Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/11/2019 11:09 AM
              2019 MR AGMV Last Splash Distance Invite - 2/8/2019              
                              Sanction #: 190210                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR                   NT    6:43.88        
                  35.23     1:16.68 (41.45)     1:58.86 (42.18)     2:40.67 (41.81)
        3:21.24 (40.57)     4:04.12 (42.88)     4:44.46 (40.34)     5:25.73 (41.27)
        6:06.44 (40.71)     6:43.88 (37.44)                                        
  2 McAuley, Nadia A          10 AGMV-MR                   NT    7:59.21        
                  42.75     1:31.25 (48.50)     2:21.17 (49.92)     3:10.70 (49.53)
        4:00.64 (49.94)     4:50.17 (49.53)     5:38.16 (47.99)     6:27.24 (49.08)
        7:15.39 (48.15)     7:59.21 (43.82)                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta          11 MWDA-MR              5:39.99    5:38.90        
                  30.06     1:03.52 (33.46)     1:37.97 (34.45)     2:12.56 (34.59)
        2:47.49 (34.93)     3:22.24 (34.75)     3:56.46 (34.22)     4:30.89 (34.43)
        5:05.65 (34.76)     5:38.90 (33.25)                                        
  1 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        6:25.73    6:01.70        
                  31.27     1:07.16 (35.89)     1:43.60 (36.44)     2:21.27 (37.67)
        2:58.94 (37.67)     3:36.33 (37.39)     4:13.89 (37.56)     4:50.64 (36.75)
        5:27.31 (36.67)     6:01.70 (34.39)                                        
  2 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        6:52.18    6:59.57        
                  37.59     1:20.09 (42.50)     2:03.71 (43.62)     2:47.02 (43.31)
        3:31.16 (44.14)     4:14.42 (43.26)     4:57.45 (43.03)     5:39.94 (42.49)
        6:22.43 (42.49)     6:59.57 (37.14)                                        
  3 Bohmann, Kyra L           12 AGMV-MR              7:16.40    7:05.41        
                  38.32     1:20.96 (42.64)     2:04.49 (43.53)     2:48.12 (43.63)
        3:31.45 (43.33)     4:15.87 (44.42)     4:59.43 (43.56)     5:43.81 (44.38)
        6:26.41 (42.60)     7:05.41 (39.00)                                        
  4 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        7:10.00    7:15.25        
                  36.29     1:19.00 (42.71)     2:03.86 (44.86)     2:49.98 (46.12)
        3:34.34 (44.36)     4:19.68 (45.34)     5:04.94 (45.26)     5:49.50 (44.56)
        6:33.26 (43.76)     7:15.25 (41.99)                                        
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bohmann, Kyra L           12 AGMV-MR              6:52.40    6:46.38        
                  44.96     1:38.99 (54.03)     2:27.43 (48.44)     3:16.40 (48.97)
        4:15.74 (59.34)   5:16.22 (1:00.48)     6:01.22 (45.00)     6:46.38 (45.16)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              6:16.00    6:21.06        
                  33.33     1:11.15 (37.82)     1:50.96 (39.81)     2:30.91 (39.95)
        3:09.69 (38.78)     3:49.38 (39.69)     4:28.65 (39.27)     5:07.21 (38.56)
        5:45.04 (37.83)     6:21.06 (36.02)                                        
  3 Donovan, Erin D           13 Barracudas-MR        6:32.11    6:29.50        
                  34.00     1:13.70 (39.70)     1:54.53 (40.83)     2:35.48 (40.95)
        3:14.50 (39.02)     3:54.09 (39.59)     4:34.29 (40.20)     5:13.65 (39.36)
        5:52.22 (38.57)     6:29.50 (37.28)                                        
  4 Gibbons, Caroline L       13 AGMV-MR                   NT    7:04.96        
                                1:28.45 ( )                             2:48.94 ( )
        3:32.33 (43.39)     4:14.79 (42.46)     4:59.40 (44.61)     5:43.90 (44.50)
        6:24.95 (41.05)     7:04.96 (40.01)                                        
  5 Donovan, Ciara C          13 Barracudas-MR        7:05.37    7:08.85        
                  36.48     1:18.74 (42.26)     2:02.23 (43.49)     2:47.37 (45.14)
        3:30.78 (43.41)     4:15.39 (44.61)     4:59.22 (43.83)     5:43.33 (44.11)
        6:27.24 (43.91)     7:08.85 (41.61)                                        
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Olivia F           15 WSSC-MR              5:28.26    5:42.60        
                  29.15     1:02.03 (32.88)     1:36.52 (34.49)     2:11.53 (35.01)
        2:46.48 (34.95)     3:21.91 (35.43)     3:57.39 (35.48)     4:32.95 (35.56)
        5:08.82 (35.87)     5:42.60 (33.78)                                        
  2 Dewhurst, Julia J         16 AGMV-MR              5:42.66    6:00.28        
                  30.83     1:06.07 (35.24)     1:43.21 (37.14)     2:19.94 (36.73)
        2:56.98 (37.04)     3:34.41 (37.43)     4:11.24 (36.83)     4:47.89 (36.65)
        5:24.52 (36.63)     6:00.28 (35.76)                                        
  3 Spina, Ness               17 AGMV-MR              7:35.89    6:43.76        
                  34.25     1:12.74 (38.49)     1:53.41 (40.67)     2:33.68 (40.27)
        3:15.66 (41.98)     3:57.42 (41.76)     4:40.36 (42.94)     5:23.42 (43.06)
        6:04.94 (41.52)     6:43.76 (38.82)                                        
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        6:50.21    6:51.57        
                  34.25     1:16.81 (42.56)     1:59.90 (43.09)     2:43.02 (43.12)
        3:26.51 (43.49)     4:08.50 (41.99)     4:51.09 (42.59)     5:32.66 (41.57)
        6:13.15 (40.49)     6:51.57 (38.42)                                        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        6:19.77    6:36.87        
                  33.61     1:13.60 (39.99)     1:53.69 (40.09)     2:33.34 (39.65)
        3:15.12 (41.78)     3:56.85 (41.73)     4:36.59 (39.74)     5:16.96 (40.37)
        5:58.36 (41.40)     6:36.87 (38.51)                                        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        5:41.96    5:45.47        
                  29.74     1:04.19 (34.45)     1:39.72 (35.53)     2:15.51 (35.79)
        2:50.04 (34.53)     3:24.69 (34.65)     4:00.05 (35.36)     4:35.33 (35.28)
        5:10.76 (35.43)     5:45.47 (34.71)                                        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Qu, Matthew               14 MWDA-MR              5:10.02    5:07.29        
                  30.41     1:08.37 (37.96)     1:46.75 (38.38)     2:25.16 (38.41)
        3:11.12 (45.96)     3:56.91 (45.79)     4:32.41 (35.50)     5:07.29 (34.88)