Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/22/2018 07:12 PM
     2018 MR NYSA Short and Sweet Yards Qualifier - 7/21/2018 to 7/22/2018     
                          Sanction #: 180706,180761-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 25.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      32.00      30.33        
  2 Suzuki, Riko              10 Middies-MR             34.88      32.56        
  3 Abrams, Kate S            10 Middies-MR             36.97      38.43        
  4 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR             45.42      39.56        
  5 Leal, Jazmine              8 RedTails-MR            41.54      41.12        
  6 Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR           1:03.94    1:01.80        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 54.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:12.97    1:05.11        
                  30.99     1:05.11 (34.12)                                        
  2 Suzuki, Riko              10 Middies-MR           1:14.80    1:12.29        
                  33.99     1:12.29 (38.30)                                        
  3 Coulthard, Tamsin A       10 Middies-MR           1:24.49    1:14.05        
                  35.44     1:14.05 (38.61)                                        
  4 Hui, Rachel                9 LIFE-MR              1:32.45    1:15.15        
                  36.06     1:15.15 (39.09)                                        
  5 Vidals, Giselle           10 APEX-MR              1:18.84    1:15.92        
                  35.60     1:15.92 (40.32)                                        
  6 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR              1:32.56    1:26.69        
                  40.70     1:26.69 (45.99)                                        
  7 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR                NT    1:28.86        
                  40.21     1:28.86 (48.65)                                        
  8 Li, Summer A               9 APEX-MR              1:41.09    1:29.64        
                  42.99     1:29.64 (46.65)                                        
  9 Suzana, Josephine          7 APEX-MR              1:55.24    1:34.94        
                  45.82     1:34.94 (49.12)                                        
 10 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR            1:38.45    1:36.46        
                  44.74     1:36.46 (51.72)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:58.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    2:46.72    2:27.72        
                  31.31     1:07.77 (36.46)     1:47.86 (40.09)     2:27.72 (39.86)
  2 Suzuki, Riko              10 Middies-MR           2:55.46    2:42.57        
                  35.49     1:17.05 (41.56)     2:00.84 (43.79)     2:42.57 (41.73)
  3 Briceno, Bella             8 NYSA-MR              2:47.00    2:51.03        
                  37.95     1:22.91 (44.96)   2:51.03 (1:28.12)                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coulthard, Tamsin A       10 Middies-MR             42.78      38.75        
  2 Suzuki, Riko              10 Middies-MR             40.03      39.29        
  3 Li, Summer A               9 APEX-MR                45.92      44.81        
  4 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR                43.87      45.43        
  5 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR             53.72      46.29        
  6 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR              47.95      46.96        
  7 Suzana, Josephine          7 APEX-MR                59.63      50.01        
  8 Smith, Emily               8 Hes-Mr-MR              56.00      52.30        
  9 Reid, Morgan               9 Hes-Mr-MR              55.82      52.88        
 10 Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR           1:09.46    1:04.61        
 -- Hui, Rachel                9 LIFE-MR                41.30         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:00.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzuki, Riko              10 Middies-MR           1:28.22    1:25.51        
                  41.56     1:25.51 (43.95)                                        
  2 Abrams, Kate S            10 Middies-MR           1:41.60    1:38.94        
                  47.07     1:38.94 (51.87)                                        
  3 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR                NT    1:41.35        
                  48.46     1:41.35 (52.89)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                37.19      36.94        
  2 Coulthard, Tamsin A       10 Middies-MR             42.17      40.59        
  3 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      43.65      40.75        
  4 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR              50.87      46.25        
  5 Suzuki, Riko              10 Middies-MR             48.31      46.27        
  6 Li, Summer A               9 APEX-MR                49.18      48.25        
  7 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                47.65      48.34        
  8 Reid, Morgan               9 Hes-Mr-MR            1:05.00      54.58        
  9 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR             55.07      54.84        
 10 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR              1:00.81      56.38        
 11 Suzana, Josephine          7 APEX-MR              1:01.59      57.90        
 -- Smith, Emily               8 Hes-Mr-MR            1:10.00         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:35.23    1:28.80        
                  42.07     1:28.80 (46.73)                                        
  2 Abrams, Kate S            10 Middies-MR           1:58.00    1:52.92        
                  52.56   1:52.92 (1:00.36)                                        
  3 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR                NT    1:54.87        
                  54.64   1:54.87 (1:00.23)                                        
  4 Trinidad, Chelanny A       8 RedTails-MR          2:30.09    2:23.60        
                1:10.43   2:23.60 (1:13.17)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                41.03      36.07        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:00.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR              1:17.87    1:17.21        
                  34.99     1:17.21 (42.22)                                        
  2 Hui, Rachel                9 LIFE-MR              1:58.89    1:25.81        
                  38.75     1:25.81 (47.06)                                        
  3 Briceno, Bella             8 NYSA-MR              1:32.08    1:36.08        
                  44.31     1:36.08 (51.77)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:11.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    2:59.84    2:43.46        
                  33.75     1:18.25 (44.50)     2:06.59 (48.34)     2:43.46 (36.87)
  2 Briceno, Bella             8 NYSA-MR              3:46.20    3:10.08        
                  41.07     1:31.03 (49.96)     2:25.69 (54.66)     3:10.08 (44.39)
  3 Hui, Rachel                9 LIFE-MR              3:35.89    3:13.22        
                  38.45     1:26.94 (48.49)   2:30.38 (1:03.44)     3:13.22 (42.84)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 25.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell U         12 HVD-MR                 26.72      27.17        
  2 Leal, Ashley              11 RedTails-MR            27.96      27.71        
  3 Hill, Sasha               12 Middies-MR             28.86      28.39        
  4 Etnel, Gabby M            12 UN-MR                  28.40      28.42        
  5 Chin, Grace E             12 NYSA-MR                28.81      28.60        
  6 Park, Kayce H             11 NYSA-MR                29.23      28.65        
  7 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR             27.79      28.67        
  8 Trinidad, Mianny L        12 RedTails-MR            28.70      29.13        
  9 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR             28.78      29.15        
 10 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             29.98      29.86        
 11 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR                31.99      30.40        
 12 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      29.63      30.88        
 13 DeGeorge, Sadie           11 UN-MR                  31.77      30.99        
 14 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR                30.54      31.11        
 15 Dabo, Mariama F           11 HVD-MR                 28.43      31.44        
 16 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR             31.59      31.72        
 17 Salazar, Emily A          11 APEX-MR                29.95      31.77        
 18 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                30.75      32.44        
 19 Rosario, Michelle D       12 RedTails-MR            31.38      32.64        
 20 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR                33.25      32.93        
 21 Hegedus, Leda             12 RedTails-MR            32.27      33.46        
 22 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                32.50      33.69        
 23 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                36.42      34.83        
 24 Chisolm, Imani            11 NRYS-MR                39.36      39.52        
 25 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR            37.11      40.00        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 54.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      59.15      58.69        
                  27.97       58.69 (30.72)                                        
  2 Leal, Ashley              11 RedTails-MR          1:05.51    1:01.17        
                  29.63     1:01.17 (31.54)                                        
  3 Hill, Sasha               12 Middies-MR           1:03.49    1:02.57        
                  29.55     1:02.57 (33.02)                                        
  4 Etnel, Gabby M            12 UN-MR                1:03.17    1:02.86        
                  30.04     1:02.86 (32.82)                                        
  5 Park, Kayce H             11 NYSA-MR              1:03.59    1:03.04        
                  29.90     1:03.04 (33.14)                                        
  6 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           1:07.96    1:03.94        
                  30.27     1:03.94 (33.67)                                        
  7 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR          1:05.13    1:04.07        
                  31.40     1:04.07 (32.67)                                        
  8 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR           1:03.38    1:04.15        
                  30.54     1:04.15 (33.61)                                        
  9 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:06.82    1:04.22        
                  31.08     1:04.22 (33.14)                                        
 10 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR               1:05.08    1:05.58        
                  31.83     1:05.58 (33.75)                                        
 11 Salazar, Emily A          11 APEX-MR              1:11.35    1:06.29        
                  32.41     1:06.29 (33.88)                                        
 12 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           1:06.02    1:06.73        
                  31.47     1:06.73 (35.26)                                        
 13 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR              1:07.04    1:07.22        
                  32.40     1:07.22 (34.82)                                        
 14 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:04.39    1:07.52        
                  32.44     1:07.52 (35.08)                                        
 15 Dabo, Mariama F           11 HVD-MR               1:03.41    1:08.46        
                  32.26     1:08.46 (36.20)                                        
 16 Trinidad, Mianny L        12 RedTails-MR          1:04.96    1:08.71        
                  31.61     1:08.71 (37.10)                                        
 17 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           1:12.89    1:10.50        
                  32.62     1:10.50 (37.88)                                        
 18 Hegedus, Leda             12 RedTails-MR          1:12.94    1:13.11        
                  35.04     1:13.11 (38.07)                                        
 19 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR              1:10.82    1:13.85        
                  35.27     1:13.85 (38.58)                                        
 20 Ha, Kara                  12 LIFE-MR              1:11.60    1:13.86        
                  35.17     1:13.86 (38.69)                                        
 21 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR              1:17.10    1:13.95        
                  35.00     1:13.95 (38.95)                                        
 22 Rosario, Michelle D       12 RedTails-MR          1:16.73    1:13.98        
                  34.30     1:13.98 (39.68)                                        
 23 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              1:14.00    1:15.01        
                  35.37     1:15.01 (39.64)                                        
 24 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:19.16    1:17.92        
                  36.44     1:17.92 (41.48)                                        
 25 Baks, Janneke P           11 HVD-MR               1:13.99    1:23.26        
                  39.50     1:23.26 (43.76)                                        
 26 Vaughan, Emma E           12 NYSA-MR                   NT    1:28.96        
                  42.38     1:28.96 (46.58)                                        
 27 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR          1:29.46    1:38.45        
                  46.40     1:38.45 (52.05)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:58.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:09.71    2:08.86        
                  28.94     1:02.47 (33.53)     1:36.40 (33.93)     2:08.86 (32.46)
  2 Hill, Sasha               12 Middies-MR           2:16.97    2:15.84        
                  30.59     1:05.27 (34.68)     1:40.90 (35.63)     2:15.84 (34.94)
  3 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              2:22.05    2:17.95        
                  32.23     1:06.63 (34.40)     1:41.97 (35.34)     2:17.95 (35.98)
  4 Leal, Ashley              11 RedTails-MR          2:21.61    2:18.47        
                  30.94     1:06.54 (35.60)     1:44.53 (37.99)     2:18.47 (33.94)
  5 Salazar, Emily A          11 APEX-MR              2:25.00    2:19.85        
                  32.96     1:08.06 (35.10)     1:44.45 (36.39)     2:19.85 (35.40)
  6 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR               2:19.88    2:22.04        
                  32.45     1:08.75 (36.30)     1:46.15 (37.40)     2:22.04 (35.89)
  7 Losada, Sasha             11 NYSA-MR              2:37.59    2:24.06        
                  33.86     1:12.19 (38.33)     1:49.12 (36.93)     2:24.06 (34.94)
  8 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           2:35.92    2:24.22        
                  31.92     1:09.81 (37.89)     1:47.88 (38.07)     2:24.22 (36.34)
  9 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR              2:24.82    2:24.90        
                  32.36     1:08.91 (36.55)     1:47.34 (38.43)     2:24.90 (37.56)
 10 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           2:37.93    2:27.48        
                  33.83     1:10.56 (36.73)     1:48.57 (38.01)     2:27.48 (38.91)
 11 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               2:35.08    2:35.51        
                  34.77     1:12.72 (37.95)   2:35.51 (1:22.79)                    
 12 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              2:38.48    2:45.29        
                  36.48     1:16.13 (39.65)     2:00.89 (44.76)     2:45.29 (44.40)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Sasha               12 Middies-MR             33.38      33.09        
  2 Park, Kayce H             11 NYSA-MR                33.48      33.43        
  3 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR             34.19      33.48        
  4 Trinidad, Mianny L        12 RedTails-MR            34.22      34.07        
  5 Leal, Ashley              11 RedTails-MR            36.06      34.33        
  6 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR            33.24      34.75        
  7 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR                36.67      35.96        
  8 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR             37.19      36.06        
  9 DeGeorge, Sadie           11 UN-MR                     NT      36.11        
 10 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 35.10      36.16        
 11 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                40.94      36.35        
 12 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                35.40      36.36        
 13 Rosario, Michelle D       12 RedTails-MR            38.14      36.40        
 14 Dabo, Mariama F           11 HVD-MR                 34.12      36.99        
 15 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR                39.67      37.87        
 16 Salazar, Emily A          11 APEX-MR                45.25      38.29        
 17 Losada, Sasha             11 NYSA-MR                39.43      38.70        
 18 Hegedus, Leda             12 RedTails-MR            37.99      38.77        
 19 Ha, Kara                  12 LIFE-MR                36.59      39.00        
 20 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR                40.88      43.58        
 21 Vaughan, Emma E           12 NYSA-MR                52.84      45.76        
 22 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR            47.80      48.02        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:00.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:07.63    1:07.97        
                  32.97     1:07.97 (35.00)                                        
  2 Clark, Campbell U         12 HVD-MR               1:09.63    1:09.38        
                  34.25     1:09.38 (35.13)                                        
  3 Etnel, Gabby M            12 UN-MR                1:19.12    1:11.09        
                  34.43     1:11.09 (36.66)                                        
  4 Park, Kayce H             11 NYSA-MR              1:13.03    1:11.19        
                  34.52     1:11.19 (36.67)                                        
  5 Hill, Sasha               12 Middies-MR           1:17.45    1:11.99        
                  35.06     1:11.99 (36.93)                                        
  6 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR           1:14.36    1:13.50        
                  36.62     1:13.50 (36.88)                                        
  7 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:15.70    1:14.48        
                  35.57     1:14.48 (38.91)                                        
  8 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:16.54    1:15.79        
                  36.85     1:15.79 (38.94)                                        
  9 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:17.07    1:16.62        
                  37.49     1:16.62 (39.13)                                        
 10 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           1:20.51    1:18.13        
                  37.87     1:18.13 (40.26)                                        
 11 Dabo, Mariama F           11 HVD-MR               1:31.54    1:22.22        
                  39.37     1:22.22 (42.85)                                        
 12 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR              1:19.92    1:23.15        
 13 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              1:27.32    1:23.89        
                  40.52     1:23.89 (43.37)                                        
 14 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:39.44    1:41.29        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR                NT      35.45        
  2 Hill, Sasha               12 Middies-MR                NT      37.41        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Grace E             12 NYSA-MR                33.73      32.97        
  2 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR             36.80      36.83        
  3 Hill, Sasha               12 Middies-MR             37.44      37.04        
  4 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             39.07      38.31        
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 37.81      38.35        
  6 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR            37.68      38.47        
  7 Hegedus, Leda             12 RedTails-MR            40.14      39.52        
  8 Etnel, Gabby M            12 UN-MR                  39.14      39.76        
  9 Losada, Sasha             11 NYSA-MR                42.37      40.05        
 10 Dabo, Mariama F           11 HVD-MR                 37.53      40.11        
 11 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      39.26      40.21        
 12 DeGeorge, Sadie           11 UN-MR                     NT      40.35        
 13 Rosario, Michelle D       12 RedTails-MR            41.27      40.52        
 14 Ha, Kara                  12 LIFE-MR                40.68      40.80        
 15 Salazar, Emily A          11 APEX-MR                51.45      40.92        
 16 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR             41.58      40.93        
 17 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                40.51      40.94        
 18 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR             43.15      43.04        
 19 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR                42.31      43.25        
 20 Vaughan, Emma E           12 NYSA-MR                55.94      52.16        
 21 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR            52.19      52.29        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:13.62    1:10.78        
                  33.85     1:10.78 (36.93)                                        
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:19.71    1:19.09        
                  37.71     1:19.09 (41.38)                                        
  3 Clark, Campbell U         12 HVD-MR               1:33.34    1:19.47        
                  38.58     1:19.47 (40.89)                                        
  4 Hegedus, Leda             12 RedTails-MR          1:25.54    1:24.22        
                  40.88     1:24.22 (43.34)                                        
  5 Etnel, Gabby M            12 UN-MR                1:27.55    1:24.83        
                  39.86     1:24.83 (44.97)                                        
  6 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:28.01    1:25.46        
                  39.95     1:25.46 (45.51)                                        
  7 Losada, Sasha             11 NYSA-MR              1:28.24    1:26.66        
                  41.10     1:26.66 (45.56)                                        
  8 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR               1:26.61    1:27.21        
                  41.39     1:27.21 (45.82)                                        
  9 Salazar, Emily A          11 APEX-MR              1:26.52    1:28.19        
                  42.85     1:28.19 (45.34)                                        
 10 DeGeorge, Sadie           11 UN-MR                1:25.11    1:28.29        
                  42.00     1:28.29 (46.29)                                        
 11 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:25.34    1:28.72        
                  41.26     1:28.72 (47.46)                                        
 12 Rosario, Michelle D       12 RedTails-MR          1:29.98    1:29.36        
                  41.82     1:29.36 (47.54)                                        
 13 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:26.44    1:30.58        
                  42.16     1:30.58 (48.42)                                        
 14 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           1:40.22    1:32.58        
                  42.33     1:32.58 (50.25)                                        
 15 Dabo, Mariama F           11 HVD-MR               1:25.19    1:33.12        
                  43.37     1:33.12 (49.75)                                        
 16 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:47.59    1:40.33        
                  48.13     1:40.33 (52.20)                                        
 17 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR          1:54.84    1:56.07        
                  55.01   1:56.07 (1:01.06)                                        
 -- Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           1:21.13         DQ        
      False start
                  37.81                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell U         12 HVD-MR                 29.52      29.82        
  2 Chin, Grace E             12 NYSA-MR                30.74      30.47        
  3 Trinidad, Mianny L        12 RedTails-MR            31.15      30.64        
  4 Leal, Ashley              11 RedTails-MR            33.66      30.95        
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 31.91      31.58        
  6 Park, Kayce H             11 NYSA-MR                31.91      32.27        
  7 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR             34.29      33.02        
  8 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      32.99      33.29        
  9 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             33.21      33.85        
 10 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR                34.74      33.91        
 11 Losada, Sasha             11 NYSA-MR                37.12      35.20        
 12 DeGeorge, Sadie           11 UN-MR                  36.39      35.89        
 13 Rosario, Michelle D       12 RedTails-MR            38.87      36.44        
 14 Hegedus, Leda             12 RedTails-MR            34.45      36.69        
 15 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                45.25      42.61        
 16 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                43.60      43.31        
 17 Chisolm, Imani            11 NRYS-MR                49.51      49.87        
 18 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR            52.10      51.61        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:00.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:08.34    1:06.68        
                  31.52     1:06.68 (35.16)                                        
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:07.35    1:07.49        
                  30.10     1:07.49 (37.39)                                        
  3 Park, Kayce H             11 NYSA-MR              1:11.45    1:11.72        
                  32.97     1:11.72 (38.75)                                        
  4 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:12.50    1:12.14        
                  34.13     1:12.14 (38.01)                                        
  5 Trinidad, Mianny L        12 RedTails-MR          1:16.96    1:13.70        
                  33.73     1:13.70 (39.97)                                        
  6 Leal, Ashley              11 RedTails-MR          1:18.35    1:13.90        
                  33.35     1:13.90 (40.55)                                        
  7 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           1:17.54    1:14.83        
                  34.95     1:14.83 (39.88)                                        
  8 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           1:23.87    1:17.49        
                  35.34     1:17.49 (42.15)                                        
  9 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR              1:14.94    1:18.10        
                  34.94     1:18.10 (43.16)                                        
 10 Losada, Sasha             11 NYSA-MR              1:22.31    1:18.94        
                  37.72     1:18.94 (41.22)                                        
 11 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR              1:18.11    1:20.02        
                  35.70     1:20.02 (44.32)                                        
 12 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:33.39    1:30.27        
                  41.52     1:30.27 (48.75)                                        
 13 Baks, Janneke P           11 HVD-MR               1:35.33    1:37.42        
                  43.56     1:37.42 (53.86)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:11.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              2:29.26    2:25.63        
                  30.77     1:09.08 (38.31)     1:50.89 (41.81)     2:25.63 (34.74)
  2 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              2:41.39    2:37.39        
                  33.33     1:13.48 (40.15)     2:00.89 (47.41)     2:37.39 (36.50)
  3 Etnel, Gabby M            12 UN-MR                2:47.76    2:42.20        
                  33.77     1:14.30 (40.53)     2:04.55 (50.25)     2:42.20 (37.65)
  4 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR               2:45.88    2:44.21        
                  36.86     1:18.46 (41.60)     2:08.41 (49.95)     2:44.21 (35.80)
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               2:47.19    2:46.75        
                  33.32     1:14.52 (41.20)     2:08.47 (53.95)     2:46.75 (38.28)
  6 DeGeorge, Sadie           11 UN-MR                     NT    2:48.82        
  7 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              2:50.45    2:51.67        
                  36.22     1:19.21 (42.99)     2:10.45 (51.24)     2:51.67 (41.22)
  8 Ha, Kara                  12 LIFE-MR              3:03.79    3:06.69        
                  42.96     1:29.02 (46.06)     2:24.43 (55.41)     3:06.69 (42.26)
  9 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              3:22.68    3:10.87        
                  44.07     1:29.60 (45.53)     2:27.10 (57.50)     3:10.87 (43.77)
 10 Baks, Janneke P           11 HVD-MR               3:13.65    3:14.33        
                  43.76     1:33.86 (50.10)     2:30.64 (56.78)     3:14.33 (43.69)
 -- Vaughan, Emma E           12 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                                1:52.44 ( )   2:57.93 (1:05.49)                    
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 25.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayes, Brenna A           16 NYSA-MR                25.73      26.05        
  2 Leal, Nancy               15 RedTails-MR            26.39      26.34        
  3 Medina, Marisa B          16 NYSA-MR                25.27      26.54        
  4 Chea, Rory                16 Parks Sailfish-MR      27.25      26.59        
  5 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR                26.87      26.72        
  6 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                26.87      26.82        
  7 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR                26.86      27.15        
  8 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR      27.08      27.25        
  9 Hayes, Alana S            15 NYSA-MR                27.51      27.57        
 10 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR                27.67      27.58        
 11 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR                   NT      27.60        
 12 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR             27.07      27.66        
 13 Etnel, Jill M             14 UN-MR                  28.41      27.78        
 14 Zhou, Katherine           15 APEX-MR                27.43      27.81        
 15 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR             27.73      27.94        
 15 Lai, Reyna                15 LIFE-MR                27.80      27.94        
 17 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR      28.06      28.01        
 18 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR      29.06      28.14        
 19 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR             27.92      28.15        
 20 Donnellan, Molly          14 UN-MR                  28.44      28.23        
 21 Mejia, Stephani           14 Middies-MR             28.38      28.52        
 22 Ge, Xinrui                14 APEX-MR                28.32      28.55        
 23 Burda, Sophia J           15 HVD-MR                 27.30      28.65        
 24 Wright, Hannah E          13 NYSA-MR                28.18      29.01        
 25 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                28.30      29.06        
 26 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR                 28.51      29.07        
 27 Clark, Corin E            14 NYSA-MR                27.72      29.11        
 28 Springer, Ella C          13 NYSA-MR                29.12      29.19        
 29 DeGeorge, Sierra          16 UN-MR                  27.27      29.20        
 30 Vargas, Alexandra M       13 NYSA-MR                   NT      29.22        
 31 Deng, Eileen              13 APEX-MR                29.49      29.24        
 32 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR      29.90      29.32        
 33 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR                28.20      29.37        
 34 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR                28.17      29.41        
 35 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR                29.47      29.60        
 36 Rodriguez, Andrea I       15 RedTails-MR            29.69      29.73        
 37 Avdic, Adalisa            13 APEX-MR                32.78      29.79        
 38 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR            29.86      29.86        
 39 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR                28.29      30.06        
 40 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR             30.69      30.25        
 41 Lutchmansingh, Emily E    14 RedTails-MR            29.99      30.28        
 42 Wishnia, Hailey F         13 UN-MR                  31.10      30.80        
 43 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR            31.63      30.90        
 44 Javier, Chrisabella K     15 APEX-MR                30.99      31.06        
 45 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR      33.13      32.25        
 46 Moreno, Ashley            14 APEX-MR                32.78      32.79        
 47 Valenzuela, Victoria C    13 Middies-MR             35.31      32.88        
 48 Barnhorst, Marcy R        13 NYSA-MR                33.39      33.12        
 49 Perez, Nicole             13 RedTails-MR            32.14      33.19        
 50 Pitt, Jaylin M            14 NYSA-MR                35.71      33.69        
 51 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR            34.28      34.00        
 52 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                36.98      35.42        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 54.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR                58.10      57.60        
                  27.77       57.60 (29.83)                                        
  2 Leal, Nancy               15 RedTails-MR            56.86      57.94        
                  27.26       57.94 (30.68)                                        
  3 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR                59.56      58.86        
                  28.14       58.86 (30.72)                                        
  4 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              1:00.13      59.36        
                  28.65       59.36 (30.71)                                        
  5 Park, Grace M             14 NYSA-MR                58.66      59.42        
                  28.74       59.42 (30.68)                                        
  5 Zhou, Katherine           15 APEX-MR                58.99      59.42        
                  28.19       59.42 (31.23)                                        
  7 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:00.46      59.95        
                  28.66       59.95 (31.29)                                        
  8 Donnellan, Molly          14 UN-MR                1:00.21    1:00.34        
                  29.00     1:00.34 (31.34)                                        
  9 Etnel, Jill M             14 UN-MR                1:02.07    1:00.63        
                  28.86     1:00.63 (31.77)                                        
 10 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           1:00.85    1:00.99        
                  29.02     1:00.99 (31.97)                                        
 11 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           1:00.74    1:01.04        
                  29.42     1:01.04 (31.62)                                        
 12 Burda, Sophia J           15 HVD-MR                 57.81    1:01.14        
                  30.04     1:01.14 (31.10)                                        
 13 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:00.66    1:01.15        
                  28.77     1:01.15 (32.38)                                        
 14 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           1:01.78    1:01.42        
                  29.00     1:01.42 (32.42)                                        
 15 Lau, Emma S               15 NYSA-MR              1:01.57    1:01.49        
                  29.61     1:01.49 (31.88)                                        
 16 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:00.74    1:01.60        
                  29.43     1:01.60 (32.17)                                        
 16 DeGeorge, Sierra          16 UN-MR                1:00.17    1:01.60        
                  29.39     1:01.60 (32.21)                                        
 18 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           1:00.20    1:01.65        
                  28.94     1:01.65 (32.71)                                        
 19 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              1:02.06    1:03.12        
                  30.46     1:03.12 (32.66)                                        
 20 Rodriguez, Andrea I       15 RedTails-MR          1:04.12    1:03.31        
                  29.89     1:03.31 (33.42)                                        
 21 Springer, Ella C          13 NYSA-MR              1:05.13    1:03.43        
                  30.52     1:03.43 (32.91)                                        
 22 Ge, Xinrui                14 APEX-MR              1:03.51    1:03.46        
                  31.45     1:03.46 (32.01)                                        
 23 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:03.07    1:04.05        
                  30.68     1:04.05 (33.37)                                        
 24 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR               1:02.67    1:04.37        
                  30.52     1:04.37 (33.85)                                        
 25 Vargas, Alexandra M       13 NYSA-MR                   NT    1:05.08        
                  29.95     1:05.08 (35.13)                                        
 26 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           1:08.13    1:05.66        
                  30.76     1:05.66 (34.90)                                        
 27 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              1:05.03    1:05.75        
                  31.49     1:05.75 (34.26)                                        
 28 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          1:05.63    1:05.81        
                  31.44     1:05.81 (34.37)                                        
 29 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              1:01.48    1:06.20        
                  27.60     1:06.20 (38.60)                                        
 30 Goyal, Ilina              13 Middies-MR           1:07.92    1:08.57        
                  32.42     1:08.57 (36.15)                                        
 31 Wishnia, Hailey F         13 UN-MR                1:08.28    1:08.65        
                  32.31     1:08.65 (36.34)                                        
 32 Valenzuela, Victoria C    13 Middies-MR                NT    1:08.89        
                  32.84     1:08.89 (36.05)                                        
 33 Lutchmansingh, Emily E    14 RedTails-MR          1:06.63    1:09.78        
                  32.86     1:09.78 (36.92)                                        
 34 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          1:11.31    1:10.43        
                  33.08     1:10.43 (37.35)                                        
 35 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:14.53    1:11.42        
                  34.22     1:11.42 (37.20)                                        
 36 Barnhorst, Marcy R        13 NYSA-MR              1:12.35    1:11.55        
                  33.99     1:11.55 (37.56)                                        
 37 Perez, Nicole             13 RedTails-MR          1:15.35    1:15.64        
                  35.28     1:15.64 (40.36)                                        
 38 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          1:16.76    1:16.95        
                  35.87     1:16.95 (41.08)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:58.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          2:02.84    2:04.83        
                  28.70     1:00.30 (31.60)     1:32.98 (32.68)     2:04.83 (31.85)
  2 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              2:07.38    2:05.47        
                  28.40       59.57 (31.17)     1:32.22 (32.65)     2:05.47 (33.25)
  3 Hayes, Alana S            15 NYSA-MR              2:06.61    2:08.14        
                  29.25     1:01.86 (32.61)     1:35.51 (33.65)     2:08.14 (32.63)
  4 Burda, Sophia J           15 HVD-MR               2:05.09    2:08.62        
                  30.21     1:03.00 (32.79)     1:36.27 (33.27)     2:08.62 (32.35)
  5 Donnellan, Molly          14 UN-MR                2:07.55    2:09.54        
                  29.18     1:02.27 (33.09)     1:36.43 (34.16)     2:09.54 (33.11)
  6 Park, Grace M             14 NYSA-MR              2:05.29    2:10.07        
                  29.32     1:01.30 (31.98)     1:35.28 (33.98)     2:10.07 (34.79)
  7 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           2:11.59    2:10.45        
                  29.64     1:02.54 (32.90)     1:36.33 (33.79)     2:10.45 (34.12)
  8 Clark, Corin E            14 NYSA-MR              2:09.65    2:13.15        
                  30.36     1:04.19 (33.83)     1:39.16 (34.97)     2:13.15 (33.99)
  9 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           2:18.86    2:15.72        
                  29.66     1:03.12 (33.46)     1:38.85 (35.73)     2:15.72 (36.87)
 10 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              2:18.68    2:16.55        
                  30.28     1:06.83 (36.55)     1:43.61 (36.78)     2:16.55 (32.94)
 11 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              2:14.37    2:16.90        
                  32.00     1:07.10 (35.10)     1:42.61 (35.51)     2:16.90 (34.29)
 12 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              2:16.87    2:17.41        
                  31.70     1:06.65 (34.95)     1:42.95 (36.30)     2:17.41 (34.46)
 13 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR               2:18.99    2:18.41        
                  30.68     1:05.42 (34.74)     1:42.18 (36.76)     2:18.41 (36.23)
 14 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           2:20.05    2:18.91        
                  30.58     1:05.58 (35.00)     1:42.27 (36.69)     2:18.91 (36.64)
 15 Wright, Hannah E          13 NYSA-MR              2:14.01    2:19.25        
                  30.26     1:05.98 (35.72)     1:43.69 (37.71)     2:19.25 (35.56)
 16 Etnel, Jill M             14 UN-MR                2:24.82    2:19.93        
                  30.71     1:05.70 (34.99)     1:42.44 (36.74)     2:19.93 (37.49)
 17 Rodriguez, Andrea I       15 RedTails-MR          2:20.09    2:21.39        
                  31.85     1:06.87 (35.02)     1:44.00 (37.13)     2:21.39 (37.39)
 18 Vargas, Alexandra M       13 NYSA-MR                   NT    2:23.36        
                  31.17     1:08.50 (37.33)     1:46.42 (37.92)     2:23.36 (36.94)
 19 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           2:29.67    2:24.33        
                  32.80     1:09.04 (36.24)     1:46.53 (37.49)     2:24.33 (37.80)
 20 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              2:31.82    2:29.67        
                  33.57     1:10.60 (37.03)     1:50.43 (39.83)     2:29.67 (39.24)
 21 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          2:36.94    2:34.30        
                  32.67     1:11.91 (39.24)     1:53.00 (41.09)     2:34.30 (41.30)
 22 Barnhorst, Marcy R        13 NYSA-MR                   NT    2:35.89        
                  33.86     1:13.52 (39.66)     1:54.89 (41.37)     2:35.89 (41.00)
 23 Moreno, Ashley            14 APEX-MR              2:43.81    2:38.96        
                  35.90     1:15.69 (39.79)     1:57.81 (42.12)     2:38.96 (41.15)
 24 Arellano, Emilia L        16 Middies-MR           2:53.63    3:05.48        
                  40.49     1:26.95 (46.46)     2:16.10 (49.15)     3:05.48 (49.38)
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 5:10.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              5:38.34    5:31.44        
                  30.18     1:02.69 (32.51)     1:35.86 (33.17)     2:09.22 (33.36)
        2:42.52 (33.30)     3:15.91 (33.39)     3:49.53 (33.62)     4:23.90 (34.37)
        4:58.51 (34.61)     5:31.44 (32.93)                                        
  2 Burda, Sophia J           15 HVD-MR               5:46.69    5:40.55        
                  31.44     1:05.54 (34.10)     1:40.09 (34.55)     2:14.57 (34.48)
        2:49.46 (34.89)     3:24.32 (34.86)     3:59.44 (35.12)     4:34.28 (34.84)
        5:08.19 (33.91)     5:40.55 (32.36)                                        
  3 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          5:30.92    5:41.71        
                  29.76     1:02.83 (33.07)     1:36.69 (33.86)     2:10.27 (33.58)
        2:44.08 (33.81)     3:19.09 (35.01)     3:53.24 (34.15)     4:29.44 (36.20)
        5:05.26 (35.82)     5:41.71 (36.45)                                        
  4 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           5:44.52    5:52.01        
                  30.80     1:04.60 (33.80)     1:39.56 (34.96)     2:15.13 (35.57)
        2:51.00 (35.87)     3:27.05 (36.05)     4:03.40 (36.35)     4:39.83 (36.43)
        5:16.01 (36.18)     5:52.01 (36.00)                                        
  5 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           5:52.92    5:57.16        
                  31.23     1:05.44 (34.21)     1:41.18 (35.74)     2:17.73 (36.55)
        2:54.41 (36.68)     3:31.17 (36.76)     4:08.88 (37.71)     4:45.40 (36.52)
        5:21.75 (36.35)     5:57.16 (35.41)                                        
  6 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR               6:16.69    6:16.89        
                  32.38     1:08.60 (36.22)     1:46.01 (37.41)     2:24.51 (38.50)
        3:02.66 (38.15)     3:41.13 (38.47)     4:20.39 (39.26)     4:59.94 (39.55)
        5:38.85 (38.91)     6:16.89 (38.04)                                        
  7 Rodriguez, Andrea I       15 RedTails-MR          6:26.26    6:24.82        
                  32.56     1:08.42 (35.86)     1:46.09 (37.67)     2:24.43 (38.34)
        3:03.57 (39.14)     3:43.45 (39.88)     4:24.25 (40.80)     5:05.57 (41.32)
        5:46.34 (40.77)     6:24.82 (38.48)                                        
  8 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           6:17.74    6:28.96        
                  33.28     1:10.90 (37.62)     1:50.84 (39.94)     2:31.11 (40.27)
        3:10.92 (39.81)     3:50.18 (39.26)     4:30.09 (39.91)     5:09.82 (39.73)
        5:49.80 (39.98)     6:28.96 (39.16)                                        
  9 Goyal, Ilina              13 Middies-MR           6:48.88    6:53.62        
                  33.36     1:13.41 (40.05)     1:55.52 (42.11)     2:38.39 (42.87)
        3:20.72 (42.33)     4:03.97 (43.25)     4:48.39 (44.42)     5:32.31 (43.92)
        6:15.40 (43.09)     6:53.62 (38.22)                                        
 10 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          6:53.13    7:08.35        
                  33.93     1:13.82 (39.89)     1:56.60 (42.78)     2:40.78 (44.18)
        3:25.41 (44.63)                             4:55.80 ( )     5:41.19 (45.39)
        6:26.21 (45.02)     7:08.35 (42.14)                                        
 11 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          7:34.31    7:47.22        
                  38.75     1:24.02 (45.27)     2:10.68 (46.66)     2:57.80 (47.12)
        3:45.19 (47.39)     4:34.23 (49.04)     5:23.28 (49.05)     6:12.71 (49.43)
        7:01.16 (48.45)     7:47.22 (46.06)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:00.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              1:00.93    1:01.27        
                  29.65     1:01.27 (31.62)                                        
  2 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              1:05.79    1:04.01        
                  30.99     1:04.01 (33.02)                                        
  3 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              1:07.73    1:06.65        
                  32.13     1:06.65 (34.52)                                        
  4 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           1:07.14    1:07.78        
                  32.61     1:07.78 (35.17)                                        
  5 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:06.77    1:07.95        
                  32.76     1:07.95 (35.19)                                        
  6 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:09.83    1:08.30        
                  34.00     1:08.30 (34.30)                                        
  7 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:06.62    1:08.48        
                  33.01     1:08.48 (35.47)                                        
  8 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              1:08.36    1:08.84        
                  32.96     1:08.84 (35.88)                                        
  9 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              1:09.67    1:08.86        
                  33.38     1:08.86 (35.48)                                        
 10 Burda, Sophia J           15 HVD-MR               1:04.62    1:08.90        
                  34.32     1:08.90 (34.58)                                        
 11 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           1:09.02    1:09.00        
                  33.36     1:09.00 (35.64)                                        
 12 Ge, Xinrui                14 APEX-MR              1:09.54    1:09.01        
                  34.16     1:09.01 (34.85)                                        
 13 Etnel, Jill M             14 UN-MR                1:12.88    1:09.52        
                  33.54     1:09.52 (35.98)                                        
 14 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              1:08.60    1:09.57        
                  33.16     1:09.57 (36.41)                                        
 15 Medina, Marisa B          16 NYSA-MR              1:09.19    1:10.00        
                  34.16     1:10.00 (35.84)                                        
 16 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:11.35    1:11.27        
                  34.50     1:11.27 (36.77)                                        
 17 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          1:12.79    1:11.47        
                  34.38     1:11.47 (37.09)                                        
 18 Clark, Corin E            14 NYSA-MR              1:08.84    1:12.03        
                  34.51     1:12.03 (37.52)                                        
 19 Chea, Rory                16 Parks Sailfish-MR    1:13.18    1:12.62        
                  35.54     1:12.62 (37.08)                                        
 20 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              1:09.75    1:12.71        
                  35.11     1:12.71 (37.60)                                        
 21 Springer, Ella C          13 NYSA-MR              1:17.62    1:13.04        
                  35.08     1:13.04 (37.96)                                        
 22 Wishnia, Hailey F         13 UN-MR                1:13.76    1:13.29        
                  34.85     1:13.29 (38.44)                                        
 23 DeGeorge, Sierra          16 UN-MR                1:14.96    1:14.19        
                  35.95     1:14.19 (38.24)                                        
 24 Deng, Eileen              13 APEX-MR              1:18.96    1:14.65        
                  36.61     1:14.65 (38.04)                                        
 25 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    1:18.21    1:15.27        
                  36.26     1:15.27 (39.01)                                        
 26 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR               1:12.24    1:16.54        
                  37.26     1:16.54 (39.28)                                        
 27 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:17.32    1:16.71        
                  37.33     1:16.71 (39.38)                                        
 28 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:23.17    1:18.45        
                  38.26     1:18.45 (40.19)                                        
 29 Lutchmansingh, Emily E    14 RedTails-MR          1:19.05    1:19.98        
                  39.05     1:19.98 (40.93)                                        
 30 Valenzuela, Victoria C    13 Middies-MR                NT    1:21.31        
                  40.21     1:21.31 (41.10)                                        
 31 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          1:23.75    1:22.11        
                  40.13     1:22.11 (41.98)                                        
 32 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          1:23.37    1:22.65        
                  40.26     1:22.65 (42.39)                                        
 33 Avdic, Adalisa            13 APEX-MR              1:30.98    1:23.44        
                  40.96     1:23.44 (42.48)                                        
 34 Pitt, Jaylin M            14 NYSA-MR              1:35.70    1:24.42        
                  41.07     1:24.42 (43.35)                                        
 35 Perez, Nicole             13 RedTails-MR          1:23.66    1:25.89        
                  41.05     1:25.89 (44.84)                                        
 36 Moreno, Ashley            14 APEX-MR              1:27.23    1:26.50        
                  42.82     1:26.50 (43.68)                                        
 37 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              1:36.95    1:33.60        
 38 Arellano, Emilia L        16 Middies-MR           1:35.80    1:42.33        
                  51.67     1:42.33 (50.66)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:11.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:18.77    2:20.60        
                  32.62     1:07.15 (34.53)     1:43.73 (36.58)     2:20.60 (36.87)
  2 Burda, Sophia J           15 HVD-MR               2:16.84    2:24.70        
                  34.98     1:11.69 (36.71)     1:48.59 (36.90)     2:24.70 (36.11)
  3 Park, Grace M             14 NYSA-MR              2:21.58    2:25.75        
                  34.36     1:10.56 (36.20)     1:48.75 (38.19)     2:25.75 (37.00)
  4 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              2:25.25    2:25.97        
                  33.44     1:09.29 (35.85)     1:47.08 (37.79)     2:25.97 (38.89)
  5 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           2:22.73    2:26.61        
                  34.50     1:10.98 (36.48)     1:48.94 (37.96)     2:26.61 (37.67)
  6 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           2:26.11    2:26.77        
                  34.41     1:11.62 (37.21)     1:49.59 (37.97)     2:26.77 (37.18)
  7 Lau, Emma S               15 NYSA-MR              2:31.22    2:30.83        
                  35.68     1:14.23 (38.55)     1:53.37 (39.14)     2:30.83 (37.46)
  8 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              2:45.88    2:36.76        
                  36.50     1:16.30 (39.80)     1:56.96 (40.66)     2:36.76 (39.80)
  9 Donnellan, Molly          14 UN-MR                2:33.10    2:37.15        
                  35.74     1:15.52 (39.78)     1:56.74 (41.22)     2:37.15 (40.41)
 10 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          2:34.53    2:38.15        
                  36.19     1:16.43 (40.24)     1:58.15 (41.72)     2:38.15 (40.00)
 11 Wishnia, Hailey F         13 UN-MR                     NT    2:40.89        
                  36.59     1:17.43 (40.84)     1:59.67 (42.24)     2:40.89 (41.22)
 12 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              2:41.69    2:42.96        
                  38.22     1:18.67 (40.45)     2:00.91 (42.24)     2:42.96 (42.05)
 13 Springer, Ella C          13 NYSA-MR                   NT    2:44.32        
                  37.64     1:18.68 (41.04)     2:01.67 (42.99)     2:44.32 (42.65)
 14 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           2:47.71    2:44.66        
                  37.94     1:19.78 (41.84)     2:03.03 (43.25)     2:44.66 (41.63)
 15 Barnhorst, Marcy R        13 NYSA-MR              3:02.56    2:50.27        
                  38.93     1:21.93 (43.00)     2:06.81 (44.88)     2:50.27 (43.46)
 16 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           2:59.58    2:50.48        
                  39.20     1:21.70 (42.50)   2:50.48 (1:28.78)                    
 17 Perez, Nicole             13 RedTails-MR               NT    3:05.54        
                  41.26   3:05.54 (2:24.28)                                        
 -- Vargas, Alexandra M       13 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating turn
                  38.93     1:21.06 (42.13)     2:05.46 (44.40)                    
 -- Etnel, Jill M             14 UN-MR                2:35.04         DQ        
      Delay initiating turn
                  35.72     1:14.44 (38.72)     1:53.64 (39.20)                    
 -- Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              2:28.63        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Grace M             14 NYSA-MR              1:14.14    1:12.78        
                  34.82     1:12.78 (37.96)                                        
  2 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              1:10.47    1:13.66        
                  35.18     1:13.66 (38.48)                                        
  3 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:11.02    1:14.82        
                  36.82     1:14.82 (38.00)                                        
  4 DeGeorge, Sierra          16 UN-MR                1:12.96    1:14.95        
                  35.45     1:14.95 (39.50)                                        
  5 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:13.53    1:15.04        
                  35.57     1:15.04 (39.47)                                        
  6 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           1:13.40    1:15.38        
                  35.46     1:15.38 (39.92)                                        
  7 Ge, Xinrui                14 APEX-MR              1:13.59    1:18.38        
                  37.34     1:18.38 (41.04)                                        
  8 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              1:24.32    1:21.58        
                  38.84     1:21.58 (42.74)                                        
  9 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           1:20.90    1:22.38        
                  38.85     1:22.38 (43.53)                                        
 10 Donnellan, Molly          14 UN-MR                1:22.50    1:22.95        
                  38.84     1:22.95 (44.11)                                        
 11 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          1:22.00    1:23.59        
                  40.00     1:23.59 (43.59)                                        
 12 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR               1:19.87    1:26.10        
                  40.17     1:26.10 (45.93)                                        
 13 Lau, Emma S               15 NYSA-MR              1:27.08    1:26.11        
                  40.14     1:26.11 (45.97)                                        
 14 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           1:25.20    1:26.54        
                  40.67     1:26.54 (45.87)                                        
 15 Etnel, Jill M             14 UN-MR                1:27.96    1:28.15        
                  41.56     1:28.15 (46.59)                                        
 16 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          1:29.21    1:28.25        
                  43.05     1:28.25 (45.20)                                        
 17 Valenzuela, Victoria C    13 Middies-MR                NT    1:28.61        
                  42.36     1:28.61 (46.25)                                        
 18 Springer, Ella C          13 NYSA-MR              1:30.97    1:28.75        
                  42.01     1:28.75 (46.74)                                        
 19 Lutchmansingh, Emily E    14 RedTails-MR          1:25.39    1:28.90        
                  42.33     1:28.90 (46.57)                                        
 20 Goyal, Ilina              13 Middies-MR           1:31.81    1:28.96        
                  41.78     1:28.96 (47.18)                                        
 21 Rodriguez, Andrea I       15 RedTails-MR          1:31.11    1:29.61        
                  41.79     1:29.61 (47.82)                                        
 22 Vargas, Alexandra M       13 NYSA-MR              1:36.99    1:30.51        
                  42.05     1:30.51 (48.46)                                        
 23 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:34.75    1:31.54        
                  43.60     1:31.54 (47.94)                                        
 24 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              1:28.39    1:33.01        
                  43.54     1:33.01 (49.47)                                        
 25 Barnhorst, Marcy R        13 NYSA-MR              1:36.20    1:35.07        
                  44.13     1:35.07 (50.94)                                        
 26 Wishnia, Hailey F         13 UN-MR                     NT    1:36.11        
                  44.58     1:36.11 (51.53)                                        
 27 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          1:41.11    1:36.86        
                  44.74     1:36.86 (52.12)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Grace M             14 NYSA-MR              2:35.68    2:36.55        
                  35.41     1:14.55 (39.14)     1:55.18 (40.63)     2:36.55 (41.37)
  2 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:36.18    2:39.33        
                  35.56     1:15.22 (39.66)     1:56.61 (41.39)     2:39.33 (42.72)
  3 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              2:41.64    2:41.15        
                  36.79     1:17.69 (40.90)     1:59.83 (42.14)     2:41.15 (41.32)
  4 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           2:44.84    2:47.27        
                  35.58     1:17.03 (41.45)     2:02.41 (45.38)     2:47.27 (44.86)
  5 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    2:55.07    2:52.62        
                  37.72     1:21.95 (44.23)     2:07.77 (45.82)     2:52.62 (44.85)
  6 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              3:15.77    2:53.99        
                  40.12     1:23.30 (43.18)     2:08.92 (45.62)     2:53.99 (45.07)
  7 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              3:01.38    3:04.33        
                  40.74     1:26.84 (46.10)     2:16.88 (50.04)     3:04.33 (47.45)
  8 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           3:10.68    3:07.86        
                  41.49     1:28.84 (47.35)     2:18.35 (49.51)     3:07.86 (49.51)
  9 Vargas, Alexandra M       13 NYSA-MR                   NT    3:09.71        
                  40.91     1:29.00 (48.09)     2:19.43 (50.43)     3:09.71 (50.28)
 10 Lutchmansingh, Emily E    14 RedTails-MR          3:03.17    3:13.99        
                  43.62     1:33.75 (50.13)   3:13.99 (1:40.24)                    
 11 Rodriguez, Andrea I       15 RedTails-MR          3:15.64    3:20.65        
                  43.53     1:34.02 (50.49)     2:27.52 (53.50)     3:20.65 (53.13)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:00.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayes, Brenna A           16 NYSA-MR                59.97    1:02.04        
                  28.65     1:02.04 (33.39)                                        
  2 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:04.38    1:03.02        
                  30.08     1:03.02 (32.94)                                        
  3 Harris, Maryam M          15 UN-MR                1:03.74    1:03.53        
                  29.59     1:03.53 (33.94)                                        
  4 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          1:03.67    1:04.13        
                  29.76     1:04.13 (34.37)                                        
  5 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              1:07.39    1:05.06        
                  29.94     1:05.06 (35.12)                                        
  6 Hayes, Alana S            15 NYSA-MR              1:04.34    1:05.67        
                  31.04     1:05.67 (34.63)                                        
  7 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              1:04.81    1:06.95        
                  30.35     1:06.95 (36.60)                                        
  8 Park, Grace M             14 NYSA-MR              1:04.71    1:07.68        
                  31.93     1:07.68 (35.75)                                        
  9 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              1:08.41    1:07.97        
                  31.52     1:07.97 (36.45)                                        
 10 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           1:06.20    1:08.61        
                  30.70     1:08.61 (37.91)                                        
 11 Chea, Rory                16 Parks Sailfish-MR    1:08.58    1:11.38        
                  33.10     1:11.38 (38.28)                                        
 12 Javier, Chrisabella K     15 APEX-MR              1:12.29    1:11.40        
                  32.49     1:11.40 (38.91)                                        
 12 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    1:12.73    1:11.40        
                  33.31     1:11.40 (38.09)                                        
 14 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:13.20    1:11.63        
                  32.67     1:11.63 (38.96)                                        
 15 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           1:14.57    1:11.76        
                  33.05     1:11.76 (38.71)                                        
 16 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              1:13.03    1:12.08        
                  32.74     1:12.08 (39.34)                                        
 17 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              1:12.57    1:12.15        
                  32.60     1:12.15 (39.55)                                        
 18 Medina, Marisa B          16 NYSA-MR              1:10.99    1:13.38        
                  32.83     1:13.38 (40.55)                                        
 19 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              1:13.05    1:14.25        
                  33.55     1:14.25 (40.70)                                        
 20 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:14.05    1:14.57        
                  33.81     1:14.57 (40.76)                                        
 21 Donnellan, Molly          14 UN-MR                1:13.93    1:14.93        
                  33.04     1:14.93 (41.89)                                        
 22 DeGeorge, Sierra          16 UN-MR                1:11.77    1:15.13        
                  33.03     1:15.13 (42.10)                                        
 23 Springer, Ella C          13 NYSA-MR                   NT    1:16.06        
                  34.19     1:16.06 (41.87)                                        
 24 Wright, Hannah E          13 NYSA-MR              1:15.48    1:16.60        
                  33.85     1:16.60 (42.75)                                        
 25 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          1:20.00    1:18.19        
                  36.28     1:18.19 (41.91)                                        
 26 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              1:34.31    1:21.64        
                  37.69     1:21.64 (43.95)                                        
 27 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          1:29.86    1:24.15        
                  39.35     1:24.15 (44.80)                                        
 28 Perez, Nicole             13 RedTails-MR          1:26.19    1:25.11        
                  38.82     1:25.11 (46.29)                                        
 29 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:29.71    1:28.53        
                  40.71     1:28.53 (47.82)                                        
 30 Pitt, Jaylin M            14 NYSA-MR              1:40.50    1:29.42        
                  41.87     1:29.42 (47.55)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:15.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:26.87    2:27.21        
                  32.60     1:11.58 (38.98)     1:50.33 (38.75)     2:27.21 (36.88)
  2 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              2:30.16    2:33.51        
                  31.84     1:09.40 (37.56)     1:50.94 (41.54)     2:33.51 (42.57)
  3 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              2:30.71    2:33.58        
                  33.44     1:11.31 (37.87)     1:52.00 (40.69)     2:33.58 (41.58)
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:11.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              2:12.51    2:15.48        
                  29.51     1:04.24 (34.73)     1:43.62 (39.38)     2:15.48 (31.86)
  2 Rojas-Tineo, Maira R      15 APEX-MR              2:23.52    2:23.73        
                  30.18     1:08.67 (38.49)     1:51.94 (43.27)     2:23.73 (31.79)
  3 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:22.12    2:24.92        
                  31.90     1:06.98 (35.08)     1:52.98 (46.00)     2:24.92 (31.94)
  4 Ge, Xinrui                14 APEX-MR              2:30.95    2:27.74        
                  32.31     1:10.34 (38.03)     1:52.67 (42.33)     2:27.74 (35.07)
  5 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              2:27.89    2:28.68        
                  32.81     1:09.96 (37.15)     1:56.21 (46.25)     2:28.68 (32.47)
  6 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    2:25.64    2:28.86        
                  32.46     1:10.37 (37.91)     1:53.82 (43.45)     2:28.86 (35.04)
  7 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              2:25.55    2:29.16        
                  30.38     1:09.78 (39.40)     1:54.70 (44.92)     2:29.16 (34.46)
  8 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    2:37.52    2:33.07        
                  34.08     1:15.24 (41.16)     2:00.09 (44.85)     2:33.07 (32.98)
  9 Burda, Sophia J           15 HVD-MR               2:32.33    2:33.70        
                  31.88     1:09.39 (37.51)     2:00.68 (51.29)     2:33.70 (33.02)
 10 Donnellan, Molly          14 UN-MR                2:32.58    2:36.32        
                  34.03     1:14.35 (40.32)     2:01.18 (46.83)     2:36.32 (35.14)
 11 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              2:38.92    2:41.94        
                  35.99     1:16.55 (40.56)     2:04.31 (47.76)     2:41.94 (37.63)
 12 O'Donnell, Mairead E      16 HVD-MR               2:39.92    2:42.57        
                  34.04     1:16.38 (42.34)     2:05.09 (48.71)     2:42.57 (37.48)
 13 Vargas, Alexandra M       13 NYSA-MR                   NT    2:47.73        
                  35.24     1:17.64 (42.40)     2:08.92 (51.28)     2:47.73 (38.81)
 14 Wishnia, Hailey F         13 UN-MR                3:04.82    2:51.58        
                  36.38     1:18.01 (41.63)     2:12.66 (54.65)     2:51.58 (38.92)
 15 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              2:45.18    2:53.82        
                  35.47     1:18.79 (43.32)     2:11.42 (52.63)     2:53.82 (42.40)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Holland, Connor M          9 NYSA-MR                   NT      37.99        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 22.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Cian N             10 NYSA-MR                31.41      31.60        
  2 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      32.50      31.90        
  3 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             32.86      32.07        
  4 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      32.41      32.16        
  5 Knight, Grant             10 NRYS-MR                31.79      32.64        
  6 Ruiz, Nathaniel R         10 HVD-MR                 33.69      33.11        
  7 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR             37.36      34.16        
  8 Markarian, Ashot           8 Middies-MR             49.31      49.86        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 49.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:14.69    1:09.84        
                  34.03     1:09.84 (35.81)                                        
  2 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:09.83    1:10.03        
                  33.96     1:10.03 (36.07)                                        
  3 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:13.08    1:10.20        
                  34.49     1:10.20 (35.71)                                        
  4 Holland, Connor M          9 NYSA-MR              1:18.67    1:12.38        
                  34.32     1:12.38 (38.06)                                        
  5 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:11.50    1:13.92        
                  34.81     1:13.92 (39.11)                                        
  6 Ruiz, Nathaniel R         10 HVD-MR               1:14.86    1:15.52        
                  35.73     1:15.52 (39.79)                                        
  7 Barrett, Noland A          8 Middies-MR           1:16.25    1:15.77        
                  36.23     1:15.77 (39.54)                                        
  8 Knight, Grant             10 NRYS-MR              1:21.89    1:17.36        
                  37.53     1:17.36 (39.83)                                        
  9 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR           1:25.40    1:19.86        
                  37.11     1:19.86 (42.75)                                        
 10 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              1:20.78    1:21.33        
                  40.18     1:21.33 (41.15)                                        
 11 Sanchez Ampudio, Alexand  10 NRYS-MR              1:19.75    1:24.53        
                  41.51     1:24.53 (43.02)                                        
 12 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:18.35    1:28.94        
                  40.17     1:28.94 (48.77)                                        
 13 Ha, Connor                10 LIFE-MR              1:45.71    1:30.94        
                  41.01     1:30.94 (49.93)                                        
 14 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR              1:29.86    1:37.55        
                  45.95     1:37.55 (51.60)                                        
 15 Markarian, Ashot           8 Middies-MR                NT    1:48.49        
                  51.48     1:48.49 (57.01)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    2:34.50    2:27.44        
                  33.29     1:11.09 (37.80)     1:50.28 (39.19)     2:27.44 (37.16)
  2 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    2:35.50    2:30.07        
                  34.04     1:12.06 (38.02)     1:51.34 (39.28)     2:30.07 (38.73)
  3 Sanchez Ampudio, Alexand  10 NRYS-MR              2:53.41    2:55.53        
                  40.22     1:27.01 (46.79)     2:13.06 (46.05)     2:55.53 (42.47)
  4 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              3:03.79    2:55.80        
                  41.13     1:26.37 (45.24)     2:13.34 (46.97)     2:55.80 (42.46)
  5 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR                NT    3:04.03        
                  40.16     1:27.97 (47.81)     2:17.40 (49.43)     3:04.03 (46.63)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holland, Connor M          9 NYSA-MR                38.10      37.38        
  2 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      39.50      37.84        
  3 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             40.11      38.60        
  4 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      39.13      39.72        
  5 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR             39.16      40.23        
  6 Ruiz, Nathaniel R         10 HVD-MR                 39.33      41.10        
  7 Knight, Grant             10 NRYS-MR                40.63      42.61        
  8 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR              42.92      43.20        
  9 Ha, Connor                10 LIFE-MR                47.94      47.97        
 10 Markarian, Ashot           8 Middies-MR                NT      53.76        
 11 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR                53.53      55.13        
 12 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR                57.09    1:05.68        
 13 Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR              55.10    1:06.38        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Cian N             10 NYSA-MR              1:18.71    1:21.82        
                  39.01     1:21.82 (42.81)                                        
  2 Ruiz, Nathaniel R         10 HVD-MR               1:24.84    1:25.05        
                  41.48     1:25.05 (43.57)                                        
  3 Barrett, Noland A          8 Middies-MR           1:26.33    1:27.75        
                  43.63     1:27.75 (44.12)                                        
  4 Knight, Grant             10 NRYS-MR              1:36.97    1:32.81        
                  44.40     1:32.81 (48.41)                                        
  5 Sanchez Ampudio, Alexand  10 NRYS-MR              1:41.65    1:33.44        
                  47.27     1:33.44 (46.17)                                        
  6 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              1:45.58    1:46.76        
                  51.60     1:46.76 (55.16)                                        
  7 Markarian, Ashot           8 Middies-MR                NT    1:53.91        
                  56.80     1:53.91 (57.11)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR             40.56      40.85        
  2 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      41.73      41.09        
  3 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                41.87      44.23        
  4 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      47.63      45.21        
  5 Ha, Connor                10 LIFE-MR                49.41      45.41        
  6 Ruiz, Nathaniel R         10 HVD-MR                 49.12      49.17        
  7 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             53.99      50.61        
  8 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR            1:09.00      56.16        
  9 Markarian, Ashot           8 Middies-MR                NT      57.87        
 10 Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR            1:00.14    1:17.55        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR           1:31.74    1:31.37        
                  42.67     1:31.37 (48.70)                                        
  2 Knight, Grant             10 NRYS-MR              1:39.83    1:33.05        
                  44.10     1:33.05 (48.95)                                        
  3 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:37.98    1:33.57        
                  45.37     1:33.57 (48.20)                                        
  4 Sanchez Ampudio, Alexand  10 NRYS-MR              1:45.47    1:47.46        
                  52.08     1:47.46 (55.38)                                        
  5 Ruiz, Nathaniel R         10 HVD-MR               1:56.36    1:48.64        
                  52.56     1:48.64 (56.08)                                        
  6 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              1:55.62    2:00.00        
                  56.91   2:00.00 (1:03.09)                                        
 -- Markarian, Ashot           8 Middies-MR                NT         DQ        
      Butterfly kick
                1:03.86                                                            
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      36.59      35.90        
  2 Barry, Cian N             10 NYSA-MR                39.03      38.76        
  3 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             42.05      41.71        
  4 Ruiz, Nathaniel R         10 HVD-MR                 45.02      46.00        
  5 Pena, Jorge A              8 RedTails-MR          1:10.09      48.62        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 54.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:24.47    1:23.98        
                  39.05     1:23.98 (44.93)                                        
  2 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              1:37.79    1:37.15        
                  46.39     1:37.15 (50.76)                                        
  3 Sanchez Ampudio, Alexand  10 NRYS-MR              1:35.32    1:39.42        
                  47.35     1:39.42 (52.07)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:01.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Nathaniel R         10 HVD-MR               3:18.75    3:08.49        
                  45.33     1:31.41 (46.08)     2:30.09 (58.68)     3:08.49 (38.40)
  2 Knight, Grant             10 NRYS-MR              3:21.25    3:10.04        
                  45.25     1:36.50 (51.25)     2:31.15 (54.65)     3:10.04 (38.89)
  3 Sanchez Ampudio, Alexand  10 NRYS-MR              3:12.89    3:11.16        
                  44.74     1:35.15 (50.41)     2:31.06 (55.91)     3:11.16 (40.10)
  4 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              3:26.51    3:26.43        
                  45.44     1:39.42 (53.98)   2:44.87 (1:05.45)     3:26.43 (41.56)
  5 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              4:34.40    3:39.92        
                  46.40   1:49.93 (1:03.53)     2:46.46 (56.53)     3:39.92 (53.46)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 22.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR             26.87      26.34        
  2 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR            29.23      28.00        
  3 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR                29.30      29.12        
  4 Milio, Franco A           12 NYSA-MR                30.60      29.67        
  5 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             29.56      30.25        
  6 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                31.55      31.14        
  7 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR                31.48      32.18        
  8 Heath, Keegan A           11 NYSA-MR                31.19      32.24        
  9 Llorente Valin, Leonardo  11 Middies-MR             39.36      37.94        
 -- Barrett, Noah D           11 Middies-MR             26.81         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 49.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           1:00.17      59.64        
                  28.42       59.64 (31.22)                                        
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:00.32    1:00.38        
                  28.80     1:00.38 (31.58)                                        
  3 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:02.57    1:03.25        
                  29.67     1:03.25 (33.58)                                        
  4 Milio, Franco A           12 NYSA-MR              1:07.30    1:04.27        
                  31.03     1:04.27 (33.24)                                        
  5 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              1:06.80    1:04.43        
                  31.28     1:04.43 (33.15)                                        
  6 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:17.27    1:06.97        
                  31.90     1:06.97 (35.07)                                        
  7 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:10.81    1:07.73        
                  33.24     1:07.73 (34.49)                                        
  8 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:05.99    1:09.31        
                  31.96     1:09.31 (37.35)                                        
  9 Heath, Keegan A           11 NYSA-MR              1:10.43    1:09.69        
                  33.03     1:09.69 (36.66)                                        
 10 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR              1:06.48    1:14.17        
                  33.02     1:14.17 (41.15)                                        
 11 Kastanis, Dylan S         12 HVD-MR               1:14.91    1:15.72        
                  34.82     1:15.72 (40.90)                                        
 12 Garcia, Christian         11 LIFE-MR              1:25.89    1:20.31        
                  37.25     1:20.31 (43.06)                                        
 13 Llorente Valin, Leonardo  11 Middies-MR           1:25.20    1:24.85        
                  39.03     1:24.85 (45.82)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              2:12.15    2:10.57        
                  29.61     1:03.36 (33.75)     1:37.70 (34.34)     2:10.57 (32.87)
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              2:09.28    2:13.37        
                  30.79     1:04.39 (33.60)     1:38.97 (34.58)     2:13.37 (34.40)
  3 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           2:18.45    2:13.49        
                  30.65     1:04.74 (34.09)     1:39.83 (35.09)     2:13.49 (33.66)
  4 Milio, Franco A           12 NYSA-MR              2:19.73    2:17.71        
                  31.46     1:06.72 (35.26)     1:42.63 (35.91)     2:17.71 (35.08)
  5 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          2:25.77    2:22.27        
                  31.27     1:08.02 (36.75)     1:46.76 (38.74)     2:22.27 (35.51)
  6 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              2:37.08    2:22.34        
                  33.51     1:09.46 (35.95)     1:46.20 (36.74)     2:22.34 (36.14)
  7 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           2:19.67    2:22.35        
                  32.17     1:08.54 (36.37)     1:46.27 (37.73)     2:22.35 (36.08)
  8 Heath, Keegan A           11 NYSA-MR              2:50.53    2:28.37        
                  33.35     1:11.11 (37.76)     1:49.33 (38.22)     2:28.37 (39.04)
  9 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           2:34.87    2:30.37        
                  32.27     1:10.00 (37.73)     1:50.78 (40.78)     2:30.37 (39.59)
 10 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR              2:31.67    2:41.61        
                  33.57     1:12.90 (39.33)     1:58.86 (45.96)     2:41.61 (42.75)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR                   NT    6:34.53        
                  34.97     1:14.39 (39.42)     1:54.47 (40.08)     2:34.38 (39.91)
        3:15.08 (40.70)     3:55.41 (40.33)     4:36.16 (40.75)     5:16.25 (40.09)
        5:56.25 (40.00)     6:34.53 (38.28)                                        
  2 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR                   NT    6:54.68        
                  36.36     1:17.62 (41.26)     1:59.59 (41.97)     2:41.88 (42.29)
        3:24.82 (42.94)     4:07.76 (42.94)     4:52.49 (44.73)     5:33.53 (41.04)
        6:15.77 (42.24)     6:54.68 (38.91)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR             33.11      31.98        
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR                32.62      32.65        
  3 Milio, Franco A           12 NYSA-MR                33.40      33.44        
  4 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR                35.59      33.96        
  5 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                37.05      36.46        
  6 Kastanis, Dylan S         12 HVD-MR                 39.28      39.40        
  7 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR                36.92      40.38        
  8 Llorente Valin, Leonardo  11 Middies-MR             45.74      40.93        
  9 Heath, Keegan A           11 NYSA-MR                40.66      42.49        
 10 Garcia, Christian         11 LIFE-MR              1:00.89      47.37        
 11 Traitz, River J           11 NYSA-MR                53.25      48.70        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:03.91    1:03.39        
                  30.70     1:03.39 (32.69)                                        
  2 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          1:13.61    1:09.24        
                  32.94     1:09.24 (36.30)                                        
  3 Milio, Franco A           12 NYSA-MR              1:11.72    1:11.10        
                  35.17     1:11.10 (35.93)                                        
  4 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:18.66    1:13.66        
                  35.39     1:13.66 (38.27)                                        
  5 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR              1:23.35    1:23.11        
                  40.57     1:23.11 (42.54)                                        
  6 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:30.00    1:29.51        
                  44.95     1:29.51 (44.56)                                        
  7 Llorente Valin, Leonardo  11 Middies-MR           1:38.88    1:31.83        
 -- Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR              1:22.65         DQ        
      Delay initiating turn
                  39.62          DQ (44.48)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR                37.41      36.82        
  2 Kastanis, Dylan S         12 HVD-MR                 41.45      40.48        
  3 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                43.17      41.30        
  4 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR                43.63      46.16        
  5 Heath, Keegan A           11 NYSA-MR                48.24      49.03        
  6 Traitz, River J           11 NYSA-MR              1:28.06    1:06.97        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:19.42    1:18.36        
                  37.61     1:18.36 (40.75)                                        
  2 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR              1:31.78    1:29.61        
                  41.53     1:29.61 (48.08)                                        
  3 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:50.65    1:32.37        
                  42.65     1:32.37 (49.72)                                        
  4 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR              1:36.21    1:43.11        
                  45.68     1:43.11 (57.43)                                        
  5 Llorente Valin, Leonardo  11 Middies-MR           1:58.25    1:48.11        
                  50.28     1:48.11 (57.83)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR             29.18      29.53        
  2 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR             30.70      29.94        
  3 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR                29.55      30.30        
  4 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                30.22      30.52        
  5 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             32.22      32.74        
  6 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR                43.30      32.95        
  7 Heath, Keegan A           11 NYSA-MR                43.55      40.75        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 54.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:05.93    1:06.49        
                  30.54     1:06.49 (35.95)                                        
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:06.92    1:06.89        
                  31.13     1:06.89 (35.76)                                        
  3 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:22.54    1:13.78        
                  32.93     1:13.78 (40.85)                                        
  4 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              1:12.72    1:14.33        
                  33.71     1:14.33 (40.62)                                        
  5 Briceno, Tyler L          12 NYSA-MR              1:22.36    1:14.59        
                  34.36     1:14.59 (40.23)                                        
  6 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:18.21    1:22.08        
                  35.44     1:22.08 (46.64)                                        
  7 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:25.92    1:22.46        
                  38.52     1:22.46 (43.94)                                        
  8 Traitz, River J           11 NYSA-MR                   NT    2:01.41        
                  54.53   2:01.41 (1:06.88)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:01.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              2:26.06    2:26.43        
                  30.68     1:07.77 (37.09)     1:52.44 (44.67)     2:26.43 (33.99)
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              2:30.46    2:27.29        
                  31.19     1:06.73 (35.54)     1:53.38 (46.65)     2:27.29 (33.91)
  3 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           2:32.36    2:29.78        
                  31.85     1:10.77 (38.92)     1:55.35 (44.58)     2:29.78 (34.43)
  4 Milio, Franco A           12 NYSA-MR              2:36.38    2:36.11        
                  33.88     1:12.66 (38.78)     1:59.83 (47.17)     2:36.11 (36.28)
  5 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           2:33.34    2:43.63        
                  32.22     1:13.65 (41.43)     2:05.78 (52.13)     2:43.63 (37.85)
  6 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           2:52.00    2:52.04        
                  34.99     1:19.33 (44.34)     2:14.11 (54.78)     2:52.04 (37.93)
  7 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              3:03.22    2:54.16        
                  37.59     1:24.32 (46.73)     2:18.68 (54.36)     2:54.16 (35.48)
  8 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR              3:06.28    2:55.96        
                  39.53     1:25.11 (45.58)     2:17.37 (52.26)     2:55.96 (38.59)
  9 Kastanis, Dylan S         12 HVD-MR               2:57.53    3:04.17        
                  38.16     1:26.10 (47.94)     2:17.60 (51.50)     3:04.17 (46.57)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 22.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chea, Parker              18 Parks Sailfish-MR      23.01      23.71        
  1 McGregor, Kyle T          16 NYSA-MR                23.74      23.71        
  3 Yasuda, Kentaro B         17 NYSA-MR                24.06      24.25        
  4 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR            25.05      24.29        
  5 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                25.00      24.62        
  6 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR                   NT      24.97        
  7 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR                24.87      24.99        
  8 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR              26.19      25.41        
  9 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR             25.91      25.47        
 10 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      25.07      25.49        
 11 Sandoval, Anthony C       15 RedTails-MR            25.85      25.69        
 12 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR      26.06      25.90        
 13 Reynolds, Ben             15 RedTails-MR            26.09      26.20        
 14 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR                26.43      26.23        
 15 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR      27.02      26.82        
 16 Chan, Kyle                16 Parks Sailfish-MR      27.13      26.93        
 17 Arellano, Joshua          14 RedTails-MR            28.61      26.95        
 18 Sookdar, Kaiden           15 NRYS-MR                28.34      27.22        
 19 Monastersky, AJ J         13 NYSA-MR                27.60      27.24        
 20 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR              27.16      27.54        
 21 Sanchez, Ronald           13 APEX-MR                27.72      27.59        
 22 Guzman, Michael A         13 RedTails-MR            27.94      27.79        
 23 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR      29.38      27.91        
 24 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR                29.15      28.16        
 25 Llorente Valin, Nicolas   13 Middies-MR             30.37      28.30        
 26 Isik, Okan E              13 NYSA-MR                30.62      29.25        
 27 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR                29.61      29.67        
 28 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR      28.02      30.12        
 29 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR                31.25      31.96        
 30 Velazquez, Kevin          14 RedTails-MR            32.20      33.09        
 31 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR               NT      42.86        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 49.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR            55.52      54.23        
                  26.14       54.23 (28.09)                                        
  2 Reynolds, Ben             15 RedTails-MR            57.29      55.61        
                  27.09       55.61 (28.52)                                        
  3 Sandoval, Anthony C       15 RedTails-MR            56.24      56.15        
                  26.76       56.15 (29.39)                                        
  4 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:00.23      56.54        
                  27.17       56.54 (29.37)                                        
  5 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR             58.31      56.69        
                  27.32       56.69 (29.37)                                        
  6 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      57.07      57.02        
                  26.85       57.02 (30.17)                                        
  7 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR                59.11      57.48        
                  27.70       57.48 (29.78)                                        
  8 Monastersky, AJ J         13 NYSA-MR                59.91      58.23        
                  27.64       58.23 (30.59)                                        
  9 Gonzalez, Kevin           15 APEX-MR                58.47      58.75        
                  28.23       58.75 (30.52)                                        
 10 Guzman, Michael A         13 RedTails-MR          1:01.19      59.80        
                  28.19       59.80 (31.61)                                        
 11 Arellano, Joshua          14 RedTails-MR               NT    1:00.29        
                  28.87     1:00.29 (31.42)                                        
 12 Sanchez, Ronald           13 APEX-MR              1:01.34    1:00.36        
                  29.06     1:00.36 (31.30)                                        
 13 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR    1:04.68    1:01.67        
                  29.41     1:01.67 (32.26)                                        
 14 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              1:02.99    1:01.88        
                  30.01     1:01.88 (31.87)                                        
 15 Sookdar, Kaiden           15 NRYS-MR              1:04.55    1:04.28        
                  30.46     1:04.28 (33.82)                                        
 16 Llorente Valin, Nicolas   13 Middies-MR           1:04.14    1:04.71        
                  29.99     1:04.71 (34.72)                                        
 17 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:06.69    1:05.54        
                  31.20     1:05.54 (34.34)                                        
 18 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR              1:08.57    1:08.28        
                  32.16     1:08.28 (36.12)                                        
 19 Velazquez, Kevin          14 RedTails-MR          1:11.45    1:12.59        
                  34.57     1:12.59 (38.02)                                        
 20 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR               NT    1:34.33        
                  45.80     1:34.33 (48.53)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR          2:02.28    1:59.42        
                  26.58       56.49 (29.91)     1:27.87 (31.38)     1:59.42 (31.55)
  2 Semelsberger, Matt R      13 NYSA-MR              2:06.00    2:02.57        
                  27.32       58.14 (30.82)     1:30.42 (32.28)     2:02.57 (32.15)
  3 Sandoval, Anthony C       15 RedTails-MR          2:03.15    2:04.16        
                  27.62       58.90 (31.28)     1:31.39 (32.49)     2:04.16 (32.77)
  4 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              2:06.58    2:07.34        
                  28.86     1:01.31 (32.45)     1:34.80 (33.49)     2:07.34 (32.54)
  5 Gonzalez, Kevin           15 APEX-MR              2:08.58    2:09.12        
                  29.68     1:02.28 (32.60)     1:36.47 (34.19)     2:09.12 (32.65)
  6 Sanchez, Ronald           13 APEX-MR              2:11.24    2:09.26        
                  30.10     1:02.58 (32.48)     1:36.67 (34.09)     2:09.26 (32.59)
  7 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           2:08.19    2:09.47        
                  27.80       59.94 (32.14)     1:33.63 (33.69)     2:09.47 (35.84)
  8 Horgan, Edward L          14 HVD-MR               2:11.06    2:11.19        
                  28.76     1:01.88 (33.12)     1:36.98 (35.10)     2:11.19 (34.21)
  9 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR    2:19.95    2:14.50        
                  29.91     1:04.87 (34.96)     1:40.81 (35.94)     2:14.50 (33.69)
 10 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              2:22.25    2:15.09        
                  31.25     1:05.68 (34.43)     1:41.32 (35.64)     2:15.09 (33.77)
 11 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              2:23.26    2:21.14        
                  32.84     1:09.55 (36.71)     1:47.42 (37.87)     2:21.14 (33.72)
 12 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              2:28.40    2:21.41        
                  32.61     1:09.80 (37.19)     1:47.10 (37.30)     2:21.41 (34.31)
 13 Llorente Valin, Nicolas   13 Middies-MR           2:24.64    2:26.60        
                  31.64     1:08.98 (37.34)     1:48.62 (39.64)     2:26.60 (37.98)
 14 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR              2:31.49    2:28.42        
                  32.95     1:10.39 (37.44)     1:49.43 (39.04)     2:28.42 (38.99)
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 4:52.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR          5:40.42    5:33.19        
                  28.97     1:01.00 (32.03)     1:34.60 (33.60)     2:08.32 (33.72)
        2:42.90 (34.58)     3:17.80 (34.90)     3:53.00 (35.20)     4:27.82 (34.82)
        5:02.17 (34.35)     5:33.19 (31.02)                                        
  2 Sanchez, Ronald           13 APEX-MR              5:57.02    5:40.74        
                  29.91     1:02.60 (32.69)     1:36.85 (34.25)     2:12.25 (35.40)
        2:46.83 (34.58)     3:22.02 (35.19)     3:58.34 (36.32)     4:33.14 (34.80)
        5:08.08 (34.94)     5:40.74 (32.66)                                        
  3 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           5:41.40    5:42.17        
                  29.83     1:03.57 (33.74)     1:38.27 (34.70)     2:13.40 (35.13)
        2:48.64 (35.24)     3:23.86 (35.22)     3:59.25 (35.39)     4:34.68 (35.43)
        5:09.35 (34.67)     5:42.17 (32.82)                                        
  4 Sandoval, Anthony C       15 RedTails-MR          5:37.08    5:42.63        
                  29.04     1:02.33 (33.29)     1:36.54 (34.21)     2:10.75 (34.21)
        2:44.68 (33.93)     3:19.68 (35.00)     3:55.89 (36.21)     4:31.87 (35.98)
        5:08.21 (36.34)     5:42.63 (34.42)                                        
  5 Gonzalez, Kevin           15 APEX-MR              5:45.23    5:49.36        
                  30.38     1:03.60 (33.22)     1:37.93 (34.33)     2:13.00 (35.07)
        2:48.57 (35.57)     3:24.84 (36.27)     4:01.12 (36.28)     4:37.93 (36.81)
        5:14.46 (36.53)     5:49.36 (34.90)                                        
  6 Guzman, Michael A         13 RedTails-MR          6:12.66    6:13.43        
                  31.51     1:08.85 (37.34)     1:47.66 (38.81)     2:26.32 (38.66)
        3:05.48 (39.16)     3:42.69 (37.21)     4:21.71 (39.02)     5:00.54 (38.83)
        5:38.70 (38.16)     6:13.43 (34.73)                                        
  7 Arellano, Joshua          14 RedTails-MR               NT    6:31.43        
                  33.19     1:11.59 (38.40)     1:51.05 (39.46)     2:31.59 (40.54)
        3:11.86 (40.27)     3:53.27 (41.41)     4:34.11 (40.84)     5:14.81 (40.70)
        5:56.07 (41.26)     6:31.43 (35.36)                                        
  8 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              6:26.94    6:34.40        
                  34.83     1:14.60 (39.77)     1:54.72 (40.12)     2:35.24 (40.52)
        3:15.80 (40.56)     3:56.73 (40.93)     4:36.78 (40.05)     5:17.45 (40.67)
        5:55.54 (38.09)     6:34.40 (38.86)                                        
  9 Llorente Valin, Nicolas   13 Middies-MR           7:01.11    6:44.09        
                  34.31     1:14.49 (40.18)     1:55.95 (41.46)     2:36.97 (41.02)
        3:20.14 (43.17)     4:03.28 (43.14)     4:45.46 (42.18)     5:27.79 (42.33)
        6:07.41 (39.62)     6:44.09 (36.68)                                        
 10 Velazquez, Kevin          14 RedTails-MR          7:08.93    6:52.50        
                  37.00     1:17.62 (40.62)     1:59.28 (41.66)     2:41.10 (41.82)
        3:24.64 (43.54)     4:06.70 (42.06)     4:49.15 (42.45)     5:31.62 (42.47)
        6:13.95 (42.33)     6:52.50 (38.55)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 55.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGregor, Kyle T          16 NYSA-MR                58.00      58.99        
                  28.97       58.99 (30.02)                                        
  2 Wang, Harry H             15 APEX-MR              1:00.02      59.51        
                  28.91       59.51 (30.60)                                        
  3 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              1:02.08      59.79        
                  28.87       59.79 (30.92)                                        
  4 Yasuda, Kentaro B         17 NYSA-MR                59.49    1:00.64        
                  28.87     1:00.64 (31.77)                                        
  5 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR                   NT    1:01.47        
                  29.89     1:01.47 (31.58)                                        
  6 Chea, Parker              18 Parks Sailfish-MR    1:04.98    1:03.46        
                  30.99     1:03.46 (32.47)                                        
  7 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            1:05.67    1:03.60        
                  31.55     1:03.60 (32.05)                                        
  8 Semelsberger, Matt R      13 NYSA-MR              1:04.03    1:03.89        
                  31.07     1:03.89 (32.82)                                        
  9 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              1:04.92    1:04.12        
                  30.28     1:04.12 (33.84)                                        
 10 Reynolds, Ben             15 RedTails-MR          1:04.62    1:05.01        
                  31.76     1:05.01 (33.25)                                        
 11 Sandoval, Anthony C       15 RedTails-MR          1:05.24    1:06.70        
                  32.45     1:06.70 (34.25)                                        
 12 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            1:03.82    1:07.35        
                  32.62     1:07.35 (34.73)                                        
 13 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR              1:07.42    1:07.85        
                  33.11     1:07.85 (34.74)                                        
 14 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR    1:11.24    1:08.71        
                  32.86     1:08.71 (35.85)                                        
 15 Guzman, Michael A         13 RedTails-MR          1:09.55    1:09.17        
                  33.05     1:09.17 (36.12)                                        
 16 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR    1:09.41    1:11.47        
                  34.62     1:11.47 (36.85)                                        
 17 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:12.94    1:12.77        
                  34.51     1:12.77 (38.26)                                        
 18 Sookdar, Kaiden           15 NRYS-MR              1:26.95    1:17.91        
                  38.13     1:17.91 (39.78)                                        
 19 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              1:22.86    1:21.67        
                  40.66     1:21.67 (41.01)                                        
 20 Velazquez, Kevin          14 RedTails-MR          1:24.05    1:27.36        
                  42.82     1:27.36 (44.54)                                        
 21 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR               NT    2:09.28        
                1:03.20   2:09.28 (1:06.08)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:01.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           2:21.16    2:19.32        
                  32.78     1:07.76 (34.98)     1:43.82 (36.06)     2:19.32 (35.50)
  2 Sandoval, Anthony C       15 RedTails-MR          2:21.36    2:20.95        
                  32.96     1:08.81 (35.85)     1:45.05 (36.24)     2:20.95 (35.90)
  3 Reynolds, Ben             15 RedTails-MR          2:25.54    2:24.18        
                  33.06     1:08.62 (35.56)     1:46.12 (37.50)     2:24.18 (38.06)
  4 Horgan, Edward L          14 HVD-MR               2:22.88    2:25.79        
                  33.14     1:09.66 (36.52)     1:48.18 (38.52)     2:25.79 (37.61)
  5 Guzman, Michael A         13 RedTails-MR          2:33.46    2:28.40        
                  33.82     1:12.44 (38.62)     1:51.23 (38.79)     2:28.40 (37.17)
  6 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              2:37.82    2:35.85        
                  37.10     1:17.36 (40.26)     1:58.41 (41.05)     2:35.85 (37.44)
  7 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR              2:56.44    2:49.21        
                  39.78     1:21.98 (42.20)     2:05.85 (43.87)     2:49.21 (43.36)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR          1:11.12    1:10.11        
                  33.53     1:10.11 (36.58)                                        
  2 Gonzalez, Kevin           15 APEX-MR              1:15.17    1:14.21        
                  35.39     1:14.21 (38.82)                                        
  3 Horgan, Edward L          14 HVD-MR               1:15.55    1:14.60        
                  34.40     1:14.60 (40.20)                                        
  4 Monastersky, AJ J         13 NYSA-MR              1:17.23    1:16.89        
                  36.43     1:16.89 (40.46)                                        
  5 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:20.64    1:18.69        
                  38.09     1:18.69 (40.60)                                        
  6 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:20.43    1:20.28        
                  37.33     1:20.28 (42.95)                                        
  7 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR              1:24.73    1:20.79        
                  38.45     1:20.79 (42.34)                                        
  8 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR              1:22.48    1:23.83        
                  39.43     1:23.83 (44.40)                                        
  9 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR    1:32.33    1:23.97        
                  39.14     1:23.97 (44.83)                                        
 10 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              1:26.91    1:26.65        
                  41.52     1:26.65 (45.13)                                        
 11 Llorente Valin, Nicolas   13 Middies-MR           1:24.30    1:26.69        
                  41.30     1:26.69 (45.39)                                        
 12 Sookdar, Kaiden           15 NRYS-MR              1:29.00    1:29.02        
                  41.53     1:29.02 (47.49)                                        
 13 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR               NT    1:44.50        
                  51.82     1:44.50 (52.68)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:19.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              2:46.78    2:24.90        
                  31.19     1:08.06 (36.87)     1:47.31 (39.25)     2:24.90 (37.59)
  2 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    2:30.82    2:38.92        
                  35.71     1:15.77 (40.06)     1:57.32 (41.55)     2:38.92 (41.60)
  3 Gonzalez, Kevin           15 APEX-MR              2:47.18    2:43.29        
                  37.37     1:19.08 (41.71)     2:01.52 (42.44)     2:43.29 (41.77)
  4 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              3:01.93    2:50.50        
                  38.95     1:23.04 (44.09)     2:07.26 (44.22)     2:50.50 (43.24)
  5 Abrams, Michael E         14 NYSA-MR              3:00.64    2:52.27        
                  39.54     1:22.88 (43.34)     2:07.78 (44.90)     2:52.27 (44.49)
  6 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            2:58.27    2:58.40        
                  40.33     1:25.38 (45.05)     2:12.32 (46.94)     2:58.40 (46.08)
  7 Llorente Valin, Nicolas   13 Middies-MR                NT    3:08.77        
                  41.74     1:29.47 (47.73)     2:19.26 (49.79)     3:08.77 (49.51)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 54.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGregor, Matt J          16 NYSA-MR                55.57      57.10        
                  26.80       57.10 (30.30)                                        
  2 Wang, Harry H             15 APEX-MR                57.07      57.44        
                  27.30       57.44 (30.14)                                        
  3 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:01.99      58.11        
                  26.85       58.11 (31.26)                                        
  4 McGregor, Kyle T          16 NYSA-MR                58.42      58.23        
                  27.43       58.23 (30.80)                                        
  5 Yasuda, Kentaro B         17 NYSA-MR              1:02.02    1:00.17        
                  28.42     1:00.17 (31.75)                                        
  6 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR          1:03.91    1:00.34        
                  29.12     1:00.34 (31.22)                                        
  7 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           1:00.78    1:00.59        
                  28.09     1:00.59 (32.50)                                        
  8 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR                   NT    1:01.14        
                  29.33     1:01.14 (31.81)                                        
  9 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR    1:04.85    1:03.16        
                  30.05     1:03.16 (33.11)                                        
 10 Horgan, Edward L          14 HVD-MR               1:04.49    1:03.99        
                  30.04     1:03.99 (33.95)                                        
 11 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:06.77    1:04.00        
                  28.68     1:04.00 (35.32)                                        
 12 Monastersky, AJ J         13 NYSA-MR              1:08.30    1:04.83        
                  29.96     1:04.83 (34.87)                                        
 13 Guzman, Michael A         13 RedTails-MR          1:04.90    1:04.95        
                  29.93     1:04.95 (35.02)                                        
 14 Reynolds, Ben             15 RedTails-MR          1:06.83    1:05.56        
                  30.35     1:05.56 (35.21)                                        
 15 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:10.62    1:07.65        
                  30.91     1:07.65 (36.74)                                        
 16 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              1:06.58    1:07.79        
                  31.96     1:07.79 (35.83)                                        
 17 Arellano, Joshua          14 RedTails-MR               NT    1:10.61        
                  32.37     1:10.61 (38.24)                                        
 18 Semelsberger, Matt R      13 NYSA-MR              1:12.06    1:10.74        
                  32.65     1:10.74 (38.09)                                        
 19 Chan, Kyle                16 Parks Sailfish-MR    1:12.28    1:10.95        
                  30.77     1:10.95 (40.18)                                        
 20 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    1:09.14    1:15.66        
                  34.04     1:15.66 (41.62)                                        
 21 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR                   NT    1:25.74        
                  37.44     1:25.74 (48.30)                                        
 22 Velazquez, Kevin          14 RedTails-MR          1:25.42    1:30.19        
                  39.94     1:30.19 (50.25)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:03.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Harry H             15 APEX-MR              2:08.28    2:12.26        
                  29.38     1:03.34 (33.96)     1:37.63 (34.29)     2:12.26 (34.63)
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:01.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              2:11.50    2:09.05        
                  26.99       59.15 (32.16)     1:38.79 (39.64)     2:09.05 (30.26)
  2 McGregor, Matt J          16 NYSA-MR              2:03.25    2:13.57        
                  29.14     1:05.46 (36.32)     1:43.33 (37.87)     2:13.57 (30.24)
  3 Chea, Parker              18 Parks Sailfish-MR    2:13.13    2:13.64        
                  27.43     1:04.63 (37.20)     1:44.29 (39.66)     2:13.64 (29.35)
  4 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            2:28.34    2:22.21        
                  30.10     1:06.96 (36.86)     1:49.50 (42.54)     2:22.21 (32.71)
  5 Gonzalez, Kevin           15 APEX-MR              2:29.49    2:28.63        
                  34.44     1:11.85 (37.41)     1:54.90 (43.05)     2:28.63 (33.73)
  6 Chan, Kyle                16 Parks Sailfish-MR    2:35.55    2:33.08        
                  31.89     1:12.77 (40.88)     1:56.71 (43.94)     2:33.08 (36.37)
  7 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    2:30.13    2:33.21        
                  30.31     1:08.73 (38.42)     1:57.28 (48.55)     2:33.21 (35.93)
  8 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              2:52.50    2:38.99        
                  33.99     1:18.20 (44.21)     2:03.27 (45.07)     2:38.99 (35.72)