Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/21/2018 11:00 AM
            2018 MR FLY Big Apple Classic - 11/9/2018 to 11/11/2018            
                              Sanction #: 181104                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie          10 Twisters-MR            28.37      28.06        
  2 Bak, Hanna                10 QNS-MR                 29.27      28.53        
  3 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR                 30.39      29.94        
  4 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            31.22      30.27        
  5 Lam, Kylie                10 FLY-MR                 30.45      30.32        
  6 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                30.68      30.77        
  7 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  33.83      32.02        
  8 Secilmis, Elisa           10 Twisters-MR            32.56      33.30        
  9 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           41.77      33.55        
 10 Young, Madison            10 QNS-MR                 37.77      34.03        
 11 Galang, Kam                9 FLY-MR                 33.58      34.61        
 12 Melnick, Jordan           10 RA-MR                  37.66      34.97        
 13 Sandoval, Joselyn          9 RedTails-MR            36.02      35.84        
 14 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            37.98      36.20        
 15 White, Shannon            10 HYB-MR                 35.53      36.35        
 16 So, Angelina              10 UN-MR                  36.00      36.64        
 17 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  37.36      36.88        
 18 Barbatsoulis, Dakota       9 NYCC-MR                40.02      37.41        
 19 Huang, Isabell             9 FLY-MR                 37.85      37.50        
 20 Mora, Joanna               9 Twisters-MR            38.25      38.55        
 20 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 37.37      38.55        
 22 Kalmaer, Dahlia            9 Tmsuffolk-MR           35.63      38.96        
 23 Genninger, Aivary          9 Tmsuffolk-MR           40.79      39.17        
 24 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR            39.38      39.52        
 25 Rabinowitz, Blake         10 Tmsuffolk-MR           42.94      39.71        
 26 Lopez, Caitlin            10 HYB-MR                 37.81      39.80        
 27 Whitehair, Hannah         10 Tmsuffolk-MR           43.13      39.83        
 28 Soulantzos, Josie         10 QNS-MR                 46.91      40.42        
 29 Como, Juliet              10 HYB-MR                 36.80      40.77        
 30 Han, Marianne              9 FLY-MR                 39.47      40.87        
 31 Bratton, Amelia            9 NYCC-MR                46.70      41.05        
 32 Longhitano, Leana          9 Twisters-MR            39.62      41.13        
 33 Neglia, Gianna             9 Tmsuffolk-MR           43.34      41.92        
 34 Rosslee, Emma             10 Tmsuffolk-MR           43.28      42.12        
 35 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR                 41.46      42.45        
 36 Condon, Bronwyn           10 Twisters-MR            45.19      43.73        
 37 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR           43.85      46.53        
 38 Starrett, Samantha         9 HYB-MR                 46.46      47.02        
 39 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                 44.25      47.09        
 40 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR                 39.47      48.85        
 41 Zika, Zelia               10 RedTails-MR            53.82      49.08        
 42 Trinidad, Chelanny         9 RedTails-MR            51.87      51.37        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bak, Hanna                10 QNS-MR               1:05.21    1:03.48        
                  30.38     1:03.48 (33.10)                                        
  2 Green, Joevannie          10 Twisters-MR          1:06.73    1:03.76        
  3 Nassar, Noor              10 Twisters-MR          1:06.16    1:05.66        
                  31.92     1:05.66 (33.74)                                        
  4 Gordon, Allison           10 RA-MR                1:10.87    1:08.09        
                  31.21     1:08.09 (36.88)                                        
  5 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:08.35    1:08.25        
                  31.82     1:08.25 (36.43)                                        
  6 Lam, Kylie                10 FLY-MR               1:16.83    1:08.51        
                  32.42     1:08.51 (36.09)                                        
  7 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:11.54    1:13.11        
                  35.15     1:13.11 (37.96)                                        
  8 Galang, Kam                9 FLY-MR               1:20.80    1:16.54        
                  36.21     1:16.54 (40.33)                                        
  9 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:19.86    1:19.77        
                  36.86     1:19.77 (42.91)                                        
 10 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:19.78    1:23.75        
 11 Genninger, Aivary          9 Tmsuffolk-MR         1:29.68    1:25.60        
 12 Huang, Isabell             9 FLY-MR               1:50.16    1:26.26        
                  40.81     1:26.26 (45.45)                                        
 13 Han, Marianne              9 FLY-MR               1:41.75    1:26.63        
                  41.60     1:26.63 (45.03)                                        
 14 Trenchard, Riley          10 QNS-MR               1:28.76    1:26.65        
                  41.66     1:26.65 (44.99)                                        
 15 Sandoval, Joselyn          9 RedTails-MR          1:26.35    1:26.78        
                  40.53     1:26.78 (46.25)                                        
 16 Rabinowitz, Blake         10 Tmsuffolk-MR         1:32.00    1:27.74        
                  41.41     1:27.74 (46.33)                                        
 17 Melnick, Jordan           10 RA-MR                1:27.50    1:27.84        
                  41.15     1:27.84 (46.69)                                        
 18 Hwang, Cassidy             9 FLY-MR                    NT    1:29.50        
                  41.72     1:29.50 (47.78)                                        
 19 Kalmaer, Dahlia            9 Tmsuffolk-MR         1:34.92    1:33.66        
                  44.88     1:33.66 (48.78)                                        
 20 Whitehair, Hannah         10 Tmsuffolk-MR         1:38.67    1:33.88        
                  44.60     1:33.88 (49.28)                                        
 21 Estep, Phoebe              9 RedTails-MR          1:50.09    1:33.93        
                  44.38     1:33.93 (49.55)                                        
 22 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR               1:35.26    1:36.31        
 23 Neglia, Gianna             9 Tmsuffolk-MR         1:39.90    1:37.23        
                  45.64     1:37.23 (51.59)                                        
 24 Rosslee, Emma             10 Tmsuffolk-MR         1:41.07    1:41.44        
                  45.62     1:41.44 (55.82)                                        
 25 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         1:50.76    1:52.53        
                  51.77   1:52.53 (1:00.76)                                        
 26 Zika, Zelia               10 RedTails-MR          1:55.09    2:11.70        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bak, Hanna                10 QNS-MR               2:26.96    2:23.88        
                  31.04     1:07.39 (36.35)     1:46.88 (39.49)     2:23.88 (37.00)
  2 Gregersen, Leah           10 RA-MR                2:29.41    2:25.33        
                  32.94     1:11.16 (38.22)     1:50.01 (38.85)     2:25.33 (35.32)
  3 Nassar, Noor              10 Twisters-MR               NT    2:25.41        
                  33.06     1:10.70 (37.64)     1:49.21 (38.51)     2:25.41 (36.20)
  4 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR               2:40.82    2:31.60        
                  31.23     1:09.78 (38.55)     1:51.30 (41.52)     2:31.60 (40.30)
  5 Barbatsoulis, Dakota       9 NYCC-MR              3:08.39    2:53.40        
                                1:16.22 ( )   2:53.40 (1:37.18)                    
  6 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         3:10.90    2:53.57        
                  36.27     1:21.04 (44.77)     2:09.13 (48.09)     2:53.57 (44.44)
  7 Como, Juliet              10 HYB-MR                    NT    3:16.07        
                  41.72     1:31.91 (50.19)     2:26.08 (54.17)     3:16.07 (49.99)
  8 Lopez, Caitlin            10 HYB-MR               3:36.13    3:16.82        
                  40.82     1:30.41 (49.59)     2:27.30 (56.89)     3:16.82 (49.52)
  9 Heaydon, Natalie           9 NYCC-MR                   NT    3:22.72        
                  47.23     1:40.59 (53.36)     2:34.65 (54.06)     3:22.72 (48.07)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie          10 Twisters-MR            33.49      31.43        
  2 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR                 33.09      32.43        
  3 Tan, Shanel               10 QNS-MR                 35.54      34.69        
  4 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                35.37      35.08        
  5 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            41.01      38.56        
  6 Young, Madison            10 QNS-MR                 40.01      38.64        
  7 Galang, Kam                9 FLY-MR                 40.90      39.88        
  8 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  39.23      39.97        
  9 Barbatsoulis, Dakota       9 NYCC-MR                43.52      40.74        
 10 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  41.23      40.91        
 11 Sandoval, Joselyn          9 RedTails-MR            42.96      41.68        
 12 Melnick, Jordan           10 RA-MR                  42.16      42.11        
 13 Han, Marianne              9 FLY-MR                 46.16      43.42        
 14 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR                 49.03      43.75        
 15 Soulantzos, Josie         10 QNS-MR                 58.13L     44.44        
 16 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR            46.02      44.71        
 17 Genninger, Aivary          9 Tmsuffolk-MR           54.10      44.81        
 18 Rabinowitz, Blake         10 Tmsuffolk-MR           47.18      44.86        
 19 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 46.74      44.92        
 20 Whitehair, Hannah         10 Tmsuffolk-MR           49.55      45.71        
 21 Kalmaer, Dahlia            9 Tmsuffolk-MR           53.84      46.17        
 22 So, Angelina              10 UN-MR                  40.00      46.25        
 23 Heaydon, Natalie           9 NYCC-MR                47.33      46.39        
 24 Huang, Isabell             9 FLY-MR                 47.58      46.59        
 25 White, Shannon            10 HYB-MR                 49.61      46.71        
 26 Mora, Joanna               9 Twisters-MR            48.93      47.01        
 27 Lopez, Caitlin            10 HYB-MR                 47.45      48.17        
 28 Longhitano, Leana          9 Twisters-MR            49.78      49.65        
 29 Neglia, Gianna             9 Tmsuffolk-MR           53.23      50.59        
 30 Bratton, Amelia            9 NYCC-MR                50.35      51.01        
 31 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR                 54.73      51.32        
 32 Trinidad, Chelanny         9 RedTails-MR            54.65      52.27        
 33 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR           55.01      52.28        
 34 Starrett, Samantha         9 HYB-MR                 52.09      53.59        
 35 Como, Juliet              10 HYB-MR                 50.19      53.88        
 36 Zika, Zelia               10 RedTails-MR          1:03.35    1:10.63        
 -- Condon, Bronwyn           10 Twisters-MR               NT         DQ        
 -- Rosslee, Emma             10 Tmsuffolk-MR           50.20         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR               1:18.36    1:12.74        
                  34.41     1:12.74 (38.33)                                        
  2 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:15.00    1:14.82        
                  35.89     1:14.82 (38.93)                                        
  3 Nassar, Noor              10 Twisters-MR          1:17.71    1:15.34        
  4 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:20.82    1:19.89        
                  39.60     1:19.89 (40.29)                                        
  5 Rabinowitz, Blake         10 Tmsuffolk-MR         1:41.02    1:36.50        
  6 Cagno, Lucia              10 GATE-MR              1:38.11    1:36.51        
                  46.46     1:36.51 (50.05)                                        
  7 Kalmaer, Dahlia            9 Tmsuffolk-MR         1:44.95    1:44.88        
  8 Rosslee, Emma             10 Tmsuffolk-MR         1:59.46    1:51.78        
  9 Neglia, Gianna             9 Tmsuffolk-MR         1:58.09    1:53.16        
                  51.81   1:53.16 (1:01.35)                                        
 -- Wangmo, Karma              9 Twisters-MR               NT         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Shanel               10 QNS-MR                 38.08      36.98        
  2 Green, Joevannie          10 Twisters-MR            39.63      38.48        
  3 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR                 40.30      40.71        
  4 Gordon, Allison           10 RA-MR                  53.85      42.19        
  5 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                43.43      42.70        
  6 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            44.17      43.39        
  7 Galang, Kam                9 FLY-MR                 44.89      45.50        
  8 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           52.08      47.93        
  9 Yin-Westbay, Eva           9 QNS-MR                 48.87      49.37        
 10 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  50.17      50.06        
 11 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR            50.01      51.34        
 12 Melnick, Jordan           10 RA-MR                  52.39      51.58        
 13 Han, Marianne              9 FLY-MR                 56.27      51.94        
 14 Genninger, Aivary          9 Tmsuffolk-MR           56.64      52.37        
 15 Estep, Phoebe              9 RedTails-MR            58.32      53.51        
 16 Neglia, Gianna             9 Tmsuffolk-MR           55.60      54.03        
 17 Rabinowitz, Blake         10 Tmsuffolk-MR           55.87      56.78        
 18 Kalmaer, Dahlia            9 Tmsuffolk-MR           57.84      57.06        
 19 Trinidad, Chelanny         9 RedTails-MR            59.51      57.91        
 20 Whitehair, Hannah         10 Tmsuffolk-MR         1:01.95    1:01.99        
 21 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         1:06.90    1:03.84        
 22 Zika, Zelia               10 RedTails-MR          1:15.16    1:17.59        
 -- Cagno, Lucia              10 GATE-MR                50.65         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Shanel               10 QNS-MR               1:28.59    1:21.32        
                  38.56     1:21.32 (42.76)                                        
  2 Green, Joevannie          10 Twisters-MR          1:25.34    1:25.33        
                  40.19     1:25.33 (45.14)                                        
  3 Bak, Hanna                10 QNS-MR               1:34.68    1:28.50        
                  42.03     1:28.50 (46.47)                                        
  4 Lam, Kylie                10 FLY-MR               1:43.17    1:31.93        
                  45.26     1:31.93 (46.67)                                        
  5 Secilmis, Elisa           10 Twisters-MR          1:36.07    1:34.44        
                  40.96     1:34.44 (53.48)                                        
  6 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR          1:37.69    1:36.19        
                  45.23     1:36.19 (50.96)                                        
  7 Galang, Kam                9 FLY-MR               1:39.08    1:40.13        
                  47.73     1:40.13 (52.40)                                        
  8 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         2:02.46    1:43.25        
                  26.56   1:43.25 (1:16.69)                                        
  9 Young, Madison            10 QNS-MR               1:45.41    1:46.40        
                  48.93     1:46.40 (57.47)                                        
 10 Sandoval, Joselyn          9 RedTails-MR          1:59.82    1:49.23        
                  52.39     1:49.23 (56.84)                                        
 11 Condon, Bronwyn           10 Twisters-MR          2:01.49    1:49.50        
                  57.52     1:49.50 (51.98)                                        
 12 Huang, Isabell             9 FLY-MR               1:57.28    1:51.20        
                  53.47     1:51.20 (57.73)                                        
 13 Heaydon, Natalie           9 NYCC-MR                   NT    1:53.63        
                  55.67     1:53.63 (57.96)                                        
 14 Melnick, Jordan           10 RA-MR                1:55.37    1:55.80        
                  53.44   1:55.80 (1:02.36)                                        
 15 Petkovits, Maria          10 HYB-MR               1:58.67    1:56.46        
                  54.67   1:56.46 (1:01.79)                                        
 16 Neglia, Gianna             9 Tmsuffolk-MR         2:03.84    1:57.01        
                  55.40   1:57.01 (1:01.61)                                        
 17 Genninger, Aivary          9 Tmsuffolk-MR         2:04.19    1:57.49        
                  53.00   1:57.49 (1:04.49)                                        
 18 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR                    NT    1:58.98        
                  53.13   1:58.98 (1:05.85)                                        
 19 Mora, Joanna               9 Twisters-MR               NT    1:59.71        
                  59.22   1:59.71 (1:00.49)                                        
 20 Rabinowitz, Blake         10 Tmsuffolk-MR         1:59.45    2:01.05        
                  57.52   2:01.05 (1:03.53)                                        
 21 Kalmaer, Dahlia            9 Tmsuffolk-MR         2:14.12    2:01.99        
                  19.54   2:01.99 (1:42.45)                                        
 22 Bratton, Amelia            9 NYCC-MR              2:15.38    2:02.21        
                  58.33   2:02.21 (1:03.88)                                        
 23 Rosslee, Emma             10 Tmsuffolk-MR         2:12.90    2:03.69        
                1:00.93   2:03.69 (1:02.76)                                        
 24 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR               2:14.34    2:05.72        
                  59.74   2:05.72 (1:05.98)                                        
 25 Trinidad, Chelanny         9 RedTails-MR          2:23.60    2:11.71        
                1:02.17   2:11.71 (1:09.54)                                        
 26 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         2:21.95    2:15.71        
                1:04.22   2:15.71 (1:11.49)                                        
 27 Whitehair, Hannah         10 Tmsuffolk-MR         2:10.85    2:15.73        
                1:04.00   2:15.73 (1:11.73)                                        
 28 Zika, Zelia               10 RedTails-MR          2:00.09    2:23.98        
                1:10.37   2:23.98 (1:13.61)                                        
 -- Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               2:08.73         DQ        
                1:01.18        DQ (1:02.15)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie          10 Twisters-MR            32.18      32.33        
  2 Tan, Shanel               10 QNS-MR                 33.88      33.27        
  3 Bak, Hanna                10 QNS-MR                 34.22      34.84        
  3 Gordon, Allison           10 RA-MR                  35.90      34.84        
  5 Lam, Kylie                10 FLY-MR                 36.16      35.65        
  6 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           37.75      35.91        
  7 Trenchard, Riley          10 QNS-MR                 40.49      41.31        
  8 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR               NT      42.94        
  9 Yin-Westbay, Eva           9 QNS-MR                 43.45      46.01        
 10 Hwang, Cassidy             9 FLY-MR                    NT      47.72        
 11 Sandoval, Joselyn          9 RedTails-MR            46.50      50.78        
 12 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR            57.95      53.89        
 13 Rosslee, Emma             10 Tmsuffolk-MR         1:00.95      55.33        
 14 Estep, Phoebe              9 RedTails-MR            55.09      58.18        
 15 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR                 58.02      59.13        
 16 Trinidad, Chelanny         9 RedTails-MR          1:10.09    1:04.77        
 -- Cagno, Lucia              10 GATE-MR                54.57         NS        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nassar, Noor              10 Twisters-MR          1:18.46    1:15.24        
                  34.32     1:15.24 (40.92)                                        
  2 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:18.00    1:19.01        
                  34.75     1:19.01 (44.26)                                        
  3 Tan, Shanel               10 QNS-MR               1:46.98    1:22.43        
                  36.41     1:22.43 (46.02)                                        
  4 Lam, Kylie                10 FLY-MR                    NT    1:28.17        
                  41.44     1:28.17 (46.73)                                        
  5 Secilmis, Elisa           10 Twisters-MR          1:28.80    1:31.65        
                  40.96     1:31.65 (50.69)                                        
  6 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:37.67    1:37.74        
                  43.79     1:37.74 (53.95)                                        
  7 So, Angelina              10 UN-MR                1:40.00    1:41.78        
                  46.40     1:41.78 (55.38)                                        
  8 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    2:07.60        
                  54.10   2:07.60 (1:13.50)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Shanel               10 QNS-MR               1:15.37    1:13.28        
                  36.01     1:13.28 (37.27)                                        
  2 Bak, Hanna                10 QNS-MR               1:15.03    1:13.57        
                  33.62     1:13.57 (39.95)                                        
  3 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR               1:17.93    1:16.49        
                  33.61     1:16.49 (42.88)                                        
  4 Nassar, Noor              10 Twisters-MR          1:20.71    1:17.87        
                  34.90     1:17.87 (42.97)                                        
  5 Lam, Kylie                10 FLY-MR               1:21.98    1:19.08        
                  37.23     1:19.08 (41.85)                                        
  6 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:28.47    1:24.58        
                  38.10     1:24.58 (46.48)                                        
  7 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR          1:32.13    1:24.88        
                  39.01     1:24.88 (45.87)                                        
  8 Galang, Kam                9 FLY-MR               1:32.47    1:26.80        
                  40.82     1:26.80 (45.98)                                        
  9 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:32.47    1:30.95        
                  19.72   1:30.95 (1:11.23)                                        
 10 Trenchard, Riley          10 QNS-MR               1:30.11    1:31.08        
                  39.87     1:31.08 (51.21)                                        
 11 Sandoval, Joselyn          9 RedTails-MR          1:45.66    1:32.69        
                  43.91     1:32.69 (48.78)                                        
 12 Yin-Westbay, Eva           9 QNS-MR               1:33.61    1:32.90        
                  43.13     1:32.90 (49.77)                                        
 13 Han, Marianne              9 FLY-MR               2:06.82    1:35.55        
                  44.13     1:35.55 (51.42)                                        
 14 Melnick, Jordan           10 RA-MR                1:44.35    1:37.16        
                  45.58     1:37.16 (51.58)                                        
 15 Hwang, Cassidy             9 FLY-MR                    NT    1:40.25        
                  43.79     1:40.25 (56.46)                                        
 16 Huang, Isabell             9 FLY-MR               2:03.03    1:40.39        
                  50.70     1:40.39 (49.69)                                        
 17 Genninger, Aivary          9 Tmsuffolk-MR         1:50.93    1:41.63        
 18 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR               1:51.53    1:46.75        
                  50.91     1:46.75 (55.84)                                        
 19 Whitehair, Hannah         10 Tmsuffolk-MR         2:10.96    1:51.50        
                  53.62     1:51.50 (57.88)                                        
 20 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         2:19.90    1:56.87        
                  55.55   1:56.87 (1:01.32)                                        
 21 Trinidad, Chelanny         9 RedTails-MR          2:15.50    2:01.88        
 22 Zika, Zelia               10 RedTails-MR          2:00.09    2:19.95        
                1:08.41   2:19.95 (1:11.54)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Queens Aquatic Club-MR  'A'                       2:08.96    2:05.55        
     1) Pattanakul, Megan 10            2) Tan, Shanel 10                 
     3) Young, Madison 10               4) Bak, Hanna 10                  
                  30.26     1:00.92 (30.66)     1:36.41 (35.49)     2:05.55 (29.14)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:12.67    2:05.92        
     1) Nassar, Noor 10                 2) Ibrahim, Hana 10               
     3) Secilmis, Elisa 10              4) Green, Joevannie 10            
                  30.52     1:06.81 (36.29)     1:38.42 (31.61)     2:05.92 (27.50)
  3 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:22.51    2:24.35        
     1) Galang, Kam 9                   2) Han, Marianne 9                
     3) Huang, Isabell 9                4) Lam, Kylie 10                  
                  34.45     1:14.98 (40.53)     1:53.62 (38.64)     2:24.35 (30.73)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                         NT    2:48.22        
     1) Wangmo, Karma 9                 2) Condon, Bronwyn 10             
     3) Longhitano, Leana 9             4) Mora, Joanna 9                 
                  40.02     1:25.50 (45.48)     2:07.25 (41.75)     2:48.22 (40.97)
  5 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  2:40.05    2:58.31        
     1) Petkovits, Maria 10             2) Petkovits, Arianna 10          
     3) Rusconi, Alessandra 10          4) Lopez, Caitlin 10              
                  34.74     1:06.82 (32.08)     1:28.35 (21.53)   2:58.31 (1:29.96)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Queens Aquatic Club-MR  'A'                       2:21.55    2:23.39        
     1) Pattanakul, Megan 10            2) Tan, Shanel 10                 
     3) Bak, Hanna 10                   4) Yin-Westbay, Eva 9             
                  33.48     1:10.30 (36.82)     1:45.67 (35.37)     2:23.39 (37.72)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:28.73    2:27.46        
     1) Nassar, Noor 10                 2) Ibrahim, Hana 10               
     3) Green, Joevannie 10             4) Wangmo, Karma 9                
                  50.06                             1:52.16 ( )     2:27.46 (35.30)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:42.06    2:41.79        
     1) Gregersen, Leah 10              2) Melnick, Jordan 10             
     3) Gordon, Allison 10              4) Benjamin, Mia 10               
                  38.95     1:29.45 (50.50)     2:05.15 (35.70)     2:41.79 (36.64)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:45.06    2:43.20        
     1) Han, Marianne 9                 2) Galang, Kam 9                  
     3) Lam, Kylie 10                   4) Huang, Isabell 9               
                  44.28     1:28.66 (44.38)     2:06.07 (37.41)     2:43.20 (37.13)
  5 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'              3:28.55    3:35.81        
     1) Estep, Phoebe 9                 2) Trinidad, Chelanny 9           
     3) Sandoval, Joselyn 9             4) Zika, Zelia 10                 
                  51.64     1:49.59 (57.95)     2:38.13 (48.54)     3:35.81 (57.68)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Sayjel               12 QNS-MR                 27.48      27.02        
  2 Chiang, Kylie             12 GATE-MR                29.03      27.63        
  3 Cekic, Kiara              12 RA-MR                  27.78      27.70        
  4 Leal, Ashley              12 RedTails-MR            27.71      27.74        
  5 LI, Sabrina               12 UN-MR                  28.69      28.01        
  6 Barbatsoulis, Mya         12 NYCC-MR                30.25      28.37        
  7 Trinidad, Mianny          12 RedTails-MR            28.13      28.41        
  8 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 28.55      28.46        
  9 Zhao, Felicity            11 FLY-MR                 28.25      28.48        
 10 Jeon, Lauren              12 FLY-MR                 28.53      28.72        
 10 D'Alessandro, Lena        12 RA-MR                  30.03      28.72        
 12 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                  29.17      28.77        
 13 Pusing, Ava               11 Twisters-MR            28.61      28.79        
 14 Rodriguez, Catalina       12 QNS-MR                 29.40      28.85        
 15 Tenzin, Quinci            11 Twisters-MR            29.28      29.00        
 16 Mendoza, Patricia         11 FLY-MR                 28.87      29.08        
 17 Karim, Azana              11 Twisters-MR            28.68      29.13        
 18 Mullin, Allison           12 Twisters-MR            29.64      29.16        
 19 Haimson, Emma             12 Twisters-MR            28.83      29.17        
 20 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            29.22      29.32        
 21 Tesovic, Tamara           11 Twisters-MR            28.88      29.34        
 22 Cai, Cynthia              12 RA-MR                  29.17      29.77        
 23 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 28.45      29.84        
 24 Flores, Isabella          11 FLY-MR                 30.18      29.90        
 25 Bieganowski, Maya         11 QNS-MR                    NT      30.52        
 26 Edwards, Lisia            12 NYCC-MR                30.75      30.60        
 27 O'Neill, Cathy            11 QNS-MR                 31.30      30.89        
 28 Lama, Renchhen            11 Twisters-MR            31.06      30.90        
 29 Rodriguez, Natalia        11 FLY-MR                 30.26      31.01        
 30 Knutson, Anna             12 HYB-MR                 31.82      31.13        
 31 Zhang, Erica              11 GATE-MR                31.71      31.17        
 32 Rosario, Michelle         12 RedTails-MR            31.38      31.66        
 33 Zheng, Kaitlyn            12 Twisters-MR            31.65      31.68        
 34 Chan, Megan               12 FLY-MR                 31.16      31.75        
 35 Lutchmansingh, Serena     12 RedTails-MR            33.68      33.05        
 36 Thompson, Winifred        11 NYCC-MR                39.59      33.60        
 37 Gyaltsen, Riksung         11 Twisters-MR            33.46      33.82        
 38 McMahon, Amelia           12 HYB-MR                 33.02      34.10        
 39 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR            35.44      34.15        
 40 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR                 38.96      34.40        
 41 Graham, Agatha            11 RedTails-MR            35.86      34.60        
 42 Chun, Lina                11 GATE-MR                34.13      34.77        
 43 Colombo, Kayla            11 FLY-MR                 34.44      34.80        
 44 Flouras, Penelope         11 UN-MR                  37.36      35.74        
 45 Arevalo, Jayra            11 RedTails-MR            37.61      36.32        
 46 Paida, Samantha           12 FLY-MR                 42.57      37.59        
 47 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR           42.90      37.69        
 48 Glatzle, Kathryn          11 Tmsuffolk-MR           44.10      37.87        
 49 Guerrier, Olivia          11 Tmsuffolk-MR           41.32      38.09        
 50 Falconi, Nicole           12 Twisters-MR            38.50      38.21        
 51 Brydon, Miranda           11 RedTails-MR            36.48      38.42        
 52 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           39.33      39.73        
 53 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                    NT      40.61        
 54 Dhingra, Yana             11 Tmsuffolk-MR           44.28      45.24        
 -- Kim, Olivia               11 GATE-MR                48.19         NS        
 -- Chilton, Yetta            11 GATE-MR                32.96         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiye  12 UN-MR                  58.69      57.21        
  2 WU, Julian                12 Twisters-MR            58.33      57.41        
                  28.16       57.41 (29.25)                                        
  3 Tan, Sayjel               12 QNS-MR               1:00.50      59.44        
                  27.84       59.44 (31.60)                                        
  4 LI, Sabrina               12 UN-MR                1:07.53    1:01.47        
  5 Tesovic, Tamara           11 Twisters-MR          1:02.74    1:02.05        
                  29.65     1:02.05 (32.40)                                        
  6 Leal, Ashley              12 RedTails-MR          1:01.17    1:02.18        
  7 Trinidad, Mianny          12 RedTails-MR          1:04.96    1:02.35        
                  29.08     1:02.35 (33.27)                                        
  8 Haimson, Emma             12 Twisters-MR          1:02.65    1:02.87        
                  29.71     1:02.87 (33.16)                                        
  9 Pusing, Ava               11 Twisters-MR          1:01.71    1:03.04        
                  30.43     1:03.04 (32.61)                                        
 10 Chiang, Kylie             12 GATE-MR              1:05.70    1:03.05        
                  30.63     1:03.05 (32.42)                                        
 11 Jeon, Lauren              12 FLY-MR               1:05.59    1:03.76        
                  30.40     1:03.76 (33.36)                                        
 12 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          1:05.05    1:03.87        
 13 Corcuera, Carolina        12 Twisters-MR          1:03.13    1:04.00        
                  33.49     1:04.00 (30.51)                                        
 14 Zhao, Felicity            11 FLY-MR               1:04.09    1:04.01        
                  29.99     1:04.01 (34.02)                                        
 15 Horiuchi, Naomi           12 Twisters-MR          1:03.43    1:04.11        
                  30.89     1:04.11 (33.22)                                        
 16 Mullin, Allison           12 Twisters-MR          1:04.59    1:04.14        
                  30.26     1:04.14 (33.88)                                        
 17 Minchala, Lesly           12 FLY-MR               1:06.22    1:04.23        
                  30.57     1:04.23 (33.66)                                        
 18 Cai, Cynthia              12 RA-MR                1:04.43    1:04.30        
                  30.81     1:04.30 (33.49)                                        
 19 Rodriguez, Catalina       12 QNS-MR               1:03.57    1:04.53        
 20 Mendoza, Patricia         11 FLY-MR               1:08.48    1:04.78        
 21 Liu, Aurelia              11 Twisters-MR          1:07.53    1:05.21        
                  31.05     1:05.21 (34.16)                                        
 22 Rodriguez, Natalia        11 FLY-MR               1:14.10    1:10.02        
                  32.91     1:10.02 (37.11)                                        
 23 Zheng, Kaitlyn            12 Twisters-MR          1:10.35    1:10.16        
                  32.30     1:10.16 (37.86)                                        
 24 O'Neill, Cathy            11 QNS-MR               1:11.52    1:10.21        
                  32.14     1:10.21 (38.07)                                        
 25 Rosario, Michelle         12 RedTails-MR          1:13.98    1:10.47        
 26 Lama, Renchhen            11 Twisters-MR               NT    1:10.57        
 27 Somers, Julia             12 HYB-MR               1:12.05    1:11.90        
                  34.20     1:11.90 (37.70)                                        
 28 McMahon, Amelia           12 HYB-MR               1:12.61    1:13.12        
                  34.64     1:13.12 (38.48)                                        
 29 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR               1:39.31    1:15.60        
                  35.37     1:15.60 (40.23)                                        
 30 Kwan, Maggie              11 UN-MR                1:17.00    1:16.22        
                  34.64     1:16.22 (41.58)                                        
 31 Lutchmansingh, Serena     12 RedTails-MR          1:18.41    1:17.23        
                  35.71     1:17.23 (41.52)                                        
 32 Colombo, Kayla            11 FLY-MR                    NT    1:17.76        
                  34.95     1:17.76 (42.81)                                        
 33 Graham, Agatha            11 RedTails-MR          1:35.09    1:19.54        
                  24.50     1:19.54 (55.04)                                        
 34 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR          1:27.28    1:20.09        
 35 Schrock, Nicole           11 HYB-MR               1:31.32    1:21.92        
                  38.90     1:21.92 (43.02)                                        
 36 Hwang, Gabrielle          12 FLY-MR                    NT    1:22.69        
 37 Brydon, Miranda           11 RedTails-MR          1:29.46    1:25.88        
                  40.22     1:25.88 (45.66)                                        
 38 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR         1:28.47    1:27.77        
                  39.24     1:27.77 (48.53)                                        
 39 Arevalo, Jayra            11 RedTails-MR          1:26.01    1:28.34        
 40 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR         1:35.90    1:28.85        
                  40.95     1:28.85 (47.90)                                        
 41 Glatzle, Kathryn          11 Tmsuffolk-MR         1:36.34    1:29.52        
 42 Paida, Samantha           12 FLY-MR                    NT    1:31.16        
                  40.31     1:31.16 (50.85)                                        
 43 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                    NT    1:33.75        
                  42.80     1:33.75 (50.95)                                        
 44 Hwang, Annelise           11 FLY-MR                    NT    1:33.94        
 45 Guerrier, Olivia          11 Tmsuffolk-MR         1:37.23    1:34.64        
                  43.19     1:34.64 (51.45)                                        
 46 Dhingra, Yana             11 Tmsuffolk-MR         1:41.40    1:38.38        
                  44.78     1:38.38 (53.60)                                        
 -- D'Alessandro, Lena        12 RA-MR                1:04.88         DQ        
 -- Paul, Anshi               11 HYB-MR               1:27.00         NS        
 -- Wong, Isabella            11 GATE-MR              1:13.00         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Julian                12 Twisters-MR          2:11.30    2:06.04        
                  29.42     1:01.34 (31.92)     1:33.95 (32.61)     2:06.04 (32.09)
  2 Martinez-Reyes, Tristiye  12 UN-MR                2:07.41    2:06.83        
                  29.34     1:00.97 (31.63)   2:06.83 (1:05.86)                    
  3 Cekic, Kiara              12 RA-MR                2:07.00    2:12.65        
                  29.38     1:02.83 (33.45)     1:38.11 (35.28)     2:12.65 (34.54)
  4 Pusing, Ava               11 Twisters-MR          2:14.40    2:14.82        
                                                    1:39.96 ( )     2:14.82 (34.86)
  5 Healy, Sierra             12 HYB-MR               2:15.67    2:15.39        
                  31.25     1:05.74 (34.49)     1:41.01 (35.27)     2:15.39 (34.38)
  6 Leal, Ashley              12 RedTails-MR          2:18.47    2:16.26        
                  30.69     1:05.22 (34.53)     1:41.03 (35.81)     2:16.26 (35.23)
  7 Jeon, Lauren              12 FLY-MR               2:17.36    2:17.15        
                  30.55     1:04.96 (34.41)     1:41.89 (36.93)     2:17.15 (35.26)
  8 Huang, Kejin              12 QNS-MR               2:19.62    2:18.23        
                  30.99     1:05.45 (34.46)     1:42.09 (36.64)     2:18.23 (36.14)
  9 Parikh, Rayna             11 NYCC-MR              2:22.64    2:18.26        
                  32.27     1:07.63 (35.36)     1:43.63 (36.00)     2:18.26 (34.63)
 10 Zhao, Felicity            11 FLY-MR               2:28.80    2:18.78        
                  31.15     1:06.51 (35.36)     1:43.32 (36.81)     2:18.78 (35.46)
 11 Horiuchi, Naomi           12 Twisters-MR          2:27.93    2:19.32        
                  32.14                             1:45.33 ( )     2:19.32 (33.99)
 12 Tenzin, Quinci            11 Twisters-MR          2:27.20    2:19.49        
                  31.50     1:06.92 (35.42)     1:43.61 (36.69)     2:19.49 (35.88)
 13 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          2:19.50    2:19.66        
                                                    1:43.65 ( )     2:19.66 (36.01)
 14 Minchala, Lesly           12 FLY-MR               2:22.15    2:21.27        
                  32.75     1:09.52 (36.77)     1:46.63 (37.11)     2:21.27 (34.64)
 15 Ahn, Hailey               11 Twisters-MR          2:21.45    2:22.91        
                                                    1:45.87 ( )     2:22.91 (37.04)
 16 Barbatsoulis, Mya         12 NYCC-MR              2:29.72    2:24.42        
                                1:08.07 ( )     1:51.12 (43.05)     2:24.42 (33.30)
 17 Edwards, Lisia            12 NYCC-MR              2:29.96    2:27.83        
                  32.84     1:10.21 (37.37)     1:49.26 (39.05)     2:27.83 (38.57)
 18 Lateng, Losel             12 Twisters-MR          2:35.24    2:27.89        
                  33.14     1:10.53 (37.39)     1:49.43 (38.90)     2:27.89 (38.46)
 19 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                2:40.45    2:28.15        
                  30.88     1:07.83 (36.95)     1:48.08 (40.25)     2:28.15 (40.07)
 20 Li, Jaimie                12 NYCC-MR              2:37.11    2:29.46        
                                1:08.66 ( )     1:49.25 (40.59)     2:29.46 (40.21)
 21 Flores, Isabella          11 FLY-MR               2:41.65    2:33.33        
                  34.28     1:13.21 (38.93)     1:53.81 (40.60)     2:33.33 (39.52)
 22 Zheng, Kaitlyn            12 Twisters-MR          2:35.33    2:34.17        
                  33.51     1:12.89 (39.38)     1:54.48 (41.59)     2:34.17 (39.69)
 23 Rodriguez, Natalia        11 FLY-MR               2:37.26    2:38.60        
                  33.24     1:14.97 (41.73)     1:58.45 (43.48)     2:38.60 (40.15)
 24 Gyaltsen, Riksung         11 Twisters-MR          3:32.11    2:45.55        
                  36.84     1:19.64 (42.80)     2:03.81 (44.17)     2:45.55 (41.74)
 25 Thompson, Winifred        11 NYCC-MR              3:19.56    2:47.68        
                  36.88     1:20.42 (43.54)     2:06.01 (45.59)     2:47.68 (41.67)
 26 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR         3:20.90    3:11.16        
                                1:24.17 ( )   3:11.16 (1:46.99)                    
 27 Colombo, Kayla            11 FLY-MR                    NT    3:11.91        
                  39.94   3:11.91 (2:31.97)                                        
 28 Glatzle, Kathryn          11 Tmsuffolk-MR         3:18.90    3:25.09        
                  44.53     1:37.76 (53.23)   3:25.09 (1:47.33)                    
 29 Guerrier, Olivia          11 Tmsuffolk-MR         3:11.94    3:25.46        
                  44.32     1:36.23 (51.91)     2:33.21 (56.98)     3:25.46 (52.25)
 30 Dhingra, Yana             11 Tmsuffolk-MR         4:19.84    3:33.28        
 -- Rodriguez, Catalina       12 QNS-MR               2:38.27         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Sayjel               12 QNS-MR                 29.82      29.41        
  2 D'Alessandro, Lena        12 RA-MR                  35.13      31.85        
  3 Pusing, Ava               11 Twisters-MR            31.88      32.48        
  4 Tenzin, Quinci            11 Twisters-MR            32.59      32.58        
  5 Cekic, Kiara              12 RA-MR                  32.97      32.75        
  6 Trinidad, Mianny          12 RedTails-MR            33.52      33.03        
  7 Rodriguez, Catalina       12 QNS-MR                 33.37      33.08        
  8 Haimson, Emma             12 Twisters-MR            33.73      33.21        
  9 Zhao, Felicity            11 FLY-MR                 34.22      33.37        
 10 Mullin, Allison           12 Twisters-MR            33.57      33.45        
 11 Leal, Ashley              12 RedTails-MR            33.97      33.60        
 12 Liu, Aurelia              11 Twisters-MR            33.18      33.69        
 13 Horiuchi, Naomi           12 Twisters-MR            34.56      33.96        
 14 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            33.56      34.08        
 15 Lama, Renchhen            11 Twisters-MR            34.21      34.82        
 16 Minchala, Lesly           12 FLY-MR                 34.28      34.97        
 17 O'Neill, Cathy            11 QNS-MR                 35.84      35.29        
 18 Tesovic, Tamara           11 Twisters-MR            35.11      35.34        
 19 Rosario, Michelle         12 RedTails-MR            36.40      36.03        
 20 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 35.73      36.19        
 21 Rodriguez, Natalia        11 FLY-MR                 35.88      37.09        
 22 McMahon, Amelia           12 HYB-MR                 36.86      37.40        
 23 Flores, Isabella          11 FLY-MR                 36.38      37.60        
 24 Somers, Julia             12 HYB-MR                 39.51      37.69        
 25 Lutchmansingh, Serena     12 RedTails-MR            38.67      37.98        
 26 Zheng, Kaitlyn            12 Twisters-MR            37.73      38.57        
 27 Knutson, Anna             12 HYB-MR                 38.58      38.83        
 28 Gyaltsen, Riksung         11 Twisters-MR            40.81      39.00        
 29 Graham, Agatha            11 RedTails-MR            42.82      41.91        
 30 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR                 42.64      42.15        
 31 Colombo, Kayla            11 FLY-MR                 43.35      42.95        
 32 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR            42.77      43.52        
 33 Arevalo, Jayra            11 RedTails-MR            44.60      43.74        
 34 Brydon, Miranda           11 RedTails-MR            45.13      44.56        
 35 Hwang, Annelise           11 FLY-MR                    NT      44.62        
 36 Schrock, Nicole           11 HYB-MR                 46.69      45.22        
 37 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                    NT      46.22        
 38 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR           49.90      47.79        
 39 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           47.06      48.21        
 40 Paida, Samantha           12 FLY-MR                 46.12      48.48        
 41 Dhingra, Yana             11 Tmsuffolk-MR           55.42      55.55        
 -- Hwang, Gabrielle          12 FLY-MR                 45.03         DQ        
 -- Kim, Olivia               11 GATE-MR                57.26         NS        
 -- Wong, Isabella            11 GATE-MR                41.73         NS        
 -- Paul, Anshi               11 HYB-MR                 48.81         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Sayjel               12 QNS-MR               1:04.95    1:02.88        
                  30.09     1:02.88 (32.79)                                        
  2 Martinez-Reyes, Tristiye  12 UN-MR                1:07.63    1:05.23        
                  31.02     1:05.23 (34.21)                                        
  3 WU, Julian                12 Twisters-MR          1:05.14    1:05.48        
                  31.15     1:05.48 (34.33)                                        
  4 D'Alessandro, Lena        12 RA-MR                1:14.79    1:10.32        
                  33.50     1:10.32 (36.82)                                        
  5 Mullin, Allison           12 Twisters-MR          1:12.46    1:10.95        
                  34.10     1:10.95 (36.85)                                        
  6 Cai, Cynthia              12 RA-MR                1:11.31    1:11.22        
                  34.25     1:11.22 (36.97)                                        
  7 LI, Sabrina               12 UN-MR                1:14.21    1:12.21        
                  34.76     1:12.21 (37.45)                                        
  8 Tong, Aurey               11 QNS-MR               1:16.90    1:12.22        
                  34.85     1:12.22 (37.37)                                        
  9 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          1:12.06    1:12.69        
                  35.41     1:12.69 (37.28)                                        
 10 Liu, Aurelia              11 Twisters-MR          1:11.36    1:12.71        
                  35.30     1:12.71 (37.41)                                        
 11 Corcuera, Carolina        12 Twisters-MR          1:14.27    1:12.92        
 12 Karim, Azana              11 Twisters-MR          1:16.54    1:13.19        
 13 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:14.18    1:13.38        
                  35.84     1:13.38 (37.54)                                        
 14 Parikh, Rayna             11 NYCC-MR              1:17.16    1:13.76        
                  35.51     1:13.76 (38.25)                                        
 15 Minchala, Lesly           12 FLY-MR               1:14.73    1:14.96        
                  36.47     1:14.96 (38.49)                                        
 16 Trinidad, Mianny          12 RedTails-MR          1:16.30    1:15.44        
                  36.46     1:15.44 (38.98)                                        
 17 Li, Jaimie                12 NYCC-MR              1:18.78    1:15.59        
                  36.08     1:15.59 (39.51)                                        
 18 Chan, Megan               12 FLY-MR               1:17.82    1:16.35        
                  36.91     1:16.35 (39.44)                                        
 19 Barbatsoulis, Mya         12 NYCC-MR              1:22.14    1:17.75        
                  37.46     1:17.75 (40.29)                                        
 20 Tesovic, Tamara           11 Twisters-MR          1:14.33    1:17.82        
                  38.04     1:17.82 (39.78)                                        
 21 Huang, Kejin              12 QNS-MR               1:30.17L   1:18.03        
                  37.54     1:18.03 (40.49)                                        
 22 Lama, Renchhen            11 Twisters-MR               NT    1:18.16        
                  37.94     1:18.16 (40.22)                                        
 23 Edwards, Lisia            12 NYCC-MR              1:15.73    1:18.64        
 24 Zhang, Erica              11 GATE-MR              1:21.10    1:20.88        
                  38.04     1:20.88 (42.84)                                        
 25 McMahon, Amelia           12 HYB-MR               1:25.71    1:21.12        
                  39.38     1:21.12 (41.74)                                        
 26 Rosario, Michelle         12 RedTails-MR          1:25.07    1:21.46        
                  38.89     1:21.46 (42.57)                                        
 27 Rodriguez, Natalia        11 FLY-MR               1:21.24    1:21.53        
                  34.63     1:21.53 (46.90)                                        
 28 Lutchmansingh, Serena     12 RedTails-MR          1:31.32    1:23.50        
                  39.70     1:23.50 (43.80)                                        
 29 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR               1:36.67    1:30.37        
                  45.23     1:30.37 (45.14)                                        
 30 Thompson, Winifred        11 NYCC-MR              1:40.00    1:31.01        
                  45.14     1:31.01 (45.87)                                        
 31 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR          1:43.91    1:33.58        
                  44.69     1:33.58 (48.89)                                        
 32 Arevalo, Jayra            11 RedTails-MR          1:37.69    1:36.87        
                  44.02     1:36.87 (52.85)                                        
 33 Guerrier, Olivia          11 Tmsuffolk-MR         1:48.15    1:40.75        
                  46.60     1:40.75 (54.15)                                        
 34 Brydon, Miranda           11 RedTails-MR          1:38.15    1:40.84        
                  49.20     1:40.84 (51.64)                                        
 35 Glatzle, Kathryn          11 Tmsuffolk-MR         1:53.06    1:44.30        
                  49.08     1:44.30 (55.22)                                        
 36 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                    NT    1:44.50        
                  51.77     1:44.50 (52.73)                                        
 37 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR         1:45.90    1:45.62        
                  50.36     1:45.62 (55.26)                                        
 -- Graham, Agatha            11 RedTails-MR          1:45.09         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Patricia         11 FLY-MR                 35.68      35.52        
  2 Haimson, Emma             12 Twisters-MR            36.48      36.21        
  3 Karim, Azana              11 Twisters-MR            36.59      36.36        
  4 LI, Sabrina               12 UN-MR                  35.11      36.57        
  5 Horiuchi, Naomi           12 Twisters-MR            36.54      36.69        
  6 Tesovic, Tamara           11 Twisters-MR            38.22      37.72        
  7 Jeon, Lauren              12 FLY-MR                 38.05      37.85        
  8 Ahn, Hailey               11 Twisters-MR            38.90      37.97        
  9 Liu, Aurelia              11 Twisters-MR            39.92      38.42        
 10 Tong, Aurey               11 QNS-MR                 39.25      38.59        
 11 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 39.35      38.62        
 12 Corcuera, Carolina        12 Twisters-MR            39.80      38.67        
 13 Chiang, Kylie             12 GATE-MR                40.02      38.71        
 14 Bieganowski, Maya         11 QNS-MR                    NT      39.62        
 15 Lateng, Losel             12 Twisters-MR            40.01      39.72        
 16 Flores, Isabella          11 FLY-MR                 40.91      40.21        
 17 Rosario, Michelle         12 RedTails-MR            40.52      40.43        
 18 Knutson, Anna             12 HYB-MR                 41.33      40.50        
 19 Zheng, Kaitlyn            12 Twisters-MR            40.55      40.51        
 20 Lutchmansingh, Serena     12 RedTails-MR            40.82      40.98        
 21 Gyaltsen, Riksung         11 Twisters-MR            42.32      41.13        
 22 Chan, Megan               12 FLY-MR                 41.39      42.32        
 23 O'Neill, Cathy            11 QNS-MR                 43.77      43.02        
 24 Zhang, Erica              11 GATE-MR                43.96      43.48        
 25 Chun, Lina                11 GATE-MR                46.84      43.62        
 26 Flouras, Penelope         11 UN-MR                  46.25      44.38        
 27 Colombo, Kayla            11 FLY-MR                 46.03      46.02        
 28 Falconi, Nicole           12 Twisters-MR               NT      46.09        
 29 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR            49.54      46.79        
 30 Graham, Agatha            11 RedTails-MR            48.36      47.55        
 31 Paida, Samantha           12 FLY-MR                 51.22      47.90        
 32 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR         1:01.95      48.18        
 33 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           47.31      49.61        
 34 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR                 59.78      51.11        
 35 Brydon, Miranda           11 RedTails-MR            52.19      52.30        
 36 Arevalo, Jayra            11 RedTails-MR            54.91      54.18        
 37 Dhingra, Yana             11 Tmsuffolk-MR           56.90      55.83        
 -- D'Alessandro, Lena        12 RA-MR                  37.00         DQ        
 -- Getzoni, Mary             11 HYB-MR                    NT         DQ        
 -- Kim, Olivia               11 GATE-MR                52.75         NS        
 -- Chilton, Yetta            11 GATE-MR                46.57         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Julian                12 Twisters-MR          1:15.90    1:16.63        
                  37.05     1:16.63 (39.58)                                        
  2 Mendoza, Patricia         11 FLY-MR               1:19.10    1:16.79        
                  37.76     1:16.79 (39.03)                                        
  3 Karim, Azana              11 Twisters-MR          1:21.80    1:18.76        
                  37.68     1:18.76 (41.08)                                        
  4 Haimson, Emma             12 Twisters-MR          1:21.24    1:19.26        
  5 Bouzarouata, Salma        11 Twisters-MR          1:21.10    1:19.78        
                  37.39     1:19.78 (42.39)                                        
  6 D'Alessandro, Lena        12 RA-MR                1:26.40    1:20.45        
                  36.28     1:20.45 (44.17)                                        
  7 LI, Sabrina               12 UN-MR                1:24.52    1:20.48        
                  38.04     1:20.48 (42.44)                                        
  8 Lateng, Losel             12 Twisters-MR          1:31.43    1:22.89        
  9 Jeon, Lauren              12 FLY-MR               1:28.79    1:23.61        
                  43.71     1:23.61 (39.90)                                        
 10 Tesovic, Tamara           11 Twisters-MR          1:47.01    1:23.65        
                  39.54     1:23.65 (44.11)                                        
 11 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               1:22.93    1:23.98        
                  39.73     1:23.98 (44.25)                                        
 12 Mullin, Allison           12 Twisters-MR          1:25.74    1:24.90        
                  39.88     1:24.90 (45.02)                                        
 13 Cai, Cynthia              12 RA-MR                1:25.17    1:25.06        
 14 Kwan, Maggie              11 UN-MR                1:29.00    1:25.09        
                  40.79     1:25.09 (44.30)                                        
 15 Corcuera, Carolina        12 Twisters-MR          1:26.39    1:25.39        
                  40.90     1:25.39 (44.49)                                        
 16 Liu, Aurelia              11 Twisters-MR          1:26.11    1:25.82        
 17 Zheng, Kaitlyn            12 Twisters-MR          1:28.47    1:26.18        
                  41.28     1:26.18 (44.90)                                        
 18 Gyaltsen, Riksung         11 Twisters-MR          1:36.73    1:29.46        
                  42.85     1:29.46 (46.61)                                        
 19 Schrock, Nicole           11 HYB-MR                    NT    1:42.81        
                  49.78     1:42.81 (53.03)                                        
 20 Brydon, Miranda           11 RedTails-MR          1:54.84    1:47.75        
                  50.03     1:47.75 (57.72)                                        
 21 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR         1:48.74    1:49.61        
 22 Glatzle, Kathryn          11 Tmsuffolk-MR         2:12.90    2:13.65        
 23 Guerrier, Olivia          11 Tmsuffolk-MR         2:18.94    2:20.90        
                1:07.24   2:20.90 (1:13.66)                                        
 -- Wong, Isabella            11 GATE-MR              1:32.50         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Sayjel               12 QNS-MR                 29.44      28.84        
  2 Martinez-Reyes, Tristiye  12 UN-MR                  29.61      28.90        
  3 Trinidad, Mianny          12 RedTails-MR            30.13      29.50        
  4 Cekic, Kiara              12 RA-MR                  30.59      30.00        
  5 Zhao, Felicity            11 FLY-MR                 30.06      30.13        
  6 Rodriguez, Catalina       12 QNS-MR                 31.18      31.06        
  7 Tenzin, Quinci            11 Twisters-MR            32.56      31.17        
  8 Karim, Azana              11 Twisters-MR            30.83      31.42        
  9 Chiang, Kylie             12 GATE-MR                33.95      31.62        
 10 Lateng, Losel             12 Twisters-MR            32.98      32.33        
 11 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 33.16      33.18        
 12 Leal, Ashley              12 RedTails-MR            30.95      33.52        
 13 Bouzarouata, Salma        11 Twisters-MR            34.04      33.99        
 14 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 32.79      34.03        
 15 Minchala, Lesly           12 FLY-MR                 34.67      34.23        
 16 Flores, Isabella          11 FLY-MR                 35.09      34.69        
 17 Lama, Renchhen            11 Twisters-MR               NT      36.42        
 18 Gyaltsen, Riksung         11 Twisters-MR            42.80      36.88        
 19 Somers, Julia             12 HYB-MR                 35.88      36.96        
 20 O'Neill, Cathy            11 QNS-MR                 34.94      37.13        
 21 Knutson, Anna             12 HYB-MR                 37.62      37.15        
 22 McMahon, Amelia           12 HYB-MR                 40.18      37.33        
 23 Rosario, Michelle         12 RedTails-MR            36.44      37.74        
 24 Rodriguez, Natalia        11 FLY-MR                 37.65      37.86        
 25 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR                 39.01      38.33        
 26 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR            41.48      39.95        
 27 Graham, Agatha            11 RedTails-MR            41.38      40.62        
 28 Lutchmansingh, Serena     12 RedTails-MR            39.38      41.67        
 29 Paida, Samantha           12 FLY-MR                    NT      46.45        
 30 Arevalo, Jayra            11 RedTails-MR            50.09      47.04        
 31 Glatzle, Kathryn          11 Tmsuffolk-MR           50.01      48.82        
 32 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR           54.90      50.69        
 33 Guerrier, Olivia          11 Tmsuffolk-MR           48.90      52.80        
 34 Dhingra, Yana             11 Tmsuffolk-MR         1:02.90    1:00.28        
 -- Getzoni, Mary             11 HYB-MR                    NT         DQ        
 -- Kim, Olivia               11 GATE-MR                55.20         NS        
 -- Paul, Anshi               11 HYB-MR                 47.08         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Julian                12 Twisters-MR          1:01.57    1:01.80        
                  29.30     1:01.80 (32.50)                                        
  2 Tan, Sayjel               12 QNS-MR               1:07.53    1:04.83        
                  29.83     1:04.83 (35.00)                                        
  3 Martinez-Reyes, Tristiye  12 UN-MR                1:05.13    1:04.84        
                  49.42     1:04.84 (15.42)                                        
  4 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:06.27    1:07.38        
                  31.97     1:07.38 (35.41)                                        
  5 Horiuchi, Naomi           12 Twisters-MR          1:13.78    1:07.44        
  6 Trinidad, Mianny          12 RedTails-MR          1:13.70    1:08.16        
                  30.78     1:08.16 (37.38)                                        
  7 Tenzin, Quinci            11 Twisters-MR          1:11.39    1:08.83        
                  32.94     1:08.83 (35.89)                                        
  8 Lateng, Losel             12 Twisters-MR          1:10.73    1:08.86        
                  32.14     1:08.86 (36.72)                                        
  9 Cekic, Kiara              12 RA-MR                1:10.56    1:09.40        
                  31.74     1:09.40 (37.66)                                        
 10 Pusing, Ava               11 Twisters-MR          1:10.63    1:09.51        
                  32.32     1:09.51 (37.19)                                        
 11 Haimson, Emma             12 Twisters-MR          1:12.00    1:09.75        
                  32.47     1:09.75 (37.28)                                        
 12 Zhao, Felicity            11 FLY-MR               1:13.92    1:10.64        
                  33.36     1:10.64 (37.28)                                        
 13 Rodriguez, Catalina       12 QNS-MR               1:12.07    1:11.20        
                  34.26     1:11.20 (36.94)                                        
 14 Mullin, Allison           12 Twisters-MR          1:12.08    1:11.21        
                  32.92     1:11.21 (38.29)                                        
 15 Ahn, Hailey               11 Twisters-MR          1:11.30    1:13.16        
 16 Cai, Cynthia              12 RA-MR                1:22.56    1:14.17        
                  33.76     1:14.17 (40.41)                                        
 17 Tong, Aurey               11 QNS-MR               1:18.53    1:14.39        
 18 Leal, Ashley              12 RedTails-MR          1:13.90    1:15.99        
                  32.97     1:15.99 (43.02)                                        
 19 Mendoza, Patricia         11 FLY-MR               1:23.69    1:16.49        
                  36.88     1:16.49 (39.61)                                        
 20 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                1:17.16    1:16.60        
                  33.27     1:16.60 (43.33)                                        
 21 Parikh, Rayna             11 NYCC-MR              1:32.63    1:16.66        
 22 Li, Jaimie                12 NYCC-MR              1:23.10    1:19.96        
                  34.92     1:19.96 (45.04)                                        
 23 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               1:16.43    1:20.31        
                  36.14     1:20.31 (44.17)                                        
 24 Corcuera, Carolina        12 Twisters-MR          1:17.80    1:21.34        
                  38.11     1:21.34 (43.23)                                        
 25 Minchala, Lesly           12 FLY-MR               1:27.20    1:21.42        
                  36.27     1:21.42 (45.15)                                        
 26 Lama, Renchhen            11 Twisters-MR               NT    1:23.88        
                  35.93     1:23.88 (47.95)                                        
 27 McMahon, Amelia           12 HYB-MR               1:31.58    1:25.89        
 28 Knutson, Anna             12 HYB-MR               1:30.30    1:28.97        
 29 Chun, Lina                11 GATE-MR              1:41.56    1:30.82        
 -- Liu, Aurelia              11 Twisters-MR          1:20.29         DQ        
                  34.53          DQ (45.23)                                        
 -- Chilton, Yetta            11 GATE-MR              1:38.52         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Julian                12 Twisters-MR          2:18.96    2:22.33        
                  29.12     1:05.57 (36.45)     1:49.29 (43.72)     2:22.33 (33.04)
  2 Martinez-Reyes, Tristiye  12 UN-MR                2:26.16    2:22.64        
                  29.67     1:05.75 (36.08)     1:50.70 (44.95)     2:22.64 (31.94)
  3 Cekic, Kiara              12 RA-MR                2:25.69    2:26.72        
  4 Pusing, Ava               11 Twisters-MR          2:29.27    2:27.78        
  5 Horiuchi, Naomi           12 Twisters-MR          2:39.14    2:31.88        
                  31.49     1:10.50 (39.01)     1:55.65 (45.15)     2:31.88 (36.23)
  6 Karim, Azana              11 Twisters-MR          2:36.95    2:34.69        
                  31.71     1:13.14 (41.43)     1:57.75 (44.61)     2:34.69 (36.94)
  7 Lateng, Losel             12 Twisters-MR          2:43.22    2:35.35        
                  32.71                             1:58.10 ( )     2:35.35 (37.25)
  8 Mendoza, Patricia         11 FLY-MR               2:37.10    2:35.41        
                  34.15     1:14.29 (40.14)     1:58.91 (44.62)     2:35.41 (36.50)
  9 Jeon, Lauren              12 FLY-MR               2:41.11    2:36.57        
                  33.88     1:12.82 (38.94)     2:00.19 (47.37)     2:36.57 (36.38)
 10 Tenzin, Quinci            11 Twisters-MR          2:49.33    2:36.58        
                3:08.24                             2:00.20 ( )     2:36.58 (36.38)
 11 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               2:42.19    2:37.39        
                3:07.70                             2:02.04 ( )     2:37.39 (35.35)
 12 Cai, Cynthia              12 RA-MR                2:39.00    2:38.10        
                  34.04     1:11.91 (37.87)     2:01.85 (49.94)     2:38.10 (36.25)
 13 Corcuera, Carolina        12 Twisters-MR          2:39.39    2:38.42        
                  35.03   2:38.42 (2:03.39)                                        
 14 Huang, Kejin              12 QNS-MR                    NT    2:39.08        
                  33.42     1:15.78 (42.36)     2:02.72 (46.94)     2:39.08 (36.36)
 15 Bouzarouata, Salma        11 Twisters-MR          2:39.07    2:41.16        
                                1:18.97 ( )     2:02.49 (43.52)     2:41.16 (38.67)
 16 Chiang, Kylie             12 GATE-MR              2:58.00    2:43.06        
                  33.28   2:43.06 (2:09.78)                                        
 17 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          2:39.52    2:43.62        
                  35.58     1:16.84 (41.26)     2:06.54 (49.70)     2:43.62 (37.08)
 18 Flores, Isabella          11 FLY-MR               2:58.75    2:48.68        
                  36.89     1:19.75 (42.86)     2:13.27 (53.52)     2:48.68 (35.41)
 19 Knutson, Anna             12 HYB-MR                    NT    2:50.83        
                  37.80     1:22.11 (44.31)   2:50.83 (1:28.72)                    
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:51.14    1:53.73        
     1) Pusing, Ava 11                  2) Horiuchi, Naomi 12             
     3) Haimson, Emma 12                4) WU, Julian 12                  
                  29.10       58.03 (28.93)     1:27.07 (29.04)     1:53.73 (26.66)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:56.15    1:54.29        
     1) Cai, Cynthia 12                 2) Stemkowski, Sophie 12          
     3) D'Alessandro, Lena 12           4) Cekic, Kiara 12                
                  29.54       58.19 (28.65)     1:26.52 (28.33)     1:54.29 (27.77)
  3 Queens Aquatic Club-MR  'A'                       1:55.12    1:54.50        
     1) Tan, Sayjel 12                  2) Tong, Aurey 11                 
     3) Rodriguez, Catalina 12          4) Huang, Kejin 12                
                  28.56       57.80 (29.24)     1:26.18 (28.38)     1:54.50 (28.32)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'C'                    1:57.22    1:55.29        
     1) Tesovic, Tamara 11              2) Mullin, Allison 12             
     3) Tenzin, Quinci 11               4) O'Sullivan, Saoirse 12         
                  28.80       57.91 (29.11)     1:26.97 (29.06)     1:55.29 (28.32)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    1:54.80    1:55.84        
     1) Karim, Azana 11                 2) Corcuera, Carolina 12          
     3) Liu, Aurelia 11                 4) Ahn, Hailey 11                 
                  29.86       57.48 (27.62)     1:26.89 (29.41)     1:55.84 (28.95)
  6 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:55.24    1:56.15        
     1) Jeon, Lauren 12                 2) Mendoza, Patricia 11           
     3) Minchala, Lesly 12              4) Zhao, Felicity 11              
                  29.55       58.46 (28.91)     1:27.77 (29.31)     1:56.15 (28.38)
  7 New York City Aquatic Club-MR  'A'                1:54.00    1:59.58        
     1) Barbatsoulis, Mya 12            2) Parikh, Rayna 11               
     3) Li, Jaimie 12                   4) Edwards, Lisia 12              
                  28.99     1:03.03 (34.04)     1:28.69 (25.66)     1:59.58 (30.89)
  8 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  2:02.70    1:59.71        
     1) Edlin-Miller, Lia 12            2) Knutson, Anna 12               
     3) McMahon, Amelia 12              4) Healy, Sierra 12               
                  27.97       59.66 (31.69)     1:31.35 (31.69)     1:59.71 (28.36)
  9 Flushing YMCA-MR  'B'                             2:07.60    2:09.00        
     1) Flores, Isabella 11             2) Paida, Samantha 12             
     3) Chan, Megan 12                  4) Rodriguez, Natalia 11          
                  34.04       51.78 (17.74)     1:07.83 (16.05)   2:09.00 (1:01.17)
 10 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'              2:25.39    2:27.14        
     1) Graham, Agatha 11               2) Arevalo, Jayra 11              
     3) Brydon, Miranda 11              4) Stephens Roll, Menna 12        
                  34.66     1:15.93 (41.27)     1:52.80 (36.87)     2:27.14 (34.34)
 -- Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'              2:01.47         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Trinidad, Mianny 12             2) Lutchmansingh, Serena 12       
     3) Rosario, Michelle 12            4) Leal, Ashley 12                
                  27.98       58.88 (30.90)     1:31.14 (32.26)          DQ (27.23)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:03.23    2:03.54        
     1)                                 2) Haimson, Emma 12               
     3) WU, Julian 12                   4)                                
                  30.69     1:06.90 (36.21)     1:35.67 (28.77)     2:03.54 (27.87)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    2:10.92    2:08.32        
     1) Pusing, Ava 11                  2) Karim, Azana 11                
     3) Tenzin, Quinci 11               4) Horiuchi, Naomi 12             
                                1:16.11 ( )     1:40.89 (24.78)     2:08.32 (27.43)
  3 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:11.83    2:08.72        
     1) Jeon, Lauren 12                 2) Mendoza, Patricia 11           
     3) Zhao, Felicity 11               4) Minchala, Lesly 12             
                  34.00     1:09.61 (35.61)     1:40.03 (30.42)     2:08.72 (28.69)
  4 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'              2:15.57    2:14.48        
     1) Rosario, Michelle 12            2) Lutchmansingh, Serena 12       
     3) Trinidad, Mianny 12             4) Leal, Ashley 12                
                  37.07     1:16.52 (39.45)     1:46.40 (29.88)     2:14.48 (28.08)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'C'                    2:11.70    2:16.17        
     1) Mullin, Allison 12              2) Liu, Aurelia 11                
     3) Bouzarouata, Salma 11           4) Corcuera, Carolina 12          
                  32.92     1:12.70 (39.78)     1:47.02 (34.32)     2:16.17 (29.15)
  6 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  2:22.38    2:24.46        
     1) McMahon, Amelia 12              2) Knutson, Anna 12               
     3) Edlin-Miller, Lia 12            4) Somers, Julia 12               
                  38.10     1:18.59 (40.49)     1:52.81 (34.22)     2:24.46 (31.65)
  7 Flushing YMCA-MR  'B'                                  NT    2:34.00        
     1) Rodriguez, Natalia 11           2) Colombo, Kayla 11              
     3) Flores, Isabella 11             4) Hwang, Gabrielle 12            
                  36.73     1:21.83 (45.10)     1:58.12 (36.29)     2:34.00 (35.88)
  8 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'              2:50.92    2:49.73        
     1) Arevalo, Jayra 11               2) Graham, Agatha 11              
     3) Stephens Roll, Menna 12         4) Brydon, Miranda 11             
                  44.71     1:33.50 (48.79)     2:11.81 (38.31)     2:49.73 (37.92)
 -- Huntington YMCA Bluefish-MR  'B'                  2:55.12         NS        
     1) Condolff, Megan 11              2) Schrock, Nicole 11             
     3) Stewart, Venusmarlu 12          4) Paul, Anshi 11                 
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR                 25.16      25.15        
  2 Pusing, Aizel             13 Twisters-MR            25.46      25.79        
  3 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                  26.24      26.15        
  4 Mamak, Marisa             13 FLY-MR                 26.46      26.57        
  5 Knutson, Sophia           14 HYB-MR                 26.43      26.82        
  6 Martinez-Reyes, Areianna  14 UN-MR                  28.01      26.92        
  7 Lynch, Katie              13 RA-MR                  27.43      27.08        
  8 Kuduk, Norah              14 RA-MR                  27.25      27.86        
  9 Liu, Laura                14 Twisters-MR            27.42      27.89        
 10 Chen, Kira                14 QNS-MR                 26.29      27.90        
 11 Gordon, Jessica           13 RA-MR                  27.85      27.98        
 12 O'Neill, Kelly            13 QNS-MR                 27.51      27.99        
 13 Mantilla, Isabella        13 HYB-MR                 28.28      28.39        
 14 Sanchez, Simone           14 HYB-MR                 28.07      28.61        
 15 Lei, Anya                 14 Twisters-MR            28.17      28.85        
 16 Battle, Jada              14 FLY-MR                 28.64      28.97        
 17 Antman, Sabrina           14 RA-MR                  28.44      29.01        
 18 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR                 28.87      29.08        
 19 Gil, Fiona                13 Twisters-MR            28.97      29.11        
 20 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR                 29.00      29.12        
 21 Nacianceno, Emily         13 FLY-MR                 29.88      29.22        
 22 Marcotullio, Isabella     14 RedTails-MR            28.99      29.26        
 23 Chang, Chloe              14 FLY-MR                 29.73      29.33        
 24 Auquilla, Litsi           13 RedTails-MR            28.99      29.37        
 25 Kang, Rachel              13 FLY-MR                 29.10      29.48        
 26 Lee, Pearl                13 FLY-MR                 29.41      29.55        
 27 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR                 29.00      29.66        
 28 Bacon, Marina             13 RedTails-MR            28.99      30.28        
 29 Best, Alexa               13 HYB-MR                 29.00      30.37        
 30 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR                    NT      30.56        
 31 Freedman, Julia           13 HYB-MR                 29.00      30.61        
 32 O'Connell, Michaela       13 HYB-MR                 29.00      34.84        
 -- Dazycki, Klaudia          13 UN-MR                  28.90         NS        
 -- Dazycki, Karolina         14 UN-MR                  27.12         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:03.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                 54.92      54.93        
                  26.40       54.93 (28.53)                                        
  2 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR                 55.83      54.98        
                  26.52       54.98 (28.46)                                        
  3 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                  55.74      56.96        
  4 Pusing, Aizel             13 Twisters-MR            56.17      57.63        
                  27.22       57.63 (30.41)                                        
  5 Martinez-Reyes, Areianna  14 UN-MR                1:00.74      58.94        
                  27.85       58.94 (31.09)                                        
  6 St.Jean, Ryann            14 NYCC-MR              1:03.00      59.26        
                  27.87       59.26 (31.39)                                        
  7 Renwick, Ashley           14 NYCC-MR                59.77      59.64        
                  28.46       59.64 (31.18)                                        
  7 Knapp, Eliza              14 NYCC-MR                59.92      59.64        
                  28.01       59.64 (31.63)                                        
  9 Mamak, Marisa             13 FLY-MR                 58.31      59.66        
                  27.98       59.66 (31.68)                                        
 10 Lynch, Katie              13 RA-MR                  59.61      59.84        
 11 Knutson, Sophia           14 HYB-MR                 59.99    1:00.11        
                  28.05     1:00.11 (32.06)                                        
 12 Chen, Kira                14 QNS-MR                 57.41    1:00.26        
                  28.78     1:00.26 (31.48)                                        
 13 Kuduk, Norah              14 RA-MR                  58.61    1:00.85        
                  29.27     1:00.85 (31.58)                                        
 14 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:01.23    1:01.07        
 15 Pardlo, Gabriella         13 NYCC-MR              1:03.00    1:01.08        
                  28.55     1:01.08 (32.53)                                        
 16 Burke, Caitlin            13 FLY-MR               1:00.08    1:01.32        
                  28.63     1:01.32 (32.69)                                        
 17 Mantilla, Isabella        13 HYB-MR               1:02.65    1:01.48        
                  29.69     1:01.48 (31.79)                                        
 18 Lin, Nettie               13 FLY-MR               1:04.70    1:02.20        
                  29.33     1:02.20 (32.87)                                        
 19 O'Neill, Kelly            13 QNS-MR               1:02.07    1:02.27        
                  18.31     1:02.27 (43.96)                                        
 20 Gordon, Jessica           13 RA-MR                1:01.26    1:02.83        
                  29.52     1:02.83 (33.31)                                        
 21 Antman, Sabrina           14 RA-MR                1:02.59    1:02.88        
                  30.14     1:02.88 (32.74)                                        
 22 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:03.00    1:03.93        
                  30.64     1:03.93 (33.29)                                        
 23 Auquilla, Litsi           13 RedTails-MR          1:03.00    1:04.95        
                  30.85     1:04.95 (34.10)                                        
 24 Lee, Pearl                13 FLY-MR               1:05.31    1:05.20        
                  30.82     1:05.20 (34.38)                                        
 25 Austin, Jessica           14 RA-MR                1:02.54    1:05.42        
                  30.82     1:05.42 (34.60)                                        
 26 St.Jean, Ryleigh          14 NYCC-MR              1:03.00    1:06.31        
                  31.77     1:06.31 (34.54)                                        
 27 Alexander, Allyse         13 Twisters-MR          1:02.87    1:06.44        
                  30.92     1:06.44 (35.52)                                        
 28 Nacianceno, Emily         13 FLY-MR               1:04.48    1:06.49        
                  31.46     1:06.49 (35.03)                                        
 29 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR               1:12.96    1:12.14        
                  33.50     1:12.14 (38.64)                                        
 -- Patala, Lhatso            13 NYCC-MR              1:03.00         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:16.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                1:59.64    1:59.88        
                  27.19       57.39 (30.20)     1:28.45 (31.06)     1:59.88 (31.43)
  2 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               2:01.66    2:01.54        
                  27.69       58.74 (31.05)     1:30.73 (31.99)     2:01.54 (30.81)
  3 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          1:59.59    2:01.66        
                  27.74       58.14 (30.40)     1:30.40 (32.26)     2:01.66 (31.26)
  4 Ronaghan, Olivia          14 QNS-MR               2:07.10    2:04.53        
                  28.89     1:00.15 (31.26)     1:32.14 (31.99)     2:04.53 (32.39)
  5 Martinez-Reyes, Areianna  14 UN-MR                2:11.70    2:05.53        
                  28.27       59.82 (31.55)     1:32.57 (32.75)     2:05.53 (32.96)
  6 Pusing, Aizel             13 Twisters-MR          2:03.80    2:09.36        
                  27.74   2:09.36 (1:41.62)                                        
  7 Mamak, Marisa             13 FLY-MR               2:14.75    2:10.17        
                  28.77   2:10.17 (1:41.40)                                        
  8 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:09.40    2:11.61        
                  30.65     1:04.28 (33.63)     1:38.63 (34.35)     2:11.61 (32.98)
  9 Lynch, Katie              13 RA-MR                2:09.89    2:11.88        
                  28.94     1:02.24 (33.30)     1:37.06 (34.82)     2:11.88 (34.82)
 10 Orr, Elon                 14 UN-MR                2:16.00    2:14.06        
                  30.91     1:04.88 (33.97)     1:40.40 (35.52)     2:14.06 (33.66)
 11 Antman, Sabrina           14 RA-MR                2:15.40    2:17.74        
                  31.63     1:06.30 (34.67)     1:42.22 (35.92)     2:17.74 (35.52)
 12 Rabasco, Sarah            14 RA-MR                2:14.69    2:19.98        
                  31.43     1:06.60 (35.17)     1:43.59 (36.99)     2:19.98 (36.39)
 13 Battle, Jada              14 FLY-MR               2:25.09    2:21.09        
                  31.60     1:07.52 (35.92)     1:45.26 (37.74)     2:21.09 (35.83)
 14 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               2:16.00    2:21.74        
                  32.40     1:09.12 (36.72)     1:47.17 (38.05)     2:21.74 (34.57)
 15 Austin, Jessica           14 RA-MR                2:15.70    2:22.92        
                  32.27     1:08.34 (36.07)     1:45.98 (37.64)     2:22.92 (36.94)
 16 Lee, Pearl                13 FLY-MR               2:35.30    2:31.66        
                  34.85   2:31.66 (1:56.81)                                        
 17 Chang, Chloe              14 FLY-MR               2:45.83    2:32.31        
                  31.76     1:09.34 (37.58)     1:51.95 (42.61)     2:32.31 (40.36)
 18 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR               2:43.14    2:40.51        
                                1:17.90 ( )     2:01.51 (43.61)     2:40.51 (39.00)
 -- Garcia, Shirley           14 FLY-MR               2:39.34         NS        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:53.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                5:27.11    5:22.92        
                  28.09       59.48 (31.39)     1:31.50 (32.02)     2:04.34 (32.84)
        2:37.34 (33.00)     3:10.90 (33.56)     3:44.09 (33.19)     4:17.22 (33.13)
        4:50.57 (33.35)     5:22.92 (32.35)                                        
  2 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT    5:39.41        
                                3:20.11 ( )                             3:54.17 ( )
      5:39.41 (1:45.24)                                                            
  3 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               5:44.19    5:46.80        
                  31.06     1:05.76 (34.70)     1:41.46 (35.70)     2:16.95 (35.49)
        2:52.58 (35.63)     3:27.39 (34.81)     4:02.95 (35.56)     4:38.48 (35.53)
        5:13.40 (34.92)     5:46.80 (33.40)                                        
  4 Kuduk, Norah              14 RA-MR                5:40.03    6:04.98        
                  31.66     1:07.18 (35.52)     1:44.25 (37.07)     2:21.61 (37.36)
        2:59.20 (37.59)                             4:14.71 ( )     4:52.26 (37.55)
        5:29.02 (36.76)     6:04.98 (35.96)                                        
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR                    NT   18:42.28        
                  29.39     1:02.91 (33.52)     1:37.68 (34.77)     2:11.94 (34.26)
        2:45.89 (33.95)     3:20.01 (34.12)     3:54.22 (34.21)     4:28.45 (34.23)
        5:03.78 (35.33)     5:38.53 (34.75)     6:12.66 (34.13)     6:46.89 (34.23)
        7:20.90 (34.01)     7:55.46 (34.56)     8:29.99 (34.53)     9:04.37 (34.38)
        9:38.84 (34.47)    10:12.99 (34.15)    10:47.33 (34.34)    11:21.81 (34.48)
       11:57.31 (35.50)    12:31.69 (34.38)    13:05.38 (33.69)    13:39.83 (34.45)
       14:14.49 (34.66)    14:49.12 (34.63)    15:22.35 (33.23)    15:57.24 (34.89)
       16:31.62 (34.38)    17:04.66 (33.04)    17:39.23 (34.57)    18:12.18 (32.95)
       18:42.28 (30.10)
  2 Conrad, Sabrina           14 RA-MR               18:49.44   18:43.10        
                  29.75     1:02.46 (32.71)     1:36.33 (33.87)     2:10.29 (33.96)
        2:44.12 (33.83)     3:18.36 (34.24)     3:52.35 (33.99)     4:26.37 (34.02)
        5:00.40 (34.03)     5:34.49 (34.09)     6:08.82 (34.33)     6:42.95 (34.13)
        7:17.16 (34.21)     7:51.31 (34.15)     8:26.24 (34.93)     9:00.59 (34.35)
        9:34.67 (34.08)    10:08.81 (34.14)    10:43.25 (34.44)    11:17.05 (33.80)
       11:50.87 (33.82)    12:24.90 (34.03)    12:59.41 (34.51)    13:33.48 (34.07)
       14:08.21 (34.73)    14:42.30 (34.09)    15:17.24 (34.94)    15:51.74 (34.50)
       16:26.27 (34.53)    17:00.92 (34.65)    17:35.57 (34.65)    18:09.86 (34.29)
       18:43.10 (33.24)
  3 Park, Song-Yi             13 QNS-MR              20:47.49   19:53.66        
                  31.78     1:07.04 (35.26)     1:43.52 (36.48)     2:19.84 (36.32)
        2:56.20 (36.36)     3:32.46 (36.26)     4:08.93 (36.47)     4:45.76 (36.83)
        5:22.44 (36.68)     5:58.65 (36.21)     6:35.32 (36.67)     7:12.44 (37.12)
        7:48.65 (36.21)     8:24.98 (36.33)     9:00.58 (35.60)     9:37.30 (36.72)
       10:12.63 (35.33)    10:48.91 (36.28)    11:25.86 (36.95)    12:03.04 (37.18)
       12:39.45 (36.41)    13:16.50 (37.05)    13:53.47 (36.97)    14:30.30 (36.83)
       15:06.40 (36.10)    15:42.27 (35.87)    16:19.32 (37.05)    16:55.93 (36.61)
       17:32.63 (36.70)    18:08.67 (36.04)    18:44.33 (35.66)    19:20.09 (35.76)
       19:53.66 (33.57)
  4 Kuduk, Norah              14 RA-MR               20:36.20   20:31.60        
                  32.70     1:09.50 (36.80)     1:46.63 (37.13)     2:24.85 (38.22)
        3:01.70 (36.85)     3:39.01 (37.31)     4:16.43 (37.42)     4:54.08 (37.65)
        5:32.15 (38.07)     6:09.63 (37.48)     6:47.46 (37.83)     7:25.27 (37.81)
        8:03.30 (38.03)     8:41.44 (38.14)     9:19.71 (38.27)     9:57.88 (38.17)
       10:36.35 (38.47)    11:14.63 (38.28)    11:52.09 (37.46)    12:29.30 (37.21)
       13:07.27 (37.97)    13:45.49 (38.22)    14:22.41 (36.92)    14:59.33 (36.92)
       15:37.15 (37.82)    16:13.90 (36.75)    16:51.37 (37.47)    17:28.65 (37.28)
       18:05.86 (37.21)    18:43.07 (37.21)    19:19.80 (36.73)    19:55.48 (35.68)
       20:31.60 (36.12)
  5 Antman, Sabrina           14 RA-MR               21:18.88   21:02.81        
                  33.68     1:11.29 (37.61)     1:50.93 (39.64)     2:30.01 (39.08)
        3:08.88 (38.87)     3:47.53 (38.65)     4:25.89 (38.36)     5:04.59 (38.70)
        5:43.47 (38.88)     6:21.82 (38.35)     7:00.50 (38.68)     7:38.99 (38.49)
        8:17.77 (38.78)     8:55.79 (38.02)     9:34.10 (38.31)    10:13.00 (38.90)
       10:51.83 (38.83)    11:30.64 (38.81)    12:09.73 (39.09)    12:48.52 (38.79)
       13:26.88 (38.36)    14:05.28 (38.40)    14:43.48 (38.20)    15:22.07 (38.59)
       16:00.87 (38.80)    16:39.48 (38.61)    17:18.04 (38.56)    17:56.59 (38.55)
       18:35.32 (38.73)    19:12.68 (37.36)    19:50.64 (37.96)    20:27.92 (37.28)
       21:02.81 (34.89)
  6 Lynch, Katie              13 RA-MR               20:56.00   21:12.36        
                                1:11.29 ( )     1:51.17 (39.88)     2:30.63 (39.46)
        3:09.55 (38.92)     3:48.33 (38.78)     4:25.77 (37.44)     5:05.60 (39.83)
        5:44.61 (39.01)     6:23.23 (38.62)     7:01.88 (38.65)     7:40.71 (38.83)
        8:19.47 (38.76)     8:57.95 (38.48)     9:36.79 (38.84)    10:15.84 (39.05)
       10:54.26 (38.42)    11:32.87 (38.61)    12:11.76 (38.89)    12:50.36 (38.60)
       13:29.68 (39.32)    14:08.81 (39.13)    14:47.72 (38.91)    15:26.56 (38.84)
       16:05.46 (38.90)    16:44.35 (38.89)    17:23.20 (38.85)    18:01.79 (38.59)
       18:40.13 (38.34)    19:18.44 (38.31)    19:57.05 (38.61)    20:34.87 (37.82)
       21:12.36 (37.49)
  7 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR                    NT   21:19.00        
                  33.42     1:11.37 (37.95)     1:49.80 (38.43)     2:28.83 (39.03)
        3:07.57 (38.74)     3:46.93 (39.36)     4:26.19 (39.26)     5:04.68 (38.49)
        5:42.68 (38.00)     6:22.41 (39.73)     7:02.02 (39.61)     7:42.07 (40.05)
        8:22.42 (40.35)     9:02.30 (39.88)     9:41.97 (39.67)    10:21.83 (39.86)
       11:00.96 (39.13)    11:41.17 (40.21)    12:20.15 (38.98)    12:59.57 (39.42)
       13:39.24 (39.67)    14:17.57 (38.33)    14:57.28 (39.71)    15:35.98 (38.70)
       16:14.68 (38.70)    16:53.62 (38.94)    17:32.22 (38.60)    18:11.28 (39.06)
       18:49.55 (38.27)    19:27.90 (38.35)    20:06.29 (38.39)    20:44.06 (37.77)
       21:19.00 (34.94)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:12.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                 59.84    1:02.32        
                  30.06     1:02.32 (32.26)                                        
  2 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                1:04.58    1:04.24        
                  31.44     1:04.24 (32.80)                                        
  3 Chen, Kira                14 QNS-MR               1:00.66    1:04.59        
  4 Martinez-Reyes, Areianna  14 UN-MR                1:08.30    1:05.10        
                  31.24     1:05.10 (33.86)                                        
  5 Knutson, Sophia           14 HYB-MR               1:05.58    1:06.86        
                  32.70     1:06.86 (34.16)                                        
  6 Austin, Jessica           14 RA-MR                1:07.76    1:10.61        
                  34.39     1:10.61 (36.22)                                        
  7 Lei, Anya                 14 Twisters-MR          1:05.51    1:11.09        
  8 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:11.76    1:11.90        
  9 Mamak, Marisa             13 FLY-MR               1:12.24    1:12.01        
                  34.75     1:12.01 (37.26)                                        
 10 Liu, Laura                14 Twisters-MR          1:10.18    1:12.25        
 11 Lin, Nettie               13 FLY-MR               1:11.78    1:12.38        
                  36.19     1:12.38 (36.19)                                        
 12 Marcotullio, Isabella     14 RedTails-MR          1:10.39    1:12.56        
 13 Mantilla, Isabella        13 HYB-MR               1:08.96    1:12.64        
                  36.27     1:12.64 (36.37)                                        
 14 Auquilla, Litsi           13 RedTails-MR          1:11.96    1:13.84        
 15 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:12.00    1:14.50        
                  36.40     1:14.50 (38.10)                                        
 16 Lee, Pearl                13 FLY-MR               1:14.23    1:16.05        
 17 Kang, Rachel              13 FLY-MR               1:15.85    1:17.45        
                  37.75     1:17.45 (39.70)                                        
 18 Nacianceno, Emily         13 FLY-MR               1:18.35    1:17.87        
                  36.90     1:17.87 (40.97)                                        
 19 Best, Alexa               13 HYB-MR               1:12.00    1:19.35        
 20 Battle, Jada              14 FLY-MR               1:22.47    1:19.79        
 21 Freedman, Julia           13 HYB-MR               1:12.00    1:21.62        
                  39.24     1:21.62 (42.38)                                        
 22 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR                    NT    1:28.11        
                  44.00     1:28.11 (44.11)                                        
 23 O'Connell, Michaela       13 HYB-MR               1:12.00    1:28.37        
                  43.18     1:28.37 (45.19)                                        
 -- Dazycki, Karolina         14 UN-MR                1:11.00         NS        
 -- O'Neill, Kelly            13 QNS-MR               1:10.43         NS        
 -- Dazycki, Klaudia          13 UN-MR                1:11.00         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:32.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               2:12.74    2:15.58        
                                1:05.30 ( )     1:40.38 (35.08)     2:15.58 (35.20)
  2 Chen, Kira                14 QNS-MR               2:14.94    2:21.31        
                  32.75     1:08.25 (35.50)   2:21.31 (1:13.06)                    
  3 Pusing, Aizel             13 Twisters-MR          2:22.15    2:24.22        
                  32.86     1:09.00 (36.14)     1:46.70 (37.70)     2:24.22 (37.52)
  4 Knutson, Sophia           14 HYB-MR               2:31.00    2:26.91        
                  33.40     1:10.32 (36.92)     1:49.14 (38.82)     2:26.91 (37.77)
  5 Martinez-Reyes, Areianna  14 UN-MR                2:27.60    2:28.16        
                  34.24     1:11.38 (37.14)     1:49.76 (38.38)     2:28.16 (38.40)
  6 Austin, Jessica           14 RA-MR                2:22.47    2:28.73        
                  34.15     1:11.38 (37.23)     1:50.64 (39.26)     2:28.73 (38.09)
  7 Lynch, Katie              13 RA-MR                2:28.07    2:28.97        
                  34.11     1:13.03 (38.92)     1:51.69 (38.66)     2:28.97 (37.28)
  8 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:32.00    2:30.08        
                  36.59     1:14.36 (37.77)     1:52.17 (37.81)     2:30.08 (37.91)
  9 Knapp, Eliza              14 NYCC-MR              2:31.68    2:30.48        
                  34.95     1:13.33 (38.38)     1:52.48 (39.15)     2:30.48 (38.00)
 10 Lin, Nettie               13 FLY-MR                    NT    2:34.01        
                  36.28     1:15.08 (38.80)     1:55.41 (40.33)     2:34.01 (38.60)
 11 Renwick, Ashley           14 NYCC-MR              2:32.00    2:37.40        
                  37.29     1:17.64 (40.35)     1:59.03 (41.39)     2:37.40 (38.37)
 12 Antman, Sabrina           14 RA-MR                2:31.34    2:37.47        
                  38.40     1:18.05 (39.65)     1:58.08 (40.03)     2:37.47 (39.39)
 13 Mantilla, Isabella        13 HYB-MR               2:32.00    2:39.28        
                  38.17     1:19.20 (41.03)     2:00.31 (41.11)     2:39.28 (38.97)
 14 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               2:32.00    2:40.11        
                  37.60     1:19.08 (41.48)     2:01.14 (42.06)     2:40.11 (38.97)
 15 Burke, Caitlin            13 FLY-MR               2:35.60    2:40.95        
                  37.10     1:16.81 (39.71)     1:58.86 (42.05)     2:40.95 (42.09)
 16 Auquilla, Litsi           13 RedTails-MR          2:31.00    2:41.47        
                  38.02     1:17.77 (39.75)     1:59.97 (42.20)     2:41.47 (41.50)
 17 Pardlo, Gabriella         13 NYCC-MR              2:32.00    2:45.26        
                  38.23     1:20.80 (42.57)     2:05.06 (44.26)     2:45.26 (40.20)
 17 Lee, Pearl                13 FLY-MR                    NT    2:45.26        
                  38.61     1:19.98 (41.37)     2:03.31 (43.33)     2:45.26 (41.95)
 19 St.Jean, Ryann            14 NYCC-MR              2:32.00    2:46.10        
                  38.93     1:21.24 (42.31)     2:04.20 (42.96)     2:46.10 (41.90)
 20 Nacianceno, Emily         13 FLY-MR               2:46.87    2:46.39        
                  36.80     1:18.61 (41.81)     2:03.86 (45.25)     2:46.39 (42.53)
 21 St.Jean, Ryleigh          14 NYCC-MR              2:32.00    2:56.34        
                  40.12     1:24.63 (44.51)     2:10.49 (45.86)     2:56.34 (45.85)
 22 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR               3:00.13    3:04.44        
                  43.24     1:31.46 (48.22)     2:19.87 (48.41)     3:04.44 (44.57)
 -- Alexander, Allyse         13 Twisters-MR          2:30.06         DQ        
                                1:12.69 ( )        DQ (1:24.69)                    
 -- Patala, Lhatso            13 NYCC-MR              2:32.00         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:20.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:07.55    1:08.97        
                  31.62     1:08.97 (37.35)                                        
  2 Pusing, Aizel             13 Twisters-MR          1:15.01    1:15.97        
                  35.10     1:15.97 (40.87)                                        
  3 Lynch, Katie              13 RA-MR                1:11.47    1:16.62        
  4 Gil, Fiona                13 Twisters-MR          1:18.91    1:18.19        
                  38.30     1:18.19 (39.89)                                        
  5 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:18.64    1:19.16        
                  37.81     1:19.16 (41.35)                                        
  6 Kuduk, Norah              14 RA-MR                1:15.41    1:19.17        
  7 Lin, Nettie               13 FLY-MR               1:20.65    1:19.28        
                  37.45     1:19.28 (41.83)                                        
  8 Antman, Sabrina           14 RA-MR                1:18.98    1:19.75        
  9 Orr, Elon                 14 UN-MR                1:18.97    1:20.13        
                  37.53     1:20.13 (42.60)                                        
 10 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               1:20.00    1:20.34        
                  38.82     1:20.34 (41.52)                                        
 11 Liu, Laura                14 Twisters-MR          1:18.75    1:20.96        
                  38.27     1:20.96 (42.69)                                        
 12 Freedman, Julia           13 HYB-MR               1:20.00    1:21.26        
                  38.65     1:21.26 (42.61)                                        
 13 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:17.85    1:22.46        
                  38.23     1:22.46 (44.23)                                        
 14 Bacon, Marina             13 RedTails-MR          1:19.99    1:22.94        
                  39.02     1:22.94 (43.92)                                        
 15 Austin, Jessica           14 RA-MR                1:19.50    1:23.40        
                  39.41     1:23.40 (43.99)                                        
 16 Best, Alexa               13 HYB-MR               1:20.00    1:26.09        
                  44.76     1:26.09 (41.33)                                        
 17 Chang, Chloe              14 FLY-MR               1:32.42    1:28.62        
                  41.96     1:28.62 (46.66)                                        
 18 Gordon, Jessica           13 RA-MR                1:19.03    1:29.81        
                  43.69     1:29.81 (46.12)                                        
 19 Mantilla, Isabella        13 HYB-MR               1:20.00    1:32.47        
                  42.71     1:32.47 (49.76)                                        
 20 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR                    NT    1:40.62        
                  47.07     1:40.62 (53.55)                                        
 21 O'Connell, Michaela       13 HYB-MR               1:20.00    1:46.81        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:54.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               2:28.33    2:26.75        
                  33.28     1:11.11 (37.83)     1:49.25 (38.14)     2:26.75 (37.50)
  2 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          2:31.18    2:28.56        
                  33.94     1:12.09 (38.15)     1:51.35 (39.26)     2:28.56 (37.21)
  3 Ronaghan, Olivia          14 QNS-MR               2:37.74    2:39.00        
                  40.51   2:39.00 (1:58.49)                                        
  4 Lynch, Katie              13 RA-MR                2:37.44    2:44.74        
                  36.51     1:18.15 (41.64)     2:01.92 (43.77)     2:44.74 (42.82)
  5 Pusing, Aizel             13 Twisters-MR          2:48.73    2:45.70        
                  35.03     1:15.27 (40.24)     2:01.39 (46.12)     2:45.70 (44.31)
  6 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               2:54.00    2:48.04        
                  39.48     1:22.92 (43.44)     2:06.85 (43.93)     2:48.04 (41.19)
  7 Alexander, Allyse         13 Twisters-MR          2:48.07    2:48.45        
                  36.75     1:20.38 (43.63)     2:04.58 (44.20)     2:48.45 (43.87)
  8 Antman, Sabrina           14 RA-MR                2:53.52    2:48.54        
                  38.62     1:21.75 (43.13)     2:05.10 (43.35)     2:48.54 (43.44)
  9 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               2:48.73    2:49.58        
                  37.64     1:20.64 (43.00)     2:05.06 (44.42)     2:49.58 (44.52)
 10 Orr, Elon                 14 UN-MR                2:52.62    2:51.09        
                  37.66     1:21.36 (43.70)     2:06.83 (45.47)     2:51.09 (44.26)
 11 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:50.40    2:51.14        
                  40.35     1:23.72 (43.37)     2:07.60 (43.88)     2:51.14 (43.54)
 12 Lin, Nettie               13 FLY-MR                    NT    2:51.29        
                  38.22     1:22.08 (43.86)     2:07.54 (45.46)     2:51.29 (43.75)
 13 Austin, Jessica           14 RA-MR                2:45.48    2:54.75        
                  39.05     1:22.85 (43.80)     2:08.60 (45.75)     2:54.75 (46.15)
 14 Rabasco, Sarah            14 RA-MR                2:51.82    2:54.85        
 15 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               2:54.00    2:56.01        
                  40.17     1:24.59 (44.42)     2:09.12 (44.53)     2:56.01 (46.89)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                  59.32      59.15        
                  28.01       59.15 (31.14)                                        
  2 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:01.97    1:00.84        
                  28.66     1:00.84 (32.18)                                        
  3 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          1:06.39    1:01.12        
                  28.98     1:01.12 (32.14)                                        
  4 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:01.37    1:01.96        
                  29.50     1:01.96 (32.46)                                        
  5 Martinez-Reyes, Areianna  14 UN-MR                1:03.02    1:02.50        
  6 Alexander, Allyse         13 Twisters-MR          1:04.62    1:05.49        
                  29.75     1:05.49 (35.74)                                        
  7 Mamak, Marisa             13 FLY-MR               1:08.26    1:07.45        
                  30.80     1:07.45 (36.65)                                        
  8 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:09.00    1:12.38        
                  33.83     1:12.38 (38.55)                                        
  9 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:09.00    1:13.65        
                  34.07     1:13.65 (39.58)                                        
 10 Battle, Jada              14 FLY-MR               1:11.27    1:14.00        
                  34.31     1:14.00 (39.69)                                        
 11 Lin, Nettie               13 FLY-MR                    NT    1:20.43        
                  36.66     1:20.43 (43.77)                                        
 12 Lee, Pearl                13 FLY-MR                    NT    1:27.25        
                  41.61     1:27.25 (45.64)                                        
 13 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR                    NT    1:37.63        
                  43.89     1:37.63 (53.74)                                        
 -- Garcia, Shirley           14 FLY-MR               1:28.24         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:35.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                2:11.85    2:12.79        
                  29.24     1:01.98 (32.74)     1:36.69 (34.71)     2:12.79 (36.10)
  2 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               2:29.37    2:19.48        
                  30.71     1:06.35 (35.64)     1:43.56 (37.21)     2:19.48 (35.92)
  3 Martinez-Reyes, Areianna  14 UN-MR                2:26.87    2:20.84        
                  30.83     1:06.24 (35.41)   2:20.84 (1:14.60)                    
  4 Alexander, Allyse         13 Twisters-MR          2:34.13    2:27.55        
                  30.25     1:08.07 (37.82)     1:48.92 (40.85)     2:27.55 (38.63)
  5 Knapp, Eliza              14 NYCC-MR              2:30.82    2:32.47        
                  23.08     1:09.02 (45.94)     1:43.10 (34.08)     2:32.47 (49.37)
  6 Mamak, Marisa             13 FLY-MR                    NT    2:42.26        
                  31.59     1:11.52 (39.93)     1:56.97 (45.45)     2:42.26 (45.29)
  7 Gordon, Jessica           13 RA-MR                2:35.00    3:15.32        
                  35.04                             2:16.97 ( )     3:15.32 (58.35)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:35.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               2:16.25    2:15.16        
                  29.35     1:05.60 (36.25)     1:43.66 (38.06)     2:15.16 (31.50)
  2 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               2:17.04    2:16.62        
                  28.85     1:02.40 (33.55)     1:44.55 (42.15)     2:16.62 (32.07)
  3 Lynch, Katie              13 RA-MR                2:15.38    2:17.28        
                  30.74     1:05.80 (35.06)     1:46.17 (40.37)     2:17.28 (31.11)
  4 Pusing, Aizel             13 Twisters-MR          2:23.64    2:26.18        
                                                    1:52.25 ( )     2:26.18 (33.93)
  5 Martinez-Reyes, Areianna  14 UN-MR                2:28.11    2:27.08        
                  29.29     1:05.85 (36.56)     1:54.37 (48.52)     2:27.08 (32.71)
  6 Knutson, Sophia           14 HYB-MR               2:29.00    2:28.28        
                  31.96     1:06.86 (34.90)     1:54.01 (47.15)     2:28.28 (34.27)
  7 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:28.33    2:30.17        
                  33.66     1:12.25 (38.59)     1:57.72 (45.47)     2:30.17 (32.45)
  8 Gil, Fiona                13 Twisters-MR          2:29.37    2:30.37        
                                1:12.19 ( )   2:30.37 (1:18.18)                    
  9 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               2:28.61    2:31.25        
                                1:09.88 ( )   2:31.25 (1:21.37)                    
 10 Orr, Elon                 14 UN-MR                2:30.61    2:33.04        
                  32.64     1:12.78 (40.14)     1:58.33 (45.55)     2:33.04 (34.71)
 11 Mamak, Marisa             13 FLY-MR               2:31.27    2:33.20        
                  30.98     1:10.01 (39.03)     1:58.26 (48.25)     2:33.20 (34.94)
 12 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               2:35.00    2:33.35        
                  34.15     1:14.76 (40.61)     1:57.41 (42.65)     2:33.35 (35.94)
 13 Lin, Nettie               13 FLY-MR               2:34.43    2:35.97        
                  35.99     1:14.11 (38.12)     2:00.16 (46.05)     2:35.97 (35.81)
 14 Antman, Sabrina           14 RA-MR                2:34.82    2:36.31        
 15 Austin, Jessica           14 RA-MR                2:27.74    2:36.85        
                  33.79     1:12.75 (38.96)     1:59.74 (46.99)     2:36.85 (37.11)
 16 Gordon, Jessica           13 RA-MR                2:32.66    2:42.37        
                  34.15     1:18.09 (43.94)   2:42.37 (1:24.28)                    
 17 Nacianceno, Emily         13 FLY-MR               2:47.50    2:47.60        
                  33.56     1:14.39 (40.83)     2:06.58 (52.19)     2:47.60 (41.02)
 -- Dazycki, Karolina         14 UN-MR                2:32.00         NS        
 -- Dazycki, Klaudia          13 UN-MR                2:35.00         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:22.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                4:38.79    4:34.43        
                  28.46     1:01.05 (32.59)     1:36.49 (35.44)     2:11.90 (35.41)
        2:50.89 (38.99)     3:31.06 (40.17)     4:03.22 (32.16)     4:34.43 (31.21)
  2 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               4:55.32    4:45.38        
                  30.11     1:05.04 (34.93)   2:20.72 (1:15.68)     2:59.48 (38.76)
                                3:39.00 ( )     4:13.10 (34.10)     4:45.38 (32.28)
  3 Lynch, Katie              13 RA-MR                5:06.65    5:00.21        
                  31.61     1:10.12 (38.51)     1:49.10 (38.98)     2:27.83 (38.73)
        3:10.22 (42.39)     3:53.28 (43.06)     4:28.76 (35.48)     5:00.21 (31.45)
  4 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               5:18.97    5:15.19        
                  34.76     1:13.71 (38.95)     1:54.79 (41.08)     2:33.86 (39.07)
        3:20.41 (46.55)     4:06.76 (46.35)     4:41.95 (35.19)     5:15.19 (33.24)
  5 Austin, Jessica           14 RA-MR                5:05.86    5:28.88        
 -- Ronaghan, Olivia          14 QNS-MR               5:05.67         NS        
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  3:53.39    3:54.39        
     1) Montefusco, Kathryn 13          2) Knutson, Sophia 14             
     3) Mantilla, Isabella 13           4) Saliou, Julienne 14            
                  26.57       55.53 (55.53)     1:23.74 (28.21)   1:55.72 (1:00.19)
        2:24.78 (29.06)   2:57.23 (1:01.51)     3:24.26 (27.03)     3:54.39 (57.16)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        3:54.86    4:01.87        
     1) Kuduk, Norah 14                 2) Lynch, Katie 13                
     3) Gordon, Jessica 13              4) Conrad, Sabrina 14             
                  29.12   1:01.37 (1:01.37)     1:30.14 (28.77)   2:02.80 (1:01.43)
        2:32.56 (29.76)   3:05.40 (1:02.60)     3:31.86 (26.46)     4:01.87 (56.47)
 -- Flushing YMCA-MR  'A'                             4:07.33         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Burke, Caitlin 13               2) Nacianceno, Emily 13           
     3) Lin, Nettie 13                  4) Mamak, Marisa 13               
                  29.21   1:02.54 (1:02.54)                       2:07.03 (1:04.49)
        2:35.68 (28.65)   3:12.54 (1:05.51)     3:39.78 (27.24)          DQ (59.41)
 -- New York City Aquatic Club-MR  'A'                4:00.00         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Knapp, Eliza 14                 2) St.Jean, Ryann 14              
     3) St.Jean, Ryleigh 14             4) Renwick, Ashley 14             
                  28.15       59.08 (59.08)     1:26.99 (27.91)   2:00.03 (1:00.95)
        2:31.20 (31.17)   3:07.58 (1:07.55)     3:35.40 (27.82)          DQ (59.84)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  1:59.19    1:59.90        
     1) Sanchez, Simone 14              2) Montefusco, Kathryn 13         
     3) Saliou, Julienne 14             4) Knutson, Sophia 14             
                  30.04     1:01.95 (31.91)     1:33.34 (31.39)     1:59.90 (26.56)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:02.46    2:00.58        
     1) Lei, Anya 14                    2) Gil, Fiona 13                  
     3) Pusing, Aizel 13                4) Liu, Laura 14                  
                  34.48     1:05.27 (30.79)     1:33.47 (28.20)     2:00.58 (27.11)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:01.71    2:01.65        
     1) Austin, Jessica 14              2) Lynch, Katie 13                
     3) Conrad, Sabrina 14              4) Kuduk, Norah 14                
                  33.21     1:05.90 (32.69)     1:41.54 (35.64)     2:01.65 (20.11)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:05.70    2:08.56        
     1) Nacianceno, Emily 13            2) Lin, Nettie 13                 
     3) Mamak, Marisa 13                4) Battle, Jada 14                
                  33.58     1:10.16 (36.58)     1:39.76 (29.60)     2:08.56 (28.80)
 
Girls Open 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa            15 Twisters-MR               NT      24.17        
  2 Kwok, Joyce               24 Twisters-MR            24.02      24.19        
  3 Liew, Briana              16 UN-MR                  25.91      24.70        
  4 Egan, Orla                15 Twisters-MR            24.93      25.04        
  5 Youssef, Lara             16 Twisters-MR            25.61      25.62        
  6 Moeslinger, Natasha       16 UN-MR                     NT      25.99        
  7 LePique, Maya             15 RedTails-MR            26.37      26.15        
  8 Leal, Nancy               15 RedTails-MR            26.34      26.33        
  9 Aclao, Joromya            15 QNS-MR                 26.21      26.84        
 10 Li, Madison               16 QNS-MR                 27.35      27.14        
 11 Wang, Kristina            17 RA-MR                  26.53      27.16        
 12 Maffucci, Ava             15 RA-MR                  27.06      27.28        
 13 Guarnieri, Emma           16 RA-MR                  27.40      27.36        
 14 Conlan, Olivia            15 QNS-MR                 27.17      27.56        
 15 McNamara, Jane            15 QNS-MR                 28.32      27.81        
 16 Ugarte, Olivia            15 FLY-MR                 27.65      27.83        
 17 Sandoval, Candela         15 QNS-MR                 27.70      27.91        
 18 Monica, Amelia            17 RA-MR                  28.16      28.79        
 19 Hyun, Faith               13 GATE-MR                28.00      29.40        
 20 Leung, Elli               15 FLY-MR                 28.80      30.33        
 21 Juang, Samantha           17 FLY-MR                 30.00      30.46        
 -- Santaromana, Bianca       14 HYB-MR                 28.17         NS        
 -- Hutchinson, Meg           27 NYAC-MR                24.36         NS        
 
Girls Open 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:02.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce               24 Twisters-MR            51.17      52.98        
                  25.71       52.98 (27.27)                                        
  1 Chong, Vanessa            15 Twisters-MR            52.73      52.98        
                  25.74       52.98 (27.24)                                        
  3 Egan, Orla                15 Twisters-MR            52.79      53.29        
                  26.05       53.29 (27.24)                                        
  4 Rodriguez, Emily          16 Twisters-MR            54.98      54.46        
                  26.10       54.46 (28.36)                                        
  5 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR            55.21      55.12        
                  26.51       55.12 (28.61)                                        
  6 Liew, Briana              16 UN-MR                  55.22      55.45        
                  26.21       55.45 (29.24)                                        
  7 Fan, Catherine            16 Twisters-MR            54.35      55.61        
                  25.85       55.61 (29.76)                                        
  8 Youssef, Lara             16 Twisters-MR            55.50      55.91        
                  26.82       55.91 (29.09)                                        
  9 Leal, Nancy               15 RedTails-MR            56.86      55.94        
                  26.90       55.94 (29.04)                                        
 10 LePique, Maya             15 RedTails-MR            58.83      57.15        
                  27.47       57.15 (29.68)                                        
 11 Guo, Eva                  17 Twisters-MR            56.32      57.26        
                  27.36       57.26 (29.90)                                        
 12 Aclao, Joromya            15 QNS-MR                 57.49      58.79        
                  28.02       58.79 (30.77)                                        
 13 Conlan, Olivia            15 QNS-MR                 57.03      59.48        
                  28.68       59.48 (30.80)                                        
 14 Maffucci, Ava             15 RA-MR                  58.26      59.49        
                  28.22       59.49 (31.27)                                        
 15 Levey, Naomi              16 NYCC-MR              1:01.54      59.90        
                  28.96       59.90 (30.94)                                        
 16 Karabees-Lamer, Devon     15 NYCC-MR                59.16    1:00.08        
                  28.26     1:00.08 (31.82)                                        
 17 Ugarte, Olivia            15 FLY-MR               1:00.77    1:00.09        
                  25.70     1:00.09 (34.39)                                        
 18 Simpson-Santoro, Aurelia  15 UN-MR                1:01.24    1:00.17        
                  29.42     1:00.17 (30.75)                                        
 19 Wu, Yifei                 19 NYCC-MR              1:02.00    1:00.24        
                  27.65     1:00.24 (32.59)                                        
 20 Lau, Anabelle             15 QNS-MR                 59.05    1:00.82        
                  29.30     1:00.82 (31.52)                                        
 21 McNamara, Jane            15 QNS-MR               1:01.71    1:00.90        
                  29.02     1:00.90 (31.88)                                        
 22 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                  58.64    1:01.23        
                  29.18     1:01.23 (32.05)                                        
 23 Kwon, Michelle            15 FLY-MR               1:00.07    1:01.72        
                  29.30     1:01.72 (32.42)                                        
 24 Chan, Sarah               15 FLY-MR                 58.77    1:01.99        
                  27.46     1:01.99 (34.53)                                        
 25 Langaman, Jolina          16 NYCC-MR                58.68    1:02.03        
                  29.77     1:02.03 (32.26)                                        
 26 Sandoval, Candela         15 QNS-MR                 59.50    1:02.30        
                  29.59     1:02.30 (32.71)                                        
 27 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          1:01.18    1:02.71        
                  29.86     1:02.71 (32.85)                                        
 28 Edwards, Inga             15 NYCC-MR              1:02.00    1:02.89        
                  29.76     1:02.89 (33.13)                                        
 29 Monica, Amelia            17 RA-MR                1:01.14    1:04.23        
                  30.37     1:04.23 (33.86)                                        
 30 Leung, Elli               15 FLY-MR               1:03.95    1:04.78        
                  31.28     1:04.78 (33.50)                                        
 31 Hyun, Faith               13 GATE-MR              1:02.00    1:05.67        
                  30.74     1:05.67 (34.93)                                        
 32 Wu, Samantha              16 FLY-MR               1:07.72    1:06.01        
                  30.53     1:06.01 (35.48)                                        
 33 Juang, Samantha           17 FLY-MR               1:06.32    1:07.58        
                  32.38     1:07.58 (35.20)                                        
 34 Lee, Elle                 16 NYCC-MR              1:02.00    1:10.80        
                  32.67     1:10.80 (38.13)                                        
 
Girls Open 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:12.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla                15 Twisters-MR          1:52.72    1:53.95        
                  26.43       55.10 (28.67)     1:24.23 (29.13)     1:53.95 (29.72)
  2 Rodriguez, Emily          16 Twisters-MR          1:58.97    1:58.87        
                  26.65       56.68 (30.03)     1:28.18 (31.50)     1:58.87 (30.69)
  3 Montgomery, Bridget       17 QNS-MR               1:57.49    2:03.17        
                  28.19       58.60 (30.41)     1:30.62 (32.02)     2:03.17 (32.55)
  4 Conlan, Olivia            15 QNS-MR               2:01.51    2:05.98        
                  28.73     1:00.83 (32.10)     1:34.31 (33.48)     2:05.98 (31.67)
  5 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          2:02.84    2:06.03        
                  29.35     1:01.53 (32.18)     1:34.33 (32.80)     2:06.03 (31.70)
  6 Collyer, Courtney         28 NYAC-MR              1:57.04    2:06.21        
  7 Kelsey, Jane              42 NYAC-MR              2:03.61    2:07.04        
                  29.19   2:07.04 (1:37.85)                                        
  8 Moeslinger, Natasha       16 UN-MR                     NT    2:09.59        
                                                    1:34.33 ( )     2:09.59 (35.26)
  9 Maffucci, Ava             15 RA-MR                2:11.26    2:11.19        
                  28.48     1:01.21 (32.73)     1:36.35 (35.14)     2:11.19 (34.84)
 10 LePique, Maya             15 RedTails-MR          2:09.40    2:11.60        
                  29.62     1:03.09 (33.47)     1:37.77 (34.68)     2:11.60 (33.83)
 11 Gary, Kristin             50 NYAC-MR              2:08.01    2:12.62        
                  29.89     1:03.10 (33.21)     1:37.49 (34.39)     2:12.62 (35.13)
 12 Guarnieri, Emma           16 RA-MR                1:59.11    2:14.03        
                  29.77     1:03.41 (33.64)     1:38.94 (35.53)     2:14.03 (35.09)
 13 Flinn, Rachel             26 NYAC-MR              1:56.43    2:21.41        
                  31.96     1:07.46 (35.50)     1:44.24 (36.78)     2:21.41 (37.17)
 14 O'Donnell McCarthy, Fion  31 NYAC-MR              1:50.16    2:21.68        
                  32.15     1:07.74 (35.59)     1:44.80 (37.06)     2:21.68 (36.88)
 15 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               2:12.00    2:21.78        
                  30.76                             1:46.21 ( )     2:21.78 (35.57)
 16 Wu, Samantha              16 FLY-MR               2:31.21    2:27.58        
                  32.49     1:09.64 (37.15)     1:49.00 (39.36)     2:27.58 (38.58)
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conlan, Olivia            15 QNS-MR               5:32.35    5:31.40        
                  29.70     1:02.79 (33.09)     1:36.29 (33.50)     2:09.85 (33.56)
        2:43.35 (33.50)     3:17.53 (34.18)     3:51.60 (34.07)     4:25.12 (33.52)
        4:58.43 (33.31)     5:31.40 (32.97)                                        
  2 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                5:24.78    5:37.61        
                  29.28     1:02.16 (32.88)     1:36.28 (34.12)     2:10.97 (34.69)
        2:45.68 (34.71)     3:20.26 (34.58)     3:54.50 (34.24)     4:29.28 (34.78)
        5:03.95 (34.67)     5:37.61 (33.66)                                        
  3 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          5:30.92    5:44.27        
                                                    1:37.66 ( )                    
            2:45.80 ( )                                                            
            5:09.06 ( )     5:44.27 (35.21)                                        
  4 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          5:39.61    5:46.39        
                  29.38     1:01.89 (32.51)     1:36.15 (34.26)     2:11.03 (34.88)
        2:46.15 (35.12)     3:21.86 (35.71)     3:58.23 (36.37)     4:34.93 (36.70)
        5:11.79 (36.86)     5:46.39 (34.60)                                        
  5 LePique, Maya             15 RedTails-MR          5:39.99    5:55.42        
                  31.95     1:07.66 (35.71)     1:44.16 (36.50)     2:20.60 (36.44)
        2:56.95 (36.35)     3:33.45 (36.50)     4:09.57 (36.12)     4:45.63 (36.06)
        5:20.78 (35.15)     5:55.42 (34.64)                                        
  6 Healy, Sierra             12 HYB-MR               5:40.00    6:01.78        
                  34.24     1:10.33 (36.09)     1:46.83 (36.50)     2:24.86 (38.03)
        3:09.37 (44.51)     3:38.71 (29.34)     4:11.80 (33.09)     4:48.14 (36.34)
        5:32.84 (44.70)     6:01.78 (28.94)                                        
  7 Leung, Elli               15 FLY-MR               6:20.01    6:44.67        
                  36.35     1:15.87 (39.52)     1:57.82 (41.95)     2:39.43 (41.61)
        3:21.08 (41.65)     4:03.08 (42.00)     4:44.12 (41.04)     5:25.59 (41.47)
        6:06.10 (40.51)     6:44.67 (38.57)                                        
 
Girls Open 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  12:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Bridget       17 QNS-MR              10:48.37   11:19.13        
                  30.85     1:03.89 (33.04)     1:36.98 (33.09)     2:10.64 (33.66)
        2:44.72 (34.08)     3:18.69 (33.97)     3:52.67 (33.98)     4:26.76 (34.09)
        5:00.82 (34.06)     5:35.11 (34.29)     6:09.10 (33.99)     6:43.72 (34.62)
        7:18.18 (34.46)     7:52.94 (34.76)     8:28.13 (35.19)     9:02.88 (34.75)
        9:37.51 (34.63)    10:11.64 (34.13)    10:45.57 (33.93)    11:19.13 (33.56)
  2 Conlan, Olivia            15 QNS-MR              11:53.67   11:45.85        
                                1:07.04 ( )                             2:20.38 ( )
                                                    6:36.31 ( )                    
            7:43.96 ( )     8:18.12 (34.16)     8:52.65 (34.53)                    
           10:02.33 ( )    10:37.36 (35.03)    11:11.74 (34.38)    11:45.85 (34.11)
  3 Leal, Nancy               15 RedTails-MR         11:30.09   11:59.49        
                  31.67                             1:40.11 ( )     2:16.02 (35.91)
        2:52.91 (36.89)     3:21.04 (28.13)     4:04.79 (43.75)     4:42.20 (37.41)
        5:18.06 (35.86)     5:55.43 (37.37)     6:31.74 (36.31)     7:07.90 (36.16)
        7:43.73 (35.83)     8:18.86 (35.13)                             9:34.90 ( )
       10:12.53 (37.63)    10:47.59 (35.06)    11:14.33 (26.74)    11:59.49 (45.16)
  4 LePique, Maya             15 RedTails-MR         11:45.09   12:11.93        
                  33.40     1:09.66 (36.26)     1:47.21 (37.55)     2:24.55 (37.34)
        3:02.43 (37.88)     3:39.98 (37.55)     4:16.82 (36.84)     4:54.12 (37.30)
        5:30.80 (36.68)     6:07.64 (36.84)     6:44.48 (36.84)     7:20.39 (35.91)
        7:57.16 (36.77)     8:33.66 (36.50)     9:10.10 (36.44)     9:46.70 (36.60)
       10:23.24 (36.54)    10:59.85 (36.61)    11:36.19 (36.34)    12:11.93 (35.74)
 
Girls Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Nicole           15 RA-MR               18:54.49   19:17.23        
                  30.10     1:04.25 (34.15)     1:39.53 (35.28)     2:14.50 (34.97)
        2:49.38 (34.88)     3:24.44 (35.06)     3:59.58 (35.14)     4:35.20 (35.62)
        5:10.45 (35.25)     5:45.86 (35.41)     6:21.16 (35.30)     6:56.63 (35.47)
        7:31.99 (35.36)     8:07.28 (35.29)     8:42.61 (35.33)     9:18.07 (35.46)
        9:53.21 (35.14)    10:28.74 (35.53)    11:04.00 (35.26)    11:39.19 (35.19)
       12:14.44 (35.25)    12:49.80 (35.36)    13:25.31 (35.51)    14:00.85 (35.54)
       14:36.58 (35.73)    15:12.29 (35.71)    15:47.57 (35.28)    16:23.21 (35.64)
       16:58.63 (35.42)    17:33.80 (35.17)    18:08.85 (35.05)    18:43.69 (34.84)
       19:17.23 (33.54)
  2 Leal, Nancy               15 RedTails-MR         19:31.77   19:39.41        
                  30.01     1:04.44 (34.43)     1:40.00 (35.56)     2:15.32 (35.32)
        2:50.81 (35.49)     3:25.86 (35.05)     4:01.31 (35.45)     4:37.14 (35.83)
        5:12.75 (35.61)     5:47.38 (34.63)     6:23.95 (36.57)     7:01.41 (37.46)
        7:38.42 (37.01)     8:15.98 (37.56)     8:52.38 (36.40)     9:28.84 (36.46)
       10:05.30 (36.46)    10:41.10 (35.80)    11:17.46 (36.36)    11:53.56 (36.10)
       12:30.51 (36.95)    13:06.62 (36.11)    13:43.05 (36.43)    14:19.57 (36.52)
       14:55.97 (36.40)    15:32.06 (36.09)    16:07.93 (35.87)    16:43.65 (35.72)
       17:19.50 (35.85)    17:55.81 (36.31)    18:31.38 (35.57)    19:07.34 (35.96)
       19:39.41 (32.07)
  3 LePique, Maya             15 RedTails-MR         20:00.09   20:49.62        
                  32.33     1:08.37 (36.04)     1:45.63 (37.26)     2:23.02 (37.39)
        3:00.68 (37.66)     3:38.16 (37.48)     4:15.63 (37.47)     4:52.96 (37.33)
        5:30.40 (37.44)     6:08.02 (37.62)     6:45.77 (37.75)     7:23.39 (37.62)
        8:01.32 (37.93)     8:39.07 (37.75)     9:16.78 (37.71)     9:54.64 (37.86)
       10:32.63 (37.99)    11:10.42 (37.79)    11:48.44 (38.02)    12:26.86 (38.42)
       13:05.33 (38.47)    13:43.71 (38.38)    14:22.47 (38.76)    15:01.35 (38.88)
       15:40.18 (38.83)    16:18.85 (38.67)    16:58.05 (39.20)    17:36.56 (38.51)
       18:15.70 (39.14)    18:54.80 (39.10)    19:33.77 (38.97)    20:12.52 (38.75)
       20:49.62 (37.10)
 
Girls Open 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce               24 Twisters-MR            54.90      56.80        
                  27.66       56.80 (29.14)                                        
  2 Fan, Catherine            16 Twisters-MR            58.08      58.18        
                  28.28       58.18 (29.90)                                        
  3 Chong, Vanessa            15 Twisters-MR            56.82      58.61        
  4 Liew, Briana              16 UN-MR                  59.13      58.94        
                  28.06       58.94 (30.88)                                        
  5 LePique, Maya             15 RedTails-MR          1:05.11    1:04.08        
  6 Youssef, Lara             16 Twisters-MR          1:01.14    1:04.66        
                  31.00     1:04.66 (33.66)                                        
  7 Aclao, Joromya            15 QNS-MR               1:04.30    1:05.67        
                  31.68     1:05.67 (33.99)                                        
  8 Moeslinger, Natasha       16 UN-MR                     NT    1:06.58        
                  31.90     1:06.58 (34.68)                                        
  9 Sandoval, Candela         15 QNS-MR               1:06.04    1:07.35        
                  33.15     1:07.35 (34.20)                                        
 10 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                1:06.44    1:07.96        
                  33.16     1:07.96 (34.80)                                        
 11 Wang, Kristina            17 RA-MR                1:04.25    1:08.89        
                  32.27     1:08.89 (36.62)                                        
 12 Maffucci, Ava             15 RA-MR                1:08.98    1:10.00        
                  33.66     1:10.00 (36.34)                                        
 13 Li, Madison               16 QNS-MR               1:08.52    1:10.13        
                  33.22     1:10.13 (36.91)                                        
 14 Hyun, Faith               13 GATE-MR              1:08.67    1:10.50        
 15 Monica, Amelia            17 RA-MR                1:08.24    1:10.54        
                  33.88     1:10.54 (36.66)                                        
 16 Ugarte, Olivia            15 FLY-MR               1:09.17    1:10.55        
                  34.54     1:10.55 (36.01)                                        
 17 McNamara, Jane            15 QNS-MR               1:09.42    1:11.07        
                  33.62     1:11.07 (37.45)                                        
 18 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          1:07.80    1:11.38        
                  34.47     1:11.38 (36.91)                                        
 19 Leung, Elli               15 FLY-MR               1:11.68    1:13.94        
 20 Juang, Samantha           17 FLY-MR               1:13.61    1:16.21        
                  37.36     1:16.21 (38.85)                                        
 -- Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               1:09.50         NS        
 
Girls Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Emily          16 Twisters-MR          2:04.51    2:09.87        
                  29.95     1:02.38 (32.43)     1:36.47 (34.09)     2:09.87 (33.40)
  2 Liew, Briana              16 UN-MR                2:12.35    2:11.91        
                  30.73     1:04.41 (33.68)     1:38.41 (34.00)     2:11.91 (33.50)
  3 Egan, Orla                15 Twisters-MR          2:11.69    2:13.90        
                  31.87     1:05.53 (33.66)     1:40.07 (34.54)     2:13.90 (33.83)
  4 Langaman, Jolina          16 NYCC-MR              2:11.60    2:16.09        
                  31.85     1:05.94 (34.09)     1:40.90 (34.96)     2:16.09 (35.19)
  5 Guo, Eva                  17 Twisters-MR          2:18.74    2:18.70        
                  32.82     1:07.52 (34.70)     1:43.10 (35.58)     2:18.70 (35.60)
  6 Simpson-Santoro, Aurelia  15 UN-MR                2:13.33    2:18.96        
                  32.33     1:07.46 (35.13)     1:43.69 (36.23)     2:18.96 (35.27)
  7 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          2:25.44    2:20.91        
                  32.86     1:08.20 (35.34)     1:44.69 (36.49)     2:20.91 (36.22)
  8 LePique, Maya             15 RedTails-MR          2:19.11    2:22.82        
                  32.78     1:09.54 (36.76)     1:46.27 (36.73)     2:22.82 (36.55)
  9 Youssef, Lara             16 Twisters-MR          2:14.20    2:23.14        
                  33.01     1:08.76 (35.75)     1:46.50 (37.74)     2:23.14 (36.64)
 10 Karabees-Lamer, Devon     15 NYCC-MR              2:20.61    2:24.43        
                  28.17     1:10.11 (41.94)     1:48.32 (38.21)     2:24.43 (36.11)
 11 Sandoval, Candela         15 QNS-MR               2:21.82    2:27.41        
                  35.39     1:12.19 (36.80)     1:49.65 (37.46)     2:27.41 (37.76)
 12 Hyun, Faith               13 GATE-MR              2:25.48    2:28.27        
                  34.92     1:12.16 (37.24)     1:50.57 (38.41)     2:28.27 (37.70)
 13 Edwards, Inga             15 NYCC-MR              2:26.55    2:28.50        
                  34.63     1:12.51 (37.88)     1:51.62 (39.11)     2:28.50 (36.88)
 14 Maffucci, Ava             15 RA-MR                2:19.32    2:29.88        
                  34.33     1:11.97 (37.64)     1:51.24 (39.27)     2:29.88 (38.64)
 15 Ugarte, Olivia            15 FLY-MR               2:30.03    2:30.44        
                  34.84     1:13.00 (38.16)     1:51.90 (38.90)     2:30.44 (38.54)
 16 McNamara, Jane            15 QNS-MR               2:30.00    2:33.73        
                  35.11     1:14.23 (39.12)     1:54.37 (40.14)     2:33.73 (39.36)
 17 Monica, Amelia            17 RA-MR                2:25.91    2:33.96        
                  35.63     1:14.27 (38.64)     1:54.41 (40.14)     2:33.96 (39.55)
 18 Levey, Naomi              16 NYCC-MR              2:30.00    2:35.28        
                  36.84   2:35.28 (1:58.44)                                        
 19 Leung, Elli               15 FLY-MR               2:36.34    2:39.98        
                  38.95     1:19.96 (41.01)     2:00.72 (40.76)     2:39.98 (39.26)
 20 Lee, Elle                 16 NYCC-MR              2:30.00    3:02.03        
                  41.55   3:02.03 (2:20.48)                                        
 -- Lau, Anabelle             15 QNS-MR               2:23.39         NS        
 
Girls Open 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:18.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Catherine            16 Twisters-MR          1:06.28    1:07.41        
                  31.56     1:07.41 (35.85)                                        
  2 Liew, Briana              16 UN-MR                1:07.12    1:07.53        
                  32.90     1:07.53 (34.63)                                        
  3 Guo, Eva                  17 Twisters-MR          1:07.50    1:08.45        
                  32.52     1:08.45 (35.93)                                        
  4 Egan, Orla                15 Twisters-MR          1:10.23    1:09.44        
                  32.82     1:09.44 (36.62)                                        
  5 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          1:09.69    1:10.93        
                  33.68     1:10.93 (37.25)                                        
  6 Ugarte, Olivia            15 FLY-MR               1:09.01    1:12.20        
                  33.58     1:12.20 (38.62)                                        
  7 Guarnieri, Emma           16 RA-MR                1:12.07    1:13.36        
  8 Parsons, Kristina         27 NYAC-MR              1:09.06    1:14.22        
                  34.56     1:14.22 (39.66)                                        
  9 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          1:17.44    1:16.14        
                  35.92     1:16.14 (40.22)                                        
 10 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:15.17    1:16.28        
                  36.88     1:16.28 (39.40)                                        
 11 Juang, Samantha           17 FLY-MR               1:20.00    1:24.13        
                  40.24     1:24.13 (43.89)                                        
 -- Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               1:18.00         NS        
 
Girls Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:48.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liew, Briana              16 UN-MR                2:25.40    2:25.83        
                  33.88     1:10.78 (36.90)     1:48.18 (37.40)     2:25.83 (37.65)
  2 Guo, Eva                  17 Twisters-MR          2:25.75    2:26.44        
                  32.61     1:09.73 (37.12)     1:47.81 (38.08)     2:26.44 (38.63)
  3 Guarnieri, Emma           16 RA-MR                2:30.67    2:34.10        
                  34.43     1:12.93 (38.50)   2:34.10 (1:21.17)                    
  4 Ripley, Rachel            27 NYAC-MR              2:18.79    2:36.39        
                  35.16     1:14.30 (39.14)     1:54.51 (40.21)     2:36.39 (41.88)
  5 Healy, Sierra             12 HYB-MR               2:48.00    2:37.33        
                                1:16.64 ( )     1:57.42 (40.78)     2:37.33 (39.91)
  6 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          2:47.35    2:38.69        
                  35.88     1:15.41 (39.53)     1:58.07 (42.66)     2:38.69 (40.62)
  7 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                2:40.04    2:38.96        
                  36.02     1:16.26 (40.24)     1:57.54 (41.28)     2:38.96 (41.42)
  8 Ugarte, Olivia            15 FLY-MR               2:33.86    2:39.20        
                  35.32     1:15.76 (40.44)     1:57.27 (41.51)     2:39.20 (41.93)
  9 Youssef, Lara             16 Twisters-MR          2:46.67    2:44.47        
                  37.16     1:18.68 (41.52)     2:01.72 (43.04)     2:44.47 (42.75)
 10 Haimson, Emma             12 Twisters-MR          2:47.85    2:46.75        
                  36.95     1:18.91 (41.96)     2:03.16 (44.25)     2:46.75 (43.59)
 11 LePique, Maya             15 RedTails-MR          2:47.42    2:47.75        
 12 Kovacs, Bella             15 QNS-MR               2:47.89    2:49.88        
                  37.87     1:21.51 (43.64)     2:05.92 (44.41)     2:49.88 (43.96)
 13 McNamara, Jane            15 QNS-MR               2:48.00    2:53.50        
                  38.51   2:53.50 (2:14.99)                                        
 14 Monica, Amelia            17 RA-MR                2:47.32    2:53.73        
                  38.85     1:22.70 (43.85)     2:08.58 (45.88)     2:53.73 (45.15)
 15 Wu, Samantha              16 FLY-MR               2:58.32    2:55.34        
                  39.39     1:23.72 (44.33)     2:09.80 (46.08)     2:55.34 (45.54)
 16 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               2:48.00    2:58.22        
                  40.45     1:25.15 (44.70)     2:12.62 (47.47)     2:58.22 (45.60)
 -- Evans, Amelia             16 RA-MR                2:47.56         NS        
 
Girls Open 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:08.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce               24 Twisters-MR            52.98      54.94        
                  25.61       54.94 (29.33)                                        
  2 Chong, Vanessa            15 Twisters-MR            54.63      56.39        
                  25.97       56.39 (30.42)                                        
  3 Larson, Nikki             24 NYAC-MR                54.76      57.17        
                  26.73       57.17 (30.44)                                        
  4 Mcdonald, Liz             24 NYAC-MR                57.37      58.12        
                  27.31       58.12 (30.81)                                        
  5 Youssef, Lara             16 Twisters-MR            57.49      58.32        
                  27.09       58.32 (31.23)                                        
  6 Rodriguez, Emily          16 Twisters-MR            58.93      59.71        
                  27.45       59.71 (32.26)                                        
  7 Fittin, Annie             29 NYAC-MR                56.68    1:00.09        
  8 Liew, Briana              16 UN-MR                  59.46    1:00.38        
                  27.56     1:00.38 (32.82)                                        
  9 Guo, Eva                  17 Twisters-MR          1:02.56    1:01.55        
                  20.22     1:01.55 (41.33)                                        
 10 Pigot, Chin               25 NYAC-MR              1:00.84    1:02.04        
                  31.82     1:02.04 (30.22)                                        
 11 Egan, Orla                15 Twisters-MR          1:04.59    1:03.86        
                  29.45     1:03.86 (34.41)                                        
 12 Moeslinger, Natasha       16 UN-MR                1:01.44    1:04.24        
                  29.64     1:04.24 (34.60)                                        
 13 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          1:03.67    1:04.95        
                  30.44     1:04.95 (34.51)                                        
 14 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                1:02.24    1:05.68        
 15 Montgomery, Bridget       17 QNS-MR               1:03.20    1:06.30        
                  30.65     1:06.30 (35.65)                                        
 16 Kwon, Michelle            15 FLY-MR               1:06.62    1:06.50        
                  31.37     1:06.50 (35.13)                                        
 17 Aclao, Joromya            15 QNS-MR               1:04.67    1:07.22        
                  30.61     1:07.22 (36.61)                                        
 18 Conlan, Olivia            15 QNS-MR               1:06.57    1:07.50        
                  30.81     1:07.50 (36.69)                                        
 19 Maffucci, Ava             15 RA-MR                1:07.58    1:09.28        
                  31.99     1:09.28 (37.29)                                        
 20 Monica, Amelia            17 RA-MR                1:07.87    1:14.19        
                  34.25     1:14.19 (39.94)                                        
 21 Ugarte, Olivia            15 FLY-MR               1:15.00    1:14.52        
                  33.73     1:14.52 (40.79)                                        
 
Girls Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce               24 Twisters-MR          2:01.95    2:01.53        
                  27.09       57.90 (30.81)     1:29.28 (31.38)     2:01.53 (32.25)
  2 Youssef, Lara             16 Twisters-MR          2:08.88    2:12.05        
                  28.35     1:01.37 (33.02)     1:36.54 (35.17)     2:12.05 (35.51)
  3 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          2:29.75    2:17.29        
                  29.89     1:04.20 (34.31)     1:40.37 (36.17)     2:17.29 (36.92)
  4 Conlan, Olivia            15 QNS-MR               2:20.51    2:21.15        
                  18.65     1:06.67 (48.02)     1:44.03 (37.36)     2:21.15 (37.12)
  5 Langaman, Jolina          16 NYCC-MR              2:15.15    2:21.43        
                  21.21     1:06.54 (45.33)     1:43.65 (37.11)     2:21.43 (37.78)
  6 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                2:20.54    2:27.86        
                  30.16     1:06.47 (36.31)     1:46.53 (40.06)     2:27.86 (41.33)
  7 Kwon, Michelle            15 FLY-MR               2:41.10    2:38.76        
                  33.06     1:12.10 (39.04)     1:55.51 (43.41)     2:38.76 (43.25)
 
Girls Open 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Eva                  17 Twisters-MR          2:13.50    2:12.97        
                  30.11                             1:49.78 ( )     2:12.97 (23.19)
  2 Durmer, Haley             24 NYAC-MR              2:01.52    2:13.10        
                  27.92     1:02.30 (34.38)     1:41.51 (39.21)     2:13.10 (31.59)
  3 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          2:17.34    2:16.85        
                  30.00     1:05.48 (35.48)     1:44.47 (38.99)     2:16.85 (32.38)
  4 Guarnieri, Emma           16 RA-MR                2:14.37    2:21.11        
                  30.52     1:07.57 (37.05)     1:47.48 (39.91)     2:21.11 (33.63)
  5 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                2:18.95    2:21.78        
                  30.56                             1:49.03 ( )     2:21.78 (32.75)
  6 Youssef, Lara             16 Twisters-MR          2:14.99    2:22.66        
                  27.92     1:03.66 (35.74)     1:49.04 (45.38)     2:22.66 (33.62)
  7 Healy, Sierra             12 HYB-MR               2:24.33    2:27.27        
                  33.10     1:12.36 (39.26)   2:27.27 (1:14.91)                    
  8 Wang, Kristina            17 RA-MR                2:23.49    2:31.70        
                  31.69     1:09.93 (38.24)     1:58.04 (48.11)     2:31.70 (33.66)
  9 Maffucci, Ava             15 RA-MR                2:29.45    2:32.10        
                  31.64     1:09.89 (38.25)     1:59.44 (49.55)     2:32.10 (32.66)
 10 Monica, Amelia            17 RA-MR                2:29.65    2:33.17        
                  32.39     1:11.66 (39.27)     1:57.47 (45.81)     2:33.17 (35.70)
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:18.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla                15 Twisters-MR          4:34.14    4:37.76        
                  31.51     1:07.86 (36.35)     1:43.89 (36.03)     2:18.79 (34.90)
        2:58.02 (39.23)     3:38.03 (40.01)     4:08.46 (30.43)     4:37.76 (29.30)
  2 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                4:52.63    4:55.97        
                                                    1:45.98 ( )                    
                                3:50.79 ( )   4:55.97 (1:05.18)                    
  3 Guarnieri, Emma           16 RA-MR                4:45.77    4:57.94        
                                1:10.08 ( )     1:50.48 (40.40)     2:30.38 (39.90)
        3:12.15 (41.77)     3:51.26 (39.11)     4:25.02 (33.76)     4:57.94 (32.92)
  4 Youssef, Lara             16 Twisters-MR          4:50.61    4:58.44        
                  28.82     1:02.91 (34.09)     1:41.15 (38.24)     2:18.75 (37.60)
        3:05.65 (46.90)     3:50.75 (45.10)     4:25.18 (34.43)     4:58.44 (33.26)
  5 WU, Julian                12 Twisters-MR          5:11.69    5:02.77        
                                1:07.53 ( )     1:47.62 (40.09)     2:27.78 (40.16)
        3:11.03 (43.25)     3:54.22 (43.19)     4:29.17 (34.95)     5:02.77 (33.60)
  6 Healy, Sierra             12 HYB-MR               5:10.55    5:10.15        
                  33.54     1:14.42 (40.88)     1:54.86 (40.44)     2:34.73 (39.87)
        3:16.92 (42.19)     3:59.75 (42.83)     4:35.33 (35.58)     5:10.15 (34.82)
  7 Maffucci, Ava             15 RA-MR                5:17.89    5:26.26        
                  31.62     1:10.71 (39.09)     1:51.11 (40.40)     2:31.95 (40.84)
        3:24.14 (52.19)     4:16.07 (51.93)     4:50.42 (34.35)     5:26.26 (35.84)
 
Girls Open 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:38.32    1:39.01        
     1) Chong, Vanessa 15               2) Egan, Orla 15                  
     3) Rodriguez, Emily 16             4) Kwok, Joyce 24                 
                  24.70       49.77 (25.07)     1:15.20 (25.43)     1:39.01 (23.81)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    1:41.75    1:42.25        
     1) Pusing, Aizel 13                2) Miao, Chelsea 14               
     3) Youssef, Lara 16                4) Guo, Eva 17                    
                  27.05       50.27 (23.22)     1:15.77 (25.50)     1:42.25 (26.48)
  3 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  1:47.20    1:49.94        
     1) Saliou, Julienne 14             2) Sanchez, Simone 14             
     3) Healy, Sierra 12                4) Montefusco, Kathryn 13         
                                1:03.17 ( )     1:49.94 (46.77)                    
  4 Queens Aquatic Club-MR  'A'                       1:46.53    1:50.98        
     1) Conlan, Olivia 15               2) Montgomery, Bridget 17         
     3) Park, Song-Yi 13                4) Aclao, Joromya 15              
                  27.99       55.30 (27.31)     1:25.14 (29.84)     1:50.98 (25.84)
  5 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:50.50    1:51.83        
     1) Mamak, Marisa 13                2) Ugarte, Olivia 15              
     3) Kwon, Michelle 15               4) Lin, Nettie 13                 
                  26.73       55.65 (28.92)     1:23.99 (28.34)     1:51.83 (27.84)
  6 Flushing YMCA-MR  'B'                             1:56.03    1:58.19        
     1) Chang, Chloe 14                 2) Wu, Samantha 16                
     3) Lee, Pearl 13                   4) Battle, Jada 14                
                  31.88     1:00.89 (29.01)     1:28.39 (27.50)     1:58.19 (29.80)
 
Girls Open 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    3:31.04    3:35.61        
     1) Chong, Vanessa 15               2) Fan, Catherine 16              
     3) Egan, Orla 15                   4) Kwok, Joyce 24                 
                  26.45       54.73 (54.73)     1:20.73 (26.00)     1:48.59 (53.86)
        2:14.80 (26.21)     2:42.83 (54.24)     3:07.92 (25.09)     3:35.61 (52.78)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    3:42.77    3:45.09        
     1) Miao, Chelsea 14                2) Youssef, Lara 16               
     3) Guo, Eva 17                     4) Rodriguez, Emily 16            
                  26.69       55.32 (55.32)     1:22.07 (26.75)     1:52.00 (56.68)
        2:19.37 (27.37)     2:50.09 (58.09)     3:15.83 (25.74)     3:45.09 (55.00)
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'                3:50.00    4:09.62        
     1) Langaman, Jolina 16             2) Levey, Naomi 16                
     3) Edwards, Inga 15                4) Karabees-Lamer, Devon 15       
                  29.75   1:01.55 (1:01.55)     1:30.75 (29.20)   2:03.48 (1:01.93)
        2:33.33 (29.85)   3:08.22 (1:04.74)     3:36.70 (28.48)   4:09.62 (1:01.40)
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                             4:07.12    4:11.30        
     1) Chan, Sarah 15                  2) Ugarte, Olivia 15              
     3) Kwon, Michelle 15               4) Leung, Elli 15                 
                  29.63   1:02.67 (1:02.67)     1:31.71 (29.04)   2:04.51 (1:01.84)
        2:32.35 (27.84)   3:05.58 (1:01.07)     3:37.80 (32.22)   4:11.30 (1:05.72)
 -- Queens Aquatic Club-MR  'A'                       3:48.76         DQ        
     1) Aclao, Joromya 15               2) Lau, Anabelle 15               
     3) Sandoval, Candela 15            4) Conlan, Olivia 15              
                  28.26       59.22 (59.22)     1:24.23 (25.01)     1:58.60 (59.38)
        2:30.14 (31.54)   2:58.68 (1:00.08)     3:57.17 (58.49)        DQ (1:19.49)
 -- Rivertown Aquatics-MR  'A'                        3:45.24         NS        
     1) Wang, Kristina 17               2) Guarnieri, Emma 16             
     3) Pence, Emily 17                 4) Nichols, Mary 17               
 
Girls Open 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:47.77    1:48.45        
     1) Fan, Catherine 16               2) Chong, Vanessa 15              
     3) Kwok, Joyce 24                  4) Egan, Orla 15                  
                  26.87       58.51 (31.64)     1:23.79 (25.28)     1:48.45 (24.66)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    1:54.00    1:57.76        
     1) Guo, Eva 17                     2) Rodriguez Andersen, Caroline 15
     3) Youssef, Lara 16                4) Miao, Chelsea 14               
                  40.80     1:10.28 (29.48)     1:27.37 (17.09)     1:57.76 (30.39)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:58.54    2:02.30        
     1) Wang, Kristina 17               2) Guarnieri, Emma 16             
     3) Ramirez, Nicole 15              4) Maffucci, Ava 15               
                  31.65     1:05.48 (33.83)     1:35.62 (30.14)     2:02.30 (26.68)
  4 Queens Aquatic Club-MR  'A'                       2:05.51    2:02.59        
     1) Sandoval, Candela 15            2) Aclao, Joromya 15              
     3) Conlan, Olivia 15               4) Li, Madison 16                 
                  29.92     1:06.27 (36.35)     1:35.84 (29.57)     2:02.59 (26.75)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Linus                10 FLY-MR                 28.31      28.20        
  2 Hashem, Fahd              10 GATE-MR                30.16      29.75        
  3 Shao, Oliver              10 QNS-MR                 30.92      29.85        
  4 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 29.75      30.15        
  5 Corcuera, Christian       10 Twisters-MR            30.46      30.84        
  6 Shao, Julien              10 QNS-MR                 31.93      31.30        
  7 Dissanayake, Ryan         10 FLY-MR                 31.01      31.40        
  8 Ding, Charlie             10 FLY-MR                 31.02      31.49        
  9 Chang, Matthew            10 FLY-MR                 31.80      32.04        
 10 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 32.23      32.24        
 11 Gal, Keahi                10 NYCC-MR                37.00      32.85        
 12 Bowen, Julian              9 Twisters-MR            34.16      32.96        
 13 Froehlich, Joseph          9 Tmsuffolk-MR           34.44      33.57        
 14 Sivin, Alec               10 Tmsuffolk-MR           35.81      34.10        
 15 Borukhov, Elan            10 QNS-MR                 36.23      34.40        
 16 Bisono, Aaron              9 FLY-MR                 34.77      34.53        
 17 Parikh, Vihaan             9 NYCC-MR                33.00      35.02        
 18 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           35.25      35.06        
 19 Pace, George              10 FLY-MR                 34.19      35.22        
 20 Zheng, Jeremy             10 Twisters-MR            35.25      35.59        
 21 Reynolds, Owen            10 RedTails-MR            32.41      35.67        
 22 Turi, Abel                10 RedTails-MR            36.64      36.47        
 23 Lee, Crane                 9 FLY-MR                 36.71      37.22        
 24 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR           37.57      37.58        
 25 Graham, Jasper             9 RedTails-MR            39.75      37.73        
 26 Garcia, Angel             10 UN-MR                  39.09      38.12        
 27 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR            41.26      38.44        
 28 Drencko, Nicholas          9 Twisters-MR               NT      39.25        
 29 Tong, Justin               9 QNS-MR                 39.64      39.81        
 30 Krishnan, Ajay            10 FLY-MR                 39.59      40.03        
 31 Man, Daniel                9 FLY-MR                 42.10      41.05        
 32 Eisner, Parker             9 Tmsuffolk-MR           49.95      41.74        
 33 Organisciak, Ksavery       9 Twisters-MR            44.60      42.22        
 34 Wozniak, Aidan            10 GATE-MR                42.12      42.64        
 35 Ji, Edward                 9 Tmsuffolk-MR           41.62      44.10        
 36 Saffer, Mitchell           9 Tmsuffolk-MR           42.24      45.70        
 37 Campagna, Carmelo          9 Tmsuffolk-MR           44.96      46.18        
 38 Vapnyar, Nicholas          9 UN-MR                1:00.93      48.11        
 39 Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR           54.95      49.28        
 40 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR                 42.58      52.92        
 41 Kim, Anthony               9 Tmsuffolk-MR           56.95      58.56        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:10.48    1:05.29        
                  29.84     1:05.29 (35.45)                                        
  2 Shao, Oliver              10 QNS-MR               1:05.85    1:06.07        
                  31.50     1:06.07 (34.57)                                        
  3 Chan, Aidan               10 FLY-MR               1:07.04    1:06.31        
                  32.36     1:06.31 (33.95)                                        
  4 Hashem, Fahd              10 GATE-MR              1:09.00    1:06.62        
                  31.40     1:06.62 (35.22)                                        
  5 Dissanayake, Ryan         10 FLY-MR               1:12.74    1:08.22        
                  32.42     1:08.22 (35.80)                                        
  6 Wang, Jason                9 HYB-MR               1:12.16    1:09.57        
                  32.35     1:09.57 (37.22)                                        
  7 Ding, Charlie             10 FLY-MR               1:10.71    1:09.82        
                  32.75     1:09.82 (37.07)                                        
  8 Chang, Matthew            10 FLY-MR               1:11.82    1:09.86        
                  32.59     1:09.86 (37.27)                                        
  9 Shao, Julien              10 QNS-MR               1:16.81    1:10.01        
                  32.61     1:10.01 (37.40)                                        
 10 Jiang, Junyi              10 FLY-MR               1:16.49    1:12.43        
                  35.12     1:12.43 (37.31)                                        
 11 Ratling, Kunga            10 Twisters-MR          1:11.70    1:12.65        
                  33.49     1:12.65 (39.16)                                        
 12 Minchala, Ismael          10 FLY-MR               1:15.09    1:13.66        
                  35.05     1:13.66 (38.61)                                        
 13 Lee, Ethan                 9 GATE-MR              1:22.58    1:14.38        
                  34.96     1:14.38 (39.42)                                        
 14 Bowen, Julian              9 Twisters-MR          1:15.44    1:15.44        
                  35.43     1:15.44 (40.01)                                        
 15 Reynolds, Owen            10 RedTails-MR          1:17.86    1:16.27        
                  36.27     1:16.27 (40.00)                                        
 16 Froehlich, Joseph          9 Tmsuffolk-MR         1:16.22    1:17.22        
 17 Bisono, Aaron              9 FLY-MR               1:28.33    1:17.74        
                  36.48     1:17.74 (41.26)                                        
 18 Tortora, Patrick           9 HYB-MR               1:20.68    1:17.81        
                  37.02     1:17.81 (40.79)                                        
 18 Han, Ethan                10 GATE-MR              1:39.70    1:17.81        
                  36.83     1:17.81 (40.98)                                        
 20 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:19.74    1:18.02        
                  36.93     1:18.02 (41.09)                                        
 21 Sivin, Alec               10 Tmsuffolk-MR         1:18.62    1:18.63        
                  37.83     1:18.63 (40.80)                                        
 22 O'Brien, Patrick          10 HYB-MR               1:28.40    1:19.41        
                  37.64     1:19.41 (41.77)                                        
 23 Rose, Wylie               10 RA-MR                1:21.84    1:19.96        
                  38.68     1:19.96 (41.28)                                        
 24 Turi, Abel                10 RedTails-MR          1:23.61    1:20.21        
                  38.98     1:20.21 (41.23)                                        
 25 Pace, George              10 FLY-MR               1:22.87    1:21.31        
                  38.50     1:21.31 (42.81)                                        
 26 Zheng, Jeremy             10 Twisters-MR          1:20.71    1:22.24        
                  38.50     1:22.24 (43.74)                                        
 27 Graham, Jasper             9 RedTails-MR          1:50.09    1:22.44        
                  40.30     1:22.44 (42.14)                                        
 28 Garcia, Angel             10 UN-MR                1:26.13    1:23.65        
                  40.48     1:23.65 (43.17)                                        
 29 Lee, Crane                 9 FLY-MR               1:36.35    1:27.08        
                  40.80     1:27.08 (46.28)                                        
 30 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR               1:38.31    1:27.41        
                  41.15     1:27.41 (46.26)                                        
 31 Mitchell, Ethan           10 HYB-MR               1:38.66    1:27.58        
 32 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR               NT    1:28.35        
                  41.84     1:28.35 (46.51)                                        
 33 Lalley, Jack              10 QNS-MR               1:26.25    1:28.42        
                  41.40     1:28.42 (47.02)                                        
 34 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         1:41.56    1:29.63        
 35 Wozniak, Aidan            10 GATE-MR              1:39.00    1:30.50        
                  41.45     1:30.50 (49.05)                                        
 36 Krishnan, Ajay            10 FLY-MR               1:30.62    1:30.56        
                  43.08     1:30.56 (47.48)                                        
 37 Man, Daniel                9 FLY-MR                    NT    1:33.26        
                  44.86     1:33.26 (48.40)                                        
 38 Organisciak, Ksavery       9 Twisters-MR               NT    1:35.56        
                  43.34     1:35.56 (52.22)                                        
 39 Eisner, Parker             9 Tmsuffolk-MR         1:54.90    1:35.82        
                  46.49     1:35.82 (49.33)                                        
 40 Sanchez, Adrian            9 FLY-MR               1:46.70    1:36.19        
                  42.38     1:36.19 (53.81)                                        
 41 Saffer, Mitchell           9 Tmsuffolk-MR         1:52.67    1:48.00        
                  46.91   1:48.00 (1:01.09)                                        
 42 Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR         1:58.94    1:57.73        
                  55.64   1:57.73 (1:02.09)                                        
 43 Vapnyar, Nicholas          9 UN-MR                2:03.95    2:01.07        
                  53.27   2:01.07 (1:07.80)                                        
 44 Kim, Anthony               9 Tmsuffolk-MR         1:59.90    2:17.70        
                1:03.35   2:17.70 (1:14.35)                                        
 -- Chung, Kevin               9 GATE-MR              1:32.29         NS        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shao, Oliver              10 QNS-MR               2:57.31    2:24.20        
                  32.65     1:09.22 (36.57)     1:46.91 (37.69)     2:24.20 (37.29)
  2 Chan, Aidan               10 FLY-MR               2:30.41    2:25.09        
                  32.69     1:09.20 (36.51)     1:48.13 (38.93)     2:25.09 (36.96)
  3 Lin, Linus                10 FLY-MR               2:27.91    2:26.61        
                  31.89     1:09.29 (37.40)     1:48.84 (39.55)     2:26.61 (37.77)
  4 Chang, Matthew            10 FLY-MR               2:34.79    2:33.38        
                  33.22     1:11.90 (38.68)     1:53.84 (41.94)     2:33.38 (39.54)
  5 Sungrab, Henry            10 Twisters-MR          2:55.82    2:34.26        
                  33.68     1:12.94 (39.26)     1:54.61 (41.67)     2:34.26 (39.65)
  6 Wang, Jason                9 HYB-MR               2:42.20    2:34.56        
                  32.76     1:12.40 (39.64)     1:54.74 (42.34)     2:34.56 (39.82)
  7 Ding, Charlie             10 FLY-MR               2:35.26    2:36.89        
                  33.73     1:13.68 (39.95)     1:56.44 (42.76)     2:36.89 (40.45)
  8 Jiang, Junyi              10 FLY-MR               2:44.91    2:37.21        
                  35.45     1:15.93 (40.48)     1:58.26 (42.33)     2:37.21 (38.95)
  9 Zhang, Philip             10 GATE-MR              3:08.26    2:40.06        
                  35.07     1:16.67 (41.60)     1:59.20 (42.53)     2:40.06 (40.86)
 10 Dissanayake, Ryan         10 FLY-MR               2:46.47    2:40.43        
                  35.89     1:16.23 (40.34)     1:58.60 (42.37)     2:40.43 (41.83)
 11 Froehlich, Joseph          9 Tmsuffolk-MR         3:00.95    2:46.90        
                  37.99     1:20.72 (42.73)     2:05.14 (44.42)     2:46.90 (41.76)
 12 Sivin, Alec               10 Tmsuffolk-MR         3:02.95    2:48.00        
                  37.59     1:21.13 (43.54)     2:06.09 (44.96)     2:48.00 (41.91)
 13 Taylor, Samuel            10 NYCC-MR              2:59.20    2:48.04        
                  38.52     1:22.17 (43.65)     2:06.69 (44.52)     2:48.04 (41.35)
 14 Bisono, Aaron              9 FLY-MR                    NT    2:51.24        
                  36.14     1:19.69 (43.55)     2:05.52 (45.83)     2:51.24 (45.72)
 15 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         3:02.95    2:55.91        
                  39.06     1:23.61 (44.55)     2:10.83 (47.22)     2:55.91 (45.08)
 16 Truong, Koa                9 QNS-MR               3:00.20    2:58.93        
                  38.59     1:24.67 (46.08)     2:12.30 (47.63)     2:58.93 (46.63)
 17 Pace, George              10 FLY-MR                    NT    3:06.80        
                  40.62     1:28.26 (47.64)     2:19.79 (51.53)     3:06.80 (47.01)
 18 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         3:15.90    3:09.05        
                  38.20     1:29.66 (51.46)     2:21.73 (52.07)     3:09.05 (47.32)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corcuera, Christian       10 Twisters-MR            36.35      35.48        
  2 Lee, Ethan                 9 GATE-MR                36.98      36.09        
  3 Shao, Julien              10 QNS-MR                 38.42      37.11        
  4 Borukhov, Elan            10 QNS-MR                 37.45      37.76        
  5 Sungrab, Henry            10 Twisters-MR            37.81      37.88        
  6 Han, Ethan                10 GATE-MR                54.35      38.70        
  7 Froehlich, Joseph          9 Tmsuffolk-MR           40.39      39.41        
  8 Truong, Koa                9 QNS-MR                 41.70      40.38        
  9 Zhang, Philip             10 GATE-MR                41.29      40.67        
 10 Parikh, Vihaan             9 NYCC-MR                40.00      41.49        
 11 Turi, Abel                10 RedTails-MR            41.14      41.71        
 12 Gal, Keahi                10 NYCC-MR                40.00      41.77        
 13 Bowen, Julian              9 Twisters-MR            41.95      41.81        
 14 Bisono, Aaron              9 FLY-MR                 44.44      43.05        
 15 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR            46.19      43.27        
 16 Garcia, Angel             10 UN-MR                  46.75      43.29        
 17 Sivin, Alec               10 Tmsuffolk-MR           43.78      43.45        
 18 Krishnan, Ajay            10 FLY-MR                 45.04      43.56        
 19 Taylor, Samuel            10 NYCC-MR                45.24      43.91        
 20 Zheng, Jeremy             10 Twisters-MR            43.99      43.99        
 21 Reynolds, Owen            10 RedTails-MR            41.18      44.38        
 22 Pace, George              10 FLY-MR                 44.05      45.51        
 23 Organisciak, Ksavery       9 Twisters-MR            48.86      46.58        
 24 Tong, Justin               9 QNS-MR                 47.91      46.86        
 25 Wozniak, Aidan            10 GATE-MR                50.86      47.23        
 26 Man, Daniel                9 FLY-MR                 47.42      47.63        
 27 Graham, Jasper             9 RedTails-MR            51.70      48.07        
 28 Drencko, Nicholas          9 Twisters-MR            45.39      48.28        
 29 Eisner, Parker             9 Tmsuffolk-MR           51.90      48.57        
 30 Ji, Edward                 9 Tmsuffolk-MR           50.95      49.86        
 31 Saffer, Mitchell           9 Tmsuffolk-MR           52.70      50.60        
 32 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR                 51.26      50.75        
 33 Campagna, Carmelo          9 Tmsuffolk-MR           55.46      52.32        
 34 Kim, Anthony               9 Tmsuffolk-MR         1:01.95      54.97        
 35 Vapnyar, Nicholas          9 UN-MR                1:01.89      57.21        
 36 Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR           59.96      57.26        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:20.30    1:13.69        
                  35.35     1:13.69 (38.34)                                        
  2 Jiang, Junyi              10 FLY-MR               1:21.91    1:20.19        
                  40.08     1:20.19 (40.11)                                        
  3 Chang, Matthew            10 FLY-MR               1:23.36    1:22.45        
                  39.11     1:22.45 (43.34)                                        
  4 Wang, Jason                9 HYB-MR               1:26.33    1:22.92        
                  40.14     1:22.92 (42.78)                                        
  5 Ding, Charlie             10 FLY-MR               1:26.70    1:24.14        
                  40.97     1:24.14 (43.17)                                        
  6 Minchala, Ismael          10 FLY-MR               1:24.05    1:24.85        
  7 Lee, Ethan                 9 GATE-MR              1:34.63    1:27.07        
                  40.77     1:27.07 (46.30)                                        
  8 Froehlich, Joseph          9 Tmsuffolk-MR         1:32.14    1:27.81        
                  41.51     1:27.81 (46.30)                                        
  9 Han, Ethan                10 GATE-MR              1:28.00    1:29.77        
 10 Rose, Wylie               10 RA-MR                1:37.80    1:30.66        
                  43.68     1:30.66 (46.98)                                        
 11 Truong, Koa                9 QNS-MR               1:30.95    1:32.06        
 12 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:42.81    1:38.05        
                  49.05     1:38.05 (49.00)                                        
 13 Pace, George              10 FLY-MR                    NT    1:40.30        
                  49.86     1:40.30 (50.44)                                        
 14 Lee, Crane                 9 FLY-MR               1:43.13    1:40.38        
                  49.25     1:40.38 (51.13)                                        
 15 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR               2:12.60    1:44.98        
                  50.88     1:44.98 (54.10)                                        
 16 Kim, Anthony               9 Tmsuffolk-MR         2:10.90    2:10.68        
                1:01.76   2:10.68 (1:08.92)                                        
 -- Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR         2:01.98         DQ        
 -- Chung, Kevin               9 GATE-MR              1:26.00         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hashem, Fahd              10 GATE-MR                37.94      38.07        
  2 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 39.51      39.41        
  3 Shao, Oliver              10 QNS-MR                 39.68      39.63        
  4 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 42.92      42.76        
  5 Sungrab, Henry            10 Twisters-MR            44.85      43.00        
  6 Reynolds, Owen            10 RedTails-MR            46.69      45.04        
  7 Truong, Koa                9 QNS-MR                 45.17      45.93        
  8 Dissanayake, Ryan         10 FLY-MR                 46.73      45.99        
  9 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           48.30      46.21        
 10 Tsering, Jigdal           10 Twisters-MR            50.40      46.34        
 11 Lalley, Jack              10 QNS-MR                 46.41      49.93        
 12 Turi, Abel                10 RedTails-MR            48.85      50.32        
 13 Mitchell, Ethan           10 HYB-MR                 53.21      50.71        
 14 Sivin, Alec               10 Tmsuffolk-MR           49.64      50.82        
 15 Wozniak, Aidan            10 GATE-MR                59.74      50.85        
 16 Bowen, Julian              9 Twisters-MR            49.01      50.87        
 17 Pace, George              10 FLY-MR                 52.63      52.28        
 18 Krishnan, Ajay            10 FLY-MR                 52.45      52.43        
 19 Man, Daniel                9 FLY-MR                 56.48      53.21        
 20 Graham, Jasper             9 RedTails-MR            58.71      53.67        
 21 Tortora, Patrick           9 HYB-MR                 54.25      55.10        
 22 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR            59.42      55.30        
 23 Zheng, Jeremy             10 Twisters-MR            52.73      56.21        
 24 Organisciak, Ksavery       9 Twisters-MR               NT      57.34        
 25 Sanchez, Adrian            9 FLY-MR                 56.78      59.84        
 26 Saffer, Mitchell           9 Tmsuffolk-MR         1:05.08    1:03.59        
 27 Eisner, Parker             9 Tmsuffolk-MR         1:02.90    1:03.73        
 28 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         1:03.76    1:04.39        
 29 Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR           59.95    1:06.26        
 30 Vapnyar, Nicholas          9 UN-MR                1:05.92    1:09.52        
 -- Kim, Anthony               9 Tmsuffolk-MR         1:05.90         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hashem, Fahd              10 GATE-MR              1:23.00    1:24.07        
                  39.51     1:24.07 (44.56)                                        
  2 Chan, Aidan               10 FLY-MR               1:26.61    1:25.62        
                  41.13     1:25.62 (44.49)                                        
  3 Shao, Oliver              10 QNS-MR               1:29.23    1:26.98        
                  41.51     1:26.98 (45.47)                                        
  4 Corcuera, Christian       10 Twisters-MR          1:32.83    1:33.09        
                  24.67   1:33.09 (1:08.42)                                        
  5 Zhang, Philip             10 GATE-MR              1:43.13    1:37.51        
                  46.12     1:37.51 (51.39)                                        
  6 Truong, Koa                9 QNS-MR               1:40.23    1:37.83        
                  46.48     1:37.83 (51.35)                                        
  7 Jiang, Junyi              10 FLY-MR               1:46.64    1:38.31        
                  46.01     1:38.31 (52.30)                                        
  8 Wang, Jason                9 HYB-MR               1:39.49    1:38.42        
                  46.55     1:38.42 (51.87)                                        
  9 Reynolds, Owen            10 RedTails-MR          1:40.09    1:39.77        
                  48.36     1:39.77 (51.41)                                        
 10 Han, Ethan                10 GATE-MR              2:02.69    1:40.07        
                  46.09     1:40.07 (53.98)                                        
 11 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:44.85    1:40.12        
                  48.46     1:40.12 (51.66)                                        
 12 Ding, Charlie             10 FLY-MR               1:42.98    1:42.06        
                  47.53     1:42.06 (54.53)                                        
 13 Lee, Ethan                 9 GATE-MR              1:51.39    1:43.99        
                  48.89     1:43.99 (55.10)                                        
 14 Gal, Keahi                10 NYCC-MR              1:40.00    1:44.57        
                  48.73     1:44.57 (55.84)                                        
 15 Turi, Abel                10 RedTails-MR          1:44.97    1:45.45        
                  51.24     1:45.45 (54.21)                                        
 16 Borukhov, Elan            10 QNS-MR               1:47.91    1:46.04        
                  49.53     1:46.04 (56.51)                                        
 17 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT    1:46.13        
                  50.19     1:46.13 (55.94)                                        
 18 Bowen, Julian              9 Twisters-MR          1:50.59    1:46.97        
                  47.32     1:46.97 (59.65)                                        
 19 Parikh, Vihaan             9 NYCC-MR              1:35.00    1:48.69        
                  51.74     1:48.69 (56.95)                                        
 20 Graham, Jasper             9 RedTails-MR          2:00.09    1:52.54        
                  53.40     1:52.54 (59.14)                                        
 21 Wozniak, Aidan            10 GATE-MR              1:53.00    1:53.80        
                  53.73   1:53.80 (1:00.07)                                        
 22 Man, Daniel                9 FLY-MR                    NT    1:53.97        
                  53.70   1:53.97 (1:00.27)                                        
 23 Krishnan, Ajay            10 FLY-MR               1:58.18    1:54.31        
                  54.85     1:54.31 (59.46)                                        
 24 Zheng, Jeremy             10 Twisters-MR          1:58.15    1:57.10        
                  55.43   1:57.10 (1:01.67)                                        
 25 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         2:14.95    2:04.84        
                1:01.57   2:04.84 (1:03.27)                                        
 26 Garcia, Angel             10 UN-MR                2:07.50    2:05.78        
                  56.91   2:05.78 (1:08.87)                                        
 27 Saffer, Mitchell           9 Tmsuffolk-MR         2:05.94    2:10.39        
                1:02.75   2:10.39 (1:07.64)                                        
 28 Eisner, Parker             9 Tmsuffolk-MR         2:09.95    2:15.60        
                1:03.73   2:15.60 (1:11.87)                                        
 29 Ji, Edward                 9 Tmsuffolk-MR         2:01.90    2:16.85        
                  47.31   2:16.85 (1:29.54)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ratling, Kunga            10 Twisters-MR            32.30      32.06        
  2 Lin, Linus                10 FLY-MR                 32.89      32.86        
  3 Chang, Matthew            10 FLY-MR                 36.12      35.15        
  4 Minchala, Ismael          10 FLY-MR                 34.75      35.46        
  5 Dissanayake, Ryan         10 FLY-MR                 36.90      36.96        
  6 Sungrab, Henry            10 Twisters-MR            37.59      37.59        
  7 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 37.03      38.17        
  8 Ding, Charlie             10 FLY-MR                 39.09      38.24        
  9 Shao, Julien              10 QNS-MR                 36.96      38.41        
 10 Bowen, Julian              9 Twisters-MR            41.18      40.16        
 11 Lee, Ethan                 9 GATE-MR                38.40      40.99        
 12 Tsering, Jigdal           10 Twisters-MR            43.58      41.36        
 13 Froehlich, Joseph          9 Tmsuffolk-MR           39.67      42.63        
 14 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR           56.42      42.92        
 15 Turi, Abel                10 RedTails-MR            42.57      44.04        
 16 O'Brien, Patrick          10 HYB-MR                 50.86      46.11        
 17 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           46.37      46.39        
 18 Bisono, Aaron              9 FLY-MR                 44.95      47.00        
 19 Garcia, Angel             10 UN-MR                  45.44      49.96        
 20 Sanchez, Adrian            9 FLY-MR                 51.02      52.23        
 -- Chung, Kevin               9 GATE-MR                42.00         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:28.44    1:21.28        
                  35.38     1:21.28 (45.90)                                        
  2 Chang, Matthew            10 FLY-MR               1:26.57    1:21.56        
                  36.82     1:21.56 (44.74)                                        
  3 Sungrab, Henry            10 Twisters-MR          1:40.77    1:26.18        
                  38.19     1:26.18 (47.99)                                        
  4 Wang, Jason                9 HYB-MR               1:36.68    1:30.45        
                  39.77     1:30.45 (50.68)                                        
  5 Lee, Ethan                 9 GATE-MR              1:30.00    1:32.18        
                  41.40     1:32.18 (50.78)                                        
  6 Dissanayake, Ryan         10 FLY-MR               1:45.18    1:33.19        
                  40.35     1:33.19 (52.84)                                        
  7 Shao, Julien              10 QNS-MR               1:28.14    1:35.41        
                  41.32     1:35.41 (54.09)                                        
  8 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT    1:37.84        
                  43.48     1:37.84 (54.36)                                        
  9 Taylor, Samuel            10 NYCC-MR              1:43.59    1:41.10        
                  47.94     1:41.10 (53.16)                                        
 10 Tong, Justin               9 QNS-MR                    NT    2:12.52        
                  41.95   2:12.52 (1:30.57)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ratling, Kunga            10 Twisters-MR          1:18.39    1:16.08        
  1 Shao, Oliver              10 QNS-MR               1:17.12    1:16.08        
                  34.86     1:16.08 (41.22)                                        
  3 Shao, Julien              10 QNS-MR               1:18.66    1:19.45        
                  37.68     1:19.45 (41.77)                                        
  4 Wang, Jason                9 HYB-MR               1:21.70    1:19.90        
                  35.88     1:19.90 (44.02)                                        
  5 Sungrab, Henry            10 Twisters-MR          1:32.42    1:22.04        
                  37.14     1:22.04 (44.90)                                        
  6 Reynolds, Owen            10 RedTails-MR          1:29.15    1:23.83        
                  41.26     1:23.83 (42.57)                                        
  7 Han, Ethan                10 GATE-MR              1:47.43    1:25.09        
                  38.22     1:25.09 (46.87)                                        
  8 Tortora, Patrick           9 HYB-MR               1:43.63    1:27.97        
                  40.14     1:27.97 (47.83)                                        
  9 Truong, Koa                9 QNS-MR               1:28.58    1:28.50        
                  42.00     1:28.50 (46.50)                                        
 10 Tsering, Jigdal           10 Twisters-MR          1:37.92    1:30.19        
                  41.32     1:30.19 (48.87)                                        
 11 Rose, Wylie               10 RA-MR                1:38.30    1:30.84        
                  43.63     1:30.84 (47.21)                                        
 12 Lee, Crane                 9 FLY-MR               1:49.16    1:32.00        
                  41.98     1:32.00 (50.02)                                        
 13 Lalley, Jack              10 QNS-MR               1:43.19    1:32.28        
                  41.16     1:32.28 (51.12)                                        
 14 Sivin, Alec               10 Tmsuffolk-MR         1:29.28    1:32.69        
                  45.05     1:32.69 (47.64)                                        
 15 Krishnan, Ajay            10 FLY-MR               1:43.45    1:32.89        
                  42.87     1:32.89 (50.02)                                        
 16 O'Brien, Patrick          10 HYB-MR               2:07.93    1:32.97        
                  41.80     1:32.97 (51.17)                                        
 17 Bisono, Aaron              9 FLY-MR               1:58.82    1:33.69        
                  44.91     1:33.69 (48.78)                                        
 18 Garcia, Angel             10 UN-MR                1:33.78    1:34.47        
                  45.17     1:34.47 (49.30)                                        
 19 Zheng, Jeremy             10 Twisters-MR               NT    1:35.55        
                  43.87     1:35.55 (51.68)                                        
 20 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:43.01    1:38.14        
                  42.32     1:38.14 (55.82)                                        
 21 Mitchell, Ethan           10 HYB-MR               1:48.21    1:38.68        
                  47.38     1:38.68 (51.30)                                        
 22 Graham, Jasper             9 RedTails-MR          2:00.09    1:40.27        
                  50.22     1:40.27 (50.05)                                        
 23 Man, Daniel                9 FLY-MR                    NT    1:40.46        
                  49.91     1:40.46 (50.55)                                        
 24 Wozniak, Aidan            10 GATE-MR              1:57.00    1:43.08        
 25 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR               1:55.90    1:43.40        
                  46.87     1:43.40 (56.53)                                        
 26 Eisner, Parker             9 Tmsuffolk-MR         2:01.90    1:43.63        
                  51.38     1:43.63 (52.25)                                        
 27 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         2:16.95    1:47.93        
 28 Saffer, Mitchell           9 Tmsuffolk-MR         2:01.97    1:56.69        
                  55.24   1:56.69 (1:01.45)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:02.09    2:02.66        
     1) Chan, Aidan 10                  2) Ding, Charlie 10               
     3) Dissanayake, Ryan 10            4) Lin, Linus 10                  
                  31.61     1:02.01 (30.40)     1:33.46 (31.45)     2:02.66 (29.20)
  2 Queens Aquatic Club-MR  'A'                       2:16.07    2:12.57        
     1) Shao, Julien 10                 2) Truong, Koa 9                  
     3) Borukhov, Elan 10               4) Shao, Oliver 10                
                  31.63     1:08.00 (36.37)     1:43.45 (35.45)     2:12.57 (29.12)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:13.63    2:13.92        
     1) Zheng, Jeremy 10                2) Bowen, Julian 9                
     3) Sungrab, Henry 10               4) Corcuera, Christian 10         
                  35.88     1:11.28 (35.40)     1:44.32 (33.04)     2:13.92 (29.60)
  4 Flushing YMCA-MR  'B'                             2:13.02    2:14.29        
     1) Chang, Matthew 10               2) Pace, George 10                
     3) Minchala, Ismael 10             4) Jiang, Junyi 10                
                  31.42     1:06.86 (35.44)     1:42.49 (35.63)     2:14.29 (31.80)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:19.27    2:18.36        
     1) Lin, Linus 10                   2) Chan, Aidan 10                 
     3) Minchala, Ismael 10             4) Dissanayake, Ryan 10           
                  33.79     1:13.22 (39.43)     1:47.61 (34.39)     2:18.36 (30.75)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:32.90    2:26.27        
     1) Sungrab, Henry 10               2) Tsering, Jigdal 10             
     3) Ratling, Kunga 10               4) Bowen, Julian 9                
                  38.71                             1:53.00 ( )     2:26.27 (33.27)
  3 Flushing YMCA-MR  'B'                             2:33.08    2:31.83        
     1) Jiang, Junyi 10                 2) Lee, Crane 9                   
     3) Chang, Matthew 10               4) Ding, Charlie 10               
                  38.44     1:24.54 (46.10)     1:59.48 (34.94)     2:31.83 (32.35)
  4 Queens Aquatic Club-MR  'A'                       2:36.24    2:36.41        
     1) Shao, Julien 10                 2) Shao, Oliver 10                
     3) Truong, Koa 9                   4) Lalley, Jack 10                
                  38.65     1:20.80 (42.15)     2:00.79 (39.99)     2:36.41 (35.62)
 -- Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  2:50.76         NS        
     1) Stewart, Zenoven 9              2) Wang, Jason 9                  
     3) Tortora, Patrick 9              4) O'Brien, Patrick 10            
 -- Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'              2:56.20         NS        
     1) Turi, Abel 10                   2) Reynolds, Owen 10              
     3) Pena, Jorge 9                   4) Graham, Jasper 9               
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed          12 Twisters-MR            25.79      26.14        
  2 Lim, James                12 FLY-MR                 26.07      26.18        
  3 Mountantonakis, Manoli    12 FLY-MR                 27.11      26.42        
  4 Ng, Ryan                  12 GATE-MR                27.02      26.54        
  5 Taylor, Noah              12 NYCC-MR                27.93      26.58        
  6 Davis-Whittaker, Jose     12 FLY-MR                 26.41      27.45        
  7 Leung, Lance              12 FLY-MR                 27.82      27.48        
  8 Salas, Stefanos           12 UN-MR                  27.40      27.56        
  9 Renwick, Matthew          11 NYCC-MR                28.93      27.59        
 10 Diaz, Adam                12 RedTails-MR            28.00      27.73        
 11 Tung, Wesley              12 QNS-MR                 29.31      28.52        
 12 Jovel, Gabriel            12 QNS-MR                 29.61      28.96        
 13 Fuentes, JC               12 QNS-MR                 29.76      29.40        
 14 Yamamoto, Taro            12 RA-MR                  31.99      29.43        
 15 Lee, Kenneth              12 FLY-MR                 29.14      29.49        
 16 Lee, Jayden               12 FLY-MR                 29.64      29.74        
 17 Wang, Kai                 12 FLY-MR                 30.10      29.75        
 18 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 31.58      30.53        
 19 Tsai, Hanks               12 QNS-MR                    NT      30.82        
 20 Young, Ryan               12 QNS-MR                 33.03      31.27        
 21 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 31.68      31.32        
 22 Leroy, Max                11 HYB-MR                 33.05      31.48        
 23 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 33.84      32.13        
 24 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 31.33      32.24        
 25 Pasumarthi, Arya          11 Twisters-MR            32.76      32.66        
 26 Payne, Tristan            12 RA-MR                  32.33      32.76        
 27 Ilkay, Eli                11 QNS-MR                 34.91      33.54        
 28 Salas, Alejandro          12 GATE-MR                33.00      33.73        
 29 Roche, James              11 RA-MR                  32.62      33.78        
 30 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                 34.71      34.40        
 31 Coronel, Luis             11 Twisters-MR            34.76      35.24        
 32 Lustig, Milan             11 HYB-MR                    NT      35.45        
 33 Ji, Edwin                 11 Tmsuffolk-MR           36.01      35.47        
 34 Burgin, Matthew           12 HYB-MR                 35.27      35.88        
 35 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           36.13      36.09        
 36 Racz, Gregory             12 RA-MR                  36.85      36.54        
 37 Tosabayashi, Huma         11 RedTails-MR            35.57      37.27        
 38 Laatikainen, Kai          11 QNS-MR                 50.38L     38.03        
 39 Payne, William            11 RA-MR                  39.38      38.64        
 40 Coronel, Carlos           11 Twisters-MR            38.43      39.53        
 41 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR           46.71      39.70        
 42 Wallace, Bruno            11 RedTails-MR            40.60      40.03        
 43 Fernandez, Taylor         11 Tmsuffolk-MR           38.21      40.06        
 44 Fallis, Mathew            11 Tmsuffolk-MR           40.54      40.69        
 45 Chisholm, Jack            11 RA-MR                  45.00      46.93        
 -- Chu, Preston              12 GATE-MR                33.70         DQ        
 -- Tang, Logan               11 GATE-MR                36.24         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, James                12 FLY-MR                 58.60      57.09        
                  19.07       57.09 (38.02)                                        
  2 Youssef, Mohamed          12 Twisters-MR            57.67      57.22        
                  26.94       57.22 (30.28)                                        
  3 Mountantonakis, Manoli    12 FLY-MR               1:00.81      58.96        
                  28.10       58.96 (30.86)                                        
  4 Salas, Stefanos           12 UN-MR                1:00.00      59.94        
                  28.59       59.94 (31.35)                                        
  5 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR               1:02.19    1:00.25        
                  28.22     1:00.25 (32.03)                                        
  6 Pique, Yahro              12 Twisters-MR          1:03.68    1:02.15        
                  29.27     1:02.15 (32.88)                                        
  7 Davis-Whittaker, Jose     12 FLY-MR               1:03.98    1:02.63        
  8 Tung, Wesley              12 QNS-MR               1:04.65    1:02.85        
                  29.86     1:02.85 (32.99)                                        
  9 Lee, Jayden               12 FLY-MR               1:09.26    1:03.11        
                  30.54     1:03.11 (32.57)                                        
 10 Leung, Lance              12 FLY-MR               1:03.89    1:03.78        
                  30.94     1:03.78 (32.84)                                        
 11 Lee, Kenneth              12 FLY-MR               1:08.41    1:06.97        
                  31.82     1:06.97 (35.15)                                        
 12 Wang, Kai                 12 FLY-MR               1:10.09    1:07.84        
                  31.05     1:07.84 (36.79)                                        
 13 Fuentes, JC               12 QNS-MR               1:06.18    1:08.08        
 14 Killian, Joachim          12 QNS-MR               1:10.71    1:09.51        
                  30.41     1:09.51 (39.10)                                        
 15 Yamamoto, Taro            12 RA-MR                1:18.52    1:09.78        
                  32.42     1:09.78 (37.36)                                        
 16 Creter, Evan              11 HYB-MR               1:08.12    1:09.86        
                  33.00     1:09.86 (36.86)                                        
 17 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR               1:15.99    1:12.49        
                  33.80     1:12.49 (38.69)                                        
 18 Pasumarthi, Arya          11 Twisters-MR          1:13.54    1:12.69        
                  33.89     1:12.69 (38.80)                                        
 19 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR               NT    1:13.52        
                  35.12     1:13.52 (38.40)                                        
 20 Cheng, Russell            12 RA-MR                1:16.16    1:15.78        
 21 Roche, James              11 RA-MR                1:15.50    1:18.60        
                  35.83     1:18.60 (42.77)                                        
 22 Racz, Gregory             12 RA-MR                1:22.26    1:18.92        
 23 Payne, Tristan            12 RA-MR                1:12.71    1:19.45        
 24 Lau, Alex                 11 QNS-MR               1:18.42    1:19.50        
 25 Lustig, Milan             11 HYB-MR                    NT    1:20.46        
                  37.66     1:20.46 (42.80)                                        
 26 Coronel, Luis             11 Twisters-MR          1:18.23    1:20.56        
                  36.99     1:20.56 (43.57)                                        
 27 Ji, Edwin                 11 Tmsuffolk-MR         1:21.91    1:20.97        
                  36.67     1:20.97 (44.30)                                        
 28 Tosabayashi, Huma         11 RedTails-MR          1:29.49    1:22.45        
                  39.85     1:22.45 (42.60)                                        
 29 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:26.52    1:23.23        
 30 Burgin, Matthew           12 HYB-MR               1:22.23    1:25.15        
                  39.99     1:25.15 (45.16)                                        
 31 Fernandez, Taylor         11 Tmsuffolk-MR         1:28.47    1:26.40        
                  39.93     1:26.40 (46.47)                                        
 32 Payne, William            11 RA-MR                1:30.87    1:26.56        
                  40.72     1:26.56 (45.84)                                        
 33 Coronel, Carlos           11 Twisters-MR          1:30.89    1:27.44        
                  40.14     1:27.44 (47.30)                                        
 34 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR         1:49.34    1:27.80        
                  40.24     1:27.80 (47.56)                                        
 35 Wallace, Bruno            11 RedTails-MR          1:30.05    1:29.95        
                  40.45     1:29.95 (49.50)                                        
 36 Fallis, Mathew            11 Tmsuffolk-MR         1:47.83    1:32.42        
 37 Chisholm, Jack            11 RA-MR                1:56.00    1:52.65        
                  51.49   1:52.65 (1:01.16)                                        
 -- Tang, Logan               11 GATE-MR              1:23.67         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, James                12 FLY-MR               2:08.17    2:06.92        
                  28.17     1:01.26 (33.09)     1:35.49 (34.23)     2:06.92 (31.43)
  2 Salas, Stefanos           12 UN-MR                2:11.00    2:08.29        
                  29.29     1:01.89 (32.60)     1:35.76 (33.87)     2:08.29 (32.53)
  3 Taylor, Noah              12 NYCC-MR              2:15.01    2:09.88        
                  29.49     1:02.64 (33.15)     1:36.74 (34.10)     2:09.88 (33.14)
  4 Miao, Owen                11 Twisters-MR          2:14.06    2:10.69        
                  30.07     1:03.96 (33.89)     1:38.48 (34.52)     2:10.69 (32.21)
  5 Mountantonakis, Manoli    12 FLY-MR               2:09.62    2:10.70        
                                                    1:36.50 ( )     2:10.70 (34.20)
  6 Pique, Yahro              12 Twisters-MR          2:20.46    2:12.97        
                  30.17     1:04.11 (33.94)     1:39.02 (34.91)     2:12.97 (33.95)
  7 Leung, Lance              12 FLY-MR               2:30.80    2:16.61        
                                1:06.85 ( )     1:43.02 (36.17)     2:16.61 (33.59)
  8 Lee, Jayden               12 FLY-MR               2:21.62    2:17.65        
                  31.46     1:06.93 (35.47)     1:42.76 (35.83)     2:17.65 (34.89)
  9 Renwick, Matthew          11 NYCC-MR              2:31.52    2:17.85        
                  30.84     1:05.16 (34.32)     1:39.38 (34.22)     2:17.85 (38.47)
 10 Diaz, Adam                12 RedTails-MR          2:22.27    2:20.87        
                  32.71     1:09.35 (36.64)     2:01.28 (51.93)     2:20.87 (19.59)
 11 Payne, Tristan            12 RA-MR                2:37.86    2:29.71        
                  34.26     1:11.77 (37.51)     1:51.01 (39.24)     2:29.71 (38.70)
 12 Creter, Evan              11 HYB-MR                    NT    2:31.63        
                  32.83     1:12.43 (39.60)     1:53.13 (40.70)     2:31.63 (38.50)
 13 Davis-Whittaker, Jose     12 FLY-MR               2:24.46    2:31.68        
                  33.39     1:10.76 (37.37)     1:52.49 (41.73)     2:31.68 (39.19)
 14 Salas, Alejandro          12 GATE-MR              2:31.00    2:32.11        
                  35.48     1:14.21 (38.73)     1:53.59 (39.38)     2:32.11 (38.52)
 15 Wang, Kai                 12 FLY-MR               2:44.85    2:38.12        
                  34.61     1:14.29 (39.68)     1:53.76 (39.47)     2:38.12 (44.36)
 16 Cheng, Russell            12 RA-MR                2:58.55    2:43.05        
                  35.04     1:18.67 (43.63)     2:02.91 (44.24)     2:43.05 (40.14)
 17 Chu, Preston              12 GATE-MR              2:56.78    2:44.75        
                  34.46     1:17.43 (42.97)     2:02.34 (44.91)     2:44.75 (42.41)
 18 Leroy, Max                11 HYB-MR               2:59.88    2:45.44        
                  35.44     1:18.24 (42.80)     2:02.57 (44.33)     2:45.44 (42.87)
 19 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                    NT    2:47.53        
                                1:39.63 ( )   2:47.53 (1:07.90)                    
 20 Racz, Gregory             12 RA-MR                2:57.67    2:52.00        
 21 Ji, Edwin                 11 Tmsuffolk-MR         3:22.05    2:58.56        
                  38.66     1:24.31 (45.65)     2:12.03 (47.72)     2:58.56 (46.53)
 22 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         3:09.23    3:11.38        
                  42.31     1:32.76 (50.45)     2:23.63 (50.87)     3:11.38 (47.75)
 23 Fallis, Mathew            11 Tmsuffolk-MR         3:20.90    3:41.12        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mountantonakis, Manoli    12 FLY-MR                 30.59      31.13        
  2 Lim, James                12 FLY-MR                 30.31      32.00        
  3 Salas, Stefanos           12 UN-MR                  31.50      33.05        
  4 Miao, Owen                11 Twisters-MR            33.62      33.47        
  5 Davis-Whittaker, Jose     12 FLY-MR                 36.40      34.59        
  6 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR                 34.02      34.70        
  7 Killian, Joachim          12 QNS-MR                 38.89      34.89        
  8 Creter, Evan              11 HYB-MR                 36.43      35.78        
  9 Fuentes, JC               12 QNS-MR                 36.42      36.90        
 10 Pasumarthi, Arya          11 Twisters-MR            37.62      37.34        
 11 Leroy, Max                11 HYB-MR                 37.53      38.16        
 12 Roche, James              11 RA-MR                  37.09      38.40        
 13 Wang, Kai                 12 FLY-MR                 39.16      38.87        
 14 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 39.02      39.72        
 15 Cheng, Russell            12 RA-MR                  40.38      40.24        
 16 Wallace, Bruno            11 RedTails-MR            41.35      40.74        
 17 Payne, William            11 RA-MR                  41.37      41.10        
 18 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 42.12      41.50        
 19 Payne, Tristan            12 RA-MR                  39.05      41.63        
 20 Racz, Gregory             12 RA-MR                  44.02      41.78        
 21 Tosabayashi, Huma         11 RedTails-MR            43.75      42.97        
 22 Coronel, Luis             11 Twisters-MR            43.04      43.92        
 23 Coronel, Carlos           11 Twisters-MR            43.51      44.14        
 24 Ji, Edwin                 11 Tmsuffolk-MR           45.40      44.41        
 25 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           46.34      45.58        
 26 Lustig, Milan             11 HYB-MR                    NT      46.90        
 27 Fallis, Mathew            11 Tmsuffolk-MR           46.41      47.22        
 28 Chisholm, Jack            11 RA-MR                  57.00      49.57        
 29 Fernandez, Taylor         11 Tmsuffolk-MR           34.20      50.57        
 30 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR           56.56      52.29        
 -- Tang, Logan               11 GATE-MR                43.18         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron            12 HYB-MR               1:02.21    1:00.00        
                  29.05     1:00.00 (30.95)                                        
  2 Salas, Stefanos           12 UN-MR                1:09.00    1:07.31        
                  32.29     1:07.31 (35.02)                                        
  3 Mountantonakis, Manoli    12 FLY-MR               1:07.01    1:08.00        
                  32.45     1:08.00 (35.55)                                        
  4 Diaz, Adam                12 RedTails-MR          1:09.24    1:10.67        
                  32.97     1:10.67 (37.70)                                        
  5 Miao, Owen                11 Twisters-MR          1:11.53    1:12.43        
                  34.96     1:12.43 (37.47)                                        
  6 Taylor, Noah              12 NYCC-MR              1:19.61    1:12.72        
                  35.35     1:12.72 (37.37)                                        
  7 Tung, Wesley              12 QNS-MR               1:19.50    1:16.46        
                  37.44     1:16.46 (39.02)                                        
  8 Tsai, Hanks               12 QNS-MR                    NT    1:17.32        
                  36.12     1:17.32 (41.20)                                        
  9 Creter, Evan              11 HYB-MR               1:24.88    1:17.45        
                  37.37     1:17.45 (40.08)                                        
 10 Lee, Kenneth              12 FLY-MR               1:24.45    1:19.75        
 11 Jovel, Gabriel            12 QNS-MR                    NT    1:21.33        
 12 Young, Ryan               12 QNS-MR                    NT    1:23.07        
                  40.32     1:23.07 (42.75)                                        
 13 Lau, Alex                 11 QNS-MR               1:26.09    1:23.69        
                  38.83     1:23.69 (44.86)                                        
 14 Pasumarthi, Arya          11 Twisters-MR          1:23.77    1:24.48        
                  40.56     1:24.48 (43.92)                                        
 15 Roche, James              11 RA-MR                1:22.76    1:25.32        
                  40.54     1:25.32 (44.78)                                        
 16 Yamamoto, Taro            12 RA-MR                1:30.26    1:27.11        
                  41.14     1:27.11 (45.97)                                        
 17 Ilkay, Eli                11 QNS-MR               1:40.42    1:28.57        
                  43.18     1:28.57 (45.39)                                        
 18 Wang, Oscar               11 HYB-MR               1:32.22    1:29.20        
                  42.41     1:29.20 (46.79)                                        
 19 Wallace, Bruno            11 RedTails-MR          1:34.79    1:30.03        
                  43.86     1:30.03 (46.17)                                        
 20 Tosabayashi, Huma         11 RedTails-MR          1:38.70    1:30.21        
                  43.96     1:30.21 (46.25)                                        
 21 Payne, William            11 RA-MR                1:32.34    1:30.65        
 22 Lustig, Milan             11 HYB-MR                    NT    1:34.82        
                  45.37     1:34.82 (49.45)                                        
 23 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:36.80    1:37.85        
 24 Ji, Edwin                 11 Tmsuffolk-MR         1:36.26    1:38.17        
                  47.88     1:38.17 (50.29)                                        
 25 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                    NT    1:39.65        
                  46.96     1:39.65 (52.69)                                        
 26 Fallis, Mathew            11 Tmsuffolk-MR         2:01.90    1:48.10        
 27 Chisholm, Jack            11 RA-MR                2:05.00    1:49.50        
                  51.78     1:49.50 (57.72)                                        
 28 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR         2:05.47    1:56.63        
                  55.29   1:56.63 (1:01.34)                                        
 29 Fernandez, Taylor         11 Tmsuffolk-MR         1:53.47    2:01.54        
                  55.79   2:01.54 (1:05.75)                                        
 -- Tang, Logan               11 GATE-MR              1:27.00         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Ryan                  12 GATE-MR                33.16      33.00        
  2 Youssef, Mohamed          12 Twisters-MR            34.01      33.65        
  3 Leung, Lance              12 FLY-MR                 34.58      35.31        
  4 Lee, Kenneth              12 FLY-MR                 36.32      36.29        
  5 Jovel, Gabriel            12 QNS-MR                 38.17      37.33        
  6 Pique, Yahro              12 Twisters-MR            38.73      37.43        
  7 Tung, Wesley              12 QNS-MR                 41.05      37.52        
  8 Lee, Jayden               12 FLY-MR                 37.41      38.12        
  9 Chu, Preston              12 GATE-MR                42.49      40.21        
  9 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 43.90      40.21        
 11 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 41.97      40.50        
 12 Young, Ryan               12 QNS-MR                    NT      40.56        
 13 Fuentes, JC               12 QNS-MR                 41.89      41.73        
 14 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 45.60      41.93        
 15 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 42.08      42.40        
 16 Tsai, Hanks               12 QNS-MR                    NT      42.56        
 17 Wang, Kai                 12 FLY-MR                 41.87      42.81        
 18 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                 46.18      44.28        
 19 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 45.49      44.56        
 20 Salas, Alejandro          12 GATE-MR                43.00      44.68        
 21 Yamamoto, Taro            12 RA-MR                  46.88      45.11        
 22 Lustig, Milan             11 HYB-MR                    NT      45.81        
 23 Roche, James              11 RA-MR                  46.26      46.01        
 24 Payne, Tristan            12 RA-MR                  47.19      46.35        
 25 Tosabayashi, Huma         11 RedTails-MR            48.86      46.82        
 26 Racz, Gregory             12 RA-MR                  46.99      47.34        
 27 Wallace, Bruno            11 RedTails-MR            49.85      47.93        
 28 Burgin, Matthew           12 HYB-MR                 49.54      48.32        
 29 Cheng, Russell            12 RA-MR                  46.60      48.94        
 30 Laatikainen, Kai          11 QNS-MR                    NT      51.85        
 31 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR           56.10      51.94        
 32 Payne, William            11 RA-MR                  57.09      54.07        
 33 Fernandez, Taylor         11 Tmsuffolk-MR           56.95      54.31        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed          12 Twisters-MR          1:14.36    1:13.00        
                  34.70     1:13.00 (38.30)                                        
  2 Ng, Ryan                  12 GATE-MR              1:18.37    1:13.02        
                  33.78     1:13.02 (39.24)                                        
  3 Leung, Lance              12 FLY-MR               1:24.00    1:20.38        
                  37.98     1:20.38 (42.40)                                        
  4 Tung, Wesley              12 QNS-MR               1:30.31    1:21.60        
                  38.54     1:21.60 (43.06)                                        
  5 Lee, Kenneth              12 FLY-MR               1:20.93    1:21.69        
                  38.37     1:21.69 (43.32)                                        
  6 Pique, Yahro              12 Twisters-MR          1:23.96    1:23.86        
  7 Killian, Joachim          12 QNS-MR               1:40.56    1:24.69        
  8 Wang, Oscar               11 HYB-MR               1:34.58    1:33.66        
                  44.14     1:33.66 (49.52)                                        
  9 Ji, Edwin                 11 Tmsuffolk-MR         1:47.39    1:43.93        
                  49.70     1:43.93 (54.23)                                        
 10 Racz, Gregory             12 RA-MR                1:47.18    1:44.93        
 11 Leroy, Max                11 HYB-MR               1:44.11    1:44.97        
                  49.49     1:44.97 (55.48)                                        
 12 Yamamoto, Taro            12 RA-MR                1:50.12    1:45.77        
                  49.29     1:45.77 (56.48)                                        
 13 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR         2:08.56    1:50.34        
                  52.55     1:50.34 (57.79)                                        
 14 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         2:13.95    1:52.30        
                  53.06     1:52.30 (59.24)                                        
 15 Fernandez, Taylor         11 Tmsuffolk-MR         2:00.90    2:03.39        
                  56.38   2:03.39 (1:07.01)                                        
 16 Payne, William            11 RA-MR                2:01.31    2:06.42        
 -- Fallis, Mathew            11 Tmsuffolk-MR         2:11.95         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed          12 Twisters-MR            28.36      28.92        
  2 Lim, James                12 FLY-MR                 28.97      29.13        
  3 Miao, Owen                11 Twisters-MR            30.59      30.80        
  4 Ng, Ryan                  12 GATE-MR                30.02      31.09        
  5 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 33.25      32.28        
  6 Davis-Whittaker, Jose     12 FLY-MR                 30.03      32.32        
  7 Fuentes, JC               12 QNS-MR                 32.98      33.27        
  8 Lee, Jayden               12 FLY-MR                 33.31      33.50        
  9 Mountantonakis, Manoli    12 FLY-MR                 34.21      33.97        
 10 Wang, Kai                 12 FLY-MR                 35.93      35.17        
 11 Creter, Evan              11 HYB-MR                 34.27      35.72        
 12 Tung, Wesley              12 QNS-MR                 34.94      36.01        
 13 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR            36.11      36.51        
 14 Pasumarthi, Arya          11 Twisters-MR            37.89      36.56        
 15 Roche, James              11 RA-MR                  37.58      38.59        
 16 Yamamoto, Taro            12 RA-MR                  37.92      39.01        
 17 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 38.90      39.23        
 18 Burgin, Matthew           12 HYB-MR                 40.28      40.57        
 19 Lustig, Milan             11 HYB-MR                    NT      41.95        
 20 Leroy, Max                11 HYB-MR                 41.29      42.02        
 21 Tang, Logan               11 GATE-MR                44.35      44.20        
 22 Coronel, Luis             11 Twisters-MR            45.40      44.44        
 23 Coronel, Carlos           11 Twisters-MR            46.53      44.59        
 24 Tosabayashi, Huma         11 RedTails-MR            50.49      51.56        
 25 Wallace, Bruno            11 RedTails-MR          1:00.64      52.96        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron            12 HYB-MR               1:01.88      59.51        
                  28.03       59.51 (31.48)                                        
  2 Youssef, Mohamed          12 Twisters-MR          1:05.89    1:04.95        
  3 Lim, James                12 FLY-MR               1:09.10    1:06.23        
                  29.92     1:06.23 (36.31)                                        
  4 Renwick, Matthew          11 NYCC-MR              1:11.48    1:09.22        
                  32.96     1:09.22 (36.26)                                        
  5 Miao, Owen                11 Twisters-MR          1:09.92    1:09.25        
                  32.32     1:09.25 (36.93)                                        
  6 Ng, Ryan                  12 GATE-MR              1:07.22    1:09.76        
                  32.35     1:09.76 (37.41)                                        
  7 Pique, Yahro              12 Twisters-MR          1:09.78    1:10.06        
                  32.11     1:10.06 (37.95)                                        
  8 Davis-Whittaker, Jose     12 FLY-MR               1:20.29    1:23.14        
  9 Fuentes, JC               12 QNS-MR                    NT    1:23.15        
                  33.54     1:23.15 (49.61)                                        
 10 Creter, Evan              11 HYB-MR               1:28.44    1:25.29        
                  37.88     1:25.29 (47.41)                                        
 11 Pasumarthi, Arya          11 Twisters-MR          1:50.92    1:27.25        
                  40.09     1:27.25 (47.16)                                        
 12 Wang, Oscar               11 HYB-MR                    NT    1:39.50        
                  43.26     1:39.50 (56.24)                                        
 13 Burgin, Matthew           12 HYB-MR                    NT    1:43.17        
 14 Cheng, Russell            12 RA-MR                1:47.36    1:44.06        
 15 Coronel, Carlos           11 Twisters-MR          1:48.40    1:47.84        
 16 Coronel, Luis             11 Twisters-MR          1:44.36    1:49.94        
                  44.18   1:49.94 (1:05.76)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos           12 UN-MR                2:30.00    2:27.82        
                  32.54     1:11.08 (38.54)   2:27.82 (1:16.74)                    
  2 Ng, Ryan                  12 GATE-MR              2:25.71    2:30.25        
                  30.43     1:08.89 (38.46)     1:54.61 (45.72)     2:30.25 (35.64)
  3 Pique, Yahro              12 Twisters-MR          2:37.15    2:34.08        
                  31.53     1:11.20 (39.67)     1:58.06 (46.86)     2:34.08 (36.02)
  4 Leung, Lance              12 FLY-MR               2:32.40    2:35.66        
                  33.79     1:14.34 (40.55)     1:59.93 (45.59)     2:35.66 (35.73)
  5 Lee, Jayden               12 FLY-MR               2:44.93    2:38.72        
                  37.17     1:18.93 (41.76)     2:04.59 (45.66)     2:38.72 (34.13)
  6 Lee, Kenneth              12 FLY-MR               2:48.92    2:45.74        
                  35.46     1:18.82 (43.36)     2:07.44 (48.62)     2:45.74 (38.30)
  7 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR               NT    2:48.62        
                  37.69     1:23.18 (45.49)     2:10.09 (46.91)     2:48.62 (38.53)
  8 Cheng, Russell            12 RA-MR                3:24.79    3:05.04        
                  41.06     1:26.83 (45.77)     2:25.49 (58.66)     3:05.04 (39.55)
  9 Wang, Oscar               11 HYB-MR               3:41.11    3:08.72        
                                1:36.47 ( )   3:08.72 (1:32.25)                    
 -- Burgin, Matthew           12 HYB-MR                    NT         DQ        
                  43.73     1:36.64 (52.91)     2:35.26 (58.62)          DQ (47.80)
 -- Miao, Owen                11 Twisters-MR          2:33.68         DQ        
                                1:08.57 ( )        DQ (1:19.37)                    
 -- Georges, Adelrhany        12 HYB-MR               2:53.59         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:50.13    1:50.45        
     1) Davis-Whittaker, Jose 12        2) Mountantonakis, Manoli 12      
     3) Leung, Lance 12                 4) Lim, James 12                  
                  27.83       54.88 (27.05)     1:23.64 (28.76)     1:50.45 (26.81)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:56.81    1:57.58        
     1) Pique, Yahro 12                 2) Pasumarthi, Arya 11            
     3) Miao, Owen 11                   4) Youssef, Mohamed 12            
                  27.93     1:00.29 (32.36)     1:32.89 (32.60)     1:57.58 (24.69)
  3 Queens Aquatic Club-MR  'A'                       2:00.01    2:00.06        
     1) Tung, Wesley 12                 2) Jovel, Gabriel 12              
     3) Tsai, Hanks 12                  4) Fuentes, JC 12                 
                  29.70   2:00.06 (1:30.36)                                        
  4 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  2:06.39    2:06.09        
     1) Sundberg, Kyle 11               2) Spagnoletti, Lucas 12          
     3) Leroy, Max 11                   4) Creter, Evan 11                
                  33.34     1:04.59 (31.25)     1:35.84 (31.25)     2:06.09 (30.25)
  5 Flushing YMCA-MR  'B'                             2:04.29    2:06.15        
     1) Lee, Jayden 12                  2) Zhu, Zhihuan 11                
     3) Wang, Kai 12                    4) Lee, Kenneth 12                
                  29.25   2:06.15 (1:36.90)                                        
  6 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:10.46    2:09.36        
     1) Payne, Tristan 12               2) Roche, James 11                
     3) Cheng, Russell 12               4) Yamamoto, Taro 12              
                  34.18     1:08.11 (33.93)     1:40.01 (31.90)     2:09.36 (29.35)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             2:03.74    2:03.28        
     1) Mountantonakis, Manoli 12       2) Leung, Lance 12                
     3) Lim, James 12                   4) Davis-Whittaker, Jose 12       
                  32.60     1:07.62 (35.02)     1:36.32 (28.70)     2:03.28 (26.96)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    2:12.63    2:09.31        
     1) Pique, Yahro 12                 2) Youssef, Mohamed 12            
     3) Miao, Owen 11                   4) Pasumarthi, Arya 11            
                  36.21       57.37 (21.16)     1:38.39 (41.02)     2:09.31 (30.92)
  3 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  2:14.86    2:19.00        
     1) Leroy, Max 11                   2) Georges, Adelrhany 12          
     3) Spagnoletti, Lucas 12           4) Creter, Evan 11                
                  39.43     1:13.96 (34.53)     1:48.43 (34.47)     2:19.00 (30.57)
  4 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:33.07    2:40.86        
     1) Roche, James 11                 2) Cheng, Russell 12              
     3) Payne, Tristan 12               4) Yamamoto, Taro 12              
                  39.09     1:25.74 (46.65)     2:07.48 (41.74)     2:40.86 (33.38)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  27.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max              14 RA-MR                  24.77      24.61        
  2 Pena, Cesar               14 RedTails-MR            24.29      24.69        
  3 Chen, Yanlei              14 QNS-MR                 24.64      24.84        
  4 Jung, Erick               14 HYB-MR                 25.39      25.31        
  5 Su, Sean                  13 QNS-MR                 26.10      25.72        
  6 Tesovic, Maksim           13 Twisters-MR            26.31      25.96        
  7 Lee, Ryan                 14 FLY-MR                 26.57      25.97        
  8 Rossi, Blake              14 HYB-MR                 26.17      26.00        
  9 Chang, Steven             13 FLY-MR                 26.44      26.12        
 10 Chang, Edward             13 FLY-MR                 27.16      26.44        
 11 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR                 26.55      26.56        
 12 Elling, Connor            14 HYB-MR                 27.00      26.59        
 13 Larice, Jonathan          14 HYB-MR                 27.00      26.66        
 14 Leroy, Pierre             13 HYB-MR                 27.00      26.90        
 15 Madden, Jack              14 RA-MR                  26.97      27.22        
 16 Juang, Andrew             14 FLY-MR                 26.41      27.25        
 17 Weber, William            14 UN-MR                  27.00      27.26        
 18 Guzman, Michael           14 RedTails-MR            26.99      27.28        
 19 Kwong, Max                13 FLY-MR                 27.00      27.30        
 20 Scott, Travis             13 RA-MR                  26.39      27.52        
 21 Zhang, David              14 GATE-MR                27.00      27.87        
 22 Du, Ethan                 13 UN-MR                  26.90      28.80        
 23 Wang, Justin              13 GATE-MR                27.00      29.03        
 24 Ong, Yong Yin             14 FLY-MR                 30.59      29.59        
 25 Hashem, Hashem            14 GATE-MR                27.00      30.05        
 26 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR                27.00      34.53        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  59.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max              14 RA-MR                  54.46      53.31        
  2 Pena, Cesar               14 RedTails-MR            54.23      53.55        
                  25.96       53.55 (27.59)                                        
  3 Jung, Erick               14 HYB-MR                 59.00      54.96        
                  25.76       54.96 (29.20)                                        
  4 Jeong, Eugene             14 QNS-MR                 56.87      56.30        
                  26.90       56.30 (29.40)                                        
  5 Su, Sean                  13 QNS-MR                 56.93      56.56        
                  27.14       56.56 (29.42)                                        
  6 Chang, Steven             13 FLY-MR                 56.92      56.67        
                  27.93       56.67 (28.74)                                        
  7 Lee, Ryan                 14 FLY-MR                 56.80      57.07        
                  27.18       57.07 (29.89)                                        
  8 Tesovic, Maksim           13 Twisters-MR            58.77      57.38        
                  27.78       57.38 (29.60)                                        
  9 Larice, Jonathan          14 HYB-MR                 59.00      58.22        
                  27.45       58.22 (30.77)                                        
 10 Linn, George              14 FLY-MR               1:01.02      58.54        
                  28.62       58.54 (29.92)                                        
 11 Madden, Jack              14 RA-MR                  58.86      58.58        
                  28.19       58.58 (30.39)                                        
 12 Scott, Travis             13 RA-MR                  58.83      58.65        
                  27.97       58.65 (30.68)                                        
 13 Zhao, Colin               13 FLY-MR                 59.51      58.93        
                  28.25       58.93 (30.68)                                        
 14 Man, Nicholas             14 FLY-MR                 59.97      59.39        
                  27.83       59.39 (31.56)                                        
 15 Juang, Andrew             14 FLY-MR                 59.45      59.50        
 16 Hu, Kevin                 14 NYCC-MR                59.00      59.65        
                  28.67       59.65 (30.98)                                        
 17 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR                 59.00    1:00.00        
                  27.89     1:00.00 (32.11)                                        
 18 Leroy, Pierre             13 HYB-MR                 59.00    1:00.35        
                  28.37     1:00.35 (31.98)                                        
 19 Bouzarouata, Zacharia     14 Twisters-MR            58.60    1:00.57        
 20 Chan, Joshua              13 FLY-MR               1:03.34    1:00.98        
                  29.00     1:00.98 (31.98)                                        
 21 Guzman, Michael           14 RedTails-MR            58.99    1:01.11        
                  28.79     1:01.11 (32.32)                                        
 22 Yang, Archer              13 NYCC-MR                59.00    1:01.40        
                  29.45     1:01.40 (31.95)                                        
 23 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    1:02.63        
                  28.36     1:02.63 (34.27)                                        
 24 Chang, Edward             13 FLY-MR               1:04.12    1:02.71        
                  28.88     1:02.71 (33.83)                                        
 25 Hashem, Hashem            14 GATE-MR              1:05.00    1:05.02        
 26 Trachuk, James            13 NYCC-MR                59.00    1:05.30        
 -- Zhang, John               13 UN-MR                  57.00         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:10.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               13 Twisters-MR          1:53.12    1:51.22        
                  26.17       54.33 (28.16)     1:23.33 (29.00)     1:51.22 (27.89)
  2 McClung, Max              14 RA-MR                1:55.23    1:52.16        
                  25.55       53.68 (28.13)     1:22.68 (29.00)     1:52.16 (29.48)
  3 Sherpa, Nathan            14 Twisters-MR          1:54.59    1:55.47        
                  26.37                             1:25.70 ( )     1:55.47 (29.77)
  4 Leung, Michael            14 UN-MR                1:54.85    1:56.33        
                  27.02       56.45 (29.43)     1:26.54 (30.09)     1:56.33 (29.79)
  5 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               1:58.58    1:56.83        
                  27.36       57.11 (29.75)     1:27.19 (30.08)     1:56.83 (29.64)
  6 Egan, Kieran              13 Twisters-MR          2:03.29    1:59.45        
                  27.24       58.14 (30.90)     1:29.60 (31.46)     1:59.45 (29.85)
  6 Sherpa, Ethan             14 Twisters-MR          2:02.16    1:59.45        
                  26.61       57.17 (30.56)     1:29.11 (31.94)     1:59.45 (30.34)
  8 Chang, Steven             13 FLY-MR               2:06.60    2:03.07        
  8 Pena, Cesar               14 RedTails-MR          1:59.42    2:03.07        
                  27.70       59.32 (31.62)     1:31.63 (32.31)     2:03.07 (31.44)
 10 Zhou, Andrew              13 FLY-MR               2:11.89    2:03.38        
 11 Su, Sean                  13 QNS-MR               2:03.02    2:03.69        
                  29.35       59.12 (29.77)     1:31.60 (32.48)     2:03.69 (32.09)
 12 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               2:10.00    2:05.76        
                  27.90       59.21 (31.31)     1:32.25 (33.04)     2:05.76 (33.51)
 13 Lee, Ryan                 14 FLY-MR               2:07.49    2:05.92        
                  27.77       59.69 (31.92)     1:32.96 (33.27)     2:05.92 (32.96)
 14 Scott, Travis             13 RA-MR                2:09.49    2:09.63        
                  29.27     1:00.68 (31.41)     1:34.07 (33.39)     2:09.63 (35.56)
 15 Zhao, Colin               13 FLY-MR               2:16.53    2:10.62        
                  30.23     1:03.67 (33.44)     1:37.25 (33.58)     2:10.62 (33.37)
 16 Bouzarouata, Zacharia     14 Twisters-MR          2:09.04    2:11.08        
                  29.64     1:02.92 (33.28)     1:36.52 (33.60)     2:11.08 (34.56)
 17 Elling, Connor            14 HYB-MR               2:10.00    2:23.72        
                  30.72     1:04.97 (34.25)     1:43.22 (38.25)     2:23.72 (40.50)
 18 Chang, Edward             13 FLY-MR                    NT    2:25.46        
                  30.39   2:25.46 (1:55.07)                                        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:41.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pena, Cesar               14 RedTails-MR          5:33.19    5:31.37        
                  28.36     1:01.21 (32.85)     1:35.34 (34.13)   5:31.37 (3:56.03)
  2 Su, Sean                  13 QNS-MR               5:33.26    5:31.50        
                                1:04.32 ( )     1:37.80 (33.48)   5:31.50 (3:53.70)
  3 Lee, Ryan                 14 FLY-MR               5:43.06    5:42.81        
                  29.62     1:03.45 (33.83)     1:38.26 (34.81)   5:42.81 (4:04.55)
  4 Chang, Steven             13 FLY-MR               6:32.53    5:45.34        
                  29.95     1:04.61 (34.66)     1:40.05 (35.44)     2:15.45 (35.40)
        2:50.82 (35.37)     3:27.46 (36.64)     4:04.49 (37.03)     4:40.31 (35.82)
      5:45.34 (1:05.03)                                                            
  5 Tesovic, Maksim           13 Twisters-MR          5:40.28    5:51.03        
                  29.81     1:04.13 (34.32)     1:40.04 (35.91)   5:51.03 (4:10.99)
  6 Zhao, Colin               13 FLY-MR               6:19.53    6:00.91        
            2:23.73 ( )     3:00.25 (36.52)     3:37.41 (37.16)   6:00.91 (2:23.50)
  7 Chan, Joshua              13 FLY-MR               6:17.48    6:08.20        
                  32.79     1:10.12 (37.33)     1:47.49 (37.37)     2:24.29 (36.80)
        3:01.44 (37.15)     3:38.66 (37.22)     4:15.36 (36.70)   6:08.20 (1:52.84)
 -- Larice, Jonathan          14 HYB-MR               5:41.00         NS        
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pena, Cesar               14 RedTails-MR         20:30.09   19:54.90        
                  30.45     1:05.74 (35.29)     1:42.24 (36.50)     2:19.11 (36.87)
        2:56.92 (37.81)     3:33.47 (36.55)     4:10.44 (36.97)     4:47.97 (37.53)
        5:25.70 (37.73)     6:02.56 (36.86)     6:38.72 (36.16)     7:16.48 (37.76)
        7:53.50 (37.02)     8:30.12 (36.62)     9:06.64 (36.52)     9:43.93 (37.29)
       10:20.18 (36.25)    10:58.06 (37.88)    11:34.11 (36.05)    12:10.29 (36.18)
       12:46.31 (36.02)    13:22.47 (36.16)    13:59.73 (37.26)    14:36.19 (36.46)
       15:12.87 (36.68)    15:50.03 (37.16)    16:25.39 (35.36)    17:02.38 (36.99)
       17:38.55 (36.17)    18:14.69 (36.14)    18:49.07 (34.38)    19:23.92 (34.85)
       19:54.90 (30.98)
  2 Scott, Travis             13 RA-MR               22:00.00   20:34.35        
                  31.94     1:07.64 (35.70)     1:43.98 (36.34)     2:20.87 (36.89)
        2:57.62 (36.75)     3:34.65 (37.03)     4:12.19 (37.54)     4:50.00 (37.81)
        5:27.42 (37.42)     6:05.22 (37.80)     6:42.97 (37.75)     7:21.33 (38.36)
        7:58.62 (37.29)     8:37.50 (38.88)     9:15.67 (38.17)     9:53.45 (37.78)
       10:31.94 (38.49)    11:10.94 (39.00)    11:49.81 (38.87)    12:27.48 (37.67)
       13:06.03 (38.55)    13:44.14 (38.11)    14:21.56 (37.42)    14:59.45 (37.89)
       15:36.89 (37.44)    16:14.71 (37.82)    16:52.30 (37.59)    17:29.76 (37.46)
       18:07.22 (37.46)    18:44.10 (36.88)    19:21.26 (37.16)    19:58.52 (37.26)
       20:34.35 (35.83)
  3 Leroy, Pierre             13 HYB-MR                    NT   20:42.18        
                  30.99     1:06.68 (35.69)     1:43.91 (37.23)     2:21.93 (38.02)
        2:59.71 (37.78)     3:37.58 (37.87)     4:15.39 (37.81)     4:53.28 (37.89)
        5:30.66 (37.38)     6:07.91 (37.25)     6:44.88 (36.97)     7:22.09 (37.21)
        8:00.15 (38.06)     8:38.05 (37.90)     9:15.94 (37.89)     9:54.64 (38.70)
       10:32.60 (37.96)    11:11.32 (38.72)    11:49.31 (37.99)    12:27.73 (38.42)
       13:06.15 (38.42)    13:45.41 (39.26)    14:24.14 (38.73)    15:02.29 (38.15)
       15:40.79 (38.50)    16:18.79 (38.00)    16:57.90 (39.11)    17:36.59 (38.69)
       18:15.34 (38.75)    18:53.83 (38.49)    19:31.59 (37.76)    20:08.92 (37.33)
       20:42.18 (33.26)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:06.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max              14 RA-MR                1:02.79    1:00.76        
                  30.01     1:00.76 (30.75)                                        
  2 Chen, Yanlei              14 QNS-MR                 58.98    1:00.84        
                  29.96     1:00.84 (30.88)                                        
  3 Su, Sean                  13 QNS-MR               1:01.77    1:01.90        
                  30.61     1:01.90 (31.29)                                        
  4 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               1:02.58    1:02.03        
                  30.51     1:02.03 (31.52)                                        
  5 Madden, Jack              14 RA-MR                1:05.48    1:02.67        
                  30.24     1:02.67 (32.43)                                        
  6 Tesovic, Maksim           13 Twisters-MR          1:05.33    1:03.93        
                  31.12     1:03.93 (32.81)                                        
  7 Lee, Ryan                 14 FLY-MR               1:04.64    1:04.76        
                  31.50     1:04.76 (33.26)                                        
  8 Bouzarouata, Zacharia     14 Twisters-MR          1:05.05    1:05.04        
                  31.70     1:05.04 (33.34)                                        
  9 Scott, Travis             13 RA-MR                1:05.99    1:06.42        
                  32.65     1:06.42 (33.77)                                        
 10 Guzman, Michael           14 RedTails-MR          1:05.99    1:06.63        
                  31.93     1:06.63 (34.70)                                        
 11 Du, Ethan                 13 UN-MR                1:05.90    1:11.62        
 12 Chang, Edward             13 FLY-MR               1:11.93    1:12.54        
 13 Chan, Joshua              13 FLY-MR               1:14.44    1:17.53        
                  38.30     1:17.53 (39.23)                                        
 14 Wang, Justin              13 GATE-MR              1:06.00    1:19.91        
 15 Hashem, Hashem            14 GATE-MR              1:06.00    1:21.23        
 -- Elling, Connor            14 HYB-MR               1:06.00         NS        
 -- Zhang, John               13 UN-MR                1:00.00         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:25.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max              14 RA-MR                2:06.53    2:08.46        
                  30.66     1:02.76 (32.10)     1:35.69 (32.93)     2:08.46 (32.77)
  2 Su, Sean                  13 QNS-MR               2:09.66    2:11.91        
                  30.96     1:03.89 (32.93)     1:38.15 (34.26)     2:11.91 (33.76)
  3 Madden, Jack              14 RA-MR                2:21.01    2:15.97        
                  31.21     1:05.89 (34.68)     1:41.14 (35.25)     2:15.97 (34.83)
  4 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               2:14.38    2:16.71        
                  32.26     1:06.59 (34.33)     1:42.01 (35.42)     2:16.71 (34.70)
  5 Scott, Travis             13 RA-MR                2:24.38    2:21.38        
                                1:10.12 ( )   2:21.38 (1:11.26)                    
  6 Hu, Kevin                 14 NYCC-MR              2:23.42    2:22.58        
                  34.17     1:09.41 (35.24)     1:46.23 (36.82)     2:22.58 (36.35)
  7 Lee, Ryan                 14 FLY-MR               2:21.81    2:23.01        
                  33.38     1:09.29 (35.91)     1:46.87 (37.58)     2:23.01 (36.14)
  8 Bouzarouata, Zacharia     14 Twisters-MR          2:20.26    2:23.41        
                  33.10     1:10.21 (37.11)     1:47.42 (37.21)     2:23.41 (35.99)
  9 Man, Nicholas             14 FLY-MR                    NT    2:25.83        
                  33.63     1:10.25 (36.62)     1:48.17 (37.92)     2:25.83 (37.66)
 10 Juang, Andrew             14 FLY-MR               2:27.39    2:26.13        
                  35.61     1:12.52 (36.91)     1:49.52 (37.00)     2:26.13 (36.61)
 11 Tesovic, Maksim           13 Twisters-MR          2:20.86    2:26.58        
                                1:10.59 ( )     1:49.39 (38.80)     2:26.58 (37.19)
 12 Guzman, Michael           14 RedTails-MR          2:24.99    2:28.82        
                  33.58     1:11.75 (38.17)     1:51.12 (39.37)     2:28.82 (37.70)
 13 Zhao, Colin               13 FLY-MR                    NT    2:38.57        
                  38.82     1:18.64 (39.82)     1:58.88 (40.24)     2:38.57 (39.69)
 14 Chan, Joshua              13 FLY-MR               2:38.03    2:39.37        
                  38.17     1:19.07 (40.90)     2:00.49 (41.42)     2:39.37 (38.88)
 15 Chang, Edward             13 FLY-MR               2:38.74    2:39.72        
                  37.58     1:18.56 (40.98)     1:59.87 (41.31)     2:39.72 (39.85)
 16 Yang, Archer              13 NYCC-MR              2:25.00    2:41.54        
                  37.45     1:17.51 (40.06)     1:59.79 (42.28)     2:41.54 (41.75)
 17 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    2:47.87        
                  38.99     1:21.37 (42.38)     2:05.13 (43.76)     2:47.87 (42.74)
 18 Hashem, Hashem            14 GATE-MR              2:40.00    2:50.91        
 -- Zhang, John               13 UN-MR                2:13.00         NS        
 -- Trachuk, James            13 NYCC-MR              2:25.00         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:16.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               1:05.59    1:04.28        
                  30.77     1:04.28 (33.51)                                        
  2 Jung, Erick               14 HYB-MR               1:08.93    1:08.22        
                  31.82     1:08.22 (36.40)                                        
  3 Pena, Cesar               14 RedTails-MR          1:09.31    1:11.04        
  4 Bouzarouata, Zacharia     14 Twisters-MR          1:15.06    1:12.59        
                  34.37     1:12.59 (38.22)                                        
  5 Zhao, Colin               13 FLY-MR               1:12.52    1:13.59        
                  35.01     1:13.59 (38.58)                                        
  6 Rossi, Blake              14 HYB-MR               1:16.00    1:15.17        
                  35.81     1:15.17 (39.36)                                        
  7 Juang, Andrew             14 FLY-MR               1:12.54    1:15.87        
                  35.67     1:15.87 (40.20)                                        
  8 Zhang, David              14 GATE-MR              1:16.00    1:18.71        
  9 Weber, William            14 UN-MR                1:16.00    1:19.35        
                  36.76     1:19.35 (42.59)                                        
 10 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:16.00    1:19.54        
                  36.99     1:19.54 (42.55)                                        
 11 Chang, Edward             13 FLY-MR               1:18.84    1:20.07        
                  37.66     1:20.07 (42.41)                                        
 12 Ong, Yong Yin             14 FLY-MR                    NT    1:20.42        
                  38.04     1:20.42 (42.38)                                        
 13 Kwong, Max                13 FLY-MR               1:18.82    1:20.49        
                  36.30     1:20.49 (44.19)                                        
 14 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               1:16.00    1:22.05        
                  38.93     1:22.05 (43.12)                                        
 15 Wang, Justin              13 GATE-MR              1:16.00    1:25.63        
                  40.03     1:25.63 (45.60)                                        
 16 Du, Ethan                 13 UN-MR                1:15.95    1:25.72        
 17 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              1:16.00    1:28.29        
                  41.81     1:28.29 (46.48)                                        
 -- Zhang, John               13 UN-MR                1:09.00         NS        
 -- Elling, Connor            14 HYB-MR               1:16.00         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Michael            14 UN-MR                2:21.00    2:16.35        
                  30.86     1:05.15 (34.29)     1:40.62 (35.47)     2:16.35 (35.73)
  2 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               2:21.05    2:18.17        
                  31.62     1:18.66 (47.04)     2:18.17 (59.51)                    
  3 Zhang, John               13 UN-MR                2:26.00    2:30.96        
                  33.17     1:10.84 (37.67)     1:50.04 (39.20)     2:30.96 (40.92)
  4 Bouzarouata, Zacharia     14 Twisters-MR          2:35.54    2:36.57        
  5 Zhao, Colin               13 FLY-MR                    NT    2:37.47        
                  35.94     1:16.19 (40.25)     1:57.43 (41.24)     2:37.47 (40.04)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:06.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               13 Twisters-MR            56.67      56.09        
                  26.82       56.09 (29.27)                                        
  2 Sherpa, Nathan            14 Twisters-MR            56.36      56.46        
                  26.85       56.46 (29.61)                                        
  3 McClung, Max              14 RA-MR                  59.67      58.67        
                  27.82       58.67 (30.85)                                        
  4 Chen, Yanlei              14 QNS-MR                 59.96    1:00.28        
                  28.52     1:00.28 (31.76)                                        
  5 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               1:03.14    1:00.62        
                  28.26     1:00.62 (32.36)                                        
  6 Egan, Kieran              13 Twisters-MR          1:03.84    1:00.85        
                  28.67     1:00.85 (32.18)                                        
  7 Pena, Cesar               14 RedTails-MR          1:00.34    1:01.25        
                  28.39     1:01.25 (32.86)                                        
  8 Guzman, Michael           14 RedTails-MR          1:04.90    1:02.83        
  9 Chang, Steven             13 FLY-MR               1:03.97    1:03.21        
                  29.94     1:03.21 (33.27)                                        
 10 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               1:03.03    1:03.38        
                  28.88     1:03.38 (34.50)                                        
 11 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:06.00    1:04.73        
                  29.80     1:04.73 (34.93)                                        
 12 Su, Sean                  13 QNS-MR               1:05.42    1:04.81        
                  30.24     1:04.81 (34.57)                                        
 13 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               1:06.00    1:05.34        
                  30.21     1:05.34 (35.13)                                        
 14 Zhao, Colin               13 FLY-MR               1:08.44    1:07.28        
                  32.98     1:07.28 (34.30)                                        
 15 Lee, Ryan                 14 FLY-MR               1:07.85    1:07.83        
                  31.70     1:07.83 (36.13)                                        
 16 Zhou, Andrew              13 FLY-MR               1:11.40    1:09.72        
                  31.68     1:09.72 (38.04)                                        
 -- Elling, Connor            14 HYB-MR               1:06.00         DQ        
                  34.71          DQ (48.51)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max              14 RA-MR                2:11.68    2:08.35        
                  28.22     1:00.69 (32.47)     1:34.65 (33.96)     2:08.35 (33.70)
  2 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               2:16.80    2:13.07        
                  30.27     1:04.26 (33.99)     1:38.16 (33.90)     2:13.07 (34.91)
  3 Chang, Steven             13 FLY-MR                    NT    2:21.85        
                  30.63     1:05.81 (35.18)     1:43.17 (37.36)     2:21.85 (38.68)
  4 Bouzarouata, Zacharia     14 Twisters-MR          2:23.44    2:22.15        
                  31.27     1:07.04 (35.77)     1:44.93 (37.89)     2:22.15 (37.22)
  5 Madden, Jack              14 RA-MR                2:29.97    2:22.57        
                  21.79                             1:52.78 ( )     2:22.57 (29.79)
  6 Su, Sean                  13 QNS-MR               2:30.00    2:23.87        
                  30.50     1:06.59 (36.09)     1:45.33 (38.74)     2:23.87 (38.54)
  7 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               2:35.00    2:25.57        
                  31.37     1:07.13 (35.76)     1:47.22 (40.09)     2:25.57 (38.35)
  8 Lee, Ryan                 14 FLY-MR               2:38.39    2:38.16        
                  31.91     1:11.61 (39.70)     1:54.91 (43.30)     2:38.16 (43.25)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:12.06    2:09.50        
                  28.34     1:00.12 (31.78)     1:40.53 (40.41)     2:09.50 (28.97)
  2 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               2:09.88    2:09.62        
                  27.99     1:01.76 (33.77)     1:38.30 (36.54)     2:09.62 (31.32)
  3 McClung, Max              14 RA-MR                2:13.63    2:12.95        
                  27.40     1:00.28 (32.88)     1:44.20 (43.92)     2:12.95 (28.75)
  4 Madden, Jack              14 RA-MR                2:28.58    2:17.06        
                  29.38     1:02.99 (33.61)     1:44.97 (41.98)     2:17.06 (32.09)
  5 Jung, Erick               14 HYB-MR               2:29.00    2:20.75        
                  30.88       57.86 (26.98)   2:20.75 (1:22.89)                    
  6 Bouzarouata, Zacharia     14 Twisters-MR          2:23.82    2:21.79        
                  29.87     1:05.95 (36.08)     1:48.31 (42.36)     2:21.79 (33.48)
  7 Scott, Travis             13 RA-MR                2:27.64    2:22.67        
                  30.14     1:05.40 (35.26)     1:50.35 (44.95)     2:22.67 (32.32)
  8 Zhao, Colin               13 FLY-MR               2:27.12    2:24.66        
                  30.92     1:10.07 (39.15)     1:51.19 (41.12)     2:24.66 (33.47)
  9 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               2:29.00    2:25.45        
                  30.46     1:08.78 (38.32)     1:51.35 (42.57)     2:25.45 (34.10)
 10 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               2:29.00    2:26.70        
 11 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               2:29.00    2:27.02        
                  29.74     1:08.47 (38.73)     1:52.93 (44.46)     2:27.02 (34.09)
 12 Weber, William            14 UN-MR                2:29.00    2:29.38        
                  32.33     1:09.27 (36.94)     1:54.75 (45.48)     2:29.38 (34.63)
 13 Chan, Joshua              13 FLY-MR               2:31.53    2:33.08        
                                1:14.91 ( )     1:45.63 (30.72)     2:33.08 (47.45)
 14 Zhang, David              14 GATE-MR              2:29.00    2:33.26        
                  34.16     1:15.43 (41.27)     2:00.09 (44.66)     2:33.26 (33.17)
 15 Juang, Andrew             14 FLY-MR               2:29.09    2:34.57        
                  36.40     1:15.90 (39.50)     1:59.51 (43.61)     2:34.57 (35.06)
 16 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    2:42.20        
                  34.60     1:17.15 (42.55)     2:02.98 (45.83)     2:42.20 (39.22)
 -- Zhang, John               13 UN-MR                2:15.00         NS        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:10.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherpa, Nathan            14 Twisters-MR          4:26.81    4:29.50        
                  28.84     1:01.84 (33.00)     1:35.84 (34.00)     2:10.05 (34.21)
        2:48.32 (38.27)     3:27.50 (39.18)     3:59.35 (31.85)     4:29.50 (30.15)
  2 Leung, Michael            14 UN-MR                4:36.34    4:30.76        
                  30.35     1:05.33 (34.98)     1:40.54 (35.21)     2:14.77 (34.23)
        2:51.98 (37.21)     3:28.53 (36.55)     4:00.63 (32.10)     4:30.76 (30.13)
  3 Miao, Ethan               13 Twisters-MR          4:28.61    4:31.80        
                  18.58     1:02.49 (43.91)     1:40.09 (37.60)     2:10.70 (30.61)
        2:52.97 (42.27)     3:32.94 (39.97)     4:03.32 (30.38)     4:31.80 (28.48)
  4 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               4:38.16    4:39.65        
                  30.80                             1:39.76 ( )     2:17.17 (37.41)
        2:53.84 (36.67)   4:39.65 (1:45.81)                                        
  5 Su, Sean                  13 QNS-MR               5:10.00    4:51.72        
                                1:07.93 ( )     1:45.06 (37.13)                    
                                3:48.84 ( )     4:20.53 (31.69)     4:51.72 (31.19)
  6 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               4:46.36    4:54.05        
                  29.00     1:02.79 (33.79)     1:38.77 (35.98)     2:15.40 (36.63)
        3:00.15 (44.75)     3:45.20 (45.05)     4:19.06 (33.86)     4:54.05 (34.99)
  7 Bouzarouata, Zacharia     14 Twisters-MR          5:04.12    4:54.13        
                  31.31     1:08.89 (37.58)     1:45.94 (37.05)     2:25.16 (39.22)
        3:05.60 (40.44)     3:47.69 (42.09)     4:21.36 (33.67)     4:54.13 (32.77)
  8 Zhang, John               13 UN-MR                4:45.00    5:00.11        
                  30.26     1:06.95 (36.69)     1:44.72 (37.77)     2:21.48 (36.76)
        3:02.60 (41.12)     3:45.41 (42.81)     4:23.25 (37.84)     5:00.11 (36.86)
  9 Egan, Kieran              13 Twisters-MR          5:08.88    5:03.32        
                  31.48     1:08.55 (37.07)     1:45.80 (37.25)     2:23.17 (37.37)
      3:43.52 (1:20.35)     4:17.03 (33.51)     4:53.96 (36.93)      5:03.32 (9.36)
 10 Scott, Travis             13 RA-MR                5:09.75    5:12.56        
                  31.99     1:12.12 (40.13)     1:51.36 (39.24)     2:31.85 (40.49)
        3:16.76 (44.91)     4:04.61 (47.85)     4:38.41 (33.80)     5:12.56 (34.15)
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             3:48.29    3:50.19        
     1) Lee, Ryan 14                    2) Zhao, Colin 13                 
     3) Chang, Steven 13                4) Chan, Joshua 13                
                  26.87       56.72 (56.72)     1:24.41 (27.69)     1:54.60 (57.88)
        2:20.83 (26.23)     2:49.61 (55.01)     3:18.55 (28.94)   3:50.19 (1:00.58)
  2 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                       NT    3:52.27        
     1) Jung, Erick 14                  2) Spagnoletti, Evan 13           
     3) Leroy, Pierre 13                4) Larice, Jonathan 14            
                  25.81       54.72 (54.72)     1:22.91 (28.19)     1:54.47 (59.75)
        2:22.01 (27.54)     2:53.67 (59.20)     3:21.33 (27.66)     3:52.27 (58.60)
  3 Flushing YMCA-MR  'B'                             4:08.45    4:10.89        
     1) Chang, Edward 13                2) Linn, George 14                
     3) Juang, Andrew 14                4) Kwong, Max 13                  
                          1:04.46 (1:04.46)     1:32.65 (28.19)     2:03.55 (59.09)
        2:32.61 (29.06)   3:05.51 (1:01.96)     3:37.18 (31.67)   4:10.89 (1:05.38)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:57.70    2:00.21        
     1) Lee, Ryan 14                    2) Zhao, Colin 13                 
     3) Chang, Steven 13                4) Chan, Joshua 13                
                  29.75     1:02.67 (32.92)     1:31.18 (28.51)     2:00.21 (29.03)
  2 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  2:06.75    2:02.17        
     1) Leroy, Pierre 13                2) Rossi, Blake 14                
     3) Spagnoletti, Evan 13            4) Larice, Jonathan 14            
                  32.32     1:06.75 (34.43)     1:34.83 (28.08)     2:02.17 (27.34)
 -- Flushing YMCA-MR  'B'                             2:04.99         NS        
     1) Juang, Andrew 14                2) Kwong, Max 13                  
     3)                                 4) Chang, Edward 13               
 
Boys Open 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  25.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            21.01      22.37        
  2 Karinsky, Sandon          16 QNS-MR                 22.45      22.50        
  3 Lim, Jeffrey Jr.          17 Twisters-MR            23.74      22.97        
  4 Zahariev, Kevin           15 Twisters-MR            23.84      23.33        
  5 Bajramovic, Emil          17 FLY-MR                 22.11      23.35        
  6 Schafer, Justin           15 FLY-MR                 23.37      23.47        
  7 Perez Albarracin, Nichol  15 Twisters-MR            24.02      23.56        
  8 Pas, Sebastian            15 Twisters-MR            24.10      23.71        
  9 Thompson, Matt            28 NYAC-MR                22.02      23.73        
 10 Soto, Adriel              18 QNS-MR                 24.98      23.74        
 11 Chan, Matthew             16 QNS-MR                 24.22      24.08        
 12 Chia, Derrick             15 QNS-MR                 24.21      24.09        
 13 Miao, Ethan               13 Twisters-MR            24.64      24.17        
 14 Pearce, Stephen           16 RA-MR                  24.99      24.26        
 15 Ambrosio, Jordan          17 RedTails-MR            24.30      24.35        
 16 Bonadio, Jonathan         15 FLY-MR                 24.80      24.38        
 17 WU, William               16 Twisters-MR            24.90      24.62        
 18 Chen, Darian              15 QNS-MR                 25.01      24.81        
 18 Hsia, Sonny               16 QNS-MR                 25.26      24.81        
 20 Zhu, Harry                16 FLY-MR                 23.90      24.83        
 21 Wan, Osmond               15 QNS-MR                 24.69      24.86        
 22 Macaluso, Steven          15 RA-MR                  24.65      24.93        
 23 Espinal, Joseph           15 FLY-MR                 24.75      24.98        
 24 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                  24.38      25.03        
 25 Egan, Kieran              13 Twisters-MR            24.85      25.15        
 25 Ebied, Omar               15 Twisters-MR            25.29      25.15        
 27 Lee, Alexander            16 FLY-MR                 25.07      25.18        
 28 Deng, Gerald              15 Twisters-MR            25.14      25.29        
 29 Byrne, Jack               15 RA-MR                  25.02      25.33        
 30 Xu, Daniel                16 RA-MR                  25.47      25.38        
 31 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR            25.05      25.39        
 32 Khan, Abdul Bari          17 FLY-MR                 27.48      25.40        
 33 Akdas, Yasin              15 Twisters-MR            25.37      25.70        
 34 Sandoval, Anthony         16 RedTails-MR            25.48      25.81        
 35 Xia, Alan                 15 QNS-MR                 25.38      25.84        
 36 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR                 25.00      25.85        
 37 Sherpa, Ethan             14 Twisters-MR            25.44      26.14        
 38 Chang, Edison             15 FLY-MR                 26.22      26.21        
 39 Reynolds, Ben             15 RedTails-MR            25.49      26.40        
 40 Calderon, Xavier          15 FLY-MR                 27.18      26.53        
 41 Mary, Tyreece             15 RedTails-MR            25.50      26.54        
 42 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR            25.50      26.70        
 43 Murawski, Adrian          17 FLY-MR                 26.95      26.72        
 44 Gamero, Matthew           17 FLY-MR                 25.48      26.73        
 45 Mock, Andrew              16 GATE-MR                25.50      28.28        
 -- Sun, Hongzhe              33 NYAC-MR                20.80         NS        
 -- Targett, Matt             32 NYAC-MR                20.59         NS        
 -- Esquen, Bruno             28 NYAC-MR                21.75         NS        
 -- Jordan, Scott             32 NYAC-MR                23.19         NS        
 -- Pretto, Jack              26 NYAC-MR                22.68         NS        
 -- Egan, Liam                22 NYAC-MR                21.52         NS        
 -- Vanderkaay, Alex          32 NYAC-MR                23.68         NS        
 
Boys Open 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  55.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldwin, Sean             16 NYCC-MR                49.09      49.05        
                  23.72       49.05 (25.33)                                        
  2 Karinsky, Sandon          16 QNS-MR                 49.09      49.94        
                  23.50       49.94 (26.44)                                        
  3 Lim, Jeffrey Jr.          17 Twisters-MR            51.64      50.19        
                  23.92       50.19 (26.27)                                        
  4 Chopey, Andrew            17 QNS-MR                 51.10      50.87        
                  24.33       50.87 (26.54)                                        
  5 Miao, Ethan               13 Twisters-MR            52.09      50.98        
                  24.65       50.98 (26.33)                                        
  6 Zhang, Ryan               15 Twisters-MR            50.54      51.07        
                  24.36       51.07 (26.71)                                        
  7 Perez Albarracin, Nichol  15 Twisters-MR            52.11      51.17        
                  24.36       51.17 (26.81)                                        
  8 Pas, Sebastian            15 Twisters-MR            52.00      51.24        
                  24.48       51.24 (26.76)                                        
  9 Bajramovic, Emil          17 FLY-MR                 49.05      51.38        
                  24.55       51.38 (26.83)                                        
 10 Zahariev, Kevin           15 Twisters-MR            51.25      51.40        
                  24.20       51.40 (27.20)                                        
 11 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR            52.12      51.47        
                  24.99       51.47 (26.48)                                        
 12 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            45.55      52.45        
                  22.03       52.45 (30.42)                                        
 13 Leung, Michael            14 UN-MR                  53.01      52.70        
                  25.17       52.70 (27.53)                                        
 14 Lee, Tyler                15 NYCC-MR                51.78      52.92        
                  23.45       52.92 (29.47)                                        
 15 Chen, Darian              15 QNS-MR                 55.18      53.20        
                  25.22       53.20 (27.98)                                        
 16 Pearce, Stephen           16 RA-MR                  54.89      53.37        
                  25.47       53.37 (27.90)                                        
 17 Wan, Osmond               15 QNS-MR                 52.91      53.41        
                  25.94       53.41 (27.47)                                        
 18 Chan, Matthew             16 QNS-MR                 52.96      53.46        
                  24.53       53.46 (28.93)                                        
 19 Sherpa, Nathan            14 Twisters-MR            53.51      53.47        
                  25.97       53.47 (27.50)                                        
 20 Fox, Benjamin             16 FLY-MR                 52.94      53.51        
                  25.43       53.51 (28.08)                                        
 21 Ambrosio, Jordan          17 RedTails-MR            53.05      53.71        
                  25.74       53.71 (27.97)                                        
 22 Schafer, Justin           15 FLY-MR                 52.63      53.83        
                  25.26       53.83 (28.57)                                        
 23 Baldwin, Brian            15 NYCC-MR                51.41      53.84        
                  25.44       53.84 (28.40)                                        
 24 Zhu, Harry                16 FLY-MR                 53.56      54.07        
                  25.31       54.07 (28.76)                                        
 25 Deng, Gerald              15 Twisters-MR            53.94      54.20        
                  26.33       54.20 (27.87)                                        
 26 Whitfield, George         18 NYCC-MR                50.97      54.21        
                  25.38       54.21 (28.83)                                        
 27 Chia, Derrick             15 QNS-MR                 52.96      54.27        
                  26.08       54.27 (28.19)                                        
 28 Blau, Sam                 16 NYCC-MR                53.58      54.28        
                  25.96       54.28 (28.32)                                        
 29 Espinal, Joseph           15 FLY-MR                 53.15      54.32        
                  25.57       54.32 (28.75)                                        
 30 Lee, Alexander            16 FLY-MR                 54.99      54.75        
                  25.91       54.75 (28.84)                                        
 31 Poncet, Theodore          16 NYCC-MR                55.50      54.94        
                  26.12       54.94 (28.82)                                        
 32 Hahn, Benjamin            15 RA-MR                  55.22      54.99        
                  25.85       54.99 (29.14)                                        
 33 Sherpa, Ethan             14 Twisters-MR            54.92      55.08        
                  26.38       55.08 (28.70)                                        
 34 Egan, Kieran              13 Twisters-MR            54.36      55.32        
                  26.33       55.32 (28.99)                                        
 35 Byrne, Jack               15 RA-MR                  55.05      55.54        
                  26.61       55.54 (28.93)                                        
 36 Bonadio, Jonathan         15 FLY-MR                 55.31      55.60        
                  26.91       55.60 (28.69)                                        
 37 Zheng, Edwin              15 FLY-MR                 57.93      55.86        
                  26.57       55.86 (29.29)                                        
 38 Sandoval, Anthony         16 RedTails-MR            55.49      55.88        
                  26.42       55.88 (29.46)                                        
 39 Reynolds, Ben             15 RedTails-MR            55.49      56.24        
                  26.00       56.24 (30.24)                                        
 40 Gomez, Kevin              15 FLY-MR                 57.50      56.26        
                  26.63       56.26 (29.63)                                        
 41 McNamara, William         17 QNS-MR               1:05.08L     56.52        
                  26.87       56.52 (29.65)                                        
 42 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR                 55.33      56.62        
                  26.85       56.62 (29.77)                                        
 43 Lam, Seth                 16 NYCC-MR                55.50      56.76        
                  26.73       56.76 (30.03)                                        
 44 Daudelin, Isaac           16 NYCC-MR                55.00      57.02        
                  26.88       57.02 (30.14)                                        
 45 Macaluso, Steven          15 RA-MR                  54.89      57.26        
                  26.67       57.26 (30.59)                                        
 46 Naing, Kyaw               15 UN-MR                  55.50      57.54        
                  27.32       57.54 (30.22)                                        
 47 Lee, Kyton                14 NYCC-MR                55.00      57.55        
                  27.40       57.55 (30.15)                                        
 48 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR            55.21      58.09        
                  27.08       58.09 (31.01)                                        
 49 Chang, Edison             15 FLY-MR                 58.53      58.40        
                  27.09       58.40 (31.31)                                        
 49 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR            55.50      58.40        
                  27.45       58.40 (30.95)                                        
 51 Anich, Thomas             15 FLY-MR                 57.13      59.24        
                  28.51       59.24 (30.73)                                        
 52 Calderon, Xavier          15 FLY-MR                 58.85      59.61        
                  27.85       59.61 (31.76)                                        
 53 Burke, Ryan               16 FLY-MR               1:00.83    1:02.77        
                  29.24     1:02.77 (33.53)                                        
 54 Mock, Andrew              16 GATE-MR                55.50    1:02.84        
 -- Ruiz, Kenny               18 RA-MR                  53.70         NS        
 -- Sarbanes, Alex            19 Twisters-MR            54.52         NS        
 -- Szell, Matthew            16 NYCC-MR                53.21         NS        
 
Boys Open 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:01.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephens, Thomas          25 NYAC-MR              1:46.96    1:43.42        
                  23.91       50.40 (26.49)     1:17.09 (26.69)     1:43.42 (26.33)
  2 Egan, Liam                22 NYAC-MR              1:36.84    1:44.51        
                  24.40       50.51 (26.11)     1:17.27 (26.76)     1:44.51 (27.24)
  3 Luchsinger, Tom           27 NYAC-MR              1:39.63    1:45.34        
                  22.27       50.23 (27.96)     1:17.05 (26.82)     1:45.34 (28.29)
  4 Fraser, Brett             29 NYAC-MR                   NT    1:46.97        
  5 Schweitzer, Paul-Marc     26 NYAC-MR              1:47.06    1:48.05        
                  24.65       52.63 (27.98)     1:20.78 (28.15)     1:48.05 (27.27)
  6 Lee, Andy                 17 Twisters-MR          1:41.45    1:48.72        
                  25.27   1:48.72 (1:23.45)                                        
  7 Karinsky, Sandon          16 QNS-MR               1:48.24    1:48.81        
                  24.75       52.94 (28.19)     1:21.34 (28.40)     1:48.81 (27.47)
  8 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR          1:49.93    1:49.22        
                  25.25       52.80 (27.55)     1:21.21 (28.41)     1:49.22 (28.01)
  9 Chopey, Andrew            17 QNS-MR               1:50.73    1:50.17        
                  25.11       52.73 (27.62)     1:21.23 (28.50)     1:50.17 (28.94)
 10 Lim, Jeffrey Jr.          17 Twisters-MR          1:55.48    1:51.13        
                  24.77       52.84 (28.07)     1:51.13 (58.29)                    
 11 Hogan, Brian              24 NYAC-MR              1:39.64    1:51.58        
                  25.57       53.60 (28.03)     1:22.74 (29.14)     1:51.58 (28.84)
 12 Zhang, Ryan               15 Twisters-MR          1:50.31    1:53.31        
 13 Zahariev, Kevin           15 Twisters-MR          1:58.27    1:53.63        
 14 Fox, Benjamin             16 FLY-MR               1:56.43    1:55.97        
                                                    1:25.43 ( )     1:55.97 (30.54)
 15 WU, William               16 Twisters-MR          1:58.22    1:56.58        
                  26.25       56.25 (30.00)     1:26.17 (29.92)     1:56.58 (30.41)
 16 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          1:55.63    1:58.34        
                  27.46       57.02 (29.56)     1:27.58 (30.56)     1:58.34 (30.76)
 17 Chen, Darian              15 QNS-MR               2:00.29    1:59.51        
                  27.43       58.17 (30.74)     1:30.47 (32.30)     1:59.51 (29.04)
 18 Wan, Osmond               15 QNS-MR               1:57.77    1:59.83        
                  27.86       58.81 (30.95)     1:29.19 (30.38)     1:59.83 (30.64)
 19 McNamara, William         17 QNS-MR               2:00.54    2:00.22        
                  27.62       58.14 (30.52)     1:29.92 (31.78)     2:00.22 (30.30)
 20 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                2:00.53    2:00.25        
 21 Lee, Alexander            16 FLY-MR               2:00.50    2:01.00        
                  27.89       58.81 (30.92)     1:30.40 (31.59)     2:01.00 (30.60)
 22 Mendoza, Aaron            12 HYB-MR               2:01.00    2:01.03        
                  27.54       59.04 (31.50)     1:30.43 (31.39)     2:01.03 (30.60)
 23 Hahn, Benjamin            15 RA-MR                2:00.56    2:01.55        
                  26.85       57.31 (30.46)     1:28.85 (31.54)     2:01.55 (32.70)
 24 Dent, Roger               29 NYAC-MR              1:59.00    2:01.73        
                  28.06       58.78 (30.72)     1:30.54 (31.76)     2:01.73 (31.19)
 25 Espinal, Joseph           15 FLY-MR               1:56.98    2:01.98        
                  27.20       58.03 (30.83)     1:30.13 (32.10)     2:01.98 (31.85)
 26 Xu, Daniel                16 RA-MR                2:00.15    2:02.51        
                  26.80       56.97 (30.17)     1:29.44 (32.47)     2:02.51 (33.07)
 27 Chan, Matthew             16 QNS-MR               1:56.45    2:03.17        
                  27.97       58.39 (30.42)     1:30.04 (31.65)     2:03.17 (33.13)
 28 Macaluso, Steven          15 RA-MR                1:58.23    2:03.18        
                  27.14       58.25 (31.11)     1:30.73 (32.48)     2:03.18 (32.45)
 29 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          2:00.92    2:03.59        
                  26.91       57.95 (31.04)     1:30.03 (32.08)     2:03.59 (33.56)
 30 Sandoval, Anthony         16 RedTails-MR          2:00.99    2:03.86        
                  28.00       59.70 (31.70)     1:31.82 (32.12)     2:03.86 (32.04)
 31 Byrne, Jack               15 RA-MR                1:59.60    2:04.47        
                  27.52       58.46 (30.94)     1:31.51 (33.05)     2:04.47 (32.96)
 32 Bajramovic, Emil          17 FLY-MR               1:55.35    2:05.42        
                  27.62       58.77 (31.15)     1:31.71 (32.94)     2:05.42 (33.71)
 33 Zhu, Harry                16 FLY-MR               2:07.05    2:06.13        
                  29.32     1:02.19 (32.87)     1:35.13 (32.94)     2:06.13 (31.00)
 34 Anich, Thomas             15 FLY-MR               2:01.77    2:06.25        
 35 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               2:05.28    2:07.82        
                  28.29     1:00.47 (32.18)     1:34.09 (33.62)     2:07.82 (33.73)
 36 Bonadio, Jonathan         15 FLY-MR               2:11.98    2:08.13        
                  29.36     1:03.20 (33.84)     1:37.48 (34.28)     2:08.13 (30.65)
 37 Chang, Edison             15 FLY-MR                    NT    2:12.53        
                  28.52     1:02.18 (33.66)     1:37.68 (35.50)     2:12.53 (34.85)
 38 Murawski, Adrian          17 FLY-MR               2:13.33    2:18.29        
                  28.90     1:03.45 (34.55)     1:40.84 (37.39)     2:18.29 (37.45)
 -- Vanderkaay, Alex          32 NYAC-MR              1:42.00         NS        
 -- Esquen, Bruno             28 NYAC-MR              1:54.95         NS        
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:15.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melidor-Fuxis, Jordan     22 Twisters-MR          4:43.39    4:48.25        
                  26.29       55.49 (29.20)     1:25.26 (29.77)     1:57.32 (32.06)
        2:23.86 (26.54)     2:53.12 (29.26)     3:22.38 (29.26)     3:51.22 (28.84)
        4:19.96 (28.74)     4:48.25 (28.29)                                        
  2 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR          4:50.29    4:49.53        
                  26.63       55.27 (28.64)     1:24.63 (29.36)     1:53.84 (29.21)
        2:23.13 (29.29)     2:52.39 (29.26)     3:21.98 (29.59)     3:51.81 (29.83)
        4:20.92 (29.11)     4:49.53 (28.61)                                        
  3 Chopey, Andrew            17 QNS-MR               4:54.90    4:58.14        
                  26.40       55.72 (29.32)     1:25.60 (29.88)     1:55.89 (30.29)
        2:26.23 (30.34)     2:56.81 (30.58)     3:27.88 (31.07)     3:58.45 (30.57)
        4:28.78 (30.33)     4:58.14 (29.36)                                        
  4 Miao, Ethan               13 Twisters-MR          4:59.99    5:04.25        
                  26.94       57.25 (30.31)     1:27.72 (30.47)     1:58.84 (31.12)
        2:29.50 (30.66)     3:00.22 (30.72)     3:31.68 (31.46)     4:02.74 (31.06)
        4:33.93 (31.19)     5:04.25 (30.32)                                        
  5 Sherpa, Nathan            14 Twisters-MR          5:10.76    5:06.22        
                  27.20       57.07 (29.87)     1:27.63 (30.56)     1:58.95 (31.32)
        2:30.49 (31.54)     3:02.21 (31.72)     3:34.15 (31.94)     4:05.70 (31.55)
        4:36.37 (30.67)     5:06.22 (29.85)                                        
  6 Zhang, Ryan               15 Twisters-MR          4:55.40    5:12.52        
                  27.14       57.42 (30.28)     1:28.72 (31.30)     2:00.95 (32.23)
        2:33.03 (32.08)     3:05.75 (32.72)     3:38.67 (32.92)     4:11.17 (32.50)
        4:41.62 (30.45)     5:12.52 (30.90)                                        
  7 Leung, Michael            14 UN-MR                5:13.77    5:13.90        
                  27.37       57.59 (30.22)     1:29.25 (31.66)     2:01.03 (31.78)
        2:33.65 (32.62)     3:06.53 (32.88)     3:39.25 (32.72)     4:11.92 (32.67)
        4:43.69 (31.77)     5:13.90 (30.21)                                        
  8 Fox, Benjamin             16 FLY-MR               5:08.96    5:14.05        
                  28.51       59.78 (31.27)     1:31.59 (31.81)     2:03.97 (32.38)
        2:36.00 (32.03)     3:07.64 (31.64)     3:39.67 (32.03)     4:11.38 (31.71)
        4:43.10 (31.72)     5:14.05 (30.95)                                        
  9 Byrne, Jack               15 RA-MR                5:10.48    5:21.22        
                  17.62       33.59 (15.97)   1:41.98 (1:08.39)     2:05.11 (23.13)
        2:21.78 (16.67)     3:08.11 (46.33)     3:41.02 (32.91)                    
            4:36.03 ( )     5:21.22 (45.19)                                        
 10 Chen, Darian              15 QNS-MR               5:14.99    5:21.91        
                  28.42     1:00.09 (31.67)     1:32.93 (32.84)     2:05.89 (32.96)
        2:38.32 (32.43)     3:11.13 (32.81)     3:45.29 (34.16)     4:19.21 (33.92)
        4:51.74 (32.53)     5:21.91 (30.17)                                        
 11 Mendoza, Aaron            12 HYB-MR               5:15.00    5:22.14        
                  29.23     1:02.05 (32.82)     1:34.91 (32.86)     2:08.07 (33.16)
        2:41.04 (32.97)     3:14.13 (33.09)     3:47.02 (32.89)     4:19.93 (32.91)
        4:51.90 (31.97)     5:22.14 (30.24)                                        
 12 Espinal, Joseph           15 FLY-MR               5:33.06    5:36.50        
                  29.59     1:02.19 (32.60)     1:35.42 (33.23)     2:09.52 (34.10)
        2:43.93 (34.41)     3:19.00 (35.07)     3:54.40 (35.40)     4:29.83 (35.43)
        5:04.56 (34.73)     5:36.50 (31.94)                                        
 13 Ambrosio, Jordan          17 RedTails-MR          5:15.09    5:37.94        
                  28.63     1:01.17 (32.54)     1:34.40 (33.23)     2:08.22 (33.82)
        2:42.05 (33.83)     3:17.11 (35.06)     3:52.07 (34.96)     4:27.64 (35.57)
        5:03.06 (35.42)     5:37.94 (34.88)                                        
 14 Chan, Matthew             16 QNS-MR               5:14.33    5:42.09        
                  29.15     1:01.85 (32.70)     1:35.74 (33.89)     2:10.84 (35.10)
        2:46.19 (35.35)     3:20.45 (34.26)     3:54.65 (34.20)     4:30.34 (35.69)
        5:06.19 (35.85)     5:42.09 (35.90)                                        
 15 Macaluso, Steven          15 RA-MR                5:14.07    5:44.74        
                  29.19     1:01.95 (32.76)     1:36.05 (34.10)     2:11.22 (35.17)
        2:47.10 (35.88)     3:23.05 (35.95)     3:58.71 (35.66)     4:34.71 (36.00)
        5:10.54 (35.83)     5:44.74 (34.20)                                        
 16 Lee, Alexander            16 FLY-MR               5:27.49    5:45.87        
                  29.49     1:02.27 (32.78)     1:36.63 (34.36)     2:11.58 (34.95)
        2:47.32 (35.74)     3:23.89 (36.57)     4:00.88 (36.99)     4:37.42 (36.54)
        5:12.34 (34.92)     5:45.87 (33.53)                                        
 17 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               6:14.39    6:01.66        
                  29.81     1:04.07 (34.26)     1:39.72 (35.65)     2:13.31 (33.59)
        2:46.74 (33.43)     3:31.22 (44.48)     3:57.81 (26.59)     4:13.44 (15.63)
        4:33.99 (20.55)   6:01.66 (1:27.67)                                        
 18 Chang, Edison             15 FLY-MR                    NT    6:01.78        
                  29.33     1:02.74 (33.41)     1:38.55 (35.81)     2:15.97 (37.42)
        2:53.43 (37.46)     3:31.57 (38.14)     4:09.40 (37.83)     4:49.34 (39.94)
        5:25.66 (36.32)     6:01.78 (36.12)                                        
 19 Bonadio, Jonathan         15 FLY-MR               6:23.61    6:03.87        
                  31.91     1:07.12 (35.21)     1:44.70 (37.58)     2:22.71 (38.01)
        3:00.09 (37.38)     3:38.24 (38.15)     4:16.82 (38.58)     4:54.28 (37.46)
        5:30.44 (36.16)     6:03.87 (33.43)                                        
 -- McNamara, William         17 QNS-MR               5:15.00         DQ        
                  28.13       59.81 (31.68)     1:31.95 (32.14)     1:55.56 (23.61)
        2:43.42 (47.86)     3:25.76 (42.34)     3:41.88 (16.12)     4:07.65 (25.77)
        4:24.19 (16.54)                                                            
 -- Egan, Liam                22 NYAC-MR              4:19.55         NS        
 -- McCloskey, Michael        16 FLY-MR               5:21.14         NS        
 
Boys Open 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  11:10.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max              14 RA-MR               10:58.66   10:27.77        
                  27.39                                                 1:59.19 ( )
        2:18.00 (18.81)                                                            
            4:43.27 ( )                                                 6:16.59 ( )
        6:48.41 (31.82)                             7:55.33 ( )                    
            8:56.93 ( )                             9:55.93 ( )    10:27.77 (31.84)
  2 Chopey, Andrew            17 QNS-MR              10:21.72   10:29.26        
                  26.75       56.43 (29.68)     1:27.01 (30.58)     1:58.03 (31.02)
        2:28.83 (30.80)     3:00.01 (31.18)     3:30.89 (30.88)     4:02.31 (31.42)
        4:34.14 (31.83)     5:06.40 (32.26)     5:38.88 (32.48)     6:11.82 (32.94)
        6:43.88 (32.06)     7:16.34 (32.46)     7:48.99 (32.65)     8:21.08 (32.09)
        8:53.16 (32.08)     9:25.66 (32.50)     9:57.56 (31.90)    10:29.26 (31.70)
  3 McNamara, William         17 QNS-MR              10:57.33   11:02.80        
                  28.46       59.97 (31.51)     1:31.95 (31.98)     2:04.36 (32.41)
        2:37.29 (32.93)     3:10.33 (33.04)     3:43.54 (33.21)     4:17.09 (33.55)
        4:51.12 (34.03)     5:25.24 (34.12)     5:59.23 (33.99)     6:33.46 (34.23)
        7:07.26 (33.80)     7:41.89 (34.63)     8:16.37 (34.48)     8:50.07 (33.70)
        9:24.16 (34.09)     9:58.32 (34.16)    10:31.34 (33.02)    11:02.80 (31.46)
  4 Pena, Cesar               14 RedTails-MR         11:09.99   11:51.17        
  5 Macaluso, Steven          15 RA-MR               11:00.05   11:54.86        
                  28.95     1:02.39 (33.44)     1:37.80 (35.41)     2:13.34 (35.54)
        2:49.51 (36.17)     3:26.49 (36.98)     4:03.41 (36.92)     4:40.28 (36.87)
        5:17.05 (36.77)     5:54.11 (37.06)     6:31.61 (37.50)     7:08.55 (36.94)
        7:44.60 (36.05)     8:21.04 (36.44)     8:58.19 (37.15)     9:34.82 (36.63)
       10:11.53 (36.71)    10:47.23 (35.70)    11:21.82 (34.59)    11:54.86 (33.04)
 -- Dawa, Tenzin              16 Twisters-MR         10:35.22         NS        
 
Boys Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR         16:54.63   17:06.49        
                  27.42       57.54 (30.12)     1:28.34 (30.80)     1:59.40 (31.06)
        2:30.61 (31.21)     3:02.03 (31.42)     3:33.51 (31.48)     4:05.17 (31.66)
        4:36.57 (31.40)     5:08.06 (31.49)     5:39.43 (31.37)     6:10.70 (31.27)
        6:42.05 (31.35)     7:13.66 (31.61)     7:45.18 (31.52)     8:16.67 (31.49)
        8:48.19 (31.52)     9:19.53 (31.34)     9:50.74 (31.21)    10:22.05 (31.31)
       10:53.41 (31.36)    11:24.92 (31.51)    11:56.32 (31.40)    12:27.79 (31.47)
       12:59.16 (31.37)    13:30.75 (31.59)    14:02.18 (31.43)    14:33.55 (31.37)
       15:04.98 (31.43)    15:36.03 (31.05)    16:07.24 (31.21)    16:37.63 (30.39)
       17:06.49 (28.86)
  2 Miao, Ethan               13 Twisters-MR         18:08.82   17:54.27        
                  28.21       59.80 (31.59)     1:31.82 (32.02)     2:04.41 (32.59)
        2:36.77 (32.36)     3:09.71 (32.94)     3:42.68 (32.97)     4:15.77 (33.09)
        4:49.12 (33.35)     5:21.79 (32.67)     5:55.16 (33.37)     6:28.38 (33.22)
        7:01.77 (33.39)     7:34.68 (32.91)     8:06.99 (32.31)     8:39.82 (32.83)
        9:12.93 (33.11)     9:46.75 (33.82)    10:19.78 (33.03)    10:52.87 (33.09)
       11:25.96 (33.09)    11:59.14 (33.18)    12:31.97 (32.83)    13:04.88 (32.91)
       13:37.78 (32.90)    14:10.38 (32.60)    14:43.16 (32.78)    15:16.13 (32.97)
       15:49.03 (32.90)    16:21.65 (32.62)    16:53.87 (32.22)    17:25.33 (31.46)
       17:54.27 (28.94)
  3 Leung, Michael            14 UN-MR               17:59.89   18:07.62        
                  28.49     1:00.04 (31.55)     1:32.56 (32.52)     2:05.41 (32.85)
        2:38.47 (33.06)     3:11.57 (33.10)     3:45.31 (33.74)     4:18.94 (33.63)
        4:52.77 (33.83)     5:26.63 (33.86)     5:59.91 (33.28)     6:33.43 (33.52)
        7:06.74 (33.31)     7:40.75 (34.01)     8:14.22 (33.47)     8:48.11 (33.89)
        9:21.32 (33.21)     9:54.44 (33.12)    10:27.62 (33.18)    11:01.15 (33.53)
       11:34.53 (33.38)    12:08.15 (33.62)    12:41.67 (33.52)    13:14.80 (33.13)
       13:48.03 (33.23)    14:20.88 (32.85)    14:53.71 (32.83)    15:26.61 (32.90)
       15:59.76 (33.15)    16:32.43 (32.67)    17:04.79 (32.36)    17:36.46 (31.67)
       18:07.62 (31.16)
  4 Byrne, Jack               15 RA-MR               18:45.00   19:00.33        
                  30.13     1:04.39 (34.26)     1:39.64 (35.25)     2:15.55 (35.91)
        2:51.08 (35.53)     3:26.40 (35.32)     4:01.90 (35.50)     4:37.67 (35.77)
        5:12.66 (34.99)     5:47.67 (35.01)     6:22.13 (34.46)     6:56.88 (34.75)
        7:31.66 (34.78)     8:06.08 (34.42)     8:40.57 (34.49)     9:15.24 (34.67)
        9:50.34 (35.10)    10:25.50 (35.16)    11:00.15 (34.65)    11:34.88 (34.73)
       12:10.06 (35.18)    12:44.60 (34.54)    13:18.96 (34.36)    13:53.82 (34.86)
       14:28.42 (34.60)    15:02.71 (34.29)    15:37.30 (34.59)    16:12.45 (35.15)
       16:46.89 (34.44)    17:20.40 (33.51)    17:54.95 (34.55)    18:28.73 (33.78)
       19:00.33 (31.60)
  5 Ambrosio, Jordan          17 RedTails-MR               NT   19:12.13        
                  30.13     1:04.30 (34.17)     1:39.57 (35.27)     2:15.03 (35.46)
        2:50.34 (35.31)     3:25.49 (35.15)     4:01.22 (35.73)     4:37.00 (35.78)
        5:12.21 (35.21)     5:47.12 (34.91)     6:22.48 (35.36)     6:57.01 (34.53)
        7:32.04 (35.03)     8:07.14 (35.10)     8:42.44 (35.30)     9:17.25 (34.81)
        9:52.67 (35.42)    10:27.78 (35.11)    11:03.00 (35.22)    11:38.56 (35.56)
       12:13.46 (34.90)    12:48.38 (34.92)    13:23.30 (34.92)    13:58.71 (35.41)
       14:34.36 (35.65)    15:10.26 (35.90)    15:45.84 (35.58)    16:21.19 (35.35)
       16:56.01 (34.82)    17:30.94 (34.93)    18:05.05 (34.11)    18:39.63 (34.58)
       19:12.13 (32.50)
  6 Macaluso, Steven          15 RA-MR               18:42.14   19:38.80        
                  21.32       37.03 (15.71)       54.40 (17.37)     1:11.74 (17.34)
        1:40.00 (28.26)     1:56.75 (16.75)     2:15.97 (19.22)     2:31.15 (15.18)
        2:52.06 (20.91)     3:11.57 (19.51)     3:28.01 (16.44)                    
           14:56.64 ( )    15:32.53 (35.89)    16:08.38 (35.85)    16:44.18 (35.80)
       17:19.83 (35.65)    17:55.62 (35.79)    18:31.58 (35.96)    19:07.03 (35.45)
       19:38.80 (31.77)
 
Boys Open 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:03.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            50.31      50.57        
  2 Melidor-Fuxis, Jordan     22 Twisters-MR            56.77      53.84        
  3 Zhang, Ryan               15 Twisters-MR            54.15      54.16        
                  26.24       54.16 (27.92)                                        
  4 Pas, Sebastian            15 Twisters-MR            55.09      55.32        
                  26.93       55.32 (28.39)                                        
  5 Chopey, Andrew            17 QNS-MR                 55.47      55.99        
                  27.24       55.99 (28.75)                                        
  6 Perez Albarracin, Nichol  15 Twisters-MR            55.84      56.00        
  7 Sherpa, Nathan            14 Twisters-MR            57.47      57.24        
                  28.25       57.24 (28.99)                                        
  8 Fox, Benjamin             16 FLY-MR                 56.43      57.84        
                  27.53       57.84 (30.31)                                        
  9 Egan, Kieran              13 Twisters-MR          1:00.16      59.09        
                  28.70       59.09 (30.39)                                        
 10 Pearce, Stephen           16 RA-MR                1:00.31      59.17        
                  29.38       59.17 (29.79)                                        
 11 Miao, Ethan               13 Twisters-MR          1:02.85      59.19        
                  28.75       59.19 (30.44)                                        
 12 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR            58.85      59.63        
                  28.62       59.63 (31.01)                                        
 13 Karinsky, Sandon          16 QNS-MR                 58.20      59.86        
                  28.76       59.86 (31.10)                                        
 14 Chia, Derrick             15 QNS-MR               1:01.01    1:00.45        
                  29.52     1:00.45 (30.93)                                        
 15 Hahn, Benjamin            15 RA-MR                1:00.69    1:01.32        
                  29.53     1:01.32 (31.79)                                        
 16 Park, Francis             17 FLY-MR                 58.67    1:01.91        
                  29.28     1:01.91 (32.63)                                        
 17 Ambrosio, Jordan          17 RedTails-MR          1:02.56    1:02.08        
                  35.17     1:02.08 (26.91)                                        
 18 Akdas, Yasin              15 Twisters-MR          1:02.71    1:02.32        
                  30.86     1:02.32 (31.46)                                        
 19 Hsia, Sonny               16 QNS-MR               1:02.90    1:02.50        
 20 Sherpa, Ethan             14 Twisters-MR          1:02.57    1:02.88        
                  30.72     1:02.88 (32.16)                                        
 21 McCloskey, Michael        16 FLY-MR               1:02.20    1:04.15        
                  30.99     1:04.15 (33.16)                                        
 22 Xia, Alan                 15 QNS-MR               1:01.73    1:04.28        
                  31.14     1:04.28 (33.14)                                        
 23 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               1:04.56    1:04.66        
                  30.99     1:04.66 (33.67)                                        
 24 Gomez, Kevin              15 FLY-MR               1:03.31    1:04.77        
                  31.40     1:04.77 (33.37)                                        
 25 Zhu, Harry                16 FLY-MR               1:04.35    1:05.05        
                  31.34     1:05.05 (33.71)                                        
 26 Xu, Daniel                16 RA-MR                1:02.71    1:05.20        
                  31.44     1:05.20 (33.76)                                        
 27 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          1:05.03    1:05.40        
                  32.01     1:05.40 (33.39)                                        
 28 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               1:02.71    1:05.74        
                  31.95     1:05.74 (33.79)                                        
 29 Gamero, Matthew           17 FLY-MR               1:00.13    1:05.89        
                  30.98     1:05.89 (34.91)                                        
 30 Reynolds, Ben             15 RedTails-MR          1:02.99    1:06.06        
                  32.04     1:06.06 (34.02)                                        
 31 Sandoval, Anthony         16 RedTails-MR          1:02.99    1:06.14        
                  32.06     1:06.14 (34.08)                                        
 32 Espinal, Joseph           15 FLY-MR               1:04.40    1:06.41        
                  32.43     1:06.41 (33.98)                                        
 33 Schafer, Justin           15 FLY-MR               1:05.11    1:06.56        
                  32.37     1:06.56 (34.19)                                        
 34 Khan, Abdul Bari          17 FLY-MR                    NT    1:06.78        
                  32.22     1:06.78 (34.56)                                        
 35 Byrne, Jack               15 RA-MR                1:02.92    1:06.81        
                  31.94     1:06.81 (34.87)                                        
 36 Bonadio, Jonathan         15 FLY-MR               1:07.79    1:06.84        
                  32.62     1:06.84 (34.22)                                        
 37 Murawski, Adrian          17 FLY-MR               1:12.58    1:09.90        
                  33.57     1:09.90 (36.33)                                        
 
Boys Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:16.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chopey, Andrew            17 QNS-MR               1:58.70    1:58.91        
                  28.08       57.93 (29.85)     1:28.52 (30.59)     1:58.91 (30.39)
  2 Lee, Andy                 17 Twisters-MR          1:49.68    2:00.12        
                  26.96       57.23 (30.27)     1:29.05 (31.82)     2:00.12 (31.07)
  3 Pas, Sebastian            15 Twisters-MR          2:00.93    2:01.81        
                  28.75       59.60 (30.85)     1:31.18 (31.58)     2:01.81 (30.63)
  4 Sherpa, Nathan            14 Twisters-MR          2:02.88    2:02.65        
                  29.03       59.92 (30.89)     1:31.39 (31.47)     2:02.65 (31.26)
  5 Zhang, Ryan               15 Twisters-MR          1:59.75    2:03.63        
                  28.38       59.08 (30.70)     1:30.80 (31.72)     2:03.63 (32.83)
  6 Fox, Benjamin             16 FLY-MR               1:59.34    2:03.83        
                  28.77       59.71 (30.94)     1:31.50 (31.79)     2:03.83 (32.33)
  7 Perez Albarracin, Nichol  15 Twisters-MR          2:06.72    2:04.05        
                  29.30     1:00.45 (31.15)     1:32.83 (32.38)     2:04.05 (31.22)
  8 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR          2:11.18    2:07.13        
                  30.42     1:02.13 (31.71)     1:34.57 (32.44)     2:07.13 (32.56)
  9 Lee, Tyler                15 NYCC-MR              2:05.12    2:08.01        
                  29.45     1:01.16 (31.71)     1:34.89 (33.73)     2:08.01 (33.12)
 10 Baldwin, Sean             16 NYCC-MR              2:06.61    2:08.14        
                  30.03     1:01.81 (31.78)     1:35.13 (33.32)     2:08.14 (33.01)
 11 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          2:06.81    2:08.47        
                  29.83                             1:35.54 ( )     2:08.47 (32.93)
 12 Leung, Michael            14 UN-MR                2:14.72    2:08.94        
                  30.38     1:03.56 (33.18)   2:08.94 (1:05.38)                    
 13 Wan, Osmond               15 QNS-MR               2:10.78    2:09.44        
                  31.38     1:04.48 (33.10)     1:37.12 (32.64)     2:09.44 (32.32)
 14 Egan, Kieran              13 Twisters-MR          2:08.84    2:09.60        
                  30.42     1:03.95 (33.53)     1:37.34 (33.39)     2:09.60 (32.26)
 15 Poncet, Theodore          16 NYCC-MR              2:16.00    2:10.59        
                  30.95     1:03.84 (32.89)     1:37.47 (33.63)     2:10.59 (33.12)
 16 Hahn, Benjamin            15 RA-MR                2:10.83    2:11.52        
                  30.34     1:02.91 (32.57)     1:36.83 (33.92)     2:11.52 (34.69)
 17 Lim, Jeffrey Jr.          17 Twisters-MR          2:15.65    2:11.55        
                  30.72     1:03.78 (33.06)   2:11.55 (1:07.77)                    
 18 Zahariev, Kevin           15 Twisters-MR          2:14.90    2:12.59        
                  31.20     1:03.99 (32.79)     1:37.95 (33.96)     2:12.59 (34.64)
 19 Sherpa, Ethan             14 Twisters-MR          2:15.38    2:13.06        
                  31.84     1:05.93 (34.09)     1:39.75 (33.82)     2:13.06 (33.31)
 20 WU, William               16 Twisters-MR          2:15.37    2:14.46        
                  31.34     1:05.72 (34.38)   2:14.46 (1:08.74)                    
 21 McNamara, William         17 QNS-MR               2:16.00    2:15.29        
                  32.01     1:06.42 (34.41)     1:41.31 (34.89)     2:15.29 (33.98)
 22 Blau, Sam                 16 NYCC-MR              2:16.00    2:17.63        
                  32.40     1:06.97 (34.57)     1:41.78 (34.81)     2:17.63 (35.85)
 23 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               2:21.64    2:17.98        
                                1:06.81 ( )     1:42.69 (35.88)     2:17.98 (35.29)
 24 Pearce, Stephen           16 RA-MR                2:14.85    2:18.56        
                  30.49     1:04.21 (33.72)     1:40.99 (36.78)     2:18.56 (37.57)
 25 Chen, Darian              15 QNS-MR               2:15.33    2:19.65        
                  32.43     1:07.54 (35.11)     1:43.30 (35.76)     2:19.65 (36.35)
 26 Chia, Derrick             15 QNS-MR               2:41.62L   2:20.04        
                  32.61     1:08.48 (35.87)     1:44.85 (36.37)     2:20.04 (35.19)
 27 Sandoval, Anthony         16 RedTails-MR          2:16.00    2:20.10        
                  32.53     1:07.90 (35.37)     1:43.88 (35.98)     2:20.10 (36.22)
 28 Baldwin, Brian            15 NYCC-MR              2:05.63    2:20.22        
                  31.20     1:05.45 (34.25)     1:42.09 (36.64)     2:20.22 (38.13)
 29 Naing, Kyaw               15 UN-MR                2:16.00    2:20.66        
                  32.31     1:07.86 (35.55)     1:44.47 (36.61)     2:20.66 (36.19)
 30 Whitfield, George         18 NYCC-MR              2:16.00    2:22.09        
                  33.11     1:08.66 (35.55)     1:45.30 (36.64)     2:22.09 (36.79)
 31 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          2:10.39    2:24.61        
                  33.21     1:09.51 (36.30)     1:46.85 (37.34)     2:24.61 (37.76)
 32 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               2:19.68    2:24.86        
                  34.25     1:10.55 (36.30)     1:47.97 (37.42)     2:24.86 (36.89)
 33 Gomez, Kevin              15 FLY-MR               2:22.15    2:29.31        
                  34.29     1:11.94 (37.65)     1:51.67 (39.73)     2:29.31 (37.64)
 34 Lee, Kyton                14 NYCC-MR              2:16.00    2:31.32        
                  36.31     1:14.99 (38.68)     1:54.18 (39.19)     2:31.32 (37.14)
 35 Lam, Seth                 16 NYCC-MR              2:16.00    2:32.84        
                  35.22     1:13.48 (38.26)     1:53.22 (39.74)     2:32.84 (39.62)
 36 Daudelin, Isaac           16 NYCC-MR              2:16.00    2:37.28        
                  35.04     1:14.77 (39.73)     1:56.67 (41.90)     2:37.28 (40.61)
 -- Szell, Matthew            16 NYCC-MR              2:16.00         NS        
 
Boys Open 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:10.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zahariev, Kevin           15 Twisters-MR          1:02.37    1:00.89        
                  28.51     1:00.89 (32.38)                                        
  2 Soto, Adriel              18 QNS-MR               1:00.37    1:02.16        
                  31.35     1:02.16 (30.81)                                        
  3 Lim, Jeffrey Jr.          17 Twisters-MR          1:03.96    1:03.52        
                  29.78     1:03.52 (33.74)                                        
  4 Bajramovic, Emil          17 FLY-MR                 58.39    1:03.80        
                  29.87     1:03.80 (33.93)                                        
  5 Leung, Michael            14 UN-MR                1:04.42    1:05.19        
                  30.58     1:05.19 (34.61)                                        
  6 Pearce, Stephen           16 RA-MR                1:06.69    1:05.46        
                  30.96     1:05.46 (34.50)                                        
  7 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR          1:06.68    1:05.86        
                  31.22     1:05.86 (34.64)                                        
  8 Chan, Matthew             16 QNS-MR               1:08.09    1:06.41        
                  31.38     1:06.41 (35.03)                                        
  9 Park, Francis             17 FLY-MR               1:03.10    1:06.57        
                  31.20     1:06.57 (35.37)                                        
 10 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                1:08.09    1:07.26        
 11 WU, William               16 Twisters-MR          1:07.92    1:07.51        
                  32.48     1:07.51 (35.03)                                        
 12 Schafer, Justin           15 FLY-MR               1:06.46    1:07.52        
                  20.70     1:07.52 (46.82)                                        
 13 McNamara, William         17 QNS-MR               1:12.27    1:07.53        
                  31.72     1:07.53 (35.81)                                        
 14 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:05.46    1:09.01        
                  32.14     1:09.01 (36.87)                                        
 15 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          1:09.52    1:09.10        
                  32.92     1:09.10 (36.18)                                        
 16 Wan, Osmond               15 QNS-MR               1:06.81    1:09.61        
                  33.02     1:09.61 (36.59)                                        
 17 Xia, Alan                 15 QNS-MR               1:07.16    1:10.38        
                  32.96     1:10.38 (37.42)                                        
 18 Lee, Alexander            16 FLY-MR               1:08.74    1:11.11        
                  33.23     1:11.11 (37.88)                                        
 19 Pas, Sebastian            15 Twisters-MR          1:09.37    1:11.82        
                  34.20     1:11.82 (37.62)                                        
 20 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               1:08.88    1:12.03        
                  33.71     1:12.03 (38.32)                                        
 21 Mendoza, Aaron            12 HYB-MR               1:14.41    1:12.36        
                  35.16     1:12.36 (37.20)                                        
 22 Hahn, Benjamin            15 RA-MR                1:09.67    1:12.40        
 23 Mary, Tyreece             15 RedTails-MR          1:09.99    1:12.82        
                  34.53     1:12.82 (38.29)                                        
 24 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               1:10.40    1:13.35        
                  34.12     1:13.35 (39.23)                                        
 25 McCloskey, Michael        16 FLY-MR               1:12.38    1:15.28        
                  35.48     1:15.28 (39.80)                                        
 26 Chang, Edison             15 FLY-MR               1:20.82    1:21.90        
                  37.45     1:21.90 (44.45)                                        
 27 Gomez, Kevin              15 FLY-MR               1:18.27    1:22.71        
                  48.76     1:22.71 (33.95)                                        
 -- Vanderkaay, Alex          32 NYAC-MR                58.14         NS        
 
Boys Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:35.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR          2:07.47    2:09.88        
                  28.68     1:02.04 (33.36)   2:09.88 (1:07.84)                    
  2 Cowley, Chris             26 NYAC-MR              2:06.12    2:15.93        
                  29.98     1:04.60 (34.62)     1:40.14 (35.54)     2:15.93 (35.79)
  3 Lim, Jeffrey Jr.          17 Twisters-MR          2:21.71    2:16.22        
                  29.50     1:04.31 (34.81)     1:52.08 (47.77)     2:16.22 (24.14)
  4 Zahariev, Kevin           15 Twisters-MR          2:17.79    2:16.29        
                  30.01     1:05.43 (35.42)   2:16.29 (1:10.86)                    
  5 Bajramovic, Emil          17 FLY-MR               2:12.07    2:18.97        
                  30.93     1:06.22 (35.29)     1:42.56 (36.34)     2:18.97 (36.41)
  6 Zhang, Ryan               15 Twisters-MR          2:18.63    2:19.36        
                  31.64     1:07.02 (35.38)     1:43.21 (36.19)     2:19.36 (36.15)
  7 Soto, Adriel              18 QNS-MR               2:19.32    2:20.31        
                  30.58     1:05.97 (35.39)     1:42.73 (36.76)     2:20.31 (37.58)
  8 Melidor-Fuxis, Jordan     22 Twisters-MR          2:20.32    2:22.40        
                  31.63     1:09.24 (37.61)     1:47.26 (38.02)     2:22.40 (35.14)
  9 Chan, Matthew             16 QNS-MR               2:27.44    2:23.88        
                  32.74     1:09.07 (36.33)     1:45.59 (36.52)     2:23.88 (38.29)
 10 Chen, Darian              15 QNS-MR               2:29.86    2:24.72        
                  33.22                             1:47.57 ( )     2:24.72 (37.15)
 11 McNamara, William         17 QNS-MR               2:25.17    2:25.53        
                  31.68     1:08.83 (37.15)     1:47.14 (38.31)     2:25.53 (38.39)
 12 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          2:21.03    2:27.65        
                                1:11.63 ( )     1:49.19 (37.56)     2:27.65 (38.46)
 13 Wan, Osmond               15 QNS-MR               2:26.11    2:31.80        
                  34.61     1:13.42 (38.81)     1:52.95 (39.53)     2:31.80 (38.85)
 14 Lee, Alexander            16 FLY-MR               2:33.97    2:35.40        
                  34.23     1:12.70 (38.47)     1:53.64 (40.94)     2:35.40 (41.76)
 15 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               2:37.07    2:36.38        
                  35.37     1:14.80 (39.43)     1:55.26 (40.46)     2:36.38 (41.12)
 16 Hahn, Benjamin            15 RA-MR                2:34.25    2:37.53        
                  34.28                             1:56.12 ( )     2:37.53 (41.41)
 -- Mary, Tyreece             15 RedTails-MR          2:34.99         DQ        
                  38.64     1:19.22 (40.58)     2:04.43 (45.21)          DQ (45.64)
 -- Dawa, Tenzin              16 Twisters-MR          2:21.07         NS        
 
Boys Open 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:02.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melidor-Fuxis, Jordan     22 Twisters-MR            51.70      50.98        
                  23.92       50.98 (27.06)                                        
  2 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            49.84      51.41        
                  24.65       51.41 (26.76)                                        
  3 Karinsky, Sandon          16 QNS-MR                 54.91      52.91        
                  24.37       52.91 (28.54)                                        
  4 Pretto, Jack              26 NYAC-MR                52.37      53.94        
                  24.71       53.94 (29.23)                                        
  5 Mania, Adam               35 NYAC-MR                46.77      54.30        
                  24.59       54.30 (29.71)                                        
  6 Zhang, Ryan               15 Twisters-MR            54.62      54.85        
  7 Zhu, Harry                16 FLY-MR                 55.88      55.11        
                  25.44       55.11 (29.67)                                        
  8 Chopey, Andrew            17 QNS-MR               1:00.81      55.83        
                  26.45       55.83 (29.38)                                        
  9 Fox, Benjamin             16 FLY-MR                 55.79      55.94        
 10 Smit, Alex                28 NYAC-MR                48.94      55.99        
                  25.46       55.99 (30.53)                                        
 11 Perez Albarracin, Nichol  15 Twisters-MR            58.79      56.29        
                  25.93       56.29 (30.36)                                        
 12 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                  55.81      56.35        
                  25.77       56.35 (30.58)                                        
 13 Soto, Adriel              18 QNS-MR                 58.33      56.75        
                  33.84       56.75 (22.91)                                        
 14 Coronel, Freddy           15 Twisters-MR            59.29      56.89        
                  26.33       56.89 (30.56)                                        
 15 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR            56.85      57.60        
                  26.52       57.60 (31.08)                                        
 16 Lim, Jeffrey Jr.          17 Twisters-MR          1:00.93      57.63        
                  26.45       57.63 (31.18)                                        
 17 Deng, Gerald              15 Twisters-MR            58.88      58.89        
                  27.97       58.89 (30.92)                                        
 18 Chan, Matthew             16 QNS-MR                 58.84      59.03        
                  27.37       59.03 (31.66)                                        
 19 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR            59.23      59.26        
                  27.90       59.26 (31.36)                                        
 20 Zahariev, Kevin           15 Twisters-MR          1:00.02      59.28        
                  27.24       59.28 (32.04)                                        
 21 Bonadio, Jonathan         15 FLY-MR               1:00.74    1:00.80        
                  28.22     1:00.80 (32.58)                                        
 22 Bajramovic, Emil          17 FLY-MR                 56.24    1:00.89        
                  28.04     1:00.89 (32.85)                                        
 23 Gamero, Matthew           17 FLY-MR                 57.75    1:01.66        
                  27.62     1:01.66 (34.04)                                        
 24 Xu, Daniel                16 RA-MR                1:01.38    1:01.87        
                  33.29     1:01.87 (28.58)                                        
 25 Macaluso, Steven          15 RA-MR                  59.86    1:02.00        
 26 Espinal, Joseph           15 FLY-MR               1:02.25    1:02.98        
                  30.27     1:02.98 (32.71)                                        
 27 Lee, Alexander            16 FLY-MR               1:06.06    1:03.71        
                  28.84     1:03.71 (34.87)                                        
 28 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               1:00.21    1:04.65        
                  29.29     1:04.65 (35.36)                                        
 29 Wan, Osmond               15 QNS-MR               1:02.00    1:05.06        
                  30.86     1:05.06 (34.20)                                        
 30 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               1:08.03    1:06.34        
 31 Byrne, Jack               15 RA-MR                1:01.44    1:06.57        
                  29.75     1:06.57 (36.82)                                        
 32 Anich, Thomas             15 FLY-MR               1:07.85    1:09.00        
                  32.30     1:09.00 (36.70)                                        
 33 Chang, Edison             15 FLY-MR               1:11.14    1:13.31        
                  32.72     1:13.31 (40.59)                                        
 34 Murawski, Adrian          17 FLY-MR               1:14.80    1:13.75        
                  34.11     1:13.75 (39.64)                                        
 -- Khan, Abdul Bari          17 FLY-MR                    NT         DQ        
                  28.97          DQ (41.38)                                        
 -- Fraser, Brett             29 NYAC-MR                49.18         NS        
 -- Egan, Liam                22 NYAC-MR                52.62         NS        
 
Boys Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:20.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karinsky, Sandon          16 QNS-MR               2:02.26    2:00.59        
                  26.45       57.50 (31.05)     1:29.06 (31.56)     2:00.59 (31.53)
  2 Sherpa, Nathan            14 Twisters-MR          2:05.25    2:04.00        
                  27.66       59.78 (32.12)     1:30.90 (31.12)     2:04.00 (33.10)
  3 Zhang, Ryan               15 Twisters-MR          2:04.85    2:04.36        
                  27.15       58.26 (31.11)     1:30.66 (32.40)     2:04.36 (33.70)
  4 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                2:09.59    2:06.16        
                  27.94     1:00.28 (32.34)     1:32.74 (32.46)     2:06.16 (33.42)
  5 Whitfield, George         18 NYCC-MR              2:02.23    2:07.78        
                  26.81       57.85 (31.04)     1:31.49 (33.64)     2:07.78 (36.29)
  6 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          2:05.62    2:08.75        
                  27.97       59.63 (31.66)     1:33.63 (34.00)     2:08.75 (35.12)
  7 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          2:07.38    2:09.06        
                  27.68       59.66 (31.98)     1:34.18 (34.52)     2:09.06 (34.88)
  8 Baldwin, Sean             16 NYCC-MR              2:08.90    2:09.36        
                  26.93       58.23 (31.30)     1:32.16 (33.93)     2:09.36 (37.20)
  9 Coronel, Freddy           15 Twisters-MR          2:14.53    2:09.38        
                  29.21     1:02.31 (33.10)     1:36.11 (33.80)     2:09.38 (33.27)
 10 Lee, Tyler                15 NYCC-MR              2:14.13    2:11.03        
                  28.19     1:01.45 (33.26)     1:36.26 (34.81)     2:11.03 (34.77)
 11 WU, William               16 Twisters-MR          2:15.39    2:12.54        
                  28.88     1:02.60 (33.72)     1:37.25 (34.65)     2:12.54 (35.29)
 12 Mendoza, Aaron            12 HYB-MR               2:20.00    2:13.29        
                  30.83     1:05.13 (34.30)     1:39.43 (34.30)     2:13.29 (33.86)
 13 Zhu, Harry                16 FLY-MR               2:23.59    2:13.69        
                  30.00     1:06.07 (36.07)     1:40.64 (34.57)     2:13.69 (33.05)
 14 Baldwin, Brian            15 NYCC-MR              2:06.65    2:14.58        
                  27.29       59.84 (32.55)     1:36.09 (36.25)     2:14.58 (38.49)
 15 Byrne, Jack               15 RA-MR                2:14.08    2:19.29        
                  30.41     1:03.94 (33.53)     1:40.13 (36.19)     2:19.29 (39.16)
 16 Egan, Kieran              13 Twisters-MR          2:21.18    2:20.21        
                  29.74     1:05.63 (35.89)     1:42.75 (37.12)     2:20.21 (37.46)
 17 Macaluso, Steven          15 RA-MR                2:17.24    2:25.42        
                  30.51     1:06.84 (36.33)     1:45.22 (38.38)     2:25.42 (40.20)
 18 Anich, Thomas             15 FLY-MR               2:24.17    2:31.75        
                  32.36     1:09.85 (37.49)     1:49.25 (39.40)     2:31.75 (42.50)
 19 Burke, Ryan               16 FLY-MR               2:45.05    2:35.15        
                  33.27     1:12.66 (39.39)     1:53.64 (40.98)     2:35.15 (41.51)
 
Boys Open 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:17.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR          1:51.71    1:56.91        
                  24.35       54.81 (30.46)     1:19.18 (24.37)     1:56.91 (37.73)
  2 Melidor-Fuxis, Jordan     22 Twisters-MR          2:00.64    1:58.63        
                  24.75       55.49 (30.74)     1:32.04 (36.55)     1:58.63 (26.59)
  3 Chopey, Andrew            17 QNS-MR               2:02.76    1:59.34        
                  25.71       55.31 (29.60)     1:31.10 (35.79)     1:59.34 (28.24)
  4 Zhang, Ryan               15 Twisters-MR          2:03.12    2:00.63        
                  26.02       56.54 (30.52)     1:31.74 (35.20)     2:00.63 (28.89)
  5 Karinsky, Sandon          16 QNS-MR               2:07.02    2:03.57        
                  25.22       57.60 (32.38)     1:34.83 (37.23)     2:03.57 (28.74)
  6 Zahariev, Kevin           15 Twisters-MR          2:04.58    2:03.67        
                  26.47       59.98 (33.51)     1:33.90 (33.92)     2:03.67 (29.77)
  7 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR          2:05.04    2:04.17        
                  27.73     1:00.00 (32.27)     1:36.09 (36.09)     2:04.17 (28.08)
  8 Sherpa, Nathan            14 Twisters-MR          2:08.35    2:05.32        
                  26.82       58.06 (31.24)     1:35.70 (37.64)     2:05.32 (29.62)
  9 Lim, Jeffrey Jr.          17 Twisters-MR          2:09.21    2:06.10        
                  26.81     1:00.59 (33.78)     1:36.80 (36.21)     2:06.10 (29.30)
 10 Fox, Benjamin             16 FLY-MR               2:05.90    2:07.65        
                  34.10     1:00.20 (26.10)     1:37.28 (37.08)     2:07.65 (30.37)
 11 Perez Albarracin, Nichol  15 Twisters-MR          2:09.80    2:08.12        
                  26.22       57.26 (31.04)     1:23.98 (26.72)     2:08.12 (44.14)
 12 Leung, Michael            14 UN-MR                2:10.05    2:08.37        
                  28.69     1:02.06 (33.37)     1:38.70 (36.64)     2:08.37 (29.67)
 13 Wan, Osmond               15 QNS-MR               2:10.68    2:10.32        
                  29.33     1:02.48 (33.15)     1:41.09 (38.61)     2:10.32 (29.23)
 14 Chen, Darian              15 QNS-MR               2:17.00    2:12.68        
                  28.27     1:03.19 (34.92)     1:40.76 (37.57)     2:12.68 (31.92)
 15 Park, Francis             17 FLY-MR               2:07.53    2:13.44        
                  28.71     1:01.60 (32.89)     1:40.60 (39.00)     2:13.44 (32.84)
 16 Mendoza, Aaron            12 HYB-MR               2:17.00    2:13.61        
                  28.53     1:02.36 (33.83)     1:42.73 (40.37)     2:13.61 (30.88)
 17 Diette, Daniel            35 NYAC-MR              2:17.00    2:13.88        
                  27.19     1:03.47 (36.28)     1:45.25 (41.78)     2:13.88 (28.63)
 18 Egan, Kieran              13 Twisters-MR          2:16.49    2:13.90        
                  29.29     1:02.77 (33.48)     1:43.79 (41.02)     2:13.90 (30.11)
 19 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                2:13.21    2:14.00        
                  26.97     1:03.94 (36.97)     1:42.59 (38.65)     2:14.00 (31.41)
 20 McNamara, William         17 QNS-MR               2:22.97    2:14.10        
                  29.77     1:04.50 (34.73)     1:42.41 (37.91)     2:14.10 (31.69)
 21 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          2:09.80    2:14.33        
                  27.04       59.73 (32.69)     1:41.80 (42.07)     2:14.33 (32.53)
 22 Sherpa, Ethan             14 Twisters-MR          2:16.30    2:15.04        
                  29.49     1:04.81 (35.32)   2:15.04 (1:10.23)                    
 23 Xu, Daniel                16 RA-MR                2:16.05    2:15.61        
                  28.73     1:03.94 (35.21)     1:44.55 (40.61)     2:15.61 (31.06)
 24 Hahn, Benjamin            15 RA-MR                2:16.59    2:18.97        
                  30.39     1:02.88 (32.49)     1:45.93 (43.05)     2:18.97 (33.04)
 25 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               2:17.59    2:19.19        
                  30.50     1:07.84 (37.34)   2:19.19 (1:11.35)                    
 26 Gomez, Kevin              15 FLY-MR               2:22.37    2:22.78        
                  29.48     1:06.18 (36.70)     1:50.05 (43.87)     2:22.78 (32.73)
 27 Macaluso, Steven          15 RA-MR                2:15.06    2:25.98        
                  28.44     1:08.09 (39.65)     1:54.28 (46.19)     2:25.98 (31.70)
 -- Vanderkaay, Alex          32 NYAC-MR              1:47.50         NS        
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  4:53.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR          4:23.74    4:20.85        
                  28.65     1:01.54 (32.89)     1:35.62 (34.08)     2:09.80 (34.18)
        2:46.24 (36.44)     3:23.38 (37.14)     3:52.48 (29.10)     4:20.85 (28.37)
  2 Fox, Benjamin             16 FLY-MR               4:38.76    4:34.74        
                  26.85       58.41 (31.56)     1:32.74 (34.33)     2:06.39 (33.65)
        2:47.04 (40.65)     3:29.32 (42.28)     4:01.76 (32.44)     4:34.74 (32.98)
  3 WU, William               16 Twisters-MR          4:38.29    4:38.56        
  4 Mendoza, Aaron            12 HYB-MR               4:53.00    4:46.95        
                  29.58     1:04.20 (34.62)     1:40.87 (36.67)     2:18.03 (37.16)
        2:59.42 (41.39)     3:41.11 (41.69)     4:15.29 (34.18)     4:46.95 (31.66)
  5 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          4:37.72    4:51.37        
                  28.53     1:01.65 (33.12)     1:37.95 (36.30)     2:14.14 (36.19)
        2:56.30 (42.16)     3:40.27 (43.97)     4:15.61 (35.34)     4:51.37 (35.76)
  6 Sandoval, Anthony         16 RedTails-MR          4:52.99    4:55.64        
                  36.57     1:07.22 (30.65)                                        
            3:06.32 ( )                             4:15.52 ( )     4:55.64 (40.12)
  7 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                4:50.92    4:56.33        
                  30.55     1:04.73 (34.18)     1:44.44 (39.71)     2:24.88 (40.44)
        3:05.00 (40.12)     3:48.80 (43.80)   4:56.84 (1:08.04)         4:56.33 ( )
  8 Xu, Daniel                16 RA-MR                4:52.77    4:57.04        
                  30.44     1:06.11 (35.67)     1:45.14 (39.03)     2:23.90 (38.76)
        3:07.39 (43.49)     3:51.45 (44.06)     4:24.90 (33.45)     4:57.04 (32.14)
  9 Ng, Ryan                  12 GATE-MR              4:50.00    5:25.36        
                  31.17     1:11.03 (39.86)                             2:35.63 ( )
        3:22.12 (46.49)     4:09.52 (47.40)     4:48.20 (38.68)     5:25.36 (37.16)
 10 Mary, Tyreece             15 RedTails-MR          5:29.00    5:28.49        
                  33.72     1:15.45 (41.73)                             2:39.38 ( )
        3:26.77 (47.39)     4:12.85 (46.08)     4:52.03 (39.18)     5:28.49 (36.46)
 -- Perez Albarracin, Nichol  15 Twisters-MR          4:40.56         DQ        
                  29.00     1:02.06 (33.06)     1:35.77 (33.71)     2:08.22 (32.45)
        2:52.39 (44.17)     3:36.00 (43.61)     4:07.30 (31.30)          DQ (29.10)
 -- Dawa, Tenzin              16 Twisters-MR          4:34.87         NS        
 
Boys Open 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:29.06    1:29.34        
     1) Melidor-Fuxis, Jordan 22        2) Lim, Jeffrey Jr. 17            
     3) Zhang, Ryan 15                  4) Lee, Andy 17                   
                  21.77       44.25 (22.48)     1:07.78 (23.53)     1:29.34 (21.56)
  2 Queens Aquatic Club-MR  'A'                       1:35.42    1:33.49        
     1) Chopey, Andrew 17               2) Chan, Matthew 16               
     3) Soto, Adriel 18                 4) Karinsky, Sandon 16            
                  23.28       47.00 (23.72)     1:10.75 (23.75)     1:33.49 (22.74)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    1:37.41    1:36.81        
     1) Perez Albarracin, Nicholas 15   2) Cui, Ryan 15                   
     3) Miao, Ethan 13                  4) Zahariev, Kevin 15             
  4 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:33.34    1:37.71        
     1) Fox, Benjamin 16                2) Espinal, Joseph 15             
     3) Zhu, Harry 16                   4) Bajramovic, Emil 17            
                  19.60                             1:14.89 ( )     1:37.71 (22.82)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'C'                    1:40.11    1:40.78        
     1) Coronel, Freddy 15              2) Sherpa, Nathan 14              
     3) Ebied, Yousef 17                4) Deng, Gerald 15                
                  25.25       50.06 (24.81)     1:15.92 (25.86)     1:40.78 (24.86)
  6 Flushing YMCA-MR  'B'                             1:38.53    1:41.26        
     1) Lee, Alexander 16               2) Jovanovic, Luka 17             
     3) Bonadio, Jonathan 15            4) Gamero, Matthew 17             
                  24.77       50.52 (25.75)     1:14.90 (24.38)     1:41.26 (26.36)
  7 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'              1:44.00    1:45.37        
     1) Sandoval, Anthony 16            2) Guzman, Michael 14             
     3) Mary, Tyreece 15                4) Pena, Cesar 14                 
                  26.27       54.15 (27.88)     1:20.35 (26.20)     1:45.37 (25.02)
 -- Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  1:48.31         NS        
     1) Mendoza, Aaron 12               2) Larice, Jonathan 14            
     3) Elling, Connor 14               4) Spagnoletti, Evan 13           
 
Boys Open 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    3:15.55    3:20.37        
     1) Zhang, Ryan 15                  2) Perez Albarracin, Nicholas 15  
     3) Zahariev, Kevin 15              4) Lee, Andy 17                   
                  24.30       50.78 (50.78)     1:06.37 (15.59)     1:41.55 (50.77)
        2:05.70 (24.15)     2:33.59 (52.04)     2:56.02 (22.43)     3:20.37 (46.78)
  2 Queens Aquatic Club-MR  'A'                       3:26.14    3:29.23        
     1) Chen, Darian 15                 2) Chan, Matthew 16               
     3) Chopey, Andrew 17               4) Karinsky, Sandon 16            
                  25.26       53.25 (53.25)     1:09.06 (15.81)     1:46.75 (53.50)
        2:10.69 (23.94)     2:37.16 (50.41)     3:01.08 (23.92)     3:29.23 (52.07)
  3 New York City Aquatic Club-MR  'A'                3:20.00    3:34.38        
     1) Lee, Tyler 15                   2) Baldwin, Brian 15              
     3) Whitfield, George 18            4) Lam, Seth 16                   
                  24.44       51.82 (51.82)     1:17.01 (25.19)     1:45.56 (53.74)
        2:10.74 (25.18)     2:38.79 (53.23)     3:04.69 (25.90)     3:34.38 (55.59)
  4 New York City Aquatic Club-MR  'B'                3:24.00    3:35.48        
     1) Baldwin, Sean 16                2) Poncet, Theodore 16            
     3) Blau, Sam 16                    4) Lee, Kyton 14                  
                  23.76       49.39 (49.39)     1:14.75 (25.36)     1:43.55 (54.16)
        2:09.50 (25.95)     2:38.42 (54.87)     3:04.98 (26.56)     3:35.48 (57.06)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'C'                    3:36.89    3:37.40        
     1) Sherpa, Nathan 14               2) Deng, Gerald 15                
     3) Sherpa, Ethan 14                4) WU, William 16                 
  6 Flushing YMCA-MR  'A'                             3:28.13    3:37.51        
     1) Schafer, Justin 15              2) Fox, Benjamin 16               
     3) Espinal, Joseph 15              4) Bajramovic, Emil 17            
                  25.53       54.04 (54.04)     1:19.35 (25.31)     1:47.97 (53.93)
        2:14.51 (26.54)     2:43.06 (55.09)     3:09.35 (26.29)     3:37.51 (54.45)
  7 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    3:30.70    3:38.47        
     1) Pas, Sebastian 15               2) Cui, Ryan 15                   
     3) Miao, Ethan 13                  4) Lim, Jeffrey Jr. 17            
                  25.90       53.91 (53.91)     1:21.21 (27.30)     1:50.34 (56.43)
        2:17.49 (27.15)     2:47.21 (56.87)     3:11.30 (24.09)     3:38.47 (51.26)
  8 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        3:35.20    3:40.69        
     1) Ruiz, Kenny 18                  2) Macaluso, Steven 15            
     3) Hahn, Benjamin 15               4) Pearce, Stephen 16             
  9 Flushing YMCA-MR  'B'                             3:38.08    3:41.09        
     1) Bonadio, Jonathan 15            2) Gomez, Kevin 15                
     3) Zhu, Harry 16                   4) Lee, Alexander 16              
 10 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'              3:36.52    3:44.06        
     1) Reynolds, Ben 15                2) Sandoval, Anthony 16           
     3) Arellano, Joshua 15             4) Ambrosio, Jordan 17            
 
Boys Open 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                    1:40.30    1:38.41        
     1) Pas, Sebastian 15               2) Lee, Andy 17                   
     3) Zhang, Ryan 15                  4) Melidor-Fuxis, Jordan 22       
                  25.94       52.10 (26.16)     1:16.66 (24.56)     1:38.41 (21.75)
  2 Queens Aquatic Club-MR  'A'                       1:45.52    1:42.39        
     1) Chopey, Andrew 17               2) Soto, Adriel 18                
     3) Karinsky, Sandon 16             4) Chan, Matthew 16               
                  26.54       56.66 (30.12)     1:18.59 (21.93)     1:42.39 (23.80)
  3 Flushing YMCA-MR  'A'                             1:45.72    1:43.24        
     1) Fox, Benjamin 16                2) Bajramovic, Emil 17            
     3) Zhu, Harry 16                   4) Schafer, Justin 15             
                  26.62       55.07 (28.45)     1:19.96 (24.89)     1:43.24 (23.28)
  4 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                    1:48.04    1:45.86        
     1) Sherpa, Nathan 14               2) Lim, Jeffrey Jr. 17            
     3) Miao, Ethan 13                  4) Zahariev, Kevin 15             
                  27.37       55.80 (28.43)     1:22.33 (26.53)     1:45.86 (23.53)
  5 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:00.48    1:48.35        
     1) Hahn, Benjamin 15               2) Pearce, Stephen 16             
     3) Ruiz, Kenny 18                  4) Macaluso, Steven 15            
                  28.84       58.61 (29.77)     1:23.99 (25.38)     1:48.35 (24.36)
  6 LaGuardia Aquatic Club-MR  'C'                    1:52.49    1:50.63        
     1) Egan, Kieran 13                 2) Ebied, Omar 15                 
     3) Deng, Gerald 15                 4) Perez Albarracin, Nicholas 15  
                  28.71     1:00.20 (31.49)     1:27.36 (27.16)     1:50.63 (23.27)
  7 Queens Aquatic Club-MR  'B'                       1:52.90    1:51.64        
     1) Wan, Osmond 15                  2) Xia, Alan 15                   
     3) Chia, Derrick 15                4) Chen, Darian 15                
                  28.36     1:01.18 (32.82)     1:25.81 (24.63)     1:51.64 (25.83)
  8 Flushing YMCA-MR  'B'                             1:52.51    1:54.36        
     1) Gomez, Kevin 15                 2) Lee, Alexander 16              
     3) Espinal, Joseph 15              4) Park, Francis 17               
                  29.46     1:02.20 (32.74)     1:29.59 (27.39)     1:54.36 (24.77)
  9 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'              1:57.83    1:54.65        
                  32.87       58.19 (25.32)     1:28.16 (29.97)     1:54.65 (26.49)