Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/16/2018 02:47 PM
     2018 MR TVSC Ann Wycoff Memorial Swim Meet - 10/13/2018 to 10/14/2018     
                         Sanction #: 181009 & 181054-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Surdi, Alexa N             8 TVSC-MR                18.63      16.94  
  2 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 45.00      17.22  
  2 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 45.00      17.22  
  4 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           19.03      18.44  
  5 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 21.60      18.53  
  6 Tsybysheva, Paulina        8 TVSC-MR                   NT      18.63  
  7 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           22.38      18.64  
  8 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 19.56      19.01  
  9 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           20.10      19.26  
 10 Zhao, Chelsie Y            8 TVSC-MR                   NT      19.46  
 11 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 20.99      19.51  
 11 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           20.40      19.51  
 13 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           22.30      19.74  
 14 Baynon, Lily M             7 FA-MR                  21.03      19.87  
 15 Chiofolo, Olivia           8 HAA-MR                 45.00      20.38  
 16 Fang, Sophia               8 TVSC-MR                22.57      21.34  
 17 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           25.70      21.82  
 18 Miller, Lyla A             6 CSDC-MR              1:00.00      22.55  
 19 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 30.00      22.63  
 20 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                25.60      23.08  
 21 XU, Sarah Y                8 TVSC-MR                   NT      23.53  
 22 Timm, Avery R              7 TVSC-MR                29.17      25.63  
 23 Miller, Casey A            8 CSDC-MR                28.97      26.34  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Surdi, Alexa N             8 TVSC-MR                41.26      40.08  
  2 Lucca, Julia               8 HAA-MR               1:15.00      40.24  
  3 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           45.59      43.07  
  4 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR           45.71      43.16  
  5 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           51.01      43.34  
  6 Zhao, Chelsie Y            8 TVSC-MR                   NT      43.50  
  7 Primak, Morgan A           8 TVSC-MR                41.32      43.74  
  8 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 42.79      44.67  
  9 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 45.56      46.02  
 10 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           52.31      46.95  
 11 Tsybysheva, Paulina        8 TVSC-MR                45.93      47.02  
 12 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           53.05      47.07  
 13 Chiofolo, Olivia           8 HAA-MR               1:00.00      47.27  
 14 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           48.75      47.85  
 15 Lettieri, Ava T            8 CSDC-MR                45.90      47.96  
 16 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 44.65      48.72  
 17 Fang, Sophia               8 TVSC-MR                51.95      48.92  
 18 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 49.46      49.82  
 19 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           47.76      50.08  
 20 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR              2:00.00      50.19  
 21 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                54.45      50.40  
 22 McNamara, Samantha B       8 Unattached-MR          57.46      50.44  
 23 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           56.20      52.76  
 24 XU, Sarah Y                8 TVSC-MR                   NT      53.92  
 25 Miller, Lyla A             6 CSDC-MR              2:00.00      54.16  
 26 King, Katherine            7 HAA-MR               1:15.00      58.37  
 27 Timm, Avery R              7 TVSC-MR                56.33      58.63  
 28 Miller, Casey A            8 CSDC-MR                   NT      59.87  
 29 Persaud, Amiya B           8 Express Swimming-MR  1:00.00    1:02.83  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 45.00      20.88  
  2 Surdi, Alexa N             8 TVSC-MR                23.60      21.52  
  3 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           25.47      21.94  
  4 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 45.00      22.18  
  5 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 24.93      22.39  
  6 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           24.91      22.44  
  7 Chiofolo, Olivia           8 HAA-MR                 45.00      22.58  
  8 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 25.47      22.95  
  9 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR                24.83      23.19  
 10 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           26.66      24.39  
 11 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 45.00      25.04  
 12 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 25.68      25.22  
 13 Miller, Lyla A             6 CSDC-MR              1:00.00      26.09  
 14 Lettieri, Ava T            8 CSDC-MR                28.06      26.15  
 15 King, Katherine            7 HAA-MR               1:15.00      26.20  
 16 Zhao, Chelsie Y            8 TVSC-MR                   NT      26.59  
 17 XU, Sarah Y                8 TVSC-MR                   NT      26.83  
 18 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           29.45      27.02  
 19 Miller, Casey A            8 CSDC-MR                28.81      27.63  
 20 Timm, Avery R              7 TVSC-MR                26.40      28.97  
 21 Persaud, Amiya B           8 Express Swimming-MR    35.00      31.28  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 49.80      47.01  
  2 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR         1:04.95      48.51  
  3 Surdi, Alexa N             8 TVSC-MR                52.51      49.53  
  4 Lucca, Sarah               8 HAA-MR               1:15.00      49.81  
  5 Lucca, Julia               8 HAA-MR               1:15.00      50.78  
  6 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 57.05      50.85  
  7 Primak, Morgan A           8 TVSC-MR                52.43      51.85  
  8 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           56.08      52.26  
  9 Chiofolo, Olivia           8 HAA-MR               1:15.00      53.10  
 10 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR         1:02.77      53.17  
 11 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           54.36      53.56  
 12 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                56.83      54.01  
 13 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 55.71      55.49  
 14 Tsybysheva, Paulina        8 TVSC-MR              1:01.76      56.44  
 15 Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR         1:10.79      56.69  
 16 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 52.94      56.71  
 17 Timm, Avery R              7 TVSC-MR                   NT      59.66  
 18 XU, Sarah Y                8 TVSC-MR                   NT    1:00.91  
 19 Miller, Casey A            8 CSDC-MR                   NT    1:03.82  
 -- Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR           53.06         DQ  
      Delay initiating turn
 -- Zhao, Chelsie Y            8 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Multiple strokes
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lettieri, Ava T            8 CSDC-MR                25.66      23.71  
  2 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 26.15      23.96  
  3 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR           31.93      24.59  
  4 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 45.00      24.89  
  5 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           28.47      25.14  
  6 Fang, Sophia               8 TVSC-MR                26.51      25.84  
  7 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 27.62      26.01  
  8 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR              1:00.00      26.38  
  9 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           48.12      26.43  
 10 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 45.00      26.90  
 11 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 29.29      28.15  
 12 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                   NT      29.07  
 13 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           42.44      29.65  
 14 McNamara, Samantha B       8 Unattached-MR          42.33      29.81  
 15 Persaud, Amiya B           8 Express Swimming-MR    40.00      31.41  
 16 King, Katherine            7 HAA-MR                 45.00      32.28  
 17 Miller, Casey A            8 CSDC-MR                   NT      37.26  
 18 Campagna, Ava              8 Tmsuffolk-MR           34.90      38.21  
 -- XU, Sarah Y                8 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Arms past hipline
 -- Zhao, Chelsie Y            8 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Chiofolo, Olivia           8 HAA-MR                 45.00         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           47.40         DQ  
      Arms past hipline
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rochford, Juliana G        8 HAA-MR                 55.67      53.21  
  2 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR         1:09.26      54.80  
  3 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR         1:14.50      54.94  
  4 Baynon, Lily M             7 FA-MR                  59.16      55.55  
  5 Fang, Sophia               8 TVSC-MR              1:02.35      55.78  
  6 Lucca, Sarah               8 HAA-MR               1:15.00      57.03  
  7 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 56.13      58.45  
  8 Tsybysheva, Paulina        8 TVSC-MR                   NT      59.46  
  9 Primak, Morgan A           8 TVSC-MR              1:02.50    1:00.62  
 10 Lucca, Julia               8 HAA-MR               1:15.00    1:00.77  
 11 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR         1:05.77    1:00.98  
 12 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                   NT    1:06.84  
 -- Chiofolo, Olivia           8 HAA-MR               1:15.00         DQ  
      Two strokes under water
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Surdi, Alexa N             8 TVSC-MR                22.42      18.84  
  2 Fuentes, Valentina M       8 Tmsuffolk-MR           32.90      21.04  
  3 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR           25.16      21.91  
  4 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR           25.73      22.63  
  5 Weiss, Alexis M            8 Tmsuffolk-MR           28.99      23.64  
  6 Timm, Avery R              7 TVSC-MR                30.35      24.48  
  7 Primak, Morgan A           8 TVSC-MR                   NT      24.57  
  8 Fang, Sophia               8 TVSC-MR                   NT      24.72  
  9 Bascon, Reese S            8 HAA-MR                 45.00      25.14  
 10 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 26.90      26.30  
 11 Baynon, Lily M             7 FA-MR                  30.09      28.88  
 -- Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR           27.57         DQ  
      Alternating Kick
 -- Park, Erica Y              6 Tmsuffolk-MR           44.20         DQ  
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Surdi, Alexa N             8 TVSC-MR                56.03      45.57  
  2 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 50.00      49.01  
  3 Micena, Tess *             8 TVSC-MR                   NT      52.57  
  4 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR           57.97      53.01  
  5 Primak, Morgan A           8 TVSC-MR              1:01.16      57.55  
  6 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR         1:12.91      57.57  
  7 Bascon, Reese S            8 HAA-MR               1:06.77      58.84  
  8 Fang, Sophia               8 TVSC-MR                   NT      59.25  
  9 Tsybysheva, Paulina        8 TVSC-MR                   NT      59.89  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Addison, Ava E             8 Tmsuffolk-MR         1:56.07    1:46.97  
                  49.02     1:46.97 (57.95)                                        
  2 Park, Esther Y             7 Tmsuffolk-MR         2:05.90    1:47.76  
  3 Strasser, London G         8 Tmsuffolk-MR         2:12.90    1:48.66  
                  55.16     1:48.66 (53.50)                                        
  4 Primak, Morgan A           8 TVSC-MR              2:06.34    1:53.34  
                  52.31   1:53.34 (1:01.03)                                        
  5 Tsybysheva, Paulina        8 TVSC-MR                   NT    1:56.90  
                  52.16   1:56.90 (1:04.74)                                        
  6 Cahalane, Avery            8 Tmsuffolk-MR         2:21.63    2:04.53  
 -- Timm, Avery R              7 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Arms past hipline - breast
                  59.28        DQ (1:15.91)                                        
 -- McNamara, Samantha B       8 Unattached-MR        2:24.32         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Jacqueline   10 TVSC-MR                30.36      30.23  
  2 Emmerich, Ava J           10 TVSC-MR                35.01      32.40  
  3 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                33.27      33.49  
  4 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                35.46      33.52  
  5 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR                33.17      33.55  
  6 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 35.36      33.71  
  7 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  36.02      34.21  
  8 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                35.17      34.43  
  9 Cao, Carina K             10 TVSC-MR                35.98      35.00  
 10 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                38.34      35.44  
 11 Platti, Grace             10 CSDC-MR                37.16      35.57  
 12 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 35.40      35.84  
 13 Persaud, Maya             10 Express Swimming-MR    41.88      36.20  
 14 Fischbach, Maja P         10 TVSC-MR                35.38      36.35  
 15 Tribble, Julianna R       10 TVSC-MR                36.68      36.63  
 16 Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR                39.63      36.73  
 17 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                37.24      37.34  
 18 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR                 40.61      37.52  
 19 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR                40.33      38.41  
 20 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 38.46      38.45  
 21 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                39.36      38.68  
 22 Price, Caroline E         10 TVSC-MR                48.57      39.10  
 23 Doran, Charlotte I         9 HAA-MR                 50.00      40.40  
 24 Genninger, Aivary M        9 Tmsuffolk-MR           43.00      40.79  
 25 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                43.95      41.75  
 26 Kieran, Meredith F         9 Tmsuffolk-MR           41.91      42.50  
 27 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    50.00      42.76  
 28 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR           46.13      43.13  
 29 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR           48.40      43.28  
 30 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           45.63      43.29  
 31 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           44.77      43.34  
 32 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR           53.45      43.85  
 33 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR           45.71      44.10  
 34 Degeronimo, Abby M        10 TVSC-MR                45.52      44.70  
 35 DiFranco, Samantha L      10 FA-MR                  44.23      45.08  
 36 Woody, Leah K              9 TVSC-MR                54.46      45.84  
 37 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR           52.51      46.44  
 38 Millindorf, Lena M        10 FA-MR                  52.20      46.61  
 39 Liu, Ella Y               10 TVSC-MR                53.53      47.19  
 40 Virga, Lily                9 CSDC-MR                52.62      48.53  
 41 Marchetti, Emma A          9 CSDC-MR              2:00.00      53.53  
 -- Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                37.76         DQ  
      False start
 -- Qian, Caroline J           9 TVSC-MR                22.39         DQ  
      No touch on turn
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Jacqueline   10 TVSC-MR              1:08.24    1:09.50  
                  33.66     1:09.50 (35.84)                                        
  2 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR              1:13.51    1:14.32  
                  35.57     1:14.32 (38.75)                                        
  3 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:20.99    1:16.35  
                  37.04     1:16.35 (39.31)                                        
  4 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:21.04    1:17.67  
                  37.55     1:17.67 (40.12)                                        
  5 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR              1:33.55    1:18.16  
                  37.85     1:18.16 (40.31)                                        
  6 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              1:19.87    1:18.44  
                  37.33     1:18.44 (41.11)                                        
  7 Cao, Carina K             10 TVSC-MR              1:27.70    1:18.71  
                  36.88     1:18.71 (41.83)                                        
  8 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:19.72    1:18.92  
  9 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               1:19.51    1:19.54  
                  36.50     1:19.54 (43.04)                                        
 10 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:32.72    1:19.86  
                  37.20     1:19.86 (42.66)                                        
 11 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                   NT    1:20.22  
 12 Platti, Grace             10 CSDC-MR              1:23.60    1:20.96  
                  38.49     1:20.96 (42.47)                                        
 13 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:00.84    1:21.75  
                  37.30     1:21.75 (44.45)                                        
 14 Tribble, Julianna R       10 TVSC-MR              1:26.60    1:22.07  
                  39.83     1:22.07 (42.24)                                        
 15 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR              1:27.16    1:23.11  
                  40.64     1:23.11 (42.47)                                        
 16 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:34.79    1:24.13  
                  40.40     1:24.13 (43.73)                                        
 17 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR              1:24.31    1:24.27  
 18 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR              1:29.23    1:25.35  
                  38.86     1:25.35 (46.49)                                        
 19 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:30.32    1:25.59  
                  40.90     1:25.59 (44.69)                                        
 20 Fischbach, Maja P         10 TVSC-MR              1:23.73    1:26.57  
                  40.54     1:26.57 (46.03)                                        
 21 Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR                   NT    1:27.66  
                  41.83     1:27.66 (45.83)                                        
 22 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                   NT    1:28.40  
                  41.34     1:28.40 (47.06)                                        
 23 Genninger, Aivary M        9 Tmsuffolk-MR         1:43.91    1:29.68  
                  41.63     1:29.68 (48.05)                                        
 24 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR              2:00.00    1:30.90  
                  42.97     1:30.90 (47.93)                                        
 25 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR              1:30.63    1:31.34  
 26 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR               1:37.16    1:31.50  
                  43.37     1:31.50 (48.13)                                        
 27 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR         1:42.47    1:32.00  
                  43.15     1:32.00 (48.85)                                        
 28 Price, Caroline E         10 TVSC-MR              1:42.82    1:32.02  
                  42.84     1:32.02 (49.18)                                        
 29 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:58.63    1:34.57  
                  46.09     1:34.57 (48.48)                                        
 30 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  2:10.00    1:34.73  
                  45.27     1:34.73 (49.46)                                        
 31 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:42.06    1:34.92  
                  46.23     1:34.92 (48.69)                                        
 32 Doran, Charlotte I         9 HAA-MR               1:45.00    1:37.07  
 33 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         1:50.37    1:38.67  
                  47.16     1:38.67 (51.51)                                        
 34 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                1:35.08    1:39.52  
 35 Pace, Amanda J            10 HAA-MR               1:52.68    1:39.81  
                  46.66     1:39.81 (53.15)                                        
 36 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:45.09    1:39.90  
                  46.12     1:39.90 (53.78)                                        
 37 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR         1:50.95    1:41.07  
                  48.27     1:41.07 (52.80)                                        
 38 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR              1:51.68    1:41.37  
                  48.55     1:41.37 (52.82)                                        
 39 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         1:52.62    1:41.50  
 40 DiBlasi, Alexandra V       9 FA-MR                1:40.99    1:45.56  
 41 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR                   NT    1:46.71  
                  49.31     1:46.71 (57.40)                                        
 42 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         1:52.74    1:46.85  
                  49.72     1:46.85 (57.13)                                        
 43 Vitanza, Isabelle M       10 Unattached-MR             NT    1:47.51  
                  50.88     1:47.51 (56.63)                                        
 44 Woody, Leah K              9 TVSC-MR                   NT    1:49.33  
                  55.65     1:49.33 (53.68)                                        
 45 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         2:11.87    1:50.76  
 46 Degeronimo, Abby M        10 TVSC-MR              1:49.75    2:00.41  
 -- Kieran, Meredith F         9 Tmsuffolk-MR         1:41.26         DQ  
      No touch on turn
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Jacqueline   10 TVSC-MR                35.18      35.16  
  2 Monti, Lila R             10 TVSC-MR                37.33      36.55  
  3 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                40.14      38.44  
  4 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 41.42      40.57  
  4 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           45.80      40.57  
  6 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR                40.12      40.75  
  7 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 43.00      40.96  
  8 Cao, Carina K             10 TVSC-MR                43.63      42.16  
  9 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 40.82      42.21  
 10 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  42.97      42.55  
 11 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                43.86      42.57  
 12 Platti, Grace             10 CSDC-MR                42.98      43.19  
 13 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 43.32      43.43  
 14 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                42.94      44.15  
 15 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 45.19      44.55  
 16 Tribble, Julianna R       10 TVSC-MR                45.98      44.73  
 17 Persaud, Maya             10 Express Swimming-MR    55.44      44.90  
 18 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR                 47.73      45.26  
 19 Fischbach, Maja P         10 TVSC-MR                44.66      45.58  
 20 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  1:00.00      46.71  
 21 Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR                50.02      47.20  
 22 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR                52.34      47.41  
 23 Price, Caroline E         10 TVSC-MR                50.85      47.61  
 24 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                46.95      47.68  
 25 Abbate, Donna A           10 HAA-MR                 51.06      49.08  
 26 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR           56.02      49.55  
 27 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR           54.05      50.20  
 28 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 49.01      50.26  
 29 Pace, Amanda J            10 HAA-MR                 51.36      50.42  
 30 Millindorf, Lena M        10 FA-MR                  54.91      52.76  
 31 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR           56.44      53.95  
 32 Virga, Lily                9 CSDC-MR                55.14      54.19  
 33 Doran, Charlotte I         9 HAA-MR               1:00.00      54.83  
 34 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR           58.78      55.01  
 35 Woody, Leah K              9 TVSC-MR                   NT      55.15  
 36 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR           58.13      57.96  
 37 Degeronimo, Abby M        10 TVSC-MR                56.41    1:00.57  
 38 Marchetti, Emma A          9 CSDC-MR              2:00.00    1:13.44  
 -- Qian, Caroline J           9 TVSC-MR                25.15         DQ  
      Not on back off wall
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Jacqueline   10 TVSC-MR              1:18.87    1:15.49  
                  38.24     1:15.49 (37.25)                                        
  2 Monti, Lila R             10 TVSC-MR              1:18.73    1:16.29  
                  37.91     1:16.29 (38.38)                                        
  3 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              1:34.97    1:22.59  
  4 Emmerich, Ava J           10 TVSC-MR              1:23.30    1:22.87  
                  40.98     1:22.87 (41.89)                                        
  5 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                   NT    1:25.78  
                  40.06     1:25.78 (45.72)                                        
  6 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR              1:28.16    1:26.17  
                  41.35     1:26.17 (44.82)                                        
  7 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               1:31.76    1:26.29  
                  42.14     1:26.29 (44.15)                                        
  8 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:33.86    1:26.90  
                  41.43     1:26.90 (45.47)                                        
  9 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:41.52    1:27.73  
                  42.19     1:27.73 (45.54)                                        
 10 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:37.86    1:27.93  
                  41.96     1:27.93 (45.97)                                        
 11 Cao, Carina K             10 TVSC-MR              1:39.42    1:28.37  
                  42.97     1:28.37 (45.40)                                        
 12 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR              1:36.76    1:28.56  
                  42.97     1:28.56 (45.59)                                        
 13 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:34.74    1:29.12  
 14 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:44.12    1:29.88  
                  44.00     1:29.88 (45.88)                                        
 15 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:36.87    1:29.99  
                  44.38     1:29.99 (45.61)                                        
 16 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR              1:29.94    1:30.77  
 17 Platti, Grace             10 CSDC-MR              1:34.20    1:30.97  
                  44.06     1:30.97 (46.91)                                        
 18 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:35.65    1:31.22  
                  44.50     1:31.22 (46.72)                                        
 19 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:37.76    1:31.60  
                  43.61     1:31.60 (47.99)                                        
 20 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                   NT    1:32.48  
                  43.62     1:32.48 (48.86)                                        
 21 Fischbach, Maja P         10 TVSC-MR              1:33.49    1:33.04  
 22 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR              1:31.89    1:33.43  
                  46.78     1:33.43 (46.65)                                        
 23 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                   NT    1:35.68  
                  45.07     1:35.68 (50.61)                                        
 24 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR               1:45.19    1:37.31  
 25 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  2:15.00    1:40.06  
                  47.50     1:40.06 (52.56)                                        
 26 Price, Caroline E         10 TVSC-MR              2:02.56    1:40.60  
 27 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR         1:43.29    1:41.02  
                  49.22     1:41.02 (51.80)                                        
 28 Genninger, Aivary M        9 Tmsuffolk-MR         1:52.26    1:42.56  
 29 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                   NT    1:43.63  
                  47.37     1:43.63 (56.26)                                        
 30 Kieran, Meredith F         9 Tmsuffolk-MR         1:43.64    1:44.77  
 31 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:55.90    1:44.95  
                  52.14     1:44.95 (52.81)                                        
 32 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         2:05.91    1:45.26  
                  51.75     1:45.26 (53.51)                                        
 33 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:54.14    1:46.75  
                  54.28     1:46.75 (52.47)                                        
 34 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR                   NT    1:47.46  
 35 Pace, Amanda J            10 HAA-MR               2:01.61    1:47.60  
                  54.41     1:47.60 (53.19)                                        
 36 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                1:54.64    1:49.02  
 37 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR              2:01.92    1:50.53  
                  55.59     1:50.53 (54.94)                                        
 38 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         2:17.72    1:51.86  
 39 Doran, Charlotte I         9 HAA-MR               2:00.00    1:52.92  
                  54.95     1:52.92 (57.97)                                        
 40 DiBlasi, Alexandra V       9 FA-MR                1:59.99    1:53.02  
 41 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:58.09    1:58.46  
                  53.32   1:58.46 (1:05.14)                                        
 42 Degeronimo, Abby M        10 TVSC-MR              2:15.49    2:00.30  
                  58.87   2:00.30 (1:01.43)                                        
 43 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         2:09.36    2:08.96  
 -- Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR         1:59.46         DQ  
      No touch at turn
                  53.32          DQ (59.06)                                        
 -- Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR              1:46.43         DQ  
      Delay initiating arm pull
                  49.11          DQ (54.52)                                        
 -- Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         2:06.26         DQ  
      Multiple strokes
                  57.32        DQ (1:00.07)                                        
 -- Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
                  51.33          DQ (55.85)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monti, Lila R             10 TVSC-MR                40.24      39.41  
  2 Emmerich, Ava J           10 TVSC-MR                42.63      42.40  
  3 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  45.94      43.59  
  4 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                44.18      44.44  
  5 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 48.34      46.94  
  6 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 47.33      47.04  
  7 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR                46.48      47.22  
  8 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                48.18      47.25  
  9 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                50.47      48.84  
 10 Platti, Grace             10 CSDC-MR                51.66      49.11  
 10 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                51.47      49.11  
 12 Cao, Carina K             10 TVSC-MR                51.27      50.88  
 13 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                53.60      51.47  
 14 Tribble, Julianna R       10 TVSC-MR                52.23      51.86  
 15 Fischbach, Maja P         10 TVSC-MR                54.02      51.90  
 16 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                54.72      51.98  
 17 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           57.31      52.08  
 18 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                54.18      52.21  
 19 Pace, Amanda J            10 HAA-MR                 57.33      53.38  
 20 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                  53.41      54.47  
 21 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 54.57      55.45  
 22 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           56.35      55.60  
 23 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR         1:02.25      55.87  
 24 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  1:00.00      56.07  
 25 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                56.13      56.56  
 26 Genninger, Aivary M        9 Tmsuffolk-MR           56.96      56.64  
 27 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                59.04      56.93  
 28 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR              1:02.07      57.71  
 29 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:00.61      57.84  
 30 Woody, Leah K              9 TVSC-MR                   NT      58.27  
 31 Price, Caroline E         10 TVSC-MR              1:06.55      58.28  
 32 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR         1:03.85      58.96  
 33 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR              1:00.22    1:00.91  
 34 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR              1:04.43    1:01.59  
 35 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         1:10.90    1:02.06  
 36 Kieran, Meredith F         9 Tmsuffolk-MR           54.90    1:03.31  
 37 DiBlasi, Alexandra V       9 FA-MR                  59.99    1:04.08  
 38 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         1:03.95    1:05.15  
 39 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         1:02.32    1:06.38  
 40 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         1:17.10    1:07.51  
 41 Degeronimo, Abby M        10 TVSC-MR              1:08.53    1:07.86  
 42 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR               1:15.00    1:08.25  
 -- Vitanza, Isabelle M       10 Unattached-MR             NT         DQ  
      One hand touch
 -- Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR                58.40         DQ  
      One hand touch
 -- Micena, Kallie            10 TVSC-MR                45.64         DQ  
      Two strokes under water
 -- Doran, Charlotte I         9 HAA-MR               1:15.00         DQ  
      One hand touch
 -- Qian, Caroline J           9 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monti, Lila R             10 TVSC-MR              1:25.44    1:23.89  
                  40.24     1:23.89 (43.65)                                        
  2 Emmerich, Ava J           10 TVSC-MR              1:32.84    1:30.90  
                  43.65     1:30.90 (47.25)                                        
  3 Retzlaff, Claudia L       10 TVSC-MR              1:35.03    1:32.49  
                  43.51     1:32.49 (48.98)                                        
  4 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:37.65    1:34.85  
                  43.86     1:34.85 (50.99)                                        
  5 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                   NT    1:36.68  
                  47.12     1:36.68 (49.56)                                        
  6 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                   NT    1:39.04  
                  47.04     1:39.04 (52.00)                                        
  7 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                   NT    1:45.82  
                  48.47     1:45.82 (57.35)                                        
  8 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               2:04.71    1:48.66  
                  53.02     1:48.66 (55.64)                                        
  9 Platti, Grace             10 CSDC-MR              1:54.49    1:50.54  
                  51.20     1:50.54 (59.34)                                        
 10 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR              1:51.63    1:51.64  
                  44.36   1:51.64 (1:07.28)                                        
 11 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR              1:56.73    1:51.77  
 12 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               2:05.36    1:52.27  
 13 Fischbach, Maja P         10 TVSC-MR              2:06.11    1:52.53  
                  53.32     1:52.53 (59.21)                                        
 14 DiFranco, Samantha L      10 FA-MR                2:02.28    1:54.40  
 15 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               2:12.61    1:58.97  
                  58.12   1:58.97 (1:00.85)                                        
 16 Pace, Amanda J            10 HAA-MR               2:04.91    1:59.22  
                  57.94   1:59.22 (1:01.28)                                        
 17 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR         2:10.90    1:59.45  
                  56.57   1:59.45 (1:02.88)                                        
 18 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                   NT    1:59.75  
                  57.73   1:59.75 (1:02.02)                                        
 19 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  2:15.00    2:02.53  
                  57.68   2:02.53 (1:04.85)                                        
 20 Genninger, Aivary M        9 Tmsuffolk-MR         2:05.75    2:04.19  
                  56.64   2:04.19 (1:07.55)                                        
 21 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               2:43.21    2:05.17  
                  58.47   2:05.17 (1:06.70)                                        
 22 Patel, Shreya              9 Tmsuffolk-MR         2:25.90    2:11.77  
 23 Price, Caroline E         10 TVSC-MR                   NT    2:12.60  
                1:02.02   2:12.60 (1:10.58)                                        
 24 Degeronimo, Abby M        10 TVSC-MR                   NT    2:28.24  
                1:11.83   2:28.24 (1:16.41)                                        
 -- Genao, Olivia M            9 TVSC-MR                   NT         DQ  
      One hand touch
                1:00.15        DQ (1:11.31)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Jacqueline   10 TVSC-MR                34.16      33.45  
  2 Retzlaff, Claudia L       10 TVSC-MR                33.94      33.67  
  3 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           48.95      37.75  
  4 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                38.57      38.34  
  5 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                42.02      41.70  
  6 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                44.32      41.83  
  7 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                55.35      42.86  
  8 Zakharova, Dasha           9 TVSC-MR                47.46      45.12  
  9 Persaud, Maya             10 Express Swimming-MR    57.93      45.15  
 10 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR                44.87      48.57  
 11 Kieran, Meredith F         9 Tmsuffolk-MR           46.26      48.96  
 12 Cole, Alex T              10 TVSC-MR                   NT      49.33  
 13 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           50.69      49.77  
 14 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 47.38      49.80  
 15 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR           58.95      52.61  
 16 Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR                   NT      52.87  
 17 Cennamo, Macie A           9 HAA-MR                 58.56      55.86  
 18 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           56.90      56.22  
 19 Virga, Lily                9 CSDC-MR              1:30.00    1:05.28  
 -- Doran, Charlotte I         9 HAA-MR               1:00.00         DQ  
      Alternating Kick
 -- Genao, Olivia M            9 TVSC-MR                57.35         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Jacqueline   10 TVSC-MR              1:22.55    1:18.40  
                  37.73     1:18.40 (40.67)                                        
  2 Monti, Lila R             10 TVSC-MR              1:23.35    1:24.66  
                  39.97     1:24.66 (44.69)                                        
  3 Emmerich, Ava J           10 TVSC-MR              1:35.48    1:30.03  
                  41.05     1:30.03 (48.98)                                        
  4 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                   NT    1:38.00  
                  45.63     1:38.00 (52.37)                                        
  5 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:45.00    1:45.59  
  6 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:45.00    1:46.52  
                  47.75     1:46.52 (58.77)                                        
  7 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR              1:48.96    1:48.30  
                  51.27     1:48.30 (57.03)                                        
  8 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               2:07.22    1:57.53  
                  46.77   1:57.53 (1:10.76)                                        
  9 Tribble, Julianna R       10 TVSC-MR                   NT    2:16.22  
 -- Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                   NT         DQ  
      One hand touch
                  49.50        DQ (1:01.95)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monti, Lila R             10 TVSC-MR              1:16.32    1:16.04  
                  37.79     1:16.04 (38.25)                                        
  2 Retzlaff, Claudia L       10 TVSC-MR              1:17.63    1:17.17  
                  36.38     1:17.17 (40.79)                                        
  3 Emmerich, Ava J           10 TVSC-MR              1:24.86    1:23.16  
                  39.73     1:23.16 (43.43)                                        
  4 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR              1:26.22    1:27.13  
                  40.41     1:27.13 (46.72)                                        
  5 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:42.13    1:27.94  
                  37.41     1:27.94 (50.53)                                        
  6 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                   NT    1:28.51  
                  39.39     1:28.51 (49.12)                                        
  7 Cao, Carina K             10 TVSC-MR              1:30.74    1:29.93  
                  40.59     1:29.93 (49.34)                                        
  8 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR              1:31.60    1:32.19  
                  42.35     1:32.19 (49.84)                                        
  9 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:41.91    1:33.41  
                  46.28     1:33.41 (47.13)                                        
 10 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:42.59    1:33.97  
                  43.17     1:33.97 (50.80)                                        
 11 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR              1:32.80    1:34.62  
                  43.36     1:34.62 (51.26)                                        
 12 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:46.08    1:36.25  
                  40.42     1:36.25 (55.83)                                        
 13 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR              1:42.35    1:36.35  
                  43.90     1:36.35 (52.45)                                        
 14 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                   NT    1:36.59  
                  46.75     1:36.59 (49.84)                                        
 15 Abbate, Donna A           10 HAA-MR               2:30.00    1:37.51  
 16 Tribble, Julianna R       10 TVSC-MR              1:42.32    1:37.93  
                  45.11     1:37.93 (52.82)                                        
 17 Narvaez, Yanet            10 CSDC-MR              2:30.00    1:40.71  
                  46.70     1:40.71 (54.01)                                        
 18 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  2:15.00    1:41.00  
                  45.81     1:41.00 (55.19)                                        
 19 Rabinowitz, Blake S       10 Tmsuffolk-MR         1:52.89    1:41.52  
 20 Kieran, Meredith F         9 Tmsuffolk-MR         1:50.90    1:43.81  
                  44.33     1:43.81 (59.48)                                        
 21 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:55.55    1:47.06  
                  51.95     1:47.06 (55.11)                                        
 22 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:55.53    1:47.09  
                  50.64     1:47.09 (56.45)                                        
 23 Pace, Amanda J            10 HAA-MR               1:56.09    1:48.95  
                  53.37     1:48.95 (55.58)                                        
 24 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:59.89    1:49.90  
                  56.36     1:49.90 (53.54)                                        
 25 Rosslee, Emma J           10 Tmsuffolk-MR         1:52.90    1:50.80  
                  49.77   1:50.80 (1:01.03)                                        
 26 Genninger, Aivary M        9 Tmsuffolk-MR         2:09.75    1:50.93  
                  52.79     1:50.93 (58.14)                                        
 27 Genao, Olivia M            9 TVSC-MR              2:01.96    1:53.56  
                  51.23   1:53.56 (1:02.33)                                        
 28 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         2:01.95    1:57.00  
 29 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         2:15.95    1:58.57  
                  57.07   1:58.57 (1:01.50)                                        
 -- Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         2:16.90         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:01.16        DQ (1:07.85)                                        
 -- Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:29.61         DQ  
      One hand touch - breast
                  40.04                                                            
 -- Cole, Alex T              10 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms - fly
                  45.37                                                            
 -- Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:29.25         DQ  
      Other - back
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                28.42      29.15  
  2 Woody, Lauren E           11 TVSC-MR                29.56      29.50  
  3 Krall, Brianna            12 CSDC-MR                32.72      30.89  
  4 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 31.49      31.37  
  5 Tamberelli, Liliana M     12 Unattached-MR          32.80      32.01  
  6 Ramos, Kota               12 CSDC-MR                35.11      32.96  
  7 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR                32.64      33.07  
  8 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           33.83      33.70  
  9 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR           32.83      33.71  
  9 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                34.25      33.71  
 11 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                36.36      34.00  
 12 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR           36.28      34.15  
 13 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR                34.32      34.53  
 14 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                36.21      34.85  
 15 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                37.34      35.14  
 16 Brock, Daniela M          11 FA-MR                  38.35      35.22  
 17 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           34.00      35.38  
 18 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR           34.83      35.42  
 19 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR           34.51      35.44  
 20 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR           34.23      35.74  
 21 Rose, Madeline I          12 Unattached-MR          38.00      36.64  
 22 Higgins, Abaigeal E       11 TVSC-MR                36.95      37.36  
 23 Donnelly, Meghan R        11 TVSC-MR                37.69      37.57  
 24 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR           40.53      37.97  
 25 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR           38.95      39.17  
 26 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           39.33      39.41  
 27 Daskalakis, Eleni         11 Express Swimming-MR    48.00      40.60  
 28 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR           44.56      41.32  
 29 Russo, Vanessa J          11 TVSC-MR                   NT      42.41  
 30 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR           46.85      44.10  
 -- Taranov, Vladislava       11 HAA-MR                 56.62         NS  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herr, Emily A             11 TVSC-MR                59.57      58.77  
                  28.79       58.77 (29.98)                                        
  2 Dimaculangan, Annabel     11 TVSC-MR                59.48      59.26  
                  29.61       59.26 (29.65)                                        
  3 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR              1:00.85    1:01.96  
                  29.90     1:01.96 (32.06)                                        
  4 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:04.65    1:02.39  
                  29.36     1:02.39 (33.03)                                        
  5 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:07.50    1:05.07  
                  31.25     1:05.07 (33.82)                                        
  6 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:08.08    1:05.39  
                  31.56     1:05.39 (33.83)                                        
  7 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:05.02    1:05.69  
                  31.51     1:05.69 (34.18)                                        
  8 Chen, Amy                 11 TVSC-MR              1:05.87    1:06.74  
                  31.75     1:06.74 (34.99)                                        
  9 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:07.35    1:06.80  
                  31.86     1:06.80 (34.94)                                        
 10 Woody, Lauren E           11 TVSC-MR              1:08.35    1:07.21  
                  32.55     1:07.21 (34.66)                                        
 11 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:08.39    1:07.54  
                  33.21     1:07.54 (34.33)                                        
 12 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              1:07.86    1:08.63  
                  32.33     1:08.63 (36.30)                                        
 13 Krall, Brianna            12 CSDC-MR              1:10.73    1:08.75  
                  33.38     1:08.75 (35.37)                                        
 14 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:12.40    1:08.78  
 15 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:14.09    1:08.87  
                  32.50     1:08.87 (36.37)                                        
 16 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:08.29    1:09.34  
                  32.51     1:09.34 (36.83)                                        
 17 Tamberelli, Liliana M     12 Unattached-MR        1:14.11    1:09.67  
                  32.91     1:09.67 (36.76)                                        
 18 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:13.35    1:10.55  
                  33.56     1:10.55 (36.99)                                        
 19 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:10.82    1:10.60  
                  34.25     1:10.60 (36.35)                                        
 20 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR              1:14.13    1:11.15  
                  32.81     1:11.15 (38.34)                                        
 21 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:13.62    1:11.45  
                  33.16     1:11.45 (38.29)                                        
 22 Ramos, Kota               12 CSDC-MR              1:18.72    1:12.97  
                  35.53     1:12.97 (37.44)                                        
 23 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:15.41    1:13.52  
                  34.94     1:13.52 (38.58)                                        
 24 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:15.58    1:13.57  
                  36.17     1:13.57 (37.40)                                        
 25 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR              1:15.42    1:13.92  
 26 Duong, Katie S            11 TVSC-MR              1:19.58    1:15.58  
                  35.42     1:15.58 (40.16)                                        
 27 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR         1:22.18    1:15.66  
                  36.24     1:15.66 (39.42)                                        
 28 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR         1:17.09    1:15.97  
                  36.27     1:15.97 (39.70)                                        
 29 Sztorc, Natalie O         11 TVSC-MR                   NT    1:16.93  
                  36.38     1:16.93 (40.55)                                        
 30 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR         1:20.00    1:18.79  
                  36.92     1:18.79 (41.87)                                        
 31 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR              1:23.87    1:19.17  
 32 Donnelly, Meghan R        11 TVSC-MR              1:27.62    1:20.26  
                  39.64     1:20.26 (40.62)                                        
 33 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR         1:22.78    1:20.36  
                  37.73     1:20.36 (42.63)                                        
 34 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR         1:17.12    1:20.45  
                  37.26     1:20.45 (43.19)                                        
 35 Higgins, Abaigeal E       11 TVSC-MR              1:22.57    1:20.64  
                  38.66     1:20.64 (41.98)                                        
 36 Rose, Madeline I          12 Unattached-MR        1:45.00    1:21.32  
                  38.05     1:21.32 (43.27)                                        
 37 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR              1:22.07    1:21.59  
                  38.43     1:21.59 (43.16)                                        
 38 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:19.73    1:22.13  
 39 Nguyen, V                 11 CSDC-MR              1:24.47    1:25.04  
                  39.17     1:25.04 (45.87)                                        
 40 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR         1:32.73    1:25.88  
                  39.99     1:25.88 (45.89)                                        
 41 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR               1:32.28    1:28.29  
 42 Syritsyna, Sophia         11 TVSC-MR              1:43.69    1:29.35  
 43 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR         1:26.97    1:29.44  
                  43.30     1:29.44 (46.14)                                        
 44 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR         1:51.31    1:36.34  
 45 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR         1:48.66    1:37.23  
                  44.09     1:37.23 (53.14)                                        
 -- Russo, Vanessa J          11 TVSC-MR                   NT         NS  
 -- Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:08.13         NS  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 33.93      32.40  
  2 Woody, Lauren E           11 TVSC-MR                34.25      34.20  
  3 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR                35.97      35.10  
  4 Krall, Brianna            12 CSDC-MR                37.20      35.45  
  5 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 35.00      36.03  
  6 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                37.73      36.21  
  7 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR                37.72      36.37  
  8 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 37.09      36.47  
  9 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 36.09      37.09  
 10 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 37.13      37.32  
 11 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 37.77      37.82  
 12 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                38.69      38.24  
 13 Tamberelli, Liliana M     12 Unattached-MR          39.47      38.57  
 14 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR                41.08      39.20  
 15 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR                41.28      39.63  
 16 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR                40.31      40.00  
 17 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                41.24      40.28  
 18 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                   NT      40.81  
 19 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR                42.19      40.93  
 19 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR           45.40      40.93  
 21 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR           42.08      42.02  
 22 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR                 46.29      42.72  
 23 Higgins, Abaigeal E       11 TVSC-MR                42.11      43.91  
 24 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR           43.08      46.04  
 25 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR           53.85      46.78  
 26 Donnelly, Meghan R        11 TVSC-MR                47.52      47.03  
 27 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           48.06      47.06  
 28 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                46.83      47.29  
 29 Syritsyna, Sophia         11 TVSC-MR                 0.36      48.20  
 30 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR           56.17      49.38  
 -- Buchen, Matilda V         11 TVSC-MR                37.16         NS  
 -- Russo, Vanessa J          11 TVSC-MR                   NT         NS  
 -- Rose, Madeline I          12 Unattached-MR          55.00         NS  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR              1:07.00    1:07.24  
                  32.75     1:07.24 (34.49)                                        
  2 Herr, Emily A             11 TVSC-MR              1:09.01    1:08.45  
                  33.02     1:08.45 (35.43)                                        
  3 Dimaculangan, Annabel     11 TVSC-MR              1:10.09    1:11.31  
                  34.96     1:11.31 (36.35)                                        
  4 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:15.40    1:12.48  
                  35.01     1:12.48 (37.47)                                        
  5 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:17.28    1:14.71  
                  36.54     1:14.71 (38.17)                                        
  6 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:16.04    1:16.54  
                  37.05     1:16.54 (39.49)                                        
  7 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:18.70    1:16.57  
                  38.74     1:16.57 (37.83)                                        
  8 Krall, Brianna            12 CSDC-MR              1:16.46    1:16.58  
                  37.48     1:16.58 (39.10)                                        
  9 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              1:19.06    1:17.25  
                  37.77     1:17.25 (39.48)                                        
 10 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:26.20    1:19.76  
                  38.33     1:19.76 (41.43)                                        
 11 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:25.98    1:20.63  
                  39.59     1:20.63 (41.04)                                        
 12 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:18.81    1:20.67  
 13 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:24.30    1:21.62  
                  39.92     1:21.62 (41.70)                                        
 14 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:24.81    1:21.86  
                  40.40     1:21.86 (41.46)                                        
 15 Tamberelli, Liliana M     12 Unattached-MR        1:24.98    1:24.86  
                  41.31     1:24.86 (43.55)                                        
 16 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR         1:29.01    1:27.22  
                  42.49     1:27.22 (44.73)                                        
 17 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR         1:36.79    1:28.88  
                  42.41     1:28.88 (46.47)                                        
 18 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR              1:30.58    1:29.36  
                  43.08     1:29.36 (46.28)                                        
 19 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:34.88    1:31.86  
                  44.98     1:31.86 (46.88)                                        
 20 Rose, Madeline I          12 Unattached-MR        2:00.00    1:33.48  
                  44.61     1:33.48 (48.87)                                        
 21 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR               1:52.15    1:37.76  
 22 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR         1:46.94    1:43.89  
                  51.67     1:43.89 (52.22)                                        
 23 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR         2:01.52    1:48.15  
                  50.03     1:48.15 (58.12)                                        
 24 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR         2:07.56    1:53.06  
                  52.67   1:53.06 (1:00.39)                                        
 -- Russo, Vanessa J          11 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Multiple strokes
 -- Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR              1:29.02         DQ  
      Delay initiating turn
 -- Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR         1:41.06         DQ  
      Delay initiating turn
                  43.90          DQ (46.65)                                        
 -- Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:20.59         NS  
 -- Taranov, Vladislava       11 HAA-MR               2:09.93         NS  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herr, Emily A             11 TVSC-MR                33.44      34.97  
  2 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR                37.46      35.09  
  3 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 36.73      37.39  
  4 Woody, Lauren E           11 TVSC-MR                38.80      39.24  
  5 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                41.02      40.01  
  6 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                42.09      40.22  
  7 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR                43.47      42.97  
  8 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR                49.36      44.26  
  9 Sztorc, Natalie O         11 TVSC-MR                53.76      44.90  
 10 Higgins, Abaigeal E       11 TVSC-MR                48.73      46.04  
 11 Ramos, Kota               12 CSDC-MR                56.18      46.32  
 12 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR                47.39      46.64  
 13 Rose, Madeline I          12 Unattached-MR          50.00      46.70  
 14 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR           48.39      46.83  
 15 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                47.23      46.90  
 16 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           46.80      47.96  
 17 Buchen, Matilda V         11 TVSC-MR                48.78      47.97  
 18 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR         1:09.21      48.65  
 19 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                50.34      48.70  
 20 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR           50.12      49.73  
 21 Brock, Daniela M          11 FA-MR                  49.76      49.91  
 22 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                   NT      50.53  
 23 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           47.31      51.43  
 24 Daskalakis, Eleni         11 Express Swimming-MR  1:05.00    1:00.52  
 -- Syritsyna, Sophia         11 TVSC-MR                   NT         DQ  
      One hand touch
 -- Donnelly, Meghan R        11 TVSC-MR                54.10         DQ  
      One hand touch
 -- Taranov, Vladislava       11 HAA-MR                 57.26         NS  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herr, Emily A             11 TVSC-MR              1:15.74    1:15.02  
                  35.35     1:15.02 (39.67)                                        
  2 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              1:19.18    1:18.40  
                  36.55     1:18.40 (41.85)                                        
  3 Dimaculangan, Annabel     11 TVSC-MR              1:20.60    1:18.42  
                  38.13     1:18.42 (40.29)                                        
  4 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:20.93    1:20.67  
                  37.58     1:20.67 (43.09)                                        
  5 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:25.53    1:20.74  
                  37.73     1:20.74 (43.01)                                        
  6 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:26.30    1:20.89  
                  39.06     1:20.89 (41.83)                                        
  7 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR              1:24.80    1:21.55  
                  38.92     1:21.55 (42.63)                                        
  8 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:23.75    1:24.65  
                  38.88     1:24.65 (45.77)                                        
  9 Chen, Amy                 11 TVSC-MR              1:32.53    1:27.40  
                  41.51     1:27.40 (45.89)                                        
 10 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:26.64    1:29.48  
                  41.90     1:29.48 (47.58)                                        
 11 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:38.06    1:29.91  
                  42.25     1:29.91 (47.66)                                        
 12 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:33.92    1:30.15  
                  43.00     1:30.15 (47.15)                                        
 13 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:29.24    1:30.96  
                  43.25     1:30.96 (47.71)                                        
 14 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR              1:45.21    1:32.87  
                  44.60     1:32.87 (48.27)                                        
 15 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:49.17    1:35.59  
                  44.50     1:35.59 (51.09)                                        
 16 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:42.34    1:37.41  
                  46.42     1:37.41 (50.99)                                        
 17 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR         1:40.80    1:38.45  
                  46.70     1:38.45 (51.75)                                        
 18 Sztorc, Natalie O         11 TVSC-MR                   NT    1:38.55  
                  48.09     1:38.55 (50.46)                                        
 19 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               2:00.00    1:40.48  
 20 Rose, Madeline I          12 Unattached-MR        2:10.00    1:41.92  
                  49.18     1:41.92 (52.74)                                        
 21 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR         1:43.87    1:42.15  
                  47.80     1:42.15 (54.35)                                        
 22 Higgins, Abaigeal E       11 TVSC-MR              1:41.55    1:42.26  
 23 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:45.42    1:43.57  
                  49.31     1:43.57 (54.26)                                        
 24 Syritsyna, Sophia         11 TVSC-MR                   NT    1:44.53  
                  49.34     1:44.53 (55.19)                                        
 25 Brock, Daniela M          11 FA-MR                1:45.54    1:46.52  
                  50.78     1:46.52 (55.74)                                        
 26 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR         1:56.13    1:47.79  
                  51.98     1:47.79 (55.81)                                        
 27 Ramos, Kota               12 CSDC-MR              2:03.56    1:48.67  
                  48.85     1:48.67 (59.82)                                        
 28 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR         2:00.90    1:48.74  
                  52.33     1:48.74 (56.41)                                        
 29 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR                    NT    1:49.62  
                  49.88     1:49.62 (59.74)                                        
 30 Agro, Natalie             11 CSDC-MR              1:56.25    1:51.77  
                  53.04     1:51.77 (58.73)                                        
 31 Nguyen, V                 11 CSDC-MR              1:57.50    1:52.39  
                  52.89     1:52.39 (59.50)                                        
 32 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR         1:55.03    1:58.46  
                  57.83   1:58.46 (1:00.63)                                        
 -- Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:44.32         DQ  
      Butterfly kick
                  47.44          DQ (50.50)                                        
 -- Buchen, Matilda V         11 TVSC-MR              1:36.07         NS  
 -- Russo, Vanessa J          11 TVSC-MR                   NT         NS  
 -- Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:29.35         NS  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herr, Emily A             11 TVSC-MR                28.80      28.81  
  2 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR                30.87      30.50  
  3 Dimaculangan, Annabel     11 TVSC-MR                31.73      31.23  
  4 Woody, Lauren E           11 TVSC-MR                33.00      32.79  
  5 Chen, Amy                 11 TVSC-MR                35.01      33.16  
  6 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                34.17      33.47  
  7 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                33.73      33.77  
  8 Tamberelli, Liliana M     12 Unattached-MR          36.68      34.70  
  9 Krall, Brianna            12 CSDC-MR                37.27      34.99  
 10 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                37.75      35.31  
 11 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR           36.82      35.63  
 12 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 35.01      35.65  
 13 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR                35.94      35.67  
 14 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR                37.71      35.75  
 15 Ramos, Kota               12 CSDC-MR                43.00      36.27  
 16 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR                39.74      36.32  
 17 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           36.53      36.39  
 18 Rose, Madeline I          12 Unattached-MR          55.00      38.24  
 19 Sztorc, Natalie O         11 TVSC-MR                   NT      38.61  
 20 Albert, Anna              12 TVSC-MR                37.57      39.35  
 21 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR                40.47      39.66  
 22 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR           44.15      40.71  
 23 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                42.91      41.41  
 24 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR           42.12      42.01  
 25 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR           45.47      42.77  
 26 Donnelly, Meghan R        11 TVSC-MR                43.91      44.02  
 27 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           45.52      45.02  
 28 Gamez, Olivia G           11 TVSC-MR                   NT      47.06  
 29 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                55.78      48.72  
 30 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR           59.95      48.90  
 31 Brock, Daniela M          11 FA-MR                  52.11      49.56  
 32 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR         1:02.90      50.01  
 33 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR           49.84      50.99  
 34 Villa, Ciela I            11 Tmsuffolk-MR         1:03.16      51.66  
 35 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR           58.64      53.04  
 -- Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR                41.79         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Buchen, Matilda V         11 TVSC-MR                35.78         NS  
 -- Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                33.94         NS  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herr, Emily A             11 TVSC-MR              1:04.76    1:05.00  
                  29.74     1:05.00 (35.26)                                        
  2 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR              1:08.18    1:06.32  
                  31.28     1:06.32 (35.04)                                        
  3 Dimaculangan, Annabel     11 TVSC-MR              1:09.28    1:09.41  
                  32.98     1:09.41 (36.43)                                        
  4 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:21.70    1:17.60  
  5 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:21.80    1:18.89  
                  34.84     1:18.89 (44.05)                                        
  6 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:38.34    1:19.05  
                  36.04     1:19.05 (43.01)                                        
  7 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:23.17    1:22.63  
                  36.96     1:22.63 (45.67)                                        
  8 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              1:23.46    1:23.84  
                  37.30     1:23.84 (46.54)                                        
  9 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:45.00    1:25.28  
 10 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:32.79    1:25.51  
 11 Sztorc, Natalie O         11 TVSC-MR                   NT    1:26.01  
 12 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:38.39    1:26.89  
                  39.02     1:26.89 (47.87)                                        
 13 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:56.24    1:27.68  
                  37.45     1:27.68 (50.23)                                        
 14 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR         1:38.90    1:27.70  
                  37.79     1:27.70 (49.91)                                        
 15 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:27.45    1:28.20  
                  37.86     1:28.20 (50.34)                                        
 16 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                   NT    1:28.28  
                  38.17     1:28.28 (50.11)                                        
 17 Tamberelli, Liliana M     12 Unattached-MR        1:35.13    1:29.86  
                  37.80     1:29.86 (52.06)                                        
 18 Buchen, Matilda V         11 TVSC-MR              1:29.33    1:31.41  
                  40.52     1:31.41 (50.89)                                        
 19 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              1:38.56    1:31.43  
                  41.03     1:31.43 (50.40)                                        
 20 Higgins, Abaigeal E       11 TVSC-MR                   NT    1:47.93  
                  48.00     1:47.93 (59.93)                                        
 21 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR                    NT    1:52.49  
                  49.00   1:52.49 (1:03.49)                                        
 -- Syritsyna, Sophia         11 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
                  56.39          DQ (53.93)                                        
 -- Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:18.21         NS  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dimaculangan, Annabel     11 TVSC-MR              1:09.27    1:09.12  
                  33.16     1:09.12 (35.96)                                        
  2 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR              1:10.18    1:09.40  
                  31.62     1:09.40 (37.78)                                        
  3 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:16.67    1:12.30  
                  33.30     1:12.30 (39.00)                                        
  4 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:11.64    1:13.44  
                  34.51     1:13.44 (38.93)                                        
  5 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:13.99    1:13.89  
                  35.43     1:13.89 (38.46)                                        
  6 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:16.29    1:14.68  
                  31.85     1:14.68 (42.83)                                        
  7 Woody, Lauren E           11 TVSC-MR              1:20.12    1:14.70  
                  34.29     1:14.70 (40.41)                                        
  8 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:18.09    1:15.94  
                  34.86     1:15.94 (41.08)                                        
  9 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:16.94    1:16.20  
                  35.44     1:16.20 (40.76)                                        
 10 Krall, Brianna            12 CSDC-MR              1:21.39    1:17.74  
                  34.94     1:17.74 (42.80)                                        
 11 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:21.54    1:18.47  
                  38.69     1:18.47 (39.78)                                        
 12 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:19.07    1:18.72  
                  35.97     1:18.72 (42.75)                                        
 13 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:18.60    1:19.11  
                  38.22     1:19.11 (40.89)                                        
 14 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              1:20.95    1:19.52  
                  35.85     1:19.52 (43.67)                                        
 15 Buchen, Matilda V         11 TVSC-MR              1:30.12    1:20.07  
                  36.64     1:20.07 (43.43)                                        
 16 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:28.95    1:20.62  
 17 Duong, Katie S            11 TVSC-MR              1:21.53    1:22.47  
                  36.51     1:22.47 (45.96)                                        
 18 Sztorc, Natalie O         11 TVSC-MR              1:41.65    1:22.56  
                  37.30     1:22.56 (45.26)                                        
 19 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:24.70    1:22.80  
                  37.85     1:22.80 (44.95)                                        
 20 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:21.76    1:22.82  
                  38.48     1:22.82 (44.34)                                        
 21 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:23.65    1:24.19  
                  38.94     1:24.19 (45.25)                                        
 22 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR              1:28.92    1:25.66  
                  39.41     1:25.66 (46.25)                                        
 23 Parnell, Fiona R          11 TVSC-MR                   NT    1:25.89  
 24 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR              1:27.32    1:26.41  
                  38.01     1:26.41 (48.40)                                        
 25 Wafer, Sara N             11 Tmsuffolk-MR         1:29.40    1:26.58  
                  39.57     1:26.58 (47.01)                                        
 26 Rose, Madeline I          12 Unattached-MR        2:00.00    1:26.59  
                  39.45     1:26.59 (47.14)                                        
 27 Orrego, Maria L           12 Tmsuffolk-MR         1:26.83    1:26.88  
                  40.75     1:26.88 (46.13)                                        
 28 Vezzi, Nicole M           12 Tmsuffolk-MR         1:29.43    1:26.94  
                  40.46     1:26.94 (46.48)                                        
 29 Ramos, Kota               12 CSDC-MR              2:00.00    1:27.40  
                  37.03     1:27.40 (50.37)                                        
 30 Scarpinato, Nicolette R   11 TVSC-MR              1:29.69    1:29.77  
                  39.37     1:29.77 (50.40)                                        
 31 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:37.40    1:30.14  
                  42.55     1:30.14 (47.59)                                        
 32 Welch, Sadie K            11 Tmsuffolk-MR              NT    1:32.86  
                  40.31     1:32.86 (52.55)                                        
 33 Furnell, Amelia           11 Tmsuffolk-MR         1:39.02    1:33.27  
                  44.00     1:33.27 (49.27)                                        
 34 Donnelly, Meghan R        11 TVSC-MR              1:44.26    1:34.10  
                  42.61     1:34.10 (51.49)                                        
 35 Brock, Daniela M          11 FA-MR                1:33.29    1:37.11  
                  47.76     1:37.11 (49.35)                                        
 36 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR               1:42.26    1:41.22  
                  46.29     1:41.22 (54.93)                                        
 37 Secchi, Brooke D          11 Tmsuffolk-MR         1:39.87    1:42.53  
                  48.79     1:42.53 (53.74)                                        
 38 Syritsyna, Sophia         11 TVSC-MR                   NT    1:43.13  
                  47.92     1:43.13 (55.21)                                        
 39 Eriskin, Nisa             11 Tmsuffolk-MR         1:45.39    1:44.66  
 40 Guerrier, Olivia J        11 Tmsuffolk-MR         2:09.95    1:45.63  
                  46.37     1:45.63 (59.26)                                        
 41 Daskalakis, Eleni         11 Express Swimming-MR  2:20.00    1:52.08  
                  50.60   1:52.08 (1:01.48)                                        
 42 Glatzle, Kathryn M        11 Tmsuffolk-MR         2:11.90    1:55.57  
 -- Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:18.08         NS  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Jessica Z           14 TVSC-MR                26.91      26.46  
  2 Farrell, Hope M           14 TVSC-MR                25.95      26.57  
  3 Kazlauskas, Saige         14 Unattached-MR          25.97      26.63  
  4 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR                27.25      27.45  
  5 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR                28.07      27.91  
  6 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR                27.27      28.02  
  6 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR                27.70      28.02  
  8 Profeta, Jordan T         13 Unattached-MR          28.75      29.70  
  9 Biesaga, Emilia           14 FA-MR                  31.00      29.81  
 10 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR                30.86      30.04  
 11 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                31.07      30.12  
 12 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR                29.16      30.55  
 13 Iori, Paolina             14 Tmsuffolk-MR           30.60      30.60  
 14 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR                32.32      31.46  
 15 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR                31.46      31.55  
 16 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR                29.81      31.58  
 17 Platti, Nicole            13 CSDC-MR                32.06      31.77  
 18 Ambeguia, Jazz C          13 Express Swimming-MR    38.00      32.08  
 19 Heitmuller, Maddie        14 CSDC-MR                33.31      32.45  
 20 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR           31.34      32.59  
 21 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR           31.80      32.69  
 22 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR                34.28      32.73  
 23 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR           32.46      32.82  
 24 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR           33.22      33.17  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Hope M           14 TVSC-MR                55.84      57.64  
                  27.84       57.64 (29.80)                                        
  2 Kazlauskas, Saige         14 Unattached-MR          55.35      57.76  
                  27.47       57.76 (30.29)                                        
  3 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR                58.56      59.43  
                  28.64       59.43 (30.79)                                        
  4 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR                59.49      59.48  
  5 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR                59.46      59.50  
                  29.15       59.50 (30.35)                                        
  6 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR                59.73    1:00.09  
                  29.17     1:00.09 (30.92)                                        
  7 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                1:00.06    1:00.30  
                  29.74     1:00.30 (30.56)                                        
  8 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              1:01.87    1:02.75  
                  30.19     1:02.75 (32.56)                                        
  9 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:03.78    1:03.08  
                  30.50     1:03.08 (32.58)                                        
 10 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:02.97    1:03.30  
                  30.11     1:03.30 (33.19)                                        
 11 Profeta, Jordan T         13 Unattached-MR        1:01.13    1:04.31  
                  30.75     1:04.31 (33.56)                                        
 12 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               1:20.00    1:04.38  
                  30.22     1:04.38 (34.16)                                        
 13 Jeffares, Chloe E         14 CSDC-MR              1:04.53    1:05.33  
                  31.64     1:05.33 (33.69)                                        
 14 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:08.52    1:05.63  
                  30.96     1:05.63 (34.67)                                        
 15 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:08.93    1:07.71  
                  33.07     1:07.71 (34.64)                                        
 16 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:05.87    1:07.91  
                  32.25     1:07.91 (35.66)                                        
 17 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         1:11.16    1:08.13  
                  33.08     1:08.13 (35.05)                                        
 18 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         1:09.22    1:08.38  
                  33.15     1:08.38 (35.23)                                        
 19 Iori, Paolina             14 Tmsuffolk-MR         1:09.64    1:08.46  
                  32.88     1:08.46 (35.58)                                        
 20 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  1:08.66    1:08.60  
                  33.08     1:08.60 (35.52)                                        
 21 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              1:08.63    1:09.13  
                  32.79     1:09.13 (36.34)                                        
 22 Platti, Nicole            13 CSDC-MR              1:12.29    1:09.78  
                  33.77     1:09.78 (36.01)                                        
 23 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR              1:13.40    1:10.02  
                  34.22     1:10.02 (35.80)                                        
 24 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              1:05.97    1:11.30  
                  32.88     1:11.30 (38.42)                                        
 25 Causin, Ella N            13 CSDC-MR              1:14.48    1:11.80  
                  33.87     1:11.80 (37.93)                                        
 26 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              1:07.96    1:13.03  
                  35.36     1:13.03 (37.67)                                        
 27 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR              1:15.41    1:13.33  
                  35.13     1:13.33 (38.20)                                        
 28 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         1:13.04    1:14.42  
                  35.10     1:14.42 (39.32)                                        
 29 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:15.81    1:15.33  
                  35.21     1:15.33 (40.12)                                        
 30 Ambeguia, Jazz C          13 Express Swimming-MR  1:20.00    1:20.73  
                  35.88     1:20.73 (44.85)                                        
 -- Barsony, Amber            13 HAA-MR               1:02.27         NS  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kate A        14 TVSC-MR              2:05.57    2:02.67  
                  29.34     1:00.75 (31.41)     1:32.43 (31.68)     2:02.67 (30.24)
  2 Chen, Jessica Z           14 TVSC-MR              2:02.79    2:02.84  
                  29.07     1:01.36 (32.29)     1:32.70 (31.34)     2:02.84 (30.14)
  3 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:09.49    2:08.18  
                  29.47     1:02.01 (32.54)     1:35.83 (33.82)     2:08.18 (32.35)
  4 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              2:12.83    2:11.30  
                  29.98   2:11.30 (1:41.32)                                        
  5 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              2:14.33    2:15.75  
                  31.37     1:06.49 (35.12)     1:41.73 (35.24)     2:15.75 (34.02)
  6 Claps, Abby R             13 HAA-MR               2:28.47    2:15.87  
                  30.94     1:05.11 (34.17)     1:41.45 (36.34)     2:15.87 (34.42)
  7 Profeta, Jordan T         13 Unattached-MR        2:12.71    2:16.52  
                  30.51     1:05.38 (34.87)     1:41.96 (36.58)     2:16.52 (34.56)
  8 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:23.86    2:21.79  
                  30.93     1:06.03 (35.10)     1:43.55 (37.52)     2:21.79 (38.24)
  9 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:30.89    2:22.55  
                  32.60                             1:45.98 ( )     2:22.55 (36.57)
 10 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         2:41.72    2:25.04  
                  33.43     1:09.68 (36.25)     1:47.78 (38.10)     2:25.04 (37.26)
 11 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               2:45.00    2:25.99  
                  32.29     1:11.08 (38.79)     1:50.29 (39.21)     2:25.99 (35.70)
 12 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               2:37.30    2:26.64  
                  34.19     1:12.13 (37.94)     1:51.09 (38.96)     2:26.64 (35.55)
 13 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                2:27.89    2:27.69  
                  34.15     1:11.87 (37.72)     1:50.30 (38.43)     2:27.69 (37.39)
 14 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR              2:35.95    2:31.29  
                  35.40     1:14.50 (39.10)     1:55.32 (40.82)     2:31.29 (35.97)
 15 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR               3:00.06    2:31.56  
                  32.50     1:11.42 (38.92)   2:31.56 (1:20.14)                    
 16 Platti, Nicole            13 CSDC-MR              2:38.71    2:31.82  
                  35.08     1:14.23 (39.15)     1:54.48 (40.25)     2:31.82 (37.34)
 17 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               2:42.71    2:32.63  
                  35.26     1:15.05 (39.79)   2:32.63 (1:17.58)                    
 18 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              2:35.43    2:34.12  
                  34.55     1:13.74 (39.19)     1:54.35 (40.61)     2:34.12 (39.77)
 19 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              2:30.44    2:38.03  
                  35.43     1:14.77 (39.34)   2:38.03 (1:23.26)                    
 20 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR              2:51.37    2:50.03  
                  39.34     1:21.53 (42.19)     2:06.93 (45.40)     2:50.03 (43.10)
 21 Heitmuller, Maddie        14 CSDC-MR              2:43.76    2:58.52  
                  36.25     1:21.58 (45.33)     2:10.64 (49.06)     2:58.52 (47.88)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kate A        14 TVSC-MR              1:01.04    1:02.41  
                  31.02     1:02.41 (31.39)                                        
  2 Chen, Jessica Z           14 TVSC-MR              1:03.70    1:03.67  
                  31.17     1:03.67 (32.50)                                        
  3 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR              1:03.73    1:04.08  
                  31.00     1:04.08 (33.08)                                        
  4 Farrell, Hope M           14 TVSC-MR              1:01.58    1:04.36  
                  31.37     1:04.36 (32.99)                                        
  5 Kazlauskas, Saige         14 Unattached-MR        1:03.82    1:06.71  
  6 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:06.32    1:07.08  
                  33.30     1:07.08 (33.78)                                        
  7 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              1:06.31    1:07.63  
                  33.30     1:07.63 (34.33)                                        
  8 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR              1:08.64    1:08.57  
                  33.19     1:08.57 (35.38)                                        
  9 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              1:09.97    1:08.95  
                  34.41     1:08.95 (34.54)                                        
 10 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:13.35    1:11.18  
                  34.21     1:11.18 (36.97)                                        
 11 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:11.25    1:11.99  
 12 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              1:09.45    1:12.91  
                  35.90     1:12.91 (37.01)                                        
 13 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:13.00    1:15.71  
                  36.61     1:15.71 (39.10)                                        
 14 Biesaga, Emilia           14 FA-MR                1:19.28    1:15.93  
 15 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               1:30.00    1:16.33  
                  37.28     1:16.33 (39.05)                                        
 16 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              1:16.05    1:16.35  
                  36.79     1:16.35 (39.56)                                        
 17 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:16.81    1:16.78  
                  37.36     1:16.78 (39.42)                                        
 18 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR               1:20.77    1:17.00  
                  35.97     1:17.00 (41.03)                                        
 19 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:27.62    1:18.40  
                  37.62     1:18.40 (40.78)                                        
 20 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR              1:21.38    1:18.89  
                  37.98     1:18.89 (40.91)                                        
 21 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:25.52    1:18.98  
                  38.60     1:18.98 (40.38)                                        
 22 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         1:22.60    1:19.23  
                  38.91     1:19.23 (40.32)                                        
 23 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR              1:21.37    1:22.53  
                  39.91     1:22.53 (42.62)                                        
 24 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              1:18.90    1:22.62  
                  39.34     1:22.62 (43.28)                                        
 25 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         1:25.93    1:23.21  
                  39.57     1:23.21 (43.64)                                        
 26 Iori, Paolina             14 Tmsuffolk-MR         1:22.89    1:23.47  
                  40.63     1:23.47 (42.84)                                        
 27 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         1:23.99    1:23.95  
 28 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:30.39    1:27.14  
                  41.89     1:27.14 (45.25)                                        
 29 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR              1:31.34    1:30.38  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kate A        14 TVSC-MR              2:06.75    2:11.10  
                  31.39     1:04.44 (33.05)     1:38.13 (33.69)     2:11.10 (32.97)
  2 Farrell, Hope M           14 TVSC-MR              2:12.02    2:17.50  
                  32.47     1:07.06 (34.59)     1:42.63 (35.57)     2:17.50 (34.87)
  3 Chen, Jessica Z           14 TVSC-MR              2:16.06    2:17.62  
                  33.50     1:09.26 (35.76)     1:43.67 (34.41)     2:17.62 (33.95)
  4 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR              2:20.10    2:20.42  
                                  33.02 ( )   2:20.42 (1:47.40)                    
  5 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:19.66    2:23.68  
                  34.71     1:11.26 (36.55)     1:48.19 (36.93)     2:23.68 (35.49)
  6 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR              2:25.17    2:25.56  
                  34.15     1:11.76 (37.61)     1:49.67 (37.91)     2:25.56 (35.89)
  7 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              2:24.56    2:27.32  
                  35.35     1:12.60 (37.25)     1:50.36 (37.76)     2:27.32 (36.96)
  8 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              2:27.37    2:28.01  
                  35.99     1:12.79 (36.80)     1:51.16 (38.37)     2:28.01 (36.85)
  9 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              2:24.92    2:29.90  
                  35.28     1:13.18 (37.90)     1:52.07 (38.89)     2:29.90 (37.83)
 10 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               3:00.00    2:31.58  
                  36.23     1:14.78 (38.55)     1:54.32 (39.54)     2:31.58 (37.26)
 11 Sodhi, Malika             13 FA-MR                2:32.23    2:35.77  
                  37.23     1:17.37 (40.14)     1:57.36 (39.99)     2:35.77 (38.41)
 12 Claps, Abby R             13 HAA-MR               2:41.26    2:37.73  
                  37.28     1:17.38 (40.10)     1:58.63 (41.25)     2:37.73 (39.10)
 13 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:39.20    2:40.59  
                1:17.68   2:25.71 (1:08.03)     2:40.59 (14.88)                    
 14 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  2:42.46    2:44.89  
                  40.47     1:22.98 (42.51)     2:05.68 (42.70)     2:44.89 (39.21)
 15 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               3:30.00    2:45.24  
                  38.19     1:20.48 (42.29)     2:03.91 (43.43)     2:45.24 (41.33)
 16 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              2:48.91    2:45.30  
                  39.84     1:22.13 (42.29)     2:04.26 (42.13)     2:45.30 (41.04)
 17 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                2:41.79    2:46.95  
                  41.14     1:23.21 (42.07)     2:05.45 (42.24)     2:46.95 (41.50)
 18 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR               3:15.00    2:48.09  
                  37.46     1:20.22 (42.76)     2:04.17 (43.95)     2:48.09 (43.92)
 19 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               3:15.00    2:51.99  
                  41.01     1:25.25 (44.24)     2:09.46 (44.21)     2:51.99 (42.53)
 20 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR              3:02.19    3:00.85  
                  43.74     1:29.72 (45.98)     2:16.90 (47.18)     3:00.85 (43.95)
 21 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               3:03.72    3:01.33  
                  43.11     1:31.00 (47.89)     2:18.48 (47.48)     3:01.33 (42.85)
 -- Sandoval, Hope E          13 FA-MR                2:40.50         NS  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Hope M           14 TVSC-MR              1:08.86    1:11.27  
                  33.72     1:11.27 (37.55)                                        
  2 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              1:12.72    1:14.16  
                  35.55     1:14.16 (38.61)                                        
  3 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR              1:13.54    1:16.92  
                  36.66     1:16.92 (40.26)                                        
  4 Kazlauskas, Saige         14 Unattached-MR        1:17.18    1:16.95  
  5 Profeta, Jordan T         13 Unattached-MR        1:16.47    1:18.18  
                  37.31     1:18.18 (40.87)                                        
  6 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:17.80    1:19.77  
                  37.76     1:19.77 (42.01)                                        
  7 Sommerstad, Kate A        14 TVSC-MR              1:22.27    1:21.03  
                  38.54     1:21.03 (42.49)                                        
  8 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:28.32    1:23.37  
  9 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:30.86    1:23.73  
                  39.98     1:23.73 (43.75)                                        
 10 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         1:21.73    1:23.85  
                  39.16     1:23.85 (44.69)                                        
 11 Platti, Nicole            13 CSDC-MR              1:29.16    1:27.14  
                  41.54     1:27.14 (45.60)                                        
 12 Claps, Abby R             13 HAA-MR               1:32.00    1:27.90  
 13 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:27.88    1:29.18  
                  42.50     1:29.18 (46.68)                                        
 14 Iori, Paolina             14 Tmsuffolk-MR         1:36.96    1:30.78  
                  43.09     1:30.78 (47.69)                                        
 15 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              1:24.08    1:31.03  
                  42.87     1:31.03 (48.16)                                        
 16 Heitmuller, Maddie        14 CSDC-MR              1:31.48    1:31.88  
                  40.87     1:31.88 (51.01)                                        
 17 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               1:40.00    1:32.02  
                  43.84     1:32.02 (48.18)                                        
 18 Biesaga, Emilia           14 FA-MR                1:31.62    1:32.13  
                  43.41     1:32.13 (48.72)                                        
 19 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR               1:31.12    1:33.47  
                  43.07     1:33.47 (50.40)                                        
 20 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              1:33.16    1:35.98  
                  45.87     1:35.98 (50.11)                                        
 21 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR              1:39.78    1:38.70  
                  46.06     1:38.70 (52.64)                                        
 22 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:42.56    1:39.06  
                  46.57     1:39.06 (52.49)                                        
 23 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR              1:39.60    1:41.99  
                  48.18     1:41.99 (53.81)                                        
 24 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         1:45.28    1:43.01  
                  47.13     1:43.01 (55.88)                                        
 25 Ambeguia, Jazz C          13 Express Swimming-MR  1:50.00    1:43.75  
                  46.00     1:43.75 (57.75)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Jessica Z           14 TVSC-MR              2:39.41    2:37.33  
                  37.24     1:17.47 (40.23)     1:57.32 (39.85)     2:37.33 (40.01)
  2 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              2:42.82    2:40.49  
                  35.42     1:16.64 (41.22)     1:58.32 (41.68)     2:40.49 (42.17)
  3 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:47.24    2:48.43  
                  37.94     1:21.12 (43.18)     2:05.00 (43.88)     2:48.43 (43.43)
  4 Profeta, Jordan T         13 Unattached-MR        2:51.96    2:55.19  
                  38.11     1:24.46 (46.35)     2:10.04 (45.58)     2:55.19 (45.15)
  5 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              3:15.72    2:58.27  
                  40.16     1:26.09 (45.93)     2:12.92 (46.83)     2:58.27 (45.35)
  6 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                3:15.99    2:59.36  
                  40.10     1:26.64 (46.54)     2:13.61 (46.97)     2:59.36 (45.75)
  7 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               3:00.00    3:04.06  
                  40.86     1:28.71 (47.85)     2:16.97 (48.26)     3:04.06 (47.09)
  8 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  3:06.87    3:09.46  
                  43.81     1:32.10 (48.29)     2:20.25 (48.15)     3:09.46 (49.21)
  9 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                3:06.44    3:10.27  
                  43.88     1:32.90 (49.02)     2:21.47 (48.57)     3:10.27 (48.80)
 10 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               3:23.87    3:10.29  
                  41.77     1:31.23 (49.46)     2:21.72 (50.49)     3:10.29 (48.57)
 11 Platti, Nicole            13 CSDC-MR              3:17.86    3:10.37  
                  44.39     1:33.90 (49.51)     2:23.54 (49.64)     3:10.37 (46.83)
 12 Claps, Abby R             13 HAA-MR               3:00.00    3:11.33  
 13 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               3:15.00    3:16.40  
                  44.76     1:36.07 (51.31)     2:27.28 (51.21)     3:16.40 (49.12)
 14 Jeffares, Chloe E         14 CSDC-MR              3:11.41    3:17.01  
                  45.23     1:36.75 (51.52)     2:28.11 (51.36)     3:17.01 (48.90)
 15 Buchanan, Rachel W        14 HAA-MR               3:30.00    3:21.88  
                  44.74     1:36.98 (52.24)     2:30.84 (53.86)     3:21.88 (51.04)
 16 Causin, Ella N            13 CSDC-MR                   NT    3:22.24  
                  44.80     1:37.47 (52.67)     2:31.48 (54.01)     3:22.24 (50.76)
 17 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR               3:15.00    3:22.25  
                  44.85     1:37.18 (52.33)     2:30.74 (53.56)     3:22.25 (51.51)
 18 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR              3:45.00    3:27.93  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kazlauskas, Saige         14 Unattached-MR        1:01.39    1:05.48  
                  30.46     1:05.48 (35.02)                                        
  2 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR              1:03.94    1:06.33  
                  30.91     1:06.33 (35.42)                                        
  3 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR              1:05.25    1:06.95  
                  31.96     1:06.95 (34.99)                                        
  4 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              1:08.33    1:07.44  
                  31.05     1:07.44 (36.39)                                        
  5 Sommerstad, Kate A        14 TVSC-MR              1:07.09    1:09.03  
                  32.48     1:09.03 (36.55)                                        
  6 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              1:22.23    1:20.03  
                  37.55     1:20.03 (42.48)                                        
  7 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         1:22.20    1:21.90  
                  37.64     1:21.90 (44.26)                                        
  8 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         1:31.09    1:22.37  
                  37.54     1:22.37 (44.83)                                        
  9 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:28.63    1:23.36  
                  37.24     1:23.36 (46.12)                                        
 10 Iori, Paolina             14 Tmsuffolk-MR         1:23.95    1:25.46  
                  38.38     1:25.46 (47.08)                                        
 11 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:27.55    1:28.64  
 12 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         1:38.60    1:35.50  
                  42.41     1:35.50 (53.09)                                        
 -- Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              1:19.18         NS  
 -- Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:28.28         NS  
 -- Barsony, Amber            13 HAA-MR               1:12.79         NS  
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR              2:27.57    2:25.61  
                  32.14     1:09.02 (36.88)     1:48.04 (39.02)     2:25.61 (37.57)
  2 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR              2:31.14    2:25.62  
                  32.44     1:11.15 (38.71)     1:48.35 (37.20)     2:25.62 (37.27)
  3 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              2:27.00    2:33.08  
                  32.47     1:10.01 (37.54)     1:50.56 (40.55)     2:33.08 (42.52)
  4 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:45.00    2:39.74  
                  34.57     1:13.89 (39.32)     1:56.69 (42.80)     2:39.74 (43.05)
  5 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:37.70    2:40.51  
  6 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              2:37.58    2:42.32  
                  34.93     1:14.79 (39.86)     1:58.08 (43.29)     2:42.32 (44.24)
  7 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:50.20    2:46.97  
                  33.90     1:14.58 (40.68)     1:59.87 (45.29)     2:46.97 (47.10)
  8 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               3:00.00    2:49.88  
                  35.69     1:17.15 (41.46)     2:03.45 (46.30)     2:49.88 (46.43)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Jessica Z           14 TVSC-MR              2:16.83    2:17.18  
                  29.18     1:04.75 (35.57)     1:46.11 (41.36)     2:17.18 (31.07)
  2 Farrell, Hope M           14 TVSC-MR              2:12.34    2:19.09  
                  30.45     1:06.81 (36.36)     1:45.34 (38.53)     2:19.09 (33.75)
  3 Sommerstad, Kate A        14 TVSC-MR              2:18.28    2:19.42  
                  31.01     1:04.54 (33.53)     1:48.00 (43.46)     2:19.42 (31.42)
  4 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR              2:21.79    2:19.45  
                1:08.69     1:47.64 (38.95)     2:19.45 (31.81)                    
  5 Kazlauskas, Saige         14 Unattached-MR             NT    2:24.92  
                  29.97     1:07.78 (37.81)     1:50.34 (42.56)     2:24.92 (34.58)
  6 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:20.62    2:25.05  
                  32.71     1:07.80 (35.09)     1:51.58 (43.78)     2:25.05 (33.47)
  7 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              2:24.93    2:27.33  
                  30.32     1:07.69 (37.37)     1:52.26 (44.57)     2:27.33 (35.07)
  8 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              2:30.07    2:27.39  
                  33.87     1:11.70 (37.83)     1:55.71 (44.01)     2:27.39 (31.68)
  9 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:37.67    2:29.05  
                  33.43   2:29.05 (1:55.62)                                        
 10 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                2:36.06    2:31.87  
                  33.68     1:13.06 (39.38)     1:58.15 (45.09)     2:31.87 (33.72)
 11 Profeta, Jordan T         13 Unattached-MR        2:29.96    2:35.52  
                  33.71     1:14.62 (40.91)     2:00.32 (45.70)     2:35.52 (35.20)
 12 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:34.09    2:36.31  
                  32.05     1:12.70 (40.65)     2:00.04 (47.34)     2:36.31 (36.27)
 13 Claps, Abby R             13 HAA-MR               2:48.28    2:37.99  
                  31.75     1:11.34 (39.59)     2:01.35 (50.01)     2:37.99 (36.64)
 14 Jeffares, Chloe E         14 CSDC-MR              2:39.74    2:41.26  
                  34.82     1:15.73 (40.91)     2:04.85 (49.12)     2:41.26 (36.41)
 15 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                2:47.66    2:41.86  
                  35.98     1:16.47 (40.49)     2:06.09 (49.62)     2:41.86 (35.77)
 16 Barsony, Amber            13 HAA-MR               2:37.94    2:42.35  
                  32.27     1:13.53 (41.26)     2:05.02 (51.49)     2:42.35 (37.33)
 17 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  2:45.18    2:44.51  
                  33.66     1:14.19 (40.53)     2:04.18 (49.99)     2:44.51 (40.33)
 18 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               3:16.24    2:46.72  
                  36.33     1:18.68 (42.35)     2:07.52 (48.84)     2:46.72 (39.20)
 19 Konsky, Jenna P           13 Tmsuffolk-MR         3:02.85    2:47.26  
                  37.42     1:18.79 (41.37)     2:09.95 (51.16)     2:47.26 (37.31)
 20 Plataroti, Ava            13 Tmsuffolk-MR         2:49.33    2:48.90  
                  37.52     1:21.38 (43.86)     2:10.30 (48.92)     2:48.90 (38.60)
 21 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              2:59.36    2:52.63  
                  40.06     1:22.11 (42.05)   2:52.63 (1:30.52)                    
 22 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              2:52.87    2:52.74  
                  37.42     1:20.58 (43.16)     2:12.86 (52.28)     2:52.74 (39.88)
 23 Platti, Nicole            13 CSDC-MR              2:54.83    2:52.77  
                  39.83     1:27.09 (47.26)     2:15.31 (48.22)     2:52.77 (37.46)
 24 Iori, Paolina             14 Tmsuffolk-MR         2:57.31    2:52.91  
                  37.13     1:22.72 (45.59)     2:14.88 (52.16)     2:52.91 (38.03)
 25 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               2:56.68    2:53.12  
                  37.44     1:24.66 (47.22)     2:15.60 (50.94)     2:53.12 (37.52)
 26 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR               3:11.49    2:53.32  
                  39.18     1:19.85 (40.67)     2:13.58 (53.73)     2:53.32 (39.74)
 27 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              2:48.79    2:55.28  
                                1:14.84 ( )   2:16.83 (1:01.99)     2:55.28 (38.45)
 28 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR              3:00.00    2:56.48  
                  38.58     1:19.94 (41.36)     2:14.51 (54.57)     2:56.48 (41.97)
 29 Causin, Ella N            13 CSDC-MR              3:00.90    3:00.14  
                  40.81     1:27.38 (46.57)     2:19.16 (51.78)     3:00.14 (40.98)
 30 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR              3:12.48    3:03.30  
                1:25.00                             2:26.53 ( )     3:03.30 (36.77)
 31 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         3:12.23    3:04.16  
                  38.89     1:25.64 (46.75)     2:22.34 (56.70)     3:04.16 (41.82)
 32 Oberoi, Kamal             13 Tmsuffolk-MR         3:14.46    3:10.60  
                  41.09     1:28.82 (47.73)     2:25.94 (57.12)     3:10.60 (44.66)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boals, Sydney E           15 TVSC-MR                24.64      25.29  
  2 Fisher, Jocelyn           17 Unattached-MR          24.46      25.98  
  2 Sommerstad, Kyra A        16 TVSC-MR                24.58      25.98  
  4 Ehlers, Kaitlyn R         15 TVSC-MR                25.66      26.28  
  5 Brady, Kathryn A          15 TVSC-MR                26.23      26.77  
  6 Horan, Brenna N           15 Unattached-MR          26.32      27.29  
  7 Harris, Angelina L        15 TVSC-MR                25.54      27.34  
  8 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR                26.90      28.17  
  9 Profeta, Noelle C         16 Unattached-MR          26.57      28.33  
 10 Kramer, Kylie S           17 TVSC-MR                27.38      28.66  
 11 McGUIRE, Mary C           15 Express Swimming-MR    28.91      29.03  
 12 Londono, Isabela          15 TVSC-MR                28.67      29.20  
 13 Ebenstein, Olivia M       15 TVSC-MR                28.92      29.34  
 14 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR                27.02      29.53  
 15 Narvaez, Rebecca          15 CSDC-MR                30.45      29.59  
 16 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR    29.62      29.76  
 17 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR    31.59      29.77  
 18 Genao, Sophia K           15 TVSC-MR                28.52      30.30  
 19 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR                30.34      30.58  
 20 Agro, Gabby               15 CSDC-MR                30.57      30.87  
 21 Chan, Rachel P            17 TVSC-MR                29.94      31.90  
 22 Statuto, Sofia J          15 Express Swimming-MR    36.00      31.95  
 -- Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR                29.53         NS  
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kramer, Kylie S           17 TVSC-MR                57.55    1:00.57  
                  29.42     1:00.57 (31.15)                                        
  2 Boals, Sydney E           15 TVSC-MR                52.45    1:01.12  
                  28.74     1:01.12 (32.38)                                        
  3 Sommerstad, Kyra A        16 TVSC-MR                52.20    1:01.31  
                  28.18     1:01.31 (33.13)                                        
  4 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:00.62    1:01.60  
                  29.27     1:01.60 (32.33)                                        
  5 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR                57.80    1:01.82  
                  29.91     1:01.82 (31.91)                                        
  6 Gavigan, Riley N          15 TVSC-MR                56.61    1:02.48  
                  28.87     1:02.48 (33.61)                                        
  7 McGUIRE, Mary C           15 Express Swimming-MR  1:02.85    1:02.84  
                  30.48     1:02.84 (32.36)                                        
  8 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              1:00.10    1:02.92  
                  30.37     1:02.92 (32.55)                                        
  9 Fisher, Jocelyn           17 Unattached-MR          52.37    1:02.95  
                  29.75     1:02.95 (33.20)                                        
 10 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:07.94    1:04.94  
                  31.61     1:04.94 (33.33)                                        
 11 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR                58.85    1:05.56  
                  31.30     1:05.56 (34.26)                                        
 12 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:07.21    1:05.60  
                  31.78     1:05.60 (33.82)                                        
 13 Horan, Brenna N           15 Unattached-MR          56.49    1:06.78  
 14 Clancy, Kiersten P        17 TVSC-MR                56.02    1:10.07  
                  31.98     1:10.07 (38.09)                                        
 14 Romano, Adriana E         15 CSDC-MR              1:10.39    1:10.07  
                  33.80     1:10.07 (36.27)                                        
 16 Statuto, Sofia J          15 Express Swimming-MR  1:30.00    1:14.33  
                  35.58     1:14.33 (38.75)                                        
 17 Flores, Maria             16 CSDC-MR              1:15.00    1:14.68  
                  34.27     1:14.68 (40.41)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kyra A        16 TVSC-MR              1:53.11    1:56.09  
                  28.10       57.83 (29.73)     1:27.45 (29.62)     1:56.09 (28.64)
  2 Boals, Sydney E           15 TVSC-MR              1:53.23    1:56.23  
                  28.29       58.42 (30.13)     1:27.78 (29.36)     1:56.23 (28.45)
  3 Gavigan, Riley N          15 TVSC-MR              1:58.25    2:03.77  
                  28.94     1:00.32 (31.38)     1:32.34 (32.02)     2:03.77 (31.43)
  4 Kramer, Kylie S           17 TVSC-MR              2:01.63    2:05.55  
                                1:04.22 ( )     1:37.94 (33.72)     2:05.55 (27.61)
  5 Brady, Kathryn A          15 TVSC-MR              2:06.87    2:06.98  
                  29.57     1:01.77 (32.20)     1:34.55 (32.78)     2:06.98 (32.43)
  6 Ehlers, Kaitlyn R         15 TVSC-MR              2:06.95    2:10.65  
                  29.79     1:03.40 (33.61)     1:37.77 (34.37)     2:10.65 (32.88)
  7 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:12.12    2:15.19  
                  30.77     1:05.36 (34.59)     1:42.24 (36.88)     2:15.19 (32.95)
  8 McGUIRE, Mary C           15 Express Swimming-MR  2:15.26    2:15.54  
                  29.97     1:03.66 (33.69)     1:40.08 (36.42)     2:15.54 (35.46)
  9 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:19.83    2:21.54  
                  33.09     1:09.17 (36.08)     1:46.39 (37.22)     2:21.54 (35.15)
 10 Ebenstein, Olivia M       15 TVSC-MR              2:17.14    2:22.24  
                  31.73     1:07.90 (36.17)     1:45.75 (37.85)     2:22.24 (36.49)
 11 Holler, Erin E            16 HAA-MR               2:18.76    2:22.83  
                  29.79     1:04.05 (34.26)     1:45.34 (41.29)     2:22.83 (37.49)
 12 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  2:30.85    2:23.10  
                  33.06     1:09.81 (36.75)     1:47.55 (37.74)     2:23.10 (35.55)
 13 Narvaez, Rebecca          15 CSDC-MR                   NT    2:24.49  
                  33.71     1:10.34 (36.63)     1:48.52 (38.18)     2:24.49 (35.97)
 14 Harris, Angelina L        15 TVSC-MR              1:58.06    2:27.64  
                  33.18     1:10.66 (37.48)     1:49.39 (38.73)     2:27.64 (38.25)
 15 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  2:30.64    2:31.06  
                  34.02     1:11.47 (37.45)     1:51.07 (39.60)     2:31.06 (39.99)
 16 Romano, Adriana E         15 CSDC-MR              2:20.00    2:31.33  
                  34.85     1:12.91 (38.06)     1:53.24 (40.33)     2:31.33 (38.09)
 17 Agro, Gabby               15 CSDC-MR              2:30.50    2:43.89  
                  36.35     1:17.65 (41.30)     2:01.77 (44.12)     2:43.89 (42.12)
 18 Statuto, Sofia J          15 Express Swimming-MR  3:45.00    2:45.06  
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gavigan, Riley N          15 TVSC-MR                56.93    1:01.79  
                  30.11     1:01.79 (31.68)                                        
  2 Thomas, Mackenzie R       16 Unattached-MR          56.39    1:04.26  
                  30.70     1:04.26 (33.56)                                        
  3 Kramer, Kylie S           17 TVSC-MR              1:05.59    1:10.51  
                  35.05     1:10.51 (35.46)                                        
  4 Genao, Sophia K           15 TVSC-MR              1:09.52    1:10.82  
                  34.29     1:10.82 (36.53)                                        
  5 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              1:12.13    1:11.15  
                  35.51     1:11.15 (35.64)                                        
  6 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:12.32    1:11.47  
                  35.21     1:11.47 (36.26)                                        
  7 Profeta, Noelle C         16 Unattached-MR        1:04.82    1:11.63  
                  34.86     1:11.63 (36.77)                                        
  8 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:13.33    1:12.49  
                  35.91     1:12.49 (36.58)                                        
  9 Londono, Isabela          15 TVSC-MR              1:14.89    1:16.25  
                  35.90     1:16.25 (40.35)                                        
 10 Chan, Rachel P            17 TVSC-MR              1:11.89    1:18.72  
                  37.48     1:18.72 (41.24)                                        
 11 Romano, Adriana E         15 CSDC-MR              1:23.06    1:22.12  
 12 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:24.88    1:23.52  
                  41.20     1:23.52 (42.32)                                        
 13 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:28.43    1:24.46  
                  42.89     1:24.46 (41.57)                                        
 14 Statuto, Sofia J          15 Express Swimming-MR  1:40.00    1:25.14  
                  41.68     1:25.14 (43.46)                                        
 15 Flores, Maria             16 CSDC-MR              1:40.00    1:43.53  
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gavigan, Riley N          15 TVSC-MR              2:07.11    2:11.57  
                  31.07     1:04.56 (33.49)     1:38.04 (33.48)     2:11.57 (33.53)
  2 Profeta, Noelle C         16 Unattached-MR        2:20.36    2:13.44  
                  34.66     1:12.28 (37.62)     1:40.41 (28.13)     2:13.44 (33.03)
  3 Brady, Kathryn A          15 TVSC-MR              2:13.87    2:15.28  
                  31.40     1:05.43 (34.03)     1:40.19 (34.76)     2:15.28 (35.09)
  4 Thomas, Mackenzie R       16 Unattached-MR        2:06.50    2:16.31  
                  31.55     1:05.51 (33.96)     1:40.86 (35.35)     2:16.31 (35.45)
  5 Harris, Angelina L        15 TVSC-MR              2:15.53    2:21.20  
                  33.47     1:09.38 (35.91)     1:45.66 (36.28)     2:21.20 (35.54)
  6 Genao, Sophia K           15 TVSC-MR              2:30.73    2:31.92  
                  34.68     1:12.50 (37.82)     1:52.60 (40.10)     2:31.92 (39.32)
  7 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:38.26    2:33.72  
                  35.70     1:14.54 (38.84)     1:54.92 (40.38)     2:33.72 (38.80)
  8 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:27.17    2:33.81  
                  36.41     1:14.82 (38.41)     1:54.07 (39.25)     2:33.81 (39.74)
  9 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:31.24    2:36.20  
                  37.20     1:16.14 (38.94)     1:57.08 (40.94)     2:36.20 (39.12)
 10 Chan, Rachel P            17 TVSC-MR              2:34.55    2:47.47  
                  36.71     1:17.87 (41.16)     2:02.62 (44.75)     2:47.47 (44.85)
 11 Romano, Adriana E         15 CSDC-MR                   NT    2:56.41  
                  41.23     1:24.75 (43.52)     2:11.74 (46.99)     2:56.41 (44.67)
 12 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  3:12.45    2:59.78  
                  41.07     1:25.95 (44.88)     2:12.99 (47.04)     2:59.78 (46.79)
 -- Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR              2:33.67         NS  
 -- Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              2:33.16         NS  
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boals, Sydney E           15 TVSC-MR              1:06.03    1:08.75  
                  32.71     1:08.75 (36.04)                                        
  2 Fisher, Jocelyn           17 Unattached-MR        1:02.77    1:09.96  
                  32.94     1:09.96 (37.02)                                        
  3 Thomas, Mackenzie R       16 Unattached-MR        1:10.18    1:12.58  
                  34.26     1:12.58 (38.32)                                        
  4 Ehlers, Kaitlyn R         15 TVSC-MR              1:13.43    1:16.51  
                  36.52     1:16.51 (39.99)                                        
  5 Horan, Brenna N           15 Unattached-MR        1:15.75    1:17.63  
                  36.58     1:17.63 (41.05)                                        
  6 Profeta, Noelle C         16 Unattached-MR        1:10.53    1:18.36  
                  36.17     1:18.36 (42.19)                                        
  7 Londono, Isabela          15 TVSC-MR              1:17.22    1:19.77  
                  37.46     1:19.77 (42.31)                                        
  8 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:25.65    1:20.57  
                  37.97     1:20.57 (42.60)                                        
  9 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              1:20.81    1:20.87  
                  38.49     1:20.87 (42.38)                                        
 10 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:18.22    1:21.77  
                  38.34     1:21.77 (43.43)                                        
 11 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              1:17.33    1:24.19  
                  38.84     1:24.19 (45.35)                                        
 12 Kramer, Kylie S           17 TVSC-MR              1:21.50    1:24.46  
                  40.04     1:24.46 (44.42)                                        
 13 Genao, Sophia K           15 TVSC-MR              1:19.43    1:24.57  
                  39.74     1:24.57 (44.83)                                        
 14 Holler, Erin E            16 HAA-MR               1:21.50    1:25.79  
                  40.12     1:25.79 (45.67)                                        
 15 Ebenstein, Olivia M       15 TVSC-MR              1:21.31    1:27.67  
                  41.59     1:27.67 (46.08)                                        
 16 Chan, Rachel P            17 TVSC-MR              1:24.76    1:31.87  
                  43.28     1:31.87 (48.59)                                        
 17 Narvaez, Rebecca          15 CSDC-MR              1:39.85    1:32.30  
                  44.13     1:32.30 (48.17)                                        
 18 Agro, Gabby               15 CSDC-MR              1:31.58    1:38.16  
                  46.23     1:38.16 (51.93)                                        
 19 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:38.59    1:40.84  
                  47.00     1:40.84 (53.84)                                        
 -- Statuto, Sofia J          15 Express Swimming-MR  1:50.00   X1:29.23  
                  43.68     1:29.23 (45.55)                                        
 -- Romano, Adriana E         15 CSDC-MR              1:39.69         DQ  
      Butterfly kick
                  46.93          DQ (52.93)                                        
 -- Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR              1:16.74         NS  
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kyra A        16 TVSC-MR              2:31.34    2:34.19  
                  35.64     1:15.04 (39.40)     1:54.46 (39.42)     2:34.19 (39.73)
  2 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  2:55.00    2:52.62  
                  38.93     1:23.38 (44.45)     2:09.02 (45.64)     2:52.62 (43.60)
  3 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:58.76    2:56.83  
                  39.84     1:25.34 (45.50)     2:11.90 (46.56)     2:56.83 (44.93)
  4 Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR              2:45.88    2:58.27  
                  38.42     1:22.39 (43.97)     2:09.98 (47.59)     2:58.27 (48.29)
  5 Londono, Isabela          15 TVSC-MR              3:00.60    2:58.93  
                  38.50     1:21.91 (43.41)     2:09.58 (47.67)     2:58.93 (49.35)
  6 Statuto, Sofia J          15 Express Swimming-MR  3:25.00    3:10.58  
                  43.35     1:31.65 (48.30)     2:22.02 (50.37)     3:10.58 (48.56)
  7 Chan, Rachel P            17 TVSC-MR              2:58.81    3:16.83  
                  44.96     1:22.78 (37.82)   2:25.50 (1:02.72)     3:16.83 (51.33)
  8 Romano, Adriana E         15 CSDC-MR              3:45.00    3:30.43  
                  46.71     1:39.41 (52.70)     2:34.75 (55.34)     3:30.43 (55.68)
 -- Flores, Maria             16 CSDC-MR              3:45.00         NS  
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           17 Unattached-MR          55.85    1:00.35  
                  27.79     1:00.35 (32.56)                                        
  2 Boals, Sydney E           15 TVSC-MR                58.00    1:00.72  
                  28.55     1:00.72 (32.17)                                        
  3 Gavigan, Riley N          15 TVSC-MR                58.14    1:02.84  
                  28.53     1:02.84 (34.31)                                        
  4 Thomas, Mackenzie R       16 Unattached-MR          57.42    1:03.83  
                  29.91     1:03.83 (33.92)                                        
  5 Horan, Brenna N           15 Unattached-MR        1:03.38    1:04.22  
                  30.26     1:04.22 (33.96)                                        
  6 Clancy, Kiersten P        17 TVSC-MR              1:02.47    1:08.45  
  7 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR              1:03.33    1:10.31  
                  31.49     1:10.31 (38.82)                                        
  8 Profeta, Noelle C         16 Unattached-MR        1:05.33    1:10.88  
                  32.82     1:10.88 (38.06)                                        
  9 McGUIRE, Mary C           15 Express Swimming-MR  1:10.38    1:11.33  
 10 Genao, Sophia K           15 TVSC-MR              1:09.95    1:12.68  
                  33.14     1:12.68 (39.54)                                        
 11 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:12.01    1:14.12  
                  34.46     1:14.12 (39.66)                                        
 12 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR              1:09.12    1:16.26  
                  32.84     1:16.26 (43.42)                                        
 13 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              1:13.25    1:18.34  
                  33.80     1:18.34 (44.54)                                        
 14 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:45.00    1:22.28  
                  38.13     1:22.28 (44.15)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kyra A        16 TVSC-MR              2:09.44    2:14.10  
                  30.39     1:04.03 (33.64)     1:38.90 (34.87)     2:14.10 (35.20)
  2 Thomas, Mackenzie R       16 Unattached-MR        2:13.56    2:19.54  
                  30.56     1:05.62 (35.06)     1:41.49 (35.87)     2:19.54 (38.05)
  3 Gavigan, Riley N          15 TVSC-MR                   NT    2:22.38  
                  30.00     1:04.68 (34.68)     1:41.51 (36.83)     2:22.38 (40.87)
  4 Horan, Brenna N           15 Unattached-MR        2:24.23    2:22.65  
                  30.56     1:06.38 (35.82)     1:44.25 (37.87)     2:22.65 (38.40)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kyra A        16 TVSC-MR              2:03.71    2:10.18  
                  28.41     1:00.82 (32.41)     1:39.97 (39.15)     2:10.18 (30.21)
  2 Boals, Sydney E           15 TVSC-MR              2:06.23    2:11.81  
                  28.60     1:02.92 (34.32)     1:41.84 (38.92)     2:11.81 (29.97)
  3 Thomas, Mackenzie R       16 Unattached-MR        2:09.66    2:20.94  
                  29.50     1:06.01 (36.51)     1:47.05 (41.04)     2:20.94 (33.89)
  4 Horan, Brenna N           15 Unattached-MR        2:17.49    2:25.19  
                  29.66     1:08.87 (39.21)     1:51.62 (42.75)     2:25.19 (33.57)
  5 Kramer, Kylie S           17 TVSC-MR              2:24.81    2:29.07  
  6 Clancy, Kiersten P        17 TVSC-MR              2:18.36    2:29.39  
                                1:09.18 ( )   2:29.39 (1:20.21)                    
  7 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:31.38    2:31.01  
  8 Profeta, Noelle C         16 Unattached-MR        2:20.75    2:32.82  
                  32.23     1:10.23 (38.00)     1:56.62 (46.39)     2:32.82 (36.20)
  9 Muroff, Rebecca L         17 TVSC-MR              2:28.73    2:34.76  
 10 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               2:33.57    2:34.84  
                  33.98     1:14.73 (40.75)     1:59.85 (45.12)     2:34.84 (34.99)
 11 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              2:27.39    2:35.15  
 12 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:38.21    2:35.61  
                  33.88     1:12.57 (38.69)     2:00.79 (48.22)     2:35.61 (34.82)
 13 McGUIRE, Mary C           15 Express Swimming-MR  2:38.34    2:35.90  
                  31.91     1:11.78 (39.87)     2:01.06 (49.28)     2:35.90 (34.84)
 14 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR              2:26.08    2:36.08  
 15 Genao, Sophia K           15 TVSC-MR              2:30.68    2:39.41  
 16 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  2:53.28    2:43.66  
                                2:05.96 ( )     2:43.66 (37.70)                    
 17 Chan, Rachel P            17 TVSC-MR              2:36.78    2:56.96  
                  38.50     1:22.36 (43.86)     2:14.01 (51.65)     2:56.96 (42.95)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                17.88      15.76  
  2 Steinberg, Alex I          7 Tmsuffolk-MR           21.90      17.71  
  3 Yao, Ryan A                6 Express Swimming-MR    30.00      18.14  
  4 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR           21.40      18.58  
  5 Graziano, Frankie          8 HAA-MR                 45.00      19.27  
  6 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                23.72      19.31  
  7 Eriskin, Baran             7 Tmsuffolk-MR           20.27      19.40  
  8 Woody, James S             7 TVSC-MR                22.21      19.57  
  9 Berner, Jack               8 HAA-MR                 30.00      19.60  
 10 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 35.00      21.02  
 11 Moshkovich, David L        8 TVSC-MR                23.90      21.21  
 12 Woltmann, Ryan             7 HAA-MR                 45.00      21.53  
 13 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           24.87      21.60  
 14 Mukhi, Pranav              8 TVSC-MR                25.38      22.36  
 15 Bhanot, Vivaan             8 Tmsuffolk-MR           26.30      22.70  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR           49.14      40.40  
  2 Steinberg, Alex I          7 Tmsuffolk-MR           56.90      40.89  
  3 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                58.21      41.04  
  4 Woody, James S             7 TVSC-MR                41.49      42.32  
  5 Ebner, Wyatt P             8 CSDC-MR                   NT      43.92  
  6 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR           44.81      44.89  
  7 Eriskin, Baran             7 Tmsuffolk-MR           47.97      45.27  
  8 Berner, Jack               8 HAA-MR               1:00.00      46.83  
  9 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR  1:10.00      47.52  
 10 Graziano, Frankie          8 HAA-MR               1:15.00      47.56  
 11 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 47.51      49.25  
 12 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR               1:00.00      49.67  
 13 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           56.56      49.71  
 14 Leonard, Max R             7 CSDC-MR                   NT      50.05  
 15 Woltmann, Ryan             7 HAA-MR               1:00.00      51.03  
 16 Moshkovich, David L        8 TVSC-MR                55.70      51.12  
 17 Bhanot, Vivaan             8 Tmsuffolk-MR         1:02.85      56.13  
 18 Mukhi, Pranav              8 TVSC-MR              1:00.45      59.96  
 19 Rochford, Luke P           6 HAA-MR               1:02.90    1:00.54  
 -- Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                35.13         DQ  
      False start
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steinberg, Alex I          7 Tmsuffolk-MR           25.40      21.20  
  2 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           25.14      21.45  
  3 Woody, James S             7 TVSC-MR                27.34      21.92  
  4 Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                23.66      22.01  
  5 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR               1:00.00      22.03  
  6 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                   NT      22.24  
  7 Berner, Jack               8 HAA-MR                 45.00      22.97  
  8 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR           27.74      23.64  
  9 Graziano, Frankie          8 HAA-MR                 45.00      24.85  
 10 Leonard, Max R             7 CSDC-MR                   NT      25.16  
 11 Eriskin, Baran             7 Tmsuffolk-MR           26.14      25.28  
 12 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 24.51      25.40  
 13 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    35.00      25.53  
 14 Ebner, Wyatt P             8 CSDC-MR                   NT      26.04  
 15 Moshkovich, David L        8 TVSC-MR                29.71      26.32  
 16 Bhanot, Vivaan             8 Tmsuffolk-MR           29.77      27.22  
 17 Woltmann, Ryan             7 HAA-MR                 45.00      28.11  
 18 Mukhi, Pranav              8 TVSC-MR                30.58      30.88  
 19 Rochford, Luke P           6 HAA-MR                 35.93      33.60  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                51.21      48.09  
  2 Woody, James S             7 TVSC-MR              1:01.04      48.36  
  3 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         1:04.01      50.71  
  4 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           55.06      51.14  
  5 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR               1:15.00      51.34  
  6 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR           54.97      54.40  
  7 Berner, Jack               8 HAA-MR               1:00.00      55.15  
  8 Eriskin, Baran             7 Tmsuffolk-MR           58.56      55.55  
  9 Graziano, Frankie          8 HAA-MR               1:15.00      58.27  
 10 Bhanot, Vivaan             8 Tmsuffolk-MR         1:07.98      58.67  
 -- Moshkovich, David L        8 TVSC-MR              1:22.42         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Multiple strokes
 -- Woltmann, Ryan             7 HAA-MR               1:00.00         DQ  
      Delay initiating turn
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebner, Wyatt P             8 CSDC-MR                   NT      24.21  
  2 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR                 45.00      24.85  
  3 Moshkovich, David L        8 TVSC-MR                31.12      26.37  
  4 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                   NT      28.19  
  5 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           35.90      28.44  
  6 Woltmann, Ryan             7 HAA-MR                 45.00      28.58  
  7 Steinberg, Alex I          7 Tmsuffolk-MR           36.90      29.09  
  8 Leonard, Max R             7 CSDC-MR                   NT      29.83  
  9 Berner, Jack               8 HAA-MR                 45.00      30.78  
 10 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 32.85      31.03  
 11 Graziano, Frankie          8 HAA-MR                 45.00      32.52  
 12 Mukhi, Pranav              8 TVSC-MR                   NT      34.62  
 -- Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    40.00         DQ  
      Arms past hipline
 -- Woody, James S             7 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Arms past hipline
 -- Bhanot, Vivaan             8 Tmsuffolk-MR           48.45         DQ  
      Alternating Kick
 -- Rochford, Luke P           6 HAA-MR               1:00.00         DQ  
      Arms past hipline
 -- Eriskin, Baran             7 Tmsuffolk-MR           34.95         DQ  
      Arms past hipline
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catalanotto, Michael F     8 HAA-MR               1:15.00      55.44  
  2 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR         1:10.42      57.84  
  3 Moshkovich, David L        8 TVSC-MR              1:09.79    1:00.40  
  4 Woltmann, Ryan             7 HAA-MR               1:00.00    1:04.21  
  5 Berner, Jack               8 HAA-MR               1:00.00    1:09.28  
 -- Graziano, Frankie          8 HAA-MR               1:15.00         DQ  
      One hand touch
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                22.72      17.66  
  2 Steinberg, Alex I          7 Tmsuffolk-MR           35.65      20.44  
  2 Yao, Ryan A                6 Express Swimming-MR    35.00      20.44  
  4 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR           31.62      23.78  
  5 Woody, James S             7 TVSC-MR                26.63      23.90  
  6 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR           30.50      24.26  
  7 Eriskin, Baran             7 Tmsuffolk-MR           27.09      25.16  
  8 Casalinuovo, Joey P        8 TVSC-MR                   NT      26.27  
  9 Hsieh, Kyle                8 Tmsuffolk-MR           34.59      27.82  
 10 Mukhi, Pranav              8 TVSC-MR                46.65      29.65  
 -- Bhanot, Vivaan             8 Tmsuffolk-MR           42.56         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                44.10      47.01  
  2 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR         1:13.78    1:06.79  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         2:06.90    1:51.00  
                  51.20     1:51.00 (59.80)                                        
  2 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR         1:51.90    1:54.15  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 30.49      30.29  
  2 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR                33.09      31.71  
  3 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR                32.78      32.64  
  4 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                33.99      35.28  
  5 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 37.42      36.00  
  6 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 38.54      36.15  
  7 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR                34.04      36.21  
  8 Kazlauskas, Cole          10 Unattached-MR          38.47      36.67  
  9 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR           40.84      37.57  
 10 Wodicka, Mattie S          9 CSDC-MR                39.18      37.59  
 11 Kozak, Sean M             10 TVSC-MR                45.31      37.92  
 12 Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:15.00      38.28  
 13 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                   NT      38.71  
 14 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR          39.46      39.09  
 15 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 41.08      39.38  
 16 Liang, Daniel D           10 TVSC-MR                   NT      39.70  
 17 Gergely, Bryce T           9 TVSC-MR                47.27      40.28  
 18 Eng, Ethan M               9 FA-MR                  46.12      40.77  
 19 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR    43.91      40.90  
 20 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR           47.55      41.62  
 21 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR                40.03      41.72  
 22 Angland, Julian T         10 TVSC-MR                44.00      41.96  
 23 Mojumdar, Ayush           10 TVSC-MR                40.24      42.01  
 24 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR           43.16      42.14  
 25 Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 40.32      42.23  
 26 Saffer, Mitchell S         9 Tmsuffolk-MR           52.02      42.24  
 27 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               1:00.00      42.36  
 28 Spelman, Logan             9 CSDC-MR                42.19      43.29  
 29 Theilemann, Ryan M         9 FA-MR                  51.99      43.31  
 30 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 43.25      43.42  
 31 Choi, Mikael              10 TVSC-MR                51.52      44.34  
 32 Donnelly, Jake T          10 TVSC-MR                40.39      44.52  
 33 Campagna, Carmelo          9 Tmsuffolk-MR           56.64      44.96  
 34 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 43.18      45.48  
 35 Spooner, David R           9 HAA-MR                 42.05      45.72  
 36 Dunne, Brady              10 CSDC-MR                50.22      45.93  
 37 Miller, Hunter C           9 Express Swimming-MR    50.00      48.64  
 38 Ackerman, Jacob M         10 HAA-MR                 58.24      52.56  
 39 Senturk, Evren             9 HAA-MR               1:15.00    1:00.53  
 -- Caesar, Henry J            9 Express Swimming-MR    55.00         DQ  
      Did not finish
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:10.46    1:05.66  
                  31.83     1:05.66 (33.83)                                        
  2 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              1:21.74    1:12.78  
                  34.56     1:12.78 (38.22)                                        
  3 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:13.55    1:13.24  
                  34.04     1:13.24 (39.20)                                        
  4 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR              1:16.62    1:13.59  
                  34.92     1:13.59 (38.67)                                        
  5 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:16.08    1:15.00  
                  36.04     1:15.00 (38.96)                                        
  6 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:20.27    1:16.14  
                  36.40     1:16.14 (39.74)                                        
  7 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:17.31    1:16.22  
                  36.51     1:16.22 (39.71)                                        
  8 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:15.11    1:17.29  
                  35.75     1:17.29 (41.54)                                        
  9 Sivin, Alec               10 Tmsuffolk-MR         1:24.28    1:18.62  
                  36.84     1:18.62 (41.78)                                        
 10 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR              1:23.15    1:20.57  
 11 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR              1:16.36    1:20.94  
 12 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:19.74    1:21.39  
                  38.72     1:21.39 (42.67)                                        
 13 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:27.08    1:21.91  
                  38.29     1:21.91 (43.62)                                        
 14 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:27.72    1:22.71  
                  38.37     1:22.71 (44.34)                                        
 15 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR        1:29.58    1:26.13  
                  41.63     1:26.13 (44.50)                                        
 16 Kazlauskas, Cole          10 Unattached-MR             NT    1:26.19  
                  41.73     1:26.19 (44.46)                                        
 17 Legrady, Max R            10 TVSC-MR              1:24.18    1:27.26  
                  41.23     1:27.26 (46.03)                                        
 18 Kozak, Sean M             10 TVSC-MR              1:45.59    1:29.15  
                  41.41     1:29.15 (47.74)                                        
 19 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:39.87    1:29.62  
                  42.57     1:29.62 (47.05)                                        
 20 Lu, Hantao J               9 TVSC-MR                   NT    1:30.18  
                  42.13     1:30.18 (48.05)                                        
 21 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                   NT    1:31.68  
                  43.31     1:31.68 (48.37)                                        
 22 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  2:00.00    1:32.14  
                  43.23     1:32.14 (48.91)                                        
 23 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               1:32.54    1:32.56  
 24 Przysowa, Dylan            9 FA-MR                1:36.61    1:32.88  
                  43.53     1:32.88 (49.35)                                        
 25 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               1:38.61    1:34.82  
                  43.04     1:34.82 (51.78)                                        
 26 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR                   NT    1:36.94  
                  44.46     1:36.94 (52.48)                                        
 27 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               1:45.00    1:38.14  
                  45.61     1:38.14 (52.53)                                        
 28 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR         1:57.90    1:39.25  
                  47.30     1:39.25 (51.95)                                        
 29 Donnelly, Jake T          10 TVSC-MR              1:41.17    1:40.26  
 30 Gergely, Bryce T           9 TVSC-MR                   NT    1:41.19  
 31 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:45.84    1:43.99  
                  48.26     1:43.99 (55.73)                                        
 32 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               1:52.83    1:44.50  
 33 Martinez, Michael R       10 HAA-MR               1:44.94    1:45.47  
                  50.01     1:45.47 (55.46)                                        
 34 Angland, Julian T         10 TVSC-MR              1:46.40    1:45.60  
                  48.53     1:45.60 (57.07)                                        
 35 Florio, Chris J            9 CSDC-MR              2:30.00    1:47.71  
                  48.19     1:47.71 (59.52)                                        
 36 Liang, Daniel D           10 TVSC-MR              1:39.16    1:48.02  
 37 Choi, Mikael              10 TVSC-MR              1:54.32    1:48.28  
 38 Campagna, Carmelo          9 Tmsuffolk-MR         2:09.92    1:48.70  
 39 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR               2:00.00    1:50.56  
                  51.69     1:50.56 (58.87)                                        
 40 Saffer, Mitchell S         9 Tmsuffolk-MR         2:02.90    1:52.67  
                  54.28     1:52.67 (58.39)                                        
 41 Dunne, Brady              10 CSDC-MR              3:00.00    2:01.39  
 42 Senturk, Evren             9 HAA-MR               2:15.00    2:21.38  
 -- Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         1:41.56         DQ  
      No touch on turn
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 35.23      34.98  
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  38.67      35.19  
  3 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR                38.75      36.52  
  4 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                40.96      42.41  
  5 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                39.44      42.44  
  6 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                44.43      42.52  
  7 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 46.49      42.80  
  8 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR                40.42      44.32  
  9 Kazlauskas, Cole          10 Unattached-MR          46.98      44.84  
 10 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 44.91      44.98  
 11 Lu, Hantao J               9 TVSC-MR                51.79      46.50  
 12 Kozak, Sean M             10 TVSC-MR                52.41      47.41  
 13 Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:15.00      47.46  
 14 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR    52.61      47.52  
 15 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 47.41      47.88  
 16 Wodicka, Mattie S          9 CSDC-MR                49.74      47.96  
 17 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR          46.75      48.01  
 18 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR           50.85      49.74  
 19 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 49.02      50.37  
 20 Spelman, Logan             9 CSDC-MR                52.96      50.86  
 21 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR           53.26      50.95  
 22 Theilemann, Ryan M         9 FA-MR                1:01.99      51.12  
 23 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR           52.51      51.21  
 24 Mojumdar, Ayush           10 TVSC-MR                52.99      51.32  
 25 Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 51.56      51.78  
 26 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               1:15.00      52.20  
 27 Angland, Julian T         10 TVSC-MR                53.30      52.49  
 28 Eng, Ethan M               9 FA-MR                  58.82      53.22  
 29 Miller, Hunter C           9 Express Swimming-MR    55.00      53.34  
 30 Spooner, David R           9 HAA-MR                 48.76      53.39  
 31 Liang, Daniel D           10 TVSC-MR                50.96      53.49  
 32 Campagna, Carmelo          9 Tmsuffolk-MR         1:05.88      55.46  
 33 Dunne, Brady              10 CSDC-MR              1:04.17      55.73  
 34 Saffer, Mitchell S         9 Tmsuffolk-MR           52.70      58.84  
 35 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR               1:15.00    1:01.17  
 36 Senturk, Evren             9 HAA-MR               1:15.00    1:12.18  
 -- Gergely, Bryce T           9 TVSC-MR                51.34         DQ  
 -- Donnelly, Jake T          10 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Not on back off wall
 -- Ackerman, Jacob M         10 HAA-MR               1:10.50         DQ  
      Other
 -- Choi, Mikael              10 TVSC-MR              1:04.19         DQ  
      Not on back off wall
 -- Caesar, Henry J            9 Express Swimming-MR  1:05.00         NS  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:17.61    1:17.55  
                  36.65     1:17.55 (40.90)                                        
  2 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR              1:25.93    1:21.98  
                  39.92     1:21.98 (42.06)                                        
  3 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              1:25.03    1:23.69  
                  41.78     1:23.69 (41.91)                                        
  4 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:30.49    1:27.04  
                  42.68     1:27.04 (44.36)                                        
  5 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                   NT    1:27.31  
                  42.38     1:27.31 (44.93)                                        
  6 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:33.77    1:27.71  
  7 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:29.94    1:28.74  
                  44.06     1:28.74 (44.68)                                        
  8 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:30.15    1:28.83  
                  43.92     1:28.83 (44.91)                                        
  9 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:27.47    1:29.02  
                  43.07     1:29.02 (45.95)                                        
 10 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:37.18    1:29.14  
                  44.42     1:29.14 (44.72)                                        
 11 Sivin, Alec               10 Tmsuffolk-MR         1:40.53    1:29.57  
                  42.78     1:29.57 (46.79)                                        
 12 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR              1:27.56    1:30.25  
 13 Legrady, Max R            10 TVSC-MR              1:32.93    1:32.28  
                  43.98     1:32.28 (48.30)                                        
 14 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               1:53.88    1:34.54  
                  43.75     1:34.54 (50.79)                                        
 15 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR        1:53.90    1:34.93  
                  47.38     1:34.93 (47.55)                                        
 16 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               1:39.96    1:35.98  
                  48.01     1:35.98 (47.97)                                        
 17 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:41.18    1:36.26  
                  47.62     1:36.26 (48.64)                                        
 18 Kozak, Sean M             10 TVSC-MR                   NT    1:42.26  
                  50.39     1:42.26 (51.87)                                        
 19 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:53.00    1:42.81  
                  49.38     1:42.81 (53.43)                                        
 20 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR                   NT    1:43.23  
                  49.50     1:43.23 (53.73)                                        
 21 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         1:54.90    1:45.45  
                  51.23     1:45.45 (54.22)                                        
 22 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                   NT    1:45.64  
                  52.18     1:45.64 (53.46)                                        
 23 Donnelly, Jake T          10 TVSC-MR                   NT    1:45.83  
                  52.45     1:45.83 (53.38)                                        
 24 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               1:52.36    1:47.65  
 25 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:47.71    1:48.24  
                  51.23     1:48.24 (57.01)                                        
 26 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               2:00.00    1:49.39  
 27 Martinez, Michael R       10 HAA-MR               2:01.78    1:49.98  
                  54.16     1:49.98 (55.82)                                        
 28 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  2:15.00    1:50.07  
                  55.08     1:50.07 (54.99)                                        
 29 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR         1:59.25    1:53.09  
                  54.92     1:53.09 (58.17)                                        
 30 Mojumdar, Ayush           10 TVSC-MR              2:17.50    1:57.18  
 31 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR               2:30.00    2:00.51  
 32 Campagna, Carmelo          9 Tmsuffolk-MR         2:14.90    2:00.93  
                  57.77   2:00.93 (1:03.16)                                        
 -- Gergely, Bryce T           9 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
                  51.38        DQ (1:01.22)                                        
 -- Kazlauskas, Cole          10 Unattached-MR             NT         DQ  
      Delay initiating arm pull
                  47.59          DQ (48.38)                                        
 -- Saffer, Mitchell S         9 Tmsuffolk-MR         2:09.95         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
                  57.24        DQ (1:02.93)                                        
 -- Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:32.14         DQ  
      Delay initiating turn
 -- Choi, Mikael              10 TVSC-MR              2:20.96         DQ  
      Delay initiating turn
                  55.35          DQ (58.95)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  43.18      41.20  
  2 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR                43.87      42.10  
  3 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR                42.98      45.46  
  4 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR                46.35      47.03  
  5 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           48.97      47.14  
  6 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           47.09      47.15  
  7 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 48.42      48.15  
  8 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           49.40      48.30  
  9 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           49.86      48.57  
 10 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           48.38      49.38  
 11 Sivin, Alec               10 Tmsuffolk-MR           50.74      49.64  
 12 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                49.48      49.94  
 13 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                52.39      51.04  
 14 Lu, Hantao J               9 TVSC-MR                55.12      52.31  
 15 Legrady, Max R            10 TVSC-MR                50.58      52.58  
 16 Martinez, Michael R       10 HAA-MR                 54.24      52.99  
 17 Kozak, Sean M             10 TVSC-MR                   NT      53.23  
 18 Przysowa, Dylan            9 FA-MR                  58.58      54.08  
 19 Kazlauskas, Cole          10 Unattached-MR          52.83      54.10  
 20 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR        1:01.95      55.34  
 21 Liang, Daniel D           10 TVSC-MR                   NT      55.38  
 22 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                54.65      55.46  
 23 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                50.78      56.55  
 24 Campagna, Carmelo          9 Tmsuffolk-MR         1:12.90      56.71  
 25 Angland, Julian T         10 TVSC-MR                   NT      56.76  
 26 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 56.29      57.66  
 27 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR               1:15.00      58.21  
 28 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  1:33.64    1:02.51  
 29 Mojumdar, Ayush           10 TVSC-MR              1:19.13    1:02.58  
 30 Donnelly, Jake T          10 TVSC-MR              1:03.53    1:02.70  
 31 Lucca, Thomas             10 HAA-MR               1:15.00    1:03.91  
 32 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         1:03.76    1:04.02  
 33 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:03.32    1:04.54  
 34 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 57.65    1:04.58  
 35 Saffer, Mitchell S         9 Tmsuffolk-MR         1:01.95    1:05.08  
 36 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR         1:00.95    1:07.45  
 37 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:01.95    1:07.66  
 38 Dunne, Brady              10 CSDC-MR              1:17.71    1:08.83  
 39 Senturk, Evren             9 HAA-MR               1:15.00    1:28.11  
 -- Gergely, Bryce T           9 TVSC-MR                   NT         DQ  
      One hand touch
 -- Choi, Mikael              10 TVSC-MR              1:09.57         DQ  
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              1:36.80    1:37.85  
                  41.87     1:37.85 (55.98)                                        
  2 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:50.90    1:42.06  
                  49.50     1:42.06 (52.56)                                        
  3 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR              1:40.12    1:43.22  
                  49.20     1:43.22 (54.02)                                        
  4 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:48.95    1:44.53  
                  49.44     1:44.53 (55.09)                                        
  5 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:49.90    1:44.85  
                  17.01   1:44.85 (1:27.84)                                        
  6 Sivin, Alec               10 Tmsuffolk-MR         2:31.79    1:46.55  
                  50.36     1:46.55 (56.19)                                        
  7 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:48.95    1:46.73  
                  49.77     1:46.73 (56.96)                                        
  8 Legrady, Max R            10 TVSC-MR                   NT    1:47.03  
                  51.38     1:47.03 (55.65)                                        
  9 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:49.90    1:47.25  
                  51.81     1:47.25 (55.44)                                        
 10 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:50.21    1:47.39  
                  50.90     1:47.39 (56.49)                                        
 11 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               2:15.00    1:48.65  
                  49.91     1:48.65 (58.74)                                        
 12 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                   NT    1:52.52  
 13 Martinez, Michael R       10 HAA-MR               2:04.32    1:54.06  
                  52.97   1:54.06 (1:01.09)                                        
 14 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:51.51    2:00.22  
                  55.85   2:00.22 (1:04.37)                                        
 15 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               2:15.00    2:00.76  
                  57.22   2:00.76 (1:03.54)                                        
 16 Liang, Daniel D           10 TVSC-MR                   NT    2:03.70  
                  57.43   2:03.70 (1:06.27)                                        
 17 Eng, Ethan M               9 FA-MR                2:16.12    2:05.52  
                  58.82   2:05.52 (1:06.70)                                        
 18 Gergely, Bryce T           9 TVSC-MR                   NT    2:09.41  
 19 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               2:30.00    2:14.77  
                1:06.07   2:14.77 (1:08.70)                                        
 20 Spelman, Logan             9 CSDC-MR              2:30.00    2:21.84  
                1:06.54   2:21.84 (1:15.30)                                        
 -- Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                   NT         DQ  
      One hand touch
                  49.77          DQ (53.58)                                        
 -- Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR               2:30.00         DQ  
      Arms past hipline
                  58.87        DQ (1:06.59)                                        
 -- Saffer, Mitchell S         9 Tmsuffolk-MR         2:16.90         DQ  
      One hand touch
                1:04.46        DQ (1:10.19)                                        
 -- Hutzler, Noah             10 HAA-MR               2:15.00         DQ  
      Double pull / kicks
                  53.87        DQ (1:01.41)                                        
 -- Lucca, Thomas             10 HAA-MR               2:15.00         DQ  
      One hand touch
 -- Miller, Hunter C           9 Express Swimming-MR  2:15.00         NS  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  36.04      32.90  
  2 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR           38.39      37.28  
  3 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR                38.99      37.57  
  4 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR           41.69      39.59  
  5 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR           40.14      39.67  
  6 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                42.20      41.66  
  7 Legrady, Max R            10 TVSC-MR                43.81      43.14  
  8 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           45.42      45.31  
  9 Lu, Hantao J               9 TVSC-MR                49.71      46.02  
 10 Sivin, Alec               10 Tmsuffolk-MR           44.44      46.08  
 11 Kazlauskas, Cole          10 Unattached-MR          53.92      49.34  
 12 Wodicka, Mattie S          9 CSDC-MR                50.08      50.31  
 13 Donnelly, Jake T          10 TVSC-MR                   NT      56.97  
 14 Ji, Edward H               9 Tmsuffolk-MR         1:02.95      59.75  
 15 Choi, Mikael              10 TVSC-MR              1:10.46    1:03.38  
 -- Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:11.34         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           46.37         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Kozak, Sean M             10 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Angland, Julian T         10 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Campagna, Carmelo          9 Tmsuffolk-MR         1:13.90         NS  
 -- Miller, Hunter C           9 Express Swimming-MR  1:00.00         NS  
 -- Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  1:20.06         NS  
 -- Caesar, Henry J            9 Express Swimming-MR  1:05.00         NS  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:23.13    1:14.02  
                  34.40     1:14.02 (39.62)                                        
  2 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:34.11    1:24.94  
                  37.38     1:24.94 (47.56)                                        
  3 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                   NT    1:32.34  
                  41.76     1:32.34 (50.58)                                        
  4 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR                   NT    1:32.49  
                  42.36     1:32.49 (50.13)                                        
  5 Lu, Hantao J               9 TVSC-MR              1:44.56    1:45.59  
                  46.45     1:45.59 (59.14)                                        
  6 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               2:15.00    1:49.60  
  7 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:56.92    1:54.16  
                  51.82   1:54.16 (1:02.34)                                        
  8 Liang, Daniel D           10 TVSC-MR                   NT    2:16.19  
                1:01.56   2:16.19 (1:14.63)                                        
 -- Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Alternating Kick
                  47.78          DQ (54.80)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:19.77    1:16.12  
                  33.98     1:16.12 (42.14)                                        
  2 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:23.39    1:21.45  
                  35.07     1:21.45 (46.38)                                        
  3 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              1:23.02    1:22.74  
                  39.06     1:22.74 (43.68)                                        
  4 O'Brien, Charlie G         9 Tmsuffolk-MR         1:26.47    1:25.11  
  5 Froehlich, Joseph P        9 Tmsuffolk-MR         1:31.72    1:26.91  
                  39.48     1:26.91 (47.43)                                        
  6 Mitchell, Joshua S        10 Tmsuffolk-MR         1:33.98    1:27.67  
                  39.31     1:27.67 (48.36)                                        
  7 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:28.90    1:27.94  
                  39.57     1:27.94 (48.37)                                        
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:42.67    1:28.68  
                  42.80     1:28.68 (45.88)                                        
  9 Legrady, Max R            10 TVSC-MR              1:38.05    1:28.73  
                  41.01     1:28.73 (47.72)                                        
 10 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR              1:25.55    1:29.22  
                  42.30     1:29.22 (46.92)                                        
 11 Sivin, Alec               10 Tmsuffolk-MR         1:46.25    1:29.28  
                  41.59     1:29.28 (47.69)                                        
 12 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:32.72    1:30.06  
                  41.35     1:30.06 (48.71)                                        
 13 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:33.30    1:31.25  
                  42.26     1:31.25 (48.99)                                        
 14 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:35.37    1:31.65  
 15 Garcia, Angel J           10 Unattached-MR        1:38.91    1:33.78  
                  43.63     1:33.78 (50.15)                                        
 16 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:38.10    1:35.31  
                  43.93     1:35.31 (51.38)                                        
 17 Lu, Hantao J               9 TVSC-MR              1:45.20    1:37.81  
                  45.55     1:37.81 (52.26)                                        
 18 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR                   NT    1:39.24  
                  50.61     1:39.24 (48.63)                                        
 19 Wong, Alexander            9 Tmsuffolk-MR         1:56.97    1:43.01  
                  44.49     1:43.01 (58.52)                                        
 20 Girgis, Jake              10 Tmsuffolk-MR         2:01.95    1:47.40  
 21 Spooner, David R           9 HAA-MR               2:15.00    1:57.24  
                  52.79   1:57.24 (1:04.45)                                        
 22 Schmidt, Gavin J           9 HAA-MR               2:30.00    1:59.34  
                1:00.68     1:59.34 (58.66)                                        
 -- Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               2:00.00         DQ  
      One hand touch - breast
                  50.45          DQ (54.70)                                        
 -- Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                   NT         DQ  
      One hand touch - breast
                  51.70          DQ (49.25)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR                27.72      27.52  
  2 Hall III, Richie D        12 TVSC-MR                27.94      27.80  
  3 Miele, Thomas L           12 TVSC-MR                29.42      28.77  
  4 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR           30.31      29.53  
  5 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                28.77      29.55  
  6 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                29.83      29.58  
  7 Kazlauskas, Evan          12 Unattached-MR          30.11      29.90  
  8 Barberi, Danny            12 Unattached-MR          32.08      31.05  
  9 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR                29.97      31.57  
 10 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           31.21      31.70  
 10 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                31.13      31.70  
 12 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           32.49      32.27  
 13 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR                37.65      32.31  
 14 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR                34.99      33.75  
 15 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           37.32      36.13  
 16 Kieran, Liam M            12 Tmsuffolk-MR           35.98      36.72  
 17 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR                37.77      36.86  
 18 Kunzler, Jake R           11 TVSC-MR                36.59      37.00  
 19 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR           47.03      38.21  
 20 Holmes, James P           12 CSDC-MR                40.71      39.48  
 21 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR           37.82      39.72  
 22 Theilemann, Matthew R     11 FA-MR                  41.99      39.95  
 23 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR                 43.49      39.97  
 24 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    38.00      40.01  
 25 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR           45.07      40.54  
 26 George, Liam R            12 TVSC-MR                41.29      41.15  
 27 Wasileski, Aidan S        11 TVSC-MR                45.68      41.75  
 28 Toor, Kabir S             12 Express Swimming-MR    42.85      42.30  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Vincent X    12 TVSC-MR                55.56      55.45  
                  26.93       55.45 (28.52)                                        
  2 Brady, Timmy M            12 TVSC-MR              1:01.34    1:00.78  
                  29.38     1:00.78 (31.40)                                        
  2 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              1:02.76    1:00.78  
                  29.71     1:00.78 (31.07)                                        
  4 Hall III, Richie D        12 TVSC-MR              1:00.69    1:00.80  
                  28.93     1:00.80 (31.87)                                        
  5 Scalia, Anthony D         12 TVSC-MR                59.32    1:01.82  
                  29.92     1:01.82 (31.90)                                        
  6 Miele, Thomas L           12 TVSC-MR              1:04.66    1:02.36  
                  29.84     1:02.36 (32.52)                                        
  7 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:05.61    1:03.69  
                  31.18     1:03.69 (32.51)                                        
  8 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:04.39    1:04.06  
                  30.95     1:04.06 (33.11)                                        
  9 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:04.28    1:04.18  
                  30.76     1:04.18 (33.42)                                        
 10 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              1:06.21    1:05.09  
                  31.83     1:05.09 (33.26)                                        
 11 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:07.65    1:05.15  
                  31.28     1:05.15 (33.87)                                        
 12 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              1:03.74    1:05.24  
                  31.32     1:05.24 (33.92)                                        
 13 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:08.85    1:05.70  
                  31.76     1:05.70 (33.94)                                        
 14 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:06.23    1:06.12  
                  31.81     1:06.12 (34.31)                                        
 15 Kazlauskas, Evan          12 Unattached-MR             NT    1:07.73  
                  32.79     1:07.73 (34.94)                                        
 16 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:11.26    1:08.72  
                  33.36     1:08.72 (35.36)                                        
 17 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR         1:12.81    1:09.58  
                  33.70     1:09.58 (35.88)                                        
 18 Gentilini, Peter J        12 Unattached-MR        1:11.34    1:09.84  
 19 Barberi, Danny            12 Unattached-MR        1:12.43    1:10.35  
                  32.56     1:10.35 (37.79)                                        
 20 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:13.84    1:10.52  
                  34.16     1:10.52 (36.36)                                        
 21 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR              1:50.00    1:11.01  
 22 Wang, Andy C              12 TVSC-MR              1:14.80    1:12.41  
                  34.60     1:12.41 (37.81)                                        
 23 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR         1:10.95    1:12.43  
                  34.23     1:12.43 (38.20)                                        
 24 O'Connell, Ryan K         12 FA-MR                1:15.89    1:12.89  
 25 Staiano, Marc C           12 TVSC-MR              1:15.92    1:13.16  
 26 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:14.30    1:13.45  
                  34.95     1:13.45 (38.50)                                        
 27 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:17.97    1:13.86  
                  37.11     1:13.86 (36.75)                                        
 28 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:16.59    1:13.88  
                  36.16     1:13.88 (37.72)                                        
 29 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR              1:17.26    1:14.50  
                  36.54     1:14.50 (37.96)                                        
 30 Kieran, Liam M            12 Tmsuffolk-MR         1:26.50    1:17.66  
                  37.41     1:17.66 (40.25)                                        
 31 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:19.58    1:19.98  
                  37.17     1:19.98 (42.81)                                        
 32 Biesaga, Aleksander       11 FA-MR                1:25.02    1:22.14  
                  38.31     1:22.14 (43.83)                                        
 33 Kunzler, Jake R           11 TVSC-MR              1:23.13    1:22.72  
 34 Melloy, John J            12 FA-MR                1:34.99    1:26.20  
                  44.42     1:26.20 (41.78)                                        
 35 Liu, Tom M                11 TVSC-MR                   NT    1:26.22  
                  41.19     1:26.22 (45.03)                                        
 36 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR  1:25.00    1:26.58  
                  40.66     1:26.58 (45.92)                                        
 37 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR  1:30.46    1:27.01  
                  41.61     1:27.01 (45.40)                                        
 38 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR         1:33.95    1:27.76  
                  40.55     1:27.76 (47.21)                                        
 39 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                1:33.22    1:28.45  
 40 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR         1:59.09    1:28.47  
 41 Holmes, James P           12 CSDC-MR              1:27.57    1:28.67  
                  40.75     1:28.67 (47.92)                                        
 42 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR               1:39.11    1:33.73  
                  43.92     1:33.73 (49.81)                                        
 43 Wasileski, Aidan S        11 TVSC-MR              1:57.71    1:41.45  
                  46.59     1:41.45 (54.86)                                        
 44 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:57.15    1:43.16  
                  48.55     1:43.16 (54.61)                                        
 45 Toor, Kabir S             12 Express Swimming-MR  1:47.98    1:45.28  
 -- Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:47.83         DQ  
      No touch on turn
                  44.72          DQ (52.58)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalia, Anthony D         12 TVSC-MR                29.77      29.70  
  2 Hall III, Richie D        12 TVSC-MR                33.43      32.85  
  3 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR           58.36      34.20  
  4 Miele, Thomas L           12 TVSC-MR                38.45      34.21  
  5 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                  35.28      34.50  
  6 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 34.08      34.86  
  7 Gentilini, Peter J        12 Unattached-MR          38.09      35.00  
  8 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                35.31      35.61  
  9 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  39.94      36.06  
 10 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR                34.06      36.84  
 11 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                37.13      37.42  
 12 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           39.23      38.06  
 13 O'Connell, Ryan K         12 FA-MR                  35.96      38.89  
 14 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           39.57      39.48  
 15 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR                43.36      39.53  
 16 Barberi, Danny            12 Unattached-MR          41.99      40.10  
 17 Kunzler, Jake R           11 TVSC-MR                45.18      44.01  
 18 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR    46.22      44.02  
 19 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR                46.10      44.99  
 20 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR           46.84      46.41  
 21 Holmes, James P           12 CSDC-MR                49.62      46.91  
 22 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR                 50.40      47.63  
 23 Biesaga, Aleksander       11 FA-MR                  51.05      47.81  
 24 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:01.66      53.65  
 25 Toor, Kabir S             12 Express Swimming-MR    53.09      53.70  
 26 George, Liam R            12 TVSC-MR                57.44      54.09  
 -- Wasileski, Aidan S        11 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Huta, Tommy A             11 HAA-MR                 42.77         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                40.02         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    48.00         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalia, Anthony D         12 TVSC-MR              1:05.58    1:05.27  
                  31.78     1:05.27 (33.49)                                        
  2 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR               1:08.57    1:08.44  
                  32.93     1:08.44 (35.51)                                        
  3 Hall III, Richie D        12 TVSC-MR              1:10.45    1:09.71  
                  33.78     1:09.71 (35.93)                                        
  4 Brady, Timmy M            12 TVSC-MR              1:09.88    1:10.02  
                  33.75     1:10.02 (36.27)                                        
  5 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:11.12    1:11.88  
                  32.04     1:11.88 (39.84)                                        
  6 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              1:14.70    1:12.45  
                  35.57     1:12.45 (36.88)                                        
  7 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:15.36    1:15.77  
                  36.99     1:15.77 (38.78)                                        
  8 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              1:14.72    1:16.77  
                  38.06     1:16.77 (38.71)                                        
  9 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:20.07    1:17.87  
                  35.58     1:17.87 (42.29)                                        
 10 Kazlauskas, Evan          12 Unattached-MR             NT    1:18.78  
 11 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:24.05    1:18.94  
                  37.80     1:18.94 (41.14)                                        
 12 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:12.88    1:19.30  
                  38.86     1:19.30 (40.44)                                        
 13 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:19.76    1:20.72  
                  38.81     1:20.72 (41.91)                                        
 14 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:22.55    1:22.65  
                  40.49     1:22.65 (42.16)                                        
 15 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:20.97    1:23.52  
                  41.60     1:23.52 (41.92)                                        
 16 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR         1:28.07    1:23.76  
                  41.26     1:23.76 (42.50)                                        
 17 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:28.32    1:26.25  
                  41.58     1:26.25 (44.67)                                        
 18 Wang, Andy C              12 TVSC-MR              1:31.13    1:26.38  
                  42.25     1:26.38 (44.13)                                        
 19 Staiano, Marc C           12 TVSC-MR              1:28.34    1:27.15  
                  42.94     1:27.15 (44.21)                                        
 20 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR               1:27.11    1:28.26  
                  43.24     1:28.26 (45.02)                                        
 21 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR              2:00.00    1:29.02  
                  43.19     1:29.02 (45.83)                                        
 22 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR              1:39.20    1:30.13  
 23 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:30.48    1:32.84  
                  45.51     1:32.84 (47.33)                                        
 24 Smith, Dylan J            11 HAA-MR               1:39.83    1:33.92  
 25 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:39.70    1:36.80  
                  49.77     1:36.80 (47.03)                                        
 26 Holmes, James P           12 CSDC-MR              1:41.60    1:37.66  
                  47.87     1:37.66 (49.79)                                        
 27 Kunzler, Jake R           11 TVSC-MR              1:34.64    1:38.12  
 28 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              1:38.69    1:38.70  
                  48.68     1:38.70 (50.02)                                        
 29 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR  1:45.00    1:44.72  
                  49.76     1:44.72 (54.96)                                        
 30 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR               1:45.00    1:46.40  
 31 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR         1:48.94    1:49.13  
 32 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:59.90    1:49.78  
                  51.66     1:49.78 (58.12)                                        
 33 Fernandez, Taylor A       11 Tmsuffolk-MR         2:16.44    1:53.47  
                  54.10     1:53.47 (59.37)                                        
 34 Toor, Kabir S             12 Express Swimming-MR  1:59.12    2:04.20  
 -- Wasileski, Aidan S        11 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
                1:02.47        DQ (1:07.51)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Vincent X    12 TVSC-MR                34.90      32.56  
  2 Miele, Thomas L           12 TVSC-MR                35.19      34.67  
  3 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR                37.35      35.85  
  4 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           38.77      38.82  
  5 Scalia, Anthony D         12 TVSC-MR                37.76      38.91  
  6 Staiano, Marc C           12 TVSC-MR                42.97      41.47  
  7 Barberi, Danny            12 Unattached-MR          47.62      44.69  
  8 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR                49.79      48.18  
  9 Holmes, James P           12 CSDC-MR                50.60      49.97  
 10 Kieran, Liam M            12 Tmsuffolk-MR           46.90      50.07  
 11 George, Liam R            12 TVSC-MR                51.11      50.31  
 12 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR           51.34      50.61  
 13 Toor, Kabir S             12 Express Swimming-MR  1:14.26      52.54  
 14 Theilemann, Matthew R     11 FA-MR                  55.99      54.68  
 15 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:05.95    1:03.01  
 -- Wasileski, Aidan S        11 TVSC-MR                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    50.00         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Milligan, Jack W          12 CSDC-MR                50.00         DQ  
      Two strokes under water
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Vincent X    12 TVSC-MR              1:17.72    1:14.67  
                  34.79     1:14.67 (39.88)                                        
  2 Brady, Timmy M            12 TVSC-MR              1:20.99    1:16.95  
                  36.22     1:16.95 (40.73)                                        
  3 Miele, Thomas L           12 TVSC-MR              1:19.01    1:18.15  
                  36.68     1:18.15 (41.47)                                        
  4 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              1:24.11    1:21.82  
                  35.96     1:21.82 (45.86)                                        
  5 Hall III, Richie D        12 TVSC-MR              1:24.08    1:22.99  
                  38.78     1:22.99 (44.21)                                        
  6 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:26.10    1:23.75  
                  41.19     1:23.75 (42.56)                                        
  7 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:24.91    1:27.48  
  8 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              1:29.68    1:28.30  
                  42.38     1:28.30 (45.92)                                        
  9 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:28.47    1:28.41  
                  41.67     1:28.41 (46.74)                                        
 10 Staiano, Marc C           12 TVSC-MR              1:29.89    1:30.18  
                  43.49     1:30.18 (46.69)                                        
 11 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:38.73    1:30.80  
                  42.46     1:30.80 (48.34)                                        
 12 Wang, Andy C              12 TVSC-MR              1:41.83    1:32.16  
                  44.34     1:32.16 (47.82)                                        
 13 Kazlauskas, Evan          12 Unattached-MR             NT    1:33.03  
                  44.23     1:33.03 (48.80)                                        
 14 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:40.52    1:33.70  
                  45.56     1:33.70 (48.14)                                        
 15 Melloy, John J            12 FA-MR                1:56.44    1:35.25  
                  43.83     1:35.25 (51.42)                                        
 16 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:39.82    1:35.71  
                  46.67     1:35.71 (49.04)                                        
 17 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:39.06    1:37.23  
                  45.24     1:37.23 (51.99)                                        
 18 Barberi, Danny            12 Unattached-MR        1:51.86    1:38.23  
                  46.75     1:38.23 (51.48)                                        
 19 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:48.14    1:38.34  
                  46.64     1:38.34 (51.70)                                        
 20 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR         1:49.25    1:39.55  
                  49.11     1:39.55 (50.44)                                        
 21 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:46.33    1:39.78  
 22 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:44.95    1:43.96  
                  48.21     1:43.96 (55.75)                                        
 23 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR              2:00.00    1:46.72  
                  52.14     1:46.72 (54.58)                                        
 24 Holmes, James P           12 CSDC-MR              1:46.63    1:46.87  
                  49.58     1:46.87 (57.29)                                        
 25 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR  1:52.18    1:50.27  
                  53.58     1:50.27 (56.69)                                        
 26 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR               2:00.00    1:50.37  
                  54.82     1:50.37 (55.55)                                        
 27 Liu, Tom M                11 TVSC-MR                   NT    1:50.50  
 28 George, Liam R            12 TVSC-MR              1:58.11    1:51.26  
                  53.11     1:51.26 (58.15)                                        
 29 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR                   NT    1:51.77  
                  50.28   1:51.77 (1:01.49)                                        
 30 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  2:01.78    1:53.28  
                  56.07     1:53.28 (57.21)                                        
 31 Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR         2:04.00    1:57.55  
                  53.99   1:57.55 (1:03.56)                                        
 32 Wasileski, Aidan S        11 TVSC-MR              2:11.57    2:04.07  
                  57.27   2:04.07 (1:06.80)                                        
 33 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              2:30.00    2:11.50  
                1:00.88   2:11.50 (1:10.62)                                        
 34 Biesaga, Aleksander       11 FA-MR                2:15.99    2:18.85  
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ  
      Arms past hipline
                  57.86        DQ (1:05.01)                                        
 -- Kieran, Liam M            12 Tmsuffolk-MR         1:55.90         DQ  
      Double pull / kicks
                  50.81          DQ (54.19)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Vincent X    12 TVSC-MR                27.86      27.70  
  2 Brady, Timmy M            12 TVSC-MR                30.36      30.20  
  3 Scalia, Anthony D         12 TVSC-MR                30.81      30.63  
  4 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR                30.32      31.03  
  5 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                33.77      31.58  
  6 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                  32.20      31.69  
  7 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                33.00      32.53  
  8 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  36.35      33.55  
  9 Gentilini, Peter J        12 Unattached-MR          36.06      33.79  
 10 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR           35.60      34.14  
 11 Monahan, James J          12 TVSC-MR                34.21      34.30  
 12 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                35.85      35.98  
 13 Kazlauskas, Evan          12 Unattached-MR          38.05      36.04  
 14 Staiano, Marc C           12 TVSC-MR                41.50      36.14  
 15 Wang, Andy C              12 TVSC-MR                41.81      37.46  
 16 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR                39.03      37.96  
 17 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                42.25      38.48  
 18 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR           42.56      39.02  
 19 O'Connell, Ryan K         12 FA-MR                  39.53      40.23  
 20 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR                42.44      40.91  
 21 Liu, Tom M                11 TVSC-MR                   NT      41.07  
 22 Kieran, Liam M            12 Tmsuffolk-MR           47.99      42.00  
 23 Kunzler, Jake R           11 TVSC-MR                44.40      43.87  
 24 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR                51.76      47.76  
 25 George, Liam R            12 TVSC-MR                50.93      52.54  
 26 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                  59.99      53.43  
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    42.00         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Toor, Kabir S             12 Express Swimming-MR  1:13.49         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Patel, Sachin             12 Tmsuffolk-MR           52.07         NS  
 -- Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR    54.86         NS  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Vincent X    12 TVSC-MR              1:03.10    1:02.31  
                  28.73     1:02.31 (33.58)                                        
  2 Brady, Timmy M            12 TVSC-MR              1:07.47    1:06.64  
                  30.61     1:06.64 (36.03)                                        
  3 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:14.85    1:12.36  
                  33.32     1:12.36 (39.04)                                        
  4 Veit, Colin S             11 TVSC-MR              1:12.61    1:12.53  
                  33.56     1:12.53 (38.97)                                        
  5 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR               1:27.69    1:13.80  
                  33.52     1:13.80 (40.28)                                        
  6 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              1:17.13    1:14.76  
                  34.53     1:14.76 (40.23)                                        
  7 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:15.58    1:19.26  
                  31.34     1:19.26 (47.92)                                        
  8 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:21.99    1:20.72  
                  35.96     1:20.72 (44.76)                                        
  9 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:30.32    1:20.85  
 10 Miele, Thomas L           12 TVSC-MR                   NT    1:21.29  
                  36.87     1:21.29 (44.42)                                        
 11 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:22.51    1:23.01  
                  37.26     1:23.01 (45.75)                                        
 12 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              1:23.59    1:25.66  
                  39.89     1:25.66 (45.77)                                        
 13 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:33.23    1:27.39  
                  39.11     1:27.39 (48.28)                                        
 14 Wang, Andy C              12 TVSC-MR                   NT    1:28.14  
                  39.76     1:28.14 (48.38)                                        
 15 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:41.65    1:33.82  
                  42.49     1:33.82 (51.33)                                        
 16 Smith, Dylan J            11 HAA-MR               2:00.00    1:34.26  
                  41.58     1:34.26 (52.68)                                        
 17 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                   NT    1:37.51  
                  42.74     1:37.51 (54.77)                                        
 18 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:45.00    1:40.95  
                  47.09     1:40.95 (53.86)                                        
 19 Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR               1:45.00    1:41.19  
 20 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                   NT    1:42.32  
                  47.25     1:42.32 (55.07)                                        
 
Men 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Vincent X    12 TVSC-MR              1:03.96    1:03.85  
                  29.60     1:03.85 (34.25)                                        
  2 Brady, Timmy M            12 TVSC-MR              1:09.64    1:07.84  
                  31.50     1:07.84 (36.34)                                        
  3 Trzaskowski, Alex         12 HAA-MR               1:09.92    1:08.35  
                  30.85     1:08.35 (37.50)                                        
  4 Scalia, Anthony D         12 TVSC-MR              1:07.59    1:10.24  
                  31.49     1:10.24 (38.75)                                        
  5 Hall III, Richie D        12 TVSC-MR              1:10.59    1:11.03  
                  30.04     1:11.03 (40.99)                                        
  6 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              1:13.22    1:11.95  
                  32.92     1:11.95 (39.03)                                        
  7 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:16.40    1:13.70  
                  34.41     1:13.70 (39.29)                                        
  8 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:29.87    1:15.53  
  9 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:18.56    1:16.62  
                  35.60     1:16.62 (41.02)                                        
 10 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:20.20    1:17.05  
                  37.49     1:17.05 (39.56)                                        
 11 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:14.72    1:17.13  
                  36.11     1:17.13 (41.02)                                        
 12 Staiano, Marc C           12 TVSC-MR              1:18.16    1:19.27  
                  34.41     1:19.27 (44.86)                                        
 13 Wang, Andy C              12 TVSC-MR              1:14.73    1:19.36  
                  38.42     1:19.36 (40.94)                                        
 14 Skala, Ethan R            12 Tmsuffolk-MR         1:50.95    1:20.07  
 15 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR              1:24.07    1:21.73  
                  38.92     1:21.73 (42.81)                                        
 16 Froehlich, Nicholas R     12 Tmsuffolk-MR         1:30.94    1:22.30  
 17 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:34.63    1:22.69  
                   3.20   1:22.69 (1:19.49)                                        
 18 Barberi, Danny            12 Unattached-MR        1:17.21    1:23.46  
                  38.85     1:23.46 (44.61)                                        
 19 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:25.72    1:28.32  
                  41.73     1:28.32 (46.59)                                        
 19 Huta, Tommy A             11 HAA-MR               1:35.51    1:28.32  
                   4.85   1:28.32 (1:23.47)                                        
 21 Smith, Dylan J            11 HAA-MR               2:00.00    1:31.31  
 22 Kunzler, Jake R           11 TVSC-MR              1:35.14    1:33.78  
 23 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:48.95    1:34.97  
 24 Prabhu, Arav M            12 HAA-MR               2:00.00    1:43.01  
 25 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              1:45.65    1:46.53  
 26 George, Liam R            12 TVSC-MR                   NT    1:46.56  
 -- Kazlauskas, Evan          12 Unattached-MR             NT         DQ  
      One hand touch - breast
 -- Savoretti, Johnnie        12 HAA-MR               1:28.19         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.49          DQ (47.17)                                        
 -- Kieran, Liam M            12 Tmsuffolk-MR         1:29.90         DQ  
      Stroke Infraction - IM
                  43.08          DQ (47.16)                                        
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR  1:50.00         DQ  
      Non-simultaneous touch - fly
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farmingdale Aquatics-MR  'A'                      2:37.09    2:29.00  
     1) O'Connell, Ryan K 12            2) Aquilino, Lorenzo A 11         
     3) Subillaga-Dubon, Jason A 12     4) Biesaga, Aleksander 11         
                  39.26     1:19.48 (40.22)     1:50.75 (31.27)     2:29.00 (38.25)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preston, Liam J           14 TVSC-MR                24.33      24.03  
  2 Matheson, Ryan C          14 TVSC-MR                24.53      24.58  
  3 Londono, Nick G           13 TVSC-MR                24.89      25.21  
  4 Giunta, Noah L            13 TVSC-MR                26.88      25.36  
  5 Shemetov, Daniel B        14 Unattached-MR          25.54      25.48  
  6 Glaser, Owen M            14 FA-MR                  26.60      25.54  
  7 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                  26.97      26.37  
  8 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR                26.32      26.63  
  9 Olsen, Luke E             14 FA-MR                  28.27      26.87  
 10 Papaccio, Zachary R       14 FA-MR                  29.18      26.91  
 11 Emerson, Hunter J         13 TVSC-MR                27.07      27.32  
 12 Sloniewsky, Peter A       13 TVSC-MR                29.84      27.65  
 13 Buchen, Max H             13 TVSC-MR                28.60      28.27  
 14 Pomeroy, Blayne M         14 Unattached-MR          32.00      28.44  
 15 Zegadlo, Zachari C        13 Unattached-MR          34.00      28.75  
 16 Wang, Tony                14 Express Swimming-MR    36.00      30.53  
 17 Guerrero, Joshua          14 CSDC-MR                34.00      30.98  
 18 Horbach, Aidan P          13 FA-MR                  35.76      31.38  
 19 Oganesian, Andre          14 FA-MR                  33.20      31.94  
 20 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR    33.78      32.78  
 21 Bub, Logan J              13 CSDC-MR                38.10      34.76  
 22 McCall, Timothy P         14 CSDC-MR                35.90      35.40  
 23 Nitzsche, Alexander J     13 CSDC-MR                42.53      41.77  
 24 O'Mara, Michael           13 CSDC-MR                   NT      46.84  
 -- Garrity, Jack J           13 HAA-MR                 40.23         DQ  
      False start
 -- Pergan, Cole L            14 TVSC-MR                25.64         NS  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diano, Andrew J           14 FA-MR                  52.07      53.72  
                  25.86       53.72 (27.86)                                        
  2 Chiarella, Richie J       14 TVSC-MR                53.55      54.04  
                  25.66       54.04 (28.38)                                        
  3 Matheson, Ryan C          14 TVSC-MR                54.89      54.26  
  4 Giunta, Noah L            13 TVSC-MR                54.75      55.18  
                  26.70       55.18 (28.48)                                        
  5 Londono, Nick G           13 TVSC-MR                54.81      55.53  
                  27.02       55.53 (28.51)                                        
  6 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR                58.01      55.92  
                  27.34       55.92 (28.58)                                        
  7 Shemetov, Daniel B        14 Unattached-MR          55.35      56.25  
                  27.10       56.25 (29.15)                                        
  8 Emerson, Hunter J         13 TVSC-MR                58.14      57.56  
                  27.79       57.56 (29.77)                                        
  9 Bibolov, Nick             14 TVSC-MR                59.97      58.33  
                  28.19       58.33 (30.14)                                        
 10 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                  58.67      59.12  
                  28.06       59.12 (31.06)                                        
 11 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:03.47      59.34  
                  59.38           59.34 ( )                                        
 12 Buchen, Max H             13 TVSC-MR                58.13    1:00.22  
                  28.73     1:00.22 (31.49)                                        
 13 Zegadlo, Zachari C        13 Unattached-MR        1:10.00    1:02.31  
                  28.96     1:02.31 (33.35)                                        
 14 Weinberg, Harrison        14 Express Swimming-MR  1:20.00    1:04.22  
                  30.71     1:04.22 (33.51)                                        
 15 Gavigan, Owen T           14 TVSC-MR              1:04.30    1:04.74  
                  30.35     1:04.74 (34.39)                                        
 16 Wodicka, Nick G           13 CSDC-MR              1:04.22    1:05.83  
                  30.84     1:05.83 (34.99)                                        
 17 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:11.86    1:06.62  
                  31.82     1:06.62 (34.80)                                        
 18 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:06.02    1:06.63  
 19 Guerrero, Joshua          14 CSDC-MR              1:15.00    1:07.20  
                  32.19     1:07.20 (35.01)                                        
 20 Wang, Tony                14 Express Swimming-MR  1:20.00    1:11.07  
                  34.18     1:11.07 (36.89)                                        
 21 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:14.05    1:12.45  
                  33.89     1:12.45 (38.56)                                        
 22 Bencivenga, Jack R        14 HAA-MR               1:19.08    1:15.81  
                  35.20     1:15.81 (40.61)                                        
 23 McCall, Timothy P         14 CSDC-MR              1:22.15    1:20.90  
                  37.75     1:20.90 (43.15)                                        
 24 Nitzsche, Alexander J     13 CSDC-MR              1:38.00    1:35.66  
                  43.11     1:35.66 (52.55)                                        
 25 O'Mara, Michael           13 CSDC-MR                   NT    1:39.90  
 -- Papaccio, Zachary R       14 FA-MR                1:05.26         DQ  
      False start
                  28.83                                                            
 -- Bohl, Andrew C            14 CSDC-MR              1:00.04         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preston, Liam J           14 TVSC-MR              1:55.28    1:52.84  
                  26.52       55.54 (29.02)     1:24.11 (28.57)     1:52.84 (28.73)
  2 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              2:03.85    1:58.84  
                  27.73       57.98 (30.25)     1:28.75 (30.77)     1:58.84 (30.09)
  3 Matheson, Ryan C          14 TVSC-MR              2:00.69    1:59.70  
                  27.08       56.93 (29.85)     1:28.96 (32.03)     1:59.70 (30.74)
  4 Shemetov, Daniel B        14 Unattached-MR        2:05.34    2:02.10  
                  27.50       58.11 (30.61)     1:30.54 (32.43)     2:02.10 (31.56)
  5 Londono, Nick G           13 TVSC-MR              2:02.95    2:05.27  
                  28.17       59.56 (31.39)     1:32.53 (32.97)     2:05.27 (32.74)
  6 Bibolov, Nick             14 TVSC-MR              2:10.48    2:07.04  
                  28.77     1:00.98 (32.21)     1:34.36 (33.38)     2:07.04 (32.68)
  7 Bohl, Andrew C            14 CSDC-MR              2:14.50    2:08.15  
                  28.64     1:02.22 (33.58)     1:37.24 (35.02)     2:08.15 (30.91)
  8 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:19.86    2:10.87  
                  29.59     1:03.30 (33.71)     1:38.88 (35.58)     2:10.87 (31.99)
  9 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              2:16.04    2:11.65  
                  29.01     1:02.10 (33.09)     1:36.62 (34.52)     2:11.65 (35.03)
 10 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:18.35    2:13.68  
                  29.53     1:04.42 (34.89)     1:40.43 (36.01)     2:13.68 (33.25)
 11 Lee, Jonathan             13 HAA-MR               2:22.48    2:13.78  
                  30.85     1:05.02 (34.17)     1:39.91 (34.89)     2:13.78 (33.87)
 12 Gavigan, Owen T           14 TVSC-MR              2:28.07    2:14.27  
                  30.69     1:04.77 (34.08)     1:39.91 (35.14)     2:14.27 (34.36)
 13 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                2:19.99    2:14.35  
                  29.32                             1:40.68 ( )     2:14.35 (33.67)
 14 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:25.00    2:18.64  
                  30.70     1:06.01 (35.31)     1:43.33 (37.32)     2:18.64 (35.31)
 15 Zegadlo, Zachari C        13 Unattached-MR        2:40.00    2:19.32  
                  32.12     1:07.68 (35.56)     1:44.33 (36.65)     2:19.32 (34.99)
 16 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               2:38.21    2:19.93  
                  30.76     1:06.24 (35.48)     1:43.83 (37.59)     2:19.93 (36.10)
 17 Pomeroy, Blayne M         14 Unattached-MR        2:35.00    2:21.60  
                  31.74     1:06.27 (34.53)     1:43.04 (36.77)     2:21.60 (38.56)
 18 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         2:21.19    2:23.34  
                  32.74     1:10.50 (37.76)     1:48.38 (37.88)     2:23.34 (34.96)
 19 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               2:33.31    2:28.13  
                  31.92     1:08.19 (36.27)     1:48.18 (39.99)     2:28.13 (39.95)
 20 Leu, Patrick              13 Express Swimming-MR  2:39.20    2:30.11  
                  29.10     1:06.21 (37.11)     1:48.50 (42.29)     2:30.11 (41.61)
 21 Bencivenga, Jack R        14 HAA-MR               2:56.56    2:48.69  
 22 Bub, Logan J              13 CSDC-MR              4:00.00    2:50.97  
                  37.22     1:21.97 (44.75)     2:07.89 (45.92)     2:50.97 (43.08)
 23 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         3:09.79    2:52.58  
                  39.55     1:23.13 (43.58)     2:08.70 (45.57)     2:52.58 (43.88)
 24 Garrity, Jack J           13 HAA-MR               3:15.00    3:36.89  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giunta, Noah L            13 TVSC-MR                59.35      58.94  
                  28.50       58.94 (30.44)                                        
  2 Glaser, Owen M            14 FA-MR                1:01.52      58.96  
                  29.13       58.96 (29.83)                                        
  3 Emerson, Hunter J         13 TVSC-MR              1:02.72    1:03.83  
                  31.20     1:03.83 (32.63)                                        
  4 Sloniewsky, Peter A       13 TVSC-MR              1:07.84    1:05.31  
                  32.16     1:05.31 (33.15)                                        
  5 Shemetov, Daniel B        14 Unattached-MR        1:07.32    1:06.20  
                  32.21     1:06.20 (33.99)                                        
  6 Londono, Nick G           13 TVSC-MR              1:04.27    1:06.38  
                  32.50     1:06.38 (33.88)                                        
  7 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              1:05.83    1:06.70  
                  32.88     1:06.70 (33.82)                                        
  8 Matheson, Ryan C          14 TVSC-MR              1:04.70    1:06.99  
  9 Pergan, Cole L            14 TVSC-MR              1:14.71    1:08.05  
                  33.71     1:08.05 (34.34)                                        
 10 Albert, Adam              14 TVSC-MR              1:09.82    1:08.84  
                  33.36     1:08.84 (35.48)                                        
 11 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              1:09.18    1:09.03  
                  33.42     1:09.03 (35.61)                                        
 12 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:11.00    1:09.54  
                  33.32     1:09.54 (36.22)                                        
 13 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                1:08.32    1:09.73  
                  33.97     1:09.73 (35.76)                                        
 14 Gavigan, Owen T           14 TVSC-MR              1:14.53    1:10.43  
                  33.99     1:10.43 (36.44)                                        
 15 Bibolov, Nick             14 TVSC-MR              1:09.42    1:10.78  
 16 Bohl, Andrew C            14 CSDC-MR              1:12.38    1:10.82  
                  34.81     1:10.82 (36.01)                                        
 17 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:14.14    1:11.04  
 18 Papaccio, Zachary R       14 FA-MR                1:17.54    1:11.08  
                  34.68     1:11.08 (36.40)                                        
 19 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:13.23    1:11.18  
                  34.56     1:11.18 (36.62)                                        
 20 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:13.72    1:12.76  
                  35.14     1:12.76 (37.62)                                        
 21 Zegadlo, Zachari C        13 Unattached-MR        1:25.00    1:13.56  
                  34.49     1:13.56 (39.07)                                        
 22 Lee, Jonathan             13 HAA-MR               1:18.17    1:15.37  
                  36.55     1:15.37 (38.82)                                        
 23 Pomeroy, Blayne M         14 Unattached-MR        1:25.00    1:15.61  
                  36.40     1:15.61 (39.21)                                        
 24 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               1:23.70    1:17.20  
                  37.55     1:17.20 (39.65)                                        
 25 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:20.26    1:17.42  
                  37.96     1:17.42 (39.46)                                        
 26 Oganesian, Andre          14 FA-MR                1:19.28    1:17.71  
                  37.81     1:17.71 (39.90)                                        
 27 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               1:18.30    1:18.28  
                  36.67     1:18.28 (41.61)                                        
 28 Horbach, Aidan P          13 FA-MR                1:28.03    1:19.33  
                  39.15     1:19.33 (40.18)                                        
 29 Guerrero, Joshua          14 CSDC-MR              1:50.00    1:29.59  
 30 Bencivenga, Jack R        14 HAA-MR               1:34.22    1:30.10  
 31 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:31.94    1:30.55  
                  44.33     1:30.55 (46.22)                                        
 32 McCall, Timothy P         14 CSDC-MR              1:37.60    1:38.14  
                  47.51     1:38.14 (50.63)                                        
 33 Garrity, Jack J           13 HAA-MR               1:42.41    1:48.32  
                  50.53     1:48.32 (57.79)                                        
 34 Nitzsche, Alexander J     13 CSDC-MR              2:13.95    1:55.55  
                  55.41   1:55.55 (1:00.14)                                        
 -- O'Mara, Michael           13 CSDC-MR                   NT         DQ  
      Not on back off wall
                  52.13          DQ (58.90)                                        
 -- Leu, Patrick              13 Express Swimming-MR  1:19.40         DQ  
      Multiple strokes
                  36.23          DQ (39.54)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giunta, Noah L            13 TVSC-MR              2:14.22    2:06.85  
                  29.36     1:01.41 (32.05)     1:34.03 (32.62)     2:06.85 (32.82)
  2 Sloniewsky, Peter A       13 TVSC-MR              2:24.85    2:16.05  
                  32.63     1:06.46 (33.83)     1:41.92 (35.46)     2:16.05 (34.13)
  3 Shemetov, Daniel B        14 Unattached-MR        2:20.26    2:21.62  
                  32.46     1:07.74 (35.28)     1:45.77 (38.03)     2:21.62 (35.85)
  4 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              2:26.97    2:28.10  
                  34.74     1:12.57 (37.83)     1:51.80 (39.23)     2:28.10 (36.30)
  5 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:49.24    2:31.15  
                  34.55     1:13.52 (38.97)     1:53.45 (39.93)     2:31.15 (37.70)
  6 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:42.00    2:34.42  
                  35.11     1:15.13 (40.02)     1:56.03 (40.90)     2:34.42 (38.39)
  7 Lee, Jonathan             13 HAA-MR               3:00.00    2:36.40  
                  36.99     1:18.28 (41.29)     1:57.79 (39.51)     2:36.40 (38.61)
  8 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR                   NT    2:36.94  
                  36.88     1:17.19 (40.31)     1:59.21 (42.02)     2:36.94 (37.73)
  9 Zegadlo, Zachari C        13 Unattached-MR        3:20.00    2:39.65  
                  39.01     1:19.47 (40.46)     2:00.75 (41.28)     2:39.65 (38.90)
 10 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:40.11    2:39.84  
                  36.49     1:16.66 (40.17)     1:59.21 (42.55)     2:39.84 (40.63)
 11 Weinberg, Harrison        14 Express Swimming-MR  3:30.00    2:44.24  
                  39.07     1:22.24 (43.17)     2:04.70 (42.46)     2:44.24 (39.54)
 12 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               3:00.00    2:45.45  
                  37.92     1:21.74 (43.82)     2:05.39 (43.65)     2:45.45 (40.06)
 13 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:15.00    3:03.76  
                  42.54     1:28.44 (45.90)     2:16.29 (47.85)     3:03.76 (47.47)
 14 Bencivenga, Jack R        14 HAA-MR               3:17.07    3:16.14  
                  43.35                             3:16.34 ( )         3:16.14 ( )
 15 Guerrero, Joshua          14 CSDC-MR              3:20.00    3:23.75  
                  47.13     1:41.83 (54.70)     2:36.43 (54.60)     3:23.75 (47.32)
 -- Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  2:54.83         DQ  
      No touch at turn
                  39.46     1:23.24 (43.78)     2:09.20 (45.96)          DQ (45.28)
 -- Wodicka, Nick G           13 CSDC-MR              2:32.66         NS  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emerson, Hunter J         13 TVSC-MR              1:10.73    1:12.63  
                  34.88     1:12.63 (37.75)                                        
  2 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              1:09.91    1:12.90  
                  34.39     1:12.90 (38.51)                                        
  3 Papaccio, Zachary R       14 FA-MR                1:18.92    1:14.33  
                  35.25     1:14.33 (39.08)                                        
  4 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               1:19.92    1:20.46  
  5 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:25.24    1:20.84  
                  39.07     1:20.84 (41.77)                                        
  6 Bohl, Andrew C            14 CSDC-MR              1:26.86    1:21.81  
                  39.51     1:21.81 (42.30)                                        
  7 Pomeroy, Blayne M         14 Unattached-MR        1:35.00    1:21.98  
                  38.76     1:21.98 (43.22)                                        
  8 Lee, Jonathan             13 HAA-MR               1:25.78    1:22.19  
                  38.74     1:22.19 (43.45)                                        
  9 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:22.00    1:24.06  
                  39.23     1:24.06 (44.83)                                        
 10 Muller, Sean W            14 TVSC-MR              1:19.51    1:24.48  
                  40.38     1:24.48 (44.10)                                        
 11 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:26.03    1:24.65  
                  39.19     1:24.65 (45.46)                                        
 12 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               1:31.05    1:27.05  
                  41.41     1:27.05 (45.64)                                        
 13 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:29.70    1:29.00  
 14 Leu, Patrick              13 Express Swimming-MR  1:35.81    1:29.87  
 15 Oganesian, Andre          14 FA-MR                1:38.45    1:31.56  
                  43.13     1:31.56 (48.43)                                        
 16 Bencivenga, Jack R        14 HAA-MR               1:34.20    1:31.96  
                  42.33     1:31.96 (49.63)                                        
 17 Gavigan, Owen T           14 TVSC-MR              1:35.00    1:32.29  
                  43.60     1:32.29 (48.69)                                        
 18 Wang, Tony                14 Express Swimming-MR  1:50.00    1:34.81  
                  44.92     1:34.81 (49.89)                                        
 19 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:42.97    1:40.28  
                  46.90     1:40.28 (53.38)                                        
 20 Guerrero, Joshua          14 CSDC-MR              1:50.00    1:50.51  
                  50.39   1:50.51 (1:00.12)                                        
 21 Bub, Logan J              13 CSDC-MR              2:04.11    1:52.66  
                  51.90   1:52.66 (1:00.76)                                        
 22 Nitzsche, Alexander J     13 CSDC-MR              2:20.60    2:23.70  
 -- Pergan, Cole L            14 TVSC-MR              1:35.39         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glaser, Owen M            14 FA-MR                2:30.39    2:25.25  
                  33.06     1:10.11 (37.05)     1:48.25 (38.14)     2:25.25 (37.00)
  2 Chiarella, Richie J       14 TVSC-MR              2:42.45    2:33.55  
                  34.02     1:13.52 (39.50)     1:54.46 (40.94)     2:33.55 (39.09)
  3 Preston, Liam J           14 TVSC-MR              2:43.55    2:35.95  
                  34.91     1:14.40 (39.49)     1:55.24 (40.84)     2:35.95 (40.71)
  4 Bibolov, Nick             14 TVSC-MR              2:57.98    2:39.02  
  5 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              2:45.59    2:45.77  
                  37.30     1:20.40 (43.10)     2:03.42 (43.02)     2:45.77 (42.35)
  6 Papaccio, Zachary R       14 FA-MR                3:04.35    2:49.13  
                  40.70     1:24.36 (43.66)     2:08.63 (44.27)     2:49.13 (40.50)
  7 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                3:09.99    2:49.78  
                  40.19     1:24.04 (43.85)     2:08.91 (44.87)     2:49.78 (40.87)
  8 Sloniewsky, Peter A       13 TVSC-MR              3:05.84    2:51.63  
                  40.90     1:23.78 (42.88)     2:08.44 (44.66)     2:51.63 (43.19)
  9 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               3:00.00    2:53.00  
                  38.11     1:21.97 (43.86)     2:07.84 (45.87)     2:53.00 (45.16)
 10 Lee, Jonathan             13 HAA-MR               3:15.00    2:56.10  
                  39.45     1:23.68 (44.23)     2:09.09 (45.41)     2:56.10 (47.01)
 11 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:10.00    2:57.91  
                  38.99     1:24.38 (45.39)     2:11.06 (46.68)     2:57.91 (46.85)
 12 Bohl, Andrew C            14 CSDC-MR              3:27.90    3:00.81  
                  40.39     1:25.96 (45.57)     2:15.01 (49.05)     3:00.81 (45.80)
 13 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR                   NT    3:01.48  
                  39.90     1:26.16 (46.26)     2:14.81 (48.65)     3:01.48 (46.67)
 14 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               3:00.00    3:02.35  
                  40.06     1:26.83 (46.77)     2:15.16 (48.33)     3:02.35 (47.19)
 15 Albert, Adam              14 TVSC-MR              3:15.36    3:05.49  
                  42.05     1:30.34 (48.29)     2:19.71 (49.37)     3:05.49 (45.78)
 16 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:13.19    3:19.20  
                  42.53     1:32.02 (49.49)     2:24.54 (52.52)     3:19.20 (54.66)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diano, Andrew J           14 FA-MR                  55.52      56.85  
                  26.64       56.85 (30.21)                                        
  2 Glaser, Owen M            14 FA-MR                1:00.84      58.69  
                  28.93       58.69 (29.76)                                        
  3 Matheson, Ryan C          14 TVSC-MR                59.63      59.30  
                  27.40       59.30 (31.90)                                        
  4 Preston, Liam J           14 TVSC-MR                59.39      59.60  
                  28.47       59.60 (31.13)                                        
  5 Londono, Nick G           13 TVSC-MR              1:02.57    1:02.81  
                  29.20     1:02.81 (33.61)                                        
  6 Chiarella, Richie J       14 TVSC-MR              1:00.65    1:02.96  
                  29.34     1:02.96 (33.62)                                        
  7 Emerson, Hunter J         13 TVSC-MR              1:01.59    1:04.53  
                  29.76     1:04.53 (34.77)                                        
  8 Gavigan, Owen T           14 TVSC-MR              1:14.45    1:11.87  
                  32.03     1:11.87 (39.84)                                        
  9 Zegadlo, Zachari C        13 Unattached-MR        1:20.00    1:21.58  
 10 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:19.12    1:22.41  
                  40.12     1:22.41 (42.29)                                        
 -- Buchen, Max H             13 TVSC-MR              1:05.39         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glaser, Owen M            14 FA-MR                2:15.70    2:07.59  
                  29.25     1:02.18 (32.93)     1:34.98 (32.80)     2:07.59 (32.61)
  2 Giunta, Noah L            13 TVSC-MR              2:17.28    2:07.62  
                  28.35     1:00.36 (32.01)     1:33.42 (33.06)     2:07.62 (34.20)
  3 Preston, Liam J           14 TVSC-MR              2:15.62    2:12.72  
                  28.97     1:02.14 (33.17)     1:36.67 (34.53)     2:12.72 (36.05)
  4 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              2:27.57    2:24.76  
                  31.52     1:07.96 (36.44)     1:46.28 (38.32)     2:24.76 (38.48)
  5 Bibolov, Nick             14 TVSC-MR              2:39.43    2:27.83  
  6 Sloniewsky, Peter A       13 TVSC-MR              2:45.63    2:32.33  
                  32.60     1:11.36 (38.76)     1:51.75 (40.39)     2:32.33 (40.58)
  7 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR                   NT    2:48.05  
                  33.63     1:17.33 (43.70)     2:02.60 (45.27)     2:48.05 (45.45)
  8 Albert, Adam              14 TVSC-MR              3:16.30    2:49.58  
                  33.55     1:14.33 (40.78)     2:02.16 (47.83)     2:49.58 (47.42)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glaser, Owen M            14 FA-MR                2:12.14    2:06.95  
                  28.18       59.64 (31.46)     1:37.36 (37.72)     2:06.95 (29.59)
  2 Diano, Andrew J           14 FA-MR                2:06.75    2:08.98  
                  26.56       59.45 (32.89)     1:38.27 (38.82)     2:08.98 (30.71)
  3 Preston, Liam J           14 TVSC-MR              2:11.66    2:10.96  
                  28.49     1:01.68 (33.19)     1:41.36 (39.68)     2:10.96 (29.60)
  4 Giunta, Noah L            13 TVSC-MR              2:16.39    2:11.48  
                  28.51     1:00.92 (32.41)     1:39.85 (38.93)     2:11.48 (31.63)
  5 Matheson, Ryan C          14 TVSC-MR              2:16.63    2:15.61  
                  27.85     1:02.69 (34.84)     1:45.38 (42.69)     2:15.61 (30.23)
  6 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              2:21.16    2:16.55  
                  28.85     1:04.23 (35.38)     1:46.54 (42.31)     2:16.55 (30.01)
  7 Emerson, Hunter J         13 TVSC-MR              2:14.68    2:16.83  
                  29.68     1:03.94 (34.26)     1:44.48 (40.54)     2:16.83 (32.35)
  8 Londono, Nick G           13 TVSC-MR              2:21.82    2:20.98  
                  28.64     1:03.63 (34.99)     1:48.12 (44.49)     2:20.98 (32.86)
  9 Bibolov, Nick             14 TVSC-MR              2:26.17    2:22.20  
                  29.13     1:07.72 (38.59)     1:48.86 (41.14)     2:22.20 (33.34)
 10 Shemetov, Daniel B        14 Unattached-MR        2:24.95    2:22.97  
                  29.92     1:05.81 (35.89)     1:51.40 (45.59)     2:22.97 (31.57)
 11 Sloniewsky, Peter A       13 TVSC-MR              2:28.55    2:23.92  
                                1:06.69 ( )   2:23.92 (1:17.23)                    
 12 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                2:28.59    2:26.41  
                  30.62     1:07.17 (36.55)     1:53.54 (46.37)     2:26.41 (32.87)
 13 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:38.31    2:29.06  
                  32.35     1:12.21 (39.86)   2:29.06 (1:16.85)                    
 14 Bohl, Andrew C            14 CSDC-MR              2:34.38    2:29.45  
                  31.67     1:11.31 (39.64)     1:58.30 (46.99)     2:29.45 (31.15)
 15 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:36.72    2:30.31  
                  30.31     1:08.67 (38.36)     1:57.84 (49.17)     2:30.31 (32.47)
 16 Papaccio, Zachary R       14 FA-MR                3:08.26    2:32.77  
                  31.69     1:12.84 (41.15)     2:00.06 (47.22)     2:32.77 (32.71)
 17 Lee, Jonathan             13 HAA-MR               2:57.45    2:32.85  
                  31.24     1:11.49 (40.25)     1:56.81 (45.32)     2:32.85 (36.04)
 18 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              2:35.66    2:33.42  
                  30.30     1:10.95 (40.65)     1:58.06 (47.11)     2:33.42 (35.36)
 19 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               2:44.50    2:35.56  
                  34.64     1:14.76 (40.12)     1:59.88 (45.12)     2:35.56 (35.68)
 20 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:40.00    2:37.18  
                  33.07     1:12.65 (39.58)     2:00.11 (47.46)     2:37.18 (37.07)
 21 Gavigan, Owen T           14 TVSC-MR              2:46.16    2:38.51  
                  31.53     1:09.86 (38.33)     2:01.79 (51.93)     2:38.51 (36.72)
 22 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         2:44.23    2:39.55  
                  35.79     1:17.32 (41.53)     2:02.71 (45.39)     2:39.55 (36.84)
 23 Wodicka, Nick G           13 CSDC-MR              2:54.08    2:50.56  
                  32.63     1:12.54 (39.91)     2:10.19 (57.65)     2:50.56 (40.37)
 24 Bencivenga, Jack R        14 HAA-MR               3:08.73    2:59.30  
                  37.24                             2:15.55 ( )     2:59.30 (43.75)
 -- Guerrero, Joshua          14 CSDC-MR              3:00.00         DQ  
      No touch on turn - free
                                1:28.82 ( )        DQ (1:51.76)                    
 -- Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:20.00         DQ  
      Multiple strokes - back
                  32.86     1:18.30 (45.44)     2:03.29 (44.99)          DQ (38.46)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farmingdale Aquatics-MR  'B'                      2:25.48    1:58.66  
     1) Horbach, Aidan P 13             2) Oganesian, Andre 14            
     3) Papaccio, Zachary R 14          4) Olsen, Luke E 14               
                  31.50     1:03.13 (31.63)     1:31.25 (28.12)     1:58.66 (27.41)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vecchio, Jake M           16 TVSC-MR                23.09      23.26  
  2 Shemet, Henry M           16 TVSC-MR                23.12      23.34  
  3 Xu, Kevin J               17 TVSC-MR                23.15      23.37  
  4 Williams, Brendan M       16 TVSC-MR                24.02      23.60  
  5 Macejko, Dylan M          17 CSDC-MR                22.31      23.71  
  6 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                23.44      24.19  
  7 Llewellyn, James          15 CSDC-MR                25.58      24.67  
  8 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR                24.97      24.74  
  9 Dillon, Jack P            17 TVSC-MR                24.79      24.93  
 10 Wang, Eric                15 TVSC-MR                25.26      25.14  
 11 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                25.95      25.38  
 12 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR                24.43      25.46  
 13 Sun, William Y            15 TVSC-MR                   NT      25.48  
 14 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR                26.28      25.57  
 15 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR                25.05      25.61  
 16 Clive, Austin R           15 Express Swimming-MR    27.00      25.64  
 17 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR                26.23      25.81  
 18 Mond, Noah E              17 TVSC-MR                25.50      25.88  
 19 Buchen, Kasper G          15 TVSC-MR                26.53      26.17  
 20 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR                26.21      26.31  
 21 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR    28.00      26.50  
 22 Muller, Shane G           16 TVSC-MR                26.73      27.30  
 23 Tricoukes, Tommy J        16 CSDC-MR                27.58      27.42  
 24 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR    25.98      27.51  
 25 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR    27.75      27.62  
 26 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR                28.76      28.39  
 27 Reinhardt, Michael C      15 Express Swimming-MR    31.36      28.61  
 28 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR                32.52      31.76  
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                50.16      51.29  
                  24.73       51.29 (26.56)                                        
  2 Xu, Kevin J               17 TVSC-MR                50.66      52.01  
                  25.11       52.01 (26.90)                                        
  3 Macejko, Dylan M          17 CSDC-MR                49.38      52.57  
                  25.24       52.57 (27.33)                                        
  4 Pergan III, Chester J     16 TVSC-MR                51.43      54.11  
                  25.74       54.11 (28.37)                                        
  5 Wang, Eric                15 TVSC-MR                54.60      54.47  
                  26.15       54.47 (28.32)                                        
  6 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                55.70      55.62  
                  26.47       55.62 (29.15)                                        
  7 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR                53.05      55.78  
                  26.66       55.78 (29.12)                                        
  8 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR                56.25      56.42  
                  27.94       56.42 (28.48)                                        
  9 Buchen, Kasper G          15 TVSC-MR                56.12      56.65  
                  27.72       56.65 (28.93)                                        
 10 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR                 56.54      57.10  
                  27.15       57.10 (29.95)                                        
 11 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                58.57      57.63  
                  27.83       57.63 (29.80)                                        
 12 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR                55.89      58.56  
                  28.11       58.56 (30.45)                                        
 13 Connors, Ryan             17 Express Swimming-MR    55.25      58.64  
                  28.15       58.64 (30.49)                                        
 14 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR                58.97      58.93  
                  27.83       58.93 (31.10)                                        
 15 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:00.00      59.20  
                  28.88       59.20 (30.32)                                        
 16 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:02.06      59.75  
                  28.07       59.75 (31.68)                                        
 17 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:02.70    1:01.35  
                  29.00     1:01.35 (32.35)                                        
 18 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:01.57    1:01.48  
                  29.48     1:01.48 (32.00)                                        
 19 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               1:02.08    1:03.56  
                  30.95     1:03.56 (32.61)                                        
 20 Sciurca, Nicholas         15 HAA-MR               1:09.65    1:13.09  
                  35.18     1:13.09 (37.91)                                        
 21 Covarrubias, Covarrubias  15 CSDC-MR                   NT    1:20.40  
                  37.00     1:20.40 (43.40)                                        
 -- McLaughlin, Joseph W      16 FA-MR                1:02.31         NS  
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Brendan M       16 TVSC-MR              1:45.48    1:47.88  
                  24.74       51.87 (27.13)     1:20.34 (28.47)     1:47.88 (27.54)
  2 Vecchio, Jake M           16 TVSC-MR              1:46.38    1:48.84  
                  25.36       53.01 (27.65)     1:20.75 (27.74)     1:48.84 (28.09)
  3 Shemet, Henry M           16 TVSC-MR              1:47.40    1:50.53  
                  25.41       53.36 (27.95)     1:22.08 (28.72)     1:50.53 (28.45)
  4 Xu, Kevin J               17 TVSC-MR              1:55.04    1:55.68  
                  26.29       55.11 (28.82)     1:25.31 (30.20)     1:55.68 (30.37)
  5 Macejko, Dylan M          17 CSDC-MR              1:50.60    1:56.51  
                  26.85       55.86 (29.01)     1:26.36 (30.50)     1:56.51 (30.15)
  6 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:51.59    1:57.90  
                  26.60       56.11 (29.51)     1:27.00 (30.89)     1:57.90 (30.90)
  7 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              1:59.87    1:59.35  
                  26.38       57.53 (31.15)     1:30.06 (32.53)     1:59.35 (29.29)
  8 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              2:03.24    2:00.57  
                  28.35       59.31 (30.96)     1:30.70 (31.39)     2:00.57 (29.87)
  9 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:57.90    2:01.56  
                  28.02       58.92 (30.90)     1:30.38 (31.46)     2:01.56 (31.18)
 10 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              2:04.99    2:05.61  
                  29.18     1:01.41 (32.23)     1:34.99 (33.58)     2:05.61 (30.62)
 11 Clive, Austin R           15 Express Swimming-MR  1:59.48    2:07.29  
                  29.20     1:01.13 (31.93)     1:35.05 (33.92)     2:07.29 (32.24)
 12 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR              2:04.80    2:10.62  
                                1:00.59 ( )   2:10.62 (1:10.03)                    
 13 Tricoukes, Tommy J        16 CSDC-MR              2:08.51    2:11.10  
                  30.04     1:03.45 (33.41)     1:38.38 (34.93)     2:11.10 (32.72)
 14 Muller, Shane G           16 TVSC-MR              2:08.44    2:12.42  
                  28.74     1:01.85 (33.11)     1:37.88 (36.03)     2:12.42 (34.54)
 15 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  2:15.00    2:14.55  
                  30.68     1:04.62 (33.94)     1:40.08 (35.46)     2:14.55 (34.47)
 16 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              2:20.25    2:16.64  
                  30.18     1:04.69 (34.51)     1:41.24 (36.55)     2:16.64 (35.40)
 17 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               2:18.28    2:17.05  
                  31.74     1:06.25 (34.51)   2:17.05 (1:10.80)                    
 18 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              2:37.59    2:35.47  
                  34.95     1:15.13 (40.18)     1:56.59 (41.46)     2:35.47 (38.88)
 19 Reinhardt, Michael C      15 Express Swimming-MR  2:39.18    2:35.61  
                  31.34   2:35.61 (2:04.27)                                        
 -- Boyle, Neil P             15 TVSC-MR              2:09.35         NS  
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Covarrubias, Covarrubias  15 CSDC-MR                   NT      51.18  
  2 Pergan III, Chester J     16 TVSC-MR                52.99      58.45  
                  28.09       58.45 (30.36)                                        
  3 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              1:01.67    1:00.37  
                  29.58     1:00.37 (30.79)                                        
  4 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              1:00.49    1:01.55  
                  30.37     1:01.55 (31.18)                                        
  5 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                59.22    1:01.62  
                  30.30     1:01.62 (31.32)                                        
  6 Wang, Eric                15 TVSC-MR              1:04.95    1:03.68  
                  30.33     1:03.68 (33.35)                                        
  7 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR              1:01.04    1:04.41  
                  31.91     1:04.41 (32.50)                                        
  8 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:05.61    1:05.42  
                  32.55     1:05.42 (32.87)                                        
  9 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR              1:05.54    1:05.88  
                  32.11     1:05.88 (33.77)                                        
 10 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:06.44    1:06.02  
                  32.98     1:06.02 (33.04)                                        
 11 Connors, Ryan             17 Express Swimming-MR  1:02.67    1:09.17  
                  34.09     1:09.17 (35.08)                                        
 12 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:05.80    1:10.32  
                  34.64     1:10.32 (35.68)                                        
 13 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR              1:09.28    1:11.51  
                  34.94     1:11.51 (36.57)                                        
 14 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:16.47    1:16.27  
                  37.72     1:16.27 (38.55)                                        
 15 Sciurca, Nicholas         15 HAA-MR               1:26.05    1:28.51  
                  44.13     1:28.51 (44.38)                                        
 -- McLaughlin, Joseph W      16 FA-MR                1:11.22         NS  
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Brendan M       16 TVSC-MR              1:57.75    2:01.63  
                  28.64       58.45 (29.81)     1:30.04 (31.59)     2:01.63 (31.59)
  2 Macejko, Dylan M          17 CSDC-MR              2:00.76    2:07.21  
                  30.68     1:03.03 (32.35)     1:35.59 (32.56)     2:07.21 (31.62)
  3 Pergan III, Chester J     16 TVSC-MR              1:54.21    2:07.33  
                  29.50     1:01.71 (32.21)     1:35.36 (33.65)     2:07.33 (31.97)
  4 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:11.64    2:11.70  
                  30.70     1:03.80 (33.10)     1:38.46 (34.66)     2:11.70 (33.24)
  5 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              2:05.19    2:14.13  
                  30.86     1:04.56 (33.70)     1:39.71 (35.15)     2:14.13 (34.42)
  6 Mond, Noah E              17 TVSC-MR              2:09.95    2:15.72  
                  32.25     1:05.65 (33.40)     1:40.93 (35.28)     2:15.72 (34.79)
  7 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR              2:13.46    2:16.30  
                  31.91     1:05.93 (34.02)     1:40.71 (34.78)     2:16.30 (35.59)
  8 Sun, William Y            15 TVSC-MR                   NT    2:25.08  
                  34.53     1:11.50 (36.97)     1:47.79 (36.29)     2:25.08 (37.29)
  9 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:32.51    2:30.45  
                  34.96     1:12.57 (37.61)     1:52.96 (40.39)     2:30.45 (37.49)
 10 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  2:35.00    2:40.94  
                  37.96     1:18.78 (40.82)     2:00.94 (42.16)     2:40.94 (40.00)
 11 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               2:50.27    2:50.37  
                  40.27     1:22.68 (42.41)     2:07.38 (44.70)     2:50.37 (42.99)
 12 Reinhardt, Michael C      15 Express Swimming-MR  3:30.00    2:59.83  
                  39.47   2:10.51 (1:31.04)     2:59.83 (49.32)                    
 -- Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  2:40.30         NS  
 -- Boyle, Neil P             15 TVSC-MR              2:29.65         NS  
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shemet, Henry M           16 TVSC-MR              1:00.29    1:04.11  
                  29.92     1:04.11 (34.19)                                        
  2 Dillon, Jack P            17 TVSC-MR              1:08.36    1:07.31  
                  31.80     1:07.31 (35.51)                                        
  3 Xu, Kevin J               17 TVSC-MR              1:10.08    1:07.83  
                  31.48     1:07.83 (36.35)                                        
  4 Vecchio, Jake M           16 TVSC-MR              1:07.71    1:08.47  
                  31.79     1:08.47 (36.68)                                        
  5 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR              1:06.03    1:09.68  
                  33.25     1:09.68 (36.43)                                        
  6 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:09.74    1:09.74  
                  32.89     1:09.74 (36.85)                                        
  7 Sun, William Y            15 TVSC-MR              1:11.60    1:10.69  
                  33.46     1:10.69 (37.23)                                        
  8 Buchen, Kasper G          15 TVSC-MR              1:07.74    1:10.73  
                  32.97     1:10.73 (37.76)                                        
  9 Mond, Noah E              17 TVSC-MR              1:11.06    1:12.24  
                  34.00     1:12.24 (38.24)                                        
 10 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR              1:10.80    1:12.30  
                  34.09     1:12.30 (38.21)                                        
 11 Wang, Eric                15 TVSC-MR              1:11.95    1:12.84  
                  34.07     1:12.84 (38.77)                                        
 12 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              1:20.21    1:14.78  
                  35.05     1:14.78 (39.73)                                        
 13 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:18.24    1:16.73  
                  35.97     1:16.73 (40.76)                                        
 14 Pergan III, Chester J     16 TVSC-MR              1:15.15    1:17.00  
                  36.72     1:17.00 (40.28)                                        
 15 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              1:24.53    1:17.35  
                  36.08     1:17.35 (41.27)                                        
 16 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              1:14.97    1:17.45  
                  36.80     1:17.45 (40.65)                                        
 17 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:13.86    1:17.65  
                  35.93     1:17.65 (41.72)                                        
 18 Reinhardt, Michael C      15 Express Swimming-MR  1:19.51    1:19.94  
                  36.54     1:19.94 (43.40)                                        
 19 Muller, Shane G           16 TVSC-MR              1:22.97    1:20.72  
                  37.87     1:20.72 (42.85)                                        
 20 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  1:15.12    1:20.98  
                  38.37     1:20.98 (42.61)                                        
 21 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               1:25.37    1:23.73  
 22 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR              1:27.19    1:23.98  
                  38.95     1:23.98 (45.03)                                        
 23 Tricoukes, Tommy J        16 CSDC-MR              1:27.38    1:26.28  
                  40.40     1:26.28 (45.88)                                        
 24 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:44.37    1:35.32  
                  45.05     1:35.32 (50.27)                                        
 -- Boyle, Neil P             15 TVSC-MR              1:19.62         NS  
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillon, Jack P            17 TVSC-MR              2:29.91    2:29.49  
                  33.32     1:12.21 (38.89)     1:50.63 (38.42)     2:29.49 (38.86)
  2 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              2:33.01    2:32.74  
                  33.69     1:12.11 (38.42)     1:52.37 (40.26)     2:32.74 (40.37)
  3 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR              2:39.60    2:41.46  
                  36.59     1:17.39 (40.80)     1:59.01 (41.62)     2:41.46 (42.45)
  4 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              2:46.15    2:46.12  
                                                    2:04.12 ( )     2:46.12 (42.00)
  5 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:45.20    2:49.38  
                  37.02     1:20.17 (43.15)     2:04.60 (44.43)     2:49.38 (44.78)
  6 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:51.76    2:51.30  
                  38.24     1:22.97 (44.73)     2:08.10 (45.13)     2:51.30 (43.20)
  7 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:55.05    2:56.13  
                  36.46     1:18.81 (42.35)     2:06.23 (47.42)     2:56.13 (49.90)
  8 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               3:04.53    3:02.20  
                  41.59     1:27.86 (46.27)     2:15.31 (47.45)     3:02.20 (46.89)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Kevin J               17 TVSC-MR                55.56      56.60  
                  26.39       56.60 (30.21)                                        
  2 Dillon, Jack P            17 TVSC-MR                55.55      57.56  
                  27.42       57.56 (30.14)                                        
  3 Macejko, Dylan M          17 CSDC-MR                54.09      58.27  
                  27.38       58.27 (30.89)                                        
  4 Chan, Matthew S           17 TVSC-MR                58.13    1:00.16  
                  29.37     1:00.16 (30.79)                                        
  5 Connors, Ryan             17 Express Swimming-MR    57.20    1:00.32  
                  27.64     1:00.32 (32.68)                                        
  6 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                59.47    1:00.48  
                  27.27     1:00.48 (33.21)                                        
  7 Buchen, Kasper G          15 TVSC-MR              1:01.12    1:00.89  
                  28.93     1:00.89 (31.96)                                        
  8 Muroff, Michael C         17 TVSC-MR                59.77    1:01.45  
                  28.88     1:01.45 (32.57)                                        
  9 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              1:01.76    1:02.07  
                  29.41     1:02.07 (32.66)                                        
 10 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:05.00    1:05.01  
                  29.93     1:05.01 (35.08)                                        
 11 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              1:14.37    1:09.34  
                  30.79     1:09.34 (38.55)                                        
 12 Sciurca, Nicholas         15 HAA-MR               1:34.00    1:21.94  
                  35.91     1:21.94 (46.03)                                        
 -- McLaughlin, Joseph W      16 FA-MR                1:11.09         NS  
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillon, Jack P            17 TVSC-MR              2:07.48    2:07.63  
                  28.06       59.74 (31.68)     1:33.24 (33.50)     2:07.63 (34.39)
  2 Pergan III, Chester J     16 TVSC-MR              2:06.11    2:15.10  
                  29.53     1:03.53 (34.00)     1:39.08 (35.55)     2:15.10 (36.02)
  3 Buchen, Kasper G          15 TVSC-MR              2:12.35    2:19.59  
                  29.92     1:04.41 (34.49)     1:41.33 (36.92)     2:19.59 (38.26)
  4 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  2:35.84    2:49.39  
                  17.61                             1:59.78 ( )     2:49.39 (49.61)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macejko, Dylan M          17 CSDC-MR              1:59.63    2:07.53  
                  27.41       59.82 (32.41)     1:38.58 (38.76)     2:07.53 (28.95)
  2 Dillon, Jack P            17 TVSC-MR              2:06.08    2:08.94  
                  27.23     1:00.69 (33.46)     1:39.48 (38.79)     2:08.94 (29.46)
  3 Xu, Kevin J               17 TVSC-MR              2:07.37    2:12.14  
                  27.27     1:00.80 (33.53)     1:40.70 (39.90)     2:12.14 (31.44)
  4 Pergan III, Chester J     16 TVSC-MR              2:04.18    2:15.43  
                  27.87     1:00.90 (33.03)     1:44.26 (43.36)     2:15.43 (31.17)
  5 Buchen, Kasper G          15 TVSC-MR              2:11.24    2:15.79  
                  27.60     1:05.34 (37.74)     1:44.17 (38.83)     2:15.79 (31.62)
  6 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              2:16.09    2:19.55  
                  29.01     1:01.91 (32.90)     1:47.61 (45.70)     2:19.55 (31.94)
  7 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  3:15.00    2:20.91  
                1:08.68     2:00.65 (51.97)     2:20.91 (20.26)                    
  8 Fehrenbach, Robby         15 HAA-MR               2:26.03    2:27.53  
                  28.24     1:06.99 (38.75)     1:51.28 (44.29)     2:27.53 (36.25)
  9 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              2:29.61    2:31.11  
                  31.47     1:10.72 (39.25)     1:59.55 (48.83)     2:31.11 (31.56)
 10 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:35.76    2:31.93  
                  32.29     1:12.64 (40.35)     1:57.42 (44.78)     2:31.93 (34.51)
 11 Tsiabasis, Yanni          15 HAA-MR               2:44.49    2:40.24  
                  34.68     1:17.43 (42.75)     2:03.75 (46.32)     2:40.24 (36.49)
 
Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farmingdale Aquatics-MR  'A'                      1:55.57    1:44.00  
     1) Cimino, Izabella K W13          2) Kiley, Cailinn R W13           
     3) Sandoval, Hope E W13            4) Sodhi, Malika W13              
                  25.17       54.12 (28.95)     1:19.48 (25.36)     1:44.00 (24.52)
 -- Farmingdale Aquatics-MR  'B'                           NT         DQ  
      Other
                  29.46       59.89 (30.43)     1:29.45 (29.56)          DQ (26.44)
 
Mixed 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'B'                            NT    2:06.01  
                  32.23     1:08.73 (36.50)     1:39.51 (30.78)     2:06.01 (26.50)
  2 Long Island Express-MR  'A'                       2:09.00    2:10.89  
     1) Campbell, Sarah B W17           2) Keane, Calianne W16            
     3) McGUIRE, Mary C W15             4) Gaspard, Summer P W16          
                  34.26     1:10.02 (35.76)     1:41.22 (31.20)     2:10.89 (29.67)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Woody, Lauren E           11 TVSC-MR                   NT      29.79  
  2 Baranowski, Bryce B        8 TVSC-MR                   NT      35.59  
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Vincent X    12 TVSC-MR                   NT      25.58  
  2 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                   NT      30.36  
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR                   NT    2:54.67  
                  39.71                             2:09.73 ( )     2:54.67 (44.94)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emmerich, Ava J           10 TVSC-MR                   NT    2:32.84  
                  35.42     1:14.51 (39.09)     1:54.69 (40.18)     2:32.84 (38.15)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                   NT    3:05.01  
 
Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herr, Emily A             11 TVSC-MR                   NT    5:41.99  
                  30.81     1:04.66 (33.85)     1:39.43 (34.77)     2:14.19 (34.76)
        2:49.70 (35.51)     3:24.22 (34.52)     3:59.86 (35.64)     4:34.69 (34.83)
        5:09.58 (34.89)     5:41.99 (32.41)                                        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR                   NT      35.36  
  2 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                   NT      37.16  
  3 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                   NT      39.61  
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR                   NT    1:32.92  
                  44.29     1:32.92 (48.63)                                        
  2 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                   NT    1:43.60  
                  48.14     1:43.60 (55.46)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                   NT    1:20.97  
                  38.58     1:20.97 (42.39)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brady, Timmy M            12 TVSC-MR                   NT    2:44.98  
                  37.60     1:20.76 (43.16)     2:03.74 (42.98)     2:44.98 (41.24)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR                   NT    2:53.09  
                  39.47     1:25.08 (45.61)     2:10.72 (45.64)     2:53.09 (42.37)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR                   NT      36.65  
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR                   NT    1:10.90  
                  33.66     1:10.90 (37.24)                                        
  2 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR                   NT    1:34.64  
                  45.81     1:34.64 (48.83)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monahan, James J          12 TVSC-MR                   NT    1:16.55  
                  35.66     1:16.55 (40.89)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Amy                 11 TVSC-MR                   NT    1:17.52  
  2 Vinciguerra, Jacqueline   10 TVSC-MR                   NT    1:21.47  
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR                   NT    2:28.91  
                  32.95     1:09.92 (36.97)     1:54.46 (44.54)     2:28.91 (34.45)
  2 Emmerich, Ava J           10 TVSC-MR                   NT    2:59.06  
                  40.12     1:26.36 (46.24)     2:18.39 (52.03)     2:59.06 (40.67)
  3 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                   NT    3:02.74  
                  42.66     1:27.57 (44.91)     2:21.05 (53.48)     3:02.74 (41.69)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brady, Kathryn A          15 TVSC-MR                   NT    2:17.76  
                  31.35     1:07.17 (35.82)     1:46.25 (39.08)     2:17.76 (31.51)
  2 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR                   NT    2:23.98  
                  30.97     1:09.67 (38.70)     1:50.41 (40.74)     2:23.98 (33.57)
  3 Veit, Colin S             11 TVSC-MR                   NT    2:36.41  
                  33.39     1:11.96 (38.57)     2:00.63 (48.67)     2:36.41 (35.78)
  4 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                   NT    2:46.53  
                1:19.26   2:46.53 (1:27.27)                                        
  5 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                   NT    2:47.36  
                  38.44     1:25.19 (46.75)     2:11.12 (45.93)     2:47.36 (36.24)
  6 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                   NT    3:06.45  
                  45.83     1:31.35 (45.52)     2:26.16 (54.81)     3:06.45 (40.29)
  7 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR                   NT    3:33.15  
                  46.74     1:39.51 (52.77)   3:33.15 (1:53.64)                    
 
Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sloniewsky, Peter A       13 TVSC-MR                   NT         NS  
 
Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matheson, Ryan C          14 TVSC-MR                   NT    4:50.00  
                  28.11     1:02.39 (34.28)     1:40.66 (38.27)     2:17.95 (37.29)
        3:02.51 (44.56)     3:47.92 (45.41)     4:20.61 (32.69)     4:50.00 (29.39)
  2 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR                   NT    4:57.59  
                  30.62     1:06.59 (35.97)     1:45.59 (39.00)     2:23.89 (38.30)
        3:09.09 (45.20)     3:54.25 (45.16)     4:26.51 (32.26)     4:57.59 (31.08)
  3 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                   NT    5:10.87  
                  33.68     1:12.56 (38.88)     1:50.69 (38.13)     2:29.08 (38.39)
        3:14.22 (45.14)     4:00.61 (46.39)     4:36.37 (35.76)     5:10.87 (34.50)
 
Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloniewsky, Peter A       13 TVSC-MR                   NT    4:59.25  
                  31.96     1:09.22 (37.26)     1:45.58 (36.36)     2:21.77 (36.19)
        3:07.88 (46.11)     3:53.95 (46.07)     4:27.01 (33.06)     4:59.25 (32.24)