Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/15/2018 10:22 AM
     2018 MR RFAC Elizabeth Miller Invitational - 10/12/2018 to 10/14/2018     
                              Sanction #: 181008                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Una                  8 LBA-MR                 41.44      41.73  
  2 Kregel, Marina             8 NDAC-MR                43.50      42.28  
  3 Chen, Vivien               8 RA-MR                1:25.00      43.17  
  4 Tom, Kaitlyn               8 LBA-MR                 43.15      44.13  
  5 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                   NT      45.55  
  6 He, Hannah                 8 RFAC-MR                51.92      46.57  
  7 Kurth, Katie               8 RA-MR                1:00.00      47.39  
  8 Koss, Cassel               8 LBA-MR                 52.29      47.46  
  9 Moriarty, Finella          8 LBA-MR                 42.71      48.03  
 10 Moriarty, Machara          8 LBA-MR                 48.46      49.19  
 11 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR                48.82      49.80  
 12 Dwek, Sally                8 SSL-MR               1:00.75      50.28  
 13 Green, Daphne              6 RA-MR                  57.14      51.00  
 14 Sethna, Ava                8 MWDA-MR                54.61      52.21  
 15 Boyle, Dakota              8 HVD-MR                 45.33      53.56  
 16 Muety, Keira               6 LBA-MR                    NT      54.65  
 17 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              1:03.17      55.10  
 18 Majumdar, Lia              8 HVD-MR               1:14.13      57.83  
 19 Gertner, Mikaela           8 HVD-MR               1:08.13      57.86  
 20 Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR                   NT    1:00.99  
 21 Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                   NT    1:04.15  
 22 Ferencz, Ell               8 SSL-MR               1:02.17    1:05.93  
 23 Madrigal, Lily             8 RA-MR                1:25.00    1:08.12  
 24 Amrod, Serena              7 NDAC-MR              1:00.11    1:25.87  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Una                  8 LBA-MR               1:44.48    1:34.57  
                  43.42     1:34.57 (51.15)                                        
  2 Kregel, Marina             8 NDAC-MR              1:39.55    1:36.44  
                  43.83     1:36.44 (52.61)                                        
  3 Moriarty, Finella          8 LBA-MR               2:00.83    1:41.58  
                  47.09     1:41.58 (54.49)                                        
  4 He, Hannah                 8 RFAC-MR              2:01.67    1:43.44  
                  47.90     1:43.44 (55.54)                                        
  5 Moriarty, Machara          8 LBA-MR               1:59.60    1:43.65  
                  48.34     1:43.65 (55.31)                                        
  6 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                   NT    1:44.01  
                  46.55     1:44.01 (57.46)                                        
  7 Green, Daphne              6 RA-MR                2:07.32    1:47.32  
                  48.65     1:47.32 (58.67)                                        
  8 Kurth, Katie               8 RA-MR                2:45.00    1:47.93  
                  50.19     1:47.93 (57.74)                                        
  9 Coyle, Caity               8 MWDA-MR              2:07.40    1:49.28  
                  53.33     1:49.28 (55.95)                                        
 10 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              1:45.90    1:52.20  
                  54.39     1:52.20 (57.81)                                        
 11 Sethna, Ava                8 MWDA-MR                   NT    1:54.29  
                  52.33   1:54.29 (1:01.96)                                        
 12 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              2:41.20    1:57.86  
                  55.37   1:57.86 (1:02.49)                                        
 13 Dwek, Sally                8 SSL-MR               2:40.86    1:58.23  
                  52.00   1:58.23 (1:06.23)                                        
 14 Mulqueen, Aylee            8 MWDA-MR              2:05.99    2:10.65  
                1:01.84   2:10.65 (1:08.81)                                        
 15 Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                   NT    2:16.65  
                1:03.58   2:16.65 (1:13.07)                                        
 16 Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR                   NT    2:19.78  
                1:08.99   2:19.78 (1:10.79)                                        
 17 Kermani, Chloe             8 HVD-MR               2:10.33    2:22.68  
                1:06.30   2:22.68 (1:16.38)                                        
 18 Madrigal, Lily             8 RA-MR                2:35.00    2:24.61  
                1:05.46   2:24.61 (1:19.15)                                        
 -- Ferencz, Ell               8 SSL-MR               2:15.17         NS  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Una                  8 LBA-MR                 45.13      44.79  
  2 Kregel, Marina             8 NDAC-MR                46.90      47.52  
  3 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                   NT      52.44  
  4 Moriarty, Machara          8 LBA-MR                 56.92      53.49  
  5 Green, Daphne              6 RA-MR                  58.56      53.79  
  6 Coyle, Caity               8 MWDA-MR              1:02.26      54.06  
  7 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR                54.30      55.46  
  8 He, Hannah                 8 RFAC-MR              1:04.06      55.70  
  9 Dwek, Sally                8 SSL-MR               1:02.97      57.70  
 10 Moriarty, Finella          8 LBA-MR                 53.06      58.49  
 11 Sethna, Ava                8 MWDA-MR                59.72    1:00.44  
 12 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              1:14.50    1:02.02  
 13 Mulqueen, Aylee            8 MWDA-MR              1:01.99    1:03.21  
 14 Ferencz, Ell               8 SSL-MR               1:07.17    1:04.09  
 15 Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                   NT    1:07.93  
 16 Kermani, Chloe             8 HVD-MR               1:05.65    1:10.22  
 17 Madrigal, Lily             8 RA-MR                1:25.00    1:10.23  
 18 Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR                   NT    1:10.29  
 -- Kurth, Katie               8 RA-MR                1:00.00         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, Hannah                 8 RFAC-MR              1:08.39      50.69  
  2 Diaz, Una                  8 LBA-MR               1:00.79      53.24  
  3 Moriarty, Finella          8 LBA-MR                 58.39      59.51  
  4 Moriarty, Machara          8 LBA-MR               1:02.62      59.69  
  5 Kregel, Marina             8 NDAC-MR                59.92    1:03.91  
  6 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                   NT    1:04.73  
  7 Koss, Cassel               8 LBA-MR               1:11.99    1:05.05  
  8 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              1:33.01    1:06.00  
  9 Ferencz, Ell               8 SSL-MR               1:25.17    1:06.39  
 10 Dwek, Sally                8 SSL-MR               1:23.42    1:07.61  
 11 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              1:12.29    1:14.39  
 -- Kurth, Katie               8 RA-MR                1:00.00         DQ  
      Alternating Kick
 -- Boyle, Dakota              8 HVD-MR                 59.33         DQ  
      Double pull / kicks
 -- Majumdar, Lia              8 HVD-MR               1:30.33         DQ  
      Butterfly kick
 -- Chen, Vivien               8 RA-MR                1:25.00         DQ  
      Alternating Kick
 -- Madrigal, Lily             8 RA-MR                1:25.00         DQ  
      Alternating Kick
 -- Green, Daphne              6 RA-MR                1:15.00         DQ  
      Alternating Kick
 -- Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Arms past hipline
 -- Sethna, Ava                8 MWDA-MR                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Tom, Kaitlyn               8 LBA-MR                 52.83         DQ  
      Alternating Kick
 -- Amrod, Serena              7 NDAC-MR              1:20.11         DQ  
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Una                  8 LBA-MR               1:02.55      51.33  
  2 Kregel, Marina             8 NDAC-MR                54.92      56.13  
  3 Green, Daphne              6 RA-MR                1:25.00      56.44  
  4 Tom, Kaitlyn               8 LBA-MR                    NT      56.77  
  5 Moriarty, Machara          8 LBA-MR               1:28.12    1:00.53  
  6 Koss, Cassel               8 LBA-MR               1:08.61    1:01.13  
  7 Moriarty, Finella          8 LBA-MR               1:09.69    1:03.82  
  8 He, Hannah                 8 RFAC-MR                   NT    1:06.40  
  9 Dwek, Sally                8 SSL-MR               1:26.17    1:07.61  
 10 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              1:55.11    1:35.36  
 -- Glancey, Maddie            8 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Chen, Vivien               8 RA-MR                1:25.00         DQ  
      Alternating Kick
 -- Amrod, Serena              7 NDAC-MR              1:20.11         NS  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz, Una                  8 LBA-MR               1:43.63    1:38.89  
                  46.11     1:38.89 (52.78)                                        
  2 Moriarty, Finella          8 LBA-MR               1:55.91    1:54.38  
                  57.57     1:54.38 (56.81)                                        
  3 Kregel, Marina             8 NDAC-MR              1:47.42    1:55.55  
                  53.25   1:55.55 (1:02.30)                                        
  4 Moriarty, Machara          8 LBA-MR               1:57.39    1:57.40  
                  56.32   1:57.40 (1:01.08)                                        
  5 He, Hannah                 8 RFAC-MR                   NT    1:57.42  
                  59.89     1:57.42 (57.53)                                        
  6 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                   NT    1:59.98  
                  53.52   1:59.98 (1:06.46)                                        
  7 Green, Daphne              6 RA-MR                2:20.00    2:00.40  
                  54.84   2:00.40 (1:05.56)                                        
  8 Kurth, Katie               8 RA-MR                2:15.00    2:03.68  
                  59.40   2:03.68 (1:04.28)                                        
  9 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              2:12.03    2:12.22  
                1:01.31   2:12.22 (1:10.91)                                        
 10 Dwek, Sally                8 SSL-MR               2:41.17    2:17.35  
                1:01.09   2:17.35 (1:16.26)                                        
 11 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              2:45.11    2:22.86  
                1:09.50   2:22.86 (1:13.36)                                        
 -- Madrigal, Lily             8 RA-MR                2:40.00         DQ  
      Alternating Kick - breast
                1:20.73        DQ (1:21.79)                                        
 -- Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Arms underwater recovery - fly
                1:17.55        DQ (1:27.08)                                        
 -- Coyle, Caity               8 MWDA-MR                   NT         DQ  
      One hand touch - breast
                1:00.16        DQ (1:00.05)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    1:38.57  
     1) Huang, Eleanor 8                2) Chiappetta, Isabella 8         
     3) He, Hannah 8                    4) Glancey, Maddie 8              
                1:15.64     1:38.57 (22.93)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    1:48.48  
     1) Huang, Eleanor 8                2) He, Hannah 8                   
     3) Glancey, Maddie 8               4) Abbruzzese, Shylah 8           
                1:04.65     1:48.48 (43.83)                                        
 -- Rivertown Aquatics-MR  'A'                        4:55.00         DQ  
     1) Chen, Vivien 8                  2) Madrigal, Lily 8               
     3) Green, Daphne 6                 4) Kurth, Katie 8                 
                1:03.59          DQ (43.62)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Allison           10 RA-MR                  31.24      31.09  
  2 Calone, Emilia             9 MWDA-MR                32.00      31.73  
  3 Henson, Emma              10 HVD-MR                 33.05      32.00  
  4 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 33.20      32.67  
  5 Sy, Antonia               10 LBA-MR                 34.31      32.70  
  6 Casucci, Kira             10 HVD-MR                 34.12      32.91  
  7 Ramoino, Sophia           10 RA-MR                  34.55      33.42  
  8 Morris, Taryn             10 LBA-MR                 37.23      33.99  
  8 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  33.83      33.99  
 10 Shingler, Clara           10 RA-MR                  38.31      36.37  
 11 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR                 38.46      36.62  
 12 Reyes, Penelope           10 HVD-MR                 42.58      36.93  
 13 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR                 41.81      36.96  
 14 Jeon, Chloe               10 HVD-MR                 36.59      37.49  
 15 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  37.36      38.27  
 16 Blazek, Catalina          10 NDAC-MR                38.32      38.43  
 17 Morgan, Nella             10 HVD-MR                 46.89      39.09  
 18 Melnick, Jordan           10 RA-MR                  37.66      41.38  
 19 Bassett, Jessica           9 LBA-MR                 40.76      41.48  
 20 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                37.88      42.00  
 21 Nemeth, Addison            9 HVD-MR                 45.17      42.96  
 22 Boehm, Paige               9 NDAC-MR                45.15      43.47  
 23 Barnhill, Rayna            9 LBA-MR                 49.89      44.02  
 24 Cabrera, Natalee           9 MWDA-MR              1:00.99      44.13  
 25 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR                44.18      45.11  
 26 Jude, Cat                 10 NDAC-MR                52.38      48.52  
 27 Wisniewski, Jules         10 NDAC-MR                50.11      49.26  
 28 Stead, Julia               9 SSL-MR                 52.61      49.89  
 29 Talla, Priyanka            9 RA-MR                1:00.00      51.11  
 30 Wash, Emily                9 LBA-MR                 48.97      51.64  
 31 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR                52.45      52.38  
 32 Safaryan, Arpi            10 NDAC-MR              1:06.11      52.39  
 33 Bardfield, Sadie           9 NDAC-MR              1:03.31      52.92  
 34 Cabrera-Hill, Angelese    10 RFAC-MR                   NT      55.08  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia               10 LBA-MR               1:11.67    1:08.03  
                  32.41     1:08.03 (35.62)                                        
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:14.55    1:10.93  
                  33.81     1:10.93 (37.12)                                        
  3 Calone, Emilia             9 MWDA-MR              1:17.80    1:11.04  
                  33.51     1:11.04 (37.53)                                        
  4 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:11.54    1:13.26  
                  34.74     1:13.26 (38.52)                                        
  5 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:23.86    1:13.34  
                  34.84     1:13.34 (38.50)                                        
  6 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               1:13.29    1:14.11  
                  34.90     1:14.11 (39.21)                                        
  7 Shingler, Clara           10 RA-MR                1:23.85    1:20.53  
                  38.66     1:20.53 (41.87)                                        
  8 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:19.78    1:23.96  
                  38.75     1:23.96 (45.21)                                        
  9 Guo, Emma                 10 SSL-MR               1:35.48    1:25.08  
                  37.44     1:25.08 (47.64)                                        
 10 Sanford, Charley          10 NDAC-MR              1:22.80    1:25.17  
                  41.30     1:25.17 (43.87)                                        
 11 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR               1:37.38    1:25.75  
                  40.68     1:25.75 (45.07)                                        
 12 Schramm, Grace            10 NDAC-MR              1:23.27    1:25.77  
                  41.65     1:25.77 (44.12)                                        
 13 Lambros, Alethea          10 RA-MR                1:29.61    1:27.48  
                  39.54     1:27.48 (47.94)                                        
 14 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:44.27    1:27.79  
                  41.37     1:27.79 (46.42)                                        
 15 Cepeda, CC                10 RFAC-MR              1:32.88    1:31.84  
                  40.85     1:31.84 (50.99)                                        
 16 Schmidt, Anila            10 NDAC-MR              1:50.11    1:32.73  
                  44.54     1:32.73 (48.19)                                        
 17 Tom, Veronica              9 LBA-MR               1:44.33    1:34.61  
                  44.62     1:34.61 (49.99)                                        
 18 Boehm, Paige               9 NDAC-MR              1:41.81    1:37.94  
                  46.41     1:37.94 (51.53)                                        
 19 Tom, Victory               9 LBA-MR               1:58.35    1:41.62  
                  48.22     1:41.62 (53.40)                                        
 20 Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR              1:51.22    1:43.83  
                  48.97     1:43.83 (54.86)                                        
 21 Barnhill, Rayna            9 LBA-MR               1:52.81    1:49.91  
                  50.13     1:49.91 (59.78)                                        
 22 Wash, Emily                9 LBA-MR                    NT    1:50.68  
                  52.83     1:50.68 (57.85)                                        
 23 Stead, Julia               9 SSL-MR               2:12.19    1:56.74  
                  54.64   1:56.74 (1:02.10)                                        
 24 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              1:55.11    2:00.85  
                  53.92   2:00.85 (1:06.93)                                        
 25 Wisniewski, Jules         10 NDAC-MR              2:10.11    2:01.59  
                  54.12   2:01.59 (1:07.47)                                        
 26 Benfante, Skyler           9 RA-MR                2:30.00    2:04.46  
                  55.42   2:04.46 (1:09.04)                                        
 27 Cabrera-Hill, Angelese    10 RFAC-MR                   NT    2:12.09  
                  57.53   2:12.09 (1:14.56)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia               10 LBA-MR                 40.00      36.53  
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR                 37.91      37.31  
  3 Morris, Taryn             10 LBA-MR                 39.11      39.32  
  4 Casucci, Kira             10 HVD-MR                 41.51      39.96  
  5 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 38.91      40.59  
  6 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  39.23      41.72  
  7 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  41.23      42.18  
  8 Lambros, Alethea          10 RA-MR                  45.35      42.73  
  9 Bassett, Jessica           9 LBA-MR                 49.97      44.07  
 10 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR                 43.05      44.60  
 11 Shingler, Clara           10 RA-MR                  49.62      45.51  
 12 Tom, Victory               9 LBA-MR                 54.89      46.38  
 13 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR                 49.73      47.53  
 14 Barnhill, Rayna            9 LBA-MR                 53.82      50.61  
 15 Schmidt, Anila            10 NDAC-MR                59.11      55.84  
 16 Stead, Julia               9 SSL-MR               1:10.95      56.82  
 17 Benfante, Skyler           9 RA-MR                1:30.00      59.69  
 18 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              1:02.11    1:01.96  
 19 Wash, Emily                9 LBA-MR               1:04.69    1:07.66  
 20 Cabrera-Hill, Angelese    10 RFAC-MR                   NT    1:11.54  
 21 Wisniewski, Jules         10 NDAC-MR              1:10.11    1:14.52  
 -- Cepeda, CC                10 RFAC-MR                52.27         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia               10 LBA-MR               1:19.92    1:18.09  
                  38.41     1:18.09 (39.68)                                        
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:21.12    1:18.70  
                  39.02     1:18.70 (39.68)                                        
  3 Calone, Emilia             9 MWDA-MR              1:20.61    1:19.79  
                  38.43     1:19.79 (41.36)                                        
  4 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:21.75    1:20.82  
                  40.14     1:20.82 (40.68)                                        
  5 Ramoino, Sophia           10 RA-MR                1:24.08    1:20.87  
                  39.67     1:20.87 (41.20)                                        
  6 Gordon, Allison           10 RA-MR                1:25.44    1:21.48  
                  38.84     1:21.48 (42.64)                                        
  7 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               1:29.28    1:22.99  
                  41.21     1:22.99 (41.78)                                        
  8 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:34.44    1:26.47  
                  42.42     1:26.47 (44.05)                                        
  9 Guo, Emma                 10 SSL-MR               1:40.64    1:32.81  
                  44.68     1:32.81 (48.13)                                        
 10 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:31.28    1:34.01  
                  45.58     1:34.01 (48.43)                                        
 11 Shingler, Clara           10 RA-MR                1:45.06    1:34.05  
                  46.77     1:34.05 (47.28)                                        
 12 Jeon, Chloe               10 HVD-MR               1:39.91    1:39.04  
                  47.45     1:39.04 (51.59)                                        
 13 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:49.18    1:40.70  
                  48.82     1:40.70 (51.88)                                        
 14 Melnick, Jordan           10 RA-MR                1:31.93    1:41.57  
                  47.63     1:41.57 (53.94)                                        
 15 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR               1:59.66    1:45.40  
                  53.52     1:45.40 (51.88)                                        
 16 Reyes, Penelope           10 HVD-MR               1:42.33    1:59.99  
 17 Barnhill, Rayna            9 LBA-MR                    NT    2:03.17  
                  54.46   2:03.17 (1:08.71)                                        
 18 Cabrera, Natalee           9 MWDA-MR              2:10.99    2:03.80  
                1:01.37   2:03.80 (1:02.43)                                        
 19 Stead, Julia               9 SSL-MR               2:22.17    2:04.75  
                  56.05   2:04.75 (1:08.70)                                        
 20 Boehm, Paige               9 NDAC-MR              2:09.76    2:05.57  
                1:03.36   2:05.57 (1:02.21)                                        
 21 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              2:02.11    2:09.30  
                1:02.12   2:09.30 (1:07.18)                                        
 22 Jude, Cat                 10 NDAC-MR              2:22.64    2:12.36  
                1:05.01   2:12.36 (1:07.35)                                        
 23 Safaryan, Arpi            10 NDAC-MR              2:25.11    2:16.82  
                1:02.17   2:16.82 (1:14.65)                                        
 24 Wash, Emily                9 LBA-MR                    NT    2:17.00  
                1:04.61   2:17.00 (1:12.39)                                        
 25 Bardfield, Sadie           9 NDAC-MR              2:08.11    2:19.78  
 26 Wisniewski, Jules         10 NDAC-MR              2:20.11    2:29.83  
                1:10.25   2:29.83 (1:19.58)                                        
 27 Cabrera-Hill, Angelese    10 RFAC-MR                   NT    2:37.46  
                1:12.62   2:37.46 (1:24.84)                                        
 -- Talla, Priyanka            9 RA-MR                2:00.00         DQ  
      Multiple strokes
                1:00.77        DQ (1:10.72)                                        
 -- Cepeda, CC                10 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Emma                 10 SSL-MR                 46.28      42.32  
  2 Morris, Taryn             10 LBA-MR                 44.89      43.15  
  3 Sy, Antonia               10 LBA-MR                 47.67      43.56  
  4 Henson, Emma              10 HVD-MR                 48.43      44.91  
  5 Bassett, Jessica           9 LBA-MR                 40.53      46.30  
  6 Tom, Veronica              9 LBA-MR                 59.05      47.42  
  7 Sanford, Charley          10 NDAC-MR                48.09      47.78  
  8 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 49.30      47.84  
  9 Shingler, Clara           10 RA-MR                  53.40      48.39  
 10 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                52.95      48.51  
 11 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  50.17      50.37  
 12 Lambros, Alethea          10 RA-MR                  53.55      51.63  
 13 Tom, Victory               9 LBA-MR               1:02.42      53.15  
 14 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR               1:01.58      53.74  
 15 Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR              1:08.11      58.76  
 16 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              1:04.85    1:00.61  
 17 Boehm, Paige               9 NDAC-MR              1:02.90    1:01.13  
 18 Wash, Emily                9 LBA-MR               1:05.42    1:09.67  
 -- Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:11.01         DQ  
      One hand touch
 -- Benfante, Skyler           9 RA-MR                1:30.00         DQ  
      One hand touch
 -- Stead, Julia               9 SSL-MR               1:28.17         DQ  
      Alternating Kick
 -- Barnhill, Rayna            9 LBA-MR               1:02.01         DQ  
      No touch
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia               10 LBA-MR               1:35.16    1:32.98  
                  44.52     1:32.98 (48.46)                                        
  2 Calone, Emilia             9 MWDA-MR              1:32.82    1:33.04  
                  43.74     1:33.04 (49.30)                                        
  3 Morris, Taryn             10 LBA-MR               1:35.81    1:33.24  
                  44.29     1:33.24 (48.95)                                        
  4 Guo, Emma                 10 SSL-MR               1:44.42    1:33.26  
                  43.06     1:33.26 (50.20)                                        
  5 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:43.96    1:34.23  
                  44.30     1:34.23 (49.93)                                        
  6 Gordon, Allison           10 RA-MR                1:42.02    1:35.79  
                  44.36     1:35.79 (51.43)                                        
  7 Ramoino, Sophia           10 RA-MR                1:43.60    1:36.48  
                  45.30     1:36.48 (51.18)                                        
  8 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:44.18    1:43.34  
                  49.19     1:43.34 (54.15)                                        
  9 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:53.25    1:44.00  
                  48.12     1:44.00 (55.88)                                        
 10 Shingler, Clara           10 RA-MR                1:55.89    1:44.66  
                  49.54     1:44.66 (55.12)                                        
 11 Bassett, Jessica           9 LBA-MR               2:02.00    1:45.53  
                  51.14     1:45.53 (54.39)                                        
 12 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:49.66    1:50.10  
                  52.48     1:50.10 (57.62)                                        
 13 Reyes, Penelope           10 HVD-MR               1:45.33    1:51.10  
                  52.44     1:51.10 (58.66)                                        
 14 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR               2:00.93    1:52.95  
                  53.32     1:52.95 (59.63)                                        
 15 Blazek, Catalina          10 NDAC-MR              1:55.93    1:52.96  
                  55.91     1:52.96 (57.05)                                        
 16 Melnick, Jordan           10 RA-MR                1:55.37    1:58.97  
                  53.31   1:58.97 (1:05.66)                                        
 17 Barnhill, Rayna            9 LBA-MR                    NT    2:02.76  
                  55.79   2:02.76 (1:06.97)                                        
 18 Jude, Cat                 10 NDAC-MR              2:14.92    2:04.41  
                  58.71   2:04.41 (1:05.70)                                        
 19 Jeon, Chloe               10 HVD-MR               2:07.82    2:07.46  
                  58.75   2:07.46 (1:08.71)                                        
 20 Boehm, Paige               9 NDAC-MR              2:32.34    2:12.44  
                1:04.23   2:12.44 (1:08.21)                                        
 21 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR              2:14.35    2:14.86  
                1:05.20   2:14.86 (1:09.66)                                        
 22 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              2:15.11    2:16.20  
                1:04.47   2:16.20 (1:11.73)                                        
 23 Stead, Julia               9 SSL-MR               3:15.17    4:04.64  
                1:52.81   4:04.64 (2:11.83)                                        
 -- Talla, Priyanka            9 RA-MR                2:00.00         DQ  
      Non-simultaneous arms
                1:01.28        DQ (1:10.45)                                        
 -- Safaryan, Arpi            10 NDAC-MR              2:40.11         DQ  
      One hand touch
                1:06.68        DQ (1:28.92)                                        
 -- Cepeda, CC                10 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
                  50.38          DQ (58.68)                                        
 -- Wash, Emily                9 LBA-MR               2:23.11         DQ  
      Two strokes under water
                1:07.11        DQ (1:16.75)                                        
 -- Bardfield, Sadie           9 NDAC-MR              2:15.11         DQ  
      Non-simultaneous arms
                1:19.74        DQ (1:30.79)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramoino, Sophia           10 RA-MR                  39.55      35.71  
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR                 41.14      36.18  
  3 Gordon, Allison           10 RA-MR                  35.90      36.24  
  4 Sy, Antonia               10 LBA-MR                 39.37      36.86  
  5 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 36.45      37.56  
  6 Morris, Taryn             10 LBA-MR                 42.62      41.13  
  7 Benjamin, Mia             10 RA-MR                  44.25      43.29  
  8 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  40.63      44.27  
  9 Shingler, Clara           10 RA-MR                  47.55      46.40  
 10 Guo, Emma                 10 SSL-MR                 47.17      48.13  
 11 Bassett, Jessica           9 LBA-MR                 47.00      49.31  
 12 Blazek, Catalina          10 NDAC-MR                46.77      49.81  
 13 Morgan, Nella             10 HVD-MR                 59.33      50.64  
 14 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR                 54.89      52.35  
 15 Melnick, Jordan           10 RA-MR                1:03.86      52.76  
 16 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                50.18      54.48  
 17 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:08.18      57.57  
 18 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR              1:14.56      58.05  
 19 Wisniewski, Jules         10 NDAC-MR              1:10.11    1:05.28  
 -- Wash, Emily                9 LBA-MR                    NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia               10 LBA-MR               1:22.93    1:18.93  
                  37.42     1:18.93 (41.51)                                        
  2 Calone, Emilia             9 MWDA-MR              1:26.50    1:24.46  
                  38.48     1:24.46 (45.98)                                        
  3 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:40.33    1:27.89  
                  38.90     1:27.89 (48.99)                                        
  4 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:32.74    1:39.46  
                  48.27     1:39.46 (51.19)                                        
  5 Schramm, Grace            10 NDAC-MR              1:37.25    1:41.23  
                  45.73     1:41.23 (55.50)                                        
  6 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR                    NT    1:46.12  
                  47.79     1:46.12 (58.33)                                        
  7 Lambros, Alethea          10 RA-MR                1:57.44    1:49.64  
                  46.74   1:49.64 (1:02.90)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia               10 LBA-MR               1:24.05    1:18.25  
                  35.54     1:18.25 (42.71)                                        
  2 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:35.49    1:25.22  
                  39.15     1:25.22 (46.07)                                        
  3 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               1:23.33    1:25.24  
                  40.25     1:25.24 (44.99)                                        
  4 Morris, Taryn             10 LBA-MR               1:29.30    1:25.26  
                  40.65     1:25.26 (44.61)                                        
  5 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:28.47    1:28.50  
                  41.19     1:28.50 (47.31)                                        
  6 Benjamin, Mia             10 RA-MR                1:35.46    1:32.47  
                  41.90     1:32.47 (50.57)                                        
  7 Shingler, Clara           10 RA-MR                1:39.55    1:33.07  
                  44.58     1:33.07 (48.49)                                        
  8 Sanford, Charley          10 NDAC-MR              1:30.91    1:34.13  
                  43.20     1:34.13 (50.93)                                        
  9 Bassett, Jessica           9 LBA-MR               1:36.49    1:34.75  
                  45.47     1:34.75 (49.28)                                        
 10 Guo, Emma                 10 SSL-MR               1:43.19    1:35.92  
                  48.47     1:35.92 (47.45)                                        
 11 Schramm, Grace            10 NDAC-MR              1:33.08    1:37.58  
                  45.48     1:37.58 (52.10)                                        
 12 Tom, Veronica              9 LBA-MR               2:02.81    1:40.85  
                  48.57     1:40.85 (52.28)                                        
 13 Zangaro, Vivienne          9 LBA-MR               1:50.64    1:40.92  
                  49.17     1:40.92 (51.75)                                        
 14 Boehm, Paige               9 NDAC-MR              2:04.85    1:56.31  
                  58.09     1:56.31 (58.22)                                        
 15 Barnhill, Rayna            9 LBA-MR                    NT    2:01.87  
                  59.08   2:01.87 (1:02.79)                                        
 16 Wash, Emily                9 LBA-MR                    NT    2:11.93  
                1:06.24   2:11.93 (1:05.69)                                        
 17 Wisniewski, Jules         10 NDAC-MR              2:20.11    2:12.53  
                1:05.70   2:12.53 (1:06.83)                                        
 -- Schmidt, Anila            10 NDAC-MR                   NT         DQ  
      Alternating Kick - breast
                  53.40          DQ (56.33)                                        
 -- Cepeda, CC                10 RFAC-MR              1:48.64         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  53.21          DQ (54.60)                                        
 -- Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR              2:15.83         NS  
 -- Calone, Emilia             9 MWDA-MR              1:21.73         NS  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                         NT    2:18.47  
     1) Henson, Emma 10                 2) Dorsman, Camryn 10             
     3) Casucci, Kira 10                4) Tirch, Doriana 10              
                  32.24     1:14.15 (41.91)     1:46.28 (32.13)     2:18.47 (32.19)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:30.76    2:22.08  
     1) Morris, Taryn 10                2) Zangaro, Vivienne 9            
     3) Bassett, Jessica 9              4) Sy, Antonia 10                 
                  33.90     1:12.27 (38.37)     1:51.16 (38.89)     2:22.08 (30.92)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:16.98    2:24.47  
     1) Gregersen, Leah 10              2) Benjamin, Mia 10               
     3) Shingler, Clara 10              4) Lambros, Alethea 10            
                  34.51     1:10.85 (36.34)   2:24.47 (1:13.62)                    
  4 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:50.11    2:52.56  
     1) Schramm, Grace 10               2) Wisniewski, Jules 10           
     3) Ault Nolan, Sunday 9            4) Sanford, Charley 10            
                  37.12   2:52.56 (2:15.44)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:38.95    2:34.08  
     1) Gregersen, Leah 10              2) Ramoino, Sophia 10             
     3) Gordon, Allison 10              4) Benjamin, Mia 10               
                  39.31     1:22.79 (43.48)     1:58.11 (35.32)     2:34.08 (35.97)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:37.47    2:40.65  
     1) Morris, Taryn 10                2) Bassett, Jessica 9             
     3) Sy, Antonia 10                  4) Zangaro, Vivienne 9            
                  39.63     1:26.69 (47.06)     2:02.09 (35.40)     2:40.65 (38.56)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            4:05.11    3:44.86  
     1) Hamilton, Tori 9                2) Boehm, Paige 9                 
     3) Jude, Cat 10                    4) Wisniewski, Jules 10           
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gregersen, Leah           10 RA-MR                2:32.41    2:29.41  
                  33.94     1:12.32 (38.38)     1:51.30 (38.98)     2:29.41 (38.11)
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR               2:59.79    2:32.63  
                  35.10     1:14.69 (39.59)     1:55.24 (40.55)     2:32.63 (37.39)
  3 Calone, Emilia             9 MWDA-MR              2:42.40    2:36.40  
                  33.88     1:14.02 (40.14)     1:55.96 (41.94)     2:36.40 (40.44)
  4 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               2:45.90    2:39.05  
                  35.22     1:15.45 (40.23)     1:57.65 (42.20)     2:39.05 (41.40)
  5 Benjamin, Mia             10 RA-MR                2:54.04    2:57.82  
                  39.21     1:24.20 (44.99)     2:10.97 (46.77)     2:57.82 (46.85)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 26.72      26.95  
  2 Cekic, Kiara              12 RA-MR                  28.75      27.78  
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                27.62      27.95  
  4 Paggi, Sofia              12 LBA-MR                 28.56      28.01  
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 29.19      28.36  
  6 Sullivan, Keira           12 LBA-MR                 29.65      28.87  
  7 Ramoino, Alex             12 RA-MR                  28.86      28.92  
  8 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                  31.03      29.17  
  9 Hannon, Morgan            11 HVD-MR                 30.51      29.61  
 10 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR                 30.09      29.70  
 11 Conn, Riley               12 HVD-MR                 29.43      29.71  
 12 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                29.90      29.76  
 13 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR                 29.69      29.78  
 14 Sullivan, Lauren          12 LBA-MR                 30.35      30.00  
 15 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR                 29.48      30.48  
 16 Petriccione, Melania      11 RA-MR                  30.61      30.97  
 17 Lloyd, Nina               12 HVD-MR                 30.64      31.04  
 18 Santora, Loretta          11 MWDA-MR                30.71      31.38  
 19 Jeon, Claire              12 HVD-MR                 32.32      31.52  
 20 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR                32.23      31.74  
 21 Bradley, Addison          11 LBA-MR                 32.73      31.76  
 22 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR                 33.23      31.96  
 23 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 33.02      32.06  
 24 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                 33.89      32.07  
 25 Lopez-Parnetti, Bianca    11 RA-MR                  34.36      32.11  
 26 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                  33.54      32.34  
 27 Conroy, Elizabeth         11 LBA-MR                 34.50      32.48  
 28 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR                 33.66      32.78  
 29 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 33.48      33.08  
 30 Bartolacci, Abby          11 RA-MR                  33.84      33.27  
 31 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                32.94      33.76  
 32 Button, Molly             11 NDAC-MR                32.26      33.84  
 33 Vogt, Olivia              12 LBA-MR                 32.73      34.04  
 34 Baks, Janneke             11 HVD-MR                 33.92      34.39  
 35 Welby, Natalie            11 SSL-MR                 37.43      34.41  
 36 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                33.09      34.53  
 37 Lynch, Katherine          12 LBA-MR                 32.37      34.61  
 38 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 36.06      34.93  
 39 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 33.30      35.00  
 40 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 37.57      35.20  
 41 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR                36.32      35.45  
 42 Yurcisin, Scarlett        11 SSL-MR                 35.23      35.48  
 43 Hirsch, Maddie            11 SSL-MR                 40.30      35.93  
 44 Tabibian, Maayan          12 RA-MR                  39.98      36.89  
 45 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR                 38.84      37.18  
 46 Johnson, Victoria         11 HVD-MR                 44.52      37.27  
 47 Maldonado, Angie          12 LBA-MR                    NT      37.88  
 48 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 36.93      37.95  
 49 McGovern, Stella          11 HVD-MR                 38.82      39.67  
 50 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR                39.81      39.86  
 51 Marsh, Madison            11 SSL-MR                 37.13      39.89  
 52 Farrell, Katherine        11 NDAC-MR                42.92      41.54  
 53 Triolo, Nikki             12 SSL-MR                 48.10      42.04  
 54 Chin-Tanner, Maddy        11 NDAC-MR                45.43      44.85  
 55 Fairfax, Vanessa          11 MWDA-MR                55.99      47.24  
 56 Larini, Lexi              11 SSL-MR                 43.17      50.36  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cekic, Kiara              12 RA-MR                1:04.27      59.46  
                  28.37       59.46 (31.09)                                        
  2 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 59.74      59.87  
                  28.94       59.87 (30.93)                                        
  3 Calvin, Chelsea           12 SSL-MR               1:03.76    1:00.69  
                  29.69     1:00.69 (31.00)                                        
  4 Paggi, Sofia              12 LBA-MR               1:03.20    1:00.89  
                  29.36     1:00.89 (31.53)                                        
  5 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                59.42    1:01.45  
                  29.44     1:01.45 (32.01)                                        
  6 Sullivan, Keira           12 LBA-MR               1:05.30    1:03.09  
                  30.59     1:03.09 (32.50)                                        
  7 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR               1:06.07    1:03.51  
                  30.52     1:03.51 (32.99)                                        
  8 Petriccione, Melania      11 RA-MR                1:03.61    1:04.11  
                  30.62     1:04.11 (33.49)                                        
  9 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:05.08    1:05.16  
                  31.18     1:05.16 (33.98)                                        
 10 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:06.93    1:05.40  
                  31.60     1:05.40 (33.80)                                        
 11 Sullivan, Lauren          12 LBA-MR               1:06.18    1:05.58  
                  31.26     1:05.58 (34.32)                                        
 12 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:05.63    1:05.65  
                  31.64     1:05.65 (34.01)                                        
 13 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              1:06.65    1:06.27  
                  31.95     1:06.27 (34.32)                                        
 14 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR               1:10.83    1:07.80  
                  32.27     1:07.80 (35.53)                                        
 15 Dabo, Mariama             12 HVD-MR               1:03.41    1:08.04  
                  32.22     1:08.04 (35.82)                                        
 16 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                1:09.59    1:08.13  
                  31.16     1:08.13 (36.97)                                        
 17 Murray, Casey             11 MWDA-MR              1:08.05    1:09.23  
                  33.58     1:09.23 (35.65)                                        
 18 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                1:13.67    1:10.50  
                  33.82     1:10.50 (36.68)                                        
 19 Conroy, Elizabeth         11 LBA-MR               1:15.71    1:11.46  
                  33.87     1:11.46 (37.59)                                        
 20 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              1:12.28    1:11.77  
                  34.25     1:11.77 (37.52)                                        
 21 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR              1:16.01    1:11.94  
                  33.85     1:11.94 (38.09)                                        
 22 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:22.54    1:12.36  
                  34.05     1:12.36 (38.31)                                        
 23 Civitano, Emily           12 HVD-MR               1:16.48    1:12.41  
                  34.53     1:12.41 (37.88)                                        
 24 Minelli, Madeline         12 RA-MR                1:14.68    1:12.87  
                  34.62     1:12.87 (38.25)                                        
 25 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:18.02    1:14.05  
                  34.70     1:14.05 (39.35)                                        
 26 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:17.42    1:14.53  
                  34.79     1:14.53 (39.74)                                        
 27 Lloyd, Nina               12 HVD-MR               1:16.88    1:15.04  
                  35.71     1:15.04 (39.33)                                        
 28 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR               1:17.54    1:15.19  
                  36.04     1:15.19 (39.15)                                        
 29 Vogt, Olivia              12 LBA-MR               1:12.46    1:15.20  
                  35.64     1:15.20 (39.56)                                        
 30 Egbert, Alexis            11 LBA-MR               1:15.88    1:15.30  
                  35.86     1:15.30 (39.44)                                        
 31 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR               1:19.36    1:15.34  
                  35.59     1:15.34 (39.75)                                        
 32 LaCorte, Rachel           12 SSL-MR               1:22.04    1:15.85  
                  35.50     1:15.85 (40.35)                                        
 33 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:13.99    1:15.88  
                  36.16     1:15.88 (39.72)                                        
 34 Welby, Natalie            11 SSL-MR               1:21.59    1:16.55  
                  36.38     1:16.55 (40.17)                                        
 35 Lynch, Katherine          12 LBA-MR               1:16.72    1:17.23  
                  37.19     1:17.23 (40.04)                                        
 36 Minchak, Jami             11 LBA-MR               1:17.24    1:17.28  
                  36.01     1:17.28 (41.27)                                        
 37 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR              1:24.51    1:18.22  
                  36.35     1:18.22 (41.87)                                        
 38 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:17.15    1:18.46  
                  36.44     1:18.46 (42.02)                                        
 39 Korzniewski, Anna-Ella    12 LBA-MR               1:20.90    1:19.09  
                  38.19     1:19.09 (40.90)                                        
 40 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR              1:17.63    1:19.73  
                  38.12     1:19.73 (41.61)                                        
 41 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:19.25    1:20.28  
                  37.89     1:20.28 (42.39)                                        
 42 Lugo, Gianna              12 HVD-MR               1:20.72    1:21.38  
                  38.86     1:21.38 (42.52)                                        
 43 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR              1:27.65    1:22.16  
                  37.25     1:22.16 (44.91)                                        
 44 Hirsch, Maddie            11 SSL-MR               1:35.38    1:24.62  
                  39.61     1:24.62 (45.01)                                        
 45 Del Duca, Rylee           11 SSL-MR               1:27.04    1:25.66  
                  39.99     1:25.66 (45.67)                                        
 46 Davidson, Freja           11 RA-MR                1:30.70    1:27.11  
                  38.87     1:27.11 (48.24)                                        
 47 Maldonado, Angie          12 LBA-MR               1:28.80    1:27.59  
                  40.77     1:27.59 (46.82)                                        
 48 Johnson, Victoria         11 HVD-MR               1:32.33    1:27.78  
                  39.93     1:27.78 (47.85)                                        
 49 Wilson, Emma              11 NDAC-MR              1:22.35    1:28.86  
                  40.51     1:28.86 (48.35)                                        
 50 Marsh, Madison            11 SSL-MR               1:26.56    1:31.87  
                  39.78     1:31.87 (52.09)                                        
 51 Triolo, Nikki             12 SSL-MR               1:38.17    1:33.86  
                  43.83     1:33.86 (50.03)                                        
 52 Kubsch, Renee             11 NDAC-MR              1:35.50    1:34.56  
                  44.57     1:34.56 (49.99)                                        
 53 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              1:33.42    1:35.52  
                  46.01     1:35.52 (49.51)                                        
 54 Chin-Tanner, Maddy        11 NDAC-MR              1:41.22    1:48.87  
                  50.68     1:48.87 (58.19)                                        
 55 Larini, Lexi              11 SSL-MR               1:40.17    1:56.76  
                  54.00   1:56.76 (1:02.76)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              2:18.51    2:13.63  
                  30.36     1:04.17 (33.81)     1:38.95 (34.78)     2:13.63 (34.68)
  2 Petriccione, Melania      11 RA-MR                2:17.97    2:17.64  
                  32.19     1:07.64 (35.45)     1:43.05 (35.41)     2:17.64 (34.59)
  3 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               2:22.04    2:20.17  
                  32.05     1:08.44 (36.39)     1:45.30 (36.86)     2:20.17 (34.87)
  4 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              2:30.77    2:21.77  
                  32.23     1:07.92 (35.69)     1:45.31 (37.39)     2:21.77 (36.46)
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               2:35.08    2:30.23  
                  33.42     1:10.96 (37.54)   2:30.23 (1:19.27)                    
  6 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR               2:40.77    2:32.99  
                  34.06     1:13.45 (39.39)     1:53.70 (40.25)     2:32.99 (39.29)
  7 Jeon, Claire              12 HVD-MR               2:34.33    2:34.03  
                  32.30     1:10.00 (37.70)     1:51.91 (41.91)     2:34.03 (42.12)
  8 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR                    NT    2:36.69  
                  35.72     1:15.73 (40.01)     1:56.68 (40.95)     2:36.69 (40.01)
  9 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               2:57.21    2:43.73  
                  36.94     1:18.82 (41.88)     2:02.04 (43.22)     2:43.73 (41.69)
 10 Lloyd, Nina               12 HVD-MR               2:49.25    2:45.75  
                  36.27     1:18.92 (42.65)     2:04.02 (45.10)     2:45.75 (41.73)
 11 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                    NT    2:48.81  
                  38.39     1:22.54 (44.15)     2:06.49 (43.95)     2:48.81 (42.32)
 12 Minchak, Jami             11 LBA-MR               2:53.90    2:49.61  
                  37.23     1:20.82 (43.59)     2:06.83 (46.01)     2:49.61 (42.78)
 13 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              2:58.31    2:51.78  
                  37.46   2:09.19 (1:31.73)     2:51.78 (42.59)                    
 14 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              3:36.34    3:15.31  
                  44.52     1:35.26 (50.74)     2:26.45 (51.19)     3:15.31 (48.86)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 31.52      31.89  
  2 Sullivan, Keira           12 LBA-MR                 32.06      31.95  
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                31.82      31.99  
  4 Cekic, Kiara              12 RA-MR                  35.07      32.97  
  5 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR                 33.29      33.08  
  6 Sullivan, Lauren          12 LBA-MR                 34.69      33.65  
  7 Calvin, Chelsea           12 SSL-MR                 33.75      33.90  
  8 Santora, Loretta          11 MWDA-MR                34.62      34.81  
  9 Petriccione, Melania      11 RA-MR                  36.30      35.82  
 10 Conn, Riley               12 HVD-MR                 37.82      35.97  
 11 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR                 34.89      36.09  
 12 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                  37.39      36.24  
 13 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                37.62      36.88  
 14 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR                 38.25      37.24  
 15 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR                38.18      37.43  
 16 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR                 38.79      37.54  
 17 Dabo, Mariama             12 HVD-MR                 34.12      37.89  
 18 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                  40.06      38.11  
 19 Lloyd, Nina               12 HVD-MR               1:00.51      38.43  
 20 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 40.44      38.77  
 21 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 39.22      38.88  
 22 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR                 39.60      38.95  
 23 Conroy, Elizabeth         11 LBA-MR                 41.22      39.23  
 24 Murray, Casey             11 MWDA-MR                38.13      39.31  
 25 Minchak, Jami             11 LBA-MR                 38.51      39.59  
 26 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR                 39.22      39.73  
 27 Calone, Eliana            11 MWDA-MR                38.78      39.94  
 28 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                40.67      40.42  
 29 Button, Molly             11 NDAC-MR                39.36      40.62  
 30 Minelli, Madeline         12 RA-MR                  42.05      40.66  
 31 Vogt, Olivia              12 LBA-MR                 39.13      40.94  
 32 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR                43.44      41.11  
 33 Lynch, Katherine          12 LBA-MR                 40.57      41.30  
 34 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                 45.93      41.42  
 35 LaCorte, Rachel           12 SSL-MR                 43.66      41.78  
 36 Korzniewski, Anna-Ella    12 LBA-MR                 43.18      42.16  
 37 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                41.35      43.27  
 38 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                39.79      43.78  
 39 Davidson, Freja           11 RA-MR                  46.16      44.30  
 40 Marsh, Madison            11 SSL-MR                 43.81      44.49  
 41 Del Duca, Rylee           11 SSL-MR                 41.49      45.24  
 42 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                44.27      45.28  
 43 Hirsch, Maddie            11 SSL-MR                 47.53      45.72  
 44 Wilson, Emma              11 NDAC-MR                46.54      45.89  
 45 Johnson, Victoria         11 HVD-MR                 50.86      47.13  
 46 Chin-Tanner, Maddy        11 NDAC-MR                45.49      47.84  
 47 Triolo, Nikki             12 SSL-MR                 53.17      48.12  
 48 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR                49.60      52.30  
 49 Kubsch, Renee             11 NDAC-MR                51.93      55.50  
 50 Larini, Lexi              11 SSL-MR                 53.17      59.59  
 -- Maldonado, Angie          12 LBA-MR                    NT         DQ  
      No touch at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               1:09.38    1:09.04  
                  34.14     1:09.04 (34.90)                                        
  2 Sullivan, Keira           12 LBA-MR               1:11.34    1:09.34  
                  34.30     1:09.34 (35.04)                                        
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              1:07.57    1:09.60  
                  34.13     1:09.60 (35.47)                                        
  4 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR               1:08.72    1:11.29  
                  34.33     1:11.29 (36.96)                                        
  5 Paggi, Sofia              12 LBA-MR               1:13.27    1:12.36  
                  35.56     1:12.36 (36.80)                                        
  6 Sullivan, Lauren          12 LBA-MR               1:15.20    1:14.10  
                  37.07     1:14.10 (37.03)                                        
  7 Ramoino, Alex             12 RA-MR                1:16.42    1:16.69  
                  37.50     1:16.69 (39.19)                                        
  8 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR               1:19.90    1:18.12  
                  37.89     1:18.12 (40.23)                                        
  9 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:19.74    1:18.36  
                  38.61     1:18.36 (39.75)                                        
 10 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR               1:21.81    1:20.29  
                  39.31     1:20.29 (40.98)                                        
 11 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                1:23.56    1:22.27  
                  39.66     1:22.27 (42.61)                                        
 12 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:22.96    1:24.81  
                  40.79     1:24.81 (44.02)                                        
 13 Bartolacci, Abby          11 RA-MR                1:25.69    1:24.87  
                  41.65     1:24.87 (43.22)                                        
 14 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:35.10    1:25.23  
                  41.39     1:25.23 (43.84)                                        
 15 Lloyd, Nina               12 HVD-MR               2:01.81    1:26.07  
                  42.08     1:26.07 (43.99)                                        
 16 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR              1:26.51    1:26.88  
                  42.55     1:26.88 (44.33)                                        
 17 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              1:25.30    1:26.96  
                  42.60     1:26.96 (44.36)                                        
 18 Egbert, Alexis            11 LBA-MR               1:39.84    1:27.41  
                  42.55     1:27.41 (44.86)                                        
 19 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR               1:25.62    1:29.19  
                  42.85     1:29.19 (46.34)                                        
 20 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:25.15    1:29.51  
                  44.05     1:29.51 (45.46)                                        
 21 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR              1:32.57    1:31.13  
                  42.88     1:31.13 (48.25)                                        
 22 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:36.47    1:32.07  
                  44.56     1:32.07 (47.51)                                        
 23 Lugo, Gianna              12 HVD-MR               1:46.14    1:32.69  
                  45.50     1:32.69 (47.19)                                        
 24 Welby, Natalie            11 SSL-MR               1:46.72    1:34.92  
 25 Tabibian, Maayan          12 RA-MR                1:41.47    1:35.90  
                  44.73     1:35.90 (51.17)                                        
 26 Hirsch, Maddie            11 SSL-MR               1:44.72    1:36.23  
                  45.39     1:36.23 (50.84)                                        
 27 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:35.04    1:36.66  
 28 Marsh, Madison            11 SSL-MR               1:38.43    1:38.64  
                  49.10     1:38.64 (49.54)                                        
 29 Del Duca, Rylee           11 SSL-MR               1:33.45    1:40.50  
 30 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:47.37    1:44.40  
                  50.20     1:44.40 (54.20)                                        
 31 Johnson, Victoria         11 HVD-MR               1:45.33    1:45.45  
                  50.44     1:45.45 (55.01)                                        
 32 Chin-Tanner, Maddy        11 NDAC-MR              1:40.92    1:45.85  
                  50.35     1:45.85 (55.50)                                        
 33 Farrell, Katherine        11 NDAC-MR              1:50.20    1:49.27  
                  52.90     1:49.27 (56.37)                                        
 34 McGovern, Stella          11 HVD-MR               1:50.33    1:52.59  
                  52.02   1:52.59 (1:00.57)                                        
 35 Fairfax, Vanessa          11 MWDA-MR              2:20.99    1:52.66  
                  53.84     1:52.66 (58.82)                                        
 36 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              1:52.06    1:58.82  
                  59.11     1:58.82 (59.71)                                        
 -- Maldonado, Angie          12 LBA-MR                    NT         DQ  
      No touch at turn
                  53.97          DQ (57.00)                                        
 -- Larini, Lexi              11 SSL-MR               1:58.17         DQ  
      Multiple strokes
                1:08.75        DQ (1:10.59)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 37.81      36.64  
  2 Paggi, Sofia              12 LBA-MR                 39.37      38.69  
  3 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR                 41.11      38.95  
  4 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                38.65      38.96  
  5 Dabo, Mariama             12 HVD-MR                 37.53      39.30  
  6 Petriccione, Melania      11 RA-MR                  41.01      39.60  
  7 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR                 42.49      39.88  
  8 Lloyd, Nina               12 HVD-MR                 41.00      40.22  
  9 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR                 37.78      40.44  
 10 Conn, Riley               12 HVD-MR                 40.79      40.58  
 11 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR                 39.51      41.05  
 12 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 43.47      42.13  
 13 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                  44.89      42.42  
 14 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                42.91      43.75  
 15 Baks, Janneke             11 HVD-MR                 44.83      43.78  
 16 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 43.65      43.90  
 17 Calone, Eliana            11 MWDA-MR                44.13      44.20  
 18 Button, Molly             11 NDAC-MR                45.80      44.30  
 19 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                44.42      44.64  
 20 Lynch, Katherine          12 LBA-MR                 45.44      44.70  
 21 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR                 49.50      44.94  
 22 Santora, Loretta          11 MWDA-MR                44.42      45.01  
 23 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR                50.14      45.04  
 24 Del Duca, Rylee           11 SSL-MR                 45.32      45.20  
 25 Minelli, Madeline         12 RA-MR                  46.72      45.52  
 26 Minchak, Jami             11 LBA-MR                 47.05      45.85  
 27 Korzniewski, Anna-Ella    12 LBA-MR                 47.31      46.26  
 28 Vogt, Olivia              12 LBA-MR                 40.69      46.36  
 29 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                 57.90      47.16  
 30 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR                46.30      47.19  
 31 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 46.61      47.78  
 32 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 48.10      47.89  
 33 Hirsch, Maddie            11 SSL-MR                 52.10      47.99  
 34 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR                 53.58      48.82  
 35 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                  48.77      49.07  
 36 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 52.92      49.89  
 37 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                49.94      50.00  
 38 Welby, Natalie            11 SSL-MR                 52.75      50.39  
 39 Davidson, Freja           11 RA-MR                  53.64      50.78  
 40 Wilson, Emma              11 NDAC-MR                55.14      52.98  
 41 Kubsch, Renee             11 NDAC-MR                54.39      54.56  
 42 Chin-Tanner, Maddy        11 NDAC-MR              1:05.20      54.60  
 43 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR                55.55      58.20  
 44 Maldonado, Angie          12 LBA-MR               1:05.03    1:02.63  
 45 Larini, Lexi              11 SSL-MR               1:01.17    1:06.55  
 -- Marsh, Madison            11 SSL-MR                 52.45         DQ  
      Two strokes under water
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley, Addison          11 LBA-MR               1:25.79    1:22.45  
                  38.88     1:22.45 (43.57)                                        
  2 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR               1:24.71    1:22.56  
                  40.56     1:22.56 (42.00)                                        
  3 Paggi, Sofia              12 LBA-MR               1:26.72    1:25.01  
                  40.02     1:25.01 (44.99)                                        
  4 Petriccione, Melania      11 RA-MR                1:25.13    1:25.31  
                  41.22     1:25.31 (44.09)                                        
  5 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR               1:26.43    1:27.11  
                  40.75     1:27.11 (46.36)                                        
  6 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:26.61    1:27.13  
                  41.44     1:27.13 (45.69)                                        
  7 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR              1:30.42    1:28.99  
                  41.55     1:28.99 (47.44)                                        
  8 Hannon, Morgan            11 HVD-MR               1:31.43    1:29.33  
                  43.41     1:29.33 (45.92)                                        
  9 Lloyd, Nina               12 HVD-MR               1:33.25    1:29.40  
                  41.55     1:29.40 (47.85)                                        
 10 Conroy, Elizabeth         11 LBA-MR               1:34.81    1:31.62  
                  45.12     1:31.62 (46.50)                                        
 11 Lopez-Parnetti, Bianca    11 RA-MR                1:35.74    1:31.75  
                  42.57     1:31.75 (49.18)                                        
 12 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:32.34    1:32.41  
                  44.47     1:32.41 (47.94)                                        
 13 Jeon, Claire              12 HVD-MR               1:41.69    1:34.05  
                  44.59     1:34.05 (49.46)                                        
 14 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                1:40.31    1:34.62  
                  43.86     1:34.62 (50.76)                                        
 15 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:39.92    1:37.14  
                  43.96     1:37.14 (53.18)                                        
 16 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:37.97    1:37.47  
                  46.23     1:37.47 (51.24)                                        
 17 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:37.84    1:37.87  
                  44.00     1:37.87 (53.87)                                        
 18 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              1:38.66    1:38.21  
                  45.98     1:38.21 (52.23)                                        
 19 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR               1:48.75    1:38.38  
                  46.10     1:38.38 (52.28)                                        
 20 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                   NT    1:38.42  
                  45.29     1:38.42 (53.13)                                        
 21 Button, Molly             11 NDAC-MR              1:35.55    1:39.33  
                  46.31     1:39.33 (53.02)                                        
 22 Lynch, Katherine          12 LBA-MR               1:41.31    1:39.58  
                  46.50     1:39.58 (53.08)                                        
 23 Del Duca, Rylee           11 SSL-MR               1:38.96    1:40.32  
                  46.46     1:40.32 (53.86)                                        
 24 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR              1:43.74    1:41.21  
                  48.80     1:41.21 (52.41)                                        
 25 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR              1:45.53    1:43.28  
                  48.61     1:43.28 (54.67)                                        
 26 Tabibian, Maayan          12 RA-MR                1:56.43    1:43.89  
 27 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               2:00.12    1:44.06  
                  49.80     1:44.06 (54.26)                                        
 28 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR               1:51.92    1:44.69  
                  49.07     1:44.69 (55.62)                                        
 29 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                1:45.51    1:45.14  
                  50.11     1:45.14 (55.03)                                        
 30 Yurcisin, Scarlett        11 SSL-MR               1:48.66    1:46.73  
                  51.11     1:46.73 (55.62)                                        
 31 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                    NT    1:46.79  
                  51.19     1:46.79 (55.60)                                        
 32 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:47.40    1:47.11  
                  51.76     1:47.11 (55.35)                                        
 33 Vogt, Olivia              12 LBA-MR               1:47.35    1:47.43  
                  48.71     1:47.43 (58.72)                                        
 34 Civitano, Emily           12 HVD-MR               1:55.37    1:49.42  
                  51.24     1:49.42 (58.18)                                        
 35 Triolo, Nikki             12 SSL-MR               2:29.45    2:00.87  
                  55.22   2:00.87 (1:05.65)                                        
 36 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              2:06.89    2:11.00  
                1:00.86   2:11.00 (1:10.14)                                        
 37 Maldonado, Angie          12 LBA-MR                    NT    2:17.89  
                1:02.47   2:17.89 (1:15.42)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 29.52      29.95  
  2 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 31.58      30.52  
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                30.50      30.72  
  3 Cekic, Kiara              12 RA-MR                  30.59      30.72  
  5 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR                 29.96      30.95  
  6 Petriccione, Melania      11 RA-MR                  32.07      31.95  
  7 Sullivan, Keira           12 LBA-MR                 32.78      32.67  
  8 Sullivan, Lauren          12 LBA-MR                 33.89      32.69  
  9 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                33.46      32.98  
  9 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                  34.11      32.98  
 11 Calvin, Chelsea           12 SSL-MR                 34.63      33.13  
 12 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR                 37.58      35.04  
 13 Murray, Casey             11 MWDA-MR                34.50      35.37  
 14 Conroy, Elizabeth         11 LBA-MR                 38.05      35.54  
 15 Conn, Riley               12 HVD-MR                 41.09      35.94  
 16 Lloyd, Nina               12 HVD-MR                 39.01      38.03  
 17 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR                40.05      38.31  
 18 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 39.95      38.54  
 19 Baks, Janneke             11 HVD-MR                 41.56      38.65  
 20 Minelli, Madeline         12 RA-MR                  39.53      38.69  
 21 Minchak, Jami             11 LBA-MR                 38.25      38.82  
 22 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR                 48.05      40.37  
 23 Korzniewski, Anna-Ella    12 LBA-MR                 44.10      40.78  
 24 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                 47.62      40.79  
 25 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR                 46.98      40.89  
 26 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 44.67      40.95  
 27 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                  42.30      41.00  
 28 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 40.73      41.30  
 29 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR                41.45      41.40  
 30 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                39.59      41.52  
 31 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                41.82      41.73  
 32 LaCorte, Rachel           12 SSL-MR                 45.42      41.75  
 33 Button, Molly             11 NDAC-MR                40.84      42.43  
 34 Calone, Eliana            11 MWDA-MR                41.73      42.64  
 35 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR                44.81      43.00  
 36 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                44.62      43.24  
 37 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 44.43      44.48  
 38 Welby, Natalie            11 SSL-MR                 48.53      44.64  
 39 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 54.34      45.22  
 40 Davidson, Freja           11 RA-MR                  48.95      48.00  
 41 Maldonado, Angie          12 LBA-MR                 54.56      49.27  
 42 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                45.01      50.46  
 43 Triolo, Nikki             12 SSL-MR                 58.17      56.15  
 44 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              1:00.99    1:01.43  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               1:06.51    1:07.65  
                  31.93     1:07.65 (35.72)                                        
  2 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR               1:09.57    1:09.88  
                  32.13     1:09.88 (37.75)                                        
  3 Cekic, Kiara              12 RA-MR                1:11.52    1:10.56  
                  32.70     1:10.56 (37.86)                                        
  4 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:12.14    1:12.90  
                  33.17     1:12.90 (39.73)                                        
  5 Ramoino, Alex             12 RA-MR                1:12.78    1:12.97  
                  35.30     1:12.97 (37.67)                                        
  6 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              1:11.87    1:13.02  
                  33.80     1:13.02 (39.22)                                        
  7 Petriccione, Melania      11 RA-MR                1:09.62    1:13.07  
                  34.32     1:13.07 (38.75)                                        
  8 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:19.05    1:17.35  
                  36.65     1:17.35 (40.70)                                        
  9 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                1:17.16    1:18.34  
                  36.28     1:18.34 (42.06)                                        
 10 Bartolacci, Abby          11 RA-MR                1:36.54    1:28.80  
                  42.08     1:28.80 (46.72)                                        
 11 Minchak, Jami             11 LBA-MR               1:33.85    1:28.99  
                  41.57     1:28.99 (47.42)                                        
 12 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:38.88    1:35.33  
                  42.43     1:35.33 (52.90)                                        
 13 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:30.01    1:38.25  
                  46.80     1:38.25 (51.45)                                        
 14 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              1:36.56    1:39.65  
                  43.94     1:39.65 (55.71)                                        
 15 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              2:20.86    2:20.32  
                1:04.29   2:20.32 (1:16.03)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               1:07.59    1:08.56  
                  33.07     1:08.56 (35.49)                                        
  2 Cekic, Kiara              12 RA-MR                1:11.48    1:09.02  
                  32.87     1:09.02 (36.15)                                        
  3 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR               1:14.48    1:12.05  
                  32.62     1:12.05 (39.43)                                        
  4 Sullivan, Lauren          12 LBA-MR               1:15.51    1:13.34  
                  33.57     1:13.34 (39.77)                                        
  5 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              1:12.03    1:13.74  
                  33.18     1:13.74 (40.56)                                        
  6 Sullivan, Keira           12 LBA-MR               1:14.97    1:13.77  
                  33.93     1:13.77 (39.84)                                        
  7 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:13.36    1:15.26  
                  34.48     1:15.26 (40.78)                                        
  8 Ramoino, Alex             12 RA-MR                1:18.52    1:16.35  
                  34.37     1:16.35 (41.98)                                        
  9 Hannon, Morgan            11 HVD-MR               1:17.29    1:16.85  
                  36.70     1:16.85 (40.15)                                        
 10 Sweeney, Madelyn          12 HVD-MR               1:19.46    1:16.95  
                  37.26     1:16.95 (39.69)                                        
 11 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:16.79    1:16.99  
                  36.80     1:16.99 (40.19)                                        
 12 Bradley, Addison          11 LBA-MR               1:16.41    1:17.29  
                  36.41     1:17.29 (40.88)                                        
 13 Conn, Riley               12 HVD-MR               1:38.88    1:19.17  
                  36.61     1:19.17 (42.56)                                        
 14 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              1:16.96    1:19.45  
                  35.86     1:19.45 (43.59)                                        
 15 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:19.48    1:19.90  
                  37.25     1:19.90 (42.65)                                        
 16 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR               1:23.88    1:20.48  
                  37.73     1:20.48 (42.75)                                        
 17 Jeon, Claire              12 HVD-MR               1:24.32    1:21.07  
                  39.15     1:21.07 (41.92)                                        
 18 Conroy, Elizabeth         11 LBA-MR               1:25.16    1:21.08  
                  39.19     1:21.08 (41.89)                                        
 19 Lopez-Parnetti, Bianca    11 RA-MR                1:32.26    1:22.85  
                  39.20     1:22.85 (43.65)                                        
 20 Lloyd, Nina               12 HVD-MR               1:25.71    1:23.54  
                  40.70     1:23.54 (42.84)                                        
 21 Bartolacci, Abby          11 RA-MR                1:26.64    1:23.96  
                  39.29     1:23.96 (44.67)                                        
 22 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR              1:23.69    1:24.30  
                  38.44     1:24.30 (45.86)                                        
 23 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:28.51    1:24.63  
                  40.26     1:24.63 (44.37)                                        
 24 Egbert, Alexis            11 LBA-MR               1:25.54    1:24.70  
                  39.39     1:24.70 (45.31)                                        
 25 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              1:25.19    1:25.07  
                  39.50     1:25.07 (45.57)                                        
 26 Bahl, Sangeeta            12 RA-MR                1:25.58    1:26.19  
                  39.55     1:26.19 (46.64)                                        
 27 Minchak, Jami             11 LBA-MR               1:24.79    1:26.41  
                  39.87     1:26.41 (46.54)                                        
 28 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR               1:30.70    1:27.35  
                  39.29     1:27.35 (48.06)                                        
 29 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:25.05    1:27.77  
                  41.73     1:27.77 (46.04)                                        
 30 Button, Molly             11 NDAC-MR              1:27.31    1:27.78  
                  41.10     1:27.78 (46.68)                                        
 31 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:29.12    1:27.95  
                  40.79     1:27.95 (47.16)                                        
 32 Lynch, Katherine          12 LBA-MR                    NT    1:28.14  
                  42.09     1:28.14 (46.05)                                        
 33 Yurcisin, Scarlett        11 SSL-MR               1:32.23    1:28.29  
                  41.69     1:28.29 (46.60)                                        
 34 Vogt, Olivia              12 LBA-MR               1:31.22    1:28.48  
                  40.21     1:28.48 (48.27)                                        
 35 Civitano, Emily           12 HVD-MR               1:43.27    1:29.10  
                  41.27     1:29.10 (47.83)                                        
 36 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               2:08.02    1:30.31  
                  42.10     1:30.31 (48.21)                                        
 37 Welby, Natalie            11 SSL-MR               1:39.38    1:31.03  
                  43.90     1:31.03 (47.13)                                        
 38 Lugo, Gianna              12 HVD-MR               1:38.40    1:31.66  
                  43.79     1:31.66 (47.87)                                        
 39 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:31.25    1:32.25  
                  44.90     1:32.25 (47.35)                                        
 40 Dovgan, Anna              11 MWDA-MR              1:35.35    1:33.45  
                  42.97     1:33.45 (50.48)                                        
 41 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR              1:32.23    1:34.85  
                  43.10     1:34.85 (51.75)                                        
 42 Hirsch, Maddie            11 SSL-MR               1:47.58    1:35.09  
                  46.51     1:35.09 (48.58)                                        
 43 Tabibian, Maayan          12 RA-MR                1:40.48    1:35.34  
                  43.52     1:35.34 (51.82)                                        
 44 Del Duca, Rylee           11 SSL-MR               1:46.67    1:37.95  
                  47.44     1:37.95 (50.51)                                        
 45 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:32.00    1:41.33  
                  47.28     1:41.33 (54.05)                                        
 46 Triolo, Nikki             12 SSL-MR               1:58.17    1:47.43  
                  52.31     1:47.43 (55.12)                                        
 47 Maldonado, Angie          12 LBA-MR                    NT    1:50.41  
 48 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              1:54.17    1:58.17  
                  55.57   1:58.17 (1:02.60)                                        
 49 Larini, Lexi              11 SSL-MR               2:12.17    2:18.19  
                1:11.32   2:18.19 (1:06.87)                                        
 -- Farrell, Katherine        11 NDAC-MR              1:47.86         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  55.08        DQ (1:00.79)                                        
 -- Chin-Tanner, Maddy        11 NDAC-MR              2:30.11         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  51.81          DQ (59.20)                                        
 -- Marsh, Madison            11 SSL-MR               1:39.63         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  56.14          DQ (58.92)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cekic, Kiara              12 RA-MR                     NT    2:25.69  
                  30.95     1:08.01 (37.06)     1:51.86 (43.85)     2:25.69 (33.83)
  2 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              2:36.10    2:32.65  
                  32.13     1:10.18 (38.05)     1:57.13 (46.95)     2:32.65 (35.52)
  3 Guglielmo, Ava            12 LBA-MR               2:34.66    2:33.11  
                  30.98     1:10.06 (39.08)     1:58.61 (48.55)     2:33.11 (34.50)
  4 Petriccione, Melania      11 RA-MR                2:34.67    2:37.40  
                  34.70     1:15.29 (40.59)     2:01.92 (46.63)     2:37.40 (35.48)
  5 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               2:44.21    2:42.55  
                  35.81     1:18.08 (42.27)     2:07.20 (49.12)     2:42.55 (35.35)
  6 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              2:42.01    2:44.49  
                  35.98     1:15.01 (39.03)     2:08.28 (53.27)     2:44.49 (36.21)
  7 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              2:52.92    2:48.10  
                  34.74     1:19.35 (44.61)     2:11.18 (51.83)     2:48.10 (36.92)
  8 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               2:46.75    2:48.48  
                  33.57     1:15.63 (42.06)     2:11.24 (55.61)     2:48.48 (37.24)
  9 Murray, Casey             11 MWDA-MR              2:51.49    2:54.06  
                  39.62     1:24.71 (45.09)     2:17.30 (52.59)     2:54.06 (36.76)
 10 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              2:59.57    2:54.16  
                  40.73     1:26.36 (45.63)     2:17.04 (50.68)     2:54.16 (37.12)
 11 Deangelis, Stephanie      12 LBA-MR               3:03.37    2:54.54  
                  38.18     1:22.62 (44.44)     2:12.01 (49.39)     2:54.54 (42.53)
 12 Minchak, Jami             11 LBA-MR               3:07.12    3:07.53  
                  41.64     1:29.02 (47.38)     2:25.20 (56.18)     3:07.53 (42.33)
 13 Egbert, Alexis            11 LBA-MR                    NT    3:07.59  
                  42.65     1:29.36 (46.71)     2:25.92 (56.56)     3:07.59 (41.67)
 14 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                   NT    3:15.58  
                  44.07     1:37.55 (53.48)     2:30.56 (53.01)     3:15.58 (45.02)
 15 Shaw, Skylar              11 MWDA-MR              3:52.64    4:01.48  
                1:04.17     2:02.98 (58.81)   3:13.02 (1:10.04)     4:01.48 (48.46)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                         NT    1:57.57  
     1) Horgan, Rosemary 12             2) Sweeney, Madelyn 12            
     3) Dabo, Mariama 12                4) Clark, Campbell 12             
                  30.05       59.93 (29.88)     1:30.66 (30.73)     1:57.57 (26.91)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:58.25    2:00.38  
     1) Guglielmo, Ava 12               2) Deangelis, Stephanie 12        
     3) Egbert, Alexis 11               4) Paggi, Sofia 12                
                  30.79     1:04.12 (33.33)     1:33.84 (29.72)     2:00.38 (26.54)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:56.81    2:00.58  
     1) Petriccione, Melania 11         2) Minelli, Madeline 12           
     3) Stemkowski, Sophie 12           4) Cekic, Kiara 12                
                  31.07                             1:33.32 ( )     2:00.58 (27.26)
  4 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:05.40    2:03.68  
     1) Santora, Loretta 11             2) Qu, Ellie 11                   
     3) Calone, Eliana 11               4) Murray, Casey 11               
                  31.08     1:02.04 (30.96)     1:33.27 (31.23)     2:03.68 (30.41)
  5 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                         NT    2:09.06  
     1) Civitano, Emily 12              2) Baks, Janneke 11               
     3) Nemeth, Ava 12                  4) Lloyd, Nina 12                 
                  33.83     1:07.15 (33.32)     1:38.84 (31.69)     2:09.06 (30.22)
  6 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       2:11.63    2:09.71  
     1) Lynch, Katherine 12             2) O'Connell, Teagan 12           
     3) Vogt, Olivia 12                 4) Conroy, Elizabeth 11           
                  32.59     1:05.53 (32.94)     1:37.60 (32.07)     2:09.71 (32.11)
  7 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:25.11    2:18.03  
     1) Button, Molly 11                2) Cimorelli, Kate 11             
     3) Hewitt, Allison 12              4) Seldin, Emily 12               
                  33.97     1:08.25 (34.28)     1:44.68 (36.43)     2:18.03 (33.35)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:09.27    2:11.09  
     1) Sullivan, Keira 12              2) Bradley, Addison 11            
     3) Guglielmo, Ava 12               4) Paggi, Sofia 12                
                  36.64     1:11.39 (34.75)     1:43.53 (32.14)     2:11.09 (27.56)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:09.72    2:20.95  
     1) Bartolacci, Abby 11             2) Cekic, Kiara 12                
     3) Petriccione, Melania 11         4) Stemkowski, Sophie 12          
                  46.85     1:16.14 (29.29)     1:49.58 (33.44)     2:20.95 (31.37)
  3 Long Beach Aquatics-MR  'B'                       2:25.20    2:24.98  
     1) Minchak, Jami 11                2) Deangelis, Stephanie 12        
     3) Conroy, Elizabeth 11            4) Sullivan, Lauren 12            
                  40.02     1:20.56 (40.54)     1:55.54 (34.98)     2:24.98 (29.44)
  4 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:30.43    2:29.10  
     1) Calone, Eliana 11               2) Qu, Ellie 11                   
     3) Santora, Loretta 11             4) Dovgan, Anna 11                
                  38.93     1:19.37 (40.44)     1:54.55 (35.18)     2:29.10 (34.55)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:53.11    2:51.81  
     1) Seldin, Emily 12                2) Farrell, Katherine 11          
     3) Button, Molly 11                4) Cimorelli, Kate 11             
                  40.77     1:40.74 (59.97)     2:17.44 (36.70)     2:51.81 (34.37)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                  26.37      26.41  
  2 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR                25.63      26.58  
  3 Dean, Catherine           13 LBA-MR                 25.85      27.18  
  4 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR                 27.77      27.44  
  5 Lynch, Katie              13 RA-MR                  27.43      27.82  
  6 Kuduk, Norah              14 RA-MR                  27.25      27.85  
  7 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 29.06      28.17  
  8 Curtin, Stella            14 LBA-MR                 28.36      28.27  
  9 Jenkins, Shae             14 NDAC-MR                27.20      28.28  
 10 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR                 29.07      28.96  
 11 Meade, Ashley             13 LBA-MR                 31.10      29.39  
 12 Phillips, Grace           13 HVD-MR                 28.60      29.63  
 13 Walters, Cali             13 LBA-MR                 30.25      29.70  
 14 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR                29.73      29.88  
 15 Alcantara, Antonella      14 RFAC-MR                28.95      30.07  
 16 Antman, Sabrina           14 RA-MR                  29.44      30.27  
 17 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR                 29.56      30.30  
 18 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR                30.79      30.48  
 19 Austin, Jessica           14 RA-MR                  29.81      31.19  
 20 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR                 31.27      32.46  
 21 Damore, Lindsey           13 HVD-MR                 32.12      32.51  
 22 Zadov, Esther             13 MWDA-MR                32.36      32.67  
 23 Rivkin, Emily             13 LBA-MR                 34.15      33.30  
 24 Levitus, Dorian           13 SSL-MR                 33.42      33.36  
 25 Cerrato, Victoria         14 MWDA-MR                36.72      33.45  
 26 Palmer, Kaylee            13 LBA-MR                 32.22      33.52  
 27 Pethic, Kennedy           14 NDAC-MR                34.09      33.94  
 28 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR                34.73      35.81  
 29 Reyes, Katherine          13 HVD-MR                 38.12      35.88  
 30 O'Connor, Sydney          13 HVD-MR                 32.70      36.03  
 31 Bhargava, Anusha          13 HVD-MR                 33.33      38.24  
 -- Rabasco, Sarah            14 RA-MR                  28.56         DQ  
      False start
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                  55.88      55.74  
                  27.09       55.74 (28.65)                                        
  2 Curtin, Stella            14 LBA-MR               1:01.05      59.72  
                  28.89       59.72 (30.83)                                        
  3 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               1:00.15      59.93  
                  28.89       59.93 (31.04)                                        
  4 Lynch, Katie              13 RA-MR                  59.61    1:00.11  
                  28.68     1:00.11 (31.43)                                        
  5 Kuduk, Norah              14 RA-MR                  58.61    1:00.79  
                  29.38     1:00.79 (31.41)                                        
  6 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               1:03.33    1:01.62  
                  29.27     1:01.62 (32.35)                                        
  7 Gordon, Jessica           13 RA-MR                1:01.26    1:02.00  
                  29.54     1:02.00 (32.46)                                        
  8 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:04.74    1:02.14  
                  29.96     1:02.14 (32.18)                                        
  9 Horen, Gianna             13 LBA-MR               1:06.50    1:02.97  
                  29.16     1:02.97 (33.81)                                        
 10 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               1:04.01    1:02.98  
                  30.27     1:02.98 (32.71)                                        
 11 Rabasco, Sarah            14 RA-MR                1:00.90    1:03.25  
                  29.94     1:03.25 (33.31)                                        
 12 Antman, Sabrina           14 RA-MR                1:04.02    1:03.59  
                  30.46     1:03.59 (33.13)                                        
 13 Curran, Elizabeth         14 SSL-MR               1:01.23    1:04.22  
                  30.96     1:04.22 (33.26)                                        
 14 Phillips, Grace           13 HVD-MR               1:02.73    1:04.39  
                  31.08     1:04.39 (33.31)                                        
 15 Alcantara, Antonella      14 RFAC-MR              1:03.48    1:04.50  
                  30.64     1:04.50 (33.86)                                        
 16 Austin, Jessica           14 RA-MR                1:03.54    1:06.07  
                  31.31     1:06.07 (34.76)                                        
 17 Kuceravec, Nicole         14 SSL-MR               1:04.19    1:06.92  
                  31.90     1:06.92 (35.02)                                        
 18 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              1:04.74    1:09.55  
                  32.34     1:09.55 (37.21)                                        
 19 Turner, Tess              14 HVD-MR               1:10.86    1:09.97  
                  32.75     1:09.97 (37.22)                                        
 20 Patino, Jacqueline        13 MWDA-MR              1:18.96    1:11.81  
                  34.57     1:11.81 (37.24)                                        
 21 Levitus, Dorian           13 SSL-MR               1:15.36    1:12.19  
                  34.57     1:12.19 (37.62)                                        
 22 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               1:10.60    1:12.31  
                  34.81     1:12.31 (37.50)                                        
 23 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               1:09.76    1:13.05  
                  34.53     1:13.05 (38.52)                                        
 24 Damore, Lindsey           13 HVD-MR               1:15.45    1:13.31  
                  34.54     1:13.31 (38.77)                                        
 25 Kahlenberg, Gretchen      14 HVD-MR               1:12.82    1:13.89  
                  35.77     1:13.89 (38.12)                                        
 26 Moffitt, Maya             14 HVD-MR               1:08.43    1:14.15  
                  35.17     1:14.15 (38.98)                                        
 27 Cerrato, Victoria         14 MWDA-MR              1:14.93    1:14.65  
                  35.61     1:14.65 (39.04)                                        
 28 Pethic, Kennedy           14 NDAC-MR              1:16.23    1:17.20  
                  36.48     1:17.20 (40.72)                                        
 29 Ault Nolan, McKenna       13 NDAC-MR              1:21.40    1:17.76  
 30 O'Connor, Sydney          13 HVD-MR               1:19.36    1:19.05  
                  35.76     1:19.05 (43.29)                                        
 -- Reyes, Katherine          13 HVD-MR               1:22.33         NS  
 -- Walters, Cali             13 LBA-MR               1:06.39         NS  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                2:01.38    1:59.64  
                  27.32       57.19 (29.87)     1:28.34 (31.15)     1:59.64 (31.30)
  2 Lynch, Katie              13 RA-MR                2:09.89    2:10.00  
                  29.60     1:02.57 (32.97)     1:36.86 (34.29)     2:10.00 (33.14)
  3 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               2:09.90    2:11.28  
                  29.33     1:02.69 (33.36)     1:37.51 (34.82)     2:11.28 (33.77)
  4 Meade, Ashley             13 LBA-MR               2:23.41    2:16.22  
                  31.23     1:05.58 (34.35)     1:41.15 (35.57)     2:16.22 (35.07)
  5 Walters, Cali             13 LBA-MR                    NT    2:18.00  
                  30.78     1:06.12 (35.34)     1:42.33 (36.21)     2:18.00 (35.67)
  6 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              2:20.61    2:28.02  
                  31.59     1:07.99 (36.40)     1:47.76 (39.77)     2:28.02 (40.26)
  7 Pethic, Kennedy           14 NDAC-MR              2:49.60    2:47.10  
                  36.89     1:18.75 (41.86)     2:03.75 (45.00)     2:47.10 (43.35)
  8 Bhargava, Anusha          13 HVD-MR               2:50.33    2:59.01  
                  40.46     1:25.39 (44.93)     2:14.10 (48.71)     2:59.01 (44.91)
  9 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR              3:14.94    3:00.18  
                  38.45     1:25.07 (46.62)     2:15.79 (50.72)     3:00.18 (44.39)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                5:29.50    5:27.11  
                  29.10     1:00.88 (31.78)     1:33.76 (32.88)     2:07.25 (33.49)
        2:40.87 (33.62)     3:14.06 (33.19)     3:47.57 (33.51)     4:21.17 (33.60)
        4:54.66 (33.49)     5:27.11 (32.45)                                        
  2 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               5:45.88    5:57.89  
                  30.72     1:05.27 (34.55)     1:42.54 (37.27)     2:19.37 (36.83)
        2:56.26 (36.89)     3:33.30 (37.04)     4:10.51 (37.21)     4:47.48 (36.97)
        5:24.28 (36.80)     5:57.89 (33.61)                                        
  3 Murphy, Marli             14 LBA-MR                    NT    6:01.52  
                  31.37     1:05.94 (34.57)     1:42.11 (36.17)     2:19.62 (37.51)
        2:56.42 (36.80)     3:33.93 (37.51)     4:11.84 (37.91)     4:49.67 (37.83)
        5:26.80 (37.13)     6:01.52 (34.72)                                        
  4 Lynch, Katie              13 RA-MR                6:28.61    6:01.97  
                  31.33     1:07.04 (35.71)     1:44.30 (37.26)     2:20.53 (36.23)
        2:58.01 (37.48)     3:35.52 (37.51)     4:12.75 (37.23)     4:49.62 (36.87)
        5:26.35 (36.73)     6:01.97 (35.62)                                        
  5 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              6:54.11    6:59.90  
                  33.35     1:12.72 (39.37)     1:54.82 (42.10)     2:38.91 (44.09)
        3:23.09 (44.18)     4:07.71 (44.62)     4:51.03 (43.32)   6:59.90 (2:08.87)
  6 Zadov, Esther             13 MWDA-MR              8:25.29    7:06.73  
                  35.99     1:16.61 (40.62)                                        
                                                                        5:41.23 ( )
        6:24.31 (43.08)     7:06.73 (42.42)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                1:04.65    1:04.58  
                  31.64     1:04.58 (32.94)                                        
  2 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               1:06.68    1:07.04  
                  32.56     1:07.04 (34.48)                                        
  3 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               1:06.77    1:08.90  
                  33.76     1:08.90 (35.14)                                        
  4 Lynch, Katie              13 RA-MR                1:09.71    1:09.78  
                  33.85     1:09.78 (35.93)                                        
  5 Austin, Jessica           14 RA-MR                1:07.76    1:12.13  
                  35.01     1:12.13 (37.12)                                        
  6 Phillips, Grace           13 HVD-MR               1:09.41    1:13.45  
                  35.28     1:13.45 (38.17)                                        
  7 Rabasco, Sarah            14 RA-MR                1:15.21    1:13.72  
                  36.44     1:13.72 (37.28)                                        
  8 Horen, Gianna             13 LBA-MR               1:15.25    1:14.35  
                  36.23     1:14.35 (38.12)                                        
  9 Kuduk, Norah              14 RA-MR                1:08.24    1:14.55  
                  35.81     1:14.55 (38.74)                                        
 10 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               1:12.34    1:14.68  
                  35.93     1:14.68 (38.75)                                        
 11 Antman, Sabrina           14 RA-MR                1:14.72    1:14.76  
                  36.51     1:14.76 (38.25)                                        
 12 Curtin, Stella            14 LBA-MR               1:19.80    1:16.55  
                  38.08     1:16.55 (38.47)                                        
 13 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              1:20.93    1:19.67  
                  38.76     1:19.67 (40.91)                                        
 14 Turner, Tess              14 HVD-MR               1:20.03    1:21.25  
                  38.94     1:21.25 (42.31)                                        
 15 Gordon, Jessica           13 RA-MR                1:16.70    1:21.33  
                  39.82     1:21.33 (41.51)                                        
 16 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               1:20.86    1:22.62  
                  39.91     1:22.62 (42.71)                                        
 17 Kahlenberg, Gretchen      14 HVD-MR               1:19.57    1:23.12  
                  41.01     1:23.12 (42.11)                                        
 18 Levitus, Dorian           13 SSL-MR               1:27.56    1:24.24  
                  39.79     1:24.24 (44.45)                                        
 19 Alcantara, Antonella      14 RFAC-MR              1:22.12    1:24.84  
                  40.67     1:24.84 (44.17)                                        
 20 Pethic, Kennedy           14 NDAC-MR              1:22.56    1:25.09  
                  41.82     1:25.09 (43.27)                                        
 21 Moffitt, Maya             14 HVD-MR               1:21.94    1:25.18  
                  42.55     1:25.18 (42.63)                                        
 22 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               1:28.13    1:25.36  
                  42.25     1:25.36 (43.11)                                        
 23 Cerrato, Victoria         14 MWDA-MR              1:26.18    1:25.57  
                  42.13     1:25.57 (43.44)                                        
 24 Patino, Jacqueline        13 MWDA-MR              1:28.87    1:28.51  
                  44.75     1:28.51 (43.76)                                        
 25 O'Connor, Sydney          13 HVD-MR               1:27.31    1:28.66  
                  42.51     1:28.66 (46.15)                                        
 26 Damore, Lindsey           13 HVD-MR               1:29.79    1:29.58  
                  43.30     1:29.58 (46.28)                                        
 27 Ault Nolan, McKenna       13 NDAC-MR              1:30.96    1:29.72  
 -- Walters, Cali             13 LBA-MR               1:18.91         NS  
 -- Reyes, Katherine          13 HVD-MR               1:35.33         NS  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                1:13.46    1:11.02  
                  34.05     1:11.02 (36.97)                                        
  2 Lynch, Katie              13 RA-MR                1:11.87    1:14.77  
                  35.44     1:14.77 (39.33)                                        
  3 Kuduk, Norah              14 RA-MR                1:15.41    1:17.26  
                  36.27     1:17.26 (40.99)                                        
  4 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR              1:18.31    1:18.21  
                  36.55     1:18.21 (41.66)                                        
  5 Dean, Catherine           13 LBA-MR               1:17.63    1:19.31  
                  37.30     1:19.31 (42.01)                                        
  6 Rabasco, Sarah            14 RA-MR                1:17.72    1:19.68  
                  37.85     1:19.68 (41.83)                                        
  7 Jenkins, Shae             14 NDAC-MR              1:20.27    1:20.33  
                  38.42     1:20.33 (41.91)                                        
  8 Antman, Sabrina           14 RA-MR                1:21.03    1:20.69  
                  38.08     1:20.69 (42.61)                                        
  9 Meade, Ashley             13 LBA-MR               1:21.36    1:20.72  
                  38.41     1:20.72 (42.31)                                        
 10 Austin, Jessica           14 RA-MR                1:19.50    1:21.31  
                  38.66     1:21.31 (42.65)                                        
 11 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:31.39    1:21.78  
                  38.29     1:21.78 (43.49)                                        
 12 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               1:22.74    1:22.66  
                  38.83     1:22.66 (43.83)                                        
 13 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               1:22.77    1:22.94  
                  39.09     1:22.94 (43.85)                                        
 14 Phillips, Grace           13 HVD-MR               1:20.50    1:23.61  
                  39.65     1:23.61 (43.96)                                        
 15 Walters, Cali             13 LBA-MR               1:29.54    1:24.15  
                  40.21     1:24.15 (43.94)                                        
 16 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               1:27.87    1:27.15  
                  41.79     1:27.15 (45.36)                                        
 17 Curtin, Stella            14 LBA-MR               1:26.94    1:27.20  
                  42.42     1:27.20 (44.78)                                        
 18 Palmer, Kaylee            13 LBA-MR               1:31.53    1:28.89  
                  41.03     1:28.89 (47.86)                                        
 19 Levitus, Dorian           13 SSL-MR               1:34.18    1:31.47  
                  42.90     1:31.47 (48.57)                                        
 20 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR              1:29.82    1:31.63  
                  43.22     1:31.63 (48.41)                                        
 21 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR               1:30.20    1:32.04  
                  43.69     1:32.04 (48.35)                                        
 22 Rivkin, Emily             13 LBA-MR               1:50.00    1:33.85  
                  43.64     1:33.85 (50.21)                                        
 23 Zadov, Esther             13 MWDA-MR              1:48.14    1:37.16  
                  45.55     1:37.16 (51.61)                                        
 24 O'Connor, Sydney          13 HVD-MR               1:37.41    1:37.99  
                  45.40     1:37.99 (52.59)                                        
 25 Pethic, Kennedy           14 NDAC-MR              1:40.62    1:39.66  
                  47.13     1:39.66 (52.53)                                        
 26 Reyes, Katherine          13 HVD-MR               1:45.33    1:44.17  
                  47.84     1:44.17 (56.33)                                        
 27 Alcantara, Antonella      14 RFAC-MR              1:45.28    1:48.38  
                  50.59     1:48.38 (57.79)                                        
 28 Cerrato, Victoria         14 MWDA-MR              1:57.02    1:48.84  
                  51.30     1:48.84 (57.54)                                        
 29 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR              1:48.01    1:49.05  
                  51.55     1:49.05 (57.50)                                        
 30 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              1:55.98    1:51.76  
                  52.77     1:51.76 (58.99)                                        
 31 Bhargava, Anusha          13 HVD-MR               1:40.33    1:52.22  
                  51.98   1:52.22 (1:00.24)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                1:00.05      59.32  
                  28.09       59.32 (31.23)                                        
  2 Lynch, Katie              13 RA-MR                1:08.22    1:09.50  
                  31.50     1:09.50 (38.00)                                        
  3 Kuduk, Norah              14 RA-MR                1:08.14    1:11.60  
                  31.96     1:11.60 (39.64)                                        
  4 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               1:13.71    1:12.06  
                  33.95     1:12.06 (38.11)                                        
  5 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:24.61    1:14.72  
                  34.17     1:14.72 (40.55)                                        
  6 Curtin, Stella            14 LBA-MR               1:19.54    1:15.11  
                  34.23     1:15.11 (40.88)                                        
  7 Phillips, Grace           13 HVD-MR               1:18.67    1:15.58  
                  35.10     1:15.58 (40.48)                                        
  8 Austin, Jessica           14 RA-MR                1:13.04    1:16.30  
                  35.13     1:16.30 (41.17)                                        
  9 Gordon, Jessica           13 RA-MR                1:18.43    1:16.70  
                  33.90     1:16.70 (42.80)                                        
 10 Kuceravec, Nicole         14 SSL-MR               1:13.82    1:17.22  
                  34.88     1:17.22 (42.34)                                        
 11 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR                    NT    1:17.32  
                  35.66     1:17.32 (41.66)                                        
 12 Horen, Gianna             13 LBA-MR                    NT    1:18.78  
                  35.43     1:18.78 (43.35)                                        
 13 Curran, Elizabeth         14 SSL-MR               1:13.60    1:18.91  
                  36.10     1:18.91 (42.81)                                        
 14 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               1:20.69    1:19.19  
                  36.28     1:19.19 (42.91)                                        
 15 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               1:21.64    1:21.38  
                  37.55     1:21.38 (43.83)                                        
 16 Alcantara, Antonella      14 RFAC-MR              1:22.60    1:22.08  
                  36.62     1:22.08 (45.46)                                        
 17 Damore, Lindsey           13 HVD-MR               1:28.11    1:23.55  
                  37.67     1:23.55 (45.88)                                        
 18 Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              1:19.06    1:24.85  
                  36.94     1:24.85 (47.91)                                        
 19 Levitus, Dorian           13 SSL-MR               1:55.68    1:31.53  
                  39.86     1:31.53 (51.67)                                        
 20 Cerrato, Victoria         14 MWDA-MR              1:44.77    1:39.07  
                  45.82     1:39.07 (53.25)                                        
 21 Patino, Jacqueline        13 MWDA-MR              1:56.69    1:41.63  
                  46.47     1:41.63 (55.16)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                2:14.90    2:14.02  
                  28.68     1:03.37 (34.69)     1:42.64 (39.27)     2:14.02 (31.38)
  2 Lynch, Katie              13 RA-MR                2:20.57    2:24.60  
                  32.12     1:09.98 (37.86)     1:51.60 (41.62)     2:24.60 (33.00)
  3 Kuduk, Norah              14 RA-MR                2:26.30    2:28.28  
                  33.42     1:12.20 (38.78)     1:55.96 (43.76)     2:28.28 (32.32)
  4 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR              2:18.98    2:29.16  
                  30.96     1:09.20 (38.24)     1:53.96 (44.76)     2:29.16 (35.20)
  5 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               2:29.51    2:29.30  
  6 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               2:31.59    2:29.47  
  7 Dean, Catherine           13 LBA-MR               2:27.25    2:32.34  
                  33.68     1:11.17 (37.49)     1:57.51 (46.34)     2:32.34 (34.83)
  8 Walters, Cali             13 LBA-MR               2:45.81    2:34.89  
                  33.60     1:13.59 (39.99)     2:00.31 (46.72)     2:34.89 (34.58)
  9 Curtin, Stella            14 LBA-MR               2:38.01    2:36.34  
 10 Murphy, Marli             14 LBA-MR               2:51.58    2:36.99  
                  33.84     1:15.06 (41.22)     2:02.56 (47.50)     2:36.99 (34.43)
 11 Meade, Ashley             13 LBA-MR               2:44.79    2:37.32  
                  36.33     1:17.37 (41.04)   2:37.32 (1:19.95)                    
 12 Austin, Jessica           14 RA-MR                2:27.74    2:38.75  
                  35.77     1:14.98 (39.21)     2:01.37 (46.39)     2:38.75 (37.38)
 13 Phillips, Grace           13 HVD-MR               2:35.18    2:40.92  
 14 Jenkins, Shae             14 NDAC-MR              2:39.03    2:43.71  
                  35.67     1:19.43 (43.76)     2:04.40 (44.97)     2:43.71 (39.31)
 15 Antman, Sabrina           14 RA-MR                2:38.82    2:45.01  
 16 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR              2:51.86    2:50.18  
                  38.83     1:24.07 (45.24)   2:50.18 (1:26.11)                    
 17 Levitus, Dorian           13 SSL-MR               3:09.57    2:56.49  
                  40.86     1:25.35 (44.49)     2:16.17 (50.82)     2:56.49 (40.32)
 18 Rivkin, Emily             13 LBA-MR               3:40.00    3:06.16  
                  38.61     1:27.91 (49.30)     2:23.35 (55.44)     3:06.16 (42.81)
 19 Alcantara, Antonella      14 RFAC-MR              2:51.01    3:07.26  
                  37.92     1:26.06 (48.14)   2:27.76 (1:01.70)     3:07.26 (39.50)
 20 Palmer, Kaylee            13 LBA-MR                    NT    3:07.76  
                  40.97     1:28.48 (47.51)     2:23.85 (55.37)     3:07.76 (43.91)
 21 Zadov, Esther             13 MWDA-MR              3:34.31    3:09.11  
                  43.58     1:35.58 (52.00)     2:28.52 (52.94)     3:09.11 (40.59)
 22 Cerrato, Victoria         14 MWDA-MR              3:17.79    3:13.67  
                  43.74     1:30.59 (46.85)   2:31.92 (1:01.33)     3:13.67 (41.75)
 23 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR              3:14.01    3:28.99  
                  45.99     1:36.87 (50.88)   2:41.18 (1:04.31)     3:28.99 (47.81)
 -- Kablaoui, Yasmeen         14 RFAC-MR              2:57.94         DQ  
      Scissors kick - breast
                  35.49     1:20.08 (44.59)   2:22.35 (1:02.27)          DQ (38.17)
 -- Rabasco, Sarah            14 RA-MR                2:35.84         NS  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:48.90    1:47.23  
     1) Conrad, Sabrina 14              2) Kuduk, Norah 14                
     3) Gordon, Jessica 13              4) Lynch, Katie 13                
                  26.24       53.31 (27.07)     1:21.21 (27.90)     1:47.23 (26.02)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       1:51.93    1:53.72  
     1) Murphy, Marli 14                2) Minchak, Kaitlin 13            
     3) Horen, Gianna 13                4) Curtin, Stella 14              
                  28.78       57.64 (28.86)     1:26.24 (28.60)     1:53.72 (27.48)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:06.87    2:04.02  
     1) Minchak, Kaitlin 13             2) Meade, Ashley 13               
     3) Murphy, Marli 14                4) Dean, Catherine 13             
                  31.56     1:07.44 (35.88)     1:37.28 (29.84)     2:04.02 (26.74)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:05.88    2:06.60  
     1) Austin, Jessica 14              2) Lynch, Katie 13                
     3) Kuduk, Norah 14                 4) Rabasco, Sarah 14              
                  33.91     1:08.11 (34.20)     1:38.08 (29.97)     2:06.60 (28.52)
 -- Long Beach Aquatics-MR  'B'                       2:10.00         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Rivkin, Emily 13                2) Palmer, Kaylee 13              
     3) Walters, Cali 13                4) Curtin, Stella 14              
                  39.25     1:18.18 (38.93)     1:58.36 (40.18)          DQ (19.81)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR                    NT      26.74  
  2 Cohen, Emily              15 RFAC-MR                25.62      26.85  
  3 Pence, Emily              17 RA-MR                  26.69      27.43  
  4 Maffucci, Ava             15 RA-MR                  27.06      27.47  
  5 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR                26.05      27.62  
  6 Cuya, Isabela             16 HVD-MR                 27.34      27.80  
  7 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                  27.18      27.98  
  8 Cook, April               16 RFAC-MR                27.03      28.27  
  9 Benfante, Lexi            17 RA-MR                  27.20      28.32  
 10 Burda, Sophia             16 HVD-MR                 27.30      28.38  
 11 Mogan, emi                15 HVD-MR                 27.12      28.49  
 12 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR                28.74      28.76  
 13 Casalaina, Livia          15 LBA-MR                 29.04      28.77  
 14 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR                 27.23      28.81  
 15 Schweizer, Kelly          16 HVD-MR                 27.88      28.96  
 16 Sehgal, Garima            15 HVD-MR                 27.74      29.01  
 17 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR                 28.51      29.60  
 18 Evans, Amelia             16 RA-MR                  30.39      29.75  
 19 Cordeiro, Alex            15 HVD-MR                 28.59      29.79  
 20 Geis, Taylor              17 RA-MR                  27.32      29.80  
 21 James, Jessica            15 RA-MR                  30.00      29.97  
 22 Monica, Amelia            17 RA-MR                  29.16      30.18  
 23 Murray, Gaby              15 HVD-MR                 28.25      30.20  
 24 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR                29.40      30.30  
 25 Chant, Lucy               15 HVD-MR                 29.98      30.33  
 26 Sanford, Lauren           15 NDAC-MR                28.71      30.45  
 27 Abouezzi, Tiffany         17 HVD-MR                 29.79      30.61  
 28 Santoro, Marissa          16 HVD-MR                 29.89      31.20  
 29 Relyea, Carlie            17 HVD-MR                 32.05      33.07  
 30 Andros, Grace             15 NDAC-MR                34.91      33.64  
 31 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR                 36.54      33.99  
 -- Moriarty, Machara          8 LBA-MR                 48.46         NS  
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR                 55.17      57.83  
                  27.91       57.83 (29.92)                                        
  2 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR                56.67      58.12  
                  28.09       58.12 (30.03)                                        
  3 Cohen, Emily              15 RFAC-MR                57.39      59.28  
                  28.58       59.28 (30.70)                                        
  4 Maffucci, Ava             15 RA-MR                  59.37      59.30  
                  28.32       59.30 (30.98)                                        
  5 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                  58.64      59.50  
                  28.80       59.50 (30.70)                                        
  6 Cook, April               16 RFAC-MR                57.70      59.82  
                  29.14       59.82 (30.68)                                        
  7 Burda, Sophia             16 HVD-MR                 57.81    1:00.89  
                  29.39     1:00.89 (31.50)                                        
  8 Schweizer, Kelly          16 HVD-MR               1:02.88    1:02.40  
                  30.37     1:02.40 (32.03)                                        
  9 Bergin, Emily             15 LBA-MR               1:02.59    1:02.60  
                  30.63     1:02.60 (31.97)                                        
 10 MacRobbie, Morgan         15 SSL-MR               1:01.97    1:02.79  
                  29.61     1:02.79 (33.18)                                        
 11 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:00.96    1:03.04  
                  30.08     1:03.04 (32.96)                                        
 12 Mogan, emi                15 HVD-MR               1:04.36    1:03.29  
                  29.86     1:03.29 (33.43)                                        
 13 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:02.67    1:04.09  
                  30.85     1:04.09 (33.24)                                        
 14 James, Jessica            15 RA-MR                1:02.50    1:05.05  
                  31.04     1:05.05 (34.01)                                        
 15 Moriarty, Cece            15 RA-MR                1:06.05    1:05.30  
                  30.81     1:05.30 (34.49)                                        
 16 Monica, Amelia            17 RA-MR                1:03.14    1:05.38  
                  31.14     1:05.38 (34.24)                                        
 17 Milillo, Angelina         16 SSL-MR               1:01.74    1:06.29  
                  31.70     1:06.29 (34.59)                                        
 18 Sehgal, Garima            15 HVD-MR               1:03.91    1:06.41  
                  31.35     1:06.41 (35.06)                                        
 19 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:06.53    1:07.24  
                  31.81     1:07.24 (35.43)                                        
 20 Nohara, Isabella          16 HVD-MR               1:05.88    1:07.47  
                  32.05     1:07.47 (35.42)                                        
 21 Skoglund, Emma            17 SSL-MR               1:01.67    1:07.54  
                  31.81     1:07.54 (35.73)                                        
 22 Chant, Lucy               15 HVD-MR               1:05.69    1:07.70  
                  33.17     1:07.70 (34.53)                                        
 23 Relyea, Carlie            17 HVD-MR               1:10.45    1:09.94  
                  33.54     1:09.94 (36.40)                                        
 24 Mathews, Nina             15 SSL-MR               1:21.83    1:12.11  
                  35.24     1:12.11 (36.87)                                        
 25 Palmer, Kaylee            13 LBA-MR               1:15.77    1:15.77  
                  33.93     1:15.77 (41.84)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                2:02.38    2:06.53  
                  29.43     1:01.79 (32.36)     1:34.57 (32.78)     2:06.53 (31.96)
  2 Guarnieri, Emma           16 RA-MR                1:59.11    2:06.80  
                  29.43     1:01.43 (32.00)     1:34.48 (33.05)     2:06.80 (32.32)
  3 Cook, April               16 RFAC-MR              2:00.39    2:07.86  
                  29.75     1:02.11 (32.36)     1:35.60 (33.49)     2:07.86 (32.26)
  4 Burda, Sophia             16 HVD-MR               2:05.09    2:09.98  
                  30.61     1:03.57 (32.96)     1:37.48 (33.91)     2:09.98 (32.50)
  5 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              2:07.59    2:10.64  
                  30.50     1:03.72 (33.22)     1:37.42 (33.70)     2:10.64 (33.22)
  6 Maffucci, Ava             15 RA-MR                2:17.10    2:11.26  
                  29.07     1:01.39 (32.32)     1:36.15 (34.76)     2:11.26 (35.11)
  7 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               2:14.14    2:13.46  
                  30.44     1:03.53 (33.09)     1:38.76 (35.23)     2:13.46 (34.70)
  8 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR              2:22.77    2:21.21  
                  31.70     1:06.84 (35.14)     1:44.13 (37.29)     2:21.21 (37.08)
  9 Moriarty, Cece            15 RA-MR                2:19.20    2:26.22  
                  32.16     1:09.04 (36.88)     1:48.41 (39.37)     2:26.22 (37.81)
 10 Cordeiro, Alex            15 HVD-MR               2:29.58    2:28.55  
                  32.83     1:10.18 (37.35)     1:50.35 (40.17)     2:28.55 (38.20)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                5:24.78    5:36.94  
                  30.52     1:04.20 (33.68)     1:38.29 (34.09)     2:12.36 (34.07)
        2:46.86 (34.50)     3:21.16 (34.30)     3:55.99 (34.83)     4:30.26 (34.27)
        5:04.18 (33.92)     5:36.94 (32.76)                                        
  2 Burda, Sophia             16 HVD-MR               5:46.69    5:38.35  
                  30.61     1:04.57 (33.96)     1:39.10 (34.53)     2:13.39 (34.29)
        2:47.74 (34.35)     3:22.36 (34.62)     3:56.83 (34.47)     4:31.34 (34.51)
        5:05.72 (34.38)     5:38.35 (32.63)                                        
  3 Clark, Campbell           12 HVD-MR               5:53.09    5:45.80  
                  30.59     1:04.81 (34.22)     1:39.92 (35.11)     2:14.90 (34.98)
        2:50.52 (35.62)     3:25.82 (35.30)     4:01.65 (35.83)     4:37.38 (35.73)
        5:12.12 (34.74)     5:45.80 (33.68)                                        
  4 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              5:50.08    5:55.26  
                  31.51     1:06.24 (34.73)     1:42.20 (35.96)     2:18.46 (36.26)
        2:55.05 (36.59)     3:31.44 (36.39)     4:07.88 (36.44)     4:44.02 (36.14)
        5:20.29 (36.27)     5:55.26 (34.97)                                        
  5 Maffucci, Ava             15 RA-MR                6:04.41    6:01.99  
                  30.48     1:05.03 (34.55)     1:40.66 (35.63)     2:17.13 (36.47)
        2:54.66 (37.53)     3:32.26 (37.60)     4:10.31 (38.05)     4:48.26 (37.95)
        5:26.02 (37.76)     6:01.99 (35.97)                                        
  6 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              6:01.64    6:05.63  
                  32.15     1:08.44 (36.29)     1:45.79 (37.35)     2:23.84 (38.05)
        3:02.04 (38.20)     3:39.38 (37.34)     4:17.64 (38.26)     4:54.60 (36.96)
        5:31.33 (36.73)     6:05.63 (34.30)                                        
  7 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR              6:35.08    6:29.73  
                  32.91     1:10.88 (37.97)     1:49.92 (39.04)     2:30.20 (40.28)
        3:10.89 (40.69)     3:51.59 (40.70)     4:32.05 (40.46)     5:12.60 (40.55)
        5:52.35 (39.75)     6:29.73 (37.38)                                        
  8 Moriarty, Cece            15 RA-MR                6:11.33    6:29.78  
                  34.12     1:12.35 (38.23)     1:51.41 (39.06)     2:31.55 (40.14)
        3:11.00 (39.45)     3:51.53 (40.53)     4:31.09 (39.56)     5:11.11 (40.02)
        5:51.34 (40.23)     6:29.78 (38.44)                                        
  9 Gregersen, Leah           10 RA-MR                6:44.81    6:41.10  
                  35.86     1:16.94 (41.08)     1:57.79 (40.85)     2:38.48 (40.69)
        3:19.61 (41.13)     4:00.32 (40.71)     4:41.85 (41.53)     5:23.44 (41.59)
        6:03.49 (40.05)     6:41.10 (37.61)                                        
 10 Cordeiro, Alex            15 HVD-MR               7:06.77    6:41.93  
                  34.09     1:13.16 (39.07)     1:54.18 (41.02)     2:35.20 (41.02)
      3:58.94 (1:23.74)     4:40.44 (41.50)     5:22.64 (42.20)     6:03.84 (41.20)
        6:41.89 (38.05)      6:41.93 (0.04)                                        
 11 Calone, Eliana            11 MWDA-MR              6:44.63    6:44.09  
                  35.16     1:15.39 (40.23)     1:57.23 (41.84)     2:38.24 (41.01)
        3:18.93 (40.69)     4:01.03 (42.10)     4:42.81 (41.78)     5:24.74 (41.93)
        6:05.39 (40.65)     6:44.09 (38.70)                                        
 12 Murray, Casey             11 MWDA-MR              6:52.59    6:52.06  
                  36.75     1:18.27 (41.52)     2:00.89 (42.62)     2:42.43 (41.54)
        3:24.93 (42.50)     4:08.03 (43.10)     4:50.02 (41.99)     5:33.57 (43.55)
        6:15.37 (41.80)     6:52.06 (36.69)                                        
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, April               16 RFAC-MR             11:40.07   11:35.74  
                  30.98     1:04.81 (33.83)     1:39.85 (35.04)     2:15.77 (35.92)
        2:51.40 (35.63)     3:27.04 (35.64)     4:02.63 (35.59)     4:38.52 (35.89)
        5:14.12 (35.60)     5:49.60 (35.48)     6:25.57 (35.97)     7:00.62 (35.05)
        7:35.70 (35.08)     8:10.58 (34.88)     8:45.79 (35.21)     9:20.32 (34.53)
        9:55.43 (35.11)    10:29.40 (33.97)    11:03.30 (33.90)    11:35.74 (32.44)
  2 Santora, Loretta          11 MWDA-MR                   NT   12:35.29  
                  32.37     1:09.36 (36.99)     1:48.12 (38.76)     2:26.64 (38.52)
        3:06.11 (39.47)     3:44.74 (38.63)     4:21.95 (37.21)     4:59.50 (37.55)
        5:37.25 (37.75)     6:14.85 (37.60)     6:54.99 (40.14)     7:33.40 (38.41)
        8:12.12 (38.72)     8:50.66 (38.54)     9:28.46 (37.80)    10:06.65 (38.19)
       10:44.60 (37.95)    11:22.53 (37.93)    12:00.03 (37.50)    12:35.29 (35.26)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:00.94    1:03.43  
                  30.88     1:03.43 (32.55)                                        
  2 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                1:06.44    1:08.00  
                  33.43     1:08.00 (34.57)                                        
  3 Schweizer, Kelly          16 HVD-MR               1:11.88    1:09.15  
                  34.25     1:09.15 (34.90)                                        
  4 Burda, Sophia             16 HVD-MR               1:04.62    1:10.40  
                  34.78     1:10.40 (35.62)                                        
  5 Maffucci, Ava             15 RA-MR                1:10.08    1:10.47  
                  33.82     1:10.47 (36.65)                                        
  6 Cook, April               16 RFAC-MR              1:07.32    1:10.48  
                  34.89     1:10.48 (35.59)                                        
  7 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              1:10.85    1:11.78  
                  35.05     1:11.78 (36.73)                                        
  8 Monica, Amelia            17 RA-MR                1:08.24    1:12.88  
                  35.38     1:12.88 (37.50)                                        
  9 James, Jessica            15 RA-MR                1:12.16    1:13.14  
                  35.45     1:13.14 (37.69)                                        
 10 Bergin, Emily             15 LBA-MR                 37.87    1:13.23  
 11 Moriarty, Cece            15 RA-MR                1:11.24    1:14.58  
                  36.20     1:14.58 (38.38)                                        
 12 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:13.91    1:15.12  
                  35.86     1:15.12 (39.26)                                        
 13 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:12.24    1:15.54  
                  36.96     1:15.54 (38.58)                                        
 14 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:15.50    1:17.17  
                  37.45     1:17.17 (39.72)                                        
 15 Skoglund, Emma            17 SSL-MR               1:11.96    1:17.22  
                  37.71     1:17.22 (39.51)                                        
 16 Milillo, Angelina         16 SSL-MR               1:17.19    1:17.27  
                  38.12     1:17.27 (39.15)                                        
 17 Sehgal, Garima            15 HVD-MR               1:20.03    1:19.37  
                  37.91     1:19.37 (41.46)                                        
 18 Chant, Lucy               15 HVD-MR               1:19.10    1:20.20  
                  40.69     1:20.20 (39.51)                                        
 19 Palmer, Kaylee            13 LBA-MR               1:31.32    1:23.37  
                  39.50     1:23.37 (43.87)                                        
 20 Mathews, Nina             15 SSL-MR               1:30.17    1:24.29  
                  41.05     1:24.29 (43.24)                                        
 21 Relyea, Carlie            17 HVD-MR               1:16.88    1:26.79  
                  42.33     1:26.79 (44.46)                                        
 -- MacRobbie, Morgan         15 SSL-MR               1:08.05         NS  
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:11.92    2:18.51  
                  31.93     1:07.27 (35.34)     1:43.43 (36.16)     2:18.51 (35.08)
  2 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               2:22.10    2:21.50  
                  32.80     1:08.48 (35.68)     1:45.38 (36.90)     2:21.50 (36.12)
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              2:25.71    2:26.64  
                  34.16     1:11.03 (36.87)     1:48.92 (37.89)     2:26.64 (37.72)
  4 Cook, April               16 RFAC-MR              2:23.52    2:30.78  
                  35.73     1:13.57 (37.84)     1:52.94 (39.37)     2:30.78 (37.84)
  5 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              2:50.90    2:30.89  
                  35.33     1:14.10 (38.77)     1:52.96 (38.86)     2:30.89 (37.93)
  6 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              2:33.01    2:36.26  
                  37.19     1:16.92 (39.73)     1:57.24 (40.32)     2:36.26 (39.02)
  7 Bradley, Addison          11 LBA-MR               2:49.42    2:40.60  
                  39.07     1:19.62 (40.55)     2:00.08 (40.46)     2:40.60 (40.52)
  8 Minchak, Jami             11 LBA-MR                    NT    2:54.60  
                  42.33                             2:12.19 ( )     2:54.60 (42.41)
  9 O'Connell, Teagan         12 LBA-MR               3:11.08    3:13.56  
 10 Tabibian, Maayan          12 RA-MR                3:50.00    3:16.45  
                  44.46     1:34.97 (50.51)   3:16.45 (1:41.48)                    
 11 Zadov, Esther             13 MWDA-MR                   NT    3:16.48  
                  45.37     1:35.17 (49.80)   3:16.48 (1:41.31)                    
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                1:15.78    1:15.04  
                  35.85     1:15.04 (39.19)                                        
  2 Pence, Emily              17 RA-MR                1:10.12    1:15.34  
                  35.73     1:15.34 (39.61)                                        
  3 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              1:12.33    1:15.94  
                  36.12     1:15.94 (39.82)                                        
  4 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               1:17.00    1:18.43  
                  37.44     1:18.43 (40.99)                                        
  5 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:16.30    1:18.84  
                  37.42     1:18.84 (41.42)                                        
  6 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:19.35    1:18.97  
                  37.39     1:18.97 (41.58)                                        
  7 Sanford, Lauren           15 NDAC-MR              1:16.72    1:20.91  
                  38.02     1:20.91 (42.89)                                        
  8 Casalaina, Livia          15 LBA-MR               1:21.51    1:21.46  
                  38.89     1:21.46 (42.57)                                        
  9 Evans, Amelia             16 RA-MR                1:21.50    1:22.78  
                  39.45     1:22.78 (43.33)                                        
 10 Cook, April               16 RFAC-MR              1:21.83    1:23.01  
                  40.10     1:23.01 (42.91)                                        
 11 Schweizer, Kelly          16 HVD-MR               1:30.88    1:24.60  
                  38.68     1:24.60 (45.92)                                        
 12 Benfante, Lexi            17 RA-MR                1:22.00    1:25.01  
                  40.03     1:25.01 (44.98)                                        
 13 Sehgal, Garima            15 HVD-MR               1:23.46    1:25.06  
                  40.59     1:25.06 (44.47)                                        
 14 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              1:30.31    1:26.01  
                  40.53     1:26.01 (45.48)                                        
 15 Monica, Amelia            17 RA-MR                1:21.56    1:26.04  
                  40.97     1:26.04 (45.07)                                        
 16 Cordeiro, Alex            15 HVD-MR               1:22.86    1:26.50  
                  40.67     1:26.50 (45.83)                                        
 17 Maffucci, Ava             15 RA-MR                1:32.83    1:26.65  
                  40.70     1:26.65 (45.95)                                        
 18 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:19.87    1:27.79  
                  41.37     1:27.79 (46.42)                                        
 19 Relyea, Carlie            17 HVD-MR               1:29.19    1:28.51  
                  42.02     1:28.51 (46.49)                                        
 20 James, Jessica            15 RA-MR                1:26.24    1:30.66  
                  42.88     1:30.66 (47.78)                                        
 21 Chant, Lucy               15 HVD-MR               1:28.86    1:31.30  
                  43.40     1:31.30 (47.90)                                        
 22 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               1:26.86    1:31.96  
                  42.54     1:31.96 (49.42)                                        
 23 Santoro, Marissa          16 HVD-MR               1:39.26    1:33.93  
                  45.42     1:33.93 (48.51)                                        
 24 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:36.06    1:34.54  
                  44.58     1:34.54 (49.96)                                        
 25 Geis, Taylor              17 RA-MR                1:27.10    1:34.56  
                  45.05     1:34.56 (49.51)                                        
 26 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR               2:10.01    1:42.61  
                  48.36     1:42.61 (54.25)                                        
 27 Andros, Grace             15 NDAC-MR              1:45.88    1:45.01  
                  48.35     1:45.01 (56.66)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guarnieri, Emma           16 RA-MR                2:30.67    2:36.62  
                  35.86     1:14.96 (39.10)     1:55.84 (40.88)     2:36.62 (40.78)
  2 Meade, Ashley             13 LBA-MR               2:59.47    2:46.09  
                  37.49     1:19.89 (42.40)     2:03.45 (43.56)     2:46.09 (42.64)
  3 Casalaina, Livia          15 LBA-MR               2:49.83    2:50.19  
                  38.95     1:22.12 (43.17)     2:05.97 (43.85)     2:50.19 (44.22)
  4 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              2:42.50    2:51.10  
                  38.71     1:22.38 (43.67)     2:07.16 (44.78)     2:51.10 (43.94)
  5 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:45.58    2:52.75  
                  38.61     1:22.39 (43.78)     2:08.20 (45.81)     2:52.75 (44.55)
  6 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               2:51.88    2:54.74  
                  38.32     1:22.81 (44.49)     2:08.92 (46.11)     2:54.74 (45.82)
  7 Murphy, Marli             14 LBA-MR                    NT    2:59.67  
                  40.67     1:25.63 (44.96)     2:13.15 (47.52)     2:59.67 (46.52)
  8 Cook, April               16 RFAC-MR              2:55.28    3:00.21  
                  39.91     1:26.30 (46.39)     2:13.98 (47.68)     3:00.21 (46.23)
  9 Murray, Casey             11 MWDA-MR              3:20.99    3:13.27  
                  45.06     1:34.68 (49.62)     2:24.32 (49.64)     3:13.27 (48.95)
 10 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR                   NT    3:15.16  
                  43.40     1:32.97 (49.57)     2:24.46 (51.49)     3:15.16 (50.70)
 11 Zadov, Esther             13 MWDA-MR              3:59.51    3:27.24  
                  45.69     1:38.29 (52.60)     2:33.60 (55.31)     3:27.24 (53.64)
 -- Evans, Amelia             16 RA-MR                2:54.56         NS  
 -- Antman, Sabrina           14 RA-MR                2:53.52         NS  
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               1:00.06    1:03.80  
                  29.47     1:03.80 (34.33)                                        
  2 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                1:02.24    1:04.47  
                  29.92     1:04.47 (34.55)                                        
  3 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:03.45    1:06.07  
                  30.53     1:06.07 (35.54)                                        
  4 MacRobbie, Morgan         15 SSL-MR               1:10.34    1:07.68  
                  31.77     1:07.68 (35.91)                                        
  5 Maffucci, Ava             15 RA-MR                1:10.13    1:08.58  
                  31.29     1:08.58 (37.29)                                        
  6 Cook, April               16 RFAC-MR              1:06.54    1:10.20  
                  32.94     1:10.20 (37.26)                                        
  7 Burda, Sophia             16 HVD-MR               1:09.06    1:10.46  
                  32.91     1:10.46 (37.55)                                        
  8 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              1:11.60    1:10.67  
                  32.77     1:10.67 (37.90)                                        
  9 Nohara, Isabella          16 HVD-MR               1:15.88    1:11.28  
                  33.83     1:11.28 (37.45)                                        
 10 Mogan, emi                15 HVD-MR               1:06.59    1:12.07  
                  33.12     1:12.07 (38.95)                                        
 11 Bergin, Emily             15 LBA-MR               1:16.82    1:12.17  
                  32.43     1:12.17 (39.74)                                        
 12 Monica, Amelia            17 RA-MR                1:11.87    1:15.97  
                  34.84     1:15.97 (41.13)                                        
 13 Relyea, Carlie            17 HVD-MR               1:13.15    1:19.60  
                  36.66     1:19.60 (42.94)                                        
 14 James, Jessica            15 RA-MR                1:21.61    1:20.09  
                  36.25     1:20.09 (43.84)                                        
 15 Moriarty, Cece            15 RA-MR                1:15.75    1:21.14  
                  37.10     1:21.14 (44.04)                                        
 16 Mathews, Nina             15 SSL-MR               1:35.17    1:30.52  
                  42.88     1:30.52 (47.64)                                        
 -- Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:16.52         NS  
 -- Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:12.61         NS  
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:30.83    2:28.15  
                  32.11     1:09.64 (37.53)     1:49.77 (40.13)     2:28.15 (38.38)
  2 Cook, April               16 RFAC-MR              2:33.01    2:37.48  
                  34.35     1:14.92 (40.57)     1:56.91 (41.99)     2:37.48 (40.57)
  3 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              3:13.69    2:45.93  
                  35.28     1:19.71 (44.43)     2:02.71 (43.00)     2:45.93 (43.22)
  4 Petriccione, Melania      11 RA-MR                2:35.05    2:47.42  
                  35.76     1:18.80 (43.04)     2:04.36 (45.56)     2:47.42 (43.06)
  5 Stemkowski, Sophie        12 RA-MR                2:58.28    3:06.83  
                  37.36     1:23.54 (46.18)     2:16.36 (52.82)     3:06.83 (50.47)
  6 Calone, Emilia             9 MWDA-MR                   NT    3:10.80  
                  40.04     1:28.72 (48.68)     2:20.01 (51.29)     3:10.80 (50.79)
  7 Zadov, Esther             13 MWDA-MR                   NT    3:21.86  
                  43.17     1:34.72 (51.55)     2:29.05 (54.33)     3:21.86 (52.81)
  8 Qu, Ellie                 11 MWDA-MR                   NT    3:29.16  
                  43.33     1:37.39 (54.06)     2:35.11 (57.72)     3:29.16 (54.05)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Nicole           15 RA-MR                2:18.00    2:21.11  
                  30.36     1:06.26 (35.90)     1:48.42 (42.16)     2:21.11 (32.69)
  2 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               2:18.48    2:21.87  
                  29.59     1:07.67 (38.08)     1:49.48 (41.81)     2:21.87 (32.39)
  3 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:17.27    2:21.88  
                  31.22     1:06.88 (35.66)     1:50.86 (43.98)     2:21.88 (31.02)
  4 Pence, Emily              17 RA-MR                2:12.62    2:29.44  
                  32.17     1:10.64 (38.47)     1:53.96 (43.32)     2:29.44 (35.48)
  5 Cook, April               16 RFAC-MR              2:22.67    2:30.04  
                  32.79     1:11.76 (38.97)     1:58.53 (46.77)     2:30.04 (31.51)
  6 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              2:24.71    2:30.33  
                  32.80     1:12.07 (39.27)     1:56.39 (44.32)     2:30.33 (33.94)
  7 Casalaina, Livia          15 LBA-MR               2:32.26    2:31.39  
                  33.55     1:12.53 (38.98)     1:58.09 (45.56)     2:31.39 (33.30)
  8 Maffucci, Ava             15 RA-MR                2:35.67    2:32.45  
                  31.44     1:09.27 (37.83)     1:59.00 (49.73)     2:32.45 (33.45)
  9 Burda, Sophia             16 HVD-MR               2:32.33    2:33.00  
                  31.98     1:09.48 (37.50)     2:00.17 (50.69)     2:33.00 (32.83)
 10 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               2:33.25    2:36.04  
                  33.46     1:16.29 (42.83)     2:01.06 (44.77)     2:36.04 (34.98)
 11 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR              2:28.85    2:38.14  
                  33.33     1:14.00 (40.67)     2:00.38 (46.38)     2:38.14 (37.76)
 12 Monica, Amelia            17 RA-MR                2:32.65    2:38.65  
                  34.31     1:14.20 (39.89)     2:01.18 (46.98)     2:38.65 (37.47)
 13 Schweizer, Kelly          16 HVD-MR               3:00.88    2:41.02  
                  35.03     1:14.07 (39.04)     2:05.55 (51.48)     2:41.02 (35.47)
 14 Sanford, Lauren           15 NDAC-MR              2:33.88    2:43.88  
                  36.99     1:20.13 (43.14)     2:05.76 (45.63)     2:43.88 (38.12)
 15 James, Jessica            15 RA-MR                2:41.83    2:44.61  
                  37.84     1:19.11 (41.27)     2:09.17 (50.06)     2:44.61 (35.44)
 16 Geis, Taylor              17 RA-MR                2:35.03    2:46.37  
                  38.54     1:18.86 (40.32)     2:10.44 (51.58)     2:46.37 (35.93)
 17 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              2:45.16    2:48.64  
                  34.30     1:19.11 (44.81)     2:10.77 (51.66)     2:48.64 (37.87)
 18 Relyea, Carlie            17 HVD-MR               2:55.96    2:49.88  
                  37.45     1:24.53 (47.08)     2:10.85 (46.32)     2:49.88 (39.03)
 19 Sehgal, Garima            15 HVD-MR               2:54.79    2:51.55  
                  38.16     1:22.32 (44.16)     2:12.02 (49.70)     2:51.55 (39.53)
 20 Evans, Amelia             16 RA-MR                2:44.15    2:52.55  
                  37.66     1:21.12 (43.46)     2:10.35 (49.23)     2:52.55 (42.20)
 21 Fitzpatrick, Logan        12 LBA-MR                    NT    3:07.05  
                  43.01     1:29.28 (46.27)     2:25.33 (56.05)     3:07.05 (41.72)
 22 Andros, Grace             15 NDAC-MR              3:21.94    3:13.42  
                  44.71     1:33.27 (48.56)     2:30.66 (57.39)     3:13.42 (42.76)
 -- Murray, Gaby              15 HVD-MR               2:52.19         NS  
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina           14 RA-MR                4:39.54    4:38.79  
                  28.52     1:00.74 (32.22)     1:36.95 (36.21)     2:12.51 (35.56)
        2:52.96 (40.45)     3:33.75 (40.79)     4:06.77 (33.02)     4:38.79 (32.02)
  2 Guarnieri, Emma           16 RA-MR                4:45.77    4:59.33  
                  31.15     1:08.84 (37.69)     1:49.21 (40.37)     2:29.74 (40.53)
        3:09.92 (40.18)     3:51.52 (41.60)     4:25.62 (34.10)     4:59.33 (33.71)
  3 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              4:51.02    5:01.51  
                  31.45     1:08.84 (37.39)     1:45.82 (36.98)     2:23.67 (37.85)
        3:09.17 (45.50)     3:55.25 (46.08)     4:29.31 (34.06)     5:01.51 (32.20)
  4 Cook, April               16 RFAC-MR              5:00.95    5:12.15  
                  33.52     1:12.25 (38.73)     1:52.04 (39.79)     2:32.11 (40.07)
        3:18.89 (46.78)     4:06.06 (47.17)     4:39.67 (33.61)     5:12.15 (32.48)
  5 Minchak, Kaitlin          13 LBA-MR               6:05.26    5:15.43  
                  35.60     1:17.27 (41.67)     1:55.05 (37.78)     2:32.93 (37.88)
        3:18.53 (45.60)     4:04.69 (46.16)     4:40.31 (35.62)     5:15.43 (35.12)
  6 Cohen, Emily              15 RFAC-MR              5:10.94    5:22.36  
                  33.83     1:13.03 (39.20)     1:54.38 (41.35)     2:35.56 (41.18)
        3:22.38 (46.82)     4:09.59 (47.21)     4:47.11 (37.52)     5:22.36 (35.25)
  7 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              6:12.93    5:34.93  
                  35.03     1:18.55 (43.52)     1:57.23 (38.68)     2:37.65 (40.42)
        3:29.34 (51.69)     4:23.62 (54.28)     4:59.18 (35.56)     5:34.93 (35.75)
  8 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR              5:11.11    5:46.24  
                  34.36     1:17.44 (43.08)     2:02.27 (44.83)     2:46.52 (44.25)
        3:34.01 (47.49)     4:23.97 (49.96)     5:05.83 (41.86)     5:46.24 (40.41)
  9 Calone, Emilia             9 MWDA-MR                   NT    6:07.03  
                  37.73     1:26.15 (48.42)     2:12.02 (45.87)     2:57.60 (45.58)
        3:49.85 (52.25)     4:42.42 (52.57)     5:24.97 (42.55)     6:07.03 (42.06)
 10 Zadov, Esther             13 MWDA-MR                   NT    6:22.52  
                  40.78     1:31.68 (50.90)   3:11.87 (1:40.19)     4:05.52 (53.65)
        5:00.63 (55.11)     5:41.58 (40.95)     6:22.52 (40.94)                    
 -- Evans, Amelia             16 RA-MR                5:59.96         NS  
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    1:47.07  
     1) Goodwin, Isabella 12            2) Cook, April 16                 
     3) Simpfenderfer, Kimberly 17      4) Cohen, Emily 15                
                  27.78       55.42 (27.64)     1:47.07 (51.65)                    
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:46.52    1:54.02  
     1) Ramirez, Nicole 15              2) James, Jessica 15              
     3) Monica, Amelia 17               4) Maffucci, Ava 15               
                  28.10       57.83 (29.73)     1:54.02 (56.19)                    
  3 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        1:49.10    1:59.19  
     1) Rabasco, Sarah 14               2) Austin, Jessica 14             
     3) Antman, Sabrina 14              4) Moriarty, Cece 15              
                  29.07     1:00.03 (30.96)     1:59.19 (59.16)                    
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:57.41    2:02.76  
     1) Pence, Emily 17                 2) Conrad, Sabrina 14             
     3) Ramirez, Nicole 15              4) Geis, Taylor 17                
                  30.64     1:04.45 (33.81)     1:33.72 (29.27)     2:02.76 (29.04)
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:00.01    2:04.04  
     1) Simpfenderfer, Kimberly 17      2) Cohen, Emily 15                
     3) Cook, April 16                  4) Alcantara, Antonella 14        
                  29.85     1:03.69 (33.84)     1:35.01 (31.32)     2:04.04 (29.03)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:01.11    2:07.53  
     1) Storrs, Mackenzie 16            2) Sanford, Lauren 15             
     3) Pociask, Brooke 14              4) Jenkins, Shae 14               
                  33.47     1:10.68 (37.21)     1:39.60 (28.92)     2:07.53 (27.93)
  4 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        2:05.56    2:11.59  
     1) Benfante, Lexi 17               2) Monica, Amelia 17              
     3) Maffucci, Ava 15                4) James, Jessica 15              
                  31.58     1:11.42 (39.84)     1:41.59 (30.17)     2:11.59 (30.00)
  5 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            2:15.11    2:30.24  
     1) Farrell, Ainsley 14             2) Vandamme, Isabelle 14          
     3) Biskup, Colleen 15              4) Andros, Grace 15               
                  39.85     1:22.51 (42.66)     1:56.56 (34.05)     2:30.24 (33.68)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas        8 LBA-MR                 40.24      38.99  
  2 Muety, Shaun               8 LBA-MR                 41.15      39.45  
  3 Cohen, Hayden              8 RA-MR                  43.42      39.60  
  4 Klein, Ben                 8 RA-MR                  40.52      40.28  
  5 Marra, Anthony             8 LBA-MR                 42.88      42.90  
  6 Chen, Ethan                8 RA-MR                1:20.00      47.82  
  7 Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                   NT      49.92  
  8 McGuire, Wesley or Wes     8 RA-MR                  50.00      50.68  
  9 Croutch, Tyler             8 MWDA-MR                58.43      56.63  
 10 Vega, Isidro               8 RFAC-MR                54.25    1:01.63  
 11 He, Timothy                6 RFAC-MR              1:34.70    1:17.86  
 12 Chiappetta, Paolo          8 RFAC-MR                   NT    1:23.49  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas        8 LBA-MR               1:35.09    1:26.63  
                  40.76     1:26.63 (45.87)                                        
  2 Klein, Ben                 8 RA-MR                1:32.51    1:27.23  
                  40.01     1:27.23 (47.22)                                        
  3 Cohen, Hayden              8 RA-MR                1:44.00    1:31.25  
                  41.41     1:31.25 (49.84)                                        
  4 Marra, Anthony             8 LBA-MR               1:49.31    1:36.63  
                  43.18     1:36.63 (53.45)                                        
  5 McGuire, Wesley or Wes     8 RA-MR                2:00.00    1:54.80  
                  52.29   1:54.80 (1:02.51)                                        
  6 Grower, Ryan               8 RA-MR                2:00.00    2:06.51  
                  56.74   2:06.51 (1:09.77)                                        
  7 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              2:04.13    2:18.76  
                1:04.70   2:18.76 (1:14.06)                                        
 -- Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Did not finish
                  58.57          DQ (51.48)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas        8 LBA-MR                 46.14      43.37  
  2 Klein, Ben                 8 RA-MR                  51.94      45.98  
  3 Cohen, Hayden              8 RA-MR                  49.33      46.62  
  4 Marra, Anthony             8 LBA-MR                 53.21      51.60  
  5 Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                   NT      56.31  
  6 Grower, Ryan               8 RA-MR                1:15.00      57.50  
  7 McGuire, Wesley or Wes     8 RA-MR                1:15.00      59.53  
  8 Vega, Isidro               8 RFAC-MR                59.19    1:05.04  
  9 He, Timothy                6 RFAC-MR                   NT    1:14.43  
 -- Chiappetta, Paolo          8 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas        8 LBA-MR                 46.22      46.52  
  2 Marra, Anthony             8 LBA-MR                 51.57      48.33  
  3 Cohen, Hayden              8 RA-MR                  56.15      55.78  
  4 Klein, Ben                 8 RA-MR                1:02.20      58.62  
  5 Croutch, Tyler             8 MWDA-MR              1:06.08    1:02.63  
  6 Chen, Ethan                8 RA-MR                1:15.00    1:10.81  
  7 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              1:10.85    1:12.12  
 -- McGuire, Wesley or Wes     8 RA-MR                1:00.00         DQ  
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas        8 LBA-MR                 55.50      45.41  
  2 Cohen, Hayden              8 RA-MR                  57.66      55.41  
  3 Marra, Anthony             8 LBA-MR               1:05.45      59.92  
  4 Muety, Shaun               8 LBA-MR                    NT    1:02.86  
  5 Chen, Ethan                8 RA-MR                1:25.00    1:11.94  
  6 McGuire, Wesley or Wes     8 RA-MR                1:10.00    1:17.98  
  7 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              1:18.04    1:22.31  
 -- Klein, Ben                 8 RA-MR                  56.75         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas        8 LBA-MR               1:32.97    1:34.45  
                  45.93     1:34.45 (48.52)                                        
  2 Klein, Ben                 8 RA-MR                3:00.00    1:42.74  
  3 Cohen, Hayden              8 RA-MR                2:04.79    1:42.77  
                  47.29     1:42.77 (55.48)                                        
  4 Marra, Anthony             8 LBA-MR               1:59.40    1:53.54  
                  56.01     1:53.54 (57.53)                                        
  5 McGuire, Wesley or Wes     8 RA-MR                2:00.00    2:20.76  
                1:00.17   2:20.76 (1:20.59)                                        
  6 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              2:18.98    2:27.54  
                1:11.08   2:27.54 (1:16.46)                                        
  7 Grower, Ryan               8 RA-MR                2:20.00    2:27.80  
                1:12.11   2:27.80 (1:15.69)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:26.60    1:25.03  
     1) Klein, Ben 8                    2) Grower, Ryan 8                 
     3) McGuire, Wesley or Wes 8        4) Cohen, Hayden 8                
                  45.96     1:25.03 (39.07)                                        
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    1:57.29  
     1) He, Timothy 6                   2) Chiappetta, Paolo 8            
     3) Vega, Isidro 8                  4) Goodwin, Owen 8                
                1:11.54     1:57.29 (45.75)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:41.93    1:33.87  
     1) Chen, Ethan 8                   2) Cohen, Hayden 8                
     3) Klein, Ben 8                    4) McGuire, Wesley or Wes 8       
                  51.63     1:33.87 (42.24)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speare, Troy              10 NDAC-MR                31.61      30.91  
  2 Perillo, Austin           10 MWDA-MR                31.21      31.22  
  3 Olsson, Kian              10 NDAC-MR                32.68      32.29  
  4 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR                34.83      32.63  
  5 Paggi, Zach                9 LBA-MR                 35.17      34.48  
  6 Kurth, Evan               10 RA-MR                  35.00      35.29  
  7 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                  34.83      35.82  
  8 Courtney, Ben             10 SSL-MR                 38.29      37.27  
  9 Pociask, Joseph           10 NDAC-MR                38.15      38.68  
 10 Rose, Wylie               10 RA-MR                  42.02      40.38  
 11 Corrado, Caleb             9 MWDA-MR                44.16      41.50  
 12 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR                 38.86      42.16  
 13 Talla, Naveen             10 RA-MR                1:00.00      42.93  
 14 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                   NT      43.54  
 15 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR                43.25      43.94  
 16 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR                45.89      44.12  
 17 Lieberman, Sawyer          9 LBA-MR                    NT      45.03  
 18 McGovern, William          9 HVD-MR                 47.33      47.79  
 19 Tarife, Grey               9 SSL-MR                 53.37      50.59  
 20 Kui, Adam                  9 RFAC-MR                46.63      51.70  
 21 Howard, Sam                9 RFAC-MR                   NT      54.41  
 22 Olivo, Ian                 9 LBA-MR                 51.69      54.79  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speare, Troy              10 NDAC-MR              1:13.16    1:10.71  
                  34.31     1:10.71 (36.40)                                        
  2 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR              1:15.92    1:11.38  
                  34.39     1:11.38 (36.99)                                        
  3 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              1:13.65    1:11.39  
                  33.35     1:11.39 (38.04)                                        
  4 Perillo, Austin           10 MWDA-MR              1:11.93    1:12.36  
                  33.95     1:12.36 (38.41)                                        
  5 Paggi, Zach                9 LBA-MR               1:19.94    1:17.80  
                  37.02     1:17.80 (40.78)                                        
  6 Kurth, Evan               10 RA-MR                2:00.00    1:19.17  
                  37.76     1:19.17 (41.41)                                        
  7 Courtney, Ben             10 SSL-MR               1:25.25    1:22.71  
                  37.90     1:22.71 (44.81)                                        
  8 Chung, Nathaniel          10 RA-MR                1:25.38    1:23.28  
                  41.01     1:23.28 (42.27)                                        
  9 Andros, Joe               10 NDAC-MR              1:35.21    1:28.97  
                  39.88     1:28.97 (49.09)                                        
 10 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR               1:37.05    1:32.31  
                  43.05     1:32.31 (49.26)                                        
 11 Lieberman, Sawyer          9 LBA-MR                    NT    1:37.27  
                  42.51     1:37.27 (54.76)                                        
 12 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR              1:43.78    1:41.38  
                  46.30     1:41.38 (55.08)                                        
 13 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              1:52.12    1:43.50  
                  48.08     1:43.50 (55.42)                                        
 14 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                   NT    1:45.79  
                  48.95     1:45.79 (56.84)                                        
 15 Kui, Adam                  9 RFAC-MR              1:53.66    1:47.20  
                  51.86     1:47.20 (55.34)                                        
 16 Tarife, Grey               9 SSL-MR               2:02.97    1:52.11  
 17 Howard, Sam                9 RFAC-MR                   NT    1:57.07  
                  54.62   1:57.07 (1:02.45)                                        
 18 Raitt, Alan               10 NDAC-MR              1:46.11    1:58.24  
                  55.91   1:58.24 (1:02.33)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR                38.45      39.28  
  2 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR                41.53      39.46  
  3 Courtney, Ben             10 SSL-MR                 37.96      39.66  
  4 Perillo, Austin           10 MWDA-MR                38.27      40.31  
  5 Kurth, Evan               10 RA-MR                1:00.00      42.74  
  6 Paggi, Zach                9 LBA-MR                 43.91      43.32  
  7 Chung, Nathaniel          10 RA-MR                  41.47      44.84  
  8 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR                49.96      46.35  
  9 Kui, Adam                  9 RFAC-MR                52.68      49.01  
 10 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR                48.60      49.20  
 11 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR                 49.93      52.49  
 12 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                   NT      55.40  
 13 Lieberman, Sawyer          9 LBA-MR                    NT      56.00  
 14 Tarife, Grey               9 SSL-MR               1:04.67      56.87  
 15 Howard, Sam                9 RFAC-MR                   NT    1:07.31  
 16 Raitt, Alan               10 NDAC-MR              1:06.11    1:07.44  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR              1:28.68    1:21.92  
  2 Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR              1:22.63    1:23.49  
                  40.44     1:23.49 (43.05)                                        
  3 Perillo, Austin           10 MWDA-MR              1:24.51    1:27.94  
                  42.22     1:27.94 (45.72)                                        
  4 Paggi, Zach                9 LBA-MR               1:40.86    1:30.12  
                  43.39     1:30.12 (46.73)                                        
  5 Courtney, Ben             10 SSL-MR               1:24.90    1:31.93  
                  44.09     1:31.93 (47.84)                                        
  6 Kurth, Evan               10 RA-MR                2:00.00    1:34.82  
                  46.54     1:34.82 (48.28)                                        
  7 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                1:32.83    1:36.58  
                  46.80     1:36.58 (49.78)                                        
  8 Rose, Wylie               10 RA-MR                1:44.50    1:37.80  
                  48.02     1:37.80 (49.78)                                        
  9 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR              1:52.38    1:44.43  
                  50.37     1:44.43 (54.06)                                        
 10 Talla, Naveen             10 RA-MR                2:00.00    1:46.49  
                  51.22     1:46.49 (55.27)                                        
 11 Pociask, Joseph           10 NDAC-MR              1:45.94    1:51.33  
                  54.92     1:51.33 (56.41)                                        
 12 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR               2:00.33    1:54.34  
                  51.97   1:54.34 (1:02.37)                                        
 13 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                   NT    1:55.16  
                  56.98     1:55.16 (58.18)                                        
 14 Kui, Adam                  9 RFAC-MR              2:03.31    1:56.08  
                  55.98   1:56.08 (1:00.10)                                        
 15 Lieberman, Sawyer          9 LBA-MR                    NT    1:56.89  
                  53.77   1:56.89 (1:03.12)                                        
 16 Tarife, Grey               9 SSL-MR               2:20.05    2:14.56  
 17 Olivo, Ian                 9 LBA-MR                    NT    2:24.21  
                1:11.49   2:24.21 (1:12.72)                                        
 -- Corrado, Caleb             9 MWDA-MR              1:52.99         DQ  
      No touch at turn
                  55.61        DQ (1:01.13)                                        
 -- Howard, Sam                9 RFAC-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
                1:15.43        DQ (1:15.41)                                        
 -- McGovern, William          9 HVD-MR               1:50.33         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
                  55.54        DQ (1:04.55)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR                43.58      42.43  
  2 Andros, Joe               10 NDAC-MR                54.26      48.11  
  3 Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR                46.87      48.16  
  4 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR                 50.77      48.61  
  5 Paggi, Zach                9 LBA-MR                 48.92      49.22  
  6 Kurth, Evan               10 RA-MR                  50.00      49.89  
  7 Chung, Nathaniel          10 RA-MR                  54.11      51.51  
  8 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR                54.28      56.87  
  9 Kui, Adam                  9 RFAC-MR              1:10.77    1:01.82  
 10 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              1:00.33    1:02.48  
 11 Raitt, Alan               10 NDAC-MR              1:08.11    1:04.45  
 12 Tarife, Grey               9 SSL-MR               1:27.50    1:05.57  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR              1:30.43    1:32.75  
                  44.23     1:32.75 (48.52)                                        
  2 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              1:40.32    1:42.16  
                  49.24     1:42.16 (52.92)                                        
  3 Perillo, Austin           10 MWDA-MR              1:38.86    1:45.83  
                  49.38     1:45.83 (56.45)                                        
  4 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                1:47.66    1:47.08  
                  49.97     1:47.08 (57.11)                                        
  5 Kurth, Evan               10 RA-MR                2:00.00    1:47.34  
                  51.49     1:47.34 (55.85)                                        
  6 Speare, Troy              10 NDAC-MR              1:51.37    1:47.59  
                  49.49     1:47.59 (58.10)                                        
  7 Rose, Wylie               10 RA-MR                1:52.96    1:50.97  
                  53.30     1:50.97 (57.67)                                        
  8 Courtney, Ben             10 SSL-MR               1:51.17    1:52.95  
                  53.41     1:52.95 (59.54)                                        
  9 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR              2:16.02    1:59.72  
                  55.64   1:59.72 (1:04.08)                                        
 10 Pociask, Joseph           10 NDAC-MR              2:04.26    2:07.40  
                1:00.80   2:07.40 (1:06.60)                                        
 11 Kui, Adam                  9 RFAC-MR                   NT    2:08.62  
                1:02.61   2:08.62 (1:06.01)                                        
 12 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              2:20.11    2:12.20  
                1:02.19   2:12.20 (1:10.01)                                        
 13 Olivo, Ian                 9 LBA-MR                    NT    2:27.61  
                1:08.58   2:27.61 (1:19.03)                                        
 14 Tarife, Grey               9 SSL-MR               2:30.17    2:31.40  
                1:12.85   2:31.40 (1:18.55)                                        
 -- Talla, Naveen             10 RA-MR                2:30.00         DQ  
      One hand touch
                  57.82        DQ (1:02.77)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speare, Troy              10 NDAC-MR                33.98      34.27  
  2 Olsson, Kian              10 NDAC-MR                36.06      36.43  
  3 Paggi, Zach                9 LBA-MR                 40.34      39.63  
  4 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR                39.37      39.93  
  5 Perillo, Austin           10 MWDA-MR                41.52      40.70  
  6 Kurth, Evan               10 RA-MR                  45.00      44.35  
  7 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                  47.07      47.34  
  8 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR                54.57      53.11  
  9 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              1:10.54    1:10.68  
 -- Kui, Adam                  9 RFAC-MR              1:10.27         DQ  
      Alternating Kick
 -- Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR                35.99         NS  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              1:21.18    1:21.25  
                  37.26     1:21.25 (43.99)                                        
  2 Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR              1:23.23    1:22.47  
                  37.30     1:22.47 (45.17)                                        
  3 Speare, Troy              10 NDAC-MR              1:33.72    1:25.96  
                  40.69     1:25.96 (45.27)                                        
  4 Perillo, Austin           10 MWDA-MR              1:40.61    1:47.50  
                  48.14     1:47.50 (59.36)                                        
  5 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              2:59.10    2:39.68  
                1:14.16   2:39.68 (1:25.52)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR              1:23.78    1:24.12  
                  39.72     1:24.12 (44.40)                                        
  2 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              1:26.64    1:24.97  
                  39.99     1:24.97 (44.98)                                        
  3 Speare, Troy              10 NDAC-MR              1:27.11    1:26.92  
                  39.43     1:26.92 (47.49)                                        
  4 Paggi, Zach                9 LBA-MR               1:35.29    1:26.94  
                  39.53     1:26.94 (47.41)                                        
  5 Kurth, Evan               10 RA-MR                2:00.00    1:29.52  
                  42.42     1:29.52 (47.10)                                        
  6 Perillo, Austin           10 MWDA-MR              1:25.25    1:30.86  
                  42.76     1:30.86 (48.10)                                        
  7 Chung, Nathaniel          10 RA-MR                1:38.28    1:38.82  
                  47.88     1:38.82 (50.94)                                        
  8 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR               1:46.48    1:40.95  
                  49.12     1:40.95 (51.83)                                        
  9 Andros, Joe               10 NDAC-MR              1:50.35    1:44.89  
                  50.81     1:44.89 (54.08)                                        
 10 Kui, Barnabas              9 RFAC-MR              1:49.61    1:50.06  
                  48.34   1:50.06 (1:01.72)                                        
 11 Kui, Adam                  9 RFAC-MR              2:12.10    1:55.60  
                  57.34     1:55.60 (58.26)                                        
 12 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              1:55.24    1:55.79  
                  53.71   1:55.79 (1:02.08)                                        
 -- Courtney, Ben             10 SSL-MR               1:33.70         DQ  
      One hand touch - breast
                  44.19          DQ (50.13)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:30.11    2:35.43  
     1) Olsson, Kian 10                 2) Raitt, Alan 10                 
     3) Andros, Joe 10                  4) Speare, Troy 10                
                                                    2:04.43 ( )     2:35.43 (31.00)
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    2:46.15  
     1) Chamberlain, Nicholas 10        2) Kui, Adam 9                    
     3) Kui, Barnabas 9                 4) Karadeniz, Derin 10            
                  46.63     1:34.19 (47.56)     2:14.14 (39.95)     2:46.15 (32.01)
 -- Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:44.84         NS  
     1) Chung, Nathaniel 10             2) Ponnaiya, Matthew 9            
     3) Rose, Wylie 10                  4) Variano, Matty or Matthe 10    
 -- Rivertown Aquatics-MR  'B'                        3:45.00         NS  
     1) Boldyrev, Andrew 10             2) Cafiso, Julius 9               
     3) Kurth, Evan 10                  4) Humer, Logan 9                 
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:52.21    2:56.53  
     1) Shaw, Jaden 9                   2) Perillo, Austin 10             
     3) Insdorf, Joshua 10              4) Corrado, Caleb 9               
                  48.74     1:37.01 (48.27)     2:13.73 (36.72)     2:56.53 (42.80)
 -- Rivertown Aquatics-MR  'A'                        3:14.04         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Rose, Wylie 10                  2) Kurth, Evan 10                 
     3) Variano, Matty or Matthe 10     4) Talla, Naveen 10               
                                1:36.39 ( )     2:23.94 (47.55)          DQ (41.52)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karadeniz, Derin          10 RFAC-MR              2:57.51    2:35.75  
                  34.88     1:14.10 (39.22)     1:55.87 (41.77)     2:35.75 (39.88)
  2 Perillo, Austin           10 MWDA-MR              2:42.46    2:36.58  
                  34.90     1:14.93 (40.03)     1:56.83 (41.90)     2:36.58 (39.75)
  3 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                2:59.39    3:03.64  
                  38.46     1:26.42 (47.96)     2:15.78 (49.36)     3:03.64 (47.86)
  4 Dorner, Declan             9 NDAC-MR              3:05.11    3:30.97  
                  46.45     1:42.15 (55.70)   3:30.97 (1:48.82)                    
  5 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              4:19.97    3:33.50  
                  47.29     1:45.51 (58.22)     2:42.22 (56.71)     3:33.50 (51.28)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR                 26.50      26.99  
  2 Clyde, Miles              12 HVD-MR                 30.80      27.40  
  3 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR                27.92      27.43  
  4 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 29.12      27.94  
  5 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR                29.08      28.39  
  6 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                29.06      29.77  
  7 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR                 29.79      30.06  
  8 Chen-Suzuki, Keizo        11 NDAC-MR                33.07      31.31  
  9 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 33.11      32.30  
 10 Payne, Tristan            12 RA-MR                  34.14      32.33  
 11 Button, Sam               11 NDAC-MR                31.53      32.54  
 12 Cheng, Russell            12 RA-MR                  34.50      33.52  
 13 Yastion, Adam             11 MWDA-MR                33.76      33.66  
 14 Shapiro, Jason            11 LBA-MR                 33.17      33.83  
 15 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR                 34.09      34.39  
 16 Roche, James              11 RA-MR                  32.62      34.57  
 17 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR                36.78      36.04  
 18 Kaner, Matt               11 SSL-MR                 38.02      36.54  
 19 Zicot, Jake               12 NDAC-MR                45.11      37.57  
 20 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR                 41.47      38.31  
 21 Larrondo, Payton          11 SSL-MR                 46.36      38.39  
 22 Hyman, James              11 SSL-MR                 41.80      39.08  
 23 Payne, William            11 RA-MR                  39.38      39.61  
 24 Daterao, Krish            11 SSL-MR                 41.17      39.84  
 25 Kiernan, Will             11 SSL-MR                 41.40      39.94  
 26 Grigoras, George          12 SSL-MR                 40.42      41.53  
 27 Horn, Walter              11 SSL-MR                 47.10      41.75  
 28 Connolly, Owen            12 SSL-MR                 42.38      42.15  
 29 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR                 50.35      43.21  
 30 Dwek, Mason               11 SSL-MR                 46.52      46.82  
 31 Monti, Jackson            11 LBA-MR                 44.61      50.83  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              1:02.76    1:00.12  
                  28.76     1:00.12 (31.36)                                        
  2 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR               1:06.40    1:00.36  
                  28.38     1:00.36 (31.98)                                        
  3 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              1:02.49    1:00.84  
                  29.37     1:00.84 (31.47)                                        
  4 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:08.10    1:02.02  
                  29.35     1:02.02 (32.67)                                        
  5 Clyde, Miles              12 HVD-MR               1:08.85    1:02.51  
                  29.68     1:02.51 (32.83)                                        
  6 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR               1:11.27    1:06.40  
                  32.36     1:06.40 (34.04)                                        
  7 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:14.86    1:10.62  
                  34.86     1:10.62 (35.76)                                        
  8 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              1:06.44    1:10.76  
                  33.62     1:10.76 (37.14)                                        
  9 Payne, Tristan            12 RA-MR                1:12.81    1:12.71  
                  34.96     1:12.71 (37.75)                                        
 10 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR              1:10.49    1:14.63  
                  36.28     1:14.63 (38.35)                                        
 11 Shapiro, Jason            11 LBA-MR               1:17.99    1:15.33  
                  35.31     1:15.33 (40.02)                                        
 12 Roche, James              11 RA-MR                1:17.53    1:15.50  
                  35.38     1:15.50 (40.12)                                        
 13 Yastion, Adam             11 MWDA-MR              1:16.60    1:15.76  
                  35.69     1:15.76 (40.07)                                        
 14 Gutterman, Hunter         12 NDAC-MR              1:16.17    1:15.92  
                  33.98     1:15.92 (41.94)                                        
 15 Cheng, Russell            12 RA-MR                1:18.54    1:16.16  
                  35.41     1:16.16 (40.75)                                        
 16 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR               1:20.20    1:18.11  
                  35.56     1:18.11 (42.55)                                        
 17 Casalaina, Vince          11 LBA-MR               1:23.10    1:19.15  
                  38.06     1:19.15 (41.09)                                        
 18 Kaner, Matt               11 SSL-MR               1:29.16    1:20.21  
                  36.96     1:20.21 (43.25)                                        
 19 Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR               1:31.99    1:20.55  
                  38.92     1:20.55 (41.63)                                        
 20 Trombetta, Luke           11 RA-MR                1:20.73    1:22.61  
                  39.85     1:22.61 (42.76)                                        
 21 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR              1:22.89    1:22.82  
                  39.29     1:22.82 (43.53)                                        
 22 Rodriguez, Melvin         12 SSL-MR               1:43.91    1:24.68  
                  39.42     1:24.68 (45.26)                                        
 23 Heidebrecht, Martin       12 NDAC-MR              1:28.23    1:24.91  
                  37.83     1:24.91 (47.08)                                        
 24 Zicot, Jake               12 NDAC-MR              2:00.11    1:25.48  
                  39.76     1:25.48 (45.72)                                        
 25 Deely, Jack               11 LBA-MR               1:33.69    1:25.57  
                  40.80     1:25.57 (44.77)                                        
 26 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR               1:34.15    1:28.97  
                  40.88     1:28.97 (48.09)                                        
 27 Payne, William            11 RA-MR                1:30.87    1:31.03  
 28 Kiernan, Will             11 SSL-MR               1:34.84    1:31.13  
                  42.62     1:31.13 (48.51)                                        
 29 Larrondo, Payton          11 SSL-MR               1:52.17    1:32.25  
                  42.29     1:32.25 (49.96)                                        
 30 Daterao, Krish            11 SSL-MR               1:25.17    1:32.51  
                  44.36     1:32.51 (48.15)                                        
 31 Hyman, James              11 SSL-MR               1:38.09    1:38.22  
                  44.15     1:38.22 (54.07)                                        
 32 Connolly, Owen            12 SSL-MR               1:33.79    1:39.34  
                  48.55     1:39.34 (50.79)                                        
 33 Horn, Walter              11 SSL-MR               1:48.89    1:42.90  
                  46.27     1:42.90 (56.63)                                        
 34 Dwek, Mason               11 SSL-MR               1:47.25    1:44.27  
                  47.15     1:44.27 (57.12)                                        
 35 Monti, Jackson            11 LBA-MR               1:45.48    1:46.39  
                  50.03     1:46.39 (56.36)                                        
 -- Grigoras, George          12 SSL-MR               1:28.17         NS  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              2:17.86    2:15.43  
                  30.94     1:06.34 (35.40)     1:42.44 (36.10)     2:15.43 (32.99)
  2 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                   NT    2:25.35  
                  32.44     1:10.52 (38.08)     1:50.06 (39.54)     2:25.35 (35.29)
  3 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               3:01.56    2:39.06  
                  36.12     1:17.47 (41.35)     2:00.78 (43.31)     2:39.06 (38.28)
  4 Payne, Tristan            12 RA-MR                2:37.86    2:42.16  
                  37.13     1:19.05 (41.92)     2:02.47 (43.42)     2:42.16 (39.69)
  5 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              2:44.27    2:48.67  
                  36.00     1:21.14 (45.14)     2:06.14 (45.00)     2:48.67 (42.53)
  6 Yastion, Adam             11 MWDA-MR                   NT    2:51.49  
                  38.17     1:22.57 (44.40)     2:09.12 (46.55)     2:51.49 (42.37)
  7 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR              2:56.07    2:56.07  
                  38.82     1:23.89 (45.07)     2:10.87 (46.98)     2:56.07 (45.20)
  8 Roche, James              11 RA-MR                2:57.37    3:05.95  
                  38.20     1:26.03 (47.83)     2:16.79 (50.76)     3:05.95 (49.16)
 -- Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              2:16.70         NS  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR                31.50      31.46  
  2 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR                34.20      34.16  
  3 Clyde, Miles              12 HVD-MR                 37.52      34.68  
  4 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                33.47      34.73  
  5 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 37.75      37.24  
  6 Roche, James              11 RA-MR                  37.09      37.47  
  7 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR                 39.54      37.58  
  8 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 39.33      38.53  
  9 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR                37.49      38.86  
 10 Payne, Tristan            12 RA-MR                  39.64      39.05  
 11 Shapiro, Jason            11 LBA-MR                 40.83      40.18  
 12 Cheng, Russell            12 RA-MR                  40.38      40.50  
 13 Button, Sam               11 NDAC-MR                39.25      40.67  
 14 Trombetta, Luke           11 RA-MR                  39.59      40.72  
 15 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR                42.01      40.87  
 16 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR                 46.52      41.64  
 17 Gutterman, Hunter         12 NDAC-MR                39.48      41.80  
 18 Casalaina, Vince          11 LBA-MR                 41.60      42.14  
 19 Yastion, Adam             11 MWDA-MR                44.01      42.34  
 20 Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR                 50.39      42.37  
 21 Payne, William            11 RA-MR                  41.37      42.51  
 22 Kaner, Matt               11 SSL-MR                 46.04      42.85  
 23 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR                43.38      43.20  
 24 Rodriguez, Melvin         12 SSL-MR                 48.04      45.82  
 25 Heidebrecht, Martin       12 NDAC-MR                44.96      45.85  
 26 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR                 46.70      48.26  
 27 Daterao, Krish            11 SSL-MR                 46.17      49.04  
 28 Zicot, Jake               12 NDAC-MR                55.11      49.36  
 29 Deely, Jack               11 LBA-MR                 51.27      50.43  
 30 Kiernan, Will             11 SSL-MR                 51.57      50.44  
 31 Grigoras, George          12 SSL-MR                 55.72      53.57  
 32 Hyman, James              11 SSL-MR                 50.13      54.29  
 33 Horn, Walter              11 SSL-MR                 55.41      55.32  
 34 Dwek, Mason               11 SSL-MR                 53.46      55.85  
 35 Monti, Jackson            11 LBA-MR               1:08.06    1:00.46  
 -- Larrondo, Payton          11 SSL-MR                 49.17         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR               1:09.55    1:07.51  
                  32.06     1:07.51 (35.45)                                        
  2 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              1:14.38    1:12.59  
                  35.25     1:12.59 (37.34)                                        
  3 Daniels, Owen             11 NDAC-MR              1:12.94    1:12.96  
                  35.62     1:12.96 (37.34)                                        
  4 Clyde, Miles              12 HVD-MR               1:20.92    1:17.66  
                  38.57     1:17.66 (39.09)                                        
  5 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR               1:22.56    1:18.17  
  6 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:28.35    1:20.75  
                  39.97     1:20.75 (40.78)                                        
  7 Roche, James              11 RA-MR                1:23.59    1:22.76  
                  39.38     1:22.76 (43.38)                                        
  8 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:24.84    1:23.75  
                  41.96     1:23.75 (41.79)                                        
  9 Payne, Tristan            12 RA-MR                1:26.25    1:23.94  
                  40.70     1:23.94 (43.24)                                        
 10 Shapiro, Jason            11 LBA-MR               1:27.85    1:26.03  
                  42.06     1:26.03 (43.97)                                        
 11 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR              1:22.56    1:27.02  
 12 Cheng, Russell            12 RA-MR                1:27.56    1:27.07  
                  42.02     1:27.07 (45.05)                                        
 13 Yastion, Adam             11 MWDA-MR              1:36.28    1:32.28  
                  45.78     1:32.28 (46.50)                                        
 14 Payne, William            11 RA-MR                1:32.34    1:32.83  
 15 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR               1:32.87    1:33.42  
                  45.28     1:33.42 (48.14)                                        
 16 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR              1:33.19    1:35.10  
                  47.70     1:35.10 (47.40)                                        
 17 Kaner, Matt               11 SSL-MR               1:40.70    1:36.86  
 18 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR               1:45.54    1:39.82  
                  47.60     1:39.82 (52.22)                                        
 19 Kiernan, Will             11 SSL-MR               1:52.78    1:45.68  
                  50.25     1:45.68 (55.43)                                        
 20 Hyman, James              11 SSL-MR               1:46.34    1:49.38  
                  52.04     1:49.38 (57.34)                                        
 21 Zicot, Jake               12 NDAC-MR              2:15.11    1:53.64  
                  51.83   1:53.64 (1:01.81)                                        
 22 Dwek, Mason               11 SSL-MR               1:56.17    1:55.42  
                  56.01     1:55.42 (59.41)                                        
 23 Grigoras, George          12 SSL-MR               1:55.17    1:58.07  
                  57.01   1:58.07 (1:01.06)                                        
 24 Connolly, Owen            12 SSL-MR               1:50.03    1:59.78  
                  55.73   1:59.78 (1:04.05)                                        
 25 Monti, Jackson            11 LBA-MR               2:30.00    2:22.55  
 -- Larrondo, Payton          11 SSL-MR               1:49.17         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
                  47.79          DQ (53.58)                                        
 -- Daterao, Krish            11 SSL-MR               1:32.17         DQ  
      Multiple strokes
                  50.04          DQ (56.82)                                        
 -- Horn, Walter              11 SSL-MR               1:55.17         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR                 37.93      36.17  
  2 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR                 36.96      36.52  
  3 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                38.65      38.34  
  4 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 37.97      38.50  
  5 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR                39.52      38.81  
  6 Shapiro, Jason            11 LBA-MR                 39.47      39.33  
  7 Clyde, Miles              12 HVD-MR                 47.21      40.95  
  8 Button, Sam               11 NDAC-MR                41.22      41.87  
  9 Gutterman, Hunter         12 NDAC-MR                44.17      43.61  
 10 Deely, Jack               11 LBA-MR                 46.47      44.87  
 11 Casalaina, Vince          11 LBA-MR                 50.02      45.98  
 12 Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR                 49.12      46.05  
 13 Cheng, Russell            12 RA-MR                  50.77      46.60  
 14 Yastion, Adam             11 MWDA-MR                   NT      47.60  
 15 Heidebrecht, Martin       12 NDAC-MR                50.98      47.68  
 16 Roche, James              11 RA-MR                  46.26      47.78  
 16 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 49.12      47.78  
 18 Zicot, Jake               12 NDAC-MR              1:10.11      52.79  
 19 Daterao, Krish            11 SSL-MR                 55.17      53.64  
 20 Kiernan, Will             11 SSL-MR                 59.32      53.98  
 21 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR                 56.28      54.65  
 22 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR                47.43      55.94  
 23 Payne, William            11 RA-MR                  57.09      57.80  
 24 Grigoras, George          12 SSL-MR               1:05.05      58.52  
 25 Monti, Jackson            11 LBA-MR               1:05.63      58.75  
 26 Larrondo, Payton          11 SSL-MR               1:08.14      59.47  
 27 Dwek, Mason               11 SSL-MR               1:12.25    1:01.64  
 28 Connolly, Owen            12 SSL-MR               1:09.67    1:12.13  
 -- Horn, Walter              11 SSL-MR               1:12.91         DQ  
      Scissors kick
 -- Payne, Tristan            12 RA-MR                  47.19         DQ  
      One hand touch
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR               1:25.03    1:19.21  
                  36.66     1:19.21 (42.55)                                        
  2 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR               1:19.66    1:19.29  
                  38.31     1:19.29 (40.98)                                        
  3 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              1:25.74    1:23.17  
                  38.85     1:23.17 (44.32)                                        
  4 Daniels, Owen             11 NDAC-MR              1:24.76    1:23.91  
                  40.55     1:23.91 (43.36)                                        
  5 Chen-Suzuki, Keizo        11 NDAC-MR              1:35.02    1:24.49  
                  38.99     1:24.49 (45.50)                                        
  6 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              1:24.11    1:25.92  
                  41.21     1:25.92 (44.71)                                        
  7 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:31.07    1:27.26  
                  40.49     1:27.26 (46.77)                                        
  8 Shapiro, Jason            11 LBA-MR               1:28.65    1:27.47  
                  40.37     1:27.47 (47.10)                                        
  9 Button, Sam               11 NDAC-MR              1:29.52    1:30.31  
                  43.31     1:30.31 (47.00)                                        
 10 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              1:29.90    1:32.86  
                  43.55     1:32.86 (49.31)                                        
 11 Payne, Tristan            12 RA-MR                1:40.03    1:38.03  
                  46.67     1:38.03 (51.36)                                        
 12 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR              1:36.71    1:39.28  
                  46.41     1:39.28 (52.87)                                        
 13 Roche, James              11 RA-MR                1:43.96    1:41.37  
                  48.38     1:41.37 (52.99)                                        
 14 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:48.64    1:42.05  
                  49.35     1:42.05 (52.70)                                        
 15 Yastion, Adam             11 MWDA-MR              1:45.48    1:42.90  
                  49.76     1:42.90 (53.14)                                        
 16 Cheng, Russell            12 RA-MR                1:54.38    1:44.12  
                  49.87     1:44.12 (54.25)                                        
 17 Kiernan, Will             11 SSL-MR               2:08.28    1:49.84  
                  52.82     1:49.84 (57.02)                                        
 18 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR               2:12.74    1:56.42  
                  53.05   1:56.42 (1:03.37)                                        
 19 Payne, William            11 RA-MR                2:03.88    2:01.31  
                  55.68   2:01.31 (1:05.63)                                        
 20 Zicot, Jake               12 NDAC-MR              2:30.11    2:04.88  
                  55.49   2:04.88 (1:09.39)                                        
 21 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR              1:58.39    2:09.16  
                  59.93   2:09.16 (1:09.23)                                        
 22 Monti, Jackson            11 LBA-MR               2:30.00    2:10.03  
 -- Connolly, Owen            12 SSL-MR               2:38.64         DQ  
      Non-simultaneous arms
                1:10.11        DQ (1:20.11)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR                31.87      31.26  
  2 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR                 37.35      32.36  
  3 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR                34.17      32.48  
  4 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                33.24      34.67  
  5 Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR                 37.40      37.02  
  6 Shapiro, Jason            11 LBA-MR                 39.17      38.02  
  7 Payne, Tristan            12 RA-MR                  37.39      38.06  
  8 Roche, James              11 RA-MR                  37.58      39.52  
  9 Button, Sam               11 NDAC-MR                37.44      41.06  
 10 Yastion, Adam             11 MWDA-MR                46.22      43.51  
 11 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR                42.07      43.87  
 12 Cheng, Russell            12 RA-MR                  44.52      44.45  
 13 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 45.02      44.65  
 14 Payne, William            11 RA-MR                  47.41      52.76  
 15 Kaner, Matt               11 SSL-MR                 45.64      53.02  
 16 Trombetta, Luke           11 RA-MR                  52.96      54.07  
 17 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR                50.29      58.68  
 18 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR                 57.88      59.80  
 -- Connolly, Owen            12 SSL-MR               1:16.14         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Rodriguez, Melvin         12 SSL-MR                 57.70         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR                    NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Hyman, James              11 SSL-MR                 55.17         DQ  
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              1:18.37    1:13.20  
                  33.66     1:13.20 (39.54)                                        
  2 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR              1:46.47    1:40.52  
                  47.41     1:40.52 (53.11)                                        
 -- Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              1:17.65         NS  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR               1:10.63    1:09.26  
                  31.26     1:09.26 (38.00)                                        
  2 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              1:14.11    1:10.67  
                  32.64     1:10.67 (38.03)                                        
  3 Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              1:14.75    1:12.11  
                  33.60     1:12.11 (38.51)                                        
  4 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR               1:12.64    1:14.06  
                  36.37     1:14.06 (37.69)                                        
  5 Clyde, Miles              12 HVD-MR               1:18.96    1:15.62  
                  35.81     1:15.62 (39.81)                                        
  6 Chen-Suzuki, Keizo        11 NDAC-MR              1:29.10    1:19.27  
                  38.25     1:19.27 (41.02)                                        
  7 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:21.37    1:19.50  
                  41.03     1:19.50 (38.47)                                        
  8 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              1:18.72    1:21.50  
                  38.24     1:21.50 (43.26)                                        
  9 Payne, Tristan            12 RA-MR                1:30.12    1:21.59  
                  39.38     1:21.59 (42.21)                                        
 10 Shapiro, Jason            11 LBA-MR               1:23.61    1:21.88  
                  40.50     1:21.88 (41.38)                                        
 11 Button, Sam               11 NDAC-MR              1:20.29    1:24.51  
                  42.30     1:24.51 (42.21)                                        
 12 Roche, James              11 RA-MR                1:24.80    1:25.38  
                  36.91     1:25.38 (48.47)                                        
 13 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:31.59    1:27.21  
                  41.48     1:27.21 (45.73)                                        
 14 Cheng, Russell            12 RA-MR                1:29.77    1:27.42  
                  40.67     1:27.42 (46.75)                                        
 15 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR              1:28.66    1:28.20  
                  43.45     1:28.20 (44.75)                                        
 16 Yastion, Adam             11 MWDA-MR              1:37.48    1:36.65  
                  45.32     1:36.65 (51.33)                                        
 17 Kaner, Matt               11 SSL-MR               1:58.17    1:39.98  
                  45.64     1:39.98 (54.34)                                        
 18 Payne, William            11 RA-MR                1:43.12    1:41.29  
                  48.28     1:41.29 (53.01)                                        
 19 McCaffrey, Matthew        11 LBA-MR               1:52.69    1:44.75  
                  47.85     1:44.75 (56.90)                                        
 20 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR              1:40.38    1:47.52  
                  50.56     1:47.52 (56.96)                                        
 21 Horn, Walter              11 SSL-MR               2:10.17    1:54.98  
                  56.60     1:54.98 (58.38)                                        
 22 Hyman, James              11 SSL-MR               2:01.83    1:59.18  
                  56.46   1:59.18 (1:02.72)                                        
 23 Dwek, Mason               11 SSL-MR               2:06.96    2:05.55  
                  57.12   2:05.55 (1:08.43)                                        
 -- Larrondo, Payton          11 SSL-MR               2:04.17         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Daterao, Krish            11 SSL-MR               1:50.17         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  55.95          DQ (58.03)                                        
 -- Guglielmo, Gerard         11 LBA-MR               1:30.89         DQ  
      One hand touch - breast
                  39.77          DQ (52.59)                                        
 -- Grigoras, George          12 SSL-MR               2:10.17         DQ  
      Alternating Kick - fly
                  55.18        DQ (1:01.78)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              2:35.11    2:36.87  
                  32.67     1:14.33 (41.66)     2:02.90 (48.57)     2:36.87 (33.97)
  2 Daniels, Owen             11 NDAC-MR              2:36.90    2:41.09  
                  38.38     1:19.51 (41.13)     2:07.01 (47.50)     2:41.09 (34.08)
  3 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              2:45.53    2:47.10  
                  39.09     1:21.76 (42.67)     2:10.23 (48.47)     2:47.10 (36.87)
  4 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               3:08.49    3:05.67  
                  44.81     1:30.00 (45.19)     2:28.22 (58.22)     3:05.67 (37.45)
  5 Yastion, Adam             11 MWDA-MR              3:20.48    3:12.25  
                                1:35.72 ( )     2:33.81 (58.09)     3:12.25 (38.44)
  6 Payne, Tristan            12 RA-MR                3:04.93    3:13.17  
                  46.74     1:33.62 (46.88)     2:32.18 (58.56)     3:13.17 (40.99)
  7 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR                   NT    3:50.68  
                1:00.67     1:52.96 (52.29)   3:04.18 (1:11.22)     3:50.68 (46.50)
 -- Roche, James              11 RA-MR                3:29.94         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  43.72     1:32.05 (48.33)     2:31.77 (59.72)          DQ (40.71)
 -- Abbruzzese, Matthew       12 RFAC-MR              2:40.25         NS  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                         NT    1:54.02  
     1) Majumdar, Ryan 12               2) Ruiz, Nathaniel 11             
     3) Clyde, Miles 12                 4) Faughnan, Patrick 12           
                  27.66       58.78 (31.12)     1:26.38 (27.60)     1:54.02 (27.64)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:15.11    2:02.68  
     1) Daniels, Owen 11                2) Zicot, Jake 12                 
     3) Button, Sam 11                  4) Wilson, Edmund 12              
                  29.13     1:02.71 (33.58)     1:34.76 (32.05)     2:02.68 (27.92)
  3 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:09.20    2:11.58  
     1) Shapiro, Jason 11               2) Guglielmo, Gerard 11           
     3) Fitzpatrick, Thomas 12          4) Schimmel, Dylan 12             
                  34.33     1:07.61 (33.28)     1:42.57 (34.96)     2:11.58 (29.01)
  4 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:13.25    2:14.66  
     1) Roche, James 11                 2) Cheng, Russell 12              
     3) Payne, Tristan 12               4) Trombetta, Luke 11             
                  34.47     1:06.59 (32.12)     1:38.98 (32.39)     2:14.66 (35.68)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:25.11    2:17.15  
     1) Daniels, Owen 11                2) Button, Sam 11                 
     3) Chen-Suzuki, Keizo 11           4) Wilson, Edmund 12              
                  34.50     1:16.46 (41.96)     1:49.86 (33.40)     2:17.15 (27.29)
  2 Long Beach Aquatics-MR  'A'                       2:20.70    2:29.73  
     1) McCaffrey, Matthew 11           2) Shapiro, Jason 11              
     3) Guglielmo, Gerard 11            4) Schimmel, Dylan 12             
                  44.32     1:24.07 (39.75)     2:02.00 (37.93)     2:29.73 (27.73)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        2:35.86    2:45.11  
     1) Roche, James 11                 2) Payne, Tristan 12              
     3) Cheng, Russell 12               4) Payne, William 11              
                  38.45     1:23.42 (44.97)     2:05.22 (41.80)     2:45.11 (39.89)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horgan, Edward            14 HVD-MR                 26.16      25.51  
  2 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                  26.02      25.69  
  3 Tirch, Patrick            13 HVD-MR                 25.59      26.12  
  4 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR                26.86      26.75  
  4 Herbert, Owain            14 NDAC-MR                27.84      26.75  
  6 Qu, Matthew               13 MWDA-MR                27.25      27.70  
  7 Scott, Travis             13 RA-MR                  27.39      27.75  
  8 Cobb, Dylan               13 MWDA-MR                27.38      27.82  
  9 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR                28.36      27.83  
 10 Souidi, Samir             14 LBA-MR                 27.45      28.14  
 11 Shapiro, Ryan             13 LBA-MR                 29.90      28.78  
 12 Grisales, Alex            14 SSL-MR                 30.50      29.04  
 13 Maddalena, Sam            14 MWDA-MR                28.72      29.05  
 14 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT      29.10  
 15 Perillo, Justin           13 MWDA-MR                30.19      29.36  
 16 Buccino, Michael          13 LBA-MR                 29.44      29.76  
 17 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR                32.38      29.87  
 18 Gaglione, Carmine         13 SSL-MR                 33.84      30.24  
 19 Scott, Jalen              13 RA-MR                  30.60      30.27  
 20 Murray, Tristan           14 HVD-MR                 33.17      30.46  
 21 Brelesky, Peter           13 SSL-MR                 29.17      30.68  
 22 Assad, Michael            14 SSL-MR                 31.79      32.15  
 23 Bradley, Jake             13 LBA-MR                 33.46      32.94  
 24 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR                32.32      33.44  
 25 Johnson, William          13 HVD-MR                 37.76      35.24  
 26 Monti, Logan              13 LBA-MR                 37.33      35.50  
 27 Lewis, Zach               13 MWDA-MR                36.18      35.77  
 -- Moriarty, Francis         14 LBA-MR                 28.99         NS  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max              14 RA-MR                  54.46      55.20  
                  26.81       55.20 (28.39)                                        
  2 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                  56.14      55.62  
                  26.32       55.62 (29.30)                                        
  3 Horgan, Edward            14 HVD-MR                 57.87      55.83  
                  26.33       55.83 (29.50)                                        
  4 Tirch, Patrick            13 HVD-MR                 56.00      57.65  
                  27.82       57.65 (29.83)                                        
  5 Scott, Travis             13 RA-MR                  59.11      58.83  
                  28.00       58.83 (30.83)                                        
  6 Herbert, Owain            14 NDAC-MR                58.12      59.53  
                  27.63       59.53 (31.90)                                        
  7 Qu, Matthew               13 MWDA-MR              1:04.95    1:00.34  
                  28.30     1:00.34 (32.04)                                        
  8 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:05.01    1:00.97  
                  28.50     1:00.97 (32.47)                                        
  9 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              1:02.21    1:01.20  
                  29.75     1:01.20 (31.45)                                        
 10 Shapiro, Ryan             13 LBA-MR               1:07.93    1:03.76  
                  30.30     1:03.76 (33.46)                                        
 11 Grisales, Alex            14 SSL-MR               1:07.86    1:03.83  
                  30.64     1:03.83 (33.19)                                        
 12 Bahl, Suraj               14 RA-MR                1:08.90    1:04.08  
                  30.75     1:04.08 (33.33)                                        
 13 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              1:05.03    1:04.83  
                  30.59     1:04.83 (34.24)                                        
 14 Buccino, Michael          13 LBA-MR               1:04.19    1:04.86  
                  30.84     1:04.86 (34.02)                                        
 15 Scott, Jalen              13 RA-MR                1:08.09    1:05.20  
                  31.42     1:05.20 (33.78)                                        
 16 Gaglione, Carmine         13 SSL-MR               1:11.46    1:05.21  
 17 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    1:05.26  
                  29.90     1:05.26 (35.36)                                        
 18 Murray, Tristan           14 HVD-MR               1:16.35    1:06.03  
                  32.52     1:06.03 (33.51)                                        
 19 Nozadze, Bacho            14 SSL-MR               1:05.68    1:06.05  
                  30.88     1:06.05 (35.17)                                        
 20 Kastanis, Dylan           13 HVD-MR               1:14.91    1:08.86  
                  31.40     1:08.86 (37.46)                                        
 21 Assad, Michael            14 SSL-MR               1:10.32    1:09.66  
                  32.60     1:09.66 (37.06)                                        
 22 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:11.20    1:09.85  
                  31.09     1:09.85 (38.76)                                        
 23 Brelesky, Peter           13 SSL-MR               1:10.17    1:10.08  
                  31.85     1:10.08 (38.23)                                        
 24 Rodriguez, Brandon        14 SSL-MR               1:12.24    1:11.71  
                  34.07     1:11.71 (37.64)                                        
 25 Monti, Logan              13 LBA-MR               1:23.28    1:19.44  
                  36.69     1:19.44 (42.75)                                        
 26 Johnson, William          13 HVD-MR               1:29.34    1:25.45  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                2:02.56    2:03.02  
                  27.35       58.04 (30.69)     1:30.10 (32.06)     2:03.02 (32.92)
  2 Horgan, Edward            14 HVD-MR               2:11.06    2:03.95  
                  27.82       59.44 (31.62)     1:32.24 (32.80)     2:03.95 (31.71)
  3 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              2:11.54    2:06.27  
                  28.23     1:00.16 (31.93)     1:33.58 (33.42)     2:06.27 (32.69)
  4 Tirch, Patrick            13 HVD-MR               2:09.29    2:07.55  
                  28.95     1:00.78 (31.83)     1:34.73 (33.95)     2:07.55 (32.82)
  5 Scott, Travis             13 RA-MR                2:11.49    2:13.87  
                  29.54     1:01.98 (32.44)     1:36.87 (34.89)     2:13.87 (37.00)
  6 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              2:20.34    2:24.17  
                  29.15     1:03.64 (34.49)     1:44.43 (40.79)     2:24.17 (39.74)
  7 Scott, Jalen              13 RA-MR                2:29.16    2:27.46  
                  34.83     1:12.42 (37.59)     1:51.38 (38.96)     2:27.46 (36.08)
  8 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    2:35.96  
                  30.01     1:08.87 (38.86)     1:52.70 (43.83)     2:35.96 (43.26)
  9 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              2:45.90    2:40.70  
                  33.05     1:13.75 (40.70)     1:57.47 (43.72)     2:40.70 (43.23)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                5:36.13    5:39.25  
                  29.16     1:01.69 (32.53)     1:35.61 (33.92)     2:09.98 (34.37)
        2:44.45 (34.47)     3:19.78 (35.33)     3:55.11 (35.33)     4:30.34 (35.23)
        5:05.11 (34.77)     5:39.25 (34.14)                                        
  2 Horgan, Edward            14 HVD-MR               6:46.76    5:43.14  
                  28.73     1:01.76 (33.03)     1:36.34 (34.58)     2:11.18 (34.84)
        2:46.95 (35.77)     3:22.38 (35.43)     3:58.31 (35.93)     4:33.71 (35.40)
        5:08.84 (35.13)     5:43.14 (34.30)                                        
  3 Tirch, Patrick            13 HVD-MR               5:39.14    5:48.81  
                  30.27     1:04.77 (34.50)     1:40.27 (35.50)     2:15.31 (35.04)
        2:50.60 (35.29)     3:26.41 (35.81)     4:02.93 (36.52)     4:39.49 (36.56)
        5:15.08 (35.59)     5:48.81 (33.73)                                        
  4 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              5:45.77    5:49.23  
                  29.63     1:02.74 (33.11)     1:37.66 (34.92)     2:13.60 (35.94)
        2:49.74 (36.14)     3:25.70 (35.96)     4:02.37 (36.67)     4:39.43 (37.06)
        5:16.65 (37.22)     5:49.23 (32.58)                                        
  5 Scott, Travis             13 RA-MR                6:00.65    6:07.89  
                  31.68     1:06.80 (35.12)     1:43.60 (36.80)     2:21.23 (37.63)
        2:59.08 (37.85)     3:37.31 (38.23)     4:15.53 (38.22)     4:53.60 (38.07)
        5:31.35 (37.75)     6:07.89 (36.54)                                        
  6 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              6:16.70    6:16.19  
                  31.81     1:07.67 (35.86)     1:45.26 (37.59)     2:23.56 (38.30)
        3:02.53 (38.97)     3:42.00 (39.47)     4:20.70 (38.70)     5:01.03 (40.33)
        5:39.93 (38.90)     6:16.19 (36.26)                                        
  7 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              7:17.03    6:45.73  
                  31.51     1:10.60 (39.09)     1:52.11 (41.51)     2:35.04 (42.93)
        3:17.73 (42.69)     4:00.48 (42.75)     4:44.53 (44.05)     5:27.80 (43.27)
        6:09.74 (41.94)     6:45.73 (35.99)                                        
  8 Scott, Jalen              13 RA-MR                6:32.34    6:46.58  
                  34.44     1:12.85 (38.41)     1:54.58 (41.73)     2:36.80 (42.22)
        3:18.92 (42.12)     4:01.66 (42.74)     4:43.67 (42.01)     5:25.26 (41.59)
        6:07.31 (42.05)     6:46.58 (39.27)                                        
  9 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    6:53.42  
                  32.29     1:11.23 (38.94)     1:52.61 (41.38)     2:34.87 (42.26)
        3:17.82 (42.95)     4:01.95 (44.13)     4:45.86 (43.91)     5:28.92 (43.06)
        6:11.90 (42.98)     6:53.42 (41.52)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                1:00.82    1:00.69  
                  29.31     1:00.69 (31.38)                                        
  2 McClung, Max              14 RA-MR                1:05.16    1:02.79  
                  30.86     1:02.79 (31.93)                                        
  3 Horgan, Edward            14 HVD-MR               1:06.52    1:03.47  
                  30.64     1:03.47 (32.83)                                        
  4 Scott, Travis             13 RA-MR                1:07.35    1:06.99  
                  32.74     1:06.99 (34.25)                                        
  5 Tirch, Patrick            13 HVD-MR               1:06.04    1:10.85  
                  34.63     1:10.85 (36.22)                                        
  6 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              1:13.91    1:12.77  
                  36.46     1:12.77 (36.31)                                        
  7 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              1:14.64    1:13.58  
                  36.14     1:13.58 (37.44)                                        
  8 Grisales, Alex            14 SSL-MR               1:14.10    1:13.62  
                  36.18     1:13.62 (37.44)                                        
  9 Bahl, Suraj               14 RA-MR                1:20.98    1:14.02  
                  36.57     1:14.02 (37.45)                                        
 10 Qu, Matthew               13 MWDA-MR              1:15.96    1:14.31  
                  36.39     1:14.31 (37.92)                                        
 11 Buccino, Michael          13 LBA-MR                 36.43    1:14.34  
                  36.67     1:14.34 (37.67)                                        
 12 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              1:13.02    1:14.65  
 13 Nozadze, Bacho            14 SSL-MR               1:15.28    1:15.55  
                  37.31     1:15.55 (38.24)                                        
 14 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:20.54    1:15.61  
                  36.29     1:15.61 (39.32)                                        
 15 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    1:17.09  
                  36.81     1:17.09 (40.28)                                        
 16 Gaglione, Carmine         13 SSL-MR               1:27.46    1:18.37  
 17 Scott, Jalen              13 RA-MR                1:19.18    1:19.28  
                  39.53     1:19.28 (39.75)                                        
 18 Assad, Michael            14 SSL-MR               1:18.65    1:19.36  
                  39.37     1:19.36 (39.99)                                        
 19 Shapiro, Ryan             13 LBA-MR               1:24.66    1:19.81  
                  38.34     1:19.81 (41.47)                                        
 20 Rodriguez, Brandon        14 SSL-MR               1:27.72    1:20.57  
                  38.96     1:20.57 (41.61)                                        
 21 Kastanis, Dylan           13 HVD-MR               1:24.85    1:23.52  
                  39.97     1:23.52 (43.55)                                        
 22 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:26.56    1:25.92  
                  39.64     1:25.92 (46.28)                                        
 23 Brelesky, Peter           13 SSL-MR               1:18.17    1:26.07  
                  42.63     1:26.07 (43.44)                                        
 24 Johnson, William          13 HVD-MR               1:36.33    1:28.57  
                  42.79     1:28.57 (45.78)                                        
 25 Monti, Logan              13 LBA-MR               1:34.73    1:38.00  
                  46.22     1:38.00 (51.78)                                        
 -- Murray, Tristan           14 HVD-MR               1:27.53         DQ  
      Delay initiating turn
                  40.93          DQ (41.32)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              1:15.08    1:10.19  
                  32.41     1:10.19 (37.78)                                        
  2 Horgan, Edward            14 HVD-MR               1:14.60    1:11.51  
                  33.09     1:11.51 (38.42)                                        
  3 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                1:12.67    1:13.45  
                  33.90     1:13.45 (39.55)                                        
  4 Tirch, Patrick            13 HVD-MR               1:12.50    1:14.64  
                  35.41     1:14.64 (39.23)                                        
  5 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    1:18.49  
                  36.34     1:18.49 (42.15)                                        
  6 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:19.37    1:19.59  
                  36.89     1:19.59 (42.70)                                        
  7 Scott, Travis             13 RA-MR                1:20.57    1:19.95  
                  38.05     1:19.95 (41.90)                                        
  8 Maddalena, Sam            14 MWDA-MR              1:17.06    1:20.76  
                  37.88     1:20.76 (42.88)                                        
  9 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              1:29.32    1:22.13  
                  37.93     1:22.13 (44.20)                                        
 10 Shapiro, Ryan             13 LBA-MR               1:27.08    1:22.88  
                  38.80     1:22.88 (44.08)                                        
 11 Souidi, Samir             14 LBA-MR               1:22.09    1:22.99  
                  38.92     1:22.99 (44.07)                                        
 12 Qu, Matthew               13 MWDA-MR              1:28.71    1:25.22  
                  39.68     1:25.22 (45.54)                                        
 13 Gaglione, Carmine         13 SSL-MR               1:33.95    1:25.39  
                  40.74     1:25.39 (44.65)                                        
 14 Cobb, Dylan               13 MWDA-MR              1:24.66    1:26.22  
                  41.15     1:26.22 (45.07)                                        
 15 Assad, Michael            14 SSL-MR               1:32.76    1:27.85  
                  41.68     1:27.85 (46.17)                                        
 16 Buccino, Michael          13 LBA-MR               1:30.97    1:28.68  
                  41.52     1:28.68 (47.16)                                        
 17 Bradley, Jake             13 LBA-MR               1:36.85    1:30.58  
                  43.07     1:30.58 (47.51)                                        
 18 Scott, Jalen              13 RA-MR                1:31.14    1:31.34  
                  42.74     1:31.34 (48.60)                                        
 19 Monti, Logan              13 LBA-MR               1:33.61    1:36.08  
                  45.70     1:36.08 (50.38)                                        
 20 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:42.70    1:36.34  
                  43.25     1:36.34 (53.09)                                        
 21 Brelesky, Peter           13 SSL-MR               1:28.17    1:38.03  
                  43.74     1:38.03 (54.29)                                        
 22 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              1:43.91    1:44.12  
                  48.39     1:44.12 (55.73)                                        
 23 Lewis, Zach               13 MWDA-MR                   NT    2:01.09  
                  56.47   2:01.09 (1:04.62)                                        
 -- Moriarty, Francis         14 LBA-MR               1:29.00         NS  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Max              14 RA-MR                  59.67    1:01.63  
                  28.91     1:01.63 (32.72)                                        
  2 Horgan, Edward            14 HVD-MR               1:03.99    1:02.73  
                  29.23     1:02.73 (33.50)                                        
  3 Tirch, Patrick            13 HVD-MR               1:05.20    1:03.19  
                  29.26     1:03.19 (33.93)                                        
  4 Scott, Travis             13 RA-MR                1:13.05    1:08.48  
                  31.28     1:08.48 (37.20)                                        
  5 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                1:11.90    1:09.20  
                  31.15     1:09.20 (38.05)                                        
  6 Shapiro, Ryan             13 LBA-MR               1:16.02    1:09.33  
                  32.67     1:09.33 (36.66)                                        
  7 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              1:14.40    1:11.38  
                  33.68     1:11.38 (37.70)                                        
  8 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              1:12.11    1:11.84  
                  32.96     1:11.84 (38.88)                                        
  9 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR                   NT    1:12.96  
                  31.59     1:12.96 (41.37)                                        
 10 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              1:17.12    1:16.32  
                  35.64     1:16.32 (40.68)                                        
 11 Bahl, Suraj               14 RA-MR                1:21.87    1:16.45  
                  35.13     1:16.45 (41.32)                                        
 12 Qu, Matthew               13 MWDA-MR              1:17.64    1:16.73  
                  34.81     1:16.73 (41.92)                                        
 13 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    1:19.04  
                  34.52     1:19.04 (44.52)                                        
 14 Nozadze, Bacho            14 SSL-MR                 37.77    1:19.06  
                  36.28     1:19.06 (42.78)                                        
 15 Buccino, Michael          13 LBA-MR               1:27.26    1:19.92  
                  36.99     1:19.92 (42.93)                                        
 16 Grisales, Alex            14 SSL-MR               1:27.95    1:21.97  
                  37.43     1:21.97 (44.54)                                        
 17 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:31.96    1:23.13  
                  36.52     1:23.13 (46.61)                                        
 18 Scott, Jalen              13 RA-MR                1:23.41    1:23.39  
                  38.54     1:23.39 (44.85)                                        
 19 Assad, Michael            14 SSL-MR               1:29.58    1:31.17  
                  41.81     1:31.17 (49.36)                                        
 20 Gaglione, Carmine         13 SSL-MR               1:35.17    1:36.06  
                  46.01     1:36.06 (50.05)                                        
 21 Rodriguez, Brandon        14 SSL-MR                    NT    1:38.10  
                  44.81     1:38.10 (53.29)                                        
 -- Brelesky, Peter           13 SSL-MR               1:30.17         DQ  
      Scissors kick
                  42.39          DQ (56.71)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horgan, Edward            14 HVD-MR               2:23.95    2:19.15  
                  29.10     1:04.86 (35.76)     1:47.66 (42.80)     2:19.15 (31.49)
  2 Hahn, Benjamin            14 RA-MR                2:18.59    2:19.84  
                  30.92     1:03.99 (33.07)     1:47.17 (43.18)     2:19.84 (32.67)
  3 Tirch, Patrick            13 HVD-MR               2:17.81    2:23.81  
                  29.48     1:07.12 (37.64)     1:51.07 (43.95)     2:23.81 (32.74)
  4 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              2:24.61    2:26.25  
                  31.96     1:09.21 (37.25)     1:51.20 (41.99)     2:26.25 (35.05)
  5 Scott, Travis             13 RA-MR                2:27.64    2:30.49  
                  32.11     1:09.20 (37.09)     1:56.57 (47.37)     2:30.49 (33.92)
  6 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              2:38.80    2:31.19  
                  32.19     1:09.63 (37.44)     1:55.69 (46.06)     2:31.19 (35.50)
  7 Souidi, Samir             14 LBA-MR               2:27.69    2:33.34  
                  32.71     1:10.19 (37.48)     1:58.74 (48.55)     2:33.34 (34.60)
  8 Cobb, Dylan               13 MWDA-MR              2:38.96    2:34.57  
                  33.85     1:11.42 (37.57)     2:00.27 (48.85)     2:34.57 (34.30)
  9 Shapiro, Ryan             13 LBA-MR               3:00.99    2:37.24  
                  31.90     1:14.86 (42.96)     2:01.62 (46.76)     2:37.24 (35.62)
 10 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              2:46.97    2:37.37  
                  34.66     1:14.08 (39.42)     2:02.00 (47.92)     2:37.37 (35.37)
 11 Qu, Matthew               13 MWDA-MR              2:49.16    2:39.67  
                  34.87     1:15.67 (40.80)     2:04.79 (49.12)     2:39.67 (34.88)
 12 Buccino, Michael          13 LBA-MR               2:36.89    2:41.78  
                  35.42     1:16.48 (41.06)     2:06.26 (49.78)     2:41.78 (35.52)
 13 Scott, Jalen              13 RA-MR                2:46.86    2:42.86  
                  39.13     1:21.48 (42.35)     2:08.37 (46.89)     2:42.86 (34.49)
 14 Maddalena, Sam            14 MWDA-MR              2:44.10    2:42.90  
                  35.45     1:18.36 (42.91)     2:04.47 (46.11)     2:42.90 (38.43)
 15 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                   NT    2:46.31  
                  33.90     1:16.56 (42.66)     2:05.00 (48.44)     2:46.31 (41.31)
 16 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              2:43.34    2:49.73  
                  33.39     1:18.78 (45.39)     2:06.47 (47.69)     2:49.73 (43.26)
 17 Grisales, Alex            14 SSL-MR               2:36.11    2:49.95  
                  35.65     1:16.09 (40.44)     2:11.12 (55.03)     2:49.95 (38.83)
 18 Gaglione, Carmine         13 SSL-MR               3:07.14    2:50.37  
                  43.96     1:26.24 (42.28)     2:15.14 (48.90)     2:50.37 (35.23)
 19 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              3:12.45    2:50.54  
                  35.26     1:18.92 (43.66)     2:11.75 (52.83)     2:50.54 (38.79)
 20 Assad, Michael            14 SSL-MR               3:00.88    2:56.76  
                  41.78     1:26.09 (44.31)     2:16.35 (50.26)     2:56.76 (40.41)
 21 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              3:14.20    3:13.98  
                  44.30     1:32.73 (48.43)     2:32.55 (59.82)     3:13.98 (41.43)
 22 Monti, Logan              13 LBA-MR               3:30.00    3:20.01  
                  47.46     1:39.22 (51.76)     2:34.18 (54.96)     3:20.01 (45.83)
 -- Brelesky, Peter           13 SSL-MR               3:15.17         DQ  
      Delay initiating turn - back
                  45.10     1:33.63 (48.53)   2:34.80 (1:01.17)          DQ (43.07)
 -- Lewis, Zach               13 MWDA-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  49.95     1:42.46 (52.51)   2:49.42 (1:06.96)          DQ (45.25)
 -- Bradley, Jake             13 LBA-MR               3:02.78         DQ  
      Alternating Kick - fly
                  40.40     1:28.42 (48.02)     2:18.13 (49.71)          DQ (37.21)
 -- Moriarty, Francis         14 LBA-MR               2:35.37         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:48.08    1:47.75  
     1) Hahn, Benjamin 14               2) Scott, Travis 13               
     3) Bahl, Suraj 14                  4) McClung, Max 14                
                  26.16       53.71 (27.55)     1:47.75 (54.04)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'            2:10.54    2:07.04  
     1) Perillo, Justin 13              2) Maddalena, Sam 14              
     3) Cobb, Dylan 13                  4) Qu, Matthew 13                 
                  33.51     1:08.85 (35.34)     1:40.78 (31.93)     2:07.04 (26.26)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:10.11    2:15.52  
     1) Elmassalemah, Iad 14            2) Herbert, Owain 14              
     3) Schweppe, Otto 14               4) Blazek, Jackson 13             
                  39.34     1:12.08 (32.74)     1:42.54 (30.46)     2:15.52 (32.98)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           16 RFAC-MR                21.90      22.85  
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                21.98      23.34  
  3 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                21.72      23.53  
  4 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                22.28      23.91  
  5 Faughnan, Michael         16 HVD-MR                 24.37      24.31  
  6 Liu, Alex                 16 NDAC-MR                23.94      24.50  
  7 Patel, Kush               15 HVD-MR                 24.61      24.58  
  8 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                23.91      24.77  
  9 Speare, Ryan              16 NDAC-MR                23.94      25.01  
 10 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                24.07      25.03  
 11 Torri, Andrew             17 HVD-MR                 25.75      25.26  
 12 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                  24.38      25.47  
 13 Macaluso, Steven          15 RA-MR                  24.65      25.48  
 14 Pearce, Stephen           16 RA-MR                  24.99      25.57  
 15 Hally, Seamus             15 NDAC-MR                25.81      25.91  
 16 Byrne, Jack               15 RA-MR                  26.38      26.02  
 17 Luzzi, Matt               15 HVD-MR                 25.15      26.06  
 18 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR                24.98      26.20  
 19 Messina, Michael          16 RFAC-MR                26.39      26.34  
 20 Torri, Daniel             15 HVD-MR                 25.96      26.85  
 21 Flynn, Ryan               15 HVD-MR                 26.76      27.01  
 22 Sun, Robert               15 SSL-MR                 28.38      27.22  
 23 Grunbok, Nick             15 HVD-MR                 29.04      27.75  
 24 Mangan, Kyle              16 HVD-MR                 28.60      28.61  
 25 Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR                 39.13      35.17  
 -- Klein, Ben                 8 RA-MR                  40.52         NS  
 -- Cobb, Dylan               13 MWDA-MR                28.28         NS  
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           16 RFAC-MR                47.09      49.14  
                  23.75       49.14 (25.39)                                        
  2 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                46.97      50.12  
                  24.49       50.12 (25.63)                                        
  3 Faughnan, Michael         16 HVD-MR                 51.77      50.88  
                  24.39       50.88 (26.49)                                        
  4 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                51.49      51.33  
                  25.16       51.33 (26.17)                                        
  5 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                49.03      51.46  
                  24.65       51.46 (26.81)                                        
  6 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                49.35      52.54  
                  24.73       52.54 (27.81)                                        
  7 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                51.70      53.64  
                  25.82       53.64 (27.82)                                        
  8 Allan, Cameron            16 RA-MR                  51.72      54.25  
                  25.66       54.25 (28.59)                                        
  9 Cornish, Kyle             16 LBA-MR                 54.13      54.33  
                  25.89       54.33 (28.44)                                        
 10 Torri, Andrew             17 HVD-MR                 56.65      54.88  
                  26.11       54.88 (28.77)                                        
 11 Macaluso, Steven          15 RA-MR                  55.23      54.89  
                  26.16       54.89 (28.73)                                        
 11 Pearce, Stephen           16 RA-MR                  56.00      54.89  
                  26.33       54.89 (28.56)                                        
 13 Patel, Kush               15 HVD-MR                 53.58      55.36  
                  26.08       55.36 (29.28)                                        
 14 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                  53.70      55.47  
                  26.96       55.47 (28.51)                                        
 15 Turner, Cole              16 HVD-MR                 52.78      55.60  
                  27.20       55.60 (28.40)                                        
 16 Speare, Ryan              16 NDAC-MR                52.46      55.65  
                  26.89       55.65 (28.76)                                        
 17 Cornish, Danny            15 LBA-MR                 55.99      55.69  
                  26.43       55.69 (29.26)                                        
 17 Xu, Daniel                16 RA-MR                  55.84      55.69  
                  26.43       55.69 (29.26)                                        
 19 Byrne, Jack               15 RA-MR                  56.44      56.05  
                  27.02       56.05 (29.03)                                        
 20 Messina, Michael          16 RFAC-MR                57.30      56.50  
                  27.21       56.50 (29.29)                                        
 21 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR                54.47      56.69  
                  27.28       56.69 (29.41)                                        
 22 Rivera, Andrew            15 SSL-MR                 53.79      57.15  
                  27.38       57.15 (29.77)                                        
 23 Hally, Seamus             15 NDAC-MR                56.44      57.41  
                  26.81       57.41 (30.60)                                        
 24 Adams, Tanner             16 RA-MR                  58.04      57.66  
                  26.89       57.66 (30.77)                                        
 25 Luzzi, Matt               15 HVD-MR                 59.37      57.81  
                  27.86       57.81 (29.95)                                        
 26 Flynn, Ryan               15 HVD-MR                 59.70      57.97  
                  28.35       57.97 (29.62)                                        
 27 Torri, Daniel             15 HVD-MR                 58.28      58.65  
                  28.15       58.65 (30.50)                                        
 28 Sun, Robert               15 SSL-MR               1:02.55      59.82  
                  29.15       59.82 (30.67)                                        
 29 Mangan, Kyle              16 HVD-MR                 59.97    1:00.15  
                  28.42     1:00.15 (31.73)                                        
 30 Talla, Pranay             16 RA-MR                1:06.34    1:01.50  
                  28.85     1:01.50 (32.65)                                        
 31 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               1:03.01    1:02.52  
                  28.92     1:02.52 (33.60)                                        
 32 Cheman, Cole              16 SSL-MR               1:05.30    1:08.72  
                  32.50     1:08.72 (36.22)                                        
 33 Van Sickle, Hudson        15 SSL-MR               1:17.21    1:13.40  
                  34.59     1:13.40 (38.81)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 16 NDAC-MR              1:50.78    1:50.51  
                  26.58       54.92 (28.34)     1:23.14 (28.22)     1:50.51 (27.37)
  2 Reining, Robert           16 RFAC-MR              1:47.22    1:51.52  
                  25.91       54.06 (28.15)     1:23.29 (29.23)     1:51.52 (28.23)
  3 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               1:53.37    1:53.21  
                  25.54       53.71 (28.17)     1:23.42 (29.71)     1:53.21 (29.79)
  4 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              1:52.99    1:56.79  
                  26.84       56.08 (29.24)     1:26.86 (30.78)     1:56.79 (29.93)
  5 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              1:54.58    1:57.94  
                  26.30       56.02 (29.72)     1:27.35 (31.33)     1:57.94 (30.59)
  6 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              1:51.62    1:58.47  
                  27.42       57.06 (29.64)     1:28.05 (30.99)     1:58.47 (30.42)
  7 Byrne, Jack               15 RA-MR                2:00.86    1:59.60  
                  27.14       57.39 (30.25)     1:28.88 (31.49)     1:59.60 (30.72)
  8 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              1:47.14    1:59.78  
                  27.49       57.45 (29.96)     1:28.74 (31.29)     1:59.78 (31.04)
  9 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                2:04.49    2:01.53  
                  28.34       59.58 (31.24)     1:30.96 (31.38)     2:01.53 (30.57)
 10 Patel, Kush               15 HVD-MR               1:59.94    2:02.36  
                  27.05       57.44 (30.39)     1:29.71 (32.27)     2:02.36 (32.65)
 11 Messina, Michael          16 RFAC-MR              2:01.65    2:03.44  
 12 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              2:00.86    2:03.62  
                  28.02       58.99 (30.97)     1:31.41 (32.42)     2:03.62 (32.21)
 13 Torri, Andrew             17 HVD-MR               2:05.33    2:03.85  
                  27.64       59.66 (32.02)     1:31.85 (32.19)     2:03.85 (32.00)
 14 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              2:01.01    2:08.24  
                  27.30       59.52 (32.22)     1:32.96 (33.44)     2:08.24 (35.28)
 15 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               2:13.27    2:12.55  
                  29.20     1:02.62 (33.42)     1:37.41 (34.79)     2:12.55 (35.14)
 16 Torri, Daniel             15 HVD-MR               2:11.08    2:14.43  
                  28.59     1:01.33 (32.74)     1:36.57 (35.24)     2:14.43 (37.86)
 17 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               2:26.98    2:27.52  
 -- Talla, Pranay             16 RA-MR                2:29.58         NS  
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 16 NDAC-MR              4:56.05    4:53.33  
                  27.71       57.00 (29.29)     1:26.95 (29.95)     1:57.00 (30.05)
        2:26.72 (29.72)     2:56.62 (29.90)     3:26.18 (29.56)     3:55.71 (29.53)
        4:25.08 (29.37)     4:53.33 (28.25)                                        
  2 Reining, Robert           16 RFAC-MR              5:04.85    5:18.27  
                  28.86     1:00.33 (31.47)     1:32.83 (32.50)     2:05.96 (33.13)
        2:39.13 (33.17)     3:11.53 (32.40)     3:43.81 (32.28)     4:16.48 (32.67)
        4:47.88 (31.40)     5:18.27 (30.39)                                        
  3 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              5:11.66    5:20.37  
                  28.68     1:01.27 (32.59)     1:34.46 (33.19)     2:06.86 (32.40)
        2:39.60 (32.74)     3:11.77 (32.17)     3:43.78 (32.01)     4:16.41 (32.63)
        4:49.80 (33.39)     5:20.37 (30.57)                                        
  4 Byrne, Jack               15 RA-MR                5:20.48    5:21.70  
                  28.75     1:01.52 (32.77)     1:33.68 (32.16)     2:06.68 (33.00)
        2:39.50 (32.82)     3:12.73 (33.23)     3:45.72 (32.99)     4:18.78 (33.06)
        4:51.21 (32.43)     5:21.70 (30.49)                                        
  5 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               5:30.88    5:21.89  
                  27.81       58.60 (30.79)     1:31.05 (32.45)     2:04.08 (33.03)
        2:37.27 (33.19)     3:10.37 (33.10)     3:44.35 (33.98)     4:17.89 (33.54)
        4:52.04 (34.15)     5:21.89 (29.85)                                        
  6 Messina, Michael          16 RFAC-MR              5:18.80    5:25.34  
                  28.96     1:00.69 (31.73)     1:33.73 (33.04)     2:07.53 (33.80)
        2:40.65 (33.12)     3:13.69 (33.04)     3:46.34 (32.65)     4:19.67 (33.33)
        4:53.12 (33.45)     5:25.34 (32.22)                                        
  7 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              5:00.37    5:32.66  
                  29.99     1:02.85 (32.86)     1:36.61 (33.76)     2:10.63 (34.02)
        2:44.60 (33.97)     3:18.39 (33.79)     3:52.37 (33.98)     4:26.22 (33.85)
        4:59.86 (33.64)     5:32.66 (32.80)                                        
  8 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                5:36.91    5:38.98  
                  29.20     1:01.85 (32.65)     1:35.41 (33.56)     2:10.00 (34.59)
        2:45.04 (35.04)     3:20.03 (34.99)     3:53.92 (33.89)     4:29.17 (35.25)
        5:05.71 (36.54)     5:38.98 (33.27)                                        
  9 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              5:47.97    5:44.85  
                  27.77       59.23 (31.46)     1:32.62 (33.39)     2:07.18 (34.56)
        2:41.86 (34.68)     3:17.54 (35.68)     3:54.06 (36.52)     4:30.92 (36.86)
        5:08.64 (37.72)     5:44.85 (36.21)                                        
 10 Patel, Kush               15 HVD-MR               5:49.05    5:45.51  
                  29.56     1:02.69 (33.13)     1:37.09 (34.40)     2:12.35 (35.26)
        2:47.66 (35.31)     3:23.47 (35.81)     3:59.03 (35.56)     4:35.04 (36.01)
        5:11.04 (36.00)     5:45.51 (34.47)                                        
 11 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              5:35.10    5:50.40  
                  29.42     1:02.60 (33.18)     1:37.75 (35.15)     2:13.15 (35.40)
        2:49.17 (36.02)     3:25.67 (36.50)     4:01.47 (35.80)     4:38.57 (37.10)
        5:15.32 (36.75)     5:50.40 (35.08)                                        
 12 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               6:08.88    6:00.49  
                  30.29     1:05.24 (34.95)     1:41.74 (36.50)     2:18.50 (36.76)
        2:55.24 (36.74)     3:31.94 (36.70)     4:09.24 (37.30)     4:46.86 (37.62)
        5:23.97 (37.11)     6:00.49 (36.52)                                        
 13 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              5:39.01    6:03.55  
                  30.22     1:03.88 (33.66)     1:40.03 (36.15)     2:17.12 (37.09)
        2:56.04 (38.92)     3:33.66 (37.62)     4:13.44 (39.78)     4:52.89 (39.45)
        5:27.87 (34.98)     6:03.55 (35.68)                                        
 14 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              6:06.92    6:16.15  
                  33.26     1:11.60 (38.34)     1:50.59 (38.99)     2:29.57 (38.98)
        3:07.50 (37.93)     3:46.07 (38.57)     4:24.52 (38.45)     5:02.43 (37.91)
        5:39.93 (37.50)     6:16.15 (36.22)                                        
 15 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              7:26.84    7:38.60  
                  37.77     1:23.98 (46.21)     2:11.06 (47.08)     2:58.76 (47.70)
        3:46.07 (47.31)     4:34.05 (47.98)     5:20.84 (46.79)     6:09.06 (48.22)
        6:56.32 (47.26)     7:38.60 (42.28)                                        
 -- Talla, Pranay             16 RA-MR                7:37.94         NS  
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Perillo, Justin           13 MWDA-MR                   NT         DQ  
                  25.58       53.40 (27.82)     1:16.86 (23.46)          DQ (22.48)
 -- Baxter, Ayden             12 MWDA-MR                   NT         DQ  
                  24.95       51.12 (26.17)     1:14.30 (23.18)          DQ (20.93)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                52.45      56.50  
                  28.07       56.50 (28.43)                                        
  2 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                53.85      58.15  
                  27.99       58.15 (30.16)                                        
  3 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                57.11      59.22  
                  29.27       59.22 (29.95)                                        
  4 Reining, Robert           16 RFAC-MR                59.53      59.79  
                  29.47       59.79 (30.32)                                        
  5 Cornish, Kyle             16 LBA-MR               1:00.99    1:00.69  
                  29.46     1:00.69 (31.23)                                        
  6 Messina, Michael          16 RFAC-MR                59.73    1:00.96  
                  28.88     1:00.96 (32.08)                                        
  7 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               1:03.92    1:01.27  
                  29.12     1:01.27 (32.15)                                        
  8 Liu, Alex                 16 NDAC-MR                54.72    1:01.30  
                  30.46     1:01.30 (30.84)                                        
  9 Pearce, Stephen           16 RA-MR                1:00.31    1:01.35  
                  30.24     1:01.35 (31.11)                                        
 10 Patel, Kush               15 HVD-MR                 59.00    1:01.47  
 11 Adams, Tanner             16 RA-MR                1:00.59    1:02.13  
                  29.97     1:02.13 (32.16)                                        
 12 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                57.76    1:02.56  
                  31.08     1:02.56 (31.48)                                        
 13 Cornish, Danny            15 LBA-MR               1:02.07    1:03.66  
                  31.05     1:03.66 (32.61)                                        
 14 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              1:05.81    1:04.60  
                  32.10     1:04.60 (32.50)                                        
 15 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               1:01.99    1:04.91  
 16 Allan, Cameron            16 RA-MR                1:03.02    1:04.93  
                  31.34     1:04.93 (33.59)                                        
 17 Xu, Daniel                16 RA-MR                1:05.81    1:05.71  
                  31.66     1:05.71 (34.05)                                        
 18 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              1:02.03    1:05.82  
                  31.68     1:05.82 (34.14)                                        
 19 Byrne, Jack               15 RA-MR                1:04.92    1:05.93  
                  31.59     1:05.93 (34.34)                                        
 20 Torri, Daniel             15 HVD-MR               1:06.06    1:07.55  
                  32.58     1:07.55 (34.97)                                        
 21 Turner, Cole              16 HVD-MR               1:03.62    1:07.86  
                  33.16     1:07.86 (34.70)                                        
 22 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               1:09.05    1:09.04  
                  34.04     1:09.04 (35.00)                                        
 23 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              1:08.65    1:10.61  
                  34.06     1:10.61 (36.55)                                        
 24 Sun, Robert               15 SSL-MR               1:07.09    1:11.33  
                  34.23     1:11.33 (37.10)                                        
 25 Macaluso, Steven          15 RA-MR                1:09.95    1:11.58  
                  34.79     1:11.58 (36.79)                                        
 26 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              1:03.93    1:12.49  
                  35.40     1:12.49 (37.09)                                        
 27 Rivera, Andrew            15 SSL-MR               1:12.99    1:12.58  
                  35.90     1:12.58 (36.68)                                        
 28 Talla, Pranay             16 RA-MR                1:13.17    1:14.74  
                  36.24     1:14.74 (38.50)                                        
 29 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               1:21.18    1:18.26  
                  37.67     1:18.26 (40.59)                                        
 30 Cheman, Cole              16 SSL-MR               1:16.13    1:23.44  
                  40.40     1:23.44 (43.04)                                        
 31 Van Sickle, Hudson        15 SSL-MR               1:36.95    1:32.09  
                  43.95     1:32.09 (48.14)                                        
 -- Luzzi, Matt               15 HVD-MR               1:12.63         NS  
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              2:06.35    2:08.65  
                  29.86     1:02.24 (32.38)     1:35.98 (33.74)     2:08.65 (32.67)
  2 Allan, Cameron            16 RA-MR                2:12.77    2:16.26  
                  31.00     1:05.40 (34.40)     1:41.68 (36.28)     2:16.26 (34.58)
  3 Messina, Michael          16 RFAC-MR              2:11.33    2:18.15  
                  30.66     1:05.05 (34.39)     1:41.07 (36.02)     2:18.15 (37.08)
  4 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                   NT    2:21.44  
                  33.02     1:08.33 (35.31)     1:44.83 (36.50)     2:21.44 (36.61)
  5 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               2:28.88    2:23.80  
                  32.78     1:07.94 (35.16)     1:45.55 (37.61)     2:23.80 (38.25)
  6 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              2:32.19    2:35.73  
                  36.07     1:15.96 (39.89)     1:56.88 (40.92)     2:35.73 (38.85)
  7 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              2:40.13    2:46.22  
                  39.98     1:23.07 (43.09)     2:05.18 (42.11)     2:46.22 (41.04)
  8 Rose, Wylie               10 RA-MR                3:45.00    3:19.57  
                  47.24     1:38.09 (50.85)     2:29.71 (51.62)     3:19.57 (49.86)
  9 Shaw, Jaden                9 MWDA-MR              3:50.20    3:43.01  
                  53.60     1:50.53 (56.93)     2:47.35 (56.82)     3:43.01 (55.66)
 -- Cruz, Jason               17 RFAC-MR              2:09.82         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
                  29.83     1:02.06 (32.23)     1:35.49 (33.43)          DQ (32.72)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                59.92    1:03.04  
                  29.27     1:03.04 (33.77)                                        
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              1:01.65    1:04.57  
                  30.27     1:04.57 (34.30)                                        
  3 Liu, Alex                 16 NDAC-MR              1:02.81    1:06.14  
                  31.03     1:06.14 (35.11)                                        
  4 Pearce, Stephen           16 RA-MR                1:06.69    1:07.95  
                  31.66     1:07.95 (36.29)                                        
  5 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              1:06.37    1:08.00  
                  31.86     1:08.00 (36.14)                                        
  6 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                1:08.34    1:08.09  
                  32.30     1:08.09 (35.79)                                        
  7 Reining, Robert           16 RFAC-MR              1:07.30    1:08.35  
                  33.02     1:08.35 (35.33)                                        
  8 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              1:06.85    1:09.93  
                  32.92     1:09.93 (37.01)                                        
  9 Torri, Andrew             17 HVD-MR               1:06.91    1:10.46  
 10 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              1:07.92    1:11.99  
                  33.90     1:11.99 (38.09)                                        
 11 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               1:14.39    1:13.25  
                  33.84     1:13.25 (39.41)                                        
 12 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              1:15.40    1:15.21  
                  35.68     1:15.21 (39.53)                                        
 13 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              1:12.32    1:15.34  
                  35.33     1:15.34 (40.01)                                        
 14 Luzzi, Matt               15 HVD-MR               1:09.23    1:15.46  
                  34.62     1:15.46 (40.84)                                        
 15 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              1:16.21    1:17.51  
                  36.64     1:17.51 (40.87)                                        
 16 Torri, Daniel             15 HVD-MR               1:19.58    1:19.44  
                  37.10     1:19.44 (42.34)                                        
 17 Macaluso, Steven          15 RA-MR                1:23.35    1:19.86  
                  37.57     1:19.86 (42.29)                                        
 18 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               1:22.13    1:20.66  
                  38.29     1:20.66 (42.37)                                        
 19 Byrne, Jack               15 RA-MR                1:21.88    1:20.74  
                  37.41     1:20.74 (43.33)                                        
 20 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               1:22.97    1:21.87  
                  37.66     1:21.87 (44.21)                                        
 21 Sun, Robert               15 SSL-MR               1:24.85    1:23.24  
                  39.47     1:23.24 (43.77)                                        
 22 Messina, Michael          16 RFAC-MR              1:22.47    1:26.93  
                  40.27     1:26.93 (46.66)                                        
 23 Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR               2:04.56    1:39.55  
                  46.55     1:39.55 (53.00)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 16 NDAC-MR              2:14.95    2:21.89  
                  32.59     1:08.47 (35.88)     1:44.99 (36.52)     2:21.89 (36.90)
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              2:26.34    2:29.31  
                  31.71     1:08.73 (37.02)     1:48.04 (39.31)     2:29.31 (41.27)
  3 Reining, Robert           16 RFAC-MR              2:47.89    2:31.26  
                  34.28     1:12.84 (38.56)     1:52.73 (39.89)     2:31.26 (38.53)
  4 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                   NT    2:34.05  
                  34.88     1:13.95 (39.07)     1:54.13 (40.18)     2:34.05 (39.92)
  5 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              2:45.95    2:44.22  
                  36.56     1:17.45 (40.89)     2:01.56 (44.11)     2:44.22 (42.66)
  6 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              2:37.34    2:44.87  
                  35.73     1:16.91 (41.18)     2:00.11 (43.20)     2:44.87 (44.76)
  7 Schimmel, Dylan           12 LBA-MR                    NT    2:51.79  
                  39.38     1:22.63 (43.25)     2:07.24 (44.61)     2:51.79 (44.55)
  8 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              2:58.19    2:59.06  
                  37.11     1:20.98 (43.87)     2:09.95 (48.97)     2:59.06 (49.11)
  9 Messina, Michael          16 RFAC-MR              3:00.29    3:05.68  
                  40.25     1:27.57 (47.32)     2:17.84 (50.27)     3:05.68 (47.84)
 10 Perillo, Justin           13 MWDA-MR                   NT    3:06.94  
                  41.01     1:28.45 (47.44)     2:18.60 (50.15)     3:06.94 (48.34)
 11 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              3:14.09    3:09.85  
                  44.35     1:33.52 (49.17)     2:21.77 (48.25)     3:09.85 (48.08)
 12 Cerrato, Jacob            11 MWDA-MR              3:30.33    3:28.64  
                  47.08     1:41.33 (54.25)     2:35.68 (54.35)     3:28.64 (52.96)
 -- Trombetta, Luke           11 RA-MR                3:45.00         DQ  
      One hand touch
                  55.13   1:55.66 (1:00.53)   2:57.90 (1:02.24)          DQ (58.61)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           16 RFAC-MR                52.01      54.04  
                  25.86       54.04 (28.18)                                        
  2 Cornish, Kyle             16 LBA-MR                 54.04      55.42  
                  25.71       55.42 (29.71)                                        
  3 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                51.09      56.97  
                  26.70       56.97 (30.27)                                        
  4 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                56.91      57.41  
                  26.97       57.41 (30.44)                                        
  5 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                  55.81      58.17  
                  27.10       58.17 (31.07)                                        
  6 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                55.28      58.55  
                  27.12       58.55 (31.43)                                        
  7 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                59.35      59.47  
                  27.78       59.47 (31.69)                                        
  8 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                55.67    1:00.08  
                  26.41     1:00.08 (33.67)                                        
  9 Macaluso, Steven          15 RA-MR                  59.86    1:00.23  
                  27.45     1:00.23 (32.78)                                        
 10 Pearce, Stephen           16 RA-MR                1:01.50    1:00.30  
                  27.84     1:00.30 (32.46)                                        
 11 Messina, Michael          16 RFAC-MR              1:03.11    1:02.26  
                  28.86     1:02.26 (33.40)                                        
 12 Xu, Daniel                16 RA-MR                1:02.80    1:02.38  
                  28.84     1:02.38 (33.54)                                        
 13 Cornish, Danny            15 LBA-MR                 58.86    1:02.61  
                  27.81     1:02.61 (34.80)                                        
 14 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              1:02.15    1:04.51  
                  29.45     1:04.51 (35.06)                                        
 15 Rivera, Andrew            15 SSL-MR               1:01.88    1:04.52  
                  29.81     1:04.52 (34.71)                                        
 16 Luzzi, Matt               15 HVD-MR               1:01.66    1:04.95  
                  29.20     1:04.95 (35.75)                                        
 17 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               1:09.73    1:05.16  
                  30.01     1:05.16 (35.15)                                        
 18 Torri, Andrew             17 HVD-MR               1:05.76    1:05.83  
                  30.18     1:05.83 (35.65)                                        
 19 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              1:03.63    1:06.29  
                  30.27     1:06.29 (36.02)                                        
 20 Byrne, Jack               15 RA-MR                1:07.90    1:06.44  
                  31.07     1:06.44 (35.37)                                        
 21 Allan, Cameron            16 RA-MR                1:05.16    1:07.18  
                  30.51     1:07.18 (36.67)                                        
 22 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               1:05.76    1:08.22  
                  30.42     1:08.22 (37.80)                                        
 23 Sun, Robert               15 SSL-MR               1:08.78    1:08.39  
                  31.11     1:08.39 (37.28)                                        
 24 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              1:03.49    1:13.64  
                  32.05     1:13.64 (41.59)                                        
 25 Adams, Tanner             16 RA-MR                1:19.08    1:17.16  
                  33.79     1:17.16 (43.37)                                        
 26 Talla, Pranay             16 RA-MR                1:20.44    1:18.94  
                  35.43     1:18.94 (43.51)                                        
 27 Van Sickle, Hudson        15 SSL-MR               1:48.17    1:35.62  
                  42.85     1:35.62 (52.77)                                        
 28 Cheman, Cole              16 SSL-MR               1:19.46    1:36.24  
                  40.47     1:36.24 (55.77)                                        
 -- Turner, Cole              16 HVD-MR               1:06.66         DQ  
      Scissors kick
                  31.38          DQ (37.28)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                2:10.15    2:09.59  
                  28.08     1:00.69 (32.61)     1:34.45 (33.76)     2:09.59 (35.14)
  2 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                   NT    2:11.95  
                  28.90     1:01.16 (32.26)     1:36.65 (35.49)     2:11.95 (35.30)
  3 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              2:16.30    2:12.95  
                  28.27     1:00.68 (32.41)     1:35.11 (34.43)     2:12.95 (37.84)
  4 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                   NT    2:17.02  
                  28.60     1:03.16 (34.56)     1:40.01 (36.85)     2:17.02 (37.01)
  5 Messina, Michael          16 RFAC-MR              2:26.30    2:21.72  
                  30.15     1:04.40 (34.25)     1:42.17 (37.77)     2:21.72 (39.55)
  6 Perillo, Justin           13 MWDA-MR                   NT    2:54.93  
                  37.45     1:22.97 (45.52)     2:10.80 (47.83)     2:54.93 (44.13)
  7 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              3:09.86    3:00.56  
                  40.17     1:28.05 (47.88)     2:14.09 (46.04)     3:00.56 (46.47)
  8 Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR                   NT    3:01.58  
                  38.63     1:24.46 (45.83)     2:13.02 (48.56)     3:01.58 (48.56)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 16 NDAC-MR              2:00.45    2:06.51  
                  28.20     1:02.25 (34.05)     1:37.88 (35.63)     2:06.51 (28.63)
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              2:06.68    2:07.61  
                  27.40       59.75 (32.35)     1:37.96 (38.21)     2:07.61 (29.65)
  3 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR              1:57.87    2:07.83  
                  27.95     1:01.89 (33.94)     1:38.16 (36.27)     2:07.83 (29.67)
  4 Reining, Robert           16 RFAC-MR              2:08.43    2:10.31  
                  26.21     1:00.86 (34.65)     1:40.70 (39.84)     2:10.31 (29.61)
  5 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              2:05.11    2:12.98  
                  28.63     1:01.15 (32.52)     1:40.82 (39.67)     2:12.98 (32.16)
  6 Ruiz, Kenny               18 RA-MR                2:13.21    2:15.92  
                  28.30     1:05.78 (37.48)     1:45.05 (39.27)     2:15.92 (30.87)
  7 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              2:11.86    2:16.65  
                  27.58     1:00.72 (33.14)     1:44.46 (43.74)     2:16.65 (32.19)
  8 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              2:15.09    2:16.75  
                  28.35     1:05.75 (37.40)     1:46.14 (40.39)     2:16.75 (30.61)
  9 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              2:12.84    2:17.98  
                  28.88     1:05.07 (36.19)     1:44.84 (39.77)     2:17.98 (33.14)
 10 Pearce, Stephen           16 RA-MR                2:16.27    2:18.10  
                  29.24     1:04.95 (35.71)     1:45.40 (40.45)     2:18.10 (32.70)
 11 Torri, Andrew             17 HVD-MR               2:15.83    2:19.89  
                  29.33     1:05.78 (36.45)     1:47.47 (41.69)     2:19.89 (32.42)
 12 Byrne, Jack               15 RA-MR                2:21.95    2:20.20  
                  30.59     1:06.63 (36.04)     1:50.56 (43.93)     2:20.20 (29.64)
 13 Patel, Kush               15 HVD-MR               2:24.30    2:21.54  
                  29.67     1:03.65 (33.98)     1:49.25 (45.60)     2:21.54 (32.29)
 14 Macaluso, Steven          15 RA-MR                2:25.06    2:26.74  
                  28.22     1:07.33 (39.11)     1:55.26 (47.93)     2:26.74 (31.48)
 15 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              2:20.23    2:27.28  
                  30.50     1:11.49 (40.99)     1:54.77 (43.28)     2:27.28 (32.51)
 16 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               2:23.25    2:29.09  
                  30.36     1:05.59 (35.23)     1:53.92 (48.33)     2:29.09 (35.17)
 17 Torri, Daniel             15 HVD-MR               2:27.63    2:29.82  
                  31.36     1:09.40 (38.04)     1:54.40 (45.00)     2:29.82 (35.42)
 18 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              2:21.13    2:33.66  
                  32.28     1:13.25 (40.97)     1:57.48 (44.23)     2:33.66 (36.18)
 19 Luzzi, Matt               15 HVD-MR               2:26.63    2:33.92  
                  30.97     1:12.48 (41.51)     1:58.55 (46.07)     2:33.92 (35.37)
 20 Sun, Robert               15 SSL-MR               2:30.17    2:35.39  
                  31.99     1:12.22 (40.23)     1:59.60 (47.38)     2:35.39 (35.79)
 21 Fitzpatrick, Thomas       12 LBA-MR                    NT    3:12.87  
                  45.71     1:35.09 (49.38)     2:30.53 (55.44)     3:12.87 (42.34)
 -- Messina, Michael          16 RFAC-MR              2:18.20         NS  
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 16 NDAC-MR              4:14.02    4:22.38  
                  28.55     1:00.63 (32.08)     1:36.38 (35.75)     2:10.91 (34.53)
        2:47.01 (36.10)     3:23.82 (36.81)     3:53.65 (29.83)     4:22.38 (28.73)
  2 Reining, Robert           16 RFAC-MR              4:42.78    4:37.86  
                  28.05       58.29 (30.24)     1:35.74 (37.45)     2:11.31 (35.57)
        2:54.87 (43.56)     3:37.42 (42.55)     4:08.09 (30.67)     4:37.86 (29.77)
  3 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              4:47.36    4:41.62  
                  27.58     1:00.08 (32.50)     1:36.72 (36.64)     2:11.70 (34.98)
        2:54.46 (42.76)     3:37.02 (42.56)     4:10.67 (33.65)     4:41.62 (30.95)
  4 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              4:45.05    4:48.16  
                  27.95     1:01.15 (33.20)     1:37.03 (35.88)     2:12.69 (35.66)
        2:54.71 (42.02)     3:38.92 (44.21)     4:14.16 (35.24)     4:48.16 (34.00)
  5 Messina, Michael          16 RFAC-MR                   NT    4:56.68  
                  28.72     1:02.61 (33.89)     1:38.35 (35.74)     2:13.99 (35.64)
        3:02.52 (48.53)     3:51.14 (48.62)     4:24.05 (32.91)     4:56.68 (32.63)
  6 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              5:18.78    5:19.62  
                  30.62     1:06.83 (36.21)     1:50.17 (43.34)     2:33.37 (43.20)
        3:19.96 (46.59)     4:07.30 (47.34)     4:44.69 (37.39)     5:19.62 (34.93)
  7 Baxter, Ayden             12 MWDA-MR              5:43.82    5:44.86  
                  38.18     1:26.47 (48.29)     2:08.00 (41.53)     2:51.20 (43.20)
        3:41.78 (50.58)     4:30.90 (49.12)     5:08.07 (37.17)     5:44.86 (36.79)
  8 Perillo, Justin           13 MWDA-MR              5:45.46    5:45.40  
                  35.58     1:20.39 (44.81)     2:01.46 (41.07)     2:43.38 (41.92)
        3:35.67 (52.29)     4:28.16 (52.49)     5:07.75 (39.59)     5:45.40 (37.65)
 -- Insdorf, Joshua           10 MWDA-MR                   NT         DQ  
      Butterfly kick - breast
                  39.99     1:27.17 (47.18)     2:14.79 (47.62)     3:01.44 (46.65)
        3:56.87 (55.43)     4:54.10 (57.23)     5:36.75 (42.65)          DQ (41.42)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    1:34.64  
     1) Reining, Robert 16              2) Messina, Michael 16            
     3) Bogen, Jake 16                  4) Cruz, Jason 17                 
                  22.66       47.73 (25.07)     1:34.64 (46.91)                    
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:37.88    1:39.84  
     1) Ruiz, Kenny 18                  2) Macaluso, Steven 15            
     3) Xu, Daniel 16                   4) Allan, Cameron 16              
                  25.72       50.75 (25.03)     1:39.84 (49.09)                    
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:44.11    1:46.54  
     1) Cimorelli, Jack 17              2) Liu, Alex 16                   
     3) Staubi, Kyle 17                 4) Speare, Ryan 16                
                  26.86       56.57 (29.71)     1:22.12 (25.55)     1:46.54 (24.42)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:59.97    1:56.53  
     1) Hahn, Benjamin 14               2) Pearce, Stephen 16             
     3) Macaluso, Steven 15             4) Ruiz, Kenny 18                 
                  29.35     1:04.58 (35.23)     1:31.28 (26.70)     1:56.53 (25.25)
 -- Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT         DQ  
      Other - Misc
     1) Bogen, Jake 16                  2) Cruz, Jason 17                 
     3) DeMarco, Preston 20             4) Reining, Robert 16             
                  28.62       57.90 (29.28)     1:23.57 (25.67)          DQ (22.05)