Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/17/2018 11:42 AM
           2018 MR HAA Eagle Invitational - 12/14/2018 to 12/16/2018           
                         Sanction #: 181212 & 181253-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    16.85      16.33        
  2 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 17.22      16.54        
  3 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 16.89      17.02        
  4 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           18.59      17.93        
  5 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 18.14      18.10        
  6 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           19.04      18.15        
  7 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 19.14      18.61        
  8 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 18.53      18.83        
  9 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           19.61      18.88        
 10 Cutrone, Victoria G        8 Tmsuffolk-MR           29.90      20.09        
 11 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                23.08      20.48        
 12 Kim, Ashley                8 Tmsuffolk-MR           19.56      20.87        
 13 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 20.59      21.16        
 14 Solimeno, Emma             8 Tmsuffolk-MR           21.46      21.32        
 15 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           21.82      22.61        
 16 Schmidt, Devon M           7 HAA-MR                 40.00      22.63        
 17 Mancuso, Piper T           6 Express Swimming-MR    20.70      24.28        
 18 Spottiswood, Jolie K       8 Express Swimming-MR    28.89      24.51        
 19 Golden, Norah              7 Tmsuffolk-MR           28.50      27.19        
 20 Liang, Lilliam             6 Express Swimming-MR    33.00      31.92        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    36.46      36.50        
  2 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 37.80      38.10        
  3 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 39.87      39.59        
  4 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           47.85      40.73        
  5 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           43.34      41.21        
  6 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 44.65      41.75        
  7 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           43.07      41.83        
  8 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 44.88      42.14        
  9 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           47.76      43.81        
 10 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 42.79      43.91        
 11 Cutrone, Victoria G        8 Tmsuffolk-MR           58.95      48.05        
 12 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           46.95      48.34        
 13 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                50.40      50.20        
 14 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           52.76      50.61        
 15 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 49.46      51.56        
 16 Kim, Ashley                8 Tmsuffolk-MR         1:00.97      51.76        
 17 Solimeno, Emma             8 Tmsuffolk-MR           52.90      54.60        
 18 Golden, Norah              7 Tmsuffolk-MR         1:08.90    1:08.21        
 -- Schmidt, Devon M           7 HAA-MR               1:00.00        DNF        
      Did not finish
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 20.65      18.85        
  2 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           22.27      20.86        
  3 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 21.76      21.10        
  4 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    21.35      21.62        
  5 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 22.18      22.15        
  6 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           23.44      22.35        
  7 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           21.94      22.66        
  8 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 22.95      22.80        
  9 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           26.62      23.58        
 10 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 25.03      24.09        
 11 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 24.25      24.12        
 12 Solimeno, Emma             8 Tmsuffolk-MR           27.26      24.17        
 13 Cutrone, Victoria G        8 Tmsuffolk-MR           36.90      24.67        
 14 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           27.02      25.20        
 15 Kim, Ashley                8 Tmsuffolk-MR           27.51      25.37        
 16 Mancuso, Piper T           6 Express Swimming-MR    28.32      25.81        
 17 Golden, Norah              7 Tmsuffolk-MR           33.95      29.15        
 18 Schmidt, Devon M           7 HAA-MR                 40.00      31.67        
 19 Spottiswood, Jolie K       8 Express Swimming-MR    33.90      33.39        
 20 Liang, Lilliam             6 Express Swimming-MR    35.00      33.64        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 41.94      41.46        
  2 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 46.12      44.14        
  3 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 47.01      45.06        
  4 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    45.76      45.57        
  5 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                48.80      47.21        
  6 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           53.17      49.07        
  7 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR         1:01.34      49.56        
  8 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 49.80      50.25        
  9 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           54.40      50.86        
 10 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 52.89      51.54        
 11 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           52.26      53.00        
 12 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           48.51      54.18        
 13 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           56.69      56.44        
 14 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 52.69      56.80        
 15 Solimeno, Emma             8 Tmsuffolk-MR           55.90      59.90        
 16 Cutrone, Victoria G        8 Tmsuffolk-MR         1:06.90    1:01.98        
 17 Golden, Norah              7 Tmsuffolk-MR         1:10.95    1:08.85        
 18 Schmidt, Devon M           7 HAA-MR               1:00.00    1:14.04        
 -- Spottiswood, Jolie K       8 Express Swimming-MR  1:15.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Kim, Ashley                8 Tmsuffolk-MR         1:06.09         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 23.96      23.05        
  2 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           24.12      23.67        
  3 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 24.89      24.70        
  4 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    24.23      24.76        
  5 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 25.84      25.12        
  6 Surdi, Alexa N             8 TVSC-MR                30.23      26.00        
  7 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 27.22      26.52        
  8 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           26.41      26.64        
  9 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           29.65      26.73        
 10 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           36.48      28.10        
 11 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           38.21      30.02        
 12 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 30.82      32.13        
 13 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           47.40      34.05        
 14 Solimeno, Emma             8 Tmsuffolk-MR           48.00      34.43        
 15 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                29.07      35.77        
 16 Liang, Lilliam             6 Express Swimming-MR    38.00      50.33        
 -- Golden, Norah              7 Tmsuffolk-MR           43.95         DQ        
      Alternating Kick
 -- Cutrone, Victoria G        8 Tmsuffolk-MR           41.90         DQ        
      Arms past hipline
 -- Schmidt, Devon M           7 HAA-MR                 40.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Cronin, Emma               8 HAA-MR                 24.94         DQ        
      Scissors kick
 -- Kim, Ashley                8 Tmsuffolk-MR         1:06.38         DQ        
      Arms past hipline
 -- Mancuso, Piper T           6 Express Swimming-MR    38.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 21.48      18.47        
  2 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 32.41      19.61        
  3 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 22.08      19.71        
  4 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           22.63      20.93        
  5 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR           21.91      21.11        
  6 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           21.04      21.35        
  7 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           23.64      22.66        
  8 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           24.59      23.10        
  9 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                23.27      23.35        
 10 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 28.53      24.39        
 11 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           24.23      24.98        
 12 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           24.12      25.34        
 13 Kim, Ashley                8 Tmsuffolk-MR           27.38      25.86        
 14 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 25.14      26.37        
 15 Solimeno, Emma             8 Tmsuffolk-MR           38.90      33.17        
 16 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           44.20      33.98        
 17 Golden, Norah              7 Tmsuffolk-MR           35.95      41.19        
 18 Liang, Lilliam             6 Express Swimming-MR    34.00      49.90        
 -- Cutrone, Victoria G        8 Tmsuffolk-MR           31.90         DQ        
      Scissors kick
 -- Mancuso, Piper T           6 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Cronin, Emma               8 HAA-MR                 26.30         DQ        
      Alternating Kick
 -- Schmidt, Devon M           7 HAA-MR                 40.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                32.32      31.66        
  2 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           32.85      32.89        
  3 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 33.44      33.17        
  4 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                32.89      33.45        
  5 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    33.24      33.50        
  6 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    33.38      34.61        
B - Final
  7 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 34.52      33.68        
  8 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                34.14      34.20        
  9 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                34.35      35.05        
 10 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           36.16      35.32        
 11 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    35.48      35.38        
 12 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 35.21      35.53        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                38.46      32.32 q      
  2 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           33.55      32.85 q      
  3 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                34.37      32.89 q      
  4 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    34.15      33.24 q      
  5 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    34.43      33.38 q      
  6 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 32.99      33.44 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                35.44      34.14 q      
  8 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                37.69      34.35 q      
  9 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 34.22      34.52 q      
 10 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 35.67      35.21 q      
 11 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    36.37      35.48 q      
 12 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           40.23      36.16 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    36.55      36.24        
 14 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    37.16      36.84        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                36.93      37.05        
 16 Genninger, Aivary M        9 Tmsuffolk-MR           38.99      37.17        
 17 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                37.73      37.49        
 18 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR          42.50      38.08        
 19 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR           39.71      38.10        
 20 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    39.94      38.36        
 21 Price, Caroline E         10 TVSC-MR                39.10      38.95        
 22 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           35.63      39.10        
 23 Marcin, Madison R          9 SSC-MR                 41.71      40.05        
 24 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR                 37.52      40.07        
 25 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR           43.16      40.29        
 26 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR    38.83      40.31        
 27 Primak, Morgan A           9 TVSC-MR                41.32      40.48        
 28 Doran, Charlotte I        10 HAA-MR                 40.16      40.62        
 29 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR           39.83      40.81        
 30 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 43.92      40.86        
 31 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 38.45      41.19        
 32 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR                 39.32      41.37        
 33 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR           42.12      41.56        
 34 Neglia, Gianna R          10 Tmsuffolk-MR           41.92      42.70        
 35 Pace, Amanda J            10 HAA-MR                 43.70      43.63        
 36 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR                43.21      44.08        
 37 Tsybysheva, Paulina        9 TVSC-MR                45.93      44.21        
 38 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           47.07      44.30        
 39 Mucha, Gianna              9 HAA-MR                 44.87      45.28        
 40 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR    50.00      46.43        
 41 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR           43.85      46.80        
 42 Glanville, Amara           9 Tmsuffolk-MR           49.90      53.34        
 43 Korsanos, Spyridoula      10 Tmsuffolk-MR           55.95    1:00.57        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:15.10    1:12.99        
                  34.73     1:12.99 (38.26)                                        
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:14.11    1:13.03        
                  34.88     1:13.03 (38.15)                                        
  3 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:16.55    1:14.58        
                  35.19     1:14.58 (39.39)                                        
  4 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:16.21    1:14.99        
                  35.82     1:14.99 (39.17)                                        
  5 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:14.00    1:15.92        
                  36.07     1:15.92 (39.85)                                        
  6 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR              1:15.65    1:16.00        
                  35.83     1:16.00 (40.17)                                        
B - Final
  7 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:17.93    1:16.28        
                  36.56     1:16.28 (39.72)                                        
  8 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:18.72    1:17.26        
                  37.38     1:17.26 (39.88)                                        
  9 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:17.44    1:17.52        
                  37.30     1:17.52 (40.22)                                        
 10 Cole, Alex T              10 TVSC-MR              1:19.95    1:17.60        
                  36.56     1:17.60 (41.04)                                        
 11 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:17.40    1:18.54        
                  37.51     1:18.54 (41.03)                                        
 12 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:19.53    1:20.64        
                  39.14     1:20.64 (41.50)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:17.35    1:14.00 q      
                  34.96     1:14.00 (39.04)                                        
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:18.92    1:14.11 q      
                  35.43     1:14.11 (38.68)                                        
  3 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:14.65    1:15.10 q      
                  16.18     1:15.10 (58.92)                                        
  4 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR              1:20.22    1:15.65 q      
                  37.76     1:15.65 (37.89)                                        
  5 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:19.77    1:16.21 q      
                  37.36     1:16.21 (38.85)                                        
  6 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:12.97    1:16.55 q      
                  36.78     1:16.55 (39.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:18.36    1:17.40 q      
                  36.91     1:17.40 (40.49)                                        
  8 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:18.41    1:17.44 q      
                  37.13     1:17.44 (40.31)                                        
  9 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:16.26    1:17.93 q      
                  37.75     1:17.93 (40.18)                                        
 10 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:18.37    1:18.72 q      
                  38.05     1:18.72 (40.67)                                        
 11 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:20.04    1:19.53 q      
                  38.48     1:19.53 (41.05)                                        
 12 Cole, Alex T              10 TVSC-MR              1:28.40    1:19.95 q      
                  36.41     1:19.95 (43.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR              1:27.66    1:21.75        
 14 Surdi, Alexa N             8 TVSC-MR              1:33.48    1:23.42        
                  39.53     1:23.42 (43.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR              1:25.52    1:24.65        
 16 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR        1:32.90    1:25.11        
 17 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR         1:27.74    1:25.41        
                  39.92     1:25.41 (45.49)                                        
 18 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:33.79    1:25.50        
                  40.27     1:25.50 (45.23)                                        
 19 Chin, Amanda K             9 Unattached-MR             NT    1:27.73        
                  40.30     1:27.73 (47.43)                                        
 20 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:33.66    1:28.98        
                  42.02     1:28.98 (46.96)                                        
 21 Abbate, Donna A           10 HAA-MR               1:29.30    1:29.46        
                  41.40     1:29.46 (48.06)                                        
 22 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR               1:33.63    1:29.64        
 23 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  1:30.96    1:29.66        
 24 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR               1:31.50    1:30.56        
 25 Price, Caroline E         10 TVSC-MR              1:27.14    1:31.58        
                  41.18     1:31.58 (50.40)                                        
 26 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR         1:42.91    1:31.66        
                  44.85     1:31.66 (46.81)                                        
 27 Marcin, Madison R          9 SSC-MR               1:40.32    1:31.74        
                  42.96     1:31.74 (48.78)                                        
 28 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  1:34.73    1:32.88        
 29 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         1:33.88    1:33.77        
                  44.50     1:33.77 (49.27)                                        
 30 Primak, Morgan A           9 TVSC-MR              1:33.07    1:34.14        
 31 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:34.57    1:34.86        
                  46.71     1:34.86 (48.15)                                        
 32 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR  2:15.00    1:36.28        
                  45.92     1:36.28 (50.36)                                        
 33 Neglia, Gianna R          10 Tmsuffolk-MR         1:37.23    1:39.01        
                  45.92     1:39.01 (53.09)                                        
 34 Pace, Amanda J            10 HAA-MR               1:39.81    1:39.47        
                  47.03     1:39.47 (52.44)                                        
 35 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR         1:41.07    1:40.12        
                  46.29     1:40.12 (53.83)                                        
 36 Tsybysheva, Paulina        9 TVSC-MR                   NT    1:40.58        
                  46.58     1:40.58 (54.00)                                        
 37 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR              1:46.71    1:41.92        
                  46.72     1:41.92 (55.20)                                        
 38 Mucha, Gianna              9 HAA-MR               1:44.21    1:45.44        
                  48.65     1:45.44 (56.79)                                        
 39 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         1:50.76    1:48.16        
                  50.28     1:48.16 (57.88)                                        
 40 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR  1:50.00    1:50.77        
                  49.75   1:50.77 (1:01.02)                                        
 41 Degeronimo, Abby M        10 TVSC-MR              1:49.75    1:52.53        
                  53.53     1:52.53 (59.00)                                        
 42 Korsanos, Spyridoula      10 Tmsuffolk-MR         2:03.95    2:14.39        
 43 Glanville, Amara           9 Tmsuffolk-MR         1:50.90    2:15.88        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                37.77      37.26        
  2 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           37.79      38.71        
  3 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    39.13      38.77        
  4 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                39.26      38.82        
  5 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 39.07      39.33        
  6 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                39.14      39.56        
B - Final
  7 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                40.33      39.83        
  8 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 40.23      40.16        
  9 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 39.91      40.77        
 10 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    40.16      41.14        
 11 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    41.48      41.29        
 12 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    41.19      42.84        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                40.12      37.77 q      
  2 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           40.57      37.79 q      
  3 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 39.10      39.07 q      
  4 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    40.21      39.13 q      
  5 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                42.57      39.14 q      
  6 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                41.97      39.26 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 40.34      39.91 q      
  8 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    42.60      40.16 q      
  9 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 41.50      40.23 q      
 10 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                41.16      40.33 q      
 11 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    46.71      41.19 q      
 12 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    43.37      41.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    41.81      41.60        
 14 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                55.03      41.62        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    41.88      42.08        
 16 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR           44.86      43.45        
 17 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                42.94      43.67        
 18 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR          56.90      43.71        
 19 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR                 42.69      44.49        
 19 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR           45.71      44.49        
 21 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           46.17      44.84        
 22 Genninger, Aivary M        9 Tmsuffolk-MR           44.81      44.89        
 23 Price, Caroline E         10 TVSC-MR                45.60      45.99        
 24 Primak, Morgan A           9 TVSC-MR                51.85      46.47        
 25 Pace, Amanda J            10 HAA-MR                 48.26      46.59        
 26 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           47.77      46.79        
 27 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 47.80      46.88        
 28 Marcin, Madison R          9 SSC-MR                 49.27      47.20        
 29 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR           50.20      47.21        
 30 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR           53.06      47.52        
 31 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 47.65      47.53        
 32 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR    52.00      49.49        
 33 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR           52.28      50.01        
 34 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR                50.70      50.02        
 35 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR    51.05      50.13        
 36 Neglia, Gianna R          10 Tmsuffolk-MR           50.59      50.50        
 37 Mucha, Gianna              9 HAA-MR                 45.72      50.78        
 38 Tsybysheva, Paulina        9 TVSC-MR                56.44      52.52        
 39 Korsanos, Spyridoula      10 Tmsuffolk-MR         1:00.95      53.88        
 -- Glanville, Amara           9 Tmsuffolk-MR           50.90         DQ        
 -- Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR                 46.81         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           53.56         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Doran, Charlotte I        10 HAA-MR                 54.83         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chin, Amanda K             9 Unattached-MR          42.07      40.45        
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                43.08      41.84        
  3 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                44.07      43.28        
  4 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           44.41      45.61        
  5 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           44.98      45.84        
  6 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 45.54      46.91        
B - Final
  7 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                46.34      46.14        
  8 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                48.65      46.18        
  9 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    49.45      46.69        
 10 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 49.95      47.68        
 11 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR    49.88      47.79        
 12 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 48.49      49.59        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chin, Amanda K             9 Unattached-MR             NT      42.07 q      
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                44.18      43.08 q      
  3 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                43.52      44.07 q      
  4 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           47.61      44.41 q      
  5 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           47.93      44.98 q      
  6 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 46.94      45.54 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                49.38      46.34 q      
  8 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 49.99      48.49 q      
  9 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                49.94      48.65 q      
 10 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    48.90      49.45 q      
 11 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR    52.81      49.88 q      
 12 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 49.54      49.95 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 55.31      50.19        
 14 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    53.23      50.87        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    49.75      52.09        
 16 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 54.16      52.39        
 17 Price, Caroline E         10 TVSC-MR                58.28      52.57        
 18 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                56.13      54.12        
 19 Pace, Amanda J            10 HAA-MR                 52.84      54.50        
 20 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR           55.87      55.15        
 21 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           57.06      55.44        
 22 Neglia, Gianna R          10 Tmsuffolk-MR           54.03      56.39        
 23 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR                 56.63      56.85        
 24 Tsybysheva, Paulina        9 TVSC-MR                59.46      57.04        
 25 Primak, Morgan A           9 TVSC-MR              1:00.62      57.29        
 26 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR              1:01.59      59.25        
 27 Mucha, Gianna              9 HAA-MR                 57.76      59.40        
 28 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR               1:02.37      59.43        
 29 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR         1:00.98      59.73        
 30 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           54.80    1:00.05        
 31 Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR                58.40    1:00.95        
 32 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         1:02.06    1:01.64        
 33 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         1:01.99    1:02.95        
 34 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  1:04.76    1:03.92        
 35 Degeronimo, Abby M        10 TVSC-MR              1:07.86    1:05.01        
 -- Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR        1:03.31         DQ        
      Other
 -- Marcin, Madison R          9 SSC-MR               1:05.41         DQ        
      Scissors kick
 -- Glanville, Amara           9 Tmsuffolk-MR         1:09.90         DQ        
      Arms past hipline
 -- Korsanos, Spyridoula      10 Tmsuffolk-MR         1:10.94         DQ        
      Butterfly kick
 -- Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    48.69         DQ        
      Alternating Kick
 -- Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                56.28         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    56.07         DQ        
      One hand touch
 -- Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR           58.96         DQ        
      Other
 -- Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR    55.00         DQ        
      Arms past hipline
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           35.75      36.56        
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                40.64      39.31        
  3 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 40.44      39.39        
  4 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 40.23      39.85        
  5 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                39.99      39.86        
  6 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR          40.48      42.51        
B - Final
  7 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    41.56      40.67        
  8 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    42.36      42.09        
  9 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                43.10      42.18        
 10 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                42.86      42.57        
 11 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                41.97      42.68        
 -- Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    42.48         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           35.91      35.75 q      
  2 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                45.12      39.99 q      
  3 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 40.81      40.23 q      
  4 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 39.87      40.44 q      
  5 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR          48.96      40.48 q      
  6 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                42.86      40.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    40.62      41.56 q      
  8 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                41.83      41.97 q      
  9 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    42.94      42.36 q      
 10 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    42.51      42.48 q      
 11 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                44.58      42.86 q      
 12 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                49.41      43.10 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    42.51      43.66        
 14 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR                 51.27      43.75        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR           52.61      44.26        
 16 Chin, Amanda K             9 Unattached-MR          45.62      44.94        
 17 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                46.20      45.25        
 18 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 47.37      45.33        
 19 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    47.28      45.42        
 20 Surdi, Alexa N             8 TVSC-MR                42.53      46.25        
 21 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR    53.46      47.04        
 22 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           55.90      48.86        
 23 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    54.13      49.00        
 24 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR                 54.17      49.50        
 25 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR    54.09      51.24        
 26 Primak, Morgan A           9 TVSC-MR                57.55      52.22        
 27 Neglia, Gianna R          10 Tmsuffolk-MR           49.77      52.52        
 28 Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR                52.87      52.59        
 29 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR                56.21      53.13        
 30 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR           55.33      53.39        
 31 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           57.57      53.82        
 32 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           56.22      54.32        
 33 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 54.99      54.34        
 34 Pace, Amanda J            10 HAA-MR                 50.95      55.23        
 35 Tsybysheva, Paulina        9 TVSC-MR                59.89      59.12        
 36 Degeronimo, Abby M        10 TVSC-MR              1:04.15      59.54        
 37 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         1:01.90    1:00.07        
 38 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR    50.00    1:07.58        
 39 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:06.71    1:09.31        
 -- Mucha, Gianna              9 HAA-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Marcin, Madison R          9 SSC-MR               1:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR           52.90         DQ        
      Other
 -- Price, Caroline E         10 TVSC-MR                53.48         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:24.73    1:23.07        
                  39.67     1:23.07 (43.40)                                        
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:26.02    1:23.18        
                1:23.28         1:23.18 ( )                                        
  3 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:24.69    1:24.68        
                  40.89     1:24.68 (43.79)                                        
  4 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:26.10    1:25.06        
                  39.95     1:25.06 (45.11)                                        
  5 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:30.47    1:30.55        
                  42.17     1:30.55 (48.38)                                        
  6 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:30.97    1:34.30        
                  42.05     1:34.30 (52.25)                                        
B - Final
  7 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:32.64    1:30.31        
                  40.00     1:30.31 (50.31)                                        
  8 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR              1:32.84    1:30.88        
                  42.57     1:30.88 (48.31)                                        
  9 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR        1:34.52    1:32.02        
                  40.69     1:32.02 (51.33)                                        
 10 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:32.89    1:34.77        
                  44.59     1:34.77 (50.18)                                        
 11 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:35.14    1:35.95        
                  44.91     1:35.95 (51.04)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:29.25    1:24.69 q      
                  41.63     1:24.69 (43.06)                                        
  2 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:32.29    1:24.73 q      
                  41.58     1:24.73 (43.15)                                        
  3 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:28.04    1:26.02 q      
                  42.33     1:26.02 (43.69)                                        
  4 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:27.94    1:26.10 q      
                  41.64     1:26.10 (44.46)                                        
  5 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:33.82    1:30.47 q      
                  43.30     1:30.47 (47.17)                                        
  6 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:33.09    1:30.97 q      
                  42.43     1:30.97 (48.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR  2:10.00    1:32.64 q      
                   8.57   1:32.64 (1:24.07)                                        
  8 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR              1:39.00    1:32.84 q      
                  43.21     1:32.84 (49.63)                                        
  9 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:45.00    1:32.89 q      
                  44.07     1:32.89 (48.82)                                        
 10 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR        1:43.81    1:34.52 q      
                  43.21     1:34.52 (51.31)                                        
 11 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:33.97    1:35.14 q      
                  44.91     1:35.14 (50.23)                                        
 12 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR              1:36.35    1:36.40 q      
                  46.28     1:36.40 (50.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  1:41.00    1:36.92        
 14 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR         1:41.52    1:38.27        
                  44.72     1:38.27 (53.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:38.39    1:39.78        
                  50.27     1:39.78 (49.51)                                        
 16 Genninger, Aivary M        9 Tmsuffolk-MR         1:41.63    1:42.61        
                  50.56     1:42.61 (52.05)                                        
 17 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR               1:46.89    1:43.02        
                  48.87     1:43.02 (54.15)                                        
 18 Abbate, Donna A           10 HAA-MR               1:37.51    1:43.96        
                  50.93     1:43.96 (53.03)                                        
 19 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR                    NT    1:44.15        
                  46.09     1:44.15 (58.06)                                        
 20 Neglia, Gianna R          10 Tmsuffolk-MR         1:47.06    1:44.19        
                  50.12     1:44.19 (54.07)                                        
 21 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:47.09    1:44.46        
                  50.79     1:44.46 (53.67)                                        
 22 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR         1:50.80    1:45.20        
                  50.95     1:45.20 (54.25)                                        
 23 Pace, Amanda J            10 HAA-MR               1:48.95    1:45.63        
                  54.06     1:45.63 (51.57)                                        
 24 Doran, Charlotte I        10 HAA-MR                    NT    1:46.08        
                  50.13     1:46.08 (55.95)                                        
 25 Primak, Morgan A           9 TVSC-MR              1:53.34    1:48.02        
                  51.69     1:48.02 (56.33)                                        
 26 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR              NT    1:48.32        
                  46.57   1:48.32 (1:01.75)                                        
 27 Tsybysheva, Paulina        9 TVSC-MR              1:56.90    1:48.90        
                  53.28     1:48.90 (55.62)                                        
 28 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR         1:48.66    1:49.69        
                  55.28     1:49.69 (54.41)                                        
 29 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR              1:53.56    1:49.82        
                  50.37     1:49.82 (59.45)                                        
 30 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR         1:46.97    1:51.00        
 31 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         1:51.50    1:51.73        
                  52.26     1:51.73 (59.47)                                        
 32 Marcin, Madison R          9 SSC-MR               2:00.98    1:51.91        
 33 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:49.90    1:52.56        
                  59.88     1:52.56 (52.68)                                        
 34 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         1:56.87    1:56.38        
                  57.51     1:56.38 (58.87)                                        
 35 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR         1:47.76    1:57.67        
                  54.68   1:57.67 (1:02.99)                                        
 -- Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:28.03         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.48          DQ (44.84)                                        
 -- Korsanos, Spyridoula      10 Tmsuffolk-MR         2:10.95         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                1:14.58        DQ (1:22.94)                                        
 -- Cole, Alex T              10 TVSC-MR              1:36.98         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.09          DQ (47.23)                                        
 -- McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR  2:01.18         DQ        
      One hand touch - breast
                2:12.88              DQ ( )                                        
 -- Micena, Tess *             8 TVSC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:36.25         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.14          DQ (52.50)                                        
 -- Mucha, Gianna              9 HAA-MR               1:55.82         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  54.68        DQ (1:01.67)                                        
 -- Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ        
      One hand touch - breast
                1:03.33        DQ (1:06.59)                                        
 -- Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR         2:04.53         DQ        
      One hand touch - breast
                2:13.36              DQ ( )                                        
 -- Price, Caroline E         10 TVSC-MR              1:54.61         DQ        
      One hand touch - breast
                  50.36          DQ (57.57)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 27.21      26.72        
  2 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    27.97      28.31        
  3 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    28.90      29.00        
  4 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    29.15      29.17        
  5 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 29.46      29.36        
  6 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    29.02      30.08        
B - Final
  7 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 29.60      29.52        
  8 Chan, Devena              12 Unattached-MR          29.93      29.60        
  9 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 29.66      29.69        
 10 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 29.98      29.76        
 11 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 30.18      30.31        
 12 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 30.18      30.33        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 26.50      27.21 q      
  2 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    28.01      27.97 q      
  3 Dominger, Madison         12 HAA-MR                 28.69      28.87 q      
  4 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    29.58      28.90 q      
  5 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    28.74      29.02 q      
  6 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    29.29      29.15 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 29.73      29.46 q      
  8 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 29.58      29.60 q      
  9 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 29.97      29.66 q      
 10 Chan, Devena              12 Unattached-MR          31.72      29.93 q      
 11 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 29.19      29.98 q      
 12 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 30.43      30.18 q      
 12 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 29.93      30.18 q      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 14 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 30.25      30.38        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR           31.79      31.11        
 16 Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR           31.27      31.22        
 17 Albert, Anna              12 TVSC-MR                30.95      31.36        
 18 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           31.21      31.39        
 19 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                31.56      31.59        
 20 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                31.37      31.77        
 21 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           32.50      31.84        
 22 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR                32.64      32.01        
 23 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    31.62      32.07        
 24 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR    32.67      32.28        
 25 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 32.00      32.45        
 26 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                33.33      32.55        
 27 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           32.59      32.56        
 28 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR           34.51      32.70        
 29 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    31.76      32.85        
 30 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                35.14      32.99        
 31 Bruder, Grace K           11 HAA-MR                 33.71      33.09        
 32 Hickey, Bridget           11 HAA-MR                 34.19      33.23        
 33 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    33.44      33.72        
 34 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR           34.23      33.82        
 35 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR           34.83      33.86        
 36 Fischbach, Maja P         11 TVSC-MR                35.38      33.96        
 37 Arena, Ellie A            11 SSC-MR                 36.83      34.17        
 38 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 34.91      34.20        
 39 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR                34.04      34.23        
 40 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           34.00      34.34        
 41 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 35.15      34.47        
 42 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR                 34.87      35.25        
 43 Estevez, Isabella M       12 HAA-MR                 36.98      35.32        
 44 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR           34.15      35.44        
 45 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR           37.69      36.39        
 46 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR           37.82      36.52        
 47 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR           35.31      36.93        
 48 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR           38.12      37.59        
 49 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR           37.87      37.73        
 50 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    38.13      37.75        
 51 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR           38.09      37.79        
 52 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           39.33      38.00        
 53 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 41.18      38.34        
 54 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR           44.28      39.81        
 55 Foley, Sara K             11 Express Swimming-MR    59.52      48.82        
 -- Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    35.93         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:03.62    1:02.84        
                  29.60     1:02.84 (33.24)                                        
  2 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:01.97    1:04.25        
                  31.40     1:04.25 (32.85)                                        
  3 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:05.14    1:04.73        
                  31.41     1:04.73 (33.32)                                        
  4 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:05.72    1:04.74        
                  31.14     1:04.74 (33.60)                                        
  5 Dominger, Madison         12 HAA-MR               1:05.46    1:06.40        
                  31.81     1:06.40 (34.59)                                        
  6 Chan, Devena              12 Unattached-MR        1:06.20    1:06.70        
                  32.15     1:06.70 (34.55)                                        
B - Final
  7 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:06.97    1:05.55        
                  31.44     1:05.55 (34.11)                                        
  8 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:06.91    1:06.26        
                  32.54     1:06.26 (33.72)                                        
  9 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:06.83    1:06.87        
                  32.33     1:06.87 (34.54)                                        
 10 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:06.44    1:07.64        
                  32.29     1:07.64 (35.35)                                        
 11 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:06.21    1:07.76        
                  32.65     1:07.76 (35.11)                                        
 12 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:08.12    1:08.13        
                  32.85     1:08.13 (35.28)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 57.29    1:01.97 q      
                  29.16     1:01.97 (32.81)                                        
  2 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:04.76    1:03.62 q      
                  30.25     1:03.62 (33.37)                                        
  3 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:04.53    1:05.14 q      
                  30.58     1:05.14 (34.56)                                        
  4 Dominger, Madison         12 HAA-MR               1:05.02    1:05.46 q      
                  31.66     1:05.46 (33.80)                                        
  5 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:05.55    1:05.72 q      
                  30.62     1:05.72 (35.10)                                        
  6 Chan, Devena              12 Unattached-MR        1:10.88    1:06.20 q      
                  31.32     1:06.20 (34.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:07.54    1:06.21 q      
                  31.73     1:06.21 (34.48)                                        
  8 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:08.50    1:06.44 q      
                  31.14     1:06.44 (35.30)                                        
  9 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:07.41    1:06.83 q      
                  32.23     1:06.83 (34.60)                                        
 10 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:07.54    1:06.91 q      
                  32.63     1:06.91 (34.28)                                        
 11 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:03.24    1:06.97 q      
                  32.11     1:06.97 (34.86)                                        
 12 Griffin, Amelia           11 HAA-MR               1:07.79    1:07.95 q      
                  32.50     1:07.95 (35.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:08.52    1:08.12        
                  32.99     1:08.12 (35.13)                                        
 14 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:09.00    1:08.17        
                  33.24     1:08.17 (34.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:08.13    1:08.28        
                  32.28     1:08.28 (36.00)                                        
 16 Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR         1:10.91    1:08.92        
                  32.43     1:08.92 (36.49)                                        
 17 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              1:14.98    1:09.59        
                  33.64     1:09.59 (35.95)                                        
 18 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR               1:16.05    1:10.28        
                  34.37     1:10.28 (35.91)                                        
 19 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:10.94    1:10.52        
                  34.41     1:10.52 (36.11)                                        
 20 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:10.51    1:10.78        
 21 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR  1:11.83    1:11.07        
                  35.17     1:11.07 (35.90)                                        
 22 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:12.46    1:11.30        
                  33.58     1:11.30 (37.72)                                        
 23 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:13.57    1:11.32        
                  34.37     1:11.32 (36.95)                                        
 24 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR         1:15.97    1:11.89        
                  34.42     1:11.89 (37.47)                                        
 24 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR  1:10.99    1:11.89        
                  34.30     1:11.89 (37.59)                                        
 26 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:09.77    1:13.33        
                  34.73     1:13.33 (38.60)                                        
 27 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR              1:20.71    1:14.15        
                  34.67     1:14.15 (39.48)                                        
 28 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR         1:16.19    1:14.44        
                  35.49     1:14.44 (38.95)                                        
 29 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR         1:15.58    1:14.94        
                  35.84     1:14.94 (39.10)                                        
 30 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR         1:15.66    1:15.18        
                  36.60     1:15.18 (38.58)                                        
 31 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR              1:13.92    1:15.27        
                  37.02     1:15.27 (38.25)                                        
 32 Hickey, Bridget           11 HAA-MR               1:19.15    1:15.30        
                  36.95     1:15.30 (38.35)                                        
 33 Duong, Katie S            11 TVSC-MR              1:15.58    1:15.61        
                  34.47     1:15.61 (41.14)                                        
 34 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:18.42    1:15.83        
                  36.64     1:15.83 (39.19)                                        
 35 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR              1:19.17    1:17.48        
                  36.67     1:17.48 (40.81)                                        
 36 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR         1:18.79    1:18.13        
                  36.65     1:18.13 (41.48)                                        
 37 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:18.07    1:18.38        
                  38.31     1:18.38 (40.07)                                        
 38 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR         1:16.03    1:18.72        
                  36.56     1:18.72 (42.16)                                        
 39 Arena, Ellie A            11 SSC-MR               1:24.91    1:19.04        
 40 Bruder, Grace K           11 HAA-MR               1:19.51    1:19.28        
                  39.16     1:19.28 (40.12)                                        
 41 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR  1:17.91    1:20.11        
                  37.83     1:20.11 (42.28)                                        
 42 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:19.95    1:20.97        
                  37.84     1:20.97 (43.13)                                        
 43 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR         1:22.27    1:22.00        
                  39.72     1:22.00 (42.28)                                        
 44 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR         1:18.59    1:22.51        
                  39.49     1:22.51 (43.02)                                        
 45 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  1:28.39    1:23.15        
 46 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR         1:25.85    1:23.98        
                  41.40     1:23.98 (42.58)                                        
 47 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR               1:22.79    1:24.02        
                  38.86     1:24.02 (45.16)                                        
 48 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR         1:34.64    1:24.96        
                  39.73     1:24.96 (45.23)                                        
 49 Estevez, Isabella M       12 HAA-MR               1:28.29    1:25.94        
                  39.39     1:25.94 (46.55)                                        
 50 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR         1:28.85    1:26.31        
 51 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR         1:27.77    1:26.67        
                  40.58     1:26.67 (46.09)                                        
 52 Syritsyna, Sophia         11 TVSC-MR              1:29.35    1:27.11        
                  40.37     1:27.11 (46.74)                                        
 53 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:35.72    1:28.16        
                  41.35     1:28.16 (46.81)                                        
 54 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR         1:29.52    1:28.37        
                  41.21     1:28.37 (47.16)                                        
 55 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR         1:38.38    1:32.90        
                  43.69     1:32.90 (49.21)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 31.82      32.18        
  2 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    33.73      33.97        
  3 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 33.92      34.15        
  4 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 33.27      34.34        
  5 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 33.99      34.46        
  6 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    33.81      34.48        
B - Final
  7 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 35.26      34.00        
  8 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    34.14      34.74        
  9 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 34.70      34.93        
 10 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 35.03      35.20        
 11 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 35.53      35.68        
 12 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    35.14      35.82        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 30.72      31.82 q      
  2 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 32.67      33.27 q      
  3 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    33.95      33.73 q      
  4 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    33.02      33.81 q      
  5 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 34.21      33.92 q      
  6 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 35.07      33.99 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    34.53      34.14 q      
  8 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 34.59      34.70 q      
  9 Dominger, Madison         12 HAA-MR                 33.98      35.00 q      
 10 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 35.29      35.03 q      
 11 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    35.65      35.14 q      
 12 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 34.67      35.26 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 35.76      35.53        
 14 Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR           36.42      35.79        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           39.57      35.87        
 16 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 36.29      35.91        
 17 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                37.20      35.96        
 17 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           36.81      35.96        
 19 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                37.25      36.10        
 20 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    37.37      36.96        
 21 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR                36.37      37.61        
 22 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR                38.56      37.65        
 23 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                40.81      37.94        
 24 Chan, Devena              12 Unattached-MR          42.95      38.16        
 25 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    38.65      38.23        
 26 Albert, Anna              12 TVSC-MR                40.10      38.25        
 27 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                39.04      38.54        
 28 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 43.81      38.56        
 29 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR           40.18      38.57        
 30 Hickey, Bridget           11 HAA-MR                 41.76      38.65        
 31 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR           42.65      39.20        
 32 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR           45.18      39.28        
 33 Bruder, Grace K           11 HAA-MR                 40.35      39.49        
 34 Fischbach, Maja P         11 TVSC-MR                40.70      39.78        
 35 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR                 42.20      39.97        
 36 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           42.08      40.22        
 37 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR           40.93      40.27        
 38 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR           42.02      40.51        
 39 Estevez, Isabella M       12 HAA-MR                 42.72      40.59        
 40 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           43.72      40.61        
 41 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    41.51      40.97        
 42 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR           43.08      41.50        
 43 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR    42.10      41.63        
 44 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR           47.79      42.50        
 45 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR           45.19      42.54        
 46 Arena, Ellie A            11 SSC-MR                 48.50      42.59        
 47 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 45.20      42.82        
 48 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    45.94      43.04        
 49 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR           47.65      43.28        
 50 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    47.31      44.38        
 51 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR           46.87      44.68        
 52 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           47.06      45.15        
 53 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 46.29      45.60        
 54 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR           55.42      50.66        
 55 Foley, Sara K             11 Express Swimming-MR  1:08.13      55.92        
 -- Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR           44.12         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dominger, Madison         12 HAA-MR                 37.05      35.70        
  2 Chan, Devena              12 Unattached-MR          36.66      36.11        
  3 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 37.19      36.70        
  4 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 38.35      37.39        
  5 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    38.48      37.67        
  6 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 38.50      39.35        
B - Final
  7 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 40.18      39.73        
  8 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                40.75      39.92        
  9 Albert, Anna              12 TVSC-MR                40.86      40.08        
 10 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           40.81      40.91        
 11 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 42.14      42.37        
 12 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           41.87      42.52        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Devena              12 Unattached-MR          36.87      36.66 q      
  2 Dominger, Madison         12 HAA-MR                 34.95      37.05 q      
  3 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 37.42      37.19 q      
  4 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 36.90      38.35 q      
  5 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    38.93      38.48 q      
  6 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 38.98      38.50 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 40.67      40.18 q      
  8 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 42.56      40.73 q      
  9 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                40.18      40.75 q      
 10 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           40.59      40.81 q      
 11 Albert, Anna              12 TVSC-MR                41.34      40.86 q      
 12 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 41.44      41.72 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           43.40      41.87        
 14 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 43.52      42.14        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                41.58      42.15        
 16 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    42.56      42.35        
 17 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR    48.20      42.71        
 18 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 42.73      42.73        
 19 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 45.28      43.03        
 20 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    43.65      43.05        
 21 Hickey, Bridget           11 HAA-MR                 44.72      43.38        
 22 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR           44.36      43.44        
 23 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                46.82      44.61        
 24 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                48.70      45.19        
 25 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    44.77      45.20        
 26 Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR           48.78      45.30        
 27 Bruder, Grace K           11 HAA-MR                 46.35      45.44        
 28 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           46.80      45.87        
 29 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 46.99      46.36        
 30 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 44.93      46.49        
 31 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR           48.18      46.58        
 32 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           46.95      46.92        
 33 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR           46.83      47.01        
 34 Syritsyna, Sophia         11 TVSC-MR                49.02      47.20        
 35 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR                 48.22      47.40        
 36 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR    49.80      47.42        
 37 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR           48.45      47.57        
 38 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    48.15      47.59        
 39 Arena, Ellie A            11 SSC-MR               1:00.00      47.62        
 40 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR           49.23      48.27        
 41 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           47.31      48.62        
 42 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR           48.65      49.06        
 43 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR                48.26      49.20        
 44 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR           50.01      50.12        
 45 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR           48.97      50.23        
 46 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 50.86      50.36        
 47 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 51.31      50.92        
 48 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR           52.60      51.28        
 49 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    54.20      51.46        
 50 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                50.53      51.71        
 51 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR           55.83      53.17        
 52 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR         1:04.95      57.29        
 53 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR         1:02.90      59.75        
 -- Estevez, Isabella M       12 HAA-MR                 46.99         DQ        
      Double pull / kicks
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 32.55      32.39        
  2 Dominger, Madison         12 HAA-MR                 33.07      32.40        
  3 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 33.38      32.95        
  4 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 32.95      33.27        
  5 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 33.00      33.28        
  6 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 33.63      33.77        
B - Final
  7 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                33.83      33.64        
  8 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 34.41      34.40        
  9 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    34.76      34.61        
 10 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 34.04      34.77        
 11 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR           34.44      35.05        
 12 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           34.79      35.40        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 31.24      32.55 q      
  2 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 33.56      32.95 q      
  3 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 34.40      33.00 q      
  4 Dominger, Madison         12 HAA-MR                 31.33      33.07 q      
  5 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 33.11      33.38 q      
  6 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 34.31      33.63 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                33.94      33.83 q      
  8 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 35.23      34.04 q      
  9 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 35.38      34.41 q      
 10 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR           34.99      34.44 q      
 11 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 33.72      34.64 q      
 12 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    36.94      34.76 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           36.39      34.79        
 14 Chan, Devena              12 Unattached-MR          35.46      34.89        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 35.54      34.96        
 16 Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR           36.84      35.21        
 17 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                35.31      35.43        
 18 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    37.36      36.46        
 19 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                40.76      36.59        
 20 Albert, Anna              12 TVSC-MR                36.58      36.97        
 21 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 40.17      37.11        
 22 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           36.82      37.37        
 23 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR           39.22      37.64        
 24 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR    39.34      37.95        
 25 Hickey, Bridget           11 HAA-MR                 38.88      38.47        
 26 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    40.31      38.83        
 27 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    38.02      39.10        
 28 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           41.89      39.38        
 29 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR                40.16      40.02        
 30 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                41.41      40.17        
 31 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    42.98      40.33        
 32 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR    44.58      41.26        
 33 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR           39.66      41.29        
 34 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           42.95      41.65        
 35 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR           42.77      41.71        
 36 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR           44.67      41.83        
 37 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 50.80      41.91        
 38 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                47.06      41.95        
 39 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 42.45      42.25        
 40 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR                 47.63      42.42        
 41 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 44.61      43.09        
 42 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR           50.69      46.04        
 43 Syritsyna, Sophia         11 TVSC-MR                47.49      46.21        
 44 Bruder, Grace K           11 HAA-MR                 47.38      47.02        
 45 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR           48.30      47.17        
 46 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR           48.82      47.60        
 47 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR           46.20      48.16        
 48 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR           51.86      49.49        
 49 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR         1:00.28      53.57        
 50 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    52.67      54.23        
 51 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           53.04      55.91        
 -- Arena, Ellie A            11 SSC-MR                 55.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR           48.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Estevez, Isabella M       12 HAA-MR                 48.15         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:11.17    1:10.97        
                  33.71     1:10.97 (37.26)                                        
  2 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:13.66    1:11.86        
                  34.80     1:11.86 (37.06)                                        
  3 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:14.37    1:13.17        
                  32.98     1:13.17 (40.19)                                        
  4 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:15.47    1:15.12        
                  34.53     1:15.12 (40.59)                                        
  5 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:16.49    1:17.16        
                  35.94     1:17.16 (41.22)                                        
  6 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:16.34    1:17.72        
                  35.54     1:17.72 (42.18)                                        
B - Final
  7 Chan, Devena              12 Unattached-MR        1:16.58    1:14.13        
                  35.07     1:14.13 (39.06)                                        
  8 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:17.44    1:16.69        
                  35.27     1:16.69 (41.42)                                        
  9 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:17.15    1:17.17        
                  35.61     1:17.17 (41.56)                                        
 10 Griffin, Amelia           11 HAA-MR               1:17.47    1:17.18        
                  36.96     1:17.18 (40.22)                                        
 11 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:18.43    1:19.29        
                  37.82     1:19.29 (41.47)                                        
 12 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:18.45    1:20.15        
                  35.71     1:20.15 (44.44)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:11.55    1:11.17 q      
                  32.81     1:11.17 (38.36)                                        
  2 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:13.47    1:13.66 q      
                  35.62     1:13.66 (38.04)                                        
  3 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:15.58    1:14.37 q      
                  34.95     1:14.37 (39.42)                                        
  4 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:19.25    1:15.47 q      
                  34.73     1:15.47 (40.74)                                        
  5 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:21.76    1:16.34 q      
                  34.72     1:16.34 (41.62)                                        
  6 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:13.90    1:16.49 q      
                  35.19     1:16.49 (41.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chan, Devena              12 Unattached-MR        1:15.26    1:16.58 q      
                  37.21     1:16.58 (39.37)                                        
  8 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:18.72    1:17.15 q      
                  37.22     1:17.15 (39.93)                                        
  9 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:18.08    1:17.44 q      
                  35.88     1:17.44 (41.56)                                        
 10 Griffin, Amelia           11 HAA-MR               1:18.55    1:17.47 q      
                  36.13     1:17.47 (41.34)                                        
 11 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:18.47    1:18.43 q      
                  38.49     1:18.43 (39.94)                                        
 12 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:20.62    1:18.45 q      
                  36.08     1:18.45 (42.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:22.80    1:18.47        
                  34.03     1:18.47 (44.44)                                        
 14 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:17.08    1:18.61        
                  36.96     1:18.61 (41.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:19.63    1:19.09        
                  37.08     1:19.09 (42.01)                                        
 16 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:19.22    1:20.09        
                  37.46     1:20.09 (42.63)                                        
 17 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR  1:20.87    1:20.34        
                  35.89     1:20.34 (44.45)                                        
 18 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:21.76    1:20.35        
                  38.51     1:20.35 (41.84)                                        
 19 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:21.15    1:20.54        
                  35.79     1:20.54 (44.75)                                        
 20 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:19.44    1:20.55        
                  37.44     1:20.55 (43.11)                                        
 21 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              1:23.16    1:20.82        
                  37.99     1:20.82 (42.83)                                        
 22 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:21.01    1:21.24        
                  40.01     1:21.24 (41.23)                                        
 23 Duong, Katie S            11 TVSC-MR              1:21.53    1:21.92        
                  36.57     1:21.92 (45.35)                                        
 24 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR         1:23.83    1:22.23        
                  38.38     1:22.23 (43.85)                                        
 25 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR  1:25.50    1:22.44        
                  39.63     1:22.44 (42.81)                                        
 26 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR         1:26.42    1:23.92        
                  37.81     1:23.92 (46.11)                                        
 27 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR              1:28.63    1:25.42        
                  38.31     1:25.42 (47.11)                                        
 28 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:28.52    1:25.89        
                  42.46     1:25.89 (43.43)                                        
 29 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:32.16    1:26.78        
                  40.76     1:26.78 (46.02)                                        
 30 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:32.91    1:27.02        
 31 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR         1:27.86    1:27.76        
                  41.73     1:27.76 (46.03)                                        
 32 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR  1:41.84    1:28.31        
                  40.39     1:28.31 (47.92)                                        
 33 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR               1:33.41    1:28.32        
                  40.43     1:28.32 (47.89)                                        
 34 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR         1:26.94    1:29.64        
                  41.29     1:29.64 (48.35)                                        
 35 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:31.33    1:29.82        
                  43.88     1:29.82 (45.94)                                        
 36 Bruder, Grace K           11 HAA-MR               1:49.85    1:30.74        
                  43.77     1:30.74 (46.97)                                        
 37 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR         1:32.86    1:31.27        
                  39.90     1:31.27 (51.37)                                        
 38 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR         1:33.27    1:31.77        
                  44.39     1:31.77 (47.38)                                        
 39 Fischbach, Maja P         11 TVSC-MR              1:42.08    1:31.91        
                  42.64     1:31.91 (49.27)                                        
 40 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:37.61    1:33.50        
                  45.87     1:33.50 (47.63)                                        
 41 Arena, Ellie A            11 SSC-MR               1:43.15    1:33.84        
 42 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR         1:39.87    1:35.40        
                  46.36     1:35.40 (49.04)                                        
 43 Estevez, Isabella M       12 HAA-MR               1:41.22    1:36.62        
                  44.79     1:36.62 (51.83)                                        
 44 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR         1:43.61    1:37.63        
                  49.21     1:37.63 (48.42)                                        
 45 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                   NT    1:38.27        
                  47.23     1:38.27 (51.04)                                        
 46 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR       NT    1:41.92        
 47 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR         1:44.66    1:42.33        
                  52.24     1:42.33 (50.09)                                        
 48 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR         1:55.57    1:46.01        
                  45.18   1:46.01 (1:00.83)                                        
 49 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR         1:54.69    1:48.22        
                  56.12     1:48.22 (52.10)                                        
 50 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR         1:45.63    1:48.93        
                  47.93   1:48.93 (1:01.00)                                        
 -- Hickey, Bridget           11 HAA-MR               1:21.21         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  39.29          DQ (44.36)                                        
 -- Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR         1:42.90         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.34          DQ (49.87)                                        
 -- Foley, Sara K             11 Express Swimming-MR  2:22.53         DQ        
      One hand touch - breast
                  53.77          DQ (53.89)                                        
 -- Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR         1:21.93         DQ        
      False start - Misc
                  36.75          DQ (43.29)                                        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:50.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:06.57    1:09.65        
                  33.37     1:09.65 (36.28)                                        
  2 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:12.37    1:13.55        
                  34.88     1:13.55 (38.67)                                        
  3 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:13.88    1:13.95        
                  35.61     1:13.95 (38.34)                                        
  4 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:15.94    1:14.01        
                  35.72     1:14.01 (38.29)                                        
  5 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:16.36    1:15.13        
                  35.99     1:15.13 (39.14)                                        
  6 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:13.62    1:15.42        
                  36.48     1:15.42 (38.94)                                        
  7 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:13.95    1:15.90        
                  37.03     1:15.90 (38.87)                                        
  8 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:15.79    1:16.50        
                  37.36     1:16.50 (39.14)                                        
  9 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:16.19    1:16.53        
                  37.39     1:16.53 (39.14)                                        
 10 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:16.57    1:16.92        
                  38.15     1:16.92 (38.77)                                        
 11 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:19.17    1:17.26        
                  37.03     1:17.26 (40.23)                                        
 12 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:20.59    1:18.20        
                  37.97     1:18.20 (40.23)                                        
 13 Griffin, Amelia           11 HAA-MR               1:17.16    1:18.56        
                  38.27     1:18.56 (40.29)                                        
 14 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:21.10    1:19.72        
                  38.75     1:19.72 (40.97)                                        
 15 Cipriano, Siena R         11 TVSC-MR              1:31.70    1:20.27        
                  38.62     1:20.27 (41.65)                                        
 16 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:10.22    1:20.57        
                  37.87     1:20.57 (42.70)                                        
 17 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:21.49    1:21.39        
                  39.35     1:21.39 (42.04)                                        
 18 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:31.22    1:22.58        
                  39.99     1:22.58 (42.59)                                        
 19 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:27.73    1:22.81        
 20 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:26.47    1:23.42        
                  40.32     1:23.42 (43.10)                                        
 21 Duong, Katie S            11 TVSC-MR              1:37.31    1:23.78        
                  39.59     1:23.78 (44.19)                                        
 22 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR               1:27.70    1:24.55        
                  41.67     1:24.55 (42.88)                                        
 23 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR         1:26.32    1:26.22        
                  41.96     1:26.22 (44.26)                                        
 24 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:24.96    1:26.61        
                  40.61     1:26.61 (46.00)                                        
 25 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR         1:28.88    1:27.09        
                  41.38     1:27.09 (45.71)                                        
 26 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR               1:28.57    1:27.60        
                  42.89     1:27.60 (44.71)                                        
 27 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR              1:29.36    1:27.80        
 28 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:29.99    1:28.60        
                  43.83     1:28.60 (44.77)                                        
 29 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR         1:31.34    1:29.92        
                  42.97     1:29.92 (46.95)                                        
 30 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:41.60    1:30.13        
                  42.73     1:30.13 (47.40)                                        
 31 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:34.36    1:30.42        
                  43.53     1:30.42 (46.89)                                        
 32 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:38.63    1:33.04        
                  45.07     1:33.04 (47.97)                                        
 33 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:34.74    1:33.58        
 34 Oberoi, Anya              11 Tmsuffolk-MR         1:44.26    1:33.91        
                  47.01     1:33.91 (46.90)                                        
 35 Tribble, Julianna R       10 TVSC-MR                   NT    1:34.49        
                  46.12     1:34.49 (48.37)                                        
 36 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:37.17    1:35.29        
                  46.46     1:35.29 (48.83)                                        
 37 Kieran, Meredith F        10 Unattached-MR        1:44.77    1:35.85        
                  46.21     1:35.85 (49.64)                                        
 38 Lucca, Sarah               8 HAA-MR               1:36.24    1:37.42        
 39 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR               1:58.52    1:37.95        
 40 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR         1:49.42    1:37.97        
                  45.74     1:37.97 (52.23)                                        
 41 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR               1:37.31    1:38.16        
                  46.53     1:38.16 (51.63)                                        
 42 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR         1:49.90    1:40.89        
                  48.84     1:40.89 (52.05)                                        
 43 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         1:45.26    1:41.07        
                  48.38     1:41.07 (52.69)                                        
 44 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR               2:00.00    1:42.32        
 45 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR         1:40.75    1:42.61        
                  50.90     1:42.61 (51.71)                                        
 46 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR         1:49.09    1:43.90        
                  50.37     1:43.90 (53.53)                                        
 47 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR         1:44.30    1:44.33        
                  51.82     1:44.33 (52.51)                                        
 48 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:42.83    1:45.55        
                  53.62     1:45.55 (51.93)                                        
 49 Abbate, Donna A           10 HAA-MR               1:51.13    1:50.15        
 50 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR               1:50.49    1:50.91        
                  55.35     1:50.91 (55.56)                                        
 51 Bascon, Reese S            8 HAA-MR               2:00.00    1:52.19        
 52 Dhingra, Yana *           11 Tmsuffolk-MR         1:49.19    1:53.38        
 -- Estevez, Isabella M       12 HAA-MR               1:37.76         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Devena              12 Unattached-MR        1:22.40    1:20.54        
                  38.72     1:20.54 (41.82)                                        
  2 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:22.90    1:20.93        
                  38.24     1:20.93 (42.69)                                        
  3 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:20.65    1:21.73        
                  39.28     1:21.73 (42.45)                                        
  4 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:20.54    1:21.91        
                  38.32     1:21.91 (43.59)                                        
  5 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:18.73    1:22.40        
                  38.76     1:22.40 (43.64)                                        
  6 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:23.56    1:24.29        
                  39.91     1:24.29 (44.38)                                        
  7 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:26.50    1:25.73        
                  42.24     1:25.73 (43.49)                                        
  8 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:25.95    1:27.77        
                  42.28     1:27.77 (45.49)                                        
  9 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:29.35    1:29.69        
                  43.59     1:29.69 (46.10)                                        
 10 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:29.91    1:30.53        
                  43.33     1:30.53 (47.20)                                        
 11 Griffin, Amelia           11 HAA-MR               1:32.58    1:30.75        
                  42.72     1:30.75 (48.03)                                        
 12 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:33.24    1:31.54        
                  43.60     1:31.54 (47.94)                                        
 13 Chin, Amanda K             9 Unattached-MR        1:36.24    1:32.57        
                  44.58     1:32.57 (47.99)                                        
 14 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR         1:40.80    1:32.94        
                  44.64     1:32.94 (48.30)                                        
 15 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:32.09    1:33.32        
                  43.29     1:33.32 (50.03)                                        
 16 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR               1:45.13    1:33.83        
                  44.04     1:33.83 (49.79)                                        
 17 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:44.32    1:34.96        
                  44.79     1:34.96 (50.17)                                        
 18 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:43.55    1:35.10        
                  46.59     1:35.10 (48.51)                                        
 19 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:41.94    1:35.18        
                  46.73     1:35.18 (48.45)                                        
 20 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:38.82    1:35.59        
                  44.77     1:35.59 (50.82)                                        
 21 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:41.77    1:36.55        
                  47.37     1:36.55 (49.18)                                        
 22 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:40.32    1:37.55        
                  46.39     1:37.55 (51.16)                                        
 23 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:35.43    1:39.12        
                  47.65     1:39.12 (51.47)                                        
 24 Cahalane, Erin C          11 Tmsuffolk-MR         1:44.47    1:39.33        
                  47.40     1:39.33 (51.93)                                        
 25 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR         1:42.15    1:40.11        
                  46.99     1:40.11 (53.12)                                        
 26 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:45.25    1:40.63        
                  48.45     1:40.63 (52.18)                                        
 27 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:52.61    1:40.96        
                  47.61     1:40.96 (53.35)                                        
 28 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR              1:47.88    1:41.58        
 29 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR               1:46.02    1:42.45        
                  49.07     1:42.45 (53.38)                                        
 30 Muller, Catherine         11 Tmsuffolk-MR         1:55.90    1:43.58        
                  49.91     1:43.58 (53.67)                                        
 31 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:40.97    1:44.54        
 32 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:47.82    1:46.05        
                  50.26     1:46.05 (55.79)                                        
 33 Estevez, Isabella M       12 HAA-MR               1:49.62    1:46.57        
                  49.30     1:46.57 (57.27)                                        
 34 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:47.27    1:48.01        
                  51.51     1:48.01 (56.50)                                        
 35 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:58.00    1:48.57        
                  52.68     1:48.57 (55.89)                                        
 36 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:56.77    1:51.22        
                  52.57     1:51.22 (58.65)                                        
 37 Lucca, Sarah               8 HAA-MR               1:57.17    1:52.08        
                  52.68     1:52.08 (59.40)                                        
 38 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR         1:55.03    1:52.10        
                  52.98     1:52.10 (59.12)                                        
 39 Abbate, Donna A           10 HAA-MR               1:52.46    1:52.85        
                  51.91   1:52.85 (1:00.94)                                        
 40 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR               1:54.37    1:54.89        
                  55.22     1:54.89 (59.67)                                        
 41 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:56.61    1:56.35        
                  55.77   1:56.35 (1:00.58)                                        
 42 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR         1:59.45    1:58.01        
                  57.81   1:58.01 (1:00.20)                                        
 43 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR               2:06.63    2:03.90        
                  57.52   2:03.90 (1:06.38)                                        
 44 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR               2:27.34    2:04.26        
 45 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:58.90    2:04.86        
                1:00.67   2:04.86 (1:04.19)                                        
 46 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:56.62    2:05.36        
                1:00.84   2:05.36 (1:04.52)                                        
 47 Lucca, Julia               8 HAA-MR               2:00.00    2:09.70        
                  58.16   2:09.70 (1:11.54)                                        
 -- Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:37.44         DQ        
      Butterfly kick
                  47.32          DQ (52.55)                                        
 
Girls 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johannsen, Erin           14 HAA-MR                 12.00      12.18        
  2 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR                 19.19      12.21        
  3 Claps, Emma               16 HAA-MR                 12.50      12.31        
  4 Treglia, Leah N           13 HAA-MR                 12.82      12.32        
  5 Collins, Payton R         15 HAA-MR                 12.00      12.50        
  6 Magee, Grace              16 HAA-MR                 12.00      12.68        
  7 Claps, Abby R             13 HAA-MR                 18.63      12.94        
  8 Gerber, Maya              15 HAA-MR                 13.00      13.04        
  9 Michels, Emily            16 HAA-MR                 13.00      13.13        
 10 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 12.50      13.17        
 11 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR                 13.00      13.19        
 12 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 12.50      13.29        
 13 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                21.27      13.33        
 14 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR                 14.00      13.62        
 15 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 15.84      13.72        
 16 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR                 15.00      13.73        
 17 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR    13.50      13.84        
 18 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 19.08      13.89        
 18 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR                16.78      13.89        
 20 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 16.91      13.90        
 21 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 14.97      13.94        
 22 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 14.95      14.13        
 23 Williamson, Amanda        14 HAA-MR                 14.00      14.25        
 24 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR                 25.84      14.37        
 25 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 13.50      14.46        
 26 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 15.27      14.47        
 27 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 15.85      14.76        
 28 Vassilas, Olivia M        11 HAA-MR                 17.36      15.58        
 29 Estevez, Isabella M       12 HAA-MR                 17.00      15.84        
 30 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 17.73      15.89        
 31 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 17.40      16.45        
 31 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 16.89      16.45        
 33 Tilara, Anushka           13 HAA-MR                    NT      16.49        
 34 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 17.22      16.64        
 35 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 18.14      18.07        
 36 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR                 18.22      18.16        
 37 Chiofolo, Olivia           9 HAA-MR                 19.71      18.33        
 38 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 21.78      18.47        
 39 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 19.16      18.52        
 40 Marotta, Antonia K         8 HAA-MR                 18.53      18.76        
 41 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 20.59      22.36        
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR                 25.84      25.71        
  2 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR                 26.38      26.41        
  3 Johannsen, Erin           14 HAA-MR                 26.33      26.45        
  4 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR           27.16      26.66        
  5 Magee, Grace              16 HAA-MR                 26.98      26.96        
  6 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 27.45      27.63        
B - Final
  7 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    27.79      27.02        
  8 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR           27.51      27.22        
  9 Michels, Emily            16 HAA-MR                 28.38      27.42        
 10 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR           28.08      27.71        
 11 Eterno, Olivia J          16 HAA-MR                 27.45      28.00        
 12 Feigenbaum, Emily B       17 Express Swimming-MR    28.34      28.70        
C - Final
 13 Libohova, Emma            15 TVSC-MR                28.40      27.65        
 14 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR           28.64      27.80        
 15 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR           28.46      28.28        
 16 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                28.47      28.40        
 17 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR           28.53      28.55        
 18 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR           28.43      28.56        
D - Final
 19 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR    28.60      27.89        
 20 Maddox, Faith             13 SSC-MR                 28.68      28.77        
 21 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR           28.95      28.86        
 22 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR    28.82      28.92        
 23 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR                 28.88      29.03        
 24 Claps, Abby R             13 HAA-MR                 28.92      29.14        
 
Girls 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Eterno, Olivia J          16 HAA-MR                 27.45      26.79        
  2 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 27.45      27.08        
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kaufman, Lexi A           16 HAA-MR                 25.52      25.82 q      
  2 Treglia, Leah N           13 HAA-MR                 25.54      25.84 q      
  3 Johannsen, Erin           14 HAA-MR                 25.64      26.33 q      
  4 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR                 26.35      26.38 q      
  5 Magee, Grace              16 HAA-MR                 26.24      26.98 q      
  6 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR           27.13      27.16 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Eterno, Olivia J          16 HAA-MR                 26.36      27.45 q      
  8 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 27.00     J27.45 q      
  9 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR           27.14      27.51 q      
 10 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    27.13      27.79 q      
 11 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR           27.68      28.08 q      
 12 Feigenbaum, Emily B       17 Express Swimming-MR    27.31      28.34 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Michels, Emily            16 HAA-MR                 26.83      28.38 q      
 14 Libohova, Emma            15 TVSC-MR                28.16      28.40 q      
 15 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR           28.00      28.43 q      
 16 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR           28.11      28.46 q      
 17 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                28.90      28.47 q      
 18 Gershowitz, Rachel H      17 Unattached-MR          31.86      28.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR                 28.46      28.52 q      
 20 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR           28.21      28.53 q      
 21 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR    28.65      28.60 q      
 22 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR           27.29      28.64 q      
 23 Maddox, Faith             13 SSC-MR                 28.45      28.68 q      
 24 Hafen, Alexandra B        15 HAA-MR                 28.22      28.69 q      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Holler, Erin E            16 HAA-MR                 28.12      28.75        
 26 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR                28.75     J28.75        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR    28.20      28.82        
 28 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR                 29.06      28.88        
 29 Claps, Abby R             13 HAA-MR                 28.80      28.92        
 30 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR                 28.15      28.94        
 31 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR           28.26      28.95        
 32 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR    27.93      28.96        
 33 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR           29.45      29.02        
 34 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR    28.70      29.39        
 35 Williamson, Amanda        14 HAA-MR                 30.99      29.50        
 36 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR                30.34      29.76        
 37 Schubel, Sarah K          14 HAA-MR                 30.97      29.78        
 38 Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR                29.53      30.00        
 39 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR                29.16      30.01        
 40 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                30.06      30.21        
 41 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR           29.37      30.24        
 42 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 29.97      30.34        
 43 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR    29.62      30.45        
 44 Demirci, Morgan           13 HAA-MR                 31.37      30.79        
 45 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR           31.35      30.94        
 46 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR           31.61      31.51        
 47 Ferraris, Emily           16 SSC-MR                 30.50      32.16        
 48 Libassi, Carli K          13 Express Swimming-MR    32.34      32.34        
 49 Baker, Avery H            14 Unattached-MR          27.36      32.39        
 50 Kalmaer, Sydney H         13 Tmsuffolk-MR           30.51      32.63        
 51 Levy, Abigail S           15 Express Swimming-MR    28.50      32.94        
 52 Hain, Amanda R            16 Unattached-MR          36.65      33.01        
 53 Glennon, Abby K           12 SSC-MR                 33.65      33.44        
 54 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR           33.17      33.56        
 55 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR                33.26      33.58        
 56 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                34.00      33.90        
 57 Ostrofsky, Emily N        13 HAA-MR                 33.23      34.12        
 58 Karkota, Ally E           13 SSC-MR                 37.13      34.24        
 59 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR                36.48      34.63        
 60 Tilara, Anushka           13 HAA-MR                 36.12      34.93        
 61 Freedman, Lindsay         14 SSC-MR                 34.90      35.66        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               16 HAA-MR                 57.91      56.33        
                  27.05       56.33 (29.28)                                        
  2 Collins, Payton R         15 HAA-MR                 56.80      57.03        
                  27.57       57.03 (29.46)                                        
  3 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR           57.48      57.59        
                  27.63       57.59 (29.96)                                        
  4 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR           59.30      58.46        
                  27.80       58.46 (30.66)                                        
  5 Johannsen, Erin           14 HAA-MR                 58.71      58.49        
                  28.08       58.49 (30.41)                                        
  6 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    59.33      59.16        
                  28.20       59.16 (30.96)                                        
B - Final
  7 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 59.55      58.35        
                  28.08       58.35 (30.27)                                        
  8 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR           59.55      59.39        
                  28.08       59.39 (31.31)                                        
  9 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR           59.87      59.80        
                  28.95       59.80 (30.85)                                        
 10 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR           59.79    1:00.24        
                  29.43     1:00.24 (30.81)                                        
 11 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR           59.42    1:00.30        
                  29.16     1:00.30 (31.14)                                        
 12 Michels, Emily            16 HAA-MR                 59.42    1:00.89        
                  28.77     1:00.89 (32.12)                                        
C - Final
 13 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR               1:00.68      58.45        
                  28.11       58.45 (30.34)                                        
 14 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              1:00.62      59.43        
                  29.03       59.43 (30.40)                                        
 15 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:00.72    1:01.02        
                  29.20     1:01.02 (31.82)                                        
 16 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR                 59.99    1:01.56        
                  29.21     1:01.56 (32.35)                                        
 17 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         1:00.92    1:01.65        
                  29.59     1:01.65 (32.06)                                        
 18 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:00.87    1:01.89        
                  29.30     1:01.89 (32.59)                                        
D - Final
 19 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:00.92    1:00.00        
                  28.98     1:00.00 (31.02)                                        
 20 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:02.29    1:01.46        
                  29.23     1:01.46 (32.23)                                        
 21 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:02.41    1:01.88        
                  29.80     1:01.88 (32.08)                                        
 22 Anaya, Josie K            13 Express Swimming-MR  1:03.84    1:02.27        
                  29.71     1:02.27 (32.56)                                        
 23 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:03.45    1:03.27        
                  30.03     1:03.27 (33.24)                                        
 24 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:03.37    1:03.64        
                  30.12     1:03.64 (33.52)                                        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR                 55.00      55.70 q      
                  26.70       55.70 (29.00)                                        
  2 Collins, Payton R         15 HAA-MR                 56.08      56.80 q      
                  27.46       56.80 (29.34)                                        
  3 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR           57.21      57.48 q      
                  27.76       57.48 (29.72)                                        
  4 Claps, Emma               16 HAA-MR                    NT      57.91 q      
                  27.09       57.91 (30.82)                                        
  5 Johannsen, Erin           14 HAA-MR                 56.99      58.71 q      
                  27.91       58.71 (30.80)                                        
  6 Magee, Grace              16 HAA-MR                 58.14      58.82 q      
                  28.05       58.82 (30.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR           57.70      59.30 q      
                  28.26       59.30 (31.04)                                        
  8 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    58.82      59.33 q      
                  28.53       59.33 (30.80)                                        
  9 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR           59.59      59.42 q      
                  28.66       59.42 (30.76)                                        
  9 Michels, Emily            16 HAA-MR               1:05.91      59.42 q      
                  28.18       59.42 (31.24)                                        
 11 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 58.30      59.55 q      
                  28.31       59.55 (31.24)                                        
 11 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR           59.21      59.55 q      
                  28.18       59.55 (31.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR           59.74      59.79 q      
                  29.43       59.79 (30.36)                                        
 14 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR           59.80      59.87 q      
                  29.33       59.87 (30.54)                                        
 15 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR                 28.02      59.99 q      
                  28.85       59.99 (31.14)                                        
 16 Gerber, Maya              15 HAA-MR                 57.22    1:00.06 q      
                  29.11     1:00.06 (30.95)                                        
 17 Levine, Paige H           14 SSC-MR                 59.74    1:00.41 q      
                  29.20     1:00.41 (31.21)                                        
 18 Libohova, Emma            15 TVSC-MR                58.10    1:00.62 q      
                  29.45     1:00.62 (31.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR                 58.74    1:00.68 q      
                  29.28     1:00.68 (31.40)                                        
 20 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR                 58.01    1:00.72 q      
                  29.11     1:00.72 (31.61)                                        
 21 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:01.11    1:00.87 q      
                  28.96     1:00.87 (31.91)                                        
 22 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                59.06    1:00.92 q      
                  29.61     1:00.92 (31.31)                                        
 22 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR           59.48    1:00.92 q      
                  29.26     1:00.92 (31.66)                                        
 24 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR           59.37    1:01.81 q      
                  29.22     1:01.81 (32.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Holler, Erin E            16 HAA-MR               1:02.54    1:02.11        
                  29.97     1:02.11 (32.14)                                        
 26 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:02.06    1:02.23        
                  30.21     1:02.23 (32.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:03.84    1:02.29        
                  29.54     1:02.29 (32.75)                                        
 28 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:01.59    1:02.41        
                  30.28     1:02.41 (32.13)                                        
 29 Gershowitz, Rachel H      17 Unattached-MR        1:07.54    1:02.69        
                  29.91     1:02.69 (32.78)                                        
 30 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:05.52    1:03.30        
                  30.98     1:03.30 (32.32)                                        
 31 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:02.99    1:03.37        
                  30.32     1:03.37 (33.05)                                        
 32 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:02.17    1:03.45        
                  30.01     1:03.45 (33.44)                                        
 33 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:01.13    1:03.62        
                  30.49     1:03.62 (33.13)                                        
 34 Anaya, Josie K            13 Express Swimming-MR  1:04.98    1:03.84        
                  30.79     1:03.84 (33.05)                                        
 35 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:00.16    1:03.87        
                  30.75     1:03.87 (33.12)                                        
 36 Maddox, Faith             13 SSC-MR               1:01.90    1:04.41        
                  30.83     1:04.41 (33.58)                                        
 37 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:02.29    1:04.67        
                  31.06     1:04.67 (33.61)                                        
 38 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:03.06    1:04.68        
                  31.00     1:04.68 (33.68)                                        
 39 Feigenbaum, Emily B       17 Express Swimming-MR    58.96    1:04.79        
                  30.54     1:04.79 (34.25)                                        
 39 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:01.15    1:04.79        
                  31.43     1:04.79 (33.36)                                        
 41 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR         1:05.71    1:05.28        
                  31.28     1:05.28 (34.00)                                        
 42 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:03.88    1:05.47        
                  31.27     1:05.47 (34.20)                                        
 43 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  1:04.72    1:05.69        
                  31.42     1:05.69 (34.27)                                        
 44 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         1:04.03    1:05.70        
                  31.80     1:05.70 (33.90)                                        
 45 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:04.56    1:05.84        
                  31.66     1:05.84 (34.18)                                        
 46 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         1:05.01    1:05.91        
                  31.54     1:05.91 (34.37)                                        
 47 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  1:00.99    1:06.11        
                  30.94     1:06.11 (35.17)                                        
 48 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         1:07.30    1:06.31        
                  32.11     1:06.31 (34.20)                                        
 49 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              1:01.87    1:06.82        
                  32.15     1:06.82 (34.67)                                        
 50 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               1:04.38    1:06.99        
                  32.12     1:06.99 (34.87)                                        
 51 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:05.78    1:07.35        
                  32.52     1:07.35 (34.83)                                        
 52 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:05.15    1:07.64        
      False start
                  32.43     1:07.64 (35.21)                                        
 53 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               1:08.87    1:07.95        
                  32.55     1:07.95 (35.40)                                        
 54 Gordon, Rachel S          14 Unattached-MR        1:05.89    1:08.09        
                  32.81     1:08.09 (35.28)                                        
 55 Schubel, Sarah K          14 HAA-MR               1:09.34    1:08.66        
                  32.32     1:08.66 (36.34)                                        
 56 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         1:08.36    1:09.04        
                  33.24     1:09.04 (35.80)                                        
 57 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:08.55    1:10.54        
                  34.20     1:10.54 (36.34)                                        
 58 Kalmaer, Sydney H         13 Tmsuffolk-MR         1:09.45    1:12.09        
                  34.57     1:12.09 (37.52)                                        
 59 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         1:12.88    1:12.55        
                  34.00     1:12.55 (38.55)                                        
 60 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR              1:16.95    1:14.05        
                  36.05     1:14.05 (38.00)                                        
 61 Baker, Avery H            14 Unattached-MR        1:21.52    1:14.09        
                  35.18     1:14.09 (38.91)                                        
 62 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:25.72    1:14.42        
                  34.00     1:14.42 (40.42)                                        
 63 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:13.43    1:14.48        
                  34.94     1:14.48 (39.54)                                        
 64 Freedman, Lindsay         14 SSC-MR               1:16.68    1:15.67        
                  37.11     1:15.67 (38.56)                                        
 65 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:10.94    1:16.69        
                  35.02     1:16.69 (41.67)                                        
 66 Ostrofsky, Emily N        13 HAA-MR               1:13.56    1:17.68        
                  38.04     1:17.68 (39.64)                                        
 67 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR              1:19.08    1:17.80        
                  37.94     1:17.80 (39.86)                                        
 68 Tilara, Anushka           13 HAA-MR               1:24.32    1:20.86        
                  37.32     1:20.86 (43.54)                                        
 69 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:22.78    1:22.10        
                  39.10     1:22.10 (43.00)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:00.55    1:59.88        
                  27.52       57.88 (30.36)     1:29.44 (31.56)     1:59.88 (30.44)
  2 Claps, Emma               16 HAA-MR               2:01.85    2:00.70        
                  27.91       58.46 (30.55)     1:29.84 (31.38)     2:00.70 (30.86)
  3 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         2:06.01    2:04.09        
                  28.65     1:00.11 (31.46)     1:32.58 (32.47)     2:04.09 (31.51)
  4 Collins, Payton R         15 HAA-MR               2:05.11    2:04.81        
                  28.29       59.54 (31.25)     1:31.86 (32.32)     2:04.81 (32.95)
  5 Gerber, Maya              15 HAA-MR               2:04.41    2:05.47        
                  28.83     1:00.23 (31.40)     1:33.10 (32.87)     2:05.47 (32.37)
  6 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:04.69    2:07.13        
                  28.88     1:01.22 (32.34)     1:34.45 (33.23)     2:07.13 (32.68)
B - Final
  7 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         2:09.01    2:04.87        
                  27.66       59.24 (31.58)     1:32.44 (33.20)     2:04.87 (32.43)
  8 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         2:07.73    2:07.98        
                  29.30     1:01.96 (32.66)     1:35.59 (33.63)     2:07.98 (32.39)
  9 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:12.69    2:08.32        
                  30.31     1:03.44 (33.13)     1:37.08 (33.64)     2:08.32 (31.24)
 10 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:12.02    2:09.35        
                  28.98     1:01.36 (32.38)     1:35.65 (34.29)     2:09.35 (33.70)
 11 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         2:09.66    2:10.40        
                  29.69     1:02.63 (32.94)     1:36.45 (33.82)     2:10.40 (33.95)
 12 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:12.97    2:16.71        
                  30.88     1:05.56 (34.68)     1:41.56 (36.00)     2:16.71 (35.15)
C - Final
 13 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR               2:14.80    2:11.25        
                  29.91     1:03.83 (33.92)     1:38.44 (34.61)     2:11.25 (32.81)
 14 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:13.25    2:12.29        
                  30.48     1:03.75 (33.27)     1:38.21 (34.46)     2:12.29 (34.08)
 15 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         2:13.68    2:12.77        
                  29.94     1:03.55 (33.61)     1:38.32 (34.77)     2:12.77 (34.45)
 16 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         2:14.14    2:13.06        
                  30.86     1:04.62 (33.76)     1:39.47 (34.85)     2:13.06 (33.59)
 17 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:16.09    2:13.30        
                  30.87     1:04.78 (33.91)     1:39.30 (34.52)     2:13.30 (34.00)
 18 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         2:16.71    2:18.34        
                  30.89     1:05.68 (34.79)     1:41.96 (36.28)     2:18.34 (36.38)
D - Final
 19 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               2:16.77    2:11.77        
                  28.94     1:02.03 (33.09)     1:37.59 (35.56)     2:11.77 (34.18)
 20 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:17.41    2:14.66        
                  30.17     1:04.26 (34.09)     1:39.90 (35.64)     2:14.66 (34.76)
 21 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  2:19.99    2:18.24        
                  31.01     1:06.03 (35.02)     1:43.17 (37.14)     2:18.24 (35.07)
 22 Claps, Abby R             13 HAA-MR               2:20.60    2:20.04        
                  31.26     1:07.02 (35.76)     1:44.45 (37.43)     2:20.04 (35.59)
 23 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         2:21.68    2:20.72        
                  31.93     1:07.57 (35.64)     1:45.05 (37.48)     2:20.72 (35.67)
 24 Maddox, Faith             13 SSC-MR               2:19.58    2:20.77        
                  32.39     1:07.12 (34.73)     1:44.14 (37.02)     2:20.77 (36.63)
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:00.42    2:00.55 q      
                  27.62       58.20 (30.58)     1:29.91 (31.71)     2:00.55 (30.64)
  2 Claps, Emma               16 HAA-MR               2:02.89    2:01.85 q      
                  28.19       59.54 (31.35)     1:31.50 (31.96)     2:01.85 (30.35)
  3 Gerber, Maya              15 HAA-MR               2:02.82    2:04.41 q      
                  29.20     1:00.62 (31.42)     1:32.93 (32.31)     2:04.41 (31.48)
  4 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:03.88    2:04.69 q      
                  28.91     1:00.48 (31.57)     1:33.14 (32.66)     2:04.69 (31.55)
  5 Collins, Payton R         15 HAA-MR               2:04.53    2:05.11 q      
                  28.65       59.86 (31.21)     1:32.40 (32.54)     2:05.11 (32.71)
  6 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         2:03.28    2:06.01 q      
                  28.53     1:00.80 (32.27)     1:33.83 (33.03)     2:06.01 (32.18)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         2:06.30    2:07.73 q      
                  29.40     1:01.80 (32.40)     1:35.56 (33.76)     2:07.73 (32.17)
  8 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         2:04.08    2:09.01 q      
                  29.23     1:01.98 (32.75)     1:35.53 (33.55)     2:09.01 (33.48)
  9 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         2:09.02    2:09.66 q      
                  29.55     1:01.95 (32.40)     1:35.77 (33.82)     2:09.66 (33.89)
 10 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:09.63    2:12.02 q      
                  29.93     1:03.21 (33.28)     1:38.28 (35.07)     2:12.02 (33.74)
 11 Kaufman, Lexi A           16 HAA-MR               2:06.84    2:12.22 q      
                  28.74     1:01.16 (32.42)     1:36.66 (35.50)     2:12.22 (35.56)
 12 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:12.12    2:12.69 q      
                  31.26     1:05.10 (33.84)     1:39.59 (34.49)     2:12.69 (33.10)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:12.71    2:12.97 q      
                  31.13     1:05.17 (34.04)     1:40.20 (35.03)     2:12.97 (32.77)
 14 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:18.01    2:13.25 q      
                  30.79     1:04.65 (33.86)     1:39.22 (34.57)     2:13.25 (34.03)
 15 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         2:11.25    2:13.68 q      
                  29.45     1:02.90 (33.45)     1:38.06 (35.16)     2:13.68 (35.62)
 16 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         2:11.28    2:14.14 q      
                  30.98     1:04.78 (33.80)     1:39.81 (35.03)     2:14.14 (34.33)
 17 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               2:06.25    2:14.53 q      
                  30.46     1:04.84 (34.38)     1:40.10 (35.26)     2:14.53 (34.43)
 18 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR               2:11.90    2:14.80 q      
                  30.95     1:05.42 (34.47)     1:40.51 (35.09)     2:14.80 (34.29)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:07.38    2:16.09 q      
                  31.28     1:05.57 (34.29)     1:40.77 (35.20)     2:16.09 (35.32)
 20 Magee, Grace              16 HAA-MR               2:14.73    2:16.23 q      
                  30.78     1:05.00 (34.22)     1:41.11 (36.11)     2:16.23 (35.12)
 21 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         2:15.68    2:16.71 q      
                  31.03     1:05.45 (34.42)     1:42.16 (36.71)     2:16.71 (34.55)
 22 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               2:14.49    2:16.77 q      
                  31.33     1:06.56 (35.23)     1:42.79 (36.23)     2:16.77 (33.98)
 23 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         2:11.44    2:17.17 q      
                  29.54     1:03.58 (34.04)     1:40.00 (36.42)     2:17.17 (37.17)
 24 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:19.36    2:17.41 q      
                  31.65     1:06.97 (35.32)     1:42.88 (35.91)     2:17.41 (34.53)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:17.39    2:18.64        
                  31.57     1:07.09 (35.52)     1:43.82 (36.73)     2:18.64 (34.82)
 26 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               2:18.50    2:19.31        
                  31.52     1:07.84 (36.32)     1:44.80 (36.96)     2:19.31 (34.51)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Maddox, Faith             13 SSC-MR               2:15.78    2:19.58        
                  32.23     1:07.01 (34.78)     1:43.66 (36.65)     2:19.58 (35.92)
 28 Gershowitz, Rachel H      17 Unattached-MR        1:52.43    2:19.85        
                  30.12     1:04.34 (34.22)     1:41.66 (37.32)     2:19.85 (38.19)
 29 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               2:12.00    2:19.89        
                  31.82     1:07.41 (35.59)     1:44.33 (36.92)     2:19.89 (35.56)
 30 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  2:16.38    2:19.99        
                  31.91     1:07.80 (35.89)     1:45.14 (37.34)     2:19.99 (34.85)
 31 Claps, Abby R             13 HAA-MR               2:15.87    2:20.60        
                  31.68     1:07.29 (35.61)     1:45.14 (37.85)     2:20.60 (35.46)
 32 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              2:14.33    2:21.33        
                  31.94     1:08.13 (36.19)     1:45.15 (37.02)     2:21.33 (36.18)
 33 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         2:20.59    2:21.68        
                  31.97     1:07.46 (35.49)     1:44.81 (37.35)     2:21.68 (36.87)
 34 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:19.24    2:22.50        
                  31.24     1:06.60 (35.36)     1:44.19 (37.59)     2:22.50 (38.31)
 35 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              2:29.56    2:22.91        
                  32.71     1:09.50 (36.79)     1:47.06 (37.56)     2:22.91 (35.85)
 36 Feigenbaum, Emily B       17 Express Swimming-MR  2:12.13    2:24.08        
                  31.84     1:08.43 (36.59)     1:47.14 (38.71)     2:24.08 (36.94)
 37 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         2:25.04    2:24.54        
                  32.79     1:09.26 (36.47)     1:47.83 (38.57)     2:24.54 (36.71)
 38 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               2:25.33    2:26.74        
                  34.30     1:11.48 (37.18)     1:49.67 (38.19)     2:26.74 (37.07)
 39 Reyes, Ella M             12 SSC-MR               2:45.26    2:27.81        
                  34.08     1:11.96 (37.88)     1:50.76 (38.80)     2:27.81 (37.05)
 40 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               2:31.96    2:27.84        
                  32.69     1:09.94 (37.25)     1:49.71 (39.77)     2:27.84 (38.13)
 41 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               2:25.99    2:29.58        
                  33.95     1:11.81 (37.86)     1:52.24 (40.43)     2:29.58 (37.34)
 42 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               2:21.02    2:29.97        
                  34.02     1:11.84 (37.82)     1:50.90 (39.06)     2:29.97 (39.07)
 43 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               2:26.64    2:32.08        
                  34.82     1:14.03 (39.21)     1:53.97 (39.94)     2:32.08 (38.11)
 44 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  2:30.64    2:32.90        
                  34.77     1:14.10 (39.33)   2:32.90 (1:18.80)                    
 45 Levy, Abigail S           15 Express Swimming-MR  2:28.00    2:42.20        
                  35.98     1:17.66 (41.68)     2:00.49 (42.83)     2:42.20 (41.71)
 46 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               2:40.00    2:43.38        
                  37.56     1:19.76 (42.20)     2:03.45 (43.69)     2:43.38 (39.93)
 47 Hain, Amanda R            16 Unattached-MR        2:42.66    2:44.96        
                  37.38     1:20.89 (43.51)     2:04.47 (43.58)     2:44.96 (40.49)
 48 Libassi, Carli K          13 Express Swimming-MR  2:35.70    2:45.15        
                  37.08     1:20.42 (43.34)     2:04.28 (43.86)     2:45.15 (40.87)
 49 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               3:01.06    2:48.98        
                  36.82     1:19.53 (42.71)   2:48.98 (1:29.45)                    
 50 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               3:03.93    2:49.05        
                  38.23     1:22.64 (44.41)     2:06.68 (44.04)     2:49.05 (42.37)
 51 Tribble, Julianna R       10 TVSC-MR                   NT    2:52.60        
                  37.19     1:20.49 (43.30)     2:07.72 (47.23)     2:52.60 (44.88)
 52 Freedman, Lindsay         14 SSC-MR               2:52.13    2:56.94        
                  38.81     1:23.92 (45.11)     2:11.32 (47.40)     2:56.94 (45.62)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  7:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         5:33.11    5:24.46        
                  28.66     1:00.33 (31.67)     1:33.53 (33.20)     2:06.54 (33.01)
        2:40.11 (33.57)     3:12.64 (32.53)     3:45.52 (32.88)     4:19.52 (34.00)
        4:52.08 (32.56)     5:24.46 (32.38)                                        
  2 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  5:58.10    5:47.13        
                  29.92     1:03.62 (33.70)     1:39.11 (35.49)     2:14.15 (35.04)
        2:50.24 (36.09)     3:26.10 (35.86)     4:02.23 (36.13)     4:37.75 (35.52)
        5:13.41 (35.66)     5:47.13 (33.72)                                        
  3 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  6:05.70    6:01.64        
                  32.04     1:07.24 (35.20)     1:43.57 (36.33)     2:21.05 (37.48)
        2:58.36 (37.31)     3:35.98 (37.62)     4:13.46 (37.48)     4:50.97 (37.51)
        5:27.50 (36.53)     6:01.64 (34.14)                                        
  4 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               5:55.69    6:01.70        
                  31.77     1:07.74 (35.97)     1:45.13 (37.39)     2:22.43 (37.30)
        3:00.12 (37.69)     3:38.44 (38.32)     4:15.54 (37.10)     4:53.19 (37.65)
        5:28.53 (35.34)     6:01.70 (33.17)                                        
  5 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              5:42.23    6:04.39        
                  31.35     1:07.54 (36.19)     1:44.41 (36.87)     2:21.56 (37.15)
        2:58.73 (37.17)     3:36.03 (37.30)     4:13.47 (37.44)     4:50.66 (37.19)
        5:27.94 (37.28)     6:04.39 (36.45)                                        
  6 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               6:08.07    6:06.33        
                  31.57     1:07.56 (35.99)     1:45.40 (37.84)     2:23.59 (38.19)
        3:01.66 (38.07)     3:38.80 (37.14)     4:16.92 (38.12)     4:55.12 (38.20)
        5:32.42 (37.30)     6:06.33 (33.91)                                        
  7 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  6:12.00    6:13.43        
                  32.63     1:10.18 (37.55)     1:48.13 (37.95)     2:26.36 (38.23)
        3:05.70 (39.34)     3:43.74 (38.04)     4:22.16 (38.42)     5:00.91 (38.75)
        5:38.97 (38.06)     6:13.43 (34.46)                                        
  8 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  6:20.35    6:14.02        
                  32.82     1:09.50 (36.68)     1:47.19 (37.69)     2:25.74 (38.55)
        3:04.59 (38.85)     3:43.18 (38.59)     4:21.81 (38.63)     5:00.06 (38.25)
        5:37.85 (37.79)     6:14.02 (36.17)                                        
  9 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               6:06.37    6:17.07        
                  32.59     1:09.44 (36.85)     1:47.62 (38.18)     2:26.55 (38.93)
        3:05.02 (38.47)     3:44.77 (39.75)     4:23.75 (38.98)     5:03.14 (39.39)
        5:42.22 (39.08)     6:17.07 (34.85)                                        
 10 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              6:23.53    6:17.17        
                  32.83     1:10.60 (37.77)     1:49.49 (38.89)     2:28.08 (38.59)
        3:07.53 (39.45)     3:45.52 (37.99)     4:24.36 (38.84)     5:03.90 (39.54)
        5:41.66 (37.76)     6:17.17 (35.51)                                        
 11 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  6:18.95    6:23.57        
                  32.61     1:09.54 (36.93)     1:47.26 (37.72)     2:26.04 (38.78)
        3:05.88 (39.84)     3:45.29 (39.41)     4:24.53 (39.24)     5:04.64 (40.11)
        5:44.90 (40.26)     6:23.57 (38.67)                                        
 12 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         6:33.53    6:31.80        
                  32.66     1:09.16 (36.50)     1:47.29 (38.13)     2:26.12 (38.83)
        3:06.00 (39.88)     3:46.75 (40.75)     4:28.16 (41.41)     5:09.81 (41.65)
        5:51.73 (41.92)     6:31.80 (40.07)                                        
 13 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR       NT    6:37.97        
                  35.52     1:15.23 (39.71)     1:56.46 (41.23)     2:37.83 (41.37)
        3:18.10 (40.27)     3:58.94 (40.84)     4:39.98 (41.04)     5:20.96 (40.98)
        6:01.09 (40.13)     6:37.97 (36.88)                                        
 14 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR              6:38.75    6:40.07        
                  31.79     1:08.09 (36.30)     1:46.94 (38.85)     2:27.31 (40.37)
        3:08.49 (41.18)     3:49.59 (41.10)     4:31.89 (42.30)     5:14.60 (42.71)
        5:58.22 (43.62)     6:40.07 (41.85)                                        
 15 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               6:59.99    6:57.08        
                  35.87     1:17.24 (41.37)     2:00.00 (42.76)     2:43.20 (43.20)
        3:27.07 (43.87)     4:10.05 (42.98)     4:53.93 (43.88)     5:36.64 (42.71)
        6:18.89 (42.25)     6:57.08 (38.19)                                        
 -- Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  6:52.62         DQ        
                  33.49     1:11.72 (38.23)     1:51.66 (39.94)     2:31.52 (39.86)
        3:11.55 (40.03)     3:49.70 (38.15)     4:28.24 (38.54)     5:06.94 (38.70)
        5:46.69 (39.75)          DQ (36.64)                                        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                31.44      31.88        
  2 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR           32.84      32.23        
  3 Eterno, Olivia J          16 HAA-MR                 32.40      33.19        
  4 Michels, Emily            16 HAA-MR                 34.54      33.20        
  5 Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR                34.62      33.98        
  6 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR                 34.08      34.02        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                34.08      31.44 q      
  2 Eterno, Olivia J          16 HAA-MR                 31.62      32.40 q      
  3 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR           34.10      32.84 q      
  4 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR                 35.49      34.08 q      
  5 Michels, Emily            16 HAA-MR                 34.40      34.54 q      
  6 Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR                36.63      34.62 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR                32.94      34.79        
  8 Maddox, Faith             13 SSC-MR                 35.58      34.92        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 34.21      35.55        
 10 Hafen, Alexandra B        15 HAA-MR                 36.92      35.60        
 11 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR                 36.93      36.14        
 12 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR                 36.18      37.34        
 13 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR                36.37      37.69        
 14 Williamson, Amanda        14 HAA-MR                 38.21      37.88        
 15 Schubel, Sarah K          14 HAA-MR                 37.02      38.07        
 16 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR           39.67      38.60        
 17 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR                39.63      39.15        
 18 Baker, Avery H            14 Unattached-MR          39.10      39.76        
 19 Ostrofsky, Emily N        13 HAA-MR                 38.66      41.07        
 20 Karkota, Ally E           13 SSC-MR                 43.58      41.38        
 21 Glennon, Abby K           12 SSC-MR                 44.44      42.78        
 22 Tilara, Anushka           13 HAA-MR                 49.02      47.07        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               16 HAA-MR               1:02.14    1:01.76        
                  30.03     1:01.76 (31.73)                                        
  2 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR         1:03.76    1:03.10        
                  31.09     1:03.10 (32.01)                                        
  3 Collins, Payton R         15 HAA-MR               1:04.66    1:03.16        
                  30.77     1:03.16 (32.39)                                        
  4 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               1:04.90    1:04.12        
                  30.93     1:04.12 (33.19)                                        
  5 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:04.59    1:05.69        
                  32.21     1:05.69 (33.48)                                        
  6 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:05.20    1:05.77        
                  31.95     1:05.77 (33.82)                                        
B - Final
  7 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:05.40    1:05.36        
                  32.17     1:05.36 (33.19)                                        
  8 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  1:07.68    1:06.65        
                  32.10     1:06.65 (34.55)                                        
  9 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR               1:06.24    1:07.34        
                  32.88     1:07.34 (34.46)                                        
 10 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         1:07.49    1:07.85        
                  32.92     1:07.85 (34.93)                                        
 11 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:07.56    1:08.38        
                  33.31     1:08.38 (35.07)                                        
 12 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         1:07.73    1:09.04        
                  33.22     1:09.04 (35.82)                                        
C - Final
 13 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:07.90    1:07.81        
                  32.42     1:07.81 (35.39)                                        
 14 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         1:08.11    1:07.93        
                  32.72     1:07.93 (35.21)                                        
 15 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:07.99    1:08.21        
                  32.71     1:08.21 (35.50)                                        
 16 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         1:09.27    1:08.63        
                  33.26     1:08.63 (35.37)                                        
 17 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         1:08.14    1:08.67        
                  34.14     1:08.67 (34.53)                                        
 18 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         1:09.24    1:10.27        
                  33.77     1:10.27 (36.50)                                        
D - Final
 19 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:09.28    1:08.33        
                  34.03     1:08.33 (34.30)                                        
 20 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  1:13.43    1:11.53        
                  34.26     1:11.53 (37.27)                                        
 21 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:13.04    1:11.93        
                  34.42     1:11.93 (37.51)                                        
 22 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:11.80    1:12.52        
                  34.90     1:12.52 (37.62)                                        
 23 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:12.63    1:13.51        
                  35.37     1:13.51 (38.14)                                        
 24 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         1:13.10    1:14.34        
                  36.47     1:14.34 (37.87)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Claps, Emma               16 HAA-MR               1:01.24    1:02.14 q      
                  30.02     1:02.14 (32.12)                                        
  2 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR         1:03.73    1:03.76 q      
                  31.29     1:03.76 (32.47)                                        
  3 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:04.16    1:04.59 q      
                  31.99     1:04.59 (32.60)                                        
  4 Collins, Payton R         15 HAA-MR               1:02.96    1:04.66 q      
                  31.13     1:04.66 (33.53)                                        
  5 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               1:06.28    1:04.90 q      
                  31.10     1:04.90 (33.80)                                        
  6 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:01.92    1:05.20 q      
                  31.58     1:05.20 (33.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:06.32    1:05.40 q      
                  32.22     1:05.40 (33.18)                                        
  8 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR               1:04.89    1:06.24 q      
                  31.76     1:06.24 (34.48)                                        
  9 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         1:05.98    1:07.49 q      
                  32.50     1:07.49 (34.99)                                        
 10 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:10.81    1:07.56 q      
                  32.98     1:07.56 (34.58)                                        
 11 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  1:07.01    1:07.68 q      
                  33.19     1:07.68 (34.49)                                        
 12 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         1:10.11    1:07.73 q      
                  32.55     1:07.73 (35.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:06.90    1:07.90 q      
                  32.59     1:07.90 (35.31)                                        
 14 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:10.74    1:07.99 q      
                  32.77     1:07.99 (35.22)                                        
 15 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         1:08.46    1:08.11 q      
                  32.30     1:08.11 (35.81)                                        
 16 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         1:09.50    1:08.14 q      
                  33.80     1:08.14 (34.34)                                        
 17 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:08.77    1:08.37 q      
                  33.19     1:08.37 (35.18)                                        
 18 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         1:09.53    1:09.24 q      
                  33.62     1:09.24 (35.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         1:08.46    1:09.27 q      
                  33.91     1:09.27 (35.36)                                        
 20 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:08.22    1:09.28 q      
                  33.94     1:09.28 (35.34)                                        
 21 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:12.49    1:09.34 q      
                  34.11     1:09.34 (35.23)                                        
 22 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:11.47    1:10.32 q      
                  34.35     1:10.32 (35.97)                                        
 23 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              1:11.15    1:11.36 q      
                  35.62     1:11.36 (35.74)                                        
 24 Levine, Paige H           14 SSC-MR               1:12.83    1:11.61 q      
                  35.19     1:11.61 (36.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:11.40    1:11.74        
                  34.95     1:11.74 (36.79)                                        
 26 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:11.38    1:11.80        
                  34.93     1:11.80 (36.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:11.34    1:11.90        
 28 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:11.34    1:12.63        
                  34.98     1:12.63 (37.65)                                        
 29 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:11.18    1:13.04        
                  35.63     1:13.04 (37.41)                                        
 30 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         1:13.69    1:13.10        
                  36.09     1:13.10 (37.01)                                        
 31 Feigenbaum, Emily B       17 Express Swimming-MR  1:10.05    1:13.28        
                  35.74     1:13.28 (37.54)                                        
 32 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:09.22    1:13.40        
                  36.14     1:13.40 (37.26)                                        
 33 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  1:10.37    1:13.43        
                  35.20     1:13.43 (38.23)                                        
 34 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:12.48    1:13.49        
                  34.64     1:13.49 (38.85)                                        
 35 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              1:09.45    1:13.53        
                  36.23     1:13.53 (37.30)                                        
 36 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         1:10.64    1:14.45        
                  35.75     1:14.45 (38.70)                                        
 37 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:13.00    1:14.56        
                  36.37     1:14.56 (38.19)                                        
 38 Maddox, Faith             13 SSC-MR               1:11.11    1:15.93        
                  37.15     1:15.93 (38.78)                                        
 39 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  1:17.37    1:16.93        
                  37.28     1:16.93 (39.65)                                        
 40 Gordon, Rachel S          14 Unattached-MR        1:18.34    1:17.35        
                  37.95     1:17.35 (39.40)                                        
 41 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               1:16.33    1:17.72        
                  37.45     1:17.72 (40.27)                                        
 42 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:20.65    1:17.90        
 43 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:16.72    1:18.29        
                  37.87     1:18.29 (40.42)                                        
 44 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               1:21.72    1:18.38        
                  37.49     1:18.38 (40.89)                                        
 45 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:18.39    1:18.76        
                  38.19     1:18.76 (40.57)                                        
 46 Anaya, Josie K            13 Express Swimming-MR  1:16.00    1:22.32        
                  40.36     1:22.32 (41.96)                                        
 47 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR              1:31.02    1:23.59        
 48 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:23.52    1:24.44        
                  41.76     1:24.44 (42.68)                                        
 49 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR              1:29.36    1:24.97        
 50 Baker, Avery H            14 Unattached-MR        1:25.96    1:25.29        
 51 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:18.40    1:27.03        
                  41.45     1:27.03 (45.58)                                        
 52 Ostrofsky, Emily N        13 HAA-MR               1:23.46    1:28.10        
                  42.96     1:28.10 (45.14)                                        
 53 Freedman, Lindsay         14 SSC-MR               1:27.42    1:28.56        
 54 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:37.22    1:33.83        
                  46.29     1:33.83 (47.54)                                        
 -- Treglia, Leah N           13 HAA-MR                 59.45         DQ        
      False start
                  29.10          DQ (30.52)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:50.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:11.88    2:10.13        
                  30.74     1:04.11 (33.37)     1:37.65 (33.54)     2:10.13 (32.48)
  2 Claps, Emma               16 HAA-MR               2:14.95    2:14.72        
                  31.11     1:04.96 (33.85)     1:39.84 (34.88)     2:14.72 (34.88)
  3 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:19.66    2:18.27        
                  32.49     1:06.91 (34.42)     1:42.53 (35.62)     2:18.27 (35.74)
  4 Collins, Payton R         15 HAA-MR               2:17.22    2:18.71        
                  31.08     1:06.08 (35.00)     1:42.56 (36.48)     2:18.71 (36.15)
  5 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR         2:17.90    2:20.71        
                  32.05     1:06.83 (34.78)     1:44.38 (37.55)     2:20.71 (36.33)
  6 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         2:26.88    2:23.41        
                  33.04     1:09.49 (36.45)     1:46.82 (37.33)     2:23.41 (36.59)
  7 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:26.67    2:23.98        
                  34.10     1:10.83 (36.73)     1:48.77 (37.94)     2:23.98 (35.21)
  8 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               2:35.29    2:25.53        
                  33.32     1:09.87 (36.55)     1:48.14 (38.27)     2:25.53 (37.39)
  9 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:22.85    2:26.34        
                  32.92     1:09.81 (36.89)     1:48.83 (39.02)     2:26.34 (37.51)
 10 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:28.66    2:27.58        
                  34.80     1:11.86 (37.06)     1:50.87 (39.01)     2:27.58 (36.71)
 11 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         2:29.34    2:27.99        
                  34.32     1:10.80 (36.48)     1:49.52 (38.72)     2:27.99 (38.47)
 12 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              2:30.73    2:28.52        
                  34.15     1:11.79 (37.64)     1:50.68 (38.89)     2:28.52 (37.84)
 13 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:26.99    2:29.15        
                  35.60     1:13.81 (38.21)     1:52.30 (38.49)     2:29.15 (36.85)
 14 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:33.72    2:31.71        
                  35.70     1:13.82 (38.12)     1:53.04 (39.22)     2:31.71 (38.67)
 15 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         2:33.92    2:31.86        
                  35.36     1:14.05 (38.69)     1:53.60 (39.55)     2:31.86 (38.26)
 16 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         2:31.39    2:31.94        
                  33.97     1:11.60 (37.63)     1:51.68 (40.08)     2:31.94 (40.26)
 17 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         2:37.48    2:34.76        
                  36.05     1:15.17 (39.12)     1:55.22 (40.05)     2:34.76 (39.54)
 18 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  2:38.22    2:34.82        
                  37.28     1:16.79 (39.51)     1:55.83 (39.04)     2:34.82 (38.99)
 19 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  2:29.70    2:35.21        
                  35.28     1:14.34 (39.06)     1:55.75 (41.41)     2:35.21 (39.46)
 20 Claps, Abby R             13 HAA-MR               2:37.73    2:39.59        
                  36.74     1:16.44 (39.70)     1:59.06 (42.62)     2:39.59 (40.53)
 21 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  2:38.64    2:39.69        
                  37.60     1:17.80 (40.20)     1:59.70 (41.90)     2:39.69 (39.99)
 22 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               2:35.00    2:40.13        
                  36.06     1:15.88 (39.82)     1:58.30 (42.42)     2:40.13 (41.83)
 23 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               2:37.05    2:40.25        
                  39.74     1:22.26 (42.52)     2:02.41 (40.15)     2:40.25 (37.84)
 24 Magee, Grace              16 HAA-MR               2:43.68    2:43.35        
                  37.77     1:19.38 (41.61)   2:43.35 (1:23.97)                    
 25 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  3:00.00    2:45.78        
                  38.37     1:20.07 (41.70)     2:03.42 (43.35)     2:45.78 (42.36)
 26 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               2:43.25    2:47.83        
                  38.23     1:21.10 (42.87)     2:05.73 (44.63)     2:47.83 (42.10)
 27 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR               2:48.09    2:49.22        
                  37.07     1:19.42 (42.35)     2:04.78 (45.36)     2:49.22 (44.44)
 28 Demirci, Morgan           13 HAA-MR                    NT    2:49.74        
                  38.30     1:20.54 (42.24)     2:05.79 (45.25)     2:49.74 (43.95)
 29 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               2:45.24    2:54.15        
                  39.58     1:23.66 (44.08)     2:10.75 (47.09)     2:54.15 (43.40)
 30 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               2:46.91    2:54.44        
                  41.65     1:25.49 (43.84)     2:10.79 (45.30)     2:54.44 (43.65)
 31 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               2:49.85    2:57.19        
                  40.82     1:23.96 (43.14)   2:57.19 (1:33.23)                    
 32 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               3:01.33    3:07.36        
                  42.35     1:31.77 (49.42)     2:21.71 (49.94)     3:07.36 (45.65)
 
Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR                 31.27      31.36        
  2 Demirci, Morgan           13 HAA-MR                 35.46      36.09        
  3 Claps, Emma               16 HAA-MR                 35.57      36.49        
  4 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR           37.60      37.44        
  5 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR           42.10      42.08        
 
Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR                 31.71      31.27 q      
  2 Williamson, Amanda        14 HAA-MR                 38.86      33.15 q      
  3 Magee, Grace              16 HAA-MR                 35.73      34.21 q      
  4 Michels, Emily            16 HAA-MR                 36.78      35.30 q      
  5 Demirci, Morgan           13 HAA-MR                 36.73      35.46 q      
  6 Claps, Emma               16 HAA-MR                    NT      35.57 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR                34.77      36.74        
  8 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR           38.91      37.60        
  8 Holler, Erin E            16 HAA-MR                 37.66      37.60        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR           39.86      42.10        
 11 Schubel, Sarah K          14 HAA-MR                 43.71      43.45        
 12 Tilara, Anushka           13 HAA-MR                 47.39      43.88        
 13 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                48.70      44.97        
 14 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR                46.64      47.15        
 -- Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR                41.64         DQ        
      False start
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               1:10.79    1:10.33        
                  33.94     1:10.33 (36.39)                                        
  2 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:14.63    1:10.82        
                  33.26     1:10.82 (37.56)                                        
  3 Claps, Emma               16 HAA-MR               1:15.20    1:14.82        
                  35.95     1:14.82 (38.87)                                        
  4 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:16.51    1:16.88        
                  36.75     1:16.88 (40.13)                                        
  5 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:18.08    1:17.44        
                  36.63     1:17.44 (40.81)                                        
  6 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:17.49    1:17.85        
                  36.16     1:17.85 (41.69)                                        
B - Final
  7 Magee, Grace              16 HAA-MR               1:18.50    1:16.61        
                  34.97     1:16.61 (41.64)                                        
  8 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:18.14    1:17.34        
                  36.14     1:17.34 (41.20)                                        
  9 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               1:19.78    1:17.38        
                  36.42     1:17.38 (40.96)                                        
 10 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               1:19.12    1:19.59        
                  37.07     1:19.59 (42.52)                                        
 11 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         1:20.37    1:20.61        
                  38.60     1:20.61 (42.01)                                        
 12 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:21.05    1:20.89        
                  38.43     1:20.89 (42.46)                                        
C - Final
 13 Michels, Emily            16 HAA-MR               1:21.35    1:17.80        
                  36.02     1:17.80 (41.78)                                        
 14 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:22.38    1:21.12        
                  38.28     1:21.12 (42.84)                                        
 15 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         1:22.13    1:21.51        
                  37.60     1:21.51 (43.91)                                        
 16 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:22.29    1:21.53        
                  39.13     1:21.53 (42.40)                                        
 17 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              1:21.88    1:21.86        
                  38.96     1:21.86 (42.90)                                        
D - Final
 19 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:23.63    1:20.51        
                  39.07     1:20.51 (41.44)                                        
 20 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:24.24    1:22.22        
                  39.04     1:22.22 (43.18)                                        
 21 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         1:23.92    1:23.33        
                  40.42     1:23.33 (42.91)                                        
 22 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR              1:28.79    1:25.93        
                  40.26     1:25.93 (45.67)                                        
 23 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:28.74    1:26.13        
                  40.11     1:26.13 (46.02)                                        
 24 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:29.63    1:26.76        
                  40.91     1:26.76 (45.85)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               1:10.54    1:10.79 q      
                  33.58     1:10.79 (37.21)                                        
  2 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:11.13    1:14.63 q      
                  34.78     1:14.63 (39.85)                                        
  3 Claps, Emma               16 HAA-MR               1:17.58    1:15.20 q      
                  35.97     1:15.20 (39.23)                                        
  4 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:16.47    1:16.51 q      
                  36.18     1:16.51 (40.33)                                        
  5 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:16.63    1:17.49 q      
                  36.47     1:17.49 (41.02)                                        
  6 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:17.97    1:18.08 q      
                  37.72     1:18.08 (40.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:17.80    1:18.14 q      
                  36.60     1:18.14 (41.54)                                        
  8 Collins, Payton R         15 HAA-MR               1:20.66    1:18.40 q      
                  37.56     1:18.40 (40.84)                                        
  9 Magee, Grace              16 HAA-MR               1:18.02    1:18.50 q      
                  35.60     1:18.50 (42.90)                                        
 10 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               1:20.67    1:19.12 q      
                  37.12     1:19.12 (42.00)                                        
 11 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               1:16.90    1:19.78 q      
                  38.09     1:19.78 (41.69)                                        
 12 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         1:17.09    1:20.37 q      
                  37.26     1:20.37 (43.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:20.45    1:21.05 q      
                  39.05     1:21.05 (42.00)                                        
 14 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:19.43    1:21.19 q      
                  37.99     1:21.19 (43.20)                                        
 15 Michels, Emily            16 HAA-MR               1:16.10    1:21.35 q      
                  37.87     1:21.35 (43.48)                                        
 16 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              1:20.81    1:21.88 q      
                  40.31     1:21.88 (41.57)                                        
 17 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         1:23.21    1:22.13 q      
                  38.36     1:22.13 (43.77)                                        
 18 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:19.32    1:22.29 q      
                  39.46     1:22.29 (42.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:18.22    1:22.38 q      
                  38.97     1:22.38 (43.41)                                        
 20 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:21.05    1:23.63 q      
                  40.52     1:23.63 (43.11)                                        
 21 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         1:19.80    1:23.92 q      
                  39.56     1:23.92 (44.36)                                        
 22 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         1:22.20    1:24.00 q      
                  39.88     1:24.00 (44.12)                                        
 23 Holler, Erin E            16 HAA-MR               1:21.50    1:24.02 q      
                  39.36     1:24.02 (44.66)                                        
 24 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:22.68    1:24.24 q      
                  40.82     1:24.24 (43.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:28.07    1:28.74        
                  41.78     1:28.74 (46.96)                                        
 26 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR              1:25.83    1:28.79        
                  41.87     1:28.79 (46.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:23.73    1:29.63        
 28 Kalmaer, Sydney H         13 Tmsuffolk-MR         1:25.71    1:30.04        
                  43.15     1:30.04 (46.89)                                        
 29 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR         1:29.36    1:30.16        
                  43.43     1:30.16 (46.73)                                        
 30 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:29.44    1:30.66        
                  44.08     1:30.66 (46.58)                                        
 31 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         1:28.42    1:31.01        
                  43.23     1:31.01 (47.78)                                        
 32 Feigenbaum, Emily B       17 Express Swimming-MR  1:25.75    1:31.54        
                  44.19     1:31.54 (47.35)                                        
 33 Levy, Abigail S           15 Express Swimming-MR  1:30.00    1:31.58        
                  43.02     1:31.58 (48.56)                                        
 34 Karkota, Ally E           13 SSC-MR               1:30.26    1:31.70        
                  44.18     1:31.70 (47.52)                                        
 35 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR               1:31.12    1:33.77        
                  42.99     1:33.77 (50.78)                                        
 36 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              1:34.49    1:34.19        
                  45.68     1:34.19 (48.51)                                        
 37 Reyes, Ella M             12 SSC-MR               1:46.85    1:34.50        
                  46.49     1:34.50 (48.01)                                        
 38 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:37.45    1:35.08        
                  46.60     1:35.08 (48.48)                                        
 39 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               1:34.72    1:35.41        
                  44.67     1:35.41 (50.74)                                        
 40 Schubel, Sarah K          14 HAA-MR               1:39.35    1:37.74        
                  45.72     1:37.74 (52.02)                                        
 41 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               1:32.02    1:37.81        
                  45.23     1:37.81 (52.58)                                        
 42 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:37.89    1:38.87        
                  47.57     1:38.87 (51.30)                                        
 43 Tilara, Anushka           13 HAA-MR               1:33.14    1:39.79        
                  46.53     1:39.79 (53.26)                                        
 44 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR              1:43.29    1:40.04        
                  47.59     1:40.04 (52.45)                                        
 45 Libassi, Carli K          13 Express Swimming-MR  1:34.59    1:40.15        
                  46.83     1:40.15 (53.32)                                        
 46 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:31.42    1:40.73        
                  46.81     1:40.73 (53.92)                                        
 47 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         1:40.55    1:40.88        
                  46.71     1:40.88 (54.17)                                        
 48 Glennon, Abby K           12 SSC-MR               1:55.33    1:48.50        
                  52.50     1:48.50 (56.00)                                        
 49 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:56.66    1:50.02        
                  52.70     1:50.02 (57.32)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pikulik, Danielle A       17 HAA-MR               2:31.79    2:34.11        
                  34.23     1:12.88 (38.65)     1:53.08 (40.20)     2:34.11 (41.03)
  2 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:36.81    2:35.66        
                  35.26     1:15.04 (39.78)     1:55.67 (40.63)     2:35.66 (39.99)
  3 Claps, Emma               16 HAA-MR               2:53.44    2:39.42        
                  35.96     1:16.43 (40.47)     1:58.00 (41.57)     2:39.42 (41.42)
  4 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         2:48.02    2:41.15        
                  34.96     1:15.83 (40.87)     1:58.92 (43.09)     2:41.15 (42.23)
  5 Gerber, Maya              15 HAA-MR               3:02.73    2:45.84        
                  37.77     1:20.64 (42.87)     2:02.66 (42.02)     2:45.84 (43.18)
  6 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:47.24    2:46.38        
                  36.97     1:18.85 (41.88)     2:02.78 (43.93)     2:46.38 (43.60)
  7 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:51.96    2:47.33        
                  37.44     1:19.56 (42.12)     2:04.05 (44.49)     2:47.33 (43.28)
  8 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         2:48.51    2:47.35        
                  36.66     1:18.85 (42.19)     2:03.85 (45.00)     2:47.35 (43.50)
  9 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         2:57.79    2:51.43        
                  38.63     1:23.20 (44.57)     2:07.29 (44.09)     2:51.43 (44.14)
 10 Collins, Payton R         15 HAA-MR               2:50.00    2:51.71        
                  38.21     1:22.40 (44.19)     2:07.11 (44.71)     2:51.71 (44.60)
 11 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               2:58.76    2:53.11        
                  37.74     1:20.73 (42.99)     2:06.03 (45.30)     2:53.11 (47.08)
 12 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         2:52.38    2:53.43        
                  37.72     1:21.97 (44.25)     2:06.81 (44.84)     2:53.43 (46.62)
 13 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         2:56.99    2:55.42        
                  39.69     1:23.84 (44.15)     2:10.14 (46.30)     2:55.42 (45.28)
 14 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:56.83    2:56.15        
                  40.51     1:25.31 (44.80)     2:13.17 (47.86)     2:56.15 (42.98)
 15 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               3:06.21    2:56.34        
                  37.94     1:23.09 (45.15)     2:09.86 (46.77)     2:56.34 (46.48)
 16 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR              2:59.20    2:57.29        
                  41.15     1:24.84 (43.69)     2:10.89 (46.05)     2:57.29 (46.40)
 17 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         2:59.04    2:57.75        
                  38.87     1:23.30 (44.43)     2:09.66 (46.36)     2:57.75 (48.09)
 18 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              2:54.48    2:58.04        
                  39.17     1:22.58 (43.41)     2:09.82 (47.24)     2:58.04 (48.22)
 19 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               2:55.00    3:00.56        
                  40.58     1:25.57 (44.99)     2:13.34 (47.77)     3:00.56 (47.22)
 20 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               3:02.54    3:02.52        
                  41.61     1:28.28 (46.67)     2:15.70 (47.42)     3:02.52 (46.82)
 21 Magee, Grace              16 HAA-MR               3:00.85    3:03.49        
                  37.96     1:22.77 (44.81)     2:12.07 (49.30)     3:03.49 (51.42)
 22 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               2:58.85    3:03.87        
                  42.40     1:29.85 (47.45)     2:17.67 (47.82)     3:03.87 (46.20)
 23 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  2:59.99    3:07.89        
                  43.33     1:31.61 (48.28)     2:21.11 (49.50)     3:07.89 (46.78)
 24 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               3:10.29    3:08.36        
                  42.83     1:33.00 (50.17)     2:23.57 (50.57)     3:08.36 (44.79)
 25 Claps, Abby R             13 HAA-MR               3:11.33    3:09.83        
                  41.70     1:29.72 (48.02)     2:20.04 (50.32)     3:09.83 (49.79)
 26 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         2:59.90    3:18.96        
                  44.95     1:35.80 (50.85)     2:29.07 (53.27)     3:18.96 (49.89)
 27 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               3:21.88    3:27.16        
                  45.98     1:39.71 (53.73)     2:34.07 (54.36)     3:27.16 (53.09)
 28 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR               3:22.25    3:27.67        
                  44.24     1:38.18 (53.94)     2:33.87 (55.69)     3:27.67 (53.80)
 29 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               3:20.51    3:28.08        
                  44.99     1:39.06 (54.07)     2:35.50 (56.44)     3:28.08 (52.58)
 30 Tilara, Anushka           13 HAA-MR               3:30.00    3:34.62        
                  46.07     1:39.58 (53.51)     2:37.46 (57.88)     3:34.62 (57.16)
 31 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               2:55.00    3:50.70        
                  49.19   1:49.52 (1:00.33)   3:50.70 (2:01.18)                    
 
Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Michels, Emily            16 HAA-MR                 29.77      30.00        
  2 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 31.22      30.52        
  3 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR                 32.66      31.58        
  4 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR           32.64      31.74        
  5 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                33.81      32.90        
  6 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR           35.66      33.83        
 
Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gerber, Maya              15 HAA-MR                 30.18      29.57 q      
  2 Michels, Emily            16 HAA-MR                 31.44      29.77 q      
  3 Holler, Erin E            16 HAA-MR                 30.26      30.20 q      
  4 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 32.67      31.22 q      
  5 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR           35.01      32.64 q      
  6 Magee, Grace              16 HAA-MR                 33.66      32.65 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR                 32.26      32.66        
  8 Maddox, Faith             13 SSC-MR                 32.33      32.88        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                32.93      33.81        
 10 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR    34.97      34.88        
 11 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR           37.68      35.66        
 12 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR           36.89      36.56        
 13 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR           41.04      36.74        
 14 Kalmaer, Sydney H         13 Tmsuffolk-MR           35.08      37.04        
 15 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR           36.89      37.91        
 16 Schubel, Sarah K          14 HAA-MR                 38.89      38.13        
 17 Ostrofsky, Emily N        13 HAA-MR                 40.73      40.33        
 18 Tilara, Anushka           13 HAA-MR                 47.91      44.06        
 19 Young, Sydney B           11 SSC-MR                 47.85      44.12        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               16 HAA-MR               1:02.91    1:01.97        
                  28.97     1:01.97 (33.00)                                        
  2 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:03.55    1:03.25        
                  30.52     1:03.25 (32.73)                                        
  3 Collins, Payton R         15 HAA-MR               1:04.58    1:04.23        
                  29.56     1:04.23 (34.67)                                        
  4 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         1:06.26    1:04.94        
                  30.39     1:04.94 (34.55)                                        
  5 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         1:06.28    1:05.55        
                  30.43     1:05.55 (35.12)                                        
  6 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         1:07.12    1:07.09        
                  30.85     1:07.09 (36.24)                                        
B - Final
  7 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:07.85    1:05.55        
                  30.63     1:05.55 (34.92)                                        
  8 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:08.40    1:06.64        
                  31.19     1:06.64 (35.45)                                        
  9 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         1:07.79    1:06.85        
                  30.52     1:06.85 (36.33)                                        
 10 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         1:08.23    1:07.19        
                  31.26     1:07.19 (35.93)                                        
 11 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  1:07.82    1:07.29        
                  31.25     1:07.29 (36.04)                                        
 12 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:07.51    1:09.03        
                  31.64     1:09.03 (37.39)                                        
C - Final
 13 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         1:08.63    1:08.30        
                  31.96     1:08.30 (36.34)                                        
 14 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:09.40    1:08.54        
                  32.71     1:08.54 (35.83)                                        
 15 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:10.84    1:10.94        
                  33.20     1:10.94 (37.74)                                        
 16 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:10.99    1:11.55        
                  33.47     1:11.55 (38.08)                                        
 17 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR              1:10.93    1:11.71        
                  32.99     1:11.71 (38.72)                                        
 18 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:10.04    1:12.09        
                  33.66     1:12.09 (38.43)                                        
D - Final
 19 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:11.37    1:10.29        
                  31.37     1:10.29 (38.92)                                        
 20 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:14.96    1:13.12        
                  34.65     1:13.12 (38.47)                                        
 21 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  1:16.90    1:13.26        
                  33.06     1:13.26 (40.20)                                        
 22 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:15.27    1:13.70        
                  34.62     1:13.70 (39.08)                                        
 23 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         1:15.23    1:14.51        
                  34.48     1:14.51 (40.03)                                        
 24 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:16.60    1:14.63        
                  34.14     1:14.63 (40.49)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Claps, Emma               16 HAA-MR               1:02.48    1:02.91 q      
                  30.37     1:02.91 (32.54)                                        
  2 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:03.02    1:03.55 q      
                  29.93     1:03.55 (33.62)                                        
  3 Kaufman, Lexi A           16 HAA-MR               1:03.78    1:04.36 q      
                  30.53     1:04.36 (33.83)                                        
  4 Collins, Payton R         15 HAA-MR               1:07.27    1:04.58 q      
                  30.21     1:04.58 (34.37)                                        
  5 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         1:05.40    1:06.26 q      
                  30.23     1:06.26 (36.03)                                        
  6 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         1:05.18    1:06.28 q      
                  30.69     1:06.28 (35.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         1:07.91    1:07.12 q      
                  30.92     1:07.12 (36.20)                                        
  8 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:07.92    1:07.51 q      
                  31.62     1:07.51 (35.89)                                        
  9 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         1:06.39    1:07.79 q      
                  31.92     1:07.79 (35.87)                                        
 10 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  1:05.75    1:07.82 q      
                  31.72     1:07.82 (36.10)                                        
 11 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:04.77    1:07.85 q      
                  32.01     1:07.85 (35.84)                                        
 12 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         1:02.73    1:08.23 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:09.95    1:08.40 q      
                  30.96     1:08.40 (37.44)                                        
 14 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         1:10.81    1:08.63 q      
                  32.15     1:08.63 (36.48)                                        
 15 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:12.01    1:09.40 q      
                  32.61     1:09.40 (36.79)                                        
 16 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:06.18    1:10.04 q      
                  32.95     1:10.04 (37.09)                                        
 17 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:10.04    1:10.84 q      
                  32.88     1:10.84 (37.96)                                        
 18 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR              1:11.53    1:10.93 q      
                  33.34     1:10.93 (37.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:11.00    1:10.99 q      
                  32.93     1:10.99 (38.06)                                        
 20 Holler, Erin E            16 HAA-MR               1:07.74    1:11.11 q      
                  32.21     1:11.11 (38.90)                                        
 21 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:13.49    1:11.37 q      
                  31.77     1:11.37 (39.60)                                        
 22 Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR              1:04.89    1:11.77 q      
                  33.45     1:11.77 (38.32)                                        
 23 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         1:10.44    1:12.31 q      
                  34.03     1:12.31 (38.28)                                        
 24 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:11.32    1:14.96 q      
                  35.11     1:14.96 (39.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Grefski, Emma M           14 Tmsuffolk-MR         1:14.27    1:15.23        
                  34.45     1:15.23 (40.78)                                        
 26 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:17.60    1:15.27        
                  36.13     1:15.27 (39.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:13.84    1:16.60        
                  35.91     1:16.60 (40.69)                                        
 28 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:17.55    1:16.86        
                  35.79     1:16.86 (41.07)                                        
 29 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  1:13.04    1:16.90        
                  34.65     1:16.90 (42.25)                                        
 30 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:17.24    1:17.08        
                  35.98     1:17.08 (41.10)                                        
 31 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         1:16.67    1:17.80        
                  36.48     1:17.80 (41.32)                                        
 32 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               1:19.16    1:18.30        
                  35.45     1:18.30 (42.85)                                        
 33 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         1:22.37    1:20.07        
                  37.27     1:20.07 (42.80)                                        
 34 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:25.51    1:21.23        
                  36.97     1:21.23 (44.26)                                        
 35 Freedman, Lindsay         14 SSC-MR               1:23.07    1:22.60        
                  38.88     1:22.60 (43.72)                                        
 36 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:18.89    1:23.69        
 37 Reyes, Ella M             12 SSC-MR               1:38.14    1:23.82        
                  39.49     1:23.82 (44.33)                                        
 38 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         1:21.90    1:24.27        
                  39.14     1:24.27 (45.13)                                        
 39 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:33.41    1:24.31        
                  39.74     1:24.31 (44.57)                                        
 40 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              1:31.43    1:24.95        
                  39.61     1:24.95 (45.34)                                        
 41 Kalmaer, Sydney H         13 Tmsuffolk-MR         1:26.68    1:27.73        
                  39.68     1:27.73 (48.05)                                        
 42 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         1:32.29    1:28.83        
                  38.92     1:28.83 (49.91)                                        
 43 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:26.72    1:29.22        
                  41.94     1:29.22 (47.28)                                        
 44 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR              1:28.38    1:32.24        
 45 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:50.00    1:34.78        
                  43.18     1:34.78 (51.60)                                        
 46 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR                   NT    1:39.51        
                  46.18     1:39.51 (53.33)                                        
 -- Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:42.55         DQ        
      False start
                  42.09          DQ (50.26)                                        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               2:21.59    2:20.56        
                  31.54     1:07.28 (35.74)     1:47.99 (40.71)     2:20.56 (32.57)
  2 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         2:27.43    2:20.85        
                  30.00     1:05.00 (35.00)     1:48.88 (43.88)     2:20.85 (31.97)
  3 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:25.59    2:23.49        
                  32.42     1:07.11 (34.69)     1:49.97 (42.86)     2:23.49 (33.52)
  4 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         2:26.54    2:25.21        
                  30.78     1:08.00 (37.22)     1:52.25 (44.25)     2:25.21 (32.96)
  5 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:27.34    2:27.00        
                  32.18     1:08.32 (36.14)     1:54.54 (46.22)     2:27.00 (32.46)
  6 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         2:29.71    2:29.01        
                  31.99     1:10.47 (38.48)     1:54.26 (43.79)     2:29.01 (34.75)
B - Final
  7 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:29.90    2:26.35        
                  31.23     1:10.01 (38.78)     1:54.76 (44.75)     2:26.35 (31.59)
  8 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:31.72    2:27.48        
                  35.63     1:12.59 (36.96)     1:55.46 (42.87)     2:27.48 (32.02)
  9 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR         2:31.44    2:28.87        
                  32.45     1:07.78 (35.33)     1:57.09 (49.31)     2:28.87 (31.78)
 10 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               2:29.94    2:30.44        
                  31.24     1:09.23 (37.99)     1:54.73 (45.50)     2:30.44 (35.71)
 11 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         2:30.14    2:30.65        
                  32.15     1:09.02 (36.87)     1:55.05 (46.03)     2:30.65 (35.60)
 12 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         2:30.70    2:33.29        
                  33.51     1:11.96 (38.45)     1:59.32 (47.36)     2:33.29 (33.97)
C - Final
 13 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         2:34.16    2:30.19        
                  33.40     1:12.49 (39.09)     1:57.21 (44.72)     2:30.19 (32.98)
 14 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         2:34.06    2:31.00        
                  32.49     1:10.92 (38.43)     1:58.48 (47.56)     2:31.00 (32.52)
 15 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:33.68    2:32.10        
                  32.24     1:09.78 (37.54)     1:58.66 (48.88)     2:32.10 (33.44)
 16 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:36.50    2:33.85        
                  33.68     1:12.48 (38.80)     1:58.35 (45.87)     2:33.85 (35.50)
 17 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              2:32.74    2:35.58        
                  31.61     1:09.55 (37.94)     1:59.54 (49.99)     2:35.58 (36.04)
D - Final
 19 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:38.17    2:35.56        
                  33.62     1:12.48 (38.86)     2:01.15 (48.67)     2:35.56 (34.41)
 20 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         2:38.92    2:36.80        
                  35.32     1:15.88 (40.56)     2:02.00 (46.12)     2:36.80 (34.80)
 21 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               2:37.51    2:38.60        
                  36.14     1:17.90 (41.76)     2:02.86 (44.96)     2:38.60 (35.74)
 22 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:39.37    2:40.42        
                  35.73     1:13.55 (37.82)     2:06.78 (53.23)     2:40.42 (33.64)
 23 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:40.26    2:40.46        
                  38.47     1:16.66 (38.19)     2:06.28 (49.62)     2:40.46 (34.18)
 24 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              2:40.46    2:40.93        
                  36.47     1:17.37 (40.90)     2:06.09 (48.72)     2:40.93 (34.84)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:12.66    2:12.92 q      
                  27.99     1:02.14 (34.15)     1:41.42 (39.28)     2:12.92 (31.50)
  2 Collins, Payton R         15 HAA-MR               2:21.77    2:21.59 q      
                  31.09     1:06.03 (34.94)     1:50.31 (44.28)     2:21.59 (31.28)
  2 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               2:16.92    2:21.59 q      
                  31.86     1:08.21 (36.35)     1:49.22 (41.01)     2:21.59 (32.37)
  4 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:20.62    2:25.59 q      
                  33.66     1:08.15 (34.49)     1:52.31 (44.16)     2:25.59 (33.28)
  5 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         2:22.08    2:26.54 q      
                  31.61     1:10.62 (39.01)     1:53.01 (42.39)     2:26.54 (33.53)
  6 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:24.00    2:27.34 q      
                  31.99     1:09.25 (37.26)     1:54.55 (45.30)     2:27.34 (32.79)
-------------------------------------------------------------------------
  7 French, Makayla J         16 Tmsuffolk-MR         2:22.43    2:27.43 q      
                  31.80     1:08.62 (36.82)     1:52.94 (44.32)     2:27.43 (34.49)
  8 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         2:26.20    2:29.71 q      
                  33.91     1:10.32 (36.41)     1:55.49 (45.17)     2:29.71 (34.22)
  9 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:27.54    2:29.90 q      
                  32.16     1:12.07 (39.91)     1:57.73 (45.66)     2:29.90 (32.17)
 10 Johannsen, Erin           14 HAA-MR               2:40.09    2:29.94 q      
                  16.16   2:29.94 (2:13.78)                                        
 11 Dhanikonda, Sriya         15 Tmsuffolk-MR         2:27.65    2:30.14 q      
                  32.10     1:08.75 (36.65)     1:54.24 (45.49)     2:30.14 (35.90)
 12 Iorio, Catherine T        15 Tmsuffolk-MR         2:31.63    2:30.70 q      
                  33.75     1:09.93 (36.18)     1:57.06 (47.13)     2:30.70 (33.64)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR         2:25.71    2:31.44 q      
                  32.72     1:08.36 (35.64)     1:58.53 (50.17)     2:31.44 (32.91)
 14 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:31.01    2:31.72 q      
                  36.18     1:14.72 (38.54)     1:59.06 (44.34)     2:31.72 (32.66)
 15 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              2:30.68    2:32.74 q      
                  31.18     1:08.55 (37.37)     1:56.04 (47.49)     2:32.74 (36.70)
 16 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:35.61    2:33.68 q      
                  34.40     1:10.54 (36.14)     1:58.77 (48.23)     2:33.68 (34.91)
 17 Konsky, Jessica R         13 Tmsuffolk-MR         2:27.41    2:34.06 q      
                  33.76     1:11.89 (38.13)     2:00.43 (48.54)     2:34.06 (33.63)
 18 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         2:27.57    2:34.16 q      
                  32.64     1:12.00 (39.36)     1:59.82 (47.82)     2:34.16 (34.34)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Levine, Paige H           14 SSC-MR               2:36.90    2:34.33 q      
                  35.62     1:13.80 (38.18)     2:01.54 (47.74)     2:34.33 (32.79)
 20 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               2:28.22    2:34.45 q      
                  33.85     1:13.57 (39.72)     1:59.98 (46.41)     2:34.45 (34.47)
 21 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:32.70    2:36.50 q      
                  32.77     1:15.02 (42.25)     2:01.56 (46.54)     2:36.50 (34.94)
 22 Franco, Michelle          16 Tmsuffolk-MR         2:27.44    2:37.41 q      
                  32.52     1:13.71 (41.19)     2:01.37 (47.66)     2:37.41 (36.04)
 23 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               2:36.68    2:37.51 q      
                  36.20     1:17.28 (41.08)     2:01.76 (44.48)     2:37.51 (35.75)
 24 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         2:36.91    2:38.04 q      
                  36.25     1:16.24 (39.99)     2:03.89 (47.65)     2:38.04 (34.15)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  2:34.63    2:38.15        
                  34.15     1:16.26 (42.11)     2:02.11 (45.85)     2:38.15 (36.04)
 26 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:42.23    2:38.17        
                  34.10     1:13.90 (39.80)     2:03.70 (49.80)     2:38.17 (34.47)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Grefski, Katherine A      13 Tmsuffolk-MR         2:37.91    2:38.92        
                  36.38     1:16.55 (40.17)     2:04.04 (47.49)     2:38.92 (34.88)
 28 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:34.86    2:39.37        
                  35.35     1:14.41 (39.06)     2:04.34 (49.93)     2:39.37 (35.03)
 29 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:42.84    2:40.26        
                  39.14     1:20.02 (40.88)     2:07.60 (47.58)     2:40.26 (32.66)
 30 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              2:44.51    2:40.46        
                  35.68     1:18.41 (42.73)     2:04.96 (46.55)     2:40.46 (35.50)
 31 Hsieh, Vanessa            13 Tmsuffolk-MR         2:42.47    2:42.54        
                  35.29     1:15.36 (40.07)     2:07.04 (51.68)     2:42.54 (35.50)
 32 Petrovic, Ripley J        13 Express Swimming-MR  2:35.50    2:42.80        
                  35.98     1:14.37 (38.39)     2:05.94 (51.57)     2:42.80 (36.86)
 33 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               2:36.41    2:44.24        
                  35.55     1:15.76 (40.21)   2:44.24 (1:28.48)                    
 34 Claps, Abby R             13 HAA-MR               2:37.99    2:44.62        
                  34.08     1:15.65 (41.57)     2:08.35 (52.70)     2:44.62 (36.27)
 35 Gordon, Rachel S          14 Unattached-MR        2:41.61    2:47.47        
                1:19.11     2:09.97 (50.86)     2:47.47 (37.50)                    
 36 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         2:47.26    2:47.53        
                  37.53     1:19.83 (42.30)     2:11.97 (52.14)     2:47.53 (35.56)
 37 Anaya, Josie K            13 Express Swimming-MR  2:56.11    2:49.21        
                  36.48     1:21.87 (45.39)     2:14.25 (52.38)     2:49.21 (34.96)
 38 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              2:51.29    2:50.50        
                  40.13     1:23.60 (43.47)     2:14.38 (50.78)     2:50.50 (36.12)
 39 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               2:44.80    2:50.76        
                  35.19     1:19.57 (44.38)     2:12.29 (52.72)     2:50.76 (38.47)
 40 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         2:41.18    2:51.87        
                  39.53     1:24.52 (44.99)     2:14.20 (49.68)     2:51.87 (37.67)
 41 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               2:46.12    2:53.00        
                  35.55     1:18.11 (42.56)     2:13.86 (55.75)     2:53.00 (39.14)
 42 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  2:59.14    2:55.87        
                  38.68     1:26.26 (47.58)     2:19.58 (53.32)     2:55.87 (36.29)
 43 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR                   NT    2:59.02        
                  41.26     1:26.38 (45.12)     2:19.40 (53.02)     2:59.02 (39.62)
 44 Kalmaer, Sydney H         13 Tmsuffolk-MR         2:51.19    2:59.57        
                  41.56     1:25.64 (44.08)     2:19.62 (53.98)     2:59.57 (39.95)
 45 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                   NT    3:08.29        
                  46.95     1:32.78 (45.83)     2:29.43 (56.65)     3:08.29 (38.86)
 46 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         3:04.70    3:08.51        
                  41.51     1:27.27 (45.76)     2:25.70 (58.43)     3:08.51 (42.81)
 47 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         3:04.16    3:13.28        
                  43.72     1:34.35 (50.63)   3:13.28 (1:38.93)                    
 48 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               3:25.00    3:17.99        
                  46.30     1:37.36 (51.06)   2:39.27 (1:01.91)     3:17.99 (38.72)
 49 Freedman, Lindsay         14 SSC-MR               3:29.92    3:19.30        
                  43.05     1:33.75 (50.70)   2:37.00 (1:03.25)     3:19.30 (42.30)
 50 Young, Sydney B           11 SSC-MR               3:26.49    3:35.48        
                  50.41     1:43.66 (53.25)   2:50.49 (1:06.83)     3:35.48 (44.99)
 -- Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:28.21         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  35.37     1:15.99 (40.62)     2:01.50 (45.51)          DQ (35.75)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Yiteng                 8 Tmsuffolk-MR           17.51      16.97        
  2 Coppola, Christopher V     8 Express Swimming-MR    18.78      17.65        
  3 Mancuso, Ryan H            8 Express Swimming-MR    17.33      17.77        
  4 Steinberg, Alex I          8 Tmsuffolk-MR           17.71      17.84        
  5 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 19.63      17.93        
  6 Eriskin, Baran             8 Tmsuffolk-MR           18.09      18.15        
  6 Berner, Jack               8 HAA-MR                 19.10      18.15        
  8 Decena, Logan              8 HAA-MR                 20.00      18.85        
  9 Woltmann, Ryan             8 HAA-MR                 20.41      19.34        
 10 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                19.31      19.51        
 11 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 19.06      19.84        
 12 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    32.00      20.46        
 13 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           21.60      20.78        
 14 WU, Aidan                  7 Express Swimming-MR    23.00      21.11        
 15 Gallegos, Alec J           8 Tmsuffolk-MR           21.00      21.34        
 16 Korsanos, Gerasimos        8 Tmsuffolk-MR           30.50      22.16        
 17 Rochford, Luke P           6 HAA-MR                 22.97      22.49        
 18 Wang, Nathan               8 Express Swimming-MR    25.00      22.91        
 19 Hansen, Chace              8 Tmsuffolk-MR           29.96      24.36        
 20 Rajpal, Amar               8 Tmsuffolk-MR           34.55      24.80        
 21 Linder, Zachary C          7 Tmsuffolk-MR           32.90      24.92        
 22 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR    25.45      26.68        
 23 Hussein, Noah W            7 Tmsuffolk-MR           28.82      27.65        
 24 Weiss, Hunter              7 Tmsuffolk-MR           30.95      28.15        
 25 Schembri, Benjamin J       6 Tmsuffolk-MR           32.90      29.18        
 26 Goswami, Aanav             8 Tmsuffolk-MR           30.95      30.40        
 27 Sherwood, Jameson W        7 Express Swimming-MR    32.00      34.41        
 28 Gatto, Jack A              7 Tmsuffolk-MR           29.09      37.91        
 29 Wang, Richard              5 Express Swimming-MR    32.00      45.40        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                35.13      36.59        
  2 Steinberg, Alex I          8 Tmsuffolk-MR           40.89      39.21        
  3 Coppola, Christopher V     8 Express Swimming-MR    46.00      40.30        
  4 Eriskin, Baran             8 Tmsuffolk-MR           45.27      41.35        
  5 Mancuso, Ryan H            8 Express Swimming-MR  1:08.28      42.06        
  6 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 49.67      42.49        
  7 Decena, Logan              8 HAA-MR                 50.00      44.94        
  8 Berner, Jack               8 HAA-MR                 45.47      45.29        
  9 Cha, Samuel                7 Tmsuffolk-MR           59.82      45.35        
 10 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                41.04      46.02        
 11 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           49.71      47.81        
 12 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 47.51      48.55        
 13 Woltmann, Ryan             8 HAA-MR                 50.54      50.71        
 14 Gallegos, Alec J           8 Tmsuffolk-MR         1:07.90      53.02        
 15 Korsanos, Gerasimos        8 Tmsuffolk-MR         1:12.90      54.31        
 16 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    47.52      54.34        
 17 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR  1:00.00      57.68        
 18 Rochford, Luke P           6 HAA-MR               1:00.54      59.98        
 19 Weiss, Hunter              7 Tmsuffolk-MR         1:04.94    1:00.78        
 20 Linder, Zachary C          7 Tmsuffolk-MR         1:14.90    1:03.08        
 21 Rajpal, Amar               8 Tmsuffolk-MR         1:03.90    1:03.46        
 22 Hansen, Chace              8 Tmsuffolk-MR         1:02.59    1:03.63        
 23 Hussein, Noah W            7 Tmsuffolk-MR         1:19.16    1:05.69        
 24 Goswami, Aanav             8 Tmsuffolk-MR         1:01.50    1:07.74        
 25 Schembri, Benjamin J       6 Tmsuffolk-MR         1:07.95    1:17.44        
 -- Gatto, Jack A              7 Tmsuffolk-MR           55.90         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 21.56      20.67        
  2 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    25.02      20.96        
  3 Berner, Jack               8 HAA-MR                 21.89      21.28        
  4 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                22.24      22.13        
  5 Korsanos, Gerasimos        8 Tmsuffolk-MR           37.50      22.59        
  6 Woltmann, Ryan             8 HAA-MR                 26.14      23.21        
  7 Decena, Logan              8 HAA-MR                 30.00      23.94        
  8 Mancuso, Ryan H            8 Express Swimming-MR    23.55      23.98        
  9 WU, Aidan                  7 Express Swimming-MR    33.00      24.94        
 10 Gallegos, Alec J           8 Tmsuffolk-MR           25.13      25.02        
 11 Wang, Nathan               8 Express Swimming-MR    28.00      26.29        
 12 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 24.51      26.51        
 13 Linder, Zachary C          7 Tmsuffolk-MR           45.95      29.11        
 14 Rochford, Luke P           6 HAA-MR                 30.44      29.41        
 15 Hussein, Noah W            7 Tmsuffolk-MR           35.16      30.51        
 16 Rajpal, Amar               8 Tmsuffolk-MR           41.50      31.11        
 17 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR    30.82      32.07        
 18 Gatto, Jack A              7 Tmsuffolk-MR           31.95      32.18        
 19 Goswami, Aanav             8 Tmsuffolk-MR           34.59      33.34        
 20 Hansen, Chace              8 Tmsuffolk-MR           30.96      33.89        
 21 Weiss, Hunter              7 Tmsuffolk-MR           39.94      36.12        
 22 Schembri, Benjamin J       6 Tmsuffolk-MR           37.50      38.62        
 23 Sherwood, Jameson W        7 Express Swimming-MR    35.00      44.64        
 -- Coppola, Christopher V     8 Express Swimming-MR    20.08         DQ        
      Multiple strokes
 -- Wang, Richard              5 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 51.34      49.00        
  2 Berner, Jack               8 HAA-MR                 55.15      49.60        
  3 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                   NT      51.48        
  4 Decena, Logan              8 HAA-MR                 55.00      51.94        
  5 Mancuso, Ryan H            8 Express Swimming-MR  1:05.04      52.03        
  6 Korsanos, Gerasimos        8 Tmsuffolk-MR         1:09.09      54.16        
  7 Gallegos, Alec J           8 Tmsuffolk-MR         1:10.94      54.66        
  8 Woltmann, Ryan             8 HAA-MR                 58.81      54.69        
  9 Rochford, Luke P           6 HAA-MR               1:03.78      59.58        
 10 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    57.72      59.66        
 11 Wang, Nathan               8 Express Swimming-MR  1:00.00    1:03.37        
 12 Gatto, Jack A              7 Tmsuffolk-MR         1:04.95    1:10.20        
 13 Rajpal, Amar               8 Tmsuffolk-MR         1:05.90    1:11.36        
 14 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR  1:15.00    1:16.58        
 15 Weiss, Hunter              7 Tmsuffolk-MR         1:04.96    1:20.71        
 16 Goswami, Aanav             8 Tmsuffolk-MR         1:08.95    1:28.54        
 -- Hansen, Chace              8 Tmsuffolk-MR         1:11.90         DQ        
      Multiple strokes
 -- Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 53.60         DQ        
      False start
 -- Linder, Zachary C          7 Tmsuffolk-MR         1:11.95         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Hussein, Noah W            7 Tmsuffolk-MR         1:20.90         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Coppola, Christopher V     8 Express Swimming-MR    48.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 22.90      24.11        
  2 Mancuso, Ryan H            8 Express Swimming-MR    26.49      24.51        
  3 Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                   NT      24.90        
  4 Steinberg, Alex I          8 Tmsuffolk-MR           29.09      25.90        
  5 Woltmann, Ryan             8 HAA-MR                 26.04      27.10        
  6 Coppola, Christopher V     8 Express Swimming-MR    29.41      27.27        
  7 Berner, Jack               8 HAA-MR                 29.91      28.94        
  8 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           27.19      28.97        
  9 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    40.00      31.56        
 10 Cha, Samuel                7 Tmsuffolk-MR           30.90      31.77        
 11 Goswami, Aanav             8 Tmsuffolk-MR           41.95      32.25        
 12 Weiss, Hunter              7 Tmsuffolk-MR           43.94      33.35        
 13 Gallegos, Alec J           8 Tmsuffolk-MR           32.95      35.10        
 14 Korsanos, Gerasimos        8 Tmsuffolk-MR           40.95      35.17        
 15 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR    40.00      37.37        
 16 Gatto, Jack A              7 Tmsuffolk-MR           37.95      55.09        
 -- Hansen, Chace              8 Tmsuffolk-MR           46.95         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rajpal, Amar               8 Tmsuffolk-MR           46.60         DQ        
      Arms past hipline
 -- Linder, Zachary C          7 Tmsuffolk-MR           48.90         DQ        
      Arms past hipline
 -- Rochford, Luke P           6 HAA-MR                 40.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Decena, Logan              8 HAA-MR                 40.00         DQ        
 -- Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                28.19         DQ        
      Two strokes under water
 -- Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 31.03         DQ        
      Two strokes under water
 -- Eriskin, Baran             8 Tmsuffolk-MR           31.90         DQ        
      Two strokes under water
 -- Li, Yiteng                 8 Tmsuffolk-MR           28.56         DQ        
      Double pull / kicks
 -- WU, Aidan                  7 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hussein, Noah W            7 Tmsuffolk-MR         1:21.81         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                17.66      16.85        
  2 Steinberg, Alex I          8 Tmsuffolk-MR           20.44      19.46        
  3 Li, Yiteng                 8 Tmsuffolk-MR           23.78      21.18        
  4 Mancuso, Ryan H            8 Express Swimming-MR    22.61      21.77        
  5 Coppola, Christopher V     8 Express Swimming-MR    26.52      21.96        
  6 WU, Aidan                  7 Express Swimming-MR    34.14      22.98        
  7 Eriskin, Baran             8 Tmsuffolk-MR           24.99      23.74        
                  16.82        23.74 (6.92)                                        
  8 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 27.29      24.13        
  9 Berner, Jack               8 HAA-MR                 28.20      24.56        
 10 Gallegos, Alec J           8 Tmsuffolk-MR           27.66      25.30        
 11 Decena, Logan              8 HAA-MR                 30.00      25.39        
 12 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           27.17      26.69        
 13 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    35.00      27.11        
 14 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 30.03      29.67        
 15 Cha, Samuel                7 Tmsuffolk-MR           30.25      30.84        
 16 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR    35.37      32.16        
 17 Rajpal, Amar               8 Tmsuffolk-MR           37.59      37.89        
 18 Hansen, Chace              8 Tmsuffolk-MR           31.90      38.07        
                  12.79       24.79 (12.00)       35.16 (10.37)        38.07 (2.91)
 19 Weiss, Hunter              7 Tmsuffolk-MR           36.96      39.45        
 -- Goswami, Aanav             8 Tmsuffolk-MR           35.50         DQ        
      One hand touch
                  12.48       23.17 (10.69)          DQ (10.18)                    
 -- Gatto, Jack A              7 Tmsuffolk-MR           28.95         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Schembri, Benjamin J       6 Tmsuffolk-MR           33.93         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Rochford, Luke P           6 HAA-MR                 40.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Woltmann, Ryan             8 HAA-MR                 33.44         DQ        
      Alternating Kick
 -- Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                26.27         DQ        
      Alternating Kick
 -- Korsanos, Gerasimos        8 Tmsuffolk-MR           35.50         DQ        
      Alternating Kick
 -- Linder, Zachary C          7 Tmsuffolk-MR           37.95         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Hussein, Noah W            7 Tmsuffolk-MR           27.95         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 30.01      30.19        
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           30.55      30.48        
  3 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           31.85      32.54        
  4 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           32.23      32.60        
  5 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                33.71      33.29        
  6 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          33.91      35.00        
B - Final
  7 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR          35.23      33.57        
  8 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           34.20      33.64        
  9 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                34.22      33.91        
 10 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 36.19      36.02        
 11 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    35.60      36.98        
 12 O'Sullivan-Ulrich, Liam   10 SSC-MR                 35.45      37.78        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 30.29      30.01 q      
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           34.18      30.55 q      
  3 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           33.57      31.85 q      
  4 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           33.71      32.23 q      
  5 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                33.99      33.71 q      
  6 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          34.53      33.91 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           35.06      34.20 q      
  8 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                34.77      34.22 q      
  9 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR          38.12      35.23 q      
 10 O'Sullivan-Ulrich, Liam   10 SSC-MR                 40.26      35.45 q      
 11 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    33.95      35.60 q      
 12 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 36.15      36.19 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                36.16      36.64        
 14 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 34.92      36.90        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                36.99      37.19        
 16 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR    36.97      37.48        
 17 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 36.00      37.54        
 18 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR    39.99      37.57        
 19 Hutzler, Noah             10 HAA-MR                 37.89      37.69        
 20 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 39.01      37.88        
 21 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR           37.57      37.98        
 22 Steinberg, Alex I          8 Tmsuffolk-MR           40.89      38.96        
 23 Mojumdar, Ayush           10 TVSC-MR                40.24      38.98        
 24 Sherwood, Donovan W       10 Express Swimming-MR    39.38      39.26        
 25 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 37.57      39.54        
 26 Lucca, Thomas             10 HAA-MR                 41.92      40.00        
 27 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR           44.81      40.06        
 28 Li, Yiteng                 8 Tmsuffolk-MR           40.40      40.12        
 29 Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 40.32      40.32        
 30 Angland, Julian T         10 TVSC-MR                41.96      40.36        
 31 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 40.73      41.48        
 32 Silverstein, Talon         9 Tmsuffolk-MR           45.52      41.68        
 33 Eriskin, Baran             8 Tmsuffolk-MR           45.27      42.03        
 34 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR           41.62      42.34        
 35 Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR           49.28      42.79        
 36 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 43.18      43.22        
 37 Vapnyar, Nicholas          9 Unattached-MR          48.11      45.27        
 38 Campagna, Carmelo         10 Tmsuffolk-MR           44.96      45.38        
 39 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR                 48.92      48.24        
 40 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR    42.70      48.25        
 41 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           49.71      49.51        
 42 Gallo, Daniel              9 Tmsuffolk-MR           52.17      50.28        
 43 Kim, Anthony               9 Tmsuffolk-MR           58.56      51.13        
 44 Senturk, Evren             9 HAA-MR                 49.15      51.89        
 45 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR           41.38      55.29        
 46 Bhanot, Vivaan             9 Tmsuffolk-MR           56.13    1:00.70        
 -- Gallo, Matthew             9 Tmsuffolk-MR         1:04.42         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:12.81    1:09.28        
                  32.90     1:09.28 (36.38)                                        
  2 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:11.88    1:09.73        
                  33.56     1:09.73 (36.17)                                        
  3 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:12.19    1:11.61        
                  34.04     1:11.61 (37.57)                                        
  4 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:15.07    1:13.58        
                  34.61     1:13.58 (38.97)                                        
  5 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR              1:20.29    1:15.66        
                  35.75     1:15.66 (39.91)                                        
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:17.52    1:18.10        
                  37.19     1:18.10 (40.91)                                        
B - Final
  7 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:21.04    1:13.51        
                  35.13     1:13.51 (38.38)                                        
  8 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:20.98    1:19.66        
                  37.37     1:19.66 (42.29)                                        
  9 Avni, Lucas               10 Unattached-MR        1:20.73    1:20.33        
                  37.35     1:20.33 (42.98)                                        
 10 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               1:20.91    1:21.17        
                  39.26     1:21.17 (41.91)                                        
 11 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:20.79    1:21.48        
                  39.90     1:21.48 (41.58)                                        
 12 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR              1:21.68    1:21.77        
                  38.17     1:21.77 (43.60)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:11.38    1:11.88 q      
                  33.60     1:11.88 (38.28)                                        
  2 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:15.00    1:12.19 q      
                  34.27     1:12.19 (37.92)                                        
  3 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:15.11    1:12.81 q      
                  33.73     1:12.81 (39.08)                                        
  4 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:16.14    1:15.07 q      
                  34.82     1:15.07 (40.25)                                        
  5 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:18.02    1:17.52 q      
                  37.60     1:17.52 (39.92)                                        
  6 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR              1:20.57    1:20.29 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Avni, Lucas               10 Unattached-MR        1:33.99    1:20.73 q      
                  38.87     1:20.73 (41.86)                                        
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:21.15    1:20.79 q      
                  39.01     1:20.79 (41.78)                                        
  9 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               1:20.19    1:20.91 q      
                  39.96     1:20.91 (40.95)                                        
 10 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:26.87    1:20.98 q      
                  38.14     1:20.98 (42.84)                                        
 11 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:16.22    1:21.04 q      
                  38.94     1:21.04 (42.10)                                        
 12 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR              1:31.68    1:21.68 q      
                  37.47     1:21.68 (44.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR        1:23.65    1:23.05        
 14 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR  1:27.58    1:23.80        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               1:32.54    1:23.86        
                  39.44     1:23.86 (44.42)                                        
 16 Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:24.17    1:24.07        
                  39.93     1:24.07 (44.14)                                        
 17 Legrady, Max R            10 TVSC-MR              1:21.80    1:24.81        
                  16.47   1:24.81 (1:08.34)                                        
 18 Sweeney, Chris            10 HAA-MR               1:33.16    1:25.53        
                  40.46     1:25.53 (45.07)                                        
 19 Lu, Jason H                9 TVSC-MR              1:30.18    1:26.40        
                  39.67     1:26.40 (46.73)                                        
 20 O'Sullivan-Ulrich, Liam   10 SSC-MR               1:43.39    1:27.39        
                  41.78     1:27.39 (45.61)                                        
 21 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:29.79    1:27.67        
                  43.13     1:27.67 (44.54)                                        
 22 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:29.62    1:27.74        
                  42.25     1:27.74 (45.49)                                        
 23 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR               1:28.69    1:28.12        
 24 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               1:30.48    1:32.01        
                  41.98     1:32.01 (50.03)                                        
 25 Moskalev, Michael         10 Express Swimming-MR       NT    1:32.39        
 26 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               1:38.14    1:32.60        
                  42.99     1:32.60 (49.61)                                        
 27 Martinez, Michael R       10 HAA-MR               1:44.94    1:34.65        
                  45.47     1:34.65 (49.18)                                        
 28 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               1:44.50    1:35.74        
                  44.20     1:35.74 (51.54)                                        
 29 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR  1:38.07    1:36.28        
                  44.59     1:36.28 (51.69)                                        
 30 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR         1:47.09    1:36.67        
 31 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR         1:39.25    1:38.05        
 32 Silverstein, Talon         9 Tmsuffolk-MR         1:47.98    1:38.65        
                  47.16     1:38.65 (51.49)                                        
 33 Spooner, David R           9 HAA-MR               1:38.79    1:40.02        
                  48.06     1:40.02 (51.96)                                        
 34 Campagna, Carmelo         10 Tmsuffolk-MR         1:39.94    1:40.24        
                  48.87     1:40.24 (51.37)                                        
 35 Mojumdar, Ayush           10 TVSC-MR              1:54.12    1:42.74        
                  48.28     1:42.74 (54.46)                                        
 36 Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR         1:57.73    1:43.67        
 37 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:45.97    1:46.82        
 38 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR               1:50.56    1:50.02        
                  50.68     1:50.02 (59.34)                                        
 39 Gallo, Daniel              9 Tmsuffolk-MR         1:54.90    1:55.33        
                  53.20   1:55.33 (1:02.13)                                        
 40 Vapnyar, Nicholas          9 Unattached-MR        2:01.07    1:56.26        
 41 Ackerman, Jacob M         10 HAA-MR               2:03.22    2:00.58        
 42 Kim, Anthony               9 Tmsuffolk-MR         2:17.70    2:02.33        
 43 Senturk, Evren             9 HAA-MR               1:56.85    2:02.73        
                  58.00   2:02.73 (1:04.73)                                        
 44 Bhanot, Vivaan             9 Tmsuffolk-MR         1:59.90    2:15.29        
 45 Gallo, Matthew             9 Tmsuffolk-MR         1:58.95    2:19.77        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 33.98      33.68        
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           36.65      37.25        
  3 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 37.41      37.57        
  4 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                37.47      38.15        
  5 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           37.17      38.20        
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           37.85      38.84        
B - Final
  7 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           38.84      38.42        
  8 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                38.53      39.22        
  9 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    38.65      40.01        
 10 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                40.11      40.56        
 11 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 40.12      41.07        
 12 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          41.24      42.08        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 34.98      33.98 q      
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           40.49      36.65 q      
  3 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           39.41      37.17 q      
  4 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 41.88      37.41 q      
  5 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                39.44      37.47 q      
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           40.29      37.85 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                41.41      38.53 q      
  8 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    38.57      38.65 q      
  9 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           41.24      38.84 q      
 10 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                42.52      40.11 q      
 11 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 40.38      40.12 q      
 12 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          47.67      41.24 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR    45.28      41.71        
 14 O'Sullivan-Ulrich, Liam   10 SSC-MR                 51.65      42.58        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hutzler, Noah             10 HAA-MR                 46.41      42.96        
 16 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 42.51      43.25        
 17 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                53.13      43.70        
 18 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR    46.90      43.71        
 19 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 43.65      43.76        
 20 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR          43.29      44.06        
 21 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR           49.74      44.17        
 22 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 42.80      45.03        
 23 Steinberg, Alex I          8 Tmsuffolk-MR         1:01.95      45.22        
 24 Li, Yiteng                 8 Tmsuffolk-MR           50.71      45.54        
 25 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           51.14      45.99        
 26 Silverstein, Talon         9 Tmsuffolk-MR           48.43      46.53        
 27 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 49.66      47.25        
 28 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 48.48      47.53        
 29 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR           54.40      48.55        
 30 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR           48.15      48.80        
 31 Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 51.56      48.82        
 32 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR           49.86      49.13        
 33 Sherwood, Donovan W       10 Express Swimming-MR    47.52      49.49        
 34 Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR           57.26      50.36        
 35 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR    49.67      51.29        
 36 Mojumdar, Ayush           10 TVSC-MR                50.10      51.63        
 37 Campagna, Carmelo         10 Tmsuffolk-MR           49.96      52.06        
 38 Lucca, Thomas             10 HAA-MR                 50.31      52.87        
 39 Angland, Julian T         10 TVSC-MR                52.49      53.01        
 40 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR                 57.49      56.30        
 41 Bhanot, Vivaan             9 Tmsuffolk-MR           58.67      58.18        
 42 Vapnyar, Nicholas          9 Unattached-MR          57.21    1:01.45        
 43 Senturk, Evren             9 HAA-MR               1:00.45    1:04.32        
 44 Gallo, Daniel              9 Tmsuffolk-MR         1:03.73    1:04.96        
 -- Eriskin, Baran             8 Tmsuffolk-MR           55.55         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Gallo, Matthew             9 Tmsuffolk-MR         1:17.56         DQ        
      No touch at turn
 -- Kim, Anthony               9 Tmsuffolk-MR           54.97         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                44.68      43.00        
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           45.02      43.88        
  3 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 45.50      45.17        
  4 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           46.13      45.96        
  5 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 46.03      46.25        
 -- Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 45.96         DQ        
      One hand touch
B - Final
  7 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           46.15      47.05        
  8 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                47.19      47.08        
  9 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           48.27      49.33        
 10 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 47.15      49.47        
 11 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          50.59      49.82        
 -- Legrady, Max R            10 TVSC-MR                49.06         DQ        
      Two strokes under water
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                50.70      44.68 q      
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           47.09      45.02 q      
  3 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 46.93      45.50 q      
  4 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 48.15      45.96 q      
  5 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 46.17      46.03 q      
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           46.21      46.13 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           47.14      46.15 q      
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 48.74      47.15 q      
  9 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                50.46      47.19 q      
 10 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           48.57      48.27 q      
 11 Legrady, Max R            10 TVSC-MR                50.58      49.06 q      
 12 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          57.25      50.59 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                50.78      50.60        
 14 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                54.65      51.17        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Angland, Julian T         10 TVSC-MR                56.76      51.59        
 16 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR    53.50      52.20        
 17 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 59.41      52.68        
 18 Sweeney, Chris            10 HAA-MR                 54.23      53.07        
 19 Lu, Jason H                9 TVSC-MR                52.31      53.56        
 20 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR          55.34      53.58        
 21 Moskalev, Michael         10 Express Swimming-MR  1:00.00      53.77        
 22 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR           57.84      54.60        
 23 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR    59.25      56.06        
 24 Silverstein, Talon         9 Tmsuffolk-MR         1:08.94      56.20        
 25 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 57.65      56.98        
 26 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         1:01.54      57.42        
 27 Mojumdar, Ayush           10 TVSC-MR              1:02.58      57.71        
 28 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 56.29      58.07        
 29 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               1:02.64      58.25        
 30 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:01.74      59.11        
 31 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR         1:07.45    1:00.00        
 32 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:07.66    1:00.97        
 33 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR                 58.21    1:01.67        
 34 Gallo, Daniel              9 Tmsuffolk-MR         1:11.97    1:08.39        
 35 Spooner, David R           9 HAA-MR               1:17.81    1:10.85        
 -- Hutzler, Noah             10 HAA-MR                 54.86         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Gallo, Matthew             9 Tmsuffolk-MR         1:18.90         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Campagna, Carmelo         10 Tmsuffolk-MR           56.71         DQ        
      Scissors kick
 -- O'Sullivan-Ulrich, Liam   10 SSC-MR                 56.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Vapnyar, Nicholas          9 Unattached-MR        1:09.52         DQ        
      Arms past hipline
 -- Commisso, Luca             9 Tmsuffolk-MR         1:06.26         DQ        
      One hand touch
 -- Senturk, Evren             9 HAA-MR               1:25.21         DQ        
      Arms past hipline
 -- Bhanot, Vivaan             9 Tmsuffolk-MR         1:04.90         DQ        
      One hand touch
 -- Ackerman, Jacob M         10 HAA-MR               1:07.97         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 -- Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 51.65         DQ        
      Other
 -- Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:00.96         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 33.37      33.51        
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           34.70      33.61        
  3 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           38.42      35.78        
  4 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           36.28      36.52        
  5 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                38.30      38.07        
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           38.75      40.26        
B - Final
  7 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          40.18      41.65        
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 42.92      42.27        
 10 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 43.88      44.79        
 11 Legrady, Max R            10 TVSC-MR                42.22      45.02        
 12 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR           43.54      45.62        
  9 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                42.76         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 34.63      33.37 q      
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           39.59      34.70 q      
  3 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           37.28      36.28 q      
  4 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                39.47      38.30 q      
  5 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           39.67      38.42 q      
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           46.37      38.75 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Avni, Lucas               10 Unattached-MR          41.62      40.18 q      
  8 Legrady, Max R            10 TVSC-MR                43.14      42.22 q      
  9 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                   NT      42.76 q      
 10 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 44.36      42.92 q      
 11 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR           42.92      43.54 q      
 12 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 46.83      43.88 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                42.80      46.25        
 14 Angland, Julian T         10 TVSC-MR                51.42      46.46        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                51.55      46.70        
 16 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR         1:06.79      49.25        
 17 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR    46.80      49.55        
 18 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 53.45      49.69        
 19 Lucca, Thomas             10 HAA-MR                 56.21      50.21        
 20 Li, Yiteng                 8 Tmsuffolk-MR         1:14.41      50.56        
 21 Hutzler, Noah             10 HAA-MR                 48.53      51.02        
 22 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR           55.21      51.32        
 23 Sweeney, Chris            10 HAA-MR                 54.48      53.09        
 24 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 52.99      54.03        
 25 Silverstein, Talon         9 Tmsuffolk-MR           59.90      54.18        
 26 Moskalev, Michael         10 Express Swimming-MR    59.22      55.00        
 27 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 54.81      56.21        
 28 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR           59.75    1:01.24        
 29 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR               1:15.01    1:05.23        
 -- Garcia, Angel J           10 Unattached-MR          45.44         DQ        
      Alternating Kick
 -- Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 54.63         DQ        
      Alternating Kick
 -- Lu, Jason H                9 TVSC-MR                46.02         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR    55.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 50.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Senturk, Evren             9 HAA-MR               1:00.00         DQ        
      One hand touch
 -- Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 48.16         DQ        
      Alternating Kick
 -- Spooner, David R           9 HAA-MR               1:01.60         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:19.59    1:19.74        
                  34.76     1:19.74 (44.98)                                        
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:21.36    1:22.72        
                  38.18     1:22.72 (44.54)                                        
  3 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:23.20    1:23.48        
                  38.56     1:23.48 (44.92)                                        
  4 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:27.20    1:26.82        
                  37.43     1:26.82 (49.39)                                        
  5 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  1:27.80    1:27.28        
                  40.33     1:27.28 (46.95)                                        
  6 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:25.03    1:27.40        
                  39.11     1:27.40 (48.29)                                        
B - Final
  7 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:28.83    1:25.80        
                  40.35     1:25.80 (45.45)                                        
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:29.85    1:29.55        
                  41.11     1:29.55 (48.44)                                        
  9 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:34.32    1:33.36        
                  41.60     1:33.36 (51.76)                                        
 10 Avni, Lucas               10 Unattached-MR        1:34.80    1:33.67        
                1:33.70         1:33.67 ( )                                        
 11 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR              1:36.68    1:36.50        
                  47.02     1:36.50 (49.48)                                        
 12 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR        1:35.27    1:37.97        
                  47.48     1:37.97 (50.49)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:21.45    1:19.59 q      
                  34.86     1:19.59 (44.73)                                        
  2 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:27.67    1:21.36 q      
                  35.78     1:21.36 (45.58)                                        
  3 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:25.11    1:23.20 q      
                  38.29     1:23.20 (44.91)                                        
  4 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:30.06    1:25.03 q      
                  39.76     1:25.03 (45.27)                                        
  5 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:26.91    1:27.20 q      
                  38.99     1:27.20 (48.21)                                        
  6 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  1:28.13    1:27.80 q      
                  40.82     1:27.80 (46.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:27.94    1:28.83 q      
                  42.19     1:28.83 (46.64)                                        
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:28.68    1:29.85 q      
                  41.07     1:29.85 (48.78)                                        
  9 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:35.31    1:34.32 q      
                  41.97     1:34.32 (52.35)                                        
 10 Avni, Lucas               10 Unattached-MR        1:32.31    1:34.80 q      
                  42.61     1:34.80 (52.19)                                        
 11 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR        1:33.78    1:35.27 q      
                  46.50     1:35.27 (48.77)                                        
 12 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR               1:39.56    1:35.88 q      
                  46.45     1:35.88 (49.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR              1:41.72    1:36.68        
                  47.58     1:36.68 (49.10)                                        
 14 Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:40.00    1:39.16        
                  46.94     1:39.16 (52.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:38.14    1:40.38        
                  46.23     1:40.38 (54.15)                                        
 16 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               1:36.90    1:42.02        
 17 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR  1:44.91    1:43.32        
                  50.70     1:43.32 (52.62)                                        
 18 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               1:38.75    1:43.58        
                  47.86     1:43.58 (55.72)                                        
 19 Lucca, Thomas             10 HAA-MR                    NT    1:43.64        
                  51.13     1:43.64 (52.51)                                        
 20 Martinez, Michael R       10 HAA-MR               1:38.48    1:44.51        
                  52.14     1:44.51 (52.37)                                        
 21 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR       NT    1:46.30        
                  49.84     1:46.30 (56.46)                                        
 22 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               2:12.50    1:47.29        
                  53.06     1:47.29 (54.23)                                        
 23 Silverstein, Talon         9 Tmsuffolk-MR         2:01.35    1:47.90        
                  53.74     1:47.90 (54.16)                                        
 24 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR         1:54.15    1:53.48        
                  52.60   1:53.48 (1:00.88)                                        
 25 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         1:47.40    1:55.44        
                  53.21   1:55.44 (1:02.23)                                        
 26 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR               1:59.34    2:00.47        
                1:00.09   2:00.47 (1:00.38)                                        
 27 Gallo, Daniel              9 Tmsuffolk-MR         2:05.95    2:16.27        
                1:09.98   2:16.27 (1:06.29)                                        
 -- Angland, Julian T         10 TVSC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  47.90          DQ (56.76)                                        
 -- Gallo, Matthew             9 Tmsuffolk-MR         2:08.90         DQ        
 -- Gang, Harry C              9 HAA-MR                    NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.83          DQ (57.61)                                        
 -- Sherwood, Donovan W       10 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  55.12          DQ (59.72)                                        
 -- Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.03          DQ (47.93)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 26.43      25.98        
  2 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           27.81      28.41        
  3 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 28.48      28.61        
  4 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           29.24      28.67        
  5 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           28.29      28.96        
  6 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                28.62      29.01        
B - Final
  7 Monahan, James J          12 TVSC-MR                29.86      29.31        
  8 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           29.86      29.48        
  9 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           29.86      29.90        
 10 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           29.57      30.24        
 11 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                29.77      30.33        
 12 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                30.10      31.19        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 25.27      26.43 q      
  2 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           28.29      27.81 q      
  3 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           28.83      28.29 q      
  4 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 29.98      28.48 q      
  5 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                29.30      28.62 q      
  6 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           27.95      29.24 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           29.58      29.57 q      
  8 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                30.01      29.77 q      
  9 Monahan, James J          12 TVSC-MR                29.43      29.86 q      
  9 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           30.64      29.86 q      
  9 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           29.77      29.86 q      
 12 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                31.13      30.10 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Morelli, Jack H           12 HAA-MR                 30.87      30.12        
 14 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 32.09      30.17        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                30.62      30.30        
 16 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 30.25      30.42        
 16 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR           29.53      30.42        
 18 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR           30.29      30.61        
 19 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    30.97      30.70        
 20 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR          30.32      30.95        
 20 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 31.70      30.95        
 22 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    31.80      31.17        
 23 Steinberg, Matthew L      11 Tmsuffolk-MR           32.43      31.27        
 24 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR    31.09      31.43        
 25 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           30.27      31.70        
 26 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR           32.04      31.86        
 27 Jacuch, Christopher A     11 Tmsuffolk-MR           32.22      32.39        
 28 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 32.92      32.67        
 29 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR                34.05      33.08        
 30 Huta, Tommy A             11 HAA-MR                 33.84      33.19        
 31 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                33.49      33.47        
 32 Sparhuber, Jake H         12 SSC-MR                 32.09      33.57        
 33 Kieran, Liam M            12 Unattached-MR          36.72      33.66        
 34 Wong, Tyler J             11 Express Swimming-MR    33.56      34.36        
 35 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR           35.47      35.01        
 36 WU, Matthew               11 Express Swimming-MR    33.62      35.06        
 37 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR                 39.46      35.20        
 38 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    40.01      35.53        
 39 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 36.13      35.95        
 40 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR           34.86      36.25        
 41 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           36.09      36.29        
 42 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR           40.54      37.01        
 43 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR           39.70      38.61        
 44 Viollis, Logan            11 SSC-MR                 37.45      38.74        
 45 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR           38.21      40.35        
 46 Lafler, David W           11 SSC-MR                 41.28      40.72        
 47 Sagiraju, SriSamanyu      12 HAA-MR                 42.09      40.74        
 48 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    44.13      43.60        
 49 Lafler, Cole E            11 SSC-MR                 43.05      46.41        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 58.91      57.50        
                  27.19       57.50 (30.31)                                        
  2 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR         1:01.62    1:01.78        
                  29.08     1:01.78 (32.70)                                        
  3 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:01.82    1:01.98        
                  30.03     1:01.98 (31.95)                                        
  4 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR         1:02.49    1:02.06        
                  30.17     1:02.06 (31.89)                                        
  5 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:02.81    1:02.55        
                  30.33     1:02.55 (32.22)                                        
  6 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:03.95    1:05.43        
                  30.96     1:05.43 (34.47)                                        
B - Final
  7 Weiss, Jeremy M           12 Unattached-MR        1:04.36    1:02.84        
                  29.60     1:02.84 (33.24)                                        
  8 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:04.17    1:04.25        
                  31.40     1:04.25 (32.85)                                        
  9 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:05.34    1:04.73        
                  31.41     1:04.73 (33.32)                                        
 10 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:05.92    1:04.74        
                  31.14     1:04.74 (33.60)                                        
 11 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:05.44    1:06.40        
                  31.81     1:06.40 (34.59)                                        
 12 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:06.37    1:06.70        
                  32.15     1:06.70 (34.55)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 57.19      58.91 q      
                  27.68       58.91 (31.23)                                        
  2 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR         1:01.72    1:01.62 q      
                  29.77     1:01.62 (31.85)                                        
  3 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:03.15    1:01.82 q      
                  29.79     1:01.82 (32.03)                                        
  4 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR         1:03.26    1:02.49 q      
                  30.16     1:02.49 (32.33)                                        
  5 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:03.84    1:02.81 q      
                  30.33     1:02.81 (32.48)                                        
  6 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:04.18    1:03.95 q      
                  30.49     1:03.95 (33.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:06.25    1:04.17 q      
                  31.56     1:04.17 (32.61)                                        
  8 Weiss, Jeremy M           12 Unattached-MR        1:08.84    1:04.36 q      
                  31.03     1:04.36 (33.33)                                        
  9 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:04.64    1:05.34 q      
                  30.98     1:05.34 (34.36)                                        
 10 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:07.70    1:05.44 q      
                  31.50     1:05.44 (33.94)                                        
 11 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:05.70    1:05.92 q      
                  31.48     1:05.92 (34.44)                                        
 12 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:04.40    1:06.37 q      
                  32.67     1:06.37 (33.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR         1:06.81    1:06.42        
                  31.96     1:06.42 (34.46)                                        
 14 Morelli, Jack H           12 HAA-MR               1:06.45    1:06.51        
                  32.28     1:06.51 (34.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:08.61    1:06.58        
                  32.11     1:06.58 (34.47)                                        
 16 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR         1:06.73    1:06.89        
                  31.89     1:06.89 (35.00)                                        
 17 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:07.21    1:07.59        
                  32.70     1:07.59 (34.89)                                        
 18 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:10.52    1:07.71        
                  32.87     1:07.71 (34.84)                                        
 19 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR               1:08.30    1:08.14        
                  32.28     1:08.14 (35.86)                                        
 20 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:08.73    1:08.28        
                  32.98     1:08.28 (35.30)                                        
 21 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  1:09.03    1:08.66        
                  33.41     1:08.66 (35.25)                                        
 22 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR         1:10.18    1:09.71        
                  33.46     1:09.71 (36.25)                                        
 23 Steinberg, Matthew L      11 Tmsuffolk-MR         1:11.49    1:09.75        
                  33.87     1:09.75 (35.88)                                        
 24 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:08.43    1:10.08        
                  33.30     1:10.08 (36.78)                                        
 25 Paton, Gavin C            11 SSC-MR               1:14.41    1:10.25        
                  34.18     1:10.25 (36.07)                                        
 26 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR  1:11.82    1:10.31        
                  34.06     1:10.31 (36.25)                                        
 27 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR  1:15.07    1:10.86        
                  34.40     1:10.86 (36.46)                                        
 28 Jacuch, Christopher A     11 Tmsuffolk-MR         1:11.92    1:11.31        
                  33.63     1:11.31 (37.68)                                        
 29 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR        1:12.64    1:11.41        
                  34.66     1:11.41 (36.75)                                        
 30 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:20.07    1:11.82        
                  34.16     1:11.82 (37.66)                                        
 31 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:13.86    1:12.06        
                  35.11     1:12.06 (36.95)                                        
 32 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR         1:09.99    1:13.23        
                  35.10     1:13.23 (38.13)                                        
 33 Bruder, Peter J           12 HAA-MR               1:13.26    1:13.45        
                  34.23     1:13.45 (39.22)                                        
 34 Sparhuber, Jake H         12 SSC-MR               1:13.85    1:13.49        
                  35.13     1:13.49 (38.36)                                        
 35 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:11.86    1:13.89        
                  36.29     1:13.89 (37.60)                                        
 36 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR               1:13.36    1:14.02        
                  35.45     1:14.02 (38.57)                                        
 37 Wong, Tyler J             11 Express Swimming-MR  1:12.48    1:14.11        
 38 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:19.58    1:14.28        
                  34.50     1:14.28 (39.78)                                        
 39 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:19.08    1:14.52        
                  35.06     1:14.52 (39.46)                                        
 40 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:13.45    1:14.88        
                  35.59     1:14.88 (39.29)                                        
 41 Kieran, Liam M            12 Unattached-MR        1:17.66    1:15.05        
                  35.85     1:15.05 (39.20)                                        
 42 Smith, Dylan J            11 HAA-MR               1:24.23    1:15.52        
                  35.95     1:15.52 (39.57)                                        
 43 WU, Matthew               11 Express Swimming-MR  1:17.67    1:17.42        
                  37.62     1:17.42 (39.80)                                        
 44 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR         1:20.97    1:19.73        
                  38.12     1:19.73 (41.61)                                        
 45 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:21.84    1:19.79        
                  38.56     1:19.79 (41.23)                                        
 46 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR               1:33.73    1:23.21        
                  39.75     1:23.21 (43.46)                                        
 47 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:32.42    1:23.26        
                  38.35     1:23.26 (44.91)                                        
 48 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR         1:25.87    1:24.51        
 49 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR  1:26.58    1:25.91        
                  38.39     1:25.91 (47.52)                                        
 50 DeLumen, Logan J          11 SSC-MR               1:39.90    1:28.36        
                  39.85     1:28.36 (48.51)                                        
 51 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:23.23    1:28.39        
                  42.65     1:28.39 (45.74)                                        
 52 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR         1:27.80    1:28.82        
                  41.51     1:28.82 (47.31)                                        
 53 Massaro, Marco D          11 Express Swimming-MR  1:37.25    1:30.46        
                  42.18     1:30.46 (48.28)                                        
 54 Blatt, Jonathan D         11 SSC-MR               1:39.23    1:31.28        
                  43.30     1:31.28 (47.98)                                        
 55 Lafler, David W           11 SSC-MR               1:42.57    1:31.50        
                  43.17     1:31.50 (48.33)                                        
 56 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR         1:26.40    1:31.57        
 57 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:37.92    1:41.04        
                  48.25     1:41.04 (52.79)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 29.95      28.99        
  2 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           31.44      31.73        
  3 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                32.22      32.31        
  4 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 31.76      32.32        
  5 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           34.24      33.96        
  6 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                34.16      34.14        
B - Final
  7 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           34.67      34.63        
  8 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           34.46      34.66        
  9 Monahan, James J          12 TVSC-MR                34.79      34.95        
 10 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                35.07      35.20        
 11 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           34.58      35.53        
 12 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 35.01      36.01        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 29.01      29.95 q      
  2 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           32.46      31.44 q      
  3 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 34.08      31.76 q      
  4 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                33.51      32.22 q      
  5 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                35.17      34.16 q      
  6 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           34.64      34.24 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           34.78      34.46 q      
  8 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           38.46      34.58 q      
  9 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           35.73      34.67 q      
 10 Monahan, James J          12 TVSC-MR                34.34      34.79 q      
 11 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 36.73      35.01 q      
 12 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                39.77      35.07 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Steinberg, Matthew L      11 Tmsuffolk-MR           39.54      35.16        
 14 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR           35.72      35.29        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 35.08      35.47        
 16 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           38.06      35.88        
 17 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                40.02      35.98        
 18 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR           38.41      36.52        
 19 Jacuch, Christopher A     11 Tmsuffolk-MR           35.97      36.98        
 20 Morelli, Jack H           12 HAA-MR                 37.03      37.09        
 21 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    38.94      37.11        
 22 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 38.18      37.31        
 23 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           37.76      37.48        
 24 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    38.61      37.62        
 25 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR           39.85      37.68        
 26 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                37.71      37.95        
 27 WU, Matthew               11 Express Swimming-MR    40.18      38.57        
 28 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR          40.07      39.31        
 29 Kieran, Liam M            12 Unattached-MR          47.50      39.39        
 30 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR                40.94      39.59        
 31 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR    40.72      40.72        
 32 Wong, Tyler J             11 Express Swimming-MR    41.36      40.92        
 33 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 44.97      41.29        
 34 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR           46.41      41.44        
 35 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 43.25      41.60        
 36 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR           44.41      41.78        
 37 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR           47.72      42.20        
 38 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    46.00      42.35        
 39 Viollis, Logan            11 SSC-MR                 43.45      42.45        
 40 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           45.58      42.73        
 41 Sagiraju, SriSamanyu      12 HAA-MR                 42.97      43.49        
 42 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR                 47.21      43.55        
 43 Lafler, David W           11 SSC-MR                 50.21      48.17        
 44 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR           51.23      48.20        
 45 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR           34.20      52.06        
 46 Lafler, Cole E            11 SSC-MR                 58.70    1:02.70        
 -- Sparhuber, Jake H         12 SSC-MR                 40.29         DQ        
      Other
 -- Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    51.21         DQ        
      Multiple strokes
 -- Huta, Tommy A             11 HAA-MR                 41.80         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 35.57      34.97        
  2 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           36.27      35.95        
  3 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR    37.22      36.58        
  4 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                37.59      37.46        
  5 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           38.00      37.66        
  6 Monahan, James J          12 TVSC-MR                38.56      38.11        
B - Final
  7 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           38.78      37.86        
  8 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR          38.81      38.27        
  9 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           39.88      38.44        
 10 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR           38.60      38.46        
 11 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           39.16      40.08        
 -- Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 40.07         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 33.92      35.57 q      
  2 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           37.32      36.27 q      
  3 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR    40.50      37.22 q      
  4 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                38.27      37.59 q      
  5 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           37.28      38.00 q      
  6 Monahan, James J          12 TVSC-MR                39.70      38.56 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR           38.59      38.60 q      
  8 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           39.21      38.78 q      
  9 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR          40.44      38.81 q      
 10 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           40.44      39.16 q      
 11 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           38.86      39.88 q      
 12 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 39.63      40.07 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           40.61      40.51        
 14 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           41.60      40.63        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Weiss, Jeremy M           12 Unattached-MR          49.41      40.72        
 16 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                39.57      40.76        
 17 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    43.29      41.79        
 18 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 42.34      41.83        
 19 Morelli, Jack H           12 HAA-MR                 41.99      41.86        
 20 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    42.51      42.31        
 21 Bruder, Peter J           12 HAA-MR                 42.58      42.47        
 22 Wong, Tyler J             11 Express Swimming-MR    44.11      42.76        
 23 Jacuch, Christopher A     11 Tmsuffolk-MR           44.26      43.17        
 23 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR    42.31      43.17        
 25 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 43.85      43.18        
 26 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR    42.79      43.67        
 27 Sparhuber, Jake H         12 SSC-MR                 44.06      43.70        
 28 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 43.56      43.80        
 29 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 44.54      43.84        
 30 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                44.54      44.36        
 31 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR                45.03      44.40        
 32 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    44.79      44.69        
 33 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    50.27      44.84        
 34 WU, Matthew               11 Express Swimming-MR    47.46      45.28        
 35 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                45.61      45.34        
 36 Steinberg, Matthew L      11 Tmsuffolk-MR           47.87      45.75        
 37 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR           45.67      46.60        
 38 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR           47.08      46.86        
 39 Huta, Tommy A             11 HAA-MR                 46.54      47.06        
 40 Kieran, Liam M            12 Unattached-MR          50.07      47.30        
 41 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR           48.38      47.83        
 42 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR                 48.85      49.00        
 43 Smith, Dylan J            11 HAA-MR                 48.77      49.61        
 44 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR                 51.71      49.93        
 45 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR           51.94      50.32        
 46 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR           48.85      50.37        
 47 DeLumen, Logan J          11 SSC-MR               1:03.85      52.46        
 48 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           53.90      53.96        
 49 Blatt, Jonathan D         11 SSC-MR               1:11.49      54.21        
 50 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:03.01      54.87        
 51 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 56.72      55.45        
 52 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR           54.31      59.01        
 53 Massaro, Marco D          11 Express Swimming-MR    54.59    1:00.40        
 -- Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    53.13         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    52.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Lafler, David W           11 SSC-MR                 59.67         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 29.10      29.10        
  2 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                31.58      31.10        
  3 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           32.20      31.39        
  4 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    31.79      31.42        
  5 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           32.27      31.94        
  6 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           32.59      32.66        
B - Final
  7 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           32.60      32.25        
  8 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 33.24      32.97        
  9 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR           34.19      33.10        
 10 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                33.56      33.37        
 11 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    34.19      33.62        
 12 Monahan, James J          12 TVSC-MR                33.92      34.07        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR                 29.55      29.10 q      
  2 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                33.00      31.58 q      
  3 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    31.99      31.79 q      
  4 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR           32.29      32.20 q      
  5 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR           31.36      32.27 q      
  6 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR           33.87      32.59 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR           32.92      32.60 q      
  8 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 36.16      33.24 q      
  9 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                34.01      33.56 q      
 10 Monahan, James J          12 TVSC-MR                33.31      33.92 q      
 11 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    33.44      34.19 q      
 11 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR           32.59      34.19 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 34.63      34.43        
 14 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR           38.65      34.49        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 34.16      34.64        
 16 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                35.85      34.67        
 17 Steinberg, Matthew L      11 Tmsuffolk-MR           37.32      35.10        
 18 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                38.48      35.36        
 19 Weiss, Jeremy M           12 Unattached-MR          40.25      35.85        
 20 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR           39.05      36.61        
 21 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR    39.38      36.69        
 22 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    38.05      36.79        
 23 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 39.22      36.89        
 24 Kieran, Liam M            12 Unattached-MR          38.54      37.13        
 25 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           38.37      37.19        
 26 Smith, Dylan J            11 HAA-MR                 39.15      37.61        
 27 Bruder, Peter J           12 HAA-MR                 38.26      37.81        
 28 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR    39.63      37.87        
 29 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR                37.96      38.13        
 30 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR    37.87      38.35        
 31 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 40.73      38.82        
 32 Wong, Tyler J             11 Express Swimming-MR    41.33      38.89        
 33 Jacuch, Christopher A     11 Tmsuffolk-MR           39.00      39.00        
 34 Sparhuber, Jake H         12 SSC-MR                 37.57      39.27        
 35 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    40.79      39.37        
 36 Morelli, Jack H           12 HAA-MR                 42.13      39.58        
 37 Huta, Tommy A             11 HAA-MR                 42.73      40.76        
 38 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR           45.31      42.00        
 39 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           44.84      42.91        
 40 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR                 52.73      44.52        
 41 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR                 42.35      45.50        
 42 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR           55.90      46.60        
 43 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR           44.37      46.88        
 44 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 49.10      48.75        
 45 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR              NT      54.10        
 46 Lafler, David W           11 SSC-MR                 56.54      56.24        
 47 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR           50.95      57.02        
 48 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:16.17    1:05.38        
 -- Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           39.02         DQ        
      Scissors kick
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    48.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- DeLumen, Logan J          11 SSC-MR                 58.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR           34.14         DQ        
      Alternating Kick
 -- Massaro, Marco D          11 Express Swimming-MR    54.61         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR               1:08.43    1:08.22        
                  30.02     1:08.22 (38.20)                                        
  2 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR         1:13.05    1:11.48        
                  31.97     1:11.48 (39.51)                                        
  3 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:12.67    1:11.79        
                  33.99     1:11.79 (37.80)                                        
  4 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:13.26    1:12.37        
                  33.76     1:12.37 (38.61)                                        
  5 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:11.17    1:12.83        
                  33.04     1:12.83 (39.79)                                        
  6 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR         1:13.62    1:13.97        
                  34.72     1:13.97 (39.25)                                        
B - Final
  7 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:14.04    1:13.34        
                  34.94     1:13.34 (38.40)                                        
  8 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR         1:14.07    1:14.03        
                  35.20     1:14.03 (38.83)                                        
  9 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:14.66    1:14.35        
                  35.29     1:14.35 (39.06)                                        
 10 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:16.54    1:17.58        
                  35.19     1:17.58 (42.39)                                        
 11 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:16.31    1:18.17        
                  35.47     1:18.17 (42.70)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR               1:08.35    1:08.43 q      
                  30.56     1:08.43 (37.87)                                        
  2 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:13.06    1:11.17 q      
                  33.25     1:11.17 (37.92)                                        
  3 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:12.82    1:12.67 q      
                  34.06     1:12.67 (38.61)                                        
  4 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR         1:12.94    1:13.05 q      
                  33.70     1:13.05 (39.35)                                        
  5 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:14.45    1:13.26 q      
                  34.48     1:13.26 (38.78)                                        
  6 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR         1:19.17    1:13.62 q      
                  35.71     1:13.62 (37.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:13.33    1:14.04 q      
                  35.37     1:14.04 (38.67)                                        
  8 Jacuch, Adam              11 Tmsuffolk-MR         1:14.45    1:14.07 q      
                  35.55     1:14.07 (38.52)                                        
  9 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:14.72    1:14.66 q      
                  36.47     1:14.66 (38.19)                                        
 10 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:20.18    1:16.31 q      
                  34.93     1:16.31 (41.38)                                        
 11 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:16.62    1:16.54 q      
                  36.23     1:16.54 (40.31)                                        
 12 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:18.27    1:16.56 q      
                  36.79     1:16.56 (39.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:17.05    1:16.68        
                  38.21     1:16.68 (38.47)                                        
 14 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:22.26    1:17.62        
                  37.29     1:17.62 (40.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Morelli, Jack H           12 HAA-MR               1:22.12    1:18.79        
                  37.62     1:18.79 (41.17)                                        
 16 Paton, Gavin C            11 SSC-MR               1:22.07    1:19.32        
                  36.54     1:19.32 (42.78)                                        
 17 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:28.63    1:19.42        
                  35.29     1:19.42 (44.13)                                        
 18 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:19.89    1:19.79        
                  38.46     1:19.79 (41.33)                                        
 19 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  1:21.28    1:20.24        
                  37.33     1:20.24 (42.91)                                        
 20 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR         1:18.33    1:20.30        
                  37.55     1:20.30 (42.75)                                        
 21 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR               1:24.24    1:21.21        
                1:21.24         1:21.21 ( )                                        
 22 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:23.54    1:21.41        
                  38.47     1:21.41 (42.94)                                        
 23 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR        1:23.03    1:22.09        
                  39.52     1:22.09 (42.57)                                        
 24 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:25.72    1:22.23        
                  38.25     1:22.23 (43.98)                                        
 25 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:21.73    1:22.71        
                  39.27     1:22.71 (43.44)                                        
 26 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR         1:21.90    1:22.90        
                  38.27     1:22.90 (44.63)                                        
 27 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR         1:21.56    1:23.13        
                  36.83     1:23.13 (46.30)                                        
 28 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:26.56    1:23.88        
                  38.80     1:23.88 (45.08)                                        
 29 Wong, Tyler J             11 Express Swimming-MR  1:31.44    1:24.30        
                  40.28     1:24.30 (44.02)                                        
 30 Sparhuber, Jake H         12 SSC-MR               1:24.93    1:24.36        
                  41.67     1:24.36 (42.69)                                        
 31 Kieran, Liam M            12 Unattached-MR        1:38.90    1:25.53        
                  40.76     1:25.53 (44.77)                                        
 32 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR         1:31.65    1:30.86        
                  43.93     1:30.86 (46.93)                                        
 33 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR               1:43.01    1:32.01        
                  44.82     1:32.01 (47.19)                                        
 34 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:28.32    1:33.29        
                  44.25     1:33.29 (49.04)                                        
 35 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR         1:35.95    1:34.38        
                  44.94     1:34.38 (49.44)                                        
 36 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:31.49    1:34.49        
                  45.06     1:34.49 (49.43)                                        
 37 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:51.90    1:39.48        
 38 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:34.97    1:41.23        
                  45.42     1:41.23 (55.81)                                        
 39 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR         2:03.90    1:41.92        
 40 Sagiraju, SriSamanyu      12 HAA-MR               1:45.59    1:43.24        
                  48.60     1:43.24 (54.64)                                        
 41 Lafler, David W           11 SSC-MR               1:54.09    1:47.66        
                  53.77     1:47.66 (53.89)                                        
 42 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR       NT    1:54.20        
                  59.91     1:54.20 (54.29)                                        
 43 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR         1:44.95    1:55.43        
 44 Lafler, Cole E            11 SSC-MR               2:13.72    2:03.29        
                1:03.54     2:03.29 (59.75)                                        
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR  2:05.00         DQ        
                  47.23          DQ (51.04)                                        
 -- Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:35.91         DQ        
      No touch - breast
 -- Jacuch, Christopher A     11 Tmsuffolk-MR         1:24.24         DQ        
      One hand touch - breast
                  38.02          DQ (43.97)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:50.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perecinsky, Martin        12 Tmsuffolk-MR         1:08.12    1:06.45        
                  32.58     1:06.45 (33.87)                                        
  2 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:11.12    1:10.57        
                  34.41     1:10.57 (36.16)                                        
  3 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:16.92    1:13.81        
                  35.58     1:13.81 (38.23)                                        
  4 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:17.87    1:14.76        
                  36.71     1:14.76 (38.05)                                        
  5 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:12.88    1:15.21        
  6 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:16.77    1:15.29        
                  36.69     1:15.29 (38.60)                                        
  7 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:14.62    1:15.81        
                  37.08     1:15.81 (38.73)                                        
  8 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:18.94    1:16.49        
                  35.86     1:16.49 (40.63)                                        
  9 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:17.55    1:18.05        
                  36.78     1:18.05 (41.27)                                        
 10 Steinberg, Matthew L      11 Tmsuffolk-MR         1:22.89    1:18.22        
                  38.39     1:18.22 (39.83)                                        
 11 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:22.01    1:19.46        
                  39.41     1:19.46 (40.05)                                        
 12 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:22.55    1:20.63        
                  38.70     1:20.63 (41.93)                                        
 13 Wong, Tyler P             11 Tmsuffolk-MR         1:23.74    1:20.82        
                  41.03     1:20.82 (39.79)                                        
 14 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:25.57    1:21.62        
                  40.55     1:21.62 (41.07)                                        
 15 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  1:22.42    1:23.66        
                  41.58     1:23.66 (42.08)                                        
 16 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:28.83    1:24.38        
                  41.70     1:24.38 (42.68)                                        
 17 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:27.31    1:24.95        
                  41.42     1:24.95 (43.53)                                        
 18 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:26.25    1:25.03        
                  41.34     1:25.03 (43.69)                                        
 19 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR               1:27.11    1:25.88        
                  41.76     1:25.88 (44.12)                                        
 20 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:25.02    1:26.18        
                  42.69     1:26.18 (43.49)                                        
 21 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:30.48    1:26.73        
                  42.54     1:26.73 (44.19)                                        
 22 Bruder, Peter J           12 HAA-MR               1:27.67    1:27.19        
                  42.35     1:27.19 (44.84)                                        
 23 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:30.73    1:28.56        
                  43.96     1:28.56 (44.60)                                        
 24 Smith, Dylan J            11 HAA-MR               1:33.92    1:29.00        
                  43.30     1:29.00 (45.70)                                        
 25 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR        1:26.79    1:29.75        
                  46.88     1:29.75 (42.87)                                        
 26 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:36.09    1:30.45        
                  44.53     1:30.45 (45.92)                                        
 27 Legrady, Max R            10 TVSC-MR              1:32.28    1:30.65        
                  43.35     1:30.65 (47.30)                                        
 28 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               1:35.98    1:31.17        
 29 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               1:34.54    1:35.47        
                  46.11     1:35.47 (49.36)                                        
 30 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:48.10    1:35.80        
                  44.57     1:35.80 (51.23)                                        
 31 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:34.56    1:35.81        
                  46.50     1:35.81 (49.31)                                        
 32 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:38.05    1:36.17        
                  47.35     1:36.17 (48.82)                                        
 33 Sagiraju, SriSamanyu      12 HAA-MR               1:46.33    1:37.55        
                  46.87     1:37.55 (50.68)                                        
 34 DeLumen, Logan J          11 SSC-MR               1:48.00    1:43.11        
                  48.78     1:43.11 (54.33)                                        
 35 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               1:47.65    1:43.89        
 36 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR               2:00.00    1:45.28        
                  51.54     1:45.28 (53.74)                                        
 37 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:36.80    1:46.17        
                  50.92     1:46.17 (55.25)                                        
 38 Sweeney, Chris            10 HAA-MR               1:46.29    1:46.27        
                  50.14     1:46.27 (56.13)                                        
 39 Makkar, Aayush D           9 Tmsuffolk-MR         1:49.95    1:47.97        
 40 Martinez, Michael R       10 HAA-MR               1:49.98    1:50.02        
 41 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         1:45.45    1:51.09        
 42 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               1:47.02    1:53.33        
 -- Prabhu, Arav M            12 HAA-MR               1:46.40         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:50.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  46.41          DQ (49.84)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:21.10    1:18.72        
                  38.28     1:18.72 (40.44)                                        
  2 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:21.60    1:22.06        
                  40.12     1:22.06 (41.94)                                        
  3 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR         1:27.90    1:22.62        
                  39.26     1:22.62 (43.36)                                        
  4 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:23.42    1:22.82        
                  39.14     1:22.82 (43.68)                                        
  5 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:22.33    1:23.67        
                  39.83     1:23.67 (43.84)                                        
  6 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:30.80    1:27.55        
  7 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:28.47    1:28.06        
                  42.95     1:28.06 (45.11)                                        
  8 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:33.22    1:29.11        
                  42.18     1:29.11 (46.93)                                        
  9 Hussein, Amir W           12 Unattached-MR        1:26.19    1:30.76        
                  43.13     1:30.76 (47.63)                                        
 10 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:33.70    1:32.35        
                  44.99     1:32.35 (47.36)                                        
 11 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  1:35.01    1:32.82        
                  45.39     1:32.82 (47.43)                                        
 12 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:36.86    1:33.18        
                  45.08     1:33.18 (48.10)                                        
 13 Bruder, Peter J           12 HAA-MR               1:31.92    1:34.75        
                  44.41     1:34.75 (50.34)                                        
 14 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:35.71    1:35.10        
                  46.50     1:35.10 (48.60)                                        
 15 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:44.53    1:35.22        
                  45.50     1:35.22 (49.72)                                        
 16 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR         1:39.55    1:36.32        
                  47.02     1:36.32 (49.30)                                        
 17 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:40.12    1:37.09        
 18 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:41.88    1:37.17        
                  47.20     1:37.17 (49.97)                                        
 19 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:44.45    1:39.66        
                  48.62     1:39.66 (51.04)                                        
 20 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:41.27    1:40.59        
                  48.75     1:40.59 (51.84)                                        
 21 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:39.42    1:41.16        
                  47.87     1:41.16 (53.29)                                        
 22 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:43.96    1:41.28        
                  47.69     1:41.28 (53.59)                                        
 23 Ji, Edwin X               11 Tmsuffolk-MR         1:43.93    1:42.02        
                  49.05     1:42.02 (52.97)                                        
 24 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:38.34    1:42.56        
                  48.26     1:42.56 (54.30)                                        
 25 Sagiraju, SriSamanyu      12 HAA-MR               1:50.66    1:43.38        
                  49.88     1:43.38 (53.50)                                        
 26 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:45.03    1:46.26        
                  48.77     1:46.26 (57.49)                                        
 27 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR               1:44.50    1:47.28        
 28 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:47.25    1:47.44        
                  50.57     1:47.44 (56.87)                                        
 29 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR         1:47.34    1:47.67        
                  51.74     1:47.67 (55.93)                                        
 30 Smith, Dylan J            11 HAA-MR               1:44.56    1:47.83        
                  50.43     1:47.83 (57.40)                                        
 31 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR               1:50.37    1:48.47        
                  52.42     1:48.47 (56.05)                                        
 32 Kim, Aiden                11 Tmsuffolk-MR         1:50.34    1:48.82        
 33 Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:50.52    1:49.59        
                  52.19     1:49.59 (57.40)                                        
 34 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:53.28    1:49.70        
                  53.20     1:49.70 (56.50)                                        
 35 Legrady, Max R            10 TVSC-MR              1:47.03    1:50.10        
                  52.29     1:50.10 (57.81)                                        
 36 DeLumen, Logan J          11 SSC-MR               1:58.00    1:55.00        
                  53.78   1:55.00 (1:01.22)                                        
 37 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR               2:02.11    1:56.83        
                  57.20     1:56.83 (59.63)                                        
 38 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               2:14.77    2:00.81        
 39 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               2:00.76    2:03.80        
                  58.77   2:03.80 (1:05.03)                                        
 40 Sweeney, Chris            10 HAA-MR               1:58.60    2:05.35        
                  16.01   2:05.35 (1:49.34)                                        
 41 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               2:16.37    2:08.04        
                1:00.04   2:08.04 (1:08.00)                                        
 -- Martinez, Michael R       10 HAA-MR               1:54.06         DQ        
      Two strokes under water
                  54.57        DQ (1:01.32)                                        
 -- Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:32.90         DQ        
      False start
                  43.35          DQ (45.76)                                        
 -- Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               2:00.00         DQ        
      Double pull / kicks
                  48.88          DQ (53.46)                                        
 
Boys 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR                 10.00      10.68        
  2 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 11.00      10.92        
  3 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 11.00      10.94        
  4 Stoski, Michael J         17 HAA-MR                 12.00      11.14        
  5 Honan, Quin J             14 SSC-MR                 11.00      11.52        
  6 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 11.50      11.54        
  7 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 18.45      11.58        
  8 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                23.71      11.76        
  8 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 12.00      11.76        
  8 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR                 15.23      11.76        
 11 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR          12.50      11.88        
 12 Schroeder, Michael        15 HAA-MR                 21.90      12.21        
 13 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                 17.90      12.58        
 14 Lee, Jonathan             13 HAA-MR                 13.00      12.85        
 15 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR                 13.00      13.08        
 16 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR                 13.00      13.10        
 17 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR                 13.00      13.11        
 18 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 19.78      13.24        
 19 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                16.49      13.38        
 20 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR                 13.00      13.45        
 21 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 14.90      13.81        
 22 Byrne, Scott P            13 HAA-MR                 15.88      14.24        
 23 Bruder, Peter J           12 HAA-MR                 15.00      14.84        
 24 Sweeney, Chris            10 HAA-MR                 19.02      15.09        
 25 Smith, Dylan J            11 HAA-MR                 16.00      15.30        
 26 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR                 27.69      15.34        
 27 Huta, Tommy A             11 HAA-MR                 15.61      15.54        
 28 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 17.01      16.14        
 29 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR                 20.00      16.30        
 30 Hutzler, Noah             10 HAA-MR                 16.00      16.78        
 31 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 17.19      16.81        
 32 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 21.83      17.16        
 33 Sagiraju, SriSamanyu      12 HAA-MR                 27.52      17.36        
 34 Lucca, Thomas             10 HAA-MR                 17.00      17.41        
 35 Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 20.34      17.92        
 36 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 23.55      18.53        
 37 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 21.51      18.56        
 38 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 19.63      18.82        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           17 HAA-MR                 23.44      22.55        
  2 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 23.19      22.60        
  3 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR                 22.99      22.64        
  4 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           23.69      23.52        
  5 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 24.37      23.54        
  6 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 24.53      24.61        
B - Final
  7 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    25.05      24.38        
  8 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 25.08      24.77        
  9 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                25.27      24.98        
 10 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR           25.12      25.10        
 11 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR                25.15      25.15        
 12 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR           25.33      25.16        
C - Final
 13 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR           25.47      25.43        
 14 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR          25.72      25.54        
 15 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR           26.62      26.21        
 16 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR    26.27      26.22        
 17 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR    25.85      26.55        
 18 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR           26.20      26.59        
D - Final
 19 Albert, Adam              14 TVSC-MR                27.00      26.49        
 20 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR           27.54      27.07        
 21 Martin, Gabe C            13 SSC-MR                 27.64      27.31        
 22 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR    27.53      27.34        
 23 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 27.66      27.99        
 24 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR           28.12      28.85        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR                 22.11      22.99 q      
  2 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 22.75      23.19 q      
  3 Burr, Trenton H           17 HAA-MR                 22.60      23.44 q      
  4 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           24.55      23.69 q      
  5 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 23.83      24.37 q      
  6 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 24.67      24.53 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Honan, Quin J             14 SSC-MR                 24.29      24.70 q      
  8 Wang, Eric                15 TVSC-MR                25.14      24.91 q      
  9 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    24.22      25.05 q      
 10 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 24.32      25.08 q      
 11 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR           25.15      25.12 q      
 12 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR                25.64      25.15 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                25.38      25.27 q      
 14 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR           24.69      25.33 q      
 15 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR           24.88      25.47 q      
 16 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR          25.24      25.72 q      
 17 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR    28.00      25.85 q      
 18 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR           25.50      26.20 q      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR    25.38      26.27 q      
 20 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR    25.89      26.52 q      
 21 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR           26.07      26.62 q      
 22 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                 26.82      26.70 q      
 23 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR    27.62      26.73 q      
 24 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR                26.21      26.78 q      
-------------------------------------------------------------------------
 25 Muller, Shane G           16 TVSC-MR                26.73      26.91        
 26 Albert, Adam              14 TVSC-MR                27.01      27.00        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Muller, Sean W            14 TVSC-MR                27.89      27.04        
 28 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR    27.09      27.53        
 29 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR           28.01      27.54        
 30 Martin, Gabe C            13 SSC-MR                 28.08      27.64        
 31 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR    25.79      27.66        
 31 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 27.95      27.66        
 33 Napolitano, Sean          15 HAA-MR                 28.25      27.70        
 34 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR                 27.44      27.72        
 35 Fitzgerald, JJ L          15 SSC-MR                 29.45      27.83        
 36 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR    27.18      27.95        
 37 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR           27.11      28.12        
 38 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR    27.18      28.23        
 39 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR                28.30      28.24        
 40 Miele, Thomas L           13 TVSC-MR                28.28      28.38        
 41 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR                 29.57      28.51        
 42 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR                 28.85      28.66        
 43 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR    27.63      28.70        
 44 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR    29.83      29.15        
 45 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 29.02      29.28        
 46 Young, Aaron M            13 SSC-MR                 28.04      29.35        
 47 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR    29.71      29.49        
 48 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR    29.60      29.93        
 49 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    29.50      30.07        
 50 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR    30.81      30.09        
 51 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR                 29.57      30.70        
 52 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR                 30.79      31.47        
 53 Kim, David D              14 Express Swimming-MR    32.10      32.05        
 54 Lanka, Pranav             14 HAA-MR                 36.16      32.16        
 55 Chan, Nicholas            13 Express Swimming-MR    34.14      32.18        
 56 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR                33.72      33.47        
 57 Byrne, Scott P            13 HAA-MR                 33.01      33.62        
 58 Kennedy, Michael          12 SSC-MR                 37.01      33.68        
 59 Napolitano, Nick          13 HAA-MR                 33.41      33.97        
 60 Spiezio, Anthony M        13 SSC-MR                 33.86      34.42        
 61 Napolitano, Joe           13 HAA-MR                 34.89      34.77        
 62 Katla, Preethamsh         14 HAA-MR                 34.78      35.92        
 63 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR           29.76      36.68        
 64 Angilly, Frankie A        13 SSC-MR                 36.42      37.04        
 65 Garrity, Jack J           13 HAA-MR                 40.23      42.05        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 51.40      50.14        
                  23.31       50.14 (26.83)                                        
  2 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 51.41      51.38        
                  23.61       51.38 (27.77)                                        
  3 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR           52.05      51.61        
                  25.01       51.61 (26.60)                                        
  4 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 53.51      52.32        
                  25.09       52.32 (27.23)                                        
  5 Stoski, Michael J         17 HAA-MR                 53.34      53.79        
                  25.61       53.79 (28.18)                                        
  6 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR           53.13      54.00        
                  25.64       54.00 (28.36)                                        
B - Final
  7 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           53.51      51.50        
                  24.56       51.50 (26.94)                                        
  8 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 54.75      53.96        
                  26.29       53.96 (27.67)                                        
  9 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR                54.66      54.10        
                  25.81       54.10 (28.29)                                        
 10 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                54.91      54.33        
                  26.11       54.33 (28.22)                                        
 11 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR           54.38      55.15        
                  26.02       55.15 (29.13)                                        
 -- Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR           55.01         DQ        
      False start
                  26.96          DQ (30.59)                                        
C - Final
 13 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR           55.69      54.32        
                  26.18       54.32 (28.14)                                        
 14 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR          56.32      55.72        
                  26.51       55.72 (29.21)                                        
 15 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR           55.97      55.83        
                  26.84       55.83 (28.99)                                        
 16 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR           56.84      56.25        
                  27.11       56.25 (29.14)                                        
 17 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR                 56.73      56.74        
                  27.40       56.74 (29.34)                                        
 18 Schroeder, Michael        15 HAA-MR                 56.02      56.89        
                  27.45       56.89 (29.44)                                        
D - Final
 19 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR    57.10      56.81        
                  27.45       56.81 (29.36)                                        
 20 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR           57.67      57.31        
                  27.45       57.31 (29.86)                                        
 21 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                 59.79      58.73        
                  27.96       58.73 (30.77)                                        
 22 Albert, Adam              14 TVSC-MR                59.25      59.23        
                  28.41       59.23 (30.82)                                        
 23 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR    59.11      59.27        
                  27.97       59.27 (31.30)                                        
 24 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:00.35      59.77        
                  28.88       59.77 (30.89)                                        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR                 48.45      49.75 q      
                  23.80       49.75 (25.95)                                        
  2 Hunt, Andrew              17 HAA-MR                 49.73      50.08 q      
                  24.33       50.08 (25.75)                                        
  3 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 50.42      51.40 q      
                  24.09       51.40 (27.31)                                        
  4 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 50.05      51.41 q      
                  24.12       51.41 (27.29)                                        
  5 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR           52.26      52.05 q      
                  25.55       52.05 (26.50)                                        
  6 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR           52.33      53.13 q      
                  25.69       53.13 (27.44)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Stoski, Michael J         17 HAA-MR                 51.88      53.34 q      
                  25.60       53.34 (27.74)                                        
  8 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 52.23      53.51 q      
                  26.03       53.51 (27.48)                                        
  9 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           52.98     J53.51 q      
                  25.37       53.51 (28.14)                                        
 10 Wang, Eric                15 TVSC-MR                54.47      53.76 q      
                  25.18       53.76 (28.58)                                        
 11 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    51.99      54.04 q      
                  25.76       54.04 (28.28)                                        
 12 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR           54.38      54.38 q      
                  25.70       54.38 (28.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR                56.17      54.66 q      
                  26.32       54.66 (28.34)                                        
 14 Holler, John T            13 HAA-MR                 55.18      54.69 q      
                  26.31       54.69 (28.38)                                        
 15 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 53.60      54.75 q      
                  26.40       54.75 (28.35)                                        
 16 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                55.41      54.91 q      
                  26.54       54.91 (28.37)                                        
 17 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR           54.17      55.01 q      
                  26.38       55.01 (28.63)                                        
 18 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 53.79      55.64 q      
                  26.62       55.64 (29.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR           54.67      55.69 q      
                  26.98       55.69 (28.71)                                        
 20 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR           55.10      55.97 q      
                  27.08       55.97 (28.89)                                        
 21 Schroeder, Michael        15 HAA-MR                 57.11      56.02 q      
                  27.21       56.02 (28.81)                                        
 22 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR          54.95      56.32 q      
                  26.64       56.32 (29.68)                                        
 23 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR                 56.54      56.73 q      
                  27.10       56.73 (29.63)                                        
 24 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR           57.45      56.84 q      
                  27.34       56.84 (29.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR           55.67      56.92        
                  27.96       56.92 (28.96)                                        
 26 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR    57.04      57.10        
                  27.60       57.10 (29.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR                53.28      57.58        
                  27.51       57.58 (30.07)                                        
 28 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR           58.96      57.67        
                  28.04       57.67 (29.63)                                        
 29 Muller, Shane G           16 TVSC-MR                58.48      57.86        
                  27.29       57.86 (30.57)                                        
 30 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              1:00.09      58.32        
                  28.18       58.32 (30.14)                                        
 31 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:01.48      58.67        
                  28.42       58.67 (30.25)                                        
 32 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR  1:00.22      59.11        
                  27.33       59.11 (31.78)                                        
 33 Albert, Adam              14 TVSC-MR                58.77      59.25        
                  28.57       59.25 (30.68)                                        
 34 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR                 59.11      59.33        
                  28.59       59.33 (30.74)                                        
 35 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR    59.00      59.40        
                  28.03       59.40 (31.37)                                        
 36 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR    55.32      59.75        
                  28.32       59.75 (31.43)                                        
 37 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                 59.21      59.79        
                  28.27       59.79 (31.52)                                        
 38 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:01.35    1:00.35        
                  28.91     1:00.35 (31.44)                                        
 39 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:00.56    1:00.57        
                  28.82     1:00.57 (31.75)                                        
 40 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:03.61    1:00.63        
                  28.91     1:00.63 (31.72)                                        
 41 Napolitano, Sean          15 HAA-MR               1:02.89    1:00.72        
                  28.89     1:00.72 (31.83)                                        
 42 Viollis, Michael          14 SSC-MR                 59.36    1:01.07        
                  29.67     1:01.07 (31.40)                                        
 43 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:00.25    1:01.43        
                  29.73     1:01.43 (31.70)                                        
 44 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR    59.83    1:02.41        
                  30.08     1:02.41 (32.33)                                        
 45 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               1:01.38    1:02.86        
                  30.15     1:02.86 (32.71)                                        
 46 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               1:02.08    1:02.88        
                  30.30     1:02.88 (32.58)                                        
 47 Fitzgerald, JJ L          15 SSC-MR               1:05.70    1:03.26        
 48 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR    59.81    1:03.64        
                  29.51     1:03.64 (34.13)                                        
 49 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR               1:04.25    1:03.91        
                  30.97     1:03.91 (32.94)                                        
 50 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:03.78    1:04.17        
                  30.98     1:04.17 (33.19)                                        
 51 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:06.23    1:04.44        
                  30.33     1:04.44 (34.11)                                        
 52 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:06.28    1:04.86        
                  30.66     1:04.86 (34.20)                                        
 54 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:04.14    1:05.09        
                  31.46     1:05.09 (33.63)                                        
 55 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:01.95    1:05.70        
                  31.19     1:05.70 (34.51)                                        
 56 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               1:06.63    1:07.16        
                  32.12     1:07.16 (35.04)                                        
 57 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:11.38    1:07.72        
                  32.80     1:07.72 (34.92)                                        
 58 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               1:09.98    1:10.00        
                  33.51     1:10.00 (36.49)                                        
 59 Sciurca, Nicholas         15 HAA-MR               1:09.65    1:10.13        
                  32.50     1:10.13 (37.63)                                        
 60 Staiano, Marc C           13 TVSC-MR              1:13.16    1:11.79        
                  34.86     1:11.79 (36.93)                                        
 61 Bencivenga, Jack R        14 HAA-MR               1:15.81    1:13.63        
                  34.04     1:13.63 (39.59)                                        
 62 Katla, Preethamsh         14 HAA-MR               1:20.70    1:13.66        
                  34.01     1:13.66 (39.65)                                        
 63 Lanka, Pranav             14 HAA-MR               1:22.12    1:14.52        
                  34.09     1:14.52 (40.43)                                        
 64 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               1:27.98    1:15.51        
                  36.53     1:15.51 (38.98)                                        
 65 Napolitano, Nick          13 HAA-MR               1:18.09    1:15.60        
                  35.52     1:15.60 (40.08)                                        
 66 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:16.28    1:17.77        
                  37.91     1:17.77 (39.86)                                        
 67 Sagiraju, Sahi V          14 HAA-MR               1:28.92    1:18.79        
                  36.01     1:18.79 (42.78)                                        
 68 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:19.68    1:20.38        
                  38.24     1:20.38 (42.14)                                        
 69 Napolitano, Joe           13 HAA-MR               1:16.54    1:22.39        
                  38.90     1:22.39 (43.49)                                        
 53 Chiu, Andrew J            14 SSC-MR               1:07.35         DQ        
      False start
                  30.60          DQ (34.35)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Modrov, Drew A            29 Unattached-MR        1:41.89    1:38.56        
                  22.45       47.32 (24.87)     1:13.66 (26.34)     1:38.56 (24.90)
  2 Burr, Trenton H           17 HAA-MR               1:51.93    1:47.41        
                  24.19       51.22 (27.03)     1:19.49 (28.27)     1:47.41 (27.92)
  3 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:53.42    1:52.38        
                  26.18       54.90 (28.72)     1:23.80 (28.90)     1:52.38 (28.58)
  4 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         1:53.49    1:53.02        
                  26.27       54.99 (28.72)     1:24.39 (29.40)     1:53.02 (28.63)
  5 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               1:54.99    1:54.50        
                  25.96       55.03 (29.07)     1:24.94 (29.91)     1:54.50 (29.56)
  6 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         1:55.32    1:54.82        
                  26.82       55.44 (28.62)     1:25.10 (29.66)     1:54.82 (29.72)
B - Final
  7 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR         1:56.02    1:54.18        
                  25.44       53.90 (28.46)     1:23.61 (29.71)     1:54.18 (30.57)
  8 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:59.03    1:54.81        
                  27.10       56.45 (29.35)     1:26.14 (29.69)     1:54.81 (28.67)
  9 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              1:58.64    1:55.90        
                  26.63       56.47 (29.84)     1:26.70 (30.23)     1:55.90 (29.20)
 10 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:58.20    1:56.91        
                  27.45       57.40 (29.95)     1:27.12 (29.72)     1:56.91 (29.79)
 11 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         1:59.65    2:03.14        
                  28.51       58.86 (30.35)     1:31.26 (32.40)     2:03.14 (31.88)
C - Final
 13 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:03.90    1:54.20        
                  26.34       54.89 (28.55)     1:24.65 (29.76)     1:54.20 (29.55)
 14 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         2:00.71    1:57.08        
                  26.54       56.76 (30.22)     1:27.55 (30.79)     1:57.08 (29.53)
 15 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               2:02.00    1:58.32        
                  26.01       55.90 (29.89)     1:28.45 (32.55)     1:58.32 (29.87)
 16 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         2:00.20    1:59.79        
                  26.35       56.22 (29.87)     1:28.07 (31.85)     1:59.79 (31.72)
 17 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         2:00.09    2:00.59        
                  26.57       57.28 (30.71)     1:29.75 (32.47)     2:00.59 (30.84)
D - Final
 19 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              2:06.54    2:04.43        
                  28.08     1:00.09 (32.01)     1:32.96 (32.87)     2:04.43 (31.47)
 20 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         2:04.69    2:04.75        
                  28.66     1:00.56 (31.90)     1:33.46 (32.90)     2:04.75 (31.29)
 21 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               2:07.32    2:06.49        
                  28.46     1:01.18 (32.72)     1:34.51 (33.33)     2:06.49 (31.98)
 22 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:12.23    2:14.66        
                  30.25     1:04.48 (34.23)     1:39.79 (35.31)     2:14.66 (34.87)
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modrov, Drew A            29 Unattached-MR             NT    1:41.89 q      
                  23.76       49.21 (25.45)     1:15.71 (26.50)     1:41.89 (26.18)
  2 Burr, Trenton H           17 HAA-MR               1:44.10    1:51.93 q      
                  26.10       54.30 (28.20)     1:23.12 (28.82)     1:51.93 (28.81)
  3 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:49.72    1:53.42 q      
                  26.73       55.90 (29.17)     1:25.28 (29.38)     1:53.42 (28.14)
  4 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         1:54.19    1:53.49 q      
                  27.08       56.24 (29.16)     1:25.60 (29.36)     1:53.49 (27.89)
  5 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               1:52.57    1:54.99 q      
                  26.31       55.42 (29.11)     1:25.46 (30.04)     1:54.99 (29.53)
  6 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         1:54.53    1:55.32 q      
                  26.65       55.53 (28.88)     1:25.45 (29.92)     1:55.32 (29.87)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR         1:55.62    1:56.02 q      
                  26.34       55.87 (29.53)     1:26.06 (30.19)     1:56.02 (29.96)
  8 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR               1:48.85    1:57.77 q      
                  26.10       55.59 (29.49)     1:26.84 (31.25)     1:57.77 (30.93)
  9 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:56.45    1:58.20 q      
                  27.77       57.87 (30.10)     1:27.63 (29.76)     1:58.20 (30.57)
 10 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              1:59.39    1:58.64 q      
                  27.42       57.48 (30.06)     1:28.53 (31.05)     1:58.64 (30.11)
 11 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:53.87    1:59.03 q      
                  27.44       57.51 (30.07)     1:28.46 (30.95)     1:59.03 (30.57)
 12 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:55.60    1:59.33 q      
                  27.13       56.85 (29.72)     1:27.87 (31.02)     1:59.33 (31.46)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         2:01.12    1:59.65 q      
                  27.78       57.91 (30.13)     1:29.38 (31.47)     1:59.65 (30.27)
 14 Holler, John T            13 HAA-MR               1:58.14    1:59.75 q      
                  27.35       57.76 (30.41)     1:29.17 (31.41)     1:59.75 (30.58)
 15 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         2:00.96    2:00.09 q      
                  26.78       58.05 (31.27)     1:30.56 (32.51)     2:00.09 (29.53)
 16 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         2:01.84    2:00.20 q      
                  27.97       59.73 (31.76)     1:30.60 (30.87)     2:00.20 (29.60)
 17 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         2:00.32    2:00.71 q      
                  28.27       58.75 (30.48)     1:30.44 (31.69)     2:00.71 (30.27)
 18 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:53.78    2:02.00 q      
                  26.69       56.70 (30.01)     1:29.09 (32.39)     2:02.00 (32.91)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:52.58    2:03.90 q      
                  27.54       58.84 (31.30)     1:32.36 (33.52)     2:03.90 (31.54)
 20 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         2:06.36    2:04.69 q      
                  29.04     1:00.91 (31.87)     1:33.66 (32.75)     2:04.69 (31.03)
 21 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               2:04.20    2:05.15 q      
                  28.25     1:00.42 (32.17)     1:33.68 (33.26)     2:05.15 (31.47)
 22 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  2:03.72    2:05.27 q      
                  28.71     1:01.08 (32.37)     1:34.22 (33.14)     2:05.27 (31.05)
 23 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  2:00.86    2:05.74 q      
                  27.46       58.79 (31.33)     1:32.10 (33.31)     2:05.74 (33.64)
 24 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:04.83    2:05.90 q      
                  29.59     1:02.51 (32.92)     1:34.75 (32.24)     2:05.90 (31.15)
-------------------------------------------------------------------------
 25 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              2:07.04    2:06.54        
                  28.80     1:01.14 (32.34)     1:34.35 (33.21)     2:06.54 (32.19)
 26 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR              2:07.33    2:06.61        
                  29.05     1:01.14 (32.09)     1:34.26 (33.12)     2:06.61 (32.35)
-------------------------------------------------------------------------
 27 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               2:06.39    2:07.32        
                  28.87     1:01.28 (32.41)     1:34.70 (33.42)     2:07.32 (32.62)
 28 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        2:01.97    2:07.45        
                  27.89       59.59 (31.70)     1:33.76 (34.17)     2:07.45 (33.69)
 29 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              2:11.65    2:08.35        
                  29.51     1:01.80 (32.29)     1:35.47 (33.67)     2:08.35 (32.88)
 30 Reino, Vincent M          15 HAA-MR               2:09.85    2:09.49        
                  29.34     1:03.42 (34.08)     1:38.81 (35.39)     2:09.49 (30.68)
 31 Muller, Shane G           16 TVSC-MR              2:08.44    2:10.70        
                  28.42     1:01.87 (33.45)     1:36.88 (35.01)     2:10.70 (33.82)
 32 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR  2:10.35    2:10.83        
                  29.11     1:02.16 (33.05)     1:37.56 (35.40)     2:10.83 (33.27)
 33 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:13.68    2:11.17        
                  29.99     1:04.18 (34.19)     1:39.76 (35.58)     2:11.17 (31.41)
 34 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:10.67    2:12.23        
                  30.57     1:04.85 (34.28)     1:39.93 (35.08)     2:12.23 (32.30)
 35 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:10.38    2:12.62        
                  30.63     1:04.64 (34.01)     1:39.23 (34.59)     2:12.62 (33.39)
 36 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:10.77    2:12.90        
                  30.67     1:03.50 (32.83)     1:38.71 (35.21)     2:12.90 (34.19)
 37 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:13.92    2:14.05        
                  30.83     1:04.13 (33.30)     1:39.14 (35.01)     2:14.05 (34.91)
 38 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  2:12.67    2:16.23        
                  30.49     1:06.43 (35.94)     1:42.21 (35.78)     2:16.23 (34.02)
 39 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               2:05.94    2:16.42        
                  31.26     1:05.32 (34.06)     1:40.00 (34.68)     2:16.42 (36.42)
 40 Napolitano, Sean          15 HAA-MR               2:24.03    2:17.31        
                  31.50     1:07.30 (35.80)     1:42.87 (35.57)     2:17.31 (34.44)
 40 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:17.34    2:17.31        
                  31.50     1:07.30 (35.80)     1:42.87 (35.57)     2:17.31 (34.44)
 42 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               2:17.05    2:17.80        
                  30.66     1:05.47 (34.81)     1:42.32 (36.85)     2:17.80 (35.48)
 43 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               2:16.61    2:18.06        
                  31.17     1:06.44 (35.27)     1:43.30 (36.86)     2:18.06 (34.76)
 44 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  2:19.72    2:22.15        
                  32.64     1:09.23 (36.59)     1:46.74 (37.51)     2:22.15 (35.41)
 44 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               2:25.00    2:22.15        
                  32.64     1:09.23 (36.59)     1:46.74 (37.51)     2:22.15 (35.41)
 46 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:18.64    2:22.32        
                  32.14     1:08.37 (36.23)     1:45.94 (37.57)     2:22.32 (36.38)
 46 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               2:24.97    2:22.32        
                  32.14     1:08.37 (36.23)     1:45.94 (37.57)     2:22.32 (36.38)
 48 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:10.49    2:22.96        
                  29.96     1:05.51 (35.55)     1:45.46 (39.95)     2:22.96 (37.50)
 49 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:20.06    2:23.50        
                  33.52     1:10.83 (37.31)     1:49.63 (38.80)     2:23.50 (33.87)
 49 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR               2:26.83    2:23.50        
                  33.52     1:10.83 (37.31)     1:49.63 (38.80)     2:23.50 (33.87)
 51 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               2:28.18    2:23.66        
                  33.04     1:09.73 (36.69)     1:48.25 (38.52)     2:23.66 (35.41)
 52 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  2:33.86    2:24.01        
                  32.88   1:48.51 (1:15.63)     2:24.01 (35.50)                    
 53 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               2:21.80    2:24.17        
                  32.18     1:09.29 (37.11)     1:47.46 (38.17)     2:24.17 (36.71)
 53 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               2:28.13    2:24.17        
                  32.18     1:09.29 (37.11)     1:47.46 (38.17)     2:24.17 (36.71)
 55 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               2:31.16    2:29.63        
                  33.14     1:11.31 (38.17)     1:51.16 (39.85)     2:29.63 (38.47)
 56 Fitzgerald, JJ L          15 SSC-MR               2:20.00    2:29.97        
                1:11.02     1:51.80 (40.78)     2:29.97 (38.17)                    
 56 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  2:26.00    2:29.97        
                1:11.02     1:51.80 (40.78)     2:29.97 (38.17)                    
 58 Wang, Andy C              12 TVSC-MR                   NT    2:35.28        
                  32.82     1:12.01 (39.19)     1:54.07 (42.06)     2:35.28 (41.21)
 59 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              2:44.70    2:44.51        
                  38.26     1:20.94 (42.68)     2:03.18 (42.24)     2:44.51 (41.33)
 60 Kim, David D              14 Express Swimming-MR  2:50.00    2:49.80        
                  37.18     1:20.10 (42.92)     2:06.00 (45.90)     2:49.80 (43.80)
 61 Chan, Nicholas            13 Express Swimming-MR  3:00.00    2:53.31        
                  35.87     1:18.85 (42.98)     2:07.03 (48.18)     2:53.31 (46.28)
 62 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               3:10.00    3:06.17        
                  44.47     1:27.24 (42.77)     2:18.81 (51.57)     3:06.17 (47.36)
 63 Angilly, Frankie A        13 SSC-MR               3:00.00    3:41.89        
                  40.20   3:13.09 (2:32.89)     3:27.96 (14.87)     3:41.89 (13.93)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  7:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  4:56.08    4:58.08        
                  26.72       55.84 (29.12)     1:25.82 (29.98)     1:56.43 (30.61)
        2:26.91 (30.48)     2:57.72 (30.81)     3:28.40 (30.68)     3:59.15 (30.75)
        4:29.42 (30.27)     4:58.08 (28.66)                                        
  2 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         5:20.65    5:19.36        
                  27.66       58.51 (30.85)     1:30.37 (31.86)     2:03.43 (33.06)
        2:36.81 (33.38)     3:09.38 (32.57)     3:42.27 (32.89)     4:15.21 (32.94)
        4:47.49 (32.28)     5:19.36 (31.87)                                        
  3 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  5:07.72    5:23.00        
                  27.74       57.63 (29.89)     1:29.10 (31.47)     2:01.55 (32.45)
        2:34.18 (32.63)     3:07.30 (33.12)     3:41.26 (33.96)     4:15.71 (34.45)
        4:50.32 (34.61)     5:23.00 (32.68)                                        
  4 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              5:55.41    5:53.21        
                  30.61     1:05.13 (34.52)     1:41.70 (36.57)     2:17.61 (35.91)
        2:53.87 (36.26)     3:29.62 (35.75)     4:06.09 (36.47)     4:41.74 (35.65)
        5:18.11 (36.37)     5:53.21 (35.10)                                        
  5 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  5:53.99    5:57.91        
                  28.98     1:03.40 (34.42)     1:39.68 (36.28)     2:16.59 (36.91)
        2:53.85 (37.26)     3:31.35 (37.50)     4:08.44 (37.09)     4:45.63 (37.19)
        5:22.40 (36.77)     5:57.91 (35.51)                                        
  6 Zoccoli, Harrison         12 Tmsuffolk-MR         6:15.28    6:05.55        
                  31.94     1:08.46 (36.52)     1:45.16 (36.70)     2:22.14 (36.98)
        2:59.52 (37.38)     3:37.64 (38.12)     4:15.42 (37.78)     4:53.78 (38.36)
        5:30.66 (36.88)     6:05.55 (34.89)                                        
  7 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              7:19.54    7:11.31        
                  38.12     1:21.91 (43.79)     2:05.72 (43.81)     2:50.39 (44.67)
        3:35.02 (44.63)     4:20.04 (45.02)     5:04.21 (44.17)     5:48.56 (44.35)
        6:30.85 (42.29)     7:11.31 (40.46)                                        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hunt, Andrew              17 HAA-MR                 27.47      26.62        
  2 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                28.09      27.92        
  3 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 28.55      28.10        
  4 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 27.96      28.44        
  5 Honan, Quin J             14 SSC-MR                 28.31      29.02        
  6 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR                29.57      29.95        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hunt, Andrew              17 HAA-MR                 27.00      27.47 q      
  2 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 27.59      27.96 q      
  3 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                32.11      28.09 q      
  4 Honan, Quin J             14 SSC-MR                 27.49      28.31 q      
  5 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 28.29      28.55 q      
  6 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR                29.27      29.57 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR                29.91      29.77        
  8 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR                34.12      32.30        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    35.31      34.90        
 10 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR           35.53      35.47        
 11 Katla, Preethamsh         14 HAA-MR                 43.05      36.20        
 12 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                40.02      40.18        
 13 Staiano, Marc C           13 TVSC-MR                40.34      40.65        
 14 Napolitano, Joe           13 HAA-MR                 43.49      41.49        
 15 Byrne, Scott P            13 HAA-MR                 40.37      41.59        
 16 Napolitano, Nick          13 HAA-MR                 42.37      43.36        
 17 Garrity, Jack J           13 HAA-MR                 45.91      47.04        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR           57.88      56.92        
                  27.91       56.92 (29.01)                                        
  2 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           58.72      57.91        
                  28.17       57.91 (29.74)                                        
  3 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 58.59      57.98        
                  27.85       57.98 (30.13)                                        
  4 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR           58.50      58.12        
                  28.47       58.12 (29.65)                                        
  5 Schroeder, Michael        15 HAA-MR                 59.62      59.57        
                  29.33       59.57 (30.24)                                        
  6 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              1:00.18      59.90        
                  29.23       59.90 (30.67)                                        
B - Final
  7 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:00.88      59.02        
                  28.59       59.02 (30.43)                                        
  8 Reino, Vincent M          15 HAA-MR               1:00.63      59.75        
                  29.16       59.75 (30.59)                                        
  9 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         1:00.72    1:00.97        
                  29.29     1:00.97 (31.68)                                        
 10 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:02.72    1:02.14        
                  30.61     1:02.14 (31.53)                                        
 11 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        1:02.65    1:03.13        
                  30.58     1:03.13 (32.55)                                        
 12 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         1:02.70    1:03.67        
                  30.31     1:03.67 (33.36)                                        
C - Final
 13 Stoski, Michael J         17 HAA-MR               1:04.92      58.68        
                  28.43       58.68 (30.25)                                        
 14 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         1:04.29    1:04.33        
                  31.70     1:04.33 (32.63)                                        
 15 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  1:04.63    1:05.07        
                  31.95     1:05.07 (33.12)                                        
 16 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         1:05.13    1:05.65        
                  32.50     1:05.65 (33.15)                                        
 17 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         1:05.59    1:05.98        
                  31.74     1:05.98 (34.24)                                        
D - Final
 19 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR              1:06.94    1:04.17        
                  31.66     1:04.17 (32.51)                                        
 20 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:06.66    1:05.53        
                  31.58     1:05.53 (33.95)                                        
 21 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         1:05.86    1:05.75        
                  31.98     1:05.75 (33.77)                                        
 22 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               1:06.68    1:06.35        
                  31.84     1:06.35 (34.51)                                        
 23 Albert, Adam              14 TVSC-MR              1:06.99    1:07.15        
                  32.77     1:07.15 (34.38)                                        
 24 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:07.11    1:08.33        
                  33.01     1:08.33 (35.32)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hunt, Andrew              17 HAA-MR               1:00.15      56.95 q      
                  27.76       56.95 (29.19)                                        
  2 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    57.87      57.75 q      
                  28.45       57.75 (29.30)                                        
  3 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR           59.22      57.88 q      
                  28.52       57.88 (29.36)                                        
  4 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR           57.80      58.50 q      
                  28.65       58.50 (29.85)                                        
  5 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 56.99      58.59 q      
                  28.27       58.59 (30.32)                                        
  6 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           59.52      58.72 q      
                  28.47       58.72 (30.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               1:04.04      59.62 q      
                  29.23       59.62 (30.39)                                        
  8 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              1:00.49    1:00.18 q      
                  29.38     1:00.18 (30.80)                                        
  9 Reino, Vincent M          15 HAA-MR               1:00.41    1:00.63 q      
                  29.56     1:00.63 (31.07)                                        
 10 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         1:01.58    1:00.72 q      
                  29.30     1:00.72 (31.42)                                        
 11 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 58.67    1:00.88 q      
                  29.68     1:00.88 (31.20)                                        
 12 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR              1:01.04    1:02.12 q      
                  30.82     1:02.12 (31.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        1:00.12    1:02.65 q      
                  30.08     1:02.65 (32.57)                                        
 14 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         1:06.17    1:02.70 q      
                  29.68     1:02.70 (33.02)                                        
 15 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:02.15    1:02.72 q      
                  30.62     1:02.72 (32.10)                                        
 16 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  1:02.69    1:02.76 q      
                  30.16     1:02.76 (32.60)                                        
 17 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              1:05.83    1:04.03 q      
                  31.45     1:04.03 (32.58)                                        
 18 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         1:04.11    1:04.29 q      
                  31.96     1:04.29 (32.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  1:06.41    1:04.63 q      
                  31.72     1:04.63 (32.91)                                        
 20 Stoski, Michael J         17 HAA-MR               1:02.04    1:04.92 q      
 21 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         1:07.77    1:05.13 q      
                  32.10     1:05.13 (33.03)                                        
 22 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         1:07.67    1:05.59 q      
                  31.62     1:05.59 (33.97)                                        
 23 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         1:06.75    1:05.86 q      
                  32.20     1:05.86 (33.66)                                        
 24 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:06.02    1:06.22 q      
                  32.99     1:06.22 (33.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:10.15    1:06.66        
                  32.26     1:06.66 (34.40)                                        
 26 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               1:07.58    1:06.68        
                  32.47     1:06.68 (34.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR              1:08.05    1:06.94        
                  33.33     1:06.94 (33.61)                                        
 28 Albert, Adam              14 TVSC-MR              1:08.84    1:06.99        
                  32.85     1:06.99 (34.14)                                        
 29 Muller, Shane G           16 TVSC-MR              1:06.82    1:07.00        
                  32.62     1:07.00 (34.38)                                        
 30 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:05.62    1:07.11        
                  32.24     1:07.11 (34.87)                                        
 31 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:10.78    1:07.30        
                  32.94     1:07.30 (34.36)                                        
 32 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:08.20    1:08.49        
                  32.49     1:08.49 (36.00)                                        
 33 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:11.18    1:09.35        
                  33.88     1:09.35 (35.47)                                        
 34 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:06.37    1:09.79        
                  33.72     1:09.79 (36.07)                                        
 35 Napolitano, Sean          15 HAA-MR               1:10.36    1:10.13        
                  33.60     1:10.13 (36.53)                                        
 36 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR  1:10.08    1:10.74        
                  32.98     1:10.74 (37.76)                                        
 37 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  1:15.00    1:10.83        
 38 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:14.95    1:11.99        
                  35.83     1:11.99 (36.16)                                        
 39 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:13.25    1:13.39        
                  35.37     1:13.39 (38.02)                                        
 40 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:12.72    1:15.53        
                  35.90     1:15.53 (39.63)                                        
 41 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:13.53    1:16.54        
 42 Chiu, Andrew J            14 SSC-MR               1:16.53    1:17.47        
                  38.84     1:17.47 (38.63)                                        
 43 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:20.43    1:17.57        
                  38.50     1:17.57 (39.07)                                        
 44 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               1:19.70    1:17.61        
                  38.08     1:17.61 (39.53)                                        
 45 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:16.72    1:18.14        
                  37.62     1:18.14 (40.52)                                        
 46 Fitzgerald, JJ L          15 SSC-MR               1:27.10    1:18.83        
                  37.14     1:18.83 (41.69)                                        
 47 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR               1:21.15    1:19.08        
                  38.77     1:19.08 (40.31)                                        
 48 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:26.38    1:23.83        
                  41.52     1:23.83 (42.31)                                        
 49 Bencivenga, Jack R        14 HAA-MR               1:28.52    1:23.95        
 50 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:25.47    1:27.63        
 51 Sciurca, Nicholas         15 HAA-MR               1:24.36    1:27.84        
                  40.33     1:27.84 (47.51)                                        
 52 Lanka, Pranav             14 HAA-MR               1:40.72    1:35.79        
 -- Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:07.70         DQ        
      Delay initiating turn
                  33.72          DQ (34.84)                                        
 -- Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:11.76         DQ        
      Delay initiating turn
                  35.51          DQ (37.17)                                        
 -- Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  1:11.80         DQ        
      Delay initiating arm pull
                  36.70          DQ (40.11)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:50.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:01.34    2:02.97        
                  29.53     1:00.61 (31.08)     1:31.97 (31.36)     2:02.97 (31.00)
  2 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR         2:09.04    2:05.61        
                  28.76       59.76 (31.00)     1:32.09 (32.33)     2:05.61 (33.52)
  3 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         2:04.57    2:07.52        
                  29.59     1:01.06 (31.47)     1:34.00 (32.94)     2:07.52 (33.52)
  4 Stoski, Michael J         17 HAA-MR               2:10.99    2:08.66        
                  31.26     1:04.39 (33.13)     1:37.30 (32.91)     2:08.66 (31.36)
  5 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:11.64    2:10.80        
                  30.92     1:04.02 (33.10)     1:38.05 (34.03)     2:10.80 (32.75)
  6 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               2:21.98    2:12.33        
                  31.51     1:04.89 (33.38)     1:39.10 (34.21)     2:12.33 (33.23)
  7 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               2:08.21    2:13.58        
                  30.28     1:03.70 (33.42)     1:39.14 (35.44)     2:13.58 (34.44)
  8 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        2:10.01    2:14.06        
                  30.62     1:04.79 (34.17)     1:39.88 (35.09)     2:14.06 (34.18)
  9 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR               2:10.58    2:14.47        
                  30.55     1:04.26 (33.71)     1:39.75 (35.49)     2:14.47 (34.72)
 10 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         2:33.33    2:15.56        
                  30.57     1:05.29 (34.72)     1:41.18 (35.89)     2:15.56 (34.38)
 11 Reino, Vincent M          15 HAA-MR               2:25.40    2:17.82        
                  31.90     1:07.83 (35.93)     1:44.78 (36.95)     2:17.82 (33.04)
 12 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         2:20.90    2:19.11        
                  32.38     1:07.89 (35.51)     1:43.82 (35.93)     2:19.11 (35.29)
 13 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              2:22.75    2:19.65        
                  32.87     1:09.07 (36.20)     1:44.77 (35.70)     2:19.65 (34.88)
 14 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:13.31    2:20.47        
                  33.81     1:09.20 (35.39)     1:45.08 (35.88)     2:20.47 (35.39)
 15 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:15.65    2:23.19        
                  32.94     1:09.62 (36.68)   2:23.19 (1:13.57)                    
 16 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               2:24.92    2:23.51        
                  34.62     1:11.68 (37.06)     1:48.76 (37.08)     2:23.51 (34.75)
 17 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               2:22.36    2:23.85        
                  34.81     1:11.27 (36.46)     1:48.16 (36.89)     2:23.85 (35.69)
 18 Muller, Shane G           16 TVSC-MR              2:22.20    2:24.81        
                  33.97     1:10.64 (36.67)     1:48.13 (37.49)     2:24.81 (36.68)
 19 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               3:13.68    2:25.45        
                  33.47     1:09.69 (36.22)     1:48.25 (38.56)     2:25.45 (37.20)
 20 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:19.86    2:25.65        
                  34.03     1:11.24 (37.21)     1:48.85 (37.61)     2:25.65 (36.80)
 21 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:27.84    2:25.80        
                  34.51     1:11.56 (37.05)     1:49.79 (38.23)     2:25.80 (36.01)
 22 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:34.52    2:28.36        
                  35.27     1:13.05 (37.78)     1:51.29 (38.24)     2:28.36 (37.07)
 23 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               2:45.00    2:30.24        
                  36.12     1:14.96 (38.84)     1:53.58 (38.62)     2:30.24 (36.66)
 24 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:30.31    2:32.76        
                  35.80     1:14.16 (38.36)     1:54.08 (39.92)     2:32.76 (38.68)
 25 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:44.76    2:33.36        
                  36.78     1:15.80 (39.02)     1:55.66 (39.86)     2:33.36 (37.70)
 26 Lee, Jonathan             13 HAA-MR               2:36.40    2:33.58        
                  35.70     1:14.45 (38.75)     1:54.28 (39.83)     2:33.58 (39.30)
 27 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               2:45.45    2:39.32        
                  37.37     1:17.69 (40.32)     1:59.53 (41.84)     2:39.32 (39.79)
 28 Monahan, James J          12 TVSC-MR              2:38.01    2:44.50        
                                1:19.92 ( )     2:02.81 (42.89)     2:44.50 (41.69)
 29 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               2:50.00    2:47.93        
                  38.31     1:20.28 (41.97)     2:04.50 (44.22)     2:47.93 (43.43)
 30 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR               2:41.48    2:48.16        
                  39.89     1:23.10 (43.21)     2:05.95 (42.85)     2:48.16 (42.21)
 31 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               2:50.27    2:51.49        
                  39.24     1:22.57 (43.33)     2:09.47 (46.90)     2:51.49 (42.02)
 32 Byrne, Scott P            13 HAA-MR               2:50.00    3:06.21        
                                1:25.77 ( )     2:16.19 (50.42)     3:06.21 (50.02)
 
Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 30.80      29.02        
  2 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 31.44      30.93        
  3 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 36.10      35.68        
  4 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR                 37.49      35.86        
  4 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR           37.06      35.86        
  6 Napolitano, Sean          15 HAA-MR                 38.49      37.29        
 
Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR                 28.62      28.55 q      
  2 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 30.11      30.80 q      
  3 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR                 33.35      31.44 q      
  4 Wang, Eric                15 TVSC-MR                35.35      32.26 q      
  5 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR                   NT      33.20 q      
  6 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 36.48      36.10 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                 35.34      36.14        
  8 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR           38.49      37.06        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR                 38.99      37.49        
 10 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR       NT      37.71        
 11 Napolitano, Sean          15 HAA-MR                 37.46      38.49        
 12 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 33.15      38.85        
 13 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR                 40.52      39.59        
 14 Sagiraju, Sahi V          14 HAA-MR                 46.07      41.21        
 15 Staiano, Marc C           13 TVSC-MR                41.47      41.24        
 16 Katla, Preethamsh         14 HAA-MR                 46.98      41.48        
 17 Napolitano, Nick          13 HAA-MR                 49.49      46.27        
 18 Lanka, Pranav             14 HAA-MR                 48.05      47.85        
 19 Kennedy, Michael          12 SSC-MR                 56.58      49.50        
 -- Napolitano, Joe           13 HAA-MR                 51.33         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hunt, Andrew              17 HAA-MR               1:03.03    1:01.65        
                  30.00     1:01.65 (31.65)                                        
  2 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR               1:05.73    1:01.90        
                  29.37     1:01.90 (32.53)                                        
  3 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               1:07.84    1:05.37        
                  30.11     1:05.37 (35.26)                                        
  4 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         1:06.78    1:05.42        
                  31.27     1:05.42 (34.15)                                        
  5 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:08.22    1:06.29        
                  31.53     1:06.29 (34.76)                                        
  6 Holler, John T            13 HAA-MR               1:07.77    1:06.48        
                  31.35     1:06.48 (35.13)                                        
B - Final
  7 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:08.63    1:06.33        
                  31.06     1:06.33 (35.27)                                        
  8 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         1:08.99    1:08.94        
                  32.26     1:08.94 (36.68)                                        
  9 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               1:11.71    1:09.54        
                  33.37     1:09.54 (36.17)                                        
 10 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:09.79    1:10.20        
                  33.43     1:10.20 (36.77)                                        
 11 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR              1:10.74    1:11.39        
                  34.15     1:11.39 (37.24)                                        
 12 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         1:12.59    1:12.14        
                  34.23     1:12.14 (37.91)                                        
C - Final
 13 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:13.13    1:12.42        
                  34.93     1:12.42 (37.49)                                        
 14 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               1:20.20    1:17.99        
                  36.99     1:17.99 (41.00)                                        
 15 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:20.72    1:18.41        
                  37.97     1:18.41 (40.44)                                        
 16 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:20.38    1:19.47        
                  36.54     1:19.47 (42.93)                                        
 17 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:19.73    1:21.36        
                  37.78     1:21.36 (43.58)                                        
 -- Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  1:13.50         DQ        
      One hand touch
                  35.61          DQ (37.64)                                        
D - Final
 19 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:21.49    1:19.03        
                  37.57     1:19.03 (41.46)                                        
 20 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               1:20.97    1:21.10        
                  37.63     1:21.10 (43.47)                                        
 21 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         1:20.89    1:21.30        
                  38.92     1:21.30 (42.38)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hunt, Andrew              17 HAA-MR               1:01.37    1:03.03 q      
                  30.37     1:03.03 (32.66)                                        
  2 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR               1:01.42    1:05.73 q      
                  30.78     1:05.73 (34.95)                                        
  3 Gamboa, Nate J            18 HAA-MR               1:03.78    1:06.65 q      
                  31.33     1:06.65 (35.32)                                        
  4 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         1:06.58    1:06.78 q      
                  32.24     1:06.78 (34.54)                                        
  5 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:02.53    1:07.30 q      
                  31.48     1:07.30 (35.82)                                        
  6 Holler, John T            13 HAA-MR               1:05.85    1:07.77 q      
                  31.78     1:07.77 (35.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               1:05.19    1:07.84 q      
                  32.15     1:07.84 (35.69)                                        
  8 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:07.26    1:08.22 q      
                  32.34     1:08.22 (35.88)                                        
  9 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:04.89    1:08.63 q      
                  32.25     1:08.63 (36.38)                                        
 10 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         1:07.79    1:08.99 q      
                  32.30     1:08.99 (36.69)                                        
 11 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:08.77    1:09.79 q      
                  33.23     1:09.79 (36.56)                                        
 13 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR              1:06.03    1:10.74 q      
                  33.71     1:10.74 (37.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 14 Wang, Eric                15 TVSC-MR              1:11.95    1:11.45 q      
                  33.78     1:11.45 (37.67)                                        
 15 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               1:10.21    1:11.71 q      
                  34.26     1:11.71 (37.45)                                        
 16 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         1:14.76    1:12.59 q      
                  34.12     1:12.59 (38.47)                                        
 17 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR              1:10.80    1:12.97 q      
                  34.49     1:12.97 (38.48)                                        
 18 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:12.13    1:13.13 q      
                  34.27     1:13.13 (38.86)                                        
 19 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  1:28.00    1:13.50 q      
                  34.71     1:13.50 (38.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 20 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:16.36    1:15.35 q      
                  35.23     1:15.35 (40.12)                                        
 21 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               1:13.02    1:17.75 q      
                  36.42     1:17.75 (41.33)                                        
 23 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:16.73    1:17.99 q      
                  37.54     1:17.99 (40.45)                                        
 24 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:18.88    1:19.73 q      
                  37.77     1:19.73 (41.96)                                        
 25 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               1:17.25    1:20.20        
                  38.35     1:20.20 (41.85)                                        
 26 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:24.65    1:20.38        
                  37.90     1:20.38 (42.48)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:19.46    1:20.72        
                  39.65     1:20.72 (41.07)                                        
 28 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         1:19.75    1:20.89        
                  38.83     1:20.89 (42.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 29 Napolitano, Sean          15 HAA-MR               1:21.80    1:20.95        
                  38.34     1:20.95 (42.61)                                        
 30 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               1:25.08    1:20.97        
                  37.29     1:20.97 (43.68)                                        
 31 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               1:17.87    1:21.01        
                  37.98     1:21.01 (43.03)                                        
 32 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:19.89    1:21.29        
                  39.09     1:21.29 (42.20)                                        
 33 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:22.82    1:21.49        
                  38.11     1:21.49 (43.38)                                        
 34 Miele, Thomas L           13 TVSC-MR              1:18.15    1:21.72        
                  38.77     1:21.72 (42.95)                                        
 35 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:24.08    1:22.15        
                  39.06     1:22.15 (43.09)                                        
 36 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               1:23.73    1:22.55        
                  39.00     1:22.55 (43.55)                                        
 37 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:23.94    1:22.67        
                  40.29     1:22.67 (42.38)                                        
 38 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:23.54    1:22.73        
                  39.07     1:22.73 (43.66)                                        
 39 Young, Aaron M            13 SSC-MR               1:23.87    1:23.75        
                  40.47     1:23.75 (43.28)                                        
 40 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:42.28    1:26.04        
 41 Kim, David D              14 Express Swimming-MR  1:27.81    1:28.42        
                  42.33     1:28.42 (46.09)                                        
 42 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:25.57    1:29.06        
                  41.88     1:29.06 (47.18)                                        
 43 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               1:27.12    1:29.51        
                  41.30     1:29.51 (48.21)                                        
 44 Staiano, Marc C           13 TVSC-MR              1:29.89    1:30.19        
                  44.35     1:30.19 (45.84)                                        
 45 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR  1:24.29    1:30.78        
                  41.70     1:30.78 (49.08)                                        
 46 Chan, Nicholas            13 Express Swimming-MR  1:36.09    1:31.38        
                  42.72     1:31.38 (48.66)                                        
 47 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  1:22.79    1:32.11        
 48 Katla, Preethamsh         14 HAA-MR               1:39.78    1:33.09        
                  42.66     1:33.09 (50.43)                                        
 49 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:40.28    1:39.57        
                  47.70     1:39.57 (51.87)                                        
 50 Spiezio, Anthony M        13 SSC-MR               1:41.68    1:40.76        
                  48.85     1:40.76 (51.91)                                        
 51 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:51.76    1:42.75        
                  50.19     1:42.75 (52.56)                                        
 52 Napolitano, Nick          13 HAA-MR               1:47.67    1:43.16        
                  48.74     1:43.16 (54.42)                                        
 53 Lanka, Pranav             14 HAA-MR               1:44.59    1:43.25        
                  46.44     1:43.25 (56.81)                                        
 54 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:41.73    1:44.23        
                  51.15     1:44.23 (53.08)                                        
 55 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:39.78    1:44.37        
                  52.02     1:44.37 (52.35)                                        
 56 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR              1:51.77    1:48.86        
                  51.87     1:48.86 (56.99)                                        
 57 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               1:16.95        JDQ        
      One hand touch
                  37.21          DQ (40.71)                                        
 -- Kennedy, Michael          12 SSC-MR               2:01.40         DQ        
      Scissors kick
                  52.20          DQ (54.45)                                        
 12 Stoski, Michael J         17 HAA-MR               1:19.24         DQ q      
      Double pull / kicks
                  33.25          DQ (37.31)                                        
 -- Napolitano, Joe           13 HAA-MR               2:03.38         DQ        
      One hand touch
                  50.44          DQ (53.80)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         2:28.21    2:19.84        
                  32.33     1:07.45 (35.12)     1:44.28 (36.83)     2:19.84 (35.56)
  2 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:20.81    2:22.39        
                  32.38     1:08.90 (36.52)     1:45.75 (36.85)     2:22.39 (36.64)
  3 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         2:34.13    2:24.69        
                  32.25     1:09.50 (37.25)     1:47.52 (38.02)     2:24.69 (37.17)
  4 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR               2:21.28    2:25.31        
                  32.16     1:09.66 (37.50)     1:48.04 (38.38)     2:25.31 (37.27)
  5 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:20.31    2:28.23        
                  33.09     1:10.90 (37.81)     1:50.12 (39.22)     2:28.23 (38.11)
  6 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               2:25.02    2:31.74        
                  32.47     1:11.24 (38.77)     1:52.33 (41.09)     2:31.74 (39.41)
  7 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         2:39.95    2:34.60        
                  34.59     1:13.74 (39.15)     1:54.19 (40.45)     2:34.60 (40.41)
  8 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         2:40.45    2:35.94        
                  33.34     1:12.53 (39.19)     1:54.07 (41.54)     2:35.94 (41.87)
  9 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         2:40.94    2:38.11        
                  34.85     1:13.98 (39.13)     1:56.25 (42.27)     2:38.11 (41.86)
 10 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR              2:39.60    2:39.18        
                  36.04     1:16.59 (40.55)     1:57.63 (41.04)     2:39.18 (41.55)
 11 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               2:38.07    2:39.71        
                  35.62     1:16.23 (40.61)     1:58.02 (41.79)     2:39.71 (41.69)
 12 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               2:48.96    2:42.44        
                  36.76     1:18.40 (41.64)     2:00.64 (42.24)     2:42.44 (41.80)
 13 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:45.20    2:44.69        
                  37.41     1:19.34 (41.93)     2:02.38 (43.04)     2:44.69 (42.31)
 14 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               2:33.83    2:44.76        
                  36.12     1:17.71 (41.59)     2:01.57 (43.86)     2:44.76 (43.19)
 15 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        2:44.00    2:45.75        
                  34.47     1:16.28 (41.81)     2:01.21 (44.93)     2:45.75 (44.54)
 16 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               2:57.00    2:46.42        
                  36.90     1:18.95 (42.05)     2:02.44 (43.49)     2:46.42 (43.98)
 17 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         2:47.57    2:47.11        
                  35.70     1:18.58 (42.88)     2:03.08 (44.50)     2:47.11 (44.03)
 18 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               2:48.99    2:48.26        
                  37.32     1:20.83 (43.51)     2:05.95 (45.12)     2:48.26 (42.31)
 19 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:55.10    2:48.92        
                  39.88     1:23.23 (43.35)     2:06.75 (43.52)     2:48.92 (42.17)
 20 Lee, Jonathan             13 HAA-MR               2:56.10    2:49.79        
                  38.16     1:21.05 (42.89)     2:05.22 (44.17)     2:49.79 (44.57)
 21 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               2:49.03    2:49.81        
                  39.25     1:22.74 (43.49)     2:06.94 (44.20)     2:49.81 (42.87)
 22 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:58.00    2:56.07        
                  40.52     1:25.13 (44.61)     2:11.24 (46.11)     2:56.07 (44.83)
 23 Reino, Vincent M          15 HAA-MR               2:53.28    2:58.23        
                  38.24     1:24.55 (46.31)     2:11.66 (47.11)     2:58.23 (46.57)
 24 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               3:02.35    3:02.05        
                  41.69     1:27.00 (45.31)     2:14.12 (47.12)     3:02.05 (47.93)
 25 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               3:02.20    3:02.41        
                  39.48     1:26.15 (46.67)     2:14.65 (48.50)     3:02.41 (47.76)
 26 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:55.99    3:02.98        
                  40.74     1:27.75 (47.01)     2:15.53 (47.78)     3:02.98 (47.45)
 27 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               3:12.61    3:03.64        
                  40.87     1:26.88 (46.01)     2:15.37 (48.49)     3:03.64 (48.27)
 -- Byrne, Scott P            13 HAA-MR               3:00.00         DQ        
      One hand touch
                  42.93     1:40.92 (57.99)   2:43.30 (1:02.38)          DQ (58.46)
 -- Stoski, Michael J         17 HAA-MR               2:32.64         DQ        
      Double pull / kicks
                  31.44     1:08.11 (36.67)     1:47.36 (39.25)          DQ (39.50)
 
Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR                 28.84      27.90        
  2 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR                 32.57      30.29        
  3 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 32.59      32.78        
  4 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR                 35.17      33.32        
  5 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 35.79      33.57        
  6 Napolitano, Nick          13 HAA-MR                 40.87      38.66        
 
Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR                28.49      27.30 q      
  2 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR                    NT      28.84 q      
  3 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR                 44.48      32.57 q      
  4 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 32.27      32.59 q      
  5 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR                 33.96      35.17 q      
  6 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 38.17      35.79 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sciurca, Nicholas         15 HAA-MR                 36.82      36.23        
  8 Staiano, Marc C           13 TVSC-MR                36.14      36.45        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Napolitano, Nick          13 HAA-MR                 42.80      40.87        
 10 Katla, Preethamsh         14 HAA-MR                 35.00      41.04        
 11 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR           46.25      43.27        
 12 Sagiraju, Sahi V          14 HAA-MR                 49.23      47.05        
 13 Napolitano, Joe           13 HAA-MR                 42.35      48.45        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Modrov, Drew A            29 Unattached-MR          51.37      48.51        
                  23.50       48.51 (25.01)                                        
  2 Stoski, Michael J         17 HAA-MR                 58.17      55.61        
                  26.09       55.61 (29.52)                                        
  3 Hunt, Andrew              17 HAA-MR                 57.29      55.89        
                  26.73       55.89 (29.16)                                        
  4 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           57.64      57.35        
                  26.52       57.35 (30.83)                                        
  5 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    58.78      58.11        
                  27.31       58.11 (30.80)                                        
  6 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 59.36      59.30        
                  27.54       59.30 (31.76)                                        
B - Final
  7 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR           59.49      58.91        
                  27.97       58.91 (30.94)                                        
  8 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         1:00.43      59.38        
                  27.90       59.38 (31.48)                                        
  9 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        1:00.85    1:00.66        
                  28.75     1:00.66 (31.91)                                        
 10 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         1:02.84    1:01.06        
                  28.81     1:01.06 (32.25)                                        
 11 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:00.30    1:01.73        
                  28.64     1:01.73 (33.09)                                        
 12 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR              1:01.75    1:03.21        
                  29.02     1:03.21 (34.19)                                        
C - Final
 13 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               1:03.32    1:01.18        
                  28.61     1:01.18 (32.57)                                        
 14 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         1:03.67    1:02.03        
                  28.32     1:02.03 (33.71)                                        
 15 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         1:03.90    1:02.26        
                  27.70     1:02.26 (34.56)                                        
 16 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:04.33    1:02.45        
                  29.18     1:02.45 (33.27)                                        
 17 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         1:04.59    1:04.24        
                  30.21     1:04.24 (34.03)                                        
 18 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:03.58    1:04.28        
                  29.84     1:04.28 (34.44)                                        
D - Final
 19 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         1:04.67    1:04.27        
                  29.98     1:04.27 (34.29)                                        
 20 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:06.75    1:04.34        
                  29.02     1:04.34 (35.32)                                        
 21 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:06.71    1:04.80        
                  29.64     1:04.80 (35.16)                                        
 22 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              1:05.97    1:06.55        
                  31.70     1:06.55 (34.85)                                        
 23 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:08.39    1:08.08        
                  30.37     1:08.08 (37.71)                                        
 24 Albert, Adam              14 TVSC-MR              1:10.46    1:08.31        
                  31.14     1:08.31 (37.17)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modrov, Drew A            29 Unattached-MR             NT      51.37 q      
                  24.31       51.37 (27.06)                                        
  2 Hunt, Andrew              17 HAA-MR                 56.06      57.29 q      
                  27.34       57.29 (29.95)                                        
  3 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR           57.41      57.64 q      
                  26.50       57.64 (31.14)                                        
  4 Stoski, Michael J         17 HAA-MR                 55.62      58.17 q      
                  27.54       58.17 (30.63)                                        
  5 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    59.30      58.78 q      
                  27.83       58.78 (30.95)                                        
  6 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR                58.13      59.30 q      
                  27.43       59.30 (31.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 57.60      59.36 q      
                  27.12       59.36 (32.24)                                        
  8 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR           59.73      59.49 q      
                  28.18       59.49 (31.31)                                        
  9 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:03.94    1:00.30 q      
                  28.58     1:00.30 (31.72)                                        
 10 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         1:00.43    1:00.43 q      
                  29.26     1:00.43 (31.17)                                        
 11 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR          59.50    1:00.85 q      
                  28.06     1:00.85 (32.79)                                        
 12 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR                59.77    1:01.75 q      
                  29.03     1:01.75 (32.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         1:00.97    1:02.84 q      
                  28.86     1:02.84 (33.98)                                        
 14 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               1:01.51    1:03.32 q      
                  29.07     1:03.32 (34.25)                                        
 15 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:04.24    1:03.58 q      
                  30.00     1:03.58 (33.58)                                        
 16 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         1:02.02    1:03.67 q      
                  28.59     1:03.67 (35.08)                                        
 17 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         1:03.81    1:03.90 q      
                  29.10     1:03.90 (34.80)                                        
 18 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:04.32    1:04.08 q      
                  29.86     1:04.08 (34.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               1:00.71    1:04.12 q      
                  30.59     1:04.12 (33.53)                                        
 20 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         1:03.77    1:04.33 q      
                  30.01     1:04.33 (34.32)                                        
 21 Muller, Shane G           16 TVSC-MR              1:07.00    1:04.48 q      
                  30.54     1:04.48 (33.94)                                        
 22 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         1:06.21    1:04.59 q      
                  30.49     1:04.59 (34.10)                                        
 23 Gamboa, Nate J            18 HAA-MR               1:02.36   J1:04.59 q      
                  29.91     1:04.59 (34.68)                                        
 24 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         1:07.24    1:04.67 q      
                  31.15     1:04.67 (33.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 25 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  1:07.33    1:04.78        
                  30.42     1:04.78 (34.36)                                        
 26 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  1:03.33    1:05.60        
                  29.90     1:05.60 (35.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 27 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              1:07.54    1:05.97        
                  32.20     1:05.97 (33.77)                                        
 28 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               1:06.13    1:06.42        
                  29.49     1:06.42 (36.93)                                        
 29 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:10.12    1:06.71        
                  30.86     1:06.71 (35.85)                                        
 30 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:04.91    1:06.75        
                  30.32     1:06.75 (36.43)                                        
 31 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:09.46    1:06.91        
                  30.66     1:06.91 (36.25)                                        
 32 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         1:05.77    1:07.24        
                  17.07     1:07.24 (50.17)                                        
 33 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              1:11.93    1:07.51        
                  31.09     1:07.51 (36.42)                                        
 34 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  1:06.27    1:07.64        
                  31.83     1:07.64 (35.81)                                        
 35 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:10.63    1:08.39        
                  30.98     1:08.39 (37.41)                                        
 36 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               1:10.23    1:10.44        
                  32.32     1:10.44 (38.12)                                        
 37 Albert, Adam              14 TVSC-MR              1:13.54    1:10.46        
                  31.82     1:10.46 (38.64)                                        
 38 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:13.43    1:11.44        
                  32.48     1:11.44 (38.96)                                        
 39 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  1:10.00    1:12.15        
                  32.21     1:12.15 (39.94)                                        
 40 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:14.38    1:12.34        
                  33.94     1:12.34 (38.40)                                        
 41 Fitzgerald, JJ L          15 SSC-MR               1:17.84    1:12.70        
                  33.60     1:12.70 (39.10)                                        
 42 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:16.40    1:13.72        
                  32.67     1:13.72 (41.05)                                        
 43 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:15.48    1:16.01        
                  33.84     1:16.01 (42.17)                                        
 44 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:20.09    1:16.19        
                  36.17     1:16.19 (40.02)                                        
 45 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR               1:27.89    1:16.25        
                  33.24     1:16.25 (43.01)                                        
 46 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:17.71    1:18.30        
                  36.26     1:18.30 (42.04)                                        
 47 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:07.25    1:18.59        
 48 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:26.74    1:18.92        
                  36.78     1:18.92 (42.14)                                        
 49 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:19.12    1:19.19        
                  36.17     1:19.19 (43.02)                                        
 50 Staiano, Marc C           13 TVSC-MR              1:20.12    1:21.81        
                  37.64     1:21.81 (44.17)                                        
 51 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               1:20.00    1:22.84        
                  35.25     1:22.84 (47.59)                                        
 52 Miele, Thomas L           13 TVSC-MR              1:21.29    1:23.32        
                  38.47     1:23.32 (44.85)                                        
 53 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               1:32.53    1:32.11        
                  43.52     1:32.11 (48.59)                                        
 54 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR                   NT    1:37.08        
                  43.08     1:37.08 (54.00)                                        
 56 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:37.28    1:39.34        
 57 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:44.04    1:42.95        
                  48.00     1:42.95 (54.95)                                        
 58 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:44.30    1:43.76        
 59 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:45.00    1:47.15        
                  48.39     1:47.15 (58.76)                                        
 60 Angilly, Frankie A        13 SSC-MR               1:50.00         DQ        
      Arms underwater recovery
                  48.90        DQ (1:01.92)                                        
 55 Spiezio, Anthony M        13 SSC-MR               1:34.95         DQ        
      Not toward the breast off wall
                  42.51          DQ (56.34)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stoski, Michael J         17 HAA-MR               2:13.88    2:05.35        
                  26.62       58.94 (32.32)     1:36.03 (37.09)     2:05.35 (29.32)
  2 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               2:14.84    2:09.03        
                  29.59     1:02.39 (32.80)     1:40.89 (38.50)     2:09.03 (28.14)
  3 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         2:13.21    2:09.26        
                  28.94     1:02.24 (33.30)     1:39.34 (37.10)     2:09.26 (29.92)
  4 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR         2:16.69    2:09.43        
                  27.15       59.22 (32.07)     1:38.94 (39.72)     2:09.43 (30.49)
  5 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         2:12.95    2:15.51        
                  28.79     1:02.69 (33.90)     1:43.38 (40.69)     2:15.51 (32.13)
  6 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         2:16.59    2:20.24        
                  29.18     1:05.91 (36.73)     1:46.75 (40.84)     2:20.24 (33.49)
B - Final
  7 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               2:17.48    2:10.51        
                  26.74     1:04.13 (37.39)     1:44.17 (40.04)     2:10.51 (26.34)
  8 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:17.41    2:14.44        
                  29.40     1:01.61 (32.21)     1:44.37 (42.76)     2:14.44 (30.07)
  9 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         2:16.78    2:16.14        
                  29.52     1:05.07 (35.55)     1:44.92 (39.85)     2:16.14 (31.22)
 10 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               2:17.73    2:16.82        
                  30.53     1:03.35 (32.82)     1:45.78 (42.43)     2:16.82 (31.04)
 11 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         2:19.79    2:18.73        
                  30.61     1:06.09 (35.48)     1:47.95 (41.86)     2:18.73 (30.78)
 12 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:18.58    2:22.70        
                  32.04     1:08.20 (36.16)     1:49.48 (41.28)     2:22.70 (33.22)
C - Final
 13 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               2:21.30    2:13.82        
                  29.01     1:06.04 (37.03)     1:44.99 (38.95)     2:13.82 (28.83)
 14 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        2:21.04    2:17.71        
                  29.24     1:05.20 (35.96)     1:46.44 (41.24)     2:17.71 (31.27)
 15 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR              2:21.10    2:18.16        
                  29.97     1:03.64 (33.67)     1:47.68 (44.04)     2:18.16 (30.48)
 16 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         2:23.94    2:21.48        
                  28.43     1:03.23 (34.80)     1:48.93 (45.70)     2:21.48 (32.55)
 17 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         2:23.65    2:23.21        
                  30.38     1:07.06 (36.68)     1:52.28 (45.22)     2:23.21 (30.93)
D - Final
 19 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         2:25.30    2:24.18        
                  30.80     1:06.54 (35.74)     1:53.46 (46.92)     2:24.18 (30.72)
 20 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:31.57    2:27.99        
                  31.23     1:08.49 (37.26)     1:56.17 (47.68)     2:27.99 (31.82)
 21 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         2:31.32    2:28.30        
                  34.40     1:11.80 (37.40)     1:55.20 (43.40)     2:28.30 (33.10)
 22 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              2:30.41    2:31.23        
                  30.43     1:09.42 (38.99)     1:56.82 (47.40)     2:31.23 (34.41)
 23 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         2:32.23    2:34.69        
                  34.68     1:13.68 (39.00)     2:00.02 (46.34)     2:34.69 (34.67)
Finals
 18 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  2:21.23    2:25.21        
                  30.27     1:08.92 (38.65)     1:52.47 (43.55)     2:25.21 (32.74)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hunt, Andrew              17 HAA-MR               2:04.12    2:02.67 q      
                  26.36       58.63 (32.27)     1:33.98 (35.35)     2:02.67 (28.69)
  2 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:04.10    2:04.34 q      
                  27.94       59.70 (31.76)     1:35.63 (35.93)     2:04.34 (28.71)
  3 Markowitz, Hunter N       16 HAA-MR               2:03.09    2:06.19 q      
                  26.31       59.58 (33.27)     1:36.50 (36.92)     2:06.19 (29.69)
  5 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR         2:08.14    2:12.95 q      
                  30.24     1:02.58 (32.34)     1:42.43 (39.85)     2:12.95 (30.52)
  6 Neuf, Austin              15 Tmsuffolk-MR         2:11.83    2:13.21 q      
                  31.03     1:04.11 (33.08)     1:41.93 (37.82)     2:13.21 (31.28)
  7 Stoski, Michael J         17 HAA-MR               2:11.27    2:13.88 q      
                  27.68     1:02.40 (34.72)     1:42.74 (40.34)     2:13.88 (31.14)
-------------------------------------------------------------------------
  8 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               2:13.38    2:14.84 q      
                  30.68     1:04.32 (33.64)     1:44.57 (40.25)     2:14.84 (30.27)
  9 Burget, Andrew J          16 Tmsuffolk-MR         2:19.65    2:16.59 q      
                  30.61     1:04.90 (34.29)     1:45.51 (40.61)     2:16.59 (31.08)
 10 Weiner, Luke              17 Tmsuffolk-MR         2:12.61    2:16.69 q      
                  27.85     1:02.16 (34.31)     1:43.57 (41.41)     2:16.69 (33.12)
 11 Iorio, Jack T             15 Tmsuffolk-MR         2:20.95    2:16.78 q      
                  30.16     1:05.66 (35.50)     1:45.22 (39.56)     2:16.78 (31.56)
 12 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:15.45    2:17.41 q      
                  30.36     1:03.57 (33.21)     1:45.96 (42.39)     2:17.41 (31.45)
 13 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               2:15.19    2:17.48 q      
                  29.58     1:08.92 (39.34)     1:51.27 (42.35)     2:17.48 (26.21)
-------------------------------------------------------------------------
 14 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               2:16.17    2:17.73 q      
                  30.00     1:03.63 (33.63)     1:45.93 (42.30)     2:17.73 (31.80)
 15 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:20.52    2:18.58 q      
                  30.36     1:06.49 (36.13)     1:47.79 (41.30)     2:18.58 (30.79)
 16 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               2:13.71    2:19.70 q      
                  28.90     1:03.46 (34.56)     1:47.33 (43.87)     2:19.70 (32.37)
 17 Mastrocinque, Rudy        15 Tmsuffolk-MR         2:17.72    2:19.79 q      
                  30.37     1:07.07 (36.70)     1:48.39 (41.32)     2:19.79 (31.40)
 18 Zahn, Daniel              16 Unattached-MR        2:19.10    2:21.04 q      
                  29.14     1:04.81 (35.67)     1:49.03 (44.22)     2:21.04 (32.01)
 19 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR              2:44.89    2:21.10 q      
                  29.55     1:05.02 (35.47)     1:49.00 (43.98)     2:21.10 (32.10)
-------------------------------------------------------------------------
 20 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  2:48.97    2:21.23 q      
                  29.17     1:15.74 (46.57)   2:21.23 (1:05.49)                    
 21 Orehosky, Bailey T        17 HAA-MR               2:15.60    2:21.30 q      
                  30.01     1:08.94 (38.93)     1:49.59 (40.65)     2:21.30 (31.71)
 22 Kingsley, Austin M        15 Tmsuffolk-MR         2:20.18    2:23.65 q      
                  30.09     1:07.53 (37.44)     1:50.69 (43.16)     2:23.65 (32.96)
 23 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              2:22.20    2:23.70 q      
                  30.97     1:07.50 (36.53)     1:50.18 (42.68)     2:23.70 (33.52)
 24 Cellamare, Dylan          15 Tmsuffolk-MR         2:23.61    2:23.94 q      
                  29.65     1:05.77 (36.12)     1:52.33 (46.56)     2:23.94 (31.61)
 25 Brown, Connor K           13 Tmsuffolk-MR         2:26.21    2:25.30        
                  30.81     1:07.38 (36.57)     1:55.08 (47.70)     2:25.30 (30.22)
-------------------------------------------------------------------------
 26 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              2:24.81    2:26.00        
                  31.82     1:08.06 (36.24)     1:53.73 (45.67)     2:26.00 (32.27)
 27 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               2:26.03    2:27.45        
                  31.30     1:11.32 (40.02)     1:55.13 (43.81)     2:27.45 (32.32)
-------------------------------------------------------------------------
 28 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  2:18.00    2:28.69        
                  31.14     1:07.14 (36.00)   2:28.69 (1:21.55)                    
 29 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              2:33.42    2:30.41        
                  29.99     1:09.33 (39.34)     1:55.60 (46.27)     2:30.41 (34.81)
 30 Muller, Shane G           16 TVSC-MR              2:25.24    2:30.50        
                  31.66     1:08.07 (36.41)     1:56.13 (48.06)     2:30.50 (34.37)
 31 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:26.60    2:31.10        
                  33.14     1:13.87 (40.73)     1:57.10 (43.23)     2:31.10 (34.00)
 32 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         2:29.68    2:31.32        
                  36.48     1:13.75 (37.27)     1:57.97 (44.22)     2:31.32 (33.35)
 33 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               2:41.09    2:31.50        
                  32.32     1:14.22 (41.90)     1:58.37 (44.15)     2:31.50 (33.13)
 34 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:36.49    2:31.57        
                  35.99     1:15.39 (39.40)     1:59.33 (43.94)     2:31.57 (32.24)
 34 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:30.31    2:31.57        
                  32.58     1:11.55 (38.97)     1:59.72 (48.17)     2:31.57 (31.85)
 36 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         2:31.88    2:32.23        
                  35.97     1:14.76 (38.79)     2:00.30 (45.54)     2:32.23 (31.93)
 37 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:31.23    2:33.16        
                  35.23     1:13.27 (38.04)     2:01.99 (48.72)     2:33.16 (31.17)
 38 Jensen, Johnathan K       13 Express Swimming-MR  2:55.00    2:33.76        
                  34.94     1:12.60 (37.66)     2:01.17 (48.57)     2:33.76 (32.59)
 39 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:34.66    2:34.61        
                  36.72     1:14.75 (38.03)     2:02.95 (48.20)     2:34.61 (31.66)
 40 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:37.18    2:34.99        
                  34.19     1:14.56 (40.37)     1:59.51 (44.95)     2:34.99 (35.48)
 41 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  2:51.05    2:36.97        
                  32.18     1:12.26 (40.08)     1:59.05 (46.79)     2:36.97 (37.92)
 42 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  2:33.89    2:39.14        
                  34.02     1:12.40 (38.38)     2:03.56 (51.16)     2:39.14 (35.58)
 43 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  2:35.48    2:39.42        
                  37.06     1:17.86 (40.80)     2:04.03 (46.17)     2:39.42 (35.39)
 44 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:45.00    2:47.32        
                  41.45     1:19.96 (38.51)     2:09.70 (49.74)     2:47.32 (37.62)
 45 Chiu, Andrew J            14 SSC-MR               2:50.00    2:47.38        
                  37.42     1:21.11 (43.69)     2:11.34 (50.23)     2:47.38 (36.04)
 46 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               2:47.78    2:47.59        
                  35.84     1:19.73 (43.89)     2:12.24 (52.51)     2:47.59 (35.35)
 47 Ballerini, Marcus         14 HAA-MR               2:52.17    2:49.88        
                  34.10     1:18.19 (44.09)     2:12.82 (54.63)     2:49.88 (37.06)
 48 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              3:00.21    2:51.56        
                  41.13     1:21.56 (40.43)     2:14.03 (52.47)     2:51.56 (37.53)
 49 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  3:25.00    3:01.01        
                  37.44     1:22.38 (44.94)     2:21.20 (58.82)     3:01.01 (39.81)
 50 Bencivenga, Jack R        14 HAA-MR               2:59.30    3:01.31        
                  39.26     1:24.92 (45.66)     2:19.08 (54.16)     3:01.31 (42.23)
 51 Fitzgerald, JJ L          15 SSC-MR               3:10.00    3:06.99        
                2:05.46     2:42.22 (36.76)     3:06.99 (24.77)                    
 52 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               3:20.00    3:09.52        
                  41.94     1:27.19 (45.25)     2:26.27 (59.08)     3:09.52 (43.25)
 53 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              3:12.67    3:10.33        
                  48.43     1:31.56 (43.13)     2:30.30 (58.74)     3:10.33 (40.03)
 54 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         3:16.44    3:19.81        
                  48.00     1:37.29 (49.29)     2:36.95 (59.66)     3:19.81 (42.86)
 -- Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               2:54.43         DQ        
      Other - breast
                  42.31     1:28.89 (46.58)     2:24.15 (55.26)          DQ (34.92)
  4 Wu, Kevin                 15 Tmsuffolk-MR         2:07.00         DQ q      
      False start - Misc
                  29.06     1:02.35 (33.29)     1:39.23 (36.88)          DQ (27.29)
 -- Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  3:15.00         DQ        
      Not on back off wall - back
                  35.36     1:14.25 (38.89)     2:05.19 (50.94)          DQ (35.69)
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Stoski, Michael J         17 HAA-MR                    NT    2:01.81        
                  26.42       55.47 (29.05)     1:28.40 (32.93)     2:01.81 (33.41)
 -- Holler, John T            13 HAA-MR                    NT         DQ        
      Did not finish
                                  31.33 ( )          DQ (38.18)                    
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries - Time Trial
  1 Holler, John T            13 HAA-MR                    NT    2:31.47 q      
                  32.31     1:09.71 (37.40)     1:49.69 (39.98)     2:31.47 (41.78)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                    NT    3:01.53        
                  44.27     1:32.86 (48.59)   2:36.05 (1:03.19)     3:01.53 (25.48)
  2 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                    NT    3:16.30        
                  47.09     1:36.33 (49.24)     2:34.04 (57.71)     3:16.30 (42.26)
  3 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                    NT    3:16.65        
                1:24.33     2:19.87 (55.54)     3:03.32 (43.45)     3:16.65 (13.33)
 
Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Ian             14 HAA-MR                    NT    5:14.97        
                  31.95     1:11.51 (39.56)     1:55.35 (43.84)     2:37.00 (41.65)
        3:21.80 (44.80)     4:07.30 (45.50)     4:41.71 (34.41)     5:14.97 (33.26)