.74        
                  59.88   2:04.74 (1:04.86)                                        
 25 Abshire, Natalie          10 HAA-MR               2:08.56    2:06.05        
                  58.19   2:06.05 (1:07.86)                                        
 26 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         2:03.84    2:06.75        
                1:01.32   2:06.75 (1:05.43)                                        
 27 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR              2:23.14    2:06.83        
                1:06.82   2:06.83 (1:00.01)                                        
 28 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               2:11.75    2:06.89        
                1:00.72   2:06.89 (1:06.17)                                        
 29 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  2:20.33    2:07.30        
                1:03.26   2:07.30 (1:04.04)                                        
 30 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               2:21.54    2:07.72        
                1:01.61   2:07.72 (1:06.11)                                        
 31 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         2:12.57    2:08.79        
                1:01.02   2:08.79 (1:07.77)                                        
 32 DiFranco, Samantha L       9 FA-MR                2:02.28    2:10.04        
                1:01.10   2:10.04 (1:08.94)                                        
 33 Kay, Emma E               10 WISC-MR              2:10.28    2:10.96        
                  59.61   2:10.96 (1:11.35)                                        
 34 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  2:08.49    2:11.26        
                1:03.09   2:11.26 (1:08.17)                                        
 35 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR               2:13.19    2:12.61        
                1:04.79   2:12.61 (1:07.82)                                        
 36 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         2:16.41    2:14.12        
                1:04.91   2:14.12 (1:09.21)                                        
 37 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:13.77    2:15.02        
                1:05.07   2:15.02 (1:09.95)                                        
 38 Law, Isabella              9 BBSC-MR              2:18.90    2:18.38        
                1:04.45   2:18.38 (1:13.93)                                        
 39 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  2:24.88    2:18.52        
 40 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:15.22    2:32.62        
 -- Ratto, Leah F             10 SSC-MR               2:31.95         DQ        
      Arms past hipline
                1:15.56        DQ (1:19.69)                                        
 -- Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               2:05.68         DQ        
      Other
                  57.63        DQ (1:04.72)                                        
 -- Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR               2:16.09         DQ        
      One hand touch
                1:07.95        DQ (1:12.94)                                        
 -- French, Anna M             9 WISC-MR              2:00.11         DQ        
      One hand touch
                  59.77        DQ (1:06.70)                                        
 -- Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:46.27         DQ        
      Head not up
                  51.07          DQ (55.23)                                        
Non-Award Division  
  1 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:49.79    1:40.97 SILV   
                  47.55     1:40.97 (53.42)                                        
  2 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR               1:47.79    1:41.39 SILV   
                  48.48     1:41.39 (52.91)                                        
  3 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR              1:48.51    1:43.80 SILV   
                  49.02     1:43.80 (54.78)                                        
  4 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:47.16    1:43.87 SILV   
                  49.18     1:43.87 (54.69)                                        
  5 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               1:51.34    1:44.45 SILV   
                  50.48     1:44.45 (53.97)                                        
  6 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                1:55.86    1:45.14 SILV   
                  50.36     1:45.14 (54.78)                                        
  7 Chen, Melody               9 Three Village-MR     1:56.00    1:45.43 SILV   
                  51.25     1:45.43 (54.18)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 40.91   3/23/2014 Danielle Ingrassia, HAA  -MR                 
                35.99  JO
                42.39  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 42.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  42.75      42.41        
  2 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR    44.09      42.42        
  3 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    45.54      42.59        
  4 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       45.33      42.81        
  5 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       45.64      42.91        
  6 Peers, Tegan A            10 IA-MR                  44.88      43.23        
  7 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 44.87      43.28        
  8 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    46.85      44.62        
  8 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR                43.89      44.62        
 10 Joinnides, Sofia A        10 WISC-MR                45.14      44.76        
 11 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       45.83      44.82        
 12 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    44.26      44.86        
 13 Weiss, Lauren             10 IA-MR                  44.87      44.95        
 14 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 48.90      45.16        
 15 Abshire, Natalie          10 HAA-MR                 48.58      45.17        
 16 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                46.09      45.31        
 17 Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR       49.59      45.38        
 18 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 52.65      45.57        
 19 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    46.96      45.81        
 20 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       45.28      45.83        
 21 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    47.83      46.42        
 22 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                52.25      46.79        
 23 Donegain, Kate A           9 IA-MR                  47.15      47.00        
 24 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 47.06      47.11        
 25 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    50.76      47.13        
 26 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  46.03      47.24        
 27 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR                47.86      47.42        
 28 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR           50.25      47.67        
 29 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR                 48.60      47.96        
 30 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 52.33      48.70        
 31 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    50.49      48.94        
 32 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                48.32      48.96        
 33 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR                50.35      49.00        
 34 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       50.00      49.23        
 35 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                55.52      49.53        
 36 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           57.22      49.84        
 37 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:02.70      50.69        
 38 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 51.84      50.86        
 39 Law, Isabella              9 BBSC-MR                54.36      51.06        
 40 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:01.34      51.10        
 41 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           53.37      51.86        
 42 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR                46.69      51.89        
 43 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:08.56      52.34        
 44 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    52.80      52.70        
 45 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 58.15      53.76        
 46 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR               1:05.09      53.83        
 47 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    57.62      54.11        
 48 Blatz, Maddie E            9 IA-MR                  53.22      54.27        
 49 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:07.70      55.66        
 50 Savarese, Angelina R      10 Three Village-MR       57.45      57.06        
 51 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:02.23      58.64        
 52 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:03.78      58.84        
 53 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:00.08      59.36        
 54 Silberger, Mary            9 BBSC-MR              1:01.13      59.93        
 55 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:01.21    1:00.67        
 56 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:09.97    1:00.84        
 57 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:08.08    1:03.16        
 58 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR               1:15.12    1:16.40        
 -- Wang, Angela A            10 Three Village-MR       55.35         DQ        
      One hand touch
 -- Solon, Delaney A           9 Express Swimming-MR    56.29         DQ        
      Non-simultaneous arms
Non-Award Division  
  1 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR                43.55      38.83#SILV   
  2 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       43.30      39.80#SILV   
  3 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                42.58      39.95#SILV   
  4 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       45.44      40.16#SILV   
  5 Petrovic, Mila            10 IA-MR                  43.72      40.85#SILV   
  6 Wu, Natalie                9 LIAC-MR                43.57      41.35 SILV   
  7 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    44.32      41.92 SILV   
  7 Cullen, Grace M           10 IA-MR                  45.82      41.92 SILV   
  9 Kearney, Sophia C         10 LIAC-MR                47.13      42.17 SILV   
 -- Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    43.16         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:26.63   3/19/2016 Faith Maddox, SSC  -MR                     
                1:25.99  JO
                1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              1:46.98    1:40.54        
                  45.17     1:40.54 (55.37)                                        
  2 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:48.05    1:42.83        
                  47.11     1:42.83 (55.72)                                        
  3 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:48.21    1:46.03        
                  48.29     1:46.03 (57.74)                                        
  4 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:42.55    1:48.07        
                  49.52     1:48.07 (58.55)                                        
  5 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     1:49.45    1:48.96        
                  50.04     1:48.96 (58.92)                                        
  6 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:50.51    1:51.70        
                  50.35   1:51.70 (1:01.35)                                        
  7 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:55.03    1:56.08        
                  53.17   1:56.08 (1:02.91)                                        
  8 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR              1:59.01    2:05.48        
                  54.63   2:05.48 (1:10.85)                                        
  9 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               2:07.22    2:10.24        
                  55.75   2:10.24 (1:14.49)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 1:22.80   3/23/2014 Tercia Z Dobrzynski, IA   -MR              
                1:20.99  JO
                1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:36.54    1:28.60        
                  41.23     1:28.60 (47.37)                                        
  2 Kearney, Sophia C         10 LIAC-MR              1:31.37    1:28.67        
                  42.56     1:28.67 (46.11)                                        
  3 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR     1:46.78    1:28.92        
  4 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              1:34.97    1:28.93        
                  41.45     1:29.04 (47.59)         1:28.93 ( )                    
  5 Neary, Madison G          10 WISC-MR              1:31.93    1:29.17        
                  39.83     1:29.17 (49.34)                                        
  6 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:36.95    1:29.25        
                  42.16     1:29.25 (47.09)                                        
  7 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:34.74    1:29.30        
                  41.23     1:29.30 (48.07)                                        
  8 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  1:37.14    1:29.57        
                  41.53     1:29.57 (48.04)                                        
  9 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR     1:39.98    1:29.69        
                  41.32     1:29.92 (48.60)         1:29.69 ( )                    
 10 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR              1:35.69    1:30.42        
                  44.57     1:30.60 (46.03)         1:30.42 ( )                    
 11 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:31.48    1:30.47        
                  41.78     1:30.47 (48.69)                                        
 12 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:40.57    1:30.56        
                  39.64     1:30.56 (50.92)                                        
 13 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR               1:35.08    1:30.77        
                  44.68     1:30.77 (46.09)                                        
 14 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:36.89    1:31.00        
                  42.73     1:31.00 (48.27)                                        
 15 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              1:32.90    1:31.08        
                  38.82     1:28.09 (49.27)      1:31.08 (2.99)                    
 16 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         1:32.13    1:31.33        
                  41.13     1:31.33 (50.20)                                        
 17 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:36.34    1:31.39        
                  45.34     1:31.39 (46.05)                                        
 18 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR              1:31.54    1:31.45        
                  43.20     1:31.45 (48.25)                                        
 19 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR  1:35.99    1:31.63        
                  41.47     1:31.63 (50.16)                                        
 20 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              1:32.68    1:31.64        
                  41.45     1:29.04 (47.59)      1:31.64 (2.60)                    
 21 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:32.96    1:32.05        
                  44.57     1:30.60 (46.03)      1:32.05 (1.45)                    
 22 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:37.52    1:32.29        
                  45.00     1:32.29 (47.29)                                        
 23 Wang, Angela A            10 Three Village-MR     1:33.75    1:32.47        
                  45.10     1:32.47 (47.37)                                        
 24 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:40.89    1:34.00        
                  46.69     1:34.00 (47.31)                                        
 25 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              1:37.96    1:34.63        
                  44.05     1:34.63 (50.58)                                        
 26 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               1:41.45    1:35.40        
                  47.07     1:35.59 (48.52)         1:35.40 ( )                    
 27 Platti, Grace              9 CSDC-MR              1:39.68    1:35.48        
                  45.10     1:35.48 (50.38)                                        
 28 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     1:37.11    1:36.12        
 29 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR              1:33.67    1:36.33        
 30 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               1:47.01    1:36.75        
                  45.74     1:36.75 (51.01)                                        
 31 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:42.36    1:36.99        
                  44.59     1:36.99 (52.40)                                        
 32 Donegain, Kate A           9 IA-MR                1:40.52    1:37.25        
                  46.09     1:37.42 (51.33)         1:37.25 ( )                    
 33 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:51.15    1:38.39        
                  48.07     1:38.39 (50.32)                                        
 34 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         1:45.02    1:39.02        
                  45.50     1:39.02 (53.52)                                        
 35 Abshire, Natalie          10 HAA-MR               1:52.06    1:39.82        
                  45.35     1:39.82 (54.47)                                        
 36 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:45.83    1:39.87        
                  51.03     1:39.87 (48.84)                                        
 37 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR              1:46.08    1:40.01        
 38 Peers, Tegan A            10 IA-MR                1:44.86    1:41.01        
                  49.29     1:41.01 (51.72)                                        
 39 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR              1:48.22    1:41.65        
                  44.94     1:41.76 (56.82)         1:41.65 ( )                    
 40 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:48.70    1:41.91        
                  49.74     1:41.91 (52.17)                                        
 41 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:44.34    1:42.13        
                  46.09     1:42.13 (56.04)                                        
 42 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR     2:11.12    1:42.32        
 43 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:50.75    1:43.41        
                  50.41     1:43.41 (53.00)                                        
 44 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR         1:54.03    1:43.61        
                  50.50     1:43.61 (53.11)                                        
 45 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:56.97    1:45.39        
                  52.32     1:45.39 (53.07)                                        
 46 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR  1:46.32    1:45.88        
                  45.66   1:45.88 (1:00.22)                                        
 47 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:45.19    1:46.17        
                  47.44     1:46.17 (58.73)                                        
 48 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               2:00.07    1:46.50        
                  47.16     1:46.50 (59.34)                                        
 49 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:45.49    1:46.66        
                  46.79     1:46.66 (59.87)                                        
 50 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  2:00.34    1:47.15        
                  48.66     1:47.15 (58.49)                                        
 51 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:49.47    1:47.49        
                  48.93     1:47.49 (58.56)                                        
 52 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:49.42    1:51.50        
                  48.88   1:51.50 (1:02.62)                                        
 53 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:55.01    1:51.62        
                  51.77     1:51.62 (59.85)                                        
 54 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               2:04.76    1:52.45        
                  54.64     1:52.45 (57.81)                                        
 55 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR               1:54.51    1:52.83        
                  50.19   1:52.83 (1:02.64)                                        
 56 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:54.77    1:52.89        
                  54.17     1:52.89 (58.72)                                        
 57 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:58.47    1:53.21        
                  55.78     1:53.21 (57.43)                                        
 58 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         2:08.66    1:54.69        
                  59.18     1:54.69 (55.51)                                        
 59 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:03.42    1:54.95        
                  54.18   1:54.95 (1:00.77)                                        
 60 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:55.56    1:55.55        
                  52.50   1:55.55 (1:03.05)                                        
 61 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:56.06    1:58.76        
                  55.63   1:58.76 (1:03.13)                                        
 62 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  2:17.21    2:01.63        
                  56.17   2:01.63 (1:05.46)                                        
 63 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:55.53    2:02.16        
                1:01.62   2:02.16 (1:00.54)                                        
 64 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR               1:59.89    2:06.84        
                1:02.08   2:06.84 (1:04.76)                                        
 -- Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:42.25         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR     1:32.08         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  42.21          DQ (47.03)                                        
 -- Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:38.35         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.26          DQ (51.86)                                        
 -- Chen, Melody               9 Three Village-MR     1:45.26         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  47.08          DQ (48.35)                                        
 -- Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR  1:38.60         DQ        
      One hand touch - breast
                  43.57          DQ (49.62)                                        
 -- Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR     1:44.26         DQ        
      One hand touch - breast
                  47.01          DQ (54.26)                                        
Non-Award Division  
  1 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:29.44    1:21.76#SILV   
                  36.39     1:21.76 (45.37)                                        
  2 Phillips, Emma G          10 HAA-MR               1:29.82    1:24.70 SILV   
                  36.58     1:24.70 (48.12)                                        
  3 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:32.47    1:25.72 SILV   
                  41.23     1:25.72 (44.49)                                        
  4 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:30.04    1:25.77 SILV   
                  39.02     1:25.77 (46.75)                                        
  5 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:28.97    1:26.22 SILV   
                  38.25     1:26.22 (47.97)                                        
  6 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR  1:30.58    1:27.24 SILV   
                  41.33     1:27.24 (45.91)                                        
  7 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR              1:29.45    1:27.88 SILV   
                  41.03     1:27.88 (46.85)                                        
  8 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:35.07    1:27.97 SILV   
                  38.82     1:28.09 (49.27)         1:27.97 ( )                    
  9 Wu, Natalie                9 LIAC-MR              1:29.46    1:28.26 SILV   
                  40.65     1:28.26 (47.61)                                        
 10 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:34.30    1:28.29 SILV   
                  39.52     1:28.29 (48.77)                                        
 11 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               1:31.38    1:28.38 SILV   
 -- Virgilio, Sophia A        10 WISC-MR              2:03.41        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:58.48   3/21/2014 Emma R Anderson, LIAC -MR                  
                2:51.99  JO
                3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               3:15.12    3:14.94        
                  42.19     1:28.62 (46.43)     2:27.29 (58.67)     3:14.94 (47.65)
  2 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR               3:25.22    3:17.08        
                  48.87     1:36.78 (47.91)     2:31.78 (55.00)     3:17.08 (45.30)
  3 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  3:29.56    3:18.09        
                  44.22     1:34.91 (50.69)   2:35.63 (1:00.72)     3:18.09 (42.46)
  4 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     3:30.45    3:18.43        
                  43.71     1:32.29 (48.58)   2:35.75 (1:03.46)     3:18.43 (42.68)
  5 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  3:17.10    3:18.89        
                  53.44     1:41.37 (47.93)     2:37.03 (55.66)     3:18.89 (41.86)
  6 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  3:27.94    3:19.41        
                  47.73     1:37.46 (49.73)     2:35.17 (57.71)     3:19.41 (44.24)
  7 Donegain, Kate A           9 IA-MR                     NT    3:29.60        
                                1:39.90 ( )   3:29.60 (1:49.70)                    
  8 Young, Sydney B           10 SSC-MR               4:02.60    3:55.84        
                  54.05     1:49.78 (55.73)   3:03.81 (1:14.03)     3:55.84 (52.03)
 -- Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               3:40.78         DQ        
      One hand touch - fly
                  47.71     1:40.46 (52.75)     2:39.05 (58.59)          DQ (47.98)
Non-Award Division  
  1 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         3:27.22    3:07.94 SILV   
                  39.74     1:24.97 (45.23)     2:24.51 (59.54)     3:07.94 (43.43)
  2 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               3:22.77    3:08.70 SILV   
                  41.29     1:26.20 (44.91)   2:28.21 (1:02.01)     3:08.70 (40.49)
  3 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  3:14.78    3:11.17 SILV   
                  47.69     1:34.20 (46.51)     2:31.58 (57.38)     3:11.17 (39.59)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 29.07   3/22/2014 Alyssa M Mei, SACHEM                         
                28.29  JO
                30.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                31.09      31.20        
  2 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           31.34      31.36        
  3 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                31.54      31.37        
  4 Hille, Amara V            11 IA-MR                  31.69      31.54        
  5 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR       31.62      31.56        
  6 Tan, Chloe                11 LIAC-MR                31.96      31.59        
  7 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           31.21      31.66        
  7 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                  32.05      31.66        
  9 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 31.62      31.67        
 10 Haas, Emma C              12 IA-MR                  31.40      31.76        
 11 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 31.44      31.85        
 12 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR                 33.05      32.14        
 13 Platti, Nicole            12 CSDC-MR                32.06      32.18        
 14 Hayes, Kayla              11 WISC-MR                32.83      32.24        
 15 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR           32.04      32.36        
 16 Leu, Mindy B              12 LIAC-MR                31.47      32.52        
 17 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR                32.49      32.53        
 18 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR       33.35      32.55        
 19 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       32.96      32.62        
 20 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                  32.17      32.64        
 21 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                  31.98      32.65        
 22 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR           32.46      32.69        
 23 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 31.63      32.73        
 24 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR                 32.37      32.76        
 24 Duke, Skyler L            11 WISC-MR                33.14      32.76        
 26 Boes, Taylor V            12 SSC-MR                 33.25      32.78        
 27 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 32.73      32.80        
 28 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                32.72      32.81        
 29 McKie, Grace A            11 LIAC-MR                32.55      32.84        
 29 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 32.73      32.84        
 31 Bakalli, Lily F           12 IA-MR                  33.10      32.87        
 32 Reyes, Ella M             11 SSC-MR                 33.84      32.99        
 33 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 33.36      33.03        
 34 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  31.56      33.08        
 35 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 34.50      33.48        
 36 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                  33.23      33.59        
 37 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR                32.88      33.64        
 38 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    32.95      33.70        
 39 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           35.11      33.83        
 39 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR    33.14      33.83        
 41 Wen, Victoria             11 LIAC-MR                36.05      33.90        
 42 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR                 33.21      33.93        
 43 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    33.47      34.04        
 44 Vieira, Emily B           11 SSC-MR                 35.89      34.06        
 45 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR                32.98      34.09        
 46 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR                35.51      34.17        
 47 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR                 34.15      34.21        
 48 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 33.58      34.26        
 49 Simon, Paige              12 HAA-MR                 33.45      34.43        
 50 Orrego, Maria             11 UN-MR                  35.61      34.51        
 51 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 36.11      34.54        
 51 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           34.90      34.54        
 53 Wagner, Cathryn R         11 LBA-MR                 34.93      34.77        
 54 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR                33.87      34.79        
 55 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR                34.57      34.83        
 56 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR                32.80      35.03        
 57 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                35.40      35.11        
 58 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                 35.27      35.18        
 59 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 34.73      35.20        
 60 Glennon, Abby K           12 SSC-MR                 36.39      35.21        
 61 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR                34.28      35.28        
 62 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           36.19      35.37        
 63 Foster, Isabella T        11 HAA-MR                 35.99      35.42        
 64 Montes, Gianna            11 SSC-MR                 33.62      35.56        
 65 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR                35.35      35.73        
 66 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    35.94      35.75        
 66 Hickey, Bridget R         11 Tmsuffolk-MR           35.59      35.75        
 68 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR                 34.66      35.78        
 69 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    34.31      35.79        
 70 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 35.53      35.94        
 71 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                35.66      36.10        
 72 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    36.11      36.13        
 73 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 35.69      36.17        
 74 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    36.69      36.26        
 75 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR                36.63      36.35        
 76 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                36.21      36.37        
 77 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 38.67      36.55        
 78 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR                 38.44      36.56        
 79 Lastorino, Sophia L       12 WISC-MR                37.86      36.69        
 80 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR                36.54      36.70        
 81 Rosenfeld, StevieDonna    12 HAA-MR                 38.18      37.10        
 82 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR       36.00      37.37        
 83 Nguyen, V                 11 CSDC-MR                37.50      37.77        
 84 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       36.95      37.95        
 85 McAdam, Ashley E          11 IA-MR                  42.18      38.01        
 86 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR                 36.54      38.26        
 87 Curran, Caleigh           11 IA-MR                  39.08      38.29        
 88 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR                 35.72      38.33        
 89 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR                38.35      38.38        
 90 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                  36.66      38.70        
 91 Pandolfi, Emma C          11 LIAC-MR                39.07      38.73        
 92 Zhang, Ashley Z           11 LIAC-MR                38.86      38.81        
 93 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    38.88      39.14        
 94 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR       39.59      39.19        
 95 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                39.39      39.29        
 96 Villani, Julia            12 CSDC-MR                39.26      39.31        
 97 Lee, Hannah N             11 SSC-MR                 37.12      39.87        
 98 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR                 38.79      40.15        
 99 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    39.61      40.20        
100 Prafder, Audrey           11 LBA-MR                 39.81      40.41        
101 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 40.36      40.47        
102 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR                 38.94      40.76        
103 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                41.12      41.41        
104 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 43.76      43.24        
105 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR           40.38      43.45        
106 Seaman, Abby G            12 SSC-MR                 46.71      43.49        
107 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                41.25      44.21        
108 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR                 43.78      44.32        
109 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    47.10      44.41        
110 Alessi, Sam S             11 SSC-MR                 45.02      44.88        
111 Williams, Cara A          11 SSC-MR                 49.25      48.79        
112 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR                 53.85      53.87        
113 Prete, Lauren S           12 CSDC-MR                54.40      54.50        
Non-Award Division  
  1 Bilich, Kristen           12 IA-MR                  31.38      30.54 SILV   
 -- Maler, Olivia B           12 Express Swimming-MR    33.62        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 1:03.92   3/20/2016 Elena C Cunneen, IA   -MR                  
                1:00.99  JO
                1:08.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:08.70    1:08.39        
                  33.50     1:08.39 (34.89)                                        
  2 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:09.07    1:08.80        
                  32.90     1:08.80 (35.90)                                        
  3 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:09.06    1:08.84        
                  33.82     1:08.84 (35.02)                                        
  4 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:09.66    1:09.22        
                  32.88     1:09.22 (36.34)                                        
  5 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                1:10.18    1:09.74        
                  32.55     1:09.74 (37.19)                                        
  6 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              1:10.91    1:09.80        
                  32.83     1:09.80 (36.97)                                        
  7 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              1:11.13    1:09.95        
                  33.92     1:09.95 (36.03)                                        
  8 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                1:10.17    1:09.96        
                  34.06     1:09.96 (35.90)                                        
  9 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:11.15    1:10.01        
                  33.82     1:10.01 (36.19)                                        
 10 Hayes, Kayla              11 WISC-MR              1:11.73    1:10.28        
                  33.65     1:10.28 (36.63)                                        
 11 Leu, Mindy B              12 LIAC-MR              1:10.39    1:10.29        
                  33.38     1:10.29 (36.91)                                        
 12 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:09.45    1:10.38        
                  33.64     1:10.38 (36.74)                                        
 13 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:08.93    1:10.69        
                  34.09     1:10.69 (36.60)                                        
 14 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:11.89    1:10.74        
                  33.74     1:10.74 (37.00)                                        
 15 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:10.50    1:10.84        
                  33.15     1:10.84 (37.69)                                        
 16 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:09.08    1:10.93        
                  34.50     1:10.93 (36.43)                                        
 17 Haas, Emma C              12 IA-MR                1:12.67    1:11.21        
                  33.51     1:11.21 (37.70)                                        
 18 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR  1:10.53    1:11.26        
                  33.48     1:11.26 (37.78)                                        
 19 DeFranco, Ava             12 WISC-MR              1:11.43    1:11.48        
                  34.19     1:11.48 (37.29)                                        
 20 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                1:09.38    1:11.50        
                  34.29     1:11.50 (37.21)                                        
 21 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:11.16    1:11.52        
                  34.56     1:11.52 (36.96)                                        
 22 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:13.97    1:11.74        
                  34.56     1:11.74 (37.18)                                        
 23 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:09.73    1:11.79        
                  34.24     1:11.79 (37.55)                                        
 24 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:11.73    1:12.01        
                  34.40     1:12.01 (37.61)                                        
 25 Einsetler, Morgan P       12 WISC-MR              1:17.91    1:12.10        
                  34.46     1:12.10 (37.64)                                        
 26 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              1:12.45    1:12.29        
                  34.93     1:12.29 (37.36)                                        
 27 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:13.14    1:12.80        
                  34.87     1:12.80 (37.93)                                        
 28 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR  1:14.99    1:13.07        
                  34.61     1:13.07 (38.46)                                        
 29 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR         1:13.04    1:13.17        
                  34.40     1:13.17 (38.77)                                        
 30 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               1:12.46    1:13.34        
                  34.30     1:13.34 (39.04)                                        
 31 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:11.56    1:13.73        
                  35.37     1:13.73 (38.36)                                        
 32 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:12.28    1:13.84        
                  34.82     1:13.84 (39.02)                                        
 33 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:14.59    1:13.92        
                  36.51     1:13.92 (37.41)                                        
 34 Wen, Victoria             11 LIAC-MR              1:16.10    1:14.02        
                  35.05     1:14.02 (38.97)                                        
 35 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              1:13.62    1:14.04        
                  36.09     1:14.04 (37.95)                                        
 36 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:14.46    1:14.13        
                  35.65     1:14.13 (38.48)                                        
 36 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR              1:15.05    1:14.13        
                  35.48     1:14.13 (38.65)                                        
 38 Chang, Hannah             11 LIAC-MR              1:13.86    1:14.17        
 39 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR              1:14.04    1:14.68        
                  35.72     1:14.68 (38.96)                                        
 40 Ho, Kairi                 11 LIAC-MR              1:15.90    1:14.69        
                  35.44     1:14.69 (39.25)                                        
 41 Duke, Skyler L            11 WISC-MR              1:16.80    1:14.93        
                  35.89     1:14.93 (39.04)                                        
 42 Boes, Taylor V            12 SSC-MR               1:15.51    1:14.99        
                  34.65     1:14.99 (40.34)                                        
 43 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               1:16.59    1:15.26        
                  36.64     1:15.26 (38.62)                                        
 44 Causin, Ella N            12 CSDC-MR              1:14.48    1:15.44        
                  35.44     1:15.44 (40.00)                                        
 45 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:15.72    1:15.58        
                  36.63     1:15.58 (38.95)                                        
 46 DeHaas, Hailey R          12 IA-MR                1:15.13    1:15.64        
                  35.67     1:15.64 (39.97)                                        
 47 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:18.02    1:16.02        
                  35.96     1:16.02 (40.06)                                        
 48 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:18.01    1:16.13        
                  36.02     1:16.13 (40.11)                                        
 49 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  1:19.39    1:16.40        
                  35.70     1:16.40 (40.70)                                        
 50 Wilson, Tori F            12 SSC-MR               1:19.95    1:16.55        
                  36.06     1:16.55 (40.49)                                        
 51 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR              1:16.69    1:16.60        
                1:16.82         1:16.60 ( )                                        
 52 Leontis, Alison M         12 Express Swimming-MR  1:22.12    1:17.13        
                  36.49     1:17.13 (40.64)                                        
 53 Simon, Paige              12 HAA-MR               1:13.03    1:17.29        
                  35.56     1:17.29 (41.73)                                        
 54 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:23.64    1:17.31        
                  37.17     1:17.31 (40.14)                                        
 55 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR              1:21.90    1:17.33        
                  36.64     1:17.33 (40.69)                                        
 56 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR              1:18.23    1:18.11        
                  36.31     1:18.11 (41.80)                                        
 57 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               1:16.77    1:18.46        
                  38.68     1:18.46 (39.78)                                        
 58 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:18.36    1:18.66        
                  37.50     1:18.66 (41.16)                                        
 59 Ramos, Kota               11 CSDC-MR              1:21.30    1:18.72        
                  37.35     1:18.72 (41.37)                                        
 60 Rose, Madeline I          11 LIAC-MR              1:18.63    1:19.01        
                  36.57     1:19.01 (42.44)                                        
 61 Orrego, Maria             11 UN-MR                1:17.12    1:19.16        
                  37.62     1:19.16 (41.54)                                        
 62 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR         1:19.69    1:19.42        
                  38.21     1:19.42 (41.21)                                        
 63 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:17.23    1:19.44        
                  37.23     1:19.44 (42.21)                                        
 64 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:22.98    1:19.73        
                  37.50     1:19.73 (42.23)                                        
 65 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR              1:22.28    1:19.95        
                  38.40     1:19.95 (41.55)                                        
 66 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:21.21    1:20.00        
                  37.59     1:20.00 (42.41)                                        
 67 Rosenfeld, StevieDonna    12 HAA-MR               1:24.88    1:20.14        
                  38.11     1:20.14 (42.03)                                        
 68 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR              1:19.68    1:20.71        
                  38.52     1:20.71 (42.19)                                        
 69 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR              1:14.11    1:20.95        
                  37.87     1:20.95 (43.08)                                        
 70 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:24.02    1:21.11        
                  39.41     1:21.11 (41.70)                                        
 71 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR              1:27.23    1:21.93        
                  38.86     1:21.93 (43.07)                                        
 72 Pandolfi, Emma C          11 LIAC-MR              1:28.68    1:22.01        
                  40.03     1:22.01 (41.98)                                        
 73 Le, Amanda T              12 FA-MR                1:30.18    1:22.19        
                  39.96     1:22.19 (42.23)                                        
 74 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:29.24    1:22.54        
                  38.94     1:22.54 (43.60)                                        
 75 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:20.03    1:22.59        
                  39.09     1:22.59 (43.50)                                        
 76 Glennon, Abby K           12 SSC-MR               1:20.03    1:22.76        
                  40.55     1:22.76 (42.21)                                        
 77 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR               1:29.34    1:23.28        
                  39.36     1:23.28 (43.92)                                        
 78 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:22.44    1:24.05        
                  39.92     1:24.05 (44.13)                                        
 79 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR              1:27.47    1:24.18        
                  40.99     1:24.18 (43.19)                                        
 80 Nguyen, V                 11 CSDC-MR              1:28.90    1:24.47        
                  40.19     1:24.47 (44.28)                                        
 81 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR               1:23.96    1:24.85        
                  40.12     1:24.85 (44.73)                                        
 82 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR              1:27.66    1:25.07        
                  40.77     1:25.07 (44.30)                                        
 83 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR     1:22.57    1:25.11        
                  40.38     1:25.11 (44.73)                                        
 84 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR     1:21.67    1:25.74        
                  39.72     1:25.74 (46.02)                                        
 85 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR     1:28.81    1:25.89        
                  40.54     1:25.89 (45.35)                                        
 86 McAdam, Ashley E          11 IA-MR                1:49.12    1:26.06        
                  40.55     1:26.06 (45.51)                                        
 87 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:31.76    1:26.18        
                  41.20     1:26.18 (44.98)                                        
 88 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:27.10    1:26.33        
                  39.13     1:26.33 (47.20)                                        
 89 Reitzel, Mairead G        11 IA-MR                1:28.55    1:27.42        
                  40.64     1:27.42 (46.78)                                        
 90 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               1:27.57    1:27.94        
                  42.77     1:27.94 (45.17)                                        
 91 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:21.37    1:29.03        
 92 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR               1:35.48    1:30.04        
                  41.60     1:30.04 (48.44)                                        
 93 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:33.02    1:30.63        
                  39.50     1:30.63 (51.13)                                        
 94 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR               1:36.59    1:31.77        
                  46.00     1:31.77 (45.77)                                        
 95 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              1:34.66    1:33.38        
 96 Agro, Natalie             11 CSDC-MR              1:30.50    1:33.72        
                  44.54     1:33.72 (49.18)                                        
 97 Lee, Hannah N             11 SSC-MR               1:43.43    1:34.21        
                  44.07     1:34.21 (50.14)                                        
 98 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR               1:25.18    1:34.32        
                  41.57     1:34.32 (52.75)                                        
 99 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:29.38    1:36.26        
                  43.09     1:36.26 (53.17)                                        
100 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:36.12    1:37.52        
                  48.16     1:37.52 (49.36)                                        
101 Seaman, Abby G            12 SSC-MR               1:45.56    1:39.22        
                  45.11     1:39.22 (54.11)                                        
102 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR               1:37.59    1:39.43        
                  46.24     1:39.43 (53.19)                                        
103 Alessi, Sam S             11 SSC-MR               1:48.56    1:40.70        
                  48.06     1:40.70 (52.64)                                        
104 Curtin, Olivia M          11 SSC-MR               1:47.45    1:42.27        
                  47.58     1:42.27 (54.69)                                        
105 Cardo, Lia                11 LBA-MR               1:45.65    1:44.95        
106 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:50.93    1:45.62        
                  47.19     1:45.62 (58.43)                                        
107 Williams, Cara A          11 SSC-MR               1:49.65    1:54.13        
                  53.50   1:54.13 (1:00.63)                                        
108 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               2:09.17    1:59.83        
109 Cruz, Brianna V           12 SSC-MR               1:57.78    2:00.57        
                  55.11   2:00.57 (1:05.46)                                        
Non-Award Division  
  1 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:10.49    1:07.89 SILV   
                  32.69     1:07.89 (35.20)                                        
  2 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:08.73    1:08.13 SILV   
                  32.61     1:08.13 (35.52)                                        
  3 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:08.46    1:08.29 SILV   
                  32.83     1:08.29 (35.46)                                        
 -- Jack, Hailey E            12 Express Swimming-MR  1:14.40         DQ        
      False start
                  32.44          DQ (35.33)                                        
 -- Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  1:14.55        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:19.29   3/19/2016 Gabriela Pucilowski, SSC  -MR              
                2:12.39  JO
                2:25.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               2:30.65    2:27.60        
                  32.90     1:11.67 (38.77)     1:51.30 (39.63)     2:27.60 (36.30)
  2 Bilich, Kristen           12 IA-MR                2:28.81    2:27.67        
                  32.92     1:09.43 (36.51)     1:48.11 (38.68)     2:27.67 (39.56)
  3 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                2:27.89    2:28.33        
                  34.59     1:12.50 (37.91)     1:50.80 (38.30)     2:28.33 (37.53)
  4 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  2:33.86    2:28.60        
                  34.74     1:13.08 (38.34)     1:48.49 (35.41)     2:28.60 (40.11)
  5 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                2:25.99    2:28.86        
                  33.87     1:11.37 (37.50)     1:50.35 (38.98)     2:28.86 (38.51)
  6 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     2:32.20    2:29.24        
                  32.75     1:11.42 (38.67)     1:51.54 (40.12)     2:29.24 (37.70)
  7 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                2:33.91    2:29.28        
                  33.61     1:11.89 (38.28)     1:50.97 (39.08)     2:29.28 (38.31)
  8 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              2:28.98    2:29.41        
                  33.88     1:11.79 (37.91)     1:50.98 (39.19)     2:29.41 (38.43)
  9 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     2:34.06    2:29.98        
                  32.56     1:10.81 (38.25)     1:51.52 (40.71)     2:29.98 (38.46)
 10 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     2:42.88    2:30.18        
                  34.14     1:12.40 (38.26)     1:52.01 (39.61)     2:30.18 (38.17)
 11 George, Anoushka M        11 LIAC-MR              2:29.45    2:30.83        
                  33.37     1:10.86 (37.49)     1:51.65 (40.79)     2:30.83 (39.18)
 12 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              2:45.25    2:30.99        
                  32.58     1:11.72 (39.14)     1:51.98 (40.26)     2:30.99 (39.01)
 13 Haas, Emma C              12 IA-MR                2:37.82    2:31.41        
                  34.01     1:12.64 (38.63)     1:51.90 (39.26)     2:31.41 (39.51)
 14 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               2:29.78    2:32.09        
                  34.69     1:13.70 (39.01)     1:54.17 (40.47)     2:32.09 (37.92)
 15 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               2:35.96    2:33.70        
                  33.55     1:12.33 (38.78)     1:53.12 (40.79)     2:33.70 (40.58)
 16 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              2:44.57    2:34.08        
                  33.47     1:11.02 (37.55)     1:53.28 (42.26)     2:34.08 (40.80)
 17 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               2:39.57    2:34.23        
                  34.35     1:15.62 (41.27)     1:57.36 (41.74)     2:34.23 (36.87)
 18 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              2:53.64    2:34.28        
                  34.76     1:13.29 (38.53)     1:54.48 (41.19)     2:34.28 (39.80)
 19 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  2:35.36    2:34.70        
                  35.24     1:14.71 (39.47)     1:55.04 (40.33)     2:34.70 (39.66)
 20 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     2:47.38    2:34.97        
                  34.27     1:13.40 (39.13)     1:55.06 (41.66)     2:34.97 (39.91)
 21 Hille, Amara V            11 IA-MR                2:39.70    2:35.48        
                  34.94     1:14.46 (39.52)     1:55.67 (41.21)     2:35.48 (39.81)
 22 Bakalli, Lily F           12 IA-MR                2:37.08    2:35.82        
                  34.84     1:14.21 (39.37)     1:56.00 (41.79)     2:35.82 (39.82)
 23 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  2:36.35    2:36.47        
                  36.01     1:15.09 (39.08)     1:56.12 (41.03)     2:36.47 (40.35)
 24 Lau, Carolyn              12 LIAC-MR              2:34.91    2:37.28        
                  34.22   2:37.28 (2:03.06)                                        
 25 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         2:42.70    2:39.16        
                  35.95     1:16.07 (40.12)     1:58.10 (42.03)     2:39.16 (41.06)
 26 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               2:45.47    2:39.99        
                  35.41     1:17.67 (42.26)     2:01.38 (43.71)     2:39.99 (38.61)
 27 Liang, Katherine          11 SSC-MR               2:40.78    2:40.48        
                  34.92     1:16.09 (41.17)     1:59.84 (43.75)     2:40.48 (40.64)
 28 Davis, Ava R              12 SSC-MR               2:40.93    2:40.92        
                  35.84     1:16.77 (40.93)     1:59.37 (42.60)     2:40.92 (41.55)
 29 Simon, Paige              12 HAA-MR               2:40.49    2:42.74        
                  37.41     1:20.15 (42.74)     2:03.32 (43.17)     2:42.74 (39.42)
 30 Leu, Mindy B              12 LIAC-MR              2:45.05    2:42.96        
                  35.61     1:16.38 (40.77)     1:59.51 (43.13)     2:42.96 (43.45)
 31 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               2:51.40    2:45.12        
                  35.96     1:17.46 (41.50)     2:01.36 (43.90)     2:45.12 (43.76)
 32 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               2:45.82    2:45.26        
                  36.25     1:18.54 (42.29)     2:03.32 (44.78)     2:45.26 (41.94)
 33 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR               2:50.09    2:48.84        
                  37.48     1:20.77 (43.29)     2:06.07 (45.30)     2:48.84 (42.77)
 34 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               2:41.72    2:48.92        
                  37.63     1:20.55 (42.92)     2:06.71 (46.16)     2:48.92 (42.21)
 35 Boes, Taylor V            12 SSC-MR               2:45.67    2:49.88        
                  35.80     1:19.45 (43.65)     2:05.99 (46.54)     2:49.88 (43.89)
 36 Wilson, Tori F            12 SSC-MR               2:55.68    2:51.17        
                  36.93     1:20.73 (43.80)     2:08.21 (47.48)     2:51.17 (42.96)
 37 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               2:57.05    2:52.07        
                  38.98     1:24.51 (45.53)     2:09.87 (45.36)     2:52.07 (42.20)
 38 Glennon, Abby K           12 SSC-MR               2:55.47    2:53.38        
                  40.05     1:24.84 (44.79)     2:11.33 (46.49)     2:53.38 (42.05)
 39 Michels, Grace C          12 SSC-MR               2:55.39    2:53.74        
                  36.30     1:21.41 (45.11)     2:09.73 (48.32)     2:53.74 (44.01)
 40 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR               2:55.77    2:56.43        
                  36.49     1:21.11 (44.62)     2:10.43 (49.32)     2:56.43 (46.00)
 41 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR              3:19.77    2:56.76        
                  28.61     1:12.47 (43.86)     2:00.38 (47.91)     2:56.76 (56.38)
 42 Vieira, Emily B           11 SSC-MR               3:01.67    2:58.14        
                  38.76     1:23.96 (45.20)     2:12.05 (48.09)     2:58.14 (46.09)
 43 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         3:05.54    3:00.18        
                  38.55     1:24.01 (45.46)     2:13.26 (49.25)     3:00.18 (46.92)
 44 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              3:05.66    3:01.18        
                  39.49     1:25.59 (46.10)     2:14.63 (49.04)     3:01.18 (46.55)
 45 Montes, Gianna            11 SSC-MR               3:00.42    3:02.03        
                  36.87     1:23.53 (46.66)     2:13.51 (49.98)     3:02.03 (48.52)
 46 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR               3:17.01    3:05.46        
                  39.30     1:26.76 (47.46)     2:16.80 (50.04)     3:05.46 (48.66)
 47 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               3:19.30    3:07.91        
                  28.15     1:15.43 (47.28)     2:07.58 (52.15)   3:07.91 (1:00.33)
 48 Foster, Isabella T        11 HAA-MR               3:10.88    3:09.37        
                  41.59                             2:16.14 ( )     3:09.37 (53.23)
 49 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR               3:25.76    3:15.92        
                  41.55     1:31.95 (50.40)   3:15.92 (1:43.97)                    
Non-Award Division  
  1 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               3:04.28    2:15.54#SILV   
                  40.02     1:27.45 (47.43)     2:15.54 (48.09)                    
  2 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              2:31.59    2:18.25#SILV   
                  30.99     1:05.60 (34.61)     1:42.38 (36.78)     2:18.25 (35.87)
  3 Lee, Morgan               11 SSC-MR               2:26.87    2:19.77 SILV   
                  31.64     1:06.94 (35.30)     1:43.29 (36.35)     2:19.77 (36.48)
  4 Agro, Natalie             11 CSDC-MR              3:17.32    2:22.93 SILV   
                  31.35     1:24.41 (53.06)     2:22.93 (58.52)                    
  5 Buono, Serena E           12 IA-MR                2:30.13    2:24.96 SILV   
                  22.94       59.74 (36.80)     1:38.02 (38.28)     2:24.96 (46.94)
  6 Quinlan, Aimee K          12 LIAC-MR              2:27.29    2:25.65 SILV   
                  31.76     1:08.12 (36.36)     1:46.84 (38.72)     2:25.65 (38.81)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 6:07.07   3/21/2014 Kaitlin Hsieh, LIAC -MR                    
                5:58.99  JO
                6:20.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     6:39.87    6:30.06        
                  33.02     1:11.87 (38.85)     1:50.75 (38.88)     2:30.90 (40.15)
        3:11.64 (40.74)     3:52.09 (40.45)     4:33.08 (40.99)     5:13.46 (40.38)
        5:53.37 (39.91)     6:30.06 (36.69)                                        
  2 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              6:35.03    6:36.87        
                  33.77     1:12.25 (38.48)     1:52.62 (40.37)     2:32.71 (40.09)
        3:14.28 (41.57)     3:54.50 (40.22)     4:35.92 (41.42)     5:17.20 (41.28)
        5:56.98 (39.78)     6:36.87 (39.89)                                        
  3 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               7:00.76    6:37.43        
                  33.48     1:13.54 (40.06)     1:54.65 (41.11)     2:35.15 (40.50)
        3:16.35 (41.20)     3:58.03 (41.68)     4:39.70 (41.67)     5:20.22 (40.52)
        6:00.71 (40.49)     6:37.43 (36.72)                                        
  4 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  6:57.74    6:37.84        
                  34.17     1:12.70 (38.53)     1:54.26 (41.56)     2:35.34 (41.08)
        3:16.46 (41.12)     3:57.07 (40.61)     4:38.35 (41.28)     5:19.27 (40.92)
        6:00.04 (40.77)     6:37.84 (37.80)                                        
  5 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               7:15.39    6:39.02        
                  33.90     1:12.81 (38.91)     1:52.81 (40.00)     2:33.58 (40.77)
        3:14.18 (40.60)     3:55.31 (41.13)     4:36.60 (41.29)     5:17.64 (41.04)
        5:59.56 (41.92)     6:39.02 (39.46)                                        
  6 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               7:01.45    6:45.31        
                  35.96     1:15.72 (39.76)     1:57.17 (41.45)     2:38.65 (41.48)
        3:20.13 (41.48)     4:01.44 (41.31)     4:44.05 (42.61)     5:25.18 (41.13)
        6:05.67 (40.49)     6:45.31 (39.64)                                        
  7 Liang, Katherine          11 SSC-MR               7:30.67    7:02.53        
                  36.62     1:17.47 (40.85)     2:00.28 (42.81)     2:43.90 (43.62)
        3:27.73 (43.83)     4:11.84 (44.11)     4:55.65 (43.81)     5:39.80 (44.15)
        6:23.12 (43.32)     7:02.53 (39.41)                                        
  8 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               7:30.36    7:05.73        
                  36.75     1:19.19 (42.44)     2:03.04 (43.85)     2:45.54 (42.50)
        3:30.47 (44.93)     4:14.07 (43.60)     4:57.83 (43.76)     5:42.65 (44.82)
        6:26.40 (43.75)     7:05.73 (39.33)                                        
  9 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               8:00.99    7:17.75        
                  38.58     1:21.66 (43.08)     2:05.77 (44.11)     2:50.97 (45.20)
        3:34.90 (43.93)     4:19.69 (44.79)     5:05.12 (45.43)     5:49.63 (44.51)
        6:35.59 (45.96)     7:17.75 (42.16)                                        
 10 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               8:00.98    7:36.55        
                  38.55     1:23.94 (45.39)     2:10.93 (46.99)     2:58.23 (47.30)
        3:45.23 (47.00)     4:33.07 (47.84)     5:19.50 (46.43)     6:06.91 (47.41)
        6:53.45 (46.54)     7:36.55 (43.10)                                        
 11 Michels, Grace C          12 SSC-MR               8:00.95    7:45.27        
                  37.96     1:23.37 (45.41)     2:10.66 (47.29)     2:59.36 (48.70)
        3:46.92 (47.56)     4:36.43 (49.51)     5:26.64 (50.21)     6:15.04 (48.40)
        7:04.23 (49.19)     7:45.27 (41.04)                                        
 12 Boes, Taylor V            12 SSC-MR               7:30.35    7:45.74        
                  37.41     1:21.67 (44.26)     2:07.36 (45.69)     2:54.67 (47.31)
        3:43.18 (48.51)     4:31.73 (48.55)     5:20.53 (48.80)     6:10.39 (49.86)
        6:59.55 (49.16)     7:45.74 (46.19)                                        
 13 Vieira, Emily B           11 SSC-MR               8:02.34    8:04.22        
                  40.85     1:26.29 (45.44)     2:14.41 (48.12)     3:03.61 (49.20)
        3:53.90 (50.29)     4:45.47 (51.57)     5:36.57 (51.10)     6:28.59 (52.02)
        7:20.28 (51.69)     8:04.22 (43.94)                                        
 14 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               8:12.99    8:09.23        
                  38.91     1:27.42 (48.51)     2:17.42 (50.00)     3:06.65 (49.23)
        3:57.74 (51.09)     4:49.40 (51.66)     5:41.11 (51.71)     6:31.97 (50.86)
        7:23.37 (51.40)     8:09.23 (45.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               6:35.20    6:17.92 SILV   
                  32.32     1:08.89 (36.57)     1:48.03 (39.14)     2:27.68 (39.65)
        3:06.48 (38.80)     3:45.37 (38.89)     4:25.20 (39.83)     5:03.51 (38.31)
        5:41.30 (37.79)     6:17.92 (36.62)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 32.25   3/20/2016 Jane McNamara, BBSC -MR                      
                32.29  JO
                36.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR       36.83      36.57        
  2 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                36.46      36.79        
  3 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR       37.62      36.86        
  4 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR                37.07      36.95        
  5 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           37.75      36.97        
  6 Haas, Emma C              12 IA-MR                  37.53      37.04        
  7 Sun, Evelyn               12 LIAC-MR                37.58      37.07        
  8 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR           39.71      37.15        
  9 Sharma, Avani             12 LIAC-MR                37.08      37.20        
 10 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 41.81      37.34        
 11 Lau, Carolyn              12 LIAC-MR                37.35      37.43        
 12 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 38.84      37.54        
 13 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 38.25      37.57        
 14 George, Anoushka M        11 LIAC-MR                37.12      37.69        
 15 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                37.73      37.80        
 16 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR       37.65      37.82        
 17 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                  36.76      38.10        
 18 Boes, Taylor V            12 SSC-MR                 38.11      38.13        
 19 McKie, Grace A            11 LIAC-MR                37.54      38.31        
 20 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       39.04      38.55        
 21 DeFranco, Ava             12 WISC-MR                38.52      38.65        
 22 Hille, Amara V            11 IA-MR                  39.47      38.72        
 23 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR                38.34      38.74        
 23 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR                39.66      38.74        
 25 Wen, Victoria             11 LIAC-MR                39.57      38.81        
 26 Liang, Katherine          11 SSC-MR                 37.49      38.87        
 27 Simon, Paige              12 HAA-MR                 39.14      38.91        
 28 Reyes, Ella M             11 SSC-MR                 41.28      38.96        
 29 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 39.17      38.99        
 30 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                37.12      39.02        
 31 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR                 41.57      39.12        
 32 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR                 38.68      39.18        
 33 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 39.22      39.56        
 34 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR           41.51      39.71        
 35 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           40.44      39.77        
 36 Duke, Skyler L            11 WISC-MR                39.66      39.91        
 37 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 39.13      40.10        
 38 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR                39.13      40.31        
 39 Wilson, Tori F            12 SSC-MR                 44.26      40.62        
 40 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR                41.17      40.98        
 41 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 39.88      41.01        
 42 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                  39.23      41.11        
 43 Leontis, Alison M         12 Express Swimming-MR    42.73      41.28        
 44 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                44.83      41.39        
 45 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR                 40.77      41.62        
 46 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR                44.37      41.89        
 47 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR    42.97      41.91        
 48 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           45.60      42.08        
 49 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       43.91      42.11        
 50 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                42.33      42.42        
 51 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR                42.68      42.52        
 52 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR                39.47      42.53        
 53 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR                45.96      42.58        
 54 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR                44.77      42.89        
 55 Rosenfeld, StevieDonna    12 HAA-MR                 46.14      42.91        
 56 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR                 44.75      43.01        
 57 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR                 43.52      43.08        
 58 Rose, Madeline I          11 LIAC-MR                41.28      43.16        
 59 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR                43.21      43.20        
 60 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR                 45.93      43.22        
 61 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           44.00      43.72        
 62 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR                 45.81      43.74        
 63 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 45.25      43.87        
 64 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    43.28      44.16        
 64 Pandolfi, Emma C          11 LIAC-MR                48.65      44.16        
 66 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR                 51.08      44.29        
 67 Glennon, Abby K           12 SSC-MR                 45.59      44.44        
 68 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    45.65      45.09        
 69 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 46.88      45.20        
 70 McAdam, Ashley E          11 IA-MR                  56.52      45.54        
 71 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 41.58      46.14        
 72 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 50.55      46.29        
 73 Cardo, Lia                11 LBA-MR                 52.29      46.49        
 74 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                45.65      46.79        
 75 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    44.32      46.81        
 76 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR                 47.54      47.04        
 77 Le, Amanda T              12 FA-MR                  48.82      47.17        
 78 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                46.80      47.21        
 79 Villani, Julia            12 CSDC-MR                47.50      47.67        
 80 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 47.91      47.95        
 81 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                46.83      48.21        
 82 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    48.40      48.66        
 83 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    49.12      48.91        
 84 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR                 51.04      49.66        
 85 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    55.03      50.66        
 86 Curtin, Olivia M          11 SSC-MR                 48.58      50.67        
 87 Seaman, Abby G            12 SSC-MR                 55.80      50.80        
 88 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR           55.04      52.03        
 89 Williams, Cara A          11 SSC-MR                 53.91      52.14        
 90 Lee, Hannah N             11 SSC-MR                 55.06      52.62        
 91 Alessi, Sam S             11 SSC-MR                 57.98      53.06        
 92 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               1:01.30      58.83        
 93 Cruz, Brianna V           12 SSC-MR               1:00.74      59.33        
Non-Award Division  
  1 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 36.50      35.00 SILV   
  2 Chang, Hannah             11 LIAC-MR                36.14      35.39 SILV   
  3 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 36.28      35.71 SILV   
  4 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR           36.56      35.96 SILV   
 -- Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    43.10        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:16.46   3/22/2014 Kerry L Dennin, TMSUFFOLK                  
                1:09.29  JO
                1:19.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:19.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     1:20.01    1:19.96        
                  38.92     1:19.96 (41.04)                                        
  2 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              1:20.46    1:20.02        
                  38.95     1:20.02 (41.07)                                        
  3 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:20.59    1:20.78        
                  38.52     1:20.78 (42.26)                                        
  4 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:23.33    1:20.85        
                  38.72     1:20.85 (42.13)                                        
  5 Hayes, Kayla              11 WISC-MR              1:21.25    1:21.01        
                  39.32     1:21.01 (41.69)                                        
  6 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR  1:22.95    1:21.13        
                  38.58     1:21.13 (42.55)                                        
  7 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:23.17    1:21.41        
                  39.91     1:21.41 (41.50)                                        
  8 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               1:21.83    1:21.66        
                  40.20     1:21.66 (41.46)                                        
  9 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:20.07    1:21.75        
                  39.79     1:21.75 (41.96)                                        
 10 Wen, Victoria             11 LIAC-MR              1:22.63    1:22.60        
                  40.17     1:22.60 (42.43)                                        
 11 George, Anoushka M        11 LIAC-MR              1:23.52    1:22.67        
                  40.67     1:22.67 (42.00)                                        
 11 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:22.60    1:22.67        
 13 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR              1:21.32    1:22.91        
 14 Wagner, Cathryn R         11 LBA-MR               1:29.71    1:22.93        
                  40.49     1:22.93 (42.44)                                        
 15 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:23.17    1:22.99        
                  40.36     1:22.99 (42.63)                                        
 16 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:27.37    1:23.03        
                  39.58     1:23.03 (43.45)                                        
 17 Simon, Paige              12 HAA-MR               1:23.79    1:23.78        
                  39.99     1:23.78 (43.79)                                        
 18 Lau, Carolyn              12 LIAC-MR              1:23.89    1:23.96        
                  40.49     1:23.96 (43.47)                                        
 19 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:24.05    1:23.99        
 20 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:24.23    1:24.02        
                  41.87     1:24.02 (42.15)                                        
 21 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              1:24.20    1:24.13        
                  40.86     1:24.13 (43.27)                                        
 21 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:23.77    1:24.13        
                  40.55     1:24.13 (43.58)                                        
 23 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:23.70    1:24.15        
                  41.38     1:24.15 (42.77)                                        
 24 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              1:23.45    1:24.34        
                  41.63     1:24.34 (42.71)                                        
 25 Boes, Taylor V            12 SSC-MR               1:23.94    1:24.51        
                  40.47     1:24.51 (44.04)                                        
 26 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:29.90    1:24.81        
                  41.49     1:24.81 (43.32)                                        
 27 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                1:24.13    1:25.00        
                  41.49     1:25.00 (43.51)                                        
 28 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               1:25.29    1:25.09        
                  41.39     1:25.09 (43.70)                                        
 29 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:24.90    1:25.43        
                  41.45     1:25.43 (43.98)                                        
 30 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:23.63    1:25.44        
                  40.72     1:25.44 (44.72)                                        
 30 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:32.35    1:25.44        
                  41.85     1:25.44 (43.59)                                        
 32 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:22.09    1:25.46        
                  42.63     1:25.46 (42.83)                                        
 33 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:26.68    1:25.52        
                  42.26     1:25.52 (43.26)                                        
 34 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR         1:29.06    1:25.93        
                  41.24     1:25.93 (44.69)                                        
 35 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:27.92    1:27.32        
                  41.67     1:27.32 (45.65)                                        
 36 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR              1:34.70    1:27.71        
                  41.74     1:27.71 (45.97)                                        
 37 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR              1:29.06    1:28.09        
                  41.81     1:28.09 (46.28)                                        
 38 Vieira, Emily B           11 SSC-MR               1:30.83    1:28.60        
                  43.27     1:28.60 (45.33)                                        
 39 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:29.75    1:28.84        
                  43.42     1:28.84 (45.42)                                        
 40 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR  1:29.99    1:28.87        
                  43.90     1:28.87 (44.97)                                        
 41 Orrego, Maria             11 UN-MR                1:34.56    1:29.01        
                  44.05     1:29.01 (44.96)                                        
 42 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR     1:30.92    1:29.02        
                  41.85     1:29.02 (47.17)                                        
 43 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR               1:30.82    1:29.05        
                  43.48     1:29.05 (45.57)                                        
 44 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR               1:28.71    1:29.15        
                  43.26     1:29.15 (45.89)                                        
 45 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              1:27.44    1:29.21        
                  43.27     1:29.21 (45.94)                                        
 46 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                1:28.93    1:30.21        
                  43.23     1:30.21 (46.98)                                        
 47 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               1:26.69    1:30.28        
 48 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR              1:35.88    1:30.61        
                  43.93     1:30.61 (46.68)                                        
 49 Ramos, Kota               11 CSDC-MR              1:40.18    1:30.62        
                  42.50     1:30.62 (48.12)                                        
 50 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:32.55    1:31.50        
                  43.70     1:31.50 (47.80)                                        
 51 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR              1:31.19    1:32.31        
                  45.23     1:32.31 (47.08)                                        
 52 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:29.57    1:32.41        
                  44.40     1:32.41 (48.01)                                        
 53 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR              1:24.98    1:32.49        
 54 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR              1:32.84    1:32.51        
                  43.94     1:32.51 (48.57)                                        
 55 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  1:33.42    1:33.55        
 56 Hickey, Bridget R         11 Tmsuffolk-MR         1:31.27    1:33.78        
                  45.53     1:33.78 (48.25)                                        
 57 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:37.05    1:34.74        
                  46.55     1:34.74 (48.19)                                        
 58 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:32.15    1:34.83        
 59 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:36.02    1:34.88        
                  46.21     1:34.88 (48.67)                                        
 60 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR         1:41.45    1:35.20        
                  47.37     1:35.20 (47.83)                                        
 61 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR              1:35.89    1:35.36        
 62 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR              1:36.84    1:35.41        
 63 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR     1:34.52    1:36.74        
 64 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:38.17    1:36.75        
                  45.02     1:36.75 (51.73)                                        
 65 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR               1:37.56    1:38.03        
                  50.16     1:38.03 (47.87)                                        
 65 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:37.92    1:38.03        
                  47.69     1:38.03 (50.34)                                        
 67 Foster, Isabella T        11 HAA-MR               1:35.09    1:38.29        
                  48.23     1:38.29 (50.06)                                        
 68 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR               1:42.43    1:38.42        
                  47.23     1:38.42 (51.19)                                        
 69 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               1:39.30    1:39.72        
                  49.21     1:39.72 (50.51)                                        
 70 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR     1:42.05    1:39.99        
                  47.95     1:39.99 (52.04)                                        
 71 Lastorino, Sophia L       12 WISC-MR              1:38.33    1:40.90        
                  48.21     1:40.90 (52.69)                                        
 72 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:41.97    1:41.58        
                  48.46     1:41.58 (53.12)                                        
 73 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR               1:39.84    1:41.79        
                  50.11     1:41.79 (51.68)                                        
 74 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR              1:37.87    1:42.81        
                  51.61     1:42.81 (51.20)                                        
 75 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:47.37    1:43.46        
                  50.70     1:43.46 (52.76)                                        
 76 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  2:13.16    1:46.77        
 77 Seaman, Abby G            12 SSC-MR               2:05.34    1:48.33        
 78 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:56.70    1:48.87        
                  52.38     1:48.87 (56.49)                                        
 79 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR               1:50.45    1:49.90        
                  53.00     1:49.90 (56.90)                                        
 80 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR               1:47.41    1:49.92        
                  52.63     1:49.92 (57.29)                                        
 81 Lee, Hannah N             11 SSC-MR               1:51.01    1:51.66        
                  55.47     1:51.66 (56.19)                                        
 82 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:46.20    1:51.96        
 83 Williams, Cara A          11 SSC-MR               1:52.55    1:52.74        
                  55.63     1:52.74 (57.11)                                        
 84 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:55.57    1:57.89        
                  55.45   1:57.89 (1:02.44)                                        
 85 Alessi, Sam S             11 SSC-MR               2:01.00    2:02.34        
 -- Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:30.20         DQ        
      Delay initiating turn
                  46.90          DQ (50.09)                                        
 -- Pandolfi, Emma C          11 LIAC-MR              1:42.86         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  48.06          DQ (50.06)                                        
 -- Bakalli, Lily F           12 IA-MR                1:28.45         DQ        
      Delay initiating turn
                  42.77          DQ (45.64)                                        
 -- Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              1:43.53         DQ        
      Delay initiating arm pull
                  50.57          DQ (51.59)                                        
 -- Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               2:03.98         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:25.62         DQ        
      Delay initiating turn
                  41.21          DQ (44.85)                                        
Non-Award Division  
  1 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:19.69    1:16.45#SILV   
                  37.79     1:16.45 (38.66)                                        
  2 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR         1:19.91    1:16.81 SILV   
                  37.63     1:16.81 (39.18)                                        
  3 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:22.65    1:17.88 SILV   
                  38.21     1:17.88 (39.67)                                        
  4 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     1:21.42    1:18.13 SILV   
                  38.09     1:18.13 (40.04)                                        
  5 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:20.86    1:18.23 SILV   
                  37.37     1:18.23 (40.86)                                        
  6 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              1:20.11    1:18.90 SILV   
                  38.32     1:18.90 (40.58)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:32.72   3/18/2016 Isabelle H Marone, SSC  -MR                
                2:29.99  JO
                2:46.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               2:40.10    2:34.34 SILV   
                  35.73     1:14.93 (39.20)     1:55.59 (40.66)     2:34.34 (38.75)
BRON - Division  
  1 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               2:50.98    2:47.03        
                  39.03     1:21.49 (42.46)     2:05.43 (43.94)     2:47.03 (41.60)
  2 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     2:54.97    2:47.47        
                  38.21     1:20.42 (42.21)     2:04.07 (43.65)     2:47.47 (43.40)
  3 Liang, Katherine          11 SSC-MR               3:00.45    2:53.56        
                  38.69     1:23.14 (44.45)     2:10.19 (47.05)     2:53.56 (43.37)
  4 Hille, Amara V            11 IA-MR                2:59.15    2:55.99        
                  41.21     1:26.43 (45.22)     2:12.81 (46.38)     2:55.99 (43.18)
  5 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               3:00.29    2:56.84        
                  42.73     1:28.99 (46.26)     2:16.00 (47.01)     2:56.84 (40.84)
  6 Davis, Ava R              12 SSC-MR               3:00.93    2:57.78        
                  42.02     1:26.68 (44.66)     2:12.97 (46.29)     2:57.78 (44.81)
  7 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               3:15.18    2:59.38        
                  42.53     1:27.96 (45.43)     2:15.05 (47.09)     2:59.38 (44.33)
  8 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               3:10.34    3:08.21        
  9 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               3:11.08    3:09.03        
                  42.85     1:31.78 (48.93)   3:09.03 (1:37.25)                    
 10 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               3:15.04    3:13.95        
                  44.19     1:34.84 (50.65)     2:25.70 (50.86)     3:13.95 (48.25)
 -- Vieira, Emily B           11 SSC-MR               3:20.21         DQ        
      Multiple strokes
                  44.49     1:33.29 (48.80)     2:25.26 (51.97)          DQ (47.91)
Non-Award Division  
  1 Lee, Makayla              11 SSC-MR               2:47.10    2:24.77#JO     
                  34.21     1:10.86 (36.65)     1:48.62 (37.76)     2:24.77 (36.15)
  2 Lee, Morgan               11 SSC-MR               2:47.34    2:28.59#JO     
                  34.97     1:12.77 (37.80)     1:51.35 (38.58)     2:28.59 (37.24)
  3 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               2:50.23    2:40.33 SILV   
                  38.74     1:19.90 (41.16)     2:01.12 (41.22)     2:40.33 (39.21)
  4 Buono, Serena E           12 IA-MR                2:47.51    2:41.79 SILV   
                  37.17     1:18.17 (41.00)     2:00.66 (42.49)     2:41.79 (41.13)
  5 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               2:48.88    2:44.29 SILV   
                  39.47     1:22.60 (43.13)     2:04.30 (41.70)     2:44.29 (39.99)
  6 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               2:49.42    2:44.42 SILV   
                  38.75     1:20.73 (41.98)     2:03.45 (42.72)     2:44.42 (40.97)
  7 Sharma, Avani             12 LIAC-MR              2:49.26    2:45.31 SILV   
                  39.51     1:21.12 (41.61)     2:03.41 (42.29)     2:45.31 (41.90)
  8 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                2:57.72    2:45.43 SILV   
                  37.07     1:19.95 (42.88)     2:03.62 (43.67)     2:45.43 (41.81)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 38.68   3/19/2016 Ashley A Valle, Express Swimming             
                37.19  JO
                40.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 40.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR           46.08      40.86        
  2 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  40.62      40.93        
  3 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                41.70      41.02        
  4 Platti, Nicole            12 CSDC-MR                40.70      41.19        
  5 Albert, Anna              11 Three Village-MR       41.96      41.43        
  6 Felix, Jolie *            12 WISC-MR                43.79      41.56        
  7 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR       44.63      41.58        
  8 Davies, Brooke            11 SSC-MR                 41.78      41.64        
  9 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    41.30      41.79        
 10 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR           42.57      41.81        
 11 Simon, Paige              12 HAA-MR                 41.12      41.92        
 12 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                  42.42      41.98        
 13 Maddox, Faith             12 SSC-MR                 41.16      42.04        
 14 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                42.23      42.09        
 15 George, Anoushka M        11 LIAC-MR                43.92      42.39        
 16 Buono, Serena E           12 IA-MR                  42.32      42.48        
 17 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR                 43.21      42.50        
 18 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 42.61      42.53        
 19 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 42.49      42.54        
 20 Quinlan, Aimee K          12 LIAC-MR                42.17      42.68        
 21 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR                41.54      42.70        
 22 Leu, Mindy B              12 LIAC-MR                42.12      42.96        
 23 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR    44.41      43.08        
 24 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    42.12      43.34        
 25 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                  44.89      43.39        
 26 Sharma, Avani             12 LIAC-MR                47.29      43.49        
 27 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR                 45.01      43.53        
 28 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR                43.37      43.57        
 29 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 44.95      43.78        
 30 Haas, Emma C              12 IA-MR                  43.89      43.82        
 31 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 43.65      43.98        
 32 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 45.80      43.99        
 33 McKie, Grace A            11 LIAC-MR                44.11      44.03        
 34 Hayes, Kayla              11 WISC-MR                44.93      44.13        
 35 Boes, Taylor V            12 SSC-MR                 44.21      44.19        
 36 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                44.30      44.22        
 37 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    47.29      44.45        
 38 Tan, Chloe                11 LIAC-MR                46.28      44.48        
 39 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR                 42.97      44.56        
 40 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR                44.01      44.63        
 41 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    43.17      44.66        
 42 Orrego, Maria             11 UN-MR                  47.06      44.85        
 43 Liang, Katherine          11 SSC-MR                 43.50      44.93        
 44 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR                 45.44      44.97        
 45 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 45.63      45.10        
 46 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                 47.23      45.15        
 47 Wen, Victoria             11 LIAC-MR                46.05      45.18        
 48 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                  45.01      45.19        
 49 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR                46.89      45.23        
 50 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                44.40      45.37        
 51 Hickey, Bridget R         11 Tmsuffolk-MR           45.34      45.51        
 52 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR           48.13      45.92        
 53 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    48.42      45.97        
 54 Curran, Caleigh           11 IA-MR                  46.94      46.00        
 55 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR                48.81      46.33        
 56 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 45.70      46.61        
 57 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           51.39      46.80        
 58 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           47.55      46.93        
 59 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR       48.21      47.10        
 60 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                48.32      47.23        
 61 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                47.51      47.26        
 62 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 49.98      47.55        
 63 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           49.02      47.62        
 64 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 48.23      47.68        
 65 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 49.50      47.77        
 66 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR           46.66      47.90        
 67 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    48.61      48.11        
 68 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                48.43      48.16        
 69 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR                47.70      48.33        
 70 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR           50.27      48.39        
 71 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    48.35      48.41        
 72 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    48.89      48.51        
 73 Lastorino, Sophia L       12 WISC-MR                50.44      48.65        
 74 Duke, Skyler L            11 WISC-MR                50.79      48.69        
 75 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       52.04      48.73        
 76 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR                 53.58      48.85        
 77 Wilson, Tori F            12 SSC-MR                 49.96      48.94        
 78 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                51.69      49.11        
 79 Montes, Gianna            11 SSC-MR                 50.42      49.13        
 80 Rosenfeld, StevieDonna    12 HAA-MR                 51.41      49.21        
 81 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR                 51.26      49.72        
 82 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR                49.81      49.76        
 83 Pandolfi, Emma C          11 LIAC-MR                52.37      49.77        
 84 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 51.31      49.88        
 85 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR                52.35      50.10        
 86 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                  48.44      50.52        
 87 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 57.89      51.31        
 88 Zhang, Ashley Z           11 LIAC-MR                52.11      51.93        
 89 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    52.75      52.04        
 90 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR       53.42      52.22        
 91 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR                 50.38      52.93        
 91 Nguyen, V                 11 CSDC-MR                53.96      52.93        
 93 Prafder, Audrey           11 LBA-MR                 53.55      53.33        
 94 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                56.50      53.60        
 95 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR                58.08      53.96        
 96 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT      54.15        
 97 Seaman, Abby G            12 SSC-MR               1:10.23      54.33        
 98 Lee, Hannah N             11 SSC-MR               1:01.61      55.61        
 99 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                58.23      56.47        
100 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR                 57.35      56.80        
101 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR                 57.90    1:00.22        
102 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               1:00.06    1:00.97        
103 Prete, Lauren S           12 CSDC-MR              1:04.01    1:03.12        
104 Williams, Cara A          11 SSC-MR               1:07.37    1:03.53        
105 Alessi, Sam S             11 SSC-MR               1:15.00    1:10.28        
 -- Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    46.33         DQ        
      Other
 -- Simmons, Aspen S          12 SSC-MR               1:01.38         DQ        
      One hand touch
 -- Ramos, Kota               11 CSDC-MR                56.18         DQ        
      Two strokes under water
 -- Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR                47.20         DQ        
      Butterfly kick
Non-Award Division  
  1 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 41.46      39.04 SILV   
  2 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 41.90      39.19 SILV   
  3 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 41.04      39.91 SILV   
  4 Crane, Ruth A             12 IA-MR                  42.06      40.06 SILV   
  5 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 42.35      40.15 SILV   
  6 Bilich, Kristen           12 IA-MR                  41.87      40.24 SILV   
 -- Maler, Olivia B           12 Express Swimming-MR    47.42        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:24.92   3/20/2016 Elena C Cunneen, IA   -MR                  
                1:19.19  JO
                1:28.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Maddox, Faith             12 SSC-MR               1:30.01    1:29.36        
                  41.88     1:29.36 (47.48)                                        
  2 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR         1:34.52    1:29.51        
                  43.03     1:29.51 (46.48)                                        
  3 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:30.06    1:29.68        
                  42.11     1:29.68 (47.57)                                        
  4 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              1:29.86    1:29.71        
                  42.23     1:29.71 (47.48)                                        
  5 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              1:29.16    1:29.82        
                  41.99     1:29.82 (47.83)                                        
  6 Davies, Brooke            11 SSC-MR               1:33.17    1:30.17        
                  42.35     1:30.17 (47.82)                                        
  7 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                1:30.97    1:30.61        
                  42.79     1:30.61 (47.82)                                        
  8 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:29.35    1:30.83        
                  43.18     1:30.83 (47.65)                                        
  9 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:32.34    1:30.97        
                  43.00     1:30.97 (47.97)                                        
 10 Crane, Ruth A             12 IA-MR                1:33.85    1:31.15        
                  42.98     1:31.15 (48.17)                                        
 11 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:31.34    1:31.56        
                  43.36     1:31.56 (48.20)                                        
 12 Buono, Serena E           12 IA-MR                1:34.04    1:31.78        
                  42.83     1:31.78 (48.95)                                        
 13 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:34.26    1:32.49        
                  44.92     1:32.49 (47.57)                                        
 14 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR              1:30.66    1:32.62        
                  45.61     1:32.62 (47.01)                                        
 15 Jack, Hailey E            12 Express Swimming-MR  1:41.38    1:33.06        
                  44.58     1:33.06 (48.48)                                        
 16 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               1:34.45    1:33.08        
                  43.62     1:33.08 (49.46)                                        
 17 Sharma, Avani             12 LIAC-MR              1:35.86    1:33.30        
                  45.90     1:33.30 (47.40)                                        
 18 George, Anoushka M        11 LIAC-MR              1:33.54    1:33.73        
                  44.85     1:33.73 (48.88)                                        
 19 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              1:37.97    1:34.33        
                  45.47     1:34.33 (48.86)                                        
 20 Leu, Mindy B              12 LIAC-MR              1:33.46    1:34.64        
                  44.57     1:34.64 (50.07)                                        
 21 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              1:32.91    1:34.85        
                  45.46     1:34.85 (49.39)                                        
 22 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR              1:37.43    1:34.86        
                  45.60     1:34.86 (49.26)                                        
 23 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:33.92    1:34.91        
                  44.57     1:34.91 (50.34)                                        
 24 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              1:32.16    1:35.11        
                  47.22     1:35.11 (47.89)                                        
 25 Chang, Hannah             11 LIAC-MR              1:33.17    1:35.22        
                  44.92     1:35.22 (50.30)                                        
 26 Simon, Paige              12 HAA-MR               1:31.07    1:35.66        
                  43.15     1:35.66 (52.51)                                        
 27 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:36.19    1:36.02        
                  45.87     1:36.02 (50.15)                                        
 28 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:34.34    1:36.28        
                  45.65     1:36.28 (50.63)                                        
 29 Causin, Ella N            12 CSDC-MR              1:36.67    1:36.47        
                  46.03     1:36.47 (50.44)                                        
 30 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:59.91    1:36.87        
                  46.96     1:36.87 (49.91)                                        
 31 Wen, Victoria             11 LIAC-MR              1:39.68    1:37.14        
                  46.90     1:37.14 (50.24)                                        
 32 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR  1:39.14    1:37.60        
                  45.49     1:37.60 (52.11)                                        
 33 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:36.09    1:37.66        
                  46.99     1:37.66 (50.67)                                        
 34 Hayes, Kayla              11 WISC-MR              1:36.20    1:37.91        
                  47.06     1:37.91 (50.85)                                        
 35 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR              1:38.01    1:38.29        
                  46.96     1:38.29 (51.33)                                        
 36 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR              1:41.51    1:38.43        
                  47.13     1:38.43 (51.30)                                        
 37 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:41.63    1:38.45        
                  46.44     1:38.45 (52.01)                                        
 38 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     1:45.96    1:38.54        
                  46.89     1:38.54 (51.65)                                        
 39 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:37.84    1:38.75        
                  46.60     1:38.75 (52.15)                                        
 40 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  1:38.47    1:39.72        
                  45.98     1:39.72 (53.74)                                        
 41 Orrego, Maria             11 UN-MR                1:42.60    1:40.80        
                  46.95     1:40.80 (53.85)                                        
 42 Reitzel, Mairead G        11 IA-MR                1:46.07    1:41.10        
                  48.10     1:41.10 (53.00)                                        
 43 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:42.97    1:42.34        
                  48.31     1:42.34 (54.03)                                        
 44 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:41.96    1:42.58        
                  48.08     1:42.58 (54.50)                                        
 45 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:42.29    1:43.65        
                  49.59     1:43.65 (54.06)                                        
 46 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:43.06    1:43.73        
                  49.67     1:43.73 (54.06)                                        
 47 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:45.80    1:43.87        
                  49.27     1:43.87 (54.60)                                        
 48 Curran, Caleigh           11 IA-MR                1:42.73    1:44.08        
 49 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               1:47.35    1:45.88        
                  48.83     1:45.88 (57.05)                                        
 50 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               1:47.90    1:46.85        
                  51.91     1:46.85 (54.94)                                        
 51 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:46.70    1:47.47        
                  50.81     1:47.47 (56.66)                                        
 52 Wilson, Tori F            12 SSC-MR               1:50.08    1:47.52        
                  50.12     1:47.52 (57.40)                                        
 53 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR              1:46.39    1:47.88        
                  52.71     1:47.88 (55.17)                                        
 54 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR              1:48.70    1:48.91        
                  52.70     1:48.91 (56.21)                                        
 55 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:51.07    1:49.13        
                  51.28     1:49.13 (57.85)                                        
 56 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR              1:49.82    1:50.69        
 57 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:50.71    1:52.00        
                  52.64     1:52.00 (59.36)                                        
 58 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR               2:04.48    1:52.61        
                  52.68     1:52.61 (59.93)                                        
 59 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR              1:49.89    1:53.14        
                  53.81     1:53.14 (59.33)                                        
 60 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               1:56.32    1:53.56        
                  55.68     1:53.56 (57.88)                                        
 61 Pandolfi, Emma C          11 LIAC-MR              1:54.28    1:54.60        
                  53.34   1:54.60 (1:01.26)                                        
 62 Nguyen, V                 11 CSDC-MR              2:01.69    1:57.50        
                  55.75   1:57.50 (1:01.75)                                        
 63 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:51.21    1:59.10        
                  54.44   1:59.10 (1:04.66)                                        
 64 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               2:10.01    1:59.62        
                  58.20   1:59.62 (1:01.42)                                        
 65 Glennon, Abby K           12 SSC-MR               1:55.33    2:00.99        
                  58.46   2:00.99 (1:02.53)                                        
 66 Agro, Natalie             11 CSDC-MR              1:56.25    2:02.34        
                  57.66   2:02.34 (1:04.68)                                        
 67 Ramos, Kota               11 CSDC-MR              2:17.58    2:03.56        
                  55.07   2:03.56 (1:08.49)                                        
 68 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               2:04.23    2:07.97        
                1:00.91   2:07.97 (1:07.06)                                        
 69 Williams, Cara A          11 SSC-MR               2:25.82    2:23.46        
                1:09.59   2:23.46 (1:13.87)                                        
 -- Raymond, Emily G          11 Three Village-MR     1:45.55         DQ        
      One hand touch
                  51.16          DQ (57.07)                                        
 -- Hickey, Bridget R         11 Tmsuffolk-MR         1:57.31         DQ        
      Other
                  47.92          DQ (54.78)                                        
Non-Award Division  
  1 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:29.54    1:25.71 SILV   
                  40.24     1:25.71 (45.47)                                        
  2 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:30.55    1:25.77 SILV   
                  39.63     1:25.77 (46.14)                                        
  3 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:29.14    1:26.94 SILV   
                  40.80     1:26.94 (46.14)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:58.07   3/18/2016 Bella G Fiore, SSC  -MR                    
                2:53.99  JO
                3:11.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 3:11.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               3:16.70    3:11.35        
                  41.75     1:30.90 (49.15)     2:22.08 (51.18)     3:11.35 (49.27)
  2 Simon, Paige              12 HAA-MR               3:24.79    3:17.66        
                  45.80     1:37.57 (51.77)     2:29.33 (51.76)     3:17.66 (48.33)
  3 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              3:18.51    3:17.86        
  4 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               3:15.87    3:18.88        
                  44.08     1:34.89 (50.81)     2:28.76 (53.87)     3:18.88 (50.12)
  5 Liang, Katherine          11 SSC-MR               3:30.56    3:27.54        
                  45.54     1:37.26 (51.72)     2:28.35 (51.09)     3:27.54 (59.19)
  6 Davies, Brooke            11 SSC-MR               3:20.12    3:35.27        
                  47.12     1:41.39 (54.27)     2:38.77 (57.38)     3:35.27 (56.50)
Non-Award Division  
  1 Lee, Makayla              11 SSC-MR               3:12.21    2:54.28#SILV   
                  41.00     1:25.51 (44.51)     2:12.19 (46.68)     2:54.28 (42.09)
  2 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               3:12.13    2:57.74#SILV   
                  41.69     1:27.07 (45.38)     2:12.32 (45.25)     2:57.74 (45.42)
  3 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               3:12.11    2:58.92 SILV   
                  40.98     1:26.69 (45.71)     2:14.06 (47.37)     2:58.92 (44.86)
  4 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               3:12.73    3:02.54 SILV   
                  41.16     1:26.99 (45.83)     2:14.31 (47.32)     3:02.54 (48.23)
  5 Maddox, Faith             12 SSC-MR               3:20.86    3:03.07 SILV   
                  41.26     1:27.64 (46.38)     2:15.78 (48.14)     3:03.07 (47.29)
  6 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               3:14.88    3:06.61 SILV   
                  40.59     1:28.85 (48.26)     2:18.05 (49.20)     3:06.61 (48.56)
  7 Michels, Grace C          12 SSC-MR               3:17.09    3:07.97 SILV   
                  41.33     1:30.55 (49.22)     2:20.39 (49.84)     3:07.97 (47.58)
  8 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               3:22.37    3:08.99 SILV   
                  42.26     1:31.11 (48.85)     2:20.05 (48.94)     3:08.99 (48.94)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 33.83   3/20/2016 Jessie L Fusaro, SSC  -MR                    
                30.99  JO
                34.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 34.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Sun, Evelyn               12 LIAC-MR                37.21      34.75        
  2 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 35.08      35.01        
  3 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    35.98      35.11        
  3 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 35.13      35.11        
  5 Crane, Ruth A             12 IA-MR                  35.87      35.32        
  6 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 35.60      35.44        
  7 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                  35.92      35.60        
  8 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 36.89      35.93        
  9 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       36.33      35.94        
 10 Ho, Kairi                 11 LIAC-MR                37.65      35.95        
 11 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    36.65      35.96        
 12 Sharma, Avani             12 LIAC-MR                36.73      36.26        
 12 Jack, Hailey E            12 Express Swimming-MR    40.59      36.26        
 14 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR                 38.76      36.36        
 15 Leu, Mindy B              12 LIAC-MR                36.11      36.41        
 16 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 38.45      36.49        
 17 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 37.47      36.51        
 18 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           39.84      36.53        
 19 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR           35.08      36.54        
 20 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           37.97      36.82        
 21 Hayes, Kayla              11 WISC-MR                38.03      36.91        
 22 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR       36.75      36.98        
 23 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 38.01      37.48        
 24 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           36.89      37.53        
 25 Einsetler, Morgan P       12 WISC-MR                36.64      37.58        
 26 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR                38.92      37.71        
 27 DeFranco, Ava             12 WISC-MR                35.85      37.73        
 28 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 36.51      37.76        
 29 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                35.96      37.81        
 30 DeHaas, Hailey R          12 IA-MR                  37.62      37.84        
 31 George, Anoushka M        11 LIAC-MR                39.25      38.15        
 32 Tan, Chloe                11 LIAC-MR                37.88      38.45        
 33 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR                 38.00      38.55        
 34 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                40.07      38.85        
 35 Leontis, Alison M         12 Express Swimming-MR    39.87      39.08        
 36 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                  41.09      39.43        
 37 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 40.22      40.03        
 38 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR                36.68      40.24        
 39 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR    42.43      40.25        
 40 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  39.92      40.36        
 41 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 40.73      40.54        
 42 Villani, Julia            12 CSDC-MR                42.90      40.87        
 43 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR                39.22      41.17        
 44 Montes, Gianna            11 SSC-MR                 40.34      41.23        
 45 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR           41.52      41.32        
 46 Hickey, Bridget R         11 Tmsuffolk-MR           42.02      41.72        
 47 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    42.98      42.01        
 48 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                44.77      42.44        
 49 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR                 42.09      42.77        
 50 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 47.35      42.98        
 51 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                47.70      43.00        
 52 Curran, Caleigh           11 IA-MR                  44.33      43.56        
 53 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 43.10      44.82        
 54 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR                 44.20      45.38        
 55 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                45.99      45.50        
 56 McAdam, Ashley E          11 IA-MR                  59.09      46.12        
 56 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR                47.58      46.12        
 58 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR                 41.58      46.62        
 59 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR               1:00.94      48.53        
 60 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR                 49.12      48.80        
 61 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 44.34      48.94        
 62 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR                 47.62      49.74        
 63 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR       44.56      50.18        
 64 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    48.19      50.90        
 65 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 56.54      51.02        
 66 Glennon, Abby K           12 SSC-MR                 46.51      51.75        
 67 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR                 50.70      52.89        
 68 Zhang, Ashley Z           11 LIAC-MR                58.36      52.98        
 69 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 53.96      53.16        
 70 Lee, Hannah N             11 SSC-MR                 56.09      53.97        
 71 Le, Amanda T              12 FA-MR                  58.37      54.25        
 72 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:01.31      54.52        
 73 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR                 48.05      55.54        
 74 Curtin, Olivia M          11 SSC-MR                 55.76      55.61        
 75 Alessi, Sam S             11 SSC-MR                 56.89      59.40        
 76 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:08.16    1:00.23        
 -- Raymond, Emily G          11 Three Village-MR       51.26         DQ        
      One hand touch
 -- O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 46.98         DQ        
      Alternating Kick
 -- Haas, Emma C              12 IA-MR                  35.11         DQ        
      Alternating Kick
Non-Award Division  
  1 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                34.93      33.80#SILV   
  1 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    38.53      33.80#SILV   
  3 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR           34.93      33.84 SILV   
  4 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR                35.20      33.87 SILV   
  5 Boes, Taylor V            12 SSC-MR                 34.91      34.33 SILV   
  6 Buono, Serena E           12 IA-MR                  34.80      34.37 SILV   
 -- Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    44.58        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:15.36   3/19/2016 Melissa R Scala, LIAC -MR                  
                1:09.99  JO
                1:19.39  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:19.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Sharma, Avani             12 LIAC-MR              1:20.97    1:20.82        
                  37.42     1:20.82 (43.40)                                        
  2 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:22.35    1:21.97        
                  38.93     1:21.97 (43.04)                                        
  3 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:22.73    1:22.20        
                  37.71     1:22.20 (44.49)                                        
  4 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:22.86    1:22.26        
                  35.51     1:22.26 (46.75)                                        
  5 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:30.08    1:22.41        
                  39.29     1:22.41 (43.12)                                        
  6 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:24.32    1:23.26        
                  38.62     1:23.26 (44.64)                                        
  7 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:24.13    1:23.43        
                  37.98     1:23.43 (45.45)                                        
  8 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:22.47    1:23.49        
                  38.65     1:23.49 (44.84)                                        
  9 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     1:26.04    1:23.86        
                  38.94     1:23.86 (44.92)                                        
 10 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              1:25.50    1:24.01        
                  39.74     1:24.01 (44.27)                                        
 11 Buono, Serena E           12 IA-MR                1:35.41    1:24.17        
                  37.32     1:24.17 (46.85)                                        
 12 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:23.46    1:25.28        
                  38.45     1:25.28 (46.83)                                        
 13 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                1:23.36    1:25.36        
                  39.37     1:25.36 (45.99)                                        
 14 Bilich, Kristen           12 IA-MR                1:21.39    1:25.56        
                  39.35     1:25.56 (46.21)                                        
 15 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:26.53    1:25.87        
                  40.11     1:25.87 (45.76)                                        
 16 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                1:28.00    1:27.22        
                  38.66     1:27.22 (48.56)                                        
 17 George, Anoushka M        11 LIAC-MR              1:31.20    1:27.38        
                  39.92     1:27.38 (47.46)                                        
 17 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:37.61    1:27.38        
                  40.61     1:27.38 (46.77)                                        
 19 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     1:30.07    1:27.45        
                  38.82     1:27.45 (48.63)                                        
 20 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               1:29.86    1:27.58        
                  38.30     1:27.58 (49.28)                                        
 21 Crane, Ruth A             12 IA-MR                1:25.83    1:29.05        
                  36.62     1:29.05 (52.43)                                        
 22 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:27.35    1:29.29        
                  40.83     1:29.29 (48.46)                                        
 23 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:29.62    1:30.69        
                  39.69     1:30.69 (51.00)                                        
 24 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:35.14    1:31.09        
                  41.29     1:31.09 (49.80)                                        
 25 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:37.66    1:33.78        
                  44.13     1:33.78 (49.65)                                        
 26 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:45.92    1:35.19        
                  44.42     1:35.19 (50.77)                                        
 27 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR               1:38.75    1:35.21        
                  44.96     1:35.21 (50.25)                                        
 28 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:41.56    1:35.59        
                  44.96     1:35.59 (50.63)                                        
 29 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR               1:35.44    1:35.64        
                  42.32     1:35.64 (53.32)                                        
 30 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR              1:35.13    1:36.27        
                  40.34     1:36.27 (55.93)                                        
 31 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:35.13    1:36.33        
                  44.61     1:36.33 (51.72)                                        
 32 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               1:40.26    1:38.14        
                  44.99     1:38.14 (53.15)                                        
 33 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:41.17    1:38.34        
                  43.42     1:38.34 (54.92)                                        
 34 Wilson, Tori F            12 SSC-MR               1:52.71    1:42.30        
                  45.27     1:42.30 (57.03)                                        
 35 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:45.46    1:44.07        
                  44.02   1:44.07 (1:00.05)                                        
 36 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR               1:40.78    1:45.82        
 37 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR               2:02.40    2:00.64        
                  55.76   2:00.64 (1:04.88)                                        
 38 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               2:00.01    2:04.70        
                1:00.09   2:04.70 (1:04.61)                                        
 39 Glennon, Abby K           12 SSC-MR               1:58.12    2:05.51        
                  52.97   2:05.51 (1:12.54)                                        
 -- Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:26.85         DQ        
      One hand touch
                  42.05          DQ (47.10)                                        
 -- Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:49.78         DQ        
      Alternating Kick
 -- Foster, Isabella T        11 HAA-MR               1:57.63         DQ        
      One hand touch
                  53.10        DQ (1:10.85)                                        
Non-Award Division  
  1 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:19.53    1:17.71 SILV   
                  33.95     1:17.71 (43.76)                                        
  2 Felix, Jolie *            12 WISC-MR              1:19.74    1:18.25 SILV   
                  35.97     1:18.25 (42.28)                                        
 -- Lau, Carolyn              12 LIAC-MR              1:25.67        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 2:46.13   3/18/2016 Caitlin Elsasser, LIAC -MR                 
                2:39.99  JO
                2:49.39  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               2:55.30    3:03.13        
  2 Davies, Brooke            11 SSC-MR               2:50.24    3:11.84        
                  38.18     1:27.50 (49.32)     2:19.88 (52.38)     3:11.84 (51.96)
Non-Award Division  
  1 Lee, Morgan               11 SSC-MR                    NT    2:44.18#SILV   
                  36.67     1:19.64 (42.97)     2:04.38 (44.74)     2:44.18 (39.80)
  2 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               2:50.12    2:44.90#SILV   
                  34.19     1:14.60 (40.41)     1:59.74 (45.14)     2:44.90 (45.16)
  3 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               3:02.10    2:46.39 SILV   
                  34.86     1:15.96 (41.10)     2:01.70 (45.74)     2:46.39 (44.69)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 1:15.54   3/20/2016 Gabriela Pucilowski, SSC  -MR              
                1:10.49  JO
                1:18.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:19.86    1:18.70        
                  36.90     1:18.70 (41.80)                                        
  2 Lau, Carolyn              12 LIAC-MR              1:21.37    1:18.87        
                  37.84     1:18.87 (41.03)                                        
  3 Einsetler, Morgan P       12 WISC-MR              1:19.19    1:19.23        
                  36.01     1:19.23 (43.22)                                        
  4 George, Anoushka M        11 LIAC-MR              1:19.85    1:19.35        
                  37.51     1:19.35 (41.84)                                        
  5 Jack, Hailey E            12 Express Swimming-MR  1:27.53    1:19.42        
                  37.94     1:19.42 (41.48)                                        
  6 Chang, Hannah             11 LIAC-MR              1:22.42    1:19.53        
                  37.21     1:19.53 (42.32)                                        
  7 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              1:21.66    1:19.63        
                  37.86     1:19.63 (41.77)                                        
  8 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:20.04    1:19.79        
                  37.26     1:19.79 (42.53)                                        
  9 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                1:23.85    1:20.11        
                  35.55     1:20.11 (44.56)                                        
 10 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:26.08    1:20.58        
                  35.85     1:20.58 (44.73)                                        
 11 DeFranco, Ava             12 WISC-MR              1:27.31    1:20.90        
                  36.52     1:20.90 (44.38)                                        
 12 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     1:28.51    1:20.95        
                  35.98     1:20.95 (44.97)                                        
 13 Haas, Emma C              12 IA-MR                1:27.78    1:20.97        
                  38.16     1:20.97 (42.81)                                        
 14 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              1:20.19    1:20.98        
                  36.99     1:20.98 (43.99)                                        
 15 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:22.58    1:21.01        
                  36.37     1:21.01 (44.64)                                        
 16 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:23.73    1:21.19        
                  36.98     1:21.19 (44.21)                                        
 17 Hayes, Kayla              11 WISC-MR              1:25.14    1:21.41        
                  38.08     1:21.41 (43.33)                                        
 18 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:22.56    1:21.44        
                  39.40     1:21.44 (42.04)                                        
 19 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:23.30    1:21.54        
                  39.47     1:21.54 (42.07)                                        
 20 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:23.02    1:21.78        
                  37.95     1:21.78 (43.83)                                        
 21 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:26.00    1:21.91        
                  38.92     1:21.91 (42.99)                                        
 22 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              1:24.83    1:21.95        
                  39.72     1:21.95 (42.23)                                        
 22 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:22.47    1:21.95        
                  39.45     1:21.95 (42.50)                                        
 24 Simon, Paige              12 HAA-MR               1:26.11    1:22.26        
                  38.19     1:22.26 (44.07)                                        
 25 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR              1:26.10    1:22.37        
                  37.71     1:22.37 (44.66)                                        
 26 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:24.42    1:22.45        
                  38.72     1:22.45 (43.73)                                        
 27 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:21.55    1:22.53        
                  37.26     1:22.53 (45.27)                                        
 28 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                1:28.27    1:22.59        
                  37.31     1:22.59 (45.28)                                        
 29 Causin, Ella N            12 CSDC-MR              1:29.75    1:22.78        
                  38.38     1:22.78 (44.40)                                        
 30 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:21.33    1:22.79        
                  38.42     1:22.79 (44.37)                                        
 31 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                1:21.59    1:22.89        
                  39.82     1:22.89 (43.07)                                        
 32 Boes, Taylor V            12 SSC-MR               1:26.64    1:23.20        
                  36.80     1:23.20 (46.40)                                        
 33 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:27.02    1:23.41        
                  39.32     1:23.41 (44.09)                                        
 34 Ho, Kairi                 11 LIAC-MR              1:31.29    1:23.54        
                  37.78     1:23.54 (45.76)                                        
 35 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:29.67    1:23.65        
                  38.44     1:23.65 (45.21)                                        
 36 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR  1:31.19    1:24.02        
                  39.37     1:24.02 (44.65)                                        
 37 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:23.02    1:24.31        
                  38.88     1:24.31 (45.43)                                        
 38 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:25.51    1:24.63        
                  41.62     1:24.63 (43.01)                                        
 39 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR  1:29.72    1:24.89        
                  41.23     1:24.89 (43.66)                                        
 40 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:25.96    1:26.09        
                  41.31     1:26.09 (44.78)                                        
 41 Orrego, Maria             11 UN-MR                1:31.11    1:26.83        
                  41.28     1:26.83 (45.55)                                        
 42 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:29.61    1:27.32        
                  40.03     1:27.32 (47.29)                                        
 43 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               1:29.16    1:27.33        
                  41.01     1:27.33 (46.32)                                        
 44 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  1:32.30    1:27.50        
                  41.19     1:27.50 (46.31)                                        
 45 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR              1:30.68    1:27.55        
                  40.39     1:27.55 (47.16)                                        
 46 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:31.16    1:28.11        
                  39.61     1:28.11 (48.50)                                        
 47 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:30.70    1:28.13        
                  40.45     1:28.13 (47.68)                                        
 48 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:31.48    1:29.24        
                  42.64     1:29.24 (46.60)                                        
 49 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:40.09    1:29.43        
                  41.71     1:29.43 (47.72)                                        
 50 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               1:30.78    1:29.44        
                  39.81     1:29.44 (49.63)                                        
 51 Wilson, Tori F            12 SSC-MR               1:32.23    1:29.65        
                  42.63     1:29.65 (47.02)                                        
 52 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR         1:35.44    1:30.36        
                  43.86     1:30.36 (46.50)                                        
 53 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR              1:34.32    1:30.86        
                  41.09     1:30.86 (49.77)                                        
 54 Hickey, Bridget R         11 Tmsuffolk-MR         1:29.04    1:32.67        
                  41.64     1:32.67 (51.03)                                        
 55 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR     1:41.79    1:32.98        
                  42.78     1:32.98 (50.20)                                        
 56 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR              1:38.26    1:33.29        
                  45.74     1:33.29 (47.55)                                        
 57 Rose, Madeline I          11 LIAC-MR              1:33.53    1:33.95        
                  45.44     1:33.95 (48.51)                                        
 58 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:32.02    1:33.97        
                  45.16     1:33.97 (48.81)                                        
 59 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:38.54    1:34.73        
                  45.26     1:34.73 (49.47)                                        
 60 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:47.72    1:34.82        
                  44.33     1:34.82 (50.49)                                        
 61 Zhang, Ashley Z           11 LIAC-MR              1:49.96    1:35.67        
                  45.15     1:35.67 (50.52)                                        
 62 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR               1:39.80    1:36.51        
                  43.44     1:36.51 (53.07)                                        
 63 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR               1:34.83    1:36.57        
                  45.86     1:36.57 (50.71)                                        
 64 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR               1:41.79    1:39.08        
                  42.91     1:39.08 (56.17)                                        
 65 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:48.81    1:39.34        
                  46.25     1:39.34 (53.09)                                        
 66 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:43.97    1:40.49        
                  48.14     1:40.49 (52.35)                                        
 67 Villani, Julia            12 CSDC-MR              1:43.36    1:41.33        
                  47.44     1:41.33 (53.89)                                        
 68 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:42.53    1:41.84        
                  48.17     1:41.84 (53.67)                                        
 69 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:42.14    1:42.96        
                  50.65     1:42.96 (52.31)                                        
 70 Lee, Hannah N             11 SSC-MR               1:55.29    1:43.81        
                  47.58     1:43.81 (56.23)                                        
 71 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR               1:55.88    1:44.05        
                  46.12     1:44.05 (57.93)                                        
 72 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              1:53.82    1:44.45        
                  51.44     1:44.45 (53.01)                                        
 73 Agro, Natalie             11 CSDC-MR              1:39.57    1:45.59        
 74 Seaman, Abby G            12 SSC-MR               2:05.45    1:45.66        
                  48.74     1:45.66 (56.92)                                        
 75 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR               1:49.25    1:48.26        
                  51.15     1:48.26 (57.11)                                        
 76 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:52.17    1:50.37        
                  54.01     1:50.37 (56.36)                                        
 77 Curtin, Olivia M          11 SSC-MR               1:57.16    1:52.67        
                  53.35     1:52.67 (59.32)                                        
 78 Alessi, Sam S             11 SSC-MR               2:02.47    1:55.37        
                  54.28   1:55.37 (1:01.09)                                        
 79 Williams, Cara A          11 SSC-MR               2:10.52    2:00.41        
                  56.30   2:00.41 (1:04.11)                                        
 80 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               2:13.52    2:08.04        
                1:03.93   2:08.04 (1:04.11)                                        
 -- Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:44.07         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  44.44          DQ (49.48)                                        
 -- Leontis, Alison M         12 Express Swimming-MR  1:26.80         DQ        
      Butterfly kick - breast
                  37.57          DQ (50.06)                                        
 -- Duke, Skyler L            11 WISC-MR              1:28.86         DQ        
      One hand touch - breast
                  40.79          DQ (48.22)                                        
 -- Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR          NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.23          DQ (49.26)                                        
 -- Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR              1:33.41         DQ        
      One hand touch - breast
                  44.76          DQ (46.74)                                        
 -- McGuinness, Megan I       12 WISC-MR              1:49.63         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  43.94          DQ (51.60)                                        
Non-Award Division  
  1 Brown, Cadie R            12 CSDC-MR              1:18.92    1:14.39#SILV   
                  32.87     1:14.39 (41.52)                                        
  2 Sun, Evelyn               12 LIAC-MR              1:19.22    1:16.92 SILV   
                  35.55     1:16.92 (41.37)                                        
  3 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:24.13    1:17.02 SILV   
                  34.69     1:17.02 (42.33)                                        
  4 Sharma, Avani             12 LIAC-MR              1:20.97    1:17.59 SILV   
                  36.68     1:17.59 (40.91)                                        
  5 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:18.80    1:17.65 SILV   
                  36.27     1:17.65 (41.38)                                        
  6 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:19.21    1:17.69 SILV   
                  35.45     1:17.69 (42.24)                                        
  7 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:18.87    1:17.85 SILV   
                  37.68     1:17.85 (40.17)                                        
  8 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:19.83    1:18.57 SILV   
                  37.88     1:18.57 (40.69)                                        
 -- Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  1:34.29        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:41.27   3/18/2016 Gwen C Gould, LIAC -MR                     
                2:27.99  JO
                2:48.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              2:48.79    2:48.86        
                  37.48     1:21.65 (44.17)     2:12.71 (51.06)     2:48.86 (36.15)
  2 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               2:49.56    2:48.91        
                  39.13     1:22.14 (43.01)     2:13.79 (51.65)     2:48.91 (35.12)
  3 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               2:51.11    2:50.31        
                  41.98     1:24.28 (42.30)     2:13.41 (49.13)     2:50.31 (36.90)
  4 Albert, Anna              11 Three Village-MR     3:02.43    2:50.39        
                  38.67     1:25.61 (46.94)     2:15.66 (50.05)     2:50.39 (34.73)
  5 Buono, Serena E           12 IA-MR                2:50.65    2:51.21        
                  38.70     1:22.75 (44.05)     2:13.89 (51.14)     2:51.21 (37.32)
  6 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               2:54.47    2:51.94        
                  39.06     1:23.37 (44.31)     2:12.92 (49.55)     2:51.94 (39.02)
  7 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              2:49.88    2:51.98        
                  37.83     1:22.95 (45.12)     2:14.13 (51.18)     2:51.98 (37.85)
  8 Haas, Emma C              12 IA-MR                3:08.81    2:52.91        
                  38.58     1:22.60 (44.02)     2:15.70 (53.10)     2:52.91 (37.21)
  9 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                2:52.80    2:53.01        
                  40.34     1:23.32 (42.98)     2:14.33 (51.01)     2:53.01 (38.68)
 10 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR         2:55.26    2:53.76        
                  37.34     1:20.66 (43.32)     2:15.56 (54.90)     2:53.76 (38.20)
 11 Liang, Katherine          11 SSC-MR               2:52.22    2:55.59        
                  39.75     1:23.27 (43.52)     2:17.25 (53.98)     2:55.59 (38.34)
 12 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                2:56.45    2:55.62        
                  39.33     1:21.74 (42.41)     2:16.90 (55.16)     2:55.62 (38.72)
 13 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         2:59.17    2:56.16        
                  37.96     1:22.43 (44.47)     2:16.71 (54.28)     2:56.16 (39.45)
 14 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               2:54.60    2:56.29        
                  40.35     1:26.28 (45.93)     2:19.38 (53.10)     2:56.29 (36.91)
 15 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR              2:56.98    2:56.32        
                  42.77     1:26.21 (43.44)     2:17.21 (51.00)     2:56.32 (39.11)
 16 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         3:05.01    2:57.59        
                  37.35     1:22.81 (45.46)     2:13.63 (50.82)     2:57.59 (43.96)
 17 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                2:55.66    2:58.66        
                  42.62     1:30.04 (47.42)     2:18.47 (48.43)     2:58.66 (40.19)
 18 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              2:56.41    2:59.12        
                  43.25     1:27.10 (43.85)     2:18.54 (51.44)     2:59.12 (40.58)
 19 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              3:00.86    3:00.83        
                  41.10     1:25.14 (44.04)     2:21.53 (56.39)     3:00.83 (39.30)
 20 Bakalli, Lily F           12 IA-MR                3:01.48    3:01.39        
                  39.42     1:25.18 (45.76)     2:21.12 (55.94)     3:01.39 (40.27)
 21 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               3:04.93    3:05.15        
                  43.73     1:31.51 (47.78)     2:25.36 (53.85)     3:05.15 (39.79)
 22 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  3:09.74    3:10.82        
                  44.77     1:31.57 (46.80)     2:31.08 (59.51)     3:10.82 (39.74)
 23 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               3:15.47    3:13.65        
                                1:33.13 ( )   2:33.47 (1:00.34)     3:13.65 (40.18)
 24 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               3:20.76    3:18.34        
                  45.14     1:33.82 (48.68)   2:36.09 (1:02.27)     3:18.34 (42.25)
 25 Wilson, Tori F            12 SSC-MR               3:25.41    3:18.75        
                  47.09     1:36.29 (49.20)   2:37.49 (1:01.20)     3:18.75 (41.26)
 26 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                3:13.09    3:22.82        
                  44.77     1:34.70 (49.93)   2:36.24 (1:01.54)     3:22.82 (46.58)
 27 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               3:19.36    3:31.93        
                  48.74     1:43.31 (54.57)   2:45.73 (1:02.42)     3:31.93 (46.20)
 -- Vieira, Emily B           11 SSC-MR               3:25.90         DQ        
      Multiple strokes - back
                  45.25     1:36.30 (51.05)     2:34.68 (58.38)          DQ (46.19)
 -- Agro, Natalie             11 CSDC-MR              3:43.20         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  59.76     1:53.32 (53.56)        DQ (2:00.32)                    
 -- Hille, Amara V            11 IA-MR                3:02.62         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  46.98     1:32.30 (45.32)     2:25.77 (53.47)          DQ (38.87)
 -- Glennon, Abby K           12 SSC-MR               3:35.56         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  55.68     1:52.20 (56.52)   2:57.61 (1:05.41)          DQ (46.93)
 -- Tenebro, Alyson           11 IA-MR                3:02.39         DQ        
      Scissors kick - fly
                  36.49     1:18.24 (41.75)     2:12.27 (54.03)          DQ (39.52)
Non-Award Division  
  1 Quinlan, Aimee K          12 LIAC-MR              2:48.55    2:44.81 SILV   
                  34.83     1:15.87 (41.04)     2:06.88 (51.01)     2:44.81 (37.93)
  2 Sharma, Avani             12 LIAC-MR              2:48.81    2:45.48 SILV   
                  37.65     1:19.11 (41.46)     2:09.87 (50.76)     2:45.48 (35.61)
  3 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               2:50.39    2:47.89 SILV   
                  38.77     1:22.56 (43.79)     2:10.68 (48.12)     2:47.89 (37.21)
  4 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         2:50.58    2:47.92 SILV   
                  37.65     1:20.48 (42.83)     2:11.15 (50.67)     2:47.92 (36.77)
 -- Felix, Jolie *            12 WISC-MR              3:00.35         DQ        
      Delay of meet - Misc
 -- Lau, Carolyn              12 LIAC-MR              3:01.15        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 27.91   3/20/2016 Jenna M Drapala, CSC  -MR                    
                26.69  JO
                28.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Murphy, Marli             13 LBA-MR                 29.47      29.14        
  2 McNamara, Jane            14 BBSC-MR                29.26      29.18        
  3 Ottmann, Kate D           14 IA-MR                  30.27      29.41        
  4 Fiore, Bella G            14 SSC-MR                 29.19      29.48        
  4 Claps, Abigail R          13 HAA-MR                 29.24      29.48        
  6 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR                29.20      29.63        
  7 Leon, Leyla L             14 CSDC-MR                30.34      29.75        
  8 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                  30.35      29.78        
  9 Grefski, Emma M           13 Tmsuffolk-MR           30.05      29.80        
 10 Walters, Cali A           13 LBA-MR                 30.37      30.17        
 11 Fitzpatrick, Karina       13 CSDC-MR                29.52      30.22        
 12 Hafen, Alexandra B        14 HAA-MR                 30.15      30.36        
 13 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR           29.38      30.38        
 14 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR                 30.13      30.44        
 15 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR                29.69      30.47        
 16 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR                30.15      30.48        
 17 Agro, Gabby               14 CSDC-MR                30.57      30.57        
 18 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR                29.17      30.61        
 19 Wareing, Emma E           14 SSC-MR                 30.92      30.74        
 20 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR                30.45      30.80        
 21 Villa, Lauren             13 LIAC-MR                31.92      30.83        
 22 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR                31.29      30.86        
 23 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                  30.89      30.88        
 23 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR    30.26      30.88        
 25 Libohova, Anna            14 Three Village-MR       30.34      30.91        
 25 Ahn, Jolie                13 LIAC-MR                33.14      30.91        
 27 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR    31.66      30.97        
 27 Goldaber, Sarah K         14 LIAC-MR                30.24      30.97        
 29 Somma, Isabella           13 LIAC-MR                31.91      31.00        
 30 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                32.56      31.07        
 31 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR                 30.16      31.09        
 32 Pallas, Morgan            14 WISC-MR                30.06      31.10        
 33 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                  30.43      31.17        
 34 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR           31.04      31.45        
 35 Williamson, Amanda        14 HAA-MR                 33.05      31.72        
 36 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR                31.40      31.82        
 37 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR                31.46      31.83        
 37 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR           30.94      31.83        
 39 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR                 30.98      31.84        
 40 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR                 32.21      31.85        
 41 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR    31.97      31.97        
 42 Rose, Julianna K          13 LIAC-MR                31.66      31.99        
 43 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR                 32.63      32.03        
 44 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR                 32.22      32.26        
 45 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR                33.44      32.35        
 46 Barberi, Katie            13 BBSC-MR                34.10      32.69        
 47 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR    31.78      32.81        
 48 Roberts, Salena           13 WISC-MR                32.76      32.93        
 49 Berger, Ashley A          14 Express Swimming-MR    35.31      32.97        
 50 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR    33.34      32.99        
 51 Wen, Alison               13 LIAC-MR                33.09      33.12        
 52 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR           33.67      33.57        
 53 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR           33.22      33.68        
 54 Parker, Lauren G          13 IA-MR                  35.10      34.42        
 55 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR                34.28      34.89        
 56 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR                 37.34      35.19        
 57 Dauterman, Katharina D    13 Express Swimming-MR    41.42      37.30        
Non-Award Division  
  1 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR    28.88      28.03 SILV   
  2 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR    28.93      28.18 SILV   
  3 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR    28.98      28.53 SILV   
  4 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  29.00      28.58 SILV   
  5 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR       29.07      28.77 SILV   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 58.81   3/19/2016 Sally Szydziak, WISC -MR                     
                57.49  JO
              1:03.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mulieri, Kelsey           13 WISC-MR              1:02.30    1:02.39 SILV   
                  30.07     1:02.39 (32.32)                                        
BRON - Division  
  1 Filagrossi, Isabella I    14 FA-MR                1:05.54    1:03.10        
                  29.78     1:03.10 (33.32)                                        
  2 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR              1:03.43    1:03.15        
                  30.54     1:03.15 (32.61)                                        
  3 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              1:03.61    1:03.37        
                  30.15     1:03.37 (33.22)                                        
  3 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:03.78    1:03.37        
                  30.66     1:03.37 (32.71)                                        
  5 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                1:04.35    1:05.10        
                  31.41     1:05.10 (33.69)                                        
  6 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              1:04.40    1:05.11        
                  31.74     1:05.11 (33.37)                                        
  7 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                1:06.11    1:05.20        
                  31.01     1:05.20 (34.19)                                        
  8 Grefski, Emma M           13 Tmsuffolk-MR         1:04.69    1:05.53        
                  31.70     1:05.53 (33.83)                                        
  9 Fiore, Bella G            14 SSC-MR               1:05.67    1:05.59        
                  30.82     1:05.59 (34.77)                                        
 10 Ottmann, Kate D           14 IA-MR                1:05.81    1:05.89        
                  31.65     1:05.89 (34.24)                                        
 11 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              1:04.79    1:06.17        
                  31.67     1:06.17 (34.50)                                        
 12 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR              1:06.88    1:06.20        
                  31.85     1:06.20 (34.35)                                        
 13 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:06.60    1:06.25        
                  32.20     1:06.25 (34.05)                                        
 14 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:06.32    1:06.39        
                  31.51     1:06.39 (34.88)                                        
 15 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:05.52    1:06.48        
                  32.14     1:06.48 (34.34)                                        
 16 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:06.25    1:06.76        
                  31.48     1:06.76 (35.28)                                        
 17 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              1:08.99    1:07.27        
                  31.72     1:07.27 (35.55)                                        
 18 Narvaez, Rebecca          14 CSDC-MR              1:09.04    1:07.35        
                  31.95     1:07.35 (35.40)                                        
 19 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:05.87    1:07.44        
                  31.60     1:07.44 (35.84)                                        
 20 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:08.59    1:07.97        
                  32.09     1:07.97 (35.88)                                        
 21 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:09.20    1:08.66        
                  33.63     1:08.66 (35.03)                                        
 22 Villa, Lauren             13 LIAC-MR              1:10.33    1:08.75        
                  33.57     1:08.75 (35.18)                                        
 23 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:07.42    1:08.98        
                  32.93     1:08.98 (36.05)                                        
 24 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:06.40    1:09.27        
                  33.51     1:09.27 (35.76)                                        
 25 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               1:08.31    1:09.29        
                  33.36     1:09.29 (35.93)                                        
 26 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              1:08.69    1:09.39        
                  33.22     1:09.39 (36.17)                                        
 27 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         1:10.85    1:09.64        
                  33.29     1:09.64 (36.35)                                        
 28 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         1:07.41    1:10.07        
                  33.29     1:10.07 (36.78)                                        
 29 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:11.54    1:10.08        
                  33.15     1:10.08 (36.93)                                        
 30 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:09.91    1:10.16        
                  34.97     1:10.16 (35.19)                                        
 31 Romano, Adriana E         14 CSDC-MR              1:12.97    1:10.39        
                  33.90     1:10.39 (36.49)                                        
 32 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:08.52    1:10.56        
                  33.78     1:10.56 (36.78)                                        
 33 Ahn, Jolie                13 LIAC-MR              1:12.83    1:10.58        
                  33.40     1:10.58 (37.18)                                        
 34 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              1:07.96    1:10.69        
                  34.21     1:10.69 (36.48)                                        
 35 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               1:12.22    1:10.79        
                  34.11     1:10.79 (36.68)                                        
 36 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               1:09.30    1:11.05        
                  33.51     1:11.05 (37.54)                                        
 37 Pallas, Morgan            14 WISC-MR              1:07.31    1:11.15        
                  34.04     1:11.15 (37.11)                                        
 38 Shehigian, Alexandra A    14 FA-MR                1:07.92    1:11.36        
                  33.78     1:11.36 (37.58)                                        
 39 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:07.65    1:12.00        
                  33.70     1:12.00 (38.30)                                        
 40 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR              1:14.55    1:13.40        
                  35.00     1:13.40 (38.40)                                        
 41 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         1:13.49    1:13.41        
                  35.11     1:13.41 (38.30)                                        
 42 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:15.80    1:13.50        
                  34.90     1:13.50 (38.60)                                        
 43 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:10.85    1:14.05        
                  35.01     1:14.05 (39.04)                                        
 44 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              1:12.75    1:14.46        
                  35.66     1:14.46 (38.80)                                        
 45 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:15.77    1:14.53        
                  34.57     1:14.53 (39.96)                                        
 46 DeCuba, Sofia L           13 FA-MR                1:12.97    1:15.25        
                  35.33     1:15.25 (39.92)                                        
 47 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:16.11    1:15.81        
                  36.04     1:15.81 (39.77)                                        
 48 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              1:10.13    1:15.82        
                  34.35     1:15.82 (41.47)                                        
 49 Casto, Isabella R         13 FA-MR                1:15.38    1:15.92        
                  36.52     1:15.92 (39.40)                                        
 50 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:14.78    1:16.68        
                  35.79     1:16.68 (40.89)                                        
 51 Parker, Lauren G          13 IA-MR                1:17.22    1:18.51        
                  37.84     1:18.51 (40.67)                                        
 52 Baker, Avery H            13 SSC-MR               1:14.94    1:18.72        
                  37.19     1:18.72 (41.53)                                        
 53 Wen, Alison               13 LIAC-MR              1:14.09    1:19.78        
                  37.55     1:19.78 (42.23)                                        
 54 Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR              1:26.52    1:22.49        
                  37.20     1:22.49 (45.29)                                        
 55 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR               1:25.72    1:28.84        
                  40.47     1:28.84 (48.37)                                        
 56 Hance, Jacqueline L       13 WISC-MR              1:29.05    1:31.92        
                  42.44     1:31.92 (49.48)                                        
 57 Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR               1:31.95    1:32.20        
                  40.45     1:32.20 (51.75)                                        
 58 Marco, Sky D              14 SSC-MR               1:34.14    1:34.86        
                  42.72     1:34.86 (52.14)                                        
 59 Grande, Angelique R       13 IA-MR                1:46.46    1:43.92        
 -- Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:08.16         DQ        
      False start
                  33.53          DQ (36.32)                                        
Non-Award Division  
  1 Howard, Katherine         14 SSC-MR               1:05.67    1:01.17 SILV   
                  28.84     1:01.17 (32.33)                                        
  2 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:03.28    1:02.97 SILV   
                  30.10     1:02.97 (32.87)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:11.39   3/22/2014 Emily W Fung, TMSUFFOLK                    
                2:04.99  JO
                2:16.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Bilich, Paige L           14 IA-MR                2:22.42    2:18.34        
                  30.60     1:05.67 (35.07)     1:42.76 (37.09)     2:18.34 (35.58)
  2 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:18.81    2:18.94        
                  31.91     1:07.28 (35.37)     1:43.90 (36.62)     2:18.94 (35.04)
  3 Sodhi, Malika             13 FA-MR                2:19.06    2:19.03        
                  31.62     1:07.25 (35.63)     1:44.75 (37.50)     2:19.03 (34.28)
  4 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                2:18.47    2:19.59        
                  32.38     1:08.15 (35.77)     1:45.10 (36.95)     2:19.59 (34.49)
  5 Grefski, Emma M           13 Tmsuffolk-MR         2:20.72    2:19.87        
                  32.16     1:07.94 (35.78)     1:44.38 (36.44)     2:19.87 (35.49)
  6 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                2:19.68    2:20.83        
                  32.35     1:08.49 (36.14)     1:45.14 (36.65)     2:20.83 (35.69)
  7 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     2:19.83    2:21.28        
                  31.89     1:07.29 (35.40)     1:44.72 (37.43)     2:21.28 (36.56)
  8 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              2:20.92    2:21.73        
                  31.79     1:08.23 (36.44)     1:45.66 (37.43)     2:21.73 (36.07)
  9 Ottmann, Kate D           14 IA-MR                2:24.55    2:22.27        
                  32.05     1:07.80 (35.75)     1:45.94 (38.14)     2:22.27 (36.33)
 10 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              2:25.28    2:22.35        
                  33.00     1:09.40 (36.40)     1:46.31 (36.91)     2:22.35 (36.04)
 11 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              2:20.96    2:24.67        
                  31.90     1:08.12 (36.22)     1:46.34 (38.22)     2:24.67 (38.33)
 12 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               2:28.55    2:25.14        
                  33.72     1:11.12 (37.40)     1:48.71 (37.59)     2:25.14 (36.43)
 13 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               2:23.62    2:27.57        
                  33.26     1:10.92 (37.66)     1:50.69 (39.77)     2:27.57 (36.88)
 14 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  2:27.09    2:28.01        
                  32.12     1:08.83 (36.71)     1:47.66 (38.83)     2:28.01 (40.35)
 15 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              2:28.06    2:28.59        
                  33.06     1:10.67 (37.61)     1:50.23 (39.56)     2:28.59 (38.36)
 16 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               2:31.07    2:28.80        
                  32.85     1:11.02 (38.17)     1:51.01 (39.99)     2:28.80 (37.79)
 17 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                2:39.03    2:29.15        
                  34.06     1:11.68 (37.62)     1:50.81 (39.13)     2:29.15 (38.34)
 18 Murphy, Marli             13 LBA-MR               2:24.76    2:29.60        
                  33.05     1:11.39 (38.34)     1:52.10 (40.71)     2:29.60 (37.50)
 19 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               2:26.97    2:30.10        
                  33.44     1:12.27 (38.83)     1:52.01 (39.74)     2:30.10 (38.09)
 20 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              2:31.47    2:30.50        
                  32.87     1:11.13 (38.26)     1:51.93 (40.80)     2:30.50 (38.57)
 21 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  2:32.61    2:30.74        
                  33.92     1:12.16 (38.24)     1:51.68 (39.52)     2:30.74 (39.06)
 22 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  2:30.28    2:30.75        
                  33.13     1:10.34 (37.21)     1:50.00 (39.66)     2:30.75 (40.75)
 23 Fiore, Bella G            14 SSC-MR               2:28.60    2:30.97        
                  33.69     1:11.65 (37.96)     1:50.72 (39.07)     2:30.97 (40.25)
 24 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               2:31.16    2:31.25        
                  32.85     1:10.93 (38.08)     1:51.43 (40.50)     2:31.25 (39.82)
 25 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  2:32.47    2:31.44        
                  34.66     1:12.66 (38.00)     1:53.49 (40.83)     2:31.44 (37.95)
 26 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               2:28.12    2:31.77        
                  33.25     1:11.70 (38.45)     1:52.29 (40.59)     2:31.77 (39.48)
 27 Pallas, Morgan            14 WISC-MR              2:28.44    2:31.93        
                  33.10     1:11.10 (38.00)     1:52.02 (40.92)     2:31.93 (39.91)
 28 Bergin, Emily             14 LBA-MR               2:23.83    2:32.87        
                  33.71     1:12.82 (39.11)     1:54.38 (41.56)     2:32.87 (38.49)
 29 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         2:25.01    2:33.20        
                  33.83     1:13.16 (39.33)     1:53.50 (40.34)     2:33.20 (39.70)
 30 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:30.89    2:33.66        
                  33.05     1:11.29 (38.24)     1:52.63 (41.34)     2:33.66 (41.03)
 31 Villa, Lauren             13 LIAC-MR              2:35.05    2:34.58        
                  33.10     1:11.42 (38.32)     1:53.03 (41.61)     2:34.58 (41.55)
 32 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              2:36.97    2:34.63        
                  34.01     1:12.66 (38.65)     1:52.64 (39.98)     2:34.63 (41.99)
 33 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:31.91    2:35.14        
                  34.34     1:14.42 (40.08)     1:55.90 (41.48)     2:35.14 (39.24)
 34 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         2:31.88    2:35.30        
                  35.22     1:14.94 (39.72)   2:35.30 (1:20.36)                    
 35 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR              2:46.89    2:35.95        
                  34.97     1:15.15 (40.18)     1:56.82 (41.67)     2:35.95 (39.13)
 36 Shehigian, Alexandra A    14 FA-MR                2:29.48    2:36.38        
                  33.71     1:13.23 (39.52)     1:56.24 (43.01)     2:36.38 (40.14)
 37 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               2:40.99    2:36.60        
                  34.41     1:14.29 (39.88)     1:55.81 (41.52)     2:36.60 (40.79)
 38 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              2:30.44    2:36.88        
                  36.10     1:15.07 (38.97)     1:56.44 (41.37)     2:36.88 (40.44)
 39 Ahn, Jolie                13 LIAC-MR              2:45.00    2:38.21        
                  35.48     1:15.46 (39.98)     1:57.85 (42.39)     2:38.21 (40.36)
 40 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              2:35.43    2:39.39        
                  34.01     1:14.90 (40.89)     1:57.61 (42.71)     2:39.39 (41.78)
 41 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              2:37.85    2:40.76        
                  33.17     1:11.89 (38.72)     1:55.01 (43.12)     2:40.76 (45.75)
 42 Roberts, Salena           13 WISC-MR              2:49.82    2:42.61        
                  35.36     1:16.95 (41.59)     2:00.29 (43.34)     2:42.61 (42.32)
 43 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               2:42.71    2:44.63        
                  34.21     1:15.72 (41.51)     2:00.44 (44.72)     2:44.63 (44.19)
 44 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              2:43.76    2:46.23        
                  35.25     1:16.79 (41.54)     2:02.01 (45.22)     2:46.23 (44.22)
 45 Baker, Avery H            13 SSC-MR               2:50.46    2:47.75        
                  36.94     1:19.74 (42.80)     2:04.22 (44.48)     2:47.75 (43.53)
 46 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         2:46.49    2:47.78        
                  35.81     1:18.58 (42.77)     2:03.15 (44.57)     2:47.78 (44.63)
 47 Parker, Lauren G          13 IA-MR                2:51.59    2:53.93        
                  37.18     1:20.73 (43.55)     2:07.07 (46.34)     2:53.93 (46.86)
 48 Wen, Alison               13 LIAC-MR              2:46.63    2:58.99        
                  39.15     1:23.95 (44.80)     2:12.32 (48.37)     2:58.99 (46.67)
 49 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR               3:08.04    3:03.93        
                  37.97     1:23.61 (45.64)     2:13.26 (49.65)     3:03.93 (50.67)
 50 Marco, Sky D              14 SSC-MR               3:37.33    3:28.18        
                  43.22     1:36.46 (53.24)     2:34.31 (57.85)     3:28.18 (53.87)
Non-Award Division  
  1 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     2:21.26    2:14.83 SILV   
                  29.81     1:03.60 (33.79)     1:39.04 (35.44)     2:14.83 (35.79)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 5:37.41   3/21/2014 Tricia E Shiebler, IA   -MR                
                5:32.99  JO
                5:50.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Commike, Samantha N       14 FA-MR                6:04.82    5:53.75        
                  30.97     1:04.42 (33.45)     1:39.76 (35.34)     2:16.20 (36.44)
        2:53.41 (37.21)     3:30.36 (36.95)     4:07.70 (37.34)     4:44.74 (37.04)
        5:20.47 (35.73)     5:53.75 (33.28)                                        
  2 Levine, Paige H           13 SSC-MR               5:56.22    5:58.71        
                  30.77     1:05.07 (34.30)     1:41.25 (36.18)     2:18.54 (37.29)
        2:55.83 (37.29)     3:32.31 (36.48)     4:09.85 (37.54)     4:47.14 (37.29)
        5:24.24 (37.10)     5:58.71 (34.47)                                        
  3 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                5:54.85    5:59.23        
                  31.62     1:06.60 (34.98)     1:42.54 (35.94)     2:18.52 (35.98)
        2:55.07 (36.55)     3:32.39 (37.32)     4:09.54 (37.15)     4:47.11 (37.57)
        5:24.48 (37.37)     5:59.23 (34.75)                                        
  4 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               5:59.53    6:03.99        
                  32.49     1:07.77 (35.28)     1:43.96 (36.19)     2:21.49 (37.53)
        2:59.63 (38.14)     3:37.45 (37.82)     4:14.88 (37.43)     4:52.24 (37.36)
        5:29.19 (36.95)     6:03.99 (34.80)                                        
  5 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  5:58.26    6:07.58        
                  30.93     1:06.20 (35.27)     1:44.45 (38.25)     2:23.58 (39.13)
        3:01.42 (37.84)     3:39.53 (38.11)     4:17.46 (37.93)     4:54.55 (37.09)
        5:32.36 (37.81)     6:07.58 (35.22)                                        
  6 Howard, Katherine         14 SSC-MR               5:58.67    6:08.60        
                  32.43     1:08.32 (35.89)     1:45.28 (36.96)     2:23.77 (38.49)
        3:01.89 (38.12)     3:39.40 (37.51)     4:17.83 (38.43)     4:55.35 (37.52)
        5:32.99 (37.64)     6:08.60 (35.61)                                        
  7 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     6:10.00    6:12.10        
                  31.31     1:07.03 (35.72)     1:44.72 (37.69)     2:22.70 (37.98)
        3:00.67 (37.97)     3:38.85 (38.18)     4:17.76 (38.91)     4:56.28 (38.52)
        5:35.00 (38.72)     6:12.10 (37.10)                                        
  8 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  6:11.19    6:17.65        
                  32.64     1:09.91 (37.27)     1:47.55 (37.64)     2:26.01 (38.46)
        3:05.17 (39.16)     3:44.44 (39.27)     4:22.97 (38.53)     5:02.63 (39.66)
        5:40.88 (38.25)     6:17.65 (36.77)                                        
  9 Bilich, Paige L           14 IA-MR                6:27.67    6:17.68        
                  32.74     1:09.74 (37.00)     1:47.46 (37.72)     2:25.89 (38.43)
        3:04.11 (38.22)     3:43.34 (39.23)     4:22.67 (39.33)     5:02.82 (40.15)
        5:42.17 (39.35)     6:17.68 (35.51)                                        
 10 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              6:46.48    6:19.66        
                  34.65     1:13.93 (39.28)     1:53.58 (39.65)     2:32.80 (39.22)
        3:11.93 (39.13)     3:50.45 (38.52)     4:29.86 (39.41)     5:08.03 (38.17)
        5:45.74 (37.71)     6:19.66 (33.92)                                        
 11 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               6:37.83    6:26.69        
                  36.04     1:14.35 (38.31)     1:52.61 (38.26)     2:31.83 (39.22)
        3:10.95 (39.12)     3:50.44 (39.49)     4:29.72 (39.28)     5:09.65 (39.93)
        5:49.42 (39.77)     6:26.69 (37.27)                                        
 12 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              6:24.91    6:29.08        
                1:52.95                                                 2:32.89 ( )
        3:13.51 (40.62)     3:53.70 (40.19)     4:34.18 (40.48)     5:14.70 (40.52)
        5:53.83 (39.13)     6:29.08 (35.25)                                        
 13 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               6:32.17    6:33.26        
                  33.80     1:11.54 (37.74)     1:51.27 (39.73)     2:30.69 (39.42)
        3:10.40 (39.71)     3:51.30 (40.90)     4:31.93 (40.63)     5:13.20 (41.27)
        5:54.05 (40.85)     6:33.26 (39.21)                                        
 14 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               6:45.97    6:41.52        
                  35.81     1:14.81 (39.00)     1:55.76 (40.95)     2:37.37 (41.61)
        3:18.44 (41.07)     4:00.64 (42.20)     4:42.64 (42.00)     5:23.19 (40.55)
        6:03.23 (40.04)     6:41.52 (38.29)                                        
 15 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              6:54.70    6:54.15        
                  35.59     1:15.76 (40.17)     1:57.36 (41.60)     2:39.40 (42.04)
        3:22.52 (43.12)     4:05.94 (43.42)     4:48.66 (42.72)     5:32.00 (43.34)
        6:15.73 (43.73)     6:54.15 (38.42)                                        
 16 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              6:59.43    7:00.88        
                  35.82     1:16.39 (40.57)     1:59.33 (42.94)     2:42.76 (43.43)
        3:27.07 (44.31)     4:11.69 (44.62)     4:55.26 (43.57)     5:38.49 (43.23)
        6:20.55 (42.06)     7:00.88 (40.33)                                        
 17 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               7:21.92    7:10.84        
                  36.63     1:18.00 (41.37)     2:01.41 (43.41)     2:45.93 (44.52)
        3:30.48 (44.55)     4:15.72 (45.24)     5:00.78 (45.06)     5:44.58 (43.80)
        6:28.99 (44.41)     7:10.84 (41.85)                                        
 18 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              7:53.38    7:13.55        
                  36.41     1:18.69 (42.28)     2:02.62 (43.93)     2:46.83 (44.21)
        3:31.76 (44.93)     4:17.07 (45.31)     5:01.52 (44.45)     5:46.34 (44.82)
        6:30.94 (44.60)     7:13.55 (42.61)                                        
Non-Award Division  
 -- Bergin, Emily             14 LBA-MR               6:41.31         DQ        
      Delay of meet
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:10.76   3/23/2014 Sophia M Lee, CSC  -MR                     
                1:05.59  JO
                1:12.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:12.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              1:16.08    1:12.79        
                  35.27     1:12.79 (37.52)                                        
  2 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:14.56    1:13.33        
                  36.05     1:13.33 (37.28)                                        
  3 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:13.97    1:13.35        
  4 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:13.00    1:13.45        
                  35.43     1:13.45 (38.02)                                        
  5 Grefski, Emma M           13 Tmsuffolk-MR         1:15.95    1:13.74        
                  36.37     1:13.74 (37.37)                                        
  6 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:19.78    1:14.52        
                  36.58     1:14.52 (37.94)                                        
  7 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              1:15.63    1:14.64        
                  36.53     1:14.64 (38.11)                                        
  8 Fiore, Bella G            14 SSC-MR               1:13.00    1:14.88        
                  36.20     1:14.88 (38.68)                                        
  9 Walters, Cali A           13 LBA-MR               1:18.91    1:14.99        
                  36.36     1:14.99 (38.63)                                        
 10 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:13.10    1:15.00        
                  35.57     1:15.00 (39.43)                                        
 11 Fitzpatrick, Karina       13 CSDC-MR              1:15.12    1:15.70        
                  36.51     1:15.70 (39.19)                                        
 12 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:18.96    1:15.79        
                  36.95     1:15.79 (38.84)                                        
 13 Goldaber, Sarah K         14 LIAC-MR              1:16.43    1:16.00        
                  37.22     1:16.00 (38.78)                                        
 14 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:18.66    1:16.46        
                  37.23     1:16.46 (39.23)                                        
 15 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              1:17.41    1:16.53        
                  37.94     1:16.53 (38.59)                                        
 16 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:17.68    1:17.05        
                  36.60     1:17.05 (40.45)                                        
 17 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:19.01    1:17.09        
                  37.97     1:17.09 (39.12)                                        
 18 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               1:17.44    1:17.28        
                  37.61     1:17.28 (39.67)                                        
 19 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:17.19    1:17.31        
                  36.94     1:17.31 (40.37)                                        
 20 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              1:18.79    1:17.51        
                  38.09     1:17.51 (39.42)                                        
 21 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:19.80    1:17.71        
                  38.34     1:17.71 (39.37)                                        
 22 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:18.40    1:17.82        
                  37.21     1:17.82 (40.61)                                        
 23 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              1:19.97    1:18.09        
                  37.09     1:18.09 (41.00)                                        
 24 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              1:20.65    1:18.26        
                  37.46     1:18.26 (40.80)                                        
 25 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         1:19.43    1:18.59        
                  38.06     1:18.59 (40.53)                                        
 26 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR              1:18.72    1:18.73        
                  38.92     1:18.73 (39.81)                                        
 27 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:22.18    1:19.19        
                  37.43     1:19.19 (41.76)                                        
 28 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:19.90    1:19.36        
                  38.68     1:19.36 (40.68)                                        
 28 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:17.28    1:19.36        
 30 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              1:22.96    1:20.38        
                  40.22     1:20.38 (40.16)                                        
 31 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:21.98    1:20.83        
                  39.59     1:20.83 (41.24)                                        
 32 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:19.15    1:21.02        
                  38.38     1:21.02 (42.64)                                        
 33 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               1:18.68    1:21.14        
                  39.92     1:21.14 (41.22)                                        
 34 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR              1:25.37    1:21.37        
                  40.96     1:21.37 (40.41)                                        
 35 Pallas, Morgan            14 WISC-MR              1:18.47    1:21.41        
                  40.09     1:21.41 (41.32)                                        
 36 Rose, Julianna K          13 LIAC-MR              1:19.69    1:21.65        
                  39.67     1:21.65 (41.98)                                        
 37 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              1:19.85    1:21.76        
 38 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR              1:22.05    1:22.95        
 39 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:31.32    1:23.17        
                  39.93     1:23.17 (43.24)                                        
 40 Ahn, Jolie                13 LIAC-MR              1:30.58    1:23.40        
                  39.76     1:23.40 (43.64)                                        
 41 Hafen, Alexandra B        14 HAA-MR               1:23.97    1:23.56        
                  40.02     1:23.56 (43.54)                                        
 42 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         1:22.89    1:23.91        
                  40.57     1:23.91 (43.34)                                        
 43 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:24.41    1:24.13        
 44 Villa, Lauren             13 LIAC-MR              1:24.74    1:24.66        
                  40.53     1:24.66 (44.13)                                        
 45 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:28.25    1:24.83        
                  41.31     1:24.83 (43.52)                                        
 46 Romano, Adriana E         14 CSDC-MR              1:24.64    1:24.84        
                  41.77     1:24.84 (43.07)                                        
 47 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         1:25.20    1:25.47        
                  41.04     1:25.47 (44.43)                                        
 48 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               1:25.32    1:25.66        
                  41.47     1:25.66 (44.19)                                        
 49 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:29.12    1:27.60        
 50 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:27.68    1:27.62        
                  41.87     1:27.62 (45.75)                                        
 51 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:31.45    1:30.39        
                  43.27     1:30.39 (47.12)                                        
 52 Barberi, Katie            13 BBSC-MR              1:34.70    1:33.06        
 53 Berger, Ashley A          14 Express Swimming-MR  1:38.42    1:36.31        
                  44.63     1:36.31 (51.68)                                        
 54 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR               1:37.22    1:38.66        
                  47.71     1:38.66 (50.95)                                        
 55 Dauterman, Katharina D    13 Express Swimming-MR  1:59.99    1:47.97        
 -- Narvaez, Rebecca          14 CSDC-MR              1:22.17         DQ        
      Delay initiating turn
                  37.24          DQ (38.63)                                        
Non-Award Division  
  1 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:12.72    1:09.94#SILV   
                  33.39     1:09.94 (36.55)                                        
  2 Filagrossi, Isabella I    14 FA-MR                1:13.61    1:11.43 SILV   
                  34.31     1:11.43 (37.12)                                        
  3 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:13.49    1:12.50 SILV   
                  35.04     1:12.50 (37.46)                                        
  4 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR              1:13.07    1:12.54 SILV   
                  35.69     1:12.54 (36.85)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:26.26   3/19/2016 Sally Szydziak, WISC -MR                   
                2:19.99  JO
                2:36.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Howard, Katherine         14 SSC-MR               2:39.44    2:39.54        
                  37.31     1:17.45 (40.14)     1:58.77 (41.32)     2:39.54 (40.77)
  2 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  2:52.45    2:42.46        
                  39.38     1:20.91 (41.53)     2:02.68 (41.77)     2:42.46 (39.78)
  3 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              2:44.65    2:42.90        
                                                    2:04.04 ( )     2:42.90 (38.86)
  4 Levine, Paige H           13 SSC-MR               2:48.03    2:44.02        
                  38.88     1:20.47 (41.59)     2:03.37 (42.90)     2:44.02 (40.65)
  5 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               2:42.37    2:44.43        
                  40.49     1:21.73 (41.24)     2:04.16 (42.43)     2:44.43 (40.27)
  6 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               2:57.83    2:46.24        
                  39.39     1:21.07 (41.68)     2:02.92 (41.85)     2:46.24 (43.32)
  7 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               3:19.11    2:46.78        
                  40.61     1:23.25 (42.64)     2:05.72 (42.47)     2:46.78 (41.06)
  8 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              2:55.05    2:46.79        
                  39.08   2:46.79 (2:07.71)                                        
  9 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              2:51.04    2:48.91        
                  39.84     1:22.58 (42.74)     2:06.52 (43.94)     2:48.91 (42.39)
 10 Fiore, Bella G            14 SSC-MR               2:49.31    2:49.59        
                  39.21     1:21.43 (42.22)     2:06.43 (45.00)     2:49.59 (43.16)
 11 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              2:54.27    2:50.42        
                  39.45     1:22.72 (43.27)     2:08.22 (45.50)     2:50.42 (42.20)
 12 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:58.51    2:51.40        
                  41.29     1:24.08 (42.79)     2:08.28 (44.20)     2:51.40 (43.12)
 13 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              2:59.21    2:54.75        
                  43.18   2:54.75 (2:11.57)                                        
 14 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         3:02.49    3:00.15        
                  40.63     1:26.41 (45.78)     2:14.82 (48.41)     3:00.15 (45.33)
 15 Bergin, Emily             14 LBA-MR               2:57.96    3:02.54        
                  42.66     1:28.60 (45.94)     2:16.70 (48.10)     3:02.54 (45.84)
 16 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               3:13.10    3:03.72        
                  41.30     1:28.85 (47.55)   3:03.72 (1:34.87)                    
 17 Roberts, Salena           13 WISC-MR              2:57.62    3:05.06        
 18 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               3:01.15    3:06.22        
                  43.11     1:30.36 (47.25)     2:19.00 (48.64)     3:06.22 (47.22)
Non-Award Division  
  1 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              2:43.24    2:34.99 SILV   
                  36.46     1:15.81 (39.35)     1:56.09 (40.28)     2:34.99 (38.90)
  2 Mulieri, Kelsey           13 WISC-MR              2:39.20    2:35.04 SILV   
                  36.82     1:16.72 (39.90)     1:57.23 (40.51)     2:35.04 (37.81)
 -- Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR              3:30.37         DQ        
      Declared false start
 -- Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              3:06.21        DFS        
      Declared false start
 -- Sandoval, Hope E          13 FA-MR                2:40.50        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:20.63   3/22/2014 Grace E Dolan, LBA  -MR                    
                1:15.49  JO
                1:23.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:23.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:23.97    1:23.92        
                  40.10     1:23.92 (43.82)                                        
  2 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:23.95    1:24.40        
                  40.19     1:24.40 (44.21)                                        
  3 Ahn, Jolie                13 LIAC-MR              1:25.48    1:24.61        
                  39.52     1:24.61 (45.09)                                        
  4 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  1:24.42    1:24.78        
                  41.06     1:24.78 (43.72)                                        
  5 Howard, Katherine         14 SSC-MR               1:24.18    1:25.55        
                  38.84     1:25.55 (46.71)                                        
  6 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              1:27.64    1:27.01        
                  41.09     1:27.01 (45.92)                                        
  7 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:26.94    1:27.15        
                  41.70     1:27.15 (45.45)                                        
  8 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                1:27.64    1:27.19        
                  41.62     1:27.19 (45.57)                                        
  9 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:27.23    1:27.49        
                  41.71     1:27.49 (45.78)                                        
 10 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:29.79    1:27.59        
                  42.01     1:27.59 (45.58)                                        
 10 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:27.61    1:27.59        
                  41.65     1:27.59 (45.94)                                        
 12 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:28.13    1:28.23        
                  41.61     1:28.23 (46.62)                                        
 13 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:30.21    1:28.27        
                  41.86     1:28.27 (46.41)                                        
 14 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:29.99    1:28.40        
                  40.72     1:28.40 (47.68)                                        
 15 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              1:28.31    1:28.46        
                  42.47     1:28.46 (45.99)                                        
 16 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:30.23    1:29.14        
                  42.86     1:29.14 (46.28)                                        
 17 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:31.39    1:29.35        
                  42.55     1:29.35 (46.80)                                        
 18 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                1:29.94    1:29.41        
                  41.36     1:29.41 (48.05)                                        
 19 Grefski, Emma M           13 Tmsuffolk-MR         1:29.15    1:30.37        
                  42.56     1:30.37 (47.81)                                        
 20 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:28.55    1:30.42        
                  43.24     1:30.42 (47.18)                                        
 21 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR              1:29.70    1:30.84        
                  41.78     1:30.84 (49.06)                                        
 22 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:32.69    1:30.86        
                  41.91     1:30.86 (48.95)                                        
 23 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              1:28.09    1:30.92        
                  42.46     1:30.92 (48.46)                                        
 24 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              1:34.01    1:31.48        
                  43.10     1:31.48 (48.38)                                        
 25 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:33.16    1:32.00        
                  41.85     1:32.00 (50.15)                                        
 26 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              1:31.58    1:32.21        
                  43.31     1:32.21 (48.90)                                        
 27 Shehigian, Alexandra A    14 FA-MR                1:31.71    1:32.48        
                  43.22     1:32.48 (49.26)                                        
 28 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:36.58    1:32.66        
                  43.74     1:32.66 (48.92)                                        
 29 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              1:34.00    1:33.16        
                  44.51     1:33.16 (48.65)                                        
 30 Pallas, Morgan            14 WISC-MR              1:27.60    1:33.47        
                  43.98     1:33.47 (49.49)                                        
 31 Ottmann, Kate D           14 IA-MR                1:27.70    1:33.67        
                  44.71     1:33.67 (48.96)                                        
 32 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:31.53    1:33.75        
                  43.00     1:33.75 (50.75)                                        
 33 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         1:33.56    1:34.08        
                  44.95     1:34.08 (49.13)                                        
 34 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:31.58    1:34.10        
                  44.31     1:34.10 (49.79)                                        
 35 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              1:33.40    1:35.74        
                  45.13     1:35.74 (50.61)                                        
 36 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:34.30    1:35.76        
                  45.78     1:35.76 (49.98)                                        
 37 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:33.20    1:36.89        
                  46.74     1:36.89 (50.15)                                        
 38 Casto, Isabella R         13 FA-MR                1:39.36    1:37.46        
                  47.32     1:37.46 (50.14)                                        
 39 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:37.12    1:37.86        
                  46.62     1:37.86 (51.24)                                        
 40 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:32.71    1:37.96        
                  47.22     1:37.96 (50.74)                                        
 41 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         1:36.96    1:37.98        
                  46.91     1:37.98 (51.07)                                        
 42 Baker, Avery H            13 SSC-MR               1:37.46    1:40.58        
                  48.86     1:40.58 (51.72)                                        
 43 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               1:39.16    1:40.67        
                  47.85     1:40.67 (52.82)                                        
 44 Parker, Lauren G          13 IA-MR                1:41.38    1:40.77        
                  47.26     1:40.77 (53.51)                                        
 45 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         1:36.51    1:41.25        
                  44.94     1:41.25 (56.31)                                        
 46 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               1:38.93    1:42.48        
                  49.36     1:42.48 (53.12)                                        
 47 Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR               1:42.83    1:42.49        
                  47.16     1:42.49 (55.33)                                        
 48 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               1:41.55    1:43.52        
                  48.75     1:43.52 (54.77)                                        
 49 Romano, Adriana E         14 CSDC-MR              1:45.83    1:44.64        
                  47.64     1:44.64 (57.00)                                        
 50 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:42.56    1:44.73        
                  48.64     1:44.73 (56.09)                                        
 51 DeCuba, Sofia L           13 FA-MR                1:46.96    1:47.15        
                  49.87     1:47.15 (57.28)                                        
 52 Villa, Lauren             13 LIAC-MR              2:00.30    1:51.17        
                  52.96     1:51.17 (58.21)                                        
 53 Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR              1:49.18    1:51.53        
                  50.65   1:51.53 (1:00.88)                                        
 54 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR               2:04.55    1:56.66        
                  52.81   1:56.66 (1:03.85)                                        
 55 Hance, Jacqueline L       13 WISC-MR              2:02.83    1:57.52        
                  54.31   1:57.52 (1:03.21)                                        
Non-Award Division  
  1 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR              1:24.39    1:21.82 SILV   
                  39.43     1:21.82 (42.39)                                        
  2 Bilich, Paige L           14 IA-MR                1:28.94    1:22.63 SILV   
                  38.44     1:22.63 (44.19)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:51.67   3/18/2016 Makayla J French, TMSUFFOLK                
                2:41.99  JO
                2:56.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Sodhi, Malika             13 FA-MR                3:04.01    2:59.26        
                  39.99     1:25.76 (45.77)     2:13.77 (48.01)     2:59.26 (45.49)
  2 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               3:00.26    2:59.46        
                  39.41     1:25.52 (46.11)     2:12.86 (47.34)     2:59.46 (46.60)
  3 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR              2:59.37    3:01.64        
                  42.16     1:28.31 (46.15)     2:15.49 (47.18)     3:01.64 (46.15)
  4 Arrascue, Sofia M         13 IA-MR                3:04.93    3:02.19        
                  41.71     1:28.27 (46.56)     2:16.09 (47.82)     3:02.19 (46.10)
  5 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  3:00.27    3:02.54        
                  41.90     1:29.04 (47.14)     2:15.60 (46.56)     3:02.54 (46.94)
  6 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:15.32    3:06.87        
                  43.02     1:31.05 (48.03)     2:18.80 (47.75)     3:06.87 (48.07)
  7 Howard, Katherine         14 SSC-MR               3:17.73    3:07.33        
                  41.92     1:29.73 (47.81)     2:19.37 (49.64)     3:07.33 (47.96)
  8 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              3:08.55    3:08.37        
                  41.56     1:29.40 (47.84)     2:18.90 (49.50)     3:08.37 (49.47)
  9 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     3:04.69    3:09.37        
                  43.32     1:31.61 (48.29)     2:20.25 (48.64)     3:09.37 (49.12)
 10 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:07.15    3:10.30        
                  43.29     1:31.23 (47.94)     2:21.62 (50.39)     3:10.30 (48.68)
 11 Levine, Paige H           13 SSC-MR               3:06.61    3:11.46        
                  43.95     1:32.37 (48.42)     2:23.77 (51.40)     3:11.46 (47.69)
 12 Ottmann, Kate D           14 IA-MR                3:14.98    3:14.14        
                  44.12     1:34.03 (49.91)     2:24.62 (50.59)     3:14.14 (49.52)
 13 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              3:09.58    3:14.77        
                  43.45     1:33.10 (49.65)     2:23.30 (50.20)     3:14.77 (51.47)
 14 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               3:20.82    3:16.79        
                  43.97     1:34.09 (50.12)     2:25.60 (51.51)     3:16.79 (51.19)
 15 Barberi, Katie            13 BBSC-MR              3:30.75    3:25.58        
                  45.14     1:36.91 (51.77)     2:31.26 (54.35)     3:25.58 (54.32)
 16 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              3:19.95    3:26.78        
                  42.93     1:33.69 (50.76)     2:30.30 (56.61)     3:26.78 (56.48)
 17 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               3:40.83    3:29.81        
                  45.37     1:38.63 (53.26)     2:35.02 (56.39)     3:29.81 (54.79)
 18 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               3:40.93    3:32.96        
                  47.44     1:41.53 (54.09)     2:37.22 (55.69)     3:32.96 (55.74)
Non-Award Division  
  1 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              2:58.29    2:55.50 SILV   
                  39.01     1:24.21 (45.20)     2:10.32 (46.11)     2:55.50 (45.18)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:09.41   3/22/2014 Samantha N Darling, LIAC -MR               
                1:03.49  JO
                1:11.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Howard, Katherine         14 SSC-MR               1:13.48    1:11.87        
                  33.02     1:11.87 (38.85)                                        
  2 Bilich, Paige L           14 IA-MR                1:15.59    1:12.23        
                  32.74     1:12.23 (39.49)                                        
  3 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  1:19.92    1:12.60        
                  34.68     1:12.60 (37.92)                                        
  4 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:12.01    1:14.41        
                  34.18     1:14.41 (40.23)                                        
  5 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              1:16.92    1:15.85        
                  32.62     1:15.85 (43.23)                                        
  6 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:19.54    1:16.34        
                  35.78     1:16.34 (40.56)                                        
  7 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR              1:21.31    1:17.03        
                  35.53     1:17.03 (41.50)                                        
  8 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:19.90    1:17.12        
                  35.05     1:17.12 (42.07)                                        
  9 Grefski, Emma M           13 Tmsuffolk-MR         1:22.92    1:17.27        
                  35.25     1:17.27 (42.02)                                        
 10 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              1:18.59    1:18.35        
                  35.89     1:18.35 (42.46)                                        
 11 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:18.39    1:18.44        
                  37.35     1:18.44 (41.09)                                        
 12 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:20.15    1:19.29        
                  35.36     1:19.29 (43.93)                                        
 13 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              1:20.49    1:19.48        
                  36.11     1:19.48 (43.37)                                        
 14 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:19.15    1:19.76        
                  35.69     1:19.76 (44.07)                                        
 15 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:25.01    1:20.19        
                  37.74     1:20.19 (42.45)                                        
 16 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:16.82    1:20.74        
                  36.28     1:20.74 (44.46)                                        
 17 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:21.74    1:21.80        
                  37.85     1:21.80 (43.95)                                        
 18 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:18.10    1:22.13        
                  37.96     1:22.13 (44.17)                                        
 19 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:20.01    1:22.98        
                  37.78     1:22.98 (45.20)                                        
 20 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:22.03    1:23.03        
                  37.93     1:23.03 (45.10)                                        
 21 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              1:22.42    1:23.57        
                  35.34     1:23.57 (48.23)                                        
 22 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:20.51    1:23.69        
                  36.51     1:23.69 (47.18)                                        
 23 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              1:22.23    1:23.77        
                  38.67     1:23.77 (45.10)                                        
 24 Narvaez, Rebecca          14 CSDC-MR              1:40.96    1:24.35        
                  37.94     1:24.35 (46.41)                                        
 25 Pallas, Morgan            14 WISC-MR              1:24.57    1:24.37        
                  38.99     1:24.37 (45.38)                                        
 26 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:20.74    1:24.91        
                  39.50     1:24.91 (45.41)                                        
 27 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              1:28.37    1:24.99        
                  38.99     1:24.99 (46.00)                                        
 28 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:28.28    1:26.70        
                  39.62     1:26.70 (47.08)                                        
 29 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               1:21.64    1:27.69        
                  39.95     1:27.69 (47.74)                                        
 30 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              1:24.64    1:27.72        
                  40.49     1:27.72 (47.23)                                        
 31 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:21.65    1:28.27        
 32 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:24.53    1:28.85        
                  40.47     1:28.85 (48.38)                                        
 33 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:27.55    1:29.36        
                  39.59     1:29.36 (49.77)                                        
 34 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:30.04    1:31.29        
                  38.57     1:31.29 (52.72)                                        
 35 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               1:26.31    1:32.51        
                  42.38     1:32.51 (50.13)                                        
 36 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               1:37.33    1:34.71        
                  42.81     1:34.71 (51.90)                                        
 37 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         1:35.02    1:39.07        
                  42.12     1:39.07 (56.95)                                        
 38 Wen, Alison               13 LIAC-MR              1:49.70    1:40.88        
                  41.48     1:40.88 (59.40)                                        
Non-Award Division  
  1 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:12.04    1:08.28#SILV   
                  31.53     1:08.28 (36.75)                                        
  2 Arrascue, Sofia M         13 IA-MR                1:12.71    1:09.84 SILV   
                  31.30     1:09.84 (38.54)                                        
  3 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:11.93    1:10.04 SILV   
                  32.40     1:10.04 (37.64)                                        
 -- Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:31.97        DFS        
      Declared false start
 -- Fiore, Bella G            14 SSC-MR               1:26.05        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 2:34.39   3/20/2016 Rachel P Chan, Three Village               
                2:28.99  JO
                2:36.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Arrascue, Sofia M         13 IA-MR                2:43.72    2:40.14        
                  34.21     1:15.14 (40.93)     1:58.28 (43.14)     2:40.14 (41.86)
  2 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                2:42.60    2:44.11        
                  32.35     1:11.67 (39.32)     1:56.38 (44.71)     2:44.11 (47.73)
  3 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     2:36.77    2:49.98        
                  33.88     1:15.65 (41.77)     2:01.97 (46.32)     2:49.98 (48.01)
  4 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  3:01.08    2:50.86        
                  34.92     1:17.50 (42.58)     2:05.42 (47.92)     2:50.86 (45.44)
  5 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               2:55.76    3:12.25        
                  38.96     1:28.68 (49.72)     2:20.52 (51.84)     3:12.25 (51.73)
  6 Levine, Paige H           13 SSC-MR               3:03.80    3:18.57        
                  40.00     1:32.25 (52.25)     2:26.81 (54.56)     3:18.57 (51.76)
  7 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               3:12.76    3:19.49        
                  38.16     1:27.37 (49.21)     2:25.25 (57.88)     3:19.49 (54.24)
 -- Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               3:24.65         DQ        
      One hand touch
                  41.07     1:31.57 (50.50)     2:28.38 (56.81)          DQ (55.40)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:27.38   3/23/2014 Emma M Meade, LBA  -MR                     
                2:21.19  JO
                2:41.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               2:43.27    2:44.78        
                  36.70     1:20.19 (43.49)     2:06.65 (46.46)     2:44.78 (38.13)
  2 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               2:50.06    2:44.82        
                  36.05     1:18.73 (42.68)     2:08.26 (49.53)     2:44.82 (36.56)
  3 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  2:49.84    2:45.18        
                  34.35     1:16.31 (41.96)     2:05.23 (48.92)     2:45.18 (39.95)
  4 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                2:49.93    2:47.51        
                  36.96     1:19.32 (42.36)     2:08.74 (49.42)     2:47.51 (38.77)
  5 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:47.88    2:47.93        
                  37.65     1:20.55 (42.90)     2:10.93 (50.38)     2:47.93 (37.00)
  6 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              2:46.32    2:48.22        
                  38.31     1:21.40 (43.09)     2:11.10 (49.70)     2:48.22 (37.12)
  7 Murphy, Marli             13 LBA-MR               2:51.58    2:49.25        
                  37.32     1:20.89 (43.57)     2:11.76 (50.87)     2:49.25 (37.49)
  8 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               2:48.99    2:49.41        
                  39.44     1:21.78 (42.34)     2:13.44 (51.66)     2:49.41 (35.97)
  9 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:57.48    2:50.07        
                  37.97     1:24.07 (46.10)     2:11.31 (47.24)     2:50.07 (38.76)
 10 Fiore, Bella G            14 SSC-MR               2:49.05    2:50.43        
                  38.06     1:22.08 (44.02)     2:10.28 (48.20)     2:50.43 (40.15)
 11 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              2:57.62    2:51.29        
                  38.79     1:22.67 (43.88)     2:13.65 (50.98)     2:51.29 (37.64)
 12 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              2:48.50    2:51.68        
                  39.52     1:20.90 (41.38)     2:15.06 (54.16)     2:51.68 (36.62)
 13 Pallas, Morgan            14 WISC-MR              2:48.56    2:52.56        
                  38.56     1:22.03 (43.47)     2:14.06 (52.03)     2:52.56 (38.50)
 14 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  2:54.20    2:53.26        
                  36.05     1:21.53 (45.48)     2:14.69 (53.16)     2:53.26 (38.57)
 15 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  2:48.67    2:54.05        
                  42.28     1:25.46 (43.18)     2:14.68 (49.22)     2:54.05 (39.37)
 16 Bergin, Emily             14 LBA-MR               2:46.98    2:54.78        
                  36.34                             2:18.47 ( )     2:54.78 (36.31)
 17 Rose, Julianna K          13 LIAC-MR              2:51.89    2:54.84        
                  37.57     1:21.75 (44.18)     2:14.22 (52.47)     2:54.84 (40.62)
 18 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               2:51.16    2:55.84        
                  38.37     1:21.66 (43.29)     2:17.55 (55.89)     2:55.84 (38.29)
 19 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              2:52.87    2:56.51        
                  39.87     1:25.00 (45.13)     2:18.55 (53.55)     2:56.51 (37.96)
 20 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         2:57.16    2:56.90        
                  39.72     1:26.30 (46.58)     2:19.12 (52.82)     2:56.90 (37.78)
 21 Ahn, Jolie                13 LIAC-MR              3:00.47    2:57.30        
                  41.20     1:28.22 (47.02)     2:15.65 (47.43)     2:57.30 (41.65)
 22 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         3:00.04    2:57.31        
                  37.98     1:22.71 (44.73)     2:17.15 (54.44)     2:57.31 (40.16)
 23 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR              2:51.71    2:57.40        
                  42.19     1:27.96 (45.77)     2:20.82 (52.86)     2:57.40 (36.58)
 24 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                2:52.97    2:57.54        
                  39.15     1:24.18 (45.03)     2:18.36 (54.18)     2:57.54 (39.18)
 25 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               2:54.78    3:01.00        
                  40.32     1:25.00 (44.68)     2:21.90 (56.90)     3:01.00 (39.10)
 26 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               2:56.68    3:01.48        
                  38.66     1:28.21 (49.55)     2:19.16 (50.95)     3:01.48 (42.32)
 27 Romano, Adriana E         14 CSDC-MR              3:10.18    3:01.96        
                  41.21     1:26.88 (45.67)     2:21.79 (54.91)     3:01.96 (40.17)
 28 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              2:59.36    3:02.54        
                  45.34     1:27.66 (42.32)     2:23.25 (55.59)     3:02.54 (39.29)
 29 Villa, Lauren             13 LIAC-MR              3:13.32    3:07.50        
                  41.28     1:25.48 (44.20)   2:29.56 (1:04.08)     3:07.50 (37.94)
 30 Roberts, Salena           13 WISC-MR              3:02.89    3:07.93        
                  43.36     1:30.97 (47.61)     2:26.16 (55.19)     3:07.93 (41.77)
 31 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               3:08.98    3:07.97        
                  44.41     1:31.41 (47.00)     2:28.72 (57.31)     3:07.97 (39.25)
 32 Parker, Lauren G          13 IA-MR                3:10.10    3:09.05        
                  43.46     1:32.23 (48.77)     2:26.91 (54.68)     3:09.05 (42.14)
 33 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              3:08.74    3:12.00        
                  43.02     1:27.58 (44.56)   2:30.22 (1:02.64)     3:12.00 (41.78)
Non-Award Division  
  1 Levine, Paige H           13 SSC-MR               2:43.22    2:37.25 SILV   
                  36.94     1:15.67 (38.73)     2:04.24 (48.57)     2:37.25 (33.01)
  2 Sodhi, Malika             13 FA-MR                2:42.85    2:38.19 SILV   
                  38.28     1:18.64 (40.36)     2:02.75 (44.11)     2:38.19 (35.44)
  3 Walters, Cali A           13 LBA-MR               2:45.81    2:41.18 SILV   
                  34.66     1:16.06 (41.40)     2:04.65 (48.59)     2:41.18 (36.53)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 5:11.22   3/18/2016 Makayla J French, TMSUFFOLK                
                5:03.99  JO
                5:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR              5:27.29    5:28.38        
                  35.89     1:20.52 (44.63)     2:01.59 (41.07)     2:41.46 (39.87)
        3:29.83 (48.37)     4:17.69 (47.86)     4:53.70 (36.01)     5:28.38 (34.68)
  2 Howard, Katherine         14 SSC-MR               5:30.45    5:28.57        
                  34.72     1:17.44 (42.72)     1:58.52 (41.08)     2:40.44 (41.92)
        3:27.71 (47.27)     4:17.55 (49.84)     4:54.45 (36.90)     5:28.57 (34.12)
  3 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  5:39.03    5:31.72        
                  35.14     1:17.98 (42.84)     2:00.02 (42.04)     2:40.38 (40.36)
        3:28.96 (48.58)     4:18.52 (49.56)     4:55.69 (37.17)     5:31.72 (36.03)
  4 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              5:41.88    5:33.66        
                  35.11     1:19.74 (44.63)     2:01.24 (41.50)     2:41.79 (40.55)
        3:29.98 (48.19)     4:18.06 (48.08)     4:55.91 (37.85)     5:33.66 (37.75)
  5 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               5:31.54    5:34.76        
                  35.14     1:18.90 (43.76)     2:01.34 (42.44)     2:43.59 (42.25)
        3:32.74 (49.15)     4:22.84 (50.10)     4:59.75 (36.91)     5:34.76 (35.01)
  6 Levine, Paige H           13 SSC-MR               5:36.95    5:38.43        
                  36.79     1:23.55 (46.76)     2:06.72 (43.17)     2:48.80 (42.08)
        3:38.51 (49.71)     4:28.20 (49.69)     5:03.33 (35.13)     5:38.43 (35.10)
  7 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               6:41.83    5:47.78        
                  36.34     1:20.36 (44.02)     2:05.22 (44.86)     2:49.00 (43.78)
        3:37.91 (48.91)     4:27.87 (49.96)     5:09.38 (41.51)     5:47.78 (38.40)
  8 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               6:15.56    5:56.19        
                  39.73     1:27.81 (48.08)     2:10.38 (42.57)     2:53.40 (43.02)
        3:44.88 (51.48)     4:38.52 (53.64)     5:17.83 (39.31)     5:56.19 (38.36)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 28.05   3/20/2016 Sydney Rankin, Express Swimming              
                27.49  AGTC
                27.49  JO
                28.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 28.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR                 28.86      28.46        
  2 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR                29.39      28.77        
  3 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR       28.52      28.94        
  4 Herrera, Loana A          17 LIAC-MR                29.13      29.00        
  5 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR                 30.22      29.11        
  6 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR           28.71      29.21        
  6 Camacho, Kaitlin G        17 HAA-MR                 28.95      29.21        
  8 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR                 29.56      29.25        
  9 Lee, Marisa               15 SSC-MR                 29.11      29.33        
 10 Peppito, Delaney          15 CSDC-MR                28.52      29.46        
 11 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR       30.03      29.92        
 12 Chin, Jenna               16 LIAC-MR                29.22      29.99        
 13 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR    28.69      30.16        
 14 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR                 29.43      30.20        
 15 Chernik, Alannah R        16 CSDC-MR                28.73      30.28        
 16 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR                28.61      30.38        
 17 Altmann, Katie E          15 SSC-MR                 30.35      30.48        
 18 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR                30.20      30.56        
 19 Priola, Kate              15 CSDC-MR                29.89      30.76        
 20 Sztorc, Claudia           15 IA-MR                  31.08      31.04        
 21 Cassetta, Jamie L         18 LBA-MR                 30.44      31.28        
 22 Ferrick, Maggie R         15 Express Swimming-MR    30.40      31.80        
 23 Stickelman, Kayla         15 CSDC-MR                31.23      32.10        
 24 Ferraris, Emily           16 SSC-MR                 30.50      32.14        
 25 Chan, Rachel P            17 Three Village-MR       30.57      32.18        
 26 Leathers, Madeline        15 SSC-MR                 31.41      32.39        
 27 Horan, Kristina E         17 Express Swimming-MR    32.43      32.41        
 28 Oklu, Isilay              15 IA-MR                  33.07      33.34        
 29 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR                 34.39      34.86        
Non-Award Division  
  1 Duong, Patricia M         16 LIAC-MR                28.33      28.02#SILV   
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 1:00.70   3/22/2014 Samantha McNamara, BBSC -MR                
                  58.89  AGTC
                  58.89  JO
                1:01.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:01.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR              1:02.09    1:02.41        
                  29.44     1:02.41 (32.97)                                        
  2 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:01.43    1:02.60        
                  29.73     1:02.60 (32.87)                                        
  3 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     1:02.27    1:02.96        
                  30.47     1:02.96 (32.49)                                        
  4 Rowan, Paige V            15 IA-MR                1:01.64    1:03.11        
                  30.40     1:03.11 (32.71)                                        
  5 Herrera, Loana A          17 LIAC-MR              1:04.31    1:03.44        
                  30.12     1:03.44 (33.32)                                        
  6 Causin, Hannah D          15 CSDC-MR              1:02.85    1:03.50        
                  29.92     1:03.50 (33.58)                                        
  7 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               1:04.24    1:04.15        
                  30.19     1:04.15 (33.96)                                        
  8 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:04.44    1:04.64        
                  31.10     1:04.64 (33.54)                                        
  9 Chernik, Alannah R        16 CSDC-MR              1:01.20    1:04.80        
                  30.29     1:04.80 (34.51)                                        
 10 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:05.89    1:04.99        
                  31.41     1:04.99 (33.58)                                        
 11 Peppito, Delaney          15 CSDC-MR              1:03.98    1:05.04        
                  30.76     1:05.04 (34.28)                                        
 12 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:05.09    1:05.12        
                  31.10     1:05.12 (34.02)                                        
 13 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              1:02.44    1:05.29        
                  31.23     1:05.29 (34.06)                                        
 14 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:04.44    1:05.43        
                  31.08     1:05.43 (34.35)                                        
 14 Furmanik, Nicole          16 IA-MR                1:05.26    1:05.43        
                  31.09     1:05.43 (34.34)                                        
 16 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:05.14    1:05.80        
                  31.91     1:05.80 (33.89)                                        
 17 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:05.85    1:05.87        
                  31.60     1:05.87 (34.27)                                        
 18 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:06.27    1:06.12        
                  31.83     1:06.12 (34.29)                                        
 19 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               1:04.45    1:06.53        
                  31.68     1:06.53 (34.85)                                        
 20 Levine, Madeline J        15 LBA-MR               1:05.93    1:07.15        
                  32.45     1:07.15 (34.70)                                        
 21 Micozzi, Jillian          16 IA-MR                1:05.63    1:07.38        
                  32.25     1:07.38 (35.13)                                        
 22 Cassetta, Jamie L         18 LBA-MR               1:05.26    1:07.74        
                  31.93     1:07.74 (35.81)                                        
 23 Boneville, Ava M          15 LIAC-MR              1:06.28    1:07.79        
                  32.36     1:07.79 (35.43)                                        
 24 Sztorc, Claudia           15 IA-MR                1:07.59    1:08.50        
                  31.96     1:08.50 (36.54)                                        
 25 Smith, Paige E            15 LBA-MR               1:08.76    1:09.95        
                  33.03     1:09.95 (36.92)                                        
 26 Chan, Rachel P            17 Three Village-MR     1:08.00    1:10.80        
                  33.90     1:10.80 (36.90)                                        
 27 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:08.92    1:11.34        
 28 Stickelman, Kayla         15 CSDC-MR              1:08.92    1:11.84        
                  35.73     1:11.84 (36.11)                                        
 29 Horan, Kristina E         17 Express Swimming-MR  1:10.50    1:12.82        
                  34.25     1:12.82 (38.57)                                        
 30 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               1:08.65    1:12.87        
                  34.92     1:12.87 (37.95)                                        
 31 Hain, Amanda R            16 SSC-MR               1:17.30    1:13.81        
                  35.50     1:13.81 (38.31)                                        
 32 Oklu, Isilay              15 IA-MR                1:13.55    1:14.04        
                  34.34     1:14.04 (39.70)                                        
 33 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:14.75    1:15.18        
                  36.19     1:15.18 (38.99)                                        
Non-Award Division  
 -- Joseph, Christian         15 HAA-MR               1:23.85        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:09.11   3/22/2014 Samantha McNamara, BBSC -MR                
                2:09.19  AGTC
                2:09.19  JO
                2:10.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:10.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Lin, Erica                15 Three Village-MR     2:13.53    2:14.00        
                  30.92     1:05.96 (35.04)     1:40.40 (34.44)     2:14.00 (33.60)
  2 O'Hara, Kaila             15 CSDC-MR              2:13.00    2:14.06        
                  30.04     1:04.67 (34.63)     1:40.66 (35.99)     2:14.06 (33.40)
  3 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR  2:11.56    2:14.54        
                  29.19     1:02.13 (32.94)     1:38.02 (35.89)     2:14.54 (36.52)
  4 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     2:17.07    2:18.25        
                  30.83     1:06.26 (35.43)     1:42.40 (36.14)     2:18.25 (35.85)
  5 Magee, Grace              15 HAA-MR               2:19.08    2:18.31        
                  32.11     1:07.57 (35.46)     1:43.82 (36.25)     2:18.31 (34.49)
  6 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:18.11    2:18.60        
                  30.64     1:05.76 (35.12)     1:42.17 (36.41)     2:18.60 (36.43)
  7 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  2:20.40    2:18.87        
                  29.91     1:03.74 (33.83)     1:40.32 (36.58)     2:18.87 (38.55)
  8 Rowan, Paige V            15 IA-MR                2:17.24    2:19.31        
                  31.19     1:07.18 (35.99)     1:44.07 (36.89)     2:19.31 (35.24)
  9 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR              3:00.00    2:19.80        
                  31.42     1:07.25 (35.83)     1:43.52 (36.27)     2:19.80 (36.28)
 10 Herrera, Loana A          17 LIAC-MR              2:21.48    2:20.04        
                  30.53     1:05.60 (35.07)     1:42.67 (37.07)     2:20.04 (37.37)
 11 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         2:21.05    2:21.42        
                  31.71     1:07.85 (36.14)     1:44.78 (36.93)     2:21.42 (36.64)
 12 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:14.28    2:21.96        
                  32.16     1:08.78 (36.62)     1:45.79 (37.01)     2:21.96 (36.17)
 13 Priola, Kate              15 CSDC-MR              2:19.75    2:22.57        
                  31.73     1:07.77 (36.04)     1:45.38 (37.61)     2:22.57 (37.19)
 14 Boneville, Ava M          15 LIAC-MR              2:17.17    2:23.08        
                  31.99     1:07.92 (35.93)     1:45.49 (37.57)     2:23.08 (37.59)
 15 Cassetta, Jamie L         18 LBA-MR               2:19.25    2:23.45        
                  31.87     1:07.82 (35.95)     1:45.22 (37.40)     2:23.45 (38.23)
 16 Peppito, Delaney          15 CSDC-MR              2:28.42    2:24.22        
                  33.72     1:09.73 (36.01)     1:47.25 (37.52)     2:24.22 (36.97)
 17 Micozzi, Jillian          16 IA-MR                2:28.82    2:25.56        
                  33.92     1:11.26 (37.34)     1:48.89 (37.63)     2:25.56 (36.67)
 18 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               2:32.23    2:27.51        
                  31.39     1:08.84 (37.45)     1:48.53 (39.69)     2:27.51 (38.98)
 19 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:26.00    2:31.04        
                  31.26     1:09.00 (37.74)     1:49.85 (40.85)     2:31.04 (41.19)
 20 Stickelman, Kayla         15 CSDC-MR              2:44.10    2:35.62        
                  34.92     1:15.93 (41.01)     1:54.93 (39.00)     2:35.62 (40.69)
 21 Chan, Rachel P            17 Three Village-MR     2:30.95    2:36.84        
                  35.07     1:14.19 (39.12)     1:55.33 (41.14)     2:36.84 (41.51)
 22 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               2:41.77    2:37.75        
                  35.90     1:16.37 (40.47)     1:57.71 (41.34)     2:37.75 (40.04)
 23 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               2:28.23    2:38.76        
                  36.18     1:16.07 (39.89)     1:57.72 (41.65)     2:38.76 (41.04)
 24 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               2:34.30    2:41.38        
                  34.73     1:15.54 (40.81)     1:59.08 (43.54)     2:41.38 (42.30)
 25 Hain, Amanda R            16 SSC-MR               2:55.89    2:42.24        
                  34.94     1:16.19 (41.25)     2:00.41 (44.22)     2:42.24 (41.83)
 26 Ji, Angela A              16 SSC-MR               2:41.32    2:45.77        
                  37.03     1:18.34 (41.31)   2:45.77 (1:27.43)                    
Non-Award Division  
  1 Rommeney, Rachel          15 CSDC-MR              2:19.17    2:09.41 SILV   
                  29.97     1:02.69 (32.72)     1:36.59 (33.90)     2:09.41 (32.82)
 -- Bogdanski, Victoria H     17 Three Village-MR     2:16.17        DFS        
      Declared false start
 -- Joseph, Christian         15 HAA-MR               3:01.98        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 5:46.57   3/21/2014 Samantha McNamara, BBSC -MR                
                5:39.99  SILV
                5:39.99  AGTC
                5:39.99  JO
 Meet Qualifying:  Slower than 5:39.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Skakandi, Meghan E        17 IA-MR                5:42.69    5:44.97#       
                  29.32     1:02.46 (33.14)     1:36.32 (33.86)     2:10.92 (34.60)
        2:45.73 (34.81)     3:21.57 (35.84)     3:58.08 (36.51)     4:34.77 (36.69)
        5:10.76 (35.99)     5:44.97 (34.21)                                        
  2 Layton, Samantha A        17 IA-MR                5:51.10    5:47.53        
                  30.98     1:05.34 (34.36)     1:41.07 (35.73)     2:16.98 (35.91)
        2:52.54 (35.56)     3:28.16 (35.62)     4:04.94 (36.78)     4:40.04 (35.10)
        5:14.89 (34.85)     5:47.53 (32.64)                                        
  3 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               6:24.51    6:00.53        
                  31.13     1:05.97 (34.84)     1:42.22 (36.25)     2:19.10 (36.88)
        2:55.83 (36.73)     3:33.43 (37.60)     4:11.00 (37.57)     4:49.16 (38.16)
        5:24.67 (35.51)     6:00.53 (35.86)                                        
  4 Rogers, Dayna             15 IA-MR                5:45.38    6:00.90        
                  30.16     1:03.95 (33.79)     1:40.32 (36.37)     2:17.63 (37.31)
        2:55.25 (37.62)     3:32.68 (37.43)     4:10.21 (37.53)     4:47.73 (37.52)
        5:24.92 (37.19)     6:00.90 (35.98)                                        
  5 Duong, Patricia M         16 LIAC-MR              6:01.87    6:06.19        
                  30.38     1:04.58 (34.20)     1:40.61 (36.03)     2:17.63 (37.02)
        2:54.69 (37.06)     3:32.14 (37.45)     4:10.41 (38.27)     4:49.07 (38.66)
        5:28.05 (38.98)     6:06.19 (38.14)                                        
  6 Rowan, Paige V            15 IA-MR                5:57.65    6:11.02        
                  31.05     1:07.04 (35.99)     1:44.93 (37.89)     2:23.47 (38.54)
        3:02.55 (39.08)     3:41.32 (38.77)     4:20.11 (38.79)     4:58.92 (38.81)
        5:36.48 (37.56)     6:11.02 (34.54)                                        
  7 Lin, Erica                15 Three Village-MR     6:00.51    6:19.42        
                  32.44     1:08.73 (36.29)     1:46.89 (38.16)     2:26.47 (39.58)
        3:06.08 (39.61)     3:43.03 (36.95)     4:21.22 (38.19)     4:57.78 (36.56)
        5:33.85 (36.07)     6:19.42 (45.57)                                        
  8 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               6:16.45    6:20.07        
                  31.77     1:08.53 (36.76)     1:47.94 (39.41)     2:27.89 (39.95)
        3:07.74 (39.85)     3:46.89 (39.15)     4:26.09 (39.20)     5:05.20 (39.11)
        5:43.08 (37.88)     6:20.07 (36.99)                                        
  9 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               6:22.99    6:20.79        
                  33.38     1:10.10 (36.72)     1:49.00 (38.90)     2:28.67 (39.67)
        3:08.59 (39.92)     3:47.20 (38.61)     4:26.64 (39.44)     5:06.09 (39.45)
        5:44.16 (38.07)     6:20.79 (36.63)                                        
 10 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              5:57.27    6:32.41        
                  33.26     1:11.09 (37.83)     1:51.42 (40.33)     2:31.27 (39.85)
        3:12.61 (41.34)     3:53.79 (41.18)     4:34.52 (40.73)     5:15.33 (40.81)
        5:54.96 (39.63)     6:32.41 (37.45)                                        
 11 Lee, Marisa               15 SSC-MR               6:14.77    6:41.02        
                  31.54     1:08.09 (36.55)     1:48.76 (40.67)     2:31.33 (42.57)
        3:13.87 (42.54)     3:55.80 (41.93)     4:38.33 (42.53)     5:20.38 (42.05)
        6:01.60 (41.22)     6:41.02 (39.42)                                        
 12 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               6:49.62    6:42.33        
                  33.22     1:11.62 (38.40)     1:51.37 (39.75)     2:33.03 (41.66)
        3:15.02 (41.99)     3:57.35 (42.33)     4:39.55 (42.20)     5:21.64 (42.09)
        6:04.47 (42.83)     6:42.33 (37.86)                                        
 13 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               7:30.32    7:02.81        
                  36.92     1:19.14 (42.22)     2:02.51 (43.37)     2:45.69 (43.18)
        3:29.32 (43.63)     4:13.16 (43.84)     4:56.88 (43.72)     5:40.27 (43.39)
        6:23.12 (42.85)     7:02.81 (39.69)                                        
 14 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               6:55.82    7:27.30        
                  37.80     1:20.42 (42.62)     2:06.22 (45.80)     2:51.72 (45.50)
        3:37.60 (45.88)     4:23.69 (46.09)     5:10.73 (47.04)     5:57.46 (46.73)
        6:43.58 (46.12)     7:27.30 (43.72)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:09.07   3/20/2016 Katie McCabe, IA   -MR                     
                1:06.99  AGTC
                1:06.99  JO
                1:10.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Layton, Samantha A        17 IA-MR                1:12.41    1:11.14        
                  35.20     1:11.14 (35.94)                                        
  2 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:12.01    1:11.40        
                  35.10     1:11.40 (36.30)                                        
  3 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR              1:16.29    1:12.13        
                  35.45     1:12.13 (36.68)                                        
  4 Chernik, Alannah R        16 CSDC-MR              1:11.30    1:12.91        
                  35.77     1:12.91 (37.14)                                        
  5 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:13.64    1:12.93        
                  35.70     1:12.93 (37.23)                                        
  6 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:14.32    1:13.10        
                  35.35     1:13.10 (37.75)                                        
  7 Duong, Patricia M         16 LIAC-MR              1:14.45    1:13.18        
                  35.53     1:13.18 (37.65)                                        
  8 Sztorc, Claudia           15 IA-MR                1:10.95    1:13.27        
                  35.85     1:13.27 (37.42)                                        
  9 Camacho, Kaitlin G        17 HAA-MR               1:13.70    1:13.62        
                  35.75     1:13.62 (37.87)                                        
 10 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:16.16    1:13.99        
                  36.90     1:13.99 (37.09)                                        
 11 Rogers, Dayna             15 IA-MR                1:12.37    1:14.16        
                  36.04     1:14.16 (38.12)                                        
 12 Lee, Marisa               15 SSC-MR               1:13.50    1:14.38        
                  36.11     1:14.38 (38.27)                                        
 13 Peppito, Delaney          15 CSDC-MR              1:21.04    1:14.70        
                  36.01     1:14.70 (38.69)                                        
 14 Chan, Rachel P            17 Three Village-MR     1:11.89    1:15.49        
                  36.59     1:15.49 (38.90)                                        
 15 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:15.48    1:15.59        
                  36.73     1:15.59 (38.86)                                        
 16 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:14.43    1:16.09        
                  37.15     1:16.09 (38.94)                                        
 17 Lin, Erica                15 Three Village-MR     1:13.24    1:16.13        
                  36.91     1:16.13 (39.22)                                        
 18 Chin, Jenna               16 LIAC-MR              1:15.45    1:16.62        
                  37.89     1:16.62 (38.73)                                        
 19 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:14.46    1:16.96        
                  37.61     1:16.96 (39.35)                                        
 20 Cassetta, Jamie L         18 LBA-MR               1:15.91    1:17.02        
                  37.45     1:17.02 (39.57)                                        
 21 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              1:15.01    1:17.35        
                  38.28     1:17.35 (39.07)                                        
 22 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  1:14.55    1:17.51        
                  36.66     1:17.51 (40.85)                                        
 23 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:19.26    1:18.72        
                  38.98     1:18.72 (39.74)                                        
 24 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:17.66    1:18.91        
                  37.28     1:18.91 (41.63)                                        
 25 O'Hara, Kaila             15 CSDC-MR              1:13.26    1:19.20        
                  38.56     1:19.20 (40.64)                                        
 26 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:20.52    1:20.11        
 27 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:17.25    1:20.25        
                  39.47     1:20.25 (40.78)                                        
 28 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               1:17.08    1:20.37        
                  39.12     1:20.37 (41.25)                                        
 29 Ferrick, Maggie R         15 Express Swimming-MR  1:20.06    1:21.61        
                  39.73     1:21.61 (41.88)                                        
 30 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               1:21.78    1:21.71        
                  40.18     1:21.71 (41.53)                                        
 31 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR  1:18.70    1:22.74        
                  40.05     1:22.74 (42.69)                                        
 32 Stickelman, Kayla         15 CSDC-MR              1:21.77    1:25.01        
                  42.36     1:25.01 (42.65)                                        
 33 Horan, Kristina E         17 Express Swimming-MR  1:30.33    1:26.80        
                  41.33     1:26.80 (45.47)                                        
 -- Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:26.49         DQ        
      Multiple strokes
                  42.62          DQ (45.35)                                        
 -- Herrera, Loana A          17 LIAC-MR              1:11.43         DQ        
      Delay initiating turn
                  34.82          DQ (37.61)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:24.06   3/22/2014 Julia M Bogdanski, Three Village           
                2:24.99  AGTC
                2:24.99  JO
                2:29.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:29.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              2:29.42    2:31.25        
                  35.23     1:12.86 (37.63)     1:52.33 (39.47)     2:31.25 (38.92)
  2 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              2:37.10    2:36.24        
                  38.06     1:17.40 (39.34)     1:57.63 (40.23)     2:36.24 (38.61)
  3 Sztorc, Claudia           15 IA-MR                2:35.65    2:37.02        
                  37.02     1:16.20 (39.18)     1:56.65 (40.45)     2:37.02 (40.37)
  4 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:35.20    2:39.32        
                  38.53     1:18.58 (40.05)     1:59.46 (40.88)     2:39.32 (39.86)
  5 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     2:38.96    2:40.46        
                  38.43     1:18.98 (40.55)     2:00.12 (41.14)     2:40.46 (40.34)
  6 Boneville, Ava M          15 LIAC-MR              2:35.18    2:41.57        
                  38.31     1:18.98 (40.67)     1:59.79 (40.81)     2:41.57 (41.78)
  7 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               2:48.56    2:42.66        
                  38.92     1:19.15 (40.23)     2:01.47 (42.32)     2:42.66 (41.19)
  8 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:36.15    2:43.26        
                  38.97     1:20.69 (41.72)     2:02.40 (41.71)     2:43.26 (40.86)
  9 Lin, Erica                15 Three Village-MR     2:37.19    2:46.70        
                  38.92     1:20.73 (41.81)     2:04.26 (43.53)     2:46.70 (42.44)
 10 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               2:45.75    2:46.85        
                  39.76     1:21.97 (42.21)     2:05.08 (43.11)     2:46.85 (41.77)
 11 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:04.59    3:06.10        
                  44.54     1:32.27 (47.73)     2:20.17 (47.90)     3:06.10 (45.93)
 12 Hain, Amanda R            16 SSC-MR               3:15.85    3:09.03        
                  43.34     1:32.13 (48.79)     2:21.51 (49.38)     3:09.03 (47.52)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:20.21   3/22/2014 Emma Breiner, CSC  -MR                     
                1:18.99  AGTC
                1:18.99  JO
                1:20.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:23.46    1:21.69        
                  38.60     1:21.69 (43.09)                                        
  2 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:22.97    1:22.68        
                  38.87     1:22.68 (43.81)                                        
  3 Levine, Madeline J        15 LBA-MR               1:22.15    1:22.70        
                  39.72     1:22.70 (42.98)                                        
  4 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:21.00    1:22.92        
                  38.18     1:22.92 (44.74)                                        
  5 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:22.39    1:23.56        
                  40.10     1:23.56 (43.46)                                        
  6 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:23.87    1:24.08        
                  38.90     1:24.08 (45.18)                                        
  7 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:24.23    1:24.17        
                  40.06     1:24.17 (44.11)                                        
  8 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR  1:23.84    1:24.60        
                  39.48     1:24.60 (45.12)                                        
  9 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              1:22.42    1:25.86        
                  40.14     1:25.86 (45.72)                                        
 10 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               1:28.98    1:27.11        
                  41.43     1:27.11 (45.68)                                        
 11 Sztorc, Claudia           15 IA-MR                1:26.53    1:28.15        
                  41.85     1:28.15 (46.30)                                        
 12 Micozzi, Jillian          16 IA-MR                1:26.07    1:28.27        
                  42.91     1:28.27 (45.36)                                        
 13 Chan, Rachel P            17 Three Village-MR     1:25.40    1:28.60        
                  42.25     1:28.60 (46.35)                                        
 14 Horan, Kristina E         17 Express Swimming-MR  1:29.46    1:28.98        
                  41.49     1:28.98 (47.49)                                        
 15 O'Hara, Kaila             15 CSDC-MR              1:27.04    1:29.36        
                  42.50     1:29.36 (46.86)                                        
 16 Rommeney, Rachel          15 CSDC-MR              1:27.38    1:30.58        
                  42.35     1:30.58 (48.23)                                        
 17 Ji, Angela A              16 SSC-MR               1:34.09    1:31.38        
                  43.29     1:31.38 (48.09)                                        
 17 Smith, Paige E            15 LBA-MR               1:31.51    1:31.38        
                  43.74     1:31.38 (47.64)                                        
 19 Hain, Amanda R            16 SSC-MR               1:37.39    1:34.66        
                  45.54     1:34.66 (49.12)                                        
 20 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:37.20    1:35.68        
                  45.17     1:35.68 (50.51)                                        
 21 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               1:34.72    1:37.15        
                  44.72     1:37.15 (52.43)                                        
 22 Oklu, Isilay              15 IA-MR                1:38.69    1:38.69        
                  46.30     1:38.69 (52.39)                                        
 23 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:32.28    1:38.79        
                  47.08     1:38.79 (51.71)                                        
 24 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               1:41.76    1:40.94        
                  46.90     1:40.94 (54.04)                                        
 25 Stickelman, Kayla         15 CSDC-MR              1:43.31    1:41.62        
                  49.25     1:41.62 (52.37)                                        
Non-Award Division  
 -- Bogdanski, Victoria H     17 Three Village-MR     1:23.42        DFS        
      Declared false start
 -- Peppito, Delaney          15 CSDC-MR              1:38.71        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:54.43   3/21/2014 Devin M Gilio, IA   -MR                    
                2:46.99  AGTC
                2:46.99  JO
                2:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Mei, Alyssa M             16 SSC-MR               2:55.67    2:52.78#       
                  38.70     1:22.34 (43.64)     2:08.30 (45.96)     2:52.78 (44.48)
  2 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               2:59.15    2:55.23        
                  38.99     1:23.50 (44.51)     2:09.71 (46.21)     2:55.23 (45.52)
  3 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:55.89    2:55.51        
                  39.53     1:23.92 (44.39)     2:09.83 (45.91)     2:55.51 (45.68)
  4 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     2:54.48    2:57.13        
                  39.24     1:22.73 (43.49)     2:09.38 (46.65)     2:57.13 (47.75)
  5 Lee, Marisa               15 SSC-MR               2:56.68    3:01.50        
                  39.40     1:25.86 (46.46)     2:13.23 (47.37)     3:01.50 (48.27)
  6 Chin, Jenna               16 LIAC-MR              3:01.97    3:07.45        
                  43.95     1:31.04 (47.09)     2:18.69 (47.65)     3:07.45 (48.76)
  7 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               3:23.13    3:25.22        
                  44.53     1:37.44 (52.91)     2:31.99 (54.55)     3:25.22 (53.23)
  8 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               3:39.33    3:37.23        
                  48.29     1:43.22 (54.93)     2:40.38 (57.16)     3:37.23 (56.85)
 -- Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:37.97         DQ        
      Scissors kick
                  48.60     1:43.26 (54.66)     2:39.86 (56.60)          DQ (55.91)
Non-Award Division  
  1 Layton, Samantha A        17 IA-MR                2:52.04    2:48.75#SILV   
                  38.40     1:21.23 (42.83)     2:05.03 (43.80)     2:48.75 (43.72)
 -- Bilich, Caroline          17 IA-MR                3:02.69         DQ        
      Delay of meet
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:08.68   3/19/2016 Cassandra G Jannsen, IA   -MR              
                1:08.59  AGTC
                1:08.59  JO
                1:09.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:09.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Herrera, Loana A          17 LIAC-MR              1:10.96    1:10.25        
                  32.00     1:10.25 (38.25)                                        
  2 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     1:09.95    1:10.41        
                  31.52     1:10.41 (38.89)                                        
  3 Lin, Erica                15 Three Village-MR     1:12.15    1:10.65        
                  32.44     1:10.65 (38.21)                                        
  4 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               1:11.14    1:11.92        
                  33.74     1:11.92 (38.18)                                        
  5 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR  1:15.10    1:14.11        
                  34.03     1:14.11 (40.08)                                        
  6 Tafe, Maddie M            15 CSDC-MR              1:12.06    1:14.24        
                  35.80     1:14.24 (38.44)                                        
  7 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR  1:15.79    1:16.69        
                  33.89     1:16.69 (42.80)                                        
  8 Furmanik, Nicole          16 IA-MR                1:17.31    1:18.72        
                  36.43     1:18.72 (42.29)                                        
  9 Cassetta, Jamie L         18 LBA-MR               1:15.63    1:18.86        
                  34.93     1:18.86 (43.93)                                        
 10 Levine, Madeline J        15 LBA-MR               1:17.75    1:19.08        
 11 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:25.27    1:20.26        
                  34.48     1:20.26 (45.78)                                        
 12 Chernik, Alannah R        16 CSDC-MR              1:14.53    1:20.32        
                  35.54     1:20.32 (44.78)                                        
 13 Ji, Angela A              16 SSC-MR               1:20.68    1:22.13        
                  37.53     1:22.13 (44.60)                                        
 14 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR              1:22.81    1:22.52        
                  36.94     1:22.52 (45.58)                                        
 15 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:15.89    1:22.62        
                  36.49     1:22.62 (46.13)                                        
 16 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:21.30    1:22.66        
                  37.95     1:22.66 (44.71)                                        
 17 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              1:19.28    1:23.67        
                  38.48     1:23.67 (45.19)                                        
 18 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:20.65    1:23.69        
                  37.21     1:23.69 (46.48)                                        
 19 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               1:24.09    1:27.36        
                  38.31     1:27.36 (49.05)                                        
 20 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:29.30    1:30.18        
                  41.13     1:30.18 (49.05)                                        
 21 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:38.73    1:40.97        
                  46.75     1:40.97 (54.22)                                        
Non-Award Division  
 -- Joseph, Christian         15 HAA-MR               1:41.67        DFS        
      Declared false start
 -- Rowan, Paige V            15 IA-MR                1:12.14        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 2:36.29   3/23/2014 Meaghan F McNair, Three Village            
                2:31.99  AGTC
                2:31.99  JO
                2:33.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:33.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Mei, Alyssa M             16 SSC-MR               2:36.91    2:35.15#       
                  32.20     1:10.06 (37.86)     1:51.91 (41.85)     2:35.15 (43.24)
  2 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:45.75    2:44.25        
                  35.74     1:17.54 (41.80)     2:00.97 (43.43)     2:44.25 (43.28)
  3 Herrera, Loana A          17 LIAC-MR              2:47.81    2:48.11        
                  35.44     1:16.17 (40.73)     2:00.89 (44.72)     2:48.11 (47.22)
  4 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:59.71    2:58.35        
                  18.04     1:17.96 (59.92)     2:07.55 (49.59)     2:58.35 (50.80)
  5 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               3:17.92    3:13.69        
                  38.72     1:27.83 (49.11)     2:21.53 (53.70)     3:13.69 (52.16)
  6 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               3:22.79    3:27.19        
                  42.42     1:34.45 (52.03)     2:30.04 (55.59)     3:27.19 (57.15)
  7 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:36.32    3:35.76        
                  46.42     1:41.19 (54.77)     2:38.73 (57.54)     3:35.76 (57.03)
Non-Award Division  
 -- Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              3:00.28         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:29.85   3/20/2016 Stephanie R Alvarez, Three Village         
                2:26.99  AGTC
                2:26.99  JO
                2:29.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:29.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     2:32.17    2:30.68        
                  32.50     1:09.98 (37.48)     1:55.31 (45.33)     2:30.68 (35.37)
  2 Herrera, Loana A          17 LIAC-MR              2:45.18    2:38.28        
                  32.08     1:12.01 (39.93)     2:02.09 (50.08)     2:38.28 (36.19)
  3 Camacho, Kaitlin G        17 HAA-MR               2:56.62    2:39.48        
                  33.13     1:14.32 (41.19)     2:00.67 (46.35)     2:39.48 (38.81)
  4 Rowan, Paige V            15 IA-MR                2:38.20    2:39.72        
                  35.22     1:16.70 (41.48)     2:05.78 (49.08)     2:39.72 (33.94)
  5 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR              2:44.28    2:40.68        
                  34.89     1:16.09 (41.20)     2:04.55 (48.46)     2:40.68 (36.13)
  6 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              2:46.11    2:40.73        
                  35.83     1:15.86 (40.03)     2:04.08 (48.22)     2:40.73 (36.65)
  7 Lee, Marisa               15 SSC-MR               2:40.75    2:41.57        
                  33.32     1:13.53 (40.21)     2:01.77 (48.24)     2:41.57 (39.80)
  8 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         2:43.85    2:41.60        
                  35.05     1:15.10 (40.05)     2:04.03 (48.93)     2:41.60 (37.57)
  9 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     2:42.47    2:42.75        
                  33.60     1:15.02 (41.42)     2:05.76 (50.74)     2:42.75 (36.99)
 10 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  2:42.54    2:43.33        
                  35.47     1:18.49 (43.02)     2:04.62 (46.13)     2:43.33 (38.71)
 11 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               2:47.46    2:43.99        
                  36.04     1:17.33 (41.29)     2:05.58 (48.25)     2:43.99 (38.41)
 12 Sztorc, Claudia           15 IA-MR                2:41.45    2:44.04        
                  35.79     1:16.62 (40.83)     2:06.53 (49.91)     2:44.04 (37.51)
 13 Cassetta, Jamie L         18 LBA-MR               2:45.18    2:45.09        
                  34.91     1:16.10 (41.19)     2:07.46 (51.36)     2:45.09 (37.63)
 14 Priola, Kate              15 CSDC-MR              2:48.82    2:45.46        
                  38.37     1:19.44 (41.07)     2:10.80 (51.36)     2:45.46 (34.66)
 15 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               2:48.03    2:47.26        
                  34.77     1:17.14 (42.37)     2:09.79 (52.65)     2:47.26 (37.47)
 16 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:42.39    2:48.16        
                  36.49     1:17.69 (41.20)     2:12.39 (54.70)     2:48.16 (35.77)
 17 Peppito, Delaney          15 CSDC-MR              2:50.73    2:48.61        
                  33.38     1:15.91 (42.53)     2:13.22 (57.31)     2:48.61 (35.39)
 18 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               2:54.43    3:01.31        
                  39.11     1:23.53 (44.42)     2:20.01 (56.48)     3:01.31 (41.30)
 19 Oklu, Isilay              15 IA-MR                3:07.17    3:06.97        
                  40.21     1:26.89 (46.68)     2:24.55 (57.66)     3:06.97 (42.42)
 20 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:07.86    3:08.50        
                  45.94     1:32.24 (46.30)     2:28.67 (56.43)     3:08.50 (39.83)
 -- Magee, Grace              15 HAA-MR               2:43.02         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  35.61     1:18.40 (42.79)     2:06.20 (47.80)          DQ (38.07)
 -- Stickelman, Kayla         15 CSDC-MR              3:10.46         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.23     1:26.05 (47.82)     2:22.59 (56.54)          DQ (40.58)
Non-Award Division  
  1 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:37.11    2:29.93 SILV   
                  32.02     1:11.02 (39.00)     1:53.97 (42.95)     2:29.93 (35.96)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 5:19.87   3/18/2016 Stephanie R Alvarez, Three Village         
                5:13.99  AGTC
                5:13.99  JO
                5:23.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 5:23.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               5:57.98    5:44.32        
                  37.56     1:23.55 (45.99)     2:07.55 (44.00)     2:51.28 (43.73)
        3:38.88 (47.60)     4:27.23 (48.35)     5:06.32 (39.09)     5:44.32 (38.00)
Non-Award Division  
  1 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               5:57.98    5:44.32        
                  37.56     1:23.55 (45.99)     2:07.55 (44.00)     2:51.28 (43.73)
        3:38.88 (47.60)     4:27.23 (48.35)     5:06.32 (39.09)     5:44.32 (38.00)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 33.32   3/22/2014 Austin Verma, LIAC -MR                       
                31.99  JO
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       35.34      35.76        
  2 Smith, Dean C             10 IA-MR                  35.86      35.83        
  3 Neff, Taite E             10 FA-MR                  36.33      35.85        
  4 Purga, Tommy J            10 SSC-MR                 37.57      36.60        
  5 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 35.93      36.73        
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           37.01      36.96        
  7 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       38.92      37.24        
  8 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR                36.90      37.36        
  9 Carew, Chris D             9 IA-MR                  37.20      37.41        
 10 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    38.72      37.62        
 11 Cash, Brian A             10 LIAC-MR                36.33      37.75        
 12 Mcdonald, Hugo T           9 IA-MR                  37.61      37.87        
 13 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       37.66      37.88        
 13 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           37.45      37.88        
 15 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR                36.84      37.92        
 16 Wilson, Tyler J           10 WISC-MR                37.62      37.97        
 17 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 37.41      38.15        
 18 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 38.53      38.32        
 19 Crouchley, John P         10 LIAC-MR                36.67      38.42        
 20 Legrady, Max R            10 Three Village-MR       37.46      38.48        
 21 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR    37.98      38.50        
 22 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           37.00      38.68        
 23 Doran, Declan T           10 IA-MR                  38.24      38.98        
 24 Tooker, Ben J              9 SSC-MR                 41.97      40.35        
 25 Green, Trevor A            9 SSC-MR                 37.81      40.66        
 26 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR                39.16      40.67        
 27 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR                 37.83      40.99        
 28 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                41.16      41.86        
 29 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 38.06      42.01        
 30 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                38.27      42.45        
 31 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                 41.47      42.72        
 32 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 41.90      42.99        
 33 LaForte, Brendan           9 CSDC-MR                48.15      43.05        
 34 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    46.80      43.41        
 35 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR    55.17      43.91        
 36 Corrigan, Austen J        10 SSC-MR                 45.27      43.99        
 37 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR           43.16      44.10        
 38 Sweeney, Chris             9 HAA-MR                 45.81      44.17        
 39 Stocki, Oscar              9 SSC-MR                 44.79      44.39        
 40 Felix, Jonas *             9 WISC-MR                44.61      44.63        
 41 McNamara, Kev C           10 SSC-MR                 42.10      44.74        
 42 O'Sullivan-Ulrich, Liam    9 SSC-MR                 45.36      45.18        
 43 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR    41.20      45.24        
 44 Cremers, Gavin J          10 BBSC-MR                44.65      45.35        
 45 Williams, Taylor P        10 SSC-MR                 44.29      45.38        
 46 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 41.63      45.43        
 47 MA, Joshua                 9 Express Swimming-MR    47.25      45.72        
 48 Martinez, Michael R        9 HAA-MR                 44.52      46.13        
 49 Betzold, Carter S          9 IA-MR                  43.40      46.15        
 50 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR           46.71      47.03        
 50 Cacace, Hadrian P         10 IA-MR                  45.81      47.03        
 52 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 47.66      48.81        
 53 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR    42.84      49.26        
 54 Dunne, Brady               9 CSDC-MR                50.22      51.29        
 54 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 53.07      51.29        
 56 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR    44.66      51.73        
 57 Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR                 49.25      53.86        
 58 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR                 56.45      58.49        
 59 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR                 58.24    1:02.73        
Non-Award Division  
  1 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       35.74      34.05 SILV   
  2 Touti, Ayden              10 LIAC-MR                35.60      34.45 SILV   
 -- Sawicki, Daniel           10 SSC-MR                 43.08        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 1:14.30   3/20/2016 Connor K Brown, TMSUFFOLK                  
                1:10.59  JO
                1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Cash, Brian A             10 LIAC-MR              1:18.66    1:19.13        
                  37.70     1:19.13 (41.43)                                        
  2 Smith, Dean C             10 IA-MR                1:19.60    1:19.27        
                  37.71     1:19.27 (41.56)                                        
  3 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:22.57    1:19.61        
                  39.40     1:19.61 (40.21)                                        
  4 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:26.41    1:19.74        
                  38.28     1:19.74 (41.46)                                        
  5 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR              1:21.04    1:20.60        
                  37.90     1:20.60 (42.70)                                        
  6 Neff, Taite E             10 FA-MR                1:23.85    1:20.76        
                  38.20     1:20.76 (42.56)                                        
  7 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR              1:22.64    1:21.94        
                  37.91     1:21.94 (44.03)                                        
  8 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:24.21    1:22.37        
  9 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               1:31.34    1:22.85        
                  41.41     1:22.85 (41.44)                                        
 10 Huss, Chris P             10 SSC-MR               1:26.88    1:24.09        
                  40.79     1:24.09 (43.30)                                        
 11 Glass, Logan W            10 WISC-MR              1:26.34    1:24.11        
                  40.94     1:24.11 (43.17)                                        
 12 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         1:29.67    1:24.28        
                  39.47     1:24.28 (44.81)                                        
 13 Smith, Dylan J            10 HAA-MR               1:24.23    1:25.01        
                  40.62     1:25.01 (44.39)                                        
 14 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:25.78    1:25.22        
                  40.74     1:25.22 (44.48)                                        
 15 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:25.15    1:25.80        
                  40.48     1:25.80 (45.32)                                        
 16 Mcdonald, Hugo T           9 IA-MR                1:30.49    1:26.76        
                  41.65     1:26.76 (45.11)                                        
 17 Tooker, Ben J              9 SSC-MR               1:38.73    1:27.42        
 18 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:27.08    1:27.71        
                  41.90     1:27.71 (45.81)                                        
 19 Wilson, Tyler J           10 WISC-MR              1:27.11    1:28.30        
 20 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               1:26.26    1:28.89        
                  41.56     1:28.89 (47.33)                                        
 21 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR               1:28.51    1:30.74        
                  43.98     1:30.74 (46.76)                                        
 22 Carew, Chris D             9 IA-MR                1:31.01    1:31.72        
                  42.77     1:31.72 (48.95)                                        
 23 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:32.69    1:32.54        
                  43.66     1:32.54 (48.88)                                        
 24 Green, Trevor A            9 SSC-MR               1:23.26    1:32.82        
                  43.40     1:32.82 (49.42)                                        
 25 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:34.04    1:33.90        
                  41.40     1:33.90 (52.50)                                        
 26 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR               1:34.15    1:34.22        
                  44.21     1:34.22 (50.01)                                        
 27 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                    NT    1:35.04        
                  45.19     1:35.04 (49.85)                                        
 28 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR  1:40.76    1:36.21        
                  45.04     1:36.21 (51.17)                                        
 29 Sawicki, Daniel           10 SSC-MR               1:40.48    1:36.59        
                  43.54     1:36.59 (53.05)                                        
 30 Eng, Ethan M               9 FA-MR                1:43.25    1:37.04        
                  44.04     1:37.04 (53.00)                                        
 31 Noto, William J            9 HAA-MR               1:42.65    1:38.57        
                  46.57     1:38.57 (52.00)                                        
 32 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:45.79    1:41.56        
                  45.00     1:41.56 (56.56)                                        
 33 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:49.03    1:42.61        
                  48.13     1:42.61 (54.48)                                        
 34 O'Sullivan-Ulrich, Liam    9 SSC-MR               1:45.80    1:43.39        
                  46.23     1:43.39 (57.16)                                        
 35 McNamara, Kev C           10 SSC-MR               1:41.49    1:43.51        
                  47.72     1:43.51 (55.79)                                        
 36 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               1:44.94    1:45.88        
                  47.94     1:45.88 (57.94)                                        
 37 Sweeney, Chris             9 HAA-MR               1:43.84    1:46.25        
                  47.82     1:46.25 (58.43)                                        
 38 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         2:01.97    1:49.34        
                  51.39     1:49.34 (57.95)                                        
 39 Corrigan, Austen J        10 SSC-MR               1:45.46    1:51.61        
                  49.03   1:51.61 (1:02.58)                                        
 40 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:56.43    1:51.66        
                  50.81   1:51.66 (1:00.85)                                        
 41 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               1:52.83    1:52.86        
                  49.93   1:52.86 (1:02.93)                                        
 42 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:49.22    1:53.30        
                  52.22   1:53.30 (1:01.08)                                        
 43 Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR               1:52.30    1:55.76        
                  51.94   1:55.76 (1:03.82)                                        
 44 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               2:04.71    2:12.70        
                1:02.85   2:12.70 (1:09.85)                                        
 45 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               2:03.22    2:23.79        
                1:05.92   2:23.79 (1:17.87)                                        
Non-Award Division  
  1 Znachowski, Owen A        10 WISC-MR              1:18.62    1:14.75 SILV   
                  36.18     1:14.75 (38.57)                                        
  2 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:20.03    1:14.79 SILV   
                  38.90     1:14.79 (35.89)                                        
  3 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR         1:20.46    1:15.11 SILV   
                  35.67     1:15.11 (39.44)                                        
  4 Lema, Christopher J       10 Three Village-MR     1:18.65    1:15.15 SILV   
                  34.97     1:15.15 (40.18)                                        
  5 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     1:19.58    1:16.62 SILV   
                  36.17     1:16.62 (40.45)                                        
  6 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:22.05    1:17.26 SILV   
                  38.32     1:17.26 (38.94)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:40.25   3/21/2014 Joshua G Paroly, SACHEM                    
                2:31.99  JO
                2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     2:58.39    2:52.19        
                  36.26     1:19.09 (42.83)     2:06.21 (47.12)     2:52.19 (45.98)
  2 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR              2:58.74    2:56.51        
                  37.68     1:22.87 (45.19)     2:10.91 (48.04)     2:56.51 (45.60)
  3 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               3:05.36    2:57.29        
                  40.76     1:26.02 (45.26)     2:12.64 (46.62)     2:57.29 (44.65)
  4 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               3:15.93    2:58.90        
                  40.57     1:25.86 (45.29)     2:13.69 (47.83)     2:58.90 (45.21)
  5 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  3:12.56    3:01.24        
                  39.19     1:24.92 (45.73)     2:12.58 (47.66)     3:01.24 (48.66)
  6 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               3:06.10    3:11.23        
                  39.12     1:29.76 (50.64)     2:21.72 (51.96)     3:11.23 (49.51)
Non-Award Division  
  1 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         2:51.48    2:40.63 SILV   
                  34.45     1:16.25 (41.80)     2:00.30 (44.05)     2:40.63 (40.33)
  2 Touti, Ayden              10 LIAC-MR              3:00.43    2:46.18 SILV   
                  34.94     1:17.71 (42.77)     2:03.12 (45.41)     2:46.18 (43.06)
  3 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR         2:53.11    2:48.72 SILV   
                  34.37     1:17.99 (43.62)     2:04.34 (46.35)     2:48.72 (44.38)
 -- David, Colin J            10 SSC-MR               3:20.83        DNF        
      Did not finish
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 6:23.57   3/18/2016 Vincent X Vinciguerra, Three Village       
                6:44.99  JO
                7:05.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 7:05.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     7:23.75    7:03.44 SILV   
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 39.63   3/20/2016 Anthony D Scalia, SSC  -MR                   
                37.49  JO
                42.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       44.22      43.33        
  2 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 44.35      43.48        
  3 Tooker, Ben J              9 SSC-MR                 49.23      43.88        
  4 Green, Trevor A            9 SSC-MR                 47.57      43.99        
  5 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                 46.52      44.37        
  6 Carew, Chris D             9 IA-MR                  47.28      44.38        
  7 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       46.30      44.69        
  8 Mcdonald, Hugo T           9 IA-MR                  46.20      44.85        
  8 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           49.26      44.85        
 10 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 44.91      45.13        
 11 Neff, Taite E             10 FA-MR                  46.69      45.53        
 12 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           47.21      46.02        
 13 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 47.51      46.28        
 14 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                    NT      46.47        
 15 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 48.46      46.81        
 16 Glass, Logan W            10 WISC-MR                48.69      47.03        
 17 Wilson, Tyler J           10 WISC-MR                45.82      47.11        
 18 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                44.53      48.20        
 19 Sawicki, Daniel           10 SSC-MR                 49.91      48.77        
 20 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR    49.14      48.88        
 21 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 55.25      49.02        
 22 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR    48.03      50.65        
 23 MA, Joshua                 9 Express Swimming-MR    51.80      50.88        
 24 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR                 57.30      52.03        
 25 Sweeney, Chris             9 HAA-MR                 54.35      52.14        
 26 Noto, William J            9 HAA-MR                 52.40      52.16        
 27 Corrigan, Austen J        10 SSC-MR                 50.39      52.31        
 28 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:02.37      52.51        
 29 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  1:02.48      52.61        
 30 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    57.59      53.01        
 31 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR                 50.91      53.03        
 32 Eng, Ethan M               9 FA-MR                  58.82      55.85        
 33 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:04.54      56.56        
 34 Martinez, Michael R        9 HAA-MR                 57.36    1:02.63        
 35 Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR                 59.37    1:03.12        
 36 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               1:12.47    1:10.50        
 -- Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR    49.67         DQ        
      Multiple strokes
 -- McNamara, Kev C           10 SSC-MR                 50.67         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Gang, Harry C              9 HAA-MR                 50.49         DQ        
      Multiple strokes
Non-Award Division  
  1 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR           45.95      40.23 SILV   
  2 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           46.21      40.40 SILV   
  3 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           43.40      40.49 SILV   
  4 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 43.25      41.11 SILV   
  5 Cash, Brian A             10 LIAC-MR                43.80      42.06 SILV   
  6 Smith, Dean C             10 IA-MR                  44.02      42.14 SILV   
  7 Purga, Tommy J            10 SSC-MR                 44.43      42.64 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:29.32   3/19/2016 Dylan Gallub, HAA  -MR                     
                1:20.99  JO
                1:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:40.95    1:39.96        
                  47.51     1:39.96 (52.45)                                        
  2 Smith, Dylan J            10 HAA-MR               1:39.83    1:40.05        
                  48.39     1:40.05 (51.66)                                        
  3 Sawicki, Daniel           10 SSC-MR               1:45.32    1:40.07        
                  45.10     1:40.07 (54.97)                                        
  4 Green, Trevor A            9 SSC-MR               1:38.06    1:40.22        
                  50.73     1:40.22 (49.49)                                        
  5 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         1:46.12    1:40.53        
                  48.45     1:40.53 (52.08)                                        
  6 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:45.10    1:41.18        
                  49.18     1:41.18 (52.00)                                        
  7 Wilson, Tyler J           10 WISC-MR              1:38.62    1:42.15        
                  48.56     1:42.15 (53.59)                                        
  8 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:54.02    1:44.73        
                  50.35     1:44.73 (54.38)                                        
  9 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR               1:44.07    1:45.55        
 10 Betzold, Carter S          9 IA-MR                1:46.94    1:46.46        
                  51.05     1:46.46 (55.41)                                        
 11 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              1:42.17    1:47.01        
                  53.32     1:47.01 (53.69)                                        
 12 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:51.62    1:47.92        
                  51.11     1:47.92 (56.81)                                        
 13 Stocki, Oscar              9 SSC-MR               1:55.49    1:49.70        
                  54.08     1:49.70 (55.62)                                        
 14 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR               1:51.65    1:49.93        
                  53.39     1:49.93 (56.54)                                        
 15 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               1:48.31    1:50.12        
                  55.15     1:50.12 (54.97)                                        
 16 McNamara, Kev C           10 SSC-MR               1:46.45    1:50.53        
                  51.34     1:50.53 (59.19)                                        
 17 Williams, Taylor P        10 SSC-MR               1:43.46    1:50.58        
                  53.76     1:50.58 (56.82)                                        
 18 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               1:55.26    1:52.36        
                  52.94     1:52.36 (59.42)                                        
 19 Felix, Jonas *             9 WISC-MR              1:49.85    1:54.46        
                  52.60   1:54.46 (1:01.86)                                        
 20 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               2:03.09    1:58.65        
                  56.56   1:58.65 (1:02.09)                                        
 21 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:47.71    1:59.60        
                1:01.06     1:59.60 (58.54)                                        
 22 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         2:15.30    2:05.47        
                  59.48   2:05.47 (1:05.99)                                        
 23 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               2:01.78    2:08.69        
 24 Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR               2:47.55    2:34.43        
 -- Doran, Declan T           10 IA-MR                1:47.20         DQ        
      Multiple strokes
                  51.47          DQ (57.83)                                        
 -- Sweeney, Chris             9 HAA-MR               2:00.26         DQ        
      Multiple strokes
                  58.30        DQ (1:11.16)                                        
Non-Award Division  
  1 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:40.25    1:29.54 SILV   
                  45.41     1:29.54 (44.13)                                        
  2 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:41.35    1:30.49 SILV   
                  43.74     1:30.49 (46.75)                                        
  3 Smith, Dean C             10 IA-MR                1:40.01    1:35.37 SILV   
                  46.12     1:35.37 (49.25)                                        
 -- Carew, Chris D             9 IA-MR                1:45.78         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  46.32          DQ (49.95)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 46.40   3/19/2016 Kevin Zhang, LIAC -MR                        
                43.49  JO
                48.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           50.52      48.77        
  2 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR                49.92      48.80        
  3 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 51.04      49.26        
  4 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           51.78      49.40        
  5 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       49.74      49.48        
  6 Wilson, Tyler J           10 WISC-MR                50.64      49.67        
  7 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 56.41      49.93        
  8 Crouchley, John P         10 LIAC-MR                49.14      50.11        
  9 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    48.93      50.30        
 10 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       49.78      50.85        
 11 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 50.77      50.86        
 12 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    50.83      51.05        
 13 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR                52.17      51.17        
 14 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           49.49      51.69        
 15 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       54.02      51.73        
 16 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           50.19      51.84        
 17 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           51.57      51.91        
 18 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       50.78      52.93        
 19 Carew, Chris D             9 IA-MR                  53.89      53.11        
 20 Green, Trevor A            9 SSC-MR                 55.14      53.29        
 21 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 53.49      53.61        
 22 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       56.82      53.95        
 23 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 54.92      53.97        
 24 Purga, Tommy J            10 SSC-MR                 56.72      54.35        
 25 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR                55.02      54.50        
 26 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 54.46      54.89        
 27 Bertrand, James T         10 LIAC-MR                54.55      56.06        
 28 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:08.95      56.10        
 29 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 55.52      56.11        
 30 Martinez, Michael R        9 HAA-MR                 55.33      56.71        
 31 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR                55.73      56.96        
 32 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:01.44      57.29        
 33 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    58.21      57.50        
 34 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:02.25      57.65        
 35 Sweeney, Chris             9 HAA-MR                 54.23      58.21        
 36 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:02.41      58.59        
 37 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:03.58      58.68        
 38 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR  1:02.95      59.41        
 39 Williams, Taylor P        10 SSC-MR               1:04.38    1:00.34        
 40 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR               1:08.15    1:00.62        
 41 Cremers, Gavin J          10 BBSC-MR              1:04.26    1:00.95        
 42 Tooker, Ben J              9 SSC-MR               1:00.38    1:02.13        
 43 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:04.48    1:02.70        
 44 Stocki, Oscar              9 SSC-MR               1:04.23    1:02.83        
 45 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:14.55    1:03.76        
 46 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               1:07.98    1:04.47        
 47 Corrigan, Austen J        10 SSC-MR               1:05.18    1:05.62        
 48 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:10.69    1:05.67        
 49 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR  1:03.88    1:05.85        
 50 Sawicki, Daniel           10 SSC-MR               1:07.31    1:06.93        
 51 Betzold, Carter S          9 IA-MR                     NT    1:08.98        
 -- McNamara, Kev C           10 SSC-MR               1:08.66         DQ        
      Scissors kick
 -- Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               1:13.82         DQ        
      Alternating Kick
 -- O'Sullivan-Ulrich, Liam    9 SSC-MR               1:05.21         DQ        
      Alternating Kick
 -- Smith, Dean C             10 IA-MR                  59.52         DQ        
      Scissors kick
 -- Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  1:33.64         DQ        
      Scissors kick
 -- Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               1:07.97         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Neff, Taite E             10 FA-MR                1:04.46         DQ        
      Head not up
Non-Award Division  
  1 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       48.90      46.57 SILV   
  2 Lema, Christopher J       10 Three Village-MR       49.33      46.80 SILV   
  3 Touti, Ayden              10 LIAC-MR                50.53      47.33 SILV   
  4 David, Colin J            10 SSC-MR                 54.25      48.53 SILV   
  5 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 50.61      48.54 SILV   
 -- Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    53.26        DFS        
      Declared false start
 -- Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                 53.74        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:41.60   3/23/2014 Roberto Groza, TMSUFFOLK                   
                1:34.59  JO
                1:48.39  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Glass, Logan W            10 WISC-MR              1:56.61    1:49.53        
                  53.81     1:49.53 (55.72)                                        
  1 Wilson, Tyler J           10 WISC-MR              1:51.60    1:49.53        
                  53.08     1:49.53 (56.45)                                        
  3 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:50.21    1:50.25        
                  52.20     1:50.25 (58.05)                                        
  4 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR              1:54.34    1:50.47        
                  52.54     1:50.47 (57.93)                                        
  5 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR     1:52.98    1:51.51        
                  52.19     1:51.51 (59.32)                                        
  6 Bertrand, James T         10 LIAC-MR              1:59.17    1:54.80        
                  56.87     1:54.80 (57.93)                                        
  7 Green, Trevor A            9 SSC-MR               2:02.57    1:55.51        
                  53.09   1:55.51 (1:02.42)                                        
  8 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:57.79    1:55.52        
                  57.41     1:55.52 (58.11)                                        
  9 Smith, Dylan J            10 HAA-MR               2:03.76    1:57.00        
                  54.21   1:57.00 (1:02.79)                                        
 10 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               2:00.34    1:57.16        
                  58.04     1:57.16 (59.12)                                        
 11 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:56.75    1:58.29        
                  57.63   1:58.29 (1:00.66)                                        
 12 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:56.07    1:59.43        
                  57.21   1:59.43 (1:02.22)                                        
 13 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  2:15.74    2:00.82        
                  58.15   2:00.82 (1:02.67)                                        
 14 Huss, Chris P             10 SSC-MR               1:59.80    2:02.52        
                  58.31   2:02.52 (1:04.21)                                        
 15 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               2:10.07    2:04.32        
                  58.31   2:04.32 (1:06.01)                                        
 16 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              2:04.22    2:06.23        
                  59.85   2:06.23 (1:06.38)                                        
 17 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         2:41.31    2:08.56        
 18 Eng, Ethan M               9 FA-MR                2:16.12    2:10.21        
                  59.95   2:10.21 (1:10.26)                                        
 19 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR               2:27.87    2:14.06        
                1:02.18   2:14.06 (1:11.88)                                        
 20 Tooker, Ben J              9 SSC-MR               2:15.15    2:17.23        
                1:00.79   2:17.23 (1:16.44)                                        
 21 Sawicki, Daniel           10 SSC-MR               2:27.06    2:20.82        
                1:06.17   2:20.82 (1:14.65)                                        
 22 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               2:27.64    2:22.79        
                1:08.60   2:22.79 (1:14.19)                                        
 23 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  2:16.23    2:32.83        
 -- Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR               2:02.73         DQ        
      One hand touch
                  54.80        DQ (1:00.79)                                        
 -- Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               2:38.41         DQ        
      Other
Non-Award Division  
  1 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR              1:48.67    1:38.37#SILV   
                  46.63     1:38.37 (51.74)                                        
  2 Touti, Ayden              10 LIAC-MR              1:49.80    1:40.79#SILV   
                  47.57     1:40.79 (53.22)                                        
  3 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:51.32    1:44.77 SILV   
                  50.15     1:44.77 (54.62)                                        
  4 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         1:49.92    1:45.22 SILV   
                  50.11     1:45.22 (55.11)                                        
  5 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               1:57.02    1:48.14 SILV   
                  51.82     1:48.14 (56.32)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 41.31   3/23/2014 Jaden N Byrne, BBSC -MR                      
                35.99  JO
                43.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Legrady, Max R            10 Three Village-MR       39.87      43.81 SILV   
BRON - Division  
  1 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       46.42      43.94        
  2 Mcdonald, Hugo T           9 IA-MR                  47.30      44.23        
  3 Bertrand, James T         10 LIAC-MR                49.63      44.44        
  4 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 45.32      45.46        
  5 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 45.27      45.92        
  6 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR                49.70      46.31        
  7 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           51.15      46.37        
  8 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           53.57      49.85        
  9 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                54.48      50.13        
 10 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           56.75      50.24        
 11 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 53.90      50.85        
 12 Cash, Brian A             10 LIAC-MR                59.24      51.28        
 12 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                51.02      51.28        
 14 Carew, Chris D             9 IA-MR                  45.53      51.54        
 15 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 53.23      52.18        
 16 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                 57.96      54.24        
 17 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                 57.88      54.29        
 18 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:06.76      55.21        
 19 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:16.68      55.70        
 20 McNamara, Kev C           10 SSC-MR               1:01.68      56.00        
 21 Sawicki, Daniel           10 SSC-MR               1:00.01      57.25        
 22 Noto, William J            9 HAA-MR               1:09.92      57.81        
 23 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR  1:08.51    1:06.93        
 24 Tooker, Ben J              9 SSC-MR                 49.26    1:07.04        
 25 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               1:13.74    1:10.20        
 26 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:10.71    1:11.42        
 -- Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  1:20.06         DQ        
      Alternating Kick
 -- Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR  1:00.38         DQ        
      One hand touch
 -- MA, Joshua                 9 Express Swimming-MR    54.95         DQ        
      One hand touch
 -- Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:11.34         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Thomas, Tyler C           10 SSC-MR                 55.84         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       51.83         DQ        
      Non-simultaneous arms
Non-Award Division  
  1 Znachowski, Owen A        10 WISC-MR                43.98      38.99#SILV   
  2 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           43.99      39.05#SILV   
  3 Green, Trevor A            9 SSC-MR                 48.38      40.65#SILV   
  4 Touti, Ayden              10 LIAC-MR                45.31      40.89#SILV   
  5 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           44.09      41.69 SILV   
  6 Glass, Logan W            10 WISC-MR                45.63      41.72 SILV   
  7 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR                44.15      41.89 SILV   
  8 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       45.97      42.44 SILV   
  9 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       50.14      42.80 SILV   
 10 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 46.59      43.15 SILV   
 11 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR                47.97      43.71 SILV   
 -- Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 44.34         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:30.23   3/19/2016 Ethan C Cairo, BBSC -MR                    
                1:25.59  JO
                1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               1:38.09    1:40.88        
                  46.98     1:40.88 (53.90)                                        
  2 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               2:07.11    1:55.40        
                  51.21   1:55.40 (1:04.19)                                        
  3 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:48.16    2:01.50        
                  51.76   2:01.50 (1:09.74)                                        
  4 Tooker, Ben J              9 SSC-MR               1:52.34    2:01.53        
                  54.31   2:01.53 (1:07.22)                                        
  5 Huss, Chris P             10 SSC-MR               1:55.99    2:25.71        
                  57.27   2:25.71 (1:28.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:39.42    1:34.11 SILV   
                  40.84     1:34.11 (53.27)                                        
  2 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR              1:39.31    1:34.77 SILV   
                  41.88     1:34.77 (52.89)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 1:24.13   3/23/2014 Ari Regev, LIAC -MR                        
                1:19.99  JO
                1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  1:33.78    1:29.07        
                  41.65     1:29.07 (47.42)                                        
  2 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     1:42.85    1:30.11        
                  40.35     1:30.11 (49.76)                                        
  3 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:31.08    1:30.37        
                  41.23     1:30.37 (49.14)                                        
  3 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         1:31.65    1:30.37        
                  39.32     1:30.37 (51.05)                                        
  5 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:37.44    1:31.78        
                  44.26     1:31.78 (47.52)                                        
  6 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:36.90    1:32.05        
                  45.21     1:32.05 (46.84)                                        
  7 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR              1:35.44    1:32.57        
                  42.50     1:32.57 (50.07)                                        
  8 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR              1:35.10    1:33.22        
                  41.79     1:33.22 (51.43)                                        
  9 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:40.11    1:33.30        
                  45.10     1:33.30 (48.20)                                        
 10 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               1:35.42    1:33.53        
                  45.04     1:33.53 (48.49)                                        
 11 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR         1:35.45    1:33.98        
                  42.66     1:33.98 (51.32)                                        
 12 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:34.39    1:34.03        
                  42.04     1:34.03 (51.99)                                        
 13 Bertrand, James T         10 LIAC-MR              1:33.15    1:34.25        
                  43.78     1:34.25 (50.47)                                        
 14 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:40.83    1:35.37        
                  46.03     1:35.37 (49.34)                                        
 15 Cash, Brian A             10 LIAC-MR              1:41.07    1:35.53        
                  46.23     1:35.53 (49.30)                                        
 16 Green, Trevor A            9 SSC-MR               1:41.36    1:35.65        
                  44.17     1:35.65 (51.48)                                        
 17 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:39.00    1:36.84        
                  43.70     1:36.84 (53.14)                                        
 18 David, Colin J            10 SSC-MR               1:43.27    1:37.51        
                  43.71     1:37.51 (53.80)                                        
 19 Legrady, Max R            10 Three Village-MR     1:38.05    1:39.95        
                  47.59     1:39.95 (52.36)                                        
 20 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR               1:42.93    1:40.14        
 21 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR               1:46.48    1:41.68        
                  47.08     1:41.68 (54.60)                                        
 22 Tooker, Ben J              9 SSC-MR               1:51.33    1:43.31        
                  45.74     1:43.31 (57.57)                                        
 23 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:52.48    1:44.56        
                  48.97     1:44.56 (55.59)                                        
 24 Huss, Chris P             10 SSC-MR               1:44.39    1:45.51        
                  49.80     1:45.51 (55.71)                                        
 25 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR  1:58.47    1:46.93        
                  49.46     1:46.93 (57.47)                                        
 26 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR               1:52.69    1:47.21        
                  46.26   1:47.21 (1:00.95)                                        
 27 Williams, Taylor P        10 SSC-MR               1:55.67    1:48.01        
                  22.37   1:48.01 (1:25.64)                                        
 28 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:48.97    1:48.66        
                  53.96     1:48.66 (54.70)                                        
 29 Stocki, Oscar              9 SSC-MR               2:01.28    1:49.17        
                  53.98     1:49.17 (55.19)                                        
 30 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:59.63    1:52.27        
                  53.22     1:52.27 (59.05)                                        
 31 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR  1:53.97    1:57.72        
                  55.82   1:57.72 (1:01.90)                                        
 32 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               2:18.35    2:05.96        
                  56.72   2:05.96 (1:09.24)                                        
 -- Smith, Dean C             10 IA-MR                1:54.96         DQ        
      Scissors kick - breast
                  44.11          DQ (50.93)                                        
 -- Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         1:46.25         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.98          DQ (53.02)                                        
 -- DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:51.61         DQ        
      One hand touch - breast
                  42.97        DQ (1:04.83)                                        
 -- Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               1:55.99         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR     1:38.10         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  42.47          DQ (51.70)                                        
 -- Huta, Tommy A             10 HAA-MR               1:35.51         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.94          DQ (47.70)                                        
 -- Mcdonald, Hugo T           9 IA-MR                1:37.86         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  42.59          DQ (50.60)                                        
 -- Doran, Declan T           10 IA-MR                2:00.20         DQ        
      Arms past hipline - breast
Non-Award Division  
  1 Touti, Ayden              10 LIAC-MR              1:30.16    1:24.54 SILV   
                  38.57     1:24.54 (45.97)                                        
  2 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR         1:31.37    1:25.01 SILV   
                  39.02     1:25.01 (45.99)                                        
  3 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:30.60    1:25.59 SILV   
                  40.83     1:25.59 (44.76)                                        
  4 Crouchley, John P         10 LIAC-MR              1:30.64    1:26.80 SILV   
                  40.64     1:26.80 (46.16)                                        
  5 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:35.22    1:27.10 SILV   
                  41.11     1:27.10 (45.99)                                        
  6 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR              1:32.46    1:28.46 SILV   
                  41.15     1:28.46 (47.31)                                        
 -- Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR  1:39.66        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 3:01.61   3/21/2014 Austin Verma, LIAC -MR                     
                2:51.99  JO
                3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               3:27.81    3:17.92        
                  44.34     1:34.18 (49.84)     2:33.33 (59.15)     3:17.92 (44.59)
  2 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               3:30.78    3:19.25        
                  45.16     1:34.39 (49.23)   2:37.78 (1:03.39)     3:19.25 (41.47)
  3 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               3:20.17    3:23.69        
                  50.72     1:40.20 (49.48)   2:44.05 (1:03.85)     3:23.69 (39.64)
  4 David, Colin J            10 SSC-MR               3:45.58    3:28.30        
                  46.06     1:38.31 (52.25)   2:40.25 (1:01.94)     3:28.30 (48.05)
Non-Award Division  
  1 Lema, Christopher J       10 Three Village-MR     3:27.13    3:09.32 SILV   
                  39.78     1:26.50 (46.72)   3:09.32 (1:42.82)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 29.64   3/19/2016 Michael Y Ma, LIAC -MR                       
                28.29  JO
                30.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 30.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Kohli, Arnav              11 Tmsuffolk-MR           31.04      30.74        
  2 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    30.95      30.81        
  3 Boutin, Dylan             12 LIAC-MR                31.92      30.98        
  4 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR                32.06      31.01        
  4 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 32.46      31.01        
  6 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           31.08      31.08        
  7 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 32.40      31.09        
  8 Filagrossi, Christian T   12 LIAC-MR                31.41      31.18        
  9 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 31.59      31.23        
 10 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR    32.77      31.24        
 11 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR                33.20      31.71        
 12 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR                31.12      31.84        
 13 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 37.85      31.92        
 14 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR                31.24      31.94        
 15 Dellamorte, Aidan         12 LBA-MR                 32.56      31.95        
 16 Barberi, Danny            12 BBSC-MR                32.96      32.08        
 17 Nagler, James R           11 LIAC-MR                36.63      32.21        
 18 Skala, Ethan R            11 IA-MR                  31.57      32.22        
 18 Mei, Ian                  12 SSC-MR                 33.57      32.22        
 20 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR                 31.13      32.26        
 21 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR                31.40      32.27        
 21 Santos, Tom J             12 UN-MR                  33.31      32.27        
 23 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    31.20      32.34        
 24 So, Brendan E             11 LIAC-MR                33.98      32.68        
 25 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 32.15      32.88        
 26 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 33.46      32.98        
 27 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR    31.40      33.01        
 28 Natindim, Leif E          12 LIAC-MR                32.90      33.05        
 29 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           33.27      33.33        
 30 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR    33.12      33.44        
 31 Brzozowski, Frank J       11 LIAC-MR                32.99      33.56        
 32 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR                35.31      33.67        
 33 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR           34.27      33.70        
 34 Halpin, Michael T         12 LBA-MR                 35.87      33.74        
 35 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR                32.87      33.86        
 36 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 33.17      33.92        
 37 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR                33.77      34.02        
 38 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    32.58      34.08        
 39 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR       34.64      34.38        
 40 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 33.28      34.62        
 41 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 33.17      34.66        
 42 Bradley, Jake W           12 LBA-MR                 33.53      34.71        
 43 Christie, Richie M        12 WISC-MR                33.32      34.78        
 43 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR                37.37      34.78        
 45 Johnson, Michael P        12 WISC-MR                33.10      35.09        
 46 Worthington, Nick J       11 SSC-MR                 34.35      35.23        
 47 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    36.15      35.39        
 48 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    35.28      35.41        
 49 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    38.21      35.46        
 50 Castro, Dorien J          11 IA-MR                  33.80      35.72        
 51 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 39.29      35.87        
 52 Maloney, Michael A        12 SSC-MR                 36.40      35.91        
 53 Kieran, Liam M            11 IA-MR                  36.37      35.98        
 54 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR                 35.78      36.10        
 54 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 35.41      36.10        
 56 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                35.18      36.43        
 57 Napolitano, Joe           12 HAA-MR                 34.89      36.56        
 58 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       34.99      36.64        
 59 Nguyen, Dylan M           11 WISC-MR                37.01      36.66        
 60 Heaney, William M         12 LBA-MR                 36.61      36.76        
 61 Valenzuela, Benjamin A    11 LBA-MR                 38.98      36.90        
 62 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR                37.19      36.92        
 63 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    35.58      36.99        
 64 Franks, John              11 Express Swimming-MR    37.58      37.04        
 65 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR                37.85      37.13        
 66 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 37.76      37.25        
 67 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR                36.91      37.31        
 68 Mozian, James P           11 SSC-MR                 36.88      37.47        
 69 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR                 37.70      37.50        
 69 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR                 37.00      37.50        
 71 Ghermezian, Mitchel       12 Tmsuffolk-MR           36.84      37.51        
 72 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR                 39.13      37.58        
 73 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 35.21      37.60        
 74 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR                37.30      37.63        
 75 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR                 39.78      37.64        
 76 Christou, Theo            12 LIAC-MR                36.72      37.82        
 77 Zegadlo, Nicholas H       11 BBSC-MR                37.02      37.94        
 78 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR                38.60      38.15        
 78 Christou, Alex            12 LIAC-MR                36.43      38.15        
 80 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           37.32      38.38        
 81 Melloy, John J            11 FA-MR                  41.55      38.51        
 82 Lind, Josh W              11 SSC-MR                 36.20      38.84        
 83 Kennedy, Michael          12 SSC-MR                 39.49      38.96        
 84 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR                37.77      39.06        
 85 Mulieri, Dylan            11 WISC-MR                38.21      39.42        
 86 Viollis, Logan            11 SSC-MR                 40.42      39.78        
 87 Garrity, Jack J           12 HAA-MR                 41.32      40.23        
 88 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                  41.73      40.26        
 89 Deely, Jack W             11 LBA-MR                 40.81      40.50        
 90 Holmes, James P           12 CSDC-MR                41.45      40.71        
 91 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 39.00      40.79        
 92 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR                 36.66      41.48        
 93 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           38.19      42.42        
 94 Bascom, Jaden             11 LBA-MR                 39.37      42.70        
 95 Petty, Gabriel            12 LBA-MR                 45.92      44.20        
 96 Brown, Harrison W         12 SSC-MR                 43.55      44.21        
 97 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR                42.53      44.58        
 98 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR           47.44      45.07        
 99 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR                 43.49      46.07        
100 Lerner, Hugo T            11 Express Swimming-MR    45.80      47.73        
101 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR    51.90      52.25        
Non-Award Division  
  1 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR                 32.24      30.06 SILV   
  2 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR                31.47      30.16 SILV   
  3 Villatoro, Sebastian      11 IA-MR                  31.59      30.50 SILV   
 -- Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR                31.48        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 1:04.52   3/20/2016 Jake Nielsen, HAA  -MR                     
                1:01.29  JO
                1:06.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Park, Nathaniel B         12 LIAC-MR              1:09.02    1:07.42        
                  32.20     1:07.42 (35.22)                                        
  2 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:07.18    1:07.43        
                  32.25     1:07.43 (35.18)                                        
  3 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              1:08.11    1:07.60        
                  31.95     1:07.60 (35.65)                                        
  4 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR               1:11.27    1:07.62        
                  32.42     1:07.62 (35.20)                                        
  5 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:07.90    1:07.70        
                  32.60     1:07.70 (35.10)                                        
  6 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR              1:08.96    1:08.03        
                  31.95     1:08.03 (36.08)                                        
  7 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR              1:09.49    1:08.83        
                  32.55     1:08.83 (36.28)                                        
  8 Kohli, Arnav              11 Tmsuffolk-MR         1:11.31    1:09.48        
                  33.09     1:09.48 (36.39)                                        
  9 Boutin, Dylan             12 LIAC-MR              1:09.76    1:09.78        
                  33.73     1:09.78 (36.05)                                        
 10 Perisa, Marko C           12 LBA-MR               1:12.83    1:09.80        
                  34.13     1:09.80 (35.67)                                        
 11 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR  1:13.66    1:09.83        
                  33.14     1:09.83 (36.69)                                        
 12 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:07.65    1:09.88        
                  32.79     1:09.88 (37.09)                                        
 13 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:09.71    1:10.10        
                  33.65     1:10.10 (36.45)                                        
 14 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:10.65    1:10.11        
                  34.54     1:10.11 (35.57)                                        
 15 Nagler, James R           11 LIAC-MR              1:09.99    1:10.23        
                  33.73     1:10.23 (36.50)                                        
 16 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:11.76    1:10.33        
                  34.25     1:10.33 (36.08)                                        
 17 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:12.30    1:10.48        
                  34.58     1:10.48 (35.90)                                        
 18 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR              1:09.56    1:10.72        
                  33.63     1:10.72 (37.09)                                        
 19 Skala, Ethan R            11 IA-MR                1:12.24    1:10.83        
                  33.19     1:10.83 (37.64)                                        
 20 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:10.12    1:10.92        
                  34.99     1:10.92 (35.93)                                        
 21 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              1:11.03    1:10.96        
                  33.91     1:10.96 (37.05)                                        
 21 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:14.47    1:10.96        
                  34.19     1:10.96 (36.77)                                        
 23 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR               1:11.21    1:11.73        
                  33.58     1:11.73 (38.15)                                        
 24 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR              1:11.34    1:11.75        
                  34.59     1:11.75 (37.16)                                        
 25 Bradley, Jake W           12 LBA-MR               1:12.32    1:11.76        
                  35.04     1:11.76 (36.72)                                        
 26 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:12.26    1:12.13        
                  33.44     1:12.13 (38.69)                                        
 27 Barberi, Danny            12 BBSC-MR              1:15.26    1:12.43        
                  34.42     1:12.43 (38.01)                                        
 28 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         1:14.14    1:12.56        
                  34.71     1:12.56 (37.85)                                        
 29 Romano, Brady P           12 LBA-MR               1:21.03    1:12.79        
                  34.42     1:12.79 (38.37)                                        
 30 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:13.77    1:12.81        
                  35.56     1:12.81 (37.25)                                        
 31 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:13.53    1:12.83        
                  35.40     1:12.83 (37.43)                                        
 32 Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:19.62    1:12.90        
                  34.42     1:12.90 (38.48)                                        
 33 Worthington, Nick J       11 SSC-MR               1:17.27    1:13.82        
                  35.90     1:13.82 (37.92)                                        
 34 Johnson, Michael P        12 WISC-MR              1:14.25    1:13.83        
                  35.35     1:13.83 (38.48)                                        
 35 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              1:15.59    1:14.64        
                  35.04     1:14.64 (39.60)                                        
 36 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:13.85    1:14.70        
                  35.92     1:14.70 (38.78)                                        
 37 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR     1:16.33    1:14.80        
                  35.00     1:14.80 (39.80)                                        
 38 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:13.84    1:15.14        
                  35.03     1:15.14 (40.11)                                        
 39 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR              1:17.68    1:15.42        
                  36.78     1:15.42 (38.64)                                        
 40 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:13.44    1:15.52        
                  36.73     1:15.52 (38.79)                                        
 41 Natindim, Leif E          12 LIAC-MR              1:21.68    1:15.79        
                  34.19     1:15.79 (41.60)                                        
 42 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR              1:17.86    1:15.94        
 43 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR              1:15.89    1:16.15        
                  36.19     1:16.15 (39.96)                                        
 44 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:18.16    1:16.27        
                  36.97     1:16.27 (39.30)                                        
 45 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:17.66    1:16.90        
                  36.64     1:16.90 (40.26)                                        
 46 Napolitano, Joe           12 HAA-MR               1:18.75    1:16.95        
                  36.01     1:16.95 (40.94)                                        
 47 Massaro, William J        11 LIAC-MR              1:19.54    1:17.33        
                  37.24     1:17.33 (40.09)                                        
 48 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               1:31.99    1:17.66        
                  36.62     1:17.66 (41.04)                                        
 49 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:17.99    1:18.25        
                  37.84     1:18.25 (40.41)                                        
 50 Castro, Dorien J          11 IA-MR                1:16.75    1:18.98        
                  36.77     1:18.98 (42.21)                                        
 51 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         1:18.19    1:19.33        
                  36.43     1:19.33 (42.90)                                        
 52 Maloney, Michael A        12 SSC-MR               1:20.54    1:19.35        
                  37.13     1:19.35 (42.22)                                        
 53 Halpin, Michael T         12 LBA-MR               1:25.63    1:19.65        
                  36.38     1:19.65 (43.27)                                        
 54 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:20.83    1:20.07        
                  38.52     1:20.07 (41.55)                                        
 55 O'Reilly, Kieran T        11 IA-MR                1:19.24    1:20.39        
                  37.94     1:20.39 (42.45)                                        
 56 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               1:22.28    1:21.22        
                  41.07     1:21.22 (40.15)                                        
 57 Young, Addison            11 SSC-MR               1:20.58    1:21.28        
                  38.04     1:21.28 (43.24)                                        
 58 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:21.40    1:21.29        
                  38.30     1:21.29 (42.99)                                        
 59 Lind, Josh W              11 SSC-MR               1:17.70    1:21.45        
                  39.06     1:21.45 (42.39)                                        
 60 Napolitano, Nick          12 HAA-MR               1:19.28    1:21.54        
                  37.91     1:21.54 (43.63)                                        
 61 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               1:19.10    1:21.70        
                  39.84     1:21.70 (41.86)                                        
 62 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR              1:21.94    1:22.03        
                  39.32     1:22.03 (42.71)                                        
 63 Ghermezian, Mitchel       12 Tmsuffolk-MR         1:24.91    1:22.28        
                  38.31     1:22.28 (43.97)                                        
 64 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:30.19    1:22.53        
                  38.34     1:22.53 (44.19)                                        
 65 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR              1:23.07    1:22.66        
                  39.81     1:22.66 (42.85)                                        
 66 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR               1:31.74    1:22.71        
                  38.55     1:22.71 (44.16)                                        
 67 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               1:21.45    1:23.23        
                  39.50     1:23.23 (43.73)                                        
 68 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:21.92    1:23.39        
                  39.30     1:23.39 (44.09)                                        
 69 Heaney, William M         12 LBA-MR               1:19.89    1:24.30        
                  38.99     1:24.30 (45.31)                                        
 70 Christou, Theo            12 LIAC-MR              1:24.21    1:24.59        
                  38.34     1:24.59 (46.25)                                        
 71 Sarmuksnis, Sean P        11 LBA-MR               1:21.80    1:24.78        
                  41.41     1:24.78 (43.37)                                        
 72 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              1:23.53    1:24.88        
                  40.43     1:24.88 (44.45)                                        
 73 Kunzler, Jake R           11 Three Village-MR     1:23.13    1:25.28        
                  40.05     1:25.28 (45.23)                                        
 74 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               1:31.26    1:25.47        
                  40.80     1:25.47 (44.67)                                        
 75 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:27.87    1:26.11        
                  42.11     1:26.11 (44.00)                                        
 76 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:26.78    1:26.33        
                  40.15     1:26.33 (46.18)                                        
 77 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:27.18    1:26.52        
                  40.18     1:26.52 (46.34)                                        
 78 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR              1:25.06    1:26.95        
                  41.16     1:26.95 (45.79)                                        
 79 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               1:26.47    1:27.06        
                  39.31     1:27.06 (47.75)                                        
 80 Holmes, James P           12 CSDC-MR              1:28.60    1:27.57        
                  41.73     1:27.57 (45.84)                                        
 81 Valenzuela, Benjamin A    11 LBA-MR               1:36.29    1:28.14        
                  41.53     1:28.14 (46.61)                                        
 82 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  1:30.80    1:28.20        
                  40.75     1:28.20 (47.45)                                        
 83 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               1:27.98    1:28.23        
                  41.79     1:28.23 (46.44)                                        
 84 Bub, Logan J              12 CSDC-MR              1:32.05    1:28.56        
                  40.34     1:28.56 (48.22)                                        
 85 Zegadlo, Nicholas H       11 BBSC-MR              1:27.16    1:28.86        
                  42.62     1:28.86 (46.24)                                        
 86 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR              1:33.07    1:28.90        
                  38.89     1:28.90 (50.01)                                        
 87 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:33.69    1:30.03        
 88 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                1:33.22    1:30.97        
                  42.34     1:30.97 (48.63)                                        
 89 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:25.24    1:31.07        
                  41.31     1:31.07 (49.76)                                        
 90 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         1:33.95    1:36.89        
                  45.06     1:36.89 (51.83)                                        
 91 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR               1:26.06    1:37.50        
                  44.56     1:37.50 (52.94)                                        
 92 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR              1:42.17    1:38.00        
                  44.44     1:38.00 (53.56)                                        
 93 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               1:34.72    1:38.14        
 94 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR               1:42.58    1:39.11        
                  45.60     1:39.11 (53.51)                                        
 95 Brown, Harrison W         12 SSC-MR               1:40.05    1:40.28        
                  47.38     1:40.28 (52.90)                                        
 96 Blatt, Jonathan D         11 SSC-MR               1:43.21    1:42.76        
                  48.51     1:42.76 (54.25)                                        
 97 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  2:02.92    1:57.15        
                  55.09   1:57.15 (1:02.06)                                        
 98 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:47.83    2:06.92        
                  47.24   2:06.92 (1:19.68)                                        
Non-Award Division  
  1 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         1:08.52    1:04.48#SILV   
                  30.94     1:04.48 (33.54)                                        
  2 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:07.93    1:05.04 SILV   
                  30.50     1:05.04 (34.54)                                        
  3 Villatoro, Sebastian      11 IA-MR                1:08.00    1:05.66 SILV   
                  31.41     1:05.66 (34.25)                                        
  4 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:09.31    1:05.80 SILV   
                  31.18     1:05.80 (34.62)                                        
  5 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:08.91    1:06.60 SILV   
                  31.76     1:06.60 (34.84)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:17.43   3/19/2016 Robert Dougherty, HAA  -MR                 
                2:13.29  JO
                2:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Weiss, Jeremy M           12 SSC-MR               2:36.82    2:27.48        
                  33.71     1:10.81 (37.10)     1:49.76 (38.95)     2:27.48 (37.72)
  2 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  2:29.55    2:29.58        
                  33.22     1:10.96 (37.74)     1:50.87 (39.91)     2:29.58 (38.71)
  3 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               2:30.36    2:30.38        
                  33.36     1:11.95 (38.59)     1:52.34 (40.39)     2:30.38 (38.04)
  4 Brzozowski, Frank J       11 LIAC-MR              2:29.26    2:30.70        
                  33.57     1:13.57 (40.00)     1:52.16 (38.59)     2:30.70 (38.54)
  5 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               2:42.45    2:31.16        
                  33.72     1:14.32 (40.60)     1:52.64 (38.32)     2:31.16 (38.52)
  6 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              2:36.55    2:32.24        
                  34.82     1:14.95 (40.13)     1:55.02 (40.07)     2:32.24 (37.22)
  7 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR              2:30.99    2:32.37        
                  34.10     1:13.22 (39.12)     1:53.39 (40.17)     2:32.37 (38.98)
  8 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               2:37.63    2:32.59        
                  33.91     1:13.12 (39.21)     1:52.15 (39.03)     2:32.59 (40.44)
  9 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               2:40.44    2:32.73        
                  34.49     1:14.67 (40.18)     1:56.09 (41.42)     2:32.73 (36.64)
 10 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               2:37.84    2:33.01        
                  33.68     1:14.16 (40.48)     1:49.84 (35.68)     2:33.01 (43.17)
 11 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              2:37.12    2:33.18        
                  34.63     1:15.17 (40.54)     1:54.87 (39.70)     2:33.18 (38.31)
 12 Nagler, James R           11 LIAC-MR              2:31.37    2:33.27        
                  34.43     1:13.36 (38.93)     1:53.33 (39.97)     2:33.27 (39.94)
 13 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               2:48.81    2:33.33        
                  36.11     1:15.43 (39.32)     1:55.14 (39.71)     2:33.33 (38.19)
 14 Mei, Ian                  12 SSC-MR               2:48.32    2:35.82        
                  34.85     1:14.50 (39.65)     1:55.53 (41.03)     2:35.82 (40.29)
 15 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               2:40.43    2:36.62        
                  33.87     1:14.81 (40.94)     1:56.97 (42.16)     2:36.62 (39.65)
 16 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                2:31.83    2:38.68        
                                                    1:56.26 ( )     2:38.68 (42.42)
 17 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               2:41.58    2:39.18        
                  36.73     1:17.80 (41.07)     2:00.64 (42.84)     2:39.18 (38.54)
 18 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              2:36.71    2:39.29        
                  35.51     1:16.29 (40.78)     1:59.51 (43.22)     2:39.29 (39.78)
 19 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              2:43.10    2:40.47        
                  36.79     1:17.82 (41.03)     2:01.06 (43.24)     2:40.47 (39.41)
 20 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              2:36.40    2:41.15        
                  35.58     1:16.96 (41.38)     2:00.00 (43.04)     2:41.15 (41.15)
 21 Skala, Ethan R            11 IA-MR                2:46.97    2:41.37        
                  35.30     1:17.31 (42.01)     2:00.91 (43.60)     2:41.37 (40.46)
 22 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               2:45.58    2:41.61        
                  35.48     1:17.60 (42.12)     2:00.94 (43.34)     2:41.61 (40.67)
 23 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               2:45.47    2:42.54        
                  37.38     1:19.80 (42.42)     2:04.11 (44.31)     2:42.54 (38.43)
 24 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               2:49.69    2:42.72        
                  36.22                             2:01.11 ( )     2:42.72 (41.61)
 25 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR  2:41.87    2:43.63        
                  37.09     1:18.85 (41.76)     2:00.97 (42.12)     2:43.63 (42.66)
 26 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  2:51.53    2:43.99        
                  37.88     1:20.01 (42.13)     2:02.75 (42.74)     2:43.99 (41.24)
 27 Worthington, Nick J       11 SSC-MR               2:51.46    2:45.38        
                  36.71     1:19.03 (42.32)     2:03.42 (44.39)     2:45.38 (41.96)
 28 Kieran, Liam M            11 IA-MR                3:12.68    2:46.05        
                  38.42     1:19.72 (41.30)     2:03.97 (44.25)     2:46.05 (42.08)
 29 Castro, Dorien J          11 IA-MR                3:09.38    2:52.50        
                  37.82     1:20.64 (42.82)     2:07.02 (46.38)     2:52.50 (45.48)
 30 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               3:20.19    2:53.23        
                  38.89     1:24.21 (45.32)     2:10.75 (46.54)     2:53.23 (42.48)
 31 Lind, Josh W              11 SSC-MR               3:00.61    2:53.85        
                  39.03     1:23.11 (44.08)     2:09.43 (46.32)     2:53.85 (44.42)
 32 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               2:55.56    2:55.63        
                                1:26.72 ( )   2:55.63 (1:28.91)                    
 33 Napolitano, Joe           12 HAA-MR               3:09.21    2:57.64        
                  37.42     1:22.68 (45.26)     2:06.44 (43.76)     2:57.64 (51.20)
 34 Napolitano, Nick          12 HAA-MR               3:02.92    2:58.30        
                  38.66                             2:09.07 ( )     2:58.30 (49.23)
 35 Kunzler, Jake R           11 Three Village-MR     3:05.67    3:02.60        
                  39.29     1:24.93 (45.64)     2:12.99 (48.06)     3:02.60 (49.61)
 36 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               3:30.04    3:04.51        
                  40.12     1:27.86 (47.74)     2:16.11 (48.25)     3:04.51 (48.40)
 37 Viollis, Logan            11 SSC-MR               3:02.35    3:05.48        
                  41.32     1:28.83 (47.51)     2:18.05 (49.22)     3:05.48 (47.43)
 38 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         3:49.26    3:09.23        
                  42.26     1:30.26 (48.00)     2:19.57 (49.31)     3:09.23 (49.66)
 39 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         4:16.40    3:36.28        
                  47.21     1:46.10 (58.89)     2:43.48 (57.38)     3:36.28 (52.80)
Non-Award Division  
  1 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              2:35.33    2:20.31 SILV   
                  32.32     1:09.00 (36.68)     1:45.93 (36.93)     2:20.31 (34.38)
  2 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               2:30.59    2:22.48 SILV   
                  32.43     1:08.29 (35.86)     1:45.89 (37.60)     2:22.48 (36.59)
  3 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         2:28.08    2:23.26 SILV   
                  33.20     1:10.30 (37.10)     1:48.63 (38.33)     2:23.26 (34.63)
  4 Villatoro, Sebastian      11 IA-MR                2:35.28    2:24.20 SILV   
                  32.62     1:09.11 (36.49)     1:47.30 (38.19)     2:24.20 (36.90)
  5 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  2:29.94    2:24.84 SILV   
                  32.04     1:08.20 (36.16)     1:47.22 (39.02)     2:24.84 (37.62)
  6 Young, Aaron M            12 SSC-MR               2:37.29    2:25.29 SILV   
                  31.89     1:09.36 (37.47)     1:48.11 (38.75)     2:25.29 (37.18)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 6:03.64   3/18/2016 Michael Y Ma, LIAC -MR                     
                5:59.99  JO
                6:31.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  6:53.45    6:32.21        
                  33.75     1:11.99 (38.24)     1:51.69 (39.70)     2:31.47 (39.78)
        3:11.72 (40.25)     3:52.14 (40.42)     4:32.96 (40.82)     5:13.76 (40.80)
        5:53.77 (40.01)     6:32.21 (38.44)                                        
  2 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               6:45.90    6:40.37        
                  34.38     1:14.09 (39.71)     1:54.68 (40.59)     2:35.76 (41.08)
        3:17.31 (41.55)     3:58.90 (41.59)     4:40.51 (41.61)     5:21.17 (40.66)
        6:02.65 (41.48)     6:40.37 (37.72)                                        
  3 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               7:39.83    6:48.33        
                  34.73     1:16.13 (41.40)     1:59.62 (43.49)     2:41.80 (42.18)
        3:24.96 (43.16)     4:09.34 (44.38)     4:51.92 (42.58)     5:34.63 (42.71)
        6:17.23 (42.60)     6:48.33 (31.10)                                        
  4 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               7:30.33    6:57.98        
                  34.66     1:14.49 (39.83)     1:56.58 (42.09)     2:39.76 (43.18)
        3:23.10 (43.34)     4:06.48 (43.38)     4:50.41 (43.93)     5:34.75 (44.34)
        6:18.69 (43.94)     6:57.98 (39.29)                                        
  5 Mei, Ian                  12 SSC-MR               7:30.28    7:00.53        
                  37.63     1:18.23 (40.60)     2:01.37 (43.14)     2:44.26 (42.89)
        3:28.64 (44.38)     4:12.00 (43.36)     4:56.31 (44.31)     5:39.04 (42.73)
        6:21.09 (42.05)     7:00.53 (39.44)                                        
  6 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               7:45.23    7:14.65        
                  33.89                             2:01.63 ( )                    
                                4:19.63 ( )                             5:49.56 ( )
        6:33.86 (44.30)     7:14.65 (40.79)                                        
  7 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               7:45.56    7:17.06        
                  36.10     1:19.01 (42.91)     2:07.12 (48.11)     2:54.93 (47.81)
        3:40.27 (45.34)     4:25.51 (45.24)     5:09.53 (44.02)     5:53.62 (44.09)
        6:35.94 (42.32)     7:17.06 (41.12)                                        
  8 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               7:45.64    7:35.24        
                  38.23     1:22.92 (44.69)     2:09.79 (46.87)     2:56.62 (46.83)
        3:43.14 (46.52)     4:30.37 (47.23)     5:18.16 (47.79)     6:05.32 (47.16)
        6:51.26 (45.94)     7:35.24 (43.98)                                        
  9 Viollis, Logan            11 SSC-MR               8:03.64    8:03.50        
                  40.27     1:27.25 (46.98)     2:16.14 (48.89)     3:06.93 (50.79)
        3:57.52 (50.59)     4:47.65 (50.13)     5:37.62 (49.97)     6:28.33 (50.71)
        7:18.44 (50.11)     8:03.50 (45.06)                                        
 -- Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               7:30.45         DQ        
      No touch on turn
                  37.24     1:22.24 (45.00)     2:06.76 (44.52)     2:51.32 (44.56)
        3:35.69 (44.37)     4:20.84 (45.15)     5:06.65 (45.81)     5:50.96 (44.31)
        6:34.59 (43.63)          DQ (38.48)                                        
Non-Award Division  
  1 Young, Aaron M            12 SSC-MR               6:43.63    6:31.18 SILV   
                  32.84     1:10.64 (37.80)     1:51.78 (41.14)     2:32.71 (40.93)
        3:12.48 (39.77)     3:52.46 (39.98)     4:32.92 (40.46)     5:14.45 (41.53)
        5:54.65 (40.20)     6:31.18 (36.53)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 34.05   3/20/2016 Michael Jang, TMSUFFOLK                      
                32.79  JO
                36.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 36.12      36.15        
  2 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR           38.04      36.16        
  3 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 37.44      36.51        
  4 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 36.99      36.58        
  5 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR                36.99      36.91        
  6 Natindim, Leif E          12 LIAC-MR                37.04      36.94        
  7 Smith, Eddie J            12 IA-MR                  41.18      37.24        
  8 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR                37.00      37.34        
  9 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR           40.36      37.37        
  9 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR                38.06      37.37        
 11 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 42.42      37.52        
 12 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR                 38.53      37.61        
 13 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR                 37.21      37.69        
 14 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR                38.69      38.09        
 15 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR                 39.54      38.18        
 16 Kohli, Arnav              11 Tmsuffolk-MR           38.22      38.20        
 17 Mei, Ian                  12 SSC-MR                 38.61      38.21        
 18 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    37.73      38.22        
 18 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    37.24      38.22        
 20 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR                39.16      38.23        
 21 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 38.92      38.25        
 22 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    39.35      38.43        
 23 Romano, Brady P           12 LBA-MR                 40.85      38.59        
 24 So, Brendan E             11 LIAC-MR                39.84      38.84        
 25 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR                38.54      39.03        
 26 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR                38.05      39.05        
 27 Stocki, Oliver            11 SSC-MR                 36.95      39.15        
 28 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR    39.36      39.43        
 29 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 38.16      39.60        
 30 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR                39.20      39.80        
 31 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           40.88      39.91        
 32 O'Reilly, Kieran T        11 IA-MR                  43.70      40.31        
 33 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR                39.48      40.32        
 34 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       46.94      40.34        
 35 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 41.83      40.38        
 36 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR                38.56      40.57        
 37 Johnson, Michael P        12 WISC-MR                38.52      40.67        
 38 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 39.43      40.82        
 39 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           45.36      40.91        
 40 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 38.99      40.92        
 41 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 38.92      40.98        
 42 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR                 44.81      41.21        
 43 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                46.22      41.39        
 44 Maloney, Michael A        12 SSC-MR                 41.83      41.44        
 45 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR                 41.04      41.94        
 46 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    39.57      41.95        
 47 Bradley, Jake W           12 LBA-MR                 43.07      42.40        
 48 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR                 45.35      42.43        
 49 Worthington, Nick J       11 SSC-MR                 45.73      42.45        
 50 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    41.77      42.55        
 51 Lind, Josh W              11 SSC-MR                 41.50      42.62        
 52 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR                 50.39      42.98        
 53 Barberi, Danny            12 BBSC-MR                41.99      43.14        
 54 Young, Addison            11 SSC-MR                 42.55      43.55        
 55 Kennedy, Michael          12 SSC-MR                 43.59      44.01        
 56 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 42.64      44.24        
 57 Napolitano, Joe           12 HAA-MR                 43.49      44.31        
 58 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR       47.26      44.35        
 59 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR                44.09      44.40        
 60 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR                42.83      44.42        
 61 Mozian, James P           11 SSC-MR                 46.64      44.52        
 62 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR                43.08      44.59        
 63 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR                 50.26      44.97        
 63 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 48.70      44.97        
 65 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                45.23      45.05        
 66 Halpin, Michael T         12 LBA-MR                 43.97      45.19        
 67 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 47.62      45.22        
 68 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR                45.51      45.28        
 69 Christou, Theo            12 LIAC-MR                44.93      45.38        
 70 Franks, John              11 Express Swimming-MR    47.03      45.61        
 71 Castro, Dorien J          11 IA-MR                  51.18      46.11        
 72 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 46.00      46.12        
 73 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR                 47.97      46.14        
 74 Heaney, William M         12 LBA-MR                 44.60      46.30        
 75 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           50.53      46.34        
 76 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR                46.10      46.41        
 77 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR           55.46      46.84        
 78 Ghermezian, Mitchel       12 Tmsuffolk-MR           49.58      47.36        
 79 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR                 45.99      47.65        
 80 Sarmuksnis, Sean P        11 LBA-MR                 48.41      48.03        
 81 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    56.08      48.11        
 82 Zegadlo, Nicholas H       11 BBSC-MR                47.44      48.16        
 83 Brown, Harrison W         12 SSC-MR                 48.64      49.54        
 84 Blatt, Jonathan D         11 SSC-MR                 51.84      50.92        
 85 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR                 50.40      51.05        
 86 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           48.77      51.13        
 87 Carle, Caleb M            11 FA-MR                  54.43      51.24        
 88 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                  52.41      52.31        
 89 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR                57.37      52.91        
 90 Petty, Gabriel            12 LBA-MR                 55.69      52.97        
 91 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                57.08      55.07        
 92 Deely, Jack W             11 LBA-MR                 51.27      57.17        
 93 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:03.78    1:01.66        
Non-Award Division  
  1 Monahan, James J          11 Three Village-MR       38.08      34.34 SILV   
  2 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR                36.14      35.31 SILV   
  3 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           37.77      35.73 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:14.10   3/19/2016 Matthew Szypula, TMSUFFOLK                 
                1:09.99  JO
                1:17.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:18.77    1:17.64        
                  38.07     1:17.64 (39.57)                                        
  2 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:23.94    1:18.17        
                  37.95     1:18.17 (40.22)                                        
  3 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR               1:20.11    1:18.39        
                  38.72     1:18.39 (39.67)                                        
  4 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR              1:20.23    1:18.71        
                  38.02     1:18.71 (40.69)                                        
  5 Filagrossi, Christian T   12 LIAC-MR              1:18.17    1:19.52        
                  39.91     1:19.52 (39.61)                                        
  6 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         1:19.50    1:19.76        
                  39.09     1:19.76 (40.67)                                        
  7 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:20.39    1:19.80        
                  39.02     1:19.80 (40.78)                                        
  8 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              1:20.81    1:19.99        
                  38.77     1:19.99 (41.22)                                        
  9 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:24.66    1:20.24        
                  38.76     1:20.24 (41.48)                                        
 10 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR               1:22.56    1:20.80        
                  40.25     1:20.80 (40.55)                                        
 11 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         1:19.10    1:20.86        
                  39.85     1:20.86 (41.01)                                        
 12 Natindim, Leif E          12 LIAC-MR              1:27.09    1:21.33        
                  38.02     1:21.33 (43.31)                                        
 13 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:20.81    1:21.41        
                  40.41     1:21.41 (41.00)                                        
 14 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:21.85    1:21.54        
                  39.45     1:21.54 (42.09)                                        
 15 Kohli, Arnav              11 Tmsuffolk-MR         1:20.52    1:21.81        
                  40.15     1:21.81 (41.66)                                        
 16 Perisa, Marko C           12 LBA-MR               1:20.55    1:22.23        
                  40.46     1:22.23 (41.77)                                        
 17 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:24.35    1:22.41        
                  41.18     1:22.41 (41.23)                                        
 18 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         1:24.10    1:22.53        
                  41.57     1:22.53 (40.96)                                        
 19 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              1:20.87    1:22.80        
                  39.67     1:22.80 (43.13)                                        
 20 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:23.63    1:23.14        
                  41.03     1:23.14 (42.11)                                        
 21 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:23.12    1:23.19        
                  39.88     1:23.19 (43.31)                                        
 22 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:23.94    1:23.24        
                  40.74     1:23.24 (42.50)                                        
 23 Dellamorte, Aidan         12 LBA-MR               1:26.44    1:23.39        
                  39.97     1:23.39 (43.42)                                        
 24 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:30.39    1:23.80        
                  40.59     1:23.80 (43.21)                                        
 25 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:24.72    1:23.96        
                  41.79     1:23.96 (42.17)                                        
 26 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:27.01    1:24.63        
                  40.77     1:24.63 (43.86)                                        
 27 Johnson, Michael P        12 WISC-MR              1:20.36    1:24.70        
                  40.74     1:24.70 (43.96)                                        
 28 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              1:23.77    1:25.17        
                  41.29     1:25.17 (43.88)                                        
 29 Nagler, James R           11 LIAC-MR              1:22.88    1:25.33        
                  41.11     1:25.33 (44.22)                                        
 30 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR              1:21.70    1:25.77        
 31 Christie, Richie M        12 WISC-MR              1:25.14    1:25.98        
                  41.70     1:25.98 (44.28)                                        
 32 Santos, Tom J             12 UN-MR                1:31.45    1:26.28        
                  42.03     1:26.28 (44.25)                                        
 33 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR  1:33.82    1:26.42        
 34 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR              1:27.52    1:26.55        
 35 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:27.85    1:26.69        
                  42.08     1:26.69 (44.61)                                        
 36 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR              1:28.15    1:27.49        
 37 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:33.21    1:28.07        
                  43.28     1:28.07 (44.79)                                        
 37 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:28.76    1:28.07        
                  42.44     1:28.07 (45.63)                                        
 39 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:33.40    1:28.34        
                  43.15     1:28.34 (45.19)                                        
 40 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         1:25.17    1:28.35        
                  43.56     1:28.35 (44.79)                                        
 41 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:25.09    1:28.54        
                  43.33     1:28.54 (45.21)                                        
 42 Barberi, Danny            12 BBSC-MR              1:35.81    1:28.95        
                  43.42     1:28.95 (45.53)                                        
 43 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:27.36    1:29.06        
                  42.59     1:29.06 (46.47)                                        
 44 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:24.88    1:29.10        
                  43.21     1:29.10 (45.89)                                        
 45 Maloney, Michael A        12 SSC-MR               1:35.45    1:29.12        
                  44.29     1:29.12 (44.83)                                        
 46 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:28.98    1:29.31        
                  43.72     1:29.31 (45.59)                                        
 47 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR              1:41.08    1:29.72        
                  44.78     1:29.72 (44.94)                                        
 48 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:25.69    1:30.02        
                  44.11     1:30.02 (45.91)                                        
 49 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR              1:24.62    1:30.94        
                  42.96     1:30.94 (47.98)                                        
 50 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR     1:36.43    1:31.13        
                  43.94     1:31.13 (47.19)                                        
 51 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:26.42    1:31.18        
                  44.50     1:31.18 (46.68)                                        
 52 Bradley, Jake W           12 LBA-MR               1:34.66    1:31.27        
                  44.28     1:31.27 (46.99)                                        
 53 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              1:32.50    1:31.29        
                  43.61     1:31.29 (47.68)                                        
 54 Napolitano, Nick          12 HAA-MR               1:32.07    1:31.38        
                  44.47     1:31.38 (46.91)                                        
 55 Young, Addison            11 SSC-MR               1:31.97    1:31.66        
 56 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR              1:30.66    1:31.77        
                  45.11     1:31.77 (46.66)                                        
 57 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:30.02    1:31.93        
                  43.71     1:31.93 (48.22)                                        
 58 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               1:34.44    1:32.32        
 59 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:29.16    1:32.61        
 60 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR               1:36.26    1:33.19        
                  45.61     1:33.19 (47.58)                                        
 61 Lind, Josh W              11 SSC-MR               1:29.11    1:33.70        
                  45.26     1:33.70 (48.44)                                        
 62 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:41.57    1:33.75        
 63 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               1:34.19    1:33.98        
                  47.91     1:33.98 (46.07)                                        
 64 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:31.18    1:34.18        
                  44.67     1:34.18 (49.51)                                        
 65 Mozian, James P           11 SSC-MR               1:35.27    1:34.46        
                  46.20     1:34.46 (48.26)                                        
 66 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR               1:37.44    1:35.55        
                  46.78     1:35.55 (48.77)                                        
 67 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR              1:34.33    1:35.93        
                  46.32     1:35.93 (49.61)                                        
 68 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               1:40.57    1:36.14        
                  47.79     1:36.14 (48.35)                                        
 69 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR              1:35.65    1:36.21        
                  46.59     1:36.21 (49.62)                                        
 70 Napolitano, Joe           12 HAA-MR               1:32.60    1:37.11        
                  49.28     1:37.11 (47.83)                                        
 71 Castro, Dorien J          11 IA-MR                1:47.16    1:38.48        
                  48.60     1:38.48 (49.88)                                        
 72 Mulieri, Dylan            11 WISC-MR              1:31.12    1:38.91        
 73 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:47.42    1:39.70        
                  49.17     1:39.70 (50.53)                                        
 74 Kunzler, Jake R           11 Three Village-MR     1:34.64    1:39.77        
 75 Christou, Theo            12 LIAC-MR              1:37.52    1:39.93        
                  46.79     1:39.93 (53.14)                                        
 76 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              1:38.69    1:40.32        
                  48.26     1:40.32 (52.06)                                        
 76 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:44.13    1:40.32        
                  47.54     1:40.32 (52.78)                                        
 78 Heaney, William M         12 LBA-MR               1:42.83    1:40.87        
                  49.50     1:40.87 (51.37)                                        
 79 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               1:40.12    1:41.15        
 80 Brown, Harrison W         12 SSC-MR               1:44.60    1:41.52        
                  50.59     1:41.52 (50.93)                                        
 81 Holmes, James P           12 CSDC-MR              1:43.12    1:41.60        
                  49.80     1:41.60 (51.80)                                        
 82 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               1:53.41    1:42.14        
                  48.59     1:42.14 (53.55)                                        
 83 Garrity, Jack J           12 HAA-MR               1:44.40    1:42.41        
                  49.24     1:42.41 (53.17)                                        
 84 Valenzuela, Benjamin A    11 LBA-MR               1:43.13    1:43.83        
                  50.14     1:43.83 (53.69)                                        
 85 Zegadlo, Nicholas H       11 BBSC-MR              1:55.89    1:46.85        
                  53.39     1:46.85 (53.46)                                        
 86 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  2:01.49    1:47.00        
                  52.84     1:47.00 (54.16)                                        
 87 Ghermezian, Mitchel       12 Tmsuffolk-MR         1:38.77    1:47.59        
                  53.80     1:47.59 (53.79)                                        
 88 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               1:53.91    1:54.67        
 89 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         1:48.94    1:55.68        
 90 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                1:54.04    1:56.25        
                  53.17   1:56.25 (1:03.08)                                        
 91 Bascom, Jaden             11 LBA-MR               1:56.33    1:57.99        
                  55.54   1:57.99 (1:02.45)                                        
 92 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:59.12    2:04.41        
                  59.31   2:04.41 (1:05.10)                                        
 -- Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR              2:13.95         DQ        
      Delay initiating turn
                  53.71        DQ (1:01.72)                                        
 -- Kieran, Liam M            11 IA-MR                1:44.51         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  45.90          DQ (49.72)                                        
 -- Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:25.10         DQ        
      Delay initiating turn
                  44.89          DQ (44.28)                                        
 -- Skala, Ethan R            11 IA-MR                1:30.05         DQ        
      Delay initiating turn
                  43.37          DQ (45.38)                                        
 -- Halpin, Michael T         12 LBA-MR               1:47.43         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  48.86          DQ (50.62)                                        
 -- Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:19.76         DQ        
      No touch at turn
Non-Award Division  
  1 Smith, Eddie J            12 IA-MR                1:20.22    1:16.95 SILV   
                  37.70     1:16.95 (39.25)                                        
  2 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR              1:18.04    1:17.13 SILV   
 -- Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR              1:22.54        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:26.26   3/18/2016 Andrew J Diano, FA   -MR                   
                2:32.99  JO
                2:42.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               2:49.81    2:43.94        
                  38.37     1:20.12 (41.75)     2:03.35 (43.23)     2:43.94 (40.59)
  2 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               2:45.90    2:44.99        
                  39.29     1:23.56 (44.27)     2:06.11 (42.55)     2:44.99 (38.88)
  3 Young, Aaron M            12 SSC-MR               2:49.98    2:47.86        
                  37.61     1:20.31 (42.70)     2:04.56 (44.25)     2:47.86 (43.30)
  4 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              2:55.68    2:48.27        
                  38.62     1:23.07 (44.45)     2:08.22 (45.15)     2:48.27 (40.05)
  5 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR              2:46.63    2:49.68        
                  40.53     1:22.63 (42.10)     2:06.54 (43.91)     2:49.68 (43.14)
  6 Mei, Ian                  12 SSC-MR               2:57.75    2:51.85        
                                                    2:08.24 ( )     2:51.85 (43.61)
  7 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               3:10.22    2:53.68        
                  39.72     1:25.04 (45.32)     2:11.31 (46.27)     2:53.68 (42.37)
  8 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               3:05.23    2:55.34        
                  41.80     1:26.49 (44.69)     2:14.02 (47.53)     2:55.34 (41.32)
  9 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               3:15.15    2:56.94        
                  41.13     1:27.30 (46.17)     2:12.42 (45.12)     2:56.94 (44.52)
 10 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               3:20.82    2:58.89        
                  41.24     1:26.95 (45.71)     2:13.61 (46.66)     2:58.89 (45.28)
 11 Lind, Josh W              11 SSC-MR               3:25.78    3:09.78        
                  44.82     1:32.74 (47.92)     2:22.12 (49.38)     3:09.78 (47.66)
 12 Viollis, Logan            11 SSC-MR               3:21.45    3:15.59        
                  45.05     1:35.63 (50.58)     2:28.06 (52.43)     3:15.59 (47.53)
 -- Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               3:10.39         DQ        
      Multiple strokes
                  43.62     1:33.64 (50.02)     2:23.98 (50.34)          DQ (45.47)
Non-Award Division  
  1 Monahan, James J          11 Three Village-MR     2:46.34    2:38.01 SILV   
                  36.48     1:16.51 (40.03)     1:58.37 (41.86)     2:38.01 (39.64)
  2 Martin, Tim J             12 SSC-MR               2:49.87    2:40.13 SILV   
                  38.27     1:19.77 (41.50)     2:01.65 (41.88)     2:40.13 (38.48)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 38.88   3/19/2016 Connor J Maloney, FA   -MR                   
                36.99  JO
                40.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 40.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 40.56      40.49        
  2 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR                41.10      40.92        
  3 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR                40.90      41.18        
  4 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR                 42.26      41.21        
  5 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR    43.15      41.31        
  6 Johnson, Michael P        12 WISC-MR                43.69      41.34        
  7 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 43.04      41.38        
  8 Weiss, Jeremy M           12 SSC-MR                 45.30      41.73        
  9 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR                42.87      41.74        
 10 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 43.03      42.11        
 11 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                42.62      42.26        
 12 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR           44.12      42.32        
 13 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 41.22      42.55        
 14 Bradley, Jake W           12 LBA-MR                 45.82      42.63        
 15 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR           44.84      42.69        
 16 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           48.97      42.80        
 17 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       45.52      42.97        
 18 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 43.25      43.16        
 19 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 42.92      43.37        
 20 Nagler, James R           11 LIAC-MR                41.82      43.53        
 21 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 44.91      43.65        
 22 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    44.91      43.73        
 23 Kohli, Arnav              11 Tmsuffolk-MR           45.57      43.75        
 24 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR    41.90      43.95        
 25 Smith, Eddie J            12 IA-MR                  47.37      43.98        
 26 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 47.24      44.11        
 27 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    43.96      44.31        
 28 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 45.73      45.22        
 29 Natindim, Leif E          12 LIAC-MR                47.06      45.60        
 30 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    50.39      45.75        
 31 Christou, Alex            12 LIAC-MR                46.26      45.95        
 32 Christou, Theo            12 LIAC-MR                46.34      46.13        
 33 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR                46.63      46.32        
 34 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 45.89      46.78        
 35 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR       49.63      46.85        
 36 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR                49.07      46.99        
 37 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 50.20      47.01        
 38 Franks, John              11 Express Swimming-MR    54.03      47.08        
 39 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR    48.34      47.21        
 40 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR                48.02      47.26        
 41 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    47.52      47.38        
 42 Bascom, Jaden             11 LBA-MR                 48.02      47.57        
 42 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR                48.11      47.57        
 44 Barberi, Danny            12 BBSC-MR                47.86      47.62        
 45 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR                46.85      47.89        
 46 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR                47.38      47.98        
 47 Zegadlo, Nicholas H       11 BBSC-MR                50.14      48.10        
 48 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 43.84      48.36        
 49 Melloy, John J            11 FA-MR                  53.99      48.39        
 50 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR                 46.22      48.40        
 51 So, Brendan E             11 LIAC-MR                48.82      49.01        
 52 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  50.56      49.14        
 53 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 48.40      49.51        
 54 Nguyen, Dylan M           11 WISC-MR                49.75      49.54        
 55 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 49.83      50.22        
 56 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    52.99      50.27        
 57 Deely, Jack W             11 LBA-MR                 50.37      50.37        
 58 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR                 50.91      50.55        
 59 Holmes, James P           12 CSDC-MR                51.54      50.60        
 60 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:02.22      51.13        
 61 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 52.51      51.17        
 62 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 52.67      51.30        
 63 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               1:06.62      51.65        
 64 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                58.17      51.70        
 65 Lerner, Hugo T            11 Express Swimming-MR    53.40      51.86        
 66 Mozian, James P           11 SSC-MR                 55.58      52.16        
 67 Christie, Richie M        12 WISC-MR                54.71      52.46        
 68 Mulieri, Dylan            11 WISC-MR                52.92      52.49        
 69 Ghermezian, Mitchel       12 Tmsuffolk-MR           51.36      52.68        
 70 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR                53.58      53.43        
 71 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR                52.01      53.52        
 72 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           53.21      53.82        
 73 Lind, Josh W              11 SSC-MR                 54.06      54.10        
 74 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR                 54.62      54.28        
 75 Petty, Gabriel            12 LBA-MR                 57.30      55.99        
 76 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR                55.93      56.09        
 77 Heaney, William M         12 LBA-MR                 55.79      56.80        
 78 Kunzler, Jake R           11 Three Village-MR       53.61      57.02        
 79 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:03.07      57.83        
 80 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR               1:00.38      58.23        
 81 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               1:04.37      58.43        
 82 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR                 55.53      59.15        
 83 Kennedy, Michael          12 SSC-MR                 56.58      59.55        
 84 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              1:07.23    1:01.04        
 85 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR              1:03.94    1:04.88        
 -- Worthington, Nick J       11 SSC-MR                 55.94         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR                46.58         DQ        
      False start
 -- Maloney, Michael A        12 SSC-MR                 53.65         DQ        
      Other
 -- Brown, Harrison W         12 SSC-MR               1:05.44         DQ        
      Other
 -- Napolitano, Joe           12 HAA-MR                 51.33         DQ        
      Scissors kick
 -- Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR                48.00         DQ        
      One hand touch
 -- Filagrossi, Christian T   12 LIAC-MR                41.18         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Garrity, Jack J           12 HAA-MR               1:03.51         DQ        
      Scissors kick
Non-Award Division  
  1 Nasta, Mike V             12 SSC-MR                 40.30      38.13#SILV   
  2 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    40.66      38.91 SILV   
  3 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           41.44      39.08 SILV   
  4 Monahan, James J          11 Three Village-MR       41.02      39.70 SILV   
 -- Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR                44.33        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:26.63   3/20/2016 Casey Fonseca, WISC -MR                    
                1:19.59  JO
                1:26.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:27.08    1:26.80        
                  39.56     1:26.80 (47.24)                                        
  2 Park, Nathaniel B         12 LIAC-MR              1:31.99    1:27.43        
                  43.22     1:27.43 (44.21)                                        
  3 Guiteau, Luc R            11 Tmsuffolk-MR         1:30.35    1:28.33        
                  41.16     1:28.33 (47.17)                                        
  4 Villatoro, Sebastian      11 IA-MR                1:29.26    1:28.34        
                  41.82     1:28.34 (46.52)                                        
  5 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         1:31.64    1:29.25        
                  41.49     1:29.25 (47.76)                                        
  6 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:28.65    1:31.24        
                  44.33     1:31.24 (46.91)                                        
  7 Perisa, Marko C           12 LBA-MR               1:28.94    1:31.55        
                  42.31     1:31.55 (49.24)                                        
  8 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:34.86    1:31.56        
                  44.28     1:31.56 (47.28)                                        
  9 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:32.48    1:32.04        
                  44.25     1:32.04 (47.79)                                        
 10 Skala, Ethan R            11 IA-MR                1:28.96    1:32.51        
                  42.57     1:32.51 (49.94)                                        
 11 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:30.57    1:32.54        
                  43.88     1:32.54 (48.66)                                        
 12 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR  1:36.31    1:33.58        
                  44.01     1:33.58 (49.57)                                        
 13 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:33.78    1:33.83        
                  46.57     1:33.83 (47.26)                                        
 14 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:32.90    1:34.35        
                  44.78     1:34.35 (49.57)                                        
 15 Johnson, Michael P        12 WISC-MR              1:33.31    1:34.82        
                  45.20     1:34.82 (49.62)                                        
 16 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:33.55    1:34.90        
                  43.71     1:34.90 (51.19)                                        
 17 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         1:34.03    1:35.26        
                  45.60     1:35.26 (49.66)                                        
 18 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:35.78    1:35.56        
                  44.85     1:35.56 (50.71)                                        
 19 Smith, Eddie J            12 IA-MR                1:32.93    1:35.92        
                  45.03     1:35.92 (50.89)                                        
 20 Nagler, James R           11 LIAC-MR              1:29.42    1:35.97        
                  45.06     1:35.97 (50.91)                                        
 21 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR              1:36.08    1:36.01        
                  46.19     1:36.01 (49.82)                                        
 22 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:35.19    1:36.13        
                  46.13     1:36.13 (50.00)                                        
 23 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:32.36    1:36.29        
                  45.59     1:36.29 (50.70)                                        
 24 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:32.44    1:36.70        
                  45.42     1:36.70 (51.28)                                        
 25 Christou, Theo            12 LIAC-MR              1:38.36    1:38.35        
                  46.48     1:38.35 (51.87)                                        
 26 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:51.66    1:38.52        
                  47.58     1:38.52 (50.94)                                        
 27 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:43.29    1:39.06        
                  47.92     1:39.06 (51.14)                                        
 28 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:38.45    1:39.27        
                  47.91     1:39.27 (51.36)                                        
 29 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:44.50    1:39.39        
                  48.82     1:39.39 (50.57)                                        
 30 Natindim, Leif E          12 LIAC-MR              1:46.81    1:39.51        
                  46.67     1:39.51 (52.84)                                        
 31 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:43.38    1:39.74        
                  47.50     1:39.74 (52.24)                                        
 32 Young, Addison            11 SSC-MR               1:37.56    1:40.21        
                  48.06     1:40.21 (52.15)                                        
 33 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:35.67    1:40.42        
                  48.41     1:40.42 (52.01)                                        
 34 Massaro, William J        11 LIAC-MR              1:40.20    1:41.55        
                  48.99     1:41.55 (52.56)                                        
 35 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:40.74    1:41.67        
                  49.18     1:41.67 (52.49)                                        
 36 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               1:43.23    1:42.33        
                  50.17     1:42.33 (52.16)                                        
 37 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               1:46.47    1:42.91        
                  48.66     1:42.91 (54.25)                                        
 38 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR               1:41.52    1:43.38        
                  50.07     1:43.38 (53.31)                                        
 39 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              1:41.63    1:43.62        
                  49.30     1:43.62 (54.32)                                        
 40 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR              1:43.61    1:44.19        
                  50.38     1:44.19 (53.81)                                        
 41 So, Brendan E             11 LIAC-MR              1:43.84    1:44.68        
                  50.07     1:44.68 (54.61)                                        
 42 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR              1:47.36    1:45.63        
                  50.90     1:45.63 (54.73)                                        
 43 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               1:44.05    1:46.44        
 44 Holmes, James P           12 CSDC-MR              1:51.69    1:46.63        
                  50.41     1:46.63 (56.22)                                        
 45 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:44.45    1:47.42        
                  53.13     1:47.42 (54.29)                                        
 46 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:50.91    1:48.09        
                  50.06     1:48.09 (58.03)                                        
 47 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR              1:48.50    1:48.23        
                  48.19   1:48.23 (1:00.04)                                        
 48 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:54.32    1:49.25        
                  52.03     1:49.25 (57.22)                                        
 49 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:50.09    1:51.80        
                  53.79     1:51.80 (58.01)                                        
 50 Mozian, James P           11 SSC-MR               1:58.46    1:52.50        
                  54.17     1:52.50 (58.33)                                        
 51 O'Reilly, Kieran T        11 IA-MR                1:51.71    1:52.68        
                  54.72     1:52.68 (57.96)                                        
 52 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR               1:53.96    1:54.20        
                  53.31   1:54.20 (1:00.89)                                        
 53 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               2:04.56    1:55.58        
                  55.45   1:55.58 (1:00.13)                                        
 54 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:57.77    1:57.00        
                  56.91   1:57.00 (1:00.09)                                        
 55 Maloney, Michael A        12 SSC-MR               1:50.82    1:57.47        
                  56.60   1:57.47 (1:00.87)                                        
 56 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR               2:04.40    2:00.25        
                  56.83   2:00.25 (1:03.42)                                        
 57 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               2:01.43    2:01.27        
                  58.02   2:01.27 (1:03.25)                                        
 58 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  2:13.25    2:01.78        
                  59.50   2:01.78 (1:02.28)                                        
 59 Ghermezian, Mitchel       12 Tmsuffolk-MR         1:58.96    2:03.42        
                  57.54   2:03.42 (1:05.88)                                        
 60 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                   NT    2:04.11        
                  55.09   2:04.11 (1:09.02)                                        
 61 Carle, Caleb M            11 FA-MR                2:13.31    2:06.57        
                  58.06   2:06.57 (1:08.51)                                        
 62 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               2:01.73    2:07.71        
                1:00.63   2:07.71 (1:07.08)                                        
 63 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         2:04.00    2:08.26        
                  59.71   2:08.26 (1:08.55)                                        
 64 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               2:03.65    2:08.32        
                1:03.37   2:08.32 (1:04.95)                                        
 65 Blatt, Jonathan D         11 SSC-MR               2:24.08    2:16.88        
                1:05.86   2:16.88 (1:11.02)                                        
 -- Melloy, John J            11 FA-MR                1:56.44         DQ        
      False start
                  53.93          DQ (57.62)                                        
 -- Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:52.33         DQ        
      Double pull / kicks
                  52.11        DQ (1:00.46)                                        
Non-Award Division  
  1 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:28.42    1:25.46#SILV   
                  38.90     1:25.46 (46.56)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 3:07.52   3/18/2016 Aidan J Polley, CSC  -MR                   
                2:53.99  JO
                3:03.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 3:03.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Martin, Tim J             12 SSC-MR               3:05.81    3:03.59#       
                  41.33     1:28.99 (47.66)     2:16.28 (47.29)     3:03.59 (47.31)
  2 Mei, Ian                  12 SSC-MR               3:20.19    3:08.39        
                  44.54     1:32.02 (47.48)     2:20.10 (48.08)     3:08.39 (48.29)
  3 Skala, Ethan R            11 IA-MR                3:20.63    3:11.36        
                  42.24     1:30.89 (48.65)     2:21.92 (51.03)     3:11.36 (49.44)
  4 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               3:31.77    3:14.99        
                  45.11     1:34.59 (49.48)     2:26.12 (51.53)     3:14.99 (48.87)
  5 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               3:25.59    3:20.55        
                  46.90     1:38.53 (51.63)     2:31.88 (53.35)     3:20.55 (48.67)
 -- DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               4:20.73         DQ        
      Scissors kick
                  54.01   1:56.26 (1:02.25)   2:58.93 (1:02.67)        DQ (1:01.51)
Non-Award Division  
  1 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               3:05.03    2:56.46#SILV   
                  39.82     1:24.92 (45.10)     2:11.09 (46.17)     2:56.46 (45.37)
  2 Boutin, Dylan             12 LIAC-MR              3:06.67    2:56.54#SILV   
                  39.94     1:25.03 (45.09)     2:11.52 (46.49)     2:56.54 (45.02)
  3 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               3:04.34    2:57.09#SILV   
                  41.10     1:26.93 (45.83)     2:13.62 (46.69)     2:57.09 (43.47)
  4 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  3:23.77    3:01.53#SILV   
                  41.45     1:26.59 (45.14)     2:13.43 (46.84)     3:01.53 (48.10)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 33.68   3/20/2016 Austin Fei, LIAC -MR                         
                31.09  JO
                34.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 34.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 35.62      35.01        
  2 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 36.17      35.43        
  3 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 35.32      35.67        
  4 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR           36.05      35.87        
  5 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR                39.57      36.06        
  6 Kohli, Arnav              11 Tmsuffolk-MR           35.67      36.28        
  7 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 35.28      36.35        
  8 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR                35.40      36.64        
  9 Mei, Ian                  12 SSC-MR                 37.21      36.74        
 10 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR                38.63      36.75        
 11 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    37.71      37.04        
 11 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    36.91      37.04        
 13 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR                38.63      37.14        
 13 Nagler, James R           11 LIAC-MR                37.72      37.14        
 15 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR           41.42      37.34        
 16 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 35.58      37.35        
 17 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR                38.06      37.41        
 18 Smith, Eddie J            12 IA-MR                  41.12      37.55        
 19 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR                38.41      37.74        
 20 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       36.15      37.81        
 21 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 38.07      38.42        
 22 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 39.17      38.63        
 23 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR                 35.08      38.78        
 24 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    38.73      39.26        
 25 Romano, Brady P           12 LBA-MR                 44.01      39.88        
 26 So, Brendan E             11 LIAC-MR                38.17      40.33        
 27 Skala, Ethan R            11 IA-MR                  40.08      40.44        
 27 Carle, Zachary L          12 FA-MR                  45.70      40.44        
 29 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR                 49.50      40.49        
 30 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR                39.53      40.69        
 31 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           44.71      40.79        
 32 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR                 39.75      41.40        
 33 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR       43.92      41.81        
 34 Castro, Dorien J          11 IA-MR                  40.32      41.92        
 35 Napolitano, Joe           12 HAA-MR                 42.74      42.35        
 36 Franks, John              11 Express Swimming-MR    47.62      42.76        
 37 Bradley, Jake W           12 LBA-MR                 40.67      42.78        
 38 Valenzuela, Benjamin A    11 LBA-MR                 45.13      42.79        
 39 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           40.91      43.24        
 40 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR                42.35      43.36        
 41 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 41.51      43.38        
 42 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR                43.47      43.78        
 43 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR                 43.50      44.42        
 44 Mozian, James P           11 SSC-MR                 46.02      44.45        
 45 Worthington, Nick J       11 SSC-MR                 49.77      44.78        
 46 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           59.64      44.84        
 47 Viollis, Logan            11 SSC-MR                 44.36      44.86        
 48 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR                44.14      44.98        
 49 Kunzler, Jake R           11 Three Village-MR       44.40      45.01        
 50 Kennedy, Michael          12 SSC-MR                 46.72      45.13        
 51 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                47.35      45.28        
 52 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    47.27      45.41        
 53 Barberi, Danny            12 BBSC-MR                44.23      45.80        
 54 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR                 47.35      45.91        
 55 Heaney, William M         12 LBA-MR                 40.34      46.84        
 56 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR                 50.77      47.08        
 57 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 48.82      47.23        
 58 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 44.86      47.44        
 59 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 56.34      47.66        
 60 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                48.40      48.22        
 61 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR                49.70      48.53        
 62 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR                 47.87      48.55        
 63 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 57.91      49.54        
 64 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR                 54.02      52.73        
 65 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR                 48.50      54.06        
 66 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           56.76      54.70        
 67 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR                51.76      54.76        
 68 Melloy, John J            11 FA-MR                  49.56      54.78        
 69 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:09.89      54.83        
 70 Carle, Caleb M            11 FA-MR                1:01.71      56.63        
 71 Brown, Harrison W         12 SSC-MR                 58.72    1:03.39        
 -- Lind, Josh W              11 SSC-MR                 46.82         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 41.33         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Maloney, Michael A        12 SSC-MR                 45.67         DQ        
      Arms underwater recovery
Non-Award Division  
  1 Hansen, Lance             12 Tmsuffolk-MR           39.43      33.01#SILV   
  2 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR                34.91      33.35#SILV   
  3 Monahan, James J          11 Three Village-MR       35.01      34.21 SILV   
  4 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 36.68      34.22 SILV   
  5 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR                35.28      34.29 SILV   
  6 Park, Nathaniel B         12 LIAC-MR                36.17      34.32 SILV   
  7 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 40.13      34.33 SILV   
  8 Boutin, Dylan             12 LIAC-MR                35.43      34.41 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:16.04   3/19/2016 Michael Y Ma, LIAC -MR                     
                1:11.99  JO
                1:17.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR              1:24.36    1:17.70        
                  35.47     1:17.70 (42.23)                                        
  2 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:19.70    1:17.80        
                  36.11     1:17.80 (41.69)                                        
  3 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:18.32    1:18.60        
                  36.18     1:18.60 (42.42)                                        
  4 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:26.74    1:19.74        
                  36.37     1:19.74 (43.37)                                        
  5 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         1:19.47    1:20.02        
                  36.43     1:20.02 (43.59)                                        
  6 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR              1:20.88    1:22.18        
                  37.41     1:22.18 (44.77)                                        
  7 Brzozowski, Frank J       11 LIAC-MR              1:21.15    1:23.18        
                  38.81     1:23.18 (44.37)                                        
  8 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:22.36    1:23.35        
                  38.52     1:23.35 (44.83)                                        
  9 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:25.26    1:24.81        
                  38.73     1:24.81 (46.08)                                        
 10 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:27.62    1:25.14        
                  39.17     1:25.14 (45.97)                                        
 11 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:24.95    1:25.27        
                  40.38     1:25.27 (44.89)                                        
 12 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              1:28.37    1:26.01        
                  39.40     1:26.01 (46.61)                                        
 13 Hansen, Lance             12 Tmsuffolk-MR         1:28.62    1:26.15        
                  35.38     1:26.15 (50.77)                                        
 14 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:30.60    1:26.91        
                  40.29     1:26.91 (46.62)                                        
 15 Smith, Eddie J            12 IA-MR                1:31.39    1:28.09        
                  40.34     1:28.09 (47.75)                                        
 16 So, Brendan E             11 LIAC-MR              1:29.12    1:28.56        
                  40.25     1:28.56 (48.31)                                        
 17 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:31.64    1:29.50        
                  41.31     1:29.50 (48.19)                                        
 18 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:40.48    1:31.35        
                  40.55     1:31.35 (50.80)                                        
 19 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:40.45    1:35.79        
                  41.26     1:35.79 (54.53)                                        
 20 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:32.53    1:37.45        
                  47.21     1:37.45 (50.24)                                        
 21 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:35.28    1:37.64        
                  44.80     1:37.64 (52.84)                                        
 22 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:27.55    1:37.98        
                  42.62     1:37.98 (55.36)                                        
 23 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR              1:30.93    1:38.35        
                  42.29     1:38.35 (56.06)                                        
 24 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:56.73    1:40.20        
                  43.63     1:40.20 (56.57)                                        
 25 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               1:52.77    1:42.38        
                  47.38     1:42.38 (55.00)                                        
 26 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:48.88    1:43.04        
                  46.26     1:43.04 (56.78)                                        
 27 Mozian, James P           11 SSC-MR               1:57.59    1:44.46        
                  45.51     1:44.46 (58.95)                                        
 28 Maloney, Michael A        12 SSC-MR               1:39.58    1:45.30        
                  46.58     1:45.30 (58.72)                                        
 29 Barberi, Danny            12 BBSC-MR              1:40.71    1:46.25        
                  49.39     1:46.25 (56.86)                                        
 30 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               1:40.88    1:47.27        
                  49.76     1:47.27 (57.51)                                        
 31 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               1:50.84    1:48.11        
                  51.44     1:48.11 (56.67)                                        
 32 Young, Addison            11 SSC-MR               1:55.05    1:52.56        
                  51.39   1:52.56 (1:01.17)                                        
 33 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:50.49    1:52.62        
                  50.76   1:52.62 (1:01.86)                                        
 34 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               1:50.78    1:57.80        
                  51.76   1:57.80 (1:06.04)                                        
 35 Brown, Harrison W         12 SSC-MR               2:10.87    2:22.61        
 -- Filagrossi, Christian T   12 LIAC-MR              1:21.59         DQ        
      Alternating Kick
                  37.93          DQ (40.19)                                        
 -- Heaney, William M         12 LBA-MR               1:35.50         DQ        
      Alternating Kick
                  48.32        DQ (1:04.20)                                        
Non-Award Division  
  1 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:17.65    1:15.58#SILV   
                  34.43     1:15.58 (41.15)                                        
  2 Villatoro, Sebastian      11 IA-MR                1:25.46    1:16.89 SILV   
                  35.15     1:16.89 (41.74)                                        
 -- Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR              2:07.56        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 2:37.34   3/18/2016 Zachary Yasinov, Express Swimming          
                2:39.99  JO
                2:45.39  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:45.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               2:46.19    2:46.96        
                  33.80     1:14.94 (41.14)     2:00.62 (45.68)     2:46.96 (46.34)
  2 Martin, Tim J             12 SSC-MR               3:24.71    3:09.05        
                  41.21     1:29.77 (48.56)     2:20.23 (50.46)     3:09.05 (48.82)
Non-Award Division  
  1 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               2:46.41    2:25.53#JO     
                  30.44     1:07.37 (36.93)     1:46.91 (39.54)     2:25.53 (38.62)
  2 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               2:46.21    2:31.95#JO     
                  33.21     1:12.56 (39.35)     1:53.38 (40.82)     2:31.95 (38.57)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 1:12.72   3/20/2016 Michael Jang, TMSUFFOLK                    
                1:10.99  JO
                1:17.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR              1:22.62    1:18.25        
                  36.46     1:18.25 (41.79)                                        
  2 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:18.28    1:18.27        
                  37.15     1:18.27 (41.12)                                        
  3 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              1:25.41    1:18.56        
                  35.82     1:18.56 (42.74)                                        
  4 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:21.94    1:19.02        
                  36.91     1:19.02 (42.11)                                        
  5 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:20.86    1:19.17        
                  38.16     1:19.17 (41.01)                                        
  6 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              1:21.46    1:19.24        
                  36.40     1:19.24 (42.84)                                        
  7 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:23.21    1:19.43        
                  38.23     1:19.43 (41.20)                                        
  8 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR               1:22.96    1:19.53        
                  37.07     1:19.53 (42.46)                                        
  9 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:20.91    1:20.28        
                  37.86     1:20.28 (42.42)                                        
 10 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:24.53    1:20.53        
                  37.07     1:20.53 (43.46)                                        
 11 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR              1:25.64    1:20.79        
                  35.59     1:20.79 (45.20)                                        
 12 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:23.61    1:20.92        
                  38.90     1:20.92 (42.02)                                        
 13 Nagler, James R           11 LIAC-MR              1:21.44    1:21.09        
                  37.10     1:21.09 (43.99)                                        
 14 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:20.63    1:21.53        
                  38.90     1:21.53 (42.63)                                        
 15 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:29.87    1:22.13        
                  37.48     1:22.13 (44.65)                                        
 16 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR              1:24.00    1:22.16        
                  38.85     1:22.16 (43.31)                                        
 17 So, Brendan E             11 LIAC-MR              1:26.28    1:22.78        
                  37.94     1:22.78 (44.84)                                        
 18 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR              1:21.32    1:23.56        
                  36.86     1:23.56 (46.70)                                        
 19 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:23.76    1:23.67        
                  40.05     1:23.67 (43.62)                                        
 20 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:21.09    1:23.70        
                  40.84     1:23.70 (42.86)                                        
 21 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:33.25    1:24.14        
                  40.36     1:24.14 (43.78)                                        
 22 Romano, Brady P           12 LBA-MR               1:32.81    1:24.16        
                  36.84     1:24.16 (47.32)                                        
 23 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:25.36    1:24.93        
                  39.72     1:24.93 (45.21)                                        
 24 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:28.68    1:25.08        
                  40.49     1:25.08 (44.59)                                        
 25 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:28.82    1:25.19        
                  40.01     1:25.19 (45.18)                                        
 26 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:28.73    1:25.30        
                  40.11     1:25.30 (45.19)                                        
 27 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:26.51    1:25.70        
                  40.14     1:25.70 (45.56)                                        
 28 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:24.46    1:25.90        
                  39.86     1:25.90 (46.04)                                        
 29 Massaro, William J        11 LIAC-MR              1:29.26    1:25.91        
                  41.19     1:25.91 (44.72)                                        
 30 Johnson, Michael P        12 WISC-MR              1:24.54    1:26.35        
                  39.81     1:26.35 (46.54)                                        
 31 Bradley, Jake W           12 LBA-MR               1:25.65    1:26.65        
                  42.99     1:26.65 (43.66)                                        
 32 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              1:26.61    1:26.83        
                  39.43     1:26.83 (47.40)                                        
 33 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              1:26.87    1:26.97        
                  38.33     1:26.97 (48.64)                                        
 34 Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:32.00    1:27.39        
                  40.26     1:27.39 (47.13)                                        
 35 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:27.56    1:28.17        
                  43.77     1:28.17 (44.40)                                        
 36 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR              1:28.92    1:28.64        
                  41.13     1:28.64 (47.51)                                        
 37 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR              1:31.41    1:29.33        
                  42.42     1:29.33 (46.91)                                        
 38 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:31.36    1:30.65        
                  43.94     1:30.65 (46.71)                                        
 39 Worthington, Nick J       11 SSC-MR               1:37.49    1:31.17        
                  44.35     1:31.17 (46.82)                                        
 40 Young, Addison            11 SSC-MR               1:34.15    1:31.58        
                  45.65     1:31.58 (45.93)                                        
 41 Napolitano, Nick          12 HAA-MR               1:35.38    1:31.60        
                  42.21     1:31.60 (49.39)                                        
 42 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:38.28    1:32.01        
                  43.99     1:32.01 (48.02)                                        
 43 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:35.47    1:32.22        
                  42.90     1:32.22 (49.32)                                        
 44 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:35.05    1:32.50        
                  44.12     1:32.50 (48.38)                                        
 45 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR               1:33.95    1:32.68        
 46 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR              1:33.03    1:33.06        
                  38.80     1:33.06 (54.26)                                        
 47 Valenzuela, Benjamin A    11 LBA-MR               1:45.95    1:33.18        
                  42.89     1:33.18 (50.29)                                        
 48 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:34.09    1:33.44        
                  39.48     1:33.44 (53.96)                                        
 49 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR              1:33.57    1:33.96        
                  47.49     1:33.96 (46.47)                                        
 50 Mozian, James P           11 SSC-MR               1:38.45    1:34.44        
                  43.19     1:34.44 (51.25)                                        
 51 Holmes, James P           12 CSDC-MR              1:41.44    1:34.69        
                  44.73     1:34.69 (49.96)                                        
 52 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               1:33.06    1:34.79        
 53 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:41.23    1:35.55        
                  42.70     1:35.55 (52.85)                                        
 54 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               1:35.15    1:36.36        
                  47.76     1:36.36 (48.60)                                        
 55 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:41.67    1:37.02        
                  45.74     1:37.02 (51.28)                                        
 56 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               1:38.37    1:38.85        
                  42.38     1:38.85 (56.47)                                        
 57 Lind, Josh W              11 SSC-MR               1:35.48    1:39.64        
                  46.29     1:39.64 (53.35)                                        
 58 Heaney, William M         12 LBA-MR               1:36.60    1:43.61        
                  44.81     1:43.61 (58.80)                                        
 59 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                1:46.67    1:43.91        
                  50.48     1:43.91 (53.43)                                        
 60 Bub, Logan J              12 CSDC-MR              1:56.92    1:44.19        
                  50.69     1:44.19 (53.50)                                        
 61 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              1:49.90    1:45.65        
                  49.37     1:45.65 (56.28)                                        
 62 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR              1:42.24    1:46.52        
                  50.86     1:46.52 (55.66)                                        
 63 Melloy, John J            11 FA-MR                1:38.42    1:47.31        
                  54.61     1:47.31 (52.70)                                        
 64 Carle, Caleb M            11 FA-MR                2:01.20    1:49.01        
                  51.70     1:49.01 (57.31)                                        
 65 Blatt, Jonathan D         11 SSC-MR               1:59.45    1:49.63        
                  52.66     1:49.63 (56.97)                                        
 66 Brown, Harrison W         12 SSC-MR               1:54.99    1:53.25        
                  50.12   1:53.25 (1:03.13)                                        
 67 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR              2:01.18    1:54.51        
                  53.40   1:54.51 (1:01.11)                                        
 -- Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR  1:28.75         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  40.87          DQ (41.03)                                        
 -- Stueber, Aidan C          11 WISC-MR              1:34.18         DQ        
      One hand touch - breast
                  44.88          DQ (45.85)                                        
 -- Kunzler, Jake R           11 Three Village-MR     1:35.40         DQ        
      Other - back
                  43.93          DQ (54.14)                                        
 -- Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:28.69         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  43.45          DQ (42.32)                                        
Non-Award Division  
  1 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:19.53    1:13.39 SILV   
                  33.51     1:13.39 (39.88)                                        
  2 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:17.93    1:14.37 SILV   
                  35.18     1:14.37 (39.19)                                        
  3 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:17.38    1:14.46 SILV   
                  34.48     1:14.46 (39.98)                                        
  4 Park, Nathaniel B         12 LIAC-MR              1:19.23    1:14.55 SILV   
                  34.16     1:14.55 (40.39)                                        
  5 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         1:17.96    1:14.72 SILV   
                  36.60     1:14.72 (38.12)                                        
  6 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:18.67    1:15.08 SILV   
                  34.06     1:15.08 (41.02)                                        
  7 Smith, Eddie J            12 IA-MR                1:20.02    1:15.59 SILV   
                  36.07     1:15.59 (39.52)                                        
  8 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:18.35    1:17.18 SILV   
                  34.31     1:17.18 (42.87)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:41.25   3/18/2016 Michael Jang, TMSUFFOLK                    
                2:29.99  JO
                2:47.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               2:49.02    2:49.44        
                  36.58     1:19.22 (42.64)     2:13.53 (54.31)     2:49.44 (35.91)
  2 Brzozowski, Frank J       11 LIAC-MR              2:52.25    2:50.44        
                  37.88     1:19.88 (42.00)     2:13.11 (53.23)     2:50.44 (37.33)
  3 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              2:48.70    2:50.48        
                  39.29     1:22.83 (43.54)     2:13.19 (50.36)     2:50.48 (37.29)
  4 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  2:54.54    2:50.61        
                  39.69     1:21.57 (41.88)     2:15.04 (53.47)     2:50.61 (35.57)
  5 Weiss, Jeremy M           12 SSC-MR               2:50.33    2:50.62        
                  40.19     1:24.16 (43.97)     2:15.19 (51.03)     2:50.62 (35.43)
  6 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR              3:00.23    2:51.07        
                  36.77     1:19.21 (42.44)     2:15.01 (55.80)     2:51.07 (36.06)
  7 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  2:54.21    2:51.20        
                  38.32     1:19.39 (41.07)     2:13.41 (54.02)     2:51.20 (37.79)
  8 So, Brendan E             11 LIAC-MR              3:01.81    3:04.57        
                  44.00     1:30.68 (46.68)     2:26.34 (55.66)     3:04.57 (38.23)
  9 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               3:05.84    3:05.98        
                  42.50     1:30.45 (47.95)     2:26.40 (55.95)     3:05.98 (39.58)
 10 Bradley, Jake W           12 LBA-MR               3:02.78    3:06.00        
                  43.37     1:32.70 (49.33)     2:26.38 (53.68)     3:06.00 (39.62)
 11 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                3:05.12    3:07.48        
                  36.78     1:23.47 (46.69)   2:27.46 (1:03.99)     3:07.48 (40.02)
 12 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         3:24.41    3:07.88        
                  38.34     1:25.86 (47.52)   2:26.82 (1:00.96)     3:07.88 (41.06)
 13 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               3:10.59    3:08.81        
                  42.00     1:32.20 (50.20)     2:28.23 (56.03)     3:08.81 (40.58)
 14 Viollis, Logan            11 SSC-MR               3:16.57    3:20.48        
                  46.04     1:35.87 (49.83)     2:34.43 (58.56)     3:20.48 (46.05)
 15 Young, Addison            11 SSC-MR               3:25.23    3:22.83        
                  52.65     1:41.62 (48.97)     2:37.69 (56.07)     3:22.83 (45.14)
 16 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               3:18.97    3:24.35        
                  48.28     1:41.94 (53.66)     2:37.79 (55.85)     3:24.35 (46.56)
 17 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         3:13.29    3:25.93        
                  48.71     1:36.78 (48.07)     2:36.58 (59.80)     3:25.93 (49.35)
 18 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               3:15.55    3:26.07        
                  49.98     1:36.95 (46.97)   2:44.17 (1:07.22)     3:26.07 (41.90)
 19 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               3:15.64    3:26.87        
                  51.88     1:42.48 (50.60)     2:42.33 (59.85)     3:26.87 (44.54)
 20 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               3:26.08    3:31.92        
                  46.88     1:36.49 (49.61)   2:43.74 (1:07.25)     3:31.92 (48.18)
Non-Award Division  
  1 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               3:03.73    2:42.88 SILV   
                  31.92     1:15.48 (43.56)     2:03.07 (47.59)     2:42.88 (39.81)
  2 Young, Aaron M            12 SSC-MR               2:51.28    2:47.28 SILV   
                  36.15     1:18.57 (42.42)     2:09.52 (50.95)     2:47.28 (37.76)
 -- Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR              3:15.84        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 26.38   3/20/2016 Danny Zahn, TMSUFFOLK                        
                24.99  JO
                26.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Dougherty, Robert         14 HAA-MR                 27.24      26.89        
  2 Guiteau, Alexandre C      13 Tmsuffolk-MR           28.11      26.95        
  3 Viollis, Michael          14 SSC-MR                 27.15      27.12        
  4 Bibolov, Nick             13 SSC-MR                 27.66      27.16        
  5 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR                 28.36      27.25        
  6 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR                27.25      27.39        
  7 Thais, Peter D            14 LIAC-MR                27.65      27.61        
  8 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR    27.72      27.73        
  9 Kalenja, Keno             14 IA-MR                  28.25      27.82        
 10 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR                 27.44      27.84        
 11 Mazur, Sean J             13 LIAC-MR                27.10      27.95        
 12 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR                28.17      27.99        
 13 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                  28.14      28.13        
 14 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR                27.09      28.17        
 15 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR                 28.31      28.19        
 16 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR                27.62      28.45        
 16 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR    28.13      28.45        
 18 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR    28.61      28.89        
 19 Napolitano, Sean          14 HAA-MR                 29.23      29.02        
 20 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR    30.16      29.09        
 21 Reynolds, Ian             13 HAA-MR                 28.76      29.14        
 22 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR                28.76      29.19        
 23 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                  29.90      29.27        
 24 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR                 29.53      29.32        
 25 Morda, Vinny E            14 SSC-MR                 30.04      29.38        
 26 Slabyy, Roman             13 IA-MR                  29.90      29.45        
 27 Dettling, Maverick        13 HAA-MR                 29.45      29.50        
 28 Zegadlo, Zachari C        13 BBSC-MR                29.01      29.52        
 29 Hoge, Jack                14 WISC-MR                29.73      29.53        
 30 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR    32.68      29.83        
 31 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR                 30.04      29.84        
 32 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                  29.77      29.90        
 33 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                  29.80      29.97        
 34 Tomasino, Michael         14 SSC-MR                 31.23      30.04        
 35 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR       30.46      30.21        
 35 Pettit, Joe D             13 IA-MR                  31.20      30.21        
 37 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR                 30.29      30.23        
 38 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                  29.72      30.30        
 39 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR                 30.23      30.40        
 40 Yap, Anil C               14 SSC-MR                 31.61      30.83        
 41 Flecha, Nick S            14 SSC-MR                 30.05      30.96        
 42 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR           30.62      31.03        
 43 Peers, Ronan J            13 IA-MR                  32.19      31.78        
 44 Verdi, Tyler J            14 CSDC-MR                29.31      32.00        
 45 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR                 32.36      32.23        
 46 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR                 34.82      32.36        
 47 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                32.75      32.52        
 48 Levine, Isaac E           14 IA-MR                  32.25      32.90        
 49 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR                 32.71      33.05        
 50 Sullivan, Brandon P       13 SSC-MR                 36.49      33.52        
 51 Lipp, Mark G              13 SSC-MR                 37.19      34.37        
 52 Ward, Colin M             13 SSC-MR                 35.15      34.48        
 53 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR    33.78      34.59        
 54 Viox, Jagger S            13 SSC-MR                 35.10      34.97        
 55 Monti, Logan A            13 LBA-MR                 37.33      36.16        
 56 Minerva, Andrew L         13 SSC-MR                 36.93      36.77        
 57 Donovan, Connor T         13 SSC-MR                 37.31      37.65        
 58 Civitello, Anthony C      13 SSC-MR                 36.99      37.68        
 59 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                35.90      38.28        
 60 Ely, Michael E            13 SSC-MR                 39.02      38.90        
 61 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR           38.09      39.36        
 62 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR           36.44      39.42        
 63 Happle, Richard D         13 SSC-MR                 42.66      39.80        
 -- Goral, Eren F             14 Three Village-MR       29.28         DQ        
      False start
Non-Award Division  
 -- Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR                29.43         DQ        
      Delay of meet
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 56.98   3/22/2014 Jack H Casey, HAA  -MR                       
                53.99  JO
                59.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                59.89      59.95        
                  28.91       59.95 (31.04)                                        
  2 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:00.13    1:00.33        
                  29.50     1:00.33 (30.83)                                        
  3 Gargas, Niko A            13 LIAC-MR              1:01.52    1:01.81        
                  30.22     1:01.81 (31.59)                                        
  4 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:02.40    1:02.00        
                  28.96     1:02.00 (33.04)                                        
  5 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:03.09    1:02.44        
                  30.02     1:02.44 (32.42)                                        
  6 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:02.08    1:02.59        
                  30.06     1:02.59 (32.53)                                        
  7 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              1:00.92    1:02.62        
                  30.37     1:02.62 (32.25)                                        
  8 Kalenja, Keno             14 IA-MR                1:01.38    1:02.63        
                  29.88     1:02.63 (32.75)                                        
  9 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:02.28    1:03.07        
                  30.05     1:03.07 (33.02)                                        
 10 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     1:01.75    1:03.18        
                  29.81     1:03.18 (33.37)                                        
 11 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:04.66    1:03.20        
                  30.71     1:03.20 (32.49)                                        
 12 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:03.47    1:03.25        
                  30.47     1:03.25 (32.78)                                        
 13 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                1:02.58    1:03.34        
                  30.61     1:03.34 (32.73)                                        
 14 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                1:04.49    1:03.41        
                  30.39     1:03.41 (33.02)                                        
 15 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              1:01.40    1:03.90        
                  29.69     1:03.90 (34.21)                                        
 16 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:02.72    1:04.11        
                  30.25     1:04.11 (33.86)                                        
 17 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              1:02.70    1:04.19        
                  30.60     1:04.19 (33.59)                                        
 18 Slabyy, Roman             13 IA-MR                1:08.58    1:04.68        
                  31.35     1:04.68 (33.33)                                        
 19 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:06.68    1:04.80        
                  30.91     1:04.80 (33.89)                                        
 20 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:02.71    1:04.98        
                  30.74     1:04.98 (34.24)                                        
 21 Hoge, Jack                14 WISC-MR              1:06.89    1:05.26        
                  31.46     1:05.26 (33.80)                                        
 22 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               1:06.82    1:05.34        
                  30.69     1:05.34 (34.65)                                        
 22 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               1:04.17    1:05.34        
                  31.01     1:05.34 (34.33)                                        
 24 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:04.51    1:05.48        
                  31.71     1:05.48 (33.77)                                        
 25 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               1:04.30    1:05.51        
                  31.46     1:05.51 (34.05)                                        
 26 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:04.86    1:05.69        
                  31.66     1:05.69 (34.03)                                        
 27 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                1:05.93    1:05.82        
                  31.92     1:05.82 (33.90)                                        
 28 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                1:08.52    1:06.02        
                  31.85     1:06.02 (34.17)                                        
 29 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:11.50    1:06.28        
                  30.71     1:06.28 (35.57)                                        
 30 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                1:03.46    1:06.35        
                  31.76     1:06.35 (34.59)                                        
 31 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:05.16    1:06.49        
                  33.00     1:06.49 (33.49)                                        
 32 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:06.84    1:06.79        
                  31.98     1:06.79 (34.81)                                        
 33 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR     1:06.61    1:06.93        
                  31.18     1:06.93 (35.75)                                        
 34 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:06.02    1:07.00        
                  33.42     1:07.00 (33.58)                                        
 35 Zegadlo, Zachari C        13 BBSC-MR              1:04.71    1:07.67        
                  32.74     1:07.67 (34.93)                                        
 36 Duffy, Kieran E           13 LIAC-MR              1:08.18    1:08.29        
                  33.10     1:08.29 (35.19)                                        
 37 Yap, Anil C               14 SSC-MR               1:09.12    1:08.72        
                  32.36     1:08.72 (36.36)                                        
 38 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:04.49    1:09.17        
                  32.10     1:09.17 (37.07)                                        
 39 Choi, Jushin              13 SSC-MR               1:12.14    1:09.72        
                  34.96     1:09.72 (34.76)                                        
 40 Levine, Isaac E           14 IA-MR                1:09.32    1:11.31        
                  34.17     1:11.31 (37.14)                                        
 41 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               1:09.28    1:11.57        
                  33.00     1:11.57 (38.57)                                        
 42 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:14.92    1:11.86        
 43 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:11.32    1:12.28        
                  34.52     1:12.28 (37.76)                                        
 44 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              1:10.57    1:12.33        
                  34.90     1:12.33 (37.43)                                        
 45 Peers, Ronan J            13 IA-MR                1:11.11    1:12.65        
                  35.09     1:12.65 (37.56)                                        
 46 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:09.42    1:12.90        
                  34.59     1:12.90 (38.31)                                        
 47 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               1:09.98    1:13.75        
                  35.18     1:13.75 (38.57)                                        
 48 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               1:15.01    1:14.43        
                  34.50     1:14.43 (39.93)                                        
 49 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               1:11.81    1:14.52        
                  35.08     1:14.52 (39.44)                                        
 50 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:14.05    1:16.29        
                  35.87     1:16.29 (40.42)                                        
 51 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               1:18.93    1:17.57        
                  37.37     1:17.57 (40.20)                                        
 52 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               1:16.71    1:17.74        
                  35.88     1:17.74 (41.86)                                        
 53 Stueckenschneider, Tyler  13 BBSC-MR              1:16.16    1:17.86        
                  36.83     1:17.86 (41.03)                                        
 54 Lipp, Mark G              13 SSC-MR               1:20.68    1:19.90        
                  39.28     1:19.90 (40.62)                                        
 55 Ward, Colin M             13 SSC-MR               1:21.55    1:20.80        
                  39.07     1:20.80 (41.73)                                        
 56 Civitello, Anthony C      13 SSC-MR               1:21.82    1:21.31        
                  39.82     1:21.31 (41.49)                                        
 57 Lerner, Miles H           13 Express Swimming-MR  1:22.69    1:21.36        
                  38.39     1:21.36 (42.97)                                        
 58 Sullivan, Brandon P       13 SSC-MR               1:27.20    1:22.26        
                  38.36     1:22.26 (43.90)                                        
 59 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               1:19.08    1:23.13        
                  38.17     1:23.13 (44.96)                                        
 60 Monti, Logan A            13 LBA-MR               1:23.28    1:25.44        
 61 McCall, Tim P             13 CSDC-MR              1:22.15    1:26.41        
                  41.74     1:26.41 (44.67)                                        
 62 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR              1:36.61    1:27.01        
                  39.75     1:27.01 (47.26)                                        
 63 Ely, Michael E            13 SSC-MR               1:30.03    1:27.48        
                  43.46     1:27.48 (44.02)                                        
 64 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:27.50    1:28.97        
                  41.63     1:28.97 (47.34)                                        
 65 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         1:27.56    1:29.48        
                  42.88     1:29.48 (46.60)                                        
 66 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               1:27.99    1:29.74        
                  40.40     1:29.74 (49.34)                                        
 67 Happle, Richard D         13 SSC-MR               1:34.44    1:35.84        
                  44.89     1:35.84 (50.95)                                        
Non-Award Division  
  1 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR           59.75      59.14 SILV   
                  28.51       59.14 (30.63)                                        
  2 Thais, Peter D            14 LIAC-MR              1:00.72      59.53 SILV   
                  28.57       59.53 (30.96)                                        
 -- Bassett, Ben H            13 SSC-MR               1:17.08        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:05.44   3/22/2014 Andrew Liberato, IA   -MR                  
                1:57.99  JO
                2:14.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:14.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              2:17.74    2:14.30        
                  30.01     1:03.03 (33.02)     1:38.67 (35.64)     2:14.30 (35.63)
  2 Kalenja, Keno             14 IA-MR                2:19.02    2:14.98        
                  30.22     1:04.87 (34.65)     1:40.92 (36.05)     2:14.98 (34.06)
  3 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              2:14.50    2:15.39        
                  31.01     1:06.18 (35.17)     1:42.61 (36.43)     2:15.39 (32.78)
  4 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              2:15.43    2:15.60        
                  29.76     1:04.79 (35.03)     1:40.71 (35.92)     2:15.60 (34.89)
  5 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         2:29.94    2:15.62        
                  31.08     1:06.32 (35.24)     1:42.13 (35.81)     2:15.62 (33.49)
  6 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     2:16.04    2:16.13        
                  29.41     1:04.20 (34.79)     1:40.47 (36.27)     2:16.13 (35.66)
  7 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                2:19.63    2:16.24        
                  29.95     1:04.45 (34.50)     1:40.92 (36.47)     2:16.24 (35.32)
  8 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              2:16.33    2:16.43        
  9 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:19.86    2:16.71        
                  31.23     1:05.93 (34.70)     1:41.94 (36.01)     2:16.71 (34.77)
 10 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         2:15.80    2:16.74        
 11 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:15.98    2:17.10        
 12 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                2:15.54    2:17.20        
 13 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                2:15.48    2:17.70        
                  30.91     1:05.88 (34.97)     1:42.30 (36.42)     2:17.70 (35.40)
 14 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               2:19.33    2:18.59        
 15 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               2:18.28    2:18.84        
 16 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               2:24.46    2:19.32        
                  31.83     1:07.73 (35.90)     1:44.71 (36.98)     2:19.32 (34.61)
 17 Albert, Adam              13 Three Village-MR     2:16.71    2:20.87        
                  30.64     1:06.74 (36.10)     1:44.71 (37.97)     2:20.87 (36.16)
 18 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         2:23.48    2:21.19        
                  32.88     1:09.72 (36.84)     1:45.70 (35.98)     2:21.19 (35.49)
 19 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               2:23.67    2:21.80        
                  30.93     1:06.73 (35.80)     1:45.15 (38.42)     2:21.80 (36.65)
 20 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              2:20.25    2:22.53        
                  31.51     1:07.63 (36.12)     1:45.39 (37.76)     2:22.53 (37.14)
 21 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                2:25.42    2:22.66        
                  31.87     1:08.47 (36.60)     1:45.76 (37.29)     2:22.66 (36.90)
 22 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              2:22.61    2:24.09        
                  32.19     1:07.92 (35.73)     1:46.42 (38.50)     2:24.09 (37.67)
 23 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               2:30.20    2:25.64        
                  30.96                             2:25.84 ( )         2:25.64 ( )
 24 Hoge, Jack                14 WISC-MR              2:25.62    2:26.19        
                  31.23     1:07.58 (36.35)     1:46.76 (39.18)     2:26.19 (39.43)
 25 Zegadlo, Zachari C        13 BBSC-MR              2:41.05    2:26.71        
                  33.75     1:12.20 (38.45)     1:51.24 (39.04)     2:26.71 (35.47)
 26 Duffy, Kieran E           13 LIAC-MR              2:35.29    2:27.69        
                  34.34     1:11.96 (37.62)     1:50.70 (38.74)     2:27.69 (36.99)
 27 Levine, Isaac E           14 IA-MR                2:31.12    2:29.04        
                  33.50     1:11.65 (38.15)     1:51.00 (39.35)     2:29.04 (38.04)
 28 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                2:27.99    2:29.54        
                  34.33     1:13.42 (39.09)     1:53.61 (40.19)     2:29.54 (35.93)
 29 Slabyy, Roman             13 IA-MR                2:32.29    2:29.78        
                  33.89     1:11.70 (37.81)   2:29.78 (1:18.08)                    
 30 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               2:28.09    2:29.91        
                  33.64     1:13.01 (39.37)     1:51.18 (38.17)     2:29.91 (38.73)
 31 Choi, Jushin              13 SSC-MR               2:40.44    2:32.83        
                  35.13     1:14.36 (39.23)   2:32.83 (1:18.47)                    
 32 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               2:24.03    2:33.36        
                  31.77     1:09.33 (37.56)     1:54.65 (45.32)     2:33.36 (38.71)
 33 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               2:35.45    2:34.06        
                  34.34     1:14.93 (40.59)     1:56.50 (41.57)     2:34.06 (37.56)
 34 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               2:30.91    2:34.38        
                  34.45     1:14.17 (39.72)   2:34.49 (1:20.32)         2:34.38 ( )
 35 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  2:36.45    2:37.54        
                  31.77     1:10.00 (38.23)     1:53.14 (43.14)     2:37.54 (44.40)
 36 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              2:42.28    2:37.59        
                  35.29     1:17.58 (42.29)     1:58.77 (41.19)     2:37.59 (38.82)
 37 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               2:50.79    2:38.67        
                  35.46     1:17.18 (41.72)   2:38.89 (1:21.71)         2:38.67 ( )
 38 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               2:33.31    2:38.84        
                  33.51     1:14.07 (40.56)     1:57.13 (43.06)     2:38.84 (41.71)
 39 Yap, Anil C               14 SSC-MR               2:29.57    2:39.78        
                  41.67     1:19.25 (37.58)     1:59.31 (40.06)     2:39.78 (40.47)
 40 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               2:40.13    2:40.52        
                  35.65     1:17.68 (42.03)     2:00.38 (42.70)     2:40.52 (40.14)
 41 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               2:37.92    2:41.62        
                  35.46     1:18.16 (42.70)     2:01.98 (43.82)     2:41.62 (39.64)
 42 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               2:56.55    2:46.24        
                  37.71     1:19.16 (41.45)     2:04.23 (45.07)     2:46.24 (42.01)
 43 Lipp, Mark G              13 SSC-MR               3:26.84    2:49.18        
                  37.72     1:21.66 (43.94)     2:07.58 (45.92)     2:49.18 (41.60)
 44 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  2:42.95    2:49.79        
                  36.34     1:18.15 (41.81)     2:03.09 (44.94)     2:49.79 (46.70)
 45 Stueckenschneider, Tyler  13 BBSC-MR              2:53.31    2:49.84        
                  37.42     1:20.40 (42.98)     2:06.20 (45.80)     2:49.84 (43.64)
 46 Ward, Colin M             13 SSC-MR               2:56.86    2:52.16        
                  38.91     1:23.83 (44.92)     2:10.12 (46.29)     2:52.16 (42.04)
 47 Sullivan, Brandon P       13 SSC-MR               3:20.77    2:53.14        
                  37.44     1:21.82 (44.38)     2:10.23 (48.41)     2:53.14 (42.91)
 48 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               2:59.67    2:54.00        
                  37.36     1:23.26 (45.90)     2:08.67 (45.41)     2:54.00 (45.33)
 49 Lerner, Miles H           13 Express Swimming-MR  3:04.24    2:55.50        
                  36.97     1:22.57 (45.60)     2:10.13 (47.56)     2:55.50 (45.37)
 50 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               2:56.56    2:57.10        
                  38.06   2:57.10 (2:19.04)                                        
 51 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         2:59.35    2:58.14        
                  40.86     1:26.81 (45.95)     2:13.78 (46.97)     2:58.14 (44.36)
 52 Civitello, Anthony C      13 SSC-MR               3:04.20    3:01.03        
                  40.05     1:27.31 (47.26)     2:16.78 (49.47)     3:01.03 (44.25)
 53 Ely, Michael E            13 SSC-MR               3:22.60    3:09.51        
                  41.64     1:29.83 (48.19)     2:20.15 (50.32)     3:09.51 (49.36)
 54 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         3:09.79    3:09.86        
                  41.33     1:30.70 (49.37)     2:21.76 (51.06)     3:09.86 (48.10)
 55 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               3:11.41    3:11.23        
                  41.27     1:31.32 (50.05)     2:23.66 (52.34)     3:11.23 (47.57)
 56 Happle, Richard D         13 SSC-MR               3:15.89    3:16.41        
                  42.77     1:32.63 (49.86)     2:25.77 (53.14)     3:16.41 (50.64)
Non-Award Division  
  1 Thais, Peter D            14 LIAC-MR              2:15.99    2:13.09 SILV   
                  30.14     1:03.44 (33.30)     1:38.33 (34.89)     2:13.09 (34.76)
 -- Primerano, AJ             13 SSC-MR               3:10.01        DFS        
      Declared false start
 -- Bassett, Ben H            13 SSC-MR               2:59.18        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 5:33.66   3/21/2014 Andrew Liberato, IA   -MR                  
                5:17.99  JO
                5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Viollis, Michael          14 SSC-MR               6:46.66    5:54.04        
                  31.25     1:05.79 (34.54)     1:41.61 (35.82)     2:17.89 (36.28)
        2:54.95 (37.06)     3:29.87 (34.92)     4:06.92 (37.05)     4:44.66 (37.74)
        5:21.60 (36.94)     5:54.04 (32.44)                                        
  2 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  6:11.46    5:58.25        
                  32.07     1:07.24 (35.17)     1:43.91 (36.67)     2:20.98 (37.07)
        2:57.17 (36.19)     3:33.99 (36.82)     4:10.43 (36.44)     4:47.00 (36.57)
        5:23.62 (36.62)     5:58.25 (34.63)                                        
  3 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                6:03.00    6:01.24        
                  32.33     1:07.96 (35.63)     1:44.59 (36.63)     2:21.62 (37.03)
        2:58.09 (36.47)     3:34.22 (36.13)     4:11.74 (37.52)     4:49.41 (37.67)
        5:26.56 (37.15)     6:01.24 (34.68)                                        
  4 Thais, Peter D            14 LIAC-MR              6:20.37    6:01.96        
                  31.06     1:05.45 (34.39)     1:40.85 (35.40)     2:17.34 (36.49)
        2:54.69 (37.35)     3:32.86 (38.17)     4:11.42 (38.56)     4:49.80 (38.38)
        5:26.97 (37.17)     6:01.96 (34.99)                                        
  5 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  6:06.79    6:02.16        
                  30.56     1:06.14 (35.58)     1:43.27 (37.13)     2:19.33 (36.06)
        2:56.87 (37.54)     3:34.23 (37.36)     4:12.14 (37.91)     4:49.36 (37.22)
        5:26.81 (37.45)     6:02.16 (35.35)                                        
  6 Junior, Colin             14 SSC-MR               6:02.53    6:07.38        
                  29.56     1:03.13 (33.57)     1:39.37 (36.24)     2:17.69 (38.32)
        2:56.48 (38.79)     3:34.96 (38.48)     4:13.67 (38.71)     4:52.92 (39.25)
        5:30.54 (37.62)     6:07.38 (36.84)                                        
  7 Kalenja, Keno             14 IA-MR                6:11.25    6:08.56        
                  31.59     1:07.98 (36.39)     1:45.34 (37.36)     2:22.23 (36.89)
        2:59.85 (37.62)     3:37.88 (38.03)     4:16.37 (38.49)     4:54.64 (38.27)
        5:33.38 (38.74)     6:08.56 (35.18)                                        
  8 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               6:45.18    6:09.01        
                  32.34     1:08.01 (35.67)     1:45.58 (37.57)     2:23.78 (38.20)
        3:00.97 (37.19)     3:39.24 (38.27)     4:17.69 (38.45)     4:56.67 (38.98)
        5:34.67 (38.00)     6:09.01 (34.34)                                        
  9 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     6:02.18    6:10.20        
                  31.14     1:06.32 (35.18)     1:43.18 (36.86)     2:21.07 (37.89)
        2:59.44 (38.37)     3:36.67 (37.23)     4:14.39 (37.72)     4:54.05 (39.66)
        5:33.03 (38.98)     6:10.20 (37.17)                                        
 10 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               6:02.92    6:10.62        
                  32.38     1:08.46 (36.08)     1:46.13 (37.67)     2:24.71 (38.58)
        3:01.66 (36.95)     3:40.54 (38.88)     4:18.90 (38.36)     4:58.10 (39.20)
        5:36.17 (38.07)     6:10.62 (34.45)                                        
 11 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               6:41.17    6:14.77        
                  33.92     1:11.78 (37.86)     1:50.04 (38.26)     2:28.77 (38.73)
        3:07.84 (39.07)     3:46.71 (38.87)     4:24.80 (38.09)     5:02.82 (38.02)
        5:39.65 (36.83)     6:14.77 (35.12)                                        
 12 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              6:13.31    6:15.98        
                  33.54     1:09.51 (35.97)     1:47.84 (38.33)     2:26.79 (38.95)
        3:05.70 (38.91)     3:44.85 (39.15)     4:22.11 (37.26)     5:01.63 (39.52)
        5:40.59 (38.96)     6:15.98 (35.39)                                        
 13 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               7:01.45    6:17.57        
                  32.56     1:09.25 (36.69)     1:47.75 (38.50)     2:26.94 (39.19)
        3:05.71 (38.77)     3:44.05 (38.34)     4:22.54 (38.49)     5:01.30 (38.76)
        5:40.68 (39.38)     6:17.57 (36.89)                                        
 14 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              6:06.89    6:19.04        
                  32.13     1:07.19 (35.06)     1:45.25 (38.06)     2:22.99 (37.74)
        3:02.67 (39.68)     3:41.31 (38.64)     4:22.61 (41.30)     5:03.17 (40.56)
        5:42.46 (39.29)     6:19.04 (36.58)                                        
 15 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               5:56.64    6:21.17        
                  32.14     1:08.74 (36.60)     1:47.15 (38.41)     2:26.32 (39.17)
        3:05.28 (38.96)     3:45.14 (39.86)     4:24.58 (39.44)     5:04.21 (39.63)
        5:43.40 (39.19)     6:21.17 (37.77)                                        
 16 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  6:16.93    6:22.57        
                  31.56     1:08.68 (37.12)     1:47.12 (38.44)     2:26.60 (39.48)
        3:06.71 (40.11)     3:46.30 (39.59)     4:25.52 (39.22)     5:05.63 (40.11)
        5:45.14 (39.51)     6:22.57 (37.43)                                        
 17 Levine, Isaac E           14 IA-MR                6:25.30    6:24.49        
                  33.76     1:11.12 (37.36)     1:49.64 (38.52)     2:29.12 (39.48)
        3:08.05 (38.93)     3:47.69 (39.64)     4:27.01 (39.32)     5:06.84 (39.83)
        5:46.72 (39.88)     6:24.49 (37.77)                                        
 18 Olsen, Luke E             14 FA-MR                6:08.76    6:26.60        
                  32.27     1:09.56 (37.29)     1:48.96 (39.40)     2:28.60 (39.64)
        3:06.79 (38.19)     3:46.17 (39.38)     4:26.21 (40.04)     5:07.04 (40.83)
        5:47.37 (40.33)     6:26.60 (39.23)                                        
 19 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               7:15.34    6:48.76        
                  35.21     1:15.51 (40.30)     1:57.23 (41.72)     2:40.29 (43.06)
        3:22.41 (42.12)     4:05.73 (43.32)     4:49.47 (43.74)     5:31.13 (41.66)
        6:11.12 (39.99)     6:48.76 (37.64)                                        
 20 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               8:00.94    7:03.64        
                  35.66     1:16.66 (41.00)     1:58.92 (42.26)     2:42.33 (43.41)
        3:25.91 (43.58)     4:10.30 (44.39)     4:54.27 (43.97)     5:37.18 (42.91)
        6:21.27 (44.09)     7:03.64 (42.37)                                        
 21 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               7:30.46    7:08.31        
                  37.14     1:20.40 (43.26)     2:05.51 (45.11)     2:51.15 (45.64)
        3:35.95 (44.80)     4:19.78 (43.83)     5:03.07 (43.29)     5:45.90 (42.83)
        6:29.15 (43.25)     7:08.31 (39.16)                                        
 22 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               7:15.23    7:15.80        
                  35.54     1:17.77 (42.23)     2:02.83 (45.06)     2:48.45 (45.62)
        3:32.89 (44.44)     4:19.09 (46.20)     5:03.79 (44.70)     5:48.61 (44.82)
        6:34.02 (45.41)     7:15.80 (41.78)                                        
 23 Ward, Colin M             13 SSC-MR               8:04.56    7:25.86        
                  40.49     1:27.50 (47.01)     2:14.77 (47.27)     2:59.32 (44.55)
        3:44.74 (45.42)     4:30.70 (45.96)     5:15.87 (45.17)     6:02.17 (46.30)
        6:46.24 (44.07)     7:25.86 (39.62)                                        
 24 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               8:02.80    7:26.54        
                  40.33     1:26.58 (46.25)     2:14.68 (48.10)     3:00.40 (45.72)
        3:44.72 (44.32)     4:30.81 (46.09)     5:16.44 (45.63)     6:02.57 (46.13)
        6:46.34 (43.77)     7:26.54 (40.20)                                        
 25 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               8:01.43    8:07.81        
                  40.90     1:29.19 (48.29)     2:19.12 (49.93)                    
            3:58.27 ( )     4:49.27 (51.00)     5:42.49 (53.22)     6:33.90 (51.41)
        7:23.96 (50.06)     8:07.81 (43.85)                                        
Non-Award Division  
  1 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  6:16.08    5:47.90 SILV   
                  30.73     1:05.43 (34.70)     1:41.12 (35.69)     2:16.79 (35.67)
        2:52.27 (35.48)     3:27.51 (35.24)     4:03.32 (35.81)     4:38.82 (35.50)
        5:14.13 (35.31)     5:47.90 (33.77)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:06.29   3/20/2016 Miles Kim, TMSUFFOLK                       
                1:02.49  JO
                1:08.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Junior, Colin             14 SSC-MR               1:09.23    1:08.43        
                  33.17     1:08.43 (35.26)                                        
  2 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR              1:11.17    1:09.00        
                  34.03     1:09.00 (34.97)                                        
  3 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                1:09.37    1:09.23        
                  32.82     1:09.23 (36.41)                                        
  4 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:12.77    1:09.28        
                  33.69     1:09.28 (35.59)                                        
  5 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:11.98    1:09.33        
                  33.61     1:09.33 (35.72)                                        
  6 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:12.80    1:09.42        
                  33.76     1:09.42 (35.66)                                        
  7 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:08.53    1:09.48        
                  33.76     1:09.48 (35.72)                                        
  8 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               1:09.98    1:09.60        
                  33.41     1:09.60 (36.19)                                        
  9 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:12.96    1:09.67        
                  34.11     1:09.67 (35.56)                                        
 10 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:09.81    1:09.91        
                  32.95     1:09.91 (36.96)                                        
 11 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:11.00    1:10.31        
                  34.12     1:10.31 (36.19)                                        
 12 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     1:11.56    1:10.45        
                  35.09     1:10.45 (35.36)                                        
 13 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                1:14.35    1:11.11        
                  35.17     1:11.11 (35.94)                                        
 14 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                1:11.29    1:11.56        
                  35.43     1:11.56 (36.13)                                        
 15 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:14.97    1:11.81        
                  34.20     1:11.81 (37.61)                                        
 16 Mazur, Sean J             13 LIAC-MR              1:12.01    1:12.27        
                  35.07     1:12.27 (37.20)                                        
 17 Slabyy, Roman             13 IA-MR                1:17.86    1:12.28        
 18 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:08.60    1:12.67        
                  34.55     1:12.67 (38.12)                                        
 19 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:16.70    1:13.10        
                  35.72     1:13.10 (37.38)                                        
 20 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                1:18.25    1:13.65        
                  36.21     1:13.65 (37.44)                                        
 21 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:13.38    1:13.77        
                  35.78     1:13.77 (37.99)                                        
 22 Kalenja, Keno             14 IA-MR                1:15.36    1:13.85        
                  36.30     1:13.85 (37.55)                                        
 23 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:13.72    1:14.19        
                  36.62     1:14.19 (37.57)                                        
 24 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              1:15.67    1:14.20        
                  35.89     1:14.20 (38.31)                                        
 25 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR     1:16.31    1:14.53        
                  35.50     1:14.53 (39.03)                                        
 26 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               1:14.92    1:14.77        
                  36.30     1:14.77 (38.47)                                        
 27 Hoge, Jack                14 WISC-MR              1:21.75    1:15.33        
                  37.09     1:15.33 (38.24)                                        
 28 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:17.44    1:15.34        
                  37.19     1:15.34 (38.15)                                        
 29 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               1:19.06    1:15.38        
                  36.58     1:15.38 (38.80)                                        
 30 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               1:15.52    1:15.78        
                  36.25     1:15.78 (39.53)                                        
 31 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               1:18.95    1:15.95        
                  36.53     1:15.95 (39.42)                                        
 32 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:18.23    1:16.05        
                  37.00     1:16.05 (39.05)                                        
 33 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              1:17.48    1:16.47        
                  36.75     1:16.47 (39.72)                                        
 34 Zegadlo, Zachari C        13 BBSC-MR              1:15.23    1:17.27        
 35 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:15.31    1:17.45        
                  38.22     1:17.45 (39.23)                                        
 36 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:19.44    1:17.71        
                  37.87     1:17.71 (39.84)                                        
 37 Yap, Anil C               14 SSC-MR               1:20.88    1:18.20        
                  38.81     1:18.20 (39.39)                                        
 38 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                1:20.99    1:18.29        
                  37.47     1:18.29 (40.82)                                        
 39 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               1:20.40    1:18.30        
                  37.38     1:18.30 (40.92)                                        
 40 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:17.31    1:18.63        
                  38.90     1:18.63 (39.73)                                        
 41 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               1:24.65    1:18.77        
                  37.95     1:18.77 (40.82)                                        
 42 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:21.83    1:19.31        
                  38.40     1:19.31 (40.91)                                        
 43 Levine, Isaac E           14 IA-MR                1:18.93    1:19.55        
                  38.43     1:19.55 (41.12)                                        
 44 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:24.28    1:20.26        
                  39.02     1:20.26 (41.24)                                        
 45 Verdi, Tyler J            14 CSDC-MR              1:13.57    1:20.65        
                  38.87     1:20.65 (41.78)                                        
 46 Guo, Jonathan Y           13 LIAC-MR              1:22.65    1:20.72        
                  39.81     1:20.72 (40.91)                                        
 47 Oganesian, Andre          13 BBSC-MR              1:19.28    1:21.12        
                  39.11     1:21.12 (42.01)                                        
 48 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               1:22.71    1:21.88        
                  40.03     1:21.88 (41.85)                                        
 49 Peers, Ronan J            13 IA-MR                1:20.92    1:22.42        
                  39.77     1:22.42 (42.65)                                        
 50 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:23.11    1:23.52        
                  41.95     1:23.52 (41.57)                                        
 51 Duffy, Kieran E           13 LIAC-MR              1:24.30    1:25.07        
                  41.43     1:25.07 (43.64)                                        
 52 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:47.25    1:26.49        
 53 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               1:35.99    1:28.26        
                  42.88     1:28.26 (45.38)                                        
 54 Lipp, Mark G              13 SSC-MR               1:31.49    1:28.63        
                  43.50     1:28.63 (45.13)                                        
 55 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              1:24.76    1:29.97        
                  44.10     1:29.97 (45.87)                                        
 56 Ward, Colin M             13 SSC-MR               1:27.19    1:30.71        
                  45.97     1:30.71 (44.74)                                        
 57 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:35.10    1:31.94        
                  45.02     1:31.94 (46.92)                                        
 58 Sullivan, Brandon P       13 SSC-MR               1:45.75    1:32.74        
                  44.45     1:32.74 (48.29)                                        
 59 Civitello, Anthony C      13 SSC-MR               1:45.67    1:34.39        
 60 Monti, Logan A            13 LBA-MR               1:34.73    1:35.47        
 61 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         1:33.37    1:35.56        
                  46.67     1:35.56 (48.89)                                        
 62 Happle, Richard D         13 SSC-MR               1:38.89    1:35.91        
                  48.05     1:35.91 (47.86)                                        
 63 Ely, Michael E            13 SSC-MR               1:39.31    1:39.02        
                  48.01     1:39.02 (51.01)                                        
 64 Minerva, Andrew L         13 SSC-MR               1:45.58    1:39.61        
                  46.31     1:39.61 (53.30)                                        
 65 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               1:46.73    1:45.75        
                  50.85     1:45.75 (54.90)                                        
 -- McCall, Tim P             13 CSDC-MR              1:37.60         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:15.70         DQ        
      Delay initiating turn
                  36.48          DQ (38.08)                                        
 -- Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  1:17.81         DQ        
      Multiple strokes
                  35.24          DQ (39.01)                                        
 -- McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               1:26.40         DQ        
      Multiple strokes
Non-Award Division  
  1 Guiteau, Alexandre C      13 Tmsuffolk-MR         1:08.96    1:06.97 SILV   
                  32.66     1:06.97 (34.31)                                        
  2 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:08.66    1:07.70 SILV   
                  33.34     1:07.70 (34.36)                                        
  3 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         1:09.90    1:08.23 SILV   
                  33.02     1:08.23 (35.21)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:19.88   3/22/2014 Andrew Liberato, IA   -MR                  
                2:13.49  JO
                2:27.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:27.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               2:28.05    2:27.60        
                  32.17     1:08.98 (36.81)   2:27.60 (1:18.62)                    
  2 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:30.04    2:27.84        
                  34.49     1:12.27 (37.78)     1:52.28 (40.01)     2:27.84 (35.56)
  3 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         2:30.00    2:30.94        
                  36.00     1:14.26 (38.26)     1:52.97 (38.71)     2:30.94 (37.97)
  4 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                2:29.90    2:31.07        
                  35.60     1:13.45 (37.85)     1:53.21 (39.76)     2:31.07 (37.86)
  5 Junior, Colin             14 SSC-MR               2:28.66    2:31.18        
                  35.14     1:13.84 (38.70)     1:54.10 (40.26)     2:31.18 (37.08)
  6 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               2:39.24    2:31.26        
                  36.13                             1:54.20 ( )     2:31.26 (37.06)
  7 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                2:31.02    2:32.60        
                  35.19     1:14.10 (38.91)     1:54.12 (40.02)     2:32.60 (38.48)
  8 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              2:28.90    2:33.00        
                  35.90     1:16.17 (40.27)     1:55.69 (39.52)     2:33.00 (37.31)
  9 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  2:30.39    2:33.12        
                  35.69     1:15.16 (39.47)     1:54.73 (39.57)     2:33.12 (38.39)
 10 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         2:35.17    2:33.52        
                  35.97     1:14.84 (38.87)     1:55.20 (40.36)     2:33.52 (38.32)
 11 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:35.85    2:34.15        
                  35.97     1:14.95 (38.98)     1:56.35 (41.40)     2:34.15 (37.80)
 12 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               2:38.54    2:37.20        
                  36.93     1:16.79 (39.86)     1:57.77 (40.98)     2:37.20 (39.43)
 13 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR     2:44.38    2:38.81        
                  36.65     1:17.27 (40.62)     1:59.31 (42.04)     2:38.81 (39.50)
 14 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:40.11    2:39.36        
 15 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              2:45.11    2:40.69        
                  37.05     1:18.17 (41.12)     2:00.78 (42.61)     2:40.69 (39.91)
 16 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                3:00.01    2:41.33        
                  37.76                             2:01.46 ( )     2:41.33 (39.87)
 17 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               2:43.73    2:42.89        
                  38.22     1:19.11 (40.89)     2:00.98 (41.87)     2:42.89 (41.91)
 18 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:54.20    2:43.63        
                  39.01     1:20.86 (41.85)     2:03.24 (42.38)     2:43.63 (40.39)
 19 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               2:45.04    2:45.44        
                  38.45     1:21.20 (42.75)     2:03.55 (42.35)     2:45.44 (41.89)
 20 Hoge, Jack                14 WISC-MR              2:45.48    2:46.85        
                  39.11     1:21.94 (42.83)     2:06.44 (44.50)     2:46.85 (40.41)
 21 Levine, Isaac E           14 IA-MR                2:48.76    2:47.23        
                  38.93     1:21.19 (42.26)     2:04.57 (43.38)     2:47.23 (42.66)
 22 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               2:55.67    2:50.01        
                  40.22     1:24.54 (44.32)     2:08.61 (44.07)     2:50.01 (41.40)
 23 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               2:53.64    2:50.52        
                  39.93     1:24.39 (44.46)     2:08.95 (44.56)     2:50.52 (41.57)
 24 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               2:42.30    2:52.49        
                                1:23.91 ( )     2:09.78 (45.87)     2:52.49 (42.71)
 25 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               3:07.29    2:52.71        
                  41.31     1:26.27 (44.96)     2:11.71 (45.44)     2:52.71 (41.00)
 26 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               3:05.29    2:54.76        
                  41.39     1:26.29 (44.90)     2:12.14 (45.85)     2:54.76 (42.62)
 27 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  2:57.37    2:54.83        
                  40.48                             2:10.97 ( )     2:54.83 (43.86)
 28 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               2:55.82    2:57.06        
                  40.57                             2:52.30 ( )      2:57.06 (4.76)
 29 Duffy, Kieran E           13 LIAC-MR              3:05.73    2:57.85        
                  42.82     1:28.05 (45.23)     2:14.73 (46.68)     2:57.85 (43.12)
 30 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               3:18.89    2:58.23        
 31 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               3:09.00    3:05.96        
                  44.34     1:33.32 (48.98)     2:22.16 (48.84)     3:05.96 (43.80)
 32 Lipp, Mark G              13 SSC-MR               3:20.67    3:16.39        
                  47.16     1:39.14 (51.98)     2:29.37 (50.23)     3:16.39 (47.02)
 33 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               3:17.76    3:17.07        
                  45.66   3:17.07 (2:31.41)                                        
 34 Ward, Colin M             13 SSC-MR               3:15.67    3:23.25        
                  48.41     1:41.60 (53.19)     2:34.72 (53.12)     3:23.25 (48.53)
 35 Happle, Richard D         13 SSC-MR               3:30.98    3:25.43        
                                1:43.05 ( )   3:25.43 (1:42.38)                    
 36 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               3:32.49    3:27.23        
                2:36.24     3:27.23 (50.99)                                        
 -- Stueckenschneider, Tyler  13 BBSC-MR              3:10.95         DQ        
      No touch at turn
                  44.76     1:35.40 (50.64)     2:28.11 (52.71)          DQ (51.45)
 -- Slabyy, Roman             13 IA-MR                2:44.61         DQ        
      Delay initiating turn
                                1:16.90 ( )     1:59.97 (43.07)          DQ (42.31)
 -- Gargas, Niko A            13 LIAC-MR              2:50.56         DQ        
      Multiple strokes
                  39.61     1:22.99 (43.38)     2:05.92 (42.93)          DQ (42.61)
 -- Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               2:50.27         DQ        
      Multiple strokes
                  43.67     1:27.41 (43.74)        DQ (1:28.20)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:12.23   3/19/2016 Andrew Lopez, WISC -MR                     
                1:09.49  JO
                1:16.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:16.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:22.32    1:18.74        
                  37.33     1:18.74 (41.41)                                        
  2 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:20.00    1:18.88        
                  36.32     1:18.88 (42.56)                                        
  3 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:24.30    1:19.43        
                  36.93     1:19.43 (42.50)                                        
  4 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:20.00    1:19.60        
                  37.18     1:19.60 (42.42)                                        
  5 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               1:19.20    1:20.36        
                  37.41     1:20.36 (42.95)                                        
  6 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:17.83    1:20.82        
                  38.23     1:20.82 (42.59)                                        
  7 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:20.35    1:20.85        
                  38.90     1:20.85 (41.95)                                        
  8 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:22.45    1:20.95        
                  38.79     1:20.95 (42.16)                                        
  8 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:19.99    1:20.95        
                  37.49     1:20.95 (43.46)                                        
 10 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:25.57    1:21.66        
                  38.28     1:21.66 (43.38)                                        
 11 Siatsis, Thomas           13 LBA-MR               1:21.12    1:21.93        
                  38.39     1:21.93 (43.54)                                        
 12 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              1:18.57    1:22.04        
                  39.02     1:22.04 (43.02)                                        
 13 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:20.73    1:22.43        
                  39.17     1:22.43 (43.26)                                        
 14 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:25.17    1:22.72        
                  38.74     1:22.72 (43.98)                                        
 15 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                1:24.80    1:22.92        
                  38.72     1:22.92 (44.20)                                        
 16 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:24.56    1:25.26        
                  39.62     1:25.26 (45.64)                                        
 17 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:25.74    1:25.37        
                  40.29     1:25.37 (45.08)                                        
 18 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:24.05    1:26.06        
                  40.25     1:26.06 (45.81)                                        
 19 Hoge, Jack                14 WISC-MR              1:25.18    1:26.32        
                  40.67     1:26.32 (45.65)                                        
 20 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     1:24.48    1:26.46        
                  40.22     1:26.46 (46.24)                                        
 21 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              1:27.18    1:26.86        
                  40.72     1:26.86 (46.14)                                        
 22 Thais, Peter D            14 LIAC-MR              1:24.88    1:27.01        
                  41.59     1:27.01 (45.42)                                        
 23 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                1:31.29    1:27.02        
                  41.26     1:27.02 (45.76)                                        
 24 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:23.54    1:27.25        
                  40.81     1:27.25 (46.44)                                        
 25 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:27.30    1:27.30        
                  42.23     1:27.30 (45.07)                                        
 26 Kalenja, Keno             14 IA-MR                1:23.83    1:27.36        
                  40.93     1:27.36 (46.43)                                        
 27 Zegadlo, Zachari C        13 BBSC-MR              1:29.19    1:27.74        
                  42.28     1:27.74 (45.46)                                        
 28 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:28.67    1:27.85        
                  40.40     1:27.85 (47.45)                                        
 29 Peers, Ronan J            13 IA-MR                1:27.97    1:28.74        
                  41.12     1:28.74 (47.62)                                        
 30 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:40.56    1:28.84        
                  43.80     1:28.84 (45.04)                                        
 31 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:33.26    1:28.87        
                  41.96     1:28.87 (46.91)                                        
 32 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               1:27.96    1:29.00        
                  41.71     1:29.00 (47.29)                                        
 33 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:26.69    1:29.53        
                  42.77     1:29.53 (46.76)                                        
 34 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               1:31.52    1:29.94        
                  42.19     1:29.94 (47.75)                                        
 35 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               1:27.12    1:30.40        
                  42.55     1:30.40 (47.85)                                        
 36 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:32.93    1:30.46        
                  43.01     1:30.46 (47.45)                                        
 37 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:29.70    1:30.56        
                  41.88     1:30.56 (48.68)                                        
 38 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:30.80    1:30.60        
                  43.89     1:30.60 (46.71)                                        
 39 Lerner, Miles H           13 Express Swimming-MR  1:34.36    1:30.72        
                  42.46     1:30.72 (48.26)                                        
 40 Yap, Anil C               14 SSC-MR               1:31.29    1:31.06        
                  43.82     1:31.06 (47.24)                                        
 41 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               1:29.46    1:32.36        
                  44.59     1:32.36 (47.77)                                        
 42 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               1:32.86    1:32.50        
                  43.76     1:32.50 (48.74)                                        
 43 Choi, Jushin              13 SSC-MR               1:38.13    1:32.91        
                  46.11     1:32.91 (46.80)                                        
 44 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               1:31.05    1:33.18        
                  44.72     1:33.18 (48.46)                                        
 45 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               1:38.39    1:34.20        
                  44.39     1:34.20 (49.81)                                        
 46 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR     1:40.67    1:35.07        
                  44.97     1:35.07 (50.10)                                        
 47 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               1:36.00    1:37.52        
                  46.31     1:37.52 (51.21)                                        
 48 Monti, Logan A            13 LBA-MR               1:33.61    1:37.64        
                  46.47     1:37.64 (51.17)                                        
 49 Ward, Colin M             13 SSC-MR               1:46.58    1:40.68        
                  48.67     1:40.68 (52.01)                                        
 50 Stueckenschneider, Tyler  13 BBSC-MR              1:39.31    1:41.34        
                  47.26     1:41.34 (54.08)                                        
 51 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               1:44.43    1:42.66        
                  46.16     1:42.66 (56.50)                                        
 52 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:44.65    1:42.97        
                  49.50     1:42.97 (53.47)                                        
 53 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               1:50.35    1:44.17        
                  48.81     1:44.17 (55.36)                                        
 54 Levine, Isaac E           14 IA-MR                1:54.02    1:44.75        
                  49.79     1:44.75 (54.96)                                        
 55 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR              2:00.95    1:46.74        
                  49.49     1:46.74 (57.25)                                        
 56 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              1:44.37    1:47.00        
                  51.05     1:47.00 (55.95)                                        
 57 Sullivan, Brandon P       13 SSC-MR               2:02.90    1:49.72        
                  51.74     1:49.72 (57.98)                                        
 58 Lipp, Mark G              13 SSC-MR               2:24.03    1:51.38        
                  53.58     1:51.38 (57.80)                                        
 59 Civitello, Anthony C      13 SSC-MR               2:01.42    1:58.44        
                  56.18   1:58.44 (1:02.26)                                        
 60 Happle, Richard D         13 SSC-MR               2:03.34    1:59.26        
                  55.30   1:59.26 (1:03.96)                                        
 61 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         2:02.73    2:02.83        
                  57.91   2:02.83 (1:04.92)                                        
 62 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               2:17.19    2:24.23        
                1:07.32   2:24.23 (1:16.91)                                        
 -- Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:51.76         DQ        
      Butterfly kick
                  47.87          DQ (54.60)                                        
 -- McCall, Tim P             13 CSDC-MR              2:16.12         DQ        
      Butterfly kick
                  58.78        DQ (1:09.31)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:44.40   3/18/2016 Danny Zahn, TMSUFFOLK                      
                2:30.99  JO
                2:47.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:47.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               2:57.74    2:51.76        
                  37.64     1:21.10 (43.46)     2:06.81 (45.71)     2:51.76 (44.95)
  2 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     2:48.75    2:53.78        
                  38.09     1:22.39 (44.30)     2:08.49 (46.10)     2:53.78 (45.29)
  3 Viollis, Michael          14 SSC-MR               3:06.82    2:55.10        
                  38.16     1:23.35 (45.19)     2:11.01 (47.66)     2:55.10 (44.09)
  4 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              2:56.63    2:55.97        
                  39.18     1:23.94 (44.76)     2:09.11 (45.17)     2:55.97 (46.86)
  5 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               2:56.70    3:01.65        
                  40.19     1:25.82 (45.63)   3:01.65 (1:35.83)                    
  6 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               3:08.06    3:02.64        
                  40.34     1:28.10 (47.76)     2:14.99 (46.89)     3:02.64 (47.65)
  7 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     2:59.04    3:02.66        
                  39.86     1:26.32 (46.46)     2:14.56 (48.24)     3:02.66 (48.10)
  8 Thais, Peter D            14 LIAC-MR              3:09.50    3:03.99        
                  42.01     1:28.29 (46.28)     2:16.41 (48.12)     3:03.99 (47.58)
  9 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               3:06.52    3:04.53        
                  40.40     1:27.05 (46.65)     2:15.80 (48.75)     3:04.53 (48.73)
 10 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               3:40.12    3:07.90        
                  42.86     1:29.18 (46.32)     2:18.58 (49.40)     3:07.90 (49.32)
 11 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               3:20.81    3:11.08        
                  42.41     1:32.19 (49.78)     2:22.54 (50.35)     3:11.08 (48.54)
 12 Yap, Anil C               14 SSC-MR               3:19.94    3:12.45        
                  45.34     1:33.20 (47.86)     2:22.96 (49.76)     3:12.45 (49.49)
 13 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               3:15.34    3:12.51        
                  45.02     1:34.78 (49.76)     2:24.20 (49.42)     3:12.51 (48.31)
 14 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  3:18.25    3:13.19        
                  40.87     1:29.07 (48.20)     2:20.87 (51.80)     3:13.19 (52.32)
 15 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               3:35.99    3:20.56        
                  44.68     1:34.99 (50.31)     2:27.72 (52.73)     3:20.56 (52.84)
 16 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               3:12.21    3:21.02        
                  44.94     1:38.59 (53.65)     2:30.56 (51.97)     3:21.02 (50.46)
 17 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               3:30.03    3:23.69        
                  47.85     1:40.39 (52.54)     2:33.29 (52.90)     3:23.69 (50.40)
 18 Ward, Colin M             13 SSC-MR               3:42.71    3:33.23        
                  50.06     1:45.38 (55.32)     2:40.61 (55.23)     3:33.23 (52.62)
 19 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               3:45.74    3:38.57        
                  48.18     1:45.45 (57.27)     2:41.80 (56.35)     3:38.57 (56.77)
 20 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               3:45.18    3:46.87        
                  48.17     1:45.28 (57.11)   2:45.47 (1:00.19)   3:46.87 (1:01.40)
Non-Award Division  
  1 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:49.93    2:41.24#SILV   
                  35.38     1:16.34 (40.96)     1:59.06 (42.72)     2:41.24 (42.18)
  2 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              2:51.94    2:46.15 SILV   
                  36.20     1:18.37 (42.17)     2:02.42 (44.05)     2:46.15 (43.73)
 -- Honan, Quin J             13 SSC-MR               3:15.63         DQ        
      Butterfly kick
                  34.39     1:12.99 (38.60)     1:53.61 (40.62)          DQ (40.76)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:04.12   3/22/2014 Matthew Cannon, LBA  -MR                   
                1:00.99  JO
                1:07.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:07.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:07.93    1:07.31        
                  31.22     1:07.31 (36.09)                                        
  2 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:15.00    1:08.07        
                  31.43     1:08.07 (36.64)                                        
  3 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:11.62    1:09.39        
                  31.86     1:09.39 (37.53)                                        
  4 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:09.04    1:09.57        
                  32.25     1:09.57 (37.32)                                        
  5 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               1:13.87    1:10.49        
                  32.09     1:10.49 (38.40)                                        
  6 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                1:11.18    1:10.54        
                  32.32     1:10.54 (38.22)                                        
  7 Guiteau, Alexandre C      13 Tmsuffolk-MR         1:11.02    1:10.76        
                  32.83     1:10.76 (37.93)                                        
  8 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         1:14.70    1:11.64        
                  32.15     1:11.64 (39.49)                                        
  9 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR     1:17.14    1:14.45        
                  33.05     1:14.45 (41.40)                                        
 10 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:13.84    1:14.84        
                  35.34     1:14.84 (39.50)                                        
 11 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:16.62    1:15.07        
                  35.34     1:15.07 (39.73)                                        
 12 Guo, Jonathan Y           13 LIAC-MR              1:15.34    1:15.23        
                  34.10     1:15.23 (41.13)                                        
 13 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:17.01    1:15.74        
                  35.43     1:15.74 (40.31)                                        
 14 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:20.40    1:17.06        
                  35.51     1:17.06 (41.55)                                        
 15 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                1:22.38    1:17.13        
                  35.36     1:17.13 (41.77)                                        
 16 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:18.41    1:17.66        
                  35.37     1:17.66 (42.29)                                        
 17 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              1:11.52    1:18.23        
                  34.72     1:18.23 (43.51)                                        
 18 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:23.63    1:18.30        
                  37.53     1:18.30 (40.77)                                        
 19 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  1:19.67    1:19.02        
                  36.09     1:19.02 (42.93)                                        
 20 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:17.71    1:19.75        
                  36.73     1:19.75 (43.02)                                        
 21 Duffy, Kieran E           13 LIAC-MR              1:25.48    1:19.96        
                  36.92     1:19.96 (43.04)                                        
 22 Oganesian, Andre          13 BBSC-MR              1:23.02    1:20.00        
                  36.92     1:20.00 (43.08)                                        
 23 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:19.53    1:20.12        
                  37.68     1:20.12 (42.44)                                        
 24 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:19.15    1:21.31        
                  37.26     1:21.31 (44.05)                                        
 25 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                1:21.50    1:21.80        
                  36.49     1:21.80 (45.31)                                        
 26 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               1:25.21    1:22.31        
                  36.64     1:22.31 (45.67)                                        
 27 Peers, Ronan J            13 IA-MR                1:20.65    1:22.51        
                  37.89     1:22.51 (44.62)                                        
 28 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:19.12    1:23.31        
                  39.41     1:23.31 (43.90)                                        
 29 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:19.92    1:23.45        
                  37.93     1:23.45 (45.52)                                        
 30 Yap, Anil C               14 SSC-MR               1:25.79    1:23.59        
                  38.04     1:23.59 (45.55)                                        
 31 Pettit, Joe D             13 IA-MR                1:25.61    1:23.64        
                  38.30     1:23.64 (45.34)                                        
 32 Zegadlo, Zachari C        13 BBSC-MR              1:21.68    1:23.83        
                  38.63     1:23.83 (45.20)                                        
 33 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:21.17    1:24.94        
                  38.48     1:24.94 (46.46)                                        
 34 Levine, Isaac E           14 IA-MR                1:24.28    1:26.14        
                  39.52     1:26.14 (46.62)                                        
 35 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               1:24.78    1:33.04        
                  42.01     1:33.04 (51.03)                                        
 36 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               1:36.54    1:34.52        
                  45.59     1:34.52 (48.93)                                        
 37 Lipp, Mark G              13 SSC-MR               1:42.26    1:34.55        
                  44.17     1:34.55 (50.38)                                        
 38 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:30.89    1:36.35        
                  44.26     1:36.35 (52.09)                                        
 39 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               1:40.49    1:39.60        
                  46.77     1:39.60 (52.83)                                        
 40 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               1:44.09    1:40.21        
                  45.27     1:40.21 (54.94)                                        
 41 Ward, Colin M             13 SSC-MR               1:48.55    1:42.91        
                  48.13     1:42.91 (54.78)                                        
 42 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               1:36.04    1:43.40        
                  46.64     1:43.40 (56.76)                                        
 43 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              2:05.94    1:55.75        
 44 Civitello, Anthony C      13 SSC-MR               1:50.58    1:55.86        
                  53.62   1:55.86 (1:02.24)                                        
 45 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               1:48.89    1:57.66        
                  51.72   1:57.66 (1:05.94)                                        
 -- Happle, Richard D         13 SSC-MR               2:09.50         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  56.69        DQ (1:03.89)                                        
 -- Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              1:12.32         DQ        
      One hand touch
                  32.94          DQ (39.59)                                        
Non-Award Division  
  1 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:10.71    1:04.53 SILV   
                  30.00     1:04.53 (34.53)                                        
  2 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:07.48    1:05.78 SILV   
                  30.05     1:05.78 (35.73)                                        
 -- Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:14.88         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:19.84        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 2:25.67   3/20/2016 Danny Zahn, TMSUFFOLK                      
                2:19.99  JO
                2:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:37.47    2:35.97        
                  30.80     1:09.48 (38.68)     1:52.65 (43.17)     2:35.97 (43.32)
  2 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               2:30.89    2:37.93        
                  33.88     1:13.22 (39.34)     1:55.50 (42.28)     2:37.93 (42.43)
  3 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:35.34    2:43.13        
                  34.03     1:14.86 (40.83)     1:59.46 (44.60)     2:43.13 (43.67)
  4 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:44.80    2:44.24        
                  33.67     1:13.67 (40.00)     1:58.95 (45.28)     2:44.24 (45.29)
  5 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:53.73    2:45.96        
                  36.19     1:19.63 (43.44)     2:04.64 (45.01)     2:45.96 (41.32)
  6 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     2:50.57    2:51.14        
                  34.73     1:17.08 (42.35)     2:02.54 (45.46)     2:51.14 (48.60)
  7 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  2:48.65    2:54.68        
                  35.32     1:16.96 (41.64)     2:05.94 (48.98)     2:54.68 (48.74)
  8 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:52.85    3:00.74        
                  40.87     1:26.44 (45.57)     2:15.02 (48.58)     3:00.74 (45.72)
  9 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         3:00.03    3:11.29        
                  35.23     1:21.58 (46.35)     2:15.70 (54.12)     3:11.29 (55.59)
 10 Yap, Anil C               14 SSC-MR               3:32.97    3:19.83        
                  40.90     1:30.67 (49.77)     2:24.31 (53.64)     3:19.83 (55.52)
Non-Award Division  
  1 Honan, Quin J             13 SSC-MR               2:30.51    2:23.42#SILV   
                  31.05     1:06.20 (35.15)     1:43.75 (37.55)     2:23.42 (39.67)
  2 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              4:00.00    2:28.92 SILV   
                  32.36     1:10.77 (38.41)     1:51.24 (40.47)     2:28.92 (37.68)
 -- Junior, Colin             14 SSC-MR               2:52.10        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:25.34   3/20/2016 Eric Meringolo, CSC  -MR                   
                2:13.69  JO
                2:31.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:31.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:35.32    2:32.94        
                  35.26     1:13.07 (37.81)     2:00.28 (47.21)     2:32.94 (32.66)
  2 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         2:31.88    2:33.58        
                  35.19     1:15.99 (40.80)     2:02.29 (46.30)     2:33.58 (31.29)
  3 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:35.66    2:33.91        
                  35.30     1:13.05 (37.75)     1:59.74 (46.69)     2:33.91 (34.17)
  4 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                2:34.38    2:34.11        
                  33.48     1:12.51 (39.03)     1:59.81 (47.30)     2:34.11 (34.30)
  5 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              2:40.38    2:34.95        
                  32.21     1:10.02 (37.81)     1:59.76 (49.74)     2:34.95 (35.19)
  6 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              2:38.03    2:35.15        
                  33.30     1:12.93 (39.63)     2:00.01 (47.08)     2:35.15 (35.14)
  7 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              2:34.10    2:35.48        
                  37.17     1:16.43 (39.26)     2:00.28 (43.85)     2:35.48 (35.20)
  8 Mazur, Sean J             13 LIAC-MR              2:34.91    2:35.95        
                  32.89     1:12.94 (40.05)     2:01.01 (48.07)     2:35.95 (34.94)
  9 Albert, Adam              13 Three Village-MR     2:43.56    2:36.72        
                  34.12     1:13.30 (39.18)     2:03.47 (50.17)     2:36.72 (33.25)
 10 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               2:38.63    2:37.25        
                  34.69     1:13.64 (38.95)     2:02.77 (49.13)     2:37.25 (34.48)
 11 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:40.35    2:37.53        
                  34.45     1:16.34 (41.89)     2:02.66 (46.32)     2:37.53 (34.87)
 12 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         2:38.61    2:38.71        
                  35.87     1:16.29 (40.42)     2:02.33 (46.04)     2:38.71 (36.38)
 13 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               2:42.32    2:38.98        
                  32.23     1:13.90 (41.67)     2:03.74 (49.84)     2:38.98 (35.24)
 14 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  2:43.77    2:40.00        
                  34.68     1:15.87 (41.19)     2:04.40 (48.53)     2:40.00 (35.60)
 15 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                2:37.89    2:40.91        
                  37.51     1:17.53 (40.02)     2:05.96 (48.43)     2:40.91 (34.95)
 16 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               2:43.39    2:41.09        
                  34.98     1:17.49 (42.51)     2:06.57 (49.08)     2:41.09 (34.52)
 17 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               2:39.42    2:41.75        
                  35.85     1:17.92 (42.07)     2:07.38 (49.46)     2:41.75 (34.37)
 18 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                2:50.36    2:42.75        
                  36.25     1:17.66 (41.41)     2:05.25 (47.59)     2:42.75 (37.50)
 19 Thais, Peter D            14 LIAC-MR              2:36.14    2:44.53        
                  35.80     1:12.65 (36.85)     2:02.80 (50.15)     2:44.53 (41.73)
 20 Hoge, Jack                14 WISC-MR              2:49.00    2:45.01        
                  35.45     1:17.81 (42.36)     2:07.60 (49.79)     2:45.01 (37.41)
 21 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               2:44.38    2:45.17        
                  36.48     1:19.53 (43.05)     2:07.13 (47.60)     2:45.17 (38.04)
 22 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               2:44.49    2:46.82        
                  36.99     1:21.33 (44.34)     2:09.85 (48.52)     2:46.82 (36.97)
 23 Yap, Anil C               14 SSC-MR               2:45.34    2:47.05        
                  36.21     1:20.23 (44.02)     2:08.83 (48.60)     2:47.05 (38.22)
 24 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              2:37.33    2:47.40        
                  38.87     1:21.95 (43.08)   2:47.40 (1:25.45)                    
 25 Guo, Jonathan Y           13 LIAC-MR              2:54.54    2:48.42        
                  34.21     1:16.83 (42.62)     2:07.49 (50.66)     2:48.42 (40.93)
 26 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               2:48.40    2:48.46        
                  38.37     1:25.57 (47.20)     2:13.58 (48.01)     2:48.46 (34.88)
 27 Pettit, Joe D             13 IA-MR                2:50.77    2:48.96        
                  36.91     1:21.68 (44.77)     2:10.95 (49.27)     2:48.96 (38.01)
 28 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  2:46.24    2:49.11        
                  33.86     1:17.07 (43.21)     2:10.51 (53.44)     2:49.11 (38.60)
 29 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               2:55.24    2:50.26        
                  36.75     1:19.81 (43.06)     2:12.34 (52.53)     2:50.26 (37.92)
 30 Duffy, Kieran E           13 LIAC-MR              3:05.31    2:53.43        
                  36.96     1:24.37 (47.41)     2:14.81 (50.44)     2:53.43 (38.62)
 31 Oganesian, Andre          13 BBSC-MR              2:57.75    2:54.89        
                  37.97     1:22.21 (44.24)     2:14.36 (52.15)     2:54.89 (40.53)
 32 Levine, Isaac E           14 IA-MR                2:54.11    2:55.36        
                  40.49     1:22.91 (42.42)     2:17.77 (54.86)     2:55.36 (37.59)
 33 Peers, Ronan J            13 IA-MR                2:53.83    2:56.48        
                  38.30     1:23.02 (44.72)     2:13.42 (50.40)     2:56.48 (43.06)
 34 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               3:00.99    2:56.57        
                  38.50     1:22.37 (43.87)     2:15.63 (53.26)     2:56.57 (40.94)
 35 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  3:04.39    3:02.55        
                  40.67     1:25.04 (44.37)     2:18.87 (53.83)     3:02.55 (43.68)
 36 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               3:00.64    3:04.60        
                  45.81     1:32.73 (46.92)     2:25.08 (52.35)     3:04.60 (39.52)
 37 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               3:09.62    3:06.96        
                  45.60     1:32.00 (46.40)     2:27.69 (55.69)     3:06.96 (39.27)
 38 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               3:10.96    3:09.09        
                  44.38     1:32.08 (47.70)     2:27.63 (55.55)     3:09.09 (41.46)
 39 Ward, Colin M             13 SSC-MR               3:31.42    3:18.75        
                  47.01     1:37.87 (50.86)     2:35.85 (57.98)     3:18.75 (42.90)
 40 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               3:19.04    3:24.89        
                  41.68     1:35.59 (53.91)   2:36.44 (1:00.85)     3:24.89 (48.45)
 41 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         3:24.91    3:24.90        
                  47.39     1:38.67 (51.28)     2:37.28 (58.61)     3:24.90 (47.62)
 -- Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              3:05.95         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  50.37     1:37.82 (47.45)     2:37.17 (59.35)          DQ (38.23)
 -- Happle, Richard D         13 SSC-MR               3:30.76         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  53.30     1:44.17 (50.87)   2:45.30 (1:01.13)          DQ (47.60)
 -- D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               3:00.78         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  43.04     1:27.81 (44.77)     2:19.21 (51.40)          DQ (39.32)
Non-Award Division  
  1 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR               2:36.60    2:26.03 SILV   
                  28.80     1:06.61 (37.81)     1:51.51 (44.90)     2:26.03 (34.52)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 4:55.21   3/21/2014 Sean M Chun, LIAC -MR                      
                4:45.99  JO
                5:09.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         5:22.36    5:11.26        
                  32.19     1:11.77 (39.58)     1:52.45 (40.68)     2:32.28 (39.83)
        3:16.96 (44.68)     4:02.98 (46.02)     4:37.13 (34.15)     5:11.26 (34.13)
  2 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         5:21.28    5:14.55        
                  32.50     1:15.88 (43.38)     1:56.57 (40.69)     2:37.44 (40.87)
        3:20.81 (43.37)     4:05.46 (44.65)     4:40.88 (35.42)     5:14.55 (33.67)
  3 Junior, Colin             14 SSC-MR               5:15.57    5:23.22        
                  31.09     1:10.98 (39.89)     1:51.88 (40.90)     2:34.93 (43.05)
        3:21.05 (46.12)     4:08.77 (47.72)     4:46.14 (37.37)     5:23.22 (37.08)
  4 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               5:21.09    5:28.29        
                  30.77     1:08.52 (37.75)     1:50.55 (42.03)     2:31.18 (40.63)
        3:21.48 (50.30)     4:11.45 (49.97)     4:50.21 (38.76)     5:28.29 (38.08)
  5 Yap, Anil C               14 SSC-MR               6:01.67    6:00.92        
                  37.13     1:26.34 (49.21)     2:13.01 (46.67)     2:59.35 (46.34)
        3:49.30 (49.95)     4:41.48 (52.18)     5:22.03 (40.55)     6:00.92 (38.89)
 -- Carrieri, Nick G          13 IA-MR                5:41.24         DQ        
      Double pull / kicks - breast
                  36.98     1:20.58 (43.60)     1:59.84 (39.26)     2:40.15 (40.31)
        3:28.95 (48.80)     4:19.51 (50.56)     4:56.08 (36.57)          DQ (37.16)
Non-Award Division  
  1 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              7:00.00    5:01.93 SILV   
                  30.94     1:08.43 (37.49)     1:44.54 (36.11)     2:20.97 (36.43)
        3:09.95 (48.98)     3:57.49 (47.54)     4:31.73 (34.24)     5:01.93 (30.20)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 23.92   3/23/2014 Gerard R Martusciello, SACHEM                
                24.79  AGTC
                24.79  JO
                25.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 25.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Reilly, Brian J           16 IA-MR                  25.84      25.75        
  2 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR    27.43      26.01        
  3 LaDue, Ryan               16 IA-MR                  26.20      26.51        
  4 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR                26.58      26.70        
  5 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                  25.94      26.71        
  6 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR    26.16      26.74        
  7 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                26.61      26.76        
  8 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR                 26.40      26.94        
  9 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR       26.60      27.42        
 10 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR                 28.14      28.29        
 11 Boughal, Ian S            16 IA-MR                  27.19      28.46        
 12 Walsh, Connor J           16 LIAC-MR                28.44      28.55        
 13 Rau, Patrick              15 LIAC-MR                29.04      29.20        
 14 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR                 28.55      29.53        
 15 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR    30.22      29.56        
 16 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                  28.40      29.61        
 17 Kopacz, Michael P         15 Express Swimming-MR    30.04      29.65        
 18 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR                27.94      29.72        
 19 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR                29.46      29.73        
 20 Lind, Ben G               15 SSC-MR                 30.10      30.87        
 -- Monaco, Nick              16 WISC-MR                25.28         DQ        
      False start
Non-Award Division  
  1 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                25.34      24.76 AGTC   
  2 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR                25.41      24.85 SILV   
  3 Combs, Sean A             16 SSC-MR                 25.30      25.05 SILV   
  4 Liberato, Andrew          17 IA-MR                  25.52      25.06 SILV   
 -- McNamara, William A       17 BBSC-MR                26.94        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 53.26   3/22/2014 Colin Carney, WISC -MR                       
                53.49  AGTC
                53.49  JO
                54.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 54.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR                54.96      55.01        
                  26.37       55.01 (28.64)                                        
  2 Phillip, Bryon J          16 LIAC-MR                55.60      55.76        
                  26.75       55.76 (29.01)                                        
  3 Geraghty, Eddie T         16 LIAC-MR                56.06      56.12        
                  26.98       56.12 (29.14)                                        
  4 Reilly, Brian J           16 IA-MR                  55.56      56.61        
                  27.20       56.61 (29.41)                                        
  5 Micozzi, Daniel           17 IA-MR                  56.00      56.62        
                  26.78       56.62 (29.84)                                        
  6 Pittas, George N          15 LIAC-MR                58.07      56.64        
                  27.26       56.64 (29.38)                                        
  7 Sung, Kyle                15 LIAC-MR                55.60      56.65        
                  26.99       56.65 (29.66)                                        
  8 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR                56.25      56.67        
                  27.13       56.67 (29.54)                                        
  9 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR    57.31      56.68        
                  27.05       56.68 (29.63)                                        
 10 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR    55.37      56.69        
                  27.06       56.69 (29.63)                                        
 11 Leuly, Shane C            15 IA-MR                  54.68      56.73        
                  27.24       56.73 (29.49)                                        
 12 Chan, Matthew S           17 Three Village-MR       54.75      56.91        
                  27.36       56.91 (29.55)                                        
 13 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR    54.63      56.96        
                  26.67       56.96 (30.29)                                        
 14 Martinus, Tyler Y         16 LIAC-MR                56.86      57.33        
                  27.20       57.33 (30.13)                                        
 15 Monaco, Nick              16 WISC-MR                55.32      57.39        
                  27.79       57.39 (29.60)                                        
 16 LaDue, Ryan               16 IA-MR                  57.11      57.59        
                  27.82       57.59 (29.77)                                        
 17 Mond, Noah E              16 Three Village-MR       54.83      57.67        
                  27.42       57.67 (30.25)                                        
 18 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                  56.59      57.76        
                  27.87       57.76 (29.89)                                        
 19 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR    58.20      58.91        
                  28.06       58.91 (30.85)                                        
 20 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR                57.93      59.08        
                  28.55       59.08 (30.53)                                        
 20 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR                 57.91      59.08        
                  28.24       59.08 (30.84)                                        
 22 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               1:01.82      59.34        
                  28.53       59.34 (30.81)                                        
 23 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR       58.54    1:00.40        
                  29.35     1:00.40 (31.05)                                        
 24 Tafe, John D              15 CSDC-MR              1:00.08    1:00.53        
                  28.26     1:00.53 (32.27)                                        
 25 McNamara, William A       17 BBSC-MR                58.73    1:00.57        
                  28.49     1:00.57 (32.08)                                        
 26 Muller, Shane G           15 Three Village-MR       58.48    1:00.99        
                  28.62     1:00.99 (32.37)                                        
 27 Boughal, Ian S            16 IA-MR                  58.33    1:01.08        
                  29.60     1:01.08 (31.48)                                        
 28 Rau, Patrick              15 LIAC-MR              1:01.72    1:01.93        
                  29.50     1:01.93 (32.43)                                        
 29 Walsh, Connor J           16 LIAC-MR              1:02.73    1:02.41        
                  29.51     1:02.41 (32.90)                                        
 30 Hourani, Luke             17 Express Swimming-MR  1:00.72    1:02.66        
                  30.54     1:02.66 (32.12)                                        
 31 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              1:02.08    1:03.08        
                  30.45     1:03.08 (32.63)                                        
 32 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               1:02.32    1:05.23        
                  31.47     1:05.23 (33.76)                                        
 33 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  1:04.47    1:06.58        
                  31.40     1:06.58 (35.18)                                        
 34 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                1:03.83    1:07.39        
                  33.05     1:07.39 (34.34)                                        
 35 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:04.45    1:07.50        
                  30.90     1:07.50 (36.60)                                        
 36 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              1:07.15    1:09.25        
                  31.97     1:09.25 (37.28)                                        
 37 Lind, Ben G               15 SSC-MR               1:10.18    1:10.25        
                  32.48     1:10.25 (37.77)                                        
 38 Kotch, Sean               16 SSC-MR               1:08.95    1:11.54        
                  34.95     1:11.54 (36.59)                                        
Non-Award Division  
  1 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                55.99      54.21 SILV   
                  25.65       54.21 (28.56)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 1:55.31   3/22/2014 Derek R Avila, IA   -MR                    
                1:57.99  SILV
                1:57.99  AGTC
                1:57.99  JO
 Meet Qualifying:  Slower than 1:57.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Leuly, Shane C            15 IA-MR                1:58.40    1:58.46        
                  27.67       57.44 (29.77)     1:27.85 (30.41)     1:58.46 (30.61)
  2 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  2:01.22    2:00.27        
                  27.14       57.32 (30.18)     1:28.94 (31.62)     2:00.27 (31.33)
  3 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              2:00.73    2:00.42        
                  27.43       57.14 (29.71)     1:28.45 (31.31)     2:00.42 (31.97)
  4 Pittas, George N          15 LIAC-MR              2:05.97    2:01.37        
                  27.79       58.30 (30.51)     1:30.69 (32.39)     2:01.37 (30.68)
  5 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              2:08.30    2:01.92        
                  28.10       58.62 (30.52)     1:30.63 (32.01)     2:01.92 (31.29)
  6 LaDue, Ryan               16 IA-MR                2:03.56    2:02.80        
                  28.04       59.44 (31.40)     1:32.00 (32.56)     2:02.80 (30.80)
  7 Geraghty, Eddie T         16 LIAC-MR              2:00.27    2:03.67        
                  28.06       59.19 (31.13)     1:31.65 (32.46)     2:03.67 (32.02)
  8 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  2:06.23    2:03.77        
                  27.84     1:00.17 (32.33)     1:32.38 (32.21)     2:03.77 (31.39)
  9 Micozzi, Daniel           17 IA-MR                2:06.67    2:05.10        
                  27.89       59.11 (31.22)     1:31.74 (32.63)     2:05.10 (33.36)
 10 Monaco, Nick              16 WISC-MR              2:02.12    2:05.52        
                  28.33       59.05 (30.72)     1:31.04 (31.99)     2:05.52 (34.48)
 11 Martinus, Tyler Y         16 LIAC-MR              2:02.31    2:05.96        
                  28.24       59.87 (31.63)     1:32.73 (32.86)     2:05.96 (33.23)
 12 Boughal, Ian S            16 IA-MR                2:03.05    2:06.20        
                  29.30     1:00.71 (31.41)     1:34.01 (33.30)     2:06.20 (32.19)
 13 Phillip, Bryon J          16 LIAC-MR              2:04.29    2:06.37        
                  27.72       58.89 (31.17)     1:32.29 (33.40)     2:06.37 (34.08)
 14 McNamara, William A       17 BBSC-MR              2:01.85    2:06.93        
                  28.03     1:00.38 (32.35)     1:33.72 (33.34)     2:06.93 (33.21)
 15 Chan, Matthew S           17 Three Village-MR     2:03.95    2:07.08        
                  28.55     1:00.65 (32.10)     1:33.69 (33.04)     2:07.08 (33.39)
 16 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               2:10.48    2:07.35        
                  28.64     1:01.12 (32.48)     1:34.22 (33.10)     2:07.35 (33.13)
 17 Reilly, Brian J           16 IA-MR                2:02.17    2:07.55        
                  29.29     1:01.20 (31.91)     1:34.62 (33.42)     2:07.55 (32.93)
 18 Combs, Sean A             16 SSC-MR               2:00.62    2:07.57        
                  27.14       58.42 (31.28)     1:32.41 (33.99)     2:07.57 (35.16)
 19 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     2:04.37    2:07.96        
                  28.82     1:00.90 (32.08)     1:34.38 (33.48)     2:07.96 (33.58)
 20 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR              2:06.79    2:08.52        
                  28.75     1:01.02 (32.27)     1:35.27 (34.25)     2:08.52 (33.25)
 21 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:05.61    2:09.18        
                  28.22     1:00.47 (32.25)     1:35.04 (34.57)     2:09.18 (34.14)
 22 Sung, Kyle                15 LIAC-MR              2:01.94    2:09.25        
                  27.83     1:00.25 (32.42)     1:35.03 (34.78)     2:09.25 (34.22)
 23 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR     2:09.56    2:09.35        
                  29.15     1:01.27 (32.12)     1:35.38 (34.11)     2:09.35 (33.97)
 24 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                2:07.27    2:09.78        
                  29.30     1:02.20 (32.90)     1:36.71 (34.51)     2:09.78 (33.07)
 25 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               2:10.06    2:11.49        
                  30.20     1:03.12 (32.92)     1:37.73 (34.61)     2:11.49 (33.76)
 26 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:06.14    2:11.71        
                  28.05     1:01.03 (32.98)     1:36.19 (35.16)     2:11.71 (35.52)
 27 Rau, Patrick              15 LIAC-MR              2:15.27    2:13.27        
                  30.78     1:05.01 (34.23)     1:38.93 (33.92)     2:13.27 (34.34)
 28 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              2:13.30    2:18.07        
                  30.95     1:05.98 (35.03)     1:41.95 (35.97)     2:18.07 (36.12)
 29 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                2:21.74    2:18.82        
                  33.00     1:08.27 (35.27)     1:40.02 (31.75)     2:18.82 (38.80)
 30 Walsh, Connor J           16 LIAC-MR              2:20.47    2:19.09        
                  31.94     1:06.90 (34.96)     1:43.52 (36.62)     2:19.09 (35.57)
 31 Hourani, Luke             17 Express Swimming-MR  2:22.34    2:19.49        
                  31.07     1:06.58 (35.51)     1:43.72 (37.14)     2:19.49 (35.77)
 32 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               2:21.08    2:21.14        
                  31.12     1:08.11 (36.99)     1:45.68 (37.57)     2:21.14 (35.46)
 33 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               2:17.78    2:24.40        
                  31.26     1:06.23 (34.97)     1:44.17 (37.94)     2:24.40 (40.23)
 34 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  2:18.25    2:25.90        
                  32.10     1:09.12 (37.02)     1:48.08 (38.96)     2:25.90 (37.82)
 35 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  2:26.65    2:26.25        
                  31.09     1:08.18 (37.09)     1:47.43 (39.25)     2:26.25 (38.82)
 36 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              2:34.52    2:34.60        
                  31.16     1:09.61 (38.45)     1:51.46 (41.85)     2:34.60 (43.14)
 37 Lind, Ben G               15 SSC-MR               2:38.48    2:44.60        
                  33.17   2:44.60 (2:11.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Engel, Ryan               16 IA-MR                1:58.06    1:56.48 SILV   
                  26.86       56.44 (29.58)     1:26.68 (30.24)     1:56.48 (29.80)
  2 Lopez, Andrew             16 IA-MR                1:58.89    1:57.82 SILV   
                  27.11       56.81 (29.70)     1:27.49 (30.68)     1:57.82 (30.33)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 5:10.79   3/21/2014 Derek R Avila, IA   -MR                    
                5:17.99  SILV
                5:17.99  AGTC
                5:17.99  JO
 Meet Qualifying:  Slower than 5:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              5:24.77    5:31.19        
                  27.98       59.20 (31.22)     1:31.68 (32.48)     2:04.51 (32.83)
        2:38.00 (33.49)     3:12.14 (34.14)     3:46.89 (34.75)     4:22.21 (35.32)
        4:57.07 (34.86)     5:31.19 (34.12)                                        
  2 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               5:19.31    5:31.34        
                  27.51       58.79 (31.28)     1:31.25 (32.46)     2:04.50 (33.25)
        2:38.29 (33.79)     3:13.08 (34.79)     3:47.77 (34.69)     4:22.58 (34.81)
        4:58.07 (35.49)     5:31.34 (33.27)                                        
  3 LaDue, Ryan               16 IA-MR                5:30.00    5:32.98        
                  28.48     1:02.18 (33.70)     1:36.57 (34.39)     2:11.08 (34.51)
        2:45.60 (34.52)     3:19.93 (34.33)     3:54.78 (34.85)     4:28.27 (33.49)
        5:02.00 (33.73)     5:32.98 (30.98)                                        
  4 Combs, Sean A             16 SSC-MR               5:42.94    5:42.47        
                  29.82     1:03.22 (33.40)     1:37.49 (34.27)     2:12.36 (34.87)
        2:47.61 (35.25)     3:23.30 (35.69)     3:58.10 (34.80)     4:34.00 (35.90)
        5:09.45 (35.45)     5:42.47 (33.02)                                        
  5 Boughal, Ian S            16 IA-MR                5:33.37    5:45.80        
                  30.37     1:03.25 (32.88)     1:37.66 (34.41)     2:13.01 (35.35)
        2:48.27 (35.26)     3:23.71 (35.44)     3:59.94 (36.23)     4:35.75 (35.81)
        5:11.43 (35.68)     5:45.80 (34.37)                                        
  6 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               6:00.57    5:51.71        
                  28.64     1:01.72 (33.08)     1:36.47 (34.75)     2:12.35 (35.88)
        2:48.88 (36.53)     3:25.57 (36.69)     4:03.08 (37.51)     4:40.51 (37.43)
        5:17.37 (36.86)     5:51.71 (34.34)                                        
  7 Davis, Avery J            16 SSC-MR               6:02.17    5:58.17        
                  28.58     1:01.81 (33.23)     1:36.38 (34.57)     2:11.79 (35.41)
        2:47.89 (36.10)     3:25.40 (37.51)     4:03.52 (38.12)     4:42.75 (39.23)
        5:22.06 (39.31)     5:58.17 (36.11)                                        
  8 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR     5:48.62    6:07.93        
                  31.39     1:06.05 (34.66)     1:42.28 (36.23)     2:19.53 (37.25)
        2:57.39 (37.86)     3:35.67 (38.28)     4:14.42 (38.75)     4:52.90 (38.48)
        5:31.21 (38.31)     6:07.93 (36.72)                                        
  9 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                     NT    6:28.14        
                  34.32     1:11.04 (36.72)     1:50.47 (39.43)     2:30.05 (39.58)
        3:10.50 (40.45)     3:50.65 (40.15)     4:30.90 (40.25)     5:11.02 (40.12)
        5:50.31 (39.29)     6:28.14 (37.83)                                        
 10 Lind, Ben G               15 SSC-MR               7:00.93    6:54.82        
Non-Award Division  
  1 Liberato, Andrew          17 IA-MR                5:24.83    5:13.17 SILV   
                  27.88       58.75 (30.87)     1:30.95 (32.20)     2:03.17 (32.22)
        2:34.85 (31.68)     3:07.08 (32.23)     3:39.02 (31.94)     4:11.79 (32.77)
        4:43.28 (31.49)     5:13.17 (29.89)                                        
  2 Engel, Ryan               16 IA-MR                5:18.17    5:13.29 SILV   
                  26.77       57.93 (31.16)     1:29.45 (31.52)     2:01.31 (31.86)
        2:33.48 (32.17)     3:05.40 (31.92)     3:37.64 (32.24)     4:10.67 (33.03)
        4:42.60 (31.93)     5:13.29 (30.69)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:02.03   3/23/2014 Colin Carney, WISC -MR                     
                1:01.59  AGTC
                1:01.59  JO
                1:03.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Leuly, Shane C            15 IA-MR                1:05.88    1:03.95        
                  30.99     1:03.95 (32.96)                                        
  2 Monaco, Nick              16 WISC-MR              1:05.16    1:04.95        
                  31.49     1:04.95 (33.46)                                        
  3 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:03.96    1:05.14        
                  31.62     1:05.14 (33.52)                                        
  4 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:05.07    1:05.77        
                  32.12     1:05.77 (33.65)                                        
  5 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:07.30    1:06.91        
                  32.15     1:06.91 (34.76)                                        
  6 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:08.85    1:07.09        
                  32.21     1:07.09 (34.88)                                        
  7 Reilly, Brian J           16 IA-MR                1:09.25    1:08.40        
                  33.49     1:08.40 (34.91)                                        
  8 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR     1:09.22    1:09.09        
                  33.69     1:09.09 (35.40)                                        
  9 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                1:08.10    1:10.54        
                  34.65     1:10.54 (35.89)                                        
 10 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               1:10.95    1:10.79        
                  34.32     1:10.79 (36.47)                                        
 11 Boughal, Ian S            16 IA-MR                1:09.02    1:11.05        
                  35.00     1:11.05 (36.05)                                        
 12 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:15.10    1:11.73        
                  34.78     1:11.73 (36.95)                                        
 13 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               1:10.40    1:13.50        
                  35.69     1:13.50 (37.81)                                        
 14 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              1:10.55    1:14.23        
                  36.98     1:14.23 (37.25)                                        
 15 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              1:16.27    1:14.38        
                  35.89     1:14.38 (38.49)                                        
 16 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                1:13.15    1:15.21        
                  37.48     1:15.21 (37.73)                                        
 17 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR              1:21.00    1:17.22        
                  38.24     1:17.22 (38.98)                                        
 18 Rau, Patrick              15 LIAC-MR              1:18.88    1:18.00        
                  38.30     1:18.00 (39.70)                                        
 19 Kopacz, Michael P         15 Express Swimming-MR  1:21.24    1:20.17        
 20 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  1:23.56    1:22.01        
 21 Lind, Ben G               15 SSC-MR               1:22.73    1:26.01        
                  41.28     1:26.01 (44.73)                                        
 -- Walsh, Connor J           16 LIAC-MR              1:23.54         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  38.02          DQ (38.50)                                        
 -- Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              1:20.70         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  38.22          DQ (37.87)                                        
Non-Award Division  
  1 LaDue, Ryan               16 IA-MR                1:04.26    1:02.21 SILV   
                  30.70     1:02.21 (31.51)                                        
  2 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              1:04.82    1:03.05 SILV   
                  30.67     1:03.05 (32.38)                                        
  3 Ma, Brian                 15 LIAC-MR              1:04.85    1:03.31 SILV   
                  31.11     1:03.31 (32.20)                                        
 -- McNamara, William A       17 BBSC-MR              1:07.34         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:15.96   3/22/2014 Gerard R Martusciello, SACHEM              
                2:13.99  AGTC
                2:13.99  JO
                2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:16.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Leuly, Shane C            15 IA-MR                2:18.42    2:18.23        
                                1:06.49 ( )     1:42.99 (36.50)     2:18.23 (35.24)
  2 Engel, Ryan               16 IA-MR                2:21.68    2:19.97        
                  32.22     1:07.91 (35.69)     1:44.86 (36.95)     2:19.97 (35.11)
  3 Combs, Sean A             16 SSC-MR               2:19.10    2:21.99        
                  33.25     1:08.36 (35.11)     1:44.69 (36.33)     2:21.99 (37.30)
  4 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:19.01    2:23.10        
                  33.64     1:09.85 (36.21)     1:46.40 (36.55)     2:23.10 (36.70)
  5 McNamara, William A       17 BBSC-MR              2:22.66    2:24.74        
                  34.19     1:10.44 (36.25)     1:47.76 (37.32)     2:24.74 (36.98)
  6 Martinus, Tyler Y         16 LIAC-MR              2:22.39    2:25.97        
                  32.96     1:10.14 (37.18)     1:47.64 (37.50)     2:25.97 (38.33)
  7 Monaco, Nick              16 WISC-MR              2:19.08    2:26.35        
                  33.25     1:09.25 (36.00)     1:47.31 (38.06)     2:26.35 (39.04)
  8 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                2:25.01    2:27.60        
                  35.07     1:12.14 (37.07)     1:50.68 (38.54)     2:27.60 (36.92)
  9 Boughal, Ian S            16 IA-MR                2:32.29    2:29.60        
                  36.26     1:13.16 (36.90)     1:51.93 (38.77)     2:29.60 (37.67)
 10 Reilly, Brian J           16 IA-MR                2:29.64    2:30.48        
                  36.29     1:14.71 (38.42)     1:53.74 (39.03)     2:30.48 (36.74)
 11 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  2:31.26    2:34.60        
                  36.67     1:15.51 (38.84)     1:55.24 (39.73)     2:34.60 (39.36)
 12 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               2:36.01    2:35.94        
                  35.86     1:16.03 (40.17)     1:57.03 (41.00)     2:35.94 (38.91)
 13 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                     NT    2:39.49        
                  38.42     1:18.71 (40.29)     1:59.66 (40.95)     2:39.49 (39.83)
 14 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              2:35.04    2:40.53        
                  36.56   2:40.53 (2:03.97)                                        
 15 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               2:34.21    2:42.01        
                  36.76     1:16.77 (40.01)     1:59.11 (42.34)     2:42.01 (42.90)
 16 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  2:55.01    2:56.08        
                  41.20                             2:14.91 ( )     2:56.08 (41.17)
 17 Hourani, Luke             17 Express Swimming-MR  2:45.59    2:57.23        
                  41.33     1:25.90 (44.57)     2:13.89 (47.99)     2:57.23 (43.34)
 18 Lind, Ben G               15 SSC-MR               2:54.26    2:59.40        
                                                    2:10.73 ( )     2:59.40 (48.67)
Non-Award Division  
  1 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:17.33    2:13.72#AGTC   
                  31.56     1:04.52 (32.96)     1:38.75 (34.23)     2:13.72 (34.97)
  2 Ormond, Garrett E         16 IA-MR                2:19.84    2:15.32#SILV   
                  31.80     1:05.39 (33.59)     1:40.35 (34.96)     2:15.32 (34.97)
  3 LaDue, Ryan               16 IA-MR                2:21.10    2:16.53 SILV   
                  32.05     1:06.64 (34.59)     1:42.93 (36.29)     2:16.53 (33.60)
  4 Geraghty, Eddie T         16 LIAC-MR              2:20.39    2:16.75 SILV   
                  31.84     1:05.91 (34.07)     1:41.33 (35.42)     2:16.75 (35.42)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:09.84   3/22/2014 Edward A Schultz, IA   -MR                 
                1:09.99  AGTC
                1:09.99  JO
                1:10.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Lopez, Andrew             16 IA-MR                1:10.92    1:11.62        
                  33.08     1:11.62 (38.54)                                        
  2 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              1:11.51    1:11.65        
                  34.34     1:11.65 (37.31)                                        
  3 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     1:11.06    1:11.78        
                  33.64     1:11.78 (38.14)                                        
  4 Sung, Kyle                15 LIAC-MR              1:11.08    1:12.27        
                  34.20     1:12.27 (38.07)                                        
  5 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:14.99    1:12.30        
                  33.81     1:12.30 (38.49)                                        
  6 Tafe, John D              15 CSDC-MR              1:12.07    1:12.61        
                  33.71     1:12.61 (38.90)                                        
  7 McNamara, William A       17 BBSC-MR              1:12.27    1:12.64        
                  33.79     1:12.64 (38.85)                                        
  8 Micozzi, Daniel           17 IA-MR                1:13.33    1:13.59        
                  34.29     1:13.59 (39.30)                                        
  9 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:14.29    1:14.28        
                  35.66     1:14.28 (38.62)                                        
 10 Boughal, Ian S            16 IA-MR                1:16.05    1:17.24        
                  35.98     1:17.24 (41.26)                                        
 11 Monaco, Nick              16 WISC-MR              1:13.76    1:17.64        
                  37.73     1:17.64 (39.91)                                        
 12 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               1:18.87    1:17.93        
                  37.02     1:17.93 (40.91)                                        
 13 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:18.22    1:18.03        
                  36.79     1:18.03 (41.24)                                        
 14 Leuly, Shane C            15 IA-MR                1:16.03    1:18.09        
                  36.60     1:18.09 (41.49)                                        
 15 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR              1:20.65    1:20.81        
                  39.03     1:20.81 (41.78)                                        
 16 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:21.08    1:21.30        
                  37.21     1:21.30 (44.09)                                        
 17 Hourani, Luke             17 Express Swimming-MR  1:20.27    1:21.72        
                  39.22     1:21.72 (42.50)                                        
 18 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR     1:19.62    1:25.11        
                  40.40     1:25.11 (44.71)                                        
 19 Walsh, Connor J           16 LIAC-MR              1:27.80    1:25.65        
                  40.68     1:25.65 (44.97)                                        
 20 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              1:25.46    1:26.31        
                  40.38     1:26.31 (45.93)                                        
 21 Kotch, Sean               16 SSC-MR               1:31.85    1:28.34        
                  41.61     1:28.34 (46.73)                                        
 22 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                1:29.37    1:28.99        
                  42.37     1:28.99 (46.62)                                        
 23 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     1:22.97    1:29.73        
                  42.88     1:29.73 (46.85)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:32.76   3/21/2014 Robert J McDougall, CSC  -MR               
                2:31.99  AGTC
                2:31.99  JO
                2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, William A       17 BBSC-MR              2:38.96    2:38.01        
                  33.69     1:14.02 (40.33)     1:56.18 (42.16)     2:38.01 (41.83)
  2 Lopez, Andrew             16 IA-MR                2:39.03    2:38.48        
                  33.30     1:13.19 (39.89)     1:55.17 (41.98)     2:38.48 (43.31)
  3 Engel, Ryan               16 IA-MR                2:53.31    2:48.48        
                  35.49     1:18.32 (42.83)     2:03.22 (44.90)     2:48.48 (45.26)
  4 Tafe, John D              15 CSDC-MR              2:46.21    2:50.59        
                  35.34     1:17.89 (42.55)     2:04.73 (46.84)     2:50.59 (45.86)
  5 Leuly, Shane C            15 IA-MR                2:46.85    2:51.34        
                  37.23     1:20.71 (43.48)     2:06.73 (46.02)     2:51.34 (44.61)
  6 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:44.63    2:51.40        
                  38.87     1:24.10 (45.23)     2:08.47 (44.37)     2:51.40 (42.93)
  7 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:54.84    2:51.76        
                  37.59     1:21.86 (44.27)     2:06.75 (44.89)     2:51.76 (45.01)
  8 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               2:55.13    2:52.08        
                  38.45     1:21.96 (43.51)     2:07.04 (45.08)     2:52.08 (45.04)
  9 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  3:00.73    2:58.94        
                  37.64     1:22.52 (44.88)     2:09.49 (46.97)     2:58.94 (49.45)
 10 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR     2:52.11    2:59.15        
                  38.43     1:23.89 (45.46)     2:12.06 (48.17)     2:59.15 (47.09)
 11 Walsh, Connor J           16 LIAC-MR              3:07.19    2:59.99        
                  41.21     1:28.05 (46.84)     2:15.53 (47.48)     2:59.99 (44.46)
 12 Lind, Ben G               15 SSC-MR               3:40.76    3:34.81        
                  46.75     1:41.33 (54.58)     2:37.52 (56.19)     3:34.81 (57.29)
Non-Award Division  
  1 Sung, Kyle                15 LIAC-MR              2:37.66    2:34.43 SILV   
                  33.87     1:12.99 (39.12)     1:53.40 (40.41)     2:34.43 (41.03)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:00.14   3/22/2014 Derek R Avila, IA   -MR                    
                  59.99  AGTC
                  59.99  JO
                1:02.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:02.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:03.46    1:04.41        
                  30.30     1:04.41 (34.11)                                        
  2 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:03.30    1:04.98        
                  30.14     1:04.98 (34.84)                                        
  3 Lopez, Andrew             16 IA-MR                1:04.24    1:06.09        
                  29.46     1:06.09 (36.63)                                        
  4 Phillip, Bryon J          16 LIAC-MR              1:05.20    1:06.94        
                  30.24     1:06.94 (36.70)                                        
  5 Reilly, Brian J           16 IA-MR                1:05.42    1:07.01        
                  31.32     1:07.01 (35.69)                                        
  6 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:06.88    1:07.77        
                  30.06     1:07.77 (37.71)                                        
  7 Combs, Sean A             16 SSC-MR               1:05.72    1:08.02        
                  31.38     1:08.02 (36.64)                                        
  7 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     1:07.15    1:08.02        
                  30.91     1:08.02 (37.11)                                        
  9 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               1:11.30    1:09.71        
                  32.47     1:09.71 (37.24)                                        
 10 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              1:06.99    1:10.10        
                  32.72     1:10.10 (37.38)                                        
 11 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:08.41    1:11.31        
                  32.04     1:11.31 (39.27)                                        
 12 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                1:07.68    1:11.37        
                  33.54     1:11.37 (37.83)                                        
 13 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               1:16.61    1:12.39        
                  32.25     1:12.39 (40.14)                                        
 14 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:10.39    1:14.28        
                  33.27     1:14.28 (41.01)                                        
 15 Tafe, John D              15 CSDC-MR              1:26.41    1:20.36        
                  35.72     1:20.36 (44.64)                                        
 16 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               1:11.86    1:25.29        
                  38.60     1:25.29 (46.69)                                        
 17 Kotch, Sean               16 SSC-MR               1:25.93    1:25.90        
                  39.09     1:25.90 (46.81)                                        
 -- Rau, Patrick              15 LIAC-MR              1:10.56         DQ        
      One hand touch
                  32.90          DQ (40.59)                                        
Non-Award Division  
  1 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              1:03.76    1:00.74 SILV   
                  27.45     1:00.74 (33.29)                                        
  2 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:02.69    1:01.10 SILV   
                  27.29     1:01.10 (33.81)                                        
  3 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:02.61    1:02.18 SILV   
                  28.52     1:02.18 (33.66)                                        
  4 Ormond, Garrett E         16 IA-MR                1:03.75    1:02.56 SILV   
                  28.62     1:02.56 (33.94)                                        
 -- Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:25.50         DQ        
      Declared false start
 -- Lind, Ben G               15 SSC-MR               1:30.39        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 2:25.11   3/23/2014 Brad J Michel, SACHEM                      
                2:19.99  AGTC
                2:19.99  JO
                2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Reilly, Brian J           16 IA-MR                2:29.67    2:29.12        
  2 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:29.08    2:33.77        
                  29.78     1:05.99 (36.21)     1:49.09 (43.10)     2:33.77 (44.68)
  3 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     2:32.66    2:38.05        
  4 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               2:43.57    2:41.35        
                  32.97     1:14.38 (41.41)     1:58.00 (43.62)     2:41.35 (43.35)
Non-Award Division  
  1 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              2:26.28    2:18.06#AGTC   
                  28.63     1:02.60 (33.97)     1:39.15 (36.55)     2:18.06 (38.91)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:16.02   3/23/2014 Gerard R Martusciello, SACHEM              
                2:14.99  AGTC
                2:14.99  JO
                2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:27.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR              2:37.97    2:34.43        
                  35.76     1:17.36 (41.60)     2:02.17 (44.81)     2:34.43 (32.26)
  2 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  2:35.92    2:34.76        
                  31.23     1:09.43 (38.20)     1:56.06 (46.63)     2:34.76 (38.70)
  3 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:42.49    2:35.76        
                  33.95     1:15.75 (41.80)     2:00.78 (45.03)     2:35.76 (34.98)
  4 Walsh, Connor J           16 LIAC-MR              2:39.22    2:35.80        
                  33.93     1:14.93 (41.00)     2:01.50 (46.57)     2:35.80 (34.30)
  5 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              2:37.01    2:36.18        
                  31.69     1:11.62 (39.93)     2:00.44 (48.82)     2:36.18 (35.74)
  6 Rau, Patrick              15 LIAC-MR              2:43.91    2:39.75        
                  33.30     1:16.98 (43.68)     2:05.45 (48.47)     2:39.75 (34.30)
  7 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              2:46.08    2:42.81        
                  37.01     1:16.53 (39.52)     2:03.98 (47.45)     2:42.81 (38.83)
  8 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                2:46.21    2:44.66        
                  38.33     1:17.85 (39.52)   2:44.66 (1:26.81)                    
  9 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               2:38.43    2:45.19        
                  35.13     1:15.58 (40.45)     2:07.19 (51.61)     2:45.19 (38.00)
 10 Kopacz, Michael P         15 Express Swimming-MR  3:04.83    2:52.14        
                  39.93     1:24.54 (44.61)     2:13.58 (49.04)     2:52.14 (38.56)
 11 Lind, Ben G               15 SSC-MR               3:25.46    3:06.97        
                  43.82     1:31.32 (47.50)     2:27.24 (55.92)     3:06.97 (39.73)
 -- Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              2:36.98         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  32.50     1:13.24 (40.74)     1:59.05 (45.81)          DQ (32.12)
Non-Award Division  
  1 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  2:34.62    2:25.44 SILV   
                  31.41     1:08.19 (36.78)     1:54.19 (46.00)     2:25.44 (31.25)
  2 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                2:31.12    2:25.67 SILV   
                  32.37     1:10.38 (38.01)     1:54.47 (44.09)     2:25.67 (31.20)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 4:41.05   3/18/2016 Jeff R Michel, SSC  -MR                    
                4:45.89  SILV
                4:45.89  AGTC
                4:45.89  JO
 Meet Qualifying:  Slower than 4:45.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Engel, Ryan               16 IA-MR                4:50.58    4:48.64        
                  28.97     1:04.12 (35.15)     1:40.95 (36.83)     2:16.41 (35.46)
        2:59.37 (42.96)     3:43.86 (44.49)     4:15.55 (31.69)     4:48.64 (33.09)
  2 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              4:49.20    4:48.72        
                  28.02     1:01.65 (33.63)     1:39.36 (37.71)     2:16.48 (37.12)
        2:57.90 (41.42)     3:40.55 (42.65)     4:14.68 (34.13)     4:48.72 (34.04)
  3 Colascione, Jonny M       17 IA-MR                4:53.39    4:56.05        
                  30.01     1:05.28 (35.27)     1:45.08 (39.80)     2:25.46 (40.38)
        3:05.76 (40.30)     3:48.13 (42.37)     4:22.60 (34.47)     4:56.05 (33.45)
  4 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              5:10.38    5:03.42        
                  30.62     1:07.69 (37.07)     1:47.89 (40.20)     2:26.54 (38.65)
        3:09.30 (42.76)     3:53.70 (44.40)     4:28.85 (35.15)     5:03.42 (34.57)
  5 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               4:54.39    5:07.89        
                  29.17     1:04.67 (35.50)     1:43.91 (39.24)     2:23.27 (39.36)
        3:11.04 (47.77)     4:00.25 (49.21)     4:34.03 (33.78)     5:07.89 (33.86)
  6 Boughal, Ian S            16 IA-MR                5:08.99    5:16.94        
                  31.82     1:10.02 (38.20)     1:49.59 (39.57)     2:28.43 (38.84)
        3:15.22 (46.79)     4:04.57 (49.35)     4:41.36 (36.79)     5:16.94 (35.58)
  7 Bach, Daniel              15 CSDC-MR              7:00.00    5:26.09        
                  30.94     1:09.84 (38.90)     1:55.88 (46.04)     2:39.65 (43.77)
        3:27.16 (47.51)     4:14.19 (47.03)     4:51.34 (37.15)     5:26.09 (34.75)
 -- Leuly, Shane C            15 IA-MR                4:57.11         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  30.02     1:05.84 (35.82)     1:44.00 (38.16)     2:21.38 (37.38)
        3:06.29 (44.91)     3:51.15 (44.86)     4:24.43 (33.28)          DQ (31.45)
Non-Award Division  
  1 Pittas, George N          15 LIAC-MR              4:46.87    4:39.58#SILV   
                  28.70     1:00.93 (32.23)     1:38.09 (37.16)     2:14.20 (36.11)
        2:51.70 (37.50)     3:30.02 (38.32)     4:04.89 (34.87)     4:39.58 (34.69)
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                    NT    1:01.51        
                1:37.84         1:01.51 ( )