Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/16/2018 11:31 AM
                   2018 MR YMID MLK 8&under Meet - 1/15/2018                   
                              Sanction #: 180117                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Claire K            7 Flying Dolphins-MR        NT      20.47        
  2 Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                21.03      20.52        
  3 Murray, Morgan N           6 COND-MR                22.68      20.64        
  4 Canning, Sorcha H          6 Storm-MR               20.30      20.67        
  5 Sabol, Josie M             7 Marlins Bgnw-MR        22.02      21.21        
  6 Kohner, Charlotte A        7 Express Swimming-MR    20.22      21.55        
  7 Blaho, Fiona A             6 Middies-MR                NT      21.98        
  8 Rubakh, Elise N            7 Marlins Bgnw-MR        23.76      22.24        
  9 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR     30.43      22.31        
 10 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR               23.67      22.97        
 11 Guerrero, McKenzie M       7 COND-MR                22.03      23.20        
 12 Baumann, Tierney A         7 Middies-MR             22.17      23.35        
 13 Jocelyn, Lily E            7 Storm-MR               22.25      23.83        
 14 Price, Alaina D            7 Storm-MR               22.99      24.27        
 15 Joyce, Kate D              7 Storm-MR               25.67      25.18        
 16 Terri, Sheena C            6 COND-MR                21.38      25.20        
 17 Bushey, Rachel S           6 Storm-MR               24.27      25.40        
 18 Park, Cadie V              7 NYCC-MR                25.28      25.66        
 19 Zhu, Allison               6 Flying Dolphins-MR     26.10      26.12        
 20 Byrnes, Maeve R            7 Marlins Bgnw-MR        27.23      27.10        
 21 Winnegar, Reilly A         7 Marlins Bgnw-MR        30.42      27.65        
 22 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               29.47      28.64        
 23 Cruz, Adri G               6 EAST-MR                28.99      31.00        
 24 Jocelyn, Leyna C           6 Storm-MR               29.65      31.11        
 25 Gimbel, Helen R            7 Middies-MR             36.67      34.48        
 26 Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR             23.62      35.78        
 27 Finerty, Tess O            7 Storm-MR               30.58      37.47        
 28 Gopoian, Naia              7 Middies-MR             42.12      38.85        
 29 Traitz, Elleora            5 COND-MR                   NT      39.94        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grayson, Kelsey R          7 Marlins Bgnw-MR        21.08      19.94        
  2 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     22.69      20.89        
  3 Reis, Sophie M             7 EAST-MR                21.50      21.43        
  4 Horney, Alexandra J        7 Middies-MR             21.75      21.75        
  5 Sabol, Josie M             7 Marlins Bgnw-MR        24.75      21.93        
  6 Spartioti, Maria E         7 Flying Dolphins-MR     22.11      22.13        
  7 Healy, Claire K            7 Flying Dolphins-MR        NT      22.14        
  8 Canning, Sorcha H          6 Storm-MR               20.98      22.36        
  9 Kohner, Charlotte A        7 Express Swimming-MR    23.41      23.18        
 10 Rubakh, Elise N            7 Marlins Bgnw-MR        25.08      23.33        
 11 Price, Alaina D            7 Storm-MR               24.99      23.89        
 12 Murray, Morgan N           6 COND-MR                26.60      24.13        
 13 Guerrero, McKenzie M       7 COND-MR                24.88      24.63        
 14 Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                23.35      24.73        
 15 Hehman, Abigail G          7 Marlins Bgnw-MR        25.65      24.78        
 16 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR     26.17      24.92        
 17 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR               21.02      25.35        
 18 Singer, Hannah F           7 Storm-MR               25.92      25.48        
 19 Terri, Sheena C            6 COND-MR                24.53      26.49        
 20 Joyce, Kate D              7 Storm-MR               28.21      26.85        
 21 Mealli, Ingrid S           6 Flying Dolphins-MR     32.20      27.06        
 22 Firsenbaum, Ellie H        7 EAST-MR                25.91      27.30        
 23 Shah, Arya R               7 Flying Dolphins-MR     33.30      27.58        
 24 Cruz, Adri G               6 EAST-MR                30.64      27.87        
 25 Baumann, Tierney A         7 Middies-MR             26.81      27.88        
 26 Park, Cadie V              7 NYCC-MR                30.18      28.04        
 27 Gordon, Margo D            7 Middies-MR             29.88      28.77        
 28 Bushey, Rachel S           6 Storm-MR               30.68      28.94        
 29 Blaho, Fiona A             6 Middies-MR                NT      29.27        
 30 Jocelyn, Leyna C           6 Storm-MR               26.37      29.34        
 31 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               27.46      29.78        
 32 Mackof, Delilah N          7 EAST-MR                25.98      30.05        
 33 Zhu, Allison               6 Flying Dolphins-MR     34.69      30.38        
 34 Finerty, Tess O            7 Storm-MR               28.59      35.36        
 35 Gimbel, Helen R            7 Middies-MR             39.20      35.59        
 36 Traitz, Elleora            5 COND-MR                   NT      37.29        
 37 Gopoian, Naia              7 Middies-MR             45.80      37.87        
 38 Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR             35.12      38.15        
 -- Winnegar, Reilly A         7 Marlins Bgnw-MR        30.88         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spartioti, Maria E         7 Flying Dolphins-MR     31.03      25.77        
  2 Reis, Sophie M             7 EAST-MR                26.75      26.77        
  3 Firsenbaum, Ellie H        7 EAST-MR                29.26      27.69        
  4 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR        NT      28.12        
  5 Sabol, Josie M             7 Marlins Bgnw-MR        31.01      29.41        
  6 Shah, Arya R               7 Flying Dolphins-MR     43.94      29.56        
  7 Jocelyn, Lily E            7 Storm-MR               31.64      30.17        
  8 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR     38.20      30.37        
  9 Canning, Sorcha H          6 Storm-MR               35.66      31.49        
 10 Singer, Hannah F           7 Storm-MR               29.80      32.20        
 11 Healy, Claire K            7 Flying Dolphins-MR        NT      32.96        
 12 Gordon, Margo D            7 Middies-MR             36.34      33.92        
 13 Baumann, Tierney A         7 Middies-MR             33.14      34.00        
 14 Mackof, Delilah N          7 EAST-MR                32.64      34.55        
 15 Price, Alaina D            7 Storm-MR               36.08      35.55        
 16 Blaho, Fiona A             6 Middies-MR                NT      35.90        
 -- Guerrero, McKenzie M       7 COND-MR                37.65         DQ        
 -- Murray, Morgan N           6 COND-MR                35.00         DQ        
 -- Finerty, Tess O            7 Storm-MR               35.99         DQ        
 -- Cruz, Adri G               6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Zhu, Allison               6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Mealli, Ingrid S           6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Terri, Sheena C            6 COND-MR                35.00         DQ        
 -- Tu, Sophie G               6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horney, Alexandra J        7 Middies-MR             22.65      19.67        
  2 Ogaki, Asa                 7 Middies-MR             25.34      23.69        
  3 Kohner, Charlotte A        7 Express Swimming-MR    27.29      24.51        
  4 Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                27.90      26.21        
  5 Jocelyn, Lily E            7 Storm-MR               27.76      28.69        
  6 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR               29.30      29.49        
  7 Guerrero, McKenzie M       7 COND-MR                29.00      30.61        
  8 Murray, Morgan N           6 COND-MR                30.00      31.81        
  9 Park, Cadie V              7 NYCC-MR                32.84      32.21        
 10 Terri, Sheena C            6 COND-MR                30.00      32.53        
 11 Singer, Hannah F           7 Storm-MR               35.99      33.69        
 12 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               41.53      34.79        
 13 Bushey, Rachel S           6 Storm-MR               35.99      35.07        
 14 Byrnes, Maeve R            7 Marlins Bgnw-MR        32.77      39.47        
 15 Jocelyn, Leyna C           6 Storm-MR               47.94      39.94        
 -- Joyce, Kate D              7 Storm-MR               27.64         DQ        
 -- Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR             41.71         DQ        
 -- Tu, Sophie G               6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Traitz, Elleora            5 COND-MR                   NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kowalczyk, Julia A         8 Storm-MR               44.26      42.75        
  2 Johnsen, Sasha T           8 Storm-MR               44.59      43.82        
  3 Flores, Izzie M            8 Storm-MR               48.62      44.32        
  4 Bushey, Lila M             8 Storm-MR               50.67      44.35        
  5 Masters, Kate L            8 EAST-MR                42.89      44.66        
  6 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     49.23      44.89        
  7 Vitti, Georgia H           8 Marlins Bgnw-MR        44.40      45.59        
  8 Heaydon, Natalie R         8 NYCC-MR                50.64      47.33        
  9 Morin, Eva                 8 Storm-MR               48.28      47.36        
 10 Anzurez, Olivia            8 TRI-MR                 49.67      47.58        
 11 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                52.25      47.59        
 12 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR    55.00      48.24        
 13 White, Finley M            8 Marlins Bgnw-MR        50.75      48.70        
 14 Slomsky, Megan A           8 Marlins Bgnw-MR        49.36      49.91        
 15 Klebaner, Ella r           8 Flying Dolphins-MR     48.83      49.92        
 16 Bratton, Amelia E          8 NYCC-MR                52.88      50.35        
 17 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR    54.51      50.42        
 18 Moy, Sara I                8 EAST-MR                47.24      50.58        
 19 McGourty, Hazel A          8 COND-MR                51.70      51.12        
 20 Dziedzic, Isabella         8 Storm-MR               55.52      51.21        
 21 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                50.92      51.26        
 22 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                49.74      51.73        
 23 Canning, Aoife C           8 Storm-MR               51.55      52.04        
 24 Simes, Ella C              8 Flying Dolphins-MR     53.08      52.09        
 25 Donovan, Ella G            8 Middies-MR           1:00.81      52.89        
 26 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR               57.94      53.42        
 27 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR  1:01.91      54.39        
 28 Regan, Olivia S            8 Marlins Bgnw-MR      1:00.00      57.82        
 29 Wineski, Nikki T           8 Flying Dolphins-MR   1:06.68      58.65        
 30 Tardibono, Kayla E         8 EAST-MR              1:00.37      59.54        
 31 Bender, Madi O             8 COND-MR              1:07.61    1:00.82        
 32 Rodriguez, Rachel R        8 Middies-MR             58.64    1:01.62        
 33 Muntner, Brooke            8 Middies-MR                NT    1:03.72        
 34 Ross, Kayla E              8 Marlins Bgnw-MR      1:10.20    1:06.70        
 35 Cronin, Mairead A          8 PATS-MR                   NT    1:11.12        
 -- Lovig, Natalie J           8 Marlins Bgnw-MR        53.37         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Jourdy, Serene S           8 Storm-MR               46.03         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barbatsoulis, Dakota       8 NYCC-MR                47.51      49.41        
  2 Vitti, Georgia H           8 Marlins Bgnw-MR        49.68      49.89        
  3 Caiazzo, Victoria L        8 Marlins Bgnw-MR        52.15      50.85        
  4 Kowalczyk, Julia A         8 Storm-MR               50.26      50.90        
  5 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR    53.26      51.68        
  6 Klebaner, Ella r           8 Flying Dolphins-MR     54.95      55.61        
  7 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     59.46      56.15        
  8 Bushey, Lila M             8 Storm-MR               59.30      57.05        
  9 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                59.84      57.25        
 10 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                57.67      57.49        
 11 Lovig, Natalie J           8 Marlins Bgnw-MR        59.31      58.05        
 12 Regan, Olivia S            8 Marlins Bgnw-MR      1:07.00      59.18        
 13 Simes, Ella C              8 Flying Dolphins-MR   1:00.80      59.61        
 14 Jourdy, Serene S           8 Storm-MR             1:00.78      59.75        
 15 Morin, Eva                 8 Storm-MR             1:06.96    1:00.18        
 16 Canning, Aoife C           8 Storm-MR               55.99    1:00.78        
 17 Taylor, Jordin C           8 UN-MR                  53.14    1:02.37        
 18 Wineski, Nikki T           8 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.31        
 19 Rodriguez, Rachel R        8 Middies-MR           1:33.20    1:14.09        
 20 Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR              1:17.39    1:15.48        
 21 Bender, Madi O             8 COND-MR                   NT    1:17.71        
 22 Tardibono, Kayla E         8 EAST-MR                   NT    1:20.84        
 -- Donovan, Ella G            8 Middies-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- McGourty, Hazel A          8 COND-MR              1:12.01         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caiazzo, Victoria L        8 Marlins Bgnw-MR        43.37      41.15        
  2 Kowalczyk, Julia A         8 Storm-MR               47.99      47.75        
  3 Vitti, Georgia H           8 Marlins Bgnw-MR        48.69      48.46        
  4 Flores, Izzie M            8 Storm-MR               45.34      50.06        
  5 Anzurez, Olivia            8 TRI-MR                 53.13      50.85        
  6 Fountain, Gianna           8 COND-MR                53.68      51.16        
  7 Johnsen, Sasha T           8 Storm-MR               47.01      52.09        
  8 Bushey, Lila M             8 Storm-MR             1:16.60      53.37        
  9 Morin, Eva                 8 Storm-MR             1:05.99      58.46        
 10 Bratton, Amelia E          8 NYCC-MR                   NT      58.61        
 11 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR             1:03.99      58.72        
 12 Dziedzic, Isabella         8 Storm-MR               54.95      59.87        
 -- Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR              1:16.75         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Esposito, Grace            8 TRI-MR                 35.86      35.10        
  2 Grayson, Kelsey R          7 Marlins Bgnw-MR        39.94      37.22        
  3 Spartioti, Maria E         7 Flying Dolphins-MR     44.04      39.13        
  4 Johnsen, Sasha T           8 Storm-MR               39.51      39.24        
  5 Masters, Kate L            8 EAST-MR                39.74      39.63        
  6 Mounier, Victoria          8 Middies-MR             42.25      39.66        
  7 Fountain, Gianna           8 COND-MR                39.51      40.34        
  8 Barbatsoulis, Dakota       8 NYCC-MR                40.31      40.87        
  9 Flores, Izzie M            8 Storm-MR               43.19      41.46        
 10 Reis, Sophie M             7 EAST-MR                38.66      41.71        
 11 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     46.21      41.72        
 12 Jourdy, Serene S           8 Storm-MR               43.77      42.65        
 13 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                40.23      43.06        
 14 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR    43.87      43.40        
 15 Simes, Ella C              8 Flying Dolphins-MR     45.27      43.90        
 16 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR               47.01      44.14        
 17 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     45.81      44.45        
 18 Klebaner, Ella r           8 Flying Dolphins-MR     42.10      44.48        
 19 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR    44.05      44.73        
 20 Ogaki, Asa                 7 Middies-MR             46.14      45.42        
 21 McGourty, Hazel A          8 COND-MR                45.90      45.83        
 22 Canning, Aoife C           8 Storm-MR               46.34      46.44        
 23 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR    48.70      46.72        
 24 Moy, Sara I                8 EAST-MR                42.79      46.89        
 25 Heaydon, Natalie R         8 NYCC-MR                49.43      47.86        
 26 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR    46.74      48.01        
 27 Bratton, Amelia E          8 NYCC-MR                49.75      48.89        
 28 Regan, Olivia S            8 Marlins Bgnw-MR        48.66      49.45        
 29 Mackof, Delilah N          7 EAST-MR                   NT      50.21        
 30 Dziedzic, Isabella         8 Storm-MR               46.25      50.63        
 31 Rubakh, Elise N            7 Marlins Bgnw-MR        55.00      50.65        
 32 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR    50.29      50.84        
 33 Firsenbaum, Ellie H        7 EAST-MR              1:07.87      51.33        
 34 Donovan, Ella G            8 Middies-MR                NT      54.43        
 35 Tucker, Lyla B             7 Marlins Bgnw-MR        50.00      55.42        
 36 Tardibono, Kayla E         8 EAST-MR                58.49      55.93        
 37 Rodriguez, Rachel R        8 Middies-MR             57.92      56.38        
 38 Muntner, Brooke            8 Middies-MR                NT      56.62        
 39 Byrnes, Maeve R            7 Marlins Bgnw-MR      1:05.00      56.97        
 40 Wineski, Nikki T           8 Flying Dolphins-MR   1:08.84      57.95        
 41 Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR                55.40      58.94        
 42 Tu, Sophie G               6 Flying Dolphins-MR   1:06.03    1:00.36        
 43 Hehman, Abigail G          7 Marlins Bgnw-MR        55.00    1:00.86        
 44 Mealli, Ingrid S           6 Flying Dolphins-MR   1:02.63    1:02.53        
 45 Winnegar, Reilly A         7 Marlins Bgnw-MR      1:10.00    1:05.30        
 46 Shah, Arya R               7 Flying Dolphins-MR   1:00.91    1:07.16        
 47 Gimbel, Helen R            7 Middies-MR           1:18.60    1:19.21        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Esposito, Grace            8 TRI-MR               1:18.79    1:19.64        
                  37.11     1:19.64 (42.53)                                        
  2 Caiazzo, Victoria L        8 Marlins Bgnw-MR      1:26.43    1:22.46        
                  40.30     1:22.46 (42.16)                                        
  3 Grayson, Kelsey R          7 Marlins Bgnw-MR      1:32.85    1:25.88        
  4 Mounier, Victoria          8 Middies-MR           1:40.75    1:31.47        
                  42.63     1:31.47 (48.84)                                        
  5 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  1:36.52    1:31.52        
                  44.40     1:31.52 (47.12)                                        
  6 Horney, Alexandra J        7 Middies-MR                NT    1:31.79        
                  43.59     1:31.79 (48.20)                                        
  7 Barbatsoulis, Dakota       8 NYCC-MR              1:30.97    1:32.49        
                  44.82     1:32.49 (47.67)                                        
  8 White, Finley M            8 Marlins Bgnw-MR      1:40.59    1:33.29        
                  44.33     1:33.29 (48.96)                                        
  9 Anzurez, Olivia            8 TRI-MR               1:29.72    1:35.13        
                  44.39     1:35.13 (50.74)                                        
 10 Slomsky, Megan A           8 Marlins Bgnw-MR      1:52.94    1:38.25        
                  46.04     1:38.25 (52.21)                                        
 11 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR  1:41.38    1:40.36        
 12 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR  1:39.37    1:45.37        
                  48.39     1:45.37 (56.98)                                        
 13 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR  1:48.52    1:45.54        
                  49.51     1:45.54 (56.03)                                        
 14 Taylor, Jordin C           8 UN-MR                1:43.57    1:48.79        
                  50.27     1:48.79 (58.52)                                        
 15 Heaydon, Natalie R         8 NYCC-MR                   NT    1:49.92        
                  51.35     1:49.92 (58.57)                                        
 16 Lovig, Natalie J           8 Marlins Bgnw-MR      1:40.00    1:50.59        
                  50.26   1:50.59 (1:00.33)                                        
 17 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR  2:20.73    1:56.51        
                  55.91   1:56.51 (1:00.60)                                        
 18 Ross, Kayla E              8 Marlins Bgnw-MR      2:11.00    2:00.54        
 19 Hehman, Abigail G          7 Marlins Bgnw-MR      1:50.00    2:04.14        
                  56.70   2:04.14 (1:07.44)                                        
 20 Tucker, Lyla B             7 Marlins Bgnw-MR      1:45.00    2:05.63        
                  58.43   2:05.63 (1:07.20)                                        
 21 Gordon, Margo D            7 Middies-MR                NT    2:14.55        
                1:03.84   2:14.55 (1:10.71)                                        
 22 Cronin, Mairead A          8 PATS-MR              2:26.95    2:27.99        
                1:09.40   2:27.99 (1:18.59)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Esposito, Grace            8 TRI-MR               1:34.79    1:29.98        
                  41.05     1:29.98 (48.93)                                        
  2 Mounier, Victoria          8 Middies-MR           1:38.57    1:34.28        
                  42.69     1:34.28 (51.59)                                        
  3 White, Finley M            8 Marlins Bgnw-MR      1:53.10    1:38.42        
                                  45.07 ( )     1:38.42 (53.35)                    
  4 Masters, Kate L            8 EAST-MR              1:39.07    1:41.80        
                  49.81     1:41.80 (51.99)                                        
  5 Reis, Sophie M             7 EAST-MR                   NT    1:42.97        
                                  49.61 ( )     1:42.97 (53.36)                    
  6 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  2:00.20    1:44.27        
                                  50.36 ( )     1:44.27 (53.91)                    
  7 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR  1:55.01    1:45.49        
                                  47.15 ( )     1:45.49 (58.34)                    
  8 Fountain, Gianna           8 COND-MR              1:45.20    1:46.30        
                  51.55     1:46.30 (54.75)                                        
  9 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR  1:57.53    1:49.42        
                                  49.46 ( )     1:49.42 (59.96)                    
 10 Taylor, Jordin C           8 UN-MR                1:47.91    1:49.72        
 11 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR              1:52.15    1:50.90        
                  55.92     1:50.90 (54.98)                                        
 12 Moy, Sara I                8 EAST-MR                   NT    1:54.06        
                                  53.71 ( )   1:54.06 (1:00.35)                    
 13 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                   NT    1:54.56        
                                  54.16 ( )   1:54.56 (1:00.40)                    
 14 Ogaki, Asa                 7 Middies-MR           1:59.06    1:54.85        
 15 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR  2:00.34    2:01.71        
 16 Ross, Kayla E              8 Marlins Bgnw-MR      2:30.00    2:13.49        
                  35.93     1:16.66 (40.73)     2:06.30 (49.64)      2:13.49 (7.19)
 17 Tucker, Lyla B             7 Marlins Bgnw-MR      2:24.93    2:14.92        
 -- McGourty, Hazel A          8 COND-MR              1:57.04         DQ        
                                  50.99 ( )                                        
 -- Bender, Madi O             8 COND-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                                1:23.21 ( )     2:16.12 (52.91)          DQ (34.88)
 -- Slomsky, Megan A           8 Marlins Bgnw-MR      2:00.42         DQ        
      Scissors kick - breast
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ioselevich, Sam            7 TRI-MR                 30.00      19.31        
  2 Tchernikov, Phillip A      6 COND-MR                19.09      19.66        
  3 Dixon, Kyle J              7 COND-MR                19.85      19.93        
  4 Markarian, Ashot           7 Middies-MR             24.02      22.71        
  5 Mancuso, Ryan H            7 Express Swimming-MR    28.53      23.13        
  6 Upadhyaya, Kush S          7 Flying Dolphins-MR        NT      23.35        
  7 Siminerio, Nate M          7 Marlins Bgnw-MR        23.58      23.48        
  8 Amendola, Anthony W        7 COND-MR                23.52      23.60        
  9 Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR    24.93      23.70        
 10 Heaydon, Sam R             7 NYCC-MR                22.06      23.83        
 11 Slocum, Billy R            7 Storm-MR               22.99      26.14        
 12 Cho, Joshua S              6 Flying Dolphins-MR        NT      26.61        
 13 Esposito, Frank            7 TRI-MR                 30.00      26.69        
 14 Anwer, Khalil S            7 NYCC-MR                29.42      27.06        
 15 Wolff, David U             6 Flying Dolphins-MR     32.88      27.44        
 16 Murphy, Jack P             7 Marlins Bgnw-MR        27.16      27.79        
 17 Trenczer, Quincy A         6 COND-MR                28.07      27.84        
 18 Oh, Jake L                 7 EAST-MR                24.90      29.80        
 19 Slocum, Henry R            5 Storm-MR               39.37      34.34        
 20 Yi, Michael                7 Middies-MR             35.78      35.67        
 21 King, Liam G               5 Storm-MR               33.56      35.71        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzmin, Leon               7 TRI-MR                 30.00      22.21        
  2 Tchernikov, Phillip A      6 COND-MR                21.01      22.67        
  3 Hamel, Colby J             6 EAST-MR                24.70      23.11        
  4 Ioselevich, Sam            7 TRI-MR                 30.00      23.51        
  5 Hussain, Amaar S           7 Marlins Bgnw-MR        25.03      23.81        
  6 O'Brien, Connor S          7 Marlins Bgnw-MR        28.75      24.10        
  7 Heaydon, Sam R             7 NYCC-MR                25.37      25.01        
  8 Slocum, Billy R            7 Storm-MR               24.99      26.05        
  9 Siminerio, Nate M          7 Marlins Bgnw-MR        27.97      26.18        
 10 Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR    26.27      26.50        
 11 Markarian, Ashot           7 Middies-MR             26.74      27.20        
 12 Murphy, Jack P             7 Marlins Bgnw-MR        33.77      28.30        
 13 Mancuso, Ryan H            7 Express Swimming-MR    31.23      28.41        
 14 McGourty, Patrick T        7 Marlins Bgnw-MR        24.86      29.28        
 15 Amendola, Anthony W        7 COND-MR                27.50      29.64        
 16 Oh, Jake L                 7 EAST-MR                26.25      29.97        
 17 Esposito, Frank            7 TRI-MR                 30.00      30.11        
 18 Anwer, Khalil S            7 NYCC-MR                35.32      30.31        
 19 Wolff, David U             6 Flying Dolphins-MR     31.96      31.21        
 20 Yi, Michael                7 Middies-MR                NT      31.91        
 21 Trenczer, Quincy A         6 COND-MR                29.07      33.07        
 22 King, Liam G               5 Storm-MR               28.29      35.43        
 -- Cho, Joshua S              6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Slocum, Henry R            5 Storm-MR               42.99         DQ        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzmin, Leon               7 TRI-MR                 30.00      24.95        
  2 Dixon, Kyle J              7 COND-MR                27.02      25.59        
  3 Ioselevich, Sam            7 TRI-MR                    NT      25.73        
  4 Heaydon, Sam R             7 NYCC-MR                25.94      27.97        
  5 Mancuso, Ryan H            7 Express Swimming-MR    27.47      29.43        
  6 Slocum, Billy R            7 Storm-MR               34.99      30.77        
  7 Slocum, Henry R            5 Storm-MR               47.99      31.09        
  8 Wolff, David U             6 Flying Dolphins-MR        NT      31.71        
  9 Murphy, Jack P             7 Marlins Bgnw-MR        40.00      36.41        
 10 Hamel, Colby J             6 EAST-MR                35.80      37.56        
 -- Markarian, Ashot           7 Middies-MR             30.03         DQ        
 -- Upadhyaya, Kush S          7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR    32.62         DQ        
 -- Kibel, Spencer J           7 Marlins Bgnw-MR        36.17         DQ        
 -- Oh, Jake L                 7 EAST-MR                43.85         DQ        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Kevin J         7 Marlins Bgnw-MR        18.76      19.15        
  2 Tchernikov, Phillip A      6 COND-MR                21.32      20.46        
  3 Ioselevich, Sam            7 TRI-MR                 30.00      26.15        
  4 Anwer, Khalil S            7 NYCC-MR                37.47      35.29        
  5 Amendola, Anthony W        7 COND-MR                   NT      37.39        
  6 Trenczer, Quincy A         6 COND-MR                37.34      38.73        
 -- King, Liam G               5 Storm-MR               35.99         DQ        
 -- Esposito, Frank            7 TRI-MR                 30.00         DQ        
 -- Dixon, Kyle J              7 COND-MR                25.65         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xue, Henry                 8 Marlins Bgnw-MR        40.37      38.27        
  2 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    40.90      38.85        
  3 Tassier, Nicholas L        8 Marlins Bgnw-MR        47.00      44.72        
  4 Dixon, Grayson B           8 Marlins Bgnw-MR        49.61      45.40        
  5 Lowe, Alexander N          8 COND-MR                45.56      45.52        
  6 Thring, Isaac S            8 EAST-MR                42.21      45.92        
  7 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR                45.04      46.41        
  8 Lu, Jason                  8 COND-MR                52.04      48.46        
  9 Flaherty, Sean P           8 PATS-MR                   NT      48.63        
                  36.25     1:13.70 (37.45)     1:51.03 (37.33)     2:28.10 (37.07)
        3:05.37 (37.27)     3:42.51 (37.14)     4:18.83 (36.32)     4:56.11 (37.28)
        5:33.30 (37.19)           48.63 ( )                                        
 10 Petersel, Zachary A        8 COND-MR                53.21      50.32        
 11 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR               50.09      50.62        
 12 Summers, Graham N          8 Flying Dolphins-MR     50.67      50.72        
 13 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     55.99      52.48        
 14 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               51.83      53.25        
 15 Vellore, Kieran            8 Flying Dolphins-MR        NT      54.33        
                  34.33     1:11.30 (36.97)     1:49.15 (37.85)     2:26.81 (37.66)
        3:04.55 (37.74)     3:42.30 (37.75)     4:19.54 (37.24)     4:56.93 (37.39)
        5:33.22 (36.29)           54.33 ( )                                        
 16 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             53.17      54.67        
 17 Xu, Allan Y                8 Marlins Bgnw-MR        53.00      54.79        
 18 Chan, Preston              8 Express Swimming-MR  1:00.19      56.48        
                  38.23     1:22.91 (44.68)     2:08.19 (45.28)     2:52.59 (44.40)
        3:37.77 (45.18)     4:20.91 (43.14)     5:05.56 (44.65)     5:49.80 (44.24)
        6:33.31 (43.51)           56.48 ( )                                        
 19 Haymson, John A            8 Marlins Bgnw-MR        53.30      57.71        
 20 O Hara, Jackson            8 COND-MR                   NT    1:00.48        
                  39.99     1:26.21 (46.22)     2:12.51 (46.30)     3:00.10 (47.59)
        3:47.38 (47.28)     4:35.19 (47.81)     5:22.13 (46.94)     6:09.76 (47.63)
        6:54.09 (44.33)         1:00.48 ( )                                        
 21 Coogan, Luke E             8 Storm-MR               54.86    1:01.19        
 22 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR                NT    1:03.69        
 23 Silva, Rowan X             8 Express Swimming-MR  1:10.00    1:03.79        
                  37.89     1:22.43 (44.54)     2:08.12 (45.69)     2:52.04 (43.92)
        3:37.65 (45.61)     4:22.33 (44.68)     5:08.42 (46.09)     5:53.26 (44.84)
        6:35.12 (41.86)         1:03.79 ( )                                        
 24 Neary, Matthew             8 Storm-MR             1:11.99    1:05.31        
                  44.11     1:33.52 (49.41)     2:24.13 (50.61)     3:15.39 (51.26)
        4:08.02 (52.63)     5:01.87 (53.85)     5:53.95 (52.08)     6:46.85 (52.90)
        7:38.36 (51.51)         1:05.31 ( )                                        
 25 Harenda III, Cash W        8 PATS-MR                   NT    1:05.41        
                  35.61     1:16.49 (40.88)     1:58.67 (42.18)     2:43.33 (44.66)
        3:28.81 (45.48)     4:13.10 (44.29)     4:58.57 (45.47)     5:44.39 (45.82)
        6:31.25 (46.86)         1:05.41 ( )                                        
 26 Gosdin, Nathaniel          8 Middies-MR           1:04.91    1:05.96        
                  36.15     1:17.77 (41.62)     1:59.98 (42.21)     2:42.87 (42.89)
        3:25.19 (42.32)     4:07.61 (42.42)     4:51.10 (43.49)     5:34.36 (43.26)
        6:15.56 (41.20)         1:05.96 ( )                                        
 -- Dominick, Connor J         8 Middies-MR             56.50         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Alexander N          8 COND-MR                49.69      49.59        
  2 Thring, Isaac S            8 EAST-MR                50.84      50.12        
  3 Barrett, Noland            7 UN-MR                  52.38      54.26        
  4 Dixon, Grayson B           8 Marlins Bgnw-MR      1:02.78      55.40        
  5 Flaherty, Sean P           8 PATS-MR                   NT      57.62        
  6 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               57.13      58.47        
  7 Summers, Graham N          8 Flying Dolphins-MR        NT      59.80        
  8 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR   1:03.97    1:00.68        
  9 Dominick, Connor J         8 Middies-MR           1:05.48    1:00.76        
 10 Tassier, Nicholas L        8 Marlins Bgnw-MR      1:04.36    1:00.86        
 11 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR    58.21    1:01.37        
 12 Neary, Matthew             8 Storm-MR             1:16.85    1:16.39        
 13 Gosdin, Nathaniel          8 Middies-MR                NT    1:17.59        
 14 Harenda III, Cash W        8 PATS-MR                   NT    1:27.18        
 -- Vellore, Kieran            8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    37.81      38.56        
  2 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               55.99      52.74        
  3 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                   NT      53.59        
  4 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR             1:03.99      59.90        
  5 Petersel, Zachary A        8 COND-MR                   NT    1:04.34        
 -- Coogan, Luke E             8 Storm-MR             1:05.99         DQ        
 -- Neary, Matthew             8 Storm-MR             1:15.99         DQ        
 -- Lu, Jason                  8 COND-MR                   NT         DQ        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xue, Henry                 8 Marlins Bgnw-MR        36.73      35.23        
  2 O'Donnell, Kevin J         7 Marlins Bgnw-MR        38.83      35.38        
  3 Summers, Graham N          8 Flying Dolphins-MR     40.09      38.68        
  4 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                42.71      39.86        
  5 Thring, Isaac S            8 EAST-MR                39.69      40.78        
  6 Lowe, Alexander N          8 COND-MR                40.51      40.90        
  7 Stern, Noah I              8 Express Swimming-MR    40.67      41.53        
  8 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR                40.54      42.81        
  9 Flaherty, Sean P           8 PATS-MR                   NT      43.06        
 10 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     43.98      43.80        
 11 Kuzmin, Leon               7 TRI-MR                 45.57      44.93        
 12 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             44.65      46.08        
 13 Xu, Allan Y                8 Marlins Bgnw-MR        49.00      46.79        
 14 Vellore, Kieran            8 Flying Dolphins-MR        NT      47.39        
 15 Chan, Preston              8 Express Swimming-MR    42.26      48.00        
 16 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR    46.80      48.18        
 17 Hussain, Amaar S           7 Marlins Bgnw-MR        50.00      49.65        
 18 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR               48.48      49.76        
 19 O'Brien, Connor S          7 Marlins Bgnw-MR      1:00.12      49.93        
 20 Hamel, Colby J             6 EAST-MR                   NT      50.26        
 21 Siminerio, Nate M          7 Marlins Bgnw-MR        58.00      51.20        
 22 Coogan, Luke E             8 Storm-MR               59.85      54.31        
 23 Kibel, Spencer J           7 Marlins Bgnw-MR        58.41      54.66        
 24 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR                NT      55.18        
 25 Upadhyaya, Kush S          7 Flying Dolphins-MR     57.20      55.28        
 26 Cho, Joshua S              6 Flying Dolphins-MR     59.50      55.56        
 27 McGourty, Patrick T        7 Marlins Bgnw-MR        58.09      55.89        
 28 Silva, Rowan X             8 Express Swimming-MR  1:05.00    1:01.35        
 29 Harenda III, Cash W        8 PATS-MR              1:21.27    1:02.75        
 29 O Hara, Jackson            8 COND-MR                   NT    1:02.75        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xue, Henry                 8 Marlins Bgnw-MR      1:25.85    1:19.16        
                  38.57     1:19.16 (40.59)                                        
  2 O'Donnell, Kevin J         7 Marlins Bgnw-MR      1:30.69    1:22.07        
                  39.05     1:22.07 (43.02)                                        
  3 Barrett, Noland            7 UN-MR                1:17.62    1:23.81        
                  37.52     1:23.81 (46.29)                                        
  4 De Pierro, Jake C          8 COND-MR              1:43.92    1:33.26        
                  44.51     1:33.26 (48.75)                                        
  5 Stern, Noah I              8 Express Swimming-MR  1:25.54    1:34.37        
                  45.58     1:34.37 (48.79)                                        
  6 Dixon, Grayson B           8 Marlins Bgnw-MR      1:33.00    1:35.18        
  7 Tassier, Nicholas L        8 Marlins Bgnw-MR      1:49.76    1:36.50        
                  44.65     1:36.50 (51.85)                                        
  8 Dominick, Connor J         8 Middies-MR           2:14.64    1:37.30        
                  44.99     1:37.30 (52.31)                                        
  9 Haymson, John A            8 Marlins Bgnw-MR      1:46.92    1:46.90        
                  16.98   1:46.90 (1:29.92)                                        
 10 Petersel, Zachary A        8 COND-MR              1:47.44    1:46.94        
                  51.49     1:46.94 (55.45)                                        
 11 Xu, Allan Y                8 Marlins Bgnw-MR      1:50.00    1:48.14        
 12 Kibel, Spencer J           7 Marlins Bgnw-MR      2:08.88    1:55.22        
                  54.74   1:55.22 (1:00.48)                                        
 13 Gosdin, Nathaniel          8 Middies-MR                NT    1:55.94        
                  54.39   1:55.94 (1:01.55)                                        
 14 O'Brien, Connor S          7 Marlins Bgnw-MR      2:06.37    1:58.02        
                  52.98   1:58.02 (1:05.04)                                        
 15 Hussain, Amaar S           7 Marlins Bgnw-MR      1:47.00    2:00.50        
                  53.87   2:00.50 (1:06.63)                                        
 16 McGourty, Patrick T        7 Marlins Bgnw-MR      2:06.00    2:02.77        
 17 Silva, Rowan X             8 Express Swimming-MR  3:00.00    2:15.89        
                1:07.09   2:15.89 (1:08.80)                                        
 18 Harenda III, Cash W        8 PATS-MR                   NT    2:21.91        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  1:26.43    1:23.37        
                  42.02     1:25.51 (43.49)     2:14.84 (49.33)         1:23.37 ( )
  2 Barrett, Noland            7 UN-MR                1:31.89    1:32.96        
                  35.88     1:23.79 (47.91)     2:19.00 (55.21)         1:32.96 ( )
  3 Lowe, Alexander N          8 COND-MR              1:39.04    1:35.68        
                  43.82     1:32.37 (48.55)     2:28.52 (56.15)         1:35.68 ( )
  4 Thring, Isaac S            8 EAST-MR              1:38.99    1:35.93        
  5 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR              1:45.08    1:44.03        
                  36.92     1:16.69 (39.77)     2:04.80 (48.11)         1:44.03 ( )
  6 Haymson, John A            8 Marlins Bgnw-MR      1:50.01    1:50.09        
                  42.57     1:25.82 (43.25)     2:11.16 (45.34)         1:50.09 ( )
  7 Chan, Preston              8 Express Swimming-MR  1:53.58    1:52.20        
                  57.01     1:52.20 (55.19)                                        
  8 Stern, Noah I              8 Express Swimming-MR  1:52.48    1:54.59        
                  57.36     1:54.59 (57.23)                                        
  9 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR           2:14.05    1:55.12        
                  52.17   1:55.12 (1:02.95)                                        
 10 Lu, Jason                  8 COND-MR                   NT    1:57.48        
 11 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  2:02.11    1:59.63        
                1:00.19     1:59.63 (59.44)                                        
 12 O Hara, Jackson            8 COND-MR                   NT    2:14.47        
                1:01.66   2:14.47 (1:12.81)