Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/5/2018 02:35 PM
               2018 MR LIE Fall Kickoff - 11/2/2018 to 11/4/2018               
                         Sanction #: 181116 & 181154-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 30.71      30.24        
  2 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR                30.42      30.26        
  3 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR    30.90      31.05        
  4 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    31.86      31.48        
  5 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    31.97      31.73        
  6 Pupke, Cameron R          10 WISC-MR                31.74      31.99        
  7 Medina, Ava M             10 COND-MR                32.43      32.01        
  8 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    33.03      32.31        
  9 Morris, Taryn M           10 LBA-MR                 33.90      32.40        
 10 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    33.17      32.77        
 11 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    33.85      32.93        
 12 Zhang, Emma                9 GATE-MR                34.61      33.41        
 13 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 33.63      33.61        
 14 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                33.52      33.71        
 15 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    41.30      34.03        
 16 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    35.65      34.15        
 17 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR    36.82      34.30        
 18 Murray, Chelsea E         10 COND-MR                33.88      34.47        
 19 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  34.21      34.49        
 20 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 33.33      34.54        
 21 Finnegan, Ellie K         10 COND-MR                34.49      34.65        
 22 Platti, Grace             10 CSDC-MR                35.57      34.72        
 23 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                35.20      35.37        
 24 Moore, Emily M            10 FA-MR                  41.87      35.63        
 25 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    35.20      35.71        
 26 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                37.76      35.84        
 27 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          35.97      35.85        
 28 Cho, Katie                10 COND-MR                38.89      36.06        
 29 Greenberg, Ariel S        10 SSC-MR                 34.98      36.22        
 30 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    39.21      36.46        
 31 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    37.59      36.55        
 32 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    38.69      36.73        
 33 Policaro, Ava N           10 LBA-MR                    NT      37.22        
 34 Scarcella, Natalie P       9 FA-MR                  44.56      37.27        
 35 Persaud, Maya             10 Express Swimming-MR    36.20      37.30        
 36 Zangaro, Vivienne F        9 LBA-MR                 36.62      37.53        
 37 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                40.23      37.64        
 38 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 40.76      37.81        
 39 Mallia, Sarah F           10 LBA-MR                    NT      38.23        
 40 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    38.53      38.29        
 41 Pasolini, Idalys N        10 FA-MR                     NT      38.71        
 42 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR       NT      38.83        
 43 Sigler, Eva A              9 FA-MR                  41.63      38.84        
 44 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    39.15      39.08        
 45 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    43.74      39.20        
 46 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    38.49      39.28        
 47 Duke, Ainsley C            9 WISC-MR                39.93      39.87        
 48 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    39.69      39.93        
 49 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    42.76      39.94        
 50 Tom, Victory W             9 LBA-MR                 42.48      39.96        
 51 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR    41.12      39.97        
 52 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR                38.41      40.10        
 53 Hunter, Madeline J         9 Express Swimming-MR    45.36      40.69        
 54 Diaz, Una M                8 LBA-MR                 41.44      40.94        
 55 Kohner, Charlotte A        7 Express Swimming-MR    43.69      41.19        
 56 Morda, Amanda M           10 SSC-MR                 40.21      41.36        
 57 Tom, Veronica C            9 LBA-MR                 41.64      41.44        
 58 Tom, Kaitlyn L             8 LBA-MR                 43.15      41.64        
 59 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR       NT      42.00        
 60 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR                47.26      43.04        
 61 Moriarty, Machara B        9 LBA-MR                 48.46      43.27        
 62 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR    48.70      43.99        
 63 Moriarty, Finella S        9 LBA-MR                 42.71      44.32        
 64 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR                 44.02      44.49        
 65 Anton, Lily               10 COND-MR                42.48      44.56        
 66 Proper, Melanie J         10 LBA-MR                 45.79      44.58        
 67 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR                46.21      45.45        
 68 Millindorf, Lena M        10 FA-MR                  46.27      45.65        
 69 DiFranco, Samantha L      10 FA-MR                  44.23      46.22        
 70 Zhang, Ariel               9 GATE-MR                57.66      46.97        
 71 Halpin, Shane              8 LBA-MR                    NT      47.74        
 72 Koss, Cassel C             8 LBA-MR                 47.46      47.91        
 73 Virga, Lily                9 CSDC-MR                48.53      48.25        
 74 O'Shea, Shannon R          7 LBA-MR                 51.00      49.12        
 75 Moran, Maeve               9 LBA-MR                    NT      49.63        
 76 Matos, Elisa M            10 LBA-MR                    NT      49.68        
 77 Harrilal, Mikaylia A       9 Express Swimming-MR    52.02      51.42        
 78 Muety, Keira L             6 LBA-MR                 54.65      55.63        
 79 Moran, Claire              9 LBA-MR                    NT    1:01.09        
 80 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:03.45    1:05.51        
 81 Halpin, Julia              6 LBA-MR                    NT    1:13.35        
 -- Cagno, Lucia P            10 GATE-MR                41.06         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:08.83    1:05.88        
                  30.63     1:05.88 (35.25)                                        
  2 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:08.35    1:06.26        
                  31.23     1:06.26 (35.03)                                        
  3 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR  1:09.49    1:07.85        
                  32.17     1:07.85 (35.68)                                        
  4 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:09.12    1:08.33        
                  32.74     1:08.33 (35.59)                                        
  5 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR              1:08.93    1:08.92        
                  32.14     1:08.92 (36.78)                                        
  6 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:10.20    1:10.30        
                  33.94     1:10.30 (36.36)                                        
  7 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              1:12.10    1:10.68        
                  33.73     1:10.68 (36.95)                                        
  8 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:15.07    1:11.15        
                  33.53     1:11.15 (37.62)                                        
  9 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:14.09    1:12.01        
                  35.08     1:12.01 (36.93)                                        
 10 Lin, Angelina J           10 GATE-MR              1:16.00    1:12.62        
                  33.68     1:12.62 (38.94)                                        
 11 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:13.17    1:12.85        
                  34.85     1:12.85 (38.00)                                        
 12 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:13.46    1:13.03        
                  34.48     1:13.03 (38.55)                                        
 13 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:15.23    1:13.15        
                  34.64     1:13.15 (38.51)                                        
 14 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR  1:16.34    1:13.89        
                  33.97     1:13.89 (39.92)                                        
 15 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:18.55    1:13.96        
                  35.22     1:13.96 (38.74)                                        
 16 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:17.69    1:14.60        
                  34.57     1:14.60 (40.03)                                        
 17 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:18.11    1:15.12        
                  35.61     1:15.12 (39.51)                                        
 18 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              1:20.87    1:17.86        
                  37.70     1:17.86 (40.16)                                        
 19 Villagonzalo, Lea S        9 UN-MR                1:20.17    1:18.02        
                  36.70     1:18.02 (41.32)                                        
 20 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:25.16    1:18.37        
                  37.77     1:18.37 (40.60)                                        
 21 Cho, Katie                10 COND-MR              1:23.42    1:19.16        
                  37.04     1:19.16 (42.12)                                        
 22 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR              1:24.27    1:20.01        
                  36.89     1:20.01 (43.12)                                        
 23 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR  1:21.89    1:20.15        
                  37.57     1:20.15 (42.58)                                        
 24 Greenberg, Ariel S        10 SSC-MR               1:18.65    1:20.17        
                  37.54     1:20.17 (42.63)                                        
 25 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ        1:20.82    1:20.46        
                  38.94     1:20.46 (41.52)                                        
 26 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:22.22    1:20.87        
                  18.14   1:20.87 (1:02.73)                                        
 27 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:24.02    1:22.17        
                  40.28     1:22.17 (41.89)                                        
 28 Zangaro, Vivienne F        9 LBA-MR               1:25.75    1:23.47        
                  39.57     1:23.47 (43.90)                                        
 29 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               1:46.74    1:23.62        
                  40.06     1:23.62 (43.56)                                        
 30 Mallia, Sarah F           10 LBA-MR                    NT    1:23.86        
                  39.39     1:23.86 (44.47)                                        
 31 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR              1:30.63    1:24.04        
                  38.75     1:24.04 (45.29)                                        
 32 Policaro, Ava N           10 LBA-MR                    NT    1:24.13        
                  41.31     1:24.13 (42.82)                                        
 33 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR              1:30.90    1:25.73        
                  39.82     1:25.73 (45.91)                                        
 34 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:25.26    1:26.61        
                  40.85     1:26.61 (45.76)                                        
 35 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:36.28    1:27.23        
                  40.28     1:27.23 (46.95)                                        
 36 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                1:35.08    1:28.31        
                  41.12     1:28.31 (47.19)                                        
 37 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:31.21    1:29.00        
                  40.95     1:29.00 (48.05)                                        
 38 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:27.28    1:29.03        
                  42.61     1:29.03 (46.42)                                        
 39 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:25.19    1:29.86        
                  41.88     1:29.86 (47.98)                                        
 40 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:38.67    1:31.88        
                  43.01     1:31.88 (48.87)                                        
 41 Kohner, Charlotte A        7 Express Swimming-MR  1:56.54    1:32.19        
                  42.83     1:32.19 (49.36)                                        
 42 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR  1:31.84    1:32.28        
                  44.62     1:32.28 (47.66)                                        
 43 Diaz, Una M                8 LBA-MR               1:34.57    1:33.17        
                  42.50     1:33.17 (50.67)                                        
 44 Silberger, Mary E          9 UN-MR                1:44.56    1:33.34        
                  43.42     1:33.34 (49.92)                                        
 45 Tom, Veronica C            9 LBA-MR               1:34.61    1:33.63        
                  44.27     1:33.63 (49.36)                                        
 46 Anton, Lily               10 COND-MR              1:36.50    1:35.12        
                  43.70     1:35.12 (51.42)                                        
 47 Tom, Victory W             9 LBA-MR               1:41.62    1:35.54        
                  43.25     1:35.54 (52.29)                                        
 48 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR  1:48.52    1:39.49        
                  45.31     1:39.49 (54.18)                                        
 49 Moriarty, Finella S        9 LBA-MR               1:41.58    1:39.66        
                  44.92     1:39.66 (54.74)                                        
 50 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR              1:41.37    1:39.84        
                  47.53     1:39.84 (52.31)                                        
 51 Moriarty, Machara B        9 LBA-MR               1:43.65    1:43.49        
                  47.84     1:43.49 (55.65)                                        
 52 Tom, Kaitlyn L             8 LBA-MR                    NT    1:44.42        
                  47.17     1:44.42 (57.25)                                        
 53 Wash, Emily K              9 LBA-MR               1:50.68    1:46.22        
                  50.14     1:46.22 (56.08)                                        
 54 DiFranco, Samantha L      10 FA-MR                1:39.31    1:47.92        
                  48.93     1:47.92 (58.99)                                        
 55 Matos, Elisa M            10 LBA-MR                    NT    1:48.10        
 56 Harrilal, Mikaylia A       9 Express Swimming-MR  2:01.12    1:50.41        
                  49.14   1:50.41 (1:01.27)                                        
 57 Virga, Lily                9 CSDC-MR              2:04.33    1:50.81        
                  51.05     1:50.81 (59.76)                                        
 58 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              1:49.21    1:53.24        
                  52.11   1:53.24 (1:01.13)                                        
 59 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        2:20.29    2:22.38        
                1:07.21   2:22.38 (1:15.17)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  2:27.08    2:26.47        
                  33.32     1:10.78 (37.46)     1:48.85 (38.07)     2:26.47 (37.62)
  2 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR  2:36.03    2:29.25        
                  33.27     1:10.95 (37.68)     1:51.15 (40.20)     2:29.25 (38.10)
  3 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  2:34.69    2:30.95        
                  34.09     1:11.96 (37.87)     1:51.83 (39.87)     2:30.95 (39.12)
  4 Medina, Ava M             10 COND-MR              2:34.65    2:37.25        
                  35.77     1:15.40 (39.63)     1:57.29 (41.89)     2:37.25 (39.96)
  5 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  2:41.21    2:37.69        
                  37.22     1:17.06 (39.84)     1:58.61 (41.55)     2:37.69 (39.08)
  6 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:55.09    2:40.31        
                  35.70     1:18.05 (42.35)     1:59.95 (41.90)     2:40.31 (40.36)
  7 Arciniegas, Alessandra     9 COND-MR              2:42.53    2:43.53        
                  35.18     1:17.41 (42.23)     2:01.96 (44.55)     2:43.53 (41.57)
  8 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  2:42.19    2:44.19        
                  35.87     1:18.93 (43.06)     2:03.01 (44.08)     2:44.19 (41.18)
  9 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              2:28.65    2:44.34        
                  36.54     1:18.95 (42.41)     2:03.02 (44.07)     2:44.34 (41.32)
 10 Sodhi, Amani              10 FA-MR                2:56.28    2:46.31        
                  38.73     1:22.27 (43.54)     2:07.16 (44.89)     2:46.31 (39.15)
 11 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  2:59.66    2:51.94        
                  38.92     1:22.71 (43.79)     2:08.13 (45.42)     2:51.94 (43.81)
 12 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               3:05.43    2:53.08        
 13 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR  2:59.89    2:54.18        
                  38.32     1:23.77 (45.45)     2:11.20 (47.43)     2:54.18 (42.98)
 14 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  2:57.21    2:55.83        
                  41.42     1:27.44 (46.02)     2:13.09 (45.65)     2:55.83 (42.74)
 15 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  3:00.18    2:56.69        
                  42.01     1:29.04 (47.03)     2:13.99 (44.95)     2:56.69 (42.70)
 16 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  3:07.25    3:03.85        
                  40.81     1:29.22 (48.41)     2:17.19 (47.97)     3:03.85 (46.66)
 17 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  3:10.09    3:07.76        
                  43.11     1:32.30 (49.19)     2:20.37 (48.07)     3:07.76 (47.39)
 18 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  3:09.59    3:22.21        
                  42.64     1:36.67 (54.03)     2:30.97 (54.30)     3:22.21 (51.24)
 19 Pasolini, Idalys N        10 FA-MR                     NT    3:24.46        
                  43.22     1:33.92 (50.70)     2:29.01 (55.09)     3:24.46 (55.45)
 20 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  3:21.21    3:27.22        
                  44.74     1:36.66 (51.92)     2:33.55 (56.89)     3:27.22 (53.67)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  6:47.92    6:41.15        
                  35.18     1:15.25 (40.07)     1:56.12 (40.87)     2:37.81 (41.69)
        3:19.51 (41.70)     4:01.01 (41.50)     4:42.54 (41.53)     5:23.49 (40.95)
        6:03.59 (40.10)     6:41.15 (37.56)                                        
  2 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  6:52.14    6:41.60        
                  36.21     1:16.49 (40.28)     1:57.27 (40.78)     2:38.71 (41.44)
        3:20.11 (41.40)     4:01.62 (41.51)     4:42.94 (41.32)     5:24.52 (41.58)
        6:04.58 (40.06)     6:41.60 (37.02)                                        
  3 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  7:17.71    7:08.12        
                  36.46     1:19.77 (43.31)     2:03.74 (43.97)     2:47.84 (44.10)
        3:31.85 (44.01)     4:15.61 (43.76)     5:00.20 (44.59)     5:44.61 (44.41)
        6:28.66 (44.05)     7:08.12 (39.46)                                        
  4 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  6:48.76    7:18.46        
                  37.92     1:21.82 (43.90)     2:07.46 (45.64)     2:53.20 (45.74)
        3:38.49 (45.29)     4:23.15 (44.66)     5:08.40 (45.25)     5:53.39 (44.99)
        6:37.80 (44.41)     7:18.46 (40.66)                                        
  5 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR       NT    7:58.40        
                  42.63     1:29.84 (47.21)     2:18.40 (48.56)     3:06.99 (48.59)
        3:56.79 (49.80)     4:46.34 (49.55)     5:35.56 (49.22)     6:25.34 (49.78)
        7:14.92 (49.58)     7:58.40 (43.48)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                35.37      34.77        
  2 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    36.62      35.79        
  3 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    37.14      35.95        
  4 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    37.56      36.21        
  5 Lin, Angelina J           10 GATE-MR                37.99      36.81        
  6 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR    40.06      37.49        
  7 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    38.39      37.51        
  8 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 38.32      37.76        
  9 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                38.40      37.81        
 10 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR    38.84      37.85        
 11 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR                38.47      38.13        
 12 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    40.52      38.76        
 13 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    38.83      39.05        
 14 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR    40.66      39.13        
 15 Cho, Katie                10 COND-MR                39.75      41.12        
 16 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                42.56      41.41        
 17 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    47.65      41.56        
 18 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    46.01      41.81        
 19 Villagonzalo, Lea S        9 UN-MR                  45.82      41.88        
 20 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                39.71      42.05        
 21 Greenberg, Ariel S        10 SSC-MR                 42.45      42.21        
 22 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          43.83      42.52        
 23 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    47.32      42.60        
 24 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    45.09      43.37        
 25 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    46.31      43.66        
 26 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    45.50      44.42        
 27 Diaz, Una M                8 LBA-MR                 44.79      44.62        
 28 Tom, Victory W             9 LBA-MR                 46.38      44.64        
 29 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 42.90      45.03        
 30 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                46.27      45.52        
 31 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR                47.41      45.53        
 32 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR       NT      45.55        
 33 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    47.16      45.61        
 34 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 44.07      45.67        
 35 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    46.37      45.76        
 36 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    45.68      45.80        
 37 Mallia, Sarah F           10 LBA-MR                    NT      46.18        
 38 Kohner, Charlotte A        7 Express Swimming-MR    50.61      46.37        
 39 Zangaro, Vivienne F        9 LBA-MR                 47.53      46.71        
 40 Griffith, Marie o          9 Express Swimming-MR       NT      47.07        
 41 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR                53.65      47.17        
 42 Tom, Veronica C            9 LBA-MR                 47.88      47.29        
 43 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    49.48      47.56        
 44 Anton, Lily               10 COND-MR                48.24      47.85        
 45 Tom, Kaitlyn L             8 LBA-MR                 50.39      48.09        
 45 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                  47.19      48.09        
 47 Silberger, Mary E          9 UN-MR                  50.06      48.63        
 48 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR    49.30      49.21        
 49 Moriarty, Machara B        9 LBA-MR                 53.49      49.30        
 50 Morda, Amanda M           10 SSC-MR                 50.25      50.63        
 51 Moriarty, Finella S        9 LBA-MR                 53.06      51.47        
 52 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR  1:05.89      52.51        
 53 Virga, Lily                9 CSDC-MR                54.19      53.15        
 54 Matos, Elisa M            10 LBA-MR                    NT      53.17        
 55 Trobiano, Nicolette P      8 FA-MR                1:00.40      54.07        
 56 Wash, Emily K              9 LBA-MR               1:04.69      56.41        
 57 Muety, Keira L             6 LBA-MR                    NT      57.20        
 58 DiFranco, Samantha L      10 FA-MR                     NT      58.03        
 59 Baynon, Lily M             7 FA-MR                  59.99      59.23        
 60 Harrilal, Mikaylia A       9 Express Swimming-MR  1:04.75    1:00.08        
 61 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              1:00.09    1:01.16        
 62 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:45.89    1:13.59        
 -- Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 39.98         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Cagno, Lucia P            10 GATE-MR                44.76         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:20.58    1:17.21        
                  38.25     1:17.21 (38.96)                                        
  2 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:18.46    1:17.39        
                  38.27     1:17.39 (39.12)                                        
  3 Finnegan, Ellie K         10 COND-MR              1:21.66    1:17.77        
                  38.07     1:17.77 (39.70)                                        
  4 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:19.50    1:18.21        
                  38.32     1:18.21 (39.89)                                        
  5 Medina, Ava M             10 COND-MR              1:20.51    1:19.40        
                  38.31     1:19.40 (41.09)                                        
  6 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:17.38    1:19.65        
                  39.27     1:19.65 (40.38)                                        
  7 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR  1:23.38    1:20.01        
                  39.41     1:20.01 (40.60)                                        
  8 Morris, Taryn M           10 LBA-MR               1:24.13    1:20.80        
                  39.98     1:20.80 (40.82)                                        
  9 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:29.21    1:21.49        
                  39.58     1:21.49 (41.91)                                        
 10 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:20.81    1:21.89        
                  39.98     1:21.89 (41.91)                                        
 11 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR              1:28.93    1:23.89        
                  41.01     1:23.89 (42.88)                                        
 12 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              1:22.59    1:24.58        
                  40.60     1:24.58 (43.98)                                        
 13 Pupke, Cameron R          10 WISC-MR              1:25.73    1:25.02        
                  42.46     1:25.02 (42.56)                                        
 14 Zhang, Emma                9 GATE-MR              1:55.33    1:25.46        
                  39.95     1:25.46 (45.51)                                        
 15 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:25.11    1:25.70        
                  41.33     1:25.70 (44.37)                                        
 16 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR  1:38.76    1:25.89        
                  40.29     1:25.89 (45.60)                                        
 17 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:24.21    1:26.31        
                  42.79     1:26.31 (43.52)                                        
 18 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:29.12    1:28.29        
                  43.30     1:28.29 (44.99)                                        
 19 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              1:28.87    1:28.98        
                  43.52     1:28.98 (45.46)                                        
 20 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:37.96    1:29.49        
                  44.85     1:29.49 (44.64)                                        
 21 Platti, Grace             10 CSDC-MR              1:30.97    1:29.76        
                  43.31     1:29.76 (46.45)                                        
 22 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:29.50    1:29.82        
                  43.69     1:29.82 (46.13)                                        
 23 Cho, Katie                10 COND-MR              1:28.02    1:29.93        
                  43.67     1:29.93 (46.26)                                        
 24 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ        1:31.57    1:30.74        
                  45.08     1:30.74 (45.66)                                        
 25 Greenberg, Ariel S        10 SSC-MR               1:29.15    1:30.88        
                  44.60     1:30.88 (46.28)                                        
 26 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR              1:28.56    1:31.79        
                  43.70     1:31.79 (48.09)                                        
 27 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:35.71    1:32.66        
                  44.31     1:32.66 (48.35)                                        
 28 Policaro, Ava N           10 LBA-MR                    NT    1:32.85        
                  44.87     1:32.85 (47.98)                                        
 29 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:39.51    1:33.61        
                  46.66     1:33.61 (46.95)                                        
 30 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:35.02    1:35.49        
                  47.77     1:35.49 (47.72)                                        
 31 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:34.83    1:35.72        
                  46.94     1:35.72 (48.78)                                        
 32 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:35.85    1:35.88        
                  46.97     1:35.88 (48.91)                                        
 33 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                    NT    1:37.18        
                  46.63     1:37.18 (50.55)                                        
 34 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:41.93    1:37.28        
                  47.29     1:37.28 (49.99)                                        
 35 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:11.16    1:37.88        
                  47.86     1:37.88 (50.02)                                        
 36 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  1:40.06    1:38.01        
 37 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:44.35    1:38.19        
                  47.52     1:38.19 (50.67)                                        
 38 Persaud, Maya             10 Express Swimming-MR  2:08.73    1:38.26        
                  46.87     1:38.26 (51.39)                                        
 39 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR              1:46.43    1:39.41        
                  48.07     1:39.41 (51.34)                                        
 40 Diaz, Una M                8 LBA-MR               1:46.88    1:39.66        
 41 Mallia, Sarah F           10 LBA-MR                    NT    1:41.64        
                  47.78     1:41.64 (53.86)                                        
 42 Tom, Kaitlyn L             8 LBA-MR                    NT    1:42.44        
                  48.87     1:42.44 (53.57)                                        
 43 Kohner, Charlotte A        7 Express Swimming-MR  2:14.32    1:42.57        
                  48.70     1:42.57 (53.87)                                        
 44 Anton, Lily               10 COND-MR              1:57.21    1:42.86        
                  48.54     1:42.86 (54.32)                                        
 45 Moore, Emily M            10 FA-MR                     NT    1:43.32        
                  49.83     1:43.32 (53.49)                                        
 46 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR  1:59.89    1:44.15        
 47 Murray, Chelsea E         10 COND-MR              1:41.94    1:44.42        
                  50.23     1:44.42 (54.19)                                        
 48 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR  2:06.93    1:47.11        
                  51.44     1:47.11 (55.67)                                        
 49 Zangaro, Vivienne F        9 LBA-MR               1:45.40    1:47.90        
                  50.44     1:47.90 (57.46)                                        
 50 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR  1:48.13    1:48.17        
                  51.25     1:48.17 (56.92)                                        
 51 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR                   NT    1:49.66        
                  52.60     1:49.66 (57.06)                                        
 52 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:47.92    1:49.93        
                  43.98   1:49.93 (1:05.95)                                        
 53 Moriarty, Finella S        9 LBA-MR               2:07.00    1:52.17        
                  53.89     1:52.17 (58.28)                                        
 54 Moriarty, Machara B        9 LBA-MR               2:04.62    1:53.14        
                  53.93     1:53.14 (59.21)                                        
 55 Virga, Lily                9 CSDC-MR                   NT    1:53.17        
                  51.87   1:53.17 (1:01.30)                                        
 56 Zhang, Ariel               9 GATE-MR              1:55.00    1:54.07        
                  53.20   1:54.07 (1:00.87)                                        
 57 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR               2:03.17    1:54.47        
                  53.34   1:54.47 (1:01.13)                                        
 58 Millindorf, Lena M        10 FA-MR                2:05.75    1:54.53        
                  55.14     1:54.53 (59.39)                                        
 59 Matos, Elisa M            10 LBA-MR                    NT    1:54.95        
                  55.20     1:54.95 (59.75)                                        
 60 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR       NT    1:58.11        
                  55.59   1:58.11 (1:02.52)                                        
 61 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              2:00.00    2:06.20        
 62 Harrilal, Mikaylia A       9 Express Swimming-MR       NT    2:11.28        
                1:02.64   2:11.28 (1:08.64)                                        
 -- Sigler, Eva A              9 FA-MR                1:59.99         DQ        
                  48.55          DQ (54.50)                                        
 -- Hunter, Madeline J         9 Express Swimming-MR  1:45.21         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  51.28        DQ (1:00.54)                                        
 -- Cagno, Lucia P            10 GATE-MR              1:38.11         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Angelina J           10 GATE-MR                43.39      41.21        
  1 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    44.12      41.21        
  3 Cho, Katie                10 COND-MR                43.45      41.55        
  4 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR                42.13      41.97        
  5 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 43.03      42.21        
  6 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                44.50      42.57        
  7 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                43.43      42.61        
  8 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 43.48      44.27        
  9 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR    45.62      44.64        
 10 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR       NT      45.23        
 11 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 40.53      46.96        
 12 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    48.13      48.11        
 13 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    49.76      48.15        
 14 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR    48.54      48.18        
 15 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                48.84      48.23        
 16 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    50.10      48.69        
 17 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    48.56      48.78        
 18 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          49.11      48.90        
 18 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    50.83      48.90        
 20 Greenberg, Ariel S        10 SSC-MR                 48.39      49.03        
 21 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR       NT      49.19        
 22 Villagonzalo, Lea S        9 UN-MR                  50.56      49.75        
 23 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    50.95      50.41        
 24 Tom, Victory W             9 LBA-MR                 53.15      50.44        
 25 Zangaro, Vivienne F        9 LBA-MR                 53.74      50.55        
 26 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR    52.03      50.63        
 27 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                  53.41      51.04        
 28 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR              1:00.22      51.12        
 29 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    49.89      51.21        
 30 Policaro, Ava N           10 LBA-MR                    NT      51.56        
 31 Diaz, Una M                8 LBA-MR                 53.24      52.23        
 32 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    52.93      52.28        
 33 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 52.38      52.61        
 34 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    57.64      53.23        
 35 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    49.71      53.39        
 36 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                52.21      53.61        
 37 Tom, Kaitlyn L             8 LBA-MR                 52.83      54.39        
 38 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR                57.71      54.62        
 39 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 57.47      55.12        
 39 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    55.86      55.12        
 41 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    54.75      55.48        
 42 Morda, Amanda M           10 SSC-MR                 57.04      55.49        
 43 Moriarty, Finella S        9 LBA-MR                 58.39      56.80        
 44 Baynon, Lily M             7 FA-MR                  55.55      57.02        
 45 Anton, Lily               10 COND-MR                57.89      57.68        
 46 Kohner, Charlotte A        7 Express Swimming-MR       NT      57.96        
 47 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR  1:03.38      58.56        
 48 Moriarty, Machara B        9 LBA-MR                 59.69      59.25        
 49 Trobiano, Nicolette P      8 FA-MR                1:01.67      59.61        
 50 Harrilal, Mikaylia A       9 Express Swimming-MR  1:14.92    1:03.70        
 51 Wash, Emily K              9 LBA-MR               1:05.42    1:05.63        
 52 Virga, Lily                9 CSDC-MR              1:18.50    1:09.12        
 53 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:17.39    1:21.61        
 -- Griffith, Marie o          9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Tom, Veronica C            9 LBA-MR                 47.42         NS        
 -- Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              1:13.86         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:32.71    1:26.86        
                  41.73     1:26.86 (45.13)                                        
  2 Morris, Taryn M           10 LBA-MR               1:33.24    1:31.32        
                  43.03     1:31.32 (48.29)                                        
  3 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR              1:33.02    1:33.18        
                  42.85     1:33.18 (50.33)                                        
  4 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:34.85    1:34.33        
                  44.74     1:34.33 (49.59)                                        
  5 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:35.63    1:35.06        
                  45.92     1:35.06 (49.14)                                        
  6 Cho, Katie                10 COND-MR              1:34.95    1:35.81        
                  45.47     1:35.81 (50.34)                                        
  7 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR  1:43.64    1:37.38        
                  46.03     1:37.38 (51.35)                                        
  8 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:40.09    1:38.59        
                  47.93     1:38.59 (50.66)                                        
  9 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:47.07    1:41.15        
                  49.03     1:41.15 (52.12)                                        
 10 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:47.03    1:41.94        
                  48.84     1:41.94 (53.10)                                        
 11 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR  1:45.82    1:42.34        
                  49.49     1:42.34 (52.85)                                        
 12 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               1:45.53    1:42.60        
                  49.60     1:42.60 (53.00)                                        
 13 Murray, Chelsea E         10 COND-MR              1:38.51    1:42.81        
                  48.17     1:42.81 (54.64)                                        
 14 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:47.89    1:44.63        
                  50.59     1:44.63 (54.04)                                        
 15 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:45.70    1:44.97        
                  19.72   1:44.97 (1:25.25)                                        
 16 Tom, Veronica C            9 LBA-MR                    NT    1:45.67        
                  49.84     1:45.67 (55.83)                                        
 16 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ        1:46.08    1:45.67        
                  51.09     1:45.67 (54.58)                                        
 18 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:13.77    1:45.76        
                  50.53     1:45.76 (55.23)                                        
 19 Policaro, Ava N           10 LBA-MR                    NT    1:46.96        
                  50.95     1:46.96 (56.01)                                        
 20 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:51.72    1:47.27        
                  51.57     1:47.27 (55.70)                                        
 21 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:47.39    1:47.42        
                  51.20     1:47.42 (56.22)                                        
 22 Greenberg, Ariel S        10 SSC-MR               1:44.72    1:48.11        
                  51.76     1:48.11 (56.35)                                        
 23 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              1:52.92    1:48.34        
                  51.91     1:48.34 (56.43)                                        
 24 Finnegan, Ellie K         10 COND-MR              1:50.58    1:49.12        
                  51.57     1:49.12 (57.55)                                        
 25 Platti, Grace             10 CSDC-MR              1:50.54    1:49.79        
                  53.03     1:49.79 (56.76)                                        
 26 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR  1:58.34    1:51.61        
                  51.82     1:51.61 (59.79)                                        
 27 Diaz, Una M                8 LBA-MR               1:58.56    1:51.91        
                  53.70     1:51.91 (58.21)                                        
 28 Duke, Ainsley C            9 WISC-MR              1:47.99    1:52.66        
                  52.54   1:52.66 (1:00.12)                                        
 29 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:55.43    1:52.76        
                  54.14     1:52.76 (58.62)                                        
 30 Hunter, Madeline J         9 Express Swimming-MR  1:57.92    1:53.47        
                  53.65     1:53.47 (59.82)                                        
 31 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR  2:04.51    1:54.62        
                  56.03     1:54.62 (58.59)                                        
 32 DiFranco, Samantha L      10 FA-MR                1:54.40    1:54.80        
                  54.36   1:54.80 (1:00.44)                                        
 33 Zangaro, Vivienne F        9 LBA-MR               1:52.95    1:55.14        
                  55.17     1:55.14 (59.97)                                        
 34 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:58.02    1:55.35        
                  53.87   1:55.35 (1:01.48)                                        
 35 Tom, Victory W             9 LBA-MR                    NT    1:55.59        
                  54.41   1:55.59 (1:01.18)                                        
 36 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  2:02.53    1:56.66        
                  55.98   1:56.66 (1:00.68)                                        
 37 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:59.42    1:57.07        
                  57.67     1:57.07 (59.40)                                        
 38 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR                   NT    1:57.37        
                  58.36     1:57.37 (59.01)                                        
 39 Moore, Emily M            10 FA-MR                     NT    1:57.78        
                  55.14   1:57.78 (1:02.64)                                        
 40 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  2:08.49    1:59.66        
                  58.95   1:59.66 (1:00.71)                                        
 41 Persaud, Maya             10 Express Swimming-MR       NT    2:00.77        
                  56.49   2:00.77 (1:04.28)                                        
 42 Scarcella, Natalie P       9 FA-MR                2:19.99    2:00.78        
                  55.82   2:00.78 (1:04.96)                                        
 43 Tom, Kaitlyn L             8 LBA-MR                    NT    2:02.46        
                  58.03   2:02.46 (1:04.43)                                        
 44 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR              1:56.29    2:02.54        
                  57.43   2:02.54 (1:05.11)                                        
 45 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               2:07.72    2:04.37        
                  57.52   2:04.37 (1:06.85)                                        
 46 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               2:03.71    2:04.91        
                  58.95   2:04.91 (1:05.96)                                        
 47 Anton, Lily               10 COND-MR              2:00.00    2:05.14        
                1:00.13   2:05.14 (1:05.01)                                        
 48 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  2:07.30    2:06.20        
                  59.93   2:06.20 (1:06.27)                                        
 49 Moriarty, Finella S        9 LBA-MR                    NT    2:08.42        
                  59.67   2:08.42 (1:08.75)                                        
 50 Sigler, Eva A              9 FA-MR                2:15.99    2:11.18        
                1:02.89   2:11.18 (1:08.29)                                        
 51 Moriarty, Machara B        9 LBA-MR                    NT    2:15.36        
                1:05.11   2:15.36 (1:10.25)                                        
 52 Harrilal, Mikaylia A       9 Express Swimming-MR       NT    2:23.91        
                1:16.32   2:23.91 (1:07.59)                                        
 53 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              2:20.00    2:41.48        
                1:14.42   2:41.48 (1:27.06)                                        
 -- Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  57.89          DQ (59.32)                                        
 -- Pasolini, Idalys N        10 FA-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
                  59.01        DQ (1:04.92)                                        
 -- Zhang, Ariel               9 GATE-MR              2:00.00         DQ        
      Downward butterfly kick
                  56.69        DQ (1:07.51)                                        
 -- Pupke, Cameron R          10 WISC-MR              1:34.67         NS        
 -- Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:41.27         NS        
 -- Moran, Maeve               9 LBA-MR                    NT         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR                36.33      35.13        
  2 Medina, Ava M             10 COND-MR                37.63      36.45        
  3 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    35.94      37.21        
  4 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 38.70      37.35        
  5 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                38.34      37.86        
  6 Morris, Taryn M           10 LBA-MR                 41.13      38.09        
  7 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR    38.61      38.77        
  8 Zhang, Emma                9 GATE-MR                57.88      39.21        
  9 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    37.36      39.87        
 10 Platti, Grace             10 CSDC-MR                44.89      40.10        
 11 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    40.68      40.23        
 12 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    41.32      40.46        
 13 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    44.26      40.62        
 14 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 38.44      41.17        
 15 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR    42.42      41.30        
 16 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    43.72      41.35        
 17 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                41.70      41.75        
 18 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                44.71      42.17        
 19 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    43.90      42.51        
 20 Finnegan, Ellie K         10 COND-MR                42.02      42.67        
 21 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    41.61      42.87        
 22 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    45.23      42.94        
 23 Cho, Katie                10 COND-MR                44.38      43.38        
 24 Greenberg, Ariel S        10 SSC-MR                 41.45      43.49        
 25 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 47.00      44.59        
 26 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                43.97      45.08        
 26 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    52.34      45.08        
 28 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    45.67      45.94        
 29 Tom, Veronica C            9 LBA-MR                 48.29      46.69        
 30 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          45.66      46.77        
 31 Moore, Emily M            10 FA-MR                     NT      46.82        
 32 Scarcella, Natalie P       9 FA-MR                  59.99      47.11        
 33 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    50.12      47.28        
 34 Tom, Victory W             9 LBA-MR                 51.12      47.75        
 35 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR                51.85      48.45        
 36 Pasolini, Idalys N        10 FA-MR                     NT      48.52        
 37 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    46.17      48.87        
 38 Zangaro, Vivienne F        9 LBA-MR                 52.35      49.45        
 39 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    50.99      49.75        
 40 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR                   NT      50.34        
 41 Diaz, Una M                8 LBA-MR                 51.33      51.10        
 42 Mallia, Sarah F           10 LBA-MR                    NT      52.31        
 43 Anton, Lily               10 COND-MR                51.32      52.59        
 44 Zhang, Ariel               9 GATE-MR                57.51      53.67        
 45 Hunter, Madeline J         9 Express Swimming-MR    58.56      53.89        
 46 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR       NT      54.09        
 47 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR       NT      54.13        
 48 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR       NT      55.29        
 49 Morda, Amanda M           10 SSC-MR                 54.06      55.73        
 50 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR    54.55      56.53        
 51 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    55.66      57.65        
 52 Sigler, Eva A              9 FA-MR                  59.99      58.20        
 53 Moriarty, Finella S        9 LBA-MR               1:03.82      58.76        
 54 Harrilal, Mikaylia A       9 Express Swimming-MR  1:12.28    1:04.66        
 55 Koss, Cassel C             8 LBA-MR               1:01.13    1:04.71        
 56 Moriarty, Machara B        9 LBA-MR               1:00.53    1:05.53        
 57 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR  1:21.08    1:07.18        
 58 Virga, Lily                9 CSDC-MR              1:05.28    1:07.35        
 59 Proper, Melanie J         10 LBA-MR                    NT    1:07.82        
 60 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              1:02.04    1:08.98        
 -- Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:38.63         DQ        
      Alternating Kick
 -- Millindorf, Lena M        10 FA-MR                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    44.62         NS        
 -- Moran, Claire              9 LBA-MR                    NT         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:23.06    1:17.30        
                  35.82     1:17.30 (41.48)                                        
  2 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  1:20.57    1:17.69        
                  36.14     1:17.69 (41.55)                                        
  3 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:19.00    1:17.70        
                  36.34     1:17.70 (41.36)                                        
  4 Lin, Angelina J           10 GATE-MR              1:31.00    1:24.58        
                  38.98     1:24.58 (45.60)                                        
  5 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR  1:35.43    1:25.15        
                  38.70     1:25.15 (46.45)                                        
  6 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR              1:30.23    1:25.65        
                  37.80     1:25.65 (47.85)                                        
  7 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:32.91    1:28.49        
                  40.51     1:28.49 (47.98)                                        
  8 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:33.48    1:30.71        
                  42.05     1:30.71 (48.66)                                        
  9 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR       NT    1:31.72        
                  44.24     1:31.72 (47.48)                                        
 10 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR       NT    1:33.59        
                  41.19     1:33.59 (52.40)                                        
 11 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:42.83    1:33.89        
                  42.39     1:33.89 (51.50)                                        
 12 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR              1:42.76    1:36.93        
                  44.20     1:36.93 (52.73)                                        
 13 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR       NT    1:37.78        
                  44.91     1:37.78 (52.87)                                        
 14 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:53.42    1:38.37        
                  44.69     1:38.37 (53.68)                                        
 15 Villagonzalo, Lea S        9 UN-MR                1:52.12    1:38.52        
                  45.41     1:38.52 (53.11)                                        
 16 Cho, Katie                10 COND-MR              1:46.40    1:38.63        
                  44.68     1:38.63 (53.95)                                        
 17 Greenberg, Ariel S        10 SSC-MR               1:34.77    1:39.81        
                  46.08     1:39.81 (53.73)                                        
 18 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:48.47    1:41.35        
                  47.81     1:41.35 (53.54)                                        
 19 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ        1:56.89    1:42.60        
                  45.73     1:42.60 (56.87)                                        
 20 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT    1:43.01        
                  45.39     1:43.01 (57.62)                                        
 21 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:43.76    1:44.30        
                  49.10     1:44.30 (55.20)                                        
 22 Policaro, Ava N           10 LBA-MR                    NT    1:46.55        
                  49.21     1:46.55 (57.34)                                        
 23 Zangaro, Vivienne F        9 LBA-MR               1:46.12    1:47.24        
                  49.18     1:47.24 (58.06)                                        
 24 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:58.76    1:48.30        
                  49.61     1:48.30 (58.69)                                        
 25 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:43.43    1:49.71        
                  48.35   1:49.71 (1:01.36)                                        
 26 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               2:10.00    2:03.55        
                  54.76   2:03.55 (1:08.79)                                        
 -- Anton, Lily               10 COND-MR              2:00.00         DQ        
      Kick breaststroke type
                  52.73        DQ (1:02.38)                                        
 -- Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:42.55         NS        
 -- Moriarty, Machara B        9 LBA-MR                    NT         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              2:40.01    2:47.57        
                  33.95     1:16.65 (42.70)     2:08.11 (51.46)     2:47.57 (39.46)
  2 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  2:52.86    2:50.15        
                  38.19     1:22.14 (43.95)     2:11.96 (49.82)     2:50.15 (38.19)
  3 Medina, Ava M             10 COND-MR              2:53.32    2:50.65        
                  37.74     1:21.08 (43.34)     2:12.41 (51.33)     2:50.65 (38.24)
  4 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  3:01.58    2:56.28        
                  42.32     1:25.24 (42.92)     2:18.30 (53.06)     2:56.28 (37.98)
  5 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR  2:55.73    2:57.58        
                  41.38     1:23.00 (41.62)     2:19.71 (56.71)     2:57.58 (37.87)
  6 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  3:18.09    3:02.94        
                  40.80     1:27.98 (47.18)     2:23.71 (55.73)     3:02.94 (39.23)
  7 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  3:07.96    3:05.08        
                  42.96     1:30.90 (47.94)     2:25.18 (54.28)     3:05.08 (39.90)
  8 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               3:14.94    3:06.37        
                  39.27     1:23.53 (44.26)     2:23.35 (59.82)     3:06.37 (43.02)
  9 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  3:29.68    3:15.08        
                  44.94     1:37.00 (52.06)     2:36.05 (59.05)     3:15.08 (39.03)
 10 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  3:21.75    3:18.74        
                  47.66     1:37.81 (50.15)     2:35.36 (57.55)     3:18.74 (43.38)
 11 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  3:27.65    3:21.11        
                  49.18     1:40.95 (51.77)     2:37.63 (56.68)     3:21.11 (43.48)
 12 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  3:32.51    3:27.78        
                  51.08     1:42.24 (51.16)   2:45.63 (1:03.39)     3:27.78 (42.15)
 13 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT    3:32.78        
                  51.10     1:45.86 (54.76)   2:46.55 (1:00.69)     3:32.78 (46.23)
 14 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR       NT    3:44.19        
                  55.69     1:46.04 (50.35)   2:55.59 (1:09.55)     3:44.19 (48.60)
 15 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  3:47.66    4:16.34        
                1:04.93   2:07.47 (1:02.54)   3:23.57 (1:16.10)     4:16.34 (52.77)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N       12 UN-MR                  27.71      26.61        
  2 Dennis, Kailee A          12 COND-MR                27.81      27.79        
  3 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                29.03      28.01        
  4 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR                 28.01      28.11        
  5 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    29.01      28.31        
  6 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 28.87      28.49        
  6 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    28.37      28.49        
  8 Arciniegas, Laura         12 COND-MR                29.28      28.65        
  9 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR                29.95      28.79        
 10 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    28.13      28.87        
 11 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    29.42      29.29        
 12 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ          28.82      29.61        
 13 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    30.84      29.69        
 14 Dixon, Mati D             12 COND-MR                29.72      29.76        
 15 Ponce, Isabel G           11 UNRAC-NJ               27.85      29.83        
 16 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 30.00      29.87        
 17 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR                 29.69      29.89        
 18 Scanga, Adriana C         11 COND-MR                31.63      29.92        
 19 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 29.92      30.18        
 19 Krall, Brianna            12 CSDC-MR                30.89      30.18        
 21 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    30.51      30.21        
 22 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    32.06      30.31        
 23 Felix, Jolie *            12 WISC-MR                30.02      30.32        
 24 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                30.81      30.48        
 25 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    31.44      30.53        
 26 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 30.52      30.69        
 26 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    29.97      30.69        
 28 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR                 30.34      30.71        
 29 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 31.76      30.81        
 30 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR                 32.07      30.99        
 31 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR                31.65      31.18        
 32 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    32.50      31.21        
 33 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    30.80      31.22        
 34 Tamberelli, Liliana M     12 UN-MR                  31.82      31.28        
 35 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                 31.96      31.57        
 36 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR                31.36      31.60        
 37 Pomeroy, Kathlyn A        12 UN-MR                  32.61      31.62        
 38 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                31.75      31.64        
 39 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR                32.88      31.79        
 40 Sy, Antonia N             11 LBA-MR                 32.70      31.81        
 41 Desmond, Keira B          11 Express Swimming-MR    32.33      31.98        
 42 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 31.68      32.08        
 43 Ramos, Kota               12 CSDC-MR                32.96      32.29        
 44 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR                 33.99      32.42        
 45 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                34.59      32.61        
 46 Goldberg, Sara E          11 COND-MR                32.98      32.66        
 47 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR                 32.73      32.74        
 48 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR                 32.37      32.99        
 49 Lee, Olivia               11 COND-MR                36.44      33.00        
 50 Grant, Morgan E           12 COND-MR                33.63      33.03        
 51 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR    33.47      33.17        
 52 Redfield, Addison R       11 SSC-MR                 33.65      33.19        
 53 Gazzara, Kelly A          12 COND-MR                32.63      33.27        
 54 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR    33.85      33.52        
 55 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                35.14      33.53        
 56 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 33.30      33.56        
 57 Korzniewski, Anna-Ella    12 LBA-MR                 35.69      33.63        
 58 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR                33.40      33.64        
 59 Londono Arias, Laura      12 COND-MR                36.66      33.75        
 60 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 34.09      33.86        
 61 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR                 33.60      34.27        
 62 Brown, Zoe A              11 COND-MR                36.30      34.29        
 63 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR    34.82      34.68        
 64 Rose, Madeline I          12 UN-MR                  36.64      34.86        
 65 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR    36.09      35.73        
 66 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                 37.88      35.79        
 67 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    35.48      36.03        
 68 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    35.93      36.24        
 69 Guille, Olivia L          11 LBA-MR                    NT      36.42        
 70 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 37.45      36.88        
 71 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    35.64      37.22        
 72 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                41.12      37.38        
 73 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 36.93      38.06        
 74 Daskalakis, Eleni         11 Express Swimming-MR    40.60      38.85        
 75 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR    36.68      39.20        
 76 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    38.20      39.77        
 77 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    38.13      43.86        
 78 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR  1:07.10      45.15        
 -- Wong, Isabella D          11 GATE-MR                32.69         NS        
 -- Wagner, Cathryn R         12 LBA-MR                 34.93         NS        
 -- Flouras, Penelope         11 GATE-MR                37.36         NS        
 -- Zhang, Erica A            11 GATE-MR                31.71         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    57.90      58.94        
                  28.42       58.94 (30.52)                                        
  2 Dennis, Kailee A          12 COND-MR              1:00.04      59.14        
                  28.62       59.14 (30.52)                                        
  3 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               1:00.89      59.52        
                  28.72       59.52 (30.80)                                        
  4 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR              1:04.95    1:01.08        
                  29.11     1:01.08 (31.97)                                        
  5 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               1:03.09    1:01.87        
                  29.96     1:01.87 (31.91)                                        
  6 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:02.88    1:01.98        
                  30.10     1:01.98 (31.88)                                        
  7 Arciniegas, Laura         12 COND-MR              1:02.95    1:02.12        
                  29.85     1:02.12 (32.27)                                        
  8 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:02.38    1:02.35        
                  29.46     1:02.35 (32.89)                                        
  9 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:05.70    1:02.91        
                  30.29     1:02.91 (32.62)                                        
 10 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR               1:03.51    1:03.28        
                  30.18     1:03.28 (33.10)                                        
 11 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:05.55    1:03.78        
                  30.35     1:03.78 (33.43)                                        
 12 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:04.37    1:03.88        
                  18.67     1:03.88 (45.21)                                        
 13 Dixon, Mati D             12 COND-MR              1:01.76    1:03.95        
                  30.75     1:03.95 (33.20)                                        
 14 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:04.72    1:03.96        
                  30.20     1:03.96 (33.76)                                        
 15 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:03.51    1:04.38        
                  30.57     1:04.38 (33.81)                                        
 16 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:06.89    1:04.43        
                  30.23     1:04.43 (34.20)                                        
 17 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:05.03    1:04.76        
                  30.83     1:04.76 (33.93)                                        
 18 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:08.84    1:05.31        
                  31.28     1:05.31 (34.03)                                        
 19 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:05.58    1:05.41        
                  31.22     1:05.41 (34.19)                                        
 20 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:07.85    1:06.20        
                  31.18     1:06.20 (35.02)                                        
 21 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:08.29    1:06.29        
                  31.64     1:06.29 (34.65)                                        
 22 Krall, Brianna            12 CSDC-MR              1:08.75    1:06.60        
                  31.82     1:06.60 (34.78)                                        
 23 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  1:09.34    1:06.69        
                  31.52     1:06.69 (35.17)                                        
 24 Tamberelli, Liliana M     12 UN-MR                1:09.67    1:06.74        
                  32.51     1:06.74 (34.23)                                        
 25 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:08.87    1:07.05        
                  32.01     1:07.05 (35.04)                                        
 26 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               1:08.03    1:07.08        
                  32.42     1:07.08 (34.66)                                        
 27 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:10.54    1:07.53        
                  31.96     1:07.53 (35.57)                                        
 28 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:11.73    1:07.57        
                  31.98     1:07.57 (35.59)                                        
 29 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:14.44    1:07.99        
                  33.41     1:07.99 (34.58)                                        
 30 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:11.10    1:08.31        
                  32.12     1:08.31 (36.19)                                        
 31 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:09.30    1:08.38        
                  32.84     1:08.38 (35.54)                                        
 32 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR              1:11.15    1:08.40        
                  32.79     1:08.40 (35.61)                                        
 33 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:08.96    1:08.52        
                  32.36     1:08.52 (36.16)                                        
 34 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:11.81    1:08.83        
                  33.33     1:08.83 (35.50)                                        
 35 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:11.13    1:09.37        
                  33.56     1:09.37 (35.81)                                        
 36 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:10.32    1:09.46        
                  32.67     1:09.46 (36.79)                                        
 37 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:10.29    1:09.58        
                  33.15     1:09.58 (36.43)                                        
 38 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:17.46    1:09.77        
                  33.09     1:09.77 (36.68)                                        
 39 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:12.13    1:10.28        
                  33.09     1:10.28 (37.19)                                        
 40 Pomeroy, Kathlyn A        12 UN-MR                1:10.51    1:10.58        
                  32.99     1:10.58 (37.59)                                        
 41 Libassi, Carli K          12 Express Swimming-MR  1:16.06    1:10.76        
                  33.38     1:10.76 (37.38)                                        
 42 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR               1:15.30    1:11.32        
                  34.57     1:11.32 (36.75)                                        
 43 Desmond, Keira B          11 Express Swimming-MR  1:10.77    1:11.73        
                  33.88     1:11.73 (37.85)                                        
 44 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:10.96    1:11.98        
                  33.94     1:11.98 (38.04)                                        
 45 Gazzara, Kelly A          12 COND-MR              1:11.28    1:12.09        
                  34.49     1:12.09 (37.60)                                        
 46 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:15.19    1:12.20        
                  35.01     1:12.20 (37.19)                                        
 47 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR               1:12.46    1:12.78        
                  34.37     1:12.78 (38.41)                                        
 48 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:13.17    1:12.88        
                  35.17     1:12.88 (37.71)                                        
 49 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:12.58    1:13.33        
                  34.93     1:13.33 (38.40)                                        
 49 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR               1:13.41    1:13.33        
                  34.03     1:13.33 (39.30)                                        
 51 Ramos, Kota               12 CSDC-MR              1:12.97    1:14.04        
                  34.42     1:14.04 (39.62)                                        
 51 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              1:16.74    1:14.04        
                  35.32     1:14.04 (38.72)                                        
 53 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR  1:12.26    1:14.07        
                  35.76     1:14.07 (38.31)                                        
 54 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:14.05    1:14.26        
                  34.49     1:14.26 (39.77)                                        
 55 Chun, Lina                11 GATE-MR              1:22.01    1:14.38        
                  35.02     1:14.38 (39.36)                                        
 56 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  1:16.40    1:14.57        
                  34.72     1:14.57 (39.85)                                        
 57 Gerstein, Madison J       12 UN-MR                1:18.11    1:14.58        
                  35.10     1:14.58 (39.48)                                        
 58 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:13.00    1:14.88        
                  35.63     1:14.88 (39.25)                                        
 58 Brown, Zoe A              11 COND-MR              1:15.80    1:14.88        
                  36.27     1:14.88 (38.61)                                        
 60 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:15.37    1:14.95        
                  35.66     1:14.95 (39.29)                                        
 61 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR              1:20.03    1:15.00        
                  35.20     1:15.00 (39.80)                                        
 62 Rose, Madeline I          12 UN-MR                1:21.32    1:16.21        
                  18.13     1:16.21 (58.08)                                        
 63 Mullaney, Maggie D        12 WISC-MR              1:16.69    1:16.78        
                  35.62     1:16.78 (41.16)                                        
 64 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               1:17.24    1:17.08        
                  35.68     1:17.08 (41.40)                                        
 65 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:18.94    1:17.94        
                  36.68     1:17.94 (41.26)                                        
 66 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR  1:17.91    1:18.01        
                  37.50     1:18.01 (40.51)                                        
 67 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR               1:27.59    1:18.85        
                  36.27     1:18.85 (42.58)                                        
 68 Agro, Natalie             11 CSDC-MR              1:30.50    1:19.94        
                  37.99     1:19.94 (41.95)                                        
 69 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:25.00    1:19.95        
                  38.49     1:19.95 (41.46)                                        
 70 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR  1:21.05    1:20.53        
                  37.54     1:20.53 (42.99)                                        
 71 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:25.18    1:22.05        
                  38.09     1:22.05 (43.96)                                        
 72 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:29.38    1:22.78        
                  39.10     1:22.78 (43.68)                                        
 73 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:35.61    1:24.50        
                  38.86     1:24.50 (45.64)                                        
 74 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:30.63    1:26.85        
                  40.26     1:26.85 (46.59)                                        
 75 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR              1:30.48    1:26.89        
                  41.31     1:26.89 (45.58)                                        
 76 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  1:28.39    1:30.99        
                  42.42     1:30.99 (48.57)                                        
 77 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR  1:24.47    1:31.41        
                  42.37     1:31.41 (49.04)                                        
 78 Ratto, Leah F             11 SSC-MR               1:30.35    1:31.66        
                  43.53     1:31.66 (48.13)                                        
 79 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR       NT    1:54.28        
                  51.43   1:54.28 (1:02.85)                                        
 -- Ponce, Isabel G           11 UNRAC-NJ             1:03.23         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dennis, Kailee A          12 COND-MR              2:06.81    2:07.45        
                  28.71     1:00.93 (32.22)     1:34.72 (33.79)     2:07.45 (32.73)
  2 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR              2:14.45    2:10.61        
                  30.34     1:03.98 (33.64)     1:37.80 (33.82)     2:10.61 (32.81)
  3 Ebrahimpour, Beth N       12 UN-MR                2:14.52    2:12.14        
                  29.73     1:03.30 (33.57)     1:38.73 (35.43)     2:12.14 (33.41)
  4 Dixon, Mati D             12 COND-MR              2:10.78    2:12.22        
                  30.64     1:04.81 (34.17)     1:39.28 (34.47)     2:12.22 (32.94)
  5 Arciniegas, Laura         12 COND-MR              2:13.56    2:12.52        
                  29.84     1:03.62 (33.78)     1:38.71 (35.09)     2:12.52 (33.81)
  6 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  2:17.40    2:15.59        
                  30.97     1:05.35 (34.38)     1:40.82 (35.47)     2:15.59 (34.77)
  7 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               2:24.94    2:17.58        
                  30.98     1:05.71 (34.73)     1:41.94 (36.23)     2:17.58 (35.64)
  8 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  2:21.32    2:17.78        
                  31.52     1:06.42 (34.90)     1:42.52 (36.10)     2:17.78 (35.26)
  9 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  2:21.71    2:21.61        
                  32.10     1:08.71 (36.61)     1:46.26 (37.55)     2:21.61 (35.35)
 10 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               2:29.57    2:26.41        
                  32.70     1:10.12 (37.42)     1:48.89 (38.77)     2:26.41 (37.52)
 11 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              2:31.62    2:27.14        
                  33.57     1:12.29 (38.72)     1:51.50 (39.21)     2:27.14 (35.64)
 12 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              2:33.26    2:27.61        
                  33.12     1:10.94 (37.82)     1:49.94 (39.00)     2:27.61 (37.67)
 13 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  2:29.65    2:27.85        
                  33.95     1:13.26 (39.31)     1:52.24 (38.98)     2:27.85 (35.61)
 14 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  2:28.21    2:28.16        
                  33.72     1:12.46 (38.74)     1:50.82 (38.36)     2:28.16 (37.34)
 15 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  2:23.75    2:28.68        
                  34.41     1:13.56 (39.15)     1:52.94 (39.38)     2:28.68 (35.74)
 16 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               2:21.02    2:29.40        
                  32.68     1:10.46 (37.78)     1:50.35 (39.89)     2:29.40 (39.05)
 17 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              2:43.68    2:31.38        
                  34.03     1:14.51 (40.48)     1:55.73 (41.22)     2:31.38 (35.65)
 18 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  2:35.98    2:32.39        
                  35.08     1:14.48 (39.40)     1:54.74 (40.26)     2:32.39 (37.65)
 19 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  2:27.65    2:33.01        
                  33.95     1:12.85 (38.90)     1:54.20 (41.35)     2:33.01 (38.81)
 20 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              2:35.05    2:34.43        
                  34.96     1:14.43 (39.47)     1:55.14 (40.71)     2:34.43 (39.29)
 21 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR  2:34.83    2:34.69        
                  36.77     1:15.88 (39.11)     1:56.87 (40.99)     2:34.69 (37.82)
 22 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               2:39.99    2:37.18        
                  34.90     1:16.70 (41.80)     1:59.02 (42.32)     2:37.18 (38.16)
 23 Desmond, Keira B          11 Express Swimming-MR  2:33.94    2:39.92        
                  35.72     1:17.84 (42.12)     2:00.28 (42.44)     2:39.92 (39.64)
 24 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR               2:47.92    2:44.73        
                  35.99     1:17.93 (41.94)     2:02.38 (44.45)     2:44.73 (42.35)
 25 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR               2:48.81    2:45.15        
                  37.03     1:19.89 (42.86)     2:05.18 (45.29)     2:45.15 (39.97)
 26 Grant, Morgan E           12 COND-MR              2:45.49    2:45.90        
                  37.61     1:19.55 (41.94)     2:03.40 (43.85)     2:45.90 (42.50)
 27 Redfield, Addison R       11 SSC-MR               2:59.84    2:45.92        
                  36.70     1:20.33 (43.63)     2:04.41 (44.08)     2:45.92 (41.51)
 28 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               2:49.61    2:47.63        
                  36.26     1:19.36 (43.10)     2:04.77 (45.41)     2:47.63 (42.86)
 29 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  2:47.67    2:50.64        
                  38.72     1:22.89 (44.17)     2:07.94 (45.05)     2:50.64 (42.70)
 30 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               2:58.91    2:51.45        
                  36.30     1:18.55 (42.25)     2:05.76 (47.21)     2:51.45 (45.69)
 31 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  2:44.34    2:54.03        
                  35.87     1:20.14 (44.27)     2:08.46 (48.32)     2:54.03 (45.57)
 32 Marotta, Alexa P          11 SSC-MR               3:20.00    2:57.34        
                  38.79     1:25.33 (46.54)     2:14.06 (48.73)     2:57.34 (43.28)
 33 Young, Sydney B           11 SSC-MR               3:34.69    2:57.83        
                  41.15     1:26.89 (45.74)     2:13.73 (46.84)     2:57.83 (44.10)
 34 Daskalakis, Eleni         11 Express Swimming-MR       NT    3:23.02        
                  43.62     1:34.84 (51.22)     2:29.34 (54.50)     3:23.02 (53.68)
 -- Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  3:03.43         NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  5:26.59    5:30.35        
                  29.34     1:01.89 (32.55)     1:35.05 (33.16)     2:08.94 (33.89)
        2:42.65 (33.71)     3:16.61 (33.96)     3:50.72 (34.11)     4:24.64 (33.92)
        4:58.02 (33.38)     5:30.35 (32.33)                                        
  2 Dennis, Kailee A          12 COND-MR              5:39.25    5:30.51        
                  29.45     1:02.19 (32.74)     1:35.82 (33.63)     2:09.62 (33.80)
        2:43.44 (33.82)     3:17.72 (34.28)     3:51.34 (33.62)     4:25.92 (34.58)
        4:59.38 (33.46)     5:30.51 (31.13)                                        
  3 Arciniegas, Laura         12 COND-MR              5:47.85    5:49.06        
                  30.08     1:03.96 (33.88)     1:39.69 (35.73)     2:15.49 (35.80)
        2:51.33 (35.84)     3:27.05 (35.72)     4:02.93 (35.88)     4:38.94 (36.01)
        5:14.77 (35.83)     5:49.06 (34.29)                                        
  4 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  5:57.80    5:51.43        
                  31.33     1:05.63 (34.30)     1:40.96 (35.33)     2:16.45 (35.49)
        2:52.11 (35.66)     3:27.77 (35.66)     4:03.67 (35.90)     4:39.65 (35.98)
        5:15.35 (35.70)     5:51.43 (36.08)                                        
  5 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR              5:59.42    5:58.21        
                  31.81     1:08.15 (36.34)     1:45.00 (36.85)     2:22.32 (37.32)
        2:59.35 (37.03)     3:35.90 (36.55)     4:12.26 (36.36)     4:48.03 (35.77)
        5:23.78 (35.75)     5:58.21 (34.43)                                        
  6 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  5:57.66    6:07.20        
                  34.06     1:10.05 (35.99)     1:47.04 (36.99)     2:23.93 (36.89)
        3:01.04 (37.11)     3:37.26 (36.22)     4:14.87 (37.61)     4:52.92 (38.05)
        5:30.00 (37.08)     6:07.20 (37.20)                                        
  7 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  6:14.05    6:13.51        
                  33.17     1:10.35 (37.18)     1:47.99 (37.64)     2:26.04 (38.05)
        3:04.57 (38.53)     3:43.09 (38.52)     4:21.85 (38.76)     4:59.78 (37.93)
        5:37.75 (37.97)     6:13.51 (35.76)                                        
  8 Dixon, Mati D             12 COND-MR              5:46.33    6:16.56        
                  32.17     1:09.08 (36.91)     1:47.10 (38.02)     2:25.79 (38.69)
        3:04.20 (38.41)     3:43.23 (39.03)     4:21.41 (38.18)     4:59.92 (38.51)
        5:38.87 (38.95)     6:16.56 (37.69)                                        
  9 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               7:12.53    6:18.88        
                  34.03     1:11.22 (37.19)     1:50.20 (38.98)     2:29.32 (39.12)
        3:08.22 (38.90)     3:47.44 (39.22)     4:26.81 (39.37)     5:05.38 (38.57)
        5:43.29 (37.91)     6:18.88 (35.59)                                        
 10 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  6:33.82    6:25.90        
                  34.34     1:12.80 (38.46)     1:51.69 (38.89)     2:31.17 (39.48)
        3:11.61 (40.44)     3:51.45 (39.84)     4:31.33 (39.88)     5:11.09 (39.76)
        5:49.84 (38.75)     6:25.90 (36.06)                                        
 11 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              7:11.15    6:31.17        
                  35.23     1:14.15 (38.92)     1:54.92 (40.77)     2:34.91 (39.99)
        3:15.15 (40.24)     3:55.36 (40.21)     4:35.78 (40.42)     5:15.57 (39.79)
        5:54.86 (39.29)     6:31.17 (36.31)                                        
 12 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  6:33.58    6:36.70        
                  36.26     1:15.18 (38.92)     1:55.47 (40.29)     2:36.09 (40.62)
        3:16.86 (40.77)     3:57.66 (40.80)     4:38.66 (41.00)     5:19.53 (40.87)
        5:59.67 (40.14)     6:36.70 (37.03)                                        
 13 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  6:47.85    6:38.72        
                  35.55     1:16.57 (41.02)     1:57.63 (41.06)     2:38.74 (41.11)
        3:19.42 (40.68)     4:00.17 (40.75)     4:40.79 (40.62)     5:22.19 (41.40)
        6:02.07 (39.88)     6:38.72 (36.65)                                        
 14 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  6:45.69    6:44.40        
                  35.23     1:16.98 (41.75)     1:58.41 (41.43)     2:40.95 (42.54)
        3:22.64 (41.69)     4:04.18 (41.54)     4:45.63 (41.45)     5:26.77 (41.14)
        6:06.12 (39.35)     6:44.40 (38.28)                                        
 15 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  6:52.84    6:47.37        
                  35.18     1:15.18 (40.00)     1:56.93 (41.75)     2:39.43 (42.50)
        3:21.72 (42.29)     4:04.12 (42.40)     4:47.05 (42.93)     5:28.07 (41.02)
        6:09.58 (41.51)     6:47.37 (37.79)                                        
 16 Gazzara, Kelly A          12 COND-MR              6:52.05    6:47.57        
                  37.51     1:17.94 (40.43)     1:59.94 (42.00)     2:41.93 (41.99)
        3:23.24 (41.31)     4:04.09 (40.85)     4:45.56 (41.47)     5:26.68 (41.12)
        6:08.59 (41.91)     6:47.57 (38.98)                                        
 17 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR  6:56.61    6:59.55        
                  37.39     1:18.87 (41.48)     2:01.39 (42.52)     2:44.57 (43.18)
        3:28.73 (44.16)     4:11.87 (43.14)     4:54.78 (42.91)     5:37.45 (42.67)
        6:20.29 (42.84)     6:59.55 (39.26)                                        
 18 Ramos, Kota               12 CSDC-MR                   NT    7:22.66        
                  37.41     1:17.76 (40.35)     2:01.38 (43.62)     2:46.50 (45.12)
        3:31.58 (45.08)     4:17.85 (46.27)     5:05.72 (47.87)     5:52.49 (46.77)
        6:39.57 (47.08)     7:22.66 (43.09)                                        
 -- Desmond, Keira B          11 Express Swimming-MR  7:00.51         NS        
 -- HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  6:12.23         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR                31.39      30.83        
  2 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    31.07      31.31        
  3 Arciniegas, Laura         12 COND-MR                32.11      31.78        
  4 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 35.36      32.52        
  5 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR                 33.08      32.61        
  6 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    33.07      33.12        
  7 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    35.33      33.95        
  8 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    34.96      34.32        
  9 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                36.19      34.43        
 10 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    35.25      34.49        
 11 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 35.63      34.74        
 12 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    35.45      34.85        
 13 Dixon, Mati D             12 COND-MR                38.83      35.00        
 14 Ponce, Isabel G           11 UNRAC-NJ               34.81      35.47        
 15 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                35.50      35.57        
 16 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    36.88      35.65        
 17 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 41.81      35.71        
 18 Krall, Brianna            12 CSDC-MR                35.45      35.72        
 19 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    35.82      35.78        
 19 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 36.24      35.78        
 21 Scanga, Adriana C         11 COND-MR                37.01      35.79        
 22 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    36.12      35.85        
 23 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    36.71      35.91        
 24 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ          36.44      36.07        
 25 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                36.21      36.10        
 26 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR                 36.93      36.95        
 27 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    38.16      37.22        
 28 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                39.07      37.34        
 29 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    38.11      37.37        
 30 Tamberelli, Liliana M     12 UN-MR                  38.57      37.73        
 31 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR                 38.33      37.77        
 32 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                 37.24      37.85        
 33 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR                 39.13      38.20        
 34 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR                 38.95      38.26        
 35 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                41.67      38.48        
 36 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    40.59      38.68        
 37 Lee, Olivia               11 COND-MR                42.22      38.78        
 38 Gazzara, Kelly A          12 COND-MR                41.14      38.84        
 38 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR                 40.51      38.84        
 40 Pomeroy, Kathlyn A        12 UN-MR                  38.65      38.92        
 41 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR                 41.42      38.99        
 42 Libassi, Carli K          12 Express Swimming-MR    40.80      39.03        
 43 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR                39.20      39.04        
 44 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 38.70      39.05        
 45 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                41.98      39.14        
 46 Chun, Lina                11 GATE-MR                43.65      39.28        
 47 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    38.76      39.43        
 48 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR                40.08      40.28        
 49 Brown, Zoe A              11 COND-MR                40.62      40.30        
 50 Mullaney, Maggie D        12 WISC-MR                42.68      40.50        
 51 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 38.51      40.61        
 52 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                39.84      41.16        
 53 Redfield, Addison R       11 SSC-MR                 42.34      41.27        
 54 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    43.51      41.51        
 55 Gerstein, Madison J       12 UN-MR                  40.98      41.77        
 56 Grant, Morgan E           12 COND-MR                42.07      41.96        
 57 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 45.25      42.51        
 58 Desmond, Keira B          11 Express Swimming-MR    41.34      42.63        
 59 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR    43.10      42.98        
 60 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    44.36      43.12        
 61 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR    43.70      43.14        
 62 Rose, Madeline I          12 UN-MR                  44.65      43.15        
 63 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 47.91      43.34        
 64 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 45.28      43.81        
 65 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR    43.06      43.91        
 66 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                46.83      44.83        
 67 Young, Sydney B           11 SSC-MR                 44.42      45.16        
 68 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                    NT      45.37        
 69 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 43.30      45.78        
 70 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    50.66      45.94        
 71 Ratto, Leah F             11 SSC-MR                 43.65      45.99        
 72 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR    45.08      46.61        
 73 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR                46.80      47.12        
 74 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR  1:07.45      56.35        
 -- Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    47.10         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR              1:06.35    1:06.46        
                  31.93     1:06.46 (34.53)                                        
  2 Arciniegas, Laura         12 COND-MR              1:07.55    1:08.29        
                  32.96     1:08.29 (35.33)                                        
  3 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               1:12.36    1:10.58        
                  34.68     1:10.58 (35.90)                                        
  4 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR               1:08.72    1:11.00        
                  33.95     1:11.00 (37.05)                                        
  5 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:14.10    1:11.05        
                  35.07     1:11.05 (35.98)                                        
  6 Dennis, Kailee A          12 COND-MR              1:14.16    1:11.48        
                  35.20     1:11.48 (36.28)                                        
  7 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:11.71    1:12.58        
                  34.78     1:12.58 (37.80)                                        
  8 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:16.00    1:13.86        
                  36.34     1:13.86 (37.52)                                        
  9 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:18.23    1:14.26        
                  34.58     1:14.26 (39.68)                                        
 10 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:14.39    1:14.28        
                  36.25     1:14.28 (38.03)                                        
 11 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:11.34    1:14.30        
                  35.00     1:14.30 (39.30)                                        
 12 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR              1:22.92    1:14.43        
                  36.29     1:14.43 (38.14)                                        
 13 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:14.83    1:14.82        
                  36.45     1:14.82 (38.37)                                        
 14 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:17.12    1:14.95        
                  36.22     1:14.95 (38.73)                                        
 15 Dixon, Mati D             12 COND-MR              1:14.94    1:15.66        
                  37.38     1:15.66 (38.28)                                        
 15 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:20.07    1:15.66        
                  36.57     1:15.66 (39.09)                                        
 17 Felix, Jolie *            12 WISC-MR              1:16.33    1:15.81        
                  36.96     1:15.81 (38.85)                                        
 18 Krall, Brianna            12 CSDC-MR              1:16.46    1:16.12        
                  37.70     1:16.12 (38.42)                                        
 19 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:17.97    1:16.20        
                  37.97     1:16.20 (38.23)                                        
 20 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:14.62    1:16.57        
                  37.78     1:16.57 (38.79)                                        
 21 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:21.17    1:17.10        
                  37.84     1:17.10 (39.26)                                        
 22 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:16.63    1:17.31        
                  38.22     1:17.31 (39.09)                                        
 23 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               1:18.09    1:17.35        
                  37.95     1:17.35 (39.40)                                        
 24 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:19.75    1:17.42        
                  37.56     1:17.42 (39.86)                                        
 25 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:14.51    1:18.03        
                  37.03     1:18.03 (41.00)                                        
 26 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:23.30    1:19.17        
                  37.35     1:19.17 (41.82)                                        
 27 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:20.29    1:19.32        
                  39.05     1:19.32 (40.27)                                        
 28 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:19.27    1:20.57        
                  40.00     1:20.57 (40.57)                                        
 29 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:20.98    1:20.62        
                  39.12     1:20.62 (41.50)                                        
 30 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR  1:23.54    1:20.73        
                  39.01     1:20.73 (41.72)                                        
 31 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:23.63    1:21.07        
                  39.72     1:21.07 (41.35)                                        
 32 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:21.10    1:21.42        
                  39.22     1:21.42 (42.20)                                        
 33 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:18.51    1:21.49        
                  39.76     1:21.49 (41.73)                                        
 34 Desmond, Keira B          11 Express Swimming-MR  1:25.06    1:23.00        
                  40.68     1:23.00 (42.32)                                        
 35 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  1:25.20    1:23.29        
                  40.88     1:23.29 (42.41)                                        
 35 Gazzara, Kelly A          12 COND-MR              1:27.94    1:23.29        
                  41.09     1:23.29 (42.20)                                        
 37 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:24.58    1:23.48        
                  42.11     1:23.48 (41.37)                                        
 38 Tamberelli, Liliana M     12 UN-MR                1:24.86    1:23.55        
                  40.86     1:23.55 (42.69)                                        
 39 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              1:23.74    1:24.46        
                  41.30     1:24.46 (43.16)                                        
 40 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:27.21    1:24.68        
                  41.55     1:24.68 (43.13)                                        
 41 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               1:27.33    1:24.78        
                  41.09     1:24.78 (43.69)                                        
 42 Pomeroy, Kathlyn A        12 UN-MR                1:27.21    1:24.88        
                  40.70     1:24.88 (44.18)                                        
 43 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:24.95    1:24.99        
                  41.23     1:24.99 (43.76)                                        
 44 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR              1:28.09    1:25.03        
                  41.76     1:25.03 (43.27)                                        
 45 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:39.30    1:25.92        
                  41.21     1:25.92 (44.71)                                        
 46 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              1:30.84    1:26.38        
                  42.31     1:26.38 (44.07)                                        
 47 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:26.47    1:26.67        
                  41.72     1:26.67 (44.95)                                        
 48 Brown, Zoe A              11 COND-MR              1:26.33    1:26.91        
                  42.98     1:26.91 (43.93)                                        
 49 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:36.04    1:27.93        
                  43.25     1:27.93 (44.68)                                        
 50 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR               1:27.41    1:28.97        
                  42.73     1:28.97 (46.24)                                        
 51 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  1:28.20    1:29.19        
                  41.92     1:29.19 (47.27)                                        
 52 Londono Arias, Laura      12 COND-MR              1:35.67    1:29.90        
                  44.50     1:29.90 (45.40)                                        
 53 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR  1:33.42    1:30.87        
                  45.39     1:30.87 (45.48)                                        
 54 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR  1:38.76    1:31.18        
                  44.78     1:31.18 (46.40)                                        
 55 Korzniewski, Anna-Ella    12 LBA-MR               1:32.15    1:31.57        
                  44.03     1:31.57 (47.54)                                        
 56 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:31.81    1:32.61        
                  45.63     1:32.61 (46.98)                                        
 57 Rose, Madeline I          12 UN-MR                1:33.48    1:32.85        
                  44.99     1:32.85 (47.86)                                        
 58 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  1:31.84    1:32.88        
                  45.53     1:32.88 (47.35)                                        
 59 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR  1:34.78    1:33.47        
                  45.29     1:33.47 (48.18)                                        
 60 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR  1:33.24    1:37.27        
                  46.26     1:37.27 (51.01)                                        
 61 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:44.40    1:40.44        
                  47.51     1:40.44 (52.93)                                        
 62 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR  1:38.57    1:40.49        
                  47.53     1:40.49 (52.96)                                        
 63 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:45.00    1:42.12        
                  46.86     1:42.12 (55.26)                                        
 64 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:40.79    1:42.28        
                  46.44     1:42.28 (55.84)                                        
 65 Daskalakis, Eleni         11 Express Swimming-MR       NT    1:58.61        
                  56.32   1:58.61 (1:02.29)                                        
 -- Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                    NT         DQ        
                  50.88          DQ (57.63)                                        
 -- Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:00.78        DQ (1:02.49)                                        
 -- Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:28.84         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  43.09          DQ (43.84)                                        
 -- Tellez, Lindsay I         12 COND-MR              1:30.00         NS        
 -- Wagner, Cathryn R         12 LBA-MR               1:24.89         NS        
 -- Ponce, Isabel G           11 UNRAC-NJ             1:17.28         NS        
 -- Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:21.10         NS        
 -- Flouras, Penelope         11 GATE-MR              1:40.62         NS        
 -- Wong, Isabella D          11 GATE-MR              1:31.90         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dennis, Kailee A          12 COND-MR                35.97      35.63        
  2 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    36.79      36.37        
  3 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 38.42      36.72        
  4 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    38.54      37.32        
  5 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    37.19      37.41        
  6 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 38.69      37.81        
  7 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    38.87      38.04        
  8 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    37.60      38.08        
  9 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    39.51      38.66        
 10 Pomeroy, Kathlyn A        12 UN-MR                  40.60      38.93        
 11 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                40.02      39.11        
 12 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR                 38.95      39.38        
 13 Ponce, Isabel G           11 UNRAC-NJ               39.31      39.99        
 14 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 41.37      40.13        
 15 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    40.19      40.16        
 16 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 42.37      40.17        
 17 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    39.69      40.23        
 18 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 40.03      40.36        
 19 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                 39.88      40.42        
 20 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ          40.62      41.00        
 21 Gerstein, Madison J       12 UN-MR                  45.30      41.29        
 22 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                40.81      41.34        
 23 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    42.20      41.37        
 24 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                42.99      41.54        
 25 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR                42.70      41.67        
 26 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 40.67      41.70        
 27 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                47.37      41.98        
 28 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    43.14      42.31        
 29 Scanga, Adriana C         11 COND-MR                44.16      42.40        
 30 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    44.04      42.56        
 31 Tamberelli, Liliana M     12 UN-MR                  47.20      43.00        
 32 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                44.93      43.21        
 33 Libassi, Carli K          12 Express Swimming-MR    43.01      43.23        
 34 Sy, Antonia N             11 LBA-MR                 43.56      43.27        
 35 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR    45.38      43.35        
 36 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR                43.37      43.53        
 37 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    43.67      43.65        
 38 Chun, Lina                11 GATE-MR                46.84      44.25        
 39 Brown, Zoe A              11 COND-MR                47.26      44.49        
 40 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR                 43.41      44.50        
 41 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 43.65      44.54        
 42 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    44.66      44.76        
 43 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    46.76      44.77        
 44 Lee, Olivia               11 COND-MR                44.32      44.82        
 45 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR                 42.75      44.86        
 46 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 45.85      45.96        
 47 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    45.97      46.18        
 48 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                46.90      46.23        
 49 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 44.93      46.68        
 50 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR                 40.69      47.02        
 51 Grant, Morgan E           12 COND-MR                46.09      47.30        
 52 Mullaney, Maggie D        12 WISC-MR                47.70      47.46        
 53 Rose, Madeline I          12 UN-MR                  46.70      47.47        
 54 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    47.36      47.57        
 55 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR                 47.16      47.77        
 56 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 44.73      48.36        
 57 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR                 44.48      48.43        
 58 Redfield, Addison R       11 SSC-MR                 48.23      48.53        
 59 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 48.88      48.67        
 60 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                56.47      48.77        
 61 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR                 48.82      48.82        
 62 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR    50.42      49.33        
 63 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR                49.58      49.86        
 64 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR    49.80      50.36        
 65 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 51.92      50.86        
 66 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR    46.62      51.47        
 67 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR       NT      54.20        
 68 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR  1:16.27      56.38        
 69 Ratto, Leah F             11 SSC-MR               1:09.39    1:06.50        
 -- Maldonado, Angie M        12 LBA-MR               1:02.63         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:01.05         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dennis, Kailee A          12 COND-MR              1:17.63    1:16.98        
                  37.04     1:16.98 (39.94)                                        
  2 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:20.98    1:19.96        
                  38.56     1:19.96 (41.40)                                        
  3 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:19.60    1:21.42        
                  38.06     1:21.42 (43.36)                                        
  4 Arciniegas, Laura         12 COND-MR              1:21.09    1:21.88        
                  39.18     1:21.88 (42.70)                                        
  5 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:22.45    1:21.96        
                  38.65     1:21.96 (43.31)                                        
  6 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:21.32    1:22.94        
                  38.84     1:22.94 (44.10)                                        
  7 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:24.19    1:23.17        
                  39.65     1:23.17 (43.52)                                        
  8 Pomeroy, Kathlyn A        12 UN-MR                1:26.52    1:23.85        
                  40.37     1:23.85 (43.48)                                        
  9 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:21.05    1:24.12        
                  39.67     1:24.12 (44.45)                                        
 10 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:32.32    1:25.14        
                  39.86     1:25.14 (45.28)                                        
 11 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR              1:25.81    1:25.48        
                  40.87     1:25.48 (44.61)                                        
 12 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:31.49    1:25.64        
                  40.71     1:25.64 (44.93)                                        
 13 Londono Arias, Laura      12 COND-MR              1:26.76    1:25.69        
                  41.54     1:25.69 (44.15)                                        
 14 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:27.06    1:25.90        
                  40.66     1:25.90 (45.24)                                        
 15 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR              1:27.58    1:26.13        
                  40.91     1:26.13 (45.22)                                        
 16 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:23.86    1:26.49        
                  42.68     1:26.49 (43.81)                                        
 17 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:28.68    1:26.92        
                  41.23     1:26.92 (45.69)                                        
 18 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR               1:22.56    1:27.45        
                  41.51     1:27.45 (45.94)                                        
 19 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               1:30.38    1:27.74        
                  41.99     1:27.74 (45.75)                                        
 20 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:29.38    1:27.90        
                  42.05     1:27.90 (45.85)                                        
 21 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:26.76    1:28.35        
                  42.04     1:28.35 (46.31)                                        
 22 Felix, Jolie *            12 WISC-MR              1:29.85    1:28.70        
                  42.45     1:28.70 (46.25)                                        
 23 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:34.52    1:29.77        
                  42.85     1:29.77 (46.92)                                        
 24 Dixon, Mati D             12 COND-MR              1:24.33    1:30.86        
                  42.47     1:30.86 (48.39)                                        
 25 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:29.81    1:31.74        
                  43.38     1:31.74 (48.36)                                        
 26 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR  1:29.59    1:31.77        
                  42.84     1:31.77 (48.93)                                        
 27 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:37.26    1:32.76        
                  44.75     1:32.76 (48.01)                                        
 28 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:37.25    1:33.24        
                  43.90     1:33.24 (49.34)                                        
 29 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               1:32.98    1:33.77        
                  44.63     1:33.77 (49.14)                                        
 30 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:32.92    1:33.78        
                  43.53     1:33.78 (50.25)                                        
 31 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              1:32.06    1:33.99        
                  44.91     1:33.99 (49.08)                                        
 32 Krall, Brianna            12 CSDC-MR              1:40.26    1:34.06        
                  46.02     1:34.06 (48.04)                                        
 33 Gazzara, Kelly A          12 COND-MR              1:39.19    1:34.73        
                  45.40     1:34.73 (49.33)                                        
 34 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  1:37.47    1:34.94        
                  45.08     1:34.94 (49.86)                                        
 35 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:35.98    1:35.43        
                  44.38     1:35.43 (51.05)                                        
 36 Brown, Zoe A              11 COND-MR              1:41.54    1:36.40        
                  46.19     1:36.40 (50.21)                                        
 37 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR               1:39.58    1:37.06        
                  46.11     1:37.06 (50.95)                                        
 38 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:40.88    1:37.33        
                  46.03     1:37.33 (51.30)                                        
 39 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              1:37.85    1:37.35        
                  46.61     1:37.35 (50.74)                                        
 40 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:33.00    1:37.36        
                  47.48     1:37.36 (49.88)                                        
 41 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:39.59    1:37.61        
                  45.64     1:37.61 (51.97)                                        
 42 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:37.84    1:38.05        
                  45.13     1:38.05 (52.92)                                        
 43 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               1:42.20    1:38.48        
                  47.74     1:38.48 (50.74)                                        
 44 Desmond, Keira B          11 Express Swimming-MR  1:45.20    1:39.39        
                  46.54     1:39.39 (52.85)                                        
 45 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:51.32    1:41.77        
                  48.91     1:41.77 (52.86)                                        
 46 Korzniewski, Anna-Ella    12 LBA-MR               1:42.93    1:41.80        
                  48.46     1:41.80 (53.34)                                        
 47 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:44.39    1:42.51        
                  48.13     1:42.51 (54.38)                                        
 48 Redfield, Addison R       11 SSC-MR               1:44.45    1:43.04        
                  49.10     1:43.04 (53.94)                                        
 49 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:41.46    1:43.09        
                  48.37     1:43.09 (54.72)                                        
 50 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR  1:41.19    1:44.02        
                  49.75     1:44.02 (54.27)                                        
 51 Ramos, Kota               12 CSDC-MR              1:48.67    1:44.65        
                  47.85     1:44.65 (56.80)                                        
 51 Rose, Madeline I          12 UN-MR                1:41.92    1:44.65        
                  49.53     1:44.65 (55.12)                                        
 53 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR  1:58.76    1:45.05        
                  49.78     1:45.05 (55.27)                                        
 54 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:42.61    1:45.59        
                  49.60     1:45.59 (55.99)                                        
 55 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  1:48.45    1:47.01        
                  51.51     1:47.01 (55.50)                                        
 56 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR               1:47.35    1:47.40        
                  48.77     1:47.40 (58.63)                                        
 57 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:44.06    1:47.44        
                  50.16     1:47.44 (57.28)                                        
 58 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:47.88    1:48.29        
                  51.44     1:48.29 (56.85)                                        
 59 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR  1:51.21    1:48.77        
                  49.66     1:48.77 (59.11)                                        
 60 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:45.20    1:49.29        
                  51.52     1:49.29 (57.77)                                        
 61 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR  1:48.12    1:49.40        
                  51.04     1:49.40 (58.36)                                        
 62 Agro, Natalie             11 CSDC-MR              1:51.77    1:49.71        
                  51.93     1:49.71 (57.78)                                        
 63 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR  1:46.76    1:52.42        
                  49.03   1:52.42 (1:03.39)                                        
 64 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR       NT    1:59.60        
                  57.62   1:59.60 (1:01.98)                                        
 65 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR       NT    2:07.77        
                1:00.01   2:07.77 (1:07.76)                                        
 -- Tamberelli, Liliana M     12 UN-MR                1:49.89         DQ        
      Downward butterfly kick
                  47.02          DQ (51.79)                                        
 -- Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:38.07         NS        
 -- Ponce, Isabel G           11 UNRAC-NJ             1:29.96         NS        
 -- Wong, Isabella D          11 GATE-MR              1:32.50         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N       12 UN-MR                  29.62      29.43        
  2 Dennis, Kailee A          12 COND-MR                36.42      30.33        
  3 Arciniegas, Laura         12 COND-MR                30.79      30.77        
  4 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR                 29.96      31.36        
  5 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    31.78      31.48        
  6 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 32.67      32.14        
  7 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR                31.89      32.39        
  8 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ          32.70      32.44        
  9 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                33.47      32.49        
 10 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                33.95      32.56        
 11 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    33.91      33.15        
 12 Dixon, Mati D             12 COND-MR                33.53      33.36        
 13 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    33.53      33.57        
 14 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    33.58      33.75        
 15 Felix, Jolie *            12 WISC-MR                33.83      33.78        
 16 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                 35.04      33.84        
 17 Ponce, Isabel G           11 UNRAC-NJ               32.17      33.92        
 18 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    32.93      34.01        
 19 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    34.13      34.41        
 20 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 34.42      34.47        
 21 Scanga, Adriana C         11 COND-MR                35.66      34.88        
 22 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    35.29      34.99        
 23 Tamberelli, Liliana M     12 UN-MR                  34.70      35.28        
 24 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR                39.43      35.31        
 25 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR                 36.36      35.40        
 25 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR                35.63      35.40        
 27 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 35.23      35.45        
 28 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 34.17      35.48        
 29 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 36.89      35.76        
 30 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                36.23      36.23        
 31 Sy, Antonia N             11 LBA-MR                 36.86      36.25        
 32 Ramos, Kota               12 CSDC-MR                36.27      36.29        
 33 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                36.13      36.61        
 34 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    37.79      36.94        
 35 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR    38.72      37.37        
 36 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR                35.75      37.71        
 37 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    37.36      37.77        
 38 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 38.25      38.38        
 39 Redfield, Addison R       11 SSC-MR                 40.02      38.40        
 40 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                39.16      38.42        
 41 Grant, Morgan E           12 COND-MR                41.01      39.29        
 42 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    41.32      39.37        
 43 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    48.45      39.42        
 44 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 40.73      39.44        
 45 Desmond, Keira B          11 Express Swimming-MR    37.73      39.48        
 46 Korzniewski, Anna-Ella    12 LBA-MR                 40.78      39.76        
 47 Brown, Zoe A              11 COND-MR                42.51      39.92        
 48 Gazzara, Kelly A          12 COND-MR                38.89      39.96        
 49 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR                 40.79      40.01        
 50 Pomeroy, Kathlyn A        12 UN-MR                  38.02      40.07        
 51 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR                 42.37      40.21        
 52 Rose, Madeline I          12 UN-MR                  38.24      40.46        
 53 Goldberg, Sara E          11 COND-MR                47.64      41.05        
 54 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR                 43.10      41.16        
 55 Londono Arias, Laura      12 COND-MR                46.37      41.53        
 55 Lee, Olivia               11 COND-MR                44.00      41.53        
 57 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    40.31      42.07        
 58 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR                 39.32      44.55        
 59 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR    43.92      44.59        
 60 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 55.00      44.61        
 61 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    46.27      45.48        
 62 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 56.54      47.66        
 63 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR    45.46      47.82        
 64 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR                47.53      47.86        
 65 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    47.29      49.69        
 66 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                 49.27      50.56        
 67 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                48.72      50.76        
 68 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    48.92      52.26        
 69 Daskalakis, Eleni         11 Express Swimming-MR       NT      52.69        
 70 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR    47.13      53.38        
 71 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    52.67      57.71        
 -- Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR    44.58         DQ        
      Alternating Kick
 -- Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wagner, Cathryn R         12 LBA-MR                 40.67         NS        
 -- Tellez, Lindsay I         12 COND-MR                43.89         NS        
 -- Zhang, Erica A            11 GATE-MR                37.20         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dennis, Kailee A          12 COND-MR              1:07.50    1:06.67        
                  31.51     1:06.67 (35.16)                                        
  2 Arciniegas, Laura         12 COND-MR              1:07.63    1:07.03        
                  31.08     1:07.03 (35.95)                                        
  3 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               1:12.39    1:08.86        
                  32.53     1:08.86 (36.33)                                        
  4 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:10.75    1:09.50        
                  32.88     1:09.50 (36.62)                                        
  5 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR               1:09.57    1:11.77        
                  32.09     1:11.77 (39.68)                                        
  6 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:09.90    1:11.86        
                  33.14     1:11.86 (38.72)                                        
  7 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:13.51    1:12.29        
                  33.80     1:12.29 (38.49)                                        
  8 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                    NT    1:12.41        
                  35.21     1:12.41 (37.20)                                        
  9 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                    NT    1:12.57        
                  34.37     1:12.57 (38.20)                                        
 10 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR              1:13.17    1:13.04        
                  33.51     1:13.04 (39.53)                                        
 11 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:17.49    1:13.20        
                  33.58     1:13.20 (39.62)                                        
 12 Dixon, Mati D             12 COND-MR              1:09.35    1:13.58        
                  34.26     1:13.58 (39.32)                                        
 13 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:16.47    1:14.31        
                  34.64     1:14.31 (39.67)                                        
 14 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                   NT    1:15.20        
                  33.19     1:15.20 (42.01)                                        
 15 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:18.53    1:15.62        
                  34.92     1:15.62 (40.70)                                        
 16 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:17.61    1:16.51        
                  35.69     1:16.51 (40.82)                                        
 17 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:18.21    1:16.69        
                  34.68     1:16.69 (42.01)                                        
 18 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:13.84    1:16.70        
                  35.20     1:16.70 (41.50)                                        
 19 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:21.43    1:16.99        
                  36.42     1:16.99 (40.57)                                        
 20 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:18.76    1:17.74        
                  37.73     1:17.74 (40.01)                                        
 21 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               1:18.93    1:18.71        
                  36.89     1:18.71 (41.82)                                        
 22 Krall, Brianna            12 CSDC-MR              1:23.02    1:19.66        
                  37.49     1:19.66 (42.17)                                        
 23 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:17.59    1:20.91        
                  39.68     1:20.91 (41.23)                                        
 24 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:24.51    1:21.67        
                  40.06     1:21.67 (41.61)                                        
 25 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:24.02    1:23.24        
                  37.14     1:23.24 (46.10)                                        
 26 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:24.38    1:23.29        
                  38.34     1:23.29 (44.95)                                        
 27 Pomeroy, Kathlyn A        12 UN-MR                1:28.76    1:24.01        
                  39.08     1:24.01 (44.93)                                        
 28 Tamberelli, Liliana M     12 UN-MR                1:29.86    1:24.51        
                  38.67     1:24.51 (45.84)                                        
 29 Ramos, Kota               12 CSDC-MR                   NT    1:24.88        
                  37.92     1:24.88 (46.96)                                        
 30 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:22.47    1:25.30        
                  38.85     1:25.30 (46.45)                                        
 31 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:25.44    1:25.50        
                  39.96     1:25.50 (45.54)                                        
 32 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:25.43    1:26.72        
                  39.25     1:26.72 (47.47)                                        
 33 Gazzara, Kelly A          12 COND-MR              1:29.88    1:27.28        
                  41.49     1:27.28 (45.79)                                        
 34 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               1:28.99    1:27.58        
                  41.29     1:27.58 (46.29)                                        
 35 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:22.16    1:27.96        
                  39.15     1:27.96 (48.81)                                        
 36 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:28.69    1:28.53        
                  40.91     1:28.53 (47.62)                                        
 37 Brown, Zoe A              11 COND-MR              1:39.81    1:29.84        
                  41.33     1:29.84 (48.51)                                        
 38 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR  1:30.76    1:33.62        
                  43.06     1:33.62 (50.56)                                        
 39 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR               1:35.64    1:34.80        
                  41.97     1:34.80 (52.83)                                        
 40 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:44.88    1:34.82        
                  44.33     1:34.82 (50.49)                                        
 41 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:45.88    1:35.57        
                  44.38     1:35.57 (51.19)                                        
 42 Redfield, Addison R       11 SSC-MR               1:36.44    1:36.11        
                  43.06     1:36.11 (53.05)                                        
 43 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  1:33.21    1:37.74        
                  43.65     1:37.74 (54.09)                                        
 44 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:45.83    1:38.41        
                  44.41     1:38.41 (54.00)                                        
 45 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                    NT    1:46.27        
                  48.14     1:46.27 (58.13)                                        
 46 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:55.00    1:49.04        
                  49.62     1:49.04 (59.42)                                        
 47 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              1:56.06    1:50.37        
                  48.54   1:50.37 (1:01.83)                                        
 48 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR       NT    2:01.61        
                  55.40   2:01.61 (1:06.21)                                        
 -- Rose, Madeline I          12 UN-MR                1:34.32         DQ        
      Alternating Kick
                  39.62          DQ (52.55)                                        
 -- Desmond, Keira B          11 Express Swimming-MR  1:30.54         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N       12 UN-MR                2:25.72    2:25.68        
                  30.72     1:10.66 (39.94)     1:51.18 (40.52)     2:25.68 (34.50)
  2 Arciniegas, Laura         12 COND-MR              2:27.24    2:26.46        
                  31.20     1:07.93 (36.73)     1:53.23 (45.30)     2:26.46 (33.23)
  3 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR              2:34.56    2:31.41        
                  33.88     1:10.50 (36.62)     1:58.03 (47.53)     2:31.41 (33.38)
  4 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              3:03.36    2:33.51        
                  31.69     1:12.19 (40.50)     1:58.81 (46.62)     2:33.51 (34.70)
  5 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               2:43.17    2:34.04        
                  31.70     1:11.26 (39.56)     1:58.80 (47.54)     2:34.04 (35.24)
  6 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              2:30.08    2:34.54        
                  31.79     1:13.06 (41.27)     1:59.60 (46.54)     2:34.54 (34.94)
  7 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  2:37.78    2:34.61        
                  34.37     1:12.76 (38.39)     1:58.35 (45.59)     2:34.61 (36.26)
  8 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  2:36.90    2:35.36        
                  34.46     1:15.06 (40.60)     2:01.31 (46.25)     2:35.36 (34.05)
  9 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  2:40.77    2:42.66        
                  35.03     1:18.70 (43.67)     2:05.84 (47.14)     2:42.66 (36.82)
 10 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               2:36.68    2:43.23        
                  34.69     1:15.08 (40.39)     2:03.83 (48.75)     2:43.23 (39.40)
 11 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               2:48.91    2:44.03        
                  37.95     1:19.60 (41.65)     2:09.03 (49.43)     2:44.03 (35.00)
 12 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              2:51.08    2:45.89        
                  38.30     1:20.16 (41.86)     2:08.40 (48.24)     2:45.89 (37.49)
 13 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              2:49.88    2:45.95        
                  36.43     1:19.26 (42.83)     2:08.20 (48.94)     2:45.95 (37.75)
 14 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              2:46.40    2:46.28        
                  36.78     1:17.90 (41.12)     2:08.50 (50.60)     2:46.28 (37.78)
 15 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  2:49.50    2:46.60        
                  36.43     1:19.66 (43.23)     2:08.64 (48.98)     2:46.60 (37.96)
 16 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  2:54.09    2:48.68        
                  37.41     1:20.47 (43.06)     2:12.43 (51.96)     2:48.68 (36.25)
 17 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              2:50.63    2:49.84        
                  38.17     1:19.69 (41.52)     2:12.58 (52.89)     2:49.84 (37.26)
 18 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  3:08.76    2:50.12        
                  36.90     1:20.49 (43.59)     2:09.87 (49.38)     2:50.12 (40.25)
 19 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  2:52.11    2:51.91        
                  41.25     1:21.52 (40.27)     2:13.68 (52.16)     2:51.91 (38.23)
 20 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               2:54.54    2:52.37        
                  37.17     1:23.09 (45.92)     2:13.84 (50.75)     2:52.37 (38.53)
 21 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               3:03.61    2:52.69        
                  37.14     1:22.14 (45.00)     2:14.90 (52.76)     2:52.69 (37.79)
 22 Chun, Lina                11 GATE-MR              2:53.00    3:00.40        
                  40.89     1:27.04 (46.15)     2:19.33 (52.29)     3:00.40 (41.07)
 23 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  2:57.65    3:00.50        
                  40.62     1:27.80 (47.18)     2:22.46 (54.66)     3:00.50 (38.04)
 24 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR  3:04.24    3:01.91        
                  41.45     1:27.60 (46.15)     2:23.77 (56.17)     3:01.91 (38.14)
 25 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  3:13.50    3:03.04        
                  43.07     1:30.88 (47.81)     2:26.24 (55.36)     3:03.04 (36.80)
 26 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               3:07.12    3:03.42        
                  40.67     1:27.75 (47.08)     2:21.41 (53.66)     3:03.42 (42.01)
 27 Grant, Morgan E           12 COND-MR              3:55.88    3:06.99        
                  42.74     1:30.13 (47.39)     2:23.77 (53.64)     3:06.99 (43.22)
 28 Redfield, Addison R       11 SSC-MR               3:12.39    3:08.62        
                  43.55     1:31.37 (47.82)     2:29.16 (57.79)     3:08.62 (39.46)
 29 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR               3:07.59    3:09.19        
                  41.40     1:31.57 (50.17)     2:31.36 (59.79)     3:09.19 (37.83)
 30 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  3:14.23    3:10.44        
                  42.50     1:31.96 (49.46)     2:27.59 (55.63)     3:10.44 (42.85)
 31 Young, Sydney B           11 SSC-MR               3:55.84    3:31.03        
                  48.55     1:39.04 (50.49)   2:46.65 (1:07.61)     3:31.03 (44.38)
 -- Marotta, Alexa P          11 SSC-MR               3:50.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                  46.15     1:39.58 (53.43)   2:41.99 (1:02.41)          DQ (48.75)
 -- Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  3:33.21         NS        
 -- Desmond, Keira B          11 Express Swimming-MR  3:02.87         NS        
 -- Daskalakis, Eleni         11 Express Swimming-MR       NT         NS        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR    25.94      26.12        
  2 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR    25.94      26.18        
  3 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR    27.21      26.39        
  4 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    26.65      26.51        
  5 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR    26.30      26.58        
  6 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR    25.93      26.68        
  7 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR    26.68      26.75        
  8 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 28.17      27.57        
  9 Levine, Paige H           14 SSC-MR                 27.76      27.61        
 10 Bernardo, Sophia M        14 UN-MR                  27.47      27.73        
 11 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR    27.70      27.86        
 12 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                  30.35      27.89        
 13 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR    27.56      27.92        
 14 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                 28.96      28.39        
 15 Horen, Gianna J           13 LBA-MR                 28.66      28.44        
 16 Petrovic, Ripley J        13 UN-MR                  28.20      28.65        
 17 Kiley, Cailinn R          13 FA-MR                  28.66      28.72        
 18 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR    28.94      28.77        
 19 Chen, Bessie              13 UN-MR                  29.16      28.90        
 20 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR    29.54      28.93        
 21 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                  28.24      28.98        
 22 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR    28.99      28.99        
 23 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR    28.75      29.13        
 24 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR    29.39      29.14        
 25 Hyun, Faith               13 GATE-MR                28.84      29.15        
 26 Meade, Ashley R           13 LBA-MR                 29.39      29.30        
 27 Dubavets, Margarita       14 UN-MR                  27.73      29.43        
 28 Pepe, Gabi O              13 LBA-MR                 29.96      29.50        
 29 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR    29.75      29.62        
 30 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR                 29.06      30.19        
 31 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ          31.35      30.65        
 32 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                30.12      30.71        
 33 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR    31.26      30.76        
 34 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR                29.81      30.81        
 35 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR                31.37      30.97        
 36 Casto, Isabella R         13 FA-MR                  34.79      31.62        
 37 Ambeguia, Jazz C          13 Express Swimming-MR    32.08      31.76        
 37 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR                31.46      31.76        
 39 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR                31.06      32.02        
 40 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR                 32.22      32.39        
 41 Roberts, Salena           14 WISC-MR                32.76      33.22        
 42 Le, Amanda T              13 FA-MR                  36.40      36.35        
 -- Howard, Katherine         14 SSC-MR                 27.18         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR    56.27      57.70        
                  28.20       57.70 (29.50)                                        
  2 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    59.52      58.98        
                  29.08       58.98 (29.90)                                        
  3 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                1:00.06      59.53        
                  29.12       59.53 (30.41)                                        
  4 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR    59.87      59.56        
                  28.72       59.56 (30.84)                                        
  5 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              1:02.41    1:00.68        
                  29.19     1:00.68 (31.49)                                        
  6 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:01.62    1:01.40        
                  29.23     1:01.40 (32.17)                                        
  7 Milla, Madison I          13 COND-MR              1:01.07    1:02.10        
                  30.02     1:02.10 (32.08)                                        
  8 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:01.49    1:02.20        
                  29.95     1:02.20 (32.25)                                        
  9 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:01.32    1:02.22        
                  29.25     1:02.22 (32.97)                                        
 10 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  1:03.20    1:02.42        
                  29.58     1:02.42 (32.84)                                        
 11 Pepe, Gabi O              13 LBA-MR               1:02.37    1:02.43        
                  30.41     1:02.43 (32.02)                                        
 12 Fourie, Trinity C         13 COND-MR                59.99    1:02.51        
                  30.00     1:02.51 (32.51)                                        
 13 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:05.71    1:03.26        
                  29.63     1:03.26 (33.63)                                        
 14 Chen, Bessie              13 UN-MR                1:03.63    1:03.50        
                  30.23     1:03.50 (33.27)                                        
 15 Taragano, Ellie M         13 COND-MR              1:05.91    1:03.69        
                  30.55     1:03.69 (33.14)                                        
 16 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  1:04.07    1:03.86        
                  30.94     1:03.86 (32.92)                                        
 17 Monfredo, Olivia          14 COND-MR              1:03.78    1:03.96        
                  30.04     1:03.96 (33.92)                                        
 18 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:04.82    1:04.16        
                  30.43     1:04.16 (33.73)                                        
 19 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:05.63    1:04.27        
                  30.11     1:04.27 (34.16)                                        
 20 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  1:06.32    1:04.72        
                  31.12     1:04.72 (33.60)                                        
 21 May, Arianna L            13 COND-MR              1:06.16    1:05.90        
                  31.46     1:05.90 (34.44)                                        
 22 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:07.71    1:07.90        
                  33.09     1:07.90 (34.81)                                        
 23 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:06.44    1:08.33        
                  33.00     1:08.33 (35.33)                                        
 24 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        1:07.21    1:08.90        
                  33.05     1:08.90 (35.85)                                        
 25 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              1:10.63    1:09.09        
                  33.46     1:09.09 (35.63)                                        
 26 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              1:05.97    1:09.18        
                  31.51     1:09.18 (37.67)                                        
 27 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:07.80    1:09.68        
                  32.92     1:09.68 (36.76)                                        
 28 Platti, Nicole            13 CSDC-MR              1:09.78    1:11.08        
                  34.13     1:11.08 (36.95)                                        
 29 Miller, Sophie H          13 COND-MR              1:17.17    1:11.35        
                  34.07     1:11.35 (37.28)                                        
 30 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR              1:13.33    1:11.58        
                  34.78     1:11.58 (36.80)                                        
 31 Lorenzano, Julianna S     13 COND-MR              1:14.95    1:13.48        
                  34.29     1:13.48 (39.19)                                        
 32 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:15.77    1:18.35        
                  35.93     1:18.35 (42.42)                                        
 -- Shariff, Zaynah           13 GATE-MR              1:26.20         NS        
 -- Rawlings, Ava L           14 AGUA-MR              1:07.28         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:58.67    1:59.47        
                  27.77       57.92 (30.15)     1:28.68 (30.76)     1:59.47 (30.79)
  2 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  2:00.98    2:00.50        
                  27.88       58.12 (30.24)     1:29.50 (31.38)     2:00.50 (31.00)
  3 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:03.08    2:02.43        
                  27.89       58.70 (30.81)     1:30.40 (31.70)     2:02.43 (32.03)
  4 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR  2:06.45    2:05.45        
                  28.28       59.56 (31.28)     1:32.56 (33.00)     2:05.45 (32.89)
  5 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:04.32    2:05.61        
                  28.38       59.71 (31.33)     1:32.88 (33.17)     2:05.61 (32.73)
  6 Freeman, Cori S           14 COND-MR              2:03.06    2:07.93        
                  28.55       59.94 (31.39)     1:33.86 (33.92)     2:07.93 (34.07)
  7 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:12.19    2:08.68        
                  29.34     1:02.14 (32.80)     1:35.95 (33.81)     2:08.68 (32.73)
  8 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:17.58    2:08.80        
                  29.27     1:01.17 (31.90)     1:35.29 (34.12)     2:08.80 (33.51)
  9 Levine, Paige H           14 SSC-MR               2:10.19    2:08.86        
                  29.43     1:01.97 (32.54)     1:35.65 (33.68)     2:08.86 (33.21)
 10 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  2:06.94    2:09.08        
                  29.44     1:01.80 (32.36)     1:35.48 (33.68)     2:09.08 (33.60)
 11 Howard, Katherine         14 SSC-MR               2:13.64    2:09.48        
                  29.65     1:02.15 (32.50)     1:36.19 (34.04)     2:09.48 (33.29)
 12 Gazzara, Kaitlyn M        14 COND-MR              2:11.01    2:10.07        
                  29.78     1:02.42 (32.64)     1:36.35 (33.93)     2:10.07 (33.72)
 13 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              2:16.12    2:10.84        
                  29.24     1:02.27 (33.03)     1:36.83 (34.56)     2:10.84 (34.01)
 14 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:10.85    2:11.96        
                  29.83     1:03.44 (33.61)     1:37.94 (34.50)     2:11.96 (34.02)
 15 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                2:18.47    2:12.47        
                  31.20     1:05.03 (33.83)     1:39.66 (34.63)     2:12.47 (32.81)
 15 Milla, Madison I          13 COND-MR              2:15.43    2:12.47        
                  30.36     1:04.47 (34.11)     1:39.56 (35.09)     2:12.47 (32.91)
 17 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  2:16.13    2:12.50        
                  30.06     1:03.49 (33.43)     1:38.43 (34.94)     2:12.50 (34.07)
 18 Bernardo, Sophia M        14 UN-MR                2:11.74    2:12.72        
                  29.90     1:03.15 (33.25)     1:37.06 (33.91)     2:12.72 (35.66)
 19 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  2:13.54    2:14.66        
                  30.66     1:04.69 (34.03)     1:40.36 (35.67)     2:14.66 (34.30)
 20 Murphy, Marli             14 LBA-MR               2:24.76    2:15.86        
                  30.42     1:04.60 (34.18)     1:41.08 (36.48)     2:15.86 (34.78)
 21 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                2:17.27    2:16.00        
                  30.51     1:04.12 (33.61)     1:41.01 (36.89)     2:16.00 (34.99)
 21 Fourie, Trinity C         13 COND-MR              2:08.70    2:16.00        
                  30.42     1:04.66 (34.24)     1:40.35 (35.69)     2:16.00 (35.65)
 23 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               2:16.46    2:16.27        
                  30.58     1:05.19 (34.61)     1:41.00 (35.81)     2:16.27 (35.27)
 24 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  2:30.41    2:16.81        
                  30.45     1:05.28 (34.83)     1:41.67 (36.39)     2:16.81 (35.14)
 25 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  2:18.96    2:17.59        
                  31.54     1:06.64 (35.10)     1:42.90 (36.26)     2:17.59 (34.69)
 26 Meade, Ashley R           13 LBA-MR               2:16.22    2:18.03        
                  31.37     1:06.57 (35.20)     1:42.72 (36.15)     2:18.03 (35.31)
 27 Petrovic, Ripley J        13 UN-MR                2:16.38    2:19.02        
                  30.47     1:05.76 (35.29)     1:43.16 (37.40)     2:19.02 (35.86)
 28 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:21.14    2:19.36        
                  32.09     1:07.24 (35.15)     1:43.62 (36.38)     2:19.36 (35.74)
 29 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  2:17.89    2:19.57        
                  31.92     1:07.26 (35.34)     1:43.89 (36.63)     2:19.57 (35.68)
 30 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:22.55    2:19.61        
                  31.75     1:07.18 (35.43)     1:43.94 (36.76)     2:19.61 (35.67)
 31 Chen, Bessie              13 UN-MR                2:22.09    2:20.46        
                  31.89     1:06.99 (35.10)     1:44.12 (37.13)     2:20.46 (36.34)
 32 Hyun, Faith               13 GATE-MR              2:16.46    2:21.62        
                  31.75     1:07.15 (35.40)     1:44.85 (37.70)     2:21.62 (36.77)
 33 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               2:27.60    2:23.00        
                  32.05     1:07.93 (35.88)     1:46.71 (38.78)     2:23.00 (36.29)
 34 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        2:25.08    2:27.85        
                  32.63     1:09.84 (37.21)     1:48.69 (38.85)     2:27.85 (39.16)
 35 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                2:27.69    2:28.51        
                  33.65     1:11.85 (38.20)     1:50.42 (38.57)     2:28.51 (38.09)
 36 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  2:29.03    2:28.74        
                  34.39     1:12.65 (38.26)     1:51.70 (39.05)     2:28.74 (37.04)
 37 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              2:30.44    2:30.11        
                  34.62     1:11.78 (37.16)     1:50.97 (39.19)     2:30.11 (39.14)
 38 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              2:54.63    2:33.38        
                  34.71     1:14.44 (39.73)     1:55.02 (40.58)     2:33.38 (38.36)
 39 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              2:30.99    2:38.44        
                  33.31     1:13.63 (40.32)     1:56.81 (43.18)     2:38.44 (41.63)
 40 Le, Amanda T              13 FA-MR                3:13.55    2:56.55        
                  39.40     1:22.75 (43.35)     2:10.24 (47.49)     2:56.55 (46.31)
 -- Ambeguia, Jazz C          13 Express Swimming-MR  2:55.65         NS        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  5:35.58    5:37.63        
                  29.53     1:02.51 (32.98)     1:36.27 (33.76)     2:10.12 (33.85)
        2:44.36 (34.24)     3:17.92 (33.56)     3:52.32 (34.40)     4:27.08 (34.76)
        5:02.52 (35.44)     5:37.63 (35.11)                                        
  2 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  5:34.24    5:45.30        
                  31.35     1:05.49 (34.14)     1:40.24 (34.75)     2:15.86 (35.62)
        2:51.03 (35.17)     3:26.80 (35.77)     4:01.66 (34.86)     4:36.85 (35.19)
        5:11.85 (35.00)     5:45.30 (33.45)                                        
  3 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  5:57.77    6:00.08        
                  30.48     1:05.08 (34.60)     1:41.25 (36.17)     2:18.36 (37.11)
        2:55.82 (37.46)     3:32.61 (36.79)     4:10.11 (37.50)     4:47.23 (37.12)
        5:24.28 (37.05)     6:00.08 (35.80)                                        
  4 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  6:28.28    6:06.17        
                  30.85     1:06.35 (35.50)     1:42.88 (36.53)     2:19.68 (36.80)
        2:57.14 (37.46)     3:34.59 (37.45)     4:12.68 (38.09)     4:51.17 (38.49)
        5:29.68 (38.51)     6:06.17 (36.49)                                        
  5 Chen, Bessie              13 UN-MR                6:21.21    6:18.95        
                  33.17     1:09.84 (36.67)     1:47.82 (37.98)     2:26.34 (38.52)
        3:05.03 (38.69)     3:44.10 (39.07)     4:23.23 (39.13)     5:02.88 (39.65)
        5:41.68 (38.80)     6:18.95 (37.27)                                        
  6 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  6:52.84    6:32.51        
                  33.67     1:11.30 (37.63)     1:50.95 (39.65)     2:31.06 (40.11)
        3:11.61 (40.55)     3:51.77 (40.16)     4:32.38 (40.61)     5:12.69 (40.31)
        5:52.86 (40.17)     6:32.51 (39.65)                                        
  7 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                5:59.99    6:39.20        
                  34.81     1:14.18 (39.37)     1:53.97 (39.79)     2:33.60 (39.63)
        3:14.47 (40.87)     3:55.63 (41.16)     4:36.99 (41.36)     5:18.11 (41.12)
        6:00.11 (42.00)     6:39.20 (39.09)                                        
  8 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              6:59.43    6:54.32        
                  34.22     1:12.22 (38.00)     1:52.52 (40.30)     2:34.55 (42.03)
        3:17.73 (43.18)     4:01.18 (43.45)     4:45.21 (44.03)     5:29.30 (44.09)
        6:12.85 (43.55)     6:54.32 (41.47)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Cori S           14 COND-MR              1:00.74    1:02.00        
                  29.92     1:02.00 (32.08)                                        
  2 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:03.10    1:04.55        
                  31.43     1:04.55 (33.12)                                        
  3 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR  1:05.90    1:05.64        
                  32.29     1:05.64 (33.35)                                        
  4 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  1:05.80    1:05.69        
                  31.96     1:05.69 (33.73)                                        
  5 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:06.07    1:05.72        
                  32.09     1:05.72 (33.63)                                        
  6 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:06.58    1:06.24        
                  32.19     1:06.24 (34.05)                                        
  7 Gazzara, Kaitlyn M        14 COND-MR              1:03.44    1:06.43        
                  32.42     1:06.43 (34.01)                                        
  8 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  1:06.92    1:06.70        
                  33.26     1:06.70 (33.44)                                        
  9 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:04.49    1:06.91        
                  32.30     1:06.91 (34.61)                                        
 10 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:06.68    1:07.36        
                  32.49     1:07.36 (34.87)                                        
 11 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:08.29    1:07.63        
                  32.84     1:07.63 (34.79)                                        
 12 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  1:11.63    1:09.34        
                  33.27     1:09.34 (36.07)                                        
 13 Hyun, Faith               13 GATE-MR              1:08.67    1:09.43        
                  33.60     1:09.43 (35.83)                                        
 14 Milla, Madison I          13 COND-MR              1:10.40    1:09.78        
                  34.26     1:09.78 (35.52)                                        
 15 Dubavets, Margarita       14 UN-MR                1:06.96    1:09.83        
                  33.49     1:09.83 (36.34)                                        
 16 Fourie, Trinity C         13 COND-MR              1:06.05    1:10.53        
                  34.07     1:10.53 (36.46)                                        
 17 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              1:11.39    1:10.97        
                  34.76     1:10.97 (36.21)                                        
 18 Pepe, Gabi O              13 LBA-MR               1:09.89    1:11.07        
                  35.69     1:11.07 (35.38)                                        
 19 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:10.79    1:11.27        
                  35.25     1:11.27 (36.02)                                        
 20 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  1:14.62    1:11.38        
                  34.80     1:11.38 (36.58)                                        
 21 Horen, Gianna J           13 LBA-MR               1:14.35    1:11.70        
                  34.44     1:11.70 (37.26)                                        
 22 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:11.95    1:11.89        
                  34.44     1:11.89 (37.45)                                        
 23 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                1:16.24    1:11.93        
                  35.77     1:11.93 (36.16)                                        
 24 Chen, Bessie              13 UN-MR                1:11.38    1:12.12        
                  35.71     1:12.12 (36.41)                                        
 25 Petrovic, Ripley J        13 UN-MR                1:10.37    1:12.21        
                  34.40     1:12.21 (37.81)                                        
 26 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               1:15.31    1:12.28        
                  34.27     1:12.28 (38.01)                                        
 27 Howard, Katherine         14 SSC-MR               1:11.02    1:12.57        
                  35.32     1:12.57 (37.25)                                        
 28 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  1:14.04    1:13.77        
                  36.52     1:13.77 (37.25)                                        
 29 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:16.43    1:14.89        
                  36.49     1:14.89 (38.40)                                        
 30 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR              1:20.19    1:15.86        
                  36.83     1:15.86 (39.03)                                        
 31 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  1:15.04    1:16.36        
                  37.09     1:16.36 (39.27)                                        
 32 Bernardo, Sophia M        14 UN-MR                1:13.72    1:16.71        
                  36.92     1:16.71 (39.79)                                        
 33 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:16.78    1:17.49        
                  37.83     1:17.49 (39.66)                                        
 34 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  1:17.37    1:17.72        
                  38.15     1:17.72 (39.57)                                        
 35 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              1:18.38    1:19.69        
                  38.76     1:19.69 (40.93)                                        
 36 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        1:22.50    1:20.69        
                  40.74     1:20.69 (39.95)                                        
 37 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              1:18.90    1:21.97        
                  39.33     1:21.97 (42.64)                                        
 38 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:23.37    1:22.26        
                  39.97     1:22.26 (42.29)                                        
 39 Casto, Isabella R         13 FA-MR                1:31.99    1:24.10        
                  39.98     1:24.10 (44.12)                                        
 40 Roberts, Salena           14 WISC-MR              1:24.41    1:25.52        
                  41.12     1:25.52 (44.40)                                        
 41 Le, Amanda T              13 FA-MR                1:43.36    1:34.42        
                  44.56     1:34.42 (49.86)                                        
 -- Ambeguia, Jazz C          13 Express Swimming-MR       NT         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Cori S           14 COND-MR              2:15.21    2:14.69        
                  30.92     1:04.57 (33.65)     1:39.79 (35.22)     2:14.69 (34.90)
  2 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:19.87    2:18.09        
                  33.46     1:09.07 (35.61)     1:44.31 (35.24)     2:18.09 (33.78)
  3 Gazzara, Kaitlyn M        14 COND-MR              2:12.36    2:19.61        
                  32.39     1:07.10 (34.71)     1:43.65 (36.55)     2:19.61 (35.96)
  4 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:21.50    2:23.87        
                  33.19     1:09.16 (35.97)     1:46.65 (37.49)     2:23.87 (37.22)
  5 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  2:24.83    2:25.57        
                  35.32     1:12.12 (36.80)     1:48.85 (36.73)     2:25.57 (36.72)
  6 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  2:23.32    2:29.69        
                  34.91     1:12.92 (38.01)     1:51.33 (38.41)     2:29.69 (38.36)
  7 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  2:24.33    2:30.81        
                  34.79     1:12.49 (37.70)     1:51.81 (39.32)     2:30.81 (39.00)
  8 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  2:41.21    2:33.44        
                  36.34     1:16.58 (40.24)     1:55.85 (39.27)     2:33.44 (37.59)
  9 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:39.40    2:38.98        
                  36.91     1:16.00 (39.09)     1:57.88 (41.88)     2:38.98 (41.10)
 10 Monfredo, Olivia          14 COND-MR              2:39.55    2:39.90        
                  37.73     1:17.59 (39.86)     1:59.37 (41.78)     2:39.90 (40.53)
 11 Chen, Bessie              13 UN-MR                2:38.64    2:41.05        
                  37.60     1:18.73 (41.13)     2:00.43 (41.70)     2:41.05 (40.62)
 12 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               2:47.03    2:41.11        
                  39.16     1:20.45 (41.29)     2:02.46 (42.01)     2:41.11 (38.65)
 13 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                2:39.99    2:42.37        
                  40.01     1:20.34 (40.33)     2:01.54 (41.20)     2:42.37 (40.83)
 14 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  2:40.12    2:44.74        
                  38.88     1:21.27 (42.39)     2:04.31 (43.04)     2:44.74 (40.43)
 15 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                2:41.79    2:48.31        
                  39.98     1:22.57 (42.59)     2:06.82 (44.25)     2:48.31 (41.49)
 16 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              2:54.34    2:52.43        
                  40.98     1:25.48 (44.50)     2:10.14 (44.66)     2:52.43 (42.29)
 17 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR              2:56.94    2:55.19        
                  40.91     1:24.63 (43.72)     2:09.87 (45.24)     2:55.19 (45.32)
 18 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        2:49.22    2:55.88        
                  41.67     1:25.69 (44.02)     2:11.20 (45.51)     2:55.88 (44.68)
 19 Lorenzano, Julianna S     13 COND-MR              3:10.89    3:12.69        
                  45.81     1:35.56 (49.75)     2:24.97 (49.41)     3:12.69 (47.72)
 -- Shariff, Zaynah           13 GATE-MR              3:00.00         NS        
 -- Rawlings, Ava L           14 AGUA-MR              2:52.42         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Cori S           14 COND-MR              1:13.41    1:13.19        
                  34.91     1:13.19 (38.28)                                        
  2 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:12.45    1:13.44        
                  35.31     1:13.44 (38.13)                                        
  3 Gazzara, Kaitlyn M        14 COND-MR              1:15.71    1:17.64        
                  36.56     1:17.64 (41.08)                                        
  4 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              1:21.27    1:19.45        
                  38.26     1:19.45 (41.19)                                        
  5 Chen, Bessie              13 UN-MR                1:19.32    1:19.60        
                  38.16     1:19.60 (41.44)                                        
  6 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:23.37    1:19.83        
                  36.94     1:19.83 (42.89)                                        
  7 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:20.23    1:21.87        
                  38.78     1:21.87 (43.09)                                        
  8 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:18.67    1:21.91        
                  38.44     1:21.91 (43.47)                                        
  9 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:29.14    1:22.58        
                  40.14     1:22.58 (42.44)                                        
 10 May, Arianna L            13 COND-MR              1:25.40    1:22.82        
                  39.24     1:22.82 (43.58)                                        
 11 Pepe, Gabi O              13 LBA-MR               1:20.22    1:23.75        
                  40.50     1:23.75 (43.25)                                        
 12 Fourie, Trinity C         13 COND-MR              1:18.03    1:24.74        
                  39.70     1:24.74 (45.04)                                        
 13 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  1:25.82    1:24.76        
                  39.64     1:24.76 (45.12)                                        
 14 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               1:25.87    1:27.48        
                  40.32     1:27.48 (47.16)                                        
 15 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  1:25.72    1:27.72        
                  41.02     1:27.72 (46.70)                                        
 16 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR       NT    1:28.07        
                  41.02     1:28.07 (47.05)                                        
 17 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              1:24.08    1:28.76        
                  42.30     1:28.76 (46.46)                                        
 18 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:27.88    1:28.84        
                  42.26     1:28.84 (46.58)                                        
 19 Platti, Nicole            13 CSDC-MR              1:27.14    1:29.40        
                  42.28     1:29.40 (47.12)                                        
 20 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:28.89    1:30.73        
                  42.14     1:30.73 (48.59)                                        
 21 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR              1:38.70    1:38.12        
                  45.23     1:38.12 (52.89)                                        
 -- Rawlings, Ava L           14 AGUA-MR              1:32.95         NS        
 -- Shariff, Zaynah           13 GATE-MR              1:49.32         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR  2:37.92    2:34.39        
                  35.32     1:14.25 (38.93)     1:54.76 (40.51)     2:34.39 (39.63)
  2 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  2:34.00    2:35.40        
                  35.16     1:14.42 (39.26)     1:54.78 (40.36)     2:35.40 (40.62)
  3 Freeman, Cori S           14 COND-MR              2:38.71    2:40.25        
                  35.94     1:17.58 (41.64)     1:59.17 (41.59)     2:40.25 (41.08)
  4 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:47.19    2:41.14        
                  36.12     1:17.12 (41.00)     1:59.20 (42.08)     2:41.14 (41.94)
  5 Bernardo, Sophia M        14 UN-MR                2:35.44    2:41.55        
                  36.61     1:17.04 (40.43)     1:58.93 (41.89)     2:41.55 (42.62)
  6 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:38.11    2:41.74        
                  36.61     1:18.14 (41.53)     2:00.62 (42.48)     2:41.74 (41.12)
  7 Meade, Ashley R           13 LBA-MR               2:46.09    2:42.13        
                  37.65     1:18.69 (41.04)     1:59.99 (41.30)     2:42.13 (42.14)
  8 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              2:46.68    2:45.82        
                  37.69     1:19.78 (42.09)     2:03.14 (43.36)     2:45.82 (42.68)
  9 Gazzara, Kaitlyn M        14 COND-MR              2:43.73    2:46.62        
                  37.26     1:19.35 (42.09)     2:02.96 (43.61)     2:46.62 (43.66)
 10 Chen, Bessie              13 UN-MR                2:50.29    2:50.10        
                  39.72     1:22.34 (42.62)     2:06.97 (44.63)     2:50.10 (43.13)
 11 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  2:56.62    2:51.37        
                  40.20     1:23.51 (43.31)     2:09.40 (45.89)     2:51.37 (41.97)
 12 Murphy, Marli             14 LBA-MR               2:59.67    2:52.89        
                  39.92     1:24.21 (44.29)     2:09.28 (45.07)     2:52.89 (43.61)
 13 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:58.27    2:53.18        
                  37.34     1:21.28 (43.94)     2:07.72 (46.44)     2:53.18 (45.46)
 14 Pepe, Gabi O              13 LBA-MR               3:04.10    2:53.48        
                  40.24     1:23.51 (43.27)     2:09.17 (45.66)     2:53.48 (44.31)
 15 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:50.27    2:55.41        
                  39.68     1:24.90 (45.22)     2:10.83 (45.93)     2:55.41 (44.58)
 16 Horen, Gianna J           13 LBA-MR                    NT    2:55.52        
                  39.20     1:24.28 (45.08)     2:10.33 (46.05)     2:55.52 (45.19)
 17 Levine, Paige H           14 SSC-MR               3:06.61    2:56.97        
                  40.83     1:24.46 (43.63)     2:11.39 (46.93)     2:56.97 (45.58)
 18 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                2:55.51    2:57.09        
                  39.07     1:23.62 (44.55)     2:10.09 (46.47)     2:57.09 (47.00)
 19 Fourie, Trinity C         13 COND-MR              2:46.33    2:57.44        
                  40.72     1:25.76 (45.04)     2:12.29 (46.53)     2:57.44 (45.15)
 20 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  3:09.30    2:57.68        
                  40.46     1:25.17 (44.71)     2:12.20 (47.03)     2:57.68 (45.48)
 21 Dubavets, Margarita       14 UN-MR                2:52.19    2:59.08        
                  40.98     1:25.94 (44.96)     2:12.86 (46.92)     2:59.08 (46.22)
 22 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               3:18.88    3:06.01        
                  41.76     1:30.12 (48.36)     2:19.22 (49.10)     3:06.01 (46.79)
 23 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               3:16.79    3:06.39        
                  43.14     1:31.03 (47.89)     2:19.26 (48.23)     3:06.39 (47.13)
 24 Kiley, Cailinn R          13 FA-MR                     NT    3:06.61        
                  39.82     1:27.03 (47.21)     2:17.03 (50.00)     3:06.61 (49.58)
 25 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                3:06.44    3:06.73        
                  41.90     1:29.42 (47.52)     2:17.57 (48.15)     3:06.73 (49.16)
 26 Roberts, Salena           14 WISC-MR              3:18.38    3:25.38        
                  46.70     1:39.29 (52.59)     2:33.26 (53.97)     3:25.38 (52.12)
 27 Casto, Isabella R         13 FA-MR                3:49.99    3:25.61        
                  46.76     1:39.80 (53.04)     2:33.61 (53.81)     3:25.61 (52.00)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:02.14    1:02.79        
                  29.17     1:02.79 (33.62)                                        
  2 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:03.87    1:05.83        
                  31.62     1:05.83 (34.21)                                        
  3 Taragano, Ellie M         13 COND-MR              1:10.98    1:09.01        
                  33.57     1:09.01 (35.44)                                        
  4 Milla, Madison I          13 COND-MR              1:08.96    1:09.31        
                  32.97     1:09.31 (36.34)                                        
  5 Pepe, Gabi O              13 LBA-MR               1:12.00    1:10.77        
                  32.85     1:10.77 (37.92)                                        
  6 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:09.21    1:10.83        
                  32.95     1:10.83 (37.88)                                        
  7 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  1:06.99    1:11.07        
                  33.67     1:11.07 (37.40)                                        
  8 May, Arianna L            13 COND-MR              1:14.19    1:11.57        
                  33.43     1:11.57 (38.14)                                        
  9 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:12.13    1:11.90        
                  32.88     1:11.90 (39.02)                                        
 10 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:08.28    1:12.14        
                  32.38     1:12.14 (39.76)                                        
 11 Fourie, Trinity C         13 COND-MR              1:11.85    1:14.65        
                  34.83     1:14.65 (39.82)                                        
 12 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:14.17    1:14.93        
                  34.62     1:14.93 (40.31)                                        
 13 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:15.64    1:15.12        
                  34.98     1:15.12 (40.14)                                        
 14 Monfredo, Olivia          14 COND-MR              1:19.03    1:16.63        
                  33.86     1:16.63 (42.77)                                        
 15 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  1:19.29    1:19.55        
                  36.76     1:19.55 (42.79)                                        
 16 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               1:22.95    1:20.16        
                  36.46     1:20.16 (43.70)                                        
 17 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        1:21.36    1:25.09        
                  38.64     1:25.09 (46.45)                                        
 18 Lorenzano, Julianna S     13 COND-MR              1:27.96    1:29.18        
                  40.83     1:29.18 (48.35)                                        
 19 Miller, Sophie H          13 COND-MR              1:34.11    1:33.56        
                  42.64     1:33.56 (50.92)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:20.60    2:18.61        
                  30.01     1:04.48 (34.47)     1:41.45 (36.97)     2:18.61 (37.16)
  2 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:20.68    2:25.09        
                  30.36     1:07.25 (36.89)     1:45.80 (38.55)     2:25.09 (39.29)
  3 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:25.41    2:30.47        
                  32.49     1:11.48 (38.99)     1:52.23 (40.75)     2:30.47 (38.24)
  4 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:40.49    2:31.75        
                  33.25     1:10.86 (37.61)     1:52.02 (41.16)     2:31.75 (39.73)
  5 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:30.00    2:38.30        
                  33.55     1:14.39 (40.84)     1:58.33 (43.94)     2:38.30 (39.97)
  6 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  2:42.28    2:40.07        
                  34.59     1:15.33 (40.74)     2:00.46 (45.13)     2:40.07 (39.61)
  7 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  2:36.57    2:41.43        
                  34.54     1:14.66 (40.12)     1:58.06 (43.40)     2:41.43 (43.37)
  8 Milla, Madison I          13 COND-MR              2:40.95    2:49.10        
                  34.28     1:17.07 (42.79)     2:03.83 (46.76)     2:49.10 (45.27)
  9 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  2:55.98    2:50.01        
                  36.00     1:19.91 (43.91)     2:05.30 (45.39)     2:50.01 (44.71)
 10 Levine, Paige H           14 SSC-MR               3:03.80    2:53.21        
                  35.87     1:19.45 (43.58)     2:06.25 (46.80)     2:53.21 (46.96)
 11 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               3:10.00    2:55.34        
                  36.00     1:21.00 (45.00)     2:08.32 (47.32)     2:55.34 (47.02)
 12 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR                   NT    3:12.31        
                  39.37     1:25.77 (46.40)     2:18.83 (53.06)     3:12.31 (53.48)
 -- Howard, Katherine         14 SSC-MR               2:40.00         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:19.78    2:18.96        
                  29.63     1:05.61 (35.98)     1:47.76 (42.15)     2:18.96 (31.20)
  2 Freeman, Cori S           14 COND-MR              2:17.57    2:19.27        
                  31.29     1:05.69 (34.40)     1:48.16 (42.47)     2:19.27 (31.11)
  3 Gazzara, Kaitlyn M        14 COND-MR              2:20.10    2:26.12        
                  32.40     1:08.19 (35.79)     1:52.18 (43.99)     2:26.12 (33.94)
  4 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              2:33.63    2:28.48        
                  33.03     1:10.81 (37.78)     1:55.12 (44.31)     2:28.48 (33.36)
  5 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:23.72    2:29.28        
                  32.47     1:11.47 (39.00)     1:56.10 (44.63)     2:29.28 (33.18)
  6 Taragano, Ellie M         13 COND-MR              2:40.01    2:31.52        
                  32.39     1:10.72 (38.33)     1:56.52 (45.80)     2:31.52 (35.00)
  7 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  2:36.98    2:32.44        
                  33.54     1:14.39 (40.85)     1:58.43 (44.04)     2:32.44 (34.01)
  8 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:29.30    2:32.53        
                  33.13     1:09.96 (36.83)     1:57.60 (47.64)     2:32.53 (34.93)
  9 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  2:28.03    2:32.55        
                  32.64     1:12.47 (39.83)     1:58.88 (46.41)     2:32.55 (33.67)
 10 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:34.79    2:34.52        
                  33.65     1:15.07 (41.42)     1:59.20 (44.13)     2:34.52 (35.32)
 11 Chen, Bessie              13 UN-MR                2:35.72    2:34.63        
                  34.20     1:14.63 (40.43)     1:59.16 (44.53)     2:34.63 (35.47)
 12 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  2:37.51    2:34.95        
                  37.39     1:14.98 (37.59)     2:01.98 (47.00)     2:34.95 (32.97)
 13 Milla, Madison I          13 COND-MR              2:30.64    2:35.71        
                  33.50     1:13.35 (39.85)     2:00.27 (46.92)     2:35.71 (35.44)
 14 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR       NT    2:42.23        
                  34.16     1:14.38 (40.22)     2:04.77 (50.39)     2:42.23 (37.46)
 15 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               2:54.60    2:42.64        
                  35.17     1:16.74 (41.57)     2:04.86 (48.12)     2:42.64 (37.78)
 16 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  2:49.87    2:42.81        
                  36.64     1:18.21 (41.57)     2:06.45 (48.24)     2:42.81 (36.36)
 17 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:58.27    2:45.54        
                  34.72     1:21.95 (47.23)     2:09.69 (47.74)     2:45.54 (35.85)
 18 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  2:51.57    2:48.42        
                  34.79     1:16.87 (42.08)     2:13.02 (56.15)     2:48.42 (35.40)
 19 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              2:48.79    2:50.63        
                  36.66     1:22.75 (46.09)     2:12.48 (49.73)     2:50.63 (38.15)
 20 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  2:54.86    2:51.70        
                  36.70     1:21.46 (44.76)     2:13.72 (52.26)     2:51.70 (37.98)
 21 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        2:57.35    2:56.03        
                  38.48     1:24.64 (46.16)     2:19.10 (54.46)     2:56.03 (36.93)
 21 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              3:00.81    2:56.03        
                  41.19     1:26.98 (45.79)     2:18.03 (51.05)     2:56.03 (38.00)
 23 Platti, Nicole            13 CSDC-MR              2:52.77    2:56.82        
                  40.47     1:28.45 (47.98)     2:17.95 (49.50)     2:56.82 (38.87)
 24 Miller, Sophie H          13 COND-MR              3:14.52    3:06.61        
                  41.99     1:28.50 (46.51)     2:28.03 (59.53)     3:06.61 (38.58)
 25 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               3:07.76    3:06.81        
                  40.93     1:26.55 (45.62)     2:21.61 (55.06)     3:06.81 (45.20)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            14 COND-MR              4:41.44    4:50.15        
                  29.56     1:04.93 (35.37)     1:42.31 (37.38)     2:18.15 (35.84)
        3:01.53 (43.38)     3:45.91 (44.38)     4:18.55 (32.64)     4:50.15 (31.60)
  2 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  5:07.46    4:56.19        
                  29.82     1:03.83 (34.01)     1:41.55 (37.72)     2:18.12 (36.57)
        3:02.52 (44.40)     3:48.04 (45.52)     4:22.27 (34.23)     4:56.19 (33.92)
  3 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  5:07.70    5:08.57        
                  32.44     1:08.68 (36.24)     1:47.97 (39.29)     2:28.40 (40.43)
        3:12.58 (44.18)     3:57.18 (44.60)     4:33.25 (36.07)     5:08.57 (35.32)
  4 Asch, Lexi                13 AGUA-MR              5:08.69    5:09.93        
                  32.69     1:09.67 (36.98)     1:50.59 (40.92)     2:30.09 (39.50)
        3:15.50 (45.41)     4:00.16 (44.66)     4:36.10 (35.94)     5:09.93 (33.83)
  5 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  5:18.01    5:13.09        
                  33.51     1:10.62 (37.11)     1:49.45 (38.83)     2:27.23 (37.78)
        3:15.76 (48.53)     4:04.04 (48.28)     4:38.83 (34.79)     5:13.09 (34.26)
  6 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               5:15.43    5:14.13        
                  32.98     1:14.83 (41.85)     1:52.35 (37.52)     2:29.66 (37.31)
        3:16.28 (46.62)     4:03.57 (47.29)     4:38.87 (35.30)     5:14.13 (35.26)
  7 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR              5:10.58    5:19.46        
                  33.94     1:12.84 (38.90)     1:55.08 (42.24)     2:35.87 (40.79)
        3:21.90 (46.03)     4:07.03 (45.13)     4:44.10 (37.07)     5:19.46 (35.36)
  8 Lansing, Carolina B       14 UN-MR                     NT    5:28.91        
                  34.08     1:14.48 (40.40)     1:54.80 (40.32)     2:35.27 (40.47)
        3:25.16 (49.89)     4:14.44 (49.28)     4:51.58 (37.14)     5:28.91 (37.33)
  9 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               5:56.19    5:31.93        
                  36.26     1:22.38 (46.12)     2:02.52 (40.14)     2:44.03 (41.51)
        3:32.87 (48.84)     4:21.21 (48.34)     4:57.07 (35.86)     5:31.93 (34.86)
 10 Albuquerque Hsieh, Gabri  13 AGUA-MR                   NT    5:44.92        
                  38.37     1:22.94 (44.57)     2:05.38 (42.44)     2:48.78 (43.40)
        3:36.22 (47.44)     4:23.85 (47.63)     5:04.44 (40.59)     5:44.92 (40.48)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   17 COND-MR                22.63      23.83        
  2 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR    24.08      24.73        
  3 Lee, Emma P               16 UN-MR                  24.87      25.09        
  4 Eng, Lauren *             17 AGUA-MR                24.75      25.20        
  5 Butler, Amelia K          16 AGUA-MR                24.67      25.48        
  5 Wu, Madison               14 AGUA-MR                25.10      25.48        
  7 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR                24.46      25.66        
  8 Basler, Alia R            14 AGUA-MR                24.35      25.76        
  9 Evangelista, Ryan P       17 COND-MR                26.00      25.77        
 10 Dwyer, Grace V            14 COND-MR                25.78      25.91        
 11 Horn, Ursula F            15 UN-MR                  24.67      26.00        
 12 Main, Morgan E            15 AGUA-MR                25.72      26.04        
 13 Casey, Carolyn T          15 AGUA-MR                25.65      26.26        
 14 DiMarco, Tyler M          15 AGUA-MR                27.24      26.59        
 15 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR    26.50      26.78        
 16 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR                26.84      26.85        
 17 Fazzino, Angelina M       15 Express Swimming-MR    26.66      26.90        
 18 Li, Harmony Y             14 AGUA-MR                26.42      26.97        
 19 O'Brien, Kate             13 WISC-MR                26.46      26.98        
 20 Leonard, Penelope K       14 AGUA-MR                26.78      27.05        
 21 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR                27.07      27.13        
 21 Jiang, Claire             16 AGUA-MR                26.66      27.13        
 23 Roebuck, Carter R         13 UN-MR                  26.57      27.17        
 24 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR                26.38      27.29        
 25 Ng, Trystan S             15 COND-MR                27.15      27.32        
 26 Chang, Mia                14 AGUA-MR                27.31      27.44        
 27 Barber, Alexis G          14 AGUA-MR                27.19      27.53        
 28 Neary, Cara J             12 AGUA-MR                28.25      27.61        
 29 Greenberg, Elana M        16 AGUA-MR                27.97      27.64        
 30 Hermann, Anna             14 AGUA-MR                28.22      27.75        
 30 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR    27.91      27.75        
 32 Lansing, Carolina B       14 UN-MR                  26.31      27.80        
 32 Goldner, Sylvie R         15 AGUA-MR                   NT      27.80        
 34 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR                25.71      27.81        
 35 Commike, Samantha N       15 FA-MR                  27.42      27.83        
 36 Chang, Cara               14 AGUA-MR                27.23      27.87        
 37 Bergin, Emily             15 LBA-MR                 28.65      27.88        
 38 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR    27.17      27.90        
 39 Bell, Fiona M             12 AGUA-MR                27.56      28.01        
 40 Ting, Olivia              17 AGUA-MR                26.82      28.02        
 41 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR                27.92      28.04        
 42 Asch, Lexi                13 AGUA-MR                27.44      28.21        
 43 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    28.09      28.25        
 44 Kim, Ashley               13 AGUA-MR                28.06      28.27        
 45 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR                 28.32      28.36        
 46 Saidel, Vera R            13 AGUA-MR                27.71      28.46        
 47 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR                28.70      28.49        
 47 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR                29.90      28.49        
 49 Kim, Kodi K               12 AGUA-MR                29.26      28.55        
 50 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR                30.35      28.56        
 51 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR                 27.74      28.62        
 52 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR                28.06      28.70        
 53 Ng, Chloe N               16 AGUA-MR                27.92      28.72        
 54 Skaistis, Talia R         16 AGUA-MR                26.57      28.75        
 55 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR                   NT      28.78        
 56 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR                29.88      28.82        
 57 Rodriguez, D'Annellie M   16 AGUA-MR                27.55      28.84        
 58 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR                29.03      28.85        
 59 Albuquerque Hsieh, Gabri  13 AGUA-MR                30.07      28.87        
 60 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR                27.54      28.98        
 60 Chesley, Isabella E       14 UN-MR                  29.29      28.98        
 62 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR    28.66      29.19        
 63 Hussain, Sana             13 AGUA-MR                28.85      29.40        
 64 Warner, Breanna A         17 Express Swimming-MR    28.03      29.52        
 65 Norman, Evangeline C      13 AGUA-MR                30.41      29.59        
 66 Lachman, Katherine        15 AGUA-MR                29.10      29.97        
 67 Walters, Cali A           13 LBA-MR                 29.70      30.08        
 68 Altmann, Katie E          16 SSC-MR                 29.64      30.18        
 69 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR                30.55      30.52        
 70 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR                29.90      30.63        
 71 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR    33.64      31.05        
 72 Roberts, Madison B        15 AGUA-MR                29.76      31.22        
 73 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR    31.83      31.38        
 74 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR                32.42      31.56        
 75 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR                31.96      32.01        
 76 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR                32.48      32.83        
 76 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR                 31.77      32.83        
 78 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                34.06      32.90        
 79 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR                33.16      33.01        
 80 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                33.12      34.99        
 81 Baynon, Lily M             7 FA-MR                  50.57      46.10        
 -- Roberts, Jasmyne B        17 AGUA-MR                29.19         NS        
 -- Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR                29.60         NS        
 -- Narvaez, Rebecca          15 CSDC-MR                29.59         NS        
 -- Moriarty, Finella S        9 LBA-MR                 42.71         NS        
 -- Arabadjiev, Ariana C      14 AGUA-MR                29.75         NS        
 -- Griffith, Marie o          9 Express Swimming-MR       NT         NS        
 -- Bailey-Hamm, Elizabeth C  13 AGUA-MR                29.80         NS        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   17 COND-MR                49.35      51.39        
                  24.68       51.39 (26.71)                                        
  2 Renna, Julia              17 SSC-MR                 54.72      55.44        
                  26.14       55.44 (29.30)                                        
  3 Uspenskaya, Sasha         16 COND-MR                54.30      56.44        
                  27.02       56.44 (29.42)                                        
  4 Arciniegas, Francesca     15 COND-MR                55.55      56.47        
                  27.08       56.47 (29.39)                                        
  5 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR                54.82      56.72        
                  27.10       56.72 (29.62)                                        
  6 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR                54.88      58.70        
                  28.67       58.70 (30.03)                                        
  7 Ng, Trystan S             15 COND-MR                57.53      59.48        
                  28.40       59.48 (31.08)                                        
  8 Orange, Marley A          16 AGUA-MR                58.55      59.50        
                  28.67       59.50 (30.83)                                        
  9 Jiang, Claire             16 AGUA-MR                56.91    1:00.33        
                  28.90     1:00.33 (31.43)                                        
 10 Ting, Olivia              17 AGUA-MR                58.16    1:00.57        
                  29.08     1:00.57 (31.49)                                        
 11 Goldner, Sylvie R         15 AGUA-MR                   NT    1:01.75        
                  29.14     1:01.75 (32.61)                                        
 12 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR              1:00.03    1:01.95        
                  29.47     1:01.95 (32.48)                                        
 13 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              1:00.66    1:01.97        
                  29.48     1:01.97 (32.49)                                        
 14 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR              1:03.92    1:02.12        
                  30.42     1:02.12 (31.70)                                        
 15 Rodriguez, D'Annellie M   16 AGUA-MR              1:00.40    1:02.33        
                  29.91     1:02.33 (32.42)                                        
 16 Skaistis, Talia R         16 AGUA-MR                59.17    1:02.39        
                  29.57     1:02.39 (32.82)                                        
 17 Hanlon, Marguerite R      16 AGUA-MR              1:02.52    1:03.28        
                  30.54     1:03.28 (32.74)                                        
 18 Petrovic, Ripley J        13 UN-MR                1:00.99    1:03.44        
                  29.99     1:03.44 (33.45)                                        
 19 Block, Alexandra V        17 COND-MR                57.56    1:03.90        
                  30.35     1:03.90 (33.55)                                        
 20 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              1:07.14    1:03.92        
                  31.05     1:03.92 (32.87)                                        
 21 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               1:04.10    1:04.00        
                  30.94     1:04.00 (33.06)                                        
 22 Duke, Skyler L            12 WISC-MR              1:08.73    1:04.06        
                  30.12     1:04.06 (33.94)                                        
 23 Lachman, Katherine        15 AGUA-MR              1:02.57    1:04.62        
                  30.91     1:04.62 (33.71)                                        
 24 Block, Isabella L         17 COND-MR                59.79    1:05.08        
                  30.75     1:05.08 (34.33)                                        
 25 Roberts, Jasmyne B        17 AGUA-MR              1:04.33    1:05.81        
                  31.13     1:05.81 (34.68)                                        
 26 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              1:07.94    1:05.87        
                  30.62     1:05.87 (35.25)                                        
 27 Roberts, Madison B        15 AGUA-MR              1:05.89    1:06.31        
                  32.06     1:06.31 (34.25)                                        
 28 Gioia, Oriana C           15 AGUA-MR              1:08.83    1:06.35        
                  31.68     1:06.35 (34.67)                                        
 29 Warner, Breanna A         17 Express Swimming-MR  1:04.29    1:07.95        
                  32.17     1:07.95 (35.78)                                        
 30 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR              1:12.89    1:10.90        
                  33.58     1:10.90 (37.32)                                        
 31 Flores, Maria             16 CSDC-MR              1:14.68    1:17.88        
                  36.11     1:17.88 (41.77)                                        
 32 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               1:42.41    1:37.00        
                  42.76     1:37.00 (54.24)                                        
 -- Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR                58.85         NS        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   17 COND-MR              1:47.34    1:52.59        
                  25.73       54.52 (28.79)     1:23.64 (29.12)     1:52.59 (28.95)
  2 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  1:55.54    1:54.99        
                  27.09       56.38 (29.29)     1:26.03 (29.65)     1:54.99 (28.96)
  3 Eng, Lauren *             17 AGUA-MR              1:56.03    1:58.13        
                  27.48       57.49 (30.01)     1:27.76 (30.27)     1:58.13 (30.37)
  4 Lee, Emma P               16 UN-MR                1:59.44    2:00.89        
                  28.17       58.91 (30.74)     1:29.89 (30.98)     2:00.89 (31.00)
  5 Main, Morgan E            15 AGUA-MR              1:59.78    2:01.62        
                  28.41       59.31 (30.90)     1:30.30 (30.99)     2:01.62 (31.32)
  6 Feld, Emma F              14 AGUA-MR              1:54.88    2:01.89        
                  27.31       57.26 (29.95)     1:28.90 (31.64)     2:01.89 (32.99)
  7 Wu, Madison               14 AGUA-MR              1:59.15    2:01.93        
                  27.78       58.36 (30.58)     1:29.82 (31.46)     2:01.93 (32.11)
  8 Uspenskaya, Sasha         16 COND-MR              1:59.17    2:03.35        
                  27.96       59.19 (31.23)     1:31.47 (32.28)     2:03.35 (31.88)
  9 Guarino, Kiana B          15 AGUA-MR              1:55.18    2:03.52        
                  28.66       59.60 (30.94)     1:31.57 (31.97)     2:03.52 (31.95)
 10 DiMarco, Tyler M          15 AGUA-MR              2:01.63    2:03.75        
                  29.14     1:00.61 (31.47)     1:32.58 (31.97)     2:03.75 (31.17)
 11 Butler, Amelia K          16 AGUA-MR              2:01.44    2:04.03        
                  28.11       59.45 (31.34)     1:31.53 (32.08)     2:04.03 (32.50)
 12 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:04.62    2:04.72        
                  28.84     1:00.56 (31.72)     1:32.34 (31.78)     2:04.72 (32.38)
 13 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR              1:59.52    2:05.11        
                  29.16     1:00.62 (31.46)     1:32.76 (32.14)     2:05.11 (32.35)
 14 Casey, Carolyn T          15 AGUA-MR              2:04.53    2:06.47        
                  29.56     1:02.11 (32.55)     1:34.13 (32.02)     2:06.47 (32.34)
 15 Commike, Samantha N       15 FA-MR                2:04.38    2:06.65        
                  28.95     1:01.21 (32.26)     1:34.55 (33.34)     2:06.65 (32.10)
 16 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:08.77    2:07.27        
                  29.54     1:02.23 (32.69)     1:35.33 (33.10)     2:07.27 (31.94)
 17 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR              2:09.16    2:07.98        
                  28.99     1:01.55 (32.56)     1:35.18 (33.63)     2:07.98 (32.80)
 18 Horn, Ursula F            15 UN-MR                2:04.44    2:08.44        
                  29.50     1:02.93 (33.43)     1:36.20 (33.27)     2:08.44 (32.24)
 19 Leonard, Penelope K       14 AGUA-MR              2:04.64    2:08.80        
                  30.05     1:02.41 (32.36)     1:35.75 (33.34)     2:08.80 (33.05)
 20 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  2:11.67    2:09.36        
                  29.69     1:02.87 (33.18)     1:36.69 (33.82)     2:09.36 (32.67)
 21 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               2:19.76    2:09.71        
                  29.76     1:02.06 (32.30)     1:36.42 (34.36)     2:09.71 (33.29)
 22 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              2:07.50    2:10.34        
                  30.15     1:04.07 (33.92)     1:37.57 (33.50)     2:10.34 (32.77)
 23 Basler, Alia R            14 AGUA-MR              1:58.63    2:10.48        
                  29.48     1:02.86 (33.38)     1:37.22 (34.36)     2:10.48 (33.26)
 24 Greenberg, Elana M        16 AGUA-MR              2:00.71    2:10.73        
                  30.40     1:03.58 (33.18)     1:37.38 (33.80)     2:10.73 (33.35)
 25 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              2:11.10    2:10.78        
                  30.01     1:03.34 (33.33)     1:36.64 (33.30)     2:10.78 (34.14)
 26 Jiang, Claire             16 AGUA-MR              2:11.62    2:10.94        
                  30.44     1:04.44 (34.00)     1:37.99 (33.55)     2:10.94 (32.95)
 27 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  2:10.98    2:11.40        
                  29.77     1:03.57 (33.80)     1:37.88 (34.31)     2:11.40 (33.52)
 28 Chukwulozie, Stella       16 AGUA-MR              2:05.68    2:11.41        
                  30.08     1:03.72 (33.64)     1:38.49 (34.77)     2:11.41 (32.92)
 29 Hermann, Anna             14 AGUA-MR              2:14.12    2:11.62        
                  30.68     1:04.26 (33.58)     1:38.75 (34.49)     2:11.62 (32.87)
 30 Roebuck, Carter R         13 UN-MR                2:07.10    2:12.10        
                  30.23     1:04.29 (34.06)     1:38.12 (33.83)     2:12.10 (33.98)
 31 Asch, Lexi                13 AGUA-MR              2:11.61    2:12.31        
                  31.05     1:04.53 (33.48)     1:39.44 (34.91)     2:12.31 (32.87)
 32 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR              2:06.59    2:12.34        
                  30.02     1:03.69 (33.67)     1:38.21 (34.52)     2:12.34 (34.13)
 33 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR              2:15.97    2:12.43        
                  31.23     1:05.27 (34.04)     1:39.26 (33.99)     2:12.43 (33.17)
 34 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               2:11.65    2:12.44        
                  30.86     1:04.58 (33.72)     1:38.50 (33.92)     2:12.44 (33.94)
 35 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR                   NT    2:12.70        
                  29.59     1:02.83 (33.24)     1:37.86 (35.03)     2:12.70 (34.84)
 36 Chang, Mia                14 AGUA-MR              2:16.56    2:13.12        
                  30.01     1:04.62 (34.61)     1:39.12 (34.50)     2:13.12 (34.00)
 37 Chang, Cara               14 AGUA-MR              2:13.49    2:13.48        
                  30.63     1:04.21 (33.58)     1:39.20 (34.99)     2:13.48 (34.28)
 38 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR              2:11.32    2:13.85        
                  31.26     1:05.32 (34.06)     1:39.95 (34.63)     2:13.85 (33.90)
 39 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              2:13.48    2:14.27        
                  30.99     1:04.86 (33.87)     1:40.01 (35.15)     2:14.27 (34.26)
 40 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               2:18.11    2:14.60        
                  30.49     1:04.42 (33.93)     1:39.75 (35.33)     2:14.60 (34.85)
 41 Barber, Alexis G          14 AGUA-MR              2:11.51    2:15.08        
                  31.38     1:05.52 (34.14)     1:40.54 (35.02)     2:15.08 (34.54)
 42 Lansing, Carolina B       14 UN-MR                2:09.17    2:15.85        
                  30.44     1:04.60 (34.16)     1:39.76 (35.16)     2:15.85 (36.09)
 43 Norman, Evangeline C      13 AGUA-MR              2:12.52    2:15.91        
                  31.73     1:06.35 (34.62)     1:41.06 (34.71)     2:15.91 (34.85)
 44 Kim, Ashley               13 AGUA-MR              2:16.54    2:16.04        
                  31.47     1:06.55 (35.08)     1:41.89 (35.34)     2:16.04 (34.15)
 45 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              2:22.95    2:16.26        
                  31.24     1:05.92 (34.68)     1:42.26 (36.34)     2:16.26 (34.00)
 46 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              2:16.88    2:16.57        
                  31.62     1:06.55 (34.93)     1:41.32 (34.77)     2:16.57 (35.25)
 47 Kim, Kodi K               12 AGUA-MR              2:23.34    2:16.85        
                  31.06     1:05.76 (34.70)     1:41.30 (35.54)     2:16.85 (35.55)
 48 Bergin, Emily             15 LBA-MR               2:23.83    2:17.67        
                  30.78     1:05.18 (34.40)     1:41.76 (36.58)     2:17.67 (35.91)
 49 Rodriguez, D'Annellie M   16 AGUA-MR              2:07.68    2:17.76        
                  30.02     1:03.65 (33.63)     1:40.33 (36.68)     2:17.76 (37.43)
 50 Saidel, Vera R            13 AGUA-MR              2:13.77    2:17.83        
                  31.13     1:06.36 (35.23)     1:42.48 (36.12)     2:17.83 (35.35)
 51 Walters, Cali A           13 LBA-MR               2:18.00    2:18.17        
                  32.11     1:07.00 (34.89)     1:43.16 (36.16)     2:18.17 (35.01)
 52 Li, Harmony Y             14 AGUA-MR              2:06.38    2:18.63        
                  30.32     1:05.02 (34.70)     1:41.61 (36.59)     2:18.63 (37.02)
 53 Skaistis, Talia R         16 AGUA-MR              2:10.00    2:19.13        
                  30.70     1:04.92 (34.22)     1:41.55 (36.63)     2:19.13 (37.58)
 54 Hussain, Sana             13 AGUA-MR              2:16.99    2:19.26        
                  31.57     1:06.74 (35.17)     1:43.38 (36.64)     2:19.26 (35.88)
 55 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              2:19.35    2:19.40        
                  31.40     1:06.85 (35.45)     1:43.59 (36.74)     2:19.40 (35.81)
 56 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               2:23.62    2:19.64        
                  31.90     1:07.48 (35.58)     1:43.92 (36.44)     2:19.64 (35.72)
 57 Albuquerque Hsieh, Gabri  13 AGUA-MR              2:25.97    2:19.71        
                  31.96     1:07.44 (35.48)     1:44.26 (36.82)     2:19.71 (35.45)
 58 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              2:22.40    2:20.76        
                  32.31     1:07.04 (34.73)     1:43.68 (36.64)     2:20.76 (37.08)
 59 Lachman, Katherine        15 AGUA-MR              2:15.43    2:20.88        
                  31.98     1:07.68 (35.70)     1:44.28 (36.60)     2:20.88 (36.60)
 60 Bell, Fiona M             12 AGUA-MR              2:17.84    2:21.05        
                  31.74     1:07.79 (36.05)     1:44.93 (37.14)     2:21.05 (36.12)
 61 Chesley, Isabella E       14 UN-MR                2:21.81    2:21.66        
                  31.98     1:07.72 (35.74)     1:45.08 (37.36)     2:21.66 (36.58)
 62 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:25.45    2:21.80        
                  32.89     1:10.11 (37.22)     1:46.99 (36.88)     2:21.80 (34.81)
 63 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               2:19.56    2:22.01        
                  32.39     1:08.27 (35.88)     1:45.44 (37.17)     2:22.01 (36.57)
 64 Raboy, Ghelila            16 AGUA-MR              2:12.67    2:23.01        
                  32.70     1:08.70 (36.00)     1:46.04 (37.34)     2:23.01 (36.97)
 65 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              2:31.57    2:23.70        
                  31.99     1:08.62 (36.63)     1:47.21 (38.59)     2:23.70 (36.49)
 66 Neary, Cara J             12 AGUA-MR              2:31.55    2:23.74        
                  31.33     1:05.86 (34.53)     1:43.87 (38.01)     2:23.74 (39.87)
 67 Prashad, Olivia T         17 Express Swimming-MR  2:19.94    2:23.92        
                  33.27     1:09.79 (36.52)     1:47.11 (37.32)     2:23.92 (36.81)
 68 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              2:25.96    2:24.64        
                  32.75     1:09.22 (36.47)     1:46.89 (37.67)     2:24.64 (37.75)
 69 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              2:28.58    2:27.35        
                  32.60     1:11.48 (38.88)     1:51.57 (40.09)     2:27.35 (35.78)
 70 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR              2:20.78    2:28.93        
                  33.43     1:11.15 (37.72)     1:50.57 (39.42)     2:28.93 (38.36)
 71 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              2:31.21    2:29.92        
                  34.59     1:13.19 (38.60)     1:52.19 (39.00)     2:29.92 (37.73)
 72 Narvaez, Rebecca          15 CSDC-MR              2:24.49    2:30.51        
                  34.16     1:12.42 (38.26)     1:53.40 (40.98)     2:30.51 (37.11)
 73 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  2:45.12    2:32.48        
                  34.32     1:13.59 (39.27)     1:53.95 (40.36)     2:32.48 (38.53)
 74 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               2:37.75    2:33.81        
                  34.94     1:14.03 (39.09)     1:54.11 (40.08)     2:33.81 (39.70)
 75 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR              2:37.26    2:35.74        
                  34.92     1:15.44 (40.52)     1:56.37 (40.93)     2:35.74 (39.37)
 76 Agro, Gabby               15 CSDC-MR              2:30.50    2:38.07        
                  35.69     1:15.05 (39.36)     1:56.34 (41.29)     2:38.07 (41.73)
 77 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR              2:44.38    2:39.58        
                  34.72     1:14.53 (39.81)     1:56.83 (42.30)     2:39.58 (42.75)
 -- Ting, Olivia              17 AGUA-MR              2:09.96         NS        
 -- Bailey-Hamm, Elizabeth C  13 AGUA-MR              2:39.90         NS        
 -- Roberts, Jasmyne B        17 AGUA-MR              2:27.12         NS        
 -- Arabadjiev, Ariana C      14 AGUA-MR              2:24.04         NS        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orange, Marley A          16 AGUA-MR                   NT    5:41.99        
                  30.91     1:04.82 (33.91)     1:38.68 (33.86)     2:13.31 (34.63)
        2:48.30 (34.99)     3:23.44 (35.14)     3:58.98 (35.54)     4:34.31 (35.33)
        5:08.74 (34.43)     5:41.99 (33.25)                                        
  2 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  5:53.43    6:00.58        
                  31.76     1:07.26 (35.50)     1:44.01 (36.75)     2:19.79 (35.78)
        2:57.70 (37.91)     3:35.26 (37.56)     4:12.31 (37.05)     4:49.45 (37.14)
        5:26.27 (36.82)     6:00.58 (34.31)                                        
  3 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              6:45.00    6:19.16        
                  34.37     1:12.00 (37.63)     1:51.06 (39.06)     2:30.45 (39.39)
        3:09.70 (39.25)     3:48.77 (39.07)     4:27.92 (39.15)     5:07.19 (39.27)
        5:44.29 (37.10)     6:19.16 (34.87)                                        
  4 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  6:30.02    6:19.28        
                  33.66     1:11.92 (38.26)     1:51.17 (39.25)     2:29.93 (38.76)
        3:09.25 (39.32)     3:48.61 (39.36)     4:27.26 (38.65)     5:06.46 (39.20)
        5:44.55 (38.09)     6:19.28 (34.73)                                        
  5 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR              6:35.11    6:26.40        
                  32.19     1:08.75 (36.56)     1:48.14 (39.39)     2:28.12 (39.98)
        3:10.45 (42.33)     3:51.00 (40.55)     4:36.20 (45.20)     5:14.72 (38.52)
        5:51.69 (36.97)     6:26.40 (34.71)                                        
  6 Narvaez, Rebecca          15 CSDC-MR                   NT    6:43.49        
                  34.47     1:12.92 (38.45)                             2:35.75 ( )
        3:17.60 (41.85)     3:59.87 (42.27)     4:41.01 (41.14)     5:23.33 (42.32)
        6:05.47 (42.14)     6:43.49 (38.02)                                        
  7 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              6:50.01    6:47.61        
                  33.46     1:14.54 (41.08)     1:58.13 (43.59)     2:41.08 (42.95)
        3:23.47 (42.39)     4:05.42 (41.95)     4:47.69 (42.27)     5:30.74 (43.05)
        6:09.32 (38.58)     6:47.61 (38.29)                                        
  8 Agro, Gabby               15 CSDC-MR              6:54.15    7:09.38        
                  35.88     1:15.91 (40.03)     1:59.17 (43.26)     2:44.46 (45.29)
        3:29.65 (45.19)     4:14.40 (44.75)     4:59.78 (45.38)     5:44.95 (45.17)
        6:29.68 (44.73)     7:09.38 (39.70)                                        
  9 Flores, Maria             16 CSDC-MR              7:00.00    7:40.77        
                  37.61     1:20.82 (43.21)     2:07.45 (46.63)     2:53.92 (46.47)
                                                                        5:20.11 ( )
        6:09.81 (49.70)   7:40.77 (1:30.96)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   17 COND-MR                55.75      58.73        
                  28.82       58.73 (29.91)                                        
  2 Feld, Emma F              14 AGUA-MR                59.94      59.80        
                  29.31       59.80 (30.49)                                        
  3 Eng, Lauren *             17 AGUA-MR              1:02.18    1:02.35        
                  30.09     1:02.35 (32.26)                                        
  4 Guarino, Kiana B          15 AGUA-MR                57.13    1:02.91        
                  30.83     1:02.91 (32.08)                                        
  5 Butler, Amelia K          16 AGUA-MR              1:04.84    1:03.09        
                  30.28     1:03.09 (32.81)                                        
  5 Lee, Emma P               16 UN-MR                1:04.79    1:03.09        
                  30.42     1:03.09 (32.67)                                        
  7 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  1:01.06    1:03.39        
                  31.28     1:03.39 (32.11)                                        
  8 Evangelista, Ryan P       17 COND-MR              1:03.78    1:03.53        
                  31.18     1:03.53 (32.35)                                        
  9 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR              1:01.97    1:03.67        
                  31.10     1:03.67 (32.57)                                        
 10 Uspenskaya, Sasha         16 COND-MR              1:00.38    1:03.96        
                  31.36     1:03.96 (32.60)                                        
 11 Casey, Carolyn T          15 AGUA-MR              1:00.46    1:04.17        
                  31.23     1:04.17 (32.94)                                        
 12 Ng, Trystan S             15 COND-MR              1:03.14    1:05.05        
                  31.78     1:05.05 (33.27)                                        
 13 Jiang, Claire             16 AGUA-MR              1:03.38    1:05.91        
                  32.08     1:05.91 (33.83)                                        
 14 Chukwulozie, Stella       16 AGUA-MR              1:05.44    1:07.69        
                  33.12     1:07.69 (34.57)                                        
 15 Ting, Olivia              17 AGUA-MR              1:04.70    1:07.94        
                  33.36     1:07.94 (34.58)                                        
 16 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:07.32    1:08.23        
                  32.98     1:08.23 (35.25)                                        
 17 Skaistis, Talia R         16 AGUA-MR              1:07.10    1:09.01        
                  33.84     1:09.01 (35.17)                                        
 18 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR              1:10.28    1:09.19        
                  34.26     1:09.19 (34.93)                                        
 19 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:09.11    1:09.68        
                  34.09     1:09.68 (35.59)                                        
 20 Goldner, Sylvie R         15 AGUA-MR                   NT    1:10.10        
                  33.93     1:10.10 (36.17)                                        
 21 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR              1:06.99    1:10.14        
                  34.10     1:10.14 (36.04)                                        
 22 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              1:08.51    1:10.16        
                  33.92     1:10.16 (36.24)                                        
 23 Commike, Samantha N       15 FA-MR                1:11.55    1:10.52        
                  33.87     1:10.52 (36.65)                                        
 24 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR              1:03.92    1:10.93        
                  34.76     1:10.93 (36.17)                                        
 25 Lachman, Katherine        15 AGUA-MR              1:09.70    1:10.95        
                  34.55     1:10.95 (36.40)                                        
 26 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  1:09.44    1:11.25        
                  34.29     1:11.25 (36.96)                                        
 27 Ng, Chloe N               16 AGUA-MR              1:07.58    1:11.44        
                  34.30     1:11.44 (37.14)                                        
 28 Walters, Cali A           13 LBA-MR               1:18.91    1:12.03        
                  35.47     1:12.03 (36.56)                                        
 29 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               1:12.53    1:12.49        
                  35.26     1:12.49 (37.23)                                        
 30 Raboy, Ghelila            16 AGUA-MR              1:05.07    1:13.05        
                  35.79     1:13.05 (37.26)                                        
 31 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              1:17.03    1:13.36        
                  35.69     1:13.36 (37.67)                                        
 32 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR              1:10.87    1:14.22        
                  36.36     1:14.22 (37.86)                                        
 33 Rodriguez, D'Annellie M   16 AGUA-MR              1:09.74    1:14.34        
                  35.91     1:14.34 (38.43)                                        
 34 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:10.22    1:15.03        
                  36.82     1:15.03 (38.21)                                        
 35 Bergin, Emily             15 LBA-MR               1:13.23    1:15.48        
                  36.57     1:15.48 (38.91)                                        
 36 Prashad, Olivia T         17 Express Swimming-MR  1:14.82    1:16.07        
                  36.97     1:16.07 (39.10)                                        
 37 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               1:13.10    1:16.29        
                  36.45     1:16.29 (39.84)                                        
 38 Warner, Breanna A         17 Express Swimming-MR  1:14.04    1:16.42        
                  36.44     1:16.42 (39.98)                                        
 39 Roberts, Madison B        15 AGUA-MR              1:14.57    1:16.81        
                  36.56     1:16.81 (40.25)                                        
 40 Agro, Gabby               15 CSDC-MR              1:18.09    1:18.97        
                  37.15     1:18.97 (41.82)                                        
 41 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR              1:26.23    1:19.23        
                  38.62     1:19.23 (40.61)                                        
 42 Narvaez, Rebecca          15 CSDC-MR              1:22.17    1:19.70        
                  38.76     1:19.70 (40.94)                                        
 43 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR              1:18.00    1:19.91        
                  38.30     1:19.91 (41.61)                                        
 44 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:21.35    1:20.47        
                  39.85     1:20.47 (40.62)                                        
 45 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               1:20.83    1:21.86        
                  40.71     1:21.86 (41.15)                                        
 46 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:23.45    1:22.20        
                  40.66     1:22.20 (41.54)                                        
 47 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              1:22.42    1:23.11        
                  39.40     1:23.11 (43.71)                                        
 -- Roberts, Jasmyne B        17 AGUA-MR              1:18.95         NS        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Penelope K       14 AGUA-MR              2:09.29    2:09.83        
                  30.65     1:03.76 (33.11)     1:36.66 (32.90)     2:09.83 (33.17)
  2 Arciniegas, Francesca     15 COND-MR              2:05.48    2:12.45        
                  31.05     1:03.96 (32.91)     1:37.81 (33.85)     2:12.45 (34.64)
  3 Uspenskaya, Sasha         16 COND-MR              2:11.91    2:15.30        
                  32.12     1:06.58 (34.46)     1:41.32 (34.74)     2:15.30 (33.98)
  4 Wu, Madison               14 AGUA-MR              2:09.41    2:17.90        
                  32.00     1:06.06 (34.06)     1:42.00 (35.94)     2:17.90 (35.90)
  5 Jiang, Claire             16 AGUA-MR              2:17.91    2:20.52        
                  32.60     1:07.33 (34.73)     1:44.09 (36.76)     2:20.52 (36.43)
  6 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR              2:31.82    2:24.97        
                  33.31     1:10.20 (36.89)     1:48.56 (38.36)     2:24.97 (36.41)
  7 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              2:24.81    2:26.27        
                  34.14     1:10.93 (36.79)     1:49.10 (38.17)     2:26.27 (37.17)
  8 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR              2:22.65    2:26.29        
                  33.94     1:10.86 (36.92)     1:48.95 (38.09)     2:26.29 (37.34)
  9 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              2:22.12    2:27.10        
                  35.63     1:13.28 (37.65)     1:50.65 (37.37)     2:27.10 (36.45)
 10 Roebuck, Carter R         13 UN-MR                     NT    2:27.14        
                  33.33     1:09.95 (36.62)     1:48.82 (38.87)     2:27.14 (38.32)
 11 Hermann, Anna             14 AGUA-MR                   NT    2:30.34        
                  35.45     1:13.55 (38.10)     1:52.50 (38.95)     2:30.34 (37.84)
 12 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR                   NT    2:30.45        
                  36.82     1:15.16 (38.34)     1:53.78 (38.62)     2:30.45 (36.67)
 13 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR              2:30.00    2:30.63        
                  36.53     1:15.70 (39.17)     1:55.11 (39.41)     2:30.63 (35.52)
 14 Chesley, Isabella E       14 UN-MR                2:38.41    2:30.78        
                  35.69     1:13.26 (37.57)     1:52.20 (38.94)     2:30.78 (38.58)
 15 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              2:22.57    2:30.81        
                  35.94     1:14.51 (38.57)     1:53.32 (38.81)     2:30.81 (37.49)
 16 Chang, Cara               14 AGUA-MR              2:37.51    2:31.42        
                  36.08     1:14.21 (38.13)     1:53.36 (39.15)     2:31.42 (38.06)
 17 Lachman, Katherine        15 AGUA-MR              2:26.02    2:31.47        
                  34.84     1:12.73 (37.89)     1:52.16 (39.43)     2:31.47 (39.31)
 18 Asch, Lexi                13 AGUA-MR              2:30.86    2:31.71        
                  36.97     1:16.02 (39.05)     1:55.00 (38.98)     2:31.71 (36.71)
 19 Saidel, Vera R            13 AGUA-MR                   NT    2:31.75        
                  35.03     1:13.93 (38.90)     1:54.05 (40.12)     2:31.75 (37.70)
 20 Kim, Ashley               13 AGUA-MR                   NT    2:33.18        
                  37.23     1:16.66 (39.43)     1:55.01 (38.35)     2:33.18 (38.17)
 21 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR              2:29.39    2:33.25        
                  35.19     1:14.22 (39.03)     1:54.11 (39.89)     2:33.25 (39.14)
 22 Rodriguez, D'Annellie M   16 AGUA-MR              2:33.10    2:33.44        
                  36.24     1:14.55 (38.31)     1:54.24 (39.69)     2:33.44 (39.20)
 23 Hanlon, Marguerite R      16 AGUA-MR              2:32.91    2:33.73        
                  35.63     1:14.62 (38.99)     1:54.56 (39.94)     2:33.73 (39.17)
 24 Barber, Alexis G          14 AGUA-MR              2:30.66    2:34.27        
                  36.91     1:16.00 (39.09)     1:54.91 (38.91)     2:34.27 (39.36)
 25 Chang, Mia                14 AGUA-MR              2:32.80    2:34.29        
                  36.90     1:15.90 (39.00)     1:55.87 (39.97)     2:34.29 (38.42)
 26 Lansing, Carolina B       14 UN-MR                2:26.50    2:34.50        
                  35.93     1:14.83 (38.90)     1:55.04 (40.21)     2:34.50 (39.46)
 27 Petrovic, Ripley J        13 UN-MR                2:29.70    2:34.88        
                  35.57     1:14.86 (39.29)     1:55.29 (40.43)     2:34.88 (39.59)
 28 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              2:35.14    2:35.04        
                  37.39     1:17.46 (40.07)     1:57.37 (39.91)     2:35.04 (37.67)
 29 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  2:32.11    2:35.24        
                  36.71     1:16.34 (39.63)     1:56.72 (40.38)     2:35.24 (38.52)
 30 Neary, Cara J             12 AGUA-MR                   NT    2:35.89        
                  37.13     1:16.42 (39.29)     1:57.17 (40.75)     2:35.89 (38.72)
 31 Kim, Kodi K               12 AGUA-MR                   NT    2:36.06        
                  36.52     1:16.50 (39.98)     1:56.71 (40.21)     2:36.06 (39.35)
 32 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              2:38.57    2:36.96        
                  37.03     1:16.70 (39.67)     1:56.81 (40.11)     2:36.96 (40.15)
 33 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR                   NT    2:37.02        
                  36.12     1:15.77 (39.65)     1:56.37 (40.60)     2:37.02 (40.65)
 34 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              2:42.00    2:37.20        
                  37.73     1:18.12 (40.39)     1:58.99 (40.87)     2:37.20 (38.21)
 35 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              2:43.93    2:38.70        
                  37.78     1:16.52 (38.74)     1:58.15 (41.63)     2:38.70 (40.55)
 36 Hussain, Sana             13 AGUA-MR                   NT    2:38.74        
                  37.17     1:17.45 (40.28)     1:58.16 (40.71)     2:38.74 (40.58)
 37 Norman, Evangeline C      13 AGUA-MR                   NT    2:41.42        
                  38.02     1:18.46 (40.44)     2:00.55 (42.09)     2:41.42 (40.87)
 38 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR              2:41.98    2:43.49        
                  37.91     1:18.64 (40.73)     2:01.35 (42.71)     2:43.49 (42.14)
 39 Duke, Skyler L            12 WISC-MR              2:54.99    2:46.42        
                  40.48     1:23.64 (43.16)     2:06.35 (42.71)     2:46.42 (40.07)
 40 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               2:49.01    2:46.91        
                  40.77     1:22.94 (42.17)     2:05.70 (42.76)     2:46.91 (41.21)
 41 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              2:50.23    2:48.89        
                  41.26     1:24.31 (43.05)     2:08.08 (43.77)     2:48.89 (40.81)
 42 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR              2:45.00    2:49.60        
                  40.84     1:24.49 (43.65)     2:07.86 (43.37)     2:49.60 (41.74)
 43 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR                   NT    2:52.43        
                  41.44     1:25.49 (44.05)     2:09.55 (44.06)     2:52.43 (42.88)
 -- Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              2:41.95         DQ        
      False start
                  36.40     1:15.68 (39.28)     1:56.56 (40.88)          DQ (39.51)
 -- Block, Alexandra V        17 COND-MR              2:22.21         NS        
 -- Li, Harmony Y             14 AGUA-MR              2:28.15         NS        
 -- Bell, Fiona M             12 AGUA-MR                   NT         NS        
 -- Norris, Tatum R           13 AGUA-MR                   NT         NS        
 -- Khitin, Layla             13 AGUA-MR                   NT         NS        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR              1:05.00    1:08.48        
                  32.25     1:08.48 (36.23)                                        
  2 Arciniegas, Francesca     15 COND-MR              1:06.69    1:10.59        
                  33.35     1:10.59 (37.24)                                        
  3 Ng, Trystan S             15 COND-MR              1:09.83    1:12.44        
                  34.31     1:12.44 (38.13)                                        
  4 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              1:12.68    1:13.11        
                  34.88     1:13.11 (38.23)                                        
  5 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR                   NT    1:14.09        
                  35.22     1:14.09 (38.87)                                        
  6 Renna, Julia              17 SSC-MR               1:12.90    1:14.75        
                  34.87     1:14.75 (39.88)                                        
  7 Leonard, Penelope K       14 AGUA-MR              1:13.13    1:14.89        
                  35.97     1:14.89 (38.92)                                        
  8 Uspenskaya, Sasha         16 COND-MR              1:14.00    1:14.90        
                  35.45     1:14.90 (39.45)                                        
  9 Roebuck, Carter R         13 UN-MR                1:13.31    1:16.33        
                  36.19     1:16.33 (40.14)                                        
 10 Freedhand, Malia J        16 AGUA-MR              1:11.30    1:16.50        
                  35.66     1:16.50 (40.84)                                        
 11 Wu, Madison               14 AGUA-MR              1:09.47    1:17.64        
                  36.36     1:17.64 (41.28)                                        
 12 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR              1:17.27    1:18.56        
                  37.06     1:18.56 (41.50)                                        
 13 Norman, Evangeline C      13 AGUA-MR              1:17.30    1:18.58        
                  37.54     1:18.58 (41.04)                                        
 14 Hermann, Anna             14 AGUA-MR                   NT    1:18.65        
                  36.80     1:18.65 (41.85)                                        
 15 Ng, Chloe N               16 AGUA-MR              1:15.15    1:19.03        
                  37.09     1:19.03 (41.94)                                        
 16 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:18.73    1:19.12        
                  37.49     1:19.12 (41.63)                                        
 17 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR              1:15.63    1:19.33        
                  38.03     1:19.33 (41.30)                                        
 18 Kim, Ashley               13 AGUA-MR              1:20.94    1:19.41        
                  37.91     1:19.41 (41.50)                                        
 19 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              1:17.43    1:19.98        
                  38.02     1:19.98 (41.96)                                        
 20 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR              1:22.89    1:21.33        
                  38.92     1:21.33 (42.41)                                        
 21 Roberts, Madison B        15 AGUA-MR              1:22.29    1:22.35        
                  37.82     1:22.35 (44.53)                                        
 22 Saidel, Vera R            13 AGUA-MR              1:20.20    1:22.43        
                  38.98     1:22.43 (43.45)                                        
 23 Chang, Mia                14 AGUA-MR              1:20.22    1:22.64        
                  39.04     1:22.64 (43.60)                                        
 24 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              1:22.30    1:23.05        
                  39.70     1:23.05 (43.35)                                        
 25 Neary, Cara J             12 AGUA-MR              1:22.74    1:23.08        
                  39.38     1:23.08 (43.70)                                        
 26 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              1:20.03    1:23.35        
                  40.69     1:23.35 (42.66)                                        
 27 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              1:22.23    1:23.51        
                  40.74     1:23.51 (42.77)                                        
 28 Chang, Cara               14 AGUA-MR              1:19.16    1:23.81        
                  39.93     1:23.81 (43.88)                                        
 29 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               1:21.32    1:25.23        
                  40.01     1:25.23 (45.22)                                        
 30 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              1:27.49    1:25.78        
                  41.18     1:25.78 (44.60)                                        
 31 Roberts, Jasmyne B        17 AGUA-MR              1:22.41    1:25.80        
                  41.33     1:25.80 (44.47)                                        
 32 Kim, Kodi K               12 AGUA-MR              1:27.07    1:26.07        
                  40.58     1:26.07 (45.49)                                        
 33 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR              1:25.74    1:26.46        
                  41.77     1:26.46 (44.69)                                        
 34 Warner, Breanna A         17 Express Swimming-MR  1:23.65    1:26.49        
                  39.60     1:26.49 (46.89)                                        
 35 Asch, Lexi                13 AGUA-MR              1:21.14    1:27.39        
                  41.56     1:27.39 (45.83)                                        
 36 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              1:29.72    1:27.49        
                  41.73     1:27.49 (45.76)                                        
 37 Rodriguez, D'Annellie M   16 AGUA-MR              1:26.42    1:27.51        
                  42.21     1:27.51 (45.30)                                        
 38 Barber, Alexis G          14 AGUA-MR              1:27.65    1:27.53        
                  41.76     1:27.53 (45.77)                                        
 39 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR              1:21.25    1:28.96        
                  41.13     1:28.96 (47.83)                                        
 40 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              1:28.73    1:29.28        
                  43.39     1:29.28 (45.89)                                        
 41 Chesley, Isabella E       14 UN-MR                1:32.42    1:29.70        
                  41.49     1:29.70 (48.21)                                        
 42 Hussain, Sana             13 AGUA-MR              1:29.63    1:30.93        
                  43.07     1:30.93 (47.86)                                        
 43 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              1:26.10    1:31.15        
                  42.82     1:31.15 (48.33)                                        
 44 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              1:30.03    1:31.48        
                  43.17     1:31.48 (48.31)                                        
 45 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR              1:39.64    1:35.68        
                  45.36     1:35.68 (50.32)                                        
 46 Flores, Maria             16 CSDC-MR              1:31.00    1:39.20        
                  47.05     1:39.20 (52.15)                                        
 -- Lansing, Carolina B       14 UN-MR                1:21.39         DQ        
      Entered water without permission
                  41.35          DQ (44.41)                                        
 -- Bell, Fiona M             12 AGUA-MR              1:18.48         NS        
 -- Block, Isabella L         17 COND-MR              1:23.81         NS        
 -- Goldner, Sylvie R         15 AGUA-MR                   NT         NS        
 -- Khitin, Layla             13 AGUA-MR              1:21.08         NS        
 -- Norris, Tatum R           13 AGUA-MR                   NT         NS        
 -- Li, Harmony Y             14 AGUA-MR              1:23.28         NS        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:31.90    2:29.87        
                  33.74     1:12.13 (38.39)     1:51.13 (39.00)     2:29.87 (38.74)
  2 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR              2:25.29    2:30.42        
                  33.73     1:12.06 (38.33)     1:51.62 (39.56)     2:30.42 (38.80)
  3 Goldner, Sylvie R         15 AGUA-MR                   NT    2:35.21        
                  34.74     1:13.76 (39.02)     1:54.33 (40.57)     2:35.21 (40.88)
  4 Ng, Trystan S             15 COND-MR              2:34.79    2:36.45        
                  35.84     1:15.15 (39.31)     1:55.92 (40.77)     2:36.45 (40.53)
  5 Renna, Julia              17 SSC-MR               2:40.76    2:37.96        
                  35.48     1:16.02 (40.54)     1:57.04 (41.02)     2:37.96 (40.92)
  6 Chukwulozie, Stella       16 AGUA-MR              2:38.44    2:38.42        
                  35.10     1:15.99 (40.89)     1:57.82 (41.83)     2:38.42 (40.60)
  7 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              2:38.69    2:38.64        
                  36.34     1:16.43 (40.09)     1:58.07 (41.64)     2:38.64 (40.57)
  8 Roebuck, Carter R         13 UN-MR                2:38.60    2:39.24        
                  37.09     1:17.83 (40.74)     1:59.35 (41.52)     2:39.24 (39.89)
  9 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR                   NT    2:39.53        
                  35.97     1:16.34 (40.37)     1:57.34 (41.00)     2:39.53 (42.19)
 10 Uspenskaya, Sasha         16 COND-MR              2:37.20    2:39.70        
                  35.67     1:16.54 (40.87)     1:57.91 (41.37)     2:39.70 (41.79)
 11 Dwyer, Grace V            14 COND-MR              2:47.15    2:40.28        
                  36.33     1:17.37 (41.04)     1:59.09 (41.72)     2:40.28 (41.19)
 12 Horn, Ursula F            15 UN-MR                2:38.44    2:40.36        
                  36.75     1:17.95 (41.20)     2:00.30 (42.35)     2:40.36 (40.06)
 13 Leonard, Penelope K       14 AGUA-MR              2:39.69    2:41.38        
                  36.51     1:17.78 (41.27)     1:59.99 (42.21)     2:41.38 (41.39)
 14 Hermann, Anna             14 AGUA-MR              2:47.53    2:41.70        
                  37.32     1:19.60 (42.28)     2:01.17 (41.57)     2:41.70 (40.53)
 15 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  2:31.38    2:44.09        
                  37.03     1:19.11 (42.08)     2:01.72 (42.61)     2:44.09 (42.37)
 16 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               2:57.74    2:45.60        
                  35.98     1:19.37 (43.39)     2:02.64 (43.27)     2:45.60 (42.96)
 17 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR                   NT    2:45.64        
                  36.69     1:18.96 (42.27)     2:03.38 (44.42)     2:45.64 (42.26)
 18 Basler, Alia R            14 AGUA-MR              2:41.34    2:46.06        
                  37.31     1:19.63 (42.32)     2:03.06 (43.43)     2:46.06 (43.00)
 19 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              2:48.26    2:47.36        
                  37.85     1:20.78 (42.93)     2:04.18 (43.40)     2:47.36 (43.18)
 20 Norman, Evangeline C      13 AGUA-MR              3:01.15    2:48.66        
                  39.50     1:22.82 (43.32)     2:07.20 (44.38)     2:48.66 (41.46)
 21 Ng, Chloe N               16 AGUA-MR              2:50.01    2:49.50        
                  37.42     1:18.48 (41.06)     2:03.56 (45.08)     2:49.50 (45.94)
 22 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  2:57.65    2:49.65        
                  37.72     1:21.74 (44.02)     2:06.82 (45.08)     2:49.65 (42.83)
 23 Wu, Madison               14 AGUA-MR              2:38.56    2:50.40        
                  37.51     1:20.52 (43.01)     2:04.95 (44.43)     2:50.40 (45.45)
 24 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR              2:46.67    2:50.43        
                  39.11     1:22.96 (43.85)     2:07.94 (44.98)     2:50.43 (42.49)
 25 Chang, Mia                14 AGUA-MR              2:54.29    2:50.44        
                  39.12     1:22.48 (43.36)     2:06.82 (44.34)     2:50.44 (43.62)
 26 Kim, Ashley               13 AGUA-MR              2:52.11    2:51.41        
                  39.42     1:23.33 (43.91)     2:07.88 (44.55)     2:51.41 (43.53)
 27 Saidel, Vera R            13 AGUA-MR                   NT    2:51.72        
                  39.79     1:23.89 (44.10)     2:08.14 (44.25)     2:51.72 (43.58)
 28 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              2:56.08    2:52.02        
                  40.61     1:24.29 (43.68)     2:08.46 (44.17)     2:52.02 (43.56)
 29 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               2:58.92    2:52.71        
                  37.85     1:21.22 (43.37)     2:07.42 (46.20)     2:52.71 (45.29)
 30 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              2:56.94    2:53.51        
                  40.33     1:25.05 (44.72)     2:09.92 (44.87)     2:53.51 (43.59)
 31 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  2:52.12    2:53.63        
                  39.23     1:23.56 (44.33)     2:09.05 (45.49)     2:53.63 (44.58)
 32 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               2:53.34    2:55.52        
                  38.24     1:22.24 (44.00)     2:09.13 (46.89)     2:55.52 (46.39)
 33 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              2:52.08    2:56.17        
                  40.05     1:23.74 (43.69)     2:09.43 (45.69)     2:56.17 (46.74)
 34 Chang, Cara               14 AGUA-MR              2:59.68    2:56.55        
                  40.21     1:24.88 (44.67)     2:10.54 (45.66)     2:56.55 (46.01)
 35 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:58.26    2:56.64        
                  40.10     1:25.47 (45.37)     2:10.45 (44.98)     2:56.64 (46.19)
 36 Neary, Cara J             12 AGUA-MR                   NT    2:57.11        
                  38.83     1:22.85 (44.02)     2:09.56 (46.71)     2:57.11 (47.55)
 37 Albuquerque Hsieh, Gabri  13 AGUA-MR              3:04.22    2:57.26        
                  41.02     1:26.62 (45.60)     2:12.86 (46.24)     2:57.26 (44.40)
 38 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  2:59.88    2:58.52        
                  39.83     1:27.09 (47.26)     2:14.04 (46.95)     2:58.52 (44.48)
 39 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               2:59.46    2:59.35        
                  40.74     1:26.46 (45.72)     2:13.03 (46.57)     2:59.35 (46.32)
 40 Roberts, Madison B        15 AGUA-MR              2:40.01    2:59.45        
                  39.30     1:24.54 (45.24)     2:11.85 (47.31)     2:59.45 (47.60)
 41 Walters, Cali A           13 LBA-MR                    NT    2:59.85        
                  41.00     1:26.87 (45.87)     2:13.45 (46.58)     2:59.85 (46.40)
 42 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR                   NT    3:01.82        
                  40.90     1:28.71 (47.81)     2:15.51 (46.80)     3:01.82 (46.31)
 43 Kim, Kodi K               12 AGUA-MR                   NT    3:01.98        
                  41.11     1:27.39 (46.28)     2:14.95 (47.56)     3:01.98 (47.03)
 44 Hussain, Sana             13 AGUA-MR                   NT    3:02.90        
                  42.19     1:28.98 (46.79)     2:16.94 (47.96)     3:02.90 (45.96)
 45 Bell, Fiona M             12 AGUA-MR              3:05.27    3:02.92        
                  41.51     1:28.22 (46.71)     2:16.33 (48.11)     3:02.92 (46.59)
 46 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               2:55.23    3:03.66        
                  40.82     1:27.70 (46.88)     2:15.93 (48.23)     3:03.66 (47.73)
 47 Barber, Alexis G          14 AGUA-MR              3:09.62    3:04.30        
                  42.25     1:29.70 (47.45)     2:17.72 (48.02)     3:04.30 (46.58)
 48 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR              3:15.00    3:04.32        
                  42.14     1:28.96 (46.82)     2:17.00 (48.04)     3:04.32 (47.32)
 49 Li, Harmony Y             14 AGUA-MR              3:02.83    3:05.53        
                  40.85     1:28.26 (47.41)     2:16.61 (48.35)     3:05.53 (48.92)
 50 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR              3:12.43    3:06.40        
                  42.48     1:30.17 (47.69)     2:19.80 (49.63)     3:06.40 (46.60)
 51 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               3:03.54    3:07.24        
                  41.66     1:29.36 (47.70)     2:18.74 (49.38)     3:07.24 (48.50)
 52 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR                   NT    3:09.41        
                  44.37     1:32.83 (48.46)     2:20.77 (47.94)     3:09.41 (48.64)
 53 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              3:02.00    3:11.76        
                  44.94     1:34.25 (49.31)     2:24.37 (50.12)     3:11.76 (47.39)
 54 Raboy, Ghelila            16 AGUA-MR              3:07.06    3:11.95        
                  44.89     1:32.85 (47.96)     2:22.39 (49.54)     3:11.95 (49.56)
 55 Chesley, Isabella E       14 UN-MR                3:37.55    3:12.11        
                  43.83     1:32.69 (48.86)     2:22.37 (49.68)     3:12.11 (49.74)
 -- Asch, Lexi                13 AGUA-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                  41.31     1:28.37 (47.06)     2:16.30 (47.93)          DQ (45.42)
 -- Bailey-Hamm, Elizabeth C  13 AGUA-MR                   NT         NS        
 -- Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR              2:55.29         NS        
 -- Arabadjiev, Ariana C      14 AGUA-MR              2:53.45         NS        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   17 COND-MR                54.29      56.44        
                  26.51       56.44 (29.93)                                        
  2 Leonard, Penelope K       14 AGUA-MR                59.39    1:02.35        
                  29.96     1:02.35 (32.39)                                        
  3 Ng, Trystan S             15 COND-MR              1:02.52    1:04.92        
                  30.42     1:04.92 (34.50)                                        
  4 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              1:02.02    1:04.95        
                  30.76     1:04.95 (34.19)                                        
  5 Freedhand, Malia J        16 AGUA-MR              1:02.42    1:05.15        
                  30.16     1:05.15 (34.99)                                        
  6 Kim, Ashley               13 AGUA-MR              1:06.01    1:06.16        
                  31.01     1:06.16 (35.15)                                        
  7 Skaistis, Talia R         16 AGUA-MR              1:04.14    1:06.61        
                  31.25     1:06.61 (35.36)                                        
  8 Hermann, Anna             14 AGUA-MR                   NT    1:06.64        
                  30.89     1:06.64 (35.75)                                        
  9 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR              1:07.15    1:06.70        
                  30.28     1:06.70 (36.42)                                        
 10 Ng, Chloe N               16 AGUA-MR              1:05.19    1:06.86        
                  31.14     1:06.86 (35.72)                                        
 11 Asch, Lexi                13 AGUA-MR              1:03.49    1:07.81        
                  31.00     1:07.81 (36.81)                                        
 12 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR              1:02.00    1:08.08        
                  33.24     1:08.08 (34.84)                                        
 13 Roebuck, Carter R         13 UN-MR                1:05.39    1:08.35        
                  31.48     1:08.35 (36.87)                                        
 14 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              1:12.99    1:08.55        
                  33.68     1:08.55 (34.87)                                        
 15 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              1:11.02    1:08.64        
                  32.36     1:08.64 (36.28)                                        
 16 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              1:04.94    1:09.84        
                  32.52     1:09.84 (37.32)                                        
 17 Gioia, Oriana C           15 AGUA-MR              1:12.48    1:10.11        
                  32.61     1:10.11 (37.50)                                        
 18 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR              1:13.16    1:10.34        
                  32.74     1:10.34 (37.60)                                        
 19 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR                   NT    1:10.38        
                  32.29     1:10.38 (38.09)                                        
 20 Chang, Cara               14 AGUA-MR              1:13.08    1:10.94        
                  33.30     1:10.94 (37.64)                                        
 21 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR              1:10.68    1:11.68        
                  33.06     1:11.68 (38.62)                                        
 22 Hussain, Sana             13 AGUA-MR              1:09.90    1:11.86        
                  33.11     1:11.86 (38.75)                                        
 23 Block, Isabella L         17 COND-MR              1:08.55    1:12.00        
                  33.34     1:12.00 (38.66)                                        
 24 Chang, Mia                14 AGUA-MR              1:09.17    1:12.27        
                  32.80     1:12.27 (39.47)                                        
 25 Saidel, Vera R            13 AGUA-MR              1:09.17    1:12.72        
                  33.64     1:12.72 (39.08)                                        
 26 Orange, Marley A          16 AGUA-MR              1:09.03    1:13.04        
                  33.06     1:13.04 (39.98)                                        
 27 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              1:14.88    1:13.09        
                  34.47     1:13.09 (38.62)                                        
 28 Kim, Kodi K               12 AGUA-MR              1:22.61    1:13.15        
                  33.20     1:13.15 (39.95)                                        
 29 Lansing, Carolina B       14 UN-MR                1:14.50    1:14.28        
                  33.89     1:14.28 (40.39)                                        
 30 Barber, Alexis G          14 AGUA-MR              1:10.25    1:14.55        
                  33.73     1:14.55 (40.82)                                        
 31 Chesley, Isabella E       14 UN-MR                1:20.81    1:15.70        
                  34.78     1:15.70 (40.92)                                        
 32 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              1:21.26    1:16.22        
                  34.68     1:16.22 (41.54)                                        
 33 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              1:16.44    1:16.85        
                  35.42     1:16.85 (41.43)                                        
 34 Norman, Evangeline C      13 AGUA-MR              1:32.82    1:16.95        
                  35.61     1:16.95 (41.34)                                        
 35 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              1:20.22    1:17.82        
                  35.63     1:17.82 (42.19)                                        
 36 Petrovic, Ripley J        13 UN-MR                1:13.04    1:17.86        
                  34.89     1:17.86 (42.97)                                        
 37 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              1:26.35    1:20.83        
                  38.03     1:20.83 (42.80)                                        
 38 Neary, Cara J             12 AGUA-MR              1:20.40    1:21.20        
                  35.96     1:21.20 (45.24)                                        
 39 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR                   NT    1:25.73        
                  40.16     1:25.73 (45.57)                                        
 40 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR                   NT    1:25.88        
                  40.18     1:25.88 (45.70)                                        
 -- Khitin, Layla             13 AGUA-MR              1:16.63         NS        
 -- Block, Alexandra V        17 COND-MR              1:06.73         NS        
 -- Bell, Fiona M             12 AGUA-MR              1:13.86         NS        
 -- Li, Harmony Y             14 AGUA-MR              1:06.72         NS        
 -- Norris, Tatum R           13 AGUA-MR                   NT         NS        
 -- Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR              1:09.12         NS        
 -- Wu, Madison               14 AGUA-MR              1:03.11         NS        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  2:00.68    2:00.39        
                  26.84       57.30 (30.46)     1:28.93 (31.63)     2:00.39 (31.46)
  2 Feld, Emma F              14 AGUA-MR              2:07.73    2:13.52        
                  29.64     1:03.23 (33.59)     1:38.35 (35.12)     2:13.52 (35.17)
  3 Renna, Julia              17 SSC-MR               2:21.21    2:14.58        
                  29.41     1:03.46 (34.05)     1:38.39 (34.93)     2:14.58 (36.19)
  4 Dwyer, Grace V            14 COND-MR              2:20.33    2:17.96        
                  29.72     1:04.70 (34.98)     1:41.43 (36.73)     2:17.96 (36.53)
  5 Evangelista, Ryan P       17 COND-MR              2:23.01    2:18.53        
                  30.36     1:05.72 (35.36)     1:42.21 (36.49)     2:18.53 (36.32)
  6 DiMarco, Tyler M          15 AGUA-MR              2:19.26    2:18.82        
                  31.84     1:06.77 (34.93)     1:42.89 (36.12)     2:18.82 (35.93)
  7 Main, Morgan E            15 AGUA-MR              2:16.64    2:21.42        
                  31.47     1:07.60 (36.13)     1:44.81 (37.21)     2:21.42 (36.61)
  8 Guarino, Kiana B          15 AGUA-MR              2:16.25    2:23.58        
                  31.14     1:06.38 (35.24)     1:44.53 (38.15)     2:23.58 (39.05)
  9 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:40.86    2:24.22        
                  30.61     1:06.76 (36.15)     1:44.86 (38.10)     2:24.22 (39.36)
 10 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:29.87    2:24.32        
                  32.03     1:08.99 (36.96)     1:46.76 (37.77)     2:24.32 (37.56)
 11 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  2:15.71    2:26.54        
                  32.49     1:11.11 (38.62)     1:48.77 (37.66)     2:26.54 (37.77)
 12 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:25.38    2:31.07        
                  32.61     1:10.18 (37.57)     1:50.38 (40.20)     2:31.07 (40.69)
 13 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               2:46.39    2:32.06        
                  32.05     1:10.22 (38.17)     1:50.87 (40.65)     2:32.06 (41.19)
 14 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               2:56.49    2:54.56        
                  34.57     1:17.31 (42.74)     2:07.12 (49.81)     2:54.56 (47.44)
 15 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               3:12.76    2:59.97        
                  36.57     1:21.93 (45.36)     2:11.28 (49.35)     2:59.97 (48.69)
 16 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:35.76    3:34.79        
                  45.09     1:39.91 (54.82)     2:36.81 (56.90)     3:34.79 (57.98)
 -- Greenberg, Elana M        16 AGUA-MR              2:13.44         NS        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   17 COND-MR              2:02.11    2:06.39        
                  27.24     1:00.61 (33.37)     1:37.95 (37.34)     2:06.39 (28.44)
  2 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR              2:11.15    2:23.52        
                  30.22     1:08.01 (37.79)     1:48.87 (40.86)     2:23.52 (34.65)
  3 Jiang, Claire             16 AGUA-MR              2:20.15    2:24.18        
                  31.77     1:09.58 (37.81)     1:51.31 (41.73)     2:24.18 (32.87)
  4 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  2:34.34    2:29.20        
                  32.07     1:12.04 (39.97)     1:56.72 (44.68)     2:29.20 (32.48)
  5 Freedhand, Malia J        16 AGUA-MR              2:18.10    2:29.75        
                  31.37     1:09.98 (38.61)     1:53.40 (43.42)     2:29.75 (36.35)
  6 Skaistis, Talia R         16 AGUA-MR              2:26.39    2:32.53        
                  31.61     1:10.96 (39.35)     1:56.32 (45.36)     2:32.53 (36.21)
  7 Lachman, Katherine        15 AGUA-MR              2:32.76    2:35.75        
                  34.61     1:12.20 (37.59)     1:59.62 (47.42)     2:35.75 (36.13)
  8 Hanlon, Marguerite R      16 AGUA-MR              2:34.81    2:37.03        
                  33.51     1:13.40 (39.89)     2:01.34 (47.94)     2:37.03 (35.69)
  9 Petrovic, Ripley J        13 UN-MR                2:35.50    2:38.39        
                  35.06     1:13.59 (38.53)     2:03.24 (49.65)     2:38.39 (35.15)
 10 Wareing, Emma E           15 SSC-MR               2:43.27    2:46.83        
                  36.48     1:21.99 (45.51)     2:09.19 (47.20)     2:46.83 (37.64)
 11 Roberts, Jasmyne B        17 AGUA-MR              2:41.19    2:57.58        
                  38.95   2:57.58 (2:18.63)                                        
 -- Flores, Maria             16 CSDC-MR              3:15.00         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  43.91     1:39.41 (55.50)        DQ (1:38.36)                    
 -- Ng, Chloe N               16 AGUA-MR              2:28.59         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  32.44     1:12.64 (40.20)     1:57.07 (44.43)          DQ (38.05)
 -- Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR              2:36.21         NS        
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   17 COND-MR              4:30.28    4:33.51        
                  27.92     1:00.71 (32.79)     1:38.12 (37.41)     2:13.43 (35.31)
        2:53.92 (40.49)     3:33.66 (39.74)     4:04.25 (30.59)     4:33.51 (29.26)
  2 Evangelista, Ryan P       17 COND-MR              4:28.23    4:39.87        
                  29.85     1:04.84 (34.99)     1:40.36 (35.52)     2:16.08 (35.72)
        2:56.42 (40.34)     3:37.10 (40.68)     4:08.95 (31.85)     4:39.87 (30.92)
  3 Arciniegas, Francesca     15 COND-MR              4:24.61    4:44.73        
                  29.12     1:03.12 (34.00)     1:39.45 (36.33)     2:15.62 (36.17)
        2:56.45 (40.83)     3:38.22 (41.77)     4:12.07 (33.85)     4:44.73 (32.66)
  4 Dennis, Kailee A          12 COND-MR              5:14.21    5:06.51        
                  32.31     1:10.62 (38.31)     1:51.61 (40.99)     2:31.20 (39.59)
        3:14.59 (43.39)     3:59.07 (44.48)     4:33.54 (34.47)     5:06.51 (32.97)
  5 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  5:21.21    5:19.84        
                  32.89     1:13.26 (40.37)     1:55.73 (42.47)     2:37.41 (41.68)
        3:24.10 (46.69)     4:10.32 (46.22)     4:45.37 (35.05)     5:19.84 (34.47)
  6 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR                   NT    5:24.09        
                  32.66     1:12.64 (39.98)     1:51.93 (39.29)     2:30.37 (38.44)
        3:21.47 (51.10)     4:11.87 (50.40)     4:47.84 (35.97)     5:24.09 (36.25)
  7 Dixon, Mati D             12 COND-MR              5:20.85    5:32.91        
                  34.80     1:16.94 (42.14)     2:00.25 (43.31)     2:42.64 (42.39)
        3:30.42 (47.78)     4:19.12 (48.70)     4:56.11 (36.99)     5:32.91 (36.80)
  8 Arciniegas, Alessandra     9 COND-MR              7:00.00    6:24.25        
                  43.12     1:34.64 (51.52)     2:23.57 (48.93)     3:12.42 (48.85)
        4:05.57 (53.15)     4:57.33 (51.76)     5:42.60 (45.27)     6:24.25 (41.65)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 28.85      29.30        
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  30.59      30.07        
  3 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR                32.29      31.62        
  4 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    32.05      31.87        
  5 Fanshawe, Patrick J       10 COND-MR                34.55      32.05        
  6 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    32.33      32.30        
  7 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                30.55      32.53        
  8 Chinea, Ethan T            9 UN-MR                  32.11      32.76        
  9 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 34.48      34.53        
 10 De Pierro, Jake C          9 COND-MR                35.47      34.59        
 11 Kim, Jay                  10 COND-MR                40.54      34.99        
 12 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 38.99      36.01        
 13 Stueber, Colin J           9 WISC-MR                37.94      36.34        
 14 Ucku, Deniz                8 Express Swimming-MR    41.14      36.89        
 15 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ          36.27      36.92        
 16 Wu, Brian                  9 AGUA-MR                34.65      37.19        
 17 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR       NT      37.20        
 18 Chen, Aaron T              8 Express Swimming-MR       NT      37.22        
 19 Muety, Shaun W             8 LBA-MR                 39.45      37.23        
 20 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                39.18      37.92        
 21 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR    47.80      38.01        
 22 Chung, Kevin               9 GATE-MR                40.70      38.21        
 23 Guan, William K            8 AGUA-MR                   NT      38.60        
 24 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR    40.18      38.81        
 25 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR    38.50      38.85        
 26 Moskalev, Michael         10 Express Swimming-MR       NT      39.07        
 27 Sherwood, Donovan W       10 Express Swimming-MR    40.90      39.38        
 28 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    40.17      39.55        
 29 Azzolino, Lorenzo          8 Aquaracers-NJ          36.23      40.15        
 30 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR    41.33      40.38        
 31 Albergo, Frank V           9 LBA-MR                 40.89      40.91        
 32 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR    45.24      41.26        
 33 O'Shea, Aiden P            9 LBA-MR                 41.28      41.65        
 34 Felix, Jonas *            10 WISC-MR                40.53      41.68        
 35 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR                 45.03      41.71        
 36 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR    49.00      41.78        
 37 Kando, Michael             8 GATE-MR                41.86      42.54        
 38 Marra, Anthony J           8 LBA-MR                 42.88      42.56        
 39 Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR    47.43      43.47        
 40 Lattanzi, Joseph W        10 LBA-MR                 49.25      44.80        
 41 Nasierowski, Magnus        9 LBA-MR                    NT      45.39        
 42 Ebrahimpour, Zackery M    10 COND-MR                49.39      45.47        
 43 Fong, Luca K               9 AGUA-MR                45.40      45.88        
 44 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR    45.48      46.36        
 45 Halpin, Brendan            8 LBA-MR                    NT      46.68        
 46 Emerson, Jonas A          10 COND-MR                45.84      46.89        
 47 Bradley, Declan D          7 LBA-MR                 47.11      48.39        
 48 WU, Aidan                  7 Express Swimming-MR       NT      49.05        
 49 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          58.89      49.18        
 50 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    47.52      49.83        
 51 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR    42.70      50.87        
 52 Avila, Dean A              8 COND-MR                50.00      51.60        
 53 Mitus, Matthew M          10 FA-MR                     NT      54.24        
 54 Maffeo, Lucian P           8 LBA-MR                    NT      59.51        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:05.66    1:06.87        
                  32.35     1:06.87 (34.52)                                        
  2 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:11.67    1:09.71        
                  33.68     1:09.71 (36.03)                                        
  3 Chinea, Ethan T            9 UN-MR                1:09.65    1:09.78        
                  33.14     1:09.78 (36.64)                                        
  4 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:10.17    1:09.85        
                  33.52     1:09.85 (36.33)                                        
  5 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              1:10.56    1:11.55        
                  33.74     1:11.55 (37.81)                                        
  6 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              1:19.38    1:13.70        
                  34.30     1:13.70 (39.40)                                        
  7 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              1:15.27    1:13.87        
                  34.90     1:13.87 (38.97)                                        
  8 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:17.07    1:15.32        
                  35.77     1:15.32 (39.55)                                        
  9 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  1:15.37    1:16.68        
                  38.08     1:16.68 (38.60)                                        
 10 Paggi, Zach A              9 LBA-MR               1:17.80    1:19.22        
                  38.13     1:19.22 (41.09)                                        
 11 Stueber, Colin J           9 WISC-MR              1:28.70    1:20.72        
                  39.44     1:20.72 (41.28)                                        
 12 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              1:27.38    1:20.92        
                  39.64     1:20.92 (41.28)                                        
 13 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR              1:27.39    1:22.17        
                  36.65     1:22.17 (45.52)                                        
 14 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR               1:26.63    1:22.63        
                  38.49     1:22.63 (44.14)                                        
 15 Chen, Aaron T              8 Express Swimming-MR       NT    1:23.67        
                  39.34     1:23.67 (44.33)                                        
 16 Muety, Shaun W             8 LBA-MR                    NT    1:24.32        
                  39.44     1:24.32 (44.88)                                        
 17 Orozovich, Christian E     9 WISC-MR              1:40.99    1:24.90        
                  39.51     1:24.90 (45.39)                                        
 18 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  1:35.43    1:25.12        
                  39.86     1:25.12 (45.26)                                        
 19 Guan, William K            8 AGUA-MR                   NT    1:25.73        
                  40.39     1:25.73 (45.34)                                        
 20 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              1:31.96    1:26.91        
                  41.57     1:26.91 (45.34)                                        
 21 Chung, Kevin               9 GATE-MR              1:32.29    1:27.17        
                  41.44     1:27.17 (45.73)                                        
 22 Ucku, Deniz                8 Express Swimming-MR  1:36.91    1:27.45        
                  40.07     1:27.45 (47.38)                                        
 23 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR               1:32.31    1:27.46        
                  40.78     1:27.46 (46.68)                                        
 24 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR       NT    1:27.50        
 25 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR       NT    1:27.58        
                  44.10     1:27.58 (43.48)                                        
 26 Wu, Brian                  9 AGUA-MR              1:17.16    1:28.80        
                  41.17     1:28.80 (47.63)                                        
 27 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:30.43    1:29.16        
                  41.97     1:29.16 (47.19)                                        
 28 Sherwood, Donovan W       10 Express Swimming-MR  1:32.14    1:31.84        
                  41.97     1:31.84 (49.87)                                        
 29 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR  1:38.55    1:32.45        
                  41.76     1:32.45 (50.69)                                        
 30 Przysowa, Dylan            9 FA-MR                1:32.88    1:32.63        
                  44.21     1:32.63 (48.42)                                        
 31 Marra, Anthony J           8 LBA-MR               1:36.63    1:33.07        
                  41.49     1:33.07 (51.58)                                        
 32 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR  1:57.67    1:35.09        
                  43.19     1:35.09 (51.90)                                        
 33 Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR  2:04.34    1:35.60        
                  42.10     1:35.60 (53.50)                                        
 34 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               1:37.27    1:36.60        
                  42.72     1:36.60 (53.88)                                        
 35 Spelman, Logan             9 CSDC-MR              1:39.95    1:36.87        
                  44.42     1:36.87 (52.45)                                        
 36 La Morte, Anthony E       10 SSC-MR               1:45.15    1:37.21        
                  44.81     1:37.21 (52.40)                                        
 37 Fong, Luca K               9 AGUA-MR              1:40.37    1:37.75        
                  44.50     1:37.75 (53.25)                                        
 38 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR  1:57.72    1:38.07        
                  43.40     1:38.07 (54.67)                                        
 39 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        2:00.79    1:42.59        
                  48.88     1:42.59 (53.71)                                        
 40 Trenczer, Quincy A         7 COND-MR              1:44.23    1:43.40        
                  49.72     1:43.40 (53.68)                                        
 41 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:48.20    1:45.97        
                  47.61     1:45.97 (58.36)                                        
 42 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR       NT    1:48.40        
                  47.69   1:48.40 (1:00.71)                                        
 43 Burgos, Santiago M         9 LBA-MR                    NT    1:50.51        
                  50.87     1:50.51 (59.64)                                        
 44 Olivo, Ian L               9 LBA-MR                    NT    1:50.59        
                  49.96   1:50.59 (1:00.63)                                        
 45 Juan, Brody D              9 LBA-MR                    NT    1:54.62        
                  53.03   1:54.62 (1:01.59)                                        
 46 Reiter, Jack P             9 Express Swimming-MR  2:34.23    2:02.80        
                  59.42   2:02.80 (1:03.38)                                        
 -- Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR  1:36.21         NS        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                2:38.73    2:18.67        
                  31.75     1:07.60 (35.85)     1:43.73 (36.13)     2:18.67 (34.94)
  2 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               2:19.71    2:22.73        
                  33.97     1:11.23 (37.26)     1:48.58 (37.35)     2:22.73 (34.15)
  3 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  2:34.54    2:32.77        
                  34.41     1:13.28 (38.87)     1:53.72 (40.44)     2:32.77 (39.05)
  4 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              2:33.40    2:33.77        
                  33.42     1:12.28 (38.86)     1:54.31 (42.03)     2:33.77 (39.46)
  5 Chinea, Ethan T            9 UN-MR                2:35.69    2:34.81        
                  33.63     1:12.28 (38.65)     1:54.33 (42.05)     2:34.81 (40.48)
  6 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  2:42.12    2:36.50        
                  33.74     1:13.56 (39.82)     1:54.79 (41.23)     2:36.50 (41.71)
  7 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  2:37.35    2:39.40        
                  35.79     1:17.38 (41.59)     1:59.32 (41.94)     2:39.40 (40.08)
  8 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              2:41.39    2:43.37        
                  34.59     1:15.74 (41.15)     2:00.92 (45.18)     2:43.37 (42.45)
  9 Tian, Lucas A              9 Express Swimming-MR  2:59.87    2:59.73        
                  38.57     1:25.80 (47.23)     2:14.82 (49.02)     2:59.73 (44.91)
 10 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  3:12.11    3:07.08        
                  41.28     1:29.40 (48.12)     2:18.65 (49.25)     3:07.08 (48.43)
 11 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              3:10.00    3:09.73        
                  43.31     1:33.00 (49.69)     2:22.94 (49.94)     3:09.73 (46.79)
 12 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT    3:12.22        
                  43.10     1:34.87 (51.77)     2:24.67 (49.80)     3:12.22 (47.55)
 13 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR  3:19.61    3:17.20        
                  41.04     1:31.23 (50.19)     2:26.24 (55.01)     3:17.20 (50.96)
 14 Dixon, Kyle J              8 COND-MR              3:30.00    3:18.45        
                  41.51     1:32.42 (50.91)     2:25.68 (53.26)     3:18.45 (52.77)
 15 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR  3:32.31    3:21.18        
                  41.80     1:32.39 (50.59)     2:28.76 (56.37)     3:21.18 (52.42)
 -- Wu, Brian                  9 AGUA-MR              2:59.49         NS        
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                6:27.41    6:13.90        
                  32.96     1:09.92 (36.96)     1:47.55 (37.63)     2:26.33 (38.78)
        3:04.12 (37.79)     3:43.04 (38.92)     4:22.25 (39.21)     5:00.59 (38.34)
        5:38.38 (37.79)     6:13.90 (35.52)                                        
  2 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  7:04.32    6:45.76        
                  34.46     1:13.77 (39.31)     1:54.72 (40.95)     2:36.49 (41.77)
        3:17.81 (41.32)     3:59.52 (41.71)     4:42.03 (42.51)     5:25.16 (43.13)
        6:06.66 (41.50)     6:45.76 (39.10)                                        
  3 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  7:08.24    6:54.51        
                  35.57     1:16.72 (41.15)     1:58.85 (42.13)     2:41.55 (42.70)
        3:24.59 (43.04)     4:06.93 (42.34)     4:50.35 (43.42)     5:33.02 (42.67)
        6:14.53 (41.51)     6:54.51 (39.98)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR                36.33      35.90        
  2 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR                36.44      37.10        
  3 Chinea, Ethan T            9 UN-MR                  36.82      37.28        
  4 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    37.07      37.68        
  5 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                40.00      37.92        
  6 Wu, Brian                  9 AGUA-MR                40.47      39.60        
  7 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    38.57      39.80        
  8 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    40.66      39.97        
  9 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                41.29      41.96        
 10 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 43.32      42.00        
 11 Kim, Jay                  10 COND-MR                48.08      42.29        
 12 Orozovich, Christian E     9 WISC-MR                48.99      42.90        
 13 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR    48.88      42.93        
 14 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 43.37      42.94        
 15 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                44.53      43.17        
 16 De Pierro, Jake C          9 COND-MR                50.71      43.94        
 17 Muety, Shaun W             8 LBA-MR                 50.71      45.23        
 18 Ucku, Deniz                8 Express Swimming-MR    45.20      45.59        
 19 Fong, Luca K               9 AGUA-MR                47.47      46.03        
 20 Chung, Kevin               9 GATE-MR                46.23      46.06        
 21 Stueber, Colin J           9 WISC-MR                50.25      46.56        
 22 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR    50.65      47.02        
 23 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    47.60      47.55        
 24 Chen, Aaron T              8 Express Swimming-MR       NT      47.57        
 25 La Morte, Anthony E       10 SSC-MR                 47.17      47.70        
 26 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  1:00.19      48.80        
 27 Spelman, Logan             9 CSDC-MR                50.86      48.89        
 28 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR       NT      48.93        
 29 Regan, Finn                8 LBA-MR               1:01.69      51.27        
 30 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR    58.87      51.86        
 31 Marra, Anthony J           8 LBA-MR                 51.60      52.01        
 32 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR                 56.00      52.40        
 33 Sherwood, Donovan W       10 Express Swimming-MR    47.52      52.66        
 34 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR                 49.93      52.68        
 35 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR    49.72      52.79        
 36 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR    49.67      53.18        
 37 Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR    56.14      53.88        
 38 Trenczer, Quincy A         7 COND-MR                54.04      53.90        
 39 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR    59.88      54.34        
 40 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        1:01.89      56.13        
 41 Reiter, Jack P             9 Express Swimming-MR  1:05.81      56.30        
 42 WU, Aidan                  7 Express Swimming-MR       NT      56.47        
 43 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR       NT      57.72        
 44 Lattanzi, Joseph W        10 LBA-MR                 59.37      59.97        
 45 Olivo, Ian L               9 LBA-MR               1:00.87    1:02.55        
 46 Juan, Brody D              9 LBA-MR                    NT    1:03.67        
 47 Burgos, Santiago M         9 LBA-MR                    NT    1:09.57        
 -- Guan, William K            8 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:10.56    1:09.32        
                  34.07     1:09.32 (35.25)                                        
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:22.72    1:16.09        
                  37.20     1:16.09 (38.89)                                        
  3 Chinea, Ethan T            9 UN-MR                1:19.19    1:20.03        
                  39.15     1:20.03 (40.88)                                        
  4 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:20.02    1:21.11        
                  39.25     1:21.11 (41.86)                                        
  5 Fanshawe, Patrick J       10 COND-MR              1:20.74    1:21.14        
                  40.08     1:21.14 (41.06)                                        
  6 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              1:22.03    1:21.16        
                  40.04     1:21.16 (41.12)                                        
  7 Lee, Ethan J               9 GATE-MR              1:34.63    1:21.60        
                  39.87     1:21.60 (41.73)                                        
  8 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:27.74    1:25.40        
                  42.08     1:25.40 (43.32)                                        
  9 Wu, Brian                  9 AGUA-MR              1:26.72    1:27.42        
                  42.31     1:27.42 (45.11)                                        
 10 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:40.00    1:30.29        
                  44.20     1:30.29 (46.09)                                        
 11 Paggi, Zach A              9 LBA-MR               1:30.12    1:30.74        
                  44.54     1:30.74 (46.20)                                        
 12 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ        1:29.15    1:32.45        
                  44.85     1:32.45 (47.60)                                        
 13 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              1:38.38    1:33.97        
                  46.13     1:33.97 (47.84)                                        
 14 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              1:58.28    1:34.72        
                  47.30     1:34.72 (47.42)                                        
 15 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR  2:03.21    1:37.81        
                  46.72     1:37.81 (51.09)                                        
 16 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT    1:38.59        
                  47.32     1:38.59 (51.27)                                        
 17 Ucku, Deniz                8 Express Swimming-MR  1:53.21    1:38.67        
                  46.42     1:38.67 (52.25)                                        
 18 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  1:38.01    1:39.45        
                  46.94     1:39.45 (52.51)                                        
 19 Muety, Shaun W             8 LBA-MR                    NT    1:39.66        
                  47.98     1:39.66 (51.68)                                        
 20 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR       NT    1:40.17        
                  50.96     1:40.17 (49.21)                                        
 21 Chung, Kevin               9 GATE-MR              1:39.80    1:40.56        
                  48.33     1:40.56 (52.23)                                        
 22 Azzolino, Lorenzo          8 Aquaracers-NJ        1:45.35    1:40.90        
                  50.41     1:40.90 (50.49)                                        
 23 Fong, Luca K               9 AGUA-MR                   NT    1:40.98        
                  47.84     1:40.98 (53.14)                                        
 24 Stueber, Colin J           9 WISC-MR              1:43.99    1:41.03        
                  49.60     1:41.03 (51.43)                                        
 25 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR       NT    1:41.61        
                  49.08     1:41.61 (52.53)                                        
 26 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR  1:45.67    1:44.90        
                  49.69     1:44.90 (55.21)                                        
 27 Moskalev, Michael         10 Express Swimming-MR       NT    1:45.46        
                  50.55     1:45.46 (54.91)                                        
 28 Chen, Aaron T              8 Express Swimming-MR       NT    1:45.95        
                  51.48     1:45.95 (54.47)                                        
 29 Guan, William K            8 AGUA-MR                   NT    1:46.31        
                  53.21     1:46.31 (53.10)                                        
 30 Kando, Michael             8 GATE-MR              1:45.00    1:46.76        
                  51.14     1:46.76 (55.62)                                        
 31 Felix, Jonas *            10 WISC-MR              1:49.85    1:47.41        
                  49.60     1:47.41 (57.81)                                        
 32 Sherwood, Donovan W       10 Express Swimming-MR  1:50.07    1:53.23        
                  55.38     1:53.23 (57.85)                                        
 33 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               1:56.89    1:54.18        
                  54.62     1:54.18 (59.56)                                        
 34 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR       NT    1:55.01        
                  52.90   1:55.01 (1:02.11)                                        
 35 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:47.25    1:58.71        
                  57.67   1:58.71 (1:01.04)                                        
 36 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR  2:14.67    1:59.27        
 37 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              2:03.52    2:03.68        
                1:00.73   2:03.68 (1:02.95)                                        
 38 Nasierowski, Magnus        9 LBA-MR                    NT    2:16.28        
                1:07.36   2:16.28 (1:08.92)                                        
 39 Ebrahimpour, Zackery M    10 COND-MR              2:21.02    2:18.09        
                1:07.49   2:18.09 (1:10.60)                                        
 -- Avila, Dean A              8 COND-MR              2:15.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:30.04        DQ (1:33.42)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR                45.17      43.22        
  2 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                46.12      43.38        
  3 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    45.32      43.94        
  4 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR                 48.61      44.90        
  5 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 46.22      44.99        
  6 Chinea, Ethan T            9 UN-MR                  48.99      45.59        
  7 De Pierro, Jake C          9 COND-MR                48.00      45.70        
  8 Kim, Jay                  10 COND-MR                46.51      46.10        
  9 Stueber, Colin J           9 WISC-MR                50.78      46.75        
 10 Wu, Brian                  9 AGUA-MR                44.68      46.88        
 11 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    48.48      47.57        
 12 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR                49.37      47.95        
 13 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                49.26      48.62        
 14 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR    50.24      49.08        
 15 Ucku, Deniz                8 Express Swimming-MR    56.73      49.91        
 16 Orozovich, Christian E     9 WISC-MR                56.99      49.93        
 17 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR       NT      51.77        
 18 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    52.30      52.27        
 19 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                51.22      52.33        
 20 Chen, Aaron T              8 Express Swimming-MR       NT      53.08        
 21 Fong, Luca K               9 AGUA-MR                55.78      53.28        
 22 Przysowa, Dylan            9 FA-MR                  54.08      53.31        
 23 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR    59.41      53.70        
 24 Guan, William K            8 AGUA-MR                   NT      54.55        
 25 Chung, Kevin               9 GATE-MR                57.06      55.03        
 26 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR  1:05.85      56.21        
 27 La Morte, Anthony E       10 SSC-MR               1:05.53      56.97        
 28 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        1:05.79      59.89        
 29 Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR  1:11.68    1:00.93        
 30 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR       NT    1:01.21        
 31 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:02.10    1:01.74        
 32 Olivo, Ian L               9 LBA-MR               1:11.93    1:04.39        
 33 WU, Aidan                  7 Express Swimming-MR       NT    1:04.98        
 34 Trenczer, Quincy A         7 COND-MR              1:12.73    1:05.28        
 35 Sherwood, Donovan W       10 Express Swimming-MR  1:02.51    1:05.61        
 36 Reiter, Jack P             9 Express Swimming-MR  1:32.44    1:06.68        
 37 Regan, Finn                8 LBA-MR                    NT    1:07.12        
 -- Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Spelman, Logan             9 CSDC-MR              1:01.70         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Korica, Marko              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Lattanzi, Joseph W        10 LBA-MR               1:15.53         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:29.95    1:27.14        
                  41.60     1:27.14 (45.54)                                        
  2 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:37.98    1:36.54        
                  45.90     1:36.54 (50.64)                                        
  3 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR               1:39.61    1:38.02        
                  45.88     1:38.02 (52.14)                                        
  4 Fanshawe, Patrick J       10 COND-MR              1:56.00    1:38.34        
                  47.72     1:38.34 (50.62)                                        
  5 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:38.57    1:38.80        
                  48.19     1:38.80 (50.61)                                        
  6 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              1:44.35    1:39.61        
                  48.02     1:39.61 (51.59)                                        
  7 Lee, Ethan J               9 GATE-MR              1:51.39    1:39.73        
                  47.35     1:39.73 (52.38)                                        
  8 Wu, Brian                  9 AGUA-MR              1:38.82    1:41.23        
                  48.34     1:41.23 (52.89)                                        
  9 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:40.84    1:42.45        
                  50.20     1:42.45 (52.25)                                        
 10 Stueber, Colin J           9 WISC-MR              1:43.99    1:46.00        
                  50.29     1:46.00 (55.71)                                        
 11 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              1:48.08    1:48.17        
                  50.63     1:48.17 (57.54)                                        
 12 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR  1:55.57    1:48.51        
                  52.63     1:48.51 (55.88)                                        
 13 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  1:51.76    1:48.87        
                  52.15     1:48.87 (56.72)                                        
 14 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ        1:49.72    1:50.03        
                  53.34     1:50.03 (56.69)                                        
 15 Marra, Anthony J           8 LBA-MR               2:10.68    1:52.63        
                  53.40     1:52.63 (59.23)                                        
 16 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:47.94    1:52.68        
                  55.85     1:52.68 (56.83)                                        
 17 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              2:00.00    1:52.90        
                  52.04   1:52.90 (1:00.86)                                        
 18 Chen, Aaron T              8 Express Swimming-MR       NT    1:54.78        
                  54.55   1:54.78 (1:00.23)                                        
 19 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              1:55.43    1:56.59        
                  56.95     1:56.59 (59.64)                                        
 20 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR       NT    1:57.90        
                  57.67   1:57.90 (1:00.23)                                        
 21 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR  1:55.78    1:59.26        
                  56.28   1:59.26 (1:02.98)                                        
 22 Kando, Michael             8 GATE-MR              1:59.00    1:59.95        
                  57.44   1:59.95 (1:02.51)                                        
 23 Moskalev, Michael         10 Express Swimming-MR       NT    2:00.35        
                  56.24   2:00.35 (1:04.11)                                        
 24 Albergo, Frank V           9 LBA-MR                    NT    2:00.47        
                  58.32   2:00.47 (1:02.15)                                        
 25 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR  2:24.32    2:01.58        
                  58.24   2:01.58 (1:03.34)                                        
 26 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR       NT    2:02.28        
                  56.51   2:02.28 (1:05.77)                                        
 27 Bradley, Declan D          7 LBA-MR                    NT    2:04.18        
                1:01.01   2:04.18 (1:03.17)                                        
 28 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  2:08.86    2:11.72        
                1:00.98   2:11.72 (1:10.74)                                        
 29 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        2:25.89    2:14.58        
                1:03.58   2:14.58 (1:11.00)                                        
 -- Chinea, Ethan T            9 UN-MR                1:43.03         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  46.53          DQ (51.37)                                        
 -- Azzolino, Lorenzo          8 Aquaracers-NJ        1:53.89         DQ        
      Non-simultaneous arms
                1:09.42        DQ (1:12.11)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 33.98      31.64        
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  32.90      31.78        
  3 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    35.00      35.80        
  4 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR                36.92      36.61        
  5 Fanshawe, Patrick J       10 COND-MR                37.38      36.99        
  6 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                38.40      37.47        
  7 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    40.44      38.35        
  8 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 39.63      38.43        
  9 De Pierro, Jake C          9 COND-MR                48.18      44.92        
 10 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ          43.15      45.01        
 11 Kim, Jay                  10 COND-MR                43.90      45.12        
 12 Chen, Aaron T              8 Express Swimming-MR       NT      45.41        
 13 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 45.41      45.82        
 14 Guan, William K            8 AGUA-MR                   NT      46.03        
 15 Chinea, Ethan T            9 UN-MR                  44.84      46.67        
 16 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                48.16      47.73        
 17 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR    49.36      48.46        
 18 Ucku, Deniz                8 Express Swimming-MR    52.07      49.99        
 19 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR    54.11      51.01        
 20 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR  1:00.38      51.30        
 21 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR    57.52      53.20        
 22 Fusaro, Lucas P           10 Express Swimming-MR  1:06.93      54.09        
 23 Fong, Luca K               9 AGUA-MR                56.21      56.89        
 24 Muety, Shaun W             8 LBA-MR               1:02.86      57.27        
 25 Albergo, Frank V           9 LBA-MR                    NT      57.32        
 26 O'Shea, Aiden P            9 LBA-MR                 54.36      57.59        
 27 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR       NT      58.52        
 28 Chung, Kevin               9 GATE-MR                43.00      58.82        
 28 Kando, Michael             8 GATE-MR                47.00      58.82        
 30 Moskalev, Michael         10 Express Swimming-MR       NT      59.22        
 31 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR                    NT      59.31        
 32 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR       NT      59.55        
 33 WU, Aidan                  7 Express Swimming-MR       NT    1:00.35        
 34 Azzolino, Lorenzo          8 Aquaracers-NJ          46.98    1:02.96        
 35 Sherwood, Donovan W       10 Express Swimming-MR  1:20.06    1:03.32        
 36 Nasierowski, Magnus        9 LBA-MR                    NT    1:03.52        
 37 Emerson, Jonas A          10 COND-MR                55.00    1:04.32        
 38 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        1:07.89    1:05.15        
 39 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR       NT    1:06.62        
 40 Ebrahimpour, Zackery M    10 COND-MR              1:15.00    1:08.12        
 -- Bradley, Declan D          7 LBA-MR               1:01.44         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Avila, Dean A              8 COND-MR              1:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    55.70         DQ        
      Scissors kick
 -- Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:21.22    1:22.51        
                  38.65     1:22.51 (43.86)                                        
  2 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              1:49.69    1:24.60        
                  40.20     1:24.60 (44.40)                                        
  3 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:31.24    1:30.90        
                  41.97     1:30.90 (48.93)                                        
  4 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  1:34.24    1:36.58        
                  44.30     1:36.58 (52.28)                                        
  5 Chinea, Ethan T            9 UN-MR                1:51.21    1:38.20        
                  46.02     1:38.20 (52.18)                                        
  6 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              1:34.13    1:39.31        
                  47.48     1:39.31 (51.83)                                        
  7 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              1:50.00    1:42.08        
                  47.96     1:42.08 (54.12)                                        
  8 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              1:48.19    1:45.59        
                  48.99     1:45.59 (56.60)                                        
  9 Chen, Aaron T              8 Express Swimming-MR       NT    1:56.41        
                  47.95   1:56.41 (1:08.46)                                        
 -- Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Arms underwater recovery
                  51.29        DQ (1:04.30)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               2:37.23    2:37.95        
                  34.12     1:13.20 (39.08)     2:02.43 (49.23)     2:37.95 (35.52)
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                3:03.54    2:47.86        
                  35.46     1:16.81 (41.35)     2:10.23 (53.42)     2:47.86 (37.63)
  3 Chinea, Ethan T            9 UN-MR                3:04.32    3:00.71        
                  47.24     1:30.02 (42.78)     2:23.55 (53.53)     3:00.71 (37.16)
  4 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  3:11.21    3:01.25        
                  41.80     1:27.37 (45.57)     2:20.83 (53.46)     3:01.25 (40.42)
  5 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              3:01.88    3:01.99        
                  43.69     1:28.64 (44.95)     2:25.00 (56.36)     3:01.99 (36.99)
  6 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              3:08.17    3:02.36        
                  37.38     1:21.47 (44.09)   2:24.19 (1:02.72)     3:02.36 (38.17)
  7 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  2:52.93    3:02.55        
                  38.15     1:23.99 (45.84)     2:20.35 (56.36)     3:02.55 (42.20)
  8 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  3:11.21    3:07.62        
                  45.32     1:31.02 (45.70)     2:28.11 (57.09)     3:07.62 (39.51)
  9 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  2:59.44    3:08.70        
                  42.98     1:29.16 (46.18)     2:28.94 (59.78)     3:08.70 (39.76)
 10 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              4:00.00    3:15.83        
                  47.97     1:38.74 (50.77)     2:33.23 (54.49)     3:15.83 (42.60)
 11 Tian, Lucas A              9 Express Swimming-MR  3:28.76    3:22.36        
                  45.95     1:38.90 (52.95)     2:37.87 (58.97)     3:22.36 (44.49)
 12 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT    3:36.05        
                  56.43     1:48.07 (51.64)   2:49.09 (1:01.02)     3:36.05 (46.96)
 13 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR  3:33.16    3:48.20        
                  54.14     1:52.11 (57.97)   3:01.19 (1:09.08)     3:48.20 (47.01)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            11 COND-MR                26.75      25.72        
  2 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    27.18      27.33        
  3 Salas, Stefanos H         12 GATE-MR                27.50      27.60        
  4 Delgado, Vince L          12 COND-MR                28.17      27.76        
  5 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                  28.81      27.88        
  6 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR                29.25      28.88        
  7 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                28.77      29.09        
  8 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    29.15      29.14        
  9 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                29.53      29.18        
 10 Gentilini, Peter J        12 UN-MR                  29.30      29.25        
 11 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    29.55      29.35        
 12 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 30.03      29.40        
 13 Finnegan, Harry M         12 COND-MR                29.52      29.51        
 14 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 29.95      29.57        
 15 Fernandez, Isaiah R       12 COND-MR                29.27      29.58        
 16 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 29.84      29.62        
 17 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR                29.81      29.69        
 18 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    30.78      29.87        
 19 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    30.09      29.97        
 20 Driscoll, Colm E          11 COND-MR                32.63      29.98        
 21 Augustin, James J         11 FA-MR                  31.28      30.31        
 21 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          31.28      30.31        
 21 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    31.18      30.31        
 24 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 30.25      30.34        
 25 Kirschbaum, Jonah D       11 Express Swimming-MR    30.56      30.72        
 26 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    31.77      30.86        
 27 Kleinman, Andrew W        12 Express Swimming-MR    31.67      30.88        
 28 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    32.58      30.97        
 29 Franks, John              12 Express Swimming-MR    31.62      31.18        
 30 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    31.61      31.48        
 30 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR    31.74      31.48        
 32 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          31.15      31.66        
 33 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR                32.31      31.85        
 34 Avila, Dominic V          12 COND-MR                39.70      31.98        
 35 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    32.18      32.07        
 35 Reitikh, Nathaniel        12 Aquaracers-NJ          32.32      32.07        
 37 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 32.16      32.09        
 38 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 33.17      32.42        
 39 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR    32.38      32.44        
 40 Manago, Andrew V          11 UN-MR                  34.51      32.67        
 41 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR                33.49      33.18        
 42 Wong, Tyler               11 UN-MR                  35.36      33.56        
 43 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR                 34.09      34.18        
 44 Murray, Nate D            12 LBA-MR                    NT      34.86        
 45 Rosa, Sergio M            12 Express Swimming-MR    35.46      35.26        
 46 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 36.52      36.13        
 47 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR                36.86      36.21        
 48 Aldridge, Brian C         11 LBA-MR                 34.56      36.32        
 49 Tang, Logan H             11 GATE-MR                36.24      36.66        
 50 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR                 36.22      37.28        
 51 Carle, Caleb M            11 FA-MR                  40.30      37.82        
 52 Massaro, Marco D          11 Express Swimming-MR    38.76      38.33        
 53 Pesce, Anthony A          12 LBA-MR                    NT      38.42        
 54 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR                 38.31      40.80        
 55 Marshall, Shane           12 WISC-MR                45.54      41.54        
 56 Maffeo, Dane C            11 LBA-MR                    NT      42.73        
 57 Lafler, David W           11 SSC-MR                 41.28      43.00        
 58 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR                46.74      43.86        
 59 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    51.90      44.13        
 60 Cremers, Gavin J          11 UN-MR                  44.65      46.67        
 61 Lafler, Cole E            11 SSC-MR                 43.05      47.14        
 -- Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR                 35.17         NS        
 -- Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                30.61         NS        
 -- Dabakarov, Evan           12 Express Swimming-MR       NT         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            11 COND-MR                57.15      57.80        
                  27.23       57.80 (30.57)                                        
  2 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:00.68      59.98        
                  27.82       59.98 (32.16)                                        
  3 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:03.69    1:01.17        
                  29.11     1:01.17 (32.06)                                        
  4 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              1:03.74    1:02.10        
                  29.99     1:02.10 (32.11)                                        
  5 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:06.25    1:03.08        
                  30.04     1:03.08 (33.04)                                        
  6 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:04.26    1:03.76        
                  30.84     1:03.76 (32.92)                                        
  7 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:04.03    1:04.54        
                  30.52     1:04.54 (34.02)                                        
  8 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:06.47    1:05.16        
                  31.31     1:05.16 (33.85)                                        
  9 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:05.94    1:05.30        
                  31.55     1:05.30 (33.75)                                        
 10 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:08.16    1:06.15        
                  31.19     1:06.15 (34.96)                                        
 11 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:04.71    1:06.68        
                  32.68     1:06.68 (34.00)                                        
 12 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:06.63    1:06.74        
                  32.12     1:06.74 (34.62)                                        
 13 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:10.25    1:06.79        
                  32.29     1:06.79 (34.50)                                        
 14 Gentilini, Peter J        12 UN-MR                1:09.84    1:06.94        
                  30.89     1:06.94 (36.05)                                        
 15 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:10.12    1:07.39        
                  32.56     1:07.39 (34.83)                                        
 16 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:10.19    1:07.63        
                  32.84     1:07.63 (34.79)                                        
 17 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:07.70    1:07.72        
                  31.75     1:07.72 (35.97)                                        
 18 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:10.58    1:08.12        
                  32.87     1:08.12 (35.25)                                        
 19 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:09.26    1:08.70        
                  32.26     1:08.70 (36.44)                                        
 19 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  1:12.94    1:08.70        
                  33.56     1:08.70 (35.14)                                        
 21 Dantini, Nick A           12 WISC-MR              1:17.05    1:09.42        
                  32.68     1:09.42 (36.74)                                        
 22 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:11.45    1:09.97        
                  34.55     1:09.97 (35.42)                                        
 23 Montagnino, Dean V        12 UN-MR                1:09.56    1:10.37        
                  33.94     1:10.37 (36.43)                                        
 24 Kirschbaum, Jonah D       11 Express Swimming-MR  1:11.02    1:10.64        
                  32.70     1:10.64 (37.94)                                        
 25 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:09.01    1:10.78        
                  34.52     1:10.78 (36.26)                                        
 26 O'Connell, Ryan K         12 FA-MR                1:12.89    1:12.05        
                  35.26     1:12.05 (36.79)                                        
 27 Wong, Tyler               11 UN-MR                1:12.84    1:12.48        
                  35.03     1:12.48 (37.45)                                        
 28 Neff, Taite E             11 FA-MR                1:23.85    1:12.51        
                  34.48     1:12.51 (38.03)                                        
 29 Coutsouradis, John        12 UN-MR                1:11.67    1:13.98        
                  33.39     1:13.98 (40.59)                                        
 30 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:15.33    1:14.31        
                  34.68     1:14.31 (39.63)                                        
 31 Melloy, John J            12 FA-MR                1:26.20    1:14.61        
                  35.25     1:14.61 (39.36)                                        
 32 Chu, Preston              12 GATE-MR              1:16.26    1:14.91        
                  34.27     1:14.91 (40.64)                                        
 33 Manago, Andrew V          11 UN-MR                1:16.77    1:16.73        
                  35.80     1:16.73 (40.93)                                        
 34 Caniano, Marcus J         12 FA-MR                1:28.45    1:16.93        
                  37.10     1:16.93 (39.83)                                        
 35 Casalaina, Vince T        11 LBA-MR               1:19.15    1:17.02        
                  36.58     1:17.02 (40.44)                                        
 36 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR               1:20.55    1:17.83        
                  37.29     1:17.83 (40.54)                                        
 37 Rosa, Sergio M            12 Express Swimming-MR  1:18.93    1:17.86        
                  35.88     1:17.86 (41.98)                                        
 38 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR               1:18.11    1:18.96        
                  35.94     1:18.96 (43.02)                                        
 39 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:20.85    1:19.40        
                  36.33     1:19.40 (43.07)                                        
 40 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:23.90    1:21.84        
                  38.90     1:21.84 (42.94)                                        
 41 Aldridge, Brian C         11 LBA-MR               1:23.89    1:22.44        
                  38.31     1:22.44 (44.13)                                        
 42 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              1:23.53    1:23.23        
                  38.41     1:23.23 (44.82)                                        
 43 Murray, Nate D            12 LBA-MR                    NT    1:24.62        
                  38.19     1:24.62 (46.43)                                        
 44 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR  1:27.01    1:26.16        
                  40.88     1:26.16 (45.28)                                        
 45 Tang, Logan H             11 GATE-MR              1:23.67    1:26.33        
                  38.32     1:26.33 (48.01)                                        
 46 Hassett, Jude M           11 LBA-MR                    NT    1:26.45        
                  39.19     1:26.45 (47.26)                                        
 47 Pesce, Anthony A          12 LBA-MR                    NT    1:27.41        
                  38.98     1:27.41 (48.43)                                        
 48 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR               1:28.97    1:31.39        
                  41.88     1:31.39 (49.51)                                        
 49 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:43.16    1:37.92        
                  45.11     1:37.92 (52.81)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Vince L          12 COND-MR              2:08.36    2:07.01        
                  29.23     1:02.07 (32.84)     1:35.69 (33.62)     2:07.01 (31.32)
  2 Francis, Isaih            11 COND-MR              2:09.67    2:07.08        
                  28.52     1:01.99 (33.47)     1:35.89 (33.90)     2:07.08 (31.19)
  3 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:11.87    2:10.49        
                  28.59     1:02.17 (33.58)     1:36.72 (34.55)     2:10.49 (33.77)
  4 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                2:19.75    2:15.85        
                  29.61     1:04.38 (34.77)     1:40.35 (35.97)     2:15.85 (35.50)
  5 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  2:18.00    2:16.11        
                  31.21     1:05.62 (34.41)     1:41.15 (35.53)     2:16.11 (34.96)
  6 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  2:21.58    2:19.31        
                  30.97     1:06.55 (35.58)     1:43.08 (36.53)     2:19.31 (36.23)
  7 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              2:20.31    2:20.32        
                  33.41     1:09.57 (36.16)     1:45.62 (36.05)     2:20.32 (34.70)
  8 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  2:23.23    2:21.81        
                  32.59     1:09.18 (36.59)     1:45.88 (36.70)     2:21.81 (35.93)
  9 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               2:33.01    2:24.97        
                  32.11     1:09.75 (37.64)     1:48.36 (38.61)     2:24.97 (36.61)
 10 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  2:25.33    2:25.34        
                  34.01     1:11.67 (37.66)     1:49.59 (37.92)     2:25.34 (35.75)
 11 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  2:29.60    2:27.22        
                  33.59     1:12.11 (38.52)     1:49.65 (37.54)     2:27.22 (37.57)
 12 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  2:32.11    2:28.48        
 13 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  2:33.69    2:28.53        
                  34.73     1:13.03 (38.30)     1:51.85 (38.82)     2:28.53 (36.68)
 14 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               2:28.46    2:28.68        
                  34.44     1:13.24 (38.80)     1:51.40 (38.16)     2:28.68 (37.28)
 15 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  2:29.67    2:28.80        
                  33.64     1:12.73 (39.09)     1:51.04 (38.31)     2:28.80 (37.76)
 16 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  2:27.65    2:31.81        
                  34.32     1:13.29 (38.97)     1:53.11 (39.82)     2:31.81 (38.70)
 17 Kleinman, Andrew W        12 Express Swimming-MR  2:34.81    2:34.42        
                  33.73     1:14.31 (40.58)     1:56.09 (41.78)     2:34.42 (38.33)
 18 Kirschbaum, Jonah D       11 Express Swimming-MR  2:37.34    2:34.90        
                  34.15     1:14.74 (40.59)     1:55.24 (40.50)     2:34.90 (39.66)
 19 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  2:37.83    2:37.14        
                  36.06     1:17.73 (41.67)     1:58.81 (41.08)     2:37.14 (38.33)
 20 Neff, Taite E             11 FA-MR                     NT    2:38.18        
                  35.04     1:16.54 (41.50)     1:57.08 (40.54)     2:38.18 (41.10)
 21 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR  2:36.53    2:38.51        
                  35.24     1:17.18 (41.94)     2:00.35 (43.17)     2:38.51 (38.16)
 22 Paton, Gavin C            11 SSC-MR               3:06.10    2:39.87        
                  35.37     1:17.41 (42.04)     2:00.31 (42.90)     2:39.87 (39.56)
 23 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               3:13.24    2:55.04        
                  38.34     1:22.48 (44.14)     2:09.92 (47.44)     2:55.04 (45.12)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                6:13.31    5:52.78        
                  30.77     1:06.32 (35.55)     1:42.63 (36.31)     2:18.25 (35.62)
        2:54.70 (36.45)     3:30.91 (36.21)     4:07.53 (36.62)     4:43.99 (36.46)
        5:20.15 (36.16)     5:52.78 (32.63)                                        
  2 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  6:00.33    5:53.99        
                  30.55     1:05.51 (34.96)     1:42.10 (36.59)     2:18.00 (35.90)
        2:55.04 (37.04)     3:31.65 (36.61)     4:07.51 (35.86)     4:44.12 (36.61)
        5:20.05 (35.93)     5:53.99 (33.94)                                        
  3 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  6:02.92    6:01.94        
                  31.43     1:06.13 (34.70)     1:42.18 (36.05)     2:18.80 (36.62)
        2:55.89 (37.09)     3:32.86 (36.97)     4:10.42 (37.56)     4:47.66 (37.24)
        5:25.40 (37.74)     6:01.94 (36.54)                                        
  4 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  6:10.42    6:06.03        
                  32.04     1:08.46 (36.42)     1:45.58 (37.12)     2:22.56 (36.98)
        3:00.14 (37.58)     3:37.99 (37.85)     4:15.90 (37.91)     4:53.36 (37.46)
        5:30.21 (36.85)     6:06.03 (35.82)                                        
  5 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  6:11.48    6:14.04        
                  33.62     1:11.47 (37.85)     1:49.39 (37.92)     2:27.66 (38.27)
        3:05.99 (38.33)     3:44.01 (38.02)     4:22.76 (38.75)     5:01.15 (38.39)
        5:38.47 (37.32)     6:14.04 (35.57)                                        
  6 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  6:27.57    6:17.77        
                  32.50     1:11.08 (38.58)     1:50.35 (39.27)     2:28.74 (38.39)
        3:07.49 (38.75)     3:46.97 (39.48)     4:25.91 (38.94)     5:05.17 (39.26)
        5:43.51 (38.34)     6:17.77 (34.26)                                        
  7 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  6:40.66    6:21.65        
                  33.47     1:11.66 (38.19)     1:51.67 (40.01)     2:30.59 (38.92)
        3:10.07 (39.48)     3:49.24 (39.17)     4:28.70 (39.46)     5:07.79 (39.09)
        5:46.61 (38.82)     6:21.65 (35.04)                                        
  8 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              6:13.38    6:28.61        
                  34.46     1:13.43 (38.97)     1:53.88 (40.45)     2:34.88 (41.00)
        3:15.42 (40.54)     3:55.44 (40.02)     4:37.17 (41.73)     5:15.35 (38.18)
        5:53.22 (37.87)     6:28.61 (35.39)                                        
  9 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR                   NT    6:31.52        
                  36.04     1:16.56 (40.52)     1:56.84 (40.28)     2:36.08 (39.24)
        3:16.79 (40.71)     3:56.94 (40.15)     4:38.20 (41.26)     5:17.19 (38.99)
        5:57.36 (40.17)     6:31.52 (34.16)                                        
 10 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  7:05.09    6:32.30        
                  35.14     1:15.33 (40.19)                             2:35.95 ( )
        3:17.30 (41.35)     3:57.67 (40.37)     4:37.88 (40.21)   6:32.30 (1:54.42)
            6:32.30 ( )                                                            
 11 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  6:49.78    6:48.79        
                  37.44     1:17.84 (40.40)     1:59.53 (41.69)     2:40.51 (40.98)
        3:23.18 (42.67)     4:04.58 (41.40)     4:47.10 (42.52)     5:29.06 (41.96)
        6:09.49 (40.43)     6:48.79 (39.30)                                        
 12 Coutsouradis, John        12 UN-MR                6:27.65    6:52.76        
                  34.49     1:14.52 (40.03)     1:55.83 (41.31)     2:38.24 (42.41)
        3:20.86 (42.62)     4:03.42 (42.56)     4:46.66 (43.24)     5:29.33 (42.67)
        6:11.46 (42.13)     6:52.76 (41.30)                                        
 13 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  7:10.81    6:58.15        
                  36.92     1:17.80 (40.88)     2:00.24 (42.44)     2:42.27 (42.03)
        3:25.47 (43.20)     4:10.35 (44.88)     4:53.89 (43.54)     5:37.28 (43.39)
        6:16.45 (39.17)     6:58.15 (41.70)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            11 COND-MR                30.68      30.10        
  2 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    31.36      30.93        
  3 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    35.46      34.41        
  4 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    34.61      34.70        
  5 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 35.08      35.44        
  5 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    36.13      35.44        
  7 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          43.04      35.80        
  8 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 35.95      36.59        
  9 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 36.20      36.90        
 10 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 36.95      37.12        
 11 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    36.81      37.22        
 12 Kirschbaum, Jonah D       11 Express Swimming-MR    37.42      37.36        
 12 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR    37.40      37.36        
 14 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    38.35      37.50        
 15 Franks, John              12 Express Swimming-MR    38.95      37.64        
 16 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    37.36      37.86        
 17 Dantini, Nick A           12 WISC-MR                41.00      38.00        
 18 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 40.18      38.24        
 19 O'Connell, Ryan K         12 FA-MR                  35.96      38.60        
 20 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          44.65      39.26        
 21 Casalaina, Vince T        11 LBA-MR                 41.60      39.38        
 22 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    39.57      39.47        
 23 Montagnino, Dean V        12 UN-MR                  38.54      39.63        
 24 Coutsouradis, John        12 UN-MR                  42.76      39.66        
 25 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    38.65      39.91        
 26 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR                 42.37      40.39        
 27 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 40.38      40.47        
 28 Tang, Logan H             11 GATE-MR                43.18      41.30        
 29 Chu, Preston              12 GATE-MR                43.45      41.73        
 30 Murray, Nate D            12 LBA-MR                    NT      41.85        
 31 Wong, Tyler               11 UN-MR                  41.36      41.88        
 32 Pesce, Anthony A          12 LBA-MR                    NT      42.60        
 33 Aldridge, Brian C         11 LBA-MR                 41.11      42.97        
 34 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR                 41.64      43.18        
 35 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 45.79      43.25        
 36 Manago, Andrew V          11 UN-MR                  42.10      43.31        
 37 Rosa, Sergio M            12 Express Swimming-MR    42.99      43.39        
 38 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR    44.02      44.06        
 39 Caniano, Marcus J         12 FA-MR                  52.41      45.84        
 40 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR                 46.70      46.31        
 41 Melloy, John J            12 FA-MR                  49.99      46.46        
 42 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    53.65      51.21        
 43 Hassett, Jude M           11 LBA-MR                    NT      52.13        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Vince L          12 COND-MR              1:05.12    1:04.50        
                  31.73     1:04.50 (32.77)                                        
  2 Francis, Isaih            11 COND-MR              1:04.86    1:05.82        
                  31.94     1:05.82 (33.88)                                        
  3 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:06.17    1:08.27        
                  31.89     1:08.27 (36.38)                                        
  4 Salas, Stefanos H         12 GATE-MR              1:09.76    1:09.95        
                  33.64     1:09.95 (36.31)                                        
  5 Fernandez, Isaiah R       12 COND-MR              1:11.10    1:11.13        
                  34.56     1:11.13 (36.57)                                        
  6 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:14.20    1:13.12        
                  35.71     1:13.12 (37.41)                                        
  7 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:14.01    1:13.59        
                  36.30     1:13.59 (37.29)                                        
  8 Gentilini, Peter J        12 UN-MR                1:21.70    1:17.54        
                  37.46     1:17.54 (40.08)                                        
  9 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:17.40    1:17.55        
                  37.40     1:17.55 (40.15)                                        
 10 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:14.46    1:17.75        
                  38.15     1:17.75 (39.60)                                        
 11 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:16.77    1:17.77        
                  37.96     1:17.77 (39.81)                                        
 12 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:19.60    1:18.01        
                  37.34     1:18.01 (40.67)                                        
 13 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:20.33    1:18.17        
                  38.70     1:18.17 (39.47)                                        
 14 Kleinman, Andrew W        12 Express Swimming-MR  1:21.79    1:18.37        
                  38.46     1:18.37 (39.91)                                        
 15 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:23.26    1:19.32        
                  38.63     1:19.32 (40.69)                                        
 16 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:24.88    1:19.41        
                  39.42     1:19.41 (39.99)                                        
 17 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:21.59    1:21.10        
                  40.30     1:21.10 (40.80)                                        
 18 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:19.70    1:21.22        
                  40.70     1:21.22 (40.52)                                        
 19 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  1:20.91    1:21.58        
                  39.94     1:21.58 (41.64)                                        
 20 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:25.09    1:21.89        
                  40.49     1:21.89 (41.40)                                        
 21 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:26.03    1:21.96        
                  39.54     1:21.96 (42.42)                                        
 22 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:22.11    1:22.03        
                  39.73     1:22.03 (42.30)                                        
 23 Kirschbaum, Jonah D       11 Express Swimming-MR  1:19.38    1:22.34        
                  40.13     1:22.34 (42.21)                                        
 24 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:18.86    1:22.41        
                  39.21     1:22.41 (43.20)                                        
 25 Paton, Gavin C            11 SSC-MR               1:20.82    1:22.60        
                  40.29     1:22.60 (42.31)                                        
 26 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:22.46    1:22.79        
                  41.14     1:22.79 (41.65)                                        
 27 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:33.46    1:23.38        
                  39.98     1:23.38 (43.40)                                        
 28 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR  1:22.76    1:24.09        
                  40.74     1:24.09 (43.35)                                        
 29 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:28.79    1:24.69        
                  40.02     1:24.69 (44.67)                                        
 30 Avila, Dominic V          12 COND-MR              1:50.00    1:25.08        
                  40.78     1:25.08 (44.30)                                        
 31 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:22.22    1:25.49        
                  42.35     1:25.49 (43.14)                                        
 32 Driscoll, Colm E          11 COND-MR              1:41.59    1:25.62        
                  41.67     1:25.62 (43.95)                                        
 33 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR              1:29.02    1:26.12        
                  41.43     1:26.12 (44.69)                                        
 34 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:25.87    1:27.10        
                  43.27     1:27.10 (43.83)                                        
 35 Murray, Nate D            12 LBA-MR                    NT    1:27.16        
                  42.35     1:27.16 (44.81)                                        
 36 Wong, Tyler               11 UN-MR                1:36.71    1:28.80        
                  43.38     1:28.80 (45.42)                                        
 37 Tang, Logan H             11 GATE-MR              1:31.00    1:29.76        
                  43.45     1:29.76 (46.31)                                        
 38 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR              1:41.08    1:31.12        
                  44.79     1:31.12 (46.33)                                        
 39 Manago, Andrew V          11 UN-MR                1:29.58    1:31.49        
                  43.33     1:31.49 (48.16)                                        
 40 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:33.99    1:32.27        
                  44.46     1:32.27 (47.81)                                        
 41 Reitikh, Nathaniel        12 Aquaracers-NJ        1:30.86    1:32.83        
                  43.98     1:32.83 (48.85)                                        
 42 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR               1:32.87    1:33.94        
                  45.32     1:33.94 (48.62)                                        
 43 Aldridge, Brian C         11 LBA-MR               1:36.96    1:34.65        
                  45.15     1:34.65 (49.50)                                        
 44 Rosa, Sergio M            12 Express Swimming-MR  1:47.00    1:36.25        
                  46.95     1:36.25 (49.30)                                        
 45 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              1:38.69    1:38.94        
                  48.80     1:38.94 (50.14)                                        
 46 Carle, Caleb M            11 FA-MR                1:57.75    1:39.77        
                  46.81     1:39.77 (52.96)                                        
 47 Dabakarov, Evan           12 Express Swimming-MR       NT    1:42.09        
                  45.99     1:42.09 (56.10)                                        
 48 Lafler, David W           11 SSC-MR               1:55.00    1:42.21        
                  48.98     1:42.21 (53.23)                                        
 49 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR               1:39.82    1:43.60        
                  48.40     1:43.60 (55.20)                                        
 50 Cremers, Gavin J          11 UN-MR                1:45.02    1:48.45        
                  52.43     1:48.45 (56.02)                                        
 51 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR              2:05.49    1:53.22        
                  55.03     1:53.22 (58.19)                                        
 52 Marshall, Shane           12 WISC-MR              1:59.11    1:55.05        
                  55.98     1:55.05 (59.07)                                        
 53 Tetsoti, Armani           11 LBA-MR                    NT    2:16.41        
                1:06.00   2:16.41 (1:10.41)                                        
 -- Pesce, Anthony A          12 LBA-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  45.14          DQ (54.31)                                        
 -- Lafler, Cole E            11 SSC-MR               2:10.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:03.43        DQ (1:08.66)                                        
 -- Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR               1:53.41         NS        
 -- Wang, Kevin Y             12 GATE-MR              1:15.92         NS        
 -- Massaro, Marco D          11 Express Swimming-MR  1:52.12         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            11 COND-MR                39.22      35.89        
  2 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    39.10      36.82        
  3 Dantini, Nick A           12 WISC-MR                41.35      38.10        
  4 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 39.33      38.29        
  5 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    38.13      38.30        
  6 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 38.30      38.56        
  7 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          40.09      38.84        
  8 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    40.13      39.17        
  9 Franks, John              12 Express Swimming-MR    41.09      39.34        
 10 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    39.56      39.42        
 11 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    40.46      40.09        
 12 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          41.17      40.48        
 13 Chu, Preston              12 GATE-MR                42.49      40.49        
 14 Gentilini, Peter J        12 UN-MR                  41.52      40.99        
 14 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 42.05      40.99        
 16 Melloy, John J            12 FA-MR                  53.99      41.70        
 17 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    42.58      42.15        
 18 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR    41.76      42.25        
 19 Aldridge, Brian C         11 LBA-MR                 41.48      42.42        
 20 Wong, Tyler               11 UN-MR                  44.80      44.11        
 21 Kirschbaum, Jonah D       11 Express Swimming-MR    45.65      44.38        
 22 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    45.54      45.17        
 23 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    47.38      45.43        
 24 Montagnino, Dean V        12 UN-MR                  44.33      45.45        
 25 Coutsouradis, John        12 UN-MR                  46.81      45.55        
 26 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    45.12      45.65        
 27 Tang, Logan H             11 GATE-MR                47.00      47.80        
 28 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR                 46.05      47.90        
 29 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 48.43      48.24        
 30 Pesce, Anthony A          12 LBA-MR                    NT      48.84        
 31 Murray, Nate D            12 LBA-MR                    NT      49.60        
 32 Manago, Andrew V          11 UN-MR                  46.53      50.08        
 33 O'Connell, Ryan K         12 FA-MR                  49.16      50.34        
 34 Caniano, Marcus J         12 FA-MR                1:06.48      50.74        
 35 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 50.98      50.82        
 36 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR    52.97      51.90        
 37 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    57.83      53.13        
 38 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR                 54.65      53.29        
 39 Neff, Taite E             11 FA-MR                1:04.46      54.09        
 40 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:13.82      56.72        
 41 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR               1:08.15      57.62        
 42 Rosa, Sergio M            12 Express Swimming-MR  1:04.61    1:00.60        
 -- Hassett, Jude M           11 LBA-MR                    NT         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:23.85    1:19.46        
                  38.20     1:19.46 (41.26)                                        
  2 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:22.35    1:22.22        
                  39.94     1:22.22 (42.28)                                        
  3 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              1:22.86    1:22.42        
                  39.90     1:22.42 (42.52)                                        
  4 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:22.25    1:22.82        
                  39.34     1:22.82 (43.48)                                        
  5 Francis, Isaih            11 COND-MR              1:28.37    1:22.98        
                  38.81     1:22.98 (44.17)                                        
  6 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:45.45    1:23.46        
                  39.95     1:23.46 (43.51)                                        
  7 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:25.95    1:23.89        
                  39.32     1:23.89 (44.57)                                        
  8 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:30.45    1:25.32        
                  39.56     1:25.32 (45.76)                                        
  9 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:27.47    1:25.65        
                  40.79     1:25.65 (44.86)                                        
 10 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:25.28    1:25.70        
                  40.08     1:25.70 (45.62)                                        
 11 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:24.98    1:25.82        
                  40.49     1:25.82 (45.33)                                        
 12 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:27.10    1:26.42        
                  41.41     1:26.42 (45.01)                                        
 13 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:28.76    1:27.63        
                  41.20     1:27.63 (46.43)                                        
 14 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:30.08    1:29.46        
                  41.29     1:29.46 (48.17)                                        
 15 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:31.28    1:29.52        
                  43.23     1:29.52 (46.29)                                        
 16 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              1:30.57    1:30.04        
                  42.32     1:30.04 (47.72)                                        
 17 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:29.46    1:31.03        
                  43.04     1:31.03 (47.99)                                        
 18 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:48.09    1:31.09        
                  42.29     1:31.09 (48.80)                                        
 19 Kleinman, Andrew W        12 Express Swimming-MR  1:30.25    1:31.60        
                  43.83     1:31.60 (47.77)                                        
 20 Fernandez, Isaiah R       12 COND-MR              1:35.58    1:31.74        
                  43.70     1:31.74 (48.04)                                        
 21 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  1:35.93    1:32.57        
                  44.41     1:32.57 (48.16)                                        
 22 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:32.66    1:32.70        
                  43.69     1:32.70 (49.01)                                        
 23 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:37.33    1:33.22        
                  44.23     1:33.22 (48.99)                                        
 24 Driscoll, Colm E          11 COND-MR              1:45.88    1:33.68        
                  44.26     1:33.68 (49.42)                                        
 25 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:32.90    1:34.36        
                  45.70     1:34.36 (48.66)                                        
 26 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR  1:36.74    1:36.08        
                  45.29     1:36.08 (50.79)                                        
 27 Wong, Tyler               11 UN-MR                1:42.93    1:36.18        
                  46.76     1:36.18 (49.42)                                        
 28 Aldridge, Brian C         11 LBA-MR               1:35.33    1:39.25        
                  18.39   1:39.25 (1:20.86)                                        
 29 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR              1:47.36    1:39.87        
                  48.37     1:39.87 (51.50)                                        
 30 Kirschbaum, Jonah D       11 Express Swimming-MR  1:38.62    1:39.96        
                  47.20     1:39.96 (52.76)                                        
 31 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:46.27    1:40.04        
                  46.83     1:40.04 (53.21)                                        
 32 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:35.81    1:40.12        
                  46.87     1:40.12 (53.25)                                        
 33 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR               1:39.55    1:43.70        
                  48.58     1:43.70 (55.12)                                        
 34 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR               1:41.52    1:46.34        
                  49.92     1:46.34 (56.42)                                        
 35 Manago, Andrew V          11 UN-MR                1:47.91    1:47.83        
                  51.11     1:47.83 (56.72)                                        
 36 Paton, Gavin C            11 SSC-MR               1:46.00    1:48.88        
                  51.44     1:48.88 (57.44)                                        
 37 Murray, Nate D            12 LBA-MR                    NT    1:49.64        
                  51.10     1:49.64 (58.54)                                        
 38 Dabakarov, Evan           12 Express Swimming-MR       NT    1:53.56        
                  53.25   1:53.56 (1:00.31)                                        
 39 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:53.28    1:53.57        
                  55.22     1:53.57 (58.35)                                        
 40 Reitikh, Nathaniel        12 Aquaracers-NJ        1:51.69    1:55.00        
                  54.08   1:55.00 (1:00.92)                                        
 41 Carle, Caleb M            11 FA-MR                2:13.31    2:01.33        
                  55.75   2:01.33 (1:05.58)                                        
 42 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR                   NT    2:04.94        
                  59.34   2:04.94 (1:05.60)                                        
 43 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:38.41    2:05.57        
                1:01.40   2:05.57 (1:04.17)                                        
 44 Lafler, David W           11 SSC-MR               2:10.00    2:05.95        
                  59.99   2:05.95 (1:05.96)                                        
 45 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR               2:27.87    2:07.53        
                1:00.28   2:07.53 (1:07.25)                                        
 46 Lafler, Cole E            11 SSC-MR               2:25.00    2:31.80        
                1:12.45   2:31.80 (1:19.35)                                        
 -- Tetsoti, Armani           11 LBA-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
                1:08.87        DQ (1:17.83)                                        
 -- Maffeo, Dane C            11 LBA-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
                  56.67        DQ (1:03.54)                                        
 -- Augustin, James J         11 FA-MR                1:34.66         DQ        
      False start
                  41.91          DQ (47.58)                                        
 -- Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:47.32         NS        
 -- Massaro, Marco D          11 Express Swimming-MR  2:04.18         NS        
 -- Wang, Kevin Y             12 GATE-MR              1:32.44         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    29.42      29.25        
  2 Francis, Isaih            11 COND-MR                28.82      29.70        
  3 Delgado, Vince L          12 COND-MR                30.05      30.46        
  4 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                  31.69      31.44        
  5 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 31.77      31.49        
  6 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                31.58      32.28        
  7 Salas, Stefanos H         12 GATE-MR                32.01      32.44        
  8 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                32.46      32.49        
  9 Kirschbaum, Jonah D       11 Express Swimming-MR    33.61      32.85        
 10 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 34.80      33.36        
 11 Gentilini, Peter J        12 UN-MR                  33.79      33.42        
 12 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    37.04      33.44        
 13 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    34.90      34.94        
 14 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          35.89      35.05        
 15 Franks, John              12 Express Swimming-MR    36.15      35.12        
 16 Driscoll, Colm E          11 COND-MR                42.39      35.28        
 17 Fernandez, Isaiah R       12 COND-MR                54.28      35.70        
 18 Avila, Dominic V          12 COND-MR                50.52      36.22        
 19 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    35.63      36.40        
 19 Augustin, James J         11 FA-MR                  38.46      36.40        
 21 Finnegan, Harry M         12 COND-MR                37.84      36.51        
 22 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    36.51      36.54        
 23 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          39.43      37.02        
 24 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 38.02      37.13        
 25 Kleinman, Andrew W        12 Express Swimming-MR    35.89      37.19        
 26 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    35.53      37.47        
 27 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 34.16      37.52        
 28 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    37.45      37.82        
 29 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR    38.24      37.83        
 30 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    37.61      37.97        
 31 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR                   NT      38.55        
 32 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR                39.95      38.87        
 33 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    39.41      39.20        
 34 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR    40.20      39.63        
 35 Reitikh, Nathaniel        12 Aquaracers-NJ          37.46      39.92        
 36 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 36.16      39.97        
 37 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    42.52      41.16        
 38 Wong, Tyler               11 UN-MR                  44.50      41.33        
 39 Tang, Logan H             11 GATE-MR                44.35      44.03        
 40 Rosa, Sergio M            12 Express Swimming-MR    45.41      45.06        
 41 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR                 47.87      46.98        
 42 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR                47.76      47.30        
 43 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 51.36      49.10        
 44 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR                48.99      51.78        
 45 Dabakarov, Evan           12 Express Swimming-MR       NT      52.67        
 46 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR                 57.88      53.81        
 47 Lafler, David W           11 SSC-MR                 59.81      56.54        
 48 Marshall, Shane           12 WISC-MR                55.99      58.20        
 49 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR              1:05.81    1:02.94        
 50 Lafler, Cole E            11 SSC-MR               1:00.88    1:08.99        
 -- Maffeo, Dane C            11 LBA-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Pesce, Anthony A          12 LBA-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Manago, Andrew V          11 UN-MR                  44.69         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR                 37.02         NS        
 -- Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 39.82         NS        
 -- Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                40.51         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            11 COND-MR              1:07.42    1:05.47        
                  29.54     1:05.47 (35.93)                                        
  2 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:08.76    1:07.25        
                  30.47     1:07.25 (36.78)                                        
  3 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:12.36    1:11.01        
                  32.34     1:11.01 (38.67)                                        
  4 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              1:14.76    1:13.26        
                  33.98     1:13.26 (39.28)                                        
  5 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:40.20    1:14.79        
                  34.15     1:14.79 (40.64)                                        
  6 Kirschbaum, Jonah D       11 Express Swimming-MR  1:23.67    1:15.76        
                  35.46     1:15.76 (40.30)                                        
  7 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:29.59    1:16.30        
                  37.53     1:16.30 (38.77)                                        
  8 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:21.33    1:19.13        
                  36.62     1:19.13 (42.51)                                        
  9 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:26.91    1:19.38        
                  37.64     1:19.38 (41.74)                                        
 10 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:23.38    1:20.03        
                  38.41     1:20.03 (41.62)                                        
 11 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:27.65    1:21.01        
                  35.85     1:21.01 (45.16)                                        
 12 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:22.41    1:21.08        
                  38.07     1:21.08 (43.01)                                        
 13 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:20.92    1:21.38        
                  37.46     1:21.38 (43.92)                                        
 14 Gentilini, Peter J        12 UN-MR                1:30.93    1:22.02        
                  35.59     1:22.02 (46.43)                                        
 15 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:21.43    1:24.15        
                  38.48     1:24.15 (45.67)                                        
 16 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:50.54    1:27.02        
                  38.13     1:27.02 (48.89)                                        
 17 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  1:31.21    1:29.31        
                  40.99     1:29.31 (48.32)                                        
 18 Coutsouradis, John        12 UN-MR                1:26.01    1:29.36        
                  40.69     1:29.36 (48.67)                                        
 19 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:29.69    1:30.84        
                  41.60     1:30.84 (49.24)                                        
 20 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:29.90    1:32.92        
                  43.60     1:32.92 (49.32)                                        
 21 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:32.53    1:34.51        
                  43.85     1:34.51 (50.66)                                        
 22 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:41.06    1:34.68        
                  42.12     1:34.68 (52.56)                                        
 23 Rosa, Sergio M            12 Express Swimming-MR  1:34.94    1:35.92        
                  45.85     1:35.92 (50.07)                                        
 24 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:06.68    1:50.04        
                  49.41   1:50.04 (1:00.63)                                        
 25 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR                   NT    1:53.31        
                  50.88   1:53.31 (1:02.43)                                        
 -- Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:32.70         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  43.99          DQ (48.80)                                        
 -- Chu, Preston              12 GATE-MR              1:39.83         DQ        
      Scissors kick
                  40.19          DQ (49.54)                                        
 -- Manago, Andrew V          11 UN-MR                1:44.56         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  47.81          DQ (53.00)                                        
 -- Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:13.45         DQ        
      One hand touch
                  35.27          DQ (41.20)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            11 COND-MR              2:32.02    2:22.94        
                  29.54     1:06.68 (37.14)     1:50.74 (44.06)     2:22.94 (32.20)
  2 Delgado, Vince L          12 COND-MR              2:25.75    2:26.60        
                  32.98     1:08.45 (35.47)     1:53.86 (45.41)     2:26.60 (32.74)
  3 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:32.09    2:27.13        
                  30.99     1:07.55 (36.56)     1:54.27 (46.72)     2:27.13 (32.86)
  4 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                2:39.40    2:35.34        
                  32.22     1:12.85 (40.63)     2:00.35 (47.50)     2:35.34 (34.99)
  5 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  2:42.67    2:39.52        
                  37.78     1:18.02 (40.24)     2:04.84 (46.82)     2:39.52 (34.68)
  6 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  2:41.85    2:40.23        
                  38.20     1:17.10 (38.90)     2:04.33 (47.23)     2:40.23 (35.90)
  7 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  2:55.43    2:41.64        
                  36.68     1:18.84 (42.16)     2:05.74 (46.90)     2:41.64 (35.90)
  8 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              2:41.52    2:42.00        
                  36.24     1:16.92 (40.68)     2:04.80 (47.88)     2:42.00 (37.20)
  9 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  2:50.97    2:46.35        
                  37.65     1:18.98 (41.33)     2:09.29 (50.31)     2:46.35 (37.06)
 10 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  2:51.57    2:46.48        
                  41.19     1:23.78 (42.59)     2:10.35 (46.57)     2:46.48 (36.13)
 11 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               3:01.63    2:47.90        
                  35.45     1:19.81 (44.36)     2:08.67 (48.86)     2:47.90 (39.23)
 12 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  2:47.95    2:48.76        
                  36.09     1:20.64 (44.55)     2:13.12 (52.48)     2:48.76 (35.64)
 13 Kleinman, Andrew W        12 Express Swimming-MR  2:52.74    2:49.42        
                  39.90     1:21.60 (41.70)     2:12.44 (50.84)     2:49.42 (36.98)
 14 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  2:57.65    2:50.13        
                  36.97     1:23.16 (46.19)     2:12.32 (49.16)     2:50.13 (37.81)
 15 Kirschbaum, Jonah D       11 Express Swimming-MR  2:57.30    2:51.94        
                  35.33     1:18.29 (42.96)     2:12.07 (53.78)     2:51.94 (39.87)
 16 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  2:55.36    2:54.08        
                                1:27.43 ( )     2:17.74 (50.31)     2:54.08 (36.34)
 17 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               3:00.34    2:54.43        
                  39.75     1:23.50 (43.75)     2:18.76 (55.26)     2:54.43 (35.67)
 18 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  2:53.15    2:56.39        
                  39.26     1:23.67 (44.41)     2:14.57 (50.90)     2:56.39 (41.82)
 19 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR  2:56.83    2:56.54        
                  41.88     1:25.48 (43.60)     2:17.75 (52.27)     2:56.54 (38.79)
 20 Paton, Gavin C            11 SSC-MR               3:23.69    3:07.57        
                  41.03     1:28.95 (47.92)   2:30.05 (1:01.10)     3:07.57 (37.52)
 21 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               3:26.08    3:21.08        
                  42.38     1:30.97 (48.59)   2:36.56 (1:05.59)     3:21.08 (44.52)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR    23.91      23.98        
  2 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR    24.01      24.02        
  3 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    24.44      24.03        
  4 Fei, Austin               14 UN-MR                  24.30      24.28        
  5 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    24.27      24.43        
  6 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    25.03      24.95        
  7 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR    25.12      25.01        
  8 Nasta, Mike V             13 SSC-MR                 25.95      25.08        
  9 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                  25.48      25.09        
 10 Andersen, Frankie         13 SSC-MR                 25.16      25.10        
 11 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR    24.35      25.11        
 12 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR                 26.05      25.16        
 13 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR    25.71      25.52        
 14 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR    26.15      25.66        
 15 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR    25.93      25.72        
 16 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR    26.29      26.35        
 17 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR    26.68      26.37        
 18 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR                26.60      26.52        
 19 Agranovich, Jake M        13 COND-MR                25.95      26.66        
 20 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 27.45      26.68        
 21 Kim, Nicholas D           13 COND-MR                26.98      26.73        
 22 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR    27.17      27.05        
 23 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR    27.38      27.20        
 24 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR    27.43      27.27        
 25 Jensen, Johnathan K       13 UN-MR                  29.49      27.39        
 26 Kim, Joshua T             13 COND-MR                28.29      27.40        
 27 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR    27.73      27.44        
 28 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR    28.57      27.98        
 29 Young, Aaron M            13 SSC-MR                 29.06      28.04        
 30 Santana, Delwin J         14 UN-MR                  27.63      28.11        
 31 Shatoff, Jaydon B         13 COND-MR                30.34      28.41        
 31 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR    28.14      28.41        
 33 Zegadlo, Zachari C        13 UN-MR                  28.75      28.45        
 34 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR    29.03      28.54        
 35 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR                 28.78      28.82        
 36 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR    28.99      29.00        
 37 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR    29.47      29.34        
 38 Buccino, Michael A        13 LBA-MR                 29.44      29.36        
 39 Prokopiou, Alex           13 CSDC-MR                31.01      29.52        
 40 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR    29.71      30.03        
 41 Sullivan, Ryan N          13 Express Swimming-MR    29.00      30.07        
 42 Horbach, Aidan P          13 FA-MR                  31.38      30.15        
 43 Halpin, Michael T         13 LBA-MR                 35.87      30.46        
 44 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR    29.83      30.74        
 45 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR                 32.02      30.79        
 46 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR    33.49      30.81        
 47 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR    31.40      30.93        
 48 Vignona, Jackson H        13 FA-MR                  33.71      31.30        
 48 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR                 31.14      31.30        
 50 Aubert, Ethan M           13 WISC-MR                29.99      31.44        
 51 Bradley, Jake W           13 LBA-MR                 32.94      31.71        
 52 Alleyne, Isaiah J         13 CSDC-MR                37.76      32.58        
 53 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ          34.14      33.84        
 54 Decicco, Jonathan P       13 Express Swimming-MR    35.24      35.49        
 55 Haedrich, James F         13 Express Swimming-MR    35.97      38.36        
 56 Nitzsche, Alexander J     13 CSDC-MR                41.77      40.84        
 57 O'Mara, Michael           13 CSDC-MR                46.84      45.71        
 -- Byrne, Jaden N            14 UN-MR                  24.20         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR    51.83      51.89        
                  25.15       51.89 (26.74)                                        
  2 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    52.24      52.51        
                  25.25       52.51 (27.26)                                        
  3 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR    53.41      53.04        
                  25.97       53.04 (27.07)                                        
  4 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR    53.90      53.32        
                  25.67       53.32 (27.65)                                        
  5 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR                 55.18      54.03        
                  26.00       54.03 (28.03)                                        
  6 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR                 55.85      54.36        
                  26.32       54.36 (28.04)                                        
  7 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    54.54      54.85        
                  26.68       54.85 (28.17)                                        
  8 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                  54.93      54.90        
                  26.45       54.90 (28.45)                                        
  9 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR    54.63      54.96        
                  26.61       54.96 (28.35)                                        
 10 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR    55.13      55.11        
                  25.86       55.11 (29.25)                                        
 11 Andersen, Frankie         13 SSC-MR                 54.72      55.13        
                  26.62       55.13 (28.51)                                        
 12 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR    56.14      55.56        
                  26.97       55.56 (28.59)                                        
 13 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR    55.82      55.90        
                  26.74       55.90 (29.16)                                        
 14 Coleman, Joe T            13 COND-MR                56.70      56.26        
                  27.21       56.26 (29.05)                                        
 15 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               1:00.13      56.86        
                  27.59       56.86 (29.27)                                        
 16 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR    58.03      57.26        
                  27.24       57.26 (30.02)                                        
 17 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                  58.05      57.44        
                  26.94       57.44 (30.50)                                        
 18 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR    58.65      57.82        
                  27.45       57.82 (30.37)                                        
 19 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 58.11      57.99        
                  27.83       57.99 (30.16)                                        
 20 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  1:02.00      58.10        
                  26.75       58.10 (31.35)                                        
 21 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR    59.14      58.93        
                  28.11       58.93 (30.82)                                        
 22 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  1:00.73      59.22        
                  28.82       59.22 (30.40)                                        
 23 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR    58.23      59.36        
                  28.41       59.36 (30.95)                                        
 24 Jensen, Johnathan K       13 UN-MR                1:00.96    1:00.22        
                  28.64     1:00.22 (31.58)                                        
 25 Zhang, David A            14 GATE-MR              1:08.38    1:00.46        
                  29.40     1:00.46 (31.06)                                        
 26 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  1:02.41    1:01.42        
                  29.25     1:01.42 (32.17)                                        
 27 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR  1:01.06    1:01.53        
                  28.96     1:01.53 (32.57)                                        
 28 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:01.13    1:01.63        
                  28.78     1:01.63 (32.85)                                        
 29 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:02.13    1:01.91        
                  30.01     1:01.91 (31.90)                                        
 30 Zegadlo, Zachari C        13 UN-MR                1:02.31    1:02.06        
                  29.40     1:02.06 (32.66)                                        
 31 Santana, Delwin J         14 UN-MR                1:01.95    1:02.21        
                  29.85     1:02.21 (32.36)                                        
 32 Shatoff, Jaydon B         13 COND-MR              1:02.48    1:02.82        
                  29.89     1:02.82 (32.93)                                        
 33 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               1:03.76    1:02.98        
                  30.00     1:02.98 (32.98)                                        
 34 Maguire, Joe T            14 WISC-MR              1:06.99    1:03.08        
                  29.86     1:03.08 (33.22)                                        
 35 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:04.48    1:03.28        
                  30.54     1:03.28 (32.74)                                        
 36 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:02.43    1:03.54        
                  29.93     1:03.54 (33.61)                                        
 37 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               1:02.12    1:03.64        
                  30.06     1:03.64 (33.58)                                        
 38 Sullivan, Ryan N          13 Express Swimming-MR  1:03.63    1:03.71        
                  30.78     1:03.71 (32.93)                                        
 39 Weinberg, Harrison        14 Express Swimming-MR  1:04.22    1:03.92        
                  30.63     1:03.92 (33.29)                                        
 40 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:04.75    1:04.14        
                  31.24     1:04.14 (32.90)                                        
 41 WU, Harry                 13 Express Swimming-MR  1:08.60    1:04.19        
                  28.84     1:04.19 (35.35)                                        
 42 Buccino, Michael A        13 LBA-MR               1:04.19    1:04.69        
                  30.78     1:04.69 (33.91)                                        
 43 Wang, Orion               13 GATE-MR              1:18.45    1:06.09        
                  31.47     1:06.09 (34.62)                                        
 44 Carle, Zachary L          13 FA-MR                1:19.62    1:06.61        
                  31.47     1:06.61 (35.14)                                        
 45 Anton, Daniel             13 COND-MR              1:07.34    1:06.93        
                  32.43     1:06.93 (34.50)                                        
 46 Prokopiou, Alex           13 CSDC-MR              1:10.84    1:07.41        
                  32.28     1:07.41 (35.13)                                        
 47 Huang, Brian              14 GATE-MR              1:10.24    1:07.67        
                  32.42     1:07.67 (35.25)                                        
 48 Olsen, Luke D             13 CSDC-MR              1:10.25    1:09.05        
                  32.88     1:09.05 (36.17)                                        
 49 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               1:12.07    1:09.51        
                  32.84     1:09.51 (36.67)                                        
 50 Dellamorte, Aidan J       13 LBA-MR               1:08.70    1:10.02        
                  33.00     1:10.02 (37.02)                                        
 51 Barberi, Danny            13 UN-MR                1:10.35    1:10.05        
                  32.81     1:10.05 (37.24)                                        
 52 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:07.60    1:10.66        
                  32.77     1:10.66 (37.89)                                        
 53 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:11.04    1:10.72        
                  33.43     1:10.72 (37.29)                                        
 54 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               1:15.40    1:11.13        
                  33.21     1:11.13 (37.92)                                        
 55 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:16.88    1:11.38        
                  33.43     1:11.38 (37.95)                                        
 56 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:13.04    1:11.88        
                  33.42     1:11.88 (38.46)                                        
 57 Kim, David W              14 Express Swimming-MR       NT    1:13.59        
                  34.42     1:13.59 (39.17)                                        
 58 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR              1:17.66    1:14.28        
                  35.69     1:14.28 (38.59)                                        
 59 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:12.45    1:14.52        
                  35.00     1:14.52 (39.52)                                        
 60 Bub, Logan J              13 CSDC-MR              1:28.56    1:14.85        
                  37.83     1:14.85 (37.02)                                        
 61 Ciobanu, Joshua P         13 LBA-MR               1:26.47    1:17.14        
                  37.30     1:17.14 (39.84)                                        
 62 Decicco, Jonathan P       13 Express Swimming-MR  1:16.59    1:17.76        
                  36.62     1:17.76 (41.14)                                        
 63 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              1:11.00    1:18.80        
                  35.76     1:18.80 (43.04)                                        
 64 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:17.95    1:19.70        
                  20.42     1:19.70 (59.28)                                        
 65 Haedrich, James F         13 Express Swimming-MR  1:17.41    1:20.12        
                  37.44     1:20.12 (42.68)                                        
 66 Alleyne, Isaiah J         13 CSDC-MR              1:25.53    1:21.03        
                  36.82     1:21.03 (44.21)                                        
 67 McCall, Timothy P         14 CSDC-MR              1:20.90    1:23.49        
                  40.83     1:23.49 (42.66)                                        
 68 Goldman, Joseph           13 Aquaracers-NJ        1:21.12    1:24.33        
                  40.35     1:24.33 (43.98)                                        
 69 Govier, Robert D          13 WISC-MR              1:24.63    1:27.56        
                  40.52     1:27.56 (47.04)                                        
 70 Newman, Jonathan L        13 COND-MR              1:34.15    1:30.17        
                  43.05     1:30.17 (47.12)                                        
 71 Nitzsche, Alexander J     13 CSDC-MR              1:35.66    1:35.95        
                  44.73     1:35.95 (51.22)                                        
 72 O'Mara, Michael           13 CSDC-MR              1:39.90    1:52.06        
                  53.14     1:52.06 (58.92)                                        
 -- Halpin, Michael T         13 LBA-MR               1:25.63         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:50.88    1:50.00        
                  25.80       54.39 (28.59)     1:22.29 (27.90)     1:50.00 (27.71)
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:51.45    1:52.17        
                  26.16       54.72 (28.56)     1:23.64 (28.92)     1:52.17 (28.53)
  3 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:51.18    1:52.22        
                  26.04       54.70 (28.66)     1:23.44 (28.74)     1:52.22 (28.78)
  4 Diano, Andrew J           14 FA-MR                1:52.38    1:52.71        
                  26.22       55.01 (28.79)     1:24.03 (29.02)     1:52.71 (28.68)
  5 Fei, Austin               14 UN-MR                1:52.58    1:53.26        
                  26.41       54.73 (28.32)     1:23.97 (29.24)     1:53.26 (29.29)
  6 Glaser, Owen M            14 FA-MR                1:58.36    1:53.88        
                  26.90       55.68 (28.78)     1:25.28 (29.60)     1:53.88 (28.60)
  7 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:53.81    1:54.37        
                  26.93       55.96 (29.03)     1:25.23 (29.27)     1:54.37 (29.14)
  8 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:55.32    1:55.99        
                  26.66       55.96 (29.30)     1:26.00 (30.04)     1:55.99 (29.99)
  9 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:57.23    1:57.43        
                  27.70       57.19 (29.49)     1:27.60 (30.41)     1:57.43 (29.83)
 10 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:56.51    1:57.87        
                  27.73       57.87 (30.14)     1:28.53 (30.66)     1:57.87 (29.34)
 11 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:55.68    1:59.60        
                  26.84       56.23 (29.39)     1:27.29 (31.06)     1:59.60 (32.31)
 12 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:02.27    2:00.29        
                  28.11       59.75 (31.64)     1:31.99 (32.24)     2:00.29 (28.30)
 13 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:57.55    2:00.32        
                  27.40       57.46 (30.06)     1:28.67 (31.21)     2:00.32 (31.65)
 14 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                2:02.10    2:00.58        
                  27.20       57.45 (30.25)     1:29.21 (31.76)     2:00.58 (31.37)
 15 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:04.13    2:00.69        
                  28.23       58.98 (30.75)     1:30.46 (31.48)     2:00.69 (30.23)
 16 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:01.67    2:01.27        
                  27.72       58.39 (30.67)     1:30.65 (32.26)     2:01.27 (30.62)
 17 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:01.23    2:01.82        
                  27.87       58.71 (30.84)     1:30.20 (31.49)     2:01.82 (31.62)
 18 Coleman, Joe T            13 COND-MR              2:04.44    2:02.40        
                  28.34       59.53 (31.19)     1:31.45 (31.92)     2:02.40 (30.95)
 19 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  2:06.68    2:02.87        
                  27.74       58.95 (31.21)     1:31.40 (32.45)     2:02.87 (31.47)
 20 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:06.56    2:03.53        
                  27.73       59.31 (31.58)     1:32.00 (32.69)     2:03.53 (31.53)
 21 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:05.16    2:04.25        
                  28.09       59.67 (31.58)     1:32.36 (32.69)     2:04.25 (31.89)
 22 Villagonzalo, Keanu C     13 UN-MR                2:06.95    2:06.10        
                  29.42     1:02.54 (33.12)     1:35.15 (32.61)     2:06.10 (30.95)
 23 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               2:05.15    2:06.12        
                  27.88       59.19 (31.31)     1:33.04 (33.85)     2:06.12 (33.08)
 24 Agranovich, Jake M        13 COND-MR              2:06.59    2:06.49        
                  28.15     1:00.51 (32.36)     1:34.43 (33.92)     2:06.49 (32.06)
 25 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  2:11.47    2:07.75        
                  28.24     1:00.59 (32.35)     1:34.68 (34.09)     2:07.75 (33.07)
 26 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  2:14.36    2:07.80        
                  29.09     1:01.72 (32.63)     1:35.27 (33.55)     2:07.80 (32.53)
 27 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               2:12.60    2:08.22        
                  29.56     1:02.96 (33.40)     1:37.13 (34.17)     2:08.22 (31.09)
 28 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                2:07.49    2:10.19        
                  29.27     1:03.22 (33.95)     1:37.88 (34.66)     2:10.19 (32.31)
 29 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:13.43    2:10.31        
                  29.43     1:02.82 (33.39)     1:37.54 (34.72)     2:10.31 (32.77)
 30 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:25.29    2:10.38        
                  29.40     1:02.15 (32.75)     1:36.77 (34.62)     2:10.38 (33.61)
 31 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  2:13.55    2:11.59        
                  29.02     1:03.90 (34.88)     1:36.79 (32.89)     2:11.59 (34.80)
 32 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  2:14.13    2:11.88        
                  30.35     1:04.11 (33.76)     1:37.70 (33.59)     2:11.88 (34.18)
 33 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:15.34    2:13.86        
                  30.81     1:05.84 (35.03)     1:40.81 (34.97)     2:13.86 (33.05)
 34 Santana, Delwin J         14 UN-MR                2:16.00    2:13.90        
                  31.34     1:05.75 (34.41)     1:41.14 (35.39)     2:13.90 (32.76)
 35 Jensen, Johnathan K       13 UN-MR                2:15.43    2:15.03        
                  29.31     1:03.17 (33.86)     1:37.85 (34.68)     2:15.03 (37.18)
 36 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR  2:16.23    2:15.71        
                  30.14     1:03.97 (33.83)     1:39.73 (35.76)     2:15.71 (35.98)
 37 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  2:36.19    2:17.14        
                  31.34     1:06.75 (35.41)     1:42.14 (35.39)     2:17.14 (35.00)
 38 Sullivan, Ryan N          13 Express Swimming-MR  2:19.40    2:17.97        
                  31.53     1:07.28 (35.75)     1:43.47 (36.19)     2:17.97 (34.50)
 39 Martin, Tim J             13 SSC-MR               2:20.97    2:18.03        
                  31.63     1:07.61 (35.98)     1:43.82 (36.21)     2:18.03 (34.21)
 40 Shatoff, Jaydon B         13 COND-MR              2:27.02    2:18.53        
                  30.53     1:05.55 (35.02)     1:41.92 (36.37)     2:18.53 (36.61)
 41 Zegadlo, Zachari C        13 UN-MR                2:19.32    2:18.68        
                  32.20     1:07.56 (35.36)     1:43.27 (35.71)     2:18.68 (35.41)
 42 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  2:24.50    2:19.91        
                  32.20     1:07.98 (35.78)     1:43.98 (36.00)     2:19.91 (35.93)
 43 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:26.54    2:20.06        
                  32.01     1:08.50 (36.49)     1:45.25 (36.75)     2:20.06 (34.81)
 44 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR                    NT    2:21.00        
                  31.96     1:07.84 (35.88)     1:45.35 (37.51)     2:21.00 (35.65)
 45 Anton, Daniel             13 COND-MR              2:26.00    2:22.72        
                  32.32     1:09.19 (36.87)     1:46.46 (37.27)     2:22.72 (36.26)
 46 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  2:31.29    2:23.42        
                  31.67     1:07.73 (36.06)     1:45.54 (37.81)     2:23.42 (37.88)
 47 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR              2:25.22    2:24.60        
                  31.09     1:08.58 (37.49)     1:46.56 (37.98)     2:24.60 (38.04)
 48 Buccino, Michael A        13 LBA-MR               2:25.23    2:25.10        
                  33.48     1:10.72 (37.24)     1:48.55 (37.83)     2:25.10 (36.55)
 49 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               2:34.06    2:28.18        
                  32.54     1:10.61 (38.07)     1:50.00 (39.39)     2:28.18 (38.18)
 50 Oganesian, Andre          14 FA-MR                2:36.56    2:29.96        
                  33.96     1:10.95 (36.99)     1:50.37 (39.42)     2:29.96 (39.59)
 51 Prokopiou, Alex           13 CSDC-MR              2:36.71    2:32.78        
                  34.19     1:13.14 (38.95)     1:54.27 (41.13)     2:32.78 (38.51)
 52 Bradley, Jake W           13 LBA-MR                    NT    2:35.15        
                  34.34     1:13.01 (38.67)     1:54.61 (41.60)     2:35.15 (40.54)
 53 Vignona, Jackson H        13 FA-MR                     NT    2:37.29        
                  33.33     1:12.32 (38.99)     1:55.98 (43.66)     2:37.29 (41.31)
 54 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  2:46.54    2:38.48        
                  33.50     1:12.07 (38.57)     1:51.49 (39.42)     2:38.48 (46.99)
 55 Aubert, Ethan M           13 WISC-MR              2:46.99    2:47.52        
                  34.83     1:14.36 (39.53)     1:58.31 (43.95)     2:47.52 (49.21)
 56 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               2:54.00    2:49.53        
                  37.76     1:18.98 (41.22)     2:04.34 (45.36)     2:49.53 (45.19)
 57 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        2:51.71    2:49.75        
                  38.23     1:22.03 (43.80)     2:08.10 (46.07)     2:49.75 (41.65)
 58 Haedrich, James F         13 Express Swimming-MR  2:51.21    2:55.05        
                  39.36     1:23.98 (44.62)     2:10.35 (46.37)     2:55.05 (44.70)
 59 Kim, David W              14 Express Swimming-MR       NT    3:05.36        
                  36.05     1:19.07 (43.02)   3:05.36 (1:46.29)                    
 60 Nitzsche, Alexander J     13 CSDC-MR                   NT    3:18.72        
                  42.78     1:34.09 (51.31)     2:28.29 (54.20)     3:18.72 (50.43)
 -- Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  2:24.34         NS        
 -- Byrne, Jaden N            14 UN-MR                2:00.30         NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  4:56.34    4:56.08        
                  27.51       57.36 (29.85)     1:27.61 (30.25)     1:58.02 (30.41)
        2:29.17 (31.15)     2:59.84 (30.67)     3:30.04 (30.20)     4:00.16 (30.12)
        4:29.21 (29.05)     4:56.08 (26.87)                                        
  2 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  4:57.72    4:56.58        
                  27.26       57.59 (30.33)     1:27.89 (30.30)     1:58.29 (30.40)
        2:29.32 (31.03)     2:59.70 (30.38)     3:29.95 (30.25)     3:59.79 (29.84)
        4:28.94 (29.15)     4:56.58 (27.64)                                        
  3 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  5:00.85    4:59.30        
                  27.74       57.96 (30.22)     1:28.59 (30.63)     1:59.27 (30.68)
        2:30.07 (30.80)     3:00.87 (30.80)     3:30.97 (30.10)     4:01.32 (30.35)
        4:31.07 (29.75)     4:59.30 (28.23)                                        
  4 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  4:57.59    4:59.33        
                  28.24       58.52 (30.28)     1:29.51 (30.99)     2:00.27 (30.76)
        2:30.54 (30.27)     3:01.35 (30.81)     3:31.26 (29.91)     4:01.78 (30.52)
        4:31.07 (29.29)     4:59.33 (28.26)                                        
  5 Glaser, Owen M            14 FA-MR                5:14.52    5:03.61        
                  26.83       57.02 (30.19)     1:27.84 (30.82)     1:58.66 (30.82)
        2:29.68 (31.02)     3:00.89 (31.21)     3:32.13 (31.24)     4:03.00 (30.87)
        4:33.89 (30.89)     5:03.61 (29.72)                                        
  6 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  5:05.35    5:06.89        
                  27.82       58.15 (30.33)     1:29.08 (30.93)     1:59.77 (30.69)
        2:30.76 (30.99)     3:01.76 (31.00)     3:33.17 (31.41)     4:04.50 (31.33)
        4:36.09 (31.59)     5:06.89 (30.80)                                        
  7 Fei, Austin               14 UN-MR                5:07.72    5:12.91        
                  27.78       58.23 (30.45)     1:29.53 (31.30)     2:00.53 (31.00)
        2:32.33 (31.80)     3:04.59 (32.26)     3:37.00 (32.41)     4:09.63 (32.63)
        4:41.85 (32.22)     5:12.91 (31.06)                                        
  8 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  5:20.06    5:13.46        
                  28.42       59.67 (31.25)     1:31.41 (31.74)     2:03.35 (31.94)
        2:35.37 (32.02)     3:07.23 (31.86)     3:38.89 (31.66)     4:10.88 (31.99)
        4:42.78 (31.90)     5:13.46 (30.68)                                        
  9 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  5:14.70    5:13.62        
                  28.52       59.68 (31.16)     1:31.88 (32.20)     2:04.05 (32.17)
        2:36.04 (31.99)     3:07.27 (31.23)     3:38.94 (31.67)     4:11.14 (32.20)
        4:43.03 (31.89)     5:13.62 (30.59)                                        
 10 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  5:14.55    5:21.20        
                  28.93       59.93 (31.00)     1:32.00 (32.07)     2:04.96 (32.96)
        2:37.52 (32.56)     3:10.09 (32.57)     3:43.33 (33.24)     4:16.48 (33.15)
        4:49.95 (33.47)     5:21.20 (31.25)                                        
 11 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               5:41.21    5:24.98        
                  29.61     1:02.39 (32.78)     1:35.43 (33.04)     2:08.58 (33.15)
        2:41.53 (32.95)     3:14.60 (33.07)     3:47.79 (33.19)     4:20.71 (32.92)
        4:53.55 (32.84)     5:24.98 (31.43)                                        
 12 Coleman, Joe T            13 COND-MR              5:43.18    5:25.41        
                  28.93     1:00.96 (32.03)     1:33.52 (32.56)     2:06.62 (33.10)
        2:40.05 (33.43)     3:13.83 (33.78)     3:47.35 (33.52)     4:21.00 (33.65)
        4:53.89 (32.89)     5:25.41 (31.52)                                        
 13 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  5:29.79    5:25.69        
                  28.49     1:00.19 (31.70)     1:32.96 (32.77)     2:06.31 (33.35)
        2:40.21 (33.90)     3:13.61 (33.40)     3:47.01 (33.40)     4:20.58 (33.57)
        4:53.96 (33.38)     5:25.69 (31.73)                                        
 14 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  5:29.01    5:29.57        
                  30.04     1:02.92 (32.88)     1:36.92 (34.00)     2:10.30 (33.38)
        2:43.91 (33.61)     3:17.68 (33.77)     3:51.30 (33.62)     4:24.56 (33.26)
        4:57.82 (33.26)     5:29.57 (31.75)                                        
 15 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  5:27.80    5:31.98        
                  28.70     1:00.89 (32.19)     1:34.04 (33.15)     2:07.85 (33.81)
        2:41.89 (34.04)     3:16.00 (34.11)     3:50.60 (34.60)     4:25.05 (34.45)
        4:58.24 (33.19)     5:31.98 (33.74)                                        
 16 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  5:25.55    5:35.27        
                  29.58     1:02.99 (33.41)     1:37.11 (34.12)     2:10.65 (33.54)
        2:45.67 (35.02)     3:19.68 (34.01)     3:54.50 (34.82)     4:28.81 (34.31)
        5:01.71 (32.90)     5:35.27 (33.56)                                        
 17 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  5:47.16    5:41.53        
                  29.97     1:03.34 (33.37)     1:37.85 (34.51)     2:12.60 (34.75)
        2:47.38 (34.78)     3:22.23 (34.85)     3:57.33 (35.10)     4:32.21 (34.88)
        5:07.57 (35.36)     5:41.53 (33.96)                                        
 18 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  5:48.03    5:43.26        
                  30.91     1:04.90 (33.99)     1:39.68 (34.78)     2:14.53 (34.85)
        2:49.35 (34.82)     3:24.49 (35.14)     3:59.39 (34.90)     4:34.44 (35.05)
        5:09.26 (34.82)     5:43.26 (34.00)                                        
 19 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  6:16.93    5:49.18        
                  30.88     1:06.48 (35.60)     1:43.10 (36.62)     2:18.83 (35.73)
        2:54.67 (35.84)     3:29.99 (35.32)     4:06.00 (36.01)     4:41.68 (35.68)
        5:15.80 (34.12)     5:49.18 (33.38)                                        
 20 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  6:03.00    5:50.71        
                  31.20     1:06.20 (35.00)     1:42.74 (36.54)     2:18.88 (36.14)
        2:54.45 (35.57)     3:30.09 (35.64)     4:04.06 (33.97)     4:41.38 (37.32)
        5:16.16 (34.78)     5:50.71 (34.55)                                        
 21 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR  6:03.55    6:09.41        
                  30.96     1:06.48 (35.52)     1:42.93 (36.45)     2:20.40 (37.47)
        2:58.28 (37.88)     3:36.17 (37.89)     4:14.65 (38.48)     4:53.49 (38.84)
        5:32.18 (38.69)     6:09.41 (37.23)                                        
 22 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  6:22.09    6:20.53        
                  32.93     1:09.07 (36.14)     1:46.76 (37.69)     2:25.61 (38.85)
        3:03.90 (38.29)     3:43.41 (39.51)     4:23.40 (39.99)     5:03.24 (39.84)
        5:42.54 (39.30)     6:20.53 (37.99)                                        
 23 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  7:00.09    6:50.33        
                  36.42     1:15.60 (39.18)     1:56.83 (41.23)     2:38.11 (41.28)
        3:20.12 (42.01)     4:02.83 (42.71)     4:45.76 (42.93)     5:28.44 (42.68)
        6:10.86 (42.42)     6:50.33 (39.47)                                        
 -- Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  7:00.09         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR    59.05      57.48        
                  28.44       57.48 (29.04)                                        
  1 Diano, Andrew J           14 FA-MR                  57.81      57.48        
                  27.90       57.48 (29.58)                                        
  3 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    57.87      57.87        
                  28.51       57.87 (29.36)                                        
  4 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR    59.32      59.52        
                  29.09       59.52 (30.43)                                        
  5 Glaser, Owen M            14 FA-MR                  58.96      59.60        
                  29.44       59.60 (30.16)                                        
  6 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               1:00.78    1:00.21        
                  29.65     1:00.21 (30.56)                                        
  7 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    59.49    1:00.58        
                  29.47     1:00.58 (31.11)                                        
  8 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:00.32    1:00.75        
                  29.36     1:00.75 (31.39)                                        
  9 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:02.20    1:02.22        
                  30.31     1:02.22 (31.91)                                        
 10 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:02.94    1:02.30        
                  30.41     1:02.30 (31.89)                                        
 11 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               1:03.34    1:02.54        
                  30.70     1:02.54 (31.84)                                        
 12 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               1:06.82    1:03.91        
                  31.22     1:03.91 (32.69)                                        
 13 Coleman, Joe T            13 COND-MR              1:08.62    1:04.30        
                  31.48     1:04.30 (32.82)                                        
 14 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:05.20    1:04.54        
                  31.44     1:04.54 (33.10)                                        
 15 Redfield, Jackson         13 SSC-MR               1:09.08    1:04.92        
                  31.32     1:04.92 (33.60)                                        
 16 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  1:06.36    1:05.63        
                  31.06     1:05.63 (34.57)                                        
 17 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  1:04.27    1:05.69        
                  31.46     1:05.69 (34.23)                                        
 17 Agranovich, Jake M        13 COND-MR              1:06.24    1:05.69        
                  32.34     1:05.69 (33.35)                                        
 19 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR  1:07.39    1:06.41        
                  32.52     1:06.41 (33.89)                                        
 20 Villagonzalo, Keanu C     13 UN-MR                1:07.18    1:06.62        
                  32.63     1:06.62 (33.99)                                        
 21 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                1:06.20    1:06.85        
                  32.60     1:06.85 (34.25)                                        
 22 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:06.66    1:07.09        
                  32.23     1:07.09 (34.86)                                        
 23 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  1:07.45    1:07.32        
                  33.65     1:07.32 (33.67)                                        
 24 Fei, Austin               14 UN-MR                1:03.56    1:07.42        
                  32.56     1:07.42 (34.86)                                        
 25 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:07.13    1:07.44        
                  33.07     1:07.44 (34.37)                                        
 26 Kim, Nicholas D           13 COND-MR              1:07.85    1:08.08        
                  33.93     1:08.08 (34.15)                                        
 27 Santana, Delwin J         14 UN-MR                1:07.12    1:08.14        
                  33.17     1:08.14 (34.97)                                        
 28 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:08.25    1:08.16        
                  33.37     1:08.16 (34.79)                                        
 29 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               1:09.05    1:08.19        
                  32.44     1:08.19 (35.75)                                        
 30 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:08.87    1:08.20        
                  32.25     1:08.20 (35.95)                                        
 31 Shatoff, Jaydon B         13 COND-MR              1:10.72    1:10.53        
                  34.64     1:10.53 (35.89)                                        
 32 Jensen, Johnathan K       13 UN-MR                1:12.65    1:11.06        
                  33.84     1:11.06 (37.22)                                        
 33 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR              1:12.80    1:11.48        
                  34.48     1:11.48 (37.00)                                        
 34 Kim, Joshua T             13 COND-MR              1:12.62    1:11.90        
                  35.62     1:11.90 (36.28)                                        
 35 Buccino, Michael A        13 LBA-MR               1:12.17    1:12.08        
                  35.36     1:12.08 (36.72)                                        
 36 Zegadlo, Zachari C        13 UN-MR                1:13.56    1:13.18        
                  35.04     1:13.18 (38.14)                                        
 37 Anton, Daniel             13 COND-MR              1:18.71    1:13.47        
                  35.53     1:13.47 (37.94)                                        
 38 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  1:18.08    1:13.83        
                  36.15     1:13.83 (37.68)                                        
 39 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:14.95    1:15.04        
                  37.37     1:15.04 (37.67)                                        
 40 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:29.44    1:15.41        
                  37.12     1:15.41 (38.29)                                        
 41 Horbach, Aidan P          13 FA-MR                1:19.33    1:15.51        
                  37.15     1:15.51 (38.36)                                        
 42 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:17.73    1:16.21        
                  36.99     1:16.21 (39.22)                                        
 43 Oganesian, Andre          14 FA-MR                1:17.71    1:17.17        
                  37.74     1:17.17 (39.43)                                        
 44 Sullivan, Ryan N          13 Express Swimming-MR  1:18.01    1:17.32        
                  38.42     1:17.32 (38.90)                                        
 45 Prokopiou, Alex           13 CSDC-MR              1:20.87    1:18.42        
                  37.86     1:18.42 (40.56)                                        
 46 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:19.31    1:20.31        
                  38.70     1:20.31 (41.61)                                        
 47 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:21.42    1:20.41        
                  40.04     1:20.41 (40.37)                                        
 48 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               1:23.91    1:20.76        
                  38.76     1:20.76 (42.00)                                        
 49 Vignona, Jackson H        13 FA-MR                1:35.99    1:23.64        
                  38.37     1:23.64 (45.27)                                        
 50 Kim, David W              14 Express Swimming-MR       NT    1:25.17        
                  41.14     1:25.17 (44.03)                                        
 51 Halpin, Michael T         13 LBA-MR               1:47.43    1:25.44        
                  40.04     1:25.44 (45.40)                                        
 52 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:26.49    1:25.47        
                  41.21     1:25.47 (44.26)                                        
 53 Aubert, Ethan M           13 WISC-MR              1:30.99    1:27.02        
                  40.03     1:27.02 (46.99)                                        
 54 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               1:34.66    1:27.12        
                  42.76     1:27.12 (44.36)                                        
 55 Alleyne, Isaiah J         13 CSDC-MR              1:39.02    1:29.93        
                  43.21     1:29.93 (46.72)                                        
 56 Haedrich, James F         13 Express Swimming-MR  1:31.08    1:31.78        
                  44.79     1:31.78 (46.99)                                        
 57 Decicco, Jonathan P       13 Express Swimming-MR  1:35.86    1:32.32        
                  45.67     1:32.32 (46.65)                                        
 58 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:45.16    1:38.02        
                  47.73     1:38.02 (50.29)                                        
 59 O'Mara, Michael           13 CSDC-MR                   NT    1:51.37        
                  54.43     1:51.37 (56.94)                                        
 60 Nitzsche, Alexander J     13 CSDC-MR              1:55.55    1:58.08        
                  55.45   1:58.08 (1:02.63)                                        
 -- Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  1:14.52         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  35.64          DQ (37.70)                                        
 -- Byrne, Jaden N            14 UN-MR                1:00.47         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:01.34    2:01.46        
                  29.49     1:00.40 (30.91)     1:31.11 (30.71)     2:01.46 (30.35)
  2 Diano, Andrew J           14 FA-MR                2:04.08    2:04.06        
                  28.93     1:00.34 (31.41)     1:32.17 (31.83)     2:04.06 (31.89)
  3 Glaser, Owen M            14 FA-MR                2:12.04    2:04.85        
                  29.69     1:01.90 (32.21)     1:34.20 (32.30)     2:04.85 (30.65)
  4 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:08.23    2:08.59        
                  30.42     1:02.77 (32.35)     1:35.74 (32.97)     2:08.59 (32.85)
  5 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:10.15    2:11.73        
                  31.42     1:04.54 (33.12)     1:38.17 (33.63)     2:11.73 (33.56)
  6 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:08.97    2:12.25        
                  31.38     1:04.67 (33.29)     1:38.91 (34.24)     2:12.25 (33.34)
  7 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:16.76    2:13.16        
                  31.76     1:04.93 (33.17)     1:38.80 (33.87)     2:13.16 (34.36)
  8 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  2:12.89    2:13.17        
                  31.00     1:04.90 (33.90)     1:39.12 (34.22)     2:13.17 (34.05)
  9 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:18.60    2:13.97        
                  31.05     1:05.35 (34.30)     1:40.40 (35.05)     2:13.97 (33.57)
 10 Honan, Quin J             14 SSC-MR               2:13.51    2:15.67        
                  30.83     1:05.26 (34.43)     1:40.42 (35.16)     2:15.67 (35.25)
 11 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:27.50    2:16.01        
                  32.68     1:07.54 (34.86)     1:42.30 (34.76)     2:16.01 (33.71)
 12 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  2:20.14    2:16.41        
                  31.74     1:06.23 (34.49)     1:41.61 (35.38)     2:16.41 (34.80)
 13 Coleman, Joe T            13 COND-MR              2:25.04    2:17.89        
                  32.81     1:07.94 (35.13)     1:43.34 (35.40)     2:17.89 (34.55)
 14 Redfield, Jackson         13 SSC-MR               2:33.49    2:19.67        
                  31.79     1:07.50 (35.71)     1:44.62 (37.12)     2:19.67 (35.05)
 15 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               2:20.56    2:23.36        
                  33.12     1:09.22 (36.10)     1:46.45 (37.23)     2:23.36 (36.91)
 16 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:28.14    2:23.95        
                  34.49     1:10.58 (36.09)     1:47.44 (36.86)     2:23.95 (36.51)
 17 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:23.47    2:24.68        
                  34.63     1:10.39 (35.76)     1:47.76 (37.37)     2:24.68 (36.92)
 18 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               2:34.15    2:25.32        
                  34.81     1:10.61 (35.80)     1:48.44 (37.83)     2:25.32 (36.88)
 19 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:28.76    2:27.33        
                  33.61     1:11.48 (37.87)     1:50.25 (38.77)     2:27.33 (37.08)
 20 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  2:46.83    2:27.78        
                  35.02     1:12.66 (37.64)     1:51.44 (38.78)     2:27.78 (36.34)
 21 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  2:25.90    2:28.19        
                  34.18     1:11.40 (37.22)     1:50.96 (39.56)     2:28.19 (37.23)
 22 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR  2:29.90    2:31.49        
                  35.19     1:13.59 (38.40)     1:53.14 (39.55)     2:31.49 (38.35)
 23 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                2:30.05    2:32.06        
                  35.55     1:13.52 (37.97)     1:53.39 (39.87)     2:32.06 (38.67)
 24 Maguire, Joe T            14 WISC-MR              2:41.99    2:34.32        
                                                    1:55.60 ( )     2:34.32 (38.72)
 25 Jensen, Johnathan K       13 UN-MR                     NT    2:35.66        
                  36.02     1:15.88 (39.86)     1:56.45 (40.57)     2:35.66 (39.21)
 26 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  2:56.21    2:38.77        
                  37.99     1:17.93 (39.94)     1:58.46 (40.53)     2:38.77 (40.31)
 27 Weinberg, Harrison        14 Express Swimming-MR  2:44.24    2:41.03        
                  39.09     1:20.78 (41.69)     2:04.28 (43.50)     2:41.03 (36.75)
 28 Buccino, Michael A        13 LBA-MR                    NT    2:41.06        
                  38.23     1:19.88 (41.65)     2:01.39 (41.51)     2:41.06 (39.67)
 29 Zegadlo, Zachari C        13 UN-MR                2:39.65    2:41.18        
                  38.71     1:19.76 (41.05)     2:00.18 (40.42)     2:41.18 (41.00)
 30 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:47.86    2:44.76        
                  40.91     1:23.32 (42.41)     2:06.93 (43.61)     2:44.76 (37.83)
 31 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR       NT    2:45.74        
                  38.25     1:19.58 (41.33)     2:02.85 (43.27)     2:45.74 (42.89)
 32 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  3:02.71    2:51.25        
                  39.80     1:24.08 (44.28)     2:08.84 (44.76)     2:51.25 (42.41)
 33 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  2:54.83    2:53.55        
                  39.93     1:23.28 (43.35)     2:09.12 (45.84)     2:53.55 (44.43)
 34 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               2:50.01    2:53.97        
                                1:24.46 ( )     2:09.84 (45.38)     2:53.97 (44.13)
 35 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  2:57.63    2:55.50        
                  41.04     1:25.64 (44.60)     2:11.27 (45.63)     2:55.50 (44.23)
 36 Carle, Zachary L          13 FA-MR                3:19.99    2:58.62        
                  40.62     1:27.20 (46.58)     2:15.60 (48.40)     2:58.62 (43.02)
 37 WU, Harry                 13 Express Swimming-MR  2:58.76    3:00.66        
                  38.95     1:25.31 (46.36)   3:00.66 (1:35.35)                    
 38 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  2:57.25    3:01.04        
                  42.38     1:27.50 (45.12)     2:13.85 (46.35)     3:01.04 (47.19)
 39 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  3:11.21    3:02.22        
                  42.32     1:28.38 (46.06)     2:15.93 (47.55)     3:02.22 (46.29)
 40 Goldman, Joseph           13 Aquaracers-NJ        3:19.62    3:27.63        
                                1:43.30 ( )   3:27.63 (1:44.33)                    
 -- Martin, Tim J             13 SSC-MR               2:40.13         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  37.53     1:19.90 (42.37)     2:01.58 (41.68)          DQ (39.55)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glaser, Owen M            14 FA-MR                1:07.47    1:06.56        
                  31.74     1:06.56 (34.82)                                        
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:04.89    1:06.67        
                  31.82     1:06.67 (34.85)                                        
  3 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:08.01    1:08.21        
                  32.67     1:08.21 (35.54)                                        
  4 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:13.12    1:12.62        
                  34.22     1:12.62 (38.40)                                        
  5 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:12.30    1:12.88        
                  34.67     1:12.88 (38.21)                                        
  6 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:15.75    1:12.95        
                  34.41     1:12.95 (38.54)                                        
  7 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  1:16.61    1:14.79        
                  36.24     1:14.79 (38.55)                                        
  8 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:13.92    1:14.86        
                  35.06     1:14.86 (39.80)                                        
  9 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  1:20.73    1:14.96        
                  35.76     1:14.96 (39.20)                                        
 10 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:17.83    1:16.35        
                  36.55     1:16.35 (39.80)                                        
 11 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:17.01    1:17.24        
                  36.96     1:17.24 (40.28)                                        
 12 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:18.97    1:18.45        
                  37.75     1:18.45 (40.70)                                        
 13 Zhang, David A            14 GATE-MR              1:18.61    1:18.97        
                  38.96     1:18.97 (40.01)                                        
 14 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  1:18.96    1:20.09        
                  37.66     1:20.09 (42.43)                                        
 15 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               1:22.88    1:20.18        
                  37.75     1:20.18 (42.43)                                        
 16 Dellamorte, Aidan J       13 LBA-MR               1:20.43    1:20.19        
                  37.57     1:20.19 (42.62)                                        
 17 Martin, Tim J             13 SSC-MR               1:21.33    1:21.89        
                  39.11     1:21.89 (42.78)                                        
 18 Huang, Brian              14 GATE-MR              1:26.42    1:22.55        
                  37.81     1:22.55 (44.74)                                        
 19 Zegadlo, Zachari C        13 UN-MR                1:27.74    1:23.60        
                  18.00   1:23.60 (1:05.60)                                        
 19 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:21.04    1:23.60        
                  39.81     1:23.60 (43.79)                                        
 21 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:26.67    1:23.94        
                  39.93     1:23.94 (44.01)                                        
 22 Jensen, Johnathan K       13 UN-MR                1:28.40    1:24.29        
                  39.91     1:24.29 (44.38)                                        
 23 Shatoff, Jaydon B         13 COND-MR              1:32.58    1:25.40        
                  39.71     1:25.40 (45.69)                                        
 24 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:26.41    1:25.57        
                  40.95     1:25.57 (44.62)                                        
 25 Sullivan, Ryan N          13 Express Swimming-MR  1:25.11    1:27.61        
                  41.31     1:27.61 (46.30)                                        
 26 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:28.06    1:28.01        
                  41.70     1:28.01 (46.31)                                        
 27 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:28.14    1:28.06        
                  41.64     1:28.06 (46.42)                                        
 28 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               1:30.58    1:28.18        
                  41.71     1:28.18 (46.47)                                        
 29 Buccino, Michael A        13 LBA-MR               1:28.68    1:28.34        
                  42.14     1:28.34 (46.20)                                        
 30 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              1:32.52    1:28.46        
                  42.37     1:28.46 (46.09)                                        
 31 Wang, Orion               13 GATE-MR              1:39.27    1:28.51        
                  41.53     1:28.51 (46.98)                                        
 32 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               1:29.00    1:28.84        
                  41.23     1:28.84 (47.61)                                        
 33 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:27.58    1:29.37        
                  43.05     1:29.37 (46.32)                                        
 34 Kim, David W              14 Express Swimming-MR       NT    1:31.80        
                  42.33     1:31.80 (49.47)                                        
 35 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:29.00    1:32.69        
                  43.13     1:32.69 (49.56)                                        
 36 Santana, Delwin J         14 UN-MR                1:43.00    1:35.32        
                  44.45     1:35.32 (50.87)                                        
 37 Olsen, Luke D             13 CSDC-MR              1:32.69    1:35.35        
                  44.61     1:35.35 (50.74)                                        
 38 Goldman, Joseph           13 Aquaracers-NJ        1:39.00    1:37.38        
                  46.39     1:37.38 (50.99)                                        
 39 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR              2:00.95    1:37.42        
                  46.96     1:37.42 (50.46)                                        
 40 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               1:34.69    1:38.77        
                  45.69     1:38.77 (53.08)                                        
 41 Barberi, Danny            13 UN-MR                1:38.23    1:39.28        
                  45.85     1:39.28 (53.43)                                        
 42 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:54.38    1:42.28        
                  52.21     1:42.28 (50.07)                                        
 43 Haedrich, James F         13 Express Swimming-MR  1:42.60    1:43.64        
                  49.86     1:43.64 (53.78)                                        
 44 Decicco, Jonathan P       13 Express Swimming-MR  1:40.08    1:43.76        
                  48.18     1:43.76 (55.58)                                        
 45 Govier, Robert D          13 WISC-MR              1:41.03    1:44.58        
                  50.85     1:44.58 (53.73)                                        
 46 Bub, Logan J              13 CSDC-MR              1:52.66    1:50.77        
                  52.75     1:50.77 (58.02)                                        
 47 Newman, Jonathan L        13 COND-MR              2:00.00    1:51.59        
                  52.45     1:51.59 (59.14)                                        
 48 Ciobanu, Joshua P         13 LBA-MR               2:08.99    1:53.89        
                  54.07     1:53.89 (59.82)                                        
 49 McCall, Timothy P         14 CSDC-MR              2:16.12    1:58.09        
                  55.67   1:58.09 (1:02.42)                                        
 50 O'Mara, Michael           13 CSDC-MR                   NT    2:14.80        
                1:03.83   2:14.80 (1:10.97)                                        
 51 Nitzsche, Alexander J     13 CSDC-MR              2:20.60    2:16.67        
                1:07.03   2:16.67 (1:09.64)                                        
 -- WU, Harry                 13 Express Swimming-MR  1:39.83         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glaser, Owen M            14 FA-MR                2:25.25    2:23.64        
                  32.99     1:09.84 (36.85)     1:47.47 (37.63)     2:23.64 (36.17)
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:23.41    2:23.78        
                  32.82     1:09.88 (37.06)     1:47.22 (37.34)     2:23.78 (36.56)
  3 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:20.81    2:23.84        
                  32.02     1:08.98 (36.96)     1:46.66 (37.68)     2:23.84 (37.18)
  4 Coleman, Joe T            13 COND-MR              2:26.31    2:26.61        
                  33.69     1:11.97 (38.28)     1:49.06 (37.09)     2:26.61 (37.55)
  5 Diano, Andrew J           14 FA-MR                2:30.67    2:28.05        
                  33.66     1:11.66 (38.00)     1:50.17 (38.51)     2:28.05 (37.88)
  6 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:29.59    2:31.80        
                  34.83     1:12.70 (37.87)     1:52.38 (39.68)     2:31.80 (39.42)
  7 Fei, Austin               14 UN-MR                2:35.70    2:33.30        
                  34.17     1:14.61 (40.44)     1:54.70 (40.09)     2:33.30 (38.60)
  8 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:35.01    2:33.96        
                  35.55     1:14.11 (38.56)     1:54.51 (40.40)     2:33.96 (39.45)
  9 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:38.70    2:35.07        
                  34.79     1:14.40 (39.61)     1:55.65 (41.25)     2:35.07 (39.42)
 10 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:35.07    2:38.22        
                  35.30     1:15.50 (40.20)     1:57.54 (42.04)     2:38.22 (40.68)
 11 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:39.77    2:39.54        
                  35.72     1:15.98 (40.26)     1:57.39 (41.41)     2:39.54 (42.15)
 12 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:46.76    2:39.81        
                  35.48     1:16.38 (40.90)     1:58.45 (42.07)     2:39.81 (41.36)
 13 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               2:41.24    2:41.07        
                  34.87     1:16.67 (41.80)     1:59.05 (42.38)     2:41.07 (42.02)
 14 Kim, Nicholas D           13 COND-MR              2:47.33    2:43.75        
                  38.04     1:19.12 (41.08)     2:02.56 (43.44)     2:43.75 (41.19)
 15 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  2:44.81    2:43.96        
                  37.06     1:18.71 (41.65)     2:01.90 (43.19)     2:43.96 (42.06)
 16 Honan, Quin J             14 SSC-MR               3:15.63    2:44.09        
                  35.62     1:17.70 (42.08)     2:01.12 (43.42)     2:44.09 (42.97)
 17 Villagonzalo, Keanu C     13 UN-MR                2:48.51    2:45.15        
                  37.84     1:20.45 (42.61)     2:03.36 (42.91)     2:45.15 (41.79)
 18 Kim, Joshua T             13 COND-MR              2:48.42    2:46.36        
                  38.71     1:22.04 (43.33)     2:05.12 (43.08)     2:46.36 (41.24)
 19 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  2:46.09    2:47.23        
                  37.11     1:19.43 (42.32)     2:03.03 (43.60)     2:47.23 (44.20)
 20 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  2:55.67    2:48.46        
                  39.54     1:22.06 (42.52)     2:05.51 (43.45)     2:48.46 (42.95)
 21 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  2:57.91    2:51.17        
                  37.13     1:19.89 (42.76)     2:05.55 (45.66)     2:51.17 (45.62)
 22 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR                    NT    2:53.98        
                  39.05     1:24.63 (45.58)     2:10.55 (45.92)     2:53.98 (43.43)
 23 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  2:55.12    2:54.11        
                  39.58     1:24.52 (44.94)     2:10.09 (45.57)     2:54.11 (44.02)
 24 Zegadlo, Zachari C        13 UN-MR                3:17.65    2:56.19        
                  39.44     1:25.20 (45.76)     2:11.05 (45.85)     2:56.19 (45.14)
 25 Martin, Tim J             13 SSC-MR               3:03.59    2:58.59        
                  40.32     1:26.31 (45.99)     2:12.63 (46.32)     2:58.59 (45.96)
 26 Buccino, Michael A        13 LBA-MR                    NT    3:01.05        
                  41.65     1:27.73 (46.08)     2:13.96 (46.23)     3:01.05 (47.09)
 27 Sullivan, Ryan N          13 Express Swimming-MR  3:07.77    3:03.06        
                  39.92     1:28.07 (48.15)     2:16.36 (48.29)     3:03.06 (46.70)
 28 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               3:07.90    3:03.52        
                  41.05     1:28.24 (47.19)     2:17.01 (48.77)     3:03.52 (46.51)
 29 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        3:05.11    3:05.00        
                  43.21     1:31.51 (48.30)     2:20.35 (48.84)     3:05.00 (44.65)
 30 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  3:10.60    3:07.64        
                  42.43     1:31.22 (48.79)     2:20.77 (49.55)     3:07.64 (46.87)
 31 Oganesian, Andre          14 FA-MR                3:40.97    3:13.27        
                  44.08     1:32.21 (48.13)     2:23.52 (51.31)     3:13.27 (49.75)
 32 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               3:46.87    3:43.76        
                  47.20     1:43.08 (55.88)   2:44.16 (1:01.08)     3:43.76 (59.60)
 33 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR       NT    3:46.38        
                  49.80     1:47.24 (57.44)   2:48.05 (1:00.81)     3:46.38 (58.33)
 -- Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:57.09         DQ        
                  35.93     1:18.26 (42.33)     2:01.40 (43.14)          DQ (42.34)
 -- Escowitz, Jack R          14 GATE-MR              2:58.48         DQ        
      Downward butterfly kick
                  39.70     1:23.71 (44.01)     2:08.44 (44.73)          DQ (43.20)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diano, Andrew J           14 FA-MR                  55.52      55.95        
                  26.29       55.95 (29.66)                                        
  2 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR    57.95      57.99        
                  27.28       57.99 (30.71)                                        
  3 Glaser, Owen M            14 FA-MR                  58.69      58.45        
                  27.88       58.45 (30.57)                                        
  4 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:00.87      59.30        
                  28.28       59.30 (31.02)                                        
  5 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:00.00    1:00.31        
                  28.31     1:00.31 (32.00)                                        
  6 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR    59.94    1:00.32        
                  28.45     1:00.32 (31.87)                                        
  7 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:00.44    1:00.41        
                  29.50     1:00.41 (30.91)                                        
  8 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:00.84    1:01.12        
                  28.83     1:01.12 (32.29)                                        
  9 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:01.41    1:01.15        
                  28.84     1:01.15 (32.31)                                        
 10 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               1:02.07    1:01.48        
                  28.67     1:01.48 (32.81)                                        
 11 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  1:01.31    1:01.56        
                  28.63     1:01.56 (32.93)                                        
 12 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    59.54    1:01.97        
                  28.74     1:01.97 (33.23)                                        
 13 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:01.77    1:02.40        
                  28.86     1:02.40 (33.54)                                        
 14 Redfield, Jackson         13 SSC-MR               1:02.16    1:03.05        
                  30.05     1:03.05 (33.00)                                        
 15 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:02.73    1:03.35        
                  28.94     1:03.35 (34.41)                                        
 16 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:04.74    1:03.60        
                  29.65     1:03.60 (33.95)                                        
 17 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               1:04.31    1:03.85        
                  29.33     1:03.85 (34.52)                                        
 18 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  1:05.33    1:04.19        
                  30.15     1:04.19 (34.04)                                        
 19 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR  1:07.31    1:08.37        
                  31.00     1:08.37 (37.37)                                        
 20 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               1:09.33    1:08.43        
                  30.85     1:08.43 (37.58)                                        
 21 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:07.47    1:09.14        
                  31.08     1:09.14 (38.06)                                        
 22 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               1:11.15    1:10.90        
                  32.16     1:10.90 (38.74)                                        
 23 Anton, Daniel             13 COND-MR              1:10.14    1:11.06        
                  33.80     1:11.06 (37.26)                                        
 24 Sullivan, Ryan N          13 Express Swimming-MR  1:12.15    1:11.62        
                  33.44     1:11.62 (38.18)                                        
 25 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR       NT    1:12.66        
                  34.00     1:12.66 (38.66)                                        
 26 Shatoff, Jaydon B         13 COND-MR              1:12.63    1:13.30        
                  32.63     1:13.30 (40.67)                                        
 27 Santana, Delwin J         14 UN-MR                1:16.40    1:16.59        
                  34.14     1:16.59 (42.45)                                        
 28 Buccino, Michael A        13 LBA-MR               1:19.92    1:17.00        
                  35.31     1:17.00 (41.69)                                        
 29 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:16.68    1:17.03        
                  35.10     1:17.03 (41.93)                                        
 30 Zegadlo, Zachari C        13 UN-MR                1:21.58    1:18.67        
                  36.87     1:18.67 (41.80)                                        
 31 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              1:24.00    1:21.22        
                  38.31     1:21.22 (42.91)                                        
 32 Prokopiou, Alex           13 CSDC-MR              1:32.54    1:22.22        
                  37.17     1:22.22 (45.05)                                        
 33 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               1:23.63    1:24.48        
                  36.91     1:24.48 (47.57)                                        
 34 Kim, David W              14 Express Swimming-MR       NT    1:26.19        
                  38.52     1:26.19 (47.67)                                        
 35 Decicco, Jonathan P       13 Express Swimming-MR  1:32.24    1:29.68        
                  39.86     1:29.68 (49.82)                                        
 36 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:30.22    1:32.47        
                  44.55     1:32.47 (47.92)                                        
 37 Bub, Logan J              13 CSDC-MR                   NT    1:50.74        
                  49.19   1:50.74 (1:01.55)                                        
 38 Newman, Jonathan L        13 COND-MR              1:50.00    2:00.54        
                  53.89   2:00.54 (1:06.65)                                        
 -- Ciobanu, Joshua P         13 LBA-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  37.71          DQ (49.00)                                        
 -- Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                1:06.87         DQ        
      False start
                  30.05          DQ (34.93)                                        
 -- Honan, Quin J             14 SSC-MR                 56.50         NS        
 -- Haedrich, James F         13 Express Swimming-MR  1:55.40         NS        
 -- Zhang, David A            14 GATE-MR              1:22.46         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:08.84    2:06.92        
                  27.93       59.54 (31.61)     1:32.99 (33.45)     2:06.92 (33.93)
  2 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  2:16.03    2:13.31        
                  30.61     1:04.29 (33.68)     1:38.89 (34.60)     2:13.31 (34.42)
  3 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:12.12    2:14.18        
                  29.66     1:03.57 (33.91)     1:39.05 (35.48)     2:14.18 (35.13)
  4 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:15.45    2:14.49        
                  30.02     1:03.73 (33.71)     1:39.91 (36.18)     2:14.49 (34.58)
  5 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:14.81    2:15.46        
                  29.15     1:03.20 (34.05)     1:39.70 (36.50)     2:15.46 (35.76)
  6 Redfield, Jackson         13 SSC-MR               2:25.53    2:19.70        
                  30.03     1:04.99 (34.96)     1:42.43 (37.44)     2:19.70 (37.27)
  7 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:35.97    2:29.79        
                  31.73     1:09.55 (37.82)     1:50.19 (40.64)     2:29.79 (39.60)
  8 Anton, Daniel             13 COND-MR              2:37.07    2:33.21        
                  33.61     1:13.65 (40.04)     1:54.99 (41.34)     2:33.21 (38.22)
  9 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  2:57.95    2:36.54        
                  34.93     1:13.90 (38.97)     1:54.78 (40.88)     2:36.54 (41.76)
 10 Villagonzalo, Keanu C     13 UN-MR                2:45.59    2:36.83        
                  33.18     1:11.20 (38.02)     1:53.35 (42.15)     2:36.83 (43.48)
 11 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:45.00    2:38.52        
                  32.24     1:11.52 (39.28)     1:54.23 (42.71)     2:38.52 (44.29)
 12 Martin, Tim J             13 SSC-MR               3:09.05    2:47.43        
                  34.41     1:16.47 (42.06)     2:01.81 (45.34)     2:47.43 (45.62)
 -- Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
                  33.80     1:14.86 (41.06)     2:03.29 (48.43)          DQ (49.81)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:04.10    2:04.47        
                  28.02       59.77 (31.75)     1:36.07 (36.30)     2:04.47 (28.40)
  2 Diano, Andrew J           14 FA-MR                2:06.75    2:06.63        
                  26.66       59.12 (32.46)     1:37.38 (38.26)     2:06.63 (29.25)
  3 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:10.50    2:09.98        
                  27.82     1:01.75 (33.93)     1:39.96 (38.21)     2:09.98 (30.02)
  4 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  2:10.56    2:10.69        
                  29.14     1:03.42 (34.28)     1:41.57 (38.15)     2:10.69 (29.12)
  5 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:11.15    2:12.60        
                  27.97     1:01.59 (33.62)     1:41.96 (40.37)     2:12.60 (30.64)
  6 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:11.23    2:12.82        
                  28.44     1:02.26 (33.82)     1:42.33 (40.07)     2:12.82 (30.49)
  7 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               2:19.19    2:13.82        
                  29.53     1:03.18 (33.65)     1:42.04 (38.86)     2:13.82 (31.78)
  8 Honan, Quin J             14 SSC-MR               2:14.67    2:15.04        
                  28.12     1:02.38 (34.26)     1:43.59 (41.21)     2:15.04 (31.45)
  9 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:15.37    2:15.14        
                  29.11     1:05.54 (36.43)     1:45.03 (39.49)     2:15.14 (30.11)
 10 Redfield, Jackson         13 SSC-MR               2:21.90    2:15.33        
                  30.45     1:05.65 (35.20)     1:46.67 (41.02)     2:15.33 (28.66)
 11 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  2:17.09    2:15.47        
                  28.66     1:01.67 (33.01)     1:44.42 (42.75)     2:15.47 (31.05)
 12 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:22.83    2:16.95        
                  28.78     1:04.08 (35.30)     1:45.22 (41.14)     2:16.95 (31.73)
 13 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:19.59    2:17.13        
                  29.60     1:06.24 (36.64)     1:46.64 (40.40)     2:17.13 (30.49)
 14 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:18.30    2:17.42        
                  28.68     1:03.50 (34.82)     1:47.03 (43.53)     2:17.42 (30.39)
 15 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:17.80    2:20.51        
                  30.67     1:07.26 (36.59)     1:48.58 (41.32)     2:20.51 (31.93)
 16 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  2:22.57    2:20.93        
                  30.74     1:06.17 (35.43)     1:48.04 (41.87)     2:20.93 (32.89)
 17 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:20.96    2:21.66        
                  29.86     1:05.79 (35.93)     1:49.92 (44.13)     2:21.66 (31.74)
 18 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                2:22.97    2:21.98        
                  29.90     1:06.50 (36.60)     1:51.75 (45.25)     2:21.98 (30.23)
 19 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               2:21.55    2:23.10        
                  29.74     1:07.14 (37.40)     1:49.73 (42.59)     2:23.10 (33.37)
 20 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  2:26.59    2:27.13        
                  30.49     1:10.87 (40.38)     1:54.49 (43.62)     2:27.13 (32.64)
 21 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  2:27.71    2:27.36        
                  31.80     1:09.76 (37.96)     1:52.95 (43.19)     2:27.36 (34.41)
 22 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  2:33.91    2:27.80        
                  34.24     1:11.53 (37.29)     1:54.71 (43.18)     2:27.80 (33.09)
 23 Martin, Tim J             13 SSC-MR               2:38.00    2:34.57        
                  34.28     1:14.57 (40.29)     2:00.45 (45.88)     2:34.57 (34.12)
 24 Anton, Daniel             13 COND-MR              2:35.46    2:35.81        
                  34.00     1:14.72 (40.72)     2:00.69 (45.97)     2:35.81 (35.12)
 25 Zhang, David A            14 GATE-MR              2:33.24    2:35.95        
                  35.97     1:15.70 (39.73)     2:01.67 (45.97)     2:35.95 (34.28)
 26 Sullivan, Ryan N          13 Express Swimming-MR  2:39.02    2:38.08        
                  33.69     1:13.78 (40.09)     2:01.70 (47.92)     2:38.08 (36.38)
 27 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               2:37.24    2:39.71        
                  32.21     1:15.68 (43.47)     2:02.30 (46.62)     2:39.71 (37.41)
 28 Santana, Delwin J         14 UN-MR                2:39.00    2:41.10        
                  35.48     1:15.14 (39.66)     2:07.70 (52.56)     2:41.10 (33.40)
 29 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               2:35.37    2:42.45        
                  33.41     1:17.62 (44.21)     2:06.93 (49.31)     2:42.45 (35.52)
 30 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:03.21    2:42.88        
                  34.62     1:20.36 (45.74)     2:05.04 (44.68)     2:42.88 (37.84)
 31 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  2:53.75    2:44.66        
                  36.80     1:20.78 (43.98)     2:07.97 (47.19)     2:44.66 (36.69)
 32 Dellamorte, Aidan J       13 LBA-MR                    NT    2:45.02        
                                1:20.48 ( )     2:06.18 (45.70)     2:45.02 (38.84)
 33 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               2:55.00    2:49.31        
                  37.39     1:21.32 (43.93)     2:11.70 (50.38)     2:49.31 (37.61)
 34 Prokopiou, Alex           13 CSDC-MR              2:57.40    2:51.92        
                  38.77     1:19.91 (41.14)     2:12.06 (52.15)     2:51.92 (39.86)
 35 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               3:02.78    2:52.49        
                  38.88     1:24.51 (45.63)     2:14.05 (49.54)     2:52.49 (38.44)
 36 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  2:56.95    2:55.98        
                  41.85     1:25.68 (43.83)     2:15.73 (50.05)     2:55.98 (40.25)
 37 Carle, Zachary L          13 FA-MR                     NT    2:58.41        
                  40.27     1:25.49 (45.22)     2:22.75 (57.26)     2:58.41 (35.66)
 38 Kim, David W              14 Express Swimming-MR       NT    2:59.43        
                  38.74     1:27.44 (48.70)     2:17.88 (50.44)     2:59.43 (41.55)
 39 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  3:01.23    3:01.83        
                  45.81     1:31.81 (46.00)     2:21.74 (49.93)     3:01.83 (40.09)
 40 Barberi, Danny            13 UN-MR                3:11.21    3:09.72        
                  41.92     1:31.75 (49.83)     2:28.73 (56.98)     3:09.72 (40.99)
 41 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        3:10.10    3:09.92        
                  45.56     1:39.16 (53.60)     2:28.53 (49.37)     3:09.92 (41.39)
 42 Goldman, Joseph           13 Aquaracers-NJ        3:11.01    3:22.72        
                  47.31     1:41.34 (54.03)     2:37.36 (56.02)     3:22.72 (45.36)
 43 Govier, Robert D          13 WISC-MR              3:02.99    3:29.31        
                  48.52     1:44.51 (55.99)     2:41.25 (56.74)     3:29.31 (48.06)
 -- Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              2:58.00         DQ        
                  37.91     1:23.89 (45.98)     2:13.91 (50.02)          DQ (42.93)
 -- German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  2:41.58         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish - back
                  35.78     1:18.02 (42.24)     2:04.87 (46.85)          DQ (35.00)
 -- Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               3:06.91         NS        
 -- Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:02.55         NS        
 -- Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:30.23         NS        
 -- Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:12.85         NS        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  4:19.57    4:20.10        
                  28.25       59.77 (31.52)     1:33.96 (34.19)     2:06.96 (33.00)
        2:43.61 (36.65)     3:21.19 (37.58)     3:51.00 (29.81)     4:20.10 (29.10)
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  4:19.88    4:22.26        
                  28.54     1:01.44 (32.90)     1:35.26 (33.82)     2:08.06 (32.80)
        2:45.29 (37.23)     3:22.71 (37.42)     3:53.21 (30.50)     4:22.26 (29.05)
  3 Diano, Andrew J           14 FA-MR                4:30.53    4:32.26        
                  26.62       57.78 (31.16)     1:32.73 (34.95)     2:07.45 (34.72)
        2:48.17 (40.72)     3:29.82 (41.65)     4:01.71 (31.89)     4:32.26 (30.55)
  4 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  4:39.30    4:39.21        
                  28.84     1:01.80 (32.96)     1:36.71 (34.91)     2:10.89 (34.18)
        2:53.43 (42.54)     3:35.52 (42.09)     4:08.05 (32.53)     4:39.21 (31.16)
  5 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  4:38.63    4:39.86        
                  28.31     1:00.85 (32.54)     1:38.16 (37.31)     2:14.52 (36.36)
        2:54.34 (39.82)     3:35.70 (41.36)     4:08.91 (33.21)     4:39.86 (30.95)
  6 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               4:54.84    4:43.71        
                  30.49     1:07.67 (37.18)     1:43.38 (35.71)     2:18.40 (35.02)
        2:58.35 (39.95)     3:39.17 (40.82)     4:12.15 (32.98)     4:43.71 (31.56)
  7 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  4:48.05    4:44.13        
                  29.31     1:02.91 (33.60)     1:40.60 (37.69)     2:18.92 (38.32)
        2:59.60 (40.68)     3:40.50 (40.90)     4:12.80 (32.30)     4:44.13 (31.33)
  8 Coleman, Joe T            13 COND-MR              4:50.79    4:44.23        
                  29.00     1:02.49 (33.49)     1:40.38 (37.89)     2:17.09 (36.71)
        2:57.38 (40.29)     3:37.54 (40.16)     4:12.22 (34.68)     4:44.23 (32.01)
  9 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  4:49.28    4:46.26        
                  30.30     1:04.78 (34.48)     1:41.50 (36.72)     2:17.70 (36.20)
        2:58.70 (41.00)     3:39.77 (41.07)     4:13.50 (33.73)     4:46.26 (32.76)
 10 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  4:46.91    4:49.13        
                  30.78     1:06.41 (35.63)     1:43.54 (37.13)     2:21.99 (38.45)
        3:01.87 (39.88)     3:43.97 (42.10)     4:17.31 (33.34)     4:49.13 (31.82)
 11 Chang, Cato A             14 UN-MR                     NT    4:50.82        
                  30.49     1:07.14 (36.65)     1:43.76 (36.62)     2:20.62 (36.86)
        3:04.15 (43.53)     3:47.33 (43.18)     4:19.90 (32.57)     4:50.82 (30.92)
 12 Redfield, Jackson         13 SSC-MR               5:44.76    4:51.39        
                  30.32     1:06.04 (35.72)     1:45.01 (38.97)     2:23.23 (38.22)
        3:04.33 (41.10)     3:46.46 (42.13)     4:19.62 (33.16)     4:51.39 (31.77)
 13 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              5:31.16    4:52.64        
                  30.30     1:05.05 (34.75)     1:42.93 (37.88)     2:19.73 (36.80)
        3:03.80 (44.07)     3:48.11 (44.31)     4:22.09 (33.98)     4:52.64 (30.55)
 14 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  4:57.26    4:55.62        
                  31.70     1:09.23 (37.53)     1:46.75 (37.52)     2:24.05 (37.30)
        3:07.09 (43.04)     3:50.40 (43.31)     4:23.93 (33.53)     4:55.62 (31.69)
 15 Fei, Austin               14 UN-MR                4:46.69    4:57.48        
                  29.47     1:07.14 (37.67)     1:47.54 (40.40)     2:25.61 (38.07)
        3:08.41 (42.80)     3:51.93 (43.52)     4:25.87 (33.94)     4:57.48 (31.61)
 16 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                     NT    5:00.84        
                  30.64     1:07.55 (36.91)     1:44.95 (37.40)     2:22.10 (37.15)
        3:07.65 (45.55)     3:54.39 (46.74)     4:28.28 (33.89)     5:00.84 (32.56)
 17 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               5:19.21    5:01.41        
                  29.75     1:06.16 (36.41)     1:45.72 (39.56)     2:23.77 (38.05)
        3:10.12 (46.35)     3:55.71 (45.59)     4:28.20 (32.49)     5:01.41 (33.21)
 18 Young, Aaron M            13 SSC-MR               5:55.00    5:18.87        
                  33.41     1:13.49 (40.08)     1:54.45 (40.96)     2:35.72 (41.27)
        3:20.36 (44.64)     4:07.78 (47.42)     4:44.55 (36.77)     5:18.87 (34.32)
 19 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              5:41.42    5:21.84        
                  34.58     1:16.54 (41.96)     1:58.95 (42.41)     2:38.88 (39.93)
        3:22.32 (43.44)     4:05.50 (43.18)     4:44.16 (38.66)     5:21.84 (37.68)
 20 Martin, Tim J             13 SSC-MR               6:02.74    5:29.01        
                  35.30     1:19.57 (44.27)     2:01.21 (41.64)     2:42.31 (41.10)
        3:28.64 (46.33)     4:15.12 (46.48)     4:53.29 (38.17)     5:29.01 (35.72)
 21 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  6:00.09    5:48.30        
                  37.23     1:23.42 (46.19)     2:09.22 (45.80)     2:55.38 (46.16)
        3:43.53 (48.15)     4:30.30 (46.77)     5:10.63 (40.33)     5:48.30 (37.67)
 22 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  6:00.12    6:02.61        
                  41.28     1:29.98 (48.70)   3:00.72 (1:30.74)                    
            3:49.08 ( )     4:39.86 (50.78)     5:21.21 (41.35)     6:02.61 (41.40)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               16 SSC-MR                 21.33      22.44        
  2 O'Sullivan, Oisin         16 SSC-MR                 22.42      22.64        
  3 Ibrahim, Bodie M          17 AGUA-MR                22.65      22.80        
  4 Santana, Jose R           18 UN-MR                  22.30      22.82        
  5 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR    22.72      22.99        
  6 MacLennan, Alexander L    14 AGUA-MR                22.90      23.01        
  7 Lee, Penn                 15 UN-MR                  22.88      23.04        
  8 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR                24.20      23.09        
  9 Macejko, Dylan M          17 CSDC-MR                22.31      23.23        
 10 Dong, Ethan S             16 Express Swimming-MR    23.15      23.42        
 11 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR    23.33      23.44        
 12 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR    23.27      23.45        
 13 Han, Justin               15 COND-MR                22.85      23.57        
 13 Lai, Christopher B        15 UN-MR                     NT      23.57        
 15 Davis, Avery J            16 SSC-MR                 24.01      23.58        
 16 Rupnarain, Timothy A      16 UN-MR                  23.96      23.65        
 17 Petel, Ido                16 AGUA-MR                23.44      23.66        
 18 Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR    23.71      23.74        
 19 Liu, Ian                  16 COND-MR                23.60      23.75        
 20 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR                24.69      23.77        
 21 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                23.51      23.84        
 22 Hwang, Alex               15 GATE-MR                23.93      23.89        
 23 Kratchman, Elijah J       15 AGUA-MR                23.94      23.92        
 24 Cornish, Kyle F           16 LBA-MR                 23.66      23.97        
 25 Wone, Brandon M           15 SSC-MR                 23.82      24.04        
 25 Spina, Andrew M           16 SSC-MR                 23.41      24.04        
 27 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR    24.50      24.09        
 28 OH, Daniel                16 Express Swimming-MR    23.80      24.11        
 29 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR                23.95      24.12        
 30 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR    23.65      24.13        
 31 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR                24.06      24.15        
 32 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR                24.01      24.16        
 33 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR                24.63      24.30        
 34 Chang, Cato A             14 UN-MR                  23.68      24.41        
 35 Gribulis, Zachary M       16 FA-MR                  23.90      24.60        
 36 Dwyer, Michael C          16 COND-MR                24.99      24.68        
 37 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                24.70      24.76        
 38 Valle, Matthew J          15 FA-MR                  25.13      24.91        
 39 Liebowitz, Eli M          15 AGUA-MR                25.54      24.93        
 40 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR                24.74      24.97        
 40 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR    24.67      24.97        
 42 Llewellyn, James          15 CSDC-MR                24.67      25.04        
 42 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR                25.36      25.04        
 44 Chin, Ever J              13 AGUA-MR                24.49      25.06        
 44 Gaffney, Aidan F          15 Express Swimming-MR    26.78      25.06        
 46 Gordon, Matthew A         16 AGUA-MR                   NT      25.14        
 47 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR    25.00      25.24        
 47 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR                25.05      25.24        
 47 Pitt, David H             16 AGUA-MR                25.25      25.24        
 50 Emre, Emir M              13 UN-MR                     NT      25.26        
 51 Cornish, Danny J          15 LBA-MR                 24.34      25.33        
 52 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR    26.02      25.38        
 53 Tan, Winston              15 GATE-MR                25.34      25.42        
 54 Sacca, David J            13 AGUA-MR                25.41      25.50        
 55 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR                26.42      25.57        
 56 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR                25.79      25.71        
 57 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR    26.50      25.73        
 58 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR    27.54      25.79        
 59 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT      25.97        
 60 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR    26.25      25.99        
 61 Arce, Fernando            13 AGUA-MR                   NT      26.07        
 62 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR                27.09      26.15        
 63 Livio, Jules P            13 AGUA-MR                   NT      26.36        
 64 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR    25.98      26.40        
 65 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR    26.16      26.69        
 66 Dennis, Sean G            16 COND-MR                28.04      26.76        
 66 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                26.40      26.76        
 68 Olsen, Luke E             15 FA-MR                  26.87      26.91        
 69 Bialik, Richie G          18 COND-MR                26.62      27.04        
 70 More, Yash B              15 AGUA-MR                26.01      27.60        
 71 Bates, Andrew H           13 AGUA-MR                27.82      27.62        
 72 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR    29.30      28.06        
 73 Maslov, Misha A           14 AGUA-MR                28.69      28.08        
 74 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR                29.46      28.50        
 75 Gill, George Erich E      12 AGUA-MR                28.68      28.90        
 76 Hourani, Luke             17 Express Swimming-MR    29.81      29.15        
 77 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR                29.56      29.48        
 78 Kim, Jacob                11 AGUA-MR                30.21      29.52        
 79 Desmond, Connor A         16 Express Swimming-MR    29.27      29.96        
 80 Chong, Daniel L           13 AGUA-MR                32.21      30.30        
 81 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR                31.76      31.41        
 82 Vasquez, Andrew S         13 AGUA-MR                31.63      31.51        
 83 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR                37.38      36.71        
 84 La Morte, Anthony E       10 SSC-MR                 42.07      42.58        
 -- Chang, Michael            17 Express Swimming-MR    22.41         NS        
 -- Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR    30.45         NS        
 -- Ramon, Freddy             14 LBA-MR                 27.02         NS        
 -- Porges, David R           16 AGUA-MR                26.06         NS        
 -- Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR    44.63         NS        
 -- Reinhardt, Michael C      15 Express Swimming-MR    28.61         NS        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ibrahim, Bodie M          17 AGUA-MR                48.92      49.76        
                  23.84       49.76 (25.92)                                        
  2 Dong, Ethan S             16 Express Swimming-MR    50.19      49.78        
                  23.65       49.78 (26.13)                                        
  3 O'Sullivan, Oisin         16 SSC-MR                 49.91      49.94        
                  23.78       49.94 (26.16)                                        
  4 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR    49.15      50.08        
                  23.87       50.08 (26.21)                                        
  5 Santana, Jose R           18 UN-MR                  49.22      50.35        
                  24.02       50.35 (26.33)                                        
  6 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                50.16      50.64        
                  24.29       50.64 (26.35)                                        
  7 Kirsis, Janis V           17 COND-MR                49.43      50.75        
                  24.42       50.75 (26.33)                                        
  8 Trincher, Daniel          15 COND-MR                51.55      50.88        
                  24.37       50.88 (26.51)                                        
  9 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR    50.63      50.90        
                  24.39       50.90 (26.51)                                        
 10 Liu, Ian                  16 COND-MR                50.94      51.08        
                  24.50       51.08 (26.58)                                        
 11 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR    49.98      51.37        
                  24.98       51.37 (26.39)                                        
 12 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR    51.48      51.51        
                  24.44       51.51 (27.07)                                        
 13 Hwang, Alex               15 GATE-MR                51.72      51.53        
                  24.73       51.53 (26.80)                                        
 14 Wone, Brandon M           15 SSC-MR                 51.63      51.65        
                  24.60       51.65 (27.05)                                        
 15 Lai, Christopher B        15 UN-MR                  52.47      51.80        
                  25.24       51.80 (26.56)                                        
 16 Spina, Andrew M           16 SSC-MR                 51.57      51.86        
                  24.91       51.86 (26.95)                                        
 17 Rupnarain, Timothy A      16 UN-MR                  51.61      51.95        
                  24.76       51.95 (27.19)                                        
 18 Cho, Thomas S             14 COND-MR                52.77      52.07        
                  24.97       52.07 (27.10)                                        
 19 Basak, Ronshekhar         17 Express Swimming-MR    50.68      52.47        
                  24.79       52.47 (27.68)                                        
 19 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR    52.84      52.47        
                  25.49       52.47 (26.98)                                        
 21 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                52.64      52.51        
                  25.50       52.51 (27.01)                                        
 22 Park, Ethan K             17 AGUA-MR                50.08      52.53        
                  25.23       52.53 (27.30)                                        
 23 Han, Justin               15 COND-MR                51.07      52.55        
                  25.10       52.55 (27.45)                                        
 24 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR    52.01      52.59        
                  25.57       52.59 (27.02)                                        
 25 Russell, Nolan J          15 CSDC-MR                54.16      52.95        
                  25.35       52.95 (27.60)                                        
 26 Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR    50.96      52.97        
                  26.15       52.97 (26.82)                                        
 27 McLaughlin, Joseph W      16 FA-MR                  52.71      53.05        
                  25.34       53.05 (27.71)                                        
 28 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR                56.25      53.08        
                  25.74       53.08 (27.34)                                        
 29 Llewellyn, James          15 CSDC-MR                54.53      53.29        
                  25.89       53.29 (27.40)                                        
 30 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR    55.73      53.36        
                  25.61       53.36 (27.75)                                        
 31 Powell, Brett             15 WISC-MR                54.46      54.16        
                  26.31       54.16 (27.85)                                        
 32 OH, Daniel                16 Express Swimming-MR    52.44      54.31        
                  25.22       54.31 (29.09)                                        
 33 Fei, Austin               14 UN-MR                  52.19      54.39        
                  25.97       54.39 (28.42)                                        
 34 Cho, Jonathan C           14 COND-MR                53.86      54.42        
                  26.22       54.42 (28.20)                                        
 35 Kumeno, Kai L             17 AGUA-MR                49.37      54.43        
                  25.60       54.43 (28.83)                                        
 36 Levy, Nien N              14 COND-MR                54.88      54.49        
                  25.50       54.49 (28.99)                                        
 37 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR    53.09      54.50        
                  25.66       54.50 (28.84)                                        
 38 Valle, Matthew J          15 FA-MR                  54.44      54.53        
                  26.07       54.53 (28.46)                                        
 39 Gaffney, Aidan F          15 Express Swimming-MR    56.43      54.69        
                  26.31       54.69 (28.38)                                        
 40 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR                53.05      54.72        
                  26.46       54.72 (28.26)                                        
 41 Cornish, Kyle F           16 LBA-MR                 54.13      54.84        
                  25.93       54.84 (28.91)                                        
 42 Porges, David R           16 AGUA-MR                55.42      54.90        
                  26.75       54.90 (28.15)                                        
 43 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR    54.63      55.11        
                  26.18       55.11 (28.93)                                        
 44 Gribulis, Zachary M       16 FA-MR                  55.43      55.15        
                  25.61       55.15 (29.54)                                        
 45 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR    55.58      55.32        
                  26.65       55.32 (28.67)                                        
 46 Dephillips, AJ            16 Express Swimming-MR    54.22      55.58        
                  26.92       55.58 (28.66)                                        
 47 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR    56.75      56.03        
                  26.65       56.03 (29.38)                                        
 48 Brink, Samuel M           16 AGUA-MR                57.90      56.29        
                  26.52       56.29 (29.77)                                        
 49 Cornish, Danny J          15 LBA-MR                 55.69      56.92        
                  26.86       56.92 (30.06)                                        
 50 Liebowitz, Eli M          15 AGUA-MR                55.73      56.94        
                  26.60       56.94 (30.34)                                        
 51 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  1:02.32      57.28        
                  27.50       57.28 (29.78)                                        
 52 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR    57.95      57.35        
                  27.65       57.35 (29.70)                                        
 53 Walter, Brendan E         17 Express Swimming-MR    56.68      57.37        
                  27.50       57.37 (29.87)                                        
 54 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                57.63      57.57        
                  28.32       57.57 (29.25)                                        
 55 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR    58.95      57.62        
                  27.49       57.62 (30.13)                                        
 56 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR                 57.56      57.77        
                  27.81       57.77 (29.96)                                        
 57 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR                58.93      58.15        
                  27.45       58.15 (30.70)                                        
 58 Dennis, Sean G            16 COND-MR                57.64      58.31        
                  28.28       58.31 (30.03)                                        
 59 Fischer, Kenny S          15 Express Swimming-MR    58.01      58.42        
                  28.11       58.42 (30.31)                                        
 60 Yang, Sean M              17 AGUA-MR                57.46      58.50        
                  27.83       58.50 (30.67)                                        
 61 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR    59.03      58.75        
                  27.57       58.75 (31.18)                                        
 62 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR    58.20      58.79        
                  27.51       58.79 (31.28)                                        
 63 O'Brien, Justin W         17 FA-MR                  56.59      58.82        
                  28.37       58.82 (30.45)                                        
 64 More, Yash B              15 AGUA-MR                59.60      59.10        
                  28.38       59.10 (30.72)                                        
 65 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT      59.23        
                  27.86       59.23 (31.37)                                        
 66 Bialik, Richie G          18 COND-MR                58.75      59.62        
                  28.57       59.62 (31.05)                                        
 67 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  1:02.44      59.81        
                  28.12       59.81 (31.69)                                        
 68 Olsen, Luke E             15 FA-MR                  59.34      59.97        
                  28.30       59.97 (31.67)                                        
 69 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:01.51    1:00.54        
                  28.82     1:00.54 (31.72)                                        
 70 O'Brien, Nicholas J       15 FA-MR                1:04.41    1:01.57        
                  28.79     1:01.57 (32.78)                                        
 71 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              1:02.02    1:02.45        
                  29.55     1:02.45 (32.90)                                        
 72 Gallagher, Harold P       15 FA-MR                1:05.93    1:02.70        
                  30.00     1:02.70 (32.70)                                        
 73 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  1:06.58    1:02.98        
 74 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              1:03.72    1:03.43        
                  30.25     1:03.43 (33.18)                                        
 75 Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR  1:08.50    1:04.62        
                  30.35     1:04.62 (34.27)                                        
 76 Nigro, Chris K            16 CSDC-MR              1:02.08    1:06.10        
                  31.45     1:06.10 (34.65)                                        
 76 Reinhardt, Michael C      15 Express Swimming-MR  1:07.78    1:06.10        
                  30.10     1:06.10 (36.00)                                        
 76 Kim, Jacob                11 AGUA-MR              1:09.86    1:06.10        
                  31.82     1:06.10 (34.28)                                        
 79 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:10.57    1:09.80        
                  33.14     1:09.80 (36.66)                                        
 80 Wissmann, Hunter H        12 WISC-MR              1:17.68    1:18.09        
                  36.72     1:18.09 (41.37)                                        
 81 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR              1:24.13    1:25.04        
                  39.47     1:25.04 (45.57)                                        
 -- Owens, Mark               16 SSC-MR                 47.40         DQ        
      False start
                  28.27          DQ (31.12)                                        
 -- Protano, John             17 Express Swimming-MR    46.29         DQ        
      False start
                  23.16          DQ (25.03)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protano, John             17 Express Swimming-MR  1:45.34    1:44.97        
                  23.94       50.73 (26.79)     1:18.23 (27.50)     1:44.97 (26.74)
  2 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              1:49.34    1:45.28        
                  24.42       51.15 (26.73)     1:18.36 (27.21)     1:45.28 (26.92)
  3 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  1:46.91    1:45.29        
                  24.87       51.58 (26.71)     1:18.76 (27.18)     1:45.29 (26.53)
  4 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:50.21    1:49.29        
                  25.60       53.30 (27.70)     1:21.63 (28.33)     1:49.29 (27.66)
  5 Mitchener, Ryan N         14 UN-MR                1:48.44    1:49.58        
                  25.14       53.30 (28.16)     1:21.84 (28.54)     1:49.58 (27.74)
  6 Kirsis, Janis V           17 COND-MR              1:47.80    1:49.64        
                  24.76       52.16 (27.40)     1:20.78 (28.62)     1:49.64 (28.86)
  7 Dong, Ethan S             16 Express Swimming-MR  1:49.80    1:49.98        
                  24.78       52.80 (28.02)     1:21.44 (28.64)     1:49.98 (28.54)
  8 Ibrahim, Bodie M          17 AGUA-MR              1:50.05    1:50.14        
                  25.06       52.96 (27.90)     1:21.49 (28.53)     1:50.14 (28.65)
  9 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  1:47.41    1:50.91        
                  25.57       53.50 (27.93)     1:22.64 (29.14)     1:50.91 (28.27)
 10 MacLennan, Alexander L    14 AGUA-MR              1:47.57    1:50.99        
                  25.58       53.31 (27.73)     1:22.43 (29.12)     1:50.99 (28.56)
 10 Lee, Penn                 15 UN-MR                1:50.44    1:50.99        
                  25.40       53.95 (28.55)     1:22.66 (28.71)     1:50.99 (28.33)
 12 Petel, Ido                16 AGUA-MR              1:50.44    1:51.10        
                  25.84       54.11 (28.27)     1:23.22 (29.11)     1:51.10 (27.88)
 13 Liu, Ian                  16 COND-MR              1:50.02    1:51.14        
                  25.52       53.77 (28.25)     1:22.61 (28.84)     1:51.14 (28.53)
 14 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              1:59.14    1:51.54        
                  25.87       54.03 (28.16)     1:22.78 (28.75)     1:51.54 (28.76)
 15 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:51.59    1:52.39        
                  25.57       53.29 (27.72)     1:22.20 (28.91)     1:52.39 (30.19)
 16 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               1:52.49    1:52.58        
                  25.69       53.82 (28.13)     1:23.04 (29.22)     1:52.58 (29.54)
 17 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:49.16    1:52.88        
                  25.09       53.03 (27.94)     1:22.53 (29.50)     1:52.88 (30.35)
 18 Santana, Jose R           18 UN-MR                1:49.65    1:52.89        
                  25.34       53.31 (27.97)     1:22.42 (29.11)     1:52.89 (30.47)
 19 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:58.43    1:53.07        
                  25.97       54.26 (28.29)     1:23.64 (29.38)     1:53.07 (29.43)
 20 Kim, Christopher B        15 AGUA-MR              1:53.52    1:53.17        
                  25.92       54.91 (28.99)     1:24.16 (29.25)     1:53.17 (29.01)
 21 Trincher, Daniel          15 COND-MR              1:54.45    1:53.22        
                  25.36       54.09 (28.73)     1:24.43 (30.34)     1:53.22 (28.79)
 22 Lai, Christopher B        15 UN-MR                     NT    1:53.40        
                  26.39       54.96 (28.57)     1:23.83 (28.87)     1:53.40 (29.57)
 23 Lunardi, Gabriele F       15 AGUA-MR              1:51.43    1:53.46        
                  26.04       54.84 (28.80)     1:24.69 (29.85)     1:53.46 (28.77)
 24 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:50.07    1:53.55        
                  25.18       53.38 (28.20)     1:23.44 (30.06)     1:53.55 (30.11)
 25 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:57.07    1:53.81        
                  26.50       55.68 (29.18)     1:25.32 (29.64)     1:53.81 (28.49)
 26 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              2:00.36    1:53.86        
                  26.42       55.28 (28.86)     1:24.74 (29.46)     1:53.86 (29.12)
 27 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR  1:56.17    1:54.69        
                  26.22       55.50 (29.28)     1:25.31 (29.81)     1:54.69 (29.38)
 28 Macejko, Dylan M          17 CSDC-MR              1:50.60    1:54.96        
                  26.77       55.28 (28.51)     1:24.96 (29.68)     1:54.96 (30.00)
 29 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  1:55.21    1:54.98        
                  26.49       55.81 (29.32)     1:25.76 (29.95)     1:54.98 (29.22)
 30 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  1:55.73    1:55.48        
                  26.50       55.97 (29.47)     1:26.01 (30.04)     1:55.48 (29.47)
 31 Cho, Jonathan C           14 COND-MR              1:57.11    1:55.70        
                  26.26       55.02 (28.76)     1:25.23 (30.21)     1:55.70 (30.47)
 32 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR              1:56.11    1:55.72        
                  25.84       55.04 (29.20)     1:25.25 (30.21)     1:55.72 (30.47)
 33 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR              1:54.98    1:56.63        
                  25.30       54.14 (28.84)     1:25.36 (31.22)     1:56.63 (31.27)
 34 O'Sullivan, Oisin         16 SSC-MR               1:51.67    1:56.72        
                  26.15       54.63 (28.48)     1:24.84 (30.21)     1:56.72 (31.88)
 35 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:57.80    1:56.89        
                  26.50       56.11 (29.61)     1:26.13 (30.02)     1:56.89 (30.76)
 36 Chang, Cato A             14 UN-MR                1:57.88    1:57.42        
                  25.84       55.53 (29.69)     1:26.10 (30.57)     1:57.42 (31.32)
 37 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR              1:58.66    1:57.44        
                  26.73       55.71 (28.98)   1:57.44 (1:01.73)                    
 38 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR              1:53.55    1:57.83        
                  26.16       54.66 (28.50)     1:25.92 (31.26)     1:57.83 (31.91)
 39 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              2:00.57    1:57.90        
                  26.95       57.11 (30.16)     1:28.05 (30.94)     1:57.90 (29.85)
 40 Valle, Matthew J          15 FA-MR                2:01.81    1:58.55        
                  26.38       56.16 (29.78)     1:27.13 (30.97)     1:58.55 (31.42)
 41 Cho, Thomas S             14 COND-MR              1:56.43    1:59.64        
                  26.81       57.20 (30.39)     1:28.63 (31.43)     1:59.64 (31.01)
 42 Pitt, David H             16 AGUA-MR              1:58.46    1:59.85        
                  28.41       59.12 (30.71)     1:29.51 (30.39)     1:59.85 (30.34)
 43 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              2:09.79    1:59.98        
                  27.05       57.67 (30.62)     1:29.53 (31.86)     1:59.98 (30.45)
 44 Ely, Matt D               17 SSC-MR               1:57.03    2:00.29        
                  27.47       57.64 (30.17)     1:29.14 (31.50)     2:00.29 (31.15)
 45 Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR  1:54.12    2:00.31        
                  28.24       59.10 (30.86)     1:30.08 (30.98)     2:00.31 (30.23)
 46 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:57.90    2:00.39        
                  27.19       57.17 (29.98)     1:28.68 (31.51)     2:00.39 (31.71)
 47 Kratchman, Elijah J       15 AGUA-MR              2:02.13    2:00.55        
                  27.85       58.28 (30.43)     1:29.20 (30.92)     2:00.55 (31.35)
 48 Rupnarain, Timothy A      16 UN-MR                1:54.57    2:00.73        
                  26.69       56.48 (29.79)     1:28.19 (31.71)     2:00.73 (32.54)
 49 Porges, David R           16 AGUA-MR              2:02.47    2:01.05        
                  27.30       57.58 (30.28)     1:29.77 (32.19)     2:01.05 (31.28)
 50 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              1:59.35    2:01.12        
                  26.63       58.61 (31.98)     1:29.77 (31.16)     2:01.12 (31.35)
 51 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  2:00.86    2:01.38        
                  27.85       58.82 (30.97)     1:30.80 (31.98)     2:01.38 (30.58)
 52 Cornish, Kyle F           16 LBA-MR               1:58.29    2:01.97        
                  26.46       56.45 (29.99)     1:28.56 (32.11)     2:01.97 (33.41)
 53 Gaffney, Aidan F          15 Express Swimming-MR  2:09.87    2:02.79        
                  27.62       58.88 (31.26)     1:31.45 (32.57)     2:02.79 (31.34)
 54 Sacca, David J            13 AGUA-MR              2:09.10    2:03.07        
                  26.96       57.84 (30.88)     1:30.71 (32.87)     2:03.07 (32.36)
 55 Emre, Emir M              13 UN-MR                     NT    2:03.45        
                  28.34       59.77 (31.43)     1:32.87 (33.10)     2:03.45 (30.58)
 56 Tan, Winston              15 GATE-MR              2:06.34    2:03.47        
                  27.90       58.75 (30.85)     1:30.84 (32.09)     2:03.47 (32.63)
 57 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              2:07.77    2:03.69        
                  28.09     1:00.05 (31.96)     1:32.50 (32.45)     2:03.69 (31.19)
 58 Walter, Brendan E         17 Express Swimming-MR  2:00.27    2:03.95        
                  28.03       59.49 (31.46)     1:31.79 (32.30)     2:03.95 (32.16)
 59 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              2:06.54    2:04.07        
                  29.75     1:02.14 (32.39)     1:34.42 (32.28)     2:04.07 (29.65)
 60 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:09.95    2:04.53        
                  28.55     1:00.15 (31.60)     1:32.35 (32.20)     2:04.53 (32.18)
 61 Arce, Fernando            13 AGUA-MR                   NT    2:04.69        
                  28.57     1:00.48 (31.91)     1:33.76 (33.28)     2:04.69 (30.93)
 62 Dennis, Sean G            16 COND-MR              2:06.01    2:05.60        
                  28.35     1:00.22 (31.87)     1:33.00 (32.78)     2:05.60 (32.60)
 63 Liebowitz, Eli M          15 AGUA-MR              1:59.94    2:07.03        
                  27.18       58.63 (31.45)     1:32.84 (34.21)     2:07.03 (34.19)
 64 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               2:00.84    2:07.66        
                  28.25     1:00.11 (31.86)     1:33.80 (33.69)     2:07.66 (33.86)
 65 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  2:14.55    2:09.19        
                  29.40     1:02.87 (33.47)     1:37.00 (34.13)     2:09.19 (32.19)
 66 Chin, Ever J              13 AGUA-MR              2:12.69    2:10.52        
                  28.57     1:02.12 (33.55)     1:37.63 (35.51)     2:10.52 (32.89)
 67 More, Yash B              15 AGUA-MR              2:08.51    2:10.78        
                  30.01     1:02.83 (32.82)     1:36.78 (33.95)     2:10.78 (34.00)
 68 Bialik, Richie G          18 COND-MR              2:09.30    2:11.46        
                  29.14     1:01.64 (32.50)     1:35.83 (34.19)     2:11.46 (35.63)
 69 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  2:12.98    2:11.93        
                  28.34     1:01.61 (33.27)     1:36.99 (35.38)     2:11.93 (34.94)
 70 Bates, Andrew H           13 AGUA-MR              2:15.39    2:13.29        
                  30.56     1:04.85 (34.29)     1:39.37 (34.52)     2:13.29 (33.92)
 71 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              2:21.44    2:14.60        
                  30.02     1:05.53 (35.51)     1:41.43 (35.90)     2:14.60 (33.17)
 72 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR  2:13.35    2:14.64        
                  29.96     1:04.77 (34.81)     1:41.39 (36.62)     2:14.64 (33.25)
 73 Maslov, Misha A           14 AGUA-MR              2:17.46    2:15.11        
                  30.98     1:05.39 (34.41)     1:41.06 (35.67)     2:15.11 (34.05)
 74 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               2:19.32    2:15.17        
                  30.78     1:05.16 (34.38)     1:40.69 (35.53)     2:15.17 (34.48)
 75 Olsen, Luke E             15 FA-MR                2:10.87    2:15.53        
                  29.95     1:05.16 (35.21)     1:42.47 (37.31)     2:15.53 (33.06)
 76 Gill, George Erich E      12 AGUA-MR              2:12.78    2:15.61        
                  31.04     1:06.01 (34.97)     1:42.35 (36.34)     2:15.61 (33.26)
 77 Hourani, Luke             17 Express Swimming-MR  2:19.49    2:15.81        
                  31.91     1:06.62 (34.71)     1:41.74 (35.12)     2:15.81 (34.07)
 78 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  2:25.90    2:16.57        
                                1:08.20 ( )     1:42.66 (34.46)     2:16.57 (33.91)
 79 Desmond, Connor A         16 Express Swimming-MR  2:26.25    2:18.34        
                  30.48     1:04.98 (34.50)     1:41.91 (36.93)     2:18.34 (36.43)
 80 Livio, Jules P            13 AGUA-MR                   NT    2:18.90        
                  28.19   2:18.90 (1:50.71)                                        
 81 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT    2:19.09        
                  30.04     1:03.33 (33.29)     1:39.97 (36.64)     2:19.09 (39.12)
 82 Chong, Daniel L           13 AGUA-MR              2:34.20    2:20.74        
                  32.53     1:07.85 (35.32)     1:44.20 (36.35)     2:20.74 (36.54)
 83 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              2:23.27    2:20.95        
                  32.19     1:07.97 (35.78)     1:44.75 (36.78)     2:20.95 (36.20)
 84 Mock, Andrew              16 GATE-MR              2:16.00    2:21.78        
                                1:06.77 ( )     1:45.57 (38.80)     2:21.78 (36.21)
 85 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               2:32.59    2:23.16        
                  31.83     1:08.50 (36.67)     1:46.59 (38.09)     2:23.16 (36.57)
 86 Gallagher, Harold P       15 FA-MR                2:32.99    2:23.84        
                  31.19     1:07.64 (36.45)     1:47.79 (40.15)     2:23.84 (36.05)
 87 Kim, Jacob                11 AGUA-MR              2:28.20    2:24.41        
                  32.22     1:08.56 (36.34)     1:46.79 (38.23)     2:24.41 (37.62)
 88 Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR  2:30.06    2:26.85        
                  32.10     1:09.55 (37.45)     1:48.49 (38.94)     2:26.85 (38.36)
 89 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  2:14.34    2:32.50        
                  30.13     1:08.09 (37.96)     1:51.34 (43.25)     2:32.50 (41.16)
 90 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              2:35.47    2:33.48        
                  33.89     1:14.87 (40.98)     1:55.52 (40.65)     2:33.48 (37.96)
 91 Vasquez, Andrew S         13 AGUA-MR              2:40.65    2:34.31        
                  35.12     1:14.57 (39.45)     1:55.69 (41.12)     2:34.31 (38.62)
 92 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR              3:06.84    3:00.57        
                  39.21     1:25.67 (46.46)     2:14.58 (48.91)     3:00.57 (45.99)
 -- Reinhardt, Michael C      15 Express Swimming-MR  2:35.61         NS        
 -- Dephillips, AJ            16 Express Swimming-MR  1:55.30         NS        
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  4:47.14    4:48.19        
                  25.57       53.78 (28.21)     1:23.48 (29.70)     1:52.78 (29.30)
        2:21.80 (29.02)     2:50.58 (28.78)     3:20.21 (29.63)     3:49.84 (29.63)
        4:19.07 (29.23)     4:48.19 (29.12)                                        
  2 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  4:52.89    4:53.55        
                  26.29       55.01 (28.72)     1:25.23 (30.22)     1:55.49 (30.26)
        2:25.35 (29.86)     2:55.21 (29.86)     3:25.08 (29.87)     3:55.03 (29.95)
        4:24.94 (29.91)     4:53.55 (28.61)                                        
  3 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  4:44.41    4:55.81        
                  24.79       51.97 (27.18)     1:20.82 (28.85)     1:50.20 (29.38)
        2:19.86 (29.66)     2:50.72 (30.86)     3:22.00 (31.28)     3:53.26 (31.26)
        4:24.99 (31.73)     4:55.81 (30.82)                                        
  4 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR  4:53.71    4:56.05        
                  25.90       54.59 (28.69)     1:24.06 (29.47)     1:54.22 (30.16)
        2:24.55 (30.33)     2:54.73 (30.18)     3:25.33 (30.60)     3:56.16 (30.83)
        4:26.44 (30.28)     4:56.05 (29.61)                                        
  5 Kirsis, Janis V           17 COND-MR              4:50.18    4:58.70        
                  25.40       54.02 (28.62)     1:24.01 (29.99)     1:54.37 (30.36)
        2:24.94 (30.57)     2:55.70 (30.76)     3:26.88 (31.18)     3:57.78 (30.90)
        4:28.50 (30.72)     4:58.70 (30.20)                                        
  6 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  5:04.43    5:03.82        
                  27.32       57.30 (29.98)     1:27.54 (30.24)     1:58.65 (31.11)
        2:30.03 (31.38)     3:01.41 (31.38)     3:32.76 (31.35)     4:04.11 (31.35)
        4:35.00 (30.89)     5:03.82 (28.82)                                        
  7 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR  5:11.62    5:03.97        
                  27.49       57.85 (30.36)     1:28.75 (30.90)     1:59.84 (31.09)
        2:30.50 (30.66)     3:01.55 (31.05)     3:32.36 (30.81)     4:04.06 (31.70)
        4:34.80 (30.74)     5:03.97 (29.17)                                        
  8 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  5:02.67    5:04.61        
                  26.31       55.54 (29.23)     1:25.69 (30.15)     1:56.20 (30.51)
        2:27.69 (31.49)     2:59.20 (31.51)     3:30.67 (31.47)     4:02.49 (31.82)
        4:34.33 (31.84)     5:04.61 (30.28)                                        
  9 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              5:30.99    5:09.10        
                  27.48       58.23 (30.75)     1:29.24 (31.01)     2:00.40 (31.16)
        2:31.93 (31.53)     3:03.70 (31.77)     3:36.19 (32.49)     4:08.55 (32.36)
        4:39.97 (31.42)     5:09.10 (29.13)                                        
 10 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR       NT    5:10.65        
                  27.70       59.12 (31.42)     1:30.88 (31.76)     2:02.77 (31.89)
        2:33.75 (30.98)     3:05.34 (31.59)     3:37.32 (31.98)     4:09.41 (32.09)
        4:40.87 (31.46)     5:10.65 (29.78)                                        
 11 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  5:02.64    5:10.95        
                  26.82       56.32 (29.50)     1:26.85 (30.53)     1:58.09 (31.24)
        2:29.34 (31.25)     3:00.99 (31.65)     3:33.51 (32.52)     4:06.40 (32.89)
        4:39.10 (32.70)     5:10.95 (31.85)                                        
 12 Ibrahim, Bodie M          17 AGUA-MR              5:19.79    5:13.04        
                  26.62       56.44 (29.82)     1:27.18 (30.74)     1:58.77 (31.59)
        2:30.77 (32.00)     3:03.15 (32.38)     3:36.23 (33.08)     4:09.05 (32.82)
        4:41.20 (32.15)     5:13.04 (31.84)                                        
 13 Lai, Christopher B        15 UN-MR                     NT    5:13.67        
                  27.53       58.13 (30.60)     1:29.62 (31.49)     2:01.05 (31.43)
        2:33.01 (31.96)     3:04.93 (31.92)     3:36.94 (32.01)     4:09.58 (32.64)
        4:42.20 (32.62)     5:13.67 (31.47)                                        
 14 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              5:13.38    5:17.59        
                  26.75       56.37 (29.62)     1:26.59 (30.22)     1:57.92 (31.33)
        2:30.10 (32.18)     3:02.66 (32.56)     3:36.54 (33.88)     4:10.31 (33.77)
        4:44.28 (33.97)     5:17.59 (33.31)                                        
 15 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              5:35.99    5:20.14        
                  27.65       58.69 (31.04)     1:30.29 (31.60)     2:02.53 (32.24)
        2:35.80 (33.27)     3:09.16 (33.36)     3:43.09 (33.93)     4:16.17 (33.08)
        4:48.29 (32.12)     5:20.14 (31.85)                                        
 16 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  5:27.62    5:25.69        
                  28.60       59.84 (31.24)     1:31.57 (31.73)     2:04.48 (32.91)
        2:37.59 (33.11)     3:10.75 (33.16)     3:44.56 (33.81)     4:18.53 (33.97)
        4:52.41 (33.88)     5:25.69 (33.28)                                        
 17 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  5:24.38    5:26.06        
                  28.79     1:01.24 (32.45)     1:34.51 (33.27)     2:07.39 (32.88)
        2:40.58 (33.19)     3:14.47 (33.89)     3:48.50 (34.03)     4:21.98 (33.48)
        4:54.80 (32.82)     5:26.06 (31.26)                                        
 18 Porges, David R           16 AGUA-MR              5:15.07    5:26.61        
                  27.83       58.78 (30.95)     1:31.00 (32.22)     2:04.71 (33.71)
        2:38.15 (33.44)     3:12.07 (33.92)     3:47.16 (35.09)     4:21.55 (34.39)
        4:55.65 (34.10)     5:26.61 (30.96)                                        
 19 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              5:30.48    5:27.50        
                  27.42       58.29 (30.87)     1:30.45 (32.16)     2:02.97 (32.52)
        2:36.15 (33.18)     3:09.99 (33.84)     3:44.53 (34.54)     4:20.39 (35.86)
        4:55.05 (34.66)     5:27.50 (32.45)                                        
 20 Yam, Cody J               17 Express Swimming-MR  5:55.08    5:42.32        
                  29.42     1:03.03 (33.61)     1:37.35 (34.32)     2:12.27 (34.92)
        2:46.75 (34.48)     3:21.96 (35.21)     3:57.33 (35.37)     4:32.67 (35.34)
        5:07.86 (35.19)     5:42.32 (34.46)                                        
 21 Olsen, Luke E             15 FA-MR                5:29.89    5:54.34        
                  30.26     1:04.61 (34.35)     1:40.30 (35.69)     2:15.80 (35.50)
        2:52.13 (36.33)     3:27.92 (35.79)     4:05.22 (37.30)     4:42.05 (36.83)
        5:19.03 (36.98)     5:54.34 (35.31)                                        
 22 OH, Daniel                16 Express Swimming-MR  5:27.31    5:54.56        
                  27.60       59.07 (31.47)     1:33.33 (34.26)     2:09.56 (36.23)
        2:46.58 (37.02)     3:23.98 (37.40)     4:01.74 (37.76)     4:39.69 (37.95)
        5:17.82 (38.13)     5:54.56 (36.74)                                        
 23 Fernandez, Isaiah R       12 COND-MR              5:59.13    6:07.99        
                  31.86     1:07.78 (35.92)     1:44.85 (37.07)     2:22.56 (37.71)
        3:01.38 (38.82)     3:38.91 (37.53)     4:17.19 (38.28)     4:54.91 (37.72)
        5:32.84 (37.93)     6:07.99 (35.15)                                        
 -- Giardinelli, Josh R       17 Express Swimming-MR  4:41.31         NS        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR    53.48      52.74        
                  25.99       52.74 (26.75)                                        
  2 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR    54.54      54.11        
                  26.31       54.11 (27.80)                                        
  3 Kirsis, Janis V           17 COND-MR                54.94      55.12        
                  27.17       55.12 (27.95)                                        
  4 Cho, Thomas S             14 COND-MR                56.35      55.47        
                  26.66       55.47 (28.81)                                        
  5 Santana, Jose R           18 UN-MR                  54.35      55.82        
                  27.00       55.82 (28.82)                                        
  6 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR    53.49      56.35        
                  27.78       56.35 (28.57)                                        
  7 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR    57.27      56.79        
                  27.45       56.79 (29.34)                                        
  8 Lunardi, Gabriele F       15 AGUA-MR                55.29      56.89        
                  27.56       56.89 (29.33)                                        
  9 Mitchener, Ryan N         14 UN-MR                  57.61      56.92        
                  28.54       56.92 (28.38)                                        
 10 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR                57.38      56.94        
                  27.96       56.94 (28.98)                                        
 11 Kim, Christopher B        15 AGUA-MR                55.09      56.98        
                  28.08       56.98 (28.90)                                        
 12 Macejko, Dylan M          17 CSDC-MR                54.60      57.00        
                  27.99       57.00 (29.01)                                        
 13 Dong, Ethan S             16 Express Swimming-MR    57.02      57.39        
                  27.74       57.39 (29.65)                                        
 14 Hwang, Alex               15 GATE-MR                58.96      57.43        
                  28.26       57.43 (29.17)                                        
 14 Han, Justin               15 COND-MR                58.40      57.43        
                  27.53       57.43 (29.90)                                        
 14 Trincher, Daniel          15 COND-MR                58.70      57.43        
                  28.16       57.43 (29.27)                                        
 17 Spina, Andrew M           16 SSC-MR                 58.92      58.70        
                  28.44       58.70 (30.26)                                        
 18 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR    57.47      59.05        
                  28.90       59.05 (30.15)                                        
 19 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR    58.31      59.61        
                  28.73       59.61 (30.88)                                        
 20 Lai, Christopher B        15 UN-MR                     NT      59.67        
                  29.11       59.67 (30.56)                                        
 21 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR    59.18    1:00.04        
                  29.13     1:00.04 (30.91)                                        
 22 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:00.83    1:00.12        
                  29.87     1:00.12 (30.25)                                        
 23 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR                57.21    1:00.15        
                  29.21     1:00.15 (30.94)                                        
 24 Davis, Avery J            16 SSC-MR               1:01.83    1:00.50        
                  29.67     1:00.50 (30.83)                                        
 25 Cho, Jonathan C           14 COND-MR              1:00.86    1:00.72        
                  29.75     1:00.72 (30.97)                                        
 26 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR              1:01.55    1:01.04        
                  29.65     1:01.04 (31.39)                                        
 27 Cornish, Kyle F           16 LBA-MR               1:00.69    1:01.11        
                  29.57     1:01.11 (31.54)                                        
 28 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:03.60    1:01.26        
                  30.19     1:01.26 (31.07)                                        
 29 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                59.22    1:01.29        
                  29.29     1:01.29 (32.00)                                        
 30 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:00.28    1:01.30        
                  30.13     1:01.30 (31.17)                                        
 31 Dwyer, Michael C          16 COND-MR              1:03.12    1:01.35        
                  30.05     1:01.35 (31.30)                                        
 32 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR    58.75    1:01.61        
                  29.43     1:01.61 (32.18)                                        
 33 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              1:00.37    1:01.63        
                  29.77     1:01.63 (31.86)                                        
 34 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:03.20    1:01.89        
                  29.60     1:01.89 (32.29)                                        
 35 Kratchman, Elijah J       15 AGUA-MR              1:00.44    1:02.16        
                  30.18     1:02.16 (31.98)                                        
 36 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  1:03.02    1:02.69        
                  30.62     1:02.69 (32.07)                                        
 37 Valle, Matthew J          15 FA-MR                1:01.18    1:02.70        
                  30.66     1:02.70 (32.04)                                        
 38 Ely, Matt D               17 SSC-MR                 59.35    1:02.85        
                  30.92     1:02.85 (31.93)                                        
 39 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR    58.88    1:03.17        
                  30.41     1:03.17 (32.76)                                        
 40 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               1:01.79    1:03.48        
                  31.25     1:03.48 (32.23)                                        
 41 OH, Daniel                16 Express Swimming-MR  1:00.46    1:03.52        
                  30.42     1:03.52 (33.10)                                        
 42 Cornish, Danny J          15 LBA-MR               1:02.07    1:04.00        
                  30.90     1:04.00 (33.10)                                        
 43 Gaffney, Aidan F          15 Express Swimming-MR  1:03.68    1:04.58        
                  30.83     1:04.58 (33.75)                                        
 44 Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR  1:04.50    1:04.73        
                  31.78     1:04.73 (32.95)                                        
 45 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:03.93    1:05.51        
                  30.69     1:05.51 (34.82)                                        
 46 Liebowitz, Eli M          15 AGUA-MR              1:02.31    1:06.48        
                  32.09     1:06.48 (34.39)                                        
 47 Tan, Winston              15 GATE-MR              1:05.51    1:07.29        
                  32.82     1:07.29 (34.47)                                        
 48 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              1:06.46    1:07.38        
                  32.18     1:07.38 (35.20)                                        
 49 Porges, David R           16 AGUA-MR              1:09.14    1:07.78        
                  33.41     1:07.78 (34.37)                                        
 50 More, Yash B              15 AGUA-MR              1:07.23    1:07.87        
                  32.62     1:07.87 (35.25)                                        
 51 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  1:08.66    1:09.13        
                  32.97     1:09.13 (36.16)                                        
 52 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               1:08.88    1:09.27        
                  33.68     1:09.27 (35.59)                                        
 53 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:09.24    1:09.69        
                  33.54     1:09.69 (36.15)                                        
 54 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              1:10.55    1:09.97        
                  34.11     1:09.97 (35.86)                                        
 55 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR  1:10.44    1:10.06        
                  32.70     1:10.06 (37.36)                                        
 56 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:05.80    1:10.73        
                  34.12     1:10.73 (36.61)                                        
 57 Walter, Brendan E         17 Express Swimming-MR  1:11.97    1:11.57        
                  35.09     1:11.57 (36.48)                                        
 58 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  1:16.09    1:11.80        
                  34.52     1:11.80 (37.28)                                        
 59 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              1:11.98    1:12.46        
                  35.85     1:12.46 (36.61)                                        
 60 Kim, Jacob                11 AGUA-MR              1:18.14    1:12.74        
                  35.88     1:12.74 (36.86)                                        
 61 Olsen, Luke E             15 FA-MR                1:11.04    1:13.99        
 62 Desmond, Connor A         16 Express Swimming-MR  1:17.83    1:14.27        
                  35.96     1:14.27 (38.31)                                        
 63 Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR  1:17.74    1:14.85        
                  35.92     1:14.85 (38.93)                                        
 64 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    1:15.41        
                  36.06     1:15.41 (39.35)                                        
 65 Hourani, Luke             17 Express Swimming-MR  1:18.09    1:16.09        
                  36.29     1:16.09 (39.80)                                        
 66 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  1:22.01    1:17.39        
                  38.61     1:17.39 (38.78)                                        
 67 Gallagher, Harold P       15 FA-MR                1:15.77    1:18.62        
                  36.98     1:18.62 (41.64)                                        
 68 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:18.02    1:18.72        
                  38.41     1:18.72 (40.31)                                        
 69 Bialik, Richie G          18 COND-MR              1:15.64    1:20.08        
                  38.39     1:20.08 (41.69)                                        
 70 Mock, Andrew              16 GATE-MR              1:19.00    1:20.60        
 71 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:24.76    1:26.69        
                  42.03     1:26.69 (44.66)                                        
 72 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              1:24.00    1:28.63        
                  43.53     1:28.63 (45.10)                                        
 73 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR              1:29.66    1:30.88        
                  44.94     1:30.88 (45.94)                                        
 -- Reinhardt, Michael C      15 Express Swimming-MR  1:25.72         NS        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  1:55.82    1:56.49        
                  27.87       57.81 (29.94)     1:27.51 (29.70)     1:56.49 (28.98)
  2 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              2:01.08    1:56.57        
                  27.70       57.36 (29.66)     1:27.19 (29.83)     1:56.57 (29.38)
  3 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  1:53.54    1:56.80        
                  27.94       57.51 (29.57)     1:27.82 (30.31)     1:56.80 (28.98)
  4 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:01.19    1:59.46        
                  28.12       57.90 (29.78)     1:28.93 (31.03)     1:59.46 (30.53)
  5 Kirsis, Janis V           17 COND-MR              1:58.38    2:01.14        
                  28.18       57.97 (29.79)     1:29.28 (31.31)     2:01.14 (31.86)
  6 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR  2:03.41    2:01.87        
                  28.43       58.96 (30.53)     1:30.01 (31.05)     2:01.87 (31.86)
  7 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              2:03.12    2:03.57        
                  28.92       59.62 (30.70)     1:31.51 (31.89)     2:03.57 (32.06)
  8 Dong, Ethan S             16 Express Swimming-MR  2:04.02    2:03.81        
                  29.64     1:00.64 (31.00)     1:32.40 (31.76)     2:03.81 (31.41)
  9 Santana, Jose R           18 UN-MR                2:01.77    2:03.86        
                  28.36       59.30 (30.94)     1:31.22 (31.92)     2:03.86 (32.64)
 10 Cho, Thomas S             14 COND-MR              2:03.22    2:05.12        
                  29.47     1:00.74 (31.27)     1:32.98 (32.24)     2:05.12 (32.14)
 11 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:05.95    2:08.28        
                  29.94     1:02.41 (32.47)     1:35.53 (33.12)     2:08.28 (32.75)
 12 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              2:11.73    2:09.35        
                  30.55     1:03.34 (32.79)     1:36.45 (33.11)     2:09.35 (32.90)
 13 Chang, Cato A             14 UN-MR                2:03.81    2:09.66        
                  29.97     1:03.26 (33.29)     1:36.81 (33.55)     2:09.66 (32.85)
 14 Ely, Matt D               17 SSC-MR               2:09.65    2:10.20        
                  30.60     1:03.15 (32.55)     1:36.71 (33.56)     2:10.20 (33.49)
 15 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR  2:03.68    2:11.17        
                  30.91     1:03.85 (32.94)     1:37.93 (34.08)     2:11.17 (33.24)
 16 Cho, Jonathan C           14 COND-MR              2:08.78    2:11.88        
                  31.60     1:04.56 (32.96)     1:38.57 (34.01)     2:11.88 (33.31)
 17 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              2:16.51    2:14.04        
                  31.35     1:05.56 (34.21)     1:40.54 (34.98)     2:14.04 (33.50)
 18 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              2:18.88    2:14.29        
                  31.70     1:06.04 (34.34)     1:41.25 (35.21)     2:14.29 (33.04)
 19 Cornish, Kyle F           16 LBA-MR               2:09.18    2:15.08        
                  31.07     1:04.81 (33.74)     1:40.11 (35.30)     2:15.08 (34.97)
 20 Emre, Emir M              13 UN-MR                     NT    2:16.06        
                  30.91     1:05.45 (34.54)     1:40.85 (35.40)     2:16.06 (35.21)
 21 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  2:17.22    2:16.45        
                  32.33     1:06.82 (34.49)     1:42.64 (35.82)     2:16.45 (33.81)
 22 Sacca, David J            13 AGUA-MR              2:20.24    2:17.08        
                  32.11     1:06.73 (34.62)     1:43.24 (36.51)     2:17.08 (33.84)
 23 Arce, Fernando            13 AGUA-MR                   NT    2:20.66        
                  32.93     1:09.65 (36.72)     1:46.74 (37.09)     2:20.66 (33.92)
 24 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              2:28.48    2:21.18        
                  34.47     1:10.72 (36.25)     1:47.24 (36.52)     2:21.18 (33.94)
 25 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:16.92    2:22.58        
                  33.26     1:09.51 (36.25)     1:46.70 (37.19)     2:22.58 (35.88)
 26 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              2:33.96    2:23.58        
                  32.96     1:10.37 (37.41)     1:47.80 (37.43)     2:23.58 (35.78)
 27 OH, Daniel                16 Express Swimming-MR  2:23.05    2:24.76        
                  32.29     1:07.99 (35.70)     1:46.64 (38.65)     2:24.76 (38.12)
 28 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               2:31.26    2:25.40        
                  34.14     1:11.21 (37.07)     1:49.71 (38.50)     2:25.40 (35.69)
 29 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              2:26.39    2:25.98        
                  33.49     1:11.90 (38.41)     1:50.06 (38.16)     2:25.98 (35.92)
 30 Chin, Ever J              13 AGUA-MR                   NT    2:26.61        
                  33.50     1:09.98 (36.48)     1:48.53 (38.55)     2:26.61 (38.08)
 31 Maslov, Misha A           14 AGUA-MR              2:28.62    2:27.09        
                  33.86     1:11.66 (37.80)     1:50.87 (39.21)     2:27.09 (36.22)
 32 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              2:27.00    2:28.94        
                  33.78     1:12.11 (38.33)     1:51.51 (39.40)     2:28.94 (37.43)
 33 Walter, Brendan E         17 Express Swimming-MR  2:31.26    2:30.09        
                  34.73     1:12.38 (37.65)     1:50.94 (38.56)     2:30.09 (39.15)
 34 Bates, Andrew H           13 AGUA-MR                   NT    2:32.20        
                  36.76     1:15.21 (38.45)     1:54.67 (39.46)     2:32.20 (37.53)
 35 Olsen, Luke E             15 FA-MR                2:39.84    2:32.34        
                  36.42     1:16.59 (40.17)     1:56.43 (39.84)     2:32.34 (35.91)
 36 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR  2:36.36    2:33.32        
                  35.62     1:14.43 (38.81)     1:55.31 (40.88)     2:33.32 (38.01)
 37 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              2:33.69    2:35.06        
                  38.07     1:17.74 (39.67)     1:56.79 (39.05)     2:35.06 (38.27)
 38 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              2:41.71    2:35.81        
                  38.63     1:18.27 (39.64)     1:57.61 (39.34)     2:35.81 (38.20)
 39 Gill, George Erich E      12 AGUA-MR                   NT    2:37.99        
                  38.03     1:19.04 (41.01)     2:00.22 (41.18)     2:37.99 (37.77)
 40 O'Brien, Nicholas J       15 FA-MR                2:45.16    2:39.61        
                  37.51     1:18.06 (40.55)     2:00.13 (42.07)     2:39.61 (39.48)
 41 Chong, Daniel L           13 AGUA-MR                   NT    2:42.38        
                  38.54     1:18.18 (39.64)     2:00.53 (42.35)     2:42.38 (41.85)
 42 Kim, Jacob                11 AGUA-MR              2:45.00    2:43.04        
                  40.37     1:21.91 (41.54)     2:04.17 (42.26)     2:43.04 (38.87)
 43 Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR  2:47.03    2:44.26        
                  37.58     1:18.72 (41.14)     2:01.95 (43.23)     2:44.26 (42.31)
 44 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  2:55.01    2:45.27        
                                1:21.65 ( )     2:06.00 (44.35)     2:45.27 (39.27)
 45 Bialik, Richie G          18 COND-MR              2:43.47    2:46.05        
                  37.37     1:19.59 (42.22)     2:03.33 (43.74)     2:46.05 (42.72)
 46 Vasquez, Andrew S         13 AGUA-MR                   NT    2:54.35        
                  40.83     1:24.84 (44.01)     2:10.68 (45.84)     2:54.35 (43.67)
 -- Reinhardt, Michael C      15 Express Swimming-MR  2:59.83         NS        
 -- Fischer, Kenny S          15 Express Swimming-MR  2:29.69         NS        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR    55.13      57.82        
                  27.33       57.82 (30.49)                                        
  2 Protano, John             17 Express Swimming-MR    57.17      59.13        
                  27.80       59.13 (31.33)                                        
  3 Liu, Ian                  16 COND-MR                57.54      59.43        
                  28.39       59.43 (31.04)                                        
  4 Trincher, Daniel          15 COND-MR                59.47    1:00.20        
                  28.23     1:00.20 (31.97)                                        
  5 Dong, Ethan S             16 Express Swimming-MR  1:02.60    1:01.20        
                  28.41     1:01.20 (32.79)                                        
  6 O'Sullivan, Oisin         16 SSC-MR               1:02.33    1:01.62        
                  29.17     1:01.62 (32.45)                                        
  7 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR    59.89    1:02.36        
                  29.52     1:02.36 (32.84)                                        
  8 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              1:07.33    1:02.46        
                  30.57     1:02.46 (31.89)                                        
  9 Han, Justin               15 COND-MR              1:01.47    1:03.59        
                  29.89     1:03.59 (33.70)                                        
 10 Rupnarain, Timothy A      16 UN-MR                1:03.95    1:04.11        
                  29.52     1:04.11 (34.59)                                        
 11 Kirsis, Janis V           17 COND-MR                59.52    1:04.34        
                  30.58     1:04.34 (33.76)                                        
 12 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              1:07.09    1:06.07        
                  31.44     1:06.07 (34.63)                                        
 13 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:03.75    1:06.22        
                  31.26     1:06.22 (34.96)                                        
 14 Basak, Ronshekhar         17 Express Swimming-MR  1:04.24    1:06.31        
                  30.99     1:06.31 (35.32)                                        
 15 Dephillips, AJ            16 Express Swimming-MR  1:01.85    1:06.65        
                  31.33     1:06.65 (35.32)                                        
 16 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:04.86    1:06.80        
                  31.83     1:06.80 (34.97)                                        
 17 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               1:06.96    1:06.95        
                  31.52     1:06.95 (35.43)                                        
 18 Dennis, Sean G            16 COND-MR              1:06.39    1:06.96        
                  32.05     1:06.96 (34.91)                                        
 19 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              1:07.84    1:06.97        
                  31.67     1:06.97 (35.30)                                        
 20 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:04.69    1:07.20        
                  32.01     1:07.20 (35.19)                                        
 21 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:09.74    1:07.49        
                  31.58     1:07.49 (35.91)                                        
 22 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  1:04.13    1:07.94        
                  32.04     1:07.94 (35.90)                                        
 23 Ely, Matt D               17 SSC-MR               1:07.24    1:09.12        
                  32.87     1:09.12 (36.25)                                        
 24 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:09.31    1:09.17        
                  32.20     1:09.17 (36.97)                                        
 25 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:08.98    1:09.24        
                  31.92     1:09.24 (37.32)                                        
 26 Emre, Emir M              13 UN-MR                     NT    1:10.23        
                  32.35     1:10.23 (37.88)                                        
 27 Sacca, David J            13 AGUA-MR              1:08.73    1:10.75        
                  33.55     1:10.75 (37.20)                                        
 28 Kumeno, Kai L             17 AGUA-MR              1:07.24    1:11.07        
                  32.88     1:11.07 (38.19)                                        
 29 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:13.14    1:11.51        
                  33.43     1:11.51 (38.08)                                        
 30 McLaughlin, Joseph W      16 FA-MR                1:14.39    1:11.59        
                  33.95     1:11.59 (37.64)                                        
 31 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:18.37    1:12.07        
                  33.06     1:12.07 (39.01)                                        
 32 Chang, Cato A             14 UN-MR                1:10.64    1:12.24        
                  33.53     1:12.24 (38.71)                                        
 33 Fei, Austin               14 UN-MR                1:10.18    1:13.72        
                  34.14     1:13.72 (39.58)                                        
 34 Gaffney, Aidan F          15 Express Swimming-MR  1:16.03    1:14.02        
                  34.60     1:14.02 (39.42)                                        
 35 Chin, Ever J              13 AGUA-MR              1:13.58    1:14.06        
                  34.71     1:14.06 (39.35)                                        
 36 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  1:15.94    1:14.30        
                  35.00     1:14.30 (39.30)                                        
 37 Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR  1:17.87    1:14.46        
                  35.29     1:14.46 (39.17)                                        
 38 Arce, Fernando            13 AGUA-MR                   NT    1:14.49        
                  35.58     1:14.49 (38.91)                                        
 39 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               1:15.47    1:16.19        
                  36.17     1:16.19 (40.02)                                        
 40 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  1:15.12    1:16.54        
                  36.62     1:16.54 (39.92)                                        
 41 Powell, Brett             15 WISC-MR              1:17.39    1:17.21        
                  36.38     1:17.21 (40.83)                                        
 42 Levy, Nien N              14 COND-MR              1:19.48    1:17.79        
                  35.94     1:17.79 (41.85)                                        
 43 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              1:18.60    1:18.26        
                  37.36     1:18.26 (40.90)                                        
 44 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              1:25.01    1:18.60        
                  35.99     1:18.60 (42.61)                                        
 45 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              1:23.74    1:19.40        
                  38.16     1:19.40 (41.24)                                        
 46 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              1:20.39    1:20.19        
                  38.07     1:20.19 (42.12)                                        
 47 Bates, Andrew H           13 AGUA-MR              1:17.51    1:20.21        
                  38.78     1:20.21 (41.43)                                        
 48 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:20.22    1:20.29        
                  38.80     1:20.29 (41.49)                                        
 49 More, Yash B              15 AGUA-MR              1:16.63    1:20.53        
                  37.94     1:20.53 (42.59)                                        
 50 Gill, George Erich E      12 AGUA-MR              1:22.12    1:20.70        
                  38.50     1:20.70 (42.20)                                        
 51 Chong, Daniel L           13 AGUA-MR                   NT    1:21.21        
                  38.91     1:21.21 (42.30)                                        
 52 Reinhardt, Michael C      15 Express Swimming-MR  1:19.51    1:21.40        
                  37.26     1:21.40 (44.14)                                        
 53 Maslov, Misha A           14 AGUA-MR              1:25.64    1:21.91        
                  40.09     1:21.91 (41.82)                                        
 54 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              1:26.65    1:22.00        
                  38.92     1:22.00 (43.08)                                        
 55 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  1:27.03    1:22.79        
                  38.02     1:22.79 (44.77)                                        
 56 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:21.08    1:22.86        
                  39.73     1:22.86 (43.13)                                        
 57 Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR  1:29.06    1:23.15        
                  38.50     1:23.15 (44.65)                                        
 58 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               1:22.21    1:23.76        
                  39.16     1:23.76 (44.60)                                        
 59 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR  1:24.05    1:23.92        
                  38.07     1:23.92 (45.85)                                        
 60 Vasquez, Andrew S         13 AGUA-MR              1:39.84    1:35.35        
                  45.23     1:35.35 (50.12)                                        
 61 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR              1:43.51    1:41.32        
                  47.70     1:41.32 (53.62)                                        
 62 Wissmann, Hunter H        12 WISC-MR              1:45.88    1:42.09        
                  47.26     1:42.09 (54.83)                                        
 -- Spameni, Nick R           15 CSDC-MR              1:23.98         DQ        
      Scissors kick
                  38.93          DQ (44.40)                                        
 -- Gribulis, Zachary M       16 FA-MR                1:05.32         NS        
 -- O'Brien, Justin W         17 FA-MR                1:17.29         NS        
 -- Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:07.62         NS        
 -- Fischer, Kenny S          15 Express Swimming-MR  1:16.23         NS        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ian                  16 COND-MR              2:05.48    2:09.40        
                  29.87     1:02.84 (32.97)     1:35.64 (32.80)     2:09.40 (33.76)
  2 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              2:28.74    2:14.33        
                  30.47     1:04.22 (33.75)     1:38.89 (34.67)     2:14.33 (35.44)
  3 Trincher, Daniel          15 COND-MR              2:10.59    2:16.74        
                  28.78     1:03.11 (34.33)     1:39.84 (36.73)     2:16.74 (36.90)
  4 Dong, Ethan S             16 Express Swimming-MR  2:19.89    2:17.04        
                  30.92     1:06.12 (35.20)     1:41.47 (35.35)     2:17.04 (35.57)
  5 O'Sullivan, Oisin         16 SSC-MR               2:17.86    2:18.19        
                  30.66     1:05.46 (34.80)     1:42.08 (36.62)     2:18.19 (36.11)
  6 Han, Justin               15 COND-MR              2:15.46    2:21.29        
                  31.36     1:07.20 (35.84)     1:44.24 (37.04)     2:21.29 (37.05)
  7 Kirsis, Janis V           17 COND-MR              2:16.68    2:21.69        
                  31.93     1:08.09 (36.16)     1:45.33 (37.24)     2:21.69 (36.36)
  8 Mitchener, Ryan N         14 UN-MR                2:14.44    2:22.05        
                  32.04     1:08.64 (36.60)     1:46.12 (37.48)     2:22.05 (35.93)
  9 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR              2:20.51    2:22.29        
                  31.96     1:07.51 (35.55)     1:44.53 (37.02)     2:22.29 (37.76)
 10 Rupnarain, Timothy A      16 UN-MR                2:26.24    2:22.61        
                  32.12     1:08.38 (36.26)     1:45.48 (37.10)     2:22.61 (37.13)
 11 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  2:19.44    2:25.41        
                  32.93     1:10.04 (37.11)     1:47.94 (37.90)     2:25.41 (37.47)
 12 Cho, Jonathan C           14 COND-MR              2:30.08    2:26.90        
                  33.05     1:10.18 (37.13)     1:48.49 (38.31)     2:26.90 (38.41)
 13 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              2:27.99    2:27.17        
                  32.94     1:10.34 (37.40)     1:48.86 (38.52)     2:27.17 (38.31)
 14 Dennis, Sean G            16 COND-MR              2:26.41    2:27.32        
                  33.19     1:10.47 (37.28)     1:49.56 (39.09)     2:27.32 (37.76)
 15 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:20.69    2:28.02        
                  34.16     1:11.84 (37.68)     1:50.28 (38.44)     2:28.02 (37.74)
 16 Cho, Thomas S             14 COND-MR              2:32.67    2:28.44        
                  32.06     1:09.41 (37.35)     1:48.70 (39.29)     2:28.44 (39.74)
 17 Santana, Jose R           18 UN-MR                2:44.36    2:28.97        
                  32.59     1:09.74 (37.15)     1:48.56 (38.82)     2:28.97 (40.41)
 18 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              2:32.74    2:31.28        
                  32.90     1:11.21 (38.31)     1:51.16 (39.95)     2:31.28 (40.12)
 19 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:35.67    2:32.33        
                  34.19     1:12.39 (38.20)     1:52.03 (39.64)     2:32.33 (40.30)
 20 Gordon, Matthew A         16 AGUA-MR                   NT    2:32.38        
                  34.97     1:13.56 (38.59)     1:53.07 (39.51)     2:32.38 (39.31)
 21 Chang, Cato A             14 UN-MR                2:32.71    2:36.42        
                  34.07     1:14.38 (40.31)     1:55.68 (41.30)     2:36.42 (40.74)
 22 Sacca, David J            13 AGUA-MR              2:34.24    2:36.56        
                  35.19     1:14.46 (39.27)     1:56.52 (42.06)     2:36.56 (40.04)
 23 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR              2:35.74    2:37.88        
                  34.75     1:14.21 (39.46)     1:56.00 (41.79)     2:37.88 (41.88)
 24 Emre, Emir M              13 UN-MR                     NT    2:38.71        
                  33.62     1:15.12 (41.50)     1:57.37 (42.25)     2:38.71 (41.34)
 25 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              2:44.27    2:43.33        
                  35.06     1:15.34 (40.28)     2:00.00 (44.66)     2:43.33 (43.33)
 26 Chin, Ever J              13 AGUA-MR              2:39.91    2:43.57        
                  35.39     1:16.61 (41.22)     2:00.33 (43.72)     2:43.57 (43.24)
 27 Cornish, Danny J          15 LBA-MR               2:34.96    2:44.09        
                  36.39     1:17.74 (41.35)     2:01.50 (43.76)     2:44.09 (42.59)
 28 Arce, Fernando            13 AGUA-MR                   NT    2:47.34        
                  34.20     1:13.67 (39.47)     1:52.82 (39.15)     2:47.34 (54.52)
 29 Bates, Andrew H           13 AGUA-MR              2:55.36    2:48.76        
                  39.36     1:22.43 (43.07)     2:06.27 (43.84)     2:48.76 (42.49)
 30 Maslov, Misha A           14 AGUA-MR              2:55.70    2:49.71        
                  41.02     1:24.96 (43.94)     2:08.58 (43.62)     2:49.71 (41.13)
 31 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               2:51.39    2:50.99        
                  37.00     1:20.44 (43.44)     2:05.67 (45.23)     2:50.99 (45.32)
 32 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  2:51.40    2:51.07        
                  37.41     1:21.14 (43.73)     2:06.58 (45.44)     2:51.07 (44.49)
 33 Livio, Jules P            13 AGUA-MR                   NT    2:51.84        
                  39.36     1:22.90 (43.54)     2:07.04 (44.14)     2:51.84 (44.80)
 34 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              2:58.02    2:52.68        
                  40.07     1:24.58 (44.51)     2:09.53 (44.95)     2:52.68 (43.15)
 35 Gill, George Erich E      12 AGUA-MR                   NT    2:53.21        
                  39.72     1:24.35 (44.63)     2:09.48 (45.13)     2:53.21 (43.73)
 36 Fernandes, Aidan M        15 COND-MR              2:59.61    2:53.75        
                  37.27     1:23.13 (45.86)     2:10.21 (47.08)     2:53.75 (43.54)
 37 Desmond, Connor A         16 Express Swimming-MR  2:58.94    2:53.81        
                  38.47     1:21.82 (43.35)     2:08.36 (46.54)     2:53.81 (45.45)
 38 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              3:08.62    2:54.76        
                  39.42     1:24.95 (45.53)     2:10.26 (45.31)     2:54.76 (44.50)
 39 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               3:15.00    2:57.58        
                  39.69     1:25.87 (46.18)     2:12.86 (46.99)     2:57.58 (44.72)
 40 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              3:09.54    2:59.57        
                  38.80     1:24.07 (45.27)     2:12.90 (48.83)     2:59.57 (46.67)
 41 Hourani, Luke             17 Express Swimming-MR  3:03.21    2:59.79        
                  40.31     1:25.56 (45.25)     2:12.26 (46.70)     2:59.79 (47.53)
 42 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               3:02.64    3:00.51        
                  40.53     1:26.60 (46.07)     2:13.85 (47.25)     3:00.51 (46.66)
 43 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  3:13.70    3:02.12        
                  39.46     1:23.84 (44.38)     2:12.37 (48.53)     3:02.12 (49.75)
 44 Mock, Andrew              16 GATE-MR              2:54.00    3:07.49        
                  42.36     1:29.31 (46.95)     2:18.42 (49.11)     3:07.49 (49.07)
 45 Solano, Adan              15 Express Swimming-MR  3:21.21    3:12.62        
                  39.41     1:26.62 (47.21)     2:18.81 (52.19)     3:12.62 (53.81)
 46 Vasquez, Andrew S         13 AGUA-MR                   NT    3:14.81        
                  43.35     1:33.69 (50.34)     2:24.69 (51.00)     3:14.81 (50.12)
 -- Chong, Daniel L           13 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  38.26     1:21.80 (43.54)     2:06.06 (44.26)          DQ (46.06)
 -- Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:45.68         NS        
 -- Reinhardt, Michael C      15 Express Swimming-MR  2:53.21         NS        
 -- Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR  3:04.35         NS        
 -- Dephillips, AJ            16 Express Swimming-MR  2:13.92         NS        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR    51.91      52.62        
                  24.33       52.62 (28.29)                                        
  2 Owens, Mark               16 SSC-MR                 50.86      53.10        
                  24.27       53.10 (28.83)                                        
  3 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR    53.15      53.69        
                  25.33       53.69 (28.36)                                        
  4 O'Sullivan, Oisin         16 SSC-MR                 54.25      53.93        
                  25.21       53.93 (28.72)                                        
  5 Ibrahim, Bodie M          17 AGUA-MR                53.79      54.37        
                  25.60       54.37 (28.77)                                        
  6 Spina, Andrew M           16 SSC-MR                 56.06      55.51        
                  25.76       55.51 (29.75)                                        
  7 Cornish, Kyle F           16 LBA-MR                 54.04      55.78        
                  25.69       55.78 (30.09)                                        
  8 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              1:02.23      55.97        
                  26.82       55.97 (29.15)                                        
  9 Cho, Thomas S             14 COND-MR                58.35      56.95        
                  26.73       56.95 (30.22)                                        
 10 Santana, Jose R           18 UN-MR                  56.27      57.19        
                  26.82       57.19 (30.37)                                        
 11 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR    58.06      57.92        
                  27.59       57.92 (30.33)                                        
 12 Hwang, Alex               15 GATE-MR                58.64      58.00        
                  26.94       58.00 (31.06)                                        
 13 Russell, Nolan J          15 CSDC-MR                59.13      58.36        
                  27.52       58.36 (30.84)                                        
 14 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR    56.87      58.43        
                  27.59       58.43 (30.84)                                        
 15 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR    59.77      58.71        
                  27.74       58.71 (30.97)                                        
 16 Ely, Matt D               17 SSC-MR                 57.97      58.85        
                  27.46       58.85 (31.39)                                        
 17 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR    58.37      58.91        
                  26.81       58.91 (32.10)                                        
 18 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              1:00.12      59.00        
                  28.11       59.00 (30.89)                                        
 19 Lai, Christopher B        15 UN-MR                1:02.41      59.16        
                  28.06       59.16 (31.10)                                        
 20 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR    58.87      59.18        
                  27.91       59.18 (31.27)                                        
 21 Park, Ethan K             17 AGUA-MR                56.19      59.37        
                  27.63       59.37 (31.74)                                        
 22 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR    59.04      59.41        
                  27.32       59.41 (32.09)                                        
 23 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR    58.73      59.54        
                  28.21       59.54 (31.33)                                        
 24 Cornish, Danny J          15 LBA-MR                 58.86      59.59        
                  27.16       59.59 (32.43)                                        
 25 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR    57.20      59.65        
                  27.78       59.65 (31.87)                                        
 26 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:00.45      59.86        
                  27.05       59.86 (32.81)                                        
 27 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  1:00.16    1:00.00        
                  27.84     1:00.00 (32.16)                                        
 28 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                59.47    1:00.36        
                  27.46     1:00.36 (32.90)                                        
 29 Sacca, David J            13 AGUA-MR              1:06.66    1:00.57        
                  27.89     1:00.57 (32.68)                                        
 30 Emre, Emir M              13 UN-MR                     NT    1:00.66        
                  28.07     1:00.66 (32.59)                                        
 31 OH, Daniel                16 Express Swimming-MR    57.37    1:00.92        
                  27.13     1:00.92 (33.79)                                        
 32 Kumeno, Kai L             17 AGUA-MR                55.55    1:01.25        
                  28.32     1:01.25 (32.93)                                        
 33 Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR  1:02.09    1:01.45        
                  29.35     1:01.45 (32.10)                                        
 34 McLaughlin, Joseph W      16 FA-MR                1:11.09    1:01.92        
                  28.39     1:01.92 (33.53)                                        
 35 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              1:05.90    1:02.06        
                  28.87     1:02.06 (33.19)                                        
 36 Yang, Sean M              17 AGUA-MR                58.41    1:02.75        
                  29.22     1:02.75 (33.53)                                        
 37 Valle, Matthew J          15 FA-MR                1:06.76    1:02.88        
                  29.25     1:02.88 (33.63)                                        
 38 Arce, Fernando            13 AGUA-MR                   NT    1:03.13        
                  29.61     1:03.13 (33.52)                                        
 39 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  1:09.60    1:03.33        
                  27.85     1:03.33 (35.48)                                        
 40 Powell, Brett             15 WISC-MR              1:03.41    1:03.34        
                  29.41     1:03.34 (33.93)                                        
 41 Chin, Ever J              13 AGUA-MR              1:12.34    1:04.26        
                  29.31     1:04.26 (34.95)                                        
 42 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              1:01.76    1:04.27        
                  29.92     1:04.27 (34.35)                                        
 43 Porges, David R           16 AGUA-MR              1:03.29    1:04.43        
                  29.46     1:04.43 (34.97)                                        
 44 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:03.94    1:04.58        
                  29.94     1:04.58 (34.64)                                        
 45 Maslov, Misha A           14 AGUA-MR              1:08.65    1:05.02        
                  31.31     1:05.02 (33.71)                                        
 46 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              1:09.24    1:05.09        
                  30.39     1:05.09 (34.70)                                        
 47 Chang, Cato A             14 UN-MR                1:03.10    1:05.62        
                  29.97     1:05.62 (35.65)                                        
 48 Fei, Austin               14 UN-MR                1:04.91    1:05.85        
                  30.52     1:05.85 (35.33)                                        
 49 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  1:07.25    1:06.27        
                  31.29     1:06.27 (34.98)                                        
 50 Levy, Nien N              14 COND-MR              1:08.87    1:06.64        
                  30.17     1:06.64 (36.47)                                        
 51 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              1:07.87    1:07.52        
                  31.94     1:07.52 (35.58)                                        
 52 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:07.22    1:07.57        
                  31.19     1:07.57 (36.38)                                        
 53 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:03.30    1:07.58        
                  30.41     1:07.58 (37.17)                                        
 54 Brink, Samuel M           16 AGUA-MR              1:08.45    1:07.83        
                  32.31     1:07.83 (35.52)                                        
 55 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              1:09.34    1:08.55        
                  31.29     1:08.55 (37.26)                                        
 56 Bates, Andrew H           13 AGUA-MR              1:12.48    1:09.15        
                  33.40     1:09.15 (35.75)                                        
 57 Liebowitz, Eli M          15 AGUA-MR                   NT    1:09.17        
                  31.00     1:09.17 (38.17)                                        
 58 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:11.06    1:09.31        
                  32.06     1:09.31 (37.25)                                        
 59 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:08.41    1:09.55        
                  30.51     1:09.55 (39.04)                                        
 60 Walter, Brendan E         17 Express Swimming-MR  1:11.57    1:09.86        
                  32.82     1:09.86 (37.04)                                        
 61 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              1:12.93    1:10.58        
                  33.72     1:10.58 (36.86)                                        
 62 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR  1:12.67    1:10.93        
                  33.07     1:10.93 (37.86)                                        
 63 Nigro, Chris K            16 CSDC-MR              1:06.99    1:11.03        
                  32.82     1:11.03 (38.21)                                        
 64 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    1:11.16        
                  31.46     1:11.16 (39.70)                                        
 65 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               1:10.54    1:11.29        
                  33.20     1:11.29 (38.09)                                        
 66 O'Brien, Nicholas J       15 FA-MR                1:27.20    1:11.49        
                  32.17     1:11.49 (39.32)                                        
 67 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR              1:08.58    1:11.70        
                  31.86     1:11.70 (39.84)                                        
 68 Bialik, Richie G          18 COND-MR              1:12.81    1:14.45        
                  33.59     1:14.45 (40.86)                                        
 69 Chong, Daniel L           13 AGUA-MR                   NT    1:14.48        
                  34.19     1:14.48 (40.29)                                        
 70 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              1:25.32    1:17.67        
                  35.76     1:17.67 (41.91)                                        
 71 Kim, Jacob                11 AGUA-MR              1:20.66    1:18.45        
                  36.56     1:18.45 (41.89)                                        
 72 Gill, George Erich E      12 AGUA-MR              1:21.61    1:20.27        
                  37.67     1:20.27 (42.60)                                        
 73 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:55.75    1:31.79        
                  40.70     1:31.79 (51.09)                                        
 74 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR              1:35.00    1:36.68        
                  44.60     1:36.68 (52.08)                                        
 75 Vasquez, Andrew S         13 AGUA-MR              1:44.65    1:40.91        
                  43.59     1:40.91 (57.32)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  1:57.36    1:56.32        
                  26.40       56.41 (30.01)     1:26.02 (29.61)     1:56.32 (30.30)
  2 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  1:58.98    1:59.71        
                  26.80       57.11 (30.31)     1:28.39 (31.28)     1:59.71 (31.32)
  3 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:12.34    2:03.45        
                  27.84       58.14 (30.30)     1:30.37 (32.23)     2:03.45 (33.08)
  4 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR  2:03.63    2:03.69        
                  27.89       59.05 (31.16)     1:30.67 (31.62)     2:03.69 (33.02)
  5 Owens, Mark               16 SSC-MR               1:59.38    2:04.01        
                  26.56       57.10 (30.54)     1:29.75 (32.65)     2:04.01 (34.26)
  6 MacLennan, Alexander L    14 AGUA-MR              2:10.44    2:04.98        
                  28.06     1:00.27 (32.21)     1:32.23 (31.96)     2:04.98 (32.75)
  7 Lunardi, Gabriele F       15 AGUA-MR              2:19.92    2:05.62        
                  28.74     1:00.60 (31.86)     1:33.15 (32.55)     2:05.62 (32.47)
  8 Lee, Penn                 15 UN-MR                2:05.44    2:05.67        
                  27.81       59.43 (31.62)     1:32.41 (32.98)     2:05.67 (33.26)
  9 Cornish, Kyle F           16 LBA-MR               2:05.27    2:07.91        
                  26.88       57.91 (31.03)     1:31.82 (33.91)     2:07.91 (36.09)
 10 Pitt, David H             16 AGUA-MR              2:12.11    2:09.05        
                  29.20     1:01.81 (32.61)     1:34.49 (32.68)     2:09.05 (34.56)
 11 Ely, Matt D               17 SSC-MR               2:07.30    2:11.37        
                  28.39     1:01.72 (33.33)     1:36.49 (34.77)     2:11.37 (34.88)
 12 Kim, Christopher B        15 AGUA-MR              2:10.44    2:12.44        
                  28.55     1:01.95 (33.40)     1:37.52 (35.57)     2:12.44 (34.92)
 13 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:13.77    2:13.08        
                  29.34     1:03.31 (33.97)     1:39.01 (35.70)     2:13.08 (34.07)
 14 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR  2:06.94    2:13.39        
                  29.12     1:02.45 (33.33)     1:37.41 (34.96)     2:13.39 (35.98)
 15 Gordon, Matthew A         16 AGUA-MR                   NT    2:14.22        
                  28.56     1:01.27 (32.71)     1:37.07 (35.80)     2:14.22 (37.15)
 16 Russell, Nolan J          15 CSDC-MR                   NT    2:16.08        
                  28.77     1:02.67 (33.90)     1:38.71 (36.04)     2:16.08 (37.37)
 17 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR              2:07.40    2:16.56        
                  28.77     1:01.81 (33.04)     1:38.23 (36.42)     2:16.56 (38.33)
 18 Dwyer, Michael C          16 COND-MR              2:08.96    2:18.69        
                  28.38     1:02.26 (33.88)     1:39.46 (37.20)     2:18.69 (39.23)
 19 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              2:38.89    2:19.04        
                  31.88     1:07.88 (36.00)     1:44.70 (36.82)     2:19.04 (34.34)
 20 Petel, Ido                16 AGUA-MR              2:10.44    2:20.99        
                  30.64     1:06.02 (35.38)     1:43.19 (37.17)     2:20.99 (37.80)
 21 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:34.38    2:30.86        
                  32.18     1:11.95 (39.77)     1:52.37 (40.42)     2:30.86 (38.49)
 22 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  2:35.84    2:39.31        
                  32.80     1:12.99 (40.19)     1:56.51 (43.52)     2:39.31 (42.80)
 23 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               3:07.42    2:44.37        
                  34.55     1:16.32 (41.77)     2:00.38 (44.06)     2:44.37 (43.99)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  1:51.36    1:55.11        
                  25.36       54.64 (29.28)     1:27.28 (32.64)     1:55.11 (27.83)
  2 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  1:54.00    1:58.89        
                  25.41       55.65 (30.24)     1:30.04 (34.39)     1:58.89 (28.85)
  3 Liu, Ian                  16 COND-MR              1:57.74    2:00.55        
                  25.66       57.35 (31.69)     1:31.59 (34.24)     2:00.55 (28.96)
  4 Protano, John             17 Express Swimming-MR  1:56.21    2:02.05        
                  25.22       59.07 (33.85)     1:33.19 (34.12)     2:02.05 (28.86)
  5 Dong, Ethan S             16 Express Swimming-MR  2:03.66    2:03.37        
                  27.13       58.96 (31.83)     1:34.82 (35.86)     2:03.37 (28.55)
  6 Hwang, Alex               15 GATE-MR              2:06.74    2:04.24        
                  26.73       58.23 (31.50)     1:35.04 (36.81)     2:04.24 (29.20)
  7 Owens, Mark               16 SSC-MR               1:56.57    2:05.11        
                  25.73       56.83 (31.10)     1:35.60 (38.77)     2:05.11 (29.51)
  8 Trincher, Daniel          15 COND-MR              2:00.98    2:05.42        
                  27.01     1:00.38 (33.37)     1:36.73 (36.35)     2:05.42 (28.69)
  9 Santana, Jose R           18 UN-MR                2:08.03    2:06.88        
                  26.96       58.92 (31.96)     1:36.89 (37.97)     2:06.88 (29.99)
 10 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  1:53.43    2:07.53        
                  28.05     1:00.05 (32.00)     1:38.18 (38.13)     2:07.53 (29.35)
 11 Ibrahim, Bodie M          17 AGUA-MR              2:05.86    2:08.25        
                  25.79     1:00.30 (34.51)     1:40.56 (40.26)     2:08.25 (27.69)
 12 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:02.81    2:08.42        
                  27.73     1:01.11 (33.38)     1:39.27 (38.16)     2:08.42 (29.15)
 13 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              2:26.48    2:08.74        
                  28.10     1:00.03 (31.93)     1:38.27 (38.24)     2:08.74 (30.47)
 14 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:08.50    2:08.88        
                  27.87       58.83 (30.96)     1:40.87 (42.04)     2:08.88 (28.01)
 15 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:07.16    2:08.90        
                  27.24     1:01.80 (34.56)     1:39.93 (38.13)     2:08.90 (28.97)
 16 Han, Justin               15 COND-MR              2:07.65    2:08.94        
                  27.68     1:01.11 (33.43)     1:38.14 (37.03)     2:08.94 (30.80)
 17 Rupnarain, Timothy A      16 UN-MR                2:12.11    2:09.69        
                  28.63     1:03.57 (34.94)     1:40.23 (36.66)     2:09.69 (29.46)
 18 Cho, Jonathan C           14 COND-MR              2:09.04    2:10.23        
                  28.20     1:01.60 (33.40)     1:40.11 (38.51)     2:10.23 (30.12)
 19 Lai, Christopher B        15 UN-MR                2:10.16    2:10.25        
                  28.66     1:02.91 (34.25)     1:41.47 (38.56)     2:10.25 (28.78)
 20 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:09.27    2:10.73        
                  27.83     1:01.96 (34.13)     1:40.50 (38.54)     2:10.73 (30.23)
 21 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR  2:05.66    2:10.80        
                  27.93     1:00.65 (32.72)     1:38.72 (38.07)     2:10.80 (32.08)
 22 Dephillips, AJ            16 Express Swimming-MR  2:05.16    2:10.81        
                  28.57     1:03.13 (34.56)     1:40.16 (37.03)     2:10.81 (30.65)
 23 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               2:07.25    2:11.07        
                  27.56     1:01.72 (34.16)     1:40.35 (38.63)     2:11.07 (30.72)
 24 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR  2:11.21    2:11.59        
                  27.66     1:01.21 (33.55)     1:42.12 (40.91)     2:11.59 (29.47)
 25 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  2:08.81    2:12.84        
                  19.41     1:02.66 (43.25)     1:43.86 (41.20)     2:12.84 (28.98)
 26 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              2:17.74    2:13.66        
                  29.16     1:03.78 (34.62)     1:42.65 (38.87)     2:13.66 (31.01)
 27 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              2:11.07    2:14.17        
                  27.83     1:01.94 (34.11)     1:43.67 (41.73)     2:14.17 (30.50)
 28 Basak, Ronshekhar         17 Express Swimming-MR  2:09.77    2:14.29        
                  28.38     1:02.64 (34.26)     1:42.08 (39.44)     2:14.29 (32.21)
 29 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              2:16.09    2:14.53        
                  28.78     1:01.36 (32.58)     1:44.63 (43.27)     2:14.53 (29.90)
 30 Park, Ethan K             17 AGUA-MR              2:09.31    2:15.30        
                  28.03     1:03.13 (35.10)     1:45.55 (42.42)     2:15.30 (29.75)
 31 Cornish, Kyle F           16 LBA-MR               2:08.39    2:15.36        
                  26.70     1:00.06 (33.36)     1:41.15 (41.09)     2:15.36 (34.21)
 32 Fei, Austin               14 UN-MR                2:16.17    2:16.26        
                  29.97     1:07.13 (37.16)     1:47.94 (40.81)     2:16.26 (28.32)
 33 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  2:11.91    2:18.04        
                  28.81     1:03.82 (35.01)     1:45.36 (41.54)     2:18.04 (32.68)
 34 Valle, Matthew J          15 FA-MR                2:24.43    2:19.38        
                  29.65     1:03.66 (34.01)     1:46.72 (43.06)     2:19.38 (32.66)
 35 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  2:20.91    2:19.49        
                  29.66     1:08.32 (38.66)     1:48.79 (40.47)     2:19.49 (30.70)
 36 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:21.08    2:20.28        
                  30.30     1:07.45 (37.15)     1:47.77 (40.32)     2:20.28 (32.51)
 37 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:14.65    2:20.77        
                  32.54     1:09.65 (37.11)     1:48.52 (38.87)     2:20.77 (32.25)
 38 OH, Daniel                16 Express Swimming-MR  2:15.22    2:21.52        
                  27.92     1:04.80 (36.88)     1:45.87 (41.07)     2:21.52 (35.65)
 39 Dennis, Sean G            16 COND-MR              2:18.59    2:22.04        
                  31.36     1:10.38 (39.02)     1:48.21 (37.83)     2:22.04 (33.83)
 40 Cornish, Danny J          15 LBA-MR               2:12.83    2:22.95        
                  28.27     1:05.78 (37.51)     1:49.84 (44.06)     2:22.95 (33.11)
 41 Porges, David R           16 AGUA-MR              2:26.87    2:25.33        
                  29.48     1:07.05 (37.57)     1:55.00 (47.95)     2:25.33 (30.33)
 42 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:26.39    2:26.22        
                  31.86     1:09.67 (37.81)     1:53.37 (43.70)     2:26.22 (32.85)
 43 Liebowitz, Eli M          15 AGUA-MR              2:19.20    2:26.69        
                  29.92     1:07.24 (37.32)     1:52.33 (45.09)     2:26.69 (34.36)
 44 Olsen, Luke E             15 FA-MR                2:29.06    2:27.71        
                  30.22     1:09.99 (39.77)     1:56.25 (46.26)     2:27.71 (31.46)
 45 Walter, Brendan E         17 Express Swimming-MR  2:25.44    2:28.94        
                  31.94     1:10.91 (38.97)     1:56.89 (45.98)     2:28.94 (32.05)
 46 More, Yash B              15 AGUA-MR              2:23.41    2:29.39        
                  31.33     1:10.50 (39.17)     1:55.62 (45.12)     2:29.39 (33.77)
 47 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              2:29.61    2:29.43        
                  31.43     1:11.34 (39.91)     1:58.47 (47.13)     2:29.43 (30.96)
 48 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              2:18.04    2:30.67        
                  32.02     1:12.27 (40.25)     1:54.81 (42.54)     2:30.67 (35.86)
 49 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  2:27.91    2:31.42        
                  30.39     1:09.97 (39.58)     1:54.13 (44.16)     2:31.42 (37.29)
 50 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               2:31.17    2:31.64        
                  32.31     1:10.00 (37.69)     1:56.73 (46.73)     2:31.64 (34.91)
 51 Nigro, Chris K            16 CSDC-MR              2:36.18    2:47.98        
                  33.28     1:19.57 (46.29)     2:11.21 (51.64)     2:47.98 (36.77)
 52 Ragland, Kenazz K         16 Express Swimming-MR  2:56.56    2:48.97        
                  31.77     1:16.08 (44.31)     2:08.15 (52.07)     2:48.97 (40.82)
 53 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  2:59.87    2:50.05        
                  39.83     1:23.93 (44.10)     2:14.79 (50.86)     2:50.05 (35.26)
 54 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              3:05.95    3:02.72        
                  42.50     1:32.95 (50.45)     2:25.90 (52.95)     3:02.72 (36.82)
 -- Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  2:08.60         NS        
 -- Fischer, Kenny S          15 Express Swimming-MR  2:29.92         NS        
 -- Reinhardt, Michael C      15 Express Swimming-MR  2:56.03         NS        
 -- Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR  3:06.17         NS        
 -- O'Brien, Justin W         17 FA-MR                2:31.12         NS        
 -- Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR  2:18.97         NS        
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  3:59.94    4:07.80        
                  25.91       54.12 (28.21)     1:26.53 (32.41)     1:58.94 (32.41)
        2:33.25 (34.31)     3:08.73 (35.48)     3:38.56 (29.83)     4:07.80 (29.24)
  2 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  4:08.98    4:11.90        
                  25.91       55.35 (29.44)     1:28.80 (33.45)     2:00.30 (31.50)
        2:36.01 (35.71)     3:12.43 (36.42)     3:42.94 (30.51)     4:11.90 (28.96)
  3 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  4:15.72    4:17.28        
                  27.27       59.03 (31.76)     1:32.27 (33.24)     2:04.09 (31.82)
        2:41.52 (37.43)     3:18.68 (37.16)     3:48.75 (30.07)     4:17.28 (28.53)
  4 Ciriaco, Zachary          17 Express Swimming-MR  4:18.73    4:18.81        
                  27.94       59.54 (31.60)     1:32.39 (32.85)     2:04.76 (32.37)
        2:41.70 (36.94)     3:19.19 (37.49)     3:49.36 (30.17)     4:18.81 (29.45)
  5 Liu, Ian                  16 COND-MR              4:13.64    4:22.52        
                  26.70       56.73 (30.03)     1:31.85 (35.12)     2:06.57 (34.72)
        2:42.93 (36.36)     3:19.25 (36.32)     3:51.38 (32.13)     4:22.52 (31.14)
  6 Giardinelli, Josh R       17 Express Swimming-MR  4:20.00    4:24.69        
                  25.97       56.45 (30.48)     1:31.24 (34.79)     2:04.70 (33.46)
        2:43.09 (38.39)     3:22.27 (39.18)     3:54.91 (32.64)     4:24.69 (29.78)
  7 Dephillips, AJ            16 Express Swimming-MR  4:22.69    4:28.34        
                  29.01     1:00.94 (31.93)     1:36.96 (36.02)     2:12.86 (35.90)
        2:49.22 (36.36)     3:26.69 (37.47)     3:57.81 (31.12)     4:28.34 (30.53)
  8 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  4:34.93    4:34.22        
                  28.06     1:00.97 (32.91)     1:35.25 (34.28)     2:10.28 (35.03)
        2:50.13 (39.85)     3:31.30 (41.17)     4:03.58 (32.28)     4:34.22 (30.64)
  9 Ely, Matt D               17 SSC-MR               4:31.81    4:35.33        
                  27.71     1:00.10 (32.39)     1:35.29 (35.19)     2:09.52 (34.23)
        2:50.11 (40.59)     3:29.63 (39.52)     4:03.11 (33.48)     4:35.33 (32.22)
 10 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               4:33.74    4:38.75        
                  28.03     1:00.20 (32.17)     1:36.68 (36.48)     2:12.35 (35.67)
        2:52.64 (40.29)     3:33.40 (40.76)     4:06.76 (33.36)     4:38.75 (31.99)
 11 Dwyer, Michael C          16 COND-MR              4:43.81    4:44.25        
                  29.00     1:03.23 (34.23)     1:40.47 (37.24)     2:16.30 (35.83)
        2:57.58 (41.28)     3:39.34 (41.76)     4:12.52 (33.18)     4:44.25 (31.73)
 12 Powell, Brett             15 WISC-MR              5:10.44    4:51.17        
                  30.54     1:06.55 (36.01)     1:43.34 (36.79)     2:19.21 (35.87)
        3:02.45 (43.24)     3:45.97 (43.52)     4:19.75 (33.78)     4:51.17 (31.42)
 13 Dennis, Sean G            16 COND-MR              5:10.00    5:00.46        
                  31.81     1:09.71 (37.90)     1:51.12 (41.41)     2:31.22 (40.10)
        3:11.01 (39.79)     3:51.32 (40.31)     4:27.31 (35.99)     5:00.46 (33.15)
 14 More, Yash B              15 AGUA-MR              5:01.28    5:10.01        
                  32.30     1:08.96 (36.66)     1:49.89 (40.93)     2:28.97 (39.08)
        3:14.37 (45.40)     4:00.38 (46.01)     4:35.69 (35.31)     5:10.01 (34.32)
 15 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              5:40.00    5:33.30        
                  34.50     1:14.08 (39.58)     1:56.87 (42.79)     2:38.22 (41.35)
        3:26.98 (48.76)     4:16.33 (49.35)     4:55.51 (39.18)     5:33.30 (37.79)
 16 Gill, George Erich E      12 AGUA-MR                   NT    5:36.58        
                  35.99     1:20.34 (44.35)     2:03.02 (42.68)     2:46.85 (43.83)
        3:33.46 (46.61)     4:20.76 (47.30)     4:59.29 (38.53)     5:36.58 (37.29)