Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/4/2018 07:51 PM
            2018 MR LIE June Summer Kickoff - 6/1/2018 to 6/3/2018             
                         Sanction #: 180609, 180653-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    32.34      32.86        
  2 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 33.88      33.26        
  3 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      36.32      34.12        
  4 Pitches, Daisy M          10 EHY-MR                 35.67      34.77        
  5 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    35.04      35.01        
  6 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 36.13      35.10        
  7 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 35.94      35.96        
  8 Yan, Madelyn               9 GATE-MR                36.82      36.52        
  9 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR                40.99      36.79        
 10 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    36.49      36.95        
 11 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 48.05      37.61        
 12 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 40.05      37.71        
 13 Gutierrez, Valeria        10 EHY-MR                 38.10      37.85        
 14 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    38.00      38.54        
 15 Chun, Lina                10 GATE-MR                41.89      38.56        
 16 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR    45.65      38.91        
 17 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 37.41      39.04        
 18 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    39.02      39.48        
 19 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT      39.56        
 20 Daniels, Elizabeth         9 EHY-MR                 42.59      39.86        
 21 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    39.82      39.91        
 22 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 39.48      40.22        
 23 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  40.06      40.34        
 24 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    41.64      40.35        
 25 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 40.96      40.61        
 26 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 41.44      40.88        
 27 Moore, Emily M             9 FA-MR                  41.02      41.06        
 28 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 44.78      41.45        
 29 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    40.20      41.49        
 30 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 42.57      41.66        
 31 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR                43.43      42.45        
 32 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                39.66      42.53        
 33 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR       NT      42.90        
 33 Petrovic, Sydney B         8 Express Swimming-MR       NT      42.90        
 35 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR    53.53      42.99        
 36 Chavez, Briana A          10 EHY-MR                    NT      43.96        
 37 Kern, Olivia R             8 WISC-MR                46.99      43.97        
 38 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 44.68      44.26        
 39 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR       NT      44.31        
 40 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 46.00      44.43        
 41 Flouras, Anastasia         8 GATE-MR                49.58      44.56        
 42 Griffin, Ginger M          8 EHY-MR                 48.00      44.58        
 43 Minchala, Emily D          8 FLY-MR                 50.56      44.77        
 44 Carrillo, Alexandra        9 GATE-MR                48.56      45.47        
 45 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    44.97      45.51        
 46 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR       NT      45.57        
 47 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:07.17      45.76        
 48 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 41.89      46.60        
 49 Luna, Mia                  8 EHY-MR                 48.45      46.84        
 50 Pace, Amanda J             9 HAA-MR                 52.94      46.89        
 51 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    42.75      46.99        
 52 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  1:00.14      47.00        
 53 Borowski, Elaina           8 CSDC-MR                   NT      47.25        
 54 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT      47.31        
 55 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT      47.40        
 56 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                  47.20      47.45        
 57 Castillo, Evann            8 EHY-MR                 59.22      48.08        
 58 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR                 47.96      48.28        
 59 Bull, Wesley               7 EHY-MR                 53.26      48.58        
 60 Persaud, Maya             10 Express Swimming-MR       NT      48.66        
 61 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 48.17      49.22        
 62 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               1:00.00      49.59        
 63 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR  1:01.51      49.77        
 64 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR                   NT      49.93        
 65 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 59.73      50.89        
 66 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    54.81      51.28        
 67 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT      51.32        
 68 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT      52.69        
 69 Fuller, Nilaya W           8 Unattached-MR             NT      52.93        
 70 Hunter, Madeline J         8 Express Swimming-MR    55.50      53.53        
 71 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR                 54.99      54.60        
 72 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 57.82      55.10        
 73 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 57.55      55.64        
 74 Baynon, Lily M             7 FA-MR                  58.00      56.20        
 75 Knight, Lucy I             7 EHY-MR                 54.86      57.70        
 76 Harrilal, Mikaylia A       8 Express Swimming-MR       NT    1:00.55        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:11.37    1:11.31        
  2 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:22.60    1:14.93        
  3 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:23.09    1:15.84        
  4 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:33.95    1:17.55        
  5 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:18.58    1:19.08        
  6 Pitches, Daisy M          10 EHY-MR               1:19.53    1:19.15        
  7 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:22.99    1:20.73        
  8 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:21.96    1:21.25        
  9 Yan, Madelyn               9 GATE-MR              1:21.19    1:22.71        
 10 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:40.81    1:23.69        
 11 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:40.25    1:24.40        
 12 Chun, Lina                10 GATE-MR              1:44.29    1:25.01        
 13 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:20.69    1:25.33        
 14 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:25.69    1:25.47        
 15 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:29.25    1:25.82        
 16 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:28.76    1:29.31        
 17 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:26.01    1:29.41        
 18 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:41.23    1:31.03        
 19 Galang, Kam R              9 FLY-MR               1:37.90    1:31.35        
 20 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT    1:31.96        
 21 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR  1:30.89    1:32.54        
 22 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               1:29.86    1:32.86        
 23 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:37.54    1:33.03        
 24 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:31.04    1:33.30        
 25 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:35.07    1:33.58        
 26 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:31.55    1:35.14        
 27 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              1:35.30    1:35.48        
 28 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:42.00    1:35.74        
 29 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:46.82    1:36.02        
 30 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  2:00.22    1:37.44        
 31 Flouras, Penelope         10 GATE-MR              1:37.25    1:37.50        
 32 Wilcox, Avery              8 HAA-MR               1:41.86    1:37.92        
 33 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               1:53.54    1:38.80        
 34 Galang, Nini C             8 FLY-MR               1:43.55    1:39.20        
 35 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:39.23    1:40.30        
 36 Petrovic, Sydney B         8 Express Swimming-MR       NT    1:40.49        
 37 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR       NT    1:42.05        
 38 Griffin, Ginger M          8 EHY-MR               1:43.96    1:42.12        
 39 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:41.00    1:42.29        
 40 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:47.56    1:42.55        
 41 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:43.79    1:43.07        
 42 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT    1:44.13        
 43 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:49.59    1:45.22        
 44 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:46.69    1:45.86        
 45 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR       NT    1:46.10        
 46 Flouras, Anastasia         8 GATE-MR              1:55.00    1:47.59        
 47 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR                   NT    1:48.26        
 48 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:47.51    1:49.32        
 49 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT    1:49.38        
 50 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               2:15.00    1:49.49        
 51 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:56.99    1:50.37        
 52 Pace, Amanda J             9 HAA-MR               2:06.67    1:50.66        
 53 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                1:54.00    1:54.38        
 54 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR               1:49.45    1:55.61        
 55 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT    1:58.40        
 56 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT    1:59.20        
 57 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT    2:00.47        
 58 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               2:06.44    2:01.09        
 59 DiFranco, Samantha L      10 FA-MR                1:52.00    2:01.88        
 60 Trobiano, Nicolette P      8 FA-MR                     NT    2:02.23        
 61 Fuller, Nilaya W           8 Unattached-MR             NT    2:03.48        
 62 Cronin, Emma               8 HAA-MR               2:15.77    2:05.72        
 63 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               2:13.28    2:05.93        
 64 SO, Hailee                 9 Express Swimming-MR       NT    2:06.02        
 65 Knight, Lucy I             7 EHY-MR               2:09.41    2:06.48        
 66 Harrilal, Mikaylia A       8 Express Swimming-MR       NT    2:18.87        
 -- Meliere, Lily M            7 WISC-MR              1:48.99         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    40.40      40.09        
  2 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    42.10      41.97        
  3 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 41.37      42.09        
  4 Pitches, Daisy M          10 EHY-MR                 40.13      42.10        
  5 Yan, Madelyn               9 GATE-MR                44.54      42.33        
  6 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 44.51      42.64        
  7 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 43.07      42.69        
  8 Gutierrez, Valeria        10 EHY-MR                 43.29      42.79        
  9 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    42.37      42.93        
 10 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR                44.99      43.39        
 11 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 43.58      43.86        
 12 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      44.16      44.45        
 13 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 48.33      45.00        
 14 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 56.21      45.13        
 15 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 47.05      46.22        
 16 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    46.79      46.69        
 17 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT      46.90        
 18 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    52.00      47.86        
 19 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 47.61      48.09        
 20 Daniels, Elizabeth         9 EHY-MR                 49.66      48.46        
 21 Chavez, Briana A          10 EHY-MR                    NT      48.78        
 22 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 49.42      49.23        
 23 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    49.26      49.45        
 24 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                51.32      49.99        
 25 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    49.79      50.28        
 26 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  50.69      50.60        
 27 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    52.64      50.69        
 28 Persaud, Maya             10 Express Swimming-MR       NT      51.42        
 29 Flouras, Anastasia         8 GATE-MR                50.32      51.58        
 30 Carrillo, Alexandra        9 GATE-MR                51.74      51.66        
 31 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 54.00      51.87        
 32 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR       NT      52.34        
 33 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR    56.76      52.76        
 34 Bull, Wesley               7 EHY-MR                 55.72      52.92        
 35 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 54.36      53.58        
 36 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT      53.62        
 37 Griffin, Ginger M          8 EHY-MR                 55.79      53.95        
 38 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               1:05.00      53.97        
 39 Petrovic, Sydney B         8 Express Swimming-MR       NT      54.08        
 40 Moore, Emily M             9 FA-MR                  54.85      54.21        
 41 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 52.00      54.30        
 42 Kern, Olivia R             8 WISC-MR                51.99      54.39        
 43 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               1:00.64      54.81        
 44 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  1:01.46      54.83        
 45 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR  1:04.40      54.96        
 46 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 55.93      55.18        
 47 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    51.72      55.23        
 48 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 51.82      55.37        
 49 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 57.96      56.31        
 50 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR                52.38      56.38        
 51 Borowski, Elaina           8 CSDC-MR                   NT      56.54        
 52 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 50.76      56.58        
 53 Pace, Amanda J             9 HAA-MR               1:00.04      56.70        
 54 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:02.54      56.71        
 55 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:04.87      57.12        
 56 Knight, Lucy I             7 EHY-MR               1:03.58      57.37        
 57 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:23.01      57.52        
 58 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR                 53.58      58.09        
 59 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT      59.47        
 60 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                1:01.62    1:00.37        
 61 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR       NT    1:00.45        
 62 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT    1:00.77        
 63 Luna, Mia                  8 EHY-MR                 58.60    1:00.98        
 64 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 58.91    1:01.34        
 65 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    58.14    1:01.86        
 66 Fuller, Nilaya W           8 Unattached-MR             NT    1:03.54        
 67 Castillo, Evann            8 EHY-MR               1:17.20    1:04.56        
 68 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT    1:04.87        
 69 Hunter, Madeline J         8 Express Swimming-MR  1:07.78    1:05.74        
 70 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               1:03.93    1:05.86        
 71 Harrilal, Mikaylia A       8 Express Swimming-MR       NT    1:05.95        
 72 Cronin, Emma               8 HAA-MR               1:03.07    1:07.43        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:24.66    1:25.22        
  2 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:31.38    1:30.22        
  3 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:46.50    1:30.30        
  4 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:26.85    1:30.77        
  5 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:29.38    1:31.96        
  6 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:37.48    1:34.81        
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:59.06    1:35.40        
  8 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                    NT    1:35.51        
  9 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:37.61    1:36.68        
 10 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               1:43.05    1:38.04        
 11 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:40.82    1:39.13        
 12 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:38.68    1:39.49        
 13 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:42.13    1:40.37        
 14 Galang, Kam R              9 FLY-MR                    NT    1:40.83        
 15 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:53.08    1:41.86        
 16 Wilcox, Avery              8 HAA-MR               1:48.73    1:44.20        
 17 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:45.38    1:44.23        
 18 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:52.10    1:45.86        
 19 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT    1:47.06        
 20 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:48.13    1:48.21        
 21 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:47.37    1:48.79        
 22 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:50.00    1:49.88        
 23 Flouras, Penelope         10 GATE-MR              1:49.88    1:50.29        
 24 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:50.48    1:50.52        
 25 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:52.16    1:51.99        
 26 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR  1:53.61    1:52.18        
 27 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:56.77    1:52.86        
 28 Flouras, Anastasia         8 GATE-MR              2:04.00    1:56.20        
 29 Galang, Nini C             8 FLY-MR                    NT    1:56.39        
 30 Meliere, Lily M            7 WISC-MR              1:56.99    1:56.52        
 31 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:53.00    1:56.67        
 32 Carle, Anna E              8 FA-MR                2:02.22    1:56.86        
 33 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              1:47.06    1:57.12        
 34 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:58.99    1:57.81        
 35 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:04.99    1:59.23        
 36 Pace, Amanda J             9 HAA-MR               2:16.19    1:59.86        
 37 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR               1:57.96    2:00.50        
 38 Luna, Mia                  8 EHY-MR               2:05.00    2:02.43        
 39 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:00.90    2:02.98        
 40 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  2:09.20    2:03.25        
 41 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT    2:03.71        
 42 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR       NT    2:04.14        
 43 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR                   NT    2:05.28        
 44 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               2:25.00    2:05.59        
 45 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               2:07.90    2:06.07        
 46 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  2:05.66    2:06.66        
 47 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               2:17.74    2:17.52        
 48 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:15.70    2:18.56        
 49 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT    2:20.29        
 50 Fuller, Nilaya W           8 Unattached-MR             NT    2:21.43        
 51 Cronin, Emma               8 HAA-MR               2:18.81    2:29.59        
 52 DiFranco, Samantha L      10 FA-MR                     NT    2:30.49        
 -- Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:43.36         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 46.13      42.63        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    46.94      45.54        
  3 Pitches, Daisy M          10 EHY-MR                 44.38      46.54        
  4 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      49.45      47.24        
  5 Galang, Kam R              9 FLY-MR               1:01.66      50.89        
  6 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    52.74      51.00        
  7 Yan, Madelyn               9 GATE-MR                54.84      52.42        
  8 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 58.60      52.54        
  9 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 52.72      52.71        
 10 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                54.42      53.35        
 11 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  53.51      53.48        
 12 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:13.22      53.70        
 13 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 57.35      53.92        
 14 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 58.45      54.02        
 15 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    53.93      54.53        
 16 Chun, Lina                10 GATE-MR                59.15      54.55        
 17 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    57.74      55.91        
 18 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:01.35      56.50        
 19 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:06.45      57.48        
 20 Wilcox, Avery              8 HAA-MR               1:02.13      57.50        
 21 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    55.86      57.58        
 22 Luna, Mia                  8 EHY-MR                 57.00      57.99        
 23 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    58.85      58.04        
 24 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 55.09      58.34        
 25 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:08.00      59.32        
 26 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:01.14      59.73        
 27 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:02.66    1:00.20        
 28 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR  1:01.16    1:01.28        
 29 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR       NT    1:01.49        
 30 Hogger, Annika R          10 FA-MR                1:04.54    1:01.80        
 31 Griffin, Ginger M          8 EHY-MR               1:05.30    1:01.95        
 32 Meliere, Lily M            7 WISC-MR              1:07.77    1:02.39        
 33 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:08.89    1:03.61        
 34 Petrovic, Sydney B         8 Express Swimming-MR       NT    1:03.62        
 35 DiFranco, Samantha L      10 FA-MR                1:04.24    1:03.70        
 36 Pace, Amanda J             9 HAA-MR               1:05.42    1:03.81        
 37 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               1:12.43    1:04.13        
 38 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:01.57    1:04.36        
 39 Jordan, Lily M             8 WISC-MR              1:10.99    1:05.25        
 40 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:22.72    1:05.54        
 41 Flouras, Anastasia         8 GATE-MR              1:02.59    1:05.60        
 42 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:10.00    1:06.72        
 43 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                1:13.11    1:06.80        
 44 Carle, Anna E              8 FA-MR                1:06.32    1:07.49        
 45 Cronin, Emma               8 HAA-MR               1:13.02    1:07.93        
 46 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:05.00    1:08.13        
 47 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               1:06.92    1:08.16        
 48 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:10.53    1:08.45        
 49 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR                   NT    1:08.48        
 50 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT    1:09.53        
 51 Fuller, Nilaya W           8 Unattached-MR             NT    1:10.77        
 52 Trobiano, Nicolette P      8 FA-MR                     NT    1:11.49        
 53 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR       NT    1:14.69        
 54 Knight, Lucy I             7 EHY-MR                    NT    1:15.50        
 55 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:09.68    1:15.58        
 56 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT    1:19.18        
 57 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT    1:19.48        
 58 SO, Hailee                 9 Express Swimming-MR       NT    1:20.62        
 59 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               1:25.00    1:22.59        
 60 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:14.36    1:23.40        
 61 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT    1:24.51        
 62 Harrilal, Mikaylia A       8 Express Swimming-MR       NT    1:24.74        
 -- Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:34.47    1:33.00        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:38.40    1:38.76        
  3 Pitches, Daisy M          10 EHY-MR               1:36.54    1:39.42        
  4 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:54.37    1:40.83        
  5 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:47.91    1:47.56        
  6 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR              1:50.99    1:47.88        
  7 Galang, Kam R              9 FLY-MR               1:52.09    1:48.43        
  8 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:50.10    1:51.86        
  9 Yan, Madelyn               9 GATE-MR              1:59.44    1:52.07        
 10 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:55.23    1:55.77        
 11 Flouras, Penelope         10 GATE-MR              1:56.67    1:55.88        
 12 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:55.06    1:56.55        
 12 Daniels, Elizabeth         9 EHY-MR               2:05.79    1:56.55        
 14 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:56.14    1:59.00        
 15 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:53.92    1:59.15        
 16 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:52.90    1:59.62        
 17 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               2:11.23    2:00.20        
 18 Chun, Lina                10 GATE-MR              2:06.27    2:00.28        
 19 Chavez, Briana A          10 EHY-MR                    NT    2:02.12        
 20 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  2:04.39    2:03.76        
 21 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               2:21.42    2:05.65        
 22 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               2:09.33    2:07.48        
 23 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR  2:27.67    2:07.60        
 24 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  2:05.65    2:07.89        
 25 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               2:20.43    2:09.70        
 26 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  2:05.51    2:09.74        
 27 Griffin, Ginger M          8 EHY-MR               2:05.00    2:09.86        
 28 Luna, Mia                  8 EHY-MR               2:00.00    2:09.99        
 29 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR       NT    2:10.21        
 30 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:06.19    2:11.11        
 31 Carrillo, Alexandra        9 GATE-MR              2:19.00    2:11.40        
 32 Hunter, Madeline J         8 Express Swimming-MR       NT    2:11.81        
 33 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT    2:12.53        
 34 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              2:13.12    2:14.77        
 35 Pace, Amanda J             9 HAA-MR               2:20.65    2:17.35        
 36 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               2:36.43    2:17.58        
 37 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR       NT    2:17.83        
 38 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                2:15.71    2:18.52        
 39 Flouras, Anastasia         8 GATE-MR              2:39.00    2:18.95        
 40 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:52.00    2:19.11        
 41 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR       NT    2:19.57        
 42 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               2:29.20    2:20.23        
 43 Moore, Emily M             9 FA-MR                     NT    2:21.93        
 44 Kern, Olivia R             8 WISC-MR              2:35.99    2:22.50        
 45 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               2:21.16    2:23.10        
 46 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR       NT    2:25.32        
 47 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               2:42.76    2:25.97        
 48 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               3:03.16    2:29.11        
 49 Cronin, Emma               8 HAA-MR               2:45.00    2:29.14        
 50 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR       NT    2:31.25        
 51 Fuller, Nilaya W           8 Unattached-MR             NT    2:32.39        
 52 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               2:20.00    2:33.85        
 53 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR               2:45.55    2:34.15        
 54 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR               2:45.00    2:52.65        
 55 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:36.70    2:56.87        
 56 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT    2:59.74        
 -- Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:55.44         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    38.52      38.22        
  2 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      41.50      38.34        
  3 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 39.79      40.27        
  4 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 41.65      40.47        
  5 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 50.79      42.29        
  6 Yan, Madelyn               9 GATE-MR                45.71      42.37        
  7 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 43.73      43.27        
  8 Pitches, Daisy M          10 EHY-MR                 43.72      44.56        
  9 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    56.96      44.82        
 10 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    48.93      45.91        
 11 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 59.36      46.18        
 12 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    48.00      46.78        
 13 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT      47.20        
 14 Chun, Lina                10 GATE-MR                56.18      47.61        
 15 Hogger, Annika R          10 FA-MR                1:00.00      48.40        
 16 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    48.57      48.79        
 17 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 53.00      51.37        
 18 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    55.72      52.99        
 18 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:04.17      52.99        
 20 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    54.44      53.52        
 21 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    55.46      53.84        
 22 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 55.53      54.23        
 23 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               1:06.95      54.28        
 24 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 53.00      54.42        
 25 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 52.00      55.12        
 26 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR    53.90      55.17        
 27 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    53.83      55.74        
 28 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    55.69      56.59        
 29 Meliere, Lily M            7 WISC-MR              1:17.99      56.68        
 30 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR                58.47      57.43        
 31 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 58.84      57.61        
 32 Luna, Mia                  8 EHY-MR                 55.00      57.66        
 33 Carle, Anna E              8 FA-MR                1:01.60      57.83        
 34 Petrovic, Sydney B         8 Express Swimming-MR       NT      58.72        
 35 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 57.98      58.97        
 36 Griffin, Ginger M          8 EHY-MR                 58.85      59.89        
 37 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT    1:01.13        
 38 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                1:04.00    1:03.35        
 39 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:07.81    1:03.96        
 40 Jordan, Lily M             8 WISC-MR              1:10.99    1:05.20        
 41 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT    1:05.31        
 42 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:02.99    1:05.93        
 43 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    58.01    1:06.62        
 44 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR               1:05.70    1:06.91        
 45 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:04.00    1:08.35        
 46 Knight, Lucy I             7 EHY-MR                    NT    1:10.68        
 47 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR       NT    1:11.89        
 48 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT    1:18.92        
 49 Harrilal, Mikaylia A       8 Express Swimming-MR       NT    1:21.68        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:41.21    1:29.57        
  2 Gutierrez, Valeria        10 EHY-MR               1:34.21    1:36.11        
  3 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:35.66    1:37.15        
  4 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:43.57    1:42.85        
  5 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR       NT    1:44.54        
  6 Chun, Lina                10 GATE-MR              1:56.50    1:48.87        
  7 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               2:12.50    1:50.69        
  8 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:51.42    1:53.13        
  9 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  2:00.08    2:00.60        
 10 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  2:16.59    2:02.83        
 11 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR  2:11.12    2:05.07        
 12 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:55.00    2:06.15        
 13 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               2:06.12    2:06.63        
 14 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               2:04.48    2:06.90        
 15 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               2:00.00    2:08.64        
 16 Galang, Nini C             8 FLY-MR               2:24.20    2:10.51        
 17 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:15.58    2:20.91        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    29.78      29.79        
  2 Jones, Summer D           12 EHY-MR                 29.95      29.84        
  3 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    30.81      30.35        
  4 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      31.61      31.10        
  5 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    31.11      31.21        
  6 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR    31.63      31.41        
  7 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                33.00      31.80        
  8 Glaser, Olivia K          12 Unattached-MR          31.70      31.85        
  9 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 33.63      31.95        
 10 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    32.46      32.12        
 11 Bailey, Millie G          11 WEST-CT                32.52      32.23        
 12 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 33.96      32.25        
 13 Posada, Zenya J           12 UN-CT                  33.17      32.60        
 14 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR       NT      33.14        
 15 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    33.58      33.17        
 16 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                  38.50      33.21        
 17 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      32.69      33.24        
 18 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    35.53      33.28        
 19 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR                 37.20      33.38        
 20 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    33.93      33.41        
 21 Turner, Libby L           11 WEST-CT                34.97      33.57        
 22 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    34.91      33.86        
 23 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 34.36      33.87        
 24 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 33.82      34.27        
 25 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    34.28      34.37        
 26 Smith, Jane B             12 WEST-CT                35.10      34.39        
 27 Griffin, Lily S           11 EHY-MR                 36.49      34.42        
 28 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                39.26      34.46        
 29 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    35.58      34.50        
 30 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 36.32      34.63        
 31 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                36.77      34.64        
 32 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 37.20      34.68        
 33 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 35.90      34.99        
 34 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 36.26      35.57        
 35 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    35.24      35.59        
 36 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      37.33      35.61        
 37 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR                   NT      35.81        
 38 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR       NT      36.48        
 39 Leon, Ashley C            11 EHY-MR                    NT      36.81        
 40 Castillo, Ava C           11 EHY-MR                 39.46      37.03        
 41 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 36.95      37.09        
 42 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    40.27      37.19        
 43 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT      37.55        
 44 Simon, Paige              12 HAA-MR                 37.93      37.56        
 45 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                 40.00      38.04        
 46 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR                 38.26      38.43        
 47 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    39.36      39.41        
 48 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR       NT      39.70        
 49 Colaprico, Anastasia M    11 WEST-CT                40.48      39.82        
 50 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    38.45      39.91        
 51 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 38.93      40.11        
 52 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                39.27      40.87        
 53 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 39.41      41.06        
 54 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                42.22      41.10        
 55 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR                 46.00      41.15        
 56 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    44.44      41.32        
 57 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT      42.14        
 58 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR          44.00      45.66        
 59 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR                   NT      45.90        
 60 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT      49.00        
 61 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR       NT      54.01        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:05.00    1:04.40        
  2 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:06.39    1:06.69        
  3 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:07.26    1:08.51        
  4 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:10.00    1:09.48        
  5 Bailey, Millie G          11 WEST-CT              1:11.34    1:10.42        
  6 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:16.74    1:11.42        
  7 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:13.36    1:11.64        
  8 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               1:14.75    1:11.67        
  9 Andros, Brooke H          11 FA-MR                1:12.57    1:12.20        
 10 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:23.03    1:12.26        
 11 Bhandari, Adele           11 WEST-CT              1:13.00    1:12.28        
 12 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:13.88    1:12.41        
 13 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:13.77    1:13.27        
 14 Turner, Libby L           11 WEST-CT                   NT    1:13.48        
 15 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR               1:16.28    1:13.56        
 16 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:14.67    1:13.59        
 17 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:13.78    1:14.00        
 18 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:21.23    1:14.10        
 19 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:11.96    1:14.25        
 20 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:15.43    1:15.06        
 21 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:15.88    1:15.11        
 22 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR               1:17.73    1:15.77        
 23 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:20.29    1:16.03        
 24 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:17.23    1:16.65        
 25 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:16.68    1:16.75        
 26 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR       NT    1:16.79        
 27 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:24.34    1:17.86        
 28 McAuliffe, Margot E       11 EHY-MR               1:16.97    1:18.34        
 29 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:27.64    1:18.77        
 30 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:23.84    1:19.15        
 31 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:22.97    1:19.28        
 32 Griffin, Lily S           11 EHY-MR               1:20.92    1:19.53        
 33 Smith, Jane B             12 WEST-CT              1:18.91    1:20.47        
 34 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:24.60    1:20.85        
 35 Chan, Megan               11 FLY-MR               1:23.97    1:21.42        
 36 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:19.00    1:21.48        
 37 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:29.78    1:21.69        
 38 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:23.32    1:22.15        
 39 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:23.62    1:23.24        
 40 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              1:44.99    1:23.29        
 41 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  1:26.44    1:24.24        
 42 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:23.68    1:25.44        
 43 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  1:23.82    1:26.65        
 44 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR       NT    1:26.91        
 45 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:28.78    1:27.77        
 46 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:30.95    1:28.40        
 47 Wong, Isabella D          11 GATE-MR              1:41.95    1:29.10        
 48 Kulviwat, Natasha         11 Express Swimming-MR  1:35.03    1:29.38        
 49 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT    1:29.82        
 50 Caplin, Isabelle C        11 EHY-MR               1:50.00    1:33.00        
 51 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:31.02    1:33.43        
 52 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:37.56    1:35.38        
 53 Le, Amanda T              12 FA-MR                1:42.00    1:36.42        
 54 Zhou, Megan               11 Express Swimming-MR       NT    1:37.75        
 55 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:35.11    1:38.38        
 56 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR               1:44.03    1:41.27        
 57 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR        1:37.77    1:41.88        
 58 Cai, Olivia               11 Express Swimming-MR       NT    1:42.94        
 59 Britz, Chelsea R          11 WEST-CT              1:41.01    1:43.81        
 60 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT    1:44.76        
 61 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR                   NT    1:45.83        
 62 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    1:51.89        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    34.62      34.66        
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      35.44      35.89        
  3 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    35.58      36.19        
  4 Lee, Makayla              11 SSC-MR                 35.86      36.50        
  5 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    36.63      36.52        
  6 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR       NT      37.82        
  7 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR                 42.19      37.98        
  8 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    39.02      38.19        
  9 Lee, Morgan               11 SSC-MR                 38.35      38.29        
 10 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    39.37      38.68        
 11 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    39.07      38.71        
 12 Jones, Summer D           12 EHY-MR                 41.68      39.93        
 13 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    43.50      39.95        
 14 Turner, Libby L           11 WEST-CT                41.69      40.09        
 15 Bhandari, Adele           11 WEST-CT                39.55      40.11        
 16 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    40.97      40.21        
 17 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    41.70      40.22        
 18 Glaser, Olivia K          12 Unattached-MR          40.28      40.42        
 19 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 39.94      40.45        
 20 Smith, Jane B             12 WEST-CT                40.82      40.69        
 21 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 40.47      40.97        
 22 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    40.62      41.25        
 23 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                40.99      41.28        
 24 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 40.82      41.58        
 25 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    40.31      41.85        
 26 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                42.91      41.97        
 26 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 39.45      41.97        
 28 Simon, Paige              12 HAA-MR                 43.57      42.49        
 29 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 45.37      42.52        
 30 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 45.29      42.60        
 31 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      42.01      43.15        
 32 Leon, Ashley C            11 EHY-MR                    NT      44.18        
 33 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 44.73      44.32        
 34 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 42.52      44.34        
 35 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR                   NT      44.71        
 36 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR       NT      45.68        
 37 Griffin, Lily S           11 EHY-MR                 43.12      46.01        
 38 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 46.50      46.23        
 39 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                45.19      46.58        
 40 Colaprico, Anastasia M    11 WEST-CT                46.86      46.86        
 41 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT      47.55        
 42 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                 49.00      47.72        
 43 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                51.04      47.92        
 44 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR                 45.41      48.45        
 45 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    54.28      48.89        
 46 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 48.57      48.94        
 47 Castillo, Ava C           11 EHY-MR                 47.51      48.96        
 48 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    48.31      49.28        
 49 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR       NT      50.15        
 50 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    51.02      51.17        
 51 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR                 52.78      51.27        
 52 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR          54.98      51.42        
 53 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT      54.35        
 54 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    52.40      54.90        
 55 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT      56.86        
 56 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR       NT    1:03.85        
 -- Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 39.55         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:14.77    1:14.75        
  2 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:17.51    1:18.09        
  3 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:18.37    1:19.22        
  4 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR       NT    1:19.94        
  5 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:16.27    1:19.99        
  6 Bailey, Millie G          11 WEST-CT              1:25.06    1:20.45        
  7 Posada, Zenya J           12 UN-CT                1:25.67    1:21.41        
  8 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:23.44    1:21.94        
  9 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               1:25.99    1:22.27        
 10 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:35.84    1:22.96        
 11 Bhandari, Adele           11 WEST-CT              1:27.13    1:24.71        
 12 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:24.14    1:24.74        
 13 Andros, Brooke H          11 FA-MR                2:02.44    1:25.25        
 14 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:29.56    1:25.55        
 15 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:26.21    1:25.96        
 16 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:27.38    1:27.16        
 17 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:35.00    1:27.27        
 18 Turner, Libby L           11 WEST-CT              1:35.99    1:27.60        
 19 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:28.37    1:28.61        
 20 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:27.80    1:28.80        
 21 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:25.60    1:29.52        
 22 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:22.82    1:29.61        
 23 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:57.43    1:30.48        
 24 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:43.43    1:30.99        
 25 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:36.64    1:31.53        
 26 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:37.99    1:32.18        
 27 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR       NT    1:32.74        
 28 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:30.18    1:33.36        
 29 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR    1:38.34    1:33.84        
 30 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:34.27    1:33.86        
 31 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR               1:39.60    1:34.25        
 32 McAuliffe, Margot E       11 EHY-MR               1:34.11    1:35.52        
 33 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:38.38    1:36.32        
 34 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:34.00    1:36.57        
 35 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              1:45.99    1:36.62        
 36 Griffin, Lily S           11 EHY-MR               1:40.94    1:36.86        
 37 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:41.72    1:37.86        
 38 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:44.43    1:38.44        
 39 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:41.03    1:40.11        
 40 Kulviwat, Natasha         11 Express Swimming-MR  1:41.07    1:40.97        
 41 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:55.35    1:44.57        
 42 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR       NT    1:47.85        
 43 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  1:45.35    1:48.33        
 44 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR        1:54.00    1:51.91        
 45 Le, Amanda T              12 FA-MR                1:56.00    1:52.92        
 46 Zhou, Megan               11 Express Swimming-MR       NT    1:53.05        
 47 Britz, Chelsea R          11 WEST-CT              1:52.37    1:53.86        
 48 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:51.82    1:54.14        
 49 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR               2:05.69    1:55.51        
 50 Caplin, Isabelle C        11 EHY-MR               2:00.00    1:56.37        
 51 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    1:59.66        
 52 Cai, Olivia               11 Express Swimming-MR       NT    2:06.93        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Posada, Zenya J           12 UN-CT                  39.39      39.49        
  2 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    42.93      41.77        
  3 Lee, Morgan               11 SSC-MR                 42.71      41.99        
  4 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR    44.34      42.07        
  5 Turner, Libby L           11 WEST-CT                43.70      42.08        
  6 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 41.77      42.34        
  7 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    42.94      42.39        
  8 Andros, Brooke H          11 FA-MR                1:05.48      42.56        
  9 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 41.96      42.70        
 10 Golden, Alyssa            12 SSC-MR                 45.92      42.72        
 11 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    43.36      43.06        
 12 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    43.91      43.23        
 13 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    46.20      43.40        
 14 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    43.99      43.42        
 15 Lee, Makayla              11 SSC-MR                 45.81      43.69        
 16 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    43.94      44.06        
 17 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 42.75      44.29        
 18 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 43.86      44.42        
 19 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 52.91      44.78        
 20 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 45.11      44.81        
 21 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    45.66      45.05        
 22 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                52.37      45.17        
 23 Griffin, Lily S           11 EHY-MR                 46.24      45.71        
 24 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 47.68      45.82        
 25 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      44.58      46.33        
 26 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 50.53      46.56        
 27 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    50.02      46.75        
 28 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR                 51.82      46.78        
 29 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                55.81      47.01        
 30 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    50.41      49.68        
 31 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      50.05      49.93        
 32 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      47.44      50.19        
 33 Chan, Megan               11 FLY-MR                 50.78      50.29        
 34 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                52.37      51.28        
 35 Smith, Jane B             12 WEST-CT                50.30      51.49        
 36 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 55.72      51.61        
 37 Caplin, Isabelle C        11 EHY-MR                 56.00      51.64        
 38 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR       NT      52.37        
 39 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 55.09      52.45        
 40 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR                56.99      52.59        
 41 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR       NT      53.27        
 42 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR          55.00      54.32        
 43 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 56.39      54.45        
 44 Liriano, Maya             12 GATE-MR                54.12      54.47        
 45 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                59.50      54.99        
 46 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    56.62      55.08        
 47 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    55.65      55.81        
 48 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    55.96      56.11        
 49 Cai, Olivia               11 Express Swimming-MR       NT      58.57        
 50 Britz, Chelsea R          11 WEST-CT                57.97      59.13        
 51 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR                 58.82      59.28        
 52 Zhou, Megan               11 Express Swimming-MR       NT      59.70        
 53 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT    1:00.74        
 54 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT    1:01.45        
 55 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    57.58    1:01.71        
 56 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    1:09.28        
 57 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR                   NT    1:16.28        
 -- Cano, Adriana             12 CSDC-MR                47.08         DQ        
      False start
 -- Kulviwat, Natasha         11 Express Swimming-MR    51.95         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Posada, Zenya J           12 UN-CT                1:28.29    1:26.13        
  2 Bhandari, Adele           11 WEST-CT              1:34.32    1:30.78        
  3 Turner, Libby L           11 WEST-CT              1:39.23    1:31.76        
  4 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:30.70    1:32.11        
  5 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:33.09    1:32.22        
  6 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:33.64    1:32.62        
  7 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:33.41    1:34.05        
  8 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:35.66    1:34.40        
  9 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:31.83    1:34.51        
 10 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:36.38    1:34.80        
 11 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:34.96    1:34.86        
 12 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:37.12    1:35.19        
 13 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:36.94    1:35.77        
 14 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:38.65    1:37.35        
 15 Bailey, Millie G          11 WEST-CT              1:39.49    1:38.10        
 16 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:51.66    1:39.17        
 17 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR               1:37.45    1:39.52        
 18 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:49.47    1:39.87        
 19 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:47.33    1:40.52        
 20 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:25.34    1:40.63        
 21 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:38.77    1:40.67        
 22 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:44.23    1:41.00        
 23 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:42.25    1:42.78        
 24 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              2:06.61    1:42.87        
 25 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:37.53    1:44.09        
 26 Griffin, Lily S           11 EHY-MR               1:44.12    1:44.41        
 27 Wong, Isabella D          11 GATE-MR              1:44.24    1:44.89        
 28 Simon, Paige              12 HAA-MR               1:43.09    1:46.39        
 29 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                1:39.42    1:46.71        
 30 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR                   NT    1:49.22        
 31 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR               1:48.69    1:49.24        
 32 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR       NT    1:49.78        
 33 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:54.91    1:50.59        
 34 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:52.20    1:51.16        
 35 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:53.64    1:51.32        
 36 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:54.70    1:52.04        
 37 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR               1:53.58    1:53.54        
 38 Castillo, Ava C           11 EHY-MR               2:04.83    1:54.49        
 39 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               2:45.00    1:55.80        
 40 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:56.20    1:56.18        
 41 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR        1:56.56    1:57.06        
 42 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR               2:04.78    1:57.51        
 43 Colaprico, Anastasia M    11 WEST-CT              2:02.56    1:57.64        
 44 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR       NT    1:58.50        
 45 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:55.40    1:59.16        
 46 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              2:10.99    2:02.79        
 47 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR               2:30.00    2:07.53        
 48 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  2:22.09    2:08.75        
 49 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               2:07.08    2:10.59        
 50 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT    2:10.66        
 51 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT    2:19.82        
 52 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    2:37.46        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Posada, Zenya J           12 UN-CT                  32.58      31.78        
  2 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    32.27      32.44        
  3 Lee, Makayla              11 SSC-MR                 34.20      32.50        
  4 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      33.57      32.83        
  5 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    33.74      33.65        
  6 Golden, Alyssa            12 SSC-MR                 36.69      33.85        
  7 Bailey, Millie G          11 WEST-CT                35.58      34.22        
  8 Lee, Morgan               11 SSC-MR                 35.72      34.36        
  9 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    34.90      34.52        
 10 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    34.48      34.68        
 11 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR                 40.00      34.78        
 12 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR    34.04      35.08        
 13 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 40.73      35.84        
 14 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    37.44      36.55        
 15 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    37.38      36.94        
 16 Bhandari, Adele           11 WEST-CT                36.60      37.20        
 17 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    37.74      37.42        
 18 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    38.18      38.02        
 19 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      37.32      38.46        
 20 Smith, Jane B             12 WEST-CT                37.41      38.53        
 21 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                43.23      38.89        
 21 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 40.06      38.89        
 23 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 40.73      39.10        
 24 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      38.16      39.60        
 25 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 46.18      39.95        
 26 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                41.62      40.01        
 27 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 43.61      40.16        
 28 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    48.30      40.29        
 29 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR                47.99      40.49        
 30 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 47.38      40.58        
 31 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 41.91      40.84        
 32 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    43.32      41.52        
 33 McAuliffe, Margot E       11 EHY-MR                 44.60      43.61        
 34 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT      43.69        
 35 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    41.88      43.70        
 36 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    38.76      44.95        
 37 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 51.24      45.23        
 38 Chan, Megan               11 FLY-MR                 47.87      45.25        
 39 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                   NT      46.09        
 40 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                48.27      46.41        
 41 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR       NT      47.02        
 42 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                46.43      47.62        
 43 Kulviwat, Natasha         11 Express Swimming-MR    51.66      48.02        
 44 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 46.00      49.23        
 45 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT      49.74        
 46 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    50.86      51.36        
 47 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    51.93      53.06        
 48 Cai, Olivia               11 Express Swimming-MR       NT      58.82        
 49 Zhou, Megan               11 Express Swimming-MR       NT      58.91        
 50 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR        1:03.06      59.12        
 51 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR                 55.99    1:02.39        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:12.65    1:12.45        
  2 Posada, Zenya J           12 UN-CT                1:16.15    1:15.56        
  3 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:17.61    1:16.33        
  4 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:16.86    1:17.75        
  5 Bailey, Millie G          11 WEST-CT              1:21.88    1:17.92        
  6 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:16.16    1:18.48        
  7 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:19.54    1:18.75        
  8 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:24.05    1:18.94        
  9 Jones, Summer D           12 EHY-MR               1:18.80    1:19.26        
 10 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:18.58    1:21.05        
 11 Glaser, Olivia K          12 Unattached-MR        1:27.13    1:22.21        
 12 Bhandari, Adele           11 WEST-CT              1:26.78    1:23.01        
 13 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:25.63    1:23.85        
 14 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:41.90    1:24.01        
 15 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:23.68    1:25.47        
 16 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:31.16    1:26.13        
 17 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:26.15    1:27.46        
 18 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:43.23    1:29.52        
 19 Smith, Jane B             12 WEST-CT              1:34.94    1:30.25        
 20 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:45.65    1:30.85        
 21 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR       NT    1:32.67        
 22 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:45.51    1:32.96        
 23 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:28.75    1:33.18        
 24 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              2:00.48    1:36.24        
 25 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:36.35    1:36.90        
 26 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:46.82    1:46.41        
 27 Leon, Ashley C            11 EHY-MR                    NT    1:48.88        
 28 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:56.59    1:57.57        
 29 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  2:01.17    2:03.12        
 -- Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                     NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR                 28.94      28.84        
  2 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR    28.79      29.35        
  3 Stroub, Mia R             14 WISC-MR                30.56      29.91        
  4 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR    29.94      30.02        
  5 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR    30.54      30.05        
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR    30.25      30.15        
  7 Kopis, Adele K            13 WEST-CT                30.25      30.19        
  8 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR    31.08      30.40        
  9 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    30.77      30.63        
 10 Collins, Payton R         14 CSDC-MR                29.97      30.65        
 11 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR    31.84      30.85        
 12 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                 31.33      30.89        
 13 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR                 31.95      31.03        
 14 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 31.64      31.48        
 15 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  33.66      31.67        
 16 Levine, Paige H           14 SSC-MR                 35.09      31.73        
 17 Linell, Nicole E          14 WEST-CT                31.47      31.86        
 18 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  35.13      31.95        
 19 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR      32.55      32.05        
 20 Lin, Nettie               13 FLY-MR                 33.76      32.17        
 21 Kwon, Michelle            14 FLY-MR                 32.43      32.25        
 22 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR    32.22      32.44        
 23 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    32.87      32.70        
 24 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR                 32.60      32.71        
 25 Hyun, Faith               13 GATE-MR                32.68      32.99        
 26 Chmiel, Zofia F           13 WEST-CT                32.62      33.20        
 27 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR                35.30      33.48        
 28 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR    34.53      34.05        
 29 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR    33.51      34.26        
 30 Buchanan, Rachel W        13 HAA-MR                 37.00      34.47        
 31 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT      34.56        
 32 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                  35.88      34.75        
 33 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                  35.68      34.96        
 34 Casto, Isabella R         13 FA-MR                  39.42      34.97        
 35 Zheng, Bernice            13 FLY-MR                 35.94      35.00        
 36 Williamson, Amanda        14 HAA-MR                 36.01      35.32        
 37 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR    36.32      35.73        
 38 Ren, April                13 Unattached-MR          37.60      37.00        
 39 Ostrofsky, Emily N        13 HAA-MR                 37.69      37.48        
 40 Sanchez, Adriana S        13 GATE-MR                38.78      38.30        
 41 Baker, Avery H            13 SSC-MR                 38.00      38.65        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:03.04    1:02.93        
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:04.43    1:04.53        
  3 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:03.82    1:04.55        
  4 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:06.46    1:05.00        
  5 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:06.07    1:05.62        
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:05.44    1:05.65        
  7 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               1:02.65    1:05.83        
  8 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:06.56    1:05.99        
  9 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  1:06.42    1:06.26        
 10 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:07.38    1:06.40        
 11 Brierley, Jane B          13 EHY-MR               1:07.71    1:06.96        
 12 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  1:07.57    1:08.15        
 13 Levine, Paige H           14 SSC-MR               1:10.18    1:08.16        
 14 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:06.92    1:08.50        
 15 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:17.64    1:09.06        
 16 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:05.94    1:09.19        
 17 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:09.88    1:09.35        
 18 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:09.03    1:09.75        
 19 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:10.63    1:10.70        
 20 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:12.00    1:10.80        
 21 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:08.49    1:10.98        
 22 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:12.68    1:11.29        
 23 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:09.02    1:12.22        
 24 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:13.08    1:12.25        
 25 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:11.38    1:13.21        
 26 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR       NT    1:13.57        
 27 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:16.19    1:15.42        
 28 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:15.14    1:15.51        
 29 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:12.65    1:15.71        
 30 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:18.33    1:16.27        
 31 Shehigian, Alexandra A    14 FA-MR                1:17.00    1:16.53        
 32 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:23.88    1:17.38        
 33 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:24.48    1:19.92        
 34 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:24.61    1:20.82        
 35 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:20.53    1:21.71        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  2:16.46    2:18.00        
                1:06.49   2:18.00 (1:11.51)                                        
  2 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:21.55    2:20.69        
                1:08.33   2:20.69 (1:12.36)                                        
  3 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:22.13    2:21.28        
                1:08.22   2:21.28 (1:13.06)                                        
  4 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:33.66    2:22.39        
                1:09.20   2:22.39 (1:13.19)                                        
  5 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               2:23.97    2:22.82        
                1:09.04   2:22.82 (1:13.78)                                        
  6 Pappas, Alexa M           14 WEST-CT              2:19.22    2:23.54        
                1:08.56   2:23.54 (1:14.98)                                        
  7 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:26.43    2:24.02        
                1:08.62   2:24.02 (1:15.40)                                        
  8 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:26.93    2:24.11        
                1:09.50   2:24.11 (1:14.61)                                        
  9 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:23.49    2:24.63        
                1:09.55   2:24.63 (1:15.08)                                        
 10 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  2:23.91    2:24.78        
                1:08.40   2:24.78 (1:16.38)                                        
 11 Brierley, Jane B          13 EHY-MR               2:38.97    2:25.57        
                1:10.89   2:25.57 (1:14.68)                                        
 12 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:26.18    2:25.84        
                1:10.91   2:25.84 (1:14.93)                                        
 13 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               2:29.75    2:26.04        
                1:09.29   2:26.04 (1:16.75)                                        
 14 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:28.66    2:27.49        
                1:10.45   2:27.49 (1:17.04)                                        
 15 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  2:26.54    2:27.96        
                1:11.45   2:27.96 (1:16.51)                                        
 16 Pavia, Tessa B            13 UN-CT                2:33.13    2:29.97        
                1:11.43   2:29.97 (1:18.54)                                        
 17 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  2:34.88    2:30.06        
                1:11.48   2:30.06 (1:18.58)                                        
 17 Levine, Paige H           14 SSC-MR               2:31.76    2:30.06        
                1:12.04   2:30.06 (1:18.02)                                        
 19 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               2:31.99    2:30.08        
                1:12.09   2:30.08 (1:17.99)                                        
 20 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:29.39    2:32.13        
                1:14.64   2:32.13 (1:17.49)                                        
 21 Linell, Nicole E          14 WEST-CT              2:29.76    2:32.63        
                1:13.65   2:32.63 (1:18.98)                                        
 22 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    2:35.49    2:32.92        
                1:13.33   2:32.92 (1:19.59)                                        
 23 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  2:25.75    2:32.94        
                1:12.04   2:32.94 (1:20.90)                                        
 24 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:32.66    2:34.00        
                1:13.99   2:34.00 (1:20.01)                                        
 25 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               2:35.00    2:34.17        
                1:13.85   2:34.17 (1:20.32)                                        
 26 Chmiel, Zofia F           13 WEST-CT              2:38.45    2:34.55        
                1:14.23   2:34.55 (1:20.32)                                        
 27 Hyun, Faith               13 GATE-MR              2:37.27    2:34.84        
                1:16.39   2:34.84 (1:18.45)                                        
 28 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               2:42.94    2:37.23        
                1:16.45   2:37.23 (1:20.78)                                        
 29 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:38.85    2:37.66        
                1:16.33   2:37.66 (1:21.33)                                        
 30 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT    2:40.56        
                1:19.04   2:40.56 (1:21.52)                                        
 31 Lin, Nettie               13 FLY-MR                    NT    2:40.58        
                1:17.43   2:40.58 (1:23.15)                                        
 32 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                2:48.30    2:44.43        
                1:20.03   2:44.43 (1:24.40)                                        
 33 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:43.47    2:44.78        
                1:21.57   2:44.78 (1:23.21)                                        
 34 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               2:48.00    2:45.24        
                1:17.55   2:45.24 (1:27.69)                                        
 35 Buchanan, Rachel W        13 HAA-MR               2:45.00    2:48.37        
                1:20.08   2:48.37 (1:28.29)                                        
 36 Lin, Grace                13 GATE-MR              2:47.42    2:48.78        
                1:22.85   2:48.78 (1:25.93)                                        
 37 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              3:18.35    2:50.32        
                1:22.91   2:50.32 (1:27.41)                                        
 38 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  2:55.17    2:55.03        
                1:22.06   2:55.03 (1:32.97)                                        
 39 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR       NT    2:56.18        
                1:27.46   2:56.18 (1:28.72)                                        
 40 Ren, April                13 Unattached-MR        3:03.33    2:59.70        
                1:25.48   2:59.70 (1:34.22)                                        
 41 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    2:44.50    3:02.25        
                1:26.23   3:02.25 (1:36.02)                                        
 42 Zheng, Bernice            13 FLY-MR               3:06.80    3:06.64        
                1:25.11   3:06.64 (1:41.53)                                        
 43 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR              3:22.54    3:08.64        
                1:33.92   3:08.64 (1:34.72)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pappas, Alexa M           14 WEST-CT              1:10.03    1:09.96        
  2 Brierley, Jane B          13 EHY-MR               1:14.08    1:13.81        
  3 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:12.04    1:14.75        
  4 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:15.03    1:14.77        
  5 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:15.25    1:15.09        
  6 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:14.56    1:16.42        
  7 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:13.99    1:16.44        
  8 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  1:17.61    1:17.85        
  9 Chmiel, Zofia F           13 WEST-CT              1:16.40    1:18.28        
 10 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:21.10    1:18.84        
 11 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:18.76    1:18.87        
 12 Hyun, Faith               13 GATE-MR              1:17.83    1:19.29        
 13 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:19.43    1:19.99        
 14 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  1:19.44    1:20.11        
 15 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:19.96    1:20.66        
 16 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:24.89    1:20.69        
 17 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:20.72    1:21.11        
 18 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:21.00    1:21.16        
 19 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:21.99    1:21.23        
 20 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:18.71    1:21.45        
 21 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:22.41    1:22.08        
 22 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:20.29    1:23.97        
 23 Lin, Nettie               13 FLY-MR               1:30.65    1:24.15        
 24 Pavia, Tessa B            13 UN-CT                1:23.80    1:24.97        
 25 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:31.93    1:25.43        
 26 Linell, Nicole E          14 WEST-CT              1:23.28    1:25.86        
 27 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:22.62    1:26.01        
 28 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:25.49    1:26.27        
 29 Levine, Paige H           14 SSC-MR               1:26.85    1:27.34        
 30 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:26.55    1:27.68        
 31 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:30.49    1:27.97        
 32 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:25.95    1:28.93        
 33 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:37.94    1:29.37        
 34 Zheng, Bernice            13 FLY-MR               1:29.81    1:29.90        
 35 Buchanan, Rachel W        13 HAA-MR               1:30.00    1:29.98        
 36 Lin, Grace                13 GATE-MR              1:30.07    1:30.48        
 37 Ren, April                13 Unattached-MR        1:34.87    1:31.16        
 38 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:31.61    1:31.25        
 39 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:27.59    1:31.97        
 40 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:32.23    1:33.00        
 41 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR              1:32.00    1:34.07        
 42 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT    1:36.55        
 43 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:49.60    1:37.67        
 44 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:45.81    1:40.20        
 -- Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR              1:48.48         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:38.92    2:39.07        
                1:16.65   2:39.07 (1:22.42)                                        
  2 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:37.97    2:40.99        
                1:17.69   2:40.99 (1:23.30)                                        
  3 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               2:39.68    2:43.11        
                1:18.81   2:43.11 (1:24.30)                                        
  4 Hyun, Faith               13 GATE-MR              2:47.23    2:44.43        
                1:20.81   2:44.43 (1:23.62)                                        
  5 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               2:48.19    2:46.29        
                1:20.25   2:46.29 (1:26.04)                                        
  6 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:46.24    2:47.00        
                1:21.77   2:47.00 (1:25.23)                                        
  7 Chmiel, Zofia F           13 WEST-CT              2:46.38    2:48.16        
                1:20.83   2:48.16 (1:27.33)                                        
  8 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:46.99    2:48.22        
                1:22.12   2:48.22 (1:26.10)                                        
  9 Kopis, Adele K            13 WEST-CT              2:48.04    2:48.35        
                1:21.70   2:48.35 (1:26.65)                                        
 10 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:53.21    2:48.55        
                1:23.04   2:48.55 (1:25.51)                                        
 11 Collins, Payton R         14 CSDC-MR              2:53.36    2:49.50        
                1:23.28   2:49.50 (1:26.22)                                        
 12 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               3:30.00    2:49.97        
                1:23.37   2:49.97 (1:26.60)                                        
 13 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               2:55.00    2:52.41        
                1:24.77   2:52.41 (1:27.64)                                        
 14 Sodhi, Malika             13 FA-MR                2:51.38    2:52.56        
                1:25.67   2:52.56 (1:26.89)                                        
 15 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:55.41    2:54.88        
                1:24.91   2:54.88 (1:29.97)                                        
 16 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               2:48.51    2:55.95        
                1:24.53   2:55.95 (1:31.42)                                        
 17 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  3:07.50    3:01.82        
                1:28.89   3:01.82 (1:32.93)                                        
 18 Commike, Samantha N       14 FA-MR                2:52.16    3:01.97        
                1:27.55   3:01.97 (1:34.42)                                        
 19 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  3:21.44    3:06.22        
                1:31.41   3:06.22 (1:34.81)                                        
 20 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                3:01.00    3:06.38        
                1:29.92   3:06.38 (1:36.46)                                        
 21 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:08.27    3:06.41        
                1:33.13   3:06.41 (1:33.28)                                        
 22 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR                   NT    3:08.02        
                1:30.52   3:08.02 (1:37.50)                                        
 23 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:11.43    3:08.97        
                1:34.26   3:08.97 (1:34.71)                                        
 24 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                3:03.00    3:09.28        
                1:32.68   3:09.28 (1:36.60)                                        
 25 Zheng, Bernice            13 FLY-MR                    NT    3:13.09        
                1:30.72   3:13.09 (1:42.37)                                        
 26 Ren, April                13 Unattached-MR        2:24.44    3:13.22        
                1:31.90   3:13.22 (1:41.32)                                        
 27 Buchanan, Rachel W        13 HAA-MR               3:15.00    3:16.06        
                1:36.69   3:16.06 (1:39.37)                                        
 28 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT    3:16.12        
                1:36.72   3:16.12 (1:39.40)                                        
 29 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               3:26.33    3:27.10        
                1:39.81   3:27.10 (1:47.29)                                        
 30 Sanchez, Adriana S        13 GATE-MR              3:42.00    3:31.49        
                1:46.46   3:31.49 (1:45.03)                                        
 31 Baker, Avery H            13 SSC-MR               3:35.00    3:41.24        
                1:45.71   3:41.24 (1:55.53)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Jane B          13 EHY-MR               1:16.44    1:19.11        
  2 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:19.35    1:20.20        
  3 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:21.19    1:21.08        
  4 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:21.38    1:23.26        
  5 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:25.02    1:24.63        
  6 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:27.67    1:27.81        
  7 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:28.59    1:28.19        
  8 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  1:31.02    1:28.44        
  9 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR       NT    1:29.13        
 10 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:29.88    1:29.60        
 11 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:29.47    1:29.71        
 12 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:29.58    1:30.20        
 13 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:32.36    1:30.76        
 14 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR  1:29.45    1:31.67        
 15 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:34.55    1:32.89        
 16 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:35.00    1:35.74        
 17 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:39.68    1:36.01        
 18 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:52.53    1:37.60        
 19 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:41.59    1:40.09        
 20 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:40.56    1:40.63        
 21 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:44.21    1:40.67        
 22 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:38.48    1:40.98        
 23 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:42.85    1:42.19        
 24 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:44.90    1:42.60        
 25 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:58.51    1:42.64        
 26 Levine, Paige H           14 SSC-MR               1:44.24    1:42.95        
 27 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:44.12    1:44.64        
 28 Shehigian, Alexandra A    14 FA-MR                1:50.37    1:45.81        
 29 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:47.66    1:46.31        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  2:57.09    2:51.56        
                1:24.06   2:51.56 (1:27.50)                                        
  2 Linell, Nicole E          14 WEST-CT              2:57.21    2:56.76        
                1:23.74   2:56.76 (1:33.02)                                        
  3 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               3:00.28    3:01.55        
                1:28.26   3:01.55 (1:33.29)                                        
  4 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  3:06.44    3:03.64        
                1:28.04   3:03.64 (1:35.60)                                        
  5 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  3:09.79    3:09.19        
                1:30.69   3:09.19 (1:38.50)                                        
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  3:19.40    3:10.46        
                1:31.63   3:10.46 (1:38.83)                                        
  7 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  3:05.91    3:13.38        
                1:31.39   3:13.38 (1:41.99)                                        
  8 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  3:22.86    3:14.59        
                1:33.20   3:14.59 (1:41.39)                                        
  9 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  3:13.18    3:15.62        
                1:34.02   3:15.62 (1:41.60)                                        
 10 Chmiel, Zofia F           13 WEST-CT              3:14.91    3:16.11        
                1:34.43   3:16.11 (1:41.68)                                        
 11 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               3:20.00    3:19.68        
                1:36.45   3:19.68 (1:43.23)                                        
 12 Kopis, Adele K            13 WEST-CT                   NT    3:21.17        
                1:37.39   3:21.17 (1:43.78)                                        
 13 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               3:32.87    3:22.63        
                1:35.70   3:22.63 (1:46.93)                                        
 14 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               3:19.17    3:23.17        
                1:36.24   3:23.17 (1:46.93)                                        
 15 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:31.02    3:25.61        
                1:41.46   3:25.61 (1:44.15)                                        
 16 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT    3:31.39        
                1:40.52   3:31.39 (1:50.87)                                        
 17 Sodhi, Malika             13 FA-MR                3:28.25    3:33.03        
                1:43.07   3:33.03 (1:49.96)                                        
 18 Levine, Paige H           14 SSC-MR               3:44.51    3:33.83        
                1:45.41   3:33.83 (1:48.42)                                        
 19 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               3:30.00    3:34.37        
                1:42.10   3:34.37 (1:52.27)                                        
 20 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                3:43.00    3:34.59        
                1:43.06   3:34.59 (1:51.53)                                        
 21 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  3:34.79    3:36.77        
                1:44.50   3:36.77 (1:52.27)                                        
 22 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR                   NT    3:36.88        
                1:43.80   3:36.88 (1:53.08)                                        
 23 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:44.35    3:39.21        
                1:45.60   3:39.21 (1:53.61)                                        
 24 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  3:33.72    3:39.28        
                1:43.98   3:39.28 (1:55.30)                                        
 25 Ren, April                13 Unattached-MR        4:46.66    3:40.14        
                1:47.94   3:40.14 (1:52.20)                                        
 26 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               3:50.30    3:40.80        
                1:46.89   3:40.80 (1:53.91)                                        
 27 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  3:56.82    3:42.99        
                1:46.01   3:42.99 (1:56.98)                                        
 28 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                3:31.00    3:43.85        
                1:47.50   3:43.85 (1:56.35)                                        
 29 Casto, Isabella R         13 FA-MR                     NT    3:50.45        
                1:51.92   3:50.45 (1:58.53)                                        
 30 Buchanan, Rachel W        13 HAA-MR               3:30.00    3:53.28        
                1:51.63   3:53.28 (2:01.65)                                        
 31 Sanchez, Adriana S        13 GATE-MR                   NT    4:00.29        
                1:56.66   4:00.29 (2:03.63)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:08.54    1:08.96        
  2 Pappas, Alexa M           14 WEST-CT              1:08.47    1:09.11        
  3 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:08.38    1:09.17        
  4 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:09.54    1:10.81        
  5 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:12.10    1:12.17        
  6 Brierley, Jane B          13 EHY-MR               1:13.77    1:12.92        
  7 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:10.89    1:13.32        
  8 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:12.86    1:13.34        
  9 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:16.19    1:15.02        
 10 Linell, Nicole E          14 WEST-CT              1:17.37    1:15.07        
 11 Pavia, Tessa B            13 UN-CT                1:11.27    1:15.39        
 12 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:15.19    1:16.04        
 13 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:26.57    1:16.26        
 14 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:14.89    1:16.46        
 15 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:20.81    1:17.85        
 16 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:19.00    1:20.10        
 17 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:19.94    1:20.23        
 18 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:20.12    1:20.95        
 19 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:26.85    1:23.40        
 20 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  1:19.48    1:24.52        
 21 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:31.87    1:25.67        
 22 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:26.48    1:26.19        
 23 Chmiel, Zofia F           13 WEST-CT              1:32.92    1:27.61        
 24 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:24.50    1:27.94        
 25 Lin, Grace                13 GATE-MR              1:28.98    1:30.17        
 26 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:31.66    1:31.19        
 27 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:31.13    1:31.67        
 28 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:50.71    1:33.21        
 29 Hyun, Faith               13 GATE-MR              1:27.70    1:33.36        
 30 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:30.77    1:33.50        
 31 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR              1:38.00    1:34.40        
 32 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:43.68    1:36.06        
 33 Buchanan, Rachel W        13 HAA-MR               1:30.00    1:38.27        
 34 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:40.98    1:42.35        
 35 Ren, April                13 Unattached-MR        1:49.99    1:42.48        
 36 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                2:09.00    1:44.74        
 37 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:55.05    1:44.98        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:41.46    2:39.47        
                1:12.86   2:39.47 (1:26.61)                                        
  2 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:33.38    2:43.35        
                1:12.17   2:43.35 (1:31.18)                                        
  3 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:41.56    2:48.65        
                1:16.29   2:48.65 (1:32.36)                                        
  4 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:47.87    2:51.29        
                1:23.87   2:51.29 (1:27.42)                                        
  5 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:45.83    2:52.68        
                1:18.26   2:52.68 (1:34.42)                                        
  6 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                    NT    3:13.21        
                1:24.88   3:13.21 (1:48.33)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  2:30.18    2:31.49        
                1:13.13   2:31.49 (1:18.36)                                        
  2 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:32.06    2:34.90        
                1:10.95   2:34.90 (1:23.95)                                        
  3 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:38.40    2:37.51        
                1:14.24   2:37.51 (1:23.27)                                        
  4 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  2:41.02    2:41.84        
                1:15.22   2:41.84 (1:26.62)                                        
  5 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:40.62    2:42.52        
                1:14.17   2:42.52 (1:28.35)                                        
  6 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR       NT    2:46.37        
                1:19.06   2:46.37 (1:27.31)                                        
  7 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:46.81    2:46.73        
                1:22.17   2:46.73 (1:24.56)                                        
  8 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:44.50    2:47.04        
                1:19.54   2:47.04 (1:27.50)                                        
  9 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:45.24    2:47.22        
                1:16.47   2:47.22 (1:30.75)                                        
 10 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:50.03    2:50.01        
                1:21.16   2:50.01 (1:28.85)                                        
 11 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:50.56    2:50.69        
                1:23.08   2:50.69 (1:27.61)                                        
 12 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:58.21    2:51.57        
                1:21.10   2:51.57 (1:30.47)                                        
 13 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR       NT    2:52.06        
                1:19.13   2:52.06 (1:32.93)                                        
 14 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               2:55.24    2:52.17        
                1:24.30   2:52.17 (1:27.87)                                        
 15 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:47.60    2:53.85        
                1:18.11   2:53.85 (1:35.74)                                        
 16 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR       NT    2:54.05        
                1:20.26   2:54.05 (1:33.79)                                        
 17 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR  2:51.04    2:54.25        
                1:23.83   2:54.25 (1:30.42)                                        
 18 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  3:00.17    2:55.60        
                1:20.70   2:55.60 (1:34.90)                                        
 19 Commike, Samantha N       14 FA-MR                2:54.48    3:00.31        
                1:27.23   3:00.31 (1:33.08)                                        
 20 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:07.87    3:04.64        
                1:30.69   3:04.64 (1:33.95)                                        
 21 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR       NT    3:06.97        
                1:28.87   3:06.97 (1:38.10)                                        
 22 Shehigian, Alexandra A    14 FA-MR                3:31.82    3:10.07        
                1:30.67   3:10.07 (1:39.40)                                        
 23 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:26.13    3:11.99        
                1:27.55   3:11.99 (1:44.44)                                        
 24 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               3:09.99    3:12.85        
                1:28.26   3:12.85 (1:44.59)                                        
 25 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  3:20.16    3:16.91        
                1:34.28   3:16.91 (1:42.63)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR    27.76      27.85        
  2 Proceller, Charlotte F    17 WEST-CT                27.22      27.95        
  3 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR    28.56      28.74        
  4 Renna, Julia              16 SSC-MR                 29.45      29.09        
  5 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR    28.97      29.10        
  6 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 29.66      29.30        
  7 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR    28.80      29.31        
  8 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR    29.53      29.50        
  9 Alcon, Sasha N            24 Express Swimming-MR    29.50      29.59        
 10 Phelan, Megan K           17 WEST-CT                28.60      29.72        
 10 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR    30.98      29.72        
 12 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR    29.91      29.78        
 13 Bonvissuto, Mia D         16 Express Swimming-MR    27.97      29.86        
 14 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR    30.25      30.04        
 15 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR    28.88      30.07        
 16 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT      30.11        
 17 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR    29.61      30.13        
 18 Kim, Samantha A           17 WEST-CT                29.13      30.30        
 19 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR    29.78      30.37        
 20 Velazquez, Gabby E        16 SSC-MR                 31.05      30.62        
 21 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR    29.98      30.81        
 22 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR                 30.86      31.00        
 23 Linell, Kate C            16 WEST-CT                29.31      31.27        
 24 Posada, Zenya J           12 UN-CT                  33.17      31.31        
 25 Liang, Victoria           15 GATE-MR                32.11      31.54        
 26 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR    31.27      31.70        
 27 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR                32.61      31.80        
 28 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR                 33.73      31.90        
 29 Gary, Bella S             15 WEST-CT                29.95      32.00        
 30 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR    31.88      32.17        
 31 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                 34.63      32.38        
 32 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 32.89      32.59        
 33 Bhandari, Adele           11 WEST-CT                32.63      32.69        
 34 Wang, Laurie              15 GATE-MR                32.28      32.82        
 35 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR    33.03      32.83        
 36 Soffey, Shannon R         17 Express Swimming-MR    29.11      32.94        
 37 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR                 35.42      33.37        
 38 Davies, Brooke            11 SSC-MR                 32.84      33.55        
 39 Porr, Nicole M            15 FLY-MR                 33.77      33.80        
 40 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR    34.32      33.85        
 41 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR                 33.09      33.96        
 42 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR    33.88      33.99        
 43 Turner, Libby L           11 WEST-CT                34.97      34.05        
 44 Liang, Virginia           12 GATE-MR                35.09      34.24        
 45 Juang, Samantha           16 FLY-MR                 34.31      34.78        
 46 Wu, Samantha              16 FLY-MR                    NT      35.05        
 47 Prashad, Olivia T         16 Express Swimming-MR    34.30      35.21        
 48 Smith, Jane B             12 WEST-CT                35.10      35.23        
 49 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR                 38.37      37.75        
 50 Baker, Avery H            13 SSC-MR                 38.00      40.24        
 51 Hain, Amanda R            16 SSC-MR                 37.00      40.91        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR    59.38    1:00.84        
  2 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR                 59.50    1:01.41        
  3 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:02.00    1:02.87        
  4 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  1:01.71    1:03.37        
  5 Alcon, Sasha N            24 Express Swimming-MR  1:05.89    1:03.55        
  6 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:03.37    1:04.32        
  7 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  1:04.23    1:04.58        
  8 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  1:04.22    1:04.76        
  9 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:03.99    1:05.03        
 10 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:13.03    1:05.26        
 11 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  1:03.40    1:06.17        
 12 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR       NT    1:06.41        
 13 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:05.79    1:06.79        
 14 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  1:05.66    1:06.86        
 15 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               1:06.77    1:07.63        
 16 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR  1:06.32    1:07.80        
 17 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:09.24    1:08.21        
 18 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:06.63    1:08.52        
 19 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:06.47    1:08.71        
 20 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:07.26    1:08.96        
 21 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:09.27    1:09.83        
 22 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:10.28    1:10.60        
 23 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:10.32    1:12.21        
 24 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  1:11.05    1:12.50        
 25 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:17.17    1:14.65        
 26 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR       NT    1:14.81        
 27 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:15.98    1:15.54        
 28 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:15.80    1:16.48        
 29 Porr, Nicole M            15 FLY-MR               1:19.96    1:16.98        
 30 Abrams, Alexandra F       15 Express Swimming-MR       NT    1:18.21        
 31 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:23.30    1:24.55        
 32 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:28.74    1:27.69        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR               2:10.50    2:12.52        
                1:03.19   2:12.52 (1:09.33)                                        
  2 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:13.18    2:14.68        
                1:05.73   2:14.68 (1:08.95)                                        
  3 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:15.04    2:15.40        
                1:06.03   2:15.40 (1:09.37)                                        
  4 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  2:10.96    2:15.62        
                1:04.91   2:15.62 (1:10.71)                                        
  5 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:16.33    2:16.05        
                1:05.85   2:16.05 (1:10.20)                                        
  6 Proceller, Charlotte F    17 WEST-CT              2:18.97    2:17.41        
                1:06.86   2:17.41 (1:10.55)                                        
  7 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:15.11    2:18.58        
                1:06.94   2:18.58 (1:11.64)                                        
  8 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               2:25.90    2:18.61        
                1:07.60   2:18.61 (1:11.01)                                        
  9 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  2:17.29    2:19.29        
                1:06.98   2:19.29 (1:12.31)                                        
 10 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               2:29.63    2:19.97        
                1:08.20   2:19.97 (1:11.77)                                        
 11 Alcon, Sasha N            24 Express Swimming-MR  2:15.00    2:20.72        
                1:07.59   2:20.72 (1:13.13)                                        
 12 Kim, Samantha A           17 WEST-CT              2:11.80    2:21.20        
                1:08.04   2:21.20 (1:13.16)                                        
 13 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  2:13.72    2:21.47        
                1:07.71   2:21.47 (1:13.76)                                        
 14 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               2:21.52    2:22.43        
                1:10.19   2:22.43 (1:12.24)                                        
 15 Phelan, Megan K           17 WEST-CT              2:11.50    2:23.40        
                1:05.27   2:23.40 (1:18.13)                                        
 16 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR  2:18.95    2:23.67        
                1:10.41   2:23.67 (1:13.26)                                        
 17 Gary, Bella S             15 WEST-CT              2:20.21    2:23.96        
                1:09.43   2:23.96 (1:14.53)                                        
 18 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  2:19.00    2:24.37        
                1:08.23   2:24.37 (1:16.14)                                        
 19 Gerber, Maya              15 HAA-MR               2:24.65    2:24.78        
                1:09.90   2:24.78 (1:14.88)                                        
 20 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:26.59    2:26.23        
                1:10.97   2:26.23 (1:15.26)                                        
 21 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:21.28    2:28.26        
                1:10.77   2:28.26 (1:17.49)                                        
 22 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:26.86    2:28.93        
                1:10.81   2:28.93 (1:18.12)                                        
 23 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  2:25.64    2:29.68        
                1:11.63   2:29.68 (1:18.05)                                        
 24 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  2:31.17    2:31.14        
                1:13.26   2:31.14 (1:17.88)                                        
 25 Wang, Laurie              15 GATE-MR              2:29.58    2:32.00        
                1:13.94   2:32.00 (1:18.06)                                        
 26 Healy, Sierra             11 HYB-MR               2:39.81    2:33.83        
                1:14.55   2:33.83 (1:19.28)                                        
 27 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  2:53.34    2:34.36        
                1:15.42   2:34.36 (1:18.94)                                        
 28 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  2:40.08    2:34.61        
                1:15.76   2:34.61 (1:18.85)                                        
 29 Liang, Victoria           15 GATE-MR              2:34.80    2:36.38        
                1:15.13   2:36.38 (1:21.25)                                        
 30 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:40.00    2:36.74        
                1:15.22   2:36.74 (1:21.52)                                        
 31 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               2:44.01    2:37.10        
                1:16.74   2:37.10 (1:20.36)                                        
 32 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              2:42.69    2:39.70        
                1:16.95   2:39.70 (1:22.75)                                        
 33 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               2:58.22    2:40.25        
                1:16.75   2:40.25 (1:23.50)                                        
 34 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR                    NT    2:41.03        
                1:17.46   2:41.03 (1:23.57)                                        
 35 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    2:42.14    2:42.18        
                1:18.50   2:42.18 (1:23.68)                                        
 36 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    2:33.66    2:42.94        
                1:17.50   2:42.94 (1:25.44)                                        
 37 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               2:40.00    2:43.40        
                1:18.32   2:43.40 (1:25.08)                                        
 38 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               2:54.30    2:45.89        
                1:19.14   2:45.89 (1:26.75)                                        
 39 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  2:43.33    2:54.06        
                1:23.12   2:54.06 (1:30.94)                                        
 40 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:09.29    3:03.79        
                1:27.30   3:03.79 (1:36.49)                                        
 -- Liang, Virginia           12 GATE-MR              2:36.77         DQ        
      False start
                1:14.87        DQ (1:20.47)                                        
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  4:34.29    4:36.50        
                1:07.37   2:17.96 (1:10.59)   3:28.30 (1:10.34)   4:36.50 (1:08.20)
  2 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  4:35.80    4:36.77        
                1:07.71   2:17.90 (1:10.19)   3:28.38 (1:10.48)   4:36.77 (1:08.39)
  3 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  4:39.14    4:40.56        
                1:07.70   2:18.85 (1:11.15)   3:30.69 (1:11.84)   4:40.56 (1:09.87)
  4 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR  4:44.82    4:50.71        
                1:10.48   2:24.02 (1:13.54)   3:37.87 (1:13.85)   4:50.71 (1:12.84)
  5 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  4:57.71    4:54.34        
                1:09.33   2:24.49 (1:15.16)   3:40.40 (1:15.91)   4:54.34 (1:13.94)
  6 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  4:44.23    4:55.42        
                1:09.37   2:23.31 (1:13.94)   3:39.26 (1:15.95)   4:55.42 (1:16.16)
  7 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  4:52.34    4:57.71        
                1:10.77   2:27.17 (1:16.40)   3:44.05 (1:16.88)   4:57.71 (1:13.66)
  8 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  4:53.75    4:58.52        
                1:10.84   2:26.28 (1:15.44)   3:43.35 (1:17.07)   4:58.52 (1:15.17)
  9 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  4:59.85    5:00.38        
                1:09.72   2:26.20 (1:16.48)   3:44.03 (1:17.83)   5:00.38 (1:16.35)
 10 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               5:12.77    5:02.57        
                1:14.08   2:32.67 (1:18.59)   3:50.10 (1:17.43)   5:02.57 (1:12.47)
 11 Gerber, Maya              15 HAA-MR               4:59.59    5:03.07        
                1:12.90   2:31.06 (1:18.16)   3:49.18 (1:18.12)   5:03.07 (1:13.89)
 12 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  5:01.95    5:05.24        
                1:13.02   2:30.90 (1:17.88)   3:48.99 (1:18.09)   5:05.24 (1:16.25)
 13 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  5:09.41    5:06.10        
                1:13.15   2:31.84 (1:18.69)   3:50.14 (1:18.30)   5:06.10 (1:15.96)
 14 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  4:42.48    5:06.66        
                1:09.04   2:27.28 (1:18.24)   3:47.43 (1:20.15)   5:06.66 (1:19.23)
 15 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  5:16.10    5:09.35        
                1:14.13   2:31.47 (1:17.34)   3:50.15 (1:18.68)   5:09.35 (1:19.20)
 16 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  5:01.90    5:11.93        
                1:12.93   2:32.61 (1:19.68)   3:51.43 (1:18.82)   5:11.93 (1:20.50)
 17 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR       NT    5:12.16        
                1:15.08   2:34.88 (1:19.80)   3:55.41 (1:20.53)   5:12.16 (1:16.75)
 18 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  5:17.72    5:14.48        
                1:13.44   2:33.48 (1:20.04)   3:54.82 (1:21.34)   5:14.48 (1:19.66)
 19 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  5:36.60    5:15.00        
                1:16.17   2:38.34 (1:22.17)   3:59.45 (1:21.11)   5:15.00 (1:15.55)
 20 Levine, Paige H           14 SSC-MR               5:25.00    5:15.23        
                1:16.25   2:38.34 (1:22.09)   3:59.65 (1:21.31)   5:15.23 (1:15.58)
 21 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  5:15.48    5:18.12        
                1:14.75   2:34.22 (1:19.47)   3:56.20 (1:21.98)   5:18.12 (1:21.92)
 22 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  5:15.18    5:21.23        
                1:14.74   2:37.20 (1:22.46)   4:00.68 (1:23.48)   5:21.23 (1:20.55)
 23 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  6:10.18    5:32.82        
                1:17.08   2:41.98 (1:24.90)   4:07.37 (1:25.39)   5:32.82 (1:25.45)
 24 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               5:30.00    5:36.77        
                1:17.31   2:43.17 (1:25.86)   4:10.34 (1:27.17)   5:36.77 (1:26.43)
 25 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  6:30.41    5:38.80        
                1:22.17   2:49.60 (1:27.43)   4:16.52 (1:26.92)   5:38.80 (1:22.28)
 26 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  6:30.56    5:47.22        
                1:20.35   2:49.87 (1:29.52)   4:19.06 (1:29.19)   5:47.22 (1:28.16)
 27 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               5:45.12    5:48.85        
                1:21.45   2:51.08 (1:29.63)   4:21.05 (1:29.97)   5:48.85 (1:27.80)
 28 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               6:25.00    6:24.19        
                1:30.70   3:08.74 (1:38.04)   4:48.84 (1:40.10)   6:24.19 (1:35.35)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Renna, Julia              16 SSC-MR               1:09.49    1:08.88        
  2 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  1:11.30    1:12.32        
  3 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:08.91    1:12.51        
  4 Proceller, Charlotte F    17 WEST-CT              1:09.59    1:12.55        
  5 Phelan, Megan K           17 WEST-CT              1:10.53    1:12.98        
  6 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:16.03    1:12.99        
  7 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               1:10.65    1:13.60        
  8 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  1:14.28    1:14.08        
  9 Kim, Samantha A           17 WEST-CT              1:12.59    1:14.57        
 10 Gary, Bella S             15 WEST-CT              1:14.53    1:14.59        
 11 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  1:12.54    1:14.72        
 12 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  1:12.21    1:14.90        
 13 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:12.05    1:15.00        
 14 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:11.29    1:15.46        
 15 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:15.03    1:16.91        
 16 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:17.05    1:17.73        
 17 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  1:17.42    1:17.94        
 18 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  1:16.44    1:18.68        
 19 Wang, Laurie              15 GATE-MR              1:15.95    1:19.61        
 20 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:15.15    1:21.39        
 21 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              1:22.45    1:22.14        
 22 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:22.40    1:22.25        
 23 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:23.63    1:23.54        
 24 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  1:26.36    1:24.14        
 25 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    1:39.79    1:24.81        
 26 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               1:24.88    1:26.38        
 27 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:21.48    1:26.66        
 28 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:25.84    1:27.05        
 29 Liang, Victoria           15 GATE-MR              1:25.56    1:27.97        
 30 Liang, Virginia           12 GATE-MR              1:26.77    1:28.19        
 31 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:29.42    1:29.04        
 32 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:29.59    1:30.92        
 33 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:25.00    1:31.54        
 34 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:30.00    1:31.59        
 35 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:42.01    1:39.11        
 36 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:39.00    1:42.20        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR  2:22.94    2:26.39        
                1:10.43   2:26.39 (1:15.96)                                        
  2 Renna, Julia              16 SSC-MR               2:30.55    2:29.17        
                1:11.74   2:29.17 (1:17.43)                                        
  3 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:30.03    2:30.54        
                1:14.26   2:30.54 (1:16.28)                                        
  4 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:35.66    2:33.22        
                1:15.79   2:33.22 (1:17.43)                                        
  5 Gary, Bella S             15 WEST-CT              2:35.16    2:34.57        
                1:15.73   2:34.57 (1:18.84)                                        
  6 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  2:34.49    2:36.17        
                1:16.49   2:36.17 (1:19.68)                                        
  7 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:31.91    2:36.24        
                1:15.77   2:36.24 (1:20.47)                                        
  8 Phelan, Megan K           17 WEST-CT              2:33.90    2:37.49        
                1:15.88   2:37.49 (1:21.61)                                        
  9 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               2:33.04    2:37.70        
                1:17.32   2:37.70 (1:20.38)                                        
 10 Kim, Samantha A           17 WEST-CT              2:38.52    2:38.03        
                1:17.35   2:38.03 (1:20.68)                                        
 11 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:34.67    2:38.28        
                1:18.93   2:38.28 (1:19.35)                                        
 12 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT    2:38.78        
                1:16.66   2:38.78 (1:22.12)                                        
 13 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  2:36.54    2:38.93        
                1:16.35   2:38.93 (1:22.58)                                        
 14 Proceller, Charlotte F    17 WEST-CT              2:37.40    2:41.79        
                1:17.97   2:41.79 (1:23.82)                                        
 15 Bonvissuto, Mia D         16 Express Swimming-MR  2:35.76    2:42.50        
                1:18.70   2:42.50 (1:23.80)                                        
 16 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  2:36.93    2:43.79        
                1:19.49   2:43.79 (1:24.30)                                        
 17 Lee, Makayla              11 SSC-MR               3:00.01    2:44.07        
                1:21.34   2:44.07 (1:22.73)                                        
 18 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                    NT    2:44.72        
                1:20.01   2:44.72 (1:24.71)                                        
 19 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:39.56    2:44.79        
                1:20.07   2:44.79 (1:24.72)                                        
 20 Wang, Laurie              15 GATE-MR              2:44.81    2:45.10        
                1:21.35   2:45.10 (1:23.75)                                        
 21 Velazquez, Gabby E        16 SSC-MR               2:48.83    2:46.81        
                1:21.96   2:46.81 (1:24.85)                                        
 22 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  2:49.51    2:51.86        
                1:24.28   2:51.86 (1:27.58)                                        
 23 Lee, Morgan               11 SSC-MR               3:00.01    2:53.43        
                1:25.80   2:53.43 (1:27.63)                                        
 24 Healy, Sierra             11 HYB-MR                    NT    2:55.08        
                1:26.03   2:55.08 (1:29.05)                                        
 25 Soffey, Shannon R         17 Express Swimming-MR  2:59.55    2:55.18        
                1:25.11   2:55.18 (1:30.07)                                        
 26 Davies, Brooke            11 SSC-MR               3:00.00    2:55.25        
                1:28.45   2:55.25 (1:26.80)                                        
 27 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:54.12    2:56.60        
                1:25.90   2:56.60 (1:30.70)                                        
 28 Smith, Jane B             12 WEST-CT              3:05.15    3:00.30        
                1:28.11   3:00.30 (1:32.19)                                        
 29 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  3:06.61    3:00.59        
                1:27.32   3:00.59 (1:33.27)                                        
 30 Liang, Victoria           15 GATE-MR              3:01.21    3:00.90        
                1:27.28   3:00.90 (1:33.62)                                        
 31 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR              3:19.67    3:02.63        
                1:30.46   3:02.63 (1:32.17)                                        
 32 Linell, Kate C            16 WEST-CT                   NT    3:03.10        
                1:26.61   3:03.10 (1:36.49)                                        
 33 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  3:00.62    3:05.77        
                1:28.88   3:05.77 (1:36.89)                                        
 34 Prashad, Olivia T         16 Express Swimming-MR  3:13.06    3:07.18        
                1:30.42   3:07.18 (1:36.76)                                        
 35 Liang, Virginia           12 GATE-MR              3:05.71    3:07.62        
                1:30.57   3:07.62 (1:37.05)                                        
 36 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               3:16.64    3:12.88        
                1:34.11   3:12.88 (1:38.77)                                        
 37 Hain, Amanda R            16 SSC-MR               3:32.00    3:27.18        
                1:39.20   3:27.18 (1:47.98)                                        
 38 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:31.04    3:29.44        
                1:42.18   3:29.44 (1:47.26)                                        
 39 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  3:38.96    3:33.31        
                1:43.78   3:33.31 (1:49.53)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:12.66    1:13.77        
  2 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR               1:13.33    1:16.51        
  3 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:25.37    1:25.50        
  4 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:25.55    1:25.90        
  5 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  1:26.77    1:26.65        
  6 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:28.63    1:28.92        
  7 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:31.37    1:29.68        
  8 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:34.85    1:30.64        
  9 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:33.49    1:31.27        
 10 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR       NT    1:31.52        
 11 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  1:31.50    1:31.57        
 12 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:34.26    1:34.42        
 13 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:35.19    1:34.70        
 14 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR       NT    1:34.86        
 15 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:34.46    1:35.31        
 16 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:30.48    1:35.35        
 17 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:34.64    1:35.36        
 18 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               1:33.58    1:36.03        
 19 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:37.07    1:36.27        
 20 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:35.88    1:37.77        
 21 Porr, Nicole M            15 FLY-MR               1:40.32    1:38.67        
 22 Wu, Samantha              16 FLY-MR               1:37.44    1:40.21        
 23 Abrams, Alexandra F       15 Express Swimming-MR       NT    1:44.11        
 24 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  1:43.97    1:45.86        
 25 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:58.36    1:55.89        
 26 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:55.00    2:00.32        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gary, Bella S             15 WEST-CT              2:40.78    2:48.90        
                1:21.03   2:48.90 (1:27.87)                                        
  2 Kim, Samantha A           17 WEST-CT              2:42.17    2:49.16        
                1:22.03   2:49.16 (1:27.13)                                        
  3 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               2:58.18    2:55.49        
                1:24.32   2:55.49 (1:31.17)                                        
  4 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:55.57    2:59.09        
                1:27.51   2:59.09 (1:31.58)                                        
  5 Posada, Zenya J           12 UN-CT                3:05.76    3:00.22        
                1:26.92   3:00.22 (1:33.30)                                        
  6 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:56.63    3:00.27        
                1:28.04   3:00.27 (1:32.23)                                        
  7 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  3:06.56    3:00.87        
                1:27.22   3:00.87 (1:33.65)                                        
  8 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  3:02.65    3:02.90        
                1:28.69   3:02.90 (1:34.21)                                        
  9 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  3:02.84    3:05.23        
                1:28.34   3:05.23 (1:36.89)                                        
 10 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  2:51.07    3:06.60        
                1:27.66   3:06.60 (1:38.94)                                        
 11 Bonvissuto, Mia D         16 Express Swimming-MR  3:00.44    3:07.17        
                1:29.14   3:07.17 (1:38.03)                                        
 12 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  3:08.64    3:08.13        
                1:30.81   3:08.13 (1:37.32)                                        
 13 Linell, Kate C            16 WEST-CT              2:50.06    3:09.04        
                1:28.31   3:09.04 (1:40.73)                                        
 14 Bhandari, Adele           11 WEST-CT              3:18.05    3:13.52        
                1:34.28   3:13.52 (1:39.24)                                        
 15 Wang, Laurie              15 GATE-MR              3:10.24    3:14.39        
                1:33.58   3:14.39 (1:40.81)                                        
 16 Healy, Sierra             11 HYB-MR                    NT    3:15.25        
                1:33.09   3:15.25 (1:42.16)                                        
 17 Liang, Virginia           12 GATE-MR              3:20.21    3:18.28        
                1:37.08   3:18.28 (1:41.20)                                        
 18 Turner, Libby L           11 WEST-CT              3:22.54    3:18.47        
                1:34.95   3:18.47 (1:43.52)                                        
 19 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  3:14.74    3:18.54        
                1:35.52   3:18.54 (1:43.02)                                        
 20 Velazquez, Gabby E        16 SSC-MR               3:25.87    3:19.07        
                1:36.38   3:19.07 (1:42.69)                                        
 21 Proceller, Charlotte F    17 WEST-CT              3:22.33    3:20.42        
                1:38.69   3:20.42 (1:41.73)                                        
 22 Liang, Victoria           15 GATE-MR              3:19.74    3:21.63        
                1:37.37   3:21.63 (1:44.26)                                        
 23 Phelan, Megan K           17 WEST-CT              3:26.99    3:23.95        
                1:38.15   3:23.95 (1:45.80)                                        
 24 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  3:25.59    3:25.92        
                1:36.27   3:25.92 (1:49.65)                                        
 25 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR                    NT    3:28.60        
                1:37.60   3:28.60 (1:51.00)                                        
 26 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                    NT    3:30.52        
                1:40.38   3:30.52 (1:50.14)                                        
 27 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               3:29.08    3:31.26        
                1:41.70   3:31.26 (1:49.56)                                        
 28 Juang, Samantha           16 FLY-MR                    NT    3:31.53        
                1:42.85   3:31.53 (1:48.68)                                        
 29 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               3:34.19    3:33.09        
                1:42.11   3:33.09 (1:50.98)                                        
 30 Porr, Nicole M            15 FLY-MR               3:34.16    3:33.74        
                1:42.56   3:33.74 (1:51.18)                                        
 31 Wu, Samantha              16 FLY-MR                    NT    3:34.88        
                1:41.74   3:34.88 (1:53.14)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  1:03.53    1:04.05        
  2 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  1:04.67    1:05.80        
  3 Proceller, Charlotte F    17 WEST-CT              1:04.79    1:06.81        
  4 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               1:09.27    1:08.96        
  5 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:08.14    1:09.35        
  6 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR               1:05.74    1:09.77        
  7 Kim, Samantha A           17 WEST-CT              1:09.14    1:10.68        
  8 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:07.39    1:10.99        
  9 Renna, Julia              16 SSC-MR               1:11.40    1:11.14        
 10 Gary, Bella S             15 WEST-CT              1:09.34    1:11.26        
 11 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:13.72    1:11.31        
 12 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:09.31    1:12.15        
 13 Phelan, Megan K           17 WEST-CT              1:11.17    1:12.84        
 14 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:11.66    1:12.93        
 15 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  1:10.39    1:12.95        
 16 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:16.27    1:12.97        
 17 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:15.20    1:13.62        
 18 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:13.48    1:16.21        
 19 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  1:15.43    1:16.79        
 20 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:22.08    1:17.68        
 21 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:18.69    1:18.02        
 22 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    1:21.65    1:21.72        
 23 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR  1:18.38    1:22.25        
 24 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:17.80    1:24.25        
 25 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR       NT    1:24.95        
 26 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              1:23.02    1:25.35        
 27 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:30.00    1:25.50        
 28 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  1:27.66    1:25.95        
 29 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:21.53    1:26.91        
 30 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:29.90    1:30.09        
 31 Liang, Victoria           15 GATE-MR              1:26.32    1:30.29        
 32 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:43.25    1:36.97        
 33 Liang, Virginia           12 GATE-MR              1:37.97    1:37.08        
 34 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:52.59    1:59.36        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:18.52    2:18.08        
                1:06.16   2:18.08 (1:11.92)                                        
  2 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR  2:21.66    2:21.76        
                1:07.81   2:21.76 (1:13.95)                                        
  3 Meringolo, Gabriella A    18 Express Swimming-MR  2:20.55    2:31.33        
                1:12.02   2:31.33 (1:19.31)                                        
  4 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:31.40    2:32.62        
                1:12.02   2:32.62 (1:20.60)                                        
  5 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               2:30.98    2:33.76        
                1:13.67   2:33.76 (1:20.09)                                        
  6 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  2:25.83    2:38.67        
                1:13.68   2:38.67 (1:24.99)                                        
  7 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:38.74    2:42.67        
                1:17.19   2:42.67 (1:25.48)                                        
  8 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR  2:47.70    2:51.42        
                  18.38   2:51.42 (2:33.04)                                        
  9 Gerber, Maya              15 HAA-MR               2:45.39    2:53.53        
                1:18.39   2:53.53 (1:35.14)                                        
 10 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:55.43    2:55.76        
                1:23.16   2:55.76 (1:32.60)                                        
 11 Lee, Makayla              11 SSC-MR               3:00.00    3:02.91        
                1:25.26   3:02.91 (1:37.65)                                        
 12 Lee, Morgan               11 SSC-MR               3:15.00    3:06.04        
                1:27.35   3:06.04 (1:38.69)                                        
 13 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               3:10.00    3:14.59        
                1:32.75   3:14.59 (1:41.84)                                        
 14 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                    NT    3:33.39        
                1:44.38   3:33.39 (1:49.01)                                        
 15 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               4:00.00    4:08.25        
                1:55.38   4:08.25 (2:12.87)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR  2:22.39    2:25.11        
                1:07.76   2:25.11 (1:17.35)                                        
  2 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:26.18    2:27.16        
                1:08.57   2:27.16 (1:18.59)                                        
  3 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  2:27.31    2:27.48        
                1:11.70   2:27.48 (1:15.78)                                        
  4 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:31.87    2:33.83        
                1:13.69   2:33.83 (1:20.14)                                        
  5 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:34.16    2:34.65        
                1:10.69   2:34.65 (1:23.96)                                        
  6 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:32.91    2:34.71        
                1:13.89   2:34.71 (1:20.82)                                        
  7 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:32.10    2:34.78        
                1:14.65   2:34.78 (1:20.13)                                        
  8 Meringolo, Gabriella A    18 Express Swimming-MR  2:28.24    2:38.25        
                1:14.26   2:38.25 (1:23.99)                                        
  9 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  2:42.42    2:42.71        
                1:15.51   2:42.71 (1:27.20)                                        
 10 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  2:29.69    2:43.06        
                1:16.51   2:43.06 (1:26.55)                                        
 11 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:40.47    2:43.34        
                1:17.89   2:43.34 (1:25.45)                                        
 12 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  2:37.75    2:43.50        
                1:15.81   2:43.50 (1:27.69)                                        
 13 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  2:48.32    2:44.33        
                1:18.05   2:44.33 (1:26.28)                                        
 14 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  2:46.71    2:45.63        
                1:17.96   2:45.63 (1:27.67)                                        
 15 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:46.99    2:46.07        
                1:21.12   2:46.07 (1:24.95)                                        
 16 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               2:47.09    2:46.56        
                1:13.49   2:46.56 (1:33.07)                                        
 17 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:49.28    2:48.39        
                1:25.27   2:48.39 (1:23.12)                                        
 18 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  2:50.81    2:49.36        
                1:21.48   2:49.36 (1:27.88)                                        
 19 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:46.14    2:50.40        
                1:19.67   2:50.40 (1:30.73)                                        
 20 Gerber, Maya              15 HAA-MR               2:46.70    2:51.14        
                1:20.10   2:51.14 (1:31.04)                                        
 21 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  2:49.24    2:51.42        
                1:24.43   2:51.42 (1:26.99)                                        
 22 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:45.63    2:52.42        
                1:18.95   2:52.42 (1:33.47)                                        
 23 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:52.06    2:54.37        
                1:24.54   2:54.37 (1:29.83)                                        
 24 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  2:52.40    2:55.73        
                1:24.81   2:55.73 (1:30.92)                                        
 25 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR  2:51.54    2:56.23        
                1:25.26   2:56.23 (1:30.97)                                        
 26 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:56.95    2:57.78        
                1:26.84   2:57.78 (1:30.94)                                        
 27 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  2:56.25    2:57.98        
                1:23.36   2:57.98 (1:34.62)                                        
 28 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               2:55.72    3:01.61        
                1:25.13   3:01.61 (1:36.48)                                        
 29 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  3:39.47    3:02.37        
                1:28.20   3:02.37 (1:34.17)                                        
 30 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               3:02.58    3:03.10        
                1:30.32   3:03.10 (1:32.78)                                        
 31 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               3:06.17    3:06.87        
                1:32.76   3:06.87 (1:34.11)                                        
 32 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               3:12.24    3:07.89        
                1:35.25   3:07.89 (1:32.64)                                        
 33 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR       NT    3:13.47        
                1:34.73   3:13.47 (1:38.74)                                        
 34 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               3:19.09    3:16.86        
                1:38.20   3:16.86 (1:38.66)                                        
 35 Abrams, Alexandra F       15 Express Swimming-MR       NT    3:20.93        
                1:38.07   3:20.93 (1:42.86)                                        
 36 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:28.98    3:33.34        
                1:42.01   3:33.34 (1:51.33)                                        
 -- Wu, Samantha              16 FLY-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:37.43        DQ (1:40.53)                                        
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  5:07.96    5:10.77        
                1:06.87   2:28.69 (1:21.82)   4:00.92 (1:32.23)   5:10.77 (1:09.85)
  2 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  5:12.58    5:20.11        
                1:10.91   2:34.38 (1:23.47)   4:02.82 (1:28.44)   5:20.11 (1:17.29)
  3 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  5:26.31    5:33.55        
                1:18.31   2:46.24 (1:27.93)   4:21.40 (1:35.16)   5:33.55 (1:12.15)
  4 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  5:42.50    5:41.79        
                1:17.81   2:45.46 (1:27.65)   4:24.16 (1:38.70)   5:41.79 (1:17.63)
  5 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              5:45.99    5:46.24        
                1:14.79   2:42.18 (1:27.39)   4:28.21 (1:46.03)   5:46.24 (1:18.03)
  6 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  5:46.61    5:50.30        
                1:15.22   2:43.28 (1:28.06)   4:30.08 (1:46.80)   5:50.30 (1:20.22)
  7 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  6:02.11    5:54.29        
                1:25.09   2:54.02 (1:28.93)   4:34.76 (1:40.74)   5:54.29 (1:19.53)
  8 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  6:04.88    5:54.35        
                1:21.38   3:00.97 (1:39.59)   4:36.75 (1:35.78)   5:54.35 (1:17.60)
  9 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  5:49.42    5:56.69        
                1:18.72   2:51.33 (1:32.61)   4:38.69 (1:47.36)   5:56.69 (1:18.00)
 10 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  6:03.43    6:00.55        
                1:20.11   2:53.33 (1:33.22)   4:44.73 (1:51.40)   6:00.55 (1:15.82)
 11 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR       NT    6:23.44        
                1:33.06   3:12.97 (1:39.91)   4:59.86 (1:46.89)   6:23.44 (1:23.58)
 12 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               6:34.53    6:28.59        
                1:30.16   3:11.95 (1:41.79)   5:01.42 (1:49.47)   6:28.59 (1:27.17)
 13 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               7:34.75    7:28.71        
                1:57.21   3:48.42 (1:51.21)   5:56.83 (2:08.41)   7:28.71 (1:31.88)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR          32.96      33.25        
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  34.48      34.74        
  3 Augustin, James J         10 FA-MR                  39.01      35.16        
  4 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 35.18      35.23        
  5 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 38.03      35.70        
  6 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    35.90      36.03        
  7 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 34.64      36.04        
  8 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    36.81      36.35        
  9 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    36.32      37.02        
 10 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      36.78      37.33        
 11 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    37.98      37.38        
 12 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 35.88      37.40        
 13 Knight, Liam M            10 EHY-MR                 39.86      37.94        
 14 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    42.87      38.01        
 15 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 39.15      38.10        
 16 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 38.49      38.86        
 17 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    41.28      39.04        
 18 Glass, Logan W            10 WISC-MR                40.83      40.87        
 19 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 37.79      41.24        
 20 Rozen, Jacob A            10 WEST-CT                41.03      41.30        
 21 Menu, Miles X              9 EHY-MR                 41.28      41.61        
 22 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                47.99      41.83        
 23 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 42.33      41.93        
 24 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 43.70      42.60        
 25 Bisono, Aaron L            8 FLY-MR                    NT      42.75        
 26 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR                 44.29      43.33        
 27 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 47.01      43.76        
 28 Kazlauskas, Cole          10 HAA-MR                 43.05      43.87        
 29 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT      43.89        
 30 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT      45.88        
 31 MA, Joshua                 9 Express Swimming-MR  1:02.49      46.75        
 32 Kriegsman, Ben R           8 EHY-MR                 53.20      46.91        
 33 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR                 48.92      47.36        
 34 Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR       NT      47.37        
 35 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                    NT      47.93        
 36 Menu, Aidan M              7 EHY-MR                 52.61      49.25        
 37 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR       NT      49.42        
 38 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT      49.92        
 39 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 57.73      50.33        
 40 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 48.81      50.69        
 41 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT      53.84        
 42 Dunne, Brady               9 CSDC-MR                   NT      54.20        
 43 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 53.54      57.27        
 44 Cullen, Phin J             7 WISC-MR              1:15.99    1:05.43        
 45 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               1:05.45    1:08.47        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR        1:29.13    1:13.43        
  2 Chan, Aidan               10 FLY-MR               1:23.46    1:16.69        
  3 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:22.23    1:17.10        
  4 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:24.10    1:19.71        
  5 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:26.28    1:19.93        
  6 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:19.36    1:20.14        
  7 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               1:25.75    1:20.62        
  8 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR  1:22.68    1:20.67        
  9 Jiang, Junyi              10 FLY-MR               1:24.79    1:22.09        
 10 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:23.81    1:22.31        
 11 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:23.40    1:22.58        
 12 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:22.62    1:22.68        
 13 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:23.24    1:22.91        
 14 Dissanayake, Ryan B        9 FLY-MR               1:33.31    1:23.09        
 15 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:30.88    1:24.89        
 16 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:36.77    1:25.21        
 17 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:26.33    1:25.63        
 18 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR       NT    1:25.74        
 19 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               1:28.15    1:29.59        
 20 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:32.00    1:30.63        
 21 Knight, Liam M            10 EHY-MR               1:30.34    1:30.67        
 22 Lee, Ethan J               8 GATE-MR              1:35.00    1:33.96        
 23 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:36.36    1:33.97        
 24 Rozen, Jacob A            10 WEST-CT              1:36.65    1:34.08        
 25 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              1:32.27    1:35.00        
 26 Kazlauskas, Cole          10 HAA-MR               1:39.85    1:37.29        
 27 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR               1:37.37    1:37.30        
 28 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:57.02    1:37.73        
 29 Bisono, Aaron L            8 FLY-MR                    NT    1:38.42        
 30 Kriegsman, Ben R           8 EHY-MR               1:59.01    1:41.20        
 31 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               1:38.97    1:41.21        
 32 Kaufman, Alex R            9 WEST-CT              1:42.77    1:41.31        
 33 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                   NT    1:42.36        
 34 Sweeney, Chris             9 HAA-MR               1:49.70    1:42.69        
 35 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:40.32    1:43.22        
 36 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:44.32    1:43.93        
 37 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT    1:44.42        
 38 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                    NT    1:45.35        
 39 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT    1:48.23        
 40 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT    1:48.36        
 41 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               1:57.07    1:48.40        
 42 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               1:58.08    1:52.77        
 43 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:59.08    1:53.54        
 44 Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR       NT    1:54.24        
 45 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT    1:57.99        
 46 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT    1:58.62        
 47 Benavides, Isaiah J        8 WISC-MR              2:13.99    1:58.93        
 48 Kando, Michael             7 GATE-MR              2:00.00    1:59.44        
 49 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               2:06.84    2:03.40        
 50 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR               2:08.28    2:12.71        
 51 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               2:18.37    2:23.29        
 -- Korica, Marko              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  41.04      40.03        
  2 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR          42.06      40.80        
  3 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 39.71      41.10        
  4 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      48.33      42.84        
  5 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    43.31      43.37        
  6 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 45.95      43.52        
  7 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 43.31      43.53        
  8 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    44.56      44.41        
  9 Augustin, James J         10 FA-MR                  44.31      45.32        
 10 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 45.62      45.35        
 11 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    49.02      45.66        
 12 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    47.89      46.77        
 13 Rozen, Jacob A            10 WEST-CT                50.93      47.23        
 14 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    51.04      47.39        
 15 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 49.73      47.48        
 16 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 47.48      48.02        
 17 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    48.28      48.58        
 18 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 48.43      48.61        
 19 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 48.33      48.82        
 20 Menu, Miles X              9 EHY-MR                 51.80      49.40        
 21 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 50.45      50.25        
 22 Kazlauskas, Cole          10 HAA-MR                 52.56      50.31        
 23 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                58.99      50.64        
 24 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR                 55.00      50.83        
 25 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR                 49.68      52.06        
 26 Kriegsman, Ben R           8 EHY-MR                 55.25      53.54        
 27 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 54.65      54.34        
 28 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 51.97      54.45        
 29 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT      54.83        
 30 Menu, Aidan M              7 EHY-MR               1:08.12      54.94        
 31 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 55.01      55.26        
 32 Bisono, Aaron L            8 FLY-MR                    NT      55.60        
 33 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT      57.05        
 34 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT      57.98        
 35 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR       NT      59.99        
 36 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR               1:00.10    1:02.43        
 37 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT    1:02.57        
 38 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                    NT    1:02.99        
 39 Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR       NT    1:03.27        
 40 Dunne, Brady               9 CSDC-MR                   NT    1:07.43        
 41 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               1:18.86    1:12.42        
 42 Cullen, Phin J             7 WISC-MR              1:15.99    1:13.88        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR        1:40.28    1:27.70        
  2 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:27.35    1:30.70        
  3 Chan, Aidan               10 FLY-MR               1:35.26    1:32.59        
  4 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:42.70    1:32.82        
  5 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:33.31    1:34.66        
  6 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:36.00    1:36.38        
  7 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:42.59    1:37.38        
  8 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR       NT    1:37.39        
  9 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:57.66    1:37.59        
 10 Knight, Liam M            10 EHY-MR               1:36.25    1:37.95        
 11 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                    NT    1:38.31        
 12 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                    NT    1:39.79        
 13 Rozen, Jacob A            10 WEST-CT              1:48.16    1:40.99        
 14 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:35.00    1:42.99        
 15 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR               1:51.08    1:43.39        
 16 Dissanayake, Ryan B        9 FLY-MR               1:54.65    1:45.18        
 17 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:52.16    1:47.28        
 18 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR  1:58.76    1:47.69        
 19 Kazlauskas, Cole          10 HAA-MR               1:56.72    1:50.88        
 20 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               2:00.00    1:53.40        
 21 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               1:49.07    1:53.57        
 22 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              1:47.04    1:54.83        
 23 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:58.81    1:54.84        
 24 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:52.63    1:55.21        
 25 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  2:01.92    1:55.35        
 26 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              1:56.99    1:56.45        
 27 Gang, Harry C              9 HAA-MR               2:00.76    1:58.49        
 28 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               2:05.92    1:59.70        
 29 Sweeney, Chris             9 HAA-MR               2:01.11    2:01.77        
 30 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR               2:18.85    2:10.71        
 31 Kando, Michael             7 GATE-MR              2:17.00    2:12.05        
 32 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT    2:16.57        
 33 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               2:16.38    2:20.69        
 34 Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR       NT    2:29.86        
 -- Benavides, Isaiah J        8 WISC-MR              2:15.99         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rozen, Jacob A            10 WEST-CT                47.69      45.16        
  2 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 50.56      46.97        
  3 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    48.69      47.91        
  4 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      47.51      48.01        
  5 Lin, Linus                10 FLY-MR                 52.83      51.38        
  6 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    55.50      51.64        
  7 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      53.03      51.85        
  8 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 56.01      52.65        
  9 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR       NT      53.07        
 10 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                57.26      53.33        
 11 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR       NT      54.06        
 12 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    55.23      54.93        
 13 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 55.27      55.20        
 14 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 55.47      55.52        
 15 Kazlauskas, Cole          10 HAA-MR                 57.65      57.68        
 16 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:00.19      57.83        
 17 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:06.50      57.89        
 18 Kaufman, Alex R            9 WEST-CT                55.64      58.04        
 19 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 56.42      58.66        
 20 Lee, Ethan J               8 GATE-MR                53.60      58.88        
 21 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR  1:07.30      59.47        
 22 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              1:19.99    1:00.87        
 23 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:01.00    1:02.54        
 24 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               1:02.42    1:02.58        
 25 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               1:07.22    1:02.62        
 26 Sweeney, Chris             9 HAA-MR               1:01.20    1:03.20        
 27 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT    1:03.58        
 28 Kando, Michael             7 GATE-MR              1:01.31    1:03.79        
 29 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT    1:06.13        
 30 Kriegsman, Ben R           8 EHY-MR                    NT    1:07.55        
 31 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT    1:08.28        
 32 Mancuso, Ryan H            7 Express Swimming-MR       NT    1:08.93        
 33 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:04.99    1:10.14        
 34 Benavides, Isaiah J        8 WISC-MR              1:03.99    1:15.95        
 35 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR       NT    1:20.94        
 36 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR               1:15.00    1:28.74        
 -- Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               1:16.45         DQ        
      Scissors kick
 -- Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:13.89         DQ        
      Scissors kick
 -- Cullen, Phin J             7 WISC-MR              1:30.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:44.92    1:40.38        
  2 Chan, Aidan               10 FLY-MR               1:43.71    1:40.63        
  3 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:43.16    1:42.64        
  4 Augustin, James J         10 FA-MR                1:44.65    1:45.33        
  5 Rozen, Jacob A            10 WEST-CT              1:51.84    1:47.14        
  6 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR  1:43.06    1:49.54        
  7 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  2:04.22    1:57.62        
  8 Menu, Miles X              9 EHY-MR               1:58.00    1:58.88        
  9 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:57.84    2:00.09        
 10 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR               2:02.15    2:01.88        
 11 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               2:02.04    2:02.03        
 12 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:58.40    2:02.86        
 13 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  2:29.70    2:03.32        
 14 Knight, Liam M            10 EHY-MR               1:55.00    2:04.46        
 15 Kazlauskas, Cole          10 HAA-MR               2:18.23    2:05.45        
 16 Glass, Logan W            10 WISC-MR              2:05.07    2:05.87        
 17 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               2:08.12    2:09.31        
 18 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               2:30.00    2:10.24        
 19 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              2:18.99    2:10.99        
 20 Smith, Dylan J            10 HAA-MR               2:11.87    2:15.90        
 21 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               2:30.00    2:17.44        
 22 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               2:18.08    2:19.30        
 23 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               2:30.00    2:26.21        
 -- MA, Joshua                 9 Express Swimming-MR  2:32.76         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      False start
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR          46.89      36.53        
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  46.05      37.95        
  3 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      43.25      38.21        
  4 Lin, Linus                10 FLY-MR                 45.94      41.12        
  5 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 50.41      41.13        
  6 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    59.39      41.78        
  7 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 44.31      41.82        
  8 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    42.25      42.74        
  9 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      41.31      43.56        
 10 Dissanayake, Ryan B        9 FLY-MR                 50.38      43.81        
 11 Knight, Liam M            10 EHY-MR                 43.87      44.86        
 12 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR       NT      45.19        
 13 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 43.05      45.35        
 14 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    50.67      45.60        
 15 Lee, Ethan J               8 GATE-MR                45.51      46.39        
 16 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR       NT      46.60        
 17 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 48.60      46.80        
 18 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    48.24      48.45        
 19 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    49.10      49.53        
 20 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 48.00      50.06        
 21 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              1:01.99      50.56        
 22 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                    NT      51.37        
 23 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 48.60      53.39        
 24 Kaufman, Alex R            9 WEST-CT                51.00      53.40        
 25 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT      56.14        
 26 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:03.76      59.11        
 27 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR                 58.00    1:00.28        
 28 Kriegsman, Ben R           8 EHY-MR                    NT    1:00.43        
 29 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR                58.46    1:02.32        
 30 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR       NT    1:04.40        
 30 Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR       NT    1:04.40        
 32 Bisono, Aaron L            8 FLY-MR                    NT    1:05.15        
 33 Benavides, Isaiah J        8 WISC-MR              1:03.99    1:05.59        
 34 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:00.09    1:05.60        
 35 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT    1:07.00        
 36 Mancuso, Ryan H            7 Express Swimming-MR       NT    1:16.80        
 -- Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Cullen, Phin J             7 WISC-MR              1:30.99         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR        1:24.15    1:25.74        
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:29.54    1:32.56        
  3 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:41.00    1:36.31        
  4 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               1:39.69    1:36.77        
  5 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR       NT    1:43.89        
  6 Knight, Liam M            10 EHY-MR               1:43.78    1:47.70        
  7 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR  1:50.62    1:50.13        
  8 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  2:01.41    1:50.67        
  9 Glass, Logan W            10 WISC-MR                   NT    1:51.69        
 10 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:50.16    1:52.67        
 11 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:45.86    1:54.55        
 12 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR       NT    2:00.43        
 13 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               2:05.45    2:05.79        
 14 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               2:00.00    2:06.10        
 -- Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:42.83         DQ        
      One hand touch
 -- MA, Joshua                 9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 30.19      28.89        
  2 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 29.84      29.05        
  3 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                33.98      29.68        
  4 Lim, James                12 FLY-MR                 30.42      29.76        
  5 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    31.70      31.75        
  6 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      33.41      31.76        
  7 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    32.59      31.82        
  8 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                31.82      32.47        
  9 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 32.72      32.58        
 10 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 35.22      33.41        
 11 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  33.31      33.66        
 12 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 33.35      33.70        
 13 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 39.46      33.99        
 14 Corbett, Ty               12 WISC-MR                34.22      34.00        
 15 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 34.08      34.02        
 16 Lee, Jayden M             11 FLY-MR                 37.15      34.17        
 17 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    35.36      34.25        
 18 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    34.51      34.40        
 19 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 37.41      34.84        
 20 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    35.43      35.15        
 21 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 39.18      35.21        
 22 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR                37.91      35.25        
 23 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    35.33      35.38        
 24 Wang, Orion               12 GATE-MR                35.91      35.45        
 25 Fuentes, JC               12 GATE-MR                35.53      35.47        
 26 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    36.27      35.66        
 27 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    37.64      35.87        
 28 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR    35.28      35.89        
 29 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR    38.11      35.90        
 30 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    35.16      36.03        
 31 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    42.83      36.09        
 32 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                42.99      36.45        
 33 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 37.62      36.50        
 34 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    35.42      36.71        
 35 Killian, Joachim T        12 GATE-MR                39.25      36.86        
 36 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    36.33      37.09        
 37 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR                 37.80      37.39        
 38 Escandon, Gabriel D       11 WEST-CT                40.12      37.50        
 39 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 37.74      37.60        
 40 Bruder, Peter J           12 HAA-MR                 40.11      37.78        
 41 O'Connell, Ryan K         11 Unattached-MR          38.89      37.91        
 42 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                   NT      38.95        
 43 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 39.15      38.99        
 44 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                39.19      39.15        
 45 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                38.99      39.46        
 46 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                43.61      40.51        
 47 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT      40.65        
 48 Casabianca, Giuseppe A    11 FA-MR                     NT      41.15        
 49 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    38.97      41.65        
 50 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                44.99      41.98        
 51 Govier, Robert D          12 WISC-MR                49.99      42.10        
 52 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 42.00      42.33        
 53 McNamara, Kev C           11 SSC-MR                 47.00      47.76        
 54 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR       NT      55.35        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:10.80    1:03.42        
  2 Lim, James                12 FLY-MR               1:17.34    1:06.41        
  3 Kim, Edward B             12 WEST-CT              1:06.51    1:06.96        
  4 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:06.67    1:06.99        
  5 Lewis, Graham M           11 WEST-CT              1:11.72    1:12.15        
  6 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:12.85    1:12.35        
  7 Leung, Lance              11 FLY-MR               1:13.75    1:12.53        
  8 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:12.68    1:12.78        
  9 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:11.66    1:13.29        
 10 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:15.53    1:13.46        
 11 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:13.39    1:14.27        
 12 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:12.80    1:14.42        
 13 Lee, Jayden M             11 FLY-MR               1:21.98    1:14.61        
 14 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:14.72    1:15.01        
 15 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              1:19.43    1:15.14        
 16 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:15.59    1:15.57        
 17 Corbett, Ty               12 WISC-MR              1:24.01    1:15.82        
 18 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:29.26    1:15.94        
 19 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:19.83    1:16.03        
 20 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:18.32    1:16.17        
 21 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:18.60    1:16.32        
 22 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:17.82    1:16.68        
 23 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:18.29    1:17.89        
 24 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:15.12    1:18.10        
 25 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:19.49    1:18.95        
 26 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:24.83    1:19.64        
 27 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR              1:22.52    1:19.70        
 28 Dantini, Nick A           12 WISC-MR              1:30.99    1:19.74        
 29 Hauptman, Ben B           12 WEST-CT              1:19.54    1:20.39        
 30 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:25.71    1:20.84        
 31 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:21.08    1:21.02        
 32 Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:30.00    1:21.55        
 33 Wang, Orion               12 GATE-MR              1:27.66    1:21.58        
 34 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR       NT    1:22.33        
 35 Fuentes, JC               12 GATE-MR              1:24.51    1:23.11        
 36 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR              1:27.77    1:23.70        
 37 Escandon, Gabriel D       11 WEST-CT              1:24.90    1:23.72        
 38 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:32.00    1:24.25        
 39 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:24.49    1:24.33        
 40 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:24.57    1:24.36        
 41 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:25.16    1:24.84        
 42 Bruder, Peter J           12 HAA-MR               1:31.75    1:25.99        
 43 Christie, Richie M        12 WISC-MR              1:27.38    1:26.42        
 44 O'Connell, Ryan K         11 Unattached-MR        1:38.75    1:26.52        
 45 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:44.49    1:28.82        
 46 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT    1:30.07        
 47 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:22.77    1:30.38        
 48 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                   NT    1:30.93        
 49 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               1:31.62    1:31.22        
 50 Killian, Joachim T        12 GATE-MR              1:30.89    1:31.69        
 51 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               1:49.91    1:32.93        
 52 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:39.66    1:33.27        
 53 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:39.97    1:33.32        
 54 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR  1:41.88    1:36.48        
 55 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:36.00    1:38.00        
 56 Dean, Emmett J            11 WISC-MR              1:45.99    1:39.40        
 57 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                1:45.07    1:40.46        
 58 Govier, Robert D          12 WISC-MR              1:50.99    1:43.45        
 59 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR       NT    2:12.65        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    35.62      35.30        
  2 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 35.74      35.49        
  2 Kim, Edward B             12 WEST-CT                36.65      35.49        
  4 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                37.00      36.07        
  5 Lim, James                12 FLY-MR                 37.50      36.32        
  6 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    37.18      38.06        
  7 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      39.78      38.22        
  8 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                38.14      38.73        
  9 Corbett, Ty               12 WISC-MR                40.18      38.78        
 10 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR    41.73      39.29        
 11 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 41.18      39.56        
 12 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 41.91      40.00        
 13 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 41.87      40.47        
 14 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 38.43      40.50        
 15 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    43.22      40.91        
 16 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    41.11      41.18        
 17 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    40.69      41.43        
 18 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 41.13      41.56        
 19 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    42.03      42.33        
 20 Lee, Jayden M             11 FLY-MR                 46.70      42.41        
 21 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 43.88      42.74        
 22 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR                45.59      43.25        
 23 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    43.22      43.38        
 24 Killian, Joachim T        12 GATE-MR                42.95      43.51        
 25 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    43.26      43.52        
 26 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                47.99      43.53        
 27 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    44.23      43.93        
 28 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 43.80      44.01        
 29 O'Connell, Ryan K         11 Unattached-MR          46.85      44.09        
 30 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 49.67      44.50        
 31 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    48.54      44.92        
 32 Wang, Orion               12 GATE-MR                43.75      45.05        
 33 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    43.50      45.13        
 34 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR       NT      45.49        
 35 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                46.21      46.28        
 36 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                51.12      46.34        
 37 Escandon, Gabriel D       11 WEST-CT                46.01      47.17        
 38 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR                 44.61      47.78        
 39 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    46.69      47.80        
 40 Fuentes, JC               12 GATE-MR                44.84      48.32        
 41 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    52.46      48.64        
 42 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 44.37      48.69        
 43 Bruder, Peter J           12 HAA-MR                 51.56      48.70        
 44 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                54.06      49.39        
 45 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                49.01      50.18        
 46 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 54.03      50.71        
 47 Govier, Robert D          12 WISC-MR                56.99      51.84        
 48 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 56.00      51.90        
 49 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT      52.55        
 50 McNamara, Kev C           11 SSC-MR                 56.00      52.61        
 -- Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 44.82         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Edward B             12 WEST-CT              1:17.23    1:16.23        
  2 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:19.54    1:18.75        
  3 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:19.84    1:18.90        
  4 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:17.31    1:20.72        
  5 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:29.68    1:21.90        
  6 Lewis, Graham M           11 WEST-CT              1:27.00    1:21.94        
  7 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:22.73    1:23.69        
  8 Corbett, Ty               12 WISC-MR              1:36.00    1:24.62        
  9 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:18.25    1:25.35        
 10 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:30.81    1:27.04        
 11 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:31.79    1:28.79        
 12 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:26.94    1:29.38        
 12 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:32.75    1:29.38        
 14 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:43.81    1:31.56        
 15 Hauptman, Ben B           12 WEST-CT              1:39.32    1:31.62        
 16 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:36.38    1:32.16        
 17 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:34.58    1:32.55        
 18 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:27.38    1:32.60        
 19 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:43.34    1:32.78        
 20 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:39.79    1:33.21        
 21 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:35.60    1:33.91        
 22 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:38.88    1:33.98        
 23 Dantini, Nick A           12 WISC-MR              2:13.99    1:34.04        
 24 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:37.88    1:34.49        
 25 Christie, Richie M        12 WISC-MR              1:45.99    1:34.99        
 26 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:33.09    1:35.16        
 27 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:36.32    1:35.18        
 28 Killian, Joachim T        12 GATE-MR              1:37.00    1:35.92        
 29 O'Connell, Ryan K         11 Unattached-MR        1:27.19    1:36.12        
 30 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:35.00    1:36.97        
 31 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR              1:40.62    1:37.63        
 32 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:52.29    1:37.83        
 33 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:35.42    1:38.74        
 34 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR       NT    1:39.96        
 35 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:58.65    1:41.42        
 36 Escandon, Gabriel D       11 WEST-CT              1:46.57    1:41.71        
 37 Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:43.48    1:42.10        
 38 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:53.99    1:45.25        
 39 Fuentes, JC               12 GATE-MR              1:36.00    1:46.06        
 40 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               1:56.58    1:47.34        
 41 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:45.80    1:48.36        
 42 Bruder, Peter J           12 HAA-MR               1:47.92    1:48.59        
 43 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:00.00    1:51.49        
 44 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR  2:06.53    1:53.21        
 45 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               2:02.64    1:53.34        
 46 Dean, Emmett J            11 WISC-MR              1:58.88    1:56.04        
 47 Carle, Caleb M            11 FA-MR                2:12.00    2:04.89        
 48 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                2:08.00    2:20.20        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Ty               12 WISC-MR                46.97      40.75        
  2 Lim, James                12 FLY-MR                 45.90      41.50        
  3 Leung, Lance              11 FLY-MR                 41.97      41.62        
  4 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 44.25      42.32        
  5 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                42.51      42.54        
  6 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 46.69      44.49        
  7 Dantini, Nick A           12 WISC-MR                47.99      44.80        
  8 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                46.77      44.99        
  9 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      42.37      45.39        
 10 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    46.27      45.58        
 11 Lewis, Graham M           11 WEST-CT                45.18      45.86        
 12 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    46.00      46.13        
 13 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    45.92      46.17        
 14 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      46.65      46.47        
 15 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    46.75      46.60        
 16 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    49.50      46.99        
 17 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 47.74      47.20        
 18 Lee, Jayden M             11 FLY-MR                 47.18      47.23        
 19 Chu, Preston              11 GATE-MR                47.41      47.32        
 20 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                48.42      47.37        
 21 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:01.58      48.04        
 22 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 51.19      48.10        
 23 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR                 50.84      48.26        
 24 Killian, Joachim T        12 GATE-MR                55.00      48.65        
 25 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    50.42      48.71        
 26 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 48.31      48.78        
 27 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                51.00      48.79        
 28 Wang, Orion               12 GATE-MR                50.63      48.82        
 29 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    51.30      49.30        
 30 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    51.87      50.01        
 31 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 48.91      50.22        
 32 Bruder, Peter J           12 HAA-MR                 54.72      50.83        
 33 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT      51.53        
 34 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 49.66      51.73        
 35 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR                 54.70      51.81        
 36 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                53.32      51.83        
 37 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR                51.95      52.47        
 38 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    54.14      52.65        
 39 Govier, Robert D          12 WISC-MR              1:04.99      53.02        
 40 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR       NT      55.37        
 41 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:01.30      56.34        
 42 Carle, Zachary L          12 FA-MR                  58.40      57.12        
 43 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                   NT      57.38        
 44 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:08.15      57.85        
 45 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR                 58.28      57.95        
 46 Carle, Caleb M            11 FA-MR                1:12.36    1:03.50        
 47 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:08.68    1:08.96        
 -- Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:20.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Edward B             12 WEST-CT              1:29.03    1:27.72        
  2 Corbett, Ty               12 WISC-MR              1:30.98    1:28.69        
  3 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:39.07    1:36.06        
  4 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:40.35    1:37.01        
  5 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:35.17    1:37.06        
  6 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:31.34    1:38.63        
  7 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:42.48    1:39.25        
  8 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:42.42    1:40.39        
  9 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:43.49    1:41.11        
 10 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:37.22    1:41.13        
 11 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:46.99    1:43.65        
 12 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:46.22    1:43.73        
 13 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:46.22    1:44.25        
 14 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:44.49    1:44.66        
 15 Chan, Wesley              12 FLY-MR               1:42.89    1:45.15        
 16 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:49.77    1:45.77        
 17 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               2:15.41    1:46.28        
 18 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:51.36    1:47.64        
 19 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  1:54.55    1:47.94        
 20 Wang, Orion               12 GATE-MR              1:48.63    1:47.95        
 21 Escandon, Gabriel D       11 WEST-CT              1:55.57    1:47.99        
 22 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:50.53    1:49.16        
 23 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:48.19    1:49.29        
 24 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  2:04.91    1:49.66        
 25 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:48.07    1:49.77        
 26 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR              1:51.02    1:51.36        
 27 Bruder, Peter J           12 HAA-MR               1:56.51    1:52.91        
 28 Govier, Robert D          12 WISC-MR              2:20.99    1:53.22        
 29 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT    1:53.53        
 30 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:58.30    1:54.28        
 31 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:51.65    1:56.00        
 32 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR  1:56.39    1:59.28        
 33 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:55.16    2:02.76        
 33 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR               2:00.35    2:02.76        
 35 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:58.44    2:02.88        
 36 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              2:03.16    2:03.62        
 37 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               2:33.58    2:07.10        
 38 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                   NT    2:07.56        
 39 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              2:06.73    2:08.01        
 40 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                     NT    2:08.23        
 41 O'Connell, Ryan K         11 Unattached-MR        2:28.15    2:22.61        
 42 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR       NT    2:22.99        
 43 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:50.00    2:37.41        
 -- McNamara, Kev C           11 SSC-MR               2:20.00         DQ        
      False start
 -- Killian, Joachim T        12 GATE-MR              1:52.19         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 34.65      32.31        
  2 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                33.48      33.34        
  3 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    33.85      33.47        
  4 Kim, Edward B             12 WEST-CT                33.12      33.87        
  5 Lim, James                12 FLY-MR                 41.20      34.29        
  6 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 38.68      36.40        
  7 Leung, Lance              11 FLY-MR                 37.93      37.16        
  8 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                44.66      37.64        
  9 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 38.26      37.68        
 10 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 40.59      39.21        
 11 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 47.90      39.77        
 12 Lee, Jayden M             11 FLY-MR                 42.18      39.86        
 13 Hauptman, Ben B           12 WEST-CT                42.51      40.77        
 14 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                44.59      41.57        
 15 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    41.22      42.43        
 16 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 40.19      42.70        
 17 Fuentes, JC               12 GATE-MR                42.35      42.93        
 18 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    45.19      43.49        
 19 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    44.49      43.59        
 19 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR                 47.16      43.59        
 21 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    46.88      44.21        
 21 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    40.53      44.21        
 23 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    47.85      44.74        
 24 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    42.33      44.76        
 25 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 54.37      45.33        
 26 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR       NT      45.75        
 27 Escandon, Gabriel D       11 WEST-CT                   NT      46.15        
 28 O'Connell, Ryan K         11 Unattached-MR          50.99      46.51        
 29 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                59.30      46.70        
 30 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    48.87      46.94        
 31 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR                 56.33      47.46        
 32 Chu, Preston              11 GATE-MR                44.90      48.53        
 33 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT      49.17        
 34 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                59.01      49.42        
 35 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR                 56.34      50.37        
 36 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:06.63      52.14        
 37 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR       NT      53.60        
 38 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:02.00      56.25        
 39 Carle, Caleb M            11 FA-MR                1:09.20      57.46        
 40 Dean, Emmett J            11 WISC-MR              1:04.99      58.41        
 41 Govier, Robert D          12 WISC-MR                59.99      59.68        
 42 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                     NT    1:05.29        
 -- Wang, Orion               12 GATE-MR                53.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Christie, Richie M        12 WISC-MR                49.80         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      37.11         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:14.41    1:11.91        
  2 Kim, Edward B             12 WEST-CT              1:19.01    1:16.86        
  3 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:17.54    1:17.16        
  4 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:21.80    1:19.86        
  5 Lim, James                12 FLY-MR               1:18.20    1:20.30        
  6 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:29.08    1:26.17        
  7 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:28.07    1:28.53        
  8 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:35.45    1:32.41        
  9 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:34.38    1:33.96        
 10 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               2:00.39    1:34.61        
 11 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:38.34    1:37.57        
 12 Lee, Jayden M             11 FLY-MR               1:39.08    1:38.45        
 13 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:37.88    1:40.06        
 14 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:47.13    1:40.36        
 15 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:42.48    1:41.15        
 16 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:37.13    1:41.65        
 17 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:42.71    1:42.59        
 18 Fuentes, JC               12 GATE-MR              1:40.53    1:43.58        
 19 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR  1:44.54    1:45.84        
 20 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:43.27    1:46.07        
 21 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:20.00    1:47.45        
 22 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                   NT    1:49.24        
 23 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:43.54    1:50.70        
 24 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:57.99    1:51.92        
 25 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:44.74    1:52.19        
 26 McNamara, Kev C           11 SSC-MR               2:00.00    2:19.32        
 27 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR       NT    2:20.75        
 -- Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  1:48.76         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    27.67      25.99        
  2 Schafer, Justin T         14 FLY-MR                 27.68      26.64        
  3 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR    28.96      27.57        
  4 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    27.76      27.71        
  5 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR    28.09      27.83        
  6 Diano, Andrew J           14 FA-MR                  28.58      28.02        
  6 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 27.76      28.02        
  8 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    29.42      28.06        
  9 Fonseca, Casey            14 WISC-MR                29.42      28.18        
 10 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR                 29.77      28.23        
 11 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR    28.63      28.31        
 12 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR    28.72      28.37        
 13 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR                 28.20      28.51        
 14 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      29.33      28.54        
 15 Llewellyn, James          14 CSDC-MR                30.98      28.75        
 16 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR          32.33      28.81        
 17 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    28.50      28.86        
 18 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR                 29.05      28.89        
 19 Hawkins, Allen J          14 WEST-CT                29.04      28.92        
 20 Cuevas, Rico G            14 Unattached-MR          31.30      28.95        
 21 Nasta, Mike V             13 SSC-MR                 30.42      29.23        
 22 Andersen, Frankie         13 SSC-MR                 31.86      29.26        
 23 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR      29.55      29.28        
 24 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR    29.05      29.29        
 25 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR                 30.44      29.32        
 26 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    28.48      29.34        
 27 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR                 30.98      29.43        
 28 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR    30.74      29.65        
 29 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR      30.33      29.85        
 29 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR    29.83      29.85        
 31 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR    29.67      30.07        
 32 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR    29.77      30.49        
 33 Juang, Andrew             14 FLY-MR                 31.93      30.80        
 34 Lee, Ryan A               14 FLY-MR                 31.37      30.86        
 35 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR                34.02      30.93        
 36 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR    30.87      31.01        
 37 Baung, Justin             14 GATE-MR                31.85      31.40        
 38 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR                 34.36      31.45        
 39 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR    31.61      31.48        
 40 Olsen, Luke E             14 FA-MR                  34.14      31.64        
 41 Calderon, Xavier          14 FLY-MR                 33.55      31.67        
 42 Zhao, Colin E             13 FLY-MR                 33.28      32.25        
 43 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR    32.72      32.52        
 44 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR                 31.26      32.56        
 45 Chan, Joshua A            13 FLY-MR                 33.43      33.31        
 46 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR    33.70      33.69        
 47 Horbach, Aidan P          13 FA-MR                  46.29      35.90        
 48 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR    38.92      37.87        
 49 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                   NT      40.59        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    57.83      58.40        
  2 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    59.75      59.00        
  3 Diano, Andrew J           14 FA-MR                1:00.06      59.92        
  4 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:01.51    1:01.64        
  5 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:02.95    1:01.93        
  6 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:01.25    1:02.03        
  7 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:02.12    1:02.04        
  8 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:04.97    1:02.09        
  9 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:02.62    1:02.29        
 10 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:02.37    1:02.93        
 11 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:04.29    1:03.36        
 12 Schafer, Justin T         14 FLY-MR               1:03.79    1:03.37        
 13 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:03.58    1:04.08        
 14 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:02.37    1:04.24        
 15 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:04.45    1:04.66        
 16 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               1:07.00    1:04.84        
 17 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR       NT    1:05.21        
 18 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:05.92    1:05.25        
 19 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:05.54    1:05.34        
 20 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               1:06.59    1:06.05        
 21 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR  1:10.98    1:06.16        
 22 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:05.65    1:06.40        
 23 Antimisiaris, C.J.        14 Express Swimming-MR  1:12.19    1:07.08        
 24 Cuevas, Rico G            14 Unattached-MR        1:04.45    1:07.16        
 25 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:10.21    1:08.61        
 26 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:09.71    1:09.11        
 27 Soto, Dylan               14 HAA-MR               1:10.11    1:09.37        
 28 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:08.58    1:10.19        
 29 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:09.91    1:10.25        
 30 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR       NT    1:10.51        
 31 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:08.93    1:10.53        
 32 Linn, George              14 FLY-MR               1:10.68    1:10.89        
 33 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:13.20    1:10.99        
 34 Kopec, Ernest R           13 Unattached-MR        1:08.73    1:11.80        
 35 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:08.75    1:12.04        
 36 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                1:30.62    1:12.07        
 37 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    1:13.28        
 38 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR       NT    1:19.83        
 39 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:23.82    1:26.36        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  2:08.33    2:07.27        
                1:00.36   2:07.27 (1:06.91)                                        
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:09.56    2:08.60        
                1:01.81   2:08.60 (1:06.79)                                        
  3 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:10.50    2:10.77        
                1:02.85   2:10.77 (1:07.92)                                        
  4 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:15.95    2:12.06        
                1:06.16   2:12.06 (1:05.90)                                        
  5 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        2:14.38    2:12.63        
                1:04.73   2:12.63 (1:07.90)                                        
  6 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:13.34    2:13.57        
                1:03.89   2:13.57 (1:09.68)                                        
  7 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:14.78    2:13.87        
                1:05.49   2:13.87 (1:08.38)                                        
  8 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              2:15.00    2:15.07        
                1:05.95   2:15.07 (1:09.12)                                        
  9 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:15.53    2:15.75        
                1:05.72   2:15.75 (1:10.03)                                        
 10 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  2:14.37    2:16.40        
                1:05.04   2:16.40 (1:11.36)                                        
 11 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               2:14.37    2:16.84        
                1:05.74   2:16.84 (1:11.10)                                        
 12 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  2:16.56    2:16.90        
                1:07.40   2:16.90 (1:09.50)                                        
 13 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:16.36    2:17.13        
                1:07.29   2:17.13 (1:09.84)                                        
 14 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:18.96    2:17.26        
                1:07.76   2:17.26 (1:09.50)                                        
 15 Honan, Quin J             14 SSC-MR               2:20.89    2:17.47        
                1:05.76   2:17.47 (1:11.71)                                        
 16 Hawkins, Allen J          14 WEST-CT              2:20.72    2:17.78        
                1:07.26   2:17.78 (1:10.52)                                        
 17 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:22.51    2:18.15        
                1:06.05   2:18.15 (1:12.10)                                        
 18 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:25.00    2:20.52        
                1:07.82   2:20.52 (1:12.70)                                        
 19 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               2:20.40    2:20.85        
                1:08.87   2:20.85 (1:11.98)                                        
 20 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:46.60    2:21.60        
                1:08.80   2:21.60 (1:12.80)                                        
 21 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:20.09    2:22.04        
                1:07.87   2:22.04 (1:14.17)                                        
 22 Cuevas, Rico G            14 Unattached-MR        2:24.91    2:23.53        
                1:06.73   2:23.53 (1:16.80)                                        
 23 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:26.19    2:23.88        
                1:08.96   2:23.88 (1:14.92)                                        
 24 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:25.25    2:24.26        
                1:09.61   2:24.26 (1:14.65)                                        
 25 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR       NT    2:25.34        
                1:09.86   2:25.34 (1:15.48)                                        
 26 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               2:33.61    2:25.90        
                1:10.72   2:25.90 (1:15.18)                                        
 27 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:21.50    2:26.05        
                1:10.34   2:26.05 (1:15.71)                                        
 28 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               2:28.87    2:28.38        
                1:12.07   2:28.38 (1:16.31)                                        
 29 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR       NT    2:28.63        
                1:12.08   2:28.63 (1:16.55)                                        
 30 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:29.12    2:30.31        
                1:13.82   2:30.31 (1:16.49)                                        
 31 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  2:27.19    2:30.40        
                1:12.63   2:30.40 (1:17.77)                                        
 32 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:31.38    2:32.47        
                1:13.84   2:32.47 (1:18.63)                                        
 33 Zhang, David A            13 GATE-MR              2:35.46    2:34.26        
                1:14.11   2:34.26 (1:20.15)                                        
 34 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               2:29.26    2:34.27        
                1:13.73   2:34.27 (1:20.54)                                        
 35 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               2:36.19    2:34.94        
                1:14.97   2:34.94 (1:19.97)                                        
 36 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    2:38.05    2:35.26        
                1:13.13   2:35.26 (1:22.13)                                        
 37 Badilla, Nicky C          13 EHY-MR               2:25.70    2:35.33        
                1:12.03   2:35.33 (1:23.30)                                        
 38 Linn, George              14 FLY-MR               2:37.31    2:35.39        
                1:14.73   2:35.39 (1:20.66)                                        
 39 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR       NT    2:40.32        
                1:13.96   2:40.32 (1:26.36)                                        
 40 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    2:41.33        
                1:15.15   2:41.33 (1:26.18)                                        
 41 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               2:37.72    2:41.63        
                1:18.03   2:41.63 (1:23.60)                                        
 42 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:50.00    2:45.93        
                1:21.13   2:45.93 (1:24.80)                                        
 43 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR       NT    2:47.64        
                1:19.59   2:47.64 (1:28.05)                                        
 44 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               2:53.37    2:52.07        
                1:22.60   2:52.07 (1:29.47)                                        
 45 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR       NT    2:57.86        
                1:20.62   2:57.86 (1:37.24)                                        
 46 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               2:50.00    3:02.04        
                1:26.67   3:02.04 (1:35.37)                                        
 47 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR       NT    3:03.35        
                1:22.24   3:03.35 (1:41.11)                                        
 48 Almeida, James D          13 GATE-MR              3:05.26    3:09.95        
                1:30.01   3:09.95 (1:39.94)                                        
 49 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:16.59    3:15.23        
                1:29.01   3:15.23 (1:46.22)                                        
 -- Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    2:32.82         DQ        
      False start
                1:10.55        DQ (1:25.80)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  1:07.15    1:06.56        
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:08.10    1:07.52        
  3 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:09.80    1:08.60        
  4 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:08.86    1:08.76        
  5 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:10.07    1:09.46        
  6 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        1:10.93    1:10.30        
  7 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:08.69    1:11.60        
  8 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:13.32    1:11.79        
  9 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               1:13.02    1:12.01        
 10 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:11.56    1:12.32        
 11 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:13.20    1:12.80        
 12 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:13.00    1:13.47        
 13 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:17.69    1:14.77        
 14 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:14.06    1:15.03        
 15 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:16.89    1:15.56        
 16 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:14.15    1:15.70        
 17 Antimisiaris, C.J.        14 Express Swimming-MR  1:23.21    1:15.91        
 18 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:15.16    1:15.93        
 19 Hawkins, Allen J          14 WEST-CT              1:19.47    1:16.76        
 20 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:15.10    1:16.95        
 21 Badilla, Nicky C          13 EHY-MR               1:11.69    1:18.05        
 22 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:19.72    1:18.08        
 23 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:14.49    1:18.40        
 24 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:18.23    1:18.60        
 25 Cuevas, Rico G            14 Unattached-MR        1:15.64    1:18.73        
 26 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               1:22.11    1:18.84        
 27 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:18.84    1:19.31        
 28 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR       NT    1:19.33        
 29 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:20.20    1:19.85        
 30 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:20.63    1:20.15        
 31 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:19.75    1:21.02        
 32 Zhang, David A            13 GATE-MR              1:23.67    1:22.67        
 33 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR       NT    1:23.89        
 34 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR       NT    1:24.00        
 35 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  1:27.67    1:24.67        
 36 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:27.33    1:25.20        
 37 Linn, George              14 FLY-MR               1:26.27    1:25.23        
 38 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:55.82    1:26.20        
 39 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    1:27.62        
 40 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:22.16    1:27.91        
 41 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR       NT    1:30.54        
 42 Almeida, James D          13 GATE-MR              1:42.00    1:30.98        
 43 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:25.00    1:31.10        
 44 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               1:28.11    1:32.33        
 45 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:37.31    1:32.90        
 46 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR       NT    1:33.58        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:24.26    2:21.47        
                1:08.62   2:21.47 (1:12.85)                                        
  2 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:24.99    2:25.53        
                1:09.57   2:25.53 (1:15.96)                                        
  3 Diano, Andrew J           14 FA-MR                2:30.45    2:26.58        
                1:10.28   2:26.58 (1:16.30)                                        
  4 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        2:36.88    2:27.15        
                1:12.10   2:27.15 (1:15.05)                                        
  5 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:25.34    2:28.05        
                1:11.22   2:28.05 (1:16.83)                                        
  6 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:28.52    2:28.64        
                1:12.42   2:28.64 (1:16.22)                                        
  7 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  2:25.97    2:29.06        
                1:09.10   2:29.06 (1:19.96)                                        
  8 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:30.24    2:29.17        
                1:12.45   2:29.17 (1:16.72)                                        
  9 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:38.00    2:33.65        
                1:14.59   2:33.65 (1:19.06)                                        
 10 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:55.00    2:36.15        
                1:14.97   2:36.15 (1:21.18)                                        
 11 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              2:47.06    2:36.48        
                1:17.53   2:36.48 (1:18.95)                                        
 12 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:34.20    2:36.85        
                1:14.87   2:36.85 (1:21.98)                                        
 13 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  2:50.01    2:38.22        
                1:17.79   2:38.22 (1:20.43)                                        
 14 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               2:29.02    2:38.90        
                1:14.62   2:38.90 (1:24.28)                                        
 15 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:41.43    2:39.59        
                1:17.80   2:39.59 (1:21.79)                                        
 16 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  2:43.37    2:39.86        
                1:17.22   2:39.86 (1:22.64)                                        
 17 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              2:43.67    2:40.19        
                1:18.55   2:40.19 (1:21.64)                                        
 18 Hawkins, Allen J          14 WEST-CT              2:45.58    2:42.17        
                1:18.64   2:42.17 (1:23.53)                                        
 19 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:48.22    2:43.30        
                1:20.51   2:43.30 (1:22.79)                                        
 20 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:47.09    2:43.66        
                1:19.84   2:43.66 (1:23.82)                                        
 21 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:51.95    2:45.01        
                1:17.72   2:45.01 (1:27.29)                                        
 22 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              3:01.99    2:45.22        
                1:21.67   2:45.22 (1:23.55)                                        
 23 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR                    NT    2:46.35        
                1:21.70   2:46.35 (1:24.65)                                        
 24 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:51.65    2:46.45        
                1:20.60   2:46.45 (1:25.85)                                        
 25 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               3:00.00    2:46.86        
                1:22.93   2:46.86 (1:23.93)                                        
 26 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               2:50.29    2:47.82        
                1:20.93   2:47.82 (1:26.89)                                        
 27 Cuevas, Rico G            14 Unattached-MR        2:49.00    2:49.01        
                1:21.02   2:49.01 (1:27.99)                                        
 28 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               2:55.21    2:49.42        
                1:20.59   2:49.42 (1:28.83)                                        
 29 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    2:56.50    2:52.03        
                1:22.84   2:52.03 (1:29.19)                                        
 30 Juang, Andrew             14 FLY-MR                    NT    2:55.05        
                1:24.75   2:55.05 (1:30.30)                                        
 31 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  3:10.01    2:56.40        
                1:27.45   2:56.40 (1:28.95)                                        
 32 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    2:55.50    2:56.93        
                1:26.58   2:56.93 (1:30.35)                                        
 33 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  2:58.87    2:58.30        
                1:26.86   2:58.30 (1:31.44)                                        
 34 Baung, Justin             14 GATE-MR              2:55.37    2:59.39        
                1:28.21   2:59.39 (1:31.18)                                        
 35 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               2:57.53    3:00.31        
                1:28.90   3:00.31 (1:31.41)                                        
 36 Olsen, Luke E             14 FA-MR                3:03.36    3:01.94        
                1:31.29   3:01.94 (1:30.65)                                        
 37 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  3:03.33    3:06.24        
                1:30.39   3:06.24 (1:35.85)                                        
 38 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    3:05.00    3:14.11        
                1:29.98   3:14.11 (1:44.13)                                        
 39 Chan, Joshua A            13 FLY-MR                    NT    3:17.06        
                1:34.45   3:17.06 (1:42.61)                                        
 40 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               3:30.00    3:18.22        
                1:35.88   3:18.22 (1:42.34)                                        
 41 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:22.09    3:19.49        
                1:36.31   3:19.49 (1:43.18)                                        
 42 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               3:11.40    3:25.89        
                1:41.76   3:25.89 (1:44.13)                                        
 43 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                   NT    3:59.58        
                1:56.08   3:59.58 (2:03.50)                                        
 -- Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:28.64         DQ        
      Non-continuous turning action
                1:38.88        DQ (1:52.51)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:18.75    1:17.72        
  2 Schafer, Justin T         14 FLY-MR               1:24.45    1:18.64        
  3 Diano, Andrew J           14 FA-MR                1:25.80    1:20.65        
  4 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        1:26.38    1:20.68        
  5 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:21.96    1:21.47        
  6 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:20.00    1:23.70        
  7 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:24.23    1:24.05        
  8 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:23.00    1:25.62        
  9 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:25.82    1:26.28        
 10 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:26.31    1:26.40        
 11 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:24.95    1:26.68        
 12 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:31.72    1:27.37        
 13 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:26.54    1:27.73        
 14 Linn, George              14 FLY-MR               1:28.97    1:30.07        
 15 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:42.07    1:31.60        
 16 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:29.57    1:31.85        
 17 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               1:41.17    1:34.08        
 18 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:35.37    1:34.85        
 19 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:31.51    1:36.53        
 20 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:42.79    1:37.63        
 21 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:30.43    1:38.93        
 22 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR       NT    1:39.57        
 23 Kopec, Ernest R           13 Unattached-MR        1:49.78    1:39.81        
 24 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:48.17    1:41.69        
 25 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR       NT    1:45.80        
 26 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                2:11.34    1:50.45        
 27 Soto, Dylan               14 HAA-MR               1:50.57    1:54.03        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:43.84    2:46.94        
                1:20.69   2:46.94 (1:26.25)                                        
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:53.76    2:47.70        
                1:21.58   2:47.70 (1:26.12)                                        
  3 Hawkins, Allen J          14 WEST-CT              2:48.09    2:48.97        
                1:21.13   2:48.97 (1:27.84)                                        
  4 Schafer, Justin T         14 FLY-MR               2:59.06    2:50.78        
                1:21.41   2:50.78 (1:29.37)                                        
  5 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  2:56.73    2:51.84        
                1:22.14   2:51.84 (1:29.70)                                        
  6 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  3:02.93    2:58.73        
                1:24.58   2:58.73 (1:34.15)                                        
  7 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:59.54    3:01.85        
                1:29.68   3:01.85 (1:32.17)                                        
  8 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  3:02.01    3:03.49        
                1:29.51   3:03.49 (1:33.98)                                        
  9 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               3:08.00    3:04.04        
                1:27.21   3:04.04 (1:36.83)                                        
 10 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               3:09.31    3:06.15        
                1:28.99   3:06.15 (1:37.16)                                        
 11 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  3:14.22    3:06.30        
                1:29.78   3:06.30 (1:36.52)                                        
 12 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              3:08.31    3:08.56        
                1:31.26   3:08.56 (1:37.30)                                        
 13 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  3:08.45    3:10.16        
                1:31.37   3:10.16 (1:38.79)                                        
 14 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               3:19.13    3:13.62        
                1:31.20   3:13.62 (1:42.42)                                        
 15 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  3:09.86    3:14.52        
                1:32.10   3:14.52 (1:42.42)                                        
 16 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               3:20.00    3:16.33        
                1:34.99   3:16.33 (1:41.34)                                        
 17 Zhao, Colin E             13 FLY-MR                    NT    3:17.22        
                1:35.35   3:17.22 (1:41.87)                                        
 18 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               3:20.00    3:20.99        
                1:37.34   3:20.99 (1:43.65)                                        
 19 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    3:02.50    3:26.49        
                1:36.12   3:26.49 (1:50.37)                                        
 20 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:30.39    3:29.14        
                1:37.75   3:29.14 (1:51.39)                                        
 21 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    3:02.14    3:30.88        
                1:39.71   3:30.88 (1:51.17)                                        
 22 Baung, Justin             14 GATE-MR              3:32.00    3:31.13        
                1:39.66   3:31.13 (1:51.47)                                        
 23 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               3:25.78    3:32.80        
                1:40.62   3:32.80 (1:52.18)                                        
 24 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               3:28.83    3:33.80        
                1:41.40   3:33.80 (1:52.40)                                        
 25 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               3:37.80    3:35.49        
                1:43.11   3:35.49 (1:52.38)                                        
 26 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  3:46.86    3:47.03        
                1:44.32   3:47.03 (2:02.71)                                        
 27 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR       NT    3:49.82        
                1:45.92   3:49.82 (2:03.90)                                        
 28 Horbach, Aidan P          13 FA-MR                     NT    4:33.22        
                2:12.03   4:33.22 (2:21.19)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  1:04.23    1:03.18        
  2 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:07.68    1:06.71        
  3 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:08.09    1:07.07        
  4 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:07.19    1:07.31        
  5 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:09.16    1:07.69        
  6 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:08.31    1:07.92        
  7 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:08.07    1:08.06        
  8 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        1:08.38    1:08.18        
  9 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:09.18    1:08.35        
 10 Hawkins, Allen J          14 WEST-CT              1:09.77    1:08.80        
 11 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:08.86    1:09.15        
 12 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:11.87    1:09.50        
 13 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:09.78    1:10.67        
 14 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:09.26    1:10.77        
 15 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:11.07    1:10.80        
 16 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:07.00    1:11.01        
 17 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:09.31    1:11.75        
 18 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               1:13.72    1:12.27        
 19 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:11.54    1:13.63        
 20 Badilla, Nicky C          13 EHY-MR               1:08.88    1:13.94        
 21 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:14.66    1:14.14        
 22 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:12.54    1:14.16        
 23 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:15.38    1:14.90        
 24 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:22.23    1:15.35        
 25 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:15.51    1:16.35        
 26 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:16.39    1:17.27        
 27 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:15.08    1:18.57        
 28 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:21.50    1:19.40        
 29 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:20.43    1:21.52        
 30 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:21.00    1:24.95        
 31 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:21.00    1:26.36        
 32 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR       NT    1:27.68        
 33 Zhang, David A            13 GATE-MR              1:31.57    1:31.08        
 34 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR       NT    1:33.14        
 35 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               1:34.26    1:35.85        
 36 Almeida, James D          13 GATE-MR              1:54.00    1:38.66        
 37 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               1:35.51    1:45.96        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  2:32.93    2:27.42        
                1:08.90   2:27.42 (1:18.52)                                        
  2 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:36.03    2:31.52        
                1:11.97   2:31.52 (1:19.55)                                        
  3 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:32.62    2:33.99        
                1:10.25   2:33.99 (1:23.74)                                        
  4 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:33.70    2:34.09        
                1:12.19   2:34.09 (1:21.90)                                        
  5 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:39.87    2:35.82        
                1:11.58   2:35.82 (1:24.24)                                        
  6 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:35.45    2:45.49        
                1:16.58   2:45.49 (1:28.91)                                        
  7 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:41.91    2:46.50        
                1:18.61   2:46.50 (1:27.89)                                        
  8 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:55.00    2:51.14        
                1:22.11   2:51.14 (1:29.03)                                        
  9 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR       NT    3:08.09        
                1:24.27   3:08.09 (1:43.82)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  2:24.73    2:24.62        
                1:06.32   2:24.62 (1:18.30)                                        
  2 Diano, Andrew J           14 FA-MR                2:25.23    2:25.14        
                1:07.89   2:25.14 (1:17.25)                                        
  3 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        2:28.34    2:26.57        
                1:10.48   2:26.57 (1:16.09)                                        
  4 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:28.78    2:28.72        
                1:09.49   2:28.72 (1:19.23)                                        
  5 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  2:29.99    2:30.05        
                1:12.77   2:30.05 (1:17.28)                                        
  6 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              2:32.53    2:30.22        
                1:10.43   2:30.22 (1:19.79)                                        
  7 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:29.49    2:31.38        
                1:10.58   2:31.38 (1:20.80)                                        
  8 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:31.55    2:32.32        
                1:12.32   2:32.32 (1:20.00)                                        
  9 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:34.65    2:32.84        
                1:13.06   2:32.84 (1:19.78)                                        
 10 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:32.37    2:32.93        
                1:10.04   2:32.93 (1:22.89)                                        
 11 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:31.71    2:33.86        
                1:12.46   2:33.86 (1:21.40)                                        
 12 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               2:35.74    2:35.09        
                1:12.70   2:35.09 (1:22.39)                                        
 13 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:43.14    2:35.13        
                1:12.07   2:35.13 (1:23.06)                                        
 14 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:36.20    2:36.52        
                1:15.14   2:36.52 (1:21.38)                                        
 15 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:46.12    2:38.09        
                1:14.78   2:38.09 (1:23.31)                                        
 16 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:42.00    2:38.29        
                1:15.64   2:38.29 (1:22.65)                                        
 17 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:41.26    2:41.64        
                1:15.84   2:41.64 (1:25.80)                                        
 18 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               3:07.05    2:42.33        
                1:17.15   2:42.33 (1:25.18)                                        
 19 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:45.00    2:42.68        
                1:14.48   2:42.68 (1:28.20)                                        
 20 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR       NT    2:46.28        
                1:17.87   2:46.28 (1:28.41)                                        
 21 Cuevas, Rico G            14 Unattached-MR             NT    2:49.52        
                1:16.89   2:49.52 (1:32.63)                                        
 22 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               2:48.28    2:49.88        
                1:20.06   2:49.88 (1:29.82)                                        
 23 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:50.01    2:52.01        
                1:23.06   2:52.01 (1:28.95)                                        
 24 Kopec, Ernest R           13 Unattached-MR        2:51.10    2:52.33        
                1:19.87   2:52.33 (1:32.46)                                        
 25 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    2:49.84    2:53.20        
                1:18.20   2:53.20 (1:35.00)                                        
 26 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               3:03.96    2:58.82        
                1:28.39   2:58.82 (1:30.43)                                        
 27 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    2:54.78    3:04.26        
                1:25.72   3:04.26 (1:38.54)                                        
 28 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR       NT    3:04.73        
                1:24.26   3:04.73 (1:40.47)                                        
 29 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    3:06.34        
                1:29.50   3:06.34 (1:36.84)                                        
 30 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR       NT    3:11.80        
                1:33.42   3:11.80 (1:38.38)                                        
 31 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR       NT    3:29.59        
                1:36.18   3:29.59 (1:53.41)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR    24.68      24.91        
  2 Hadary, Daniel B          17 FLY-MR                 25.13      25.32        
  3 Yang, William U           23 Express Swimming-MR    27.50      25.79        
  4 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    26.53      26.16        
  5 Kipshidze, George         16 SSC-MR                 25.81      26.44        
  6 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    26.02      26.54        
  7 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    26.65      26.62        
  8 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR    26.83      26.65        
  9 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR    27.28      26.72        
 10 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR    27.27      26.81        
 11 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                26.94      26.86        
 12 Knight, Derek W           17 Express Swimming-MR    25.36      26.89        
 13 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR                 26.71      26.93        
 14 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 26.26      26.95        
 15 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR    27.87      26.96        
 16 Stoski, Michael           16 Unattached-MR          27.07      27.11        
 17 Hafen, Max B              18 HAA-MR                 26.64      27.16        
 18 Harris, Luke J            18 WISC-MR                27.98      27.21        
 19 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 26.52      27.30        
 20 Oh, Daniel                16 Unattached-MR          28.18      27.64        
 21 Davis, Avery J            16 SSC-MR                 28.13      27.89        
 22 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR                 28.74      27.97        
 23 Zhu, Harry                16 FLY-MR                 29.10      27.98        
 24 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR    27.94      28.00        
 25 Petersen, Oscar N         16 WEST-CT                27.23      28.02        
 26 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR                28.55      28.05        
 27 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    27.81      28.06        
 28 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR    28.03      28.09        
 29 Wone, Brandon M           15 SSC-MR                 27.83      28.11        
 30 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR          29.84      28.40        
 31 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR                29.28      28.69        
 32 Zheng, Edwin              15 FLY-MR                 29.68      28.79        
 33 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR    28.72      28.93        
 34 Walsh, Patrick C          15 Express Swimming-MR    28.57      28.98        
 35 Redfield, Jackson         12 SSC-MR                 29.50      29.03        
 36 Lee, Alexander G          15 FLY-MR                 28.71      29.09        
 37 Basini, Jacob             19 HAA-MR                 29.48      29.15        
 38 Fargo, Jordan K           18 Express Swimming-MR    27.06      29.27        
 39 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR    30.22      29.29        
 40 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR    28.93      29.43        
 41 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR                 28.60      29.70        
 42 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR                 31.00      29.74        
 43 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR    30.39      29.77        
 44 Kim, Edward B             12 WEST-CT                30.87      29.95        
 45 McCloskey, Michael A      16 FLY-MR                 30.64      29.99        
 46 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT      30.11        
 47 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR                 31.14      30.41        
 48 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR    30.76      30.45        
 49 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT      30.53        
 50 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR    30.90      30.69        
 51 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR    30.67      30.74        
 52 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                31.82      31.00        
 53 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR    32.12      31.13        
 54 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR      30.10      31.59        
 55 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR    31.24      32.38        
 56 Lewis, Graham M           11 WEST-CT                33.67      33.28        
 57 Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR    34.61      33.86        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, William U           23 Express Swimming-MR    59.04      55.83        
  2 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR    55.39      56.06        
  3 Ortof, Harry C            19 Express Swimming-MR    56.43      56.22        
  4 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    56.66      56.27        
  5 Papsco, Zachary T         18 HAA-MR                 56.01      56.75        
  6 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    57.74      57.40        
  7 Kipshidze, George         16 SSC-MR                 55.85      57.85        
  8 Giardinelli, Joshua R     16 Express Swimming-MR    57.79      57.98        
  8 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    57.70      57.98        
 10 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                59.83      58.63        
 11 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    59.07      58.84        
 12 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR    58.67      59.57        
 13 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR    59.53      59.69        
 14 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:00.40      59.88        
 15 Stoski, Michael           16 Unattached-MR          59.87      59.90        
 16 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 57.16      59.95        
 17 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:00.48    1:00.30        
 18 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:00.18    1:00.31        
 19 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:00.05    1:00.62        
 20 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  1:02.30    1:00.80        
 21 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 57.57    1:01.21        
 22 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:01.00    1:01.22        
 23 Owens, Mark               16 SSC-MR                 55.32    1:01.30        
 24 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:02.21    1:01.47        
 25 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:00.66    1:01.55        
 26 Wone, Brandon M           15 SSC-MR                 59.77    1:02.20        
 27 Hafen, Max B              18 HAA-MR                 58.04    1:02.28        
 28 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        1:02.34    1:02.53        
 29 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:01.66    1:02.74        
 30 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  1:02.02    1:02.85        
 31 Dephillips, AJ            15 Express Swimming-MR  1:03.30    1:03.00        
 32 Harris, Luke J            18 WISC-MR              1:05.39    1:03.74        
 33 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:03.00    1:03.75        
 34 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               1:02.66    1:03.93        
 35 Zhu, Harry                16 FLY-MR               1:01.47    1:03.96        
 36 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:04.14    1:04.79        
 37 Basini, Jacob             19 HAA-MR               1:05.66    1:05.33        
 38 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:09.12    1:06.60        
 39 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:13.18    1:07.05        
 40 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                   NT    1:07.18        
 41 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    1:07.69        
 42 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT    1:08.40        
 43 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR               1:13.26    1:08.90        
 44 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR       NT    1:09.25        
 45 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:12.93    1:09.67        
 46 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:10.49    1:10.19        
 47 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:13.14    1:10.29        
 48 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:08.92    1:10.49        
 49 Burke, Ryan               15 FLY-MR               1:10.17    1:10.51        
 50 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:10.27    1:10.70        
 51 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    1:11.15        
 52 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:25.48    1:18.05        
 53 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:15.59    1:20.60        
 54 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:26.14    1:24.68        
 -- Hadary, Daniel B          17 FLY-MR                 56.62         DQ        
      False start
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:00.81    2:02.49        
                  59.22   2:02.49 (1:03.27)                                        
  2 Yang, William U           23 Express Swimming-MR  2:02.00    2:04.61        
                1:00.48   2:04.61 (1:04.13)                                        
  3 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:06.02    2:05.28        
                1:00.55   2:05.28 (1:04.73)                                        
  4 Hadary, Daniel B          17 FLY-MR               2:04.16    2:05.45        
                1:00.76   2:05.45 (1:04.69)                                        
  5 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  2:06.95    2:06.39        
                1:02.93   2:06.39 (1:03.46)                                        
  6 Petersen, Oscar N         16 WEST-CT              2:08.51    2:07.16        
                1:02.16   2:07.16 (1:05.00)                                        
  7 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:06.06    2:07.35        
                1:01.07   2:07.35 (1:06.28)                                        
  8 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:07.79    2:09.13        
                1:03.08   2:09.13 (1:06.05)                                        
  9 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:09.70    2:09.32        
                1:02.72   2:09.32 (1:06.60)                                        
 10 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        2:08.16    2:09.70        
                1:02.31   2:09.70 (1:07.39)                                        
 11 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:08.04    2:10.30        
                1:03.19   2:10.30 (1:07.11)                                        
 12 Papsco, Zachary T         18 HAA-MR               2:02.74    2:10.39        
                1:02.72   2:10.39 (1:07.67)                                        
 13 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  2:06.33    2:10.81        
                1:01.70   2:10.81 (1:09.11)                                        
 14 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:12.74    2:10.85        
                1:01.96   2:10.85 (1:08.89)                                        
 15 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  2:07.09    2:11.21        
                1:03.25   2:11.21 (1:07.96)                                        
 16 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:10.46    2:11.61        
                1:03.36   2:11.61 (1:08.25)                                        
 17 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:10.56    2:12.03        
                1:04.28   2:12.03 (1:07.75)                                        
 18 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:14.43    2:12.26        
                1:04.01   2:12.26 (1:08.25)                                        
 19 Hwang, Alex               15 GATE-MR              2:10.28    2:13.62        
                1:04.73   2:13.62 (1:08.89)                                        
 20 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:10.82    2:13.80        
                1:03.71   2:13.80 (1:10.09)                                        
 21 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               2:10.48    2:13.85        
                1:04.97   2:13.85 (1:08.88)                                        
 22 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:13.43    2:14.33        
                1:04.96   2:14.33 (1:09.37)                                        
 23 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:12.57    2:14.40        
                1:04.35   2:14.40 (1:10.05)                                        
 24 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR               2:05.57    2:14.68        
                1:04.90   2:14.68 (1:09.78)                                        
 25 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  2:12.70    2:15.61        
                1:04.58   2:15.61 (1:11.03)                                        
 26 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              2:22.81    2:15.72        
                1:04.84   2:15.72 (1:10.88)                                        
 27 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  2:19.63    2:16.51        
                1:06.31   2:16.51 (1:10.20)                                        
 28 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        2:17.88    2:16.86        
                1:05.00   2:16.86 (1:11.86)                                        
 29 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              2:16.09    2:16.91        
                1:04.28   2:16.91 (1:12.63)                                        
 30 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR       NT    2:18.07        
                1:03.84   2:18.07 (1:14.23)                                        
 31 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               2:09.50    2:18.08        
                1:03.43   2:18.08 (1:14.65)                                        
 32 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               2:09.93    2:18.39        
                1:06.54   2:18.39 (1:11.85)                                        
 33 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              2:21.08    2:19.24        
                1:07.13   2:19.24 (1:12.11)                                        
 34 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:17.77    2:19.25        
                1:06.86   2:19.25 (1:12.39)                                        
 35 Oh, Daniel                16 Unattached-MR        2:21.65    2:21.94        
                1:05.72   2:21.94 (1:16.22)                                        
 36 Clive, Austin R           15 Express Swimming-MR       NT    2:22.62        
                1:08.57   2:22.62 (1:14.05)                                        
 37 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  2:33.68    2:23.51        
                1:09.84   2:23.51 (1:13.67)                                        
 38 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  2:35.94    2:23.55        
                1:09.29   2:23.55 (1:14.26)                                        
 39 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               2:25.00    2:23.73        
                1:08.84   2:23.73 (1:14.89)                                        
 40 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               2:21.04    2:25.27        
                1:09.57   2:25.27 (1:15.70)                                        
 41 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  2:40.00    2:26.93        
                1:09.90   2:26.93 (1:17.03)                                        
 42 Basini, Jacob             19 HAA-MR               2:25.40    2:27.83        
                1:10.31   2:27.83 (1:17.52)                                        
 43 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    2:28.14        
                1:09.37   2:28.14 (1:18.77)                                        
 44 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               2:31.00    2:28.32        
                1:11.53   2:28.32 (1:16.79)                                        
 45 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    2:28.86        
                1:11.68   2:28.86 (1:17.18)                                        
 46 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  2:33.49    2:30.00        
                1:11.08   2:30.00 (1:18.92)                                        
 47 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  2:45.12    2:30.70        
                1:13.68   2:30.70 (1:17.02)                                        
 48 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:27.06    2:31.46        
                1:09.79   2:31.46 (1:21.67)                                        
 49 Badilla, Joey R           15 EHY-MR               2:19.30    2:33.11        
                1:12.88   2:33.11 (1:20.23)                                        
 50 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:35.14    2:36.18        
                1:11.12   2:36.18 (1:25.06)                                        
 51 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    2:39.16    2:37.67        
                1:17.56   2:37.67 (1:20.11)                                        
 52 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    2:39.00    2:39.82        
                1:11.95   2:39.82 (1:27.87)                                        
 53 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:37.52    2:39.95        
                1:15.77   2:39.95 (1:24.18)                                        
 54 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR       NT    2:40.70        
                1:19.29   2:40.70 (1:21.41)                                        
 55 Burke, Ryan               15 FLY-MR               2:41.01    2:41.03        
                1:18.45   2:41.03 (1:22.58)                                        
 56 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    2:45.88        
                1:16.78   2:45.88 (1:29.10)                                        
 57 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT    2:46.73        
                1:14.84   2:46.73 (1:31.89)                                        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortof, Harry C            19 Express Swimming-MR  4:09.15    4:18.61        
                1:01.06   2:07.12 (1:06.06)   3:13.53 (1:06.41)   4:18.61 (1:05.08)
  2 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  4:25.01    4:20.98        
                1:01.25   2:07.90 (1:06.65)   3:14.96 (1:07.06)   4:20.98 (1:06.02)
  3 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  4:18.83    4:23.28        
                1:03.09   2:10.86 (1:07.77)   3:18.44 (1:07.58)   4:23.28 (1:04.84)
  4 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  4:27.34    4:25.72        
                1:03.26   2:10.08 (1:06.82)   3:18.05 (1:07.97)   4:25.72 (1:07.67)
  5 Diano, Andrew J           14 FA-MR                4:45.68    4:35.43        
                1:06.00   2:16.04 (1:10.04)   3:26.91 (1:10.87)   4:35.43 (1:08.52)
  6 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  4:43.47    4:38.57        
                1:07.02   2:17.82 (1:10.80)   3:30.41 (1:12.59)   4:38.57 (1:08.16)
  7 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  4:38.51    4:38.74        
                1:06.18   2:17.43 (1:11.25)   3:29.65 (1:12.22)   4:38.74 (1:09.09)
  8 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  4:36.24    4:40.09        
                1:06.83   2:19.30 (1:12.47)   3:31.32 (1:12.02)   4:40.09 (1:08.77)
  9 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  4:32.59    4:40.35        
                1:04.34   2:17.65 (1:13.31)   3:30.43 (1:12.78)   4:40.35 (1:09.92)
 10 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  4:43.90    4:42.54        
                1:06.64   2:19.75 (1:13.11)   3:32.18 (1:12.43)   4:42.54 (1:10.36)
 11 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  4:37.83    4:43.68        
                1:06.65   2:20.06 (1:13.41)   3:32.76 (1:12.70)   4:43.68 (1:10.92)
 12 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  4:40.46    4:45.36        
                1:07.25   2:19.75 (1:12.50)   3:32.74 (1:12.99)   4:45.36 (1:12.62)
 13 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  4:37.31    4:48.03        
                1:07.30   2:22.22 (1:14.92)   3:36.52 (1:14.30)   4:48.03 (1:11.51)
 14 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  4:57.46    4:57.56        
                1:10.09   2:26.28 (1:16.19)   3:43.34 (1:17.06)   4:57.56 (1:14.22)
 15 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               5:10.00    4:58.19        
                1:08.24   2:25.02 (1:16.78)   3:43.09 (1:18.07)   4:58.19 (1:15.10)
 16 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               5:00.00    5:02.52        
                1:10.53   2:27.75 (1:17.22)   3:46.21 (1:18.46)   5:02.52 (1:16.31)
 17 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               5:14.44    5:10.48        
                1:15.75   2:36.84 (1:21.09)   3:56.44 (1:19.60)   5:10.48 (1:14.04)
 18 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  5:08.14    5:10.85        
                1:13.63   2:34.45 (1:20.82)   3:54.36 (1:19.91)   5:10.85 (1:16.49)
 19 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  5:14.01    5:11.88        
                1:12.53   2:32.81 (1:20.28)   3:54.75 (1:21.94)   5:11.88 (1:17.13)
 20 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               5:10.00    5:12.91        
                1:14.35   2:34.58 (1:20.23)   3:54.75 (1:20.17)   5:12.91 (1:18.16)
 21 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR       NT    5:12.97        
                1:12.09   2:32.36 (1:20.27)   3:54.45 (1:22.09)   5:12.97 (1:18.52)
 22 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  5:04.91    5:18.95        
                1:13.39   2:35.81 (1:22.42)   3:59.58 (1:23.77)   5:18.95 (1:19.37)
 23 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  5:35.65    5:19.91        
                1:14.00   2:36.78 (1:22.78)   3:59.16 (1:22.38)   5:19.91 (1:20.75)
 24 Olsen, Luke E             14 FA-MR                5:32.84    5:24.97        
                1:17.30   2:40.83 (1:23.53)   4:04.04 (1:23.21)   5:24.97 (1:20.93)
 25 Linn, George              14 FLY-MR               5:29.38    5:32.73        
                1:17.83   2:44.85 (1:27.02)   4:11.31 (1:26.46)   5:32.73 (1:21.42)
 26 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  5:33.93    5:36.36        
                1:20.32   2:48.04 (1:27.72)   4:15.12 (1:27.08)   5:36.36 (1:21.24)
 27 Olsen, Lars O             10 FA-MR                5:45.76    5:51.49        
                1:24.91   2:56.15 (1:31.24)   4:27.11 (1:30.96)   5:51.49 (1:24.38)
 28 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR       NT    6:05.26        
                1:27.17   3:01.59 (1:34.42)   4:36.29 (1:34.70)   6:05.26 (1:28.97)
 29 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR       NT    6:05.30        
                1:27.92   3:03.17 (1:35.25)   4:36.41 (1:33.24)   6:05.30 (1:28.89)
 30 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR       NT    6:13.71        
                1:22.91   2:58.55 (1:35.64)   4:37.69 (1:39.14)   6:13.71 (1:36.02)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  1:02.09    1:02.73        
  2 Hadary, Daniel B          17 FLY-MR               1:01.19    1:04.15        
  3 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:03.31    1:04.81        
  4 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:06.54    1:05.85        
  5 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:02.23    1:06.14        
  6 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:06.67    1:06.55        
  7 Kipshidze, George         16 SSC-MR               1:04.18    1:06.98        
  8 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:04.46    1:07.47        
  9 Papsco, Zachary T         18 HAA-MR               1:01.45    1:08.16        
 10 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:08.19    1:08.22        
 11 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:08.70    1:08.43        
 12 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR  1:08.64    1:08.78        
 13 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:10.40    1:09.10        
 14 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:07.98    1:09.17        
 15 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:07.06    1:09.36        
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:06.81    1:09.63        
 17 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  1:08.76    1:09.68        
 18 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR               1:02.59    1:09.73        
 19 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        1:14.78    1:09.90        
 20 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:10.62    1:10.11        
 21 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:08.15    1:10.24        
 22 Badilla, Joey R           15 EHY-MR               1:05.19    1:11.02        
 23 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  1:17.64    1:11.39        
 24 Owens, Mark               16 SSC-MR               1:01.49    1:12.67        
 25 Petersen, Oscar N         16 WEST-CT              1:08.48    1:12.68        
 25 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  1:10.89    1:12.68        
 27 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  1:12.11    1:12.91        
 28 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:15.30    1:13.03        
 29 Oh, Daniel                16 Unattached-MR        1:08.87    1:14.35        
 30 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        1:13.85    1:14.41        
 31 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              1:17.64    1:14.47        
 32 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:12.66    1:14.84        
 33 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:13.93    1:14.90        
 34 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               1:17.23    1:15.14        
 35 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:16.69    1:15.31        
 36 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               1:14.88    1:15.64        
 37 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               1:16.85    1:16.66        
 38 Zhu, Harry                16 FLY-MR                    NT    1:16.71        
 39 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:21.50    1:17.03        
 40 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:29.52    1:18.67        
 41 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    1:20.39        
 42 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    1:21.22        
 43 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:28.41    1:21.72        
 44 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  1:37.73    1:23.80        
 45 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:24.14    1:23.82        
 46 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:25.65    1:24.51        
 47 Basini, Jacob             19 HAA-MR               1:30.00    1:25.40        
 48 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:27.58    1:25.49        
 49 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    1:27.05        
 50 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:17.42    1:27.66        
 51 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:20.82    1:28.15        
 52 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    1:29.09    1:29.67        
 53 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR       NT    1:30.16        
 54 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:28.75    1:30.64        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:13.48    2:15.15        
                1:05.81   2:15.15 (1:09.34)                                        
  2 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  2:20.56    2:16.80        
                1:08.03   2:16.80 (1:08.77)                                        
  3 Walsh, Patrick C          15 Express Swimming-MR  2:20.51    2:17.67        
                1:06.77   2:17.67 (1:10.90)                                        
  4 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:20.95    2:20.91        
                1:07.73   2:20.91 (1:13.18)                                        
  5 Hadary, Daniel B          17 FLY-MR               2:15.01    2:22.16        
                1:07.65   2:22.16 (1:14.51)                                        
  6 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:23.98    2:24.57        
                1:11.35   2:24.57 (1:13.22)                                        
  7 Kipshidze, George         16 SSC-MR               2:20.74    2:24.84        
                1:09.95   2:24.84 (1:14.89)                                        
  8 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:27.06    2:26.91        
                1:10.04   2:26.91 (1:16.87)                                        
  9 Fargo, Jordan K           18 Express Swimming-MR  2:15.14    2:27.68        
                1:10.12   2:27.68 (1:17.56)                                        
 10 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:30.74    2:27.93        
                1:12.14   2:27.93 (1:15.79)                                        
 11 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:26.94    2:29.76        
                1:12.77   2:29.76 (1:16.99)                                        
 12 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:28.81    2:30.55        
                1:14.47   2:30.55 (1:16.08)                                        
 13 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        2:35.79    2:31.32        
                1:15.04   2:31.32 (1:16.28)                                        
 14 Petersen, Oscar N         16 WEST-CT              2:28.51    2:34.54        
                1:15.64   2:34.54 (1:18.90)                                        
 15 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:36.59    2:35.31        
                1:18.58   2:35.31 (1:16.73)                                        
 16 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  2:29.50    2:35.48        
                1:14.68   2:35.48 (1:20.80)                                        
 17 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  2:42.77    2:35.56        
                1:13.28   2:35.56 (1:22.28)                                        
 18 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:32.72    2:35.64        
                1:16.76   2:35.64 (1:18.88)                                        
 19 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:42.53    2:37.34        
                1:17.69   2:37.34 (1:19.65)                                        
 20 Kim, Edward B             12 WEST-CT              2:50.51    2:38.99        
                1:17.63   2:38.99 (1:21.36)                                        
 21 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               2:46.50    2:40.91        
                1:18.72   2:40.91 (1:22.19)                                        
 22 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:37.99    2:41.31        
                1:17.42   2:41.31 (1:23.89)                                        
 23 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               2:47.63    2:41.32        
                1:19.31   2:41.32 (1:22.01)                                        
 24 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        2:47.75    2:41.66        
                1:16.19   2:41.66 (1:25.47)                                        
 25 McCloskey, Michael A      16 FLY-MR               2:44.62    2:42.36        
                1:17.97   2:42.36 (1:24.39)                                        
 26 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:30.37    2:44.90        
                1:19.28   2:44.90 (1:25.62)                                        
 27 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  2:47.29    2:45.64        
                1:21.12   2:45.64 (1:24.52)                                        
 28 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:54.96    2:47.39        
                1:18.99   2:47.39 (1:28.40)                                        
 29 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               2:43.86    2:50.43        
                1:22.73   2:50.43 (1:27.70)                                        
 30 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              2:53.33    2:51.54        
                1:26.54   2:51.54 (1:25.00)                                        
 31 Lewis, Graham M           11 WEST-CT              3:05.90    2:54.10        
                1:25.59   2:54.10 (1:28.51)                                        
 32 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR  2:47.65    2:55.06        
                1:23.13   2:55.06 (1:31.93)                                        
 33 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               3:11.00    2:55.93        
                1:26.48   2:55.93 (1:29.45)                                        
 34 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:58.98    2:56.03        
                1:25.71   2:56.03 (1:30.32)                                        
 34 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  2:55.56    2:56.03        
                1:27.86   2:56.03 (1:28.17)                                        
 36 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR    2:25.75    2:58.42        
                1:25.76   2:58.42 (1:32.66)                                        
 37 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  3:03.62    2:59.65        
                1:24.55   2:59.65 (1:35.10)                                        
 38 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  3:06.60    3:02.05        
                1:27.70   3:02.05 (1:34.35)                                        
 39 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    3:07.34        
                1:32.08   3:07.34 (1:35.26)                                        
 40 Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR  3:17.17    3:15.06        
                1:33.47   3:15.06 (1:41.59)                                        
 -- Basini, Jacob             19 HAA-MR               2:45.00         DQ        
      False start
                1:33.49        DQ (1:33.29)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  1:04.83    1:06.73        
  2 Papsco, Zachary T         18 HAA-MR               1:06.92    1:12.55        
  3 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:13.31    1:12.59        
  4 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:14.44    1:13.46        
  5 Dephillips, AJ            15 Express Swimming-MR  1:16.63    1:14.54        
  6 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:16.04    1:15.00        
  7 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:14.86    1:15.01        
  8 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:15.61    1:15.87        
  9 Hadary, Daniel B          17 FLY-MR               1:17.94    1:16.64        
 10 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  1:18.36    1:18.14        
 11 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:21.92    1:20.08        
 12 Owens, Mark               16 SSC-MR               1:17.79    1:20.66        
 13 Davis, Avery J            16 SSC-MR               1:20.64    1:21.20        
 14 Basini, Jacob             19 HAA-MR               1:20.47    1:21.63        
 15 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:19.79    1:22.57        
 16 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               1:23.33    1:22.99        
 17 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               1:22.66    1:24.02        
 18 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:18.33    1:24.08        
 19 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:14.83    1:24.12        
 20 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:29.87    1:25.29        
 21 Harris, Luke J            18 WISC-MR              1:31.68    1:25.46        
 22 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:27.58    1:25.66        
 23 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  1:22.49    1:25.97        
 24 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:25.59    1:26.71        
 25 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  1:29.86    1:27.12        
 26 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:28.51    1:27.48        
 27 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:34.87    1:29.29        
 28 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:29.75    1:31.80        
 29 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        1:28.78    1:32.56        
 30 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:31.95    1:33.37        
 31 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                   NT    1:37.31        
 32 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    1:38.72        
 33 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:42.96    1:39.64        
 34 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:40.35    1:40.74        
 35 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    1:47.03        
 36 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:55.40    1:58.24        
 -- Hafen, Max B              18 HAA-MR               1:14.63         DQ        
      False start
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  2:39.97    2:36.92        
                1:16.65   2:36.92 (1:20.27)                                        
  2 Dephillips, AJ            15 Express Swimming-MR  2:38.97    2:39.28        
                1:16.55   2:39.28 (1:22.73)                                        
  3 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:48.98    2:45.68        
                1:19.75   2:45.68 (1:25.93)                                        
  4 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:44.22    2:46.25        
                1:19.51   2:46.25 (1:26.74)                                        
  5 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:47.73    2:47.92        
                1:20.26   2:47.92 (1:27.66)                                        
  6 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:47.38    2:48.72        
                1:23.39   2:48.72 (1:25.33)                                        
  7 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:52.57    2:49.03        
                1:21.28   2:49.03 (1:27.75)                                        
  8 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:53.02    2:49.75        
                1:20.97   2:49.75 (1:28.78)                                        
  9 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        2:56.01    2:50.48        
                1:21.63   2:50.48 (1:28.85)                                        
 10 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:47.01    2:50.67        
                1:20.34   2:50.67 (1:30.33)                                        
 11 Petersen, Oscar N         16 WEST-CT              3:07.03    2:56.58        
                1:24.75   2:56.58 (1:31.83)                                        
 12 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  3:08.27    2:59.58        
                1:26.92   2:59.58 (1:32.66)                                        
 13 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               2:44.97    2:59.74        
                1:26.28   2:59.74 (1:33.46)                                        
 14 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:39.74    3:01.20        
                1:24.34   3:01.20 (1:36.86)                                        
 15 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               3:03.16    3:01.87        
                1:26.88   3:01.87 (1:34.99)                                        
 16 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              3:12.26    3:02.68        
                1:29.08   3:02.68 (1:33.60)                                        
 17 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               3:05.00    3:03.25        
                1:28.56   3:03.25 (1:34.69)                                        
 18 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               3:02.22    3:03.91        
                1:25.03   3:03.91 (1:38.88)                                        
 19 Hafen, Max B              18 HAA-MR               2:54.58    3:04.47        
                1:26.51   3:04.47 (1:37.96)                                        
 20 Basini, Jacob             19 HAA-MR               2:56.62    3:05.74        
                1:29.14   3:05.74 (1:36.60)                                        
 21 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:58.73    3:05.99        
                1:28.74   3:05.99 (1:37.25)                                        
 22 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                   NT    3:06.59        
                1:28.71   3:06.59 (1:37.88)                                        
 23 Oh, Daniel                16 Unattached-MR        3:15.00    3:07.99        
                1:26.32   3:07.99 (1:41.67)                                        
 24 McCloskey, Michael A      16 FLY-MR               3:20.59    3:15.89        
                1:33.20   3:15.89 (1:42.69)                                        
 25 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  3:18.02    3:19.04        
                1:34.41   3:19.04 (1:44.63)                                        
 26 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  3:25.76    3:28.17        
                1:38.22   3:28.17 (1:49.95)                                        
 27 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  3:27.15    3:31.77        
                1:39.53   3:31.77 (1:52.24)                                        
 28 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR    2:58.50    3:31.97        
                1:40.17   3:31.97 (1:51.80)                                        
 29 Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR  3:29.58    3:34.39        
                1:40.80   3:34.39 (1:53.59)                                        
 30 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    3:50.49        
                1:48.71   3:50.49 (2:01.78)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Zachary T         18 HAA-MR                 57.87    1:01.00        
  2 Hadary, Daniel B          17 FLY-MR               1:00.78    1:01.32        
  3 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  1:00.03    1:01.43        
  4 Kipshidze, George         16 SSC-MR               1:06.95    1:02.94        
  5 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:01.68    1:02.95        
  6 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        1:02.75    1:03.00        
  7 Zhu, Harry                16 FLY-MR               1:04.27    1:03.96        
  8 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:04.22    1:04.22        
  9 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:05.77    1:04.44        
 10 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  1:06.12    1:04.85        
 11 Petersen, Oscar N         16 WEST-CT              1:05.35    1:05.22        
 12 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:02.80    1:05.60        
 13 Owens, Mark               16 SSC-MR                 58.97    1:05.73        
 14 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:05.25    1:06.05        
 15 Oh, Daniel                16 Unattached-MR        1:05.19    1:06.41        
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:07.23    1:06.70        
 17 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:05.34    1:06.75        
 18 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:07.73    1:06.94        
 19 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:06.32    1:07.35        
 20 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  1:08.66    1:07.45        
 21 Davis, Avery J            16 SSC-MR               1:08.05    1:07.46        
 22 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:06.76    1:07.52        
 23 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR               1:02.14    1:08.00        
 24 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:10.85    1:08.30        
 25 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              1:13.59    1:08.59        
 26 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:05.76    1:09.86        
 27 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               1:07.40    1:10.61        
 28 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR       NT    1:10.62        
 29 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        1:12.26    1:10.94        
 30 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:11.83    1:11.44        
 31 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  1:17.16    1:11.84        
 32 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:14.47    1:11.88        
 33 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:18.76    1:12.54        
 34 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    1:13.16        
 35 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  1:16.00    1:13.64        
 36 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:18.99    1:13.83        
 37 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:14.00    1:16.05        
 38 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR                   NT    1:16.09        
 39 Basini, Jacob             19 HAA-MR               1:12.37    1:16.44        
 40 Lee, Alexander G          15 FLY-MR                    NT    1:16.75        
 41 Burke, Ryan               15 FLY-MR               1:19.87    1:17.71        
 42 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:16.62    1:18.02        
 43 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:15.15    1:20.56        
 44 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:29.21    1:20.96        
 45 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               1:24.13    1:21.08        
 46 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    1:21.45        
 47 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    1:21.61        
 48 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR       NT    1:23.71        
 49 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:22.91    1:23.89        
 50 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    1:18.15    1:25.40        
 51 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:25.32    1:26.65        
 52 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:35.55    1:27.41        
 53 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT    1:32.19        
 54 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:44.46    1:40.31        
 55 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR       NT    1:43.97        
 -- Badilla, Joey R           15 EHY-MR               1:09.63         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giardinelli, Joshua R     16 Express Swimming-MR  2:15.40    2:15.61        
                1:03.69   2:15.61 (1:11.92)                                        
  2 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        2:15.64    2:15.94        
                1:05.19   2:15.94 (1:10.75)                                        
  3 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:30.00    2:19.70        
                1:06.16   2:19.70 (1:13.54)                                        
  4 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:21.02    2:24.74        
                1:08.56   2:24.74 (1:16.18)                                        
  5 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:35.10    2:30.83        
                1:08.58   2:30.83 (1:22.25)                                        
  6 Kipshidze, George         16 SSC-MR               2:41.48    2:32.07        
                1:08.64   2:32.07 (1:23.43)                                        
  7 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  2:32.80    2:32.74        
                1:10.33   2:32.74 (1:22.41)                                        
  8 Owens, Mark               16 SSC-MR               2:31.66    2:36.09        
                1:07.99   2:36.09 (1:28.10)                                        
  9 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:28.52    2:40.43        
                1:12.15   2:40.43 (1:28.28)                                        
 10 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR       NT    2:41.03        
                1:15.93   2:41.03 (1:25.10)                                        
 11 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:32.29    2:44.81        
                1:12.01   2:44.81 (1:32.80)                                        
 12 Zhu, Harry                16 FLY-MR               2:42.15    2:46.15        
                1:13.18   2:46.15 (1:32.97)                                        
 13 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               2:50.00    2:51.90        
                1:19.87   2:51.90 (1:32.03)                                        
 14 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:57.93    3:05.96        
                1:20.22   3:05.96 (1:45.74)                                        
 15 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  2:58.76    3:10.68        
                1:26.21   3:10.68 (1:44.47)                                        
 16 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR             NT    3:11.35        
                1:28.28   3:11.35 (1:43.07)                                        
 17 Young, Aaron M            12 SSC-MR               3:10.00    3:28.73        
                1:37.65   3:28.73 (1:51.08)                                        
 -- Martin, Tim J             12 SSC-MR               3:35.00         DQ        
      One hand touch
                1:42.36        DQ (1:51.43)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  2:08.34    2:13.88        
                1:03.28   2:13.88 (1:10.60)                                        
  2 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  2:15.12    2:16.55        
                1:05.03   2:16.55 (1:11.52)                                        
  3 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:20.03    2:16.77        
                1:02.39   2:16.77 (1:14.38)                                        
  4 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        2:21.01    2:22.28        
                1:07.49   2:22.28 (1:14.79)                                        
  5 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:22.07    2:22.54        
                1:07.74   2:22.54 (1:14.80)                                        
  6 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:22.59    2:22.65        
                1:09.32   2:22.65 (1:13.33)                                        
  7 Giardinelli, Joshua R     16 Express Swimming-MR  2:23.44    2:23.61        
                1:07.33   2:23.61 (1:16.28)                                        
  8 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:21.67    2:24.50        
                1:09.30   2:24.50 (1:15.20)                                        
  9 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:27.62    2:24.51        
                1:06.29   2:24.51 (1:18.22)                                        
 10 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  2:28.64    2:26.17        
                1:09.33   2:26.17 (1:16.84)                                        
 11 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:23.15    2:26.33        
                1:10.17   2:26.33 (1:16.16)                                        
 12 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:27.39    2:26.49        
                1:11.73   2:26.49 (1:14.76)                                        
 13 Dephillips, AJ            15 Express Swimming-MR  2:27.33    2:26.75        
                1:12.83   2:26.75 (1:13.92)                                        
 14 Hwang, Alex               15 GATE-MR              2:26.02    2:27.72        
                1:09.57   2:27.72 (1:18.15)                                        
 15 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:28.28    2:27.97        
                1:07.66   2:27.97 (1:20.31)                                        
 16 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  2:29.58    2:28.05        
                1:09.66   2:28.05 (1:18.39)                                        
 17 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  2:28.90    2:29.18        
                1:08.31   2:29.18 (1:20.87)                                        
 18 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:29.09    2:29.36        
                1:07.24   2:29.36 (1:22.12)                                        
 19 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:27.66    2:29.97        
                1:10.37   2:29.97 (1:19.60)                                        
 20 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:36.26    2:33.74        
                1:14.66   2:33.74 (1:19.08)                                        
 21 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               2:31.62    2:33.79        
                1:07.96   2:33.79 (1:25.83)                                        
 22 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               2:32.79    2:34.01        
                1:13.54   2:34.01 (1:20.47)                                        
 23 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  2:40.76    2:34.38        
                1:10.94   2:34.38 (1:23.44)                                        
 24 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              2:38.82    2:34.95        
                1:10.87   2:34.95 (1:24.08)                                        
 25 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:41.56    2:39.63        
                1:13.99   2:39.63 (1:25.64)                                        
 26 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               2:34.27    2:39.70        
                1:20.88   2:39.70 (1:18.82)                                        
 27 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:43.13    2:40.62        
                1:15.77   2:40.62 (1:24.85)                                        
 28 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        2:56.70    2:40.90        
                1:14.14   2:40.90 (1:26.76)                                        
 29 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               2:45.00    2:41.67        
                1:19.12   2:41.67 (1:22.55)                                        
 30 Hafen, Max B              18 HAA-MR               2:39.03    2:46.50        
                1:16.15   2:46.50 (1:30.35)                                        
 31 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              2:46.51    2:46.82        
                1:21.19   2:46.82 (1:25.63)                                        
 32 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              2:45.49    2:47.49        
                1:18.77   2:47.49 (1:28.72)                                        
 33 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               2:44.17    2:47.73        
                1:19.47   2:47.73 (1:28.26)                                        
 34 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                   NT    2:51.95        
                1:22.69   2:51.95 (1:29.26)                                        
 35 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR               2:51.71    2:53.98        
                1:23.42   2:53.98 (1:30.56)                                        
 36 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  3:00.83    2:58.37        
                1:20.68   2:58.37 (1:37.69)                                        
 37 Burke, Ryan               15 FLY-MR               2:59.05    2:58.45        
                1:26.07   2:58.45 (1:32.38)                                        
 38 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:56.09    3:00.35        
                1:30.11   3:00.35 (1:30.24)                                        
 39 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    3:02.14        
                1:24.81   3:02.14 (1:37.33)                                        
 40 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR             NT    3:02.99        
                1:27.83   3:02.99 (1:35.16)                                        
 41 Young, Aaron M            12 SSC-MR               3:10.00    3:05.16        
                1:26.89   3:05.16 (1:38.27)                                        
 42 Martin, Tim J             12 SSC-MR               3:02.00    3:06.67        
                1:32.49   3:06.67 (1:34.18)                                        
 43 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  3:06.22    3:08.51        
                1:21.43   3:08.51 (1:47.08)                                        
 44 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT    3:13.77        
                1:29.85   3:13.77 (1:43.92)                                        
 45 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  3:19.93    3:19.69        
                1:36.86   3:19.69 (1:42.83)                                        
 -- Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:20.80        DQ (1:39.94)                                        
 -- Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                     NT         DQ        
      One hand touch - fly
                1:35.22        DQ (1:52.19)                                        
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  4:57.99    4:55.95        
                1:07.80   2:25.52 (1:17.72)   3:48.60 (1:23.08)   4:55.95 (1:07.35)
  2 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR       NT    5:01.37        
                1:10.13   2:25.38 (1:15.25)   3:53.08 (1:27.70)   5:01.37 (1:08.29)
  3 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  5:17.37    5:02.32        
                1:09.31   2:25.74 (1:16.43)   3:52.99 (1:27.25)   5:02.32 (1:09.33)
  4 Diano, Andrew J           14 FA-MR                5:21.17    5:07.52        
                1:06.69   2:27.26 (1:20.57)   3:59.13 (1:31.87)   5:07.52 (1:08.39)
  5 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        5:56.02    5:10.78        
                1:09.95   2:29.34 (1:19.39)   4:00.78 (1:31.44)   5:10.78 (1:10.00)
  6 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  5:10.72    5:16.41        
                1:10.32   2:35.22 (1:24.90)   4:06.86 (1:31.64)   5:16.41 (1:09.55)
  7 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  5:13.43    5:20.62        
                1:12.61   2:35.89 (1:23.28)   4:07.12 (1:31.23)   5:20.62 (1:13.50)
  8 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  5:23.44    5:24.37        
                1:14.01   2:36.19 (1:22.18)   4:12.15 (1:35.96)   5:24.37 (1:12.22)
  9 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  5:23.43    5:24.80        
                1:11.36   2:37.97 (1:26.61)   4:11.34 (1:33.37)   5:24.80 (1:13.46)
 10 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  5:24.39    5:25.55        
                1:19.06   2:43.79 (1:24.73)   4:15.30 (1:31.51)   5:25.55 (1:10.25)
 11 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               5:26.55    5:29.76        
                1:09.76   2:31.42 (1:21.66)   4:13.14 (1:41.72)   5:29.76 (1:16.62)
 12 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               5:40.00    5:49.50        
                1:26.38   2:53.75 (1:27.37)   4:32.11 (1:38.36)   5:49.50 (1:17.39)
 13 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              5:49.99    5:50.37        
                1:22.02   2:57.19 (1:35.17)   4:33.40 (1:36.21)   5:50.37 (1:16.97)
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR                    NT      31.62        
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR       NT    4:57.10        
                1:08.67   2:23.40 (1:14.73)   3:40.33 (1:16.93)   4:57.10 (1:16.77)
  2 Redfield, Jackson         12 SSC-MR                    NT    5:06.02        
                1:08.84   2:28.62 (1:19.78)   3:49.69 (1:21.07)   5:06.02 (1:16.33)
  3 Levine, Paige H           14 SSC-MR                    NT    5:15.44        
                1:12.19   2:33.49 (1:21.30)   3:56.02 (1:22.53)   5:15.44 (1:19.42)
 
Mixed 1500 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR       NT   16:52.60        
                1:02.35   2:08.56 (1:06.21)   3:15.53 (1:06.97)   4:23.68 (1:08.15)
      5:31.20 (1:07.52)   6:39.65 (1:08.45)   7:47.79 (1:08.14)   8:56.30 (1:08.51)
     10:04.70 (1:08.40)  11:13.81 (1:09.11)  12:20.76 (1:06.95)  13:29.01 (1:08.25)
     14:37.64 (1:08.63)  15:45.89 (1:08.25)  16:52.60 (1:06.71)                    
  2 Ortof, Harry C            19 Express Swimming-MR       NT   17:19.70        
                1:02.61   2:09.23 (1:06.62)   3:16.79 (1:07.56)   4:24.96 (1:08.17)
      5:33.57 (1:08.61)   6:43.13 (1:09.56)   7:54.00 (1:10.87)   9:04.12 (1:10.12)
     10:14.83 (1:10.71)  11:25.86 (1:11.03)  12:37.01 (1:11.15)  13:48.10 (1:11.09)
     14:59.76 (1:11.66)  16:09.78 (1:10.02)  17:19.70 (1:09.92)                    
  3 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR       NT   17:36.46        
                1:04.25   2:11.91 (1:07.66)   3:19.74 (1:07.83)   4:29.07 (1:09.33)
      5:38.57 (1:09.50)   6:49.16 (1:10.59)   8:00.42 (1:11.26)   9:11.27 (1:10.85)
     10:22.75 (1:11.48)  11:34.39 (1:11.64)  12:46.96 (1:12.57)  13:59.21 (1:12.25)
     15:11.64 (1:12.43)  16:24.09 (1:12.45)  17:36.46 (1:12.37)                    
  4 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR       NT   17:36.49        
                1:07.05   2:16.94 (1:09.89)   3:26.80 (1:09.86)   4:37.26 (1:10.46)
      5:47.90 (1:10.64)   6:58.67 (1:10.77)   8:09.91 (1:11.24)   9:20.92 (1:11.01)
     10:31.94 (1:11.02)  11:42.88 (1:10.94)  12:54.35 (1:11.47)  14:05.07 (1:10.72)
     15:16.23 (1:11.16)  16:27.46 (1:11.23)  17:36.49 (1:09.03)                    
  5 Giardinelli, Joshua R     16 Express Swimming-MR       NT   18:10.85        
                1:04.18   2:14.79 (1:10.61)   3:27.14 (1:12.35)   4:39.86 (1:12.72)
      5:53.52 (1:13.66)   7:07.79 (1:14.27)   8:21.45 (1:13.66)   9:35.19 (1:13.74)
     10:48.51 (1:13.32)  12:02.08 (1:13.57)  13:16.44 (1:14.36)  14:31.67 (1:15.23)
     15:45.28 (1:13.61)  16:59.18 (1:13.90)  18:10.85 (1:11.67)                    
  6 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR       NT   18:29.75        
                1:11.21   2:25.20 (1:13.99)   3:39.02 (1:13.82)   4:53.42 (1:14.40)
      6:07.51 (1:14.09)   7:21.63 (1:14.12)   8:35.47 (1:13.84)   9:49.64 (1:14.17)
     11:04.17 (1:14.53)  12:18.52 (1:14.35)  13:33.20 (1:14.68)  14:47.80 (1:14.60)
     16:02.61 (1:14.81)  17:17.01 (1:14.40)  18:29.75 (1:12.74)                    
  7 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR       NT   19:18.09        
                1:09.98   2:25.15 (1:15.17)   3:40.52 (1:15.37)   4:57.17 (1:16.65)
      6:13.48 (1:16.31)   7:30.78 (1:17.30)   8:48.43 (1:17.65)  10:06.95 (1:18.52)
     11:26.21 (1:19.26)  12:45.38 (1:19.17)  14:04.50 (1:19.12)  15:24.03 (1:19.53)
     16:43.30 (1:19.27)  18:01.62 (1:18.32)  19:18.09 (1:16.47)