Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/17/2018 10:37 PM
        2018 MR NYSA TYR Holiday Classic T&F - 12/14/2018 to 12/16/2018        
                              Sanction #: 181207                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                16.41      15.92        
  2 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          15.91      16.63        
  3 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              16.85      16.91        
  4 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     16.63      16.93        
  5 Jorsling, Jules            7 Badger-MR              20.56      18.13        
  6 Fernandez, Maya G          8 NYSA-MR                19.96      18.85        
  7 Rocchio, Ellis R           8 Barracudas-MR          20.03      19.66        
  8 McIntyre, Lily C           8 JG-NJ                  20.98      20.00        
  9 Afanasewicz, Kate N        7 NYSA-MR                23.86      20.34        
 10 Minchak, Madeline G        8 JG-NJ                  21.46      20.80        
 11 Tu, Sophie G               7 Flying Dolphins-MR     20.54      20.88        
 12 Arevalo, Emma E            8 NYSA-MR                25.87      21.43        
 13 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                40.52      23.01        
 14 Braine, Taryn E            8 JG-NJ                  21.03      23.25        
 15 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR     26.25      23.34        
 16 Calvello, Alyssa M         8 COND-MR                23.85      23.36        
 17 Reibarkh, Isabella M       8 JG-NJ                  22.96      23.66        
 18 Auletta, Ava I             7 COND-MR                21.98      23.94        
 19 Camillo, Gabby T           6 COND-MR                24.03      24.13        
 20 Iwaniuk, Maia K            7 JG-NJ                  25.07      24.91        
 21 Cox, Adelaide A            8 COND-MR                30.00      25.19        
 22 Fishman, JJ J              6 COND-MR                26.42      25.29        
 23 Slattery, Kayla J          7 NYSA-MR                25.78      25.68        
 23 Braine, Emma J             8 JG-NJ                  26.66      25.68        
 25 Castagna, Kimmy J          6 NYSA-MR                26.99      26.38        
 26 Kimchy, Ella E             7 NYSA-MR                26.99      27.57        
 27 Traitz, Elleora~Sky S      6 NYSA-MR                40.31      27.61        
 28 DePalma, Lexie P           8 NYSA-MR                32.23      31.00        
 29 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR     23.06      33.16        
 30 Andrade, Alyssa C          5 COND-MR                45.47      44.34        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                35.92      35.06 SILV   
  2 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          34.82      35.14 SILV   
  3 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              37.77      35.58        
  4 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     35.96      36.44        
  5 Jorsling, Jules            7 Badger-MR              45.08      37.38        
  6 Perez, McKenna A           8 NYSA-MR                38.95      37.78        
  7 Ferrara, Olivia A          8 COND-MR                46.08      46.34        
  8 Arevalo, Emma E            8 NYSA-MR                47.21      46.53        
  9 Calvello, Alyssa M         8 COND-MR                50.00      50.27        
 10 Auletta, Ava I             7 COND-MR                45.00      50.87        
 11 Ruffy, Rhyanne X           7 NYSA-MR                53.09      51.05        
 12 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                52.70      52.72        
 13 Camillo, Gabby T           6 COND-MR                59.97      53.78        
 14 Vargas, Vicky N            8 NYSA-MR              1:01.73      54.93        
 15 Iwerks, Cambria L          8 Flying Dolphins-MR     50.43      55.63        
 16 Reibarkh, Isabella M       8 JG-NJ                  55.57      56.95        
 17 Fishman, JJ J              6 COND-MR                55.00      57.13        
 18 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR   1:07.68    1:02.88        
 19 Hughes, Kelly C            5 NYSA-MR              1:30.77    1:04.73        
 20 Kimchy, Ella E             7 NYSA-MR              1:15.26    1:07.24        
 21 Michalik, Nicole E         7 Flying Dolphins-MR   1:15.29    1:09.77        
 22 Traitz, Elleora~Sky S      6 NYSA-MR              1:10.65    1:12.90        
 23 DePalma, Lexie P           8 NYSA-MR              1:06.63    1:12.95        
 24 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR   1:14.68    1:18.03        
 25 Henry, Molly R             8 COND-MR                35.00    1:20.16        
 26 Milza, Zoe E               8 NYSA-MR              1:13.71    1:21.81        
 27 Andrade, Alyssa C          5 COND-MR              1:35.00    1:41.20        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                21.75      18.47        
  2 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     19.09      19.20        
  3 Jorsling, Jules            7 Badger-MR              24.12      19.43        
  4 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          18.39      19.66        
  5 Perez, McKenna A           8 NYSA-MR                21.23      20.94        
  6 Ruffy, Rhyanne X           7 NYSA-MR                27.29      25.06        
  7 Auletta, Ava I             7 COND-MR                23.25      25.29        
  8 Fishman, JJ J              6 COND-MR                25.76      25.49        
  9 Arevalo, Emma E            8 NYSA-MR                27.98      25.80        
 10 Camillo, Gabby T           6 COND-MR                28.92      27.42        
 11 Calvello, Alyssa M         8 COND-MR                27.97      27.46        
 12 Vargas, Vicky N            8 NYSA-MR                29.40      28.41        
 13 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR     29.43      28.42        
 14 Castagna, Kimmy J          6 NYSA-MR                31.26      28.48        
 15 Iwaniuk, Maia K            7 JG-NJ                  26.60      29.03        
 16 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                40.52      29.44        
 17 Baideme, Natalie B         7 NYSA-MR                34.77      29.59        
 18 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR     28.73      30.53        
 19 Michalik, Nicole E         7 Flying Dolphins-MR     30.80      32.70        
 20 Kimchy, Ella E             7 NYSA-MR                31.02      33.00        
 21 Traitz, Elleora~Sky S      6 NYSA-MR                36.87      33.22        
 22 DePalma, Lexie P           8 NYSA-MR                34.23      33.73        
 23 Hughes, Kelly C            5 NYSA-MR                45.00      35.47        
 24 Milza, Zoe E               8 NYSA-MR                40.07      37.91        
 25 Andrade, Alyssa C          5 COND-MR                51.75      40.71        
 -- Ferrara, Olivia A          8 COND-MR                30.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Iwerks, Cambria L          8 Flying Dolphins-MR     27.88         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Henry, Molly R             8 COND-MR                40.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     39.99      41.47 SILV   
  2 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          41.78      42.77        
  3 Minchak, Madeline G        8 JG-NJ                  45.41      44.88        
  4 Fernandez, Maya G          8 NYSA-MR                47.61      49.14        
  5 Afanasewicz, Kate N        7 NYSA-MR                54.90      50.45        
  6 Paine, Georgia A           8 JG-NJ                  56.80      53.06        
  7 Fishman, JJ J              6 COND-MR                55.00      54.51        
  8 Tu, Sophie G               7 Flying Dolphins-MR     59.29      54.71        
  9 Rocchio, Ellis R           8 Barracudas-MR          55.30      55.22        
 10 Calvello, Alyssa M         8 COND-MR              1:05.00      56.54        
 11 Cox, Adelaide A            8 COND-MR              1:01.21      56.97        
 12 Auletta, Ava I             7 COND-MR                50.00      57.33        
 13 Camillo, Gabby T           6 COND-MR              1:05.00      58.63        
 14 Slattery, Kayla J          7 NYSA-MR                58.19      58.78        
 15 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR              1:05.88      59.33        
 16 Braine, Emma J             8 JG-NJ                1:19.68      59.89        
 17 Arevalo, Emma E            8 NYSA-MR                58.43    1:02.21        
 18 Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR   1:01.64    1:04.48        
 19 Castagna, Kimmy J          6 NYSA-MR              1:31.95    1:07.33        
 20 Traitz, Elleora~Sky S      6 NYSA-MR              1:18.23    1:10.57        
 21 Kimchy, Ella E             7 NYSA-MR              1:09.59    1:12.16        
 22 DePalma, Lexie P           8 NYSA-MR              1:18.40    1:16.75        
 23 Andrade, Alyssa C          5 COND-MR              1:50.00    1:30.62        
 -- Wu, Lora                   8 Flying Dolphins-MR     49.23         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR   1:04.56         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              25.42      24.73        
  2 Ruffy, Rhyanne X           7 NYSA-MR                41.34      29.18        
  3 DePalma, Lexie P           8 NYSA-MR                37.23      29.39        
  4 Camillo, Gabby T           6 COND-MR                31.61      29.50        
  5 Reibarkh, Isabella M       8 JG-NJ                  36.07      29.72        
  6 Baideme, Natalie B         7 NYSA-MR                40.00      29.93        
  7 Arevalo, Emma E            8 NYSA-MR                38.10      31.42        
  8 Murray, Morgan N           7 COND-MR                31.05      31.68        
  9 Auletta, Ava I             7 COND-MR                35.00      32.83        
 10 Milza, Zoe E               8 NYSA-MR                39.47      35.28        
 11 Ferrara, Olivia A          8 COND-MR                35.00      36.86        
 12 Iwerks, Cambria L          8 Flying Dolphins-MR     38.29      37.51        
 13 Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR     38.23      40.14        
 -- Traitz, Elleora~Sky S      6 NYSA-MR                45.23         DQ        
      Arms past hipline
 -- Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR     35.54         DQ        
      Two strokes under water
 -- Henry, Molly R             8 COND-MR                45.00         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Calvello, Alyssa M         8 COND-MR                40.00         DQ        
      Butterfly kick
 -- Fishman, JJ J              6 COND-MR                35.00         DQ        
      Two strokes under water
 -- Michalik, Nicole E         7 Flying Dolphins-MR     38.29         DQ        
      Butterfly kick
 -- Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                45.52        DFS        
      Declared false start
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jules            7 Badger-MR              56.25      51.03        
  2 Wu, Lora                   8 Flying Dolphins-MR     49.25      51.72        
  3 Minchak, Madeline G        8 JG-NJ                  54.22      52.75        
  4 Paine, Georgia A           8 JG-NJ                  52.79      53.32        
  5 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              55.48      56.73        
  6 Tu, Sophie G               7 Flying Dolphins-MR   1:05.50      58.40        
  7 McIntyre, Lily C           8 JG-NJ                  58.05      59.08        
  8 Reibarkh, Isabella M       8 JG-NJ                1:16.10    1:04.15        
  9 Calvello, Alyssa M         8 COND-MR              1:30.00    1:25.34        
 -- Deitz, Olivia H            6 Flying Dolphins-MR   1:15.29         DQ        
      Alternating Kick
 -- Snyder, Katie V            6 Flying Dolphins-MR   1:25.29         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                17.16      17.36        
  2 Jorsling, Jules            7 Badger-MR              31.21      22.17        
  3 Afanasewicz, Kate N        7 NYSA-MR                31.77      22.76        
  4 Braine, Taryn E            8 JG-NJ                  25.10      23.64        
  5 Fernandez, Maya G          8 NYSA-MR                22.23      25.31        
  6 Arevalo, Emma E            8 NYSA-MR                25.82      27.12        
  7 Auletta, Ava I             7 COND-MR                35.00      27.87        
  8 Fishman, JJ J              6 COND-MR                38.71      30.07        
  9 Reibarkh, Isabella M       8 JG-NJ                  35.59      33.95        
 10 Lowndes, Chacyn J          8 NYSA-MR                46.52      36.33        
 11 Camillo, Gabby T           6 COND-MR                35.00      40.39        
 12 DePalma, Lexie P           8 NYSA-MR                36.23      45.87        
 -- Traitz, Elleora~Sky S      6 NYSA-MR                43.23         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT                43.03      40.66 SILV   
  2 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              45.78      41.48 SILV   
  3 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ          43.57      43.39        
  4 Jorsling, Jules            7 Badger-MR              59.12      50.90        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giafardino, Emma N         8 ZEUS-CT              1:39.56    1:27.61 SILV   
  2 Chaploutsky, Polina        8 Aquaracers-NJ        1:34.30    1:29.37        
  3 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR   1:32.26    1:33.75        
  4 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR            1:45.98    1:34.65        
  5 Wu, Lora                   8 Flying Dolphins-MR   1:40.80    1:40.88        
  6 Braine, Taryn E            8 JG-NJ                2:04.60    1:59.09        
 -- Rocchio, Ellis R           8 Barracudas-MR        2:06.17         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR              30.20      30.33 ZQ     
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              30.74      30.67 ZQ     
  3 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT                32.47      32.15 SILV   
  4 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR                33.26      32.69 SILV   
  5 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                33.14      33.72 SILV   
  6 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                35.22      35.04 SILV   
  7 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR                35.39      35.14 SILV   
  8 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                34.77      38.27        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR              30.12      30.20 qZQ    
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              30.84      30.74 qZQ    
  3 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT                34.16      32.47 qSILV  
  4 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                34.64      33.14 qSILV  
  5 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR                32.74      33.26 qSILV  
  6 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                36.37      34.77 qSILV  
  7 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                35.20      35.22 q      
  8 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR                36.71      35.39 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Christakos, Ileana S      10 COND-MR                34.38      35.53        
 10 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     36.94      36.07        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR     39.32      36.26        
 12 Daly, Keara M             10 COND-MR                39.84      36.31        
 13 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR     36.12      36.83        
 14 Fountain, Gianna           9 COND-MR                35.94      37.62        
 15 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     37.88      38.39        
 16 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT                37.18      38.91        
 17 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT                39.19      39.18        
 18 Sirkowa, Adelina C         9 NYSA-MR                39.95      39.87        
 19 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR     37.05      40.11        
 20 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     41.60      40.13        
 21 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR     45.29      40.89        
 22 Sheldon, Eva I            10 NYSA-MR                42.46      41.59        
 23 Bound, Arline L           10 JG-NJ                  41.42      41.69        
 24 Heath, Mackenzie R         9 NYSA-MR                41.47      41.84        
 25 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     50.61      42.09        
 26 Klebaner, Ella r           9 Flying Dolphins-MR     39.24      42.20        
 27 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT                40.97      42.91        
 28 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR                45.45      42.97        
 29 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR     50.61      43.54        
 30 Maad, Julia A              9 COND-MR                44.74      43.70        
 31 Park, Anna                 9 COND-MR                47.99      44.54        
 32 Bender, Madi O             9 COND-MR                47.38      46.40        
 33 Price, Madeleine R        10 COND-MR                46.79      46.56        
 34 Turnamian, Riley K        10 JG-NJ                  49.51      48.01        
 35 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT                42.35      49.20        
 36 Goldate, Daniella G       10 JG-NJ                  45.51      49.32        
 37 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR     59.29      49.80        
 38 Freitas, Rafaela D        10 NYSA-MR                49.86      51.16        
 39 Camillo, Emma T            9 COND-MR                51.59      52.00        
 40 Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT                54.08      55.23        
 41 Tinajero, Angelina J      10 COND-MR                46.53      55.68        
 42 Kelly, Holly M            10 COND-MR                53.06    1:00.45        
 -- Meyer, Lexi M              9 NYSA-MR                46.81         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR            1:08.11    1:06.56 ZQ     
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:08.13    1:07.19 ZQ     
  3 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              1:11.35    1:09.63 JO     
  4 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT              1:22.04    1:20.58        
  5 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:21.82    1:22.65        
  6 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              1:22.45    1:25.96        
  7 Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR            1:27.18    1:26.01        
  8 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR              1:24.40    1:28.09        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR            1:07.50    1:08.11 qJO    
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:09.99    1:08.13 qJO    
  3 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              1:13.38    1:11.35 qSILV  
  4 Hill, Anna                 9 Middies-MR           1:13.39    1:15.16 qSILV  
  5 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR   1:52.49    1:21.22 q      
  6 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:26.78    1:21.82 q      
  7 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT              1:18.74    1:22.04 q      
  8 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              1:32.29    1:22.45 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR              1:26.69    1:24.40        
 10 Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR            1:15.74    1:27.18        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              1:19.92    1:27.85        
 12 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR   1:21.31    1:27.94        
 13 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR   1:50.29    1:29.94        
 14 Fountain, Gianna           9 COND-MR              1:29.15    1:30.87        
 15 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR   1:30.66    1:30.90        
 16 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR   1:27.57    1:31.84        
 17 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR   1:48.25    1:32.61        
 18 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   1:48.25    1:33.37        
 19 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT              1:36.40    1:34.53        
 20 Tinajero, Angelina J      10 COND-MR              1:40.00    1:35.29        
 21 Cabrera, Madi E           10 COND-MR              1:22.56    1:35.77        
 22 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:39.73    1:37.15        
 23 Maad, Julia A              9 COND-MR              1:45.01    1:39.61        
 24 Sirkowa, Adelina C         9 NYSA-MR              1:34.05    1:39.72        
 25 Offutt, Caroline W         9 Flying Dolphins-MR   1:43.11    1:39.93        
 26 Gottlieb, Tia A            9 NYSA-MR              1:43.23    1:40.73        
 27 Morris, Leila M           10 NYSA-MR              1:45.41    1:42.80        
 28 Price, Madeleine R        10 COND-MR              1:50.31    1:45.59        
 29 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT              1:42.67    1:49.14        
 30 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              1:49.21    1:50.58        
 31 Camillo, Emma T            9 COND-MR              1:46.00    1:55.78        
 32 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   1:59.70    1:59.19        
 33 Kelly, Holly M            10 COND-MR              2:00.00    2:06.01        
 34 Fields, Amber-Elizabeth   10 COND-MR              1:45.00    2:33.76        
 -- Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT              2:08.27         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR              35.27      35.05 ZQ     
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              36.98      36.60 JO     
  3 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                38.84      39.03 SILV   
  4 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR     40.51      39.78 SILV   
  5 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT                39.53      39.83 SILV   
  6 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                38.79      40.15 SILV   
  7 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR                40.00      40.38 SILV   
  8 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     40.89      41.59 SILV   
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hill, Anna                 9 Middies-MR             35.72      34.82 qZQ    
  2 Richardson, Davia K       10 Badger-MR              37.10      35.27 qZQ    
  3 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              40.37      36.98 qJO    
  4 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                42.93      38.79 qSILV  
  5 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                40.62      38.84 qSILV  
  6 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR     52.67      39.03 qSILV  
  7 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT                42.68      39.53 qSILV  
  8 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR                40.86      40.00 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR     43.14      40.51 SILV   
 10 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     41.15      40.89 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fountain, Gianna           9 COND-MR                43.19      41.21 SILV   
 12 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR                43.15      42.28        
 13 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     43.77      42.78        
 14 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR     43.58      42.97        
 15 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT                45.11      43.09        
 16 Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR              38.92      43.31        
 17 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR     42.17      43.43        
 18 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR     55.29      44.34        
 19 Safran, EJ J              10 COND-MR                48.36      44.78        
 20 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR     44.94      44.92        
 21 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR                46.68      45.03        
 22 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR     48.99      45.61        
 23 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     52.05      45.89        
 24 Regan, Molly E             9 JG-NJ                  44.96      46.57        
 25 Vasko, Sofia              10 COND-MR                51.41      46.62        
 26 Freeman, Addison H        10 JG-NJ                  48.14      46.69        
 26 Maad, Julia A              9 COND-MR                50.44      46.69        
 28 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     53.43      47.63        
 29 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     48.99      47.65        
 30 Tinajero, Angelina J      10 COND-MR                50.47      49.57        
 31 Cook, Biz G               10 NYSA-MR                52.58      50.04        
 32 Price, Madeleine R        10 COND-MR                53.90      50.17        
 33 Park, Anna                 9 COND-MR                58.50      50.89        
 34 Schmidt, Kia R             9 NYSA-MR                53.23      52.03        
 35 Bender, Madi O             9 COND-MR                53.85      53.39        
 36 Gottlieb, Tia A            9 NYSA-MR                54.88      53.93        
 37 Camillo, Emma T            9 COND-MR                53.03      53.94        
 38 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR     58.65      55.33        
 39 Fields, Amber-Elizabeth   10 COND-MR              1:07.92      57.30        
 40 Kelly, Holly M            10 COND-MR                59.19      57.84        
 41 Zhang, Alisha              9 NYSA-MR                53.75    1:00.47        
 42 Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT                57.85    1:01.28        
 43 Berger, Annabelle M        9 COND-MR              1:00.00    1:03.85        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:33.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT              1:24.62    1:23.19 SILV   
  2 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR              1:27.93    1:25.63 SILV   
  3 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT              1:28.19    1:27.86 SILV   
  4 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              1:24.99    1:27.99 SILV   
  5 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR              1:30.15    1:30.23 SILV   
  6 Daly, Keara M             10 COND-MR              1:30.53    1:31.01 SILV   
  7 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:34.27    1:36.08        
 -- Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:30.99         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:33.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT              1:28.60    1:24.62 qSILV  
  2 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              1:32.13    1:24.99 qSILV  
  3 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR              1:52.52    1:27.93 qSILV  
  4 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT              1:33.06    1:28.19 qSILV  
  5 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR              1:37.14    1:30.15 qSILV  
  6 Daly, Keara M             10 COND-MR              1:40.00    1:30.53 qSILV  
  7 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:41.36    1:30.99 qSILV  
  8 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:36.07    1:34.27 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              1:37.94    1:34.85        
  9 Fountain, Gianna           9 COND-MR              2:05.88    1:34.85        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 11 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR   2:00.29    1:36.15        
 12 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR   1:38.34    1:36.92        
 13 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR   1:32.22    1:37.42        
 14 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:49.17    1:41.57        
 15 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR   1:44.35    1:43.45        
 16 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   1:44.35    1:43.61        
 17 Sheldon, Eva I            10 NYSA-MR              1:52.10    1:44.31        
 18 Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR            1:31.89    1:44.56        
 19 Maad, Julia A              9 COND-MR              1:51.53    1:45.05        
 20 Park, Anna                 9 COND-MR              2:00.00    1:45.50        
 21 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT              1:45.02    1:45.94        
 22 Sirkowa, Adelina C         9 NYSA-MR              2:02.21    1:48.63        
 23 Morris, Leila M           10 NYSA-MR              1:55.31    1:48.67        
 24 Tinajero, Angelina J      10 COND-MR              1:50.00    1:50.97        
 25 Bender, Madi O             9 COND-MR              1:54.92    1:51.74        
 26 Freitas, Rafaela D        10 NYSA-MR              2:16.27    1:54.91        
 27 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              2:06.20    2:01.01        
 28 Goldate, Daniella G       10 JG-NJ                2:07.04    2:03.59        
 29 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR   2:20.29    2:05.14        
 -- Klebaner, Ella r           9 Flying Dolphins-MR   1:50.29         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Price, Madeleine R        10 COND-MR              1:55.25         DQ        
      No touch at turn
 -- Kelly, Holly M            10 COND-MR              1:58.38         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT              1:58.66         DQ        
      No touch at turn
 -- Camillo, Emma T            9 COND-MR              1:50.00         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              41.43      41.44 ZQ     
  2 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR                43.81      44.10 SILV   
  3 Christakos, Ileana S      10 COND-MR                45.35      45.14 SILV   
  3 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     46.36      45.14 SILV   
  5 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                46.51      46.97 SILV   
  6 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     46.73      48.55        
  7 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                45.53      48.64        
  8 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT                46.94      49.83        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              43.46      41.43 qZQ    
  2 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR                44.78      43.81 qSILV  
  3 Christakos, Ileana S      10 COND-MR                49.57      45.35 qSILV  
  4 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                49.62      45.53 qSILV  
  5 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     44.88      46.36 qSILV  
  6 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                47.41      46.51 qSILV  
  7 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     51.86      46.73 qSILV  
  8 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT                47.28      46.94 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT                49.26      47.14 SILV   
 10 Sheldon, Eva I            10 NYSA-MR                48.28      47.55 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                47.95      48.58        
 12 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR     47.86      48.71        
 13 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT                47.69      49.21        
 14 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR     51.85      49.27        
 15 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR     48.53      50.00        
 16 Klebaner, Ella r           9 Flying Dolphins-MR     51.11      50.76        
 17 Maad, Julia A              9 COND-MR                50.13      50.78        
 18 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT                49.95      51.41        
 19 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     53.98      52.21        
 20 Heath, Mackenzie R         9 NYSA-MR                56.25      53.26        
 21 Fountain, Gianna           9 COND-MR                49.67      54.51        
 22 Sirkowa, Adelina C         9 NYSA-MR                55.34      55.62        
 23 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR   1:00.29      55.91        
 24 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     59.37      56.83        
 25 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR     59.37      56.91        
 26 Turnamian, Riley K        10 JG-NJ                  56.26      57.57        
 27 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT                55.93      57.62        
 28 Morris, Leila M           10 NYSA-MR              1:30.29      58.26        
 29 Camillo, Emma T            9 COND-MR                58.49      59.95        
 30 Price, Madeleine R        10 COND-MR              1:00.00      59.97        
 31 Park, Anna                 9 COND-MR              1:07.12    1:00.26        
 32 Bender, Madi O             9 COND-MR              1:05.03    1:01.36        
 33 Goldate, Daniella G       10 JG-NJ                1:06.05    1:06.92        
 34 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              1:13.86    1:09.68        
 35 Bound, Arline L           10 JG-NJ                1:01.56    1:12.19        
 36 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR   1:08.50    1:15.64        
 -- Tinajero, Angelina J      10 COND-MR              1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kelly, Holly M            10 COND-MR              1:24.27         DQ        
      Scissors kick
 -- Goldstein, Sabrina G       9 ZEUS-CT                55.34         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Freitas, Rafaela D        10 NYSA-MR              1:04.23         DQ        
      Alternating Kick
 -- Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR              43.70        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR              1:40.83    1:33.76 SILV   
  2 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR   1:38.05    1:35.18 SILV   
  3 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              1:42.17    1:43.42 SILV   
  4 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              1:43.75    1:43.45 SILV   
  5 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT              1:42.49    1:44.27 SILV   
  6 Safran, EJ J              10 COND-MR              1:46.06    1:44.84 SILV   
  7 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:43.72    1:45.73 SILV   
  8 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR   1:45.82    1:51.34        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR   1:37.73    1:38.05 qSILV  
  2 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR              1:38.93    1:40.83 qSILV  
  3 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              1:46.41    1:42.17 qSILV  
  4 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT              1:48.87    1:42.49 qSILV  
  5 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:45.11    1:43.72 qSILV  
  6 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              1:43.81    1:43.75 qSILV  
  7 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR   1:48.47    1:45.82 qSILV  
  8 Safran, EJ J              10 COND-MR              2:00.00    1:46.06 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR   1:50.29    1:46.44        
 10 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR   1:44.98    1:46.59        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR   1:55.29    1:47.33        
 12 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR              1:50.54    1:47.73        
 13 Figler, Charlotte W       10 ZEUS-CT              1:47.12    1:47.75        
 14 Schmidt, Kia R             9 NYSA-MR              1:52.40    1:50.05        
 15 Zhang, Alisha              9 NYSA-MR              2:05.00    1:54.70        
 16 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   2:00.29    1:57.07        
 17 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   2:10.29    1:59.48        
 18 Offutt, Caroline W         9 Flying Dolphins-MR   2:06.08    1:59.50        
 19 Morris, Leila M           10 NYSA-MR              2:20.56    2:10.50        
 20 Parsi, Chloe N            10 NYSA-MR              1:59.94    2:20.00        
 21 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   2:20.68    2:21.05        
 -- Kelly, Holly M            10 COND-MR              2:50.00         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR              34.64      32.61 ZQ     
  2 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR                34.22      32.88 ZQ     
  3 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR     37.69      37.56 SILV   
  4 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                38.68      37.97 SILV   
  5 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                42.24      42.73        
  6 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     43.53      42.79        
  7 Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR              41.58      44.10        
  8 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR     43.44      44.78        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR                34.49      34.22 qZQ    
  2 Richardson, Davia K       10 Badger-MR              33.30      34.64 qZQ    
  3 Hill, Anna                 9 Middies-MR             36.48      37.42 qSILV  
  4 Chung, Rebecca R           9 Flying Dolphins-MR     38.93      37.69 qSILV  
  5 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT                42.17      38.68 qSILV  
  6 Jorsling, Jisella C        9 Badger-MR              41.02      41.58 qSILV  
  7 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                41.01      42.24 qSILV  
  8 Siegel, Katherine A       10 Flying Dolphins-MR     46.42      43.44 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR     42.48      43.53        
 10 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR     46.65      44.24        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     55.65      46.55        
 12 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR                51.41      47.23        
 13 Sant'Anna, Stephanie G    10 Flying Dolphins-MR     54.72      48.35        
 14 Fountain, Gianna           9 COND-MR                44.28      49.26        
 15 Vasko, Sofia              10 COND-MR                55.00      49.64        
 16 Freeman, Addison H        10 JG-NJ                  57.35      49.97        
 17 Sirkowa, Adelina C         9 NYSA-MR                49.25      49.99        
 18 Tinajero, Angelina J      10 COND-MR                50.00      50.78        
 19 Regan, Molly E             9 JG-NJ                  46.38      52.89        
 20 Cabrera, Madi E           10 COND-MR                48.10      54.19        
 21 Maad, Julia A              9 COND-MR              1:01.26      54.61        
 22 Price, Madeleine R        10 COND-MR                55.00      56.49        
 23 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT                56.79    1:00.34        
 24 Beckman, Jacqueline L     10 Flying Dolphins-MR     55.29    1:00.50        
 25 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              1:02.04    1:02.54        
 26 Cook, Biz G               10 NYSA-MR              1:45.52    1:03.15        
 26 Park, Anna                 9 COND-MR              1:00.00    1:03.15        
 28 Bender, Madi O             9 COND-MR              1:05.65    1:06.42        
 29 Camillo, Emma T            9 COND-MR              1:00.00    1:09.62        
 -- Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     59.87         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Panday, Aahana S          10 Flying Dolphins-MR     45.66         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Fields, Amber-Elizabeth   10 COND-MR              1:20.00         DQ        
      Did not finish
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              1:13.98    1:12.70 ZQ     
  2 Richardson, Davia K       10 Badger-MR            1:30.35    1:24.92 JO     
  3 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR   1:36.55    1:40.76        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              1:12.62    1:13.98 qZQ    
  2 Richardson, Davia K       10 Badger-MR            1:25.88    1:30.35 qSILV  
  3 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR   2:00.29    1:36.55 qSILV  
 -- Morris, Leila M           10 NYSA-MR              2:15.95         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              1:18.31    1:17.41 ZQ     
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:20.36    1:19.58 JO     
  3 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT              1:25.67    1:25.77 SILV   
  4 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              1:33.35    1:32.40        
  5 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              1:33.39    1:33.53        
  6 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:31.97    1:33.98        
  7 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR   1:35.95    1:36.91        
  8 Cabrera, Madi E           10 COND-MR              1:38.97    1:39.03        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              1:22.71    1:18.31 qJO    
  2 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:26.12    1:20.36 qJO    
  3 Martin, Lylah D           10 ZEUS-CT              1:27.73    1:25.67 qSILV  
  4 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR   1:33.96    1:31.97 q      
  5 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              1:34.29    1:33.35 q      
  6 Cunniffe, Isla G          10 ZEUS-CT              1:47.15    1:33.39 q      
  7 Freeman, Addison H        10 JG-NJ                1:50.74    1:35.74 q      
  8 McKibben, Tyler l         10 Flying Dolphins-MR   1:36.59    1:35.95 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cabrera, Madi E           10 COND-MR              1:57.87    1:38.97        
 10 Zullo, Francesca I         9 ZEUS-CT              1:41.74    1:39.77        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Safran, EJ J              10 COND-MR              1:55.00    1:40.40        
 12 Vasko, Sofia              10 COND-MR              1:55.00    1:43.72        
 13 Regan, Molly E             9 JG-NJ                1:44.49    1:47.26        
 14 Sirkowa, Adelina C         9 NYSA-MR              1:48.36    1:49.53        
 15 Cameron, Chace S           9 ZEUS-CT              1:54.82    1:51.46        
 16 Offutt, Caroline W         9 Flying Dolphins-MR   1:56.25    1:52.49        
 17 Gottlieb, Tia A            9 NYSA-MR              2:05.23    1:53.88        
 18 Bender, Madi O             9 COND-MR              2:06.41    1:59.61        
 19 Pomeroy, Catherine E       9 COND-MR              2:31.64    2:06.57        
 -- Park, Anna                 9 COND-MR              2:00.00         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Morris, Leila M           10 NYSA-MR              1:59.99         DQ        
      False start - Misc
 -- Schmidt, Kia R             9 NYSA-MR              2:03.23         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:29.99  JO
              2:49.59  SILV
              2:57.39  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:57.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Davia K       10 Badger-MR                 NT    2:25.39 ZQ     
  2 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              2:30.83    2:28.76 ZQ     
  3 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            2:40.22    2:30.28 SILV   
  4 Christakos, Ileana S      10 COND-MR              2:50.18    2:45.50 SILV   
  5 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR   2:57.97    2:54.72 CUST   
  6 Henriquez, Zayra          10 ZEUS-CT              3:03.08    2:59.12        
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:30.49  10&U ZQ
              6:39.99  10&U JO
              7:04.99  10&U SILV
              7:35.49  10&U CUST Custom
 Meet Qualifying 10&U:  7:35.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              7:15.94    6:30.24 ZQ     
  2 Richardson, Davia K       10 Badger-MR            6:42.32    6:39.95 JO     
  3 Gies, Caroline C          10 ZEUS-CT              7:18.91    6:40.58 SILV   
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  10&U ZQ
              2:49.99  10&U JO
              3:13.99  10&U SILV
              3:15.59  10&U CUST Custom
 Meet Qualifying 10&U:  3:15.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Kayla M            10 COND-MR              2:43.33    2:43.13 ZQ     
 -- Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              3:12.11         DQ        
      False start - Misc
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lau, Kiera S              12 NYSA-MR                27.87      27.21 JO     
  2 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR                27.94      27.38 JO     
  3 Valerio, Sara A           11 Badger-MR              27.97      27.87 JO     
  4 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                28.56      28.00 SILV   
  5 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR     28.77      28.13 SILV   
  6 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ          28.53      28.38 SILV   
  7 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              28.69      28.65 SILV   
  8 Chen, Ellen               12 Middies-MR             28.78      28.96 SILV   
B - Final
  9 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR              29.10      28.48 SILV   
 10 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR     28.98      28.81 SILV   
 11 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR             29.42      28.84 SILV   
 12 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR             29.76      29.48 SILV   
 13 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ          29.51      29.59 SILV   
 14 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                  29.64      29.96 SILV   
 15 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                29.87      30.33 SILV   
 16 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR                29.89      30.49 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Ava L                12 NYSA-MR                26.50      26.45 qJO    
  2 Lau, Kiera S              12 NYSA-MR                27.60      27.87 qJO    
  3 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR                27.65      27.94 qJO    
  4 Valerio, Sara A           11 Badger-MR              29.35      27.97 qJO    
  5 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ          28.97      28.53 qSILV  
  6 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                28.65      28.56 qSILV  
  7 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              29.02      28.69 qSILV  
  8 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR     31.94      28.77 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chen, Ellen               12 Middies-MR             29.40      28.78 qSILV  
 10 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             28.57      28.88 qSILV  
 11 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR     29.65      28.98 qSILV  
 12 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR              30.17      29.10 qSILV  
 13 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR                29.57      29.14 qSILV  
 14 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR             29.77      29.42 qSILV  
 15 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ          28.82      29.51 qSILV  
 16 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                  29.71      29.64 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR             29.32      29.76 SILV   
 18 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                29.99      29.87 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR                31.34      29.89 SILV   
 20 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          29.97      30.31 SILV   
 21 Riera, Kianna R           12 JG-NJ                  29.98      30.33 SILV   
 22 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR             30.18      30.43 SILV   
 23 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT                31.25      30.51 SILV   
 24 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                  31.00      30.88 SILV   
 25 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     31.78      30.99 SILV   
 26 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                30.94      31.07        
 27 Scanga, Adriana C         11 COND-MR                29.63      31.59        
 28 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                31.53      31.74        
 29 Tavitian, Charlize S      11 Badger-MR              32.57      32.37        
 30 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT                32.98      32.39        
 31 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT                32.29      32.46        
 32 Donohoe, Megan E          11 COND-MR                31.46      32.50        
 33 Goldberg, Sara E          11 COND-MR                32.50      32.57        
 34 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR                32.38      32.61        
 35 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR                33.09      32.63        
 36 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR                32.02      32.71        
 37 Grant, Morgan E           12 COND-MR                31.65      33.05        
 38 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR     33.37      33.37        
 39 Brown, Zoe A              11 COND-MR                34.29      33.51        
 40 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                32.69      33.61        
 41 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT                31.59      33.66        
 42 Lee, Olivia               11 COND-MR                33.00      33.82        
 43 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT                34.25      33.85        
 44 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                32.29      34.27        
 45 Dougherty, Amy            12 Badger-MR              33.88      34.28        
 45 Doherty, Lizzie M         11 COND-MR                35.00      34.28        
 47 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                34.76      34.39        
 48 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          33.27      34.46        
 49 Rhody, Claire S           12 JG-NJ                  35.40      34.53        
 50 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR     35.29      34.65        
 51 Warren, Grace A           12 COND-MR                34.51      34.69        
 52 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR                35.69      34.78        
 53 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                36.95      35.17        
 54 Weingard, Alexandra K     12 Flying Dolphins-MR     36.09      35.81        
 55 Pellumbi, Francesca M     12 COND-MR                38.78      36.69        
 56 Handsman, Rebecca D       12 JG-NJ                  30.00      36.87        
 57 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR     37.05      37.64        
 58 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR                37.72      37.66        
 59 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR                39.31      38.32        
 60 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR     38.69      38.54        
 61 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR     38.70      38.90        
 62 Celiz, Kristen E          11 Barracudas-MR          38.25      39.67        
 62 Ingledue, Grace E         11 COND-MR                39.14      39.67        
 64 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR     38.29      40.87        
 65 Anton, Lily               11 COND-MR                42.48      42.90        
 66 Hopkins, Mary Kate C      12 ZEUS-CT                45.58      43.22        
 -- Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT                31.75        DFS        
      Declared false start
 -- Nalepka, Katie J          11 Badger-MR              31.07        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:00.59    1:00.40 JO     
  2 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:01.42    1:00.44 JO     
  3 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            1:03.96    1:01.29 SILV   
  4 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:02.27    1:01.44 SILV   
  5 Valerio, Sara A           11 Badger-MR            1:03.46    1:02.31 SILV   
  6 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        1:02.69    1:02.67 SILV   
  7 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:03.93    1:02.70 SILV   
  8 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           1:04.80    1:05.31 SILV   
B - Final
  9 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:05.76    1:04.20 SILV   
 10 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   1:05.37    1:04.26 SILV   
 11 Losada, Sasha             12 NYSA-MR              1:06.28    1:06.78 SILV   
 12 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:08.40    1:07.32 SILV   
 13 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              1:07.62    1:07.49 SILV   
 14 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   1:06.42    1:09.64        
 15 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              1:07.80    1:10.23        
 16 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              1:08.61    1:11.11        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ott, Ursula J             12 Badger-MR            1:01.60      59.77 qZQ    
  2 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:08.19    1:00.59 qSILV  
  3 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:02.98    1:01.42 qSILV  
  4 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:04.06    1:02.27 qSILV  
  5 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        1:03.68    1:02.69 qSILV  
  6 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           1:03.21    1:02.83 qSILV  
  7 Valerio, Sara A           11 Badger-MR            1:04.93    1:03.46 qSILV  
  8 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:03.78    1:03.93 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            1:06.09    1:03.96 qSILV  
 10 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           1:04.60    1:04.80 qSILV  
 11 Riera, Kianna R           12 JG-NJ                1:06.30    1:05.25 qSILV  
 12 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   1:08.93    1:05.37 qSILV  
 13 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:06.54    1:05.74 qSILV  
 14 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:04.69    1:05.76 qSILV  
 15 Losada, Sasha             12 NYSA-MR              1:12.07    1:06.28 qSILV  
 16 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   1:09.05    1:06.42 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:06.05    1:07.04 SILV   
 18 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   1:14.41    1:07.17 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              1:10.27    1:07.62 SILV   
 20 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              1:08.50    1:07.80 SILV   
 21 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR           1:08.22    1:08.09 SILV   
 22 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:10.09    1:08.40        
 23 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                1:08.02    1:08.48        
 24 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              1:10.60    1:08.61        
 25 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              1:12.63    1:08.75        
 25 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:06.20    1:08.75        
 27 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:10.23    1:09.15        
 28 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              1:11.96    1:10.69        
 29 Tavitian, Charlize S      11 Badger-MR            1:12.47    1:10.80        
 30 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:09.58    1:11.36        
 31 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT              1:12.27    1:11.43        
 32 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:12.87    1:12.10        
 33 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR              1:16.09    1:12.13        
 34 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:17.41    1:13.03        
 35 McKeon, Casey S           11 JG-NJ                1:15.80    1:13.67        
 36 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:15.49    1:13.85        
 37 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              1:11.26    1:13.92        
 38 Donohoe, Megan E          11 COND-MR              1:10.95    1:14.11        
 39 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:10.96    1:14.24        
 40 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:13.00    1:14.50        
 41 Brown, Zoe A              11 COND-MR              1:14.88    1:14.82        
 42 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR   1:16.25    1:16.04        
 43 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              1:15.43    1:16.49        
 44 Stillman, Alexandra       11 Flying Dolphins-MR   1:17.35    1:17.64        
 45 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR   1:20.29    1:20.06        
 46 Qureshi, Alina            11 COND-MR              1:25.88    1:20.42        
 47 Weingard, Alexandra K     12 Flying Dolphins-MR   1:26.07    1:20.93        
 48 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:25.72    1:21.34        
 49 Bentrewicz, Brooke A      11 JG-NJ                1:21.46    1:22.19        
 50 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:29.21    1:23.24        
 51 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR              1:29.70    1:26.27        
 51 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR              1:30.16    1:26.27        
 53 Paine, Adelena C          11 JG-NJ                1:37.89    1:30.15        
 54 Hopkins, Mary Kate C      12 ZEUS-CT              1:41.73    1:39.45        
 -- Chen, Ellen               12 Middies-MR           1:04.00         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:11.99  ZQ
              2:11.99  JO
              2:25.89  SILV
              2:29.69  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:29.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lau, Kiera S              12 NYSA-MR              2:07.43    2:07.66 ZQ     
  2 Ott, Ursula J             12 Badger-MR            2:13.45    2:12.26 SILV   
  3 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            2:16.65    2:15.47 SILV   
  4 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   2:20.32    2:17.23 SILV   
  5 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           2:20.92    2:18.13 SILV   
  6 Valerio, Sara A           11 Badger-MR            2:21.63    2:19.64 SILV   
  7 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        2:20.39    2:19.70 SILV   
  8 Chen, Ellen               12 Middies-MR           2:23.24    2:22.60 SILV   
B - Final
  9 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        2:24.13    2:17.85 SILV   
 10 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              2:29.29    2:20.14 SILV   
 11 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   2:26.77    2:24.35 SILV   
 12 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              2:25.25    2:24.59 SILV   
 13 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              2:28.11    2:26.63 CUST   
 14 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              2:29.02    2:27.07 CUST   
 15 Avelino, Jazmin           12 ZEUS-CT              2:28.72    2:27.08 CUST   
 16 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   2:27.98    2:27.60 CUST   
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:11.99  ZQ
              2:11.99  JO
              2:25.89  SILV
              2:29.69  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:29.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lau, Kiera S              12 NYSA-MR              2:06.90    2:07.43 qZQ    
  2 Ott, Ursula J             12 Badger-MR            2:16.12    2:13.45 qSILV  
  3 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              2:17.95    2:14.02 qSILV  
  4 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            2:20.00    2:16.65 qSILV  
  5 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   2:29.69    2:20.32 qSILV  
  6 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        2:20.26    2:20.39 qSILV  
  7 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           2:18.33    2:20.92 qSILV  
  8 Valerio, Sara A           11 Badger-MR            2:25.41    2:21.63 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chen, Ellen               12 Middies-MR           2:18.00    2:23.24 qSILV  
 10 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        2:20.82    2:24.13 qSILV  
 11 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              2:32.53    2:25.25 qSILV  
 12 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              2:20.11    2:26.46 qCUST  
 13 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   2:29.69    2:26.77 qCUST  
 14 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   2:29.69    2:27.98 qCUST  
 15 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              2:35.59    2:28.11 qCUST  
 16 Avelino, Jazmin           12 ZEUS-CT              2:30.24    2:28.72 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
 17 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              2:28.03    2:29.02 CUST   
 18 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              2:21.80    2:29.29 CUST   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              2:30.38    2:29.95        
 20 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   2:29.69    2:30.09        
 21 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   2:51.28    2:31.74        
 22 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              2:55.23    2:33.75        
 23 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              2:37.18    2:37.38        
 24 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              2:40.55    2:37.72        
 25 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              2:43.51    2:37.90        
 26 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              2:37.78    2:38.85        
 27 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              3:00.86    2:47.92        
 28 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR   2:29.69    2:51.71        
 -- Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT              2:40.45        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  11-12 ZQ
              5:55.99  11-12 JO
              6:20.79  11-12 SILV
              6:38.39  11-12 CUST Custom
 Meet Qualifying 11-12:  6:38.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              5:38.77    5:40.03 ZQ     
  2 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            6:16.46    6:17.83 SILV   
  3 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              6:33.14    6:26.64 CUST   
  4 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              6:36.91    6:27.81 CUST   
  5 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              6:22.24    6:29.97 CUST   
  6 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              6:36.70    6:36.98 CUST   
  7 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              6:31.37    6:39.57        
  8 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              7:39.00    6:42.22        
  9 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              6:37.58    6:44.43        
 10 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              6:31.17    6:46.38        
 11 Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT              7:52.72    6:56.00        
 12 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              7:14.48    7:02.63        
 13 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              6:38.30    7:07.04        
 14 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              7:46.03    7:35.05        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Valerio, Sara A           11 Badger-MR              32.20      33.24 SILV   
  2 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR             35.33      33.43 SILV   
  3 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR              34.75      33.60 SILV   
  4 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                35.22      34.33 SILV   
  5 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT                36.68      35.49 SILV   
  6 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR     35.80      36.35        
  7 Goldberg, Sara E          11 COND-MR                37.33      36.88        
  8 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR     37.27      37.72        
B - Final
  9 Losada, Sasha             12 NYSA-MR                38.06      37.08        
 10 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT                38.28      37.89        
 11 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR                38.54      38.70        
 12 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                40.42      39.72        
 13 Levy, Jordan M            12 COND-MR                41.50      40.11        
 14 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                40.77      40.20        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Valerio, Sara A           11 Badger-MR              33.39      32.20 qSILV  
  2 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             33.01      32.50 qSILV  
  3 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                  32.68      32.76 qSILV  
  4 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR             34.11      34.67 qSILV  
  5 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR              35.23      34.75 qSILV  
  6 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR     36.62      34.88 qSILV  
  7 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                35.27      35.22 qSILV  
  8 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR             35.18      35.33 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR     37.34      35.80 qSILV  
 10 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR     40.29      35.81 qSILV  
 11 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT                37.02      36.68 q      
 12 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR     38.91      37.27 q      
 13 Goldberg, Sara E          11 COND-MR                37.03      37.33 q      
 14 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR                38.60      37.38 q      
 15 Losada, Sasha             12 NYSA-MR                38.02      38.06 q      
 16 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT                38.79      38.28 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tavitian, Charlize S      11 Badger-MR              39.46      38.46        
 18 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR                37.87      38.54        
-------------------------------------------------------------------------
 19 McKeon, Casey S           11 JG-NJ                  40.18      39.49        
 20 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          38.78      39.71        
 21 Stillman, Alexandra       11 Flying Dolphins-MR     38.68      39.99        
 22 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR                39.78      40.10        
 23 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                43.72      40.42        
 24 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                41.52      40.77        
 25 Bentrewicz, Brooke A      11 JG-NJ                  42.13      40.95        
 26 Levy, Jordan M            12 COND-MR                44.30      41.50        
 27 Pellumbi, Francesca M     12 COND-MR                42.58      42.05        
 28 Prashad, Siya             12 COND-MR                49.91      43.65        
 29 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR                47.56      45.51        
 30 Paine, Adelena C          11 JG-NJ                  47.34      46.08        
 31 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR     45.29      47.95        
 32 Hopkins, Mary Kate C      12 ZEUS-CT                51.26      48.79        
 -- Riera, Kianna R           12 JG-NJ                  35.59         DQ        
      Multiple strokes
 -- Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     36.26        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:09.02    1:06.92 JO     
  2 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            1:16.23    1:11.73 SILV   
  3 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                1:13.12    1:13.15 SILV   
  4 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:12.86    1:13.78 SILV   
  5 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:16.09    1:15.41 SILV   
  6 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   1:13.68    1:16.38 SILV   
  7 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              1:17.91    1:17.20 SILV   
  8 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:18.04    1:17.49 SILV   
B - Final
  9 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR              1:20.23    1:19.57        
 10 Avelino, Jazmin           12 ZEUS-CT              1:22.84    1:20.08        
 11 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              1:21.48    1:20.39        
 12 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              1:19.73    1:21.15        
 13 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT              1:21.65    1:22.32        
 14 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:23.71    1:22.96        
 15 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:22.15    1:23.05        
 16 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:23.83    1:24.64        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:12.77    1:09.02 qSILV  
  2 Saidmuratov, Grace        11 Badger-MR            1:11.91    1:09.72 qSILV  
  3 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           1:11.35    1:09.84 qSILV  
  4 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:14.51    1:12.86 qSILV  
  5 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                1:12.45    1:13.12 qSILV  
  6 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR           1:14.91    1:13.15 qSILV  
  7 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   1:16.05    1:13.68 qSILV  
  8 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:13.65    1:16.09 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            1:17.12    1:16.23 qSILV  
 10 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:18.20    1:17.62 qSILV  
 11 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              1:18.40    1:17.91 qSILV  
 12 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:18.02    1:18.04 qSILV  
 13 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              1:18.04    1:19.73 q      
 14 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR              1:21.00    1:20.23 q      
 15 Saavedra, Karen Y         11 JG-NJ                1:21.25    1:20.49 q      
 16 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              1:23.89    1:21.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT              1:25.18    1:21.65        
 18 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:26.21    1:22.15        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Avelino, Jazmin           12 ZEUS-CT              1:20.23    1:22.84        
 20 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR              1:24.07    1:23.34        
 21 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:23.45    1:23.71        
 22 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:26.92    1:23.83        
 23 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              1:24.79    1:24.14        
 24 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:23.97    1:24.27        
 25 Tavitian, Charlize S      11 Badger-MR            1:24.15    1:24.70        
 26 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR   1:30.29    1:25.78        
 27 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR              1:29.09    1:31.11        
 28 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR              1:39.61    1:33.86        
 29 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR   1:44.80    1:36.09        
 30 Weingard, Alexandra K     12 Flying Dolphins-MR   1:38.53    1:36.64        
 31 Ross, Violet E            11 NYSA-MR              1:34.89    1:37.19        
 32 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR   1:40.29    1:39.90        
 33 Anton, Lily               11 COND-MR              1:42.86    1:40.99        
 34 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR              1:43.40    1:42.54        
 35 Prashad, Siya             12 COND-MR              1:55.77    1:43.71        
 36 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR   1:45.29    1:43.99        
 37 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:46.18    1:47.45        
 -- Brown, Zoe A              11 COND-MR              1:26.33        DFS        
      Declared false start
 -- Nalepka, Katie J          11 Badger-MR            1:23.08        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.59  ZQ
              2:29.99  JO
              2:43.99  CUST Custom
              2:46.69  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              2:21.38    2:20.51 ZQ     
  2 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              2:27.42    2:23.25 ZQ     
  3 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   2:36.82    2:36.02 CUST   
  4 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   2:35.36    2:40.12 CUST   
  5 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              2:40.08    2:41.32 CUST   
  6 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR   2:51.52    2:54.06        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.59  ZQ
              2:29.99  JO
              2:43.99  CUST Custom
              2:46.69  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              2:27.61    2:21.38 qZQ    
  2 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              2:34.88    2:27.42 qZQ    
  3 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           2:33.58    2:29.02 qZQ    
  4 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   2:43.50    2:35.36 qCUST  
  5 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   2:43.99    2:36.82 qCUST  
  6 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              2:37.53    2:40.08 qCUST  
  7 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR   2:43.99    2:51.52 q      
 -- Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   2:43.99         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR             37.53      36.62 JO     
  2 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR              39.72      37.59 SILV   
  3 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                39.04      38.43 SILV   
  4 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     40.55      39.17 SILV   
  5 Losada, Sasha             12 NYSA-MR                39.84      39.93 SILV   
  6 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT                41.69      40.49 SILV   
  7 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                39.80      40.55 SILV   
  8 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                44.90      42.32        
B - Final
  9 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT                41.71      41.54        
 10 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                41.94      41.99        
 11 Donohoe, Megan E          11 COND-MR                41.82      42.13        
 12 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT                43.33      42.30        
 13 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT                42.80      42.75        
 14 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                43.52      42.84        
 15 Lee, Olivia               11 COND-MR                43.20      42.96        
 16 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                44.56      44.47        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Ava L                12 NYSA-MR                31.34      31.54 qZQ    
  2 Ott, Ursula J             12 Badger-MR              34.50      33.81 qZQ    
  3 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                  37.43      37.03 qSILV  
  4 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                  38.38      37.20 qSILV  
  5 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR     38.24      37.42 qSILV  
  6 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR             36.86      37.53 qSILV  
  7 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                40.81      39.04 qSILV  
  8 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR              40.05      39.72 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                41.54      39.80 qSILV  
 10 Losada, Sasha             12 NYSA-MR                40.05      39.84 qSILV  
 11 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     40.14      40.55 qSILV  
 12 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          40.72      40.88 q      
 13 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR                42.42      41.53 q      
 14 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT                41.23      41.69 q      
 15 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT                41.58      41.71 q      
 16 Donohoe, Megan E          11 COND-MR                41.22      41.82 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                44.15      41.94        
 18 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT                45.28      42.80        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Tavitian, Charlize S      11 Badger-MR              44.29      43.00        
 20 Lee, Olivia               11 COND-MR                44.32      43.20        
 21 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT                42.39      43.33        
 22 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                41.88      43.52        
 23 McKeon, Casey S           11 JG-NJ                  44.28      43.83        
 24 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR     45.29      44.17        
 25 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                47.00      44.56        
 26 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                43.08      44.90        
 27 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR     47.62      44.92        
 28 Brown, Zoe A              11 COND-MR                44.49      45.04        
 29 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR                46.75      45.31        
 30 Levy, Jordan M            12 COND-MR                47.42      45.33        
 31 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     45.64      45.60        
 32 Weingard, Alexandra K     12 Flying Dolphins-MR     46.68      46.52        
 33 Stillman, Alexandra       11 Flying Dolphins-MR     49.25      46.92        
 34 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR     50.63      47.20        
 35 Michalik, Olivia S        11 Flying Dolphins-MR     48.27      47.65        
 36 Prashad, Siya             12 COND-MR                59.21      48.76        
 37 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     54.08      50.44        
 38 Qureshi, Alina            11 COND-MR                52.79      50.72        
 39 Paine, Adelena C          11 JG-NJ                  54.42      52.82        
 -- Pellumbi, Francesca M     12 COND-MR                49.85         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Hopkins, Mary Kate C      12 ZEUS-CT                50.49         DQ        
      Double pull / kicks
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              1:14.89    1:12.70 ZQ     
  2 Ott, Ursula J             12 Badger-MR            1:14.84    1:14.81 ZQ     
  3 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                1:21.02    1:20.50 SILV   
  4 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           1:22.32    1:22.08 SILV   
  5 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                1:23.07    1:23.27 SILV   
  6 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:23.57    1:23.97 SILV   
  7 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:23.27    1:25.63 SILV   
  8 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:25.94    1:25.99 SILV   
B - Final
  9 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            1:27.33    1:22.41 SILV   
 10 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:27.33    1:27.84 SILV   
 11 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:29.66    1:29.46        
 12 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              1:30.93    1:30.17        
 13 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:30.35    1:30.37        
 14 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:30.04    1:30.54        
 15 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:30.42    1:33.01        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ott, Ursula J             12 Badger-MR            1:16.08    1:14.84 qZQ    
  2 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              1:13.71    1:14.89 qZQ    
  3 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                1:21.18    1:21.02 qSILV  
  4 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           1:20.95    1:22.32 qSILV  
  5 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                1:25.24    1:23.07 qSILV  
  6 Saidmuratov, Grace        11 Badger-MR            1:23.08    1:23.24 qSILV  
  7 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:25.11    1:23.27 qSILV  
  8 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:26.92    1:23.57 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:26.76    1:25.94 qSILV  
 10 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:30.61    1:27.33 qSILV  
 10 Babyak, Eliza G           11 Badger-MR            1:28.17    1:27.33 qSILV  
 12 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR              1:28.63    1:29.47 q      
 13 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:30.42    1:29.66 q      
 14 Walsh, Alexondria N       11 NYSA-MR              1:32.10    1:30.04 q      
 15 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR              1:27.11    1:30.26 q      
 16 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:30.67    1:30.35 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:33.00    1:30.42        
 18 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              1:31.29    1:30.57        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Donohoe, Megan E          11 COND-MR              1:31.37    1:30.62        
 20 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              1:30.51    1:30.93        
 21 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              1:32.64    1:31.10        
 22 Warren, Grace A           12 COND-MR              1:35.12    1:31.19        
 23 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              1:30.62    1:31.55        
 24 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              1:35.35    1:32.51        
 25 Dougherty, Amy            12 Badger-MR            1:40.30    1:32.54        
 26 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:28.00    1:33.01        
 27 Brown, Zoe A              11 COND-MR              1:36.40    1:33.69        
 28 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:39.52    1:34.69        
 29 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              1:33.36    1:35.19        
 30 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT              1:36.06    1:35.36        
 31 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              1:41.10    1:35.96        
 32 Pellumbi, Francesca M     12 COND-MR              1:48.94    1:36.75        
 33 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR           1:35.21    1:37.03        
 34 Weingard, Alexandra K     12 Flying Dolphins-MR   1:42.15    1:37.62        
 35 Saavedra, Karen Y         11 JG-NJ                1:45.57    1:41.53        
 36 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR              1:39.95    1:43.74        
 37 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR   1:40.29    1:43.90        
 38 Doherty, Lizzie M         11 COND-MR              1:40.00    1:46.09        
 39 Hopkins, Mary Kate C      12 ZEUS-CT              1:50.33    1:47.08        
 40 Celiz, Kristen E          11 Barracudas-MR        1:47.27    1:47.94        
 41 Ross, Violet E            11 NYSA-MR              1:49.55    1:49.03        
 42 Ingledue, Grace E         11 COND-MR              1:48.46    1:49.21        
 43 Prashad, Siya             12 COND-MR              2:10.00    1:49.35        
 44 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:58.75    1:56.29        
 -- Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   1:29.86         DQ        
      Arms past hipline
 -- Liu, Ava L                12 NYSA-MR              1:09.56        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:50.59  ZQ
              2:53.99  JO
              3:08.59  CUST Custom
              3:11.19  SILV
 Meet Qualifying:  3:08.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              2:40.14    2:34.44 METS   
  2 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              2:38.09    2:37.49 ZQ     
  3 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              2:45.19    2:39.66 ZQ     
  4 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           3:04.84    3:02.27 CUST   
  5 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   3:12.99    3:08.50 CUST   
  6 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              3:11.96    3:08.60 SILV   
  7 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              3:12.37    3:15.14        
  8 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   3:16.97    3:15.26        
B - Final
  9 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              3:17.46    3:11.90        
 10 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              3:23.17    3:18.38        
 11 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   3:27.01    3:32.16        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:50.59  ZQ
              2:53.99  JO
              3:08.59  CUST Custom
              3:11.19  SILV
 Meet Qualifying:  3:08.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              2:39.67    2:38.09 qZQ    
  2 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              2:41.16    2:40.14 qZQ    
  3 Ott, Ursula J             12 Badger-MR            2:55.17    2:41.01 qZQ    
  4 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              2:38.50    2:45.19 qZQ    
  5 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR   3:08.29    2:55.22 qCUST  
  6 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           2:52.25    2:56.50 qCUST  
  7 Roemer, Alexa D           12 JG-NJ                2:58.96    2:58.49 qCUST  
  8 Lombardo, Kayla           11 Middies-MR           3:02.97    3:04.84 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              3:07.55    3:11.96 q      
 10 Zullo, Marabella D        12 ZEUS-CT              3:09.01    3:12.37 q      
 11 Plaskon, Lucy J           12 Flying Dolphins-MR   3:08.59    3:12.99 q      
 12 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   3:34.56    3:16.97 q      
 13 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              3:29.61    3:17.46 q      
 14 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              3:46.12    3:17.83 q      
 15 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   3:08.59    3:17.97 q      
 16 Franklin, Sage R          12 ZEUS-CT              3:31.61    3:23.17 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   3:08.59    3:27.01        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                30.81      30.03 ZQ     
  2 Ott, Ursula J             12 Badger-MR              30.94      31.01 SILV   
  3 Lau, Kiera S              12 NYSA-MR                30.82      31.34 SILV   
  4 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR             32.01      31.39 SILV   
  5 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ          31.79      31.67 SILV   
  6 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              32.65      31.77 SILV   
  7 Valerio, Sara A           11 Badger-MR              31.27      31.96 SILV   
  8 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                32.53      32.92 SILV   
B - Final
  9 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR     33.09      32.52 SILV   
 10 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT                34.84      33.44 SILV   
 11 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                33.37      33.55 SILV   
 12 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT                34.35      34.34 SILV   
 13 Riera, Kianna R           12 JG-NJ                  33.16      34.36 SILV   
 14 Chen, Ellen               12 Middies-MR             34.20      34.43 SILV   
 15 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                35.69      36.08        
 -- Scanga, Adriana C         11 COND-MR                33.73         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                31.96      30.81 qSILV  
  2 Lau, Kiera S              12 NYSA-MR                30.79      30.82 qSILV  
  3 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR                30.77      30.84 qSILV  
  4 Ott, Ursula J             12 Badger-MR              32.13      30.94 qSILV  
  5 Valerio, Sara A           11 Badger-MR              32.28      31.27 qSILV  
  6 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ          32.18      31.79 qSILV  
  7 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR             33.00      32.01 qSILV  
  8 Saidmuratov, Grace        11 Badger-MR                 NT      32.51 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                32.83      32.53 qSILV  
 10 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR                33.74      32.59 qSILV  
 11 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              32.14      32.65 qSILV  
 12 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR          33.13      33.05 qSILV  
 13 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR     36.07      33.09 qSILV  
 14 Riera, Kianna R           12 JG-NJ                  34.30      33.16 qSILV  
 15 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                36.13      33.37 qSILV  
 16 Scanga, Adriana C         11 COND-MR                34.88      33.73 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chen, Ellen               12 Middies-MR             33.80      34.20 SILV   
 18 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT                35.29      34.35 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT                34.81      34.84        
 20 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                36.23      35.69        
 21 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                  36.46      35.85        
 22 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT                35.85      36.09        
 23 Saavedra, Karen Y         11 JG-NJ                  36.48      36.26        
 24 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR                36.27      36.33        
 25 Rhody, Claire S           12 JG-NJ                  38.44      36.75        
 26 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          36.60      37.14        
 27 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                38.42      37.20        
 28 Tavitian, Charlize S      11 Badger-MR              39.56      37.26        
 29 Donohoe, Megan E          11 COND-MR                37.97      37.48        
 30 Grant, Morgan E           12 COND-MR                39.29      38.02        
 31 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                42.38      39.33        
 31 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                40.33      39.33        
 33 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                39.83      39.49        
 34 Goldberg, Sara E          11 COND-MR                41.05      39.58        
 35 Warren, Grace A           12 COND-MR                41.40      39.69        
 36 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR                45.54      39.74        
 37 Handsman, Rebecca D       12 JG-NJ                  38.35      40.24        
 38 Olszewski, Claudia        12 COND-MR                39.64      40.53        
 39 Doherty, Lizzie M         11 COND-MR                45.00      41.74        
 40 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR     45.29      42.60        
 41 Dougherty, Amy            12 Badger-MR              45.37      44.50        
 42 Olszewski, Patty L        12 COND-MR                43.06      45.17        
 43 Pellumbi, Francesca M     12 COND-MR                50.46      45.31        
 44 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR     45.29      45.53        
 45 Ingledue, Grace E         11 COND-MR                49.58      47.05        
 46 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR     45.29      47.15        
 47 Prashad, Siya             12 COND-MR              1:02.88      53.73        
 48 Celiz, Kristen E          11 Barracudas-MR          51.41      54.43        
 -- Vaughan, Emma E           12 NYSA-MR                59.89         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Ross, Violet E            11 NYSA-MR              1:04.02         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Anton, Lily               11 COND-MR                51.32         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT                35.82        DFS        
      Declared false start
 -- Nalepka, Katie J          11 Badger-MR              37.64        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:09.12    1:08.51 ZQ     
  2 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              1:11.41    1:09.03 JO     
  3 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        1:10.84    1:09.76 SILV   
  4 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:13.22    1:09.88 SILV   
  5 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:13.25    1:10.72 SILV   
  6 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:11.41    1:10.95 SILV   
  7 Valerio, Sara A           11 Badger-MR            1:11.49    1:11.15 SILV   
  8 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:14.24    1:12.30 SILV   
B - Final
  9 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              1:14.33    1:13.17 SILV   
 10 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   1:18.26    1:15.89 SILV   
 11 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              1:18.80    1:18.54 SILV   
 12 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              1:19.36    1:18.77 SILV   
 13 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:32.68    1:29.99        
 14 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              1:33.10    1:33.37        
 15 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              1:46.50    1:47.87        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              1:05.62    1:05.14 qZQ    
  2 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              1:09.63    1:07.46 qZQ    
  3 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:07.83    1:09.12 qJO    
  4 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        1:10.18    1:10.84 qSILV  
  5 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:11.81    1:11.41 qSILV  
  5 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              1:10.57    1:11.41 qSILV  
  7 Valerio, Sara A           11 Badger-MR            1:15.93    1:11.49 qSILV  
  8 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:13.01    1:13.22 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:15.57    1:13.25 qSILV  
 10 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:12.54    1:14.24 qSILV  
 11 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              1:16.03    1:14.33 qSILV  
 12 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   1:23.92    1:18.26 qSILV  
 13 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              1:21.02    1:18.80 qSILV  
 14 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              1:19.57    1:19.36 qSILV  
 15 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:25.44    1:24.03 q      
 16 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:31.52    1:32.68 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              1:36.57    1:33.10        
 18 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR   1:42.24    1:38.91        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR   1:42.05    1:41.64        
 20 Olszewski, Patty L        12 COND-MR              2:17.52    1:46.50        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              1:07.38    1:07.45 JO     
  2 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:09.29    1:08.16 JO     
  3 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:12.19    1:10.89 SILV   
  4 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        1:11.60    1:11.91 SILV   
  5 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:13.43    1:12.19 SILV   
  6 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:13.58    1:12.78 SILV   
  7 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:13.82    1:13.24 SILV   
  8 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:13.47    1:13.84 SILV   
B - Final
  9 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR           1:16.31    1:14.71 SILV   
 10 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:18.01    1:15.59 SILV   
 11 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:18.62    1:16.81 SILV   
 12 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:17.73    1:18.88        
 13 Donohoe, Megan E          11 COND-MR              1:21.72    1:19.63        
 14 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              1:20.02    1:19.65        
 15 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:20.73    1:21.24        
 16 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              1:21.56    1:23.89        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              1:07.31    1:07.38 qJO    
  2 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:13.45    1:09.29 qJO    
  3 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        1:13.77    1:11.60 qSILV  
  4 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:12.34    1:12.19 qSILV  
  5 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:19.27    1:13.43 qSILV  
  6 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:15.09    1:13.47 qSILV  
  7 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:13.17    1:13.58 qSILV  
  8 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:17.15    1:13.82 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR   1:11.85    1:14.20 qSILV  
 10 Wilhelm, Lylah E          11 JG-NJ                1:18.55    1:15.29 qSILV  
 11 Mordaunt, Victoria        11 Middies-MR           1:22.06    1:16.31 qSILV  
 12 Riera, Kianna R           12 JG-NJ                1:17.25    1:16.54 qSILV  
 13 Chen, Ellen               12 Middies-MR           1:17.35    1:17.16 qSILV  
 14 Edge, Lauren E            11 Barracudas-MR        1:15.93    1:17.50 qSILV  
 15 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:19.79    1:17.73 qSILV  
 16 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:22.16    1:18.01 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:17.64    1:18.62 SILV   
 18 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              1:20.90    1:20.02        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:28.53    1:20.73        
 20 Hendrickson, Riley D      11 Middies-MR           1:20.27    1:20.91        
 21 Lotto, Gabby M            12 COND-MR              1:27.37    1:21.41        
 22 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR              1:35.10    1:21.56        
 23 Donohoe, Megan E          11 COND-MR              1:20.03    1:21.72        
 24 Tellez, Lindsay I         12 COND-MR              1:34.35    1:21.87        
 25 Brown, Zoe A              11 COND-MR              1:25.86    1:21.94        
 26 Behr, Emily H             11 ZEUS-CT              1:23.69    1:21.99        
 27 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              1:22.36    1:22.31        
 28 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:22.03    1:23.06        
 29 Grant, Morgan E           12 COND-MR              1:23.92    1:23.36        
 30 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              1:27.12    1:24.78        
 31 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:36.27    1:25.39        
 32 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:50.29    1:26.66        
 33 Bentrewicz, Brooke A      11 JG-NJ                1:28.00    1:29.96        
 34 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR   1:30.93    1:30.03        
 35 Weingard, Alexandra K     12 Flying Dolphins-MR   1:34.28    1:30.82        
 36 Qureshi, Alina            11 COND-MR              1:35.20    1:31.80        
 37 Pellumbi, Francesca M     12 COND-MR              1:38.32    1:32.34        
 38 Sethi, Diya K             12 NYSA-MR              1:33.05    1:32.87        
 39 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:42.12    1:37.57        
 40 Prashad, Siya             12 COND-MR              1:40.00    1:40.45        
 -- Levy, Jordan M            12 COND-MR              1:31.85         DQ        
      Two strokes under water - breast
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  11-12 ZQ
              2:27.99  11-12 JO
              2:47.79  11-12 CUST Custom
              2:48.09  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  2:47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              2:36.10    2:34.22 CUST   
  2 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        2:34.69    2:35.60 CUST   
  3 Ponce, Isabel G           11 Aquaracers-NJ        2:34.76    2:37.08 CUST   
  4 Carvente, Ashley          11 ZEUS-CT              2:45.11    2:40.65 CUST   
  5 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              2:44.76    2:43.78 CUST   
  6 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              2:45.89    2:44.16 CUST   
  7 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              2:46.28    2:44.28 CUST   
  8 Velazquez, Kimberly K     11 ZEUS-CT              3:09.21    2:46.02 CUST   
  9 VanVelzor, Hannah M       11 ZEUS-CT              2:48.19    2:46.89 CUST   
 10 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              2:44.23    2:50.11        
 11 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              3:08.10    2:51.91        
 12 Jimenez, Hilary J         12 ZEUS-CT              2:58.43    2:52.72        
 13 Burdzicki, Victoria M     12 ZEUS-CT              3:14.39    2:58.41        
 -- Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              3:57.32         DQ        
      False start - Misc
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  11-12 JO
              5:50.99  11-12 SILV
              5:56.79  11-12 CUST Custom
 Meet Qualifying 11-12:  5:56.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffman, Noelle R         12 NYSA-MR              5:20.70    4:57.65 JO     
  2 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              5:50.60    5:43.47 SILV   
  3 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              5:45.94    5:56.07 CUST   
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                24.85      24.56 METS   
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR                26.21      26.25 JO     
  3 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR                25.96      26.33 JO     
  4 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                  26.60      26.38 JO     
  5 Loveless, Mary K          14 Badger-MR              26.37      26.60 SILV   
  6 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                  26.94      27.20 SILV   
  7 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR                27.06      27.37 SILV   
  8 Carr, Emily M             14 UN-MR                  26.82      27.62 SILV   
B - Final
  9 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR                27.26      26.92 SILV   
 10 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR                27.81      27.44 SILV   
 11 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR                27.34      27.67 SILV   
 12 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                  27.62      28.07 SILV   
 13 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR                28.16      28.57 SILV   
 14 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT                28.65      28.58 SILV   
 15 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR                28.72      29.04        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                25.16      24.85 qMETS  
  2 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR                25.36      25.96 qJO    
  3 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR                26.17      26.21 qJO    
  4 Loveless, Mary K          14 Badger-MR              26.10      26.37 qJO    
  5 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                  26.44      26.60 qSILV  
  6 Carr, Emily M             14 UN-MR                  26.00      26.82 qSILV  
  7 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                  27.53      26.94 qSILV  
  8 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR                27.01      27.06 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR     27.66      27.15 qSILV  
 10 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR                27.14      27.26 qSILV  
 11 Sheerin, Megan N          14 NYSA-MR                28.52      27.28 qSILV  
 12 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR                27.92      27.34 qSILV  
 13 Donohoe, Madison E        13 COND-MR                27.25      27.57 qSILV  
 14 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                  27.27      27.62 qSILV  
 15 Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR          28.01      27.65 qSILV  
 16 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR                27.42      27.81 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR                27.78      28.16 SILV   
 18 Pizzuta, Breona R         13 JG-NJ                  28.83      28.19 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kujawski, Dylan A         14 Badger-MR              27.32      28.49 SILV   
 20 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT                27.29      28.65 SILV   
 21 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR                29.22      28.72 SILV   
 22 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR             28.65      28.99        
 23 Vargas, Allie M           13 NYSA-MR                28.53      29.01        
 24 Chtokolov, Daria D        13 Badger-MR              29.78      29.26        
 25 Chin, Grace E             13 NYSA-MR                28.60      29.27        
 26 Dougherty, Kate           14 Badger-MR              29.17      29.38        
 27 May, Arianna L            13 COND-MR                28.97      29.44        
 28 Coward, Chloe M           14 Flying Dolphins-MR     33.29      29.49        
 29 Lee, Kristi H             14 ZEUS-CT                30.89      29.54        
 30 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT                28.52      29.64        
 31 Riera, Aila R             13 JG-NJ                  28.97      29.66        
 32 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR                29.34      29.71        
 33 Janucik, Nicole           13 JG-NJ                  29.97      29.73        
 34 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR     30.09      29.86        
 35 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR                29.74      29.96        
 35 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR                29.38      29.96        
 37 Daly, Maura E             13 COND-MR                29.77      30.08        
 38 Doeblin, Danica M         13 JCCT-MR                29.99      30.12        
 39 Sarkar, Sneha             14 COND-MR                29.63      30.14        
 40 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT                30.25      30.46        
 41 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ          30.18      30.49        
 42 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR     31.11      30.98        
 43 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR                28.29      31.06        
 44 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT                31.35      31.45        
 45 Miller, Sophie H          13 COND-MR                34.00      31.82        
 46 Donovan, Erin D           13 Barracudas-MR          30.42      31.90        
 47 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT                32.24      31.93        
 48 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR     31.67      32.02        
 48 Gautier, Laetitia         13 Flying Dolphins-MR     32.29      32.02        
 50 Theofanous, Anastasia M   14 JCCT-MR                31.34      32.12        
 51 Lesser, Sara G            13 COND-MR                34.08      32.93        
 51 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR                32.48      32.93        
 53 Lockward, Rebeca P        13 Barracudas-MR          32.44      33.09        
 54 Gilbert, Ayanna           14 Flying Dolphins-MR     38.29      33.36        
 55 Junas, Kaitlyn T          14 Flying Dolphins-MR     32.45      33.39        
 56 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR     33.58      33.40        
 57 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR     38.29      33.60        
 58 Donovan, Ciara C          13 Barracudas-MR          34.85      33.86        
 59 Sundaram, Uma B           13 Flying Dolphins-MR     36.53      34.72        
 60 Fuchs, Delia              13 Middies-MR             39.55      40.77        
 -- Mackinnon, Margaux T      14 Flying Dolphins-MR     30.76        DFS        
      Declared false start
 -- Varier, Niquita E         14 NYSA-MR                28.69        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                56.99  JO
                56.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                53.74      53.93 METS   
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR                57.66      55.81 JO     
  3 Donohoe, Madison E        13 COND-MR                59.15      58.53 SILV   
  4 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR                58.37      58.55 SILV   
  5 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR                58.67      58.72 SILV   
  6 Taylor, Jaelyn M          13 Badger-MR              58.18      59.59 SILV   
 -- Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              1:07.93   X1:11.69        
B - Final
  9 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              1:01.81    1:02.99 SILV   
 10 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              1:04.93    1:03.01 SILV   
 11 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        1:05.02    1:05.18        
 12 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:03.48    1:05.32        
 13 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              1:06.52    1:08.28        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                56.99  JO
                56.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                54.68      53.74 qMETS  
  2 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                  58.02      57.29 qSILV  
  3 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR                55.41      57.66 qSILV  
  4 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR                57.60      57.67 qSILV  
  5 Taylor, Jaelyn M          13 Badger-MR              56.85      58.18 qSILV  
  6 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR                57.51      58.37 qSILV  
  7 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR                58.83      58.67 qSILV  
  8 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                1:00.99      59.15 qSILV  
  8 Donohoe, Madison E        13 COND-MR                59.01      59.15 qSILV  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR                59.93      59.54 qSILV  
 11 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                  59.07      59.98 qSILV  
 12 Martin, Lily M            13 NYSA-MR                59.19    1:00.29 qSILV  
 13 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR     59.97    1:00.64 qSILV  
 14 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR                58.64    1:00.65 qSILV  
 15 Appelbaum, Talya          13 Middies-MR             58.00    1:01.65 qSILV  
 16 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:01.53    1:01.81 qSILV  
 16 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              1:00.39    1:01.81 qSILV  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Clark, Corin E            14 NYSA-MR                59.28    1:01.84 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:02.79    1:03.48        
 20 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:01.43    1:03.51        
 21 May, Arianna L            13 COND-MR              1:03.86    1:04.43        
 22 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              1:04.86    1:04.50        
 23 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              1:01.63    1:04.93        
 24 Lee, Kristi H             14 ZEUS-CT              1:06.88    1:04.98        
 25 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        1:06.46    1:05.02        
 26 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              1:02.06    1:05.44        
 27 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR   1:07.42    1:05.59        
 28 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              1:00.38    1:06.34        
 29 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              1:07.35    1:06.52        
 30 Riera, Aila R             13 JG-NJ                1:06.40    1:07.00        
 31 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              1:06.68    1:07.93        
 32 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              1:07.54    1:08.39        
 33 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              1:05.86    1:09.21        
 34 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              1:10.99    1:09.23        
 35 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   1:18.27    1:10.16        
 36 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:06.39    1:10.24        
 37 Barnhorst, Marcy R        14 NYSA-MR              1:08.93    1:10.38        
 38 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR              1:11.28    1:10.80        
 39 Mejia, Jazmine            13 Middies-MR           1:10.50    1:10.97        
 40 Lesser, Sara G            13 COND-MR              1:19.28    1:13.12        
 41 Sundaram, Uma B           13 Flying Dolphins-MR   1:24.95    1:20.89        
 42 Fuchs, Delia              13 Middies-MR           1:34.30    1:24.50        
 43 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   1:31.38    1:25.12        
 44 Gibbons, Barbara E        13 Flying Dolphins-MR   1:38.15    1:40.06        
 -- Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   1:09.74         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR        1:02.10         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Chtokolov, Daria D        13 Badger-MR            1:14.70        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:03.99  ZQ
              2:03.99  JO
              2:16.99  SILV
              2:22.19  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:22.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:01.66    1:58.45 METS   
  2 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:05.22    2:03.01 ZQ     
  3 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:04.49    2:03.24 ZQ     
  4 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:08.98    2:06.48 SILV   
  5 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:13.07    2:09.02 SILV   
  6 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                2:06.89    2:09.81 SILV   
  7 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:09.92    2:10.04 SILV   
  8 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                2:13.66    2:13.95 SILV   
B - Final
  9 May, Arianna L            13 COND-MR              2:16.71    2:14.57 SILV   
 10 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           2:15.74    2:15.76 SILV   
 11 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              2:16.88    2:15.99 SILV   
 12 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              2:16.96    2:16.11 SILV   
 13 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              2:16.89    2:16.37 SILV   
 14 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:15.73    2:18.18 CUST   
 15 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:16.34    2:19.05 CUST   
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:03.99  ZQ
              2:03.99  JO
              2:16.99  SILV
              2:22.19  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:22.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:01.90    2:01.66 qZQ    
  2 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:04.59    2:04.49 qSILV  
  3 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:03.99    2:05.22 qSILV  
  4 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                2:09.65    2:06.89 qSILV  
  5 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:07.93    2:08.98 qSILV  
  6 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:09.89    2:09.92 qSILV  
  7 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:09.55    2:13.07 qSILV  
  8 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                2:10.50    2:13.66 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kujawski, Dylan A         14 Badger-MR            2:11.35    2:14.88 qSILV  
 10 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:10.09    2:15.68 qSILV  
 11 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:18.64    2:15.73 qSILV  
 12 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           2:15.78    2:15.74 qSILV  
 13 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:14.01    2:16.34 qSILV  
 14 May, Arianna L            13 COND-MR              2:13.62    2:16.71 qSILV  
 15 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              2:16.43    2:16.88 qSILV  
 16 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              2:16.72    2:16.89 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              2:15.79    2:16.96 SILV   
 18 Varier, Niquita E         14 NYSA-MR              2:08.34    2:17.14 CUST   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:19.56    2:17.15 CUST   
 20 Dougherty, Kate           14 Badger-MR            2:20.88    2:18.12 CUST   
 21 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              2:20.45    2:18.31 CUST   
 22 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              2:16.71    2:19.25 CUST   
 23 Vargas, Allie M           13 NYSA-MR              2:23.36    2:20.80 CUST   
 24 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:30.52    2:23.29        
 25 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:28.91    2:24.10        
 26 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   2:20.99    2:29.78        
 27 Perez, Nicole             13 ZEUS-CT              2:30.34    2:30.18        
 28 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              2:16.87    2:30.50        
 29 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              2:25.75    2:31.04        
 30 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR   2:22.19    2:32.15        
 31 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              2:44.65    2:37.72        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:29.99  13-14 ZQ
              5:29.99  13-14 JO
              5:50.59  13-14 SILV
              6:20.09  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  6:20.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borowski, Ava M           14 NYSA-MR              5:19.72    5:17.99 ZQ     
  2 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              5:27.32    5:31.39 SILV   
  3 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            5:36.22    5:37.67 SILV   
  4 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              5:44.09    5:46.59 SILV   
  5 Clark, Corin E            14 NYSA-MR              5:38.46    5:54.68 CUST   
  6 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              5:56.00    5:57.12 CUST   
  7 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              6:04.16    5:57.90 CUST   
  8 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              6:46.29    6:00.16 CUST   
  9 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              5:54.03    6:02.52 CUST   
 10 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              6:11.74    6:13.58 CUST   
 11 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              6:33.66    6:20.66        
 12 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              6:15.77    6:35.45        
 13 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              6:37.25    6:38.63        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                58.12      57.67 METS   
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR              1:04.31    1:03.46 JO     
  3 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              1:06.39    1:06.09 SILV   
  4 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                1:05.57    1:06.22 SILV   
  5 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              1:05.23    1:06.72 SILV   
  6 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                1:06.06    1:06.74 SILV   
  7 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              1:06.56    1:07.34 SILV   
B - Final
  9 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            1:07.81    1:05.11 SILV   
 10 Carr, Emily M             14 UN-MR                1:08.45    1:07.72 SILV   
 11 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              1:07.63    1:07.75 SILV   
 12 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:08.74    1:09.29 SILV   
 13 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:11.35    1:10.72 SILV   
 14 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              1:10.89    1:10.96 SILV   
 15 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:11.26    1:14.61        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                59.15      58.12 qMETS  
  2 Borowski, Ava M           14 NYSA-MR                57.56      58.72 qMETS  
  3 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR              1:03.54    1:04.31 qJO    
  4 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              1:07.49    1:05.23 qSILV  
  5 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                1:05.52    1:05.57 qSILV  
  6 Sheerin, Megan N          14 NYSA-MR              1:12.52    1:05.76 qSILV  
  7 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                1:07.66    1:06.06 qSILV  
  8 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR   1:04.76    1:06.24 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              1:05.38    1:06.39 qSILV  
 10 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              1:05.74    1:06.56 qSILV  
 11 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              1:07.83    1:07.63 qSILV  
 12 Brenner, Arianna r        13 Flying Dolphins-MR   1:06.73    1:07.70 qSILV  
 13 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            1:04.97    1:07.81 qSILV  
 14 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              1:05.19    1:08.40 qSILV  
 15 Carr, Emily M             14 UN-MR                1:08.60    1:08.45 qSILV  
 16 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:07.47    1:08.74 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                1:06.55    1:09.03 SILV   
 18 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              1:13.40    1:10.60 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Paltrowitz, Leila a       14 Flying Dolphins-MR   1:20.50    1:10.69 SILV   
 20 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              1:09.07    1:10.89 SILV   
 21 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:08.52    1:11.26 SILV   
 22 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:09.79    1:11.35 SILV   
 23 Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR        1:12.92    1:11.63 SILV   
 24 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              1:09.75    1:11.90 SILV   
 25 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           1:13.67    1:12.52 SILV   
 26 Doeblin, Danica M         13 JCCT-MR              1:12.70    1:12.55 SILV   
 27 Kujawski, Dylan A         14 Badger-MR            1:11.85    1:13.34        
 28 Pizzuta, Breona R         13 JG-NJ                1:15.73    1:13.75        
 29 Perez, Nicole             13 ZEUS-CT              1:14.22    1:14.30        
 30 Chtokolov, Daria D        13 Badger-MR            1:26.81    1:14.48        
 31 Janucik, Nicole           13 JG-NJ                1:23.11    1:16.89        
 32 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        1:18.89    1:18.28        
 33 Donovan, Erin D           13 Barracudas-MR        1:19.31    1:19.01        
 34 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              1:17.25    1:19.19        
 35 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:19.11    1:19.37        
 36 Lee, Kristi H             14 ZEUS-CT              1:26.98    1:19.47        
 37 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR              1:21.82    1:20.40        
 38 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   1:31.41    1:21.16        
 39 Junas, Kaitlyn T          14 Flying Dolphins-MR   1:21.30    1:21.31        
 40 Gautier, Laetitia         13 Flying Dolphins-MR   1:30.29    1:21.55        
 41 Daly, Maura E             13 COND-MR              1:15.71    1:21.61        
 42 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR   1:20.32    1:21.83        
 43 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              1:25.34    1:22.37        
 44 Lockward, Rebeca P        13 Barracudas-MR        1:23.57    1:22.48        
 45 Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              1:30.74    1:24.97        
 46 Donovan, Ciara C          13 Barracudas-MR        1:19.87    1:26.36        
 47 Lesser, Sara G            13 COND-MR              1:34.85    1:28.47        
 48 Sundaram, Uma B           13 Flying Dolphins-MR   1:25.00    1:28.65        
 49 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR   1:45.29    1:30.62        
 50 Gilbert, Ayanna           14 Flying Dolphins-MR   1:45.29    1:38.54        
 51 Fuchs, Delia              13 Middies-MR           1:50.00    1:40.46        
 -- Theofanous, Anastasia M   14 JCCT-MR              1:27.05         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:18.29  ZQ
              2:18.29  JO
              2:35.39  CUST Custom
              2:36.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:35.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              2:09.75    2:09.74 METS   
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR              2:18.48    2:10.97 METS   
  3 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:18.84    2:16.49 ZQ     
  4 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:21.88    2:19.94 CUST   
  5 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:24.95    2:25.05 CUST   
  6 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:41.25    2:37.67        
  7 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:46.58    2:47.35        
B - Final
  9 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              3:01.07    3:00.09        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:18.29  ZQ
              2:18.29  JO
              2:35.39  CUST Custom
              2:36.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:35.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              2:11.08    2:09.75 qMETS  
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR              2:15.48    2:18.48 qCUST  
  3 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:26.25    2:18.84 qCUST  
  4 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:20.67    2:21.88 qCUST  
  5 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:22.41    2:23.57 qCUST  
  6 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:25.21    2:24.95 qCUST  
  7 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR   2:35.39    2:25.00 qCUST  
  8 Farago, Caitlin R         13 JG-NJ                2:25.09    2:25.79 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:28.54    2:27.42 qCUST  
 10 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              2:29.23    2:31.55 qCUST  
 11 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              2:30.79    2:32.65 qCUST  
 12 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:22.74    2:33.00 qCUST  
 13 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:33.59    2:35.77 qSILV  
 14 Taylor, Jaelyn M          13 Badger-MR            2:26.35    2:35.79 qSILV  
 15 May, Arianna L            13 COND-MR              2:35.20    2:36.58 q      
 16 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   2:39.31    2:39.52 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:50.20    2:41.25        
 18 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           2:34.92    2:41.56        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Barnhorst, Marcy R        14 NYSA-MR              2:50.27    2:45.11        
 20 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:48.13    2:46.58        
 21 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   2:35.39    2:54.12        
 22 Lee, Kristi H             14 ZEUS-CT              2:34.89    2:56.46        
 23 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              3:00.52    3:01.07        
 24 Sundaram, Uma B           13 Flying Dolphins-MR   3:00.50    3:17.23        
 25 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   2:35.39    3:50.41        
 -- Gibbons, Barbara E        13 Flying Dolphins-MR   2:35.59         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              1:10.64    1:09.92 METS   
  2 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:12.53    1:11.17 METS   
  3 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:15.00    1:17.09 SILV   
  4 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:17.04    1:17.86 SILV   
  5 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:20.49    1:18.91 SILV   
  6 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              1:19.62    1:20.24 SILV   
  7 Riera, Aila R             13 JG-NJ                1:20.39    1:20.61 SILV   
  8 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           1:20.77    1:21.57 SILV   
B - Final
  9 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR              1:22.53    1:19.81 SILV   
 10 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              1:21.36    1:22.40 SILV   
 11 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              1:24.50    1:22.55 SILV   
 12 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:24.87    1:25.41        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              1:09.19    1:10.64 qMETS  
  2 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:10.78    1:12.53 qJO    
  3 Borowski, Ava M           14 NYSA-MR              1:10.48    1:12.59 qJO    
  4 Paltrowitz, Leila a       14 Flying Dolphins-MR   1:17.03    1:14.72 qSILV  
  5 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:17.41    1:15.00 qSILV  
  6 Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR        1:15.78    1:15.80 qSILV  
  7 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:15.52    1:17.04 qSILV  
  8 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              1:16.88    1:19.62 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brenner, Arianna r        13 Flying Dolphins-MR   1:26.04    1:20.24 qSILV  
 10 Riera, Aila R             13 JG-NJ                1:19.86    1:20.39 qSILV  
 11 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:18.86    1:20.49 qSILV  
 12 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           1:20.90    1:20.77 qSILV  
 13 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              1:19.82    1:21.36 qSILV  
 14 Pizzuta, Breona R         13 JG-NJ                1:23.08    1:22.44 qSILV  
 15 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR              1:22.12    1:22.53 qSILV  
 16 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              1:19.63    1:24.50 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:23.60    1:24.87        
 18 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              1:22.95    1:25.73        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Janucik, Nicole           13 JG-NJ                1:28.96    1:25.83        
 20 Vargas, Allie M           13 NYSA-MR              1:22.55    1:26.68        
 21 Mackinnon, Margaux T      14 Flying Dolphins-MR   1:27.95    1:27.44        
 22 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              1:24.20    1:28.66        
 23 Lee, Kristi H             14 ZEUS-CT              1:20.76    1:29.61        
 24 Sarkar, Sneha             14 COND-MR              1:26.90    1:30.63        
 25 Coward, Chloe M           14 Flying Dolphins-MR   1:31.59    1:30.68        
 26 Donovan, Erin D           13 Barracudas-MR        1:19.93    1:30.97        
 27 Junas, Kaitlyn T          14 Flying Dolphins-MR   1:31.47    1:32.03        
 28 Lesser, Sara G            13 COND-MR              1:38.92    1:35.82        
 29 Daly, Maura E             13 COND-MR              1:26.68    1:36.04        
 30 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR   1:55.29    1:36.33        
 31 Gautier, Laetitia         13 Flying Dolphins-MR   1:38.06    1:38.16        
 32 Lockward, Rebeca P        13 Barracudas-MR        1:37.63    1:38.74        
 33 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   1:42.90    1:39.08        
 34 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   1:43.29    1:40.62        
 35 Gilbert, Ayanna           14 Flying Dolphins-MR   1:55.29    1:42.67        
 36 Miller, Sophie H          13 COND-MR              1:41.80    1:44.32        
 37 Sundaram, Uma B           13 Flying Dolphins-MR   1:51.27    1:45.62        
 -- Varier, Niquita E         14 NYSA-MR              1:21.68        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:39.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:56.99  SILV
              2:58.29  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:58.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:33.45    2:34.42 METS   
  2 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:45.84    2:44.33 SILV   
  3 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:43.21    2:44.49 SILV   
  4 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              3:08.14    3:02.04        
  5 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              3:08.34    3:06.02        
  6 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              3:02.96    3:09.31        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:39.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:56.99  SILV
              2:58.29  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:58.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:36.18    2:33.45 qMETS  
  2 Borowski, Ava M           14 NYSA-MR              2:38.05    2:35.32 qMETS  
  3 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:43.67    2:43.21 qSILV  
  4 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:43.80    2:45.84 qSILV  
  5 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                2:50.27    2:49.93 qSILV  
  6 Riera, Aila R             13 JG-NJ                2:52.70    2:52.65 qSILV  
  7 Brenner, Arianna r        13 Flying Dolphins-MR   2:57.44    2:53.44 qSILV  
  8 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:50.87    2:59.47 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              3:11.23    2:59.49 q      
 10 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR   2:58.29    2:59.91 q      
 11 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              2:59.45    3:01.68 q      
 12 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              3:03.48    3:02.63 q      
 13 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              3:14.52    3:02.96 q      
 14 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              2:51.16    3:08.14 q      
 15 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              2:52.05    3:08.34 q      
 16 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   2:58.29    3:29.97 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gibbons, Barbara E        13 Flying Dolphins-MR   3:15.27    3:51.39        
 -- Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              2:46.54        DFS        
      Declared false start
 -- Szczepanski, Genna D      14 Badger-MR            2:57.63        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:03.49  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                59.80      59.66 METS   
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR              1:02.29    1:01.27 METS   
  3 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              1:05.58    1:02.01 JO     
  4 Carr, Emily M             14 UN-MR                1:02.72    1:03.92 ZQ     
  5 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              1:04.61    1:03.97 ZQ     
  6 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              1:05.46    1:07.34 SILV   
  7 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           1:10.10    1:09.39 SILV   
  8 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:08.42    1:09.74 SILV   
B - Final
  9 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:10.93    1:10.05 SILV   
 10 May, Arianna L            13 COND-MR              1:11.08    1:10.61 SILV   
 11 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:12.92    1:12.22        
 12 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              1:12.75    1:12.33        
 13 Perez, Nicole             13 ZEUS-CT              1:13.83    1:15.41        
 14 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:15.61    1:16.07        
 15 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:18.48    1:19.49        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:03.49  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR                59.45      59.80 qMETS  
  2 Guzzino, Mary Grace S     13 NYSA-MR              1:01.77    1:02.29 qJO    
  3 Carr, Emily M             14 UN-MR                1:06.10    1:02.72 qJO    
  4 Paltrowitz, Leila a       14 Flying Dolphins-MR   1:05.54    1:04.31 qSILV  
  5 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              1:02.37    1:04.61 qSILV  
  6 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              1:05.09    1:05.46 qSILV  
  7 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              1:09.52    1:05.58 qSILV  
  8 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:07.19    1:08.42 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                1:09.93    1:09.24 qSILV  
 10 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              1:04.81    1:09.95 qSILV  
 11 Punnoose, Ann j           14 Middies-MR           1:06.20    1:10.10 qSILV  
 12 Sheerin, Megan N          14 NYSA-MR              1:15.52    1:10.52 qSILV  
 13 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:11.20    1:10.93 qSILV  
 14 May, Arianna L            13 COND-MR              1:11.01    1:11.08 qSILV  
 15 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              1:28.52    1:12.75 q      
 16 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:15.71    1:12.92 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Perez, Nicole             13 ZEUS-CT              1:15.96    1:13.83        
 18 Riera, Aila R             13 JG-NJ                1:20.53    1:15.07        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:15.48    1:15.61        
 20 Brenner, Arianna r        13 Flying Dolphins-MR   1:25.27    1:15.80        
 21 Tezel, Ceyda              13 Aquaracers-NJ        1:19.93    1:17.74        
 22 Sarkar, Sneha             14 COND-MR              1:17.67    1:17.79        
 23 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:14.67    1:18.48        
 24 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR              1:13.87    1:18.65        
 25 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              1:13.05    1:19.37        
 26 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           1:26.38    1:20.59        
 27 Coward, Chloe M           14 Flying Dolphins-MR   1:22.01    1:21.11        
 28 Dougherty, Kate           14 Badger-MR            1:23.20    1:22.81        
 29 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   1:24.14    1:25.01        
 30 Gazzara, Kelly A          13 COND-MR              1:24.57    1:25.61        
 31 Donovan, Ciara C          13 Barracudas-MR        1:24.69    1:29.66        
 32 Miller, Sophie H          13 COND-MR              1:33.56    1:30.42        
 -- Mackinnon, Margaux T      14 Flying Dolphins-MR   1:28.37        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:25.99  JO
              2:36.59  SILV
              2:37.89  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:37.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:34.29    2:28.27 SILV   
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:25.99  JO
              2:36.59  SILV
              2:37.89  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:37.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:26.62    2:34.29 qSILV  
  2 Brenner, Arianna r        13 Flying Dolphins-MR   2:37.50    2:49.54 q      
  3 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   3:02.66    2:55.72 q      
 -- Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              3:03.09        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:19.99  JO
              2:39.19  CUST Custom
              2:41.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:39.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              2:13.64    2:14.64 METS   
  2 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:19.87    2:17.67 ZQ     
  3 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:19.69    2:21.49 CUST   
  4 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:27.54    2:26.53 CUST   
  5 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:29.51    2:28.87 CUST   
  6 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:32.53    2:30.07 CUST   
  7 Taylor, Jaelyn M          13 Badger-MR            2:30.06    2:31.41 CUST   
  8 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:37.99    2:34.68 CUST   
B - Final
  9 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              2:38.32    2:36.27 CUST   
 10 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              2:38.73    2:38.59 CUST   
 11 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              2:43.45    2:39.05 CUST   
 12 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:49.31    2:52.34        
 13 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              2:49.77    2:58.81        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:19.99  JO
              2:39.19  CUST Custom
              2:41.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:39.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              2:13.70    2:13.64 qMETS  
  2 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:19.77    2:19.69 qZQ    
  3 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:22.82    2:19.87 qZQ    
  4 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:27.57    2:24.74 qCUST  
  5 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:28.81    2:27.54 qCUST  
  6 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              2:26.94    2:27.99 qCUST  
  7 Clark, Corin E            14 NYSA-MR              2:28.90    2:29.23 qCUST  
  8 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:27.29    2:29.34 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:29.68    2:29.51 qCUST  
 10 Taylor, Jaelyn M          13 Badger-MR            2:26.27    2:30.06 qCUST  
 11 Hulse, Julia M            13 JG-NJ                2:27.85    2:31.29 qCUST  
 12 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:25.63    2:32.53 qCUST  
 12 Roemer, Tamiyana D        14 JG-NJ                2:30.09    2:32.53 qCUST  
 14 May, Arianna L            13 COND-MR              2:36.24    2:34.99 qCUST  
 15 Livieri, Samantha A       13 ZEUS-CT              2:37.85    2:37.99 qCUST  
 16 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:39.03    2:38.30 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Diaz, Heimi               14 ZEUS-CT              2:32.57    2:38.32 CUST   
 18 Thompson, Emily V         13 ZEUS-CT              2:36.53    2:38.73 CUST   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Appelbaum, Talya          13 Middies-MR           2:34.43    2:38.94 CUST   
 20 Etnel, Jill M             14 NYSA-MR              2:33.48    2:39.51 SILV   
 21 Peppiatt, Grace C         13 NYSA-MR              2:30.40    2:41.62        
 22 Khutorsky, Deborah B      13 NYSA-MR              2:43.70    2:43.45        
 23 Becerra, Taryn L          13 Middies-MR           2:39.11    2:44.80        
 24 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              2:42.12    2:45.52        
 25 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR   2:39.19    2:47.33        
 26 Merchan, Hanna M          13 ZEUS-CT              2:59.19    2:49.31        
 27 Lee, Kristi H             14 ZEUS-CT              2:36.78    2:49.63        
 28 Januario, Amelia P        13 NYSA-MR              3:00.52    2:49.77        
 29 Barnhorst, Marcy R        14 NYSA-MR              2:49.19    2:50.07        
 30 Inverdale, Julieanne A    13 NYSA-MR              2:44.53    2:53.87        
 -- Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   2:39.19         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Sanchez, Marian           13 ZEUS-CT              2:38.89         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- Szczepanski, Genna D      14 Badger-MR            2:29.24        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   2:39.19        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  13-14 ZQ
              4:59.99  13-14 JO
              5:25.99  13-14 SILV
              5:39.39  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  5:39.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              4:49.93    4:48.51 ZQ     
  2 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              4:21.23    4:50.67 ZQ     
  3 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              5:13.29    4:56.66 ZQ     
  4 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              5:18.93    5:12.97 SILV   
  5 Gillan, Madison F         13 NYSA-MR              5:29.67    5:25.85 SILV   
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.29  ZQ
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bosse, Clare M            17 NYSA-MR                25.33      24.50 METS   
  2 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                  25.37      25.07 METS   
  3 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR                25.07      25.36 METS   
  4 Coulard-Smith, Keira L    17 MDST-AD                26.86      26.92 SILV   
  5 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ                26.97      27.16 SILV   
  6 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR     27.53      27.46 SILV   
B - Final
  9 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR                27.99      28.05 SILV   
 10 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR              28.76      28.18 SILV   
 11 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT                28.94      28.41        
 12 Smith, Katie M            16 NYSA-MR                28.50      28.43        
 13 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ                28.91      28.46        
 14 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR                28.45      28.71        
 15 Lau, Emma S               16 NYSA-MR                29.93      31.91        
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.29  ZQ
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR                24.60      25.07 qMETS  
  2 Bosse, Clare M            17 NYSA-MR                24.26      25.33 qMETS  
  3 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                  25.43      25.37 qMETS  
  4 Sohn, Sora                15 NYSA-MR                26.24      26.09 qZQ    
  5 Weiss, Emily N            16 Flying Dolphins-MR     25.17      26.11 qZQ    
  6 Riera, Savannah M         15 JG-NJ                  26.30      26.63 qSILV  
  6 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR                25.81      26.63 qSILV  
  8 Coulard-Smith, Keira L    17 MDST-AD                25.87      26.86 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ                26.68      26.97 qSILV  
 10 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR     27.92      27.53 qSILV  
 11 Melley, Emma G            15 NYSA-MR                27.52      27.55 qSILV  
 12 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR                28.23      27.62 qSILV  
 13 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR                27.27      27.99 qSILV  
 14 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR                27.60      28.45 q      
 14 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR             26.50      28.45 q      
 16 Limb, Erin D              15 JCCT-MR                28.31      28.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smith, Katie M            16 NYSA-MR                27.70      28.50        
 18 Smith, Caroline K         15 Middies-MR             29.03      28.54        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT                27.92      28.70        
 20 Zuniga, Gicel M           16 ZEUS-CT                29.88      28.71        
 21 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR              27.63      28.76        
 22 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ                28.04      28.91        
 23 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT                26.58      28.94        
 24 DeChiara, Sofia J         15 Badger-MR              30.21      29.64        
 25 Baumann, Emma A           16 JG-NJ                  27.44      29.78        
 26 Lau, Emma S               16 NYSA-MR                28.52      29.93        
 27 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR     29.99      29.96        
 28 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT                29.88      29.98        
 29 Snyder, Phoebe I          17 JCCT-MR                31.20      30.16        
 30 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ                28.96      30.44        
 31 Byrd, Christine E         16 Middies-MR             28.89      30.89        
 32 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR     30.72      30.99        
 32 Kletter, Jackie A         16 JCCT-MR                31.12      30.99        
 34 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR     30.69      31.03        
 35 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR     32.11      31.31        
 36 Signore, Sarah M          15 ZEUS-CT                36.43      38.22        
 -- Whang, Taylor K           15 NYSA-MR                25.70        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                57.19  ZQ
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR                54.36      53.49 METS   
  2 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR             59.32      58.28 SILV   
  3 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR                58.87      58.60 SILV   
  4 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:02.72      59.47 SILV   
  5 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            1:02.28    1:00.51 SILV   
  6 Aguilar, Guadalupe        15 COND-MR              1:03.96    1:04.67        
B - Final
  9 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:04.19    1:02.24        
 10 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              1:04.01    1:02.65        
 11 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:04.30    1:05.83        
 12 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   1:07.95    1:08.37        
 13 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   1:08.58    1:09.69        
 14 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   1:11.50    1:10.76        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                57.19  ZQ
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bosse, Clare M            17 NYSA-MR                51.43      52.46 qMETS  
  2 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                  53.97      53.74 qMETS  
  3 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR                52.80      54.36 qMETS  
  4 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                  54.42      54.79 qMETS  
  5 Whang, Taylor K           15 NYSA-MR                56.60      56.41 qZQ    
  6 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR                56.76      56.85 qZQ    
  7 Martin, Sami J            16 NYSA-MR                56.19      57.19 qZQ    
  8 Riera, Savannah M         15 JG-NJ                  58.61      58.22 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ                57.16      58.51 qSILV  
 10 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR                56.77      58.70 qSILV  
 11 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR                57.56      58.87 qSILV  
 12 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              1:00.21      59.21 qSILV  
 13 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR             57.64      59.32 qSILV  
 14 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR             57.54    1:01.66 q      
 15 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            1:03.10    1:02.28 q      
 16 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR                   NT    1:02.72 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ                59.89    1:02.93        
 18 Smith, Caroline K         15 Middies-MR           1:03.40    1:03.60        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Diaz, Sofia E             15 COND-MR              1:00.22    1:03.86        
 20 Aguilar, Guadalupe        15 COND-MR              1:04.80    1:03.96        
 21 Espino, Justine D         15 COND-MR              1:06.42    1:04.00        
 22 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT                59.23    1:04.01        
 23 Mejia, Stephani           15 Middies-MR           1:01.42    1:04.15        
 24 Smith, Katie M            16 NYSA-MR                59.59    1:04.19        
 25 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:06.81    1:04.30        
 26 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              1:04.34    1:04.37        
 27 Laurenceau, Alyssa M      16 Middies-MR           1:00.20    1:07.10        
 28 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   1:10.72    1:07.95        
 29 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   1:08.25    1:08.58        
 30 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   1:11.02    1:11.50        
 31 Signore, Sarah M          15 ZEUS-CT              1:20.15    1:20.95        
 -- Lomas, Melissa *          17 Badger-MR              54.88        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:10.59  SILV
              2:17.98  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:17.98
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Aylmer, Lauren            16 NYSA-MR              2:00.17    1:53.37 METS   
  2 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                1:55.82    1:57.57 METS   
  3 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              1:56.82    1:58.76 METS   
  4 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              2:00.23    1:58.80 METS   
  5 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR              2:03.78    2:04.81 SILV   
  6 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              2:04.83    2:06.48 SILV   
  7 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              2:08.92    2:11.63 CUST   
B - Final
  9 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT              2:13.23    2:10.77 CUST   
 10 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:15.19    2:14.34 CUST   
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:10.59  SILV
              2:17.98  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:17.98
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                1:57.89    1:55.82 qMETS  
  2 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              1:56.09    1:56.82 qMETS  
  3 Meyerhoeffer, Stella M    16 Middies-MR           1:56.61    2:00.00 qZQ    
  4 Aylmer, Lauren            16 NYSA-MR              1:53.61    2:00.17 qZQ    
  5 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              2:00.01    2:00.23 qZQ    
  6 Erickson, Sidoni D        15 NYSA-MR              1:59.11    2:01.24 qZQ    
  7 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              2:00.77    2:01.98 qZQ    
  8 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR              1:58.68    2:03.78 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              2:03.11    2:04.83 qSILV  
 10 Riera, Savannah M         15 JG-NJ                2:09.52    2:08.13 qSILV  
 11 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              2:07.32    2:08.60 qSILV  
 12 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              2:05.47    2:08.92 qSILV  
 13 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           2:04.93    2:10.51 qSILV  
 14 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT              2:03.39    2:13.23 qCUST  
 15 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:13.99    2:15.19 qCUST  
 16 Smith, Caroline K         15 Middies-MR           2:14.21    2:15.47 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Zuniga, Gicel M           16 ZEUS-CT              2:22.79    2:15.84 CUST   
 18 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              2:10.38    2:16.23 CUST   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR           2:08.04    2:16.86 CUST   
 20 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              2:07.55    2:17.14 CUST   
 21 Byrd, Christine E         16 Middies-MR           2:14.43    2:23.99        
 22 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   2:31.44    2:28.92        
 -- Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              1:59.18        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  15&O ZQ
              5:39.99  15&O SILV
              6:10.59  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  6:10.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosse, Clare M            17 NYSA-MR              5:20.67    5:06.99 ZQ     
  2 Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              5:19.72    5:12.67 ZQ     
  3 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              5:13.89    5:14.31 ZQ     
  4 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              5:15.20    5:18.17 ZQ     
  5 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR              5:19.21    5:21.53 ZQ     
  6 Sohn, Sora                15 NYSA-MR              5:18.38    5:25.14 ZQ     
  7 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              5:32.48    5:30.48 SILV   
  8 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              5:32.44    5:30.69 SILV   
  9 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              5:34.49    5:45.92 CUST   
 10 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              5:45.29    5:52.96 CUST   
 11 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              5:35.19    5:53.40 CUST   
 12 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT              5:37.46    6:00.21 CUST   
 13 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              6:01.26    6:01.36 CUST   
 14 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              5:57.04    6:10.49 CUST   
 15 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              6:02.59    6:14.92        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR                59.50      59.35 METS   
  2 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              1:00.26      59.40 METS   
  3 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR              1:00.40    1:03.42 ZQ     
  4 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              1:05.19    1:04.74 ZQ     
  5 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                1:04.68    1:05.02 ZQ     
  6 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              1:08.66    1:08.34 SILV   
  7 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:08.78    1:08.35 SILV   
B - Final
  9 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            1:09.77    1:06.90 SILV   
 10 Coulard-Smith, Keira L    17 MDST-AD              1:11.48    1:08.66 SILV   
 11 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:09.77    1:09.04 SILV   
 12 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              1:11.95    1:10.61        
 13 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR              1:12.66    1:12.79        
 14 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:12.33    1:12.90        
 15 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:14.03    1:13.56        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR                58.76      59.50 qMETS  
  2 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR                59.70    1:00.26 qMETS  
  3 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR                59.00    1:00.40 qMETS  
  4 Sohn, Sora                15 NYSA-MR              1:03.24    1:02.67 qZQ    
  5 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              1:03.00    1:03.11 qZQ    
  6 Erickson, Sidoni D        15 NYSA-MR              1:01.50    1:04.03 qZQ    
  7 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                1:05.75    1:04.68 qZQ    
  8 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              1:04.74    1:05.19 qZQ    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              1:06.01    1:06.03 qSILV  
 10 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              1:08.17    1:08.66 qSILV  
 11 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:07.28    1:08.78 qSILV  
 12 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            1:05.28    1:09.77 qSILV  
 12 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:01.77    1:09.77 qSILV  
 14 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:07.03    1:10.91 q      
 15 Coulard-Smith, Keira L    17 MDST-AD              1:04.16    1:11.48 q      
 16 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              1:09.49    1:11.95 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:11.50    1:12.33        
 18 Baumann, Emma A           16 JG-NJ                1:05.84    1:12.46        
-------------------------------------------------------------------------
 19 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR              1:14.19    1:12.66        
 20 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   1:17.85    1:12.88        
 21 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:16.67    1:14.03        
 22 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR           1:10.46    1:15.25        
 23 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   1:20.09    1:16.02        
 24 Kletter, Jackie A         16 JCCT-MR              1:08.09    1:17.49        
 25 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              1:15.66    1:18.85        
 26 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   1:20.30    1:19.66        
 27 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   1:20.29    1:21.28        
 28 Signore, Sarah M          15 ZEUS-CT              1:27.85    1:28.44        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
              2:29.69  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:29.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              2:10.48    2:07.75 METS   
  2 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              2:10.81    2:08.28 METS   
  3 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           2:26.30    2:22.35 SILV   
  4 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:27.58    2:25.23 SILV   
  5 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:27.80    2:27.28 SILV   
  6 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            2:34.03    2:31.30        
B - Final
  9 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              2:41.22    2:41.68        
 10 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   2:46.66    2:45.56        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
              2:29.69  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:29.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              2:10.06    2:10.48 qMETS  
  2 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              2:09.08    2:10.81 qMETS  
  3 Sohn, Sora                15 NYSA-MR              2:13.27    2:14.45 qZQ    
  4 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           2:20.21    2:26.30 qSILV  
  5 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              2:23.00    2:27.25 qSILV  
  6 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              2:24.50    2:27.54 qSILV  
  7 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:27.02    2:27.58 qSILV  
  8 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:25.22    2:27.80 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mejia, Stephani           15 Middies-MR           2:22.73    2:29.22 qSILV  
 10 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            2:28.71    2:34.03 q      
 11 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              2:24.64    2:35.03 q      
 12 Smith, Caroline K         15 Middies-MR           2:34.68    2:36.33 q      
 13 Diaz, Sofia E             15 COND-MR              2:24.59    2:36.89 q      
 14 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              2:33.10    2:40.48 q      
 15 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              2:41.53    2:41.22 q      
 16 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR           2:37.60    2:45.93 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   2:29.69    2:46.66        
 -- Lomas, Melissa *          17 Badger-MR            2:07.42         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Bosse, Clare M            17 NYSA-MR              2:05.73        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  ZQ
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR              1:15.35    1:15.17 SILV   
  2 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:17.12    1:15.77 SILV   
  3 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           1:20.55    1:16.57 SILV   
  4 Snyder, Phoebe I          17 JCCT-MR              1:17.94    1:17.11 SILV   
  5 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            1:19.58    1:17.94 SILV   
  6 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   1:23.56    1:23.28        
  7 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:23.51    1:24.56        
B - Final
  9 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:28.93    1:29.14        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  ZQ
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Weiss, Emily N            16 Flying Dolphins-MR   1:05.93    1:09.86 qMETS  
  2 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                1:10.99    1:10.19 qMETS  
  3 Sohn, Sora                15 NYSA-MR              1:08.02    1:10.96 qMETS  
  4 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                1:12.91    1:13.22 qZQ    
  5 Blackstock, Esme J        16 Flying Dolphins-MR   1:16.89    1:14.61 qSILV  
  6 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              1:17.14    1:15.35 qSILV  
  6 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR              1:12.96    1:15.35 qSILV  
  8 Meyerhoeffer, Stella M    16 Middies-MR           1:12.48    1:15.83 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:15.49    1:17.12 qSILV  
 10 DeChiara, Sofia J         15 Badger-MR            1:17.06    1:17.83 qSILV  
 11 Snyder, Phoebe I          17 JCCT-MR              1:15.53    1:17.94 qSILV  
 12 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:16.06    1:18.67 qSILV  
 13 Baumann, Emma A           16 JG-NJ                1:13.77    1:19.12 qSILV  
 14 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            1:20.67    1:19.58 qSILV  
 15 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           1:21.73    1:20.55 qSILV  
 16 Limb, Erin D              15 JCCT-MR              1:18.03    1:21.68 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   1:25.26    1:23.44        
 18 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:26.00    1:23.51        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   1:19.99    1:23.56        
 20 Zuniga, Gicel M           16 ZEUS-CT              1:27.11    1:26.89        
 21 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   1:35.11    1:28.02        
 22 Smith, Caroline K         15 Middies-MR           1:29.53    1:28.67        
 23 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:26.11    1:28.93        
 24 Byrd, Christine E         16 Middies-MR           1:26.08    1:33.23        
 25 Signore, Sarah M          15 ZEUS-CT              1:35.14    1:43.31        
 -- Flanigan, Aimee S         17 Flying Dolphins-MR   1:11.29         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Reines, Nina I            15 COND-MR              1:46.53         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Daniels, Jacyn            17 Flying Dolphins-MR   1:11.42         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:50.99  SILV
              2:51.79  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:51.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Laurenceau, Alyssa M      16 Middies-MR           2:50.17    2:43.53 SILV   
  2 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:51.21    2:51.79 CUST   
  3 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   2:53.03    2:52.26        
  4 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   3:03.85    3:01.64        
  5 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              2:55.40    3:01.72        
  6 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   3:08.45    3:12.85        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:50.99  SILV
              2:51.79  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:51.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              2:49.28    2:44.92 qSILV  
  2 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              2:47.66    2:47.91 qSILV  
  3 Laurenceau, Alyssa M      16 Middies-MR           2:44.84    2:50.17 qSILV  
  4 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              2:47.17    2:51.02 qCUST  
  5 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:45.97    2:51.21 qCUST  
  6 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   2:51.79    2:53.03 q      
  7 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              2:50.94    2:55.40 q      
  8 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   2:51.79    3:03.85 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   3:11.73    3:08.45 q      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:04.49  ZQ
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bosse, Clare M            17 NYSA-MR              1:00.26      57.85 METS   
  2 Aylmer, Lauren            16 NYSA-MR              1:01.03      58.22 METS   
  3 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                  58.13      58.37 METS   
  4 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              1:02.45    1:03.52 ZQ     
  5 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:04.17    1:04.11 ZQ     
  6 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              1:03.63    1:04.15 ZQ     
  7 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   1:07.39    1:07.91 SILV   
B - Final
  9 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           1:09.21    1:05.47 SILV   
 10 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              1:09.51    1:08.48 SILV   
 11 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:08.68    1:10.83        
 12 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT              1:13.97    1:12.52        
 13 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              1:12.30    1:13.57        
 14 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              1:11.90    1:15.01        
 15 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:17.85    1:18.78        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:04.49  ZQ
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                  57.85      58.13 qMETS  
  2 Bosse, Clare M            17 NYSA-MR                58.84    1:00.26 qMETS  
  3 Blackstock, Esme J        16 Flying Dolphins-MR     59.77    1:00.31 qMETS  
  4 Aylmer, Lauren            16 NYSA-MR                58.54    1:01.03 qMETS  
  5 Meyerhoeffer, Stella M    16 Middies-MR             59.87    1:01.64 qZQ    
  6 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR                58.94    1:02.45 qZQ    
  7 Melley, Emma G            15 NYSA-MR                59.74    1:03.63 qZQ    
  8 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:04.07    1:04.17 qZQ    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              1:07.45    1:05.82 qSILV  
 10 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   1:07.37    1:07.39 qSILV  
 11 Erickson, Sidoni D        15 NYSA-MR              1:10.17    1:07.40 qSILV  
 12 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:04.84    1:07.95 qSILV  
 13 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:08.42    1:08.68 qSILV  
 14 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           1:11.05    1:09.21 qSILV  
 15 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              1:07.42    1:09.51 qSILV  
 16 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              1:08.63    1:11.90 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              1:11.45    1:12.30        
 18 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              1:13.93    1:13.50        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cuevas, Emilia R          17 ZEUS-CT              1:07.97    1:13.97        
 20 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              1:19.89    1:17.85        
 21 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   1:33.01    1:29.19        
 22 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   1:33.99    1:31.62        
 -- Coulard-Smith, Keira L    17 MDST-AD              1:02.05        DFS        
      Declared false start
 -- Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              1:02.01        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:24.99  ZQ
              2:32.59  CUST Custom
              2:33.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:30.21    2:23.95 ZQ     
  2 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:32.51    2:29.34 CUST   
  3 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   2:33.94    2:32.13 CUST   
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:24.99  ZQ
              2:32.59  CUST Custom
              2:33.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sohn, Sora                15 NYSA-MR              2:13.54    2:11.75 qMETS  
  2 Meyerhoeffer, Stella M    16 Middies-MR           2:20.81    2:18.86 qMETS  
  3 Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              2:18.19    2:20.23 qZQ    
  4 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              2:25.45    2:29.47 qCUST  
  5 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:24.99    2:30.21 qCUST  
  6 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              2:28.30    2:32.29 qCUST  
  7 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:26.94    2:32.51 qCUST  
  8 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   2:32.59    2:33.94 qSILV  
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:29.99  SILV
              2:33.79  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:33.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              2:13.40    2:12.02 METS   
  2 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           2:29.10    2:24.39 SILV   
  3 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:27.71    2:25.07 SILV   
  4 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   2:33.12    2:29.50 SILV   
  5 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            2:34.20    2:29.98 SILV   
  6 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              2:39.82    2:35.63        
  7 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   2:46.09    2:43.14        
  8 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              2:45.41    2:48.77        
B - Final
  9 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   2:50.07    2:52.34        
 10 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   2:59.22    2:55.86        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:29.99  SILV
              2:33.79  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:33.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR              2:05.77    2:09.75 qMETS  
  2 O'Donnell, Maggie E       16 JG-NJ                2:10.78    2:12.77 qMETS  
  3 Whang, Taylor K           15 NYSA-MR              2:12.51    2:13.40 qMETS  
  4 Sohn, Sora                15 NYSA-MR              2:13.17    2:14.33 qMETS  
  5 Meyerhoeffer, Stella M    16 Middies-MR           2:11.64    2:16.40 qZQ    
  6 Nunziato, Marina N        16 JG-NJ                2:19.63    2:19.10 qZQ    
  7 Martin, Sami J            16 NYSA-MR              2:22.34    2:20.42 qSILV  
  8 Gallina, Julianne E       16 BWTD-NJ              2:23.11    2:25.02 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Riera, Savannah M         15 JG-NJ                2:31.43    2:26.03 qSILV  
 10 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:19.78    2:27.71 qSILV  
 11 Kopasz, Nicole            15 Middies-MR           2:23.28    2:29.10 qSILV  
 12 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              2:28.81    2:30.91 qCUST  
 13 Melley, Emma G            15 NYSA-MR              2:18.15    2:31.50 qCUST  
 14 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              2:29.21    2:33.01 qCUST  
 15 Segone, Irene             17 Flying Dolphins-MR   2:33.79    2:33.12 qCUST  
 16 Mejia, Stephani           15 Middies-MR           2:24.83    2:33.54 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Forrest, Jasmine          16 Badger-MR            2:32.14    2:34.20        
 18 Smith, Caroline K         15 Middies-MR           2:36.05    2:35.67        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Garcia, Tatiana M         16 BWTD-NJ              2:31.66    2:39.12        
 20 Parizot, Martha-Victoria  15 ZEUS-CT              2:31.49    2:39.82        
 21 Fedor, Maggie I           15 ZEUS-CT              2:55.67    2:45.41        
 22 Eagan, Maria F            15 Flying Dolphins-MR   2:33.79    2:46.09        
 23 Cedeno, Sofia M           15 Middies-MR           2:31.45    2:47.41        
 24 Jones, Kate E             15 Flying Dolphins-MR   2:57.34    2:50.07        
 25 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   2:33.79    2:59.22        
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  15&O ZQ
              5:23.29  15&O SILV
              5:31.99  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  5:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aylmer, Lauren            16 NYSA-MR              4:27.28    4:30.01 ZQ     
  2 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              4:48.87    4:45.29 ZQ     
  3 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              4:57.30    5:05.96 SILV   
  4 De Rogatis, Britt A       17 BWTD-NJ              5:04.50    5:08.77 SILV   
  5 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              5:06.34    5:09.98 SILV   
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ          16.79      17.02        
  2 Lu, Jason                  8 COND-MR                20.12      17.66        
  3 Dwyer, Pierce J            8 COND-MR                23.00      19.45        
  4 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR        NT      20.17        
  5 Cho, Joshua S              7 Flying Dolphins-MR     19.14      20.35        
  6 Peng, Brandon W            8 NYSA-MR                27.26      21.02        
  7 Rosario, Steven C          8 JG-NJ                  23.50      21.35        
  8 Roazzi, Ethan J            8 COND-MR                20.65      21.95        
  9 Pellumbi, Matthew G        8 COND-MR                30.00      22.09        
 10 Villareal, Thomas          8 JG-NJ                  21.99      22.14        
 11 Losada, Marc I             8 NYSA-MR                29.23      23.03        
 12 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR     22.90      23.11        
 13 Bazaz, Deegan R            7 NYSA-MR                29.23      23.76        
 14 Molloy, Mark P             8 COND-MR                30.00      24.81        
 15 Villone, Henry J           8 NYSA-MR                31.03      25.91        
 16 Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR                26.47      25.97        
 17 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR                23.30      26.59        
 18 Price, William G           6 COND-MR                30.00      30.64        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             31.01      32.39 SILV   
  2 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ          36.27      36.26        
  3 Tchernikov, Phillip A      7 COND-MR                37.57      37.64        
  4 Dwyer, Pierce J            8 COND-MR                42.80      43.46        
  5 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR     45.29      46.54        
  6 Pellumbi, Matthew G        8 COND-MR                47.88      47.27        
  7 Knobel, David J            7 Flying Dolphins-MR     49.29      49.29        
  8 Vargas, Nico L             8 NYSA-MR              1:04.23      51.73        
  9 Molloy, Mark P             8 COND-MR                58.84      52.97        
 10 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR   1:00.69      53.75        
 11 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR   1:00.29      55.09        
 12 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR                57.16      59.51        
 13 Price, William G           6 COND-MR              1:00.00    1:02.85        
 -- Gardner, Jackson B         5 NYSA-MR              2:00.52         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             17.56      17.79        
  2 Tchernikov, Phillip A      7 COND-MR                19.88      18.78        
  3 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ          19.69      20.04        
  4 Rosario, Steven C          8 JG-NJ                  27.17      22.76        
  5 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR     26.00      23.15        
  6 Dwyer, Pierce J            8 COND-MR                27.37      24.81        
  7 Knobel, David J            7 Flying Dolphins-MR     26.67      26.17        
  8 Molloy, Mark P             8 COND-MR                30.00      29.02        
  9 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR     28.49      29.83        
 10 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR                26.95      30.53        
 11 Vargas, Nico L             8 NYSA-MR                32.23      32.29        
 -- Gardner, Jackson B         5 NYSA-MR              1:00.52         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Pellumbi, Matthew G        8 COND-MR                30.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR     29.91         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Price, William G           6 COND-MR                35.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tchernikov, Phillip A      7 COND-MR                42.09      40.14 SILV   
  2 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ          44.25      43.12        
  3 Bazaz, Deegan R            7 NYSA-MR              1:03.23      50.65        
  4 Pellumbi, Matthew G        8 COND-MR                50.58      50.99        
  5 Roazzi, Ethan J            8 COND-MR                53.02      52.28        
  6 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR                51.07      52.70        
  7 Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR                59.22      56.13        
  8 Dwyer, Pierce J            8 COND-MR                57.34      57.12        
  9 Molloy, Mark P             8 COND-MR              1:00.89      57.13        
 10 Cho, Joshua S              7 Flying Dolphins-MR   1:20.89      57.28        
 11 Losada, Marc I             8 NYSA-MR              1:05.94    1:00.19        
 12 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR   1:07.39    1:01.69        
 13 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR              1:04.64    1:07.50        
 14 Price, William G           6 COND-MR              1:10.00    1:11.95        
 -- Villone, Henry J           8 NYSA-MR              1:14.95         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             22.76      22.22        
  2 Knobel, David J            7 Flying Dolphins-MR     29.31      26.66        
  3 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR     25.38      26.67        
  4 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR                31.92      29.12        
  5 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR     26.93      30.40        
  6 Dwyer, Pierce J            8 COND-MR                36.69      32.66        
  7 Pellumbi, Matthew G        8 COND-MR                35.00      33.57        
 -- Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR     38.29         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolff, David U             7 Flying Dolphins-MR   1:02.58      55.40        
  2 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR              1:10.80    1:05.61        
  3 Reidy, Declan E            8 NYSA-MR              1:13.34    1:06.93        
 -- Peng, Brandon W            8 NYSA-MR              1:30.52         DQ        
      Arms past hipline
 -- Losada, Marc I             8 NYSA-MR              1:25.23         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tchernikov, Phillip A      7 COND-MR                20.03      19.73        
  2 Lu, Jason                  8 COND-MR                26.54      20.03        
  3 Cho, Joshua S              7 Flying Dolphins-MR     25.15      23.56        
  4 Peng, Brandon W            8 NYSA-MR              1:00.52      25.85        
  5 Roazzi, Ethan J            8 COND-MR                28.00      26.69        
  6 Bazaz, Deegan R            7 NYSA-MR                32.23      27.89        
  7 Villareal, Thomas          8 JG-NJ                  26.53      27.90        
  8 Pellumbi, Matthew G        8 COND-MR                35.00      29.95        
  9 Rosario, Steven C          8 JG-NJ                  30.12      30.08        
 10 Dwyer, Pierce J            8 COND-MR                34.86      31.39        
 -- Reidy, Dillon J            6 NYSA-MR                45.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tchernikov, Phillip A      7 COND-MR                44.24      41.97 SILV   
  2 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ          40.23      42.57 SILV   
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ        1:33.79    1:31.59        
  2 Tchernikov, Phillip A      7 COND-MR              1:36.39    1:33.70        
  3 Lu, Jason                  8 COND-MR              1:57.48    1:35.24        
 -- Villareal, Thomas          8 JG-NJ                2:07.12         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR   2:00.29         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Reidy, Declan E            8 NYSA-MR              2:15.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                29.22      28.74 ZQ     
  2 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR                29.97      30.23 ZQ     
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          31.44      31.82 JO     
  4 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                32.92      32.30 SILV   
  5 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  33.58      32.32 SILV   
  6 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR                32.23      32.35 SILV   
  7 Erkal, Erez                9 Badger-MR              33.04      32.89 SILV   
  8 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                33.77      33.92 SILV   
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                29.27      29.22 qZQ    
  2 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR                30.83      29.97 qZQ    
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          32.54      31.44 qJO    
  4 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR              30.96      32.06 qSILV  
  5 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR                34.98      32.23 qSILV  
  6 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                32.28      32.92 qSILV  
  7 Erkal, Erez                9 Badger-MR              34.87      33.04 qSILV  
  8 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  32.14      33.58 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                33.18      33.77 SILV   
 10 Boyer, Jackson            10 Badger-MR              32.98      33.80 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                32.49      34.12 SILV   
 12 Kim, Jay                  10 COND-MR                34.96      34.29 SILV   
 13 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT                34.85      34.49 SILV   
 14 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                35.14      35.30        
 14 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                36.12      35.30        
 16 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR     34.76      35.52        
 17 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR                37.55      35.93        
 18 Aguilar, Oz               10 COND-MR                35.64      36.18        
 19 Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR                40.07      36.85        
 20 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT                35.30      36.91        
 21 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                33.95      36.99        
 21 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR     35.76      36.99        
 23 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT                34.93      37.45        
 24 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                40.13      37.81        
 25 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR     37.34      38.73        
 26 Hau, Brad R               10 COND-MR                37.28      38.74        
 27 Morris, Robert J          10 NYSA-MR                38.81      39.12        
 28 Roy, Aryan                10 COND-MR                36.38      39.29        
 29 Rebbechi, Parker B         9 ZEUS-CT                39.63      39.41        
 29 Breslin, Zachary J        10 JG-NJ                  40.39      39.41        
 31 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR     40.37      40.47        
 32 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR     39.44      40.64        
 33 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR     40.89      40.70        
 34 Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT                44.07      41.73        
 35 Reibarkh, Ross M          10 JG-NJ                  43.71      42.07        
 36 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          44.58      42.39        
 37 Eidelberg, Marshall G     10 NYSA-MR                46.88      43.03        
 38 Saha, Nolan                9 COND-MR                47.24      43.83        
 39 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     45.59      44.17        
 40 Flynn, Gavin J             9 COND-MR                43.43      45.02        
 41 Ferrara, Joseph M         10 COND-MR                47.14      45.59        
 42 Auletta, Aidan J          10 COND-MR                41.81      45.79        
 43 Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR     44.78      46.42        
 44 Medard, Alex D            10 COND-MR                50.00      46.49        
 45 Januario, Alex P           9 NYSA-MR                47.00      46.63        
 46 O Hara, Jackson            9 COND-MR                45.72      47.48        
 47 Emerson, Jonas A          10 COND-MR                45.61      50.04        
 48 Pellumbi, Freddy           9 COND-MR                55.00      51.47        
 49 Melnikov, Leon S           9 NYSA-MR                55.37      52.53        
 50 Avila, Dean A              9 COND-MR                51.60      53.01        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:10.95    1:11.22 SILV   
  2 Boyer, Jackson            10 Badger-MR            1:19.64    1:13.89 SILV   
  3 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:16.20    1:16.38 SILV   
  4 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT              1:19.60    1:17.15 SILV   
  5 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR              1:14.57    1:17.22 SILV   
  6 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:17.92    1:17.29 SILV   
  7 Aguilar, Oz               10 COND-MR              1:17.62    1:17.88 SILV   
  8 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:18.64    1:18.71        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:07.83    1:06.63 qZQ    
  2 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR              1:08.09    1:07.38 qZQ    
  3 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:11.03    1:10.95 qSILV  
  4 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:13.26    1:12.37 qSILV  
  5 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR              1:15.00    1:14.57 qSILV  
  6 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                1:13.82    1:14.74 qSILV  
  7 Erkal, Erez                9 Badger-MR            1:16.92    1:15.27 qSILV  
  8 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:21.22    1:16.20 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Aguilar, Oz               10 COND-MR              1:22.26    1:17.62 SILV   
 10 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:17.37    1:17.92 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:22.37    1:18.64        
 12 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT              1:26.62    1:19.50        
 13 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT              1:20.51    1:19.60        
 14 Boyer, Jackson            10 Badger-MR            1:20.75    1:19.64        
 15 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT              1:24.54    1:22.88        
 16 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT              1:31.36    1:23.40        
 17 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR   1:32.52    1:23.79        
 18 Rocchio, Carver R         10 Barracudas-MR        1:20.47    1:23.89        
 19 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              1:20.92    1:24.27        
 20 Hau, Brad R               10 COND-MR              1:22.97    1:24.82        
 21 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR   1:33.98    1:24.99        
 22 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT              1:31.42    1:25.49        
 23 Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR              1:36.78    1:27.93        
 24 Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR   1:34.42    1:29.59        
 25 Morris, Robert J          10 NYSA-MR              1:30.66    1:30.10        
 26 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR   1:35.57    1:30.86        
 27 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:35.12    1:31.43        
 28 Saha, Nolan                9 COND-MR              1:43.90    1:33.50        
 29 Gibbons, Charlie P        10 Flying Dolphins-MR   1:35.12    1:34.48        
 30 Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT              1:43.53    1:35.38        
 31 Pettit, Jack T            10 COND-MR              1:28.00    1:37.56        
 32 Medard, Alex D            10 COND-MR              1:50.00    1:38.82        
 33 Auletta, Aidan J          10 COND-MR              1:36.62    1:39.21        
 34 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR   1:49.15    1:39.47        
 35 Villone, Lou D            10 NYSA-MR              1:42.29    1:41.91        
 36 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        1:42.59    1:43.66        
 37 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   1:52.59    1:45.85        
 38 Januario, Alex P           9 NYSA-MR              3:00.52    1:48.84        
 39 Lusk, Mason B              9 NYSA-MR              1:49.99    1:49.19        
 40 Eidelberg, Marshall G     10 NYSA-MR              2:03.23    1:50.84        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  34.80      36.25 ZQ     
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                36.50      36.37 ZQ     
  3 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                38.45      38.88 SILV   
  4 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                40.59      40.29 SILV   
  5 Boyer, Jackson            10 Badger-MR              40.74      40.79 SILV   
  6 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR                41.57      41.35 SILV   
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                39.84      42.22 SILV   
  8 De Pierro, Jake C          9 COND-MR                42.66      42.98        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR                35.04      34.10 qZQ    
  2 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  35.32      34.80 qZQ    
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          35.99      35.32 qZQ    
  4 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                36.03      36.50 qZQ    
  5 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                37.78      38.11 qSILV  
  6 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                40.60      38.45 qSILV  
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                38.95      39.84 qSILV  
  8 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                40.03      40.59 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boyer, Jackson            10 Badger-MR              43.07      40.74 SILV   
 10 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR                43.16      41.57 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Aguilar, Oz               10 COND-MR                41.64      42.34 SILV   
 12 De Pierro, Jake C          9 COND-MR                42.99      42.66 SILV   
 13 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT                43.10      42.85 SILV   
 14 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR     41.14      43.37        
 15 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT                44.13      43.43        
 16 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT                42.61      43.87        
 17 Medard, Alex D            10 COND-MR                55.00      43.89        
 18 Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR                51.68      44.79        
 19 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                46.41      44.85        
 20 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR     49.04      44.88        
 21 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR     46.25      45.20        
 22 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR     47.92      46.16        
 23 Rocchio, Carver R         10 Barracudas-MR          44.08      46.38        
 24 Gibbons, Charlie P        10 Flying Dolphins-MR     50.36      46.78        
 25 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                47.23      46.85        
 26 Pettit, Jack T            10 COND-MR                50.65      48.00        
 27 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR     51.84      48.29        
 28 Villone, Lou D            10 NYSA-MR                52.11      48.40        
 29 Reibarkh, Ross M          10 JG-NJ                  51.98      49.19        
 30 Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT                56.36      50.15        
 31 Eidelberg, Marshall G     10 NYSA-MR                54.09      51.44        
 32 O Hara, Jackson            9 COND-MR                56.08      52.14        
 33 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          55.04      53.52        
 34 Lusk, Mason B              9 NYSA-MR                52.88      54.91        
 35 Januario, Alex P           9 NYSA-MR                53.00      55.55        
 -- Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR     54.33         DQ        
      Multiple strokes
 -- Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     51.81         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR              1:11.93    1:12.73 ZQ     
  2 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:17.14    1:17.01 ZQ     
  3 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR            1:18.54    1:20.04 JO     
  4 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                1:19.94    1:23.08 SILV   
  5 Hau, Brad R               10 COND-MR              1:24.62    1:24.23 SILV   
  6 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR              1:21.85    1:24.37 SILV   
  7 Erkal, Erez                9 Badger-MR            1:24.46    1:25.46 SILV   
  8 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:24.37    1:26.58 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR              1:15.43    1:11.93 qZQ    
  2 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:14.45    1:17.14 qZQ    
  3 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR            1:21.14    1:18.54 qZQ    
  4 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                1:20.74    1:19.94 qJO    
  5 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR              1:23.71    1:21.85 qSILV  
  6 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:25.23    1:24.37 qSILV  
  7 Erkal, Erez                9 Badger-MR            1:30.02    1:24.46 qSILV  
  8 Hau, Brad R               10 COND-MR              1:26.13    1:24.62 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:26.25    1:25.15 SILV   
 10 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:25.97    1:25.50 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:29.01    1:25.93 SILV   
 12 Boyer, Jackson            10 Badger-MR            1:31.22    1:29.16 SILV   
 13 Aguilar, Oz               10 COND-MR              1:28.33    1:29.30 SILV   
 14 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR              1:48.65    1:30.50 SILV   
 15 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR   1:28.07    1:31.97 SILV   
 16 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR   1:36.19    1:32.94 SILV   
 17 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR   1:55.29    1:33.24 SILV   
 18 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT              1:33.02    1:33.96 SILV   
 19 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT              1:29.75    1:34.48 SILV   
 20 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:47.10    1:34.49 SILV   
 21 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT              1:38.20    1:35.27 SILV   
 22 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT              1:44.89    1:36.61 SILV   
 23 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT              1:41.47    1:37.40        
 24 Medard, Alex D            10 COND-MR              2:00.00    1:38.84        
 25 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT              1:49.55    1:40.09        
 26 Morris, Robert J          10 NYSA-MR              1:41.41    1:40.19        
 27 Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR              2:04.87    1:40.91        
 28 Roy, Aryan                10 COND-MR              1:41.70    1:41.10        
 29 Saha, Nolan                9 COND-MR              2:02.55    1:41.83        
 30 Marinaccio, William A     10 COND-MR              2:02.48    1:42.80        
 31 O Hara, Jackson            9 COND-MR              1:51.06    1:43.98        
 32 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR   1:53.59    1:45.45        
 33 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   1:55.29    1:45.58        
 34 Rebbechi, Parker B         9 ZEUS-CT              1:30.99    1:51.01        
 35 Eidelberg, Marshall G     10 NYSA-MR              2:11.23    1:51.12        
 36 Auletta, Aidan J          10 COND-MR              1:46.76    1:53.14        
 37 Januario, Alex P           9 NYSA-MR              3:15.52    1:53.52        
 38 Ferrara, Joseph M         10 COND-MR              1:49.52    1:54.67        
 39 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              1:59.84    1:54.88        
 40 Flynn, Gavin J             9 COND-MR              1:45.00    2:03.06        
 41 Pellumbi, Freddy           9 COND-MR              2:00.00    2:22.37        
 42 Avila, Dean A              9 COND-MR              2:10.00    2:22.98        
 -- Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR   1:45.29         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT              2:02.99         DQ        
      Delay of meet
 -- Melnikov, Leon S           9 NYSA-MR              2:19.22         DQ        
      Multiple strokes
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR                38.99      39.03 ZQ     
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          41.79      41.14 ZQ     
  3 Kim, Jay                  10 COND-MR                44.11      43.12 JO     
  4 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                44.63      44.68 SILV   
  5 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR                45.90      45.40 SILV   
  6 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                46.35      45.57 SILV   
  7 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                47.51      46.46 SILV   
  8 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  46.04      46.85 SILV   
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR                39.16      38.99 qZQ    
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          40.92      41.79 qZQ    
  3 Kim, Jay                  10 COND-MR                46.10      44.11 qSILV  
  4 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                45.32      44.63 qSILV  
  5 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR                45.36      45.90 qSILV  
  6 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  48.37      46.04 qSILV  
  7 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                49.65      46.35 qSILV  
  8 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                49.99      47.24 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                48.02      47.51 SILV   
 10 Erkal, Erez                9 Badger-MR              49.12      47.65 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Boyer, Jackson            10 Badger-MR              51.46      47.85 SILV   
 12 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT                49.68      48.68        
 13 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR     52.46      49.43        
 14 Emerson, Jonas A          10 COND-MR                45.00      50.16        
 15 Hau, Brad R               10 COND-MR                50.37      50.48        
 16 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR              1:00.90      50.69        
 17 Saha, Nolan                9 COND-MR                58.95      51.15        
 18 Breslin, Zachary J        10 JG-NJ                  52.03      51.57        
 19 Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT                56.01      51.59        
 20 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT              1:03.97      51.80        
 21 Roy, Aryan                10 COND-MR                58.56      52.26        
 22 Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                51.95      52.31        
 23 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR     52.88      52.44        
 24 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR     56.19      52.82        
 25 Reibarkh, Ross M          10 JG-NJ                  58.61      55.50        
 26 Rebbechi, Parker B         9 ZEUS-CT                53.76      57.52        
 27 Auletta, Aidan J          10 COND-MR              1:06.57      58.11        
 27 O Hara, Jackson            9 COND-MR              1:03.97      58.11        
 29 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT                53.85      58.66        
 30 Aguilar, Oz               10 COND-MR              1:00.87      59.17        
 31 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          59.89      59.32        
 32 Eidelberg, Marshall G     10 NYSA-MR              1:03.23    1:02.53        
 33 Ferrara, Joseph M         10 COND-MR              1:14.14    1:02.81        
 -- Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR     53.02         DQ        
      Scissors kick
 -- Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR     54.01         DQ        
      One hand touch
 -- Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                56.70         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Flynn, Gavin J             9 COND-MR              1:10.00         DQ        
      Arms past hipline
 -- Melnikov, Leon S           9 NYSA-MR              1:06.23         DQ        
      Scissors kick
 -- Januario, Alex P           9 NYSA-MR              1:30.52         DQ        
      One hand touch
 -- Avila, Dean A              9 COND-MR              1:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     55.49         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:35.16    1:35.21 SILV   
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:34.15    1:35.60 SILV   
  3 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:38.03    1:37.08 SILV   
  4 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              1:51.08    1:48.04 SILV   
  5 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   1:50.02    1:49.86        
  6 Morris, Robert J          10 NYSA-MR              2:17.47    2:16.12        
 -- Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT              1:50.36         DQ        
      Butterfly kick
 -- Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:57.29         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR              1:23.47    1:23.86 qZQ    
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              2:02.00    1:34.15 qJO    
  3 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:30.00    1:35.16 qSILV  
  4 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:38.57    1:38.03 qSILV  
  5 Erkal, Erez                9 Badger-MR            1:43.99    1:41.72 qSILV  
  6 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   1:56.79    1:50.02 q      
  7 Mitican, Nicolas P        10 ZEUS-CT              2:12.27    1:50.36 q      
  8 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              1:51.43    1:51.08 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gibbons, Charlie P        10 Flying Dolphins-MR   2:00.29    1:55.63        
 10 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:50.23    1:57.29        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Villone, Lou D            10 NYSA-MR              3:02.95    2:12.11        
 12 Morris, Robert J          10 NYSA-MR              1:51.64    2:17.47        
 -- Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR   2:01.27         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR              2:15.99         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                40.46      40.19 SILV   
  2 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR     41.01      40.40 SILV   
  3 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT                43.09      40.58 SILV   
  4 Boyer, Jackson            10 Badger-MR              39.64      40.66 SILV   
  5 Kim, Jay                  10 COND-MR                42.74      42.02 SILV   
  6 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT                41.81      42.89 SILV   
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                42.03      44.83        
 -- Hau, Brad R               10 COND-MR                45.62         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR                33.73      34.42 qZQ    
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          35.09      34.46 qZQ    
  3 Lotito, Dominick J        10 JG-NJ                  36.37      38.01 qSILV  
  4 Boyer, Jackson            10 Badger-MR              44.02      39.64 qSILV  
  5 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                44.24      40.46 qSILV  
  6 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                41.08      40.74 qSILV  
  7 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR     42.28      41.01 qSILV  
  8 Camille, Sebastian R      10 ZEUS-CT                41.46      41.81 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                39.90      42.03 SILV   
 10 Kim, Jay                  10 COND-MR                43.90      42.74 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Valenton, Peter M          9 ZEUS-CT                44.05      43.09 SILV   
 12 Hau, Brad R               10 COND-MR                51.75      45.62        
 13 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR     48.14      46.35        
 14 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR     59.60      46.55        
 15 Feeley, Thomas H          10 ZEUS-CT                57.95      47.68        
 16 Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR   1:00.81      48.47        
 17 Auletta, Aidan J          10 COND-MR                59.65      50.04        
 18 Pettit, Jack T            10 COND-MR                50.34      52.80        
 19 Saha, Nolan                9 COND-MR                53.84      53.81        
 20 O Hara, Jackson            9 COND-MR              1:02.00      54.14        
 21 Reibarkh, Ross M          10 JG-NJ                  51.86    1:00.70        
 22 Lusk, Mason B              9 NYSA-MR              1:20.95    1:03.22        
 23 Eidelberg, Marshall G     10 NYSA-MR                59.23    1:04.98        
 24 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              1:04.32    1:06.33        
 -- Mora, Noah D               9 ZEUS-CT                47.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:20.59    1:21.19 ZQ     
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:27.51    1:25.46 JO     
  3 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:27.45    1:25.90 SILV   
  4 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR            1:27.67    1:26.26 SILV   
  5 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:36.00    1:35.32 SILV   
  6 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT              1:35.89    1:35.82 SILV   
  7 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:44.95    1:42.70        
 -- Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:38.72         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:30.34    1:20.59 qZQ    
  2 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:23.56    1:27.45 qSILV  
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:28.33    1:27.51 qSILV  
  4 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR            1:21.88    1:27.67 qSILV  
  5 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT              1:37.01    1:35.89 qSILV  
  6 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:40.28    1:36.00 qSILV  
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:36.69    1:38.72 q      
  8 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:51.02    1:44.95 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR              1:52.44    1:45.98        
 10 Morris, Robert J          10 NYSA-MR              1:51.53    1:49.89        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Blaustein, Josh D         10 Flying Dolphins-MR   2:17.31    2:01.57        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:19.01    1:18.91 JO     
  2 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:26.42    1:26.40 SILV   
  3 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:26.22    1:27.26 SILV   
  4 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:27.22    1:28.96        
  5 Hau, Brad R               10 COND-MR              1:34.94    1:31.29        
  6 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              1:32.43    1:31.55        
  7 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:25.84    1:33.17        
  8 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT              1:35.92    1:36.25        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              1:13.96    1:17.97 qJO    
  2 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:12.00    1:19.01 qJO    
  3 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              1:31.18    1:25.46 qSILV  
  4 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:27.19    1:25.84 qSILV  
  4 Erkal, Erez                9 Badger-MR            1:27.20    1:25.84 qSILV  
  6 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:29.50    1:26.22 qSILV  
  7 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:29.00    1:26.42 qSILV  
  8 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:33.94    1:27.22 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rocchio, Carver R         10 Barracudas-MR        1:28.17    1:29.69        
 10 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              1:34.95    1:32.43        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hau, Brad R               10 COND-MR              1:37.65    1:34.94        
 12 Aguilar, Oz               10 COND-MR              1:44.35    1:35.08        
 13 Caggiano, John E          10 ZEUS-CT              1:46.18    1:35.92        
 14 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR              1:38.37    1:35.93        
 15 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR   1:43.42    1:38.70        
 16 Saha, Nolan                9 COND-MR              2:00.17    1:42.32        
 17 Reibarkh, Ross M          10 JG-NJ                1:49.45    1:47.00        
 18 O Hara, Jackson            9 COND-MR              2:14.47    1:51.08        
 19 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              2:00.00    1:52.63        
 -- Auletta, Aidan J          10 COND-MR              1:57.92         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Morris, Robert J          10 NYSA-MR              1:59.99         DQ        
      One hand touch - breast
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:47.99  CUST Custom
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Jared                10 NYSA-MR              2:25.47    2:26.52 ZQ     
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              2:40.00    2:31.07 JO     
  3 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              2:35.19    2:37.07 CUST   
  4 Chavez, Oscar             10 ZEUS-CT              2:46.83    3:05.86        
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:27.99  10&U ZQ
              6:44.99  10&U JO
              7:05.99  10&U SILV
              7:26.99  10&U CUST Custom
 Meet Qualifying 10&U:  7:26.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VanVelzor, Evan P          9 ZEUS-CT              6:41.54    6:15.21 ZQ     
  2 Liu, Jared                10 NYSA-MR              7:00.77    6:28.66 JO     
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  10&U ZQ
              2:51.99  10&U JO
              3:13.19  10&U CUST Custom
              3:13.99  10&U SILV
 Meet Qualifying 10&U:  3:13.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Srinivasan, Rohan K       10 NYSA-MR              2:43.00    2:39.53 ZQ     
  2 Farrell, Cal A             9 NYSA-MR              2:42.49    2:44.80 ZQ     
  3 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              3:26.34    3:04.48 CUST   
  4 Kim, Jay                  10 COND-MR              3:11.98    3:04.61 CUST   
  5 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              3:19.34    3:08.50 CUST   
  6 De Pierro, Jake C          9 COND-MR              3:13.13    3:15.89        
  7 Babenko, Victor            8 Aquaracers-NJ        3:11.40    3:21.19        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                27.24      27.54 JO     
  2 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR              28.72      28.54 SILV   
  3 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                28.87      28.69 SILV   
  4 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                29.09      28.99 SILV   
  5 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             28.93      29.10 SILV   
  6 Driscoll, Colm E          11 COND-MR                29.04      29.26 SILV   
  7 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR                28.83      29.66 SILV   
 -- Clarke, Craig A           12 JG-NJ                  28.33         DQ        
      False start
B - Final
  9 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              29.65      29.10 SILV   
 10 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              29.44      29.16 SILV   
 11 Murphy, Cormac D          12 COND-MR                29.72      29.45 SILV   
 12 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT                29.78      29.61 SILV   
 13 Finnegan, Harry M         12 COND-MR                29.36      29.62 SILV   
 14 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR                29.30      29.72 SILV   
 15 Bloete, James             12 COND-MR                29.94      29.88 SILV   
 16 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR                30.38      31.56        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                26.62      27.24 qJO    
  2 Clarke, Craig A           12 JG-NJ                  28.13      28.33 qSILV  
  3 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR              28.71      28.72 qSILV  
  4 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR                31.33      28.83 qSILV  
  5 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                28.18      28.87 qSILV  
  6 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             29.50      28.93 qSILV  
  7 Driscoll, Colm E          11 COND-MR                29.34      29.04 qSILV  
  8 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                32.24      29.09 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR                29.50      29.30 qSILV  
 10 Finnegan, Harry M         12 COND-MR                29.51      29.36 qSILV  
 11 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              29.47      29.44 qSILV  
 12 Salek, Filip              12 JG-NJ                  30.84      29.61 qSILV  
 13 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              29.39      29.65 qSILV  
 14 Murphy, Cormac D          12 COND-MR                29.35      29.72 qSILV  
 15 Hill, Matthew m           12 Middies-MR             29.18      29.73 qSILV  
 16 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT                29.24      29.78 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bloete, James             12 COND-MR                29.60      29.94 SILV   
 18 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR                33.14      30.38 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR     29.86      30.40 SILV   
 20 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR                30.45      30.46 SILV   
 21 Loveless, Ryan            11 Badger-MR              30.39      30.87        
 22 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR              30.58      30.88        
 23 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                31.26      30.89        
 24 Avila, Dominic V          12 COND-MR                31.24      31.02        
 25 Keahon, Lucas M           11 COND-MR                31.29      31.39        
 26 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          30.04      31.69        
 27 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                31.70      32.00        
 28 Slutsky, Eric A           12 COND-MR                31.24      32.17        
 29 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR              31.29      32.40        
 30 Robins, Benjamin I        11 Badger-MR              31.56      32.45        
 31 Morris, Ryan M            12 COND-MR                32.46      32.58        
 32 Koyfman, Ariel P          12 NYSA-MR                30.71      32.63        
 33 Szulimowski, Jakub        12 JG-NJ                  33.82      32.82        
 34 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR     32.51      32.83        
 35 Vincent, Michael R        11 Badger-MR              33.65      32.92        
 36 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          33.38      33.00        
 37 Andrew, Daniel K          11 COND-MR                33.62      33.07        
 38 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR                32.76      33.30        
 39 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT                32.86      33.62        
 40 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT                33.52      33.78        
 41 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR     35.39      33.97        
 42 Bender, Jake B            12 COND-MR                37.20      34.07        
 43 Zhang, Aaron A            11 Badger-MR              35.90      34.13        
 44 Mora, Nico                12 ZEUS-CT                34.14      34.28        
 45 Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT                35.14      34.37        
 46 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                34.02      34.45        
 47 Du, Christopher R         12 ZEUS-CT                36.70      34.73        
 48 Katz, Kenji H             11 NYSA-MR                34.88      34.75        
 49 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT                34.78      34.84        
 50 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                35.93      35.12        
 51 Graham, Myles T           11 NYSA-MR                38.63      35.91        
 52 lim, Derek S              11 NYSA-MR                38.32      36.79        
 53 Puskas, Patrik B          12 NYSA-MR                35.62      37.22        
 54 Traitz, River J           11 NYSA-MR                38.48      37.55        
 55 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR     36.77      38.08        
 56 McMullen, Liam J          12 COND-MR                36.43      39.06        
 57 Berkovitch, David         11 COND-MR                47.61      44.76        
 58 McCaffrey, Declan M       12 COND-MR                41.42      45.57        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                59.30      58.11 ZQ     
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:01.87    1:00.19 SILV   
  3 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR            1:05.04    1:02.85 SILV   
  4 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:06.74    1:04.79 SILV   
  5 Bloete, James             12 COND-MR              1:07.78    1:05.06 SILV   
  6 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:07.90    1:05.60 SILV   
  7 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:07.20    1:05.98 SILV   
B - Final
  9 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:08.57    1:08.19        
 10 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   1:09.43    1:08.65        
 11 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:13.25    1:10.05        
 12 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR            1:13.51    1:12.28        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                58.85      59.30 qJO    
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:01.58    1:01.87 qSILV  
  3 Clarke, Craig A           12 JG-NJ                1:15.53    1:03.16 qSILV  
  4 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              1:04.65    1:03.48 qSILV  
  5 Topping, Henry J          11 Flying Dolphins-MR   1:05.25    1:04.40 qSILV  
  6 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR            1:05.51    1:05.04 qSILV  
  7 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              1:11.08    1:05.46 qSILV  
  8 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR            1:05.82    1:05.56 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   1:05.51    1:06.12 qSILV  
 10 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:07.73    1:06.74 qSILV  
 11 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:07.63    1:07.20 q      
 12 Salek, Filip              12 JG-NJ                1:07.46    1:07.41 q      
 13 Bloete, James             12 COND-MR              1:21.59    1:07.78 q      
 14 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:09.29    1:07.90 q      
 15 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              1:07.87    1:08.00 q      
 16 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:06.06    1:08.39 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:07.08    1:08.57        
 18 Slutsky, Eric A           12 COND-MR              1:09.10    1:08.83        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   1:11.22    1:09.43        
 20 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:12.50    1:09.55        
 21 Loveless, Ryan            11 Badger-MR            1:09.69    1:09.88        
 22 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:10.62    1:10.23        
 23 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:11.82    1:10.52        
 24 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT              1:13.07    1:11.18        
 25 Robins, Benjamin I        11 Badger-MR            1:10.31    1:11.99        
 26 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:13.49    1:13.25        
 27 Barry, Cian N             11 NYSA-MR              1:10.20    1:13.34        
 28 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR            1:10.67    1:13.51        
 29 Vincent, Michael R        11 Badger-MR            1:12.49    1:13.53        
 30 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR              1:14.20    1:13.64        
 31 Szulimowski, Jakub        12 JG-NJ                1:14.78    1:13.71        
 32 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT              1:14.27    1:13.96        
 33 Morris, Ryan M            12 COND-MR              1:13.00    1:14.07        
 34 Mora, Nico                12 ZEUS-CT              1:17.31    1:15.13        
 35 Bender, Jake B            12 COND-MR              1:19.94    1:15.17        
 36 Roonprapunt, Jesse        12 Flying Dolphins-MR   1:13.25    1:15.31        
 37 Katz, Kenji H             11 NYSA-MR              1:16.48    1:15.66        
 38 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT              1:16.31    1:15.79        
 39 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR   1:17.98    1:16.57        
 40 Togridis, Niko N          12 ZEUS-CT              1:16.18    1:16.61        
 41 Rogliano, Matthew J       11 Middies-MR           1:14.66    1:16.66        
 42 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:18.35    1:17.04        
 43 Zhang, Darren             11 NYSA-MR              1:19.38    1:17.90        
 44 Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT              1:19.34    1:18.93        
 45 Colsant, Austin J         11 NYSA-MR              1:19.05    1:22.58        
 46 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR              1:17.57    1:22.59        
 47 Graham, Myles T           11 NYSA-MR              1:35.35    1:23.01        
 48 Seckin, Arath (h is sil   12 NYSA-MR              1:29.92    1:23.02        
 49 lim, Derek S              11 NYSA-MR              1:31.91    1:23.21        
 50 Farkas, George O          12 Flying Dolphins-MR   1:29.48    1:25.02        
 51 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR   1:29.25    1:25.52        
 52 Traitz, River J           11 NYSA-MR              1:44.87    1:27.07        
 53 McMullen, Liam J          12 COND-MR              1:24.36    1:27.31        
 54 McCaffrey, Declan M       12 COND-MR              1:28.00    1:40.28        
 55 Freehill, Joseph G        11 NYSA-MR              2:09.75    2:13.21        
 -- Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            1:02.29         DQ        
      False start
 -- Otten, Charlie A          12 JG-NJ                1:15.51        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:23.19  CUST Custom
              2:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:23.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              2:11.31    2:07.89 ZQ     
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              2:12.00    2:08.17 ZQ     
  3 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           2:12.76    2:16.26 CUST   
  4 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            2:19.90    2:17.15 CUST   
  5 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              2:20.78    2:18.27 CUST   
  6 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR            2:27.06    2:20.00 CUST   
  7 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   2:22.09    2:23.32 SILV   
  8 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   2:30.06    2:30.32        
B - Final
  9 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              2:30.36    2:27.81        
 10 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              2:34.02    2:29.81        
 11 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT              2:37.95    2:37.21        
 12 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT              2:41.23    2:41.88        
 13 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR              2:33.28    2:44.55        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:23.19  CUST Custom
              2:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:23.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              2:15.56    2:11.31 qCUST  
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              2:09.28    2:12.00 qCUST  
  3 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           2:17.82    2:12.76 qCUST  
  4 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            2:19.91    2:19.90 qCUST  
  5 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              2:22.05    2:20.78 qCUST  
  6 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   2:23.19    2:22.09 qCUST  
  7 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR            2:23.14    2:27.06 q      
  8 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   2:36.45    2:30.06 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              2:25.04    2:30.36 q      
 10 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR              2:29.96    2:33.28 q      
 11 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              2:22.34    2:34.02 q      
 12 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT              2:38.88    2:37.95 q      
 13 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT              2:47.74    2:41.23 q      
 14 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR   2:23.19    2:47.03 q      
 -- Hill, Matthew m           12 Middies-MR           2:28.15         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  11-12 ZQ
              5:55.99  11-12 JO
              6:27.49  11-12 CUST Custom
              6:31.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  6:27.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              6:30.96    6:04.41 CUST   
  2 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              6:17.74    6:17.39 CUST   
  3 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              6:19.19    6:27.76 SILV   
  4 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              6:43.25    6:31.70 SILV   
  5 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              6:59.99    6:40.12        
 -- Funaro, Kai A             12 NYSA-MR              5:47.55        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                31.52      30.03 ZQ     
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                34.53      33.53 SILV   
  3 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                35.54      33.68 SILV   
  4 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR                33.87      35.25 SILV   
  5 Barry, Cian N             11 NYSA-MR                36.33      35.46 SILV   
  6 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR              36.68      36.49        
  7 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              36.70      37.61        
B - Final
  9 Slutsky, Eric A           12 COND-MR                36.76      36.58        
 10 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR     36.75      36.61        
 11 Bender, Jake B            12 COND-MR                36.83      36.94        
 12 Keahon, Lucas M           11 COND-MR                37.50      38.08        
 13 Loveless, Ryan            11 Badger-MR              36.72      38.12        
 14 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT                38.17      38.92        
 15 Vincent, Michael R        11 Badger-MR              38.14      39.53        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                31.36      31.52 qJO    
  2 Clarke, Craig A           12 JG-NJ                  33.70      33.00 qSILV  
  3 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR                35.96      33.87 qSILV  
  4 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                34.20      34.53 qSILV  
  5 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                34.80      34.67 qSILV  
  6 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              35.48      34.89 qSILV  
  7 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR                35.36      35.33 qSILV  
  8 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                34.82      35.54 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barry, Cian N             11 NYSA-MR                35.91      36.33 q      
 10 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR              37.62      36.68 q      
 11 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              37.74      36.70 q      
 12 Loveless, Ryan            11 Badger-MR              36.28      36.72 q      
 13 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR     36.39      36.75 q      
 14 Slutsky, Eric A           12 COND-MR                36.09      36.76 q      
 15 Bender, Jake B            12 COND-MR                36.91      36.83 q      
 16 Keahon, Lucas M           11 COND-MR                36.82      37.50 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Morris, Ryan M            12 COND-MR                38.44      37.79        
 18 Vincent, Michael R        11 Badger-MR              38.63      38.14        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT                39.33      38.17        
 20 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR                39.22      39.42        
 21 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR              38.10      39.63        
 22 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          41.91      40.25        
 23 Katz, Kenji H             11 NYSA-MR                40.04      40.40        
 24 Mora, Nico                12 ZEUS-CT                40.54      40.69        
 25 Robins, Benjamin I        11 Badger-MR              41.36      40.98        
 26 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR     41.21      41.26        
 27 Colsant, Austin J         11 NYSA-MR                42.58      41.37        
 28 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                42.18      42.40        
 29 Prashad, Varun S          11 COND-MR                48.90      44.61        
 30 Togridis, Niko N          12 ZEUS-CT                47.10      45.06        
 31 Farkas, George O          12 Flying Dolphins-MR     46.24      45.37        
 32 McMullen, Liam J          12 COND-MR                42.21      46.28        
 33 Graham, Myles T           11 NYSA-MR                44.32      46.34        
 34 Seckin, Arath (h is sil   12 NYSA-MR                48.03      47.08        
 35 McCaffrey, Declan M       12 COND-MR                56.14      55.29        
 36 Freehill, Joseph G        11 NYSA-MR                58.90    1:03.26        
 -- Zhu, Jonathan             11 COND-MR                42.14         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Otten, Charlie A          12 JG-NJ                  37.73        DFS        
      Declared false start
 -- Otten, Vince J            12 JG-NJ                  43.58        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:11.50    1:08.34 JO     
  2 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR              1:08.14    1:09.63 SILV   
  3 Clarke, Craig A           12 JG-NJ                1:10.19    1:12.15 SILV   
  4 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:14.46    1:12.48 SILV   
  5 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:13.84    1:14.30 SILV   
  6 Slutsky, Eric A           12 COND-MR              1:14.64    1:14.52 SILV   
  7 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              1:16.05    1:15.47 SILV   
  8 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:16.09    1:17.04 SILV   
B - Final
  9 Murphy, Cormac D          12 COND-MR              1:17.17    1:16.08 SILV   
 10 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:17.76    1:17.47 SILV   
 11 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR              1:16.40    1:17.85        
 12 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:18.36    1:18.35        
 13 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:18.80    1:18.63        
 14 Morris, Ryan M            12 COND-MR              1:18.97    1:19.34        
 15 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:17.77    1:19.56        
 16 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:19.07    1:21.31        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR              1:11.96    1:08.14 qJO    
  2 Clarke, Craig A           12 JG-NJ                1:10.75    1:10.19 qSILV  
  3 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:12.62    1:11.50 qSILV  
  4 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:15.12    1:13.84 qSILV  
  5 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:22.70    1:14.46 qSILV  
  6 Slutsky, Eric A           12 COND-MR              1:16.96    1:14.64 qSILV  
  7 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              1:16.28    1:16.05 qSILV  
  8 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:17.21    1:16.09 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR              1:21.77    1:16.40 qSILV  
 10 Murphy, Cormac D          12 COND-MR              1:19.64    1:17.17 qSILV  
 11 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:19.41    1:17.76 q      
 12 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:20.19    1:17.77 q      
 13 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:19.63    1:18.36 q      
 14 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:19.75    1:18.80 q      
 15 Morris, Ryan M            12 COND-MR              1:26.42    1:18.97 q      
 16 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:19.20    1:19.07 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Driscoll, Colm E          11 COND-MR              1:23.51    1:19.30        
 18 Loveless, Ryan            11 Badger-MR            1:22.38    1:19.96        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bender, Jake B            12 COND-MR              1:22.95    1:21.26        
 20 Vincent, Michael R        11 Badger-MR            1:22.33    1:22.71        
 21 Avila, Dominic V          12 COND-MR              1:25.08    1:22.75        
 22 Koyfman, Ariel P          12 NYSA-MR              1:36.95    1:23.52        
 23 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT              1:26.35    1:23.88        
 24 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR            1:25.43    1:23.94        
 25 Mora, Nico                12 ZEUS-CT              1:23.89    1:24.56        
 26 Du, Christopher R         12 ZEUS-CT              1:36.36    1:24.61        
 27 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR              1:32.22    1:25.62        
 28 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:29.34    1:25.79        
 29 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:29.51    1:26.38        
 30 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT              1:28.90    1:27.79        
 31 Katz, Kenji H             11 NYSA-MR              1:29.42    1:28.29        
 32 Andrew, Daniel K          11 COND-MR              1:31.91    1:28.90        
 33 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR   1:33.96    1:30.01        
 34 Robins, Benjamin I        11 Badger-MR            1:26.04    1:30.84        
 35 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR              1:30.04    1:31.19        
 36 McMullen, Liam J          12 COND-MR              1:33.81    1:33.84        
 37 Puskas, Patrik B          12 NYSA-MR              1:34.44    1:35.18        
 38 Traitz, River J           11 NYSA-MR              1:53.11    1:35.70        
 39 lim, Derek S              11 NYSA-MR              1:45.09    1:36.16        
 40 Prashad, Varun S          11 COND-MR              1:52.14    1:39.57        
 41 Graham, Myles T           11 NYSA-MR              1:55.63    1:48.04        
 42 McCaffrey, Declan M       12 COND-MR              1:53.52    2:07.68        
 -- Berkovitch, David         11 COND-MR              2:10.80         DQ        
      Multiple strokes
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.19  ZQ
              2:32.99  JO
              2:40.29  CUST Custom
              2:42.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              2:34.58    2:33.62 CUST   
  2 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   2:44.59    2:42.93        
  3 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   2:46.82    2:47.88        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.19  ZQ
              2:32.99  JO
              2:40.29  CUST Custom
              2:42.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stachtiaris, Jagger D     12 Flying Dolphins-MR   2:32.57    2:21.63 qZQ    
  2 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              2:39.04    2:34.58 qCUST  
  3 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              2:51.29    2:40.84 qSILV  
  4 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   2:40.29    2:44.59 q      
  5 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   2:50.50    2:46.82 q      
  6 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR   2:40.29    2:55.02 q      
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              36.22      35.71 JO     
  2 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT                36.69      35.72 JO     
  3 Bloete, James             12 COND-MR                37.93      37.62 SILV   
  4 Finnegan, Harry M         12 COND-MR                38.66      37.63 SILV   
  5 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                38.48      37.82 SILV   
  6 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR                38.22      38.43 SILV   
  7 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT                38.48      38.90 SILV   
  8 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          38.62      39.44 SILV   
B - Final
  9 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT                39.22      38.63 SILV   
 10 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          39.98      40.38        
 11 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                43.61      40.59        
 12 Zhang, Darren             11 NYSA-MR                42.61      41.80        
 13 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT                44.51      44.72        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR             36.09      34.63 qZQ    
  2 Salek, Filip              12 JG-NJ                  36.12      36.06 qJO    
  3 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              38.00      36.22 qJO    
  4 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT                35.98      36.69 qSILV  
  5 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                36.29      37.04 qSILV  
  6 Topping, Henry J          11 Flying Dolphins-MR     37.03      37.25 qSILV  
  7 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              37.59      37.37 qSILV  
  8 Bloete, James             12 COND-MR                39.08      37.93 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR                39.77      38.22 qSILV  
 10 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                40.79      38.48 qSILV  
 10 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT                40.10      38.48 qSILV  
 12 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          38.82      38.62 qSILV  
 13 Finnegan, Harry M         12 COND-MR                41.60      38.66 qSILV  
 14 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT                41.20      39.22 qSILV  
 15 Szulimowski, Jakub        12 JG-NJ                  40.39      39.29 qSILV  
 16 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          40.48      39.98 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR     41.17      40.63        
 18 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                41.43      40.98        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Zhang, Darren             11 NYSA-MR                46.90      42.61        
 20 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                41.87      43.61        
 21 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR     45.65      43.76        
 22 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT                47.15      44.51        
 23 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT                46.63      44.77        
 24 Rogliano, Matthew J       11 Middies-MR             45.76      45.14        
 25 Zhu, Jonathan             11 COND-MR                45.00      45.27        
 26 Togridis, Niko N          12 ZEUS-CT                48.97      45.69        
 27 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR                43.98      45.92        
 28 Loveless, Ryan            11 Badger-MR              44.79      46.15        
 29 Roonprapunt, Jesse        12 Flying Dolphins-MR     47.23      46.73        
 30 Bender, Jake B            12 COND-MR                50.86      46.81        
 31 Robins, Benjamin I        11 Badger-MR              43.87      47.18        
 32 Katz, Kenji H             11 NYSA-MR                47.12      48.22        
 33 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR                48.15      48.84        
 34 Seckin, Arath (h is sil   12 NYSA-MR                50.37      49.17        
 35 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                46.71      49.24        
 36 Prashad, Varun S          11 COND-MR                55.10      50.02        
 37 lim, Derek S              11 NYSA-MR                57.32      52.13        
 -- McCaffrey, Declan M       12 COND-MR              1:23.11         DQ        
 -- Nowakowski, Quinn F       11 NYSA-MR                56.61         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Coffey, Finn G            12 COND-MR                50.00         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT                44.78         DQ        
      Two strokes under water
 -- Freehill, Joseph G        11 NYSA-MR              1:17.01         DQ        
      Arms past hipline
 -- Minevich, Daniel I        12 UN-MR                  33.36        DFS        
      Declared false start
 -- Otten, Vince J            12 JG-NJ                  46.57        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:16.17    1:15.56 ZQ     
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:17.00    1:15.83 ZQ     
  3 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR            1:18.40    1:18.84 JO     
  4 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              1:20.38    1:19.31 SILV   
  5 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              1:19.97    1:19.84 SILV   
  6 Bloete, James             12 COND-MR              1:20.98    1:20.92 SILV   
  7 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:21.41    1:21.18 SILV   
  8 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:22.01    1:23.68 SILV   
B - Final
  9 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:25.70    1:23.32 SILV   
 10 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR              1:25.77    1:24.25 SILV   
 11 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:25.42    1:25.19 SILV   
 12 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:28.01    1:26.11 SILV   
 13 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:30.92    1:27.49        
 14 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              1:27.29    1:27.64        
 15 Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT              1:31.67    1:31.38        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:19.79    1:16.17 qZQ    
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:18.36    1:17.00 qJO    
  3 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR            1:25.03    1:18.40 qJO    
  4 Salek, Filip              12 JG-NJ                1:19.38    1:19.27 qSILV  
  5 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              1:21.71    1:19.97 qSILV  
  6 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              1:19.72    1:20.38 qSILV  
  7 Bloete, James             12 COND-MR              1:24.61    1:20.98 qSILV  
  8 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:22.13    1:21.41 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:23.38    1:22.01 qSILV  
 10 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:26.01    1:25.42 qSILV  
 11 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:28.67    1:25.70 qSILV  
 12 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR              1:28.59    1:25.77 qSILV  
 13 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              1:45.36    1:27.29 q      
 14 Szulimowski, Jakub        12 JG-NJ                1:27.00    1:27.84 q      
 15 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              1:28.57    1:27.92 q      
 16 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:25.57    1:28.01 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:50.25    1:30.92        
 18 Koyfman, Ariel P          12 NYSA-MR              1:23.20    1:31.04        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT              1:32.00    1:31.67        
 20 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:34.16    1:33.70        
 21 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR   1:42.24    1:36.24        
 22 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR              1:43.44    1:39.05        
 23 Loveless, Ryan            11 Badger-MR            1:39.52    1:40.80        
 24 Prashad, Varun S          11 COND-MR              2:00.00    1:44.51        
 25 Zhang, Aaron A            11 Badger-MR            1:53.84    1:44.80        
 26 Katz, Kenji H             11 NYSA-MR              1:45.57    1:45.03        
 27 Puskas, Patrik B          12 NYSA-MR              1:44.95    1:51.64        
 -- Seckin, Arath (h is sil   12 NYSA-MR              2:01.33         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:53.99  ZQ
              2:53.99  JO
              3:00.99  CUST Custom
              3:03.49  SILV
 Meet Qualifying:  3:00.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              2:45.83    2:43.35 ZQ     
  2 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              2:56.56    2:49.89 ZQ     
  3 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              2:56.29    2:51.90 ZQ     
  4 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        2:58.40    3:00.35 CUST   
  5 Colsant, Austin J         11 NYSA-MR              3:17.31    3:15.59        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:53.99  ZQ
              2:53.99  JO
              3:00.99  CUST Custom
              3:03.49  SILV
 Meet Qualifying:  3:00.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maslo, Strahinja          12 Flying Dolphins-MR   3:00.99    2:34.56 qZQ    
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              2:50.63    2:45.83 qZQ    
  3 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              2:58.48    2:56.29 qCUST  
  4 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              2:48.85    2:56.56 qCUST  
  5 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        2:56.26    2:58.40 qCUST  
  6 Topping, Henry J          11 Flying Dolphins-MR   3:00.99    3:04.45 q      
  7 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              3:11.29    3:05.75 q      
  8 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   3:00.99    3:10.52 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              3:15.99    3:15.73 q      
 10 Colsant, Austin J         11 NYSA-MR              3:09.53    3:17.31 q      
 -- Minevich, Daniel I        12 UN-MR                2:47.24        DFS        
      Declared false start
 -- Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            2:58.88        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR             29.11      29.11 ZQ     
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR                30.01      29.19 ZQ     
  3 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                31.60      31.08 SILV   
  4 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                32.00      31.25 SILV   
  5 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              32.09      31.76 SILV   
  6 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             32.23      31.90 SILV   
  7 Driscoll, Colm E          11 COND-MR                32.31      32.28 SILV   
B - Final
  9 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                32.86      32.49 SILV   
 10 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR              33.56      32.78 SILV   
 11 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT                33.70      33.33 SILV   
 12 Murphy, Cormac D          12 COND-MR                33.60      33.34 SILV   
 13 Bloete, James             12 COND-MR                33.65      33.48 SILV   
 14 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT                33.35      34.21 SILV   
 15 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          33.95      34.56 SILV   
 16 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR                34.18      36.21        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR             28.31      29.11 qZQ    
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR                29.55      30.01 qZQ    
  3 Hill, Matthew m           12 Middies-MR             30.21      31.35 qSILV  
  4 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                32.87      31.60 qSILV  
  5 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                31.53      32.00 qSILV  
  6 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              32.89      32.09 qSILV  
  7 Salek, Filip              12 JG-NJ                  32.72      32.21 qSILV  
  8 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             31.80      32.23 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Driscoll, Colm E          11 COND-MR                35.28      32.31 qSILV  
 10 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                33.53      32.86 qSILV  
 11 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT                33.92      33.35 qSILV  
 12 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR              33.04      33.56 qSILV  
 13 Murphy, Cormac D          12 COND-MR                34.46      33.60 qSILV  
 14 Bloete, James             12 COND-MR                39.70      33.65 qSILV  
 15 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT                35.23      33.70 qSILV  
 16 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          35.05      33.95 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR                38.17      34.18 SILV   
 18 Keahon, Lucas M           11 COND-MR                37.31      34.24 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR     35.87      34.78        
 20 Slutsky, Eric A           12 COND-MR                39.76      36.01        
 21 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR              36.34      36.06        
 22 Ferval-Shioya, Kenta M    12 Badger-MR              42.37      36.14        
 23 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                35.73      36.20        
 24 Bender, Jake B            12 COND-MR                39.34      36.85        
 25 Szulimowski, Jakub        12 JG-NJ                  38.02      38.23        
 26 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT                39.04      38.62        
 27 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          40.64      39.35        
 28 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR                38.32      39.74        
 29 Vincent, Michael R        11 Badger-MR              40.80      40.17        
 30 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT                41.44      40.69        
 31 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR     47.21      41.14        
 32 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                41.81      41.53        
 33 Morris, Ryan M            12 COND-MR                42.75      41.74        
 34 Ingraham, Tyler J         12 NYSA-MR                40.48      42.50        
 35 Mora, Nico                12 ZEUS-CT                45.60      42.57        
 36 Andrew, Daniel K          11 COND-MR                45.04      42.82        
 37 Du, Christopher R         12 ZEUS-CT                50.67      43.72        
 38 Robins, Benjamin I        11 Badger-MR              44.88      44.93        
 39 McMullen, Liam J          12 COND-MR                50.13      46.74        
 40 Traitz, River J           11 NYSA-MR                52.15      48.32        
 41 Zhang, Aaron A            11 Badger-MR              53.48      50.92        
 42 Prashad, Varun S          11 COND-MR                50.00      56.96        
 -- Berkovitch, David         11 COND-MR                59.10         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Avila, Dominic V          12 COND-MR                36.22         DQ        
      Alternating Kick
 -- Minevich, Daniel I        12 UN-MR                  32.96         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT                43.05         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Clarke, Craig A           12 JG-NJ                  39.11         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:05.79    1:05.36 ZQ     
  2 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:14.84    1:13.77 SILV   
  3 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:18.83    1:14.95 SILV   
  4 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:21.35    1:18.77        
  5 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   1:20.16    1:19.12        
  6 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR            1:21.82    1:19.78        
  7 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:24.63    1:24.20        
B - Final
  9 Barry, Cian N             11 NYSA-MR              1:31.50    1:28.23        
 10 Vincent, Michael R        11 Badger-MR            1:30.34    1:32.42        
 11 Traitz, River J           11 NYSA-MR              1:46.11    1:44.54        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:05.93    1:05.79 qZQ    
  2 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:09.93    1:08.93 qJO    
  3 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:19.29    1:14.84 qSILV  
  4 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            1:16.87    1:14.96 qSILV  
  5 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              1:15.94    1:17.42 qSILV  
  6 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:21.66    1:18.83 q      
  7 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              1:40.08    1:19.81 q      
  8 Hovet, Christopher F      11 Flying Dolphins-MR   1:20.28    1:20.16 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Koufalis, Konstantinos    12 Badger-MR            1:21.96    1:21.35 q      
 10 Langerfeld, Bobby         11 Badger-MR            1:22.02    1:21.82 q      
 11 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:19.11    1:23.79 q      
 12 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:31.01    1:24.63 q      
 13 Melnikov, Dimitri S       11 NYSA-MR              1:30.13    1:27.92 q      
 14 Vincent, Michael R        11 Badger-MR            1:33.40    1:30.34 q      
 15 Barry, Cian N             11 NYSA-MR              1:32.40    1:31.50 q      
 16 Traitz, River J           11 NYSA-MR              1:57.63    1:46.11 q      
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:36.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:43.99  CUST Custom
              2:45.39  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Kris S            12 ZEUS-CT              2:40.67    2:30.12 ZQ     
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:07.92    1:07.93 JO     
  2 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:13.60    1:12.37 SILV   
  3 Bloete, James             12 COND-MR              1:13.30    1:12.60 SILV   
  4 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:13.97    1:13.24 SILV   
  5 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:13.97    1:13.36 SILV   
  6 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              1:15.01    1:13.68 SILV   
B - Final
  9 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:16.44    1:14.51 SILV   
 10 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:15.61    1:17.09 SILV   
 11 Slutsky, Eric A           12 COND-MR              1:18.31    1:18.32        
 12 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:17.20    1:18.37        
 13 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:19.43    1:21.87        
 14 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT              1:23.69    1:24.02        
 15 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT              1:25.41    1:24.25        
 16 Zhang, Darren             11 NYSA-MR              1:23.68    1:25.53        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barrett, Noah D           11 Middies-MR           1:09.83    1:07.34 qJO    
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:08.76    1:07.92 qJO    
  3 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              1:14.49    1:11.86 qSILV  
  4 Clarke, Craig A           12 JG-NJ                1:12.06    1:12.18 qSILV  
  5 Salek, Filip              12 JG-NJ                1:12.73    1:13.16 qSILV  
  6 Szulimowski, Jakub        12 JG-NJ                1:19.29    1:13.30 qSILV  
  6 Bloete, James             12 COND-MR              1:17.09    1:13.30 qSILV  
  8 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              1:16.68    1:13.60 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lessing, Jared W          12 ZEUS-CT              1:16.60    1:13.97 qSILV  
  9 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:16.02    1:13.97 qSILV  
 11 Bognon, Benjamin N        12 ZEUS-CT              1:13.94    1:15.01 qSILV  
 12 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:26.87    1:15.51 qSILV  
 13 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:22.31    1:15.61 qSILV  
 14 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:30.53    1:16.44 qSILV  
 15 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:19.70    1:17.20 q      
 16 Slutsky, Eric A           12 COND-MR              1:21.26    1:18.31 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:21.15    1:18.88        
 18 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:24.64    1:19.43        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Morris, Ryan M            12 COND-MR              1:29.25    1:22.77        
 20 Zhang, Darren             11 NYSA-MR              1:25.28    1:23.68        
 21 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:28.55    1:23.69        
 21 Starovoitov, Michael I    11 ZEUS-CT              1:29.19    1:23.69        
 23 Rogliano, Matthew J       11 Middies-MR           1:24.59    1:23.81        
 23 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:22.67    1:23.81        
 25 Asuncion, Addie H         11 ZEUS-CT              1:31.15    1:25.41        
 26 Roonprapunt, Jesse        12 Flying Dolphins-MR   1:29.73    1:25.78        
 27 Zhu, Jonathan             11 COND-MR              1:45.00    1:26.38        
 28 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT              1:26.93    1:26.88        
 29 Mora, Nico                12 ZEUS-CT              1:29.72    1:27.76        
 30 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR   1:31.43    1:28.95        
 31 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:29.68    1:29.51        
 32 Shah, Nix M               12 Flying Dolphins-MR   1:38.42    1:36.41        
 33 Farkas, George O          12 Flying Dolphins-MR   1:41.24    1:37.65        
 34 Traitz, River J           11 NYSA-MR              1:48.05    1:38.13        
 35 McMullen, Liam J          12 COND-MR              1:47.44    1:44.44        
 36 Prashad, Varun S          11 COND-MR              1:49.47    1:46.43        
 -- Ventocilla, Jeremiah Z    12 ZEUS-CT              1:30.23         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Minevich, Daniel I        12 UN-MR                1:12.64        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Otten, Vince J            12 JG-NJ                1:32.29        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Otten, Charlie A          12 JG-NJ                1:30.17        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:25.99  11-12 ZQ
              2:27.99  11-12 JO
              2:44.19  11-12 CUST Custom
              2:47.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  2:44.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              2:26.06    2:23.43 ZQ     
  2 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR              2:35.14    2:30.17 CUST   
  3 Garcia-Reyes, Anthony     11 ZEUS-CT              2:42.92    2:34.78 CUST   
  4 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              2:43.70    2:41.31 CUST   
  5 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              3:03.03    2:42.05 CUST   
  6 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              2:45.48    2:44.08 CUST   
  7 Lorenzo, James D          11 NYSA-MR              3:05.85    2:54.83        
  8 Barry, Cian N             11 NYSA-MR              3:07.95    2:59.53        
  9 Hernandez, Angel D        11 ZEUS-CT              3:07.21    3:02.43        
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  11-12 JO
              5:46.39  11-12 CUST Custom
              5:52.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  5:46.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Kris S            12 ZEUS-CT              5:32.30    5:10.46 JO     
  2 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              5:59.11    5:51.22 SILV   
 -- Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              5:09.28        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                23.19      23.00 METS   
  2 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT                23.87      23.22 ZQ     
  3 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR                24.95      24.64 ZQ     
  4 Campbell, Liam            13 Badger-MR              24.55      24.86 SILV   
  5 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT                25.53      25.68 SILV   
  6 Fine, Evan                13 Badger-MR              25.82      26.10 SILV   
B - Final
  9 Wang, Yitao T             13 JCCT-MR                26.34      25.69 SILV   
 10 Kennedy, Edward G         14 JG-NJ                  26.20      25.74 SILV   
 11 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR                26.01      25.84 SILV   
 12 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR              26.36      25.87 SILV   
 13 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR                26.22      26.26 SILV   
 14 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ                27.06      26.63 SILV   
 15 Kurita, Zander A          14 JCCT-MR                27.05      27.13        
 16 Hill, Drew A              14 Middies-MR             26.98      28.00        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                22.95      23.19 qZQ    
  2 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT                23.76      23.87 qZQ    
  3 Campbell, Liam            13 Badger-MR              24.75      24.55 qZQ    
  4 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR                25.57      24.95 qSILV  
  5 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR             25.25      25.15 qSILV  
  6 Veru, Theodore P          14 Badger-MR              24.85      25.35 qSILV  
  7 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR     24.99      25.47 qSILV  
  8 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT                25.19      25.53 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fine, Evan                13 Badger-MR              26.28      25.82 qSILV  
 10 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR                24.84      26.01 qSILV  
 11 Mackinnon, Colin R        14 Flying Dolphins-MR     25.35      26.16 qSILV  
 12 Kennedy, Edward G         14 JG-NJ                  27.23      26.20 qSILV  
 13 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR                26.05      26.22 qSILV  
 14 Wang, Yitao T             13 JCCT-MR                27.70      26.34 qSILV  
 15 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR              26.40      26.36 qSILV  
 16 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR          26.34      26.44 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hill, Drew A              14 Middies-MR             27.30      26.98        
 18 Kurita, Zander A          14 JCCT-MR                27.07      27.05        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ                27.06      27.06        
 20 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR                27.92      27.63        
 21 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR     28.19      27.67        
 22 Terri, Julian K           13 Middies-MR             27.21      27.78        
 23 Sanchez, Erick S          13 COND-MR                27.61      27.87        
 24 Clarke, Christopher J     14 JG-NJ                  27.83      28.00        
 25 Meiselman, Gabriel t      13 Middies-MR             27.54      28.02        
 26 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT                27.61      28.15        
 27 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT                28.29      28.23        
 28 Minchak, Michael R        13 JG-NJ                  28.78      28.39        
 29 Pfaffle, Antony M         14 JCCT-MR                29.54      28.46        
 30 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR     30.29      28.67        
 31 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT                29.28      28.73        
 32 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR                28.81      28.94        
 33 Byrd, Nicholas G          14 Middies-MR             28.08      28.95        
 34 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR     28.81      29.20        
 35 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR     30.77      30.78        
 36 Ruiseal, Seamas P         13 COND-MR                32.25      30.99        
 37 Germain, Dylan            13 Flying Dolphins-MR     31.98      31.15        
 38 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR                32.80      31.29        
 39 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT                32.06      31.98        
 40 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ          32.92      32.27        
 41 Romley, Hayes C           13 Badger-MR              33.60      33.45        
 42 Breslin, James C          13 JG-NJ                  33.38      33.72        
 43 Newman, Jonathan L        13 COND-MR                37.59      34.75        
 44 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR     36.22      34.81        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT                52.06      50.38 JO     
  2 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                50.26      50.70 JO     
  3 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT                55.11      54.94 SILV   
  4 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR              58.59      56.81 SILV   
  5 Fine, Evan                13 Badger-MR              57.63      57.41 SILV   
  6 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR                58.16      57.92 SILV   
  7 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR                58.63    1:00.65        
B - Final
  9 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              1:00.85    1:00.29        
 10 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              1:02.61    1:00.63        
 11 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:02.04    1:02.06        
 12 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              1:04.31    1:05.16        
 13 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              1:03.69    1:05.96        
 14 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   1:02.18    1:06.51        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                50.31      50.26 qJO    
  2 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT                51.08      52.06 qJO    
  3 Veru, Theodore P          14 Badger-MR              53.77      54.67 qSILV  
  4 Campbell, Liam            13 Badger-MR              56.19      54.81 qSILV  
  5 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT                54.12      55.11 qSILV  
  6 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR             56.60      55.50 qSILV  
  7 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR          59.03      57.55 qSILV  
  8 Fine, Evan                13 Badger-MR              58.34      57.63 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR                57.56      58.16 qSILV  
 10 Vollaro, Thomas A         13 Middies-MR             56.72      58.52 qSILV  
 11 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR              58.13      58.59 qSILV  
 12 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR                58.95      58.63 qSILV  
 13 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ                57.88      58.73 qSILV  
 14 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR                58.48      59.10 qSILV  
 15 Taranto, John T           14 Barracudas-MR          57.50      59.69 q      
 16 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              1:02.41    1:00.85 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Byrd, Nicholas G          14 Middies-MR             58.04    1:01.14        
 18 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   1:07.75    1:01.84        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Zhang, Derrick            14 Middies-MR           1:09.59    1:01.90        
 20 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:03.30    1:02.04        
 21 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   1:07.72    1:02.18        
 22 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:01.35    1:02.48        
 23 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              1:01.02    1:02.61        
 24 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   1:10.29    1:02.67        
 25 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              1:04.57    1:02.97        
 26 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              1:01.59    1:03.69        
 27 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              1:04.69    1:04.31        
 28 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:04.74    1:05.69        
 29 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   1:13.04    1:08.49        
 30 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              1:11.82    1:11.27        
 31 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:17.95    1:12.84        
 32 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:22.55    1:16.59        
 33 Newman, Jonathan L        13 COND-MR              1:30.17    1:18.03        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:57.99  JO
              1:58.49  ZQ
              2:12.79  CUST Custom
              2:14.19  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sirkowa, Robert A         14 NYSA-MR              1:58.22    1:54.16 JO     
  2 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR              1:58.81    1:56.85 JO     
  3 Veru, Theodore P          14 Badger-MR            1:58.23    1:58.62 CUST   
  4 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            2:07.06    2:04.59 CUST   
  5 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:02.25    2:04.83 CUST   
  6 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              2:06.07    2:06.79 CUST   
  7 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:06.82    2:07.48 CUST   
  8 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              2:12.13    2:11.11 CUST   
B - Final
  9 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:14.55    2:10.49 CUST   
 10 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:17.04    2:12.52 CUST   
 11 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:17.40    2:15.07        
 12 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              2:19.26    2:17.44        
 13 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              2:33.21    2:29.45        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:57.99  JO
              1:58.49  ZQ
              2:12.79  CUST Custom
              2:14.19  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sirkowa, Robert A         14 NYSA-MR              1:59.63    1:58.22 qZQ    
  2 Veru, Theodore P          14 Badger-MR            2:00.64    1:58.23 qZQ    
  3 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR              2:00.05    1:58.81 qCUST  
  4 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:01.32    2:02.25 qCUST  
  5 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              2:05.37    2:06.07 qCUST  
  6 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:06.80    2:06.82 qCUST  
  7 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            2:06.25    2:07.06 qCUST  
  8 Campbell, Liam            13 Badger-MR            2:08.99    2:08.91 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   2:08.57    2:09.63 qCUST  
 10 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:06.84    2:11.42 qCUST  
 11 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              2:19.06    2:12.13 qCUST  
 12 Mackinnon, Colin R        14 Flying Dolphins-MR   2:11.03    2:13.11 qSILV  
 13 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:18.06    2:14.55 q      
 14 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:25.27    2:17.04 q      
 15 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:19.50    2:17.40 q      
 16 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              2:25.13    2:19.26 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              2:38.79    2:33.21        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:17.99  13-14 JO
              5:19.99  13-14 ZQ
              5:50.99  13-14 SILV
              5:58.99  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  5:58.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              6:38.95    5:45.32 SILV   
  2 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              6:27.05    5:59.33        
  3 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              6:23.04    6:06.59        
  4 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              6:26.94    6:24.24        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT                55.99      54.07 METS   
  2 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                56.01      56.02 METS   
  3 Veru, Theodore P          14 Badger-MR              59.30      59.69 JO     
  4 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              1:02.88    1:01.56 JO     
  5 Campbell, Liam            13 Badger-MR            1:03.96    1:04.36 SILV   
  6 Fine, Evan                13 Badger-MR            1:05.41    1:05.12 SILV   
  7 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ              1:06.67    1:06.22 SILV   
  8 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:07.25    1:07.26 SILV   
B - Final
  9 Kurita, Zander A          14 JCCT-MR              1:07.49    1:07.39 SILV   
 10 Pfaffle, Antony M         14 JCCT-MR              1:09.23    1:07.42 SILV   
 11 Wang, Yitao T             13 JCCT-MR              1:10.43    1:08.13 SILV   
 12 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:07.94    1:08.26 SILV   
 13 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:09.57    1:08.88        
 14 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              1:08.21    1:10.01        
 15 Hill, Drew A              14 Middies-MR           1:07.65    1:10.28        
 16 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   1:13.76    1:16.17        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT                54.74      55.99 qMETS  
  2 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                56.47      56.01 qMETS  
  3 Veru, Theodore P          14 Badger-MR              59.78      59.30 qJO    
  4 Perez, Gavin M            13 NYSA-MR              1:05.37      59.70 qJO    
  5 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           1:04.59    1:01.60 qJO    
  6 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              1:01.91    1:02.88 qSILV  
  7 Sellami, Max L            14 Flying Dolphins-MR   1:06.88    1:03.32 qSILV  
  8 Campbell, Liam            13 Badger-MR            1:04.30    1:03.96 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fine, Evan                13 Badger-MR            1:07.34    1:05.41 qSILV  
 10 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ              1:05.01    1:06.67 qSILV  
 11 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:07.63    1:07.25 qSILV  
 12 Kurita, Zander A          14 JCCT-MR              1:08.93    1:07.49 qSILV  
 13 Hill, Drew A              14 Middies-MR           1:08.89    1:07.65 qSILV  
 14 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:10.46    1:07.94 qSILV  
 15 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              1:12.16    1:08.21 qSILV  
 16 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:12.36    1:08.44 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pfaffle, Antony M         14 JCCT-MR              1:14.93    1:09.23        
 18 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:10.99    1:09.57        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wang, Yitao T             13 JCCT-MR              1:10.07    1:10.43        
 20 Byrd, Nicholas G          14 Middies-MR           1:11.30    1:10.79        
 21 Mackinnon, Colin R        14 Flying Dolphins-MR   1:09.62    1:11.31        
 22 Meiselman, Gabriel t      13 Middies-MR           1:09.94    1:12.36        
 23 Terri, Julian K           13 Middies-MR           1:14.47    1:12.42        
 24 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   1:14.31    1:13.42        
 25 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   1:20.29    1:13.76        
 26 Minchak, Michael R        13 JG-NJ                1:15.62    1:15.10        
 27 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   1:18.71    1:15.84        
 28 Ruiseal, Seamas P         13 COND-MR              1:21.54    1:16.42        
 29 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR              1:16.94    1:17.67        
 30 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              1:18.76    1:19.68        
 31 Saavedra, Sebastian N     13 JG-NJ                1:28.66    1:20.84        
 32 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   1:28.32    1:21.63        
 33 Germain, Dylan            13 Flying Dolphins-MR   1:24.03    1:21.80        
 34 Breslin, James C          13 JG-NJ                1:26.45    1:29.09        
 35 Newman, Jonathan L        13 COND-MR              1:40.00    1:37.26        
 36 Romley, Hayes C           13 Badger-MR            1:37.41    1:38.15        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:13.49  JO
              2:13.99  ZQ
              2:25.89  CUST Custom
              2:27.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:25.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT              2:03.37    1:58.96 METS   
  2 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:28.35    2:26.28 SILV   
  3 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              2:30.02    2:28.45        
  4 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   2:48.63    2:37.72        
  5 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              2:50.62    2:45.16        
  6 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:46.87    2:47.62        
  7 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   3:03.74    3:01.91        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:13.49  JO
              2:13.99  ZQ
              2:25.89  CUST Custom
              2:27.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT              1:56.73    2:03.37 qMETS  
  2 Veru, Theodore P          14 Badger-MR            2:15.12    2:08.68 qJO    
  3 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:11.95    2:14.32 qCUST  
  4 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           2:19.32    2:15.94 qCUST  
  5 Campbell, Liam            13 Badger-MR            2:24.87    2:23.39 qCUST  
  6 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   2:25.46    2:24.09 qCUST  
  7 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:32.99    2:28.35 q      
  8 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              2:35.60    2:30.02 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   2:28.07    2:30.83 q      
 10 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              2:37.82    2:34.15 q      
 11 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              2:54.20    2:45.37 q      
 12 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:44.42    2:46.87 q      
 13 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   2:25.89    2:48.63 q      
 14 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              2:55.36    2:50.62 q      
 15 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   2:25.89    3:00.10 q      
 16 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   2:25.89    3:03.74 q      
-------------------------------------------------------------------------
 -- Liu, Evan                 14 NYSA-MR              2:05.84        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:09.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT              1:05.84    1:03.11 METS   
  2 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            1:07.28    1:08.77 JO     
  3 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              1:11.62    1:12.00 SILV   
  4 Wang, Yitao T             13 JCCT-MR              1:15.13    1:14.40 SILV   
  5 Fine, Evan                13 Badger-MR            1:13.94    1:14.70 SILV   
  6 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              1:13.96    1:14.92 SILV   
  7 Kennedy, Edward G         14 JG-NJ                1:13.18    1:15.18 SILV   
  8 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:15.34    1:15.37 SILV   
B - Final
  9 Clarke, Christopher J     14 JG-NJ                1:18.51    1:17.22        
 10 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              1:23.37    1:18.51        
 11 Hill, Drew A              14 Middies-MR           1:19.96    1:20.39        
 12 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:21.07    1:20.95        
 13 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:20.84    1:21.50        
 14 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   1:22.58    1:21.60        
 15 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:23.57    1:24.22        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:09.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT              1:05.38    1:05.84 qJO    
  2 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            1:08.39    1:07.28 qJO    
  3 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              1:16.83    1:11.62 qSILV  
  4 Kennedy, Edward G         14 JG-NJ                1:15.74    1:13.18 qSILV  
  5 Fine, Evan                13 Badger-MR            1:14.62    1:13.94 qSILV  
  6 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              1:14.67    1:13.96 qSILV  
  7 Wang, Yitao T             13 JCCT-MR              1:14.05    1:15.13 qSILV  
  8 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:16.64    1:15.34 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   1:18.93    1:16.11 qSILV  
 10 Meiselman, Gabriel t      13 Middies-MR           1:13.66    1:16.62 qSILV  
 11 Clarke, Christopher J     14 JG-NJ                1:17.87    1:18.51 q      
 12 Hill, Drew A              14 Middies-MR           1:21.29    1:19.96 q      
 13 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR   1:25.32    1:20.51 q      
 14 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:22.88    1:20.84 q      
 15 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:23.85    1:21.07 q      
 16 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   1:40.29    1:22.58 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              1:21.60    1:23.37        
 18 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:27.58    1:23.57        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Minchak, Michael R        13 JG-NJ                1:24.62    1:23.76        
 20 Ruiseal, Seamas P         13 COND-MR              1:39.62    1:26.83        
 21 Martino, Alexandre C      13 JG-NJ                1:26.99    1:27.48        
 22 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              1:28.48    1:28.96        
 23 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR              1:30.83    1:31.60        
 24 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   1:34.22    1:31.82        
 25 Saavedra, Sebastian N     13 JG-NJ                1:40.77    1:32.50        
 26 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              1:39.31    1:35.21        
 27 Breslin, James C          13 JG-NJ                1:42.89    1:36.17        
 28 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:39.85    1:36.64        
 29 Newman, Jonathan L        13 COND-MR              1:51.59    1:45.64        
 30 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   1:41.78    1:48.39        
 -- Romley, Hayes C           13 Badger-MR            1:45.88         DQ        
      One hand touch
 -- Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              1:19.12         DQ        
      False start
 -- Byrd, Nicholas G          14 Middies-MR           1:25.08         DQ        
      False start
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:30.99  JO
              2:33.99  ZQ
              2:45.59  CUST Custom
              2:47.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:45.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT              2:24.84    2:18.32 METS   
  2 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            2:27.06    2:25.85 JO     
  3 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              2:41.53    2:38.01 CUST   
  4 Fine, Evan                13 Badger-MR            2:40.93    2:40.96 CUST   
  5 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:47.39    2:47.07 SILV   
  6 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              2:58.23    2:58.58        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:30.99  JO
              2:33.99  ZQ
              2:45.59  CUST Custom
              2:47.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:45.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herrmann, Rian            14 ZEUS-CT              2:26.34    2:24.84 qJO    
  2 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            2:28.65    2:27.06 qJO    
  3 Fine, Evan                13 Badger-MR            2:42.75    2:40.93 qCUST  
  4 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              2:42.35    2:41.53 qCUST  
  5 Vollaro, Thomas A         13 Middies-MR           2:42.88    2:41.88 qCUST  
  6 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:43.12    2:44.10 qCUST  
  7 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:25.53    2:47.39 qSILV  
  8 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:45.30    2:52.65 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Byrd, Nicholas G          14 Middies-MR           3:06.19    2:56.02 q      
 10 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   2:45.59    2:56.76 q      
 11 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              3:00.59    2:58.23 q      
 12 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   2:45.59    2:59.06 q      
 13 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   3:04.72    2:59.20 q      
 14 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   2:50.36    3:02.85 q      
 15 Kaminskiy, Anthony N      13 NYSA-MR              3:21.46    3:07.17 q      
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                57.23      56.14 JO     
  2 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:01.31    1:00.25 JO     
  3 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR              1:02.57    1:01.28 SILV   
  4 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              1:02.17    1:02.42 SILV   
  5 Sirkowa, Robert A         14 NYSA-MR              1:03.95    1:03.29 SILV   
  6 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              1:03.99    1:03.70 SILV   
  7 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              1:05.40    1:04.23 SILV   
  8 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              1:04.03    1:04.27 SILV   
B - Final
  9 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ              1:06.72    1:06.35 SILV   
 10 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:07.59    1:07.33        
 11 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              1:07.86    1:07.45        
 12 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:10.98    1:10.12        
 13 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:10.46    1:11.33        
 14 Terri, Julian K           13 Middies-MR           1:15.92    1:15.51        
 15 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:19.44    1:22.21        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR                56.72      57.23 qJO    
  2 Perez, Gavin M            13 NYSA-MR              1:02.18      58.86 qJO    
  3 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR             58.46      59.61 qJO    
  4 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:01.55    1:01.31 qSILV  
  5 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              1:02.52    1:02.17 qSILV  
  6 Chaston, Gareth J         14 JCCT-MR              1:05.62    1:02.57 qSILV  
  7 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        1:03.10    1:03.87 qSILV  
  8 Sirkowa, Robert A         14 NYSA-MR              1:05.98    1:03.95 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              1:10.86    1:03.99 qSILV  
 10 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              1:02.40    1:04.03 qSILV  
 11 Sellami, Max L            14 Flying Dolphins-MR   1:09.82    1:04.09 qSILV  
 12 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:20.62    1:04.11 qSILV  
 13 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              1:04.83    1:05.40 qSILV  
 14 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ              1:04.58    1:06.72 qSILV  
 15 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              1:07.73    1:07.59 q      
 16 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              1:10.99    1:07.86 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:17.66    1:10.46        
 18 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:13.25    1:10.98        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Clarke, Christopher J     14 JG-NJ                1:12.42    1:11.73        
 20 Martino, Alexandre C      13 JG-NJ                1:15.06    1:15.66        
 21 Terri, Julian K           13 Middies-MR           1:18.62    1:15.92        
 22 Saavedra, Sebastian N     13 JG-NJ                1:21.18    1:16.81        
 23 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:25.74    1:19.44        
 24 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   1:21.88    1:20.64        
 25 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:25.99    1:22.95        
 26 Germain, Dylan            13 Flying Dolphins-MR   1:29.72    1:26.43        
 27 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:30.22    1:30.38        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:17.99  ZQ
              2:17.99  JO
              2:26.99  CUST Custom
              2:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:26.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:23.85    2:24.84 CUST   
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:17.99  ZQ
              2:17.99  JO
              2:26.99  CUST Custom
              2:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:26.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Roychoudhury, Devayan     14 Middies-MR           2:22.08    2:16.33 qZQ    
  2 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   2:20.99    2:22.89 qCUST  
  3 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:24.57    2:23.85 qCUST  
  4 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:24.61    2:27.06 qSILV  
  5 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ              2:26.83    2:32.07 q      
  6 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   2:26.99    3:15.91 q      
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:12.99  ZQ
              2:12.99  JO
              2:28.59  CUST Custom
              2:31.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:28.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR              2:05.01    2:04.98 ZQ     
  2 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              2:21.11    2:19.40 CUST   
  3 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:20.66    2:19.51 CUST   
  4 Fine, Evan                13 Badger-MR            2:24.49    2:22.37 CUST   
  5 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              2:22.61    2:22.83 CUST   
  6 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:29.70    2:29.60 SILV   
  7 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              2:35.14    2:33.37        
  8 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:30.44    2:35.79        
B - Final
  9 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:35.70    2:33.66        
 10 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              2:47.91    2:39.26        
 11 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              2:56.01    2:51.19        
 12 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   3:06.84    3:06.21        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:12.99  ZQ
              2:12.99  JO
              2:28.59  CUST Custom
              2:31.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:28.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR              2:03.67    2:05.01 qZQ    
  2 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:15.86    2:18.26 qCUST  
  3 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:20.66    2:20.66 qCUST  
  4 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              2:21.94    2:21.11 qCUST  
  5 Leung, Andrew J           13 NYSA-MR              2:23.94    2:21.85 qCUST  
  6 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              2:30.07    2:22.61 qCUST  
  7 Vollaro, Thomas A         13 Middies-MR           2:26.84    2:24.19 qCUST  
  8 Fine, Evan                13 Badger-MR            2:25.76    2:24.49 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Parisi, Jack P            13 BWTD-NJ              2:22.10    2:24.55 qCUST  
 10 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:22.80    2:26.57 qCUST  
 11 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:35.12    2:29.70 qSILV  
 12 Byrd, Nicholas G          14 Middies-MR           2:28.19    2:30.10 qSILV  
 13 Cunniffe, Finn            14 ZEUS-CT              2:38.28    2:30.44 qSILV  
 14 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              2:39.40    2:35.14 q      
 15 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:28.00    2:35.70 q      
 16 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              2:27.51    2:36.43 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   2:28.59    2:38.58        
 18 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              2:44.42    2:38.99        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   2:28.59    2:40.20        
 20 Zhang, Derrick            14 Middies-MR           2:45.39    2:40.48        
 21 Garcia-Barbier, Jaden R   14 Flying Dolphins-MR   2:28.59    2:41.06        
 22 Quiroga, Favian X         13 ZEUS-CT              2:41.97    2:47.91        
 23 Stefaniak, Filip M        13 ZEUS-CT              3:05.80    2:56.01        
 24 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   2:28.59    2:57.86        
 25 Chasteen, Josh G          13 Flying Dolphins-MR   2:28.59    3:06.84        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:42.99  13-14 ZQ
              4:42.99  13-14 JO
              5:09.79  13-14 SILV
              5:17.39  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  5:17.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Evan                 14 NYSA-MR              4:32.66    4:25.30 ZQ     
  2 Monastersky, Alex J       13 NYSA-MR              5:04.33    4:59.63 SILV   
  3 Gomez, Justin             14 ZEUS-CT              5:22.23    5:04.83 SILV   
  4 Zullo, Lorenzo R          14 ZEUS-CT              5:31.86    5:17.72        
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                23.49  ZQ
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR                22.44      21.74 METS   
  2 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR                23.08      22.92 METS   
  3 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR                23.58      22.98 METS   
  4 Park, Edward              15 NYSA-MR                23.30      23.26 ZQ     
  5 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                23.36      23.33 ZQ     
  6 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                24.36      23.96 SILV   
  7 Isles, Ajani              16 Badger-MR              24.22      24.33 SILV   
B - Final
  9 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                24.74      24.27 SILV   
 10 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT                25.48      24.99 SILV   
 11 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     25.80      25.89        
 12 Sanchez, Joshua G         15 JG-NJ                  26.33      25.93        
 13 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT                27.09      27.24        
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                23.49  ZQ
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR                21.61      22.44 qMETS  
  2 Haffner, William R        18 Middies-MR             21.80      22.85 qMETS  
  3 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR                23.22      23.08 qMETS  
  4 Park, Edward              15 NYSA-MR                23.11      23.30 qZQ    
  5 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                23.92      23.36 qZQ    
  6 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                  23.78      23.40 qZQ    
  7 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR                22.77      23.58 qSILV  
  8 Vicioso, Emilio V         17 Flying Dolphins-MR     23.85      23.85 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cutro, Thomas J           16 JG-NJ                  24.34      23.99 qSILV  
 10 Torres, Christopher J     16 Badger-MR              23.97      24.21 qSILV  
 11 Isles, Ajani              16 Badger-MR              23.97      24.22 qSILV  
 12 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                23.35      24.36 qSILV  
 13 Rosado, Alex P            16 Badger-MR              23.58      24.53 qSILV  
 14 Kelly, Robert J           16 JG-NJ                  25.05      24.59 qSILV  
 15 Haffner, Jackson          18 Middies-MR             23.59      24.70 qSILV  
 16 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                24.62      24.74 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR             25.42      25.35        
 18 Quinn, Louis              17 COND-MR                25.93      25.42        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT                25.56      25.48        
 20 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                24.87      25.55        
 21 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     25.54      25.80        
 22 Melli, Malachi L          18 BWTD-NJ                24.97      26.33        
 22 Sanchez, Joshua G         15 JG-NJ                  25.61      26.33        
 24 Muscarello, Christopher   15 NYSA-MR                27.21      26.66        
 25 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT                27.41      27.09        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR                47.75      46.48 METS   
  2 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR                49.38      48.48 METS   
  3 Park, Edward              15 NYSA-MR                49.98      49.65 METS   
  4 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                52.27      51.01 ZQ     
  5 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                54.74      52.81 SILV   
  6 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT                53.61      53.41 SILV   
  7 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                53.01      54.27 SILV   
  8 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     57.66      57.15        
B - Final
  9 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT                59.95      58.60        
 10 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT                59.42      59.07        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR                47.19      47.75 qMETS  
  2 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR                50.13      49.38 qMETS  
  3 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR                49.38      49.81 qMETS  
  4 Park, Edward              15 NYSA-MR                49.13      49.98 qMETS  
  5 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR                50.20      50.27 qZQ    
  6 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                  50.81      51.66 qSILV  
  7 Cutro, Thomas J           16 JG-NJ                  52.68      52.10 qSILV  
  8 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                52.44      52.27 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Madden, Sean M            15 Badger-MR              51.95      52.45 qSILV  
 10 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                53.40      53.01 qSILV  
 11 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT                54.74      53.61 qSILV  
 12 Rosado, Alex P            16 Badger-MR              51.31      53.95 qSILV  
 13 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR                53.00      54.17 qSILV  
 14 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR             53.94      54.44 qSILV  
 15 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                51.20      54.74 q      
 16 Bischof, Robert F         15 Badger-MR              55.89      55.14 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Isles, Ajani              16 Badger-MR              55.02      55.83        
 18 Quinn, Louis              17 COND-MR                57.84      57.10        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     56.66      57.66        
 20 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT                58.12      59.42        
 21 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              1:00.86      59.95        
 22 Muscarello, Christopher   15 NYSA-MR                59.94    1:00.45        
 23 Pekarchuk, Yara           15 COND-MR                58.36    1:00.58        
 -- Morales, Evan M           15 NYSA-MR                48.14        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:57.99  SILV
              2:05.09  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:05.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR              1:43.85    1:41.56 METS   
  2 Styczen, Matthew M        16 NYSA-MR              1:46.04    1:41.70 METS   
  3 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR              1:46.68    1:45.33 METS   
  4 Park, Edward              15 NYSA-MR              1:47.06    1:45.72 METS   
  5 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR              1:52.75    1:47.23 METS   
  6 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR              1:49.24    1:51.79 ZQ     
  7 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                1:53.31    1:52.86 ZQ     
  8 Madden, Sean M            15 Badger-MR            1:53.84    1:54.66 SILV   
B - Final
  9 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              1:54.17    1:53.41 ZQ     
 10 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              1:55.19    1:53.57 SILV   
 11 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              2:14.67    2:13.02        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:57.99  SILV
              2:05.09  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:05.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR              1:40.52    1:43.85 qMETS  
  2 Styczen, Matthew M        16 NYSA-MR              1:42.00    1:46.04 qMETS  
  3 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR              1:45.15    1:46.68 qMETS  
  4 Park, Edward              15 NYSA-MR              1:44.65    1:47.06 qMETS  
  5 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR              1:50.98    1:49.24 qMETS  
  6 Haffner, William R        18 Middies-MR           1:50.40    1:50.51 qZQ    
  7 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR              1:47.76    1:52.75 qZQ    
  8 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                1:52.96    1:53.31 qZQ    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Madden, Sean M            15 Badger-MR            1:52.45    1:53.84 qSILV  
 10 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              1:52.77    1:54.17 qSILV  
 11 Torres, Christopher J     16 Badger-MR            1:56.70    1:54.51 qSILV  
 12 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              1:58.14    1:55.19 qSILV  
 13 Cutro, Thomas J           16 JG-NJ                1:55.75    1:56.44 qSILV  
 14 Kelly, Robert J           16 JG-NJ                1:58.28    1:56.96 qSILV  
 15 Rosado, Alex P            16 Badger-MR            1:56.13    1:59.29 qCUST  
 16 Quinn, Louis              17 COND-MR              2:04.99    2:01.26 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Muscarello, Christopher   15 NYSA-MR              2:22.36    2:14.20        
 18 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              1:50.48    2:14.67        
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  15&O ZQ
              5:17.99  15&O SILV
              5:39.59  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  5:39.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        16 NYSA-MR              4:30.92    4:29.53 ZQ     
  2 Park, Tim H               17 NYSA-MR              4:34.58    4:39.07 ZQ     
  3 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR              4:42.48    4:39.14 ZQ     
  4 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR              4:56.23    4:52.38 ZQ     
  5 Madden, Sean M            15 Badger-MR            5:00.58    4:58.68 ZQ     
  6 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              5:00.91    5:04.38 ZQ     
  7 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              5:16.39    5:11.00 SILV   
  8 Quinn, Louis              17 COND-MR              5:35.00    5:18.09 CUST   
  9 Czenszak, Chris M         15 NYSA-MR              5:36.01    5:44.31        
 10 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              6:25.71    6:18.56        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
                59.49  ZQ
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR                54.28      53.04 METS   
  2 Isles, Ajani              16 Badger-MR              58.52      57.83 ZQ     
  3 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              1:00.11      59.48 ZQ     
  4 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              1:00.44      59.62 SILV   
  5 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              1:00.05    1:00.66 SILV   
  6 Sanchez, Joshua G         15 JG-NJ                1:08.05    1:05.99        
  7 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:07.18    1:07.04        
  8 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              1:11.67    1:10.73        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
                59.49  ZQ
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR                55.99      54.28 qMETS  
  2 Isles, Ajani              16 Badger-MR              57.04      58.52 qZQ    
  3 Cutro, Thomas J           16 JG-NJ                  59.23      58.97 qZQ    
  4 Haffner, Jackson          18 Middies-MR             54.54      59.57 qSILV  
  5 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                59.79    1:00.05 qSILV  
  6 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              1:03.10    1:00.11 qSILV  
  7 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              1:00.99    1:00.44 qSILV  
  8 Torres, Christopher J     16 Badger-MR            1:00.58    1:01.07 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rosado, Alex P            16 Badger-MR              58.05    1:01.21 qSILV  
 10 Kelly, Robert J           16 JG-NJ                1:02.38    1:02.79 qSILV  
 11 Melli, Malachi L          18 BWTD-NJ              1:01.36    1:05.20 q      
 12 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR           1:06.92    1:06.00 q      
 13 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:06.68    1:07.18 q      
 14 Sanchez, Joshua G         15 JG-NJ                1:05.77    1:08.05 q      
 15 Muscarello, Christopher   15 NYSA-MR              1:09.74    1:10.46 q      
 16 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              1:12.72    1:11.67 q      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:15.79  CUST Custom
              2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:15.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              2:04.72    2:05.70 ZQ     
  2 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              2:14.92    2:09.48 ZQ     
  3 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:21.20    2:21.57        
  4 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              2:39.22    2:36.85        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:15.79  CUST Custom
              2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:15.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madden, Sean M            15 Badger-MR            2:12.88    2:04.34 qZQ    
  2 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              2:06.70    2:04.72 qZQ    
  3 Cutro, Thomas J           16 JG-NJ                2:07.99    2:09.59 qZQ    
  4 Rosado, Alex P            16 Badger-MR            2:05.60    2:10.39 qCUST  
  5 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              2:26.97    2:14.92 qCUST  
  6 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              2:12.31    2:15.01 qCUST  
  7 Isles, Ajani              16 Badger-MR            2:08.67    2:15.76 qCUST  
  8 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR           2:23.40    2:18.03 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:15.79    2:21.20 q      
 10 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              2:14.97    2:39.22 q      
 -- Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR              2:02.94        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              1:01.77    1:00.89 METS   
  2 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR              1:02.71    1:01.50 METS   
  3 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              1:03.42    1:01.71 METS   
  4 Park, Edward              15 NYSA-MR              1:06.02    1:05.78 ZQ     
  5 Madden, Sean M            15 Badger-MR            1:05.19    1:05.87 ZQ     
  6 Sanchez, Joshua G         15 JG-NJ                1:15.07    1:15.97        
B - Final
  9 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:16.75    1:17.52        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              1:02.03    1:01.77 qMETS  
  1 Vicioso, Emilio V         17 Flying Dolphins-MR   1:00.01    1:01.77 qMETS  
  3 Haffner, William R        18 Middies-MR           1:04.50    1:02.48 qMETS  
  4 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR              1:02.24    1:02.71 qMETS  
  5 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              1:02.31    1:03.42 qMETS  
  6 Madden, Sean M            15 Badger-MR            1:05.60    1:05.19 qZQ    
  7 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                1:04.85    1:05.65 qZQ    
  8 Park, Edward              15 NYSA-MR              1:04.92    1:06.02 qZQ    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              1:06.39    1:06.56 qSILV  
 10 Quinn, Louis              17 COND-MR              1:10.76    1:11.14 q      
 11 Sanchez, Joshua G         15 JG-NJ                1:14.46    1:15.07 q      
 12 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:14.05    1:16.75 q      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:33.79  CUST Custom
              2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:33.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              2:18.74    2:13.83 METS   
  2 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              2:23.39    2:16.63 METS   
  3 Park, Edward              15 NYSA-MR              2:21.62    2:19.48 METS   
  4 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR              2:32.71    2:34.13 SILV   
  5 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:47.84    2:45.14        
  6 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              2:57.47    2:59.74        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:33.79  CUST Custom
              2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:33.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              2:15.44    2:18.74 qMETS  
  2 Park, Edward              15 NYSA-MR              2:17.56    2:21.62 qMETS  
  3 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              2:15.77    2:23.39 qZQ    
  4 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                2:18.69    2:23.58 qZQ    
  5 Morales, Evan M           15 NYSA-MR              2:30.67    2:27.61 qZQ    
  6 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR              2:45.52    2:32.71 qCUST  
  7 Quinn, Louis              17 COND-MR              2:33.55    2:32.78 qCUST  
  8 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:33.79    2:47.84 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              3:01.58    2:57.47 q      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
                57.19  ZQ
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Styczen, Matthew M        16 NYSA-MR                54.54      50.57 METS   
  2 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR                55.44      53.73 METS   
  3 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR                55.52      53.74 METS   
  4 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                55.55      55.14 METS   
  5 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                55.70      55.65 ZQ     
  6 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR                58.31    1:00.55 SILV   
B - Final
  9 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                59.70      58.66 SILV   
 10 Madden, Sean M            15 Badger-MR              58.69    1:00.04 SILV   
 11 Isles, Ajani              16 Badger-MR            1:00.49    1:00.38 SILV   
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
                57.19  ZQ
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Styczen, Matthew M        16 NYSA-MR                51.37      54.54 qMETS  
  2 Hurle, Joseph M           16 NYSA-MR                53.30      55.44 qZQ    
  3 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR                52.88      55.52 qZQ    
  4 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                56.44      55.55 qZQ    
  5 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                55.69      55.70 qZQ    
  6 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR                57.57      58.31 qSILV  
  7 Madden, Sean M            15 Badger-MR              58.88      58.69 qSILV  
  8 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                59.04      59.70 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Melli, Malachi L          18 BWTD-NJ                58.54    1:00.19 qSILV  
 10 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR             59.83    1:00.32 qSILV  
 11 Isles, Ajani              16 Badger-MR            1:04.03    1:00.49 qSILV  
 12 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              1:00.96    1:00.96 qSILV  
 -- Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                57.43         DQ        
      False start
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:17.99  CUST Custom
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:17.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              2:02.35    2:02.89 METS   
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:17.99  CUST Custom
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:17.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              2:02.29    2:02.35 qMETS  
  2 Bischof, Robert F         15 Badger-MR            2:07.28    2:04.57 qMETS  
  3 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR              3:00.52    2:29.40 q      
 -- Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              2:14.93        DFS        
      Declared false start
 -- Park, Tim H               17 NYSA-MR              1:52.11        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:19.39  CUST Custom
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:19.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tim H               17 NYSA-MR              2:02.01    1:53.66 METS   
  2 Park, Edward              15 NYSA-MR              2:00.91    1:58.99 METS   
  3 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              2:03.52    2:00.64 METS   
  4 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              2:14.28    2:10.76 CUST   
  5 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR              2:11.08    2:12.45 CUST   
  6 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              2:38.21    2:32.69        
  7 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              2:35.55    2:33.89        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:19.39  CUST Custom
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:19.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Edward              15 NYSA-MR              1:58.97    2:00.91 qMETS  
  2 Park, Tim H               17 NYSA-MR              1:57.51    2:02.01 qMETS  
  3 Gong, Phillip J           17 NYSA-MR              2:03.22    2:03.02 qMETS  
  4 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              2:02.33    2:03.52 qMETS  
  5 Madden, Sean M            15 Badger-MR            2:05.70    2:04.58 qZQ    
  6 Bruno, Anthony J          16 NYSA-MR              2:03.43    2:05.03 qZQ    
  7 Rojas, Jesus R            16 JG-NJ                2:06.71    2:07.08 qZQ    
  8 Baranowski, Damian N      16 NYSA-MR              2:06.90    2:11.08 qCUST  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Torres, Christopher J     16 Badger-MR            2:12.48    2:13.00 qCUST  
 10 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              2:09.05    2:13.05 qCUST  
 11 Cutro, Thomas J           16 JG-NJ                2:10.17    2:13.39 qCUST  
 12 Fedor, AJ                 17 ZEUS-CT              2:23.56    2:14.28 qCUST  
 13 Bischof, Robert F         15 Badger-MR            2:13.57    2:19.23 qCUST  
 14 Celaj, Iliriana           16 Middies-MR           2:19.15    2:19.60 qSILV  
 15 Muscarello, Christopher   15 NYSA-MR              2:38.49    2:33.95 q      
 16 Chacon, Nick J            16 ZEUS-CT              2:39.37    2:35.55 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Alford, Blake E           15 ZEUS-CT              2:18.87    2:38.21        
 -- Morales, Evan M           15 NYSA-MR              2:01.76        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  15&O ZQ
              4:45.89  15&O SILV
              5:05.59  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  5:05.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 NYSA-MR              4:16.12    4:13.39 ZQ     
  2 Madden, Sean M            15 Badger-MR            4:22.58    4:15.62 ZQ     
  3 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              4:27.76    4:24.17 ZQ     
  4 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              5:37.14    4:32.41 ZQ