Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 3/26/2019 11:10 AM
      2019 MR Metro Bronze Central Championships - 3/22/2019 to 3/24/2019      
                              Sanction #: 190305                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.19  JO
                35.19  SILV
                35.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kozlowski, Kenna           9 MAKO-MR                35.86      36.00 BRNZ   
  2 Ehrlich, Allison J        10 MAKO-MR                36.24      36.04 BRNZ   
  3 Ehrenberg, Margo L        10 LIFE-MR                37.08      36.53 BRNZ   
  4 Verfaillie, Alessandra     9 MAKO-MR                36.52      36.74 BRNZ   
  5 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                36.66      36.89 BRNZ   
  5 Estep, Phoebe L            9 RedTails-MR            35.28      36.89 BRNZ   
  7 Barran, Emily R           10 KB Makos-MR            38.32      36.96 BRNZ   
  8 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            35.39      36.97 BRNZ   
  9 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                36.41      37.22 BRNZ   
 10 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR                38.08      37.50 BRNZ   
 11 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR                40.36      37.52 BRNZ   
 12 Bhatla, Sana              10 FREE-MR                39.59      37.79 BRNZ   
 13 Liu, Alina J              10 FREE-MR                38.89      37.89 BRNZ   
 14 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR            36.34      37.93 BRNZ   
 15 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR                43.82      38.08 BRNZ   
 16 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     39.08      38.34 BRNZ   
 17 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR                38.53      38.42 BRNZ   
 18 Castillo, Valentina       10 UN-MR                  40.67      38.69 BRNZ   
 19 Larson, Addie R           10 FREE-MR                40.01      39.42 BRNZ   
 20 Canon, Sophia              9 UN-MR                  39.61      39.61 BRNZ   
 21 Sutter, Sofia G           10 FREE-MR                40.73      39.64 BRNZ   
 22 Castro, Alexandra I       10 Flying Dolphins-MR     41.25      40.40 BRNZ   
 23 Burnette, Brianna         10 UN-MR                  44.51      40.41 BRNZ   
 24 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     42.07      40.49 BRNZ   
 25 Cespedes, Lizbel           9 UN-MR                  41.48      41.43 BRNZ   
 26 Pineda, Isabella          10 UN-MR                  42.50      41.58 BRNZ   
 27 Zuckman, Bella             9 Hes-Mr-MR              41.96      41.63 BRNZ   
 28 Pilo, Jemma                9 ASAP-MR                43.44      41.85 BRNZ   
 29 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     43.21      43.58 BRNZ   
 30 Mcbride, Myasia            9 UN-MR                  49.97      43.59 BRNZ   
 31 Taylor, Peyton A          10 Hes-Mr-MR              41.15      43.78 BRNZ   
 32 Gilbert, Laila             9 Flying Dolphins-MR     47.33      44.23 BRNZ   
 33 Berman, Amalia L          10 Flying Dolphins-MR     45.19      44.53 BRNZ   
 34 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR            42.42      44.60 BRNZ   
 35 O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR                43.17      44.63 BRNZ   
 36 Meeschaert, Josephine B   10 Flying Dolphins-MR     37.70      44.83 BRNZ   
 37 Orchin, Maddy L            9 Flying Dolphins-MR     48.58      44.98 BRNZ   
 38 Zika, Zelia A             10 RedTails-MR            48.90      45.29 BRNZ   
 39 Goldwasser, Tessa K        9 ASAP-MR                46.19      45.76 BRNZ   
 40 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR                43.17      46.02 BRNZ   
 41 Perpignan, Marleigh        9 Hes-Mr-MR              45.45      46.55 BRNZ   
 42 Baron, Eden                9 Flying Dolphins-MR     43.64      46.68 BRNZ   
 43 Berkowitz, Anya G         10 Flying Dolphins-MR     44.71      47.00 BRNZ   
 44 Gilbert, Jayda            10 Flying Dolphins-MR     46.34      47.17 BRNZ   
 45 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR     49.80      47.69 BRNZ   
 46 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR     44.44      47.78 BRNZ   
 47 Reyes, Mikayla Y          10 FREE-MR                46.32      48.07 BRNZ   
 48 Franciscovich, Ella M      9 Flying Dolphins-MR     55.12      48.24 BRNZ   
 49 Bono, Julia C              9 FREE-MR                46.18      48.95 BRNZ   
 50 Lubak, Kassidy A           9 FREE-MR                48.86      49.00 BRNZ   
 51 Brard, Charlotte          10 Flying Dolphins-MR     52.05      49.37 BRNZ   
 52 Moltner, Jenna E           9 Flying Dolphins-MR     46.09      49.47 BRNZ   
 53 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR     49.38      49.97 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR                35.57      33.05 SILV   
  2 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR                36.08      34.16 SILV   
  3 Yin-Westbay, Eva          10 QNS-MR                 36.16      34.62 SILV   
  4 Flouras, Anastasia         9 QNS-MR                 37.44      34.92 SILV   
  5 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR                35.60      35.10 SILV   
  6 Hoffman, Vivienne A       10 LIFE-MR                36.18      35.17 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  JO
              1:18.49  SILV
              1:18.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Verfaillie, Alessandra     9 MAKO-MR              1:20.96    1:18.96 BRNZ   
                  37.84     1:18.96 (41.12)                                        
  2 Yin-Westbay, Eva          10 QNS-MR               1:27.19    1:19.78 BRNZ   
                  36.66     1:19.78 (43.12)                                        
  3 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR              1:25.35    1:19.95 BRNZ   
                  37.76     1:19.95 (42.19)                                        
  4 Nigito, Ella              10 MAKO-MR              1:26.71    1:20.22 BRNZ   
                  36.65     1:20.22 (43.57)                                        
  5 Liu, Alina J              10 FREE-MR              1:27.65    1:20.88 BRNZ   
                  38.18     1:20.88 (42.70)                                        
  6 Ehrenberg, Margo L        10 LIFE-MR              1:34.08    1:21.56 BRNZ   
                  38.21     1:21.56 (43.35)                                        
  7 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:24.54    1:22.42 BRNZ   
                  38.77     1:22.42 (43.65)                                        
  8 Amankwa-Jones, Isabella   10 RedTails-MR          1:26.52    1:22.53 BRNZ   
                  34.90     1:22.53 (47.63)                                        
  9 Estep, Phoebe L            9 RedTails-MR          1:25.32    1:22.60 BRNZ   
                  38.92     1:22.60 (43.68)                                        
 10 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          1:23.69    1:22.83 BRNZ   
                  39.41     1:22.83 (43.42)                                        
 11 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              1:25.46    1:23.55 BRNZ   
                  38.84     1:23.55 (44.71)                                        
 12 Simes, Ella C              9 JCCT-MR              1:27.13    1:24.37 BRNZ   
                  39.09     1:24.37 (45.28)                                        
 13 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR          1:21.72    1:24.97 BRNZ   
                  40.90     1:24.97 (44.07)                                        
 14 Baran, Joanna             10 UN-MR                1:23.50    1:25.05 BRNZ   
                  41.32     1:25.05 (43.73)                                        
 15 Barran, Emily R           10 KB Makos-MR          1:26.16    1:26.01 BRNZ   
                  40.46     1:26.01 (45.55)                                        
 16 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR              1:39.74    1:26.66 BRNZ   
                  40.97     1:26.66 (45.69)                                        
 17 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR              1:31.42    1:26.73 BRNZ   
                  40.88     1:26.73 (45.85)                                        
 18 Uyanik, Alara A            9 JCCT-MR              1:31.48    1:26.79 BRNZ   
                  41.12     1:26.79 (45.67)                                        
 19 Canon, Sophia              9 UN-MR                1:28.32    1:27.10 BRNZ   
                  41.35     1:27.10 (45.75)                                        
 20 Sutter, Sofia G           10 FREE-MR              1:34.97    1:27.72 BRNZ   
                  41.45     1:27.72 (46.27)                                        
 21 Castillo, Valentina       10 UN-MR                1:32.70    1:27.80 BRNZ   
                  41.16     1:27.80 (46.64)                                        
 22 Pineda, Isabella          10 UN-MR                1:32.17    1:29.64 BRNZ   
                  44.16     1:29.64 (45.48)                                        
 23 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR              1:36.46    1:30.21 BRNZ   
                  42.17     1:30.21 (48.04)                                        
 24 Santana, Sierra            9 UN-MR                1:21.51    1:30.41 BRNZ   
                  38.66     1:30.41 (51.75)                                        
 25 Jones, Zamoi I            10 CIY-MR               1:31.70    1:31.03 BRNZ   
                  43.64     1:31.03 (47.39)                                        
 26 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   1:31.72    1:32.28 BRNZ   
                  43.41     1:32.28 (48.87)                                        
 27 Zuckman, Bella             9 Hes-Mr-MR            1:39.19    1:36.09 BRNZ   
                  42.63     1:36.09 (53.46)                                        
 28 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   1:33.35    1:36.28 BRNZ   
                  45.78     1:36.28 (50.50)                                        
 29 O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR              1:36.88    1:36.81 BRNZ   
                  45.46     1:36.81 (51.35)                                        
 30 Castro, Alexandra I       10 Flying Dolphins-MR   1:39.33    1:37.57 BRNZ   
                  45.81     1:37.57 (51.76)                                        
 31 Cespedes, Lizbel           9 UN-MR                1:50.18    1:38.71 BRNZ   
                  43.37     1:38.71 (55.34)                                        
 32 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR          1:45.63    1:39.12 BRNZ   
                  45.19     1:39.12 (53.93)                                        
 33 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR   1:40.05    1:39.53 BRNZ   
                  45.86     1:39.53 (53.67)                                        
 34 Maza, Lyla                10 UN-MR                1:52.88    1:41.34 BRNZ   
                  47.44     1:41.34 (53.90)                                        
 35 Chamberlain, Kate C       10 Flying Dolphins-MR   1:44.28    1:41.51 BRNZ   
                  47.68     1:41.51 (53.83)                                        
 36 Mcbride, Myasia            9 UN-MR                1:47.98    1:41.77 BRNZ   
                  47.27     1:41.77 (54.50)                                        
 37 Ramos, Alexa              10 UN-MR                1:47.77    1:42.98 BRNZ   
                  45.74     1:42.98 (57.24)                                        
 38 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR              1:39.86    1:43.11 BRNZ   
                  46.69     1:43.11 (56.42)                                        
 39 Zika, Zelia A             10 RedTails-MR          1:47.88    1:45.73 BRNZ   
                  47.44     1:45.73 (58.29)                                        
 40 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   1:52.09    1:51.49 BRNZ   
                  51.56     1:51.49 (59.93)                                        
 41 Kushnir, Veronica         10 Flying Dolphins-MR   1:30.54    2:00.07 BRNZ   
                  49.72   2:00.07 (1:10.35)                                        
Non-Award Division  
  1 McCall, Veronica           9 MAKO-MR              1:18.59    1:13.43 SILV   
                  34.61     1:13.43 (38.82)                                        
  2 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR              1:19.12    1:13.92 SILV   
                  35.36     1:13.92 (38.56)                                        
  3 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR              1:18.92    1:16.57 SILV   
                  36.86     1:16.57 (39.71)                                        
  4 Tybur, Malo               10 MAKO-MR              1:21.36    1:17.28 SILV   
                  36.90     1:17.28 (40.38)                                        
  5 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR            1:20.30    1:17.80 SILV   
                  37.13     1:17.80 (40.67)                                        
  6 Li, Summer A               9 APEX-MR              1:20.17    1:18.11 SILV   
                  36.76     1:18.11 (41.35)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.59  JO
              2:49.59  SILV
              2:49.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Li, Summer A               9 APEX-MR              3:07.18    2:58.38 BRNZ   
                  37.59     1:22.95 (45.36)     2:10.48 (47.53)     2:58.38 (47.90)
  2 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              3:09.88    2:59.14 BRNZ   
                  40.52     1:26.57 (46.05)     2:13.77 (47.20)     2:59.14 (45.37)
  3 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR          3:02.00    3:00.35 BRNZ   
                  42.41     1:30.06 (47.65)     2:17.37 (47.31)     3:00.35 (42.98)
  4 Barran, Emily R           10 KB Makos-MR          3:08.17    3:02.41 BRNZ   
                  40.60     1:28.68 (48.08)     2:16.27 (47.59)     3:02.41 (46.14)
  5 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR              3:12.41    3:04.35 BRNZ   
                  39.72     1:27.90 (48.18)     2:17.14 (49.24)     3:04.35 (47.21)
  6 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          3:03.72    3:12.14 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR              2:53.84    2:44.23 SILV   
                  36.69     1:18.21 (41.52)     2:01.90 (43.69)     2:44.23 (42.33)
  2 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR              2:55.74    2:49.38 SILV   
                  39.08     1:22.85 (43.77)     2:07.38 (44.53)     2:49.38 (42.00)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.19  JO
                41.89  SILV
                41.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hoffman, Vivienne A       10 LIFE-MR                45.59      42.06 BRNZ   
  2 Liu, Alina J              10 FREE-MR                44.81      42.42 BRNZ   
  3 Li, Summer A               9 APEX-MR                42.18      42.51 BRNZ   
  4 Nigito, Ella              10 MAKO-MR                42.80      42.63 BRNZ   
  5 Lally, Keely M            10 HS-MR                  42.90      42.79 BRNZ   
  6 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR                45.48      42.97 BRNZ   
  7 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR                44.15      43.82 BRNZ   
  8 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                43.23      43.93 BRNZ   
  9 Amankwa-Jones, Isabella   10 RedTails-MR            42.59      43.95 BRNZ   
 10 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR                45.02      44.42 BRNZ   
 11 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                44.35      44.59 BRNZ   
 12 Pineda, Isabella          10 UN-MR                  47.63      46.62 BRNZ   
 13 Uyanik, Alara A            9 JCCT-MR                47.62      46.68 BRNZ   
 13 Bhatla, Sana              10 FREE-MR                48.46      46.68 BRNZ   
 15 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR            47.26      46.81 BRNZ   
 16 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     45.55      47.26 BRNZ   
 17 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR            52.27      47.34 BRNZ   
 18 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR                46.61      47.41 BRNZ   
 19 Simes, Ella C              9 JCCT-MR                45.89      47.87 BRNZ   
 20 Barran, Emily R           10 KB Makos-MR            46.62      48.52 BRNZ   
 21 Burnette, Brianna         10 UN-MR                  48.91      48.61 BRNZ   
 22 Sutter, Sofia G           10 FREE-MR                48.97      48.67 BRNZ   
 23 Zuckman, Bella             9 Hes-Mr-MR              52.72      48.91 BRNZ   
 24 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     47.63      48.93 BRNZ   
 25 Canon, Sophia              9 UN-MR                  46.90      49.15 BRNZ   
 26 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            46.65      49.89 BRNZ   
 27 Mcbride, Myasia            9 UN-MR                  48.91      50.63 BRNZ   
 28 Castillo, Valentina       10 UN-MR                  52.44      50.86 BRNZ   
 29 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR     54.11      51.01 BRNZ   
 30 Cespedes, Lizbel           9 UN-MR                  52.60      51.04 BRNZ   
 31 Perpignan, Marleigh        9 Hes-Mr-MR              53.93      52.39 BRNZ   
 32 O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR                52.95      52.68 BRNZ   
 33 Maza, Lyla                10 UN-MR                  56.34      52.98 BRNZ   
 34 Goldwasser, Tessa K        9 ASAP-MR                54.49      53.51 BRNZ   
 35 Jones, Zamoi I            10 CIY-MR                 56.47      54.20 BRNZ   
 36 Castro, Alexandra I       10 Flying Dolphins-MR     51.30      54.27 BRNZ   
 37 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR                51.01      55.12 BRNZ   
 38 Berman, Amalia L          10 Flying Dolphins-MR     59.00      55.87 BRNZ   
 39 Reyes, Mikayla Y          10 FREE-MR              1:00.85      58.89 BRNZ   
 40 Kushnir, Veronica         10 Flying Dolphins-MR     58.30      59.72 BRNZ   
 41 Zika, Zelia A             10 RedTails-MR            59.64    1:00.97 BRNZ   
 42 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR     53.83    1:01.45 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR                43.22      41.22 SILV   
  2 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR                41.95      41.35 SILV   
 -- Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     45.89         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Ramos, Alexa              10 UN-MR                1:01.94         DQ        
      No touch at turn
 -- Moltner, Jenna E           9 Flying Dolphins-MR     55.06         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.29  JO
              1:33.09  SILV
              1:33.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hoffman, Vivienne A       10 LIFE-MR              1:38.51    1:33.74 BRNZ   
  2 Ehrlich, Allison J        10 MAKO-MR              1:40.52    1:37.03 BRNZ   
                  45.96     1:37.03 (51.07)                                        
  3 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   1:43.61    1:37.67 BRNZ   
                  47.46     1:37.67 (50.21)                                        
  4 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:37.21    1:37.78 BRNZ   
                  45.59     1:37.78 (52.19)                                        
  5 Pilo, Jemma                9 ASAP-MR              1:44.13    1:38.60 BRNZ   
  6 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:39.90    1:38.80 BRNZ   
                  47.86     1:38.80 (50.94)                                        
  7 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          1:42.43    1:41.77 BRNZ   
                  49.01     1:41.77 (52.76)                                        
  8 Larson, Addie R           10 FREE-MR              1:36.68    1:41.90 BRNZ   
                  50.79     1:41.90 (51.11)                                        
  9 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              1:44.53    1:41.95 BRNZ   
                  49.20     1:41.95 (52.75)                                        
 10 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR              1:39.30    1:42.12 BRNZ   
                  49.42     1:42.12 (52.70)                                        
 11 Sutter, Sofia G           10 FREE-MR              1:44.68    1:43.60 BRNZ   
                  49.71     1:43.60 (53.89)                                        
 12 Amankwa-Jones, Isabella   10 RedTails-MR          1:43.48    1:46.99 BRNZ   
                  45.32   1:46.99 (1:01.67)                                        
 13 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR          1:54.88    1:47.41 BRNZ   
                  53.17     1:47.41 (54.24)                                        
 14 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR          1:58.82    1:48.55 BRNZ   
                  51.28     1:48.55 (57.27)                                        
 15 Barran, Emily R           10 KB Makos-MR          1:47.10    1:48.93 BRNZ   
                  51.76     1:48.93 (57.17)                                        
 16 Bono, Julia C              9 FREE-MR              1:57.32    1:49.48 BRNZ   
                  52.99     1:49.48 (56.49)                                        
 17 O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR              1:54.14    1:52.58 BRNZ   
                  54.69     1:52.58 (57.89)                                        
 18 Berman, Amalia L          10 Flying Dolphins-MR   1:52.39    1:56.45 BRNZ   
                  54.72   1:56.45 (1:01.73)                                        
 19 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR   2:01.96    1:58.03 BRNZ   
 20 Reyes, Mikayla Y          10 FREE-MR              1:58.73    2:01.53 BRNZ   
                  56.28   2:01.53 (1:05.25)                                        
 21 Orchin, Maddy L            9 Flying Dolphins-MR   2:17.39    2:02.49 BRNZ   
                1:00.42   2:02.49 (1:02.07)                                        
 22 Meeschaert, Josephine B   10 Flying Dolphins-MR   2:15.74    2:02.67 BRNZ   
 23 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   2:02.53    2:04.41 BRNZ   
                1:02.13   2:04.41 (1:02.28)                                        
 24 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR   2:04.58    2:05.34 BRNZ   
                  59.75   2:05.34 (1:05.59)                                        
 25 Moltner, Jenna E           9 Flying Dolphins-MR   1:59.96    2:09.05 BRNZ   
                1:04.93   2:09.05 (1:04.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR              1:33.16    1:29.39 SILV   
                  43.29     1:29.39 (46.10)                                        
  2 Flouras, Anastasia         9 QNS-MR               1:48.30    1:29.64 SILV   
                  43.61     1:29.64 (46.03)                                        
  3 Liu, Alina J              10 FREE-MR              1:36.58    1:30.85 SILV   
                  44.56     1:30.85 (46.29)                                        
  4 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR              1:45.81    1:31.80 SILV   
  5 Nigito, Ella              10 MAKO-MR              1:35.65    1:31.92 SILV   
                  43.47     1:31.92 (48.45)                                        
  6 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR              1:36.38    1:33.06 SILV   
                  46.40     1:33.06 (46.66)                                        
 -- Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   2:04.26         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  49.01          DQ (51.70)                                        
 -- Brard, Charlotte          10 Flying Dolphins-MR   2:00.46         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  59.55                                                            
 -- Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR              1:50.69         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Zika, Zelia A             10 RedTails-MR          2:01.73         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Sandoval, Joselyn         10 RedTails-MR          1:34.73        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  JO
                47.79  SILV
                47.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kozlowski, Kenna           9 MAKO-MR                50.59      47.99 BRNZ   
  2 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR                48.12      48.25 BRNZ   
  3 Verfaillie, Alessandra     9 MAKO-MR                49.37      48.26 BRNZ   
  4 Estep, Phoebe L            9 RedTails-MR            49.59      49.15 BRNZ   
  5 Steriti, Laila J          10 MAKO-MR                49.49      49.59 BRNZ   
  6 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR                50.21      50.02 BRNZ   
  7 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     52.21      50.07 BRNZ   
  8 Sutter, Sofia G           10 FREE-MR                48.11      50.41 BRNZ   
  9 Bhatla, Sana              10 FREE-MR                52.45      50.53 BRNZ   
 10 Taylor, Peyton A          10 Hes-Mr-MR              51.12      50.68 BRNZ   
 11 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR                52.86      50.91 BRNZ   
 12 Canon, Sophia              9 UN-MR                  53.18      51.07 BRNZ   
 13 Carss, Lola A             10 ASAP-MR                51.77      51.61 BRNZ   
 14 Zuckman, Bella             9 Hes-Mr-MR              57.84      51.69 BRNZ   
 15 Amankwa-Jones, Isabella   10 RedTails-MR            54.74      51.79 BRNZ   
 16 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR            54.17      52.07 BRNZ   
 17 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     56.83      52.49 BRNZ   
 18 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     53.39      52.76 BRNZ   
 19 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR            53.58      52.80 BRNZ   
 20 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                54.64      53.13 BRNZ   
 21 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR                54.48      53.45 BRNZ   
 22 Meeschaert, Josephine B   10 Flying Dolphins-MR     56.61      54.21 BRNZ   
 23 Reyes, Mikayla Y          10 FREE-MR                59.08      55.08 BRNZ   
 24 Goldwasser, Tessa K        9 ASAP-MR                57.93      55.46 BRNZ   
 25 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR                57.36      57.69 BRNZ   
 26 Pilo, Jemma                9 ASAP-MR                57.84      57.85 BRNZ   
 27 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                59.21      58.12 BRNZ   
 28 Brard, Charlotte          10 Flying Dolphins-MR   1:05.41      58.30 BRNZ   
 29 Gilbert, Jayda            10 Flying Dolphins-MR   1:02.83      58.47 BRNZ   
 30 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR                57.58      58.62 BRNZ   
 31 Lubak, Kassidy A           9 FREE-MR                58.73      59.03 BRNZ   
 32 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR   1:08.50      59.97 BRNZ   
 33 Bono, Julia C              9 FREE-MR              1:09.14    1:00.41 BRNZ   
 34 Pineda, Isabella          10 UN-MR                1:03.67    1:00.62 BRNZ   
 35 Zika, Zelia A             10 RedTails-MR          1:00.28    1:00.69 BRNZ   
 36 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   1:03.86    1:02.30 BRNZ   
 37 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR   1:13.05    1:05.14 BRNZ   
 38 Gilbert, Laila             9 Flying Dolphins-MR   1:10.03    1:05.53 BRNZ   
 39 O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR              1:07.21    1:07.62 BRNZ   
 40 Berkowitz, Anya G         10 Flying Dolphins-MR   1:09.30    1:09.00 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Akmatbaeva, Deniz         10 UN-MR                  50.01      44.23 SILV   
  2 Nigito, Ella              10 MAKO-MR                49.58      44.95 SILV   
  3 Liu, Alina J              10 FREE-MR                47.99      45.47 SILV   
  4 McCall, Veronica           9 MAKO-MR                48.72      45.69 SILV   
  5 Flouras, Anastasia         9 QNS-MR               1:01.32      46.22 SILV   
  6 Larson, Addie R           10 FREE-MR                48.89      47.10 SILV   
  7 Ehrlich, Allison J        10 MAKO-MR                52.68      47.72 SILV   
 -- Barran, Emily R           10 KB Makos-MR            55.52         DQ        
      Scissors kick
 -- Franciscovich, Ella M      9 Flying Dolphins-MR   1:23.20         DQ        
      Scissors kick
 -- Cespedes, Lizbel           9 UN-MR                1:28.11         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Baron, Eden                9 Flying Dolphins-MR   1:05.40         DQ        
      Scissors kick
 -- Moltner, Jenna E           9 Flying Dolphins-MR   1:11.75         DQ        
      Scissors kick
 -- Orchin, Maddy L            9 Flying Dolphins-MR   1:00.36         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Sandoval, Joselyn         10 RedTails-MR            48.67        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:30.79  JO
              1:46.19  SILV
              1:46.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Estep, Phoebe L            9 RedTails-MR          1:47.57    1:48.12 BRNZ   
                  51.53     1:48.12 (56.59)                                        
  2 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR              1:49.04    1:50.22 BRNZ   
                  52.10     1:50.22 (58.12)                                        
  3 Lally, Keely M            10 HS-MR                1:50.26    1:50.86 BRNZ   
                  53.62     1:50.86 (57.24)                                        
  4 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:58.98    1:50.98 BRNZ   
                  54.49     1:50.98 (56.49)                                        
  5 Carss, Lola A             10 ASAP-MR              1:54.20    1:51.25 BRNZ   
                  52.28     1:51.25 (58.97)                                        
  6 Zuckman, Bella             9 Hes-Mr-MR            2:01.99    1:51.51 BRNZ   
                  53.76     1:51.51 (57.75)                                        
  7 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              1:47.59    1:51.92 BRNZ   
                  53.36     1:51.92 (58.56)                                        
  8 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          1:54.75    1:54.59 BRNZ   
                  55.12     1:54.59 (59.47)                                        
  9 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   1:58.85    1:55.34 BRNZ   
                  54.77   1:55.34 (1:00.57)                                        
 10 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:50.75    1:56.44 BRNZ   
                  57.24     1:56.44 (59.20)                                        
 11 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR          2:09.01    2:01.18 BRNZ   
                  53.63   2:01.18 (1:07.55)                                        
 12 Reyes, Mikayla Y          10 FREE-MR              2:06.20    2:04.26 BRNZ   
                  58.49   2:04.26 (1:05.77)                                        
 13 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   2:17.55    2:19.95 BRNZ   
                1:06.82   2:19.95 (1:13.13)                                        
Non-Award Division  
  1 McCall, Veronica           9 MAKO-MR              1:47.02    1:39.02 SILV   
                  49.11     1:39.02 (49.91)                                        
  2 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR              1:53.88    1:43.65 SILV   
                  49.46     1:43.65 (54.19)                                        
  3 Sandoval, Joselyn         10 RedTails-MR          1:49.23    1:43.81 SILV   
                  49.97     1:43.81 (53.84)                                        
  4 Baran, Joanna             10 UN-MR                1:46.50    1:44.07 SILV   
                  49.30     1:44.07 (54.77)                                        
  5 Verfaillie, Alessandra     9 MAKO-MR              1:47.15    1:44.56 SILV   
                  50.57     1:44.56 (53.99)                                        
  6 Kozlowski, Kenna           9 MAKO-MR              1:48.06    1:45.16 SILV   
                  49.49     1:45.16 (55.67)                                        
  7 Ehrenberg, Margo L        10 LIFE-MR              1:52.00    1:45.25 SILV   
                  50.68     1:45.25 (54.57)                                        
 -- Chamberlain, Kate C       10 Flying Dolphins-MR   1:58.93         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  56.95        DQ (1:01.27)                                        
 -- Jones, Zamoi I            10 CIY-MR               2:09.15         DQ        
      One hand touch
                1:02.78        DQ (1:08.29)                                        
 -- O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR              2:26.40         DQ        
      One hand touch
                1:07.70        DQ (1:13.37)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.09  JO
                42.39  SILV
                42.40  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Yin-Westbay, Eva          10 QNS-MR                 42.86      42.45 BRNZ   
  2 Sandoval, Joselyn         10 RedTails-MR            46.50      43.18 BRNZ   
  3 Tybur, Malo               10 MAKO-MR                45.32      43.34 BRNZ   
  4 Uyanik, Alara A            9 JCCT-MR                44.80      43.88 BRNZ   
  5 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                43.33      44.38 BRNZ   
  6 Hoffman, Vivienne A       10 LIFE-MR                47.19      45.12 BRNZ   
  7 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                48.25      45.14 BRNZ   
  8 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            42.62      45.68 BRNZ   
  9 Verfaillie, Alessandra     9 MAKO-MR                47.17      46.30 BRNZ   
 10 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR                52.99      47.72 BRNZ   
 11 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     46.09      48.05 BRNZ   
 12 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     48.84      49.11 BRNZ   
 13 Estep, Phoebe L            9 RedTails-MR            49.49      49.40 BRNZ   
 14 Baran, Joanna             10 UN-MR                  54.00      50.44 BRNZ   
 15 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR            54.27      50.54 BRNZ   
 16 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR                50.60      50.80 BRNZ   
 17 Castillo, Valentina       10 UN-MR                1:03.92      51.33 BRNZ   
 18 Burnette, Brianna         10 UN-MR                  59.93      52.01 BRNZ   
 19 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR                54.08      54.19 BRNZ   
 20 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR            50.58      54.39 BRNZ   
 21 Barran, Emily R           10 KB Makos-MR            51.54      54.97 BRNZ   
 22 Chamberlain, Kate C       10 Flying Dolphins-MR     57.06      58.81 BRNZ   
 23 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR                55.14    1:01.91 BRNZ   
 24 Mcbride, Myasia            9 UN-MR                1:04.01    1:05.99 BRNZ   
 25 Kushnir, Veronica         10 Flying Dolphins-MR   1:01.54    1:09.68 BRNZ   
 26 O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR              1:04.25    1:09.94 BRNZ   
 27 Zika, Zelia A             10 RedTails-MR          1:07.53    1:11.32 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 McCall, Veronica           9 MAKO-MR                43.12      38.51 SILV   
  2 Steriti, Laila J          10 MAKO-MR                43.50      39.18 SILV   
  3 Amankwa-Jones, Isabella   10 RedTails-MR            44.78      40.35 SILV   
  4 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR              43.03      40.70 SILV   
  5 Carss, Lola A             10 ASAP-MR                42.64      41.30 SILV   
  6 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR                49.85      41.90 SILV   
  7 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR                46.49      42.02 SILV   
 -- Berman, Amalia L          10 Flying Dolphins-MR   1:14.46         DQ        
      Declared false start
 -- Nigito, Ella              10 MAKO-MR                52.63         DQ        
      Alternating Kick
 -- Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR   1:08.34         DQ        
      Declared false start
 -- Goldwasser, Tessa K        9 ASAP-MR              1:07.04         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Baron, Eden                9 Flying Dolphins-MR   1:00.88         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:23.79  JO
              1:37.99  SILV
              1:38.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ehrenberg, Margo L        10 LIFE-MR              1:41.71    1:39.52 BRNZ   
                  44.10     1:39.52 (55.42)                                        
  2 Steriti, Laila J          10 MAKO-MR              1:44.60    1:40.90 BRNZ   
                  44.21     1:40.90 (56.69)                                        
  3 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:57.70    1:41.80 BRNZ   
                  44.07     1:41.80 (57.73)                                        
  4 Carss, Lola A             10 ASAP-MR              1:40.53    1:41.82 BRNZ   
                  45.22     1:41.82 (56.60)                                        
  5 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR          1:42.93    1:42.48 BRNZ   
                  47.69     1:42.48 (54.79)                                        
  6 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              2:01.07    1:58.76 BRNZ   
                  53.87   1:58.76 (1:04.89)                                        
  7 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR   2:15.46    2:10.81 BRNZ   
                1:00.43   2:10.81 (1:10.38)                                        
Non-Award Division  
  1 Flouras, Anastasia         9 QNS-MR               1:38.49    1:36.08 SILV   
                  42.27     1:36.08 (53.81)                                        
  2 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR              1:50.54    1:37.14 SILV   
                  44.32     1:37.14 (52.82)                                        
 -- Pilo, Jemma                9 ASAP-MR              2:18.93         DQ        
      Arms underwater recovery
                1:00.32        DQ (1:13.36)                                        
 -- Sandoval, Joselyn         10 RedTails-MR          1:57.45        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.79  JO
              1:28.59  SILV
              1:28.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR              1:33.57    1:29.42 BRNZ   
                  41.56     1:29.42 (47.86)                                        
  2 Tybur, Malo               10 MAKO-MR              1:37.08    1:31.38 BRNZ   
                  44.51     1:31.38 (46.87)                                        
  3 Lally, Keely M            10 HS-MR                1:33.09    1:31.67 BRNZ   
                  41.52     1:31.67 (50.15)                                        
  4 Carss, Lola A             10 ASAP-MR              1:30.55    1:31.70 BRNZ   
                  41.10     1:31.70 (50.60)                                        
  5 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR              1:35.88    1:32.33 BRNZ   
                  43.16     1:32.33 (49.17)                                        
  6 Santana, Sierra            9 UN-MR                1:33.47    1:32.35 BRNZ   
                  43.87     1:32.35 (48.48)                                        
  7 Sandoval, Joselyn         10 RedTails-MR          1:32.69    1:32.41 BRNZ   
                  44.53     1:32.41 (47.88)                                        
  8 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR              1:45.51    1:33.21 BRNZ   
                  44.96     1:33.21 (48.25)                                        
  9 Verfaillie, Alessandra     9 MAKO-MR              1:33.40    1:33.44 BRNZ   
                  44.23     1:33.44 (49.21)                                        
 10 Hoffman, Vivienne A       10 LIFE-MR              1:31.23    1:33.57 BRNZ   
                  43.41     1:33.57 (50.16)                                        
 11 Ehrenberg, Margo L        10 LIFE-MR              1:33.03    1:34.44 BRNZ   
                  44.52     1:34.44 (49.92)                                        
 12 Nigito, Ella              10 MAKO-MR              1:38.09    1:35.95 BRNZ   
                  43.72     1:35.95 (52.23)                                        
 13 Uyanik, Alara A            9 JCCT-MR              1:40.16    1:37.82 BRNZ   
                  45.00     1:37.82 (52.82)                                        
 14 Sutter, Sofia G           10 FREE-MR              1:41.34    1:38.15 BRNZ   
                  44.82     1:38.15 (53.33)                                        
 15 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR              1:41.35    1:39.33 BRNZ   
                  46.58     1:39.33 (52.75)                                        
 16 Baran, Joanna             10 UN-MR                1:29.00    1:39.57 BRNZ   
                  48.96     1:39.57 (50.61)                                        
 17 Amankwa-Jones, Isabella   10 RedTails-MR          1:37.96    1:39.94 BRNZ   
                  41.49     1:39.94 (58.45)                                        
 18 Canon, Sophia              9 UN-MR                1:49.67    1:40.15 BRNZ   
                  46.13     1:40.15 (54.02)                                        
 19 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:40.24 BRNZ   
                  46.26     1:40.24 (53.98)                                        
 20 Simes, Ella C              9 JCCT-MR              1:41.79    1:40.72 BRNZ   
                  45.88     1:40.72 (54.84)                                        
 21 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR              1:57.59    1:42.35 BRNZ   
 22 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   1:53.48    1:42.53 BRNZ   
                  47.04     1:42.53 (55.49)                                        
 23 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR              1:52.43    1:52.80 BRNZ   
                  54.21     1:52.80 (58.59)                                        
 24 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR   2:02.78    1:55.88 BRNZ   
 25 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   2:11.42    2:05.72 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 McCall, Veronica           9 MAKO-MR              1:29.79    1:24.02 SILV   
                  39.22     1:24.02 (44.80)                                        
  2 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR              1:31.47    1:24.25 SILV   
                  40.86     1:24.25 (43.39)                                        
  3 Kozlowski, Kenna           9 MAKO-MR              1:30.51    1:26.80 SILV   
  4 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR              1:32.21    1:28.04 SILV   
                  42.81     1:28.04 (45.23)                                        
  5 Li, Summer A               9 APEX-MR              1:39.98    1:28.05 SILV   
                  41.68     1:28.05 (46.37)                                        
  6 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR            1:31.04    1:28.18 SILV   
                  41.41     1:28.18 (46.77)                                        
  7 Yin-Westbay, Eva          10 QNS-MR               1:32.90    1:28.58 SILV   
                  42.06     1:28.58 (46.52)                                        
 -- Reid, Morgan               9 Hes-Mr-MR            1:49.28         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 -- Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   1:55.36         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  51.55          DQ (53.62)                                        
 -- Goldwasser, Tessa K        9 ASAP-MR              1:57.96         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Berman, Amalia L          10 Flying Dolphins-MR   2:14.21        DNF        
      Did not finish - Misc
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:47.59  JO
              3:13.99  SILV
              3:14.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alina J              10 FREE-MR              3:24.34    3:12.71 SILV   
                  43.23     1:29.34 (46.11)     2:25.90 (56.56)     3:12.71 (46.81)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.59  JO
                30.99  SILV
                31.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rodrigues, Marina         11 UN-MR                  32.43      31.02 BRNZ   
  2 Slarskey, Parker          11 MAKO-MR                31.24      31.09 BRNZ   
  3 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR                31.14      31.19 BRNZ   
  4 Chun, Lina                11 GATE-MR                31.58      31.63 BRNZ   
  5 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR                31.42      31.79 BRNZ   
  6 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR                32.02      31.84 BRNZ   
  7 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR            31.69      32.02 BRNZ   
  8 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR            32.09      32.03 BRNZ   
  9 Wood, Addison             11 MAKO-MR                32.37      32.22 BRNZ   
 10 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                32.29      32.32 BRNZ   
 11 Sanchez, Amya             12 UN-MR                  32.82      32.58 BRNZ   
 12 Lubak, Kylie D            11 FREE-MR                34.13      32.97 BRNZ   
 13 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                32.50      32.98 BRNZ   
 14 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR            32.64      33.04 BRNZ   
 15 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR                34.68      33.43 BRNZ   
 16 Avdic, Zana               12 APEX-MR                34.26      33.49 BRNZ   
 16 Tan, Chloe H              11 ASAP-MR                34.00      33.49 BRNZ   
 18 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     34.09      33.57 BRNZ   
 19 Deokaran, Anya            11 CIY-MR                 33.90      33.62 BRNZ   
 20 Chuk, Megan               12 FREE-MR                34.73      33.86 BRNZ   
 21 Bice, Ciara M             12 CIY-MR                 32.82      33.90 BRNZ   
 22 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR                34.00      33.95 BRNZ   
 23 Brennan, Valentina F      12 CIY-MR                 33.86      34.20 BRNZ   
 24 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR                34.34      34.36 BRNZ   
 25 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR                32.37      34.61 BRNZ   
 26 Katsaras, Antigone        11 UN-MR                  37.28      34.86 BRNZ   
 27 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR                33.26      34.92 BRNZ   
 28 Stillman, Alexandra B     12 Flying Dolphins-MR     35.14      35.02 BRNZ   
 29 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR                 34.40      35.08 BRNZ   
 30 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR     35.40      35.48 BRNZ   
 31 Loeb, Vivian              11 MAKO-MR                36.41      35.59 BRNZ   
 32 Liu, Emily H              12 FREE-MR                36.65      35.80 BRNZ   
 33 Katsaras, Dimitra         11 UN-MR                  38.85      35.82 BRNZ   
 33 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR                34.83      35.82 BRNZ   
 35 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR     38.28      35.98 BRNZ   
 36 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     34.74      36.04 BRNZ   
 37 Arevalo, Jayra N          11 RedTails-MR            36.15      36.10 BRNZ   
 38 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR     37.09      36.27 BRNZ   
 39 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR                36.59      36.41 BRNZ   
 40 Hidalgo, Ivanka           11 UN-MR                  36.22      36.48 BRNZ   
 41 Larson, Grace A           11 FREE-MR                35.65      36.65 BRNZ   
 42 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     39.10      36.78 BRNZ   
 43 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR                38.06      36.92 BRNZ   
 44 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR            37.52      37.14 BRNZ   
 45 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR            34.35      37.26 BRNZ   
 46 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR              35.87      37.43 BRNZ   
 47 Taveras, Kaila M          11 CIY-MR                 34.46      37.47 BRNZ   
 48 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR     38.54      37.55 BRNZ   
 49 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR              36.63      38.43 BRNZ   
 50 Kim, Olivia               11 GATE-MR                40.50      39.53 BRNZ   
 51 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR     40.87      39.89 BRNZ   
 52 Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR                44.25      40.04 BRNZ   
 53 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR     41.84      40.20 BRNZ   
 54 Valverde, Jahani          11 KB Makos-MR            40.12      41.20 BRNZ   
 55 Blake, Mya J              12 Hes-Mr-MR              45.12      41.84 BRNZ   
 56 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR                42.70      43.87 BRNZ   
 57 Selib, June               11 ASAP-MR                50.61      45.99 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR            31.01      30.22 SILV   
  2 Akmatbaeva, Aisel         11 UN-MR                  31.86      30.47 SILV   
  3 Baker, Nari A             11 MAKO-MR                31.02      30.48 SILV   
  4 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR                31.62      30.83 SILV   
 -- Adams, Isabelle S         11 RedTails-MR            37.11         DQ        
      Declared false start
 -- Daley, Danah P            11 RedTails-MR            40.67         DQ        
      Declared false start
 -- Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR              41.18         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.69  JO
              1:08.29  SILV
              1:08.30  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:09.06    1:08.39 BRNZ   
                  32.49     1:08.39 (35.90)                                        
  2 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR          1:13.50    1:08.48 BRNZ   
                  32.46     1:08.48 (36.02)                                        
  3 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR              1:09.17    1:09.09 BRNZ   
                  33.13     1:09.09 (35.96)                                        
  4 Wood, Addison             11 MAKO-MR              1:11.73    1:09.13 BRNZ   
                  33.43     1:09.13 (35.70)                                        
  5 Almanzar, Liberty         12 UN-MR                1:09.28    1:09.14 BRNZ   
                  33.10     1:09.14 (36.04)                                        
  6 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              1:08.67    1:09.48 BRNZ   
                  33.95     1:09.48 (35.53)                                        
  7 Lin, Angelina J           11 UN-MR                1:09.66    1:09.60 BRNZ   
                  32.78     1:09.60 (36.82)                                        
  8 Economakos, Vasiliky *    11 HS-MR                1:08.89    1:09.84 BRNZ   
                  33.86     1:09.84 (35.98)                                        
  9 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              1:10.88    1:09.97 BRNZ   
                  33.66     1:09.97 (36.31)                                        
 10 Akmatbaeva, Aisel         11 UN-MR                1:14.62    1:10.05 BRNZ   
                  33.63     1:10.05 (36.42)                                        
 11 Lin, Wenxi                11 CIY-MR               1:13.88    1:10.20 BRNZ   
                  34.14     1:10.20 (36.06)                                        
 12 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR              1:10.80    1:10.78 BRNZ   
                  34.53     1:10.78 (36.25)                                        
 13 Rodrigues, Marina         11 UN-MR                1:11.84    1:11.08 BRNZ   
 14 Vidals, Giselle           11 APEX-MR              1:13.84    1:12.24 BRNZ   
                  34.32     1:12.24 (37.92)                                        
 15 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR          1:12.38    1:12.45 BRNZ   
                  34.37     1:12.45 (38.08)                                        
 16 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:12.27    1:12.92 BRNZ   
                  34.06     1:12.92 (38.86)                                        
 17 Carroll, Samantha L       12 FREE-MR              1:15.60    1:13.46 BRNZ   
                  34.31     1:13.46 (39.15)                                        
 18 Lubak, Kylie D            11 FREE-MR              1:17.74    1:13.62 BRNZ   
                  36.29     1:13.62 (37.33)                                        
 19 Sanchez, Amya             12 UN-MR                1:14.29    1:13.84 BRNZ   
                  34.58     1:13.84 (39.26)                                        
 20 Li, Claire                11 Aquaflames-MR        1:12.26    1:14.00 BRNZ   
                  34.96     1:14.00 (39.04)                                        
 21 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR          1:15.77    1:14.17 BRNZ   
                  34.39     1:14.17 (39.78)                                        
 22 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:15.26    1:14.39 BRNZ   
                  35.15     1:14.39 (39.24)                                        
 23 Bice, Ciara M             12 CIY-MR               1:15.45    1:14.76 BRNZ   
                  34.81     1:14.76 (39.95)                                        
 24 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR          1:20.09    1:14.84 BRNZ   
                  35.61     1:14.84 (39.23)                                        
 25 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR              1:16.47    1:15.19 BRNZ   
                  35.75     1:15.19 (39.44)                                        
 26 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR              1:16.95    1:15.83 BRNZ   
                  36.95     1:15.83 (38.88)                                        
 27 Hlinka, Maria H           11 HS-MR                1:18.14    1:15.99 BRNZ   
                  35.87     1:15.99 (40.12)                                        
 28 Chuk, Megan               12 FREE-MR              1:18.34    1:16.08 BRNZ   
                  35.69     1:16.08 (40.39)                                        
 29 Blume, Lauren I           12 JCCT-MR              1:21.83    1:16.77 BRNZ   
                  34.79     1:16.77 (41.98)                                        
 30 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR              1:19.57    1:17.18 BRNZ   
                  37.41     1:17.18 (39.77)                                        
 31 Kizhnerman, Noa           12 Aquaflames-MR        1:17.24    1:17.65 BRNZ   
                  37.76     1:17.65 (39.89)                                        
 32 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:23.56    1:17.74 BRNZ   
                  37.99     1:17.74 (39.75)                                        
 33 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              1:17.26    1:18.20 BRNZ   
                  38.07     1:18.20 (40.13)                                        
 34 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR               1:18.49    1:18.22 BRNZ   
                  38.80     1:18.22 (39.42)                                        
 35 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR              1:19.97    1:18.61 BRNZ   
                  36.96     1:18.61 (41.65)                                        
 36 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   1:24.26    1:19.19 BRNZ   
                  37.75     1:19.19 (41.44)                                        
 36 Katsaras, Antigone        11 UN-MR                1:21.79    1:19.19 BRNZ   
                  39.24     1:19.19 (39.95)                                        
 38 Scoloveno, Giuliana       11 Aquaflames-MR        1:25.27    1:19.40 BRNZ   
                  36.25     1:19.40 (43.15)                                        
 39 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR              1:22.02    1:20.10 BRNZ   
                  37.15     1:20.10 (42.95)                                        
 40 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR   1:21.55    1:20.16 BRNZ   
                  38.82     1:20.16 (41.34)                                        
 41 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR   1:18.22    1:20.80 BRNZ   
                  38.67     1:20.80 (42.13)                                        
 42 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:19.48    1:20.88 BRNZ   
                  38.27     1:20.88 (42.61)                                        
 43 Bessonette, Anna C        11 JCCT-MR              1:24.67    1:21.06 BRNZ   
                  38.21     1:21.06 (42.85)                                        
 44 Hidalgo, Ivanka           11 UN-MR                1:24.52    1:21.44 BRNZ   
                  37.79     1:21.44 (43.65)                                        
 44 Loeb, Vivian              11 MAKO-MR              1:19.89    1:21.44 BRNZ   
                  37.28     1:21.44 (44.16)                                        
 46 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR          1:24.44    1:21.54 BRNZ   
                  39.20     1:21.54 (42.34)                                        
 47 Katsaras, Dimitra         11 UN-MR                1:22.34    1:22.26 BRNZ   
                  39.74     1:22.26 (42.52)                                        
 48 Leibowitz, Sophia L       12 JCCT-MR              1:26.76    1:22.78 BRNZ   
                  41.06     1:22.78 (41.72)                                        
 49 Ye, Jacqueline J          11 JCCT-MR              1:29.24    1:23.14 BRNZ   
                  39.78     1:23.14 (43.36)                                        
 50 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR   1:28.00    1:23.40 BRNZ   
                  38.77     1:23.40 (44.63)                                        
 51 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          1:23.32    1:24.26 BRNZ   
                  40.60     1:24.26 (43.66)                                        
 52 Larson, Grace A           11 FREE-MR              1:23.30    1:24.63 BRNZ   
                  39.57     1:24.63 (45.06)                                        
 53 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR              1:24.88    1:25.45 BRNZ   
                  40.88     1:25.45 (44.57)                                        
 54 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR   1:29.23    1:25.50 BRNZ   
                  41.27     1:25.50 (44.23)                                        
 55 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:32.66    1:31.48 BRNZ   
                  41.96     1:31.48 (49.52)                                        
 56 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR            1:27.79    1:32.34 BRNZ   
                  42.92     1:32.34 (49.42)                                        
 57 Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR              1:38.20    1:32.75 BRNZ   
                  43.15     1:32.75 (49.60)                                        
 58 Pesantez, Katherine       11 UN-MR                1:31.43    1:34.08 BRNZ   
                  41.52     1:34.08 (52.56)                                        
 59 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR            1:22.07    1:36.69 BRNZ   
                  47.07     1:36.69 (49.62)                                        
 60 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR              1:40.15    1:37.53 BRNZ   
                  44.02     1:37.53 (53.51)                                        
Non-Award Division  
  1 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              1:10.85    1:07.17 SILV   
                  32.35     1:07.17 (34.82)                                        
  2 Baker, Nari A             11 MAKO-MR              1:09.08    1:07.48 SILV   
                  32.94     1:07.48 (34.54)                                        
  3 Conroy, Nicole M          12 FREE-MR              1:11.71    1:07.84 SILV   
                  33.02     1:07.84 (34.82)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.29  JO
              2:25.89  SILV
              2:25.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              2:39.13    2:26.54 BRNZ   
                  33.23     1:11.72 (38.49)     1:51.40 (39.68)     2:26.54 (35.14)
  2 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              2:28.13    2:27.91 BRNZ   
                  30.85     1:08.38 (37.53)     1:48.41 (40.03)     2:27.91 (39.50)
  3 Wiggins, Alayla           12 KB Makos-MR          2:28.04    2:27.93 BRNZ   
                  33.85     1:11.16 (37.31)     1:50.81 (39.65)     2:27.93 (37.12)
  4 Baker, Nari A             11 MAKO-MR              2:30.58    2:28.19 BRNZ   
                  33.46     1:11.65 (38.19)     1:50.83 (39.18)     2:28.19 (37.36)
  5 Miller, Imogen A          11 FREE-MR              2:43.33    2:28.65 BRNZ   
                  33.69     1:12.69 (39.00)     1:52.97 (40.28)     2:28.65 (35.68)
  6 Brun, Sienna R            11 APEX-MR              2:26.77    2:28.94 BRNZ   
                  33.24     1:10.67 (37.43)     1:49.98 (39.31)     2:28.94 (38.96)
  7 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR              2:35.07    2:30.57 BRNZ   
                  33.38     1:12.47 (39.09)     1:53.17 (40.70)     2:30.57 (37.40)
  8 Almanzar, Liberty         12 UN-MR                2:33.61    2:32.60 BRNZ   
                  33.52     1:12.24 (38.72)     1:52.75 (40.51)     2:32.60 (39.85)
  9 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              2:41.44    2:33.73 BRNZ   
                  33.74     1:13.12 (39.38)     1:55.14 (42.02)     2:33.73 (38.59)
 10 Jenkins, Shila            11 MAKO-MR              2:40.56    2:34.10 BRNZ   
                  32.88     1:12.41 (39.53)     1:49.18 (36.77)     2:34.10 (44.92)
 11 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              2:29.50    2:34.52 BRNZ   
                  34.30     1:12.40 (38.10)     1:52.90 (40.50)     2:34.52 (41.62)
 12 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR          2:44.25    2:37.66 BRNZ   
                  35.46     1:16.59 (41.13)     1:58.96 (42.37)     2:37.66 (38.70)
 13 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              2:39.39    2:38.06 BRNZ   
                                1:12.41 ( )     1:55.30 (42.89)     2:38.06 (42.76)
 14 Vidals, Giselle           11 APEX-MR              2:43.76    2:41.31 BRNZ   
                  35.25     1:15.52 (40.27)     1:58.81 (43.29)     2:41.31 (42.50)
 15 Tan, Chloe H              11 ASAP-MR              3:06.06    2:44.28 BRNZ   
                  37.10     1:17.98 (40.88)     2:00.71 (42.73)     2:44.28 (43.57)
 16 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              2:47.87    2:44.56 BRNZ   
                  35.21     1:17.40 (42.19)     2:01.35 (43.95)     2:44.56 (43.21)
 17 Stillman, Alexandra B     12 Flying Dolphins-MR   2:50.51    2:45.25 BRNZ   
                  36.58     1:17.47 (40.89)     2:01.59 (44.12)     2:45.25 (43.66)
 18 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR              3:00.05    2:45.64 BRNZ   
                  35.74     1:17.20 (41.46)     2:01.60 (44.40)     2:45.64 (44.04)
 19 Bice, Ciara M             12 CIY-MR               2:50.89    2:46.29 BRNZ   
                  36.92     1:21.02 (44.10)     2:04.93 (43.91)     2:46.29 (41.36)
 20 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              2:49.92    2:47.55 BRNZ   
                  38.11     1:21.59 (43.48)     2:05.24 (43.65)     2:47.55 (42.31)
 21 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR              2:59.03    2:49.23 BRNZ   
                  38.43     1:20.41 (41.98)     2:05.39 (44.98)     2:49.23 (43.84)
 22 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR              3:01.52    2:49.89 BRNZ   
                  39.05     1:23.37 (44.32)     2:07.53 (44.16)     2:49.89 (42.36)
 23 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   3:03.60    2:50.88 BRNZ   
                  38.38     1:21.41 (43.03)     2:07.10 (45.69)     2:50.88 (43.78)
 24 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   3:28.14    2:52.02 BRNZ   
                  38.51     1:21.68 (43.17)     2:07.18 (45.50)     2:52.02 (44.84)
 25 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR              3:13.04    2:59.44 BRNZ   
                  38.15     1:23.63 (45.48)     2:12.49 (48.86)     2:59.44 (46.95)
 26 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          3:02.62    3:03.04 BRNZ   
                  41.92     1:29.79 (47.87)     2:18.31 (48.52)     3:03.04 (44.73)
 27 Taveras, Kaila M          11 CIY-MR               3:18.27    3:05.38 BRNZ   
                  38.93     1:26.70 (47.77)     2:18.06 (51.36)     3:05.38 (47.32)
Non-Award Division  
  1 Slarskey, Parker          11 MAKO-MR              2:29.32    2:24.75 SILV   
                  32.63     1:09.09 (36.46)     1:46.78 (37.69)     2:24.75 (37.97)
  2 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR              2:31.00    2:25.36 SILV   
                  33.69     1:11.45 (37.76)     1:50.21 (38.76)     2:25.36 (35.15)
  3 Cacace, Giovanna          12 FREE-MR              2:51.00    2:25.50 SILV   
                  34.01     1:11.08 (37.07)     1:49.50 (38.42)     2:25.50 (36.00)
  4 Miller, Amanda D          12 CIY-MR               2:34.64    2:25.74 SILV   
                  32.06     1:09.15 (37.09)     1:47.98 (38.83)     2:25.74 (37.76)
  5 Wood, Addison             11 MAKO-MR              2:30.42    2:25.80 SILV   
                  33.74     1:10.90 (37.16)     1:49.04 (38.14)     2:25.80 (36.76)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:51.99  JO
              6:20.79  SILV
              6:20.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Slarskey, Parker          11 MAKO-MR              6:26.53    6:22.22 BRNZ   
                  33.22     1:10.21 (36.99)     1:48.69 (38.48)     2:27.95 (39.26)
        3:07.11 (39.16)     3:46.30 (39.19)     4:25.84 (39.54)     5:05.54 (39.70)
        5:45.26 (39.72)     6:22.22 (36.96)                                        
  2 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR              6:40.91    6:22.60 BRNZ   
                  34.09     1:12.32 (38.23)     1:51.39 (39.07)     2:30.21 (38.82)
        3:09.45 (39.24)     3:48.76 (39.31)     4:28.40 (39.64)     5:07.95 (39.55)
        5:47.95 (40.00)     6:22.60 (34.65)                                        
  3 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR              6:59.86    6:24.30 BRNZ   
                                4:29.60 ( )     5:09.34 (39.74)                    
            5:47.93 ( )     6:24.30 (36.37)                                        
  4 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              6:35.77    6:29.83 BRNZ   
                  33.69     1:11.30 (37.61)     1:51.33 (40.03)     2:31.20 (39.87)
        3:12.33 (41.13)     3:53.17 (40.84)     4:33.84 (40.67)     5:14.72 (40.88)
        5:54.80 (40.08)     6:29.83 (35.03)                                        
  5 Baker, Nari A             11 MAKO-MR              6:48.76    6:33.62 BRNZ   
                  34.26     1:13.31 (39.05)     1:54.12 (40.81)     2:32.36 (38.24)
        3:13.16 (40.80)     3:54.67 (41.51)     4:35.58 (40.91)     5:15.31 (39.73)
        5:55.08 (39.77)     6:33.62 (38.54)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  JO
                36.09  SILV
                36.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Nari A             11 MAKO-MR                36.19      36.14 BRNZ   
  2 Akmatbaeva, Aisel         11 UN-MR                  36.66      36.27 BRNZ   
  3 Cacace, Giovanna          12 FREE-MR                37.48      36.56 BRNZ   
  4 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR            37.12      36.65 BRNZ   
  5 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR                36.83      36.77 BRNZ   
  6 Avdic, Zana               12 APEX-MR                40.99      37.27 BRNZ   
  7 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR            38.82      37.40 BRNZ   
  8 Lin, Wenxi                11 CIY-MR                 39.08      37.50 BRNZ   
  9 Pena, Camila A            12 APEX-MR                36.59      37.55 BRNZ   
 10 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              37.94      37.84 BRNZ   
 11 Province, Shaye L         12 ASAP-MR                38.14      37.99 BRNZ   
 12 Brun, Sienna R            11 APEX-MR                36.96      38.01 BRNZ   
 13 Li, Claire                11 Aquaflames-MR          37.14      38.22 BRNZ   
 14 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR                39.09      38.23 BRNZ   
 15 Blume, Lauren I           12 JCCT-MR                38.46      38.39 BRNZ   
 16 Carroll, Samantha L       12 FREE-MR                39.07      38.43 BRNZ   
 17 Bessonette, Anna C        11 JCCT-MR                41.00      39.14 BRNZ   
 18 Economakos, Vasiliky *    11 HS-MR                  37.78      39.27 BRNZ   
 19 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR                38.38      39.37 BRNZ   
 20 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR                42.02      39.63 BRNZ   
 21 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR            37.70      39.80 BRNZ   
 22 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR     40.22      39.84 BRNZ   
 23 Chun, Lina                11 GATE-MR                39.28      40.07 BRNZ   
 24 Chuk, Megan               12 FREE-MR                40.10      40.39 BRNZ   
 25 Sanchez, Amya             12 UN-MR                  39.40      40.41 BRNZ   
 26 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR                39.79      40.56 BRNZ   
 26 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                41.31      40.56 BRNZ   
 28 Liu, Emily H              12 FREE-MR                42.12      40.68 BRNZ   
 29 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR            38.59      40.75 BRNZ   
 30 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR            40.69      40.85 BRNZ   
 31 Hlinka, Maria H           11 HS-MR                  40.18      40.99 BRNZ   
 32 Kizhnerman, Noa           12 Aquaflames-MR          40.84      41.03 BRNZ   
 33 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     41.64      41.14 BRNZ   
 34 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR                44.20      41.71 BRNZ   
 35 Scoloveno, Giuliana       11 Aquaflames-MR          38.56      41.72 BRNZ   
 36 Dalal, Rhea               11 FREE-MR                44.47      41.87 BRNZ   
 37 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR     42.88      42.14 BRNZ   
 38 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR              41.50      42.46 BRNZ   
 39 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     44.00      42.56 BRNZ   
 40 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR     44.55      43.09 BRNZ   
 41 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR     45.50      43.32 BRNZ   
 42 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR                41.64      43.42 BRNZ   
 43 Katsaras, Dimitra         11 UN-MR                  45.80      43.51 BRNZ   
 44 Larson, Grace A           11 FREE-MR                44.56      43.90 BRNZ   
 45 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     44.34      43.92 BRNZ   
 46 Loeb, Vivian              11 MAKO-MR                43.63      44.79 BRNZ   
 47 Kim, Olivia               11 GATE-MR                45.62      44.81 BRNZ   
 48 Ye, Jacqueline J          11 JCCT-MR                43.81      44.85 BRNZ   
 49 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR     48.77      45.32 BRNZ   
 50 Leibowitz, Sophia L       12 JCCT-MR                48.16      45.39 BRNZ   
 51 Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR              51.52      45.63 BRNZ   
 52 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR                47.38      45.75 BRNZ   
 53 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                51.77      45.90 BRNZ   
 54 Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR                49.39      47.39 BRNZ   
 55 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR                48.37      49.44 BRNZ   
 56 Pesantez, Katherine       11 UN-MR                  49.54      50.43 BRNZ   
 57 Blake, Mya J              12 Hes-Mr-MR              49.59      56.47 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR                36.24      34.07 SILV   
  2 Slarskey, Parker          11 MAKO-MR                36.12      34.45 SILV   
  3 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR                36.78      34.78 SILV   
 -- Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR              41.75         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:07.89  JO
              1:19.49  SILV
              1:19.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Almanzar, Liberty         12 UN-MR                1:20.27    1:19.51 BRNZ   
                  37.43     1:19.51 (42.08)                                        
  2 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:24.03    1:19.72 BRNZ   
                  38.78     1:19.72 (40.94)                                        
  3 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR          1:23.59    1:20.04 BRNZ   
                  38.27     1:20.04 (41.77)                                        
  4 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR              1:20.02    1:20.09 BRNZ   
                  39.11     1:20.09 (40.98)                                        
  5 Wood, Addison             11 MAKO-MR              1:24.16    1:20.34 BRNZ   
                  39.42     1:20.34 (40.92)                                        
  6 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:21.52    1:20.44 BRNZ   
                  39.42     1:20.44 (41.02)                                        
  7 Brun, Sienna R            11 APEX-MR              1:20.36    1:21.69 BRNZ   
                  39.71     1:21.69 (41.98)                                        
  8 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR          1:19.99    1:22.62 BRNZ   
                  39.51     1:22.62 (43.11)                                        
  9 Sanchez, Amya             12 UN-MR                1:26.97    1:22.71 BRNZ   
                  39.15     1:22.71 (43.56)                                        
 10 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR              1:25.75    1:23.30 BRNZ   
                  40.83     1:23.30 (42.47)                                        
 11 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              1:23.68    1:23.87 BRNZ   
                  41.47     1:23.87 (42.40)                                        
 12 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR              1:29.65    1:25.01 BRNZ   
                  39.76     1:25.01 (45.25)                                        
 12 Stillman, Alexandra B     12 Flying Dolphins-MR   1:20.88    1:25.01 BRNZ   
                  40.74     1:25.01 (44.27)                                        
 14 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR   1:26.95    1:25.05 BRNZ   
                  41.34     1:25.05 (43.71)                                        
 14 Tan, Chloe H              11 ASAP-MR                   NT    1:25.05 BRNZ   
                  41.29     1:25.05 (43.76)                                        
 16 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:28.40    1:26.20 BRNZ   
                  41.36     1:26.20 (44.84)                                        
 17 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR               1:28.41    1:26.23 BRNZ   
                  41.89     1:26.23 (44.34)                                        
 18 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR          1:26.73    1:26.47 BRNZ   
                  41.71     1:26.47 (44.76)                                        
 19 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR          1:25.67    1:26.81 BRNZ   
                  42.59     1:26.81 (44.22)                                        
 20 Chuk, Megan               12 FREE-MR              1:28.36    1:27.27 BRNZ   
                  41.90     1:27.27 (45.37)                                        
 21 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR              1:29.29    1:31.27 BRNZ   
                  44.10     1:31.27 (47.17)                                        
 22 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR   1:38.28    1:31.93 BRNZ   
                  45.62     1:31.93 (46.31)                                        
 23 Hidalgo, Ivanka           11 UN-MR                1:35.41    1:31.95 BRNZ   
                  45.38     1:31.95 (46.57)                                        
 24 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   1:36.15    1:32.01 BRNZ   
                  45.11     1:32.01 (46.90)                                        
 25 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR   1:39.90    1:32.31 BRNZ   
                  44.17     1:32.31 (48.14)                                        
 26 Arevalo, Jayra N          11 RedTails-MR          1:34.37    1:32.32 BRNZ   
                  44.86     1:32.32 (47.46)                                        
 27 Larson, Grace A           11 FREE-MR              1:29.52    1:32.43 BRNZ   
                  44.98     1:32.43 (47.45)                                        
 28 Dalal, Rhea               11 FREE-MR              1:37.14    1:32.71 BRNZ   
                  44.29     1:32.71 (48.42)                                        
 29 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR              1:29.46    1:32.81 BRNZ   
                  46.46     1:32.81 (46.35)                                        
 30 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR   1:54.24    1:32.87 BRNZ   
                  46.03     1:32.87 (46.84)                                        
 31 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR            1:41.61    1:32.91 BRNZ   
                  44.55     1:32.91 (48.36)                                        
 32 Deokaran, Anya            11 CIY-MR               1:38.53    1:33.92 BRNZ   
 33 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR   1:43.69    1:34.12 BRNZ   
                  45.48     1:34.12 (48.64)                                        
 34 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:42.11    1:35.01 BRNZ   
                  46.32     1:35.01 (48.69)                                        
 35 Loeb, Vivian              11 MAKO-MR              1:40.96    1:37.14 BRNZ   
                  47.52     1:37.14 (49.62)                                        
 36 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR              1:42.90    1:40.95 BRNZ   
                  50.00     1:40.95 (50.95)                                        
 37 Daley, Danah P            11 RedTails-MR          1:42.09    1:41.25 BRNZ   
                  47.68     1:41.25 (53.57)                                        
 38 Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR            1:47.93    1:41.93 BRNZ   
                  46.35     1:41.93 (55.58)                                        
 39 Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR              2:09.34    1:45.07 BRNZ   
                  50.54     1:45.07 (54.53)                                        
 40 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:46.18    1:45.68 BRNZ   
                  48.67     1:45.68 (57.01)                                        
 41 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR              2:03.23    1:46.69 BRNZ   
 42 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          1:43.08    1:51.18 BRNZ   
                  55.42     1:51.18 (55.76)                                        
 43 Valverde, Jahani          11 KB Makos-MR          2:02.96    1:55.32 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              1:19.74    1:16.82 SILV   
                  37.96     1:16.82 (38.86)                                        
  2 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              1:21.25    1:17.04 SILV   
                  37.41     1:17.04 (39.63)                                        
  3 Lin, Angelina J           11 UN-MR                1:20.79    1:17.09 SILV   
                  36.98     1:17.09 (40.11)                                        
  4 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:19.96    1:17.75 SILV   
                  37.42     1:17.75 (40.33)                                        
  5 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              1:21.15    1:18.80 SILV   
                  38.60     1:18.80 (40.20)                                        
  6 Cacace, Giovanna          12 FREE-MR              1:19.57    1:18.93 SILV   
  7 Miller, Amanda D          12 CIY-MR               1:24.41    1:18.98 SILV   
                  37.57     1:18.98 (41.41)                                        
 -- Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR            1:33.18         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  46.54          DQ (49.00)                                        
 -- Pena, Camila A            12 APEX-MR              1:22.13         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  39.26          DQ (41.66)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:28.39  JO
              2:46.99  SILV
              2:47.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              2:56.92    2:52.30 BRNZ   
                  39.22   2:52.30 (2:13.08)                                        
  2 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR          3:01.66    2:54.03 BRNZ   
                  41.24     1:25.27 (44.03)     2:12.17 (46.90)     2:54.03 (41.86)
  3 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR          3:11.46    3:02.11 BRNZ   
                  43.10     1:29.72 (46.62)     2:17.78 (48.06)     3:02.11 (44.33)
Non-Award Division  
  1 Leal, Ashley              12 RedTails-MR          2:50.16    2:41.00 SILV   
                  37.40     1:19.69 (42.29)     2:00.74 (41.05)     2:41.00 (40.26)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.29  JO
                40.59  SILV
                40.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Wood, Addison             11 MAKO-MR                41.22      40.74 BRNZ   
  2 Cacace, Giovanna          12 FREE-MR                41.71      41.16 BRNZ   
  3 Almanzar, Liberty         12 UN-MR                  44.06      41.59 BRNZ   
  4 Carroll, Samantha L       12 FREE-MR                41.28      41.66 BRNZ   
  5 Ng, Tiffany               12 CIY-MR                 40.73      41.75 BRNZ   
  6 Katsaras, Dimitra         11 UN-MR                  42.97      41.93 BRNZ   
  7 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR                42.92      42.40 BRNZ   
  8 Katsaras, Antigone        11 UN-MR                  42.27      42.41 BRNZ   
  9 Conroy, Nicole M          12 FREE-MR                45.00      42.52 BRNZ   
 10 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR                42.04      42.68 BRNZ   
 11 Chuk, Megan               12 FREE-MR                44.25      42.71 BRNZ   
 12 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              43.31      42.93 BRNZ   
 13 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR                42.67      43.01 BRNZ   
 14 Baker, Nari A             11 MAKO-MR                42.82      43.24 BRNZ   
 15 Chun, Lina                11 GATE-MR                43.62      43.34 BRNZ   
 16 Leal, Ashley              12 RedTails-MR            44.15      43.37 BRNZ   
 17 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR                43.06      43.42 BRNZ   
 18 Bessonette, Anna C        11 JCCT-MR                43.33      43.62 BRNZ   
 19 Kim, Olivia               11 GATE-MR                46.84      43.88 BRNZ   
 20 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR            44.45      43.95 BRNZ   
 21 Brun, Sienna R            11 APEX-MR                45.03      44.38 BRNZ   
 22 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR            46.60      45.20 BRNZ   
 23 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                47.54      45.58 BRNZ   
 24 Sanchez, Amya             12 UN-MR                  43.70      45.61 BRNZ   
 25 Hlinka, Maria H           11 HS-MR                  45.06      45.70 BRNZ   
 26 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR     47.03      46.06 BRNZ   
 27 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR                47.36      46.33 BRNZ   
 28 Wiggins, Alayla           12 KB Makos-MR            47.84      46.53 BRNZ   
 29 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                49.42      47.38 BRNZ   
 30 Larson, Grace A           11 FREE-MR                50.59      47.66 BRNZ   
 30 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR                48.35      47.66 BRNZ   
 32 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR                51.62      47.79 BRNZ   
 33 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR     49.22      47.92 BRNZ   
 34 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR                48.08      47.93 BRNZ   
 35 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR              48.53      48.44 BRNZ   
 36 Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR                49.83      48.89 BRNZ   
 37 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR            48.81      49.05 BRNZ   
 38 Bice, Ciara M             12 CIY-MR                 48.82      49.17 BRNZ   
 39 Liu, Emily H              12 FREE-MR                51.47      49.51 BRNZ   
 40 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     48.48      49.56 BRNZ   
 41 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR     51.79      50.09 BRNZ   
 42 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR              48.40      50.32 BRNZ   
 43 Dalal, Rhea               11 FREE-MR                54.46      50.38 BRNZ   
 44 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     50.44      50.72 BRNZ   
 45 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR                49.02      50.89 BRNZ   
 46 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     53.71      51.83 BRNZ   
 47 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR     56.69      53.07 BRNZ   
 48 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR     52.08      53.37 BRNZ   
 49 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR            51.71      54.72 BRNZ   
 50 Avdic, Zana               12 APEX-MR                55.57      58.25 BRNZ   
 51 Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR            1:03.80      59.56 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Loeb, Vivian              11 MAKO-MR                47.94         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.19  JO
              1:28.69  SILV
              1:28.70  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Katsaras, Dimitra         11 UN-MR                1:35.69    1:30.75 BRNZ   
                  43.85     1:30.75 (46.90)                                        
  2 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:33.34    1:30.77 BRNZ   
                  42.01     1:30.77 (48.76)                                        
  3 Conroy, Nicole M          12 FREE-MR              1:31.65    1:30.89 BRNZ   
                  42.98     1:30.89 (47.91)                                        
  4 Miller, Imogen A          11 FREE-MR              1:31.70    1:30.97 BRNZ   
                  44.55     1:30.97 (46.42)                                        
  5 Katsaras, Antigone        11 UN-MR                1:36.12    1:31.27 BRNZ   
                  44.08     1:31.27 (47.19)                                        
  6 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR              1:31.90    1:31.92 BRNZ   
                  43.81     1:31.92 (48.11)                                        
  7 Leal, Ashley              12 RedTails-MR          1:37.35    1:32.10 BRNZ   
                  42.79     1:32.10 (49.31)                                        
  8 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:33.87    1:32.99 BRNZ   
                  43.02     1:32.99 (49.97)                                        
  9 Kim, Olivia               11 GATE-MR                   NT    1:33.60 BRNZ   
                  45.59     1:33.60 (48.01)                                        
 10 Zhang, Erica              12 UN-MR                1:38.07    1:34.11 BRNZ   
                  43.72     1:34.11 (50.39)                                        
 11 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR              1:32.75    1:34.71 BRNZ   
                  45.41     1:34.71 (49.30)                                        
 12 Chun, Lina                11 GATE-MR              1:32.98    1:35.11 BRNZ   
                  45.82     1:35.11 (49.29)                                        
 13 Baker, Nari A             11 MAKO-MR              1:36.58    1:36.08 BRNZ   
                  45.45     1:36.08 (50.63)                                        
 14 Brun, Sienna R            11 APEX-MR              1:36.13    1:36.41 BRNZ   
                  46.31     1:36.41 (50.10)                                        
 15 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR          1:36.30    1:38.04 BRNZ   
                  45.25     1:38.04 (52.79)                                        
 16 Lubak, Kylie D            11 FREE-MR              1:40.61    1:39.03 BRNZ   
                  48.97     1:39.03 (50.06)                                        
 17 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR   1:41.31    1:40.73 BRNZ   
                  48.80     1:40.73 (51.93)                                        
 18 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR   1:45.43    1:41.07 BRNZ   
                  46.93     1:41.07 (54.14)                                        
 19 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              1:45.88    1:41.15 BRNZ   
                  48.12     1:41.15 (53.03)                                        
 20 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR              1:42.38    1:41.25 BRNZ   
                  47.72     1:41.25 (53.53)                                        
 21 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR   1:42.66    1:42.72 BRNZ   
                  48.87     1:42.72 (53.85)                                        
 22 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR          1:47.67    1:43.60 BRNZ   
                  49.01     1:43.60 (54.59)                                        
 23 Wiggins, Alayla           12 KB Makos-MR          1:47.24    1:44.68 BRNZ   
                  49.72     1:44.68 (54.96)                                        
 24 Vidals, Giselle           11 APEX-MR              1:43.93    1:45.50 BRNZ   
                  50.10     1:45.50 (55.40)                                        
 25 Loeb, Vivian              11 MAKO-MR              1:49.41    1:45.62 BRNZ   
                  50.11     1:45.62 (55.51)                                        
 26 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR          1:48.01    1:45.65 BRNZ   
                  49.30     1:45.65 (56.35)                                        
 27 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR              1:45.94    1:46.17 BRNZ   
                  50.62     1:46.17 (55.55)                                        
 28 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR              1:44.78    1:46.79 BRNZ   
                  49.94     1:46.79 (56.85)                                        
 29 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:45.74    1:47.11 BRNZ   
                  50.56     1:47.11 (56.55)                                        
 30 Larson, Grace A           11 FREE-MR              1:49.54    1:47.98 BRNZ   
                  52.55     1:47.98 (55.43)                                        
 31 Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR              1:52.42    1:48.64 BRNZ   
 32 Dalal, Rhea               11 FREE-MR              1:55.52    1:48.85 BRNZ   
                  51.97     1:48.85 (56.88)                                        
 33 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR            1:46.26    1:49.04 BRNZ   
                  53.34     1:49.04 (55.70)                                        
 34 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR   2:12.64    1:49.76 BRNZ   
                  51.19     1:49.76 (58.57)                                        
 35 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR   1:48.94    1:49.89 BRNZ   
                  52.80     1:49.89 (57.09)                                        
 36 Bice, Ciara M             12 CIY-MR               1:47.11    1:49.95 BRNZ   
                  50.76     1:49.95 (59.19)                                        
 37 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR              1:48.94    1:50.37 BRNZ   
                  50.72     1:50.37 (59.65)                                        
 38 Selib, June               11 ASAP-MR              1:58.85    1:51.95 BRNZ   
                  52.51     1:51.95 (59.44)                                        
 39 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR            1:50.03    1:52.23 BRNZ   
                  51.71   1:52.23 (1:00.52)                                        
 40 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:56.29    1:59.18 BRNZ   
                  55.01   1:59.18 (1:04.17)                                        
 41 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR   2:06.32    2:00.44 BRNZ   
                  56.98   2:00.44 (1:03.46)                                        
 42 Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR            2:17.66    2:16.82 BRNZ   
                1:00.30   2:16.82 (1:16.52)                                        
Non-Award Division  
  1 Lin, Angelina J           11 UN-MR                1:30.84    1:27.21 SILV   
                  41.71     1:27.21 (45.50)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:52.39  JO
              3:11.19  SILV
              3:11.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR          3:19.31    3:09.94 SILV   
                  41.70     1:29.57 (47.87)     2:19.94 (50.37)     3:09.94 (50.00)
  2 Lin, Angelina J           11 UN-MR                3:15.42    3:10.47 SILV   
                  41.69     1:30.78 (49.09)     2:21.59 (50.81)     3:10.47 (48.88)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.29  JO
                34.59  SILV
                34.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rodrigues, Marina         11 UN-MR                  34.87      35.31 BRNZ   
  1 Wiggins, Alayla           12 KB Makos-MR            34.88      35.31 BRNZ   
  3 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR                36.46      36.12 BRNZ   
  4 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR                35.73      36.44 BRNZ   
  5 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR                36.49      36.48 BRNZ   
  6 Tan, Chloe H              11 ASAP-MR                36.80      36.66 BRNZ   
  7 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR            38.24      37.20 BRNZ   
  8 Wood, Addison             11 MAKO-MR                37.39      37.21 BRNZ   
  9 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR            39.37      37.31 BRNZ   
 10 Lin, Angelina J           11 UN-MR                  35.39      37.40 BRNZ   
 11 Brun, Sienna R            11 APEX-MR                34.86      37.68 BRNZ   
 12 Zhang, Erica              12 UN-MR                  34.77      37.70 BRNZ   
 13 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR            38.29      38.18 BRNZ   
 14 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR                37.63      38.19 BRNZ   
 15 Baker, Nari A             11 MAKO-MR                39.66      38.23 BRNZ   
 16 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              36.65      38.51 BRNZ   
 17 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                38.37      38.77 BRNZ   
 18 Chun, Lina                11 GATE-MR                37.72      39.03 BRNZ   
 19 Chuk, Megan               12 FREE-MR                42.45      39.66 BRNZ   
 20 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                40.43      40.00 BRNZ   
 21 Arevalo, Jayra N          11 RedTails-MR            42.59      40.21 BRNZ   
 22 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR              37.75      40.29 BRNZ   
 23 Avdic, Zana               12 APEX-MR                41.31      40.77 BRNZ   
 24 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR     43.44      40.98 BRNZ   
 25 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     42.48      42.21 BRNZ   
 26 Miller, Imogen A          11 FREE-MR                41.12      42.38 BRNZ   
 27 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR                42.42      42.55 BRNZ   
 28 Deokaran, Anya            11 CIY-MR                 41.59      42.93 BRNZ   
 29 Lubak, Kylie D            11 FREE-MR                39.87      43.11 BRNZ   
 30 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     40.81      43.89 BRNZ   
 31 Kim, Olivia               11 GATE-MR                48.58      43.96 BRNZ   
 32 Stillman, Alexandra B     12 Flying Dolphins-MR     47.32      44.90 BRNZ   
 33 Daley, Danah P            11 RedTails-MR            47.43      45.76 BRNZ   
 34 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR            46.07      46.92 BRNZ   
 35 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR            45.10      47.54 BRNZ   
 36 Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR              59.98      47.85 BRNZ   
 37 Hidalgo, Ivanka           11 UN-MR                  59.10      49.03 BRNZ   
 38 Taveras, Kaila M          11 CIY-MR                 52.33      49.85 BRNZ   
 39 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR     48.35      50.68 BRNZ   
 40 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR     47.80      50.75 BRNZ   
 41 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR              50.81      50.94 BRNZ   
 42 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR                45.27      50.99 BRNZ   
 43 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR                50.48      51.13 BRNZ   
 44 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     51.78      51.67 BRNZ   
 45 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR                53.89      53.22 BRNZ   
 46 Selib, June               11 ASAP-MR              1:02.56      55.52 BRNZ   
 47 Loeb, Vivian              11 MAKO-MR                57.81      56.51 BRNZ   
 48 Valverde, Jahani          11 KB Makos-MR            54.85    1:00.94 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Jenkins, Shila            11 MAKO-MR                35.87      33.58 SILV   
  2 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR            34.70      33.67 SILV   
  3 Slarskey, Parker          11 MAKO-MR                36.18      34.32 SILV   
  4 Province, Shaye L         12 ASAP-MR                34.61      34.50 SILV   
 -- Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR                51.58         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:19.39  SILV
              1:19.40  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR              1:23.14    1:20.88 BRNZ   
                  39.24     1:20.88 (41.64)                                        
  2 Rodrigues, Marina         11 UN-MR                1:27.06    1:22.75 BRNZ   
                  35.02     1:22.75 (47.73)                                        
  3 Lin, Angelina J           11 UN-MR                1:24.58    1:24.15 BRNZ   
                  37.77     1:24.15 (46.38)                                        
  4 Bice, Ciara M             12 CIY-MR               1:22.12    1:24.29 BRNZ   
                  39.36     1:24.29 (44.93)                                        
  5 Wiggins, Alayla           12 KB Makos-MR          1:23.90    1:24.62 BRNZ   
                  38.04     1:24.62 (46.58)                                        
  6 Baker, Nari A             11 MAKO-MR              1:54.74    1:25.19 BRNZ   
                  38.47     1:25.19 (46.72)                                        
  7 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:22.80    1:26.43 BRNZ   
                  39.05     1:26.43 (47.38)                                        
  8 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              1:23.53    1:26.60 BRNZ   
                  39.14     1:26.60 (47.46)                                        
  9 Brun, Sienna R            11 APEX-MR              1:33.43    1:27.37 BRNZ   
                  39.24     1:27.37 (48.13)                                        
 10 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              1:27.71    1:27.44 BRNZ   
                  40.80     1:27.44 (46.64)                                        
 11 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:28.69    1:28.54 BRNZ   
                  39.84     1:28.54 (48.70)                                        
 12 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR          1:25.30    1:28.83 BRNZ   
                  38.35     1:28.83 (50.48)                                        
 13 Lubak, Kylie D            11 FREE-MR              1:35.55    1:29.42 BRNZ   
                  44.32     1:29.42 (45.10)                                        
 14 Cacace, Giovanna          12 FREE-MR              1:30.64    1:30.37 BRNZ   
                  42.24     1:30.37 (48.13)                                        
 15 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR              1:30.16    1:30.48 BRNZ   
                  41.19     1:30.48 (49.29)                                        
 16 Lin, Wenxi                11 CIY-MR               1:45.11    1:31.92 BRNZ   
                  40.81     1:31.92 (51.11)                                        
 17 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          1:46.56    1:49.23 BRNZ   
                  51.45     1:49.23 (57.78)                                        
Non-Award Division  
  1 Slarskey, Parker          11 MAKO-MR              1:25.13    1:17.20 SILV   
                  34.90     1:17.20 (42.30)                                        
  2 Jenkins, Shila            11 MAKO-MR              1:22.19    1:18.71 SILV   
                  36.34     1:18.71 (42.37)                                        
  3 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:21.52    1:19.19 SILV   
                  35.39     1:19.19 (43.80)                                        
  4 Ng, Tiffany               12 CIY-MR               1:19.82    1:19.25 SILV   
                  36.19     1:19.25 (43.06)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:38.39  JO
              2:49.39  SILV
              2:49.40  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Leal, Ashley              12 RedTails-MR          3:06.76    2:54.84 BRNZ   
                  34.81     1:20.55 (45.74)     2:07.09 (46.54)     2:54.84 (47.75)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.19  JO
              1:18.69  SILV
              1:18.70  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR              1:21.02    1:19.08 BRNZ   
                  36.79     1:19.08 (42.29)                                        
  2 Brun, Sienna R            11 APEX-MR              1:21.59    1:19.22 BRNZ   
                  35.66     1:19.22 (43.56)                                        
  3 Chun, Lina                11 GATE-MR              1:23.18    1:19.72 BRNZ   
                  36.45     1:19.72 (43.27)                                        
  3 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR              1:26.98    1:19.72 BRNZ   
                  38.34     1:19.72 (41.38)                                        
  5 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:24.02    1:19.96 BRNZ   
                  36.30     1:19.96 (43.66)                                        
  6 Wiggins, Alayla           12 KB Makos-MR          1:18.75    1:20.00 BRNZ   
                  35.07     1:20.00 (44.93)                                        
  7 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              1:23.55    1:20.16 BRNZ   
                  35.70     1:20.16 (44.46)                                        
  8 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              1:26.66    1:20.53 BRNZ   
                  35.90     1:20.53 (44.63)                                        
  9 Economakos, Vasiliky *    11 HS-MR                1:22.68    1:21.18 BRNZ   
                  37.39     1:21.18 (43.79)                                        
 10 Li, Claire                11 Aquaflames-MR        1:24.21    1:21.49 BRNZ   
                  35.77     1:21.49 (45.72)                                        
 11 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR              1:20.51    1:22.14 BRNZ   
                  37.46     1:22.14 (44.68)                                        
 12 Carroll, Samantha L       12 FREE-MR              1:21.26    1:22.84 BRNZ   
                  38.31     1:22.84 (44.53)                                        
 13 Sanchez, Amya             12 UN-MR                1:26.46    1:23.32 BRNZ   
                  37.70     1:23.32 (45.62)                                        
 14 Vidals, Giselle           11 APEX-MR              1:30.07    1:23.55 BRNZ   
                  39.03     1:23.55 (44.52)                                        
 15 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR          1:27.56    1:23.86 BRNZ   
                  37.75     1:23.86 (46.11)                                        
 16 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:27.31    1:24.53 BRNZ   
                  35.69     1:24.53 (48.84)                                        
 17 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR          1:27.23    1:24.76 BRNZ   
                  38.48     1:24.76 (46.28)                                        
 18 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR              1:24.54    1:25.29 BRNZ   
                  38.78     1:25.29 (46.51)                                        
 19 Katsaras, Antigone        11 UN-MR                1:35.21    1:26.00 BRNZ   
                  42.93     1:26.00 (43.07)                                        
 20 Hlinka, Maria H           11 HS-MR                1:30.32    1:26.07 BRNZ   
                  39.67     1:26.07 (46.40)                                        
 21 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              1:27.66    1:26.16 BRNZ   
                  38.31     1:26.16 (47.85)                                        
 22 Bessonette, Anna C        11 JCCT-MR              1:30.11    1:26.67 BRNZ   
                  40.84     1:26.67 (45.83)                                        
 23 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR   1:30.82    1:26.95 BRNZ   
                  40.57     1:26.95 (46.38)                                        
 24 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR   1:29.50    1:27.43 BRNZ   
                  41.65     1:27.43 (45.78)                                        
 25 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:29.87    1:27.45 BRNZ   
                  40.39     1:27.45 (47.06)                                        
 26 Katsaras, Dimitra         11 UN-MR                1:33.68    1:27.50 BRNZ   
                  44.96     1:27.50 (42.54)                                        
 27 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR              1:28.98    1:28.07 BRNZ   
                  41.42     1:28.07 (46.65)                                        
 28 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:37.57    1:28.52 BRNZ   
                  40.55     1:28.52 (47.97)                                        
 29 Kizhnerman, Noa           12 Aquaflames-MR        1:31.76    1:28.59 BRNZ   
                  40.74     1:28.59 (47.85)                                        
 30 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR              1:29.53    1:28.75 BRNZ   
                  39.67     1:28.75 (49.08)                                        
 31 Kim, Olivia               11 GATE-MR              1:38.96    1:30.38 BRNZ   
                  43.21     1:30.38 (47.17)                                        
 32 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR            1:38.47    1:30.94 BRNZ   
                  42.91     1:30.94 (48.03)                                        
 33 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR               1:34.65    1:31.50 BRNZ   
                  44.47     1:31.50 (47.03)                                        
 34 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR              1:31.97    1:33.15 BRNZ   
                  45.71     1:33.15 (47.44)                                        
 35 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   1:43.87    1:33.42 BRNZ   
                  43.47     1:33.42 (49.95)                                        
 36 Hidalgo, Ivanka           11 UN-MR                1:34.72    1:33.45 BRNZ   
                  43.97     1:33.45 (49.48)                                        
 37 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR            1:38.08    1:34.64 BRNZ   
                  45.66     1:34.64 (48.98)                                        
 38 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR   1:37.68    1:35.95 BRNZ   
                  46.50     1:35.95 (49.45)                                        
 39 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR   1:37.19    1:36.21 BRNZ   
                  46.08     1:36.21 (50.13)                                        
 40 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          1:42.03    1:38.21 BRNZ   
                  47.84     1:38.21 (50.37)                                        
 41 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:44.93    1:38.32 BRNZ   
                  45.51     1:38.32 (52.81)                                        
 42 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR              1:46.45    1:43.56 BRNZ   
                  50.92     1:43.56 (52.64)                                        
 43 Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR            1:48.50    1:44.86 BRNZ   
                  46.86     1:44.86 (58.00)                                        
Non-Award Division  
  1 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              1:18.95    1:14.82 SILV   
                  35.96     1:14.82 (38.86)                                        
  2 Conroy, Nicole M          12 FREE-MR              1:21.86    1:16.39 SILV   
                  35.71     1:16.39 (40.68)                                        
  3 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:19.20    1:17.12 SILV   
                  36.16     1:17.12 (40.96)                                        
  4 Wood, Addison             11 MAKO-MR              1:19.96    1:18.25 SILV   
                  36.63     1:18.25 (41.62)                                        
 -- Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR              1:47.36         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  46.65          DQ (53.68)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:26.39  JO
              2:48.09  SILV
              2:48.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Conroy, Nicole M          12 FREE-MR              2:51.75    2:53.39 BRNZ   
                  38.65                             2:12.45 ( )     2:53.39 (40.94)
  2 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR          2:50.33    2:59.23 BRNZ   
                  39.61     1:25.94 (46.33)     2:17.55 (51.61)     2:59.23 (41.68)
  3 Chuk, Megan               12 FREE-MR              3:10.82    3:02.57 BRNZ   
                  41.17     1:27.46 (46.29)     2:20.38 (52.92)     3:02.57 (42.19)
  4 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              2:56.83    3:06.49 BRNZ   
                  38.87     1:23.94 (45.07)     2:22.92 (58.98)     3:06.49 (43.57)
  5 Liu, Emily H              12 FREE-MR              3:18.35    3:10.18 BRNZ   
                  42.86     1:29.37 (46.51)     2:28.03 (58.66)     3:10.18 (42.15)
  6 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR          3:13.01    3:10.47 BRNZ   
                  45.18     1:33.59 (48.41)     2:27.52 (53.93)     3:10.47 (42.95)
  7 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR              3:32.18    3:22.48 BRNZ   
                  47.04     1:36.52 (49.48)   2:37.57 (1:01.05)     3:22.48 (44.91)
Non-Award Division  
  1 Cacace, Giovanna          12 FREE-MR              2:48.46    2:47.91 SILV   
                  40.42     1:23.03 (42.61)     2:10.86 (47.83)     2:47.91 (37.05)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.09  JO
                28.79  SILV
                28.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rodriguez, Catalina A     13 QNS-MR                 28.85      29.10 BRNZ   
  2 Giusiano, Mia             14 UN-MR                  29.71      29.28 BRNZ   
  2 Polito, Lauren E          14 FREE-MR                29.64      29.28 BRNZ   
  4 Rosario, Michelle D       13 RedTails-MR            28.88      29.30 BRNZ   
  5 Avdic, Adalisa            14 APEX-MR                29.55      29.37 BRNZ   
  6 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR            29.03      29.39 BRNZ   
  7 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR            29.93      29.60 BRNZ   
  7 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR            30.37      29.60 BRNZ   
  9 Baran, Julia              13 UN-MR                  28.85      29.70 BRNZ   
 10 Willscher, Talia          13 MAKO-MR                29.35      29.77 BRNZ   
 11 Sabino, Natalie           13 UN-MR                  30.21      29.94 BRNZ   
 12 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR                34.40      30.25 BRNZ   
 13 Rodriguez, Gabriela       13 UN-MR                  29.18      30.32 BRNZ   
 14 Economakos, Eleni *       13 HS-MR                  30.30      30.41 BRNZ   
 15 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR     29.57      30.45 BRNZ   
 16 Perez, Camille T          13 CIY-MR                 30.44      30.75 BRNZ   
 17 Marte, Ashley             13 RedTails-MR            29.80      31.03 BRNZ   
 18 Chuk, Ellie               14 FREE-MR                32.44      31.04 BRNZ   
 19 Carss, Cali M             13 ASAP-MR                30.11      31.09 BRNZ   
 20 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR                29.15      31.61 BRNZ   
 20 DeFunis, Leah S           14 UN-MR                  31.71      31.61 BRNZ   
 22 Canon, Nicole             13 UN-MR                  32.28      31.84 BRNZ   
 23 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR            30.90      31.93 BRNZ   
 24 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR            30.64      32.06 BRNZ   
 25 Perez, Nicole             14 RedTails-MR            32.14      32.16 BRNZ   
 26 Gonzalez, Imani L         14 KB Makos-MR            31.84      32.56 BRNZ   
 27 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR     32.88      32.92 BRNZ   
 28 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR            32.75      33.08 BRNZ   
 29 Banja, Cristal *          13 HS-MR                  32.59      33.21 BRNZ   
 30 Ghorra, Juliana L         14 FREE-MR                31.63      33.59 BRNZ   
 31 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR                33.58      33.87 BRNZ   
 32 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR     35.64      35.60 BRNZ   
 33 Bradley, Shania           14 Hes-Mr-MR              36.92      35.62 BRNZ   
 34 Li, Sidney                13 FREE-MR                37.56      36.71 BRNZ   
 35 Melecio, Madison          14 UN-MR                  37.45      37.63 BRNZ   
 36 Giordano, Lena C          14 ASAP-MR                36.61      38.95 BRNZ   
 37 Lindo, Danielle           14 APEX-MR                39.35      39.51 BRNZ   
 38 Dunn, Madison M           14 Hes-Mr-MR              38.77      42.56 BRNZ   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.39  JO
              1:03.09  SILV
              1:03.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR          1:04.07    1:04.23 BRNZ   
  2 Tsirlin, Katarina S       14 FREE-MR              1:08.27    1:04.69 BRNZ   
                  30.64     1:04.69 (34.05)                                        
  3 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              1:03.29    1:04.97 BRNZ   
                  30.81     1:04.97 (34.16)                                        
  4 Deng, Eileen              13 APEX-MR              1:05.70    1:05.10 BRNZ   
                  31.79     1:05.10 (33.31)                                        
  5 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:08.34    1:05.36 BRNZ   
                  31.00     1:05.36 (34.36)                                        
  6 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR          1:06.71    1:05.70 BRNZ   
                  31.27     1:05.70 (34.43)                                        
  7 Willscher, Talia          13 MAKO-MR              1:04.14    1:06.04 BRNZ   
                  32.23     1:06.04 (33.81)                                        
  8 Dansker, Renee M          14 CIY-MR               1:05.08    1:06.12 BRNZ   
                  31.97     1:06.12 (34.15)                                        
  9 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              1:06.27    1:07.17 BRNZ   
                  31.37     1:07.17 (35.80)                                        
 10 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR          1:13.50    1:07.59 BRNZ   
                  32.29     1:07.59 (35.30)                                        
 11 Rodriguez, Gabriela       13 UN-MR                1:08.01    1:08.94 BRNZ   
                  33.22     1:08.94 (35.72)                                        
 12 Sabino, Natalie           13 UN-MR                1:09.26    1:08.96 BRNZ   
 13 Marte, Ashley             13 RedTails-MR          1:07.88    1:09.35 BRNZ   
                  32.76     1:09.35 (36.59)                                        
 14 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              1:06.66    1:10.03 BRNZ   
                  33.54     1:10.03 (36.49)                                        
 15 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          1:11.81    1:10.11 BRNZ   
                  34.64     1:10.11 (35.47)                                        
 16 Carss, Cali M             13 ASAP-MR              1:07.11    1:10.27 BRNZ   
                  33.89     1:10.27 (36.38)                                        
 17 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          1:07.33    1:10.38 BRNZ   
                  33.35     1:10.38 (37.03)                                        
 18 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:06.59    1:10.52 BRNZ   
                  33.46     1:10.52 (37.06)                                        
 19 Perez, Camille T          13 CIY-MR               1:10.64    1:11.14 BRNZ   
                  33.12     1:11.14 (38.02)                                        
 20 Zhou, Catherine           14 FREE-MR              1:11.48    1:11.85 BRNZ   
                  34.65     1:11.85 (37.20)                                        
 21 Gautier, Laetitia         14 Flying Dolphins-MR   1:12.69    1:13.17 BRNZ   
                  35.02     1:13.17 (38.15)                                        
 22 Canon, Nicole             13 UN-MR                1:11.68    1:13.69 BRNZ   
                  35.31     1:13.69 (38.38)                                        
 23 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          1:16.61    1:15.40 BRNZ   
                  36.13     1:15.40 (39.27)                                        
 24 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR              1:14.87    1:16.97 BRNZ   
                  36.22     1:16.97 (40.75)                                        
 25 Sheran, Samantha          14 ASAP-MR              1:19.46    1:18.45 BRNZ   
                  36.45     1:18.45 (42.00)                                        
 26 Giordano, Lena C          14 ASAP-MR              1:26.28    1:26.20 BRNZ   
                  39.67     1:26.20 (46.53)                                        
 27 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   1:25.12    1:26.67 BRNZ   
                  40.96     1:26.67 (45.71)                                        
 28 Melecio, Madison          14 UN-MR                1:23.35    1:27.68 BRNZ   
                  42.74     1:27.68 (44.94)                                        
Non-Award Division  
  1 Litovskiy, Mikaela A      13 FREE-MR              1:05.37    1:00.94 SILV   
                  29.42     1:00.94 (31.52)                                        
 -- Amor, Galia               14 Hes-Mr-MR            1:34.11        DFS        
      Declared false start
 -- Perez, Nicole             14 RedTails-MR          1:12.68        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.79  JO
              2:16.99  SILV
              2:17.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Meador, Mollie S          14 MAKO-MR              2:19.53    2:18.61 BRNZ   
                  30.43     1:05.54 (35.11)     1:42.59 (37.05)     2:18.61 (36.02)
  2 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR          2:23.84    2:19.83 BRNZ   
                  31.05     1:05.62 (34.57)     1:43.25 (37.63)     2:19.83 (36.58)
  3 Tsirlin, Katarina S       14 FREE-MR              2:34.68    2:19.90 BRNZ   
                  31.47     1:06.75 (35.28)     1:43.74 (36.99)     2:19.90 (36.16)
  4 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               2:24.24    2:20.92 BRNZ   
                  31.27     1:06.64 (35.37)     1:43.91 (37.27)     2:20.92 (37.01)
  5 Deng, Eileen              13 APEX-MR              2:29.29    2:23.41 BRNZ   
                  33.48     1:09.82 (36.34)     1:47.47 (37.65)     2:23.41 (35.94)
  6 Willscher, Talia          13 MAKO-MR              2:24.22    2:23.78 BRNZ   
                  31.38     1:07.82 (36.44)     1:45.88 (38.06)     2:23.78 (37.90)
  7 Dansker, Renee M          14 CIY-MR               2:24.54    2:24.33 BRNZ   
                  33.73     1:10.15 (36.42)     1:47.71 (37.56)     2:24.33 (36.62)
  8 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              2:27.56    2:25.69 BRNZ   
                  33.18     1:10.19 (37.01)     1:47.63 (37.44)     2:25.69 (38.06)
  9 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR          2:26.43    2:26.89 BRNZ   
                  32.34     1:10.03 (37.69)     1:48.99 (38.96)     2:26.89 (37.90)
 10 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   2:24.79    2:28.08 BRNZ   
                  32.60     1:09.92 (37.32)     1:49.86 (39.94)     2:28.08 (38.22)
 11 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR          2:48.83    2:30.53 BRNZ   
                  34.72     1:12.31 (37.59)     1:52.35 (40.04)     2:30.53 (38.18)
 12 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               2:27.64    2:31.30 BRNZ   
                  34.00     1:12.65 (38.65)     1:52.39 (39.74)     2:31.30 (38.91)
 13 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              2:39.22    2:31.53 BRNZ   
                  33.85     1:11.08 (37.23)     1:51.99 (40.91)     2:31.53 (39.54)
 14 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          2:39.35    2:34.91 BRNZ   
                  36.62     1:16.34 (39.72)     1:56.37 (40.03)     2:34.91 (38.54)
 15 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              2:31.90    2:35.31 BRNZ   
                  35.17     1:13.94 (38.77)     1:55.74 (41.80)     2:35.31 (39.57)
 16 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          2:27.24    2:36.34 BRNZ   
                  34.05     1:14.22 (40.17)   2:36.34 (1:22.12)                    
 17 Perez, Camille T          13 CIY-MR               2:40.13    2:37.33 BRNZ   
                  34.31     1:13.93 (39.62)     1:55.70 (41.77)     2:37.33 (41.63)
 18 Carss, Cali M             13 ASAP-MR              2:28.91    2:41.43 BRNZ   
                  36.06     1:17.68 (41.62)     1:59.54 (41.86)     2:41.43 (41.89)
 19 Sabino, Natalie           13 UN-MR                2:39.98    2:41.87 BRNZ   
                  35.30                             2:01.84 ( )     2:41.87 (40.03)
 20 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          2:46.31    2:42.74 BRNZ   
                  36.78     1:18.00 (41.22)     2:00.75 (42.75)     2:42.74 (41.99)
 21 Gonzalez, Imani L         14 KB Makos-MR          2:44.18    2:46.49 BRNZ   
                  38.81     1:22.80 (43.99)     2:07.59 (44.79)     2:46.49 (38.90)
 22 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR              2:48.02    2:47.27 BRNZ   
                  36.60     1:19.42 (42.82)     2:05.02 (45.60)     2:47.27 (42.25)
 23 Sheran, Samantha          14 ASAP-MR              3:00.00    2:55.56 BRNZ   
                  37.86     1:22.13 (44.27)     2:09.03 (46.90)     2:55.56 (46.53)
 24 Gilbert, Ayanna           14 Flying Dolphins-MR   3:11.60    2:58.14 BRNZ   
                  39.08     1:24.49 (45.41)   2:58.14 (1:33.65)                    
 25 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   3:09.89    3:09.56 BRNZ   
                  41.15     1:30.00 (48.85)     2:21.11 (51.11)     3:09.56 (48.45)
 26 Giordano, Lena C          14 ASAP-MR              3:14.37    3:12.15 BRNZ   
                  41.50     1:30.52 (49.02)   3:12.15 (1:41.63)                    
Non-Award Division  
  1 Litovskiy, Mikaela A      13 FREE-MR              2:26.06    2:09.68 SILV   
                  29.29     1:02.27 (32.98)     1:36.25 (33.98)     2:09.68 (33.43)
  2 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          2:19.03    2:15.52 SILV   
                  29.66     1:03.55 (33.89)     1:39.45 (35.90)     2:15.52 (36.07)
  3 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              2:19.45    2:16.88 SILV   
                  31.23     1:05.61 (34.38)     1:41.44 (35.83)     2:16.88 (35.44)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:26.99  JO
              5:50.59  SILV
              5:50.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Litovskiy, Mikaela A      13 FREE-MR              6:32.00    5:54.41 BRNZ   
                  30.06     1:03.54 (33.48)     1:38.52 (34.98)     2:15.26 (36.74)
        2:53.01 (37.75)     3:29.40 (36.39)     4:06.32 (36.92)     4:43.56 (37.24)
        5:20.49 (36.93)     5:54.41 (33.92)                                        
  2 Tsirlin, Katarina S       14 FREE-MR              6:40.31    6:09.04 BRNZ   
                  32.35     1:08.47 (36.12)     1:45.76 (37.29)     2:23.17 (37.41)
        3:00.38 (37.21)     3:38.40 (38.02)     4:16.50 (38.10)     4:54.49 (37.99)
        5:32.35 (37.86)     6:09.04 (36.69)                                        
  3 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              6:32.73    6:21.08 BRNZ   
                  33.04     1:10.44 (37.40)     1:48.53 (38.09)     2:26.79 (38.26)
        3:05.29 (38.50)     3:44.27 (38.98)     4:23.82 (39.55)     5:04.02 (40.20)
        5:42.90 (38.88)     6:21.08 (38.18)                                        
  4 Ge, Xinrui                14 APEX-MR              6:46.72    6:21.28 BRNZ   
                  32.37     1:08.70 (36.33)     1:46.63 (37.93)     2:25.15 (38.52)
        3:04.19 (39.04)     3:43.87 (39.68)     4:23.73 (39.86)     5:03.39 (39.66)
        5:43.33 (39.94)     6:21.28 (37.95)                                        
  5 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR          6:55.18    6:26.56 BRNZ   
                  34.14     1:11.87 (37.73)     1:50.50 (38.63)     2:29.92 (39.42)
        3:09.46 (39.54)     3:49.14 (39.68)     4:29.27 (40.13)     5:09.92 (40.65)
        5:49.51 (39.59)     6:26.56 (37.05)                                        
  6 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   6:27.79    6:37.12 BRNZ   
                  34.20     1:13.73 (39.53)     1:54.44 (40.71)     2:34.79 (40.35)
        3:15.55 (40.76)     3:55.87 (40.32)     4:37.03 (41.16)     5:18.63 (41.60)
        5:59.79 (41.16)     6:37.12 (37.33)                                        
  7 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR          6:40.47    6:42.56 BRNZ   
                  32.88     1:10.87 (37.99)     1:51.00 (40.13)     2:32.46 (41.46)
        3:12.72 (40.26)     3:53.80 (41.08)     4:36.45 (42.65)     5:18.80 (42.35)
        5:59.94 (41.14)     6:42.56 (42.62)                                        
  8 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR          6:51.11    6:42.90 BRNZ   
                  32.49     1:10.65 (38.16)     1:50.48 (39.83)     2:30.55 (40.07)
        3:11.45 (40.90)     3:52.71 (41.26)     4:36.32 (43.61)     5:19.02 (42.70)
        6:01.81 (42.79)     6:42.90 (41.09)                                        
  9 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              6:38.90    6:58.25 BRNZ   
                  33.79     1:12.62 (38.83)     1:54.45 (41.83)     2:36.00 (41.55)
        3:18.45 (42.45)     4:00.85 (42.40)     4:43.91 (43.06)     5:26.68 (42.77)
        6:08.87 (42.19)     6:58.25 (49.38)                                        
 10 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          7:01.39    7:00.26 BRNZ   
                  36.74     1:18.56 (41.82)     2:01.65 (43.09)     2:44.95 (43.30)
        3:28.51 (43.56)     4:11.99 (43.48)     4:55.15 (43.16)                    
            6:20.93 ( )     7:00.26 (39.33)                                        
 11 Rosario, Michelle D       13 RedTails-MR          7:42.93    7:10.08 BRNZ   
                  37.58     1:20.14 (42.56)     2:03.90 (43.76)     2:48.53 (44.63)
        3:31.91 (43.38)     4:16.03 (44.12)     5:01.16 (45.13)     5:46.37 (45.21)
        6:29.27 (42.90)     7:10.08 (40.81)                                        
 12 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          7:34.31    7:20.42 BRNZ   
                  37.45     1:20.00 (42.55)     2:03.71 (43.71)     2:48.34 (44.63)
        3:32.54 (44.20)     4:17.24 (44.70)     5:02.78 (45.54)     5:48.72 (45.94)
        6:34.80 (46.08)     7:20.42 (45.62)                                        
 13 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR              7:39.66    7:28.38 BRNZ   
                  37.81     1:21.49 (43.68)     2:06.59 (45.10)     2:51.17 (44.58)
        3:36.18 (45.01)     4:23.12 (46.94)     5:10.98 (47.86)     5:58.03 (47.05)
        6:45.30 (47.27)     7:28.38 (43.08)                                        
 14 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              7:30.22    7:33.30 BRNZ   
                  37.04     1:18.99 (41.95)     2:02.36 (43.37)     2:46.02 (43.66)
        3:31.55 (45.53)     4:18.80 (47.25)     5:07.42 (48.62)     6:00.76 (53.34)
        6:48.21 (47.45)     7:33.30 (45.09)                                        
Non-Award Division  
 -- Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          6:08.68         DQ        
      Did not finish
                  30.80     1:05.77 (34.97)     1:42.53 (36.76)     2:19.45 (36.92)
        2:58.87 (39.42)     3:37.65 (38.78)     4:17.94 (40.29)     4:47.23 (29.29)
        5:07.28 (20.05)                                                            
 -- Chiang, Kylie M           13 GATE-MR              6:29.08         DQ        
      Did not finish
                  32.42     1:08.69 (36.27)   2:25.97 (1:17.28)                    
                                3:52.65 ( )   5:20.21 (1:27.56)     6:01.08 (40.87)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.99  JO
              1:12.69  SILV
              1:12.70  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Polito, Lauren E          14 FREE-MR              1:14.61    1:12.77 BRNZ   
                  35.94     1:12.77 (36.83)                                        
  2 Economakos, Eleni *       13 HS-MR                1:14.45    1:14.10 BRNZ   
                  36.44     1:14.10 (37.66)                                        
  3 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR          1:14.62    1:14.84 BRNZ   
                  35.70     1:14.84 (39.14)                                        
  4 Rosario, Michelle D       13 RedTails-MR          1:13.68    1:15.66 BRNZ   
                  36.60     1:15.66 (39.06)                                        
  5 Baran, Julia              13 UN-MR                1:15.00    1:16.80 BRNZ   
                  37.26     1:16.80 (39.54)                                        
  6 Marte, Ashley             13 RedTails-MR          1:17.90    1:17.32 BRNZ   
                  37.00     1:17.32 (40.32)                                        
  7 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          1:18.71    1:18.20 BRNZ   
                  38.28     1:18.20 (39.92)                                        
  8 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR          1:25.86    1:18.77 BRNZ   
                  37.97     1:18.77 (40.80)                                        
  9 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:14.20    1:19.01 BRNZ   
                  38.09     1:19.01 (40.92)                                        
 10 Perez, Camille T          13 CIY-MR               1:21.37    1:19.18 BRNZ   
                  37.74     1:19.18 (41.44)                                        
 11 Avdic, Adalisa            14 APEX-MR              1:23.44    1:20.18 BRNZ   
                  39.28     1:20.18 (40.90)                                        
 12 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          1:19.28    1:20.72 BRNZ   
                  39.58     1:20.72 (41.14)                                        
 13 Ghorra, Juliana L         14 FREE-MR              1:18.12    1:20.77 BRNZ   
                  39.52     1:20.77 (41.25)                                        
 14 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              1:19.67    1:21.65 BRNZ   
                  39.63     1:21.65 (42.02)                                        
 15 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          1:18.01    1:21.71 BRNZ   
 16 Sabino, Natalie           13 UN-MR                1:22.37    1:22.07 BRNZ   
 17 Banja, Cristal *          13 HS-MR                1:23.43    1:23.54 BRNZ   
                  41.26     1:23.54 (42.28)                                        
 18 Perez, Nicole             14 RedTails-MR          1:23.66    1:23.84 BRNZ   
 19 Carss, Cali M             13 ASAP-MR              1:17.99    1:25.07 BRNZ   
                  41.81     1:25.07 (43.26)                                        
 20 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR              1:29.30    1:27.35 BRNZ   
                  42.28     1:27.35 (45.07)                                        
 21 Li, Sidney                13 FREE-MR              1:33.27    1:27.77 BRNZ   
                  42.12     1:27.77 (45.65)                                        
 22 Gonzalez, Imani L         14 KB Makos-MR          1:22.84    1:28.79 BRNZ   
                  42.07     1:28.79 (46.72)                                        
 23 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR   1:30.62    1:31.83 BRNZ   
                  43.70     1:31.83 (48.13)                                        
 24 Melecio, Madison          14 UN-MR                1:38.85    1:39.02 BRNZ   
                  48.42     1:39.02 (50.60)                                        
 25 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   1:51.97    1:49.72 BRNZ   
                  53.45     1:49.72 (56.27)                                        
Non-Award Division  
  1 Hanin, Katherine P        14 HS-MR                1:13.02    1:11.02 SILV   
                  33.70     1:11.02 (37.32)                                        
  2 Tsirlin, Katarina S       14 FREE-MR              1:19.11    1:12.50 SILV   
                  35.38     1:12.50 (37.12)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:17.09  JO
              2:36.29  SILV
              2:36.30  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR          2:42.64    2:39.53 BRNZ   
                  37.28     1:17.70 (40.42)     1:59.78 (42.08)     2:39.53 (39.75)
  2 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR          2:37.40    2:40.19 BRNZ   
                  37.13     1:17.22 (40.09)     1:59.85 (42.63)     2:40.19 (40.34)
  3 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          2:52.97    2:55.71 BRNZ   
  4 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              3:00.71    3:00.75 BRNZ   
                  41.35     1:27.43 (46.08)     2:15.14 (47.71)     3:00.75 (45.61)
  5 Gonzalez, Imani L         14 KB Makos-MR          2:57.12    3:01.48 BRNZ   
                  40.59                             2:15.88 ( )     3:01.48 (45.60)
  6 Perez, Nicole             14 RedTails-MR          3:05.54    3:09.28 BRNZ   
                                1:34.70 ( )   3:09.28 (1:34.58)                    
  7 Gilbert, Ayanna           14 Flying Dolphins-MR   3:57.62    3:36.08 BRNZ   
                  51.17   3:36.08 (2:44.91)                                        
Non-Award Division  
  1 Tsirlin, Katarina S       14 FREE-MR              2:39.80    2:35.13 SILV   
                  36.95     1:16.34 (39.39)     1:56.94 (40.60)     2:35.13 (38.19)
 -- Gautier, Laetitia         14 Flying Dolphins-MR   2:58.19         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  42.26     1:27.13 (44.87)     2:13.29 (46.16)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.39  JO
              1:23.49  SILV
              1:23.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Willscher, Talia          13 MAKO-MR              1:25.02    1:24.67 BRNZ   
                  40.16     1:24.67 (44.51)                                        
  2 Rodriguez, Gabriela       13 UN-MR                1:29.41    1:24.96 BRNZ   
                  39.88     1:24.96 (45.08)                                        
  3 Meador, Mollie S          14 MAKO-MR              1:25.70    1:25.97 BRNZ   
                  40.99     1:25.97 (44.98)                                        
  4 Deng, Eileen              13 APEX-MR              1:26.27    1:26.82 BRNZ   
                  41.48     1:26.82 (45.34)                                        
  5 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              1:25.56    1:27.16 BRNZ   
                  41.86     1:27.16 (45.30)                                        
  6 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR          1:28.69    1:27.88 BRNZ   
                  41.30     1:27.88 (46.58)                                        
  7 Marte, Ashley             13 RedTails-MR          1:27.80    1:29.95 BRNZ   
                  42.15     1:29.95 (47.80)                                        
  8 Perez, Camille T          13 CIY-MR               1:28.39    1:30.39 BRNZ   
                  41.55     1:30.39 (48.84)                                        
  9 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              1:27.87    1:30.61 BRNZ   
                  41.94     1:30.61 (48.67)                                        
 10 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:34.80    1:30.70 BRNZ   
                  42.89     1:30.70 (47.81)                                        
 11 Zhou, Catherine           14 FREE-MR              1:48.73    1:31.43 BRNZ   
                  43.54     1:31.43 (47.89)                                        
 12 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              1:29.51    1:31.58 BRNZ   
                  43.11     1:31.58 (48.47)                                        
 13 Gautier, Laetitia         14 Flying Dolphins-MR   1:38.06    1:35.46 BRNZ   
                  44.62     1:35.46 (50.84)                                        
 14 Canon, Nicole             13 UN-MR                1:39.88    1:38.84 BRNZ   
                  47.33     1:38.84 (51.51)                                        
 15 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR              1:40.73    1:41.10 BRNZ   
                  47.37     1:41.10 (53.73)                                        
 16 Gilbert, Ayanna           14 Flying Dolphins-MR   1:42.67    1:43.10 BRNZ   
                  47.65     1:43.10 (55.45)                                        
 17 Carss, Cali M             13 ASAP-MR              1:41.55    1:45.94 BRNZ   
                  49.16     1:45.94 (56.78)                                        
 18 Sheran, Samantha          14 ASAP-MR              1:48.23    1:46.16 BRNZ   
                  48.20     1:46.16 (57.96)                                        
 19 Giordano, Lena C          14 ASAP-MR              1:45.71    1:49.25 BRNZ   
                  50.95     1:49.25 (58.30)                                        
 20 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   2:00.19    2:01.16 BRNZ   
                  57.60   2:01.16 (1:03.56)                                        
Non-Award Division  
  1 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          1:26.82    1:23.19 SILV   
                  39.23     1:23.19 (43.96)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:38.79  JO
              2:56.99  SILV
              2:57.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          3:02.82    2:57.14 BRNZ   
                  40.43     1:26.50 (46.07)     2:12.95 (46.45)     2:57.14 (44.19)
  2 Willscher, Talia          13 MAKO-MR              3:03.28    3:01.44 BRNZ   
                  41.72     1:29.49 (47.77)     2:15.92 (46.43)     3:01.44 (45.52)
  3 Donlevy, Jeannie L        14 CIY-MR               3:09.99    3:02.25 BRNZ   
                  41.59     1:27.72 (46.13)     2:15.91 (48.19)     3:02.25 (46.34)
  4 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              3:06.80    3:08.53 BRNZ   
                  43.42     1:30.89 (47.47)     2:20.53 (49.64)     3:08.53 (48.00)
  5 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR          3:13.63    3:08.99 BRNZ   
                  43.12     1:31.55 (48.43)     2:22.91 (51.36)     3:08.99 (46.08)
  6 Rosario, Michelle D       13 RedTails-MR          2:58.71    3:12.01 BRNZ   
                  41.98     1:30.94 (48.96)     2:21.79 (50.85)     3:12.01 (50.22)
  7 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR   3:24.20    3:28.35 BRNZ   
                  46.74     1:39.20 (52.46)     2:35.33 (56.13)     3:28.35 (53.02)
  8 Giordano, Lena C          14 ASAP-MR              3:55.17    3:49.20 BRNZ   
                  50.87     1:49.75 (58.88)   2:50.34 (1:00.59)     3:49.20 (58.86)
Non-Award Division  
  1 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR          3:01.36    2:54.77 SILV   
                  39.24     1:23.04 (43.80)     2:09.09 (46.05)     2:54.77 (45.68)
 -- Carss, Cali M             13 ASAP-MR              3:51.81         DQ        
      One hand touch
                  48.81   1:49.78 (1:00.97)     2:49.30 (59.52)          DQ (57.11)
 -- Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              3:15.53         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  45.32     1:38.46 (53.14)     2:32.17 (53.71)          DQ (57.16)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:02.89  JO
              1:11.59  SILV
              1:11.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              1:12.91    1:12.09 BRNZ   
                  33.42     1:12.09 (38.67)                                        
  2 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              1:12.15    1:12.60 BRNZ   
                  33.54     1:12.60 (39.06)                                        
  3 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:14.74    1:14.14 BRNZ   
                  33.79     1:14.14 (40.35)                                        
  4 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          1:18.19    1:15.25 BRNZ   
                  34.54     1:15.25 (40.71)                                        
  5 Litovskiy, Mikaela A      13 FREE-MR              1:16.40    1:16.36 BRNZ   
                  34.72     1:16.36 (41.64)                                        
  6 Willscher, Talia          13 MAKO-MR              1:14.12    1:17.98 BRNZ   
                  35.38     1:17.98 (42.60)                                        
  7 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          1:21.70    1:19.99 BRNZ   
                  36.66     1:19.99 (43.33)                                        
  8 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          1:22.04    1:20.25 BRNZ   
                  37.97     1:20.25 (42.28)                                        
  9 Marte, Ashley             13 RedTails-MR          1:20.99    1:21.33 BRNZ   
                  35.29     1:21.33 (46.04)                                        
 10 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:17.83    1:22.32 BRNZ   
                  37.50     1:22.32 (44.82)                                        
 11 Carss, Cali M             13 ASAP-MR              1:22.32    1:24.13 BRNZ   
                  38.49     1:24.13 (45.64)                                        
 12 Dansker, Renee M          14 CIY-MR               1:25.89    1:25.82 BRNZ   
                  37.86     1:25.82 (47.96)                                        
 13 Canon, Nicole             13 UN-MR                1:26.87    1:27.18 BRNZ   
                  39.52     1:27.18 (47.66)                                        
 14 Perez, Nicole             14 RedTails-MR          1:25.11    1:27.75 BRNZ   
                  39.02     1:27.75 (48.73)                                        
 15 Zhou, Catherine           14 FREE-MR              1:36.94    1:28.51 BRNZ   
                  40.38     1:28.51 (48.13)                                        
 16 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              1:20.68    1:31.97 BRNZ   
                  40.78     1:31.97 (51.19)                                        
 17 Sheran, Samantha          14 ASAP-MR              1:39.94    1:37.98 BRNZ   
                  44.51     1:37.98 (53.47)                                        
 18 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR                   NT    1:47.23 BRNZ   
                  45.86   1:47.23 (1:01.37)                                        
Non-Award Division  
 -- Melecio, Madison          14 UN-MR                1:51.53         DQ        
      One hand touch
                  49.85          DQ (58.20)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.79  JO
              2:36.59  SILV
              2:36.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              2:45.96    2:46.50 BRNZ   
                  36.64     1:18.79 (42.15)     2:01.90 (43.11)     2:46.50 (44.60)
  2 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   2:59.97    3:00.11 BRNZ   
                  37.85     1:25.28 (47.43)     2:12.41 (47.13)     3:00.11 (47.70)
  3 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR          3:00.83    3:04.51 BRNZ   
                  37.59     1:24.34 (46.75)     2:14.63 (50.29)     3:04.51 (49.88)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:18.79  JO
              2:41.49  SILV
              2:41.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              2:45.50    2:43.32 BRNZ   
                  32.43     1:11.21 (38.78)     2:03.14 (51.93)     2:43.32 (40.18)
  2 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          2:45.07    2:44.18 BRNZ   
                  36.99     1:20.89 (43.90)     2:05.44 (44.55)     2:44.18 (38.74)
  3 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   2:43.65    2:46.14 BRNZ   
                  34.53     1:17.04 (42.51)     2:08.43 (51.39)     2:46.14 (37.71)
  4 Marte, Ashley             13 RedTails-MR          3:00.97    2:47.04 BRNZ   
                  35.98     1:18.46 (42.48)     2:09.86 (51.40)     2:47.04 (37.18)
  5 Baran, Julia              13 UN-MR                2:45.00    2:49.02 BRNZ   
                  35.41     1:18.05 (42.64)     2:10.84 (52.79)     2:49.02 (38.18)
  6 Perez, Camille T          13 CIY-MR               2:57.34    2:49.75 BRNZ   
                  37.48     1:19.43 (41.95)     2:09.89 (50.46)     2:49.75 (39.86)
  7 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              2:57.51    2:50.43 BRNZ   
                  34.20     1:16.71 (42.51)     2:12.66 (55.95)     2:50.43 (37.77)
  8 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              2:52.29    2:52.83 BRNZ   
                  39.68     1:25.71 (46.03)     2:13.29 (47.58)     2:52.83 (39.54)
  9 Banja, Cristal *          13 HS-MR                2:56.40    2:55.54 BRNZ   
                  37.37     1:24.09 (46.72)     2:16.40 (52.31)     2:55.54 (39.14)
 10 Carss, Cali M             13 ASAP-MR              2:57.63    2:58.15 BRNZ   
                  38.62     1:24.27 (45.65)     2:19.97 (55.70)     2:58.15 (38.18)
 11 Ghorra, Juliana L         14 FREE-MR              2:57.94    3:01.61 BRNZ   
                  40.94     1:23.18 (42.24)     2:18.76 (55.58)     3:01.61 (42.85)
 12 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              2:53.69    3:07.41 BRNZ   
                  38.26     1:25.04 (46.78)     2:20.88 (55.84)     3:07.41 (46.53)
 13 Gonzalez, Imani L         14 KB Makos-MR          3:08.05    3:07.74 BRNZ   
                  41.20     1:25.29 (44.09)   2:26.38 (1:01.09)     3:07.74 (41.36)
 14 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR   3:07.76    3:08.09 BRNZ   
                  40.61     1:30.64 (50.03)     2:24.40 (53.76)     3:08.09 (43.69)
 15 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR              3:19.96    3:17.64 BRNZ   
                  46.58     1:34.72 (48.14)     2:32.63 (57.91)     3:17.64 (45.01)
 16 Giordano, Lena C          14 ASAP-MR              3:25.76    3:30.88 BRNZ   
                  47.50     1:39.60 (52.10)   2:41.49 (1:01.89)     3:30.88 (49.39)
Non-Award Division  
  1 Donlevy, Jeannie L        14 CIY-MR               2:42.76    2:38.00 SILV   
                  34.15     1:14.95 (40.80)     2:03.55 (48.60)     2:38.00 (34.45)
  2 Tsirlin, Katarina S       14 FREE-MR              2:48.75    2:40.49 SILV   
                  34.14     1:13.97 (39.83)     2:04.20 (50.23)     2:40.49 (36.29)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:57.59  JO
              5:25.99  SILV
              5:26.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   5:55.14    5:48.75 BRNZ   
                  35.48     1:18.80 (43.32)     2:04.04 (45.24)     2:46.94 (42.90)
        3:38.71 (51.77)     4:29.49 (50.78)     5:09.84 (40.35)     5:48.75 (38.91)
  2 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              6:06.08    5:59.93 BRNZ   
                  32.76     1:14.88 (42.12)     1:59.03 (44.15)     2:42.11 (43.08)
        3:37.38 (55.27)     4:33.91 (56.53)     5:18.05 (44.14)     5:59.93 (41.88)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.59  AGTC
                28.59  SILV
                28.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Grace J            15 CIY-MR                 28.79      29.38 BRNZ   
  2 Limeta, Lorely            15 UN-MR                  28.96      29.47 BRNZ   
  3 Ossowska, Sylwia M        15 FREE-MR                29.92      29.55 BRNZ   
  4 Lu, Erxi                  16 APEX-MR                28.82      29.69 BRNZ   
  5 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR                29.42      29.94 BRNZ   
  6 Economakos, Christina *   15 HS-MR                  28.90      29.99 BRNZ   
  6 Wong, Joyce H             15 HS-MR                  29.78      29.99 BRNZ   
  8 Diaz, Iandra              16 UN-MR                  30.56      30.13 BRNZ   
  8 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR     31.05      30.13 BRNZ   
 10 Maslin, Amy               16 MAKO-MR                30.20      30.56 BRNZ   
 11 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR                29.20      30.67 BRNZ   
 12 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR     30.22      31.03 BRNZ   
 13 Jimenez, Haley            15 QNS-MR                 29.51      31.13 BRNZ   
 14 Economakos, Stavroula     17 HS-MR                  30.64      31.32 BRNZ   
 15 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR     30.55      31.52 BRNZ   
 16 Felipe, Evedith           15 UN-MR                  33.27      31.88 BRNZ   
 17 Royal-Smith, Jaisha       16 KB Makos-MR            32.69      32.25 BRNZ   
 17 Mezzoli, Sara             15 UN-MR                  32.12      32.25 BRNZ   
 19 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR     32.45      32.29 BRNZ   
 20 Moreno, Ashley            15 APEX-MR                32.78      32.32 BRNZ   
 21 Gamarra, Samanta          16 UN-MR                  33.58      32.63 BRNZ   
 22 Gamarra, Ximena           16 UN-MR                  33.72      33.31 BRNZ   
 23 Belguet, Huyam            16 UN-MR                  35.28      34.22 BRNZ   
 24 Martinez, Leslie          15 KB Makos-MR            33.24      34.24 BRNZ   
 25 Moore, Alana H            15 APEX-MR                35.93      35.10 BRNZ   
 26 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                33.92      35.83 BRNZ   
 -- Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR               NT     X29.30 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR            28.64      28.23 SILV   
 -- Maiolo, Julia             16 MAKO-MR                32.34         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.79  AGTC
              1:01.09  SILV
              1:01.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          1:01.98    1:01.24 BRNZ   
                  29.71     1:01.24 (31.53)                                        
  2 Barriteau, Lauren E       15 CIY-MR               1:01.80    1:02.29 BRNZ   
                  29.53     1:02.29 (32.76)                                        
  3 Dolan, Grace J            15 CIY-MR               1:01.19    1:02.83 BRNZ   
                  30.39     1:02.83 (32.44)                                        
  4 Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR          1:06.63    1:04.46 BRNZ   
                  30.68     1:04.46 (33.78)                                        
  5 Ossowska, Sylwia M        15 FREE-MR              1:10.90    1:05.31 BRNZ   
                  31.93     1:05.31 (33.38)                                        
  6 Diaz, Iandra              16 UN-MR                1:04.95    1:05.51 BRNZ   
                  31.70     1:05.51 (33.81)                                        
  7 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              1:02.08    1:05.70 BRNZ   
                  31.49     1:05.70 (34.21)                                        
  8 Limeta, Lorely            15 UN-MR                1:05.35    1:05.81 BRNZ   
                  31.77     1:05.81 (34.04)                                        
  9 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:04.22    1:06.20 BRNZ   
                  32.08     1:06.20 (34.12)                                        
 10 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              1:05.20    1:07.30 BRNZ   
                  31.79     1:07.30 (35.51)                                        
 11 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               1:05.22    1:08.13 BRNZ   
                  33.17     1:08.13 (34.96)                                        
 12 Reed, Nia N               16 KB Makos-MR          1:09.65    1:08.45 BRNZ   
                  33.17     1:08.45 (35.28)                                        
 13 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   1:07.95    1:08.68 BRNZ   
                  32.74     1:08.68 (35.94)                                        
 14 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   1:08.54    1:09.10 BRNZ   
                  32.93     1:09.10 (36.17)                                        
 15 Maslin, Amy               16 MAKO-MR              1:06.40    1:09.88 BRNZ   
                  32.85     1:09.88 (37.03)                                        
 16 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   1:07.34    1:10.00 BRNZ   
                  33.84     1:10.00 (36.16)                                        
 17 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              1:11.90    1:10.69 BRNZ   
                  35.26     1:10.69 (35.43)                                        
 18 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   1:07.73    1:10.72 BRNZ   
                  33.35     1:10.72 (37.37)                                        
 19 Mezzoli, Sara             15 UN-MR                1:11.22    1:12.36 BRNZ   
                  34.74     1:12.36 (37.62)                                        
 20 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   1:11.28    1:13.79 BRNZ   
                  35.70     1:13.79 (38.09)                                        
 21 Royal-Smith, Jaisha       16 KB Makos-MR          1:14.00    1:16.72 BRNZ   
                  35.85     1:16.72 (40.87)                                        
 22 Martinez, Leslie          15 KB Makos-MR          1:16.11    1:17.68 BRNZ   
                  36.86     1:17.68 (40.82)                                        
 23 Maiolo, Julia             16 MAKO-MR              1:12.64    1:17.95 BRNZ   
                  36.45     1:17.95 (41.50)                                        
 24 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:19.54    1:19.70 BRNZ   
                  39.21     1:19.70 (40.49)                                        
 25 Felipe, Evedith           15 UN-MR                1:16.97    1:22.00 BRNZ   
                  35.81     1:22.00 (46.19)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.49  AGTC
              2:10.59  SILV
              2:10.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   2:13.19    2:10.67 BRNZ   
                  28.58     1:01.03 (32.45)     1:35.15 (34.12)     2:10.67 (35.52)
  2 Cruz, Laura               18 QNS-MR               2:17.53    2:10.91 BRNZ   
                  29.37     1:03.18 (33.81)     1:37.89 (34.71)     2:10.91 (33.02)
  3 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          2:18.15    2:13.87 BRNZ   
                  30.01     1:03.20 (33.19)     1:37.96 (34.76)     2:13.87 (35.91)
  4 Eckert, Jordyn            15 MAKO-MR              2:14.39    2:16.11 BRNZ   
                  30.32     1:04.36 (34.04)     1:40.07 (35.71)     2:16.11 (36.04)
  5 Dolan, Grace J            15 CIY-MR               2:29.32    2:20.42 BRNZ   
                  32.23     1:06.93 (34.70)     1:43.14 (36.21)     2:20.42 (37.28)
  6 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              2:13.54    2:21.06 BRNZ   
                  32.90     1:09.13 (36.23)     1:45.54 (36.41)     2:21.06 (35.52)
  7 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   2:25.83    2:24.93 BRNZ   
                  32.71     1:09.98 (37.27)     1:48.74 (38.76)     2:24.93 (36.19)
  8 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              2:21.11    2:25.29 BRNZ   
                  33.36     1:10.61 (37.25)     1:48.96 (38.35)     2:25.29 (36.33)
  9 Limeta, Lorely            15 UN-MR                2:28.38    2:26.29 BRNZ   
                  32.68     1:08.38 (35.70)     1:47.12 (38.74)     2:26.29 (39.17)
 10 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               2:22.73    2:26.86 BRNZ   
                  34.01     1:11.36 (37.35)     1:49.54 (38.18)     2:26.86 (37.32)
 11 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   2:29.40    2:27.86 BRNZ   
                  33.67     1:11.50 (37.83)     1:50.08 (38.58)     2:27.86 (37.78)
 12 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   2:28.92    2:28.33 BRNZ   
                  33.67     1:11.48 (37.81)     1:51.21 (39.73)     2:28.33 (37.12)
 13 Maslin, Amy               16 MAKO-MR              2:33.93    2:30.71 BRNZ   
                  33.75     1:11.91 (38.16)     1:51.85 (39.94)     2:30.71 (38.86)
 14 Reed, Nia N               16 KB Makos-MR          2:32.63    2:32.05 BRNZ   
                  35.16     1:13.51 (38.35)     1:53.52 (40.01)     2:32.05 (38.53)
 15 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   2:30.58    2:32.49 BRNZ   
                  33.44     1:11.34 (37.90)     1:51.72 (40.38)     2:32.49 (40.77)
 16 Mezzoli, Sara             15 UN-MR                2:32.64    2:34.22 BRNZ   
                  34.97     1:13.42 (38.45)     1:54.13 (40.71)     2:34.22 (40.09)
 17 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              2:38.96    2:34.38 BRNZ   
                  35.88     1:14.27 (38.39)     1:54.66 (40.39)     2:34.38 (39.72)
 18 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   2:33.72    2:35.23 BRNZ   
                  35.00     1:15.22 (40.22)     1:56.47 (41.25)     2:35.23 (38.76)
 19 Moore, Alana H            15 APEX-MR              2:50.12    2:45.28 BRNZ   
                  38.58     1:20.04 (41.46)     2:03.45 (43.41)     2:45.28 (41.83)
 20 Maiolo, Julia             16 MAKO-MR              2:43.44    2:46.45 BRNZ   
                  38.44     1:19.81 (41.37)     2:03.62 (43.81)     2:46.45 (42.83)
 21 Martinez, Leslie          15 KB Makos-MR          2:48.05    2:52.12 BRNZ   
                  38.64     1:20.91 (42.27)     2:06.56 (45.65)     2:52.12 (45.56)
 22 Royal-Smith, Jaisha       16 KB Makos-MR          2:57.79    2:52.38 BRNZ   
                  38.49     1:21.80 (43.31)     2:07.53 (45.73)     2:52.38 (44.85)
Non-Award Division  
 -- Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              2:27.60        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:30.99  AGTC
              5:39.99  SILV
              5:40.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 LePique, Maya F           16 RedTails-MR          5:50.58    5:49.81 BRNZ   
                  30.38     1:04.42 (34.04)     1:40.24 (35.82)     2:16.09 (35.85)
        2:52.62 (36.53)     3:28.32 (35.70)     4:04.26 (35.94)     4:40.47 (36.21)
        5:16.22 (35.75)     5:49.81 (33.59)                                        
  2 Suzana, Arlene            16 APEX-MR              5:50.23    5:51.82 BRNZ   
                  29.94     1:03.82 (33.88)     1:38.64 (34.82)     2:14.58 (35.94)
        2:50.60 (36.02)     3:27.13 (36.53)     4:03.65 (36.52)     4:40.55 (36.90)
        5:16.86 (36.31)     5:51.82 (34.96)                                        
  3 Cruz, Laura               18 QNS-MR               5:59.59    5:58.50 BRNZ   
                  30.95     1:05.39 (34.44)     1:42.00 (36.61)     2:18.87 (36.87)
        2:55.68 (36.81)     3:32.65 (36.97)     4:09.98 (37.33)     4:46.88 (36.90)
        5:23.45 (36.57)     5:58.50 (35.05)                                        
  4 Zhou, Katherine           16 APEX-MR              5:45.72    6:04.64 BRNZ   
                  29.38     1:02.42 (33.04)     1:38.38 (35.96)     2:15.05 (36.67)
        2:53.14 (38.09)     3:32.43 (39.29)     4:13.69 (41.26)     4:53.12 (39.43)
        5:29.10 (35.98)     6:04.64 (35.54)                                        
  5 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              5:57.08    6:04.92 BRNZ   
                  33.43     1:10.64 (37.21)     1:48.03 (37.39)     2:25.35 (37.32)
        3:02.44 (37.09)     3:39.51 (37.07)     4:16.23 (36.72)     4:53.26 (37.03)
        5:29.96 (36.70)     6:04.92 (34.96)                                        
  6 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   6:44.82    6:07.04 BRNZ   
                  30.67     1:05.61 (34.94)     1:41.06 (35.45)     2:17.28 (36.22)
        2:54.35 (37.07)     3:32.52 (38.17)     4:11.94 (39.42)     4:50.85 (38.91)
        5:29.71 (38.86)     6:07.04 (37.33)                                        
  7 Eckert, Jordyn            15 MAKO-MR              5:51.54    6:12.74 BRNZ   
                  31.50     1:07.06 (35.56)     1:44.73 (37.67)     2:22.62 (37.89)
        3:01.00 (38.38)     3:39.56 (38.56)     4:18.26 (38.70)     4:57.21 (38.95)
        5:35.31 (38.10)     6:12.74 (37.43)                                        
  8 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          6:17.54    6:13.45 BRNZ   
                  31.02     1:05.67 (34.65)     1:41.55 (35.88)     2:18.07 (36.52)
        2:55.74 (37.67)     3:34.79 (39.05)     4:14.59 (39.80)     4:54.59 (40.00)
        5:34.65 (40.06)     6:13.45 (38.80)                                        
  9 Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR          6:39.20    6:27.41 BRNZ   
                  34.06     1:11.93 (37.87)     1:51.28 (39.35)     2:30.90 (39.62)
        3:10.93 (40.03)     3:51.29 (40.36)     4:31.71 (40.42)     5:12.07 (40.36)
        5:50.97 (38.90)     6:27.41 (36.44)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  AGTC
              1:10.09  SILV
              1:10.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               1:11.98    1:13.34 BRNZ   
                  35.84     1:13.34 (37.50)                                        
  2 Diaz, Iandra              16 UN-MR                1:15.10    1:13.69 BRNZ   
                  35.71     1:13.69 (37.98)                                        
  3 Dolan, Grace J            15 CIY-MR               1:12.11    1:14.75 BRNZ   
                  37.20     1:14.75 (37.55)                                        
  4 Eckert, Jordyn            15 MAKO-MR              1:12.68    1:15.21 BRNZ   
                  35.51     1:15.21 (39.70)                                        
  5 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:12.94    1:15.24 BRNZ   
                  37.29     1:15.24 (37.95)                                        
  6 Barriteau, Lauren E       15 CIY-MR               1:14.23    1:15.31 BRNZ   
                  36.90     1:15.31 (38.41)                                        
  7 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:15.37    1:16.31 BRNZ   
                  36.48     1:16.31 (39.83)                                        
  8 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              1:16.86    1:16.84 BRNZ   
                  37.64     1:16.84 (39.20)                                        
  9 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   1:12.88    1:17.15 BRNZ   
                  37.68     1:17.15 (39.47)                                        
 10 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   1:16.02    1:18.46 BRNZ   
                  38.12     1:18.46 (40.34)                                        
 11 Mezzoli, Sara             15 UN-MR                1:18.35    1:19.30 BRNZ   
                  38.62     1:19.30 (40.68)                                        
 12 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   1:20.16    1:20.22 BRNZ   
                  39.21     1:20.22 (41.01)                                        
 13 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   1:21.30    1:20.82 BRNZ   
                  39.50     1:20.82 (41.32)                                        
 14 Maslin, Amy               16 MAKO-MR              1:21.15    1:22.98 BRNZ   
                  40.23     1:22.98 (42.75)                                        
 15 Felipe, Evedith           15 UN-MR                1:28.42    1:23.19 BRNZ   
 16 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   1:21.28    1:23.30 BRNZ   
                  41.13     1:23.30 (42.17)                                        
 17 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              1:26.50    1:25.36 BRNZ   
 18 Maiolo, Julia             16 MAKO-MR              1:24.86    1:25.91 BRNZ   
                  41.73     1:25.91 (44.18)                                        
 19 Martinez, Leslie          15 KB Makos-MR          1:29.57    1:28.63 BRNZ   
                  42.70     1:28.63 (45.93)                                        
 20 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:36.72    1:34.20 BRNZ   
                  46.41     1:34.20 (47.79)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  AGTC
              2:29.29  SILV
              2:29.30  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzana, Arlene            16 APEX-MR              2:35.83    2:30.08 BRNZ   
                  34.72     1:13.31 (38.59)     1:51.91 (38.60)     2:30.08 (38.17)
  2 Wong, Joyce H             15 HS-MR                2:37.64    2:39.57 BRNZ   
                  35.88     1:15.24 (39.36)     1:57.18 (41.94)     2:39.57 (42.39)
  3 Economakos, Stavroula     17 HS-MR                2:44.92    2:39.98 BRNZ   
                  36.44     1:16.73 (40.29)     1:58.76 (42.03)     2:39.98 (41.22)
  4 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   2:50.52    2:41.47 BRNZ   
                  38.37     1:19.69 (41.32)     2:00.16 (40.47)     2:41.47 (41.31)
  5 Eckert, Jordyn            15 MAKO-MR              2:38.52    2:42.41 BRNZ   
                  37.22     1:17.82 (40.60)     2:00.54 (42.72)     2:42.41 (41.87)
  6 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              2:37.14    2:43.93 BRNZ   
                  39.35     1:20.99 (41.64)     2:03.25 (42.26)     2:43.93 (40.68)
  7 Reed, Nia N               16 KB Makos-MR          2:49.04    2:48.41 BRNZ   
                  40.21     1:22.65 (42.44)     2:06.03 (43.38)     2:48.41 (42.38)
  8 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   2:47.75    2:51.97 BRNZ   
                  40.71     1:24.60 (43.89)     2:08.72 (44.12)     2:51.97 (43.25)
  9 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              3:08.07    3:02.47 BRNZ   
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.19  AGTC
              1:20.89  SILV
              1:20.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leal, Nancy               16 RedTails-MR          1:21.98    1:22.63 BRNZ   
                  39.09     1:22.63 (43.54)                                        
  2 Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR          1:24.10    1:24.34 BRNZ   
                  40.67     1:24.34 (43.67)                                        
  3 Reed, Nia N               16 KB Makos-MR          1:24.51    1:24.85 BRNZ   
                  41.00     1:24.85 (43.85)                                        
  4 Zhao, Joanna J            16 APEX-MR              1:25.84    1:24.95 BRNZ   
                  40.70     1:24.95 (44.25)                                        
  5 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:22.39    1:24.96 BRNZ   
                  38.39     1:24.96 (46.57)                                        
  6 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   1:26.53    1:25.34 BRNZ   
                  41.10     1:25.34 (44.24)                                        
  7 Contreras, Genesis C      16 Flying Dolphins-MR   1:25.07    1:26.12 BRNZ   
                  42.01     1:26.12 (44.11)                                        
  8 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              1:24.23    1:27.68 BRNZ   
                  41.39     1:27.68 (46.29)                                        
  9 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          1:27.66    1:28.05 BRNZ   
                  40.84     1:28.05 (47.21)                                        
 10 Dolan, Grace J            15 CIY-MR               1:30.85    1:28.22 BRNZ   
                  41.89     1:28.22 (46.33)                                        
 11 Ossowska, Sylwia M        15 FREE-MR              1:32.96    1:28.61 BRNZ   
                  40.93     1:28.61 (47.68)                                        
 12 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               1:24.47    1:28.63 BRNZ   
                  42.92     1:28.63 (45.71)                                        
 13 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:33.47    1:30.45 BRNZ   
                  43.53     1:30.45 (46.92)                                        
 14 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   1:31.47    1:31.69 BRNZ   
                  43.37     1:31.69 (48.32)                                        
 15 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:34.73    1:35.15 BRNZ   
                  45.92     1:35.15 (49.23)                                        
 16 Maiolo, Julia             16 MAKO-MR              1:33.81    1:36.92 BRNZ   
                  46.02     1:36.92 (50.90)                                        
 17 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   1:40.11    1:37.62 BRNZ   
                  46.36     1:37.62 (51.26)                                        
 18 Royal-Smith, Jaisha       16 KB Makos-MR          1:34.03    1:37.63 BRNZ   
                  47.67     1:37.63 (49.96)                                        
 19 Belguet, Huyam            16 UN-MR                1:44.01    1:37.71 BRNZ   
                  45.30     1:37.71 (52.41)                                        
 20 Gamarra, Ximena           16 UN-MR                1:42.59    1:43.13 BRNZ   
                  47.93     1:43.13 (55.20)                                        
Non-Award Division  
 -- Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              1:58.67         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  55.75                                                            
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  AGTC
              2:50.99  SILV
              2:51.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Leal, Nancy               16 RedTails-MR          2:59.54    2:58.30 BRNZ   
                  39.16     1:23.71 (44.55)     2:10.66 (46.95)     2:58.30 (47.64)
  2 Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR          3:03.17    2:59.81 BRNZ   
                  42.54     1:28.86 (46.32)     2:15.46 (46.60)     2:59.81 (44.35)
  3 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              2:57.66    3:00.58 BRNZ   
                  39.27     1:24.49 (45.22)     2:13.22 (48.73)     3:00.58 (47.36)
  4 Reed, Nia N               16 KB Makos-MR          3:00.96    3:01.74 BRNZ   
                  42.32     1:28.68 (46.36)     2:16.31 (47.63)     3:01.74 (45.43)
  5 Barriteau, Lauren E       15 CIY-MR               2:55.26    3:02.79 BRNZ   
                  39.79     1:24.66 (44.87)     2:13.52 (48.86)     3:02.79 (49.27)
  6 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              3:00.18    3:05.12 BRNZ   
                  43.15     1:30.46 (47.31)     2:17.67 (47.21)     3:05.12 (47.45)
  7 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   3:01.64    3:05.20 BRNZ   
                  43.46     1:29.83 (46.37)     2:18.06 (48.23)     3:05.20 (47.14)
  8 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   3:00.57    3:06.47 BRNZ   
                  41.18     1:28.40 (47.22)     2:17.87 (49.47)     3:06.47 (48.60)
  9 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          3:11.99    3:11.21 BRNZ   
                  42.35     1:30.27 (47.92)     2:21.03 (50.76)     3:11.21 (50.18)
 10 Royal-Smith, Jaisha       16 KB Makos-MR          3:34.84    3:25.07 BRNZ   
                  47.18     1:38.96 (51.78)     2:31.69 (52.73)     3:25.07 (53.38)
 11 Moore, Alana H            15 APEX-MR              3:22.91    3:25.67 BRNZ   
                  47.87     1:41.06 (53.19)     2:34.82 (53.76)     3:25.67 (50.85)
 12 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   3:31.68    3:31.20 BRNZ   
                  48.60     1:42.43 (53.83)     2:37.34 (54.91)     3:31.20 (53.86)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.99  AGTC
              1:09.59  SILV
              1:09.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Economakos, Christina *   15 HS-MR                1:12.12    1:13.27 BRNZ   
                  33.05     1:13.27 (40.22)                                        
  2 Cruz, Laura               18 QNS-MR               1:11.50    1:15.49 BRNZ   
                  34.42     1:15.49 (41.07)                                        
  3 Eckert, Jordyn            15 MAKO-MR              1:13.40    1:15.84 BRNZ   
                  34.33     1:15.84 (41.51)                                        
  4 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   1:15.68    1:19.18 BRNZ   
  5 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              1:22.24    1:19.62 BRNZ   
                  36.42     1:19.62 (43.20)                                        
  6 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          1:25.16    1:19.69 BRNZ   
                  35.02     1:19.69 (44.67)                                        
  7 Limeta, Lorely            15 UN-MR                1:16.04    1:21.71 BRNZ   
                  38.07     1:21.71 (43.64)                                        
  8 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   1:30.81    1:29.31 BRNZ   
                  41.99     1:29.31 (47.32)                                        
  9 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   1:30.01    1:32.25 BRNZ   
                  41.16     1:32.25 (51.09)                                        
 10 Gamarra, Samanta          16 UN-MR                1:33.45    1:32.60 BRNZ   
                  42.09     1:32.60 (50.51)                                        
 11 Felipe, Evedith           15 UN-MR                1:28.64    1:32.89 BRNZ   
                  42.35     1:32.89 (50.54)                                        
 12 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              1:40.32    1:33.67 BRNZ   
                  43.25     1:33.67 (50.42)                                        
 13 Gamarra, Ximena           16 UN-MR                1:42.00    1:36.19 BRNZ   
                  44.83     1:36.19 (51.36)                                        
 14 Martinez, Leslie          15 KB Makos-MR          1:44.81    1:41.01 BRNZ   
                  44.19     1:41.01 (56.82)                                        
 15 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:43.40    1:42.35 BRNZ   
                  47.99     1:42.35 (54.36)                                        
 16 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              1:38.82    1:43.50 BRNZ   
                  47.61     1:43.50 (55.89)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:29.99  AGTC
              2:33.99  SILV
              2:34.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   2:38.02    2:36.44 BRNZ   
                  34.54     1:14.09 (39.55)     1:55.29 (41.20)     2:36.44 (41.15)
  2 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              2:41.32    2:52.31 BRNZ   
                  36.56     1:19.62 (43.06)     2:06.84 (47.22)     2:52.31 (45.47)
  3 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   3:00.54    3:11.04 BRNZ   
                  39.92     1:27.85 (47.93)     2:19.89 (52.04)     3:11.04 (51.15)
  4 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   2:47.01    3:20.42 BRNZ   
                  43.42     1:36.76 (53.34)     2:30.20 (53.44)     3:20.42 (50.22)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  AGTC
              2:29.99  SILV
              2:30.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Laura               18 QNS-MR               2:38.72    2:35.50 BRNZ   
                  33.26     1:12.93 (39.67)     2:01.49 (48.56)     2:35.50 (34.01)
  2 Wong, Joyce H             15 HS-MR                2:33.95    2:35.67 BRNZ   
                  34.12     1:13.20 (39.08)     1:57.72 (44.52)     2:35.67 (37.95)
  3 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              2:33.07    2:36.07 BRNZ   
                  36.50     1:13.95 (37.45)     2:02.56 (48.61)     2:36.07 (33.51)
  4 Winters, Mia E            15 FREE-MR              2:30.05    2:36.14 BRNZ   
                  32.58     1:12.16 (39.58)     2:00.02 (47.86)     2:36.14 (36.12)
  5 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   2:35.17    2:37.10 BRNZ   
                  31.25     1:12.01 (40.76)     2:02.58 (50.57)     2:37.10 (34.52)
  6 Dolan, Grace J            15 CIY-MR               2:48.60    2:40.75 BRNZ   
                  34.29     1:15.23 (40.94)     2:04.16 (48.93)     2:40.75 (36.59)
  7 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              2:37.80    2:41.58 BRNZ   
                  33.54     1:16.17 (42.63)     2:02.05 (45.88)     2:41.58 (39.53)
  8 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              2:36.28    2:41.99 BRNZ   
                  33.31     1:13.72 (40.41)     2:03.77 (50.05)     2:41.99 (38.22)
  9 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   2:43.14    2:46.57 BRNZ   
                  37.80     1:21.53 (43.73)     2:09.24 (47.71)     2:46.57 (37.33)
 10 Reed, Nia N               16 KB Makos-MR          2:47.53    2:47.40 BRNZ   
                  39.99     1:22.68 (42.69)     2:09.32 (46.64)     2:47.40 (38.08)
 11 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   2:48.28    2:50.75 BRNZ   
                  35.21     1:19.04 (43.83)     2:12.07 (53.03)     2:50.75 (38.68)
 12 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   2:57.72    2:54.76 BRNZ   
                  40.50     1:24.42 (43.92)     2:14.60 (50.18)     2:54.76 (40.16)
 13 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   2:54.08    2:59.01 BRNZ   
                  42.30     1:23.81 (41.51)     2:22.13 (58.32)     2:59.01 (36.88)
 14 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              3:14.32    3:02.30 BRNZ   
                  40.48     1:24.99 (44.51)     2:23.78 (58.79)     3:02.30 (38.52)
 15 Moore, Alana H            15 APEX-MR              3:14.37    3:07.57 BRNZ   
                  47.59     1:34.35 (46.76)     2:25.52 (51.17)     3:07.57 (42.05)
 16 Royal-Smith, Jaisha       16 KB Makos-MR          3:10.76    3:10.93 BRNZ   
                  45.90     1:34.39 (48.49)     2:29.87 (55.48)     3:10.93 (41.06)
 17 Martinez, Leslie          15 KB Makos-MR          3:32.38    3:21.91 BRNZ   
                  44.01     1:31.80 (47.79)   2:37.33 (1:05.53)     3:21.91 (44.58)
 -- Diaz, Iandra              16 UN-MR                2:49.38   X2:43.24 BRNZ   
                  35.36     1:15.83 (40.47)     2:06.43 (50.60)     2:43.24 (36.81)
Non-Award Division  
  1 Contreras, Genesis C      16 Flying Dolphins-MR   2:34.58    2:27.58 SILV   
                  30.62     1:05.34 (34.72)     1:52.94 (47.60)     2:27.58 (34.64)
 -- Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              3:33.48         DQ        
      One hand touch - breast
                  43.68     1:29.99 (46.31)   2:37.42 (1:07.43)          DQ (48.07)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              5:04.99  AGTC
              5:23.29  SILV
              5:23.30  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   5:38.62    5:33.13 BRNZ   
                  32.05     1:10.37 (38.32)     1:54.12 (43.75)     2:37.81 (43.69)
        3:26.19 (48.38)     4:16.29 (50.10)     4:53.96 (37.67)     5:33.13 (39.17)
  2 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   6:01.05    5:58.72 BRNZ   
                  39.97     1:27.26 (47.29)     2:14.53 (47.27)     3:01.37 (46.84)
        3:50.47 (49.10)     4:39.01 (48.54)     5:21.12 (42.11)     5:58.72 (37.60)
  3 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   6:09.29    5:59.05 BRNZ   
                  42.32     1:35.70 (53.38)     2:18.67 (42.97)     3:01.59 (42.92)
        3:52.67 (51.08)     4:43.09 (50.42)     5:21.52 (38.43)     5:59.05 (37.53)
  4 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   6:15.52    6:15.59 BRNZ   
                  41.25     1:34.93 (53.68)     2:18.61 (43.68)     3:03.11 (44.50)
        3:59.46 (56.35)     4:57.50 (58.04)     5:37.63 (40.13)     6:15.59 (37.96)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  JO
                35.19  SILV
                35.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Lucien               9 MAKO-MR                35.27      35.23 BRNZ   
  2 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR                35.41      35.24 BRNZ   
  3 Divina, Sebastian K       10 MAKO-MR                35.36      35.74 BRNZ   
  4 Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR            36.35      36.09 BRNZ   
  5 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                35.27      36.12 BRNZ   
  6 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR                36.89      36.17 BRNZ   
  7 Biela, Darius C           10 CIY-MR                 37.01      36.72 BRNZ   
  8 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR                36.05      36.88 BRNZ   
  9 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR                37.89      36.94 BRNZ   
 10 Milgram, Jason E          10 FREE-MR                36.74      37.40 BRNZ   
 11 Kumbatovic, Nicholas J    10 FREE-MR                37.50      37.89 BRNZ   
 12 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR                39.78      38.49 BRNZ   
 13 Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR                38.41      38.67 BRNZ   
 14 Tong, Justin               9 QNS-MR                 39.64      38.71 BRNZ   
 15 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     37.85      38.84 BRNZ   
 16 Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR            37.30      39.45 BRNZ   
 17 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR                40.46      39.70 BRNZ   
 18 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     38.63      40.22 BRNZ   
 19 Coleman, Brayden E         9 CIY-MR                 38.96      40.32 BRNZ   
 20 Hidalgo, Julio             9 UN-MR                  39.41      40.36 BRNZ   
 21 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR            38.28      40.50 BRNZ   
 22 Beli, Samuel P            10 FREE-MR                41.22      40.53 BRNZ   
 23 Lee, Jaidon J             10 CIY-MR                 39.95      40.56 BRNZ   
 24 Loremil, Lucas            10 CIY-MR                 41.75      41.25 BRNZ   
 24 Park, Noah                10 ASAP-MR                38.96      41.25 BRNZ   
 26 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR                39.77      41.41 BRNZ   
 27 Shah, Vihaan               9 LIFE-MR                42.57      41.57 BRNZ   
 28 Ortiz, Willem E            9 KB Makos-MR            43.16      42.18 BRNZ   
 29 Bice, Cavan T             10 CIY-MR                 41.43      42.23 BRNZ   
 30 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR                 40.36      42.30 BRNZ   
 31 Beteta, Kevin             10 UN-MR                  43.57      42.87 BRNZ   
 32 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                41.34      43.50 BRNZ   
 33 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR                47.16      43.83 BRNZ   
 34 Kirby, Christian           9 LIFE-MR                45.91      45.65 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Jiang, Andy               10 UN-MR                  35.68      34.02 SILV   
  2 Tremeer, Luke O           10 ASAP-MR                35.79      34.03 SILV   
  3 Delgado, Quentin          10 MAKO-MR                35.56      34.13 SILV   
  4 Comia, Jacob               9 FREE-MR                36.43      34.31 SILV   
  5 Graham, Jasper A           9 RedTails-MR            35.21      34.35 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  JO
              1:18.49  SILV
              1:18.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Divina, Sebastian K       10 MAKO-MR              1:19.04    1:20.81 BRNZ   
                  37.12     1:20.81 (43.69)                                        
  2 Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR              1:22.32    1:20.97 BRNZ   
                  38.81     1:20.97 (42.16)                                        
  3 Loremil, Noah             10 CIY-MR               1:25.94    1:21.01 BRNZ   
                  37.09     1:21.01 (43.92)                                        
  4 Chung, Kevin              10 GATE-MR              1:21.12    1:22.77 BRNZ   
                  40.38     1:22.77 (42.39)                                        
  5 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              1:27.28    1:23.16 BRNZ   
                  39.80     1:23.16 (43.36)                                        
  6 Bessonette, Jack E         9 JCCT-MR              1:29.70    1:23.46 BRNZ   
                  38.96     1:23.46 (44.50)                                        
  7 Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR   1:23.58    1:24.35 BRNZ   
                  39.49     1:24.35 (44.86)                                        
  8 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR              1:24.29    1:24.67 BRNZ   
                  40.03     1:24.67 (44.64)                                        
  9 Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR          1:22.76    1:25.02 BRNZ   
                  39.93     1:25.02 (45.09)                                        
 10 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:29.20    1:25.18 BRNZ   
                  41.95     1:25.18 (43.23)                                        
 11 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR              1:26.10    1:25.36 BRNZ   
                  38.83     1:25.36 (46.53)                                        
 12 Hidalgo, Julio             9 UN-MR                1:35.48    1:25.52 BRNZ   
 13 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              1:22.54    1:26.42 BRNZ   
                  40.89     1:26.42 (45.53)                                        
 14 Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR          1:29.89    1:26.91 BRNZ   
                  40.85     1:26.91 (46.06)                                        
 15 Lee, Jaidon J             10 CIY-MR               1:38.00    1:27.23 BRNZ   
 16 Tong, Justin               9 QNS-MR               1:29.08    1:27.28 BRNZ   
                  42.55     1:27.28 (44.73)                                        
 17 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:35.44    1:29.13 BRNZ   
 18 Kumbatovic, Nicholas J    10 FREE-MR              1:31.51    1:29.61 BRNZ   
                  42.54     1:29.61 (47.07)                                        
 19 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR              1:30.74    1:31.40 BRNZ   
                  44.35     1:31.40 (47.05)                                        
 20 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:28.86    1:31.68 BRNZ   
                  43.92     1:31.68 (47.76)                                        
 21 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR              1:32.67    1:32.07 BRNZ   
                  43.13     1:32.07 (48.94)                                        
 22 Ortiz, Willem E            9 KB Makos-MR          1:38.80    1:32.22 BRNZ   
 23 Beteta, Kevin             10 UN-MR                1:39.22    1:33.14 BRNZ   
 24 Park, Noah                10 ASAP-MR              1:28.01    1:33.31 BRNZ   
                  45.16     1:33.31 (48.15)                                        
 25 Coleman, Brayden E         9 CIY-MR               1:31.60    1:33.42 BRNZ   
                  44.55     1:33.42 (48.87)                                        
 26 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               1:31.81    1:34.38 BRNZ   
                  44.04     1:34.38 (50.34)                                        
 27 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR   1:34.80    1:34.89 BRNZ   
                  44.26     1:34.89 (50.63)                                        
 28 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR          1:28.40    1:35.51 BRNZ   
                  45.75     1:35.51 (49.76)                                        
 29 Bice, Cavan T             10 CIY-MR               1:41.54    1:37.92 BRNZ   
 30 Kirby, Christian           9 LIFE-MR              1:42.91    1:38.87 BRNZ   
 31 DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR   1:46.26    1:40.50 BRNZ   
                  46.12     1:40.50 (54.38)                                        
 32 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR              1:45.73    1:40.88 BRNZ   
                  48.00     1:40.88 (52.88)                                        
 33 Khobot, Ben               10 FREE-MR              1:46.12    1:43.61 BRNZ   
                  48.17     1:43.61 (55.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR            1:18.85    1:13.95 SILV   
                  34.19     1:13.95 (39.76)                                        
  2 Golender, Artem            9 FREE-MR              1:24.60    1:15.61 SILV   
                  35.68     1:15.61 (39.93)                                        
  3 Krolnik, Logan             9 MAKO-MR              1:20.57    1:15.70 SILV   
                  37.13     1:15.70 (38.57)                                        
  4 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR               1:20.53    1:16.81 SILV   
                  35.37     1:16.81 (41.44)                                        
  5 Belyayev, Daniel V        10 FREE-MR              1:21.52    1:16.83 SILV   
                  35.90     1:16.83 (40.93)                                        
  6 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR              1:21.06    1:17.08 SILV   
                  36.61     1:17.08 (40.47)                                        
  7 Graham, Jasper A           9 RedTails-MR          1:20.28    1:17.10 SILV   
                  36.66     1:17.10 (40.44)                                        
  8 Jiang, Andy               10 UN-MR                1:19.55    1:18.21 SILV   
                  36.89     1:18.21 (41.32)                                        
 -- Turi, Abel                10 RedTails-MR          1:20.21         DQ        
      False start
                  37.68          DQ (42.95)                                        
 -- Borukhov, Jacob           10 QNS-MR               1:40.03         DQ        
      Declared false start
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:29.59  JO
              2:49.59  SILV
              2:49.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Reynolds, Owen            10 RedTails-MR          2:51.26    2:51.45 BRNZ   
                  36.57     1:20.29 (43.72)     2:05.99 (45.70)     2:51.45 (45.46)
  2 Tremeer, Luke O           10 ASAP-MR              2:57.40    2:51.98 BRNZ   
                  38.16     1:22.04 (43.88)     2:07.70 (45.66)     2:51.98 (44.28)
  3 Garcia, Sebastian         10 KB Makos-MR          2:57.32    2:53.71 BRNZ   
                  39.28     1:24.41 (45.13)     2:10.71 (46.30)     2:53.71 (43.00)
  4 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              3:11.98    2:54.39 BRNZ   
                  38.47     1:25.39 (46.92)     2:13.18 (47.79)     2:54.39 (41.21)
  5 Turi, Abel                10 RedTails-MR          2:58.49    2:54.91 BRNZ   
                  38.52     1:24.26 (45.74)     2:11.37 (47.11)     2:54.91 (43.54)
  6 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   3:17.03    2:56.83 BRNZ   
                  40.88     1:27.38 (46.50)     2:13.70 (46.32)     2:56.83 (43.13)
  7 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              3:07.72    3:06.60 BRNZ   
                  39.03     1:26.90 (47.87)     2:17.72 (50.82)     3:06.60 (48.88)
  8 Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR          3:16.16    3:15.25 BRNZ   
                  46.05     1:36.02 (49.97)     2:24.99 (48.97)     3:15.25 (50.26)
  9 Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR          3:26.13    3:20.14 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Golender, Artem            9 FREE-MR              2:56.58    2:40.78 SILV   
                  35.40     1:17.06 (41.66)     2:00.42 (43.36)     2:40.78 (40.36)
  2 Zurakovski, Daniel L      10 FREE-MR              3:00.38    2:40.84 SILV   
                  35.11     1:15.76 (40.65)     1:59.40 (43.64)     2:40.84 (41.44)
  3 Chung, Kevin              10 GATE-MR              2:58.05    2:49.40 SILV   
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:38.99  JO
              7:05.99  SILV
              7:06.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Bobrovsky, Max C           9 FREE-MR              7:25.93    7:13.51 BRNZ   
                  36.18     1:18.63 (42.45)     2:03.79 (45.16)     2:48.98 (45.19)
        3:33.89 (44.91)     4:19.37 (45.48)     5:04.83 (45.46)     5:49.44 (44.61)
        6:33.21 (43.77)     7:13.51 (40.30)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.59  JO
                42.89  SILV
                42.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beli, Samuel P            10 FREE-MR                44.65      43.51 BRNZ   
  2 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR                45.31      43.70 BRNZ   
  3 Chung, Kevin              10 GATE-MR                43.21      43.83 BRNZ   
  4 Kumbatovic, Nicholas J    10 FREE-MR                45.71      44.02 BRNZ   
  5 Graham, Jasper A           9 RedTails-MR            44.52      44.22 BRNZ   
  6 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR                44.78      44.35 BRNZ   
  7 Tong, Justin               9 QNS-MR                 46.86      44.86 BRNZ   
  8 Tremeer, Luke O           10 ASAP-MR                   NT      44.88 BRNZ   
  9 Hidalgo, Julio             9 UN-MR                  48.72      45.15 BRNZ   
 10 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR                43.80      45.50 BRNZ   
 11 Coleman, Brayden E         9 CIY-MR                 44.65      45.80 BRNZ   
 12 Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR            48.58      46.00 BRNZ   
 13 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR                45.01      46.05 BRNZ   
 14 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR            45.94      46.13 BRNZ   
 15 Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR     44.15      46.27 BRNZ   
 16 Loremil, Lucas            10 CIY-MR                 46.38      46.61 BRNZ   
 17 Lee, Jaidon J             10 CIY-MR                 45.59      47.45 BRNZ   
 18 Park, Noah                10 ASAP-MR                46.33      48.10 BRNZ   
 19 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR                50.37      48.19 BRNZ   
 20 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                46.43      49.19 BRNZ   
 21 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR     47.91      49.30 BRNZ   
 22 Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR            49.06      49.74 BRNZ   
 23 DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR     52.19      51.18 BRNZ   
 24 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR                48.72      52.43 BRNZ   
 25 Bice, Cavan T             10 CIY-MR                 49.10      52.48 BRNZ   
 26 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR                50.64      54.25 BRNZ   
 27 Barkin, Alexander         10 Aquaflames-MR          54.77      55.35 BRNZ   
 28 Kirby, Christian           9 LIFE-MR                53.96      55.76 BRNZ   
 29 Khobot, Ben               10 FREE-MR                55.41      55.79 BRNZ   
 30 Ortiz, Willem E            9 KB Makos-MR            52.16      57.80 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                44.89      40.25 SILV   
  2 Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR                42.98      41.35 SILV   
  3 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR                 44.56      42.01 SILV   
 -- Beteta, Kevin             10 UN-MR                  53.21         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.39  JO
              1:37.09  SILV
              1:37.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Tong, Justin               9 QNS-MR               1:40.37    1:38.18 BRNZ   
                  48.55     1:38.18 (49.63)                                        
  2 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR              1:38.76    1:39.14 BRNZ   
  3 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR          1:42.04    1:39.95 BRNZ   
  4 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR              1:44.28    1:40.50 BRNZ   
                  49.36     1:40.50 (51.14)                                        
  5 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR              1:37.39    1:41.75 BRNZ   
  6 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              1:43.57    1:43.86 BRNZ   
                  48.40     1:43.86 (55.46)                                        
  7 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR   1:51.10    1:43.89 BRNZ   
  8 Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR          1:56.73    1:46.52 BRNZ   
                  51.53     1:46.52 (54.99)                                        
  9 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR              1:44.12    1:47.68 BRNZ   
 10 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:52.37    1:55.03 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Krolnik, Logan             9 MAKO-MR              1:42.14    1:31.66 SILV   
                  43.90     1:31.66 (47.76)                                        
  2 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:38.44    1:32.54 SILV   
                  45.23     1:32.54 (47.31)                                        
  3 Tremeer, Luke O           10 ASAP-MR              1:38.63    1:33.67 SILV   
                  46.63     1:33.67 (47.04)                                        
  4 Graham, Jasper A           9 RedTails-MR          1:38.31    1:34.13 SILV   
  5 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   1:37.28    1:35.56 SILV   
                  46.34     1:35.56 (49.22)                                        
  6 Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR          1:51.35    1:35.81 SILV   
 -- Biela, Darius C           10 CIY-MR               1:53.95         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  50.88          DQ (53.04)                                        
 -- Bice, Cavan T             10 CIY-MR               1:47.03         DQ        
      Did not finish on back
                  55.99                                                            
 -- Procacci, Alexander       10 MAKO-MR              1:55.01         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Lee, Jaidon J             10 CIY-MR               1:45.53         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  48.81          DQ (51.01)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.39  JO
                48.59  SILV
                48.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR                49.96      48.63 BRNZ   
  2 Tong, Justin               9 QNS-MR                 48.70      48.67 BRNZ   
  3 Graham, Jasper A           9 RedTails-MR            51.17      48.92 BRNZ   
  4 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR                52.68      48.97 BRNZ   
  5 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR                50.60      49.01 BRNZ   
  6 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     49.43      49.09 BRNZ   
  7 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR                53.77      50.62 BRNZ   
  8 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR                52.03      50.78 BRNZ   
  9 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     52.15      51.55 BRNZ   
  9 Biela, Darius C           10 CIY-MR                 52.61      51.55 BRNZ   
 11 Loremil, Lucas            10 CIY-MR                 52.19      51.95 BRNZ   
 12 Lee, Jaidon J             10 CIY-MR                 51.45      51.97 BRNZ   
 13 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR                54.15      52.99 BRNZ   
 14 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR                 57.00      54.27 BRNZ   
 15 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR     55.43      54.34 BRNZ   
 16 Hidalgo, Julio             9 UN-MR                  55.16      54.55 BRNZ   
 17 Shah, Vihaan               9 LIFE-MR                56.82      54.78 BRNZ   
 18 Kumbatovic, Nicholas J    10 FREE-MR                59.02      54.90 BRNZ   
 19 Milgram, Jason E          10 FREE-MR                53.33      54.99 BRNZ   
 20 Bice, Cavan T             10 CIY-MR               1:00.16      55.51 BRNZ   
 21 Park, Noah                10 ASAP-MR              1:01.58      55.64 BRNZ   
 22 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:04.96      55.86 BRNZ   
 23 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR            55.44      56.37 BRNZ   
 24 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                58.31      56.39 BRNZ   
 25 Kirby, Christian           9 LIFE-MR                58.33      56.67 BRNZ   
 26 Ortiz, Willem E            9 KB Makos-MR            59.64    1:02.14 BRNZ   
      Non-simultaneous arms
 27 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:01.03    1:06.07 BRNZ   
 28 Coleman, Brayden E         9 CIY-MR                 59.59    1:06.10 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                48.65      46.49 SILV   
  2 Turi, Abel                10 RedTails-MR            48.85      47.03 SILV   
  3 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                49.71      47.26 SILV   
  4 Bobrovsky, Max C           9 FREE-MR                54.47      47.31 SILV   
  5 Krolnik, Logan             9 MAKO-MR                50.61      47.33 SILV   
  6 Golender, Artem            9 FREE-MR                51.65      47.74 SILV   
  7 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR                49.23      48.27 SILV   
  8 Chan, Lucien               9 MAKO-MR                52.92      48.49 SILV   
 -- Procacci, Alexander       10 MAKO-MR              1:16.33         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR              1:00.31         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR          1:03.42         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR          1:03.93         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:32.79  JO
              1:48.39  SILV
              1:48.40  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR   1:58.76    1:55.13 BRNZ   
                  57.06     1:55.13 (58.07)                                        
  2 Chung, Kevin              10 GATE-MR              1:52.51    1:55.27 BRNZ   
                  55.12   1:55.27 (1:00.15)                                        
  3 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              1:54.13    1:55.48 BRNZ   
                  55.51     1:55.48 (59.97)                                        
  4 Khobot, Ben               10 FREE-MR              1:59.15    2:00.93 BRNZ   
                  57.16   2:00.93 (1:03.77)                                        
  5 Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR              2:06.70    2:04.70 BRNZ   
                  58.77   2:04.70 (1:05.93)                                        
  6 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              2:21.35    2:09.71 BRNZ   
                1:01.70   2:09.71 (1:08.01)                                        
  7 Barkin, Alexander         10 Aquaflames-MR        2:20.49    2:13.31 BRNZ   
                1:02.41   2:13.31 (1:10.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Chang, Matthew P          10 CIY-MR               1:49.57    1:31.99 JO     
                  41.90     1:31.99 (50.09)                                        
  2 Tong, Justin               9 QNS-MR               1:51.10    1:41.42 SILV   
                  49.71     1:41.42 (51.71)                                        
  3 Krolnik, Logan             9 MAKO-MR              1:53.45    1:42.82 SILV   
                  49.63     1:42.82 (53.19)                                        
  4 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:52.38    1:43.77 SILV   
                  50.67     1:43.77 (53.10)                                        
  5 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR              1:51.05    1:44.89 SILV   
                  50.23     1:44.89 (54.66)                                        
  6 Bessonette, Jack E         9 JCCT-MR              1:51.75    1:44.95 SILV   
                  50.23     1:44.95 (54.72)                                        
  7 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR              1:48.52    1:45.42 SILV   
                  50.29     1:45.42 (55.13)                                        
  8 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR              1:53.40    1:47.91 SILV   
                  53.44     1:47.91 (54.47)                                        
 -- Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               2:02.89         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:03.72        DQ (1:01.74)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.09  JO
                43.89  SILV
                43.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Krolnik, Logan             9 MAKO-MR                46.05      44.74 BRNZ   
  2 Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR                46.60      45.02 BRNZ   
  3 Loremil, Lucas            10 CIY-MR                 46.99      45.57 BRNZ   
  4 Tremeer, Luke O           10 ASAP-MR                44.47      47.10 BRNZ   
  5 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR                   NT      47.28 BRNZ   
  6 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR              51.65      48.21 BRNZ   
  7 Rankin, William J          9 JCCT-MR                51.32      48.25 BRNZ   
  8 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR                49.60      48.88 BRNZ   
  9 Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR            56.89      48.90 BRNZ   
 10 Milgram, Jason E          10 FREE-MR                54.41      49.56 BRNZ   
 11 Chung, Kevin              10 GATE-MR                50.38      51.41 BRNZ   
 12 Kumbatovic, Nicholas J    10 FREE-MR                55.86      52.05 BRNZ   
 13 Ortiz, Willem E            9 KB Makos-MR            54.32      53.17 BRNZ   
 14 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR                55.10      54.68 BRNZ   
 15 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                53.93      56.07 BRNZ   
 16 Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR            47.65      57.08 BRNZ   
 17 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR                   NT      58.65 BRNZ   
 18 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR   1:01.09    1:00.63 BRNZ   
 19 DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR   1:08.12    1:04.85 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Golender, Artem            9 FREE-MR                46.96      39.19 SILV   
  2 Divina, Sebastian K       10 MAKO-MR                44.26      40.82 SILV   
  3 Loremil, Noah             10 CIY-MR                 44.18      41.46 SILV   
  4 Hidalgo, Julio             9 UN-MR                  45.57      41.61 SILV   
  5 Belyayev, Daniel V        10 FREE-MR                44.41      41.99 SILV   
  6 Delgado, Quentin          10 MAKO-MR                45.93      42.18 SILV   
  7 Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR     47.37      43.31 SILV   
 -- Bice, Cavan T             10 CIY-MR                 52.51         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lee, Jaidon J             10 CIY-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Park, Noah                10 ASAP-MR              1:02.31         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:24.39  JO
              1:37.99  SILV
              1:38.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Reynolds, Owen            10 RedTails-MR          1:30.09    1:31.54 SILV   
                  40.84     1:31.54 (50.70)                                        
BRNZ - Division  
  1 Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR              1:43.20    1:38.58 BRNZ   
                  44.84     1:38.58 (53.74)                                        
  2 Delgado, Quentin          10 MAKO-MR              1:47.62    1:43.21 BRNZ   
                  45.72     1:43.21 (57.49)                                        
  3 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR              1:57.98    1:44.86 BRNZ   
                  50.98     1:44.86 (53.88)                                        
  4 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              1:49.54    1:45.25 BRNZ   
                  46.90     1:45.25 (58.35)                                        
  5 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:51.65    1:46.23 BRNZ   
                  50.07     1:46.23 (56.16)                                        
  6 Tong, Justin               9 QNS-MR               2:12.52    1:48.44 BRNZ   
                  51.16     1:48.44 (57.28)                                        
  7 Chan, Lucien               9 MAKO-MR              1:55.67    1:53.12 BRNZ   
                  47.37   1:53.12 (1:05.75)                                        
  8 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   2:16.39    1:59.79 BRNZ   
                  57.45   1:59.79 (1:02.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Golender, Artem            9 FREE-MR              1:45.69    1:29.36 SILV   
                  42.15     1:29.36 (47.21)                                        
  2 Bobrovsky, Max C           9 FREE-MR              1:46.90    1:31.72 SILV   
                  41.63     1:31.72 (50.09)                                        
 -- Divina, Sebastian K       10 MAKO-MR              1:43.63         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  43.23          DQ (58.90)                                        
 -- Park, Noah                10 ASAP-MR              2:10.97         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  55.19        DQ (1:04.05)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.79  JO
              1:28.59  SILV
              1:28.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Belyayev, Daniel V        10 FREE-MR              1:31.95    1:29.08 BRNZ   
                  42.71     1:29.08 (46.37)                                        
  2 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:32.32    1:29.57 BRNZ   
                  43.07     1:29.57 (46.50)                                        
  3 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR               1:32.55    1:30.61 BRNZ   
                  42.90     1:30.61 (47.71)                                        
  4 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              1:31.31    1:31.01 BRNZ   
                  45.41     1:31.01 (45.60)                                        
  5 Tong, Justin               9 QNS-MR               1:36.86    1:31.94 BRNZ   
                  46.28     1:31.94 (45.66)                                        
  6 Graham, Jasper A           9 RedTails-MR          1:34.27    1:32.00 BRNZ   
                  43.29     1:32.00 (48.71)                                        
  7 Tremeer, Luke O           10 ASAP-MR              1:32.19    1:32.82 BRNZ   
                  46.79     1:32.82 (46.03)                                        
  8 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR              1:32.35    1:34.03 BRNZ   
                  45.78     1:34.03 (48.25)                                        
  9 Krolnik, Logan             9 MAKO-MR              1:32.71    1:34.18 BRNZ   
                  47.09     1:34.18 (47.09)                                        
 10 Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR   1:34.12    1:34.79 BRNZ   
 11 Bessonette, Jack E         9 JCCT-MR              1:32.42    1:35.38 BRNZ   
                  46.87     1:35.38 (48.51)                                        
 12 Rankin, William J          9 JCCT-MR              1:38.55    1:37.27 BRNZ   
                  45.02     1:37.27 (52.25)                                        
 13 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR              1:37.39    1:37.81 BRNZ   
                  45.12     1:37.81 (52.69)                                        
 14 Hidalgo, Julio             9 UN-MR                1:44.85    1:37.84 BRNZ   
                  44.43     1:37.84 (53.41)                                        
 15 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR                   NT    1:37.85 BRNZ   
                  47.85     1:37.85 (50.00)                                        
 16 Loremil, Lucas            10 CIY-MR               1:48.72    1:40.31 BRNZ   
                  47.81     1:40.31 (52.50)                                        
 17 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR          1:39.86    1:40.35 BRNZ   
                  46.18     1:40.35 (54.17)                                        
 18 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              1:40.30    1:43.08 BRNZ   
                  48.13     1:43.08 (54.95)                                        
 19 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR              1:41.76    1:45.11 BRNZ   
                  52.55     1:45.11 (52.56)                                        
 20 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               1:44.75    1:46.32 BRNZ   
                  50.17     1:46.32 (56.15)                                        
 21 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR              1:45.27    1:46.40 BRNZ   
                  51.12     1:46.40 (55.28)                                        
 22 Park, Noah                10 ASAP-MR              1:47.33    1:49.34 BRNZ   
                  52.89     1:49.34 (56.45)                                        
 23 Coleman, Brayden E         9 CIY-MR               1:40.13    1:51.68 BRNZ   
                  50.49   1:51.68 (1:01.19)                                        
 24 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR              2:07.89    1:52.10 BRNZ   
                  51.68   1:52.10 (1:00.42)                                        
 25 Beteta, Kevin             10 UN-MR                1:54.85    1:54.51 BRNZ   
                  52.10   1:54.51 (1:02.41)                                        
 26 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:49.82    1:54.87 BRNZ   
                  54.63   1:54.87 (1:00.24)                                        
Non-Award Division  
  1 Turi, Abel                10 RedTails-MR          1:30.05    1:23.34 SILV   
                  39.16     1:23.34 (44.18)                                        
  2 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR              1:29.81    1:23.60 SILV   
                  37.76     1:23.60 (45.84)                                        
  3 Golender, Artem            9 FREE-MR              1:33.84    1:24.80 SILV   
                  40.61     1:24.80 (44.19)                                        
  4 Delgado, Quentin          10 MAKO-MR              1:30.31    1:27.34 SILV   
                  41.25     1:27.34 (46.09)                                        
  5 Divina, Sebastian K       10 MAKO-MR              1:33.65    1:28.35 SILV   
                  41.35     1:28.35 (47.00)                                        
 -- Aizu, Hideki A            10 FREE-MR              1:35.08         DQ        
      Did not finish on back - back
                  46.46          DQ (50.13)                                        
 -- Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR          1:45.80         DQ        
      Did not finish on back - back
                  46.51          DQ (55.56)                                        
 -- Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR            1:33.31         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  42.33          DQ (48.95)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:49.59  JO
              3:13.99  SILV
              3:14.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Belyayev, Daniel V        10 FREE-MR              3:15.66    3:14.07 BRNZ   
                  42.02     1:33.86 (51.84)     2:31.04 (57.18)     3:14.07 (43.03)
  2 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   3:31.77    3:14.19 BRNZ   
                  47.13     1:35.66 (48.53)     2:29.22 (53.56)     3:14.19 (44.97)
  3 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              3:30.19    3:29.45 BRNZ   
                  46.95     1:40.09 (53.14)   2:42.12 (1:02.03)     3:29.45 (47.33)
  4 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              3:44.54    3:39.18 BRNZ   
                  52.60     1:44.50 (51.90)   2:52.16 (1:07.66)     3:39.18 (47.02)
Non-Award Division  
  1 Golender, Artem            9 FREE-MR              3:22.61    2:59.24 SILV   
                  41.75     1:27.83 (46.08)     2:19.49 (51.66)     2:59.24 (39.75)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.49  JO
                30.69  SILV
                30.70  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Yuan, Tommy               11 CIY-MR                 31.01      30.72 BRNZ   
  2 Canela, Leandro           11 UN-MR                  32.37      30.86 BRNZ   
  3 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 31.35      31.43 BRNZ   
  4 Tang, Logan H             11 GATE-MR                31.54      31.86 BRNZ   
  5 Korsakov, Pavel           12 ASAP-MR                32.41      31.95 BRNZ   
  6 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR                32.17      32.21 BRNZ   
  7 Korsakov, Ivan            12 ASAP-MR                33.18      32.40 BRNZ   
  8 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR                33.03      32.60 BRNZ   
  9 Re, Nicola                11 QNS-MR                 32.18      32.65 BRNZ   
 10 Almanzar, Luis            12 UN-MR                  33.02      32.91 BRNZ   
 11 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                  32.62      32.94 BRNZ   
 12 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR            32.93      32.98 BRNZ   
 13 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR              35.78      33.02 BRNZ   
 14 Martinez, Riley P         11 CIY-MR                 31.76      33.24 BRNZ   
 15 Su, Corey                 12 FREE-MR                36.11      33.63 BRNZ   
 16 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR                34.26      33.76 BRNZ   
 17 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR                 32.42      33.82 BRNZ   
 18 Usina, Vuk                11 MAKO-MR                33.68      34.06 BRNZ   
 19 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR                35.91      35.63 BRNZ   
 20 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     37.27      35.93 BRNZ   
 21 Fisher, Michael J         12 NFS-MR                 37.45      36.63 BRNZ   
 22 Wallace, Bruno C          11 RedTails-MR            37.15      36.84 BRNZ   
 23 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR     38.08      37.22 BRNZ   
 24 Pryce, Kyle K             12 NFS-MR                 37.27      37.65 BRNZ   
 25 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR     37.68      38.34 BRNZ   
 26 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            38.87      38.58 BRNZ   
 27 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR     42.90      39.16 BRNZ   
 28 Tching, Leo C             11 CIY-MR                 42.11      39.36 BRNZ   
 29 Ortiz, William            11 KB Makos-MR            40.85      40.63 BRNZ   
 30 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR                41.28      40.64 BRNZ   
 31 Collazo, Joshua M         11 APEX-MR                40.77      42.61 BRNZ   
 32 Wilkins, Brandon C        12 NFS-MR                 51.78      46.93 BRNZ   
 33 Zell, Dari W              11 ASAP-MR                47.45      53.09 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Diaz, Ian                 12 UN-MR                  30.78      29.96 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.19  JO
              1:06.99  SILV
              1:07.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Murphy, Maddox K          12 MAKO-MR              1:08.26    1:07.15 BRNZ   
                  31.78     1:07.15 (35.37)                                        
  2 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:08.11    1:07.32 BRNZ   
                  32.72     1:07.32 (34.60)                                        
  3 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              1:09.06    1:07.70 BRNZ   
                  31.80     1:07.70 (35.90)                                        
  4 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR               1:09.09    1:07.75 BRNZ   
                  30.42     1:07.75 (37.33)                                        
  5 Canela, Leandro           11 UN-MR                1:08.94    1:08.05 BRNZ   
                  32.01     1:08.05 (36.04)                                        
  6 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:08.40    1:08.24 BRNZ   
                  32.43     1:08.24 (35.81)                                        
  7 Diaz, Ian                 12 UN-MR                1:12.03    1:08.32 BRNZ   
                  31.41     1:08.32 (36.91)                                        
  8 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:08.15    1:09.39 BRNZ   
                  35.05     1:09.39 (34.34)                                        
  9 Lau, Alex                 11 QNS-MR               1:18.42    1:10.13 BRNZ   
                  32.97     1:10.13 (37.16)                                        
 10 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              1:08.47    1:10.51 BRNZ   
                  34.39     1:10.51 (36.12)                                        
 11 Yuan, Tommy               11 CIY-MR               1:12.04    1:10.94 BRNZ   
                  33.16     1:10.94 (37.78)                                        
 12 Muir, Christopher D       12 HS-MR                1:14.85    1:12.04 BRNZ   
                  33.81     1:12.04 (38.23)                                        
 13 Brown, Myles B            11 NFS-MR               1:14.13    1:12.74 BRNZ   
                  35.42     1:12.74 (37.32)                                        
 14 Singer, Dillon T          11 FREE-MR              1:13.63    1:12.80 BRNZ   
                  35.89     1:12.80 (36.91)                                        
 15 Roberts, Shane W          11 NFS-MR               1:14.15    1:12.86 BRNZ   
                  33.70     1:12.86 (39.16)                                        
 16 Borukhov, Elan            11 QNS-MR               1:19.16    1:13.21 BRNZ   
                  33.65     1:13.21 (39.56)                                        
 17 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR              1:12.04    1:13.91 BRNZ   
                  35.33     1:13.91 (38.58)                                        
 18 Re, Nicola                11 QNS-MR               1:15.48    1:14.37 BRNZ   
                  34.97     1:14.37 (39.40)                                        
 19 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR            1:18.76    1:14.43 BRNZ   
                  35.40     1:14.43 (39.03)                                        
 20 Usina, Vuk                11 MAKO-MR              1:15.81    1:14.70 BRNZ   
                  36.48     1:14.70 (38.22)                                        
 21 Almanzar, Luis            12 UN-MR                1:13.96    1:14.78 BRNZ   
                  35.07     1:14.78 (39.71)                                        
 22 Polito, Justin            12 FREE-MR              1:25.13    1:14.89 BRNZ   
                  35.70     1:14.89 (39.19)                                        
 23 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR              1:13.51    1:15.36 BRNZ   
                  36.04     1:15.36 (39.32)                                        
 24 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR               1:17.41    1:15.48 BRNZ   
                  34.96     1:15.48 (40.52)                                        
 25 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:15.67    1:16.58 BRNZ   
                  37.46     1:16.58 (39.12)                                        
 26 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR          1:19.34    1:17.36 BRNZ   
                  37.11     1:17.36 (40.25)                                        
 27 Su, Corey                 12 FREE-MR              1:29.92    1:17.69 BRNZ   
                  36.70     1:17.69 (40.99)                                        
 28 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR              1:20.75    1:18.35 BRNZ   
                  37.49     1:18.35 (40.86)                                        
 29 Rinzin, Tenzin            12 UN-MR                1:19.77    1:19.12 BRNZ   
                  36.33     1:19.12 (42.79)                                        
 30 Matas, Luis               12 UN-MR                1:33.31    1:21.55 BRNZ   
                  36.72     1:21.55 (44.83)                                        
 31 Richards, Aaron J         12 NFS-MR               1:21.45    1:21.87 BRNZ   
                  37.58     1:21.87 (44.29)                                        
 32 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR   1:27.17    1:22.23 BRNZ   
                  37.73     1:22.23 (44.50)                                        
 33 Korolczuk, Kevin A        12 JCCT-MR              1:27.98    1:22.48 BRNZ   
                  39.12     1:22.48 (43.36)                                        
 34 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR   1:25.29    1:22.74 BRNZ   
                  38.43     1:22.74 (44.31)                                        
 35 Wallace, Bruno C          11 RedTails-MR          1:25.35    1:22.82 BRNZ   
                  36.48     1:22.82 (46.34)                                        
 36 Kang, Rajan               11 Flying Dolphins-MR   1:26.70    1:25.28 BRNZ   
 37 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR   1:27.56    1:25.29 BRNZ   
                  39.81     1:25.29 (45.48)                                        
 38 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR   1:41.32    1:26.13 BRNZ   
                  39.82     1:26.13 (46.31)                                        
 39 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR          1:25.19    1:26.55 BRNZ   
                  39.60     1:26.55 (46.95)                                        
 40 Fisher, Michael J         12 NFS-MR               1:24.18    1:26.69 BRNZ   
                  39.67     1:26.69 (47.02)                                        
 41 Ortiz, William            11 KB Makos-MR          1:30.93    1:32.79 BRNZ   
                  44.17     1:32.79 (48.62)                                        
 42 Collazo, Joshua M         11 APEX-MR              1:34.28    1:33.20 BRNZ   
                  44.13     1:33.20 (49.07)                                        
 43 Lin, Brendan              12 CIY-MR               1:36.42    1:34.53 BRNZ   
                  46.28     1:34.53 (48.25)                                        
 44 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR              1:43.32    1:34.72 BRNZ   
                  43.82     1:34.72 (50.90)                                        
 45 Pena, Radley              11 UN-MR                1:42.78    1:34.96 BRNZ   
                  45.52     1:34.96 (49.44)                                        
 46 Valverde, Frank A         11 APEX-MR              1:35.48    1:36.35 BRNZ   
                  47.30     1:36.35 (49.05)                                        
 47 Weiss, Elliott M          11 Flying Dolphins-MR   1:41.46    1:47.28 BRNZ   
                  49.47     1:47.28 (57.81)                                        
 48 Roberts, Sloane W         11 NFS-MR               2:06.65    2:11.87 BRNZ   
                  57.38   2:11.87 (1:14.49)                                        
Non-Award Division  
  1 Halls, Ryan A             12 NFS-MR               1:07.02    1:04.49 SILV   
                  30.65     1:04.49 (33.84)                                        
  2 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              1:08.14    1:05.29 SILV   
                  31.96     1:05.29 (33.33)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.39  JO
              2:25.99  SILV
              2:26.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                2:31.44    2:27.24 BRNZ   
                  34.00     1:11.86 (37.86)     1:50.06 (38.20)     2:27.24 (37.18)
  2 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR              2:48.08    2:38.68 BRNZ   
                  34.58     1:15.34 (40.76)     1:57.65 (42.31)     2:38.68 (41.03)
  3 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR              2:46.25    2:39.71 BRNZ   
                  35.74     1:16.26 (40.52)     1:58.73 (42.47)     2:39.71 (40.98)
  4 Usina, Vuk                11 MAKO-MR              3:09.71    2:42.63 BRNZ   
                  36.58     1:19.13 (42.55)     2:01.83 (42.70)     2:42.63 (40.80)
  5 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR               2:48.73    2:43.34 BRNZ   
                  35.46     1:15.86 (40.40)   2:43.34 (1:27.48)                    
  6 Re, Nicola                11 QNS-MR               2:42.38    2:48.11 BRNZ   
                  37.00     1:21.38 (44.38)     2:06.04 (44.66)     2:48.11 (42.07)
  7 Martinez, Riley P         11 CIY-MR               2:52.45    2:48.87 BRNZ   
                  36.21     1:18.70 (42.49)     2:05.94 (47.24)     2:48.87 (42.93)
  8 Korsakov, Ivan            12 ASAP-MR              3:02.24    2:50.03 BRNZ   
                  35.58     1:18.68 (43.10)     2:04.84 (46.16)     2:50.03 (45.19)
  9 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR              2:58.33    2:50.34 BRNZ   
                  39.70     1:23.42 (43.72)     2:07.06 (43.64)     2:50.34 (43.28)
 10 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR          3:20.36    3:18.54 BRNZ   
                  42.48     1:34.54 (52.06)     2:28.51 (53.97)     3:18.54 (50.03)
 11 Ortiz, William            11 KB Makos-MR          3:32.27    3:22.19 BRNZ   
                  43.93     1:36.80 (52.87)     2:32.23 (55.43)     3:22.19 (49.96)
 12 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR              3:37.38    3:25.79 BRNZ   
                  43.66     1:38.20 (54.54)     2:36.20 (58.00)     3:25.79 (49.59)
Non-Award Division  
  1 Chan, Beau                11 MAKO-MR              2:26.14    2:16.87 SILV   
                  30.91     1:06.18 (35.27)     1:41.69 (35.51)     2:16.87 (35.18)
  2 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR              2:26.07    2:17.96 SILV   
                  32.00     1:08.41 (36.41)     1:44.92 (36.51)     2:17.96 (33.04)
  3 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            2:27.77    2:21.44 SILV   
                  30.80     1:07.97 (37.17)     1:46.75 (38.78)     2:21.44 (34.69)
  4 Gonzalez, James           11 APEX-MR              2:30.43    2:22.67 SILV   
                  32.08     1:08.57 (36.49)     1:46.27 (37.70)     2:22.67 (36.40)
  5 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              2:38.55    2:23.22 SILV   
                  31.72     1:08.85 (37.13)     1:47.30 (38.45)     2:23.22 (35.92)
  6 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          2:29.13    2:23.79 SILV   
                  31.46     1:08.40 (36.94)     1:47.11 (38.71)     2:23.79 (36.68)
  7 Halls, Ryan A             12 NFS-MR               2:33.45    2:23.84 SILV   
                  31.68     1:08.87 (37.19)     1:47.47 (38.60)     2:23.84 (36.37)
  8 Kan, Winston C            11 FREE-MR              2:28.06    2:24.07 SILV   
                  33.03     1:09.94 (36.91)     1:48.09 (38.15)     2:24.07 (35.98)
  9 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              2:30.28    2:24.57 SILV   
                  32.62     1:10.18 (37.56)     1:49.47 (39.29)     2:24.57 (35.10)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:51.99  JO
              6:31.99  SILV
              6:32.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR          8:00.00    7:44.94 BRNZ   
                  37.27     1:22.00 (44.73)     2:09.92 (47.92)     2:58.63 (48.71)
        3:46.43 (47.80)     4:35.45 (49.02)     5:23.72 (48.27)     6:12.31 (48.59)
        7:00.26 (47.95)     7:44.94 (44.68)                                        
Non-Award Division  
  1 Gonzalez, James           11 APEX-MR              6:48.88    6:18.47 SILV   
                  33.86     1:11.79 (37.93)     1:50.20 (38.41)     2:28.60 (38.40)
        3:06.91 (38.31)     3:45.40 (38.49)     4:23.64 (38.24)     5:01.89 (38.25)
        5:40.50 (38.61)     6:18.47 (37.97)                                        
  2 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              7:02.09    6:23.21 SILV   
                  31.73     1:09.10 (37.37)     1:48.11 (39.01)     2:28.12 (40.01)
        3:08.44 (40.32)     3:47.29 (38.85)     4:28.08 (40.79)     5:07.59 (39.51)
        5:46.81 (39.22)     6:23.21 (36.40)                                        
  3 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              6:35.88    6:25.62 SILV   
                  34.70     1:13.71 (39.01)     1:53.09 (39.38)     2:32.31 (39.22)
        3:11.15 (38.84)     3:50.05 (38.90)     4:29.67 (39.62)     5:08.17 (38.50)
        5:47.85 (39.68)     6:25.62 (37.77)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  JO
                36.09  SILV
                36.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Borukhov, Elan            11 QNS-MR                 37.45      36.33 BRNZ   
  2 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR                37.19      36.69 BRNZ   
  3 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              36.93      36.85 BRNZ   
  4 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR                36.13      37.25 BRNZ   
  5 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                  37.09      37.27 BRNZ   
  6 Tang, Logan H             11 GATE-MR                36.40      37.35 BRNZ   
  7 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR              39.17      37.59 BRNZ   
  8 Wallace, Bruno C          11 RedTails-MR            38.05      37.94 BRNZ   
  9 Kan, Winston C            11 FREE-MR                38.46      38.30 BRNZ   
 10 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR            39.91      38.57 BRNZ   
 11 Roberts, Shane W          11 NFS-MR                 40.34      39.29 BRNZ   
 12 Gonzalez, James           11 APEX-MR                38.52      39.30 BRNZ   
 13 Yuan, Tommy               11 CIY-MR                 39.51      39.63 BRNZ   
 14 Brown, Myles B            11 NFS-MR                 39.79      39.70 BRNZ   
 15 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR                36.92      40.09 BRNZ   
 16 Usina, Vuk                11 MAKO-MR                40.59      40.72 BRNZ   
 17 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR                40.82      40.74 BRNZ   
 18 Muir, Christopher D       12 HS-MR                  38.87      40.96 BRNZ   
 19 Re, Nicola                11 QNS-MR                 44.37      41.00 BRNZ   
 20 Singer, Dillon T          11 FREE-MR                40.62      41.04 BRNZ   
 21 Polito, Justin            12 FREE-MR                41.22      41.39 BRNZ   
 22 Almanzar, Luis            12 UN-MR                  43.42      41.98 BRNZ   
 23 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR     44.88      42.03 BRNZ   
 24 Canela, Leandro           11 UN-MR                  37.80      42.16 BRNZ   
 25 Rinzin, Tenzin            12 UN-MR                  45.08      42.32 BRNZ   
 26 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR                 42.67      42.48 BRNZ   
 27 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR                45.07      42.93 BRNZ   
 28 Pian, Daniel              11 CIY-MR                 42.18      43.35 BRNZ   
 29 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR     44.77      43.48 BRNZ   
 30 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     46.89      46.23 BRNZ   
 31 Richards, Aaron J         12 NFS-MR                 45.54      46.44 BRNZ   
 32 Fisher, Michael J         12 NFS-MR                 47.89      48.08 BRNZ   
 33 Kang, Rajan               11 Flying Dolphins-MR     45.97      48.64 BRNZ   
 34 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR                   NT      48.74 BRNZ   
 35 Matas, Luis               12 UN-MR                  46.38      48.93 BRNZ   
 36 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR     49.66      50.54 BRNZ   
 37 Lin, Brendan              12 CIY-MR                 50.35      50.66 BRNZ   
 38 Pena, Radley              11 UN-MR                  52.06      51.01 BRNZ   
 39 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            47.08      53.32 BRNZ   
 40 Ortiz, William            11 KB Makos-MR            52.01      54.53 BRNZ   
 41 Weiss, Elliott M          11 Flying Dolphins-MR     54.08      54.93 BRNZ   
 42 Collazo, Joshua M         11 APEX-MR                55.48      58.11 BRNZ   
 43 Roberts, Sloane W         11 NFS-MR                 58.21    1:04.38 BRNZ   
 -- Su, Corey                 12 FREE-MR                   NT     X41.76 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 36.75      35.36 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.19  JO
              1:17.49  SILV
              1:17.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:22.40    1:20.37 BRNZ   
                  40.01     1:20.37 (40.36)                                        
  2 Wallace, Bruno C          11 RedTails-MR          1:19.73    1:20.41 BRNZ   
                  39.06     1:20.41 (41.35)                                        
  3 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR              1:21.11    1:20.42 BRNZ   
                  39.61     1:20.42 (40.81)                                        
  4 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:20.93    1:21.08 BRNZ   
                  39.71     1:21.08 (41.37)                                        
  5 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:23.48    1:22.00 BRNZ   
                  40.30     1:22.00 (41.70)                                        
  6 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              1:22.39    1:23.49 BRNZ   
                  41.60     1:23.49 (41.89)                                        
  7 Yuan, Tommy               11 CIY-MR               1:30.73    1:23.59 BRNZ   
                  39.87     1:23.59 (43.72)                                        
  8 Korsakov, Ivan            12 ASAP-MR                   NT    1:23.97 BRNZ   
                  40.34     1:23.97 (43.63)                                        
  9 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:29.09    1:24.89 BRNZ   
                  42.05     1:24.89 (42.84)                                        
 10 Re, Nicola                11 QNS-MR               1:23.64    1:25.10 BRNZ   
                  42.24     1:25.10 (42.86)                                        
 11 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR              1:29.04    1:27.20 BRNZ   
                  42.58     1:27.20 (44.62)                                        
 12 Usina, Vuk                11 MAKO-MR              1:29.55    1:28.03 BRNZ   
                  42.37     1:28.03 (45.66)                                        
 13 Martinez, Riley P         11 CIY-MR               1:25.35    1:28.98 BRNZ   
                  43.29     1:28.98 (45.69)                                        
 14 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR   1:33.74    1:30.03 BRNZ   
                  43.94     1:30.03 (46.09)                                        
 15 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR              1:32.20    1:33.57 BRNZ   
                  45.74     1:33.57 (47.83)                                        
 16 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR   1:37.98    1:34.55 BRNZ   
                  45.39     1:34.55 (49.16)                                        
 17 Wong, Emmitt              11 UN-MR                1:25.00    1:35.04 BRNZ   
                  46.58     1:35.04 (48.46)                                        
 18 Pryce, Kyle K             12 NFS-MR               1:49.83    1:46.54 BRNZ   
                  50.41     1:46.54 (56.13)                                        
 19 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR   2:09.22    1:48.87 BRNZ   
 20 Ortiz, William            11 KB Makos-MR          1:55.93    1:50.49 BRNZ   
                  54.39     1:50.49 (56.10)                                        
 21 Collazo, Joshua M         11 APEX-MR              1:53.75    1:56.58 BRNZ   
                  57.11     1:56.58 (59.47)                                        
 22 Fisher, Michael J         12 NFS-MR               1:58.73    1:57.92 BRNZ   
                  56.76   1:57.92 (1:01.16)                                        
 23 Wilkins, Brandon C        12 NFS-MR               1:37.22    2:15.02 BRNZ   
                1:04.12   2:15.02 (1:10.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Chan, Beau                11 MAKO-MR              1:18.72    1:13.33 SILV   
                  35.93     1:13.33 (37.40)                                        
  2 Tang, Logan H             11 GATE-MR              1:21.53    1:16.34 SILV   
                  36.89     1:16.34 (39.45)                                        
  3 Lau, Alex                 11 QNS-MR               1:20.15    1:17.18 SILV   
                  36.79     1:17.18 (40.39)                                        
  4 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR            1:19.51    1:17.38 SILV   
 -- Su, Corey                 12 FREE-MR              1:33.04         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  41.94                                                            
 -- Zell, Dari W              11 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:31.39  JO
              2:42.79  SILV
              2:42.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          2:43.09    2:39.41 SILV   
                  37.62     1:17.85 (40.23)     2:00.21 (42.36)     2:39.41 (39.20)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.19  JO
                40.29  SILV
                40.30  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              41.45      40.33 BRNZ   
  2 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 41.93      40.72 BRNZ   
  3 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR              41.29      41.27 BRNZ   
  4 Diaz, Ian                 12 UN-MR                  41.47      41.29 BRNZ   
  5 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR                43.18      42.24 BRNZ   
  6 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR            44.24      42.25 BRNZ   
  7 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     45.29      42.57 BRNZ   
  8 Tang, Logan H             11 GATE-MR                42.76      42.68 BRNZ   
  9 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR                40.68      42.69 BRNZ   
 10 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR            45.46      43.88 BRNZ   
 11 Roberts, Shane W          11 NFS-MR                 44.71      44.16 BRNZ   
 12 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                  46.38      45.41 BRNZ   
 13 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR                50.05      45.57 BRNZ   
 14 Wallace, Bruno C          11 RedTails-MR            46.36      45.64 BRNZ   
 15 Borukhov, Elan            11 QNS-MR                 47.97      45.85 BRNZ   
 16 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR     45.94      46.45 BRNZ   
 17 Murphy, Maddox K          12 MAKO-MR                46.48      47.00 BRNZ   
 18 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR     47.28      47.87 BRNZ   
 19 Pian, Daniel              11 CIY-MR                 46.46      47.98 BRNZ   
 20 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR                53.80      50.26 BRNZ   
 21 Kang, Rajan               11 Flying Dolphins-MR     52.19      50.82 BRNZ   
 22 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR     49.81      51.02 BRNZ   
 23 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR                50.30      51.48 BRNZ   
 24 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            51.91      53.60 BRNZ   
 25 Polito, Justin            12 FREE-MR                57.56      53.71 BRNZ   
 26 Weiss, Elliott M          11 Flying Dolphins-MR     53.86      54.93 BRNZ   
 27 Brown, Myles B            11 NFS-MR                 58.03      55.12 BRNZ   
 28 Ortiz, William            11 KB Makos-MR            59.94      56.39 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 41.50      39.85 SILV   
 -- Collazo, Joshua M         11 APEX-MR              1:01.61         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.19  JO
              1:26.49  SILV
              1:26.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Korsakov, Pavel           12 ASAP-MR              1:27.61    1:27.86 BRNZ   
                  40.70     1:27.86 (47.16)                                        
  2 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:30.61    1:28.88 BRNZ   
                  43.07     1:28.88 (45.81)                                        
  3 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR            1:29.47    1:29.57 BRNZ   
                  42.54     1:29.57 (47.03)                                        
  4 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          1:37.04    1:29.80 BRNZ   
                  42.48     1:29.80 (47.32)                                        
  5 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:28.95    1:30.40 BRNZ   
                  43.80     1:30.40 (46.60)                                        
  6 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              1:33.18    1:31.08 BRNZ   
                  42.92     1:31.08 (48.16)                                        
  7 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR               1:36.04    1:31.85 BRNZ   
                  41.38     1:31.85 (50.47)                                        
  8 Tang, Logan H             11 GATE-MR              1:36.02    1:32.34 BRNZ   
                  44.32     1:32.34 (48.02)                                        
  9 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR   1:35.53    1:34.12 BRNZ   
                  44.36     1:34.12 (49.76)                                        
 10 Korsakov, Ivan            12 ASAP-MR              1:36.28    1:34.23 BRNZ   
                  44.02     1:34.23 (50.21)                                        
 11 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR          1:35.26    1:34.39 BRNZ   
                  45.01     1:34.39 (49.38)                                        
 12 Wong, Emmitt              11 UN-MR                1:41.00    1:35.67 BRNZ   
                  46.93     1:35.67 (48.74)                                        
 13 Su, Corey                 12 FREE-MR              1:42.13    1:37.82 BRNZ   
                  44.60     1:37.82 (53.22)                                        
 14 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR              1:42.40    1:38.21 BRNZ   
                  48.06     1:38.21 (50.15)                                        
 15 Yuan, Tommy               11 CIY-MR               1:41.72    1:41.37 BRNZ   
                  47.34     1:41.37 (54.03)                                        
 16 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR   1:40.74    1:41.64 BRNZ   
                  49.72     1:41.64 (51.92)                                        
 17 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR   1:44.98    1:44.31 BRNZ   
                  48.22     1:44.31 (56.09)                                        
 18 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR   1:50.23    1:48.26 BRNZ   
                  52.28     1:48.26 (55.98)                                        
 19 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR              1:49.44    1:49.99 BRNZ   
                  50.78     1:49.99 (59.21)                                        
 20 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:49.35    1:51.22 BRNZ   
                  53.13     1:51.22 (58.09)                                        
 21 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR          1:56.46    2:03.29 BRNZ   
                  56.43   2:03.29 (1:06.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Halls, Ryan A             12 NFS-MR               1:27.75    1:23.03 SILV   
                  39.13     1:23.03 (43.90)                                        
  2 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR               1:28.74    1:23.29 SILV   
                  39.23     1:23.29 (44.06)                                        
  3 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              1:29.52    1:24.77 SILV   
                  40.95     1:24.77 (43.82)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:52.39  JO
              3:03.49  SILV
              3:03.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Singer, Dillon T          11 FREE-MR              3:05.76    3:07.74 BRNZ   
                  43.68     1:32.32 (48.64)     2:21.13 (48.81)     3:07.74 (46.61)
  2 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR   3:27.11    3:21.09 BRNZ   
                  44.56     1:33.75 (49.19)     2:28.43 (54.68)     3:21.09 (52.66)
  3 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR              3:38.60    3:37.15 BRNZ   
                  46.72     1:42.14 (55.42)     2:39.74 (57.60)     3:37.15 (57.41)
Non-Award Division  
  1 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              3:08.48    2:54.24 SILV   
                  39.36     1:25.17 (45.81)     2:11.30 (46.13)     2:54.24 (42.94)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  JO
                34.69  SILV
                34.70  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 36.29      34.72 BRNZ   
  2 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR                38.06      35.58 BRNZ   
  3 Korsakov, Pavel           12 ASAP-MR                37.13      36.26 BRNZ   
  4 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR              38.54      36.60 BRNZ   
  5 Re, Nicola                11 QNS-MR                 40.53      37.89 BRNZ   
  6 Almanzar, Luis            12 UN-MR                  39.19      38.95 BRNZ   
  7 Tang, Logan H             11 GATE-MR                38.60      39.01 BRNZ   
  8 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR                42.05      39.37 BRNZ   
  9 Usina, Vuk                11 MAKO-MR                40.17      39.59 BRNZ   
 10 Canela, Leandro           11 UN-MR                  43.03      40.12 BRNZ   
 11 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                  42.06      40.83 BRNZ   
 12 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR                41.08      41.79 BRNZ   
 13 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR            42.10      41.96 BRNZ   
 14 Kapp, John A              12 FREE-MR                42.21      44.14 BRNZ   
 15 Ortiz, William            11 KB Makos-MR            50.66      45.08 BRNZ   
 16 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     49.58      48.18 BRNZ   
 17 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR     50.25      48.41 BRNZ   
 18 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR     46.76      48.86 BRNZ   
 19 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR   1:02.69      51.05 BRNZ   
 20 Tching, Leo C             11 CIY-MR                 54.47      51.55 BRNZ   
 21 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            51.77      51.81 BRNZ   
 22 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR                57.37      53.32 BRNZ   
 23 Fisher, Michael J         12 NFS-MR                 55.74      55.75 BRNZ   
 24 Collazo, Joshua M         11 APEX-MR                58.31      59.32 BRNZ   
 25 Pryce, Kyle K             12 NFS-MR                 59.11    1:00.09 BRNZ   
 26 Wilkins, Brandon C        12 NFS-MR               1:13.90    1:10.26 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR                36.45      33.91 SILV   
  2 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR                36.57      34.40 SILV   
  3 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 36.90      34.60 SILV   
 -- Zell, Dari W              11 ASAP-MR              1:04.12         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.89  JO
              1:17.59  SILV
              1:17.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:21.28    1:19.07 BRNZ   
  2 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:18.80    1:19.46 BRNZ   
  3 Halls, Ryan A             12 NFS-MR               1:22.35    1:23.50 BRNZ   
  4 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              1:31.49    1:24.69 BRNZ   
                  38.62     1:24.69 (46.07)                                        
  5 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR               1:22.81    1:25.93 BRNZ   
  6 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR            1:30.44    1:26.48 BRNZ   
  7 Usina, Vuk                11 MAKO-MR              1:28.33    1:31.57 BRNZ   
  8 Re, Nicola                11 QNS-MR               1:30.17    1:34.37 BRNZ   
  9 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:32.56    1:36.42 BRNZ   
                  45.68     1:36.42 (50.74)                                        
 10 Richards, Aaron J         12 NFS-MR               1:59.38    2:06.48 BRNZ   
                  56.06   2:06.48 (1:10.42)                                        
 11 Kang, Rajan               11 Flying Dolphins-MR   2:13.97    2:08.50 BRNZ   
                  55.79   2:08.50 (1:12.71)                                        
Non-Award Division  
  1 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          1:20.32    1:15.76 SILV   
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:38.39  JO
              2:45.39  SILV
              2:45.40  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              2:45.94    2:51.23 BRNZ   
                  37.10     1:21.97 (44.87)     2:08.13 (46.16)     2:51.23 (43.10)
Non-Award Division  
  1 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              2:48.78    2:36.65 JO     
                  34.70     1:15.42 (40.72)     1:58.05 (42.63)     2:36.65 (38.60)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.19  JO
              1:17.19  SILV
              1:17.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Tang, Logan H             11 GATE-MR              1:20.90    1:17.33 BRNZ   
                  35.46     1:17.33 (41.87)                                        
  2 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              1:18.01    1:17.40 BRNZ   
                  35.90     1:17.40 (41.50)                                        
  3 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR            1:22.69    1:19.58 BRNZ   
                  36.00     1:19.58 (43.58)                                        
  4 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:21.56    1:21.53 BRNZ   
                  38.37     1:21.53 (43.16)                                        
  5 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:22.07    1:21.76 BRNZ   
                  38.43     1:21.76 (43.33)                                        
  6 Murphy, Maddox K          12 MAKO-MR              1:22.70    1:23.22 BRNZ   
                  37.13     1:23.22 (46.09)                                        
  7 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR              1:22.05    1:23.30 BRNZ   
                  40.12     1:23.30 (43.18)                                        
  8 Yuan, Tommy               11 CIY-MR               1:21.70    1:23.94 BRNZ   
                  38.59     1:23.94 (45.35)                                        
  9 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR              1:26.35    1:24.00 BRNZ   
                  38.63     1:24.00 (45.37)                                        
 10 Usina, Vuk                11 MAKO-MR              1:27.20    1:24.23 BRNZ   
                  40.65     1:24.23 (43.58)                                        
 11 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR              1:31.25    1:27.29 BRNZ   
                  41.41     1:27.29 (45.88)                                        
 12 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR               1:25.82    1:27.48 BRNZ   
                  40.73     1:27.48 (46.75)                                        
 13 Roberts, Shane W          11 NFS-MR               1:39.61    1:27.53 BRNZ   
                  40.65     1:27.53 (46.88)                                        
 14 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR              1:19.22    1:27.85 BRNZ   
                  39.90     1:27.85 (47.95)                                        
 15 Brown, Myles B            11 NFS-MR               1:31.72    1:27.95 BRNZ   
                  39.43     1:27.95 (48.52)                                        
 16 Re, Nicola                11 QNS-MR               1:30.83    1:29.29 BRNZ   
                  39.74     1:29.29 (49.55)                                        
 17 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:35.10    1:30.17 BRNZ   
                  41.77     1:30.17 (48.40)                                        
 18 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR   1:40.86    1:35.76 BRNZ   
                  44.00     1:35.76 (51.76)                                        
 19 Pian, Daniel              11 CIY-MR               1:41.18    1:38.46 BRNZ   
                  46.60     1:38.46 (51.86)                                        
 20 Lin, Brendan              12 CIY-MR               1:42.11    1:40.82 BRNZ   
                  47.73     1:40.82 (53.09)                                        
 21 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR              1:42.82    1:42.10 BRNZ   
                  47.96     1:42.10 (54.14)                                        
 22 Richards, Aaron J         12 NFS-MR               1:36.59    1:42.43 BRNZ   
                  46.32     1:42.43 (56.11)                                        
 23 Ortiz, William            11 KB Makos-MR          1:49.94    1:45.12 BRNZ   
                  49.23     1:45.12 (55.89)                                        
Non-Award Division  
  1 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              1:18.00    1:12.91 SILV   
                  34.08     1:12.91 (38.83)                                        
  2 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          1:17.88    1:13.75 SILV   
                  33.33     1:13.75 (40.42)                                        
  3 Halls, Ryan A             12 NFS-MR               1:20.32    1:13.80 SILV   
                  34.63     1:13.80 (39.17)                                        
  4 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              1:28.71    1:13.91 SILV   
                  35.80     1:13.91 (38.11)                                        
  5 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:20.60    1:14.26 SILV   
                  34.19     1:14.26 (40.07)                                        
  6 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:19.14    1:16.01 SILV   
                  36.19     1:16.01 (39.82)                                        
  6 Lau, Alex                 11 QNS-MR               1:20.98    1:16.01 SILV   
                  34.88     1:16.01 (41.13)                                        
 -- Weiss, Elliott M          11 Flying Dolphins-MR   1:49.49         DQ        
      One hand touch - breast
                  58.24          DQ (57.04)                                        
 -- Fisher, Michael J         12 NFS-MR               1:40.55         DQ        
      Not on back off wall - back
                  58.62          DQ (49.46)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:26.39  JO
              2:47.99  SILV
              2:48.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Gonzalez, James           11 APEX-MR              2:50.79    2:53.39 BRNZ   
                  38.38     1:23.15 (44.77)     2:15.54 (52.39)     2:53.39 (37.85)
  2 Kapp, John A              12 FREE-MR              3:13.36    3:13.45 BRNZ   
                  44.84     1:31.12 (46.28)   2:32.73 (1:01.61)     3:13.45 (40.72)
Non-Award Division  
  1 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          2:50.44    2:43.95 SILV   
                  34.66     1:16.85 (42.19)     2:07.05 (50.20)     2:43.95 (36.90)
  2 Singer, Dillon T          11 FREE-MR              2:56.82    2:47.90 SILV   
                  42.15     1:25.26 (43.11)     2:11.67 (46.41)     2:47.90 (36.23)
 -- Re, Nicola                11 QNS-MR                    NT         DQ        
      Not on back off wall - back
                  41.55     1:26.27 (44.72)   2:31.80 (1:05.53)          DQ (41.62)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.39  JO
                26.79  SILV
                26.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Guzman, Michael A         14 RedTails-MR            27.09      26.86 BRNZ   
  2 Samko, Jack P             13 HS-MR                  27.00      27.00 BRNZ   
  3 Cruz, Jayden A            14 RedTails-MR            27.50      27.06 BRNZ   
  4 Hammond, Adam             13 QNS-MR                 26.85      27.10 BRNZ   
  5 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                27.11      27.14 BRNZ   
  6 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR                28.18      27.15 BRNZ   
  7 Wang, Orion               13 GATE-MR                27.75      27.22 BRNZ   
  8 Fuentes, JC C             13 QNS-MR                 27.48      27.55 BRNZ   
  9 Yi, Ethan                 13 MAKO-MR                27.72      27.92 BRNZ   
 10 Pineda, Joaquin M         14 UN-MR                  28.96      28.15 BRNZ   
 11 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR              28.45      28.16 BRNZ   
 12 Heidenry, Riley J         13 MAKO-MR                28.50      28.32 BRNZ   
 13 Singer, Connor M          14 FREE-MR                29.11      28.42 BRNZ   
 14 Rodrigues, Marcos         13 UN-MR                  28.01      28.59 BRNZ   
 15 Ben Ami, Samuel S         13 RedTails-MR            28.28      28.83 BRNZ   
 16 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR            29.68      28.87 BRNZ   
 17 Addison, Andrew           13 CIY-MR                 29.33      28.96 BRNZ   
 18 Gruver, Bogdan A          13 HS-MR                  29.33      28.97 BRNZ   
 19 Muminovic, Alem           14 UN-MR                  30.84      29.17 BRNZ   
 20 Sewell, Jordan            13 UN-MR                  30.00      29.22 BRNZ   
 21 Killian, Joachim T        13 QNS-MR                 29.54      29.42 BRNZ   
 22 Meola, Nick A             13 FREE-MR                30.21      29.64 BRNZ   
 23 Wang, Kevin Y             13 GATE-MR                28.71      29.86 BRNZ   
 24 Villegas, James J         14 RedTails-MR            31.27      30.17 BRNZ   
 25 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR     29.50      30.20 BRNZ   
 26 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR     31.12      30.53 BRNZ   
 27 Bubrowiecki, Sebastian    13 HS-MR                  30.44      30.54 BRNZ   
 28 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR                 31.65      30.67 BRNZ   
 29 Kumbatovic, Ryan C        13 FREE-MR                30.78      30.99 BRNZ   
 30 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR                31.12      31.13 BRNZ   
 31 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR            33.33      33.37 BRNZ   
 32 Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR                33.64      33.79 BRNZ   
 33 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR            35.03      34.10 BRNZ   
 34 Vaughn, Caleb             13 Flying Dolphins-MR     33.97      36.28 BRNZ   
 35 Sheynkman, Ilan           13 Hes-Mr-MR              35.85      37.00 BRNZ   
 36 Luna Gonzalez, Carlos R   13 UN-MR                  41.64      41.33 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR            27.12      26.50 SILV   
  2 Stachelberg, Oggie        14 MAKO-MR                27.02      26.73 SILV   
 -- Geller, Russell           14 FREE-MR                27.13         DQ        
      False start
 -- Luengthada, Davis A       13 JCCT-MR                29.30         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.19  JO
                59.59  SILV
                59.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Guzman, Michael A         14 RedTails-MR            59.80      59.84 BRNZ   
                  27.72       59.84 (32.12)                                        
  2 Yi, Ethan                 13 MAKO-MR                59.70    1:00.09 BRNZ   
                  28.70     1:00.09 (31.39)                                        
  3 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              1:00.70    1:00.27 BRNZ   
                  28.86     1:00.27 (31.41)                                        
  4 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               1:02.37    1:00.38 BRNZ   
                  29.14     1:00.38 (31.24)                                        
  5 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               1:01.49    1:00.63 BRNZ   
                  28.17     1:00.63 (32.46)                                        
  6 Hammond, Adam             13 QNS-MR               1:00.19    1:00.75 BRNZ   
                  28.55     1:00.75 (32.20)                                        
  7 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              1:01.57    1:01.05 BRNZ   
                  29.46     1:01.05 (31.59)                                        
  8 Cruz, Jayden A            14 RedTails-MR          1:03.26    1:02.11 BRNZ   
                  29.37     1:02.11 (32.74)                                        
  9 Rodrigues, Marcos         13 UN-MR                1:03.70    1:02.16 BRNZ   
                  29.68     1:02.16 (32.48)                                        
 10 Wang, Orion               13 GATE-MR              1:03.20    1:02.36 BRNZ   
                  29.98     1:02.36 (32.38)                                        
 11 Pineda, Joaquin M         14 UN-MR                1:03.56    1:03.17 BRNZ   
                  29.47     1:03.17 (33.70)                                        
 12 Heidenry, Riley J         13 MAKO-MR              1:05.31    1:04.16 BRNZ   
                  30.69     1:04.16 (33.47)                                        
 13 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR          1:04.59    1:04.54 BRNZ   
                  30.92     1:04.54 (33.62)                                        
 14 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            1:06.56    1:06.78 BRNZ   
                  30.95     1:06.78 (35.83)                                        
 15 Ben Ami, Samuel S         13 RedTails-MR          1:05.89    1:06.79 BRNZ   
                  31.72     1:06.79 (35.07)                                        
 16 Killian, Joachim T        13 QNS-MR               1:07.60    1:07.07 BRNZ   
                  29.63     1:07.07 (37.44)                                        
 17 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR              1:07.12    1:07.39 BRNZ   
                  32.81     1:07.39 (34.58)                                        
 18 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   1:05.80    1:07.44 BRNZ   
                  32.36     1:07.44 (35.08)                                        
 19 Villegas, James J         14 RedTails-MR          1:07.68    1:08.07 BRNZ   
                  32.16     1:08.07 (35.91)                                        
 20 Meola, Nick A             13 FREE-MR              1:12.18    1:08.35 BRNZ   
                  32.12     1:08.35 (36.23)                                        
 21 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:12.01    1:10.93 BRNZ   
                  33.24     1:10.93 (37.69)                                        
 22 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:12.81    1:14.65 BRNZ   
                  36.70     1:14.65 (37.95)                                        
 23 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR          1:18.08    1:17.43 BRNZ   
                  37.83     1:17.43 (39.60)                                        
 24 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR          1:19.57    1:18.07 BRNZ   
                  35.16     1:18.07 (42.91)                                        
Non-Award Division  
  1 Geller, Russell           14 FREE-MR              1:00.07      57.55 SILV   
                  27.32       57.55 (30.23)                                        
  2 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR          1:02.98      59.00 SILV   
                  27.94       59.00 (31.06)                                        
  3 Singer, Connor M          14 FREE-MR              1:00.71      59.22 SILV   
                  29.17       59.22 (30.05)                                        
  4 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR              1:02.97      59.49 SILV   
                  29.43       59.49 (30.06)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:56.39  JO
              2:14.19  SILV
              2:14.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              2:19.84    2:15.75 BRNZ   
                  30.47     1:04.11 (33.64)     1:40.53 (36.42)     2:15.75 (35.22)
  2 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              2:24.97    2:16.22 BRNZ   
                  30.34     1:05.29 (34.95)     1:43.13 (37.84)     2:16.22 (33.09)
  3 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR              2:16.60    2:17.49 BRNZ   
                  31.31     1:06.22 (34.91)     1:42.07 (35.85)     2:17.49 (35.42)
  4 Heidenry, Riley J         13 MAKO-MR              2:21.69    2:18.57 BRNZ   
                  31.16     1:06.43 (35.27)     1:43.09 (36.66)     2:18.57 (35.48)
  5 Hammond, Adam             13 QNS-MR               2:18.75    2:22.93 BRNZ   
                  30.63     1:06.42 (35.79)     1:44.88 (38.46)     2:22.93 (38.05)
  6 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR          2:30.84    2:23.09 BRNZ   
                  31.30     1:06.04 (34.74)     1:45.52 (39.48)     2:23.09 (37.57)
  7 Pineda, Joaquin M         14 UN-MR                2:29.10    2:23.26 BRNZ   
                  32.25     1:08.52 (36.27)     1:46.30 (37.78)     2:23.26 (36.96)
  8 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR              2:25.81    2:23.67 BRNZ   
                  32.80     1:08.99 (36.19)     1:47.29 (38.30)     2:23.67 (36.38)
  9 Cruz, Jayden A            14 RedTails-MR          2:25.04    2:24.73 BRNZ   
                  31.19     1:08.20 (37.01)     1:47.43 (39.23)     2:24.73 (37.30)
 10 Villegas, James J         14 RedTails-MR          2:30.01    2:27.91 BRNZ   
                  32.11     1:10.08 (37.97)     1:49.89 (39.81)     2:27.91 (38.02)
 10 Ben Ami, Samuel S         13 RedTails-MR          2:32.35    2:27.91 BRNZ   
                  30.96     1:09.29 (38.33)     1:50.13 (40.84)     2:27.91 (37.78)
 12 Addison, Andrew           13 CIY-MR               2:45.49    2:28.69 BRNZ   
                  31.97     1:09.63 (37.66)     1:50.21 (40.58)     2:28.69 (38.48)
 13 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   2:36.50    2:28.95 BRNZ   
                  33.50     1:11.59 (38.09)     1:51.88 (40.29)     2:28.95 (37.07)
 14 Meola, Nick A             13 FREE-MR              2:59.99    2:30.16 BRNZ   
                  32.76     1:10.85 (38.09)     1:50.91 (40.06)     2:30.16 (39.25)
 15 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            2:28.79    2:32.01 BRNZ   
                  32.04     1:10.33 (38.29)     1:51.12 (40.79)     2:32.01 (40.89)
 16 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   2:42.87    2:35.04 BRNZ   
                  34.13     1:14.95 (40.82)     1:56.79 (41.84)     2:35.04 (38.25)
 17 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR          2:59.20    2:59.61 BRNZ   
                  37.32     1:23.41 (46.09)     2:11.15 (47.74)     2:59.61 (48.46)
Non-Award Division  
  1 Geller, Russell           14 FREE-MR              2:15.09    2:08.02 SILV   
                  28.92     1:01.75 (32.83)     1:35.11 (33.36)     2:08.02 (32.91)
  2 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR              2:19.79    2:11.16 SILV   
                  30.82     1:05.42 (34.60)     1:39.36 (33.94)     2:11.16 (31.80)
  3 Guzman, Michael A         14 RedTails-MR          2:14.78    2:12.11 SILV   
                  28.56     1:01.79 (33.23)     1:37.43 (35.64)     2:12.11 (34.68)
  4 Hodan, Gary R             13 FREE-MR              2:15.73    2:12.19 SILV   
                  28.85     1:00.96 (32.11)     1:36.47 (35.51)     2:12.19 (35.72)
  5 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               2:17.34    2:12.42 SILV   
                  29.24     1:03.01 (33.77)     1:38.13 (35.12)     2:12.42 (34.29)
  6 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               2:19.07    2:13.87 SILV   
                  28.98     1:02.55 (33.57)     1:38.32 (35.77)     2:13.87 (35.55)
  7 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR          2:15.01    2:13.92 SILV   
                  29.09     1:03.17 (34.08)     1:39.21 (36.04)     2:13.92 (34.71)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:13.99  JO
              5:50.99  SILV
              5:51.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Guzman, Michael A         14 RedTails-MR          6:03.43    5:53.48 BRNZ   
                  29.51     1:03.16 (33.65)     1:38.98 (35.82)     2:15.46 (36.48)
        2:51.89 (36.43)     3:28.46 (36.57)     4:05.18 (36.72)     4:43.00 (37.82)
        5:19.25 (36.25)     5:53.48 (34.23)                                        
  2 Siudzinski, William C     14 ASAP-MR              6:09.16    6:01.79 BRNZ   
                  30.71     1:05.35 (34.64)     1:42.09 (36.74)     2:19.77 (37.68)
        2:56.93 (37.16)     3:33.70 (36.77)     4:10.94 (37.24)     4:49.07 (38.13)
        5:26.21 (37.14)     6:01.79 (35.58)                                        
  3 Stachelberg, Oggie        14 MAKO-MR              6:04.46    6:02.63 BRNZ   
                  31.70     1:07.83 (36.13)     1:44.18 (36.35)     2:21.96 (37.78)
        2:59.57 (37.61)     3:37.29 (37.72)     4:15.50 (38.21)     4:53.66 (38.16)
        5:29.47 (35.81)     6:02.63 (33.16)                                        
  4 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               6:20.38    6:16.20 BRNZ   
                  30.65     1:06.16 (35.51)     1:43.74 (37.58)     2:21.77 (38.03)
        2:59.38 (37.61)     3:37.77 (38.39)     4:16.46 (38.69)     4:57.22 (40.76)
        5:38.44 (41.22)     6:16.20 (37.76)                                        
  5 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              6:45.30    6:17.33 BRNZ   
                  31.79     1:08.23 (36.44)     1:45.63 (37.40)     2:24.23 (38.60)
        3:04.18 (39.95)     3:44.19 (40.01)     4:24.80 (40.61)     5:05.27 (40.47)
        5:42.96 (37.69)     6:17.33 (34.37)                                        
  6 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR              6:22.20    6:18.06 BRNZ   
                  33.68     1:11.44 (37.76)     1:49.93 (38.49)     2:28.61 (38.68)
        3:06.88 (38.27)     3:46.19 (39.31)     4:25.77 (39.58)     5:03.74 (37.97)
        5:42.04 (38.30)     6:18.06 (36.02)                                        
  7 Villegas, James J         14 RedTails-MR          6:35.90    6:33.42 BRNZ   
                  31.79     1:09.50 (37.71)     1:48.80 (39.30)     2:29.38 (40.58)
        3:10.25 (40.87)     3:52.23 (41.98)     4:33.81 (41.58)     5:14.73 (40.92)
        5:55.85 (41.12)     6:33.42 (37.57)                                        
  8 Cruz, Jayden A            14 RedTails-MR          6:58.82    6:41.55 BRNZ   
                  33.55     1:12.11 (38.56)     1:52.84 (40.73)     2:34.25 (41.41)
        3:15.79 (41.54)     3:58.14 (42.35)                             5:22.95 ( )
        6:04.70 (41.75)     6:41.55 (36.85)                                        
  9 Ben Ami, Samuel S         13 RedTails-MR          6:59.65    6:46.45 BRNZ   
                  32.96     1:11.70 (38.74)     1:54.99 (43.29)     2:37.42 (42.43)
        3:20.79 (43.37)     4:01.61 (40.82)     4:45.56 (43.95)     5:30.60 (45.04)
        6:08.10 (37.50)     6:46.45 (38.35)                                        
 10 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR          8:29.47    7:48.12 BRNZ   
                  39.93     1:24.34 (44.41)     2:10.91 (46.57)     2:57.30 (46.39)
        3:45.49 (48.19)     4:33.54 (48.05)     5:24.21 (50.67)     6:13.62 (49.41)
        6:58.49 (44.87)     7:48.12 (49.63)                                        
 11 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR          8:34.67    8:18.06 BRNZ   
                  38.03     1:26.74 (48.71)     2:17.44 (50.70)     3:09.47 (52.03)
        4:02.09 (52.62)     4:57.10 (55.01)     5:51.10 (54.00)     6:41.21 (50.11)
        7:34.14 (52.93)     8:18.06 (43.92)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.19  JO
              1:08.29  SILV
              1:08.30  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muminovic, Alem           14 UN-MR                1:10.19    1:08.58 BRNZ   
                  33.48     1:08.58 (35.10)                                        
  2 Wang, Kevin Y             13 GATE-MR              1:08.75    1:09.18 BRNZ   
                  34.18     1:09.18 (35.00)                                        
  3 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR            1:08.51    1:09.26 BRNZ   
                  32.89     1:09.26 (36.37)                                        
  4 Stachelberg, Oggie        14 MAKO-MR              1:11.41    1:09.41 BRNZ   
                  33.84     1:09.41 (35.57)                                        
  5 Hammond, Adam             13 QNS-MR               1:09.95    1:09.97 BRNZ   
                  34.11     1:09.97 (35.86)                                        
  6 Siudzinski, William C     14 ASAP-MR              1:10.79    1:10.30 BRNZ   
                  34.15     1:10.30 (36.15)                                        
  7 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              1:13.68    1:11.26 BRNZ   
                  35.45     1:11.26 (35.81)                                        
  8 Killian, Joachim T        13 QNS-MR               1:17.74    1:11.41 BRNZ   
                  33.10     1:11.41 (38.31)                                        
  9 Yi, Ethan                 13 MAKO-MR              1:08.78    1:11.55 BRNZ   
                  35.12     1:11.55 (36.43)                                        
 10 DeWitt, Jasper            14 MAKO-MR              1:10.58    1:12.12 BRNZ   
                  34.91     1:12.12 (37.21)                                        
 11 Wang, Orion               13 GATE-MR              1:12.80    1:12.23 BRNZ   
                  35.36     1:12.23 (36.87)                                        
 12 Rodrigues, Marcos         13 UN-MR                1:12.57    1:12.38 BRNZ   
                  35.78     1:12.38 (36.60)                                        
 13 Cruz, Jayden A            14 RedTails-MR          1:15.98    1:13.05 BRNZ   
                  34.97     1:13.05 (38.08)                                        
 14 Pineda, Joaquin M         14 UN-MR                1:18.07    1:13.07 BRNZ   
                  35.55     1:13.07 (37.52)                                        
 15 Ben Ami, Samuel S         13 RedTails-MR          1:20.48    1:13.08 BRNZ   
                  34.31     1:13.08 (38.77)                                        
 16 Samko, Jack P             13 HS-MR                1:14.78    1:14.04 BRNZ   
                  35.64     1:14.04 (38.40)                                        
 17 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR          1:16.54    1:16.41 BRNZ   
                  37.39     1:16.41 (39.02)                                        
 18 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            1:17.09    1:16.46 BRNZ   
                  37.44     1:16.46 (39.02)                                        
 19 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               1:20.00    1:18.21 BRNZ   
                  38.33     1:18.21 (39.88)                                        
 20 Villegas, James J         14 RedTails-MR          1:21.34    1:18.51 BRNZ   
                  37.80     1:18.51 (40.71)                                        
 21 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              1:18.15    1:18.70 BRNZ   
                  38.12     1:18.70 (40.58)                                        
 22 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR              1:17.41    1:18.95 BRNZ   
                  39.41     1:18.95 (39.54)                                        
 23 Sewell, Jordan            13 UN-MR                1:15.00    1:19.17 BRNZ   
 24 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:22.93    1:20.24 BRNZ   
                  40.05     1:20.24 (40.19)                                        
 25 Addison, Andrew           13 CIY-MR               1:17.78    1:21.57 BRNZ   
 26 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   1:21.63    1:22.00 BRNZ   
                  39.94     1:22.00 (42.06)                                        
 27 Meola, Nick A             13 FREE-MR              1:28.58    1:22.21 BRNZ   
                  40.04     1:22.21 (42.17)                                        
 28 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR          1:33.02    1:24.63 BRNZ   
                  40.43     1:24.63 (44.20)                                        
 29 Williams, Kyle            13 Hes-Mr-MR            1:38.49    1:28.46 BRNZ   
                  41.14     1:28.46 (47.32)                                        
 30 Vaughn, Caleb             13 Flying Dolphins-MR   1:57.57    1:37.91 BRNZ   
 31 Luna Gonzalez, Carlos R   13 UN-MR                1:21.24    2:00.41 BRNZ   
                  55.05   2:00.41 (1:05.36)                                        
Non-Award Division  
 -- Kumbatovic, Ryan C        13 FREE-MR              1:26.94         DQ        
 -- Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR              1:24.31         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  40.69          DQ (43.01)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.89  JO
              2:27.09  SILV
              2:27.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 DeWitt, Jasper            14 MAKO-MR              2:34.41    2:34.46 BRNZ   
                  36.67     1:16.54 (39.87)     1:56.80 (40.26)     2:34.46 (37.66)
  2 Stachelberg, Oggie        14 MAKO-MR              2:39.66    2:34.78 BRNZ   
                  37.94     1:18.40 (40.46)     1:59.04 (40.64)     2:34.78 (35.74)
  3 Hodan, Gary R             13 FREE-MR              2:38.99    2:34.92 BRNZ   
                  37.62     1:17.63 (40.01)     1:57.71 (40.08)     2:34.92 (37.21)
  4 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR                   NT    2:43.06 BRNZ   
  5 Heidenry, Riley J         13 MAKO-MR              2:51.40    2:44.09 BRNZ   
                  38.10     1:20.77 (42.67)     2:04.21 (43.44)     2:44.09 (39.88)
  6 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            2:48.36    2:46.47 BRNZ   
                  39.52     1:21.95 (42.43)     2:04.17 (42.22)     2:46.47 (42.30)
  7 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR          3:10.73    2:52.31 BRNZ   
                  37.22     1:20.54 (43.32)     2:07.24 (46.70)     2:52.31 (45.07)
  8 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   3:00.02    3:04.54 BRNZ   
  9 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR          3:20.47    3:13.36 BRNZ   
                  44.55   3:13.36 (2:28.81)                                        
Non-Award Division  
  1 Singer, Connor M          14 FREE-MR              2:40.66    2:22.64 SILV   
                  35.31     1:11.79 (36.48)     1:46.96 (35.17)     2:22.64 (35.68)
  2 Sanchez, Ronald           14 APEX-MR              2:27.92    2:25.05 SILV   
                  33.71     1:11.20 (37.49)     1:50.28 (39.08)     2:25.05 (34.77)
  3 Muminovic, Alem           14 UN-MR                2:28.45    2:25.74 SILV   
                  33.33     1:09.58 (36.25)     1:48.38 (38.80)     2:25.74 (37.36)
 -- Cruz, Jayden A            14 RedTails-MR          2:44.87         DQ        
                  37.14     1:18.63 (41.49)     2:02.50 (43.87)          DQ (41.18)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:16.69  SILV
              1:16.70  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR            1:19.73    1:17.09 BRNZ   
                  36.54     1:17.09 (40.55)                                        
  2 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR              1:18.34    1:17.40 BRNZ   
                  37.03     1:17.40 (40.37)                                        
  3 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               1:18.17    1:17.43 BRNZ   
                  36.86     1:17.43 (40.57)                                        
  4 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:20.84    1:18.59 BRNZ   
                  38.03     1:18.59 (40.56)                                        
  5 Stachelberg, Oggie        14 MAKO-MR              1:21.69    1:18.70 BRNZ   
                  38.04     1:18.70 (40.66)                                        
  6 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR            1:17.87    1:18.86 BRNZ   
                  36.16     1:18.86 (42.70)                                        
  7 Geller, Russell           14 FREE-MR              1:17.68    1:19.35 BRNZ   
                  36.80     1:19.35 (42.55)                                        
  8 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR          1:22.95    1:19.38 BRNZ   
                  37.33     1:19.38 (42.05)                                        
  9 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:21.02    1:19.91 BRNZ   
                  39.04     1:19.91 (40.87)                                        
 10 Hodan, Gary R             13 FREE-MR              1:26.45    1:21.52 BRNZ   
                  37.85     1:21.52 (43.67)                                        
 11 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               1:28.86    1:23.64 BRNZ   
                  39.88     1:23.64 (43.76)                                        
 12 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              1:24.41    1:23.78 BRNZ   
                  40.12     1:23.78 (43.66)                                        
 13 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            1:25.01    1:23.93 BRNZ   
                  40.25     1:23.93 (43.68)                                        
 14 Killian, Joachim T        13 QNS-MR               1:24.69    1:23.95 BRNZ   
                  37.62     1:23.95 (46.33)                                        
 15 Hammond, Adam             13 QNS-MR               1:25.58    1:24.68 BRNZ   
                  40.68     1:24.68 (44.00)                                        
 16 Pineda, Joaquin M         14 UN-MR                1:29.37    1:27.01 BRNZ   
                  40.93     1:27.01 (46.08)                                        
 17 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR          1:34.81    1:27.15 BRNZ   
                  41.74     1:27.15 (45.41)                                        
 18 Heidenry, Riley J         13 MAKO-MR              1:25.66    1:27.53 BRNZ   
                  39.79     1:27.53 (47.74)                                        
 19 Meola, Nick A             13 FREE-MR              1:34.16    1:27.95 BRNZ   
                  42.00     1:27.95 (45.95)                                        
 20 Ben Ami, Samuel S         13 RedTails-MR          1:27.72    1:28.40 BRNZ   
                  40.64     1:28.40 (47.76)                                        
 21 Addison, Andrew           13 CIY-MR               1:30.49    1:31.40 BRNZ   
                  43.01     1:31.40 (48.39)                                        
 22 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR          1:41.04    1:34.93 BRNZ   
                  45.41     1:34.93 (49.52)                                        
 23 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:36.64    1:38.28 BRNZ   
                  47.04     1:38.28 (51.24)                                        
 24 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   1:40.55    1:39.99 BRNZ   
                  48.02     1:39.99 (51.97)                                        
Non-Award Division  
  1 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR              1:19.49    1:15.18 SILV   
                  36.36     1:15.18 (38.82)                                        
  2 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR            1:18.08    1:16.55 SILV   
                  36.10     1:16.55 (40.45)                                        
  3 Siudzinski, William C     14 ASAP-MR              1:18.46    1:16.58 SILV   
                  36.17     1:16.58 (40.41)                                        
 -- Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              1:24.37         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  38.55          DQ (43.09)                                        
 -- Williams, Kyle            13 Hes-Mr-MR            1:52.67         DQ        
      Downward butterfly kick
                  42.36          DQ (58.44)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  JO
              2:47.89  SILV
              2:47.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR          2:58.94    2:48.92 BRNZ   
                  38.84     1:23.73 (44.89)     2:07.15 (43.42)     2:48.92 (41.77)
  2 Gruver, Bogdan A          13 HS-MR                2:53.29    2:49.25 BRNZ   
                  38.13     1:22.63 (44.50)     2:07.23 (44.60)     2:49.25 (42.02)
  3 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR            2:58.27    2:51.16 BRNZ   
                  37.71     1:21.89 (44.18)     2:06.61 (44.72)     2:51.16 (44.55)
  4 DeWitt, Jasper            14 MAKO-MR              2:48.54    2:53.26 BRNZ   
                  39.39     1:23.12 (43.73)     2:07.90 (44.78)     2:53.26 (45.36)
  5 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               2:54.66    2:54.82 BRNZ   
                  40.38     1:24.78 (44.40)     2:09.87 (45.09)     2:54.82 (44.95)
  6 Laskey, Ian G             14 FREE-MR              2:59.70    2:55.18 BRNZ   
                  40.21     1:26.87 (46.66)     2:11.15 (44.28)     2:55.18 (44.03)
  7 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               2:59.82    2:56.04 BRNZ   
                  39.81     1:25.61 (45.80)     2:11.28 (45.67)     2:56.04 (44.76)
  8 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              3:05.50    2:58.70 BRNZ   
                  39.42     1:25.47 (46.05)     2:13.99 (48.52)     2:58.70 (44.71)
  9 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              3:13.20    2:59.55 BRNZ   
                  40.03     1:25.85 (45.82)     2:12.90 (47.05)     2:59.55 (46.65)
 10 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               2:52.56    3:00.37 BRNZ   
                  38.71     1:24.92 (46.21)     2:14.23 (49.31)     3:00.37 (46.14)
 11 Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR              3:10.97    3:18.11 BRNZ   
                  45.17     1:35.13 (49.96)     2:26.73 (51.60)     3:18.11 (51.38)
 12 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR          3:22.32    3:18.61 BRNZ   
                  45.82     1:36.57 (50.75)     2:28.85 (52.28)     3:18.61 (49.76)
Non-Award Division  
  1 Siudzinski, William C     14 ASAP-MR              2:48.61    2:41.97 SILV   
                  35.96     1:17.09 (41.13)     1:59.54 (42.45)     2:41.97 (42.43)
 -- Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   3:38.37         DQ        
      One hand touch
                  50.73     1:46.45 (55.72)     2:43.34 (56.89)          DQ (55.61)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.69  JO
              1:07.09  SILV
              1:07.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Yi, Ethan                 13 MAKO-MR              1:09.38    1:09.06 BRNZ   
                  31.73     1:09.06 (37.33)                                        
  2 Hammond, Adam             13 QNS-MR               1:08.99    1:09.36 BRNZ   
                  31.75     1:09.36 (37.61)                                        
  3 Wang, Orion               13 GATE-MR              1:09.79    1:11.51 BRNZ   
                  32.14     1:11.51 (39.37)                                        
  4 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR              1:12.20    1:12.72 BRNZ   
                  32.70     1:12.72 (40.02)                                        
  5 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              1:17.21    1:14.62 BRNZ   
                  34.22     1:14.62 (40.40)                                        
  6 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:14.99    1:16.41 BRNZ   
                  36.11     1:16.41 (40.30)                                        
  7 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR              1:20.92    1:18.26 BRNZ   
                  36.60     1:18.26 (41.66)                                        
  8 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              1:21.22    1:18.36 BRNZ   
                  35.27     1:18.36 (43.09)                                        
  9 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              1:20.04    1:19.67 BRNZ   
                  36.66     1:19.67 (43.01)                                        
 10 DeWitt, Jasper            14 MAKO-MR              1:17.18    1:20.04 BRNZ   
                  35.79     1:20.04 (44.25)                                        
 11 Addison, Andrew           13 CIY-MR               1:24.54    1:20.55 BRNZ   
                  35.24     1:20.55 (45.31)                                        
 12 Meola, Nick A             13 FREE-MR              1:25.93    1:20.61 BRNZ   
                  36.71     1:20.61 (43.90)                                        
 13 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            1:26.38    1:20.97 BRNZ   
                  35.64     1:20.97 (45.33)                                        
 14 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:19.54    1:22.22 BRNZ   
                  37.81     1:22.22 (44.41)                                        
 15 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               1:23.72    1:23.31 BRNZ   
                  36.84     1:23.31 (46.47)                                        
Non-Award Division  
  1 Sanchez, Ronald           14 APEX-MR              1:08.09    1:05.56 SILV   
                  30.78     1:05.56 (34.78)                                        
  2 Siudzinski, William C     14 ASAP-MR              1:07.13    1:05.98 SILV   
                  29.36     1:05.98 (36.62)                                        
  3 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               1:08.42    1:06.67 SILV   
                  30.70     1:06.67 (35.97)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:16.39  JO
              2:29.59  SILV
              2:29.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Pena, Cesar d             14 RedTails-MR          2:30.78    2:30.14 BRNZ   
                  30.68     1:06.93 (36.25)     1:47.44 (40.51)     2:30.14 (42.70)
  2 Stachelberg, Oggie        14 MAKO-MR              2:33.40    2:36.80 BRNZ   
                  32.86     1:12.75 (39.89)     1:56.33 (43.58)     2:36.80 (40.47)
  3 Samko, Jack P             13 HS-MR                2:33.94    2:39.31 BRNZ   
                  33.31     1:11.38 (38.07)   2:39.31 (1:27.93)                    
  4 Mezzoli, Davide           13 UN-MR                2:50.06    2:39.87 BRNZ   
                  32.61     1:12.06 (39.45)     1:55.20 (43.14)     2:39.87 (44.67)
  5 Geller, Russell           14 FREE-MR              2:46.94    2:44.88 BRNZ   
                  33.16     1:14.92 (41.76)     2:00.22 (45.30)     2:44.88 (44.66)
  6 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               2:41.16    2:46.79 BRNZ   
                  31.71     1:12.08 (40.37)     1:59.55 (47.47)     2:46.79 (47.24)
  7 Yi, Ethan                 13 MAKO-MR              3:01.20    2:51.66 BRNZ   
                  35.35     1:18.66 (43.31)     2:05.08 (46.42)     2:51.66 (46.58)
  8 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              3:18.71    3:17.70 BRNZ   
                  38.49     1:28.27 (49.78)     2:24.31 (56.04)     3:17.70 (53.39)
Non-Award Division  
  1 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR              2:35.10    2:27.41 SILV   
                  33.63     1:10.82 (37.19)     1:49.46 (38.64)     2:27.41 (37.95)
 -- Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR   2:45.60         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.39  JO
              2:31.09  SILV
              2:31.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               2:33.66    2:32.82 BRNZ   
                  30.17     1:09.86 (39.69)     1:56.54 (46.68)     2:32.82 (36.28)
  2 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              2:37.51    2:33.13 BRNZ   
                  34.63     1:12.83 (38.20)     1:59.01 (46.18)     2:33.13 (34.12)
  3 Wang, Kevin Y             13 GATE-MR              2:34.04    2:33.55 BRNZ   
                  34.49     1:11.48 (36.99)     1:59.05 (47.57)     2:33.55 (34.50)
  4 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               2:38.36    2:36.50 BRNZ   
                  32.24     1:14.92 (42.68)     2:02.93 (48.01)     2:36.50 (33.57)
  5 Muminovic, Alem           14 UN-MR                2:37.36    2:37.38 BRNZ   
                  33.35     1:12.85 (39.50)     2:02.33 (49.48)     2:37.38 (35.05)
  6 Gruver, Bogdan A          13 HS-MR                2:47.92    2:37.55 BRNZ   
                  33.10     1:17.50 (44.40)     2:01.73 (44.23)     2:37.55 (35.82)
  7 Laskey, Ian G             14 FREE-MR              2:40.89    2:38.64 BRNZ   
                  36.22     1:18.23 (42.01)     2:04.48 (46.25)     2:38.64 (34.16)
  8 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              2:46.23    2:39.49 BRNZ   
                  34.71     1:16.50 (41.79)     2:06.43 (49.93)     2:39.49 (33.06)
  9 Heidenry, Riley J         13 MAKO-MR              2:42.12    2:40.02 BRNZ   
                  36.19     1:17.66 (41.47)     2:04.85 (47.19)     2:40.02 (35.17)
 10 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR              2:38.32    2:41.53 BRNZ   
                  36.57     1:18.10 (41.53)     2:04.56 (46.46)     2:41.53 (36.97)
 11 Pineda, Joaquin M         14 UN-MR                2:58.03    2:42.06 BRNZ   
                  33.31     1:12.12 (38.81)     2:02.94 (50.82)     2:42.06 (39.12)
 11 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               2:41.03    2:42.06 BRNZ   
                  34.53     1:18.86 (44.33)     2:04.84 (45.98)     2:42.06 (37.22)
 13 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            2:51.14    2:43.71 BRNZ   
                  34.60     1:15.42 (40.82)     2:05.30 (49.88)     2:43.71 (38.41)
 14 Bubrowiecki, Sebastian    13 HS-MR                2:48.24    2:43.93 BRNZ   
                  33.32     1:15.50 (42.18)     2:05.68 (50.18)     2:43.93 (38.25)
 15 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              2:48.37    2:45.31 BRNZ   
                  34.64     1:18.97 (44.33)     2:04.59 (45.62)     2:45.31 (40.72)
 16 Meola, Nick A             13 FREE-MR              2:48.84    2:46.41 BRNZ   
                  34.56     1:19.80 (45.24)     2:09.52 (49.72)     2:46.41 (36.89)
 17 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   2:52.75    2:47.91 BRNZ   
                  35.27     1:16.97 (41.70)     2:09.44 (52.47)     2:47.91 (38.47)
 18 Addison, Andrew           13 CIY-MR               2:55.04    2:48.54 BRNZ   
                  33.16     1:16.43 (43.27)     2:07.03 (50.60)     2:48.54 (41.51)
 19 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR          2:51.84    2:55.55 BRNZ   
                  37.28     1:22.26 (44.98)     2:18.58 (56.32)     2:55.55 (36.97)
 20 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   2:58.28    3:01.87 BRNZ   
                  42.57     1:28.45 (45.88)     2:25.61 (57.16)     3:01.87 (36.26)
Non-Award Division  
  1 Singer, Connor M          14 FREE-MR              2:40.68    2:23.37 SILV   
                  34.39     1:10.42 (36.03)     1:51.25 (40.83)     2:23.37 (32.12)
  2 Samko, Jack P             13 HS-MR                2:32.78    2:25.01 SILV   
                  30.35     1:06.43 (36.08)     1:52.14 (45.71)     2:25.01 (32.87)
  3 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR              2:31.49    2:25.40 SILV   
                  31.53     1:09.10 (37.57)     1:53.64 (44.54)     2:25.40 (31.76)
  4 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR            2:38.00    2:27.54 SILV   
                  28.82     1:06.08 (37.26)     1:52.01 (45.93)     2:27.54 (35.53)
 -- Kumbatovic, Ryan C        13 FREE-MR              3:12.76         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  40.05     1:27.37 (47.32)     2:23.37 (56.00)          DQ (44.22)
 -- Rodrigues, Marcos         13 UN-MR                2:41.62         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  34.82     1:13.05 (38.23)     2:03.60 (50.55)          DQ (35.42)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:39.19  JO
              5:09.79  SILV
              5:09.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Geller, Russell           14 FREE-MR              5:17.90    5:11.70 BRNZ   
                  32.12     1:12.01 (39.89)     1:50.17 (38.16)     2:27.76 (37.59)
        3:13.80 (46.04)     4:00.39 (46.59)     4:37.02 (36.63)     5:11.70 (34.68)
  2 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   5:35.34    5:17.33 BRNZ   
                  33.10     1:14.95 (41.85)     1:55.28 (40.33)     2:35.79 (40.51)
        3:21.09 (45.30)     4:07.35 (46.26)     4:42.62 (35.27)     5:17.33 (34.71)
Non-Award Division  
  1 Sanchez, Ronald           14 APEX-MR              5:57.08    4:59.02 SILV   
                  30.51     1:06.17 (35.66)     1:45.92 (39.75)     2:24.68 (38.76)
        3:08.68 (44.00)     3:53.69 (45.01)     4:27.81 (34.12)     4:59.02 (31.21)
  2 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR              5:21.52    4:59.54 SILV   
                  31.85     1:08.03 (36.18)     1:47.81 (39.78)     2:26.55 (38.74)
        3:10.61 (44.06)     3:54.24 (43.63)     4:28.25 (34.01)     4:59.54 (31.29)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.79  AGTC
                25.19  SILV
                25.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR            25.88      25.28 BRNZ   
  2 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR                25.76      25.40 BRNZ   
  3 Pinkhasov, David          16 Aquaflames-MR          25.56      25.49 BRNZ   
  4 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR     25.66      25.58 BRNZ   
  5 Wozniak, Robert G         16 Aquaflames-MR          25.81      25.86 BRNZ   
  6 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR            25.52      25.92 BRNZ   
  7 Musheyev, Iliya           15 QNS-MR                 25.90      26.18 BRNZ   
  8 Lam, Jeff                 16 QNS-MR                 27.24      26.28 BRNZ   
  9 Lempert, Ben F            15 QNS-MR                 26.43      26.35 BRNZ   
 10 Pena, Becquer D           15 APEX-MR                26.06      26.50 BRNZ   
 11 Gonzalez, Kevin           16 APEX-MR                26.52      26.72 BRNZ   
 12 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR                26.98      27.17 BRNZ   
 13 Mary, Tyreece C           15 RedTails-MR            25.77      27.19 BRNZ   
 14 Koutoupes Guessous, Yani  15 MAKO-MR                28.87      27.63 BRNZ   
 15 Bast, Michael T           16 QNS-MR                 27.22      27.84 BRNZ   
 16 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR     27.48      28.41 BRNZ   
 17 Allannic, Adrian          15 MAKO-MR                28.83      28.93 BRNZ   
 18 Bratkovsky, Max E         15 FREE-MR                28.46      28.95 BRNZ   
 19 Nunez, Yordy              16 KB Makos-MR            28.54      29.16 BRNZ   
 20 Lery, Julien K            16 MAKO-MR                29.51      29.36 BRNZ   
 21 Etienne, Joshua T         15 ASAP-MR                33.31      33.92 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     25.43      24.80 SILV   
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.99  AGTC
                54.19  SILV
                54.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR                55.53      55.08 BRNZ   
                  26.34       55.08 (28.74)                                        
  2 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     56.35      55.13 BRNZ   
                  26.36       55.13 (28.77)                                        
  3 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR                55.96      55.28 BRNZ   
                  26.84       55.28 (28.44)                                        
  4 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR                54.52      55.52 BRNZ   
                  26.37       55.52 (29.15)                                        
  5 Halasy, Jason             15 Hes-Mr-MR              54.44      55.80 BRNZ   
                  26.86       55.80 (28.94)                                        
  6 Sandoval, Anthony C       16 RedTails-MR            55.43      56.13 BRNZ   
                  26.58       56.13 (29.55)                                        
  7 Mier, Antoine             16 UN-MR                  56.17      56.38 BRNZ   
                  26.91       56.38 (29.47)                                        
  8 Lam, Jeff                 16 QNS-MR                 56.67      56.76 BRNZ   
                  27.79       56.76 (28.97)                                        
  9 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR            56.95      56.96 BRNZ   
                  27.48       56.96 (29.48)                                        
 10 Pena, Becquer D           15 APEX-MR                56.76      57.20 BRNZ   
                  27.71       57.20 (29.49)                                        
 11 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR            59.67      58.64 BRNZ   
                  27.40       58.64 (31.24)                                        
 12 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR                59.71      59.76 BRNZ   
                  28.88       59.76 (30.88)                                        
 13 Mary, Tyreece C           15 RedTails-MR            59.94    1:00.39 BRNZ   
                  28.74     1:00.39 (31.65)                                        
 14 Sapara, Chris A           17 FREE-MR              1:01.02    1:00.71 BRNZ   
                  29.09     1:00.71 (31.62)                                        
 15 Gonzalez, Kevin           16 APEX-MR                58.73    1:01.07 BRNZ   
                  29.20     1:01.07 (31.87)                                        
 16 Cabrera, Adrian           17 KB Makos-MR          1:00.07    1:01.69 BRNZ   
                  29.46     1:01.69 (32.23)                                        
 17 Koutoupes Guessous, Yani  15 MAKO-MR              1:02.60    1:02.50 BRNZ   
                  29.45     1:02.50 (33.05)                                        
 18 Bratkovsky, Max E         15 FREE-MR              1:09.50    1:08.32 BRNZ   
                  31.71     1:08.32 (36.61)                                        
 19 Nunez, Yordy              16 KB Makos-MR          1:09.36    1:09.06 BRNZ   
                  31.19     1:09.06 (37.87)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.99  AGTC
              1:57.99  SILV
              1:58.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR              2:01.01    1:58.95 BRNZ   
                  27.27       57.39 (30.12)     1:28.21 (30.82)     1:58.95 (30.74)
  2 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:02.63    2:00.75 BRNZ   
                  27.34       57.86 (30.52)     1:29.34 (31.48)     2:00.75 (31.41)
  3 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              2:05.62    2:01.04 BRNZ   
                  27.55       58.03 (30.48)     1:30.31 (32.28)     2:01.04 (30.73)
  4 Sandoval, Anthony C       16 RedTails-MR          1:59.82    2:01.92 BRNZ   
                  27.34       57.70 (30.36)     1:29.86 (32.16)     2:01.92 (32.06)
  5 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              2:12.40    2:03.22 BRNZ   
                  27.61       58.23 (30.62)     1:30.22 (31.99)     2:03.22 (33.00)
  6 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              2:02.41    2:04.01 BRNZ   
                  27.38       58.26 (30.88)     1:30.59 (32.33)     2:04.01 (33.42)
  7 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               2:06.20    2:04.22 BRNZ   
                  27.96       59.01 (31.05)     1:31.30 (32.29)     2:04.22 (32.92)
  8 Halasy, Jason             15 Hes-Mr-MR            2:11.41    2:07.05 BRNZ   
                  27.94       59.06 (31.12)     1:32.44 (33.38)     2:07.05 (34.61)
  9 Mier, Antoine             16 UN-MR                2:13.49    2:11.25 BRNZ   
                  29.75     1:02.81 (33.06)     1:38.08 (35.27)     2:11.25 (33.17)
 10 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR          2:08.73    2:11.58 BRNZ   
                  30.60     1:03.21 (32.61)     1:38.45 (35.24)     2:11.58 (33.13)
 11 Sapara, Chris A           17 FREE-MR              2:18.40    2:12.50 BRNZ   
                  30.13     1:03.47 (33.34)     1:38.21 (34.74)     2:12.50 (34.29)
 12 Mary, Tyreece C           15 RedTails-MR          2:12.96    2:12.66 BRNZ   
                  30.06     1:03.38 (33.32)     1:38.43 (35.05)     2:12.66 (34.23)
 13 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              2:12.94    2:13.25 BRNZ   
                  30.62     1:03.58 (32.96)     1:38.10 (34.52)     2:13.25 (35.15)
 14 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR          2:29.83    2:18.06 BRNZ   
                  29.96     1:04.40 (34.44)     1:40.78 (36.38)     2:18.06 (37.28)
 15 Koutoupes Guessous, Yani  15 MAKO-MR              2:16.70    2:18.38 BRNZ   
                  29.54     1:04.15 (34.61)     1:41.84 (37.69)     2:18.38 (36.54)
 16 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   2:23.14    2:20.16 BRNZ   
                  30.84     1:06.54 (35.70)     1:44.45 (37.91)     2:20.16 (35.71)
 17 Cabrera, Adrian           17 KB Makos-MR          2:27.59    2:24.49 BRNZ   
                  31.36     1:06.75 (35.39)     1:45.93 (39.18)     2:24.49 (38.56)
 18 Bratkovsky, Max E         15 FREE-MR              2:40.92    2:26.04 BRNZ   
                  30.85     1:08.54 (37.69)     1:48.28 (39.74)     2:26.04 (37.76)
 19 Nunez, Yordy              16 KB Makos-MR          2:42.69    2:48.80 BRNZ   
                  35.24     1:18.22 (42.98)     2:04.64 (46.42)     2:48.80 (44.16)
Non-Award Division  
 -- Gutierrez, Oman M         18 KB Makos-MR          2:03.33         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  AGTC
              5:17.99  SILV
              5:18.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR              5:23.39    5:22.36 BRNZ   
                  28.14       59.85 (31.71)     1:33.19 (33.34)     2:06.41 (33.22)
        2:39.02 (32.61)     3:11.89 (32.87)     3:45.39 (33.50)     4:18.29 (32.90)
        4:51.39 (33.10)     5:22.36 (30.97)                                        
  2 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   5:45.65    5:35.31 BRNZ   
                  28.93     1:01.88 (32.95)     1:35.79 (33.91)     2:09.93 (34.14)
        2:44.46 (34.53)     3:19.33 (34.87)     3:54.01 (34.68)     4:28.71 (34.70)
        5:02.40 (33.69)     5:35.31 (32.91)                                        
  3 Corcino, Dalwin F         17 RedTails-MR          5:26.74    5:38.43 BRNZ   
                  26.56       56.68 (30.12)     1:29.23 (32.55)     2:03.38 (34.15)
        2:37.48 (34.10)     3:13.70 (36.22)     3:50.72 (37.02)     4:27.25 (36.53)
        5:03.21 (35.96)     5:38.43 (35.22)                                        
  4 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              5:50.22    5:43.42 BRNZ   
                  28.81     1:01.82 (33.01)     1:36.05 (34.23)     2:12.10 (36.05)
        2:48.09 (35.99)     3:23.92 (35.83)     3:59.52 (35.60)     4:34.81 (35.29)
        5:09.99 (35.18)     5:43.42 (33.43)                                        
  5 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR          6:09.40    5:56.06 BRNZ   
                  31.00     1:05.74 (34.74)     1:41.92 (36.18)     2:18.07 (36.15)
        2:55.00 (36.93)     3:32.26 (37.26)     4:10.17 (37.91)     4:47.25 (37.08)
        5:23.63 (36.38)     5:56.06 (32.43)                                        
  6 Allannic, Adrian          15 MAKO-MR              5:53.24    6:04.99 BRNZ   
                  31.74     1:07.03 (35.29)     1:43.97 (36.94)     2:21.19 (37.22)
        2:58.66 (37.47)     3:36.27 (37.61)     4:13.99 (37.72)     4:51.74 (37.75)
        5:29.14 (37.40)     6:04.99 (35.85)                                        
  7 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              6:12.01    6:06.55 BRNZ   
                  30.97     1:05.61 (34.64)     1:41.22 (35.61)     2:18.74 (37.52)
        2:56.21 (37.47)     3:34.60 (38.39)     4:13.08 (38.48)     4:51.74 (38.66)
        5:29.79 (38.05)     6:06.55 (36.76)                                        
  8 Mary, Tyreece C           15 RedTails-MR          6:18.19    6:08.80 BRNZ   
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.99  AGTC
              1:03.89  SILV
              1:03.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR              1:04.80    1:04.56 BRNZ   
                  31.96     1:04.56 (32.60)                                        
  2 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:06.68    1:05.15 BRNZ   
                  32.11     1:05.15 (33.04)                                        
  3 Sandoval, Anthony C       16 RedTails-MR          1:04.64    1:06.17 BRNZ   
                  32.44     1:06.17 (33.73)                                        
  4 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              1:05.49    1:06.19 BRNZ   
                  32.25     1:06.19 (33.94)                                        
  5 Halasy, Jason             15 Hes-Mr-MR            1:10.37    1:08.37 BRNZ   
                  33.69     1:08.37 (34.68)                                        
  6 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR          1:16.79    1:12.66 BRNZ   
                  35.63     1:12.66 (37.03)                                        
  7 Mier, Antoine             16 UN-MR                1:10.25    1:12.86 BRNZ   
                  35.66     1:12.86 (37.20)                                        
  8 Sapara, Chris A           17 FREE-MR              1:11.45    1:13.71 BRNZ   
                  35.95     1:13.71 (37.76)                                        
  9 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   1:11.26    1:14.33 BRNZ   
                  36.89     1:14.33 (37.44)                                        
 10 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              1:16.75    1:14.53 BRNZ   
                  37.43     1:14.53 (37.10)                                        
 11 Bratkovsky, Max E         15 FREE-MR              1:19.90    1:14.69 BRNZ   
                  36.98     1:14.69 (37.71)                                        
 12 Cabrera, Adrian           17 KB Makos-MR          1:15.23    1:16.46 BRNZ   
 13 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR          1:17.38    1:18.28 BRNZ   
                  39.03     1:18.28 (39.25)                                        
 14 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              1:18.79    1:19.52 BRNZ   
                  38.83     1:19.52 (40.69)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.99  AGTC
              2:16.89  SILV
              2:16.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:21.20    2:18.54 BRNZ   
                  33.26     1:08.42 (35.16)     1:43.81 (35.39)     2:18.54 (34.73)
  2 Roach, Nathaniel A        17 KB Makos-MR          2:22.33    2:19.30 BRNZ   
                  31.46     1:06.49 (35.03)     1:43.56 (37.07)     2:19.30 (35.74)
  3 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              2:19.32    2:23.95 BRNZ   
                  33.57     1:09.68 (36.11)     1:46.55 (36.87)     2:23.95 (37.40)
  4 Halasy, Jason             15 Hes-Mr-MR            2:34.52    2:31.36 BRNZ   
                  34.34     1:11.67 (37.33)     1:52.14 (40.47)     2:31.36 (39.22)
  5 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   2:36.41    2:40.53 BRNZ   
                  38.32     1:18.53 (40.21)     2:01.08 (42.55)     2:40.53 (39.45)
Non-Award Division  
  1 Halls, Sean C             15 NFS-MR               2:18.71    2:14.59 SILV   
                  31.63     1:05.37 (33.74)     1:40.21 (34.84)     2:14.59 (34.38)
  2 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR              2:19.99    2:16.40 SILV   
                  32.17     1:06.68 (34.51)     1:42.01 (35.33)     2:16.40 (34.39)
 -- Sandoval, Anthony C       16 RedTails-MR          2:18.69         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  33.23     1:08.58 (35.35)     1:44.04 (35.46)          DQ (36.63)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  AGTC
              1:10.89  SILV
              1:10.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ambrosio, Jordan          17 RedTails-MR          1:13.81    1:11.71 BRNZ   
                  33.38     1:11.71 (38.33)                                        
  2 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              1:13.44    1:13.03 BRNZ   
                  34.25     1:13.03 (38.78)                                        
  3 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:14.05    1:13.28 BRNZ   
                  35.54     1:13.28 (37.74)                                        
  4 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR          1:12.71    1:13.46 BRNZ   
                  34.33     1:13.46 (39.13)                                        
  5 Sandoval, Anthony C       16 RedTails-MR          1:18.84    1:14.69 BRNZ   
                  35.41     1:14.69 (39.28)                                        
  6 Gonzalez, Kevin           16 APEX-MR              1:14.19    1:15.73 BRNZ   
                  35.93     1:15.73 (39.80)                                        
  7 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR   1:16.11    1:17.53 BRNZ   
                  36.12     1:17.53 (41.41)                                        
  8 Musheyev, Iliya           15 QNS-MR               1:17.42    1:18.47 BRNZ   
                  37.54     1:18.47 (40.93)                                        
  9 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              1:19.18    1:19.51 BRNZ   
                  37.41     1:19.51 (42.10)                                        
 10 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              1:21.93    1:20.08 BRNZ   
                  38.35     1:20.08 (41.73)                                        
 11 Allannic, Adrian          15 MAKO-MR              1:18.17    1:20.40 BRNZ   
                  38.19     1:20.40 (42.21)                                        
 12 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               1:23.52    1:21.45 BRNZ   
                  38.63     1:21.45 (42.82)                                        
 13 Lery, Julien K            16 MAKO-MR              1:27.61    1:22.81 BRNZ   
                  40.01     1:22.81 (42.80)                                        
 14 Koutoupes Guessous, Yani  15 MAKO-MR              1:24.58    1:22.91 BRNZ   
                  38.65     1:22.91 (44.26)                                        
 15 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   1:19.73    1:23.58 BRNZ   
                  39.47     1:23.58 (44.11)                                        
 16 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              1:24.33    1:23.97 BRNZ   
                  39.81     1:23.97 (44.16)                                        
 17 Nunez, Yordy              16 KB Makos-MR          1:20.34    1:24.02 BRNZ   
                  38.35     1:24.02 (45.67)                                        
 18 Halasy, Jason             15 Hes-Mr-MR            1:22.06    1:25.94 BRNZ   
                  40.29     1:25.94 (45.65)                                        
Non-Award Division  
  1 Roach, Nathaniel A        17 KB Makos-MR          1:11.05    1:09.03 SILV   
                  32.47     1:09.03 (36.56)                                        
 -- Bratkovsky, Max E         15 FREE-MR              1:21.22         DQ        
      No Show Penalty Event
                  38.61          DQ (42.07)                                        
 -- Etienne, Joshua T         15 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                  51.53        DQ (1:02.71)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:30.09  AGTC
              2:36.79  SILV
              2:36.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:42.52    2:37.92 BRNZ   
                  35.63     1:15.94 (40.31)     1:57.25 (41.31)     2:37.92 (40.67)
  2 Ambrosio, Jordan          17 RedTails-MR          2:41.91    2:38.09 BRNZ   
                                1:14.97 ( )     1:56.14 (41.17)     2:38.09 (41.95)
  3 Halls, Sean C             15 NFS-MR               2:39.74    2:38.22 BRNZ   
                  34.88     1:15.29 (40.41)     1:57.39 (42.10)     2:38.22 (40.83)
  4 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              2:52.34    2:48.98 BRNZ   
                  38.55     1:22.53 (43.98)     2:06.36 (43.83)     2:48.98 (42.62)
  5 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR          2:57.03    2:49.11 BRNZ   
                  39.19     1:23.30 (44.11)     2:06.31 (43.01)     2:49.11 (42.80)
  6 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               3:13.00    2:51.29 BRNZ   
                  39.40     1:23.30 (43.90)     2:07.00 (43.70)     2:51.29 (44.29)
  7 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              2:56.72    2:57.30 BRNZ   
                  41.80     1:26.91 (45.11)   2:57.30 (1:30.39)                    
  8 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   2:53.07    2:59.72 BRNZ   
                  38.30     1:24.63 (46.33)     2:12.56 (47.93)     2:59.72 (47.16)
  9 Bratkovsky, Max E         15 FREE-MR              2:57.03    3:01.22 BRNZ   
                  39.79     1:27.38 (47.59)     2:14.07 (46.69)     3:01.22 (47.15)
 10 Nunez, Yordy              16 KB Makos-MR          3:05.64    3:07.62 BRNZ   
                  41.08     1:28.70 (47.62)     2:18.28 (49.58)     3:07.62 (49.34)
 11 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              3:18.46    3:08.25 BRNZ   
                  42.91     1:31.43 (48.52)     2:19.93 (48.50)     3:08.25 (48.32)
Non-Award Division  
 -- Sapara, Chris A           17 FREE-MR              2:56.13         DQ        
      Downward butterfly kick
                  38.18     1:21.78 (43.60)     2:08.19 (46.41)          DQ (44.86)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.99  AGTC
              1:02.59  SILV
              1:02.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR              1:04.68    1:02.71 BRNZ   
                  29.82     1:02.71 (32.89)                                        
  2 Sandoval, Anthony C       16 RedTails-MR          1:02.93    1:03.29 BRNZ   
                  29.17     1:03.29 (34.12)                                        
  3 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               1:08.14    1:04.84 BRNZ   
                  30.36     1:04.84 (34.48)                                        
  4 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              1:10.46    1:07.00 BRNZ   
                  31.18     1:07.00 (35.82)                                        
  5 Mier, Antoine             16 UN-MR                1:06.97    1:07.53 BRNZ   
                  29.32     1:07.53 (38.21)                                        
  6 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              1:16.54    1:08.35 BRNZ   
                  32.54     1:08.35 (35.81)                                        
  7 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR          1:06.74    1:08.63 BRNZ   
                  31.92     1:08.63 (36.71)                                        
  8 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              1:06.84    1:08.84 BRNZ   
                  31.25     1:08.84 (37.59)                                        
  9 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:09.42    1:09.40 BRNZ   
                  31.93     1:09.40 (37.47)                                        
 10 Allannic, Adrian          15 MAKO-MR              1:13.34    1:16.43 BRNZ   
                  35.55     1:16.43 (40.88)                                        
 11 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR          1:21.82    1:16.46 BRNZ   
                  33.80     1:16.46 (42.66)                                        
 12 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              1:29.76    1:18.54 BRNZ   
                  35.41     1:18.54 (43.13)                                        
 -- Gutierrez, Oman M         18 KB Makos-MR          1:05.07   X1:03.61 BRNZ   
                  28.37     1:03.61 (35.24)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  AGTC
              2:24.99  SILV
              2:25.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Sean C             15 NFS-MR               2:30.35    2:32.37 BRNZ   
                  31.01     1:10.02 (39.01)     1:53.34 (43.32)     2:32.37 (39.03)
  2 Corcino, Dalwin F         17 RedTails-MR          2:26.09    2:33.23 BRNZ   
                  28.85     1:04.88 (36.03)   2:33.23 (1:28.35)                    
  3 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   3:08.60    3:17.86 BRNZ   
                  36.33     1:23.60 (47.27)     2:18.62 (55.02)     3:17.86 (59.24)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  AGTC
              2:27.79  SILV
              2:27.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinkhasov, David          16 Aquaflames-MR        2:32.64    2:32.59 BRNZ   
                  31.55     1:10.65 (39.10)     1:55.82 (45.17)     2:32.59 (36.77)
  2 Allannic, Adrian          15 MAKO-MR              2:32.32    2:32.94 BRNZ   
                  35.14     1:13.65 (38.51)     1:58.71 (45.06)     2:32.94 (34.23)
  3 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR          2:40.12    2:35.94 BRNZ   
                  31.64     1:13.09 (41.45)     1:56.92 (43.83)     2:35.94 (39.02)
  4 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   2:32.33    2:37.73 BRNZ   
                  31.90     1:12.09 (40.19)     1:59.74 (47.65)     2:37.73 (37.99)
  5 Koutoupes Guessous, Yani  15 MAKO-MR              2:39.72    2:42.21 BRNZ   
                  36.96     1:18.92 (41.96)     2:06.54 (47.62)     2:42.21 (35.67)
  6 Nunez, Yordy              16 KB Makos-MR          2:56.26    2:59.58 BRNZ   
                  38.01     1:24.36 (46.35)     2:14.96 (50.60)     2:59.58 (44.62)
Non-Award Division  
  1 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               2:31.34    2:23.47 SILV   
                  29.98     1:07.58 (37.60)     1:51.92 (44.34)     2:23.47 (31.55)
  2 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              2:34.92    2:27.00 SILV   
                  30.59     1:11.32 (40.73)     1:55.85 (44.53)     2:27.00 (31.15)
  3 Wozniak, Robert G         16 Aquaflames-MR        2:33.83    2:27.77 SILV   
                  32.43     1:09.38 (36.95)     1:56.10 (46.72)     2:27.77 (31.67)
 -- Bast, Michael T           16 QNS-MR               2:29.94         DQ        
      One hand touch - breast
                  31.86     1:09.38 (37.52)     1:54.24 (44.86)          DQ (35.01)
 -- Etienne, Joshua T         15 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick - breast
                  49.59     1:45.14 (55.55)   2:57.64 (1:12.50)          DQ (51.79)
 -- Lery, Julien K            16 MAKO-MR              2:39.03        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  AGTC
              4:45.89  SILV
              4:45.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Sanchez, Roger            16 APEX-MR              4:46.71    4:53.69 BRNZ   
                  28.59     1:02.52 (33.93)     1:40.50 (37.98)     2:17.62 (37.12)
        3:02.01 (44.39)     3:47.67 (45.66)     4:20.96 (33.29)     4:53.69 (32.73)
  2 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   5:08.49    4:55.25 BRNZ   
                  30.57     1:08.30 (37.73)     1:45.58 (37.28)     2:22.78 (37.20)
        3:05.90 (43.12)     3:49.33 (43.43)     4:22.71 (33.38)     4:55.25 (32.54)
  3 Mary, Tyreece C           15 RedTails-MR          5:14.57    5:13.73 BRNZ   
                  31.05     1:07.44 (36.39)   2:30.32 (1:22.88)     3:14.85 (44.53)
        3:59.63 (44.78)     4:37.66 (38.03)     5:13.58 (35.92)      5:13.73 (0.15)