Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/26/2018 09:56 AM
              2018 MR LIE June Jamboree - 6/22/2018 to 6/24/2018               
                         Sanction #: 180611, 180658-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    32.34      32.87        
  2 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR                37.40      33.61        
  3 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR       33.45      34.03        
  4 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 33.26      34.10        
  5 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      33.81      34.20        
  6 Bak, Hanna M              10 QNS-MR                 35.33      34.78        
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    35.01      34.98        
  8 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    35.50      35.03        
  9 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR                 39.94      35.27        
 10 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                37.46      35.66        
 11 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 35.94      35.77        
 12 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 37.17      35.79        
 13 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                36.52      36.33        
 14 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       42.00      36.89        
 15 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                36.79      37.00        
 16 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR       39.13      37.01        
 17 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 37.41      37.34        
 18 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       37.03      37.38        
 19 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       41.00      37.50        
 20 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       40.61      37.56        
 21 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    42.34      37.60        
 22 Kwak, Deborah J           10 Express Swimming-MR    39.87      37.88        
 23 Singer, Keira A           10 WISC-MR                37.11      37.93        
 24 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    39.56      38.00        
 25 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       37.95      38.06        
 26 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    36.49      38.23        
 27 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    39.02      38.30        
 28 Brady, Megahn E            9 Three Village-MR       39.74      38.38        
 29 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    38.32      38.67        
 30 Lamar, Sophia L           10 FREE-MR                39.45      39.06        
 31 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 40.00      39.10        
 32 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    39.82      39.26        
 33 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       39.90      39.27        
 34 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    39.29      39.62        
 35 Solano, Chiara            10 Unattached-MR          38.91      39.63        
 36 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 40.61      39.70        
 37 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    42.23      39.79        
 38 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       41.76      40.04        
 39 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    40.20      40.29        
 40 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR       40.56      40.30        
 41 Chun, Lina                10 GATE-MR                38.56      40.43        
 42 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                45.01      40.69        
 43 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    40.35      40.75        
 44 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       43.71      40.92        
 45 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       45.00      41.63        
 46 Chen, Melody              10 Three Village-MR       42.98      41.72        
 47 Williamson, Samantha E    10 HYB-MR                 47.00      42.01        
 48 Paul, Anshi               10 HYB-MR                 51.85      42.05        
 49 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                39.66      42.62        
 50 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                43.50      42.66        
 51 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    44.31      42.70        
 52 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    45.57      42.71        
 53 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT      42.77        
 54 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       43.26      42.82        
 55 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR                42.45      42.89        
 56 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR    42.90      42.94        
 57 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                43.58      43.56        
 58 Como, Juliet S             9 HYB-MR                 41.65      43.82        
 58 Zhang, Emma                9 GATE-MR                48.87      43.82        
 60 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    42.90      44.01        
 61 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                43.05      44.54        
 62 Yin-Westbay, Eva           9 QNS-MR                 49.33      44.73        
 63 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    45.76      45.30        
 64 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    44.97      45.33        
 65 Ratto, Leah F             10 SSC-MR                 46.00      45.51        
 66 Petkovits, Maria           9 HYB-MR                 42.28      46.10        
 67 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 46.19      46.13        
 68 Huang, Isabell             9 FLY-MR                 51.32      47.07        
 69 Davis, Fiona C             9 LBA-MR                 47.20      47.68        
 70 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR                 47.24      48.03        
 71 Han, Marianne H            9 FLY-MR                 52.69      48.20        
 72 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    47.31      48.42        
 73 Grotto, Gia R              9 SSC-MR                 50.00      48.61        
 74 Dalal, Rhea               10 FREE-MR                50.17      48.69        
 75 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    51.28      49.84        
 76 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                   NT      50.00        
 77 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 52.00      50.64        
 78 Bhatla, Sana               9 FREE-MR                59.99      51.08        
 79 SO, Hailee                 9 Express Swimming-MR       NT      51.94        
 80 Gyllenhammer, Kiran Adel   9 FLY-MR                    NT      52.48        
 81 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR               1:00.88      55.72        
 82 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    1:00.38        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR              1:14.72    1:14.84        
  2 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:15.84    1:15.47        
  3 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR     1:15.83    1:17.85        
  3 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:17.55    1:17.85        
  5 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR       NT    1:18.52        
  6 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:30.00    1:18.69        
  7 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:19.87    1:18.83        
  8 Bak, Hanna M              10 QNS-MR               1:19.97    1:20.92        
  9 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:49.00    1:21.59        
 10 Miller, Imogen A          10 FREE-MR              1:23.59    1:21.69        
 11 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:24.40    1:22.36        
 12 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:21.19    1:22.67        
 13 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR              1:16.99    1:22.74        
 14 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR     1:30.43    1:23.10        
 15 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:25.47    1:24.27        
 16 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:23.69    1:25.03        
 17 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:26.01    1:25.27        
 18 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:20.69    1:26.12        
 19 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:31.96    1:26.55        
 20 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:27.69    1:27.13        
 21 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:27.32    1:27.14        
 22 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:28.76    1:27.17        
 23 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:31.00    1:27.35        
 24 Galang, Kam R              9 FLY-MR               1:30.72    1:27.97        
 25 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:24.56    1:28.03        
 26 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:25.82    1:30.15        
 27 Morris, Taryn M           10 LBA-MR               1:24.19    1:32.32        
 28 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        1:30.89    1:33.99        
 29 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              1:35.30    1:34.33        
 30 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:28.45    1:34.37        
 31 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR     1:45.00    1:35.28        
 32 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:42.55    1:35.78        
 33 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:31.04    1:36.81        
 34 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:31.00    1:37.99        
 35 Paul, Anshi               10 HYB-MR               1:59.20    1:38.17        
 36 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR     1:25.00    1:38.50        
 37 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR              1:43.08    1:39.22        
 38 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:42.05    1:39.70        
 39 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:41.00    1:40.11        
 40 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:45.22    1:40.50        
 41 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:45.00    1:40.79        
 42 Scoloveno, Giuliana       10 Aquaflames-MR             NT    1:41.00        
 43 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT    1:41.24        
 44 Como, Juliet S             9 HYB-MR               1:51.22    1:42.01        
 45 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:40.49    1:42.40        
 46 Chen, Melody              10 Three Village-MR     2:10.28    1:43.46        
 47 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:52.00    1:43.56        
 48 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:55.00    1:43.63        
 49 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:43.07    1:43.77        
 50 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR  1:46.10    1:44.02        
 51 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               1:50.00    1:45.19        
 52 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:47.51    1:46.00        
 53 Han, Marianne H            9 FLY-MR               1:58.40    1:46.07        
 54 Petkovits, Maria           9 HYB-MR               1:47.10    1:46.30        
 55 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                   NT    1:49.62        
 56 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               2:22.56    1:51.50        
 57 Dalal, Rhea               10 FREE-MR              1:52.91    1:51.73        
 58 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:50.37    1:52.93        
 59 Huang, Isabell             9 FLY-MR               2:00.47    1:53.23        
 60 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:49.38    1:53.25        
 61 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR               1:57.56    1:54.29        
 62 Bhatla, Sana               9 FREE-MR              2:29.99    2:01.69        
 63 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    2:07.89        
 64 Virga, Lily                9 CSDC-MR                   NT    2:11.70        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR                43.46      38.15        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    40.09      39.93        
  3 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR       41.02      41.47        
  4 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 42.79      42.04        
  5 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                41.97      42.29        
  6 Bak, Hanna M              10 QNS-MR                 43.85      42.38        
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    42.37      42.69        
  8 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    41.97      43.06        
  9 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                42.33      43.07        
 10 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    43.30      43.12        
 11 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       47.00      43.42        
 12 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    42.12      43.55        
 13 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    48.98      43.68        
 14 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      44.45      43.75        
 15 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                44.13      43.83        
 16 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    46.90      44.78        
 17 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       45.92      44.90        
 18 Lamar, Sophia L           10 FREE-MR                45.83      45.10        
 19 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 45.00      45.59        
 20 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    49.26      45.73        
 21 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 43.58      46.05        
 22 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR       45.23      46.06        
 23 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    46.69      46.34        
 24 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                48.99      46.68        
 25 Singer, Keira A           10 WISC-MR                45.99      46.93        
 26 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       47.29      47.10        
 27 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       44.95      47.38        
 28 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    48.92      47.55        
 29 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    52.65      48.77        
 30 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 47.61      49.13        
 31 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       50.98      49.17        
 32 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       46.42      49.50        
 33 Brady, Megahn E            9 Three Village-MR       47.99      49.63        
 34 Zhang, Emma                9 GATE-MR                53.97      49.67        
 35 Solano, Chiara            10 Unattached-MR          52.76      50.26        
 36 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                49.50      50.57        
 37 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    49.79      50.98        
 38 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                52.08      51.22        
 39 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       53.09      51.24        
 40 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    54.08      51.58        
 41 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                48.93      51.68        
 42 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    50.69      51.70        
 43 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       51.10      51.90        
 44 Chun, Lina                10 GATE-MR                56.88      52.64        
 45 Chen, Melody              10 Three Village-MR       51.61      52.86        
 46 Gyllenhammer, Kiran Adel   9 FLY-MR                    NT      53.35        
 47 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR       NT      53.38        
 48 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    52.34      53.45        
 49 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR                52.38      53.49        
 50 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                49.99      53.69        
 51 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       50.94      53.90        
 52 Williamson, Samantha E    10 HYB-MR               1:01.88      54.05        
 53 Petkovits, Maria           9 HYB-MR                 56.18      54.26        
 54 Yin-Westbay, Eva           9 QNS-MR                 54.33      54.27        
 55 Paul, Anshi               10 HYB-MR               1:03.24      54.78        
 55 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       57.63      54.78        
 57 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               1:15.20      55.63        
 58 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    53.62      55.75        
 59 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:06.07      56.07        
 60 Huang, Isabell             9 FLY-MR                 59.47      56.26        
 61 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    57.12      56.63        
 62 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               1:07.08      56.68        
 63 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    57.52      57.06        
 64 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT      57.52        
 65 Grotto, Gia R              9 SSC-MR                 55.00      57.58        
 66 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 58.00      58.11        
 67 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    58.14      59.80        
 68 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                   NT    1:00.27        
 69 Dalal, Rhea               10 FREE-MR                56.14    1:00.39        
 70 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:00.45    1:01.00        
 71 Bhatla, Sana               9 FREE-MR              1:09.99    1:01.24        
 72 Han, Marianne H            9 FLY-MR               1:04.87    1:02.08        
 73 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR                 58.93    1:03.10        
 74 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR               1:09.55    1:07.04        
 75 SO, Hailee                 9 Express Swimming-MR       NT    1:08.00        
 76 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    1:19.28        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR              1:32.50    1:27.30        
  2 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:30.22    1:27.44        
  3 Bak, Hanna M              10 QNS-MR               1:34.56    1:30.20        
  4 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:32.74    1:30.74        
  5 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:32.20    1:32.07        
  6 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:38.00    1:32.19        
  7 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:32.72    1:32.81        
  8 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:38.68    1:33.82        
  9 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              1:45.02    1:34.24        
 10 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:52.00    1:34.27        
 11 Miller, Imogen A          10 FREE-MR              1:35.42    1:34.43        
 12 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:35.40    1:35.42        
 13 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:47.06    1:37.32        
 14 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:40.00    1:38.64        
 15 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR              1:23.99    1:38.87        
 16 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     2:17.18    1:39.02        
 17 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:40.09    1:39.17        
 18 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:39.13    1:40.58        
 19 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR     2:11.00    1:41.48        
 20 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:43.36    1:41.70        
 21 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:46.01    1:42.70        
 22 Zhang, Emma                9 GATE-MR              1:53.86    1:42.91        
 23 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:56.20    1:45.46        
 24 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:45.86    1:46.68        
 25 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:45.00    1:47.09        
 26 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:50.48    1:47.46        
 27 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR              1:45.16    1:48.49        
 28 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     2:22.00    1:50.55        
 29 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR              1:53.73    1:51.30        
 30 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        1:52.18    1:52.57        
 31 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              1:47.06    1:54.22        
 32 Chen, Melody              10 Three Village-MR     2:13.74    1:54.38        
 33 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  2:04.14    1:55.35        
 34 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:57.81    1:57.21        
 35 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               2:02.08    1:58.23        
 36 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                   NT    1:58.35        
 37 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT    1:59.56        
 38 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:53.00    2:00.32        
 39 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               2:06.00    2:01.95        
 40 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:58.00    2:03.15        
 41 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  2:05.66    2:05.20        
 42 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:00.90    2:05.70        
 43 Dalal, Rhea               10 FREE-MR              2:05.31    2:06.15        
 44 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:05.00    2:06.96        
 45 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:15.70    2:07.71        
 46 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  2:03.71    2:08.50        
 47 Bhatla, Sana               9 FREE-MR              2:39.99    2:11.76        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 44.21      43.04        
  2 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 42.63      43.83        
  3 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR       NT      45.14        
  4 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                53.70      46.45        
  5 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR                52.99      47.01        
  6 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       53.32      47.56        
  7 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR                 53.25      50.35        
  8 Morris, Taryn M           10 LBA-MR                 52.07      50.94        
  9 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    51.00      51.00        
 10 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    52.69      51.10        
 11 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:01.00      51.98        
 12 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 52.54      52.44        
 13 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR                55.99      52.62        
 14 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 55.00      52.63        
 15 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    53.93      52.78        
 16 Zhang, Emma                9 GATE-MR              1:03.47      52.85        
 17 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       51.00      53.01        
 18 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 50.89      53.39        
 19 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               1:00.00      54.13        
 20 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    55.91      55.02        
 21 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR       57.24      55.38        
 22 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    53.70      55.41        
 23 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    55.86      55.74        
 24 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:01.00      56.17        
 25 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT      56.50        
 26 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    55.89      57.14        
 27 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 54.00      57.22        
 28 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                57.91      57.28        
 29 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:11.72      57.91        
 30 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               1:11.43      57.96        
 31 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:01.71      58.00        
 32 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    58.04      58.10        
 33 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        1:01.16      58.42        
 34 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    59.73      59.64        
 35 Bhatla, Sana               9 FREE-MR              1:29.99    1:00.65        
 36 Paul, Anshi               10 HYB-MR               1:08.79    1:01.01        
 37 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:06.76    1:01.25        
 38 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       58.00    1:01.34        
 39 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    57.48    1:01.87        
 40 Petkovits, Maria           9 HYB-MR                 59.88    1:02.47        
 41 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              1:01.64    1:02.61        
 42 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:03.61    1:03.28        
 43 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR  1:01.49    1:03.64        
 44 Dalal, Rhea               10 FREE-MR              1:04.26    1:04.72        
 45 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:03.62    1:04.78        
 46 Como, Juliet S             9 HYB-MR                 55.91    1:05.11        
 47 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR              1:02.96    1:06.28        
 48 Han, Marianne H            9 FLY-MR               1:19.18    1:06.49        
 49 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:10.00    1:07.10        
 50 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR               1:10.81    1:07.66        
 51 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:14.69    1:08.18        
 52 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:09.53    1:08.34        
 53 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                   NT    1:09.05        
 54 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:08.45    1:10.76        
 55 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    1:10.99        
 56 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:09.68    1:12.88        
 57 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:10.00    1:15.21        
 58 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:18.00    1:15.50        
 59 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR              1:13.16    1:16.10        
 60 Virga, Lily                9 CSDC-MR                   NT    1:21.51        
 61 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:18.00    1:33.26        
 -- Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:02.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:33.00    1:33.95        
  2 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:37.15    1:35.59        
  3 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:38.40    1:38.17        
  4 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR  1:48.23    1:38.44        
  5 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR     1:45.66    1:45.93        
  6 Bak, Hanna M              10 QNS-MR               1:52.57    1:48.10        
  7 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:50.64    1:50.26        
  8 Miller, Imogen A          10 FREE-MR              1:53.84    1:51.10        
  9 Kwak, Deborah J           10 Express Swimming-MR  1:49.14    1:51.73        
 10 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR     1:51.46    1:52.05        
 11 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:47.56    1:52.53        
 12 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:50.10    1:52.77        
 13 Galang, Kam R              9 FLY-MR               1:48.43    1:53.36        
 14 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR     1:49.21    1:54.55        
 15 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:59.99    1:55.03        
 16 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:55.79    1:55.67        
 17 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:56.08    1:56.33        
 18 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               2:05.00    1:57.28        
 19 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:56.14    1:58.01        
 20 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:55.44    1:58.02        
 21 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     2:15.00    1:58.07        
 22 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               2:01.11    1:58.54        
 23 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  2:03.76    1:59.18        
 24 Zhang, Emma                9 GATE-MR              2:04.17    1:59.39        
 25 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:55.89    1:59.46        
 26 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  2:00.01    1:59.62        
 27 Flouras, Penelope         10 GATE-MR              1:55.88    2:00.58        
 28 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:52.90    2:01.22        
 29 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     2:01.00    2:02.70        
 30 Chen, Melody              10 Three Village-MR     2:10.00    2:03.21        
 31 Paul, Anshi               10 HYB-MR               2:29.46    2:03.39        
 32 Chun, Lina                10 GATE-MR              2:00.28    2:04.33        
 33 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               2:05.07    2:05.28        
 34 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR              2:00.95    2:06.12        
 35 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT    2:06.89        
 36 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     2:22.11    2:08.53        
 37 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        2:07.60    2:09.09        
 38 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  2:11.21    2:09.20        
 39 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  2:05.65    2:10.21        
 40 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     2:15.00    2:10.24        
 41 Brady, Megahn E            9 Three Village-MR     2:17.05    2:11.02        
 42 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              2:08.99    2:11.17        
 43 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR     2:14.14    2:11.25        
 44 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:06.19    2:11.36        
 45 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  2:12.53    2:11.66        
 46 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:19.57    2:14.34        
 47 Bhatla, Sana               9 FREE-MR              3:19.99    2:14.61        
 48 Petkovits, Maria           9 HYB-MR               2:13.72    2:15.30        
 49 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              2:13.12    2:15.75        
 50 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR     2:22.00    2:16.99        
 51 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR  2:17.83    2:20.01        
 52 Dalal, Rhea               10 FREE-MR              2:21.66    2:21.90        
 53 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT    2:22.28        
 54 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR              2:15.81    2:22.41        
 55 Gyllenhammer, Kiran Adel   9 FLY-MR                    NT    2:24.53        
 56 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR               2:36.26    2:24.89        
 57 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  2:31.25    2:27.81        
 58 Williamson, Samantha E    10 HYB-MR               3:16.17    2:30.07        
 59 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    2:31.12        
 60 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR               3:00.55    2:32.97        
 61 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  2:25.32    2:33.08        
 62 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               2:40.00    2:34.68        
 63 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:45.00    2:35.59        
 64 SO, Hailee                 9 Express Swimming-MR       NT    2:44.11        
 65 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               2:50.00    3:14.95        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR       37.91      38.06        
  2 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 39.00      38.08        
  3 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 40.40      38.18        
  4 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                42.89      40.17        
  5 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 42.29      40.32        
  6 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR       NT      40.82        
  7 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       50.00      41.23        
  8 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 44.55      41.28        
  9 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 47.00      41.87        
 10 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                42.37      42.78        
 11 Bak, Hanna M              10 QNS-MR                 40.53      43.13        
 12 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    44.82      44.59        
 13 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR                   NT      45.09        
 14 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    47.20      45.10        
 15 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    48.57      46.34        
 16 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    45.91      47.18        
 17 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    46.78      47.80        
 18 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    47.47      48.26        
 19 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       51.25      48.51        
 20 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    52.99      48.84        
 21 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    52.35      49.49        
 22 Morris, Taryn M           10 LBA-MR                 55.00      49.65        
 23 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 49.92      49.82        
 24 Zhang, Emma                9 GATE-MR                59.77      50.44        
 25 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       53.35      50.73        
 26 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                51.25      50.82        
 27 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                48.80      51.63        
 28 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 49.00      51.80        
 29 Solano, Chiara            10 Unattached-MR          53.90      51.98        
 30 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR       49.00      52.34        
 31 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 52.00      52.73        
 32 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    53.83      52.91        
 33 Paul, Anshi               10 HYB-MR               1:09.86      52.96        
 34 Scoloveno, Giuliana       10 Aquaflames-MR             NT      54.43        
 35 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    50.48      54.70        
 36 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    53.84      54.81        
 37 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                56.10      54.82        
 38 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                53.46      55.37        
 39 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    53.52      55.93        
 40 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    58.01      56.14        
 41 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       58.99      56.73        
 42 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    58.72      56.82        
 43 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR     1:02.22      57.46        
 44 Chen, Melody              10 Three Village-MR     1:07.49      58.31        
 45 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:04.00    1:01.25        
 46 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:01.13    1:01.70        
 47 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 59.89    1:02.03        
 48 Como, Juliet S             9 HYB-MR               1:03.64    1:02.30        
 49 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:00.00    1:04.01        
 50 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:00.00    1:04.48        
 51 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    1:08.41        
 52 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:11.89    1:08.88        
 53 Petkovits, Maria           9 HYB-MR               1:04.12    1:13.07        
 54 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:12.00    1:14.30        
 55 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT    1:15.09        
 56 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR               1:25.21    1:18.40        
 -- Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR                56.65         DQ        
      Scissors kick
 -- Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:25.70    1:24.43        
  2 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:39.68    1:31.56        
  3 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:40.76    1:36.64        
  4 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              1:49.99    1:37.74        
  5 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR     1:39.92    1:38.83        
  6 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:45.00    1:40.49        
  7 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:49.99    1:40.77        
  8 Kwak, Deborah J           10 Express Swimming-MR  1:43.48    1:42.21        
  9 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:47.00    1:42.59        
 10 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:54.54    1:44.50        
 11 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:44.54    1:46.88        
 12 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR     1:43.04    1:50.39        
 13 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:49.87    1:50.92        
 14 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:51.42    1:51.54        
 15 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:57.65    1:52.49        
 16 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:50.00    1:54.17        
 17 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              2:01.82    1:54.68        
 18 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:58.92    1:56.44        
 19 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  2:00.60    1:56.53        
 20 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:55.00    1:57.65        
 21 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  2:08.78    2:06.07        
 22 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        2:05.07    2:06.64        
 23 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR              2:00.99    2:08.37        
 24 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  2:07.67    2:09.75        
 25 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR              2:10.00    2:11.20        
 26 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              2:25.00    2:11.95        
 -- Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR     1:42.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 29.30      29.29 JO     
  2 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 30.65      30.10 JO     
  3 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    30.35      30.42 JO     
  4 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR                 31.34      30.72 JO     
  5 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      30.54      31.12        
  6 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                33.65      31.73        
  7 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR       32.19      31.96        
  8 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    31.11      32.12        
  9 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR                 32.37      32.15        
 10 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 32.59      32.24        
 11 Deng, Alexa G             11 FREE-MR                31.66      32.27        
 12 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                31.80      32.44        
 13 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                 32.38      32.64        
 14 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    33.25      32.82        
 15 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 32.71      32.87        
 16 Matheson, Hanna D         12 Three Village-MR       32.74      32.93        
 17 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 33.82      33.12        
 18 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 34.17      33.38        
 19 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 32.97      33.49        
 20 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR                 33.52      33.53        
 21 Lisica, Sabrina N         11 Three Village-MR       35.97      33.55        
 22 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    33.28      33.79        
 22 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 34.08      33.79        
 24 Seale, Sarah E            12 Three Village-MR       35.12      33.90        
 25 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 35.15      33.91        
 26 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 33.87      33.96        
 27 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    33.41      34.17        
 27 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 34.15      34.17        
 29 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR       35.03      34.25        
 30 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      34.50      34.37        
 31 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      33.24      34.42        
 32 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                34.46      34.50        
 33 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR              37.69      34.79        
 34 Cani, Ema N               11 FREE-MR                33.99      34.82        
 35 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                40.53      35.13        
 36 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    34.50      35.20        
 37 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                34.64      35.27        
 38 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    35.24      35.31        
 39 Chan, Megan               11 FLY-MR                 35.71      35.44        
 40 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 41.15      35.87        
 41 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 40.00      35.99        
 42 Knutson, Anna C           11 HYB-MR                 37.02      36.12        
 43 Li, Sabrina M             12 GATE-MR                37.00      36.30        
 44 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                36.45      36.38        
 45 Alfasi, Paulina K         12 LBA-MR                 59.31      36.39        
 46 Buchen, Matilda V         11 Three Village-MR       35.41      36.56        
 47 Gurevich, Josefina        12 FLY-MR                 38.26      36.61        
 48 Xu, Sabrina D             11 QNS-MR                 37.15      36.63        
 49 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR    39.70      36.73        
 50 Jeong, Bina               12 QNS-MR                 38.43      36.75        
 51 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                 40.36      36.79        
 52 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 37.36      36.88        
 53 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    36.00      36.90        
 54 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR                39.92      37.16        
 55 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 35.89      37.24        
 56 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 38.47      37.41        
 57 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                37.55      37.46        
 58 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 36.95      37.50        
 59 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      35.61      37.59        
 60 Meccia, Madison N         11 FREE-MR                38.00      37.67        
 60 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    37.19      37.67        
 62 Litovskiy, Mika A         12 FREE-MR                37.63      37.71        
 63 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR                 40.95      37.73        
 64 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR                 38.55      38.17        
 65 Liriano, Maya             12 GATE-MR                39.00      38.54        
 66 Wagner, Cathryn R         12 LBA-MR               1:00.00      38.63        
 67 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 38.93      38.78        
 68 Turner, Julia M           12 LBA-MR                 55.00      38.98        
 69 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                39.27      40.01        
 70 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    41.32      40.23        
 71 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    39.36      40.24        
 72 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    38.95      40.40        
 73 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 45.46      40.44        
 74 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR                 50.00      40.46        
 75 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR                 39.63      40.87        
 76 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       46.95      40.91        
 77 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                41.10      41.00        
 78 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 44.00      41.89        
 79 Clark, Emily              11 HYB-MR                    NT      41.93        
 80 Condolff, Megan O         11 HYB-MR                 41.88      41.99        
 81 Chuk, Megan               11 FREE-MR                44.53      42.28        
 82 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 39.19      42.57        
 83 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 40.00      43.01        
 84 Prafder, Audrey           11 LBA-MR                 45.31      43.03        
 85 Li, Sidney                12 FREE-MR                43.72      43.35        
 86 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR    43.03      43.52        
 87 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR                45.90      43.81        
 88 Maldonado, Angie M        11 LBA-MR               1:00.00      44.39        
 89 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR                48.12      44.72        
 90 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    54.22      44.93        
 91 Villani, Julia            12 CSDC-MR                42.14      44.94        
 92 Bardachov, Diana          11 Shy-Mr-MR              52.27      45.59        
 93 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    49.00      47.07        
 94 Rodriguez, Isabella       11 HYB-MR                    NT      49.52        
 95 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR    54.01      56.06        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:07.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:04.40    1:04.18 JO     
  2 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:06.39    1:05.40 JO     
  3 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:07.46    1:07.45        
  4 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:08.70    1:08.00        
  5 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:09.48    1:09.45        
  6 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:10.21    1:10.04        
  7 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:08.16    1:10.25        
  8 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:11.42    1:10.49        
  9 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               1:09.94    1:10.58        
  9 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR               1:11.23    1:10.58        
 11 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:14.43    1:11.57        
 12 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR               1:15.77    1:12.02        
 13 Huang, Kejin              12 QNS-MR               1:13.19    1:12.80        
 14 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR               1:13.17    1:12.99        
 15 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               1:13.92    1:13.10        
 16 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               1:15.38    1:13.69        
 17 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:14.10    1:13.80        
 18 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:12.57    1:14.03        
 19 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:16.32    1:14.05        
 20 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:13.59    1:14.45        
 21 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:16.03    1:14.72        
 22 Primak, Sofia I           12 Three Village-MR     1:16.40    1:15.31        
 23 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:14.25    1:15.38        
 24 Tong, Aurey               11 QNS-MR               1:24.77    1:15.86        
 25 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:15.06    1:16.75        
 26 Lisica, Sabrina N         11 Three Village-MR     1:15.92    1:16.91        
 27 Cani, Ema N               11 FREE-MR              1:16.75    1:17.34        
 28 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:18.77    1:18.21        
 29 Albert, Anna              12 Three Village-MR     1:16.59    1:18.62        
 30 Chan, Megan               11 FLY-MR               1:20.94    1:19.74        
 31 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              1:27.31    1:20.02        
 32 Li, Sabrina M             12 GATE-MR              1:22.00    1:20.20        
 33 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:23.24    1:20.84        
 34 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR               1:22.91    1:21.23        
 35 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:21.08    1:21.32        
 36 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:26.45    1:21.59        
 37 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR               1:22.80    1:21.64        
 38 Litovskiy, Mika A         12 FREE-MR              1:22.34    1:21.69        
 39 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:19.28    1:22.13        
 40 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:21.69    1:22.37        
 41 Alfasi, Paulina K         12 LBA-MR               2:15.23    1:23.25        
 42 Gurevich, Josefina        12 FLY-MR               1:30.05    1:23.42        
 43 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:23.68    1:23.60        
 44 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  1:24.24    1:24.67        
 45 Xu, Sabrina D             11 QNS-MR               1:23.13    1:24.83        
 46 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:26.19    1:25.93        
 47 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  1:28.84    1:26.53        
 48 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:28.40    1:27.09        
 49 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              2:13.99    1:27.16        
 50 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR               1:30.00    1:27.31        
 51 Ramos, Kota               11 CSDC-MR              1:29.82    1:27.70        
 52 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:33.38    1:28.12        
 53 McMahon, Amelia G         11 HYB-MR               1:32.96    1:28.51        
 54 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:29.86    1:30.89        
 55 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:35.11    1:32.19        
 56 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:42.96    1:33.10        
 57 Condolff, Megan O         11 HYB-MR               1:34.95    1:33.92        
 58 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:35.38    1:34.82        
 59 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:44.01    1:35.16        
 60 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR  1:40.27    1:35.57        
 61 Nguyen, V                 11 CSDC-MR                   NT    1:38.40        
 62 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR              1:48.03    1:39.13        
 63 Maldonado, Angie M        11 LBA-MR               2:15.00    1:41.20        
 64 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:59.11    1:45.03        
 65 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:51.89    1:46.09        
 66 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR              1:45.83    1:46.50        
 67 Rodriguez, Isabella       11 HYB-MR                    NT    1:49.16        
 68 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR  2:27.82    2:12.07        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR                 35.51      34.07 JO     
  2 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 38.38      35.28 JO     
  3 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 36.97      36.20        
  4 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 36.91      36.46        
  5 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    35.58      36.60        
  6 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    36.52      36.88        
  7 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      35.89      36.99        
  8 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR                 38.96      38.55        
  9 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 38.26      39.20        
 10 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 43.08      39.29        
 11 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 40.47      39.31        
 11 Deng, Alexa G             11 FREE-MR                38.28      39.31        
 13 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 40.04      39.49        
 14 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    40.21      39.73        
 15 Cani, Ema N               11 FREE-MR                39.55      39.83        
 16 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    40.31      39.86        
 17 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                41.66      39.87        
 18 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 40.82      40.18        
 19 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR       42.25      40.20        
 20 Chan, Megan               11 FLY-MR                 47.29      40.39        
 21 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    39.95      40.92        
 22 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 40.88      41.03        
 23 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    40.22      41.47        
 24 Wagner, Cathryn R         12 LBA-MR               1:15.00      41.50        
 25 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                51.45      41.52        
 26 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      40.70      41.58        
 27 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                 43.01      41.74        
 28 Litovskiy, Mika A         12 FREE-MR                43.11      41.76        
 29 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                44.70      41.83        
 30 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 43.32      41.89        
 31 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 43.38      41.92        
 32 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR              44.77      42.26        
 33 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                41.97      42.49        
 34 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                40.99      42.69        
 35 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 42.96      42.70        
 36 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                44.70      43.11        
 37 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    44.21      43.12        
 38 Lisica, Sabrina N         11 Three Village-MR       47.55      43.33        
 39 Primak, Sofia I           12 Three Village-MR       41.20      43.67        
 40 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    45.23      43.81        
 41 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      42.01      44.20        
 42 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 44.32      44.61        
 43 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 43.50      44.87        
 44 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 43.99      45.44        
 45 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR                 50.27      45.51        
 46 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 42.54      45.70        
 47 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR                 51.96      45.85        
 48 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                45.19      45.94        
 49 Gurevich, Josefina        12 FLY-MR                 45.30      45.95        
 50 Alfasi, Paulina K         12 LBA-MR               1:16.01      46.06        
 51 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    46.00      46.07        
 52 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 45.12      46.36        
 53 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                47.92      46.86        
 54 Turner, Julia M           12 LBA-MR                 55.00      47.03        
 55 Bardachov, Diana          11 Shy-Mr-MR              51.16      47.20        
 56 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 48.57      47.89        
 57 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR    50.15      48.08        
 58 Liriano, Maya             12 GATE-MR                50.75      48.25        
 59 Li, Sabrina M             12 GATE-MR                43.00      48.62        
 60 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       55.36      48.64        
 61 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR    47.94      48.73        
 62 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    48.89      49.00        
 63 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR                 45.00      49.28        
 64 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 53.00      49.55        
 65 Li, Sidney                12 FREE-MR                47.70      49.63        
 66 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 50.80      49.67        
 67 Chuk, Megan               11 FREE-MR                51.43      50.51        
 68 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    51.02      50.64        
 69 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 51.07      52.55        
 70 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    48.31      52.87        
 71 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:08.40      53.18        
 72 Clark, Emily              11 HYB-MR                    NT      54.12        
 73 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    56.86      54.21        
 74 Condolff, Megan O         11 HYB-MR                 54.02      54.32        
 75 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR                   NT      55.09        
 76 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR                 58.22      57.09        
 77 Rodriguez, Isabella       11 HYB-MR                    NT      59.98        
 78 Maldonado, Angie M        11 LBA-MR               1:15.00    1:00.18        
 79 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR  1:03.85    1:03.89        
 80 Prete, Lauren S           12 CSDC-MR                   NT    1:07.54        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:18.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:12.05    1:14.38 JO     
  2 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:14.75    1:14.65 JO     
  3 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:17.05    1:15.52 JO     
  4 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR               1:17.00    1:15.86 JO     
  5 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:17.51    1:17.87 JO     
  6 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:18.37    1:18.22 JO     
  7 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:21.66    1:19.04        
  8 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               1:27.36    1:20.79        
  9 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:19.99    1:21.84        
 10 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:22.52    1:22.24        
 11 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR               1:21.24    1:23.88        
 12 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               1:29.45    1:24.67        
 13 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:22.83    1:24.92        
 14 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:24.14    1:25.90        
 15 Tong, Aurey               11 QNS-MR               1:23.54    1:26.65        
 16 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:27.63    1:26.75        
 17 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:28.43    1:27.57        
 18 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:27.27    1:29.24        
 19 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR     1:28.16    1:29.37        
 20 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:30.99    1:29.92        
 21 Chan, Megan               11 FLY-MR               1:32.37    1:30.22        
 22 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR    1:33.84    1:31.60        
 23 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR               1:34.25    1:32.30        
 24 Litovskiy, Mika A         12 FREE-MR              1:33.79    1:32.38        
 25 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:36.32    1:32.97        
 26 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:33.53    1:34.24        
 27 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:30.18    1:34.83        
 28 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR               1:45.00    1:37.10        
 29 Xu, Sabrina D             11 QNS-MR               1:38.50    1:37.48        
 30 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:39.07    1:38.44        
 31 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               1:40.91    1:39.35        
 32 Wong, Isabella D          11 GATE-MR              1:47.03    1:39.86        
 33 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              2:01.99    1:40.47        
 34 Li, Sabrina M             12 GATE-MR              1:33.00    1:41.10        
 35 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT    1:41.23        
 36 Albert, Anna              12 Three Village-MR     1:38.30    1:41.97        
 37 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR              1:57.05    1:42.10        
 38 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:41.38    1:42.53        
 39 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:40.11    1:42.62        
 40 Parnell, Fiona R          11 Three Village-MR     2:29.00    1:42.78        
 41 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:44.57    1:46.10        
 42 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  2:07.19    1:47.12        
 43 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:48.55    1:50.11        
 44 Li, Sidney                12 FREE-MR              1:47.24    1:51.01        
 45 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:51.82    1:57.10        
 46 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  2:09.59    1:57.58        
 47 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:59.66    2:01.03        
 48 Clark, Emily              11 HYB-MR                    NT    2:03.46        
 49 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  2:22.82    2:03.58        
 50 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR  2:32.37    2:26.48        
 -- Krall, Brianna            11 CSDC-MR              1:34.69         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR               1:43.18         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:33.86         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Cani, Ema N               11 FREE-MR              1:45.99         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                40.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 37.79      37.16 JO     
  2 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    42.39      41.79        
  3 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 42.60      42.18        
  4 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 41.17      42.27        
  5 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 47.67      42.29        
  6 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    41.77      43.08        
  7 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    43.06      43.11        
  8 Lisica, Sabrina N         11 Three Village-MR       44.01      44.10        
  8 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    43.42      44.10        
 10 Tong, Aurey               11 QNS-MR                 44.80      44.68        
 11 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR       48.43      44.74        
 12 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 45.82      45.31        
 13 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      46.33      45.54        
 14 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    46.75      45.69        
 15 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR                51.02      45.90        
 16 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                47.08      46.24        
 17 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 44.78      46.40        
 18 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                 48.16      46.41        
 19 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 53.33      46.46        
 20 Jeong, Bina               12 QNS-MR                 47.82      46.77        
 21 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR                 50.70      46.92        
 22 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                45.15      47.05        
 23 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    49.56      47.19        
 24 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                45.17      47.25        
 25 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 49.20      47.41        
 26 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                47.01      47.44        
 27 Albert, Anna              12 Three Village-MR       47.17      47.97        
 28 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      50.19      48.08        
 29 Chan, Megan               11 FLY-MR                 50.29      48.27        
 30 Xu, Sabrina D             11 QNS-MR                 51.53      48.62        
 31 Cani, Ema N               11 FREE-MR                51.21      48.77        
 32 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR    49.32      49.28        
 33 Li, Sabrina M             12 GATE-MR                52.00      49.31        
 34 Primak, Sofia I           12 Three Village-MR       48.88      49.62        
 35 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 50.64      49.83        
 36 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 50.00      50.01        
 37 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      49.93      51.32        
 38 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR                 55.00      51.45        
 39 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    49.68      51.72        
 40 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                54.20      51.87        
 41 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    55.81      52.00        
 42 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR    52.88      52.28        
 43 Litovskiy, Mika A         12 FREE-MR                55.99      52.43        
 44 Alfasi, Paulina K         12 LBA-MR               1:15.00      52.44        
 45 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    53.32      53.10        
 46 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    59.36      53.31        
 47 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                59.00      53.68        
 48 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                54.99      53.96        
 49 McMahon, Amelia G         11 HYB-MR               1:02.98      54.29        
 50 Liriano, Maya             12 GATE-MR                54.12      54.78        
 51 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:03.15      54.81        
 52 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              1:01.99      54.82        
 53 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 55.23      54.90        
 54 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    55.08      55.01        
 55 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    55.96      55.26        
 56 Nguyen, V                 11 CSDC-MR                   NT      56.27        
 57 Li, Sidney                12 FREE-MR                57.37      57.27        
 58 Parnell, Fiona R          11 Three Village-MR       59.00      57.34        
 59 Rodriguez, Isabella       11 HYB-MR                    NT    1:02.34        
 60 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:09.22    1:02.65        
 61 Clark, Emily              11 HYB-MR               1:08.41    1:03.74        
 62 Condolff, Megan O         11 HYB-MR               1:05.77    1:09.85        
 63 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:09.28    1:10.88        
 64 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR  1:14.11    1:16.74        
 65 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR              1:16.28    1:16.90        
 -- Maldonado, Angie M        11 LBA-MR               1:00.00         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:28.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:22.06    1:22.66 JO     
  2 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:30.70    1:31.10        
  3 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               1:36.41    1:31.69        
  4 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:30.19    1:31.86        
  5 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:36.67    1:33.77        
  6 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:37.57    1:34.09        
  7 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:34.40    1:34.29        
  8 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:32.62    1:34.61        
  9 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:34.80    1:34.81        
 10 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:35.94    1:36.22        
 11 Meccia, Madison N         11 FREE-MR              1:35.96    1:36.69        
 12 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR            1:51.13    1:37.78        
 12 Lisica, Sabrina N         11 Three Village-MR     1:38.80    1:37.78        
 14 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:44.02    1:38.28        
 15 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               1:45.70    1:39.42        
 16 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:48.79    1:39.64        
 17 Matheson, Hanna D         12 Three Village-MR     1:39.76    1:39.97        
 18 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR               1:37.45    1:40.24        
 19 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               1:45.34    1:40.36        
 20 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:39.37    1:40.63        
 21 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR     1:44.13    1:41.20        
 22 Primak, Sofia I           12 Three Village-MR     1:40.28    1:41.56        
 23 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:40.63    1:42.29        
 24 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:40.52    1:42.90        
 25 Wong, Isabella D          11 GATE-MR              1:44.24    1:43.30        
 26 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:44.48    1:43.91        
 27 Cani, Ema N               11 FREE-MR              1:39.99    1:44.11        
 28 Li, Sabrina M             12 GATE-MR              1:55.00    1:44.15        
 29 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:38.77    1:44.72        
 30 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:42.87    1:44.75        
 30 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:53.76    1:44.75        
 32 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR              2:08.79    1:45.28        
 32 Xu, Sabrina D             11 QNS-MR               1:46.72    1:45.28        
 34 Knutson, Anna C           11 HYB-MR               1:53.13    1:45.49        
 35 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR               1:45.21    1:46.15        
 36 Chan, Megan               11 FLY-MR               1:51.89    1:46.23        
 37 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               1:49.82    1:47.86        
 38 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR    1:46.78    1:49.39        
 39 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR               2:00.31    1:49.84        
 40 Seale, Sarah E            12 Three Village-MR     1:46.87    1:49.93        
 41 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:50.47    1:50.85        
 42 Alfasi, Paulina K         12 LBA-MR               2:53.85    1:51.22        
 43 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                   NT    1:52.81        
 44 Litovskiy, Mika A         12 FREE-MR              1:52.13    1:54.42        
 45 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR  1:53.19    1:54.63        
 46 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:51.16    1:54.66        
 47 Buchen, Matilda V         11 Three Village-MR     1:57.74    1:54.78        
 48 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  2:11.21    1:55.71        
 49 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:53.73    1:55.80        
 50 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:55.07    1:55.87        
 51 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR               1:57.51    1:56.34        
 52 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR  1:58.50    1:56.41        
 53 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:52.04    1:56.77        
 54 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              2:02.79    1:57.65        
 55 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:56.65    1:58.35        
 56 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:55.40    1:58.39        
 57 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR               1:55.00    2:00.26        
 58 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR               2:07.13    2:00.35        
 59 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               2:15.00    2:00.52        
 60 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR               2:06.81    2:00.96        
 61 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               1:59.76    2:02.95        
 62 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR     1:47.00    2:03.23        
 63 Chuk, Megan               11 FREE-MR              2:03.18    2:03.24        
 64 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  2:08.75    2:04.77        
 65 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               2:05.00    2:05.48        
 66 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               2:02.42    2:05.70        
 67 Bardachov, Diana          11 Shy-Mr-MR            2:15.08    2:09.20        
 68 Li, Sidney                12 FREE-MR              2:08.34    2:09.77        
 69 Prafder, Audrey           11 LBA-MR               2:17.52    2:14.10        
 70 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  2:35.66    2:15.14        
 71 Clark, Emily              11 HYB-MR                    NT    2:19.72        
 72 Condolff, Megan O         11 HYB-MR               2:23.83    2:21.61        
 73 Prete, Lauren S           12 CSDC-MR                   NT    2:31.13        
 74 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  2:37.46    2:40.62        
 -- Rodriguez, Isabella       11 HYB-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                33.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    32.27      31.93 JO     
  2 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 32.20      32.01 JO     
  3 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      32.83      32.27 JO     
  4 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR                 35.05      33.70 JO     
  5 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 34.46      34.06        
  6 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    34.48      34.08        
  6 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR                 33.73      34.08        
  8 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    33.65      34.12        
  9 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR                 34.44      34.19        
 10 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 35.28      36.10        
 11 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 37.14      36.55        
 12 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 37.30      36.65        
 13 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    38.02      37.73        
 14 Primak, Sofia I           12 Three Village-MR       37.97      37.94        
 15 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR       39.51      38.12        
 16 Lisica, Sabrina N         11 Three Village-MR       38.61      38.42        
 17 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      38.46      38.56        
 18 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                37.47      38.67        
 18 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                 37.10      38.67        
 20 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 37.20      38.89        
 21 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 37.57      39.21        
 22 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                38.89      39.35        
 23 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                40.01      39.40        
 24 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    40.29      39.66        
 25 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                45.20      40.38        
 26 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 40.58      40.75        
 27 Li, Sabrina M             12 GATE-MR                45.00      41.01        
 28 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      39.60      41.17        
 29 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 52.79      41.24        
 30 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 40.84      41.35        
 31 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    41.52      42.20        
 32 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    44.95      42.59        
 33 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    39.36      43.19        
 34 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                   NT      44.86        
 35 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 45.23      45.36        
 36 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              1:01.99      45.40        
 37 McMahon, Amelia G         11 HYB-MR                 49.78      45.86        
 38 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR    49.06      46.29        
 39 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 43.61      46.31        
 40 Liriano, Maya             12 GATE-MR                51.51      46.71        
 41 Parnell, Fiona R          11 Three Village-MR     1:04.22      46.98        
 42 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                46.41      47.39        
 42 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                 47.54      47.39        
 44 Gurevich, Josefina        12 FLY-MR                 49.15      47.51        
 45 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR               1:02.45      47.92        
 46 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 45.72      48.49        
 47 Alfasi, Paulina K         12 LBA-MR               1:15.00      49.36        
 48 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:02.63      50.57        
 49 Condolff, Megan O         11 HYB-MR                 50.46      51.48        
 50 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR    54.01      51.73        
 51 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    50.86      52.07        
 52 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    52.16      52.60        
 53 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:05.98      52.87        
 54 Clark, Emily              11 HYB-MR                 53.40      54.42        
 55 Rodriguez, Isabella       11 HYB-MR                    NT      57.79        
 56 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:08.09      57.90        
 57 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    1:12.39        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:15.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:11.66    1:11.72 JO     
  2 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:18.02    1:15.23 JO     
  3 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:16.86    1:16.17        
  4 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:18.40    1:18.64        
  5 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:17.91    1:18.77        
  6 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:27.06    1:19.33        
  7 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:18.94    1:19.69        
  8 Matheson, Hanna D         12 Three Village-MR     1:20.88    1:20.21        
  9 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR               1:20.97    1:21.34        
 10 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR               1:30.09    1:22.44        
 11 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:23.85    1:23.32        
 12 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               1:26.62    1:24.53        
 13 Primak, Sofia I           12 Three Village-MR     1:29.31    1:25.90        
 14 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR               1:33.33    1:26.67        
 15 Huang, Kejin              12 QNS-MR               1:26.68    1:27.92        
 16 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:28.75    1:28.18        
 17 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR               1:38.70    1:29.97        
 18 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                   NT    1:29.99        
 19 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:30.85    1:31.23        
 20 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:33.39    1:33.74        
 21 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:36.05    1:34.13        
 22 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:27.46    1:35.51        
 23 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:46.23    1:36.22        
 24 Meccia, Madison N         11 FREE-MR              1:39.99    1:36.86        
 25 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:38.14    1:38.57        
 26 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:43.52    1:39.54        
 27 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                   NT    1:40.03        
 28 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:54.56    1:44.28        
 29 Knutson, Anna C           11 HYB-MR               1:46.69    1:44.97        
 30 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT    1:45.40        
 31 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:46.41    1:47.57        
 32 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:50.71    1:47.89        
 33 Buchen, Matilda V         11 Three Village-MR     1:56.95    1:50.75        
 34 Seale, Sarah E            12 Three Village-MR     2:06.29    1:57.60        
 35 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR              1:59.98    2:02.50        
 36 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  2:02.32    2:02.87        
 37 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT    2:08.79        
 38 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    2:46.76        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                 30.11      29.13 JO     
  2 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR    28.79      29.30 JO     
  3 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR    29.02      29.55 JO     
  4 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR       31.39      29.62 JO     
  5 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR       30.39      30.04        
  6 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR    29.59      30.20        
  7 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR    30.15      30.26        
  8 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR    29.94      30.29        
  9 Stroub, Mia R             14 WISC-MR                29.91      30.35        
 10 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    30.63      30.51        
 11 Chan, Sarah E             14 FLY-MR                 30.32      30.52        
 12 O'Brien, Kate             13 WISC-MR                32.18      30.70        
 13 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR    33.43      31.02        
 14 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR                31.70      31.25        
 15 Murphy, Marli             13 LBA-MR                 32.44      31.41        
 16 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR                31.23      31.42        
 17 Park, Song-Yi             13 QNS-MR                 33.23      31.54        
 18 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR                32.24      31.58        
 19 Deng, Chloe S             14 FREE-MR                31.80      31.64        
 20 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR      32.05      32.00        
 21 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR    30.85      32.02        
 22 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                 33.00      32.11        
 23 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR       32.47      32.27        
 24 Horen, Gianna J           13 LBA-MR                 33.12      32.29        
 25 Santaromana, Bianca       13 HYB-MR                 32.07      32.35        
 26 Lin, Nettie               13 FLY-MR                 32.17      32.38        
 27 Hyun, Faith               13 GATE-MR                32.13      32.39        
 28 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR                 31.81      32.44        
 29 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR                 33.66      32.48        
 30 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    32.70      32.51        
 31 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR                 32.68      32.64        
 32 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 32.44      32.69        
 32 Polito, Lauren E          13 FREE-MR                33.90      32.69        
 34 Kwon, Michelle            14 FLY-MR                 31.64      32.82        
 35 Winters, Mia E            14 FREE-MR                32.97      32.92        
 36 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR    33.84      32.94        
 37 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR    33.49      33.05        
 37 Winters, Emma C           14 FREE-MR                31.96      33.05        
 39 Walters, Cali A           13 LBA-MR                 33.31      33.28        
 40 McNamara, Jane            14 Unattached-MR          32.69      33.29        
 41 Sanchez, Simone           13 HYB-MR                 32.32      33.31        
 42 Lee, Pearl S              13 FLY-MR                 33.28      33.46        
 43 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR                35.91      33.48        
 44 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                38.45      33.54        
 45 Titarenko, Kateryna       14 Shy-Mr-MR              33.12      33.59        
 46 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR    34.56      33.63        
 47 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR                 31.16      34.24        
 48 Owenburg, Natalie R       13 CSDC-MR                37.67      34.75        
 49 Bergin, Emily             14 LBA-MR                 35.00      34.81        
 50 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR                 34.46      35.19        
 51 Lin, Grace                13 GATE-MR                35.29      35.70        
 52 Weng, Alexis              13 QNS-MR                 39.33      35.85        
 53 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR    35.73      36.40        
 54 Yang, Maxima              14 FLY-MR                    NT      37.12        
 55 Hur, Min                  13 Express Swimming-MR       NT      37.69        
 56 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR                41.06      38.31        
 57 Zhou, Catherine           13 FREE-MR                39.15      38.70        
 58 Ryan, Audrey              14 HYB-MR                 39.58      42.14        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:03.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:05.00    1:03.20 JO     
  2 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:03.82    1:03.60 JO     
  3 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:04.43    1:05.04        
  4 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR     1:07.24    1:05.37        
  5 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  1:09.66    1:05.56        
  6 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT    1:05.60        
  7 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  1:06.26    1:05.65        
  8 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:05.44    1:05.71        
  9 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:05.62    1:05.78        
 10 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:05.99    1:06.46        
 11 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:09.06    1:06.69        
 12 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     1:09.12    1:06.91        
 13 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     1:07.09    1:07.76        
 14 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:09.06    1:07.87        
 15 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:09.35    1:08.05        
 16 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:09.11    1:08.54        
 17 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     1:09.18    1:09.41        
 18 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:09.46    1:10.02        
 19 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:12.65    1:10.51        
 20 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:09.03    1:11.01        
 21 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:12.22    1:11.30        
 22 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:38.88    1:11.82        
 23 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               1:10.88    1:11.86        
 24 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:11.00    1:12.07        
 25 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:12.05    1:12.74        
 26 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:13.52    1:13.21        
 27 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:11.05    1:13.53        
 28 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT    1:13.65        
 29 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        1:13.06    1:14.22        
 30 Owenburg, Natalie R       13 CSDC-MR              1:25.36    1:14.29        
 31 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               1:14.53    1:14.50        
 32 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:16.39    1:14.58        
 33 Yan, Meeya J              13 FREE-MR              1:12.52    1:14.72        
 33 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:18.54    1:14.72        
 35 Winters, Emma C           14 FREE-MR              1:11.76    1:15.28        
 36 Winters, Mia E            14 FREE-MR              1:13.82    1:15.31        
 37 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:12.43    1:16.33        
 38 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:17.00    1:16.78        
 39 Londono, Isabela S        14 Three Village-MR     1:13.84    1:17.01        
 40 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:08.49    1:17.06        
 41 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               1:22.95    1:18.29        
 42 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:19.92    1:18.59        
 43 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:20.14    1:18.75        
 44 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR  1:29.37    1:20.55        
 45 Ghorra, Juliana L         14 FREE-MR              1:24.99    1:21.40        
 46 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:20.53    1:22.45        
 47 Kouchtaf, Sophia M        13 QNS-MR               1:22.33    1:22.70        
 48 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  1:23.41    1:23.39        
 49 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:19.92    1:23.58        
 50 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:24.83    1:25.19        
 51 Silva, Erin C             13 Express Swimming-MR       NT    1:25.48        
 52 Wong, Vanessa             13 QNS-MR               1:38.33    1:26.06        
 53 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               1:32.74    1:39.89        
 -- Horen, Gianna J           13 LBA-MR               1:20.00         DQ        
      False start
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:19.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               2:18.61    2:18.24 JO     
                1:07.23   2:18.24 (1:11.01)                                        
  2 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:22.39    2:18.87 JO     
                1:06.28   2:18.87 (1:12.59)                                        
  3 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:20.69    2:19.79        
                1:07.46   2:19.79 (1:12.33)                                        
  4 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  2:23.91    2:21.24        
                1:07.98   2:21.24 (1:13.26)                                        
  5 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:21.28    2:22.02        
                1:08.05   2:22.02 (1:13.97)                                        
  6 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     2:27.37    2:24.21        
                1:10.50   2:24.21 (1:13.71)                                        
  7 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:25.98    2:24.54        
                1:08.79   2:24.54 (1:15.75)                                        
  8 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:29.08    2:25.25        
                1:10.58   2:25.25 (1:14.67)                                        
  9 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              2:28.56    2:26.63        
                1:11.04   2:26.63 (1:15.59)                                        
 10 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR     2:25.85    2:26.94        
                1:11.69   2:26.94 (1:15.25)                                        
 11 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:27.49    2:27.25        
                1:10.45   2:27.25 (1:16.80)                                        
 12 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:25.84    2:28.00        
                1:10.76   2:28.00 (1:17.24)                                        
 13 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  2:33.21    2:28.40        
                1:11.65   2:28.40 (1:16.75)                                        
 14 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     2:29.49    2:30.25        
                1:12.35   2:30.25 (1:17.90)                                        
 15 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               2:30.08    2:31.45        
                1:12.76   2:31.45 (1:18.69)                                        
 16 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               2:41.20    2:31.95        
                1:13.53   2:31.95 (1:18.42)                                        
 17 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              2:29.98    2:32.89        
                1:12.72   2:32.89 (1:20.17)                                        
 18 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:36.83    2:33.52        
                1:13.50   2:33.52 (1:20.02)                                        
 19 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               2:30.75    2:34.77        
                1:15.59   2:34.77 (1:19.18)                                        
 20 Triglia, Jackie P         14 CSDC-MR                   NT    2:35.00        
                1:13.91   2:35.00 (1:21.09)                                        
 21 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:37.66    2:35.73        
                1:15.34   2:35.73 (1:20.39)                                        
 22 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               2:37.23    2:36.34        
                1:15.97   2:36.34 (1:20.37)                                        
 23 Deng, Chloe S             14 FREE-MR              2:36.57    2:36.81        
                1:13.04   2:36.81 (1:23.77)                                        
 24 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:44.90    2:37.07        
                1:16.80   2:37.07 (1:20.27)                                        
 25 Murphy, Marli             13 LBA-MR               2:37.44    2:37.27        
                1:14.20   2:37.27 (1:23.07)                                        
 26 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:34.25    2:37.67        
                1:18.05   2:37.67 (1:19.62)                                        
 27 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    2:32.92    2:37.80        
                1:16.27   2:37.80 (1:21.53)                                        
 28 Hyun, Faith               13 GATE-MR              2:34.84    2:37.94        
                1:15.01   2:37.94 (1:22.93)                                        
 29 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        2:35.34    2:38.15        
                1:17.34   2:38.15 (1:20.81)                                        
 30 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR  2:40.56    2:38.40        
                1:16.13   2:38.40 (1:22.27)                                        
 31 Polito, Lauren E          13 FREE-MR              2:44.07    2:39.04        
                1:18.23   2:39.04 (1:20.81)                                        
 32 Santaromana, Bianca       13 HYB-MR               2:43.07    2:39.28        
                1:15.77   2:39.28 (1:23.51)                                        
 33 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:30.00    2:40.21        
                1:17.09   2:40.21 (1:23.12)                                        
 34 Lin, Nettie               13 FLY-MR               2:40.58    2:40.82        
                1:18.21   2:40.82 (1:22.61)                                        
 35 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR       NT    2:40.89        
                1:17.92   2:40.89 (1:22.97)                                        
 36 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  2:50.09    2:41.72        
                1:17.21   2:41.72 (1:24.51)                                        
 37 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  2:35.81    2:42.11        
                1:17.20   2:42.11 (1:24.91)                                        
 38 Winters, Mia E            14 FREE-MR              2:41.59    2:43.40        
                1:20.20   2:43.40 (1:23.20)                                        
 39 Winters, Emma C           14 FREE-MR              2:36.56    2:44.10        
                1:18.71   2:44.10 (1:25.39)                                        
 40 Walters, Cali A           13 LBA-MR               2:41.88    2:44.80        
                1:18.45   2:44.80 (1:26.35)                                        
 41 Chan, Sarah E             14 FLY-MR               2:43.58    2:44.95        
                1:20.22   2:44.95 (1:24.73)                                        
 41 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     2:39.03    2:44.95        
                1:18.63   2:44.95 (1:26.32)                                        
 43 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               2:50.00    2:45.59        
                1:20.09   2:45.59 (1:25.50)                                        
 44 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               2:49.82    2:46.79        
                1:17.72   2:46.79 (1:29.07)                                        
 45 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  2:45.43    2:46.81        
                1:19.77   2:46.81 (1:27.04)                                        
 45 Bergin, Emily             14 LBA-MR               2:55.00    2:46.81        
                1:19.84   2:46.81 (1:26.97)                                        
 47 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:43.47    2:47.29        
                1:22.32   2:47.29 (1:24.97)                                        
 48 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR               2:40.00    2:47.60        
                1:21.41   2:47.60 (1:26.19)                                        
 49 Lin, Grace                13 GATE-MR              2:47.42    2:48.49        
                1:20.01   2:48.49 (1:28.48)                                        
 50 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:50.32    2:49.67        
                1:22.38   2:49.67 (1:27.29)                                        
 51 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR                    NT    2:50.19        
                1:23.09   2:50.19 (1:27.10)                                        
 52 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR                   NT    2:51.87        
                1:20.68   2:51.87 (1:31.19)                                        
 53 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  2:55.03    2:53.40        
                1:21.49   2:53.40 (1:31.91)                                        
 54 Chuk, Ellie               13 FREE-MR              3:13.39    2:59.11        
                1:26.14   2:59.11 (1:32.97)                                        
 55 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               3:07.87    3:00.02        
                1:26.66   3:00.02 (1:33.36)                                        
 56 Weng, Alexis              13 QNS-MR               3:00.33    3:01.70        
                1:25.20   3:01.70 (1:36.50)                                        
 57 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  3:01.05    3:02.94        
                1:29.08   3:02.94 (1:33.86)                                        
 58 Lee, Pearl S              13 FLY-MR                    NT    3:03.77        
                1:28.28   3:03.77 (1:35.49)                                        
 59 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               2:58.61    3:04.54        
                1:27.74   3:04.54 (1:36.80)                                        
 60 Silva, Erin C             13 Express Swimming-MR       NT    3:08.18        
                1:28.67   3:08.18 (1:39.51)                                        
 61 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    3:02.25    3:10.62        
                1:31.75   3:10.62 (1:38.87)                                        
 62 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR              3:08.64    3:15.44        
                1:34.43   3:15.44 (1:41.01)                                        
 63 Ryan, Audrey              14 HYB-MR                    NT    3:34.73        
                1:42.66   3:34.73 (1:52.07)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:13.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:12.99    1:10.72 JO     
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:15.09    1:13.14 JO     
  3 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     1:13.37    1:13.53 JO     
  4 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     1:15.58    1:14.10        
  5 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:13.99    1:15.62        
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:14.77    1:15.78        
  7 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  1:17.61    1:17.69        
  8 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              1:17.20    1:17.73        
  9 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:17.90    1:17.88        
 10 Hyun, Faith               13 GATE-MR              1:17.83    1:18.55        
 11 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:19.43    1:18.73        
 12 Austin, Jessica R         14 RA-MR                1:18.39    1:19.54        
 13 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:19.05    1:19.62        
 14 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:18.84    1:19.92        
 15 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:20.98    1:20.29        
 16 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR       NT    1:20.62        
 17 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              1:17.71    1:21.02        
 18 Triglia, Jackie P         14 CSDC-MR                   NT    1:21.31        
 19 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:18.88    1:21.40        
 20 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:29.56    1:21.47        
 21 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:19.96    1:21.87        
 22 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR               1:20.87    1:22.06        
 23 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:22.00    1:22.11        
 24 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:21.23    1:22.28        
 25 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               1:19.92    1:22.35        
 26 Lin, Nettie               13 FLY-MR               1:24.15    1:23.26        
 27 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:22.08    1:23.36        
 27 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:23.58    1:23.36        
 29 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               1:20.79    1:23.57        
 30 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR     1:20.77    1:23.59        
 31 Deng, Chloe S             14 FREE-MR              1:19.12    1:23.67        
 32 Chan, Sarah E             14 FLY-MR               1:24.84    1:23.72        
 33 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:20.15    1:23.76        
 34 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        1:22.86    1:25.82        
 35 Winters, Mia E            14 FREE-MR              1:23.05    1:26.17        
 36 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:28.00    1:26.27        
 37 Santaromana, Bianca       13 HYB-MR               1:27.75    1:26.33        
 38 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:31.24    1:26.63        
 39 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:23.78    1:27.12        
 40 Walters, Cali A           13 LBA-MR               1:25.88    1:27.31        
 41 Lee, Pearl S              13 FLY-MR               1:35.00    1:27.73        
 42 Londono, Isabela S        14 Three Village-MR     1:24.00    1:27.98        
 43 Horen, Gianna J           13 LBA-MR               1:29.10    1:28.11        
 44 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:26.36    1:28.19        
 45 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:27.97    1:28.76        
 46 Winters, Emma C           14 FREE-MR              1:27.38    1:29.20        
 47 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               1:28.78    1:29.34        
 48 Owenburg, Natalie R       13 CSDC-MR                   NT    1:29.48        
 49 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:33.85    1:29.49        
 50 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:28.55    1:30.05        
 51 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:36.62    1:30.24        
 52 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  1:29.18    1:30.35        
 53 Lin, Grace                13 GATE-MR              1:30.07    1:30.36        
 54 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:27.68    1:30.59        
 55 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:31.25    1:31.78        
 56 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:36.64    1:33.59        
 57 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR  1:36.55    1:34.45        
 58 Zhou, Catherine           13 FREE-MR              1:30.99    1:34.65        
 59 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:35.56    1:35.48        
 60 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:32.23    1:36.33        
 61 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:34.23    1:36.55        
 62 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              1:48.44    1:36.66        
 63 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:37.67    1:36.81        
 64 Weng, Alexis              13 QNS-MR               1:40.33    1:37.71        
 65 Chuk, Ellie               13 FREE-MR              1:39.42    1:41.23        
 66 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR              1:48.48    1:46.43        
 67 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               2:00.95    2:01.18        
 -- Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:44.26         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:39.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               2:38.78    2:34.18 JO     
                1:14.30   2:34.18 (1:19.88)                                        
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  2:39.19    2:36.79 JO     
                1:16.29   2:36.79 (1:20.50)                                        
  3 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     2:46.22    2:37.09 JO     
                1:17.99   2:37.09 (1:19.10)                                        
  4 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:37.97    2:38.09 JO     
                1:15.88   2:38.09 (1:22.21)                                        
  5 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:38.92    2:41.54        
                1:18.06   2:41.54 (1:23.48)                                        
  6 Hyun, Faith               13 GATE-MR              2:44.43    2:44.86        
                1:19.59   2:44.86 (1:25.27)                                        
  7 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:42.44    2:46.69        
                1:18.89   2:46.69 (1:27.80)                                        
  8 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:48.55    2:46.76        
                1:23.20   2:46.76 (1:23.56)                                        
  9 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              2:48.27    2:46.93        
                1:22.94   2:46.93 (1:23.99)                                        
 10 Austin, Jessica R         14 RA-MR                2:46.37    2:47.24        
                1:21.43   2:47.24 (1:25.81)                                        
 11 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:52.73    2:47.76        
                1:21.74   2:47.76 (1:26.02)                                        
 12 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:49.99    2:47.85        
                1:23.14   2:47.85 (1:24.71)                                        
 13 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:51.64    2:48.06        
                1:21.75   2:48.06 (1:26.31)                                        
 14 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  2:47.46    2:49.65        
                1:22.84   2:49.65 (1:26.81)                                        
 15 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  2:51.25    2:49.95        
                1:21.48   2:49.95 (1:28.47)                                        
 16 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:47.00    2:50.58        
                1:24.20   2:50.58 (1:26.38)                                        
 17 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  3:25.43    2:51.54        
                1:24.04   2:51.54 (1:27.50)                                        
 18 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:54.26    2:52.85        
                1:26.19   2:52.85 (1:26.66)                                        
 19 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR               2:52.24    2:53.52        
                1:24.81   2:53.52 (1:28.71)                                        
 20 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR     2:53.45    2:55.13        
                1:26.60   2:55.13 (1:28.53)                                        
 21 Winters, Mia E            14 FREE-MR              2:58.20    2:55.43        
                1:28.37   2:55.43 (1:27.06)                                        
 22 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        2:52.25    2:58.23        
                1:26.09   2:58.23 (1:32.14)                                        
 23 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              2:46.58    2:59.40        
                1:26.12   2:59.40 (1:33.28)                                        
 24 Deng, Chloe S             14 FREE-MR              2:53.41    2:59.96        
                1:29.53   2:59.96 (1:30.43)                                        
 25 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  3:01.82    3:01.03        
                1:28.80   3:01.03 (1:32.23)                                        
 26 Chan, Sarah E             14 FLY-MR               3:00.10    3:01.19        
                1:28.50   3:01.19 (1:32.69)                                        
 27 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               3:08.89    3:01.84        
                1:31.98   3:01.84 (1:29.86)                                        
 28 Owenburg, Natalie R       13 CSDC-MR                   NT    3:05.75        
                1:30.81   3:05.75 (1:34.94)                                        
 29 Murphy, Marli             13 LBA-MR               3:20.00    3:06.13        
                1:30.99   3:06.13 (1:35.14)                                        
 30 Winters, Emma C           14 FREE-MR              3:09.04    3:06.53        
                1:31.08   3:06.53 (1:35.45)                                        
 31 Walters, Cali A           13 LBA-MR               3:05.18    3:07.33        
                1:32.30   3:07.33 (1:35.03)                                        
 32 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  3:06.22    3:08.42        
                1:30.23   3:08.42 (1:38.19)                                        
 33 Hur, Min                  13 Express Swimming-MR       NT    3:11.30        
                1:31.90   3:11.30 (1:39.40)                                        
 34 Lee, Pearl S              13 FLY-MR               3:11.49    3:12.99        
                1:34.59   3:12.99 (1:38.40)                                        
 35 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:08.97    3:13.62        
                1:34.20   3:13.62 (1:39.42)                                        
 36 Bergin, Emily             14 LBA-MR               3:20.00    3:13.94        
                1:36.50   3:13.94 (1:37.44)                                        
 37 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR  3:16.12    3:16.41        
                1:37.12   3:16.41 (1:39.29)                                        
 38 Titarenko, Kateryna       14 Shy-Mr-MR            3:15.31    3:18.84        
 39 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR                    NT    3:20.31        
                1:39.65   3:20.31 (1:40.66)                                        
 40 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR                   NT    3:25.79        
                1:41.90   3:25.79 (1:43.89)                                        
 41 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                   NT    3:32.73        
                1:44.15   3:32.73 (1:48.58)                                        
 -- Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:54.06        DQ (1:56.09)                                        
 -- Kwon, Michelle            14 FLY-MR               2:48.51         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                1:23.87        DQ (1:32.14)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:27.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:19.35    1:19.00 JO     
  2 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     1:20.46    1:19.96 JO     
  3 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:21.08    1:20.76 JO     
  4 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:21.38    1:23.40 JO     
  5 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  1:25.99    1:25.34 JO     
  6 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:24.63    1:26.15 JO     
  7 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR     1:27.89    1:26.21 JO     
  8 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:28.19    1:28.73        
  9 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:29.01    1:29.06        
 10 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     1:29.41    1:29.44        
 11 Yan, Meeya J              13 FREE-MR              1:28.68    1:30.39        
 12 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:28.00    1:30.67        
 13 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:29.60    1:30.91        
 14 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     1:34.36    1:31.45        
 15 Londono, Isabela S        14 Three Village-MR     1:32.66    1:32.74        
 16 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               1:33.00    1:34.31        
 17 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:35.33    1:35.37        
 18 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:36.31    1:35.46        
 19 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:35.11    1:35.51        
 20 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               1:33.35    1:35.52        
 21 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:34.05    1:35.76        
 22 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:35.12    1:35.93        
 23 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        1:39.86    1:37.40        
 24 Winters, Mia E            14 FREE-MR              1:34.57    1:37.41        
 25 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT    1:37.52        
 26 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               1:37.44    1:37.53        
 27 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:37.60    1:37.58        
 28 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:38.52    1:38.61        
 29 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               1:40.63    1:40.23        
 30 Wong, Vanessa             13 QNS-MR               1:38.90    1:40.40        
 31 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR               1:38.20    1:40.62        
 32 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:13.67    1:41.11        
 33 Horen, Gianna J           13 LBA-MR               1:45.00    1:41.55        
 34 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:36.76    1:42.91        
 35 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:40.67    1:43.07        
 36 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:39.84    1:43.23        
 37 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  1:49.07    1:44.34        
 38 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:43.93    1:44.59        
 39 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               1:47.53    1:44.75        
 40 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:48.00    1:45.69        
 41 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:46.44    1:46.90        
 42 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:46.31    1:48.70        
 43 Ghorra, Juliana L         14 FREE-MR              1:53.85    1:48.85        
 44 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR  1:58.96    1:49.67        
 -- Silva, Erin C             13 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:00.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     2:57.67    2:55.78 JO     
                1:23.86   2:55.78 (1:31.92)                                        
  2 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               2:59.89    3:00.13 JO     
                1:26.26   3:00.13 (1:33.87)                                        
  3 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  3:03.64    3:00.76        
                1:28.23   3:00.76 (1:32.53)                                        
  4 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  3:05.91    3:04.88        
                1:28.59   3:04.88 (1:36.29)                                        
  5 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  3:10.46    3:09.13        
                1:31.68   3:09.13 (1:37.45)                                        
  6 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     3:34.59    3:10.14        
                1:34.29   3:10.14 (1:35.85)                                        
  7 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              3:10.87    3:14.69        
                1:34.33   3:14.69 (1:40.36)                                        
  8 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               3:20.06    3:17.80        
                1:37.25   3:17.80 (1:40.55)                                        
  9 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  3:13.77    3:18.33        
                1:33.06   3:18.33 (1:45.27)                                        
 10 Lin, Nettie               13 FLY-MR               3:19.90    3:19.10        
                1:37.21   3:19.10 (1:41.89)                                        
 11 Murphy, Marli             13 LBA-MR               3:24.12    3:20.24        
                1:35.89   3:20.24 (1:44.35)                                        
 12 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               3:17.06    3:20.27        
                1:37.95   3:20.27 (1:42.32)                                        
 13 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               3:23.82    3:20.72        
                1:38.89   3:20.72 (1:41.83)                                        
 14 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR     3:21.58    3:21.59        
                1:39.64   3:21.59 (1:41.95)                                        
 15 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               3:16.48    3:21.67        
                1:35.94   3:21.67 (1:45.73)                                        
 16 Polito, Lauren E          13 FREE-MR              3:19.92    3:23.62        
                1:39.35   3:23.62 (1:44.27)                                        
 17 Walters, Cali A           13 LBA-MR               3:21.23    3:24.49        
                1:38.65   3:24.49 (1:45.84)                                        
 18 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  3:33.72    3:25.13        
                1:40.45   3:25.13 (1:44.68)                                        
 19 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  3:32.96    3:25.66        
                1:37.66   3:25.66 (1:48.00)                                        
 20 Lin, Grace                13 GATE-MR              3:21.90    3:25.77        
                1:40.29   3:25.77 (1:45.48)                                        
 21 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        3:31.93    3:25.98        
                1:40.02   3:25.98 (1:45.96)                                        
 22 Londono, Isabela S        14 Three Village-MR     3:22.39    3:25.99        
                1:36.09   3:25.99 (1:49.90)                                        
 23 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  3:34.79    3:27.45        
                1:41.05   3:27.45 (1:46.40)                                        
 24 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR                    NT    3:27.52        
                1:39.54   3:27.52 (1:47.98)                                        
 25 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:25.61    3:27.95        
                1:40.64   3:27.95 (1:47.31)                                        
 26 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR  3:31.39    3:32.67        
                1:40.79   3:32.67 (1:51.88)                                        
 27 Weng, Alexis              13 QNS-MR               3:39.33    3:38.34        
                1:43.74   3:38.34 (1:54.60)                                        
 28 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               3:36.45    3:40.07        
                1:45.36   3:40.07 (1:54.71)                                        
 29 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               3:38.72    3:40.34        
                1:45.80   3:40.34 (1:54.54)                                        
 30 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              4:02.14    3:41.53        
                1:47.62   3:41.53 (1:53.91)                                        
 31 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR                   NT    3:41.79        
                1:47.12   3:41.79 (1:54.67)                                        
 32 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               3:48.12    3:42.22        
                1:47.04   3:42.22 (1:55.18)                                        
 33 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  3:42.99    3:47.12        
                1:48.92   3:47.12 (1:58.20)                                        
 34 Bergin, Emily             14 LBA-MR               3:57.88    3:52.14        
                1:52.07   3:52.14 (2:00.07)                                        
 35 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR                   NT    4:11.01        
                1:57.66   4:11.01 (2:13.35)                                        
 -- Santaromana, Bianca       13 HYB-MR               3:50.57         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:45.46        DQ (1:54.73)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:11.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:08.38    1:07.92 JO     
  2 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:16.85    1:11.56        
  3 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     1:17.50    1:11.97        
  4 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:15.02    1:12.39        
  5 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:12.97    1:12.90        
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:12.10    1:13.33        
  7 Triglia, Jackie P         14 CSDC-MR                   NT    1:13.34        
  8 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:13.34    1:13.85        
  9 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:14.89    1:13.91        
 10 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:15.19    1:16.77        
 11 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     1:15.69    1:17.04        
 12 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:17.85    1:18.10        
 13 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     1:20.02    1:18.75        
 14 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               1:20.02    1:19.04        
 15 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:34.49    1:19.11        
 16 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:20.12    1:22.37        
 17 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR               1:20.74    1:22.49        
 18 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:26.73    1:22.76        
 19 Owenburg, Natalie R       13 CSDC-MR                   NT    1:23.58        
 20 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR     1:25.08    1:25.24        
 21 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:25.67    1:26.64        
 22 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:23.07    1:26.68        
 23 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               1:27.24    1:27.52        
 24 Hyun, Faith               13 GATE-MR              1:27.70    1:28.22        
 25 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:35.37    1:28.26        
 26 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               1:31.23    1:28.51        
 27 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:20.22    1:28.89        
 28 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:30.93    1:29.63        
 29 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:35.99    1:30.07        
 30 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        1:38.35    1:30.14        
 31 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:26.93    1:30.18        
 32 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:25.82    1:30.78        
 33 Polito, Lauren E          13 FREE-MR              1:29.91    1:31.28        
 34 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:35.63    1:31.52        
 35 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:38.53    1:32.51        
 36 Lin, Grace                13 GATE-MR              1:28.98    1:33.09        
 37 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:44.16    1:33.14        
 38 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:34.73    1:33.51        
 39 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:20.00    1:33.83        
 40 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:31.19    1:33.96        
 41 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              1:41.09    1:34.90        
 42 Santaromana, Bianca       13 HYB-MR               1:43.12    1:36.49        
 43 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:38.00    1:42.48        
 44 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:44.98    1:48.42        
 45 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:42.35    1:49.39        
 46 Silva, Erin C             13 Express Swimming-MR       NT    1:50.03        
 47 Chuk, Ellie               13 FREE-MR              2:00.73    1:54.33        
 48 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               1:51.15    1:57.04        
 49 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR                   NT    2:07.88        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:43.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:51.29    2:53.32        
                1:23.63   2:53.32 (1:29.69)                                        
  2 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:48.76    2:55.79        
                1:18.30   2:55.79 (1:37.49)                                        
  3 O'Brien, Kate             13 WISC-MR                   NT    2:57.53        
                1:19.52   2:57.53 (1:38.01)                                        
  4 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT    3:05.61        
                1:23.28   3:05.61 (1:42.33)                                        
  5 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:31.44    3:24.50        
                1:35.62   3:24.50 (1:48.88)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:38.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  2:30.18    2:33.11 JO     
                1:12.95   2:33.11 (1:20.16)                                        
  2 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     2:37.66    2:35.87 JO     
                1:15.45   2:35.87 (1:20.42)                                        
  3 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  2:37.31    2:36.47 JO     
                1:13.81   2:36.47 (1:22.66)                                        
  4 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR     2:43.56    2:38.69        
                1:15.34   2:38.69 (1:23.35)                                        
  5 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:37.51    2:40.20        
                1:14.24   2:40.20 (1:25.96)                                        
  6 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:39.71    2:40.46        
                1:15.61   2:40.46 (1:24.85)                                        
  7 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  2:41.02    2:41.09        
                1:14.62   2:41.09 (1:26.47)                                        
  8 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:40.62    2:41.68        
                1:13.92   2:41.68 (1:27.76)                                        
  9 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     2:45.22    2:41.84        
                1:16.11   2:41.84 (1:25.73)                                        
 10 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT    2:42.81        
                1:13.95   2:42.81 (1:28.86)                                        
 11 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:44.50    2:45.07        
                1:18.46   2:45.07 (1:26.61)                                        
 12 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:51.06    2:45.18        
                1:16.88   2:45.18 (1:28.30)                                        
 13 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:45.24    2:47.00        
                1:19.46   2:47.00 (1:27.54)                                        
 14 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     2:51.07    2:47.65        
                1:18.87   2:47.65 (1:28.78)                                        
 15 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  2:52.06    2:48.74        
                1:16.86   2:48.74 (1:31.88)                                        
 16 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:52.79    2:48.83        
                1:22.07   2:48.83 (1:26.76)                                        
 17 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  2:54.05    2:49.69        
                1:18.14   2:49.69 (1:31.55)                                        
 18 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:46.73    2:50.05        
                1:23.39   2:50.05 (1:26.66)                                        
 19 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               2:56.21    2:54.96        
                1:21.89   2:54.96 (1:33.07)                                        
 20 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:52.82    2:55.33        
                1:23.14   2:55.33 (1:32.19)                                        
 21 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:50.00    2:57.04        
                1:23.58   2:57.04 (1:33.46)                                        
 22 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               2:56.33    2:57.07        
                1:22.22   2:57.07 (1:34.85)                                        
 23 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               3:03.19    2:57.51        
                1:25.13   2:57.51 (1:32.38)                                        
 24 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  2:51.37    2:58.29        
                1:21.87   2:58.29 (1:36.42)                                        
 25 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               3:00.00    2:59.44        
                1:20.73   2:59.44 (1:38.71)                                        
 26 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        2:57.01    2:59.87        
                1:24.36   2:59.87 (1:35.51)                                        
 27 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     2:59.96    3:00.14        
                1:25.00   3:00.14 (1:35.14)                                        
 28 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               3:05.02    3:00.65        
                1:28.83   3:00.65 (1:31.82)                                        
 29 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  3:33.82    3:01.81        
                1:26.73   3:01.81 (1:35.08)                                        
 30 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR               2:58.13    3:02.46        
                1:24.70   3:02.46 (1:37.76)                                        
 31 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR                    NT    3:05.34        
                1:30.75   3:05.34 (1:34.59)                                        
 32 Murphy, Marli             13 LBA-MR               3:22.50    3:05.40        
                1:31.22   3:05.40 (1:34.18)                                        
 33 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  3:06.97    3:07.49        
                1:29.54   3:07.49 (1:37.95)                                        
 34 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:04.64    3:08.89        
                1:33.01   3:08.89 (1:35.88)                                        
 35 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               3:21.07    3:10.24        
                1:32.85   3:10.24 (1:37.39)                                        
 36 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               3:12.00    3:11.45        
                1:32.97   3:11.45 (1:38.48)                                        
 37 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               3:08.20    3:14.58        
                1:28.58   3:14.58 (1:46.00)                                        
 38 Winters, Emma C           14 FREE-MR              3:06.73    3:15.07        
                1:31.53   3:15.07 (1:43.54)                                        
 39 Kouchtaf, Sophia M        13 QNS-MR               3:20.33    3:15.13        
                1:32.97   3:15.13 (1:42.16)                                        
 40 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  3:25.59    3:15.80        
                1:31.27   3:15.80 (1:44.53)                                        
 41 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  3:18.93    3:21.05        
                1:36.62   3:21.05 (1:44.43)                                        
 42 Ghorra, Juliana L         14 FREE-MR              3:35.21    3:23.60        
                1:37.74   3:23.60 (1:45.86)                                        
 43 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               3:45.71    3:29.47        
                1:38.45   3:29.47 (1:51.02)                                        
 44 Ryan, Audrey              14 HYB-MR                    NT    3:45.52        
                1:54.98   3:45.52 (1:50.54)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR                 27.07      27.96        
  2 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR    29.72      28.51        
  3 Liew, Briana J            15 QNS-MR                 29.12      28.75        
  4 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR    28.97      29.19        
  5 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR                29.70      29.26        
  6 Larson, Claire A          16 Express Swimming-MR    29.78      29.70        
  7 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR    30.04      29.85        
  8 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR    29.71      29.88        
  9 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR    30.09      30.32        
 10 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR    29.98      30.38        
 11 Groshen, Kayla N          17 QNS-MR                 31.40      30.51        
 12 Aclao, Joromya            15 QNS-MR                 30.17      30.69        
 13 Smith, Megan E            18 Express Swimming-MR    30.21      30.83        
 14 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR    30.53      30.94        
 15 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR                 30.49      30.98        
 16 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR    29.91      31.16        
 17 Liang, Victoria           15 GATE-MR                31.54      31.20        
 18 Lai, Reyna                15 LIFE-MR                33.24      31.60        
 19 Pan, Christina            16 GATE-MR                31.43      31.67        
 20 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR    32.32      31.92        
 21 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR                 31.74      31.95        
 22 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR    31.88      32.08        
 23 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR      31.66      32.58        
 23 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT      32.58        
 25 Montgomery, Bridget M     16 QNS-MR                 31.64      32.64        
 26 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR                 33.00      32.67        
 27 Soffey, Shannon R         17 Express Swimming-MR    32.94      32.96        
 28 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    32.12      33.00        
 29 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR                 31.60      33.01        
 30 Casalaina, Livia E        15 LBA-MR                 33.11      33.08        
 31 Wang, Laurie              15 GATE-MR                32.28      33.09        
 32 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR                 33.09      33.12        
 33 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR    33.79      33.20        
 34 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    32.34      33.48        
 35 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR                34.99      33.69        
 36 Liang, Virginia           12 GATE-MR                34.24      33.93        
 37 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR    33.85      34.28        
 38 Leung, Elli               15 FLY-MR                 33.82      34.43        
 39 Porr, Nicole M            15 FLY-MR                 33.77      34.47        
 40 Juang, Samantha           16 FLY-MR                 33.96      34.53        
 41 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR    33.88      34.64        
 42 Abrams, Alexandra F       15 Express Swimming-MR    37.65      35.26        
 43 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR    34.19      35.45        
 44 Ferraris, Emily           16 SSC-MR                 34.93      35.88        
 45 Altmann, Katie E          15 SSC-MR                 35.00      36.19        
 46 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 41.15      36.57        
 47 Prashad, Olivia T         17 Express Swimming-MR    34.30      36.72        
 48 Nunez, Miranda P          15 FLY-MR                 40.00      38.28        
 49 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR                 40.00      39.31        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR                 59.20    1:00.45        
  2 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  1:01.32    1:02.47        
  3 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:00.91    1:02.58        
  4 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  1:01.71    1:02.76        
  5 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              1:04.82    1:03.09        
  6 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:03.37    1:03.26        
  6 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:02.00    1:03.26        
  8 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:04.84    1:03.94        
  9 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:03.99    1:04.31        
 10 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:04.40    1:04.60        
 11 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:04.90    1:04.81        
 12 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:05.79    1:04.83        
 13 Liew, Briana J            15 QNS-MR               1:07.95    1:05.28        
 14 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  1:05.10    1:05.81        
 15 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  1:04.98    1:06.06        
 16 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  1:03.40    1:06.64        
 17 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  1:04.36    1:06.92        
 18 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  1:06.20    1:06.94        
 19 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR               1:04.87    1:07.44        
 20 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:06.63    1:07.67        
 21 Groshen, Kayla N          17 QNS-MR               1:07.09    1:07.82        
 22 Conlan, Olivia            15 QNS-MR               1:07.42    1:08.27        
 23 Aclao, Joromya            15 QNS-MR               1:06.42    1:08.85        
 24 Herr, Emily A             10 Three Village-MR     1:07.60    1:08.93        
 25 Kong, Deborah             16 QNS-MR               1:10.63    1:09.11        
 26 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:08.21    1:09.31        
 27 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:09.27    1:09.72        
 28 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR               1:08.88    1:10.07        
 28 Casalaina, Livia E        15 LBA-MR               1:11.21    1:10.07        
 30 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:10.69    1:11.52        
 31 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:08.49    1:12.79        
 32 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        1:12.41    1:13.25        
 33 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:18.99    1:13.45        
 34 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               1:11.58    1:13.52        
 35 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    1:14.04        
 36 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:14.40    1:14.49        
 37 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:14.91    1:15.65        
 38 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:15.08    1:15.73        
 39 Levine, Madeline J        15 LBA-MR               1:14.26    1:16.75        
 40 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:15.54    1:17.74        
 41 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               1:13.93    1:18.78        
 42 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:26.00    1:21.06        
 43 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:15.00    1:21.84        
 44 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR               1:22.91    1:24.76        
 45 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:31.02    1:31.73        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:13.18    2:12.16        
                1:05.14   2:12.16 (1:07.02)                                        
  2 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:15.04    2:14.08        
                1:05.68   2:14.08 (1:08.40)                                        
  3 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  2:10.96    2:14.67        
                1:05.71   2:14.67 (1:08.96)                                        
  4 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR               2:11.62    2:14.88        
                1:05.44   2:14.88 (1:09.44)                                        
  5 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     2:17.89    2:15.47        
                1:05.86   2:15.47 (1:09.61)                                        
  6 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  2:15.08    2:15.68        
                1:06.59   2:15.68 (1:09.09)                                        
  7 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:16.05    2:16.62        
                1:07.38   2:16.62 (1:09.24)                                        
  8 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              2:23.62    2:17.63        
                1:06.79   2:17.63 (1:10.84)                                        
  9 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:15.11    2:17.84        
                1:07.15   2:17.84 (1:10.69)                                        
 10 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  2:28.74    2:21.82        
                1:06.98   2:21.82 (1:14.84)                                        
 11 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  2:20.78    2:22.99        
                1:09.14   2:22.99 (1:13.85)                                        
 12 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:26.86    2:24.13        
                1:09.76   2:24.13 (1:14.37)                                        
 13 Babel, Kristen M          17 Express Swimming-MR  2:20.50    2:25.20        
                1:09.02   2:25.20 (1:16.18)                                        
 14 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR               2:20.29    2:25.44        
                1:09.70   2:25.44 (1:15.74)                                        
 15 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:20.67    2:26.54        
                1:09.53   2:26.54 (1:17.01)                                        
 16 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:26.23    2:27.04        
                1:11.30   2:27.04 (1:15.74)                                        
 17 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:25.81    2:27.42        
                1:11.52   2:27.42 (1:15.90)                                        
 18 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  2:17.29    2:27.63        
                1:10.16   2:27.63 (1:17.47)                                        
 19 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  2:24.34    2:28.23        
                1:10.49   2:28.23 (1:17.74)                                        
 20 Kropaneva, Sasha L        15 FREE-MR              2:26.22    2:30.01        
                1:12.56   2:30.01 (1:17.45)                                        
 21 Pan, Christina            16 GATE-MR              2:29.92    2:30.38        
                1:11.73   2:30.38 (1:18.65)                                        
 22 Groshen, Kayla N          17 QNS-MR               2:22.59    2:31.08        
                1:11.32   2:31.08 (1:19.76)                                        
 23 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  2:41.28    2:31.47        
                1:14.09   2:31.47 (1:17.38)                                        
 24 Wang, Laurie              15 GATE-MR              2:29.58    2:32.00        
                1:12.46   2:32.00 (1:19.54)                                        
 25 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               2:31.21    2:32.65        
                1:13.68   2:32.65 (1:18.97)                                        
 26 Aclao, Joromya            15 QNS-MR               2:25.52    2:32.90        
                1:11.86   2:32.90 (1:21.04)                                        
 27 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  2:31.14    2:33.61        
                1:13.51   2:33.61 (1:20.10)                                        
 28 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        2:34.61    2:34.91        
                1:13.77   2:34.91 (1:21.14)                                        
 29 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR               2:32.27    2:35.97        
                1:14.36   2:35.97 (1:21.61)                                        
 30 Liang, Victoria           15 GATE-MR              2:34.80    2:36.37        
                1:16.14   2:36.37 (1:20.23)                                        
 31 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:40.00    2:37.81        
                1:15.06   2:37.81 (1:22.75)                                        
 32 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              2:36.60    2:39.07        
                1:17.26   2:39.07 (1:21.81)                                        
 33 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               2:41.03    2:39.60        
                1:16.80   2:39.60 (1:22.80)                                        
 34 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              2:39.40    2:39.91        
                1:16.50   2:39.91 (1:23.41)                                        
 35 Liang, Virginia           12 GATE-MR              2:36.77    2:42.77        
                1:16.82   2:42.77 (1:25.95)                                        
 36 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    2:43.67        
                1:18.42   2:43.67 (1:25.25)                                        
 37 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  2:45.43    2:46.57        
                1:18.93   2:46.57 (1:27.64)                                        
 38 Leung, Elli               15 FLY-MR               2:45.12    2:49.90        
                1:23.21   2:49.90 (1:26.69)                                        
 39 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               2:40.00    2:52.75        
                1:22.74   2:52.75 (1:30.01)                                        
 40 Juang, Samantha           16 FLY-MR               2:56.40    2:53.75        
                1:25.51   2:53.75 (1:28.24)                                        
 41 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  2:54.06    2:53.89        
                1:23.62   2:53.89 (1:30.27)                                        
 42 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:02.00    2:56.34        
                1:24.89   2:56.34 (1:31.45)                                        
 43 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                    NT    2:58.03        
                1:26.35   2:58.03 (1:31.68)                                        
 44 Edebali, Melisa D         16 Express Swimming-MR  2:55.65    2:59.02        
                1:26.10   2:59.02 (1:32.92)                                        
 45 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               2:45.30    3:05.62        
                1:27.81   3:05.62 (1:37.81)                                        
 46 Nunez, Miranda P          15 FLY-MR               4:00.00    3:07.83        
                1:31.21   3:07.83 (1:36.62)                                        
 47 Conner, Claire            15 HYB-MR               3:55.23    3:43.23        
                1:45.69   3:43.23 (1:57.54)                                        
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  4:35.80    4:30.21        
                1:05.26   2:13.63 (1:08.37)   3:22.69 (1:09.06)   4:30.21 (1:07.52)
  2 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  4:34.29    4:36.70        
                1:06.40   2:16.23 (1:09.83)   3:26.56 (1:10.33)   4:36.70 (1:10.14)
  3 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  4:39.14    4:41.02        
                1:08.03   2:19.76 (1:11.73)   3:31.13 (1:11.37)   4:41.02 (1:09.89)
  4 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  4:34.14    4:48.87        
                1:08.77   2:21.73 (1:12.96)   3:35.47 (1:13.74)   4:48.87 (1:13.40)
  5 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  4:47.57    4:50.01        
                1:08.96   2:22.99 (1:14.03)   3:37.52 (1:14.53)   4:50.01 (1:12.49)
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  4:52.34    4:50.47        
                1:09.93   2:23.98 (1:14.05)   3:38.64 (1:14.66)   4:50.47 (1:11.83)
  7 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  4:44.23    4:50.65        
                1:08.89   2:22.50 (1:13.61)   3:37.38 (1:14.88)   4:50.65 (1:13.27)
  8 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  4:53.75    4:53.03        
                1:09.68   2:24.47 (1:14.79)   3:39.49 (1:15.02)   4:53.03 (1:13.54)
  9 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  4:54.38    4:53.93        
                1:10.24   2:25.41 (1:15.17)   3:40.63 (1:15.22)   4:53.93 (1:13.30)
 10 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  4:54.34    4:55.52        
                1:09.41   2:24.53 (1:15.12)   3:40.10 (1:15.57)   4:55.52 (1:15.42)
 11 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               5:23.09    5:00.54        
                1:10.80   2:28.47 (1:17.67)   3:45.65 (1:17.18)   5:00.54 (1:14.89)
 12 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  4:52.89    5:00.85        
                1:11.62   2:28.96 (1:17.34)   3:45.91 (1:16.95)   5:00.85 (1:14.94)
 13 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  5:06.10    5:02.29        
                1:09.40   2:26.14 (1:16.74)   3:44.06 (1:17.92)   5:02.29 (1:18.23)
 14 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  4:59.85    5:02.74        
                1:10.01   2:25.96 (1:15.95)   3:44.23 (1:18.27)   5:02.74 (1:18.51)
 15 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  5:01.95    5:06.82        
                1:13.11   2:31.72 (1:18.61)   3:49.79 (1:18.07)   5:06.82 (1:17.03)
 16 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR     5:30.00    5:08.28        
                1:14.28   2:32.97 (1:18.69)   3:51.99 (1:19.02)   5:08.28 (1:16.29)
 17 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  5:05.03    5:11.95        
                1:14.79   2:34.29 (1:19.50)   3:54.48 (1:20.19)   5:11.95 (1:17.47)
 18 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              6:29.01    5:13.63        
                1:14.00   2:33.81 (1:19.81)   3:55.03 (1:21.22)   5:13.63 (1:18.60)
 19 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  5:12.16    5:14.86        
                1:13.05   2:33.31 (1:20.26)   3:55.03 (1:21.72)   5:14.86 (1:19.83)
 20 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  5:05.45    5:19.53        
                1:14.21   2:35.06 (1:20.85)   3:57.34 (1:22.28)   5:19.53 (1:22.19)
 21 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  5:16.96    5:22.06        
                1:14.86   2:38.17 (1:23.31)   4:01.49 (1:23.32)   5:22.06 (1:20.57)
 22 Healy, Sierra             11 HYB-MR               5:41.99    5:22.63        
                1:17.27   2:41.50 (1:24.23)   4:03.75 (1:22.25)   5:22.63 (1:18.88)
 23 Liang, Virginia           12 GATE-MR              6:08.10    5:24.25        
                1:18.67   2:41.70 (1:23.03)   4:04.60 (1:22.90)   5:24.25 (1:19.65)
 24 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR             NT    5:29.68        
                1:18.29   2:44.35 (1:26.06)   4:08.31 (1:23.96)   5:29.68 (1:21.37)
 25 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               5:21.56    5:30.29        
                1:16.50   2:42.12 (1:25.62)   4:07.56 (1:25.44)   5:30.29 (1:22.73)
 26 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  5:38.62    5:33.16        
                1:15.67   2:40.73 (1:25.06)   4:07.49 (1:26.76)   5:33.16 (1:25.67)
 27 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        5:42.15    5:33.20        
                1:18.66   2:43.96 (1:25.30)   4:08.96 (1:25.00)   5:33.20 (1:24.24)
 28 Liang, Victoria           15 GATE-MR              5:34.15    5:33.81        
                1:17.36   2:42.82 (1:25.46)   4:09.33 (1:26.51)   5:33.81 (1:24.48)
 29 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  5:40.03    5:40.80        
                  20.15                             4:12.86 ( )   5:40.80 (1:27.94)
 30 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               5:30.00    5:44.58        
                1:20.71   2:48.21 (1:27.50)   4:15.96 (1:27.75)   5:44.58 (1:28.62)
 31 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  5:38.80    5:47.95        
                1:24.64   2:53.94 (1:29.30)   4:21.88 (1:27.94)   5:47.95 (1:26.07)
 32 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               5:45.00    5:58.79        
                1:26.38   2:59.08 (1:32.70)   4:30.73 (1:31.65)   5:58.79 (1:28.06)
 33 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               6:25.00    6:13.59        
                1:27.81   3:04.00 (1:36.19)   4:40.87 (1:36.87)   6:13.59 (1:32.72)
 34 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  7:00.01    6:26.28        
                1:27.50   3:06.60 (1:39.10)   4:47.81 (1:41.21)   6:26.28 (1:38.47)
 35 Edebali, Melisa D         16 Express Swimming-MR       NT    6:27.49        
                1:30.88   3:09.48 (1:38.60)   4:49.82 (1:40.34)   6:27.49 (1:37.67)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:08.91    1:10.91        
  2 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              1:11.34    1:11.33        
  3 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR               1:10.98    1:12.23        
  4 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  1:12.38    1:12.65        
  5 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  1:11.30    1:13.05        
  6 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:11.84    1:13.29        
  7 Liew, Briana J            15 QNS-MR               1:11.65    1:13.76        
  8 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:11.29    1:13.96        
  9 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     1:17.34    1:15.21        
 10 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR               1:11.25    1:15.24        
 11 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:13.75    1:15.49        
 12 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:14.75    1:15.99        
 13 Aclao, Joromya            15 QNS-MR               1:14.80    1:16.72        
 14 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     1:15.21    1:16.75        
 15 Pan, Christina            16 GATE-MR              1:17.93    1:17.92        
 16 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  1:16.48    1:18.16        
 17 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  1:16.44    1:18.32        
 18 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  1:16.60    1:18.57        
 19 Wang, Laurie              15 GATE-MR              1:15.95    1:18.65        
 20 Kropaneva, Sasha L        15 FREE-MR              1:14.53    1:18.87        
 21 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:15.03    1:19.69        
 22 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:15.15    1:21.38        
 23 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:20.78    1:21.58        
 24 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:19.94    1:22.09        
 25 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:19.62    1:23.04        
 26 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  1:14.08    1:23.46        
 27 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               1:24.88    1:24.61        
 28 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:22.25    1:24.73        
 29 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:26.99    1:25.34        
 30 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               1:23.97    1:25.84        
 31 Liang, Victoria           15 GATE-MR              1:25.56    1:25.93        
 32 Liang, Virginia           12 GATE-MR              1:26.77    1:26.12        
 33 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:24.50    1:26.30        
 34 Leung, Elli               15 FLY-MR               1:28.12    1:26.35        
 35 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               1:24.51    1:28.50        
 36 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:25.84    1:28.53        
 37 Juang, Samantha           16 FLY-MR               1:30.59    1:29.58        
 38 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:25.00    1:30.48        
 39 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:30.00    1:32.26        
 40 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    1:33.14        
 41 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:30.32    1:34.96        
 42 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:39.11    1:39.62        
 43 Conner, Claire            15 HYB-MR               1:42.51    1:40.81        
 44 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  1:29.87    1:41.51        
 45 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:39.00    1:43.90        
 46 Nunez, Miranda P          15 FLY-MR               2:00.00    1:44.66        
 47 Edebali, Melisa D         16 Express Swimming-MR       NT    1:49.91        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:30.03    2:29.48        
                1:13.40   2:29.48 (1:16.08)                                        
  2 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR               2:30.64    2:30.93        
                1:13.75   2:30.93 (1:17.18)                                        
  3 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              2:34.40    2:32.80        
                1:14.39   2:32.80 (1:18.41)                                        
  4 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:33.22    2:34.48        
                1:16.53   2:34.48 (1:17.95)                                        
  5 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:31.91    2:36.53        
                1:16.53   2:36.53 (1:20.00)                                        
  6 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  2:32.96    2:38.74        
                1:17.00   2:38.74 (1:21.74)                                        
  7 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  2:38.93    2:39.98        
                1:16.06   2:39.98 (1:23.92)                                        
  8 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR               2:34.87    2:40.24        
                1:17.68   2:40.24 (1:22.56)                                        
  9 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  2:46.42    2:41.87        
                1:20.27   2:41.87 (1:21.60)                                        
 10 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:39.56    2:42.72        
                1:21.14   2:42.72 (1:21.58)                                        
 11 Montgomery, Bridget M     16 QNS-MR               2:42.33    2:44.51        
                1:20.20   2:44.51 (1:24.31)                                        
 12 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:41.31    2:45.81        
                1:22.65   2:45.81 (1:23.16)                                        
 13 Pan, Christina            16 GATE-MR              2:44.02    2:46.27        
                1:22.03   2:46.27 (1:24.24)                                        
 14 Wang, Laurie              15 GATE-MR              2:44.81    2:46.58        
                1:21.58   2:46.58 (1:25.00)                                        
 15 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:50.56    2:48.99        
                1:23.04   2:48.99 (1:25.95)                                        
 16 Casalaina, Livia E        15 LBA-MR               2:51.25    2:51.34        
                1:23.19   2:51.34 (1:28.15)                                        
 17 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  2:56.97    2:52.24        
                1:25.39   2:52.24 (1:26.85)                                        
 18 Soffey, Shannon R         17 Express Swimming-MR  2:55.18    2:57.23        
                1:24.70   2:57.23 (1:32.53)                                        
 19 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:55.00    2:57.80        
                1:28.82   2:57.80 (1:28.98)                                        
 20 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               2:57.14    2:58.72        
                1:26.99   2:58.72 (1:31.73)                                        
 21 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  3:06.15    2:58.79        
                1:27.62   2:58.79 (1:31.17)                                        
 22 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              3:00.72    2:59.34        
                1:27.45   2:59.34 (1:31.89)                                        
 23 Larson, Claire A          16 Express Swimming-MR  3:00.59    2:59.45        
                1:27.90   2:59.45 (1:31.55)                                        
 24 Leung, Elli               15 FLY-MR               3:03.27    2:59.61        
                1:28.89   2:59.61 (1:30.72)                                        
 25 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  2:59.96    3:00.17        
                1:28.76   3:00.17 (1:31.41)                                        
 26 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              3:04.99    3:00.34        
                1:28.94   3:00.34 (1:31.40)                                        
 27 Liang, Virginia           12 GATE-MR              3:04.62    3:00.92        
                1:30.07   3:00.92 (1:30.85)                                        
 28 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  3:21.21    3:01.20        
                1:29.68   3:01.20 (1:31.52)                                        
 29 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               3:05.91    3:03.24        
                1:29.98   3:03.24 (1:33.26)                                        
 30 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        2:59.14    3:03.34        
                1:30.04   3:03.34 (1:33.30)                                        
 31 Prashad, Olivia T         17 Express Swimming-MR  3:07.18    3:09.39        
                1:32.67   3:09.39 (1:36.72)                                        
 32 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    3:15.48        
                1:35.39   3:15.48 (1:40.09)                                        
 33 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               3:02.28    3:16.20        
                1:33.99   3:16.20 (1:42.21)                                        
 34 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  3:15.43    3:20.07        
                1:37.07   3:20.07 (1:43.00)                                        
 35 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:30.00    3:36.44        
                1:45.53   3:36.44 (1:50.91)                                        
 36 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  3:33.31    3:36.64        
                1:44.78   3:36.64 (1:51.86)                                        
 -- Altmann, Katie E          15 SSC-MR               3:10.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                1:37.32        DQ (1:38.00)                                        
 -- Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  3:25.45         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                1:43.09        DQ (1:50.66)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:12.66    1:13.89        
  2 Liew, Briana J            15 QNS-MR               1:18.69    1:17.45        
  3 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     1:15.28    1:17.88        
  4 Smith, Megan E            18 Express Swimming-MR  1:19.87    1:20.94        
  5 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:22.06    1:21.44        
  6 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:22.01    1:21.53        
  7 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              1:21.64    1:21.58        
  8 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:23.93    1:22.84        
  9 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:25.37    1:25.61        
 10 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  1:25.29    1:25.96        
 11 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:25.55    1:26.43        
 12 Groshen, Kayla N          17 QNS-MR               1:23.01    1:26.79        
 13 Kong, Deborah             16 QNS-MR               1:28.67    1:27.20        
 14 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  1:24.36    1:28.38        
 15 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:29.68    1:29.37        
 16 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR               1:26.19    1:29.81        
 17 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:31.94    1:30.16        
 18 Herr, Emily A             10 Three Village-MR     1:28.61    1:31.37        
 19 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:28.72    1:31.57        
 20 Aclao, Joromya            15 QNS-MR               1:31.82    1:31.98        
 21 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:32.22    1:32.35        
 22 Babel, Kristen M          17 Express Swimming-MR  1:27.81    1:32.48        
 23 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        1:33.41    1:33.33        
 24 Casalaina, Livia E        15 LBA-MR               1:33.07    1:33.56        
 25 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  1:29.43    1:33.98        
 26 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:35.00    1:34.22        
 27 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               1:33.58    1:34.87        
 28 Levine, Madeline J        15 LBA-MR               1:37.35    1:35.93        
 29 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  1:31.30    1:37.32        
 30 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:42.87    1:38.50        
 31 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:37.57    1:38.78        
 32 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:44.02    1:39.67        
 33 Abrams, Alexandra F       15 Express Swimming-MR  1:44.11    1:43.17        
 34 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:42.25    1:44.41        
 35 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    1:44.63        
 36 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               1:37.96    1:45.58        
 37 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR               2:00.31    1:54.66        
 38 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:55.00    1:55.20        
 39 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:53.48    1:55.48        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liew, Briana J            15 QNS-MR               2:49.22    2:48.87        
                1:20.39   2:48.87 (1:28.48)                                        
  2 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               2:55.49    2:53.03        
                1:23.48   2:53.03 (1:29.55)                                        
  3 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              2:55.49    2:55.56        
                1:25.45   2:55.56 (1:30.11)                                        
  4 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:55.57    2:56.02        
                1:25.73   2:56.02 (1:30.29)                                        
  5 Smith, Megan E            18 Express Swimming-MR  2:46.50    2:58.11        
                1:24.93   2:58.11 (1:33.18)                                        
  6 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:55.42    2:58.82        
                1:27.33   2:58.82 (1:31.49)                                        
  7 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:58.30    2:59.67        
                1:28.33   2:59.67 (1:31.34)                                        
  8 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  3:00.87    2:59.81        
                1:26.58   2:59.81 (1:33.23)                                        
  9 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:58.39    3:04.51        
                1:29.72   3:04.51 (1:34.79)                                        
 10 Groshen, Kayla N          17 QNS-MR               3:03.41    3:05.47        
                1:31.35   3:05.47 (1:34.12)                                        
 11 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  3:08.13    3:07.20        
                1:31.37   3:07.20 (1:35.83)                                        
 12 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  3:18.16    3:07.36        
                1:31.49   3:07.36 (1:35.87)                                        
 13 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    3:15.50    3:07.52        
                1:28.91   3:07.52 (1:38.61)                                        
 14 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  3:09.64    3:09.96        
                1:31.62   3:09.96 (1:38.34)                                        
 15 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        3:24.06    3:14.76        
                1:34.26   3:14.76 (1:40.50)                                        
 16 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR               3:06.97    3:16.06        
                1:34.57   3:16.06 (1:41.49)                                        
 17 Wang, Laurie              15 GATE-MR              3:10.24    3:17.06        
                1:34.83   3:17.06 (1:42.23)                                        
 18 Pan, Christina            16 GATE-MR              3:09.00    3:17.44        
                1:35.78   3:17.44 (1:41.66)                                        
 19 Casalaina, Livia E        15 LBA-MR               3:17.63    3:18.61        
                1:35.95   3:18.61 (1:42.66)                                        
 20 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               3:26.42    3:18.77        
                1:36.47   3:18.77 (1:42.30)                                        
 21 Liang, Victoria           15 GATE-MR              3:19.74    3:19.19        
                1:37.49   3:19.19 (1:41.70)                                        
 22 Liang, Virginia           12 GATE-MR              3:18.28    3:19.42        
                1:37.36   3:19.42 (1:42.06)                                        
 23 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               3:17.18    3:19.91        
                1:35.46   3:19.91 (1:44.45)                                        
 24 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  3:12.14    3:20.82        
                1:37.08   3:20.82 (1:43.74)                                        
 25 Meccia, Madison N         11 FREE-MR              3:23.47    3:23.81        
                1:39.69   3:23.81 (1:44.12)                                        
 26 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               3:20.00    3:23.97        
                1:39.07   3:23.97 (1:44.90)                                        
 27 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  3:25.59    3:24.34        
                1:36.40   3:24.34 (1:47.94)                                        
 28 Juang, Samantha           16 FLY-MR               3:18.88    3:25.56        
                1:40.60   3:25.56 (1:44.96)                                        
 29 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               3:20.00    3:26.25        
                1:39.46   3:26.25 (1:46.79)                                        
 30 Porr, Nicole M            15 FLY-MR               3:33.00    3:28.59        
                1:41.41   3:28.59 (1:47.18)                                        
 31 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               3:50.88    4:10.37        
                2:03.46   4:10.37 (2:06.91)                                        
 32 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  3:33.32    4:15.97        
                2:02.38   4:15.97 (2:13.59)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  1:03.53    1:03.84        
  2 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  1:06.07    1:07.69        
  3 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:08.14    1:07.89        
  4 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR               1:05.66    1:08.09        
  5 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:08.68    1:09.37        
  6 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  1:04.67    1:09.96        
  7 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:07.39    1:10.20        
  8 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     1:09.64    1:10.64        
  9 Liew, Briana J            15 QNS-MR               1:10.32    1:10.84        
 10 Smith, Megan E            18 Express Swimming-MR  1:06.66    1:10.99        
 11 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:09.31    1:11.12        
 12 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:12.45    1:11.33        
 13 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:13.24    1:13.70        
 14 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:13.62    1:14.51        
 15 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:16.33    1:15.82        
 16 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR               1:12.47    1:16.35        
 17 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:12.54    1:16.63        
 18 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  1:17.13    1:17.69        
 19 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               1:18.33    1:17.88        
 20 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:17.68    1:18.41        
 21 Pan, Christina            16 GATE-MR              1:17.33    1:18.49        
 22 Babel, Kristen M          17 Express Swimming-MR  1:15.83    1:20.47        
 23 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:22.23    1:20.63        
 24 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:25.65    1:23.15        
 25 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:30.00    1:23.27        
 26 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        1:26.13    1:23.82        
 27 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:17.80    1:24.71        
 28 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               1:29.63    1:25.26        
 29 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR               1:20.70    1:27.93        
 30 Liang, Victoria           15 GATE-MR              1:26.32    1:28.20        
 31 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:25.43    1:29.14        
 32 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:29.86    1:32.24        
 33 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    1:32.77        
 34 Conner, Claire            15 HYB-MR               1:47.14    1:46.60        
 35 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:52.00    1:52.78        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:18.08    2:16.39        
                1:04.86   2:16.39 (1:11.53)                                        
  2 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:23.28    2:26.74        
                1:09.22   2:26.74 (1:17.52)                                        
  3 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:31.40    2:31.45        
                1:10.08   2:31.45 (1:21.37)                                        
  4 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  2:29.39    2:32.56        
                1:10.41   2:32.56 (1:22.15)                                        
  5 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     2:28.74    2:36.93        
                1:14.57   2:36.93 (1:22.36)                                        
  6 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:38.74    2:40.43        
                1:15.93   2:40.43 (1:24.50)                                        
  7 Conlan, Olivia            15 QNS-MR               2:42.54    2:44.89        
                1:17.76   2:44.89 (1:27.13)                                        
  8 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:55.76    2:47.11        
                1:19.01   2:47.11 (1:28.10)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:26.18    2:26.10        
                1:08.18   2:26.10 (1:17.92)                                        
  2 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  2:27.31    2:30.17        
                1:12.27   2:30.17 (1:17.90)                                        
  3 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR               2:26.79    2:30.65        
                1:10.53   2:30.65 (1:20.12)                                        
  4 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:31.87    2:31.29        
                1:14.01   2:31.29 (1:17.28)                                        
  5 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              2:34.60    2:31.44        
                1:11.16   2:31.44 (1:20.28)                                        
  6 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:32.91    2:31.52        
                1:12.96   2:31.52 (1:18.56)                                        
  7 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:32.10    2:32.49        
                1:12.86   2:32.49 (1:19.63)                                        
  8 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:34.16    2:33.35        
                1:10.26   2:33.35 (1:23.09)                                        
  9 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     2:26.55    2:35.05        
                1:14.92   2:35.05 (1:20.13)                                        
 10 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:33.70    2:35.31        
                1:14.82   2:35.31 (1:20.49)                                        
 11 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  2:33.07    2:36.22        
                1:13.89   2:36.22 (1:22.33)                                        
 12 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               2:36.65    2:36.47        
                1:14.99   2:36.47 (1:21.48)                                        
 13 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  2:42.13    2:40.79        
                1:12.63   2:40.79 (1:28.16)                                        
 14 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR               2:34.60    2:41.90        
                1:14.66   2:41.90 (1:27.24)                                        
 15 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  2:38.97    2:42.09        
                1:17.21   2:42.09 (1:24.88)                                        
 16 Herr, Emily A             10 Three Village-MR     2:48.06    2:43.30        
                1:17.88   2:43.30 (1:25.42)                                        
 17 Healy, Sierra             11 HYB-MR               2:47.66    2:43.41        
                1:18.38   2:43.41 (1:25.03)                                        
 18 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  2:45.63    2:43.62        
                1:14.81   2:43.62 (1:28.81)                                        
 19 Conlan, Olivia            15 QNS-MR               2:45.89    2:44.42        
                1:18.68   2:44.42 (1:25.74)                                        
 20 Babel, Kristen M          17 Express Swimming-MR  2:40.65    2:44.85        
                1:17.69   2:44.85 (1:27.16)                                        
 21 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:40.47    2:45.30        
                1:20.11   2:45.30 (1:25.19)                                        
 22 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  2:37.75    2:45.36        
                1:16.96   2:45.36 (1:28.40)                                        
 23 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:48.39    2:45.90        
                1:23.35   2:45.90 (1:22.55)                                        
 24 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:46.07    2:46.59        
                1:20.75   2:46.59 (1:25.84)                                        
 25 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  2:44.33    2:47.13        
                1:18.50   2:47.13 (1:28.63)                                        
 26 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:46.14    2:47.49        
                1:18.05   2:47.49 (1:29.44)                                        
 27 Groshen, Kayla N          17 QNS-MR               2:39.46    2:48.01        
                1:20.14   2:48.01 (1:27.87)                                        
 28 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR               2:50.49    2:49.37        
                1:22.69   2:49.37 (1:26.68)                                        
 29 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  2:48.07    2:49.97        
                1:19.92   2:49.97 (1:30.05)                                        
 30 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  2:45.43    2:51.14        
                1:16.14   2:51.14 (1:35.00)                                        
 31 Zhu, Angela               15 QNS-MR               2:47.26    2:52.83        
                1:20.97   2:52.83 (1:31.86)                                        
 32 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               3:14.97    2:55.36        
                1:20.86   2:55.36 (1:34.50)                                        
 33 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  2:52.40    2:55.58        
                1:24.74   2:55.58 (1:30.84)                                        
 34 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        2:55.96    2:56.22        
                1:23.98   2:56.22 (1:32.24)                                        
 35 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               3:12.43    2:57.35        
                1:22.62   2:57.35 (1:34.73)                                        
 36 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               2:59.27    2:57.59        
                1:23.64   2:57.59 (1:33.95)                                        
 37 Kong, Deborah             16 QNS-MR               3:01.04    2:57.86        
                1:25.58   2:57.86 (1:32.28)                                        
 38 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  2:59.37    2:58.48        
                1:22.85   2:58.48 (1:35.63)                                        
 39 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              3:01.83    2:58.81        
                1:23.68   2:58.81 (1:35.13)                                        
 40 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               3:11.83    3:00.85        
                1:25.98   3:00.85 (1:34.87)                                        
 41 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:56.95    3:01.41        
                1:25.17   3:01.41 (1:36.24)                                        
 42 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  3:28.76    3:02.25        
                1:29.61   3:02.25 (1:32.64)                                        
 43 Levine, Madeline J        15 LBA-MR               3:05.83    3:02.27        
                1:27.68   3:02.27 (1:34.59)                                        
 44 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  3:02.37    3:02.60        
                1:29.94   3:02.60 (1:32.66)                                        
 45 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               3:00.00    3:04.15        
                1:29.77   3:04.15 (1:34.38)                                        
 46 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              3:02.83    3:04.58        
                1:26.16   3:04.58 (1:38.42)                                        
 47 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               3:15.17    3:05.02        
                1:30.74   3:05.02 (1:34.28)                                        
 48 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    3:10.34        
                1:30.26   3:10.34 (1:40.08)                                        
 49 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR       NT    3:16.71        
                1:33.51   3:16.71 (1:43.20)                                        
 50 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               3:30.00    3:20.46        
                1:36.17   3:20.46 (1:44.29)                                        
 51 Abrams, Alexandra F       15 Express Swimming-MR  3:20.93    3:22.25        
                1:36.81   3:22.25 (1:45.44)                                        
 52 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                    NT    3:29.00        
                1:44.33   3:29.00 (1:44.67)                                        
 53 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:35.00    3:30.05        
                1:43.92   3:30.05 (1:46.13)                                        
 54 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR       NT    3:30.09        
                1:43.65   3:30.09 (1:46.44)                                        
 55 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               3:40.00    3:34.06        
                1:41.65   3:34.06 (1:52.41)                                        
 56 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  3:43.21    3:40.06        
                1:45.25   3:40.06 (1:54.81)                                        
 -- Michels, Grace C          12 SSC-MR               3:30.00         DQ        
      One hand touch - breast
                1:42.34        DQ (1:47.03)                                        
 -- Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  3:35.34         DQ        
      One hand touch - breast
                1:45.34        DQ (1:50.78)                                        
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  5:07.96    5:08.68        
                1:07.26   2:28.92 (1:21.66)   3:59.96 (1:31.04)   5:08.68 (1:08.72)
  2 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  5:19.14    5:23.14        
                1:14.59   2:37.68 (1:23.09)   4:11.04 (1:33.36)   5:23.14 (1:12.10)
  3 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  5:22.31    5:27.61        
                1:17.97   2:40.91 (1:22.94)   4:16.79 (1:35.88)   5:27.61 (1:10.82)
  4 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  5:24.76    5:33.99        
                1:11.59   2:43.35 (1:31.76)   4:19.66 (1:36.31)   5:33.99 (1:14.33)
  5 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  5:38.36    5:34.33        
                1:18.09   2:41.96 (1:23.87)   4:21.45 (1:39.49)   5:34.33 (1:12.88)
  6 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               6:02.06    5:39.97        
                1:18.41   2:50.12 (1:31.71)   4:22.25 (1:32.13)   5:39.97 (1:17.72)
  7 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  5:49.42    5:42.55        
                1:17.65   2:44.57 (1:26.92)   4:28.70 (1:44.13)   5:42.55 (1:13.85)
  8 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              5:46.24    5:44.13        
                1:13.79   2:40.98 (1:27.19)   4:27.85 (1:46.87)   5:44.13 (1:16.28)
  9 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  5:41.79    5:44.76        
                1:16.17   2:41.60 (1:25.43)   4:25.40 (1:43.80)   5:44.76 (1:19.36)
 10 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  5:54.35    5:45.57        
                1:19.03   2:55.47 (1:36.44)   4:29.63 (1:34.16)   5:45.57 (1:15.94)
 11 O'Brien, Kate             13 WISC-MR                   NT    5:49.65        
                1:17.31   2:49.71 (1:32.40)   4:30.59 (1:40.88)   5:49.65 (1:19.06)
 12 Healy, Sierra             11 HYB-MR               6:09.74    5:51.11        
                1:20.21   2:50.00 (1:29.79)   4:30.90 (1:40.90)   5:51.11 (1:20.21)
 13 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  5:54.89    5:53.03        
                1:26.98   2:58.15 (1:31.17)   4:36.21 (1:38.06)   5:53.03 (1:16.82)
 14 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  6:00.55    5:53.11        
                1:21.28   2:51.51 (1:30.23)   4:41.65 (1:50.14)   5:53.11 (1:11.46)
 15 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  5:45.65    6:02.34        
                1:22.62   2:58.43 (1:35.81)   4:40.29 (1:41.86)   6:02.34 (1:22.05)
 16 Austin, Jessica R         14 RA-MR                6:00.15    6:04.05        
                1:25.74   2:56.27 (1:30.53)   4:39.89 (1:43.62)   6:04.05 (1:24.16)
 17 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               6:15.00    6:11.68        
                1:23.34   3:00.01 (1:36.67)   4:46.79 (1:46.78)   6:11.68 (1:24.89)
 18 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR             NT    6:14.11        
                1:28.52   3:06.75 (1:38.23)   4:53.72 (1:46.97)   6:14.11 (1:20.39)
 19 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  6:14.12    6:16.56        
                1:27.14   3:07.00 (1:39.86)   4:53.73 (1:46.73)   6:16.56 (1:22.83)
 20 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  6:30.01    6:25.14        
                1:32.11   3:08.33 (1:36.22)   4:57.43 (1:49.10)   6:25.14 (1:27.71)
 21 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  6:23.44    6:29.30        
                1:36.44   3:16.35 (1:39.91)   5:03.57 (1:47.22)   6:29.30 (1:25.73)
 22 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                    NT    6:33.82        
                1:34.52   3:18.45 (1:43.93)   5:07.26 (1:48.81)   6:33.82 (1:26.56)
 23 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR                   NT    6:42.01        
                1:32.12   3:13.22 (1:41.10)   5:13.14 (1:59.92)   6:42.01 (1:28.87)
 24 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               7:30.00    7:38.99        
                1:58.18   3:53.47 (1:55.29)   6:04.80 (2:11.33)   7:38.99 (1:34.19)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 33.83      33.84        
  2 Lin, Linus                10 FLY-MR                 34.15      34.20        
  3 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                35.44      34.49        
  4 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 35.18      35.36        
  5 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 36.78      35.44        
  6 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       36.71      35.71        
  7 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 37.60      35.92        
  8 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      36.43      36.19        
  9 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR       37.00      36.32        
 10 Boyarsky, Alexander       10 Shy-Mr-MR              36.68      36.47        
 10 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      35.43      36.47        
 12 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    35.90      36.50        
 13 Ding, Charlie W           10 FLY-MR                 37.01      36.79        
 14 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    37.38      37.13        
 15 Chinea, Ethan              9 Unattached-MR          38.26      37.39        
 16 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 35.70      37.41        
 17 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 35.88      37.55        
 18 Singer, Dillon T          10 FREE-MR                39.33      37.78        
 19 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       37.28      38.10        
 20 Pace, George               9 FLY-MR                    NT      38.14        
 21 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 43.00      38.19        
 22 Badovych, Andriy           9 FREE-MR                39.29      38.37        
 23 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR              42.90      38.46        
 24 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    43.43      38.74        
 25 Korenblit, Liam R          9 FREE-MR                39.58      38.80        
 26 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 38.49      39.06        
 27 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 40.00      39.16        
 28 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       40.00      39.65        
 29 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       39.90      39.97        
 30 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR                40.95      40.15        
 31 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 40.67      40.29        
 32 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                44.30      40.32        
 33 Condolff, Thomas E         9 HYB-MR                 45.50      40.57        
 34 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR                43.47      40.76        
 35 Klaric, Maksim A          10 Three Village-MR       41.76      41.15        
 36 Zeleniy, Aidan             9 Shy-Mr-MR              41.15      41.24        
 37 Monahan, Joseph J          9 Three Village-MR       40.69      41.34        
 38 Murphy, Harrison P        10 Express Swimming-MR    41.55      41.39        
 39 Temni, Matthew             9 FREE-MR                40.17      41.43        
 40 Lu, Hantao J               9 Three Village-MR     1:01.57      41.88        
 41 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR                 41.96      41.91        
 42 Legrady, Max R            10 Three Village-MR       39.66      41.93        
 43 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                    NT      42.18        
 44 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       41.80      42.23        
 45 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR       NT      43.18        
 46 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR                44.38      43.29        
 47 LaForte, Brendan           9 CSDC-MR                   NT      44.11        
 48 Mitchell, Ethan L          9 HYB-MR                    NT      44.88        
 49 Muir, Sean O               9 FREE-MR                40.99      44.94        
 50 Milgram, Jason E           9 FREE-MR                46.95      45.30        
 51 Nagornuk, Constantine T    9 FREE-MR                47.20      47.42        
 52 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                49.92      49.04        
 53 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                    NT      49.35        
 54 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR                 47.44      50.59        
 55 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    45.88      51.34        
 56 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT      53.38        
 57 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR    53.84      55.97        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar              9 FREE-MR              1:17.99    1:16.67        
  2 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:18.76    1:17.34        
  3 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:19.93    1:18.85        
  4 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR               1:23.09    1:19.16        
  5 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:22.58    1:19.68        
  6 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR     1:33.60    1:20.91        
  7 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:19.36    1:21.24        
  8 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:26.50    1:21.74        
  9 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               1:20.39    1:22.69        
 10 Wang, Jason Z              9 HYB-MR               1:23.64    1:22.88        
 11 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:22.31    1:23.24        
 12 Boyarsky, Alexander       10 Shy-Mr-MR            1:32.30    1:23.89        
 13 Chinea, Ethan              9 Unattached-MR        1:24.08    1:24.52        
 14 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR            1:20.47    1:25.04        
 15 Badovych, Andriy           9 FREE-MR              1:27.92    1:25.32        
 16 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:24.89    1:25.34        
 17 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:30.00    1:25.59        
 18 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR              1:36.21    1:26.29        
 19 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:26.11    1:26.42        
 19 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR          NT    1:26.42        
 21 Makuyev, Simon A          10 Shy-Mr-MR            1:32.82    1:27.72        
 22 Korenblit, Liam R          9 FREE-MR              1:28.01    1:27.87        
 23 Paggi, Zach A              9 LBA-MR               1:32.86    1:27.93        
 24 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  1:25.74    1:29.40        
 25 Pace, George               9 FLY-MR                    NT    1:29.67        
 26 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              1:32.27    1:30.25        
 27 Temni, Matthew             9 FREE-MR              1:28.16    1:30.54        
 28 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:35.00    1:31.08        
 29 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR               1:40.49    1:31.16        
 30 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:29.00    1:31.52        
 31 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:32.00    1:31.84        
 32 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR              1:33.07    1:33.20        
 33 Borukhov, Elan            10 QNS-MR               1:39.33    1:33.69        
 34 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:40.32    1:35.23        
 35 Monahan, Joseph J          9 Three Village-MR     1:38.82    1:35.57        
 36 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR              1:41.66    1:39.10        
 37 Condolff, Thomas E         9 HYB-MR               1:35.03    1:39.74        
 38 Nagornuk, Constantine T    9 FREE-MR              1:46.74    1:40.96        
 39 Milgram, Jason E           9 FREE-MR              1:43.22    1:40.97        
 40 Lee, Crane                 9 FLY-MR               1:48.23    1:41.99        
 41 Lu, Hantao J               9 Three Village-MR     1:55.00    1:42.32        
 42 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR       NT    1:49.96        
 43 Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR  1:54.24    1:53.76        
 44 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               1:55.57    1:54.37        
 45 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:48.36    1:54.51        
 46 Spelman, Logan             8 CSDC-MR              1:58.62    1:56.58        
 47 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                    NT    1:57.23        
 48 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR  2:11.21    1:57.29        
 49 Benavides, Isaiah J        9 WISC-MR              1:58.93    2:00.02        
 50 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    2:05.31        
 51 Borukhov, Jacob            9 QNS-MR                    NT    2:22.50        
 -- Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:28.00         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 38.95      37.73        
  2 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                41.00      40.61        
  3 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      42.84      42.21        
  4 Klaric, Maksim A          10 Three Village-MR       42.98      43.42        
  5 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       43.10      43.74        
  6 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    44.41      43.83        
  7 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       46.00      44.24        
  8 Chinea, Ethan              9 Unattached-MR          43.03      44.36        
  9 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 43.52      44.38        
 10 Korenblit, Liam R          9 FREE-MR                44.87      44.89        
 11 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 43.31      44.95        
 12 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       43.90      45.03        
 13 Boyarsky, Alexander       10 Shy-Mr-MR              45.38      45.08        
 14 Temni, Matthew             9 FREE-MR                44.18      45.35        
 15 Badovych, Andriy           9 FREE-MR                47.33      45.59        
 16 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      48.33      45.76        
 17 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 47.48      45.98        
 18 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 45.35      46.20        
 19 Singer, Dillon T          10 FREE-MR                49.00      46.32        
 20 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 46.73      46.38        
 21 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR       46.91      46.55        
 22 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR                48.48      46.57        
 23 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR              45.00      46.77        
 24 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 46.44      46.93        
 25 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    48.65      46.96        
 26 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       46.61      47.07        
 27 Ding, Charlie W           10 FLY-MR                 49.67      47.37        
 28 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    46.77      47.65        
 29 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 51.49      47.76        
 30 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 45.00      48.82        
 31 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR                 50.00      49.03        
 32 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR                54.86      49.79        
 33 Legrady, Max R            10 Three Village-MR       48.34      49.93        
 34 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 49.00      50.21        
 35 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       49.50      50.78        
 36 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR                47.39      50.83        
 37 Murphy, Harrison P        10 Express Swimming-MR    50.18      51.22        
 38 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                    NT      52.86        
 39 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR       NT      53.13        
 40 Zeleniy, Aidan             9 Shy-Mr-MR              50.23      53.35        
 41 Monahan, Joseph J          9 Three Village-MR       50.48      53.70        
 42 Nagornuk, Constantine T    9 FREE-MR                59.37      53.82        
 43 LaForte, Brendan           9 CSDC-MR                   NT      54.77        
 44 Muir, Sean O               9 FREE-MR                59.99      55.09        
 45 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR                 58.22      55.44        
 46 Lu, Hantao J               9 Three Village-MR     1:06.00      56.82        
 47 Condolff, Thomas E         9 HYB-MR               1:00.16      57.55        
 48 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                51.12      57.68        
 49 Milgram, Jason E           9 FREE-MR                56.07      58.45        
 50 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR                 57.02      59.48        
 51 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                    NT    1:01.10        
 52 Mitchell, Ethan L          9 HYB-MR                    NT    1:01.68        
 53 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    57.05    1:02.42        
 54 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                57.98    1:06.32        
 55 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    1:11.32        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar              9 FREE-MR              1:26.65    1:26.60        
  2 Chinea, Ethan              9 Unattached-MR        1:30.67    1:31.06        
  3 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:47.54    1:33.44        
  4 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              1:38.27    1:34.13        
  5 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:33.31    1:34.24        
  6 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:40.74    1:34.39        
  7 Borukhov, Elan            10 QNS-MR               1:43.33    1:34.71        
  8 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:59.00    1:34.88        
  9 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     2:19.00    1:35.34        
 10 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR     1:48.02    1:36.64        
 11 Badovych, Andriy           9 FREE-MR              1:40.59    1:38.49        
 12 Temni, Matthew             9 FREE-MR              1:39.66    1:38.92        
 13 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR              1:42.08    1:40.24        
 14 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:35.00    1:40.60        
 15 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:40.81    1:40.76        
 16 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:40.81    1:42.25        
 17 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:50.00    1:42.40        
 18 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  1:37.39    1:42.52        
 19 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:40.00    1:42.76        
 20 Korenblit, Liam R          9 FREE-MR              1:38.65    1:43.33        
 21 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:55.21    1:46.88        
 22 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR              1:42.99    1:47.78        
 23 Monahan, Joseph J          9 Three Village-MR     1:56.65    1:48.04        
 24 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:50.00    1:48.16        
 25 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR              1:54.99    1:48.83        
 26 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              1:47.04    1:51.52        
 27 Nagornuk, Constantine T    9 FREE-MR              2:07.34    1:55.63        
 28 Lu, Hantao J               9 Three Village-MR          NT    1:57.93        
 29 Milgram, Jason E           9 FREE-MR              2:01.36    2:03.78        
 30 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT    2:04.08        
 31 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR       NT    2:07.90        
 32 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR  2:16.57    2:18.29        
 33 Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR  2:29.86    2:25.68        
 34 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    2:28.64        
 -- Benavides, Isaiah J        9 WISC-MR              2:09.99         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       43.20      44.60        
  2 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR                 50.00      46.81        
  3 Singer, Dillon T          10 FREE-MR                50.16      47.59        
  4 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      48.01      47.68        
  5 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    47.91      48.40        
  6 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR              51.05      49.25        
  7 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      53.87      50.01        
  8 Badovych, Andriy           9 FREE-MR                53.28      50.72        
  9 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      51.85      51.61        
 10 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR                51.22      51.73        
 11 Boyarsky, Alexander       10 Shy-Mr-MR              49.21      52.28        
 12 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR                58.74      53.12        
 13 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 55.62      53.71        
 14 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                53.33      53.97        
 15 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 55.85      54.07        
 16 Makuyev, Simon A          10 Shy-Mr-MR            1:02.29      54.51        
 17 Korenblit, Liam R          9 FREE-MR                55.87      54.90        
 18 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 52.00      54.93        
 19 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 59.00      55.58        
 20 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    57.28      55.68        
 21 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:04.00      55.80        
 22 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 52.77      57.48        
 23 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    53.07      57.53        
 24 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 56.00      57.68        
 25 Pace, George               9 FLY-MR                    NT      58.53        
 26 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       53.00      58.97        
 27 Condolff, Thomas E         9 HYB-MR               1:01.88    1:00.72        
 27 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       53.00    1:00.72        
 29 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:01.00    1:00.87        
 30 Borukhov, Jacob            9 QNS-MR                    NT    1:00.99        
 31 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR               1:11.27    1:01.22        
 32 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:10.00    1:01.27        
 33 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    1:04.11        
 34 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT    1:04.33        
 35 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR       NT    1:05.93        
 36 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:06.13    1:07.17        
 37 Milgram, Jason E           9 FREE-MR              1:06.79    1:07.46        
 38 Spelman, Logan             8 CSDC-MR              1:08.28    1:08.91        
 39 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR  1:03.58    1:09.99        
 40 Benavides, Isaiah J        9 WISC-MR              1:15.95    1:13.17        
 41 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               1:11.12    1:14.39        
 42 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR       NT    1:14.59        
 43 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR  1:20.94    1:14.89        
 -- Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR                59.04         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:33.04    1:34.41        
  2 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:40.38    1:40.89        
  3 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              1:40.29    1:41.20        
  4 Chan, Aidan               10 FLY-MR               1:40.63    1:41.45        
  5 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:42.64    1:43.51        
  6 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR     1:51.93    1:45.92        
  7 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR               1:50.00    1:46.70        
  8 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:57.73    1:49.22        
  9 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:47.97    1:49.26        
 10 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR            1:45.90    1:50.88        
 11 Boyarsky, Alexander       10 Shy-Mr-MR            1:55.24    1:51.94        
 12 Murphy, Harrison P        10 Express Swimming-MR  1:52.02    1:52.36        
 13 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR              1:52.56    1:54.13        
 14 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  2:11.21    1:56.80        
 15 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:58.40    1:58.83        
 16 Temni, Matthew             9 FREE-MR              1:58.08    1:58.98        
 17 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:58.70    1:59.46        
 18 Zeleniy, Aidan             9 Shy-Mr-MR            1:55.43    2:00.45        
 19 Chinea, Ethan              9 Unattached-MR        1:56.50    2:01.23        
 20 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               2:08.12    2:05.45        
 21 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR              2:21.19    2:05.86        
 22 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              2:03.73    2:10.36        
 23 Klaric, Maksim A          10 Three Village-MR     2:18.87    2:10.99        
 24 Pace, George               9 FLY-MR                    NT    2:11.12        
 25 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               2:20.00    2:11.13        
 26 Green, Trevor A           10 SSC-MR               2:08.00    2:11.20        
 27 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR               2:12.35    2:11.28        
 28 Lu, Hantao J               9 Three Village-MR     2:45.00    2:11.45        
 29 Condolff, Thomas E         9 HYB-MR                    NT    2:12.65        
 30 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                    NT    2:13.08        
 31 Mitchell, Ethan L          9 HYB-MR                    NT    2:15.56        
 32 Legrady, Max R            10 Three Village-MR     2:30.00    2:16.38        
 33 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              2:30.00    2:16.88        
 34 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT    2:22.59        
 35 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    2:23.41        
 36 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR       NT    2:32.60        
 37 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT    2:35.09        
 38 Milgram, Jason E           9 FREE-MR              2:33.04    2:35.31        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                37.72      36.89        
  2 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      43.56      40.15        
  3 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 41.13      40.95        
  4 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 41.82      41.69        
  5 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       42.88      41.75        
  6 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 43.81      42.66        
  7 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR              46.32      42.85        
  8 Boyarsky, Alexander       10 Shy-Mr-MR              44.45      43.84        
  9 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR                 50.00      44.00        
 10 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 48.50      45.12        
 11 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       44.91      45.18        
 12 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       50.90      45.96        
 13 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR       50.06      46.31        
 14 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    49.10      46.67        
 15 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 47.00      46.85        
 16 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 48.40      47.25        
 17 Singer, Dillon T          10 FREE-MR                49.58      48.00        
 18 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    45.19      48.89        
 19 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR               1:11.23      50.06        
 20 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 48.00      50.23        
 21 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    48.24      51.55        
 22 Monahan, Joseph J          9 Three Village-MR     1:01.30      51.59        
 23 Chinea, Ethan              9 Unattached-MR          54.42      52.42        
 24 Makuyev, Simon A          10 Shy-Mr-MR              57.57      52.46        
 25 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 50.00      53.57        
 26 Borukhov, Elan            10 QNS-MR                 49.33      53.90        
 27 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR       NT      54.52        
 28 Lu, Hantao J               9 Three Village-MR       59.00      54.70        
 29 Lee, Crane                 9 FLY-MR                 56.14      56.83        
 30 Temni, Matthew             9 FREE-MR                51.13      57.10        
 31 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR  1:04.40      58.05        
 32 Condolff, Thomas E         9 HYB-MR               1:00.27      59.99        
 33 Benavides, Isaiah J        9 WISC-MR              1:05.59    1:07.16        
 34 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               1:10.71    1:10.33        
 35 Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR  1:04.40    1:11.55        
 36 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR       NT    1:22.58        
 -- Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:26.01    1:24.32        
  2 Mohamed, Omar              9 FREE-MR              1:29.97    1:25.95        
  3 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               1:36.77    1:39.83        
  4 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:44.30    1:42.50        
  5 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:39.05    1:42.53        
  6 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:42.83    1:45.59        
  7 Wang, Jason Z              9 HYB-MR               1:55.12    1:48.71        
  8 Badovych, Andriy           9 FREE-MR              1:40.99    1:51.02        
  9 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:50.67    1:51.72        
 10 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:42.00    1:52.86        
 11 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR               2:00.88    1:52.98        
 12 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:50.16    1:53.38        
 13 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:45.00    1:56.22        
 14 Monahan, Joseph J          9 Three Village-MR     2:04.98    1:59.02        
 15 Korenblit, Liam R          9 FREE-MR              2:00.30    1:59.97        
 16 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               2:10.00    2:10.63        
 17 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               2:00.00    2:11.23        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR       28.40      28.69 JO     
  2 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR       28.85      29.02 JO     
  3 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 29.05      29.24 JO     
  4 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              30.46      30.05 JO     
  5 Lim, James                12 FLY-MR                 29.76      30.11 JO     
  6 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                 30.14      30.43 JO     
  7 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR                 31.32      30.62 JO     
  8 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                31.82      31.37        
  9 Buchen, Max H             12 Three Village-MR       31.36      31.44        
 10 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR       32.28      31.47        
 11 Brady, Timmy M            11 Three Village-MR       32.31      31.61        
 12 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                31.87      31.64        
 13 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR              32.17      31.76        
 14 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    31.70      31.80        
 15 Leung, Lance              11 FLY-MR                 34.97      31.83        
 16 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR       31.33      31.84        
 17 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    31.82      31.99        
 18 Leroy, Pierre             12 HYB-MR                 31.78      32.03        
 19 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR                 33.85      32.51        
 20 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 35.00      32.59        
 21 Monahan, James J          11 Three Village-MR       32.50      32.84        
 22 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR                 33.95      32.97        
 23 Milgram, Mark A           11 FREE-MR                35.79      33.41        
 24 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       33.52      33.62        
 25 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    32.91      34.00        
 26 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    35.15      34.08        
 27 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    34.40      34.30        
 28 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 33.35      34.62        
 29 Wang, Kai R               12 FLY-MR                    NT      34.74        
 30 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR                34.90      35.14        
 31 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    35.33      35.16        
 31 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR                35.25      35.16        
 33 Wang, Orion               12 GATE-MR                35.45      35.39        
 34 Placencia-Nazareno, Etha  11 Three Village-MR       33.81      36.15        
 35 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                35.49      36.21        
 36 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    35.42      36.34        
 37 Chu, Preston              11 GATE-MR                37.93      36.40        
 38 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 36.05      36.45        
 39 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    36.33      36.49        
 40 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR                40.93      36.59        
 41 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 38.42      36.72        
 42 Osypenko, Sasha           11 HYB-MR                 38.87      36.73        
 43 Xu, James D               11 QNS-MR                 38.12      36.78        
 44 Field, Jacob B            11 Three Village-MR       36.62      36.88        
 45 Franks, John              11 Express Swimming-MR    40.65      37.07        
 46 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                39.15      37.22        
 47 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 36.45      37.25        
 48 Kan, Winston C            11 FREE-MR                37.28      37.41        
 49 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 38.87      37.44        
 50 Casalaina, Vince T        11 LBA-MR                 41.44      37.81        
 51 Muir, Chris D             12 FREE-MR                45.99      37.91        
 52 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR    39.82      38.18        
 53 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 38.32      38.56        
 54 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT      38.69        
 55 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 38.99      38.74        
 56 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 40.07      39.23        
 56 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR                 45.00      39.23        
 58 Aldridge, Brian C         11 LBA-MR                 45.00      39.24        
 59 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR                 42.51      39.28        
 60 Miele, Matthew J          11 Three Village-MR       41.68      39.68        
 61 Connolly, Oliver T        12 LBA-MR               1:00.00      39.89        
 62 Van De Cruze, Joshua      12 QNS-MR                 43.33      39.96        
 63 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                40.51      40.60        
 64 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR                 47.56      40.62        
 65 Murray, Nate D            11 LBA-MR               1:00.00      41.02        
 66 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 41.05      41.66        
 67 Valenzuela, Benjamin A    12 LBA-MR                 45.49      42.11        
 68 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 42.00      42.82        
 69 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR                45.99      43.17        
 70 Polito, Justin            11 FREE-MR                42.79      43.35        
 71 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR                41.90      43.68        
 72 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                41.98      43.72        
 73 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 42.32      44.01        
 74 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:00.00      44.48        
 75 Ferland, Joseph           12 HYB-MR                    NT      53.44        
 76 Monti, Jackson T          11 LBA-MR               1:00.00      55.28        
 77 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    55.35    1:02.48        
 -- Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR    40.46         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:06.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:03.42    1:03.34 JO     
  2 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR     1:03.13    1:03.56 JO     
  3 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR     1:02.63    1:03.68 JO     
  4 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               1:07.58    1:05.26 JO     
  5 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:06.46    1:05.46 JO     
  6 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:07.05    1:05.92 JO     
  7 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR     1:09.78    1:08.71        
  8 Landgraf, Tim A           12 FREE-MR              1:08.26    1:08.80        
  9 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:10.29    1:08.92        
 10 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR               1:08.90    1:08.93        
 11 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              1:08.71    1:09.12        
 12 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:12.35    1:10.35        
 13 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               1:10.69    1:10.39        
 14 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              1:13.81    1:10.44        
 15 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR               1:22.14    1:10.63        
 16 Leung, Lance              11 FLY-MR               1:12.53    1:10.83        
 17 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:08.61    1:10.92        
 18 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:12.68    1:11.40        
 19 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              1:11.44    1:12.10        
 20 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:12.80    1:12.28        
 21 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:11.68    1:12.36        
 22 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR            1:13.10    1:12.70        
 23 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR               1:16.86    1:12.76        
 24 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:16.84    1:13.51        
 25 Placencia-Nazareno, Etha  11 Three Village-MR     1:16.92    1:13.85        
 26 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  1:21.52    1:14.12        
 27 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR            1:12.12    1:14.93        
 28 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:14.72    1:15.16        
 29 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:16.17    1:15.99        
 30 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR              1:14.87    1:17.75        
 31 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:20.23    1:18.92        
 32 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:22.71    1:18.97        
 33 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR               1:23.97    1:19.98        
 34 Perisa, Marko C           12 LBA-MR               1:20.00    1:20.12        
 35 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR              1:15.27    1:20.50        
 36 Wang, Orion               12 GATE-MR              1:21.58    1:21.35        
 37 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:22.77    1:21.56        
 38 Fuentes, JC               12 GATE-MR              1:23.11    1:21.57        
 39 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:24.68    1:21.88        
 40 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR              1:23.70    1:22.16        
 41 Mavashev, Michael L       12 Aquaflames-MR        1:26.02    1:22.95        
 42 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:24.84    1:25.15        
 43 Dantini, Nick A           12 WISC-MR              1:19.74    1:26.11        
 44 Xu, James D               11 QNS-MR               1:24.96    1:26.85        
 45 Franks, John              11 Express Swimming-MR  1:30.07    1:26.94        
 46 Chan, Wesley              12 FLY-MR               1:31.36    1:27.74        
 47 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR               1:27.02    1:28.45        
 48 Killian, Joachim T        12 GATE-MR              1:30.89    1:28.52        
 49 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               1:30.00    1:28.88        
 50 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR               1:28.81    1:29.71        
 51 Santillan, Angel J        12 LBA-MR               1:36.09    1:29.79        
 52 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:30.08    1:30.18        
 53 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR               1:29.53    1:31.00        
 54 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR               1:43.79    1:31.17        
 55 Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR  1:30.26    1:31.50        
 56 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:36.00    1:32.31        
 57 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:33.32    1:32.59        
 58 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR              1:26.52    1:33.50        
 59 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT    1:33.67        
 60 Valenzuela, Benjamin A    12 LBA-MR               1:42.47    1:33.71        
 61 Mostovoy, Arthur          11 Shy-Mr-MR            1:20.12    1:35.53        
 62 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:33.27    1:35.62        
 63 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:35.81    1:37.20        
 64 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               1:52.84    1:37.53        
 65 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR              1:44.53    1:37.67        
 66 Deely, Jack W             11 LBA-MR               2:15.00    1:39.37        
 67 Burgin, Matthew J         11 HYB-MR               1:32.87    1:40.21        
 68 Govier, Robert D          12 WISC-MR              1:43.45    1:41.12        
 69 Connolly, Oliver T        12 LBA-MR               2:00.00    1:41.75        
 70 Polito, Justin            11 FREE-MR              1:36.09    1:44.02        
 71 Ferland, Joseph           12 HYB-MR                    NT    1:55.08        
 72 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  2:12.65    2:20.50        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                34.25      34.47 JO     
  2 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    35.30      35.00 JO     
  3 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR       37.12      35.80 JO     
  4 Lim, James                12 FLY-MR                 36.32      35.93 JO     
  5 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR                 35.55      36.73        
  6 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    37.18      38.39        
  7 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                38.14      38.56        
  8 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              38.62      38.86        
  9 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 42.00      39.15        
 10 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                40.03      39.26        
 11 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 40.47      40.08        
 12 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    39.50      40.80        
 13 Milgram, Mark A           11 FREE-MR                42.67      40.92        
 13 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR                44.20      40.92        
 15 Monahan, James J          11 Three Village-MR       39.26      41.23        
 16 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 42.66      41.52        
 17 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR                 42.68      41.64        
 18 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR              44.04      41.96        
 19 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 39.56      42.15        
 20 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR                 46.20      42.24        
 21 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       45.75      42.72        
 22 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    40.69      42.91        
 23 Leung, Lance              11 FLY-MR                 47.57      43.06        
 24 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                41.94      43.39        
 25 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    41.11      43.41        
 26 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 40.00      43.48        
 27 Wang, Orion               12 GATE-MR                43.75      43.61        
 28 Placencia-Nazareno, Etha  11 Three Village-MR       43.06      43.87        
 29 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    43.93      43.98        
 30 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    43.50      44.86        
 31 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR                46.10      45.00        
 32 Field, Jacob B            11 Three Village-MR       49.13      45.03        
 33 Van De Cruze, Joshua      12 QNS-MR                 44.51      45.33        
 34 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                46.34      45.53        
 35 Osypenko, Sasha           11 HYB-MR                 45.64      45.65        
 36 Kan, Winston C            11 FREE-MR                45.84      46.15        
 37 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 43.72      46.26        
 38 Casalaina, Vince T        11 LBA-MR                 50.00      46.40        
 39 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    46.69      46.48        
 40 Wang, Kai R               12 FLY-MR                    NT      46.91        
 41 Chu, Preston              11 GATE-MR                46.73      47.01        
 42 Murray, Nate D            11 LBA-MR               1:15.00      47.41        
 43 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 47.31      47.74        
 44 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR                 47.07      48.07        
 45 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                49.01      48.29        
 46 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 47.45      48.47        
 47 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 56.00      49.50        
 48 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 47.76      49.55        
 49 Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR    49.15      49.74        
 50 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                49.39      50.44        
 51 Valenzuela, Benjamin A    12 LBA-MR                 52.88      50.49        
 52 Muir, Chris D             12 FREE-MR                55.99      50.72        
 53 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR                49.34      52.21        
 54 Franks, John              11 Express Swimming-MR    52.55      52.31        
 54 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 48.83      52.31        
 56 Aldridge, Brian C         11 LBA-MR                 49.09      52.52        
 57 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 50.71      52.57        
 58 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT      53.03        
 59 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR                 54.53      53.87        
 60 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR                 56.38      54.07        
 61 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR                55.56      54.99        
 62 Miele, Matthew J          11 Three Village-MR       56.04      55.48        
 63 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               1:01.71      57.48        
 64 Connolly, Oliver T        12 LBA-MR               1:15.00    1:01.12        
 65 Monti, Jackson T          11 LBA-MR               1:15.00    1:10.25        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:18.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               1:14.52    1:12.50 JO     
  2 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:14.91    1:15.21 JO     
  3 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR     1:15.50    1:15.90 JO     
  4 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR     1:16.18    1:16.55 JO     
  5 Landgraf, Tim A           12 FREE-MR              1:17.85    1:17.63 JO     
  6 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:20.71    1:17.84 JO     
  7 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR               1:17.87    1:18.92        
  8 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:18.75    1:19.90        
  9 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:18.90    1:19.95        
 10 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:26.41    1:20.90        
 11 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:22.73    1:21.10        
 12 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  1:27.23    1:22.80        
 13 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:29.57    1:24.00        
 14 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:21.90    1:24.10        
 15 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              1:26.14    1:25.84        
 16 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR              1:29.56    1:25.97        
 17 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               2:01.62    1:25.99        
 18 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:29.00    1:26.69        
 19 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR              1:31.50    1:27.39        
 20 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:26.94    1:27.81        
 21 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR               1:50.73    1:28.24        
 22 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:26.19    1:28.77        
 23 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR               1:31.56    1:29.20        
 24 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:28.79    1:31.04        
 25 Killian, Joachim T        12 GATE-MR              1:35.92    1:32.07        
 26 Leung, Lance              11 FLY-MR               1:38.21    1:32.25        
 27 Xu, James D               11 QNS-MR               1:35.25    1:34.43        
 28 Wang, Orion               12 GATE-MR              1:39.50    1:35.20        
 29 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR              1:35.02    1:35.61        
 30 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:34.49    1:35.80        
 31 Santillan, Angel J        12 LBA-MR               1:38.82    1:35.91        
 32 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:37.21    1:37.00        
 33 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:40.97    1:39.26        
 34 Dantini, Nick A           12 WISC-MR              1:34.04    1:40.59        
 35 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:40.20    1:40.63        
 36 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:41.30    1:41.12        
 37 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:39.42    1:43.03        
 38 Wang, Oscar               11 HYB-MR               2:20.12    1:43.56        
 39 Polito, Justin            11 FREE-MR              1:41.87    1:43.57        
 40 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               1:46.00    1:45.38        
 41 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:00.00    1:45.74        
 42 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:45.25    1:46.10        
 43 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:45.80    1:46.76        
 44 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT    1:47.55        
 45 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                    NT    1:47.64        
 46 Fuentes, JC               12 GATE-MR              1:46.06    1:50.13        
 47 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT    1:58.51        
 48 Connolly, Oliver T        12 LBA-MR               2:15.00    2:07.76        
 49 DeBellis, Michael         11 HYB-MR                    NT    2:18.43        
 -- Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:33.09        XDQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR  1:49.52         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR              1:48.86         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                40.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                40.12      39.14 JO     
  2 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                40.01      40.95        
  3 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR                 43.15      41.00        
  4 Milgram, Mark A           11 FREE-MR                46.87      41.24        
  5 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR                 42.36      41.29        
  6 Leung, Lance              11 FLY-MR                 41.62      41.43        
  7 Leroy, Pierre             12 HYB-MR                 42.32      42.07        
  8 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                42.51      42.21        
  9 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR                 47.94      43.47        
 10 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR       43.91      43.51        
 11 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR              45.12      44.27        
 12 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    45.92      44.28        
 13 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 46.11      44.33        
 14 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR              55.56      44.55        
 15 Hodan, Gary R             12 FREE-MR                44.59      44.95        
 16 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR                50.77      45.07        
 17 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                44.79      45.50        
 18 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    46.60      45.66        
 18 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                44.99      45.66        
 20 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 44.49      45.84        
 21 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    45.58      46.03        
 22 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 47.03      46.07        
 23 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR                49.56      46.47        
 24 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                47.37      46.79        
 25 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 50.19      46.97        
 26 Chu, Preston              11 GATE-MR                46.84      47.12        
 27 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 49.00      47.29        
 28 Dantini, Nick A           12 WISC-MR                44.80      47.35        
 29 Wang, Orion               12 GATE-MR                48.33      47.40        
 30 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 48.25      47.86        
 31 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR    54.20      48.52        
 32 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       49.34      49.03        
 33 Santillan, Angel J        12 LBA-MR                 49.02      49.82        
 34 Kan, Winston C            11 FREE-MR                50.91      49.98        
 34 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 49.50      49.98        
 36 Govier, Robert D          12 WISC-MR                53.02      50.10        
 37 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR                51.95      50.16        
 38 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 53.10      50.54        
 39 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 50.88      50.62        
 40 Franks, John              11 Express Swimming-MR    51.53      50.63        
 41 Placencia-Nazareno, Etha  11 Three Village-MR       58.03      51.93        
 42 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    50.01      51.98        
 43 Mostovoy, Arthur          11 Shy-Mr-MR              52.48      53.02        
 44 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                53.85      53.36        
 45 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:15.00      53.83        
 46 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                56.34      54.37        
 47 Connolly, Oliver T        12 LBA-MR               1:15.00      54.65        
 48 Valenzuela, Benjamin A    12 LBA-MR               1:05.20      55.62        
 49 Fuentes, JC               12 GATE-MR                54.00      56.85        
 50 Burgin, Matthew J         11 HYB-MR                 55.99      57.43        
 51 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    55.09      57.58        
 52 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               1:01.00      58.31        
 53 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:01.24      58.58        
 54 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR              1:03.35      59.21        
 55 Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR  1:01.86    1:01.31        
 56 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               1:11.53    1:04.88        
 57 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:20.00    1:06.90        
 58 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR               1:10.53    1:10.41        
 59 Ferland, Joseph           12 HYB-MR                    NT    1:29.20        
 -- DeBellis, Michael         11 HYB-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:08.68         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:30.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buchen, Max H             12 Three Village-MR     1:20.87    1:22.97 JO     
  2 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:25.59    1:23.92 JO     
  3 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               1:28.53    1:25.13 JO     
  4 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              1:28.54    1:29.57 JO     
  5 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:34.84    1:29.73 JO     
  6 Brady, Timmy M            11 Three Village-MR     1:29.51    1:30.39 JO     
  7 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR               1:34.41    1:30.51 JO     
  8 Leung, Lance              11 FLY-MR               1:45.24    1:32.83        
  9 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR               1:35.13    1:34.34        
 10 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               1:31.59    1:34.44        
 11 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR               1:36.39    1:34.71        
 12 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:36.06    1:36.28        
 13 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:38.80    1:36.79        
 14 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR     1:37.61    1:37.51        
 15 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:41.11    1:37.82        
 16 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:40.39    1:37.88        
 17 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:40.20    1:38.13        
 18 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:35.17    1:39.06        
 19 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:39.25    1:39.34        
 20 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR  1:45.32    1:39.51        
 21 Perisa, Marko C           12 LBA-MR               1:50.00    1:39.53        
 22 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:35.46    1:39.60        
 23 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR              1:41.92    1:42.38        
 24 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR               1:45.35    1:42.96        
 25 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR              1:40.47    1:43.42        
 26 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:43.14    1:43.57        
 27 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR              1:38.65    1:45.42        
 28 Wang, Orion               12 GATE-MR              1:47.95    1:46.90        
 29 Chan, Wesley              12 FLY-MR               1:42.89    1:47.06        
 30 Aldridge, Brian C         11 LBA-MR               1:51.42    1:49.70        
 31 Franks, John              11 Express Swimming-MR  1:53.53    1:50.21        
 32 Wang, Oscar               11 HYB-MR               1:46.98    1:50.85        
 33 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:51.47    1:50.86        
 34 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:51.65    1:51.46        
 35 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR              1:51.02    1:53.83        
 36 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               1:58.55    1:54.62        
 37 Wang, Kai R               12 FLY-MR                    NT    1:55.54        
 38 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR               2:03.66    1:56.07        
 39 Field, Jacob B            11 Three Village-MR     2:12.82    1:56.53        
 40 Osypenko, Sasha           11 HYB-MR               1:55.99    1:56.81        
 41 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR               1:56.56    1:56.83        
 42 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR               1:54.56    1:56.97        
 43 Deely, Jack W             11 LBA-MR               2:15.00    1:58.28        
 44 Casalaina, Vince T        11 LBA-MR               2:15.00    1:58.67        
 45 Connolly, Oliver T        12 LBA-MR               2:10.00    2:00.48        
 46 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              2:03.16    2:01.96        
 47 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:58.44    2:04.46        
 48 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR              2:07.60    2:05.18        
 49 Murray, Nate D            11 LBA-MR               2:15.00    2:06.35        
 50 Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR  2:09.44    2:10.17        
 51 Miele, Matthew J          11 Three Village-MR     2:25.02    2:13.45        
 52 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               2:16.17    2:18.16        
 53 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  2:22.99    2:24.07        
 54 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR               2:35.80    2:24.39        
 55 Polito, Justin            11 FREE-MR              2:13.39    2:34.10        
 56 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:50.00    2:37.76        
 57 Ferland, Joseph           12 HYB-MR                    NT    3:23.52        
 -- Chu, Preston              11 GATE-MR              1:42.14         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                34.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR       31.19      31.14 JO     
  2 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 32.19      32.57 JO     
  3 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    33.47      33.64 JO     
  4 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                33.34      33.65 JO     
  5 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                33.66      33.76 JO     
  6 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                34.10      33.79 JO     
  7 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR       34.24      34.47        
  8 Landgraf, Tim A           12 FREE-MR                34.03      34.97        
  9 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR              39.12      35.64        
 10 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR              36.72      35.68        
 11 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              36.80      35.74        
 12 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                35.57      36.12        
 13 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR       36.72      36.76        
 14 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 41.00      38.31        
 15 Monahan, James J          11 Three Village-MR       38.45      38.85        
 16 Placencia-Nazareno, Etha  11 Three Village-MR       40.27      38.91        
 17 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 39.21      39.10        
 18 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 40.22      39.16        
 19 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR                 44.85      39.28        
 20 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 41.65      39.74        
 21 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    40.77      40.00        
 22 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    40.53      40.74        
 23 Xu, James D               11 QNS-MR                 39.70      40.84        
 24 Mavashev, Michael L       12 Aquaflames-MR          43.97      41.43        
 25 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                41.57      41.48        
 26 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 51.04      41.87        
 27 Kan, Winston C            11 FREE-MR                41.69      42.54        
 28 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 45.05      42.57        
 29 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR    45.43      42.62        
 30 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                45.48      43.21        
 31 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       41.50      43.43        
 32 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR                49.21      43.47        
 33 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                   NT      43.92        
 34 Chu, Preston              11 GATE-MR                44.90      44.58        
 35 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    42.33      45.19        
 36 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               1:11.21      45.24        
 37 Burgin, Matthew J         11 HYB-MR                 47.33      45.41        
 38 Valenzuela, Benjamin A    12 LBA-MR                 53.72      45.62        
 39 Killian, Joachim T        12 GATE-MR                49.30      45.86        
 40 Fuentes, JC               12 GATE-MR                41.95      46.07        
 41 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR                 45.75      46.21        
 42 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 47.56      46.45        
 43 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    43.49      46.84        
 44 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT      47.00        
 45 Franks, John              11 Express Swimming-MR    49.17      47.01        
 46 Mostovoy, Arthur          11 Shy-Mr-MR              44.98      47.62        
 47 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 51.36      49.22        
 48 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                49.42      49.27        
 49 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR                 49.00      51.30        
 50 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR                53.62      53.45        
 51 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:02.00      54.92        
 52 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 56.51      55.30        
 53 Govier, Robert D          12 WISC-MR                59.68      55.46        
 54 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR                49.99      59.16        
 55 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:10.00      59.34        
 56 Ferland, Joseph           12 HYB-MR                    NT    1:02.08        
 -- Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR  1:04.22         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:19.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:11.91    1:11.47 JO     
  2 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR     1:12.92    1:13.29 JO     
  3 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR     1:13.72    1:14.24 JO     
  4 Buchen, Max H             12 Three Village-MR     1:13.87    1:14.92 JO     
  5 Brady, Timmy M            11 Three Village-MR     1:18.27    1:17.46 JO     
  6 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:17.16    1:18.14 JO     
  7 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:33.65    1:18.41 JO     
  8 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               1:32.94    1:19.69 JO     
  9 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:20.06    1:20.24        
 10 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR            1:22.05    1:20.69        
 11 Lim, James                12 FLY-MR               1:18.20    1:21.45        
 12 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:28.07    1:22.92        
 13 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              1:23.11    1:23.94        
 14 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR     1:22.58    1:24.58        
 15 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:25.32    1:25.87        
 16 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:27.00    1:30.75        
 17 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:31.41    1:32.54        
 18 Placencia-Nazareno, Etha  11 Three Village-MR     1:53.11    1:34.79        
 19 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:33.96    1:37.57        
 20 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:43.25    1:38.66        
 21 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:37.88    1:39.13        
 22 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:40.36    1:39.26        
 23 Xu, James D               11 QNS-MR               1:35.85    1:39.30        
 24 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:32.41    1:39.63        
 25 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:44.74    1:41.41        
 26 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:42.59    1:44.08        
 27 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:47.61    1:47.35        
 28 Franks, John              11 Express Swimming-MR  1:59.87    1:49.02        
 29 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:43.54    1:49.63        
 30 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:49.24    1:53.38        
 31 Valenzuela, Benjamin A    12 LBA-MR               2:00.00    1:53.81        
 32 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               2:02.49    1:54.39        
 33 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR              2:07.00    1:54.84        
 34 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT    1:55.28        
 35 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               2:20.00    1:58.64        
 36 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               2:20.00    2:04.43        
 37 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR              1:49.47    2:04.88        
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                27.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR                27.09      26.50 JO     
  2 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR    27.57      27.31 JO     
  3 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR    27.68      27.50 JO     
  4 Chia, Derrick             14 QNS-MR                 27.80      27.52 JO     
  5 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR          27.82      27.69 JO     
  6 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    27.71      27.75 JO     
  7 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR    28.85      27.92        
  8 Chen, Yanlei              14 QNS-MR                 29.30      28.11        
  9 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR                29.42      28.22        
 10 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR                 28.20      28.39        
 11 Llewellyn, James          14 CSDC-MR                28.75      28.42        
 12 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR                 28.23      28.43        
 13 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    28.50      28.59        
 14 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                31.89      28.61        
 15 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      28.54      28.72        
 16 Leung, Michael            13 QNS-MR                 28.42      28.81        
 17 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR    28.37      29.13        
 18 Kwan, William             13 FREE-MR                29.58      29.23        
 19 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR      29.85      29.26        
 20 Tan, Winston              14 GATE-MR                29.44      29.40        
 21 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR                 29.43      29.53        
 22 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR    29.67      29.55        
 23 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    28.48      29.59        
 24 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR       29.99      29.87        
 25 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR    29.65      29.93        
 26 Lempert, Benjamin         14 Aquaflames-MR          30.51      29.94        
 27 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR                 31.00      29.98        
 28 Ramon, Freddy             14 LBA-MR                 30.23      30.07        
 29 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR    32.64      30.16        
 29 Chen, Alvin               13 FLY-MR                 30.74      30.16        
 31 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR    29.77      30.22        
 32 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR    30.40      30.25        
 33 Lee, Ryan A               14 FLY-MR                 30.52      30.70        
 34 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR          31.36      30.95        
 35 Viollis, Michael          14 SSC-MR                 31.88      31.13        
 35 Albert, Adam              14 Three Village-MR       31.66      31.13        
 37 Larice, Jonathan          13 HYB-MR                 31.19      31.21        
 38 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR                 38.07      31.23        
 39 Zhang, David A            13 GATE-MR                31.85      31.51        
 40 Souidi, Samir M           13 LBA-MR                 31.21      31.62        
 41 Linn, George              14 FLY-MR                 32.20      31.72        
 41 Calderon, Xavier          14 FLY-MR                 31.60      31.72        
 43 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR                 32.46      32.13        
 44 Adeishvili, Luca R        13 Shy-Mr-MR              34.50      32.21        
 45 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR                33.48      32.24        
 46 Goral, Eren F             14 Three Village-MR       34.78      32.30        
 47 Martin, Gabe C            13 SSC-MR                 35.13      32.36        
 48 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR       32.32      32.39        
 49 Elling, Connor            14 HYB-MR                 32.27      32.41        
 50 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR    32.32      32.75        
 51 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR                33.31      32.83        
 52 Chan, Joshua A            13 FLY-MR                 31.61      32.85        
 53 Zhao, Colin E             13 FLY-MR                 32.25      32.86        
 54 Santana, Delwin J         14 LBA-MR                 33.02      33.06        
 55 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR    32.46      33.79        
 56 Flecha, Nick S            14 SSC-MR                 34.00      34.35        
 57 Singer, Connor M          14 FREE-MR                34.93      34.78        
 58 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR              35.39      34.80        
 59 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR                36.92      35.88        
 60 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR    37.87      36.51        
 61 Bradley, Jake W           13 LBA-MR                 36.71      36.62        
 62 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                39.66      36.68        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:01.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR                59.31      57.76 JO     
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    59.88      59.56 JO     
  3 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    59.00      59.78 JO     
  4 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:01.59      59.93 JO     
  5 Matheson, Ryan C          14 Three Village-MR     1:00.69    1:00.36 JO     
  6 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:01.64    1:00.62 JO     
  7 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:00.66    1:00.91 JO     
  8 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:01.22    1:01.60        
  9 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:01.93    1:01.81        
 10 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:02.10    1:01.83        
 11 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:01.51    1:01.91        
 12 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        1:01.71    1:02.00        
 13 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:02.29    1:02.08        
 14 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:01.42    1:02.44        
 15 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:02.37    1:02.57        
 16 Pergan, Cole L            14 Three Village-MR     1:13.56    1:03.04        
 17 Wong, Jansen C            14 QNS-MR               1:02.23    1:03.11        
 18 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:07.90    1:03.27        
 19 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              1:04.58    1:03.52        
 20 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:03.36    1:03.86        
 21 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:03.58    1:03.92        
 22 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:02.04    1:04.11        
 22 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               1:03.52    1:04.11        
 24 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     1:03.39    1:04.12        
 25 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:02.09    1:04.60        
 26 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               1:05.10    1:04.74        
 27 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:08.61    1:05.05        
 28 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:08.88    1:05.71        
 29 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               1:06.05    1:06.59        
 30 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     1:05.60    1:06.61        
 31 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:10.00    1:06.81        
 32 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  1:10.51    1:07.37        
 33 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:04.45    1:07.38        
 34 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:07.05    1:07.75        
 35 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:15.87    1:08.50        
 36 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:08.75    1:08.76        
 37 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:09.11    1:09.20        
 38 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        1:07.24    1:09.62        
 39 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     1:10.93    1:09.79        
 40 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              1:17.80    1:09.91        
 41 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               1:10.12    1:10.04        
 42 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  1:26.20    1:10.83        
 43 Chen, Alvin               13 FLY-MR               1:10.30    1:11.08        
 44 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:09.91    1:11.15        
 45 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:10.99    1:11.42        
 46 Albert, Adam              14 Three Village-MR     1:11.98    1:11.61        
 47 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               1:10.45    1:11.78        
 48 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               1:11.58    1:12.01        
 49 Geller, Russell           13 FREE-MR              1:10.11    1:12.26        
 50 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:11.72    1:12.51        
 51 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              1:12.33    1:12.99        
 52 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              1:16.48    1:13.19        
 53 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:13.67    1:13.59        
 54 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR  1:19.83    1:16.27        
 55 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:22.50    1:16.57        
 56 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:21.00    1:17.62        
 57 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:22.32    1:18.61        
 58 Singer, Connor M          14 FREE-MR              1:16.88    1:18.90        
 59 Bitton, Yehuda            13 LBA-MR               1:40.00    1:19.71        
 60 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               1:20.98    1:20.90        
 61 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR              1:22.78    1:21.71        
 62 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:26.56    1:23.96        
 63 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:23.82    1:26.08        
 64 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:27.77    1:27.63        
 65 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR                   NT    1:29.12        
 66 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                   NT    1:32.77        
 67 Heaney, William M         13 LBA-MR               1:33.45    1:42.97        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:15.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              2:04.71    2:05.18 JO     
                1:02.89   2:05.18 (1:02.29)                                        
  2 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:09.32    2:08.33 JO     
                1:02.55   2:08.33 (1:05.78)                                        
  3 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:08.60    2:09.09 JO     
                1:03.33   2:09.09 (1:05.76)                                        
  4 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:12.06    2:09.62 JO     
                1:04.57   2:09.62 (1:05.05)                                        
  5 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:10.50    2:10.96 JO     
                1:03.11   2:10.96 (1:07.85)                                        
  6 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:13.87    2:12.81 JO     
                1:04.43   2:12.81 (1:08.38)                                        
  7 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     2:11.16    2:13.18 JO     
                1:03.79   2:13.18 (1:09.39)                                        
  8 Leung, Michael            13 QNS-MR               2:13.67    2:13.60 JO     
                1:04.67   2:13.60 (1:08.93)                                        
  8 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  2:14.37    2:13.60 JO     
                1:05.35   2:13.60 (1:08.25)                                        
 10 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:15.53    2:14.38 JO     
                1:05.70   2:14.38 (1:08.68)                                        
 11 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  2:17.15    2:14.78 JO     
                1:03.89   2:14.78 (1:10.89)                                        
 12 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:16.36    2:15.50 JO     
                1:06.76   2:15.50 (1:08.74)                                        
 13 Matheson, Ryan C          14 Three Village-MR     2:15.45    2:15.61        
                1:06.65   2:15.61 (1:08.96)                                        
 14 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     2:23.32    2:16.13        
                1:06.66   2:16.13 (1:09.47)                                        
 15 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:20.75    2:16.68        
                1:06.26   2:16.68 (1:10.42)                                        
 16 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              2:29.89    2:17.92        
                1:08.40   2:17.92 (1:09.52)                                        
 17 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:17.26    2:18.75        
                1:07.97   2:18.75 (1:10.78)                                        
 18 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:24.26    2:20.85        
                1:07.80   2:20.85 (1:13.05)                                        
 19 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               2:20.40    2:20.93        
                1:08.42   2:20.93 (1:12.51)                                        
 20 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     2:20.47    2:21.11        
                1:09.02   2:21.11 (1:12.09)                                        
 21 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        2:19.12    2:21.93        
                1:07.11   2:21.93 (1:14.82)                                        
 22 Wong, Jansen C            14 QNS-MR               2:24.12    2:22.77        
                1:09.55   2:22.77 (1:13.22)                                        
 22 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:23.88    2:22.77        
                1:09.24   2:22.77 (1:13.53)                                        
 24 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:21.50    2:23.39        
                1:08.60   2:23.39 (1:14.79)                                        
 25 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               2:26.35    2:24.36        
                1:09.26   2:24.36 (1:15.10)                                        
 26 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:21.60    2:24.55        
                1:08.63   2:24.55 (1:15.92)                                        
 27 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              2:35.19    2:24.79        
                1:13.16   2:24.79 (1:11.63)                                        
 28 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:35.00    2:25.01        
                1:10.99   2:25.01 (1:14.02)                                        
 29 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     2:24.64    2:26.46        
                1:10.99   2:26.46 (1:15.47)                                        
 30 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               2:25.90    2:27.13        
                1:12.05   2:27.13 (1:15.08)                                        
 31 Kwan, William             13 FREE-MR              2:23.44    2:27.64        
                1:09.43   2:27.64 (1:18.21)                                        
 32 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        2:25.00    2:28.29        
                1:09.99   2:28.29 (1:18.30)                                        
 33 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               2:29.29    2:30.39        
                1:12.94   2:30.39 (1:17.45)                                        
 34 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               2:31.12    2:31.04        
                1:11.55   2:31.04 (1:19.49)                                        
 35 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              2:36.97    2:31.12        
                1:13.52   2:31.12 (1:17.60)                                        
 36 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:35.00    2:31.42        
                1:14.46   2:31.42 (1:16.96)                                        
 37 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  2:30.41    2:33.81        
                1:15.11   2:33.81 (1:18.70)                                        
 38 Albert, Adam              14 Three Village-MR     2:35.91    2:35.13        
                1:16.58   2:35.13 (1:18.55)                                        
 39 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               2:30.79    2:35.49        
                1:16.49   2:35.49 (1:19.00)                                        
 40 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               2:37.72    2:35.69        
                1:16.75   2:35.69 (1:18.94)                                        
 41 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    2:34.67    2:35.80        
                1:12.00   2:35.80 (1:23.80)                                        
 42 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     2:34.49    2:36.00        
                1:16.24   2:36.00 (1:19.76)                                        
 43 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  2:29.77    2:36.15        
                1:14.08   2:36.15 (1:22.07)                                        
 44 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR    2:38.54    2:36.77        
                1:17.07   2:36.77 (1:19.70)                                        
 45 Zhang, David A            13 GATE-MR              2:34.26    2:36.94        
                1:16.34   2:36.94 (1:20.60)                                        
 46 Linn, George              14 FLY-MR               2:35.39    2:37.26        
                1:15.85   2:37.26 (1:21.41)                                        
 47 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  2:40.32    2:37.47        
                1:13.01   2:37.47 (1:24.46)                                        
 48 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:31.38    2:37.98        
                1:15.55   2:37.98 (1:22.43)                                        
 49 Santana, Delwin J         14 LBA-MR               2:39.14    2:38.14        
                1:16.34   2:38.14 (1:21.80)                                        
 50 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               2:34.94    2:38.46        
                1:14.72   2:38.46 (1:23.74)                                        
 51 Singer, Connor M          14 FREE-MR              2:48.35    2:43.77        
                1:21.56   2:43.77 (1:22.21)                                        
 52 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:38.74    2:45.77        
                1:18.20   2:45.77 (1:27.57)                                        
 53 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            2:24.00    2:45.91        
                1:19.19   2:45.91 (1:26.72)                                        
 54 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR  2:47.64    2:49.75        
                1:20.75   2:49.75 (1:29.00)                                        
 55 Chen, Alvin               13 FLY-MR                    NT    2:50.05        
                1:20.77   2:50.05 (1:29.28)                                        
 56 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                   NT    2:50.66        
                1:21.22   2:50.66 (1:29.44)                                        
 57 Elling, Connor            14 HYB-MR               2:46.41    2:52.01        
                1:17.54   2:52.01 (1:34.47)                                        
 58 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR              3:13.84    2:56.94        
                1:26.92   2:56.94 (1:30.02)                                        
 59 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               2:55.00    3:00.81        
                1:24.11   3:00.81 (1:36.70)                                        
 60 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               2:50.00    3:01.31        
                1:30.12   3:01.31 (1:31.19)                                        
 61 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  2:57.86    3:01.93        
                1:23.54   3:01.93 (1:38.39)                                        
 62 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:15.23    3:04.73        
                1:26.74   3:04.73 (1:37.99)                                        
 63 Romano, Brady P           13 LBA-MR               3:15.00    3:06.39        
                1:29.88   3:06.39 (1:36.51)                                        
 64 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               3:08.65    3:06.95        
                1:31.58   3:06.95 (1:35.37)                                        
 65 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:03.35    3:18.50        
                1:30.52   3:18.50 (1:47.98)                                        
 66 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR                   NT    3:19.93        
                1:28.04   3:19.93 (1:51.89)                                        
 67 Davydov, Michael G        13 Shy-Mr-MR            3:19.78    3:20.84        
                1:36.78   3:20.84 (1:44.06)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:10.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:07.52    1:07.49 JO     
  2 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:08.43    1:08.41 JO     
  3 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:08.76    1:08.47 JO     
  4 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:08.60    1:08.77 JO     
  5 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              1:32.90    1:08.89 JO     
  6 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     1:10.77    1:10.47        
  7 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               1:09.62    1:10.51        
  8 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:09.46    1:10.87        
  9 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:14.74    1:11.71        
 10 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:11.79    1:12.15        
 11 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        1:12.06    1:12.24        
 12 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:11.56    1:12.32        
 13 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:12.53    1:12.69        
 14 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     1:12.75    1:12.90        
 15 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     1:13.21    1:13.08        
 16 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:12.80    1:13.66        
 17 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:15.03    1:14.60        
 18 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:14.49    1:15.32        
 19 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:15.56    1:15.54        
 20 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:17.26    1:15.76        
 20 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:14.15    1:15.76        
 22 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               1:15.26    1:15.91        
 23 Matheson, Ryan C          14 Three Village-MR     1:14.08    1:16.29        
 24 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               1:16.96    1:16.31        
 25 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               1:18.84    1:17.38        
 26 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:15.16    1:17.43        
 27 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:19.85    1:17.85        
 28 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:20.00    1:18.15        
 29 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:14.81    1:18.36        
 30 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     1:17.01    1:19.18        
 31 Zhang, David A            13 GATE-MR              1:22.67    1:19.66        
 32 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     1:17.26    1:19.79        
 33 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:20.15    1:19.98        
 34 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:18.08    1:20.13        
 35 Geller, Russell           13 FREE-MR              1:21.75    1:20.19        
 36 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:17.05    1:20.51        
 37 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              1:21.97    1:20.53        
 38 Wong, Jansen C            14 QNS-MR               1:19.74    1:20.57        
 39 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:18.60    1:20.69        
 40 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR  1:23.89    1:21.29        
 41 Albert, Adam              14 Three Village-MR     1:25.21    1:21.57        
 42 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:24.05    1:21.75        
 43 Chen, Alvin               13 FLY-MR               1:21.20    1:22.89        
 44 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:14.06    1:23.09        
 45 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     1:21.80    1:23.36        
 46 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  1:24.00    1:23.48        
 47 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              1:22.93    1:24.18        
 48 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            1:23.51    1:24.21        
 49 Singer, Connor M          14 FREE-MR              1:22.44    1:24.27        
 50 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        1:20.75    1:24.60        
 51 Santana, Delwin J         14 LBA-MR               1:23.50    1:25.08        
 52 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR    1:18.25    1:25.64        
 53 Linn, George              14 FLY-MR               1:25.23    1:26.36        
 54 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               1:30.55    1:27.25        
 55 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:26.20    1:27.34        
 56 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:34.02    1:28.23        
 57 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  1:26.43    1:29.09        
 58 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:28.69    1:29.54        
 59 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               1:28.38    1:29.88        
 60 Elling, Connor            14 HYB-MR               1:25.86    1:30.87        
 61 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:27.23    1:30.89        
 62 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:30.54    1:30.92        
 63 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:32.90    1:30.93        
 64 Romano, Brady P           13 LBA-MR               1:33.58    1:36.89        
 65 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                   NT    1:39.22        
 66 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR              1:41.18    1:39.87        
 67 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:40.83    1:40.58        
 68 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR                   NT    1:44.40        
 69 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               1:46.21    1:47.47        
 70 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                   NT    1:50.89        
 71 Davydov, Michael G        13 Shy-Mr-MR            1:46.82    1:50.97        
 72 Heaney, William M         13 LBA-MR               1:50.00    1:53.33        
 73 Artov, Samuel M           13 Shy-Mr-MR            1:57.24    2:01.46        
 -- Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:33.58         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:32.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:25.68    2:22.37 JO     
                1:10.54   2:22.37 (1:11.83)                                        
  2 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:24.99    2:25.85 JO     
                1:11.23   2:25.85 (1:14.62)                                        
  3 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:25.34    2:27.59 JO     
                1:11.57   2:27.59 (1:16.02)                                        
  4 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:33.18    2:28.03 JO     
                1:11.49   2:28.03 (1:16.54)                                        
  5 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     2:31.35    2:28.36 JO     
                1:12.79   2:28.36 (1:15.57)                                        
  6 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:28.52    2:29.27 JO     
                1:13.22   2:29.27 (1:16.05)                                        
  7 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:29.17    2:30.42 JO     
                1:13.27   2:30.42 (1:17.15)                                        
  8 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     2:32.01    2:31.11 JO     
                1:13.42   2:31.11 (1:17.69)                                        
  9 Leung, Michael            13 QNS-MR               2:34.77    2:32.28 JO     
                1:15.87   2:32.28 (1:16.41)                                        
 10 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  2:37.96    2:32.96        
                1:12.79   2:32.96 (1:20.17)                                        
 11 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        2:33.60    2:36.68        
                1:17.45   2:36.68 (1:19.23)                                        
 12 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  2:38.22    2:37.42        
                1:17.78   2:37.42 (1:19.64)                                        
 13 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              2:36.48    2:38.63        
                1:19.50   2:38.63 (1:19.13)                                        
 14 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               2:39.68    2:40.38        
                1:17.67   2:40.38 (1:22.71)                                        
 15 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:39.65    2:42.60        
                1:19.64   2:42.60 (1:22.96)                                        
 16 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               2:46.35    2:43.87        
                1:19.01   2:43.87 (1:24.86)                                        
 17 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               2:49.42    2:43.98        
                1:19.90   2:43.98 (1:24.08)                                        
 18 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:45.01    2:44.65        
                1:19.28   2:44.65 (1:25.37)                                        
 19 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     2:49.00    2:45.06        
                1:22.83   2:45.06 (1:22.23)                                        
 20 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    2:52.03    2:45.91        
                1:20.60   2:45.91 (1:25.31)                                        
 21 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:46.45    2:46.08        
                1:21.49   2:46.08 (1:24.59)                                        
 22 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              2:56.33    2:47.50        
                1:22.73   2:47.50 (1:24.77)                                        
 23 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:47.38    2:48.18        
                1:22.04   2:48.18 (1:26.14)                                        
 24 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:55.00    2:48.71        
                1:22.35   2:48.71 (1:26.36)                                        
 25 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               2:46.91    2:48.80        
                1:21.11   2:48.80 (1:27.69)                                        
 26 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:45.45    2:49.15        
                1:21.76   2:49.15 (1:27.39)                                        
 27 Zhang, David A            13 GATE-MR              2:51.48    2:51.44        
                1:24.28   2:51.44 (1:27.16)                                        
 28 Geller, Russell           13 FREE-MR              3:03.00    2:51.53        
                1:22.40   2:51.53 (1:29.13)                                        
 29 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        2:56.52    2:51.73        
                1:24.88   2:51.73 (1:26.85)                                        
 30 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:55.83    2:51.90        
                1:25.60   2:51.90 (1:26.30)                                        
 31 Albert, Adam              14 Three Village-MR     3:00.00    2:53.30        
                1:26.05   2:53.30 (1:27.25)                                        
 32 Santana, Delwin J         14 LBA-MR               2:54.54    2:54.45        
                1:25.36   2:54.45 (1:29.09)                                        
 33 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     2:57.39    2:54.49        
                1:26.29   2:54.49 (1:28.20)                                        
 34 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               2:57.53    2:55.03        
                1:26.42   2:55.03 (1:28.61)                                        
 35 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                   NT    2:57.26        
                1:28.48   2:57.26 (1:28.78)                                        
 36 Chen, Alvin               13 FLY-MR                    NT    2:57.54        
                1:28.07   2:57.54 (1:29.47)                                        
 37 Singer, Connor M          14 FREE-MR              3:00.73    2:58.25        
                1:29.62   2:58.25 (1:28.63)                                        
 38 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               3:05.72    3:00.69        
                1:28.13   3:00.69 (1:32.56)                                        
 39 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR                    NT    3:02.42        
                1:28.90   3:02.42 (1:33.52)                                        
 40 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  3:03.33    3:03.57        
                1:30.00   3:03.57 (1:33.57)                                        
 41 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               2:59.29    3:03.60        
                1:31.35   3:03.60 (1:32.25)                                        
 42 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  3:01.37    3:05.70        
                1:32.66   3:05.70 (1:33.04)                                        
 43 Lempert, Benjamin         14 Aquaflames-MR        3:11.94    3:08.58        
                1:32.74   3:08.58 (1:35.84)                                        
 44 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    3:14.11    3:09.72        
                1:31.00   3:09.72 (1:38.72)                                        
 45 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:19.49    3:14.99        
                1:33.67   3:14.99 (1:41.32)                                        
 46 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               3:15.00    3:15.97        
                1:34.64   3:15.97 (1:41.33)                                        
 47 Elling, Connor            14 HYB-MR               3:12.59    3:19.28        
                1:33.62   3:19.28 (1:45.66)                                        
 48 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               3:05.00    3:19.96        
                1:38.96   3:19.96 (1:41.00)                                        
 49 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              3:37.65    3:24.82        
                1:41.68   3:24.82 (1:43.14)                                        
 50 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR              3:19.99    3:30.82        
                1:42.62   3:30.82 (1:48.20)                                        
 -- Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:38.78         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                1:17.48        DQ (1:23.14)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:20.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:14.84    1:14.75 JO     
  2 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               1:15.20    1:14.91 JO     
  3 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:16.62    1:15.05 JO     
  4 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:16.59    1:18.45 JO     
  5 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:17.72    1:18.92 JO     
  6 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        1:20.09    1:19.85 JO     
  7 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:21.47    1:21.38        
  8 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:21.47    1:22.48        
  9 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:20.98    1:22.52        
 10 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:21.00    1:22.71        
 11 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              1:21.66    1:23.43        
 12 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:23.49    1:24.44        
 13 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     1:26.25    1:24.77        
 14 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:26.04    1:24.82        
 15 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:26.54    1:25.01        
 16 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:29.25    1:25.98        
 17 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:24.96    1:26.25        
 18 Wong, Jansen C            14 QNS-MR               1:27.92    1:26.64        
 19 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:35.17    1:26.73        
 20 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:27.37    1:27.13        
 21 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               1:25.49    1:27.46        
 22 Matheson, Ryan C          14 Three Village-MR     1:30.85    1:27.76        
 23 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     1:23.70    1:28.08        
 24 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:26.34    1:28.44        
 25 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        1:40.54    1:29.36        
 26 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:29.77    1:29.57        
 27 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:31.60    1:30.34        
 28 Pergan, Cole L            14 Three Village-MR     1:49.24    1:30.38        
 29 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     1:30.55    1:30.69        
 30 Singer, Connor M          14 FREE-MR              1:32.79    1:30.82        
 31 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:29.57    1:31.48        
 32 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              1:32.69    1:31.60        
 33 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:36.01    1:34.02        
 34 Geller, Russell           13 FREE-MR              1:33.29    1:34.92        
 35 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:38.01    1:35.82        
 36 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               1:36.36    1:36.10        
 37 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:41.23    1:36.79        
 38 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:34.85    1:36.82        
 39 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:48.74    1:37.79        
 40 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:32.92    1:37.85        
 41 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  1:39.57    1:38.90        
 42 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               1:40.60    1:40.29        
 43 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:41.96    1:40.58        
 44 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:41.69    1:43.37        
 45 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR  1:45.80    1:43.63        
 46 Bitton, Yehuda            13 LBA-MR               1:55.00    1:44.72        
 47 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              1:41.78    1:45.16        
 48 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:52.19    1:45.35        
 49 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:45.00    1:45.93        
 50 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               1:44.67    1:47.45        
 51 Albert, Adam              14 Three Village-MR     1:56.47    1:48.38        
 52 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR              1:50.63    1:48.48        
 53 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR                   NT    2:01.24        
 54 Heaney, William M         13 LBA-MR               2:00.00    2:18.70        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:54.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              2:33.20    2:34.07 JO     
                1:15.51   2:34.07 (1:18.56)                                        
  2 Leung, Michael            13 QNS-MR               2:41.08    2:42.26 JO     
                1:18.70   2:42.26 (1:23.56)                                        
  3 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:44.22    2:42.55 JO     
                1:18.25   2:42.55 (1:24.30)                                        
  4 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:43.84    2:43.42 JO     
                1:18.53   2:43.42 (1:24.89)                                        
  5 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        2:51.25    2:52.47 JO     
                1:23.70   2:52.47 (1:28.77)                                        
  6 Kwan, William             13 FREE-MR              2:59.50    2:57.40        
                1:25.22   2:57.40 (1:32.18)                                        
  7 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:58.73    2:58.19        
                1:24.84   2:58.19 (1:33.35)                                        
  8 Chia, Derrick             14 QNS-MR               3:00.87    2:59.15        
                1:26.90   2:59.15 (1:32.25)                                        
  9 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               3:03.00    2:59.45        
                1:25.24   2:59.45 (1:34.21)                                        
 10 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              3:02.30    3:02.45        
                1:30.21   3:02.45 (1:32.24)                                        
 11 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     3:09.82    3:03.33        
                1:26.68   3:03.33 (1:36.65)                                        
 12 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               3:06.11    3:08.82        
                1:30.74   3:08.82 (1:38.08)                                        
 13 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  3:06.66    3:09.76        
                1:30.69   3:09.76 (1:39.07)                                        
 14 Zhang, David A            13 GATE-MR              3:02.86    3:10.14        
                1:33.67   3:10.14 (1:36.47)                                        
 15 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR       NT    3:11.51        
                1:31.94   3:11.51 (1:39.57)                                        
 16 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  3:09.24    3:12.11        
                1:32.78   3:12.11 (1:39.33)                                        
 17 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        3:10.00    3:12.81        
                1:32.41   3:12.81 (1:40.40)                                        
 18 Singer, Connor M          14 FREE-MR              3:19.93    3:12.82        
                1:34.22   3:12.82 (1:38.60)                                        
 19 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     3:13.05    3:13.56        
                1:33.01   3:13.56 (1:40.55)                                        
 20 Linn, George              14 FLY-MR               3:11.13    3:14.46        
                1:34.09   3:14.46 (1:40.37)                                        
 21 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  3:23.22    3:14.48        
                1:35.71   3:14.48 (1:38.77)                                        
 22 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               3:16.76    3:16.67        
                1:35.93   3:16.67 (1:40.74)                                        
 23 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              3:18.35    3:17.52        
                1:34.09   3:17.52 (1:43.43)                                        
 24 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  3:23.21    3:17.62        
                1:34.82   3:17.62 (1:42.80)                                        
 25 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  3:20.33    3:20.22        
                1:38.70   3:20.22 (1:41.52)                                        
 26 Viollis, Michael          14 SSC-MR               3:23.95    3:21.78        
                1:38.73   3:21.78 (1:43.05)                                        
 27 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  3:25.18    3:22.78        
                1:38.93   3:22.78 (1:43.85)                                        
 28 Geller, Russell           13 FREE-MR              3:21.49    3:23.41        
                1:37.89   3:23.41 (1:45.52)                                        
 29 Tan, Winston              14 GATE-MR              3:17.26    3:25.21        
                1:36.65   3:25.21 (1:48.56)                                        
 30 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               3:27.40    3:25.83        
                1:39.73   3:25.83 (1:46.10)                                        
 31 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            2:50.00    3:27.20        
                1:39.55   3:27.20 (1:47.65)                                        
 32 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              3:39.65    3:27.29        
                1:41.06   3:27.29 (1:46.23)                                        
 33 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     3:56.56    3:27.57        
                1:40.96   3:27.57 (1:46.61)                                        
 34 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               3:40.00    3:36.69        
                1:46.67   3:36.69 (1:50.02)                                        
 35 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               3:54.60    3:39.09        
                1:50.07   3:39.09 (1:49.02)                                        
 36 Chan, Joshua A            13 FLY-MR               3:35.60    3:39.16        
                1:46.77   3:39.16 (1:52.39)                                        
 37 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:49.82    3:47.83        
                1:47.63   3:47.83 (2:00.20)                                        
 38 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  3:46.86    3:47.85        
                1:45.88   3:47.85 (2:01.97)                                        
 39 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               3:40.00    3:53.24        
                1:52.88   3:53.24 (2:00.36)                                        
 40 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR              3:49.99    3:54.84        
                1:55.53   3:54.84 (1:59.31)                                        
 41 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                   NT    4:06.76        
                2:00.08   4:06.76 (2:06.68)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:07.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:06.71    1:05.53 JO     
  2 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:06.94    1:06.71 JO     
  3 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:07.69    1:07.13 JO     
  4 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     1:06.18    1:07.50        
  5 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:07.07    1:07.66        
  6 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:07.19    1:07.85        
  7 Matheson, Ryan C          14 Three Village-MR     1:11.75    1:08.26        
  8 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:09.78    1:08.33        
  9 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:07.55    1:08.54        
 10 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:08.06    1:08.90        
 11 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               1:10.70    1:09.22        
 12 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:08.86    1:09.76        
 13 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:10.80    1:11.03        
 14 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        1:12.91    1:11.64        
 15 Wong, Jansen C            14 QNS-MR               1:13.30    1:11.69        
 16 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:12.78    1:12.00        
 17 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               1:11.63    1:12.24        
 18 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:15.35    1:12.51        
 19 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:07.00    1:12.60        
 20 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     1:10.29    1:12.87        
 21 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:11.54    1:13.01        
 22 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:12.54    1:13.42        
 23 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     1:14.69    1:14.86        
 24 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:24.92    1:15.05        
 25 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        1:16.02    1:15.20        
 26 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:14.89    1:15.68        
 27 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:16.35    1:15.95        
 28 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:14.00    1:16.70        
 29 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              1:14.22    1:17.14        
 30 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               1:19.25    1:17.44        
 31 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:16.39    1:17.95        
 32 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:19.40    1:18.67        
 33 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               1:27.12    1:19.32        
 34 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     1:16.16    1:19.36        
 35 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     1:33.95    1:20.01        
 36 Kwan, William             13 FREE-MR              1:15.50    1:21.62        
 37 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:24.68    1:22.40        
 38 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               1:24.41    1:24.72        
 39 Albert, Adam              14 Three Village-MR     1:46.14    1:26.76        
 40 Geller, Russell           13 FREE-MR              1:28.45    1:29.28        
 41 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR       NT    1:29.67        
 42 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  1:27.68    1:31.03        
 43 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:27.76    1:31.12        
 44 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               1:34.26    1:31.91        
 45 Santana, Delwin J         14 LBA-MR               1:35.29    1:34.03        
 46 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:28.91    1:35.23        
 47 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:44.36    1:35.61        
 48 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:36.53    1:44.68        
 49 Davydov, Michael G        13 Shy-Mr-MR            1:52.20    1:52.12        
 50 Romano, Brady P           13 LBA-MR               2:00.69    1:53.12        
 51 Artov, Samuel M           13 Shy-Mr-MR            1:58.31    1:55.86        
 52 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                   NT    2:03.71        
 53 Heaney, William M         13 LBA-MR               2:00.00    2:05.99        
 -- German, Daniel N          14 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Elling, Connor            14 HYB-MR               1:45.57         DQ        
      False start
 -- Monti, Logan A            13 LBA-MR               2:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:34.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:35.82    2:28.39 JO     
                1:10.22   2:28.39 (1:18.17)                                        
  2 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:32.62    2:28.90 JO     
                1:12.69   2:28.90 (1:16.21)                                        
  3 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     2:33.23    2:30.81 JO     
                1:10.71   2:30.81 (1:20.10)                                        
  4 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:31.52    2:32.20 JO     
                1:12.17   2:32.20 (1:20.03)                                        
  5 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:33.70    2:34.88 JO     
                1:13.05   2:34.88 (1:21.83)                                        
  6 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:32.21    2:36.32        
                1:15.85   2:36.32 (1:20.47)                                        
  7 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:45.49    2:36.65        
                1:14.48   2:36.65 (1:22.17)                                        
  8 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:45.43    2:37.20        
                1:11.78   2:37.20 (1:25.42)                                        
  9 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:41.91    2:40.34        
                1:15.06   2:40.34 (1:25.28)                                        
 10 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:40.07    2:43.43        
                1:16.04   2:43.43 (1:27.39)                                        
 11 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:55.00    2:47.55        
                1:15.55   2:47.55 (1:32.00)                                        
 12 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        3:10.82    2:59.29        
                1:19.44   2:59.29 (1:39.85)                                        
 -- Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               3:05.00         DQ        
      Alternating Kick
                1:19.90        DQ (1:40.29)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:30.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              2:23.42    2:20.53 JO     
                1:09.14   2:20.53 (1:11.39)                                        
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:22.32    2:23.33 JO     
                1:08.15   2:23.33 (1:15.18)                                        
  3 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        2:31.84    2:30.90        
                1:13.30   2:30.90 (1:17.60)                                        
  4 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:29.49    2:31.05        
                1:09.24   2:31.05 (1:21.81)                                        
  5 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               2:32.22    2:31.07        
                1:12.63   2:31.07 (1:18.44)                                        
  6 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:31.71    2:31.79        
                1:11.91   2:31.79 (1:19.88)                                        
  7 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     2:40.62    2:32.41        
                1:12.64   2:32.41 (1:19.77)                                        
  8 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:31.55    2:32.69        
                1:10.88   2:32.69 (1:21.81)                                        
  9 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:39.77    2:33.15        
                1:14.17   2:33.15 (1:18.98)                                        
 10 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:31.59    2:33.37        
                1:11.73   2:33.37 (1:21.64)                                        
 11 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:28.72    2:33.49        
                1:11.37   2:33.49 (1:22.12)                                        
 12 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:35.13    2:33.69        
                1:11.99   2:33.69 (1:21.70)                                        
 13 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     2:30.98    2:34.24        
                1:10.46   2:34.24 (1:23.78)                                        
 14 Matheson, Ryan C          14 Three Village-MR     2:36.13    2:34.28        
                1:12.39   2:34.28 (1:21.89)                                        
 15 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  2:38.40    2:34.63        
                1:12.30   2:34.63 (1:22.33)                                        
 16 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:32.37    2:35.19        
                1:12.09   2:35.19 (1:23.10)                                        
 17 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  2:36.20    2:35.24        
                1:15.29   2:35.24 (1:19.95)                                        
 18 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:32.84    2:36.89        
                1:15.42   2:36.89 (1:21.47)                                        
 19 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     2:36.35    2:37.56        
                1:13.05   2:37.56 (1:24.51)                                        
 20 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              2:47.60    2:40.01        
                1:16.03   2:40.01 (1:23.98)                                        
 21 Wong, Jansen C            14 QNS-MR               2:40.33    2:40.47        
                1:15.74   2:40.47 (1:24.73)                                        
 22 Pergan, Cole L            14 Three Village-MR     3:00.36    2:40.99        
                1:15.91   2:40.99 (1:25.08)                                        
 23 Honan, Quin J             14 SSC-MR               2:41.58    2:41.28        
                1:14.78   2:41.28 (1:26.50)                                        
 24 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:42.33    2:42.39        
                1:17.32   2:42.39 (1:25.07)                                        
 25 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:39.68    2:42.58        
                1:15.36   2:42.58 (1:27.22)                                        
 26 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:45.00    2:42.63        
                1:17.55   2:42.63 (1:25.08)                                        
 27 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               2:43.01    2:45.68        
                1:15.83   2:45.68 (1:29.85)                                        
 28 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     3:10.00    2:48.36        
                1:21.02   2:48.36 (1:27.34)                                        
 29 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              2:49.06    2:48.66        
                1:22.19   2:48.66 (1:26.47)                                        
 30 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               2:48.93    2:50.91        
                1:21.60   2:50.91 (1:29.31)                                        
 31 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              2:49.99    2:51.08        
                1:19.73   2:51.08 (1:31.35)                                        
 32 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               2:55.17    2:51.76        
                1:18.85   2:51.76 (1:32.91)                                        
 33 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:52.01    2:52.29        
                1:25.00   2:52.29 (1:27.29)                                        
 34 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  3:28.75    2:53.36        
                1:23.34   2:53.36 (1:30.02)                                        
 35 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               3:30.00    2:53.40        
                1:22.85   2:53.40 (1:30.55)                                        
 36 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  3:15.12    2:53.66        
                1:23.34   2:53.66 (1:30.32)                                        
 37 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               2:48.28    2:54.46        
                1:20.51   2:54.46 (1:33.95)                                        
 38 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               2:56.29    2:55.26        
                1:23.04   2:55.26 (1:32.22)                                        
 39 Geller, Russell           13 FREE-MR              2:56.48    2:56.19        
                1:22.85   2:56.19 (1:33.34)                                        
 40 Chen, Alvin               13 FLY-MR               2:57.72    2:57.97        
                1:22.81   2:57.97 (1:35.16)                                        
 41 Calderon, Xavier          14 FLY-MR                    NT    2:58.28        
                1:27.87   2:58.28 (1:30.41)                                        
 42 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  2:52.86    2:59.08        
                1:27.80   2:59.08 (1:31.28)                                        
 43 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  3:11.21    3:00.38        
                1:25.43   3:00.38 (1:34.95)                                        
 44 Singer, Connor M          14 FREE-MR              3:01.55    3:01.30        
                1:33.44   3:01.30 (1:27.86)                                        
 45 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              3:06.34    3:01.35        
                1:26.63   3:01.35 (1:34.72)                                        
 46 Albert, Adam              14 Three Village-MR     2:56.08    3:02.08        
                1:24.02   3:02.08 (1:38.06)                                        
 47 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR                   NT    3:02.22        
                1:28.66   3:02.22 (1:33.56)                                        
 48 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  3:04.73    3:05.97        
                1:24.97   3:05.97 (1:41.00)                                        
 49 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR  3:11.80    3:09.04        
                1:31.53   3:09.04 (1:37.51)                                        
 50 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               3:15.00    3:10.19        
                1:28.87   3:10.19 (1:41.32)                                        
 51 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               3:10.00    3:14.66        
                1:34.54   3:14.66 (1:40.12)                                        
 52 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:36.54    3:20.83        
                1:37.61   3:20.83 (1:43.22)                                        
 53 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:29.59    3:31.35        
                1:35.54   3:31.35 (1:55.81)                                        
 -- Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               3:24.76         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:38.90        DQ (1:42.05)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protano, John             17 Express Swimming-MR    24.84      24.98        
  2 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR    25.11      25.75        
  3 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                26.86      26.14        
  4 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    25.96      26.20        
  4 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR                 25.73      26.20        
  6 Santana, Jose R           17 LBA-MR                 25.62      26.24        
  7 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR    26.16      26.41        
  8 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    26.02      26.50        
  9 Lai, Christopher B        15 MAKO-MR                26.51      26.60        
 10 Soto, Adriel              17 Unattached-MR          31.32      26.63        
 11 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR    26.65      26.64        
 12 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR    27.17      26.77        
 13 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR                 26.71      26.79        
 14 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR    26.84      26.82        
 15 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR    27.18      26.85        
 16 Kleyer, Max J             15 FREE-MR                26.15      26.86        
 16 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                27.42      26.86        
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR    26.72      26.86        
 19 Hwang, Alex               15 GATE-MR                28.19      27.17        
 20 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    27.81      27.31        
 21 Passante, Michael V       15 FREE-MR                27.60      27.56        
 21 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR    28.59      27.56        
 23 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR              28.18      27.60        
 24 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT      27.66        
 25 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 27.32      27.69        
 26 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR    28.44      28.00        
 27 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR                 27.97      28.06        
 28 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR    27.94      28.12        
 29 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR                28.69      28.13        
 30 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR                 28.61      28.31        
 31 Wan, Osmond T             15 QNS-MR                 28.30      28.41        
 32 Wo, Ryan                  15 Parks Sailfish-MR      29.28      28.53        
 33 Doyle, Peter T            16 Express Swimming-MR    30.70      28.79        
 34 Lee, Alexander G          15 FLY-MR                 28.71      28.84        
 35 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR                 28.60      28.85        
 36 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR                 28.74      28.91        
 37 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR                30.25      28.94        
 38 Lin, Vincent              16 Shy-Mr-MR            1:05.10      29.03        
 39 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR    29.29      29.14        
 40 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR    28.72      29.18        
 41 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR    30.11      29.38        
 41 Nelson, Connor R          16 HYB-MR                 29.74      29.38        
 43 Titarenko, Valentyn       15 Shy-Mr-MR              30.12      29.51        
 44 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR    31.25      29.72        
 44 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR                 30.35      29.72        
 46 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR    29.66      30.01        
 47 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR          30.15      30.21        
 48 Lim, James                12 FLY-MR                 29.98      30.36        
 49 Lam, Jeff                 15 QNS-MR                 32.71      30.71        
 50 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR    30.69      30.73        
 51 McNamara, Will A          17 Unattached-MR          30.23      30.97        
 52 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR      31.59      31.17        
 53 Anich, Thomas W           15 FLY-MR                 32.00      31.22        
 54 Burke, Ryan               15 FLY-MR                 31.45      31.54        
 55 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR    34.23      31.58        
 56 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR      32.10      31.68        
 57 Sapara, Chris A           16 FREE-MR                31.10      32.00        
 58 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR    31.13      32.07        
 59 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR          33.28      33.17        
 60 Desmond, Connor A         16 Express Swimming-MR    33.86      33.54        
 61 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    32.91      34.06        
 62 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    39.04      39.50        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protano, John             17 Express Swimming-MR    54.43      54.43        
  2 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    56.27      55.64        
  3 Ortof, Harry C            19 Express Swimming-MR    56.22      56.33        
  4 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR    55.39      57.36        
  5 Kleyer, Max J             15 FREE-MR                58.29      57.70        
  6 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR    57.40      57.85        
  7 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR    57.79      58.00        
  8 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    58.58      58.29        
  9 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR    58.84      58.84        
 10 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR    58.67      59.22        
 11 Madden, Sean M            15 QNS-MR                 59.72      59.26        
 12 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                58.63      59.31        
 13 Soto, Adriel              17 Unattached-MR        1:05.33      59.50        
 14 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR    59.53      59.59        
 15 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR    59.27      59.66        
 16 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                59.88    1:00.00        
 17 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               1:01.50    1:00.28        
 18 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR  1:00.26    1:00.30        
 19 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    57.70    1:00.39        
 20 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:00.30    1:00.52        
 21 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:01.00    1:00.56        
 22 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:00.66    1:00.70        
 23 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR  1:03.43    1:00.98        
 24 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:00.18    1:01.05        
 25 Pergan III, Chester J     16 Three Village-MR     1:00.39    1:01.26        
 26 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:00.96    1:01.41        
 27 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:01.47    1:01.53        
 28 Fargo, Jordan K           18 Express Swimming-MR    57.83    1:02.36        
 29 Chen, Darian              15 QNS-MR               1:05.01    1:02.49        
 30 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:01.66    1:02.58        
 31 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:00.58    1:02.76        
 32 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:00.84    1:02.86        
 33 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:06.02    1:03.45        
 33 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  1:05.78    1:03.45        
 35 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  1:02.02    1:03.63        
 36 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:04.32    1:04.64        
 37 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  1:07.69    1:05.96        
 38 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:03.46    1:05.99        
 39 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        1:05.08    1:06.37        
 40 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               1:06.12    1:06.44        
 41 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:07.05    1:06.51        
 42 Xia, Alan                 15 QNS-MR               1:09.33    1:06.94        
 43 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:09.26    1:06.99        
 44 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              1:07.18    1:08.35        
 45 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               1:08.21    1:08.96        
 46 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:08.92    1:09.66        
 47 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  1:09.25    1:10.95        
 48 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:09.67    1:11.84        
 49 Lam, Jeff                 15 QNS-MR               1:10.40    1:12.31        
 50 Sapara, Chris A           16 FREE-MR              1:09.45    1:12.84        
 51 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  1:25.19    1:13.79        
 52 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:22.43    1:17.74        
 53 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:15.57    1:19.22        
 54 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:25.63    1:29.64        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:00.81    2:00.12        
                  57.57   2:00.12 (1:02.55)                                        
  2 Protano, John             17 Express Swimming-MR  2:00.87    2:00.18        
                  58.80   2:00.18 (1:01.38)                                        
  3 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:05.28    2:03.10        
                  59.06   2:03.10 (1:04.04)                                        
  4 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  2:03.42    2:04.68        
                1:00.00   2:04.68 (1:04.68)                                        
  5 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  2:06.39    2:06.16        
                1:02.29   2:06.16 (1:03.87)                                        
  6 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:06.06    2:06.42        
                1:00.84   2:06.42 (1:05.58)                                        
  7 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR               2:08.11    2:07.67        
                1:02.60   2:07.67 (1:05.07)                                        
  8 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:07.79    2:08.55        
                1:01.97   2:08.55 (1:06.58)                                        
  9 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  2:06.33    2:10.31        
                1:01.36   2:10.31 (1:08.95)                                        
 10 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR  2:11.93    2:10.44        
                1:02.98   2:10.44 (1:07.46)                                        
 11 Kleyer, Max J             15 FREE-MR              2:15.49    2:11.14        
                1:05.14   2:11.14 (1:06.00)                                        
 12 Hwang, Alex               15 GATE-MR              2:10.28    2:11.63        
                1:02.50   2:11.63 (1:09.13)                                        
 13 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              2:16.09    2:11.89        
                1:03.48   2:11.89 (1:08.41)                                        
 14 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:08.04    2:12.12        
                1:03.02   2:12.12 (1:09.10)                                        
 15 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:10.82    2:12.22        
                1:04.34   2:12.22 (1:07.88)                                        
 15 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:10.56    2:12.22        
                1:04.37   2:12.22 (1:07.85)                                        
 17 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:10.76    2:12.34        
                1:02.33   2:12.34 (1:10.01)                                        
 18 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:14.99    2:12.66        
                1:04.74   2:12.66 (1:07.92)                                        
 19 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  2:12.70    2:12.75        
                1:04.70   2:12.75 (1:08.05)                                        
 20 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:10.85    2:12.98        
                1:02.75   2:12.98 (1:10.23)                                        
 21 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:12.26    2:13.03        
                1:04.17   2:13.03 (1:08.86)                                        
 22 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:13.43    2:13.51        
                1:04.80   2:13.51 (1:08.71)                                        
 23 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:12.57    2:13.60        
                1:04.63   2:13.60 (1:08.97)                                        
 24 Santana, Jose R           17 LBA-MR               2:08.12    2:14.81        
                1:04.44   2:14.81 (1:10.37)                                        
 25 Chan, Matthew             15 QNS-MR               2:15.97    2:15.49        
                1:05.37   2:15.49 (1:10.12)                                        
 26 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            2:10.00    2:15.94        
                1:04.70   2:15.94 (1:11.24)                                        
 27 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               2:18.55    2:16.48        
                1:07.65   2:16.48 (1:08.83)                                        
 28 Chen, Darian              15 QNS-MR               2:17.83    2:17.45        
                1:06.79   2:17.45 (1:10.66)                                        
 29 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              2:24.62    2:19.17        
                1:07.57   2:19.17 (1:11.60)                                        
 30 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:15.85    2:19.28        
                1:05.73   2:19.28 (1:13.55)                                        
 31 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              2:19.24    2:19.42        
                1:06.44   2:19.42 (1:12.98)                                        
 32 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:17.77    2:21.09        
                1:07.84   2:21.09 (1:13.25)                                        
 33 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        2:20.20    2:21.22        
                1:08.36   2:21.22 (1:12.86)                                        
 34 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               2:32.82    2:21.33        
                1:08.81   2:21.33 (1:12.52)                                        
 35 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR              2:33.12    2:22.41        
                1:08.57   2:22.41 (1:13.84)                                        
 36 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR  2:20.12    2:22.93        
                1:09.18   2:22.93 (1:13.75)                                        
 37 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               2:28.94    2:22.96        
                1:09.41   2:22.96 (1:13.55)                                        
 38 Powell, Brett             15 WISC-MR              2:26.80    2:23.17        
                1:08.67   2:23.17 (1:14.50)                                        
 39 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               2:22.15    2:24.47        
                1:09.74   2:24.47 (1:14.73)                                        
 40 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              2:28.14    2:26.88        
                1:09.16   2:26.88 (1:17.72)                                        
 41 Xia, Alan                 15 QNS-MR               2:30.63    2:27.29        
                1:09.72   2:27.29 (1:17.57)                                        
 42 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               2:27.61    2:27.65        
                1:09.48   2:27.65 (1:18.17)                                        
 43 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              2:28.16    2:28.40        
                1:13.34   2:28.40 (1:15.06)                                        
 44 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:24.94    2:29.19        
                1:11.13   2:29.19 (1:18.06)                                        
 45 Lin, Vincent              16 Shy-Mr-MR            2:17.00    2:29.84        
                1:10.36   2:29.84 (1:19.48)                                        
 46 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               2:28.32    2:31.94        
                1:13.34   2:31.94 (1:18.60)                                        
 47 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  2:28.86    2:32.25        
                1:13.02   2:32.25 (1:19.23)                                        
 48 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               2:39.88    2:34.23        
                1:11.96   2:34.23 (1:22.27)                                        
 49 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:35.14    2:35.26        
                1:12.29   2:35.26 (1:22.97)                                        
 50 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    2:39.82    2:36.45        
                1:14.49   2:36.45 (1:21.96)                                        
 51 Lam, Jeff                 15 QNS-MR               2:51.80    2:36.91        
 52 Young, Aaron M            12 SSC-MR               2:48.00    2:36.94        
                1:16.04   2:36.94 (1:20.90)                                        
 53 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    2:37.67    2:40.36        
                1:16.05   2:40.36 (1:24.31)                                        
 54 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:28.78    2:40.65        
                1:14.27   2:40.65 (1:26.38)                                        
 55 Burke, Ryan               15 FLY-MR               2:41.01    2:43.68        
 56 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR       NT    2:44.60        
                1:15.78   2:44.60 (1:28.82)                                        
 57 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  2:58.90    2:48.84        
                1:21.34   2:48.84 (1:27.50)                                        
 58 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  2:49.39    2:50.75        
                1:18.98   2:50.75 (1:31.77)                                        
 59 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR       NT    3:01.59        
                1:29.18   3:01.59 (1:32.41)                                        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  4:18.83    4:16.48        
                1:00.62   2:05.34 (1:04.72)   3:10.97 (1:05.63)   4:16.48 (1:05.51)
  2 Ortof, Harry C            19 Express Swimming-MR  5:06.78    4:21.36        
                1:00.96   2:07.71 (1:06.75)   3:14.91 (1:07.20)   4:21.36 (1:06.45)
  3 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  4:20.98    4:23.21        
                1:01.04   2:06.81 (1:05.77)   3:14.27 (1:07.46)   4:23.21 (1:08.94)
  4 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  4:25.72    4:28.11        
                1:03.69   2:10.90 (1:07.21)   3:19.44 (1:08.54)   4:28.11 (1:08.67)
  5 Protano, John             17 Express Swimming-MR  4:29.87    4:28.89        
                1:05.68   2:16.97 (1:11.29)   3:25.08 (1:08.11)   4:28.89 (1:03.81)
  6 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  4:26.32    4:29.43        
                1:04.13   2:12.71 (1:08.58)   3:21.31 (1:08.60)   4:29.43 (1:08.12)
  7 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  4:16.60    4:30.36        
                1:02.62   2:11.72 (1:09.10)   3:22.58 (1:10.86)   4:30.36 (1:07.78)
  8 Madden, Sean M            15 QNS-MR               4:31.92    4:30.45        
                1:02.71   2:10.99 (1:08.28)   3:20.95 (1:09.96)   4:30.45 (1:09.50)
  9 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  4:35.34    4:32.07        
                1:04.91   2:14.36 (1:09.45)   3:24.35 (1:09.99)   4:32.07 (1:07.72)
 10 Bezuglyy, Oleksandr       33 FREE-MR              4:19.99    4:36.75        
                1:04.16   2:13.05 (1:08.89)   3:24.55 (1:11.50)   4:36.75 (1:12.20)
 11 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  4:38.57    4:37.22        
                1:06.82   2:18.21 (1:11.39)   3:29.20 (1:10.99)   4:37.22 (1:08.02)
 12 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               4:34.07    4:39.89        
                1:05.00   2:16.26 (1:11.26)   3:28.38 (1:12.12)   4:39.89 (1:11.51)
 13 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  4:40.46    4:40.85        
                1:06.28   2:17.71 (1:11.43)   3:29.74 (1:12.03)   4:40.85 (1:11.11)
 14 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  4:37.83    4:43.47        
                1:08.94   2:22.01 (1:13.07)   3:33.65 (1:11.64)   4:43.47 (1:09.82)
 15 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  4:36.65    4:44.14        
                1:06.75   2:18.55 (1:11.80)   3:31.05 (1:12.50)   4:44.14 (1:13.09)
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  4:42.54    4:45.11        
                1:08.26   2:21.66 (1:13.40)   3:35.51 (1:13.85)   4:45.11 (1:09.60)
 17 Leung, Michael            13 QNS-MR               4:49.78    4:45.81        
                1:08.62   2:22.25 (1:13.63)   3:36.60 (1:14.35)   4:45.81 (1:09.21)
 18 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  4:32.59    4:46.16        
                1:06.21   2:19.49 (1:13.28)   3:34.31 (1:14.82)   4:46.16 (1:11.85)
 19 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  4:36.24    4:48.04        
                1:09.99   2:23.99 (1:14.00)   3:36.94 (1:12.95)   4:48.04 (1:11.10)
 20 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  4:44.06    4:51.00        
                1:09.27   2:23.63 (1:14.36)   3:38.30 (1:14.67)   4:51.00 (1:12.70)
 21 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     5:04.65    4:52.04        
                1:09.44   2:24.38 (1:14.94)   3:39.87 (1:15.49)   4:52.04 (1:12.17)
 22 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  4:52.24    4:52.22        
                1:10.60   2:24.54 (1:13.94)   3:40.18 (1:15.64)   4:52.22 (1:12.04)
 23 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        5:00.33    4:52.65        
                1:08.45   2:23.33 (1:14.88)   3:39.16 (1:15.83)   4:52.65 (1:13.49)
 24 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               5:19.72    4:58.78        
                1:09.82   2:26.50 (1:16.68)   3:43.84 (1:17.34)   4:58.78 (1:14.94)
 25 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  5:08.14    5:00.27        
                1:12.01   2:28.57 (1:16.56)   3:45.84 (1:17.27)   5:00.27 (1:14.43)
 26 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  4:55.65    5:04.18        
                1:12.32   2:31.30 (1:18.98)   3:49.51 (1:18.21)   5:04.18 (1:14.67)
 27 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               5:30.00    5:05.10        
                1:12.13   2:32.20 (1:20.07)   3:52.62 (1:20.42)   5:05.10 (1:12.48)
 28 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               4:56.71    5:07.13        
                1:11.01   2:29.34 (1:18.33)   3:49.05 (1:19.71)   5:07.13 (1:18.08)
 29 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  5:04.91    5:09.44        
                1:13.17   2:32.78 (1:19.61)   3:53.29 (1:20.51)   5:09.44 (1:16.15)
 30 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  5:11.88    5:11.68        
                1:13.28   2:33.50 (1:20.22)   3:53.35 (1:19.85)   5:11.68 (1:18.33)
 31 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  5:11.23    5:12.53        
                1:14.63   2:35.97 (1:21.34)   3:55.83 (1:19.86)   5:12.53 (1:16.70)
 32 Kwan, William             13 FREE-MR              5:04.86    5:15.85        
                1:12.89   2:35.00 (1:22.11)   3:56.04 (1:21.04)   5:15.85 (1:19.81)
 33 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               5:31.51    5:16.02        
                1:13.04   2:34.40 (1:21.36)   3:56.44 (1:22.04)   5:16.02 (1:19.58)
 34 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               5:21.93    5:18.53        
                1:11.90   2:32.87 (1:20.97)   3:56.21 (1:23.34)   5:18.53 (1:22.32)
 35 Geller, Russell           13 FREE-MR              5:19.35    5:23.18        
                1:13.93   2:36.72 (1:22.79)   4:00.44 (1:23.72)   5:23.18 (1:22.74)
 36 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              5:26.61    5:25.99        
                1:15.25   2:39.24 (1:23.99)   4:03.29 (1:24.05)   5:25.99 (1:22.70)
 37 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  5:33.93    5:29.71        
                1:16.17   2:42.00 (1:25.83)   4:07.07 (1:25.07)   5:29.71 (1:22.64)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  1:02.09    1:02.59        
  2 Kleyer, Max J             15 FREE-MR              1:03.02    1:02.65        
  3 Bezuglyy, Oleksandr       33 FREE-MR              1:00.26    1:03.14        
  4 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:03.31    1:03.61        
  5 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  1:02.23    1:04.38        
  6 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:05.85    1:05.62        
  7 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  1:06.87    1:06.11        
  8 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:06.55    1:06.17        
  9 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR  1:06.54    1:07.84        
 10 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:07.06    1:07.95        
 11 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  1:08.76    1:08.09        
 12 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:07.98    1:08.21        
 13 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:08.19    1:08.69        
 14 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR  1:08.64    1:09.30        
 15 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:10.11    1:09.45        
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:06.81    1:09.82        
 17 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:10.89    1:09.85        
 18 Santana, Jose R           17 LBA-MR               1:06.17    1:10.17        
 19 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:08.20    1:10.27        
 20 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR               1:08.76    1:10.86        
 21 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:11.75    1:11.60        
 22 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               1:09.97    1:11.94        
 23 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:08.15    1:12.09        
 24 Lin, Vincent              16 Shy-Mr-MR            1:07.90    1:12.12        
 25 Passante, Michael V       15 FREE-MR              1:07.82    1:12.62        
 26 Xia, Alan                 15 QNS-MR               1:16.86    1:12.96        
 27 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  1:10.26    1:13.35        
 28 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:09.10    1:13.85        
 29 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               1:17.62    1:14.33        
 30 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:12.66    1:14.88        
 31 Chen, Darian              15 QNS-MR               1:19.07    1:15.60        
 32 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            1:17.00    1:15.84        
 33 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:13.93    1:16.11        
 34 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:13.03    1:16.22        
 35 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               1:15.14    1:16.64        
 36 Powell, Brett             15 WISC-MR              1:17.90    1:16.77        
 37 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:18.67    1:16.93        
 38 Protano, John             17 Express Swimming-MR  1:16.41    1:17.02        
 39 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:17.03    1:17.61        
 40 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        1:17.69    1:17.72        
 41 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               1:17.40    1:18.47        
 42 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:18.75    1:19.31        
 43 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:15.62    1:20.26        
 44 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:23.82    1:23.13        
 45 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:20.39    1:23.18        
 46 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  1:29.74    1:24.97        
 47 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  1:27.05    1:25.70        
 48 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:25.49    1:26.31        
 49 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:30.64    1:29.32        
 50 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  1:37.88    1:31.63        
 51 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:37.59    1:40.69        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:13.48    2:13.46        
                1:05.83   2:13.46 (1:07.63)                                        
  2 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:13.61    2:16.14        
                1:05.78   2:16.14 (1:10.36)                                        
  3 Kleyer, Max J             15 FREE-MR              2:21.53    2:16.24        
                1:07.45   2:16.24 (1:08.79)                                        
  4 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  2:18.37    2:21.00        
                1:07.85   2:21.00 (1:13.15)                                        
  5 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:23.98    2:22.93        
                1:11.03   2:22.93 (1:11.90)                                        
  6 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:25.04    2:24.13        
                1:08.91   2:24.13 (1:15.22)                                        
  7 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:24.24    2:24.62        
                1:10.69   2:24.62 (1:13.93)                                        
  8 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:27.93    2:25.70        
                1:09.89   2:25.70 (1:15.81)                                        
  9 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:26.96    2:25.96        
                1:09.60   2:25.96 (1:16.36)                                        
 10 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  2:26.43    2:26.04        
                1:10.93   2:26.04 (1:15.11)                                        
 11 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR               2:28.19    2:26.58        
                1:10.91   2:26.58 (1:15.67)                                        
 12 Santana, Jose R           17 LBA-MR               2:28.19    2:27.19        
                1:11.78   2:27.19 (1:15.41)                                        
 13 Hwang, Alex               15 GATE-MR              2:27.61    2:28.15        
                1:13.59   2:28.15 (1:14.56)                                        
 14 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              2:31.13    2:28.69        
                1:12.21   2:28.69 (1:16.48)                                        
 15 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               2:41.23    2:32.53        
                1:15.09   2:32.53 (1:17.44)                                        
 16 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:27.61    2:33.57        
                1:14.10   2:33.57 (1:19.47)                                        
 17 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               2:33.09    2:33.87        
                1:13.87   2:33.87 (1:20.00)                                        
 18 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  2:29.50    2:35.16        
                1:13.72   2:35.16 (1:21.44)                                        
 19 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:32.72    2:35.72        
                1:16.76   2:35.72 (1:18.96)                                        
 20 Lin, Vincent              16 Shy-Mr-MR            2:30.45    2:36.64        
                1:15.63   2:36.64 (1:21.01)                                        
 21 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        2:56.71    2:37.95        
                1:17.75   2:37.95 (1:20.20)                                        
 22 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               2:43.86    2:40.80        
                1:18.64   2:40.80 (1:22.16)                                        
 23 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            2:32.47    2:41.27        
                1:18.80   2:41.27 (1:22.47)                                        
 24 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                    NT    2:41.34        
                1:17.88   2:41.34 (1:23.46)                                        
 25 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               2:41.32    2:42.80        
                1:21.82   2:42.80 (1:20.98)                                        
 26 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR  2:42.86    2:43.47        
                1:19.87   2:43.47 (1:23.60)                                        
 27 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  2:59.24    2:44.61        
                1:20.69   2:44.61 (1:23.92)                                        
 28 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:44.16    2:46.81        
                1:23.05   2:46.81 (1:23.76)                                        
 29 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              2:39.99    2:47.42        
                1:25.48   2:47.42 (1:21.94)                                        
 30 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:47.39    2:48.08        
                1:21.30   2:48.08 (1:26.78)                                        
 31 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               2:50.64    2:50.78        
                1:23.32   2:50.78 (1:27.46)                                        
 32 Titarenko, Valentyn       15 Shy-Mr-MR            2:53.84    2:51.63        
 33 Wo, Ryan                  15 Parks Sailfish-MR    2:56.93    2:53.80        
                1:24.90   2:53.80 (1:28.90)                                        
 34 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR    2:58.42    2:55.58        
                1:24.63   2:55.58 (1:30.95)                                        
 35 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  3:05.73    2:57.64        
                1:26.78   2:57.64 (1:30.86)                                        
 36 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    2:58.13        
                1:24.33   2:58.13 (1:33.80)                                        
 37 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  3:05.32    2:59.14        
                1:28.51   2:59.14 (1:30.63)                                        
 38 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:56.03    3:00.36        
                1:27.10   3:00.36 (1:33.26)                                        
 39 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  3:07.34    3:02.28        
                1:28.97   3:02.28 (1:33.31)                                        
 40 Desmond, Connor A         16 Express Swimming-MR  3:17.84    3:06.49        
                1:30.08   3:06.49 (1:36.41)                                        
 41 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  3:15.04    3:08.38        
                1:31.12   3:08.38 (1:37.26)                                        
 42 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR        2:59.37    3:09.58        
                1:26.85   3:09.58 (1:42.73)                                        
 43 Sapara, Chris A           16 FREE-MR              2:59.43    3:10.82        
                1:31.31   3:10.82 (1:39.51)                                        
 44 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR        3:13.33    3:17.15        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protano, John             17 Express Swimming-MR  1:08.39    1:09.07        
  2 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              1:11.25    1:11.76        
  3 Soto, Adriel              17 Unattached-MR        1:11.13    1:12.05        
  4 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  1:12.59    1:12.61        
  5 Madden, Sean M            15 QNS-MR               1:14.26    1:13.84        
  6 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:15.00    1:14.10        
  7 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:13.46    1:14.56        
  8 Passante, Michael V       15 FREE-MR              1:12.21    1:14.59        
  9 Doyle, Peter T            16 Express Swimming-MR  1:20.78    1:15.06        
 10 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:14.86    1:15.09        
 11 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  1:20.81    1:16.02        
 12 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:15.61    1:16.46        
 13 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR  1:18.78    1:17.59        
 14 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  1:18.14    1:18.69        
 15 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:17.95    1:19.05        
 16 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:20.08    1:19.61        
 17 Chen, Darian              15 QNS-MR               1:20.72    1:20.20        
 18 Dillon, Jack P            17 Three Village-MR     1:22.05    1:20.25        
 19 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:19.83    1:20.70        
 19 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:25.30    1:20.70        
 21 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        1:21.82    1:21.53        
 22 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:26.19    1:24.97        
 23 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:22.49    1:25.16        
 24 Xia, Alan                 15 QNS-MR               1:24.14    1:25.27        
 25 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:25.11    1:27.30        
 26 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:27.48    1:27.57        
 27 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:22.37    1:27.59        
 28 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:25.66    1:27.88        
 29 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:31.95    1:32.10        
 30 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR  1:24.54    1:32.71        
 31 Pergan III, Chester J     16 Three Village-MR     1:29.09    1:33.40        
 32 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:29.29    1:34.76        
 33 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:35.84    1:35.50        
 34 Sapara, Chris A           16 FREE-MR              1:30.30    1:36.22        
 35 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              1:37.31    1:36.46        
 36 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:37.01    1:39.48        
 37 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:41.09    1:41.59        
 38 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:45.86    1:43.62        
 39 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  1:46.02    1:43.78        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protano, John             17 Express Swimming-MR  2:32.42    2:28.70        
                1:11.45   2:28.70 (1:17.25)                                        
  2 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  2:22.06    2:29.61        
                1:12.57   2:29.61 (1:17.04)                                        
  3 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:38.30    2:38.58        
                1:17.31   2:38.58 (1:21.27)                                        
  4 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:47.73    2:44.75        
                1:18.34   2:44.75 (1:26.41)                                        
  5 Doyle, Peter T            16 Express Swimming-MR  2:56.69    2:46.72        
                1:19.69   2:46.72 (1:27.03)                                        
  6 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:47.38    2:49.36        
                1:22.99   2:49.36 (1:26.37)                                        
  7 Hwang, Alex               15 GATE-MR              3:08.95    2:49.47        
                1:21.02   2:49.47 (1:28.45)                                        
  8 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:47.01    2:50.31        
                1:19.94   2:50.31 (1:30.37)                                        
  9 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:49.03    2:51.55        
                1:22.00   2:51.55 (1:29.55)                                        
 10 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:48.76    2:51.93        
                1:21.86   2:51.93 (1:30.07)                                        
 11 Soto, Adriel              17 Unattached-MR        2:45.33    2:53.79        
                1:23.83   2:53.79 (1:29.96)                                        
 12 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        2:50.02    2:54.02        
                1:24.30   2:54.02 (1:29.72)                                        
 13 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  3:01.24    2:54.95        
                1:23.34   2:54.95 (1:31.61)                                        
 14 Chan, Matthew             15 QNS-MR               2:56.25    2:55.83        
                1:24.38   2:55.83 (1:31.45)                                        
 15 Lai, Christopher B        15 MAKO-MR              3:02.34    2:55.86        
                1:26.36   2:55.86 (1:29.50)                                        
 16 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               3:05.01    2:57.16        
                1:23.73   2:57.16 (1:33.43)                                        
 17 Santana, Jose R           17 LBA-MR               2:55.18    2:59.83        
                1:24.55   2:59.83 (1:35.28)                                        
 18 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    2:56.30    3:02.02        
                1:30.58   3:02.02 (1:31.44)                                        
 19 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  2:56.90    3:02.47        
                1:28.63   3:02.47 (1:33.84)                                        
 20 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              3:11.01    3:02.59        
                1:27.12   3:02.59 (1:35.47)                                        
 21 Lee, Alexander G          15 FLY-MR                    NT    3:02.77        
                1:28.08   3:02.77 (1:34.69)                                        
 22 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  3:01.73    3:02.82        
                1:27.53   3:02.82 (1:35.29)                                        
 23 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              3:06.59    3:03.30        
                1:27.22   3:03.30 (1:36.08)                                        
 24 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR  3:02.58    3:03.35        
                1:29.38   3:03.35 (1:33.97)                                        
 25 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               3:07.49    3:04.66        
                1:26.86   3:04.66 (1:37.80)                                        
 26 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:59.58    3:07.53        
                1:27.91   3:07.53 (1:39.62)                                        
 27 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  3:09.87    3:08.36        
                1:32.98   3:08.36 (1:35.38)                                        
 28 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               3:13.50    3:13.01        
                1:33.77   3:13.01 (1:39.24)                                        
 29 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    3:17.32        
                1:30.45   3:17.32 (1:46.87)                                        
 30 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  3:30.21    3:26.06        
                1:42.75   3:26.06 (1:43.31)                                        
 31 Sapara, Chris A           16 FREE-MR              3:20.05    3:27.32        
                1:38.72   3:27.32 (1:48.60)                                        
 32 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               3:37.01    3:27.76        
                1:38.23   3:27.76 (1:49.53)                                        
 33 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  3:25.76    3:29.87        
                1:39.92   3:29.87 (1:49.95)                                        
 34 Desmond, Connor A         16 Express Swimming-MR  3:34.39    3:30.42        
                1:40.95   3:30.42 (1:49.47)                                        
 35 Lam, Jeff                 15 QNS-MR               3:46.90    3:30.56        
                1:42.67   3:30.56 (1:47.89)                                        
 36 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  3:45.35    3:52.78        
                1:53.34   3:52.78 (1:59.44)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bezuglyy, Oleksandr       33 FREE-MR                59.33    1:00.12        
  2 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  1:01.69    1:01.67        
  3 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR               1:02.60    1:02.10        
  4 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  1:01.68    1:02.42        
  5 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:05.48    1:03.22        
  6 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  1:03.89    1:03.39        
  7 Kleyer, Max J             15 FREE-MR              1:05.17    1:03.93        
  8 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:04.44    1:04.29        
  9 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR  1:03.81    1:04.62        
 10 Protano, John             17 Express Swimming-MR  1:02.63    1:05.04        
 11 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR       NT    1:05.46        
 12 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:06.76    1:06.43        
 13 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:07.92    1:06.75        
 14 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:05.25    1:06.76        
 15 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:06.32    1:07.13        
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:06.70    1:07.61        
 17 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:07.45    1:08.39        
 18 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR  1:10.62    1:08.94        
 19 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:02.80    1:08.96        
 20 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            1:07.90    1:08.99        
 21 Passante, Michael V       15 FREE-MR              1:05.62    1:09.72        
 22 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               1:07.40    1:09.88        
 23 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR  1:10.67    1:10.10        
 24 Santana, Jose R           17 LBA-MR               1:06.62    1:10.27        
 25 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:11.88    1:10.45        
 26 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:08.99    1:10.61        
 27 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:13.83    1:11.30        
 28 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:11.44    1:12.38        
 29 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:05.76    1:12.67        
 30 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               1:13.95    1:12.93        
 31 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:12.13    1:13.87        
 32 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:13.16    1:13.90        
 33 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:13.22    1:14.20        
 34 Powell, Brett             15 WISC-MR              1:19.92    1:15.41        
 35 Chen, Darian              15 QNS-MR               1:17.26    1:16.47        
 36 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:18.66    1:17.22        
 37 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:15.15    1:17.62        
 38 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:16.09    1:17.72        
 39 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  1:23.41    1:18.30        
 40 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               1:16.15    1:18.73        
 41 Burke, Ryan               15 FLY-MR               1:17.71    1:18.77        
 42 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  1:22.96    1:19.44        
 43 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR       NT    1:19.62        
 44 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:19.86    1:20.03        
 45 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        1:26.55    1:20.54        
 46 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    1:21.66    1:21.18        
 47 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  1:21.45    1:22.68        
 48 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:23.89    1:23.34        
 49 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:20.96    1:25.28        
 50 Lam, Jeff                 15 QNS-MR               1:27.46    1:25.56        
 51 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               1:32.41    1:28.51        
 52 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:27.51    1:33.98        
 53 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  2:00.43    1:48.92        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  2:14.85    2:15.50        
                1:04.74   2:15.50 (1:10.76)                                        
  2 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:19.70    2:19.59        
                1:06.10   2:19.59 (1:13.49)                                        
  3 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:26.11    2:24.73        
                1:06.36   2:24.73 (1:18.37)                                        
  4 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:24.59    2:26.83        
                1:09.22   2:26.83 (1:17.61)                                        
  5 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:21.02    2:27.10        
                1:08.31   2:27.10 (1:18.79)                                        
  6 Dillon, Jack P            17 Three Village-MR     2:27.56    2:28.52        
                1:11.04   2:28.52 (1:17.48)                                        
  7 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:30.83    2:31.05        
                1:07.75   2:31.05 (1:23.30)                                        
  8 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:41.46    2:39.14        
                1:17.21   2:39.14 (1:21.93)                                        
  9 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                    NT    2:42.24        
                1:18.64   2:42.24 (1:23.60)                                        
 10 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  2:41.03    2:47.60        
                1:19.68   2:47.60 (1:27.92)                                        
 11 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:53.56    2:57.47        
                1:18.45   2:57.47 (1:39.02)                                        
 12 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              2:59.00    3:19.29        
                1:26.30   3:19.29 (1:52.99)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  2:15.12    2:15.62        
                1:05.71   2:15.62 (1:09.91)                                        
  2 Protano, John             17 Express Swimming-MR  2:17.50    2:15.70        
                1:06.00   2:15.70 (1:09.70)                                        
  3 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:16.77    2:19.81        
                1:02.90   2:19.81 (1:16.91)                                        
  4 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:19.49    2:20.97        
                1:06.55   2:20.97 (1:14.42)                                        
  5 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:22.59    2:21.45        
                1:07.24   2:21.45 (1:14.21)                                        
  6 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  2:22.45    2:21.95        
                1:06.48   2:21.95 (1:15.47)                                        
  7 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:21.67    2:22.87        
                1:09.28   2:22.87 (1:13.59)                                        
  8 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:22.07    2:23.20        
                1:06.69   2:23.20 (1:16.51)                                        
  9 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:24.64    2:23.47        
                1:07.33   2:23.47 (1:16.14)                                        
 10 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:24.51    2:24.68        
                1:05.43   2:24.68 (1:19.25)                                        
 11 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:21.92    2:26.16        
                1:11.38   2:26.16 (1:14.78)                                        
 12 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:27.97    2:26.81        
                1:07.22   2:26.81 (1:19.59)                                        
 13 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:29.09    2:28.75        
                1:09.69   2:28.75 (1:19.06)                                        
 14 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:23.15    2:28.96        
                1:11.99   2:28.96 (1:16.97)                                        
 15 Dillon, Jack P            17 Three Village-MR     2:29.17    2:29.12        
                1:11.82   2:29.12 (1:17.30)                                        
 16 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:26.49    2:29.20        
                1:12.38   2:29.20 (1:16.82)                                        
 17 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  2:28.90    2:30.34        
                1:09.63   2:30.34 (1:20.71)                                        
 18 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:33.74    2:31.66        
                1:14.57   2:31.66 (1:17.09)                                        
 19 Kleyer, Max J             15 FREE-MR              2:36.76    2:31.67        
                1:08.48   2:31.67 (1:23.19)                                        
 20 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               2:41.40    2:34.15        
                1:13.67   2:34.15 (1:20.48)                                        
 21 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        2:34.26    2:34.17        
                1:14.37   2:34.17 (1:19.80)                                        
 22 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:31.13    2:34.36        
                1:11.16   2:34.36 (1:23.20)                                        
 23 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               2:51.01    2:35.84        
                1:14.16   2:35.84 (1:21.68)                                        
 24 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              2:34.95    2:37.60        
                1:11.07   2:37.60 (1:26.53)                                        
 25 Fargo, Jordan K           18 Express Swimming-MR  2:25.34    2:37.96        
                1:10.32   2:37.96 (1:27.64)                                        
 26 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  2:26.17    2:38.46        
                1:13.70   2:38.46 (1:24.76)                                        
 27 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               2:32.33    2:39.11        
                1:11.95   2:39.11 (1:27.16)                                        
 28 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR  2:38.83    2:40.20        
                1:14.77   2:40.20 (1:25.43)                                        
 29 Chan, Matthew             15 QNS-MR               2:40.56    2:40.85        
                1:17.57   2:40.85 (1:23.28)                                        
 30 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:40.62    2:43.03        
                1:15.47   2:43.03 (1:27.56)                                        
 31 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:37.74    2:44.23        
                1:14.57   2:44.23 (1:29.66)                                        
 32 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              2:45.49    2:46.25        
                1:18.92   2:46.25 (1:27.33)                                        
 33 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  2:47.36    2:46.26        
                1:20.30   2:46.26 (1:25.96)                                        
 34 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:44.03    2:48.12        
                1:15.34   2:48.12 (1:32.78)                                        
 35 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:56.65    2:48.29        
                1:19.73   2:48.29 (1:28.56)                                        
 36 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR  2:48.76    2:52.88        
                1:23.93   2:52.88 (1:28.95)                                        
 37 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              2:51.95    2:54.42        
                1:23.03   2:54.42 (1:31.39)                                        
 38 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               2:57.61    2:55.28        
                1:26.53   2:55.28 (1:28.75)                                        
 39 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:58.37    2:56.60        
                1:19.55   2:56.60 (1:37.05)                                        
 40 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               2:44.37    2:58.35        
                1:21.15   2:58.35 (1:37.20)                                        
 41 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  3:15.23    2:59.75        
                1:22.96   2:59.75 (1:36.79)                                        
 42 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  3:02.14    2:59.76        
                1:23.95   2:59.76 (1:35.81)                                        
 43 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               3:05.00    3:02.55        
                1:27.90   3:02.55 (1:34.65)                                        
 44 Lam, Jeff                 15 QNS-MR               3:22.54    3:03.27        
                1:25.95   3:03.27 (1:37.32)                                        
 45 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  3:12.52    3:03.52        
                1:28.43   3:03.52 (1:35.09)                                        
 46 Martin, Tim J             12 SSC-MR               3:00.00    3:04.15        
                1:31.27   3:04.15 (1:32.88)                                        
 47 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  3:14.32    3:10.22        
                1:26.75   3:10.22 (1:43.47)                                        
 48 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               3:20.00    3:17.00        
                1:37.49   3:17.00 (1:39.51)                                        
 -- Sapara, Chris A           16 FREE-MR              2:52.48         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish - back
                1:24.30        DQ (1:39.48)                                        
 -- Pergan III, Chester J     16 Three Village-MR     2:28.85         DQ        
      False start - Misc
                1:08.75        DQ (1:20.65)                                        
 -- Madden, Sean M            15 QNS-MR               2:18.20         DQ        
      False start - Misc
                1:05.92        DQ (1:14.70)                                        
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  4:55.15    4:50.64        
                1:08.90   2:21.96 (1:13.06)   3:45.55 (1:23.59)   4:50.64 (1:05.09)
  2 Madden, Sean M            15 QNS-MR               5:00.43    4:54.00        
                1:07.49   2:22.16 (1:14.67)   3:45.28 (1:23.12)   4:54.00 (1:08.72)
  3 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  4:48.04    4:56.77        
                1:03.65   2:17.78 (1:14.13)   3:48.47 (1:30.69)   4:56.77 (1:08.30)
  4 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  4:55.51    4:57.18        
                1:08.34   2:24.74 (1:16.40)   3:50.35 (1:25.61)   4:57.18 (1:06.83)
  5 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              5:12.56    5:04.41        
                1:11.67   2:30.88 (1:19.21)   3:56.67 (1:25.79)   5:04.41 (1:07.74)
  6 Protano, John             17 Express Swimming-MR  5:12.43    5:13.36        
                1:08.47   2:35.22 (1:26.75)   3:59.50 (1:24.28)   5:13.36 (1:13.86)
  7 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  5:13.43    5:13.91        
                1:12.41   2:34.82 (1:22.41)   4:03.67 (1:28.85)   5:13.91 (1:10.24)
  8 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  5:33.21    5:19.65        
                1:12.29   2:34.92 (1:22.63)   4:08.27 (1:33.35)   5:19.65 (1:11.38)
  9 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  5:23.44    5:20.13        
                1:12.61   2:33.47 (1:20.86)   4:08.14 (1:34.67)   5:20.13 (1:11.99)
 10 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  5:24.80    5:22.03        
                1:11.18   2:38.92 (1:27.74)   4:12.28 (1:33.36)   5:22.03 (1:09.75)
 11 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  5:26.29    5:22.71        
                1:11.63   2:34.64 (1:23.01)   4:11.91 (1:37.27)   5:22.71 (1:10.80)
 12 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  5:24.98    5:28.02        
                1:14.06   2:35.32 (1:21.26)   4:16.08 (1:40.76)   5:28.02 (1:11.94)
 13 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                   NT    5:30.88        
                1:13.02   2:41.99 (1:28.97)   4:18.62 (1:36.63)   5:30.88 (1:12.26)
 14 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR  5:37.70    5:32.82        
                1:11.24   2:39.93 (1:28.69)   4:17.21 (1:37.28)   5:32.82 (1:15.61)
 15 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                    NT    5:33.52        
                1:15.96   2:42.86 (1:26.90)   4:19.94 (1:37.08)   5:33.52 (1:13.58)
 16 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               5:39.07    5:43.02        
                1:16.11   2:38.69 (1:22.58)   4:21.12 (1:42.43)   5:43.02 (1:21.90)
 17 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  5:42.85    5:44.55        
                1:25.97   2:57.96 (1:31.99)   4:26.98 (1:29.02)   5:44.55 (1:17.57)
 18 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  6:00.01    5:53.38        
                1:23.34   2:53.09 (1:29.75)   4:36.53 (1:43.44)   5:53.38 (1:16.85)
 19 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               6:02.35    6:02.02        
                1:15.59   2:55.44 (1:39.85)   4:43.13 (1:47.69)   6:02.02 (1:18.89)
 20 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  5:49.87    6:12.01        
                1:25.85   3:03.91 (1:38.06)   4:53.03 (1:49.12)   6:12.01 (1:18.98)
 21 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  6:30.90    6:16.55        
                1:35.76   3:12.31 (1:36.55)   4:53.96 (1:41.65)   6:16.55 (1:22.59)
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Lim, James                12 FLY-MR                    NT      30.11        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, James                12 FLY-MR                    NT      29.92        
  2 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                    NT      35.90        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                    NT      34.39        
  2 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR       NT      34.62        
  3 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR       NT      35.48        
  4 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                   NT      40.38        
  5 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                   NT      41.88        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                    NT      37.01        
  2 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR       NT      40.46        
  3 Milgram, Mark A           11 FREE-MR                   NT      41.50        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR       NT      32.49        
  2 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR       NT      32.61        
  3 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                    NT      39.89        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR                    NT    1:11.90        
  2 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR                 NT    1:26.94        
  3 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR                 NT    1:28.35