Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 9/30/2018 06:08 PM
             2018 MR NCAC September First Sprint Meet - 9/30/2018              
                         Sanction #: 180901, 180951-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remor, Rachel              8 RIST-MR                21.83      23.91  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remor, Rachel              8 RIST-MR                21.46      27.00  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Laura A            11 UN-MR                  28.50      28.81  
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                29.40      29.22  
  3 Lazarev, Deborah          11 RIST-MR                30.94      30.79  
  4 Salazar, Emily A          11 APEX-MR                31.77      30.95  
  5 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                33.33      31.72  
  6 Finchelstein, Gabriela    10 RIST-MR                34.25      31.82  
  7 Ewald, Sydney             12 UN-MR                  31.00      31.87  
  8 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                33.58      31.98  
  9 Lengyel, Sophia           10 RIST-MR                34.50      32.49  
 10 Eljordan, Tiffany         11 UN-MR                  33.00      32.72  
 11 Chilton, Yetta B          11 GATE-MR                32.96      33.01  
 12 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                34.21      33.13  
 13 Liriano, Maya             12 GATE-MR                33.64      33.40  
 14 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                33.69      33.64  
 15 Lin, Angelina J           10 GATE-MR                   NT      34.02  
 16 Chun, Lina                11 GATE-MR                35.65      34.13  
 17 Chamla, Alicia            10 RIST-MR                41.77      35.39  
 18 Baran, Joanna             10 UN-MR                  39.00      36.64  
 19 Chen, Chiara              11 UN-MR                  37.00      36.90  
 20 Bi, Amelie                11 UN-MR                     NT      37.92  
 21 Remor, Rachel              8 RIST-MR                40.47      38.49  
 22 Kim, Olivia               11 GATE-MR                   NT      48.19  
 23 Zhang, Ariel               9 GATE-MR                   NT      57.66  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Laura A            11 UN-MR                  32.00      33.30  
  2 Lazarev, Deborah          11 RIST-MR                39.17      35.09  
  3 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                40.74      36.07  
  4 Finchelstein, Gabriela    10 RIST-MR                38.47      36.45  
  5 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                38.24      37.13  
  6 Salazar, Emily A          11 APEX-MR                38.29      37.22  
  7 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                39.43      37.28  
  8 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                36.35      37.37  
  9 Eljordan, Tiffany         11 UN-MR                  37.00      37.48  
 10 Lin, Angelina J           10 GATE-MR                   NT      37.99  
 11 Ewald, Sydney             12 UN-MR                  38.00      38.28  
 12 Lengyel, Sophia           10 RIST-MR                41.28      38.91  
 13 Liriano, Maya             12 GATE-MR                41.28      40.81  
 14 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                43.66      41.96  
 15 Chamla, Alicia            10 RIST-MR                46.87      42.60  
 16 Chen, Chiara              11 UN-MR                  40.00      43.07  
 17 Cagno, Lucia              10 GATE-MR                43.00      43.91  
 18 Bi, Amelie                11 UN-MR                     NT      47.51  
 19 Zhang, Ariel               9 GATE-MR                   NT      52.94  
 20 Kim, Olivia               11 GATE-MR                   NT      57.26  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwan, Maggie              11 UN-MR                  38.50      37.40  
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                36.94      38.76  
  3 Moran, Laura A            11 UN-MR                  39.00      39.61  
  4 Finchelstein, Gabriela    10 RIST-MR                43.23      40.97  
  5 Lazarev, Deborah          11 RIST-MR                40.81      41.13  
  6 Salazar, Emily A          11 APEX-MR                40.92      41.53  
  7 Ewald, Sydney             12 UN-MR                  39.00      42.96  
  8 Lin, Angelina J           10 GATE-MR                   NT      43.39  
  9 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                47.98      43.43  
 10 Lengyel, Sophia           10 RIST-MR                46.36      43.53  
 11 Eljordan, Tiffany         11 UN-MR                  41.00      44.03  
 12 Bi, Amelie                11 UN-MR                     NT      44.85  
 13 Chilton, Yetta B          11 GATE-MR                47.48      46.57  
 14 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                45.38      46.73  
 15 Liriano, Maya             12 GATE-MR                44.82      46.80  
 16 Chun, Lina                11 GATE-MR                46.84      47.70  
 17 Baran, Joanna             10 UN-MR                  53.00      48.98  
 18 Chamla, Alicia            10 RIST-MR                55.19      49.40  
 18 Cagno, Lucia              10 GATE-MR                48.00      49.40  
 20 Remor, Rachel              8 RIST-MR                52.23      49.65  
 21 Chen, Chiara              11 UN-MR                  48.00      49.86  
 22 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                53.74      50.73  
 23 Kim, Olivia               11 GATE-MR                   NT      52.75  
 -- Zhang, Ariel               9 GATE-MR                   NT         DQ  
      One hand touch
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                32.30      33.89  
  2 Moran, Laura A            11 UN-MR                  31.00      34.25  
  3 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                42.43      35.48  
  4 Finchelstein, Gabriela    10 RIST-MR                44.74      37.71  
  5 Ewald, Sydney             12 UN-MR                  36.00      38.05  
  6 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                42.53      38.37  
  7 Chilton, Yetta B          11 GATE-MR                41.67      41.44  
  8 Liriano, Maya             12 GATE-MR                40.52      42.04  
  9 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                45.30      42.48  
 10 Lin, Angelina J           10 GATE-MR                   NT      42.79  
 11 Chun, Lina                11 GATE-MR                44.14      42.98  
 12 Kwan, Maggie              11 UN-MR                  38.00      44.20  
 13 Chen, Chiara              11 UN-MR                  43.00      47.83  
 14 Kim, Olivia               11 GATE-MR                   NT      55.20  
 15 Cagno, Lucia              10 GATE-MR                45.00      56.16  
 16 Zhang, Ariel               9 GATE-MR                   NT      57.51  
 -- Eljordan, Tiffany         11 UN-MR                  37.00         DQ  
      One hand touch
 
Girls 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Laura A            11 UN-MR                1:09.00    1:16.71  
                  35.77     1:16.71 (40.94)                                        
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR              1:16.81    1:18.41  
                  37.93     1:18.41 (40.48)                                        
  3 Lazarev, Deborah          11 RIST-MR              1:17.21    1:18.54  
                  36.60     1:18.54 (41.94)                                        
  4 Ewald, Sydney             12 UN-MR                1:17.00    1:20.88  
                  37.92     1:20.88 (42.96)                                        
  5 Eljordan, Tiffany         11 UN-MR                1:20.00    1:22.28  
                  38.12     1:22.28 (44.16)                                        
  6 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:36.65    1:23.18  
                  38.34     1:23.18 (44.84)                                        
  7 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:24.79    1:24.79  
                  39.63     1:24.79 (45.16)                                        
  8 Lengyel, Sophia           10 RIST-MR                   NT    1:25.67  
                  40.66     1:25.67 (45.01)                                        
  9 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:28.13    1:26.99  
                  42.20     1:26.99 (44.79)                                        
 10 Lin, Angelina J           10 GATE-MR                   NT    1:27.30  
                  41.02     1:27.30 (46.28)                                        
 11 Kwan, Maggie              11 UN-MR                1:22.00    1:30.93  
                  42.34     1:30.93 (48.59)                                        
 12 Chamla, Alicia            10 RIST-MR              1:43.87    1:35.12  
                  43.05     1:35.12 (52.07)                                        
 13 Chun, Lina                11 GATE-MR              1:30.90    1:35.13  
                  45.51     1:35.13 (49.62)                                        
 14 Chen, Chiara              11 UN-MR                1:30.00    1:35.26  
                  44.11     1:35.26 (51.15)                                        
 15 Bi, Amelie                11 UN-MR                     NT    1:35.82  
                  45.96     1:35.82 (49.86)                                        
 16 Baran, Joanna             10 UN-MR                1:32.00    1:40.82  
                  50.70     1:40.82 (50.12)                                        
 17 Cagno, Lucia              10 GATE-MR              1:43.00    1:43.44  
                  49.05     1:43.44 (54.39)                                        
 18 Kim, Olivia               11 GATE-MR                   NT    1:59.84  
                  58.49   1:59.84 (1:01.35)                                        
 19 Zhang, Ariel               9 GATE-MR                   NT    2:01.95  
                  59.18   2:01.95 (1:02.77)                                        
 -- Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.69          DQ (46.82)                                        
 -- Chilton, Yetta B          11 GATE-MR              1:25.91         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.06          DQ (47.64)                                        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                               NT    1:05.04  
     1) Chilton, Yetta B 11             2) Chun, Lina 11                  
     3) Liriano, Maya 12                4) Yan, Madelyn 10                
                  32.13     1:05.04 (32.91)                                        
  2 Gateway Swimmers-MR  'B'                               NT    1:16.48  
     1) Kim, Olivia 11                  2) Lin, Angelina J 10             
     3) Zhang, Ariel 9                  4) Zhang, Erica A 11              
                  41.10     1:16.48 (35.38)                                        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                               NT    1:10.30  
     1) Chilton, Yetta B 11             2) Liriano, Maya 12               
     3) Yan, Madelyn 10                 4) Zhang, Erica A 11              
                  39.69     1:10.30 (30.61)                                        
  2 Roosevelt Island Swim Team-MR  'A'                     NT    1:11.38  
     1) Chamla, Alicia 10               2) Lazarev, Deborah 11            
     3) Finchelstein, Gabriela 10       4) Lengyel, Sophia 10             
                  39.57     1:11.38 (31.81)                                        
  3 Gateway Swimmers-MR  'B'                               NT    1:17.89  
     1) Chun, Lina 11                   2) Kim, Olivia 11                 
     3) Lin, Angelina J 10              4) Zhang, Ariel 9                 
                  43.59     1:17.89 (34.30)                                        
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sophia           13 RIST-MR                25.85      26.01  
  2 Pan, Christina            17 GATE-MR                26.72      28.65  
  3 Baran, Julia              13 UN-MR                  27.00      28.70  
  4 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                26.82      29.15  
  5 Long, Kelsey              14 RIST-MR                28.33      29.44  
  6 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                28.30      29.88  
  7 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                28.20      29.91  
  8 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR                29.47      30.16  
  9 Glass, Olive              13 RIST-MR                   NT      31.03  
 10 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR                31.06      32.34  
 11 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                35.42      35.03  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sophia           13 RIST-MR                   NT      31.08  
  2 Pan, Christina            17 GATE-MR                32.34      32.55  
  3 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                30.91      32.65  
  4 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                32.14      33.06  
  5 Baran, Julia              13 UN-MR                  32.00      33.74  
  6 Long, Kelsey              14 RIST-MR                36.47      35.70  
  7 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR                37.39      37.41  
  8 Glass, Olive              13 RIST-MR                   NT      37.72  
  9 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                44.75      42.70  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sophia           13 RIST-MR                34.46      33.68  
  2 Pan, Christina            17 GATE-MR                37.29      38.29  
  3 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR                41.19      39.60  
  4 Glass, Olive              13 RIST-MR                   NT      42.55  
  5 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                43.29      43.91  
  6 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                54.29      56.56  
 -- Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                43.00         DQ  
      Declared false start
 
Girls 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pan, Christina            17 GATE-MR                30.12      31.06  
  2 Baran, Julia              13 UN-MR                  31.00      32.66  
  3 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                31.35      32.97  
  4 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                32.43      33.08  
  5 Long, Kelsey              14 RIST-MR                34.86      34.55  
  6 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR                35.15      35.32  
  7 Glass, Olive              13 RIST-MR                   NT      39.04  
  8 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                43.06      42.47  
 
Girls 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sophia           13 RIST-MR              1:09.56    1:05.09  
                  31.10     1:05.09 (33.99)                                        
  2 Pan, Christina            17 GATE-MR              1:09.95    1:11.89  
                  33.15     1:11.89 (38.74)                                        
  3 Baran, Julia              13 UN-MR                1:09.00    1:16.34  
                  36.02     1:16.34 (40.32)                                        
  4 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR              1:24.61    1:19.65  
                  37.22     1:19.65 (42.43)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    2:11.65  
     1) Chavez, Kaetlyn K 14            2) Valadez, Ofelia M 16           
     3) Wong, Kristen A 14              4) Wong, Kelly M 14               
                  32.90     1:12.26 (39.36)     1:43.87 (31.61)     2:11.65 (27.78)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Luke                6 GATE-MR                17.00      20.00  
  2 Kwan, Mason                7 GATE-MR                25.00      30.02  
  3 Cheu, Samuel               7 GATE-MR                25.00      30.61  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Luke                6 GATE-MR                19.00      24.55  
  2 Kwan, Mason                7 GATE-MR                25.00      29.74  
  3 Cheu, Samuel               7 GATE-MR                35.00      32.63  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwan, Mason                7 GATE-MR                35.00      34.71  
  2 Moran, Luke                6 GATE-MR                27.00      36.80  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Luke                6 GATE-MR                25.00      29.74  
  2 Kando, Michael             7 GATE-MR                   NT      29.79  
  3 Kwan, Mason                7 GATE-MR                37.00      40.28  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Keilan S           12 UN-MR                  25.70      25.79  
  2 NG, Ryan Y                12 GATE-MR                26.00      27.02  
  3 Mialkovskyi, Denys        11 RIST-MR                27.40      27.11  
  4 Zhou, Ethan               11 WEST-MR                27.33      27.41  
  5 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                  27.50      27.78  
  6 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR                28.60      29.41  
  7 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                30.35      29.84  
  8 Hashem, Fahad E           10 GATE-MR                30.00      30.16  
  9 Seliger, Timur             9 RIST-MR                32.95      30.67  
 10 Gonzalez, James           10 APEX-MR                31.57      31.35  
 11 Zakaria, Matthew          12 GATE-MR                30.00      32.04  
 12 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                35.28      32.43  
 13 Remor, Ian                10 RIST-MR                33.19      32.69  
 14 Lengyel, Adrian           10 RIST-MR                30.47      32.70  
 15 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                33.70      33.34  
 16 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                36.80      34.23  
 17 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                  32.00      34.24  
 18 Re, Nicola                11 RIST-MR                38.28      34.44  
 19 Zakarian, Johnathan T     11 GATE-MR                37.00      36.12  
 20 Tang, Logan H             10 GATE-MR                   NT      36.24  
 21 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR                39.86      39.77  
 22 Chung, Kevin               9 GATE-MR                   NT      40.70  
 23 Kando, Michael             7 GATE-MR                45.07      41.86  
 24 Wozniak, Aidan S          10 GATE-MR                   NT      42.12  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        11 RIST-MR                29.64      29.87  
  2 Moran, Keilan S           12 UN-MR                  28.90      30.03  
  3 Zhou, Ethan               11 WEST-MR                31.73      31.12  
  4 NG, Ryan Y                12 GATE-MR                29.00      32.38  
  5 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                  31.00      32.75  
  6 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR                33.34      34.16  
  7 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                36.46      35.63  
  8 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                39.52      36.44  
  9 Lengyel, Adrian           10 RIST-MR                38.80      37.07  
 10 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                39.76      37.53  
 11 Zakaria, Matthew          12 GATE-MR                35.00      38.46  
 12 Seliger, Timur             9 RIST-MR                42.61      38.76  
 13 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                41.40      38.89  
 14 Zakarian, Johnathan T     11 GATE-MR                41.00      40.47  
 15 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                42.44      41.29  
 16 Gonzalez, James           10 APEX-MR                39.59      41.48  
 17 Tang, Logan H             10 GATE-MR                   NT      43.18  
 18 Remor, Ian                10 RIST-MR                44.87      43.27  
 19 Re, Nicola                11 RIST-MR                   NT      44.37  
 20 Chung, Kevin               9 GATE-MR                   NT      46.23  
 21 Kando, Michael             7 GATE-MR                54.56      50.16  
 22 Wozniak, Aidan S          10 GATE-MR                   NT      50.86  
 23 Moran, Luke                6 GATE-MR                44.00      52.06  
 24 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR                53.53      53.44  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 NG, Ryan Y                12 GATE-MR                32.00      33.55  
  2 Moran, Keilan S           12 UN-MR                  35.60      37.58  
  3 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                  38.90      37.62  
  4 Hashem, Fahad E           10 GATE-MR                37.00      37.94  
  5 Zhou, Ethan               11 WEST-MR                37.72      38.18  
  6 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                42.05      40.17  
  7 Seliger, Timur             9 RIST-MR                41.22      40.63  
  8 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR                37.61      40.70  
  9 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                38.36      41.36  
 10 Zakaria, Matthew          12 GATE-MR                39.99      44.35  
 11 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                45.60      45.26  
 12 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                48.96      45.74  
 13 Lengyel, Adrian           10 RIST-MR                49.17      46.08  
 14 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                46.24      46.12  
 15 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                  45.00      46.99  
 16 Gonzalez, James           10 APEX-MR                50.86      48.91  
 17 Kando, Michael             7 GATE-MR              1:00.30      52.73  
 18 Chung, Kevin               9 GATE-MR                   NT      57.54  
 19 Wozniak, Aidan S          10 GATE-MR                   NT      59.74  
 20 Re, Nicola                11 RIST-MR              1:12.34    1:03.37  
 21 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR              1:03.49    1:08.08  
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        11 RIST-MR                27.88      28.55  
  2 NG, Ryan Y                12 GATE-MR                28.50      30.02  
  3 Moran, Keilan S           12 UN-MR                  28.00      31.01  
  4 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                33.53      32.73  
  5 Zhou, Ethan               11 WEST-MR                29.99      32.76  
  6 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                  31.00      32.98  
  7 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR                32.03      34.79  
  8 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                37.48      36.33  
  9 Hashem, Fahad E           10 GATE-MR                34.00      36.45  
 10 Gonzalez, James           10 APEX-MR                37.56      37.10  
 11 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                40.22      37.28  
 12 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                41.89      40.63  
 13 Zakaria, Matthew          12 GATE-MR                37.00      41.23  
 14 Remor, Ian                10 RIST-MR                42.54      43.17  
 15 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                  42.00      44.33  
 16 Tang, Logan H             10 GATE-MR                   NT      44.60  
 17 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                46.80      46.16  
 18 Zakarian, Johnathan T     11 GATE-MR                   NT      46.46  
 19 Re, Nicola                11 RIST-MR                   NT      49.73  
 20 Wozniak, Aidan S          10 GATE-MR                   NT    1:05.86  
 -- Chavez, Carlos A           9 APEX-MR                55.14         DQ  
      Alternating Kick
 
Boys 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        11 RIST-MR              1:06.28    1:06.75  
                  30.94     1:06.75 (35.81)                                        
  2 NG, Ryan Y                12 GATE-MR              1:04.00    1:06.91  
                  32.60     1:06.91 (34.31)                                        
  3 Moran, Keilan S           12 UN-MR                1:04.00    1:12.90  
                  33.09     1:12.90 (39.81)                                        
  4 Salas, Stefanos H         12 UN-MR                1:09.00    1:13.16  
                  33.92     1:13.16 (39.24)                                        
  5 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              1:16.99    1:16.63  
                  34.09     1:16.63 (42.54)                                        
  6 Hashem, Fahad E           10 GATE-MR              1:14.00    1:17.64  
                  36.56     1:17.64 (41.08)                                        
  7 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR              1:16.37    1:19.83  
                  37.50     1:19.83 (42.33)                                        
  8 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:23.18    1:21.37  
                  38.52     1:21.37 (42.85)                                        
  9 Lengyel, Adrian           10 RIST-MR              1:28.65    1:23.08  
                  39.35     1:23.08 (43.73)                                        
 10 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:24.78    1:24.35  
                  39.38     1:24.35 (44.97)                                        
 11 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:26.86    1:27.10  
                  42.68     1:27.10 (44.42)                                        
 12 Lee, Ethan J               9 GATE-MR              1:32.66    1:28.96  
                  41.77     1:28.96 (47.19)                                        
 13 Remor, Ian                10 RIST-MR              1:29.54    1:32.73  
                  45.32     1:32.73 (47.41)                                        
 14 Tang, Logan H             10 GATE-MR                   NT    1:36.67  
                  44.74     1:36.67 (51.93)                                        
 15 Kando, Michael             7 GATE-MR                   NT    1:56.49  
                  57.56     1:56.49 (58.93)                                        
 16 Wozniak, Aidan S          10 GATE-MR                   NT    1:57.00  
                  57.74     1:57.00 (59.26)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                               NT      59.71  
     1) NG, Ryan Y 12                   2) Hashem, Fahad E 10             
     3) Pan, Zhanjun 12                 4) Lee, Ethan J 9                 
                  31.42       59.71 (28.29)                                        
  2 Gateway Swimmers-MR  'B'                               NT    1:12.08  
     1) Chung, Kevin 9                  2) Tang, Logan H 10               
     3) Wozniak, Aidan S 10             4) Zhang, Philip D 10             
                  40.59     1:12.08 (31.49)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gateway Swimmers-MR  'A'                               NT    1:05.16  
     1) NG, Ryan Y 12                   2) Pan, Zhanjun 12                
     3) Tang, Logan H 10                4) Lee, Ethan J 9                 
                  36.39     1:05.16 (28.77)                                        
  2 Roosevelt Island Swim Team-MR  'A'                     NT    1:06.78  
     1) Remor, Ian 10                   2) Seliger, Timur 9               
     3) Mialkovskyi, Denys 11           4) Lengyel, Adrian 10             
                  39.47     1:06.78 (27.31)                                        
  3 Gateway Swimmers-MR  'B'                               NT    1:25.90  
     1) Hashem, Fahad E 10              2) Wozniak, Aidan S 10            
     3) Zhang, Philip D 10              4) Chung, Kevin 9                 
                  45.68     1:25.90 (40.22)                                        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Alex               15 GATE-MR                23.00      23.93  
  2 Zhang, Han Zhe            16 RIST-MR                   NT      25.28  
  3 Tan, Winston              14 GATE-MR                25.79      25.58  
  4 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR                27.52      26.60  
  5 Vesselov, Stephan         13 RIST-MR                28.51      26.70  
  6 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR                26.23      26.81  
  7 Fan, Harrison             15 GATE-MR                26.50      26.99  
  8 Zhang, Jimmy              15 GATE-MR                   NT      27.19  
  9 Baung, Justin             14 GATE-MR                27.12      27.38  
 10 Zhang, David A            14 GATE-MR                28.97      27.63  
 11 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                28.78      28.16  
 12 Mock, Andrew              15 GATE-MR                   NT      28.67  
 13 Hashem, Hashem E          14 GATE-MR                30.00      29.49  
 14 Sewell, Jordan            13 UN-MR                  28.00      29.53  
 15 Dolfini, Adrian E         14 GATE-MR                29.00      30.16  
 16 Salas, Dimitris           14 UN-MR                  34.00      33.38  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Alex               15 GATE-MR                27.00      27.57  
  2 Zhang, Jimmy              15 GATE-MR                   NT      30.54  
  3 Zhang, Han Zhe            16 RIST-MR                   NT      30.77  
  4 Tan, Winston              14 GATE-MR                30.78      31.92  
  5 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR                34.10      33.18  
  6 Zhang, David A            14 GATE-MR                33.87      33.43  
  7 Vesselov, Stephan         13 RIST-MR                   NT      33.54  
  8 Baung, Justin             14 GATE-MR                33.24      33.78  
  9 Sewell, Jordan            13 UN-MR                  33.00      35.24  
 10 Fan, Harrison             15 GATE-MR                30.00      35.44  
 11 Hashem, Hashem E          14 GATE-MR                36.00      36.10  
 12 Mock, Andrew              15 GATE-MR                   NT      37.94  
 13 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                   NT      37.98  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Alex               15 GATE-MR                32.00      30.75  
  2 Zhang, Jimmy              15 GATE-MR                   NT      34.03  
  3 Vesselov, Stephan         13 RIST-MR                38.28      35.00  
  4 Zhang, David A            14 GATE-MR                35.78      35.30  
  5 Fan, Harrison             15 GATE-MR                33.00      35.84  
  6 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR                36.44      36.40  
  7 Tan, Winston              14 GATE-MR                35.29      36.47  
  8 Zhang, Han Zhe            16 RIST-MR                   NT      36.60  
  9 Dolfini, Adrian E         14 GATE-MR                39.00      37.46  
 10 Baung, Justin             14 GATE-MR                39.63      38.10  
 11 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR                39.86      39.55  
 12 Mock, Andrew              15 GATE-MR                   NT      40.71  
 13 Hashem, Hashem E          14 GATE-MR                40.00      42.32  
 -- Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                   NT         DQ  
      Scissors kick
 
Boys 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Alex               15 GATE-MR                26.00      26.13  
  2 Tan, Winston              14 GATE-MR                30.28      29.65  
  3 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR                31.21      30.73  
  4 Baung, Justin             14 GATE-MR                32.36      30.90  
  5 Vesselov, Stephan         13 RIST-MR                36.05      31.36  
  6 Fan, Harrison             15 GATE-MR                30.00      32.92  
  7 Sewell, Jordan            13 UN-MR                  31.00      32.95  
  8 Zhang, David A            14 GATE-MR                34.85      33.60  
  9 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                   NT      34.51  
 10 Dolfini, Adrian E         14 GATE-MR                35.00      35.00  
 11 Mock, Andrew              15 GATE-MR                   NT      35.04  
 
Boys 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Alex               15 GATE-MR                59.00      57.75  
                  27.30       57.75 (30.45)                                        
  2 Zhang, Han Zhe            16 RIST-MR                   NT    1:05.82  
                  30.58     1:05.82 (35.24)                                        
  3 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:05.94    1:06.46  
                  31.21     1:06.46 (35.25)                                        
  4 Zhang, Jimmy              15 GATE-MR              1:04.00    1:08.02  
                  31.23     1:08.02 (36.79)                                        
  5 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR              1:09.77    1:09.32  
                  32.31     1:09.32 (37.01)                                        
  6 Zhang, David A            14 GATE-MR              1:06.00    1:10.55  
                  34.52     1:10.55 (36.03)                                        
  7 Baung, Justin             14 GATE-MR              1:10.06    1:10.81  
                  32.41     1:10.81 (38.40)                                        
  8 Fan, Harrison             15 GATE-MR              1:05.00    1:13.26  
                  34.77     1:13.26 (38.49)                                        
  9 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR              1:10.25    1:13.48  
                  33.66     1:13.48 (39.82)                                        
 10 Sewell, Jordan            13 UN-MR                1:10.00    1:17.44  
                  34.27     1:17.44 (43.17)                                        
 11 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              1:20.50    1:17.80  
                  37.33     1:17.80 (40.47)                                        
 11 Mock, Andrew              15 GATE-MR                   NT    1:17.80  
                  37.38     1:17.80 (40.42)