Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/16/2018 06:29 PM
         2018 MR RFAC Holiday Invitational - 12/14/2018 to 12/16/2018          
                              Sanction #: 181206                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany            8 WISC-MR                33.95      33.59        
  2 Jones, Athena              7 WSSC-MR                39.21      39.64        
  3 Schwarz, Juliet            8 AGMV-MR                45.93      42.00        
  4 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                45.55      45.16        
  5 He, Hannah                 8 RFAC-MR                46.57      45.54        
  6 Perkins, Chloe             8 PBAC-MR                55.00      45.71        
  7 Romero, Miranda            8 Heatwaves-MR           54.14      46.61        
  8 Celli, Anna                8 Heatwaves-MR           54.25      46.88        
  9 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR                47.89      48.23        
 10 Boyle, Dakota              8 HVD-MR                 53.56      48.97        
 11 Majumdar, Lia              8 HVD-MR                 57.83      50.72        
 12 Butler, Mikayla            7 WSSC-MR                52.24      50.90        
 13 Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                58.61      52.98        
 14 Hally, Maddy               7 NDAC-MR                55.10      54.62        
 15 French, Riley              6 WISC-MR              1:20.99    1:00.75        
 16 Kofsky, Lexi               6 WISC-MR              1:50.99    1:03.54        
 17 Cabrera-Zavala, Allison    6 Heatwaves-MR         1:01.51    1:05.69        
 18 Santopatre, Chiara         7 Express Swimming-MR    50.00    1:09.51        
 19 Brink, Sarah               6 WISC-MR              1:45.99    1:18.93        
 20 Stanton-Barnett, Baylee    5 WISC-MR              1:27.99    1:23.45        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany            8 WISC-MR              1:22.49    1:13.60        
                  34.14     1:13.60 (39.46)                                        
  2 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR              1:44.01    1:36.15        
                  44.41     1:36.15 (51.74)                                        
  3 Rounds, Maia               8 VAC-MR               1:44.21    1:39.01        
                  46.27     1:39.01 (52.74)                                        
  4 He, Hannah                 8 RFAC-MR              1:43.44    1:43.52        
                  47.68     1:43.52 (55.84)                                        
  5 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              1:43.15    1:44.00        
                  47.29     1:44.00 (56.71)                                        
  6 Boyle, Dakota              8 HVD-MR               2:00.33    1:49.65        
                  49.30   1:49.65 (1:00.35)                                        
  7 Hernandez, Laila           8 Heatwaves-MR         2:14.28    1:51.17        
                  53.99     1:51.17 (57.18)                                        
  8 Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR              2:08.55    1:58.28        
                  53.75   1:58.28 (1:04.53)                                        
  9 Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR              2:19.78    2:11.58        
 10 Stanton-Barnett, Baylee    5 WISC-MR                   NT    2:54.56        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany            8 WISC-MR                46.46      40.39        
  2 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                52.44      47.28        
  3 Rounds, Maia               8 VAC-MR                 49.73      51.80        
  4 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR                53.92      54.76        
  5 He, Hannah                 8 RFAC-MR                55.70      54.88        
  6 Boyle, Dakota              8 HVD-MR                 55.33      55.03        
  7 Hernandez, Laila           8 Heatwaves-MR         1:04.23      55.28        
  8 Romero, Miranda            8 Heatwaves-MR           58.37      57.83        
  9 Santopatre, Chiara         7 Express Swimming-MR       NT      59.08        
 10 Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR              1:10.29    1:01.32        
 11 Majumdar, Lia              8 HVD-MR               1:07.56    1:01.84        
 12 Guzman, Sofia              8 Heatwaves-MR           58.40    1:10.56        
 13 Cabrera-Zavala, Allison    6 Heatwaves-MR         1:20.56    1:10.62        
 14 Stanton-Barnett, Baylee    5 WISC-MR              1:50.99    1:12.34        
 -- Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR              1:05.37         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany            8 WISC-MR                49.11      46.57        
  2 He, Hannah                 8 RFAC-MR                50.69      54.39        
  3 Schwarz, Juliet            8 AGMV-MR              1:06.70      55.44        
  4 Boyle, Dakota              8 HVD-MR                 57.33      55.88        
  5 Jones, Athena              7 WSSC-MR              1:02.19      58.58        
  6 Perkins, Chloe             8 PBAC-MR              1:10.00    1:00.58        
  7 Hally, Maddy               7 NDAC-MR              1:06.00    1:00.93        
  8 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR              1:04.73    1:03.06        
  9 Celli, Anna                8 Heatwaves-MR         1:18.10    1:05.11        
 10 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              1:12.29    1:09.73        
 11 Majumdar, Lia              8 HVD-MR                    NT    1:09.99        
 12 Butler, Mikayla            7 WSSC-MR              1:20.00    1:15.52        
 13 Cabrera-Zavala, Allison    6 Heatwaves-MR         1:09.25    1:28.43        
 -- Kofsky, Lexi               6 WISC-MR              2:10.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Stanton-Barnett, Baylee    5 WISC-MR              1:58.99         DQ        
      False start
 -- Brink, Sarah               6 WISC-MR              2:10.99         DQ        
      One hand touch
 -- Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR                   NT         DQ        
      False start
 -- French, Riley              6 WISC-MR              2:01.99         DQ        
      Arms past hipline
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany            8 WISC-MR                39.01      39.81        
  2 Schwarz, Juliet            8 AGMV-MR              1:21.89      56.48        
  3 Jones, Athena              7 WSSC-MR              1:03.06      57.26        
  4 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              1:07.53    1:02.49        
  5 Celli, Anna                8 Heatwaves-MR           58.32    1:05.92        
  6 He, Hannah                 8 RFAC-MR              1:06.40    1:07.68        
  7 Majumdar, Lia              8 HVD-MR                    NT    1:15.02        
  8 Butler, Mikayla            7 WSSC-MR              1:10.00    1:21.14        
 -- Romero, Miranda            8 Heatwaves-MR           58.23         DQ        
      Scissors kick
 -- Hally, Maddy               7 NDAC-MR              1:35.36         DQ        
      Alternating Kick
 -- Huang, Eleanor             8 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Boyle, Dakota              8 HVD-MR                 52.33         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tiffany            8 WISC-MR              1:29.96    1:27.08        
                  39.83     1:27.08 (47.25)                                        
  2 Huang, Eleanor             8 RFAC-MR              1:59.98    1:51.94        
                  52.28     1:51.94 (59.66)                                        
  3 Boyle, Dakota              8 HVD-MR               2:02.33    1:58.09        
                  58.04   1:58.09 (1:00.05)                                        
  4 He, Hannah                 8 RFAC-MR              1:57.42    1:59.58        
  5 Glancey, Maddie            8 RFAC-MR              2:12.03    2:03.49        
                  55.66   2:03.49 (1:07.83)                                        
  6 Rounds, Maia               8 VAC-MR               2:06.97    2:03.64        
                  58.48   2:03.64 (1:05.16)                                        
  7 Majumdar, Lia              8 HVD-MR                    NT    2:09.43        
                1:02.67   2:09.43 (1:06.76)                                        
  8 Abbruzzese, Shylah         8 RFAC-MR              2:23.77    2:15.57        
                1:03.28   2:15.57 (1:12.29)                                        
 -- Stanton-Barnett, Baylee    5 WISC-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline - breast
                1:31.99        DQ (1:39.64)                                        
 -- Chiappetta, Isabella       8 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                1:06.51        DQ (1:17.49)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:09.76    1:31.52        
     1) He, Hannah 8                    2) Abbruzzese, Shylah 8           
     3) Huang, Eleanor 8                4) Glancey, Maddie 8              
                1:03.62     1:31.52 (27.90)                                        
 -- Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      1:55.51        DFS        
      Declared false start
     1) Romero, Miranda 8               2) Cabrera-Zavala, Allison 6      
     3) Guzman, Sofia 8                 4) Hernandez, Laila 8             
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      3:51.65    1:45.52        
     1) Glancey, Maddie 8               2) Huang, Eleanor 8               
     3) He, Hannah 8                    4) Abbruzzese, Shylah 8           
                1:01.03     1:45.52 (44.49)                                        
  2 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      2:30.10    2:24.57        
     1) Romero, Miranda 8               2) Celli, Anna 8                  
     3) Cabrera-Zavala, Allison 6       4) Jimenez, Adabell 6             
                1:05.24   2:24.57 (1:19.33)                                        
 -- West Islip Swim Club-MR  'A'                           NT         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Arms past hipline - breast
     1) Stanton-Barnett, Baylee 5       2) Brink, Sarah 6                 
     3) French, Riley 6                 4) Kofsky, Lexi 6                 
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Emma              10 HVD-MR                 30.41      30.02        
  2 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 31.78      30.09        
  3 Brink, Keelyn             10 WISC-MR                30.26      30.13        
  4 Pupke, Cameron            10 WISC-MR                31.74      30.80        
  5 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR    30.21      30.83        
  6 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                32.90      32.66        
  7 Singer, Keira             10 WISC-MR                33.46      33.05        
  8 Casucci, Kira             10 HVD-MR                 32.91      33.36        
  9 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR                36.01      33.84        
 10 Burger, Laura             10 NDAC-MR                36.52      34.98        
 11 Thompson, Samantha         9 VAC-MR                 35.25      35.44        
 12 Schramm, Grace            10 NDAC-MR                37.12      35.70        
 13 Kofsky, Emily              9 WISC-MR                34.99      35.92        
 14 Sanford, Charley          10 NDAC-MR                35.86      36.41        
 15 Jeon, Chloe               10 HVD-MR                 36.59      36.53        
 16 Messing, Samantha          9 VAC-MR                 37.56      36.65        
 17 Madison, Lucy             10 WISC-MR                36.09      37.32        
 18 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR                 36.58      38.08        
 19 Morgan, Nella             10 HVD-MR                 39.09      38.87        
 20 Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR    40.69      39.11        
 21 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                37.88      39.46        
 22 Krowles, Sydney           10 WISC-MR                40.17      40.69        
 23 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR           45.24      40.73        
 24 Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR    43.99      40.92        
 25 Rich, Lauren              10 WSSC-MR                44.23      41.96        
 26 Harrison, Prestyn          9 WISC-MR                   NT      42.90        
 27 Ruiz, Beverly             10 Heatwaves-MR           42.75      43.01        
 28 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR    51.42      43.40        
 29 Nemeth, Addison            9 HVD-MR                 42.96      43.76        
 30 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR                40.39      43.95        
 31 Boehm, Paige               9 NDAC-MR                43.47      44.23        
 32 Pennock, Lyris             9 HVD-MR                 54.27      44.40        
 33 Turner, Pearl             10 HVD-MR                 50.18      45.09        
 34 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR           46.35      45.35        
 35 Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR                47.35      45.94        
 36 Touijar, Heba             10 Heatwaves-MR           48.52      46.29        
 37 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR                48.89      49.60        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:07.61    1:06.62        
                  32.03     1:06.62 (34.59)                                        
  2 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR  1:08.07    1:07.95        
                  31.99     1:07.95 (35.96)                                        
  3 Brink, Keelyn             10 WISC-MR              1:08.92    1:08.54        
                  32.79     1:08.54 (35.75)                                        
  4 Pupke, Cameron            10 WISC-MR              1:13.57    1:08.72        
                  32.14     1:08.72 (36.58)                                        
  5 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               1:11.84    1:10.45        
                  33.37     1:10.45 (37.08)                                        
  6 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              1:10.68    1:11.85        
                  34.26     1:11.85 (37.59)                                        
  7 Prior, Katie              10 DVWM-MR              1:12.87    1:12.51        
                  34.02     1:12.51 (38.49)                                        
  8 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:13.34    1:14.03        
                  35.19     1:14.03 (38.84)                                        
  9 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR              1:14.91    1:14.76        
 10 Singer, Keira             10 WISC-MR              1:19.41    1:15.11        
                  35.75     1:15.11 (39.36)                                        
 11 Kofsky, Emily              9 WISC-MR              1:17.86    1:21.43        
                  38.17     1:21.43 (43.26)                                        
 12 Thompson, Samantha         9 VAC-MR               1:20.55    1:22.83        
                  39.30     1:22.83 (43.53)                                        
 13 Messing, Samantha          9 VAC-MR               1:23.99    1:22.96        
                  40.19     1:22.96 (42.77)                                        
 14 Kern, Olivia               9 WISC-MR              1:29.87    1:25.70        
                  41.22     1:25.70 (44.48)                                        
 15 White, Emmy                9 VAC-MR                    NT    1:27.22        
                  40.90     1:27.22 (46.32)                                        
 16 French, Anna              10 WISC-MR              1:28.68    1:27.52        
                  40.39     1:27.52 (47.13)                                        
 17 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:27.79    1:28.13        
                  40.46     1:28.13 (47.67)                                        
 18 Perez Jimenez, Amely      10 Heatwaves-MR         1:40.32    1:28.75        
                  41.14     1:28.75 (47.61)                                        
 19 Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR  1:48.16    1:29.82        
                  42.57     1:29.82 (47.25)                                        
 20 Krowles, Sydney           10 WISC-MR              1:28.24    1:30.31        
                  41.10     1:30.31 (49.21)                                        
 21 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR         1:40.48    1:32.85        
                  42.23     1:32.85 (50.62)                                        
 22 Cepeda, CC                10 RFAC-MR              1:31.84    1:34.07        
                  41.97     1:34.07 (52.10)                                        
 23 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR              1:43.06    1:34.68        
                  46.38     1:34.68 (48.30)                                        
 24 Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR  1:39.49    1:37.12        
                  42.43     1:37.12 (54.69)                                        
 25 Hernandez, Sofia          10 Heatwaves-MR         1:39.70    1:38.72        
                  45.62     1:38.72 (53.10)                                        
 26 Pennock, Lyris             9 HVD-MR                    NT    1:41.54        
                  47.67     1:41.54 (53.87)                                        
 27 Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR                   NT    1:41.74        
                  48.75     1:41.74 (52.99)                                        
 28 Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR              1:43.83    1:42.39        
                  47.85     1:42.39 (54.54)                                        
 29 Cruz Santos, Yaeli         9 Heatwaves-MR         1:54.49    1:43.33        
                  50.63     1:43.33 (52.70)                                        
 30 Touijar, Heba             10 Heatwaves-MR         1:49.76    1:46.08        
                  50.20     1:46.08 (55.88)                                        
 31 Harrison, Prestyn          9 WISC-MR                   NT    1:46.29        
 32 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              2:00.85    1:50.13        
                  51.47     1:50.13 (58.66)                                        
 33 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR  1:50.41    1:53.78        
                  49.33   1:53.78 (1:04.45)                                        
 34 Bruno, Maddy               9 WSSC-MR              2:04.56    1:54.71        
                  51.28   1:54.71 (1:03.43)                                        
 35 Newberns, Maya             9 PBAC-MR                   NT    2:02.02        
                  56.70   2:02.02 (1:05.32)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Emma              10 HVD-MR                 34.63      33.99        
  2 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR    35.86      36.10        
  3 Prior, Katie              10 DVWM-MR                38.97      37.67        
  4 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                37.81      39.70        
  5 Sanford, Charley          10 NDAC-MR                41.45      40.69        
  6 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR                41.75      41.56        
  7 Madison, Lucy             10 WISC-MR                41.80      41.76        
  8 Kofsky, Emily              9 WISC-MR                39.71      41.93        
  9 Messing, Samantha          9 VAC-MR                 44.32      42.69        
 10 Singer, Keira             10 WISC-MR                39.84      43.21        
 11 Schramm, Grace            10 NDAC-MR                43.43      43.56        
 12 French, Anna              10 WISC-MR                41.86      44.62        
 13 Krowles, Sydney           10 WISC-MR                46.50      45.10        
 14 Thompson, Samantha         9 VAC-MR                 44.87      45.33        
 15 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR           48.39      45.39        
 16 Perez Jimenez, Amely      10 Heatwaves-MR           45.12      45.85        
 17 Kern, Olivia               9 WISC-MR                45.76      46.22        
 18 White, Emmy                9 VAC-MR                 45.63      46.74        
 19 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                52.20      47.12        
 20 Kregel, Marina             9 NDAC-MR                46.90      47.47        
 21 Ruiz, Beverly             10 Heatwaves-MR           49.77      47.65        
 22 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR                54.01      48.38        
 23 Hernandez, Sofia          10 Heatwaves-MR           49.54      49.35        
 24 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR           57.50      51.32        
 25 Medina, Luna               9 Heatwaves-MR           49.80      51.57        
 26 Harrison, Prestyn          9 WISC-MR                   NT      52.30        
 27 Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR    52.51      52.34        
 28 Nemeth, Addison            9 HVD-MR                 51.69      52.36        
 29 Vytykac, Ella             10 HVD-MR                 56.25      53.68        
 30 Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR                50.40      55.55        
 31 Bruno, Maddy               9 WSSC-MR                52.61      57.42        
 32 Cruz Santos, Yaeli         9 Heatwaves-MR           57.26      57.43        
 33 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR  1:00.08      57.78        
 34 Newberns, Maya             9 PBAC-MR              1:01.89      58.53        
 35 Arias, Ximena             10 Heatwaves-MR           59.36      58.86        
 36 Gorti, Aadya               9 Heatwaves-MR           57.65    1:01.49        
 -- Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR                54.88         DQ        
      Multiple strokes
 -- Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR    55.00         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:18.70    1:14.17        
                  36.98     1:14.17 (37.19)                                        
  2 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               1:19.36    1:14.91        
                  36.80     1:14.91 (38.11)                                        
  3 Brink, Keelyn             10 WISC-MR              1:23.89    1:23.41        
                  40.92     1:23.41 (42.49)                                        
  4 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              1:27.87    1:24.71        
                  41.53     1:24.71 (43.18)                                        
  5 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:25.04    1:25.61        
                  41.65     1:25.61 (43.96)                                        
  6 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR              1:30.52    1:26.41        
                  41.97     1:26.41 (44.44)                                        
  7 Burger, Laura             10 NDAC-MR              1:27.46    1:29.29        
                  42.03     1:29.29 (47.26)                                        
  8 Pupke, Cameron            10 WISC-MR              1:25.02    1:29.46        
                  42.39     1:29.46 (47.07)                                        
  9 Sanford, Charley          10 NDAC-MR              1:36.14    1:30.23        
                  42.72     1:30.23 (47.51)                                        
 10 Kofsky, Emily              9 WISC-MR              1:28.87    1:31.84        
                  45.04     1:31.84 (46.80)                                        
 11 Jeon, Chloe               10 HVD-MR               1:39.04    1:33.19        
                  43.75     1:33.19 (49.44)                                        
 12 Messing, Samantha          9 VAC-MR               1:37.37    1:34.28        
                  46.03     1:34.28 (48.25)                                        
 13 Singer, Keira             10 WISC-MR              1:29.51    1:35.50        
                  45.80     1:35.50 (49.70)                                        
 14 Krowles, Sydney           10 WISC-MR              1:42.58    1:37.09        
                  45.63     1:37.09 (51.46)                                        
 15 Thompson, Samantha         9 VAC-MR               1:43.23    1:37.55        
 16 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:40.70    1:37.58        
                  46.02     1:37.58 (51.56)                                        
 17 Kregel, Marina             9 NDAC-MR              1:42.03    1:38.37        
 18 Cepeda, CC                10 RFAC-MR              1:46.31    1:43.32        
                  50.26     1:43.32 (53.06)                                        
 19 Morgan, Nella             10 HVD-MR                    NT    1:45.58        
                  51.43     1:45.58 (54.15)                                        
 20 Harrison, Prestyn          9 WISC-MR                   NT    1:52.69        
                  53.50     1:52.69 (59.19)                                        
 21 Nemeth, Addison            9 HVD-MR                    NT    1:57.15        
                  55.45   1:57.15 (1:01.70)                                        
 22 Boehm, Paige               9 NDAC-MR              1:56.45    1:58.09        
                  58.73     1:58.09 (59.36)                                        
 23 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              2:09.30    2:04.63        
                1:01.31   2:04.63 (1:03.32)                                        
 24 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR  2:11.28    2:06.35        
                  59.11   2:06.35 (1:07.24)                                        
 25 Cuba, Nico                10 HVD-MR                    NT    2:12.90        
                  59.38   2:12.90 (1:13.52)                                        
 -- Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR  1:47.11         DQ        
      Multiple strokes
                  53.42          DQ (58.39)                                        
 -- Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR              1:49.80         DQ        
      Multiple strokes
                  55.43        DQ (1:01.70)                                        
 -- Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
      Multiple strokes
                  54.85        DQ (1:00.81)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pupke, Cameron            10 WISC-MR                   NT      40.88        
  2 Brink, Keelyn             10 WISC-MR                41.97      41.24        
  3 Henson, Emma              10 HVD-MR                 43.83      43.06        
  4 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                42.57      43.26        
  5 Singer, Keira             10 WISC-MR                45.10      44.68        
  6 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 45.72      45.85        
  7 Prior, Katie              10 DVWM-MR                48.10      46.79        
  8 Casucci, Kira             10 HVD-MR                 48.51      46.80        
  9 Kofsky, Emily              9 WISC-MR                50.35      47.05        
 10 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR                50.44      47.95        
 11 Sanford, Charley          10 NDAC-MR                47.11      48.04        
 12 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                41.06      49.17        
 13 Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR    50.02      49.21        
 14 Kern, Olivia               9 WISC-MR                53.29      49.29        
 15 Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR    49.91      50.60        
 16 Schramm, Grace            10 NDAC-MR                50.57      52.75        
 17 White, Emmy                9 VAC-MR                    NT      52.86        
 18 Thompson, Samantha         9 VAC-MR                 50.91      53.08        
 19 French, Anna              10 WISC-MR                52.47      53.39        
 20 Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR                58.76      54.15        
 21 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR                 57.52      55.03        
 22 Kregel, Marina             9 NDAC-MR                59.92      55.78        
 23 Nemeth, Addison            9 HVD-MR                    NT      56.29        
 24 Krowles, Sydney           10 WISC-MR                57.11      57.24        
 25 Messing, Samantha          9 VAC-MR                 57.66      57.70        
 26 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR  1:03.70      58.50        
 27 Vytykac, Ella             10 HVD-MR               1:01.50      58.86        
 28 Madison, Lucy             10 WISC-MR                55.55      59.30        
 29 Cruz Santos, Yaeli         9 Heatwaves-MR         1:04.35      59.80        
 30 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              1:00.61    1:01.55        
 31 Newberns, Maya             9 PBAC-MR              1:17.30    1:04.63        
 32 Perez Jimenez, Amely      10 Heatwaves-MR           50.45    1:05.35        
 33 Pennock, Lyris             9 HVD-MR                    NT    1:07.56        
 34 Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR              1:02.54    1:08.02        
 35 Bruno, Maddy               9 WSSC-MR              1:30.00    1:15.49        
 -- Harrison, Prestyn          9 WISC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR  1:22.00    1:22.50        
                  37.92     1:22.50 (44.58)                                        
  2 Brink, Keelyn             10 WISC-MR              1:33.02    1:30.15        
                  43.08     1:30.15 (47.07)                                        
  3 Pupke, Cameron            10 WISC-MR                   NT    1:30.58        
                  42.33     1:30.58 (48.25)                                        
  4 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:34.23    1:32.96        
                  44.82     1:32.96 (48.14)                                        
  5 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              1:38.78    1:33.07        
                  43.02     1:33.07 (50.05)                                        
  6 Burger, Laura             10 NDAC-MR              1:34.27    1:34.29        
                  44.19     1:34.29 (50.10)                                        
  7 Singer, Keira             10 WISC-MR              1:39.69    1:36.36        
                  46.54     1:36.36 (49.82)                                        
  8 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR              2:51.99    1:39.93        
                  48.05     1:39.93 (51.88)                                        
  9 Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR  1:53.47    1:44.41        
                  49.48     1:44.41 (54.93)                                        
 10 Sanford, Charley          10 NDAC-MR              1:43.77    1:44.57        
                  49.89     1:44.57 (54.68)                                        
 11 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:44.00    1:45.36        
                  49.40     1:45.36 (55.96)                                        
 12 Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR  1:51.61    1:51.38        
                  51.84     1:51.38 (59.54)                                        
 13 Cepeda, CC                10 RFAC-MR              1:58.66    1:51.97        
                  51.11   1:51.97 (1:00.86)                                        
 14 Schramm, Grace            10 NDAC-MR              1:56.59    1:52.55        
                  53.24     1:52.55 (59.31)                                        
 15 Thompson, Samantha         9 VAC-MR               2:07.16    1:55.32        
                  54.44   1:55.32 (1:00.88)                                        
 16 Krowles, Sydney           10 WISC-MR              2:03.99    1:56.51        
                  55.67   1:56.51 (1:00.84)                                        
 17 Jeon, Chloe               10 HVD-MR               2:07.46    2:00.82        
                  56.79   2:00.82 (1:04.03)                                        
 18 Messing, Samantha          9 VAC-MR               2:06.93    2:03.79        
                1:00.29   2:03.79 (1:03.50)                                        
 19 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR              2:05.80    2:04.24        
                1:01.51   2:04.24 (1:02.73)                                        
 20 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR                    NT    2:06.18        
                  57.76   2:06.18 (1:08.42)                                        
 21 Kregel, Marina             9 NDAC-MR              2:17.32    2:09.98        
                1:01.81   2:09.98 (1:08.17)                                        
 22 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              2:16.20    2:10.31        
                1:02.11   2:10.31 (1:08.20)                                        
 23 Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR              2:15.88    2:19.59        
                1:07.27   2:19.59 (1:12.32)                                        
 24 Cuba, Nico                10 HVD-MR                    NT    2:25.35        
                1:05.47   2:25.35 (1:19.88)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tirch, Doriana            10 HVD-MR                 35.68      33.66        
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR                 33.69      34.06        
  3 Pupke, Cameron            10 WISC-MR                34.76      34.49        
  4 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR    33.43      34.64        
  5 Brink, Keelyn             10 WISC-MR                35.13      35.64        
  6 Singer, Keira             10 WISC-MR                36.40      37.57        
  7 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR                40.36      39.85        
  8 Schramm, Grace            10 NDAC-MR                39.08      39.88        
  9 Burger, Laura             10 NDAC-MR                39.55      42.79        
 10 Kofsky, Emily              9 WISC-MR                43.97      43.92        
 11 Sanford, Charley          10 NDAC-MR                41.85      43.98        
 12 Jeon, Chloe               10 HVD-MR                 51.08      46.85        
 13 Krowles, Sydney           10 WISC-MR                55.08      47.87        
 14 Messing, Samantha          9 VAC-MR                 50.27      47.94        
 15 Morgan, Nella             10 HVD-MR                 50.64      49.18        
 16 Kregel, Marina             9 NDAC-MR                54.92      52.23        
 17 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR                53.32      52.69        
 18 Cepeda, CC                10 RFAC-MR                50.18      53.58        
 19 Thompson, Samantha         9 VAC-MR                 57.50      53.94        
 20 Madison, Lucy             10 WISC-MR                49.86      56.28        
 21 Boehm, Paige               9 NDAC-MR                59.83      58.52        
 22 Cuba, Nico                10 HVD-MR                    NT    1:01.55        
 23 Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR  1:07.18    1:02.44        
 24 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR  1:04.66    1:03.07        
 25 Touijar, Heba             10 Heatwaves-MR           53.15    1:04.55        
 26 Rich, Lauren              10 WSSC-MR              1:13.15    1:15.75        
 -- Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR           59.45         DQ        
      Alternating Kick
 -- Pennock, Lyris             9 HVD-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR    50.34         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                42.94         DQ        
      False start
 -- Turner, Pearl             10 HVD-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR       NT    1:22.70        
                  35.89     1:22.70 (46.81)                                        
  2 Pupke, Cameron            10 WISC-MR              1:32.07    1:23.18        
                  38.05     1:23.18 (45.13)                                        
  3 Brink, Keelyn             10 WISC-MR              1:25.65    1:28.28        
                  39.07     1:28.28 (49.21)                                        
  4 Singer, Keira             10 WISC-MR              1:36.96    1:28.99        
                  40.96     1:28.99 (48.03)                                        
  5 Kregel, Marina             9 NDAC-MR              2:10.11    2:01.76        
                  54.40   2:01.76 (1:07.36)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reddington, Shannon       10 Express Swimming-MR  1:16.86    1:15.77        
                  37.88     1:15.77 (37.89)                                        
  2 Henson, Emma              10 HVD-MR               1:18.73    1:16.46        
                  34.17     1:16.46 (42.29)                                        
  3 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               1:20.85    1:21.06        
                  36.92     1:21.06 (44.14)                                        
  4 Brink, Keelyn             10 WISC-MR              1:22.61    1:21.07        
                  38.14     1:21.07 (42.93)                                        
  5 Pupke, Cameron            10 WISC-MR              1:21.23    1:23.22        
                  39.26     1:23.22 (43.96)                                        
  6 Prior, Katie              10 DVWM-MR              1:23.44    1:23.30        
  7 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                42.99    1:23.95        
                  40.02     1:23.95 (43.93)                                        
  8 Casucci, Kira             10 HVD-MR               1:25.22    1:25.96        
                  41.24     1:25.96 (44.72)                                        
  9 Singer, Keira             10 WISC-MR              1:26.00    1:29.46        
                  42.93     1:29.46 (46.53)                                        
 10 Hayes, Cassidy            10 WISC-MR              1:31.54    1:29.95        
                  41.27     1:29.95 (48.68)                                        
 11 Sanford, Charley          10 NDAC-MR              1:30.59    1:31.82        
                  43.65     1:31.82 (48.17)                                        
 12 Kofsky, Emily              9 WISC-MR              1:31.83    1:32.96        
                  43.10     1:32.96 (49.86)                                        
 13 Schramm, Grace            10 NDAC-MR              1:35.31    1:35.55        
                  45.18     1:35.55 (50.37)                                        
 14 Kern, Olivia               9 WISC-MR              1:44.00    1:36.34        
                  45.69     1:36.34 (50.65)                                        
 15 Krowles, Sydney           10 WISC-MR              1:45.31    1:38.51        
                  44.91     1:38.51 (53.60)                                        
 16 Messing, Samantha          9 VAC-MR               1:41.35    1:40.17        
                  47.17     1:40.17 (53.00)                                        
 17 French, Anna              10 WISC-MR              1:37.89    1:40.87        
                  47.31     1:40.87 (53.56)                                        
 18 Madison, Lucy             10 WISC-MR              1:42.95    1:42.84        
                  47.70     1:42.84 (55.14)                                        
 19 Hernandez, Sofia          10 Heatwaves-MR         1:56.32    1:43.41        
                  46.56     1:43.41 (56.85)                                        
 20 Thompson, Samantha         9 VAC-MR               1:40.27    1:43.43        
                  50.53     1:43.43 (52.90)                                        
 21 Cepeda, CC                10 RFAC-MR              1:46.69    1:44.44        
                  50.11     1:44.44 (54.33)                                        
 22 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR              1:56.12    1:45.90        
                  48.87     1:45.90 (57.03)                                        
 23 Dorsman, Camryn           10 HVD-MR               1:45.27    1:48.38        
                  51.12     1:48.38 (57.26)                                        
 24 Hunter, Madeline           9 Express Swimming-MR  1:56.50    1:48.59        
                  55.99     1:48.59 (52.60)                                        
 25 Touijar, Heba             10 Heatwaves-MR         1:54.85    1:56.13        
                  55.15   1:56.13 (1:00.98)                                        
 26 Dalpiaz, Emily            10 WISC-MR              1:56.83    1:56.87        
                  55.20   1:56.87 (1:01.67)                                        
 27 Ault Nolan, Sunday         9 NDAC-MR              2:15.83    1:57.20        
                  58.24     1:57.20 (58.96)                                        
 28 Nemeth, Addison            9 HVD-MR               1:59.24    2:01.81        
 29 Hamilton, Tori             9 NDAC-MR              2:03.79    2:02.31        
                  57.95   2:02.31 (1:04.36)                                        
 30 Harrilal, Mikaylia         9 Express Swimming-MR  2:29.14    2:07.15        
                1:01.49   2:07.15 (1:05.66)                                        
 -- Vytykac, Ella             10 HVD-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  59.00          DQ (58.53)                                        
 -- Sciortino, Sienna          9 Express Swimming-MR  1:55.22         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:00.44          DQ (54.26)                                        
 -- Pennock, Lyris             9 HVD-MR               2:05.31         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:03.11        DQ (1:02.12)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:16.96    2:15.83        
     1) Tirch, Doriana 10               2) Casucci, Kira 10               
     3) Dorsman, Camryn 10              4) Henson, Emma 10                
                  33.31     1:05.40 (32.09)     1:48.31 (42.91)     2:15.83 (27.52)
  2 West Islip Swim Club-MR  'B'                      2:25.10    2:30.48        
     1) Hayes, Cassidy 10               2) Madison, Lucy 10               
     3) French, Anna 10                 4) Kofsky, Emily 9                
                  34.29     1:14.98 (40.69)     1:54.24 (39.26)     2:30.48 (36.24)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:32.11    2:42.18        
     1) Schramm, Grace 10               2) Blazek, Amelia 9               
     3) Ault Nolan, Sunday 9            4) Sanford, Charley 10            
                  36.06     1:18.26 (42.20)     2:12.59 (54.33)     2:42.18 (29.59)
  4 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      2:58.39    2:49.79        
     1) Ruiz, Beverly 10                2) Delatorre, Ashley 10           
     3) Hernandez, Sofia 10             4) Perez Jimenez, Amely 10        
                  46.43     1:25.54 (39.11)     2:15.21 (49.67)     2:49.79 (34.58)
  5 West Islip Swim Club-MR  'C'                           NT    2:55.56        
     1) Dalpiaz, Emily 10               2) Harrison, Prestyn 9            
     3) Kern, Olivia 9                  4) Krowles, Sydney 10             
                  51.27     1:37.21 (45.94)     2:16.26 (39.05)     2:55.56 (39.30)
  6 Mid Hudson Heatwaves-MR  'B'                      3:10.05    3:13.68        
     1) Aguilar Perez, Vanessa 10       2) Cruz Santos, Yaeli 9           
     3) Touijar, Heba 10                4) Medina, Luna 9                 
                  52.31     1:48.81 (56.50)     2:31.43 (42.62)     3:13.68 (42.25)
 -- West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:08.36         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Pupke, Cameron 10               2) O'Brien, Ellie 10              
     3) Singer, Keira 10                4) Brink, Keelyn 10               
                  31.98                             1:42.50 ( )          DQ (24.20)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:27.30    2:26.61        
     1) Kofsky, Emily 9                 2) O'Brien, Ellie 10              
     3) Pupke, Cameron 10               4) Brink, Keelyn 10               
                  41.34     1:23.10 (41.76)     1:57.19 (34.09)     2:26.61 (29.42)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:40.72    2:29.25        
     1) Henson, Emma 10                 2) Casucci, Kira 10               
     3) Tirch, Doriana 10               4) Jeon, Chloe 10                 
                  33.91     1:21.31 (47.40)     1:55.85 (34.54)     2:29.25 (33.40)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:43.79    2:44.25        
     1) Sanford, Charley 10             2) Burger, Laura 10               
     3) Schramm, Grace 10               4) Blazek, Amelia 9               
                  41.36     1:24.59 (43.23)     2:03.12 (38.53)     2:44.25 (41.13)
  4 West Islip Swim Club-MR  'B'                      2:46.95    2:57.95        
     1) Madison, Lucy 10                2) Singer, Keira 10               
     3) Hayes, Cassidy 10               4) Kern, Olivia 9                 
                  41.24     1:36.21 (54.97)     2:19.71 (43.50)     2:57.95 (38.24)
  5 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      3:35.42    3:30.06        
     1) Delatorre, Ashley 10            2) Touijar, Heba 10               
     3) Ruiz, Beverly 10                4) Aguilar Perez, Vanessa 10      
                  47.36     1:46.18 (58.82)     2:42.06 (55.88)     3:30.06 (48.00)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:29.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Emma              10 HVD-MR               2:30.40    2:27.95 ZQ     
                  34.18     1:12.07 (37.89)     1:51.39 (39.32)     2:27.95 (36.56)
  2 Brink, Keelyn             10 WISC-MR              2:49.40    2:30.15 SILV   
                  31.02     1:09.45 (38.43)     1:51.09 (41.64)     2:30.15 (39.06)
  3 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              2:27.88    2:32.15 SILV   
                  33.92     1:12.47 (38.55)     1:53.64 (41.17)     2:32.15 (38.51)
  4 Tirch, Doriana            10 HVD-MR               2:39.05    2:34.03 SILV   
                  34.05     1:12.80 (38.75)     1:53.78 (40.98)     2:34.03 (40.25)
  5 Messing, Samantha          9 VAC-MR               3:02.83    2:58.32        
                  40.37     1:27.60 (47.23)     2:14.21 (46.61)     2:58.32 (44.11)
  6 Thompson, Samantha         9 VAC-MR               2:56.13    2:58.87        
                  38.71     1:24.09 (45.38)     2:12.14 (48.05)     2:58.87 (46.73)
  7 White, Emmy                9 VAC-MR               3:07.00    3:06.23        
                  41.48     1:29.91 (48.43)     2:20.11 (50.20)     3:06.23 (46.12)
  8 Blazek, Amelia             9 NDAC-MR              3:16.11    3:28.44        
                  47.10     1:38.54 (51.44)     2:34.00 (55.46)     3:28.44 (54.44)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 26.72      26.77 JO     
  2 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 28.36      28.00 SILV   
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                27.62      28.02 SILV   
  4 Licardi, Phia             12 PBAC-MR                28.36      28.27 SILV   
  5 Webster, Katie            12 PBAC-MR                27.44      28.90 SILV   
  6 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                29.76      29.07 SILV   
  7 Hannon, Morgan            12 HVD-MR                 29.42      29.30 SILV   
  8 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR                 29.70      29.66 SILV   
  9 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR    30.30      30.06 SILV   
 10 Dabo, Mariama             12 HVD-MR                 28.43      30.15 SILV   
 11 Powzaniuk, Julianna       11 WSSC-MR                30.00      30.31 SILV   
 12 Messing, Olivia           12 VAC-MR                 30.96      30.60 SILV   
 13 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                31.90      30.78 SILV   
 14 Camacho, Nina             12 PBAC-MR                33.35      31.40        
 15 Jeon, Claire              12 HVD-MR                 31.52      31.41        
 16 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR    31.04      31.46        
 17 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 31.85      31.48        
 18 Jarvis, Delaney           12 HVD-MR                 31.83      31.49        
 19 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 34.93      31.78        
 20 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR                 32.00      31.99        
 21 Neary, Madison            11 WISC-MR                32.36      32.00        
 22 Benavides, Genesis        11 WISC-MR                31.36      32.01        
 23 Fischer, Paige            12 WSSC-MR                30.28      32.32        
 24 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 33.08      32.45        
 25 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR                 32.45      32.67        
 26 Jones, Alexis             11 WSSC-MR                32.40      32.81        
 27 McGuinness, Megan         12 WISC-MR                34.27      32.93        
 28 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                33.09      33.23        
 28 Joinnides, Sofia          11 WISC-MR                34.21      33.23        
 30 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                32.12      33.32        
 31 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                34.32      33.35        
 32 Dowson, Molly             11 PBAC-MR                35.31      33.65        
 33 Jarvis, Emma              12 HVD-MR                 33.85      33.67        
 34 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR                33.75      34.07        
 35 McCluskey, Jayden         12 NDAC-MR                33.98      34.17        
 36 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 35.20      34.75        
 37 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                35.15      35.26        
 38 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR                38.32      36.57        
 39 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR                 36.86      36.71        
 40 Mare, Charlotte           12 HVD-MR                 38.83      36.84        
 41 Wilson, Emma              11 NDAC-MR                35.58      37.36        
 42 Johnson, Victoria         11 HVD-MR                 37.27      37.38        
 43 McGovern, Stella          11 HVD-MR                 38.82      37.80        
 44 Harrison, Violet          11 WISC-MR                37.60      38.35        
 45 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR                40.13      38.87        
 46 Kyrou, Olivia             12 HVD-MR                 47.24      39.06        
 47 Hagan, Bridget            11 WSSC-MR                39.78      39.10        
 48 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR    37.95      39.11        
 49 Kubsch, Renee             11 NDAC-MR                40.49      39.64        
 50 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR           43.74      39.91        
 51 Honig, Harley             11 Express Swimming-MR    38.21      40.26        
 52 Fedigan, Caroline         12 HVD-MR                 39.35      40.57        
 53 Farrell, Katherine        11 NDAC-MR                38.69      41.59        
 54 Johnson, KJ               12 WSSC-MR              1:10.00      45.84        
 55 McMahon, Brianna          11 HVD-MR                    NT      48.38        
 56 Cabrera-Hill, Angelese    11 RFAC-MR                55.08      50.26        
 57 Banavara, Uma             12 WSSC-MR              1:00.56      50.54        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 59.74      58.37 ZQ     
                  28.34       58.37 (30.03)                                        
  2 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                59.42      59.58 ZQ     
                  28.64       59.58 (30.94)                                        
  3 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:04.41    1:02.20 SILV   
                  30.03     1:02.20 (32.17)                                        
  4 Hannon, Morgan            12 HVD-MR               1:04.98    1:04.02 SILV   
                  30.42     1:04.02 (33.60)                                        
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:05.63    1:04.40 SILV   
                  31.81     1:04.40 (32.59)                                        
  6 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:04.82    1:04.53 SILV   
                  30.70     1:04.53 (33.83)                                        
  7 Dabo, Mariama             12 HVD-MR               1:03.41    1:05.61 SILV   
                  31.48     1:05.61 (34.13)                                        
  8 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR  1:06.69    1:06.72 SILV   
                  32.48     1:06.72 (34.24)                                        
  9 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:07.57    1:07.66 SILV   
                  31.72     1:07.66 (35.94)                                        
 10 Martin, Ashley            12 PBAC-MR              1:07.16    1:07.73 SILV   
                  32.66     1:07.73 (35.07)                                        
 11 Messing, Olivia           12 VAC-MR               1:06.80    1:08.11 SILV   
                  31.94     1:08.11 (36.17)                                        
 12 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR  1:10.00    1:08.72        
                  32.84     1:08.72 (35.88)                                        
 13 Jarvis, Delaney           12 HVD-MR               1:09.36    1:09.65        
                  33.40     1:09.65 (36.25)                                        
 14 Civitano, Emily           12 HVD-MR               1:12.41    1:09.79        
                  33.65     1:09.79 (36.14)                                        
 15 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:12.36    1:09.82        
                  33.46     1:09.82 (36.36)                                        
 16 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:14.53    1:12.46        
                  34.66     1:12.46 (37.80)                                        
 17 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR               1:15.76    1:13.23        
                  33.32     1:13.23 (39.91)                                        
 18 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR               1:12.91    1:13.66        
                  35.18     1:13.66 (38.48)                                        
 19 Joinnides, Sofia          11 WISC-MR              1:19.05    1:13.72        
                  34.30     1:13.72 (39.42)                                        
 20 Jarvis, Emma              12 HVD-MR               1:17.18    1:13.78        
                  34.73     1:13.78 (39.05)                                        
 21 Benavides, Genesis        11 WISC-MR              1:23.88    1:13.84        
                  35.15     1:13.84 (38.69)                                        
 22 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:13.99    1:14.62        
                  35.51     1:14.62 (39.11)                                        
 23 McGuinness, Megan         12 WISC-MR              1:27.23    1:15.05        
                  35.74     1:15.05 (39.31)                                        
 24 Dowson, Molly             11 PBAC-MR              1:18.64    1:15.35        
                  36.31     1:15.35 (39.04)                                        
 25 Neary, Madison            11 WISC-MR              1:15.67    1:15.56        
                  33.93     1:15.56 (41.63)                                        
 26 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR              1:18.22    1:15.94        
                  35.57     1:15.94 (40.37)                                        
 27 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:17.15    1:16.00        
                  35.25     1:16.00 (40.75)                                        
 28 Lugo, Gianna              12 HVD-MR               1:20.72    1:16.32        
                  35.87     1:16.32 (40.45)                                        
 29 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:19.79    1:18.00        
                  36.15     1:18.00 (41.85)                                        
 30 Mare, Charlotte           12 HVD-MR               1:23.72    1:18.87        
                  37.07     1:18.87 (41.80)                                        
 31 Devlin, Zoe               11 VAC-MR               1:20.23    1:19.69        
                  37.05     1:19.69 (42.64)                                        
 32 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR               1:31.37    1:21.36        
                  38.53     1:21.36 (42.83)                                        
 33 Devlin, Sway              11 VAC-MR               1:20.28    1:21.66        
                  36.59     1:21.66 (45.07)                                        
 34 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR              1:24.82    1:21.68        
                  38.72     1:21.68 (42.96)                                        
 35 Cabrera Zavala, Alexa     12 Heatwaves-MR         1:22.56    1:22.02        
                  38.19     1:22.02 (43.83)                                        
 36 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR              1:26.89    1:22.63        
                  39.13     1:22.63 (43.50)                                        
 37 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR         1:33.29    1:24.38        
                  39.84     1:24.38 (44.54)                                        
 38 Harrison, Violet          11 WISC-MR              1:31.02    1:26.36        
                  39.20     1:26.36 (47.16)                                        
 39 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR  1:30.20    1:30.05        
                  42.41     1:30.05 (47.64)                                        
 40 Blabac, Claire            12 HVD-MR                    NT    1:34.94        
                  42.68     1:34.94 (52.26)                                        
 41 Zeman, Sophia             12 HVD-MR               1:42.98    1:35.52        
                  43.88     1:35.52 (51.64)                                        
 42 Harrell, Aya              11 Heatwaves-MR         1:27.22    1:43.13        
                  46.89     1:43.13 (56.24)                                        
 43 Vytykac, Yanna            12 HVD-MR                    NT    1:49.74        
                  49.00   1:49.74 (1:00.74)                                        
 44 McMahon, Brianna          11 HVD-MR                    NT    1:51.14        
                  51.95     1:51.14 (59.19)                                        
 45 Banavara, Uma             12 WSSC-MR              2:09.34    1:51.20        
                  51.40     1:51.20 (59.80)                                        
 46 Cabrera-Hill, Angelese    11 RFAC-MR              2:12.09    1:53.57        
                  50.09   1:53.57 (1:03.48)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  JO
              2:11.99  ZQ
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannon, Morgan            12 HVD-MR               2:28.51    2:21.39 SILV   
                  31.45     1:06.68 (35.23)     1:44.00 (37.32)     2:21.39 (37.39)
  2 Dabo, Mariama             12 HVD-MR               2:32.19    2:24.10 SILV   
  3 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              2:27.99    2:25.01 SILV   
                  31.85     1:08.63 (36.78)     1:47.45 (38.82)     2:25.01 (37.56)
  4 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               2:30.23    2:28.14        
                  31.24     1:08.04 (36.80)   2:28.14 (1:20.10)                    
  5 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR  2:28.34    2:29.67        
                  32.67     1:10.93 (38.26)     1:50.90 (39.97)     2:29.67 (38.77)
  6 Civitano, Emily           12 HVD-MR               2:31.33    2:33.75        
                  34.52     1:13.11 (38.59)     1:54.03 (40.92)     2:33.75 (39.72)
  7 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               2:43.73    2:34.68        
                  34.77   2:34.68 (1:59.91)                                        
  8 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              2:46.66    2:36.42        
  9 Dowson, Molly             11 PBAC-MR              2:46.12    2:51.65        
 10 Joinnides, Sofia          11 WISC-MR              3:01.04    2:59.20        
                  36.26     1:20.64 (44.38)     2:10.95 (50.31)     2:59.20 (48.25)
 11 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR              3:16.62    3:01.86        
                  40.81     1:26.25 (45.44)     2:14.90 (48.65)     3:01.86 (46.96)
 -- Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR  2:27.85         DQ        
      False start
                  33.30     1:11.21 (37.91)     1:49.70 (38.49)          DQ (35.80)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                31.82      31.59 JO     
  2 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR                 37.27      34.87 SILV   
  3 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR    35.78      35.75 SILV   
  4 Dabo, Mariama             12 HVD-MR                 34.12      35.90 SILV   
  5 Hannon, Morgan            12 HVD-MR                 35.43      36.28        
  6 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR                36.38      36.35        
  7 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 38.88      36.37        
  8 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR                 37.07      36.52        
  9 Martin, Ashley            12 PBAC-MR                38.79      36.65        
 10 Jarvis, Emma              12 HVD-MR                 36.22      36.68        
 11 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR    38.76      36.89        
 12 Benavides, Genesis        11 WISC-MR                40.47      37.10        
 13 Neary, Madison            11 WISC-MR                39.28      37.84        
 14 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 38.34      37.97        
 15 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 38.81      38.33        
 16 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                37.34      38.96        
 17 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR                39.08      39.07        
 18 Jarvis, Delaney           12 HVD-MR                 35.98      39.14        
 19 McGuinness, Megan         12 WISC-MR                45.96      40.33        
 20 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                39.79      41.00        
 21 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR                 39.34      41.21        
 22 Baks, Janneke             11 HVD-MR                 39.15      41.40        
 23 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 44.82      41.52        
 24 Honig, Sydney             12 Express Swimming-MR    43.18      41.66        
 25 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                41.35      42.11        
 26 Gibson, Grace             11 PBAC-MR                41.48      42.18        
 27 Dowson, Molly             11 PBAC-MR                42.38      42.39        
 28 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR    43.52      42.60        
 29 Cabrera Zavala, Alexa     12 Heatwaves-MR           43.35      42.73        
 30 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR                 47.31      43.41        
 31 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                43.67      43.51        
 32 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR                43.52      43.55        
 33 Honig, Harley             11 Express Swimming-MR    44.50      43.77        
 34 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR                45.67      44.25        
 35 Devlin, Zoe               11 VAC-MR                 43.66      45.35        
 36 Newberns, Jaedyn          11 PBAC-MR                46.05      45.36        
 37 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR           49.76      45.98        
 38 Reyes, Marina             12 NDAC-MR                51.50      48.03        
 39 Mare, Charlotte           12 HVD-MR                 51.76      48.64        
 40 Gorti, Ramya              12 Heatwaves-MR           53.26      51.85        
 41 Vytykac, Yanna            12 HVD-MR                    NT      51.99        
 42 Zeman, Sophia             12 HVD-MR                 54.76      52.19        
 43 Banavara, Uma             12 WSSC-MR              1:03.72      54.51        
 44 McMahon, Brianna          11 HVD-MR                    NT      55.80        
 45 Cabrera-Hill, Angelese    11 RFAC-MR              1:11.54    1:00.56        
 -- Harrison, Violet          11 WISC-MR                45.17         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Harrell, Aya              11 Heatwaves-MR           51.22         DQ        
      Multiple strokes
 -- Devlin, Sway              11 VAC-MR                 44.79        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              1:07.57    1:08.94 SILV   
                  34.03     1:08.94 (34.91)                                        
  2 Walsh, Jessica            12 Express Swimming-MR  1:11.97    1:11.41 SILV   
                  35.33     1:11.41 (36.08)                                        
  3 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR  1:16.20    1:14.47 SILV   
                  36.60     1:14.47 (37.87)                                        
  4 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:18.36    1:14.97 SILV   
                  37.33     1:14.97 (37.64)                                        
  5 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:22.96    1:16.92 SILV   
                  37.14     1:16.92 (39.78)                                        
  6 Hannon, Morgan            12 HVD-MR               1:20.33    1:18.47 SILV   
                  38.44     1:18.47 (40.03)                                        
  7 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:21.25    1:18.62 SILV   
                  37.84     1:18.62 (40.78)                                        
  8 Powzaniuk, Julianna       11 WSSC-MR              1:27.41    1:18.66 SILV   
                  36.83     1:18.66 (41.83)                                        
  9 Dabo, Mariama             12 HVD-MR               1:21.44    1:19.98        
                  39.37     1:19.98 (40.61)                                        
 10 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR              1:19.85    1:20.33        
                  39.04     1:20.33 (41.29)                                        
 11 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:21.89    1:20.47        
                  38.87     1:20.47 (41.60)                                        
 12 Jarvis, Emma              12 HVD-MR               1:18.24    1:21.13        
                  39.00     1:21.13 (42.13)                                        
 13 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR  1:23.29    1:22.06        
                  40.59     1:22.06 (41.47)                                        
 14 Neary, Madison            11 WISC-MR              1:30.71    1:23.05        
                  40.00     1:23.05 (43.05)                                        
 15 Fischer, Paige            12 WSSC-MR              1:28.29    1:23.16        
                  40.28     1:23.16 (42.88)                                        
 16 Civitano, Emily           12 HVD-MR               1:20.33    1:23.78        
                  40.59     1:23.78 (43.19)                                        
 17 Messing, Olivia           12 VAC-MR               1:21.88    1:24.43        
                  40.54     1:24.43 (43.89)                                        
 18 McGuinness, Megan         12 WISC-MR              1:37.78    1:27.11        
                  43.06     1:27.11 (44.05)                                        
 19 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR              1:29.27    1:27.81        
                  43.12     1:27.81 (44.69)                                        
 20 Joinnides, Sofia          11 WISC-MR              1:38.95    1:28.46        
                  42.03     1:28.46 (46.43)                                        
 21 Dowson, Molly             11 PBAC-MR              1:28.84    1:28.47        
                  43.74     1:28.47 (44.73)                                        
 22 Lugo, Gianna              12 HVD-MR               1:32.69    1:29.61        
 23 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR               1:31.10    1:30.72        
                  44.48     1:30.72 (46.24)                                        
 24 Wilson, Emma              11 NDAC-MR              1:39.26    1:31.73        
                  44.76     1:31.73 (46.97)                                        
 25 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:36.66    1:32.78        
 26 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR              1:42.03    1:33.25        
                  45.86     1:33.25 (47.39)                                        
 27 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR  1:33.53    1:33.39        
                  46.28     1:33.39 (47.11)                                        
 28 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR               1:43.19    1:34.90        
                  46.25     1:34.90 (48.65)                                        
 29 Johnson, Victoria         11 HVD-MR               1:45.45    1:37.11        
                  46.80     1:37.11 (50.31)                                        
 30 Reyes, Penelope           11 HVD-MR               1:52.07    1:42.45        
                  47.68     1:42.45 (54.77)                                        
 31 Hagan, Bridget            11 WSSC-MR              1:48.44    1:49.36        
 32 Farrell, Katherine        11 NDAC-MR              1:49.27    1:49.59        
 33 Roberts, Isa              11 HVD-MR                    NT    2:01.69        
                  57.05   2:01.69 (1:04.64)                                        
 34 Cabrera-Hill, Angelese    11 RFAC-MR              2:37.46    2:19.66        
                1:02.19   2:19.66 (1:17.47)                                        
 35 Johnson, KJ               12 WSSC-MR              2:10.00    2:28.91        
                1:09.67   2:28.91 (1:19.24)                                        
 -- Banavara, Uma             12 WSSC-MR              2:08.00         DQ        
      Delay initiating turn
                1:01.80        DQ (1:07.68)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 36.55      35.65 ZQ     
  2 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 36.64      36.51 ZQ     
  3 Dabo, Mariama             12 HVD-MR                 37.53      38.80 SILV   
  4 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR                 39.17      39.20 SILV   
  5 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR    41.37      40.23 SILV   
  6 Martin, Ashley            12 PBAC-MR                40.38      40.28 SILV   
  7 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 42.13      41.03        
  8 Hannon, Morgan            12 HVD-MR                 40.81      41.69        
  9 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR                42.64      41.91        
 10 Baks, Janneke             11 HVD-MR                 43.78      42.58        
 11 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                43.21      42.85        
 12 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                42.91      42.91        
 13 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR                46.30      43.18        
 14 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR    44.10      43.30        
 15 Devlin, Sway              11 VAC-MR                 42.22      43.45        
 16 Benavides, Genesis        11 WISC-MR                49.45      43.55        
 17 Harrison, Violet          11 WISC-MR                46.89      43.67        
 18 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                44.42      43.86        
 19 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 47.89      44.11        
 20 Mare, Charlotte           12 HVD-MR                 45.53      44.65        
 21 McGuinness, Megan         12 WISC-MR                49.92      44.99        
 22 Honig, Sydney             12 Express Swimming-MR    46.14      45.88        
 23 Dowson, Molly             11 PBAC-MR                49.55      46.17        
 24 Cabrera Zavala, Alexa     12 Heatwaves-MR           46.13      46.40        
 25 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 46.61      46.53        
 26 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR    47.36      46.68        
 27 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                49.94      46.89        
 28 Reyes, Marina             12 NDAC-MR                50.24      47.02        
 29 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR                 47.77      47.04        
 30 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR                49.52      47.68        
 31 Harrell, Aya              11 Heatwaves-MR           45.31      47.74        
 32 Gibson, Grace             11 PBAC-MR                54.05      48.59        
 33 Civitano, Emily           12 HVD-MR                 49.89      48.84        
 34 Devlin, Zoe               11 VAC-MR                 48.22      49.51        
 35 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                49.76      50.39        
 36 Newberns, Jaedyn          11 PBAC-MR                56.65      51.52        
 37 Honig, Harley             11 Express Swimming-MR    55.42      52.11        
 38 Zeman, Sophia             12 HVD-MR                 58.62      56.70        
 39 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                56.17      58.56        
 40 Gorti, Ramya              12 Heatwaves-MR         1:11.49    1:02.88        
 41 Banavara, Uma             12 WSSC-MR              1:07.44    1:05.77        
 42 Roberts, Isa              11 HVD-MR                    NT    1:11.71        
 -- Jarvis, Delaney           12 HVD-MR                 55.24         DQ        
      Butterfly kick
 -- Cabrera-Hill, Angelese    11 RFAC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Vytykac, Yanna            12 HVD-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               1:18.82    1:18.09 ZQ     
                  36.75     1:18.09 (41.34)                                        
  2 Walsh, Jessica            12 Express Swimming-MR  1:22.64    1:19.09 SILV   
                  38.42     1:19.09 (40.67)                                        
  3 Licardi, Phia             12 PBAC-MR              1:29.19    1:22.74 SILV   
                  39.48     1:22.74 (43.26)                                        
  4 Messing, Olivia           12 VAC-MR               1:25.74    1:24.10 SILV   
                  38.78     1:24.10 (45.32)                                        
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:25.46    1:24.78 SILV   
                  39.20     1:24.78 (45.58)                                        
  6 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:26.61    1:25.75 SILV   
                  40.58     1:25.75 (45.17)                                        
  7 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR               1:25.45    1:25.99 SILV   
                  40.62     1:25.99 (45.37)                                        
  8 Webster, Katie            12 PBAC-MR              1:30.68    1:26.56 SILV   
                  41.08     1:26.56 (45.48)                                        
  9 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR  1:32.44    1:28.43 SILV   
                  41.03     1:28.43 (47.40)                                        
 10 Dabo, Mariama             12 HVD-MR               1:25.19    1:28.66 SILV   
                  41.24     1:28.66 (47.42)                                        
 11 Jeon, Claire              12 HVD-MR               1:31.93    1:31.77        
                  42.99     1:31.77 (48.78)                                        
 12 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR              1:37.50    1:31.98        
                  43.18     1:31.98 (48.80)                                        
 13 McCluskey, Jayden         12 NDAC-MR              1:35.98    1:32.04        
                  43.38     1:32.04 (48.66)                                        
 14 Benavides, Genesis        11 WISC-MR              1:37.35    1:32.16        
                  43.22     1:32.16 (48.94)                                        
 15 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:37.14    1:32.47        
                  43.22     1:32.47 (49.25)                                        
 16 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:47.11    1:32.75        
                  44.43     1:32.75 (48.32)                                        
 17 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:36.20    1:32.86        
                  43.01     1:32.86 (49.85)                                        
 18 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:37.47    1:33.21        
                  44.07     1:33.21 (49.14)                                        
 19 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR               1:39.68    1:35.96        
                  45.10     1:35.96 (50.86)                                        
 20 Mare, Charlotte           12 HVD-MR               1:44.66    1:37.45        
                  45.62     1:37.45 (51.83)                                        
 21 McGuinness, Megan         12 WISC-MR              1:45.99    1:38.03        
                  46.25     1:38.03 (51.78)                                        
 22 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR  1:42.81    1:40.23        
                  48.01     1:40.23 (52.22)                                        
 23 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR               1:44.69    1:41.21        
                  48.23     1:41.21 (52.98)                                        
 24 Jones, Alexis             11 WSSC-MR              1:40.22    1:42.26        
                  47.42     1:42.26 (54.84)                                        
 25 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR              1:52.28    1:43.76        
                  48.91     1:43.76 (54.85)                                        
 26 Harrison, Violet          11 WISC-MR              1:52.17    1:44.08        
                  47.82     1:44.08 (56.26)                                        
 27 Reyes, Penelope           11 HVD-MR               1:51.10    1:45.74        
                  51.65     1:45.74 (54.09)                                        
 28 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR              1:52.96    1:51.68        
                  54.04     1:51.68 (57.64)                                        
 29 Farrell, Katherine        11 NDAC-MR              1:52.11    1:52.08        
                  52.61     1:52.08 (59.47)                                        
 30 Kubsch, Renee             11 NDAC-MR              1:57.80    1:55.02        
                  54.13   1:55.02 (1:00.89)                                        
 31 Honig, Harley             11 Express Swimming-MR  2:00.95    2:00.45        
                  53.52   2:00.45 (1:06.93)                                        
 -- Johnson, KJ               12 WSSC-MR              1:45.00         DQ        
      Double pull / kicks
                1:14.43        DQ (1:24.38)                                        
 -- McGovern, Stella          11 HVD-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  57.95        DQ (1:06.44)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR                 29.52      29.63 ZQ     
  2 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR                30.50      30.43 ZQ     
  2 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 30.52      30.43 ZQ     
  4 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR                32.98      31.77 SILV   
  5 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR                 37.48      34.02 SILV   
  6 Messing, Olivia           12 VAC-MR                 34.07      34.72        
  7 Lemieux, Erin             11 HVD-MR                 38.54      35.43        
  8 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                38.03      35.49        
  9 Benavides, Genesis        11 WISC-MR                35.40      35.62        
 10 Baks, Janneke             11 HVD-MR                 38.65      37.78        
 11 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR    39.42      38.00        
 12 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR    39.37      38.02        
 13 Cimorelli, Kate           11 NDAC-MR                41.40      39.21        
 14 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR                38.69      39.61        
 15 Jarvis, Emma              12 HVD-MR                 41.70      40.44        
 16 Neary, Madison            11 WISC-MR                40.10      40.46        
 17 Nemeth, Ava               12 HVD-MR                 40.95      40.89        
 18 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR                41.73      41.07        
 19 McGuinness, Megan         12 WISC-MR                47.58      41.24        
 20 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                39.59      41.89        
 20 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR                 38.05      41.89        
 22 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR                43.24      42.87        
 23 Honig, Sydney             12 Express Swimming-MR    40.42      43.32        
 24 Lugo, Gianna              12 HVD-MR                 44.43      43.77        
 25 Joinnides, Sofia          11 WISC-MR                45.14      43.94        
 26 Devlin, Zoe               11 VAC-MR                 42.03      44.25        
 27 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR                 48.68      44.73        
 28 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR                 43.11      44.97        
 29 Honig, Harley             11 Express Swimming-MR    42.97      45.22        
 30 Gibson, Grace             11 PBAC-MR                41.65      45.29        
 31 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR           48.84      45.63        
 32 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                45.01      46.12        
 33 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR                46.77      47.41        
 34 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR    49.70      50.15        
 35 Newberns, Jaedyn          11 PBAC-MR              1:03.89      50.24        
 36 Reyes, Marina             12 NDAC-MR                52.58      51.11        
 37 Roberts, Isa              11 HVD-MR                    NT    1:02.80        
 38 Banavara, Uma             12 WSSC-MR              1:20.00    1:22.21        
 -- Devlin, Sway              11 VAC-MR                 39.00        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               1:05.84    1:06.20 ZQ     
                  31.74     1:06.20 (34.46)                                        
  2 Walsh, Jessica            12 Express Swimming-MR  1:15.09    1:10.98 SILV   
                  33.60     1:10.98 (37.38)                                        
  3 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              1:11.87    1:12.32 SILV   
                  33.61     1:12.32 (38.71)                                        
  4 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:12.14    1:13.68 SILV   
                  33.61     1:13.68 (40.07)                                        
  5 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:14.81    1:15.98 SILV   
                  34.55     1:15.98 (41.43)                                        
  6 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:31.45    1:20.75        
                  36.49     1:20.75 (44.26)                                        
  7 Benavides, Genesis        11 WISC-MR              1:17.99    1:23.73        
                  38.00     1:23.73 (45.73)                                        
  8 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR       NT    1:26.98        
                  41.37     1:26.98 (45.61)                                        
  9 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:35.33    1:30.07        
                  38.41     1:30.07 (51.66)                                        
 10 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:50.11    1:33.87        
                  42.40     1:33.87 (51.47)                                        
 11 Bohmann, Kyra             11 AGMV-MR              1:36.00    1:34.39        
                  44.33     1:34.39 (50.06)                                        
 12 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:38.25    1:37.54        
                  47.03     1:37.54 (50.51)                                        
 13 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR              1:50.11    1:37.87        
                  42.64     1:37.87 (55.23)                                        
 14 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR               1:37.80    1:40.94        
                  45.00     1:40.94 (55.94)                                        
 15 McCluskey, Jayden         12 NDAC-MR              1:50.11    1:41.04        
                  43.34     1:41.04 (57.70)                                        
 -- Banavara, Uma             12 WSSC-MR              2:20.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               1:06.70    1:06.13 JO     
                  31.70     1:06.13 (34.43)                                        
  2 Licardi, Phia             12 PBAC-MR              1:14.09    1:11.29 SILV   
                  32.54     1:11.29 (38.75)                                        
  3 Webster, Katie            12 PBAC-MR              1:17.14    1:13.09 SILV   
                  34.01     1:13.09 (39.08)                                        
  4 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               1:16.79    1:14.36 SILV   
                  35.66     1:14.36 (38.70)                                        
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:13.36    1:14.77 SILV   
                  34.54     1:14.77 (40.23)                                        
  6 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              1:16.15    1:16.29 SILV   
                  35.16     1:16.29 (41.13)                                        
  7 Hannon, Morgan            12 HVD-MR               1:16.85    1:16.43 SILV   
                  37.03     1:16.43 (39.40)                                        
  8 Dabo, Mariama             12 HVD-MR               1:15.61    1:17.92 SILV   
                  37.25     1:17.92 (40.67)                                        
  9 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR  1:19.84    1:18.20 SILV   
                  36.83     1:18.20 (41.37)                                        
 10 Messing, Olivia           12 VAC-MR               1:17.59    1:18.85        
                  37.77     1:18.85 (41.08)                                        
 11 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:21.49    1:19.04        
                  36.14     1:19.04 (42.90)                                        
 12 Jeon, Claire              12 HVD-MR               1:18.20    1:20.84        
                  38.70     1:20.84 (42.14)                                        
 13 Benavides, Genesis        11 WISC-MR              1:41.97    1:21.11        
                  37.05     1:21.11 (44.06)                                        
 14 Jarvis, Cassie            12 HVD-MR               1:18.39    1:21.15        
                  39.26     1:21.15 (41.89)                                        
 15 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR  1:27.24    1:21.73        
                  38.64     1:21.73 (43.09)                                        
 16 Lemieux, Erin             11 HVD-MR               1:27.95    1:21.81        
                  38.98     1:21.81 (42.83)                                        
 17 Nemeth, Ava               12 HVD-MR               1:24.63    1:22.28        
                  38.44     1:22.28 (43.84)                                        
 18 Baks, Janneke             11 HVD-MR               1:26.97    1:22.97        
                  39.95     1:22.97 (43.02)                                        
 19 O'Driscoll, Kylie         11 WISC-MR              1:21.73    1:23.50        
                  38.46     1:23.50 (45.04)                                        
 20 Fischer, Paige            12 WSSC-MR              1:21.95    1:23.84        
                  37.64     1:23.84 (46.20)                                        
 21 Neary, Madison            11 WISC-MR              1:27.96    1:24.25        
                  38.32     1:24.25 (45.93)                                        
 22 McGuinness, Megan         12 WISC-MR              1:34.74    1:25.64        
                  40.12     1:25.64 (45.52)                                        
 23 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:25.05    1:27.27        
                  40.70     1:27.27 (46.57)                                        
 24 Kasnia-Herman, Kay        12 RFAC-MR              1:31.25    1:27.52        
                  41.51     1:27.52 (46.01)                                        
 25 Lugo, Gianna              12 HVD-MR               1:31.66    1:28.49        
                  43.28     1:28.49 (45.21)                                        
 26 Jones, Alexis             11 WSSC-MR              1:24.23    1:28.60        
 27 Jarvis, Delaney           12 HVD-MR               1:33.43    1:28.74        
                  40.34     1:28.74 (48.40)                                        
 28 Dowson, Molly             11 PBAC-MR              1:30.97    1:28.80        
                  41.62     1:28.80 (47.18)                                        
 29 Civitano, Emily           12 HVD-MR               1:29.10    1:28.82        
                  39.98     1:28.82 (48.84)                                        
 30 Whidbee, Adrielle         12 NDAC-MR              1:34.04    1:30.69        
                  42.61     1:30.69 (48.08)                                        
 31 Wilson, Emma              11 NDAC-MR              1:38.56    1:33.73        
                  45.77     1:33.73 (47.96)                                        
 32 Joinnides, Sofia          11 WISC-MR              2:00.98    1:33.99        
                  41.38     1:33.99 (52.61)                                        
 33 Gordineer, Kayla          12 HVD-MR               1:32.99    1:34.38        
                  45.10     1:34.38 (49.28)                                        
 34 Hewitt, Allison           12 NDAC-MR                   NT    1:34.74        
                  41.90     1:34.74 (52.84)                                        
 35 Mare, Charlotte           12 HVD-MR               1:36.55    1:35.94        
                  46.91     1:35.94 (49.03)                                        
 36 Cook, Keiran              11 Express Swimming-MR  1:43.33    1:36.73        
                  45.99     1:36.73 (50.74)                                        
 37 Blazek, Catalina          11 NDAC-MR              1:37.94    1:36.93        
                  46.13     1:36.93 (50.80)                                        
 38 Kubsch, Renee             11 NDAC-MR              1:45.32    1:41.45        
 39 Reyes, Penelope           11 HVD-MR               1:50.20    1:41.54        
                  49.67     1:41.54 (51.87)                                        
 40 Farrell, Katherine        11 NDAC-MR              1:47.86    1:42.91        
                  49.91     1:42.91 (53.00)                                        
 41 McGovern, Stella          11 HVD-MR                    NT    1:44.30        
                  47.39     1:44.30 (56.91)                                        
 42 Hagan, Bridget            11 WSSC-MR              1:59.66    2:02.09        
                  59.40   2:02.09 (1:02.69)                                        
 43 McMahon, Brianna          11 HVD-MR                    NT    2:04.59        
 44 Roberts, Isa              11 HVD-MR                    NT    2:13.10        
                1:04.67   2:13.10 (1:08.43)                                        
 45 Banavara, Uma             12 WSSC-MR              2:52.00    2:23.36        
 -- Cabrera-Hill, Angelese    11 RFAC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - fly
 -- Fedigan, Caroline         12 HVD-MR               1:45.88         DQ        
      Butterfly kick - breast
                  50.24          DQ (56.29)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:28.99  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell           12 HVD-MR               2:25.24    2:20.71 ZQ     
                  30.33     1:06.29 (35.96)     1:49.30 (43.01)     2:20.71 (31.41)
  2 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              2:32.06    2:30.53 SILV   
                  31.28     1:08.69 (37.41)     1:55.22 (46.53)     2:30.53 (35.31)
  3 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              2:44.15    2:44.68 SILV   
                  34.08     1:16.88 (42.80)     2:08.48 (51.60)     2:44.68 (36.20)
  4 Steiner, Nicole           11 Express Swimming-MR  2:49.31    2:49.64        
                  40.17     1:20.35 (40.18)     2:11.59 (51.24)     2:49.64 (38.05)
  5 Hogan, Kayla              11 Express Swimming-MR  3:00.18    2:55.29        
                  41.12     1:28.89 (47.77)     2:19.87 (50.98)     2:55.29 (35.42)
  6 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR               3:06.39    3:00.75        
                  43.96     1:32.81 (48.85)     2:21.78 (48.97)     3:00.75 (38.97)
 -- Messing, Olivia           12 VAC-MR               2:46.54         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  36.01     1:19.95 (43.94)     2:08.42 (48.47)          DQ (38.98)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    1:54.43    1:51.93        
     1) Dabo, Mariama 12                2) Sarpong, Afia 12               
     3) Horgan, Rosemary 12             4) Clark, Campbell 12             
                  29.34       57.93 (28.59)     1:25.48 (27.55)     1:51.93 (26.45)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'C'                    2:08.22    2:05.83        
     1) Jarvis, Emma 12                 2) Jarvis, Cassie 12              
     3) Jarvis, Delaney 12              4) Hannon, Morgan 12              
                  39.83     1:05.25 (25.42)     1:36.71 (31.46)     2:05.83 (29.12)
  3 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:09.83    2:08.17        
     1) Hayes, Kayla 12                 2) Neary, Madison 11              
     3) Joinnides, Sofia 11             4) Benavides, Genesis 11          
                  30.46     1:02.85 (32.39)     1:37.11 (34.26)     2:08.17 (31.06)
  4 Hudson Valley Dolphins-MR  'D'                    2:16.48    2:09.01        
     1) Civitano, Emily 12              2) Baks, Janneke 11               
     3) Lemieux, Erin 11                4) Nemeth, Ava 12                 
                  33.11     1:05.94 (32.83)     1:41.51 (35.57)     2:09.01 (27.50)
  5 Long Island Express-MR  'A'                       2:03.78    2:15.40        
     1) Steiner, Nicole 11              2) Cook, Keiran 11                
     3) Honig, Sydney 12                4) Hogan, Kayla 11                
                  31.46     1:09.20 (37.74)     1:45.01 (35.81)     2:15.40 (30.39)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:20.11    2:16.62        
     1) Hewitt, Allison 12              2) Cimorelli, Kate 11             
     3) Blazek, Catalina 11             4) Seldin, Emily 12               
                  34.36     1:07.33 (32.97)     1:43.25 (35.92)     2:16.62 (33.37)
  7 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      2:25.55    2:17.02        
     1) Cabrera-Hill, Angelese 11       2) Kasnia-Herman, Kay 12          
     3) Jimenez, Hermione 12            4) Goodwin, Isabella 12           
                  51.69     1:20.56 (28.87)     1:50.80 (30.24)     2:17.02 (26.22)
  8 West Islip Swim Club-MR  'B'                           NT    2:21.20        
     1) Harrison, Violet 11             2) Roberts, Cassandra 12          
     3) McGuinness, Megan 12            4) O'Driscoll, Kylie 11           
                  37.16     1:10.19 (33.03)     1:47.62 (37.43)     2:21.20 (33.58)
  9 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:38.81    2:32.29        
     1) Mare, Charlotte 12              2) Zeman, Sophia 12               
     3) Lugo, Gianna 12                 4) Gordineer, Kayla 12            
                  37.15     1:27.52 (50.37)     1:56.82 (29.30)     2:32.29 (35.47)
 10 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      2:57.33    2:46.91        
     1) Espinoza-Soriano, Lidia 11      2) Harrell, Aya 11                
     3) Gorti, Ramya 12                 4) Cabrera Zavala, Alexa 12       
                  39.89     1:24.53 (44.64)     2:11.36 (46.83)     2:46.91 (35.55)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:10.72    2:09.29        
     1) Clark, Campbell 12              2) Dabo, Mariama 12               
     3) Sarpong, Afia 12                4) Horgan, Rosemary 12            
                  31.01     1:10.18 (39.17)     1:40.43 (30.25)     2:09.29 (28.86)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    2:26.98    2:20.12        
     1) Jarvis, Emma 12                 2) Jarvis, Cassie 12              
     3) Lemieux, Erin 11                4) Hannon, Morgan 12              
                  36.94     1:15.70 (38.76)     1:50.89 (35.19)     2:20.12 (29.23)
  3 Long Island Express-MR  'A'                       2:21.84    2:25.29        
     1) Steiner, Nicole 11              2) Hogan, Kayla 11                
     3) Walsh, Jessica 12               4) Cook, Keiran 11                
                  37.95     1:18.20 (40.25)     1:48.42 (30.22)     2:25.29 (36.87)
  4 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:31.99    2:26.10        
     1) Hayes, Kayla 12                 2) Harrison, Violet 11            
     3) Benavides, Genesis 11           4) Neary, Madison 11              
                  36.44     1:20.95 (44.51)     1:54.67 (33.72)     2:26.10 (31.43)
  5 Hudson Valley Dolphins-MR  'C'                         NT    2:26.49        
     1) Nemeth, Ava 12                  2) Jeon, Claire 12                
     3) Baks, Janneke 11                4) Jarvis, Delaney 12             
                  36.70     1:19.05 (42.35)     1:56.29 (37.24)     2:26.49 (30.20)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:30.22    2:39.67        
     1) Whidbee, Adrielle 12            2) McCluskey, Jayden 12           
     3) Seldin, Emily 12                4) Hewitt, Allison 12             
                  42.55     1:24.28 (41.73)     2:06.00 (41.72)     2:39.67 (33.67)
  7 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            2:59.42    3:05.41        
     1) Wilson, Emma 11                 2) Kubsch, Renee 11               
     3) Blazek, Catalina 11             4) Farrell, Katherine 11          
                  43.37     1:36.38 (53.01)   3:05.41 (1:29.03)                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Licardi, Antonia          14 PBAC-MR                24.62      25.67 JO     
  2 Dickman, Rian             14 VAC-MR                 26.38      26.22 JO     
  3 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR                26.11      27.08 SILV   
  4 O'Brien, Kate             13 WISC-MR                26.46      27.25 SILV   
  5 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR                 26.95      27.35 SILV   
  6 McKee, Sam                14 PBAC-MR                27.26      27.48 SILV   
  7 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR                 27.44      27.60 SILV   
  8 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR    27.01      27.66 SILV   
  9 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR    28.77      28.12 SILV   
 10 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR    27.73      28.34 SILV   
 11 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR    28.86      29.04        
 12 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR                28.43      29.19        
 13 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR    28.13      29.28        
 14 Sommer, Stef              14 AGMV-MR                29.24      29.39        
 15 Lloyd, Nina               13 HVD-MR                 30.19      29.41        
 16 Sweeney, Madelyn          13 HVD-MR                 29.48      29.52        
 17 Antoniou, Sofia           14 Express Swimming-MR    28.99      29.64        
 18 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR                 29.56      29.84        
 19 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR                28.03      30.02        
 20 Turner, Tess              14 HVD-MR                 29.37      30.14        
 21 Conn, Riley               13 HVD-MR                 29.43      30.27        
 22 Gigante, Taylor           13 Express Swimming-MR    30.76      30.37        
 23 Phillips, Grace           14 HVD-MR                 28.60      30.55        
 24 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR                30.48      30.57        
 25 Santopatre, Adrianna      14 Express Swimming-MR    29.37      30.72        
 26 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR    31.19      31.10        
 27 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR                33.26      31.11        
 28 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR                 31.27      31.23        
 29 Roberts, Salena           14 WISC-MR                32.76      32.03        
 30 Damore, Lindsey           13 HVD-MR                 32.12      32.11        
 31 Perez Quiroz, Brianna     13 Heatwaves-MR           34.95      33.40        
 32 Fitzpatrick, Chloe        13 HVD-MR                 32.41      33.83        
 33 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR                33.08      33.93        
 34 Reyes, Katherine          13 HVD-MR                 35.88      34.29        
 35 O'Connor, Sydney          13 HVD-MR                 32.70      34.34        
 36 D'Angelico, Ava           13 HVD-MR                 50.66      34.47        
 37 Cabrera Zavala, Ashley    13 Heatwaves-MR           40.23      36.59        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.99  JO
                56.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Rian             14 VAC-MR                 57.20      56.36 JO     
                  27.13       56.36 (29.23)                                        
  2 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR                55.98      56.80 JO     
                  27.37       56.80 (29.43)                                        
  3 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR                55.70      58.18 SILV   
                  27.38       58.18 (30.80)                                        
  4 O'Brien, Kate             13 WISC-MR                56.72      58.86 SILV   
                  27.88       58.86 (30.98)                                        
  5 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR                 58.43      58.91 SILV   
                  28.01       58.91 (30.90)                                        
  6 McKee, Sam                14 PBAC-MR                58.11      58.98 SILV   
                  28.30       58.98 (30.68)                                        
  7 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR                 59.93      59.08 SILV   
                  28.67       59.08 (30.41)                                        
  8 Ippolito, Sara            14 VAC-MR               1:00.58    1:00.74 SILV   
                  29.30     1:00.74 (31.44)                                        
  9 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               1:02.98    1:00.97 SILV   
                  29.38     1:00.97 (31.59)                                        
 10 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR    59.48    1:00.98 SILV   
                  29.27     1:00.98 (31.71)                                        
 11 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:00.85    1:01.19 SILV   
                  29.20     1:01.19 (31.99)                                        
 12 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  1:02.26    1:01.24 SILV   
                  29.03     1:01.24 (32.21)                                        
 13 Phillips, Grace           14 HVD-MR               1:02.73    1:01.57 SILV   
                  29.51     1:01.57 (32.06)                                        
 14 Antoniou, Sofia           14 Express Swimming-MR  1:03.86    1:01.80 SILV   
                  29.65     1:01.80 (32.15)                                        
 15 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR  1:02.00    1:02.22 SILV   
                  29.23     1:02.22 (32.99)                                        
 16 Bernhardt, Genevieve      14 UN-MR                1:01.50    1:02.49 SILV   
                  29.80     1:02.49 (32.69)                                        
 17 Satriano, Grace           13 VAC-MR               1:02.91    1:02.94 SILV   
                  29.76     1:02.94 (33.18)                                        
 18 White, Cali               14 VAC-MR               1:03.14    1:03.55        
                  30.23     1:03.55 (33.32)                                        
 19 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:03.51    1:04.10        
                  30.18     1:04.10 (33.92)                                        
 20 Sommer, Stef              14 AGMV-MR              1:03.35    1:04.23        
                  31.43     1:04.23 (32.80)                                        
 21 Jenkins, Shae             14 NDAC-MR              1:00.84    1:04.34        
                  30.23     1:04.34 (34.11)                                        
 22 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR               1:03.77    1:05.10        
                  30.66     1:05.10 (34.44)                                        
 23 Sassi, Kate               14 PBAC-MR              1:10.34    1:05.21        
                  30.96     1:05.21 (34.25)                                        
 24 Sweeney, Madelyn          13 HVD-MR               1:05.66    1:05.48        
                  30.61     1:05.48 (34.87)                                        
 25 Ring, Lydia               14 VAC-MR               1:05.78    1:05.72        
                  32.00     1:05.72 (33.72)                                        
 26 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR              1:15.01    1:06.16        
                  32.45     1:06.16 (33.71)                                        
 27 Bonnick, Zendrah          13 WSSC-MR              1:09.52    1:06.32        
                  32.21     1:06.32 (34.11)                                        
 28 Turner, Tess              14 HVD-MR               1:09.97    1:06.53        
                  31.49     1:06.53 (35.04)                                        
 29 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR  1:06.18    1:06.78        
                  32.25     1:06.78 (34.53)                                        
 30 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               1:09.70    1:06.89        
                  32.26     1:06.89 (34.63)                                        
 31 Santopatre, Adrianna      14 Express Swimming-MR  1:08.60    1:07.31        
                  33.34     1:07.31 (33.97)                                        
 32 Conn, Riley               13 HVD-MR               1:02.33    1:07.37        
                  31.22     1:07.37 (36.15)                                        
 33 Thompson, Alyssa          14 VAC-MR               1:08.95    1:07.61        
                  31.95     1:07.61 (35.66)                                        
 34 Gigante, Taylor           13 Express Swimming-MR  1:07.80    1:07.83        
                  32.19     1:07.83 (35.64)                                        
 35 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               1:09.76    1:07.94        
                  32.70     1:07.94 (35.24)                                        
 36 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR              1:09.40    1:08.42        
                  32.76     1:08.42 (35.66)                                        
 37 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              1:20.11    1:08.80        
                  33.26     1:08.80 (35.54)                                        
 38 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               1:10.39    1:09.18        
                  32.45     1:09.18 (36.73)                                        
 39 Kahlenberg, Gretchen      14 HVD-MR               1:12.82    1:11.80        
                  34.21     1:11.80 (37.59)                                        
 40 Damore, Lindsey           13 HVD-MR               1:13.31    1:11.98        
                  33.54     1:11.98 (38.44)                                        
 41 Ojeda, Ashley             14 Heatwaves-MR         1:17.15    1:13.40        
                  35.05     1:13.40 (38.35)                                        
 42 Bautista, Jasmine         13 Heatwaves-MR         1:17.42    1:14.92        
                  35.53     1:14.92 (39.39)                                        
 43 Messing, Peyton           13 VAC-MR               1:14.56    1:15.50        
                  34.58     1:15.50 (40.92)                                        
 44 Fitzpatrick, Chloe        13 HVD-MR               1:08.33    1:16.82        
                  35.23     1:16.82 (41.59)                                        
 45 D'Angelico, Ava           13 HVD-MR               1:47.88    1:19.03        
                  35.94     1:19.03 (43.09)                                        
 46 Elgayar, Lili             14 DVWM-MR              1:19.92    1:21.28        
                  38.83     1:21.28 (42.45)                                        
 47 Cabrera Zavala, Ashley    13 Heatwaves-MR         1:28.53    1:26.62        
                  38.99     1:26.62 (47.63)                                        
 -- Ault Nolan, McKenna       13 NDAC-MR              1:17.76         DQ        
      False start
                  34.90          DQ (38.91)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:03.99  JO
              2:03.99  ZQ
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR              2:14.78    2:02.78 JO     
                  27.51       58.59 (31.08)     1:31.56 (32.97)     2:02.78 (31.22)
  2 O'Shea, Madaghan          13 PBAC-MR              2:04.04    2:06.27 SILV   
                  28.42     1:01.07 (32.65)     1:34.27 (33.20)     2:06.27 (32.00)
  3 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR              2:03.02    2:07.22 SILV   
                  28.78     1:01.05 (32.27)     1:34.42 (33.37)     2:07.22 (32.80)
  4 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               2:09.90    2:07.32 SILV   
                  29.36     1:01.54 (32.18)     1:34.63 (33.09)     2:07.32 (32.69)
  5 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  2:13.54    2:13.69 SILV   
                  29.02                             1:38.47 ( )     2:13.69 (35.22)
  6 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR  2:12.50    2:14.94 SILV   
                  30.94     1:04.98 (34.04)     1:40.06 (35.08)     2:14.94 (34.88)
  7 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               2:11.56    2:16.88 SILV   
                  31.00     1:05.59 (34.59)     1:41.44 (35.85)     2:16.88 (35.44)
  8 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              2:20.12    2:17.27        
                  31.27     1:06.04 (34.77)     1:41.97 (35.93)     2:17.27 (35.30)
  9 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  2:12.11    2:19.40        
                  30.05     1:04.62 (34.57)     1:41.79 (37.17)     2:19.40 (37.61)
 10 Satriano, Grace           13 VAC-MR               2:17.28    2:19.75        
                  30.28     1:06.12 (35.84)     1:44.08 (37.96)     2:19.75 (35.67)
 11 White, Cali               14 VAC-MR               2:16.80    2:20.34        
                  30.09     1:05.49 (35.40)     1:43.66 (38.17)     2:20.34 (36.68)
 12 Gigante, Taylor           13 Express Swimming-MR  2:28.74    2:25.44        
                  32.48     1:10.07 (37.59)     1:48.42 (38.35)     2:25.44 (37.02)
 13 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               2:37.72    2:27.72        
                  34.28     1:11.47 (37.19)     1:50.16 (38.69)     2:27.72 (37.56)
 13 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR              2:38.99    2:27.72        
                  32.97     1:11.17 (38.20)     1:51.19 (40.02)     2:27.72 (36.53)
 15 Sweeney, Madelyn          13 HVD-MR               2:32.99    2:28.95        
                  33.39     1:11.42 (38.03)     1:50.88 (39.46)     2:28.95 (38.07)
 16 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              3:00.11    2:32.97        
                  34.45     1:13.86 (39.41)     1:53.97 (40.11)     2:32.97 (39.00)
 17 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               2:45.75    2:35.74        
                  35.46     1:16.10 (40.64)     1:58.62 (42.52)     2:35.74 (37.12)
 18 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               2:43.33    2:36.12        
                  35.51     1:15.20 (39.69)     1:56.69 (41.49)     2:36.12 (39.43)
 19 Moffitt, Maya             14 HVD-MR               2:41.68    2:41.84        
                  34.13     1:15.17 (41.04)     1:59.09 (43.92)     2:41.84 (42.75)
 20 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR              2:58.52    2:55.60        
                  37.20     1:23.42 (46.22)     2:10.99 (47.57)     2:55.60 (44.61)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:29.99  JO
              5:29.99  ZQ
              5:50.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shea, Madaghan          13 PBAC-MR              5:29.04    5:34.31 SILV   
                  29.27     1:02.34 (33.07)     1:36.42 (34.08)     2:10.11 (33.69)
        2:44.22 (34.11)     3:18.86 (34.64)     3:53.65 (34.79)     4:27.38 (33.73)
        5:01.72 (34.34)     5:34.31 (32.59)                                        
  2 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              5:41.32    5:42.62 SILV   
                  29.63     1:02.81 (33.18)     1:37.00 (34.19)     2:11.22 (34.22)
        2:45.99 (34.77)     3:21.06 (35.07)     3:56.21 (35.15)     4:31.78 (35.57)
        5:07.72 (35.94)     5:42.62 (34.90)                                        
  3 McKee, Sam                14 PBAC-MR              5:32.49    5:45.93 SILV   
                  30.47     1:04.29 (33.82)     1:39.34 (35.05)     2:14.97 (35.63)
        2:50.81 (35.84)     3:26.11 (35.30)     4:01.56 (35.45)     4:36.57 (35.01)
        5:11.94 (35.37)     5:45.93 (33.99)                                        
  4 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               5:45.88    5:48.17 SILV   
                  30.34     1:04.58 (34.24)     1:39.70 (35.12)     2:15.47 (35.77)
        2:50.68 (35.21)     3:26.41 (35.73)     4:02.39 (35.98)     4:37.93 (35.54)
        5:14.09 (36.16)     5:48.17 (34.08)                                        
  5 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR              5:54.63    5:54.19        
                  30.75     1:05.13 (34.38)     1:40.75 (35.62)     2:16.79 (36.04)
        2:53.33 (36.54)     3:29.86 (36.53)     4:06.09 (36.23)     4:42.54 (36.45)
        5:18.69 (36.15)     5:54.19 (35.50)                                        
  6 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR  6:06.17    6:05.12        
                  30.25     1:05.80 (35.55)     1:42.26 (36.46)     2:19.54 (37.28)
        2:56.77 (37.23)     3:34.45 (37.68)     4:11.94 (37.49)     4:50.17 (38.23)
        5:28.34 (38.17)     6:05.12 (36.78)                                        
  7 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               6:04.65    6:07.42        
                  32.04     1:07.91 (35.87)     1:45.25 (37.34)     2:22.46 (37.21)
        3:00.60 (38.14)     3:38.76 (38.16)     4:17.40 (38.64)     4:54.64 (37.24)
        5:32.05 (37.41)     6:07.42 (35.37)                                        
  8 Satriano, Grace           13 VAC-MR               6:07.38    6:10.95        
                  31.23     1:07.43 (36.20)     1:45.16 (37.73)     2:23.12 (37.96)
        3:01.74 (38.62)     3:39.50 (37.76)     4:18.05 (38.55)     4:56.43 (38.38)
        5:35.40 (38.97)     6:10.95 (35.55)                                        
  9 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR  6:21.93    6:11.16        
                  32.67     1:09.69 (37.02)     1:47.58 (37.89)     2:25.38 (37.80)
        3:02.97 (37.59)     3:40.29 (37.32)     4:17.95 (37.66)     4:56.30 (38.35)
        5:34.21 (37.91)     6:11.16 (36.95)                                        
 10 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR  6:05.39    6:15.11        
                  32.29     1:08.02 (35.73)     1:45.16 (37.14)     2:22.86 (37.70)
        3:01.09 (38.23)     3:39.72 (38.63)     4:18.37 (38.65)     4:57.71 (39.34)
      6:15.11 (1:17.40)                                                            
 11 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR               6:25.01    6:17.99        
                  32.23     1:09.81 (37.58)     1:48.06 (38.25)     2:27.33 (39.27)
        3:05.94 (38.61)     3:45.37 (39.43)     4:24.32 (38.95)     5:03.06 (38.74)
        5:41.45 (38.39)     6:17.99 (36.54)                                        
 12 White, Cali               14 VAC-MR               6:16.28    6:21.04        
                  32.01     1:09.08 (37.07)     1:48.35 (39.27)     2:28.11 (39.76)
        3:06.49 (38.38)     3:46.55 (40.06)     4:25.32 (38.77)                    
            5:44.54 ( )     6:21.04 (36.50)                                        
 13 Turner, Tess              14 HVD-MR               6:50.86    6:41.31        
                  34.26     1:13.06 (38.80)     1:53.72 (40.66)     2:34.55 (40.83)
        3:17.26 (42.71)     3:59.33 (42.07)     4:40.55 (41.22)     5:22.30 (41.75)
        6:02.29 (39.99)     6:41.31 (39.02)                                        
 14 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               7:04.33    7:03.13        
                  36.62     1:18.89 (42.27)     2:02.80 (43.91)     2:45.62 (42.82)
        3:30.10 (44.48)     4:13.90 (43.80)     4:57.01 (43.11)     5:41.07 (44.06)
        6:24.01 (42.94)     7:03.13 (39.12)                                        
 15 Moffitt, Maya             14 HVD-MR               6:57.03    7:31.86        
                  36.36     1:19.29 (42.93)     2:04.74 (45.45)     2:51.35 (46.61)
        3:38.22 (46.87)     4:26.03 (47.81)     5:14.60 (48.57)     6:02.24 (47.64)
        6:48.31 (46.07)     7:31.86 (43.55)                                        
 16 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR                   NT    8:00.86        
                  39.62     1:25.61 (45.99)     2:14.93 (49.32)     3:03.02 (48.09)
        3:53.39 (50.37)     4:43.87 (50.48)     5:34.82 (50.95)     6:23.76 (48.94)
        7:12.87 (49.11)     8:00.86 (47.99)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR              1:04.85    1:05.85 SILV   
                  31.58     1:05.85 (34.27)                                        
  2 Dickman, Rian             14 VAC-MR               1:06.76    1:06.47 SILV   
                  32.13     1:06.47 (34.34)                                        
  3 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               1:06.77    1:06.61 SILV   
                  32.23     1:06.61 (34.38)                                        
  4 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:06.05    1:06.96 SILV   
                  31.93     1:06.96 (35.03)                                        
  5 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR              1:03.51    1:07.46 SILV   
                  32.55     1:07.46 (34.91)                                        
  6 McKee, Sam                14 PBAC-MR              1:07.62    1:07.68 SILV   
                  33.35     1:07.68 (34.33)                                        
  7 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:05.53    1:08.22 SILV   
                  32.50     1:08.22 (35.72)                                        
  8 Bernhardt, Genevieve      14 UN-MR                1:05.14    1:08.64 SILV   
                  33.33     1:08.64 (35.31)                                        
  9 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR               1:08.57    1:08.96 SILV   
                  33.18     1:08.96 (35.78)                                        
 10 DiNardo, Phoebe           14 HVD-MR               1:12.34    1:09.76 SILV   
                  33.66     1:09.76 (36.10)                                        
 11 Phillips, Grace           14 HVD-MR               1:09.41    1:10.02 SILV   
                  33.89     1:10.02 (36.13)                                        
 12 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR  1:11.30    1:11.56 SILV   
                  34.68     1:11.56 (36.88)                                        
 13 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  1:11.38    1:12.48 SILV   
                  34.91     1:12.48 (37.57)                                        
 14 Satriano, Grace           13 VAC-MR               1:16.25    1:12.97        
                  35.32     1:12.97 (37.65)                                        
 15 Jenkins, Shae             14 NDAC-MR              1:16.63    1:13.68        
                  35.52     1:13.68 (38.16)                                        
 16 Sommer, Stef              14 AGMV-MR              1:10.98    1:13.82        
                  36.54     1:13.82 (37.28)                                        
 17 Ippolito, Sara            14 VAC-MR               1:17.02    1:13.99        
                  36.28     1:13.99 (37.71)                                        
 18 Antoniou, Sofia           14 Express Swimming-MR  1:15.04    1:14.14        
                  36.55     1:14.14 (37.59)                                        
 19 Santopatre, Adrianna      14 Express Swimming-MR  1:12.50    1:14.19        
                  36.34     1:14.19 (37.85)                                        
 20 Sweeney, Madelyn          13 HVD-MR               1:15.84    1:14.31        
                  35.96     1:14.31 (38.35)                                        
 21 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR  1:13.60    1:14.41        
                  36.93     1:14.41 (37.48)                                        
 22 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR              1:17.19    1:14.74        
                  36.45     1:14.74 (38.29)                                        
 23 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR               1:16.51    1:16.42        
                  37.10     1:16.42 (39.32)                                        
 24 Gigante, Taylor           13 Express Swimming-MR  1:14.89    1:16.79        
                  37.77     1:16.79 (39.02)                                        
 25 Bonnick, Zendrah          13 WSSC-MR              1:57.66    1:17.10        
                  36.98     1:17.10 (40.12)                                        
 26 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               1:20.76    1:18.07        
                  38.05     1:18.07 (40.02)                                        
 27 White, Cali               14 VAC-MR               1:15.40    1:18.36        
                  38.45     1:18.36 (39.91)                                        
 28 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              1:25.11    1:18.76        
                  39.06     1:18.76 (39.70)                                        
 29 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               1:21.84    1:18.94        
                  39.27     1:18.94 (39.67)                                        
 30 Thompson, Alyssa          14 VAC-MR               1:18.36    1:19.23        
                  38.74     1:19.23 (40.49)                                        
 31 Turner, Tess              14 HVD-MR               1:20.03    1:19.32        
                  38.59     1:19.32 (40.73)                                        
 32 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR  1:18.98    1:19.38        
                  39.92     1:19.38 (39.46)                                        
 33 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:17.42    1:19.49        
                  39.25     1:19.49 (40.24)                                        
 34 Conn, Riley               13 HVD-MR               1:16.33    1:19.89        
 35 Kahlenberg, Gretchen      14 HVD-MR               1:19.57    1:20.30        
                  39.76     1:20.30 (40.54)                                        
 36 Sassi, Kate               14 PBAC-MR              1:21.96    1:20.55        
 37 Ring, Lydia               14 VAC-MR               1:20.14    1:21.43        
                  40.89     1:21.43 (40.54)                                        
 38 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR              1:22.93    1:22.65        
 39 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               1:25.36    1:23.71        
                  41.34     1:23.71 (42.37)                                        
 40 Ault Nolan, McKenna       13 NDAC-MR              1:29.72    1:25.88        
 41 Messing, Peyton           13 VAC-MR               1:25.03    1:26.96        
                  40.06     1:26.96 (46.90)                                        
 42 Bautista, Jasmine         13 Heatwaves-MR         1:26.67    1:27.25        
                  42.47     1:27.25 (44.78)                                        
 43 Elgayar, Lili             14 DVWM-MR              1:35.23    1:33.49        
 44 Perez Quiroz, Brianna     13 Heatwaves-MR         1:31.74    1:35.05        
                  45.46     1:35.05 (49.59)                                        
 45 Cabrera Zavala, Ashley    13 Heatwaves-MR         1:37.68    1:38.10        
 -- Fitzpatrick, Chloe        13 HVD-MR               1:25.33         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  42.40          DQ (45.18)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR              1:10.64    1:13.33 JO     
                  34.75     1:13.33 (38.58)                                        
  2 Dickman, Rian             14 VAC-MR               1:17.33    1:15.34 SILV   
                  34.41     1:15.34 (40.93)                                        
  3 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:16.50    1:15.86 SILV   
                  35.62     1:15.86 (40.24)                                        
  4 Licardi, Antonia          14 PBAC-MR              1:16.71    1:16.87 SILV   
                  35.65     1:16.87 (41.22)                                        
  5 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR  1:17.47    1:17.76 SILV   
                  35.81     1:17.76 (41.95)                                        
  6 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:19.96    1:19.71 SILV   
                  38.44     1:19.71 (41.27)                                        
  7 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               1:22.66    1:20.40 SILV   
                  38.06     1:20.40 (42.34)                                        
  8 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              1:40.11    1:21.00 SILV   
                  39.12     1:21.00 (41.88)                                        
  9 Phillips, Grace           14 HVD-MR               1:20.50    1:21.35 SILV   
                  38.23     1:21.35 (43.12)                                        
 10 McKee, Sam                14 PBAC-MR              1:22.65    1:21.73 SILV   
                  38.61     1:21.73 (43.12)                                        
 11 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR  1:22.58    1:22.22 SILV   
                  39.71     1:22.22 (42.51)                                        
 12 Antoniou, Sofia           14 Express Swimming-MR  1:24.76    1:22.38 SILV   
                  39.00     1:22.38 (43.38)                                        
 13 Sweeney, Madelyn          13 HVD-MR               1:21.65    1:22.79 SILV   
                  39.10     1:22.79 (43.69)                                        
 14 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  1:25.72    1:23.30 SILV   
                  39.41     1:23.30 (43.89)                                        
 15 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              1:22.88    1:23.53        
                  38.90     1:23.53 (44.63)                                        
 16 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               1:27.67    1:23.72        
                  39.38     1:23.72 (44.34)                                        
 17 Brown, Madison            13 WSSC-MR              1:18.56    1:25.52        
                  40.24     1:25.52 (45.28)                                        
 18 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR  1:31.58    1:27.66        
                  41.50     1:27.66 (46.16)                                        
 19 Nguyen, Olivia            13 HVD-MR               1:25.82    1:28.26        
                  41.52     1:28.26 (46.74)                                        
 20 Santopatre, Adrianna      14 Express Swimming-MR  1:27.59    1:28.51        
                  42.67     1:28.51 (45.84)                                        
 21 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR              1:52.82    1:28.52        
                  42.45     1:28.52 (46.07)                                        
 22 Hannon, Mckenzie          13 HVD-MR               1:30.20    1:28.87        
                  42.22     1:28.87 (46.65)                                        
 23 Conn, Riley               13 HVD-MR               1:32.33    1:31.35        
                  41.68     1:31.35 (49.67)                                        
 24 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR              1:29.82    1:32.87        
                  45.20     1:32.87 (47.67)                                        
 25 Turner, Tess              14 HVD-MR               1:38.29    1:33.45        
                  43.58     1:33.45 (49.87)                                        
 26 Roberts, Salena           14 WISC-MR              1:32.71    1:34.07        
                  45.52     1:34.07 (48.55)                                        
 27 O'Connor, Sydney          13 HVD-MR               1:37.41    1:36.22        
                  45.31     1:36.22 (50.91)                                        
 28 Honig, Madison            14 Express Swimming-MR  1:33.37    1:37.18        
                  42.94     1:37.18 (54.24)                                        
 29 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR              1:49.05    1:51.04        
                  51.04   1:51.04 (1:00.00)                                        
 -- Reyes, Katherine          13 HVD-MR               1:44.17         DQ        
      One hand touch
                  51.02          DQ (55.01)                                        
 -- D'Angelico, Ava           13 HVD-MR               2:03.88         DQ        
      Butterfly kick
                  46.65          DQ (56.69)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.99  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pociask, Brooke           14 NDAC-MR              1:02.17    1:04.91 SILV   
                  30.45     1:04.91 (34.46)                                        
  2 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR              1:02.79    1:05.76 SILV   
                  30.13     1:05.76 (35.63)                                        
  3 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:04.53    1:06.41 SILV   
                  30.65     1:06.41 (35.76)                                        
  4 Dickman, Rian             14 VAC-MR               1:10.72    1:08.23 SILV   
                  31.20     1:08.23 (37.03)                                        
  5 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR  1:09.94    1:10.60 SILV   
                  32.48     1:10.60 (38.12)                                        
  6 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR               1:09.05    1:10.72 SILV   
                  32.48     1:10.72 (38.24)                                        
  7 Ippolito, Sara            14 VAC-MR               1:07.67    1:11.61        
                  33.37     1:11.61 (38.24)                                        
  8 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:09.13    1:12.30        
                  33.25     1:12.30 (39.05)                                        
  9 Bernhardt, Genevieve      14 UN-MR                1:09.86    1:12.89        
                  33.39     1:12.89 (39.50)                                        
 10 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR  1:13.12    1:13.57        
                  33.93     1:13.57 (39.64)                                        
 11 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR  1:14.17    1:13.81        
                  33.43     1:13.81 (40.38)                                        
 12 Gigante, Taylor           13 Express Swimming-MR  1:15.12    1:14.03        
                  33.38     1:14.03 (40.65)                                        
 13 Jenkins, Shae             14 NDAC-MR              1:14.70    1:14.52        
                  33.87     1:14.52 (40.65)                                        
 14 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:17.74    1:15.50        
                  37.01     1:15.50 (38.49)                                        
 15 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  1:18.45    1:16.07        
                  33.77     1:16.07 (42.30)                                        
 16 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR              1:20.28    1:16.67        
                  35.71     1:16.67 (40.96)                                        
 17 Antoniou, Sofia           14 Express Swimming-MR  1:25.00    1:18.63        
                  35.52     1:18.63 (43.11)                                        
 18 Satriano, Grace           13 VAC-MR               1:22.79    1:20.99        
                  34.84     1:20.99 (46.15)                                        
 19 Bonnick, Zendrah          13 WSSC-MR              1:31.17    1:22.59        
                  36.39     1:22.59 (46.20)                                        
 20 Ring, Lydia               14 VAC-MR               1:25.39    1:27.47        
                  41.95     1:27.47 (45.52)                                        
 21 Sassi, Kate               14 PBAC-MR              1:25.13    1:28.83        
                  39.10     1:28.83 (49.73)                                        
 22 Perez Quiroz, Brianna     13 Heatwaves-MR         1:35.10    1:30.80        
                  41.91     1:30.80 (48.89)                                        
 -- Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              1:50.11         DQ        
      Alternating Kick
                  41.86          DQ (55.35)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gula, MacKenzie           13 PBAC-MR              2:16.78    2:20.04 SILV   
                  29.87     1:06.80 (36.93)     1:48.50 (41.70)     2:20.04 (31.54)
  2 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:18.67    2:22.44 SILV   
                  30.39     1:07.96 (37.57)     1:49.93 (41.97)     2:22.44 (32.51)
  3 Dickman, Rian             14 VAC-MR               2:25.99    2:25.73 SILV   
                  31.66     1:08.08 (36.42)     1:51.62 (43.54)     2:25.73 (34.11)
  4 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR               2:27.57    2:29.95 SILV   
                  31.91     1:09.19 (37.28)     1:56.27 (47.08)     2:29.95 (33.68)
  5 McKee, Sam                14 PBAC-MR              2:32.07    2:30.74 SILV   
                  32.72     1:10.65 (37.93)     1:56.86 (46.21)     2:30.74 (33.88)
  6 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  2:34.95    2:32.77 SILV   
                  33.76     1:12.50 (38.74)     1:59.08 (46.58)     2:32.77 (33.69)
  7 Hornick, Jade             13 Express Swimming-MR  2:30.14    2:33.76 SILV   
                  32.15     1:13.77 (41.62)     1:58.61 (44.84)     2:33.76 (35.15)
  8 Eisenberg, Sarah          14 Express Swimming-MR  2:34.52    2:35.44 SILV   
                  34.43     1:14.08 (39.65)     1:59.06 (44.98)     2:35.44 (36.38)
  9 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              2:39.15    2:39.03 SILV   
                  35.12     1:15.09 (39.97)     2:02.94 (47.85)     2:39.03 (36.09)
 10 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  2:40.29    2:40.20 SILV   
                  37.08     1:18.06 (40.98)     2:05.60 (47.54)     2:40.20 (34.60)
 11 Bonagura, Isabella        14 Express Swimming-MR  2:41.25    2:40.96 SILV   
                  33.46     1:15.45 (41.99)     2:04.72 (49.27)     2:40.96 (36.24)
 12 Antoniou, Sofia           14 Express Swimming-MR  2:36.56    2:44.52        
                  37.08     1:19.05 (41.97)     2:08.18 (49.13)     2:44.52 (36.34)
 13 Sommer, Stef              14 AGMV-MR              2:46.06    2:45.83        
                  33.99     1:16.13 (42.14)     2:08.49 (52.36)     2:45.83 (37.34)
 14 Einsetler, Morgan         13 WISC-MR              3:10.99    2:46.06        
                  35.43     1:17.15 (41.72)     2:09.61 (52.46)     2:46.06 (36.45)
 15 Santopatre, Adrianna      14 Express Swimming-MR  2:44.51    2:48.09        
                  37.27     1:19.00 (41.73)     2:09.47 (50.47)     2:48.09 (38.62)
 16 Gigante, Taylor           13 Express Swimming-MR  2:48.42    2:48.23        
                  37.22     1:19.11 (41.89)     2:12.35 (53.24)     2:48.23 (35.88)
 17 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              3:00.11    2:54.97        
                  41.43     1:23.90 (42.47)     2:13.38 (49.48)     2:54.97 (41.59)
 18 Farrell, Ainsley          14 NDAC-MR              2:50.18    2:58.15        
                                1:28.92 ( )     2:19.78 (50.86)     2:58.15 (38.37)
 19 Roberts, Salena           14 WISC-MR              3:02.89    3:07.56        
                  45.07     1:33.13 (48.06)     2:26.25 (53.12)     3:07.56 (41.31)
 20 Barbecho, Nathalie        13 RFAC-MR              3:23.01    3:21.89        
                  41.22     1:30.65 (49.43)   2:35.37 (1:04.72)     3:21.89 (46.52)
 21 Cabrera Zavala, Ashley    13 Heatwaves-MR         3:21.15    3:35.18        
                  43.78                             2:42.85 ( )     3:35.18 (52.33)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    1:54.56    1:51.93        
     1) DiNardo, Phoebe 14              2) Hannon, Mckenzie 13            
     3) Phillips, Grace 14              4) Ullinger, Hannah 13            
                  28.67       57.87 (29.20)     1:25.53 (27.66)     1:51.93 (26.40)
  2 Long Island Express-MR  'A'                       1:53.95    1:53.06        
     1) Kang, Madison 13                2) Antoniou, Sofia 14             
     3) Steiner, Cassidy 13             4) Hornick, Jade 13               
                  28.71       57.30 (28.59)     1:25.49 (28.19)     1:53.06 (27.57)
  3 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    1:59.11    1:57.10        
     1) Conn, Riley 13                  2) Sweeney, Madelyn 13            
     3) Nguyen, Olivia 13               4) Lloyd, Nina 13                 
                  30.51       58.52 (28.01)     1:29.51 (30.99)     1:57.10 (27.59)
  4 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       1:59.85    1:58.23        
     1) Satriano, Grace 13              2) Ring, Lydia 14                 
     3) Thompson, Alyssa 14             4) White, Cali 14                 
                  29.22       59.39 (30.17)     1:29.75 (30.36)     1:58.23 (28.48)
  5 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      2:24.15    2:21.54        
     1) Bautista, Jasmine 13            2) Cabrera Zavala, Ashley 13      
     3) Ojeda, Ashley 14                4) Perez Quiroz, Brianna 13       
                  35.47     1:14.72 (39.25)     1:47.09 (32.37)     2:21.54 (34.45)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       1:53.64    2:08.67        
     1) Bonagura, Isabella 14           2) Hornick, Jade 13               
     3) Santopatre, Adrianna 14         4) Dubavets, Margarita 14         
                  33.98     1:08.51 (34.53)     1:41.08 (32.57)     2:08.67 (27.59)
  2 Long Island Express-MR  'B'                       2:10.00    2:08.89        
     1) Steiner, Cassidy 13             2) Kang, Madison 13               
     3) Gigante, Taylor 13              4) Antoniou, Sofia 14             
                  32.86     1:08.94 (36.08)     1:40.89 (31.95)     2:08.89 (28.00)
  3 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:14.35    2:12.98        
     1) Ullinger, Hannah 13             2) Sweeney, Madelyn 13            
     3) Phillips, Grace 14              4) Nguyen, Olivia 13              
                  31.82     1:09.32 (37.50)     1:42.44 (33.12)     2:12.98 (30.54)
 -- Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    2:23.05         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) O'Connor, Sydney 13             2) Conn, Riley 13                 
     3) Damore, Lindsey 13              4) Lloyd, Nina 13                 
                  39.53     1:20.54 (41.01)     1:55.04 (34.50)          DQ (28.43)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Emily              16 RFAC-MR                25.62      26.23        
  2 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR                 25.68      26.24        
  3 Larson, Claire            16 Express Swimming-MR    26.13      26.38        
  4 Graham, Catherine         16 NDAC-MR                25.15      26.59        
  5 Hufcut, Sam               16 PBAC-MR                26.53      26.71        
  6 Cook, April               16 RFAC-MR                27.03      26.79        
  6 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR                26.05      26.79        
  8 Stroub, Mia               15 WISC-MR                26.72      26.84        
  9 Bubel, Val                15 HVD-MR                 26.40      26.92        
 10 Miller, Elissa            16 VAC-MR                 26.31      27.24        
 11 Murray, Miranda           15 DVWM-MR                25.59      27.41        
 12 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR                 27.23      27.43        
 12 Cuya, Isabela             16 HVD-MR                 27.34      27.43        
 14 Brown, Olivia             15 WSSC-MR                26.57      28.03        
 15 Burda, Sophia             16 HVD-MR                 27.30      28.05        
 16 Mogan, emi                15 HVD-MR                 27.12      28.11        
 17 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR                 26.89      28.33        
 18 Sehgal, Garima            15 HVD-MR                 27.74      28.36        
 19 Docu, Cristina            15 PBAC-MR                27.14      28.37        
 20 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR                 28.51      28.79        
 21 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR                 28.59      28.90        
 22 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR                28.95      29.04        
 23 Murray, Gaby              15 HVD-MR                 28.25      29.30        
 24 Soffey, Shannon           17 Express Swimming-MR    29.11      29.37        
 25 Rideout-Mann, Emma        15 WISC-MR                29.46      29.51        
 26 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR    29.42      29.63        
 27 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR                29.21      30.06        
 28 Santoro, Marissa          16 HVD-MR                 29.89      30.11        
 29 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR    28.69      30.19        
 30 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR                28.71      30.36        
 31 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR                28.74      30.47        
 32 Prashad, Olivia           17 Express Swimming-MR    30.40      30.48        
 33 Pallas, Morgan            15 WISC-MR                30.06      30.85        
 34 Chant, Lucy               15 HVD-MR                 29.91      31.08        
 35 Cheesman, Emily           15 Express Swimming-MR    38.00      31.12        
 36 Cimorelli, Mya            15 NDAC-MR                30.78      31.89        
 37 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR    31.95      32.33        
 38 Brown, Madison            13 WSSC-MR                30.16      32.49        
 39 Cabrera Zavala, Alexa     12 Heatwaves-MR           37.31      34.85        
 40 Andros, Grace             15 NDAC-MR                33.64      35.44        
 41 Brown, Isabella           11 WSSC-MR                37.64      38.57        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR                 55.17      55.62        
                  26.75       55.62 (28.87)                                        
  2 Cohen, Emily              16 RFAC-MR                57.39      57.11        
                  27.25       57.11 (29.86)                                        
  3 Hufcut, Sam               16 PBAC-MR                57.11      57.24        
                  27.46       57.24 (29.78)                                        
  4 Larson, Claire            16 Express Swimming-MR    55.92      57.43        
                  26.82       57.43 (30.61)                                        
  5 Cook, April               16 RFAC-MR                57.51      57.46        
                  27.89       57.46 (29.57)                                        
  6 Bubel, Val                15 HVD-MR                 57.77      57.52        
                  27.87       57.52 (29.65)                                        
  7 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR                56.67      58.26        
                  27.81       58.26 (30.45)                                        
  8 Murray, Miranda           15 DVWM-MR                56.99      59.53        
                  27.97       59.53 (31.56)                                        
  9 Burda, Sophia             16 HVD-MR                 57.81    1:00.06        
                  29.33     1:00.06 (30.73)                                        
 10 Miller, Elissa            16 VAC-MR                 57.45    1:00.41        
                  28.48     1:00.41 (31.93)                                        
 11 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               1:02.42    1:00.80        
                  29.40     1:00.80 (31.40)                                        
 12 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              1:03.48    1:01.16        
                  29.06     1:01.16 (32.10)                                        
 13 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR                57.80    1:01.58        
                  29.16     1:01.58 (32.42)                                        
 14 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR                 57.91    1:01.99        
                  29.39     1:01.99 (32.60)                                        
 15 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:02.67    1:02.02        
                  29.93     1:02.02 (32.09)                                        
 16 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:00.96    1:02.05        
                  30.12     1:02.05 (31.93)                                        
 17 Satriano, Delia           16 VAC-MR               1:00.81    1:02.74        
                  30.09     1:02.74 (32.65)                                        
 18 Bernhardt, Veronica       17 UN-MR                1:02.55    1:02.88        
                  30.44     1:02.88 (32.44)                                        
 19 Mogan, emi                15 HVD-MR               1:02.88    1:03.07        
                  30.00     1:03.07 (33.07)                                        
 20 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:03.43    1:03.10        
                  30.18     1:03.10 (32.92)                                        
 21 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR               1:06.34    1:03.56        
                  30.13     1:03.56 (33.43)                                        
 22 Soffey, Shannon           17 Express Swimming-MR  1:02.94    1:03.92        
                  30.35     1:03.92 (33.57)                                        
 23 Docu, Cristina            15 PBAC-MR              1:02.45    1:04.00        
                  29.92     1:04.00 (34.08)                                        
 24 Burgess, Desiree          16 PBAC-MR              1:04.61    1:04.60        
                  31.31     1:04.60 (33.29)                                        
 25 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR                   NT    1:04.61        
                  30.91     1:04.61 (33.70)                                        
 26 Dewhurst, Julia           16 AGMV-MR              1:00.56    1:05.34        
                  30.26     1:05.34 (35.08)                                        
 27 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  1:02.42    1:05.83        
                  30.99     1:05.83 (34.84)                                        
 28 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:05.22    1:05.87        
                  31.11     1:05.87 (34.76)                                        
 29 Cheesman, Emily           15 Express Swimming-MR  1:20.00    1:06.39        
                  33.49     1:06.39 (32.90)                                        
 30 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              1:04.30    1:06.66        
                  31.85     1:06.66 (34.81)                                        
 31 Nohara, Isabella          17 HVD-MR               1:05.07    1:07.92        
                  32.93     1:07.92 (34.99)                                        
 32 Chant, Lucy               15 HVD-MR               1:05.69    1:09.09        
                  33.67     1:09.09 (35.42)                                        
 33 Zupko, Mackenzie          16 VAC-MR               1:08.71    1:10.07        
                  32.98     1:10.07 (37.09)                                        
 34 Cimorelli, Mya            15 NDAC-MR              1:06.93    1:10.44        
                  33.14     1:10.44 (37.30)                                        
 35 Elgayar, Jasmine          15 DVWM-MR              1:08.48    1:11.93        
                  32.73     1:11.93 (39.20)                                        
 36 Andros, Grace             15 NDAC-MR              1:15.32    1:13.55        
                  35.06     1:13.55 (38.49)                                        
 37 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR  1:14.33    1:14.23        
                  34.17     1:14.23 (40.06)                                        
 38 Hernandez, Lexie          15 Heatwaves-MR         1:19.68    1:16.75        
                  34.85     1:16.75 (41.90)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:05.45    2:04.42        
                  28.20       59.65 (31.45)     1:32.03 (32.38)     2:04.42 (32.39)
  2 Stroub, Mia               15 WISC-MR              2:07.72    2:05.95        
                  28.46     1:00.64 (32.18)     1:34.02 (33.38)     2:05.95 (31.93)
  3 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              2:07.59    2:05.99        
                  28.83     1:00.72 (31.89)     1:33.58 (32.86)     2:05.99 (32.41)
  4 Cook, April               16 RFAC-MR              2:00.38    2:06.29        
                  28.78     1:00.49 (31.71)     1:33.71 (33.22)     2:06.29 (32.58)
  5 Graham, Catherine         16 NDAC-MR              2:05.83    2:07.86        
                  28.96     1:01.53 (32.57)     1:35.48 (33.95)     2:07.86 (32.38)
  6 Burda, Sophia             16 HVD-MR               2:09.88    2:08.52        
                  29.62     1:01.84 (32.22)     1:35.36 (33.52)     2:08.52 (33.16)
  7 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               2:18.99    2:14.29        
                  30.77     1:05.24 (34.47)     1:40.22 (34.98)     2:14.29 (34.07)
  8 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               2:22.51    2:14.49        
                  30.89     1:05.52 (34.63)     1:41.24 (35.72)     2:14.49 (33.25)
  9 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              2:21.84    2:16.78        
                  30.66     1:04.50 (33.84)     1:40.71 (36.21)     2:16.78 (36.07)
 10 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               2:18.03    2:16.82        
                  31.50     1:06.27 (34.77)     1:42.00 (35.73)     2:16.82 (34.82)
 11 Satriano, Delia           16 VAC-MR               2:07.79    2:18.61        
                  30.66     1:05.21 (34.55)     1:41.84 (36.63)     2:18.61 (36.77)
 12 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR              2:13.75    2:20.23        
                  32.61     1:08.45 (35.84)     1:44.82 (36.37)     2:20.23 (35.41)
 13 Rideout-Mann, Emma        15 WISC-MR              2:20.24    2:22.46        
                  31.55                             1:44.96 ( )     2:22.46 (37.50)
 14 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              2:24.68    2:27.99        
                                1:10.22 ( )     1:49.00 (38.78)     2:27.99 (38.99)
 15 Murray, Gaby              15 HVD-MR               2:31.81    2:29.79        
                  32.81     1:10.14 (37.33)     1:50.50 (40.36)     2:29.79 (39.29)
 16 Sehgal, Garima            15 HVD-MR               2:19.88    2:33.38        
                  33.73     1:13.73 (40.00)     1:54.66 (40.93)     2:33.38 (38.72)
 17 Andros, Grace             15 NDAC-MR              2:40.63    2:42.56        
 18 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR  2:45.06    2:42.59        
                  35.08     1:15.80 (40.72)     1:59.41 (43.61)     2:42.59 (43.18)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bubel, Val                15 HVD-MR               5:57.82    5:35.22        
                  29.85     1:03.12 (33.27)     1:37.24 (34.12)     2:11.90 (34.66)
        2:46.64 (34.74)     3:21.17 (34.53)     3:55.26 (34.09)     4:28.88 (33.62)
        5:03.17 (34.29)     5:35.22 (32.05)                                        
  2 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              5:43.25    5:41.68        
                  29.27     1:02.71 (33.44)     1:37.07 (34.36)     2:12.21 (35.14)
        2:47.21 (35.00)     3:22.42 (35.21)     3:57.63 (35.21)     4:32.49 (34.86)
        5:07.66 (35.17)     5:41.68 (34.02)                                        
  3 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              5:50.08    5:44.75        
                  30.19     1:03.84 (33.65)     1:38.39 (34.55)     2:13.10 (34.71)
        2:48.25 (35.15)     3:23.71 (35.46)     3:59.30 (35.59)     4:35.21 (35.91)
        5:10.95 (35.74)     5:44.75 (33.80)                                        
  4 Graham, Catherine         16 NDAC-MR              5:54.11    5:48.43        
                  30.55     1:05.54 (34.99)     1:41.05 (35.51)     2:16.50 (35.45)
        2:52.42 (35.92)     3:28.23 (35.81)     4:04.51 (36.28)     4:40.19 (35.68)
        5:15.13 (34.94)     5:48.43 (33.30)                                        
  5 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               6:03.91    5:57.81        
                  31.77     1:07.53 (35.76)     1:43.65 (36.12)     2:20.34 (36.69)
        2:56.70 (36.36)     3:33.02 (36.32)     4:09.99 (36.97)     4:46.56 (36.57)
        5:22.67 (36.11)     5:57.81 (35.14)                                        
  6 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               6:08.59    5:59.03        
                  31.84     1:07.22 (35.38)     1:44.04 (36.82)     2:20.78 (36.74)
        2:57.99 (37.21)     3:34.78 (36.79)     4:12.04 (37.26)     4:48.84 (36.80)
        5:24.97 (36.13)     5:59.03 (34.06)                                        
  7 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              6:13.91    6:02.17        
                  32.57     1:08.04 (35.47)     1:43.89 (35.85)     2:20.30 (36.41)
        2:56.63 (36.33)     3:33.75 (37.12)     4:11.49 (37.74)     4:48.91 (37.42)
        5:25.59 (36.68)     6:02.17 (36.58)                                        
  8 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               6:28.19    6:06.35        
                  31.58     1:07.20 (35.62)     1:43.74 (36.54)     2:21.68 (37.94)
        2:59.37 (37.69)     3:37.28 (37.91)     4:14.86 (37.58)     4:52.97 (38.11)
        5:30.72 (37.75)     6:06.35 (35.63)                                        
  9 Jimenez, Hermione         12 RFAC-MR              6:31.13    6:09.51        
                  34.29     1:10.82 (36.53)     1:48.03 (37.21)     2:25.53 (37.50)
        3:03.45 (37.92)     3:40.76 (37.31)     4:18.41 (37.65)     4:56.36 (37.95)
        5:33.75 (37.39)     6:09.51 (35.76)                                        
 10 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR              5:58.32    6:17.14        
                  33.91     1:10.96 (37.05)     1:49.48 (38.52)     2:28.25 (38.77)
        3:06.69 (38.44)     3:45.34 (38.65)     4:23.84 (38.50)     5:02.20 (38.36)
        5:40.14 (37.94)     6:17.14 (37.00)                                        
 11 Martin, Ashley            12 PBAC-MR              6:25.52    6:17.67        
                  34.09     1:11.30 (37.21)     1:49.64 (38.34)     2:28.45 (38.81)
        3:06.82 (38.37)     3:45.28 (38.46)     4:24.18 (38.90)     5:02.77 (38.59)
        5:40.82 (38.05)     6:17.67 (36.85)                                        
 12 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR               6:41.93    6:20.62        
                  31.54     1:07.92 (36.38)     1:46.36 (38.44)     2:25.76 (39.40)
        3:04.66 (38.90)     3:44.71 (40.05)     4:25.25 (40.54)     5:05.55 (40.30)
        5:45.44 (39.89)     6:20.62 (35.18)                                        
 13 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              6:41.44    6:21.10        
                  32.34     1:09.01 (36.67)     1:47.54 (38.53)     2:26.07 (38.53)
        3:05.36 (39.29)     3:45.30 (39.94)     4:26.25 (40.95)     5:06.20 (39.95)
        5:45.15 (38.95)     6:21.10 (35.95)                                        
 14 Hannon, Morgan            12 HVD-MR                    NT    6:25.46        
                  31.63     1:08.47 (36.84)     1:46.40 (37.93)     2:25.94 (39.54)
        3:05.71 (39.77)     3:45.46 (39.75)                             5:06.46 ( )
        5:46.86 (40.40)     6:25.46 (38.60)                                        
 15 Camacho, Nina             12 PBAC-MR              6:44.32    6:30.77        
                  34.98     1:13.42 (38.44)     1:52.97 (39.55)     2:33.01 (40.04)
        3:13.03 (40.02)     3:52.24 (39.21)     4:33.28 (41.04)     5:13.52 (40.24)
        5:53.23 (39.71)     6:30.77 (37.54)                                        
 16 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              6:46.61    6:32.94        
                  34.55     1:12.77 (38.22)     1:52.59 (39.82)     2:32.14 (39.55)
        3:12.86 (40.72)     3:53.79 (40.93)     4:34.78 (40.99)     5:16.10 (41.32)
        5:56.64 (40.54)     6:32.94 (36.30)                                        
 17 Messing, Olivia           12 VAC-MR                    NT    6:48.58        
                  34.15     1:13.09 (38.94)     1:54.82 (41.73)     2:36.27 (41.45)
        3:18.36 (42.09)     4:01.70 (43.34)     4:44.40 (42.70)     5:28.19 (43.79)
        6:10.53 (42.34)     6:48.58 (38.05)                                        
 18 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR                    NT    6:54.51        
                  35.32     1:16.53 (41.21)     1:59.22 (42.69)     2:41.65 (42.43)
        3:24.07 (42.42)     4:07.39 (43.32)     4:50.75 (43.36)     5:33.05 (42.30)
        6:15.72 (42.67)     6:54.51 (38.79)                                        
 19 Murray, Gaby              15 HVD-MR               7:29.63    6:55.15        
                  34.47     1:14.32 (39.85)     1:57.02 (42.70)     2:39.94 (42.92)
        3:23.19 (43.25)     4:06.25 (43.06)     4:50.29 (44.04)     5:34.01 (43.72)
        6:16.36 (42.35)     6:55.15 (38.79)                                        
 20 Andros, Grace             15 NDAC-MR              6:54.80    7:15.80        
 21 Baks, Janneke             11 HVD-MR               7:12.33    7:30.32        
                  38.69     1:23.81 (45.12)     2:07.88 (44.07)     2:53.84 (45.96)
        3:40.88 (47.04)     4:26.56 (45.68)     5:13.56 (47.00)     5:59.61 (46.05)
        6:46.15 (46.54)     7:30.32 (44.17)                                        
 
Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
             18:12.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burda, Sophia             16 HVD-MR              21:23.81   19:07.52        
                  31.63     1:06.52 (34.89)     1:42.34 (35.82)     2:17.52 (35.18)
        2:52.47 (34.95)     3:27.83 (35.36)     4:02.80 (34.97)     4:37.96 (35.16)
        5:13.13 (35.17)     5:48.16 (35.03)     6:23.24 (35.08)     6:58.22 (34.98)
        7:33.16 (34.94)     8:08.07 (34.91)     8:43.20 (35.13)     9:18.01 (34.81)
        9:52.94 (34.93)    10:27.56 (34.62)    11:02.25 (34.69)    11:37.05 (34.80)
       12:12.04 (34.99)    12:46.85 (34.81)    13:21.41 (34.56)    13:56.16 (34.75)
       14:30.87 (34.71)    15:05.68 (34.81)    15:40.68 (35.00)    16:15.68 (35.00)
       16:50.72 (35.04)    17:25.47 (34.75)    18:00.35 (34.88)    18:35.01 (34.66)
       19:07.52 (32.51)
  2 Cook, April               16 RFAC-MR             18:54.72   19:11.98        
                  30.78     1:04.56 (33.78)     1:39.03 (34.47)     2:13.18 (34.15)
        2:48.33 (35.15)     3:23.26 (34.93)     3:57.95 (34.69)     4:33.02 (35.07)
        5:08.03 (35.01)     5:43.36 (35.33)     6:18.60 (35.24)     6:53.81 (35.21)
        7:29.25 (35.44)     8:04.51 (35.26)     8:39.94 (35.43)     9:15.62 (35.68)
        9:51.03 (35.41)    10:26.28 (35.25)    11:02.20 (35.92)    11:36.87 (34.67)
       12:12.14 (35.27)    12:47.75 (35.61)    13:23.21 (35.46)    13:58.05 (34.84)
       14:33.60 (35.55)    15:08.35 (34.75)    15:43.72 (35.37)    16:18.76 (35.04)
       16:54.47 (35.71)    17:29.81 (35.34)    18:04.57 (34.76)    18:39.24 (34.67)
       19:11.98 (32.74)
  3 Dickman, Rian             14 VAC-MR              19:16.83   19:20.33        
                  31.19     1:06.25 (35.06)     1:41.91 (35.66)     2:17.95 (36.04)
        2:53.91 (35.96)     3:29.66 (35.75)     4:05.82 (36.16)     4:41.60 (35.78)
        5:17.03 (35.43)     5:52.83 (35.80)     6:28.93 (36.10)     7:04.71 (35.78)
        7:39.87 (35.16)     8:15.57 (35.70)     8:50.70 (35.13)     9:26.48 (35.78)
       10:02.39 (35.91)    10:38.37 (35.98)    11:13.52 (35.15)    11:49.02 (35.50)
       12:24.36 (35.34)    12:59.35 (34.99)    13:34.60 (35.25)    14:09.44 (34.84)
       14:44.65 (35.21)    15:20.21 (35.56)    15:55.78 (35.57)    16:30.62 (34.84)
       17:04.95 (34.33)    17:39.84 (34.89)    18:13.63 (33.79)    18:47.46 (33.83)
       19:20.33 (32.87)
  4 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR              18:59.01   19:29.00        
                  31.15     1:05.33 (34.18)     1:39.72 (34.39)     2:15.00 (35.28)
        2:50.23 (35.23)     3:25.83 (35.60)     4:01.62 (35.79)     4:37.37 (35.75)
        5:12.94 (35.57)     5:48.89 (35.95)     6:25.00 (36.11)     7:00.52 (35.52)
        7:36.59 (36.07)     8:11.96 (35.37)     8:47.40 (35.44)     9:22.82 (35.42)
        9:58.87 (36.05)    10:35.10 (36.23)    11:11.22 (36.12)    11:47.11 (35.89)
       12:22.85 (35.74)    12:59.01 (36.16)    13:34.56 (35.55)    14:10.75 (36.19)
       14:46.55 (35.80)    15:22.29 (35.74)    15:58.03 (35.74)    16:33.71 (35.68)
       17:08.93 (35.22)    17:44.57 (35.64)    18:20.12 (35.55)    18:55.02 (34.90)
       19:29.00 (33.98)
  5 Ippolito, Sara            14 VAC-MR              19:34.00   20:11.51        
                  32.59     1:08.40 (35.81)     1:45.01 (36.61)     2:22.06 (37.05)
        2:58.78 (36.72)     3:35.42 (36.64)     4:12.14 (36.72)     4:48.92 (36.78)
        5:25.64 (36.72)     6:01.90 (36.26)     6:39.06 (37.16)     7:15.90 (36.84)
        7:53.36 (37.46)     8:30.01 (36.65)     9:07.07 (37.06)     9:43.50 (36.43)
       10:21.23 (37.73)    10:58.85 (37.62)    11:36.14 (37.29)    12:12.98 (36.84)
       12:50.29 (37.31)    13:27.49 (37.20)    14:04.91 (37.42)    14:41.61 (36.70)
       15:18.86 (37.25)    15:55.70 (36.84)    16:32.98 (37.28)    17:09.55 (36.57)
       17:46.54 (36.99)    18:23.76 (37.22)    19:00.96 (37.20)    19:37.13 (36.17)
       20:11.51 (34.38)
  6 Satriano, Delia           16 VAC-MR              20:03.37   20:20.97        
                  32.91     1:08.87 (35.96)     1:45.59 (36.72)     2:22.37 (36.78)
        2:59.56 (37.19)     3:36.34 (36.78)     4:13.78 (37.44)     4:50.30 (36.52)
        5:27.47 (37.17)     6:04.93 (37.46)     6:42.43 (37.50)     7:19.13 (36.70)
        7:56.08 (36.95)     8:33.50 (37.42)     9:10.70 (37.20)     9:48.42 (37.72)
       10:26.16 (37.74)    11:04.22 (38.06)    11:40.93 (36.71)    12:18.01 (37.08)
       12:55.20 (37.19)    13:32.74 (37.54)    14:10.38 (37.64)    14:48.31 (37.93)
       15:25.27 (36.96)    16:02.99 (37.72)    16:40.65 (37.66)    17:17.88 (37.23)
       17:55.07 (37.19)    18:31.72 (36.65)    19:08.68 (36.96)    19:45.65 (36.97)
       20:20.97 (35.32)
  7 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR              20:04.84   20:45.89        
                  31.99     1:07.43 (35.44)     1:44.21 (36.78)     2:21.04 (36.83)
        2:57.81 (36.77)     3:35.24 (37.43)     4:12.43 (37.19)     4:49.92 (37.49)
        5:27.41 (37.49)     6:05.38 (37.97)     6:42.98 (37.60)     7:20.66 (37.68)
        7:58.65 (37.99)     8:37.31 (38.66)     9:15.49 (38.18)     9:53.54 (38.05)
       10:31.75 (38.21)    11:09.80 (38.05)    11:48.15 (38.35)    12:26.80 (38.65)
       13:05.28 (38.48)    13:43.65 (38.37)    14:22.25 (38.60)    15:00.83 (38.58)
       15:39.62 (38.79)    16:18.32 (38.70)    16:57.50 (39.18)    17:35.97 (38.47)
       18:14.61 (38.64)    18:52.59 (37.98)    19:31.05 (38.46)    20:08.98 (37.93)
       20:45.89 (36.91)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:00.28    1:02.48        
                  30.54     1:02.48 (31.94)                                        
  2 Hufcut, Sam               16 PBAC-MR                59.35    1:03.43        
                  30.59     1:03.43 (32.84)                                        
  3 Burda, Sophia             16 HVD-MR               1:04.62    1:06.63        
                  33.03     1:06.63 (33.60)                                        
  4 Murray, Miranda           15 DVWM-MR              1:01.54    1:07.02        
                  32.33     1:07.02 (34.69)                                        
  5 Miller, Elissa            16 VAC-MR               1:04.89    1:07.57        
                  32.37     1:07.57 (35.20)                                        
  6 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              1:07.12    1:07.91        
                  32.78     1:07.91 (35.13)                                        
  7 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              1:10.85    1:08.12        
                  33.16     1:08.12 (34.96)                                        
  8 Bubel, Val                15 HVD-MR               1:09.74    1:08.89        
                  33.06     1:08.89 (35.83)                                        
  9 Larson, Claire            16 Express Swimming-MR  1:09.15    1:09.23        
                  33.64     1:09.23 (35.59)                                        
 10 Cook, April               16 RFAC-MR              1:07.32    1:09.38        
                  34.10     1:09.38 (35.28)                                        
 11 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR              1:11.28    1:10.92        
                  33.88     1:10.92 (37.04)                                        
 12 Soffey, Shannon           17 Express Swimming-MR  1:09.20    1:11.19        
                  34.39     1:11.19 (36.80)                                        
 13 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:12.24    1:11.55        
                  34.85     1:11.55 (36.70)                                        
 14 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:10.84    1:12.16        
                  34.43     1:12.16 (37.73)                                        
 15 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               1:04.95    1:12.71        
                  35.77     1:12.71 (36.94)                                        
 16 Bernhardt, Veronica       17 UN-MR                1:10.48    1:13.04        
                  35.95     1:13.04 (37.09)                                        
 17 Burgess, Desiree          16 PBAC-MR              1:14.68    1:15.15        
                  37.42     1:15.15 (37.73)                                        
 18 Nohara, Isabella          17 HVD-MR               1:12.28    1:15.20        
                  36.30     1:15.20 (38.90)                                        
 19 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  1:14.55    1:15.39        
                  36.49     1:15.39 (38.90)                                        
 20 Satriano, Delia           16 VAC-MR               1:13.98    1:16.47        
                  36.95     1:16.47 (39.52)                                        
 21 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               1:20.88    1:16.68        
                  38.51     1:16.68 (38.17)                                        
 22 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR                   NT    1:17.54        
                  37.95     1:17.54 (39.59)                                        
 23 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR               1:24.05    1:18.27        
                  37.96     1:18.27 (40.31)                                        
 24 Cimorelli, Mya            15 NDAC-MR              1:17.58    1:19.57        
                  38.02     1:19.57 (41.55)                                        
 25 Cheesman, Emily           15 Express Swimming-MR  1:40.00    1:20.11        
                  39.13     1:20.11 (40.98)                                        
 26 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              1:19.28    1:20.23        
                  38.09     1:20.23 (42.14)                                        
 27 Elgayar, Jasmine          15 DVWM-MR              1:20.89    1:20.76        
 28 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:24.46    1:21.24        
                  40.10     1:21.24 (41.14)                                        
 29 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR  1:25.14    1:24.11        
                  40.90     1:24.11 (43.21)                                        
 30 Zupko, Mackenzie          16 VAC-MR               1:20.02    1:24.25        
                  39.83     1:24.25 (44.42)                                        
 31 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              1:20.24    1:24.84        
                  41.07     1:24.84 (43.77)                                        
 32 Andros, Grace             15 NDAC-MR              1:34.17    1:29.39        
                  43.19     1:29.39 (46.20)                                        
 33 Hernandez, Lexie          15 Heatwaves-MR         1:50.08    1:41.31        
                  46.60     1:41.31 (54.71)                                        
 -- Chant, Lucy               15 HVD-MR               1:19.10         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  37.40          DQ (39.08)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stroub, Mia               15 WISC-MR              2:18.41    2:16.11        
                  31.77     1:05.86 (34.09)     1:41.19 (35.33)     2:16.11 (34.92)
  2 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:11.92    2:18.07        
                  31.65     1:06.69 (35.04)     1:42.48 (35.79)     2:18.07 (35.59)
  3 Ullinger, Hannah          13 HVD-MR               2:27.41    2:20.35        
                  32.53     1:07.67 (35.14)     1:44.28 (36.61)     2:20.35 (36.07)
  4 Burda, Sophia             16 HVD-MR               2:16.84    2:21.06        
                  33.57     1:08.98 (35.41)     1:45.47 (36.49)     2:21.06 (35.59)
  5 Goodwin, Isabella         12 RFAC-MR              2:25.71    2:26.08        
                  34.28     1:10.06 (35.78)     1:47.90 (37.84)     2:26.08 (38.18)
  6 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              2:32.80    2:29.16        
                  34.35     1:11.99 (37.64)     1:50.82 (38.83)     2:29.16 (38.34)
  7 Wienckowski, Grace        14 VAC-MR               2:21.96    2:29.19        
                  34.95     1:12.50 (37.55)     1:50.89 (38.39)     2:29.19 (38.30)
  8 Rideout-Mann, Emma        15 WISC-MR              2:35.23    2:29.87        
                  34.63     1:12.24 (37.61)     1:51.77 (39.53)     2:29.87 (38.10)
  9 Phillips, Grace           14 HVD-MR               2:36.88    2:31.42        
                  34.62     1:12.08 (37.46)     1:51.66 (39.58)     2:31.42 (39.76)
 10 Soffey, Shannon           17 Express Swimming-MR  2:33.70    2:32.69        
                  34.13     1:12.22 (38.09)     1:52.60 (40.38)     2:32.69 (40.09)
 11 Murray, Gaby              15 HVD-MR               2:42.63    2:37.21        
                  36.12     1:15.17 (39.05)     1:56.12 (40.95)     2:37.21 (41.09)
 12 Camacho, Nina             12 PBAC-MR              2:44.42    2:38.90        
                  38.13     1:18.69 (40.56)     1:59.94 (41.25)     2:38.90 (38.96)
 13 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               2:37.48    2:40.69        
                  37.69     1:18.22 (40.53)     1:59.76 (41.54)     2:40.69 (40.93)
 14 Thompson, Alyssa          14 VAC-MR               2:47.00    2:48.96        
                  39.22     1:22.42 (43.20)     2:06.67 (44.25)     2:48.96 (42.29)
 15 Bohmann, Kyra             11 AGMV-MR              2:53.98    2:58.11        
                  43.12     1:29.09 (45.97)     2:15.98 (46.89)     2:58.11 (42.13)
 16 Roberts, Salena           14 WISC-MR              2:57.62    3:00.64        
                  40.57   3:00.64 (2:20.07)                                        
 17 Johnson, KJ               12 WSSC-MR              4:00.00    3:53.91        
                1:10.18   3:53.91 (2:43.73)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Catherine         16 NDAC-MR              1:06.15    1:08.93 METS   
                  31.68     1:08.93 (37.25)                                        
  2 Murray, Miranda           15 DVWM-MR              1:10.19    1:14.32        
                  35.22     1:14.32 (39.10)                                        
  3 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              1:12.33    1:14.42        
                  35.17     1:14.42 (39.25)                                        
  4 Bubel, Val                15 HVD-MR               1:15.36    1:15.96        
                  35.89     1:15.96 (40.07)                                        
  5 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               1:10.39    1:16.37        
                  35.27     1:16.37 (41.10)                                        
  6 Larson, Claire            16 Express Swimming-MR  1:14.95    1:16.41        
                  35.81     1:16.41 (40.60)                                        
  7 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:18.97    1:17.05        
                  36.68     1:17.05 (40.37)                                        
  7 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:16.30    1:17.05        
                  35.86     1:17.05 (41.19)                                        
  9 Miller, Elissa            16 VAC-MR               1:16.34    1:17.42        
                  36.33     1:17.42 (41.09)                                        
 10 Brown, Olivia             15 WSSC-MR              1:18.78    1:19.76        
                  38.40     1:19.76 (41.36)                                        
 11 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:17.90    1:19.84        
                  38.22     1:19.84 (41.62)                                        
 12 Cook, April               16 RFAC-MR              1:21.83    1:19.87        
                  37.58     1:19.87 (42.29)                                        
 13 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR              1:16.72    1:21.29        
                  38.31     1:21.29 (42.98)                                        
 14 Bolander, Eleanor         17 HVD-MR               1:17.53    1:21.53        
                  38.49     1:21.53 (43.04)                                        
 15 Sehgal, Garima            15 HVD-MR               1:23.46    1:22.86        
                  38.24     1:22.86 (44.62)                                        
 16 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:19.87    1:23.04        
                  39.40     1:23.04 (43.64)                                        
 17 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR               1:22.86    1:23.81        
                  39.19     1:23.81 (44.62)                                        
 18 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR              1:18.58    1:24.77        
                  40.13     1:24.77 (44.64)                                        
 19 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               1:26.86    1:25.88        
                  40.80     1:25.88 (45.08)                                        
 20 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR  1:29.23    1:28.83        
                  41.87     1:28.83 (46.96)                                        
 21 Chant, Lucy               15 HVD-MR               1:28.86    1:29.09        
                  42.58     1:29.09 (46.51)                                        
 22 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              1:26.01    1:29.84        
                  42.49     1:29.84 (47.35)                                        
 22 Pallas, Morgan            15 WISC-MR              1:27.60    1:29.84        
                  41.72     1:29.84 (48.12)                                        
 24 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:34.54    1:30.23        
                  43.28     1:30.23 (46.95)                                        
 25 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  1:33.74    1:33.97        
                  42.69     1:33.97 (51.28)                                        
 26 Santoro, Marissa          16 HVD-MR               1:33.93    1:34.09        
                  45.02     1:34.09 (49.07)                                        
 27 Cimorelli, Mya            15 NDAC-MR              1:34.67    1:35.69        
                  44.53     1:35.69 (51.16)                                        
 28 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              1:45.28    1:42.21        
                  47.93     1:42.21 (54.28)                                        
 29 Andros, Grace             15 NDAC-MR              1:45.01    1:46.07        
                  49.50     1:46.07 (56.57)                                        
 30 Cheesman, Emily           15 Express Swimming-MR  1:50.00    1:47.62        
                  50.57     1:47.62 (57.05)                                        
 31 Brown, Isabella           11 WSSC-MR              1:51.42    1:52.12        
                  52.45     1:52.12 (59.67)                                        
 -- Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               1:16.60         DQ        
      Double pull / kicks
                  36.15          DQ (38.70)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Catherine         16 NDAC-MR              2:25.29    2:31.28 METS   
                  33.91     1:11.30 (37.39)     1:51.30 (40.00)     2:31.28 (39.98)
  2 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               2:51.78    2:43.95        
                  36.12     1:18.86 (42.74)     2:00.74 (41.88)     2:43.95 (43.21)
  3 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              2:42.50    2:46.74        
                  36.50     1:18.30 (41.80)     2:02.25 (43.95)     2:46.74 (44.49)
  4 Phillips, Grace           14 HVD-MR               3:05.88    2:56.06        
                  38.19     1:21.96 (43.77)     2:08.45 (46.49)     2:56.06 (47.61)
  5 Horgan, Rosemary          12 HVD-MR               3:17.13    2:58.39        
                  40.18     1:26.60 (46.42)     2:13.05 (46.45)     2:58.39 (45.34)
  6 Messing, Olivia           12 VAC-MR                    NT    3:02.22        
                  39.52     1:26.87 (47.35)     2:14.75 (47.88)     3:02.22 (47.47)
  7 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR  3:10.58    3:13.67        
                  43.09     1:32.54 (49.45)     2:23.31 (50.77)     3:13.67 (50.36)
  8 Thompson, Kaidyn          12 VAC-MR               3:17.93    3:15.14        
                  44.79     1:34.16 (49.37)     2:25.59 (51.43)     3:15.14 (49.55)
  9 Roberts, Salena           14 WISC-MR              3:18.38    3:23.75        
                  44.87     1:37.22 (52.35)     2:31.00 (53.78)     3:23.75 (52.75)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR                 59.15    1:01.25        
                  28.68     1:01.25 (32.57)                                        
  2 Bubel, Val                15 HVD-MR               1:00.70    1:02.10        
                  29.44     1:02.10 (32.66)                                        
  3 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:03.45    1:04.40        
                  30.04     1:04.40 (34.36)                                        
  4 Cook, April               16 RFAC-MR              1:05.61    1:05.71        
                  30.81     1:05.71 (34.90)                                        
  5 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              1:10.67    1:05.77        
                  30.33     1:05.77 (35.44)                                        
  6 Murray, Miranda           15 DVWM-MR              1:04.62    1:05.98        
                  30.82     1:05.98 (35.16)                                        
  7 O'Donnell, Mairead        16 HVD-MR               1:07.74    1:07.73        
                  31.42     1:07.73 (36.31)                                        
  8 Miller, Elissa            16 VAC-MR               1:09.72    1:07.97        
                  30.94     1:07.97 (37.03)                                        
  9 Hufcut, Sam               16 PBAC-MR              1:02.46    1:08.69        
                  31.12     1:08.69 (37.57)                                        
 10 Mogan, emi                15 HVD-MR               1:06.59    1:08.88        
                  31.80     1:08.88 (37.08)                                        
 11 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               1:10.09    1:09.02        
                  32.02     1:09.02 (37.00)                                        
 12 Burda, Sophia             16 HVD-MR               1:09.06    1:09.86        
                  32.84     1:09.86 (37.02)                                        
 13 Docu, Cristina            15 PBAC-MR              1:02.80    1:10.26        
                  31.97     1:10.26 (38.29)                                        
 14 Dewhurst, Julia           16 AGMV-MR              1:05.92    1:10.98        
                  31.86     1:10.98 (39.12)                                        
 15 Satriano, Delia           16 VAC-MR               1:11.50    1:11.66        
                  32.47     1:11.66 (39.19)                                        
 16 Nohara, Isabella          17 HVD-MR               1:11.28    1:12.17        
                  33.53     1:12.17 (38.64)                                        
 17 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               1:12.61    1:12.72        
                  33.64     1:12.72 (39.08)                                        
 18 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               1:03.21    1:13.36        
                  32.72     1:13.36 (40.64)                                        
 19 Hogan, Bridget            14 HVD-MR               1:21.38    1:16.51        
                  35.83     1:16.51 (40.68)                                        
 20 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              1:19.63    1:17.18        
                  34.06     1:17.18 (43.12)                                        
 21 Murray, Gaby              15 HVD-MR               1:15.92    1:17.29        
                  35.03     1:17.29 (42.26)                                        
 22 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:25.00    1:18.15        
                  35.24     1:18.15 (42.91)                                        
 23 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  1:09.86    1:18.24        
                  34.16     1:18.24 (44.08)                                        
 24 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              1:11.45    1:18.49        
                  35.72     1:18.49 (42.77)                                        
 25 Elgayar, Jasmine          15 DVWM-MR              1:11.29    1:20.63        
                  35.09     1:20.63 (45.54)                                        
 26 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR               1:23.90    1:20.81        
                  36.11     1:20.81 (44.70)                                        
 27 Thompson, Alyssa          14 VAC-MR                    NT    1:25.58        
                  38.87     1:25.58 (46.71)                                        
 28 Cimorelli, Mya            15 NDAC-MR              1:29.64    1:27.97        
                  38.71     1:27.97 (49.26)                                        
 29 Andros, Grace             15 NDAC-MR              1:35.11    1:37.28        
                  43.68     1:37.28 (53.60)                                        
 30 Cheesman, Emily           15 Express Swimming-MR  1:45.00    1:38.88        
                  43.79     1:38.88 (55.09)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               2:39.91    2:27.76        
                  32.23     1:10.13 (37.90)     1:49.60 (39.47)     2:27.76 (38.16)
  2 Cook, April               16 RFAC-MR              2:37.48    2:31.32        
                  33.37     1:11.33 (37.96)     1:52.55 (41.22)     2:31.32 (38.77)
  3 Mogan, emi                15 HVD-MR               2:48.23    2:40.86        
                  33.53     1:12.88 (39.35)     1:55.96 (43.08)     2:40.86 (44.90)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:15.87    2:17.55        
                  29.91     1:03.88 (33.97)     1:46.40 (42.52)     2:17.55 (31.15)
  2 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               2:18.48    2:18.26        
                  29.87     1:06.31 (36.44)     1:47.35 (41.04)     2:18.26 (30.91)
  3 Stroub, Mia               15 WISC-MR              2:21.63    2:19.11        
                  29.40     1:03.74 (34.34)     1:46.93 (43.19)     2:19.11 (32.18)
  4 Bubel, Val                15 HVD-MR               2:20.62    2:23.33        
                  30.02     1:07.22 (37.20)     1:49.94 (42.72)     2:23.33 (33.39)
  5 Graham, Catherine         16 NDAC-MR              2:16.22    2:23.74        
                  30.63     1:08.24 (37.61)     1:48.75 (40.51)     2:23.74 (34.99)
  6 Miller, Elissa            16 VAC-MR               2:23.89    2:24.73        
                  30.30     1:06.99 (36.69)     1:50.08 (43.09)     2:24.73 (34.65)
  7 Cook, April               16 RFAC-MR              2:22.67    2:25.64        
                  31.49     1:08.78 (37.29)     1:54.42 (45.64)     2:25.64 (31.22)
  8 Murray, Miranda           15 DVWM-MR              2:17.83    2:25.78        
                  32.20     1:08.28 (36.08)     1:51.51 (43.23)     2:25.78 (34.27)
  9 Cohen, Emily              16 RFAC-MR              2:24.71    2:26.29        
                  31.34     1:09.48 (38.14)     1:52.46 (42.98)     2:26.29 (33.83)
 10 Hufcut, Sam               16 PBAC-MR              2:19.50    2:26.60        
                  30.52     1:06.09 (35.57)     1:53.27 (47.18)     2:26.60 (33.33)
 11 Burda, Sophia             16 HVD-MR               2:32.33    2:26.89        
                  32.10     1:08.25 (36.15)     1:55.40 (47.15)     2:26.89 (31.49)
 12 Larson, Claire            16 Express Swimming-MR  2:32.70    2:30.01        
                  12.11                             1:54.75 ( )     2:30.01 (35.26)
 13 Brown, Olivia             15 WSSC-MR              2:27.54    2:32.47        
                  33.45     1:13.14 (39.69)     1:59.61 (46.47)     2:32.47 (32.86)
 14 Cuya, Isabela             16 HVD-MR               2:33.25    2:33.16        
                  33.15     1:14.98 (41.83)     1:57.23 (42.25)     2:33.16 (35.93)
 15 Rideout-Mann, Emma        15 WISC-MR              2:38.19    2:33.26        
                  33.34     1:11.04 (37.70)     1:58.67 (47.63)     2:33.26 (34.59)
 16 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               2:24.54    2:33.88        
                  32.94     1:13.10 (40.16)     1:58.26 (45.16)     2:33.88 (35.62)
 17 Colaizzo, Natalie         16 HVD-MR               2:47.12    2:35.88        
                  32.18     1:13.24 (41.06)     2:01.68 (48.44)     2:35.88 (34.20)
 18 Cordeiro, Alex            16 HVD-MR               2:49.43    2:41.17        
                  35.20     1:16.81 (41.61)     2:04.90 (48.09)     2:41.17 (36.27)
 19 Sanford, Lauren           16 NDAC-MR              2:33.88    2:41.59        
                  35.96     1:18.51 (42.55)     2:03.37 (44.86)     2:41.59 (38.22)
 20 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  2:40.85    2:42.70        
                  36.50     1:20.59 (44.09)     2:05.31 (44.72)     2:42.70 (37.39)
 21 Storrs, Mackenzie         16 NDAC-MR              2:28.85    2:43.58        
                  36.21     1:19.59 (43.38)     2:06.93 (47.34)     2:43.58 (36.65)
 22 Prashad, Olivia           17 Express Swimming-MR  2:43.20    2:45.84        
                  35.86     1:18.00 (42.14)     2:07.63 (49.63)     2:45.84 (38.21)
 23 Brown, Madison            13 WSSC-MR              2:48.62    2:49.71        
                  36.93     1:25.30 (48.37)     2:13.03 (47.73)     2:49.71 (36.68)
 24 Biskup, Colleen           15 NDAC-MR              2:45.16    2:49.79        
                  34.89     1:19.82 (44.93)     2:10.10 (50.28)     2:49.79 (39.69)
 25 Pallas, Morgan            15 WISC-MR              2:48.56    2:50.81        
                  38.35     1:21.24 (42.89)     2:12.13 (50.89)     2:50.81 (38.68)
 26 Alcantara, Antonella      15 RFAC-MR              2:51.01    2:50.91        
                  34.65     1:17.75 (43.10)     2:15.70 (57.95)     2:50.91 (35.21)
 27 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  2:39.55    2:52.94        
                  35.26     1:19.42 (44.16)     2:12.38 (52.96)     2:52.94 (40.56)
 28 Statuto, Sofia            15 Express Swimming-MR  2:55.00    3:01.69        
                  41.06     1:27.81 (46.75)     2:19.33 (51.52)     3:01.69 (42.36)
 29 Cheesman, Emily           15 Express Swimming-MR  3:45.00    3:06.13        
                  42.17     1:26.09 (43.92)   2:27.77 (1:01.68)     3:06.13 (38.36)
 30 Andros, Grace             15 NDAC-MR              3:13.42    3:15.96        
                  45.09     1:32.10 (47.01)   2:32.91 (1:00.81)     3:15.96 (43.05)
 31 Perez Quiroz, Brianna     13 Heatwaves-MR         3:20.15    3:17.39        
                  43.76     1:36.86 (53.10)     2:32.15 (55.29)     3:17.39 (45.24)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
              4:44.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn            16 HVD-MR               5:25.88    4:55.57        
                  31.04     1:07.92 (36.88)     1:46.68 (38.76)     2:24.44 (37.76)
        3:07.88 (43.44)     3:50.87 (42.99)     4:24.40 (33.53)     4:55.57 (31.17)
  2 Stroub, Mia               15 WISC-MR              5:04.38    4:55.92        
                  30.09     1:05.26 (35.17)     1:42.38 (37.12)     2:18.97 (36.59)
        3:03.66 (44.69)     3:49.35 (45.69)     4:23.48 (34.13)     4:55.92 (32.44)
  3 Burda, Sophia             16 HVD-MR               5:55.88    5:13.25        
                  32.47     1:10.48 (38.01)     1:48.08 (37.60)     2:26.30 (38.22)
        3:15.93 (49.63)     4:06.86 (50.93)     4:40.78 (33.92)     5:13.25 (32.47)
  4 Cook, April               16 RFAC-MR              5:00.95    5:14.05        
                  32.07     1:09.07 (37.00)     1:49.09 (40.02)     2:30.21 (41.12)
        3:17.56 (47.35)     4:06.71 (49.15)     4:40.95 (34.24)     5:14.05 (33.10)
  5 Steiner, Cassidy          13 Express Swimming-MR  5:40.00    5:26.26        
                  35.20     1:17.63 (42.43)     1:57.90 (40.27)     2:38.90 (41.00)
        3:26.82 (47.92)     4:15.03 (48.21)     4:51.35 (36.32)     5:26.26 (34.91)
  6 Rideout-Mann, Emma        15 WISC-MR              6:03.99    5:39.01        
                  33.53     1:15.58 (42.05)     1:58.66 (43.08)     2:40.24 (41.58)
        3:30.66 (50.42)     4:21.39 (50.73)     5:00.34 (38.95)     5:39.01 (38.67)
 -- Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              4:51.02        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:47.65    1:44.81        
     1) Goodwin, Isabella 12            2) Cook, April 16                 
     3) Simpfenderfer, Kimberly 17      4) Cohen, Emily 16                
                  27.81       54.26 (26.45)     1:20.10 (25.84)     1:44.81 (24.71)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    1:47.21    1:45.69        
     1) Bubel, Val 15                   2) Colaizzo, Natalie 16           
     3) Cuya, Isabela 16                4) Lemieux, Robyn 16              
                  27.22       53.99 (26.77)     1:20.88 (26.89)     1:45.69 (24.81)
  3 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       1:46.84    1:47.57        
     1) Dickman, Rian 14                2) Dickman, Mackenzie 16          
     3) Wienckowski, Grace 14           4) Miller, Elissa 16              
                  26.40       54.15 (27.75)     1:21.05 (26.90)     1:47.57 (26.52)
  4 Long Island Express-MR  'A'                       1:47.55    1:53.92        
     1) Soffey, Shannon 17              2) Dubavets, Margarita 14         
     3) Keane, Calianne 16              4) Larson, Claire 16              
                  29.86       58.52 (28.66)     1:27.51 (28.99)     1:53.92 (26.41)
  5 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    1:49.53    1:54.38        
     1) Mogan, emi 15                   2) Burda, Sophia 16               
     3) Cordeiro, Alex 16               4) O'Donnell, Mairead 16          
                  28.86       57.00 (28.14)     1:27.20 (30.20)     1:54.38 (27.18)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:50.11    1:55.12        
     1) Jenkins, Shae 14                2) Vandamme, Isabelle 14          
     3) Sanford, Lauren 16              4) Pociask, Brooke 14             
                  28.92       59.26 (30.34)     1:28.89 (29.63)     1:55.12 (26.23)
  7 Hudson Valley Dolphins-MR  'C'                    1:53.09    2:04.08        
     1) Murray, Gaby 15                 2) Nohara, Isabella 17            
     3) Chant, Lucy 15                  4) Hogan, Bridget 14              
                  30.08     1:02.17 (32.09)     1:32.77 (30.60)     2:04.08 (31.31)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:54.78    2:00.34        
     1) Goodwin, Isabella 12            2) Cohen, Emily 16                
     3) Simpfenderfer, Kimberly 17      4) Cook, April 16                 
                  32.43     1:06.05 (33.62)     1:34.01 (27.96)     2:00.34 (26.33)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:01.87    2:00.36        
     1) Burda, Sophia 16                2) Cuya, Isabela 16               
     3) Lemieux, Robyn 16               4) Bubel, Val 15                  
                  32.23     1:07.05 (34.82)     1:34.12 (27.07)     2:00.36 (26.24)
  3 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:14.94    2:08.09        
     1) O'Brien, Kate 13                2) Mulieri, Kelsey 14             
     3) Stroub, Mia 15                  4) Rideout-Mann, Emma 15          
                  30.81     1:09.96 (39.15)     1:39.58 (29.62)     2:08.09 (28.51)
  4 Long Island Express-MR  'A'                       1:52.04    2:08.28        
     1) Soffey, Shannon 17              2) Keane, Calianne 16             
     3) Calabrese, Victoria 16          4) Larson, Claire 16              
                  32.86     1:08.73 (35.87)     1:42.04 (33.31)     2:08.28 (26.24)
  5 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    2:03.20    2:09.36        
     1) O'Donnell, Mairead 16           2) Bolander, Eleanor 17           
     3) Mogan, emi 15                   4) Colaizzo, Natalie 16           
                  33.92     1:11.59 (37.67)     1:42.18 (30.59)     2:09.36 (27.18)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:00.11    2:10.06        
     1) Storrs, Mackenzie 16            2) Graham, Catherine 16           
     3) Biskup, Colleen 15              4) Sanford, Lauren 16             
                  34.38     1:06.07 (31.69)     1:40.61 (34.54)     2:10.06 (29.45)
  7 Long Island Express-MR  'B'                            NT    2:18.47        
     1) Prashad, Olivia 17              2) Statuto, Sofia 15              
     3) Eisenberg, Sarah 14             4) Cheesman, Emily 15             
                  36.28     1:16.78 (40.50)     1:48.79 (32.01)     2:18.47 (29.68)
  8 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            2:11.11    2:23.25        
     1) Cimorelli, Mya 15               2) Vandamme, Isabelle 14          
     3) Farrell, Ainsley 14             4) Andros, Grace 15               
                  36.54     1:13.01 (36.47)     1:49.38 (36.37)     2:23.25 (33.87)
  9 West Islip Swim Club-MR  'B'                           NT    2:26.61        
     1) Einsetler, Morgan 13            2) Pallas, Morgan 15              
     3) Roberts, Salena 14              4) Nguyen, Tiffany 8              
                  37.16     1:20.34 (43.18)     1:54.48 (34.14)     2:26.61 (32.13)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison, Jack              8 WISC-MR                36.04      35.30        
  2 French, Riley              8 HVD-MR                 39.36      41.19        
  3 Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                49.92      41.55        
  4 Ruiz, Japhet               7 Heatwaves-MR           41.78      42.03        
  5 Singer, Gavin              7 WISC-MR                44.06      42.07        
  6 Espinoza-Soriano, Jorge    8 Heatwaves-MR           54.97      45.36        
  7 Lazatin, Thomas            8 VAC-MR               1:04.86      46.08        
  8 Freer, Evan                8 VAC-MR                 45.41      46.21        
  9 Henson, Andres             7 HVD-MR                    NT      49.51        
 10 Pupke, Cole                7 WISC-MR              1:02.99      51.03        
 11 Cullen, Phin               8 WISC-MR              1:03.90      55.55        
 12 Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR         1:12.15      56.05        
 13 He, Timothy                6 RFAC-MR              1:17.86      58.43        
 14 Banavara, Adi              7 WSSC-MR              1:14.25    1:03.26        
 15 Vega, Isidro               8 RFAC-MR                54.25    1:04.86        
 16 Fearon, Jamiel             6 Heatwaves-MR         1:05.49    1:06.23        
 17 Chiappetta, Paolo          8 RFAC-MR              1:23.49    1:18.72        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Riley              8 HVD-MR               1:39.27    1:28.50        
                  41.51     1:28.50 (46.99)                                        
  2 Singer, Gavin              7 WISC-MR              1:34.99    1:31.72        
                  42.82     1:31.72 (48.90)                                        
  3 Ruiz, Japhet               7 Heatwaves-MR         1:41.62    1:36.90        
                  43.99     1:36.90 (52.91)                                        
  4 Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                   NT    1:42.31        
                  46.58     1:42.31 (55.73)                                        
  5 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              2:04.13    2:04.68        
                  55.20   2:04.68 (1:09.48)                                        
  6 Cullen, Phin               8 WISC-MR              2:05.55    2:08.57        
                  59.56   2:08.57 (1:09.01)                                        
  7 Chiappetta, Paolo          8 RFAC-MR                   NT    2:36.47        
                1:14.89   2:36.47 (1:21.58)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison, Jack              8 WISC-MR                44.58      41.48        
  2 Ruiz, Japhet               7 Heatwaves-MR           54.03      48.26        
  3 French, Riley              8 HVD-MR                 57.30      49.74        
  4 Lazatin, Thomas            8 VAC-MR                    NT      50.91        
  5 Singer, Gavin              7 WISC-MR                51.25      51.13        
  6 Freer, Evan                8 VAC-MR                 53.37      51.26        
  7 Espinoza-Soriano, Jorge    8 Heatwaves-MR           56.84      52.27        
  8 Vega, Isidro               8 RFAC-MR                59.19      54.25        
  9 Henson, Andres             7 HVD-MR                    NT      56.98        
 10 Velasco, Giovanni          7 Heatwaves-MR           55.30    1:01.71        
 11 Cullen, Phin               8 WISC-MR              1:19.56    1:11.10        
 12 Chiappetta, Paolo          8 RFAC-MR                   NT    1:12.26        
 13 Fearon, Jamiel             6 Heatwaves-MR         2:17.11    1:16.39        
 -- He, Timothy                6 RFAC-MR              1:14.43         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                56.31         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Jack           8 NDAC-MR                59.54      53.63        
  2 Madison, Jack              8 WISC-MR                57.99      56.81        
  3 French, Riley              8 HVD-MR               1:03.75    1:00.02        
  4 Singer, Gavin              7 WISC-MR              1:03.99    1:00.25        
  5 Pupke, Cole                7 WISC-MR              1:15.99    1:08.11        
  6 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              1:10.85    1:13.15        
  7 Henson, Andres             7 HVD-MR                    NT    1:15.99        
 -- Banavara, Adi              7 WSSC-MR              1:30.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Cullen, Phin               8 WISC-MR              1:50.99         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison, Jack              8 WISC-MR                45.81      44.54        
  2 Singer, Gavin              7 WISC-MR                58.99      49.70        
  3 Ruiz, Japhet               7 Heatwaves-MR           56.25      50.20        
  4 O'Sullivan, Jack           8 NDAC-MR              1:20.11      51.19        
  5 Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR         1:40.10    1:04.08        
  6 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              1:18.04    1:13.81        
  7 Cullen, Phin               8 WISC-MR              1:39.99    1:26.09        
  8 Banavara, Adi              7 WSSC-MR              1:30.00    1:39.22        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Riley              8 HVD-MR               1:56.55    1:49.99        
                  50.45     1:49.99 (59.54)                                        
  2 Singer, Gavin              7 WISC-MR              1:59.25    1:55.62        
                  53.18   1:55.62 (1:02.44)                                        
  3 Vega, Isidro               8 RFAC-MR              2:18.98    2:17.31        
                1:04.09   2:17.31 (1:13.22)                                        
  4 Henson, Andres             7 HVD-MR                    NT    2:23.92        
  5 Cullen, Phin               8 WISC-MR                   NT    2:52.94        
 -- Goodwin, Owen              8 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:04.74        DQ (1:11.64)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      1:49.23    1:36.20        
     1) Ruiz, Japhet 7                  2) Espinoza-Soriano, Jorge 8      
     3) Aragon Espinoza, Edahi 7        4) Velasco, Giovanni 7            
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:05.48    1:47.80        
     1) He, Timothy 6                   2) Chiappetta, Paolo 8            
     3) Vega, Isidro 8                  4) Goodwin, Owen 8                
                1:03.53     1:47.80 (44.27)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      1:55.30    1:53.38        
     1) Aragon Espinoza, Edahi 7        2) Espinoza-Soriano, Jorge 8      
     3) Ruiz, Japhet 7                  4) Fearon, Jamiel 6               
                1:06.24     1:53.38 (47.14)                                        
 -- West Islip Swim Club-MR  'A'                           NT         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Arms past hipline - breast
     1) Madison, Jack 8                 2) Singer, Gavin 7                
     3) Pupke, Cole 7                   4) Cullen, Phin 8                 
                  57.65          DQ (43.29)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian              10 NDAC-MR                29.06      29.92        
  2 Licardi, Dominic          10 PBAC-MR                35.93      35.78        
  3 Neary, Jack                9 WISC-MR                36.73      36.75        
  4 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR    36.51      36.80        
  5 Stueber, Colin             9 WISC-MR                36.34      37.58        
  6 Henrichs, Kai             10 Express Swimming-MR    38.01      37.74        
  7 Andros, Joe               10 NDAC-MR                37.84      37.79        
  8 McCree-Salazar, Caden     10 HVD-MR                    NT      39.10        
  9 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR                 38.86      39.17        
 10 McCaffrey, Mitchell       10 Express Swimming-MR    44.50      40.10        
 11 Berardis, Christopher      9 HVD-MR                 43.20      41.73        
 12 Hewitt, Peter              9 NDAC-MR                47.42      42.00        
 13 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                43.38      42.22        
 14 Benavides, Isaiah          9 WISC-MR                46.03      42.24        
 15 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR                41.94      42.55        
 16 Hewitt, Jack               9 NDAC-MR                47.87      42.71        
 17 Markos, Thomas            10 HVD-MR                    NT      43.11        
 18 Frankl, Erik               9 VAC-MR                 46.34      43.83        
 19 Dorner, Declan             9 NDAC-MR                43.85      45.34        
 20 Corso, Joseph             10 HVD-MR                 52.56      46.02        
 21 Pena, Brandon             10 HVD-MR                    NT      49.15        
 22 Howard, Sam                9 RFAC-MR                50.62      51.03        
 23 Brady, James               9 HVD-MR                 50.03      55.52        
 24 Aming, Josiah             10 Heatwaves-MR         1:02.15    1:01.30        
 -- McGovern, William          9 HVD-MR                 47.79         DQ        
      No touch on turn
 -- Kui, Adam                 10 RFAC-MR                42.61         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              1:11.39    1:06.96        
                  31.51     1:06.96 (35.45)                                        
  2 Neary, Jack                9 WISC-MR              1:22.69    1:18.94        
                  37.52     1:18.94 (41.42)                                        
  3 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR  1:18.24    1:19.52        
                  38.37     1:19.52 (41.15)                                        
  4 Howard, Andrew            10 HVD-MR               1:40.60    1:20.97        
                  37.96     1:20.97 (43.01)                                        
  5 Henrichs, Kai             10 Express Swimming-MR  1:36.21    1:23.20        
                  38.51     1:23.20 (44.69)                                        
  6 Stueber, Colin             9 WISC-MR              1:20.72    1:28.90        
                  42.24     1:28.90 (46.66)                                        
  7 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR              1:45.09    1:30.20        
                  43.71     1:30.20 (46.49)                                        
  8 Dorner, Declan             9 NDAC-MR              1:26.67    1:34.50        
                  45.08     1:34.50 (49.42)                                        
  9 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR               1:39.68    1:34.89        
                  42.83     1:34.89 (52.06)                                        
 10 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR              1:36.91    1:36.25        
                  45.02     1:36.25 (51.23)                                        
 11 Benavides, Isaiah          9 WISC-MR              1:53.11    1:39.47        
                  44.71     1:39.47 (54.76)                                        
 12 Poellot, Reed             10 HVD-MR                    NT    1:42.83        
                  44.87     1:42.83 (57.96)                                        
 13 McCaffrey, Mitchell       10 Express Swimming-MR  1:50.38    1:43.49        
                  47.98     1:43.49 (55.51)                                        
 14 Markos, Thomas            10 HVD-MR                    NT    1:44.27        
                  49.25     1:44.27 (55.02)                                        
 15 Hewitt, Jack               9 NDAC-MR              1:40.11    1:45.54        
                  47.94     1:45.54 (57.60)                                        
 16 Kui, Adam                 10 RFAC-MR              1:46.27    1:46.90        
                  49.32     1:46.90 (57.58)                                        
 17 Howard, Sam                9 RFAC-MR              1:57.07    1:53.60        
                  52.25   1:53.60 (1:01.35)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neary, Jack                9 WISC-MR                44.53      41.99        
  2 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR    45.44      42.66        
  3 Henrichs, Kai             10 Express Swimming-MR    42.93      42.87        
  4 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR                45.32      43.00        
  5 Howard, Andrew            10 HVD-MR                 42.77      45.92        
  6 Benavides, Isaiah          9 WISC-MR                52.99      46.65        
  7 Pena, Brandon             10 HVD-MR                 52.19      47.04        
  8 Berardis, Christopher      9 HVD-MR                 51.15      47.39        
  9 McCree-Salazar, Caden     10 HVD-MR                    NT      47.86        
 10 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR                 52.51      48.46        
 11 Stueber, Colin             9 WISC-MR                50.25      48.74        
 12 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                49.09      50.27        
 13 McCaffrey, Mitchell       10 Express Swimming-MR    51.41      51.39        
 14 Kui, Adam                 10 RFAC-MR                47.56      51.47        
 15 Hewitt, Peter              9 NDAC-MR                56.51      53.39        
 16 Brady, James               9 HVD-MR               1:07.97    1:00.01        
 17 Howard, Sam                9 RFAC-MR              1:00.89    1:00.54        
 18 Poellot, Reed             10 HVD-MR                 59.12    1:01.18        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR  1:34.83    1:34.11        
                  47.71     1:34.11 (46.40)                                        
  2 Neary, Jack                9 WISC-MR              1:32.55    1:35.15        
  3 Howard, Andrew            10 HVD-MR                    NT    1:37.34        
                  47.82     1:37.34 (49.52)                                        
  4 Berardis, Christopher      9 HVD-MR               1:55.33    1:43.69        
                  49.73     1:43.69 (53.96)                                        
  5 Andros, Joe               10 NDAC-MR              1:36.11    1:44.03        
                  50.29     1:44.03 (53.74)                                        
  6 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR              1:39.94    1:44.12        
                  50.17     1:44.12 (53.95)                                        
  7 Stueber, Colin             9 WISC-MR              1:41.03    1:44.27        
                  51.59     1:44.27 (52.68)                                        
  8 Hewitt, Peter              9 NDAC-MR              2:05.11    1:47.52        
                  51.00     1:47.52 (56.52)                                        
  9 McCaffrey, Mitchell       10 Express Swimming-MR  2:10.00    1:48.85        
                  52.69     1:48.85 (56.16)                                        
 10 Kui, Adam                 10 RFAC-MR              1:47.81    1:50.05        
                  51.70     1:50.05 (58.35)                                        
 11 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR              1:46.96    1:50.10        
                  53.75     1:50.10 (56.35)                                        
 12 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR               1:54.34    1:51.08        
 13 Frankl, Erik               9 VAC-MR                    NT    2:03.92        
                1:00.66   2:03.92 (1:03.26)                                        
 14 Howard, Sam                9 RFAC-MR                   NT    2:21.72        
                1:07.91   2:21.72 (1:13.81)                                        
 -- Benavides, Isaiah          9 WISC-MR              1:50.99         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Corso, Joseph             10 HVD-MR                    NT         DQ        
      Multiple strokes
                1:01.92        DQ (1:10.64)                                        
 -- Hewitt, Jack               9 NDAC-MR              2:07.11         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:00.15        DQ (1:05.69)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian              10 NDAC-MR                46.72      43.49        
  2 Stueber, Colin             9 WISC-MR                46.75      44.96        
  3 Neary, Jack                9 WISC-MR                56.24      50.44        
  4 Dorner, Declan             9 NDAC-MR                52.20      50.61        
  5 Berardis, Christopher      9 HVD-MR                 57.08      50.82        
  6 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR                53.50      53.21        
  7 Kui, Adam                 10 RFAC-MR                57.43      55.12        
  8 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR    58.46      55.46        
  9 Henrichs, Kai             10 Express Swimming-MR    56.21      58.93        
 10 Markos, Thomas            10 HVD-MR                    NT    1:00.30        
 11 McCree-Salazar, Caden     10 HVD-MR                    NT    1:00.51        
 12 Hewitt, Peter              9 NDAC-MR              1:05.11    1:04.51        
 13 Hewitt, Jack               9 NDAC-MR              1:03.11    1:15.00        
 -- McCaffrey, Mitchell       10 Express Swimming-MR    57.44         DQ        
      Butterfly kick
 -- Benavides, Isaiah          9 WISC-MR                57.99         DQ        
      Scissors kick
 -- Pena, Brandon             10 HVD-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Licardi, Dominic          10 PBAC-MR              1:32.91    1:31.89        
                  44.61     1:31.89 (47.28)                                        
  2 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              1:40.32    1:33.80        
                  44.84     1:33.80 (48.96)                                        
  3 Stueber, Colin             9 WISC-MR              1:46.00    1:47.09        
                  48.94     1:47.09 (58.15)                                        
  4 Benavides, Isaiah          9 WISC-MR              2:01.99    1:52.99        
                  55.87     1:52.99 (57.12)                                        
  5 Dorner, Declan             9 NDAC-MR              1:49.81    1:53.55        
                  53.09   1:53.55 (1:00.46)                                        
  6 Andros, Joe               10 NDAC-MR              1:41.11    2:00.62        
                  55.46   2:00.62 (1:05.16)                                        
  7 Kui, Adam                 10 RFAC-MR              2:08.62    2:00.99        
                  58.98   2:00.99 (1:02.01)                                        
  8 Hewitt, Peter              9 NDAC-MR              2:15.11    2:24.05        
                1:06.74   2:24.05 (1:17.31)                                        
  9 Hewitt, Jack               9 NDAC-MR              2:10.11    2:36.82        
 -- Stern, Noah                9 Express Swimming-MR  2:10.14         DQ        
      Other
                  58.37        DQ (1:04.01)                                        
 -- Kui, Barnabas             10 RFAC-MR              1:59.72         DQ        
      Arms past hipline
                  55.13        DQ (1:02.67)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian              10 NDAC-MR                32.00      32.20        
  2 Neary, Jack                9 WISC-MR                40.58      43.34        
  3 Licardi, Dominic          10 PBAC-MR                44.84      43.97        
  4 Howard, Andrew            10 HVD-MR                 44.29      47.37        
  5 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR                52.74      48.48        
  6 Benavides, Isaiah          9 WISC-MR                56.99      49.80        
  7 Dorner, Declan             9 NDAC-MR                52.00      51.39        
  8 Henrichs, Kai             10 Express Swimming-MR    51.30      51.91        
  9 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR    50.30      52.68        
 10 McCree-Salazar, Caden     10 HVD-MR                    NT      52.96        
 11 McCaffrey, Mitchell       10 Express Swimming-MR    55.00      53.13        
 12 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                   NT    1:04.47        
 13 Kui, Adam                 10 RFAC-MR              1:01.81    1:09.12        
 -- Brady, James               9 HVD-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- McGovern, William          9 HVD-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Stueber, Colin             9 WISC-MR              1:04.44         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Pena, Brandon             10 HVD-MR               1:14.12         DQ        
      Scissors kick
 -- Markos, Thomas            10 HVD-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stueber, Colin             9 WISC-MR              1:39.54    1:31.94        
                  46.19     1:31.94 (45.75)                                        
  2 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR  1:42.13    1:35.85        
                  45.71     1:35.85 (50.14)                                        
  3 Howard, Andrew            10 HVD-MR               1:36.08    1:36.86        
                  46.66     1:36.86 (50.20)                                        
  4 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR              1:45.51    1:39.01        
                  44.60     1:39.01 (54.41)                                        
  5 Berardis, Christopher      9 HVD-MR               1:50.33    1:42.33        
                  49.38     1:42.33 (52.95)                                        
  6 Benavides, Isaiah          9 WISC-MR              2:01.99    1:43.72        
  7 Dorner, Declan             9 NDAC-MR              1:46.48    1:43.98        
                  51.79     1:43.98 (52.19)                                        
  8 Henrichs, Kai             10 Express Swimming-MR  1:57.72    1:45.42        
                  51.33     1:45.42 (54.09)                                        
  9 McCree-Salazar, Caden     10 HVD-MR                    NT    1:46.22        
                  49.61     1:46.22 (56.61)                                        
 10 Beaudoin, Jonah            9 HVD-MR               1:50.33    1:48.06        
                  49.55     1:48.06 (58.51)                                        
 11 Kui, Adam                 10 RFAC-MR              1:55.60    1:50.18        
                  53.66     1:50.18 (56.52)                                        
 12 Chamberlain, Nicholas     10 RFAC-MR                   NT    1:52.03        
 13 Hewitt, Jack               9 NDAC-MR              2:16.94    2:05.02        
                1:04.28   2:05.02 (1:00.74)                                        
 14 Poellot, Reed             10 HVD-MR               2:11.40    2:07.92        
                1:05.27   2:07.92 (1:02.65)                                        
 -- Hewitt, Peter              9 NDAC-MR              2:10.11         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:01.95        DQ (1:05.15)                                        
 -- Brady, James               9 HVD-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  57.86        DQ (1:06.59)                                        
 -- Howard, Sam                9 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                1:12.67        DQ (1:14.77)                                        
 -- Markos, Thomas            10 HVD-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:02.51          DQ (57.90)                                        
 -- Pena, Brandon             10 HVD-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:06.12        DQ (1:19.09)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:48.37    2:37.82        
     1) Howard, Andrew 10               2) Berardis, Christopher 9        
     3) McCree-Salazar, Caden 10        4) Beaudoin, Jonah 9              
                  42.57     1:31.91 (49.34)     1:59.24 (27.33)     2:37.82 (38.58)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:30.11    2:47.57        
     1) Hewitt, Peter 9                 2) Hewitt, Jack 9                 
     3) Dorner, Declan 9                4) Olsson, Kian 10                
                  50.23     1:38.59 (48.36)     2:17.04 (38.45)     2:47.57 (30.53)
  3 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      3:02.67    2:53.41        
     1) Howard, Sam 9                   2) Chamberlain, Nicholas 10       
     3) Kui, Adam 10                    4) Kui, Barnabas 10               
                  48.81     1:31.87 (43.06)     2:14.84 (42.97)     2:53.41 (38.57)
  4 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                         NT    3:24.66        
     1) Brady, James 9                  2) Pena, Brandon 10               
     3) Markos, Thomas 10               4) Poellot, Reed 10               
                1:00.01   3:24.66 (2:24.65)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:59.62    3:02.60        
     1) Hewitt, Peter 9                 2) Andros, Joe 10                 
     3) Olsson, Kian 10                 4) Hewitt, Jack 9                 
                  59.11     1:47.58 (48.47)     2:03.33 (15.75)     3:02.60 (59.27)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stern, Noah                9 Express Swimming-MR  2:47.55    2:52.15        
                  39.17     1:22.67 (43.50)     2:07.75 (45.08)     2:52.15 (44.40)
  2 Kui, Barnabas             10 RFAC-MR                   NT    3:21.23        
                                  44.63 ( )   3:21.23 (2:36.60)                    
  3 Dorner, Declan             9 NDAC-MR              3:30.97    3:31.42        
                                1:42.99 ( )   3:31.42 (1:48.43)                    
  4 Kui, Adam                 10 RFAC-MR                   NT    3:40.56        
                  47.11     1:44.49 (57.38)     2:43.38 (58.89)     3:40.56 (57.18)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR                26.67      26.21 ZQ     
  2 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 27.36      27.47 JO     
  3 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR    29.35      28.46 SILV   
  4 Oakes, Tomek              12 PBAC-MR                28.56      28.74 SILV   
  5 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR    29.06      29.14 SILV   
  6 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    29.97      29.78 SILV   
  7 Gutterman, Hunter         12 NDAC-MR                30.00      29.97 SILV   
  8 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    30.31      30.52 SILV   
  9 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 31.46      30.62 SILV   
 10 Speare, Troy              11 NDAC-MR                30.11      30.84        
 11 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR    30.67      30.93        
 12 Freund, Jonah             12 Express Swimming-MR    31.69      31.73        
 13 Hogan, James              12 HVD-MR                 34.48      32.04        
 14 Dittbrenner, Isaiah       11 PBAC-MR                32.42      32.65        
 15 Stueber, Aidan            11 WISC-MR                32.98      32.77        
 16 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR                32.13      32.86        
 17 Manago, Andrew            11 Express Swimming-MR    32.67      33.82        
 18 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR                32.42      33.83        
 19 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR    33.49      33.99        
 20 Garitta, Sam              11 HVD-MR                 34.57      34.00        
 21 Wilson, Tyler             11 WISC-MR                37.62      36.84        
 22 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR                 43.21      38.88        
 23 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR                38.21      39.25        
 24 Villalobos, Anthony       11 Heatwaves-MR           44.94      48.21        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR                 59.49      59.12 JO     
                  27.78       59.12 (31.34)                                        
  2 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:02.02    1:00.13 SILV   
  3 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR  1:03.76    1:00.71 SILV   
                  29.20     1:00.71 (31.51)                                        
  4 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR  1:03.53    1:03.84 SILV   
                  30.63     1:03.84 (33.21)                                        
  5 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:04.55    1:04.60 SILV   
                  31.01     1:04.60 (33.59)                                        
  6 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR  1:07.93    1:06.63 SILV   
                  31.97     1:06.63 (34.66)                                        
  7 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:08.70    1:07.02        
                  31.41     1:07.02 (35.61)                                        
  8 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:10.62    1:08.23        
                  32.19     1:08.23 (36.04)                                        
  9 Speare, Troy              11 NDAC-MR              1:10.71    1:08.78        
                  32.86     1:08.78 (35.92)                                        
 10 Delatorre, Jael           11 Heatwaves-MR         1:25.26    1:12.03        
                  34.53     1:12.03 (37.50)                                        
 11 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR              1:11.38    1:12.08        
                  34.99     1:12.08 (37.09)                                        
 12 Hogan, James              12 HVD-MR               1:16.59    1:13.27        
                  35.97     1:13.27 (37.30)                                        
 13 Stueber, Aidan            11 WISC-MR              1:16.08    1:13.41        
                  35.41     1:13.41 (38.00)                                        
 14 Freund, Jonah             12 Express Swimming-MR  1:11.26    1:14.42        
                  33.91     1:14.42 (40.51)                                        
 15 Storaska, Noah            12 VAC-MR               1:15.93    1:16.50        
                  36.13     1:16.50 (40.37)                                        
 16 Gallagher, Joshua         11 VAC-MR               1:30.39    1:17.28        
                  35.99     1:17.28 (41.29)                                        
 17 Garitta, Sam              11 HVD-MR               1:22.43    1:18.34        
                  35.79     1:18.34 (42.55)                                        
 18 Nguyen, Dylan             12 WISC-MR              1:34.11    1:18.53        
                  36.57     1:18.53 (41.96)                                        
 19 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR  1:15.02    1:20.25        
 20 Wilson, Tyler             11 WISC-MR              1:27.11    1:21.21        
                  37.98     1:21.21 (43.23)                                        
 21 Heidebrecht, Martin       12 NDAC-MR              1:24.91    1:21.42        
                  37.67     1:21.42 (43.75)                                        
 22 Cortes Cruz, Jezrael      12 Heatwaves-MR         1:21.27    1:23.22        
                  36.60     1:23.22 (46.62)                                        
 23 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR                    NT    1:28.04        
                  40.48     1:28.04 (47.56)                                        
 24 Devlin, Blaze             11 VAC-MR               1:17.78    1:28.93        
                  40.53     1:28.93 (48.40)                                        
 25 Osullivan, Sam            11 NDAC-MR              1:46.37    1:29.02        
                  42.54     1:29.02 (46.48)                                        
 26 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR              1:29.01    1:30.05        
                  40.46     1:30.05 (49.59)                                        
 27 Cruz Santos, Yoel         12 Heatwaves-MR         1:36.98    1:31.69        
                  42.86     1:31.69 (48.83)                                        
 28 Ramirez, Bryan            11 Heatwaves-MR         1:31.10    1:32.53        
                  44.48     1:32.53 (48.05)                                        
 29 Villalobos, Anthony       11 Heatwaves-MR         1:37.25    1:33.93        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              2:15.22    2:08.17 ZQ     
                  28.70     1:01.09 (32.39)     1:35.13 (34.04)     2:08.17 (33.04)
  2 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR  2:16.11    2:11.22 SILV   
                  29.53     1:02.26 (32.73)     1:36.88 (34.62)     2:11.22 (34.34)
  3 Daniels, Owen             11 NDAC-MR              2:25.34    2:18.51 SILV   
                  31.75     1:07.85 (36.10)     1:45.10 (37.25)     2:18.51 (33.41)
  4 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               2:31.67    2:20.97 SILV   
                                                    1:46.00 ( )     2:20.97 (34.97)
  5 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               2:39.06    2:26.25        
                  32.09     1:08.90 (36.81)     1:47.17 (38.27)     2:26.25 (39.08)
  6 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR  2:24.91    2:28.87        
                  33.09     1:11.24 (38.15)     1:50.61 (39.37)     2:28.87 (38.26)
  7 Speare, Troy              11 NDAC-MR              2:48.59    2:34.83        
                  34.81     1:14.46 (39.65)     1:55.47 (41.01)     2:34.83 (39.36)
  8 Manago, Andrew            11 Express Swimming-MR  2:55.50    2:44.98        
                  35.79     1:18.42 (42.63)     2:02.69 (44.27)     2:44.98 (42.29)
  9 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR  3:05.00    2:46.68        
                                                    2:02.48 ( )     2:46.68 (44.20)
 -- Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              2:44.27         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR                 29.50      30.48 ZQ     
  2 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR    34.41      32.24 SILV   
  3 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                33.47      34.30 SILV   
  4 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    34.61      35.15 SILV   
  5 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 37.24      35.65 SILV   
  6 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    35.44      35.76 SILV   
  7 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR    35.82      36.28        
  8 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 37.57      37.09        
  9 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR    37.36      37.17        
 10 Speare, Troy              11 NDAC-MR                39.26      39.23        
 11 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR                39.46      39.47        
 12 Delatorre, Jael           11 Heatwaves-MR           46.65      39.72        
 13 Hogan, James              12 HVD-MR                 38.84      40.03        
 14 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR    42.99      40.16        
 15 Nguyen, Dylan             12 WISC-MR                40.07      40.97        
 16 Stueber, Aidan            11 WISC-MR                40.96      40.99        
 17 Gallagher, Joshua         11 VAC-MR                 40.22      41.27        
 18 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR                41.25      41.43        
 19 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR                39.07      41.61        
 20 Garitta, Sam              11 HVD-MR                 43.19      42.36        
 21 Devlin, Blaze             11 VAC-MR                 41.63      43.14        
 22 Heidebrecht, Martin       12 NDAC-MR                44.08      43.77        
 23 Wilson, Tyler             11 WISC-MR                45.82      44.49        
 24 Villalobos, Anthony       11 Heatwaves-MR           49.27      46.21        
 25 Ramirez, Bryan            11 Heatwaves-MR           49.46      51.05        
 26 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR               1:12.87      51.77        
 27 Cruz Santos, Yoel         12 Heatwaves-MR           55.73      55.04        
 28 Cruz, AJ                  11 PBAC-MR                50.00      56.26        
 -- Cortes Cruz, Jezrael      12 Heatwaves-MR           48.32         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              1:07.29    1:07.26 JO     
                  33.09     1:07.26 (34.17)                                        
  2 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR  1:13.12    1:08.94 JO     
                  33.95     1:08.94 (34.99)                                        
  3 Oakes, Tomek              12 PBAC-MR              1:10.67    1:11.28 SILV   
                  35.10     1:11.28 (36.18)                                        
  4 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:12.88    1:11.40 SILV   
                  35.52     1:11.40 (35.88)                                        
  5 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR  1:16.48    1:14.98 SILV   
                  36.58     1:14.98 (38.40)                                        
  6 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:18.01    1:16.43 SILV   
                  37.05     1:16.43 (39.38)                                        
  7 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:18.14    1:16.76 SILV   
  8 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:19.83    1:19.53        
                  39.03     1:19.53 (40.50)                                        
  9 Dittbrenner, Isaiah       11 PBAC-MR              1:25.88    1:21.24        
                  39.45     1:21.24 (41.79)                                        
 10 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR  1:21.10    1:22.33        
                  39.97     1:22.33 (42.36)                                        
 11 Hogan, James              12 HVD-MR               1:27.19    1:25.09        
                  41.66     1:25.09 (43.43)                                        
 12 Stueber, Aidan            11 WISC-MR              1:31.12    1:25.24        
                  42.09     1:25.24 (43.15)                                        
 13 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR              1:31.12    1:32.07        
 14 Manago, Andrew            11 Express Swimming-MR  1:29.58    1:33.06        
                  44.78     1:33.06 (48.28)                                        
 15 Garitta, Sam              11 HVD-MR               1:35.29    1:33.11        
                  44.30     1:33.11 (48.81)                                        
 16 Wilson, Tyler             11 WISC-MR              1:38.62    1:34.23        
                  44.99     1:34.23 (49.24)                                        
 17 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR  1:36.10    1:34.76        
 18 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR                    NT    1:43.45        
                  48.92     1:43.45 (54.53)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Faughnan, Patrick         12 HVD-MR                 36.17      36.27 JO     
  2 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 37.91      37.17 SILV   
  3 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    38.13      37.67 SILV   
  4 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR    40.09      37.78 SILV   
  5 Daniels, Owen             11 NDAC-MR                38.34      37.86 SILV   
  6 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR    38.40      38.93 SILV   
  7 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR    42.15      41.39        
  8 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR                41.74      41.46        
  9 Freund, Jonah             12 Express Swimming-MR    41.40      41.65        
 10 Nguyen, Dylan             12 WISC-MR                47.93      43.12        
 11 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 47.20      43.22        
 12 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    45.12      43.31        
 13 Stueber, Aidan            11 WISC-MR                45.62      43.53        
 14 Hogan, James              12 HVD-MR                 45.55      44.78        
 15 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR                45.56      46.11        
 16 Heidebrecht, Martin       12 NDAC-MR                47.68      47.01        
 17 Gallagher, Joshua         11 VAC-MR                 55.83      47.28        
 18 Storaska, Noah            12 VAC-MR                 49.23      47.62        
 19 Wilson, Tyler             11 WISC-MR                50.64      48.87        
 20 Garitta, Sam              11 HVD-MR                 56.41      51.53        
 21 Cruz Santos, Yoel         12 Heatwaves-MR           56.33      52.07        
 22 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR                    NT      53.34        
 23 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR    59.49      54.24        
 24 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR                52.92      55.66        
 25 Devlin, Blaze             11 VAC-MR                 55.06      55.94        
 26 Osullivan, Sam            11 NDAC-MR              1:08.75    1:00.64        
 -- Cruz, AJ                  11 PBAC-MR                55.00         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:21.84    1:19.21 SILV   
                  37.46     1:19.21 (41.75)                                        
  2 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR  1:22.62    1:21.52 SILV   
                  39.50     1:21.52 (42.02)                                        
  3 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR  1:27.63    1:22.45 SILV   
                  39.12     1:22.45 (43.33)                                        
  4 Oakes, Tomek              12 PBAC-MR              1:27.78    1:23.26 SILV   
                  40.14     1:23.26 (43.12)                                        
  5 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:27.26    1:26.11 SILV   
                  39.74     1:26.11 (46.37)                                        
  6 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR  1:32.66    1:28.87        
                  42.65     1:28.87 (46.22)                                        
  7 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR              1:30.34    1:29.77        
                  42.73     1:29.77 (47.04)                                        
  8 Freund, Jonah             12 Express Swimming-MR  1:32.20    1:32.33        
                  41.65     1:32.33 (50.68)                                        
  9 Stueber, Aidan            11 WISC-MR              1:39.87    1:33.38        
                  44.80     1:33.38 (48.58)                                        
 10 Gutterman, Hunter         12 NDAC-MR              1:32.71    1:34.05        
                  43.82     1:34.05 (50.23)                                        
 11 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:42.05    1:37.89        
                  47.26     1:37.89 (50.63)                                        
 12 Dittbrenner, Isaiah       11 PBAC-MR              1:43.08    1:37.90        
                  45.87     1:37.90 (52.03)                                        
 13 Speare, Troy              11 NDAC-MR              1:47.59    1:37.95        
                  46.42     1:37.95 (51.53)                                        
 14 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              1:40.43    1:40.39        
                  48.81     1:40.39 (51.58)                                        
 15 Manago, Andrew            11 Express Swimming-MR  1:47.83    1:43.92        
                  47.40     1:43.92 (56.52)                                        
 16 Wilson, Tyler             11 WISC-MR              1:51.60    1:46.38        
                  49.42     1:46.38 (56.96)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speare, Troy              11 NDAC-MR                31.87      31.79 SILV   
  2 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    34.99      32.16 SILV   
  3 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR    33.97      33.49 SILV   
  4 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    35.17      35.22        
  5 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR    37.61      35.39        
  6 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR    39.20      37.91        
  7 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR                 44.65      38.56        
  8 Devlin, Blaze             11 VAC-MR                 36.35      38.82        
  9 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR    41.51      38.93        
 10 Delatorre, Jael           11 Heatwaves-MR           49.43      39.29        
 11 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 42.46      40.43        
 12 Stueber, Aidan            11 WISC-MR                51.78      40.51        
 13 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR                39.21      41.68        
 14 Cortes Cruz, Jezrael      12 Heatwaves-MR           44.38      43.33        
 15 Storaska, Noah            12 VAC-MR                 46.12      45.03        
 16 Hogan, James              12 HVD-MR                 44.77      45.06        
 17 Garitta, Sam              11 HVD-MR                 45.16      45.17        
 18 Freund, Jonah             12 Express Swimming-MR    50.00      45.99        
 19 Ramirez, Bryan            11 Heatwaves-MR           49.54      51.83        
 -- Nguyen, Dylan             12 WISC-MR                48.42         DQ        
      False start
 -- Cruz, AJ                  11 PBAC-MR              1:02.23         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Osullivan, Sam            11 NDAC-MR              1:00.11         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              1:17.65    1:07.24 ZQ     
                  31.34     1:07.24 (35.90)                                        
  2 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:17.98    1:13.38 SILV   
                  34.87     1:13.38 (38.51)                                        
  3 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR                   NT    1:33.58        
                  43.55     1:33.58 (50.03)                                        
  4 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR  1:31.11    1:35.87        
                  44.65     1:35.87 (51.22)                                        
  5 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              1:40.99    1:37.32        
                  46.20     1:37.32 (51.12)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR  1:19.02    1:10.80 SILV   
                  33.73     1:10.80 (37.07)                                        
  2 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:13.94    1:11.32 SILV   
                  33.83     1:11.32 (37.49)                                        
  3 Schmitt, Alex             12 Express Swimming-MR  1:15.27    1:13.90 SILV   
                  34.92     1:13.90 (38.98)                                        
  4 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:20.01    1:15.62 SILV   
                  34.47     1:15.62 (41.15)                                        
  5 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR  1:19.09    1:17.44        
                  38.21     1:17.44 (39.23)                                        
  6 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:19.50    1:17.88        
                  37.81     1:17.88 (40.07)                                        
  7 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               1:21.11    1:20.67        
                  36.53     1:20.67 (44.14)                                        
  8 Speare, Troy              11 NDAC-MR              1:18.93    1:21.15        
                  37.48     1:21.15 (43.67)                                        
  9 Hogan, James              12 HVD-MR               1:40.76    1:23.32        
                  39.16     1:23.32 (44.16)                                        
 10 Freund, Jonah             12 Express Swimming-MR  1:33.00    1:23.62        
                  39.46     1:23.62 (44.16)                                        
 11 Karadeniz, Derin          11 RFAC-MR              1:23.01    1:24.14        
                  42.74     1:24.14 (41.40)                                        
 12 Dittbrenner, Isaiah       11 PBAC-MR              1:24.09    1:24.42        
                  39.39     1:24.42 (45.03)                                        
 13 Stueber, Aidan            11 WISC-MR              1:27.46    1:25.71        
                  41.18     1:25.71 (44.53)                                        
 14 Manago, Andrew            11 Express Swimming-MR  1:40.16    1:31.97        
                  45.27     1:31.97 (46.70)                                        
 15 Garitta, Sam              11 HVD-MR               1:36.20    1:32.04        
                  42.22     1:32.04 (49.82)                                        
 16 Wilson, Tyler             11 WISC-MR              1:48.61    1:32.61        
                  42.74     1:32.61 (49.87)                                        
 17 Rosa, Sergio              12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:38.33        
                  44.42     1:38.33 (53.91)                                        
 18 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR              1:34.85    1:41.36        
                  46.40     1:41.36 (54.96)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:25.99  ZQ
              2:27.99  JO
              2:47.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedrahita, Julian        12 Express Swimming-MR  2:39.52    2:32.37 SILV   
                  36.03     1:13.99 (37.96)     1:58.54 (44.55)     2:32.37 (33.83)
  2 Daniels, Owen             11 NDAC-MR              2:33.78    2:33.53 SILV   
                  34.86     1:15.90 (41.04)     2:00.24 (44.34)     2:33.53 (33.29)
  3 Calhoun, Ethan            11 Express Swimming-MR  2:46.48    2:44.95 SILV   
                  39.01     1:21.03 (42.02)     2:08.54 (47.51)     2:44.95 (36.41)
  4 Speare, Troy              11 NDAC-MR              3:10.17    2:56.59        
                  35.88     1:22.44 (46.56)     2:18.03 (55.59)     2:56.59 (38.56)
  5 Ruiz, Nathaniel           11 HVD-MR               2:58.26    3:01.03        
                  43.39     1:28.67 (45.28)     2:23.48 (54.81)     3:01.03 (37.55)
 -- Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              3:14.84         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  44.63     1:32.18 (47.55)     2:28.58 (56.40)          DQ (41.01)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:03.30    1:55.46        
     1) Majumdar, Ryan 12               2) Ruiz, Nathaniel 11             
     3) Garitta, Sam 11                 4) Faughnan, Patrick 12           
                  27.50       57.23 (29.73)     1:29.57 (32.34)     1:55.46 (25.89)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:11.11    2:10.06        
     1) Speare, Troy 11                 2) Dorner, Benjamin 11            
     3) Heidebrecht, Martin 12          4) Daniels, Owen 11               
                  31.81     1:04.83 (33.02)     1:41.05 (36.22)     2:10.06 (29.01)
  3 West Islip Swim Club-MR  'A'                           NT    2:23.59        
     1) Stueber, Aidan 11               2) Wilson, Tyler 11               
     3) Mulieri, Dylan 12               4) Nguyen, Dylan 12               
                  32.39     1:09.26 (36.87)     1:49.24 (39.98)     2:23.59 (34.35)
  4 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      2:39.56    2:32.33        
     1) Cortes Cruz, Jezrael 12         2) Ramirez, Bryan 11              
     3) Cruz Santos, Yoel 12            4) Delatorre, Jael 11             
                  43.41     1:26.89 (43.48)     2:01.22 (34.33)     2:32.33 (31.11)
 -- Long Island Express-MR  'A'                       1:59.97         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Piedrahita, Julian 12           2) Chang, Henry 11                
     3) Tang, Richard 12                4) Schmitt, Alex 12               
                  29.25       58.31 (29.06)     1:27.69 (29.38)          DQ (28.50)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       2:18.37    2:11.34        
     1) Piedrahita, Julian 12           2) Tang, Richard 12               
     3) Chang, Henry 11                 4) Schmitt, Alex 12               
                  32.56     1:09.27 (36.71)     1:42.04 (32.77)     2:11.34 (29.30)
  2 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    2:28.01    2:32.90        
     1) Hogan, James 12                 2) Majumdar, Ryan 12              
     3) Ruiz, Nathaniel 11              4) Garitta, Sam 11                
                  39.64     1:20.70 (41.06)     1:59.19 (38.49)     2:32.90 (33.71)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dugo, Jesse               13 WISC-MR                26.98      25.78 SILV   
  2 Dickman, Kellen           14 VAC-MR                 26.17      25.98 SILV   
  3 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR                26.37      26.37 SILV   
  4 Herbert, Owain            14 NDAC-MR                25.80      26.42 SILV   
  5 Plaza, Sebastian          14 Express Swimming-MR    26.98      26.74 SILV   
  6 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR    26.79      26.99        
  7 Weinberg, Harrison        14 Express Swimming-MR    29.50      27.06        
  8 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR    27.98      27.09        
  9 Mollica, Christian        13 Express Swimming-MR    27.27      27.19        
 10 Murray, Tristan           14 HVD-MR                 29.13      27.25        
 11 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR    27.02      27.30        
 12 Abramson, Jesse           13 AGMV-MR                29.13      27.34        
 13 Clyde, Miles              13 HVD-MR                 27.40      27.49        
 14 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR                27.76      27.71        
 15 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                28.01      27.92        
 16 Burger, Nate              13 NDAC-MR                29.05      28.14        
 16 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR                27.83      28.14        
 18 Harrilal, Ayden           13 Express Swimming-MR    29.33      28.33        
 19 Zegadlo, Zachari          13 Express Swimming-MR    28.45      28.56        
 20 Sullivan, Ryan            13 Express Swimming-MR    29.00      29.03        
 21 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR                29.39      30.38        
 22 Cook, Hunter              13 Express Swimming-MR    32.30      30.48        
 23 Barberi, Danny            13 Express Swimming-MR    31.05      30.93        
 24 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR    31.67      31.20        
 25 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR    31.70      31.78        
 26 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR                32.32      32.56        
 27 Stroman Taylor, Jahmair   13 Heatwaves-MR           42.51      34.26        
 28 Johnson, William          13 HVD-MR                 35.24      34.56        
 29 Haedrich, James           13 Express Swimming-MR    35.97      35.09        
 30 Decicco, Jonathan         13 Express Swimming-MR    35.24      35.55        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herbert, Owain            14 NDAC-MR                58.12      56.97 SILV   
                  27.35       56.97 (29.62)                                        
  2 Dickman, Kellen           14 VAC-MR                 58.02      57.16 SILV   
                  27.33       57.16 (29.83)                                        
  3 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR    57.90      57.46 SILV   
                  27.60       57.46 (29.86)                                        
  4 Dugo, Jesse               13 WISC-MR              1:00.84      58.40 SILV   
                  28.06       58.40 (30.34)                                        
  5 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:00.16      59.15 SILV   
                  27.13       59.15 (32.02)                                        
  6 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR    59.22      59.21 SILV   
                  28.15       59.21 (31.06)                                        
  7 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              1:00.14      59.29 SILV   
                  28.35       59.29 (30.94)                                        
  8 Plaza, Sebastian          14 Express Swimming-MR    59.97      59.64        
                  28.26       59.64 (31.38)                                        
  9 Abramson, Jesse           13 AGMV-MR              1:01.65      59.83        
                  28.77       59.83 (31.06)                                        
 10 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR  1:00.99      59.87        
                  28.68       59.87 (31.19)                                        
 11 Murray, Tristan           14 HVD-MR               1:02.85    1:00.00        
                  29.56     1:00.00 (30.44)                                        
 12 Storaska, Nathaniel       14 VAC-MR               1:00.88    1:00.47        
                  28.72     1:00.47 (31.75)                                        
 13 Weinberg, Harrison        14 Express Swimming-MR  1:03.92    1:00.82        
                  28.97     1:00.82 (31.85)                                        
 14 Harrilal, Ayden           13 Express Swimming-MR  1:02.43    1:01.12        
                  29.66     1:01.12 (31.46)                                        
 15 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              1:04.59    1:01.26        
                  28.95     1:01.26 (32.31)                                        
 16 Zegadlo, Zachari          13 Express Swimming-MR  1:02.06    1:01.50        
                  29.12     1:01.50 (32.38)                                        
 17 Sullivan, Ryan            13 Express Swimming-MR  1:03.63    1:02.49        
                  29.96     1:02.49 (32.53)                                        
 18 Kastanis, Dylan           13 HVD-MR               1:08.86    1:05.59        
                  30.26     1:05.59 (35.33)                                        
 19 Anewalt, Chris            14 HVD-MR               1:08.51    1:07.04        
                  31.68     1:07.04 (35.36)                                        
 20 Godfrey, Ryan             13 WSSC-MR              1:07.53    1:07.69        
                  32.01     1:07.69 (35.68)                                        
 21 Barberi, Danny            13 Express Swimming-MR  1:10.05    1:08.32        
                  32.13     1:08.32 (36.19)                                        
 22 Cook, Hunter              13 Express Swimming-MR  1:10.89    1:09.33        
                  31.74     1:09.33 (37.59)                                        
 23 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:09.81    1:09.41        
                  32.86     1:09.41 (36.55)                                        
 24 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:11.88    1:09.95        
                  32.62     1:09.95 (37.33)                                        
 25 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              1:13.00    1:10.18        
                  33.67     1:10.18 (36.51)                                        
 26 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:09.85    1:10.50        
                  31.99     1:10.50 (38.51)                                        
 27 Ojeda Perez, Ryan         13 Heatwaves-MR         1:17.64    1:11.08        
                  33.59     1:11.08 (37.49)                                        
 28 Laverde, Matthew          13 HVD-MR               1:36.33    1:17.05        
                  35.91     1:17.05 (41.14)                                        
 29 Johnson, William          13 HVD-MR               1:25.45    1:22.29        
                  37.83     1:22.29 (44.46)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              2:14.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              2:06.27    2:05.31 SILV   
                  28.59     1:00.58 (31.99)     1:33.61 (33.03)     2:05.31 (31.70)
  2 Mollica, Christian        13 Express Swimming-MR  2:10.31    2:07.11 SILV   
                  28.86     1:01.47 (32.61)     1:35.60 (34.13)     2:07.11 (31.51)
  3 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              2:08.57    2:07.34 SILV   
                  29.85     1:02.22 (32.37)     1:35.08 (32.86)     2:07.34 (32.26)
  4 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR  2:07.80    2:10.51 SILV   
                  29.71     1:02.56 (32.85)     1:36.53 (33.97)     2:10.51 (33.98)
  5 Clyde, Miles              13 HVD-MR               2:08.33    2:15.16        
                  29.29     1:03.15 (33.86)     1:39.31 (36.16)     2:15.16 (35.85)
  6 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              2:19.92    2:15.45        
                  28.50     1:02.03 (33.53)     1:38.70 (36.67)     2:15.45 (36.75)
  7 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              2:12.75    2:18.71        
                  31.22     1:05.86 (34.64)     1:42.86 (37.00)     2:18.71 (35.85)
  8 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              2:23.19    2:20.84        
                  30.29     1:04.69 (34.40)     1:42.25 (37.56)     2:20.84 (38.59)
  9 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              2:43.14    2:35.79        
                  35.31     1:14.30 (38.99)     1:55.89 (41.59)     2:35.79 (39.90)
 -- Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              2:37.96         DQ        
      No touch on turn
                  32.15     1:12.22 (40.07)        DQ (1:21.84)                    
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:19.99  JO
              5:19.99  ZQ
              5:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR  5:45.00    5:36.53 SILV   
                  29.75     1:03.29 (33.54)     1:37.93 (34.64)     2:12.42 (34.49)
        2:47.31 (34.89)     3:22.12 (34.81)     3:56.16 (34.04)     4:30.20 (34.04)
        5:04.25 (34.05)     5:36.53 (32.28)                                        
  2 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              6:07.84    5:41.14 SILV   
                  31.04     1:04.03 (32.99)     1:38.37 (34.34)     2:12.97 (34.60)
        2:47.85 (34.88)     3:22.43 (34.58)     3:57.47 (35.04)     4:32.67 (35.20)
        5:07.35 (34.68)     5:41.14 (33.79)                                        
  3 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              5:41.87    5:42.95 SILV   
                  29.43     1:03.32 (33.89)     1:37.94 (34.62)     2:12.70 (34.76)
        2:48.25 (35.55)                             3:59.35 ( )                    
            5:10.61 ( )     5:42.95 (32.34)                                        
  4 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR  6:03.55    6:00.48        
                  30.61     1:05.64 (35.03)     1:41.96 (36.32)     2:18.74 (36.78)
        2:55.52 (36.78)     3:32.40 (36.88)     4:09.68 (37.28)     4:47.16 (37.48)
        5:24.27 (37.11)     6:00.48 (36.21)                                        
  5 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              6:10.78    6:22.90        
                  31.65     1:08.03 (36.38)     1:46.79 (38.76)     2:26.56 (39.77)
        3:05.09 (38.53)     3:45.33 (40.24)     4:26.32 (40.99)     5:06.26 (39.94)
        5:44.97 (38.71)     6:22.90 (37.93)                                        
  6 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              6:53.42    6:29.88        
                  32.08     1:09.66 (37.58)     1:49.71 (40.05)     2:30.81 (41.10)
        3:11.13 (40.32)     3:51.59 (40.46)     4:32.33 (40.74)     5:13.28 (40.95)
        5:53.34 (40.06)     6:29.88 (36.54)                                        
  7 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              6:45.73    6:30.46        
                  30.86     1:07.34 (36.48)     1:47.20 (39.86)     2:28.42 (41.22)
        3:10.48 (42.06)     3:51.78 (41.30)     4:32.85 (41.07)     5:14.43 (41.58)
        5:53.89 (39.46)     6:30.46 (36.57)                                        
  8 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              6:58.33    6:58.04        
                                1:19.68 ( )     2:03.14 (43.46)     2:46.85 (43.71)
        3:29.96 (43.11)     4:11.84 (41.88)                             5:37.20 ( )
      6:58.04 (1:20.84)                                                            
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR  1:06.41    1:06.56 SILV   
                  32.49     1:06.56 (34.07)                                        
  2 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR  1:06.00    1:06.57 SILV   
                  32.51     1:06.57 (34.06)                                        
  3 Dugo, Jesse               13 WISC-MR              1:06.50    1:07.59 SILV   
                  33.39     1:07.59 (34.20)                                        
  4 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR  1:07.32    1:07.93 SILV   
                  33.70     1:07.93 (34.23)                                        
  5 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               1:09.04    1:08.02 SILV   
                  33.50     1:08.02 (34.52)                                        
  6 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              1:13.02    1:09.41        
  7 Abramson, Jesse           13 AGMV-MR              1:21.89    1:09.90        
                  34.22     1:09.90 (35.68)                                        
  8 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              1:10.11    1:10.91        
                  34.42     1:10.91 (36.49)                                        
  9 Weinberg, Harrison        14 Express Swimming-MR  1:15.00    1:11.73        
                  34.66     1:11.73 (37.07)                                        
 10 Zegadlo, Zachari          13 Express Swimming-MR  1:13.18    1:11.83        
                  34.30     1:11.83 (37.53)                                        
 11 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              1:17.09    1:12.19        
                  34.94     1:12.19 (37.25)                                        
 12 Harrilal, Ayden           13 Express Swimming-MR  1:16.21    1:13.18        
                  35.78     1:13.18 (37.40)                                        
 13 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:15.61    1:14.41        
                  35.66     1:14.41 (38.75)                                        
 14 Sullivan, Ryan            13 Express Swimming-MR  1:17.32    1:15.76        
                  37.12     1:15.76 (38.64)                                        
 15 Anewalt, Chris            14 HVD-MR               1:15.70    1:16.59        
 16 Murray, Tristan           14 HVD-MR               1:19.09    1:16.92        
                  38.63     1:16.92 (38.29)                                        
 17 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:19.52    1:18.28        
                  38.25     1:18.28 (40.03)                                        
 18 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:22.95    1:21.74        
                  39.69     1:21.74 (42.05)                                        
 19 Kastanis, Dylan           13 HVD-MR               1:23.52    1:22.35        
                  39.72     1:22.35 (42.63)                                        
 20 Cook, Hunter              13 Express Swimming-MR  1:23.38    1:22.60        
                  39.41     1:22.60 (43.19)                                        
 21 Barberi, Danny            13 Express Swimming-MR  1:28.95    1:23.01        
                  40.23     1:23.01 (42.78)                                        
 22 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:24.39    1:23.56        
 22 Godfrey, Ryan             13 WSSC-MR              1:22.21    1:23.56        
                  39.90     1:23.56 (43.66)                                        
 24 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              1:22.45    1:25.24        
                  41.47     1:25.24 (43.77)                                        
 25 Laverde, Matthew          13 HVD-MR               1:46.88    1:26.36        
                  40.59     1:26.36 (45.77)                                        
 -- Johnson, William          13 HVD-MR               1:24.86         DQ        
      Multiple strokes
                  40.66          DQ (43.44)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               1:15.02    1:10.67 SILV   
                  33.16     1:10.67 (37.51)                                        
  2 Mollica, Christian        13 Express Swimming-MR  1:13.92    1:10.98 SILV   
                  33.55     1:10.98 (37.43)                                        
  3 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              1:10.19    1:11.80 SILV   
                  34.04     1:11.80 (37.76)                                        
  4 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR  1:14.79    1:13.91 SILV   
                  35.04     1:13.91 (38.87)                                        
  5 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              1:17.49    1:14.19 SILV   
                  35.19     1:14.19 (39.00)                                        
  6 Plaza, Sebastian          14 Express Swimming-MR  1:17.02    1:14.93 SILV   
                  35.03     1:14.93 (39.90)                                        
  7 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:16.56    1:15.23 SILV   
                  34.54     1:15.23 (40.69)                                        
  8 Harrilal, Ayden           13 Express Swimming-MR  1:17.01    1:16.39 SILV   
                  35.68     1:16.39 (40.71)                                        
  9 Abramson, Jesse           13 AGMV-MR              1:22.14    1:17.40        
                  36.72     1:17.40 (40.68)                                        
 10 Zegadlo, Zachari          13 Express Swimming-MR  1:23.60    1:18.49        
                  37.28     1:18.49 (41.21)                                        
 11 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR  1:21.94    1:19.23        
                  37.87     1:19.23 (41.36)                                        
 12 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR  1:20.17    1:19.31        
                  37.18     1:19.31 (42.13)                                        
 13 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              1:22.87    1:20.01        
                  37.99     1:20.01 (42.02)                                        
 14 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              1:22.13    1:22.70        
                  38.62     1:22.70 (44.08)                                        
 15 Sullivan, Ryan            13 Express Swimming-MR  1:25.11    1:23.38        
                  38.23     1:23.38 (45.15)                                        
 16 Clyde, Miles              13 HVD-MR               1:31.33    1:24.46        
                  39.46     1:24.46 (45.00)                                        
 17 Burger, Nate              13 NDAC-MR              1:38.86    1:26.99        
                  40.85     1:26.99 (46.14)                                        
 18 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:28.01    1:27.34        
                  41.84     1:27.34 (45.50)                                        
 19 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:28.06    1:27.86        
                  42.01     1:27.86 (45.85)                                        
 20 Stroman Taylor, Jahmair   13 Heatwaves-MR         1:42.78    1:28.10        
                  41.68     1:28.10 (46.42)                                        
 21 Cook, Hunter              13 Express Swimming-MR  1:29.85    1:31.75        
                  41.55     1:31.75 (50.20)                                        
 22 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:36.34    1:34.80        
                  43.57     1:34.80 (51.23)                                        
 23 Barberi, Danny            13 Express Swimming-MR  1:38.23    1:37.34        
                  45.09     1:37.34 (52.25)                                        
 24 Decicco, Jonathan         13 Express Swimming-MR  1:43.76    1:40.24        
                  47.04     1:40.24 (53.20)                                        
 25 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              1:43.91    1:41.62        
                  48.52     1:41.62 (53.10)                                        
 26 Haedrich, James           13 Express Swimming-MR  1:42.60    1:42.15        
                  46.90     1:42.15 (55.25)                                        
 -- Murray, Tristan           14 HVD-MR               1:43.33         DQ        
      Scissors kick
                  40.63          DQ (47.87)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR  1:02.38    1:02.46 SILV   
                  29.23     1:02.46 (33.23)                                        
  2 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               1:03.47    1:02.85 SILV   
                  29.20     1:02.85 (33.65)                                        
  3 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR  1:07.22    1:05.90 SILV   
                  30.70     1:05.90 (35.20)                                        
  4 Dugo, Jesse               13 WISC-MR              1:13.00    1:07.11        
                  30.70     1:07.11 (36.41)                                        
  5 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              1:11.84    1:08.92        
                  31.44     1:08.92 (37.48)                                        
  6 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR  1:09.19    1:09.74        
                  31.58     1:09.74 (38.16)                                        
  7 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              1:13.20    1:10.40        
                  33.31     1:10.40 (37.09)                                        
  8 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              1:13.27    1:11.39        
                  33.11     1:11.39 (38.28)                                        
  9 Sullivan, Ryan            13 Express Swimming-MR  1:11.62    1:11.45        
                  33.49     1:11.45 (37.96)                                        
 10 Harrilal, Ayden           13 Express Swimming-MR  1:17.74    1:16.52        
                  35.25     1:16.52 (41.27)                                        
 11 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              1:16.64    1:19.40        
                  34.84     1:19.40 (44.56)                                        
 12 Godfrey, Ryan             13 WSSC-MR              2:10.00    1:25.15        
                  38.91     1:25.15 (46.24)                                        
 13 Ojeda Perez, Ryan         13 Heatwaves-MR         1:41.25    1:27.50        
                  39.52     1:27.50 (47.98)                                        
 14 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:40.00    1:30.89        
                  42.45     1:30.89 (48.44)                                        
 15 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:40.00    1:42.95        
                  46.08     1:42.95 (56.87)                                        
 16 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              1:40.11    1:45.74        
                  48.12     1:45.74 (57.62)                                        
 -- Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              1:09.96         DQ        
      Scissors kick
                  30.00          DQ (43.47)                                        
 -- Cook, Hunter              13 Express Swimming-MR  1:35.00         DQ        
      Arms underwater recovery
                  37.81          DQ (47.19)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  JO
              2:12.99  ZQ
              2:31.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               2:23.14    2:21.36 SILV   
                  30.08     1:08.31 (38.23)     1:50.24 (41.93)     2:21.36 (31.12)
  2 LaBianca, Jack            13 Express Swimming-MR  2:23.03    2:21.93 SILV   
                  29.58     1:08.49 (38.91)     1:50.54 (42.05)     2:21.93 (31.39)
  3 Herbert, Owain            14 NDAC-MR              2:24.61    2:22.88 SILV   
                                1:10.30 ( )     1:50.90 (40.60)     2:22.88 (31.98)
  4 Mollica, Christian        13 Express Swimming-MR  2:29.91    2:24.33 SILV   
                  33.37     1:10.91 (37.54)     1:51.40 (40.49)     2:24.33 (32.93)
  5 Sansano, Matthew          13 Express Swimming-MR  2:27.36    2:26.61 SILV   
                  31.81     1:10.89 (39.08)     1:54.42 (43.53)     2:26.61 (32.19)
  6 Sherman, Benjamin         14 Express Swimming-MR  2:34.01    2:28.76 SILV   
                  31.62     1:09.39 (37.77)     1:54.60 (45.21)     2:28.76 (34.16)
  7 Abramson, Jesse           13 AGMV-MR              2:40.89    2:29.72 SILV   
                  34.31     1:12.52 (38.21)     1:57.24 (44.72)     2:29.72 (32.48)
  8 Abbruzzese, Matthew       13 RFAC-MR              2:29.72    2:29.91 SILV   
                  32.38     1:10.69 (38.31)     1:56.28 (45.59)     2:29.91 (33.63)
  9 Harrilal, Ayden           13 Express Swimming-MR  2:39.96    2:30.68 SILV   
                  34.75     1:13.70 (38.95)     1:56.51 (42.81)     2:30.68 (34.17)
 10 Dugo, Jesse               13 WISC-MR              2:25.99    2:30.77 SILV   
                  31.19     1:07.15 (35.96)     1:56.86 (49.71)     2:30.77 (33.91)
 11 Sullivan, Ryan            13 Express Swimming-MR  2:38.08    2:31.34        
                  33.42     1:11.65 (38.23)     1:57.85 (46.20)     2:31.34 (33.49)
 12 Plaza, Sebastian          14 Express Swimming-MR  2:30.46    2:32.59        
                  33.09     1:12.70 (39.61)     1:57.41 (44.71)     2:32.59 (35.18)
 13 Clyde, Miles              13 HVD-MR               2:36.33    2:33.84        
                  33.14     1:12.40 (39.26)     1:59.35 (46.95)     2:33.84 (34.49)
 14 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              2:39.86    2:36.61        
                  32.78     1:13.58 (40.80)     1:59.48 (45.90)     2:36.61 (37.13)
 15 Schweppe, Otto            14 NDAC-MR              2:31.15    2:39.28        
                  32.89     1:14.57 (41.68)     2:02.12 (47.55)     2:39.28 (37.16)
 16 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              2:36.87    2:41.80        
                  30.07     1:14.24 (44.17)     2:05.05 (50.81)     2:41.80 (36.75)
 17 Zegadlo, Zachari          13 Express Swimming-MR  2:55.00    2:42.54        
                  34.27     1:16.38 (42.11)     2:05.10 (48.72)     2:42.54 (37.44)
 18 Burger, Nate              13 NDAC-MR              2:47.78    2:42.75        
                  34.23     1:15.54 (41.31)     2:04.66 (49.12)     2:42.75 (38.09)
 19 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  2:53.31    2:53.27        
                  40.79     1:24.67 (43.88)     2:14.18 (49.51)     2:53.27 (39.09)
 20 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  2:51.12    2:54.05        
                  44.89     1:27.88 (42.99)     2:16.04 (48.16)     2:54.05 (38.01)
 21 Cook, Hunter              13 Express Swimming-MR  3:20.00    2:55.88        
                  38.07   2:55.88 (2:17.81)                                        
 22 Elmassalemah, Iad         14 NDAC-MR              2:50.54    2:56.58        
                  35.14     1:20.96 (45.82)     2:15.79 (54.83)     2:56.58 (40.79)
 23 Barberi, Danny            13 Express Swimming-MR  3:09.72    3:03.22        
                  42.51     1:28.44 (45.93)     2:24.91 (56.47)     3:03.22 (38.31)
 24 Blazek, Jackson           13 NDAC-MR              3:13.98    3:10.75        
                  43.25     1:30.38 (47.13)   2:30.81 (1:00.43)     3:10.75 (39.94)
 25 Decicco, Jonathan         13 Express Swimming-MR  3:30.00    3:11.69        
                  41.79   2:30.16 (1:48.37)     3:11.69 (41.53)                    
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       1:49.31    1:51.60        
     1) LaBianca, Jack 13               2) Sherman, Benjamin 14           
     3) Harrilal, Ayden 13              4) Christou, Alex 13              
                  26.58       53.39 (26.81)     1:20.61 (27.22)     1:51.60 (30.99)
 -- Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    1:58.47         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Anewalt, Chris 14               2) Laverde, Matthew 13            
     3) Kastanis, Dylan 13              4) Murray, Tristan 14             
                  31.47     1:02.05 (30.58)     1:30.92 (28.87)          DQ (25.43)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       2:02.56    1:59.62        
     1) Plaza, Sebastian 14             2) Sansano, Matthew 13            
     3) LaBianca, Jack 13               4) Mollica, Christian 13          
                  30.53     1:05.07 (34.54)     1:32.81 (27.74)     1:59.62 (26.81)
  2 Long Island Express-MR  'B'                       2:15.00    2:03.02        
     1) Sherman, Benjamin 14            2) Harrilal, Ayden 13             
     3) Sullivan, Ryan 13               4) Weinberg, Harrison 14          
                  30.34     1:04.85 (34.51)     1:36.43 (31.58)     2:03.02 (26.59)
  3 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:18.11    2:11.63        
     1) Schweppe, Otto 14               2) Herbert, Owain 14              
     3) Elmassalemah, Iad 14            4) Burger, Nate 13                
                  34.42     1:08.21 (33.79)     1:42.94 (34.73)     2:11.63 (28.69)
  4 Long Island Express-MR  'C'                       2:25.00    2:19.17        
     1) Christou, Alex 13               2) Christou, Theo 13              
     3) Zegadlo, Zachari 13             4) Barberi, Danny 13              
                  39.84     1:15.74 (35.90)     1:49.61 (33.87)     2:19.17 (29.56)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           17 RFAC-MR                21.90      22.67 METS   
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                21.98      22.98 METS   
  3 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                21.72      23.59        
  4 Turner, Cole              16 HVD-MR                 23.45      23.93        
  5 Faughnan, Michael         16 HVD-MR                 24.03      24.01        
  6 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR                23.95      24.04        
  6 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                24.07      24.04        
  8 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                23.91      24.26        
  9 Wilson, Elijah            16 WISC-MR                24.30      24.40        
 10 Swift, Danny              17 NDAC-MR                23.18      24.49        
 11 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR    24.03      24.53        
 12 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                24.70      24.72        
 13 Speare, Ryan              16 NDAC-MR                23.94      25.00        
 14 Horgan, Edward            15 HVD-MR                 25.12      25.10        
 14 Powell, Brett             15 WISC-MR                26.06      25.10        
 16 Perez, Matthew            15 Express Swimming-MR    25.36      25.38        
 17 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR    25.92      25.42        
 18 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR                24.98      25.46        
 19 Luzzi, Matt               15 HVD-MR                 25.15      25.54        
 20 Romeo, Justin             17 DVWM-MR                25.01      25.66        
 21 Torri, Andrew             17 HVD-MR                 24.97      25.80        
 22 Hally, Seamus             15 NDAC-MR                25.81      25.99        
 23 Burger, Dan               17 NDAC-MR                26.10      26.00        
 24 Messina, Michael          16 RFAC-MR                26.20      26.09        
 25 Torri, Daniel             15 HVD-MR                 25.96      26.37        
 26 Flynn, Ryan               15 HVD-MR                 26.74      26.60        
 27 Howard, Christian         18 Express Swimming-MR    26.16      26.72        
 28 Fischer, Kenny            15 Express Swimming-MR    26.94      26.89        
 29 Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR    26.89      27.47        
 30 Grunbok, Nick             15 HVD-MR                 27.75      27.59        
 31 Docu, Alex                15 PBAC-MR                27.47      27.83        
 32 Desmond, Connor           16 Express Swimming-MR    29.27      28.15        
 33 Roberts, Antonio          15 WISC-MR                28.50      28.17        
 34 Reyes-Vera, Taylor        15 Express Swimming-MR    42.00      28.21        
 35 Brown, Craig               9 WSSC-MR                39.99      42.27        
 -- Storaska, Noah            12 VAC-MR                 32.45         DQ        
      False start
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           17 RFAC-MR                47.09      48.12 METS   
                  23.17       48.12 (24.95)                                        
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                49.03      50.11        
                  23.82       50.11 (26.29)                                        
  3 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                46.97      50.48        
                  24.23       50.48 (26.25)                                        
  4 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                51.33      50.83        
                  24.81       50.83 (26.02)                                        
  5 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                49.35      51.47        
                  24.47       51.47 (27.00)                                        
  6 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                51.70      51.59        
                  24.87       51.59 (26.72)                                        
  7 Faughnan, Michael         16 HVD-MR                 50.88      51.91        
                  24.51       51.91 (27.40)                                        
  8 Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR    50.96      52.08        
                  25.39       52.08 (26.69)                                        
  9 Liu, Alex                 17 NDAC-MR                53.11      52.42        
                  25.65       52.42 (26.77)                                        
 10 Kane, Aidan               16 PBAC-MR                49.41      52.60        
                  25.14       52.60 (27.46)                                        
 11 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR                52.81      52.81        
                  25.17       52.81 (27.64)                                        
 12 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR    54.63      52.82        
                  25.57       52.82 (27.25)                                        
 13 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                52.51      53.09        
                  25.51       53.09 (27.58)                                        
 14 Wilson, Elijah            16 WISC-MR                53.89      53.52        
                  26.09       53.52 (27.43)                                        
 15 Turner, Cole              16 HVD-MR                 52.78      53.63        
                  26.21       53.63 (27.42)                                        
 16 Lerner, Ryan              15 VAC-MR                 53.59      53.78        
                  25.90       53.78 (27.88)                                        
 17 Zupko, Sean               15 VAC-MR                 52.65      53.97        
                  26.19       53.97 (27.78)                                        
 18 Powell, Brett             15 WISC-MR                54.16      54.42        
                  26.73       54.42 (27.69)                                        
 19 Swift, Danny              17 NDAC-MR                51.00      54.75        
                  26.24       54.75 (28.51)                                        
 20 Horgan, Edward            15 HVD-MR                 55.29      55.02        
                  26.45       55.02 (28.57)                                        
 21 Luzzi, Matt               15 HVD-MR                 57.58      55.12        
                  26.40       55.12 (28.72)                                        
 22 Torri, Andrew             17 HVD-MR                 54.88      55.28        
                  25.82       55.28 (29.46)                                        
 23 Messina, Michael          16 RFAC-MR                55.86      55.51        
                  26.95       55.51 (28.56)                                        
 24 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR    56.89      55.53        
                  26.35       55.53 (29.18)                                        
 25 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR                54.47      55.62        
                  26.57       55.62 (29.05)                                        
 26 Suchy, Nicholas           16 VAC-MR                 53.01      55.82        
                  26.67       55.82 (29.15)                                        
 27 Speare, Ryan              16 NDAC-MR                52.46      56.31        
                  26.87       56.31 (29.44)                                        
 28 Torri, Daniel             15 HVD-MR                 58.28      56.53        
                  27.24       56.53 (29.29)                                        
 29 Perez, Matthew            15 Express Swimming-MR    55.77      56.94        
                  27.30       56.94 (29.64)                                        
 30 Flynn, Ryan               15 HVD-MR                 57.97      57.62        
                  27.65       57.62 (29.97)                                        
 31 Fischer, Kenny            15 Express Swimming-MR    58.01      58.09        
                  27.85       58.09 (30.24)                                        
 32 Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR    58.52      58.52        
                  27.71       58.52 (30.81)                                        
 33 Howard, Christian         18 Express Swimming-MR    58.20      58.97        
                  27.44       58.97 (31.53)                                        
 34 Mangan, Kyle              16 HVD-MR                 59.87    1:00.30        
                  28.45     1:00.30 (31.85)                                        
 35 Bonnick, Zail             16 WSSC-MR              1:00.99    1:00.35        
                  29.34     1:00.35 (31.01)                                        
 36 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               1:02.52    1:01.54        
                  28.88     1:01.54 (32.66)                                        
 37 Docu, Alex                15 PBAC-MR              1:03.27    1:02.11        
                  29.38     1:02.11 (32.73)                                        
 38 Reyes-Vera, Taylor        15 Express Swimming-MR  1:35.00    1:02.37        
                  29.93     1:02.37 (32.44)                                        
 39 Desmond, Connor           16 Express Swimming-MR  1:04.45    1:03.47        
                  29.55     1:03.47 (33.92)                                        
 40 Kuklis, Christian         15 HVD-MR               1:50.88    1:18.63        
                  35.81     1:18.63 (42.82)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:48.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           17 RFAC-MR              1:47.22    1:48.03 METS   
                  24.74       51.62 (26.88)     1:19.25 (27.63)     1:48.03 (28.78)
  2 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              1:51.62    1:50.67        
                  25.37       52.71 (27.34)     1:21.50 (28.79)     1:50.67 (29.17)
  3 Liu, Alex                 17 NDAC-MR              1:50.51    1:51.13        
                  26.45       54.73 (28.28)     1:23.24 (28.51)     1:51.13 (27.89)
  4 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              1:47.14    1:52.99        
                  25.83       53.95 (28.12)     1:23.15 (29.20)     1:52.99 (29.84)
  5 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:53.81    1:53.34        
                  25.76       54.28 (28.52)     1:24.01 (29.73)     1:53.34 (29.33)
  6 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              1:52.99    1:53.88        
                  26.40       54.88 (28.48)     1:24.82 (29.94)     1:53.88 (29.06)
  7 Wilson, Elijah            16 WISC-MR              1:56.89    1:55.38        
                  26.96       56.68 (29.72)     1:27.20 (30.52)     1:55.38 (28.18)
  8 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              1:54.58    1:55.96        
                  25.95       54.91 (28.96)     1:25.57 (30.66)     1:55.96 (30.39)
  9 Turner, Cole              16 HVD-MR               2:01.40    2:01.62        
                  27.77       58.82 (31.05)     1:30.58 (31.76)     2:01.62 (31.04)
 10 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               2:05.87    2:04.93        
                  29.11     1:00.83 (31.72)     1:33.21 (32.38)     2:04.93 (31.72)
 11 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              2:01.01    2:05.26        
                  26.92       57.98 (31.06)     1:31.68 (33.70)     2:05.26 (33.58)
 12 Swift, Danny              17 NDAC-MR              2:03.64    2:05.41        
                  27.36       59.49 (32.13)     1:33.55 (34.06)     2:05.41 (31.86)
 13 Reyes-Vera, Taylor        15 Express Swimming-MR  3:30.00    2:23.94        
                  31.12     1:07.33 (36.21)     1:44.49 (37.16)     2:23.94 (39.45)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:54.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex                 17 NDAC-MR              4:53.33    4:55.72        
                  27.53       56.73 (29.20)     1:26.24 (29.51)     1:56.16 (29.92)
        2:26.06 (29.90)     2:55.88 (29.82)     3:25.76 (29.88)     3:55.70 (29.94)
        4:25.87 (30.17)     4:55.72 (29.85)                                        
  2 Reining, Robert           17 RFAC-MR              5:04.85    5:05.04        
                  27.68       58.05 (30.37)     1:28.76 (30.71)     2:00.21 (31.45)
        2:31.52 (31.31)     3:02.89 (31.37)     3:34.24 (31.35)     4:05.02 (30.78)
        4:35.46 (30.44)     5:05.04 (29.58)                                        
  3 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              5:11.66    5:16.64        
                  27.65       58.25 (30.60)     1:30.31 (32.06)     2:02.81 (32.50)
        2:35.29 (32.48)     3:07.52 (32.23)     3:40.25 (32.73)     4:12.58 (32.33)
        4:45.14 (32.56)     5:16.64 (31.50)                                        
  4 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              5:00.37    5:31.93        
                  28.52     1:00.26 (31.74)     1:33.16 (32.90)     2:06.34 (33.18)
        2:39.81 (33.47)     3:13.25 (33.44)     3:46.75 (33.50)     4:20.21 (33.46)
        4:54.63 (34.42)     5:31.93 (37.30)                                        
  5 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              5:44.85    5:42.92        
                  27.64       58.93 (31.29)     1:31.07 (32.14)     2:04.43 (33.36)
        2:38.69 (34.26)     3:14.07 (35.38)     3:50.46 (36.39)     4:27.86 (37.40)
        5:05.76 (37.90)     5:42.92 (37.16)                                        
  6 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               5:47.21    5:45.11        
                  31.01     1:05.44 (34.43)     1:41.26 (35.82)     2:17.99 (36.73)
        2:53.10 (35.11)     3:28.77 (35.67)     4:04.21 (35.44)     4:38.93 (34.72)
        5:12.81 (33.88)     5:45.11 (32.30)                                        
  7 Turner, Cole              16 HVD-MR               5:56.67    5:46.77        
                  31.02     1:05.79 (34.77)     1:41.20 (35.41)     2:17.64 (36.44)
        2:53.84 (36.20)     3:29.29 (35.45)     4:04.88 (35.59)     4:40.38 (35.50)
        5:14.88 (34.50)     5:46.77 (31.89)                                        
  8 Wilson, Edmund            12 NDAC-MR              6:10.11    5:55.28        
                  30.73     1:05.22 (34.49)     1:41.15 (35.93)     2:17.68 (36.53)
        2:54.10 (36.42)     3:30.90 (36.80)     4:08.21 (37.31)     4:45.81 (37.60)
        5:22.09 (36.28)     5:55.28 (33.19)                                        
  9 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              5:39.01    5:56.33        
                  28.27     1:01.23 (32.96)     1:36.40 (35.17)     2:13.79 (37.39)
        2:50.56 (36.77)     3:28.96 (38.40)     4:05.00 (36.04)     4:42.69 (37.69)
        5:21.15 (38.46)     5:56.33 (35.18)                                        
 10 Swift, Danny              17 NDAC-MR              6:10.11    6:09.83        
                  29.76     1:04.71 (34.95)     1:40.81 (36.10)     2:18.30 (37.49)
        2:56.05 (37.75)     3:34.43 (38.38)     4:13.73 (39.30)     4:53.12 (39.39)
        5:32.31 (39.19)     6:09.83 (37.52)                                        
 11 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  6:48.79    6:24.32        
                  31.54     1:08.22 (36.68)     1:47.52 (39.30)     2:26.89 (39.37)
        3:06.65 (39.76)     3:46.56 (39.91)     4:27.78 (41.22)     5:07.51 (39.73)
        5:45.64 (38.13)     6:24.32 (38.68)                                        
 
Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
             17:19.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smolar, Andrew            16 VAC-MR              17:10.88   17:25.28        
                  28.03       59.37 (31.34)     1:31.01 (31.64)     2:02.62 (31.61)
        2:34.51 (31.89)     3:06.40 (31.89)     3:38.63 (32.23)     4:10.79 (32.16)
        4:42.78 (31.99)     5:15.13 (32.35)     5:47.31 (32.18)     6:19.44 (32.13)
        6:51.76 (32.32)     7:24.32 (32.56)     7:56.74 (32.42)     8:28.81 (32.07)
        9:00.87 (32.06)     9:33.19 (32.32)    10:05.68 (32.49)    10:37.60 (31.92)
       11:10.03 (32.43)    11:41.95 (31.92)    12:13.62 (31.67)    12:45.20 (31.58)
       13:16.91 (31.71)    13:48.45 (31.54)    14:20.17 (31.72)    14:51.96 (31.79)
       15:23.36 (31.40)    15:54.73 (31.37)    16:25.78 (31.05)    16:56.40 (30.62)
       17:25.28 (28.88)
  2 Zupko, Sean               15 VAC-MR              17:18.50   17:26.97        
                  28.33       59.31 (30.98)     1:31.08 (31.77)     2:03.01 (31.93)
        2:34.81 (31.80)     3:07.02 (32.21)     3:39.21 (32.19)     4:10.89 (31.68)
        4:43.01 (32.12)     5:15.23 (32.22)     5:47.46 (32.23)     6:19.63 (32.17)
        6:51.95 (32.32)     7:24.64 (32.69)     7:56.73 (32.09)     8:28.65 (31.92)
        9:00.86 (32.21)     9:33.29 (32.43)    10:05.80 (32.51)    10:37.88 (32.08)
       11:09.79 (31.91)    11:41.64 (31.85)    12:13.48 (31.84)    12:45.04 (31.56)
       13:16.53 (31.49)    13:48.40 (31.87)    14:20.20 (31.80)    14:52.28 (32.08)
       15:23.88 (31.60)    15:55.27 (31.39)    16:26.73 (31.46)    16:57.50 (30.77)
       17:26.97 (29.47)
  3 Rhodes, Nicholas          13 Express Swimming-MR 17:55.00   18:09.12        
                  28.72     1:00.44 (31.72)     1:33.14 (32.70)     2:05.82 (32.68)
        2:38.52 (32.70)     3:11.37 (32.85)     3:44.12 (32.75)     4:16.95 (32.83)
        4:50.07 (33.12)     5:22.75 (32.68)     5:56.08 (33.33)     6:29.43 (33.35)
        7:02.31 (32.88)     7:35.62 (33.31)     8:08.97 (33.35)     8:42.18 (33.21)
        9:15.58 (33.40)     9:48.87 (33.29)    10:22.13 (33.26)    10:55.16 (33.03)
       11:28.32 (33.16)    12:01.89 (33.57)    12:35.30 (33.41)    13:08.85 (33.55)
       13:42.29 (33.44)    14:15.72 (33.43)    14:49.33 (33.61)    15:22.76 (33.43)
       15:55.50 (32.74)    16:28.99 (33.49)    17:02.41 (33.42)    17:36.22 (33.81)
       18:09.12 (32.90)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR                52.45      57.05        
                  28.10       57.05 (28.95)                                        
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                57.11      57.56        
                  28.15       57.56 (29.41)                                        
  3 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                53.85      57.57        
                  27.64       57.57 (29.93)                                        
  4 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               1:00.65      59.28        
                  28.82       59.28 (30.46)                                        
  5 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                57.76      59.33        
                  29.49       59.33 (29.84)                                        
  6 Reining, Robert           17 RFAC-MR                59.53      59.69        
                  29.25       59.69 (30.44)                                        
  7 Zupko, Sean               15 VAC-MR                 59.53    1:01.30        
                  30.05     1:01.30 (31.25)                                        
  8 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:00.12    1:01.57        
                  30.11     1:01.57 (31.46)                                        
  9 Horgan, Edward            15 HVD-MR               1:02.69    1:01.69        
                  29.33     1:01.69 (32.36)                                        
 10 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR              1:01.04    1:01.75        
                  30.13     1:01.75 (31.62)                                        
 11 Turner, Cole              16 HVD-MR               1:03.62    1:02.09        
                  30.66     1:02.09 (31.43)                                        
 12 Wilson, Elijah            16 WISC-MR              1:01.89    1:02.15        
                  30.45     1:02.15 (31.70)                                        
 13 Messina, Michael          16 RFAC-MR                59.73    1:02.71        
                  29.95     1:02.71 (32.76)                                        
 14 Torri, Daniel             15 HVD-MR               1:05.17    1:03.29        
                  30.67     1:03.29 (32.62)                                        
 15 Swift, Danny              17 NDAC-MR              1:00.25    1:03.53        
                  30.72     1:03.53 (32.81)                                        
 16 Howard, Christian         18 Express Swimming-MR  1:03.93    1:03.66        
                  30.53     1:03.66 (33.13)                                        
 17 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               1:01.99    1:03.78        
                  30.61     1:03.78 (33.17)                                        
 18 Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR  1:04.50    1:05.09        
                  31.97     1:05.09 (33.12)                                        
 19 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR  1:05.80    1:05.54        
                  31.92     1:05.54 (33.62)                                        
 20 Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR  1:05.71    1:06.21        
                  32.51     1:06.21 (33.70)                                        
 21 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:08.85    1:06.78        
                  32.64     1:06.78 (34.14)                                        
 22 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              1:03.93    1:07.99        
                  33.03     1:07.99 (34.96)                                        
 23 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               1:08.30    1:08.42        
                  33.36     1:08.42 (35.06)                                        
 24 Suchy, Nicholas           16 VAC-MR               1:06.04    1:08.66        
                  33.48     1:08.66 (35.18)                                        
 25 Fischer, Kenny            15 Express Swimming-MR  1:11.07    1:09.61        
                  34.69     1:09.61 (34.92)                                        
 26 Bonnick, Zail             16 WSSC-MR              1:13.92    1:10.45        
                  35.56     1:10.45 (34.89)                                        
 27 Reyes-Vera, Taylor        15 Express Swimming-MR  1:45.00    1:11.80        
                  35.10     1:11.80 (36.70)                                        
 28 Perez, Matthew            15 Express Swimming-MR  1:12.29    1:13.38        
                  35.45     1:13.38 (37.93)                                        
 29 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               1:18.26    1:14.48        
                  35.02     1:14.48 (39.46)                                        
 -- Desmond, Connor           16 Express Swimming-MR  1:14.27         DQ        
      Delay initiating turn
                  35.73          DQ (39.42)                                        
 -- Kuklis, Christian         15 HVD-MR               2:20.33         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  43.45          DQ (49.15)                                        
 -- Liu, Alex                 17 NDAC-MR                54.72        DFS        
      Declared false start
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:01.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              2:05.46    2:06.07        
                  29.94     1:01.77 (31.83)     1:34.63 (32.86)     2:06.07 (31.44)
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              2:09.82    2:06.61        
                  29.48     1:01.36 (31.88)     1:34.19 (32.83)     2:06.61 (32.42)
  3 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              2:06.35    2:08.11        
                  29.33     1:01.11 (31.78)     1:34.84 (33.73)     2:08.11 (33.27)
  4 Liu, Alex                 17 NDAC-MR              1:59.63    2:09.76        
                  31.43     1:04.01 (32.58)     1:37.08 (33.07)     2:09.76 (32.68)
  5 Wilson, Elijah            16 WISC-MR              2:15.51    2:13.76        
                  31.78     1:05.41 (33.63)     1:39.85 (34.44)     2:13.76 (33.91)
  6 Messina, Michael          16 RFAC-MR              2:11.33    2:13.85        
                  30.03     1:02.80 (32.77)     1:37.92 (35.12)     2:13.85 (35.93)
  7 Roberts, Antonio          15 WISC-MR              2:35.04    2:31.84        
                  34.37     1:12.83 (38.46)     1:52.08 (39.25)     2:31.84 (39.76)
 -- Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR  2:26.43         DQ        
      Delay initiating turn
                  32.36     1:06.87 (34.51)     1:44.11 (37.24)          DQ (37.61)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                59.92    1:02.36 METS   
                  29.19     1:02.36 (33.17)                                        
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              1:01.65    1:03.17 METS   
                  29.44     1:03.17 (33.73)                                        
  3 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:09.17    1:06.27        
                  31.50     1:06.27 (34.77)                                        
  4 Liu, Alex                 17 NDAC-MR              1:02.81    1:07.17        
                  31.59     1:07.17 (35.58)                                        
  5 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR              1:07.92    1:07.26        
                  31.90     1:07.26 (35.36)                                        
  6 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              1:06.37    1:07.90        
                  31.76     1:07.90 (36.14)                                        
  7 Reining, Robert           17 RFAC-MR              1:07.30    1:08.46        
                  33.11     1:08.46 (35.35)                                        
  8 Burger, Dan               17 NDAC-MR              1:03.08    1:08.63        
                  32.64     1:08.63 (35.99)                                        
  9 Romeo, Justin             17 DVWM-MR              1:05.36    1:08.97        
                  32.58     1:08.97 (36.39)                                        
 10 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR              1:10.80    1:09.35        
                  31.87     1:09.35 (37.48)                                        
 11 Torri, Andrew             17 HVD-MR               1:06.91    1:09.40        
                  32.27     1:09.40 (37.13)                                        
 12 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:11.51    1:10.17        
                  32.96     1:10.17 (37.21)                                        
 13 Horgan, Edward            15 HVD-MR               1:11.51    1:10.25        
                  32.79     1:10.25 (37.46)                                        
 14 Turner, Cole              16 HVD-MR               1:13.78    1:11.69        
                  33.61     1:11.69 (38.08)                                        
 15 Wilson, Elijah            16 WISC-MR              1:15.84    1:11.76        
                  34.50     1:11.76 (37.26)                                        
 16 Luzzi, Matt               15 HVD-MR               1:09.23    1:12.35        
                  32.98     1:12.35 (39.37)                                        
 17 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              1:12.32    1:13.32        
                  33.90     1:13.32 (39.42)                                        
 18 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR  1:16.32    1:13.62        
                  34.98     1:13.62 (38.64)                                        
 19 Swift, Danny              17 NDAC-MR              1:18.10    1:13.72        
                  34.75     1:13.72 (38.97)                                        
 20 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              1:16.21    1:14.16        
                  34.45     1:14.16 (39.71)                                        
 21 Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR  1:12.80    1:14.53        
                  35.07     1:14.53 (39.46)                                        
 22 Powell, Brett             15 WISC-MR              1:17.21    1:15.25        
                  35.24     1:15.25 (40.01)                                        
 23 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               1:13.25    1:15.89        
                  33.42     1:15.89 (42.47)                                        
 24 Torri, Daniel             15 HVD-MR               1:15.76    1:16.05        
                  35.86     1:16.05 (40.19)                                        
 25 Fischer, Kenny            15 Express Swimming-MR  1:16.23    1:16.79        
                  36.35     1:16.79 (40.44)                                        
 26 Howard, Christian         18 Express Swimming-MR  1:20.22    1:18.74        
                  36.65     1:18.74 (42.09)                                        
 27 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               1:20.66    1:18.97        
                  37.15     1:18.97 (41.82)                                        
 28 Roberts, Antonio          15 WISC-MR              1:23.79    1:21.05        
                  37.72     1:21.05 (43.33)                                        
 29 Grunbok, Nick             15 HVD-MR               1:21.87    1:21.89        
                  38.01     1:21.89 (43.88)                                        
 30 Desmond, Connor           16 Express Swimming-MR  1:21.08    1:22.07        
                  37.99     1:22.07 (44.08)                                        
 31 Messina, Michael          16 RFAC-MR              1:22.47    1:25.05        
                  39.60     1:25.05 (45.45)                                        
 32 Storaska, Noah            12 VAC-MR               1:46.27    1:44.54        
                  47.99     1:44.54 (56.55)                                        
 33 Brown, Craig               9 WSSC-MR              2:02.00    2:18.16        
                1:02.64   2:18.16 (1:15.52)                                        
 -- Reyes-Vera, Taylor        15 Express Swimming-MR  1:50.00         DQ        
      Butterfly kick
                  42.81          DQ (48.49)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              2:26.34    2:23.10        
                  31.34     1:07.83 (36.49)     1:45.51 (37.68)     2:23.10 (37.59)
  2 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:29.04    2:25.07        
                  31.29     1:07.74 (36.45)     1:45.56 (37.82)     2:25.07 (39.51)
  3 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              2:23.10    2:31.49        
                  33.29     1:11.11 (37.82)     1:50.94 (39.83)     2:31.49 (40.55)
  4 Romeo, Justin             17 DVWM-MR              2:26.04    2:38.37        
                  33.77     1:12.74 (38.97)     1:54.92 (42.18)     2:38.37 (43.45)
  5 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              2:37.34    2:41.30        
                  35.14     1:15.40 (40.26)     1:57.97 (42.57)     2:41.30 (43.33)
  6 Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR  2:38.30    2:42.73        
                  35.51     1:15.57 (40.06)     1:58.92 (43.35)     2:42.73 (43.81)
  7 Storaska, Nathaniel       14 VAC-MR               2:37.91    2:43.67        
                  36.57     1:17.98 (41.41)     2:00.45 (42.47)     2:43.67 (43.22)
  8 Cepeda, Lorenzo           13 RFAC-MR              2:49.57    2:49.75        
                  35.80     1:17.94 (42.14)     2:03.84 (45.90)     2:49.75 (45.91)
  9 Roberts, Antonio          15 WISC-MR              2:59.57    2:58.33        
                  38.85     1:24.62 (45.77)     2:11.10 (46.48)     2:58.33 (47.23)
 -- Liu, Alex                 17 NDAC-MR              2:14.95        DFS        
      Declared false start
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           17 RFAC-MR                52.01      53.07 METS   
                  25.19       53.07 (27.88)                                        
  2 Cruz, Jason               17 RFAC-MR                55.28      55.48        
                  25.57       55.48 (29.91)                                        
  3 Bogen, Jake               16 RFAC-MR                55.74      55.93        
                  27.08       55.93 (28.85)                                        
  4 DeMarco, Preston          20 RFAC-MR                56.91      56.34        
                  26.37       56.34 (29.97)                                        
  5 Liu, Alex                 17 NDAC-MR                55.90      57.20        
                  27.10       57.20 (30.10)                                        
  6 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                58.68      58.16        
                  27.54       58.16 (30.62)                                        
  7 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR                55.67      58.18        
                  27.42       58.18 (30.76)                                        
  8 Swift, Danny              17 NDAC-MR                54.21      58.62        
                  26.41       58.62 (32.21)                                        
  9 Kane, Aidan               16 PBAC-MR                55.23    1:00.00        
                  27.54     1:00.00 (32.46)                                        
 10 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               1:05.88    1:00.79        
                  28.14     1:00.79 (32.65)                                        
 11 Kang, Matthew             17 Express Swimming-MR  1:01.45    1:01.38        
                  28.60     1:01.38 (32.78)                                        
 12 Zupko, Sean               15 VAC-MR               1:00.71    1:02.03        
                  28.60     1:02.03 (33.43)                                        
 13 Horgan, Edward            15 HVD-MR               1:01.00    1:02.29        
                  28.97     1:02.29 (33.32)                                        
 14 Luzzi, Matt               15 HVD-MR               1:01.66    1:02.64        
                  29.28     1:02.64 (33.36)                                        
 15 Messina, Michael          16 RFAC-MR              1:01.72    1:02.91        
                  28.98     1:02.91 (33.93)                                        
 16 Lerner, Ryan              15 VAC-MR               1:05.15    1:03.43        
                  29.33     1:03.43 (34.10)                                        
 17 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              1:03.63    1:04.19        
                  29.24     1:04.19 (34.95)                                        
 18 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR  1:04.70    1:04.62        
                  29.91     1:04.62 (34.71)                                        
 19 Torri, Daniel             15 HVD-MR               1:08.88    1:04.68        
                  29.20     1:04.68 (35.48)                                        
 20 Wilson, Elijah            16 WISC-MR              1:07.00    1:05.11        
                  30.12     1:05.11 (34.99)                                        
 21 Suchy, Nicholas           16 VAC-MR               1:03.83    1:05.46        
                  29.93     1:05.46 (35.53)                                        
 22 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               1:05.04    1:05.47        
                  30.65     1:05.47 (34.82)                                        
 23 Mangan, Kyle              16 HVD-MR               1:04.98    1:05.63        
                  30.31     1:05.63 (35.32)                                        
 24 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:08.23    1:05.85        
                  29.72     1:05.85 (36.13)                                        
 25 Torri, Andrew             17 HVD-MR               1:05.53    1:07.12        
                  29.18     1:07.12 (37.94)                                        
 26 Howard, Christian         18 Express Swimming-MR  1:08.41    1:08.15        
 27 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              1:03.49    1:09.27        
                  29.94     1:09.27 (39.33)                                        
 28 Bonnick, Zail             16 WSSC-MR              1:28.95    1:10.69        
                  32.11     1:10.69 (38.58)                                        
 29 Fischer, Kenny            15 Express Swimming-MR  1:16.41    1:11.42        
                  34.22     1:11.42 (37.20)                                        
 30 Perez, Matthew            15 Express Swimming-MR  1:11.16    1:15.49        
                  35.35     1:15.49 (40.14)                                        
 31 Docu, Alex                15 PBAC-MR              1:11.81    1:17.13        
                  35.12     1:17.13 (42.01)                                        
 -- Desmond, Connor           16 Express Swimming-MR  1:25.50         DQ        
      Arms underwater recovery
                  35.07          DQ (49.87)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:03.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           17 RFAC-MR              2:00.68    1:59.23 METS   
                  26.66       56.40 (29.74)     1:26.86 (30.46)     1:59.23 (32.37)
  2 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              2:02.33    2:02.10 METS   
                  26.73       57.00 (30.27)     1:29.16 (32.16)     2:02.10 (32.94)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              2:01.39  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cimorelli, Jack           17 NDAC-MR              1:57.87    2:03.51        
                  27.19       59.17 (31.98)     1:34.04 (34.87)     2:03.51 (29.47)
  2 Reining, Robert           17 RFAC-MR              2:08.22    2:08.55        
                  26.43     1:00.45 (34.02)     1:39.67 (39.22)     2:08.55 (28.88)
  3 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              2:11.92    2:09.58        
                  26.77     1:00.61 (33.84)     1:40.36 (39.75)     2:09.58 (29.22)
  4 Jardeleza, Gerard         16 WISC-MR              2:12.71    2:10.39        
                  28.23     1:00.88 (32.65)     1:39.91 (39.03)     2:10.39 (30.48)
  5 Cruz, Jason               17 RFAC-MR              2:06.68    2:10.91        
                  26.67       59.21 (32.54)     1:38.96 (39.75)     2:10.91 (31.95)
  6 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              2:11.86    2:13.15        
                  26.52     1:01.14 (34.62)     1:42.62 (41.48)     2:13.15 (30.53)
  7 Faughnan, Michael         16 HVD-MR               2:14.99    2:14.29        
                  29.02     1:02.10 (33.08)     1:43.74 (41.64)     2:14.29 (30.55)
  8 Wilson, Elijah            16 WISC-MR              2:20.37    2:16.56        
                  30.52     1:04.89 (34.37)     1:45.75 (40.86)     2:16.56 (30.81)
  9 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:20.28    2:17.15        
                  30.57     1:07.75 (37.18)     1:46.38 (38.63)     2:17.15 (30.77)
 10 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              2:12.84    2:18.07        
                  28.90     1:06.03 (37.13)     1:44.22 (38.19)     2:18.07 (33.85)
 11 Staubi, Kyle              17 NDAC-MR              2:05.11    2:18.42        
                  27.89     1:02.65 (34.76)     1:43.40 (40.75)     2:18.42 (35.02)
 12 Turner, Cole              16 HVD-MR               2:20.19    2:20.19        
                  29.50     1:04.79 (35.29)     1:47.90 (43.11)     2:20.19 (32.29)
 13 Luzzi, Matt               15 HVD-MR               2:26.63    2:20.50        
                  29.28     1:07.78 (38.50)     1:48.05 (40.27)     2:20.50 (32.45)
 14 Messina, Michael          16 RFAC-MR              2:18.20    2:20.60        
                  29.24     1:02.08 (32.84)     1:48.70 (46.62)     2:20.60 (31.90)
 15 Swift, Danny              17 NDAC-MR              2:15.28    2:21.47        
                  27.36     1:03.34 (35.98)     1:47.72 (44.38)     2:21.47 (33.75)
 16 Romeo, Justin             17 DVWM-MR              2:19.41    2:21.53        
                  30.00     1:07.46 (37.46)     1:48.57 (41.11)     2:21.53 (32.96)
 17 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              2:20.23    2:21.55        
                  29.57     1:07.95 (38.38)     1:49.76 (41.81)     2:21.55 (31.79)
 18 Speare, Ryan              16 NDAC-MR              2:21.13    2:23.10        
                  30.12     1:05.15 (35.03)     1:49.20 (44.05)     2:23.10 (33.90)
 19 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR  2:27.41    2:24.45        
                  29.25     1:05.54 (36.29)     1:49.08 (43.54)     2:24.45 (35.37)
 20 Flynn, Ryan               15 HVD-MR               2:34.88    2:24.74        
                  31.89                             1:51.70 ( )     2:24.74 (33.04)
 21 Torri, Andrew             17 HVD-MR               2:15.83    2:25.73        
                  30.43     1:09.67 (39.24)     1:50.88 (41.21)     2:25.73 (34.85)
 22 Fischer, Kenny            15 Express Swimming-MR  2:29.92    2:25.82        
                  30.82     1:08.90 (38.08)     1:53.32 (44.42)     2:25.82 (32.50)
 23 Guariglia, Andrew         17 Express Swimming-MR  2:22.17    2:26.02        
                  33.19     1:09.61 (36.42)     1:51.76 (42.15)     2:26.02 (34.26)
 24 Burger, Dan               17 NDAC-MR              2:21.98    2:26.30        
                  31.57     1:09.34 (37.77)     1:51.38 (42.04)     2:26.30 (34.92)
 25 Howard, Christian         18 Express Swimming-MR  2:34.76    2:37.54        
                  30.33     1:08.97 (38.64)     1:58.13 (49.16)     2:37.54 (39.41)
 26 Roberts, Antonio          15 WISC-MR              2:46.08    2:38.68        
                  35.58     1:14.04 (38.46)     2:00.14 (46.10)     2:38.68 (38.54)
 27 Desmond, Connor           16 Express Swimming-MR  2:42.02    2:41.60        
                  35.71     1:16.04 (40.33)     2:03.59 (47.55)     2:41.60 (38.01)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
              4:21.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert           17 RFAC-MR              4:37.86    4:31.81        
                  27.09       57.80 (30.71)     1:33.82 (36.02)     2:08.84 (35.02)
        2:51.43 (42.59)     3:33.82 (42.39)     4:03.42 (29.60)     4:31.81 (28.39)
  2 Bogen, Jake               16 RFAC-MR              4:41.62    4:36.90        
                  27.56       59.53 (31.97)     1:35.29 (35.76)     2:09.44 (34.15)
        2:52.12 (42.68)     3:34.56 (42.44)     4:06.72 (32.16)     4:36.90 (30.18)
  3 Messina, Michael          16 RFAC-MR              4:56.68    4:56.63        
                  29.37     1:03.42 (34.05)     1:39.54 (36.12)     2:15.37 (35.83)
        3:02.95 (47.58)     3:50.88 (47.93)     4:24.09 (33.21)     4:56.63 (32.54)
  4 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              4:46.59    4:57.61        
                  30.01     1:05.06 (35.05)     1:45.02 (39.96)     2:24.87 (39.85)
        3:05.81 (40.94)     3:47.56 (41.75)     4:23.56 (36.00)     4:57.61 (34.05)
  5 Daniels, Owen             11 NDAC-MR              5:32.51    5:35.05        
                  37.09     1:23.28 (46.19)     2:04.83 (41.55)     2:47.21 (42.38)
        3:33.85 (46.64)     4:22.52 (48.67)   5:48.00 (1:25.48)         5:35.05 ( )
  6 Olsson, Kian              10 NDAC-MR              6:15.11    6:18.94        
                  36.50     1:18.99 (42.49)     2:10.10 (51.11)     3:01.33 (51.23)
        3:56.25 (54.92)     4:52.71 (56.46)     5:36.82 (44.11)     6:18.94 (42.12)
  7 Dorner, Benjamin          11 NDAC-MR              6:40.11    6:40.45        
                  45.30     1:40.13 (54.83)     2:31.51 (51.38)     3:21.92 (50.41)
        4:18.00 (56.08)     5:12.40 (54.40)     5:58.63 (46.23)     6:40.45 (41.82)
 -- Liu, Alex                 17 NDAC-MR              4:14.02        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:31.86    1:31.50        
     1) DeMarco, Preston 20             2) Bogen, Jake 16                 
     3) Cruz, Jason 17                  4) Reining, Robert 17             
                  24.31       48.09 (23.78)     1:10.34 (22.25)     1:31.50 (21.16)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:38.11    1:35.78        
     1) Speare, Ryan 16                 2) Liu, Alex 17                   
     3) Swift, Danny 17                 4) Cimorelli, Jack 17             
                  24.97       48.56 (23.59)     1:12.78 (24.22)     1:35.78 (23.00)
  3 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    1:38.72    1:37.74        
     1) Torri, Andrew 17                2) Luzzi, Matt 15                 
     3) Horgan, Edward 15               4) Faughnan, Michael 16           
                  25.19       49.34 (24.15)     1:14.23 (24.89)     1:37.74 (23.51)
  4 Viking Aquatic Club-MR  'A'                       1:39.31    1:38.22        
     1) Suchy, Nicholas 16              2) Zupko, Sean 15                 
     3) Dickman, Kellen 14              4) Lerner, Ryan 15                
                  24.15       48.54 (24.39)     1:14.03 (25.49)     1:38.22 (24.19)
  5 Long Island Express-MR  'A'                       1:39.64    1:39.37        
     1) Tang, Erik 15                   2) Guariglia, Andrew 17           
     3) Makhanbetov, Yerlan 16          4) Kang, Matthew 17               
                  24.53       50.88 (26.35)     1:16.09 (25.21)     1:39.37 (23.28)
  6 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                           NT    1:44.47        
     1) Abbruzzese, Matthew 13          2) Cepeda, Lorenzo 13             
     3) Messina, Michael 16             4) Ruan, Andrew 17                
                  28.44       54.08 (25.64)     1:19.71 (25.63)     1:44.47 (24.76)
  7 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    1:47.48    1:47.27        
     1) Torri, Daniel 15                2) Mangan, Kyle 16                
     3) Grunbok, Nick 15                4) Flynn, Ryan 15                 
                  26.39       53.57 (27.18)     1:26.31 (32.74)     1:47.27 (20.96)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                      1:47.70    1:42.54        
     1) Bogen, Jake 16                  2) Cruz, Jason 17                 
     3) DeMarco, Preston 20             4) Reining, Robert 17             
                  27.31                             1:21.16 ( )     1:42.54 (21.38)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            1:41.00    1:44.72        
     1) Staubi, Kyle 17                 2) Cimorelli, Jack 17             
     3) Liu, Alex 17                    4) Speare, Ryan 16                
                  26.84       55.52 (28.68)     1:20.38 (24.86)     1:44.72 (24.34)
  3 Hudson Valley Dolphins-MR  'A'                    1:54.05    1:48.52        
     1) Faughnan, Michael 16            2) Torri, Andrew 17               
     3) Horgan, Edward 15               4) Turner, Cole 16                
                  27.04       58.22 (31.18)     1:25.32 (27.10)     1:48.52 (23.20)
  4 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:55.99    1:51.92        
     1) Wilson, Elijah 16               2) Fonseca, Casey 15              
     3) Powell, Brett 15                4) Jardeleza, Gerard 16           
                  29.20     1:00.92 (31.72)     1:27.43 (26.51)     1:51.92 (24.49)
  5 Long Island Express-MR  'A'                       1:58.15    1:55.64        
     1) Howard, Christian 18            2) Tang, Erik 15                  
     3) Fischer, Kenny 15               4) Perez, Matthew 15              
                  30.61     1:00.43 (29.82)     1:30.50 (30.07)     1:55.64 (25.14)
  6 Hudson Valley Dolphins-MR  'B'                    2:04.20    1:56.11        
     1) Torri, Daniel 15                2) Luzzi, Matt 15                 
     3) Flynn, Ryan 15                  4) Clyde, Miles 13                
                  29.61     1:00.49 (30.88)     1:29.88 (29.39)     1:56.11 (26.23)
  7 Red Fox Aquatic Club-MR  'B'                      2:00.00    1:57.83        
     1) Messina, Michael 16             2) Kukreti, Satvik 14             
     3) Ruan, Andrew 17                 4) Abbruzzese, Matthew 13         
                  28.26     1:02.20 (33.94)     1:29.73 (27.53)     1:57.83 (28.10)
 -- Long Island Express-MR  'B'                       2:15.00         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Reyes-Vera, Taylor 15           2) Desmond, Connor 16             
     3) Makhanbetov, Yerlan 16          4) Guariglia, Andrew 17           
                  33.79     1:09.05 (35.26)     1:37.12 (28.07)          DQ (27.02)