Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/11/2018 06:51 PM
            2018 MR YMID February Classic - 2/10/2018 to 2/11/2018             
                              Sanction #: 180211                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spartioti, Maria E         7 Flying Dolphins-MR     18.99      18.45        
  2 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     21.30      18.87        
  3 Healy, Claire K            7 Flying Dolphins-MR     20.47      19.55        
  4 Canning, Sorcha H          6 Storm-MR               20.30      20.87        
  5 Price, Alaina D            7 Storm-MR               24.27      20.93        
  6 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR     22.31      21.85        
  7 Bushey, Rachel S           7 Storm-MR               24.27      22.53        
  8 Baynon, Lily M             7 FA-MR                     NT      23.31        
  9 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR     26.39      23.51        
 10 Baumann, Tierney A         7 Middies-MR             22.17      23.96        
 11 Brokaw, Caroline           7 Flying Dolphins-MR     25.30      24.44        
 12 Gordon, Margo D            7 Middies-MR             23.56      24.76        
 13 Cruz, Adri G               6 EAST-MR                28.99      27.40        
 14 Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR             23.62      30.09        
 15 Morel, Stella I            6 Storm-MR               39.40      34.67        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.79  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegel, Alex R             7 LIAC-MR                36.50      37.49        
  2 Horney, Alexandra J        7 Middies-MR             43.75      43.48        
  3 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     44.45      43.93        
  4 Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                50.78      48.31        
  5 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR     58.69      49.38        
  6 Baynon, Lily M             7 FA-MR                  51.44      50.57        
  7 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR               53.70      51.77        
  8 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR     55.53      54.28        
  9 Brokaw, Caroline           7 Flying Dolphins-MR     56.35      55.92        
 10 Gordon, Margo D            7 Middies-MR                NT      56.82        
 11 Zhu, Allison               7 Flying Dolphins-MR   1:03.30      56.86        
 12 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               59.40      57.42        
 13 Bushey, Rachel S           7 Storm-MR             1:07.70      58.94        
 14 Wolf, Fiona                6 CFB-MR               1:12.45    1:00.83        
 15 Tu, Sophie G               6 Flying Dolphins-MR   1:00.36    1:03.08        
 16 Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR           1:18.04    1:03.94        
 17 Shah, Arya R               7 Flying Dolphins-MR   1:00.91    1:04.54        
 18 Gimbel, Helen R            7 Middies-MR           1:18.60    1:15.90        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegel, Alex R             7 LIAC-MR                22.44      20.27        
  2 Ogaki, Asa                 7 Middies-MR             21.90      21.53        
  3 Canning, Sorcha H          6 Storm-MR               20.98      22.92        
  4 Cruz, Adri G               6 EAST-MR                27.87      23.25        
  5 Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                23.35      24.40        
  6 Baumann, Tierney A         7 Middies-MR             26.81      25.78        
  7 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR     34.52      26.04        
  8 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR               21.02      26.05        
  9 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               27.46      26.32        
 10 Brokaw, Caroline           7 Flying Dolphins-MR     32.58      29.53        
 11 Gordon, Margo D            7 Middies-MR             27.83      29.75        
 12 Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR             35.10      32.51        
 13 Morel, Stella I            6 Storm-MR               40.17      35.68        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.79  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegel, Alex R             7 LIAC-MR                45.02      43.29        
  2 Horney, Alexandra J        7 Middies-MR             46.44      46.57        
  3 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR     59.45      51.41        
  4 Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                57.73      55.55        
  5 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR             1:04.22      57.81        
  6 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR             1:07.53      58.17        
  7 Bushey, Rachel S           7 Storm-MR             1:08.99      58.37        
  8 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR   1:16.08      59.03        
  9 Gordon, Margo D            7 Middies-MR                NT    1:04.58        
 10 Shah, Arya R               7 Flying Dolphins-MR   1:00.19    1:04.74        
 11 Brokaw, Caroline           7 Flying Dolphins-MR   1:13.66    1:04.78        
 12 Zhu, Allison               7 Flying Dolphins-MR   1:00.66    1:08.34        
 13 Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR                NT    1:09.46        
 14 Tu, Sophie G               6 Flying Dolphins-MR   1:12.20    1:09.76        
 15 Gimbel, Helen R            7 Middies-MR           1:41.62    1:11.33        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegel, Alex R             7 LIAC-MR                25.70      23.47        
  2 Ogaki, Asa                 7 Middies-MR             26.18      25.67        
  3 Baynon, Lily M             7 FA-MR                     NT      28.10        
  4 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR               34.18      31.68        
  5 Baumann, Tierney A         7 Middies-MR             33.14      31.90        
  6 Bushey, Rachel S           7 Storm-MR               36.80      34.25        
  7 Price, Alaina D            7 Storm-MR               35.55      35.59        
 -- Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                40.21         DQ        
 -- Gordon, Margo D            7 Middies-MR             33.92         DQ        
 -- Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               34.96         DQ        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.59  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegel, Alex R             7 LIAC-MR                52.53      52.30        
  2 Baynon, Lily M             7 FA-MR                1:04.32      59.16        
  3 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR   1:25.03    1:01.47        
  4 Shah, Arya R               7 Flying Dolphins-MR   1:06.38    1:03.66        
  5 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.87        
  6 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR             1:12.99    1:08.99        
  7 Wolf, Fiona                6 CFB-MR               1:28.65    1:10.18        
 -- Napoli, Brianna R          6 Storm-MR             1:17.53         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Bushey, Rachel S           7 Storm-MR             1:17.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Tu, Sophie G               6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR   1:34.75         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Zhu, Allison               7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Brokaw, Caroline           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Claire K            7 Flying Dolphins-MR        NT      20.82        
  2 Siegel, Alex R             7 LIAC-MR                21.59      20.91        
  3 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     24.09      21.09        
  4 Spartioti, Maria E         7 Flying Dolphins-MR     27.97      21.73        
  5 Price, Alaina D            7 Storm-MR               31.60      22.84        
  6 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR     25.69      23.89        
  7 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR               29.30      28.87        
  8 Baynon, Lily M             7 FA-MR                     NT      30.09        
  9 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR        NT      34.90        
 10 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               34.79      37.01        
 -- Bushey, Rachel S           7 Storm-MR               35.07         DQ        
 -- Cruz, Adri G               6 EAST-MR                54.60         DQ        
 -- Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                26.21         DQ        
 -- Canning, Sorcha H          6 Storm-MR               22.80         DQ        
 -- Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR             41.71         DQ        
 -- Brokaw, Caroline           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horney, Alexandra J        7 Middies-MR                NT      48.57        
  2 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR        NT      48.63        
  3 Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                   NT      57.58        
 
Girls 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogaki, Asa                 7 Middies-MR           1:54.85    1:51.20        
                  52.69     1:51.20 (58.51)                                        
  2 Healy, Claire K            7 Flying Dolphins-MR        NT    1:52.93        
                  53.86     1:52.93 (59.07)                                        
  3 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR        NT    1:59.83        
                  52.86   1:59.83 (1:06.97)                                        
 -- Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR   2:03.95         DQ        
 -- Spartioti, Maria E         7 Flying Dolphins-MR   1:47.97         DQ        
                  50.12          DQ (56.46)                                        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mounier, Victoria          8 Middies-MR             15.62      16.84        
  2 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     20.66      17.72        
  3 Reis, Sophie M             8 EAST-MR                18.03      17.88        
  4 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR               18.86      18.40        
  5 Canning, Aoife C           8 Storm-MR               19.41      18.56        
  6 Morin, Eva                 8 Storm-MR               18.10      19.63        
  7 Taylor, Jordin C           8 Unat-MR                19.50      19.82        
  8 Dugan, Serena              8 Middies-MR             18.69      19.84        
  9 Denaro, Maddie V           8 Flying Dolphins-MR        NT      20.61        
 10 Aston, Audrey M            8 Flying Dolphins-MR     19.86      21.85        
 11 Ramos, Micaela C           8 Flying Dolphins-MR     21.20      22.42        
 12 Linehan, Maddie C          8 Storm-MR               25.43      24.23        
 13 Siciliano, Lillian G       8 Storm-MR               26.38      24.55        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.79  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mounier, Victoria          8 Middies-MR             39.66      39.34        
  2 Reis, Sophie M             8 EAST-MR                38.66      39.42        
  3 Flores, Izzie M            8 Storm-MR               41.46      39.47        
  4 Morin, Eva                 8 Storm-MR               46.11      41.30        
  5 Bushey, Lila M             8 Storm-MR               40.48      41.36        
  6 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                40.23      41.90        
  7 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR               44.14      43.60        
  8 Taylor, Jordin C           8 Unat-MR                40.00      44.09        
  9 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                46.90      44.49        
 10 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                  45.06      45.40        
 11 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                46.36      45.70        
 12 Denaro, Maddie V           8 Flying Dolphins-MR     52.99      45.73        
 13 Aston, Audrey M            8 Flying Dolphins-MR        NT      47.68        
 14 Aikman, Neve C             8 Middies-MR             49.42      48.47        
 15 Comisarow, Chloe           8 Flying Dolphins-MR     48.50      49.18        
 16 Mackof, Delilah N          8 EAST-MR                50.21      52.42        
 17 Donovan, Ella G            8 Middies-MR             54.43      52.61        
 18 Ramos, Micaela C           8 Flying Dolphins-MR     55.68      52.94        
 19 Dziedzic, Isabella         8 Storm-MR               46.25      53.60        
 20 Linehan, Maddie C          8 Storm-MR               55.97      55.43        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mounier, Victoria          8 Middies-MR             21.40      18.78        
  2 Jourdy, Serene S           8 Storm-MR               21.24      20.48        
  3 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     21.82      20.54        
  4 Bushey, Lila M             8 Storm-MR               20.53      20.69        
  5 Morin, Eva                 8 Storm-MR               21.52      21.71        
  6 Taylor, Jordin C           8 Unat-MR                24.24      21.73        
  7 Denaro, Maddie V           8 Flying Dolphins-MR        NT      22.06        
  8 Aikman, Neve C             8 Middies-MR             25.34      22.09        
  9 Reis, Sophie M             8 EAST-MR                21.43      22.27        
 10 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                22.64      22.37        
 11 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                24.55      22.64        
 12 Linehan, Maddie C          8 Storm-MR               24.14      22.98        
 13 Dziedzic, Isabella         8 Storm-MR               21.85      23.04        
 14 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                25.78      23.38        
 15 Aston, Audrey M            8 Flying Dolphins-MR     21.56      23.90        
 16 Donovan, Ella G            8 Middies-MR             25.07      24.04        
 17 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR               23.99      24.26        
 18 Ramos, Micaela C           8 Flying Dolphins-MR     24.07      24.58        
 19 Mackof, Delilah N          8 EAST-MR                25.98      28.92        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.79  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mounier, Victoria          8 Middies-MR             46.00      41.01 SILV   
  2 Masters, Kate L            8 EAST-MR                42.89      41.78 SILV   
  3 Reis, Sophie M             8 EAST-MR                46.90      43.96        
  4 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                47.59      44.91        
  5 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                49.74      49.17        
  6 Dugan, Serena              8 Middies-MR             50.60      50.97        
  7 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                50.92      51.45        
  8 Siciliano, Lillian G       8 Storm-MR             1:05.99      53.71        
  9 Linehan, Maddie C          8 Storm-MR               58.99      54.15        
 10 Aikman, Neve C             8 Middies-MR             55.73      54.17        
 11 Taylor, Jordin C           8 Unat-MR                49.21      54.72        
 -- Aston, Audrey M            8 Flying Dolphins-MR     50.69         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Izzie M            8 Storm-MR               22.85      22.61        
  2 Dziedzic, Isabella         8 Storm-MR               23.92      23.42        
  3 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                29.52      25.08        
  4 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                27.61      25.85        
  5 Reis, Sophie M             8 EAST-MR                26.75      26.45        
  6 Taylor, Jordin C           8 Unat-MR                   NT      26.63        
  7 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     27.91      26.85        
  8 Bushey, Lila M             8 Storm-MR               25.25      27.03        
  9 Morin, Eva                 8 Storm-MR               27.85      27.05        
 10 Jourdy, Serene S           8 Storm-MR               26.99      28.42        
 11 Mackof, Delilah N          8 EAST-MR                32.64      28.89        
 12 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                  32.07      29.19        
 13 Aston, Audrey M            8 Flying Dolphins-MR        NT      29.46        
 14 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR               29.59      30.91        
 15 Donovan, Ella G            8 Middies-MR                NT      32.80        
 16 Linehan, Maddie C          8 Storm-MR               40.26      36.55        
 -- Ramos, Micaela C           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Denaro, Maddie V           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Comisarow, Chloe           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Aikman, Neve C             8 Middies-MR             30.65         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.59  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Izzie M            8 Storm-MR               50.10      49.52        
  2 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                54.08      55.97        
  3 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                   NT      57.05        
  4 Taylor, Jordin C           8 Unat-MR                53.14      57.09        
  5 Bushey, Lila M             8 Storm-MR               57.05      57.24        
  6 Aikman, Neve C             8 Middies-MR           1:09.80      59.09        
  7 Morin, Eva                 8 Storm-MR             1:00.18    1:01.72        
 -- Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                55.53         DQ        
 -- Canning, Aoife C           8 Storm-MR             1:00.78         DQ        
 -- Jourdy, Serene S           8 Storm-MR               59.75         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     20.61      18.94        
  2 Flores, Izzie M            8 Storm-MR               21.45      19.57        
  3 Jourdy, Serene S           8 Storm-MR               21.20      20.11        
  4 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR               22.73      20.53        
  5 Bushey, Lila M             8 Storm-MR               21.19      20.94        
  6 Dugan, Serena              8 Middies-MR             21.72      21.58        
  7 Canning, Aoife C           8 Storm-MR               22.54      22.02        
  8 Morin, Eva                 8 Storm-MR               24.27      22.14        
  9 Reis, Sophie M             8 EAST-MR                24.03      22.65        
 10 Masters, Kate L            8 EAST-MR                27.11      22.73        
 11 Denaro, Maddie V           8 Flying Dolphins-MR        NT      24.16        
 12 Ramos, Micaela C           8 Flying Dolphins-MR     29.79      24.65        
 13 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                28.89      25.65        
 14 Siciliano, Lillian G       8 Storm-MR               30.17      25.89        
 15 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                   NT      27.73        
 -- Linehan, Maddie C          8 Storm-MR               29.37         DQ        
 -- Aston, Audrey M            8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Hoh, Caroline A            8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     48.15      43.36        
  2 Mounier, Victoria          8 Middies-MR             48.27      45.28        
  3 Jourdy, Serene S           8 Storm-MR             1:00.25      45.86        
  4 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                   NT      53.25        
  5 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                  58.89      56.81        
 -- Flores, Izzie M            8 Storm-MR               45.34         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Izzie M            8 Storm-MR             1:39.77    1:32.46        
  2 Masters, Kate L            8 EAST-MR              1:39.07    1:34.08        
                  43.75     1:34.08 (50.33)                                        
  3 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR   1:49.26    1:42.22        
                  46.40     1:42.22 (55.82)                                        
  4 Bushey, Lila M             8 Storm-MR             1:44.80    1:42.30        
                  48.70     1:42.30 (53.60)                                        
  5 Jourdy, Serene S           8 Storm-MR             1:44.97    1:44.41        
                  46.64     1:44.41 (57.77)                                        
  6 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                   NT    1:46.13        
  7 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR             1:59.41    1:52.46        
                  53.10     1:52.46 (59.36)                                        
  8 Aikman, Neve C             8 Middies-MR           2:12.37    2:00.99        
                  56.09   2:00.99 (1:04.90)                                        
 -- Denaro, Maddie V           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  55.90        DQ (1:05.91)                                        
 -- Ramos, Micaela C           8 Flying Dolphins-MR   2:16.74         DQ        
 -- Mounier, Victoria          8 Middies-MR           1:34.28         DQ        
                  44.00          DQ (49.68)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.79  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon V            10 EAST-MR                29.67      29.95 JO     
  2 Nolasco, Isabela          10 LIAC-MR                31.88      32.23 SILV   
  3 Bellagamba, Zol G         10 LIAC-MR                32.78      33.52 SILV   
  4 Reiser, Amanda D          10 LIAC-MR                33.32      33.94 SILV   
  5 Sclafani, Isabella        10 LIAC-MR                34.24      34.11 SILV   
  6 Lu, Adrianna Q            10 EAST-MR                34.81      34.35 SILV   
  7 Connor, Kate G            10 LIAC-MR                33.88      34.85 SILV   
  8 Gebhard, Kaitlyn A        10 LIAC-MR                35.80      34.90 SILV   
  9 Aguilar, Lucia            10 Middies-MR             37.16      35.48        
 10 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR     35.62      35.50        
 11 Blackwelder, Sophia A     10 Flying Dolphins-MR     37.54      35.86        
 12 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR                36.94      35.89        
 13 Wu, Natalie                9 LIAC-MR                35.28      36.23        
 14 Constantino, Kelly E       9 Middies-MR             37.09      36.28        
 15 Beintrexler, Charlotte E  10 Middies-MR             36.55      36.51        
 16 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                36.84      36.90        
 17 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR                35.26      37.24        
 18 Kearney, Sophia C          9 LIAC-MR                37.33      37.49        
 19 Gordon, Meredith G         9 Middies-MR             39.08      37.79        
 20 Ulzheimer, Kiera E        10 LIAC-MR                34.74      37.99        
 21 Arnall, Katherine V       10 Flying Dolphins-MR     38.61      38.10        
 22 Portillo, Fernanda P       9 EAST-MR                36.96      38.12        
 23 Lam, Koiip                 9 LIAC-MR                39.60      38.18        
 24 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR     43.45      39.18        
 25 Michalik, Olivia S        10 Flying Dolphins-MR     38.53      39.58        
 26 Levy, Sophia              10 Middies-MR             38.65      39.71        
 27 Millstone, Francie F       9 Flying Dolphins-MR     42.21      40.35        
 28 Kong, Athena               9 LIAC-MR                39.59      41.19        
 29 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR                41.38      41.98        
 30 Kiely, Fiona R             9 Flying Dolphins-MR     40.76      42.28        
 31 Salisbury, Maya L          9 Flying Dolphins-MR     42.67      42.54        
 32 Mack, Lexi M               9 Flying Dolphins-MR     50.55      43.06        
 33 Laker, Melanie K          10 Flying Dolphins-MR     40.48      43.13        
 34 Panday, Aahana S           9 Flying Dolphins-MR     41.92      43.67        
 35 Lussie, Alexandra m        9 Flying Dolphins-MR     45.64      45.47        
 36 Simon, Charlotte B        10 Flying Dolphins-MR     44.32      45.97        
 37 Smith, Lily S              9 Flying Dolphins-MR     43.34      46.12        
 38 Ghahremani, Nina           9 EAST-MR                44.39      47.65        
 39 Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR             52.98      47.84        
 40 Cohen, Ilene C             9 Flying Dolphins-MR     49.60      48.26        
 41 Correa, Miranda S          9 Middies-MR                NT      49.75        
 42 Nolan, Ava c              10 Flying Dolphins-MR     54.39      57.37        
 -- Xiao, Lucia                9 Flying Dolphins-MR     35.91         DQ        
      False start
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Julia S             10 LIAC-MR              1:10.58    1:10.34 SILV   
                  33.98     1:10.34 (36.36)                                        
  2 Nolasco, Isabela          10 LIAC-MR              1:12.92    1:11.04 SILV   
                  33.23     1:11.04 (37.81)                                        
  3 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:11.59    1:11.09 SILV   
                  34.25     1:11.09 (36.84)                                        
  4 Bellagamba, Zol G         10 LIAC-MR              1:11.84    1:11.94 SILV   
                  34.75     1:11.94 (37.19)                                        
  5 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR           1:15.21    1:11.95 SILV   
                  35.02     1:11.95 (36.93)                                        
  6 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              1:12.83    1:12.63 SILV   
                  35.16     1:12.63 (37.47)                                        
  7 Jadot, Manon V            10 EAST-MR              1:05.66    1:13.91 SILV   
                  33.10     1:13.91 (40.81)                                        
  8 Wachs, Lauren B           10 EAST-MR              1:14.88    1:14.14 SILV   
                  35.40     1:14.14 (38.74)                                        
  9 Sclafani, Isabella        10 LIAC-MR              1:13.27    1:14.46 SILV   
                  35.68     1:14.46 (38.78)                                        
 10 Bannon, Jane E             9 Flying Dolphins-MR   1:25.69    1:15.62 SILV   
                  35.04     1:15.62 (40.58)                                        
 11 Connor, Kate G            10 LIAC-MR              1:14.35    1:16.55 SILV   
                  36.96     1:16.55 (39.59)                                        
 12 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              1:17.64    1:16.64 SILV   
                  35.23     1:16.64 (41.41)                                        
 13 Wen, Victoria             10 LIAC-MR              1:17.20    1:16.99 SILV   
                  36.66     1:16.99 (40.33)                                        
 14 Frucchione, Emily A       10 LIAC-MR              1:18.40    1:17.09 SILV   
                  37.01     1:17.09 (40.08)                                        
 15 Wu, Natalie                9 LIAC-MR              1:19.07    1:19.60        
                  36.57     1:19.60 (43.03)                                        
 16 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR              1:21.64    1:19.87        
                  38.56     1:19.87 (41.31)                                        
 17 Suzuki, Riko              10 Middies-MR           1:14.80    1:19.98        
                  36.46     1:19.98 (43.52)                                        
 18 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR   1:24.77    1:20.87        
                  38.30     1:20.87 (42.57)                                        
 19 Aguilar, Lucia            10 Middies-MR           1:21.45    1:20.91        
                  37.51     1:20.91 (43.40)                                        
 20 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR              1:21.76    1:21.14        
                  38.60     1:21.14 (42.54)                                        
 21 Ulzheimer, Kiera E        10 LIAC-MR              1:16.96    1:21.23        
                  38.08     1:21.23 (43.15)                                        
 22 Blackwelder, Sophia A     10 Flying Dolphins-MR   1:30.66    1:21.95        
                  37.08     1:21.95 (44.87)                                        
 23 Cruz, Anisa E             10 EAST-MR              1:22.65    1:22.60        
                  40.11     1:22.60 (42.49)                                        
 24 Portillo, Fernanda P       9 EAST-MR              1:24.03    1:22.87        
                  39.25     1:22.87 (43.62)                                        
 25 Michalik, Olivia S        10 Flying Dolphins-MR   1:24.08    1:23.07        
                  39.90     1:23.07 (43.17)                                        
 26 Kearney, Sophia C          9 LIAC-MR              1:21.85    1:23.47        
                  40.15     1:23.47 (43.32)                                        
 27 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR              1:25.51    1:24.24        
                  38.98     1:24.24 (45.26)                                        
 28 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              1:18.58    1:24.69        
                  38.83     1:24.69 (45.86)                                        
 29 Cioffi, Fiamma             9 EAST-MR              1:26.32    1:24.90        
                  40.32     1:24.90 (44.58)                                        
 30 Vanover, Dani R            9 EAST-MR              1:34.32    1:25.64        
                  40.26     1:25.64 (45.38)                                        
 31 Furey, Loyland C          10 Flying Dolphins-MR   1:30.00    1:25.68        
                  39.36     1:25.68 (46.32)                                        
 32 Hao, Alice                10 CFB-MR               1:28.74    1:26.71        
                  39.96     1:26.71 (46.75)                                        
 33 Hyatt, Caitlyn M           9 Middies-MR           1:28.78    1:26.84        
                  40.65     1:26.84 (46.19)                                        
 34 Arnall, Katherine V       10 Flying Dolphins-MR   1:28.93    1:26.98        
                  39.98     1:26.98 (47.00)                                        
 35 Fung, Maya M               9 Flying Dolphins-MR   1:28.51    1:27.08        
                  39.25     1:27.08 (47.83)                                        
 36 Gordon, Meredith G         9 Middies-MR           1:31.85    1:28.78        
                  43.59     1:28.78 (45.19)                                        
 37 Abrams, Kate S            10 Middies-MR           1:31.71    1:28.82        
                  40.19     1:28.82 (48.63)                                        
 38 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR   1:35.97    1:30.00        
                  40.95     1:30.00 (49.05)                                        
 39 Comisarow, Claire         10 Flying Dolphins-MR   1:42.77    1:32.26        
                1:32.26         1:32.26 ( )                                        
 40 Millstone, Francie F       9 Flying Dolphins-MR   1:39.29    1:33.09        
                  42.55     1:33.09 (50.54)                                        
 41 Mack, Lexi M               9 Flying Dolphins-MR   2:15.20    1:35.15        
                  44.24     1:35.15 (50.91)                                        
 42 McKibben, Tyler l          9 Flying Dolphins-MR   1:40.50    1:35.27        
                  46.04     1:35.27 (49.23)                                        
 43 Panday, Aahana S           9 Flying Dolphins-MR   1:35.67    1:35.48        
                  45.26     1:35.48 (50.22)                                        
 44 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR              1:35.34    1:38.27        
                  45.80     1:38.27 (52.47)                                        
 45 Kiely, Fiona R             9 Flying Dolphins-MR   1:37.15    1:39.54        
                  46.38     1:39.54 (53.16)                                        
 46 Salemi, Lila S             9 Flying Dolphins-MR   1:41.65    1:39.94        
                  45.92     1:39.94 (54.02)                                        
 47 Tsentides, Michelle        9 CFB-MR               1:48.37    1:42.02        
                  47.26     1:42.02 (54.76)                                        
 48 Cohen, Ilene C             9 Flying Dolphins-MR   1:50.53    1:45.33        
                  49.23     1:45.33 (56.10)                                        
 49 Daito, Kaoruko             9 Middies-MR                NT    1:50.48        
                  50.74     1:50.48 (59.74)                                        
 50 Chamberlain, Kate C        9 Flying Dolphins-MR   1:56.81    2:00.64        
                  55.85   2:00.64 (1:04.79)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:29.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              2:33.17    2:30.13 SILV   
                  35.86     1:14.80 (38.94)     1:53.17 (38.37)     2:30.13 (36.96)
  2 Wachs, Lauren B           10 EAST-MR              2:40.18    2:35.89 SILV   
                  36.17     1:15.75 (39.58)     1:55.82 (40.07)     2:35.89 (40.07)
  3 Valerio, Sara A           10 Middies-MR           2:38.05    2:37.17 SILV   
                  34.19     1:13.82 (39.63)     1:54.76 (40.94)     2:37.17 (42.41)
  4 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR           2:43.19    2:38.72 SILV   
                  35.73     1:17.96 (42.23)   2:39.19 (1:21.23)         2:38.72 ( )
  5 Wang, Julia S             10 LIAC-MR              2:41.78    2:39.83 SILV   
                  35.94     1:16.20 (40.26)     1:59.23 (43.03)     2:39.83 (40.60)
  6 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   2:38.00    2:40.64 SILV   
  7 Nolasco, Isabela          10 LIAC-MR              2:50.00    2:41.42 SILV   
                  34.16     1:14.56 (40.40)     1:57.00 (42.44)     2:41.42 (44.42)
  8 Sclafani, Isabella        10 LIAC-MR              2:55.72    2:41.51 SILV   
  9 Frucchione, Emily A       10 LIAC-MR              2:51.97    2:50.28        
                  38.64     1:21.92 (43.28)     2:06.93 (45.01)     2:50.28 (43.35)
 10 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              2:52.37    2:53.53        
                  47.25     1:40.67 (53.42)     2:34.75 (54.08)     2:53.53 (18.78)
 11 Portillo, Fernanda P       9 EAST-MR                   NT    2:54.19        
 12 Wu, Natalie                9 LIAC-MR              2:50.00    2:54.99        
 13 Coulthard, Tamsin A        9 Middies-MR                NT    2:56.31        
 14 Ulzheimer, Kiera E        10 LIAC-MR              2:50.20    2:59.97        
                  39.07     1:24.99 (45.92)     2:13.00 (48.01)     2:59.97 (46.97)
 15 Rodriguez, Kailey S       10 EAST-MR                   NT    3:08.02        
 16 Cioffi, Fiamma             9 EAST-MR                   NT    3:20.37        
 17 Connor, Kate G            10 LIAC-MR              2:53.05    3:20.59        
                  43.37     1:35.75 (52.38)   3:20.59 (1:44.84)                    
 18 Vanover, Dani R            9 EAST-MR                   NT    3:27.01        
 -- Bellagamba, Zol G         10 LIAC-MR              2:49.76         DQ        
      False start
                  34.75     1:14.71 (39.96)     1:55.82 (41.11)          DQ (39.09)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.79  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR     37.53      36.36 JO     
  2 Valerio, Sara A           10 Middies-MR             36.71      36.43 JO     
  3 Connor, Kate G            10 LIAC-MR                37.21      36.70 JO     
  4 Wang, Julia S             10 LIAC-MR                37.53      37.74 SILV   
  5 Nolasco, Isabela          10 LIAC-MR                38.08      38.01 SILV   
  6 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR             38.69      38.25 SILV   
  7 Sclafani, Isabella        10 LIAC-MR                39.60      39.07 SILV   
  8 Wu, Natalie                9 LIAC-MR                40.93      39.75 SILV   
  9 Wen, Victoria             10 LIAC-MR                41.32      39.88 SILV   
 10 Michalik, Olivia S        10 Flying Dolphins-MR     42.48      40.85 SILV   
 11 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR                40.57      41.05 SILV   
 12 Suzuki, Riko              10 Middies-MR             40.79      41.52 SILV   
 13 Frucchione, Emily A       10 LIAC-MR                42.69      41.53 SILV   
 14 Portillo, Fernanda P       9 EAST-MR                44.50      42.62        
 15 Hyatt, Caitlyn M           9 Middies-MR             45.38      42.84        
 16 Blackwelder, Sophia A     10 Flying Dolphins-MR     45.22      43.61        
 17 Kearney, Sophia C          9 LIAC-MR                43.50      43.77        
 18 Bannon, Jane E             9 Flying Dolphins-MR     52.11      43.83        
 19 Aguilar, Lucia            10 Middies-MR             41.89      43.87        
 20 Vanover, Dani R            9 EAST-MR                45.15      43.95        
 21 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR                42.68      43.97        
 22 Cruz, Anisa E             10 EAST-MR                44.71      44.29        
 23 Fung, Maya M               9 Flying Dolphins-MR     47.88      44.93        
 24 Furey, Loyland C          10 Flying Dolphins-MR     46.21      46.14        
 25 Lam, Koiip                 9 LIAC-MR                45.22      46.49        
 26 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR                47.82      46.66        
 27 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                46.98      47.14        
 28 Abrams, Kate S            10 Middies-MR             49.84      47.29        
 29 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR                45.17      47.30        
 30 Lussie, Alexandra m        9 Flying Dolphins-MR     52.50      49.64        
 31 Cioffi, Fiamma             9 EAST-MR                46.21      49.87        
 32 Kiely, Fiona R             9 Flying Dolphins-MR     48.76      50.25        
 33 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                  50.85      50.63        
 34 Mack, Lexi M               9 Flying Dolphins-MR     50.31      50.66        
 35 Comisarow, Claire         10 Flying Dolphins-MR     49.06      51.32        
 36 Daito, Kaoruko             9 Middies-MR             55.97      55.25        
 37 Chamberlain, Kate C        9 Flying Dolphins-MR   1:09.97      57.24        
 -- Goyal, Arya               10 Middies-MR             48.05         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR                40.94         DQ        
 -- Gordon, Meredith G         9 Middies-MR             50.59         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Cohen, Ilene C             9 Flying Dolphins-MR     55.13         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.49  JO
              1:33.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor, Kate G            10 LIAC-MR              1:20.91    1:20.89 SILV   
                  39.68     1:20.89 (41.21)                                        
  2 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:21.93    1:22.75 SILV   
                  40.30     1:22.75 (42.45)                                        
  3 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR           1:38.43    1:23.61 SILV   
                  48.68     1:23.61 (34.93)                                        
  4 Nolasco, Isabela          10 LIAC-MR              1:21.88    1:25.27 SILV   
  5 Beintrexler, Charlotte E  10 Middies-MR           1:34.47    1:27.99 SILV   
                  42.82     1:27.99 (45.17)                                        
  6 Reiser, Amanda D          10 LIAC-MR              1:28.51    1:30.26 SILV   
                  44.19     1:30.26 (46.07)                                        
  7 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              1:29.58    1:31.09 SILV   
                  44.08     1:31.09 (47.01)                                        
  8 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              1:26.13    1:31.78 SILV   
                  43.50     1:31.78 (48.28)                                        
  9 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR   1:33.76    1:31.85 SILV   
 10 Michalik, Olivia S        10 Flying Dolphins-MR   1:34.94    1:33.18        
                  44.79     1:33.18 (48.39)                                        
 11 Aguilar, Lucia            10 Middies-MR           1:43.80    1:33.37        
                  44.24     1:33.37 (49.13)                                        
 12 Kearney, Sophia C          9 LIAC-MR              1:34.33    1:33.71        
                  45.68     1:33.71 (48.03)                                        
 13 Portillo, Fernanda P       9 EAST-MR              1:36.42    1:36.65        
                  48.60     1:36.65 (48.05)                                        
 14 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR              1:40.46    1:39.53        
                  48.86     1:39.53 (50.67)                                        
 15 Rodriguez, Kailey S       10 EAST-MR              2:11.72    1:39.57        
 16 Constantino, Kelly E       9 Middies-MR           1:37.25    1:40.59        
                  48.05     1:40.59 (52.54)                                        
 17 Kong, Athena               9 LIAC-MR              1:50.00    1:41.61        
                  50.65     1:41.61 (50.96)                                        
 18 Millstone, Francie F       9 Flying Dolphins-MR   1:45.29    1:42.94        
 19 Mack, Lexi M               9 Flying Dolphins-MR   2:15.20    1:44.34        
                  48.84     1:44.34 (55.50)                                        
 20 Lam, Koiip                 9 LIAC-MR              1:41.30    1:44.48        
                  44.33   1:44.48 (1:00.15)                                        
 21 Panday, Aahana S           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:47.02        
 22 Laker, Melanie K          10 Flying Dolphins-MR   1:44.29    1:47.23        
                  51.38     1:47.23 (55.85)                                        
 23 Ghahremani, Nina           9 EAST-MR                   NT    1:47.66        
                  50.95     1:47.66 (56.71)                                        
 24 Lussie, Alexandra m        9 Flying Dolphins-MR        NT    1:47.96        
                  51.33     1:47.96 (56.63)                                        
 25 Cioffi, Fiamma             9 EAST-MR              1:39.89    1:49.04        
 26 Correa, Miranda S          9 Middies-MR                NT    1:59.31        
                  54.36   1:59.31 (1:04.95)                                        
 27 Smith, Lily S              9 Flying Dolphins-MR        NT    1:59.66        
                  58.56   1:59.66 (1:01.10)                                        
 -- Wachs, Lauren B           10 EAST-MR              1:22.62         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  38.79          DQ (41.48)                                        
 -- Blackwelder, Sophia A     10 Flying Dolphins-MR   1:44.38         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  45.29          DQ (51.81)                                        
 -- Vanover, Dani R            9 EAST-MR              1:40.27         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  47.83          DQ (49.70)                                        
 -- Cohen, Ilene C             9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Coulthard, Tamsin A        9 Middies-MR           1:39.97         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  42.14          DQ (47.07)                                        
 -- Salisbury, Maya L          9 Flying Dolphins-MR   1:40.99         DQ        
      No touch at turn
                  46.32          DQ (55.65)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.59  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sclafani, Isabella        10 LIAC-MR                43.12      42.48 JO     
  2 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR             43.25      43.21 SILV   
  3 Aguilar, Lucia            10 Middies-MR             44.92      44.02 SILV   
  4 Coulthard, Tamsin A        9 Middies-MR             45.28      44.12 SILV   
  5 Valerio, Sara A           10 Middies-MR             44.56      44.45 SILV   
  6 Lu, Adrianna Q            10 EAST-MR                44.74      45.71 SILV   
  7 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR     49.06      47.03 SILV   
  8 Rodriguez, Kailey S       10 EAST-MR                52.05      47.50 SILV   
  9 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                47.83      48.00        
 10 Xiao, Lucia                9 Flying Dolphins-MR     49.08      48.51        
 11 Arnall, Katherine V       10 Flying Dolphins-MR     48.16      48.61        
 12 Lam, Koiip                 9 LIAC-MR                48.18      49.60        
 13 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR                49.14      49.85        
 14 Levy, Sophia              10 Middies-MR             50.87      49.98        
 15 Gebhard, Kaitlyn A        10 LIAC-MR                52.22      50.24        
 16 Frucchione, Emily A       10 LIAC-MR                48.67      50.74        
 17 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR                49.56      50.99        
 18 Salisbury, Maya L          9 Flying Dolphins-MR     51.64      52.58        
 19 Kong, Athena               9 LIAC-MR                54.25      52.60        
 20 Simon, Charlotte B        10 Flying Dolphins-MR     57.84      53.81        
 21 Nolan, Ava c              10 Flying Dolphins-MR     57.64      53.86        
 22 Blackwelder, Sophia A     10 Flying Dolphins-MR   1:02.29      54.50        
 23 Beintrexler, Charlotte E  10 Middies-MR             53.68      54.72        
 24 Kiely, Fiona R             9 Flying Dolphins-MR     56.63      56.14        
 26 Laker, Melanie K          10 Flying Dolphins-MR     57.87    1:00.96        
 27 Vanover, Dani R            9 EAST-MR              1:00.55    1:03.33        
 28 Correa, Miranda S          9 Middies-MR           1:05.62    1:04.53        
 29 Ghahremani, Nina           9 EAST-MR              1:08.41    1:04.67        
 30 Cohen, Ilene C             9 Flying Dolphins-MR   1:07.81    1:08.01        
 -- Smith, Lily S              9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Mack, Lexi M               9 Flying Dolphins-MR   1:20.14         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR           1:26.34         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon V            10 EAST-MR              1:24.80    1:26.29 JO     
                  41.55     1:26.29 (44.74)                                        
  2 Sclafani, Isabella        10 LIAC-MR              1:31.33    1:31.61 JO     
                  44.17     1:31.61 (47.44)                                        
  3 Kearney, Sophia C          9 LIAC-MR              1:36.18    1:32.25 SILV   
                  43.54     1:32.25 (48.71)                                        
  4 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR           1:43.61    1:36.19 SILV   
                  44.59     1:36.19 (51.60)                                        
  5 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR              1:45.00    1:38.77 SILV   
                  47.95     1:38.77 (50.82)                                        
  6 Aguilar, Lucia            10 Middies-MR           1:40.13    1:40.10 SILV   
                  44.09     1:40.10 (56.01)                                        
  7 Wachs, Lauren B           10 EAST-MR                   NT    1:40.63 SILV   
                  47.88     1:40.63 (52.75)                                        
  8 Lam, Koiip                 9 LIAC-MR              1:51.46    1:42.40 SILV   
                  49.66     1:42.40 (52.74)                                        
  9 Nolasco, Isabela          10 LIAC-MR              1:41.12    1:42.85 SILV   
                  47.89     1:42.85 (54.96)                                        
 10 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              1:42.21    1:43.19 SILV   
                  49.88     1:43.19 (53.31)                                        
 11 Hao, Alice                10 CFB-MR               1:46.86    1:44.40 SILV   
                  50.03     1:44.40 (54.37)                                        
 12 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR   1:47.76    1:44.79 SILV   
                  49.35     1:44.79 (55.44)                                        
 13 Hyatt, Caitlyn M           9 Middies-MR           2:01.30    1:46.52        
                  49.88     1:46.52 (56.64)                                        
 14 Arnall, Katherine V       10 Flying Dolphins-MR   1:47.91    1:47.06        
                  50.47     1:47.06 (56.59)                                        
 15 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR              1:43.68    1:47.11        
                  50.66     1:47.11 (56.45)                                        
 16 Portillo, Fernanda P       9 EAST-MR              1:50.45    1:48.19        
                  52.72     1:48.19 (55.47)                                        
 17 Salemi, Lila S             9 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.05        
                  52.23     1:51.05 (58.82)                                        
 18 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              1:57.08    1:52.84        
                  50.89   1:52.84 (1:01.95)                                        
 19 Blackwelder, Sophia A     10 Flying Dolphins-MR   2:10.94    1:57.01        
                  54.49   1:57.01 (1:02.52)                                        
 20 Abrams, Kate S            10 Middies-MR           2:05.44    1:58.00        
                  54.18   1:58.00 (1:03.82)                                        
 21 Millstone, Francie F       9 Flying Dolphins-MR        NT    1:58.05        
                  55.90   1:58.05 (1:02.15)                                        
 22 Tsentides, Michelle        9 CFB-MR               2:20.41    1:58.28        
                  56.07   1:58.28 (1:02.21)                                        
 23 Lussie, Alexandra m        9 Flying Dolphins-MR        NT    2:01.73        
                  55.85   2:01.73 (1:05.88)                                        
 24 Daito, Kaoruko             9 Middies-MR                NT    2:03.10        
                  56.89   2:03.10 (1:06.21)                                        
 25 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                1:56.27    2:04.80        
                1:00.29   2:04.80 (1:04.51)                                        
 26 Furey, Loyland C          10 Flying Dolphins-MR   2:10.53    2:05.34        
                  59.10   2:05.34 (1:06.24)                                        
 27 McKibben, Tyler l          9 Flying Dolphins-MR   2:00.87    2:05.60        
                1:00.51   2:05.60 (1:05.09)                                        
 28 Gordon, Meredith G         9 Middies-MR           1:58.77    2:06.14        
                  59.10   2:06.14 (1:07.04)                                        
 -- Comisarow, Claire         10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
                  50.49          DQ (58.87)                                        
 -- Mack, Lexi M               9 Flying Dolphins-MR   3:00.20         DQ        
                1:08.17        DQ (1:18.69)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon V            10 EAST-MR                32.48      32.80 JO     
  2 Valerio, Sara A           10 Middies-MR             32.50      32.87 JO     
  3 Wang, Julia S             10 LIAC-MR                36.51      37.35 SILV   
  4 Wachs, Lauren B           10 EAST-MR                38.67      37.47 SILV   
  5 Bellagamba, Zol G         10 LIAC-MR                38.13      37.77 SILV   
  6 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR     37.37      38.72 SILV   
  7 Ulzheimer, Kiera E        10 LIAC-MR                42.10      41.08 SILV   
  7 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR                39.88      41.08 SILV   
  9 Wen, Victoria             10 LIAC-MR                42.63      42.83        
 10 Frucchione, Emily A       10 LIAC-MR                43.25      42.90        
 11 Arnall, Katherine V       10 Flying Dolphins-MR     44.10      43.02        
 12 Michalik, Olivia S        10 Flying Dolphins-MR     46.27      43.20        
 13 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR     53.09      44.03        
 14 Connor, Kate G            10 LIAC-MR                46.83      45.05        
 15 Wu, Natalie                9 LIAC-MR                43.57      45.69        
 16 Vanover, Dani R            9 EAST-MR                49.27      47.11        
 17 Lam, Koiip                 9 LIAC-MR                58.00      47.74        
 18 Goyal, Arya               10 Middies-MR             52.88      48.18        
 19 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR                47.86      48.64        
 20 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                48.32      48.71        
 21 Panday, Aahana S           9 Flying Dolphins-MR     50.14      49.88        
 22 Bannon, Jane E             9 Flying Dolphins-MR     43.75      50.11        
 23 Fung, Maya M               9 Flying Dolphins-MR     49.70      50.45        
 24 Millstone, Francie F       9 Flying Dolphins-MR        NT      51.18        
 25 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR                50.35      53.41        
 26 McKibben, Tyler l          9 Flying Dolphins-MR     55.02      55.09        
 27 Cohen, Ilene C             9 Flying Dolphins-MR     57.66      57.28        
 28 Salemi, Lila S             9 Flying Dolphins-MR     56.46      58.21        
 29 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                  58.84    1:03.52        
 -- Cioffi, Fiamma             9 EAST-MR                48.61         DQ        
      Alternating Kick
 -- Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kiely, Fiona R             9 Flying Dolphins-MR     54.80         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Chamberlain, Kate C        9 Flying Dolphins-MR   1:15.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lussie, Alexandra m        9 Flying Dolphins-MR     56.54         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:24.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon V            10 EAST-MR              1:15.32    1:16.41 JO     
                  33.52     1:16.41 (42.89)                                        
  2 Wang, Julia S             10 LIAC-MR              1:24.69    1:23.34 JO     
                  39.24     1:23.34 (44.10)                                        
  3 Wachs, Lauren B           10 EAST-MR              1:29.30    1:29.47 SILV   
  4 Lu, Adrianna Q            10 EAST-MR              1:44.75    1:39.30        
                  43.13     1:39.30 (56.17)                                        
  5 Arnall, Katherine V       10 Flying Dolphins-MR   1:44.03    1:42.94        
                  47.28     1:42.94 (55.66)                                        
  6 Ulzheimer, Kiera E        10 LIAC-MR              1:30.99    1:43.25        
                  46.62     1:43.25 (56.63)                                        
  7 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              1:42.09    1:43.53        
                  47.58     1:43.53 (55.95)                                        
  8 Gordon, Meredith G         9 Middies-MR                NT    2:03.91        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon V            10 EAST-MR              1:14.50    1:14.85 JO     
                  33.97     1:14.85 (40.88)                                        
  2 Wang, Julia S             10 LIAC-MR              1:20.65    1:21.80 SILV   
  3 Valerio, Sara A           10 Middies-MR           1:19.69    1:21.88 SILV   
                  37.32     1:21.88 (44.56)                                        
  4 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:22.54    1:21.89 SILV   
                  39.17     1:21.89 (42.72)                                        
  5 Bellagamba, Zol G         10 LIAC-MR              1:22.80    1:24.18 SILV   
                  39.62     1:24.18 (44.56)                                        
  6 Reiser, Amanda D          10 LIAC-MR              1:28.56    1:29.29        
                  44.01     1:29.29 (45.28)                                        
  7 Gebhard, Kaitlyn A        10 LIAC-MR              1:27.74    1:30.04        
                  39.20     1:30.04 (50.84)                                        
  8 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR              1:29.45    1:30.09        
                  41.64     1:30.09 (48.45)                                        
  9 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR   1:41.90    1:31.15        
                  43.18     1:31.15 (47.97)                                        
 10 Kearney, Sophia C          9 LIAC-MR              1:34.51    1:31.37        
                  45.29     1:31.37 (46.08)                                        
 11 Xiao, Lucia                9 Flying Dolphins-MR   1:36.82    1:32.41        
                  42.08     1:32.41 (50.33)                                        
 12 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              1:32.88    1:32.68        
                  47.75     1:32.68 (44.93)                                        
 13 Frucchione, Emily A       10 LIAC-MR              1:30.40    1:32.90        
                  44.89     1:32.90 (48.01)                                        
 14 Michalik, Olivia S        10 Flying Dolphins-MR   1:36.92    1:33.48        
                  43.15     1:33.48 (50.33)                                        
 15 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              1:34.97    1:36.73        
 16 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR              1:33.67    1:36.76        
                  51.35     1:36.76 (45.41)                                        
 17 Constantino, Kelly E       9 Middies-MR           1:39.70    1:37.47        
                  48.34     1:37.47 (49.13)                                        
 18 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR   1:57.57    1:44.28        
                  52.28     1:44.28 (52.00)                                        
 19 Millstone, Francie F       9 Flying Dolphins-MR   1:48.00    1:45.08        
                  49.45     1:45.08 (55.63)                                        
 20 Gordon, Meredith G         9 Middies-MR           1:55.80    1:46.93        
                  52.80     1:46.93 (54.13)                                        
 21 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR              1:48.45    1:48.22        
 22 Lussie, Alexandra m        9 Flying Dolphins-MR   1:50.47    1:48.41        
                  51.42     1:48.41 (56.99)                                        
 23 Kiely, Fiona R             9 Flying Dolphins-MR   2:12.73    1:52.66        
                  53.48     1:52.66 (59.18)                                        
 24 Simon, Charlotte B        10 Flying Dolphins-MR   1:49.40    1:56.08        
                  53.93   1:56.08 (1:02.15)                                        
 26 Nolan, Ava c              10 Flying Dolphins-MR   2:01.89    1:59.60        
 -- Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR                NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:02.53        DQ (1:07.56)                                        
 -- Wu, Natalie                9 LIAC-MR              1:29.46         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:49.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valerio, Sara A           10 Middies-MR           3:04.18    2:51.19 SILV   
                  35.30     1:18.95 (43.65)     2:10.89 (51.94)     2:51.19 (40.30)
  2 Suzuki, Riko              10 Middies-MR           3:15.80    3:13.56 SILV   
                  43.52     1:32.65 (49.13)     2:29.56 (56.91)     3:13.56 (44.00)
  3 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR        NT    3:19.90        
                  48.81     1:37.96 (49.15)     2:36.80 (58.84)     3:19.90 (43.10)
  4 Cruz, Anisa E             10 EAST-MR                   NT    3:26.82        
                  48.12     1:39.39 (51.27)   2:41.86 (1:02.47)     3:26.82 (44.96)
 -- Ulzheimer, Kiera E        10 LIAC-MR              3:24.75         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  43.19     1:29.31 (46.12)     2:25.99 (56.68)          DQ (43.46)
 -- Goyal, Arya               10 Middies-MR                NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  48.14     1:42.02 (53.88)   2:51.03 (1:09.01)          DQ (55.43)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                28.00  SMAX
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR             28.64      27.79 JO     
  2 Lind, Sophia H            12 EAST-MR                28.58      29.38 SILV   
  3 Yee, Katherine H          12 LIAC-MR                29.07      29.43 SILV   
  4 Reeves, Malia             12 EAST-MR                28.64      29.44 SILV   
  5 Koek, Megan               11 LIAC-MR                30.96      29.92 SILV   
  6 Becerra, Taryn L          12 Middies-MR             29.36      29.98 SILV   
  7 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR     31.60      30.38 SILV   
  8 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             29.98      30.55 SILV   
  9 Dugan, Sophia N           11 Middies-MR             32.05      30.85 SILV   
 10 Manger, Olivia M          12 EAST-MR                30.14      30.86 SILV   
 11 Bucevic, Ana              12 LIAC-MR                30.87      30.99 SILV   
 12 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR     31.30      31.12        
 13 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR     31.42      31.56        
 14 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR     31.95      31.61        
 15 Byrnes, Brigid R          12 EAST-MR                32.02      31.92        
 16 Tan, Chloe                11 LIAC-MR                35.06      31.96        
 17 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR     32.51      32.20        
 18 Soldo, Ava C              11 Flying Dolphins-MR     32.69      32.28        
 19 Leu, Mindy B              11 LIAC-MR                31.47      32.30        
 20 Michaels, Alex R          12 Flying Dolphins-MR     31.67      32.33        
 21 Hricay, Grace M           11 EAST-MR                31.38      32.35        
 22 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR                32.95      32.49        
 23 Belostotsky, Hannah F     12 Middies-MR             33.03      32.72        
 24 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR                33.01      32.98        
 25 Wei, Claire               11 LIAC-MR                33.00      32.99        
 26 McKie, Grace A            11 LIAC-MR                32.55      33.28        
 27 Corbett, Ally J           11 EAST-MR                31.81      33.33        
 28 Waye, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR     33.84      33.41        
 29 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR             32.26      33.72        
 30 McCann, Katherine E       11 Middies-MR             34.05      33.75        
 31 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR                33.87      34.20        
 32 Bandur-Rosen, Veronica    11 Flying Dolphins-MR     34.17      34.41        
 33 Barron, Grace E           11 EAST-MR                36.56      34.45        
 34 D'Andrea, Lily M          12 LIAC-MR                34.76      34.75        
 35 Franciscovich, Ava C      12 Flying Dolphins-MR     35.37      34.78        
 36 Plaskon, Lucy J           11 Flying Dolphins-MR     35.47      35.02        
 37 Chi, Grace                11 Flying Dolphins-MR     35.58      35.13        
 38 Zhang, Claire R           11 LIAC-MR                36.90      35.51        
 39 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR                35.35      36.06        
 40 Ramirez, Kathalina        12 Middies-MR             35.93      36.10        
 41 Parr, Ani                 11 Flying Dolphins-MR     36.33      36.46        
 42 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR                36.54      37.12        
 43 Goldman-Smith, Olivia C   11 Flying Dolphins-MR     37.39      37.18        
 44 Su, Lorian                11 Middies-MR             38.55      37.25        
 45 Weingard, Alexandra K     11 Flying Dolphins-MR     39.92      38.32        
 46 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR                38.68      38.35        
 47 Iacobazzi, Michela        11 EAST-MR                40.78      38.61        
 48 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                39.75      39.39        
 -- Correa, Adriana E         12 Middies-MR             35.78         DQ        
      False start
 -- Ahn, Jolie                12 LIAC-MR                33.14         DQ        
      False start
 -- Fox, Jenna A              12 EAST-MR                46.22         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.50  SMAX
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kakugo, Akane F           12 Middies-MR           1:01.47    1:01.25 SILV   
                  29.83     1:01.25 (31.42)                                        
  2 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR           1:04.80    1:03.38 SILV   
                  30.16     1:03.38 (33.22)                                        
  3 Reeves, Malia             12 EAST-MR              1:03.34    1:04.72 SILV   
                  30.50     1:04.72 (34.22)                                        
  4 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:05.34    1:05.07 SILV   
                  31.03     1:05.07 (34.04)                                        
  5 Lind, Sophia H            12 EAST-MR              1:03.02    1:05.40 SILV   
                  31.27     1:05.40 (34.13)                                        
  6 Yee, Katherine H          12 LIAC-MR              1:07.44    1:05.79 SILV   
                  31.61     1:05.79 (34.18)                                        
  7 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           1:07.89    1:06.02 SILV   
                  30.87     1:06.02 (35.15)                                        
  8 Hill, Sasha               12 Middies-MR           1:03.49    1:06.13 SILV   
                  31.45     1:06.13 (34.68)                                        
  9 Bucevic, Ana              12 LIAC-MR              1:12.00    1:06.54 SILV   
                  31.50     1:06.54 (35.04)                                        
 10 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   1:08.28    1:06.61 SILV   
                  32.31     1:06.61 (34.30)                                        
 11 Becerra, Taryn L          12 Middies-MR           1:06.73    1:06.80 SILV   
                  31.01     1:06.80 (35.79)                                        
 12 Sung, Katie M             12 LIAC-MR              1:07.25    1:07.37 SILV   
                  32.42     1:07.37 (34.95)                                        
 13 Byrnes, Brigid R          12 EAST-MR              1:08.99    1:07.39 SILV   
                  32.49     1:07.39 (34.90)                                        
 14 Sun, Evelyn               12 LIAC-MR              1:05.09    1:07.76 SILV   
                  31.87     1:07.76 (35.89)                                        
 15 Manger, Olivia M          12 EAST-MR              1:05.28    1:08.15 SILV   
                  32.83     1:08.15 (35.32)                                        
 16 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   1:05.67    1:08.67        
 17 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   1:07.06    1:08.84        
                  33.94     1:08.84 (34.90)                                        
 18 Corbett, Ally J           11 EAST-MR                   NT    1:09.19        
                  32.13     1:09.19 (37.06)                                        
 19 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   1:09.61    1:10.29        
                  34.03     1:10.29 (36.26)                                        
 20 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR   1:09.41    1:10.55        
                  33.81     1:10.55 (36.74)                                        
 21 Soldo, Ava C              11 Flying Dolphins-MR   1:10.42    1:10.89        
                  34.44     1:10.89 (36.45)                                        
 22 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              1:12.32    1:10.91        
                  33.65     1:10.91 (37.26)                                        
 23 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   1:11.51    1:11.04        
                  34.10     1:11.04 (36.94)                                        
 24 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:14.61    1:11.15        
                  34.86     1:11.15 (36.29)                                        
 25 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR   1:13.12    1:11.22        
                  33.81     1:11.22 (37.41)                                        
 26 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           1:12.89    1:13.43        
                  34.70     1:13.43 (38.73)                                        
 27 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR   1:12.12    1:14.15        
                  35.22     1:14.15 (38.93)                                        
 28 Rodriguez, Andrea M       12 Middies-MR           1:16.52    1:15.53        
                  35.11     1:15.53 (40.42)                                        
 29 McCann, Katherine E       11 Middies-MR           1:17.94    1:15.60        
                  34.42     1:15.60 (41.18)                                        
 30 D'Andrea, Lily M          12 LIAC-MR              1:15.59    1:16.24        
                  36.04     1:16.24 (40.20)                                        
 31 Ramirez, Kathalina        12 Middies-MR                NT    1:17.03        
                  37.08     1:17.03 (39.95)                                        
 32 Rose, Madeline I          11 LIAC-MR              1:18.74    1:18.63        
                  36.26     1:18.63 (42.37)                                        
 33 Zhang, Claire R           11 LIAC-MR              1:21.09    1:19.68        
                  37.69     1:19.68 (41.99)                                        
 34 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR              1:18.23    1:19.95        
                  37.18     1:19.95 (42.77)                                        
 35 Goldman-Smith, Olivia C   11 Flying Dolphins-MR   1:22.90    1:20.79        
                  38.54     1:20.79 (42.25)                                        
 36 Pinto, Danixza            11 Flying Dolphins-MR   1:23.40    1:23.33        
                  38.25     1:23.33 (45.08)                                        
 37 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR              1:22.28    1:23.34        
                  40.53     1:23.34 (42.81)                                        
 38 Parr, Ani                 11 Flying Dolphins-MR   1:27.76    1:23.38        
                  39.57     1:23.38 (43.81)                                        
 39 Wei, Claire               11 LIAC-MR              1:21.12    1:23.41        
                  36.42     1:23.41 (46.99)                                        
 40 Stillman, Alexandra B     11 Flying Dolphins-MR   1:37.39    1:27.65        
                  40.46     1:27.65 (47.19)                                        
 41 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR              1:27.66    1:29.97        
                  43.12     1:29.97 (46.85)                                        
 42 Zimmerman, Amit           11 Flying Dolphins-MR   1:31.87    1:31.09        
                  44.09     1:31.09 (47.00)                                        
 43 Pastoressa, Julia         11 Middies-MR           2:00.92    1:40.85        
                  47.31     1:40.85 (53.54)                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:56.00  SMAX
              6:20.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   6:40.50    6:30.89        
  2 Koek, Megan               11 LIAC-MR              6:30.00    6:34.43        
                  34.84     1:14.06 (39.22)     1:54.82 (40.76)     2:35.23 (40.41)
        3:15.73 (40.50)     3:56.47 (40.74)     4:37.92 (41.45)     5:17.34 (39.42)
        5:57.26 (39.92)     6:34.43 (37.17)                                        
  3 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              6:35.06    6:35.41        
                  34.81     1:14.30 (39.49)     1:54.81 (40.51)     2:35.31 (40.50)
        3:15.51 (40.20)     3:56.21 (40.70)     4:37.17 (40.96)     5:17.58 (40.41)
        5:57.41 (39.83)     6:35.41 (38.00)                                        
  4 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   7:17.42    7:05.18        
                  35.42     1:15.94 (40.52)     1:57.12 (41.18)     2:40.85 (43.73)
        3:25.54 (44.69)     4:09.83 (44.29)     4:54.56 (44.73)     5:39.81 (45.25)
        6:24.72 (44.91)     7:05.18 (40.46)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                32.00  SMAX
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yee, Katherine H          12 LIAC-MR                33.15      33.12 SILV   
  2 Wei, Claire               11 LIAC-MR                34.21      33.67 SILV   
  3 Lind, Sophia H            12 EAST-MR                32.20      33.90 SILV   
  4 Becerra, Taryn L          12 Middies-MR             34.22      35.37 SILV   
  5 Bucevic, Ana              12 LIAC-MR                36.35      35.76 SILV   
  6 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  36.49      36.62        
  7 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR     38.45      37.14        
  8 Tan, Chloe                11 LIAC-MR                38.91      37.76        
  9 Waye, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR     38.17      37.97        
 10 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR                39.13      39.75        
 11 Ramirez, Kathalina        12 Middies-MR             43.71      39.79        
 12 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR                39.66      39.82        
 13 Pinto, Danixza            11 Flying Dolphins-MR     40.10      40.20        
 14 Bandur-Rosen, Veronica    11 Flying Dolphins-MR     44.88      40.25        
 15 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR     40.79      40.44        
 16 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR                41.17      41.88        
 17 Goldman-Smith, Olivia C   11 Flying Dolphins-MR     46.66      42.67        
 18 Zhang, Claire R           11 LIAC-MR                44.29      42.71        
 19 Plaskon, Lucy J           11 Flying Dolphins-MR     44.88      43.67        
 20 Chi, Grace                11 Flying Dolphins-MR     43.78      44.00        
 21 Rose, Madeline I          11 LIAC-MR                41.28      44.17        
 22 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR                44.37      44.55        
 23 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                45.75      45.65        
 24 Stillman, Alexandra B     11 Flying Dolphins-MR     49.78      45.85        
 25 Riley, Emily c            11 Middies-MR             45.85      47.07        
 26 Zimmerman, Amit           11 Flying Dolphins-MR     48.65      49.26        
 27 Pastoressa, Julia         11 Middies-MR             50.53      51.36        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:08.70  SMAX
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Brittany A       11 EAST-MR              1:10.91    1:10.86 SILV   
                  35.02     1:10.86 (35.84)                                        
  2 Lind, Sophia H            12 EAST-MR              1:09.71    1:11.26 SILV   
                  34.56     1:11.26 (36.70)                                        
  3 Sung, Katie M             12 LIAC-MR              1:15.21    1:13.26 SILV   
                  35.05     1:13.26 (38.21)                                        
  4 Ketron, Emily A           11 EAST-MR              1:15.47    1:16.32 SILV   
                  37.33     1:16.32 (38.99)                                        
  5 Manger, Olivia M          12 EAST-MR              1:14.73    1:16.80 SILV   
                  37.03     1:16.80 (39.77)                                        
  6 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   1:20.92    1:17.10 SILV   
                  37.91     1:17.10 (39.19)                                        
  7 Koek, Megan               11 LIAC-MR              1:17.48    1:17.21 SILV   
                  37.73     1:17.21 (39.48)                                        
  8 Hill, Sasha               12 Middies-MR           1:19.53    1:17.45 SILV   
                  37.33     1:17.45 (40.12)                                        
  9 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   1:20.79    1:18.13 SILV   
                  37.97     1:18.13 (40.16)                                        
 10 Kakugo, Akane F           12 Middies-MR           1:17.55    1:18.78 SILV   
                  39.26     1:18.78 (39.52)                                        
 11 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   1:20.18    1:19.60        
                  38.52     1:19.60 (41.08)                                        
 12 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              1:20.96    1:20.46        
 13 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR   1:23.99    1:20.53        
 14 Wei, Claire               11 LIAC-MR              1:24.01    1:20.91        
                  38.66     1:20.91 (42.25)                                        
 15 Soldo, Ava C              11 Flying Dolphins-MR   1:22.18    1:21.91        
                  40.30     1:21.91 (41.61)                                        
 16 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:24.82    1:23.17        
                  40.89     1:23.17 (42.28)                                        
 17 Waye, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR   1:24.89    1:23.59        
                  39.97     1:23.59 (43.62)                                        
 18 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           1:20.51    1:24.78        
                  39.69     1:24.78 (45.09)                                        
 19 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              1:23.45    1:24.87        
                  41.53     1:24.87 (43.34)                                        
 20 Hricay, Grace M           11 EAST-MR              1:22.76    1:25.42        
                  41.51     1:25.42 (43.91)                                        
 21 Michaels, Alex R          12 Flying Dolphins-MR   1:23.94    1:25.47        
                  41.43     1:25.47 (44.04)                                        
 22 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              1:24.20    1:25.95        
                  42.12     1:25.95 (43.83)                                        
 23 Byrnes, Brigid R          12 EAST-MR              1:29.12    1:26.84        
                  43.28     1:26.84 (43.56)                                        
 23 D'Andrea, Lily M          12 LIAC-MR              1:29.57    1:26.84        
                  42.48     1:26.84 (44.36)                                        
 25 Dugan, Sophia N           11 Middies-MR           1:25.32    1:27.07        
 26 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   1:24.73    1:30.00        
                  43.55     1:30.00 (46.45)                                        
 27 Pinto, Danixza            11 Flying Dolphins-MR   1:36.58    1:30.30        
                  43.75     1:30.30 (46.55)                                        
 28 Barron, Grace E           11 EAST-MR              1:33.24    1:30.81        
 29 Franciscovich, Ava C      12 Flying Dolphins-MR   1:31.32    1:32.09        
                  44.51     1:32.09 (47.58)                                        
 30 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR              1:32.84    1:33.48        
                  44.71     1:33.48 (48.77)                                        
 31 Zhang, Claire R           11 LIAC-MR              1:48.99    1:34.70        
 32 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR              1:35.92    1:35.89        
                  46.40     1:35.89 (49.49)                                        
 33 Parr, Ani                 11 Flying Dolphins-MR   1:34.14    1:36.87        
                  46.54     1:36.87 (50.33)                                        
 34 Corbett, Ally J           11 EAST-MR              1:27.64    1:37.71        
                  49.11     1:37.71 (48.60)                                        
 35 Smith, Leni L             11 Flying Dolphins-MR   1:39.12    1:38.13        
                  46.68     1:38.13 (51.45)                                        
 36 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR              1:37.87    1:39.66        
 37 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR              1:36.84    1:39.93        
                  50.52     1:39.93 (49.41)                                        
 38 Iacobazzi, Michela        11 EAST-MR              1:42.70    1:42.81        
                  50.91     1:42.81 (51.90)                                        
 39 Correa, Adriana E         12 Middies-MR                NT    1:44.84        
                  47.57     1:44.84 (57.27)                                        
 40 Fox, Jenna A              12 EAST-MR              1:49.92    1:48.90        
                  51.34     1:48.90 (57.56)                                        
 -- Ramirez, Kathalina        12 Middies-MR                NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Belostotsky, Hannah F     12 Middies-MR           1:33.33         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Reeves, Malia             12 EAST-MR              1:17.88         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.99  JO
              2:30.00  SMAX
              2:46.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Brittany A       11 EAST-MR              2:35.09    2:27.25 JO     
                  35.21     1:12.85 (37.64)     1:51.50 (38.65)     2:27.25 (35.75)
  2 Sung, Katie M             12 LIAC-MR              2:50.00    2:39.75 SILV   
                  37.17     1:16.80 (39.63)     1:58.90 (42.10)     2:39.75 (40.85)
  3 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR           2:47.24    2:40.31 SILV   
                  36.35     1:15.83 (39.48)     1:58.25 (42.42)     2:40.31 (42.06)
  4 Koek, Megan               11 LIAC-MR              2:50.00    2:43.83 SILV   
                  39.79     1:22.27 (42.48)     2:04.25 (41.98)     2:43.83 (39.58)
  5 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   2:47.33    2:44.41 SILV   
                  39.69     1:22.57 (42.88)     2:04.93 (42.36)     2:44.41 (39.48)
  6 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   2:50.50    2:47.53        
                  41.08     1:25.38 (44.30)     2:08.92 (43.54)     2:47.53 (38.61)
  7 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              2:50.00    2:48.92        
                  39.73     1:22.17 (42.44)     2:06.12 (43.95)     2:48.92 (42.80)
  8 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR   2:55.50    2:49.28        
                  41.70     1:26.57 (44.87)     2:09.65 (43.08)     2:49.28 (39.63)
  9 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   3:30.50    2:49.73        
                  42.07     1:26.01 (43.94)     2:09.43 (43.42)     2:49.73 (40.30)
 10 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   3:00.50    2:52.35        
                  40.99                             2:12.76 ( )     2:52.35 (39.59)
 11 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           2:52.05    2:52.53        
                  39.19     1:22.30 (43.11)     2:07.61 (45.31)     2:52.53 (44.92)
 12 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR   3:00.00    2:55.05        
                  40.20     1:24.39 (44.19)     2:08.13 (43.74)     2:55.05 (46.92)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.69  JO
                36.70  SMAX
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR     36.72      38.56 SILV   
  2 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR     37.30      38.96 SILV   
  3 Kakugo, Akane F           12 Middies-MR             39.29      39.43 SILV   
  4 Lind, Sophia H            12 EAST-MR                40.92      39.76 SILV   
  5 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR     41.31      39.96 SILV   
  6 Ahn, Jolie                12 LIAC-MR                39.34      40.11 SILV   
  7 Yee, Katherine H          12 LIAC-MR                40.20      40.34 SILV   
  8 Hill, Sasha               12 Middies-MR             38.54      40.38 SILV   
 10 Corbett, Brittany A       11 EAST-MR                42.44      41.05        
 11 Crane, Jessie A           11 EAST-MR                41.26      41.19        
 12 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR             43.81      41.58        
 13 Bandur-Rosen, Veronica    11 Flying Dolphins-MR     45.90      42.96        
 14 Leu, Mindy B              11 LIAC-MR                42.12      43.22        
 15 Bucevic, Ana              12 LIAC-MR                40.00      43.40        
 16 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR                45.15      43.59        
 17 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR                44.01      44.02        
 18 Pinto, Danixza            11 Flying Dolphins-MR     45.31      45.46        
 19 Chi, Grace                11 Flying Dolphins-MR     47.03      45.60        
 20 Correa, Adriana E         12 Middies-MR                NT      45.77        
 21 Fox, Jenna A              12 EAST-MR                47.35      46.16        
 22 Smith, Leni L             11 Flying Dolphins-MR     47.36      46.19        
 23 Su, Lorian                11 Middies-MR             49.18      46.95        
 24 Zhang, Claire R           11 LIAC-MR                46.89      47.24        
 25 Belostotsky, Hannah F     12 Middies-MR             47.09      47.92        
 26 Dugan, Sophia N           11 Middies-MR           1:00.50      48.20        
 27 McCann, Katherine E       11 Middies-MR             50.75      48.81        
 28 Goldman-Smith, Olivia C   11 Flying Dolphins-MR     48.21      49.23        
 29 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR                50.06      49.81        
 30 Franciscovich, Ava C      12 Flying Dolphins-MR     53.75      50.19        
 31 D'Andrea, Lily M          12 LIAC-MR                49.26      50.31        
 32 Waye, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR     49.18      50.43        
 33 Ramirez, Kathalina        12 Middies-MR             52.71      50.93        
 34 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR                52.37      52.35        
 35 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                58.71      56.50        
 -- Weingard, Alexandra K     11 Flying Dolphins-MR     48.13         DQ        
      One hand touch
 -- Parr, Ani                 11 Flying Dolphins-MR     46.94         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  JO
              1:19.00  SMAX
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:22.60    1:22.11 SILV   
                  38.47     1:22.11 (43.64)                                        
  2 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   1:23.51    1:22.23 SILV   
                  39.00     1:22.23 (43.23)                                        
  3 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           1:24.22    1:24.01 SILV   
                  40.36     1:24.01 (43.65)                                        
  4 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   1:23.62    1:24.71 SILV   
                  39.66     1:24.71 (45.05)                                        
  5 Kakugo, Akane F           12 Middies-MR           1:26.09    1:25.14 SILV   
                  40.83     1:25.14 (44.31)                                        
  6 Ketron, Emily A           11 EAST-MR              1:24.99    1:25.35 SILV   
                  41.01     1:25.35 (44.34)                                        
  7 Corbett, Brittany A       11 EAST-MR              1:30.10    1:25.99 SILV   
                  42.27     1:25.99 (43.72)                                        
  8 Crane, Jessie A           11 EAST-MR              1:26.84    1:27.09 SILV   
                  41.47     1:27.09 (45.62)                                        
  9 Hill, Sasha               12 Middies-MR           1:23.73    1:27.22 SILV   
                  40.86     1:27.22 (46.36)                                        
 10 Lind, Sophia H            12 EAST-MR              1:26.93    1:27.67 SILV   
                  40.73     1:27.67 (46.94)                                        
 11 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR   1:33.13    1:30.40        
                  42.00     1:30.40 (48.40)                                        
 12 Bandur-Rosen, Veronica    11 Flying Dolphins-MR   1:33.19    1:31.03        
                  42.42     1:31.03 (48.61)                                        
 13 Benenati, Eileen A        12 LIAC-MR              1:31.95    1:31.77        
                  42.41     1:31.77 (49.36)                                        
 14 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              1:33.44    1:32.16        
                  45.73     1:32.16 (46.43)                                        
 15 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:28.92    1:32.50        
                  42.24     1:32.50 (50.26)                                        
 16 Byrnes, Brigid R          12 EAST-MR              1:36.57    1:33.80        
                  44.24     1:33.80 (49.56)                                        
 17 Sun, Evelyn               12 LIAC-MR              1:34.56    1:34.29        
                  44.23     1:34.29 (50.06)                                        
 18 Soldo, Ava C              11 Flying Dolphins-MR   1:35.39    1:36.67        
                  45.94     1:36.67 (50.73)                                        
 19 Plaskon, Lucy J           11 Flying Dolphins-MR   1:38.12    1:38.74        
                  46.50     1:38.74 (52.24)                                        
 20 Pinto, Danixza            11 Flying Dolphins-MR   1:40.76    1:41.04        
                  47.46     1:41.04 (53.58)                                        
 21 Rodriguez, Andrea M       12 Middies-MR           1:39.21    1:41.50        
                  46.52     1:41.50 (54.98)                                        
 22 Parr, Ani                 11 Flying Dolphins-MR   1:42.15    1:41.56        
                  47.81     1:41.56 (53.75)                                        
 23 D'Andrea, Lily M          12 LIAC-MR              1:43.33    1:42.01        
                  48.83     1:42.01 (53.18)                                        
 24 Goldman-Smith, Olivia C   11 Flying Dolphins-MR   1:46.34    1:45.59        
                  50.86     1:45.59 (54.73)                                        
 25 Waye, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR   1:45.50    1:46.07        
                  50.46     1:46.07 (55.61)                                        
 26 Ramirez, Kathalina        12 Middies-MR                NT    1:46.53        
                  51.73     1:46.53 (54.80)                                        
 27 Wei, Claire               11 LIAC-MR              1:50.35    1:49.32        
                  51.27     1:49.32 (58.05)                                        
 28 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR              1:55.19    1:49.82        
                  53.18     1:49.82 (56.64)                                        
 29 Stillman, Alexandra B     11 Flying Dolphins-MR   1:54.35    1:53.91        
                  53.00   1:53.91 (1:00.91)                                        
 30 Zimmerman, Amit           11 Flying Dolphins-MR   2:06.33    2:00.38        
                  55.69   2:00.38 (1:04.69)                                        
 31 Pastoressa, Julia         11 Middies-MR                NT    2:14.01        
                  59.87   2:14.01 (1:14.14)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:53.99  JO
              2:54.00  SMAX
              3:11.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   3:05.94    2:57.76 SILV   
  2 Crane, Jessie A           11 EAST-MR                   NT    3:00.63 SILV   
                                  42.27 ( )                             1:27.76 ( )
                                2:15.45 ( )     3:00.63 (45.18)                    
  3 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   3:00.20    3:00.81 SILV   
                  39.68     1:26.57 (46.89)     2:13.90 (47.33)     3:00.81 (46.91)
  4 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           3:12.76    3:02.36 SILV   
                  40.24     1:26.54 (46.30)     2:16.54 (50.00)     3:02.36 (45.82)
  5 Corbett, Brittany A       11 EAST-MR                   NT    3:02.57 SILV   
                                  40.96 ( )                             1:28.32 ( )
                                2:16.90 ( )     3:02.57 (45.67)                    
  6 Hill, Sasha               12 Middies-MR           2:58.08    3:03.33 SILV   
                  41.57     1:28.38 (46.81)     2:16.03 (47.65)     3:03.33 (47.30)
  7 Ketron, Emily A           11 EAST-MR                   NT    3:03.45 SILV   
                                  41.20 ( )                             1:26.51 ( )
                                2:14.78 ( )     3:03.45 (48.67)                    
  8 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   3:06.20    3:03.76 SILV   
                  42.20     1:28.95 (46.75)     2:17.44 (48.49)     3:03.76 (46.32)
  9 Kakugo, Akane F           12 Middies-MR                NT    3:04.99 SILV   
                                  41.71 ( )                             1:29.88 ( )
                                2:17.76 ( )     3:04.99 (47.23)                    
 10 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   3:15.29    3:11.35        
                                  46.38 ( )                             1:34.01 ( )
                                2:24.64 ( )     3:11.35 (46.71)                    
 11 Becerra, Taryn L          12 Middies-MR                NT    3:14.69        
 12 Bandur-Rosen, Veronica    11 Flying Dolphins-MR   3:30.29    3:17.21        
                                  51.68 ( )                             1:52.31 ( )
      3:17.21 (1:24.90)                                                            
 13 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR   3:36.08    3:18.79        
                                  43.86 ( )                             1:36.12 ( )
                                2:27.98 ( )     3:18.79 (50.81)                    
 14 Benenati, Eileen A        12 LIAC-MR              3:32.54    3:22.53        
                                  44.16 ( )                             1:36.61 ( )
                                2:30.80 ( )     3:22.53 (51.73)                    
 15 Pinto, Danixza            11 Flying Dolphins-MR        NT    3:39.65        
                                  47.13 ( )                             1:42.24 ( )
                                2:41.15 ( )     3:39.65 (58.50)                    
 16 Goldman-Smith, Olivia C   11 Flying Dolphins-MR   3:48.91    3:43.29        
                                  50.53 ( )                             1:47.74 ( )
                                2:46.41 ( )     3:43.29 (56.88)                    
 -- Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR              3:14.58         DQ        
      Scissors kick
                  44.76     1:34.20 (49.44)     2:23.76 (49.56)          DQ (48.30)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.69  JO
                30.70  SMAX
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR     32.22      32.52 SILV   
  2 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             34.82      33.21 SILV   
  3 Yee, Katherine H          12 LIAC-MR                33.50      33.46 SILV   
  4 Benenati, Eileen A        12 LIAC-MR                33.81      34.76        
  5 Leu, Mindy B              11 LIAC-MR                36.11      36.15        
  6 Bucevic, Ana              12 LIAC-MR                38.87      37.62        
  7 Michaels, Alex R          12 Flying Dolphins-MR     40.51      39.98        
  8 Chi, Grace                11 Flying Dolphins-MR     42.81      41.84        
  9 Plaskon, Lucy J           11 Flying Dolphins-MR     44.87      42.21        
 10 Iacobazzi, Michela        11 EAST-MR                44.87      42.82        
 11 Su, Lorian                11 Middies-MR             50.09      43.57        
 12 Wei, Claire               11 LIAC-MR                43.59      43.58        
 13 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR                44.57      43.91        
 14 Barron, Grace E           11 EAST-MR                43.11      48.01        
 15 Smith, Leni L             11 Flying Dolphins-MR     54.81      48.78        
 -- Gurney, Anna G            12 Flying Dolphins-MR     36.26         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  JO
              1:09.50  SMAX
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:14.25    1:13.50 SILV   
                  35.01     1:13.50 (38.49)                                        
  2 Crane, Jessie A           11 EAST-MR              1:17.28    1:15.84 SILV   
                  35.82     1:15.84 (40.02)                                        
  3 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR   1:16.19    1:15.90 SILV   
                  34.46     1:15.90 (41.44)                                        
  4 Ketron, Emily A           11 EAST-MR              1:23.72    1:19.69        
                  37.12     1:19.69 (42.57)                                        
 -- Iacobazzi, Michela        11 EAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                  45.34          DQ (51.58)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Brittany A       11 EAST-MR              1:12.48    1:10.92 SILV   
                  32.19     1:10.92 (38.73)                                        
  2 Kakugo, Akane F           12 Middies-MR           1:12.59    1:12.87 SILV   
                  34.80     1:12.87 (38.07)                                        
  3 Yee, Katherine H          12 LIAC-MR              1:16.10    1:14.75 SILV   
                  34.34     1:14.75 (40.41)                                        
  4 Koek, Megan               11 LIAC-MR              1:18.39    1:14.86 SILV   
                  35.38     1:14.86 (39.48)                                        
  5 Ketron, Emily A           11 EAST-MR              1:13.73    1:15.59 SILV   
                  36.00     1:15.59 (39.59)                                        
  6 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           1:16.79    1:16.34 SILV   
                  36.35     1:16.34 (39.99)                                        
  7 Becerra, Taryn L          12 Middies-MR           1:19.67    1:16.93 SILV   
                  34.95     1:16.93 (41.98)                                        
  8 Hill, Sasha               12 Middies-MR           1:14.36    1:16.99 SILV   
                  36.53     1:16.99 (40.46)                                        
  9 Sung, Katie M             12 LIAC-MR              1:18.73    1:17.03 SILV   
                  35.05     1:17.03 (41.98)                                        
 10 Benenati, Eileen A        12 LIAC-MR              1:19.75    1:17.86 SILV   
                  36.29     1:17.86 (41.57)                                        
 11 Manger, Olivia M          12 EAST-MR              1:18.99    1:18.19 SILV   
                  36.42     1:18.19 (41.77)                                        
 12 Reeves, Malia             12 EAST-MR              1:19.61    1:18.76        
                  36.92     1:18.76 (41.84)                                        
 13 Bucevic, Ana              12 LIAC-MR              1:22.66    1:19.74        
                  38.17     1:19.74 (41.57)                                        
 14 Sun, Evelyn               12 LIAC-MR              1:19.22    1:20.03        
                  37.68     1:20.03 (42.35)                                        
 15 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              1:20.19    1:20.23        
                  37.51     1:20.23 (42.72)                                        
 16 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:19.86    1:20.32        
                  36.73     1:20.32 (43.59)                                        
 17 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:19.70    1:20.89        
                  37.97     1:20.89 (42.92)                                        
 18 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           1:23.46    1:20.97        
                  35.46     1:20.97 (45.51)                                        
 19 Rodriguez, Andrea M       12 Middies-MR           1:38.23    1:23.98        
                  38.78     1:23.98 (45.20)                                        
 20 McCann, Katherine E       11 Middies-MR           1:29.66    1:24.63        
                  38.72     1:24.63 (45.91)                                        
 21 Chi, Grace                11 Flying Dolphins-MR   1:28.82    1:25.91        
                  38.23     1:25.91 (47.68)                                        
 22 Bandur-Rosen, Veronica    11 Flying Dolphins-MR   1:36.59    1:26.28        
                  38.96     1:26.28 (47.32)                                        
 23 D'Andrea, Lily M          12 LIAC-MR              1:45.27    1:26.87        
                  40.04     1:26.87 (46.83)                                        
 24 Corbett, Ally J           11 EAST-MR              1:24.21    1:28.08        
                  40.58     1:28.08 (47.50)                                        
 25 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR              1:36.68    1:29.21        
                  42.76     1:29.21 (46.45)                                        
 26 Waye, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR   1:29.60    1:29.79        
                  39.71     1:29.79 (50.08)                                        
 27 Zhang, Claire R           11 LIAC-MR              1:42.09    1:30.68        
                  42.82     1:30.68 (47.86)                                        
 28 Parr, Ani                 11 Flying Dolphins-MR   1:42.80    1:30.92        
                  41.47     1:30.92 (49.45)                                        
 29 Iacobazzi, Michela        11 EAST-MR              1:41.61    1:34.86        
                  44.82     1:34.86 (50.04)                                        
 30 Rose, Madeline I          11 LIAC-MR              1:33.53    1:38.32        
                  45.53     1:38.32 (52.79)                                        
 31 Riley, Emily c            11 Middies-MR           1:50.29    1:39.15        
                  44.63     1:39.15 (54.52)                                        
 32 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR              1:39.55    1:39.39        
                  45.66     1:39.39 (53.73)                                        
 -- Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              1:22.98         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  38.57          DQ (45.53)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  JO
              2:29.00  SMAX
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crane, Jessie A           11 EAST-MR              2:37.02    2:33.30 SILV   
                  34.32     1:12.68 (38.36)     2:00.10 (47.42)     2:33.30 (33.20)
  2 Ketron, Emily A           11 EAST-MR              2:38.27    2:42.31 SILV   
                  36.90     1:18.73 (41.83)     2:05.83 (47.10)     2:42.31 (36.48)
  3 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   2:49.12    2:42.42 SILV   
                  34.43     1:19.80 (45.37)     2:06.58 (46.78)     2:42.42 (35.84)
  4 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           2:42.95    2:43.87 SILV   
                  35.82     1:17.15 (41.33)     2:06.73 (49.58)     2:43.87 (37.14)
  5 Sung, Katie M             12 LIAC-MR              2:45.00    2:44.51 SILV   
                  35.19     1:15.92 (40.73)     2:05.63 (49.71)     2:44.51 (38.88)
  6 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR           2:40.59    2:45.30 SILV   
  7 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   2:48.76    2:46.24 SILV   
  8 Manger, Olivia M          12 EAST-MR              2:47.29    2:46.61 SILV   
                  36.18     1:19.04 (42.86)     2:09.23 (50.19)     2:46.61 (37.38)
  9 Benenati, Eileen A        12 LIAC-MR              2:51.54    2:49.41        
                  35.69     1:20.17 (44.48)     2:12.23 (52.06)     2:49.41 (37.18)
 10 Becerra, Taryn L          12 Middies-MR           2:49.60    2:50.36        
                  36.00     1:18.98 (42.98)     2:11.12 (52.14)     2:50.36 (39.24)
 11 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR   2:55.75    2:51.01        
                  35.01     1:18.39 (43.38)     2:12.82 (54.43)     2:51.01 (38.19)
 12 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   3:05.29    2:52.35        
                  40.51     1:24.79 (44.28)     2:15.08 (50.29)     2:52.35 (37.27)
 13 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   3:05.55    2:52.36        
                  41.39     1:25.61 (44.22)     2:14.96 (49.35)     2:52.36 (37.40)
 14 Byrnes, Brigid R          12 EAST-MR              2:59.33    2:55.29        
                  41.36     1:26.34 (44.98)     2:18.60 (52.26)     2:55.29 (36.69)
 15 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              3:17.90    2:56.81        
                  41.03     1:27.67 (46.64)     2:18.93 (51.26)     2:56.81 (37.88)
 16 Reeves, Malia             12 EAST-MR              2:54.47    2:56.97        
                  39.12     1:23.59 (44.47)     2:16.27 (52.68)     2:56.97 (40.70)
 17 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           2:54.47    2:57.71        
 18 Hricay, Grace M           11 EAST-MR              2:51.22    2:57.88        
                  38.38     1:24.84 (46.46)     2:17.01 (52.17)     2:57.88 (40.87)
 19 Soldo, Ava C              11 Flying Dolphins-MR   3:30.50    2:57.93        
 20 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   3:05.13    2:58.02        
                  42.12     1:23.50 (41.38)     2:18.58 (55.08)     2:58.02 (39.44)
 21 Ahn, Jolie                12 LIAC-MR              2:45.00    3:00.47        
                  37.91     1:26.54 (48.63)     2:16.76 (50.22)     3:00.47 (43.71)
 22 McCann, Katherine E       11 Middies-MR           3:12.50    3:04.69        
                  40.19     1:26.92 (46.73)     2:24.92 (58.00)     3:04.69 (39.77)
 -- Corbett, Ally J           11 EAST-MR              3:05.81         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Plaskon, Lucy J           11 Flying Dolphins-MR   3:13.91         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  43.79     1:30.86 (47.07)     2:26.41 (55.55)          DQ (43.57)
 
Girls 9-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crane, Jessie A           11 EAST-MR              2:17.70    2:16.27        
                  31.44     1:05.84 (34.40)     1:40.57 (34.73)     2:16.27 (35.70)
  2 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR           2:28.78    2:18.07        
                  31.20     1:05.75 (34.55)     1:41.81 (36.06)     2:18.07 (36.26)
  3 Benenati, Eileen A        12 LIAC-MR              2:31.59    2:24.25        
                  32.61     1:09.36 (36.75)     1:47.06 (37.70)     2:24.25 (37.19)
  4 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   2:43.41    2:24.82        
                  33.27     1:10.41 (37.14)     1:48.06 (37.65)     2:24.82 (36.76)
  5 Koek, Megan               11 LIAC-MR              2:49.04    2:27.23        
                  33.37     1:10.71 (37.34)     1:49.26 (38.55)     2:27.23 (37.97)
  6 Manger, Olivia M          12 EAST-MR              2:26.30    2:27.81        
                  34.72     1:13.03 (38.31)     1:50.78 (37.75)     2:27.81 (37.03)
  7 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              2:29.49    2:28.98        
                  34.81     1:12.38 (37.57)     1:51.72 (39.34)     2:28.98 (37.26)
  8 Byrnes, Brigid R          12 EAST-MR              2:30.29    2:29.28        
                  33.94     1:11.98 (38.04)     1:51.60 (39.62)     2:29.28 (37.68)
  9 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   2:30.50    2:31.12        
                  34.34     1:11.83 (37.49)     1:52.53 (40.70)     2:31.12 (38.59)
 10 Soldo, Ava C              11 Flying Dolphins-MR   2:36.13    2:32.39        
                  35.39     1:15.24 (39.85)     1:54.74 (39.50)     2:32.39 (37.65)
 11 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   2:37.50    2:33.67        
                  34.85     1:14.14 (39.29)     1:55.57 (41.43)     2:33.67 (38.10)
 12 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   3:15.34    2:33.78        
                  36.39     1:16.07 (39.68)     1:55.36 (39.29)     2:33.78 (38.42)
 13 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   2:36.92    2:34.73        
                  35.93     1:17.15 (41.22)     1:57.77 (40.62)     2:34.73 (36.96)
 14 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              2:42.45    2:35.25        
                  37.50     1:17.66 (40.16)     1:57.58 (39.92)     2:35.25 (37.67)
 15 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   2:46.32    2:35.83        
                  36.22     1:17.13 (40.91)     1:58.66 (41.53)     2:35.83 (37.17)
 16 Reeves, Malia             12 EAST-MR              2:30.75    2:36.76        
                  34.07     1:14.38 (40.31)     1:56.23 (41.85)     2:36.76 (40.53)
 17 Bellagamba, Zol G         10 LIAC-MR              2:36.00    2:37.36        
                  35.33     1:15.50 (40.17)     1:56.65 (41.15)     2:37.36 (40.71)
 18 Corbett, Ally J           11 EAST-MR              2:34.43    2:40.08        
                  36.17     1:17.52 (41.35)     1:59.69 (42.17)     2:40.08 (40.39)
 19 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR   2:30.50    2:45.67        
                  36.50     1:17.99 (41.49)     2:02.98 (44.99)     2:45.67 (42.69)
 20 Plaskon, Lucy J           11 Flying Dolphins-MR   2:52.52    2:49.79        
                  37.70     1:20.17 (42.47)     2:05.74 (45.57)     2:49.79 (44.05)
 21 McCann, Katherine E       11 Middies-MR           2:55.47    2:53.41        
                  37.50     1:22.93 (45.43)     2:09.48 (46.55)     2:53.41 (43.93)
 22 Riley, Emily c            11 Middies-MR           3:28.29    3:09.75        
                  41.97     1:30.09 (48.12)     2:20.50 (50.41)     3:09.75 (49.25)
 23 Iacobazzi, Michela        11 EAST-MR              3:06.49    3:14.23        
                  43.76     1:33.46 (49.70)     2:24.51 (51.05)     3:14.23 (49.72)
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR                25.71      26.99        
  2 Leonard, Penelope K       13 AGUA-MR                26.00      27.55        
  3 George, Danielle A        14 AGUA-MR                26.99      27.72        
  4 Shopovick, Sophia F       14 Middies-MR             26.66      27.80        
  5 Ting, Olivia              17 AGUA-MR                26.82      28.02        
  6 Chang, Mia                13 AGUA-MR                27.31      28.16        
  7 DiToro, Diana R           13 LIAC-MR                27.49      28.23        
  8 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR                26.39      28.24        
  8 Cedeno, Sofia M           14 Middies-MR             26.85      28.24        
 10 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR             27.87      28.41        
 11 Lopez, Ariana M           16 Middies-MR             28.00      28.42        
 11 Chang, Cara               13 AGUA-MR                27.23      28.42        
 13 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR                28.11      28.69        
 14 Mejia, Stephani           14 Middies-MR             28.75      28.77        
 14 Somma, Angelina           14 LIAC-MR                28.82      28.77        
 16 Kyin, Leadora A           18 AGUA-MR                28.22      28.79        
 17 Goldaber, Hannah I        15 LIAC-MR                28.25      28.83        
 18 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  29.25      29.00        
 19 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR     29.56      29.12        
 20 Wong, Allison L           15 LIAC-MR                28.98      29.26        
 21 Simmons, Lauren A         16 AGUA-MR                26.55      29.29        
 22 Rodriguez, D'Annellie M   15 AGUA-MR                27.55      29.49        
 23 Wong, Maren E             14 AGUA-MR                28.61      29.50        
 24 Dzieciolowski, Sophie L   14 LIAC-MR                29.32      29.53        
 25 Mello, Anna E             13 EAST-MR                27.79      29.56        
 26 Hermann, Anna             13 AGUA-MR                28.22      29.66        
 27 Jaffe, Amanda S           13 EAST-MR                27.92      29.70        
 28 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR     29.09      29.74        
 29 Chia, Molly               15 Middies-MR             29.32      29.79        
 30 Furniss, Ella B           15 EAST-MR                28.14      29.98        
 31 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR                28.55      30.03        
 32 Habeck, Emily K           17 EAST-MR                29.63      30.05        
 33 Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR                28.06      30.09        
 34 Rodriguez, Danny V        15 Middies-MR             30.69      30.43        
 35 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR                30.88      30.45        
 36 Ryder, Johannah C         13 EAST-MR                28.63      30.55        
 36 Klein, Jordana            13 EAST-MR                29.69      30.55        
 38 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR                30.84      30.64        
 39 Mackinnon, Margaux T      13 Flying Dolphins-MR     31.62      30.76        
 40 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR     30.87      30.87        
 41 Goyal, Ilina              13 Middies-MR             32.73      31.03        
 42 Hill, Arissa A            15 Middies-MR             29.56      31.10        
 43 Dorrian, Olivia F         13 LIAC-MR                30.49      31.18        
 44 Byrd, Christine E         15 Middies-MR             28.89      31.19        
 45 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR             30.69      31.28        
 46 Thring, Abby M            13 EAST-MR                30.82      31.42        
 47 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR                31.73      31.49        
 48 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR                30.79      31.59        
 49 Gomez, Sofia A            15 AGUA-MR                29.80      31.90        
 50 Somma, Isabella           13 LIAC-MR                31.91      31.92        
 51 Rose, Julianna K          13 LIAC-MR                31.66      32.26        
 52 Ward, Helena H            16 LIAC-MR                33.00      32.47        
 53 McDonald, Mia u           13 Flying Dolphins-MR     31.35      32.86        
 54 Kumar, Priya              13 Middies-MR                NT      33.09        
 55 McCann, Elena B           13 Middies-MR             32.84      33.63        
 56 Presutti, Cosima E        13 Flying Dolphins-MR     34.17      34.11        
 57 Wen, Alison               13 LIAC-MR                33.09      34.12        
 58 DeFilippo, Sydney         13 Middies-MR             33.58      34.45        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR                54.88      57.51        
                  28.13       57.51 (29.38)                                        
  2 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR                56.24      58.41        
                  28.61       58.41 (29.80)                                        
  3 Leonard, Penelope K       13 AGUA-MR              1:01.59      58.55        
                  29.14       58.55 (29.41)                                        
  4 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                57.01      59.08        
                  28.45       59.08 (30.63)                                        
  5 Ting, Olivia              17 AGUA-MR                58.16    1:00.34        
                  29.04     1:00.34 (31.30)                                        
  6 Kyin, Leadora A           18 AGUA-MR              1:00.30    1:00.57        
                  29.64     1:00.57 (30.93)                                        
  7 Cohen, Hannah G           16 EAST-MR                59.00    1:01.44        
                  30.00     1:01.44 (31.44)                                        
  8 Shopovick, Sophia F       14 Middies-MR             58.84    1:01.45        
                  29.50     1:01.45 (31.95)                                        
  9 DiToro, Diana R           13 LIAC-MR                59.84    1:01.72        
                  29.73     1:01.72 (31.99)                                        
 10 Lopez, Ariana M           16 Middies-MR             59.50    1:01.75        
                  29.75     1:01.75 (32.00)                                        
 11 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              1:00.80    1:02.00        
                  30.02     1:02.00 (31.98)                                        
 12 Cedeno, Sofia M           14 Middies-MR             58.86    1:02.16        
                  30.20     1:02.16 (31.96)                                        
 13 Kopasz, Nicole            14 Middies-MR           1:00.93    1:02.26        
                  30.24     1:02.26 (32.02)                                        
 14 Goldaber, Hannah I        15 LIAC-MR              1:00.93    1:02.39        
                  30.43     1:02.39 (31.96)                                        
 15 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR                57.55    1:02.59        
                  29.88     1:02.59 (32.71)                                        
 16 Lopez, Isabella S         14 Middies-MR           1:02.13    1:02.76        
                  29.96     1:02.76 (32.80)                                        
 17 Rodriguez, D'Annellie M   15 AGUA-MR              1:00.72    1:02.86        
                  30.49     1:02.86 (32.37)                                        
 18 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR              1:01.69    1:03.37        
                  30.95     1:03.37 (32.42)                                        
 18 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              1:01.43    1:03.37        
                  30.73     1:03.37 (32.64)                                        
 20 George, Danielle A        14 AGUA-MR                59.99    1:03.73        
                  31.09     1:03.73 (32.64)                                        
 21 Wong, Allison L           15 LIAC-MR              1:03.75    1:03.92        
                  31.52     1:03.92 (32.40)                                        
 22 Somma, Angelina           14 LIAC-MR              1:03.25    1:04.32        
                  31.06     1:04.32 (33.26)                                        
 23 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           1:00.59    1:04.33        
                  30.64     1:04.33 (33.69)                                        
 24 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR              1:00.34    1:04.77        
                  31.03     1:04.77 (33.74)                                        
 25 Punnoose, Ann j           13 Middies-MR           1:02.59    1:04.89        
                  30.53     1:04.89 (34.36)                                        
 26 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              1:07.01    1:04.92        
                  31.31     1:04.92 (33.61)                                        
 27 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR   1:06.62    1:05.22        
                  32.14     1:05.22 (33.08)                                        
 28 Klein, Jordana            13 EAST-MR              1:04.50    1:05.67        
                  31.91     1:05.67 (33.76)                                        
 29 Smith, Caroline K         14 Middies-MR           1:04.19    1:05.94        
                  31.81     1:05.94 (34.13)                                        
 30 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:04.04    1:06.03        
                  31.83     1:06.03 (34.20)                                        
 31 Rodriguez, Danny V        15 Middies-MR           1:08.06    1:06.10        
                  31.44     1:06.10 (34.66)                                        
 32 Furniss, Ella B           15 EAST-MR                59.52    1:06.45        
                  31.62     1:06.45 (34.83)                                        
 33 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              1:04.17    1:06.63        
                  31.95     1:06.63 (34.68)                                        
 34 Mello, Anna E             13 EAST-MR              1:01.72    1:07.06        
                  31.11     1:07.06 (35.95)                                        
 35 Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              1:01.51    1:07.10        
                  31.87     1:07.10 (35.23)                                        
 36 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   1:07.76    1:07.16        
                  32.78     1:07.16 (34.38)                                        
 37 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              1:06.65    1:07.62        
                  32.67     1:07.62 (34.95)                                        
 38 Hulme, Ella R             16 EAST-MR              1:00.55    1:08.35        
                  32.01     1:08.35 (36.34)                                        
 39 Hill, Arissa A            15 Middies-MR           1:06.08    1:08.51        
                  32.60     1:08.51 (35.91)                                        
 40 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           1:08.13    1:08.57        
                  32.93     1:08.57 (35.64)                                        
 41 Gomez, Sofia A            15 AGUA-MR              1:07.21    1:08.70        
                  32.92     1:08.70 (35.78)                                        
 42 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              1:09.76    1:08.99        
                  33.25     1:08.99 (35.74)                                        
 43 Goyal, Ilina              13 Middies-MR           1:07.92    1:09.04        
                  32.59     1:09.04 (36.45)                                        
 44 Thring, Abby M            13 EAST-MR              1:08.67    1:10.00        
                  33.37     1:10.00 (36.63)                                        
 45 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              1:08.69    1:10.39        
                  33.55     1:10.39 (36.84)                                        
 46 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              1:08.96    1:10.53        
                  33.47     1:10.53 (37.06)                                        
 47 Dorrian, Olivia F         13 LIAC-MR              1:06.14    1:10.76        
                  33.16     1:10.76 (37.60)                                        
 48 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              1:07.28    1:11.87        
                  33.97     1:11.87 (37.90)                                        
 49 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR              1:10.27    1:12.31        
                  34.27     1:12.31 (38.04)                                        
 50 Ward, Helena H            16 LIAC-MR              1:10.00    1:12.67        
                  34.58     1:12.67 (38.09)                                        
 51 Rose, Julianna K          13 LIAC-MR              1:11.62    1:14.01        
                  34.78     1:14.01 (39.23)                                        
 52 McDonald, Mia u           13 Flying Dolphins-MR   1:12.70    1:15.00        
                  36.13     1:15.00 (38.87)                                        
 53 Kumar, Priya              13 Middies-MR                NT    1:15.73        
                  35.64     1:15.73 (40.09)                                        
 54 McCann, Elena B           13 Middies-MR           1:24.07    1:17.74        
                  36.09     1:17.74 (41.65)                                        
 55 Presutti, Cosima E        13 Flying Dolphins-MR   1:23.67    1:20.37        
                  38.30     1:20.37 (42.07)                                        
 56 Wen, Alison               13 LIAC-MR              1:14.09    1:20.54        
                  38.59     1:20.54 (41.95)                                        
 57 DeFilippo, Sydney         13 Middies-MR           1:17.24    1:21.80        
                  38.01     1:21.80 (43.79)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR              1:59.52    2:02.96        
                  29.37     1:00.50 (31.13)     1:32.19 (31.69)     2:02.96 (30.77)
  2 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              2:05.66    2:05.04        
                  29.30     1:01.08 (31.78)     1:33.91 (32.83)     2:05.04 (31.13)
  3 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              2:00.71    2:05.22        
                  29.60     1:01.34 (31.74)     1:33.78 (32.44)     2:05.22 (31.44)
  4 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              2:14.06    2:12.51        
                  30.81     1:03.40 (32.59)     1:37.91 (34.51)     2:12.51 (34.60)
  5 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           2:13.91    2:12.93        
                  31.06     1:04.47 (33.41)     1:39.25 (34.78)     2:12.93 (33.68)
  6 Goldaber, Hannah I        15 LIAC-MR              2:12.44    2:13.65        
                  30.98     1:04.53 (33.55)     1:39.33 (34.80)     2:13.65 (34.32)
  7 Duver, Sophia E           15 EAST-MR              2:15.36    2:14.02        
  8 Somma, Angelina           14 LIAC-MR              2:15.58    2:14.82        
                  30.95     1:05.40 (34.45)     1:40.58 (35.18)     2:14.82 (34.24)
  9 Kopasz, Nicole            14 Middies-MR           2:14.12    2:15.30        
                  30.78     1:04.88 (34.10)     1:40.23 (35.35)     2:15.30 (35.07)
 10 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR              2:05.65    2:15.53        
 11 Cedeno, Sofia M           14 Middies-MR           2:10.96    2:16.91        
                  31.18     1:05.76 (34.58)     1:41.93 (36.17)     2:16.91 (34.98)
 12 Shopovick, Sophia F       14 Middies-MR           2:11.86    2:17.15        
 13 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              2:11.32    2:17.38        
                  31.99     1:06.79 (34.80)     1:42.47 (35.68)     2:17.38 (34.91)
 14 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR              2:12.67    2:17.62        
                  32.66     1:08.05 (35.39)     1:43.22 (35.17)     2:17.62 (34.40)
 15 Wong, Allison L           15 LIAC-MR              2:19.55    2:17.73        
                  32.74     1:08.49 (35.75)     1:44.28 (35.79)     2:17.73 (33.45)
 16 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR              2:19.82    2:17.94        
                  32.31     1:07.55 (35.24)     1:43.34 (35.79)     2:17.94 (34.60)
 17 Rodriguez, D'Annellie M   15 AGUA-MR              2:07.68    2:18.07        
                  30.69     1:04.87 (34.18)     1:40.89 (36.02)     2:18.07 (37.18)
 18 George, Danielle A        14 AGUA-MR              2:10.26    2:18.68        
                  31.38     1:06.22 (34.84)     1:43.12 (36.90)     2:18.68 (35.56)
 19 Klein, Jordana            13 EAST-MR              2:16.75    2:19.25        
                  32.68     1:07.78 (35.10)     1:43.84 (36.06)     2:19.25 (35.41)
 20 Dzieciolowski, Sophie L   14 LIAC-MR              2:24.95    2:19.31        
                  31.89     1:07.61 (35.72)     1:44.02 (36.41)     2:19.31 (35.29)
 21 Jaffe, Amanda S           13 EAST-MR              2:17.56    2:21.47        
                  33.51     1:10.04 (36.53)     1:47.04 (37.00)     2:21.47 (34.43)
 22 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR   2:35.03    2:23.63        
                  33.27     1:09.82 (36.55)     1:47.45 (37.63)     2:23.63 (36.18)
 23 Habeck, Emily K           17 EAST-MR              2:19.24    2:25.80        
                  33.67     1:10.38 (36.71)     1:49.13 (38.75)     2:25.80 (36.67)
 24 Ryder, Johannah C         13 EAST-MR              2:18.32    2:25.93        
                  33.29     1:10.60 (37.31)     1:48.56 (37.96)     2:25.93 (37.37)
 25 Mello, Anna E             13 EAST-MR              2:16.70    2:26.89        
                  32.36     1:09.41 (37.05)     1:48.32 (38.91)     2:26.89 (38.57)
 26 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              2:43.94    2:28.06        
                  34.05     1:12.46 (38.41)     1:51.26 (38.80)     2:28.06 (36.80)
 27 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              2:18.26    2:28.14        
                  34.24   2:28.14 (1:53.90)                                        
 28 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              2:29.91    2:30.28        
                  33.79     1:11.88 (38.09)     1:51.20 (39.32)     2:30.28 (39.08)
 29 Benedek, Bianca L         15 EAST-MR                   NT    2:32.99        
                  33.45     1:12.40 (38.95)     1:52.99 (40.59)     2:32.99 (40.00)
 30 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              2:29.23    2:33.07        
                  33.86     1:12.77 (38.91)     1:53.18 (40.41)     2:33.07 (39.89)
 31 Hill, Arissa A            15 Middies-MR           2:26.14    2:35.82        
                  34.62     1:13.70 (39.08)     1:54.79 (41.09)     2:35.82 (41.03)
 32 Junas, Kaitlyn T          13 Flying Dolphins-MR   2:33.72    2:36.70        
 33 Wofford, Alexandra R      13 Flying Dolphins-MR   2:54.35    2:40.40        
                  34.64     1:14.79 (40.15)   2:40.40 (1:25.61)                    
 34 Ward, Helena H            16 LIAC-MR              2:40.00    2:41.22        
                  36.26     1:16.44 (40.18)     1:59.51 (43.07)     2:41.22 (41.71)
 35 Kumar, Priya              13 Middies-MR                NT    2:55.71        
 36 Samii, Lili               13 Flying Dolphins-MR        NT    2:57.61        
                  37.06     1:20.75 (43.69)     2:09.64 (48.89)     2:57.61 (47.97)
 37 Mannino, Adrianna F       15 Middies-MR                NT    2:57.88        
                  40.28     1:25.94 (45.66)     2:12.62 (46.68)     2:57.88 (45.26)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR                58.67    1:01.40        
                  29.93     1:01.40 (31.47)                                        
  2 Amar, Kate M              16 EAST-MR                58.22    1:02.24        
                  30.00     1:02.24 (32.24)                                        
  3 Lind, Olivia J            14 EAST-MR                58.22    1:02.68        
                  30.25     1:02.68 (32.43)                                        
  4 Franks, Ava L             15 EAST-MR                59.21    1:03.07        
                  30.79     1:03.07 (32.28)                                        
  5 Burtseva, Maria *         15 EAST-MR                58.50    1:03.12        
                  30.52     1:03.12 (32.60)                                        
  6 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              1:02.18    1:03.42        
                  30.97     1:03.42 (32.45)                                        
  7 Klein, Mikayla            16 EAST-MR                59.33    1:04.41        
                  30.97     1:04.41 (33.44)                                        
  8 Smith, Jazmine K          17 EAST-MR              1:00.11    1:04.80        
                  31.55     1:04.80 (33.25)                                        
  9 Ketron, Sara J            13 EAST-MR              1:03.30    1:05.99        
                  32.23     1:05.99 (33.76)                                        
 10 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR              1:05.31    1:06.21        
                  32.31     1:06.21 (33.90)                                        
 11 Shopovick, Sophia F       14 Middies-MR           1:05.59    1:06.88        
                  32.19     1:06.88 (34.69)                                        
 12 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR              1:03.92    1:06.92        
                  32.97     1:06.92 (33.95)                                        
 13 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              1:09.93    1:07.58        
                  32.90     1:07.58 (34.68)                                        
 14 Buckley, Lily G           15 EAST-MR              1:04.71    1:08.08        
                  33.11     1:08.08 (34.97)                                        
 15 Goldaber, Hannah I        15 LIAC-MR              1:08.62    1:09.22        
                  33.74     1:09.22 (35.48)                                        
 16 Greene, Emily M           15 FA-MR                1:12.90    1:09.68        
                  34.49     1:09.68 (35.19)                                        
 17 Culhane, Dana F           15 EAST-MR              1:04.58    1:09.84        
                  33.43     1:09.84 (36.41)                                        
 18 Duver, Sophia E           15 EAST-MR              1:08.66    1:10.62        
                  33.77     1:10.62 (36.85)                                        
 19 Somma, Angelina           14 LIAC-MR              1:10.34    1:11.10        
                  34.78     1:11.10 (36.32)                                        
 20 Jaimes, Linda G           17 EAST-MR              1:06.98    1:11.20        
                  33.92     1:11.20 (37.28)                                        
 21 Wong, Allison L           15 LIAC-MR              1:09.61    1:11.35        
                  35.13     1:11.35 (36.22)                                        
 22 Lopez, Ariana M           16 Middies-MR           1:18.99    1:11.68        
 23 Dzieciolowski, Sophie L   14 LIAC-MR              1:12.30    1:11.71        
                  35.25     1:11.71 (36.46)                                        
 24 Millet, Florence J        13 EAST-MR              1:08.65    1:11.85        
                  35.09     1:11.85 (36.76)                                        
 25 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   1:14.41    1:11.86        
                  34.94     1:11.86 (36.92)                                        
 26 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           1:12.89    1:11.93        
                  35.06     1:11.93 (36.87)                                        
 27 Habeck, Emily K           17 EAST-MR              1:15.89    1:12.61        
                  35.67     1:12.61 (36.94)                                        
 28 DiToro, Diana R           13 LIAC-MR              1:11.39    1:12.74        
 28 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR              1:05.07    1:12.74        
                  35.80     1:12.74 (36.94)                                        
 30 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              1:11.24    1:12.94        
                  35.21     1:12.94 (37.73)                                        
 31 Mello, Anna E             13 EAST-MR              1:11.26    1:13.02        
                  35.39     1:13.02 (37.63)                                        
 32 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR              1:08.42    1:13.32        
 33 Rodriguez, D'Annellie M   15 AGUA-MR              1:12.49    1:13.50        
                  36.22     1:13.50 (37.28)                                        
 34 Hermann, Anna             13 AGUA-MR              1:09.43    1:13.75        
                  35.33     1:13.75 (38.42)                                        
 35 Byrd, Christine E         15 Middies-MR           1:09.91    1:13.79        
                  36.47     1:13.79 (37.32)                                        
 36 Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR   1:15.77    1:14.21        
                  36.08     1:14.21 (38.13)                                        
 37 Lopez, Isabella S         14 Middies-MR                NT    1:14.38        
                  36.04     1:14.38 (38.34)                                        
 38 Jaffe, Amanda S           13 EAST-MR              1:17.32    1:14.90        
                  36.83     1:14.90 (38.07)                                        
 39 Klein, Jordana            13 EAST-MR              1:14.20    1:15.02        
                  36.38     1:15.02 (38.64)                                        
 40 Cedeno, Sofia M           14 Middies-MR           1:11.87    1:15.04        
                  36.47     1:15.04 (38.57)                                        
 41 Chia, Molly               15 Middies-MR           1:18.99    1:16.01        
                  37.25     1:16.01 (38.76)                                        
 42 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              1:17.24    1:16.04        
                  37.19     1:16.04 (38.85)                                        
 43 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              1:17.88    1:16.09        
                  37.28     1:16.09 (38.81)                                        
 44 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              1:16.35    1:16.90        
 45 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              1:18.52    1:17.01        
                  37.46     1:17.01 (39.55)                                        
 46 Brattoli, Ava I           16 EAST-MR              1:02.54    1:17.31        
                  38.03     1:17.31 (39.28)                                        
 47 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR   1:20.69    1:18.47        
 48 Hill, Arissa A            15 Middies-MR           1:18.06    1:18.92        
                  38.34     1:18.92 (40.58)                                        
 49 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           1:20.23    1:20.22        
                  39.45     1:20.22 (40.77)                                        
 50 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   1:24.62    1:20.41        
                  38.96     1:20.41 (41.45)                                        
 51 Ward, Helena H            16 LIAC-MR              1:20.00    1:20.68        
                  39.89     1:20.68 (40.79)                                        
 52 Olsen, Isabelle J         14 Flying Dolphins-MR   1:20.16    1:20.75        
                  39.02     1:20.75 (41.73)                                        
 53 Wofford, Alexandra R      13 Flying Dolphins-MR   1:31.12    1:21.17        
 54 Chambers, Olivia G        15 EAST-MR              1:19.26    1:21.29        
                  39.02     1:21.29 (42.27)                                        
 55 Samii, Lili               13 Flying Dolphins-MR   1:31.97    1:22.67        
                  38.72     1:22.67 (43.95)                                        
 56 Junas, Kaitlyn T          13 Flying Dolphins-MR   1:21.30    1:25.22        
                  41.07     1:25.22 (44.15)                                        
 57 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR              1:22.82    1:26.03        
                  41.20     1:26.03 (44.83)                                        
 58 McCann, Elena B           13 Middies-MR           1:26.62    1:26.97        
                  40.69     1:26.97 (46.28)                                        
 59 Kumar, Priya              13 Middies-MR                NT    1:31.78        
 60 DeFilippo, Sydney         13 Middies-MR           1:33.74    1:33.81        
                  44.67     1:33.81 (49.14)                                        
 61 Mannino, Adrianna F       15 Middies-MR                NT    1:37.14        
                  47.01     1:37.14 (50.13)                                        
 -- Ryder, Johannah C         13 EAST-MR              1:12.42         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  35.95          DQ (38.05)                                        
 -- Rivera, Juliana N         14 EAST-MR              1:05.49         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  34.74          DQ (36.59)                                        
 -- Smith, Caroline K         14 Middies-MR           1:13.23         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  36.09          DQ (38.80)                                        
 -- Ting, Olivia              17 AGUA-MR              1:04.70         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  33.82          DQ (34.93)                                        
 -- Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              1:10.87         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  37.11          DQ (38.44)                                        
 -- Benedek, Bianca L         15 EAST-MR              1:22.95         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  40.92          DQ (44.11)                                        
 -- Brady, Grace C            14 EAST-MR              1:04.04         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  33.15          DQ (34.16)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              2:15.37    2:17.03        
                  31.52     1:05.72 (34.20)     1:41.43 (35.71)     2:17.03 (35.60)
  2 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           2:22.73    2:26.73        
                  33.54     1:10.08 (36.54)     1:48.62 (38.54)     2:26.73 (38.11)
  3 Shopovick, Sophia F       14 Middies-MR           2:24.80    2:27.49        
                  34.16     1:11.34 (37.18)     1:49.45 (38.11)     2:27.49 (38.04)
  4 Goldaber, Hannah I        15 LIAC-MR              2:26.22    2:29.41        
                  34.61     1:12.01 (37.40)     1:50.54 (38.53)     2:29.41 (38.87)
  5 Hermann, Anna             13 AGUA-MR              2:30.65    2:31.74        
                  35.52     1:13.71 (38.19)     1:53.16 (39.45)     2:31.74 (38.58)
  6 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              2:30.72    2:32.83        
                  35.92     1:14.36 (38.44)     1:53.91 (39.55)     2:32.83 (38.92)
  7 Kopasz, Nicole            14 Middies-MR           2:28.36    2:33.16        
                  36.07     1:14.52 (38.45)     1:53.87 (39.35)     2:33.16 (39.29)
  8 Cohen, Hannah G           16 EAST-MR              2:30.73    2:33.67        
                  37.43     1:16.66 (39.23)     1:56.37 (39.71)     2:33.67 (37.30)
  9 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   2:38.94    2:34.90        
                  37.15     1:16.16 (39.01)     1:56.46 (40.30)     2:34.90 (38.44)
 10 Dzieciolowski, Sophie L   14 LIAC-MR              2:31.85    2:35.27        
                  36.63     1:15.54 (38.91)     1:55.46 (39.92)     2:35.27 (39.81)
 11 Rodriguez, Danny V        15 Middies-MR           2:36.31    2:35.74        
                  36.09     1:14.75 (38.66)     1:55.69 (40.94)     2:35.74 (40.05)
 12 Ryder, Johannah C         13 EAST-MR              2:33.14    2:36.43        
                  36.47     1:17.29 (40.82)     1:57.86 (40.57)     2:36.43 (38.57)
 13 Byrd, Christine E         15 Middies-MR           2:30.96    2:37.29        
                  37.11     1:16.90 (39.79)     1:57.55 (40.65)     2:37.29 (39.74)
 14 Lopez, Isabella S         14 Middies-MR           2:36.38    2:39.43        
                  37.80     1:18.57 (40.77)     1:59.74 (41.17)     2:39.43 (39.69)
 15 Smith, Caroline K         14 Middies-MR           2:38.21    2:39.47        
                  38.31     1:19.04 (40.73)     2:00.30 (41.26)     2:39.47 (39.17)
 16 Chia, Molly               15 Middies-MR           2:36.07    2:42.47        
                  38.41     1:19.99 (41.58)     2:02.02 (42.03)     2:42.47 (40.45)
 17 Jaffe, Amanda S           13 EAST-MR              2:40.83    2:46.85        
                  40.44     1:22.40 (41.96)     2:05.50 (43.10)     2:46.85 (41.35)
 18 Punnoose, Ann j           13 Middies-MR           2:47.71    2:49.13        
                  39.92     1:22.47 (42.55)     2:06.53 (44.06)     2:49.13 (42.60)
 19 Cedeno, Sofia M           14 Middies-MR           2:37.60    2:50.75        
                  39.45     1:22.18 (42.73)     2:06.52 (44.34)     2:50.75 (44.23)
 20 Hill, Arissa A            15 Middies-MR           2:48.24    2:51.02        
                  41.05     1:23.46 (42.41)     2:07.39 (43.93)     2:51.02 (43.63)
 21 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              3:03.43    2:55.05        
                  40.74     1:24.41 (43.67)     2:09.45 (45.04)     2:55.05 (45.60)
 22 Ward, Helena H            16 LIAC-MR              2:50.00    2:57.96        
                  41.93     1:26.34 (44.41)     2:12.23 (45.89)     2:57.96 (45.73)
 23 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           3:00.22    2:59.58        
                  42.35     1:27.12 (44.77)     2:13.29 (46.17)     2:59.58 (46.29)
 24 Kumar, Priya              13 Middies-MR                NT    3:23.25        
                  43.71     1:35.17 (51.46)     2:30.61 (55.44)     3:23.25 (52.64)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR              1:09.85    1:12.28        
                  34.98     1:12.28 (37.30)                                        
  2 Dzieciolowski, Sophie L   14 LIAC-MR              1:14.81    1:14.29        
  3 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              1:10.84    1:15.03        
  4 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              1:18.55    1:15.40        
                  36.18     1:15.40 (39.22)                                        
  5 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              1:14.62    1:15.81        
                  36.21     1:15.81 (39.60)                                        
  6 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              1:11.30    1:15.85        
                  35.51     1:15.85 (40.34)                                        
  7 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           1:15.48    1:16.79        
                  36.12     1:16.79 (40.67)                                        
  8 Cleary, Hannah M          17 EAST-MR              1:11.69    1:17.55        
                  36.86     1:17.55 (40.69)                                        
  9 Duver, Sophia E           15 EAST-MR              1:12.80    1:18.36        
                  37.02     1:18.36 (41.34)                                        
 10 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              1:16.31    1:19.43        
                  38.86     1:19.43 (40.57)                                        
 11 Smith, Jazmine K          17 EAST-MR              1:10.64    1:19.52        
                  37.06     1:19.52 (42.46)                                        
 12 Jaimes, Linda G           17 EAST-MR              1:16.39    1:20.58        
                  38.29     1:20.58 (42.29)                                        
 13 DiToro, Diana R           13 LIAC-MR              1:21.70    1:20.80        
                  39.41     1:20.80 (41.39)                                        
 14 George, Jadyn A           14 AGUA-MR              1:20.47    1:20.93        
                  38.78     1:20.93 (42.15)                                        
 15 Wofford, Alexandra R      13 Flying Dolphins-MR   1:22.16    1:21.43        
                  37.17     1:21.43 (44.26)                                        
 16 Chang, Mia                13 AGUA-MR                   NT    1:22.75        
                  40.00     1:22.75 (42.75)                                        
 17 Hermann, Anna             13 AGUA-MR              1:18.26    1:23.16        
                  39.37     1:23.16 (43.79)                                        
 18 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              1:24.96    1:25.40        
                  41.76     1:25.40 (43.64)                                        
 19 Jaffe, Amanda S           13 EAST-MR              1:29.08    1:25.51        
 20 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   1:25.00    1:25.94        
                  41.05     1:25.94 (44.89)                                        
 21 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR              1:19.73    1:26.06        
 22 Wong, Allison L           15 LIAC-MR              1:26.55    1:26.85        
 23 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              1:22.79    1:26.91        
                  41.36     1:26.91 (45.55)                                        
 24 Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              1:21.25    1:27.04        
                  40.70     1:27.04 (46.34)                                        
 25 Benedek, Bianca L         15 EAST-MR              1:27.56    1:27.37        
                  40.68     1:27.37 (46.69)                                        
 26 Greene, Emily M           15 FA-MR                1:27.14    1:27.89        
                  42.50     1:27.89 (45.39)                                        
 27 Habeck, Emily K           17 EAST-MR              1:30.96    1:27.90        
                  41.24     1:27.90 (46.66)                                        
 28 Shopovick, Sophia F       14 Middies-MR           1:24.08    1:28.02        
                  41.52     1:28.02 (46.50)                                        
 29 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   1:27.64    1:28.07        
                  42.21     1:28.07 (45.86)                                        
 30 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR   1:26.91    1:28.26        
                  42.43     1:28.26 (45.83)                                        
 31 Mello, Anna E             13 EAST-MR              1:28.50    1:28.50        
                  42.33     1:28.50 (46.17)                                        
 32 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           1:29.17    1:28.93        
                  42.24     1:28.93 (46.69)                                        
 33 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              1:30.67    1:29.30        
                  42.26     1:29.30 (47.04)                                        
 34 Kumar, Priya              13 Middies-MR                NT    1:29.34        
                  40.44     1:29.34 (48.90)                                        
 35 Junas, Kaitlyn T          13 Flying Dolphins-MR   1:31.47    1:31.74        
                  43.21     1:31.74 (48.53)                                        
 36 Olsen, Isabelle J         14 Flying Dolphins-MR   1:32.94    1:32.18        
 37 Chambers, Olivia G        15 EAST-MR              1:29.84    1:33.58        
                  45.24     1:33.58 (48.34)                                        
 38 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              1:32.95    1:33.88        
                  45.56     1:33.88 (48.32)                                        
 39 George, Danielle A        14 AGUA-MR              1:23.46    1:33.94        
 40 McCann, Elena B           13 Middies-MR           1:37.56    1:35.42        
                  43.67     1:35.42 (51.75)                                        
 41 Byrd, Christine E         15 Middies-MR           1:26.08    1:35.44        
                  46.15     1:35.44 (49.29)                                        
 42 Samii, Lili               13 Flying Dolphins-MR   1:41.30    1:36.60        
                  44.01     1:36.60 (52.59)                                        
 43 Mannino, Adrianna F       15 Middies-MR                NT    1:38.38        
                  47.15     1:38.38 (51.23)                                        
 44 DeFilippo, Sydney         13 Middies-MR           1:49.67    1:50.48        
 -- Ward, Helena H            16 LIAC-MR              1:40.00         DQ        
      Scissors kick
                  47.56          DQ (53.09)                                        
 -- Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR   1:41.59         DQ        
      Scissors kick
                  42.18          DQ (47.51)                                        
 -- Leonard, Penelope K       13 AGUA-MR              1:14.68         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  35.96          DQ (39.01)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              2:30.39    2:38.02        
                  36.82     1:17.03 (40.21)     1:57.83 (40.80)     2:38.02 (40.19)
  2 Dzieciolowski, Sophie L   14 LIAC-MR              2:38.28    2:41.23        
                  36.06     1:16.59 (40.53)     1:58.46 (41.87)     2:41.23 (42.77)
  3 Cleary, Hannah M          17 EAST-MR              2:35.19    2:43.20        
                  37.33     1:18.31 (40.98)     2:00.38 (42.07)     2:43.20 (42.82)
  4 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              2:44.56    2:44.41        
                  37.65     1:19.58 (41.93)     2:02.03 (42.45)     2:44.41 (42.38)
  5 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              2:41.66    2:45.05        
                  37.62     1:18.45 (40.83)     2:01.32 (42.87)     2:45.05 (43.73)
  6 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              2:46.86    2:49.55        
                  39.81     1:23.43 (43.62)     2:07.33 (43.90)     2:49.55 (42.22)
  7 Simmons, Lauren A         16 AGUA-MR              2:35.77    2:53.42        
                  39.88     1:23.41 (43.53)     2:08.33 (44.92)     2:53.42 (45.09)
  8 Klein, Jordana            13 EAST-MR              2:55.97    2:59.55        
                  39.88     1:24.88 (45.00)     2:11.66 (46.78)     2:59.55 (47.89)
  9 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              3:03.04    3:01.55        
                  42.91     1:28.86 (45.95)     2:15.73 (46.87)     3:01.55 (45.82)
 10 Sodhi, Malika             13 FA-MR                3:04.44    3:04.01        
                  42.10     1:30.82 (48.72)     2:18.88 (48.06)     3:04.01 (45.13)
 11 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              2:53.64    3:04.58        
                  41.90     1:28.79 (46.89)     2:17.02 (48.23)     3:04.58 (47.56)
 12 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   3:06.44    3:05.07        
                  42.26     1:29.76 (47.50)     2:18.06 (48.30)     3:05.07 (47.01)
 13 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   3:04.25    3:05.41        
                  42.45     1:29.02 (46.57)     2:16.89 (47.87)     3:05.41 (48.52)
 14 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR              3:00.44    3:08.16        
                  42.97     1:30.82 (47.85)     2:19.12 (48.30)     3:08.16 (49.04)
 15 Mackinnon, Margaux T      13 Flying Dolphins-MR   3:16.67    3:11.87        
                  44.08     1:33.22 (49.14)     2:23.55 (50.33)     3:11.87 (48.32)
 16 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR   3:13.01    3:12.99        
                  43.44     1:32.69 (49.25)     2:23.54 (50.85)     3:12.99 (49.45)
 17 Rose, Julianna K          13 LIAC-MR              3:20.00    3:16.77        
                  45.54     1:34.87 (49.33)     2:25.71 (50.84)     3:16.77 (51.06)
 18 Wong, Maren E             14 AGUA-MR              3:10.44    3:16.91        
                  44.72     1:35.99 (51.27)     2:26.07 (50.08)     3:16.91 (50.84)
 19 Olsen, Isabelle J         14 Flying Dolphins-MR   3:18.26    3:19.47        
                  45.98     1:36.97 (50.99)     2:28.05 (51.08)     3:19.47 (51.42)
 20 Presutti, Cosima E        13 Flying Dolphins-MR   3:32.24    3:28.97        
                  48.25     1:42.23 (53.98)     2:36.71 (54.48)     3:28.97 (52.26)
 21 McCann, Elena B           13 Middies-MR                NT    3:31.73        
                  46.88     1:41.07 (54.19)     2:38.00 (56.93)     3:31.73 (53.73)
 22 McDonald, Mia u           13 Flying Dolphins-MR        NT    3:33.60        
                  18.65   1:41.65 (1:23.00)     2:38.10 (56.45)     3:33.60 (55.50)
 23 DeFilippo, Sydney         13 Middies-MR                NT    3:56.92        
                  50.25   1:51.53 (1:01.28)   2:55.35 (1:03.82)   3:56.92 (1:01.57)
 -- Chang, Mia                13 AGUA-MR              2:54.29         DQ        
      Scissors kick
                  41.26     1:27.08 (45.82)     2:13.50 (46.42)          DQ (45.62)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              1:01.20    1:01.03        
                  28.68     1:01.03 (32.35)                                        
  2 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR                59.59    1:01.09        
                  28.76     1:01.09 (32.33)                                        
  3 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              1:01.00    1:03.60        
                  29.82     1:03.60 (33.78)                                        
  4 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           1:05.00    1:04.66        
                  30.60     1:04.66 (34.06)                                        
  5 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              1:05.29    1:05.19        
                  30.63     1:05.19 (34.56)                                        
  6 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              1:01.87    1:05.92        
                  30.92     1:05.92 (35.00)                                        
  7 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR              1:02.69    1:06.84        
                  30.56     1:06.84 (36.28)                                        
  8 Wong, Allison L           15 LIAC-MR              1:06.96    1:08.02        
                  31.74     1:08.02 (36.28)                                        
  9 Lopez, Ariana M           16 Middies-MR           1:08.00    1:09.74        
                  32.21     1:09.74 (37.53)                                        
 10 George, Jadyn A           14 AGUA-MR              1:12.32    1:10.63        
                  32.71     1:10.63 (37.92)                                        
 11 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR              1:02.00    1:11.12        
                  32.90     1:11.12 (38.22)                                        
 12 Somma, Angelina           14 LIAC-MR              1:14.40    1:11.90        
                  34.00     1:11.90 (37.90)                                        
 13 Kyin, Leadora A           18 AGUA-MR              1:09.67    1:12.58        
                  33.16     1:12.58 (39.42)                                        
 14 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR              1:06.15    1:12.76        
                  33.32     1:12.76 (39.44)                                        
 15 Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              1:11.16    1:14.22        
                  34.63     1:14.22 (39.59)                                        
 16 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              1:16.23    1:14.73        
                  32.96     1:14.73 (41.77)                                        
 17 Habeck, Emily K           17 EAST-MR              1:10.64    1:15.22        
                  33.50     1:15.22 (41.72)                                        
 18 Mello, Anna E             13 EAST-MR              1:12.33    1:15.36        
                  34.94     1:15.36 (40.42)                                        
 19 Chang, Cara               13 AGUA-MR              1:13.08    1:15.43        
                  15.75     1:15.43 (59.68)                                        
 20 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR              1:15.09    1:15.97        
                  35.21     1:15.97 (40.76)                                        
 21 Simmons, Lauren A         16 AGUA-MR              1:12.87    1:16.03        
                  35.36     1:16.03 (40.67)                                        
 22 Olsen, Isabelle J         14 Flying Dolphins-MR   1:15.84    1:16.31        
                  35.49     1:16.31 (40.82)                                        
 23 Furniss, Ella B           15 EAST-MR              1:17.45    1:16.49        
                  35.71     1:16.49 (40.78)                                        
 24 Cohen, Hannah G           16 EAST-MR              1:15.43    1:16.57        
                  36.41     1:16.57 (40.16)                                        
 25 Goyal, Ilina              13 Middies-MR           1:24.29    1:17.75        
                  36.14     1:17.75 (41.61)                                        
 26 Wong, Maren E             14 AGUA-MR              1:14.28    1:18.64        
                  34.57     1:18.64 (44.07)                                        
 27 Ryder, Johannah C         13 EAST-MR              1:18.05    1:19.07        
                  35.51     1:19.07 (43.56)                                        
 28 Dorrian, Olivia F         13 LIAC-MR              1:17.66    1:20.34        
                  36.42     1:20.34 (43.92)                                        
 29 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              1:19.20    1:20.61        
                  37.07     1:20.61 (43.54)                                        
 30 Chia, Molly               15 Middies-MR           1:14.94    1:21.35        
                  36.70     1:21.35 (44.65)                                        
 31 Byrd, Christine E         15 Middies-MR           1:19.40    1:22.67        
                  38.41     1:22.67 (44.26)                                        
 32 Hulme, Ella R             16 EAST-MR              1:12.06    1:23.35        
                  37.62     1:23.35 (45.73)                                        
 33 Thring, Abby M            13 EAST-MR              1:24.58    1:24.21        
                  40.80     1:24.21 (43.41)                                        
 34 Rodriguez, D'Annellie M   15 AGUA-MR              1:17.76    1:24.38        
                  38.95     1:24.38 (45.43)                                        
 35 Jaffe, Amanda S           13 EAST-MR              1:35.19    1:24.60        
                  36.77     1:24.60 (47.83)                                        
 36 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              1:24.44    1:26.27        
                  38.68     1:26.27 (47.59)                                        
 37 Judge, Maya S             14 AGUA-MR                   NT    1:28.30        
                  39.43     1:28.30 (48.87)                                        
 38 Wen, Alison               13 LIAC-MR              1:38.99    1:49.70        
                  48.29   1:49.70 (1:01.41)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amar, Kate M              16 EAST-MR              2:00.78    2:12.45        
                  29.86     1:02.60 (32.74)     1:37.23 (34.63)     2:12.45 (35.22)
  2 Klein, Mikayla            16 EAST-MR              2:09.94    2:18.78        
                  31.39     1:06.57 (35.18)     1:42.68 (36.11)     2:18.78 (36.10)
  3 Buckley, Lily G           15 EAST-MR              2:15.57    2:20.22        
                  32.36     1:06.79 (34.43)     1:42.55 (35.76)     2:20.22 (37.67)
  4 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           2:25.87    2:21.91        
  5 Arnold, Lauren R          14 Unat-MR              2:36.97    2:23.82        
                  31.07     1:06.62 (35.55)     1:44.06 (37.44)     2:23.82 (39.76)
  6 Jaimes, Linda G           17 EAST-MR              2:11.20    2:24.30        
  7 Lind, Olivia J            14 EAST-MR              2:11.56    2:24.60        
                  32.74     1:08.95 (36.21)     1:46.07 (37.12)     2:24.60 (38.53)
  8 Ketron, Sara J            13 EAST-MR              2:21.71    2:29.21        
                  34.13     1:12.35 (38.22)     1:51.22 (38.87)     2:29.21 (37.99)
  9 Lopez, Ariana M           16 Middies-MR           2:38.99    2:31.50        
                  32.30     1:10.69 (38.39)     1:51.52 (40.83)     2:31.50 (39.98)
 10 Burtseva, Maria *         15 EAST-MR              2:22.04    2:35.85        
                  32.95     1:11.84 (38.89)     1:53.33 (41.49)     2:35.85 (42.52)
 11 Lopez, Isabella S         14 Middies-MR                NT    2:36.63        
                  32.97     1:11.61 (38.64)     1:54.06 (42.45)     2:36.63 (42.57)
 12 Franks, Ava L             15 EAST-MR                   NT    2:37.68        
                  37.05     1:16.73 (39.68)     1:58.19 (41.46)     2:37.68 (39.49)
 13 Brady, Grace C            14 EAST-MR              2:25.56    2:41.55        
                  35.19     1:16.29 (41.10)     1:58.89 (42.60)     2:41.55 (42.66)
 14 Chang, Cara               13 AGUA-MR                   NT    2:46.29        
                  34.44     1:16.27 (41.83)     2:01.09 (44.82)     2:46.29 (45.20)
 15 Hricay, Morgan J          17 EAST-MR              2:38.59    2:46.73        
                  34.97     1:17.33 (42.36)     2:01.55 (44.22)     2:46.73 (45.18)
 16 Rivera, Juliana N         14 EAST-MR              3:07.03    2:53.77        
                  35.91     1:19.10 (43.19)     2:06.62 (47.52)     2:53.77 (47.15)
 17 Chia, Molly               15 Middies-MR                NT    3:04.93        
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR              2:15.94    2:18.46        
                  28.90     1:03.72 (34.82)     1:44.82 (41.10)     2:18.46 (33.64)
  2 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              2:15.74    2:21.06        
                  31.07     1:07.60 (36.53)     1:49.01 (41.41)     2:21.06 (32.05)
  3 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              2:18.99    2:24.46        
                  31.76     1:09.80 (38.04)     1:51.32 (41.52)     2:24.46 (33.14)
  4 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           2:27.63    2:27.95        
                  30.59     1:07.29 (36.70)     1:53.61 (46.32)     2:27.95 (34.34)
  5 Millet, Florence J        13 EAST-MR              2:22.15    2:31.23        
                  33.36     1:12.29 (38.93)     1:56.73 (44.44)     2:31.23 (34.50)
  6 Chang, Cara               13 AGUA-MR              2:29.79    2:32.10        
                                1:15.02 ( )   2:32.10 (1:17.08)                    
  7 George, Jadyn A           14 AGUA-MR              2:30.68    2:33.61        
                  16.96     1:13.30 (56.34)     1:58.88 (45.58)     2:33.61 (34.73)
  8 Goldaber, Hannah I        15 LIAC-MR              2:32.66    2:34.60        
                  34.78     1:12.10 (37.32)     2:01.14 (49.04)     2:34.60 (33.46)
  9 Somma, Angelina           14 LIAC-MR              2:34.57    2:36.16        
 10 Kopasz, Nicole            14 Middies-MR           2:31.99    2:37.48        
                  35.43     1:15.70 (40.27)     2:02.39 (46.69)     2:37.48 (35.09)
 11 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   2:41.98    2:37.54        
                  34.80     1:14.45 (39.65)     2:02.19 (47.74)     2:37.54 (35.35)
 12 Rivera, Juliana N         14 EAST-MR              2:29.92    2:38.29        
                  37.91     1:14.83 (36.92)     2:03.28 (48.45)     2:38.29 (35.01)
 13 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           2:36.62    2:39.18        
                  34.91     1:17.57 (42.66)     2:00.79 (43.22)     2:39.18 (38.39)
 14 Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR   2:43.71    2:39.67        
 15 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              2:43.23    2:40.02        
                  35.94     1:17.11 (41.17)     2:04.55 (47.44)     2:40.02 (35.47)
 16 Chia, Molly               15 Middies-MR           2:39.48    2:44.69        
                  35.51     1:17.09 (41.58)     2:07.46 (50.37)     2:44.69 (37.23)
 17 Smith, Caroline K         14 Middies-MR           2:40.78    2:45.57        
                  35.57   2:45.57 (2:10.00)                                        
 18 Cedeno, Sofia M           14 Middies-MR           2:36.08    2:47.94        
                  36.16     1:19.09 (42.93)     2:11.51 (52.42)     2:47.94 (36.43)
 19 Olsen, Isabelle J         14 Flying Dolphins-MR   2:50.24    2:48.74        
                  35.74     1:18.13 (42.39)     2:09.62 (51.49)     2:48.74 (39.12)
 20 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           2:50.57    2:48.87        
                  36.83     1:19.33 (42.50)     2:09.43 (50.10)     2:48.87 (39.44)
 21 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   2:53.04    2:51.56        
                  41.41     1:24.26 (42.85)     2:13.24 (48.98)     2:51.56 (38.32)
 22 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              2:50.24    2:52.37        
                  38.02     1:20.17 (42.15)     2:13.14 (52.97)     2:52.37 (39.23)
 23 Byrd, Christine E         15 Middies-MR           2:37.74    2:53.92        
                  40.50     1:21.88 (41.38)     2:15.02 (53.14)     2:53.92 (38.90)
 24 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR              2:58.64    2:59.43        
 25 Chambers, Olivia G        15 EAST-MR              3:01.42    3:00.31        
                  42.31     1:27.98 (45.67)     2:21.38 (53.40)     3:00.31 (38.93)
 26 Hill, Arissa A            15 Middies-MR           2:50.53    3:02.12        
                  40.44     1:26.58 (46.14)     2:21.34 (54.76)     3:02.12 (40.78)
 27 McCann, Elena B           13 Middies-MR           3:07.97    3:10.68        
                  45.28     1:34.46 (49.18)     2:28.21 (53.75)     3:10.68 (42.47)
 28 DeFilippo, Sydney         13 Middies-MR           3:27.27    3:27.83        
                  45.76     1:38.49 (52.73)   2:39.78 (1:01.29)     3:27.83 (48.05)
 -- Chang, Mia                13 AGUA-MR              2:29.91         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  33.69     1:15.23 (41.54)     2:03.18 (47.95)          DQ (37.53)
 -- Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              2:42.02         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  35.25     1:18.59 (43.34)     2:09.16 (50.57)          DQ (38.86)
 -- Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              2:35.55         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  34.67     1:16.74 (42.07)     2:08.60 (51.86)          DQ (39.81)
 -- Ryder, Johannah C         13 EAST-MR              2:41.38         DQ        
                  36.02     1:16.96 (40.94)     2:12.22 (55.26)          DQ (35.42)
 -- Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              2:18.10         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  30.95     1:08.22 (37.27)     1:51.19 (42.97)          DQ (34.28)
 
Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              4:43.48    4:52.93        
                  31.38     1:07.29 (35.91)     1:45.09 (37.80)     2:22.17 (37.08)
        3:04.22 (42.05)     3:46.29 (42.07)     4:20.24 (33.95)     4:52.93 (32.69)
  2 Leonard, Penelope K       13 AGUA-MR              5:00.16    4:54.62        
                  30.90     1:04.69 (33.79)     1:40.66 (35.97)     2:16.05 (35.39)
        3:01.27 (45.22)     3:46.16 (44.89)     4:20.78 (34.62)     4:54.62 (33.84)
  3 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              4:44.93    4:54.85        
                  31.38     1:06.79 (35.41)     1:45.83 (39.04)     2:24.08 (38.25)
        3:04.58 (40.50)     3:46.77 (42.19)     4:21.77 (35.00)     4:54.85 (33.08)
  4 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR              4:45.03    4:54.90        
                  31.98     1:09.58 (37.60)     1:48.39 (38.81)     2:26.19 (37.80)
        3:06.78 (40.59)     3:48.09 (41.31)     4:21.92 (33.83)     4:54.90 (32.98)
  5 Chang, Cara               13 AGUA-MR                   NT    5:16.76        
                  32.78     1:11.71 (38.93)     1:52.60 (40.89)     2:32.58 (39.98)
        3:16.89 (44.31)     4:03.44 (46.55)     4:41.44 (38.00)     5:16.76 (35.32)
  6 Hermann, Anna             13 AGUA-MR              5:01.66    5:18.40        
                  32.44     1:10.93 (38.49)     1:50.92 (39.99)     2:30.40 (39.48)
        3:17.17 (46.77)     4:02.14 (44.97)     4:41.33 (39.19)     5:18.40 (37.07)
  7 DiToro, Diana R           13 LIAC-MR              5:16.70    5:19.32        
                  32.29     1:09.07 (36.78)     1:47.56 (38.49)     2:27.04 (39.48)
        3:15.17 (48.13)     4:04.40 (49.23)     4:42.34 (37.94)     5:19.32 (36.98)
  8 Kopasz, Nicole            14 Middies-MR           5:28.43    5:19.47        
                  36.22     1:16.36 (40.14)     1:57.91 (41.55)     2:37.71 (39.80)
        3:23.24 (45.53)     4:09.17 (45.93)     4:45.36 (36.19)     5:19.47 (34.11)
  9 Hulme, Ella R             16 EAST-MR              5:23.38    5:21.03        
                  35.35     1:17.13 (41.78)     1:59.50 (42.37)     2:40.43 (40.93)
        3:23.49 (43.06)     4:09.02 (45.53)     4:45.84 (36.82)     5:21.03 (35.19)
 10 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                   NT    5:21.81        
                  33.55     1:12.44 (38.89)     1:54.82 (42.38)     2:37.41 (42.59)
        3:23.80 (46.39)     4:10.38 (46.58)     4:46.21 (35.83)     5:21.81 (35.60)
 11 Chang, Mia                13 AGUA-MR              5:28.25    5:32.63        
                  34.52     1:16.43 (41.91)     1:59.55 (43.12)     2:41.59 (42.04)
        3:28.92 (47.33)     4:16.77 (47.85)     4:55.92 (39.15)     5:32.63 (36.71)
 12 Punnoose, Ann j           13 Middies-MR           5:46.36    5:42.43        
                  33.98     1:14.05 (40.07)   2:43.15 (1:29.10)                    
            3:31.83 ( )     4:21.26 (49.43)     5:02.41 (41.15)     5:42.43 (40.02)
 13 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           5:43.10    5:43.68        
                  38.61     1:24.72 (46.11)     2:11.80 (47.08)     2:54.45 (42.65)
        3:37.74 (43.29)     4:24.77 (47.03)     5:06.09 (41.32)     5:43.68 (37.59)
 14 George, Danielle A        14 AGUA-MR                   NT    5:45.84        
                  36.94     1:20.87 (43.93)   2:50.87 (1:30.00)                    
            3:43.78 ( )     4:34.47 (50.69)     5:11.29 (36.82)     5:45.84 (34.55)
 15 Smith, Caroline K         14 Middies-MR           5:49.43    5:46.01        
                  36.98   2:03.74 (1:26.76)     2:46.36 (42.62)                    
            3:37.39 ( )     4:29.77 (52.38)     5:09.48 (39.71)     5:46.01 (36.53)
 16 Lopez, Isabella S         14 Middies-MR           5:49.27    5:55.09        
                  34.08     1:16.14 (42.06)     2:01.81 (45.67)     2:47.13 (45.32)
        3:39.97 (52.84)     4:34.65 (54.68)     5:16.09 (41.44)     5:55.09 (39.00)
 -- Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  34.59     1:18.00 (43.41)     2:01.92 (43.92)     2:45.09 (43.17)
        3:29.06 (43.97)     4:14.00 (44.94)     4:54.16 (40.16)          DQ (38.91)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              5:15.09    5:23.19        
                  29.83     1:01.93 (32.10)     1:34.46 (32.53)     2:06.98 (32.52)
        2:39.49 (32.51)     3:12.28 (32.79)     3:45.27 (32.99)     4:18.46 (33.19)
        4:51.55 (33.09)     5:23.19 (31.64)                                        
  2 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              5:20.42    5:30.92        
                  30.01     1:02.84 (32.83)     1:36.00 (33.16)     2:09.47 (33.47)
        2:43.06 (33.59)     3:16.39 (33.33)     3:49.72 (33.33)     4:23.86 (34.14)
        4:57.97 (34.11)     5:30.92 (32.95)                                        
  3 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              5:25.07    5:33.71        
            5:00.91 ( )     5:33.71 (32.80)                                        
  4 Arnold, Lauren R          14 Unat-MR              5:29.13    5:34.60        
                  29.92     1:02.54 (32.62)     1:35.75 (33.21)     2:09.56 (33.81)
        2:43.54 (33.98)     3:17.60 (34.06)     3:51.78 (34.18)     4:26.42 (34.64)
        5:00.91 (34.49)     5:34.60 (33.69)                                        
  5 Millet, Florence J        13 EAST-MR              5:35.48    5:46.90        
                  30.69     1:04.66 (33.97)     1:40.16 (35.50)     2:15.90 (35.74)
        2:51.43 (35.53)     3:26.79 (35.36)     4:02.05 (35.26)     4:37.25 (35.20)
        5:13.00 (35.75)     5:46.90 (33.90)                                        
  6 Hricay, Morgan J          17 EAST-MR              5:43.75    5:51.12        
                  31.00     1:04.65 (33.65)     1:39.93 (35.28)     2:15.63 (35.70)
        2:51.91 (36.28)     3:26.73 (34.82)     4:02.29 (35.56)     4:38.54 (36.25)
        5:14.75 (36.21)     5:51.12 (36.37)                                        
  7 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                   NT    5:52.94        
                  31.35     1:05.69 (34.34)     1:41.25 (35.56)     2:17.32 (36.07)
        2:53.25 (35.93)     3:29.53 (36.28)     4:06.13 (36.60)     4:42.77 (36.64)
        5:18.67 (35.90)     5:52.94 (34.27)                                        
  8 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR                   NT    5:59.57        
                  32.69     1:08.74 (36.05)     1:45.55 (36.81)     2:22.43 (36.88)
        2:59.36 (36.93)     3:36.36 (37.00)     4:13.15 (36.79)     4:49.95 (36.80)
        5:25.92 (35.97)     5:59.57 (33.65)                                        
  9 Chang, Cara               13 AGUA-MR              7:11.93    6:00.90        
                  31.98     1:06.97 (34.99)     1:43.30 (36.33)     2:20.48 (37.18)
        2:57.24 (36.76)     3:35.15 (37.91)     4:13.10 (37.95)     4:50.22 (37.12)
        5:27.43 (37.21)     6:00.90 (33.47)                                        
 10 DiToro, Diana R           13 LIAC-MR              5:56.22    6:01.03        
 11 George, Danielle A        14 AGUA-MR                   NT    6:01.74        
                  33.20     1:09.82 (36.62)     1:46.45 (36.63)     2:23.05 (36.60)
        2:59.31 (36.26)     3:36.80 (37.49)     4:13.62 (36.82)     4:50.95 (37.33)
        5:26.52 (35.57)     6:01.74 (35.22)                                        
 12 Kopasz, Nicole            14 Middies-MR           5:55.23    6:05.70        
                  33.39     1:09.61 (36.22)     1:47.05 (37.44)     2:24.45 (37.40)
        3:02.30 (37.85)     3:39.57 (37.27)     4:16.74 (37.17)     4:53.91 (37.17)
        5:30.88 (36.97)     6:05.70 (34.82)                                        
 13 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR                   NT    6:17.55        
 14 Klein, Jordana            13 EAST-MR              5:55.86    6:17.61        
                  32.57     1:08.24 (35.67)     1:45.09 (36.85)     2:22.20 (37.11)
        3:00.05 (37.85)     3:38.69 (38.64)     4:17.84 (39.15)     4:56.87 (39.03)
        5:37.34 (40.47)     6:17.61 (40.27)                                        
 15 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR                   NT    6:17.78        
                  34.18     1:11.69 (37.51)     1:50.06 (38.37)     2:28.38 (38.32)
        3:07.18 (38.80)     3:46.55 (39.37)     4:25.28 (38.73)     5:04.10 (38.82)
        5:42.01 (37.91)     6:17.78 (35.77)                                        
 16 Smith, Caroline K         14 Middies-MR           6:05.52    6:19.20        
                  34.93     1:12.95 (38.02)     1:50.97 (38.02)     2:30.05 (39.08)
        3:08.96 (38.91)     3:46.99 (38.03)     4:25.81 (38.82)     5:04.43 (38.62)
        5:42.38 (37.95)     6:19.20 (36.82)                                        
 17 Chang, Mia                13 AGUA-MR              7:35.40    6:19.79        
                  32.59     1:10.07 (37.48)     1:49.06 (38.99)     2:27.47 (38.41)
        3:07.24 (39.77)     3:46.80 (39.56)     4:25.39 (38.59)     5:04.82 (39.43)
        5:42.00 (37.18)     6:19.79 (37.79)                                        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Henry L            7 EAST-MR                20.07      21.86        
  2 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR               29.87      25.91        
  3 Cho, Joshua S              6 Flying Dolphins-MR     26.61      26.08        
  4 King, Liam G               5 Storm-MR               33.56      29.83        
  5 Yi, Michael                7 Middies-MR                NT      35.94        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.69  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          7 Unat-MR                34.60      35.16 SILV   
  2 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR             1:10.77    1:02.60        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          7 Unat-MR                   NT      18.43        
  2 Turner, Henry L            7 EAST-MR                27.61      24.66        
  3 King, Liam G               5 Storm-MR               28.29      27.96        
  4 Cho, Joshua S              6 Flying Dolphins-MR        NT      34.10        
 -- Yi, Michael                7 Middies-MR                NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.19  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          7 Unat-MR                42.49      41.35 SILV   
  2 Upadhyaya, Kush S          7 Flying Dolphins-MR   1:04.62      55.57        
  3 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR             1:06.86    1:00.77        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          7 Unat-MR                   NT      25.12        
  2 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR               38.60      34.89        
 -- King, Liam G               5 Storm-MR               41.13         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          7 Unat-MR                53.99      55.12        
  2 Upadhyaya, Kush S          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:09.25        
  3 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR             1:22.99    1:16.13        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR               40.99      33.43        
 -- Cho, Joshua S              6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Turner, Henry L            7 EAST-MR                   NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Upadhyaya, Kush S          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:12.80        
 
Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          7 Unat-MR                   NT    1:32.74        
                  42.85     1:32.74 (49.89)                                        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haridasan, Nikolai         8 Flying Dolphins-MR     17.87      17.15        
  2 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     18.20      17.39        
  3 Barclay, James P           8 FA-MR                     NT      19.42        
  4 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               19.14      19.56        
  5 Lanning, Bowden            8 Flying Dolphins-MR     19.23      19.64        
  6 Sicard, Jack M             8 Storm-MR               18.15      21.00        
  7 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR               21.56      21.75        
  8 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             19.09      21.92        
  9 Neary, Matthew             8 Storm-MR               28.53      24.98        
 10 Vellore, Kieran            8 Flying Dolphins-MR        NT      25.88        
 11 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR             24.55      26.63        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.69  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haridasan, Nikolai         8 Flying Dolphins-MR     38.82      36.44        
  2 Jadot, Olivier J           8 EAST-MR                36.83      37.22        
  3 Franks, Kelly C            8 EAST-MR                36.58      37.63        
  4 Thring, Isaac S            8 EAST-MR                39.69      38.36        
  5 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     38.64      39.53        
  6 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               41.29      40.43        
  7 Dominick, Connor J         8 Middies-MR             43.21      42.29        
  8 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             44.65      47.74        
  9 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR               48.48      49.31        
 10 Gosdin, Nathaniel          8 Middies-MR             52.95      49.66        
 11 Coogan, Luke E             8 Storm-MR               54.31      56.23        
 12 Mark, Malcolm              8 CFB-MR               1:25.53      57.46        
 13 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR             55.18      58.98        
 14 Neary, Matthew             8 Storm-MR             1:04.58      59.12        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Kelly C            8 EAST-MR                19.98      20.18        
  2 Jadot, Olivier J           8 EAST-MR                23.42      21.22        
  3 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               23.25      22.61        
  4 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR               23.75      22.85        
  5 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     22.33      23.32        
  6 Dominick, Connor J         8 Middies-MR             24.94      25.06        
  7 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             25.86      25.54        
  8 Neary, Matthew             8 Storm-MR               33.64      26.78        
  9 Coogan, Luke E             8 Storm-MR               27.61      27.95        
  9 Mark, Malcolm              8 CFB-MR                 28.64      27.95        
 11 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR             29.80      28.01        
 12 Gosdin, Nathaniel          8 Middies-MR             27.93      28.20        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.19  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Carter C          8 EAST-MR                40.03      41.36 SILV   
  2 Franks, Kelly C            8 EAST-MR                41.95      42.28 SILV   
  3 Haridasan, Nikolai         8 Flying Dolphins-MR     46.16      44.99        
  4 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR                45.04      46.42        
  5 Barclay, James P           8 FA-MR                     NT      48.80        
  6 Sicard, Jack M             8 Storm-MR               51.68      49.57        
  7 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             53.17      53.78        
  8 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     50.65      54.31        
  9 Vellore, Kieran            8 Flying Dolphins-MR     54.33    1:01.22        
 10 Neary, Matthew             8 Storm-MR             1:05.31    1:05.41        
 11 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR           1:03.69    1:06.93        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thring, Isaac S            8 EAST-MR                22.89      21.78        
  2 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               30.52      26.32        
  3 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR               28.50      26.88        
  4 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             40.17      29.58        
  5 Gosdin, Nathaniel          8 Middies-MR             32.09      34.14        
 -- Neary, Matthew             8 Storm-MR               42.29         DQ        
 -- Haridasan, Nikolai         8 Flying Dolphins-MR     29.31         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Kelly C            8 EAST-MR                49.08      49.07        
  2 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR                55.11      51.31        
  3 Corbett, Carter C          8 EAST-MR                50.35      51.77        
  4 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               57.13    1:01.20        
 -- Neary, Matthew             8 Storm-MR             1:16.39         DQ        
 -- Sicard, Jack M             8 Storm-MR             1:05.55         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haridasan, Nikolai         8 Flying Dolphins-MR     19.38      20.83        
  2 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               24.93      22.80        
  3 Lanning, Bowden            8 Flying Dolphins-MR     22.70      23.03        
  4 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR               26.94      26.19        
  5 Vellore, Kieran            8 Flying Dolphins-MR        NT      29.44        
  6 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR             31.72      31.97        
 -- Barclay, James P           8 FA-MR                     NT         DQ        
 -- Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     22.09         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Kelly C            8 EAST-MR                43.46      46.46        
  2 Thring, Isaac S            8 EAST-MR                52.47      50.93        
  3 Jadot, Olivier J           8 EAST-MR                51.63      53.38        
 -- Dominick, Connor J         8 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Coogan, Luke E             8 Storm-MR             1:10.99         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR   1:02.60         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Carter C          8 EAST-MR              1:28.57    1:33.41        
                  43.11     1:33.41 (50.30)                                        
  2 Franks, Kelly C            8 EAST-MR              1:31.22    1:34.78        
                  44.03     1:34.78 (50.75)                                        
  3 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR              1:44.03    1:41.52        
                  44.67     1:41.52 (56.85)                                        
  4 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR             1:55.48    1:50.03        
                  53.59     1:50.03 (56.44)                                        
  5 Lanning, Bowden            8 Flying Dolphins-MR   1:51.04    1:55.26        
                  54.01   1:55.26 (1:01.25)                                        
 -- Tirado, Joseph j           8 Middies-MR           1:55.12         DQ        
                  54.13        DQ (1:06.31)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.69  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C              10 EAST-MR                28.91      29.08 JO     
  2 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR     31.00      30.09 JO     
  3 Graber, Seth M            10 EAST-MR                30.52      31.08 JO     
  4 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     33.44      32.60 SILV   
  5 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR     32.59      33.20 SILV   
  6 Quinlan, Danny R          10 LIAC-MR                32.94      33.45 SILV   
  7 Edell, Truman E           10 Flying Dolphins-MR     33.33      33.70 SILV   
  8 Bertrand, James T         10 LIAC-MR                35.85      33.87 SILV   
  9 Chavez, Jin C             10 LIAC-MR                34.45      34.36 SILV   
 10 Park, Peter J             10 EAST-MR                33.13      34.37 SILV   
 11 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR                35.23      34.77 SILV   
 12 Touti, Ayden              10 LIAC-MR                35.78      35.60        
 13 Haskell, Max S            10 Flying Dolphins-MR     36.30      35.64        
 14 Rogliano, Matthew J       10 Middies-MR             37.63      35.88        
 15 Ahearn, Jack A             9 LIAC-MR                36.96      36.28        
 16 Cash, Brian A             10 LIAC-MR                36.43      36.33        
 17 Farrelly, Joseph C        10 LIAC-MR                34.41      36.45        
 18 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR                38.68      36.84        
 19 Leung, Brandon S          10 LIAC-MR                38.62      37.19        
 20 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR     35.27      37.23        
 21 Dunne, Christopher A      10 LIAC-MR                37.31      37.31        
 22 Crouchley, John P          9 LIAC-MR                36.67      38.46        
 23 Zhang, Aaron A            10 EAST-MR                37.82      38.91        
 24 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR                39.25      39.16        
 25 Radley, Cole N             9 Flying Dolphins-MR     38.38      39.74        
 26 Llorente Valin, Leonardo  10 Middies-MR             39.68      41.06        
 27 Yang, Ryan Y               9 Flying Dolphins-MR     41.91      41.42        
 28 Burger, Oliver R           9 Flying Dolphins-MR     41.50      41.61        
 29 Koo, David M              10 EAST-MR                41.38      42.94        
 30 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR     45.45      43.02        
 31 Melillo, Cole G           10 EAST-MR                52.42      44.56        
 32 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR     46.57      47.29        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C              10 EAST-MR              1:02.63    1:03.32 JO     
                  30.55     1:03.32 (32.77)                                        
  2 Silver, Ethan             10 LIAC-MR              1:07.20    1:08.53 JO     
                  32.53     1:08.53 (36.00)                                        
  3 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR   1:13.48    1:09.05 JO     
                  32.58     1:09.05 (36.47)                                        
  4 Mehlman, Zachary J        10 LIAC-MR              1:15.82    1:12.61 SILV   
                  34.78     1:12.61 (37.83)                                        
  5 Straus, Leo P             10 LIAC-MR              1:15.52    1:14.09 SILV   
                  35.89     1:14.09 (38.20)                                        
  6 Quinlan, Danny R          10 LIAC-MR              1:13.84    1:15.41 SILV   
                  36.33     1:15.41 (39.08)                                        
  7 Wong, Andrew               9 LIAC-MR              1:16.09    1:15.79 SILV   
                  35.90     1:15.79 (39.89)                                        
  8 Thring, Jon J             10 EAST-MR              1:14.96    1:16.28 SILV   
                  36.59     1:16.28 (39.69)                                        
  9 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR   1:13.81    1:16.69 SILV   
                  36.18     1:16.69 (40.51)                                        
 10 Farrelly, Joseph C        10 LIAC-MR              1:17.51    1:16.75 SILV   
                  37.20     1:16.75 (39.55)                                        
 11 Touti, Ayden              10 LIAC-MR              1:16.70    1:17.94 SILV   
                  37.05     1:17.94 (40.89)                                        
 12 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR   1:22.26    1:18.51        
                  36.81     1:18.51 (41.70)                                        
 13 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR              1:18.30    1:18.67        
                  36.48     1:18.67 (42.19)                                        
 14 Cash, Brian A             10 LIAC-MR              1:18.66    1:20.69        
                  38.21     1:20.69 (42.48)                                        
 15 Bertrand, James T         10 LIAC-MR              1:17.18    1:20.91        
                  38.42     1:20.91 (42.49)                                        
 16 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR              1:21.13    1:21.04        
                  38.33     1:21.04 (42.71)                                        
 17 Crouchley, John P          9 LIAC-MR              1:20.45    1:21.16        
                  38.73     1:21.16 (42.43)                                        
 18 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR   1:24.62    1:22.13        
                  38.12     1:22.13 (44.01)                                        
 19 Kearon, Rory W            10 Middies-MR                NT    1:22.26        
                  37.94     1:22.26 (44.32)                                        
 20 Dunne, Christopher A      10 LIAC-MR              1:24.83    1:23.14        
                  40.14     1:23.14 (43.00)                                        
 21 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR           1:27.22    1:25.40        
                  40.22     1:25.40 (45.18)                                        
 22 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:25.78    1:27.21        
                  40.73     1:27.21 (46.48)                                        
 23 Hanagan, Nicholas y       10 Middies-MR           1:41.34    1:28.03        
                  42.02     1:28.03 (46.01)                                        
 24 Thalappillil, Amir J       9 EAST-MR              1:31.47    1:28.04        
                  43.11     1:28.04 (44.93)                                        
 25 Fu, Warren                 9 CFB-MR               1:43.87    1:30.61        
                  43.22     1:30.61 (47.39)                                        
 26 Zhang, Aaron A            10 EAST-MR              1:50.07    1:31.30        
                  42.43     1:31.30 (48.87)                                        
 27 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR   1:42.42    1:32.86        
                  44.70     1:32.86 (48.16)                                        
 28 Yang, Ryan Y               9 Flying Dolphins-MR   1:34.64    1:32.93        
                  42.77     1:32.93 (50.16)                                        
 29 Shah, Dylan R             10 Flying Dolphins-MR   1:38.72    1:33.83        
                  41.09     1:33.83 (52.74)                                        
 30 Martins, Aston             9 CFB-MR               1:34.78    1:37.17        
                  44.19     1:37.17 (52.98)                                        
 31 Burger, Oliver R           9 Flying Dolphins-MR   1:35.88    1:37.65        
                  46.06     1:37.65 (51.59)                                        
 32 Anand, Alexander           9 CFB-MR               1:53.86    1:43.02        
                  47.51     1:43.02 (55.51)                                        
 33 Melillo, Cole G           10 EAST-MR              1:46.25    1:52.81        
                  48.58   1:52.81 (1:04.23)                                        
 -- Haskell, Max S            10 Flying Dolphins-MR   1:24.28        DNF        
      Did not finish
                  49.68                                                            
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C              10 EAST-MR              2:21.00    2:19.63 JO     
                  31.04     1:05.52 (34.48)     1:42.65 (37.13)     2:19.63 (36.98)
  2 Barrett, Noah D           10 Unat-MR              2:21.24    2:22.57 JO     
                  32.20     1:09.63 (37.43)     1:47.75 (38.12)     2:22.57 (34.82)
  3 Graber, Seth M            10 EAST-MR              2:27.53    2:23.82 JO     
  4 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR   2:40.11    2:35.59 SILV   
                  34.86     1:14.53 (39.67)     1:55.51 (40.98)     2:35.59 (40.08)
  5 Straus, Leo P             10 LIAC-MR              2:45.00    2:40.47 SILV   
                  36.91     1:18.23 (41.32)     2:00.43 (42.20)     2:40.47 (40.04)
  6 Mehlman, Zachary J        10 LIAC-MR              3:00.00    2:41.25 SILV   
                  38.04     1:19.68 (41.64)     2:00.71 (41.03)     2:41.25 (40.54)
  7 Chavez, Jin C             10 LIAC-MR              2:45.00    2:41.57 SILV   
                  36.31     1:17.53 (41.22)     2:00.42 (42.89)     2:41.57 (41.15)
  8 Franklin, Matthew A       10 LIAC-MR              2:55.18    2:42.20 SILV   
                  37.80     1:19.62 (41.82)     2:03.51 (43.89)     2:42.20 (38.69)
  9 Quinlan, Danny R          10 LIAC-MR              2:43.67    2:42.36 SILV   
                  36.88     1:19.82 (42.94)     2:01.83 (42.01)     2:42.36 (40.53)
 10 Farrelly, Joseph C        10 LIAC-MR              2:39.94    2:45.15 SILV   
                  36.62     1:19.75 (43.13)     2:04.35 (44.60)     2:45.15 (40.80)
 11 Mackey, Thomas             9 LIAC-MR              3:03.01    2:46.32 SILV   
                  38.12     1:21.71 (43.59)     2:04.30 (42.59)     2:46.32 (42.02)
 12 Wong, Andrew               9 LIAC-MR              2:55.00    2:48.26 SILV   
 13 Buckley, Gavin C           9 LIAC-MR              2:58.83    2:51.65        
                  39.87     1:24.36 (44.49)     2:10.04 (45.68)     2:51.65 (41.61)
 14 Guerrero, Gabriel S       10 EAST-MR              3:05.49    3:09.62        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.19  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noah D           10 Unat-MR                32.73      34.87 JO     
  2 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR                37.77      36.96 JO     
  3 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR     37.38      37.02 JO     
  4 Silver, Ethan             10 LIAC-MR                36.80      37.54 SILV   
  5 Mackey, Thomas             9 LIAC-MR                38.09      38.73 SILV   
  6 Buckley, Gavin C           9 LIAC-MR                39.58      39.63 SILV   
  7 Farrelly, Joseph C        10 LIAC-MR                39.94      40.31 SILV   
  8 Touti, Ayden              10 LIAC-MR                40.37      40.75 SILV   
  8 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     39.10      40.75 SILV   
 10 Bertrand, James T         10 LIAC-MR                41.12      41.20 SILV   
 11 Quinlan, Danny R          10 LIAC-MR                40.93      41.28 SILV   
 12 Crouchley, John P          9 LIAC-MR                40.08      41.61 SILV   
 13 Mehlman, Zachary J        10 LIAC-MR                39.40      41.77 SILV   
 14 DuTremble, James P        10 EAST-MR                43.85      42.14 SILV   
 15 Chavez, Jin C             10 LIAC-MR                44.22      42.75 SILV   
 16 Kearon, Rory W            10 Middies-MR             42.20      42.77 SILV   
 17 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR                44.66      42.86 SILV   
 18 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR                42.84      43.26        
 19 Fu, Warren                 9 CFB-MR                 44.00      43.30        
 20 Ahearn, Jack A             9 LIAC-MR                43.23      43.45        
 21 Cash, Brian A             10 LIAC-MR                44.77      43.80        
 22 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR                42.70      44.15        
 23 Dunne, Christopher A      10 LIAC-MR                45.72      44.63        
 24 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR     43.07      46.36        
 25 Thalappillil, Amir J       9 EAST-MR                49.12      48.78        
 26 Burger, Oliver R           9 Flying Dolphins-MR     48.70      48.92        
 27 Hanagan, Nicholas y       10 Middies-MR             49.49      49.20        
 28 Anand, Alexander           9 CFB-MR                 49.74      49.46        
 29 Shah, Dylan R             10 Flying Dolphins-MR     51.13      50.60        
 30 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR     55.24      51.77        
 -- Wong, Andrew               9 LIAC-MR                38.59         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Haskell, Max S            10 Flying Dolphins-MR     53.09         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.59  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noah D           10 Unat-MR              1:11.47    1:12.54 JO     
                  35.63     1:12.54 (36.91)                                        
  2 Graber, Seth M            10 EAST-MR              1:13.57    1:15.41 JO     
                  36.57     1:15.41 (38.84)                                        
  3 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR   1:21.59    1:19.09 JO     
                  37.69     1:19.09 (41.40)                                        
  4 Mackey, Thomas             9 LIAC-MR              1:17.60    1:22.24 SILV   
  5 Touti, Ayden              10 LIAC-MR              1:24.30    1:22.39 SILV   
                  39.71     1:22.39 (42.68)                                        
  6 Straus, Leo P             10 LIAC-MR              1:23.19    1:22.46 SILV   
                  40.82     1:22.46 (41.64)                                        
  7 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR              1:24.86    1:22.57 SILV   
                  39.87     1:22.57 (42.70)                                        
  8 Wong, Andrew               9 LIAC-MR              1:24.95    1:23.81 SILV   
                  40.58     1:23.81 (43.23)                                        
  9 Farrelly, Joseph C        10 LIAC-MR              1:25.29    1:25.88 SILV   
                  41.65     1:25.88 (44.23)                                        
 10 Buckley, Gavin C           9 LIAC-MR              1:25.05    1:27.74 SILV   
 11 Franklin, Matthew A       10 LIAC-MR              1:28.97    1:28.22 SILV   
                  42.98     1:28.22 (45.24)                                        
 12 Bertrand, James T         10 LIAC-MR              1:26.51    1:28.48 SILV   
                  43.53     1:28.48 (44.95)                                        
 13 Leung, Brandon S          10 LIAC-MR              1:31.56    1:30.66 SILV   
 14 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:30.88    1:31.57 SILV   
                  44.05     1:31.57 (47.52)                                        
 15 Edell, Truman E           10 Flying Dolphins-MR   1:33.12    1:32.62 SILV   
                  42.90     1:32.62 (49.72)                                        
 16 Ahearn, Jack A             9 LIAC-MR              1:35.36    1:33.47 SILV   
                  44.72     1:33.47 (48.75)                                        
 17 Rogliano, Matthew J       10 Middies-MR           1:40.64    1:35.26 SILV   
                  46.49     1:35.26 (48.77)                                        
 18 Cash, Brian A             10 LIAC-MR              1:37.54    1:35.58 SILV   
                  47.15     1:35.58 (48.43)                                        
 19 Dunne, Christopher A      10 LIAC-MR              1:39.14    1:37.30        
                  48.23     1:37.30 (49.07)                                        
 20 Llorente Valin, Leonardo  10 Middies-MR           1:43.13    1:38.88        
 21 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR   1:41.96    1:40.72        
                  50.37     1:40.72 (50.35)                                        
 22 Guerrero, Gabriel S       10 EAST-MR              1:39.94    1:42.41        
 23 Zhang, Aaron A            10 EAST-MR              1:47.07    1:44.30        
                  50.98     1:44.30 (53.32)                                        
 24 Radley, Cole N             9 Flying Dolphins-MR   1:43.48    1:44.52        
                  51.26     1:44.52 (53.26)                                        
 25 Koo, David M              10 EAST-MR              1:54.53    1:51.94        
 26 Burger, Oliver R           9 Flying Dolphins-MR   2:05.29    1:56.19        
                  56.84     1:56.19 (59.35)                                        
 27 Melillo, Cole G           10 EAST-MR              2:03.54    2:06.77        
                  58.52   2:06.77 (1:08.25)                                        
 -- Mehlman, Zachary J        10 LIAC-MR              1:28.80         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahearn, Jack A             9 LIAC-MR                46.42      45.53 SILV   
  2 Mackey, Thomas             9 LIAC-MR                44.82      46.55 SILV   
  3 Buckley, Gavin C           9 LIAC-MR                47.22      46.67 SILV   
  4 Straus, Leo P             10 LIAC-MR                46.28      46.78 SILV   
  5 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     49.20      47.37 SILV   
  6 Chavez, Jin C             10 LIAC-MR                48.06      47.51 SILV   
  7 Mehlman, Zachary J        10 LIAC-MR                46.65      47.85 SILV   
  8 Haskell, Max S            10 Flying Dolphins-MR     49.71      48.91        
  9 Leung, Brandon S          10 LIAC-MR                50.42      49.07        
 10 Radley, Cole N             9 Flying Dolphins-MR     48.93      49.42        
 11 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR     49.48      49.86        
 12 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR                50.85      49.92        
 13 Rogliano, Matthew J       10 Middies-MR             54.37      52.30        
 14 Zhang, Aaron A            10 EAST-MR                52.40      52.41        
 15 Llorente Valin, Leonardo  10 Middies-MR             52.22      52.94        
 16 Yang, Ryan Y               9 Flying Dolphins-MR     53.72      53.40        
 17 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR     57.70      57.63        
 18 Burger, Oliver R           9 Flying Dolphins-MR   1:06.09    1:08.46        
 -- Melillo, Cole G           10 EAST-MR              1:13.43         DQ        
      No touch
 -- Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR     56.63         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isak, Ethan C              9 EAST-MR              1:35.24    1:32.48 JO     
                  45.11     1:32.48 (47.37)                                        
  2 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR           1:32.79    1:33.68 JO     
                  45.05     1:33.68 (48.63)                                        
  3 Mackey, Thomas             9 LIAC-MR              1:37.09    1:36.93 SILV   
                  46.25     1:36.93 (50.68)                                        
  4 Ahearn, Jack A             9 LIAC-MR              1:40.30    1:37.60 SILV   
                  46.68     1:37.60 (50.92)                                        
  5 Buckley, Gavin C           9 LIAC-MR              1:41.45    1:39.26 SILV   
                  48.40     1:39.26 (50.86)                                        
  6 Straus, Leo P             10 LIAC-MR              1:40.76    1:39.64 SILV   
                  47.98     1:39.64 (51.66)                                        
  7 Shah, Dylan R             10 Flying Dolphins-MR   1:46.32    1:42.51 SILV   
                  48.46     1:42.51 (54.05)                                        
  8 Chavez, Jin C             10 LIAC-MR              1:42.71    1:42.88 SILV   
                  48.49     1:42.88 (54.39)                                        
  9 Mehlman, Zachary J        10 LIAC-MR              1:39.49    1:43.34 SILV   
                  50.01     1:43.34 (53.33)                                        
 10 Park, Peter J             10 EAST-MR              1:40.29    1:43.93 SILV   
                  49.85     1:43.93 (54.08)                                        
 11 Thring, Jon J             10 EAST-MR              1:39.07    1:45.24 SILV   
                  49.17     1:45.24 (56.07)                                        
 12 Hanagan, Nicholas y       10 Middies-MR                NT    1:47.87 SILV   
                  51.50     1:47.87 (56.37)                                        
 13 Cash, Brian A             10 LIAC-MR              1:48.36    1:48.31 SILV   
                  52.24     1:48.31 (56.07)                                        
 14 Haskell, Max S            10 Flying Dolphins-MR   1:52.59    1:48.57        
                  51.23     1:48.57 (57.34)                                        
 15 Crouchley, John P          9 LIAC-MR              1:49.99    1:48.58        
                  52.29     1:48.58 (56.29)                                        
 16 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR              1:49.18    1:48.67        
                  51.81     1:48.67 (56.86)                                        
 17 DuTremble, James P        10 EAST-MR              1:58.78    1:51.20        
                  54.51     1:51.20 (56.69)                                        
 18 Yang, Ryan Y               9 Flying Dolphins-MR   1:49.70    1:56.79        
                  56.54   1:56.79 (1:00.25)                                        
 19 Kearon, Rory W            10 Middies-MR           2:09.18    1:57.55        
                  54.85   1:57.55 (1:02.70)                                        
 20 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:56.75    1:58.13        
                  56.62   1:58.13 (1:01.51)                                        
 21 Zhang, Aaron A            10 EAST-MR              2:01.30    1:58.20        
                  56.30   1:58.20 (1:01.90)                                        
 22 Thalappillil, Amir J       9 EAST-MR                   NT    2:06.08        
                1:00.18   2:06.08 (1:05.90)                                        
 23 Melillo, Cole G           10 EAST-MR                   NT    2:32.87        
                1:10.39   2:32.87 (1:22.48)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noah D           10 Unat-MR                30.10      32.03 JO     
  2 Moy, Aiden C              10 EAST-MR                31.63      32.32 JO     
  3 Silver, Ethan             10 LIAC-MR                33.47      34.37 JO     
  4 Mackey, Thomas             9 LIAC-MR                34.96      34.78 JO     
  5 Isak, Ethan C              9 EAST-MR                39.76      37.49 SILV   
  6 Quinlan, Danny R          10 LIAC-MR                40.36      39.27 SILV   
  7 Park, Peter J             10 EAST-MR                42.12      39.52 SILV   
  8 Straus, Leo P             10 LIAC-MR                39.24      39.53 SILV   
  9 Chavez, Jin C             10 LIAC-MR                39.48      40.15 SILV   
 10 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR                41.37      41.54 SILV   
 11 Ahearn, Jack A             9 LIAC-MR                42.71      41.61 SILV   
 12 Wong, Andrew               9 LIAC-MR                41.02      41.90 SILV   
 13 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR                44.67      44.15        
 14 DuTremble, James P        10 EAST-MR                45.14      45.16        
 15 Touti, Ayden              10 LIAC-MR                49.51      45.31        
 16 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR     46.42      46.87        
 17 Thring, Jon J             10 EAST-MR                45.73      47.59        
 18 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR                47.97      48.09        
 19 Martins, Aston             9 CFB-MR                 54.64      48.11        
 20 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     47.11      48.98        
 21 Bertrand, James T         10 LIAC-MR                50.73      49.63        
 22 Yang, Ryan Y               9 Flying Dolphins-MR     55.53      52.22        
 23 Dunne, Christopher A      10 LIAC-MR                53.50      55.39        
 24 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR     58.84      57.90        
 25 Zhang, Aaron A            10 EAST-MR              1:10.60      59.40        
 26 Burger, Oliver R           9 Flying Dolphins-MR     58.13    1:04.67        
 -- Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR     48.27         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Farrelly, Joseph C        10 LIAC-MR                44.72         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinlan, Danny R          10 LIAC-MR              1:27.69    1:23.98 JO     
                  40.07     1:23.98 (43.91)                                        
  2 Park, Peter J             10 EAST-MR              1:36.17    1:38.15        
                  43.85     1:38.15 (54.30)                                        
 -- Crouchley, John P          9 LIAC-MR              1:28.59         DQ        
      Arms underwater recovery
                  41.83          DQ (50.61)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noah D           10 Unat-MR              1:12.21    1:11.84 JO     
                  33.81     1:11.84 (38.03)                                        
  2 Moy, Aiden C              10 EAST-MR              1:13.18    1:11.89 JO     
                  34.58     1:11.89 (37.31)                                        
  3 Franklin, Matthew A       10 LIAC-MR              1:27.44    1:25.08 SILV   
                  39.25     1:25.08 (45.83)                                        
  4 Wong, Andrew               9 LIAC-MR              1:24.50    1:27.63 SILV   
  5 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR   1:31.95    1:28.24 SILV   
                  41.81     1:28.24 (46.43)                                        
  6 Park, Peter J             10 EAST-MR              1:24.31    1:28.36 SILV   
                  41.01     1:28.36 (47.35)                                        
  7 Touti, Ayden              10 LIAC-MR              1:32.42    1:30.16        
                  42.12     1:30.16 (48.04)                                        
  8 Crouchley, John P          9 LIAC-MR              1:32.01    1:30.64        
                  42.76     1:30.64 (47.88)                                        
  9 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR   1:32.66    1:31.38        
                  43.93     1:31.38 (47.45)                                        
 10 Edell, Truman E           10 Flying Dolphins-MR   1:36.79    1:32.20        
                  41.99     1:32.20 (50.21)                                        
 11 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR              1:33.91    1:32.46        
                  43.01     1:32.46 (49.45)                                        
 12 Bertrand, James T         10 LIAC-MR              1:35.02    1:33.15        
                  42.57     1:33.15 (50.58)                                        
 13 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR   1:37.09    1:33.63        
 14 Guerrero, Gabriel S       10 EAST-MR              1:34.89    1:34.78        
                  46.73     1:34.78 (48.05)                                        
 15 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:39.00    1:39.26        
                  45.55     1:39.26 (53.71)                                        
 16 Haskell, Max S            10 Flying Dolphins-MR   1:47.63    1:40.02        
                  49.08     1:40.02 (50.94)                                        
 17 Cash, Brian A             10 LIAC-MR              1:41.78    1:41.07        
                  48.16     1:41.07 (52.91)                                        
 18 Dunne, Christopher A      10 LIAC-MR              1:39.35    1:45.98        
                  48.93     1:45.98 (57.05)                                        
 19 Koo, David M              10 EAST-MR              1:54.29    1:46.45        
 20 Yang, Ryan Y               9 Flying Dolphins-MR   1:46.81    1:46.78        
                  51.34     1:46.78 (55.44)                                        
 21 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR   2:01.20    1:55.14        
                  56.59     1:55.14 (58.55)                                        
 22 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR        NT    1:55.78        
                  57.66     1:55.78 (58.12)                                        
 -- Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR              1:35.44         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  44.48          DQ (50.08)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C              10 EAST-MR              2:36.96    2:35.37 JO     
                  33.14     1:14.86 (41.72)     1:59.46 (44.60)     2:35.37 (35.91)
  2 Barrett, Noah D           10 Unat-MR              2:42.36    2:41.61 JO     
                  34.01     1:15.81 (41.80)     2:04.97 (49.16)     2:41.61 (36.64)
  3 Park, Peter J             10 EAST-MR              3:03.44    2:57.83 SILV   
                  39.89     1:24.64 (44.75)     2:18.68 (54.04)     2:57.83 (39.15)
  4 Buckley, Gavin C           9 LIAC-MR              3:05.00    3:01.68 SILV   
                  42.45     1:26.91 (44.46)     2:21.56 (54.65)     3:01.68 (40.12)
  5 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR   3:23.63    3:11.37 SILV   
                  46.04     1:33.58 (47.54)     2:29.62 (56.04)     3:11.37 (41.75)
 -- Isak, Ethan C              9 EAST-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  42.31     1:28.05 (45.74)     2:18.37 (50.32)          DQ (40.17)
 -- Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR   3:06.09         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  43.53     1:27.64 (44.11)     2:18.42 (50.78)          DQ (40.13)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.89  JO
                27.90  SMAX
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason N              12 EAST-MR                26.75      26.81 JO     
  2 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR             27.58      28.46 SILV   
  3 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR     29.37      28.87 SILV   
  4 Thayer, Philip            12 EAST-MR                31.51      30.13 SILV   
  5 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             30.10      30.34 SILV   
  6 Stachtiaris, Jagger D     11 Flying Dolphins-MR     29.58      30.39 SILV   
  7 Yi, Lucas                 12 Middies-MR             30.29      30.50 SILV   
  8 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR                29.73      30.67 SILV   
  9 Cleary, Timmy P           12 EAST-MR                30.01      30.95        
 10 Fitzgerald, Joseph T      11 LIAC-MR                30.61      31.28        
 11 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR                31.00      31.40        
 12 Tang, Jayden C            11 EAST-MR                   NT      31.55        
 13 Levy, Aaron               12 Middies-MR             32.01      31.76        
 14 Kwon, Connor              11 Middies-MR             32.15      31.98        
 15 Koo, Joshua M             12 EAST-MR                32.08      32.01        
 16 Brower, Nathaniel A       12 LIAC-MR                31.52      32.12        
 17 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR                31.12      32.32        
 18 Li, Solomon               11 LIAC-MR                30.88      32.37        
 19 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR     30.99      32.41        
 20 Rizk, Alex                11 Middies-MR             33.13      32.86        
 21 Natindim, Leif E          11 LIAC-MR                35.34      32.90        
 22 Roonprapunt, Jesse        11 Flying Dolphins-MR     34.18      34.10        
 23 Xu, Alexander             12 LIAC-MR                35.68      34.42        
 24 Barron, Mick L            11 EAST-MR                35.07      34.63        
 25 So, Brendan E             11 LIAC-MR                33.98      34.78        
 26 Kim, Christian S          11 LIAC-MR                35.21      35.33        
 27 Salemi, Rowan S           11 Flying Dolphins-MR     34.95      35.59        
 28 Ramsaroop, Sanjay S       11 LIAC-MR                34.75      36.22        
 29 Christou, Alex            12 LIAC-MR                37.80      36.43        
 30 Christou, Theo            12 LIAC-MR                39.66      36.72        
 31 Humphries, Jack W         11 Flying Dolphins-MR     36.86      36.92        
 32 van Dyke, Andrew K        11 Flying Dolphins-MR     35.38      37.01        
 33 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR                36.91      37.33        
 34 Kapoor, Jai V             12 Flying Dolphins-MR     35.72      37.39        
 35 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR                37.30      37.65        
 -- Duffy, Kieran E           12 LIAC-MR                30.55         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.99  JO
              1:00.00  SMAX
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lambert, Harrison A       12 EAST-MR              1:01.91    1:04.08 SILV   
                  30.88     1:04.08 (33.20)                                        
  2 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           1:02.78    1:04.38 SILV   
                  31.24     1:04.38 (33.14)                                        
  3 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR   1:06.96    1:04.77 SILV   
                  32.22     1:04.77 (32.55)                                        
  4 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   1:04.10    1:06.31 SILV   
                  32.70     1:06.31 (33.61)                                        
  5 Stachtiaris, Jagger D     11 Flying Dolphins-MR   1:07.80    1:06.54 SILV   
                  31.96     1:06.54 (34.58)                                        
  6 Yi, Lucas                 12 Middies-MR           1:05.91    1:07.22        
                  32.18     1:07.22 (35.04)                                        
  7 Duffy, Kieran E           12 LIAC-MR              1:08.79    1:08.18        
                  32.60     1:08.18 (35.58)                                        
  8 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   1:08.18    1:08.38        
                  32.92     1:08.38 (35.46)                                        
  9 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              1:08.11    1:08.64        
                  33.36     1:08.64 (35.28)                                        
 10 Meiselman, Gabriel t      12 Middies-MR           1:08.47    1:08.83        
                  33.20     1:08.83 (35.63)                                        
 11 Fitzgerald, Joseph T      11 LIAC-MR              1:06.02    1:09.25        
                  34.00     1:09.25 (35.25)                                        
 12 Li, Solomon               11 LIAC-MR              1:07.38    1:09.39        
                  34.25     1:09.39 (35.14)                                        
 13 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR              1:08.96    1:09.70        
                  33.82     1:09.70 (35.88)                                        
 14 Nagler, James R           11 LIAC-MR              1:09.99    1:10.85        
                  34.32     1:10.85 (36.53)                                        
 15 Kwon, Connor              11 Middies-MR           1:10.80    1:11.30        
                  33.68     1:11.30 (37.62)                                        
 16 Tang, Jayden C            11 EAST-MR              1:13.51    1:11.74        
                  33.38     1:11.74 (38.36)                                        
 17 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:09.00    1:13.44        
                  35.44     1:13.44 (38.00)                                        
 18 Denaro, Thomas A          12 Flying Dolphins-MR   1:15.12    1:15.84        
                  35.82     1:15.84 (40.02)                                        
 19 Roonprapunt, Jesse        11 Flying Dolphins-MR   1:21.72    1:16.50        
                  36.00     1:16.50 (40.50)                                        
 20 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              1:15.59    1:18.19        
                  37.16     1:18.19 (41.03)                                        
 21 Kim, Christian S          11 LIAC-MR              1:18.91    1:19.76        
                  37.72     1:19.76 (42.04)                                        
 22 Salemi, Rowan S           11 Flying Dolphins-MR   1:20.68    1:20.10        
                  37.54     1:20.10 (42.56)                                        
 23 Sharkey, Caleb            11 Flying Dolphins-MR   1:14.31    1:21.46        
                  37.57     1:21.46 (43.89)                                        
 24 Shah, Nix M               11 Flying Dolphins-MR   1:21.66    1:23.59        
                  38.71     1:23.59 (44.88)                                        
 25 Ramsaroop, Sanjay S       11 LIAC-MR              1:21.90    1:24.74        
                  40.57     1:24.74 (44.17)                                        
 26 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:27.89    1:25.24        
                  39.52     1:25.24 (45.72)                                        
 27 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR              1:21.94    1:25.61        
                  40.32     1:25.61 (45.29)                                        
 28 Christou, Theo            12 LIAC-MR              1:24.21    1:26.06        
                  39.75     1:26.06 (46.31)                                        
 29 Millerman, Ben            11 CFB-MR               1:34.43    1:34.78        
                  44.45     1:34.78 (50.33)                                        
 30 Wei, Albert M             11 Middies-MR           1:49.11    1:43.23        
                  47.38     1:43.23 (55.85)                                        
 31 Gandhi, Krish S           11 Flying Dolphins-MR   1:41.32    1:52.80        
                  49.68   1:52.80 (1:03.12)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.99  JO
              2:11.00  SMAX
              2:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason N              12 EAST-MR              2:09.26    2:10.08 JO     
                  29.24     1:01.84 (32.60)     1:36.30 (34.46)     2:10.08 (33.78)
  2 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   2:23.04    2:25.06 SILV   
                  33.88     1:11.05 (37.17)     1:48.46 (37.41)     2:25.06 (36.60)
  3 Stachtiaris, Jagger D     11 Flying Dolphins-MR   2:30.44    2:27.69        
                  33.63     1:12.23 (38.60)     1:50.83 (38.60)     2:27.69 (36.86)
  4 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   2:29.12    2:28.94        
                  34.00     1:12.52 (38.52)     1:51.31 (38.79)     2:28.94 (37.63)
  5 Nagler, James R           11 LIAC-MR              2:36.56    2:31.37        
                  35.20     1:13.86 (38.66)     1:53.53 (39.67)     2:31.37 (37.84)
  6 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR              2:30.99    2:32.97        
                  34.05     1:13.72 (39.67)     1:55.60 (41.88)     2:32.97 (37.37)
  7 Tang, Jayden C            11 EAST-MR              2:38.89    2:36.02        
                  34.04     1:13.71 (39.67)     1:55.43 (41.72)     2:36.02 (40.59)
  8 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              2:36.40    2:37.99        
                  35.57     1:15.26 (39.69)     1:56.90 (41.64)     2:37.99 (41.09)
  9 Kwon, Connor              11 Middies-MR           2:40.89    2:39.68        
                  35.72     1:16.75 (41.03)     1:59.43 (42.68)     2:39.68 (40.25)
 10 So, Brendan E             11 LIAC-MR              2:50.00    2:40.19        
                  36.70     1:18.28 (41.58)     2:00.63 (42.35)     2:40.19 (39.56)
 11 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              2:45.96    2:43.38        
                  36.50     1:17.93 (41.43)     2:01.30 (43.37)     2:43.38 (42.08)
 12 Denaro, Thomas A          12 Flying Dolphins-MR   2:50.82    2:44.23        
                  37.33     1:19.35 (42.02)     2:03.42 (44.07)     2:44.23 (40.81)
 13 Roonprapunt, Jesse        11 Flying Dolphins-MR   3:13.11    2:50.69        
                  39.83     1:24.37 (44.54)     2:09.87 (45.50)     2:50.69 (40.82)
 14 Rizk, Alex                11 Middies-MR           3:08.83    2:55.16        
                  36.92     1:23.03 (46.11)     2:11.30 (48.27)     2:55.16 (43.86)
 15 Goldman, Elie             12 Middies-MR           3:12.63    3:17.97        
                  43.70     1:35.31 (51.61)     2:28.65 (53.34)     3:17.97 (49.32)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:56.00  SMAX
              6:31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graber, Alex S            12 EAST-MR              5:44.81    5:55.70 JO     
                  29.49     1:03.95 (34.46)     1:40.20 (36.25)     2:17.59 (37.39)
        2:54.76 (37.17)     3:31.88 (37.12)     4:08.78 (36.90)     4:46.19 (37.41)
        5:21.76 (35.57)     5:55.70 (33.94)                                        
  2 Thayer, Philip            12 EAST-MR              6:26.98    6:05.83 SILV   
                1:04.44   6:05.83 (5:01.39)                                        
  3 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   6:43.96    6:34.69        
                  35.95     1:15.85 (39.90)     1:56.78 (40.93)     2:37.38 (40.60)
        3:19.12 (41.74)     4:00.14 (41.02)     4:40.54 (40.40)     5:21.71 (41.17)
        6:00.66 (38.95)     6:34.69 (34.03)                                        
  4 Fitzgerald, Joseph T      11 LIAC-MR              6:43.16    6:44.85        
                  35.14     1:15.02 (39.88)   2:39.70 (1:24.68)     3:22.06 (42.36)
        4:04.10 (42.04)     4:44.57 (40.47)   6:06.40 (1:21.83)     6:45.03 (38.63)
        7:05.84 (20.81)         6:44.85 ( )                                        
  5 Levy, Aaron               12 Middies-MR           7:34.45    7:32.67        
                  39.32     1:24.31 (44.99)     2:11.78 (47.47)     2:58.80 (47.02)
        3:45.60 (46.80)     4:33.02 (47.42)     5:20.93 (47.91)     6:05.22 (44.29)
        6:50.86 (45.64)     7:32.67 (41.81)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                32.00  SMAX
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason N              12 EAST-MR                30.11      30.95 JO     
  2 Lambert, Harrison A       12 EAST-MR                33.62      34.79 SILV   
  3 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR                37.17      35.92 SILV   
  4 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             36.40      36.99        
  5 Natindim, Leif E          11 LIAC-MR                37.04      37.18        
  6 Duffy, Kieran E           12 LIAC-MR                40.37      38.13        
  7 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR                41.16      39.16        
  8 Hanagan, John g           12 Middies-MR             39.57      39.31        
  9 So, Brendan E             11 LIAC-MR                40.97      39.84        
 10 Sharkey, Caleb            11 Flying Dolphins-MR     39.83      41.12        
 11 Xu, Alexander             12 LIAC-MR                41.50      41.50        
 12 Ramsaroop, Sanjay S       11 LIAC-MR                42.96      42.23        
 13 Shah, Nix M               11 Flying Dolphins-MR     39.99      42.62        
 14 Christou, Alex            12 LIAC-MR                43.61      43.52        
 15 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR                44.97      44.09        
 16 Rizk, Alex                11 Middies-MR             44.37      44.31        
 17 Kim, Christian S          11 LIAC-MR                44.97      44.42        
 18 Christou, Theo            12 LIAC-MR                48.20      44.93        
 19 Humphries, Jack W         11 Flying Dolphins-MR     43.89      45.27        
 20 Wei, Albert M             11 Middies-MR             42.29      46.57        
 21 Goldman, Elie             12 Middies-MR             46.24      47.09        
 22 Salemi, Rowan S           11 Flying Dolphins-MR     49.98      48.57        
 23 Gandhi, Krish S           11 Flying Dolphins-MR     49.66      52.56        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.99  JO
              1:09.00  SMAX
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graber, Alex S            12 EAST-MR              1:07.77    1:07.72 JO     
                  32.57     1:07.72 (35.15)                                        
  2 Stachtiaris, Jagger D     11 Flying Dolphins-MR   1:12.70    1:12.26 SILV   
                  35.49     1:12.26 (36.77)                                        
  3 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   1:15.99    1:14.15 SILV   
                  36.32     1:14.15 (37.83)                                        
  4 Boutin, Dylan             11 LIAC-MR              1:16.36    1:14.41 SILV   
                  36.55     1:14.41 (37.86)                                        
  5 Meiselman, Gabriel t      12 Middies-MR           1:18.79    1:15.27 SILV   
                  37.12     1:15.27 (38.15)                                        
  6 Kong, Jason               12 LIAC-MR              1:17.28    1:15.92 SILV   
                  38.49     1:15.92 (37.43)                                        
  7 Thayer, Philip            12 EAST-MR              1:16.26    1:16.68 SILV   
                  37.89     1:16.68 (38.79)                                        
  8 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   1:14.34    1:17.15 SILV   
  9 Kwon, Connor              11 Middies-MR           1:21.82    1:19.57        
                  38.16     1:19.57 (41.41)                                        
 10 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:20.53    1:19.63        
 11 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              1:20.81    1:21.19        
                  39.80     1:21.19 (41.39)                                        
 12 Brower, Nathaniel A       12 LIAC-MR              1:20.57    1:23.27        
 13 So, Brendan E             11 LIAC-MR              1:24.16    1:23.81        
                  41.81     1:23.81 (42.00)                                        
 14 Duffy, Kieran E           12 LIAC-MR              1:25.85    1:24.30        
                  40.92     1:24.30 (43.38)                                        
 15 Denaro, Thomas A          12 Flying Dolphins-MR   1:25.66    1:26.27        
                  41.71     1:26.27 (44.56)                                        
 16 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR              1:24.62    1:26.49        
 17 Barron, Mick L            11 EAST-MR              1:29.61    1:26.51        
                  41.41     1:26.51 (45.10)                                        
 18 Xu, Alexander             12 LIAC-MR              1:30.01    1:28.20        
                  43.50     1:28.20 (44.70)                                        
 19 Koo, Joshua M             12 EAST-MR              1:29.61    1:29.64        
                  44.79     1:29.64 (44.85)                                        
 20 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:33.25    1:31.18        
                  45.29     1:31.18 (45.89)                                        
 21 Ramsaroop, Sanjay S       11 LIAC-MR              1:33.08    1:34.01        
 22 Rizk, Alex                11 Middies-MR           1:38.26    1:35.69        
                  46.59     1:35.69 (49.10)                                        
 23 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR              1:35.65    1:35.98        
                  46.33     1:35.98 (49.65)                                        
 24 Kim, Christian S          11 LIAC-MR              1:39.99    1:36.85        
                  46.04     1:36.85 (50.81)                                        
 25 Roonprapunt, Jesse        11 Flying Dolphins-MR   1:46.54    1:37.17        
                  46.82     1:37.17 (50.35)                                        
 26 Christou, Theo            12 LIAC-MR              1:40.86    1:37.52        
                  46.72     1:37.52 (50.80)                                        
 27 Kapoor, Jai V             12 Flying Dolphins-MR   1:46.21    1:44.88        
 -- Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   1:21.54         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  40.26          DQ (40.88)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:32.99  JO
              2:33.00  SMAX
              2:42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stachtiaris, Jagger D     11 Flying Dolphins-MR   2:41.31    2:36.10 SILV   
                  37.02     1:17.65 (40.63)     1:58.25 (40.60)     2:36.10 (37.85)
  2 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   2:38.90    2:38.15 SILV   
                  37.68     1:18.48 (40.80)     1:59.11 (40.63)     2:38.15 (39.04)
  3 Thayer, Philip            12 EAST-MR                   NT    2:40.10 SILV   
                  37.99     1:18.72 (40.73)     2:00.35 (41.63)     2:40.10 (39.75)
  4 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   2:40.50    2:42.38 SILV   
                  38.47     1:20.39 (41.92)     2:02.22 (41.83)     2:42.38 (40.16)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  JO
                36.60  SMAX
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason N              12 EAST-MR                36.60      35.86 JO     
  2 Meiselman, Gabriel t      12 Middies-MR             38.41      38.05 SILV   
  3 van Dyke, Andrew K        11 Flying Dolphins-MR     41.49      40.68        
  4 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR     41.54      40.85        
  5 Kong, Jason               12 LIAC-MR                39.95      40.89        
  6 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR                40.29      41.10        
  7 Li, Solomon               11 LIAC-MR                39.35      41.54        
  8 Nagler, James R           11 LIAC-MR                41.82      41.88        
  9 Salemi, Rowan S           11 Flying Dolphins-MR     44.73      42.52        
 10 Xu, Alexander             12 LIAC-MR                42.88      43.28        
 11 Yi, Lucas                 12 Middies-MR             41.38      43.35        
 12 Kwon, Connor              11 Middies-MR             42.38      43.78        
 13 Humphries, Jack W         11 Flying Dolphins-MR     43.95      43.94        
 14 Brower, Nathaniel A       12 LIAC-MR                45.22      45.74        
 15 Fitzgerald, Joseph T      11 LIAC-MR                45.83      45.89        
 16 Christou, Theo            12 LIAC-MR                46.97      46.34        
 17 Natindim, Leif E          11 LIAC-MR                47.75      47.06        
 18 Ramsaroop, Sanjay S       11 LIAC-MR                46.92      48.02        
 19 Kapoor, Jai V             12 Flying Dolphins-MR        NT      48.59        
 20 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR                47.38      49.43        
 21 Roonprapunt, Jesse        11 Flying Dolphins-MR     48.27      49.55        
 22 Rizk, Alex                11 Middies-MR             49.30      49.60        
 23 So, Brendan E             11 LIAC-MR                42.00      50.37        
 24 Kim, Christian S          11 LIAC-MR                50.85      50.58        
 25 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR                48.00      53.10        
 -- Tang, Jayden C            11 EAST-MR                   NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Christou, Alex            12 LIAC-MR                46.26         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  JO
              1:19.00  SMAX
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meiselman, Gabriel t      12 Middies-MR           1:22.97    1:21.21 SILV   
                  38.56     1:21.21 (42.65)                                        
  2 Lambert, Harrison A       12 EAST-MR              1:23.84    1:26.95        
                  40.83     1:26.95 (46.12)                                        
  3 Li, Solomon               11 LIAC-MR              1:26.34    1:29.61        
                  44.14     1:29.61 (45.47)                                        
  4 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   1:35.58    1:30.14        
                  42.77     1:30.14 (47.37)                                        
  5 Tang, Jayden C            11 EAST-MR                   NT    1:30.90        
                  43.38     1:30.90 (47.52)                                        
  6 Hanagan, John g           12 Middies-MR                NT    1:31.19        
                  44.01     1:31.19 (47.18)                                        
  6 Nagler, James R           11 LIAC-MR              1:29.42    1:31.19        
                  43.66     1:31.19 (47.53)                                        
  8 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:27.00    1:32.36        
                  42.86     1:32.36 (49.50)                                        
  9 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR   1:33.56    1:32.70        
                  45.01     1:32.70 (47.69)                                        
 10 Xu, Alexander             12 LIAC-MR              1:32.29    1:33.28        
                  45.52     1:33.28 (47.76)                                        
 11 Fitzgerald, Joseph T      11 LIAC-MR              1:40.62    1:35.20        
                  46.25     1:35.20 (48.95)                                        
 12 Denaro, Thomas A          12 Flying Dolphins-MR   1:32.30    1:35.38        
                  45.56     1:35.38 (49.82)                                        
 13 Kwon, Connor              11 Middies-MR           1:31.69    1:35.52        
                  45.56     1:35.52 (49.96)                                        
 14 Humphries, Jack W         11 Flying Dolphins-MR   1:32.39    1:35.74        
                  48.28     1:35.74 (47.46)                                        
 15 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   1:33.25    1:35.80        
                  47.21     1:35.80 (48.59)                                        
 16 Christou, Theo            12 LIAC-MR              1:47.24    1:38.36        
                  46.08     1:38.36 (52.28)                                        
 17 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:47.05    1:38.45        
                  47.25     1:38.45 (51.20)                                        
 18 Salemi, Rowan S           11 Flying Dolphins-MR   1:42.74    1:40.53        
                  48.41     1:40.53 (52.12)                                        
 19 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:39.26    1:40.60        
                  49.04     1:40.60 (51.56)                                        
 20 Gandhi, Krish S           11 Flying Dolphins-MR   1:52.77    1:44.98        
                  50.25     1:44.98 (54.73)                                        
 21 Wei, Albert M             11 Middies-MR           1:57.44    1:47.84        
                  47.75   1:47.84 (1:00.09)                                        
 22 So, Brendan E             11 LIAC-MR              1:45.00    1:48.35        
                  52.07     1:48.35 (56.28)                                        
 23 Rizk, Alex                11 Middies-MR           1:49.06    1:48.68        
                  51.66     1:48.68 (57.02)                                        
 24 Millerman, Ben            11 CFB-MR               1:52.08    1:50.22        
                  53.66     1:50.22 (56.56)                                        
 25 Goldman, Elie             12 Middies-MR                NT    1:58.23        
                  54.47   1:58.23 (1:03.76)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:53.99  JO
              2:54.00  SMAX
              3:03.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graber, Alex S            12 EAST-MR                   NT    2:48.03 JO     
                  38.57     1:21.81 (43.24)     2:05.41 (43.60)     2:48.03 (42.62)
  2 Meiselman, Gabriel t      12 Middies-MR                NT    2:52.24 JO     
                  39.66     1:23.60 (43.94)     2:09.04 (45.44)     2:52.24 (43.20)
  3 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   3:15.50    3:04.51        
                  43.81     1:31.84 (48.03)     2:19.55 (47.71)     3:04.51 (44.96)
  4 Li, Solomon               11 LIAC-MR              3:09.43    3:06.48        
  5 Boutin, Dylan             11 LIAC-MR              3:00.00    3:06.67        
                  42.53     1:30.87 (48.34)     2:20.12 (49.25)     3:06.67 (46.55)
  6 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   2:54.20    3:15.32        
                  46.96     1:37.43 (50.47)     2:28.70 (51.27)     3:15.32 (46.62)
  7 Nagler, James R           11 LIAC-MR              3:15.00    3:16.70        
                  45.55     1:35.85 (50.30)     2:27.07 (51.22)     3:16.70 (49.63)
  8 Denaro, Thomas A          12 Flying Dolphins-MR   3:21.65    3:18.19        
                  46.41     1:37.04 (50.63)     2:29.14 (52.10)     3:18.19 (49.05)
  9 Humphries, Jack W         11 Flying Dolphins-MR   3:20.32    3:20.36        
                  48.42     1:40.11 (51.69)     2:32.50 (52.39)     3:20.36 (47.86)
 10 van Dyke, Andrew K        11 Flying Dolphins-MR   3:21.40    3:21.45        
                  43.74     1:38.37 (54.63)     2:29.77 (51.40)     3:21.45 (51.68)
 11 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              3:25.00    3:31.45        
 12 Salemi, Rowan S           11 Flying Dolphins-MR   3:41.45    3:35.12        
                  49.12     1:45.02 (55.90)     2:42.50 (57.48)     3:35.12 (52.62)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.99  JO
                31.00  SMAX
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR     32.20      30.57 JO     
  2 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR             31.23      31.86 SILV   
  3 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR                36.24      34.99        
  4 Kong, Jason               12 LIAC-MR                35.41      35.06        
  5 Boutin, Dylan             11 LIAC-MR                36.10      35.43        
  6 Duffy, Kieran E           12 LIAC-MR                36.43      35.97        
  7 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR                35.40      36.01        
  8 Cleary, Timmy P           12 EAST-MR                37.24      37.90        
  9 Natindim, Leif E          11 LIAC-MR                39.74      39.07        
 10 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR                42.35      43.09        
 11 Barron, Mick L            11 EAST-MR                49.04      45.46        
 12 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR                44.14      48.14        
 -- Koo, Joshua M             12 EAST-MR                50.88         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:10.69  JO
              1:10.70  SMAX
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason N              12 EAST-MR              1:04.65    1:06.56 JO     
                  32.47     1:06.56 (34.09)                                        
  2 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR   1:19.26    1:09.02 JO     
                  32.41     1:09.02 (36.61)                                        
  3 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           1:15.38    1:18.97        
                  35.76     1:18.97 (43.21)                                        
  4 Yi, Lucas                 12 Middies-MR           1:21.12    1:24.68        
                  39.56     1:24.68 (45.12)                                        
 -- Natindim, Leif E          11 LIAC-MR              1:47.44         DQ        
      One hand touch
                  39.59          DQ (50.37)                                        
 -- Thayer, Philip            12 EAST-MR              1:16.87         DQ        
      Alternating Kick
                  34.66          DQ (39.64)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           1:12.73    1:11.28 SILV   
                  32.80     1:11.28 (38.48)                                        
  2 Thayer, Philip            12 EAST-MR              1:20.78    1:15.61 SILV   
                  34.72     1:15.61 (40.89)                                        
  3 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   1:18.66    1:17.17 SILV   
                  36.92     1:17.17 (40.25)                                        
  4 Meiselman, Gabriel t      12 Middies-MR           1:20.16    1:17.37        
                  37.26     1:17.37 (40.11)                                        
  5 Li, Solomon               11 LIAC-MR              1:18.48    1:18.99        
                  39.08     1:18.99 (39.91)                                        
  6 Yi, Lucas                 12 Middies-MR           1:20.01    1:19.59        
                  37.44     1:19.59 (42.15)                                        
  7 Fitzgerald, Joseph T      11 LIAC-MR              1:22.37    1:20.17        
                  36.85     1:20.17 (43.32)                                        
  8 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:19.70    1:21.79        
                  37.53     1:21.79 (44.26)                                        
  9 Duffy, Kieran E           12 LIAC-MR              1:27.07    1:22.77        
                  37.60     1:22.77 (45.17)                                        
 10 Hanagan, John g           12 Middies-MR                NT    1:23.68        
                  40.33     1:23.68 (43.35)                                        
 11 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:20.00    1:24.53        
                  40.19     1:24.53 (44.34)                                        
 12 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              1:30.57    1:25.41        
                  39.65     1:25.41 (45.76)                                        
 13 Natindim, Leif E          11 LIAC-MR              1:26.55    1:26.47        
                  38.91     1:26.47 (47.56)                                        
 14 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              1:28.43    1:26.61        
                  40.47     1:26.61 (46.14)                                        
 15 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              1:28.98    1:26.87        
                  40.63     1:26.87 (46.24)                                        
 16 Roonprapunt, Jesse        11 Flying Dolphins-MR   1:39.99    1:29.73        
                  44.37     1:29.73 (45.36)                                        
 17 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR              1:33.07    1:31.41        
                  42.28     1:31.41 (49.13)                                        
 18 Humphries, Jack W         11 Flying Dolphins-MR   1:40.67    1:32.34        
                  46.88     1:32.34 (45.46)                                        
 19 Ramsaroop, Sanjay S       11 LIAC-MR              1:39.71    1:38.28        
                  45.70     1:38.28 (52.58)                                        
 -- Kim, Christian S          11 LIAC-MR              1:37.51         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  44.43          DQ (47.82)                                        
 -- Shah, Nix M               11 Flying Dolphins-MR   1:45.29         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  42.05          DQ (55.46)                                        
 -- Xu, Alexander             12 LIAC-MR              1:44.88         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  42.33          DQ (46.77)                                        
 -- Sharkey, Caleb            11 Flying Dolphins-MR   1:32.76         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  42.48          DQ (49.33)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  JO
              2:28.00  SMAX
              2:47.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason N              12 EAST-MR              2:22.36    2:26.18 JO     
                  31.41     1:08.07 (36.66)     1:53.42 (45.35)     2:26.18 (32.76)
  2 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           2:37.99    2:39.82 SILV   
                  36.26     1:17.22 (40.96)     2:03.90 (46.68)     2:39.82 (35.92)
  3 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   2:55.09    2:43.96 SILV   
                  39.30     1:19.90 (40.60)     2:08.81 (48.91)     2:43.96 (35.15)
  4 Stachtiaris, Jagger D     11 Flying Dolphins-MR   2:55.83    2:49.75        
                  38.91     1:21.19 (42.28)     2:13.69 (52.50)     2:49.75 (36.06)
  5 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           2:55.16    2:52.00        
                  35.77     1:21.26 (45.49)     2:15.16 (53.90)     2:52.00 (36.84)
  6 Tang, Jayden C            11 EAST-MR                   NT    2:52.93        
                  38.81     1:20.59 (41.78)     2:14.11 (53.52)     2:52.93 (38.82)
  7 Nagler, James R           11 LIAC-MR              2:53.00    2:53.54        
                  42.45     1:25.91 (43.46)     2:16.89 (50.98)     2:53.54 (36.65)
  8 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   3:01.83    2:59.62        
                2:15.83     2:59.62 (43.79)                                        
  9 Levy, Aaron               12 Middies-MR           3:09.49    3:08.35        
                  44.13     1:32.16 (48.03)     2:27.65 (55.49)     3:08.35 (40.70)
 10 Denaro, Thomas A          12 Flying Dolphins-MR        NT    3:11.57        
                  46.90     1:35.06 (48.16)     2:29.33 (54.27)     3:11.57 (42.24)
 -- Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              2:47.99         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  42.73        DQ (2:14.52)                                        
 -- Yi, Lucas                 12 Middies-MR           2:49.68         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  38.28     1:20.51 (42.23)     2:11.89 (51.38)          DQ (39.64)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aboelenin, Kareem A       17 AGUA-MR                21.95      22.54        
  2 Park, Ethan K             16 AGUA-MR                23.57      23.70        
  3 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR                24.80      24.50        
  4 Lai, Leon                 17 AGUA-MR                24.21      24.86        
  5 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR     25.55      25.04        
  5 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR                24.79      25.04        
  7 Mark, Colin M             17 AGUA-MR                24.76      25.15        
  8 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR                25.11      25.28        
  9 Contreras, Jose A         15 Middies-MR             25.87      25.61        
 10 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR                25.95      25.77        
 11 Roychoudhury, Devayan     13 Middies-MR             25.96      26.07        
 12 Fonseca, Joshua           16 Middies-MR             25.86      26.12        
 13 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR                25.63      26.28        
 13 Celaj, Iliriana           15 Middies-MR             26.31      26.28        
 15 Sacca, David J            13 AGUA-MR                25.41      26.29        
 16 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                  26.00      26.45        
 17 Apaza, Andrew W           15 LIAC-MR                27.09      26.58        
 17 Zoota, David H            13 EAST-MR                25.11      26.58        
 19 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR                26.42      26.64        
 20 Rivera, Joaquin D         14 EAST-MR                27.80      26.95        
 21 Fairweather, Sheldon      18 Middies-MR             25.67      26.98        
 22 Kayadjanian, Kikko        14 Flying Dolphins-MR     26.54      27.01        
 23 Lessem, Alexander F       22 Middies-MR             25.65      27.25        
 24 Mackinnon, Colin R        13 Flying Dolphins-MR     27.33      27.35        
 25 Lara, Austin F            13 AGUA-MR                27.90      27.47        
 26 Chang, Wonjae             15 AGUA-MR                27.00      27.48        
 27 Rivera, Sebastian J       14 EAST-MR                28.66      27.56        
 28 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR                28.36      27.62        
 29 Drumm, John S             13 Flying Dolphins-MR        NT      27.69        
 30 Mazur, Sean J             13 LIAC-MR                27.10      28.08        
 31 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR                28.24      28.17        
 32 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR     28.01      28.27        
 33 Soh, Joshua M             14 Flying Dolphins-MR     29.27      28.48        
 34 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR             29.01      28.60        
 35 Chou, Joshua              15 LIAC-MR                27.69      28.74        
 36 Rau, Patrick              15 LIAC-MR                29.26      29.04        
 37 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR                29.73      29.43        
 38 Rivera, Gabriel J         13 EAST-MR                28.80      29.61        
 39 Mantikas, Alex            13 LIAC-MR                29.79      29.85        
 40 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                  30.87      30.19        
 41 Kosecki, Michael A        13 Flying Dolphins-MR     31.25      30.66        
 42 Guo, Jonathan Y           13 LIAC-MR                32.38      32.14        
 43 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR                32.71      32.70        
 44 Germain, Dylan            13 Flying Dolphins-MR     31.98      33.75        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR                48.92      49.51        
                  24.01       49.51 (25.50)                                        
  2 Kumeno, Kai L             16 AGUA-MR                50.10      50.16        
                  24.33       50.16 (25.83)                                        
  3 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR                50.65      51.73        
                  25.60       51.73 (26.13)                                        
  4 Park, Ethan K             16 AGUA-MR                50.08      51.82        
                  25.09       51.82 (26.73)                                        
  5 Lai, Leon                 17 AGUA-MR                51.74      53.29        
                  25.65       53.29 (27.64)                                        
  6 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR                52.95      53.57        
                  26.19       53.57 (27.38)                                        
  7 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR                56.38      53.80        
                  25.69       53.80 (28.11)                                        
  8 Pitt, David H             15 AGUA-MR                55.21      55.42        
                  27.14       55.42 (28.28)                                        
  9 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR                56.89      55.67        
                  26.72       55.67 (28.95)                                        
 10 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR                54.99      55.79        
                  27.63       55.79 (28.16)                                        
 11 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR     57.83      56.30        
                  27.18       56.30 (29.12)                                        
 12 Contreras, Jose A         15 Middies-MR             56.80      56.52        
                  27.78       56.52 (28.74)                                        
 13 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR                58.61      57.40        
                  27.74       57.40 (29.66)                                        
 14 Apaza, Andrew W           15 LIAC-MR                59.20      57.93        
                  28.30       57.93 (29.63)                                        
 15 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR                57.09      58.12        
                  27.95       58.12 (30.17)                                        
 16 Roychoudhury, Devayan     13 Middies-MR             58.36      58.31        
                  28.23       58.31 (30.08)                                        
 17 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                  57.72      58.87        
                  28.31       58.87 (30.56)                                        
 18 Lessem, Alexander F       22 Middies-MR             57.17      59.11        
                  28.35       59.11 (30.76)                                        
 19 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              1:00.37    1:00.13        
                  28.34     1:00.13 (31.79)                                        
 20 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR              1:00.59    1:00.51        
                  29.43     1:00.51 (31.08)                                        
 21 Rivera, Sebastian J       14 EAST-MR              1:01.51    1:00.83        
                  29.54     1:00.83 (31.29)                                        
 22 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           1:04.77    1:00.97        
                  29.34     1:00.97 (31.63)                                        
 23 Kayadjanian, Kikko        14 Flying Dolphins-MR   1:00.15    1:01.26        
                  29.55     1:01.26 (31.71)                                        
 24 Rivera, Joaquin D         14 EAST-MR              1:01.65    1:01.88        
                  29.57     1:01.88 (32.31)                                        
 25 Mackinnon, Colin R        13 Flying Dolphins-MR   1:00.89    1:01.89        
                  29.96     1:01.89 (31.93)                                        
 26 Drumm, John S             13 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.26        
                  29.78     1:02.26 (32.48)                                        
 27 Chou, Joshua              15 LIAC-MR              1:02.47    1:02.55        
                  30.19     1:02.55 (32.36)                                        
 28 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   1:03.88    1:03.07        
                  30.94     1:03.07 (32.13)                                        
 29 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:03.09    1:03.14        
                  30.61     1:03.14 (32.53)                                        
 30 Rivera, Gabriel J         13 EAST-MR              1:02.03    1:03.44        
                  30.95     1:03.44 (32.49)                                        
 31 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:02.28    1:03.81        
                  30.06     1:03.81 (33.75)                                        
 32 More, Yash B              14 AGUA-MR                59.78    1:03.87        
                  30.54     1:03.87 (33.33)                                        
 33 Mantikas, Alex            13 LIAC-MR              1:04.03    1:04.32        
                  31.86     1:04.32 (32.46)                                        
 34 Mazur, Sean J             13 LIAC-MR              1:00.63    1:05.95        
                  31.41     1:05.95 (34.54)                                        
 35 Gandhi, Pratham S         15 Flying Dolphins-MR   1:04.02    1:07.54        
                  32.30     1:07.54 (35.24)                                        
 36 Kosecki, Michael A        13 Flying Dolphins-MR   1:09.80    1:07.72        
                  32.46     1:07.72 (35.26)                                        
 37 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              1:08.98    1:09.53        
                  33.88     1:09.53 (35.65)                                        
 38 Soh, Joshua M             14 Flying Dolphins-MR   1:09.44    1:09.71        
                  34.03     1:09.71 (35.68)                                        
 39 Guo, Jonathan Y           13 LIAC-MR              1:08.20    1:11.64        
                  34.35     1:11.64 (37.29)                                        
 40 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                1:08.52    1:11.68        
                  33.32     1:11.68 (38.36)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              1:49.01    1:50.51        
                  25.84       53.21 (27.37)     1:21.93 (28.72)     1:50.51 (28.58)
  2 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR              1:50.05    1:54.41        
                  26.05       54.64 (28.59)     1:25.16 (30.52)     1:54.41 (29.25)
  3 Park, Ethan K             16 AGUA-MR              1:51.71    1:54.84        
                  26.11   1:54.84 (1:28.73)                                        
  4 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR              1:57.97    1:58.46        
                  26.45       55.92 (29.47)     1:27.01 (31.09)     1:58.46 (31.45)
  5 Vales, Tanner C           16 EAST-MR              1:57.34    2:00.01        
                  27.61       57.60 (29.99)     1:29.09 (31.49)     2:00.01 (30.92)
  6 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              2:00.36    2:00.96        
                  27.99       58.78 (30.79)     1:30.51 (31.73)     2:00.96 (30.45)
  7 Vincent, Connor J         14 EAST-MR              1:57.66    2:02.32        
                  28.62     1:00.04 (31.42)     1:32.13 (32.09)     2:02.32 (30.19)
  8 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              2:09.64    2:02.72        
                  28.84     1:00.22 (31.38)     1:31.88 (31.66)     2:02.72 (30.84)
  9 Porges, David R           15 AGUA-MR              2:02.47    2:04.43        
                  28.23       59.85 (31.62)   2:04.43 (1:04.58)                    
 10 Contreras, Jose A         15 Middies-MR           2:06.01    2:05.26        
                  28.47     1:00.06 (31.59)     1:33.07 (33.01)     2:05.26 (32.19)
 11 Apaza, Andrew W           15 LIAC-MR              2:13.59    2:06.79        
                  29.07     1:00.99 (31.92)     1:34.24 (33.25)     2:06.79 (32.55)
 12 Pertak, Ryan A            17 Middies-MR           2:05.23    2:07.33        
                  27.26       58.12 (30.86)     1:32.35 (34.23)     2:07.33 (34.98)
 13 Kumeno, Kai L             16 AGUA-MR              1:52.41    2:07.90        
                  28.63     1:00.67 (32.04)     1:34.32 (33.65)     2:07.90 (33.58)
 14 Sacca, David J            13 AGUA-MR              2:11.69    2:09.10        
                  29.13     1:02.42 (33.29)     1:36.41 (33.99)     2:09.10 (32.69)
 15 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR   2:16.07    2:09.65        
                  29.51     1:01.93 (32.42)     1:35.76 (33.83)     2:09.65 (33.89)
 16 Brink, Samuel M           15 AGUA-MR              2:10.68    2:10.20        
                                1:00.35 ( )   2:10.20 (1:09.85)                    
 17 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR              2:05.98    2:10.50        
                  28.36     1:01.22 (32.86)     1:36.34 (35.12)     2:10.50 (34.16)
 18 Gargas, Niko A            13 LIAC-MR              2:16.13    2:12.74        
                  31.55     1:05.84 (34.29)     1:39.34 (33.50)     2:12.74 (33.40)
 19 More, Yash B              14 AGUA-MR              2:20.37    2:13.25        
                  30.46     1:04.20 (33.74)     1:38.77 (34.57)     2:13.25 (34.48)
 20 Drumm, John S             13 Flying Dolphins-MR        NT    2:21.64        
                  32.77     1:09.45 (36.68)     1:46.42 (36.97)     2:21.64 (35.22)
 21 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              2:22.61    2:24.84        
                                1:11.37 ( )     1:39.34 (27.97)     2:24.84 (45.50)
 22 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR        NT    2:30.84        
 23 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              2:25.44    2:36.33        
                  36.01     1:16.47 (40.46)     1:57.77 (41.30)     2:36.33 (38.56)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Bryce P              18 EAST-MR                55.57      58.53        
                  28.53       58.53 (30.00)                                        
  2 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              1:00.82    1:01.58        
                  29.80     1:01.58 (31.78)                                        
  3 Mark, Colin M             17 AGUA-MR              1:04.98    1:02.07        
                  29.91     1:02.07 (32.16)                                        
  4 Pertak, Ryan A            17 Middies-MR             58.58    1:02.19        
                  29.45     1:02.19 (32.74)                                        
  5 Vales, Tanner C           16 EAST-MR              1:01.61    1:03.49        
                  30.85     1:03.49 (32.64)                                        
  6 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR              1:03.78    1:03.80        
                  30.57     1:03.80 (33.23)                                        
  7 Brink, Samuel M           15 AGUA-MR              1:03.35    1:04.95        
                  31.01     1:04.95 (33.94)                                        
  8 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              1:09.75    1:05.46        
                  31.71     1:05.46 (33.75)                                        
  9 Sacca, David J            13 AGUA-MR              1:04.39    1:05.58        
                  31.83     1:05.58 (33.75)                                        
 10 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              1:04.97    1:06.39        
                  31.97     1:06.39 (34.42)                                        
 11 Fairweather, Sheldon      18 Middies-MR           1:06.94    1:07.51        
                  32.90     1:07.51 (34.61)                                        
 12 Fonseca, Joshua           16 Middies-MR           1:09.22    1:07.82        
                  32.44     1:07.82 (35.38)                                        
 13 Li, Vincent R             14 EAST-MR              1:13.19    1:08.07        
                  33.34     1:08.07 (34.73)                                        
 14 Juhn, Zachary S           16 EAST-MR              1:04.97    1:08.34        
                  33.81     1:08.34 (34.53)                                        
 15 More, Yash B              14 AGUA-MR              1:15.48    1:09.27        
                  33.84     1:09.27 (35.43)                                        
 16 Kayadjanian, Kikko        14 Flying Dolphins-MR   1:11.78    1:10.92        
                  34.81     1:10.92 (36.11)                                        
 17 Rivera, Gabriel J         13 EAST-MR              1:11.97    1:11.46        
 18 Contreras, Jose A         15 Middies-MR           1:10.54    1:11.59        
                  35.41     1:11.59 (36.18)                                        
 19 Drumm, John S             13 Flying Dolphins-MR        NT    1:11.66        
 20 Mantikas, Alex            13 LIAC-MR              1:13.86    1:11.67        
                  36.35     1:11.67 (35.32)                                        
 21 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   1:15.66    1:12.79        
                  35.05     1:12.79 (37.74)                                        
 22 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   1:17.36    1:17.09        
 23 Tang, Ryan                14 EAST-MR              1:38.92    1:18.01        
                  36.96     1:18.01 (41.05)                                        
 24 Kosecki, Michael A        13 Flying Dolphins-MR   1:19.08    1:18.71        
                  38.74     1:18.71 (39.97)                                        
 25 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:19.44    1:19.50        
                  38.45     1:19.50 (41.05)                                        
 26 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              1:22.74    1:22.03        
                  41.19     1:22.03 (40.84)                                        
 27 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           1:16.15    1:23.96        
                  41.02     1:23.96 (42.94)                                        
 -- Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              1:02.01         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  31.28          DQ (31.91)                                        
 -- Roychoudhury, Devayan     13 Middies-MR           1:05.80         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  32.93          DQ (34.29)                                        
 -- Vincent, Connor J         14 EAST-MR              1:04.26         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              2:13.72    2:10.54        
                  31.39     1:03.84 (32.45)     1:37.63 (33.79)     2:10.54 (32.91)
  2 Diano, Andrew J           14 FA-MR                2:04.08    2:12.06        
                  31.11     1:05.00 (33.89)     1:39.17 (34.17)     2:12.06 (32.89)
  3 Pitt, David H             15 AGUA-MR              2:21.26    2:16.84        
                  32.99     1:07.02 (34.03)     1:41.93 (34.91)     2:16.84 (34.91)
  4 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR              2:20.44    2:22.53        
                  33.23     1:09.02 (35.79)     1:46.52 (37.50)     2:22.53 (36.01)
  5 Celaj, Iliriana           15 Middies-MR           2:24.23    2:23.41        
                  33.88     1:10.43 (36.55)     1:47.82 (37.39)     2:23.41 (35.59)
  6 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              2:17.90    2:24.98        
                  32.51     1:08.02 (35.51)     1:46.18 (38.16)     2:24.98 (38.80)
  7 Roychoudhury, Devayan     13 Middies-MR           2:21.16    2:25.72        
                  35.13     1:11.52 (36.39)     1:48.87 (37.35)     2:25.72 (36.85)
  8 Fonseca, Joshua           16 Middies-MR                NT    2:27.64        
                  32.68     1:09.96 (37.28)     1:50.22 (40.26)     2:27.64 (37.42)
  9 Rivera, Gabriel J         13 EAST-MR              2:30.20    2:30.03        
                  35.74     1:13.57 (37.83)     1:52.07 (38.50)     2:30.03 (37.96)
 10 Fairweather, Sheldon      18 Middies-MR           2:32.99    2:40.73        
                  37.08     1:16.81 (39.73)     1:59.36 (42.55)     2:40.73 (41.37)
 11 Rau, Patrick              15 LIAC-MR              3:10.00    2:49.68        
                  41.91     1:24.79 (42.88)     2:07.44 (42.65)     2:49.68 (42.24)
 12 Germain, Dylan            13 Flying Dolphins-MR   2:54.98    2:57.25        
                  42.80     1:27.80 (45.00)     2:13.46 (45.66)     2:57.25 (43.79)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR   1:08.63    1:07.24        
                  31.29     1:07.24 (35.95)                                        
  2 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              1:08.05    1:07.33        
  3 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR              1:08.34    1:07.58        
                  31.87     1:07.58 (35.71)                                        
  4 Mark, Colin M             17 AGUA-MR              1:09.42    1:08.59        
                  32.32     1:08.59 (36.27)                                        
  5 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR              1:06.09    1:09.24        
                  32.84     1:09.24 (36.40)                                        
  6 Lawson, Michael           17 Middies-MR           1:09.80    1:09.46        
                  32.98     1:09.46 (36.48)                                        
  7 Kumeno, Kai L             16 AGUA-MR              1:09.25    1:10.78        
                  33.61     1:10.78 (37.17)                                        
  8 Chu, Bryce P              18 EAST-MR              1:03.37    1:13.14        
                  35.23     1:13.14 (37.91)                                        
  9 Vales, Tanner C           16 EAST-MR              1:11.00    1:14.14        
 10 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR              1:15.33    1:15.30        
                  35.41     1:15.30 (39.89)                                        
 11 Juhn, Zachary S           16 EAST-MR              1:16.53    1:15.31        
                  36.67     1:15.31 (38.64)                                        
 12 Gargas, Niko A            13 LIAC-MR              1:18.18    1:16.18        
                  35.54     1:16.18 (40.64)                                        
 13 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              1:12.74    1:16.44        
                  35.89     1:16.44 (40.55)                                        
 14 Fonseca, Joshua           16 Middies-MR           1:19.80    1:18.82        
 15 Li, Vincent R             14 EAST-MR              1:20.49    1:20.02        
                  38.16     1:20.02 (41.86)                                        
 16 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:20.82    1:20.35        
                  38.07     1:20.35 (42.28)                                        
 17 Apaza, Andrew W           15 LIAC-MR              1:23.56    1:20.65        
 18 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   1:27.18    1:21.31        
                  39.57     1:21.31 (41.74)                                        
 19 Kayadjanian, Kikko        14 Flying Dolphins-MR   1:19.50    1:21.33        
                  38.33     1:21.33 (43.00)                                        
 20 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:22.62    1:22.45        
                  38.89     1:22.45 (43.56)                                        
 21 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              1:24.25    1:23.74        
                  40.05     1:23.74 (43.69)                                        
 22 Fairweather, Sheldon      18 Middies-MR           1:20.60    1:24.88        
                  39.13     1:24.88 (45.75)                                        
 23 Llorente Valin, Nicolas   13 Middies-MR           1:26.30    1:26.18        
                  41.35     1:26.18 (44.83)                                        
 24 Rivera, Gabriel J         13 EAST-MR              1:26.30    1:32.70        
                  43.82     1:32.70 (48.88)                                        
 25 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              1:31.83    1:33.56        
                  44.70     1:33.56 (48.86)                                        
 26 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   1:33.13    1:33.73        
 27 Kosecki, Michael A        13 Flying Dolphins-MR   1:35.54    1:34.22        
                  44.79     1:34.22 (49.43)                                        
 -- Tang, Ryan                14 EAST-MR              1:21.14         DQ        
      False start
                  37.86          DQ (42.53)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR              2:22.57    2:24.00        
                  33.09     1:09.05 (35.96)     1:45.98 (36.93)     2:24.00 (38.02)
  2 Mark, Colin M             17 AGUA-MR              2:26.01    2:35.53        
                  33.78     1:11.72 (37.94)     1:52.66 (40.94)     2:35.53 (42.87)
  3 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR   2:37.19    2:36.27        
                  32.80     1:11.83 (39.03)     1:53.24 (41.41)     2:36.27 (43.03)
  4 Sacca, David J            13 AGUA-MR              2:34.24    2:39.52        
                  36.00     1:17.18 (41.18)     1:59.45 (42.27)     2:39.52 (40.07)
  5 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR              2:40.57    2:40.86        
                  37.22     1:18.15 (40.93)     1:59.46 (41.31)     2:40.86 (41.40)
  6 Fonseca, Joshua           16 Middies-MR                NT    2:51.04        
                  37.78     1:22.54 (44.76)     2:08.81 (46.27)     2:51.04 (42.23)
  7 Fairweather, Sheldon      18 Middies-MR           3:01.66    2:52.33        
                  40.69     1:25.62 (44.93)     2:09.55 (43.93)     2:52.33 (42.78)
  8 Apaza, Andrew W           15 LIAC-MR              3:10.00    2:54.52        
                  39.35     1:23.84 (44.49)     2:09.52 (45.68)     2:54.52 (45.00)
  9 More, Yash B              14 AGUA-MR              2:49.56    2:56.77        
                  40.40     1:25.20 (44.80)     2:11.02 (45.82)     2:56.77 (45.75)
 10 Kayadjanian, Kikko        14 Flying Dolphins-MR   2:52.52    3:00.20        
                  40.44     1:26.82 (46.38)     2:14.28 (47.46)     3:00.20 (45.92)
 11 Mazur, Sean J             13 LIAC-MR              3:06.45    3:01.84        
                  41.12     1:26.77 (45.65)     2:15.28 (48.51)     3:01.84 (46.56)
 12 Gandhi, Pratham S         15 Flying Dolphins-MR   2:50.79    3:06.24        
                  40.15     1:27.42 (47.27)     2:16.91 (49.49)     3:06.24 (49.33)
 13 Mackinnon, Colin R        13 Flying Dolphins-MR   3:19.12    3:13.03        
                  43.36     1:31.75 (48.39)     2:23.06 (51.31)     3:13.03 (49.97)
 14 Soh, Joshua M             14 Flying Dolphins-MR   3:35.91    3:13.58        
                  43.04     1:32.89 (49.85)     2:23.36 (50.47)     3:13.58 (50.22)
 15 Guo, Jonathan Y           13 LIAC-MR              3:10.00    3:14.72        
                  45.16     1:34.61 (49.45)     2:25.57 (50.96)     3:14.72 (49.15)
 16 Kosecki, Michael A        13 Flying Dolphins-MR   3:27.24    3:17.74        
                  45.02     1:36.63 (51.61)     2:27.68 (51.05)     3:17.74 (50.06)
 17 Germain, Dylan            13 Flying Dolphins-MR   3:15.20    3:25.64        
                  46.23     1:38.41 (52.18)     2:32.28 (53.87)     3:25.64 (53.36)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR                53.79      53.96        
                  25.20       53.96 (28.76)                                        
  2 Lai, Leon                 17 AGUA-MR                54.56      55.50        
                  25.87       55.50 (29.63)                                        
  3 Kumeno, Kai L             16 AGUA-MR                58.06      57.40        
                  26.52       57.40 (30.88)                                        
  4 Diano, Andrew J           14 FA-MR                  55.77      57.61        
                  27.62       57.61 (29.99)                                        
  5 Park, Ethan K             16 AGUA-MR                56.19      58.15        
                  27.39       58.15 (30.76)                                        
  6 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR                57.25      58.17        
                  26.87       58.17 (31.30)                                        
  7 Pitt, David H             15 AGUA-MR                59.10      58.48        
                  27.27       58.48 (31.21)                                        
  8 Mark, Colin M             17 AGUA-MR              1:01.46    1:01.73        
                  28.09     1:01.73 (33.64)                                        
  9 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              1:03.61    1:02.23        
                  29.96     1:02.23 (32.27)                                        
 10 Contreras, Jose A         15 Middies-MR           1:03.22    1:02.56        
                  29.57     1:02.56 (32.99)                                        
 11 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              1:01.78    1:03.10        
                  30.08     1:03.10 (33.02)                                        
 12 Celaj, Iliriana           15 Middies-MR           1:03.09    1:03.17        
                  29.45     1:03.17 (33.72)                                        
 13 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              1:03.03    1:03.74        
                  30.76     1:03.74 (32.98)                                        
 14 More, Yash B              14 AGUA-MR              1:06.34    1:08.68        
                  31.25     1:08.68 (37.43)                                        
 15 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                1:07.68    1:09.73        
                  32.01     1:09.73 (37.72)                                        
 16 Rau, Patrick              15 LIAC-MR              1:11.63    1:10.56        
                  33.83     1:10.56 (36.73)                                        
 17 Mantikas, Alex            13 LIAC-MR              1:11.96    1:11.12        
                  33.33     1:11.12 (37.79)                                        
 18 Chang, Wonjae             15 AGUA-MR              1:08.00    1:11.71        
                  32.31     1:11.71 (39.40)                                        
 19 Drumm, John S             13 Flying Dolphins-MR        NT    1:12.86        
                  34.77     1:12.86 (38.09)                                        
 20 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   1:15.55    1:13.68        
                  33.75     1:13.68 (39.93)                                        
 21 Gandhi, Pratham S         15 Flying Dolphins-MR   1:22.28    1:14.66        
                  31.84     1:14.66 (42.82)                                        
 22 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:35.00    1:14.88        
                  33.97     1:14.88 (40.91)                                        
 23 Chou, Joshua              15 LIAC-MR              1:12.00    1:15.14        
                  34.60     1:15.14 (40.54)                                        
 24 Rivera, Sebastian J       14 EAST-MR              1:20.00    1:17.07        
                  34.94     1:17.07 (42.13)                                        
 25 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           1:25.92    1:18.44        
                  36.37     1:18.44 (42.07)                                        
 26 Rivera, Joaquin D         14 EAST-MR              1:15.88    1:19.46        
                  35.12     1:19.46 (44.34)                                        
 27 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:30.51    1:20.30        
                  36.20     1:20.30 (44.10)                                        
 28 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                1:28.81    1:27.20        
                  39.17     1:27.20 (48.03)                                        
 -- Sacca, David J            13 AGUA-MR              1:02.55         DQ        
      Alternating Kick
                  30.22          DQ (35.60)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Michael           17 Middies-MR           2:00.00    2:01.66        
                  26.41       57.04 (30.63)     1:28.41 (31.37)     2:01.66 (33.25)
  2 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              2:05.77    2:05.30        
                  26.79       58.05 (31.26)     1:31.29 (33.24)     2:05.30 (34.01)
  3 Cullen, Grayson S         18 Middies-MR           2:10.68    2:07.42        
                  27.82     1:00.12 (32.30)     1:33.26 (33.14)     2:07.42 (34.16)
  4 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR              2:18.49    2:14.61        
  5 Pitt, David H             15 AGUA-MR              2:12.11    2:16.06        
                  31.00     1:05.53 (34.53)     1:41.09 (35.56)     2:16.06 (34.97)
  6 Chu, Bryce P              18 EAST-MR              2:13.54    2:18.52        
                  31.13     1:06.18 (35.05)     1:42.95 (36.77)     2:18.52 (35.57)
  7 Lessem, Alexander F       22 Middies-MR           2:08.94    2:18.78        
  8 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              2:19.31    2:22.43        
                  31.44     1:07.32 (35.88)     1:45.27 (37.95)     2:22.43 (37.16)
  9 Yang, Sean M              16 AGUA-MR              2:16.38    2:23.13        
                  30.64     1:06.81 (36.17)     1:45.93 (39.12)     2:23.13 (37.20)
 10 Miller, Alex K            16 EAST-MR              2:25.66    2:25.84        
                  30.26     1:06.82 (36.56)     1:45.76 (38.94)     2:25.84 (40.08)
 11 Celaj, Iliriana           15 Middies-MR           2:24.38    2:28.81        
                  30.67     1:07.01 (36.34)     1:47.04 (40.03)     2:28.81 (41.77)
 12 Roychoudhury, Devayan     13 Middies-MR           2:22.08    2:30.68        
                  32.20     1:09.09 (36.89)     1:48.55 (39.46)     2:30.68 (42.13)
 13 Drumm, John S             13 Flying Dolphins-MR        NT    2:52.03        
                                1:45.76 ( )   2:52.03 (1:06.27)                    
 -- Vincent, Connor J         14 EAST-MR              2:42.81         DQ        
      Alternating Kick
                  32.56     1:10.82 (38.26)     1:49.00 (38.18)          DQ (37.34)
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Michael           17 Middies-MR           2:05.00    2:03.75        
                  25.89       56.52 (30.63)     1:35.33 (38.81)     2:03.75 (28.42)
  2 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR              2:05.86    2:11.78        
  3 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR              2:09.30    2:12.78        
                  30.47     1:04.91 (34.44)     1:42.53 (37.62)     2:12.78 (30.25)
  4 Cullen, Grayson S         18 Middies-MR           2:14.20    2:13.34        
                                1:03.30 ( )   2:13.34 (1:10.04)                    
  5 Mark, Colin M             17 AGUA-MR              2:13.37    2:14.32        
                  28.40     1:03.21 (34.81)     1:42.69 (39.48)     2:14.32 (31.63)
  6 Park, Ethan K             16 AGUA-MR              2:09.31    2:17.46        
                  28.81     1:04.53 (35.72)     1:46.98 (42.45)     2:17.46 (30.48)
  7 Pertak, Ryan A            17 Middies-MR           2:12.52    2:18.87        
                  28.98     1:06.17 (37.19)     1:44.14 (37.97)     2:18.87 (34.73)
  8 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              2:20.90    2:20.90        
  9 Sacca, David J            13 AGUA-MR              2:17.85    2:21.05        
                  29.39     1:07.30 (37.91)     1:48.20 (40.90)     2:21.05 (32.85)
 10 Yang, Sean M              16 AGUA-MR              2:15.39    2:21.30        
                  29.79     1:05.61 (35.82)     1:47.96 (42.35)     2:21.30 (33.34)
 11 Roychoudhury, Devayan     13 Middies-MR           2:17.16    2:23.56        
                  29.71     1:09.22 (39.51)     1:49.23 (40.01)     2:23.56 (34.33)
 12 Juhn, Zachary S           16 EAST-MR              2:20.20    2:24.38        
                  31.90     1:09.64 (37.74)     1:52.62 (42.98)     2:24.38 (31.76)
 13 Brink, Samuel M           15 AGUA-MR              2:27.43    2:26.27        
                  32.02     1:09.00 (36.98)     1:54.53 (45.53)     2:26.27 (31.74)
 14 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR              2:26.44    2:26.53        
                  30.92     1:07.07 (36.15)     1:52.27 (45.20)     2:26.53 (34.26)
 15 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR              2:24.25    2:26.60        
                  33.74     1:10.68 (36.94)     1:53.26 (42.58)     2:26.60 (33.34)
 16 Fonseca, Joshua           16 Middies-MR           2:39.79    2:28.56        
                  31.03     1:08.47 (37.44)     1:54.82 (46.35)     2:28.56 (33.74)
 17 More, Yash B              14 AGUA-MR              2:28.99    2:30.60        
 18 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              2:34.01    2:30.65        
                  33.15     1:11.80 (38.65)     1:56.53 (44.73)     2:30.65 (34.12)
 19 Celaj, Iliriana           15 Middies-MR           2:24.66    2:30.67        
                  29.78     1:07.75 (37.97)     1:56.72 (48.97)     2:30.67 (33.95)
 20 Fairweather, Sheldon      18 Middies-MR           2:34.00    2:32.92        
                  32.27     1:10.46 (38.19)     2:00.08 (49.62)     2:32.92 (32.84)
 21 Mantikas, Alex            13 LIAC-MR              2:38.13    2:33.13        
 22 Gargas, Niko A            13 LIAC-MR              2:34.14    2:36.63        
                  37.84     1:17.77 (39.93)     2:02.26 (44.49)     2:36.63 (34.37)
 23 Kayadjanian, Kikko        14 Flying Dolphins-MR   2:31.11    2:36.83        
                  36.35     1:14.55 (38.20)     2:02.45 (47.90)     2:36.83 (34.38)
 24 Apaza, Andrew W           15 LIAC-MR              2:48.53    2:37.97        
                  35.91     1:17.33 (41.42)     2:04.58 (47.25)     2:37.97 (33.39)
 25 Tang, Ryan                14 EAST-MR                   NT    2:38.65        
                  35.05     1:18.05 (43.00)     2:02.04 (43.99)     2:38.65 (36.61)
 26 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   2:43.27    2:39.03        
                  33.76     1:13.50 (39.74)     2:02.47 (48.97)     2:39.03 (36.56)
 27 Porges, David R           15 AGUA-MR              2:27.29    2:40.84        
                  33.48     1:13.85 (40.37)     2:06.41 (52.56)     2:40.84 (34.43)
 28 Llorente Valin, Nicolas   13 Middies-MR           2:53.82    2:47.96        
 29 Kosecki, Michael A        13 Flying Dolphins-MR   2:56.98    2:50.02        
                  37.37     1:21.02 (43.65)     2:11.82 (50.80)     2:50.02 (38.20)
 -- Rivera, Gabriel J         13 EAST-MR              2:42.22         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  43.52     1:21.94 (38.42)     2:12.83 (50.89)          DQ (33.63)
 -- Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           2:39.31         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  36.83     1:19.04 (42.21)     2:08.75 (49.71)          DQ (36.54)
 -- Pitt, David H             15 AGUA-MR              2:15.38         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  28.86     1:05.06 (36.20)     1:49.06 (44.00)          DQ (30.73)
 -- Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              2:05.75         DQ        
                  27.12     1:00.17 (33.05)     1:38.85 (38.68)          DQ (29.52)
 
Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              4:25.56    4:27.40        
                  26.90       58.51 (31.61)     1:33.51 (35.00)     2:07.34 (33.83)
        2:47.25 (39.91)     3:27.29 (40.04)     3:57.50 (30.21)     4:27.40 (29.90)
  2 Diano, Andrew J           14 FA-MR                4:30.53    4:38.25        
                  27.95       59.51 (31.56)     1:35.83 (36.32)     2:11.44 (35.61)
        2:52.11 (40.67)     3:33.92 (41.81)     4:06.98 (33.06)     4:38.25 (31.27)
  3 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR              4:38.42    4:42.39        
                  31.21     1:06.72 (35.51)     1:43.23 (36.51)     2:18.49 (35.26)
        2:58.51 (40.02)     3:38.63 (40.12)     4:11.62 (32.99)     4:42.39 (30.77)
  4 Zoota, David H            13 EAST-MR                   NT    4:56.88        
                  30.55     1:05.51 (34.96)     1:42.01 (36.50)     2:18.18 (36.17)
        3:01.34 (43.16)     3:46.64 (45.30)     4:22.12 (35.48)     4:56.88 (34.76)
  5 Lessem, Alexander F       22 Middies-MR           4:55.16    4:58.23        
                  29.50     1:04.51 (35.01)     1:44.06 (39.55)     2:23.21 (39.15)
        3:05.87 (42.66)     3:49.38 (43.51)     4:24.34 (34.96)     4:58.23 (33.89)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              5:17.52    5:16.38        
  2 Cullen, Grayson S         18 Middies-MR                NT    5:21.08        
                  28.62     1:00.02 (31.40)     1:32.39 (32.37)     2:05.17 (32.78)
        2:38.15 (32.98)     3:11.26 (33.11)     3:44.56 (33.30)     4:17.69 (33.13)
        4:50.02 (32.33)     5:21.08 (31.06)                                        
  3 Miller, Alex K            16 EAST-MR                   NT    5:24.46        
  4 Porges, David R           15 AGUA-MR              5:15.44    5:27.29        
                  29.42     1:01.94 (32.52)     1:34.38 (32.44)     2:07.16 (32.78)
        2:40.47 (33.31)     3:14.54 (34.07)     3:48.49 (33.95)     4:22.31 (33.82)
        4:56.05 (33.74)     5:27.29 (31.24)                                        
  5 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              5:31.56    5:27.31        
                  29.56     1:01.86 (32.30)     1:35.01 (33.15)     2:07.91 (32.90)
        2:41.32 (33.41)     3:14.57 (33.25)     3:48.34 (33.77)     4:22.41 (34.07)
        4:55.73 (33.32)     5:27.31 (31.58)                                        
  6 Pitt, David H             15 AGUA-MR              5:13.66    5:27.56        
                  30.00     1:02.22 (32.22)     1:34.96 (32.74)     2:07.80 (32.84)
        2:41.06 (33.26)     3:14.33 (33.27)     3:47.99 (33.66)     4:21.86 (33.87)
        4:55.41 (33.55)     5:27.56 (32.15)                                        
  7 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              5:40.47    5:34.62        
                  30.68     1:04.44 (33.76)     1:38.82 (34.38)     2:13.46 (34.64)
        2:47.59 (34.13)     3:21.78 (34.19)     3:55.42 (33.64)     4:29.42 (34.00)
        5:02.89 (33.47)     5:34.62 (31.73)                                        
  8 Celaj, Iliriana           15 Middies-MR           5:26.38    5:38.45        
                  29.55     1:01.87 (32.32)     1:35.05 (33.18)     2:08.59 (33.54)
        2:42.60 (34.01)     3:16.58 (33.98)     3:51.56 (34.98)     4:27.60 (36.04)
        5:03.41 (35.81)     5:38.45 (35.04)                                        
  9 Contreras, Jose A         15 Middies-MR           5:53.82    5:42.15        
                  30.41                                                            
            2:49.95 ( )   5:42.15 (2:52.20)                                        
 10 Lessem, Alexander F       22 Middies-MR           5:20.24    5:42.70        
                  29.34     1:02.02 (32.68)     1:35.95 (33.93)     2:10.60 (34.65)
        2:45.15 (34.55)     3:20.12 (34.97)     3:55.99 (35.87)     4:31.75 (35.76)
        5:07.56 (35.81)     5:42.70 (35.14)                                        
 11 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR              5:49.76    5:51.74        
                  31.42     1:06.31 (34.89)     1:41.76 (35.45)     2:17.33 (35.57)
        2:52.59 (35.26)     3:28.92 (36.33)     4:04.39 (35.47)     4:40.55 (36.16)
        5:16.61 (36.06)     5:51.74 (35.13)                                        
 12 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              6:45.00    5:56.89        
                  31.52     1:06.74 (35.22)     1:42.67 (35.93)     2:18.29 (35.62)
        2:54.44 (36.15)     3:29.87 (35.43)     4:06.99 (37.12)     4:44.11 (37.12)
        5:20.72 (36.61)     5:56.89 (36.17)                                        
 13 Mantikas, Alex            13 LIAC-MR              5:58.41    6:04.41        
                  32.13     1:07.48 (35.35)     1:44.08 (36.60)     2:20.57 (36.49)
        2:58.00 (37.43)     3:35.13 (37.13)     4:13.27 (38.14)     4:51.16 (37.89)
        5:28.51 (37.35)     6:04.41 (35.90)                                        
 14 Li, Vincent R             14 EAST-MR                   NT    6:17.41        
                  33.57     1:11.83 (38.26)     1:50.50 (38.67)     2:29.69 (39.19)
        3:08.28 (38.59)     3:47.53 (39.25)     4:26.32 (38.79)     5:05.31 (38.99)
        5:44.07 (38.76)     6:17.41 (33.34)                                        
 15 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           6:30.23    6:38.37        
                  33.58     1:10.19 (36.61)     1:49.01 (38.82)     2:29.99 (40.98)
        3:11.32 (41.33)     3:53.08 (41.76)     4:35.86 (42.78)     5:20.13 (44.27)
        6:02.16 (42.03)     6:38.37 (36.21)                                        
 16 Llorente Valin, Nicolas   13 Middies-MR           7:48.97    7:01.11        
                  34.19     1:15.07 (40.88)     1:57.21 (42.14)     2:41.51 (44.30)
        3:25.02 (43.51)     4:09.12 (44.10)     4:53.41 (44.29)     5:35.40 (41.99)
        6:19.11 (43.71)     7:01.11 (42.00)