Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/28/2018 01:36 PM
        2018 MR FLY Junior Swim Championship - 10/13/2018 to 10/14/2018        
                              Sanction #: 181007                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                 25.48      25.77  
  2 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR            25.46      25.82  
  3 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR            25.85      25.93  
  4 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                 26.58      26.46  
  5 Roller, Mary Quin         14 McBurney-MR            26.13      26.48  
  6 Burke, Caitlin E          13 FLY-MR                 27.26      27.70  
  7 Liu, Laura B              14 Twisters-MR            27.42      28.00  
  8 O'Leary, Emma C           14 FLY-MR                    NT      28.06  
  9 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR                 28.77      28.33  
 10 Alexander, Allyse I       13 Twisters-MR            27.98      28.47  
 11 Sanchez, Simone           14 HYB-MR                 28.07      28.53  
 12 Battle, Jada J            14 FLY-MR                 28.64      28.81  
 13 Mantilla, Isabella        13 HYB-MR                 28.90      28.89  
 14 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR                 27.79      28.96  
 15 Kang, Rachel              13 FLY-MR                 30.31      29.10  
 16 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR            28.46      29.35  
 17 Man, Abigail V            13 CIY-MR                 30.78      29.43  
 18 Ambery, Shannon J         14 CIY-MR                 29.14      29.46  
 19 Karim, Ocean A            13 Twisters-MR            29.18      29.57  
 20 Nacianceno, Emily A       13 FLY-MR                 30.16      29.88  
 21 Best, Alexa S             13 HYB-MR                 32.34      30.38  
 22 Donlevy, Jeannie L        13 CIY-MR                 29.46      30.43  
 23 Ravenhall Meinke, Clara   14 McBurney-MR            30.82      30.85  
 24 Perez, Camille T          13 CIY-MR                 31.50      31.43  
 25 Qian, Kirstie A           13 CIY-MR                 31.19      31.45  
 -- Gurevich, Josefina        13 FLY-MR                 32.32         NS  
 
Event 2  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               13 Twisters-MR            25.64      24.26  
  2 Leung, Michael            14 UN-MR                  24.60      24.74  
  3 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR                 25.40      25.19  
  4 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR            25.34      25.56  
  5 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR            25.85      25.92  
  6 Cordova, Christian M      13 CIY-MR                 27.53      25.93  
  7 Chen, Alvin               13 FLY-MR                 26.01      25.97  
  8 Rossi, Blake C            14 HYB-MR                 27.41      26.17  
  9 Juang, Andrew             14 FLY-MR                 26.54      26.41  
 10 Tesovic, Maksim           13 Twisters-MR            26.31      26.47  
 11 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR                 27.25      26.55  
 12 Lee, Ryan A               14 FLY-MR                 27.01      26.57  
 13 Hoye, Jonas               13 Twisters-MR            27.85      26.70  
 13 Man, Nicholas             14 FLY-MR                    NT      26.70  
 15 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT      27.00  
 16 Zhao, Colin E             13 FLY-MR                 28.35      27.15  
 17 Larice, Jonathan          14 HYB-MR                 28.05      27.25  
 18 Linn, George              14 FLY-MR                 28.09      27.64  
 19 Elling, Connor            14 HYB-MR                 28.39      27.75  
 19 Leroy, Pierre             13 HYB-MR                 28.20      27.75  
 21 Chang, Edward             13 FLY-MR                    NT      27.77  
 22 Chan, Joshua A            13 FLY-MR                 27.87      27.87  
 23 Maroney, JP P             14 CIY-MR                 28.48      28.13  
 24 Stefanidis, Dimitris      13 CIY-MR                 29.66      29.19  
 25 Zhang, Philip             14 CIY-MR                 34.62      31.35  
 26 Yee, Matthew C            14 McBurney-MR            36.97      37.16  
 
Event 3  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 26.36      25.16  
  2 WU, Julian                12 Twisters-MR            26.99      25.88  
  3 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 28.75      28.25  
  4 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR            28.99      28.26  
  5 Loftus, Ava E             11 CIY-MR                 29.71      28.46  
  6 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 29.31      28.49  
  7 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 30.13      28.53  
  8 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR            29.36      28.61  
  9 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            30.25      28.68  
 10 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 28.82      28.71  
 11 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            28.50      28.78  
 12 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            30.20      28.82  
 13 Tesovic, Tamara           11 Twisters-MR            29.16      28.88  
 14 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            30.08      28.94  
 15 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            30.47      29.08  
 16 LI, Sabrina M             12 UN-MR                     NT      29.13  
 17 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 30.54      29.22  
 18 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR                 30.62      29.24  
 19 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR            29.50      29.28  
 20 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            29.22      29.57  
 21 Henson, Kohana            11 McBurney-MR            31.44      29.91  
 22 Chang, Isabella M         11 CIY-MR                 32.10      30.11  
 23 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 32.80      30.26  
 24 Flores, Isabella          11 FLY-MR                 31.62      30.33  
 24 Li, Rachel                12 CIY-MR                 31.47      30.33  
 26 Lama, Renchhen L          11 Twisters-MR               NT      31.06  
 26 Yang, Tiffany M           11 Twisters-MR            33.20      31.06  
 28 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                 32.85      31.07  
 29 Dragan, Juliana M         12 CIY-MR                 31.19      31.08  
 30 Chan, Megan               11 FLY-MR                 31.30      31.16  
 31 Kohm, Riley S             12 CIY-MR                 32.12      31.28  
 32 Somers, Julia             12 HYB-MR                 30.66      31.47  
 33 Zheng, Kaitlyn A          12 Twisters-MR            35.35      31.80  
 34 Miller, Amanda D          12 CIY-MR                 32.14      32.08  
 35 Ng, Tiffany               12 CIY-MR                 32.20      32.09  
 36 Thwesakpwkde, Pearl P     12 Twisters-MR            45.77      33.25  
 37 Hasimaj, Briana           11 McBurney-MR            35.76      33.35  
 38 Gyaltsen, Riksung T       11 Twisters-MR            34.52      33.46  
 39 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR                 31.80      33.75  
 40 Brennan, Valentina F      11 CIY-MR                 35.17      34.38  
 41 So, Kaileen W             11 McBurney-MR               NT      35.39  
 42 Schrock, Nicole           11 HYB-MR                 40.03      35.84  
 43 Hwang, Gabrielle          12 FLY-MR                    NT      35.85  
 44 Clark, Emily              12 HYB-MR                 37.31      36.29  
 45 Koch, Samantha W          12 Twisters-MR            36.74      36.64  
 
Event 4  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR            26.87      25.79  
  2 Lim, James                12 FLY-MR                 26.27      26.07  
  3 Davis-Whittaker, Jose     12 FLY-MR                 27.25      26.85  
  4 Fiechter, Michael A       12 CIY-MR                 27.76      27.18  
  5 Pique, Yahro D            12 Twisters-MR            27.62      27.68  
  6 Miao, Owen                11 Twisters-MR            29.56      28.08  
  7 Haynes, Mark C            12 CIY-MR                 29.09      28.10  
  8 O'Sullivan, Kealan J      12 CIY-MR                 29.00      28.27  
  9 Leung, Lance              12 FLY-MR                 29.27      28.51  
 10 Lee, Kenneth              12 FLY-MR                 30.32      29.14  
 11 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 31.17      29.66  
 12 Tsetlin, Max A            12 McBurney-MR            32.46      31.53  
 13 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 34.76      31.58  
 14 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 34.26      31.68  
 15 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR            35.35      31.75  
 16 Dragan, Johnny B          11 CIY-MR                 34.74      32.59  
 17 Ng, Evan                  12 CIY-MR                 32.86      32.70  
 18 Pasumarthi, Arya          11 Twisters-MR            32.76      33.00  
 19 Leroy, Max                11 HYB-MR                 33.22      33.05  
 20 Luczaj, Oscar             11 Twisters-MR               NT      33.44  
 21 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 36.89      34.02  
 22 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                 39.34      34.71  
 23 Coronel, Luis             11 Twisters-MR               NT      34.76  
 24 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 36.26      35.14  
 25 Squires, Benjamin         11 McBurney-MR            37.55      35.24  
 26 Lam, Travis J             11 Twisters-MR               NT      36.24  
 27 DeBellis, Michael         12 HYB-MR                 47.04      37.05  
 28 Carrington, Zechariah K   11 CIY-MR                 42.25      37.17  
 29 DI Vittorio, Lawrence C   11 Twisters-MR               NT      37.60  
 30 Coronel, Carlos           11 Twisters-MR               NT      38.43  
 -- Primavera, Alexander Q    11 McBurney-MR            29.49         NS  
 -- Maher, Edward             11 McBurney-MR            47.26         NS  
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR               NT    2:30.67  
                  35.62     1:13.92 (38.30)     1:52.88 (38.96)     2:30.67 (37.79)
  2 Mantilla, Isabella        13 HYB-MR               2:40.30    2:34.35  
                  36.75     1:16.18 (39.43)   2:34.38 (1:18.20)         2:34.35 ( )
  3 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                    NT    2:35.69  
                  34.49     1:14.28 (39.79)     1:55.62 (41.34)     2:35.69 (40.07)
  4 Burke, Caitlin E          13 FLY-MR                    NT    2:36.83  
                  35.61     1:14.85 (39.24)     1:55.54 (40.69)     2:36.83 (41.29)
  5 Ambery, Shannon J         14 CIY-MR                    NT    2:39.84  
                  37.04     1:17.44 (40.40)     1:59.14 (41.70)     2:39.84 (40.70)
  6 Karim, Ocean A            13 Twisters-MR               NT    2:42.91  
                  36.34     1:17.90 (41.56)     2:01.46 (43.56)     2:42.91 (41.45)
  7 Best, Alexa S             13 HYB-MR                    NT    2:44.06  
  8 Donlevy, Jeannie L        13 CIY-MR                    NT    2:45.28  
  9 Nacianceno, Emily A       13 FLY-MR                    NT    2:46.87  
                  38.55     1:20.12 (41.57)   2:46.87 (1:26.75)                    
 10 Qian, Kirstie A           13 CIY-MR                    NT    2:47.29  
                  38.33     1:19.66 (41.33)     2:03.69 (44.03)     2:47.29 (43.60)
 11 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR               2:52.02    2:51.70  
                  40.44     1:24.43 (43.99)     2:08.70 (44.27)     2:51.70 (43.00)
 12 O'Leary, Emma C           14 FLY-MR                    NT    2:54.20  
 13 Man, Abigail V            13 CIY-MR                    NT    2:55.13  
                  40.68     1:24.75 (44.07)     2:11.29 (46.54)     2:55.13 (43.84)
 14 Perez, Camille T          13 CIY-MR                    NT    2:57.40  
 15 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR                    NT    3:00.13  
                  42.15     1:27.53 (45.38)   3:00.13 (1:32.60)                    
 -- Kang, Rachel              13 FLY-MR                    NT         DQ  
                  37.20     1:18.07 (40.87)     2:02.18 (44.11)          DQ (41.35)
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR          2:09.65    2:02.88  
                  28.76       59.78 (31.02)     1:31.14 (31.36)     2:02.88 (31.74)
  2 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          2:11.79    2:11.05  
                  30.84     1:04.20 (33.36)     1:37.78 (33.58)     2:11.05 (33.27)
  3 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          2:20.26    2:20.53  
                  31.99     1:07.67 (35.68)     1:43.87 (36.20)     2:20.53 (36.66)
  4 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          2:17.58    2:22.42  
                  32.89     1:08.81 (35.92)     1:45.56 (36.75)     2:22.42 (36.86)
  5 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               2:26.61    2:23.68  
  6 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR                    NT    2:23.72  
                  33.71     1:10.20 (36.49)     1:47.83 (37.63)     2:23.72 (35.89)
  7 Chau, Calvin W            13 CIY-MR                    NT    2:23.95  
                  35.04     1:11.63 (36.59)     1:48.71 (37.08)     2:23.95 (35.24)
  8 Hoye, Jonas               13 Twisters-MR               NT    2:24.55  
                  34.11     1:10.99 (36.88)     1:48.97 (37.98)     2:24.55 (35.58)
  9 Juang, Andrew             14 FLY-MR               2:35.13    2:27.39  
                  33.96     1:10.54 (36.58)     1:48.76 (38.22)     2:27.39 (38.63)
 10 Tesovic, Maksim           13 Twisters-MR               NT    2:27.45  
                  39.04     1:10.76 (31.72)   2:27.45 (1:16.69)                    
 11 Cordova, Christian M      13 CIY-MR                    NT    2:33.33  
                  35.38     1:12.73 (37.35)     1:53.18 (40.45)     2:33.33 (40.15)
 12 Chan, Joshua A            13 FLY-MR                    NT    2:38.03  
                  38.08     1:18.08 (40.00)   2:38.03 (1:19.95)                    
 13 Chang, Edward             13 FLY-MR                    NT    2:38.74  
                                1:15.03 ( )   2:38.74 (1:23.71)                    
 14 Maroney, JP P             14 CIY-MR               2:50.80    2:41.20  
                  37.35     1:18.56 (41.21)     2:01.16 (42.60)     2:41.20 (40.04)
 15 Zapala, Patrick           13 Twisters-MR               NT    2:42.11  
                  37.54   1:59.47 (1:21.93)     2:42.11 (42.64)                    
 16 Chen, Alvin               13 FLY-MR                    NT    2:44.85  
                  37.94     1:19.24 (41.30)     2:03.07 (43.83)     2:44.85 (41.78)
 
Event 7  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 30.97      31.03  
  2 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR            32.82      31.88  
  3 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR            33.54      33.17  
  4 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            36.30      33.18  
  5 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 35.31      33.29  
  6 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            37.25      33.59  
  7 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            33.84      33.61  
  8 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            32.95      33.84  
  9 Loftus, Ava E             11 CIY-MR                 34.54      33.91  
 10 LI, Sabrina M             12 UN-MR                     NT      34.03  
 11 Lama, Renchhen L          11 Twisters-MR               NT      34.21  
 12 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 35.69      34.22  
 13 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            33.57      34.52  
 14 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 34.28      34.84  
 15 Tesovic, Tamara           11 Twisters-MR            36.09      35.11  
 16 Chan, Megan               11 FLY-MR                 34.64      35.59  
 17 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 37.06      35.88  
 18 Yang, Tiffany M           11 Twisters-MR            36.96      36.34  
 19 Flores, Isabella          11 FLY-MR                 38.94      36.38  
 20 Dragan, Juliana M         12 CIY-MR                 38.52      37.46  
 21 Li, Rachel                12 CIY-MR                 39.98      37.68  
 22 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                 37.60      37.69  
 23 Ng, Tiffany               12 CIY-MR                 35.83      37.85  
 24 Somers, Julia             12 HYB-MR                 41.51      39.51  
 25 Gyaltsen, Riksung T       11 Twisters-MR            42.78      40.81  
 26 Thwesakpwkde, Pearl P     12 Twisters-MR            49.29      40.94  
 27 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR               1:05.68      42.64  
 28 Koch, Samantha W          12 Twisters-MR            44.33      44.11  
 29 Hwang, Gabrielle          12 FLY-MR                    NT      45.03  
 30 Brennan, Valentina F      11 CIY-MR                 47.15      45.33  
 31 So, Kaileen W             11 McBurney-MR               NT      45.84  
 32 Schrock, Nicole           11 HYB-MR                 47.32      46.69  
 33 Clark, Emily              12 HYB-MR                 47.00      46.87  
 
Event 8  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 29.00      27.88  
  2 Lim, James                12 FLY-MR                 30.78      30.31  
  3 Pique, Yahro D            12 Twisters-MR            33.04      32.95  
  4 Miao, Owen                11 Twisters-MR            34.89      33.62  
  5 Pasumarthi, Arya          11 Twisters-MR            39.25      37.62  
  6 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR            41.03      37.82  
  7 Leroy, Max                11 HYB-MR                 37.53      37.88  
  8 Lee, Kenneth              12 FLY-MR                 38.45      39.21  
  9 Luczaj, Oscar             11 Twisters-MR               NT      39.82  
 10 Dragan, Johnny B          11 CIY-MR                 41.33      40.29  
 11 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 44.19      40.42  
 12 Ng, Evan                  12 CIY-MR                 46.04      41.28  
 13 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 45.73      42.12  
 14 Lam, Travis J             11 Twisters-MR               NT      42.62  
 15 Coronel, Luis             11 Twisters-MR               NT      43.04  
 16 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 46.59      43.31  
 17 Coronel, Carlos           11 Twisters-MR               NT      44.25  
 18 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                    NT      46.27  
 19 Carrington, Zechariah K   11 CIY-MR                 51.46      48.85  
 20 DeBellis, Michael         12 HYB-MR               1:06.55      51.95  
 -- Maher, Edward             11 McBurney-MR               NT         NS  
 -- Primavera, Alexander Q    11 McBurney-MR            35.98         NS  
 
Event 9  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:01.81    1:01.89  
                  28.49     1:01.89 (33.40)                                        
  2 Alexander, Allyse I       13 Twisters-MR          1:06.42    1:04.92  
                  29.83     1:04.92 (35.09)                                        
  3 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR               NT    1:05.53  
                  28.92     1:05.53 (36.61)                                        
  4 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:10.33    1:09.97  
                  31.59     1:09.97 (38.38)                                        
  5 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:15.21    1:11.46  
                  31.92     1:11.46 (39.54)                                        
  6 Roller, Mary Quin         14 McBurney-MR          1:14.11    1:12.16  
                  30.00     1:12.16 (42.16)                                        
  7 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:13.68    1:12.41  
                  33.37     1:12.41 (39.04)                                        
  8 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               1:18.05    1:12.67  
                  33.99     1:12.67 (38.68)                                        
  9 Burke, Caitlin E          13 FLY-MR               1:14.67    1:14.19  
                  33.98     1:14.19 (40.21)                                        
 10 Qian, Kirstie A           13 CIY-MR               1:15.64    1:15.53  
                  33.76     1:15.53 (41.77)                                        
 11 Nacianceno, Emily A       13 FLY-MR               1:18.56    1:17.27  
                  34.46     1:17.27 (42.81)                                        
 12 Battle, Jada J            14 FLY-MR               1:11.27    1:17.76  
                  34.34     1:17.76 (43.42)                                        
 13 Ravenhall Meinke, Clara   14 McBurney-MR          1:29.60    1:24.83  
                  36.91     1:24.83 (47.92)                                        
 14 Mantilla, Isabella        13 HYB-MR               1:22.81    1:26.25  
                  38.87     1:26.25 (47.38)                                        
 15 O'Leary, Emma C           14 FLY-MR                    NT    1:27.51  
                  40.14     1:27.51 (47.37)                                        
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR          1:00.95      56.36  
                  26.70       56.36 (29.66)                                        
  2 Miao, Ethan               13 Twisters-MR            58.40      56.67  
                  26.93       56.67 (29.74)                                        
  3 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               1:09.99    1:03.03  
                  29.87     1:03.03 (33.16)                                        
  4 Chau, Calvin W            13 CIY-MR               1:07.19    1:03.09  
                  30.11     1:03.09 (32.98)                                        
  5 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:07.28    1:04.41  
                  30.30     1:04.41 (34.11)                                        
  6 Rossi, Blake C            14 HYB-MR               1:12.94    1:06.26  
                  29.79     1:06.26 (36.47)                                        
  7 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          1:01.35    1:06.83  
                  31.85     1:06.83 (34.98)                                        
  8 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:14.07    1:07.33  
                  30.37     1:07.33 (36.96)                                        
  9 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               1:07.20    1:07.43  
                  30.45     1:07.43 (36.98)                                        
 10 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               1:08.59    1:07.85  
                  31.01     1:07.85 (36.84)                                        
 11 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:15.23    1:08.44  
                  32.11     1:08.44 (36.33)                                        
 12 Cordova, Christian M      13 CIY-MR               1:15.42    1:08.61  
                  31.93     1:08.61 (36.68)                                        
 13 Chen, Alvin               13 FLY-MR                    NT    1:10.98  
                  31.93     1:10.98 (39.05)                                        
 14 Hoye, Jonas               13 Twisters-MR          1:10.56    1:11.15  
 15 Chan, Joshua A            13 FLY-MR               1:15.24    1:11.31  
                  34.62     1:11.31 (36.69)                                        
 16 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               1:16.46    1:11.40  
                  32.78     1:11.40 (38.62)                                        
 17 Man, Nicholas             14 FLY-MR                    NT    1:11.63  
                  30.94     1:11.63 (40.69)                                        
 18 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    1:16.75  
                  34.06     1:16.75 (42.69)                                        
 19 Zhang, Philip             14 CIY-MR               1:36.29    1:19.08  
                  35.38     1:19.08 (43.70)                                        
 20 Elling, Connor            14 HYB-MR               1:29.22    1:26.78  
                  35.92     1:26.78 (50.86)                                        
 21 Stefanidis, Dimitris      13 CIY-MR               1:55.45    1:32.51  
                  39.80     1:32.51 (52.71)                                        
 22 Yee, Matthew C            14 McBurney-MR          1:51.19    1:36.57  
                  43.30     1:36.57 (53.27)                                        
 
Event 11  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 28.16      27.52  
  2 WU, Julian                12 Twisters-MR            28.19      27.56  
  3 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 30.42      29.73  
  4 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR            31.14      29.91  
  5 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            33.96      30.83  
  6 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            30.74      31.22  
  7 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 31.50      31.56  
  8 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            32.54      31.79  
  9 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            34.69      31.88  
 10 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR            32.79      32.09  
 11 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            32.05      32.74  
 12 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR                 34.89      33.05  
 13 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            36.00      33.66  
 14 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 33.42      33.71  
 15 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 35.48      34.67  
 16 Chang, Isabella M         11 CIY-MR                 37.41      34.72  
 17 Ng, Tiffany               12 CIY-MR                 33.70      34.90  
 18 Flores, Isabella          11 FLY-MR                 35.46      35.09  
 19 Li, Rachel                12 CIY-MR                 37.73      35.54  
 20 Zheng, Kaitlyn A          12 Twisters-MR            42.44      35.81  
 21 Somers, Julia             12 HYB-MR                 35.88      35.94  
 22 Kohm, Riley S             12 CIY-MR                 37.67      36.05  
 23 Miller, Amanda D          12 CIY-MR                 36.13      36.75  
 24 Henson, Kohana            11 McBurney-MR            38.58      36.97  
 25 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR                 50.03      39.01  
 26 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                 42.80      39.69  
 27 Hasimaj, Briana           11 McBurney-MR            41.97      40.19  
 28 Clark, Emily              12 HYB-MR                 46.78      46.34  
 29 Schrock, Nicole           11 HYB-MR                    NT      49.10  
 -- Yang, Tiffany M           11 Twisters-MR            38.53         NS  
 
Event 12  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 28.14      27.24  
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR            29.30      28.36  
  3 Lim, James                12 FLY-MR                 30.15      28.97  
  4 Miao, Owen                11 Twisters-MR            31.94      30.59  
  5 Pique, Yahro D            12 Twisters-MR            30.47      31.20  
  6 Haynes, Mark C            12 CIY-MR                 33.27      31.44  
  7 Leung, Lance              12 FLY-MR                 34.11      31.81  
  8 Davis-Whittaker, Jose     12 FLY-MR                 30.03      31.88  
  9 Fiechter, Michael A       12 CIY-MR                 33.04      32.31  
 10 O'Sullivan, Kealan J      12 CIY-MR                 35.37      32.67  
 11 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 37.24      33.25  
 12 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 35.19      33.56  
 13 Tsetlin, Max A            12 McBurney-MR            41.92      37.22  
 14 Squires, Benjamin         11 McBurney-MR            41.19      39.04  
 15 Luczaj, Oscar             11 Twisters-MR               NT      40.07  
 16 Leroy, Max                11 HYB-MR                 43.92      41.29  
 17 Coronel, Luis             11 Twisters-MR               NT      45.40  
 18 Coronel, Carlos           11 Twisters-MR               NT      46.53  
 19 Carrington, Zechariah K   11 CIY-MR                 48.45      48.31  
 20 DeBellis, Michael         12 HYB-MR                 56.33      48.49  
 -- Pasumarthi, Arya          11 Twisters-MR            37.89         NS  
 
Event 13  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          1:10.94    1:09.92  
                  32.95     1:09.92 (36.97)                                        
  2 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR          1:13.83    1:15.02  
                  35.82     1:15.02 (39.20)                                        
  3 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT    1:15.25  
                  35.35     1:15.25 (39.90)                                        
  4 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          1:17.09    1:16.48  
  5 Alexander, Allyse I       13 Twisters-MR          1:20.75    1:18.39  
                  37.98     1:18.39 (40.41)                                        
  6 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:18.91    1:18.94  
                  37.01     1:18.94 (41.93)                                        
  7 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:17.85    1:21.26  
                  38.43     1:21.26 (42.83)                                        
  8 Liu, Laura B              14 Twisters-MR          1:18.75    1:21.89  
                  38.60     1:21.89 (43.29)                                        
  9 Roller, Mary Quin         14 McBurney-MR          1:22.76    1:22.04  
                  42.68     1:22.04 (39.36)                                        
 10 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR               1:17.73    1:22.73  
                  38.18     1:22.73 (44.55)                                        
 11 Karim, Ocean A            13 Twisters-MR          1:23.55    1:25.02  
                  40.16     1:25.02 (44.86)                                        
 12 Best, Alexa S             13 HYB-MR               1:27.63    1:27.77  
                  42.15     1:27.77 (45.62)                                        
 13 Donlevy, Jeannie L        13 CIY-MR               1:39.76    1:29.88  
                  42.23     1:29.88 (47.65)                                        
 14 Man, Abigail V            13 CIY-MR               1:28.15    1:30.83  
                  41.88     1:30.83 (48.95)                                        
 15 Perez, Camille T          13 CIY-MR               1:38.87    1:32.24  
                  42.49     1:32.24 (49.75)                                        
 16 Ambery, Shannon J         14 CIY-MR               1:43.70    1:36.00  
                  44.99     1:36.00 (51.01)                                        
 17 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR               1:40.99    1:37.21  
                  46.89     1:37.21 (50.32)                                        
 18 Ravenhall Meinke, Clara   14 McBurney-MR          1:39.77    1:39.59  
 
Event 14  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Michael            14 UN-MR                1:05.78    1:04.42  
                  30.40     1:04.42 (34.02)                                        
  2 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:14.67    1:12.52  
                  33.96     1:12.52 (38.56)                                        
  3 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:16.06    1:13.83  
                  35.41     1:13.83 (38.42)                                        
  4 Chau, Calvin W            13 CIY-MR               1:22.26    1:14.02  
                  35.44     1:14.02 (38.58)                                        
  5 Juang, Andrew             14 FLY-MR               1:16.49    1:14.13  
                  34.78     1:14.13 (39.35)                                        
  6 Linn, George              14 FLY-MR               1:15.31    1:15.21  
                  36.33     1:15.21 (38.88)                                        
  7 Rossi, Blake C            14 HYB-MR               1:19.09    1:17.67  
                  37.04     1:17.67 (40.63)                                        
  8 Tesovic, Maksim           13 Twisters-MR          1:19.28    1:18.31  
                  36.62     1:18.31 (41.69)                                        
  9 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    1:18.82  
                  36.51     1:18.82 (42.31)                                        
 10 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:22.44    1:19.69  
                  38.97     1:19.69 (40.72)                                        
 11 Chang, Edward             13 FLY-MR                    NT    1:20.36  
                  37.38     1:20.36 (42.98)                                        
 12 Man, Nicholas             14 FLY-MR                    NT    1:20.42  
                  38.22     1:20.42 (42.20)                                        
 13 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               1:44.20    1:22.14  
                1:34.98         1:22.14 ( )                                        
 14 Maroney, JP P             14 CIY-MR               1:26.59    1:23.63  
                  39.93     1:23.63 (43.70)                                        
 15 Zapala, Patrick           13 Twisters-MR          1:27.39    1:25.85  
                  39.78     1:25.85 (46.07)                                        
 16 Zhang, Philip             14 CIY-MR               1:36.38    1:25.97  
                  39.95     1:25.97 (46.02)                                        
 17 Stefanidis, Dimitris      13 CIY-MR               1:35.03    1:29.90  
                  42.52     1:29.90 (47.38)                                        
 18 Elling, Connor            14 HYB-MR               1:36.00    1:45.46  
                  47.14     1:45.46 (58.32)                                        
 19 Yee, Matthew C            14 McBurney-MR               NT    2:01.66  
                  56.67   2:01.66 (1:04.99)                                        
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 36.00      34.68  
  2 WU, Julian                12 Twisters-MR            34.98      34.97  
  3 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR                 36.65      36.47  
  4 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            39.04      36.48  
  5 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR            36.85      36.54  
  6 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            39.46      36.59  
  7 LI, Sabrina M             12 UN-MR                     NT      38.30  
  7 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 38.05      38.30  
  9 Tesovic, Tamara           11 Twisters-MR            39.66      38.37  
 10 Henson, Kohana            11 McBurney-MR            40.95      39.49  
 11 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR            42.54      39.94  
 11 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 39.88      39.94  
 13 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            40.07      40.25  
 14 Zheng, Kaitlyn A          12 Twisters-MR            47.28      40.55  
 15 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            39.97      40.84  
 16 Chan, Megan               11 FLY-MR                 41.98      41.81  
 17 Loftus, Ava E             11 CIY-MR                 44.76      42.16  
 18 Chang, Isabella M         11 CIY-MR                 45.85      42.47  
 19 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 44.68      42.70  
 20 Dragan, Juliana M         12 CIY-MR                 43.63      42.91  
 21 Kohm, Riley S             12 CIY-MR                 47.18      43.22  
 22 Hasimaj, Briana           11 McBurney-MR            44.09      43.71  
 23 Gyaltsen, Riksung T       11 Twisters-MR            44.25      43.76  
 24 Thwesakpwkde, Pearl P     12 Twisters-MR            56.43      44.13  
 25 Miller, Amanda D          12 CIY-MR                 50.15      47.40  
 26 Koch, Samantha W          12 Twisters-MR            50.90      47.59  
 27 So, Kaileen W             11 McBurney-MR               NT      47.78  
 28 Lama, Renchhen L          11 Twisters-MR               NT      47.85  
 29 Hwang, Gabrielle          12 FLY-MR                    NT      50.69  
 30 Brennan, Valentina F      11 CIY-MR                 56.82      52.94  
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR            34.89      34.01  
  2 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 35.93      34.78  
  3 Haynes, Mark C            12 CIY-MR                 36.22      34.85  
  4 Lee, Kenneth              12 FLY-MR                 36.82      36.32  
  5 Fiechter, Michael A       12 CIY-MR                 36.85      37.08  
  6 Leung, Lance              12 FLY-MR                 35.89      37.52  
  7 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 38.49      37.57  
  8 Davis-Whittaker, Jose     12 FLY-MR                 39.57      39.03  
  9 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR            46.81      40.14  
 10 O'Sullivan, Kealan J      12 CIY-MR                 44.85      40.32  
 11 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 42.87      41.33  
 12 Tsetlin, Max A            12 McBurney-MR            45.39      41.68  
 13 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 44.39      41.97  
 14 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 43.40      42.46  
 15 Lam, Travis J             11 Twisters-MR               NT      43.22  
 16 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 44.33      43.90  
 17 Squires, Benjamin         11 McBurney-MR            46.09      45.39  
 18 Ng, Evan                  12 CIY-MR                 46.56      45.58  
 19 DI Vittorio, Lawrence C   11 Twisters-MR               NT      46.10  
 20 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                 47.87      46.18  
 21 Dragan, Johnny B          11 CIY-MR                 48.40      46.56  
 -- Primavera, Alexander Q    11 McBurney-MR            38.12         NS  
 -- Maher, Edward             11 McBurney-MR               NT         NS  
 
Event 17  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:49.55    2:02.57  
     1) Pusing, Aizel G 13              2) Kowalczyk, Julia 14            
     3) Liu, Laura B 14                 4) Miao, Chelsea 14               
                  29.40     1:04.58 (35.18)     1:36.55 (31.97)     2:02.57 (26.02)
  2 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                       NT    2:09.33  
     1) Mantilla, Isabella 13           2) Sanchez, Simone 14             
     3) Saliou, Julienne 14             4) Poschmann, Katie G 14          
                  33.57     1:10.85 (37.28)     1:40.09 (29.24)     2:09.33 (29.24)
  3 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:04.32    2:11.52  
     1) Nacianceno, Emily A 13          2) Burke, Caitlin E 13            
     3) Mamak, Marisa A 13              4) Battle, Jada J 14              
                  34.45     1:12.51 (38.06)     1:42.09 (29.58)     2:11.52 (29.43)
 -- Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:10.31         DQ  
     1) Qian, Kirstie A 13              2) Man, Abigail V 13              
     3) Barriteau, Lauren E 14          4) Ambery, Shannon J 14           
                  35.30     1:16.41 (41.11)     1:48.21 (31.80)          DQ (18.60)
 
Event 18  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:41.84    1:53.96  
     1) Egan, Kieran R 13               2) Sherpa, Nathan D 14            
     3) Miao, Ethan 13                  4) Szymczak, Kevin M 14           
                1:27.92     1:53.96 (26.04)                                        
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:57.84    2:01.45  
     1) Man, Nicholas 14                2) Zhao, Colin E 13               
     3) Zhou, Andrew Y 13               4) Chen, Alvin 13                 
                1:34.87     2:01.45 (26.58)                                        
  3 Flushing YMCA-MR  'B'                             2:04.18    2:02.63  
     1) Lee, Ryan A 14                  2) Juang, Andrew 14               
     3) Chan, Joshua A 13               4) Kwong, Max 13                  
                1:38.16     2:02.63 (24.47)                                        
  4 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:06.28    2:02.98  
     1) Stefanidis, Dimitris 13         2) Cordova, Christian M 13        
     3) Chau, Calvin W 13               4) Maroney, JP P 14               
                1:35.67     2:02.76 (27.09)      2:02.98 (0.22)                    
  5 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                       NT    2:05.41  
     1) Leroy, Pierre 13                2) Rossi, Blake C 14              
     3) Spagnoletti, Evan 13            4) Elling, Connor 14              
                1:37.12     2:05.41 (28.29)                                        
 
Event 19  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:03.23    2:03.53  
     1) WU, Julian 12                   2) Nassar, Salma 12               
     3) Horiuchi, Naomi Z 12            4) Pusing, Ava Y 11               
                  31.08     1:06.21 (35.13)     1:35.74 (29.53)     2:03.53 (27.79)
  2 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                       NT    2:09.17  
     1) Edlin-Miller, Lia 12            2) Montefusco, Kathryn 12         
     3) Healy, Sierra 12                4) Somers, Julia 12               
                  36.16     1:07.55 (31.39)     1:37.63 (30.08)     2:09.17 (31.54)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    2:10.92    2:10.32  
     1) Tenzin, Quinci R 11             2) Tesovic, Tamara 11             
     3) Haimson, Emma A 12              4) Karim, Azana S 11              
                  33.73     1:11.05 (37.32)     1:42.08 (31.03)     2:10.32 (28.24)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:12.56    2:10.42  
     1) Minchala, Lesly Y 12            2) Mendoza, Patricia G 11         
     3) Zhao, Felicity E 11             4) Jeon, Lauren H 12              
                  45.79     1:23.11 (37.32)     1:40.55 (17.44)     2:10.42 (29.87)
  5 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'B'              2:28.52    2:34.72  
     1) Ng, Tiffany 12                  2) Chang, Isabella M 11           
     3) Miller, Amanda D 12             4) Brennan, Valentina F 11        
                  42.97     1:20.65 (37.68)   2:34.72 (1:14.07)                    
 -- Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:16.85         NS  
     1) Kohm, Riley S 12                2) Li, Rachel 12                  
     3) Dragan, Juliana M 12            4) Loftus, Ava E 11               
 
Event 20  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:04.22    2:06.01  
     1) Lim, James 12                   2) Leung, Lance 12                
     3) Davis-Whittaker, Jose 12        4) Lee, Jayden M 12               
                  30.36     1:06.31 (35.95)     1:37.13 (30.82)     2:06.01 (28.88)
  2 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:12.82    2:11.70  
     1) O'Sullivan, Kealan J 12         2) Haynes, Mark C 12              
     3) Dragan, Johnny B 11             4) Fiechter, Michael A 12         
                  34.68     1:10.27 (35.59)     1:44.01 (33.74)     2:11.70 (27.69)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:24.46    2:16.04  
     1) Youssef, Mohamed S 12           2) Sherpa, Nuru 11                
     3) Miao, Owen 11                   4) Pasumarthi, Arya 11            
                  31.15     1:27.73 (56.58)     1:53.30 (25.57)     2:16.04 (22.74)
  4 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                       NT    2:18.40  
     1) Leroy, Max 11                   2) Sundberg, Kyle 11              
     3) Mendoza, Aaron O 12             4) Spagnoletti, Lucas 12          
                  37.64     1:18.88 (41.24)     1:46.46 (27.58)     2:18.40 (31.94)
 
Event 21  Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR         11:01.09   11:51.59  
                  32.57     1:08.26 (35.69)     1:44.41 (36.15)     2:21.17 (36.76)
        2:57.18 (36.01)     3:33.03 (35.85)     4:09.00 (35.97)     4:45.16 (36.16)
        5:20.85 (35.69)     5:56.66 (35.81)     6:32.41 (35.75)     7:08.03 (35.62)
        7:43.76 (35.73)     8:19.94 (36.18)     8:55.70 (35.76)     9:31.73 (36.03)
       10:07.49 (35.76)    10:43.26 (35.77)    11:18.42 (35.16)    11:51.59 (33.17)
  2 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR                    NT   12:24.12  
                  33.64     1:11.24 (37.60)     1:49.38 (38.14)     2:27.91 (38.53)
        3:05.93 (38.02)     3:42.78 (36.85)     4:20.54 (37.76)     4:58.01 (37.47)
        5:35.13 (37.12)     6:12.61 (37.48)     6:50.28 (37.67)     7:27.47 (37.19)
        8:05.70 (38.23)     8:43.55 (37.85)     9:20.63 (37.08)     9:58.41 (37.78)
       10:36.77 (38.36)    11:13.74 (36.97)    11:49.78 (36.04)    12:24.12 (34.34)
 
Event 22  Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR         10:47.57   10:33.90  
                  28.43     1:02.56 (34.13)                             2:03.53 ( )
      3:07.61 (1:04.08)     3:39.75 (32.14)                             4:12.52 ( )
      5:16.96 (1:04.44)   6:21.49 (1:04.53)                             6:53.99 ( )
        7:25.52 (31.53)   9:01.92 (1:36.40)                             9:33.35 ( )
       10:04.45 (31.10)    10:33.60 (29.15)     10:33.90 (0.30)                    
  2 Miao, Ethan               13 Twisters-MR         10:40.82   10:41.93  
                  28.23     1:00.00 (31.77)     1:32.58 (32.58)     2:05.48 (32.90)
        2:38.41 (32.93)     3:11.09 (32.68)     3:43.67 (32.58)     4:16.67 (33.00)
        4:50.31 (33.64)     5:23.42 (33.11)     5:56.21 (32.79)     6:29.13 (32.92)
        7:01.99 (32.86)     7:34.47 (32.48)     8:06.90 (32.43)     8:39.25 (32.35)
        9:11.69 (32.44)     9:42.26 (30.57)    10:13.32 (31.06)    10:41.93 (28.61)
  3 Leung, Michael            14 UN-MR               10:45.05   10:55.41  
                  27.96       59.45 (31.49)     1:31.89 (32.44)     2:04.98 (33.09)
        2:38.29 (33.31)     3:11.61 (33.32)     3:44.61 (33.00)     4:17.89 (33.28)
        4:51.46 (33.57)     5:24.71 (33.25)     5:57.76 (33.05)     6:31.01 (33.25)
        7:04.35 (33.34)     7:38.25 (33.90)     8:11.85 (33.60)     8:45.40 (33.55)
        9:18.94 (33.54)     9:52.13 (33.19)    10:24.10 (31.97)    10:55.41 (31.31)
  4 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR         11:20.06   11:32.03  
                  29.59     1:03.66 (34.07)     1:38.69 (35.03)     2:13.62 (34.93)
        2:48.92 (35.30)     3:24.22 (35.30)     3:59.51 (35.29)     4:35.19 (35.68)
        5:10.82 (35.63)     5:46.04 (35.22)     6:20.99 (34.95)     6:56.51 (35.52)
        7:31.55 (35.04)     8:06.90 (35.35)     8:42.12 (35.22)     9:17.02 (34.90)
        9:51.99 (34.97)    10:26.57 (34.58)    10:59.81 (33.24)    11:32.03 (32.22)
  5 Larice, Jonathan          14 HYB-MR              12:15.67   11:49.93  
                  30.51     1:03.97 (33.46)     1:38.76 (34.79)     2:14.07 (35.31)
        2:49.04 (34.97)     3:24.40 (35.36)     4:00.05 (35.65)     4:35.64 (35.59)
        5:11.44 (35.80)     5:47.51 (36.07)     6:24.14 (36.63)     7:00.56 (36.42)
        7:37.13 (36.57)     8:13.58 (36.45)     8:49.97 (36.39)     9:26.55 (36.58)
       10:03.02 (36.47)    10:39.37 (36.35)    11:15.25 (35.88)    11:49.93 (34.68)
 
Event 23  Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla M              15 Twisters-MR            25.15      24.93  
  2 Liew, Briana J            16 UN-MR                  24.83      25.18  
  3 Donlevy, Maggie M         15 CIY-MR                 24.04      25.41  
  4 Fan, Catherine            16 Twisters-MR            25.15      25.81  
  5 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR            25.30      25.84  
  6 Chen, Alanna M            15 CIY-MR                 25.38      26.53  
  7 Chau, Germayne T          15 CIY-MR                 25.95      27.22  
  8 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR            27.08      27.24  
  9 Chan, Sarah E             15 FLY-MR                 26.35      27.29  
 10 Caminiti, Christina A     15 CIY-MR                 25.86      27.44  
 11 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR                 28.12      27.65  
 12 Donlevy, Kelly A          17 CIY-MR                 26.34      27.78  
 13 Harris, Mary K            15 HYB-MR                 27.54      27.94  
 14 Cordova, Cara E           15 CIY-MR                 26.42      28.24  
 15 Kwon, Michelle            15 FLY-MR                 27.93      28.38  
 16 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR            30.08      28.95  
 17 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR                 29.04      29.14  
 18 Wu, Samantha              16 FLY-MR                 29.49      29.77  
 19 Leung, Elli               15 FLY-MR                 28.80      30.21  
 20 Porr, Nicole M            15 FLY-MR                 29.94      30.22  
 21 Candelaria, Azi           15 McBurney-MR            29.23      30.29  
 22 Juang, Samantha           17 FLY-MR                 29.89      30.59  
 23 Sekhar, Krupa C           15 CIY-MR                 30.53      30.78  
 
Event 24  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            21.01      21.45  
  2 Canaveral, Dylan D        17 Twisters-MR            22.13      22.57  
  3 Loftus, Matthew F         16 CIY-MR                 22.68      23.25  
  4 Schafer, Justin T         15 FLY-MR                 23.37      23.48  
  5 Toskas, Anthony           17 CIY-MR                 23.06      23.59  
  6 Brennan, Joe V            15 CIY-MR                 23.18      23.68  
  7 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR            23.27      23.83  
  8 Stefanidis, Nicholas      15 CIY-MR                 23.49      23.93  
  9 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR                 23.98      24.05  
 10 Zahariev, Kevin K         15 Twisters-MR            24.19      24.07  
 11 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR            24.43      24.28  
 12 Park, Francis             17 FLY-MR                 23.96      24.46  
 13 Zhu, Harry                16 FLY-MR                 23.90      24.47  
 14 Bonadio, Jonathan         15 FLY-MR                 24.80      24.96  
 15 Coronel, Freddy D         15 UN-MR                  33.86      25.07  
 16 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR                 24.75      25.14  
 17 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR            25.05      25.27  
 17 Lee, Alexander G          16 FLY-MR                 25.46      25.27  
 19 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR                 25.00      25.53  
 20 WU, William               16 Twisters-MR            25.55      25.72  
 21 Akdas, Rasim R            17 Twisters-MR            25.40      25.81  
 22 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT      25.84  
 23 Nelson, Connor R          16 HYB-MR                 26.24      25.85  
 24 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR                 26.36      25.99  
 25 Gamero, Matthew A         17 FLY-MR                 25.48      26.18  
 26 Chang, Edison             15 FLY-MR                    NT      26.55  
 27 Murawski, Adrian          17 FLY-MR                 26.95      27.11  
 28 Heywood, Aren J           16 McBurney-MR            28.64      27.24  
 29 Anich, Thomas W           15 FLY-MR                 27.02      27.27  
 30 Calderon, Xavier          15 FLY-MR                 27.18      27.59  
 31 Toskas, Andrew S          15 CIY-MR                 28.77      27.62  
 32 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR            28.75      28.13  
 33 Yee, James C              16 McBurney-MR            28.61      28.55  
 34 Ng, Aaron                 15 CIY-MR                 28.44      28.66  
 35 Sinche, Inty              17 McBurney-MR            29.41      29.94  
 
Event 25  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR            29.83      28.37  
  2 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 32.78      30.75  
  3 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            31.22      31.44  
  4 Neal, Jolie                9 Twisters-MR            32.25      32.35  
  5 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            33.64      32.56  
  6 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 35.13      33.19  
  7 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 33.58      34.00  
  8 Brozyna, Ela               8 Twisters-MR            39.75      34.32  
  9 Man, Audrey G             10 CIY-MR                 38.01      35.64  
 10 Deokaran, Anya            10 CIY-MR                 35.06      35.99  
 11 Hasimaj, Keila             9 McBurney-MR            36.28      36.57  
 11 Hirakata, Carina C         9 Twisters-MR            40.23      36.57  
 13 Minchala, Emily D          8 FLY-MR                 39.35      36.89  
 14 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 39.91      37.07  
 15 Daukantas, Olivia         10 McBurney-MR            36.79      37.37  
 16 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            37.98      38.16  
 17 Mora, Joanna E             9 Twisters-MR            46.90      38.25  
 18 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 41.84      38.52  
 19 Huang, Isabell             9 FLY-MR                 46.87      38.71  
 20 Kohm, Sienna C             9 CIY-MR                 40.02      38.85  
 21 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR            43.22      39.38  
 22 Han, Marianne H            9 FLY-MR                 43.68      39.47  
 22 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR                 47.25      39.47  
 24 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 38.71      39.57  
 25 Lopez, Caitlin            10 HYB-MR                    NT      39.80  
 26 Alexander, Ayla S          8 Twisters-MR            40.64      40.28  
 27 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT      40.48  
 28 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR                 42.36      41.46  
 29 Lama, Kesang J             8 Twisters-MR               NT      43.68  
 30 Jones, Zamoi I             9 CIY-MR                 40.59      43.91  
 31 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR               1:04.75      44.25  
 32 Starrett, Samantha         9 HYB-MR                 52.93      46.46  
 33 Rea, Alexandra I           8 Twisters-MR               NT      50.55  
 34 Letts, Hayden T            8 McBurney-MR               NT    1:05.25  
 -- Rodriguez Andersen, Jose   7 Twisters-MR            53.61         NS  
 
Event 26  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Linus                10 FLY-MR                 31.22      28.70  
  2 Chang, Matthew P           9 CIY-MR                 31.72      29.80  
  3 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            30.96      30.56  
  4 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 32.05      30.83  
  5 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 31.16      30.98  
  6 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 31.98      31.01  
  7 Ding, Charlie W           10 FLY-MR                 31.82      31.40  
  8 Ratling, Kunga Y          10 Twisters-MR            31.35      31.46  
  9 Chariah, Joshua S         10 Twisters-MR            31.72      32.03  
 10 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 33.94      32.23  
 11 Chang, Matthew A          10 FLY-MR                 33.22      32.35  
 12 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 34.47      32.97  
 13 Sungrab, Henry T          10 Twisters-MR            34.83      33.03  
 14 Nwosu, Jide D             10 CIY-MR                 34.89      33.86  
 15 Martinez, Riley P         10 CIY-MR                 37.05      34.30  
 16 Mac Colla, Liam           10 McBurney-MR            38.62      35.12  
 16 Dwyer, Sam M               9 CIY-MR                 38.92      35.12  
 18 Bowen, Julian P            9 Twisters-MR            36.49      35.20  
 18 Dragan, Frankie A          9 CIY-MR                 39.39      35.20  
 20 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR               NT      35.25  
 21 Pace, George              10 FLY-MR                 38.80      35.47  
 22 Gelvez-Cisneros, Alexand   9 Twisters-MR            38.31      35.60  
 23 Bisono, Aaron L            9 FLY-MR                 37.54      36.07  
 24 Tsering, Jigdal N         10 Twisters-MR            39.11      36.47  
 25 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR            37.41      36.65  
 26 Lee, Crane                 9 FLY-MR                 42.85      36.71  
 27 Delano, Neal               8 Twisters-MR            46.50      37.46  
 28 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR                 44.03      37.94  
 29 Mac Colla, Finn            8 McBurney-MR               NT      38.34  
 30 Sobel, Jack C              8 McBurney-MR            51.56      38.61  
 31 Mitchell, Ethan L          9 HYB-MR                 40.11      38.72  
 32 Loremil, Noah             10 CIY-MR                 39.21      39.02  
 33 Ratling, Phuntsok W        8 Twisters-MR            43.62      40.14  
 34 Krishnan, Ajay            10 FLY-MR                 34.31      40.23  
 35 Squires, Julian            8 McBurney-MR            45.97      40.65  
 36 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                 40.09      40.96  
 37 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR            47.54      41.26  
 38 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                 50.68      41.40  
 39 Lee, Jaidon J             10 CIY-MR                 43.62      42.25  
 40 Horiuchi, Carlos H         9 Twisters-MR            42.45      42.34  
 41 Man, Daniel                9 FLY-MR                    NT      42.97  
 42 Cristea, Andrew V          7 Twisters-MR               NT      43.84  
 43 Organisciak, Ksavery P     9 Twisters-MR               NT      44.60  
 44 Kim, Kyle H                8 CIY-MR                 49.58      46.88  
 45 Shaitanoff, Alexander P    9 HYB-MR                    NT      49.07  
 -- Qiu, Andrew W              7 McBurney-MR               NT         NS  
 -- Diao, Kevin                9 FLY-MR                 38.09         NS  
 -- Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                 37.20         NS  
 
Event 27  Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, Maggie M         15 CIY-MR               2:10.52    2:18.49  
                  31.39     1:05.90 (34.51)     1:42.60 (36.70)     2:18.49 (35.89)
  2 Chau, Germayne T          15 CIY-MR               2:14.83    2:22.89  
                  33.41     1:09.00 (35.59)     1:46.23 (37.23)     2:22.89 (36.66)
  3 Kwon, Michelle            15 FLY-MR               2:31.62    2:28.42  
                  34.04     1:11.20 (37.16)     1:50.63 (39.43)     2:28.42 (37.79)
  4 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               2:37.84    2:30.03  
                  35.62     1:13.64 (38.02)     1:52.25 (38.61)     2:30.03 (37.78)
  5 Donlevy, Kelly A          17 CIY-MR               2:12.85    2:31.81  
                  35.01     1:13.28 (38.27)     1:52.78 (39.50)     2:31.81 (39.03)
  6 Dwyer, Bridget E          15 CIY-MR               2:28.35    2:32.24  
                  35.12     1:13.31 (38.19)     1:52.72 (39.41)     2:32.24 (39.52)
  7 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR                    NT    2:33.53  
                                                    1:54.61 ( )     2:33.53 (38.92)
  8 Chan, Sarah E             15 FLY-MR               2:32.00    2:33.94  
                  35.29     1:12.97 (37.68)     1:52.61 (39.64)     2:33.94 (41.33)
  9 Caminiti, Christina A     15 CIY-MR               2:24.38    2:35.40  
                  35.19     1:13.68 (38.49)     1:54.60 (40.92)     2:35.40 (40.80)
 10 Cordova, Cara E           15 CIY-MR               2:36.37    2:35.83  
                                                    1:52.14 ( )     2:35.83 (43.69)
 11 Leung, Elli               15 FLY-MR               2:39.83    2:36.34  
                  36.56     1:15.95 (39.39)     1:56.15 (40.20)     2:36.34 (40.19)
 12 Chen, Alanna M            15 CIY-MR               2:31.18    2:38.76  
                  35.81     1:15.27 (39.46)     1:57.50 (42.23)     2:38.76 (41.26)
 13 Juang, Samantha           17 FLY-MR               2:39.16    2:45.13  
                  39.63     1:21.30 (41.67)     2:03.76 (42.46)     2:45.13 (41.37)
 14 Sekhar, Krupa C           15 CIY-MR               2:49.16    2:47.19  
                  36.94                             2:03.87 ( )     2:47.19 (43.32)
 
Event 28  Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          2:06.81    2:08.88  
                  29.86     1:02.00 (32.14)     1:35.79 (33.79)     2:08.88 (33.09)
  2 Brennan, Joe V            15 CIY-MR               2:23.23    2:12.47  
                  29.96     1:03.31 (33.35)     1:37.92 (34.61)     2:12.47 (34.55)
  3 Coronel, Freddy D         15 UN-MR                     NT    2:14.39  
                  31.53     1:05.87 (34.34)     1:40.59 (34.72)     2:14.39 (33.80)
  4 Dawa, Tenzin T            16 Twisters-MR          2:13.51    2:14.67  
                  31.16     1:05.06 (33.90)     1:39.84 (34.78)     2:14.67 (34.83)
  5 Park, Francis             17 FLY-MR               2:12.33    2:16.41  
                  31.34     1:04.68 (33.34)     1:40.74 (36.06)     2:16.41 (35.67)
  6 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               2:27.86    2:22.15  
                  20.13     1:08.62 (48.49)     1:38.07 (29.45)     2:22.15 (44.08)
  7 Stefanidis, Nicholas      15 CIY-MR               2:35.80    2:22.78  
                  33.54     1:09.90 (36.36)     1:47.27 (37.37)     2:22.78 (35.51)
  8 Toskas, Anthony           17 CIY-MR               2:25.10    2:24.59  
                  33.62     1:10.24 (36.62)     1:47.84 (37.60)     2:24.59 (36.75)
  9 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               2:19.68    2:26.03  
                  32.98     1:09.40 (36.42)     1:47.83 (38.43)     2:26.03 (38.20)
 10 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR               2:31.50    2:31.92  
                  35.89     1:13.69 (37.80)     1:53.18 (39.49)     2:31.92 (38.74)
 11 Gamero, Matthew A         17 FLY-MR               2:14.77    2:33.08  
                  33.59     1:12.16 (38.57)     1:53.17 (41.01)     2:33.08 (39.91)
 12 Toskas, Andrew S          15 CIY-MR               2:35.24    2:33.58  
                  34.52     1:11.65 (37.13)     1:52.44 (40.79)     2:33.58 (41.14)
 13 Murawski, Adrian          17 FLY-MR               2:46.80    2:35.29  
                  35.19     1:14.86 (39.67)     1:56.26 (41.40)     2:35.29 (39.03)
 14 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    2:39.18  
                  36.29     1:15.64 (39.35)     1:58.15 (42.51)     2:39.18 (41.03)
 -- Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:59.34         DQ  
                  27.37       57.88 (30.51)     1:30.14 (32.26)          DQ (32.95)
 
Event 29  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            34.21      35.50  
  2 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 39.33      36.71  
  3 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 40.67      39.31  
  4 Man, Audrey G             10 CIY-MR                 43.14      39.46  
  5 Brozyna, Ela               8 Twisters-MR            45.78      40.71  
  6 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            41.01      41.46  
  7 Neal, Jolie                9 Twisters-MR            36.98      42.14  
  8 Hirakata, Carina C         9 Twisters-MR            47.64      43.50  
  9 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 44.82      43.73  
 10 Minchala, Emily D          8 FLY-MR                 49.85      44.07  
 11 Kohm, Sienna C             9 CIY-MR                 47.38      44.53  
 12 Alexander, Ayla S          8 Twisters-MR            48.01      45.02  
 13 Hasimaj, Keila             9 McBurney-MR            48.53      45.75  
 14 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT      45.98  
 15 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR            49.72      46.02  
 16 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT      46.32  
 17 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 50.29      46.74  
 18 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT      47.58  
 19 Lopez, Caitlin            10 HYB-MR                    NT      48.80  
 20 Mora, Joanna E             9 Twisters-MR            55.57      48.93  
 21 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR                 50.20      49.03  
 22 Lama, Kesang J             8 Twisters-MR               NT      50.06  
 23 Rodriguez Andersen, Jose   7 Twisters-MR            59.22      50.14  
 24 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 50.19      50.63  
 25 Rea, Alexandra I           8 Twisters-MR               NT      51.75  
 26 Starrett, Samantha         9 HYB-MR                    NT      52.09  
 27 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR                 58.98      54.73  
 28 Jones, Zamoi I             9 CIY-MR                 59.14    1:01.58  
 29 Letts, Hayden T            8 McBurney-MR               NT    1:07.87  
 
Event 30  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Linus                10 FLY-MR                 36.09      34.10  
  2 Ratling, Kunga Y          10 Twisters-MR            35.10      35.41  
  3 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            37.39      37.78  
  4 Chang, Matthew A          10 FLY-MR                 39.86      37.97  
  5 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 39.69      38.02  
  6 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 38.29      38.21  
  7 Ding, Charlie W           10 FLY-MR                 39.57      39.03  
  8 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 40.93      39.04  
  9 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 40.96      39.58  
 10 Mac Colla, Liam           10 McBurney-MR            44.91      41.76  
 11 Loremil, Noah             10 CIY-MR                 46.31      42.02  
 12 Nwosu, Jide D             10 CIY-MR                 42.95      42.92  
 13 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                 47.60      43.13  
 14 Gelvez-Cisneros, Alexand   9 Twisters-MR            46.78      43.21  
 15 Martinez, Riley P         10 CIY-MR                 43.71      43.49  
 16 Tsering, Jigdal N         10 Twisters-MR            47.18      44.06  
 17 Bisono, Aaron L            9 FLY-MR                    NT      44.44  
 18 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                    NT      44.55  
 19 Pace, George              10 FLY-MR                 44.05      44.78  
 20 Dwyer, Sam M               9 CIY-MR                 46.86      44.83  
 21 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR            45.68      44.96  
 22 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR               NT      45.88  
 23 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT      46.16  
 24 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR            48.12      46.19  
 25 Krishnan, Ajay            10 FLY-MR                 45.04      46.27  
 26 Delano, Neal               8 Twisters-MR            47.61      46.58  
 27 Cristea, Andrew V          7 Twisters-MR               NT      46.81  
 28 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR               1:03.65      47.76  
 29 Lee, Jaidon J             10 CIY-MR                 47.89      47.93  
 30 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR                 55.77      47.95  
 31 Man, Daniel                9 FLY-MR                    NT      48.31  
 32 Organisciak, Ksavery P     9 Twisters-MR               NT      48.86  
 33 Horiuchi, Carlos H         9 Twisters-MR          1:00.97      50.01  
 34 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                    NT      50.52  
 35 Shaitanoff, Alexander P    9 HYB-MR                 53.76      52.37  
 36 Squires, Julian            8 McBurney-MR            50.01      54.16  
 37 Kim, Kyle H                8 CIY-MR               1:03.87      55.28  
 -- Mac Colla, Finn            8 McBurney-MR               NT         DQ  
 -- Qiu, Andrew W              7 McBurney-MR               NT         NS  
 -- Sobel, Jack C              8 McBurney-MR          1:00.68         NS  
 
Event 31  Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR            57.48      59.08  
                  27.30       59.08 (31.78)                                        
  2 Fan, Catherine            16 Twisters-MR            58.31    1:02.66  
                  28.59     1:02.66 (34.07)                                        
  3 Egan, Orla M              15 Twisters-MR          1:05.84    1:04.59  
                  30.03     1:04.59 (34.56)                                        
  4 Chau, Germayne T          15 CIY-MR               1:02.24    1:05.72  
                  30.96     1:05.72 (34.76)                                        
  5 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:05.69    1:06.65  
                  30.95     1:06.65 (35.70)                                        
  6 Caminiti, Christina A     15 CIY-MR               1:01.67    1:08.12  
                  31.70     1:08.12 (36.42)                                        
  7 Cordova, Cara E           15 CIY-MR               1:04.21    1:09.51  
                  32.65     1:09.51 (36.86)                                        
  8 Kwon, Michelle            15 FLY-MR               1:06.62    1:09.76  
                  32.36     1:09.76 (37.40)                                        
  9 Chen, Alanna M            15 CIY-MR               1:07.26    1:14.69  
                  40.18     1:14.69 (34.51)                                        
 10 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          1:20.36    1:17.90  
                  36.62     1:17.90 (41.28)                                        
 11 Wu, Samantha              16 FLY-MR               1:20.59    1:19.90  
                  36.86     1:19.90 (43.04)                                        
 12 Porr, Nicole M            15 FLY-MR               1:18.07    1:20.18  
                  35.93     1:20.18 (44.25)                                        
 
Event 32  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            49.84      51.52  
                  23.58       51.52 (27.94)                                        
  2 Canaveral, Dylan D        17 Twisters-MR            52.64      55.27  
                  26.11       55.27 (29.16)                                        
  3 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR            54.62      56.11  
                  28.52       56.11 (27.59)                                        
  4 Zhu, Harry                16 FLY-MR                 55.95      57.07  
                  26.26       57.07 (30.81)                                        
  5 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR            56.85      58.04  
                  27.28       58.04 (30.76)                                        
  6 Loftus, Matthew F         16 CIY-MR                 56.93      58.78  
                  26.81       58.78 (31.97)                                        
  7 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:01.37      58.93  
                  27.42       58.93 (31.51)                                        
  8 Coronel, Freddy D         15 UN-MR                1:29.29      59.24  
  9 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR            59.23      59.37  
                  27.73       59.37 (31.64)                                        
 10 Bonadio, Jonathan         15 FLY-MR               1:00.74    1:02.26  
                  29.16     1:02.26 (33.10)                                        
 11 Toskas, Anthony           17 CIY-MR               1:00.20    1:02.63  
                  29.32     1:02.63 (33.31)                                        
 12 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR               1:02.31    1:04.03  
                  29.57     1:04.03 (34.46)                                        
 13 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:06.06    1:08.43  
                  30.16     1:08.43 (38.27)                                        
 14 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               1:07.85    1:10.14  
                  31.79     1:10.14 (38.35)                                        
 15 Chang, Edison             15 FLY-MR                    NT    1:11.14  
                  31.80     1:11.14 (39.34)                                        
 16 Toskas, Andrew S          15 CIY-MR               1:17.18    1:11.18  
                  32.79     1:11.18 (38.39)                                        
 17 Ng, Aaron                 15 CIY-MR               1:11.98    1:14.22  
                  33.82     1:14.22 (40.40)                                        
 18 Heywood, Aren J           16 McBurney-MR               NT    1:14.86  
                  32.08     1:14.86 (42.78)                                        
 19 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               1:21.27    1:17.69  
                  36.02     1:17.69 (41.67)                                        
 20 Yee, James C              16 McBurney-MR          1:51.44    1:21.25  
                  36.14     1:21.25 (45.11)                                        
 21 Sinche, Inty              17 McBurney-MR          1:26.17    1:24.57  
                  36.20     1:24.57 (48.37)                                        
 -- Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               1:00.21         DQ  
                  29.26          DQ (35.40)                                        
 -- Deng, Gerald              15 Twisters-MR            59.36         DQ  
 -- Gamero, Matthew A         17 FLY-MR                 57.75         NS  
 
Event 33  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR               NT      31.19  
  2 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            33.96      35.96  
  3 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 38.82      38.15  
  4 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            40.09      40.30  
  5 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 45.68      41.68  
  6 Deokaran, Anya            10 CIY-MR                 43.69      44.37  
  7 Daukantas, Olivia         10 McBurney-MR            46.97      45.22  
  8 Minchala, Emily D          8 FLY-MR                 51.38      45.38  
  9 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 51.20      46.23  
 10 Mora, Joanna E             9 Twisters-MR               NT      48.19  
 11 Lopez, Caitlin            10 HYB-MR                    NT      49.19  
 11 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 59.44      49.19  
 13 Alexander, Ayla S          8 Twisters-MR          1:01.00      50.41  
 14 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT      51.10  
 15 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT      53.45  
 16 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 51.13      53.46  
 17 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR               1:03.20    1:01.39  
 18 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR                 58.02    1:02.07  
 19 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               1:17.81    1:07.64  
 
Event 34  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Linus                10 FLY-MR                 34.92      33.99  
  2 Ratling, Kunga Y          10 Twisters-MR            33.46      34.71  
  3 Chang, Matthew P           9 CIY-MR                 36.38      35.60  
  4 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 37.64      36.40  
  5 Chang, Matthew A          10 FLY-MR                 36.86      36.50  
  6 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 41.64      36.70  
  7 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 39.46      36.90  
  8 Sungrab, Henry T          10 Twisters-MR            43.19      37.59  
  9 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                 46.38      40.05  
 10 Ding, Charlie W           10 FLY-MR                 39.13      40.10  
 11 Dragan, Frankie A          9 CIY-MR                 47.27      41.82  
 12 Bowen, Julian P            9 Twisters-MR            45.97      42.10  
 13 Chariah, Joshua S         10 Twisters-MR            41.10      42.41  
 14 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR                 51.62      42.78  
 15 Gelvez-Cisneros, Alexand   9 Twisters-MR            53.19      43.44  
 16 Tsering, Jigdal N         10 Twisters-MR            45.40      43.58  
 17 Nwosu, Jide D             10 CIY-MR                 46.50      43.63  
 18 Martinez, Riley P         10 CIY-MR                 46.10      44.39  
 19 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                    NT      45.92  
 20 Mitchell, Ethan L          9 HYB-MR                 54.03      49.71  
 21 Dwyer, Sam M               9 CIY-MR                    NT      50.69  
 22 Krishnan, Ajay            10 FLY-MR                 54.34      50.79  
 23 Ratling, Phuntsok W        8 Twisters-MR          1:01.57      52.07  
 24 Man, Daniel                9 FLY-MR                    NT      56.42  
 25 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR               1:07.07      58.55  
 26 Shaitanoff, Alexander P    9 HYB-MR                    NT    1:13.66  
 -- Lee, Jaidon J             10 CIY-MR               1:03.45         DQ  
 -- Sobel, Jack C              8 McBurney-MR               NT         NS  
 
Event 35  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liew, Briana J            16 UN-MR                1:07.12    1:09.10  
                  32.56     1:09.10 (36.54)                                        
  2 Fan, Catherine            16 Twisters-MR          1:06.28    1:10.71  
                  33.14     1:10.71 (37.57)                                        
  3 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               1:09.01    1:12.81  
                  35.26     1:12.81 (37.55)                                        
  4 Donlevy, Maggie M         15 CIY-MR               1:13.69    1:17.22  
                  36.01     1:17.22 (41.21)                                        
  5 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          1:18.44    1:17.83  
                  36.73     1:17.83 (41.10)                                        
  6 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:17.40    1:17.99  
                  37.18     1:17.99 (40.81)                                        
  7 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          1:18.03    1:18.80  
                  37.13     1:18.80 (41.67)                                        
  8 Wu, Samantha              16 FLY-MR               1:18.70    1:20.74  
  9 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               1:19.84    1:21.92  
 10 Donlevy, Kelly A          17 CIY-MR               1:16.26    1:22.60  
                  38.40     1:22.60 (44.20)                                        
 11 Juang, Samantha           17 FLY-MR               1:20.00    1:22.91  
                  40.47     1:22.91 (42.44)                                        
 12 Dwyer, Bridget E          15 CIY-MR               1:19.78    1:23.11  
                  39.58     1:23.11 (43.53)                                        
 13 Porr, Nicole M            15 FLY-MR               1:22.63    1:24.24  
                  39.94     1:24.24 (44.30)                                        
 14 Harris, Mary K            15 HYB-MR               1:31.05    1:26.27  
                  42.93     1:26.27 (43.34)                                        
 15 Candelaria, Azi           15 McBurney-MR          1:31.11    1:27.87  
                  39.92     1:27.87 (47.95)                                        
 16 Sekhar, Krupa C           15 CIY-MR               1:23.35    1:28.65  
                  42.16     1:28.65 (46.49)                                        
 
Event 36  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            57.22      59.45  
                  27.75       59.45 (31.70)                                        
  2 Zahariev, Kevin K         15 Twisters-MR          1:02.37    1:02.56  
                  28.94     1:02.56 (33.62)                                        
  3 Stefanidis, Nicholas      15 CIY-MR               1:00.92    1:02.87  
                  32.14     1:02.87 (30.73)                                        
  4 Brennan, Joe V            15 CIY-MR               1:01.66    1:04.07  
                  30.03     1:04.07 (34.04)                                        
  5 Loftus, Matthew F         16 CIY-MR               1:00.24    1:04.18  
                  30.06     1:04.18 (34.12)                                        
  6 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:07.63    1:05.46  
  7 Schafer, Justin T         15 FLY-MR               1:06.46    1:07.77  
  8 Park, Francis             17 FLY-MR               1:03.10    1:07.97  
                  32.27     1:07.97 (35.70)                                        
  8 Dawa, Tenzin T            16 Twisters-MR          1:07.17    1:07.97  
 10 WU, William               16 Twisters-MR          1:07.92    1:08.14  
 11 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          1:09.52    1:09.68  
                  33.20     1:09.68 (36.48)                                        
 12 Akdas, Rasim R            17 Twisters-MR          1:08.76    1:10.49  
 13 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:08.74    1:12.12  
 14 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               1:08.88    1:13.84  
                  34.64     1:13.84 (39.20)                                        
 15 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               1:12.95    1:16.05  
                  36.90     1:16.05 (39.15)                                        
 16 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          1:18.63    1:18.04  
                  36.26     1:18.04 (41.78)                                        
 17 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               1:18.27    1:20.56  
                  37.84     1:20.56 (42.72)                                        
 18 Chang, Edison             15 FLY-MR                    NT    1:21.28  
                  37.51     1:21.28 (43.77)                                        
 19 Bonadio, Jonathan         15 FLY-MR               1:20.08    1:21.32  
                  38.26     1:21.32 (43.06)                                        
 20 Ng, Aaron                 15 CIY-MR               1:20.33    1:22.17  
                  38.99     1:22.17 (43.18)                                        
 21 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    1:24.50  
 22 Murawski, Adrian          17 FLY-MR               1:32.97    1:27.35  
                  40.74     1:27.35 (46.61)                                        
 23 Zhu, Harry                16 FLY-MR               1:23.52    1:27.57  
 24 Yee, James C              16 McBurney-MR          1:31.28    1:29.09  
                  41.11     1:29.09 (47.98)                                        
 -- Sinche, Inty              17 McBurney-MR          1:14.95         DQ  
                  45.48          DQ (53.32)                                        
 
Event 37  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR               NT      39.15  
  2 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            44.65      44.17  
  3 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 46.49      44.51  
  4 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 46.48      44.89  
  5 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            45.82      45.50  
  6 Man, Audrey G             10 CIY-MR                 50.55      47.00  
  7 Hasimaj, Keila             9 McBurney-MR            48.41      47.74  
  8 Neal, Jolie                9 Twisters-MR            43.13      47.89  
  9 Brozyna, Ela               8 Twisters-MR            53.73      48.67  
 10 Deokaran, Anya            10 CIY-MR                 49.08      48.85  
 11 Hirakata, Carina C         9 Twisters-MR            52.67      49.76  
 12 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR            55.88      52.06  
 13 Lama, Kesang J             8 Twisters-MR               NT      53.76  
 14 Kohm, Sienna C             9 CIY-MR                    NT      56.58  
 15 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR               1:12.58    1:00.23  
 16 Jones, Zamoi I             9 CIY-MR               1:09.81    1:00.94  
 17 Rea, Alexandra I           8 Twisters-MR               NT    1:08.07  
 18 Letts, Hayden T            8 McBurney-MR               NT    1:19.45  
 19 Rodriguez Andersen, Jose   7 Twisters-MR               NT    2:06.16  
 -- Starrett, Samantha         9 HYB-MR                    NT         DQ  
 -- Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT         DQ  
 -- Daukantas, Olivia         10 McBurney-MR          1:00.53         DQ  
 
Event 38  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chariah, Joshua S         10 Twisters-MR            38.29      39.05  
  2 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 40.84      39.51  
  3 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            44.07      45.21  
  4 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 48.42      45.30  
  5 Sungrab, Henry T          10 Twisters-MR            45.56      45.31  
  6 Chang, Matthew P           9 CIY-MR                 47.52      45.76  
  7 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 47.13      46.73  
  8 Mac Colla, Liam           10 McBurney-MR            51.17      47.19  
  9 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT      49.53  
 10 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR                    NT      50.45  
 11 Bowen, Julian P            9 Twisters-MR            55.69      50.51  
 12 Loremil, Noah             10 CIY-MR                 50.76      50.75  
 13 Bisono, Aaron L            9 FLY-MR                    NT      52.42  
 14 Ratling, Phuntsok W        8 Twisters-MR            54.96      52.53  
 15 Delano, Neal               8 Twisters-MR            52.31      53.07  
 16 Pace, George              10 FLY-MR                 55.39      53.39  
 17 Mac Colla, Finn            8 McBurney-MR               NT      53.50  
 18 Squires, Julian            8 McBurney-MR            57.15      54.96  
 19 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR               NT      57.05  
 20 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR            54.89      58.58  
 21 Kim, Kyle H                8 CIY-MR                    NT      59.01  
 22 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                    NT      59.36  
 -- Cristea, Andrew V          7 Twisters-MR               NT         DQ  
 -- Mitchell, Ethan L          9 HYB-MR                 53.21         DQ  
 -- Organisciak, Ksavery P     9 Twisters-MR               NT         DQ  
 -- Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR            59.42         DQ  
 -- Dragan, Frankie A          9 CIY-MR                    NT         DQ  
 -- Horiuchi, Carlos H         9 Twisters-MR            58.92         DQ  
 -- Qiu, Andrew W              7 McBurney-MR               NT         NS  
 
Event 39  Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:55.81    1:54.77  
     1) Egan, Orla M 15                 2) Rodriguez Andersen, Caroline 15
     3) Youssef, Lara S 16              4) Yangchen, Tsering 15           
                  28.39     1:00.40 (32.01)     1:28.36 (27.96)     1:54.77 (26.41)
  2 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              1:52.26    1:55.31  
     1) Chau, Germayne T 15             2) Cordova, Cara E 15             
     3) Donlevy, Kelly A 17             4) Donlevy, Maggie M 15           
                  29.41     1:01.90 (32.49)     1:29.69 (27.79)     1:55.31 (25.62)
  3 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:02.05    2:04.79  
     1) Kwon, Michelle 15               2) Ugarte, Olivia P 15            
     3) Zhou, Sarah Y 15                4) Chan, Sarah E 15               
                  33.51   2:04.79 (1:31.28)                                        
  4 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'B'              2:05.76    2:10.28  
     1) Sekhar, Krupa C 15              2) Caminiti, Christina A 15       
     3) Chen, Alanna M 15               4) Dwyer, Bridget E 15            
                  33.52     1:11.21 (37.69)     1:41.50 (30.29)     2:10.28 (28.78)
  5 Flushing YMCA-MR  'B'                             2:15.30    2:16.08  
     1) Leung, Elli 15                  2) Wu, Samantha 16                
     3) Porr, Nicole M 15               4) Juang, Samantha 17             
                  35.59     1:13.52 (37.93)   2:16.08 (1:02.56)                    
 
Event 40  Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:43.23    1:42.62  
     1) Lee, Andy 17                    2) Zahariev, Kevin K 15           
     3) Zhang, Ryan F 15                4) Canaveral, Dylan D 17          
                  24.42       53.32 (28.90)     1:18.61 (25.29)     1:42.62 (24.01)
  2 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              1:46.04    1:45.03  
     1) Brennan, Joe V 15               2) Stefanidis, Nicholas 15        
     3) Toskas, Anthony 17              4) Loftus, Matthew F 16           
                  29.15       58.15 (29.00)     1:45.03 (46.88)                    
  3 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:45.72    1:47.22  
     1) Fox, Benjamin C 16              2) Bajramovic, Emil 17            
     3) Zhu, Harry 16                   4) Schafer, Justin T 15           
                  28.36       58.76 (30.40)     1:24.05 (25.29)     1:47.22 (23.17)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    1:53.09    1:51.64  
     1) Ebied, Omar 15                  2) Dawa, Tenzin T 16              
     3) Deng, Gerald 15                 4) Cui, Ryan 15                   
                  28.77     1:00.32 (31.55)     1:27.19 (26.87)     1:51.64 (24.45)
  5 Flushing YMCA-MR  'B'                             1:51.79    1:56.47  
     1) Gamero, Matthew A 17            2) Park, Francis 17               
     3) Espinal, Joseph E 15            4) Lee, Alexander G 16            
                  30.62     1:03.96 (33.34)     1:31.52 (27.56)     1:56.47 (24.95)
 
Event 41  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:28.73    2:26.02  
     1) Secilmis, Elisa B 10            2) Ibrahim, Hana 10               
     3) Nassar, Noor 10                 4) Green, Joevannie J 10          
                  39.99     1:22.90 (42.91)     1:57.23 (34.33)     2:26.02 (28.79)
  2 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:49.96    2:42.69  
     1) Galang, Nini C 8                2) Galang, Kam R 9                
     3) Lam, Kylie L 9                  4) Minchala, Emily D 8            
                  44.40     1:27.96 (43.56)     2:08.67 (40.71)     2:42.69 (34.02)
  3 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:51.06    2:45.26  
     1) Man, Audrey G 10                2) Deokaran, Anya 10              
     3) Lin, Wenxi 10                   4) Kohm, Sienna C 9               
                  43.80     1:28.86 (45.06)     2:15.28 (46.42)     2:45.26 (29.98)
 -- Flushing YMCA-MR  'B'                                  NT         NS  
 
Event 42  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:25.61    2:19.52  
     1) Lin, Linus 10                   2) Chan, Aidan 10                 
     3) Chang, Matthew A 10             4) Ding, Charlie W 10             
                  34.00     1:13.27 (39.27)     1:48.74 (35.47)     2:19.52 (30.78)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:23.97    2:19.78  
     1) Corcuera, Christian L 10        2) Chariah, Joshua S 10           
     3) Ratling, Kunga Y 10             4) Sungrab, Henry T 10            
                  36.35     1:14.24 (37.89)     1:47.84 (33.60)     2:19.78 (31.94)
  3 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'              2:43.71    2:36.08  
     1) Dragan, Frankie A 9             2) Nwosu, Jide D 10               
     3) Chang, Matthew P 9              4) Martinez, Riley P 10           
                  42.72     1:28.09 (45.37)     2:01.82 (33.73)     2:36.08 (34.26)
  4 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'B'              3:09.19    3:01.99  
     1) Lee, Jaidon J 10                2) Loremil, Noah 10               
     3) Nwosu, Tobenna D 9              4) Dwyer, Sam M 9                 
                  47.36     1:35.41 (48.05)     2:28.44 (53.03)     3:01.99 (33.55)
 -- Flushing YMCA-MR  'B'                             2:38.77         DQ  
     1) Jiang, Junyi 10                 2) Dissanayake, Ryan B 10         
     3) Minchala, Ismael F 10           4) Krishnan, Ajay 10              
                                                    2:14.34 ( )          DQ (24.63)
 
Event 43  Girls 15-18 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla M              15 Twisters-MR         10:12.78   10:16.13  
                  28.78       59.98 (31.20)     1:31.46 (31.48)     2:02.89 (31.43)
        2:33.52 (30.63)     3:04.46 (30.94)     3:35.16 (30.70)     4:05.93 (30.77)
        4:36.77 (30.84)     5:07.58 (30.81)     5:38.47 (30.89)     6:09.31 (30.84)
        6:40.17 (30.86)     7:11.09 (30.92)     7:42.27 (31.18)     8:13.47 (31.20)
        8:44.54 (31.07)     9:15.71 (31.17)     9:46.58 (30.87)    10:16.13 (29.55)
  2 Liew, Briana J            16 UN-MR               11:26.74   12:21.50  
                  31.95     1:08.08 (36.13)     1:44.84 (36.76)     2:22.29 (37.45)
        2:59.73 (37.44)     3:37.95 (38.22)     4:15.83 (37.88)     4:53.99 (38.16)
        5:31.57 (37.58)     6:09.14 (37.57)     6:46.55 (37.41)     7:24.61 (38.06)
        8:01.75 (37.14)     8:39.63 (37.88)     9:17.83 (38.20)     9:55.82 (37.99)
       10:33.32 (37.50)    11:10.62 (37.30)    11:47.44 (36.82)    12:21.50 (34.06)
  3 Dwyer, Bridget E          15 CIY-MR                    NT   12:43.67  
                  32.96     1:10.17 (37.21)     1:48.71 (38.54)     2:27.06 (38.35)
        3:05.46 (38.40)     3:44.29 (38.83)     4:22.46 (38.17)     5:00.66 (38.20)
        5:39.24 (38.58)     6:17.89 (38.65)     6:56.64 (38.75)     7:36.04 (39.40)
        8:15.03 (38.99)     8:54.16 (39.13)     9:33.13 (38.97)    10:12.72 (39.59)
       10:50.99 (38.27)    11:29.35 (38.36)    12:07.19 (37.84)    12:43.67 (36.48)
  4 Candelaria, Azi           15 McBurney-MR               NT   13:50.06  
                  34.23                             1:53.99 ( )   3:17.30 (1:23.31)
                                3:58.39 ( )     4:40.82 (42.43)     5:23.58 (42.76)
        6:06.49 (42.91)     6:48.85 (42.36)                                        
            8:58.04 ( )                                                11:06.99 ( )
     12:32.05 (1:25.06)  13:50.06 (1:18.01)                                        
 
Event 44  Boys 15-18 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR         10:09.68   10:00.31  
                  26.83       56.11 (29.28)     1:26.03 (29.92)     1:56.37 (30.34)
        2:26.53 (30.16)     2:56.85 (30.32)     3:27.29 (30.44)     3:57.80 (30.51)
        4:28.51 (30.71)     4:59.01 (30.50)     5:29.52 (30.51)     5:59.84 (30.32)
        6:30.26 (30.42)     7:00.96 (30.70)     7:31.36 (30.40)     8:01.88 (30.52)
        8:32.11 (30.23)     9:02.38 (30.27)     9:31.91 (29.53)    10:00.31 (28.40)
  2 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR         10:43.62   10:25.84  
                  28.33       59.37 (31.04)     1:30.19 (30.82)     2:01.27 (31.08)
        2:32.89 (31.62)     3:04.74 (31.85)     3:36.43 (31.69)     4:07.86 (31.43)
        4:39.65 (31.79)     5:11.82 (32.17)     5:43.30 (31.48)     6:15.50 (32.20)
        6:47.29 (31.79)     7:19.18 (31.89)     7:51.01 (31.83)     8:22.91 (31.90)
        8:54.47 (31.56)     9:25.96 (31.49)     9:57.25 (31.29)    10:25.84 (28.59)
  3 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR              10:31.68   10:46.56  
                  27.85       58.34 (30.49)     1:29.59 (31.25)     2:01.28 (31.69)
        2:33.60 (32.32)     3:05.98 (32.38)     3:38.14 (32.16)     4:10.66 (32.52)
        4:43.13 (32.47)     5:16.25 (33.12)     5:49.25 (33.00)     6:22.42 (33.17)
        6:55.93 (33.51)     7:29.09 (33.16)     8:02.53 (33.44)     8:35.64 (33.11)
        9:08.51 (32.87)     9:41.25 (32.74)    10:14.35 (33.10)    10:46.56 (32.21)
  4 Ebied, Omar               15 Twisters-MR         10:56.05   10:52.45  
                  28.78     1:00.69 (31.91)     1:33.27 (32.58)     2:05.68 (32.41)
        2:38.13 (32.45)     3:11.01 (32.88)     3:44.30 (33.29)     4:17.79 (33.49)
        4:51.14 (33.35)     5:24.64 (33.50)     5:58.10 (33.46)     6:31.37 (33.27)
        7:04.51 (33.14)     7:37.93 (33.42)     8:11.36 (33.43)     8:44.03 (32.67)
        9:16.97 (32.94)     9:50.09 (33.12)    10:21.99 (31.90)    10:52.45 (30.46)
  5 Deng, Gerald              15 Twisters-MR         11:08.97   10:52.80  
                  28.66     1:00.17 (31.51)     1:32.06 (31.89)     2:03.93 (31.87)
        2:36.67 (32.74)     3:09.04 (32.37)     3:42.21 (33.17)     4:15.75 (33.54)
        4:49.58 (33.83)     5:22.36 (32.78)     5:55.84 (33.48)     6:29.45 (33.61)
        7:03.44 (33.99)     7:36.72 (33.28)     8:10.19 (33.47)     8:43.73 (33.54)
        9:16.92 (33.19)     9:49.74 (32.82)    10:22.55 (32.81)    10:52.80 (30.25)
  6 Dawa, Tenzin T            16 Twisters-MR         10:35.22   11:18.53  
                  28.59       59.98 (31.39)     1:32.34 (32.36)     1:59.11 (26.77)
        2:38.69 (39.58)   3:46.15 (1:07.46)     4:20.10 (33.95)                    
            4:55.13 ( )                             5:30.25 ( )     6:05.45 (35.20)
        6:23.51 (18.06)                             7:56.90 ( )   9:03.08 (1:06.18)
        9:36.63 (33.55)    10:12.76 (36.13)  11:18.53 (1:05.77)                    
  7 Zahariev, Kevin K         15 Twisters-MR         11:35.30   11:19.05  
                  31.07       59.87 (28.80)     1:32.98 (33.11)     1:49.91 (16.93)
        2:08.51 (18.60)   3:14.85 (1:06.34)     3:48.85 (34.00)     4:24.27 (35.42)
        4:59.93 (35.66)   6:13.56 (1:13.63)     6:45.74 (32.18)     7:20.67 (34.93)
        7:55.47 (34.80)                             8:30.32 ( )     9:05.07 (34.75)
        9:39.51 (34.44)    10:13.91 (34.40)  11:19.05 (1:05.14)                    
  8 WU, William               16 Twisters-MR         11:21.57   11:26.81  
                  27.09       58.74 (31.65)     1:31.98 (33.24)     2:06.11 (34.13)
        2:40.58 (34.47)     3:14.97 (34.39)     3:50.22 (35.25)     4:25.69 (35.47)
        5:01.06 (35.37)     5:35.79 (34.73)     6:11.56 (35.77)     6:47.25 (35.69)
        7:23.14 (35.89)     7:57.98 (34.84)     8:33.79 (35.81)     9:08.83 (35.04)
        9:43.33 (34.50)    10:18.85 (35.52)    10:53.47 (34.62)    11:26.81 (33.34)
  9 Anich, Thomas W           15 FLY-MR              11:19.87   11:48.43  
                  30.20     1:03.59 (33.39)     1:38.56 (34.97)     2:13.92 (35.36)
        2:49.03 (35.11)     3:24.70 (35.67)     4:01.43 (36.73)     4:38.09 (36.66)
        5:15.32 (37.23)     5:52.69 (37.37)     6:28.32 (35.63)     7:05.28 (36.96)
        7:41.68 (36.40)     8:16.39 (34.71)     8:52.09 (35.70)     9:27.84 (35.75)
       10:03.65 (35.81)    10:38.87 (35.22)    11:13.73 (34.86)    11:48.43 (34.70)
 10 Calderon, Xavier          15 FLY-MR                    NT   12:46.92  
                  32.14     1:08.75 (36.61)     1:46.94 (38.19)     2:25.93 (38.99)
        3:05.62 (39.69)     3:45.02 (39.40)     4:24.44 (39.42)     5:03.41 (38.97)
        5:42.48 (39.07)     6:22.45 (39.97)     7:01.88 (39.43)     7:39.87 (37.99)
        8:18.04 (38.17)     8:57.10 (39.06)     9:36.79 (39.69)    10:14.19 (37.40)
       10:53.81 (39.62)    11:31.92 (38.11)    12:11.10 (39.18)    12:46.92 (35.82)
 11 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR         12:55.61   13:16.56  
                  32.68     1:10.01 (37.33)     1:48.84 (38.83)     2:28.58 (39.74)
        3:08.27 (39.69)     3:48.24 (39.97)     4:27.75 (39.51)     5:09.39 (41.64)
        5:50.68 (41.29)     6:31.83 (41.15)     7:12.81 (40.98)     7:53.63 (40.82)
        8:35.30 (41.67)     9:17.93 (42.63)     9:57.17 (39.24)    10:39.12 (41.95)
       11:20.65 (41.53)    12:01.41 (40.76)    12:39.44 (38.03)    13:16.56 (37.12)
 12 Heywood, Aren J           16 McBurney-MR               NT   15:07.35  
                  33.84     1:11.56 (37.72)     1:54.39 (42.83)     2:38.87 (44.48)
        3:25.55 (46.68)     4:12.26 (46.71)     4:59.75 (47.49)     5:47.01 (47.26)
        6:33.27 (46.26)     7:21.97 (48.70)     8:11.01 (49.04)                    
                               10:33.35 ( )    11:20.04 (46.69)  12:54.67 (1:34.63)
     15:07.35 (2:12.68)