Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/12/2018 09:47 AM
       2018 MR FAST Black Legends Invitational - 2/10/2018 to 2/11/2018        
                Black Legends Invitational, Sanction #: 180201                 
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR                17.73      17.33        
  2 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  17.50      17.54        
  3 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR                16.58      17.58        
  4 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR                17.37      18.00        
  5 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR                17.06      18.08        
  6 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                17.93      18.62        
  7 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR                19.08      20.12        
  8 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR                17.90      20.43        
  9 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR                21.59      21.69        
 10 Manago, Olivia M           8 LIAC-MR                21.11      22.30        
 11 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR                26.86      23.40        
 12 Celli, Anna P              7 Heatwaves-MR           30.45      23.77        
 13 Smith, Emily               7 Hes-Mr-MR                 NT      24.74        
 14 Sacoulas, Sophia A         8 LIAC-MR                17.08      24.81        
 15 Medina, Luna               8 Heatwaves-MR           28.12      24.95        
 16 Hernandez, Laila A         7 Heatwaves-MR           25.94      26.34        
 17 Yen, Olivia E              5 Heatwaves-MR              NT      30.19        
 18 Romero, Miranda A          7 Heatwaves-MR           31.12      31.22        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR                35.32      37.39        
  2 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR                40.50      39.21        
  3 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR                46.27      40.34        
  4 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR                39.58      40.96        
  5 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                38.98      41.50        
  6 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR                39.58      42.97        
  7 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR                46.70      43.86        
  8 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR                45.48      44.01        
  9 Park, Paisley              7 ASAP-MR                58.55      56.28        
 10 Torres, Bella P            8 FAST-MR                   NT      57.43        
 11 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR              1:04.37      58.45        
 12 Yen, Olivia E              5 Heatwaves-MR              NT    1:06.10        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR                19.40      19.44        
  2 Smith, Emily               7 Hes-Mr-MR                 NT      21.88        
  3 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR                23.01      22.06        
  4 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR                23.97      22.96        
  5 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR                25.40      23.98        
  6 Park, Paisley              7 ASAP-MR                30.80      25.61        
 -- Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR                29.21         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Yen, Olivia E              5 Heatwaves-MR              NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Reid, Morgan               8 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                42.10      42.77 SILV   
  2 Medina, Luna               8 Heatwaves-MR         1:06.24    1:02.98        
  3 Hernandez, Laila A         7 Heatwaves-MR         1:00.22    1:04.23        
  4 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR              1:06.45    1:06.14        
  5 Torres, Bella P            8 FAST-MR                   NT    1:06.57        
  6 Yen, Olivia E              5 Heatwaves-MR              NT    1:08.01        
  7 Smith, Emily               7 Hes-Mr-MR                 NT    1:09.45        
  8 Celli, Anna P              7 Heatwaves-MR         1:17.60    1:13.94        
  9 Romero, Miranda A          7 Heatwaves-MR         1:07.15    1:19.17        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                26.08      26.09        
                  26.75           26.09 ( )                                        
  2 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR                27.40      27.59        
                  28.50           27.59 ( )                                        
  3 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR                27.41      27.77        
                  34.85           27.77 ( )                                        
  4 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR                32.05      29.44        
                  31.44           29.44 ( )                                        
  5 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR                35.44      32.15        
                  32.44           32.15 ( )                                        
  6 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR                24.17      40.37        
                  24.45       40.37 (15.92)                                        
  7 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR                24.81      42.07        
                  24.53       42.07 (17.54)                                        
  8 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR                27.24      46.93        
                  29.36       46.93 (17.57)                                        
 -- Yen, Olivia E              5 Heatwaves-MR              NT         DQ        
      Arms past hipline
                  51.89                                                            
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR                51.19      52.04        
  2 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR              1:10.00      54.67        
  3 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                53.84      56.66        
  4 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR              1:00.55      59.67        
  5 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR              1:11.49    1:00.51        
  6 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR              1:09.63    1:06.21        
  7 Celli, Anna P              7 Heatwaves-MR         1:19.71    1:18.10        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR                20.33      20.45        
  2 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR                20.53      21.68        
  3 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR                20.15      21.94        
  4 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR                33.00      23.03        
  5 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR                29.16      23.59        
  6 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR                23.01      24.00        
  7 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                25.27      24.65        
  8 Manago, Olivia M           8 LIAC-MR                31.00      28.50        
  9 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR                25.76      29.76        
 10 Sacoulas, Sophia A         8 LIAC-MR                29.00      31.01        
 11 Medina, Luna               8 Heatwaves-MR           36.39      32.14        
 12 Smith, Emily               7 Hes-Mr-MR                 NT      34.51        
 13 Hernandez, Laila A         7 Heatwaves-MR           36.12      35.62        
 14 Celli, Anna P              7 Heatwaves-MR           29.22      35.90        
 15 Yen, Olivia E              5 Heatwaves-MR              NT      35.98        
 16 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR                46.04      40.14        
 17 Romero, Miranda A          7 Heatwaves-MR           40.22      41.17        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR                42.90      43.98        
  2 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR                50.84      44.10        
  3 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR              1:08.00      56.61        
  4 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                50.38      57.19        
  5 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR                58.48    1:02.00        
  6 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR              1:05.00    1:08.40        
 -- Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR              1:26.45         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Park, Paisley              7 ASAP-MR              1:29.34         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  30.98      29.64 ZQ     
  2 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      32.86      32.00 JO     
  3 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                  32.83      32.55 SILV   
  4 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  34.43      33.03 SILV   
  5 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR           32.99      33.73 SILV   
  6 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  35.33      35.89        
  7 Huang, Cheri K             9 HS-MR                  35.32      35.93        
  8 Mazur, Katerina E          9 LIAC-MR                35.85      36.04        
  9 Hlinka, Maria H           10 HS-MR                  37.31      37.71        
 10 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR                40.41      38.05        
 11 Hu, Caroline              10 LIAC-MR                38.47      38.95        
 12 Lewis, Maeve              10 LIFE-MR                38.88      39.01        
 13 Redmond, Riley P           9 LIAC-MR                39.35      39.20        
 14 Tan, Victoria              9 LIAC-MR                39.84      39.77        
 15 Lally, Keely M             9 HS-MR                  41.75      40.43        
 16 Rana, Anya M               9 ASAP-MR                46.62      40.96        
 17 Sawyer, Victoria R         9 LIAC-MR                40.18      41.61        
 18 Zhang, Angelina            9 LIAC-MR                43.05      41.74        
 19 Stanton, Natalie A         9 LIAC-MR                42.78      41.77        
 20 Davidoff, Sadie C          9 LIAC-MR                50.15      42.20        
 21 Hoffman, Vivienne A        9 LIFE-MR                41.00      43.14        
 22 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR                46.70      43.23        
 23 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT      43.51        
 24 Vasquez, Suri              9 Heatwaves-MR           48.15      44.67        
 25 Metrano, Sydnie D         10 LIAC-MR                48.98      45.25        
 26 Lettieri, Bella V          9 LIAC-MR                46.42      45.98        
 27 Hernandez, Sofia S         9 Heatwaves-MR           49.54      48.02        
 28 Ruiz, Beverly C            9 Heatwaves-MR           59.48      48.68        
 29 Hunter, Cecily K          10 Silver Streaks-MR      48.09      51.19        
 30 Ruiz, Sofia I              9 FAST-MR                   NT      52.23        
 31 Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR                54.91      52.65        
 32 Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR                55.89      56.88        
 33 Cruz Santos, Yaeli         9 Heatwaves-MR           57.28      58.63        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR         1:14.27    1:14.39 SILV   
                  35.58     1:14.39 (38.81)                                        
  2 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:12.97    1:15.30 SILV   
                  35.52     1:15.30 (39.78)                                        
  3 Chvasta, Bella F          10 LIAC-MR              1:35.00    1:18.66        
                  41.66     1:18.66 (37.00)                                        
  4 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR              1:20.87    1:23.85        
                  39.05     1:23.85 (44.80)                                        
  5 St. Laurent, Jennyka T    10 NFS-MR               1:22.54    1:24.24        
                  39.02     1:24.24 (45.22)                                        
  6 Mazur, Katerina E          9 LIAC-MR              1:30.63    1:27.18        
                  41.41     1:27.18 (45.77)                                        
  7 Boshut, Nicole            10 LIAC-MR              1:29.04    1:27.76        
                1:28.19         1:27.76 ( )                                        
  8 Hu, Caroline              10 LIAC-MR              1:25.49    1:27.92        
                  43.01     1:27.92 (44.91)                                        
  9 Danbusky, Riley M         10 LIAC-MR              1:29.91    1:28.40        
                1:28.83         1:28.40 ( )                                        
 10 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR              1:29.20    1:29.41        
                  42.64     1:29.41 (46.77)                                        
 11 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ              1:31.90    1:31.38        
                  44.05     1:31.38 (47.33)                                        
 12 Berger, Kayla             10 LIFE-MR              1:35.89    1:33.09        
                  44.68     1:33.09 (48.41)                                        
 13 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR              1:30.75    1:34.18        
                  45.49     1:34.18 (48.69)                                        
 14 Stanton, Natalie A         9 LIAC-MR              1:39.50    1:34.52        
                  43.37     1:34.52 (51.15)                                        
 15 Sawyer, Victoria R         9 LIAC-MR              1:31.85    1:37.16        
                  45.02     1:37.16 (52.14)                                        
 16 Taggart, Samantha L        9 LIAC-MR              1:45.00    1:37.98        
                  47.62     1:37.98 (50.36)                                        
 17 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT    1:38.45        
                  46.08     1:38.45 (52.37)                                        
 18 Siris, Lily M              9 LIAC-MR              1:52.20    1:44.97        
                1:53.62         1:44.97 ( )                                        
 19 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR              2:01.69    1:46.07        
                  49.12     1:46.07 (56.95)                                        
 20 Lettieri, Bella V          9 LIAC-MR              1:48.81    1:46.45        
                1:47.73         1:46.45 ( )                                        
 21 Ruiz, Sofia I              9 FAST-MR                   NT    1:57.31        
                  54.48   1:57.31 (1:02.83)                                        
 22 Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR              2:03.28    2:00.18        
                  58.10   2:00.18 (1:02.08)                                        
 23 Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR              2:03.69    2:07.50        
                  58.29   2:07.50 (1:09.21)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR         3:10.00    2:44.46 SILV   
                  36.30     1:18.89 (42.59)     2:02.91 (44.02)     2:44.46 (41.55)
  2 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    2:48.22    2:52.47        
                  37.13     1:20.73 (43.60)     2:06.90 (46.17)     2:52.47 (45.57)
  3 Doran, Molly K             9 LIAC-MR              3:15.00    2:56.22        
                  39.37     1:23.84 (44.47)     2:10.83 (46.99)     2:56.22 (45.39)
  4 St. Laurent, Jennyka T    10 NFS-MR                    NT    3:04.10        
                  37.86     1:25.54 (47.68)     2:16.96 (51.42)     3:04.10 (47.14)
  5 Redmond, Riley P           9 LIAC-MR              3:30.00    3:07.22        
                  41.96     1:30.07 (48.11)     2:21.38 (51.31)     3:07.22 (45.84)
  6 Tsang, Rachel             10 LIFE-MR              3:15.00    3:10.00        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  40.49      37.78 SILV   
  2 Li, Claire                10 Aquaflames-MR          39.41      38.35 SILV   
  3 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR           37.96      38.56 SILV   
  4 Hlinka, Maria H           10 HS-MR                  43.50      40.18 SILV   
  5 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      39.48      40.36 SILV   
  6 Sawyer, Victoria R         9 LIAC-MR                43.66      42.81 SILV   
  7 Stanton, Natalie A         9 LIAC-MR                47.78      44.47        
  8 Lally, Keely M             9 HS-MR                  45.02      45.10        
  9 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR                45.77      45.12        
 10 Scoloveno, Giuliana        9 Aquaflames-MR          48.39      45.23        
 11 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR                43.56      45.50        
 12 Tan, Victoria              9 LIAC-MR                47.57      47.17        
 13 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT      47.95        
 14 Lewis, Maeve              10 LIFE-MR                54.08      48.16        
 15 Hoffman, Vivienne A        9 LIFE-MR                55.01      48.37        
 15 Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR              1:06.89      48.37        
 17 Davidoff, Sadie C          9 LIAC-MR                55.86      49.41        
 18 Ruiz, Beverly C            9 Heatwaves-MR           50.57      50.45        
 19 Hunter, Cecily K          10 Silver Streaks-MR      51.19      51.00        
 20 Lettieri, Bella V          9 LIAC-MR                55.35      51.06        
 21 Hernandez, Sofia S         9 Heatwaves-MR           50.34      52.24        
 22 Vasquez, Suri              9 Heatwaves-MR           48.79      52.75        
 23 Siris, Lily M              9 LIAC-MR                52.15      53.07        
 24 Rana, Anya M               9 ASAP-MR                53.92      53.14        
 25 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR                56.86      54.50        
 26 Metrano, Sydnie D         10 LIAC-MR                59.24      57.31        
 27 Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR              1:01.38      57.88        
 28 Maad, Julia A              9 FAST-MR                   NT      59.57        
 29 Cruz Santos, Yaeli         9 Heatwaves-MR         1:11.00    1:05.00        
 -- Zhang, Angelina            9 LIAC-MR                53.41         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR         1:21.87    1:21.37 SILV   
  2 Chvasta, Bella F          10 LIAC-MR              1:40.00    1:25.66 SILV   
                  41.52     1:25.66 (44.14)                                        
  3 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:24.81    1:26.72 SILV   
                  43.26     1:26.72 (43.46)                                        
  4 Doran, Molly K             9 LIAC-MR              1:26.67    1:28.56 SILV   
                  43.42     1:28.56 (45.14)                                        
  5 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR              1:37.53    1:33.32 SILV   
                  44.90     1:33.32 (48.42)                                        
  6 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR              1:35.65    1:33.61 SILV   
                  46.40     1:33.61 (47.21)                                        
  7 Boshut, Nicole            10 LIAC-MR              1:50.35    1:34.00 SILV   
  8 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ              1:41.84    1:34.74 SILV   
                  45.19     1:34.74 (49.55)                                        
  9 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR              1:34.77    1:35.70 SILV   
                  46.51     1:35.70 (49.19)                                        
 10 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR              1:37.55    1:36.27 SILV   
                  45.80     1:36.27 (50.47)                                        
 11 Danbusky, Riley M         10 LIAC-MR              2:00.00    1:37.36        
 12 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR              1:40.44    1:38.87        
                  48.61     1:38.87 (50.26)                                        
 13 Taggart, Samantha L        9 LIAC-MR              2:05.00    1:38.93        
                  47.52     1:38.93 (51.41)                                        
 14 Hu, Caroline              10 LIAC-MR              1:45.31    1:41.49        
                  49.21     1:41.49 (52.28)                                        
 15 Tsang, Rachel             10 LIFE-MR              1:40.00    1:43.44        
 16 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR              2:00.00    1:43.94        
                  53.39     1:43.94 (50.55)                                        
 17 St. Laurent, Jennyka T    10 NFS-MR               1:55.00    1:44.59        
 18 Redmond, Riley P           9 LIAC-MR              1:42.60    1:45.01        
 19 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR              2:12.00    1:46.53        
                  52.26     1:46.53 (54.27)                                        
 20 Sawyer, Victoria R         9 LIAC-MR              1:34.35    1:47.06        
 21 Siris, Lily M              9 LIAC-MR              1:53.67    1:52.15        
                  54.80     1:52.15 (57.35)                                        
 22 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT    1:54.13        
                  53.57   1:54.13 (1:00.56)                                        
 23 Lettieri, Bella V          9 LIAC-MR              2:03.11    1:55.01        
                  56.09     1:55.01 (58.92)                                        
 24 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR              2:03.54    1:57.13        
                  53.57   1:57.13 (1:03.56)                                        
 25 Berger, Kayla             10 LIFE-MR              2:00.29    2:03.31        
 26 Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR              2:15.03    2:09.34        
                1:01.53   2:09.34 (1:07.81)                                        
 27 Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR              2:15.94    2:18.97        
                1:04.60   2:18.97 (1:14.37)                                        
 -- Stanton, Natalie A         9 LIAC-MR              1:42.18         DQ        
      Delay initiating turn
                  47.86          DQ (51.94)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      44.85      43.65 SILV   
  2 Chvasta, Bella F          10 LIAC-MR                45.00      45.07 SILV   
  3 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR           45.59      46.84 SILV   
  4 Hu, Caroline              10 LIAC-MR                49.47      47.56 SILV   
  5 Berger, Kayla             10 LIFE-MR                50.74      50.34        
  6 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT      50.87        
  7 Boshut, Nicole            10 LIAC-MR                53.04      51.42        
  8 Stanton, Natalie A         9 LIAC-MR                53.10      52.38        
  9 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR                58.00      53.93        
 10 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                   NT      54.17        
 11 Sawyer, Victoria R         9 LIAC-MR                51.77      54.32        
 12 Mazur, Katerina E          9 LIAC-MR                53.61      54.33        
 13 Doran, Molly K             9 LIAC-MR                54.90      54.41        
 14 Tsang, Rachel             10 LIFE-MR                50.00      55.37        
 15 St. Laurent, Jennyka T    10 NFS-MR                 51.17      57.84        
 16 Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR                59.96      58.45        
 17 Redmond, Riley P           9 LIAC-MR                55.19      59.22        
 18 Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR              1:05.11      59.75        
 19 Lettieri, Bella V          9 LIAC-MR              1:02.23    1:01.39        
 20 Siris, Lily M              9 LIAC-MR              1:01.73    1:02.34        
 21 Taggart, Samantha L        9 LIAC-MR              1:08.54    1:05.42        
 22 Ruiz, Sofia I              9 FAST-MR                   NT    1:07.26        
 23 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR              1:17.32    1:08.13        
 -- Danbusky, Riley M         10 LIAC-MR                59.00         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                1:44.04    1:38.66 SILV   
                  47.75     1:38.66 (50.91)                                        
  2 Hlinka, Maria H           10 HS-MR                1:44.39    1:40.38 SILV   
                  48.93     1:40.38 (51.45)                                        
  3 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR         1:42.77    1:41.20 SILV   
                  48.16     1:41.20 (53.04)                                        
  4 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                2:08.28    1:41.56 SILV   
                  47.46     1:41.56 (54.10)                                        
  5 Huang, Cheri K             9 HS-MR                1:44.52    1:42.96 SILV   
                  48.14     1:42.96 (54.82)                                        
  6 Hu, Caroline              10 LIAC-MR              1:47.62    1:43.74 SILV   
                  49.62     1:43.74 (54.12)                                        
  7 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR              1:49.00    1:45.98 SILV   
                  50.68     1:45.98 (55.30)                                        
  8 Doran, Molly K             9 LIAC-MR              1:53.30    1:55.89        
                  55.45   1:55.89 (1:00.44)                                        
  9 Rana, Anya M               9 ASAP-MR              2:02.36    2:09.15        
                1:00.13   2:09.15 (1:09.02)                                        
 -- Ruiz, Sofia I              9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
                1:07.14                                                            
 -- Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Not towards breast off wall
                  52.01        DQ (1:02.99)                                        
 -- Hoffman, Vivienne A        9 LIFE-MR              2:40.89         DQ        
      One hand touch
                  57.49        DQ (1:04.09)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  33.91      33.22 ZQ     
  2 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                  39.00      36.09 SILV   
  3 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      37.00      36.76 SILV   
  4 Li, Claire                10 Aquaflames-MR          44.40      39.07 SILV   
  5 London, Darby R           10 BKR-MR                 43.19      39.18 SILV   
  6 Lally, Keely M             9 HS-MR                  43.82      42.89 SILV   
  7 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR                44.73      43.07 SILV   
  8 Huang, Cheri K             9 HS-MR                  43.70      43.48 SILV   
  9 Mazur, Katerina E          9 LIAC-MR                44.69      45.19        
  9 Doran, Molly K             9 LIAC-MR                48.47      45.19        
 11 Sawyer, Victoria R         9 LIAC-MR                48.78      46.27        
 12 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                53.03      49.25        
 13 Hu, Caroline              10 LIAC-MR                43.00      50.26        
 14 Scoloveno, Giuliana        9 Aquaflames-MR             NT      50.55        
 15 Vasquez, Suri              9 Heatwaves-MR           55.91      50.96        
 16 Hernandez, Sofia S         9 Heatwaves-MR           56.13      57.99        
 17 Redmond, Riley P           9 LIAC-MR                59.59      58.00        
 18 Siris, Lily M              9 LIAC-MR                59.23    1:01.35        
 19 Maad, Julia A              9 FAST-MR                   NT    1:09.96        
 -- Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR              1:16.10         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR              1:10.16         DQ        
      One hand touch
 -- Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      One hand touch
 -- Cruz Santos, Yaeli         9 Heatwaves-MR         1:00.32         DQ        
      One hand touch
 -- Scott, Fiona A             8 ASAP-MR                58.48         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazur, Katerina E          9 LIAC-MR              1:55.00    1:48.21        
                  48.18   1:48.21 (1:00.03)                                        
  2 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                   NT    1:57.91        
                  51.72   1:57.91 (1:06.19)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                1:20.80    1:15.72 ZQ     
                  36.44     1:15.72 (39.28)                                        
  2 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                1:35.21    1:20.48 JO     
                  37.47     1:20.48 (43.01)                                        
  3 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                1:25.00    1:23.04 SILV   
                  38.24     1:23.04 (44.80)                                        
  4 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:29.50    1:23.88 SILV   
                  38.45     1:23.88 (45.43)                                        
  5 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                1:28.87    1:26.59 SILV   
                  39.17     1:26.59 (47.42)                                        
  6 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR         1:29.50    1:26.93 SILV   
                  39.99     1:26.93 (46.94)                                        
  7 Huang, Cheri K             9 HS-MR                1:29.78    1:29.33        
                  42.86     1:29.33 (46.47)                                        
  8 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR              1:33.15    1:32.62        
                  43.74     1:32.62 (48.88)                                        
  9 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR              1:39.30    1:35.64        
                  42.95     1:35.64 (52.69)                                        
 10 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR              1:38.18    1:35.97        
                  43.74     1:35.97 (52.23)                                        
 11 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR              1:40.86    1:36.89        
                  43.96     1:36.89 (52.93)                                        
 12 Doran, Molly K             9 LIAC-MR              1:35.63    1:37.08        
                  43.27     1:37.08 (53.81)                                        
 13 Lally, Keely M             9 HS-MR                1:43.03    1:37.44        
                  45.53     1:37.44 (51.91)                                        
 14 Mazur, Katerina E          9 LIAC-MR              1:49.42    1:38.72        
                  44.75     1:38.72 (53.97)                                        
 15 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR    1:36.97    1:39.09        
                  47.16     1:39.09 (51.93)                                        
 16 Stanton, Natalie A         9 LIAC-MR              1:49.09    1:40.95        
                  45.21     1:40.95 (55.74)                                        
 17 Tan, Victoria              9 LIAC-MR              2:00.00    1:41.98        
                  15.13   1:41.98 (1:26.85)                                        
 18 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                   NT    1:42.39        
                  44.58   2:00.18 (1:15.60)         1:42.39 ( )                    
 19 Ehrenberg, Margo L         9 LIFE-MR              1:42.97    1:44.85        
                  50.01     1:44.85 (54.84)                                        
 20 Vasquez, Suri              9 Heatwaves-MR         1:48.97    1:46.58        
                  48.88     1:46.58 (57.70)                                        
 21 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR              2:00.00    1:46.86        
                  48.18     1:46.86 (58.68)                                        
 22 Redmond, Riley P           9 LIAC-MR              1:46.96    1:47.85        
                  51.30     1:47.85 (56.55)                                        
 23 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR              1:59.22    1:49.93        
                  48.77   1:49.93 (1:01.16)                                        
 24 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR              2:15.11    1:50.87        
                  50.50   1:50.87 (1:00.37)                                        
 25 Davidoff, Sadie C          9 LIAC-MR              2:03.00    1:51.36        
                  52.55     1:51.36 (58.81)                                        
 26 Rana, Anya M               9 ASAP-MR              1:55.74    1:53.33        
                  50.54   1:53.33 (1:02.79)                                        
 27 Lettieri, Bella V          9 LIAC-MR              1:55.86    1:53.41        
                  54.06     1:53.41 (59.35)                                        
 28 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR              1:51.53    1:53.48        
                  53.87     1:53.48 (59.61)                                        
 29 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR              2:08.65    1:54.97        
                  57.56     1:54.97 (57.41)                                        
 30 Siris, Lily M              9 LIAC-MR              1:53.46    1:56.38        
                  55.86   1:56.38 (1:00.52)                                        
 31 Metrano, Sydnie D         10 LIAC-MR              2:23.00    1:57.58        
                1:00.95     1:57.58 (56.63)                                        
 32 Ruiz, Beverly C            9 Heatwaves-MR         2:03.67    2:05.67        
                  57.14   2:05.67 (1:08.53)                                        
 33 Manago, Olivia M           8 LIAC-MR              2:15.79    2:09.27        
                2:09.36         2:09.27 ( )                                        
 34 Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR              2:23.94    2:16.83        
                1:08.99   2:16.83 (1:07.84)                                        
 35 Sacoulas, Sophia A         8 LIAC-MR              2:31.00    2:23.42        
                1:02.55   2:23.42 (1:20.87)                                        
 -- Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR              2:23.04         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                1:03.57        DQ (1:06.82)                                        
 -- Maad, Julia A              9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  58.54   2:13.67 (1:15.13)                                        
 -- Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR              2:28.04         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                1:12.90        DQ (1:14.48)                                        
 -- Zhang, Angelina            9 LIAC-MR              2:00.00         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  47.79          DQ (57.85)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pardlo, Gabriella Sara    12 Parks Sailfish-MR      29.10      28.67 SILV   
  2 Smith, Jamila             11 NFS-MR                 29.24      30.70 SILV   
  3 Gillies, Meg              12 LIFE-MR                32.61      30.78 SILV   
  4 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      30.25      31.07        
  5 Ha, Kara                  11 LIFE-MR                31.35      31.19        
  6 Anishchanka, Diana        11 Shy-Mr-MR              32.11      31.65        
  7 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR              33.55      31.66        
  8 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR                33.85      32.66        
  9 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR              31.64      32.69        
 10 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR                31.87      32.81        
 11 Kirkland, Breeana T       11 NFS-MR                 34.88      33.32        
 12 Wellington, Liza          11 Shy-Mr-MR              33.61      33.47        
 13 Rush, Rebecca M           12 LIAC-MR                35.31      33.90        
 14 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                33.06      34.14        
 15 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              36.17      35.38        
 16 Coleman, Amira S          11 NFS-MR                 38.40      36.00        
 17 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR                35.04      36.35        
 18 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                34.96      36.45        
 19 Ammon, Ayaka              11 LIFE-MR                37.10      36.60        
 20 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR                37.70      36.66        
 21 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR              38.92      37.00        
 22 Wiseman, Arianna          11 LIFE-MR                40.00      37.36        
 23 Calin, Stephania          11 LIAC-MR                35.05      37.82        
 24 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR                38.38      38.07        
 25 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                41.85      40.61        
 26 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT      40.95        
 27 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT      45.06        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pardlo, Gabriella Sara    12 Parks Sailfish-MR    1:08.50    1:06.53 SILV   
                  32.08     1:06.53 (34.45)                                        
  2 Gillies, Meg              12 LIFE-MR              1:08.20    1:07.28 SILV   
                  33.37     1:07.28 (33.91)                                        
  3 Anishchanka, Diana        11 Shy-Mr-MR            1:06.90    1:09.53        
                  34.37     1:09.53 (35.16)                                        
  4 Smith, Jamila             11 NFS-MR               1:08.64    1:09.86        
                  33.36     1:09.86 (36.50)                                        
  5 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:07.82    1:10.24        
                  33.77     1:10.24 (36.47)                                        
  6 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            1:14.88    1:14.12        
                  36.09     1:14.12 (38.03)                                        
  7 Wellington, Liza          11 Shy-Mr-MR            1:09.90    1:15.18        
                  37.01     1:15.18 (38.17)                                        
  8 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR              1:16.73    1:16.13        
                  36.64     1:16.13 (39.49)                                        
  9 Ammon, Ayaka              11 LIFE-MR              1:19.59    1:16.87        
                  36.80     1:16.87 (40.07)                                        
 10 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR              1:15.97    1:16.92        
                  36.82     1:16.92 (40.10)                                        
 11 Province, Shaye L         11 ASAP-MR              1:18.77    1:17.77        
                  36.79     1:17.77 (40.98)                                        
 12 Rush, Rebecca M           12 LIAC-MR              1:22.42    1:18.62        
                  37.61     1:18.62 (41.01)                                        
 13 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR              1:20.65    1:20.24        
                  38.71     1:20.24 (41.53)                                        
 14 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR              1:27.27    1:22.08        
                  38.10     1:22.08 (43.98)                                        
 15 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR            1:22.51    1:22.53        
                  38.55     1:22.53 (43.98)                                        
 16 Calin, Stephania          11 LIAC-MR              1:20.30    1:23.56        
                  38.19     1:23.56 (45.37)                                        
 17 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              1:24.07    1:23.79        
                  38.93     1:23.79 (44.86)                                        
 18 Kirkland, Breeana T       11 NFS-MR               1:26.79    1:24.50        
                  37.81     1:24.50 (46.69)                                        
 19 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR            1:31.35    1:29.57        
                  40.62     1:29.57 (48.95)                                        
 20 Coleman, Amira S          11 NFS-MR               1:36.07    1:33.43        
                  41.16     1:33.43 (52.27)                                        
 21 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR              1:38.17    1:34.13        
                  42.65     1:34.13 (51.48)                                        
 22 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT    1:46.19        
                1:47.12         1:46.19 ( )                                        
 -- Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      No touch on turn
                  49.53                                                            
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:13.16    2:09.71 ZQ     
                  28.59     1:01.10 (32.51)     1:35.37 (34.27)     2:09.71 (34.34)
  2 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    2:26.47    2:25.26 SILV   
                  32.72     1:10.20 (37.48)     1:43.44 (33.24)     2:25.26 (41.82)
  3 Cani, Ema *               11 HS-MR                2:42.25    2:34.07        
                  33.79     1:12.41 (38.62)     1:53.09 (40.68)     2:34.07 (40.98)
  4 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR              2:55.00    2:44.68        
                  37.02   2:44.68 (2:07.66)                                        
  5 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR              2:55.00    2:48.65        
                  36.44     1:19.23 (42.79)   2:48.65 (1:29.42)                    
  6 Province, Shaye L         11 ASAP-MR              3:04.98    2:49.60        
                  36.15     1:19.19 (43.04)   2:49.60 (1:30.41)                    
  7 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR              2:55.00    2:52.78        
                  36.73     1:19.54 (42.81)     2:05.63 (46.09)     2:52.78 (47.15)
  8 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              2:58.76    3:00.81        
                  41.78     1:28.41 (46.63)   3:00.81 (1:32.40)                    
  9 Mischka, Camilla E        12 Silver Streaks-MR    2:53.03    3:03.02        
                  38.29     1:23.70 (45.41)     2:14.57 (50.87)     3:03.02 (48.45)
 10 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR    3:08.11    3:04.43        
                  37.31     1:22.79 (45.48)   3:04.43 (1:41.64)                    
 11 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR              3:21.92    3:07.28        
                  39.55     1:27.15 (47.60)   3:07.28 (1:40.13)                    
 12 Calin, Stephania          11 LIAC-MR              2:50.35    3:08.44        
                                                    2:18.29 ( )     3:08.44 (50.15)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      31.86      32.78 JO     
  2 Anishchanka, Diana        11 Shy-Mr-MR              36.08      35.87 SILV   
  3 Wellington, Liza          11 Shy-Mr-MR              34.00      38.07        
  4 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR                39.16      39.55        
  5 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                40.65      39.87        
  6 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR              39.98      41.06        
  7 Calin, Stephania          11 LIAC-MR                39.77      41.56        
  8 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              41.45      42.41        
  9 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR                42.84      43.61        
 10 Rush, Rebecca M           12 LIAC-MR                44.86      43.69        
 11 Wiseman, Arianna          11 LIFE-MR                42.00      44.10        
 12 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR                55.55      45.34        
 13 Kirkland, Breeana T       11 NFS-MR                 46.03      45.57        
 14 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR              43.35      45.59        
 15 Coleman, Amira S          11 NFS-MR                 47.11      46.34        
 16 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                48.98      51.03        
 17 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT      51.04        
 18 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT      51.52        
 -- Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR                42.61         DQ        
      Other
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:07.63    1:08.91 ZQ     
  2 Economakos, Eleni *       12 HS-MR                1:27.97    1:20.06 SILV   
                  38.88     1:20.06 (41.18)                                        
  3 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            1:25.76    1:22.79        
  4 Gunnarsdottir, Kolbrun    11 LIFE-MR              1:28.49    1:24.07        
                  39.47     1:24.07 (44.60)                                        
  5 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR            1:31.05    1:24.86        
  6 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR    1:19.50    1:25.24        
                  39.48     1:25.24 (45.76)                                        
  7 Bautista, Jasmine         12 Heatwaves-MR         1:31.15    1:26.67        
  8 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR            1:33.14    1:26.77        
                  41.81     1:26.77 (44.96)                                        
  9 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR              1:35.00    1:26.80        
                  41.59     1:26.80 (45.21)                                        
 10 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR              1:37.37    1:31.62        
                  45.34     1:31.62 (46.28)                                        
 11 Mischka, Camilla E        12 Silver Streaks-MR    1:28.65    1:33.13        
                  44.70     1:33.13 (48.43)                                        
 12 Ammon, Ayaka              11 LIFE-MR              1:38.75    1:33.30        
                  45.34     1:33.30 (47.96)                                        
 13 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR              1:43.36    1:35.69        
                  45.36     1:35.69 (50.33)                                        
 14 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR    1:20.29    1:35.71        
                  44.84     1:35.71 (50.87)                                        
 15 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                   NT    1:36.40        
                  46.51     1:36.40 (49.89)                                        
 16 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR    1:36.11    1:36.72        
                  47.70     1:36.72 (49.02)                                        
 17 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR                 NT    1:37.28        
 18 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR              1:38.76    1:38.62        
                  47.56     1:38.62 (51.06)                                        
 19 Phillips, Leela M         12 Silver Streaks-MR    1:21.77    1:40.71        
                  53.86     1:40.71 (46.85)                                        
 20 Grella, Sam J             12 LIAC-MR              2:05.71    1:43.47        
 21 Cabrera Zavala, Ashley D  12 Heatwaves-MR         1:47.96    1:46.65        
                  50.59     1:46.65 (56.06)                                        
 22 Cabrera Zavala, Alexa M   11 Heatwaves-MR         1:55.46    1:47.78        
 23 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR              1:50.23    1:48.42        
                  51.02     1:48.42 (57.40)                                        
 24 Perryman, Jasmine A       12 DESC-NJ                   NT    1:57.82        
 25 Howard, Mackenzie A       11 DESC-NJ                   NT    2:31.43        
                1:06.49   2:31.43 (1:24.94)                                        
 26 Lopez, Idalaih            11 Heatwaves-MR         1:56.15    2:56.95        
                1:24.16   2:56.95 (1:32.79)                                        
 -- Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR    1:28.31         DQ        
      Multiple strokes
                  41.24          DQ (45.67)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR              39.74      40.01 SILV   
  2 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR      40.37      40.20 SILV   
  3 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  41.92      40.39 SILV   
  4 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      40.41      40.67 SILV   
  5 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR              39.78      40.73 SILV   
  6 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR      43.38      42.63 SILV   
  7 Phillips, Leela M         12 Silver Streaks-MR      43.83      43.17        
  8 Economakos, Eleni *       12 HS-MR                  44.11      43.80        
  9 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                48.23      44.13        
 10 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR                56.40      44.95        
 11 Cani, Ema *               11 HS-MR                  51.51      45.17        
 12 Banja, Cristal *          12 HS-MR                  44.74      45.24        
 13 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              46.47      46.95        
 14 Mischka, Camilla E        12 Silver Streaks-MR      45.48      48.78        
 15 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR      49.78      49.01        
 16 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR                50.73      49.22        
 17 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR              50.53      50.57        
 18 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR                50.16      50.59        
 19 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                47.65      51.89        
 20 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR                52.54      52.34        
 21 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                50.06      52.38        
 22 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT      52.81        
 23 Gunnarsdottir, Kolbrun    11 LIFE-MR                54.66      53.58        
 24 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                53.38      54.67        
 25 Grella, Sam J             12 LIAC-MR                58.98      55.47        
 26 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                56.01      55.79        
 27 Perryman, Jasmine A       12 DESC-NJ                   NT      58.43        
 28 Cabrera Zavala, Ashley D  12 Heatwaves-MR           53.48      59.10        
 29 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT    1:03.80        
 30 Howard, Mackenzie A       11 DESC-NJ                   NT    1:34.79        
 -- Cabrera Zavala, Alexa M   11 Heatwaves-MR           54.21         DQ        
      Alternating Kick
 -- Harrell, Aya              11 Heatwaves-MR           50.18         DQ        
      Alternating Kick
 -- Perez Quiroz, Brianna Y   12 Heatwaves-MR           54.33         DQ        
      Alternating Kick
 -- Lopez, Idalaih            11 Heatwaves-MR         1:07.23         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:19.82    1:19.88 JO     
                  37.17     1:19.88 (42.71)                                        
  2 Pardlo, Gabriella Sara    12 Parks Sailfish-MR    1:28.29    1:26.41 SILV   
                  40.72     1:26.41 (45.69)                                        
  3 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            1:26.75    1:26.52 SILV   
                  45.06     1:26.52 (41.46)                                        
  4 Smith, Jamila             11 NFS-MR               1:21.71    1:26.70 SILV   
                  40.61     1:26.70 (46.09)                                        
  5 Wellington, Liza          11 Shy-Mr-MR            1:31.26    1:30.43 SILV   
                  43.54     1:30.43 (46.89)                                        
  6 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:25.68    1:31.08 SILV   
                  43.15     1:31.08 (47.93)                                        
  7 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR            1:35.30    1:31.13 SILV   
                  41.75     1:31.13 (49.38)                                        
  8 Ha, Kara                  11 LIFE-MR              1:36.72    1:33.00        
                  44.21     1:33.00 (48.79)                                        
  9 Rush, Rebecca M           12 LIAC-MR              1:55.00    1:43.52        
                  48.60     1:43.52 (54.92)                                        
 10 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR            1:42.11    1:44.16        
                  49.94     1:44.16 (54.22)                                        
 11 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR              1:43.94    1:47.37        
                  50.89     1:47.37 (56.48)                                        
 12 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR                 NT    1:52.79        
                  52.38   1:52.79 (1:00.41)                                        
 13 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR              1:53.44    1:54.31        
                  53.46   1:54.31 (1:00.85)                                        
 14 Wiseman, Arianna          11 LIFE-MR              2:00.00    1:59.33        
                  53.99   1:59.33 (1:05.34)                                        
 15 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT    1:59.97        
 16 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              1:52.27    2:00.52        
                  57.54   2:00.52 (1:02.98)                                        
 -- Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR              2:07.28         DQ        
      Arms past hipline
                  55.43        DQ (1:02.16)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Lucy E            12 Silver Streaks-MR      30.19      30.48 ZQ     
  2 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      33.62      32.99 SILV   
  3 Cani, Ema *               11 HS-MR                  34.51      33.16 SILV   
  4 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR      35.85      34.22 SILV   
  5 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR              35.73      35.33 SILV   
  6 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR              36.76      35.62 SILV   
  7 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR      37.28      36.80        
  8 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                39.08      36.92        
  9 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  37.71      37.65        
 10 Banja, Cristal *          12 HS-MR                  40.73      37.78        
 11 Economakos, Eleni *       12 HS-MR                  38.53      37.79        
 12 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR                40.08      41.01        
 13 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                46.86      41.92        
 14 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              41.33      42.44        
 15 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR                41.13      42.68        
 16 Gunnarsdottir, Kolbrun    11 LIFE-MR                49.32      42.79        
 17 Bautista, Jasmine         12 Heatwaves-MR           42.36      43.88        
 18 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR                45.45      45.23        
 19 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR                47.23      46.15        
 20 Perez Quiroz, Brianna Y   12 Heatwaves-MR           48.66      47.01        
 21 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR                53.43      47.04        
 22 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR              52.64      47.85        
 23 Calin, Stephania          11 LIAC-MR                44.29      48.00        
 24 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                44.28      48.79        
 25 Grella, Sam J             12 LIAC-MR                47.75      49.36        
 26 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                52.93      51.60        
 27 Harrell, Aya              11 Heatwaves-MR           55.32      52.11        
 28 Perryman, Jasmine A       12 DESC-NJ                   NT      54.35        
 29 Cabrera Zavala, Alexa M   11 Heatwaves-MR           55.76      57.26        
 30 Cabrera Zavala, Ashley D  12 Heatwaves-MR           47.85      57.54        
 31 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT      59.98        
 32 Morgan, Kerri A           11 LIAC-MR              1:22.17    1:06.14        
 33 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT    1:19.91        
 34 Howard, Mackenzie A       11 DESC-NJ                   NT    1:20.67        
 35 Lopez, Idalaih            11 Heatwaves-MR         1:03.45    1:39.38        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anishchanka, Diana        11 Shy-Mr-MR            1:18.00    1:21.97 SILV   
                  38.27     1:21.97 (43.70)                                        
  2 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:19.04    1:24.74 SILV   
                  38.46     1:24.74 (46.28)                                        
  3 Province, Shaye L         11 ASAP-MR              1:38.15    1:30.60        
                  39.22     1:30.60 (51.38)                                        
  4 Ha, Kara                  11 LIFE-MR              1:45.37    1:42.97        
                  46.26     1:42.97 (56.71)                                        
 -- Syrett, Claire B          12 ASAP-MR              1:47.58         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  51.35          DQ (59.76)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:10.72    1:08.86 ZQ     
                  32.05     1:08.86 (36.81)                                        
  2 Walker, Lucy E            12 Silver Streaks-MR    1:07.95    1:09.20 ZQ     
                  32.97     1:09.20 (36.23)                                        
  3 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:21.12    1:16.94 SILV   
                  35.82     1:16.94 (41.12)                                        
  4 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            1:19.98    1:18.21 SILV   
                  37.79     1:18.21 (40.42)                                        
  5 Huang, Chloe K            12 HS-MR                1:20.67    1:19.49        
                  37.33     1:19.49 (42.16)                                        
  6 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR            1:24.33    1:19.81        
                  37.02     1:19.81 (42.79)                                        
  7 Economakos, Eleni *       12 HS-MR                1:23.41    1:20.38        
                  38.16     1:20.38 (42.22)                                        
  8 Phillips, Leela M         12 Silver Streaks-MR    1:23.04    1:22.37        
                  37.51     1:22.37 (44.86)                                        
  9 Province, Shaye L         11 ASAP-MR              1:30.49    1:23.10        
                1:23.36         1:23.10 ( )                                        
 10 Banja, Cristal *          12 HS-MR                1:27.68    1:23.79        
                  38.81     1:23.79 (44.98)                                        
 11 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR              1:45.00    1:26.68        
                  41.30     1:26.68 (45.38)                                        
 12 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR            1:30.18    1:28.72        
                  42.25     1:28.72 (46.47)                                        
 13 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR              1:32.98    1:30.22        
                  40.69     1:30.22 (49.53)                                        
 14 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR              1:45.00    1:31.23        
                  42.32     1:31.23 (48.91)                                        
 15 Gunnarsdottir, Kolbrun    11 LIFE-MR              1:29.59    1:33.24        
                  41.17     1:33.24 (52.07)                                        
 16 Ammon, Ayaka              11 LIFE-MR              1:34.83    1:33.42        
                  44.71     1:33.42 (48.71)                                        
 17 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR              1:39.43    1:33.81        
                  44.60     1:33.81 (49.21)                                        
 18 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR              1:34.82    1:36.86        
                  42.83     1:36.86 (54.03)                                        
 19 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR              1:45.00    1:38.33        
                  44.13     1:38.33 (54.20)                                        
 20 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR              1:37.70    1:38.78        
                  43.56     1:38.78 (55.22)                                        
 21 Calin, Stephania          11 LIAC-MR              1:38.57    1:40.87        
                  45.20     1:40.87 (55.67)                                        
 22 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT    1:41.95        
                  44.93     1:41.95 (57.02)                                        
 23 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR                 NT    1:42.16        
                  47.32     1:42.16 (54.84)                                        
 24 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              1:39.84    1:42.68        
                  46.10     1:42.68 (56.58)                                        
 25 Perez Quiroz, Brianna Y   12 Heatwaves-MR         1:42.53    1:44.73        
                  45.47     1:44.73 (59.26)                                        
 26 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR              1:56.39    1:45.97        
                  49.41     1:45.97 (56.56)                                        
 27 Cabrera Zavala, Alexa M   11 Heatwaves-MR         1:42.98    1:49.90        
                  50.38     1:49.90 (59.52)                                        
 28 Cabrera Zavala, Ashley D  12 Heatwaves-MR         1:42.96    1:51.85        
                  48.84   1:51.85 (1:03.01)                                        
 29 Morgan, Kerri A           11 LIAC-MR              1:58.00    1:59.67        
                  55.94   1:59.67 (1:03.73)                                        
 -- Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Head not up - breast
                  52.17        DQ (1:05.03)                                        
 -- Grella, Sam J             12 LIAC-MR              1:50.00         DQ        
      Re-Submerged - back
                  49.63          DQ (54.09)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  ZQ
              2:30.49  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:27.77    2:27.26 ZQ     
                  31.68     1:08.31 (36.63)     1:54.20 (45.89)     2:27.26 (33.06)
  2 Gillies, Meg              12 LIFE-MR              3:30.00    2:54.67        
                  39.58     1:22.38 (42.80)     2:13.58 (51.20)     2:54.67 (41.09)
  3 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            2:43.90    2:55.08        
                  38.97     1:26.35 (47.38)     2:14.68 (48.33)     2:55.08 (40.40)
  4 Smith, Jamila             11 NFS-MR               2:58.00    3:02.11        
                  42.98     1:28.97 (45.99)     2:19.82 (50.85)     3:02.11 (42.29)
  5 Ha, Kara                  11 LIFE-MR              3:03.79    3:06.60        
                  42.50     1:26.54 (44.04)     2:20.70 (54.16)     3:06.60 (45.90)
  6 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR              3:15.00    3:10.00        
                1:30.88     2:28.05 (57.17)     3:12.21 (44.16)         3:10.00 ( )
  7 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              4:02.53    3:41.90        
                  52.88     1:47.26 (54.38)   2:54.47 (1:07.21)     3:41.90 (47.43)
 -- Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR              3:21.06         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  41.78     1:27.63 (45.85)   2:32.43 (1:04.80)          DQ (45.75)
 -- Pardlo, Gabriella Sara    12 Parks Sailfish-MR    2:51.60         DQ        
      One hand touch - breast
                  34.47     1:19.82 (45.35)     2:12.04 (52.22)          DQ (42.83)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR              26.63      26.52 JO     
  2 Finn, Molly K             14 HS-MR                  27.67      27.25 SILV   
  3 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR      27.84      27.68 SILV   
  4 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR      28.43      28.06 SILV   
  5 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR                28.38      28.78 SILV   
  6 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                  28.79      28.81        
  7 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ                30.43      29.49        
  8 Economakos, Christina *   14 HS-MR                  28.99      29.83        
  9 Serpico, Isha C           14 HS-MR                  30.78      30.02        
 10 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR      29.86      30.69        
 11 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR                30.24      33.46        
 12 Ramsaroop, Anjali R       13 LIAC-MR                36.55      33.82        
 13 Buchanan, Carmen C        13 DESC-NJ                34.58      34.06        
 14 Hernandez, Lexie R        14 Heatwaves-MR           34.23      34.09        
 15 Haider, Zara              13 Silver Streaks-MR      34.54      34.26        
 16 Kliatchka, Amy R          13 Silver Streaks-MR      42.01      36.64        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR              59.17      58.69 SILV   
                  38.87       58.69 (19.82)                                        
  2 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:01.49    1:01.50 SILV   
  3 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:02.93    1:03.00 SILV   
                  59.23      1:03.00 (3.77)                                        
  4 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              1:03.92    1:03.61        
  5 Barreto, Zoe A            13 DESC-NJ                59.33    1:04.63        
                  45.23     1:04.63 (19.40)                                        
  6 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ              1:09.14    1:08.29        
  7 Denzler, Charlee M        13 LIAC-MR              1:16.36    1:13.00        
                  34.43     1:14.10 (39.67)         1:13.00 ( )                    
  8 Coveny, Cassidy F         13 LIAC-MR              1:14.49    1:13.62        
                  35.52     1:13.75 (38.23)         1:13.62 ( )                    
  9 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:14.53    1:14.68        
                  36.22     1:15.07 (38.85)         1:14.68 ( )                    
 10 Ramsaroop, Anjali R       13 LIAC-MR              1:17.53    1:19.09        
                  38.87     1:19.09 (40.22)                                        
 11 Fitzgerald, Carly         13 LIAC-MR              1:35.89    1:34.04        
                  45.23     1:34.04 (48.81)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ
              2:06.99  JO
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR            2:15.15    2:13.04 SILV   
                  29.70     1:02.93 (33.23)     1:38.50 (35.57)     2:13.04 (34.54)
  2 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:11.98    2:13.67 SILV   
                  30.32     1:04.41 (34.09)     1:39.76 (35.35)     2:13.67 (33.91)
  3 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    2:16.00    2:20.36        
                  31.67     1:07.25 (35.58)     1:43.58 (36.33)     2:20.36 (36.78)
  4 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              2:20.92    2:22.50        
                  31.00     1:08.20 (37.20)     1:46.56 (38.36)     2:22.50 (35.94)
  5 Barreto, Zoe A            13 DESC-NJ              2:31.93    2:26.23        
                  32.89     1:09.61 (36.72)     1:48.16 (38.55)     2:26.23 (38.07)
  6 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ                   NT    2:38.40        
                  34.74     1:15.86 (41.12)     1:57.49 (41.63)     2:38.40 (40.91)
  7 Coveny, Cassidy F         13 LIAC-MR              2:48.20    2:44.95        
                  37.55     1:19.65 (42.10)     2:02.97 (43.32)     2:44.95 (41.98)
  8 Denzler, Charlee M        13 LIAC-MR              2:55.00    2:49.63        
                  37.64     1:20.64 (43.00)     2:05.54 (44.90)     2:49.63 (44.09)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR            1:06.67    1:06.86 SILV   
  2 Finn, Molly K             14 HS-MR                1:09.84    1:09.12 SILV   
  3 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:10.39    1:09.83 SILV   
  4 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    1:11.56    1:13.66 SILV   
  5 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    1:12.37    1:14.02 SILV   
  6 Economakos, Christina *   14 HS-MR                1:14.39    1:14.33 SILV   
  7 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              1:15.63    1:16.45        
  8 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ              1:20.47    1:18.88        
  9 Cui, Amanda               14 Parks Sailfish-MR    1:20.48    1:20.19        
 10 Bosch, Kaleigh            13 LIAC-MR              1:21.00    1:22.28        
 11 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR              1:26.00    1:27.27        
 12 Ramsaroop, Anjali R       13 LIAC-MR              1:35.49    1:31.07        
 13 Haider, Zara              13 Silver Streaks-MR    1:40.75    1:38.64        
 14 Kliatchka, Amy R          13 Silver Streaks-MR    1:43.60    1:39.46        
 15 Buchanan, Carmen C        13 DESC-NJ              1:57.21    1:45.57        
 -- Hernandez, Lexie R        14 Heatwaves-MR         1:50.08         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              2:44.65    2:45.30        
                  38.78     1:21.06 (42.28)   2:45.30 (1:24.24)                    
  2 Barreto, Zoe A            13 DESC-NJ              2:44.48    2:47.04        
                  40.32     1:21.98 (41.66)     2:05.37 (43.39)     2:47.04 (41.67)
  3 Denzler, Charlee M        13 LIAC-MR              3:02.67    2:59.08        
  4 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    2:57.01    2:59.87        
                  41.73     1:27.36 (45.63)     2:14.87 (47.51)     2:59.87 (45.00)
  5 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ                   NT    3:03.20        
                  40.68     1:26.49 (45.81)     2:15.16 (48.67)     3:03.20 (48.04)
  6 Fitzgerald, Carly         13 LIAC-MR              3:15.00    3:30.61        
                  47.57     1:40.23 (52.66)   3:30.61 (1:50.38)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR            1:19.61    1:20.26 SILV   
                  37.58     1:20.26 (42.68)                                        
  2 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:22.70    1:22.63 SILV   
                  38.25     1:22.63 (44.38)                                        
  3 Saunders, Phoebe L        13 BKR-MR               1:25.68    1:23.50 SILV   
                  39.79     1:23.50 (43.71)                                        
  4 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:27.20    1:28.35        
                  40.93     1:28.35 (47.42)                                        
  5 Denzler, Charlee M        13 LIAC-MR              1:35.20    1:33.96        
                  44.65     1:33.96 (49.31)                                        
  6 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:36.09    1:38.14        
                  46.51     1:38.14 (51.63)                                        
  7 Coveny, Cassidy F         13 LIAC-MR              1:38.66    1:38.51        
                  48.32     1:38.51 (50.19)                                        
  8 Ramsaroop, Anjali R       13 LIAC-MR              1:40.18    1:42.76        
                  47.29     1:42.76 (55.47)                                        
  9 Fitzgerald, Carly         13 LIAC-MR              1:41.86    1:51.17        
                  50.39   1:51.17 (1:00.78)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                3:02.22    2:58.95        
  2 Serpico, Isha C           14 HS-MR                3:08.81    3:06.24        
  3 Economakos, Christina *   14 HS-MR                3:17.71    3:08.00        
  4 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    3:06.55    3:13.94        
  5 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    3:11.86    3:15.67        
  6 Kliatchka, Amy R          13 Silver Streaks-MR    3:45.11    4:01.16        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR            1:02.37    1:03.22 ZQ     
                  29.02     1:03.22 (34.20)                                        
  2 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:05.71    1:05.20 ZQ     
                  30.84     1:05.20 (34.36)                                        
  3 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:15.81    1:15.81        
                  34.56     1:15.81 (41.25)                                        
  4 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:31.07    1:33.08        
                  42.77     1:33.08 (50.31)                                        
  5 Coveny, Cassidy F         13 LIAC-MR              1:40.00    1:37.14        
                  42.01     1:37.14 (55.13)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:27.72    2:27.17 JO     
                  30.13     1:06.70 (36.57)     1:46.40 (39.70)     2:27.17 (40.77)
  2 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR            2:33.42    2:33.37 SILV   
                  32.17     1:09.18 (37.01)     1:50.08 (40.90)     2:33.37 (43.29)
 -- Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR              4:01.33         DQ        
      Alternating Kick
                  45.34     1:42.01 (56.67)   2:43.05 (1:01.04)        DQ (1:01.13)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:41.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR            2:28.36    2:27.83 SILV   
                  30.43     1:07.35 (36.92)     1:51.68 (44.33)     2:27.83 (36.15)
  2 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:28.12    2:31.77 SILV   
                  29.78     1:08.17 (38.39)     1:55.81 (47.64)     2:31.77 (35.96)
  3 Finn, Molly K             14 HS-MR                2:34.82    2:36.62 SILV   
                  33.61     1:12.31 (38.70)     2:00.73 (48.42)     2:36.62 (35.89)
  4 Economakos, Christina *   14 HS-MR                     NT    2:40.42 SILV   
                  31.33     1:11.34 (40.01)     2:02.06 (50.72)     2:40.42 (38.36)
  5 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                2:37.01    2:42.14        
                  34.32     1:16.18 (41.86)     2:03.93 (47.75)     2:42.14 (38.21)
  6 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              2:48.50    2:49.20        
                  39.68     1:20.49 (40.81)     2:14.31 (53.82)     2:49.20 (34.89)
  7 Bosch, Kaleigh            13 LIAC-MR              3:30.00    2:52.33        
                  33.87     1:18.64 (44.77)     2:11.32 (52.68)     2:52.33 (41.01)
  8 Serpico, Isha C           14 HS-MR                2:45.56    2:52.45        
                  36.69     1:19.96 (43.27)     2:10.53 (50.57)     2:52.45 (41.92)
  9 Cui, Amanda               14 Parks Sailfish-MR    2:45.45    2:55.41        
                  37.57     1:22.24 (44.67)   2:55.41 (1:33.17)                    
 10 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR              3:27.49    3:16.62        
                1:28.81   2:30.42 (1:01.61)     3:16.25 (45.83)      3:16.62 (0.37)
 11 Haider, Zara              13 Silver Streaks-MR    3:20.46    3:16.95        
                  41.75     1:31.76 (50.01)     2:30.92 (59.16)     3:16.95 (46.03)
 12 Ramsaroop, Anjali R       13 LIAC-MR              3:30.00    3:25.41        
                  42.89     1:33.16 (50.27)   2:37.32 (1:04.16)     3:25.41 (48.09)
 -- Collymore, Athena J       13 DESC-NJ              3:05.39         DQ        
      No touch at turn - back
                  38.60     1:25.93 (47.33)     2:18.34 (52.41)          DQ (40.01)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZQ
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR      27.39      27.40 SILV   
  2 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR      27.08      27.83 SILV   
  3 Augustin-Orcel, Gabriell  14 BKR-MR                 29.41      29.21        
  4 Saunders, Phoebe L        13 BKR-MR                 30.68      29.41        
  5 Padilla, Jocelyn L        10 DESC-NJ                34.88      33.94        
                  34.29           33.94 ( )                                        
  6 Williams, Madi A          10 DESC-NJ                37.88      34.17        
                  34.28           34.17 ( )                                        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    1:05.92    1:05.21        
                  31.42     1:05.21 (33.79)                                        
  2 Gnad, Julia M             15 HS-MR                1:06.24    1:05.97        
                  31.45     1:05.97 (34.52)                                        
  3 Titarenko, Kateryna       13 Shy-Mr-MR            1:05.18    1:06.71        
                  31.13     1:06.71 (35.58)                                        
  4 Huang, Chloe K            12 HS-MR                1:10.84    1:08.96        
                  32.06     1:08.96 (36.90)                                        
  5 Perryman, Jasmine A       12 DESC-NJ              1:39.38    1:12.80        
                  57.28     1:12.80 (15.52)                                        
  6 Economakos, Stavroula     16 HS-MR                1:08.34    1:14.72        
                  35.40     1:14.72 (39.32)                                        
  7 Salimi, Sana W            17 Silver Streaks-MR    1:09.11    1:15.14        
                  34.96     1:15.14 (40.18)                                        
  8 Ojeda, Ashley             14 Heatwaves-MR         1:21.16    1:17.15        
                  36.48     1:17.15 (40.67)                                        
  9 Howard, Maia A            14 DESC-NJ              1:16.53    1:19.41        
                  35.95     1:19.41 (43.46)                                        
 10 Buchanan, Carmen C        13 DESC-NJ              1:20.54    1:19.51        
                  37.08     1:19.51 (42.43)                                        
 11 Bautista, Jasmine         12 Heatwaves-MR         1:22.18    1:23.58        
                  40.20     1:23.58 (43.38)                                        
 12 Harrell, Aya              11 Heatwaves-MR         1:50.12    1:35.03        
                  45.66     1:35.03 (49.37)                                        
 13 Morgan, Kerri A           11 LIAC-MR              2:29.16    1:44.36        
                2:08.85         1:44.36 ( )                                        
 14 Howard, Mackenzie A       11 DESC-NJ              2:20.93    2:40.20        
                2:44.61         2:40.20 ( )                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    2:17.50    2:23.19        
                  32.32     1:08.16 (35.84)     1:45.94 (37.78)     2:23.19 (37.25)
  2 Gnad, Julia M             15 HS-MR                2:20.11    2:29.17        
                  33.33     1:11.39 (38.06)     1:51.05 (39.66)     2:29.17 (38.12)
  3 Economakos, Stavroula     16 HS-MR                2:32.03    2:33.50        
                  33.62     1:12.93 (39.31)     1:54.12 (41.19)     2:33.50 (39.38)
  4 Titarenko, Kateryna       13 Shy-Mr-MR            2:36.00    2:34.10        
                                                    1:55.99 ( )     2:34.10 (38.11)
  5 Ojeda, Ashley             14 Heatwaves-MR         2:55.23    2:53.59        
                  37.19     1:20.77 (43.58)     2:07.41 (46.64)     2:53.59 (46.18)
  6 Howard, Maia A            14 DESC-NJ                   NT    3:02.52        
                  37.18     1:25.32 (48.14)     2:15.31 (49.99)     3:02.52 (47.21)
  7 Buchanan, Carmen C        13 DESC-NJ                   NT    3:10.12        
                                1:31.49 ( )     2:22.74 (51.25)     3:10.12 (47.38)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:06.62    1:07.65 SILV   
                  32.59     1:07.65 (35.06)                                        
  2 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:13.18    1:16.99        
                  37.36     1:16.99 (39.63)                                        
  3 Biehle, Calder A          12 BKR-MR               1:19.70    1:18.59        
                  36.75     1:18.59 (41.84)                                        
  4 Gillies, Meg              12 LIFE-MR              1:23.67    1:19.58        
                  39.48     1:19.58 (40.10)                                        
  5 Padilla, Jocelyn L        10 DESC-NJ              1:21.37    1:35.36        
  6 Williams, Madi A          10 DESC-NJ              1:35.43    1:37.56        
                  46.44     1:37.56 (51.12)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Lucy E            12 Silver Streaks-MR    2:35.11    2:28.06 SILV   
                  33.57     1:10.41 (36.84)     1:49.27 (38.86)     2:28.06 (38.79)
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:46.00    2:33.94        
                  34.22     1:12.48 (38.26)   2:33.94 (1:21.46)                    
  3 Economakos, Stavroula     16 HS-MR                2:53.48    2:53.55        
                  39.19     1:23.04 (43.85)     2:08.92 (45.88)     2:53.55 (44.63)
  4 Salimi, Sana W            17 Silver Streaks-MR    2:48.11    2:54.71        
                  38.30     1:21.62 (43.32)   2:54.71 (1:33.09)                    
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gnad, Julia M             15 HS-MR                1:21.22    1:27.30        
                  40.65     1:27.30 (46.65)                                        
  2 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    1:36.90    1:34.03        
                  43.59     1:34.03 (50.44)                                        
  3 Banja, Cristal *          12 HS-MR                1:42.84    1:36.02        
                  45.21     1:36.02 (50.81)                                        
  4 Salimi, Sana W            17 Silver Streaks-MR    1:27.11    1:41.15        
                  46.16     1:41.15 (54.99)                                        
 -- Padilla, Jas N            15 DESC-NJ              1:35.84         DQ        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    2:40.68    2:43.77 SILV   
                  36.88     1:18.65 (41.77)     2:01.26 (42.61)     2:43.77 (42.51)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    1:12.73    1:12.30        
                  33.42     1:12.30 (38.88)                                        
  2 Ojeda, Ashley             14 Heatwaves-MR         1:33.42    1:31.53        
                  42.78     1:31.53 (48.75)                                        
  3 Economakos, Stavroula     16 HS-MR                1:32.44    1:36.36        
                  42.33     1:36.36 (54.03)                                        
  4 Howard, Maia A            14 DESC-NJ                   NT    1:52.75        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.99  ZQ
              2:33.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    2:45.50    2:45.77        
                  34.30     1:17.16 (42.86)     2:03.50 (46.34)     2:45.77 (42.27)
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:40.50    2:47.75        
                  34.87     1:18.26 (43.39)     2:03.79 (45.53)     2:47.75 (43.96)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    2:26.52    2:28.12 SILV   
                  32.20     1:09.21 (37.01)     1:52.80 (43.59)     2:28.12 (35.32)
  2 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    2:32.46    2:38.18        
                  32.99     1:16.19 (43.20)     2:03.57 (47.38)     2:38.18 (34.61)
  3 Saunders, Phoebe L        13 BKR-MR               2:47.71    2:49.74        
                  39.80     1:22.66 (42.86)     2:10.66 (48.00)     2:49.74 (39.08)
  4 Williams, Madi A          10 DESC-NJ                   NT    3:31.56        
                  52.43     1:44.37 (51.94)   2:47.40 (1:03.03)     3:31.56 (44.16)
 -- Padilla, Jocelyn L        10 DESC-NJ              4:29.17         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  47.26     1:39.25 (51.99)   2:47.44 (1:08.19)          DQ (45.55)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  2:02.04    2:02.36        
     1) Gatterdam, Lyla 12              2) Phillips, Leela M 12           
     3) Salimi, Sana W 17               4) Walker, Lucy E 12              
                  30.28     1:02.93 (32.65)     1:34.94 (32.01)     2:02.36 (27.42)
  2 Harbor Seals-MR  'A'                              2:02.64    2:03.53        
     1) Huang, Chloe K 12               2) Cani, Ema * 11                 
     3) Economakos, Stavroula 16        4) Gnad, Julia M 15               
                  30.90     1:02.24 (31.34)     1:34.14 (31.90)     2:03.53 (29.39)
  3 Brooklyn Otters-MR  'A'                                NT    2:04.52        
     1) Syrett, Claire B 12             2) Lukenich, Eila A 12            
     3) Lefever, Megan M 11             4) Province, Shaye L 11           
                  36.97     1:12.92 (35.95)     1:49.25 (36.33)     2:04.52 (15.27)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR                19.74      14.89        
  2 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR                14.81      16.01        
  3 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR                17.64      16.88        
  4 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                16.67      17.35        
  5 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                16.94      17.69        
  6 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR                17.16      17.92        
  7 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR                17.49      18.05        
  8 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                21.15      18.09        
  9 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR                18.38      18.95        
 10 Chicvak, Michael C         8 LIAC-MR                23.70      19.27        
 11 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR                21.10      20.31        
 12 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR                18.98      20.94        
 13 Chastain, Sam F            8 Heatwaves-MR           24.09      21.83        
                  21.95           21.83 ( )                                        
 14 Ruiz, Japhet N             6 Heatwaves-MR           25.91      21.86        
                  22.42           21.86 ( )                                        
 15 Yeremenko, Alex            8 Shy-Mr-MR                 NT      23.19        
                  23.92           23.19 ( )                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                36.69      36.50        
  2 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                36.48      36.93        
  3 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR                39.84      37.41        
  4 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                40.92      37.94        
  5 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR                38.63      38.57        
  6 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR                40.57      38.73        
  7 Zeleniy, Aidan             8 Shy-Mr-MR              38.06      38.91        
  8 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR                42.10      40.17        
  9 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR                42.65      41.14        
 10 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                41.32      42.63        
 11 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR                44.19      43.11        
 12 Zhungo Vazquez, Michael    8 FAST-MR                   NT      55.28        
 13 Lo Verde, Leonardo         7 Hes-Mr-MR              59.65      56.04        
 14 Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT      59.93        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR                19.45      19.14        
  2 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR                20.01      19.86        
  3 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR                21.86      19.87        
  4 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                20.06      20.88        
  5 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                20.08      21.15        
  6 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR                23.26      21.32        
  7 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                21.68      22.07        
  8 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR                24.19      22.21        
  9 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                26.30      22.97        
 10 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR                21.77      23.41        
 11 Lo Verde, Leonardo         7 Hes-Mr-MR                 NT      28.65        
 12 Zhungo Vazquez, Michael    8 FAST-MR                   NT      33.69        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR                44.95      43.75        
  2 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                47.85      45.65        
  3 Barenboym, Michael         7 Aquaflames-MR        1:04.68      57.96        
  4 Ruiz, Japhet N             6 Heatwaves-MR         1:06.22      58.13        
  5 Chastain, Sam F            8 Heatwaves-MR           59.04      59.65        
 -- Yeremenko, Alex            8 Shy-Mr-MR              53.40         DQ        
      Multiple strokes
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR                21.36      23.67        
                  23.91           23.67 ( )                                        
  2 Zeleniy, Aidan             8 Shy-Mr-MR              17.90      23.95        
                  24.31           23.95 ( )                                        
  3 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR                22.93      23.99        
                  24.46           23.99 ( )                                        
  4 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                24.01      25.03        
                  24.57        25.03 (0.46)                                        
  5 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR                26.65      25.16        
  6 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR                23.63      25.27        
                  25.76           25.27 ( )                                        
  7 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR                25.11      25.42        
  8 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                25.59      25.96        
  9 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                28.26      27.50        
 10 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                25.08      27.97        
                  28.24           27.97 ( )                                        
 11 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR                30.40      30.45        
 12 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR                29.52      32.93        
 13 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR                32.75      34.53        
 -- Lo Verde, Leonardo         7 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR                47.23      47.20 SILV   
  2 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                51.79      50.22        
  3 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                52.79      50.85        
  4 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                58.29      55.97        
  5 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                53.49      56.44        
  6 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR              1:02.21      56.73        
  7 Yeremenko, Alex            8 Shy-Mr-MR              58.35    1:00.63        
  8 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR              1:06.63    1:01.32        
  9 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR              1:00.97    1:01.42        
 10 Barenboym, Michael         7 Aquaflames-MR             NT    1:19.22        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR                18.31      18.71        
  2 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                17.65      18.86        
  3 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR                18.44      19.05        
  4 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                19.44      21.03        
  5 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                20.16      21.67        
  6 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR                22.17      22.14        
  7 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR                20.16      22.18        
  8 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR                24.71      22.39        
  9 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                22.05      23.44        
 10 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR                26.38      24.22        
 11 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR                23.28      24.96        
 12 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR                25.97      25.12        
 13 Chicvak, Michael C         8 LIAC-MR                31.00      25.33        
 14 Yeremenko, Alex            8 Shy-Mr-MR                 NT      27.48        
 15 Chastain, Sam F            8 Heatwaves-MR           31.15      29.41        
 16 Ruiz, Japhet N             6 Heatwaves-MR           25.91      30.40        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                47.34      42.94 SILV   
  2 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                53.65      43.71 SILV   
  3 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR                49.57      44.92        
  4 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                49.03      44.93        
  5 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR                55.52      50.11        
  6 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR              1:08.00      52.07        
  7 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR              1:00.05      53.43        
  8 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR              1:00.00      53.96        
  9 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR              1:08.00      54.07        
 10 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                54.15      55.62        
 -- Zeleniy, Aidan             8 Shy-Mr-MR              48.78         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              32.01      32.12 SILV   
  2 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR              32.64      32.61 SILV   
  3 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      32.41      33.09 SILV   
  4 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      34.07      33.18 SILV   
  5 Sims, Douglas J            9 LIAC-MR                34.51      33.83 SILV   
  6 Chen, Justin               9 Parks Sailfish-MR      35.81      34.77 SILV   
  7 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  35.81      34.98 SILV   
  8 Wang, Ethan               10 LIAC-MR                36.31      35.71        
  9 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  37.39      36.07        
 10 Manago, Andrew V          10 LIAC-MR                37.49      36.17        
 11 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR              36.44      36.40        
 12 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                37.36      36.71        
 13 Simons, Matthew A          9 LIAC-MR                38.10      37.16        
 14 Yurko, Dmitri Jr.          9 LIAC-MR                37.69      37.31        
 15 Teyf, Eric                 9 Shy-Mr-MR              37.90      37.33        
 16 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              39.62      37.34        
 17 Berrios, Jaiden            9 LIFE-MR                40.26      37.64        
 18 Tan, Sunny K              10 LIAC-MR                38.35      37.92        
 19 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR              39.94      39.16        
 20 Sarcona, Joseph J          9 LIAC-MR                38.53      39.19        
 21 Ha, Connor                 9 LIFE-MR                39.86      40.45        
 22 Wang, Vincent Q           10 LIAC-MR                39.59      41.57        
 23 Cid, Tomas                 9 LIAC-MR                50.14      43.87        
                  43.94           43.87 ( )                                        
 24 Ramirez, Bryan E          10 Heatwaves-MR           47.62      46.16        
 25 Haider, Sasha             10 Silver Streaks-MR      44.77      46.72        
 26 Park, Noah                 9 ASAP-MR                42.10      47.19        
 27 Wang, Josch Z             10 LIAC-MR                46.52      47.81        
 28 Salazar, Juan P           10 LIAC-MR                43.18      47.90        
 29 Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT      49.28        
                  48.88        49.28 (0.40)                                        
 30 Chastain, Sam F            8 Heatwaves-MR           47.19      49.61        
 31 Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT      53.21        
                  54.91           53.21 ( )                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               1:10.34    1:12.24 SILV   
                  34.30     1:12.24 (37.94)                                        
  2 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:11.90    1:13.01 SILV   
                  34.35     1:13.01 (38.66)                                        
  3 Adelaine, Nicholas A      10 BKR-MR               1:19.50    1:15.38 SILV   
                  36.28     1:15.38 (39.10)                                        
  4 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:14.35    1:15.67 SILV   
                  34.67     1:15.67 (41.00)                                        
  5 Smith, Jamar              10 NFS-MR               1:18.79    1:15.85 SILV   
                  36.57     1:15.85 (39.28)                                        
  6 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR            1:27.63    1:18.12 SILV   
                  37.53     1:18.12 (40.59)                                        
  7 Miller, Myles              9 NFS-MR               1:23.66    1:19.20        
                  36.93     1:19.20 (42.27)                                        
  8 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR            1:24.50    1:19.31        
                  42.46     1:19.31 (36.85)                                        
  9 Wang, Ethan               10 LIAC-MR              1:25.47    1:20.08        
                  36.73     1:20.08 (43.35)                                        
 10 Hernandez, Javier         10 DESC-NJ              1:23.84    1:20.63        
                  38.71     1:20.63 (41.92)                                        
 11 Sims, Douglas J            9 LIAC-MR              1:23.28    1:20.90        
                  37.96     1:20.90 (42.94)                                        
 12 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT    1:20.97        
                  37.60     1:20.97 (43.37)                                        
 13 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR            1:13.90    1:21.36        
                  38.42     1:21.36 (42.94)                                        
 14 Manago, Andrew V          10 LIAC-MR              1:23.10    1:22.06        
                  39.53     1:22.06 (42.53)                                        
 15 Brown, Myles B            10 NFS-MR               1:28.29    1:22.51        
                  37.90     1:22.51 (44.61)                                        
 16 Mostovoy, Arthur          10 Shy-Mr-MR            1:50.01    1:23.00        
                  38.92     1:23.00 (44.08)                                        
 17 Yurko, Dmitri Jr.          9 LIAC-MR              1:26.78    1:26.38        
                  39.01     1:26.38 (47.37)                                        
 18 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:29.66    1:27.18        
                  40.09     1:27.18 (47.09)                                        
 19 Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:31.04    1:27.77        
                  41.96     1:27.77 (45.81)                                        
 20 Tan, Sunny K              10 LIAC-MR              1:29.10    1:27.81        
                  42.68     1:27.81 (45.13)                                        
 21 Simons, Matthew A          9 LIAC-MR              1:31.67    1:28.32        
                  41.99     1:28.32 (46.33)                                        
 22 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR            1:35.51    1:32.86        
                  41.42     1:32.86 (51.44)                                        
 23 Wang, Vincent Q           10 LIAC-MR              1:29.42    1:34.51        
                  43.44     1:34.51 (51.07)                                        
 24 McKenzie, Jeremy J         9 NFS-MR               1:23.46    1:35.64        
                  41.09     1:35.64 (54.55)                                        
 25 Sarcona, Joseph J          9 LIAC-MR              1:30.88    1:36.74        
                  42.97     1:36.74 (53.77)                                        
 26 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:59.56    1:41.02        
                  47.13     1:41.02 (53.89)                                        
 27 Cid, Tomas                 9 LIAC-MR              1:52.05    1:48.52        
                  51.82     1:48.52 (56.70)                                        
 28 Wang, Josch Z             10 LIAC-MR              1:44.75    1:49.55        
                  50.55     1:49.55 (59.00)                                        
 29 Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT    2:07.07        
                  56.68   2:07.07 (1:10.39)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               2:54.56    2:39.20 SILV   
                  36.47     1:18.30 (41.83)     2:01.57 (43.27)     2:39.20 (37.63)
  2 Adelaine, Nicholas A      10 BKR-MR               2:53.05    2:45.40 SILV   
                  37.38     1:19.74 (42.36)     2:03.94 (44.20)     2:45.40 (41.46)
  3 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR              3:15.00    2:46.14 SILV   
                  36.89     1:18.83 (41.94)     2:04.31 (45.48)     2:46.14 (41.83)
  4 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR                 NT    2:48.50 SILV   
                  34.98     1:18.37 (43.39)     2:04.08 (45.71)     2:48.50 (44.42)
  5 Smith, Jamar              10 NFS-MR                    NT    2:52.85        
                  37.68     1:23.34 (45.66)     2:11.12 (47.78)     2:52.85 (41.73)
  6 Hernandez, Javier         10 DESC-NJ                   NT    2:54.08        
                  38.31     1:23.74 (45.43)     2:10.76 (47.02)     2:54.08 (43.32)
  7 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR              3:25.00    2:58.77        
                  38.10     1:25.02 (46.92)     2:12.76 (47.74)     2:58.77 (46.01)
  8 Brown, Myles B            10 NFS-MR                    NT    3:04.52        
                  39.55     1:29.50 (49.95)     2:18.94 (49.44)     3:04.52 (45.58)
  9 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              3:06.45    3:12.08        
                  41.57     1:31.50 (49.93)     2:22.42 (50.92)     3:12.08 (49.66)
 10 McKenzie, Jeremy J         9 NFS-MR                    NT    3:14.57        
                  39.03                             2:20.60 ( )     3:14.57 (53.97)
 11 Sarcona, Joseph J          9 LIAC-MR              3:30.00    3:19.11        
                  41.48     1:33.02 (51.54)   3:19.11 (1:46.09)                    
 12 Park, Noah                 9 ASAP-MR              3:21.56    3:21.18        
                  46.10     1:37.96 (51.86)     2:31.34 (53.38)     3:21.18 (49.84)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  41.84      40.76 SILV   
  2 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR              41.06      40.77 SILV   
  3 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR          40.47      42.24 SILV   
  4 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              41.27      43.81        
  5 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              44.32      44.12        
  6 Simons, Matthew A          9 LIAC-MR                44.31      44.57        
  7 Li, Brendan C              9 HS-MR                  44.06      45.12        
  8 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR              48.09      46.33        
  9 Berrios, Jaiden            9 LIFE-MR                50.37      48.25        
 10 Teyf, Eric                 9 Shy-Mr-MR              48.31      48.43        
 11 Salazar, Juan P           10 LIAC-MR                48.04      48.75        
 12 Haider, Sasha             10 Silver Streaks-MR      49.33      49.33        
 13 Pappas, Stel N             9 LIAC-MR                55.82      50.02        
 14 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR                52.20      50.16        
 15 Yurko, Dmitri Jr.          9 LIAC-MR                50.22      51.43        
 16 Cid, Tomas                 9 LIAC-MR                57.28      52.06        
 17 Park, Noah                 9 ASAP-MR                50.64      53.38        
 18 Calidonio, Mason          10 Aquaflames-MR          57.80      53.46        
 19 Barkin, Alexander          9 Aquaflames-MR        1:02.38      57.69        
 20 Niyazov, Leo               9 Aquaflames-MR          57.00      59.97        
 21 Ramirez, Bryan E          10 Heatwaves-MR           58.35    1:02.04        
 22 Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT    1:09.19        
 -- Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Multiple strokes
 -- Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      42.13         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               1:23.97    1:24.40 SILV   
                  41.04     1:24.40 (43.36)                                        
  2 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:32.68    1:28.66 SILV   
                  42.36     1:28.66 (46.30)                                        
  3 Adelaine, Nicholas A      10 BKR-MR               1:37.62    1:29.31 SILV   
  4 Miller, Myles              9 NFS-MR               1:37.80    1:32.53 SILV   
  5 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR            1:27.90    1:33.12 SILV   
  6 Smith, Jamar              10 NFS-MR               1:34.64    1:33.33 SILV   
  7 Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:37.60    1:34.51 SILV   
                  44.30     1:34.51 (50.21)                                        
  8 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR            1:49.11    1:34.89 SILV   
                  46.21     1:34.89 (48.68)                                        
  9 Mostovoy, Arthur          10 Shy-Mr-MR            1:39.92    1:35.65 SILV   
                  43.53     1:35.65 (52.12)                                        
 10 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR                 NT    1:36.69 SILV   
                  47.73     1:36.69 (48.96)                                        
 11 Simons, Matthew A          9 LIAC-MR              1:37.76    1:36.79 SILV   
 12 Manago, Andrew V          10 LIAC-MR              1:38.52    1:37.26        
                  48.38     1:37.26 (48.88)                                        
 13 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR              1:48.81    1:37.31        
                  48.59     1:37.31 (48.72)                                        
 14 Tan, Sunny K              10 LIAC-MR              1:41.30    1:39.16        
 15 Wang, Vincent Q           10 LIAC-MR              1:41.88    1:39.58        
                  46.28     1:39.58 (53.30)                                        
 16 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR            1:44.70    1:40.39        
                  47.27     1:40.39 (53.12)                                        
 17 McKenzie, Jeremy J         9 NFS-MR               1:35.52    1:41.88        
 18 Yurko, Dmitri Jr.          9 LIAC-MR              1:49.26    1:45.23        
                  50.32     1:45.23 (54.91)                                        
 19 Wang, Josch Z             10 LIAC-MR              1:53.44    1:48.24        
                  52.65     1:48.24 (55.59)                                        
 20 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:54.23    1:48.37        
                  54.37     1:48.37 (54.00)                                        
 21 Brown, Myles B            10 NFS-MR               1:44.83    1:50.76        
 22 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              2:08.86    1:51.94        
                  52.74     1:51.94 (59.20)                                        
 23 Cid, Tomas                 9 LIAC-MR              2:20.00    1:54.35        
                  55.30     1:54.35 (59.05)                                        
 24 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT    2:03.48        
 -- Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT         DQ        
      No touch at turn
                1:16.90        DQ (1:22.07)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A             10 NFS-MR                 42.57      43.47 JO     
  2 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR              43.33      44.69 SILV   
  3 Smith, Jamar              10 NFS-MR                 46.17      45.53 SILV   
  4 Simons, Matthew A          9 LIAC-MR                54.46      46.78 SILV   
  5 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR              45.62      46.79 SILV   
  6 Wang, Ethan               10 LIAC-MR                51.03      47.23 SILV   
  7 Mostovoy, Arthur          10 Shy-Mr-MR              44.90      47.50 SILV   
  8 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR              48.61      47.61 SILV   
  9 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              46.82      47.65 SILV   
 10 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR                52.75      50.46        
 11 Sims, Douglas J            9 LIAC-MR                51.63      50.98        
 12 Miller, Myles              9 NFS-MR                 59.00      51.15        
 13 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              53.42      51.20        
 14 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR                49.92      51.45        
 15 Sarcona, Joseph J          9 LIAC-MR                52.79      51.73        
 16 Wang, Josch Z             10 LIAC-MR                57.33      52.02        
 17 Glick, Andrew              9 ASAP-MR                54.88      53.92        
 18 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR              54.57      54.59        
 19 Tan, Sunny K              10 LIAC-MR                53.83      54.86        
 20 Manago, Andrew V          10 LIAC-MR                55.43      56.06        
 21 Yurko, Dmitri Jr.          9 LIAC-MR              1:04.95      56.92        
 22 Cid, Tomas                 9 LIAC-MR              1:15.00      59.88        
 23 Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT    1:00.14        
 24 McKenzie, Jeremy J         9 NFS-MR               1:01.93    1:03.83        
 25 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:01.23    1:05.20        
 26 Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT    1:07.26        
 27 Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT    1:14.14        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:32.72    1:33.73 ZQ     
                  44.59     1:33.73 (49.14)                                        
  2 Wang, Ethan               10 LIAC-MR              1:50.00    1:37.01 SILV   
                  46.08     1:37.01 (50.93)                                        
  3 Chen, Justin               9 Parks Sailfish-MR    1:37.98    1:38.64 SILV   
                  47.37     1:38.64 (51.27)                                        
  4 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR            1:32.90    1:39.34 SILV   
                  47.20     1:39.34 (52.14)                                        
  5 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:35.12    1:42.11 SILV   
                  46.16     1:42.11 (55.95)                                        
  6 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:47.59    1:43.32 SILV   
                  48.36     1:43.32 (54.96)                                        
  7 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR              1:53.24    1:47.39 SILV   
                  51.14     1:47.39 (56.25)                                        
  8 Simons, Matthew A          9 LIAC-MR              1:50.00    1:47.87 SILV   
                  51.01     1:47.87 (56.86)                                        
  9 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:48.66    1:48.11 SILV   
                  49.10     1:48.11 (59.01)                                        
 10 Ha, Connor                 9 LIFE-MR              1:56.20    1:49.36        
                  49.90     1:49.36 (59.46)                                        
 11 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR              2:20.00    1:50.85        
                  53.85     1:50.85 (57.00)                                        
 12 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR              2:20.00    1:51.80        
                  52.77     1:51.80 (59.03)                                        
 13 Li, Brendan C              9 HS-MR                1:56.72    1:51.89        
                  53.92     1:51.89 (57.97)                                        
 14 Berrios, Jaiden            9 LIFE-MR              2:09.92    1:57.77        
                  53.46   1:57.77 (1:04.31)                                        
 15 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT    2:00.39        
                  55.56   2:00.39 (1:04.83)                                        
 16 Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT    2:25.22        
                1:04.55   2:25.22 (1:20.67)                                        
 17 Barkin, Alexander          9 Aquaflames-MR             NT    2:36.11        
                1:11.70   2:36.11 (1:24.41)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR              35.67      37.21 SILV   
  2 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      38.86      37.44 SILV   
  3 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              40.13      40.41 SILV   
  4 Wang, Ethan               10 LIAC-MR                39.06      40.83 SILV   
  5 Chen, Justin               9 Parks Sailfish-MR      42.55      41.01 SILV   
  6 Sims, Douglas J            9 LIAC-MR                45.62      41.50 SILV   
  7 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 45.20      42.22 SILV   
  8 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              44.34      43.17 SILV   
  9 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                46.76      44.59        
 10 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  43.36      44.99        
 11 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  44.54      46.75        
 12 Manago, Andrew V          10 LIAC-MR                53.78      47.48        
 13 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR             NT      48.39        
 14 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT      49.03        
 15 Teyf, Eric                 9 Shy-Mr-MR              48.12      49.16        
 16 Li, Brendan C              9 HS-MR                  49.66      51.30        
 17 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR              51.35      51.38        
 18 Tan, Sunny K              10 LIAC-MR                51.08      52.62        
 19 Wang, Josch Z             10 LIAC-MR              1:09.17      55.40        
 20 Ramirez, Bryan E          10 Heatwaves-MR         1:02.30      58.61        
 21 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:04.14    1:02.31        
 22 Niyazov, Leo               9 Aquaflames-MR             NT    1:06.66        
 -- Calidonio, Mason          10 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Wang, Vincent Q           10 LIAC-MR                44.43         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ha, Connor                 9 LIFE-MR                59.93         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:28.74    1:32.10 SILV   
                  39.31     1:32.10 (52.79)                                        
  2 Sims, Douglas J            9 LIAC-MR              1:40.00    1:35.29 SILV   
                  43.25     1:35.29 (52.04)                                        
  3 Wang, Ethan               10 LIAC-MR              1:33.00    1:35.50 SILV   
                  43.21     1:35.50 (52.29)                                        
  4 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR            1:24.00    1:35.90 SILV   
                  43.00     1:35.90 (52.90)                                        
  5 Hernandez, Javier         10 DESC-NJ              1:37.81    1:37.26 SILV   
                  44.24     1:37.26 (53.02)                                        
  6 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR                 NT    1:38.57        
                  46.06     1:38.57 (52.51)                                        
  7 Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:44.35    1:40.78        
                  47.06     1:40.78 (53.72)                                        
  8 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:50.43    1:44.11        
                  44.28     1:44.11 (59.83)                                        
  9 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              2:02.89    1:51.64        
                  49.82   1:51.64 (1:01.82)                                        
 10 Wang, Vincent Q           10 LIAC-MR              1:40.00    1:55.74        
                  49.37   1:55.74 (1:06.37)                                        
 11 Miller, Myles              9 NFS-MR               1:57.09    2:00.74        
                  52.67   2:00.74 (1:08.07)                                        
 12 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR            2:17.09    2:04.96        
                2:06.11         2:04.96 ( )                                        
 -- Mostovoy, Arthur          10 Shy-Mr-MR            2:08.55         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  47.62        DQ (1:02.16)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:24.65    1:22.01 SILV   
                  37.85     1:22.01 (44.16)                                        
  2 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:23.70    1:22.50 SILV   
                  36.64     1:22.50 (45.86)                                        
  3 Chen, Justin               9 Parks Sailfish-MR    1:30.00    1:26.33 SILV   
                  40.79     1:26.33 (45.54)                                        
  4 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR               1:29.66    1:28.00 SILV   
                  41.75     1:28.00 (46.25)                                        
  5 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                1:32.02    1:29.35        
                  44.36     1:29.35 (44.99)                                        
  6 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR            1:33.06    1:29.58        
                  43.94     1:29.58 (45.64)                                        
  7 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                1:32.27    1:29.73        
                  43.69     1:29.73 (46.04)                                        
  8 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:29.62    1:30.28        
                  41.94     1:30.28 (48.34)                                        
  9 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:29.00    1:30.66        
                  44.39     1:30.66 (46.27)                                        
 10 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR                 NT    1:31.07        
 11 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR              1:36.41    1:31.71        
                  42.93     1:31.71 (48.78)                                        
 12 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR              1:33.34    1:31.87        
                  42.13     1:31.87 (49.74)                                        
 13 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR              1:32.59    1:32.19        
                  41.87     1:32.19 (50.32)                                        
 14 Sims, Douglas J            9 LIAC-MR              1:31.82    1:32.37        
                  44.65     1:32.37 (47.72)                                        
 15 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR              1:36.79    1:33.61        
                  43.13     1:33.61 (50.48)                                        
 16 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR              1:39.37    1:34.17        
                  43.79     1:34.17 (50.38)                                        
 17 Pan, Victor C              8 LIAC-MR              1:34.92    1:34.71        
                  43.37     1:34.71 (51.34)                                        
 18 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR              1:37.20    1:35.78        
                  44.96     1:35.78 (50.82)                                        
 19 Teyf, Eric                 9 Shy-Mr-MR            1:37.02    1:37.19        
                  46.27     1:37.19 (50.92)                                        
 20 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:40.41    1:38.70        
                  44.83     1:38.70 (53.87)                                        
 21 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR            1:42.62    1:39.49        
                  48.78     1:39.49 (50.71)                                        
 22 Li, Brendan C              9 HS-MR                1:38.95    1:39.60        
                  45.76     1:39.60 (53.84)                                        
 23 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR              1:51.81    1:39.76        
                  45.99     1:39.76 (53.77)                                        
 24 Manago, Andrew V          10 LIAC-MR              1:41.58    1:40.16        
                  46.51     1:40.16 (53.65)                                        
 25 Ha, Connor                 9 LIFE-MR              1:44.51    1:40.69        
                  49.13     1:40.69 (51.56)                                        
 26 Tan, Sunny K              10 LIAC-MR              1:39.38    1:40.95        
                  46.48     1:40.95 (54.47)                                        
 27 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR              1:49.05    1:42.05        
                  47.30     1:42.05 (54.75)                                        
 28 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT    1:42.86        
                  47.11   2:24.44 (1:37.33)         1:42.86 ( )                    
 29 Wang, Vincent Q           10 LIAC-MR              1:36.58    1:43.85        
                  48.74     1:43.85 (55.11)                                        
 30 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR              1:44.86    1:48.42        
                  48.75     1:48.42 (59.67)                                        
 31 Yurko, Dmitri Jr.          9 LIAC-MR              1:48.99    1:49.41        
                  50.19     1:49.41 (59.22)                                        
 32 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR              1:58.35    1:49.48        
                  47.67   1:49.48 (1:01.81)                                        
 33 Wang, Josch Z             10 LIAC-MR              1:52.73    1:50.01        
                  51.78     1:50.01 (58.23)                                        
 34 Cid, Tomas                 9 LIAC-MR              2:20.00    1:54.06        
                  54.06   1:54.06 (1:00.00)                                        
 35 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:59.19    1:57.41        
                  55.54   1:57.41 (1:01.87)                                        
 36 Chicvak, Michael C         8 LIAC-MR              2:30.00    1:58.64        
                  56.97   1:58.64 (1:01.67)                                        
 -- Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Not on back off wall - back
 -- Salazar, Juan P           10 LIAC-MR              1:52.14         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  51.02          DQ (58.90)                                        
 -- Pappas, Stel N             9 LIAC-MR                   NT         DQ        
      Out of sequence - IM
                  53.20     1:52.63 (59.43)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR              27.94      26.97 ZQ     
  2 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              27.62      27.39 ZQ     
  3 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              28.38      27.75 JO     
  4 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR              28.21      28.04 JO     
  5 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR              29.70      28.56 SILV   
  6 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                27.63      28.63 SILV   
  7 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      28.30      28.70 SILV   
  8 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR              29.10      29.66 SILV   
  9 Buchanan, Chase C         11 NFS-MR                 30.77      30.89 SILV   
 10 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR              33.92      31.00 SILV   
 11 Wu, Ryan                  12 LIAC-MR                32.86      32.50        
 12 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR              33.30      32.53        
 13 Man, Jaden                11 LIAC-MR                33.01      33.32        
 14 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR              29.45      33.51        
 15 Flores, Christien J       12 LIAC-MR                33.71      33.83        
 16 Wang, Lyons Q             12 LIAC-MR                34.24      34.19        
 17 DeGregorio, Christopher   12 LIAC-MR                35.06      34.91        
 18 Zhang, Alex               12 LIAC-MR                37.60      36.52        
 19 Artov, Samuel M           12 Shy-Mr-MR              36.94      36.56        
 20 Richards, Aaron J         11 NFS-MR                 37.86      37.01        
 21 Martin, Tyler J           11 LIAC-MR                37.56      37.25        
 22 Zheng, Howard             11 LIAC-MR                37.59      37.55        
 23 Miller, Ryan G            12 LIAC-MR                42.97      38.93        
 24 Tan, Matthew K            11 LIAC-MR                40.96      40.68        
 25 Rana, Parth               11 LIFE-MR                40.89      43.17        
 26 Sheynkman, Ilan           12 Hes-Mr-MR              50.13      44.20        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:00.76    1:00.24 JO     
                  28.62     1:00.24 (31.62)                                        
  2 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:05.60    1:01.67 SILV   
                  29.65     1:01.67 (32.02)                                        
  3 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:04.13    1:02.99 SILV   
                  30.22     1:02.99 (32.77)                                        
  4 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR            1:02.81    1:03.17 SILV   
                  29.64     1:03.17 (33.53)                                        
  5 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:07.66    1:04.86 SILV   
                  30.54     1:04.86 (34.32)                                        
  6 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR            1:09.14    1:05.30 SILV   
                  30.46     1:05.30 (34.84)                                        
  7 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:03.12    1:06.09 SILV   
                  30.95     1:06.09 (35.14)                                        
  8 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR            1:08.06    1:07.85 SILV   
                  33.03     1:07.85 (34.82)                                        
  9 Buchanan, Chase C         11 NFS-MR               1:08.07    1:09.14 SILV   
                  33.60     1:09.14 (35.54)                                        
 10 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR            1:14.78    1:13.92        
                  34.94     1:13.92 (38.98)                                        
 11 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR            1:21.98    1:15.09        
                  33.31     1:15.09 (41.78)                                        
 12 Wu, Ryan                  12 LIAC-MR              1:30.00    1:15.84        
                  35.55     1:15.84 (40.29)                                        
 13 Man, Jaden                11 LIAC-MR              1:18.68    1:17.09        
                  34.38     1:17.09 (42.71)                                        
 14 Flores, Christien J       12 LIAC-MR              1:19.65    1:18.84        
                  36.24     1:18.84 (42.60)                                        
 15 DeGregorio, Christopher   12 LIAC-MR              1:19.03    1:19.44        
                  37.83     1:19.44 (41.61)                                        
 15 Zhang, Alex               12 LIAC-MR              1:27.45    1:19.44        
                  37.67     1:19.44 (41.77)                                        
 17 Martin, Tyler J           11 LIAC-MR              1:24.33    1:23.21        
                  39.63     1:23.21 (43.58)                                        
 18 Richards, Aaron J         11 NFS-MR               1:30.27    1:26.57        
                  40.04     1:26.57 (46.53)                                        
 19 Zheng, Howard             11 LIAC-MR              1:26.73    1:26.94        
                  40.56     1:26.94 (46.38)                                        
 20 Artov, Samuel M           12 Shy-Mr-MR            1:36.40    1:27.54        
                  40.26     1:27.54 (47.28)                                        
 21 Miller, Ryan G            12 LIAC-MR              1:34.70    1:28.40        
                  40.76     1:28.40 (47.64)                                        
 22 Tan, Matthew K            11 LIAC-MR              1:29.98    1:33.78        
                  42.95     1:33.78 (50.83)                                        
 23 Sheynkman, Ilan           12 Hes-Mr-MR            1:47.39    1:47.15        
                  49.46     1:47.15 (57.69)                                        
 24 Wilkins, Brandon C        11 NFS-MR                    NT    2:24.81        
                1:06.11   2:24.81 (1:18.70)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            2:16.35    2:13.31 JO     
                  29.64     1:03.26 (33.62)     1:38.61 (35.35)     2:13.31 (34.70)
  2 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    2:26.00    2:19.95 SILV   
                  31.71     1:07.68 (35.97)     1:44.66 (36.98)     2:19.95 (35.29)
  3 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              2:37.00    2:20.22 SILV   
                  31.74     1:07.11 (35.37)     1:44.38 (37.27)     2:20.22 (35.84)
  4 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    2:17.50    2:20.59 SILV   
                  31.16     1:07.32 (36.16)     1:45.30 (37.98)     2:20.59 (35.29)
  5 Man, Jaden                11 LIAC-MR              3:11.10    2:57.12        
                  35.30     1:18.89 (43.59)     2:09.18 (50.29)     2:57.12 (47.94)
  6 Fass, Liam G              11 Silver Streaks-MR    2:56.16    2:59.41        
                  36.52     1:22.11 (45.59)     2:11.53 (49.42)     2:59.41 (47.88)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR              32.32      32.85 JO     
  2 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              32.93      32.93 JO     
  3 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR              36.21      34.77 SILV   
  4 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR              35.33      35.70 SILV   
  5 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR              37.94      35.95 SILV   
  6 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                36.97      36.63 SILV   
  7 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR              37.52      37.72 SILV   
  8 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR              37.87      38.10 SILV   
  9 Wang, Lyons Q             12 LIAC-MR                38.71      39.09 SILV   
 10 Wu, Ryan                  12 LIAC-MR                40.74      39.28 SILV   
 11 Zhang, Alex               12 LIAC-MR                41.82      43.09        
 12 Flores, Christien J       12 LIAC-MR                43.30      43.20        
 13 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR              43.00      43.69        
 14 DeGregorio, Christopher   12 LIAC-MR                43.71      45.27        
 15 Zheng, Howard             11 LIAC-MR                43.98      45.84        
 16 Artov, Samuel M           12 Shy-Mr-MR              47.18      47.06        
 17 Rana, Parth               11 LIFE-MR                40.89      48.95        
 18 Miller, Ryan G            12 LIAC-MR                46.41      48.97        
 19 Tan, Matthew K            11 LIAC-MR                50.20      49.02        
 20 Richards, Aaron J         11 NFS-MR                 47.70      49.24        
 21 Sheynkman, Ilan           12 Hes-Mr-MR              52.38      56.29        
 22 Wilkins, Brandon C        11 NFS-MR               1:23.72    1:15.59        
 -- Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              34.38         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:11.15    1:03.87 ZQ     
                  27.59     1:03.87 (36.28)                                        
  2 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR            1:16.31    1:08.51 ZQ     
                  30.18     1:08.51 (38.33)                                        
  3 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:16.16    1:09.41 JO     
                  30.79     1:09.41 (38.62)                                        
  4 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            1:10.24    1:09.83 JO     
                  27.24     1:09.83 (42.59)                                        
  5 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:14.74    1:10.50 JO     
                  27.34     1:10.50 (43.16)                                        
  6 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:16.19    1:14.69 SILV   
                1:08.30      1:14.69 (6.39)                                        
  7 Adeishvili, Luca R        12 Shy-Mr-MR            1:29.88    1:18.79 SILV   
                  37.70     1:18.79 (41.09)                                        
  8 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR            1:22.62    1:19.78 SILV   
                  40.17     1:19.78 (39.61)                                        
  9 Bodnarchuk, Andrew        11 Shy-Mr-MR            1:24.90    1:20.20 SILV   
                  39.43     1:20.20 (40.77)                                        
 10 Wang, Lyons Q             12 LIAC-MR              2:10.00    1:24.59        
                  39.48     1:24.59 (45.11)                                        
 11 Zuckman, Branden M        11 Hes-Mr-MR            1:27.57    1:24.88        
                  41.59     1:24.88 (43.29)                                        
 12 Zheng, Stanley            12 Shy-Mr-MR            1:25.08    1:26.10        
                  41.55     1:26.10 (44.55)                                        
 13 Fass, Liam G              11 Silver Streaks-MR    1:28.53    1:28.93        
                1:29.15         1:28.93 ( )                                        
 14 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR            1:32.83    1:30.02        
                  43.90     1:30.02 (46.12)                                        
 15 Martin, Tyler J           11 LIAC-MR              1:30.97    1:30.11        
                1:30.07      1:30.11 (0.04)                                        
 16 Wu, Ryan                  12 LIAC-MR              1:45.00    1:34.36        
                  44.09     1:34.36 (50.27)                                        
 17 Grayson, Christopher L    12 LIAC-MR              1:41.47    1:34.82        
                  44.96     1:34.82 (49.86)                                        
 18 Man, Jaden                11 LIAC-MR              1:28.81    1:34.90        
                  44.09     1:34.90 (50.81)                                        
 19 Kryvoruchko, Yuriy Y      11 FAST-MR                   NT    1:35.71        
                  44.84     1:35.71 (50.87)                                        
 20 Ilardo, Jonathan E        12 LIAC-MR              1:39.14    1:36.27        
                1:35.80      1:36.27 (0.47)                                        
 21 Zheng, Howard             11 LIAC-MR              1:36.14    1:38.24        
                  45.84     1:38.24 (52.40)                                        
 22 Miller, Ryan G            12 LIAC-MR              1:44.38    1:40.97        
                1:42.85         1:40.97 ( )                                        
 23 Nicoll, Adam J            11 LIAC-MR              1:49.72    1:41.57        
                  47.07     1:41.57 (54.50)                                        
 24 Verutes, James T          12 LIAC-MR              1:45.58    1:43.90        
                  48.96     1:43.90 (54.94)                                        
 25 Zhungo Vazquez, David A   12 FAST-MR                   NT    1:57.93        
                  53.86   1:57.93 (1:04.07)                                        
 26 Cortes Cruz, Jezrael      11 Heatwaves-MR         2:07.80    1:59.18        
                  55.83   1:59.18 (1:03.35)                                        
 27 Kiriyanthan, Anthony      11 Silver Streaks-MR    1:53.12    2:01.31        
                  57.32   2:01.31 (1:03.99)                                        
 28 Cruz Santos, Yoel         11 Heatwaves-MR         2:04.36    2:08.03        
                1:01.21   2:08.03 (1:06.82)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      37.71      37.27 JO     
  2 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              39.94      38.25 SILV   
  3 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR              37.95      38.28 SILV   
  4 Zheng, Stanley            12 Shy-Mr-MR              41.00      39.12 SILV   
  5 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                39.84      39.27 SILV   
  6 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              40.52      39.79 SILV   
  7 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR              40.47      40.27 SILV   
  8 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.12      40.38 SILV   
  9 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      42.13      41.13 SILV   
 10 Samko, Jack P             12 HS-MR                  40.65      41.71 SILV   
 11 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR              42.58      42.38 SILV   
 12 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR              40.96      43.05        
 13 Adeishvili, Luca R        12 Shy-Mr-MR              44.31      45.19        
 14 Zuckman, Branden M        11 Hes-Mr-MR              45.67      45.50        
 15 Bodnarchuk, Andrew        11 Shy-Mr-MR              45.57      45.80        
 16 Nicoll, Adam J            11 LIAC-MR                53.98      50.19        
 17 Ojeda Perez, Ryan         12 Heatwaves-MR           42.29      50.95        
 18 Kiriyanthan, Anthony      11 Silver Streaks-MR    1:00.53    1:03.97        
 19 Cruz Santos, Yoel         11 Heatwaves-MR         1:07.07    1:04.98        
 -- Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                  44.64         DQ        
      Hands not separated
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            1:19.28    1:17.77 ZQ     
                  36.44     1:17.77 (41.33)                                        
  2 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:19.92    1:21.34 JO     
                  38.52     1:21.34 (42.82)                                        
  3 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:25.93    1:23.25 SILV   
                  39.67     1:23.25 (43.58)                                        
  4 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:23.72    1:24.21 SILV   
                  39.35     1:24.21 (44.86)                                        
  5 StClair, Avery H          12 BKR-MR               1:28.00    1:26.65 SILV   
                  40.65     1:26.65 (46.00)                                        
  6 Buchanan, Chase C         11 NFS-MR               1:31.16    1:31.14        
                  43.39     1:31.14 (47.75)                                        
  7 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR            1:33.90    1:31.57        
                  42.88     1:31.57 (48.69)                                        
  8 Wang, Lyons Q             12 LIAC-MR              2:20.00    1:33.83        
                  42.70     1:33.83 (51.13)                                        
  9 Flores, Christien J       12 LIAC-MR              1:38.14    1:36.77        
                  45.11     1:36.77 (51.66)                                        
 10 DeGregorio, Christopher   12 LIAC-MR              1:45.40    1:39.97        
                  45.63     1:39.97 (54.34)                                        
 11 Artov, Samuel M           12 Shy-Mr-MR            1:33.90    1:57.50        
                  53.57   1:57.50 (1:03.93)                                        
 12 Rana, Parth               11 LIFE-MR              2:00.89    2:06.55        
                  56.48   2:06.55 (1:10.07)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR              31.15      30.80 JO     
  2 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR              31.77      31.42 JO     
  3 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              32.61      32.16 SILV   
  4 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                33.76      32.42 SILV   
  5 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      32.81      32.88 SILV   
  6 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              32.18      32.90 SILV   
  7 Samko, Jack P             12 HS-MR                  32.49      33.23 SILV   
  8 Tantsyura, Daniel V       12 Silver Streaks-MR      33.36      33.66 SILV   
  9 Adeishvili, Luca R        12 Shy-Mr-MR              38.90      34.27 SILV   
 10 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                  34.15      34.47 SILV   
 11 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR              35.57      34.87 SILV   
 12 Wu, Ryan                  12 LIAC-MR                38.00      36.65 SILV   
 13 Bodnarchuk, Andrew        11 Shy-Mr-MR              41.14      38.38 SILV   
 14 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR              42.64      39.33        
 15 Zheng, Stanley            12 Shy-Mr-MR              41.90      40.08        
 16 Fass, Liam G              11 Silver Streaks-MR      40.02      40.93        
 17 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.01      41.21        
 18 Wang, Lyons Q             12 LIAC-MR                55.00      41.42        
 19 Zuckman, Branden M        11 Hes-Mr-MR              43.33      41.45        
 20 Ojeda Perez, Ryan         12 Heatwaves-MR           44.29      41.76        
 21 Grayson, Christopher L    12 LIAC-MR                47.75      46.77        
 22 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR              35.00      46.78        
 23 Tan, Matthew K            11 LIAC-MR                47.86      47.65        
 24 Cortes Cruz, Jezrael      11 Heatwaves-MR           49.83      48.24        
 25 Verutes, James T          12 LIAC-MR                58.00      49.68        
 26 Zheng, Howard             11 LIAC-MR                53.21      50.38        
 27 Kryvoruchko, Yuriy Y      11 FAST-MR                   NT      52.62        
 28 Nicoll, Adam J            11 LIAC-MR                58.91      54.34        
 29 Zhungo Vazquez, David A   12 FAST-MR                   NT    1:03.57        
 -- Cruz Santos, Yoel         11 Heatwaves-MR         1:05.33         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Martin, Tyler J           11 LIAC-MR                44.38         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Miller, Ryan G            12 LIAC-MR                51.87         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Zhang, Alex               12 LIAC-MR                50.48         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR            1:24.36    1:10.80 JO     
  2 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            1:12.26    1:11.28 JO     
  3 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR            1:14.02    1:14.78 SILV   
  4 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR            1:14.03    1:15.88 SILV   
  5 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:25.68    1:20.10 SILV   
                  35.99     1:20.10 (44.11)                                        
  6 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR                 NT    1:49.72        
                  46.11   1:49.72 (1:03.61)                                        
  7 Richards, Aaron J         11 NFS-MR               2:12.63    2:24.65        
                  56.99   2:24.65 (1:27.66)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            1:09.52    1:09.13 ZQ     
                  32.23     1:09.13 (36.90)                                        
  2 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR            1:11.32    1:10.28 JO     
                  32.18     1:10.28 (38.10)                                        
  3 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:12.67    1:11.17 JO     
                  32.62     1:11.17 (38.55)                                        
  4 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:12.21    1:11.28 JO     
  5 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:14.00    1:11.72 JO     
  6 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:15.49    1:12.01 SILV   
                  32.74     1:12.01 (39.27)                                        
  7 Tantsyura, Daniel V       12 Silver Streaks-MR    1:08.57    1:12.21 SILV   
                  33.91     1:12.21 (38.30)                                        
  8 Samko, Jack P             12 HS-MR                1:14.61    1:14.47 SILV   
                  34.02     1:14.47 (40.45)                                        
  9 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:17.50    1:17.47 SILV   
 10 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                1:19.63    1:19.84 SILV   
                  35.92     1:19.84 (43.92)                                        
 11 Bodnarchuk, Andrew        11 Shy-Mr-MR            1:26.68    1:24.89        
                  39.31     1:24.89 (45.58)                                        
 12 Zheng, Stanley            12 Shy-Mr-MR            1:26.46    1:25.14        
                  40.18     1:25.14 (44.96)                                        
 13 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR            1:34.54    1:25.43        
                  41.12     1:25.43 (44.31)                                        
 14 Adeishvili, Luca R        12 Shy-Mr-MR            1:20.88    1:25.53        
                  57.82     1:25.53 (27.71)                                        
 15 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR            1:27.00    1:25.69        
                  42.94     1:25.69 (42.75)                                        
 16 Zuckman, Branden M        11 Hes-Mr-MR            1:28.08    1:28.82        
                  41.88     1:28.82 (46.94)                                        
 17 Man, Jaden                11 LIAC-MR              1:31.18    1:28.88        
                  41.31     1:28.88 (47.57)                                        
 18 Martin, Tyler J           11 LIAC-MR              1:32.17    1:28.90        
                  42.56     1:28.90 (46.34)                                        
 19 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:15.01    1:29.87        
                  34.17     1:29.87 (55.70)                                        
 20 Ojeda Perez, Ryan         12 Heatwaves-MR         1:35.12    1:30.87        
                  43.00     1:30.87 (47.87)                                        
 21 Grayson, Christopher L    12 LIAC-MR              2:20.00    1:36.26        
                  45.88     1:36.26 (50.38)                                        
 22 Tan, Matthew K            11 LIAC-MR              1:48.10    1:38.96        
                  47.33     1:38.96 (51.63)                                        
 23 Verutes, James T          12 LIAC-MR              1:58.00    1:43.33        
                  46.44     1:43.33 (56.89)                                        
 24 Miller, Ryan G            12 LIAC-MR              1:50.00    1:45.55        
                  50.08     1:45.55 (55.47)                                        
 25 Kryvoruchko, Yuriy Y      11 FAST-MR                   NT    1:48.10        
                  47.05   1:48.10 (1:01.05)                                        
 26 Kiriyanthan, Anthony      11 Silver Streaks-MR    2:09.11    1:57.92        
                  53.40   1:57.92 (1:04.52)                                        
 27 Zhungo Vazquez, David A   12 FAST-MR                   NT    2:04.95        
                  58.18   2:04.95 (1:06.77)                                        
 -- Ilardo, Jonathan E        12 LIAC-MR              1:37.98         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  45.48          DQ (47.77)                                        
 -- Nicoll, Adam J            11 LIAC-MR              1:58.00         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  51.21          DQ (55.62)                                        
 -- Cortes Cruz, Jezrael      11 Heatwaves-MR         1:40.05         DQ        
      Out of sequence - IM
                  49.24                                                            
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:30.49  JO
              2:55.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    2:35.08    2:36.36 SILV   
                  33.57     1:14.72 (41.15)     2:00.41 (45.69)     2:36.36 (35.95)
  2 Buchanan, Chase C         11 NFS-MR               2:54.56    2:56.09        
                  39.97     1:23.76 (43.79)     2:17.76 (54.00)     2:56.09 (38.33)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      26.17      25.07 SILV   
  2 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR      26.09      25.10 SILV   
  3 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR      27.06      26.06 SILV   
  4 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR      26.99      26.21 SILV   
  5 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR      28.36      28.38        
  6 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR      28.02      28.50        
  7 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR      27.95      28.72        
  8 Hernandez, Noah M         14 LIAC-MR                40.00      28.95        
  9 Svitsin, Ilya             14 Shy-Mr-MR              27.90      29.58        
 10 Meleady-Breslin, Kevin M  13 LIAC-MR                30.95      29.93        
 11 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR      33.50      31.08        
 12 Zhang, Kevin N            13 LIAC-MR                31.84      31.11        
 13 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR              33.89      32.10        
 14 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR                33.64      32.97        
 15 Pepper, Logan S           13 ASAP-MR                35.45      34.42        
 16 Connolly, Connor P        13 LIAC-MR                35.39      35.53        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elkhouly, Youssef         14 Shy-Mr-MR              50.87      51.52 JO     
                  24.55       51.52 (26.97)                                        
  2 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      57.79      57.55 SILV   
                  26.75       57.55 (30.80)                                        
  3 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:00.85    1:00.34        
                  29.20     1:00.34 (31.14)                                        
  4 Legendre, Malik E         14 NFS-MR                 59.75    1:02.11        
                  30.03     1:02.11 (32.08)                                        
  5 Berger, Brendan A         13 LIFE-MR              1:04.56    1:02.34        
                  29.16     1:02.34 (33.18)                                        
  6 Dawson, Xavier            13 NFS-MR               1:04.19    1:03.40        
                  30.09     1:03.40 (33.31)                                        
  7 Hernandez, Noah M         14 LIAC-MR              1:35.00    1:08.72        
                  32.67     1:08.97 (36.30)         1:08.72 ( )                    
  8 Zhang, Kevin N            13 LIAC-MR              1:17.91    1:08.75        
                  32.89     1:08.75 (35.86)                                        
  9 Rueda Jr., Wilmer C       13 DESC-NJ              1:12.16    1:09.16        
                  33.18     1:09.16 (35.98)                                        
 10 Meleady-Breslin, Kevin M  13 LIAC-MR              1:09.72    1:10.31        
                  33.73     1:10.31 (36.58)                                        
 11 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            1:12.77    1:12.18        
                  34.58     1:12.18 (37.60)                                        
 12 Tsang, Aiden              13 LIFE-MR              1:30.05    1:15.69        
                1:17.13         1:15.69 ( )                                        
 13 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:24.02    1:18.44        
                  37.95     1:18.59 (40.64)         1:18.44 ( )                    
 14 Connolly, Connor P        13 LIAC-MR              1:22.53    1:19.67        
                  37.73     1:19.67 (41.94)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:18.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elkhouly, Youssef         14 Shy-Mr-MR            1:56.21    1:55.52 JO     
                  26.03       54.78 (28.75)   1:55.52 (1:00.74)                    
  2 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    2:15.40    2:14.79 SILV   
                  28.41     1:01.69 (33.28)   2:14.79 (1:13.10)                    
  3 Legendre, Malik E         14 NFS-MR               2:21.34    2:19.47        
                  31.67     1:08.64 (36.97)   2:19.47 (1:10.83)                    
  4 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    2:19.50    2:19.85        
                  30.84     1:05.03 (34.19)   2:19.85 (1:14.82)                    
  5 Dawson, Xavier            13 NFS-MR               2:27.65    2:25.46        
                  32.61     1:10.91 (38.30)   2:25.46 (1:14.55)                    
  6 Berger, Brendan A         13 LIFE-MR              2:30.11    2:26.91        
                  32.43     1:08.83 (36.40)     1:47.17 (38.34)     2:26.91 (39.74)
  7 Meleady-Breslin, Kevin M  13 LIAC-MR              2:34.34    2:36.76        
                  35.96     1:16.78 (40.82)     1:58.74 (41.96)     2:36.76 (38.02)
  8 Zhang, Kevin N            13 LIAC-MR              2:34.75    2:36.79        
                  35.51     1:15.27 (39.76)     1:56.33 (41.06)     2:36.79 (40.46)
  9 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            2:55.00    2:39.77        
                  36.97     1:17.50 (40.53)     1:58.98 (41.48)     2:39.77 (40.79)
 10 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              3:00.23    2:50.90        
                  37.04     1:22.04 (45.00)     2:08.89 (46.85)     2:50.90 (42.01)
 11 Tsang, Aiden              13 LIFE-MR              3:24.81    2:52.00        
                  40.24     1:21.84 (41.60)     2:05.61 (43.77)     2:52.00 (46.39)
 12 Connolly, Connor P        13 LIAC-MR              2:53.73    2:52.90        
                  38.85     1:23.12 (44.27)     2:08.87 (45.75)     2:52.90 (44.03)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    1:07.30    1:07.86 SILV   
  2 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    1:10.53    1:11.45 SILV   
  3 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:11.56    1:12.75 SILV   
  4 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            1:15.84    1:15.26 SILV   
  5 Svitsin, Ilya             14 Shy-Mr-MR            1:20.90    1:18.00        
  6 Zhang, Kevin N            13 LIAC-MR              1:27.42    1:20.52        
  7 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR    1:19.23    1:22.89        
  8 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR    1:36.72    1:23.20        
  9 Hernandez, Noah M         14 LIAC-MR              1:40.00    1:24.13        
 10 Meleady-Breslin, Kevin M  13 LIAC-MR              1:21.00    1:33.41        
 11 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:37.15    1:33.45        
 12 Pepper, Logan S           13 ASAP-MR              1:45.04    1:43.37        
 -- Connolly, Connor P        13 LIAC-MR              1:30.45         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:12.94         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            3:30.00    2:42.49        
                  38.93     1:19.55 (40.62)     2:02.00 (42.45)     2:42.49 (40.49)
  2 Meleady-Breslin, Kevin M  13 LIAC-MR              3:10.00    2:52.86        
                  42.99     1:27.80 (44.81)     2:12.20 (44.40)     2:52.86 (40.66)
  3 Rueda Jr., Wilmer C       13 DESC-NJ                   NT    2:54.53        
                  40.87     1:25.74 (44.87)     2:12.12 (46.38)     2:54.53 (42.41)
  4 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR                 NT    3:04.88        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legendre, Malik E         14 NFS-MR               1:14.58    1:13.89 SILV   
                  35.04     1:13.89 (38.85)                                        
  2 Dawson, Xavier            13 NFS-MR               1:21.79    1:19.67 SILV   
                  37.70     1:19.67 (41.97)                                        
  3 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:20.43    1:23.41        
                  38.12     1:23.41 (45.29)                                        
  4 Berger, Brendan A         13 LIFE-MR              1:26.22    1:23.68        
                  40.21     1:23.68 (43.47)                                        
  5 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:27.60    1:24.65        
                  39.48     1:24.65 (45.17)                                        
  6 Zhang, Kevin N            13 LIAC-MR              1:35.43    1:27.40        
                  41.21     1:27.40 (46.19)                                        
  7 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            1:32.15    1:31.25        
                  43.50     1:31.25 (47.75)                                        
  8 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:36.13    1:36.18        
                  44.90     1:36.18 (51.28)                                        
  9 Rueda Jr., Wilmer C       13 DESC-NJ              2:03.97    1:50.15        
                  51.55     1:50.15 (58.60)                                        
 -- Tsang, Aiden              13 LIFE-MR              2:00.89         DQ        
      One hand touch
                  44.53          DQ (49.14)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    2:30.82    2:39.94 SILV   
  2 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              4:05.43    3:16.68        
  3 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR   32:22.11    3:38.18        
  4 Pepper, Logan S           13 ASAP-MR              3:58.37    4:02.55        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elkhouly, Youssef         14 Shy-Mr-MR              55.80      57.93 ZQ     
                  26.67       57.93 (31.26)                                        
  2 Spring, Eli N             14 BKR-MR               1:08.20    1:05.88 SILV   
                  29.87     1:05.88 (36.01)                                        
  3 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:10.14    1:09.67 SILV   
                  31.29     1:09.67 (38.38)                                        
  4 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:10.72    1:10.62 SILV   
                  31.78     1:10.62 (38.84)                                        
  5 Dawson, Xavier            13 NFS-MR               1:23.72    1:23.95        
                  37.56     1:23.95 (46.39)                                        
  6 Tsang, Aiden              13 LIFE-MR              1:45.89    1:31.55        
                  42.89     1:31.55 (48.66)                                        
  7 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:43.84    1:36.74        
                  42.97     1:36.74 (53.77)                                        
  8 Hernandez, Noah M         14 LIAC-MR              1:55.00    1:36.87        
                  41.22     1:36.87 (55.65)                                        
  9 Connolly, Connor P        13 LIAC-MR              1:40.00    1:49.27        
                  48.00   1:49.27 (1:01.27)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:23.99  JO
              2:32.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    2:54.11    2:44.18        
                  35.72     1:15.07 (39.35)     1:57.89 (42.82)     2:44.18 (46.29)
  2 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    2:44.50    2:45.78        
                  34.51     1:16.33 (41.82)     2:01.61 (45.28)     2:45.78 (44.17)
  3 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    2:54.11    2:49.00        
                  32.98     1:13.82 (40.84)     1:58.21 (44.39)     2:49.00 (50.79)
  4 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    2:47.45    2:50.06        
                  33.68     1:14.89 (41.21)     1:58.92 (44.03)     2:50.06 (51.14)
  5 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    2:59.57    2:58.19        
                  32.74     1:16.10 (43.36)     2:05.85 (49.75)     2:58.19 (52.34)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:32.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    2:31.82    2:33.56        
                  30.58     1:13.13 (42.55)     1:56.56 (43.43)     2:33.56 (37.00)
  2 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    2:34.99    2:35.42        
                  32.33     1:10.90 (38.57)     1:59.75 (48.85)     2:35.42 (35.67)
  3 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    2:37.70    2:38.12        
                  32.16     1:10.69 (38.53)     2:01.19 (50.50)     2:38.12 (36.93)
  4 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    2:40.54    2:45.59        
                  33.10     1:16.30 (43.20)     2:07.69 (51.39)     2:45.59 (37.90)
  5 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR    2:46.94    2:48.48        
                  38.78     1:21.58 (42.80)     2:12.99 (51.41)     2:48.48 (35.49)
  6 Meleady-Breslin, Kevin M  13 LIAC-MR              2:58.86    2:53.47        
                  37.23     1:19.97 (42.74)     2:16.07 (56.10)     2:53.47 (37.40)
  7 Svitsin, Ilya             14 Shy-Mr-MR            2:43.00    2:53.80        
                  36.40     1:22.81 (46.41)     2:14.66 (51.85)     2:53.80 (39.14)
  8 Zhang, Kevin N            13 LIAC-MR              3:25.10    3:01.12        
                  41.39     1:26.33 (44.94)     2:18.82 (52.49)     3:01.12 (42.30)
  9 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              3:23.89    3:12.18        
                  41.35     1:30.91 (49.56)     2:24.79 (53.88)     3:12.18 (47.39)
 10 Connolly, Connor P        13 LIAC-MR              3:27.46    3:23.94        
                  47.35     1:40.86 (53.51)     2:38.71 (57.85)     3:23.94 (45.23)
 11 Pepper, Logan S           13 ASAP-MR              3:59.03    3:42.67        
                  49.54     1:45.58 (56.04)   2:52.95 (1:07.37)     3:42.67 (49.72)
 -- Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            2:57.01         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  44.45     1:06.56 (22.11)                                        
 -- Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    2:34.58         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  31.43     1:12.19 (40.76)     2:00.73 (48.54)          DQ (35.21)
 
Boys 14 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  1:55.90    1:55.64        
     1) Osterman, Albert C 14           2) Van Der Sande, Ty 14           
     3) Scholz, Michael G 13            4) Wong, Justin 14                
                  29.84     1:01.70 (31.86)     1:30.21 (28.51)     1:55.64 (25.43)
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR              57.19      55.25        
                  26.37       55.25 (28.88)                                        
  2 Wong, Kevin               16 HS-MR                  55.66      55.64        
                  25.37       55.64 (30.27)                                        
  3 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR      58.00      56.60        
                  27.02       56.60 (29.58)                                        
  4 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                1:00.51      58.68        
                  27.85       58.68 (30.83)                                        
  5 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR      59.11      59.03        
                  28.00       59.03 (31.03)                                        
  6 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR        1:00.66      59.07        
                  27.32       59.07 (31.75)                                        
  7 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR          58.56      59.82        
                  27.63       59.82 (32.19)                                        
  8 Titarenko, Valentyn       15 Shy-Mr-MR            1:01.20    1:00.78        
                  28.54     1:00.78 (32.24)                                        
  9 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:01.63    1:01.57        
                  28.89     1:01.57 (32.68)                                        
 10 Ojeda, Alexis             17 Heatwaves-MR         1:04.78    1:05.90        
                  30.66     1:05.90 (35.24)                                        
 11 Barnard, Trent S          15 Hes-Mr-MR            1:10.39    1:08.09        
                  30.90     1:08.09 (37.19)                                        
 12 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                1:10.66    1:17.43        
                  34.78     1:17.43 (42.65)                                        
 13 Martinez Salazar, Ariel   13 Heatwaves-MR         1:23.73    1:18.19        
                  34.73     1:18.19 (43.46)                                        
 14 Zhang, Alex               12 LIAC-MR              1:27.45    1:19.23        
                  37.62     1:19.23 (41.61)                                        
 15 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT    1:25.34        
                  39.63     1:25.34 (45.71)                                        
 16 Kryvoruchko, Yuriy Y      11 FAST-MR                   NT    1:37.12        
                  44.29     1:37.12 (52.83)                                        
 17 Zhungo Vazquez, David A   12 FAST-MR                   NT    1:41.32        
                  44.43     1:41.32 (56.89)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:57.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazur, Matthew L          17 LIAC-MR              1:49.35    1:52.68 ZQ     
                  25.32       53.33 (28.01)     1:23.23 (29.90)     1:52.68 (29.45)
  2 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            2:20.98    2:06.27        
                  27.43       59.25 (31.82)     1:33.29 (34.04)     2:06.27 (32.98)
  3 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    2:09.17    2:08.70        
                  28.22     1:00.58 (32.36)     1:34.53 (33.95)     2:08.70 (34.17)
  4 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                2:09.83    2:12.15        
                  28.89     1:02.31 (33.42)     1:37.70 (35.39)     2:12.15 (34.45)
  5 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    2:10.50    2:18.42        
                  29.40     1:02.98 (33.58)     1:40.15 (37.17)     2:18.42 (38.27)
  6 Titarenko, Valentyn       15 Shy-Mr-MR            2:20.99    2:19.49        
                  30.96     1:06.04 (35.08)     1:43.14 (37.10)     2:19.49 (36.35)
  7 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              2:18.47    2:20.24        
                  30.59     1:07.32 (36.73)     1:44.95 (37.63)     2:20.24 (35.29)
  8 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR        2:24.16    2:24.43        
                  31.39     1:07.05 (35.66)     1:44.98 (37.93)     2:24.43 (39.45)
  9 Martinez Salazar, Ariel   13 Heatwaves-MR         3:05.23    3:13.81        
                  39.80     1:24.32 (44.52)     2:18.18 (53.86)     3:13.81 (55.63)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Vincent              15 Shy-Mr-MR            1:03.07    1:01.88 SILV   
                  30.24     1:01.88 (31.64)                                        
  2 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    1:04.98    1:05.40        
                  30.87     1:05.40 (34.53)                                        
  3 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            1:23.35    1:07.83        
                  34.08     1:07.83 (33.75)                                        
  4 Morse, Steven L           16 DESC-NJ              1:08.83    1:10.19        
                  32.89     1:10.19 (37.30)                                        
  5 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:14.20    1:16.08        
                  36.08     1:16.08 (40.00)                                        
  6 McVea, Connor J           15 LIAC-MR              1:21.59    1:18.63        
                  38.71     1:18.63 (39.92)                                        
  7 Barnard, Trent S          15 Hes-Mr-MR            1:21.79    1:22.36        
                  38.58     1:22.36 (43.78)                                        
  8 Smith, Jabari             15 NFS-MR               1:10.48    1:56.43        
                  53.70   1:56.43 (1:02.73)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                2:29.70    2:34.56        
                  33.94     1:10.89 (36.95)     1:50.95 (40.06)     2:34.56 (43.61)
  2 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR             NT    2:35.94        
                  33.49     1:11.70 (38.21)     1:54.04 (42.34)     2:35.94 (41.90)
  3 Tantsyura, Daniel V       12 Silver Streaks-MR    2:35.11    2:38.12        
                  36.23     1:16.27 (40.04)     1:58.24 (41.97)     2:38.12 (39.88)
  4 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR             NT    2:46.11        
  5 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR             NT    2:59.32        
                  40.48   2:59.32 (2:18.84)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kevin               16 HS-MR                1:09.68    1:13.75        
  2 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:15.00    1:18.13        
  3 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    1:21.69    1:21.71        
  4 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:25.28    1:29.72        
  5 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                1:28.74    1:32.32        
  6 Zhang, Derrick            13 FAST-MR                   NT    1:35.76        
                  45.66     1:35.76 (50.10)                                        
  7 Ojeda, Alexis             17 Heatwaves-MR         1:34.17    1:36.09        
  8 Barnard, Trent S          15 Hes-Mr-MR            1:41.22    1:44.88        
                  48.11     1:44.88 (56.77)                                        
  9 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT    2:02.96        
                  55.42   2:02.96 (1:07.54)                                        
 10 Kryvoruchko, Yuriy Y      11 FAST-MR                   NT    2:15.68        
 -- Martinez Salazar, Ariel   13 Heatwaves-MR         1:58.13         DQ        
      Arms past hipline
                1:03.32        DQ (1:16.78)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    2:29.35    2:34.61 SILV   
                  34.74     1:14.74 (40.00)     1:55.25 (40.51)     2:34.61 (39.36)
  2 StClair, Avery H          12 BKR-MR               3:07.41    3:05.52        
                  42.30     1:27.76 (45.46)     2:15.49 (47.73)     3:05.52 (50.03)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    1:08.62    1:04.85        
                  30.31     1:04.85 (34.54)                                        
  2 Ojeda, Alexis             17 Heatwaves-MR         1:25.27    1:19.35        
                  36.81     1:19.35 (42.54)                                        
 -- Barnard, Trent S          15 Hes-Mr-MR            1:20.29         DQ        
      One hand touch
                  34.74          DQ (46.74)                                        
 -- Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:11.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR        1:14.34         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  30.90                                                            
 -- Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            1:04.83         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  30.03          DQ (34.94)                                        
 -- Wong, Kevin               16 HS-MR                1:03.81         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  29.71          DQ (36.07)                                        
 -- Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR        1:15.65         DQ        
      Arms underwater recovery
                  35.47          DQ (45.50)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fairview Aquatics Swim Team-MR  'A'                    NT    2:44.69        
     1) Calloway, Michael A 10          2) Zhungo Vazquez, David A 12     
     3) Kryvoruchko, Yuriy Y 11         4) Zhang, Derrick 13              
                  57.38     1:38.87 (41.49)     2:07.95 (29.08)     2:44.69 (36.74)
 
Mixed 14 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harbor Seals-MR  'A'                              1:56.23    1:55.04        
     1) Hanin, Katherine P W13          2) Serpico, Isha C W14            
     3) Economakos, Christina * W14     4) Finn, Molly K W14              
                  28.48       58.44 (29.96)     1:27.71 (29.27)     1:55.04 (27.33)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  2:01.13    2:10.26        
     1)                                 2) Haider, Zara W13               
     3) Trieff, Lily S W14              4) Tantsyura, Eva D W14           
                  33.44     1:03.69 (30.25)   2:10.26 (1:06.57)                    
  3 Harbor Seals-MR  'B'                              2:13.56    2:14.40        
     1) Vilensky, Izzy T W10            2) Huang, Cheri K W9              
     3) Economakos, Vasiliky * W10      4) Samko, Clara Mae M W10         
                  34.38     1:09.92 (35.54)     1:44.04 (34.12)     2:14.40 (30.36)
 
Mixed 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR      23.76      24.07        
  2 Lin, Vincent              15 Shy-Mr-MR              25.75      25.26        
  3 Ustymenko, Alex           15 BKR-MR                 25.46      25.31        
  4 Ustymenko, Vlad           13 BKR-MR                 25.26      25.38        
  5 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR              28.29      25.96        
  6 Morse, Steven L           16 DESC-NJ                26.44      27.19        
  7 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ                27.81      27.87        
  8 Barnard, Trent S          15 Hes-Mr-MR              29.19      28.67        
  9 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 36.05      35.07        
 
Mixed 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    2:13.52    2:15.41        
                  27.02     1:02.74 (35.72)     1:43.27 (40.53)     2:15.41 (32.14)
  2 Lin, Vincent              15 Shy-Mr-MR            2:26.40    2:17.92        
                  28.48     1:02.44 (33.96)     1:44.61 (42.17)     2:17.92 (33.31)
  3 Burns, Trevor             16 BKR-MR               2:33.75    2:31.32        
                  29.67     1:08.44 (38.77)     1:56.82 (48.38)     2:31.32 (34.50)
  4 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            2:26.64    2:31.57        
                  30.53     1:09.34 (38.81)     1:59.00 (49.66)     2:31.57 (32.57)
  5 Morse, Steven L           16 DESC-NJ              2:32.14    2:33.93        
                  30.04     1:07.68 (37.64)     1:58.86 (51.18)     2:33.93 (35.07)
  6 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              2:44.43    2:41.58        
                  33.06     1:16.40 (43.34)     2:06.88 (50.48)     2:41.58 (34.70)
  7 McVea, Connor J           15 LIAC-MR              3:10.00    2:52.08        
                  36.07     1:18.11 (42.04)     2:11.14 (53.03)     2:52.08 (40.94)