Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/10/2018 10:15 AM
               2018 MR LIE Summer Sizzler - 7/7/2018 to 7/8/2018               
                              Sanction #: 180708                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna             10 MPNY-MR                31.34      31.23        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    32.34      32.27        
  3 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            34.64      33.35        
  4 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 33.26      33.42        
  5 Karim, Azana S            10 Twisters-MR            33.59      33.51        
  6 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      33.81      33.60        
  7 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR            33.41      34.33        
  8 Vilensky, Isabel T        10 MPNY-MR                35.45      34.84        
  9 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    35.03      35.28        
 10 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            36.53      35.90        
 11 Neal, Jolie                9 Twisters-MR            37.43      35.97        
 12 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 35.77      36.37        
 13 Petrovic, Mila            10 IA-MR                  36.68      36.49        
 14 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    38.00      37.12        
 15 Santos, Lilly G           10 PAC-MR                 39.66      37.23        
 16 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    38.54      37.34        
 17 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    37.60      37.49        
 18 Cullen, Grace M           10 IA-MR                  39.47      38.13        
 19 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    40.35      38.80        
 20 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    38.32      38.82        
 21 Donegain, Kate A           9 IA-MR                  39.34      38.95        
 22 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 39.70      39.14        
 23 Solano, Chiara            10 Unattached-MR          38.91      39.44        
 24 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    39.79      40.40        
 25 Brozyna, Ela               8 Twisters-MR            39.15      40.78        
 26 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  40.06      41.19        
 27 Minchala, Emily D          8 FLY-MR                 44.77      41.78        
 28 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT      42.24        
 29 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    40.20      42.42        
 30 Hirakata, Carina C         9 Twisters-MR            51.81      42.51        
 31 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR    42.99      42.61        
 32 Lazebnik, Gianetta        10 MPNY-MR                43.10      42.75        
 33 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    42.71      42.90        
 34 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    42.75      43.01        
 35 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR              42.20      43.64        
 36 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 44.26      43.69        
 37 Petkovits, Maria           9 HYB-MR                 42.28      43.80        
 38 Paul, Anshi               10 HYB-MR                 42.05      44.23        
 39 O'Sullivan, Brinan K       8 Twisters-MR               NT      44.62        
 40 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    42.70      44.63        
 41 Como, Juliet S             9 HYB-MR                 41.65      45.12        
 42 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    47.31      46.15        
 43 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    44.97      46.18        
 44 Curinnaia, Elena           7 MPNY-MR                47.14      46.19        
 45 Sigler, Eva A              9 FA-MR                     NT      46.58        
 46 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR    47.00      46.74        
 47 Reid, Morgan               9 Hes-Mr-MR                 NT      46.83        
 48 Sharma, Avika              8 Twisters-MR            48.14      46.90        
 49 Huang, Isabell             9 FLY-MR                 47.07      47.07        
 50 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               1:00.00      48.36        
 51 Alexander, Ayla S          8 Twisters-MR            45.61      48.51        
 52 Han, Marianne H            9 FLY-MR                 48.20      48.57        
 53 Verissimo, Chloe A         8 FA-MR                     NT      50.05        
 54 Trobiano, Nicolette P      8 FA-MR                     NT      50.33        
 55 Green, Kennedy L           9 SSC-MR                 50.00      50.40        
 56 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR                49.93      51.20        
 57 Lama, Kesang J             8 Twisters-MR            54.10      51.63        
 58 Greene, Hailey J          10 SSC-MR                 56.00      52.12        
 59 Smith, Emily               8 Hes-Mr-MR                 NT      53.24        
 60 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR                 47.24      54.40        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna             10 MPNY-MR              1:09.04    1:07.35        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:11.31    1:11.49        
  3 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:14.93    1:13.69        
  4 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:15.47    1:15.42        
  5 Vilensky, Isabel T        10 MPNY-MR              1:17.72    1:17.38        
  6 Santos, Lilly G           10 PAC-MR               1:29.13    1:22.12        
  7 Petrovic, Mila            10 IA-MR                1:21.02    1:22.16        
  8 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:22.36    1:22.34        
  9 Neal, Jolie                9 Twisters-MR          1:24.64    1:23.45        
 10 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:26.55    1:24.55        
 11 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:27.17    1:24.88        
 12 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR          1:20.87    1:25.11        
 13 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:25.27    1:25.92        
 14 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:27.14    1:26.93        
 15 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        1:30.89    1:27.06        
 16 Paltag, Gaby               9 PAC-MR               1:32.16    1:27.51        
 17 Galang, Kam R              9 FLY-MR               1:27.97    1:28.77        
 18 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:25.82    1:30.55        
 19 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:31.04    1:31.56        
 20 Brozyna, Ela               8 Twisters-MR          1:30.62    1:32.80        
 21 Roudnitsky, Julia          9 MPNY-MR              1:35.00    1:34.08        
 22 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:39.23    1:34.10        
 23 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               1:38.80    1:34.24        
 24 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:37.44    1:34.91        
 25 Paul, Anshi               10 HYB-MR               1:38.17    1:35.87        
 26 Lazebnik, Gianetta        10 MPNY-MR              1:38.42    1:37.45        
 27 Hirakata, Carina C         9 Twisters-MR          1:37.47    1:37.57        
 28 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:35.78    1:37.59        
 29 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT    1:37.79        
 30 Galang, Nini C             8 FLY-MR               1:39.20    1:38.11        
 31 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:40.49    1:38.44        
 32 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR       NT    1:41.05        
 33 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR                   NT    1:41.17        
 34 Lopez, Caitlin            10 HYB-MR               1:40.46    1:41.25        
 35 Kern, Olivia R             8 WISC-MR              1:37.99    1:41.96        
 36 Como, Juliet S             9 HYB-MR               1:42.01    1:42.67        
 37 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:43.07    1:43.23        
 38 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:52.00    1:43.61        
 39 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               1:55.00    1:43.90        
 40 Curinnaia, Elena           7 MPNY-MR              1:43.55    1:44.50        
 41 Sharma, Avika              8 Twisters-MR          1:44.61    1:45.36        
 42 Alexander, Ayla S          8 Twisters-MR          1:46.05    1:46.42        
 43 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  1:44.13    1:47.31        
 44 Argueta, Celine A         10 PAC-MR               1:51.59    1:48.16        
 45 Han, Marianne H            9 FLY-MR               1:46.07    1:48.59        
 46 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR              1:48.26    1:49.75        
 47 Huang, Isabell             9 FLY-MR               1:53.23    1:50.38        
 48 Lama, Kesang J             8 Twisters-MR          1:53.92    1:55.17        
 49 Simo, Gianna L            10 WISC-MR              2:01.99    1:55.79        
 50 Green, Kennedy L           9 SSC-MR               1:45.00    2:02.36        
 51 Greene, Hailey J          10 SSC-MR               2:00.00    2:05.44        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna             10 MPNY-MR                40.06      37.49        
  2 Vilensky, Isabel T        10 MPNY-MR                35.76      39.05        
  3 Panamserkhang, Tenzin P   10 Twisters-MR            38.81      39.97        
  4 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            40.66      40.43        
  5 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    39.93      40.64        
  6 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR            37.55      41.34        
  7 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                    NT      42.18        
  8 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    44.78      42.80        
  9 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    43.68      42.98        
 10 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    43.55      43.62        
 11 Petrovic, Mila            10 IA-MR                  42.88      44.60        
 12 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR       NT      46.69        
 13 Santos, Lilly G           10 PAC-MR                 47.05      46.92        
 14 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            43.94      47.66        
 15 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            46.15      47.89        
 16 Hogger, Annika R          10 FA-MR                     NT      48.03        
 17 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    47.86      48.48        
 18 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    45.73      48.49        
 19 Paltag, Gaby               9 PAC-MR                 50.43      48.80        
 20 Roudnitsky, Julia          9 MPNY-MR                44.00      49.57        
 21 Lazebnik, Gianetta        10 MPNY-MR                46.00      49.86        
 22 Brozyna, Ela               8 Twisters-MR            48.93      50.01        
 23 Neal, Jolie                9 Twisters-MR            48.29      50.29        
 24 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    49.79      51.34        
 24 Hirakata, Carina C         9 Twisters-MR            53.71      51.34        
 26 Curinnaia, Elena           7 MPNY-MR                51.13      51.69        
 27 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR              55.13      52.23        
 28 Solano, Chiara            10 Unattached-MR          50.26      52.30        
 29 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT      53.03        
 30 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               1:05.00      53.08        
 31 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    51.58      53.74        
 32 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR    54.83      53.97        
 33 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    51.72      54.00        
 34 Alexander, Ayla S          8 Twisters-MR            53.65      54.01        
 35 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    50.69      54.53        
 36 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR                   NT      54.54        
 37 Lopez, Caitlin            10 HYB-MR                 56.47      54.75        
 38 Paul, Anshi               10 HYB-MR                 54.78      55.16        
 39 Sharma, Avika              8 Twisters-MR            56.31      55.28        
 40 Kern, Olivia R             8 WISC-MR                54.39      55.56        
 41 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR    56.71      57.08        
 42 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR                   NT      57.27        
 43 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:01.90      58.38        
 44 Condon, Bronwyn A         10 Twisters-MR          1:01.49      58.80        
 45 Como, Juliet S             9 HYB-MR                 58.32      58.97        
 46 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:00.45      59.96        
 47 Simo, Gianna L            10 WISC-MR                59.99    1:01.95        
 48 Smith, Emily               8 Hes-Mr-MR                 NT    1:02.59        
 49 Argueta, Celine A         10 PAC-MR               1:04.63    1:03.60        
 50 Green, Kennedy L           9 SSC-MR                 55.00    1:03.71        
 51 Reid, Morgan               9 Hes-Mr-MR                 NT    1:06.01        
 52 Greene, Hailey J          10 SSC-MR               1:10.00    1:06.42        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna             10 MPNY-MR              1:22.14    1:19.94        
  2 Panamserkhang, Tenzin P   10 Twisters-MR          1:24.10    1:24.36        
  3 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:24.66    1:25.01        
  4 Vilensky, Isabel T        10 MPNY-MR              1:26.62    1:25.48        
  5 Karim, Azana S            10 Twisters-MR          1:27.76    1:28.60        
  6 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:33.50    1:32.33        
  7 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                    NT    1:32.53        
  8 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:33.82    1:32.63        
  8 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:34.27    1:32.63        
 10 Petrovic, Mila            10 IA-MR                1:35.72    1:35.66        
 11 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR          1:37.36    1:37.65        
 12 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:42.70    1:38.36        
 13 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:41.70    1:39.43        
 14 Santos, Lilly G           10 PAC-MR               1:41.87    1:39.48        
 15 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:37.32    1:40.18        
 16 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:45.86    1:45.93        
 17 Brozyna, Ela               8 Twisters-MR          1:46.03    1:46.42        
 18 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        1:52.18    1:47.38        
 19 Neal, Jolie                9 Twisters-MR          1:59.38    1:47.48        
 20 Lazebnik, Gianetta        10 MPNY-MR              1:43.00    1:47.61        
 21 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:48.13    1:49.51        
 22 Hirakata, Carina C         9 Twisters-MR          2:05.69    1:49.52        
 23 Curinnaia, Elena           7 MPNY-MR              1:48.00    1:49.81        
 24 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:47.46    1:49.89        
 25 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  2:03.71    1:53.94        
 26 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT    1:54.38        
 27 Sharma, Avika              8 Twisters-MR          1:59.52    1:54.65        
 28 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:51.99    1:54.89        
 29 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:55.43    1:54.97        
 30 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               2:15.00    1:55.05        
 31 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR            1:57.94    1:57.61        
 32 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  2:03.25    1:58.93        
 33 Como, Juliet S             9 HYB-MR               2:16.18    2:00.92        
 34 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR              2:05.28    2:01.01        
 35 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:00.90    2:01.20        
 36 Petkovits, Maria           9 HYB-MR               2:07.66    2:01.56        
 37 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:07.71    2:02.02        
 38 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  2:03.21    2:05.61        
 39 Lama, Kesang J             8 Twisters-MR          2:07.37    2:07.70        
 40 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR               2:31.57    2:12.02        
 41 Greene, Hailey J          10 SSC-MR               2:30.00    2:12.38        
 42 Trobiano, Nicolette P      8 FA-MR                     NT    2:14.11        
 43 Green, Kennedy L           9 SSC-MR               1:55.00    2:23.27        
 -- Sigler, Eva A              9 FA-MR                     NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna             10 MPNY-MR                44.46      42.27        
  2 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 42.63      42.36        
  3 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    45.14      42.69        
  4 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR            43.34      45.05        
  5 Panamserkhang, Tenzin P   10 Twisters-MR            45.47      45.31        
  6 Karim, Azana S            10 Twisters-MR            44.44      45.51        
  7 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      46.65      45.87        
  8 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    45.54      46.08        
  9 Vilensky, Isabel T        10 MPNY-MR                47.00      46.89        
 10 Cullen, Grace M           10 IA-MR                  53.00      47.70        
 11 Santos, Lilly G           10 PAC-MR                 49.12      48.51        
 12 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            53.06      48.97        
 13 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 52.44      51.12        
 14 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR              55.56      51.47        
 15 Lazebnik, Gianetta        10 MPNY-MR                50.52      51.52        
 16 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 50.89      53.11        
 17 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  53.48      53.22        
 17 Petrovic, Mila            10 IA-MR                1:00.00      53.22        
 19 Curinnaia, Elena           7 MPNY-MR                58.69      53.58        
 20 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            52.25      54.02        
 21 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    52.78      55.13        
 22 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    55.02      55.34        
 23 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    57.48      55.53        
 24 Donegain, Kate A           9 IA-MR                  55.60      56.93        
 25 Brozyna, Ela               8 Twisters-MR            55.72      57.05        
 26 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    58.04      57.08        
 27 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT      57.19        
 28 Neal, Jolie                9 Twisters-MR            54.32      57.57        
 29 Paul, Anshi               10 HYB-MR               1:01.01      57.91        
 30 Galang, Nini C             8 FLY-MR               1:03.09      58.48        
 31 Hirakata, Carina C         9 Twisters-MR          1:03.86      58.71        
 32 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    57.69      58.94        
 33 Solano, Chiara            10 Unattached-MR          58.42      59.14        
 34 Petkovits, Maria           9 HYB-MR                 59.88      59.49        
 35 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    55.89      59.58        
 36 Como, Juliet S             9 HYB-MR               1:05.11    1:00.83        
 37 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    59.64    1:01.33        
 38 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               1:04.13    1:01.36        
 39 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:00.20    1:02.26        
 40 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT    1:03.19        
 41 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:01.25    1:03.40        
 42 Green, Kennedy L           9 SSC-MR               1:10.00    1:03.80        
 43 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:05.54    1:03.99        
 44 O'Sullivan, Brinan K       8 Twisters-MR               NT    1:04.31        
 45 Sharma, Avika              8 Twisters-MR          1:01.35    1:04.33        
 46 Alexander, Ayla S          8 Twisters-MR          1:10.81    1:05.47        
 47 Han, Marianne H            9 FLY-MR               1:06.49    1:06.30        
 48 Reid, Morgan               9 Hes-Mr-MR                 NT    1:07.33        
 49 Lama, Kesang J             8 Twisters-MR          1:12.11    1:07.94        
 50 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR               1:07.66    1:08.78        
 51 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:08.18    1:08.88        
 52 Sigler, Eva A              9 FA-MR                     NT    1:09.01        
 53 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:08.34    1:10.75        
 54 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               1:25.00    1:12.36        
 55 Trobiano, Nicolette P      8 FA-MR                1:11.49    1:12.59        
 56 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  1:19.48    1:20.58        
 57 Greene, Hailey J          10 SSC-MR               1:20.00    1:21.27        
 58 Verissimo, Chloe A         8 FA-MR                     NT    1:23.97        
 59 Smith, Emily               8 Hes-Mr-MR                 NT    1:26.49        
 -- Southworth, Jane A         8 CSDC-MR              1:08.48         DQ        
      Alternating Kick
 -- Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:03.28         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna             10 MPNY-MR              1:30.85    1:30.54        
  2 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:33.00    1:33.55        
  3 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR  1:38.44    1:36.24        
  4 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:40.83    1:38.71        
  5 Panamserkhang, Tenzin P   10 Twisters-MR          1:37.89    1:39.34        
  6 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:38.17    1:40.03        
  7 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR          1:49.06    1:40.66        
  8 Santos, Lilly G           10 PAC-MR               1:45.23    1:43.60        
  9 Vilensky, Isabel T        10 MPNY-MR              1:52.00    1:44.71        
 10 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR          1:47.59    1:48.16        
 11 Nassar, Noor              10 Twisters-MR          1:53.35    1:50.95        
 12 Curinnaia, Elena           7 MPNY-MR              2:02.72    1:55.13        
 13 Galang, Kam R              9 FLY-MR               1:48.43    1:56.24        
 14 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR          2:02.66    1:56.65        
 15 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT    1:58.41        
 16 Paltag, Gaby               9 PAC-MR               2:01.10    1:58.55        
 16 Petrovic, Mila            10 IA-MR                1:54.64    1:58.55        
 18 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:59.18    2:00.06        
 19 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT    2:02.24        
 20 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        2:07.60    2:03.00        
 21 Hirakata, Carina C         9 Twisters-MR          2:07.75    2:05.65        
 22 Brozyna, Ela               8 Twisters-MR          1:52.17    2:06.12        
 23 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:52.90    2:06.97        
 24 Hogger, Annika R          10 FA-MR                     NT    2:08.77        
 25 Galang, Nini C             8 FLY-MR               2:16.30    2:09.32        
 26 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  2:05.65    2:09.50        
 27 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:06.19    2:11.12        
 28 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  2:05.51    2:12.26        
 29 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:14.34    2:12.56        
 30 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               2:17.58    2:13.38        
 31 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  2:11.66    2:13.53        
 32 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  2:19.11    2:13.77        
 33 Kern, Olivia R             8 WISC-MR              2:22.50    2:14.58        
 34 Sharma, Avika              8 Twisters-MR          2:19.30    2:14.75        
 35 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  2:21.21    2:16.25        
 36 Condon, Bronwyn A         10 Twisters-MR          2:18.74    2:18.92        
 37 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               2:30.00    2:21.70        
 38 Lama, Kesang J             8 Twisters-MR          2:31.27    2:26.71        
 -- Lazebnik, Gianetta        10 MPNY-MR              1:47.10         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Simo, Gianna L            10 WISC-MR              2:27.99         DQ        
      One hand touch
 -- Green, Kennedy L           9 SSC-MR               2:30.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Southworth, Jane A         8 CSDC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna             10 MPNY-MR                33.90      33.57        
  2 Panamserkhang, Tenzin P   10 Twisters-MR            35.42      35.87        
  3 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            37.10      36.37        
  4 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 38.08      37.16        
  5 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      37.94      37.48        
  6 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR            36.03      38.07        
  7 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    38.22      38.39        
  8 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    40.82      39.58        
  9 Vilensky, Isabel T        10 MPNY-MR                42.00      40.59        
 10 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 41.28      42.67        
 11 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    45.10      45.66        
 12 Santos, Lilly G           10 PAC-MR                 50.99      45.87        
 13 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    46.78      46.97        
 14 Roudnitsky, Julia          9 MPNY-MR                47.50      47.90        
 15 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT      48.16        
 16 Hogger, Annika R          10 FA-MR                  48.40      48.20        
 17 Lazebnik, Gianetta        10 MPNY-MR                48.02      48.33        
 18 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            43.95      48.76        
 19 Neal, Jolie                9 Twisters-MR            47.45      48.87        
 20 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    46.34      49.47        
 21 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 49.82      50.06        
 22 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR              53.01      50.13        
 23 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR    52.99      50.84        
 24 Paltag, Gaby               9 PAC-MR                 55.90      51.24        
 25 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    48.84      53.46        
 26 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    55.69      53.54        
 27 Paul, Anshi               10 HYB-MR                 52.96      53.56        
 28 Solano, Chiara            10 Unattached-MR          51.98      53.86        
 29 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    49.49      54.07        
 30 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 57.98      55.27        
 31 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    56.82      55.42        
 32 Lopez, Caitlin            10 HYB-MR                 50.88      55.99        
 33 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR                   NT      56.29        
 34 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    56.14      57.33        
 35 Curinnaia, Elena           7 MPNY-MR                55.22      57.80        
 36 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR       NT      58.92        
 37 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    52.91      59.23        
 38 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:02.78    1:00.84        
 39 Como, Juliet S             9 HYB-MR               1:02.30    1:01.46        
 40 Alexander, Ayla S          8 Twisters-MR            54.67    1:06.69        
 41 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT    1:06.88        
 42 Reid, Morgan               9 Hes-Mr-MR                 NT    1:07.29        
 43 Argueta, Celine A         10 PAC-MR               1:07.25    1:08.43        
 44 Simo, Gianna L            10 WISC-MR              1:02.99    1:10.04        
 45 Smith, Emily               8 Hes-Mr-MR                 NT    1:10.61        
 46 Kern, Olivia R             8 WISC-MR                59.99    1:13.59        
 47 Huang, Isabell             9 FLY-MR               1:15.09    1:13.74        
 -- Minchala, Emily D          8 FLY-MR                 54.28         DQ        
      False start
 -- Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  1:05.31         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:12.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna             10 MPNY-MR              1:15.92    1:16.11        
  2 Panamserkhang, Tenzin P   10 Twisters-MR               NT    1:20.24        
  3 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:29.57    1:27.83        
  4 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:31.56    1:27.95        
  5 Karim, Azana S            10 Twisters-MR          1:55.72    1:27.99        
  6 Nassar, Noor              10 Twisters-MR          1:31.32    1:31.42        
  7 Vilensky, Isabel T        10 MPNY-MR              1:41.65    1:37.65        
  8 Santos, Lilly G           10 PAC-MR               2:00.99    1:40.91        
  9 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:44.50    1:44.88        
 10 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR          1:37.78    1:45.01        
 11 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:56.53    1:46.56        
 12 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:50.92    1:49.97        
 13 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:52.49    1:50.75        
 14 Galang, Kam R              9 FLY-MR               2:12.07    1:51.06        
 15 Lazebnik, Gianetta        10 MPNY-MR              1:52.00    1:52.30        
 16 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        2:05.07    1:56.68        
 17 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               2:41.10    2:03.21        
 18 Curinnaia, Elena           7 MPNY-MR              1:58.00    2:03.45        
 19 Galang, Nini C             8 FLY-MR               2:10.51    2:06.29        
 20 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  2:06.07    2:07.59        
 21 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  2:02.83    2:14.16        
 22 Sigler, Eva A              9 FA-MR                     NT    2:26.94        
 23 Verissimo, Chloe A         8 FA-MR                     NT    3:13.24        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    30.35      30.03        
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      30.54      30.53        
  3 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    31.11      30.92        
  4 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR    31.41      31.16        
  5 KU, Jaein                 12 Twisters-MR            31.65      31.58        
  6 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 32.38      31.66        
  7 Slowik, Mia               11 NYCC-MR                33.11      31.68        
  8 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 32.24      31.91        
  9 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR            33.11      32.13        
 10 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR            31.81      32.21        
 11 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                33.65      32.37        
 12 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR            33.23      32.48        
 13 Law, Brianna              12 MPNY-MR                32.38      32.54        
 14 Zgrivets, Michelle        12 MPNY-MR                31.99      32.57        
 15 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            31.83      32.64        
 16 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR            34.21      32.81        
 17 Ma, Ariana M              11 MPNY-MR                32.44      32.87        
 18 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 33.38      32.93        
 19 Profeta, Jordan T         12 IA-MR                  33.43      32.99        
 20 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    33.17      33.00        
 21 Ahn, Hailey S             11 Twisters-MR            34.18      33.09        
 21 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    33.41      33.09        
 23 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 33.87      33.58        
 24 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    33.28      33.59        
 25 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            33.40      34.00        
 26 Tesovic, Tamara           11 Unattached-MR          33.13      34.39        
 27 Chan, Megan               11 FLY-MR                 35.44      35.04        
 28 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    34.28      35.30        
 29 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      34.37      35.31        
 30 Lama, Renchhen L          11 Twisters-MR            36.18      35.41        
 31 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                34.46      35.46        
 32 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    34.50      36.05        
 33 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR              38.50      36.32        
 34 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR    38.44      36.43        
 35 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                40.53      36.46        
 36 Ramirez, Gaea I           11 Twisters-MR            40.61      36.57        
 37 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                 36.79      36.62        
 38 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      35.61      36.78        
 39 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR    36.48      37.18        
 40 Sarier-Smith, Hannah F    11 PAC-MR                 36.68      37.26        
 41 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    36.49      37.76        
 42 Zheng, Kaitlyn A          12 Twisters-MR            37.04      38.02        
 43 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                37.55      38.09        
 44 Lee, Suah                 12 Twisters-MR            38.77      38.17        
 45 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    38.95      38.85        
 46 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    38.40      39.82        
 47 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              42.14      40.41        
 48 Clark, Emily              11 HYB-MR                 41.93      40.49        
 49 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    39.36      40.52        
 50 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    40.23      41.91        
 51 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 45.00      42.74        
 52 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                48.67      43.83        
 53 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT      45.94        
 54 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    44.72      48.50        
 55 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    47.07      49.93        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:04.18    1:04.64        
  2 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:05.40    1:05.39        
  3 Pusing, Aizel G           12 Twisters-MR          1:04.72    1:06.02        
  4 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:07.45    1:06.87        
  5 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:09.45    1:09.08        
  6 Glaser, Olivia K          12 FA-MR                1:11.31    1:09.55        
  7 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:10.65    1:09.68        
  8 Slowik, Mia               11 NYCC-MR              1:11.26    1:10.15        
  9 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:12.41    1:10.82        
 10 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:14.00    1:11.75        
 11 Profeta, Jordan T         12 IA-MR                1:12.16    1:12.00        
 12 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          1:11.23    1:12.04        
 13 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          1:11.02    1:12.05        
 14 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               1:11.57    1:12.08        
 15 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR          1:12.99    1:12.12        
 16 Andros, Brooke H          11 FA-MR                1:12.20    1:12.48        
 17 Zgrivets, Michelle        12 MPNY-MR              1:16.28    1:12.50        
 18 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR          1:23.39    1:12.71        
 19 Law, Brianna              12 MPNY-MR              1:11.88    1:12.92        
 20 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR          1:12.93    1:13.42        
 21 KU, Jaein                 12 Twisters-MR          1:14.16    1:13.61        
 22 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR          1:13.67    1:13.73        
 23 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:13.78    1:13.82        
 24 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR               1:12.99    1:13.87        
 25 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR          1:23.56    1:14.07        
 26 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:13.80    1:14.09        
 27 Ahn, Hailey S             11 Twisters-MR          1:12.18    1:14.34        
 28 Ma, Ariana M              11 MPNY-MR              1:15.07    1:14.36        
 29 Tesovic, Tamara           11 Unattached-MR        1:11.86    1:14.39        
 30 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:15.06    1:14.57        
 31 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:13.59    1:15.02        
 32 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:14.72    1:15.03        
 33 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          1:13.72    1:15.97        
 34 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:22.82    1:17.09        
 35 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:14.25    1:17.81        
 36 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:21.12    1:18.00        
 37 Chan, Megan               11 FLY-MR               1:19.74    1:18.78        
 38 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:19.28    1:18.86        
 39 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR            1:26.65    1:19.04        
 40 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:18.77    1:19.53        
 41 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              1:27.30    1:20.14        
 42 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:27.32    1:20.16        
 43 Knutson, Anna C           11 HYB-MR               1:24.00    1:21.47        
 44 Sarier-Smith, Hannah F    11 PAC-MR               1:25.99    1:21.52        
 45 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  1:24.24    1:22.46        
 46 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR  1:28.76    1:23.05        
 47 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR               1:30.18    1:23.11        
 48 Lama, Renchhen L          11 Twisters-MR          1:22.47    1:23.65        
 49 Anwer, Sadia I            12 NYCC-MR              1:26.14    1:23.79        
 50 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:20.69    1:24.44        
 51 Ramos, Kota               11 CSDC-MR              1:29.82    1:25.53        
 51 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  1:23.82    1:25.53        
 53 Zheng, Kaitlyn A          12 Twisters-MR          1:23.42    1:26.24        
 54 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:20.85    1:26.93        
 55 Lee, Suah                 12 Twisters-MR          1:27.95    1:27.59        
 56 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:35.38    1:31.21        
 57 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:29.86    1:33.93        
 58 Clark, Emily              11 HYB-MR               1:31.67    1:41.60        
 59 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:42.00    1:43.07        
 60 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:46.52    1:46.32        
 61 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:46.09    1:49.98        
 62 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT    2:02.09        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    34.62      34.15        
  2 Pusing, Aizel G           12 Twisters-MR            35.19      35.19        
  3 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    35.58      35.77        
  4 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    36.52      36.15        
  5 Slowik, Mia               11 NYCC-MR                36.28      36.40        
  6 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      35.89      36.91        
  7 KU, Jaein                 12 Twisters-MR            37.48      37.34        
  8 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR    35.43      37.58        
  9 Zgrivets, Michelle        12 MPNY-MR                34.36      37.62        
 10 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR            38.59      37.84        
 11 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            37.21      38.09        
 12 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR            38.74      38.55        
 13 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    37.70      38.84        
 14 Glaser, Olivia K          12 FA-MR                  40.28      39.12        
 14 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            38.74      39.12        
 16 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR            39.04      39.15        
 17 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            38.04      39.17        
 18 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            39.93      39.18        
 19 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    39.86      39.19        
 20 Ahn, Hailey S             11 Twisters-MR            38.63      39.39        
 21 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR            39.54      39.69        
 22 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR            39.40      39.74        
 23 Tesovic, Tamara           11 Unattached-MR          40.12      39.98        
 24 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 39.49      40.17        
 25 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 41.92      40.29        
 26 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    38.71      40.37        
 27 Law, Brianna              12 MPNY-MR                43.19      40.66        
 28 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 40.18      40.83        
 29 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    39.95      41.11        
 30 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                51.45      41.25        
 31 Profeta, Jordan T         12 IA-MR                  42.14      41.39        
 32 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    40.22      41.70        
 33 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    39.73      41.78        
 34 Ma, Ariana M              11 MPNY-MR                49.88      41.87        
 35 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                44.70      42.28        
 35 Hille, Amara V            11 IA-MR                  44.12      42.28        
 37 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      40.70      42.31        
 38 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 41.74      42.47        
 39 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 44.32      43.83        
 40 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      43.15      44.28        
 41 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR              43.67      44.61        
 42 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    41.97      44.62        
 43 Knutson, Anna C           11 HYB-MR                 43.64      44.78        
 44 Martinko, mia B           12 PAC-MR                 42.29      45.78        
 45 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR    45.68      45.88        
 46 Anwer, Sadia I            12 NYCC-MR                43.81      45.92        
 47 Sarier-Smith, Hannah F    11 PAC-MR                 44.09      46.08        
 48 Lee, Suah                 12 Twisters-MR            46.72      46.22        
 49 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                47.92      46.41        
 50 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 44.00      47.16        
 50 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              46.58      47.16        
 50 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    48.89      47.16        
 53 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    48.31      51.54        
 54 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    53.07      51.70        
 55 Clark, Emily              11 HYB-MR                 54.12      52.38        
 56 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 53.00      52.92        
 57 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT      55.53        
 58 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    54.21      56.57        
 59 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    54.28      56.78        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slowik, Mia               11 NYCC-MR              1:17.57    1:15.25        
  2 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:18.22    1:16.70        
  3 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:17.51    1:18.42        
  4 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:18.01    1:19.74        
  5 Zgrivets, Michelle        12 MPNY-MR              1:21.63    1:20.53        
  6 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR          1:22.60    1:21.86        
  7 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR          1:23.65    1:22.28        
  8 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR          1:31.24    1:23.33        
  9 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:21.50    1:23.35        
 10 Profeta, Jordan T         12 IA-MR                1:22.57    1:23.91        
 11 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:23.54    1:24.58        
 12 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:27.27    1:24.66        
 13 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          1:23.87    1:25.11        
 14 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR          1:26.25    1:25.23        
 15 KU, Jaein                 12 Twisters-MR          1:29.99    1:25.32        
 16 Ahn, Hailey S             11 Twisters-MR          1:23.51    1:25.37        
 17 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          1:26.23    1:25.60        
 18 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:24.14    1:26.08        
 19 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:23.21    1:26.53        
 20 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              1:34.69    1:26.59        
 21 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:27.16    1:26.85        
 22 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:29.92    1:27.67        
 23 Law, Brianna              12 MPNY-MR              1:33.21    1:27.89        
 24 Lama, Renchhen L          11 Twisters-MR          1:32.58    1:29.39        
 25 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:27.44    1:29.51        
 26 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               1:29.04    1:29.81        
 27 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:36.77    1:30.03        
 28 Ma, Ariana M              11 MPNY-MR              1:30.88    1:30.53        
 29 Lateng, Losel L           12 Twisters-MR          1:29.67    1:30.83        
 30 Tesovic, Tamara           11 Unattached-MR        1:24.34    1:31.78        
 31 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR    1:33.84    1:32.38        
 32 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR            1:31.19    1:34.13        
 33 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:33.86    1:35.08        
 34 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:33.36    1:36.94        
 35 Ramirez, Gaea I           11 Twisters-MR          1:40.23    1:37.25        
 36 Sarier-Smith, Hannah F    11 PAC-MR               1:49.99    1:38.24        
 37 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR  1:40.97    1:38.31        
 38 Lee, Suah                 12 Twisters-MR          1:50.39    1:39.71        
 39 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR            1:35.16    1:41.01        
 40 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR               1:43.18    1:41.51        
 41 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR  1:45.67    1:41.98        
 42 Zheng, Kaitlyn A          12 Twisters-MR          1:40.55    1:42.55        
 43 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  1:45.35    1:45.07        
 44 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:48.55    1:46.17        
 45 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:51.82    1:49.10        
 46 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                   NT    1:54.70        
 47 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:59.66    1:55.54        
 48 Clark, Emily              11 HYB-MR               2:03.46    1:56.42        
 49 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               2:02.00    2:01.19        
 50 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  2:09.71    2:01.88        
 51 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT    2:06.78        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 36.13      37.34        
  2 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR    42.07      40.07        
  3 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 41.64      40.29        
  4 Profeta, Jordan T         12 IA-MR                  41.54      40.77        
  5 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    41.79      41.15        
  6 Law, Brianna              12 MPNY-MR                41.12      41.25        
  7 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            41.17      41.88        
  8 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      41.50      42.15        
  9 KU, Jaein                 12 Twisters-MR            42.72      42.77        
 10 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR            42.63      43.04        
 11 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    43.06      43.66        
 12 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR            42.28      43.90        
 13 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR            45.20      44.39        
 14 Ahn, Hailey S             11 Twisters-MR            44.11      44.53        
 15 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    43.42      45.05        
 16 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 46.41      45.19        
 17 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    43.94      45.27        
 18 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    45.69      45.73        
 19 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    43.40      45.94        
 20 Zgrivets, Michelle        12 MPNY-MR                50.09      45.95        
 21 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                45.17      46.55        
 22 Tesovic, Tamara           11 Unattached-MR          46.41      46.85        
 23 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                47.08      47.38        
 24 Ma, Ariana M              11 MPNY-MR                46.00      47.90        
 25 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            46.97      48.10        
 26 Lateng, Losel L           12 Twisters-MR            47.61      48.31        
 27 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 50.53      48.98        
 28 Ramirez, Gaea I           11 Twisters-MR            50.93      49.12        
 29 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR              50.28      49.59        
 30 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      50.19      49.69        
 31 Chan, Megan               11 FLY-MR                 48.27      49.97        
 32 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    51.00      50.17        
 33 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 53.95      50.19        
 34 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    49.68      50.99        
 35 Zheng, Kaitlyn A          12 Twisters-MR            50.58      51.22        
 36 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR    55.43      51.29        
 37 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    52.00      51.38        
 38 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      49.93      51.64        
 39 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                 52.50      52.59        
 40 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              52.72      52.69        
 41 Sarier-Smith, Hannah F    11 PAC-MR                 55.99      53.44        
 42 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR    51.95      53.77        
 43 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    53.10      54.39        
 44 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                59.00      54.81        
 45 Lama, Renchhen L          11 Twisters-MR            54.23      54.90        
 46 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 57.00      55.94        
 47 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    57.25      57.59        
 48 Lee, Suah                 12 Twisters-MR            56.13      57.69        
 49 Ramos, Kota               11 CSDC-MR              1:00.74      57.94        
 50 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    55.26      58.04        
 51 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    57.58    1:00.51        
 52 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                   NT    1:01.69        
 53 Clark, Emily              11 HYB-MR               1:03.74    1:07.94        
 -- Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:09.28         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:21.44    1:19.76        
  2 Pusing, Aizel G           12 Twisters-MR          1:27.12    1:28.57        
  3 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:30.16    1:30.23        
  4 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:30.70    1:30.28        
  5 Slowik, Mia               11 NYCC-MR              1:30.67    1:31.31        
  6 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:32.22    1:31.50        
  7 Profeta, Jordan T         12 IA-MR                1:30.77    1:31.60        
  8 Andros, Brooke H          11 FA-MR                1:32.77    1:32.25        
  9 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR          1:30.83    1:32.40        
  9 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:30.72    1:32.40        
 11 KU, Jaein                 12 Twisters-MR          1:32.86    1:32.78        
 12 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          1:30.77    1:32.82        
 13 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:33.33    1:32.86        
 14 Glaser, Olivia K          12 FA-MR                1:33.71    1:33.23        
 15 Law, Brianna              12 MPNY-MR              1:31.19    1:33.37        
 16 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          1:33.86    1:33.81        
 17 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:34.29    1:35.37        
 18 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:33.83    1:35.60        
 19 Ahn, Hailey S             11 Twisters-MR          1:42.83    1:37.30        
 20 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR          1:33.19    1:37.57        
 21 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:34.80    1:38.12        
 22 Tesovic, Tamara           11 Unattached-MR        1:38.00    1:38.59        
 23 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR          1:37.21    1:38.71        
 24 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:32.62    1:38.74        
 25 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               1:38.28    1:39.30        
 26 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:35.19    1:39.61        
 27 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR          1:36.66    1:40.97        
 28 Zgrivets, Michelle        12 MPNY-MR              1:37.04    1:42.25        
 29 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:40.03    1:42.29        
 30 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:40.52    1:42.94        
 31 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR            1:43.53    1:44.07        
 32 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR    1:46.78    1:44.92        
 33 Ma, Ariana M              11 MPNY-MR              1:43.41    1:45.68        
 34 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          1:42.27    1:45.91        
 35 Chan, Megan               11 FLY-MR               1:46.23    1:45.93        
 36 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:47.75    1:48.31        
 37 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:47.56    1:49.57        
 38 Anwer, Sadia I            12 NYCC-MR              1:58.10    1:49.63        
 39 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:53.76    1:49.91        
 40 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  1:55.71    1:50.18        
 41 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:49.40    1:51.04        
 42 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR  1:49.78    1:51.48        
 43 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:52.04    1:53.20        
 44 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR                 NT    1:53.28        
 45 Zheng, Kaitlyn A          12 Twisters-MR          1:53.10    1:53.52        
 46 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:52.00    1:53.56        
 47 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:55.40    1:56.76        
 48 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              2:02.79    1:57.45        
 49 Sarier-Smith, Hannah F    11 PAC-MR               1:50.99    1:57.48        
 50 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              2:09.16    1:57.72        
 51 Lee, Suah                 12 Twisters-MR          2:00.68    1:58.52        
 52 Lama, Renchhen L          11 Twisters-MR          1:49.05    2:02.42        
 53 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               2:10.00    2:05.31        
 54 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  2:08.49    2:07.57        
 55 Ramos, Kota               11 CSDC-MR              2:10.66    2:10.08        
 56 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  2:02.89    2:12.12        
 57 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  2:37.46    2:26.81        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    31.93      31.97        
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      32.27      32.30        
  3 Pusing, Aizel G           12 Twisters-MR            31.58      32.31        
  4 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    33.65      33.76        
  5 Law, Brianna              12 MPNY-MR                34.21      34.05        
  6 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    34.08      34.14        
  7 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR            33.67      34.53        
  8 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 34.06      34.57        
  9 KU, Jaein                 12 Twisters-MR            36.58      35.47        
 10 Ahn, Hailey S             11 Twisters-MR            37.19      35.61        
 11 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR            35.76      36.04        
 12 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR            35.63      36.16        
 13 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            35.44      36.17        
 14 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            36.55      36.26        
 15 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR            36.88      36.45        
 16 Glaser, Olivia K          12 FA-MR                  35.42      36.48        
 17 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 35.28      36.69        
 18 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    37.15      36.72        
 19 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            37.20      36.75        
 20 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    36.94      37.07        
 21 Ma, Ariana M              11 MPNY-MR                38.28      37.20        
 22 Zgrivets, Michelle        12 MPNY-MR                45.53      38.19        
 22 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR            38.32      38.19        
 24 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    37.37      38.47        
 25 Tesovic, Tamara           11 Unattached-MR          37.42      38.73        
 26 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 37.10      38.87        
 27 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    37.73      39.10        
 28 Andros, Brooke H          11 FA-MR                     NT      39.44        
 29 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                38.89      39.80        
 30 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 40.84      40.06        
 30 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            45.46      40.06        
 32 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      37.89      40.45        
 33 Lama, Renchhen L          11 Twisters-MR            43.51      40.80        
 34 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR              40.33      41.38        
 35 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      39.60      41.45        
 36 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 39.95      41.62        
 37 Martinko, mia B           12 PAC-MR                 41.87      41.69        
 38 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                45.01      42.28        
 39 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR                47.09      42.34        
 40 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                43.69      42.93        
 41 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              50.75      43.43        
 42 Chan, Megan               11 FLY-MR                 45.25      43.87        
 43 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 51.36      44.59        
 44 Zheng, Kaitlyn A          12 Twisters-MR            44.55      44.85        
 45 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    42.59      45.09        
 46 Lee, Suah                 12 Twisters-MR            42.91      45.29        
 47 Sarier-Smith, Hannah F    11 PAC-MR                 45.99      46.01        
 48 Knutson, Anna C           11 HYB-MR                 48.02      46.11        
 49 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    45.91      48.66        
 50 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    51.93      51.75        
 51 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 56.00      54.17        
 52 Clark, Emily              11 HYB-MR                 53.40      57.76        
 53 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT    1:04.80        
 54 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:14.98    1:07.96        
 55 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:12.39    1:13.36        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:16.17    1:14.35        
  2 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:18.94    1:15.46        
  3 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:17.02    1:18.07        
  4 Horiuchi, Naomi Z         12 Twisters-MR          1:17.11    1:18.62        
  5 Slowik, Mia               11 NYCC-MR              1:21.03    1:20.95        
  6 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:23.68    1:21.79        
  7 Law, Brianna              12 MPNY-MR              1:22.76    1:22.10        
  8 KU, Jaein                 12 Twisters-MR          1:23.98    1:22.21        
  9 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR          1:23.09    1:22.56        
 10 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR          1:24.28    1:22.60        
 11 Ahn, Hailey S             11 Twisters-MR          1:24.58    1:23.04        
 12 Lateng, Losel L           12 Twisters-MR          1:22.72    1:25.99        
 13 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:23.32    1:27.01        
 14 Zgrivets, Michelle        12 MPNY-MR              1:35.26    1:29.25        
 15 Ma, Ariana M              11 MPNY-MR              1:25.56    1:29.43        
 16 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               1:29.90    1:30.18        
 17 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR               1:29.97    1:31.89        
 18 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          1:32.92    1:33.78        
 19 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          1:33.94    1:34.73        
 20 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:34.13    1:35.19        
 21 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR            1:40.55    1:37.19        
 22 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:38.14    1:38.40        
 23 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:50.02    1:43.17        
 24 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:36.35    1:43.91        
 25 Chan, Megan               11 FLY-MR               1:46.42    1:45.59        
 26 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR               2:17.88    2:00.93        
 27 Sarier-Smith, Hannah F    11 PAC-MR               2:00.99    2:08.36        
 28 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  2:46.76    2:38.88        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR    29.02      29.61        
  2 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                 29.13      29.72        
  3 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                 30.85      29.86        
  4 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR    29.59      29.89        
  5 Yoo, Emily Y              13 PAC-MR                 30.78      30.64        
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR    31.91      30.71        
  7 Shaw, Jessica M           14 PAC-MR                 29.77      30.96        
  8 Tallides, Laila L         14 PAC-MR                 30.21      31.13        
  9 Lee, Michelle S           14 PAC-MR                 30.47      31.14        
 10 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                  30.47      31.21        
 11 Liu, Laura B              14 Twisters-MR            31.08      31.23        
 12 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    30.51      31.36        
 13 Renwick, Ashley K         13 NYCC-MR                30.86      31.55        
 14 Jolia, Dina               13 MPNY-MR                31.83      31.91        
 15 Knutson, Sophia           14 HYB-MR                 31.65      31.97        
 15 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR      32.00      31.97        
 17 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  31.67      32.23        
 18 Jordan, Noelle R          13 IA-MR                  33.94      32.26        
 19 Kwon, Michelle            14 FLY-MR                 31.64      32.28        
 20 Lei, Anya                 13 Unattached-MR          31.25      32.29        
 21 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR            32.42      32.31        
 22 Sanchez, Simone           14 HYB-MR                 32.32      32.39        
 23 Yaremenko, Isabelle       14 MPNY-MR                33.22      32.43        
 24 Battle, Jada J            14 FLY-MR                 32.57      32.63        
 25 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR                 31.81      32.67        
 26 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR                 32.64      32.69        
 27 Lin, Nettie               13 FLY-MR                 32.17      32.73        
 28 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR    33.05      33.55        
 29 Lee, Pearl S              13 FLY-MR                 33.28      33.89        
 30 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                38.45      34.45        
 31 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR    33.63      34.57        
 32 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR                34.64      34.95        
 33 Zheng, Bernice            13 FLY-MR                 34.82      35.07        
 34 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR    36.85      35.23        
 35 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                  34.96      35.53        
 36 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR    36.74      36.36        
 37 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR    35.73      36.56        
 38 Barnard, Maya T           13 Hes-Mr-MR              38.75      37.12        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargent, Madi L           14 IA-MR                1:01.89    1:02.66        
  2 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:03.20    1:04.75        
  3 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:04.43    1:05.00        
  4 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:05.44    1:05.37        
  5 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:05.62    1:05.90        
  6 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:06.92    1:06.08        
  7 Tallides, Laila L         14 PAC-MR               1:06.31    1:06.66        
  8 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:05.99    1:06.85        
  9 Yoo, Emily Y              13 PAC-MR               1:06.24    1:06.97        
 10 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                1:10.97    1:07.65        
 11 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:08.05    1:08.04        
 12 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:07.87    1:08.18        
 13 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              1:09.68    1:08.29        
 14 Simpson-Santoro, Aurelia  14 LSA-MR               1:09.40    1:08.48        
 15 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:05.94    1:08.54        
 16 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          1:09.19    1:08.70        
 17 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:08.49    1:09.01        
 18 Liu, Laura B              14 Twisters-MR          1:09.07    1:09.05        
 19 Shaw, Jessica M           14 PAC-MR               1:10.61    1:09.14        
 20 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:09.03    1:09.62        
 21 Renwick, Ashley K         13 NYCC-MR              1:10.07    1:10.02        
 22 Knutson, Sophia           14 HYB-MR               1:13.82    1:10.35        
 23 Vega, Kayla C             14 Hes-Mr-MR            1:08.66    1:10.64        
 24 Lei, Anya                 13 Unattached-MR        1:08.80    1:10.80        
 25 Lee, Michelle S           14 PAC-MR               1:07.85    1:11.20        
 26 Burke, Caitlin E          13 FLY-MR               1:09.63    1:11.25        
 27 Yaremenko, Isabelle       14 MPNY-MR              1:11.49    1:12.14        
 28 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:12.05    1:12.42        
 29 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:12.25    1:12.62        
 29 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:10.15    1:12.62        
 31 Lin, Nettie               13 FLY-MR               1:16.91    1:12.86        
 32 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:10.97    1:12.89        
 32 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:14.58    1:12.89        
 34 Jordan, Noelle R          13 IA-MR                1:22.63    1:13.33        
 35 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR                    NT    1:13.47        
 36 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:28.80    1:13.67        
 37 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:14.72    1:15.02        
 38 Battle, Jada J            14 FLY-MR               1:13.08    1:15.17        
 39 Casto, Isabella R         13 FA-MR                     NT    1:16.37        
 40 Lee, Pearl S              13 FLY-MR               1:20.31    1:19.15        
 41 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:17.52    1:19.28        
 42 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:18.62    1:19.92        
 43 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:20.53    1:20.25        
 44 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              1:23.24    1:20.35        
 45 Zheng, Bernice            13 FLY-MR               1:19.60    1:21.26        
 46 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR  1:20.55    1:22.70        
 47 Barnard, Maya T           13 Hes-Mr-MR            1:25.96    1:22.80        
 48 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:15.50    1:22.85        
 49 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:40.00    1:23.90        
 50 Argueta, Fannie F         14 PAC-MR               1:26.09    1:26.02        
 51 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               1:32.74    1:35.44        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpson-Santoro, Aurelia  14 LSA-MR               1:11.90    1:11.03        
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:13.14    1:12.08        
  3 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                1:17.10    1:14.33        
  4 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:14.77    1:15.23        
  5 Yoo, Emily Y              13 PAC-MR               1:14.55    1:15.87        
  6 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:13.99    1:16.03        
  7 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              1:15.77    1:16.60        
  8 Knutson, Sophia           14 HYB-MR               1:23.38    1:17.94        
  9 Sargent, Madi L           14 IA-MR                1:15.79    1:18.49        
 10 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:18.73    1:18.52        
 11 Jordan, Noelle R          13 IA-MR                1:27.32    1:19.14        
 12 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          1:17.38    1:19.30        
 13 Yaremenko, Isabelle       14 MPNY-MR              1:19.35    1:19.96        
 14 Vega, Kayla C             14 Hes-Mr-MR            1:16.76    1:20.33        
 15 Lei, Anya                 13 Unattached-MR        1:15.30    1:20.64        
 16 Shaw, Jessica M           14 PAC-MR               1:18.76    1:20.85        
 17 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:18.84    1:21.15        
 18 Tallides, Laila L         14 PAC-MR               1:22.88    1:21.66        
 19 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:44.26    1:21.72        
 20 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:22.08    1:21.85        
 21 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:21.23    1:22.34        
 22 Lin, Nettie               13 FLY-MR               1:23.26    1:23.38        
 23 Burke, Caitlin E          13 FLY-MR               1:25.44    1:23.51        
 24 Liu, Laura B              14 Twisters-MR          1:21.74    1:24.52        
 25 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:20.72    1:25.09        
 26 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:20.79    1:25.42        
 27 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:19.96    1:26.43        
 27 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:25.49    1:26.43        
 29 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:26.63    1:26.62        
 30 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               1:26.33    1:28.69        
 31 Lee, Michelle S           14 PAC-MR               1:20.97    1:28.70        
 32 Renwick, Ashley K         13 NYCC-MR              1:25.04    1:29.16        
 33 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:27.59    1:29.50        
 34 Lee, Pearl S              13 FLY-MR               1:27.73    1:30.34        
 35 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:31.25    1:30.42        
 36 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:33.59    1:31.29        
 37 Zheng, Bernice            13 FLY-MR               1:29.81    1:31.31        
 38 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:32.92    1:32.89        
 39 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:30.25    1:33.69        
 40 Casto, Isabella R         13 FA-MR                     NT    1:35.32        
 41 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              1:33.53    1:35.59        
 42 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:37.67    1:37.81        
 43 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR  1:41.47    1:38.76        
 44 Barnard, Maya T           13 Hes-Mr-MR            1:39.48    1:40.32        
 45 Argueta, Fannie F         14 PAC-MR               1:40.53    1:40.36        
 46 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:52.00    1:42.34        
 47 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               2:00.95    1:59.19        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               2:34.18    2:36.88        
                1:16.87   2:36.88 (1:20.01)                                        
  2 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                2:47.46    2:38.77        
                1:16.14   2:38.77 (1:22.63)                                        
  3 Yoo, Emily Y              13 PAC-MR               2:38.67    2:41.01        
                1:18.41   2:41.01 (1:22.60)                                        
  4 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:57.49    2:45.18        
                1:22.36   2:45.18 (1:22.82)                                        
  5 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              2:46.59    2:45.39        
                1:20.33   2:45.39 (1:25.06)                                        
  6 Yaremenko, Isabelle       14 MPNY-MR              2:55.12    2:46.18        
                1:21.60   2:46.18 (1:24.58)                                        
  7 Shaw, Jessica M           14 PAC-MR               2:47.18    2:48.32        
                1:21.88   2:48.32 (1:26.44)                                        
  8 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          2:47.01    2:49.14        
                1:23.36   2:49.14 (1:25.78)                                        
  9 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  2:49.95    2:49.91        
                1:21.48   2:49.91 (1:28.43)                                        
 10 Knutson, Sophia           14 HYB-MR               2:54.99    2:49.98        
                1:21.38   2:49.98 (1:28.60)                                        
 11 Lei, Anya                 13 Unattached-MR        2:44.50    2:52.38        
                1:23.66   2:52.38 (1:28.72)                                        
 12 Tallides, Laila L         14 PAC-MR               2:57.57    2:55.04        
                1:25.75   2:55.04 (1:29.29)                                        
 13 Burke, Caitlin E          13 FLY-MR                    NT    3:01.72        
                1:27.44   3:01.72 (1:34.28)                                        
 14 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  3:13.63    3:01.92        
                1:29.91   3:01.92 (1:32.01)                                        
 15 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                3:05.53    3:06.24        
                1:33.74   3:06.24 (1:32.50)                                        
 16 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               3:01.84    3:06.38        
                1:33.51   3:06.38 (1:32.87)                                        
 17 Renwick, Ashley K         13 NYCC-MR                   NT    3:07.69        
                1:32.98   3:07.69 (1:34.71)                                        
 18 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  3:15.43    3:10.81        
                1:33.00   3:10.81 (1:37.81)                                        
 19 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR  3:16.12    3:13.61        
 20 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  3:12.38    3:14.52        
                1:35.98   3:14.52 (1:38.54)                                        
 21 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                   NT    3:32.24        
                1:43.76   3:32.24 (1:48.48)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:21.38    1:22.73        
  2 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          1:25.01    1:24.58        
  3 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:20.76    1:25.63        
  4 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:24.63    1:26.08        
  5 Tallides, Laila L         14 PAC-MR               1:22.03    1:26.67        
  6 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:29.18    1:27.33        
  7 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:28.19    1:28.03        
  8 Lee, Michelle S           14 PAC-MR               1:21.31    1:28.38        
  9 Vega, Kayla C             14 Hes-Mr-MR            1:27.06    1:30.06        
 10 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:29.60    1:30.40        
 11 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:29.01    1:31.21        
 12 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:32.89    1:32.16        
 13 Shaw, Jessica M           14 PAC-MR               1:33.01    1:32.41        
 14 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:30.88    1:33.26        
 15 Lin, Nettie               13 FLY-MR               1:31.83    1:33.61        
 16 Burke, Caitlin E          13 FLY-MR               1:36.13    1:33.74        
 17 Liu, Laura B              14 Twisters-MR          1:31.21    1:33.86        
 18 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:34.05    1:34.03        
 19 Sargent, Madi L           14 IA-MR                1:40.01    1:34.98        
 20 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              1:29.00    1:35.58        
 20 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:30.76    1:35.58        
 22 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:33.00    1:36.39        
 23 Knutson, Sophia           14 HYB-MR               1:40.78    1:37.10        
 24 Zheng, Bernice            13 FLY-MR               1:41.79    1:39.55        
 25 Renwick, Ashley K         13 NYCC-MR              1:39.39    1:40.61        
 26 Yaremenko, Isabelle       14 MPNY-MR              1:28.00    1:40.69        
 27 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:51.54    1:40.91        
 28 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:40.56    1:41.17        
 29 Jordan, Noelle R          13 IA-MR                1:43.39    1:42.16        
 30 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:40.67    1:42.39        
 31 Barnard, Maya T           13 Hes-Mr-MR            1:47.26    1:43.06        
 32 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               1:44.75    1:43.88        
 33 Lee, Pearl S              13 FLY-MR               1:41.31    1:44.28        
 34 Casto, Isabella R         13 FA-MR                     NT    1:46.20        
 35 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:45.93    1:48.90        
 36 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              1:51.32    1:50.19        
 37 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR                    NT    1:50.42        
 38 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR       NT    1:51.07        
 39 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:43.50    1:52.74        
 40 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR  1:49.67    1:54.12        
 41 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:46.87    1:59.39        
 42 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               2:10.00    2:09.81        
 43 Argueta, Fannie F         14 PAC-MR               2:06.12    2:15.94        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          3:04.07    3:00.53        
                1:29.58   3:00.53 (1:30.95)                                        
  2 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               2:59.89    3:02.34        
                1:28.75   3:02.34 (1:33.59)                                        
  3 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  3:00.76    3:04.24        
                1:28.96   3:04.24 (1:35.28)                                        
  4 Lee, Michelle S           14 PAC-MR               3:00.81    3:17.67        
                1:36.38   3:17.67 (1:41.29)                                        
  5 Liu, Laura B              14 Twisters-MR          3:14.48    3:20.34        
                1:37.03   3:20.34 (1:43.31)                                        
  6 Lin, Nettie               13 FLY-MR               3:19.10    3:23.43        
                1:39.53   3:23.43 (1:43.90)                                        
  7 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  3:25.66    3:25.77        
                1:39.74   3:25.77 (1:46.03)                                        
  8 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              3:18.00    3:28.00        
                1:40.81   3:28.00 (1:47.19)                                        
  9 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:25.61    3:29.07        
                1:43.48   3:29.07 (1:45.59)                                        
 10 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               3:16.48    3:30.22        
                1:40.56   3:30.22 (1:49.66)                                        
 11 Zheng, Bernice            13 FLY-MR                    NT    3:31.78        
                1:42.66   3:31.78 (1:49.12)                                        
 12 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR  3:31.39    3:35.15        
                1:42.27   3:35.15 (1:52.88)                                        
 13 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  3:36.54    3:37.57        
                1:46.30   3:37.57 (1:51.27)                                        
 14 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               3:36.45    3:37.94        
                1:45.70   3:37.94 (1:52.24)                                        
 15 Lei, Anya                 13 Unattached-MR        3:48.51    3:41.33        
                1:45.23   3:41.33 (1:56.10)                                        
 16 Barnard, Maya T           13 Hes-Mr-MR            3:36.73    3:41.91        
                1:49.04   3:41.91 (1:52.87)                                        
 17 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                3:43.85    3:43.39        
                1:46.79   3:43.39 (1:56.60)                                        
 18 Lee, Pearl S              13 FLY-MR                    NT    3:45.57        
                1:47.30   3:45.57 (1:58.27)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoo, Emily Y              13 PAC-MR               1:11.11    1:10.40        
  2 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:13.29    1:12.27        
  3 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:12.90    1:13.61        
  4 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:12.39    1:14.28        
  5 Yaremenko, Isabelle       14 MPNY-MR              1:15.92    1:16.79        
  6 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:13.91    1:16.86        
  7 Tallides, Laila L         14 PAC-MR               1:14.67    1:18.17        
  8 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              1:17.16    1:18.77        
  9 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               1:19.04    1:18.84        
 10 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:18.56    1:20.48        
 11 Shaw, Jessica M           14 PAC-MR               1:21.18    1:20.62        
 12 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:20.12    1:23.63        
 13 Knutson, Sophia           14 HYB-MR               1:25.60    1:24.46        
 14 Burke, Caitlin E          13 FLY-MR               1:30.27    1:26.87        
 15 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:28.26    1:27.91        
 16 Renwick, Ashley K         13 NYCC-MR              1:26.70    1:27.93        
 17 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:27.24    1:27.95        
 18 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR                   NT    1:32.64        
 19 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:30.40    1:32.67        
 20 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:31.19    1:33.88        
 21 Barnard, Maya T           13 Hes-Mr-MR            1:42.19    1:36.01        
 22 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:44.98    1:41.09        
 -- Battle, Jada J            14 FLY-MR               1:33.42         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoo, Emily Y              13 PAC-MR               2:37.26    2:36.57        
                1:15.23   2:36.57 (1:21.34)                                        
  2 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:41.56    2:43.14        
                1:15.58   2:43.14 (1:27.56)                                        
  3 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:39.47    2:44.39        
                1:14.12   2:44.39 (1:30.27)                                        
  4 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:48.11    2:53.45        
                1:19.04   2:53.45 (1:34.41)                                        
  5 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:51.29    2:56.63        
                1:25.41   2:56.63 (1:31.22)                                        
  6 Yaremenko, Isabelle       14 MPNY-MR              3:02.76    3:01.50        
                1:29.62   3:01.50 (1:31.88)                                        
  7 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              3:03.31    3:04.52        
                1:22.56   3:04.52 (1:41.96)                                        
  8 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               3:13.21    3:15.30        
                1:28.35   3:15.30 (1:46.95)                                        
  9 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:59.87    3:19.28        
                1:22.04   3:19.28 (1:57.24)                                        
 10 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  3:23.21    3:19.52        
                1:35.38   3:19.52 (1:44.14)                                        
 11 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR       NT    3:26.64        
                1:37.72   3:26.64 (1:48.92)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa            15 Twisters-MR            28.13      28.06        
  2 Kwok, Joyce B             23 Twisters-MR            27.14      28.23        
  3 Egan, Orla M              15 Twisters-MR            28.74      28.45        
  4 Rodriguez, Emily M        16 Twisters-MR            28.39      28.70        
  5 Gonzalez, Angelina        18 MPNY-MR                28.81      28.82        
  5 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR            28.96      28.82        
  7 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR    28.88      28.88        
  7 Bonvissuto, Mia D         16 Express Swimming-MR    27.97      28.88        
  9 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR            29.35      28.93        
 10 Marzano, Haleigh M        17 PAC-MR                 28.96      29.01        
 11 Pusing, Aizel G           12 Twisters-MR            29.20      29.12        
 12 Marchuk, Oksana           23 MPNY-MR                28.00      29.14        
 13 McGrath, Hannah           18 NYCC-MR                29.14      29.43        
 14 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR    29.61      29.56        
 15 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR                29.97      29.58        
 16 Fan, Catherine            16 Twisters-MR            28.78      29.67        
 17 Mattei, Theresa M         20 Express Swimming-MR    30.75      29.89        
 18 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    29.78      29.91        
 19 WU, Julian                12 Twisters-MR            32.21      29.96        
 19 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 29.29      29.96        
 21 McGuire, Lauren X         17 PAC-MR                 30.47      30.04        
 21 Fetherston, Elizabeth P   17 Express Swimming-MR    29.98      30.04        
 23 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR              30.14      30.16        
 24 Burtseva, Maria           16 Unattached-MR          29.40      30.24        
 25 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR    30.15      30.26        
 26 Yoo, Kaitlyn              17 PAC-MR                 28.90      30.33        
 27 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR    29.94      30.39        
 28 Saric, Juliana M          16 PAC-MR                 30.75      30.41        
 29 Flynn, Grace C            16 PAC-MR                 30.85      30.49        
 30 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR    31.27      30.61        
 31 Sobocinski, Alexandra J   17 PAC-MR                 32.02      30.76        
 32 Gioia, Meredith S         18 PAC-MR                 29.65      30.80        
 33 Mcdonough, Madison R      16 PAC-MR                 30.52      30.81        
 34 Tafe, Maddie M            16 CSDC-MR                32.31      30.85        
 35 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR    30.40      31.04        
 36 Lai, Stephanie            18 NYCC-MR                31.01      31.12        
 37 Hall, Katelyn M           17 PAC-MR                 29.98      31.28        
 38 Chan, Sarah E             15 FLY-MR                 30.32      31.33        
 39 Negast, Taylor N          15 PAC-MR                 31.54      31.42        
 40 Glaser, Olivia K          12 FA-MR                  31.70      31.68        
 41 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    31.94      31.79        
 42 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR            31.66      31.81        
 43 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR            32.13      31.84        
 44 Shaw, Danielle T          17 PAC-MR                 31.26      31.86        
 45 Lim, Jessica G            15 Twisters-MR            32.37      32.08        
 46 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR    31.92      32.18        
 47 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR      32.15      32.26        
 48 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 31.66      32.35        
 49 Lai, Reyna                15 LIFE-MR                31.60      32.42        
 50 Karacheva, Anna           12 MPNY-MR                32.45      32.46        
 51 Zarazua, Jennifer         15 Twisters-MR            33.00      32.80        
 51 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR    32.22      32.80        
 53 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  31.95      32.87        
 53 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR            34.55      32.87        
 55 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR    33.20      33.00        
 56 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    32.12      33.11        
 57 Ratel, Brooklyn E         15 IA-MR                  34.08      33.13        
 58 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR    33.85      33.17        
 59 Tang, Melbourne           16 NYCC-MR                32.46      33.28        
 60 Humphrey, Kyiara          15 Hes-Mr-MR                 NT      34.18        
 61 Rodriguez, Jenna L        11 Twisters-MR            35.11      34.56        
 62 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR            33.87      34.70        
 62 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR    33.51      34.70        
 64 Leung, Elli               15 FLY-MR                 33.82      35.12        
 65 Agro, Gabby               15 CSDC-MR                42.05      35.17        
 66 Edebali, Melisa D         16 Express Swimming-MR       NT      37.33        
 67 Nunez, Miranda P          15 FLY-MR                 38.28      39.91        
 68 Conner, Claire            15 HYB-MR                 41.55      44.73        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla M              15 Twisters-MR          1:00.03    1:00.43        
  2 Chong, Vanessa            15 Twisters-MR          1:00.33    1:01.09        
  3 Marzano, Haleigh M        17 PAC-MR               1:00.46    1:02.63        
  4 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:00.91    1:02.82        
  5 Bonvissuto, Mia D         16 Express Swimming-MR    59.66    1:02.84        
  6 Rodriguez, Emily M        16 Twisters-MR          1:02.32    1:02.92        
  7 Fan, Catherine            16 Twisters-MR          1:02.83    1:02.98        
  8 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          1:02.33    1:03.29        
  9 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  1:04.22    1:03.37        
 10 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:05.60    1:03.41        
 11 Gonzalez, Angelina        18 MPNY-MR              1:02.95    1:03.44        
 12 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          1:02.32    1:03.45        
 13 Reyna, Alexa              12 WEST-MR              1:02.98    1:03.97        
 14 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:03.94    1:04.51        
 15 Fetherston, Elizabeth P   17 Express Swimming-MR  1:03.40    1:04.80        
 16 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:04.23    1:04.85        
 17 McGrath, Hannah           18 NYCC-MR              1:03.59    1:05.24        
 18 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:04.83    1:05.33        
 19 Mcdonough, Madison R      16 PAC-MR               1:05.27    1:05.38        
 20 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              1:05.78    1:05.56        
 21 Saric, Juliana M          16 PAC-MR               1:05.73    1:05.85        
 22 Lagattolla, Emma G        16 IA-MR                1:02.65    1:05.93        
 23 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            1:07.03    1:06.14        
 24 Gioia, Meredith S         18 PAC-MR               1:03.58    1:06.22        
 25 Yoo, Kaitlyn              17 PAC-MR               1:03.43    1:06.37        
 26 Donnelly, Megan H         17 IA-MR                1:02.84    1:06.56        
 27 Mattei, Theresa M         20 Express Swimming-MR  1:07.45    1:06.59        
 28 Flynn, Grace C            16 PAC-MR               1:05.29    1:06.60        
 29 WU, Julian                12 Twisters-MR          1:06.65    1:06.93        
 30 Guo, Eva J                16 Unattached-MR        1:04.95    1:07.17        
 31 Sobocinski, Alexandra J   17 PAC-MR               1:09.01    1:07.23        
 32 McGuire, Lauren X         17 PAC-MR               1:10.01    1:07.34        
 33 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:06.63    1:07.55        
 34 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:09.30    1:08.57        
 35 Nakken, Lena K            15 IA-MR                1:06.41    1:08.77        
 36 Cano, Andrea              17 CSDC-MR              1:08.16    1:08.96        
 37 Burtseva, Maria           16 Unattached-MR        1:04.48    1:09.09        
 38 Shaw, Danielle T          17 PAC-MR               1:09.95    1:09.15        
 39 Negast, Taylor N          15 PAC-MR               1:09.25    1:09.38        
 40 Hall, Katelyn M           17 PAC-MR               1:05.13    1:09.44        
 41 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:08.21    1:09.46        
 42 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:12.41    1:10.43        
 43 Lai, Stephanie            18 NYCC-MR              1:07.61    1:10.77        
 44 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:09.27    1:10.86        
 45 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:10.69    1:11.21        
 46 Karacheva, Anna           12 MPNY-MR              1:13.00    1:11.70        
 47 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          1:14.44    1:12.36        
 48 Tang, Melbourne           16 NYCC-MR              1:14.02    1:12.52        
 49 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:10.32    1:12.54        
 50 Ratel, Brooklyn E         15 IA-MR                1:17.69    1:12.63        
 51 Chan, Sarah E             15 FLY-MR               1:13.04    1:12.82        
 52 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          1:12.08    1:13.16        
 53 Zarazua, Jennifer         15 Twisters-MR          1:11.46    1:13.33        
 54 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:14.04    1:13.71        
 55 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:11.38    1:13.91        
 56 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:15.06    1:14.50        
 57 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               1:24.04    1:14.62        
 58 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:15.54    1:16.19        
 59 Narvaez, Rebecca          15 CSDC-MR                   NT    1:17.16        
 60 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:16.68    1:18.38        
 61 Leung, Elli               15 FLY-MR               1:16.13    1:19.76        
 62 Humphrey, Kyiara          15 Hes-Mr-MR            1:20.27    1:20.04        
 63 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:19.92    1:20.37        
 64 Rodriguez, Jenna L        11 Twisters-MR          1:22.71    1:20.44        
 65 Edebali, Melisa D         16 Express Swimming-MR  1:25.94    1:21.27        
 66 Nunez, Miranda P          15 FLY-MR               1:30.00    1:23.98        
 67 Conner, Claire            15 HYB-MR               1:39.45    1:41.23        
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Emily M        16 Twisters-MR          1:07.05    1:08.39        
  2 Mcdonough, Madison R      16 PAC-MR               1:07.72    1:08.83        
  3 Chong, Vanessa            15 Twisters-MR          1:06.37    1:08.91        
  4 Simpson-Santoro, Aurelia  14 LSA-MR                 11.90    1:09.43        
  5 Fan, Catherine            16 Twisters-MR          1:06.40    1:10.73        
  6 Marzano, Haleigh M        17 PAC-MR               1:09.49    1:10.97        
  7 McGrath, Hannah           18 NYCC-MR              1:11.34    1:11.17        
  8 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:10.72    1:12.09        
  9 Flynn, Grace C            16 PAC-MR               1:11.01    1:12.45        
 10 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:08.91    1:13.47        
 11 Burtseva, Maria           16 Unattached-MR        1:08.30    1:14.22        
 12 Gioia, Meredith S         18 PAC-MR               1:11.83    1:14.55        
 13 Sobocinski, Alexandra J   17 PAC-MR               1:13.64    1:14.67        
 14 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          1:13.90    1:15.65        
 15 Antonopoulos, Francesca   17 Express Swimming-MR  1:11.23    1:15.88        
 16 Guo, Eva J                16 Unattached-MR        1:15.04    1:15.99        
 17 Lai, Stephanie            18 NYCC-MR              1:13.59    1:16.62        
 18 Bonvissuto, Mia D         16 Express Swimming-MR  1:12.95    1:16.68        
 19 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR       NT    1:16.88        
 20 Gonzalez, Angelina        18 MPNY-MR              1:16.75    1:16.99        
 21 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          1:16.70    1:17.01        
 22 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              1:14.98    1:17.47        
 23 Negast, Taylor N          15 PAC-MR               1:17.20    1:18.11        
 24 Donnelly, Megan H         17 IA-MR                1:13.04    1:18.23        
 25 Lagattolla, Emma G        16 IA-MR                1:14.79    1:18.67        
 26 Fetherston, Elizabeth P   17 Express Swimming-MR  1:16.44    1:19.28        
 27 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:15.52    1:19.45        
 28 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            1:17.27    1:19.57        
 29 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  1:17.42    1:20.18        
 30 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:22.25    1:20.74        
 31 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:19.94    1:20.93        
 32 Tang, Melbourne           16 NYCC-MR              1:22.50    1:20.96        
 33 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:20.78    1:22.17        
 34 McGuire, Lauren X         17 PAC-MR               1:23.34    1:22.91        
 35 Shaw, Danielle T          17 PAC-MR               1:23.67    1:23.18        
 36 Mattei, Theresa M         20 Express Swimming-MR  1:28.32    1:23.91        
 37 Chan, Sarah E             15 FLY-MR               1:23.72    1:24.28        
 38 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          1:21.40    1:24.83        
 39 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:20.86    1:25.69        
 40 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:24.92    1:25.82        
 41 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:24.82    1:25.97        
 42 Yoo, Kaitlyn              17 PAC-MR               1:20.75    1:26.12        
 43 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:25.96    1:26.40        
 44 Zarazua, Jennifer         15 Twisters-MR          1:25.96    1:27.35        
 45 Leung, Elli               15 FLY-MR               1:26.35    1:27.83        
 46 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          1:26.71    1:28.12        
 47 Karacheva, Anna           12 MPNY-MR              1:24.48    1:28.15        
 48 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:29.59    1:28.26        
 49 Ratel, Brooklyn E         15 IA-MR                1:31.90    1:29.40        
 50 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:25.84    1:29.75        
 51 Lateng, Losel L           12 Twisters-MR          1:29.67    1:31.36        
 52 Narvaez, Rebecca          15 CSDC-MR                   NT    1:31.88        
 53 Hall, Katelyn M           17 PAC-MR               1:24.37    1:32.45        
 54 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:32.23    1:32.83        
 55 Humphrey, Kyiara          15 Hes-Mr-MR            1:33.01    1:35.50        
 56 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:39.11    1:37.79        
 57 Conner, Claire            15 HYB-MR               1:40.81    1:42.05        
 58 Nunez, Miranda P          15 FLY-MR               1:44.66    1:45.87        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Emily M        16 Twisters-MR          2:26.36    2:26.90        
                1:12.30   2:26.90 (1:14.60)                                        
  2 Mcdonough, Madison R      16 PAC-MR               2:26.25    2:30.33        
                1:12.82   2:30.33 (1:17.51)                                        
  3 Marzano, Haleigh M        17 PAC-MR               2:29.99    2:31.29        
                1:13.01   2:31.29 (1:18.28)                                        
  4 McGrath, Hannah           18 NYCC-MR              2:33.40    2:31.56        
                1:13.26   2:31.56 (1:18.30)                                        
  5 Flynn, Grace C            16 PAC-MR               2:32.43    2:31.87        
                1:14.27   2:31.87 (1:17.60)                                        
  6 Marchuk, Oksana           23 MPNY-MR              2:28.00    2:32.87        
                1:14.62   2:32.87 (1:18.25)                                        
  7 Burtseva, Maria           16 Unattached-MR        2:28.08    2:33.81        
                1:15.15   2:33.81 (1:18.66)                                        
  8 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  2:31.45    2:34.46        
                1:15.33   2:34.46 (1:19.13)                                        
  9 Egan, Orla M              15 Twisters-MR          2:35.92    2:36.91        
                1:17.59   2:36.91 (1:19.32)                                        
 10 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  2:41.87    2:39.36        
                1:18.93   2:39.36 (1:20.43)                                        
 11 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          2:50.45    2:39.72        
                1:17.44   2:39.72 (1:22.28)                                        
 12 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          2:39.72    2:39.86        
                1:16.68   2:39.86 (1:23.18)                                        
 13 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:37.97    2:40.30        
                1:17.40   2:40.30 (1:22.90)                                        
 14 Bonvissuto, Mia D         16 Express Swimming-MR  2:35.76    2:41.00        
                1:17.76   2:41.00 (1:23.24)                                        
 15 Sobocinski, Alexandra J   17 PAC-MR               2:41.12    2:46.38        
                1:18.74   2:46.38 (1:27.64)                                        
 16 Negast, Taylor N          15 PAC-MR               2:45.41    2:47.02        
                1:21.80   2:47.02 (1:25.22)                                        
 17 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:46.76    2:47.05        
                1:21.16   2:47.05 (1:25.89)                                        
 18 Gonzalez, Angelina        18 MPNY-MR              2:46.68    2:47.58        
                1:22.82   2:47.58 (1:24.76)                                        
 19 Tang, Melbourne           16 NYCC-MR              2:57.48    2:49.97        
                1:23.80   2:49.97 (1:26.17)                                        
 20 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:46.99    2:50.78        
                1:23.74   2:50.78 (1:27.04)                                        
 21 Healy, Sierra             11 HYB-MR                    NT    2:51.27        
                1:24.13   2:51.27 (1:27.14)                                        
 22 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:54.12    2:51.33        
                1:22.99   2:51.33 (1:28.34)                                        
 23 WU, Julian                12 Twisters-MR          2:45.43    2:51.86        
                1:22.58   2:51.86 (1:29.28)                                        
 24 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:48.99    2:52.59        
                1:24.64   2:52.59 (1:27.95)                                        
 25 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            2:50.36    2:54.01        
                1:24.98   2:54.01 (1:29.03)                                        
 26 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  2:58.78    2:54.76        
                1:26.46   2:54.76 (1:28.30)                                        
 27 Shaw, Danielle T          17 PAC-MR               3:03.74    2:55.63        
                1:26.53   2:55.63 (1:29.10)                                        
 28 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  2:59.14    2:56.60        
                1:28.94   2:56.60 (1:27.66)                                        
 29 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          2:57.19    2:57.42        
 30 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:53.28    2:58.02        
                1:28.92   2:58.02 (1:29.10)                                        
 31 Sodhi, Malika             13 FA-MR                2:52.56    2:58.03        
                1:27.39   2:58.03 (1:30.64)                                        
 32 Karacheva, Anna           12 MPNY-MR              2:59.00    2:58.45        
                1:28.43   2:58.45 (1:30.02)                                        
 33 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:54.88    2:58.48        
                1:28.10   2:58.48 (1:30.38)                                        
 34 Yoo, Kaitlyn              17 PAC-MR               2:53.64    3:02.27        
                1:29.36   3:02.27 (1:32.91)                                        
 35 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  2:59.96    3:02.40        
                1:30.31   3:02.40 (1:32.09)                                        
 36 Agro, Gabby               15 CSDC-MR                   NT    3:24.54        
                1:38.53   3:24.54 (1:46.01)                                        
 37 Humphrey, Kyiara          15 Hes-Mr-MR                 NT    3:24.77        
                1:39.06   3:24.77 (1:45.71)                                        
 -- Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  3:33.31         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:42.55        DQ (1:49.76)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marzano, Haleigh M        17 PAC-MR               1:16.20    1:18.70        
  2 Fan, Catherine            16 Twisters-MR          1:17.97    1:19.10        
  3 Guo, Eva J                16 Unattached-MR        1:18.81    1:20.08        
  4 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:20.55    1:21.28        
  5 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          1:19.08    1:23.07        
  6 Rodriguez, Emily M        16 Twisters-MR          1:21.66    1:23.37        
  7 Gonzalez, Angelina        18 MPNY-MR              1:22.78    1:23.72        
  8 Egan, Orla M              15 Twisters-MR          1:20.98    1:23.99        
  9 Mcdonough, Madison R      16 PAC-MR               1:27.89    1:24.10        
 10 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:25.37    1:24.90        
 11 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:27.67    1:25.04        
 12 Antonopoulos, Francesca   17 Express Swimming-MR  1:22.32    1:25.82        
 13 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  1:26.65    1:26.02        
 14 Hall, Katelyn M           17 PAC-MR               1:24.96    1:26.47        
 15 Sobocinski, Alexandra J   17 PAC-MR               1:29.22    1:27.16        
 16 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:28.40    1:27.36        
 17 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:28.63    1:27.70        
 18 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:29.37    1:27.73        
 19 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  1:31.50    1:28.52        
 20 Gioia, Meredith S         18 PAC-MR               1:26.39    1:29.47        
 21 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            1:32.67    1:29.50        
 22 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          1:31.12    1:29.66        
 23 Mattei, Theresa M         20 Express Swimming-MR  1:28.77    1:30.18        
 24 Saric, Juliana M          16 PAC-MR               1:28.34    1:30.45        
 25 Flynn, Grace C            16 PAC-MR               1:28.82    1:30.47        
 26 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:33.33    1:30.71        
 27 Ratel, Brooklyn E         15 IA-MR                1:38.66    1:31.81        
 28 Fetherston, Elizabeth P   17 Express Swimming-MR  1:31.30    1:32.77        
 29 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:31.39    1:32.80        
 30 McGuire, Lauren X         17 PAC-MR               1:36.27    1:33.09        
 31 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          1:32.66    1:33.42        
 32 Tang, Melbourne           16 NYCC-MR              1:35.07    1:34.53        
 33 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          1:32.52    1:35.22        
 34 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:34.64    1:35.27        
 35 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              1:37.90    1:35.28        
 36 Nakken, Lena K            15 IA-MR                1:31.11    1:35.50        
 37 Lai, Stephanie            18 NYCC-MR              1:30.18    1:36.60        
 38 Karacheva, Anna           12 MPNY-MR              1:32.63    1:36.78        
 39 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:29.47    1:36.96        
 40 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               1:40.28    1:37.35        
 41 Donnelly, Megan H         17 IA-MR                2:11.84    1:38.14        
 42 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:40.09    1:38.25        
 43 Cano, Andrea              17 CSDC-MR              1:39.78    1:38.66        
 44 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:37.35    1:39.75        
 45 Humphrey, Kyiara          15 Hes-Mr-MR                 NT    1:41.75        
 46 Shaw, Danielle T          17 PAC-MR               1:39.99    1:43.66        
 47 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:38.50    1:44.23        
 48 Narvaez, Rebecca          15 CSDC-MR                   NT    1:47.54        
 49 Conner, Claire            15 HYB-MR               1:54.26    1:54.33        
 50 Leung, Elli               15 FLY-MR               1:52.37    1:55.64        
 51 Nunez, Miranda P          15 FLY-MR               2:00.00    2:04.62        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa            15 Twisters-MR          2:59.06    2:51.29        
                1:21.86   2:51.29 (1:29.43)                                        
  2 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               2:53.03    2:55.99        
                1:24.43   2:55.99 (1:31.56)                                        
  3 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          2:56.62    2:56.42        
                1:24.61   2:56.42 (1:31.81)                                        
  3 Egan, Orla M              15 Twisters-MR          2:59.78    2:56.42        
                1:25.81   2:56.42 (1:30.61)                                        
  5 Marchuk, Oksana           23 MPNY-MR              2:49.00    3:01.58        
                1:29.60   3:01.58 (1:31.98)                                        
  6 Fan, Catherine            16 Twisters-MR          2:53.79    3:02.58        
                1:28.61   3:02.58 (1:33.97)                                        
  7 Gonzalez, Angelina        18 MPNY-MR              3:00.54    3:02.74        
                1:27.29   3:02.74 (1:35.45)                                        
  8 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    3:07.52    3:07.62        
                1:30.21   3:07.62 (1:37.41)                                        
  9 Lim, Jessica G            15 Twisters-MR          3:05.33    3:09.29        
                1:29.66   3:09.29 (1:39.63)                                        
 10 WU, Julian                12 Twisters-MR          3:10.10    3:09.66        
                1:33.34   3:09.66 (1:36.32)                                        
 11 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  3:13.18    3:10.09        
                1:32.36   3:10.09 (1:37.73)                                        
 12 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  3:09.64    3:10.65        
                1:32.16   3:10.65 (1:38.49)                                        
 13 Gioia, Meredith S         18 PAC-MR               3:15.99    3:11.66        
                1:33.79   3:11.66 (1:37.87)                                        
 14 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  3:09.19    3:12.25        
                1:32.73   3:12.25 (1:39.52)                                        
 15 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          3:17.03    3:12.86        
                1:35.05   3:12.86 (1:37.81)                                        
 16 Glaser, Olivia K          12 FA-MR                     NT    3:16.06        
                1:36.09   3:16.06 (1:39.97)                                        
 17 Ratel, Brooklyn E         15 IA-MR                3:29.86    3:18.48        
                1:34.38   3:18.48 (1:44.10)                                        
 18 McGuire, Lauren X         17 PAC-MR               3:30.19    3:18.83        
                1:32.24   3:18.83 (1:46.59)                                        
 19 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          3:16.73    3:19.72        
                1:35.82   3:19.72 (1:43.90)                                        
 20 Saric, Juliana M          16 PAC-MR               3:12.90    3:21.19        
                1:37.53   3:21.19 (1:43.66)                                        
 21 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  3:21.21    3:21.45        
                1:38.71   3:21.45 (1:42.74)                                        
 22 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          3:17.85    3:21.57        
                1:37.55   3:21.57 (1:44.02)                                        
 23 Hall, Katelyn M           17 PAC-MR               3:07.73    3:24.21        
                1:39.78   3:24.21 (1:44.43)                                        
 24 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  3:35.54    3:24.40        
                1:40.30   3:24.40 (1:44.10)                                        
 25 Tafe, Maddie M            16 CSDC-MR                   NT    3:25.15        
                1:38.14   3:25.15 (1:47.01)                                        
 26 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          3:19.92    3:31.65        
                1:38.92   3:31.65 (1:52.73)                                        
 27 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              3:36.64    3:32.36        
                1:44.83   3:32.36 (1:47.53)                                        
 28 Sodhi, Malika             13 FA-MR                3:33.03    3:33.89        
                1:43.17   3:33.89 (1:50.72)                                        
 29 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  3:27.45    3:35.71        
                1:44.19   3:35.71 (1:51.52)                                        
 -- Edebali, Melisa D         16 Express Swimming-MR  3:40.09         DQ        
      Downward butterfly kick
                2:07.87        DQ (2:21.84)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa            15 Twisters-MR          1:02.76    1:03.95        
  2 Kwok, Joyce B             23 Twisters-MR          1:01.26    1:04.54        
  3 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          1:04.08    1:06.00        
  4 Rodriguez, Emily M        16 Twisters-MR          1:07.20    1:08.54        
  5 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:07.39    1:09.64        
  6 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  1:12.88    1:10.10        
  7 Burtseva, Maria           16 Unattached-MR        1:10.92    1:11.03        
  8 Fan, Catherine            16 Twisters-MR          1:09.61    1:11.20        
  9 Gioia, Meredith S         18 PAC-MR               1:12.32    1:12.18        
 10 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:11.33    1:12.22        
 11 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:11.66    1:12.45        
 12 Marzano, Haleigh M        17 PAC-MR               1:10.20    1:12.58        
 13 Saric, Juliana M          16 PAC-MR               1:13.79    1:12.97        
 14 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:13.62    1:13.08        
 15 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:12.10    1:13.23        
 16 Mcdonough, Madison R      16 PAC-MR               1:08.06    1:13.43        
 17 Yoo, Kaitlyn              17 PAC-MR               1:10.41    1:13.47        
 18 Bonvissuto, Mia D         16 Express Swimming-MR  1:09.25    1:13.69        
 19 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            1:13.55    1:14.08        
 20 Flynn, Grace C            16 PAC-MR               1:18.28    1:14.98        
 21 Negast, Taylor N          15 PAC-MR               1:14.90    1:15.11        
 22 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:15.82    1:15.21        
 23 Lai, Stephanie            18 NYCC-MR              1:17.01    1:15.41        
 24 Egan, Orla M              15 Twisters-MR          1:15.86    1:16.17        
 25 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:15.19    1:16.18        
 26 McGrath, Hannah           18 NYCC-MR              1:14.54    1:17.61        
 27 Sobocinski, Alexandra J   17 PAC-MR               1:15.10    1:18.10        
 28 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          1:14.54    1:18.23        
 29 Mattei, Theresa M         20 Express Swimming-MR  1:23.21    1:18.25        
 30 Glaser, Olivia K          12 FA-MR                1:22.21    1:18.48        
 31 Zarazua, Jennifer         15 Twisters-MR          1:17.84    1:18.54        
 32 Pusing, Aizel G           12 Twisters-MR          1:24.31    1:19.21        
 33 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:20.63    1:19.41        
 34 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:19.00    1:20.72        
 35 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          1:17.70    1:21.01        
 36 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:22.84    1:21.20        
 37 Shaw, Danielle T          17 PAC-MR               1:22.83    1:21.52        
 38 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:23.82    1:21.71        
 39 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              1:21.07    1:24.43        
 40 Karacheva, Anna           12 MPNY-MR              1:22.40    1:24.83        
 41 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:25.67    1:26.37        
 42 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:23.13    1:28.20        
 43 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:29.14    1:28.49        
 44 Hall, Katelyn M           17 PAC-MR               1:18.95    1:29.23        
 45 Ratel, Brooklyn E         15 IA-MR                1:46.35    1:31.71        
 46 Chan, Sarah E             15 FLY-MR                    NT    1:33.21        
 47 Humphrey, Kyiara          15 Hes-Mr-MR                 NT    1:46.82        
 48 Conner, Claire            15 HYB-MR               1:46.60    1:48.20        
 49 Leung, Elli               15 FLY-MR               1:45.93    1:51.12        
 50 Nunez, Miranda P          15 FLY-MR               1:50.00    2:00.29        
 -- Agro, Gabby               15 CSDC-MR              1:47.39         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa            15 Twisters-MR          2:19.00    2:24.35        
                1:09.17   2:24.35 (1:15.18)                                        
  2 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          2:24.48    2:35.84        
                1:13.51   2:35.84 (1:22.33)                                        
  3 WU, Julian                12 Twisters-MR          2:39.08    2:40.73        
                1:15.92   2:40.73 (1:24.81)                                        
  4 Klein, Neala J            10 WEST-MR              2:58.18    2:43.61        
                1:18.55   2:43.61 (1:25.06)                                        
  5 Reyna, Alexa              12 WEST-MR              2:39.18    2:44.07        
                1:18.50   2:44.07 (1:25.57)                                        
  6 Saric, Juliana M          16 PAC-MR               2:38.85    2:44.42        
                1:17.67   2:44.42 (1:26.75)                                        
  7 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          2:37.85    2:45.74        
                1:17.82   2:45.74 (1:27.92)                                        
  8 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                    NT    2:46.15        
                1:15.24   2:46.15 (1:30.91)                                        
  9 Egan, Orla M              15 Twisters-MR          2:51.29    2:46.63        
                1:16.61   2:46.63 (1:30.02)                                        
 10 Yoo, Kaitlyn              17 PAC-MR               2:42.11    2:47.08        
                1:18.87   2:47.08 (1:28.21)                                        
 11 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:47.11    2:51.10        
                1:19.94   2:51.10 (1:31.16)                                        
 12 Bonvissuto, Mia D         16 Express Swimming-MR  2:42.28    2:51.80        
                1:15.69   2:51.80 (1:36.11)                                        
 13 Negast, Taylor N          15 PAC-MR               2:56.98    2:53.20        
                1:19.46   2:53.20 (1:33.74)                                        
 14 Simpson-Santoro, Aurelia  14 LSA-MR               2:50.67    2:55.70        
                1:20.84   2:55.70 (1:34.86)                                        
 15 Healy, Sierra             11 HYB-MR                    NT    2:55.98        
                1:23.10   2:55.98 (1:32.88)                                        
 16 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          3:00.52    2:59.16        
                1:22.03   2:59.16 (1:37.13)                                        
 17 Lateng, Losel L           12 Twisters-MR          3:04.95    3:00.60        
                1:23.95   3:00.60 (1:36.65)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Jacob D              10 PAC-MR                 34.78      33.79        
  2 Lin, Linus                10 FLY-MR                 34.15      33.88        
  3 Ramirez, Aiden J          10 Twisters-MR            34.51      35.12        
  4 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 35.92      35.30        
  4 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      37.80      35.30        
  6 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 35.88      35.39        
  7 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      36.19      35.93        
  8 Grushovenko, David         9 MPNY-MR                36.65      35.97        
  9 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      35.43      36.10        
 10 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR            35.48      36.18        
 11 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 38.88      36.30        
 12 Ratling, Kunga Y          10 Twisters-MR            35.04      36.35        
 13 Chariah, Joshua S         10 Twisters-MR            37.43      36.50        
 14 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    37.13      37.21        
 15 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 38.49      37.52        
 16 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    38.01      37.57        
 17 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    39.04      37.79        
 18 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 43.00      38.81        
 19 Bowen, Julian P            9 Twisters-MR            39.41      39.59        
 20 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    38.74      39.80        
 21 Kim, Elijah S              8 PAC-MR                 44.13      39.97        
 22 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              42.50      40.31        
 23 Teplitsky, Brian M        10 MPNY-MR                39.23      40.63        
 24 Neal, Delano K             8 Twisters-MR            44.19      40.95        
 25 Lee, Crane                 9 FLY-MR                 43.89      41.87        
 26 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR    41.48      42.07        
 27 Zheng, Jeremy A            9 Twisters-MR            42.01      42.10        
 28 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR                 NT      42.40        
 29 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR            41.94      42.56        
 30 Southworth, Jack A        10 CSDC-MR                   NT      42.69        
 31 Bast, James B              8 IA-MR                1:00.00      42.81        
 32 Drencko, Nicholas          8 Twisters-MR            48.72      45.12        
 33 Kowalczyk, Marcel          8 Twisters-MR            53.68      45.73        
 34 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR  1:04.55      45.81        
 35 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR    51.21      47.66        
 36 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR    46.75      47.92        
 37 Ratling, Phuntsok W        8 Twisters-MR            50.31      49.28        
 38 Spelman, Logan             9 CSDC-MR                49.92      49.36        
 39 Ahn, Riley H               7 Twisters-MR               NT      49.59        
 40 Korytny, Alan             10 Hes-Mr-MR              50.46      49.71        
 41 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                 49.35      50.52        
 42 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR    52.52      53.75        
 43 Kim, Luca G                6 PAC-MR                 54.98      56.32        
 44 Paul, Ainesh               8 HYB-MR                    NT    1:00.72        
 45 Cassella, Daniel J         9 PAC-MR                 59.73    1:03.21        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR        1:11.65    1:12.81        
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:17.10    1:15.22        
  3 Chan, Aidan               10 FLY-MR               1:16.69    1:15.55        
  4 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:19.71    1:17.75        
  5 Kim, Jacob D              10 PAC-MR               1:20.50    1:18.97        
  6 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              1:20.31    1:19.82        
  7 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:19.68    1:19.87        
  8 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:19.36    1:20.39        
  9 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR          1:20.49    1:20.88        
 10 Chariah, Joshua S         10 Twisters-MR          1:22.74    1:21.00        
 11 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:25.21    1:21.04        
 12 Ding, Charlie W           10 FLY-MR               1:21.86    1:21.23        
 13 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               1:20.39    1:22.03        
 14 Wang, Jason Z              9 HYB-MR               1:22.88    1:22.14        
 15 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:22.31    1:22.49        
 16 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:24.89    1:22.68        
 17 Bowen, Julian P            9 Twisters-MR          1:28.28    1:26.16        
 18 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:25.63    1:26.24        
 19 Ratling, Kunga Y          10 Twisters-MR          1:24.14    1:28.95        
 20 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:34.00    1:30.65        
 21 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR            1:36.35    1:32.35        
 22 Bisono, Aaron L            8 FLY-MR               1:38.42    1:33.53        
 23 Teplitsky, Brian M        10 MPNY-MR              1:36.76    1:33.57        
 24 Southworth, Jack A        10 CSDC-MR                   NT    1:38.06        
 25 Neal, Delano K             8 Twisters-MR          1:38.67    1:39.03        
 26 Bast, James B              8 IA-MR                2:30.00    1:40.21        
 27 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR            1:49.59    1:41.27        
 28 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR          1:36.80    1:42.39        
 29 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR                 NT    1:42.81        
 30 Lee, Crane                 9 FLY-MR               1:41.99    1:43.15        
 31 Kim, Elijah S              8 PAC-MR               1:43.48    1:43.93        
 32 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR  1:44.42    1:44.42        
 33 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR       NT    1:46.17        
 34 Drencko, Nicholas          8 Twisters-MR          1:47.83    1:48.12        
 35 Kowalczyk, Marcel          8 Twisters-MR          1:55.68    1:49.82        
 36 Spelman, Logan             9 CSDC-MR              1:58.62    1:51.60        
 37 Bahk, Ryan K               7 Twisters-MR          1:49.08    1:52.59        
 38 Korytny, Alan             10 Hes-Mr-MR            1:52.04    1:53.45        
 39 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR               1:57.23    1:54.94        
 40 Ahn, Riley H               7 Twisters-MR               NT    1:56.01        
 41 Kim, Luca G                6 PAC-MR               1:59.99    1:59.98        
 42 Paul, Ainesh               8 HYB-MR                    NT    2:03.02        
 43 Pagano, Aiden J            9 SSC-MR               1:50.00    2:10.08        
 44 Martinko, JP P            10 PAC-MR               2:08.37    2:13.28        
 45 Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT    2:16.42        
 46 Martinko, Thomas C         8 PAC-MR                    NT    2:57.68        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  40.03      39.94        
  2 Ratling, Kunga Y          10 Twisters-MR            39.71      40.61        
  3 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR          40.80      40.97        
  4 Kim, Jacob D              10 PAC-MR                 41.93      41.20        
  5 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      45.76      42.62        
  6 Grushovenko, David         9 MPNY-MR                42.71      43.30        
  7 Chariah, Joshua S         10 Twisters-MR            44.29      43.83        
  8 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      42.21      43.96        
  9 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR            42.47      44.24        
 10 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    43.83      44.61        
 11 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    45.66      44.91        
 12 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 46.44      45.91        
 13 Teplitsky, Brian M        10 MPNY-MR                45.78      46.63        
 14 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    47.39      47.27        
 15 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR              55.89      48.64        
 16 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    46.77      48.67        
 17 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              49.34      48.68        
 18 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 49.00      49.04        
 19 Bowen, Julian P            9 Twisters-MR            50.45      49.53        
 20 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR                 NT      50.20        
 21 Kowalczyk, Marcel          8 Twisters-MR            52.37      52.64        
 22 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR            50.06      52.93        
 23 Neal, Delano K             8 Twisters-MR            50.85      52.99        
 24 Bast, James B              8 IA-MR                1:00.00      53.30        
 25 Ratling, Phuntsok W        8 Twisters-MR            59.71      54.01        
 26 Kim, Elijah S              8 PAC-MR                 53.85      54.47        
 27 Bahk, Ryan K               7 Twisters-MR            56.33      55.70        
 28 Martinko, Thomas C         8 PAC-MR               1:12.44      57.06        
 29 Ahn, Riley H               7 Twisters-MR               NT      57.10        
 30 Drencko, Nicholas          8 Twisters-MR            54.88      57.12        
 31 Zheng, Jeremy A            9 Twisters-MR            55.55      57.24        
 32 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  1:01.99      57.72        
 33 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR  1:13.74      58.32        
 34 Spelman, Logan             9 CSDC-MR                57.98      58.99        
 35 Korytny, Alan             10 Hes-Mr-MR              58.90      59.47        
 36 Kim, Luca G                6 PAC-MR               1:03.71    1:02.30        
 37 Paul, Ainesh               8 HYB-MR                    NT    1:04.82        
 38 Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT    1:06.09        
 39 Martinko, JP P            10 PAC-MR               1:07.58    1:11.22        
 40 Pagano, Aiden J            9 SSC-MR               1:00.00    1:14.09        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ratling, Kunga Y          10 Twisters-MR          1:31.04    1:28.53        
  2 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:30.36    1:28.98        
  3 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              1:32.75    1:29.96        
  4 Ramirez, Aiden J          10 Twisters-MR          1:31.62    1:31.52        
  5 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR          1:31.53    1:32.36        
  6 Kim, Jacob D              10 PAC-MR               1:31.00    1:34.12        
  7 Chariah, Joshua S         10 Twisters-MR          1:33.86    1:34.72        
  8 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:37.38    1:35.68        
  9 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:33.44    1:36.16        
 10 Wang, Jason Z              9 HYB-MR               1:42.28    1:37.15        
 11 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:40.81    1:37.64        
 12 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:37.59    1:38.74        
 13 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  1:37.09    1:38.84        
 14 Teplitsky, Brian M        10 MPNY-MR              1:38.46    1:42.63        
 15 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR            1:43.59    1:43.02        
 16 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:50.00    1:45.41        
 17 Bowen, Julian P            9 Twisters-MR          1:45.86    1:47.17        
 18 Kowalczyk, Marcel          8 Twisters-MR          1:52.65    1:48.31        
 19 Kim, Elijah S              8 PAC-MR               1:55.56    1:48.58        
 20 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR          1:50.22    1:50.01        
 21 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR                 NT    1:51.17        
 22 Neal, Delano K             8 Twisters-MR          1:47.86    1:53.63        
 23 Southworth, Jack A        10 CSDC-MR                   NT    1:54.10        
 24 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:55.35    1:57.18        
 25 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR       NT    1:58.49        
 26 Korytny, Alan             10 Hes-Mr-MR                 NT    1:58.72        
 27 Bast, James B              8 IA-MR                2:30.00    1:59.91        
 28 Drencko, Nicholas          8 Twisters-MR          1:49.06    2:02.09        
 29 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  2:12.11    2:03.78        
 30 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT    2:04.30        
 31 Ahn, Riley H               7 Twisters-MR               NT    2:04.32        
 32 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  2:07.90    2:07.26        
 33 Cassella, Daniel J         9 PAC-MR               2:39.99    2:38.70        
 -- Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grushovenko, David         9 MPNY-MR                44.20      43.88        
  2 Chariah, Joshua S         10 Twisters-MR            43.54      43.94        
  3 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      47.68      46.86        
  4 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR            49.37      48.21        
  5 Ramirez, Aiden J          10 Twisters-MR            49.70      48.79        
  6 Lin, Linus                10 FLY-MR                 51.38      49.08        
  7 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 54.07      50.09        
  8 Ratling, Kunga Y          10 Twisters-MR            53.76      50.69        
  9 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 52.65      52.24        
 10 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              55.80      52.48        
 11 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      51.61      52.87        
 12 Kim, Jacob D              10 PAC-MR                 45.99      53.00        
 13 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      50.01      53.37        
 14 Korytny, Alan             10 Hes-Mr-MR              56.92      53.57        
 15 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    54.06      54.18        
 16 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    55.68      54.65        
 17 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 56.00      54.98        
 18 Teplitsky, Brian M        10 MPNY-MR              1:00.89      56.22        
 19 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    53.07      56.41        
 20 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR    59.47      57.04        
 21 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR              59.31      58.24        
 22 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    57.89      59.06        
 23 Neal, Delano K             8 Twisters-MR            54.47    1:00.05        
 24 Kim, Elijah S              8 PAC-MR                 58.61    1:02.82        
 25 Bisono, Aaron L            8 FLY-MR                    NT    1:03.08        
 26 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  1:15.42    1:03.82        
 27 Lee, Crane                 9 FLY-MR               1:04.33    1:04.39        
 28 Ratling, Phuntsok W        8 Twisters-MR            59.37    1:05.39        
 29 Spelman, Logan             9 CSDC-MR              1:08.28    1:06.28        
 30 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR       NT    1:06.52        
 31 Kowalczyk, Marcel          8 Twisters-MR          1:07.56    1:06.94        
 32 Drencko, Nicholas          8 Twisters-MR          1:09.04    1:07.90        
 33 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:14.59    1:08.69        
 34 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:09.78    1:09.30        
 35 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR          1:06.99    1:10.53        
 36 Zheng, Jeremy A            9 Twisters-MR          1:17.92    1:19.52        
 37 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                    NT    1:20.39        
 38 Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT    1:23.03        
 -- Paul, Ainesh               8 HYB-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Bowen, Julian P            9 Twisters-MR          1:00.55         DQ        
 -- Cassella, Daniel J         9 PAC-MR               1:35.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kim, Luca G                6 PAC-MR               1:59.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              1:35.40    1:36.51        
  2 Chariah, Joshua S         10 Twisters-MR          1:36.78    1:37.20        
  3 Chan, Aidan               10 FLY-MR               1:40.63    1:40.46        
  4 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:40.38    1:41.02        
  5 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR        1:43.77    1:42.54        
  6 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:42.64    1:46.77        
  7 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR          1:45.19    1:49.65        
  8 Olsen, Lars O             10 FA-MR                     NT    1:51.07        
  9 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:49.22    1:51.20        
 10 Ratling, Kunga Y          10 Twisters-MR          1:54.92    1:51.77        
 11 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:47.97    1:52.40        
 12 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:57.62    1:52.59        
 13 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:58.40    1:57.61        
 14 Kim, Jacob D              10 PAC-MR               1:54.53    1:58.08        
 15 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               2:01.70    1:59.93        
 16 Green, Trevor A           10 SSC-MR               2:10.00    2:01.53        
 17 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  2:03.32    2:05.46        
 18 Teplitsky, Brian M        10 MPNY-MR              2:10.20    2:05.59        
 19 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT    2:12.01        
 20 Ratling, Phuntsok W        8 Twisters-MR          2:14.19    2:19.36        
 21 Kowalczyk, Marcel          8 Twisters-MR          2:21.05    2:29.15        
 22 Martinko, JP P            10 PAC-MR               2:56.31    2:34.50        
 23 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR          2:22.38    2:34.83        
 24 Bahk, Ryan K               7 Twisters-MR          2:07.84    2:36.08        
 25 Pagano, Aiden J            9 SSC-MR               2:30.00    2:49.80        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR          35.97      36.76        
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  37.95      37.25        
  3 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      38.21      37.99        
  4 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 39.89      40.22        
  5 Lin, Linus                10 FLY-MR                 41.12      40.28        
  6 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    41.78      40.74        
  7 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 41.69      41.84        
  8 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 42.03      42.21        
  9 Kim, Jacob D              10 PAC-MR                 43.02      44.10        
 10 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 47.25      44.82        
 11 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    48.24      44.90        
 12 Ding, Charlie W           10 FLY-MR                 46.16      45.36        
 13 Grushovenko, David         9 MPNY-MR                45.49      45.88        
 14 Bowen, Julian P            9 Twisters-MR            47.88      46.08        
 15 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              52.39      46.61        
 16 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    46.67      47.25        
 17 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 47.00      47.28        
 18 Teplitsky, Brian M        10 MPNY-MR                52.27      47.44        
 19 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    46.60      47.81        
 20 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                 51.37      50.42        
 21 Kim, Elijah S              8 PAC-MR                 58.99      50.70        
 22 Lee, Crane                 9 FLY-MR                 56.14      53.05        
 23 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR              53.90      56.16        
 24 Zheng, Jeremy A            9 Twisters-MR            58.41      56.88        
 25 Drencko, Nicholas          8 Twisters-MR            56.11      57.28        
 26 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR            1:01.41      59.15        
 27 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR            56.19    1:02.74        
 28 Bisono, Aaron L            8 FLY-MR               1:05.15    1:03.43        
 29 Ratling, Phuntsok W        8 Twisters-MR          1:06.82    1:03.69        
 30 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR       NT    1:05.92        
 31 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR  1:07.00    1:11.62        
 32 Bahk, Ryan K               7 Twisters-MR            58.99    1:15.29        
 33 Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT    1:17.09        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:29.08    1:27.46        
  2 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:43.89    1:33.13        
  3 Kim, Jacob D              10 PAC-MR               1:50.03    1:37.75        
  4 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:42.83    1:38.19        
  5 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               1:36.77    1:38.87        
  6 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:50.67    1:40.88        
  7 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:39.05    1:43.10        
  8 Teplitsky, Brian M        10 MPNY-MR              1:54.17    1:46.76        
  9 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              1:45.84    1:49.72        
 10 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:55.00    1:56.62        
 11 O'Sullivan, Tiarnan M      8 Twisters-MR          1:57.82    2:18.92        
 -- Jiang, Junyi              10 FLY-MR               1:59.40         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 29.05      29.28        
  2 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              31.73      29.44        
  3 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                 30.14      30.00        
  4 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR              31.79      30.51        
  5 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR            31.29      30.75        
  6 Leung, Lance              12 FLY-MR                 31.83      31.45        
  7 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    31.82      31.49        
  8 Leroy, Pierre             12 HYB-MR                 31.78      31.73        
  9 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR                 32.51      32.33        
 10 Lyubman, Ron A            12 PAC-MR                 33.14      32.43        
 11 Miao, Owen                11 Twisters-MR            31.78      32.85        
 12 Creter, Evan F            11 HYB-MR                 34.78      32.91        
 13 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                34.43      33.00        
 14 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR                34.08      33.15        
 15 Renwick, Matthew W        11 NYCC-MR                33.50      33.16        
 16 Park, Zeno Z              11 Unattached-MR          34.89      33.56        
 17 Han, Jason T              12 PAC-MR                 34.38      33.57        
 18 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR              35.34      33.82        
 19 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    34.25      34.05        
 20 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              38.19      34.13        
 21 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                39.24      34.33        
 22 Lee, Jayden M             11 FLY-MR                 34.17      34.57        
 23 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    35.42      35.17        
 24 Maselli, Paolo            12 PAC-MR                 35.38      35.70        
 25 Dantini, Nick A           12 WISC-MR                39.88      35.87        
 26 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR                 37.48      36.16        
 27 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 35.21      36.24        
 28 Paltag, Danny I           11 PAC-MR                 38.16      36.38        
 29 Johnson, Michael P        12 WISC-MR                39.55      37.30        
 30 Leroy, Max                11 HYB-MR                 38.96      37.88        
 31 Kolesnikov, Nicky         12 PAC-MR                 37.47      38.02        
 32 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 38.61      38.11        
 33 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                38.99      38.50        
 34 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    36.09      38.93        
 35 Burgin, Matthew J         11 HYB-MR                 43.57      39.00        
 36 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 38.74      39.01        
 37 Castro, Dorien J          11 IA-MR                  45.00      40.41        
 38 Ho, Liam W                12 FLY-MR                 45.15      41.00        
 39 Govier, Robert D          12 WISC-MR                42.10      41.62        
 40 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                41.98      41.78        
 41 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 39.23      42.68        
 42 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                    NT      43.28        
 43 Lam, Travis J             11 Twisters-MR            36.74      44.29        
 44 Lee, Joshua               11 Twisters-MR            44.01      45.15        
 45 DeBellis, Michael         11 HYB-MR                    NT      48.34        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:03.34    1:03.53        
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          1:07.46    1:05.84        
  3 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:08.05    1:06.02        
  4 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR            1:11.47    1:09.30        
  5 Miao, Owen                11 Twisters-MR          1:12.00    1:09.91        
  6 Lyubman, Ron A            12 PAC-MR               1:12.65    1:10.13        
  7 Pique, Yahro D            12 Twisters-MR          1:10.80    1:10.32        
  8 Leung, Lance              12 FLY-MR               1:10.83    1:10.49        
  9 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:10.35    1:10.84        
 10 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               1:10.39    1:10.87        
 11 Bazylko, Gregory          11 MPNY-MR              1:18.24    1:12.72        
 12 Park, Zeno Z              11 Unattached-MR        1:17.82    1:13.29        
 13 Renwick, Matthew W        11 NYCC-MR              1:15.17    1:13.45        
 14 Lee, Jayden M             11 FLY-MR               1:13.82    1:13.83        
 15 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              1:15.14    1:13.97        
 16 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:12.28    1:14.05        
 17 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:12.84    1:14.17        
 18 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:15.51    1:14.19        
 19 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:16.03    1:14.84        
 20 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:13.29    1:15.49        
 21 Bahk, Joseph              12 Twisters-MR          1:22.43    1:16.01        
 22 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              1:16.79    1:17.34        
 23 Maselli, Paolo            12 PAC-MR               1:19.25    1:18.02        
 24 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:18.97    1:18.28        
 25 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR            1:19.57    1:18.36        
 26 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR              1:18.04    1:18.52        
 27 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:16.68    1:18.87        
 28 Creter, Evan F            11 HYB-MR               1:29.13    1:20.49        
 29 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR            1:20.72    1:20.75        
 30 Han, Jason T              12 PAC-MR               1:21.10    1:20.77        
 31 Vignona, Jackson H        12 FA-MR                     NT    1:20.82        
 32 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:20.84    1:20.94        
 33 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR               1:20.86    1:21.28        
 34 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:17.96    1:21.61        
 35 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:24.25    1:22.45        
 36 Kolesnikov, Nicky         12 PAC-MR               1:23.85    1:23.18        
 37 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR               1:27.02    1:27.78        
 38 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:45.66    1:27.98        
 39 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:36.04    1:28.74        
 40 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:28.82    1:29.16        
 41 Castro, Dorien J          11 IA-MR                1:30.00    1:29.29        
 42 Chan, Wesley              12 FLY-MR               1:27.74    1:30.04        
 43 Leroy, Max                11 HYB-MR               1:28.17    1:30.60        
 44 Lam, Travis J             11 Twisters-MR          1:21.65    1:30.71        
 45 Ho, Liam W                12 FLY-MR               1:45.63    1:34.03        
 46 Burgin, Matthew J         11 HYB-MR               1:32.87    1:34.63        
 47 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:35.00    1:34.66        
 48 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:32.59    1:34.76        
 49 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                1:40.46    1:35.94        
 50 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:36.00    1:36.28        
 51 Wang, Oscar               11 HYB-MR               1:34.28    1:36.94        
 52 Govier, Robert D          12 WISC-MR              1:41.12    1:37.96        
 53 DeBellis, Michael         11 HYB-MR                    NT    1:59.72        
 54 Simo, Marcus A            11 WISC-MR                   NT    2:11.43        
 55 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  2:12.65    2:23.71        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                 33.60      33.21        
  2 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              37.44      34.66        
  3 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    35.00      36.04        
  4 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    37.18      37.48        
  5 Leroy, Pierre             12 HYB-MR                 37.67      37.99        
  6 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR                34.71      38.13        
  7 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR            37.59      38.18        
  8 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR              43.40      38.41        
  9 Lyubman, Ron A            12 PAC-MR                 40.25      38.82        
 10 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 39.56      39.29        
 11 Pique, Yahro D            12 Twisters-MR            39.97      39.83        
 12 Creter, Evan F            11 HYB-MR                 45.76      40.02        
 13 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  41.13      40.30        
 13 Bazylko, Gregory          11 MPNY-MR                43.31      40.30        
 15 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    39.50      40.48        
 16 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                46.70      40.88        
 17 Park, Zeno Z              11 Unattached-MR          40.62      41.17        
 18 Maselli, Paolo            12 PAC-MR                 41.31      41.32        
 19 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      40.58      41.38        
 20 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    40.91      41.73        
 21 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                44.16      41.89        
 22 Kolesnikov, Nicky         12 PAC-MR                 40.47      41.91        
 23 Bahk, Joseph              12 Twisters-MR            44.58      42.23        
 24 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR                44.36      42.79        
 25 Leroy, Max                11 HYB-MR                 43.58      42.91        
 26 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR            1:05.30      43.47        
 27 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 44.50      45.30        
 28 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR                 43.34      45.62        
 29 Vignona, Jackson H        12 FA-MR                     NT      45.78        
 30 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              48.71      46.95        
 31 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    44.92      47.89        
 32 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    43.22      47.98        
 33 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    46.48      48.99        
 34 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    48.64      49.45        
 35 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 47.76      49.85        
 36 Burgin, Matthew J         11 HYB-MR               1:02.07      50.27        
 37 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                49.39      50.33        
 38 Govier, Robert D          12 WISC-MR                51.84      51.16        
 39 Castro, Dorien J          11 IA-MR                1:00.00      53.34        
 40 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 50.00      53.63        
 41 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 56.00      59.74        
 42 Simo, Marcus A            11 WISC-MR                   NT    1:02.57        
 43 DeBellis, Michael         11 HYB-MR                    NT    1:05.81        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:18.45    1:16.21        
  2 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:21.10    1:20.67        
  3 Lyubman, Ron A            12 PAC-MR               1:27.48    1:26.07        
  4 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:29.38    1:26.53        
  5 Kolesnikov, Nicky         12 PAC-MR               1:25.19    1:26.84        
  6 Park, Zeno Z              11 Unattached-MR        1:30.99    1:27.37        
  7 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:33.98    1:28.84        
  8 Renwick, Matthew W        11 NYCC-MR              1:32.35    1:28.90        
  9 Maselli, Paolo            12 PAC-MR               1:31.43    1:29.48        
 10 Creter, Evan F            11 HYB-MR               1:43.33    1:31.30        
 11 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR              1:34.97    1:32.88        
 12 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR            1:37.00    1:33.89        
 13 Paltag, Danny I           11 PAC-MR               1:35.16    1:35.29        
 14 Johnson, Michael P        12 WISC-MR              1:30.99    1:35.30        
 15 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:37.83    1:35.87        
 16 Dantini, Nick A           12 WISC-MR              1:34.04    1:35.94        
 17 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR               1:36.20    1:36.11        
 18 Leroy, Max                11 HYB-MR               1:44.19    1:36.52        
 19 Han, Jason T              12 PAC-MR               1:37.91    1:38.38        
 20 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:40.20    1:40.09        
 21 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:41.42    1:43.31        
 22 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  2:00.25    1:44.31        
 23 Wang, Oscar               11 HYB-MR               1:43.56    1:47.46        
 24 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:45.25    1:48.72        
 25 Govier, Robert D          12 WISC-MR              1:54.99    1:53.04        
 26 Burgin, Matthew J         11 HYB-MR               2:16.08    1:58.03        
 27 DeBellis, Michael         11 HYB-MR               2:18.43    2:18.51        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR            40.54      39.12        
  2 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                 40.02      39.54        
  3 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR                 41.00      39.81        
  4 Park, Zeno Z              11 Unattached-MR          41.69      40.61        
  5 Leroy, Pierre             12 HYB-MR                 42.07      41.59        
  6 Leung, Lance              12 FLY-MR                 41.43      41.80        
  7 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR              47.78      42.89        
  8 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              45.28      43.62        
  9 Lyubman, Ron A            12 PAC-MR                 44.97      43.94        
 10 Han, Jason T              12 PAC-MR                 44.83      43.98        
 11 Maselli, Paolo            12 PAC-MR                 42.86      44.82        
 12 Dantini, Nick A           12 WISC-MR                44.80      45.46        
 13 Lee, Jayden M             11 FLY-MR                 45.64      45.67        
 14 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR                46.83      46.85        
 15 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 48.04      47.26        
 16 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR              46.29      47.59        
 17 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 50.90      47.89        
 18 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 46.97      48.12        
 19 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                48.79      48.14        
 20 Johnson, Michael P        12 WISC-MR                49.99      48.64        
 21 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 49.50      48.80        
 22 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    49.30      49.21        
 23 Lam, Travis J             11 Twisters-MR            42.74      49.28        
 24 Kolesnikov, Nicky         12 PAC-MR                 50.31      49.46        
 25 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    52.16      49.66        
 26 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              50.37      50.31        
 27 Govier, Robert D          12 WISC-MR                50.10      51.69        
 28 Paltag, Danny I           11 PAC-MR                 52.56      52.00        
 29 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 50.54      52.05        
 30 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR                 59.36      52.31        
 31 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                51.83      52.45        
 32 Creter, Evan F            11 HYB-MR               1:09.38      52.81        
 33 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    58.47      53.95        
 34 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                54.37      54.00        
 35 Leroy, Max                11 HYB-MR                 55.69      54.50        
 36 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    55.09      55.01        
 37 Burgin, Matthew J         11 HYB-MR                 55.99      55.45        
 38 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                    NT      55.76        
 39 Lee, Joshua               11 Twisters-MR            57.36      58.54        
 40 Ho, Liam W                12 FLY-MR               1:00.62    1:00.38        
 41 DeBellis, Michael         11 HYB-MR                    NT    1:00.44        
 42 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:06.67    1:01.05        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               1:25.13    1:25.91        
  2 Park, Zeno Z              11 Unattached-MR        1:30.09    1:26.87        
  3 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          1:29.81    1:27.56        
  4 Leung, Lance              12 FLY-MR               1:32.83    1:32.58        
  5 Lyubman, Ron A            12 PAC-MR               1:34.72    1:35.25        
  6 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:35.46    1:37.77        
  7 Renwick, Matthew W        11 NYCC-MR              1:38.01    1:37.83        
  8 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              1:38.91    1:38.46        
  9 Han, Jason T              12 PAC-MR               1:55.99    1:39.06        
 10 Maselli, Paolo            12 PAC-MR               1:38.37    1:39.26        
 11 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:36.39    1:39.61        
 12 Pique, Yahro D            12 Twisters-MR          1:51.64    1:41.62        
 13 Lee, Jayden M             11 FLY-MR               1:47.24    1:41.98        
 14 Miao, Owen                11 Twisters-MR          1:38.02    1:42.15        
 15 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:37.82    1:42.40        
 16 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR              1:43.21    1:42.95        
 17 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:50.57    1:44.16        
 18 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:45.77    1:45.70        
 19 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:43.65    1:46.15        
 20 Bazylko, Gregory          11 MPNY-MR              1:45.24    1:46.60        
 21 Lam, Travis J             11 Twisters-MR          1:38.70    1:46.73        
 22 Chan, Wesley              12 FLY-MR               1:42.89    1:46.84        
 23 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:46.28    1:46.90        
 24 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR               1:45.88    1:47.08        
 25 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:49.66    1:49.82        
 26 Kolesnikov, Nicky         12 PAC-MR               1:50.55    1:50.99        
 27 Bahk, Joseph              12 Twisters-MR          1:46.70    1:51.79        
 28 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:57.63    1:52.68        
 29 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR            1:59.27    1:53.75        
 30 Govier, Robert D          12 WISC-MR              1:53.22    1:54.00        
 31 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR               2:17.77    1:56.05        
 32 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:55.16    1:57.41        
 33 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              2:01.96    1:59.60        
 34 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:58.44    2:02.32        
 35 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               2:15.00    2:03.43        
 36 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              2:06.73    2:10.55        
 37 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:50.00    2:25.71        
 38 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  2:22.99    2:27.14        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                 31.56      31.46        
  2 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              36.17      32.87        
  3 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR            33.60      33.05        
  4 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 32.19      33.38        
  5 Leroy, Pierre             12 HYB-MR                 34.21      33.82        
  6 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    33.47      34.50        
  7 Pique, Yahro D            12 Twisters-MR            34.86      35.01        
  8 Lyubman, Ron A            12 PAC-MR                 36.91      36.01        
  9 Miao, Owen                11 Twisters-MR            35.05      36.44        
 10 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR              36.45      36.68        
 11 Renwick, Matthew W        11 NYCC-MR                37.00      37.05        
 12 Bazylko, Gregory          11 MPNY-MR                36.74      37.08        
 13 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                37.64      37.58        
 14 Bahk, Joseph              12 Twisters-MR            42.16      38.07        
 15 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR                39.95      38.26        
 16 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 39.74      38.52        
 17 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    38.82      38.55        
 18 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR                37.86      38.66        
 19 Leung, Lance              12 FLY-MR                 37.16      38.68        
 20 Creter, Evan F            11 HYB-MR                 43.84      39.50        
 21 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 39.77      39.52        
 22 Park, Zeno Z              11 Unattached-MR          42.10      39.53        
 23 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    40.00      40.47        
 24 Maselli, Paolo            12 PAC-MR                 40.03      40.55        
 25 Lee, Jayden M             11 FLY-MR                 39.86      41.69        
 26 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR                 44.40      41.85        
 27 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              44.08      41.99        
 28 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                46.70      42.00        
 29 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    43.23      42.13        
 30 Han, Jason T              12 PAC-MR                 45.99      42.67        
 31 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR              52.50      43.00        
 32 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    44.21      43.57        
 33 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              42.41      44.57        
 34 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    43.59      45.07        
 35 Castro, Dorien J          11 IA-MR                1:00.00      45.36        
 36 Burgin, Matthew J         11 HYB-MR                 45.41      45.78        
 37 Kolesnikov, Nicky         12 PAC-MR                 48.99      47.99        
 38 Vignona, Jackson H        12 FA-MR                     NT      48.32        
 39 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:02.84      48.84        
 40 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                52.14      49.64        
 41 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:09.89      49.76        
 42 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 53.00      49.86        
 43 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 51.40      50.12        
 44 Leroy, Max                11 HYB-MR                 46.92      51.03        
 45 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                49.27      51.16        
 46 Govier, Robert D          12 WISC-MR                55.46      55.23        
 47 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 55.30      55.96        
 48 Ho, Liam W                12 FLY-MR                    NT      57.39        
 49 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                1:05.29      59.41        
 50 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:02.00      59.73        
 -- DeBellis, Michael         11 HYB-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               1:10.09    1:09.60        
  2 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:11.47    1:12.04        
  3 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          1:18.30    1:15.50        
  4 Renwick, Matthew W        11 NYCC-MR              1:26.78    1:23.06        
  5 Lyubman, Ron A            12 PAC-MR               1:29.51    1:26.53        
  6 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR              1:31.25    1:28.58        
  7 Leung, Lance              12 FLY-MR                    NT    1:28.89        
  8 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR            1:37.26    1:29.65        
  9 Park, Zeno Z              11 Unattached-MR        1:36.99    1:31.61        
 10 Lee, Jayden M             11 FLY-MR               1:38.45    1:34.12        
 11 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR               1:54.98    1:35.24        
 12 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              1:46.23    1:35.35        
 13 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:34.67    1:35.49        
 14 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:34.61    1:35.66        
 15 Maselli, Paolo            12 PAC-MR               1:37.61    1:36.52        
 16 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:33.96    1:38.09        
 17 Paltag, Danny I           11 PAC-MR               1:55.99    1:39.77        
 18 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:48.76    1:41.20        
 19 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR               1:45.36    1:41.52        
 20 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  2:20.75    1:47.84        
 21 Kolesnikov, Nicky         12 PAC-MR               1:45.99    1:49.01        
 22 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:49.24    1:51.83        
 -- King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR            1:51.83         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cherny, Eric              13 MPNY-MR                28.41      27.18        
  2 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR    27.57      27.20        
  3 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR    27.50      27.33        
  4 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR    27.83      27.59        
  5 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    27.71      27.61        
  6 Guindine, Geoffrey        14 PAC-MR                 28.08      27.62        
  7 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR    28.37      28.22        
  8 Ma, Jared W               14 MPNY-MR                29.29      28.32        
  9 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                31.89      28.35        
 10 Llewellyn, James          14 CSDC-MR                28.75      28.61        
 11 Finley, Mike P            14 PAC-MR                 28.53      28.75        
 12 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    28.48      28.76        
 13 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      28.54      28.80        
 14 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR              31.76      29.01        
 15 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR            29.27      29.05        
 16 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR    29.05      29.17        
 17 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR                 28.20      29.31        
 18 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR    29.78      29.66        
 19 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR      29.26      29.74        
 20 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR    29.65      29.99        
 21 Lee, Ryan A               14 FLY-MR                 30.52      30.01        
 22 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR    30.75      30.03        
 23 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR    30.16      30.17        
 24 Park, Leo L               13 PAC-MR                 30.01      30.52        
 25 Juang, Andrew             14 FLY-MR                 30.80      30.54        
 26 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR              31.47      30.58        
 27 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR                 31.23      30.63        
 28 Calderon, Xavier          14 FLY-MR                 31.60      30.72        
 29 Tesovic, Maksim           13 Unattached-MR          29.54      30.76        
 30 Davidovich, Tyler         13 MPNY-MR                31.49      30.86        
 31 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR    30.87      31.07        
 32 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR    27.92      31.13        
 33 Larice, Jonathan          14 HYB-MR                 31.19      31.27        
 34 Gatto, RJ                 13 PAC-MR                 30.46      31.68        
 35 Hoye, Jonas               13 Twisters-MR            31.83      31.73        
 36 Zhao, Colin E             13 FLY-MR                 32.25      31.74        
 37 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR      31.76      31.77        
 38 Jeoung, Gene              14 PAC-MR                 31.41      31.79        
 39 Linn, George              14 FLY-MR                 31.72      32.27        
 40 Lee, Kyton C              14 NYCC-MR                32.34      32.40        
 41 Tomioka, Joshua H         14 PAC-MR                 32.53      32.43        
 42 Hu, Kevin                 14 NYCC-MR                31.46      32.65        
 43 Trachuk, James            13 NYCC-MR                32.38      32.71        
 44 Chan, Joshua A            13 FLY-MR                 31.61      32.84        
 45 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR    32.33      33.09        
 46 Elling, Connor            14 HYB-MR                 32.27      33.41        
 47 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR    32.46      33.55        
 48 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR    39.57      34.27        
 49 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR    33.69      34.57        
 50 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR    36.55      35.00        
 51 Horbach, Aidan P          13 FA-MR                  35.90      35.73        
 52 Baruwa, Samuel D          13 Twisters-MR            35.23      35.95        
 53 Pierre-Louis, Aiden B     13 PAC-MR                 34.90      35.96        
 54 Flecha, Nick S            14 SSC-MR                 35.00      35.99        
 55 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR    36.51      36.13        
 56 Karamanougian, Daniel H   13 PAC-MR                 38.52      36.37        
 57 Lee, Lin                  14 PAC-MR                 36.19      36.48        
 58 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                39.66      36.90        
 59 Olsen, Luke D             13 CSDC-MR                39.15      36.98        
 60 McCall, Tim P             14 CSDC-MR                40.59      41.06        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    59.56      59.10        
  2 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:00.66    1:00.04        
  3 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    59.00    1:00.35        
  4 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:01.42    1:00.39        
  5 Guindine, Geoffrey        14 PAC-MR               1:01.13    1:00.72        
  6 Cherny, Eric              13 MPNY-MR              1:04.17    1:01.02        
  7 Stevens, Stan L           14 NYCC-MR              1:00.96    1:01.03        
  8 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:01.81    1:01.29        
  9 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:02.37    1:01.41        
 10 Finley, Mike P            14 PAC-MR               1:02.38    1:01.66        
 11 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:01.51    1:01.89        
 12 Glaser, Owen M            14 FA-MR                1:02.49    1:02.09        
 13 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:03.36    1:03.07        
 14 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:02.08    1:03.14        
 15 Ma, Jared W               14 MPNY-MR              1:01.69    1:03.49        
 16 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:07.90    1:03.52        
 17 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            1:06.38    1:04.13        
 18 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:07.05    1:05.03        
 19 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:04.45    1:05.08        
 20 Lyubman, Sam R            14 PAC-MR               1:06.59    1:05.47        
 21 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:03.58    1:06.51        
 22 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  1:07.20    1:06.62        
 23 Park, Leo L               13 PAC-MR               1:08.17    1:06.73        
 24 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               1:10.09    1:06.89        
 25 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:15.87    1:07.16        
 26 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               1:10.04    1:07.54        
 27 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:04.45    1:07.64        
 28 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:06.20    1:07.81        
 29 Gatto, RJ                 13 PAC-MR               1:06.81    1:07.94        
 30 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               1:09.73    1:08.06        
 31 Vileshin, Daniel          14 MPNY-MR              1:08.79    1:08.36        
 32 Jeoung, Gene              14 PAC-MR               1:10.99    1:08.63        
 33 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:08.75    1:08.92        
 34 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:09.11    1:09.15        
 35 Davidovich, Tyler         13 MPNY-MR              1:12.04    1:09.56        
 36 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               1:11.58    1:09.79        
 37 Tomioka, Joshua H         14 PAC-MR               1:09.63    1:09.88        
 38 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              1:09.91    1:09.94        
 39 Tesovic, Maksim           13 Unattached-MR        1:06.33    1:09.96        
 40 Hoye, Jonas               13 Twisters-MR          1:10.97    1:09.99        
 41 Rhodes, Nicholas A        13 Unattached-MR        1:08.61    1:10.01        
 42 Lee, Kyton C              14 NYCC-MR              1:11.76    1:10.28        
 43 Juang, Andrew             14 FLY-MR               1:11.72    1:10.52        
 44 Lipkovich, Gregory        14 MPNY-MR              1:10.66    1:10.68        
 45 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:10.99    1:11.08        
 46 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:13.59    1:11.37        
 47 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  1:11.04    1:11.76        
 48 Chen, Alvin               13 FLY-MR               1:10.30    1:11.78        
 49 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            1:11.19    1:11.93        
 50 Chan, Joshua A            13 FLY-MR               1:14.32    1:12.05        
 51 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR    1:14.27    1:12.85        
 52 Trachuk, James            13 NYCC-MR              1:08.42    1:12.95        
 53 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:17.00    1:13.03        
 54 Elling, Connor            14 HYB-MR               1:14.96    1:13.08        
 55 Heilemann, Joseph P       14 CSDC-MR                   NT    1:13.82        
 56 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:11.72    1:13.83        
 57 Watanabe, Hans F          14 NYCC-MR                   NT    1:14.77        
 58 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:18.61    1:17.20        
 59 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:22.00    1:18.66        
 60 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR       NT    1:20.44        
 61 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:23.82    1:20.80        
 62 Baruwa, Samuel D          13 Twisters-MR          1:23.98    1:20.85        
 63 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              1:29.46    1:21.11        
 64 Ong, Yong Yin             14 FLY-MR                    NT    1:21.12        
 65 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:23.96    1:21.63        
 66 Pierre-Louis, Aiden B     13 PAC-MR               1:21.89    1:23.73        
 67 Lee, Lin                  14 PAC-MR               1:24.95    1:25.01        
 68 McCall, Tim P             14 CSDC-MR                   NT    1:32.04        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:08.47    1:08.01        
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:07.49    1:08.08        
  3 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:08.60    1:08.41        
  4 Glaser, Owen M            14 FA-MR                1:09.31    1:10.30        
  5 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:11.56    1:10.60        
  6 Finley, Mike P            14 PAC-MR               1:11.88    1:11.05        
  7 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:09.46    1:11.44        
  8 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:11.79    1:12.85        
  9 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  1:13.05    1:13.77        
 10 Ma, Jared W               14 MPNY-MR              1:10.96    1:13.79        
 11 Stevens, Stan L           14 NYCC-MR              1:16.01    1:13.91        
 12 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:17.26    1:14.17        
 13 Cherny, Eric              13 MPNY-MR              1:15.41    1:14.73        
 14 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            1:16.57    1:15.28        
 15 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:14.15    1:15.57        
 16 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:14.49    1:15.97        
 17 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            1:14.08    1:16.63        
 18 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               1:17.38    1:17.05        
 19 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:15.54    1:18.30        
 20 Park, Leo L               13 PAC-MR               1:25.99    1:18.97        
 21 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:17.05    1:19.36        
 22 Tesovic, Maksim           13 Unattached-MR        1:17.73    1:19.78        
 23 Hoye, Jonas               13 Twisters-MR          1:22.44    1:20.27        
 24 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                   NT    1:20.31        
 25 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:15.64    1:21.17        
 26 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              1:21.70    1:21.28        
 27 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:18.08    1:22.10        
 28 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:22.00    1:22.51        
 29 Lipkovich, Gregory        14 MPNY-MR              1:22.04    1:22.59        
 30 Davidovich, Tyler         13 MPNY-MR              1:24.40    1:22.65        
 31 Juang, Andrew             14 FLY-MR               1:22.11    1:22.67        
 32 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:18.46    1:22.97        
 33 Rhodes, Nicholas A        13 Unattached-MR        1:15.85    1:23.30        
 34 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:18.84    1:24.05        
 35 Jeoung, Gene              14 PAC-MR               1:20.96    1:24.19        
 36 Tomioka, Joshua H         14 PAC-MR               1:21.77    1:24.23        
 37 Chen, Alvin               13 FLY-MR               1:21.20    1:24.40        
 38 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:24.99    1:24.75        
 39 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               1:26.72    1:24.92        
 40 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               1:27.25    1:25.10        
 41 Gatto, RJ                 13 PAC-MR               1:21.22    1:25.56        
 42 Vileshin, Daniel          14 MPNY-MR              1:21.12    1:26.00        
 43 Lee, Kyton C              14 NYCC-MR              1:29.76    1:26.20        
 44 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR    1:25.35    1:27.31        
 45 Chan, Joshua A            13 FLY-MR               1:33.83    1:28.57        
 46 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:28.69    1:29.11        
 47 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:30.54    1:29.49        
 48 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:25.00    1:29.51        
 49 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:26.20    1:29.81        
 50 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:30.93    1:31.21        
 51 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  1:26.43    1:31.68        
 52 Watanabe, Hans F          14 NYCC-MR                   NT    1:32.08        
 53 Heilemann, Joseph P       14 CSDC-MR                   NT    1:35.30        
 54 Lee, Lin                  14 PAC-MR               1:31.65    1:36.86        
 55 Baruwa, Samuel D          13 Twisters-MR          1:36.51    1:39.20        
 56 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                   NT    1:41.21        
 57 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:33.58    1:43.38        
 58 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR       NT    1:46.10        
 59 Pierre-Louis, Aiden B     13 PAC-MR               1:45.18    1:47.56        
 60 McCall, Tim P             14 CSDC-MR                   NT    1:53.50        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:24.99    2:24.66        
                1:10.26   2:24.66 (1:14.40)                                        
  2 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:28.52    2:31.13        
                1:13.86   2:31.13 (1:17.27)                                        
  3 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:29.17    2:31.56        
                1:13.27   2:31.56 (1:18.29)                                        
  4 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:34.20    2:32.73        
                1:13.63   2:32.73 (1:19.10)                                        
  5 Finley, Mike P            14 PAC-MR               2:35.33    2:33.24        
                1:14.81   2:33.24 (1:18.43)                                        
  6 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  2:32.96    2:35.20        
                1:13.94   2:35.20 (1:21.26)                                        
  7 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              2:36.48    2:38.06        
                1:17.08   2:38.06 (1:20.98)                                        
  8 Cherny, Eric              13 MPNY-MR              2:37.00    2:41.66        
                1:19.70   2:41.66 (1:21.96)                                        
  9 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  2:38.23    2:42.09        
                1:17.27   2:42.09 (1:24.82)                                        
 10 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:42.18    2:44.01        
                1:20.25   2:44.01 (1:23.76)                                        
 11 Hu, Kevin                 14 NYCC-MR              2:42.69    2:44.10        
                1:21.49   2:44.10 (1:22.61)                                        
 12 Ma, Jared W               14 MPNY-MR              2:41.95    2:45.24        
                1:24.26   2:45.24 (1:20.98)                                        
 13 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            2:48.36    2:46.59        
                1:23.71   2:46.59 (1:22.88)                                        
 14 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:49.15    2:48.95        
                1:23.46   2:48.95 (1:25.49)                                        
 15 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:46.08    2:49.31        
                1:24.11   2:49.31 (1:25.20)                                        
 16 Park, Leo L               13 PAC-MR               3:00.99    2:50.79        
                1:22.46   2:50.79 (1:28.33)                                        
 17 Tesovic, Maksim           13 Unattached-MR        2:45.65    2:52.13        
                1:24.81   2:52.13 (1:27.32)                                        
 18 Hoye, Jonas               13 Twisters-MR          2:51.78    2:52.30        
                1:26.02   2:52.30 (1:26.28)                                        
 19 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:43.30    2:54.58        
                1:28.32   2:54.58 (1:26.26)                                        
 20 Gatto, RJ                 13 PAC-MR               3:00.91    2:54.63        
                1:28.47   2:54.63 (1:26.16)                                        
 21 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  2:56.40    2:58.94        
                1:29.97   2:58.94 (1:28.97)                                        
 22 Davidovich, Tyler         13 MPNY-MR              2:53.00    2:59.40        
                1:28.23   2:59.40 (1:31.17)                                        
 23 Trachuk, James            13 NYCC-MR              3:05.58    2:59.87        
                1:29.49   2:59.87 (1:30.38)                                        
 24 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR    2:38.50    3:01.28        
                1:28.51   3:01.28 (1:32.77)                                        
 25 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                   NT    3:02.48        
                1:29.95   3:02.48 (1:32.53)                                        
 26 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  3:01.37    3:05.63        
                1:32.87   3:05.63 (1:32.76)                                        
 27 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  3:04.11    3:06.50        
                1:32.88   3:06.50 (1:33.62)                                        
 28 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               3:15.00    3:09.23        
                1:35.81   3:09.23 (1:33.42)                                        
 29 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:14.99    3:13.28        
                1:34.50   3:13.28 (1:38.78)                                        
 30 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              3:37.65    3:33.53        
                1:45.14   3:33.53 (1:48.39)                                        
 31 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:28.64    3:49.53        
                1:47.60   3:49.53 (2:01.93)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guindine, Geoffrey        14 PAC-MR               1:19.70    1:15.20        
  2 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:15.05    1:16.76        
  3 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:16.59    1:18.02        
  4 Glaser, Owen M            14 FA-MR                1:20.68    1:21.61        
  5 Finley, Mike P            14 PAC-MR               1:21.20    1:21.64        
  6 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:21.47    1:22.35        
  7 Stevens, Stan L           14 NYCC-MR              1:19.36    1:22.46        
  8 Cherny, Eric              13 MPNY-MR              1:26.17    1:22.47        
  9 Ma, Jared W               14 MPNY-MR              1:20.00    1:22.59        
 10 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:23.49    1:24.52        
 11 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:24.10    1:24.56        
 12 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            1:33.25    1:27.21        
 13 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               1:25.49    1:27.49        
 14 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:35.17    1:27.57        
 15 Davidovich, Tyler         13 MPNY-MR              1:29.45    1:27.67        
 16 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:25.04    1:27.80        
 17 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:25.01    1:28.23        
 18 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:21.38    1:28.64        
 19 Hoye, Jonas               13 Twisters-MR          1:33.27    1:29.71        
 20 Lee, Kyton C              14 NYCC-MR              1:30.39    1:30.28        
 21 Vileshin, Daniel          14 MPNY-MR              1:29.40    1:31.02        
 22 Juang, Andrew             14 FLY-MR               1:31.58    1:31.25        
 23 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:29.57    1:32.05        
 24 Tomioka, Joshua H         14 PAC-MR               1:28.13    1:32.11        
 25 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                     NT    1:32.70        
 26 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:32.92    1:32.75        
 27 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:36.79    1:33.28        
 28 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               1:36.10    1:33.43        
 29 Jeoung, Gene              14 PAC-MR               1:28.65    1:33.47        
 30 Trachuk, James            13 NYCC-MR              1:26.72    1:34.43        
 31 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:34.02    1:35.42        
 32 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:35.47    1:36.41        
 33 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            1:37.90    1:36.45        
 34 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:48.74    1:37.04        
 35 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  1:32.50    1:37.09        
 36 Lee, Lin                  14 PAC-MR               1:43.44    1:37.13        
 37 Rhodes, Nicholas A        13 Unattached-MR        1:32.19    1:37.33        
 38 Ong, Yong Yin             14 FLY-MR                    NT    1:37.69        
 39 Park, Leo L               13 PAC-MR               1:36.07    1:37.71        
 40 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:34.85    1:37.73        
 41 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               1:40.82    1:37.97        
 42 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:43.00    1:39.32        
 43 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              1:39.99    1:40.44        
 44 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:41.69    1:40.86        
 45 Watanabe, Hans F          14 NYCC-MR                   NT    1:43.17        
 46 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:44.00    1:43.23        
 47 Lipkovich, Gregory        14 MPNY-MR              1:26.00    1:43.67        
 48 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR    1:43.95    1:46.94        
 49 Baruwa, Samuel D          13 Twisters-MR          1:43.29    1:47.35        
 50 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:44.32    1:51.27        
 51 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              1:59.77    1:52.93        
 52 Heilemann, Joseph P       14 CSDC-MR                   NT    1:53.09        
 53 Elling, Connor            14 HYB-MR               1:47.06    2:05.61        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guindine, Geoffrey        14 PAC-MR               2:50.70    2:44.51        
                1:19.80   2:44.51 (1:24.71)                                        
  2 Finley, Mike P            14 PAC-MR               2:55.00    2:54.90        
                1:25.02   2:54.90 (1:29.88)                                        
  3 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:59.54    2:57.45        
                1:26.53   2:57.45 (1:30.92)                                        
  4 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  3:02.01    2:59.07        
                1:27.71   2:59.07 (1:31.36)                                        
  5 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:58.19    3:02.69        
                1:28.15   3:02.69 (1:34.54)                                        
  6 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  3:01.42    3:05.69        
                1:29.74   3:05.69 (1:35.95)                                        
  7 Cherny, Eric              13 MPNY-MR              3:03.56    3:05.70        
                1:31.52   3:05.70 (1:34.18)                                        
  8 Ma, Jared W               14 MPNY-MR              2:53.00    3:06.17        
                1:30.97   3:06.17 (1:35.20)                                        
  9 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               3:06.11    3:06.23        
                1:30.15   3:06.23 (1:36.08)                                        
 10 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  3:11.44    3:06.95        
                1:32.64   3:06.95 (1:34.31)                                        
 11 Lee, Kyton C              14 NYCC-MR              3:13.34    3:08.35        
                1:31.17   3:08.35 (1:37.18)                                        
 12 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  3:06.66    3:08.51        
                1:31.44   3:08.51 (1:37.07)                                        
 13 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  3:09.24    3:11.44        
                1:32.24   3:11.44 (1:39.20)                                        
 14 Davidovich, Tyler         13 MPNY-MR              3:18.96    3:12.44        
                1:34.06   3:12.44 (1:38.38)                                        
 15 Lee, Ryan A               14 FLY-MR                    NT    3:12.67        
                1:34.97   3:12.67 (1:37.70)                                        
 16 Trachuk, James            13 NYCC-MR              3:16.14    3:15.28        
                1:34.63   3:15.28 (1:40.65)                                        
 17 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            3:29.79    3:16.37        
                1:37.71   3:16.37 (1:38.66)                                        
 18 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               3:16.67    3:17.46        
                1:37.40   3:17.46 (1:40.06)                                        
 19 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  3:14.48    3:18.23        
                1:38.13   3:18.23 (1:40.10)                                        
 20 Tomioka, Joshua H         14 PAC-MR               3:09.16    3:18.57        
                1:35.58   3:18.57 (1:42.99)                                        
 21 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  3:17.62    3:21.14        
                1:37.03   3:21.14 (1:44.11)                                        
 22 Jeoung, Gene              14 PAC-MR               3:10.99    3:22.16        
                1:36.52   3:22.16 (1:45.64)                                        
 23 Juang, Andrew             14 FLY-MR               3:19.83    3:23.69        
                1:38.32   3:23.69 (1:45.37)                                        
 24 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  3:22.78    3:25.31        
                1:39.30   3:25.31 (1:46.01)                                        
 25 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:29.14    3:30.36        
                1:37.95   3:30.36 (1:52.41)                                        
 26 Lee, Lin                  14 PAC-MR               4:00.99    3:36.95        
                1:40.24   3:36.95 (1:56.71)                                        
 27 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               3:40.00    3:42.73        
                1:50.69   3:42.73 (1:52.04)                                        
 28 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:47.83    3:46.04        
                1:44.47   3:46.04 (2:01.57)                                        
 29 Karamanougian, Daniel H   13 PAC-MR               3:56.00    3:46.68        
                1:50.38   3:46.68 (1:56.30)                                        
 30 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                   NT    4:04.24        
                1:58.21   4:04.24 (2:06.03)                                        
 31 Pierre-Louis, Aiden B     13 PAC-MR               4:00.99    4:15.33        
                2:07.14   4:15.33 (2:08.19)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guindine, Geoffrey        14 PAC-MR               1:09.99    1:05.12        
  2 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:05.53    1:05.45        
  3 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:07.07    1:05.51        
  4 Cherny, Eric              13 MPNY-MR              1:07.66    1:07.44        
  5 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:07.19    1:08.37        
  6 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:08.06    1:08.90        
  7 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:08.35    1:09.53        
  8 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:12.00    1:10.16        
  9 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:08.86    1:11.18        
 10 Ma, Jared W               14 MPNY-MR              1:09.42    1:11.29        
 11 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               1:12.98    1:11.60        
 12 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          1:10.91    1:12.14        
 13 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:07.00    1:12.25        
 14 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  1:12.53    1:13.63        
 15 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:14.93    1:14.04        
 16 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            1:23.48    1:14.24        
 17 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:08.33    1:14.31        
 18 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:12.54    1:15.83        
 19 Gatto, RJ                 13 PAC-MR               1:12.19    1:16.15        
 20 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:14.90    1:16.39        
 21 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               1:19.32    1:17.86        
 22 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               1:17.44    1:18.14        
 23 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:20.08    1:18.20        
 24 Tomioka, Joshua H         14 PAC-MR               1:19.73    1:19.99        
 25 Lee, Kyton C              14 NYCC-MR              1:31.12    1:21.27        
 26 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            1:20.52    1:21.38        
 27 Davidovich, Tyler         13 MPNY-MR              1:24.46    1:21.53        
 28 Park, Leo L               13 PAC-MR               1:17.99    1:22.59        
 29 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:21.37    1:22.76        
 30 Hoye, Jonas               13 Twisters-MR          1:22.52    1:22.82        
 31 Hu, Kevin                 14 NYCC-MR              1:19.89    1:25.33        
 32 Jeoung, Gene              14 PAC-MR               1:25.99    1:27.16        
 33 Chan, Joshua A            13 FLY-MR                    NT    1:27.72        
 34 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               1:31.91    1:27.90        
 35 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:31.28    1:29.72        
 36 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:31.00    1:31.16        
 37 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                   NT    1:31.36        
 38 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:28.91    1:35.53        
 39 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:27.76    1:39.36        
 40 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR       NT    1:41.53        
 41 Horbach, Aidan P          13 FA-MR                     NT    1:43.33        
 42 Olsen, Luke D             13 CSDC-MR              1:44.74    1:43.48        
 43 Elling, Connor            14 HYB-MR               1:45.57    1:45.88        
 44 Linn, George              14 FLY-MR                    NT    1:47.69        
 45 Baruwa, Samuel D          13 Twisters-MR          1:35.04    1:58.38        
 -- Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:24.92         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guindine, Geoffrey        14 PAC-MR               2:34.28    2:27.05        
                1:10.34   2:27.05 (1:16.71)                                        
  2 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:28.90    2:27.53        
                1:13.17   2:27.53 (1:14.36)                                        
  3 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:33.70    2:34.53        
                1:13.15   2:34.53 (1:21.38)                                        
  4 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:31.52    2:36.08        
                1:14.63   2:36.08 (1:21.45)                                        
  5 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:32.21    2:36.75        
                1:15.14   2:36.75 (1:21.61)                                        
  6 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:37.20    2:37.61        
                1:11.24   2:37.61 (1:26.37)                                        
  7 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:28.39    2:38.60        
                1:11.97   2:38.60 (1:26.63)                                        
  8 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:36.65    2:43.60        
                1:17.46   2:43.60 (1:26.14)                                        
  9 Rhodes, Nicholas A        13 Unattached-MR        2:42.16    2:43.88        
                1:18.61   2:43.88 (1:25.27)                                        
 10 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:40.34    2:44.80        
                1:17.76   2:44.80 (1:27.04)                                        
 11 Lyubman, Sam R            14 PAC-MR               2:47.86    2:51.73        
                1:14.79   2:51.73 (1:36.94)                                        
 12 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  2:45.05    2:52.34        
                1:16.76   2:52.34 (1:35.58)                                        
 13 Lipkovich, Gregory        14 MPNY-MR              2:58.35    2:52.39        
                1:20.89   2:52.39 (1:31.50)                                        
 14 Gatto, RJ                 13 PAC-MR               2:35.99    2:54.12        
                1:19.15   2:54.12 (1:34.97)                                        
 15 Ma, Jared W               14 MPNY-MR              2:37.00    2:56.45        
                1:19.32   2:56.45 (1:37.13)                                        
 16 Lee, Ryan A               14 FLY-MR                    NT    3:00.64        
                1:22.66   3:00.64 (1:37.98)                                        
 -- Morda, Vinny E            14 SSC-MR               3:35.00         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                1:30.71        DQ (1:43.67)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            25.11      24.68        
  2 Canaveral, Dylan D        17 Twisters-MR            25.58      25.33        
  3 Protano, John             17 Express Swimming-MR    24.84      25.36        
  4 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    25.96      25.68        
  5 Kukharskyi, Sergii        29 MPNY-MR                24.00      25.96        
  6 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR    26.16      25.98        
  7 Vasilkoff, Daniel         15 NYCC-MR                27.17      26.04        
  8 Orobinsky, Christopher    18 MPNY-MR                25.28      26.23        
  8 Mullin, Connor J          19 Twisters-MR            25.11      26.23        
 10 Radkov, Nick S            15 Peddie-NJ              27.11      26.35        
 11 Law, Ethan                15 MPNY-MR                26.53      26.42        
 12 Wisniewski, Robert L      19 MPNY-MR                26.62      26.46        
 13 Griffenkranz, Sean M      18 PAC-MR                 25.80      26.49        
 13 Gordinier, Peter T        17 PAC-MR                 26.46      26.49        
 15 Lee, Tyler J              15 NYCC-MR                27.00      26.60        
 16 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR    26.77      26.75        
 17 Rose, Ben W               16 PAC-MR                 28.70      27.03        
 18 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR    26.72      27.07        
 19 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR            27.46      27.10        
 20 Perez Albarracin, Nichol  15 Twisters-MR            27.67      27.21        
 21 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR    26.85      27.26        
 22 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    27.31      27.27        
 23 Johnson, Chaz L           18 NYCC-MR                28.05      27.30        
 24 Gordinier, Will K         14 PAC-MR                 27.82      27.31        
 24 DeMarco, Preston Q        20 Unattached-MR          27.37      27.31        
 26 Zahariev, Kevin K         15 Twisters-MR            27.88      27.32        
 27 Marzano, Tyler J          15 PAC-MR                 27.66      27.34        
 28 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    26.50      27.38        
 28 Fominykh, Edward          16 PAC-MR                 28.51      27.38        
 30 D'Souza, Adam J           15 NYCC-MR                   NT      27.55        
 31 Diano, Andrew J           14 FA-MR                  28.02      27.61        
 32 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR    27.84      27.62        
 33 Chrenko, Alex             16 PAC-MR                 27.00      27.63        
 34 Camaev, Sasha V           15 MPNY-MR                28.53      27.64        
 35 Kim, Christopher W        16 PAC-MR                 29.22      27.73        
 36 Zametko, Nikita           16 MPNY-MR                27.86      27.82        
 37 Kim, Nick D               16 PAC-MR                 28.58      27.87        
 38 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR    27.98      27.90        
 38 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR                 28.31      27.90        
 40 Pas, Sebastian T          15 Twisters-MR            27.50      27.97        
 41 Davis, Avery J            16 SSC-MR                 27.89      27.99        
 41 Rose, Alex T              14 PAC-MR                 28.54      27.99        
 41 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR    28.00      27.99        
 44 Webber, Duncan R          18 NYCC-MR                27.82      28.03        
 45 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    28.06      28.04        
 46 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    27.21      28.05        
 47 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR    28.03      28.11        
 48 Ivanov, Christopher       17 MPNY-MR                28.50      28.12        
 49 Weinhofer, Joseph M       18 IA-MR                  32.53      28.20        
 49 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    28.50      28.20        
 49 Miao, Ethan               13 Twisters-MR            28.00      28.20        
 52 Valle, Matthew J          15 FA-MR                  28.25      28.22        
 53 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR    27.94      28.23        
 54 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR    28.93      28.33        
 55 Lee, Alexander G          15 FLY-MR                 28.71      28.42        
 56 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT      28.49        
 57 Yu, Stanley               15 MPNY-MR                29.90      28.53        
 58 Ebied, Omar               15 Twisters-MR            29.19      28.57        
 59 Nelson, Connor R          16 HYB-MR                 29.38      28.58        
 60 Zheng, Edwin              15 FLY-MR                 28.79      28.61        
 61 Dephillips, AJ            15 Express Swimming-MR    28.78      28.62        
 62 Karachev, Aleksandr       15 MPNY-MR                27.92      28.65        
 63 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR            29.30      28.83        
 64 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR                28.90      28.94        
 65 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR                 28.60      28.95        
 66 Glaser, Owen M            14 FA-MR                  28.81      28.96        
 67 Kim, John D               15 PAC-MR                 29.31      28.97        
 68 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR    29.38      28.98        
 69 Wo, Ryan                  15 Parks Sailfish-MR      28.53      29.02        
 70 Deng, Gerald              15 Twisters-MR            28.42      29.09        
 71 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR                30.25      29.16        
 72 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR                 29.72      29.17        
 73 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR            30.97      29.23        
 74 WU, William               16 Twisters-MR            29.10      29.40        
 75 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR      29.50      29.50        
 76 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR    30.25      29.54        
 77 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR            29.83      29.73        
 78 Leuly, Shane C            15 IA-MR                  29.70      29.88        
 79 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                   NT      29.94        
 80 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR    29.55      30.03        
 81 Saadeddin, Saadeddin      12 MPNY-MR                29.65      30.17        
 82 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR    29.77      30.20        
 83 Alvarez, Joseph A         16 Twisters-MR            27.03      30.47        
 84 Lim, James                12 FLY-MR                 29.76      30.75        
 85 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR    31.13      30.96        
 86 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR    31.58      30.97        
 87 Barnard, Trent S          16 Hes-Mr-MR              36.55      31.17        
 88 Anich, Thomas W           15 FLY-MR                 31.22      31.54        
 89 Tafe, John D              16 CSDC-MR                36.41      31.58        
 90 Martillo, Daniel A        16 IA-MR                  32.60      32.82        
 91 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR                33.48      32.99        
 92 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    32.91      33.06        
 93 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR      31.68      33.49        
 94 Hulyalkar, Anup           16 Express Swimming-MR    33.85      33.60        
 95 Tian, Tony                15 FLY-MR                    NT      35.98        
 96 Lomeyko, Ilyan            11 MPNY-MR                35.59      36.51        
 97 Bisono, Aaron L            8 FLY-MR                 42.75      39.02        
 98 Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT      57.27        
 -- Stevens, Stan L           14 NYCC-MR                26.51         DQ        
      False start
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Okhtenberg, Ariel S       20 MPNY-MR                52.16      52.74        
  2 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            53.75      53.23        
  3 Protano, John             17 Express Swimming-MR    54.43      54.37        
  4 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR    54.44      54.70        
  5 Canaveral, Dylan D        17 Twisters-MR            54.35      55.92        
  6 Law, Ethan                15 MPNY-MR                59.13      56.64        
  7 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    55.64      56.82        
  8 Griffenkranz, Sean M      18 PAC-MR                 55.43      56.96        
  9 Orobinsky, Christopher    18 MPNY-MR                55.04      57.17        
 10 Gordinier, Peter T        17 PAC-MR                 58.52      57.30        
 11 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR    57.40      57.45        
 12 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                58.63      57.49        
 13 Vasilkoff, Daniel         15 NYCC-MR              1:02.49      57.81        
 14 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR    58.03      57.91        
 15 Byman, Sean J             18 PAC-MR                 56.67      58.19        
 16 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    58.29      58.23        
 17 Giardinelli, Josh R       17 Express Swimming-MR    57.79      58.64        
 18 Perez Albarracin, Nichol  15 Twisters-MR            58.08      58.73        
 19 Shannon, Ryan J           15 Express Swimming-MR    57.83      58.88        
 20 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                59.88      58.93        
 21 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR            58.68      58.94        
 22 Diano, Andrew J           14 FA-MR                  59.92      59.34        
 23 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR    58.67      59.47        
 24 Rose, Ben W               16 PAC-MR               1:00.11      59.53        
 25 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:00.66      59.56        
 26 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR    59.93      59.71        
 27 Emmerich, Lee A           19 PAC-MR                 56.73      59.88        
 28 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR    59.27    1:00.15        
 28 Zahariev, Kevin K         15 Twisters-MR          1:00.01    1:00.15        
 30 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    59.00    1:00.17        
 31 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:00.30    1:00.24        
 31 Zametko, Nikita           16 MPNY-MR              1:01.51    1:00.24        
 33 Pas, Sebastian T          15 Twisters-MR            59.69    1:00.32        
 34 Chrenko, Alex             16 PAC-MR               1:00.80    1:00.33        
 35 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR            59.85    1:00.44        
 36 Webber, Duncan R          18 NYCC-MR              1:00.87    1:00.64        
 37 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:00.56    1:00.66        
 38 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:00.96    1:00.67        
 39 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    57.98    1:00.82        
 40 Miao, Ethan               13 Twisters-MR            59.49    1:00.86        
 41 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:00.18    1:00.97        
 42 Johnson, Chaz L           18 NYCC-MR              1:01.70    1:01.01        
 43 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:02.37    1:01.05        
 44 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:00.84    1:01.14        
 45 Rose, Alex T              14 PAC-MR               1:00.88    1:01.25        
 46 Daly, Tyler A             17 PAC-MR               1:00.69    1:01.27        
 47 Kim, Christopher W        16 PAC-MR               1:04.48    1:01.32        
 48 Stangeby, Chris           17 PAC-MR               1:02.15    1:01.73        
 49 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          1:02.43    1:01.77        
 50 Fominykh, Edward          16 PAC-MR               1:05.49    1:01.82        
 51 Weinhofer, Joseph M       18 IA-MR                1:11.65    1:01.95        
 52 Loos, Tommy J             18 CSDC-MR              1:02.89    1:02.03        
 53 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:01.68    1:02.12        
 54 Karachev, Aleksandr       15 MPNY-MR              1:01.81    1:02.16        
 55 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR              1:02.00    1:02.17        
 56 Dephillips, AJ            15 Express Swimming-MR  1:03.00    1:02.26        
 57 D'Souza, Adam J           15 NYCC-MR                   NT    1:02.32        
 58 Valle, Matthew J          15 FA-MR                1:02.34    1:02.38        
 59 Marzano, Tyler J          15 PAC-MR               1:03.13    1:02.58        
 60 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    1:02.77        
 61 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               1:02.66    1:02.88        
 62 Gordinier, Will K         14 PAC-MR               1:05.36    1:02.94        
 63 Kim, Nick D               16 PAC-MR               1:03.20    1:03.00        
 63 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          1:03.19    1:03.00        
 65 Dawa, Tenzin T            15 Twisters-MR          1:03.02    1:03.07        
 66 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR          1:02.37    1:03.17        
 67 WU, William               16 Twisters-MR          1:03.05    1:03.18        
 68 Powell, Brett             15 WISC-MR              1:05.86    1:03.20        
 69 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               1:06.58    1:03.35        
 70 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          1:04.16    1:03.96        
 71 Saadeddin, Saadeddin      12 MPNY-MR              1:04.16    1:04.15        
 72 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:03.46    1:04.26        
 73 Leuly, Shane C            15 IA-MR                1:03.94    1:04.48        
 74 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               1:09.02    1:04.88        
 75 Kim, John D               15 PAC-MR               1:05.03    1:04.89        
 76 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              1:04.72    1:04.93        
 77 Naing, Ko Ko M            15 MPNY-MR              1:05.61    1:04.94        
 78 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:06.02    1:05.09        
 79 Wo, Ryan                  15 Parks Sailfish-MR    1:05.85    1:05.54        
 80 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               1:09.60    1:05.83        
 81 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:05.34    1:06.03        
 82 Ivanov, Christopher       17 MPNY-MR              1:05.60    1:06.05        
 83 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  1:05.96    1:06.30        
 84 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          1:04.93    1:06.42        
 85 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR  1:07.37    1:07.02        
 86 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR    1:07.00    1:07.08        
 87 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               1:08.21    1:08.38        
 88 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  1:09.25    1:08.57        
 89 Alvarez, Joseph A         16 Twisters-MR            59.09    1:10.26        
 90 Martillo, Daniel A        16 IA-MR                1:08.92    1:10.37        
 91 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:08.58    1:11.77        
 92 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:09.67    1:11.78        
 93 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               1:06.12    1:11.96        
 94 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              1:16.48    1:12.10        
 95 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  1:13.79    1:12.54        
 96 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    1:11.00    1:14.23        
 97 Barnard, Trent S          16 Hes-Mr-MR            1:22.09    1:14.70        
 98 Lomeyko, Ilyan            11 MPNY-MR              1:18.10    1:18.18        
 99 Tian, Tony                15 FLY-MR                    NT    1:20.00        
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR            59.78    1:00.07        
  2 Okhtenberg, Ariel S       20 MPNY-MR              1:00.93    1:01.27        
  3 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  1:02.09    1:03.01        
  4 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  1:04.17    1:03.28        
  5 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR          1:05.70    1:04.87        
  6 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:03.31    1:05.01        
  7 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:05.85    1:05.31        
  8 Pas, Sebastian T          15 Twisters-MR          1:05.23    1:05.66        
  9 Griffenkranz, Sean M      18 PAC-MR               1:08.40    1:05.94        
 10 Orobinsky, Christopher    18 MPNY-MR              1:03.45    1:06.04        
 11 Rose, Ben W               16 PAC-MR               1:04.92    1:06.45        
 12 Law, Ethan                15 MPNY-MR              1:07.07    1:06.96        
 13 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:06.17    1:06.99        
 14 Perez Albarracin, Nichol  15 Twisters-MR          1:06.63    1:07.03        
 15 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR  1:06.54    1:07.29        
 16 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  1:06.11    1:07.39        
 17 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:07.06    1:07.68        
 18 Rose, Alex T              14 PAC-MR               1:09.50    1:08.38        
 19 Shannon, Ryan J           15 Express Swimming-MR  1:06.56    1:08.43        
 20 Vasilkoff, Daniel         15 NYCC-MR              1:10.84    1:08.58        
 21 Diano, Andrew J           14 FA-MR                1:08.24    1:08.60        
 22 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:08.19    1:09.06        
 23 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR          1:07.97    1:09.35        
 24 Webber, Duncan R          18 NYCC-MR              1:08.28    1:09.81        
 25 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:06.81    1:09.82        
 26 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:10.11    1:09.89        
 27 Emmerich, Lee A           19 PAC-MR               1:02.57    1:10.10        
 28 Zametko, Nikita           16 MPNY-MR              1:08.62    1:10.21        
 29 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:10.93    1:10.43        
 30 Gordinier, Peter T        17 PAC-MR               1:18.41    1:10.48        
 31 Flynn, Richard E          16 PAC-MR               1:08.69    1:10.52        
 32 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:09.85    1:10.78        
 33 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          1:09.49    1:11.07        
 34 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          1:10.35    1:11.42        
 35 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:11.71    1:11.57        
 36 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR  1:08.09    1:11.58        
 37 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:11.60    1:11.74        
 38 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR          1:15.73    1:12.65        
 39 Zahariev, Kevin K         15 Twisters-MR          1:14.44    1:13.04        
 40 Stangeby, Chris           17 PAC-MR               1:11.53    1:13.13        
 41 Miao, Ethan               13 Twisters-MR          1:12.50    1:13.43        
 42 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:12.66    1:13.62        
 43 Chrenko, Alex             16 PAC-MR               1:17.82    1:13.71        
 44 Karachev, Aleksandr       15 MPNY-MR              1:10.47    1:13.80        
 45 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          1:13.62    1:14.13        
 46 Johnson, Chaz L           18 NYCC-MR              1:15.88    1:14.27        
 47 Daly, Tyler A             17 PAC-MR               1:10.45    1:14.53        
 48 D'Souza, Adam J           15 NYCC-MR                   NT    1:14.92        
 49 Valle, Matthew J          15 FA-MR                1:13.29    1:15.18        
 50 Naing, Ko Ko M            15 MPNY-MR              1:13.85    1:15.34        
 51 WU, William               16 Twisters-MR          1:16.73    1:15.96        
 52 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               1:14.33    1:16.11        
 53 Powell, Brett             15 WISC-MR              1:16.77    1:16.19        
 54 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:14.81    1:17.02        
 55 Kim, Nick D               16 PAC-MR               1:16.00    1:17.06        
 56 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          1:17.13    1:17.07        
 57 Kim, Christopher W        16 PAC-MR               1:16.35    1:17.28        
 58 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               1:17.40    1:17.70        
 59 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               1:16.66    1:17.93        
 60 Marzano, Tyler J          15 PAC-MR               1:17.42    1:18.52        
 61 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:20.39    1:19.18        
 62 Protano, John             17 Express Swimming-MR  1:16.41    1:19.34        
 63 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:17.03    1:19.64        
 64 Ivanov, Christopher       17 MPNY-MR              1:17.79    1:19.75        
 65 Saadeddin, Saadeddin      12 MPNY-MR              1:19.94    1:19.95        
 66 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:15.62    1:20.39        
 67 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              1:19.84    1:20.84        
 68 Wo, Ryan                  15 Parks Sailfish-MR    1:16.50    1:21.14        
 69 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:16.74    1:21.20        
 70 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR  1:23.48    1:21.53        
 71 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  1:25.70    1:22.41        
 72 Martillo, Daniel A        16 IA-MR                1:20.96    1:22.56        
 73 Gordinier, Will K         14 PAC-MR               1:21.74    1:22.70        
 74 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR    1:17.50    1:22.81        
 75 Fominykh, Edward          16 PAC-MR               1:24.33    1:23.55        
 76 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR              1:10.00    1:24.84        
 77 Loos, Tommy J             18 CSDC-MR              1:15.51    1:27.36        
 78 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:25.20    1:28.16        
 79 Barnard, Trent S          16 Hes-Mr-MR            1:32.86    1:29.37        
 80 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              1:36.01    1:29.89        
 81 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  1:31.63    1:31.54        
 82 Lomeyko, Ilyan            11 MPNY-MR              1:44.33    1:42.66        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andy                 17 Twisters-MR          2:11.99    2:12.46        
                1:03.90   2:12.46 (1:08.56)                                        
  2 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:13.61    2:16.06        
                1:05.31   2:16.06 (1:10.75)                                        
  3 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:20.91    2:18.26        
                1:06.69   2:18.26 (1:11.57)                                        
  4 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:13.46    2:18.36        
                1:07.22   2:18.36 (1:11.14)                                        
  5 Radkov, Nick S            15 Peddie-NJ            2:23.45    2:19.14        
                1:09.90   2:19.14 (1:09.24)                                        
  6 Rose, Ben W               16 PAC-MR               2:19.58    2:20.47        
                1:08.04   2:20.47 (1:12.43)                                        
  7 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR          2:23.92    2:20.48        
                1:08.43   2:20.48 (1:12.05)                                        
  8 Orobinsky, Christopher    18 MPNY-MR              2:17.54    2:22.76        
                1:07.80   2:22.76 (1:14.96)                                        
  9 Perez Albarracin, Nichol  15 Twisters-MR          2:23.27    2:23.71        
                1:09.68   2:23.71 (1:14.03)                                        
 10 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:24.24    2:23.86        
                1:09.92   2:23.86 (1:13.94)                                        
 11 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:21.47    2:24.48        
                1:10.36   2:24.48 (1:14.12)                                        
 12 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:25.96    2:25.82        
                1:10.35   2:25.82 (1:15.47)                                        
 13 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:24.23    2:26.01        
                1:10.67   2:26.01 (1:15.34)                                        
 14 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR          2:24.64    2:26.18        
                1:12.12   2:26.18 (1:14.06)                                        
 15 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:25.34    2:27.18        
                1:10.75   2:27.18 (1:16.43)                                        
 16 Flynn, Richard E          16 PAC-MR               2:27.68    2:27.67        
                1:11.71   2:27.67 (1:15.96)                                        
 17 Diano, Andrew J           14 FA-MR                2:26.58    2:28.09        
                1:12.18   2:28.09 (1:15.91)                                        
 18 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          2:28.54    2:28.48        
                1:13.24   2:28.48 (1:15.24)                                        
 19 Rose, Alex T              14 PAC-MR               2:31.75    2:28.57        
                1:12.71   2:28.57 (1:15.86)                                        
 20 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          2:28.95    2:29.59        
                1:11.28   2:29.59 (1:18.31)                                        
 21 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR  2:25.70    2:30.38        
                1:12.57   2:30.38 (1:17.81)                                        
 22 Wisniewski, Robert L      19 MPNY-MR              2:30.30    2:30.70        
                1:15.44   2:30.70 (1:15.26)                                        
 23 Glaser, Owen M            14 FA-MR                2:27.15    2:30.86        
                1:14.69   2:30.86 (1:16.17)                                        
 24 Law, Ethan                15 MPNY-MR              2:32.25    2:31.38        
                1:13.79   2:31.38 (1:17.59)                                        
 25 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:28.81    2:31.46        
                1:15.34   2:31.46 (1:16.12)                                        
 26 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          2:33.85    2:31.52        
                1:15.25   2:31.52 (1:16.27)                                        
 27 Karachev, Aleksandr       15 MPNY-MR              2:33.39    2:32.16        
                1:15.85   2:32.16 (1:16.31)                                        
 28 Webber, Duncan R          18 NYCC-MR              2:30.25    2:33.63        
                1:13.04   2:33.63 (1:20.59)                                        
 29 Zahariev, Kevin K         15 Twisters-MR          2:36.64    2:34.63        
                1:15.63   2:34.63 (1:19.00)                                        
 30 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:32.72    2:35.39        
                1:16.92   2:35.39 (1:18.47)                                        
 31 Dawa, Tenzin T            15 Twisters-MR          2:35.53    2:35.84        
                1:16.46   2:35.84 (1:19.38)                                        
 32 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          2:37.57    2:35.88        
                1:16.31   2:35.88 (1:19.57)                                        
 33 Zametko, Nikita           16 MPNY-MR              2:28.46    2:36.41        
                1:16.98   2:36.41 (1:19.43)                                        
 34 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:37.93    2:36.56        
                1:17.33   2:36.56 (1:19.23)                                        
 35 WU, William               16 Twisters-MR          2:43.74    2:38.42        
                1:16.99   2:38.42 (1:21.43)                                        
 36 Johnson, Chaz L           18 NYCC-MR              2:39.25    2:38.80        
                1:16.30   2:38.80 (1:22.50)                                        
 37 Camaev, Sasha V           15 MPNY-MR              2:36.66    2:39.36        
                1:17.69   2:39.36 (1:21.67)                                        
 38 Valle, Matthew J          15 FA-MR                2:41.66    2:42.51        
                1:19.21   2:42.51 (1:23.30)                                        
 39 Saadeddin, Saadeddin      12 MPNY-MR              2:48.42    2:44.10        
                1:21.17   2:44.10 (1:22.93)                                        
 40 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          2:46.59    2:44.11        
                1:20.95   2:44.11 (1:23.16)                                        
 41 D'Souza, Adam J           15 NYCC-MR                   NT    2:47.35        
                1:21.16   2:47.35 (1:26.19)                                        
 42 Yu, Stanley               15 MPNY-MR              2:37.00    2:49.05        
                1:22.11   2:49.05 (1:26.94)                                        
 43 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              2:55.05    2:51.38        
                1:25.59   2:51.38 (1:25.79)                                        
 44 Ivanov, Christopher       17 MPNY-MR              2:57.42    2:51.91        
                1:25.32   2:51.91 (1:26.59)                                        
 45 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:47.39    2:52.25        
                1:22.83   2:52.25 (1:29.42)                                        
 46 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:47.38    2:53.41        
                1:27.63   2:53.41 (1:25.78)                                        
 47 Wo, Ryan                  15 Parks Sailfish-MR    2:53.80    2:56.39        
                1:24.23   2:56.39 (1:32.16)                                        
 48 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  3:02.28    2:56.56        
                1:27.22   2:56.56 (1:29.34)                                        
 49 Martillo, Daniel A        16 IA-MR                3:00.07    2:58.53        
                1:27.84   2:58.53 (1:30.69)                                        
 50 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  2:59.14    2:59.06        
                1:29.95   2:59.06 (1:29.11)                                        
 51 Gordinier, Will K         14 PAC-MR               3:00.99    2:59.40        
                1:29.34   2:59.40 (1:30.06)                                        
 52 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR  3:03.33    3:00.88        
                1:26.57   3:00.88 (1:34.31)                                        
 53 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  3:08.38    3:17.29        
                1:34.81   3:17.29 (1:42.48)                                        
 54 Lomeyko, Ilyan            11 MPNY-MR              3:19.00    3:23.34        
                1:41.14   3:23.34 (1:42.20)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  1:04.83    1:06.69        
  2 Okhtenberg, Ariel S       20 MPNY-MR              1:05.83    1:07.87        
  3 Protano, John             17 Express Swimming-MR  1:08.39    1:07.97        
  4 Lee, Andy                 17 Twisters-MR          1:08.56    1:09.79        
  5 Zahariev, Kevin K         15 Twisters-MR          1:12.20    1:12.61        
  6 Byman, Sean J             18 PAC-MR               1:14.47    1:12.80        
  7 Johnson, Chaz L           18 NYCC-MR              1:11.96    1:13.17        
  8 Griffenkranz, Sean M      18 PAC-MR               1:20.44    1:13.81        
  9 Flynn, Richard E          16 PAC-MR               1:16.07    1:13.89        
 10 Vasilkoff, Daniel         15 NYCC-MR              1:20.38    1:13.90        
 11 Dephillips, AJ            15 Express Swimming-MR  1:14.54    1:14.19        
 12 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:13.46    1:14.35        
 13 Chrenko, Alex             16 PAC-MR               1:14.43    1:14.48        
 14 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:14.10    1:15.30        
 15 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:14.86    1:15.62        
 16 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR          1:15.69    1:15.66        
 17 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:16.91    1:15.80        
 18 D'Souza, Adam J           15 NYCC-MR                   NT    1:16.50        
 19 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:15.87    1:16.60        
 20 Kim, Christopher W        16 PAC-MR               1:16.04    1:17.03        
 21 Lomeyko, Konstantin V     20 MPNY-MR              1:15.81    1:17.20        
 22 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:14.91    1:17.63        
 23 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR       NT    1:17.94        
 24 Zametko, Nikita           16 MPNY-MR              1:23.46    1:19.74        
 25 Gordinier, Peter T        17 PAC-MR               1:20.62    1:19.79        
 26 Cui, Ryan                 15 Twisters-MR          1:18.33    1:20.30        
 27 Kim, John D               15 PAC-MR               1:22.01    1:20.60        
 28 Karachev, Aleksandr       15 MPNY-MR              1:19.00    1:20.71        
 29 Dawa, Tenzin T            15 Twisters-MR          1:20.15    1:20.98        
 30 Diano, Andrew J           14 FA-MR                1:20.65    1:21.33        
 31 Rose, Ben W               16 PAC-MR               1:20.92    1:21.47        
 32 Marzano, Tyler J          15 PAC-MR               1:24.23    1:21.86        
 33 Pas, Sebastian T          15 Twisters-MR          1:23.78    1:21.93        
 34 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:22.49    1:22.24        
 35 Daly, Tyler A             17 PAC-MR               1:18.45    1:22.43        
 36 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    1:28.92    1:22.56        
 37 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:25.30    1:22.66        
 38 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          1:24.37    1:23.03        
 39 Miao, Ethan               13 Twisters-MR          1:28.93    1:23.15        
 40 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               1:22.99    1:23.60        
 41 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR          1:21.03    1:23.65        
 42 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:24.07    1:23.82        
 43 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR              1:14.00    1:24.67        
 44 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:26.31    1:24.84        
 45 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:25.66    1:26.72        
 46 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               1:26.54    1:27.03        
 47 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          1:30.03    1:28.03        
 48 Naing, Ko Ko M            15 MPNY-MR              1:29.61    1:28.05        
 49 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:26.34    1:28.22        
 50 Stangeby, Chris           17 PAC-MR               1:32.20    1:28.41        
 51 Saadeddin, Saadeddin      12 MPNY-MR              1:32.65    1:28.76        
 52 Gordinier, Will K         14 PAC-MR               1:34.16    1:29.17        
 53 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          1:26.85    1:29.24        
 54 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              1:33.30    1:29.30        
 55 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          1:31.84    1:29.43        
 56 Fominykh, Edward          16 PAC-MR               1:32.85    1:29.83        
 57 Valle, Matthew J          15 FA-MR                1:28.78    1:30.79        
 58 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    1:31.00        
 59 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              1:32.69    1:32.31        
 60 Loos, Tommy J             18 CSDC-MR              1:30.73    1:32.35        
 61 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:29.29    1:32.93        
 62 Lomeyko, Ilyan            11 MPNY-MR              1:31.46    1:33.44        
 63 Leuly, Shane C            15 IA-MR                1:34.51    1:33.66        
 64 Alvarez, Joseph A         16 Twisters-MR          1:18.94    1:34.09        
 65 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               1:32.32    1:34.18        
 66 Martillo, Daniel A        16 IA-MR                1:34.65    1:34.88        
 67 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               1:32.99    1:35.15        
 68 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:35.50    1:36.18        
 69 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR    1:32.50    1:36.20        
 70 Ivanov, Christopher       17 MPNY-MR              1:35.00    1:36.92        
 71 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               1:42.40    1:38.27        
 72 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR  1:38.90    1:40.56        
 73 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:37.63    1:42.41        
 74 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  1:47.03    1:44.35        
 75 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  1:43.78    1:47.68        
 76 Barnard, Trent S          16 Hes-Mr-MR                 NT    1:51.60        
 -- Nelson, Connor R          16 HYB-MR               1:27.82         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Law, Ethan                15 MPNY-MR              1:21.27         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protano, John             17 Express Swimming-MR  2:28.70    2:30.31        
                1:12.62   2:30.31 (1:17.69)                                        
  2 Kukharskyi, Sergii        29 MPNY-MR              2:27.93    2:35.31        
                1:13.28   2:35.31 (1:22.03)                                        
  3 Byman, Sean J             18 PAC-MR               2:31.24    2:35.69        
                1:15.45   2:35.69 (1:20.24)                                        
  4 Dephillips, AJ            15 Express Swimming-MR  2:38.97    2:39.48        
                1:14.91   2:39.48 (1:24.57)                                        
  5 Zahariev, Kevin K         15 Twisters-MR          2:40.64    2:39.91        
                1:15.36   2:39.91 (1:24.55)                                        
  6 Flynn, Richard E          16 PAC-MR               2:43.04    2:39.93        
                1:15.87   2:39.93 (1:24.06)                                        
  7 Johnson, Chaz L           18 NYCC-MR              2:40.74    2:40.84        
                1:14.66   2:40.84 (1:26.18)                                        
  8 Lomeyko, Konstantin V     20 MPNY-MR              2:43.40    2:42.82        
                1:19.58   2:42.82 (1:23.24)                                        
  9 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:42.55    2:43.53        
                1:18.71   2:43.53 (1:24.82)                                        
 10 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:50.31    2:43.92        
                1:18.08   2:43.92 (1:25.84)                                        
 11 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          2:45.27    2:44.09        
                1:18.39   2:44.09 (1:25.70)                                        
 12 Vasilkoff, Daniel         15 NYCC-MR              2:45.07    2:44.71        
                1:19.18   2:44.71 (1:25.53)                                        
 13 Wisniewski, Robert L      19 MPNY-MR              2:40.65    2:44.94        
                1:19.66   2:44.94 (1:25.28)                                        
 14 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR          2:46.53    2:45.37        
                1:20.31   2:45.37 (1:25.06)                                        
 15 Griffenkranz, Sean M      18 PAC-MR               2:54.24    2:45.53        
                1:16.59   2:45.53 (1:28.94)                                        
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:44.75    2:46.71        
                1:19.23   2:46.71 (1:27.48)                                        
 17 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR       NT    2:47.01        
                1:19.36   2:47.01 (1:27.65)                                        
 18 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:47.38    2:47.69        
                1:20.66   2:47.69 (1:27.03)                                        
 19 Chrenko, Alex             16 PAC-MR               2:42.63    2:48.01        
 20 Biagioli, Francis P       19 PAC-MR               2:47.35    2:48.31        
                1:21.36   2:48.31 (1:26.95)                                        
 21 Kim, Christopher W        16 PAC-MR               2:45.65    2:48.62        
                1:20.00   2:48.62 (1:28.62)                                        
 22 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:47.70    2:48.71        
                1:21.93   2:48.71 (1:26.78)                                        
 23 Karachev, Aleksandr       15 MPNY-MR              2:49.00    2:48.93        
                1:23.10   2:48.93 (1:25.83)                                        
 24 D'Souza, Adam J           15 NYCC-MR                   NT    2:50.52        
                1:19.56   2:50.52 (1:30.96)                                        
 25 Glaser, Owen M            14 FA-MR                2:51.40    2:53.71        
                1:24.64   2:53.71 (1:29.07)                                        
 26 Dawa, Tenzin T            15 Twisters-MR          2:48.71    2:53.83        
                1:21.35   2:53.83 (1:32.48)                                        
 27 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:43.42    2:54.02        
                1:22.41   2:54.02 (1:31.61)                                        
 28 Weinhofer, Joseph M       18 IA-MR                2:45.01    2:54.32        
                1:22.88   2:54.32 (1:31.44)                                        
 29 Diano, Andrew J           14 FA-MR                3:07.23    2:55.30        
                1:23.30   2:55.30 (1:32.00)                                        
 30 Kim, John D               15 PAC-MR               2:55.67    2:57.97        
                1:27.25   2:57.97 (1:30.72)                                        
 31 Zametko, Nikita           16 MPNY-MR              2:50.93    2:58.01        
                1:27.75   2:58.01 (1:30.26)                                        
 32 Law, Ethan                15 MPNY-MR              2:57.85    2:58.34        
                1:25.42   2:58.34 (1:32.92)                                        
 33 Pas, Sebastian T          15 Twisters-MR          2:57.62    2:58.52        
                1:26.78   2:58.52 (1:31.74)                                        
 34 Miao, Ethan               13 Twisters-MR          3:09.46    2:59.29        
                1:27.63   2:59.29 (1:31.66)                                        
 35 Marzano, Tyler J          15 PAC-MR               2:55.92    2:59.80        
                1:24.62   2:59.80 (1:35.18)                                        
 36 Stevens, Stan L           14 NYCC-MR              2:51.83    3:00.72        
                1:27.44   3:00.72 (1:33.28)                                        
 37 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    3:02.02    3:01.26        
                1:27.65   3:01.26 (1:33.61)                                        
 38 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              3:11.01    3:04.25        
                1:29.49   3:04.25 (1:34.76)                                        
 39 Camaev, Sasha V           15 MPNY-MR              3:12.63    3:04.79        
                1:32.14   3:04.79 (1:32.65)                                        
 40 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               3:01.87    3:05.25        
                1:29.02   3:05.25 (1:36.23)                                        
 41 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:58.73    3:05.75        
                1:27.99   3:05.75 (1:37.76)                                        
 42 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              3:14.96    3:06.36        
                1:31.85   3:06.36 (1:34.51)                                        
 43 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          3:03.64    3:08.71        
                1:29.65   3:08.71 (1:39.06)                                        
 44 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          3:15.14    3:09.18        
                1:31.10   3:09.18 (1:38.08)                                        
 45 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               3:13.01    3:11.30        
                1:32.48   3:11.30 (1:38.82)                                        
 46 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          3:26.38    3:12.53        
                1:33.72   3:12.53 (1:38.81)                                        
 47 Yu, Stanley               15 MPNY-MR              3:07.00    3:12.95        
                1:32.18   3:12.95 (1:40.77)                                        
 48 Saadeddin, Saadeddin      12 MPNY-MR              3:29.87    3:12.99        
                1:35.85   3:12.99 (1:37.14)                                        
 49 Lim, James                12 FLY-MR                    NT    3:13.14        
                1:33.27   3:13.14 (1:39.87)                                        
 50 Tafe, John D              16 CSDC-MR                   NT    3:15.34        
                1:32.32   3:15.34 (1:43.02)                                        
 51 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              3:18.35    3:16.16        
                1:35.62   3:16.16 (1:40.54)                                        
 52 Fominykh, Edward          16 PAC-MR               3:15.81    3:18.44        
                1:33.12   3:18.44 (1:45.32)                                        
 53 Leuly, Shane C            15 IA-MR                3:29.78    3:18.86        
                1:35.74   3:18.86 (1:43.12)                                        
 54 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               3:24.68    3:20.21        
                1:39.01   3:20.21 (1:41.20)                                        
 55 Lomeyko, Ilyan            11 MPNY-MR              3:25.22    3:20.26        
                1:38.18   3:20.26 (1:42.08)                                        
 56 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  3:20.22    3:20.91        
                1:37.37   3:20.91 (1:43.54)                                        
 57 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    3:22.88        
                1:33.39   3:22.88 (1:49.49)                                        
 58 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  3:26.06    3:22.96        
                1:39.98   3:22.96 (1:42.98)                                        
 59 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               3:27.76    3:23.91        
                1:37.40   3:23.91 (1:46.51)                                        
 60 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                   NT    3:28.53        
                1:39.26   3:28.53 (1:49.27)                                        
 61 Gordinier, Will K         14 PAC-MR               3:20.99    3:30.63        
                1:38.89   3:30.63 (1:51.74)                                        
 62 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  3:45.35    3:46.56        
                1:49.78   3:46.56 (1:56.78)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  1:00.03      59.08        
  2 Lee, Andy                 17 Twisters-MR          1:00.30      59.83        
  3 Canaveral, Dylan D        17 Twisters-MR          1:01.04    1:00.61        
  4 Law, Ethan                15 MPNY-MR              1:01.73    1:00.91        
  5 Byman, Sean J             18 PAC-MR               1:00.38    1:01.27        
  6 Orobinsky, Christopher    18 MPNY-MR              1:00.73    1:01.87        
  7 Pas, Sebastian T          15 Twisters-MR          1:02.76    1:02.46        
  8 Mullin, Connor J          19 Twisters-MR            58.75    1:02.57        
  9 Lomeyko, Konstantin V     20 MPNY-MR              1:01.89    1:02.65        
 10 Radkov, Nick S            15 Peddie-NJ            1:05.33    1:02.79        
 11 Flynn, Richard E          16 PAC-MR               1:03.48    1:03.26        
 12 Protano, John             17 Express Swimming-MR  1:02.63    1:03.55        
 13 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  1:03.39    1:03.68        
 14 Griffenkranz, Sean M      18 PAC-MR               1:01.56    1:03.88        
 15 Biagioli, Francis P       19 PAC-MR               1:01.25    1:04.22        
 16 Kim, Nick D               16 PAC-MR               1:06.74    1:04.37        
 17 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR  1:03.81    1:04.38        
 18 Wisniewski, Robert L      19 MPNY-MR              1:05.49    1:04.44        
 19 Perez Albarracin, Nichol  15 Twisters-MR          1:05.27    1:04.76        
 20 Miao, Ethan               13 Twisters-MR          1:05.11    1:05.26        
 21 Gordinier, Peter T        17 PAC-MR               1:08.10    1:05.32        
 22 Lee, Tyler J              15 NYCC-MR              1:05.01    1:05.53        
 23 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR          1:05.75    1:05.65        
 24 Rose, Alex T              14 PAC-MR               1:08.11    1:06.19        
 25 DeMarco, Preston Q        20 Unattached-MR        1:06.45    1:06.20        
 26 Vasilkoff, Daniel         15 NYCC-MR              1:05.01    1:06.29        
 27 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:06.71    1:06.31        
 28 Zhang, Ryan F             15 Twisters-MR          1:04.33    1:06.43        
 29 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          1:06.09    1:06.47        
 30 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:05.25    1:06.51        
 31 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:06.43    1:06.64        
 32 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR  1:05.46    1:06.66        
 33 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:08.28    1:06.96        
 34 Glaser, Owen M            14 FA-MR                1:07.04    1:06.97        
 35 Webber, Duncan R          18 NYCC-MR              1:08.00    1:07.15        
 36 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:06.70    1:07.25        
 37 Weinhofer, Joseph M       18 IA-MR                1:17.65    1:07.32        
 38 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:07.45    1:07.45        
 39 Kim, John D               15 PAC-MR               1:08.94    1:07.64        
 40 Zametko, Nikita           16 MPNY-MR              1:06.86    1:07.65        
 41 Chrenko, Alex             16 PAC-MR               1:10.98    1:07.73        
 42 Dawa, Tenzin T            15 Twisters-MR          1:12.30    1:07.86        
 43 Deng, Gerald              15 Twisters-MR          1:08.06    1:08.03        
 44 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:07.13    1:08.45        
 45 Yu, Stanley               15 MPNY-MR              1:10.95    1:09.04        
 46 Kim, Christopher W        16 PAC-MR               1:10.92    1:09.14        
 47 WU, William               16 Twisters-MR          1:09.98    1:09.25        
 48 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:05.76    1:09.37        
 49 Davis, Avery J            16 SSC-MR               1:07.46    1:09.70        
 50 Rose, Ben W               16 PAC-MR               1:09.54    1:10.20        
 51 Karachev, Aleksandr       15 MPNY-MR              1:13.02    1:10.27        
 52 Saadeddin, Saadeddin      12 MPNY-MR              1:11.17    1:11.05        
 53 Valle, Matthew J          15 FA-MR                1:10.67    1:11.26        
 54 Stevens, Stan L           14 NYCC-MR              1:12.82    1:11.46        
 55 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:12.13    1:11.66        
 56 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:11.54    1:11.90        
 57 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:13.16    1:12.44        
 58 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:11.44    1:12.85        
 59 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          1:13.30    1:12.86        
 60 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:12.51    1:13.16        
 61 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               1:12.93    1:14.31        
 62 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               1:21.65    1:15.99        
 63 Leuly, Shane C            15 IA-MR                1:15.72    1:16.47        
 64 Ivanov, Christopher       17 MPNY-MR              1:20.72    1:16.49        
 65 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:15.83    1:16.97        
 66 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          1:13.97    1:17.02        
 67 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               1:16.75    1:17.27        
 68 Camaev, Sasha V           15 MPNY-MR              1:20.50    1:17.70        
 69 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               1:16.15    1:17.74        
 70 Marzano, Tyler J          15 PAC-MR               1:18.90    1:18.04        
 71 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  1:18.30    1:18.57        
 72 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  1:21.45    1:20.02        
 73 Fominykh, Edward          16 PAC-MR               1:22.47    1:20.15        
 74 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               1:21.08    1:20.36        
 75 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:17.89    1:21.01        
 76 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              1:25.22    1:21.73        
 77 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                   NT    1:22.22        
 78 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:23.34    1:22.27        
 79 Alvarez, Joseph A         16 Twisters-MR          1:06.75    1:23.14        
 80 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:25.32    1:25.83        
 81 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               1:28.51    1:27.98        
 82 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR  1:27.68    1:28.88        
 83 Barnard, Trent S          16 Hes-Mr-MR            1:40.46    1:29.68        
 84 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR                   NT    1:30.95        
 85 Martillo, Daniel A        16 IA-MR                1:31.17    1:31.35        
 86 Lomeyko, Ilyan            11 MPNY-MR              1:35.04    1:34.38        
 87 Hulyalkar, Anup           16 Express Swimming-MR  1:26.56    1:34.82        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giardinelli, Josh R       17 Express Swimming-MR  2:15.40    2:13.89        
                1:03.73   2:13.89 (1:10.16)                                        
  2 Canaveral, Dylan D        17 Twisters-MR          2:17.33    2:16.46        
                1:04.61   2:16.46 (1:11.85)                                        
  3 Lomeyko, Konstantin V     20 MPNY-MR              2:15.23    2:19.82        
                1:04.48   2:19.82 (1:15.34)                                        
  4 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR  2:21.02    2:24.11        
                1:08.83   2:24.11 (1:15.28)                                        
  5 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR          2:24.78    2:24.61        
                1:08.39   2:24.61 (1:16.22)                                        
  6 Orobinsky, Christopher    18 MPNY-MR              2:26.42    2:24.67        
                1:05.35   2:24.67 (1:19.32)                                        
  7 Flynn, Richard E          16 PAC-MR               2:23.70    2:25.26        
                1:06.68   2:25.26 (1:18.58)                                        
  8 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:24.73    2:26.31        
                1:06.49   2:26.31 (1:19.82)                                        
  9 Weinhofer, Joseph M       18 IA-MR                2:48.07    2:26.71        
                1:10.27   2:26.71 (1:16.44)                                        
 10 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:24.59    2:28.28        
                1:09.17   2:28.28 (1:19.11)                                        
 11 Miao, Ethan               13 Twisters-MR          2:26.70    2:29.48        
                1:10.94   2:29.48 (1:18.54)                                        
 12 Ebied, Yousef             17 Twisters-MR          2:30.14    2:29.66        
                1:10.64   2:29.66 (1:19.02)                                        
 13 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:19.59    2:31.07        
                1:10.68   2:31.07 (1:20.39)                                        
 14 Rose, Alex T              14 PAC-MR               2:34.10    2:31.21        
                1:11.14   2:31.21 (1:20.07)                                        
 15 Law, Ethan                15 MPNY-MR              2:35.96    2:32.80        
                1:10.36   2:32.80 (1:22.44)                                        
 16 Saadeddin, Saadeddin      12 MPNY-MR              2:32.20    2:33.51        
                1:13.86   2:33.51 (1:19.65)                                        
 17 Kim, Nick D               16 PAC-MR               2:25.79    2:34.29        
                1:11.77   2:34.29 (1:22.52)                                        
 18 Olsen, Finn A             11 Unattached-MR        2:46.18    2:34.52        
                1:13.29   2:34.52 (1:21.23)                                        
 19 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:30.73    2:34.94        
                1:14.57   2:34.94 (1:20.37)                                        
 20 Zametko, Nikita           16 MPNY-MR              2:44.38    2:36.16        
                1:15.01   2:36.16 (1:21.15)                                        
 21 WU, William               16 Twisters-MR          2:44.70    2:39.21        
                1:13.96   2:39.21 (1:25.25)                                        
 22 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              2:26.99    2:41.44        
                1:13.02   2:41.44 (1:28.42)                                        
 23 Dawa, Tenzin T            15 Twisters-MR          2:39.06    2:42.24        
                1:14.48   2:42.24 (1:27.76)                                        
 24 Karachev, Aleksandr       15 MPNY-MR              2:37.00    2:43.52        
                1:18.24   2:43.52 (1:25.28)                                        
 25 Kim, John D               15 PAC-MR               2:30.99    2:43.54        
                1:11.41   2:43.54 (1:32.13)                                        
 26 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  2:41.03    2:45.56        
                1:17.41   2:45.56 (1:28.15)                                        
 27 Powell, Brett             15 WISC-MR              3:14.39    2:48.99        
                1:17.57   2:48.99 (1:31.42)                                        
 28 Naing, Ko Ko M            15 MPNY-MR              2:32.00    2:49.45        
                1:16.97   2:49.45 (1:32.48)                                        
 29 Leuly, Shane C            15 IA-MR                2:46.12    2:58.37        
                1:20.98   2:58.37 (1:37.39)                                        
 30 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               2:43.78    3:01.22        
                1:21.23   3:01.22 (1:39.99)                                        
 31 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  3:08.09    3:03.29        
                1:26.85   3:03.29 (1:36.44)                                        
 32 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR                    NT    3:03.30        
                1:29.45   3:03.30 (1:33.85)                                        
 33 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  3:28.99    3:11.74        
                1:25.93   3:11.74 (1:45.81)                                        
 34 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              3:05.00    3:13.98        
                1:28.40   3:13.98 (1:45.58)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                    NT      29.89        
  2 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                    NT      30.10        
  3 Larice, Jonathan          14 HYB-MR                    NT      30.76        
  4 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                    NT      31.78        
  5 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR       NT      31.98        
  6 Nassar, Salma             12 Twisters-MR               NT      32.09        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR       NT      30.12        
  2 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                    NT      30.85        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordinier, Peter T        17 PAC-MR                    NT      57.27        
  2 DeMarco, Preston Q        20 Unattached-MR             NT      57.91        
  3 Pusing, Aizel G           12 Twisters-MR               NT    1:04.72        
  4 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR               NT    1:21.48        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetherston, Elizabeth P   17 Express Swimming-MR       NT    2:16.55        
                1:05.44   2:16.55 (1:11.11)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR       NT    2:17.76        
                1:06.30   2:17.76 (1:11.46)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetherston, Elizabeth P   17 Express Swimming-MR       NT    2:15.59        
                1:05.67   2:15.59 (1:09.92)                                        
  2 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR       NT    2:21.16        
                1:05.86   2:21.16 (1:15.30)                                        
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                    NT    5:00.21        
                1:09.10   2:25.90 (1:16.80)   3:45.21 (1:19.31)   5:00.21 (1:15.00)
  2 WU, William               16 Twisters-MR               NT    5:01.44        
                1:09.45   2:25.94 (1:16.49)   3:44.25 (1:18.31)   5:01.44 (1:17.19)
  3 Miao, Owen                11 Twisters-MR               NT    5:26.94        
                1:19.22   2:43.58 (1:24.36)   4:06.98 (1:23.40)   5:26.94 (1:19.96)
  4 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                    NT    5:39.76        
                1:17.71   2:45.80 (1:28.09)   4:14.24 (1:28.44)   5:39.76 (1:25.52)
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR       NT      42.22        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flynn, Richard E          16 PAC-MR                    NT    1:08.52        
  2 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR       NT    1:09.91        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR                    NT    2:27.33        
                1:09.91   2:27.33 (1:17.42)                                        
  2 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR               NT    2:55.33        
                1:24.79   2:55.33 (1:30.54)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR               NT    2:54.65        
                1:25.87   2:54.65 (1:28.78)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR               NT    2:49.56        
                1:22.81   2:49.56 (1:26.75)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, James                12 FLY-MR                    NT      42.76        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR               NT      39.13        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR                    NT    1:28.66        
  2 Healy, Sierra             11 HYB-MR                    NT    1:28.70        
  3 Leroy, Pierre             12 HYB-MR                    NT    1:29.62        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Christopher W        16 PAC-MR                    NT    1:17.22        
  2 Healy, Sierra             11 HYB-MR                    NT    1:27.65        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR       NT    1:14.24        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pusing, Aizel G           12 Twisters-MR               NT    3:12.89        
                1:30.51   3:12.89 (1:42.38)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                    NT    3:07.51        
                1:31.19   3:07.51 (1:36.32)                                        
  2 KU, Jaein                 12 Twisters-MR               NT    3:18.48        
                1:33.73   3:18.48 (1:44.75)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Jacob D              10 PAC-MR                    NT      40.52        
  2 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                    NT      43.30        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR         NT      32.12        
  2 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                    NT      42.05        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Sierra             11 HYB-MR                    NT      33.22        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Jacob D              10 PAC-MR                    NT      39.49        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, John D               15 PAC-MR                    NT    1:07.58        
  2 Deng, Gerald              15 Twisters-MR               NT    1:08.30        
 -- Larice, Jonathan          14 HYB-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR       NT    1:07.12        
  2 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR         NT    1:12.95        
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR               NT    2:28.59        
                1:10.68   2:28.59 (1:17.91)                                        
  2 Kim, Nick D               16 PAC-MR                    NT    2:34.08        
                1:08.11   2:34.08 (1:25.97)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawa, Tenzin T            15 Twisters-MR               NT    2:31.28        
                1:10.97   2:31.28 (1:20.31)                                        
  2 WU, William               16 Twisters-MR               NT    2:33.18        
                1:14.31   2:33.18 (1:18.87)                                        
  3 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                    NT    2:35.47        
                1:13.44   2:35.47 (1:22.03)                                        
 
Mixed 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR               NT    5:56.22        
                1:21.75   2:52.03 (1:30.28)   4:34.64 (1:42.61)   5:56.22 (1:21.58)