Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/11/2019 02:53 PM
          2019 MR LIE Second Chance Challenge - 2/8/2019 to 2/10/2019          
                         Sanction #: 190209 & 190255-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 29.92      29.19        
  2 Yan, Maddy                10 GATE-MR                29.50      29.27        
  3 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR    30.20      29.55        
  4 Pupke, Cameron R          10 WISC-MR                30.80      30.25        
  5 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    31.10      31.35        
  6 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    31.20      31.94        
  7 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                32.66      32.16        
  8 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    30.95      32.21        
  9 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    32.49      32.45        
 10 Singer, Keira A           10 WISC-MR                33.05      32.64        
 11 Arabadjiev, Cece C        10 AGUA-MR                33.28      32.78        
 12 Hamm, Elizabeth R          9 WISC-MR                33.60      32.79        
 13 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    32.45      32.83        
 14 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                33.38      33.02        
 15 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR                33.83      33.38        
 16 Zhang, Emma               10 GATE-MR                33.00      33.69        
 17 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    33.37      34.67        
 18 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 36.41      34.84        
 19 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                34.99      34.92        
 20 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    36.16      35.11        
 21 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    36.46      35.67        
 22 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    35.38      35.68        
 23 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR              36.90      35.70        
 24 French, Anna M            10 WISC-MR                38.01      35.88        
 25 Bendersky, Hailey R        8 WISC-MR                38.03      35.91        
 26 Kelly, Alaina R           10 CSDC-MR                37.41      36.26        
 27 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                36.40      36.27        
 28 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR    36.96      36.59        
 29 Grotto, Gia R             10 SSC-MR                 37.70      36.99        
 30 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR                 35.54      37.02        
 31 Scarcella, Natalie P      10 FA-MR                  37.27      37.19        
 32 Kern, Olivia R             9 WISC-MR                38.07      37.23        
 33 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    38.29      37.39        
 34 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    38.62      37.50        
 35 Comfort, Marguax P         9 Flying Dolphins-MR        NT      37.72        
 36 Hunter, Madeline J         9 Express Swimming-MR    39.11      37.73        
 37 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    37.82      37.78        
 38 Schnatz, Eve              10 CSDC-MR                45.02      38.29        
 39 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    39.08      38.59        
 40 Reed, Claire H             9 GAEL-MR                37.40      38.67        
 41 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR    38.83      38.72        
 42 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR    39.20      39.17        
 43 Meliere, Lily M            8 WISC-MR                39.03      39.27        
 44 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR    39.67      39.52        
 45 Silberger, Mary E         10 FA-MR                  38.93      39.76        
 46 Kohner, Charlotte A        8 Express Swimming-MR    41.19      39.78        
 47 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR    38.57      39.92        
 48 Nakamori, Leah Y           9 FA-MR                  40.29      39.95        
 49 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR    42.00      40.01        
 50 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR    45.52      40.02        
 50 Defendini, Lily J         10 FA-MR                     NT      40.02        
 52 Berland, Julianna N        8 Express Swimming-MR    43.88      40.78        
 53 Zimmerly, Kenna or Zimm    9 WISC-MR                46.41      41.21        
 54 Criscillo, Gabby R         9 GAEL-MR                42.14      42.09        
 54 Jordan, Lily M             9 WISC-MR                43.09      42.09        
 56 Green, Kennedy L           9 SSC-MR                 41.73      42.39        
 57 Duke, Ainsley C            9 WISC-MR                39.87      42.84        
 58 Bassani, Eliana G          8 GAEL-MR                45.28      44.60        
 59 Luke, Naomi N             10 FA-MR                  47.21      45.09        
 60 Virga, Lily                9 CSDC-MR                42.61      45.28        
 61 Casimir, Sophia I         10 GAEL-MR                41.28      47.97        
 62 Cosgrave, Aine K           9 WISC-MR                45.10      49.24        
 63 Zusmer, Peyton C           9 CSDC-MR                51.58      49.90        
 64 Espinal, Mariah A         10 FA-MR                     NT      50.12        
 65 Bach, Caitlin E            8 GAEL-MR                45.62      50.32        
 66 Vaughan, Willow P          9 WISC-MR                52.76      51.45        
 67 Gaines, Grace M            8 GAEL-MR                   NT      54.88        
 68 Virgilio, Isabella K      10 WISC-MR                56.51      54.92        
 69 Persaud, Amiya B           9 Express Swimming-MR  1:02.83      58.68        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  1:06.06    1:02.34        
                  30.01     1:02.34 (32.33)                                        
  2 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:05.88    1:04.00        
                  30.23     1:04.00 (33.77)                                        
  3 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR  1:04.70    1:04.47        
                  29.94     1:04.47 (34.53)                                        
  4 Yan, Maddy                10 GATE-MR              1:06.00    1:05.94        
                  31.21     1:05.94 (34.73)                                        
  5 Pupke, Cameron R          10 WISC-MR              1:07.72    1:07.83        
                  31.90     1:07.83 (35.93)                                        
  6 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:08.97    1:08.33        
                  31.99     1:08.33 (36.34)                                        
  7 Gutierrez, Sophia E        9 GAEL-MR              1:11.48    1:08.83        
                  32.92     1:08.83 (35.91)                                        
  8 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR  1:07.95    1:09.08        
                  32.76     1:09.08 (36.32)                                        
  9 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              1:10.68    1:09.22        
                  32.98     1:09.22 (36.24)                                        
 10 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:07.94    1:09.54        
                  33.00     1:09.54 (36.54)                                        
 11 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:10.11    1:10.19        
                  33.70     1:10.19 (36.49)                                        
 12 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:09.44    1:10.32        
                  33.55     1:10.32 (36.77)                                        
 13 Davis, Naomi              10 CSDC-MR              1:14.41    1:11.23        
                  33.90     1:11.23 (37.33)                                        
 14 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR  1:13.89    1:11.46        
                  33.13     1:11.46 (38.33)                                        
 15 Hamm, Elizabeth R          9 WISC-MR              1:14.91    1:13.47        
                  35.33     1:13.47 (38.14)                                        
 16 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:13.28    1:13.84        
                  35.12     1:13.84 (38.72)                                        
 17 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:12.97    1:14.14        
                  35.47     1:14.14 (38.67)                                        
 18 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:09.48    1:14.88        
                  34.80     1:14.88 (40.08)                                        
 19 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:23.26    1:15.79        
                  36.94     1:15.79 (38.85)                                        
 20 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:17.44    1:17.54        
                  36.80     1:17.54 (40.74)                                        
 21 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:17.26    1:17.60        
                  37.47     1:17.60 (40.13)                                        
 22 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:14.75    1:17.87        
                  36.37     1:17.87 (41.50)                                        
 23 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR               1:19.02    1:17.92        
                  37.36     1:17.92 (40.56)                                        
 24 Kelly, Alaina R           10 CSDC-MR              1:25.10    1:18.48        
                  36.37     1:18.48 (42.11)                                        
 25 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:17.86    1:19.11        
                  37.82     1:19.11 (41.29)                                        
 26 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR              1:23.67    1:19.93        
                  37.58     1:19.93 (42.35)                                        
 27 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:20.89    1:20.04        
                  38.63     1:20.04 (41.41)                                        
 28 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR            1:21.48    1:20.30        
                  38.57     1:20.30 (41.73)                                        
 29 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:22.17    1:21.30        
                  40.35     1:21.30 (40.95)                                        
 30 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR  1:20.15    1:21.53        
                  39.04     1:21.53 (42.49)                                        
 31 Nakamori, Leah Y           9 FA-MR                1:28.25    1:22.23        
                  40.31     1:22.23 (41.92)                                        
 32 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:20.83    1:22.51        
                  38.19     1:22.51 (44.32)                                        
 33 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  1:25.67    1:23.23        
                  39.44     1:23.23 (43.79)                                        
 34 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:25.26    1:23.48        
                  39.74     1:23.48 (43.74)                                        
 35 Fontanella, Mary          10 GAEL-MR              1:23.42    1:23.60        
                  37.42     1:23.60 (46.18)                                        
 36 Hunter, Madeline J         9 Express Swimming-MR  1:29.82    1:23.71        
                  38.29     1:23.71 (45.42)                                        
 37 Sigler, Eva A              9 FA-MR                1:29.18    1:23.86        
                  39.86     1:23.86 (44.00)                                        
 38 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:27.21    1:25.37        
                  41.13     1:25.37 (44.24)                                        
 39 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR  1:37.12    1:26.65        
                  40.53     1:26.65 (46.12)                                        
 40 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR  1:26.97    1:26.79        
                  41.46     1:26.79 (45.33)                                        
 41 Schnatz, Eve              10 CSDC-MR              1:42.68    1:26.94        
                  39.49     1:26.94 (47.45)                                        
 42 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR              1:30.34    1:27.04        
                  41.80     1:27.04 (45.24)                                        
 43 Bendersky, Hailey R        8 WISC-MR              1:27.92    1:28.01        
                  40.00     1:28.01 (48.01)                                        
 44 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:28.24    1:28.28        
                  41.50     1:28.28 (46.78)                                        
 44 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  1:30.33    1:28.28        
                  40.38     1:28.28 (47.90)                                        
 46 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR  1:30.09    1:28.35        
                  42.02     1:28.35 (46.33)                                        
 47 Reed, Claire H             9 GAEL-MR              1:32.47    1:28.62        
                  41.55     1:28.62 (47.07)                                        
 48 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR  1:27.04    1:28.71        
                  41.90     1:28.71 (46.81)                                        
 49 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR  1:36.28    1:29.94        
                  41.81     1:29.94 (48.13)                                        
 50 Proffitt, Aine C           9 GAEL-MR              1:30.65    1:30.77        
                  18.79   1:30.77 (1:11.98)                                        
 51 Kohner, Charlotte A        8 Express Swimming-MR  1:32.19    1:31.56        
                  41.83     1:31.56 (49.73)                                        
 52 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR  1:47.15    1:33.08        
                  44.99     1:33.08 (48.09)                                        
 53 Bassani, Eliana G          8 GAEL-MR              1:43.20    1:34.74        
                  43.69     1:34.74 (51.05)                                        
 54 Sheldon, Stella A          9 GAEL-MR              1:31.67    1:34.78        
                  44.39     1:34.78 (50.39)                                        
 55 Southworth, Jane A         9 CSDC-MR                   NT    1:36.04        
                  43.35     1:36.04 (52.69)                                        
 56 Green, Kennedy L           9 SSC-MR               1:33.30    1:36.70        
                  44.79     1:36.70 (51.91)                                        
 57 Casimir, Sophia I         10 GAEL-MR              1:46.98    1:37.30        
                  45.57     1:37.30 (51.73)                                        
 58 O'Hara, Bridget            9 GAEL-MR              1:41.77    1:43.58        
                  49.19     1:43.58 (54.39)                                        
 59 Planz, Gracie              9 CSDC-MR              1:54.31    1:44.21        
                  49.01     1:44.21 (55.20)                                        
 60 Saidmuratov, Jada E        7 GAEL-MR              1:51.47    1:48.36        
                  51.30     1:48.36 (57.06)                                        
 61 Bach, Caitlin E            8 GAEL-MR              1:47.71    1:54.69        
                  52.28   1:54.69 (1:02.41)                                        
 62 D'Angelo, Gabby N          8 GAEL-MR              1:55.96    2:02.47        
                  59.87   2:02.47 (1:02.60)                                        
 63 O'Keefe, Brynne M          7 GAEL-MR                   NT    2:05.29        
                  55.98   2:05.29 (1:09.31)                                        
 64 Spottiswood, Jolie K       8 Express Swimming-MR  2:08.30    2:06.46        
                1:02.34   2:06.46 (1:04.12)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR  2:21.32    2:20.95        
                  31.54     1:07.27 (35.73)     1:44.44 (37.17)     2:20.95 (36.51)
  2 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  2:27.14    2:26.13        
                  33.84     1:10.21 (36.37)     1:48.45 (38.24)     2:26.13 (37.68)
  3 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR  2:31.50    2:27.95        
                  33.59     1:12.52 (38.93)     1:51.95 (39.43)     2:27.95 (36.00)
  4 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  2:25.76    2:28.16        
                  33.99     1:11.95 (37.96)     1:51.13 (39.18)     2:28.16 (37.03)
  5 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  2:34.01    2:38.29        
                  36.93     1:18.07 (41.14)     1:59.41 (41.34)     2:38.29 (38.88)
  6 Singer, Keira A           10 WISC-MR              2:35.99    2:38.62        
                  35.50     1:16.33 (40.83)     1:59.63 (43.30)     2:38.62 (38.99)
  7 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  2:40.14    2:39.58        
                  34.09     1:16.39 (42.30)     2:00.68 (44.29)     2:39.58 (38.90)
  8 Davis, Naomi              10 CSDC-MR              2:44.34    2:40.51        
                  38.26     1:19.76 (41.50)     2:02.07 (42.31)     2:40.51 (38.44)
  9 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR  2:40.24    2:41.39        
                  35.44     1:17.48 (42.04)     2:00.78 (43.30)     2:41.39 (40.61)
 10 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  2:48.64    2:42.95        
                  37.37     1:20.16 (42.79)     2:02.98 (42.82)     2:42.95 (39.97)
 11 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  2:36.18    2:44.45        
                  36.13     1:18.00 (41.87)     2:01.48 (43.48)     2:44.45 (42.97)
 12 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR               2:55.00    2:48.82        
                  39.29     1:21.17 (41.88)     2:05.46 (44.29)     2:48.82 (43.36)
 13 Kern, Olivia R             9 WISC-MR              3:01.88    2:54.07        
                  38.97     1:24.11 (45.14)     2:11.32 (47.21)     2:54.07 (42.75)
 14 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR  2:54.18    2:54.11        
                  39.38     1:24.77 (45.39)     2:09.02 (44.25)     2:54.11 (45.09)
 15 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  2:53.32    2:54.40        
                  41.16     1:26.11 (44.95)     2:11.38 (45.27)     2:54.40 (43.02)
 16 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  3:01.47    2:59.53        
                  40.23     1:27.52 (47.29)     2:14.76 (47.24)     2:59.53 (44.77)
 17 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR              3:06.12    2:59.88        
                  41.96     1:29.08 (47.12)     2:17.51 (48.43)     2:59.88 (42.37)
 18 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR  3:05.10    3:03.61        
                  40.32     1:27.40 (47.08)     2:16.18 (48.78)     3:03.61 (47.43)
 19 Trobiano, Nicolette P      8 FA-MR                3:12.82    3:13.31        
                  42.90     1:33.32 (50.42)     2:24.92 (51.60)     3:13.31 (48.39)
 20 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  3:27.22    3:17.20        
                  44.47     1:35.66 (51.19)     2:27.44 (51.78)     3:17.20 (49.76)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR    35.40      33.61        
  2 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 35.64      34.36        
  3 Yan, Maddy                10 GATE-MR                33.00      34.50        
  4 Gutierrez, Sophia E        9 GAEL-MR                35.12      34.68        
  5 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR    35.30      35.59        
  6 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    35.86      35.65        
  7 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    35.37      36.32        
  8 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    36.44      36.44        
  9 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    36.87      36.48        
 10 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    34.56      36.54        
 11 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                37.81      36.89        
 12 Pupke, Cameron R          10 WISC-MR                40.79      36.97        
 13 Hamm, Elizabeth R          9 WISC-MR                39.21      37.56        
 14 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    38.77      38.40        
 15 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                37.92      38.61        
 16 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR    37.80      39.04        
 17 Singer, Keira A           10 WISC-MR                39.84      39.59        
 18 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    38.76      39.79        
 19 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR              44.94      40.48        
 20 Carle, Anna E              9 FA-MR                  42.30      40.78        
 21 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                39.71      40.93        
 22 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    40.16      41.22        
 23 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    41.88      41.61        
 24 Bendersky, Hailey R        8 WISC-MR                43.68      41.81        
 25 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    43.66      42.09        
 26 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    43.78      42.38        
 27 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    41.84      42.76        
 28 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    41.60      42.77        
 29 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR                44.76      43.00        
 30 Kelly, Alaina R           10 CSDC-MR                45.21      43.03        
 31 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 41.15      43.08        
 32 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    41.19      43.13        
 33 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    44.75      43.24        
 34 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR                45.10      43.65        
 35 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR    43.88      43.94        
 36 Kohner, Charlotte A        8 Express Swimming-MR    46.37      44.20        
 37 Reed, Claire H             9 GAEL-MR                43.70      44.52        
 37 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                44.58      44.52        
 39 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR    47.94      44.62        
 40 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    45.57      45.16        
 41 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR    45.58      45.28        
 42 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR                 41.92      45.42        
 43 Fontanella, Mary          10 GAEL-MR                45.80      45.70        
 44 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR    45.65      46.42        
 45 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR    45.55      46.66        
 45 Schnatz, Eve              10 CSDC-MR                53.31      46.66        
 47 Sigler, Eva A              9 FA-MR                  45.76      46.95        
 48 Hunter, Madeline J         9 Express Swimming-MR    52.10      47.17        
 49 Berland, Julianna N        8 Express Swimming-MR    48.80      47.44        
 50 Southworth, Jane A         9 CSDC-MR                   NT      48.22        
 51 Saidmuratov, Jada E        7 GAEL-MR                48.93      48.52        
 52 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR    49.41      49.24        
 53 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR    50.13      49.99        
 54 Proffitt, Aine C           9 GAEL-MR                54.53      50.55        
 55 Casimir, Sophia I         10 GAEL-MR                52.70      50.77        
 56 Sheldon, Stella A          9 GAEL-MR                51.84      52.15        
 57 Green, Kennedy L           9 SSC-MR                 50.31      52.61        
 58 Baynon, Lily M             8 FA-MR                  59.23      52.91        
 59 O'Keefe, Brynne M          7 GAEL-MR                55.49      56.48        
 60 Bassani, Eliana G          8 GAEL-MR                57.64      58.99        
 61 Bach, Caitlin E            8 GAEL-MR                54.03    1:00.98        
 62 Planz, Gracie              9 CSDC-MR              1:01.87    1:01.91        
 63 Briel, Emily J             9 CSDC-MR                58.98    1:06.81        
 64 Spottiswood, Jolie K       8 Express Swimming-MR  1:13.32    1:07.55        
 -- D'Angelo, Gabby N          8 GAEL-MR                52.60         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yan, Maddy                10 GATE-MR              1:13.00    1:13.59        
                  35.55     1:13.59 (38.04)                                        
  2 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:15.76    1:15.61        
                  37.41     1:15.61 (38.20)                                        
  3 Gutierrez, Sophia E        9 GAEL-MR              1:16.20    1:17.35        
                  37.91     1:17.35 (39.44)                                        
  4 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR  1:17.51    1:18.64        
                  38.81     1:18.64 (39.83)                                        
  5 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:15.72    1:19.38        
                  38.21     1:19.38 (41.17)                                        
  6 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:19.60    1:20.24        
                  39.13     1:20.24 (41.11)                                        
  7 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              1:21.36    1:21.60        
                  40.91     1:21.60 (40.69)                                        
  8 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:16.96    1:21.67        
                  38.96     1:21.67 (42.71)                                        
  9 Arabadjiev, Cece C        10 AGUA-MR              1:21.38    1:22.09        
                  40.28     1:22.09 (41.81)                                        
 10 Davis, Naomi              10 CSDC-MR              1:22.59    1:22.54        
                  40.59     1:22.54 (41.95)                                        
 11 Zhang, Emma               10 GATE-MR              1:19.00    1:22.62        
                  40.10     1:22.62 (42.52)                                        
 12 Hamm, Elizabeth R          9 WISC-MR              1:26.77    1:23.74        
                  41.58     1:23.74 (42.16)                                        
 13 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:25.58    1:26.03        
                  41.32     1:26.03 (44.71)                                        
 14 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:29.51    1:27.21        
                  41.78     1:27.21 (45.43)                                        
 15 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:21.96    1:29.40        
                  45.48     1:29.40 (43.92)                                        
 16 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:29.18    1:29.58        
                  43.94     1:29.58 (45.64)                                        
 17 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:31.18    1:29.81        
                  44.84     1:29.81 (44.97)                                        
 18 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:29.92    1:31.20        
                  44.62     1:31.20 (46.58)                                        
 19 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR            1:33.81    1:32.51        
                  44.69     1:32.51 (47.82)                                        
 20 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:31.38    1:34.77        
                  45.54     1:34.77 (49.23)                                        
 21 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR  1:37.64    1:35.67        
                  47.15     1:35.67 (48.52)                                        
 22 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR              1:33.95    1:36.57        
                  48.33     1:36.57 (48.24)                                        
 23 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:36.35    1:36.59        
                  48.83     1:36.59 (47.76)                                        
 24 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR               1:29.16    1:37.11        
                  47.09     1:37.11 (50.02)                                        
 25 Kohner, Charlotte A        8 Express Swimming-MR  1:42.57    1:37.21        
                  46.67     1:37.21 (50.54)                                        
 26 Bendersky, Hailey R        8 WISC-MR              1:37.99    1:37.61        
                  46.39     1:37.61 (51.22)                                        
 27 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR  1:44.15    1:38.81        
                  48.62     1:38.81 (50.19)                                        
 28 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  1:38.01    1:39.57        
                  47.98     1:39.57 (51.59)                                        
 29 Grotto, Gia R             10 SSC-MR               1:36.47    1:39.88        
                  48.62     1:39.88 (51.26)                                        
 30 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR  1:38.88    1:41.05        
                  49.34     1:41.05 (51.71)                                        
 31 Reed, Claire H             9 GAEL-MR              1:36.40    1:41.97        
                  48.03     1:41.97 (53.94)                                        
 32 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  1:38.38    1:42.40        
                  49.78     1:42.40 (52.62)                                        
 33 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR  1:47.11    1:43.30        
                  49.75     1:43.30 (53.55)                                        
 34 Comfort, Marguax P         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:45.07        
                  51.38     1:45.07 (53.69)                                        
 35 Meliere, Lily M            8 WISC-MR              2:05.99    1:45.67        
                  51.72     1:45.67 (53.95)                                        
 36 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR       NT    1:47.18        
                  51.54     1:47.18 (55.64)                                        
 37 Green, Kennedy L           9 SSC-MR               1:50.00    1:50.64        
                  54.66     1:50.64 (55.98)                                        
 38 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR  1:58.11    1:52.47        
                  53.66     1:52.47 (58.81)                                        
 39 Virga, Lily                9 CSDC-MR              1:53.17    1:52.76        
                  52.46   1:52.76 (1:00.30)                                        
 40 Bassani, Eliana G          8 GAEL-MR              1:56.88    1:58.63        
                  56.30   1:58.63 (1:02.33)                                        
 41 Virgilio, Isabella K      10 WISC-MR              2:25.99    2:05.35        
                1:01.07   2:05.35 (1:04.28)                                        
 42 Gaines, Grace M            8 GAEL-MR                   NT    2:14.31        
                1:05.76   2:14.31 (1:08.55)                                        
 43 Persaud, Amiya B           9 Express Swimming-MR       NT    2:16.81        
                1:08.09   2:16.81 (1:08.72)                                        
 -- Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:31.91         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  44.46          DQ (45.76)                                        
 -- Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR  1:51.45         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  52.34          DQ (58.74)                                        
 -- Criscillo, Gabby R         9 GAEL-MR              1:40.13         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  49.15          DQ (56.60)                                        
 -- Zimmerly, Kenna or Zimm    9 WISC-MR              1:20.99         DQ        
      No touch at turn
                  50.01          DQ (53.92)                                        
 -- Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR              1:38.59         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  47.35          DQ (50.02)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    36.55      37.48        
  2 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    39.87      40.17        
  3 Pupke, Cameron R          10 WISC-MR                40.88      41.36        
  4 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR    47.56      41.71        
  5 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    42.82      42.09        
  6 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                42.57      42.11        
  7 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR              42.64      43.66        
  8 Singer, Keira A           10 WISC-MR                44.68      43.76        
  9 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR    43.65      43.79        
 10 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR    46.12      43.81        
 11 Hunter, Madeline J         9 Express Swimming-MR    49.21      45.49        
 12 Gutierrez, Sophia E        9 GAEL-MR                47.27      46.07        
 13 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    48.11      46.65        
 14 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    45.05      46.74        
 15 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    49.75      46.75        
 16 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                46.06      46.85        
 17 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    44.65      46.95        
 18 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    46.65      47.03        
 19 Hamm, Elizabeth R          9 WISC-MR                59.01      47.75        
 20 Nakamori, Leah Y           9 FA-MR                  51.90      47.94        
 21 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                48.27      48.12        
 22 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                47.05      48.44        
 23 Kelly, Alaina R           10 CSDC-MR                53.40      48.81        
 24 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR    47.79      48.85        
 25 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 51.13      49.18        
 26 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR    49.91      49.36        
 27 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    49.80      49.45        
 28 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    48.69      49.55        
 29 Casimir, Sophia I         10 GAEL-MR                47.23      49.98        
 30 Carle, Anna E              9 FA-MR                  52.55      50.63        
 31 Reed, Claire H             9 GAEL-MR                49.74      51.01        
 32 Fontanella, Mary          10 GAEL-MR                53.21      51.02        
 33 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    52.28      52.02        
 34 Schnatz, Eve              10 CSDC-MR              1:08.30      52.14        
 35 Baynon, Lily M             8 FA-MR                  51.72      52.39        
 36 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    56.07      53.31        
 37 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    53.55      53.40        
 38 Sigler, Eva A              9 FA-MR                  54.65      53.63        
 39 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR                57.11      54.13        
 40 Southworth, Jane A         9 CSDC-MR                   NT      54.17        
 41 Green, Kennedy L           9 SSC-MR                 52.99      54.47        
 42 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR    59.07      55.20        
 43 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR    56.92      56.59        
 44 Proffitt, Aine C           9 GAEL-MR                59.50      56.75        
 45 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    55.12      56.83        
 46 Berland, Julianna N        8 Express Swimming-MR  1:02.31      57.57        
 47 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR  1:03.12      58.57        
 48 Sheldon, Stella A          9 GAEL-MR                58.58      59.22        
 49 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR  1:04.45    1:00.12        
 50 Briel, Emily J             9 CSDC-MR                   NT    1:00.13        
 51 O'Hara, Bridget            9 GAEL-MR              1:12.19    1:00.48        
 52 Saidmuratov, Jada E        7 GAEL-MR                57.85    1:01.30        
 53 Planz, Gracie              9 CSDC-MR              1:12.21    1:03.38        
 54 Bassani, Eliana G          8 GAEL-MR              1:14.08    1:05.49        
 55 Bach, Caitlin E            8 GAEL-MR                59.76    1:05.65        
 56 Kohner, Charlotte A        8 Express Swimming-MR    57.96    1:09.28        
 57 O'Keefe, Brynne M          7 GAEL-MR              1:07.00    1:12.90        
 -- D'Angelo, Gabby N          8 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Spottiswood, Jolie K       8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR    53.16         DQ        
      Alternating Kick
 -- Borowski, Elaina           9 CSDC-MR                52.95         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:24.86    1:24.22        
                  39.49     1:24.22 (44.73)                                        
  2 Zhang, Emma               10 GATE-MR              1:25.00    1:27.24        
                  40.77     1:27.24 (46.47)                                        
  3 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:29.54    1:29.76        
                  43.62     1:29.76 (46.14)                                        
  4 Pupke, Cameron R          10 WISC-MR              1:30.58    1:31.27        
                  42.31     1:31.27 (48.96)                                        
  5 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              1:33.07    1:33.09        
                  43.53     1:33.09 (49.56)                                        
  6 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR  1:36.59    1:33.16        
                  43.58     1:33.16 (49.58)                                        
  7 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:36.36    1:33.87        
                  44.00     1:33.87 (49.87)                                        
  8 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR            1:34.50    1:36.78        
                  46.15     1:36.78 (50.63)                                        
  9 Gutierrez, Sophia E        9 GAEL-MR              1:40.69    1:37.09        
                  46.28     1:37.09 (50.81)                                        
 10 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR              1:39.93    1:39.10        
                  47.22     1:39.10 (51.88)                                        
 11 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:38.62    1:40.69        
                  48.80     1:40.69 (51.89)                                        
 12 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:42.27    1:41.83        
                  49.25     1:41.83 (52.58)                                        
 13 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:51.33    1:42.00        
                  49.66     1:42.00 (52.34)                                        
 14 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR              1:41.11    1:42.36        
                  49.12     1:42.36 (53.24)                                        
 15 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:56.40    1:42.61        
                  49.39     1:42.61 (53.22)                                        
 16 Kelly, Alaina R           10 CSDC-MR              1:54.01    1:42.99        
                  47.34     1:42.99 (55.65)                                        
 17 Hunter, Madeline J         9 Express Swimming-MR  1:44.41    1:43.22        
                  47.86     1:43.22 (55.36)                                        
 18 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:46.07    1:43.55        
                  50.48     1:43.55 (53.07)                                        
 19 Kern, Olivia R             9 WISC-MR              1:48.09    1:46.23        
                  49.87     1:46.23 (56.36)                                        
 20 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR       NT    1:47.29        
                  49.53     1:47.29 (57.76)                                        
 21 Nakamori, Leah Y           9 FA-MR                1:45.69    1:48.26        
 22 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR  1:51.38    1:48.44        
                  50.29     1:48.44 (58.15)                                        
 23 Comfort, Marguax P         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:48.54        
                  51.89     1:48.54 (56.65)                                        
 24 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR  1:54.62    1:49.16        
                  53.89     1:49.16 (55.27)                                        
 25 Schnatz, Eve              10 CSDC-MR              2:13.76    1:49.79        
                  51.09     1:49.79 (58.70)                                        
 26 Scarcella, Natalie P      10 FA-MR                2:00.78    1:49.93        
                  52.35     1:49.93 (57.58)                                        
 27 Duke, Ainsley C            9 WISC-MR              1:52.66    1:50.40        
                  51.66     1:50.40 (58.74)                                        
 28 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:50.85    1:50.89        
                  52.83     1:50.89 (58.06)                                        
 29 French, Anna M            10 WISC-MR              1:52.03    1:51.60        
                  53.22     1:51.60 (58.38)                                        
 30 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR              1:56.41    1:52.12        
                  54.62     1:52.12 (57.50)                                        
 31 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:55.77    1:52.71        
                  54.98     1:52.71 (57.73)                                        
 32 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR  1:56.66    1:53.41        
                  53.21   1:53.41 (1:00.20)                                        
 33 Reed, Claire H             9 GAEL-MR              1:52.91    1:53.88        
                  54.33     1:53.88 (59.55)                                        
 34 Grotto, Gia R             10 SSC-MR               2:05.00    1:54.21        
                  53.37   1:54.21 (1:00.84)                                        
 35 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:55.00    1:55.11        
                  51.63   1:55.11 (1:03.48)                                        
 36 Casimir, Sophia I         10 GAEL-MR              1:54.58    1:56.09        
                  54.67   1:56.09 (1:01.42)                                        
 37 Green, Kennedy L           9 SSC-MR               1:55.00    1:56.42        
                  56.63     1:56.42 (59.79)                                        
 38 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  1:59.86    1:56.85        
                  57.06     1:56.85 (59.79)                                        
 39 Meliere, Lily M            8 WISC-MR              2:15.99    1:57.47        
                  54.28   1:57.47 (1:03.19)                                        
 40 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR  2:11.21    1:59.10        
                  58.14   1:59.10 (1:00.96)                                        
 41 Criscillo, Gabby R         9 GAEL-MR              2:02.85    2:08.75        
                1:00.18   2:08.75 (1:08.57)                                        
 42 Bach, Caitlin E            8 GAEL-MR              2:23.12    2:22.14        
                1:06.27   2:22.14 (1:15.87)                                        
 -- Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR  1:59.97         DQ        
      Alternating Kick
                  58.20        DQ (1:02.20)                                        
 -- Virgilio, Isabella K      10 WISC-MR              2:48.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:10.76        DQ (1:22.44)                                        
 -- Jordan, Lily M             9 WISC-MR              1:59.99         DQ        
      One hand touch
                  56.17        DQ (1:00.73)                                        
 -- Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:51.88         DQ        
      Downward butterfly kick
                  48.41          DQ (53.86)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yan, Maddy                10 GATE-MR                33.00      32.16        
  2 Pupke, Cameron R          10 WISC-MR                32.67      32.86        
  3 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    33.61      33.41        
  4 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR    34.10      34.03        
  5 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 34.12      34.19        
  6 Singer, Keira A           10 WISC-MR                35.95      35.59        
  7 Scheurer, Sydney B         9 Express Swimming-MR    37.36      35.62        
  8 Gutierrez, Sophia E        9 GAEL-MR                36.43      35.92        
  9 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    35.82      36.01        
 10 Zhang, Emma               10 GATE-MR                35.00      36.72        
 11 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                35.36      36.75        
 12 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR                39.03      38.87        
 13 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    36.75      38.89        
 14 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    38.81      39.33        
 15 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    37.61      40.27        
 16 Arabadjiev, Cece C        10 AGUA-MR                38.57      40.38        
 17 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    39.70      40.43        
 18 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    36.22      40.48        
 19 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR                39.85      41.06        
 20 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                43.27      41.28        
 21 Hamm, Elizabeth R          9 WISC-MR                43.43      41.29        
 22 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR                 40.58      42.03        
 23 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    40.94      42.05        
 24 Schnatz, Eve              10 CSDC-MR                   NT      43.25        
 25 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR    42.51      43.50        
 26 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR              43.03      43.69        
 27 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 43.02      44.12        
 28 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR    44.76      44.62        
 29 Grotto, Gia R             10 SSC-MR                 46.90      45.09        
 30 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR    45.76      45.92        
 31 French, Anna M            10 WISC-MR                46.49      46.46        
 32 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR                50.34      46.62        
 33 Scarcella, Natalie P      10 FA-MR                  47.11      47.28        
 34 Kohner, Charlotte A        8 Express Swimming-MR    52.66      47.30        
 35 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    45.96      47.75        
 36 Comfort, Marguax P         9 Flying Dolphins-MR        NT      48.18        
 37 Bendersky, Hailey R        8 WISC-MR                50.46      48.41        
 38 Silberger, Mary E         10 FA-MR                  49.72      49.05        
 39 Sinclair, Shea-Ann N      10 Express Swimming-MR    48.17      49.76        
 40 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR    53.97      50.06        
 41 Kern, Olivia R             9 WISC-MR                55.07      50.25        
 42 Berland, Julianna N        8 Express Swimming-MR       NT      50.46        
 43 Nakamori, Leah Y           9 FA-MR                  48.76      50.97        
 44 Zimmerly, Kenna or Zimm    9 WISC-MR                54.70      51.48        
 45 McKelvey, Elizabeth S     10 Express Swimming-MR    52.75      51.78        
 46 West, Vivienne            10 Express Swimming-MR    51.24      52.07        
 47 Criscillo, Gabby R         9 GAEL-MR                50.83      52.79        
 48 Jordan, Lily M             9 WISC-MR                48.23      53.08        
 49 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    49.75      54.62        
 50 Green, Kennedy L           9 SSC-MR                 47.17      55.52        
 51 Virga, Lily                9 CSDC-MR                59.38      56.51        
 52 Vaughan, Willow P          9 WISC-MR              1:13.99      57.83        
 53 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR    56.19    1:04.30        
 54 Bassani, Eliana G          8 GAEL-MR              1:12.41    1:04.61        
 55 Vardoulias, Sofia          9 Express Swimming-MR  1:07.58    1:10.30        
 56 Persaud, Amiya B           9 Express Swimming-MR       NT    1:19.64        
 -- Defendini, Lily J         10 FA-MR                     NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Cosgrave, Aine K           9 WISC-MR                55.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Hunter, Madeline J         9 Express Swimming-MR    50.34         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Luke, Naomi N             10 FA-MR                1:01.50         DQ        
      One hand touch
 -- Casimir, Sophia I         10 GAEL-MR              1:10.93        XDQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  1:11.39    1:10.91        
                  33.08     1:10.91 (37.83)                                        
  2 Yan, Maddy                10 GATE-MR              1:16.00    1:15.82        
                  33.96     1:15.82 (41.86)                                        
  3 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:23.23    1:17.58        
                  34.94     1:17.58 (42.64)                                        
  4 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR  1:20.56    1:19.58        
                  35.13     1:19.58 (44.45)                                        
  5 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:23.63    1:24.36        
                  39.99     1:24.36 (44.37)                                        
  6 Pupke, Cameron R          10 WISC-MR              1:23.18    1:24.81        
                  36.74     1:24.81 (48.07)                                        
  7 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:26.43    1:27.09        
                  40.52     1:27.09 (46.57)                                        
  8 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:29.53    1:27.42        
                  39.31     1:27.42 (48.11)                                        
  9 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:28.39    1:28.23        
                  40.19     1:28.23 (48.04)                                        
 10 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR  1:28.52    1:29.77        
                  40.86     1:29.77 (48.91)                                        
 11 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:28.49    1:31.45        
                  40.31     1:31.45 (51.14)                                        
 12 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:30.79    1:32.86        
                  43.27     1:32.86 (49.59)                                        
 13 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:46.98    1:33.63        
                  43.56     1:33.63 (50.07)                                        
 14 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR  1:37.78    1:36.70        
                  43.66     1:36.70 (53.04)                                        
 15 Carle, Anna E              9 FA-MR                     NT    1:37.72        
                  43.62     1:37.72 (54.10)                                        
 16 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:36.32    1:38.51        
                  44.60     1:38.51 (53.91)                                        
 17 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:45.00    1:38.96        
                  45.42     1:38.96 (53.54)                                        
 18 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR               1:32.81    1:40.89        
                  46.20     1:40.89 (54.69)                                        
 19 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR  1:46.75    1:43.50        
                  46.63     1:43.50 (56.87)                                        
 20 Nakamori, Leah Y           9 FA-MR                1:49.67    1:47.54        
                  49.49     1:47.54 (58.05)                                        
 21 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:50.01    1:53.77        
                  48.05   1:53.77 (1:05.72)                                        
 22 Green, Kennedy L           9 SSC-MR               1:50.00    1:58.11        
                  53.12   1:58.11 (1:04.99)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR  2:43.58    2:41.20        
                  34.00     1:15.03 (41.03)     2:05.46 (50.43)     2:41.20 (35.74)
  2 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  2:46.17    2:44.58        
                  39.46     1:19.27 (39.81)     2:06.35 (47.08)     2:44.58 (38.23)
  3 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR  2:48.86    2:46.88        
                  37.23     1:23.06 (45.83)     2:10.39 (47.33)     2:46.88 (36.49)
  4 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  2:51.61    2:53.81        
                  37.07     1:20.67 (43.60)     2:14.70 (54.03)     2:53.81 (39.11)
  5 O'Brien, Ellie            10 WISC-MR              2:45.99    2:55.89        
                  39.53     1:23.89 (44.36)     2:17.19 (53.30)     2:55.89 (38.70)
  6 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  2:56.28    2:58.79        
                  40.24     1:25.87 (45.63)     2:19.34 (53.47)     2:58.79 (39.45)
  7 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR  3:05.12    2:58.93        
                  40.85     1:25.35 (44.50)     2:18.06 (52.71)     2:58.93 (40.87)
  8 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  3:03.68    2:59.88        
                  39.65     1:26.70 (47.05)     2:19.35 (52.65)     2:59.88 (40.53)
  9 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  3:10.05    3:00.93        
                  41.73     1:24.98 (43.25)     2:21.14 (56.16)     3:00.93 (39.79)
 10 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  3:08.24    3:04.41        
                  41.21     1:27.11 (45.90)     2:24.36 (57.25)     3:04.41 (40.05)
 11 Canty, Lauren G            8 Express Swimming-MR       NT    3:14.72        
                  43.57     1:36.55 (52.98)     2:33.74 (57.19)     3:14.72 (40.98)
 12 Kern, Olivia R             9 WISC-MR              3:33.19    3:22.59        
                  49.22     1:40.38 (51.16)     2:36.58 (56.20)     3:22.59 (46.01)
 13 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR               3:25.00    3:24.28        
                  43.82     1:33.60 (49.78)   2:40.18 (1:06.58)     3:24.28 (44.10)
 14 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  3:25.92    3:25.00        
                  45.45     1:39.70 (54.25)   2:40.78 (1:01.08)     3:25.00 (44.22)
 15 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR  3:29.07    3:25.42        
                  45.50     1:35.54 (50.04)   2:40.47 (1:04.93)     3:25.42 (44.95)
 -- Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  2:49.60         DQ        
      False start - Misc
                  41.99     1:22.45 (40.46)     2:12.19 (49.74)          DQ (37.71)
 -- Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  3:18.47         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  52.27     1:40.78 (48.51)     2:36.93 (56.15)          DQ (43.25)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Brianna M          12 NYSA-MR                25.74      26.09        
  2 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR                27.33      26.15        
  3 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    26.37      26.25        
  4 Liu, Ava L                12 NYSA-MR                26.45      26.51        
  5 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR     26.48      27.21        
  6 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    28.01      27.24        
  7 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    28.40      27.58        
  8 Brown, Cadie R            12 CSDC-MR                29.25      27.64        
  9 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    27.91      27.73        
 10 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    27.84      27.78        
 11 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR                27.87      27.85        
 12 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR     28.36      28.13        
 13 Moran, Laura A            12 GATE-MR                28.00      28.20        
 14 Gutierrez, Luci           11 GAEL-MR                27.68      28.24        
 15 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR     28.13      28.26        
 16 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR                29.14      28.43        
 17 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    28.05      28.45        
 18 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    28.74      28.47        
 19 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    28.37      28.49        
 20 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR                28.31      28.61        
 21 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR                29.16      28.68        
 22 Pintal, Natalia           12 GATE-MR                29.00      29.06        
 23 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR     28.32      29.26        
 24 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    29.45      29.35        
 25 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR     28.81      29.37        
 26 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR     29.67      29.38        
 27 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                30.13      29.62        
 27 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR     29.22      29.62        
 29 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    29.67      29.81        
 29 Jelic, Maggie l           12 Flying Dolphins-MR     29.31      29.81        
 31 Bouzarouata, Salma K      11 UNLIE-MR               30.28      29.89        
 32 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                30.46      29.90        
 33 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                29.80      30.00        
 34 Tamberelli, Liliana M     12 FA-MR                  29.70      30.03        
 35 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    29.95      30.04        
 36 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                29.25      30.36        
 37 Clark, Caroline C         12 GAEL-MR                31.61      30.39        
 38 Rende, Sophia R           11 GAEL-MR                31.49      30.42        
 39 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 30.73      30.45        
 40 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR                31.79      30.50        
 41 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR                 31.31      30.68        
 42 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    31.62      30.71        
 43 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR    31.30      30.82        
 44 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR                31.65      30.89        
 45 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     30.99      30.96        
 46 Horner, Maddie H          11 GAEL-MR                30.74      31.01        
 47 Wong, Isabella D          12 GATE-MR                31.60      31.24        
 48 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR                31.16      31.56        
 49 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                32.20      31.59        
 50 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR    33.17      31.63        
 51 Schafer, Marian E         12 GAEL-MR                31.57      32.02        
 52 Mullaney, Maggie D        12 WISC-MR                34.28      32.15        
 53 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR                31.96      32.27        
 54 Ramos, Kota               12 CSDC-MR                32.29      32.28        
 55 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR    32.01      32.35        
 56 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR    33.52      32.48        
 57 Taipale, Lilli E          12 AGUA-MR                33.56      32.55        
 58 Liriano, Maya             12 GATE-MR                32.00      32.60        
 59 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    33.44      32.71        
 59 Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR                32.63      32.71        
 61 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR                32.93      32.82        
 62 Walsh, Gianna M           11 GAEL-MR                33.74      33.25        
 63 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                32.69      33.28        
 64 D'Auria, Taylor M         11 GAEL-MR                   NT      33.31        
 65 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    33.10      33.38        
 66 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR    35.73      33.39        
 67 Tsang, Rachel             11 UNLIE-MR                  NT      33.61        
 68 Sodhi, Amani              11 FA-MR                  32.78      33.78        
 69 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              35.05      33.89        
 70 Bach, Caroline S          11 GAEL-MR                33.96      34.05        
 71 Hogger, Annika R          11 FA-MR                  31.44      34.54        
 72 Zehe, Helene H            12 GAEL-MR                36.29      35.48        
 73 Epstein, Chelsea R        12 GAEL-MR                35.79      36.03        
 74 Bekerman, Audrey          12 Express Swimming-MR    38.20      36.16        
 75 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 36.88      36.32        
 76 Ferrante, Lily M          11 GAEL-MR                37.49      36.42        
 76 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR    35.27      36.42        
 78 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    35.64      36.74        
 79 Fusco, Charlotte G        11 GAEL-MR                35.50      36.85        
 80 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR     36.22      37.15        
 81 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR    36.20      37.18        
 82 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    37.75      37.36        
 83 Waldman, Iliana K         11 UNLIE-MR                  NT      37.37        
 84 Alessi, Sam S             12 SSC-MR                 37.54      37.93        
 85 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR                38.30      38.33        
 86 Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR       NT      39.55        
 87 Fan, Sara                 11 Express Swimming-MR    50.02      39.73        
 88 Dunne, Megan G            12 FA-MR                     NT      39.90        
 89 Chaudhury, Dia s          11 Flying Dolphins-MR     44.19      47.21        
 90 Muth, Cindy               12 Express Swimming-MR    45.15      48.92        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    56.36      55.65        
                  26.84       55.65 (28.81)                                        
  2 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR     59.85      58.41        
                  28.17       58.41 (30.24)                                        
  3 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    59.24      58.48        
                  28.04       58.48 (30.44)                                        
  4 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR                59.63      58.74        
                  27.88       58.74 (30.86)                                        
  5 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:00.85    1:00.09        
                  28.34     1:00.09 (31.75)                                        
  6 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:00.44    1:00.66        
                  28.89     1:00.66 (31.77)                                        
  7 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR                59.88    1:01.10        
                  29.18     1:01.10 (31.92)                                        
  8 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:01.94    1:01.22        
                  28.64     1:01.22 (32.58)                                        
  9 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:00.71    1:01.35        
                  29.35     1:01.35 (32.00)                                        
 10 Andros, Brooke H          12 FA-MR                1:01.42    1:01.80        
                  29.26     1:01.80 (32.54)                                        
 11 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR  1:01.90    1:02.01        
                  28.64     1:02.01 (33.37)                                        
 12 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   1:08.22    1:02.03        
                  29.86     1:02.03 (32.17)                                        
 13 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:03.32    1:02.05        
                  29.36     1:02.05 (32.69)                                        
 14 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR   1:03.39    1:02.26        
                  29.44     1:02.26 (32.82)                                        
 15 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              1:02.10    1:02.94        
                  30.24     1:02.94 (32.70)                                        
 16 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:03.41    1:03.09        
                  30.08     1:03.09 (33.01)                                        
 17 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR   1:04.58    1:03.41        
                  30.30     1:03.41 (33.11)                                        
 18 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:04.20    1:04.14        
                  30.58     1:04.14 (33.56)                                        
 19 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:05.68    1:04.16        
                  31.09     1:04.16 (33.07)                                        
 20 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR   1:04.09    1:04.18        
                  30.66     1:04.18 (33.52)                                        
 21 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:05.19    1:04.34        
                  30.90     1:04.34 (33.44)                                        
 22 Jelic, Maggie l           12 Flying Dolphins-MR   1:04.62    1:04.70        
                  30.70     1:04.70 (34.00)                                        
 23 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:05.74    1:05.17        
                  31.05     1:05.17 (34.12)                                        
 24 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:07.57    1:05.43        
                  30.95     1:05.43 (34.48)                                        
 25 Bouzarouata, Salma K      11 UNLIE-MR             1:06.32    1:05.81        
                  31.11     1:05.81 (34.70)                                        
 26 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:10.13    1:05.86        
                  30.97     1:05.86 (34.89)                                        
 27 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              1:05.26    1:06.17        
                  31.40     1:06.17 (34.77)                                        
 28 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:06.23    1:06.31        
                  32.15     1:06.31 (34.16)                                        
 29 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:09.37    1:06.58        
                  31.68     1:06.58 (34.90)                                        
 30 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR              1:08.40    1:06.95        
                  32.10     1:06.95 (34.85)                                        
 31 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR  1:08.47    1:07.00        
                  32.69     1:07.00 (34.31)                                        
 32 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR              1:08.02    1:07.29        
                  30.97     1:07.29 (36.32)                                        
 33 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:06.00    1:07.70        
                  31.37     1:07.70 (36.33)                                        
 34 Tamberelli, Liliana M     12 FA-MR                1:06.43    1:07.80        
                  32.40     1:07.80 (35.40)                                        
 35 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR               1:13.33    1:07.81        
                  31.87     1:07.81 (35.94)                                        
 36 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:09.15    1:08.04        
                  32.82     1:08.04 (35.22)                                        
 37 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:08.65    1:08.20        
                  33.29     1:08.20 (34.91)                                        
 37 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:07.93    1:08.20        
                  32.25     1:08.20 (35.95)                                        
 39 Raber, Julia M            12 FA-MR                1:09.08    1:08.77        
                  33.35     1:08.77 (35.42)                                        
 40 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:10.51    1:09.10        
                  33.03     1:09.10 (36.07)                                        
 41 Tsang, Rachel             11 UNLIE-MR             1:10.51    1:09.23        
                  31.87     1:09.23 (37.36)                                        
 42 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   1:07.17    1:09.37        
                  32.62     1:09.37 (36.75)                                        
 43 Schafer, Marian E         12 GAEL-MR              1:09.99    1:09.80        
                  34.08     1:09.80 (35.72)                                        
 44 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR  1:12.73    1:09.95        
                  32.96     1:09.95 (36.99)                                        
 45 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:09.29    1:10.20        
                  34.03     1:10.20 (36.17)                                        
 46 Horner, Maddie H          11 GAEL-MR              1:13.78    1:10.23        
                  33.23     1:10.23 (37.00)                                        
 47 Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR              1:12.10    1:10.27        
                  33.23     1:10.27 (37.04)                                        
 48 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:12.97    1:10.75        
                  33.78     1:10.75 (36.97)                                        
 49 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR              1:09.77    1:10.78        
                  33.38     1:10.78 (37.40)                                        
 50 Ewald, Sydney             12 GATE-MR              1:10.00    1:11.08        
                  33.13     1:11.08 (37.95)                                        
 51 Rende, Sophia R           11 GAEL-MR              1:13.86    1:11.23        
                  32.51     1:11.23 (38.72)                                        
 52 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR              1:12.52    1:11.24        
                  33.50     1:11.24 (37.74)                                        
 53 Mullaney, Maggie D        12 WISC-MR              1:14.42    1:11.53        
                  33.47     1:11.53 (38.06)                                        
 54 Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR            1:02.67    1:11.80        
                  34.56     1:11.80 (37.24)                                        
 55 Taipale, Lilli E          12 AGUA-MR              1:14.27    1:12.17        
                  33.96     1:12.17 (38.21)                                        
 56 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:12.90    1:12.27        
                  33.93     1:12.27 (38.34)                                        
 57 McTigue, Cate L           11 GAEL-MR              1:16.08    1:12.55        
                  33.92     1:12.55 (38.63)                                        
 58 Chun, Lina                11 GATE-MR              1:10.00    1:12.82        
                  35.13     1:12.82 (37.69)                                        
 59 Ramos, Kota               12 CSDC-MR              1:12.97    1:12.92        
                  33.85     1:12.92 (39.07)                                        
 60 Pinto, Danixza            12 Flying Dolphins-MR   1:09.61    1:12.97        
                  34.03     1:12.97 (38.94)                                        
 61 Hogger, Annika R          11 FA-MR                1:13.44    1:14.30        
                  35.34     1:14.30 (38.96)                                        
 62 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR              1:14.60    1:14.32        
                  35.11     1:14.32 (39.21)                                        
 63 D'Auria, Taylor M         11 GAEL-MR              1:19.13    1:14.40        
                  34.90     1:14.40 (39.50)                                        
 64 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:18.08    1:15.18        
                  36.00     1:15.18 (39.18)                                        
 65 Bach, Caroline S          11 GAEL-MR              1:15.33    1:15.33        
                  35.22     1:15.33 (40.11)                                        
 66 Walsh, Gianna M           11 GAEL-MR              1:17.87    1:16.10        
                  36.77     1:16.10 (39.33)                                        
 67 Sodhi, Amani              11 FA-MR                1:14.65    1:16.47        
                  35.84     1:16.47 (40.63)                                        
 67 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:19.95    1:16.47        
                  37.44     1:16.47 (39.03)                                        
 69 Wessel, Aubree J          11 Express Swimming-MR  1:21.63    1:17.06        
                  36.55     1:17.06 (40.51)                                        
 70 Rose, Madeline I          12 Express Swimming-MR  1:16.21    1:18.35        
                  36.81     1:18.35 (41.54)                                        
 71 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR  1:22.48    1:19.29        
                  36.46     1:19.29 (42.83)                                        
 72 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR              1:22.63    1:20.80        
                  38.61     1:20.80 (42.19)                                        
 73 Zehe, Helene H            12 GAEL-MR              1:25.97    1:21.06        
                  37.74     1:21.06 (43.32)                                        
 74 Fusco, Charlotte G        11 GAEL-MR              1:19.40    1:21.50        
                  39.66     1:21.50 (41.84)                                        
 75 Waldman, Iliana K         11 UNLIE-MR                  NT    1:21.72        
                  38.59     1:21.72 (43.13)                                        
 76 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR  1:19.25    1:22.02        
                  37.40     1:22.02 (44.62)                                        
 77 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR  1:24.47    1:22.61        
                  39.31     1:22.61 (43.30)                                        
 78 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  1:23.15    1:24.60        
                  38.43     1:24.60 (46.17)                                        
 79 Alessi, Sam S             12 SSC-MR               1:21.60    1:25.73        
                  41.51     1:25.73 (44.22)                                        
 80 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR  1:41.42    1:26.90        
                  38.68     1:26.90 (48.22)                                        
 81 Bekerman, Audrey          12 Express Swimming-MR  1:26.85    1:27.53        
                  40.47     1:27.53 (47.06)                                        
 82 Cook, Keiran R            11 Express Swimming-MR  1:27.53    1:27.95        
                  41.88     1:27.95 (46.07)                                        
 83 Sheldon, Jane A           12 GAEL-MR              1:29.74    1:29.88        
                  42.70     1:29.88 (47.18)                                        
 84 Dunne, Megan G            12 FA-MR                     NT    1:31.09        
                  43.93     1:31.09 (47.16)                                        
 85 Briel, Grace              11 CSDC-MR              1:33.59    1:33.53        
                  43.91     1:33.53 (49.62)                                        
 86 Fan, Sara                 11 Express Swimming-MR  1:56.82    1:35.66        
                  44.68     1:35.66 (50.98)                                        
 87 Muth, Cindy               12 Express Swimming-MR  1:54.28    1:45.59        
                  48.93     1:45.59 (56.66)                                        
 -- Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR  1:15.86         DQ        
      False start
                  34.18          DQ (40.26)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  2:01.21    1:59.74        
                  27.39       57.65 (30.26)     1:28.92 (31.27)     1:59.74 (30.82)
  2 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  2:07.49    2:07.32        
                  28.92     1:01.19 (32.27)     1:34.36 (33.17)     2:07.32 (32.96)
  3 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  2:13.75    2:09.37        
                  29.80     1:02.51 (32.71)     1:35.56 (33.05)     2:09.37 (33.81)
  4 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  2:13.26    2:11.51        
                  30.03     1:03.19 (33.16)     1:37.77 (34.58)     2:11.51 (33.74)
  5 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  2:14.66    2:11.82        
                  29.29     1:03.21 (33.92)     1:38.40 (35.19)     2:11.82 (33.42)
  6 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              2:13.48    2:16.34        
                  31.00     1:06.35 (35.35)     1:42.39 (36.04)     2:16.34 (33.95)
  7 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  2:14.63    2:16.73        
                  32.09     1:07.20 (35.11)     1:42.96 (35.76)     2:16.73 (33.77)
  8 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              2:16.26    2:16.86        
                  32.50     1:08.57 (36.07)     1:43.67 (35.10)     2:16.86 (33.19)
  9 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              2:27.09    2:19.55        
                  32.02     1:07.20 (35.18)     1:43.60 (36.40)     2:19.55 (35.95)
 10 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  2:23.55    2:22.39        
                  31.88     1:08.30 (36.42)     1:45.25 (36.95)     2:22.39 (37.14)
 11 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              2:34.43    2:22.49        
                  32.64     1:08.79 (36.15)     1:45.79 (37.00)     2:22.49 (36.70)
 12 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  2:28.18    2:25.56        
                  33.12     1:10.85 (37.73)     1:48.80 (37.95)     2:25.56 (36.76)
 13 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              2:27.35    2:26.67        
                  31.99     1:10.05 (38.06)     1:49.08 (39.03)     2:26.67 (37.59)
 14 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR  2:33.60    2:27.27        
                  35.05     1:12.70 (37.65)     1:50.58 (37.88)     2:27.27 (36.69)
 15 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR              2:35.70    2:31.48        
                  34.55     1:12.96 (38.41)     1:52.95 (39.99)     2:31.48 (38.53)
 16 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  2:36.82    2:31.80        
                  33.91     1:12.72 (38.81)     1:53.41 (40.69)     2:31.80 (38.39)
 17 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  2:31.62    2:33.50        
                  34.49     1:14.87 (40.38)     1:55.00 (40.13)     2:33.50 (38.50)
 18 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR  2:35.65    2:36.85        
                  34.38     1:12.95 (38.57)     1:55.14 (42.19)     2:36.85 (41.71)
 19 Wessel, Aubree J          11 Express Swimming-MR       NT    2:44.13        
                  37.36     1:19.49 (42.13)     2:04.01 (44.52)     2:44.13 (40.12)
 20 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               2:55.00    2:48.55        
                  38.47     1:20.76 (42.29)     2:05.56 (44.80)     2:48.55 (42.99)
 21 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  3:03.23    2:59.78        
                  38.39     1:25.32 (46.93)     2:14.25 (48.93)     2:59.78 (45.53)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Brianna M          12 NYSA-MR                28.61      29.06        
  2 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR                30.47      30.53        
  3 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    30.52      30.59        
  4 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    31.41      31.44        
  5 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR     31.10      32.17        
  6 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR     32.51      32.57        
  7 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR                30.23      32.66        
  8 Andros, Brooke H          12 FA-MR                  32.68      32.84        
  9 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    32.94      32.90        
 10 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    32.34      33.07        
 10 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    33.02      33.07        
 12 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    34.14      33.27        
 13 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR     33.24      33.51        
 14 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR     32.87      33.81        
 15 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    34.51      33.85        
 16 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR     32.21      33.87        
 17 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    33.54      33.94        
 18 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    33.54      34.31        
 19 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                35.00      34.62        
 20 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    34.32      34.65        
 21 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR     33.76      34.67        
 22 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     35.09      34.93        
 23 Jelic, Maggie l           12 Flying Dolphins-MR     33.11      34.96        
 24 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR                32.87      35.12        
 25 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 38.70      35.16        
 26 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR    36.35      35.51        
 27 Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR              37.27      35.66        
 28 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR                37.24      36.02        
 29 Bouzarouata, Salma K      11 UNLIE-MR               36.09      36.17        
 30 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                36.44      36.24        
 31 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR     34.88      36.46        
 32 Clark, Caroline C         12 GAEL-MR                38.28      36.47        
 33 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR                 36.87      36.65        
 34 Ramos, Kota               12 CSDC-MR                41.39      36.79        
 34 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                38.13      36.79        
 36 Rende, Sophia R           11 GAEL-MR                38.02      36.86        
 37 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                37.64      36.89        
 38 Mullaney, Maggie D        12 WISC-MR                39.72      36.95        
 39 Tamberelli, Liliana M     12 FA-MR                  37.73      37.05        
 40 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    37.01      37.12        
 41 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR    38.48      37.18        
 42 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR                36.94      37.32        
 43 Taipale, Lilli E          12 AGUA-MR                37.02      37.60        
 44 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    38.68      37.62        
 45 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR                39.04      37.81        
 46 Fusco, Charlotte G        11 GAEL-MR                38.60      37.83        
 47 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              37.94      38.00        
 48 Pinto, Danixza            12 Flying Dolphins-MR     36.60      38.28        
 49 Wessel, Aubree J          11 Express Swimming-MR       NT      38.44        
 50 Raber, Julia M            12 FA-MR                  39.33      38.47        
 51 Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR                39.78      38.66        
 52 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    38.23      38.67        
 53 Schafer, Marian E         12 GAEL-MR                36.93      38.79        
 54 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 38.03      38.81        
 55 Tsang, Rachel             11 UNLIE-MR               40.56      39.09        
 56 Bach, Caroline S          11 GAEL-MR                39.80      39.23        
 57 McTigue, Cate L           11 GAEL-MR                39.73      39.48        
 58 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR    42.45      39.95        
 59 Sodhi, Amani              11 FA-MR                  39.42      41.00        
 60 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR    39.81      41.02        
 61 D'Auria, Taylor M         11 GAEL-MR                   NT      41.26        
 62 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    41.46      41.57        
 63 Zehe, Helene H            12 GAEL-MR                41.72      41.58        
 64 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR    41.10      41.64        
 65 Horner, Maddie H          11 GAEL-MR                39.47      41.77        
 66 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR    44.90      41.81        
 67 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    43.04      42.11        
 68 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    44.38      42.21        
 69 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR                44.25      43.27        
 70 Hogger, Annika R          11 FA-MR                  41.77      43.37        
 71 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR    45.08      43.47        
 72 Young, Sydney B           11 SSC-MR                 42.44      43.55        
 73 Cook, Keiran R            11 Express Swimming-MR    42.60      43.78        
 74 Walsh, Gianna M           11 GAEL-MR                46.20      43.87        
 75 Rose, Madeline I          12 Express Swimming-MR    43.15      44.49        
 76 Donaghy, Ella M           12 GAEL-MR                41.18      44.76        
 77 Briel, Grace              11 CSDC-MR                47.66      45.48        
 78 Bekerman, Audrey          12 Express Swimming-MR    44.79      45.60        
 79 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 43.30      46.41        
 80 Waldman, Iliana K         11 UNLIE-MR                  NT      47.30        
 81 Alessi, Sam S             12 SSC-MR                 48.13      48.52        
 82 Sheldon, Jane A           12 GAEL-MR                49.54      48.89        
 83 Muth, Cindy               12 Express Swimming-MR    56.35      51.37        
 84 Fan, Sara                 11 Express Swimming-MR       NT      54.98        
 85 Dunne, Megan G            12 FA-MR                     NT      57.39        
 -- Chun, Lina                11 GATE-MR                37.00         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 -- Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    35.14         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Brianna M          12 NYSA-MR              1:01.48    1:01.11        
                  29.50     1:01.11 (31.61)                                        
  2 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:02.76    1:04.84        
                  31.96     1:04.84 (32.88)                                        
  3 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:05.81    1:06.83        
                  32.76     1:06.83 (34.07)                                        
  4 Liu, Ava L                12 NYSA-MR              1:07.20    1:08.33        
                  32.80     1:08.33 (35.53)                                        
  5 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:10.11    1:09.21        
                  33.93     1:09.21 (35.28)                                        
  6 Brown, Cadie R            12 CSDC-MR              1:10.57    1:09.74        
                  33.67     1:09.74 (36.07)                                        
  7 Gutierrez, Luci           11 GAEL-MR              1:10.14    1:10.16        
                  33.87     1:10.16 (36.29)                                        
  8 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR   1:08.20    1:10.48        
                  34.25     1:10.48 (36.23)                                        
  9 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              1:08.51    1:10.61        
                  33.96     1:10.61 (36.65)                                        
 10 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:09.82    1:10.83        
                  34.06     1:10.83 (36.77)                                        
 11 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:12.64    1:11.60        
                  35.19     1:11.60 (36.41)                                        
 12 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:10.08    1:11.69        
                  35.34     1:11.69 (36.35)                                        
 13 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   1:10.94    1:11.84        
                  35.20     1:11.84 (36.64)                                        
 14 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR   1:12.87    1:11.92        
                  34.64     1:11.92 (37.28)                                        
 15 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              1:09.63    1:12.08        
                  35.54     1:12.08 (36.54)                                        
 16 Moran, Laura A            12 GATE-MR              1:10.00    1:12.15        
                  35.48     1:12.15 (36.67)                                        
 17 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR   1:11.53    1:12.26        
                  35.44     1:12.26 (36.82)                                        
 18 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:12.48    1:12.30        
                  34.50     1:12.30 (37.80)                                        
 19 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:11.19    1:12.40        
                  35.25     1:12.40 (37.15)                                        
 20 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:12.36    1:12.87        
                  36.20     1:12.87 (36.67)                                        
 21 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR  1:15.48    1:13.18        
                  35.69     1:13.18 (37.49)                                        
 22 Pintal, Natalia           12 GATE-MR              1:15.00    1:13.82        
                  36.82     1:13.82 (37.00)                                        
 23 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:15.62    1:14.85        
                  36.46     1:14.85 (38.39)                                        
 24 Jelic, Maggie l           12 Flying Dolphins-MR   1:10.79    1:15.11        
                  35.60     1:15.11 (39.51)                                        
 25 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR   1:11.57    1:15.25        
                  36.40     1:15.25 (38.85)                                        
 26 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:14.56    1:15.27        
                  36.95     1:15.27 (38.32)                                        
 27 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:16.00    1:15.80        
                  36.13     1:15.80 (39.67)                                        
 28 Bouzarouata, Salma K      11 UNLIE-MR             1:18.28    1:17.72        
                  37.84     1:17.72 (39.88)                                        
 29 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR              1:19.23    1:18.35        
                  37.78     1:18.35 (40.57)                                        
 30 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:19.14    1:18.64        
                  40.43     1:18.64 (38.21)                                        
 31 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR  1:20.73    1:19.01        
                  38.43     1:19.01 (40.58)                                        
 32 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:17.51    1:19.25        
                  38.29     1:19.25 (40.96)                                        
 33 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:16.18    1:20.01        
                  38.74     1:20.01 (41.27)                                        
 34 Schafer, Marian E         12 GAEL-MR              1:20.10    1:20.04        
                  39.26     1:20.04 (40.78)                                        
 35 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              1:18.75    1:20.12        
                  39.14     1:20.12 (40.98)                                        
 36 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR  1:20.88    1:20.23        
                  38.53     1:20.23 (41.70)                                        
 36 Taipale, Lilli E          12 AGUA-MR              1:21.05    1:20.23        
 38 Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR            1:20.93    1:20.65        
                  39.47     1:20.65 (41.18)                                        
 39 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR   1:20.57    1:20.85        
                  39.48     1:20.85 (41.37)                                        
 40 Clark, Caroline C         12 GAEL-MR              1:21.78    1:20.99        
                  38.59     1:20.99 (42.40)                                        
 41 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR              1:23.41    1:21.02        
                  39.90     1:21.02 (41.12)                                        
 42 Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR              1:22.15    1:21.09        
                  39.98     1:21.09 (41.11)                                        
 43 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR               1:23.22    1:21.10        
 44 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:19.96    1:21.67        
                  39.88     1:21.67 (41.79)                                        
 45 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR              1:23.34    1:21.73        
                  39.10     1:21.73 (42.63)                                        
 46 Bach, Caroline S          11 GAEL-MR              1:24.55    1:21.78        
                  39.49     1:21.78 (42.29)                                        
 47 Wong, Isabella D          12 GATE-MR              1:20.00    1:22.03        
                  41.09     1:22.03 (40.94)                                        
 48 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR              1:25.03    1:22.09        
                  39.66     1:22.09 (42.43)                                        
 49 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:24.54    1:22.68        
                  40.22     1:22.68 (42.46)                                        
 50 Ramos, Kota               12 CSDC-MR              1:26.66    1:23.17        
                  39.78     1:23.17 (43.39)                                        
 51 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  1:26.55    1:23.61        
                  39.11     1:23.61 (44.50)                                        
 52 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:21.39    1:23.79        
                  39.98     1:23.79 (43.81)                                        
 53 Tamberelli, Liliana M     12 FA-MR                1:22.81    1:24.27        
 54 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR              1:22.72    1:25.06        
                  41.15     1:25.06 (43.91)                                        
 55 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR              1:27.11    1:25.88        
                  42.30     1:25.88 (43.58)                                        
 56 Fusco, Charlotte G        11 GAEL-MR              1:21.90    1:25.93        
                  42.05     1:25.93 (43.88)                                        
 57 Sodhi, Amani              11 FA-MR                1:27.27    1:26.54        
                  42.68     1:26.54 (43.86)                                        
 58 Tsang, Rachel             11 UNLIE-MR                  NT    1:27.65        
                  41.38     1:27.65 (46.27)                                        
 59 Zehe, Helene H            12 GAEL-MR              1:29.84    1:27.70        
                  42.43     1:27.70 (45.27)                                        
 60 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:28.10    1:28.54        
                  42.65     1:28.54 (45.89)                                        
 61 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  1:31.84    1:28.74        
                  42.78     1:28.74 (45.96)                                        
 62 D'Auria, Taylor M         11 GAEL-MR              1:33.61    1:29.03        
                  43.95     1:29.03 (45.08)                                        
 63 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR  1:28.23    1:30.47        
                  43.55     1:30.47 (46.92)                                        
 64 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR  1:33.24    1:30.55        
                  41.76     1:30.55 (48.79)                                        
 65 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR              1:33.25    1:31.08        
                  45.37     1:31.08 (45.71)                                        
 66 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:33.85    1:31.74        
                  45.06     1:31.74 (46.68)                                        
 67 Walsh, Gianna M           11 GAEL-MR                   NT    1:32.47        
                  46.11     1:32.47 (46.36)                                        
 68 Epstein, Chelsea R        12 GAEL-MR              1:33.02    1:34.61        
                  45.46     1:34.61 (49.15)                                        
 69 Ferrante, Lily M          11 GAEL-MR                   NT    1:35.05        
                  46.70     1:35.05 (48.35)                                        
 70 Hogger, Annika R          11 FA-MR                1:34.46    1:35.40        
                  46.76     1:35.40 (48.64)                                        
 70 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR   1:32.65    1:35.40        
                  46.12     1:35.40 (49.28)                                        
 72 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:42.12    1:36.51        
                  47.95     1:36.51 (48.56)                                        
 73 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR  1:38.26    1:36.66        
                  45.78     1:36.66 (50.88)                                        
 74 Bekerman, Audrey          12 Express Swimming-MR  1:40.79    1:41.80        
                  50.35     1:41.80 (51.45)                                        
 75 Alessi, Sam S             12 SSC-MR               1:37.60    1:43.51        
                  51.26     1:43.51 (52.25)                                        
 76 Waldman, Iliana K         11 UNLIE-MR                  NT    1:43.81        
                  48.81     1:43.81 (55.00)                                        
 77 Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR       NT    1:48.51        
                  51.36     1:48.51 (57.15)                                        
 78 Chaudhury, Dia s          11 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.92        
 79 Fan, Sara                 11 Express Swimming-MR       NT    2:03.80        
                  57.72   2:03.80 (1:06.08)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Brianna M          12 NYSA-MR                35.48      34.29        
  2 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR     34.10      34.59        
  3 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    37.40      34.68        
  4 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    36.03      35.41        
  5 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    36.22      36.26        
  6 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    36.13      36.69        
  7 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    37.19      37.00        
  8 Andros, Brooke H          12 FA-MR                  35.92      37.04        
  9 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR     37.42      37.50        
 10 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    37.67      37.54        
 11 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR     36.24      37.60        
 12 Clark, Caroline C         12 GAEL-MR                38.60      37.81        
 13 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR                37.72      38.07        
 14 Bouzarouata, Salma K      11 UNLIE-MR               38.22      38.67        
 14 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR                41.25      38.67        
 16 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 39.15      38.69        
 17 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    40.23      38.70        
 18 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR                40.58      38.89        
 19 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    37.60      38.91        
 20 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                39.76      39.28        
 21 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     39.17      39.31        
 22 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR                40.57      39.46        
 22 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    39.00      39.46        
 24 Zehe, Helene H            12 GAEL-MR                39.45      39.58        
 25 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    39.37      39.64        
 26 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR                40.21      39.79        
 27 Raber, Julia M            12 FA-MR                  40.18      39.97        
 28 Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR                41.53      40.33        
 29 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    41.34      40.84        
 30 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    41.84      40.86        
 31 Horner, Maddie H          11 GAEL-MR                39.50      40.92        
 32 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                41.24      41.04        
 33 Jelic, Maggie l           12 Flying Dolphins-MR     39.18      41.41        
 34 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR    43.55      41.42        
 35 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR                40.97      41.48        
 36 Donaghy, Ella M           12 GAEL-MR                41.82      41.63        
 37 Ewald, Sydney             12 GATE-MR                40.00      41.67        
 37 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    43.04      41.67        
 39 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR                 43.41      41.85        
 40 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                41.88      42.07        
 41 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR     43.25      42.11        
 42 Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR              42.03      42.29        
 43 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR                43.37      42.39        
 43 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR    37.97      42.39        
 45 Walsh, Gianna M           11 GAEL-MR                42.19      42.57        
 46 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR    42.81      42.60        
 47 Bach, Caroline S          11 GAEL-MR                43.17      42.73        
 48 Fusco, Charlotte G        11 GAEL-MR                41.81      42.77        
 49 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                42.85      42.91        
 50 Rende, Sophia R           11 GAEL-MR                42.33      42.98        
 51 Tsang, Rachel             11 UNLIE-MR               55.37      43.05        
 52 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                40.00      43.30        
 53 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              43.56      43.31        
 54 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR     42.89      43.35        
 55 Pinto, Danixza            12 Flying Dolphins-MR     41.55      43.40        
 56 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    43.97      43.47        
 57 Tamberelli, Liliana M     12 FA-MR                  41.17      43.48        
 58 Sodhi, Amani              11 FA-MR                  42.87      43.52        
 59 Taipale, Lilli E          12 AGUA-MR                44.13      43.56        
 60 Mullaney, Maggie D        12 WISC-MR                47.17      44.17        
 61 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                44.86      44.19        
 62 Bekerman, Audrey          12 Express Swimming-MR    46.92      44.26        
 62 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR     50.38      44.26        
 64 Chun, Lina                11 GATE-MR                42.00      44.30        
 65 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 44.73      44.78        
 66 McTigue, Cate L           11 GAEL-MR                45.94      44.95        
 67 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR    44.35      45.30        
 68 Cook, Keiran R            11 Express Swimming-MR    45.21      45.74        
 69 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR     44.28      45.96        
 70 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR    46.84      46.12        
 71 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    47.59      46.14        
 72 Rose, Madeline I          12 Express Swimming-MR    46.70      47.87        
 73 Roberts, Cassandra        12 WISC-MR                47.68      48.30        
 74 Briel, Grace              11 CSDC-MR                48.76      48.36        
 75 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                   NT      48.43        
 76 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 50.36      48.48        
 77 Hogger, Annika R          11 FA-MR                  47.37      49.11        
 78 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR    46.62      49.24        
 79 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR    55.45      51.28        
 80 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    51.46      52.10        
 81 Sheldon, Jane A           12 GAEL-MR                52.36      52.70        
 82 Wessel, Aubree J          11 Express Swimming-MR       NT      55.83        
 83 Muth, Cindy               12 Express Swimming-MR    56.38      55.85        
 84 Alessi, Sam S             12 SSC-MR                 57.14      56.13        
 85 Young, Sydney B           11 SSC-MR                 54.73      56.70        
 86 Waldman, Iliana K         11 UNLIE-MR                  NT      57.50        
 87 Dunne, Megan G            12 FA-MR                     NT      59.80        
 88 Fan, Sara                 11 Express Swimming-MR       NT    1:00.78        
 -- D'Auria, Taylor M         11 GAEL-MR                49.47         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              1:11.71    1:10.60        
                  32.39     1:10.60 (38.21)                                        
  2 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:15.26    1:15.40        
                  35.62     1:15.40 (39.78)                                        
  3 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR   1:13.95    1:15.78        
                  36.06     1:15.78 (39.72)                                        
  4 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:18.36    1:18.63        
                  37.92     1:18.63 (40.71)                                        
  5 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:17.71    1:19.75        
                  38.90     1:19.75 (40.85)                                        
  6 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR   1:19.04    1:20.35        
                  38.04     1:20.35 (42.31)                                        
  7 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:19.60    1:20.88        
                  37.29     1:20.88 (43.59)                                        
  8 Brown, Cadie R            12 CSDC-MR              1:21.40    1:21.23        
                  38.54     1:21.23 (42.69)                                        
  9 Bouzarouata, Salma K      11 UNLIE-MR             1:22.23    1:21.56        
                  38.76     1:21.56 (42.80)                                        
 10 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:21.99    1:22.07        
                  38.92     1:22.07 (43.15)                                        
 11 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:23.17    1:22.68        
                  39.48     1:22.68 (43.20)                                        
 12 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR   1:20.64    1:23.31        
                  39.86     1:23.31 (43.45)                                        
 13 Clark, Caroline C         12 GAEL-MR              1:27.91    1:23.36        
                  40.17     1:23.36 (43.19)                                        
 14 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:23.24    1:23.78        
                  40.67     1:23.78 (43.11)                                        
 15 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              1:26.09    1:24.06        
                  39.50     1:24.06 (44.56)                                        
 16 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR              1:25.09    1:25.05        
                  41.52     1:25.05 (43.53)                                        
 17 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:24.91    1:25.06        
                  40.66     1:25.06 (44.40)                                        
 18 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:23.95    1:25.32        
                  40.00     1:25.32 (45.32)                                        
 19 Wong, Isabella D          12 GATE-MR              1:22.00    1:25.76        
                  41.25     1:25.76 (44.51)                                        
 20 Moran, Laura A            12 GATE-MR              1:28.00    1:26.26        
                  41.92     1:26.26 (44.34)                                        
 21 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR  1:27.74    1:26.53        
                  40.83     1:26.53 (45.70)                                        
 22 Horner, Maddie H          11 GAEL-MR              1:25.28    1:26.57        
                  40.48     1:26.57 (46.09)                                        
 23 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:25.94    1:26.98        
                  40.60     1:26.98 (46.38)                                        
 24 Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR              1:30.04    1:27.08        
                  41.01     1:27.08 (46.07)                                        
 25 Pintal, Natalia           12 GATE-MR              1:27.00    1:27.47        
                  41.72     1:27.47 (45.75)                                        
 26 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:27.33    1:27.50        
                  41.37     1:27.50 (46.13)                                        
 27 Zehe, Helene H            12 GAEL-MR              1:35.94    1:27.73        
                  42.58     1:27.73 (45.15)                                        
 28 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:31.04    1:29.10        
                  42.82     1:29.10 (46.28)                                        
 29 Jelic, Maggie l           12 Flying Dolphins-MR   1:27.12    1:29.69        
                  41.55     1:29.69 (48.14)                                        
 30 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              1:24.60    1:29.83        
                  42.64     1:29.83 (47.19)                                        
 31 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR              1:30.15    1:30.28        
                  41.98     1:30.28 (48.30)                                        
 32 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR               1:32.99    1:30.50        
                  41.81     1:30.50 (48.69)                                        
 33 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:28.23    1:30.69        
                  41.88     1:30.69 (48.81)                                        
 34 Fusco, Charlotte G        11 GAEL-MR              1:32.62    1:31.18        
                  44.32     1:31.18 (46.86)                                        
 35 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   1:33.25    1:32.18        
                  43.18     1:32.18 (49.00)                                        
 36 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:32.86    1:32.65        
                  43.72     1:32.65 (48.93)                                        
 37 Bach, Caroline S          11 GAEL-MR              1:36.91    1:32.84        
                  43.22     1:32.84 (49.62)                                        
 38 Tsang, Rachel             11 UNLIE-MR                  NT    1:33.10        
                  43.17     1:33.10 (49.93)                                        
 39 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:34.95    1:33.17        
                  45.04     1:33.17 (48.13)                                        
 40 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR  1:34.12    1:33.32        
                  44.39     1:33.32 (48.93)                                        
 41 Rende, Sophia R           11 GAEL-MR              1:40.60    1:33.38        
                  45.10     1:33.38 (48.28)                                        
 42 Taipale, Lilli E          12 AGUA-MR              1:32.19    1:33.39        
                  43.68     1:33.39 (49.71)                                        
 43 Kerner, Lindsey           12 Express Swimming-MR  1:32.35    1:33.52        
                  44.23     1:33.52 (49.29)                                        
 44 Walsh, Gianna M           11 GAEL-MR              1:34.66    1:33.63        
                  43.76     1:33.63 (49.87)                                        
 45 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR   1:35.05    1:33.68        
                  43.98     1:33.68 (49.70)                                        
 46 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:31.58    1:34.18        
                  43.94     1:34.18 (50.24)                                        
 47 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR   1:34.80    1:34.36        
                  43.34     1:34.36 (51.02)                                        
 48 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:34.86    1:34.41        
                  44.66     1:34.41 (49.75)                                        
 49 Tamberelli, Liliana M     12 FA-MR                1:34.89    1:34.47        
                  42.51     1:34.47 (51.96)                                        
 50 Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR            1:32.51    1:34.73        
                  45.78     1:34.73 (48.95)                                        
 51 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR              1:42.29    1:35.16        
                  45.38     1:35.16 (49.78)                                        
 52 Sodhi, Amani              11 FA-MR                1:33.63    1:35.33        
                  44.71     1:35.33 (50.62)                                        
 53 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR              1:38.01    1:35.37        
                  44.52     1:35.37 (50.85)                                        
 54 Mullaney, Maggie D        12 WISC-MR              1:40.23    1:36.36        
                  45.01     1:36.36 (51.35)                                        
 55 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR  1:48.77    1:37.22        
                  45.52     1:37.22 (51.70)                                        
 56 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:42.80    1:37.88        
                  45.49     1:37.88 (52.39)                                        
 57 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR  1:36.59    1:37.98        
                  45.85     1:37.98 (52.13)                                        
 58 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR              1:38.03    1:38.25        
                  46.52     1:38.25 (51.73)                                        
 59 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR  1:48.12    1:39.51        
                  46.63     1:39.51 (52.88)                                        
 60 Epstein, Chelsea R        12 GAEL-MR              1:40.00    1:40.38        
                  47.02     1:40.38 (53.36)                                        
 61 Ferrante, Lily M          11 GAEL-MR                   NT    1:41.00        
                  47.36     1:41.00 (53.64)                                        
 62 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  1:41.97    1:41.32        
                  48.05     1:41.32 (53.27)                                        
 63 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:46.80    1:42.50        
                  49.08     1:42.50 (53.42)                                        
 64 Hogger, Annika R          11 FA-MR                1:42.48    1:44.80        
                  50.22     1:44.80 (54.58)                                        
 65 Bekerman, Audrey          12 Express Swimming-MR  1:45.20    1:44.97        
                  46.36     1:44.97 (58.61)                                        
 66 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                   NT    1:45.41        
                  50.24     1:45.41 (55.17)                                        
 67 Gutierrez, Luci           11 GAEL-MR              2:08.34    1:47.15        
                  51.74     1:47.15 (55.41)                                        
 68 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR        NT    1:47.56        
                  51.58     1:47.56 (55.98)                                        
 69 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR  2:00.77    1:50.71        
                  50.63   1:50.71 (1:00.08)                                        
 70 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  1:59.60    1:52.87        
                  52.23   1:52.87 (1:00.64)                                        
 71 Muth, Cindy               12 Express Swimming-MR  2:07.77    2:04.05        
                  58.01   2:04.05 (1:06.04)                                        
 72 Chaudhury, Dia s          11 Flying Dolphins-MR        NT    2:05.35        
                  58.69   2:05.35 (1:06.66)                                        
 73 Waldman, Iliana K         11 UNLIE-MR                  NT    2:05.77        
                1:00.54   2:05.77 (1:05.23)                                        
 -- Roberts, Cassandra        12 WISC-MR              1:43.76         DQ        
      Downward butterfly kick
                  48.64          DQ (53.65)                                        
 -- Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  56.34        DQ (1:03.20)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR                28.01      28.10        
  2 Perez, Brianna M          12 NYSA-MR                28.42      28.32        
  3 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    28.76      29.42        
  4 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    29.64      30.04        
  5 Liu, Ava L                12 NYSA-MR                29.97      30.12        
  6 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    30.13      30.28        
  7 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR                30.16      30.49        
  8 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR     29.85      30.57        
  9 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR     29.90      30.75        
 10 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    30.83      30.89        
 11 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    32.09      31.54        
 12 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR     31.86      31.85        
 13 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR                32.59      31.89        
 14 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    35.07      32.04        
 15 Gutierrez, Luci           11 GAEL-MR                31.75      32.09        
 16 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR                30.56      32.29        
 17 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR     33.85      32.32        
 18 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    32.90      32.44        
 19 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                32.49      32.45        
 20 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                32.53      32.76        
 21 Jelic, Maggie l           12 Flying Dolphins-MR     32.09      32.94        
 22 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    33.52      33.06        
 23 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    33.78      33.11        
 24 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR                34.84      33.29        
 25 Pintal, Natalia           12 GATE-MR                36.00      33.47        
 26 Horner, Maddie H          11 GAEL-MR                34.73      34.53        
 27 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR     32.52      34.70        
 28 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                35.90      34.77        
 29 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR     34.65      34.88        
 30 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                35.49      34.95        
 31 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                35.13      35.08        
 32 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR                35.61      35.25        
 33 Schafer, Marian E         12 GAEL-MR                35.65      35.32        
 34 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    37.39      35.93        
 35 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR     35.41      36.00        
 36 Bouzarouata, Salma K      11 UNLIE-MR               34.62      36.16        
 37 Tamberelli, Liliana M     12 FA-MR                  34.70      36.52        
 38 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR                 37.98      36.61        
 39 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              37.58      36.65        
 40 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     37.53      36.80        
 41 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR                37.26      37.26        
 42 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR    37.37      37.37        
 43 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    40.33      37.55        
 44 Ramos, Kota               12 CSDC-MR                36.27      37.76        
 45 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    36.20      37.81        
 46 Bach, Caroline S          11 GAEL-MR                40.12      38.08        
 47 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    38.02      38.41        
 48 Rende, Sophia R           11 GAEL-MR                   NT      38.51        
 49 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR    37.61      38.82        
 49 Mullaney, Maggie D        12 WISC-MR                43.16      38.82        
 51 Tsang, Rachel             11 UNLIE-MR                  NT      38.90        
 52 Coward, Olivia P          11 Flying Dolphins-MR     42.60      40.22        
 53 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR    45.46      40.62        
 54 Hogger, Annika R          11 FA-MR                  39.16      40.99        
 55 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    42.50      41.16        
 56 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR    41.26      41.72        
 57 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR                41.24      42.31        
 58 Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR              47.85      43.38        
 59 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 43.09      43.43        
 60 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR    42.22      43.84        
 61 D'Auria, Taylor M         11 GAEL-MR                   NT      44.01        
 62 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    45.40      44.58        
 63 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR    45.15      45.17        
 64 Waldman, Iliana K         11 UNLIE-MR                  NT      47.98        
 65 Alessi, Sam S             12 SSC-MR                 49.86      48.91        
 66 Fan, Sara                 11 Express Swimming-MR    59.93      50.32        
 67 Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR       NT      50.95        
 68 Bekerman, Audrey          12 Express Swimming-MR    48.92      51.29        
 69 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    52.67      53.77        
 70 Muth, Cindy               12 Express Swimming-MR    54.69      55.00        
 71 Chaudhury, Dia s          11 Flying Dolphins-MR        NT      56.26        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Brianna M          12 NYSA-MR              1:01.95    1:02.24        
                  29.25     1:02.24 (32.99)                                        
  2 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:03.69    1:04.15        
                  30.94     1:04.15 (33.21)                                        
  3 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:04.33    1:04.50        
                  30.34     1:04.50 (34.16)                                        
  4 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              1:05.14    1:04.71        
                  30.08     1:04.71 (34.63)                                        
  5 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:09.20    1:07.87        
                  30.88     1:07.87 (36.99)                                        
  6 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:07.83    1:09.53        
                  33.43     1:09.53 (36.10)                                        
  7 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:10.56    1:10.28        
                  34.48     1:10.28 (35.80)                                        
  8 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              1:04.94    1:10.81        
                  33.79     1:10.81 (37.02)                                        
  9 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:10.91    1:10.87        
                  34.38     1:10.87 (36.49)                                        
 10 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:09.88    1:11.45        
                  32.90     1:11.45 (38.55)                                        
 11 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR   1:12.16    1:12.51        
                  34.20     1:12.51 (38.31)                                        
 12 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:12.38    1:13.04        
                  34.69     1:13.04 (38.35)                                        
 13 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              1:10.27    1:13.33        
                  33.58     1:13.33 (39.75)                                        
 14 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:15.53    1:13.48        
                  34.43     1:13.48 (39.05)                                        
 15 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR   1:14.09    1:13.97        
                  35.21     1:13.97 (38.76)                                        
 16 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:15.20    1:15.09        
                  34.29     1:15.09 (40.80)                                        
 16 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:14.05    1:15.09        
                  34.86     1:15.09 (40.23)                                        
 18 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:16.50    1:16.08        
                  34.44     1:16.08 (41.64)                                        
 19 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR   1:20.04    1:17.02        
                  35.12     1:17.02 (41.90)                                        
 20 Jelic, Maggie l           12 Flying Dolphins-MR   1:21.25    1:17.10        
                  35.68     1:17.10 (41.42)                                        
 21 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   1:18.81    1:17.30        
                  35.91     1:17.30 (41.39)                                        
 22 Schafer, Marian E         12 GAEL-MR              1:15.57    1:17.91        
                  37.61     1:17.91 (40.30)                                        
 23 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:19.98    1:18.79        
                  37.24     1:18.79 (41.55)                                        
 24 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              1:17.82    1:19.93        
                  35.78     1:19.93 (44.15)                                        
 25 Horner, Maddie H          11 GAEL-MR              1:23.84    1:20.19        
                  37.08     1:20.19 (43.11)                                        
 26 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:20.14    1:20.81        
                  37.00     1:20.81 (43.81)                                        
 27 Bouzarouata, Salma K      11 UNLIE-MR             1:19.47    1:21.50        
                  36.70     1:21.50 (44.80)                                        
 28 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:26.81    1:22.06        
                  38.10     1:22.06 (43.96)                                        
 29 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:24.01    1:23.55        
                  38.88     1:23.55 (44.67)                                        
 30 Ewald, Sydney             12 GATE-MR              1:20.00    1:23.90        
                  38.27     1:23.90 (45.63)                                        
 31 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR  1:25.62    1:24.47        
                  38.56     1:24.47 (45.91)                                        
 32 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR   1:21.54    1:26.45        
                  39.05     1:26.45 (47.40)                                        
 33 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR       NT    1:27.98        
                  39.68     1:27.98 (48.30)                                        
 34 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:29.55    1:28.48        
                  39.44     1:28.48 (49.04)                                        
 35 Ramos, Kota               12 CSDC-MR              1:24.88    1:29.30        
                  42.45     1:29.30 (46.85)                                        
 36 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR       NT    1:29.63        
                  41.55     1:29.63 (48.08)                                        
 37 Tamberelli, Liliana M     12 FA-MR                1:20.67    1:32.28        
                  42.41     1:32.28 (49.87)                                        
 38 Waye, Ellie S             12 Flying Dolphins-MR   1:37.66    1:32.94        
                  40.95     1:32.94 (51.99)                                        
 39 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR  1:33.08    1:33.80        
                  40.22     1:33.80 (53.58)                                        
 40 Hogger, Annika R          11 FA-MR                1:43.73    1:34.15        
                  43.70     1:34.15 (50.45)                                        
 41 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR              1:26.79    1:34.20        
                  40.43     1:34.20 (53.77)                                        
 42 Pinto, Danixza            12 Flying Dolphins-MR   1:31.31    1:35.34        
                  42.24     1:35.34 (53.10)                                        
 43 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:38.56    1:41.97        
                  46.11     1:41.97 (55.86)                                        
 44 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:38.40    1:42.26        
                  47.97     1:42.26 (54.29)                                        
 45 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:40.00    1:43.35        
                  46.55     1:43.35 (56.80)                                        
 46 Waldman, Iliana K         11 UNLIE-MR                  NT    1:46.27        
                  49.87     1:46.27 (56.40)                                        
 47 Cook, Keiran R            11 Express Swimming-MR  1:46.57    1:48.02        
                  51.16     1:48.02 (56.86)                                        
 48 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR       NT    1:50.92        
                  48.62   1:50.92 (1:02.30)                                        
 49 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  2:01.61    2:05.49        
                  56.37   2:05.49 (1:09.12)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  2:31.40    2:29.67        
                  34.17     1:11.99 (37.82)     1:57.20 (45.21)     2:29.67 (32.47)
  2 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  2:27.28    2:30.17        
                  33.50     1:12.07 (38.57)     1:56.26 (44.19)     2:30.17 (33.91)
  3 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              2:42.74    2:37.15        
                  33.89     1:13.15 (39.26)     2:00.59 (47.44)     2:37.15 (36.56)
  4 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  2:40.98    2:37.25        
                  34.62     1:12.76 (38.14)     2:03.21 (50.45)     2:37.25 (34.04)
  5 Feld, Tessa S             11 AGUA-MR              2:33.51    2:38.59        
                  33.57     1:12.58 (39.01)     2:03.91 (51.33)     2:38.59 (34.68)
  6 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  2:45.01    2:39.95        
                  34.40     1:15.16 (40.76)     2:02.55 (47.39)     2:39.95 (37.40)
  7 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              2:45.51    2:41.42        
                  36.57     1:19.39 (42.82)     2:05.37 (45.98)     2:41.42 (36.05)
  8 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  2:44.74    2:46.17        
                  35.86     1:19.83 (43.97)     2:09.11 (49.28)     2:46.17 (37.06)
  9 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              2:44.35    2:46.98        
                  35.12     1:18.76 (43.64)     2:08.21 (49.45)     2:46.98 (38.77)
 10 MacLennan, Catherine L    11 AGUA-MR              2:50.60    2:48.26        
                  38.86     1:21.91 (43.05)     2:09.96 (48.05)     2:48.26 (38.30)
 11 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  2:53.76    2:52.34        
                  40.37     1:24.90 (44.53)     2:16.67 (51.77)     2:52.34 (35.67)
 12 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  3:08.19    2:57.69        
                  39.66     1:26.75 (47.09)     2:18.93 (52.18)     2:57.69 (38.76)
 13 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR  3:05.67    2:59.10        
                  41.18     1:23.30 (42.12)     2:20.14 (56.84)     2:59.10 (38.96)
 14 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  3:35.43    3:08.20        
                  43.44     1:29.10 (45.66)     2:26.52 (57.42)     3:08.20 (41.68)
 -- Wessel, Aubree J          11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
                  40.66     1:26.16 (45.50)     2:24.61 (58.45)          DQ (43.81)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR    25.36      25.11        
  2 Guzzino, Mary Grace S     14 NYSA-MR                25.94      25.64        
  3 Chiang, Kylie M           13 GATE-MR                26.30      26.54        
  4 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR                27.58      26.72        
  5 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR    27.02      26.84        
  6 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR                26.39      26.89        
  7 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR    27.23      26.93        
  8 Bernardo, Sophia M        14 Express Swimming-MR    27.27      26.99        
  9 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR    26.63      27.04        
 10 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    27.02      27.06        
 11 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR     26.49      27.15        
 12 Chang, Mia                14 AGUA-MR                27.02      27.21        
 13 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR    27.73      27.62        
 14 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR    27.89      27.71        
 15 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR                26.38      27.72        
 16 Kim, Ashley               14 AGUA-MR                28.06      27.95        
 17 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                  27.61      27.96        
 18 Bell, Fiona M             13 AGUA-MR                27.42      28.03        
 19 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR    27.56      28.20        
 20 Hermann, Anna             14 AGUA-MR                27.25      28.22        
 21 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR    28.01      28.23        
 22 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR    27.96      28.24        
 23 Asch, Lexi                13 AGUA-MR                27.44      28.26        
 24 Giordano, Jessica M       14 FA-MR                  27.89      28.27        
 25 Chang, Cara               14 AGUA-MR                27.23      28.30        
 26 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR                28.43      28.32        
 27 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR    28.12      28.36        
 28 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR    28.13      28.42        
 28 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR    28.57      28.42        
 30 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR    28.42      28.49        
 31 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR    28.20      28.64        
 32 Albuquerque Hsieh, Gabri  13 AGUA-MR                28.87      28.71        
 33 Fitzpatrick, Karina       14 CSDC-MR                29.52      28.81        
 34 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR                28.22      28.85        
 35 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR                28.06      28.88        
 36 Hickey, Brennan B         14 GAEL-MR                29.55      29.30        
 37 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR                28.40      29.43        
 38 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                28.91      29.46        
 39 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR                 28.77      29.53        
 40 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR                29.00      29.81        
 41 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR                29.50      29.92        
 42 Sandoval, Hope E          14 FA-MR                  30.02      29.94        
 43 Winter, Lian L            14 Express Swimming-MR    31.21      29.99        
 44 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR    28.99      30.17        
 45 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR                28.82      30.26        
 46 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR    29.96      30.27        
 47 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                  31.56      30.43        
 48 Drapala, Olivia R         14 CSDC-MR                31.15      30.57        
 49 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR                30.52      30.62        
 50 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR    29.37      30.63        
 51 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR    30.80      30.67        
 52 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR    30.81      31.08        
 53 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR    31.77      31.22        
 54 Heitmuller, Maddie        14 CSDC-MR                31.35      31.58        
 55 Gambone, Anna K           13 GAEL-MR                30.85      31.65        
 56 Roberts, Salena           14 WISC-MR                32.03      31.76        
 57 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR     30.79      31.81        
 58 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR                31.56      31.84        
 59 Berger, Ashley A          14 Express Swimming-MR    32.72      32.54        
 60 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR    34.57      32.92        
 61 Nothnagle, Alexa G        14 Express Swimming-MR    32.89      33.93        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     14 NYSA-MR                55.41      54.77        
                  26.57       54.77 (28.20)                                        
  2 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    56.55      55.64        
                  27.00       55.64 (28.64)                                        
  3 Schaepers-Cheu, Mayumi M  14 AGUA-MR                54.45      56.75        
                  27.04       56.75 (29.71)                                        
  4 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR                57.51      57.22        
                  27.60       57.22 (29.62)                                        
  5 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR    55.80      57.80        
                  27.13       57.80 (30.67)                                        
  6 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR    56.79      57.85        
                  27.65       57.85 (30.20)                                        
  7 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR                58.57      58.00        
                  27.83       58.00 (30.17)                                        
  8 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                  58.52      58.23        
                  28.12       58.23 (30.11)                                        
  9 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR    58.54      58.69        
                  28.26       58.69 (30.43)                                        
 10 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:00.85      59.28        
                  28.05       59.28 (31.23)                                        
 11 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    58.82      59.57        
                  28.74       59.57 (30.83)                                        
 12 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR    58.77      59.65        
                  28.08       59.65 (31.57)                                        
 13 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR    59.55      59.90        
                  28.34       59.90 (31.56)                                        
 14 Lansing, Carolina B       14 AGUA-MR                58.28      59.94        
                  28.67       59.94 (31.27)                                        
 15 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:00.12      59.99        
                  28.87       59.99 (31.12)                                        
 16 Hermann, Anna             14 AGUA-MR              1:00.25    1:00.08        
                  28.69     1:00.08 (31.39)                                        
 17 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:00.75    1:00.09        
                  28.72     1:00.09 (31.37)                                        
 18 Asch, Lexi                13 AGUA-MR                59.37    1:00.33        
                  29.14     1:00.33 (31.19)                                        
 19 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR     59.36    1:00.50        
                  28.58     1:00.50 (31.92)                                        
 20 Chang, Mia                14 AGUA-MR                59.06    1:00.58        
                  28.89     1:00.58 (31.69)                                        
 21 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              1:00.74    1:00.87        
                  29.33     1:00.87 (31.54)                                        
 22 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:01.46    1:00.91        
                  28.93     1:00.91 (31.98)                                        
 23 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR                57.63    1:00.94        
                  28.90     1:00.94 (32.04)                                        
 24 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  1:00.84    1:00.95        
                  29.24     1:00.95 (31.71)                                        
 25 Giordano, Jessica M       14 FA-MR                1:01.52    1:01.14        
                  29.48     1:01.14 (31.66)                                        
 26 Chang, Cara               14 AGUA-MR                58.66    1:01.34        
                  29.23     1:01.34 (32.11)                                        
 27 Barber, Alexis G          14 AGUA-MR                59.41    1:01.44        
                  29.52     1:01.44 (31.92)                                        
 28 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              1:01.53    1:01.72        
                  29.49     1:01.72 (32.23)                                        
 29 Fong, Joline I            14 AGUA-MR              1:02.52    1:01.87        
 29 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              1:02.28    1:01.87        
                  29.98     1:01.87 (31.89)                                        
 31 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR              1:00.55    1:01.92        
                  29.50     1:01.92 (32.42)                                        
 32 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:02.00    1:02.20        
                  29.74     1:02.20 (32.46)                                        
 33 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:00.99    1:02.28        
                  29.65     1:02.28 (32.63)                                        
 34 Sodhi, Malika             14 FA-MR                1:02.03    1:02.43        
                  29.98     1:02.43 (32.45)                                        
 35 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:03.06    1:02.55        
                  30.08     1:02.55 (32.47)                                        
 36 Hickey, Brennan B         14 GAEL-MR              1:04.61    1:02.61        
                  29.78     1:02.61 (32.83)                                        
 37 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR  1:04.34    1:02.70        
                  29.69     1:02.70 (33.01)                                        
 38 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              1:01.02    1:02.73        
                  30.18     1:02.73 (32.55)                                        
 39 Albuquerque Hsieh, Gabri  13 AGUA-MR              1:02.03    1:02.78        
                  30.42     1:02.78 (32.36)                                        
 39 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:03.42    1:02.78        
                  29.56     1:02.78 (33.22)                                        
 41 Kim, Kodi K               13 AGUA-MR              1:02.47    1:02.90        
                  30.18     1:02.90 (32.72)                                        
 42 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR              1:00.88    1:02.91        
                  30.06     1:02.91 (32.85)                                        
 43 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:03.51    1:03.01        
                  30.36     1:03.01 (32.65)                                        
 44 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              1:03.53    1:03.40        
                  30.32     1:03.40 (33.08)                                        
 45 Arabadjiev, Ariana C      14 AGUA-MR              1:02.60    1:03.45        
                  30.81     1:03.45 (32.64)                                        
 46 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               1:04.29    1:03.82        
                  30.55     1:03.82 (33.27)                                        
 47 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  1:01.58    1:03.86        
                  29.97     1:03.86 (33.89)                                        
 48 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              1:02.97    1:03.88        
                  30.85     1:03.88 (33.03)                                        
 49 Saidel, Vera R            13 AGUA-MR              1:00.68    1:03.98        
                  30.02     1:03.98 (33.96)                                        
 50 Akil, Fatine              14 GATE-MR              1:02.01    1:03.99        
                  30.39     1:03.99 (33.60)                                        
 51 Einsetler, Morgan P       13 WISC-MR              1:06.16    1:04.45        
                  30.63     1:04.45 (33.82)                                        
 52 Khitin, Layla             13 AGUA-MR              1:06.17    1:04.55        
                  31.02     1:04.55 (33.53)                                        
 53 DeFranco, Ava             13 WISC-MR              1:11.43    1:04.56        
                  30.84     1:04.56 (33.72)                                        
 54 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  1:04.72    1:04.88        
                  31.00     1:04.88 (33.88)                                        
 55 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              1:02.93    1:05.10        
                  31.14     1:05.10 (33.96)                                        
 56 Rieman, Grace L           13 GAEL-MR              1:07.79    1:05.11        
                  31.55     1:05.11 (33.56)                                        
 57 Sandoval, Hope E          14 FA-MR                1:04.12    1:05.93        
                  30.99     1:05.93 (34.94)                                        
 58 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              1:06.25    1:06.45        
                  31.82     1:06.45 (34.63)                                        
 59 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:06.18    1:06.67        
                  32.22     1:06.67 (34.45)                                        
 60 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  1:08.07    1:07.07        
                  31.87     1:07.07 (35.20)                                        
 61 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:06.52    1:07.31        
                  32.63     1:07.31 (34.68)                                        
 62 Winter, Lian L            14 Express Swimming-MR  1:06.01    1:07.43        
                  31.70     1:07.43 (35.73)                                        
 63 Casto, Isabella R         13 FA-MR                1:06.76    1:07.47        
                  32.84     1:07.47 (34.63)                                        
 64 Drapala, Olivia R         14 CSDC-MR              1:07.96    1:07.49        
                  33.21     1:07.49 (34.28)                                        
 65 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  1:07.31    1:07.60        
                  32.91     1:07.60 (34.69)                                        
 66 Gambone, Anna K           13 GAEL-MR              1:08.93    1:07.92        
                  32.15     1:07.92 (35.77)                                        
 67 Rodriguez, Leidy D        14 FA-MR                1:10.96    1:08.52        
                  32.65     1:08.52 (35.87)                                        
 68 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              1:09.19    1:08.93        
                  33.60     1:08.93 (35.33)                                        
 69 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR   1:09.98    1:09.19        
                  32.62     1:09.19 (36.57)                                        
 70 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              1:09.09    1:09.79        
                  32.84     1:09.79 (36.95)                                        
 71 Bolon, Isabella M         13 AGUA-MR              1:10.83    1:09.80        
                  33.50     1:09.80 (36.30)                                        
 72 Roberts, Salena           14 WISC-MR              1:15.73    1:11.61        
                  34.28     1:11.61 (37.33)                                        
 73 Calderon, Darlene A       14 Express Swimming-MR       NT    1:12.41        
                  33.89     1:12.41 (38.52)                                        
 74 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  1:13.03    1:12.65        
                  34.45     1:12.65 (38.20)                                        
 75 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  1:14.40    1:13.31        
                  36.07     1:13.31 (37.24)                                        
 76 Alexander, Riley E        14 CSDC-MR              1:10.48    1:14.06        
                  35.42     1:14.06 (38.64)                                        
 77 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR              1:14.04    1:14.80        
                  34.74     1:14.80 (40.06)                                        
 78 Klimuszko, Caylee A       13 WISC-MR              1:15.59    1:17.09        
                  37.22     1:17.09 (39.87)                                        
 79 Goncalves, Arianna C      14 Express Swimming-MR  1:22.49    1:19.34        
                  36.57     1:19.34 (42.77)                                        
 80 Evans, Milan V            14 Express Swimming-MR       NT    1:38.82        
                  43.69     1:38.82 (55.13)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:04.67    2:02.81        
                  28.60       59.56 (30.96)     1:31.37 (31.81)     2:02.81 (31.44)
  2 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:03.01    2:02.84        
                  28.13       59.77 (31.64)     1:31.61 (31.84)     2:02.84 (31.23)
  3 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:03.24    2:04.54        
                  28.52     1:00.13 (31.61)     1:32.40 (32.27)     2:04.54 (32.14)
  4 Roebuck, Carter R         13 AGUA-MR              2:06.65    2:04.63        
                  28.67     1:00.51 (31.84)     1:33.25 (32.74)     2:04.63 (31.38)
  5 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR  2:05.45    2:05.08        
                  27.21       58.13 (30.92)     1:31.37 (33.24)     2:05.08 (33.71)
  6 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:09.35    2:06.46        
                  28.89     1:00.60 (31.71)     1:33.64 (33.04)     2:06.46 (32.82)
  7 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              2:08.10    2:07.46        
                  28.76     1:01.07 (32.31)     1:34.13 (33.06)     2:07.46 (33.33)
  8 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  2:09.10    2:09.16        
                  29.36     1:02.46 (33.10)     1:35.93 (33.47)     2:09.16 (33.23)
  9 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  2:06.54    2:09.23        
                  29.58     1:01.28 (31.70)     1:35.07 (33.79)     2:09.23 (34.16)
 10 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  2:12.11    2:10.24        
                  29.97     1:03.14 (33.17)     1:36.94 (33.80)     2:10.24 (33.30)
 11 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  2:09.36    2:10.64        
                  29.12     1:02.25 (33.13)     1:36.88 (34.63)     2:10.64 (33.76)
 12 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:08.68    2:11.09        
                  29.70     1:03.46 (33.76)     1:37.42 (33.96)     2:11.09 (33.67)
 13 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:14.66    2:11.35        
                  29.28     1:02.23 (32.95)     1:36.85 (34.62)     2:11.35 (34.50)
 14 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  2:11.87    2:12.12        
                  29.84     1:03.51 (33.67)     1:38.15 (34.64)     2:12.12 (33.97)
 15 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  2:12.21    2:12.61        
                  29.17     1:02.27 (33.10)     1:37.11 (34.84)     2:12.61 (35.50)
 16 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              2:17.27    2:13.34        
                  30.96     1:04.64 (33.68)     1:39.23 (34.59)     2:13.34 (34.11)
 17 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR   2:15.60    2:13.42        
                  30.20     1:05.18 (34.98)     1:40.57 (35.39)     2:13.42 (32.85)
 18 Giordano, Jessica M       14 FA-MR                2:12.47    2:13.43        
                  30.66     1:04.31 (33.65)     1:39.02 (34.71)     2:13.43 (34.41)
 19 Asch, Lexi                13 AGUA-MR              2:10.47    2:13.53        
                  30.89     1:04.76 (33.87)     1:39.36 (34.60)     2:13.53 (34.17)
 20 Chang, Mia                14 AGUA-MR              2:11.80    2:13.67        
                  31.13     1:05.37 (34.24)     1:39.72 (34.35)     2:13.67 (33.95)
 21 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR              2:12.75    2:14.42        
                  30.88     1:04.98 (34.10)     1:39.93 (34.95)     2:14.42 (34.49)
 22 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:07.68    2:15.48        
                  29.47     1:02.95 (33.48)     1:39.27 (36.32)     2:15.48 (36.21)
 23 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              2:15.13    2:15.90        
                  30.65     1:05.87 (35.22)     1:40.87 (35.00)     2:15.90 (35.03)
 24 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              2:12.52    2:16.13        
                  31.38     1:05.97 (34.59)     1:41.16 (35.19)     2:16.13 (34.97)
 25 Fong, Joline I            14 AGUA-MR              2:16.25    2:16.37        
                  31.22     1:05.87 (34.65)     1:41.52 (35.65)     2:16.37 (34.85)
 26 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  2:16.08    2:16.50        
                  31.28     1:06.56 (35.28)     1:42.85 (36.29)     2:16.50 (33.65)
 27 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  2:19.36    2:16.67        
                  31.17     1:05.20 (34.03)     1:41.05 (35.85)     2:16.67 (35.62)
 28 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR              2:11.32    2:16.77        
                  31.34     1:05.69 (34.35)     1:41.60 (35.91)     2:16.77 (35.17)
 29 Albuquerque Hsieh, Gabri  13 AGUA-MR              2:15.07    2:17.82        
                  31.89     1:07.07 (35.18)     1:43.20 (36.13)     2:17.82 (34.62)
 30 Kim, Kodi K               13 AGUA-MR              2:16.85    2:18.05        
                  32.32     1:07.42 (35.10)     1:43.54 (36.12)     2:18.05 (34.51)
 31 Hickey, Brennan B         14 GAEL-MR              2:22.93    2:18.17        
                  31.21     1:06.87 (35.66)     1:42.19 (35.32)     2:18.17 (35.98)
 32 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  2:20.34    2:18.57        
                  32.01     1:07.54 (35.53)     1:42.97 (35.43)     2:18.57 (35.60)
 33 Chiang, Kylie M           13 GATE-MR              2:15.01    2:19.82        
                  31.24     1:05.93 (34.69)     1:43.02 (37.09)     2:19.82 (36.80)
 34 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  2:18.57    2:21.23        
                  32.66     1:08.90 (36.24)     1:44.86 (35.96)     2:21.23 (36.37)
 35 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:21.80    2:21.78        
                  32.82     1:08.81 (35.99)     1:45.64 (36.83)     2:21.78 (36.14)
 36 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              2:19.92    2:22.17        
                  31.78     1:08.08 (36.30)     1:45.53 (37.45)     2:22.17 (36.64)
 37 Bowen, Lacey A            14 FA-MR                2:19.68    2:22.40        
                  32.81     1:09.22 (36.41)     1:46.62 (37.40)     2:22.40 (35.78)
 38 Khitin, Layla             13 AGUA-MR              2:24.65    2:24.15        
                  32.35     1:09.31 (36.96)     1:47.57 (38.26)     2:24.15 (36.58)
 39 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              2:17.64    2:24.36        
                  32.81     1:09.34 (36.53)     1:47.25 (37.91)     2:24.36 (37.11)
 40 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              2:23.47    2:24.72        
                  33.07     1:09.86 (36.79)     1:47.43 (37.57)     2:24.72 (37.29)
 41 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  2:26.18    2:26.16        
                  32.65     1:07.89 (35.24)     1:47.22 (39.33)     2:26.16 (38.94)
 42 Drapala, Olivia R         14 CSDC-MR              2:24.15    2:26.23        
                  33.31     1:10.24 (36.93)     1:49.08 (38.84)     2:26.23 (37.15)
 43 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              2:29.92    2:27.75        
                  34.07     1:11.52 (37.45)     1:50.43 (38.91)     2:27.75 (37.32)
 44 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  2:31.44    2:27.87        
                  34.88     1:10.75 (35.87)     1:49.89 (39.14)     2:27.87 (37.98)
 45 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  2:26.60    2:27.88        
                  32.74     1:09.52 (36.78)     1:49.17 (39.65)     2:27.88 (38.71)
 46 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                2:25.40    2:28.22        
                  33.42     1:11.01 (37.59)     1:50.22 (39.21)     2:28.22 (38.00)
 47 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR              2:40.01    2:28.32        
                  34.53     1:13.35 (38.82)     1:51.43 (38.08)     2:28.32 (36.89)
 48 Gambone, Anna K           13 GAEL-MR              2:34.26    2:29.34        
                  32.82     1:09.91 (37.09)     1:49.64 (39.73)     2:29.34 (39.70)
 49 Winter, Lian L            14 Express Swimming-MR  2:25.43    2:29.96        
                  32.75     1:10.13 (37.38)     1:50.86 (40.73)     2:29.96 (39.10)
 50 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR   2:29.87    2:31.15        
                  33.79     1:11.73 (37.94)     1:51.59 (39.86)     2:31.15 (39.56)
 51 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR       NT    2:37.81        
                  36.54     1:16.87 (40.33)     1:57.65 (40.78)     2:37.81 (40.16)
 52 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              2:33.38    2:38.22        
                  35.11     1:15.16 (40.05)     1:56.71 (41.55)     2:38.22 (41.51)
 53 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR       NT    2:38.86        
                  36.97     1:17.28 (40.31)     1:58.40 (41.12)     2:38.86 (40.46)
 54 Nothnagle, Alexa G        14 Express Swimming-MR  2:38.97    2:40.12        
                  36.55     1:15.99 (39.44)     1:57.57 (41.58)     2:40.12 (42.55)
 55 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR              2:39.58    2:48.66        
                  37.56     1:19.30 (41.74)     2:04.52 (45.22)     2:48.66 (44.14)
 56 Heitmuller, Maddie        14 CSDC-MR              2:43.76    2:50.93        
                  37.07     1:18.93 (41.86)     2:05.45 (46.52)     2:50.93 (45.48)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borowski, Ava M           14 NYSA-MR              5:17.99    5:14.50        
                  28.03       59.11 (31.08)     1:30.63 (31.52)     2:02.83 (32.20)
        2:34.63 (31.80)     3:06.64 (32.01)     3:38.69 (32.05)     4:10.75 (32.06)
        4:43.00 (32.25)     5:14.50 (31.50)                                        
  2 Guzzino, Mary Grace S     14 NYSA-MR              5:27.62    5:20.30        
                  27.88       58.74 (30.86)     1:30.41 (31.67)     2:02.74 (32.33)
        2:34.20 (31.46)     3:06.50 (32.30)     3:39.40 (32.90)     4:12.87 (33.47)
        4:46.98 (34.11)     5:20.30 (33.32)                                        
  3 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              5:27.32    5:24.61        
                  28.87     1:00.93 (32.06)     1:33.25 (32.32)     2:05.57 (32.32)
        2:38.56 (32.99)     3:11.43 (32.87)     3:45.04 (33.61)     4:18.49 (33.45)
        4:51.70 (33.21)     5:24.61 (32.91)                                        
  4 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              5:27.77    5:26.66        
                  28.96     1:01.29 (32.33)     1:33.96 (32.67)     2:07.16 (33.20)
        2:40.62 (33.46)     3:13.73 (33.11)     3:47.38 (33.65)     4:20.93 (33.55)
        4:54.23 (33.30)     5:26.66 (32.43)                                        
  5 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  5:36.07    5:29.75        
                  29.84     1:01.94 (32.10)     1:35.69 (33.75)     2:09.20 (33.51)
        2:42.96 (33.76)     3:16.71 (33.75)     3:50.69 (33.98)     4:24.14 (33.45)
        4:57.46 (33.32)     5:29.75 (32.29)                                        
  6 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  5:31.48    5:32.40        
                  29.73     1:02.39 (32.66)     1:36.60 (34.21)     2:10.33 (33.73)
        2:44.52 (34.19)     3:18.22 (33.70)     3:52.89 (34.67)     4:26.92 (34.03)
        5:00.47 (33.55)     5:32.40 (31.93)                                        
  7 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR  5:46.03    5:37.10        
                  28.58     1:00.54 (31.96)     1:34.45 (33.91)     2:08.95 (34.50)
        2:43.26 (34.31)     3:18.77 (35.51)     3:54.62 (35.85)     4:30.14 (35.52)
        5:04.89 (34.75)     5:37.10 (32.21)                                        
  8 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  5:38.58    5:37.13        
                  29.47     1:02.55 (33.08)     1:36.81 (34.26)     2:11.57 (34.76)
        2:46.02 (34.45)     3:20.72 (34.70)     3:55.64 (34.92)     4:30.34 (34.70)
        5:04.33 (33.99)     5:37.13 (32.80)                                        
  9 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  5:29.51    5:38.52        
                  29.71     1:03.33 (33.62)     1:37.60 (34.27)     2:12.30 (34.70)
        2:46.85 (34.55)     3:21.01 (34.16)     3:55.45 (34.44)     4:30.37 (34.92)
        5:05.01 (34.64)     5:38.52 (33.51)                                        
 10 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  5:45.57    5:43.62        
                  30.76     1:04.63 (33.87)     1:39.63 (35.00)     2:14.76 (35.13)
        2:50.58 (35.82)     3:26.09 (35.51)     4:01.57 (35.48)     4:36.81 (35.24)
        5:10.87 (34.06)     5:43.62 (32.75)                                        
 11 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  5:57.77    5:43.72        
                  30.04     1:03.49 (33.45)     1:38.21 (34.72)     2:13.29 (35.08)
        2:48.68 (35.39)     3:24.28 (35.60)     3:59.91 (35.63)     4:35.92 (36.01)
        5:10.71 (34.79)     5:43.72 (33.01)                                        
 12 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  5:46.92    5:45.55        
                  30.95     1:05.22 (34.27)     1:40.21 (34.99)     2:15.73 (35.52)
        2:51.16 (35.43)     3:26.88 (35.72)     4:02.04 (35.16)     4:37.43 (35.39)
        5:11.90 (34.47)     5:45.55 (33.65)                                        
 13 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  5:34.24    5:45.59        
                  30.75     1:03.56 (32.81)     1:37.50 (33.94)     2:12.08 (34.58)
        2:46.89 (34.81)     3:21.80 (34.91)     3:57.57 (35.77)     4:33.96 (36.39)
        5:10.86 (36.90)     5:45.59 (34.73)                                        
 14 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  5:53.05    5:46.88        
                  29.55     1:02.78 (33.23)     1:37.25 (34.47)     2:13.01 (35.76)
        2:48.58 (35.57)     3:24.42 (35.84)     4:00.36 (35.94)     4:36.56 (36.20)
        5:12.34 (35.78)     5:46.88 (34.54)                                        
 15 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR       NT    5:51.12        
                  30.62     1:05.08 (34.46)     1:40.48 (35.40)     2:17.12 (36.64)
        2:52.61 (35.49)     3:28.61 (36.00)     4:05.46 (36.85)     4:42.49 (37.03)
        5:17.27 (34.78)     5:51.12 (33.85)                                        
 16 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR  6:00.72    6:01.64        
                  30.96     1:06.67 (35.71)     1:43.18 (36.51)     2:20.04 (36.86)
        2:57.59 (37.55)     3:34.79 (37.20)     4:11.94 (37.15)     4:48.72 (36.78)
        5:25.48 (36.76)     6:01.64 (36.16)                                        
 17 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  6:05.39    6:04.79        
                  31.85     1:07.22 (35.37)     1:43.04 (35.82)     2:19.70 (36.66)
        2:57.02 (37.32)     3:34.57 (37.55)     4:12.90 (38.33)     4:50.86 (37.96)
        5:28.72 (37.86)     6:04.79 (36.07)                                        
 18 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  6:23.96    6:05.85        
                  32.59     1:08.42 (35.83)     1:45.19 (36.77)     2:22.14 (36.95)
        2:59.23 (37.09)     3:36.80 (37.57)     4:14.62 (37.82)     4:52.61 (37.99)
        5:29.70 (37.09)     6:05.85 (36.15)                                        
 19 Kim, Kodi K               13 AGUA-MR              6:15.59    6:09.76        
                  32.11     1:08.49 (36.38)     1:45.82 (37.33)     2:24.22 (38.40)
        3:02.08 (37.86)     3:40.44 (38.36)     4:18.27 (37.83)     4:56.64 (38.37)
        5:34.14 (37.50)     6:09.76 (35.62)                                        
 20 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  6:06.28    6:10.13        
                  32.51     1:08.85 (36.34)     1:46.12 (37.27)     2:23.92 (37.80)
        3:01.87 (37.95)     3:39.88 (38.01)     4:18.18 (38.30)     4:56.12 (37.94)
        5:34.12 (38.00)     6:10.13 (36.01)                                        
 21 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  6:10.04    6:11.02        
                  32.48     1:09.20 (36.72)     1:46.72 (37.52)     2:24.62 (37.90)
        3:03.60 (38.98)     3:41.53 (37.93)     4:19.53 (38.00)     4:56.81 (37.28)
        5:35.06 (38.25)     6:11.02 (35.96)                                        
 22 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  6:18.95    6:11.15        
                  32.21     1:08.60 (36.39)     1:45.48 (36.88)     2:23.16 (37.68)
        3:00.65 (37.49)     3:38.40 (37.75)     4:16.90 (38.50)     4:55.55 (38.65)
        5:34.39 (38.84)     6:11.15 (36.76)                                        
 23 Fan, Iris                 14 Express Swimming-MR  6:00.94    6:16.56        
                  32.38     1:08.27 (35.89)     1:46.47 (38.20)     2:25.16 (38.69)
        3:04.40 (39.24)     3:43.17 (38.77)     4:22.64 (39.47)     5:02.45 (39.81)
        5:40.93 (38.48)     6:16.56 (35.63)                                        
 24 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  6:06.02    6:17.86        
                  33.47     1:10.18 (36.71)     1:48.69 (38.51)     2:27.24 (38.55)
        3:06.92 (39.68)     3:45.87 (38.95)     4:25.41 (39.54)     5:04.17 (38.76)
        5:42.34 (38.17)     6:17.86 (35.52)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     14 NYSA-MR              1:00.95    1:00.18        
                  29.51     1:00.18 (30.67)                                        
  2 Schaepers-Cheu, Mayumi M  14 AGUA-MR              1:04.53    1:03.06        
                  30.92     1:03.06 (32.14)                                        
  3 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:03.48    1:03.79        
                  31.60     1:03.79 (32.19)                                        
  4 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                1:06.07    1:05.16        
                  32.07     1:05.16 (33.09)                                        
  5 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:07.99    1:05.50        
                  31.76     1:05.50 (33.74)                                        
  6 Fong, Joline I            14 AGUA-MR              1:05.66    1:05.60        
                  32.41     1:05.60 (33.19)                                        
  7 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              1:06.73    1:06.12        
                  32.05     1:06.12 (34.07)                                        
  8 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR   1:03.95    1:06.53        
                  32.34     1:06.53 (34.19)                                        
  9 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  1:06.18    1:06.61        
                  31.78     1:06.61 (34.83)                                        
 10 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:06.02    1:06.79        
                  31.67     1:06.79 (35.12)                                        
 11 Roebuck, Carter R         13 AGUA-MR              1:06.43    1:07.56        
                  32.73     1:07.56 (34.83)                                        
 12 Albuquerque Hsieh, Gabri  13 AGUA-MR              1:08.21    1:08.09        
                  33.65     1:08.09 (34.44)                                        
 13 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  1:06.65    1:08.63        
                  33.39     1:08.63 (35.24)                                        
 14 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  1:05.92    1:08.68        
                  32.53     1:08.68 (36.15)                                        
 15 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:07.19    1:09.36        
                  33.53     1:09.36 (35.83)                                        
 16 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              1:07.37    1:09.88        
                  34.47     1:09.88 (35.41)                                        
 17 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              1:08.39    1:10.03        
                  34.91     1:10.03 (35.12)                                        
 18 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              1:10.82    1:10.07        
                  34.29     1:10.07 (35.78)                                        
 19 Bernardo, Sophia M        14 Express Swimming-MR  1:13.72    1:10.96        
                  34.62     1:10.96 (36.34)                                        
 20 Akil, Fatine              14 GATE-MR              1:08.00    1:11.01        
                  33.83     1:11.01 (37.18)                                        
 21 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:10.59    1:11.21        
                  34.98     1:11.21 (36.23)                                        
 22 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:10.20    1:11.31        
                  34.47     1:11.31 (36.84)                                        
 23 Hermann, Anna             14 AGUA-MR              1:09.30    1:11.33        
                  34.22     1:11.33 (37.11)                                        
 24 Lansing, Carolina B       14 AGUA-MR              1:08.50    1:11.56        
                  34.92     1:11.56 (36.64)                                        
 25 Sodhi, Malika             14 FA-MR                1:10.17    1:11.78        
                  35.37     1:11.78 (36.41)                                        
 25 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  1:13.42    1:11.78        
                  34.57     1:11.78 (37.21)                                        
 27 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              1:11.70    1:12.06        
                  34.94     1:12.06 (37.12)                                        
 27 Giordano, Jessica M       14 FA-MR                1:11.93    1:12.06        
                  34.82     1:12.06 (37.24)                                        
 29 Saidel, Vera R            13 AGUA-MR              1:07.06    1:12.23        
                  33.98     1:12.23 (38.25)                                        
 30 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  1:09.03    1:12.46        
                  35.65     1:12.46 (36.81)                                        
 31 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:11.30    1:12.65        
                  35.41     1:12.65 (37.24)                                        
 32 Chang, Mia                14 AGUA-MR              1:10.66    1:12.81        
                  35.26     1:12.81 (37.55)                                        
 33 Einsetler, Morgan P       13 WISC-MR              1:14.74    1:12.90        
                  34.38     1:12.90 (38.52)                                        
 34 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  1:10.22    1:13.03        
                  35.52     1:13.03 (37.51)                                        
 35 Bell, Fiona M             13 AGUA-MR              1:10.74    1:13.04        
                  36.03     1:13.04 (37.01)                                        
 36 Barber, Alexis G          14 AGUA-MR              1:10.15    1:13.10        
                  35.15     1:13.10 (37.95)                                        
 36 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  1:12.95    1:13.10        
                  36.08     1:13.10 (37.02)                                        
 38 Kim, Kodi K               13 AGUA-MR              1:11.54    1:13.15        
                  35.67     1:13.15 (37.48)                                        
 39 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR  1:11.98    1:13.17        
                  34.90     1:13.17 (38.27)                                        
 40 Khitin, Layla             13 AGUA-MR              1:13.46    1:13.23        
                  35.08     1:13.23 (38.15)                                        
 41 Chang, Cara               14 AGUA-MR              1:08.39    1:13.38        
                  35.71     1:13.38 (37.67)                                        
 42 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:11.38    1:13.63        
                  35.93     1:13.63 (37.70)                                        
 43 Rieman, Grace L           13 GAEL-MR              1:14.91    1:13.72        
                  35.36     1:13.72 (38.36)                                        
 44 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              1:10.65    1:13.82        
                  35.86     1:13.82 (37.96)                                        
 45 Sandoval, Hope E          14 FA-MR                1:11.95    1:13.85        
                  35.31     1:13.85 (38.54)                                        
 46 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              1:11.33    1:13.89        
                  36.16     1:13.89 (37.73)                                        
 47 Arabadjiev, Ariana C      14 AGUA-MR              1:13.23    1:13.98        
                  37.86     1:13.98 (36.12)                                        
 48 Asch, Lexi                13 AGUA-MR              1:12.71    1:13.99        
                  36.59     1:13.99 (37.40)                                        
 49 Winter, Lian L            14 Express Swimming-MR  1:16.01    1:14.25        
                  35.38     1:14.25 (38.87)                                        
 50 DeFranco, Ava             13 WISC-MR              1:21.33    1:14.47        
                  36.30     1:14.47 (38.17)                                        
 51 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              1:11.29    1:15.06        
                  36.74     1:15.06 (38.32)                                        
 52 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  1:12.50    1:15.28        
                  37.22     1:15.28 (38.06)                                        
 53 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               1:12.28    1:15.92        
                  37.06     1:15.92 (38.86)                                        
 54 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  1:15.08    1:15.97        
                  36.28     1:15.97 (39.69)                                        
 55 Liu, Chloe J              14 NYSA-MR              1:16.71    1:16.50        
                  37.25     1:16.50 (39.25)                                        
 56 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:17.42    1:16.62        
                  37.50     1:16.62 (39.12)                                        
 57 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:15.15    1:17.27        
                  37.58     1:17.27 (39.69)                                        
 58 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR              1:13.97    1:17.69        
                  36.77     1:17.69 (40.92)                                        
 59 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  1:19.11    1:17.90        
                  36.83     1:17.90 (41.07)                                        
 60 Bolon, Isabella M         13 AGUA-MR              1:19.43    1:18.31        
                  38.35     1:18.31 (39.96)                                        
 61 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              1:18.38    1:18.65        
                  37.96     1:18.65 (40.69)                                        
 62 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:18.42    1:18.76        
                  39.20     1:18.76 (39.56)                                        
 63 Casto, Isabella R         13 FA-MR                1:23.99    1:19.62        
                  38.82     1:19.62 (40.80)                                        
 64 Gambone, Anna K           13 GAEL-MR              1:21.48    1:21.55        
                  39.30     1:21.55 (42.25)                                        
 65 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              1:18.56    1:21.94        
                  40.63     1:21.94 (41.31)                                        
 66 Alexander, Riley E        14 CSDC-MR              1:18.89    1:23.16        
                  40.92     1:23.16 (42.24)                                        
 67 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR   1:20.32    1:23.23        
                  39.40     1:23.23 (43.83)                                        
 68 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR              1:23.84    1:24.32        
                  41.39     1:24.32 (42.93)                                        
 69 Klimuszko, Caylee A       13 WISC-MR              1:27.57    1:24.41        
                  40.40     1:24.41 (44.01)                                        
 70 Roberts, Salena           14 WISC-MR              1:24.41    1:24.62        
 71 Goncalves, Arianna C      14 Express Swimming-MR  1:34.48    1:28.59        
                  42.38     1:28.59 (46.21)                                        
 72 Calderon, Darlene A       14 Express Swimming-MR       NT    1:42.51        
                  49.98     1:42.51 (52.53)                                        
 -- Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              1:12.20         DQ        
      False start
                  33.57          DQ (35.23)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:14.81    2:14.81        
                  32.00     1:06.08 (34.08)     1:41.16 (35.08)     2:14.81 (33.65)
  2 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:20.60    2:16.92        
                  32.00     1:06.46 (34.46)     1:41.69 (35.23)     2:16.92 (35.23)
  3 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              2:20.51    2:19.76        
                  33.20     1:08.15 (34.95)     1:44.34 (36.19)     2:19.76 (35.42)
  4 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:25.56    2:20.38        
                  32.76     1:07.99 (35.23)     1:44.22 (36.23)     2:20.38 (36.16)
  5 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  2:21.90    2:22.85        
                  33.89     1:09.92 (36.03)     1:46.49 (36.57)     2:22.85 (36.36)
  6 Fong, Joline I            14 AGUA-MR              2:20.96    2:22.94        
                  33.76     1:09.67 (35.91)     1:46.58 (36.91)     2:22.94 (36.36)
  7 Roebuck, Carter R         13 AGUA-MR              2:21.23    2:23.91        
                  33.37     1:10.06 (36.69)     1:47.03 (36.97)     2:23.91 (36.88)
  8 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:23.98    2:24.51        
                  33.60     1:10.56 (36.96)     1:48.30 (37.74)     2:24.51 (36.21)
  9 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  2:24.33    2:25.54        
                  34.88     1:11.81 (36.93)     1:49.04 (37.23)     2:25.54 (36.50)
 10 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  2:24.56    2:25.55        
                  33.18     1:09.70 (36.52)     1:47.84 (38.14)     2:25.55 (37.71)
 11 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR   2:20.31    2:27.26        
                  33.82     1:11.11 (37.29)     1:49.98 (38.87)     2:27.26 (37.28)
 12 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              2:24.81    2:28.91        
                  35.67     1:13.37 (37.70)     1:51.72 (38.35)     2:28.91 (37.19)
 13 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:24.20    2:30.00        
                  34.64     1:13.10 (38.46)     1:52.30 (39.20)     2:30.00 (37.70)
 14 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              2:29.44    2:30.91        
                  35.62     1:14.10 (38.48)     1:53.00 (38.90)     2:30.91 (37.91)
 15 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  2:29.70    2:31.76        
                  35.28     1:13.63 (38.35)     1:53.85 (40.22)     2:31.76 (37.91)
 16 Asch, Lexi                13 AGUA-MR              2:29.35    2:32.77        
                  37.11     1:16.69 (39.58)     1:56.09 (39.40)     2:32.77 (36.68)
 17 Hermann, Anna             14 AGUA-MR              2:25.32    2:33.13        
                  36.03     1:15.12 (39.09)     1:54.05 (38.93)     2:33.13 (39.08)
 18 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              2:29.20    2:33.42        
                  37.00     1:16.06 (39.06)     1:54.93 (38.87)     2:33.42 (38.49)
 19 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  2:33.49    2:33.49        
                  37.01     1:15.67 (38.66)     1:54.67 (39.00)     2:33.49 (38.82)
 20 Chang, Cara               14 AGUA-MR              2:31.42    2:34.46        
                  36.10     1:14.55 (38.45)     1:54.65 (40.10)     2:34.46 (39.81)
 21 Bell, Fiona M             13 AGUA-MR                   NT    2:34.83        
                  35.10     1:15.78 (40.68)     1:55.67 (39.89)     2:34.83 (39.16)
 22 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              2:32.40    2:36.18        
                  37.19     1:17.14 (39.95)     1:57.05 (39.91)     2:36.18 (39.13)
 23 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              2:29.36    2:36.45        
                  37.65     1:17.79 (40.14)     1:57.88 (40.09)     2:36.45 (38.57)
 24 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  2:37.07    2:36.74        
                  37.05     1:16.56 (39.51)     1:57.03 (40.47)     2:36.74 (39.71)
 25 Kim, Kodi K               13 AGUA-MR              2:34.10    2:37.17        
                  37.48     1:17.78 (40.30)     1:58.30 (40.52)     2:37.17 (38.87)
 26 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              2:38.86    2:37.78        
                  38.27     1:17.65 (39.38)     1:58.27 (40.62)     2:37.78 (39.51)
 27 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              2:28.45    2:39.63        
                  37.37     1:18.59 (41.22)     2:00.32 (41.73)     2:39.63 (39.31)
 28 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  2:38.64    2:39.82        
                  37.21     1:18.30 (41.09)     2:00.21 (41.91)     2:39.82 (39.61)
 29 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  2:42.46    2:41.10        
                  38.08     1:19.29 (41.21)     2:01.17 (41.88)     2:41.10 (39.93)
 30 Khitin, Layla             13 AGUA-MR              2:42.76    2:44.76        
                  38.32     1:20.37 (42.05)     2:03.83 (43.46)     2:44.76 (40.93)
 31 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                2:41.79    2:46.99        
                  38.92     1:21.69 (42.77)     2:05.66 (43.97)     2:46.99 (41.33)
 32 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              2:49.45    2:49.94        
                  39.01     1:22.12 (43.11)     2:06.38 (44.26)     2:49.94 (43.56)
 33 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              2:48.89    2:51.94        
                  41.09     1:23.92 (42.83)     2:08.47 (44.55)     2:51.94 (43.47)
 34 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR   2:50.04    2:55.43        
                  42.67     1:26.48 (43.81)     2:11.83 (45.35)     2:55.43 (43.60)
 35 Roberts, Salena           14 WISC-MR              2:57.62    3:02.43        
                  42.34     1:28.73 (46.39)     2:16.89 (48.16)     3:02.43 (45.54)
 36 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR              2:52.43    3:02.55        
                  42.90     1:28.23 (45.33)     2:14.59 (46.36)     3:02.55 (47.96)
 -- Nothnagle, Alexa G        14 Express Swimming-MR  3:10.29         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  41.98     1:27.05 (45.07)     2:12.89 (45.84)          DQ (46.22)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernardo, Sophia M        14 Express Swimming-MR  1:10.47    1:08.47        
                  33.05     1:08.47 (35.42)                                        
  2 Guzzino, Mary Grace S     14 NYSA-MR              1:08.51    1:09.37        
                  32.14     1:09.37 (37.23)                                        
  3 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR  1:09.68    1:10.18        
                  33.74     1:10.18 (36.44)                                        
  4 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              1:11.81    1:12.55        
                  34.28     1:12.55 (38.27)                                        
  5 Roebuck, Carter R         13 AGUA-MR              1:10.86    1:12.92        
                  35.11     1:12.92 (37.81)                                        
  6 Fong, Joline I            14 AGUA-MR              1:08.76    1:14.08        
                  34.60     1:14.08 (39.48)                                        
  7 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  1:18.73    1:16.26        
                  35.98     1:16.26 (40.28)                                        
  8 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                1:20.96    1:16.50        
                  36.05     1:16.50 (40.45)                                        
  9 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:17.47    1:16.75        
                  35.95     1:16.75 (40.80)                                        
 10 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR              1:12.00    1:17.73        
                  36.70     1:17.73 (41.03)                                        
 11 Hermann, Anna             14 AGUA-MR              1:16.98    1:17.74        
                  36.76     1:17.74 (40.98)                                        
 12 Fitzpatrick, Karina       14 CSDC-MR              1:19.80    1:19.15        
                  37.43     1:19.15 (41.72)                                        
 13 Chiang, Kylie M           13 GATE-MR              1:17.00    1:19.44        
                  37.14     1:19.44 (42.30)                                        
 14 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR              1:15.63    1:19.79        
                  37.58     1:19.79 (42.21)                                        
 15 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  1:15.63    1:20.16        
                  36.97     1:20.16 (43.19)                                        
 16 Khitin, Layla             13 AGUA-MR              1:19.75    1:20.30        
                  38.56     1:20.30 (41.74)                                        
 17 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              1:17.43    1:20.32        
                  37.21     1:20.32 (43.11)                                        
 18 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              1:19.41    1:20.74        
                  38.88     1:20.74 (41.86)                                        
 19 Chang, Mia                14 AGUA-MR              1:20.22    1:20.88        
                  38.15     1:20.88 (42.73)                                        
 20 Bell, Fiona M             13 AGUA-MR              1:18.48    1:20.96        
                  37.94     1:20.96 (43.02)                                        
 21 Albuquerque Hsieh, Gabri  13 AGUA-MR              1:20.95    1:20.99        
                  39.55     1:20.99 (41.44)                                        
 22 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:17.98    1:21.07        
                  37.65     1:21.07 (43.42)                                        
 23 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:19.64    1:21.21        
                  39.79     1:21.21 (41.42)                                        
 24 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  1:20.47    1:21.55        
                  38.46     1:21.55 (43.09)                                        
 25 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:19.32    1:21.90        
                  39.69     1:21.90 (42.21)                                        
 26 Hickey, Brennan B         14 GAEL-MR              1:22.20    1:22.14        
                  38.53     1:22.14 (43.61)                                        
 27 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:26.13    1:22.32        
                  37.80     1:22.32 (44.52)                                        
 28 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:21.96    1:22.48        
                  38.93     1:22.48 (43.55)                                        
 29 Liu, Chloe J              14 NYSA-MR              1:24.95    1:22.67        
                  38.81     1:22.67 (43.86)                                        
 30 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  1:20.59    1:22.75        
                  38.63     1:22.75 (44.12)                                        
 31 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              1:22.23    1:22.89        
                  39.42     1:22.89 (43.47)                                        
 32 Winter, Lian L            14 Express Swimming-MR  1:30.09    1:24.67        
                  40.26     1:24.67 (44.41)                                        
 33 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  1:23.30    1:24.89        
                  39.82     1:24.89 (45.07)                                        
 34 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              1:22.30    1:25.05        
                  41.09     1:25.05 (43.96)                                        
 35 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               1:23.84    1:25.20        
                  40.15     1:25.20 (45.05)                                        
 36 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              1:22.88    1:25.32        
                  40.54     1:25.32 (44.78)                                        
 37 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR              1:25.66    1:25.54        
                  40.62     1:25.54 (44.92)                                        
 38 Bowen, Lacey A            14 FA-MR                1:26.22    1:25.88        
                  40.51     1:25.88 (45.37)                                        
 38 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  1:29.16    1:25.88        
                  41.01     1:25.88 (44.87)                                        
 40 Kim, Kodi K               13 AGUA-MR              1:26.07    1:25.96        
                  40.43     1:25.96 (45.53)                                        
 41 Heitmuller, Maddie        14 CSDC-MR              1:23.91    1:26.26        
                  39.98     1:26.26 (46.28)                                        
 42 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              1:25.84    1:26.82        
                  41.67     1:26.82 (45.15)                                        
 43 Gambone, Anna K           13 GAEL-MR              1:26.78    1:27.15        
                  41.09     1:27.15 (46.06)                                        
 44 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  1:26.53    1:27.88        
                  41.30     1:27.88 (46.58)                                        
 45 Sandoval, Hope E          14 FA-MR                1:26.24    1:28.01        
                  40.68     1:28.01 (47.33)                                        
 46 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:26.90    1:28.43        
                  41.90     1:28.43 (46.53)                                        
 47 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  1:27.59    1:28.61        
                  41.73     1:28.61 (46.88)                                        
 48 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              1:28.73    1:30.55        
                  43.69     1:30.55 (46.86)                                        
 49 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  1:25.19    1:30.90        
                  42.32     1:30.90 (48.58)                                        
 50 Roberts, Salena           14 WISC-MR              1:32.71    1:31.19        
                  43.27     1:31.19 (47.92)                                        
 51 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR              1:33.14    1:34.53        
                  45.02     1:34.53 (49.51)                                        
 52 Nothnagle, Alexa G        14 Express Swimming-MR  1:41.53    1:38.22        
                  45.96     1:38.22 (52.26)                                        
 53 Berger, Ashley A          14 Express Swimming-MR  2:00.12    1:59.05        
                  55.72   1:59.05 (1:03.33)                                        
 -- Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              1:17.30         DQ        
      Downward butterfly kick
                  36.80          DQ (40.61)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:32.06    2:31.19        
                  33.56     1:11.44 (37.88)     1:51.28 (39.84)     2:31.19 (39.91)
  2 Bernardo, Sophia M        14 Express Swimming-MR  2:33.47    2:32.84        
                  35.04     1:12.80 (37.76)     1:52.59 (39.79)     2:32.84 (40.25)
  3 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:33.97    2:34.59        
                  35.12     1:14.71 (39.59)     1:55.37 (40.66)     2:34.59 (39.22)
  4 Borowski, Ava M           14 NYSA-MR              2:35.32    2:35.68        
                  35.24     1:14.72 (39.48)     1:55.27 (40.55)     2:35.68 (40.41)
  5 Roebuck, Carter R         13 AGUA-MR              2:32.60    2:36.35        
                  35.19     1:14.90 (39.71)     1:55.80 (40.90)     2:36.35 (40.55)
  6 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              2:33.69    2:37.46        
                  34.92     1:14.65 (39.73)     1:55.78 (41.13)     2:37.46 (41.68)
  7 Fong, Joline I            14 AGUA-MR              2:32.69    2:38.88        
                  35.66     1:15.90 (40.24)     1:57.65 (41.75)     2:38.88 (41.23)
  8 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              2:35.35    2:39.69        
                  36.35     1:16.57 (40.22)     1:58.79 (42.22)     2:39.69 (40.90)
  9 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:39.14    2:41.81        
                  35.92     1:17.06 (41.14)     1:59.48 (42.42)     2:41.81 (42.33)
 10 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  2:45.48    2:44.11        
                  37.30     1:19.93 (42.63)     2:02.81 (42.88)     2:44.11 (41.30)
 11 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR              2:37.20    2:45.65        
                  37.82     1:19.53 (41.71)     2:02.33 (42.80)     2:45.65 (43.32)
 12 Hermann, Anna             14 AGUA-MR              2:41.70    2:45.92        
                  39.33     1:21.64 (42.31)     2:03.47 (41.83)     2:45.92 (42.45)
 13 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              2:48.66    2:47.19        
                  38.25     1:20.97 (42.72)     2:04.20 (43.23)     2:47.19 (42.99)
 14 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR   2:52.62    2:48.31        
                  39.06     1:22.60 (43.54)     2:06.91 (44.31)     2:48.31 (41.40)
 15 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:48.67    2:49.41        
                  37.81     1:20.73 (42.92)     2:05.13 (44.40)     2:49.41 (44.28)
 16 Chang, Mia                14 AGUA-MR              2:50.44    2:50.61        
                  39.73     1:23.51 (43.78)     2:07.59 (44.08)     2:50.61 (43.02)
 17 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR              2:46.67    2:51.12        
                  40.28     1:23.69 (43.41)     2:07.08 (43.39)     2:51.12 (44.04)
 18 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:51.84    2:51.72        
                  37.36     1:20.47 (43.11)     2:06.92 (46.45)     2:51.72 (44.80)
 19 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  2:55.24    2:52.15        
                  40.47     1:24.56 (44.09)     2:08.77 (44.21)     2:52.15 (43.38)
 20 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:54.40    2:53.08        
                  38.90     1:22.40 (43.50)     2:07.31 (44.91)     2:53.08 (45.77)
 21 Albuquerque Hsieh, Gabri  13 AGUA-MR              2:53.90    2:53.34        
                  40.46     1:25.08 (44.62)     2:10.39 (45.31)     2:53.34 (42.95)
 22 Khitin, Layla             13 AGUA-MR              2:55.92    2:53.44        
                  38.75     1:23.46 (44.71)     2:09.34 (45.88)     2:53.44 (44.10)
 23 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:49.91    2:53.91        
                  39.37     1:23.70 (44.33)     2:09.09 (45.39)     2:53.91 (44.82)
 24 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  2:50.10    2:54.61        
                  40.01     1:24.32 (44.31)     2:09.61 (45.29)     2:54.61 (45.00)
 25 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  3:05.96    2:55.59        
                  41.55     1:25.82 (44.27)     2:10.66 (44.84)     2:55.59 (44.93)
 26 Hickey, Brennan B         14 GAEL-MR              2:56.51    2:56.08        
                  39.28     1:23.67 (44.39)     2:09.65 (45.98)     2:56.08 (46.43)
 27 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  2:56.18    2:56.15        
                  40.97     1:27.53 (46.56)     2:13.40 (45.87)     2:56.15 (42.75)
 28 Liu, Chloe J              14 NYSA-MR              2:58.07    2:56.60        
                  38.64     1:23.31 (44.67)     2:09.92 (46.61)     2:56.60 (46.68)
 29 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              2:52.08    2:57.12        
                  40.82     1:24.27 (43.45)     2:10.55 (46.28)     2:57.12 (46.57)
 30 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  2:56.66    2:57.28        
                  40.25     1:25.15 (44.90)     2:10.94 (45.79)     2:57.28 (46.34)
 31 Bell, Fiona M             13 AGUA-MR              3:02.92    2:58.38        
                  40.24     1:26.87 (46.63)     2:13.55 (46.68)     2:58.38 (44.83)
 32 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              2:53.51    3:01.13        
                  41.58     1:26.94 (45.36)     2:14.58 (47.64)     3:01.13 (46.55)
 33 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  3:01.21    3:01.21        
                  39.18     1:24.51 (45.33)     2:12.66 (48.15)     3:01.21 (48.55)
 34 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR  2:58.76    3:02.57        
                  40.38     1:27.82 (47.44)     2:16.03 (48.21)     3:02.57 (46.54)
 35 Sodhi, Malika             14 FA-MR                3:01.10    3:02.60        
                  41.08     1:28.90 (47.82)     2:16.92 (48.02)     3:02.60 (45.68)
 36 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  3:01.06    3:02.71        
                  42.82     1:29.46 (46.64)     2:17.48 (48.02)     3:02.71 (45.23)
 37 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  3:05.72    3:03.13        
                  41.69     1:27.90 (46.21)     2:17.42 (49.52)     3:03.13 (45.71)
 38 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  2:55.56    3:03.51        
                  41.25     1:27.97 (46.72)     2:16.15 (48.18)     3:03.51 (47.36)
 39 Saidel, Vera R            13 AGUA-MR              2:51.46    3:04.27        
                  41.17     1:28.66 (47.49)     2:17.45 (48.79)     3:04.27 (46.82)
 40 Kim, Kodi K               13 AGUA-MR              3:01.98    3:05.28        
                  41.89     1:29.56 (47.67)     2:18.10 (48.54)     3:05.28 (47.18)
 41 Barber, Alexis G          14 AGUA-MR              2:59.16    3:05.39        
                  42.41     1:29.84 (47.43)     2:18.51 (48.67)     3:05.39 (46.88)
 42 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR              3:06.40    3:05.47        
                  42.39     1:29.20 (46.81)     2:17.85 (48.65)     3:05.47 (47.62)
 43 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              3:02.00    3:05.82        
                  43.42     1:30.23 (46.81)     2:17.20 (46.97)     3:05.82 (48.62)
 44 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              3:01.82    3:07.05        
                  41.87     1:30.51 (48.64)     2:19.63 (49.12)     3:07.05 (47.42)
 45 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  3:09.40    3:07.78        
                  41.79     1:29.78 (47.99)     2:19.39 (49.61)     3:07.78 (48.39)
 46 Gambone, Anna K           13 GAEL-MR              3:07.66    3:08.69        
                  41.85     1:30.09 (48.24)     2:19.33 (49.24)     3:08.69 (49.36)
 47 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                3:06.44    3:09.33        
                  42.51     1:30.45 (47.94)     2:19.73 (49.28)     3:09.33 (49.60)
 48 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  3:06.87    3:09.91        
                  43.66     1:31.48 (47.82)     2:20.87 (49.39)     3:09.91 (49.04)
 49 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              3:09.41    3:15.22        
                  44.69     1:34.65 (49.96)     2:25.97 (51.32)     3:15.22 (49.25)
 50 Bolon, Isabella M         13 AGUA-MR              3:24.80    3:17.60        
                  44.73     1:34.24 (49.51)     2:26.39 (52.15)     3:17.60 (51.21)
 51 Casto, Isabella R         13 FA-MR                3:25.61    3:19.28        
                  46.81     1:37.08 (50.27)     2:29.33 (52.25)     3:19.28 (49.95)
 52 Cassidy, Alexa R          13 CSDC-MR                   NT    3:20.90        
                  46.21     1:38.83 (52.62)     2:29.75 (50.92)     3:20.90 (51.15)
 53 Calderon, Darlene A       14 Express Swimming-MR       NT    3:21.58        
                  45.42     1:36.48 (51.06)     2:28.49 (52.01)     3:21.58 (53.09)
 54 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR   3:30.40    3:25.56        
                  45.34     1:39.57 (54.23)     2:33.29 (53.72)     3:25.56 (52.27)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     14 NYSA-MR              1:01.27    1:00.52        
                  28.28     1:00.52 (32.24)                                        
  2 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              1:01.66    1:01.37        
                  28.80     1:01.37 (32.57)                                        
  3 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR  1:02.48    1:02.66        
                  29.75     1:02.66 (32.91)                                        
  4 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:03.76    1:03.60        
                  29.99     1:03.60 (33.61)                                        
  5 Bernardo, Sophia M        14 Express Swimming-MR  1:04.62    1:03.66        
                  29.88     1:03.66 (33.78)                                        
  6 Roebuck, Carter R         13 AGUA-MR              1:05.39    1:05.31        
                  30.91     1:05.31 (34.40)                                        
  7 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  1:05.75    1:06.22        
                  31.06     1:06.22 (35.16)                                        
  8 Asch, Lexi                13 AGUA-MR              1:03.49    1:06.41        
                  30.97     1:06.41 (35.44)                                        
  9 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:06.92    1:06.91        
                  30.29     1:06.91 (36.62)                                        
 10 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              1:04.56    1:07.16        
                  32.39     1:07.16 (34.77)                                        
 11 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:09.13    1:07.67        
                  30.74     1:07.67 (36.93)                                        
 12 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:08.37    1:08.01        
                  31.47     1:08.01 (36.54)                                        
 13 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                1:06.01    1:08.04        
                  31.15     1:08.04 (36.89)                                        
 14 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR   1:10.44    1:08.71        
                  31.31     1:08.71 (37.40)                                        
 15 Hermann, Anna             14 AGUA-MR              1:06.25    1:09.20        
                  32.48     1:09.20 (36.72)                                        
 16 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              1:07.25    1:09.65        
                  32.35     1:09.65 (37.30)                                        
 17 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              1:09.03    1:09.74        
                  32.15     1:09.74 (37.59)                                        
 18 Chang, Mia                14 AGUA-MR              1:08.87    1:10.12        
                  32.91     1:10.12 (37.21)                                        
 19 Chang, Cara               14 AGUA-MR              1:10.94    1:10.44        
                  32.71     1:10.44 (37.73)                                        
 20 Bell, Fiona M             13 AGUA-MR              1:13.86    1:10.67        
                  32.51     1:10.67 (38.16)                                        
 21 Khitin, Layla             13 AGUA-MR              1:13.04    1:10.73        
                  32.79     1:10.73 (37.94)                                        
 22 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  1:10.53    1:11.21        
                  32.09     1:11.21 (39.12)                                        
 23 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  1:11.54    1:11.84        
                  33.06     1:11.84 (38.78)                                        
 24 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR              1:10.38    1:11.90        
                  32.76     1:11.90 (39.14)                                        
 25 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  1:06.99    1:12.33        
                  33.09     1:12.33 (39.24)                                        
 26 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:10.99    1:12.36        
                  33.71     1:12.36 (38.65)                                        
 27 Blythe, Karenna G         14 AGUA-MR              1:10.34    1:12.40        
                  34.28     1:12.40 (38.12)                                        
 28 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              1:12.58    1:13.00        
                  33.62     1:13.00 (39.38)                                        
 29 Giordano, Jessica M       14 FA-MR                1:15.85    1:13.58        
                  33.22     1:13.58 (40.36)                                        
 30 Fong, Joline I            14 AGUA-MR              1:14.10    1:13.86        
                  33.75     1:13.86 (40.11)                                        
 30 Winter, Lian L            14 Express Swimming-MR  1:12.11    1:13.86        
                  35.12     1:13.86 (38.74)                                        
 32 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              1:12.49    1:14.04        
                  33.80     1:14.04 (40.24)                                        
 33 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:12.16    1:14.12        
                  34.45     1:14.12 (39.67)                                        
 34 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:13.04    1:14.47        
                  33.60     1:14.47 (40.87)                                        
 35 Drapala, Olivia R         14 CSDC-MR              1:18.21    1:14.64        
                  36.22     1:14.64 (38.42)                                        
 36 Bowen, Lacey A            14 FA-MR                1:14.53    1:14.68        
                  34.90     1:14.68 (39.78)                                        
 37 Kim, Kodi K               13 AGUA-MR              1:13.15    1:14.94        
                  34.56     1:14.94 (40.38)                                        
 38 Albuquerque Hsieh, Gabri  13 AGUA-MR              1:14.63    1:15.23        
                  35.88     1:15.23 (39.35)                                        
 39 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  1:15.93    1:15.42        
                  34.50     1:15.42 (40.92)                                        
 40 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR              1:21.01    1:16.03        
                  35.59     1:16.03 (40.44)                                        
 41 Liu, Chloe J              14 NYSA-MR              1:14.05    1:16.89        
                  35.18     1:16.89 (41.71)                                        
 42 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR       NT    1:17.11        
                  35.46     1:17.11 (41.65)                                        
 43 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:15.50    1:19.35        
                  37.98     1:19.35 (41.37)                                        
 44 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  1:18.63    1:20.96        
                  37.13     1:20.96 (43.83)                                        
 45 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:17.91    1:20.97        
                  35.70     1:20.97 (45.27)                                        
 46 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              1:20.83    1:21.97        
                  38.40     1:21.97 (43.57)                                        
 47 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              1:25.88    1:24.51        
                  39.43     1:24.51 (45.08)                                        
 48 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               1:17.01    1:24.62        
                  37.56     1:24.62 (47.06)                                        
 49 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR              1:25.73    1:24.66        
                  38.99     1:24.66 (45.67)                                        
 50 Gurney, Anna G            13 Flying Dolphins-MR   1:23.62    1:24.83        
                  37.00     1:24.83 (47.83)                                        
 51 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR       NT    1:27.04        
                  39.28     1:27.04 (47.76)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schaepers-Cheu, Mayumi M  14 AGUA-MR              2:09.62    2:13.22        
                  29.49     1:02.95 (33.46)     1:37.83 (34.88)     2:13.22 (35.39)
  2 Borowski, Ava M           14 NYSA-MR              2:16.09    2:16.94        
                  30.02     1:04.50 (34.48)     1:40.55 (36.05)     2:16.94 (36.39)
  3 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:23.86    2:20.00        
                  31.58     1:06.24 (34.66)     1:42.96 (36.72)     2:20.00 (37.04)
  4 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:23.20    2:23.93        
                  31.50     1:07.32 (35.82)     1:45.73 (38.41)     2:23.93 (38.20)
  5 Bernardo, Sophia M        14 Express Swimming-MR  2:25.91    2:24.49        
                  31.37     1:07.13 (35.76)     1:44.62 (37.49)     2:24.49 (39.87)
  6 Asch, Lexi                13 AGUA-MR              2:23.50    2:27.66        
                  32.38     1:09.23 (36.85)     1:48.60 (39.37)     2:27.66 (39.06)
  7 Roebuck, Carter R         13 AGUA-MR              2:32.74    2:30.11        
                  33.67     1:10.87 (37.20)     1:50.59 (39.72)     2:30.11 (39.52)
  8 Hermann, Anna             14 AGUA-MR              2:35.20    2:35.42        
                  33.09     1:11.33 (38.24)     1:53.09 (41.76)     2:35.42 (42.33)
  9 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              2:35.97    2:36.29        
                  33.88     1:12.96 (39.08)     1:54.82 (41.86)     2:36.29 (41.47)
 10 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              2:35.88    2:38.73        
                  33.29     1:12.79 (39.50)     1:55.47 (42.68)     2:38.73 (43.26)
 11 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  2:35.94    2:39.24        
                  32.67     1:11.89 (39.22)     1:55.64 (43.75)     2:39.24 (43.60)
 12 Fong, Joline I            14 AGUA-MR                   NT    2:39.62        
                  34.54     1:14.97 (40.43)     1:57.44 (42.47)     2:39.62 (42.18)
 13 Akerman, Hanna            14 AGUA-MR              2:41.67    2:46.96        
                  35.13     1:17.87 (42.74)     2:02.19 (44.32)     2:46.96 (44.77)
 14 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              2:49.57    2:48.85        
                  36.66     1:18.66 (42.00)     2:03.55 (44.89)     2:48.85 (45.30)
 15 Kim, Kodi K               13 AGUA-MR              2:56.44    2:50.84        
                  36.45     1:19.21 (42.76)     2:05.04 (45.83)     2:50.84 (45.80)
 16 Arabadjiev, Ariana C      14 AGUA-MR                   NT    2:51.52        
                  36.05     1:18.48 (42.43)     2:04.22 (45.74)     2:51.52 (47.30)
 17 Bell, Fiona M             13 AGUA-MR                   NT    2:52.97        
                  34.00     1:15.41 (41.41)     2:02.15 (46.74)     2:52.97 (50.82)
 18 Albuquerque Hsieh, Gabri  13 AGUA-MR              3:00.35    2:54.87        
                  37.04     1:20.79 (43.75)     2:08.51 (47.72)     2:54.87 (46.36)
 19 Saidel, Vera R            13 AGUA-MR              2:44.26    3:01.87        
                  36.88     1:22.54 (45.66)     2:12.12 (49.58)     3:01.87 (49.75)
 20 Drapala, Olivia R         14 CSDC-MR              3:02.34    3:08.18        
                  39.98     1:27.22 (47.24)     2:18.41 (51.19)     3:08.18 (49.77)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     14 NYSA-MR              2:12.19    2:12.40        
                  28.94     1:02.30 (33.36)     1:41.80 (39.50)     2:12.40 (30.60)
  2 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:18.52    2:15.30        
                  29.88     1:04.08 (34.20)     1:44.96 (40.88)     2:15.30 (30.34)
  3 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:17.67    2:17.32        
                  30.41     1:05.50 (35.09)     1:45.35 (39.85)     2:17.32 (31.97)
  4 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:19.62    2:17.36        
                  29.16     1:04.24 (35.08)     1:46.06 (41.82)     2:17.36 (31.30)
  5 Schaepers-Cheu, Mayumi M  14 AGUA-MR              2:12.65    2:20.29        
                  30.07     1:05.79 (35.72)     1:47.94 (42.15)     2:20.29 (32.35)
  6 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:19.60    2:20.46        
                  30.74     1:07.77 (37.03)     1:48.47 (40.70)     2:20.46 (31.99)
  7 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              2:21.73    2:21.23        
                  31.91     1:07.94 (36.03)     1:49.03 (41.09)     2:21.23 (32.20)
  8 Roebuck, Carter R         13 AGUA-MR              2:20.65    2:23.43        
                  32.06     1:09.53 (37.47)     1:50.26 (40.73)     2:23.43 (33.17)
  9 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                2:22.73    2:25.55        
                  30.62     1:09.85 (39.23)     1:51.93 (42.08)     2:25.55 (33.62)
 10 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:28.18    2:26.75        
                  33.44     1:11.48 (38.04)     1:53.99 (42.51)     2:26.75 (32.76)
 11 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  2:23.85    2:26.78        
                  31.43     1:10.26 (38.83)     1:55.08 (44.82)     2:26.78 (31.70)
 12 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  2:26.91    2:26.80        
                  31.76     1:09.30 (37.54)     1:54.33 (45.03)     2:26.80 (32.47)
 13 Asch, Lexi                13 AGUA-MR              2:22.62    2:27.10        
                  30.82     1:10.54 (39.72)     1:54.15 (43.61)     2:27.10 (32.95)
 14 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  2:29.68    2:27.64        
                  31.72     1:10.71 (38.99)     1:54.59 (43.88)     2:27.64 (33.05)
 15 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  2:27.18    2:27.75        
                  31.85     1:09.87 (38.02)     1:54.30 (44.43)     2:27.75 (33.45)
 16 Valle, Ashley A           14 Express Swimming-MR  2:28.64    2:27.76        
                  33.15     1:10.49 (37.34)     1:55.90 (45.41)     2:27.76 (31.86)
 17 Guan, Michelle K          13 AGUA-MR              2:22.41    2:28.73        
                  30.96     1:10.04 (39.08)     1:54.47 (44.43)     2:28.73 (34.26)
 18 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:26.89    2:29.40        
                  32.72     1:11.37 (38.65)     1:55.54 (44.17)     2:29.40 (33.86)
 19 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:33.70    2:30.92        
                  32.24     1:10.34 (38.10)     1:56.95 (46.61)     2:30.92 (33.97)
 20 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR   2:35.98    2:31.29        
                  32.13     1:09.49 (37.36)     1:55.96 (46.47)     2:31.29 (35.33)
 21 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  2:28.27    2:32.13        
                  32.05     1:13.13 (41.08)     1:57.72 (44.59)     2:32.13 (34.41)
 22 Chang, Mia                14 AGUA-MR              2:29.91    2:32.86        
                  32.52     1:12.12 (39.60)     1:58.00 (45.88)     2:32.86 (34.86)
 23 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              2:27.16    2:33.49        
                  32.09     1:11.58 (39.49)     1:58.81 (47.23)     2:33.49 (34.68)
 24 Arabadjiev, Ariana C      14 AGUA-MR              2:37.24    2:35.01        
                  35.64     1:14.54 (38.90)     2:00.44 (45.90)     2:35.01 (34.57)
 25 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:32.97    2:35.04        
                  34.56     1:15.09 (40.53)     1:59.71 (44.62)     2:35.04 (35.33)
 26 Bell, Fiona M             13 AGUA-MR              2:43.30    2:35.26        
                  31.99     1:11.72 (39.73)     1:59.34 (47.62)     2:35.26 (35.92)
 27 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  2:34.63    2:36.20        
                  34.05     1:15.40 (41.35)     2:00.98 (45.58)     2:36.20 (35.22)
 28 Barber, Alexis G          14 AGUA-MR              2:31.59    2:36.56        
                  33.41     1:12.47 (39.06)     2:01.85 (49.38)     2:36.56 (34.71)
 29 Taipale, Alina H          13 AGUA-MR              2:29.63    2:36.83        
                  35.83     1:14.76 (38.93)     2:01.89 (47.13)     2:36.83 (34.94)
 30 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR  2:37.34    2:37.01        
                  34.63     1:13.43 (38.80)     2:02.46 (49.03)     2:37.01 (34.55)
 31 Krishnamurthy, Isha T     13 AGUA-MR              2:35.98    2:37.05        
                  33.74     1:15.51 (41.77)     1:59.87 (44.36)     2:37.05 (37.18)
 32 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  2:34.69    2:37.06        
                  34.60     1:13.85 (39.25)     2:03.76 (49.91)     2:37.06 (33.30)
 33 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  2:40.20    2:37.34        
                  36.69     1:18.17 (41.48)     2:02.93 (44.76)     2:37.34 (34.41)
 34 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:39.52    2:38.57        
                  34.70     1:16.96 (42.26)     2:02.61 (45.65)     2:38.57 (35.96)
 35 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  2:40.56    2:38.69        
                  32.82     1:13.54 (40.72)     2:02.36 (48.82)     2:38.69 (36.33)
 36 Akil, Fatine              14 GATE-MR              2:34.01    2:39.36        
                  34.49     1:12.92 (38.43)     1:59.22 (46.30)     2:39.36 (40.14)
 37 Khitin, Layla             13 AGUA-MR              2:39.89    2:40.02        
                  32.96     1:14.12 (41.16)     2:02.09 (47.97)     2:40.02 (37.93)
 38 Fulnecky, Zoe L           13 AGUA-MR              2:33.85    2:40.54        
                  32.14     1:12.69 (40.55)     2:02.40 (49.71)     2:40.54 (38.14)
 39 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  2:40.35    2:41.68        
                  38.74     1:19.84 (41.10)     2:06.28 (46.44)     2:41.68 (35.40)
 40 Einsetler, Morgan P       13 WISC-MR              2:46.06    2:42.53        
                  34.77     1:16.14 (41.37)     2:06.83 (50.69)     2:42.53 (35.70)
 41 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               2:39.07    2:44.36        
                  36.00     1:17.52 (41.52)     2:06.43 (48.91)     2:44.36 (37.93)
 42 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  2:44.51    2:45.52        
                  35.12     1:16.36 (41.24)     2:06.03 (49.67)     2:45.52 (39.49)
 43 Rieman, Grace L           13 GAEL-MR              2:55.11    2:45.75        
                  35.58     1:16.56 (40.98)     2:07.57 (51.01)     2:45.75 (38.18)
 44 Winter, Lian L            14 Express Swimming-MR  2:32.11    2:46.53        
                  33.95     1:15.39 (41.44)     2:05.84 (50.45)     2:46.53 (40.69)
 45 Johnson, Lily R           13 AGUA-MR              2:40.87    2:48.50        
                  39.19     1:20.73 (41.54)     2:10.80 (50.07)     2:48.50 (37.70)
 46 Bolon, Isabella M         13 AGUA-MR              2:50.45    2:50.04        
                  35.30     1:18.24 (42.94)     2:10.27 (52.03)     2:50.04 (39.77)
 47 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              2:46.36    2:51.38        
                  40.80     1:24.63 (43.83)     2:12.37 (47.74)     2:51.38 (39.01)
 48 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR       NT    2:51.76        
                  36.68     1:19.33 (42.65)     2:12.63 (53.30)     2:51.76 (39.13)
 49 Goldberg, Julia I         13 AGUA-MR              2:53.95    2:53.06        
                  38.98     1:25.35 (46.37)     2:12.67 (47.32)     2:53.06 (40.39)
 50 Gambone, Anna K           13 GAEL-MR              2:54.50    2:55.50        
                  42.66     1:27.47 (44.81)     2:16.53 (49.06)     2:55.50 (38.97)
 51 Roberts, Salena           14 WISC-MR              3:02.89    3:03.80        
                  42.77     1:28.16 (45.39)     2:21.28 (53.12)     3:03.80 (42.52)
 52 Calderon, Darlene A       14 Express Swimming-MR       NT    3:15.80        
                  42.95     1:39.11 (56.16)     2:35.22 (56.11)     3:15.80 (40.58)
 53 Goncalves, Arianna C      14 Express Swimming-MR  3:06.63    3:20.90        
                  47.10     1:38.83 (51.73)     2:36.31 (57.48)     3:20.90 (44.59)
 -- Hickey, Brennan B         14 GAEL-MR              2:45.99         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  37.41     1:19.90 (42.49)     2:04.82 (44.92)          DQ (37.77)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  4:51.40    4:48.26        
                  30.46     1:05.29 (34.83)     1:41.70 (36.41)     2:18.02 (36.32)
        3:00.28 (42.26)     3:42.94 (42.66)     4:16.02 (33.08)     4:48.26 (32.24)
  2 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              4:53.97    4:49.75        
                  29.81     1:04.55 (34.74)     1:40.99 (36.44)     2:17.82 (36.83)
        3:00.35 (42.53)     3:44.25 (43.90)     4:17.44 (33.19)     4:49.75 (32.31)
  3 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  4:57.79    4:58.42        
                  30.90     1:07.24 (36.34)     1:45.24 (38.00)     2:21.63 (36.39)
        3:08.09 (46.46)     3:54.83 (46.74)     4:26.98 (32.15)     4:58.42 (31.44)
  4 Roebuck, Carter R         13 AGUA-MR              5:00.48    4:58.92        
                  31.94     1:08.45 (36.51)     1:45.81 (37.36)     2:23.13 (37.32)
        3:06.19 (43.06)     3:49.84 (43.65)     4:25.98 (36.14)     4:58.92 (32.94)
  4 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              5:04.35    4:58.92        
                  31.24     1:08.02 (36.78)     1:45.79 (37.77)     2:22.92 (37.13)
        3:06.32 (43.40)     3:50.91 (44.59)     4:25.45 (34.54)     4:58.92 (33.47)
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  4:51.75    4:59.21        
                  30.34     1:05.97 (35.63)     1:43.84 (37.87)     2:22.54 (38.70)
        3:06.94 (44.40)     3:52.92 (45.98)     4:26.52 (33.60)     4:59.21 (32.69)
  7 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  4:59.72    5:02.34        
                  31.92     1:09.75 (37.83)     1:48.13 (38.38)     2:26.33 (38.20)
        3:09.46 (43.13)     3:53.08 (43.62)     4:28.66 (35.58)     5:02.34 (33.68)
  8 Asch, Lexi                13 AGUA-MR              5:07.36    5:04.56        
                  32.16     1:08.31 (36.15)     1:48.91 (40.60)     2:28.29 (39.38)
        3:10.78 (42.49)     3:55.26 (44.48)     4:31.27 (36.01)     5:04.56 (33.29)
  9 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  5:03.10    5:04.75        
                  31.13     1:07.37 (36.24)     1:48.60 (41.23)     2:28.12 (39.52)
        3:13.07 (44.95)     3:58.96 (45.89)     4:32.74 (33.78)     5:04.75 (32.01)
 10 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  5:08.14    5:07.32        
                  31.56     1:10.12 (38.56)     1:49.12 (39.00)     2:28.80 (39.68)
        3:14.56 (45.76)     4:00.73 (46.17)     4:34.67 (33.94)     5:07.32 (32.65)
 11 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  5:02.12    5:09.82        
                  31.33     1:08.19 (36.86)     1:48.62 (40.43)     2:29.92 (41.30)
        3:13.63 (43.71)     3:58.81 (45.18)     4:34.66 (35.85)     5:09.82 (35.16)
 12 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  5:15.35    5:10.84        
                  32.56     1:12.57 (40.01)     1:50.98 (38.41)     2:28.89 (37.91)
        3:13.78 (44.89)     3:58.57 (44.79)     4:34.63 (36.06)     5:10.84 (36.21)
 13 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  5:17.90    5:15.04        
                  30.94     1:10.59 (39.65)     1:49.51 (38.92)     2:30.16 (40.65)
        3:15.73 (45.57)     4:02.96 (47.23)     4:38.89 (35.93)     5:15.04 (36.15)
 14 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  5:13.33    5:15.21        
                  31.84     1:11.75 (39.91)     1:52.20 (40.45)     2:31.78 (39.58)
        3:18.47 (46.69)     4:05.46 (46.99)     4:40.71 (35.25)     5:15.21 (34.50)
 15 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  5:13.96    5:18.67        
                  32.92     1:12.51 (39.59)     1:55.00 (42.49)     2:36.05 (41.05)
        3:21.56 (45.51)     4:07.75 (46.19)     4:44.12 (36.37)     5:18.67 (34.55)
 16 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR  5:30.01    5:22.70        
                  34.21     1:14.32 (40.11)     1:54.00 (39.68)     2:33.51 (39.51)
        3:20.87 (47.36)     4:08.87 (48.00)     4:46.05 (37.18)     5:22.70 (36.65)
 -- Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR  4:55.69         DQ        
      False start - Misc
                  30.28     1:06.39 (36.11)     1:43.43 (37.04)     2:20.29 (36.86)
        3:03.67 (43.38)     3:46.36 (42.69)     4:20.32 (33.96)          DQ (33.80)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horn, Ursula F            15 AGUA-MR                25.42      25.03        
  2 Main, Morgan E            15 AGUA-MR                25.28      25.22        
  3 Casey, Carolyn T          15 AGUA-MR                25.65      25.37        
  4 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR    25.31      25.42        
  5 George, Jadyn A           15 AGUA-MR                25.70      25.59        
  6 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR    25.36      25.61        
  7 Orange, Marley A          16 AGUA-MR                25.97      25.69        
  8 Alcon, Sasha N            25 Express Swimming-MR    25.68      25.74        
  9 Mazzacano, Emmy R         16 NYSA-MR                25.63      26.11        
 10 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR    24.85      26.22        
 11 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR    26.30      26.40        
 12 Huang, Amanda             17 Express Swimming-MR    26.01      26.62        
 13 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR    26.68      26.70        
 13 George, Danielle A        15 AGUA-MR                26.99      26.70        
 15 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR                26.52      26.75        
 16 Jiang, Claire             16 AGUA-MR                25.81      26.78        
 17 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR    26.20      26.79        
 18 Lancellotti, Lily M       16 FA-MR                  27.65      26.80        
 19 Stroub, Mia R             15 WISC-MR                26.72      26.81        
 20 Winthal, Kyla L           15 UGAEL-MR               26.94      26.99        
 21 Bertuccioli, Asia A       15 GAEL-MR                27.16      27.00        
 22 Leroy, Helena             15 GAEL-MR                27.06      27.18        
 23 Mitnick, Lucy K           16 AGUA-MR                25.71      27.22        
 24 Calabrese, Faith A        15 CSDC-MR                27.29      27.36        
 25 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR    26.92      27.40        
 26 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR                27.03      27.57        
 27 Skaistis, Talia R         16 AGUA-MR                26.57      27.60        
 28 Bowers, Brooke H          16 WISC-MR                27.89      27.62        
 29 Wong, Hayden G            12 Express Swimming-MR    27.64      27.65        
 30 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR                27.87      27.80        
 31 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR    27.17      27.88        
 31 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR    27.73      27.88        
 33 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR    27.11      27.90        
 34 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR     27.46      27.92        
 34 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR                27.60      27.92        
 36 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR                27.02      28.11        
 37 Commike, Samantha N       15 FA-MR                  27.12      28.17        
 38 Cano, Adriana             13 CSDC-MR                27.69      28.25        
 39 Laible, Amelia L          15 CSDC-MR                28.86      28.36        
 40 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR                 28.08      28.44        
 41 Lenehan, Alex E           15 Flying Dolphins-MR     28.66      28.47        
 42 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR    27.93      28.75        
 43 De Chiara, Sofia J        15 UGAEL-MR               28.72      28.77        
 44 Ng, Chloe N               16 AGUA-MR                27.92      28.85        
 45 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR    28.73      28.88        
 46 Lachman, Katherine        15 AGUA-MR                29.10      29.03        
 47 Jeffares, Chloe E         15 CSDC-MR                29.59      29.16        
 48 DeFranco, Ava             13 WISC-MR                31.76      29.35        
 49 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR    29.42      29.39        
 50 Gioia, Oriana C           15 AGUA-MR                30.42      29.42        
 51 Lau, Emma S               16 NYSA-MR                28.52      29.48        
 52 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR                29.35      29.75        
 53 Segone, Irene             18 Flying Dolphins-MR     29.96      29.92        
 54 Tanjeloff, Chloe C        16 Flying Dolphins-MR     28.88      30.09        
 55 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR    30.97      30.12        
 56 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR     31.51      30.19        
 57 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR     29.86      30.22        
 58 Altmann, Katie E          16 SSC-MR                 29.64      30.38        
 59 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    30.01      30.64        
 60 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    30.73      30.69        
 61 Goldberg, Julia M         16 Flying Dolphins-MR     30.72      30.82        
 62 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR                 32.37      31.00        
 63 Pallas, Morgan            15 WISC-MR                30.06      31.07        
 64 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR    30.04      31.25        
 65 Statuto, Sofia J          15 Express Swimming-MR    31.86      31.29        
 66 Abrams, Alexandra F       16 Express Swimming-MR       NT      31.73        
 67 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR     31.67      31.85        
 68 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR     30.22      31.86        
 69 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR     31.63      31.87        
 70 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    31.20      32.26        
 71 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    32.49      32.32        
 72 Thomas, Kelli             16 GAEL-MR                31.11      32.43        
 73 Hamm, Elizabeth R          9 WISC-MR                32.10      32.50        
 74 Raber, Isabella M         15 FA-MR                  31.50      32.52        
 75 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR                 31.77      33.26        
 76 Flores, Maria             16 CSDC-MR                   NT      33.28        
 77 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    35.38      35.76        
 78 Bendersky, Hailey R        8 WISC-MR                38.03      36.55        
 78 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    36.16      36.55        
 80 Baynon, Chloe M           11 FA-MR                  38.87      37.59        
 81 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR    36.96      37.74        
 82 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR                40.17      38.15        
 83 Sigler, Eva A              9 FA-MR                  32.74      40.41        
 84 Baynon, Lily M             8 FA-MR                  41.09      44.62        
 -- Javaheri, Ariana C        15 AGUA-MR                26.40         DQ        
      False start
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Basler, Alia R            14 AGUA-MR                53.28      54.19        
                  26.09       54.19 (28.10)                                        
  2 Casey, Carolyn T          15 AGUA-MR                55.93      54.42        
                  26.37       54.42 (28.05)                                        
  3 Main, Morgan E            15 AGUA-MR                55.81      54.50        
                  25.94       54.50 (28.56)                                        
  4 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR    54.40      54.71        
                  26.39       54.71 (28.32)                                        
  5 Alcon, Sasha N            25 Express Swimming-MR    55.44      54.72        
                  26.78       54.72 (27.94)                                        
  6 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR     53.01      54.85        
                  26.18       54.85 (28.67)                                        
  7 Horn, Ursula F            15 AGUA-MR                55.43      54.94        
                  26.26       54.94 (28.68)                                        
  8 Eforo, Danielle           15 GAEL-MR                55.34      55.11        
                  26.73       55.11 (28.38)                                        
  9 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR    55.40      55.22        
                  26.27       55.22 (28.95)                                        
 10 Gargiulo, Olivia M        15 GAEL-MR                55.87      56.08        
                  26.71       56.08 (29.37)                                        
 11 Orange, Marley A          16 AGUA-MR                56.60      56.99        
                  27.30       56.99 (29.69)                                        
 12 O'Brien, Kate             13 WISC-MR                56.72      57.05        
                  27.22       57.05 (29.83)                                        
 13 Stroub, Mia R             15 WISC-MR                58.03      57.40        
                  27.44       57.40 (29.96)                                        
 14 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR    56.78      57.41        
                  27.07       57.41 (30.34)                                        
 15 Fazzino, Angelina M       15 Express Swimming-MR    56.29      57.43        
                  27.20       57.43 (30.23)                                        
 16 Shannon, Kayla            17 GAEL-MR                55.77      57.55        
                  27.60       57.55 (29.95)                                        
 17 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR    56.72      57.57        
                  27.66       57.57 (29.91)                                        
 18 Commike, Samantha N       15 FA-MR                  57.17      57.82        
                  27.80       57.82 (30.02)                                        
 19 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR                58.01      57.91        
                  27.62       57.91 (30.29)                                        
 20 Winthal, Kyla L           15 UGAEL-MR               57.78      58.11        
                  28.20       58.11 (29.91)                                        
 21 Calabrese, Faith A        15 CSDC-MR                58.55      58.18        
                  28.16       58.18 (30.02)                                        
 22 Blackstock, Esme J        16 Flying Dolphins-MR     57.45      58.20        
                  28.01       58.20 (30.19)                                        
 23 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR    58.38      58.26        
                  27.89       58.26 (30.37)                                        
 24 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR                59.56      58.67        
                  28.48       58.67 (30.19)                                        
 25 Flanigan, Aimee S         17 Flying Dolphins-MR     56.09      58.69        
                  28.03       58.69 (30.66)                                        
 26 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR                58.85      58.77        
                  28.31       58.77 (30.46)                                        
 27 Leroy, Helena             15 GAEL-MR                58.63      58.96        
                  28.21       58.96 (30.75)                                        
 28 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR                58.09      59.06        
                  28.40       59.06 (30.66)                                        
 29 Huang, Amanda             17 Express Swimming-MR    57.51      59.07        
                  27.98       59.07 (31.09)                                        
 30 Bertuccioli, Asia A       15 GAEL-MR              1:00.92      59.08        
                  28.17       59.08 (30.91)                                        
 31 Chiang, Kylie M           13 GATE-MR                59.00      59.10        
                  28.69       59.10 (30.41)                                        
 32 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:00.70      59.19        
                  28.06       59.19 (31.13)                                        
 33 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR    58.01      59.32        
                  28.60       59.32 (30.72)                                        
 34 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR                58.86      59.35        
                  28.16       59.35 (31.19)                                        
 35 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:00.91      59.76        
                  28.41       59.76 (31.35)                                        
 36 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR                59.53      59.86        
                  28.54       59.86 (31.32)                                        
 37 Wong, Hayden G            12 Express Swimming-MR    58.39    1:00.11        
                  28.64     1:00.11 (31.47)                                        
 38 Causin, Hannah D          16 CSDC-MR                59.49    1:00.57        
                  28.99     1:00.57 (31.58)                                        
 39 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:00.16    1:00.66        
                  29.40     1:00.66 (31.26)                                        
 40 Javaheri, Ariana C        15 AGUA-MR                59.39    1:00.76        
                  28.86     1:00.76 (31.90)                                        
 41 Lancellotti, Lily M       16 FA-MR                  59.38    1:00.83        
                  28.60     1:00.83 (32.23)                                        
 42 Wodicka, Shannon J        16 CSDC-MR              1:00.73    1:00.87        
                  29.41     1:00.87 (31.46)                                        
 43 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  1:00.54    1:00.98        
                  28.87     1:00.98 (32.11)                                        
 44 Paltrowitz, Leila a       14 Flying Dolphins-MR   1:00.37    1:01.07        
                  29.94     1:01.07 (31.13)                                        
 45 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  1:01.24    1:01.38        
                  28.99     1:01.38 (32.39)                                        
 46 Iaboni, Julia             16 CSDC-MR                59.86    1:01.41        
                  29.44     1:01.41 (31.97)                                        
 47 Radomisli, Julia M        17 Flying Dolphins-MR   1:00.09    1:02.10        
                  29.67     1:02.10 (32.43)                                        
 48 Sales, Chloe G            13 Flying Dolphins-MR   1:00.63    1:02.36        
                  30.12     1:02.36 (32.24)                                        
 49 Victor, Melanie           16 Flying Dolphins-MR   1:00.28    1:02.58        
                  29.85     1:02.58 (32.73)                                        
 50 O'Malley, Kate E          15 WISC-MR              1:01.87    1:02.59        
                  30.18     1:02.59 (32.41)                                        
 51 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:02.79    1:02.68        
                  29.90     1:02.68 (32.78)                                        
 52 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:01.49    1:03.10        
                  29.99     1:03.10 (33.11)                                        
 53 Duke, Skyler L            12 WISC-MR              1:04.06    1:03.31        
                  29.59     1:03.31 (33.72)                                        
 54 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   1:01.31    1:03.33        
                  30.04     1:03.33 (33.29)                                        
 55 Laible, Amelia L          15 CSDC-MR              1:02.71    1:03.39        
                  30.00     1:03.39 (33.39)                                        
 56 Wong, Angie               13 Flying Dolphins-MR   1:02.50    1:03.75        
                  30.63     1:03.75 (33.12)                                        
 57 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR   1:04.74    1:03.87        
                  30.16     1:03.87 (33.71)                                        
 58 Soffey, Shannon R         17 Express Swimming-MR  1:02.94    1:04.00        
                  30.65     1:04.00 (33.35)                                        
 59 Segone, Irene             18 Flying Dolphins-MR   1:04.58    1:04.69        
                  30.96     1:04.69 (33.73)                                        
 60 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               1:04.38    1:04.90        
                  31.44     1:04.90 (33.46)                                        
 61 Parrinello, Kaitlyn L     17 FA-MR                1:03.03    1:05.12        
                  30.75     1:05.12 (34.37)                                        
 62 Gioia, Oriana C           15 AGUA-MR              1:05.08    1:05.34        
                  30.87     1:05.34 (34.47)                                        
 63 Felix, Jolie *            12 WISC-MR              1:07.02    1:05.37        
 64 Tanjeloff, Chloe C        16 Flying Dolphins-MR   1:02.04    1:05.93        
                  31.38     1:05.93 (34.55)                                        
 65 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:06.59    1:07.17        
                  31.68     1:07.17 (35.49)                                        
 66 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   1:08.04    1:07.34        
                  32.75     1:07.34 (34.59)                                        
 67 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   1:07.91    1:07.36        
                  32.44     1:07.36 (34.92)                                        
 68 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:07.93    1:07.62        
                  31.78     1:07.62 (35.84)                                        
 69 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:09.82    1:08.00        
                  32.66     1:08.00 (35.34)                                        
 70 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   1:10.76    1:08.12        
                  32.87     1:08.12 (35.25)                                        
 71 Rodriguez, Leidy D        14 FA-MR                1:10.96    1:08.60        
                  32.43     1:08.60 (36.17)                                        
 72 Coward, Chloe M           14 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.70        
                  30.70     1:08.70 (38.00)                                        
 73 Raber, Isabella M         15 FA-MR                1:07.67    1:09.07        
                  33.63     1:09.07 (35.44)                                        
 74 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:09.85    1:09.55        
                  33.70     1:09.55 (35.85)                                        
 75 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   1:09.74    1:10.53        
                  33.48     1:10.53 (37.05)                                        
 76 Manfredonia, Carly J      15 CSDC-MR              1:11.33    1:11.23        
                  33.85     1:11.23 (37.38)                                        
 77 McGee, Kylie M            16 CSDC-MR              1:11.38    1:11.87        
                  34.72     1:11.87 (37.15)                                        
 78 Junas, Kaitlyn T          14 Flying Dolphins-MR   1:11.28    1:13.44        
                  35.51     1:13.44 (37.93)                                        
 79 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:18.08    1:15.83        
                  36.48     1:15.83 (39.35)                                        
 80 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR              1:14.76    1:16.13        
                  36.07     1:16.13 (40.06)                                        
 81 Marotta, Alexa P          11 SSC-MR               1:19.18    1:16.45        
                  36.48     1:16.45 (39.97)                                        
 82 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:19.72    1:20.96        
                  39.08     1:20.96 (41.88)                                        
 83 Meliere, Lily M            8 WISC-MR              1:28.38    1:26.79        
                  39.80     1:26.79 (46.99)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Main, Morgan E            15 AGUA-MR              1:58.89    1:55.71        
                  27.28       56.52 (29.24)     1:26.05 (29.53)     1:55.71 (29.66)
  2 DiMarco, Tyler M          15 AGUA-MR              1:59.51    1:58.60        
                  27.51       57.61 (30.10)     1:28.16 (30.55)     1:58.60 (30.44)
  3 Eforo, Danielle           15 GAEL-MR              1:58.66    1:58.81        
                  27.70       58.35 (30.65)     1:28.22 (29.87)     1:58.81 (30.59)
  4 Basler, Alia R            14 AGUA-MR              1:58.63    1:59.34        
                  27.18       57.46 (30.28)     1:28.61 (31.15)     1:59.34 (30.73)
  5 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR   1:55.50    1:59.42        
                  27.75       58.29 (30.54)     1:29.18 (30.89)     1:59.42 (30.24)
  6 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:59.16    1:59.98        
                  27.88       58.10 (30.22)     1:29.28 (31.18)     1:59.98 (30.70)
  7 Horn, Ursula F            15 AGUA-MR              2:02.00    2:00.31        
                  27.36       58.04 (30.68)     1:29.89 (31.85)     2:00.31 (30.42)
  8 Greenberg, Elana M        16 AGUA-MR              2:00.71    2:01.39        
                  28.76       59.59 (30.83)     1:30.93 (31.34)     2:01.39 (30.46)
  9 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:58.71    2:01.40        
                  27.78       58.36 (30.58)     1:29.89 (31.53)     2:01.40 (31.51)
 10 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              1:58.80    2:01.96        
                  27.70       58.45 (30.75)     1:29.91 (31.46)     2:01.96 (32.05)
 11 Orange, Marley A          16 AGUA-MR              2:04.25    2:02.20        
                  28.35       59.25 (30.90)     1:30.48 (31.23)     2:02.20 (31.72)
 12 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:04.62    2:02.36        
                  28.61       59.47 (30.86)     1:30.85 (31.38)     2:02.36 (31.51)
 13 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  2:01.10    2:02.87        
                  28.44       59.32 (30.88)     1:30.99 (31.67)     2:02.87 (31.88)
 14 Blackstock, Esme J        16 Flying Dolphins-MR   2:00.46    2:04.59        
                  28.69     1:00.23 (31.54)     1:32.28 (32.05)     2:04.59 (32.31)
 15 George, Jadyn A           15 AGUA-MR              2:04.92    2:04.65        
                  28.34       59.29 (30.95)     1:31.80 (32.51)     2:04.65 (32.85)
 16 Fazzino, Angelina M       15 Express Swimming-MR  2:02.83    2:05.04        
                  28.14       58.98 (30.84)     1:31.45 (32.47)     2:05.04 (33.59)
 17 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:04.93    2:05.16        
                  28.98     1:00.33 (31.35)     1:32.95 (32.62)     2:05.16 (32.21)
 18 Stroub, Mia R             15 WISC-MR              2:05.95    2:05.28        
                  28.26     1:00.26 (32.00)     1:33.25 (32.99)     2:05.28 (32.03)
 19 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:02.59    2:05.96        
                  28.22       59.77 (31.55)     1:32.81 (33.04)     2:05.96 (33.15)
 20 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              2:05.47    2:06.21        
                  28.89     1:00.69 (31.80)     1:33.28 (32.59)     2:06.21 (32.93)
 21 Winthal, Kyla L           15 UGAEL-MR             2:06.38    2:06.29        
                  28.89     1:01.16 (32.27)     1:34.31 (33.15)     2:06.29 (31.98)
 22 Leroy, Helena             15 GAEL-MR              2:11.67    2:06.92        
                  28.17     1:00.48 (32.31)     1:33.92 (33.44)     2:06.92 (33.00)
 23 Wong, Hayden G            12 Express Swimming-MR  2:05.98    2:07.19        
                  29.07     1:01.06 (31.99)     1:34.01 (32.95)     2:07.19 (33.18)
 24 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  2:09.98    2:07.65        
                  28.64     1:00.97 (32.33)     1:34.75 (33.78)     2:07.65 (32.90)
 25 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:06.53    2:07.81        
                  29.70     1:01.46 (31.76)     1:34.77 (33.31)     2:07.81 (33.04)
 26 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              2:07.44    2:08.10        
                  29.20     1:02.12 (32.92)     1:35.83 (33.71)     2:08.10 (32.27)
 27 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR              2:06.59    2:08.17        
                  28.47     1:00.46 (31.99)     1:34.20 (33.74)     2:08.17 (33.97)
 28 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR              2:07.02    2:08.85        
                  28.98     1:01.37 (32.39)     1:34.82 (33.45)     2:08.85 (34.03)
 29 Mitnick, Lucy K           16 AGUA-MR              1:59.52    2:08.87        
                  29.20     1:00.60 (31.40)     1:34.49 (33.89)     2:08.87 (34.38)
 30 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  2:05.56    2:08.88        
                  29.37     1:02.02 (32.65)     1:35.35 (33.33)     2:08.88 (33.53)
 31 Commike, Samantha N       15 FA-MR                2:04.38    2:10.29        
                  28.97     1:01.64 (32.67)     1:36.08 (34.44)     2:10.29 (34.21)
 32 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              2:08.34    2:10.75        
                  29.74     1:02.95 (33.21)     1:37.03 (34.08)     2:10.75 (33.72)
 33 Martinez, Mia N           16 Express Swimming-MR  2:08.87    2:11.58        
                  30.23     1:02.92 (32.69)     1:37.09 (34.17)     2:11.58 (34.49)
 34 Paltrowitz, Leila a       14 Flying Dolphins-MR   2:09.73    2:11.92        
                  30.92     1:04.24 (33.32)     1:38.52 (34.28)     2:11.92 (33.40)
 35 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR              2:19.80    2:12.15        
                  29.70     1:03.24 (33.54)     1:39.05 (35.81)     2:12.15 (33.10)
 36 Radomisli, Julia M        17 Flying Dolphins-MR   2:08.62    2:12.71        
                  30.26     1:03.68 (33.42)     1:38.27 (34.59)     2:12.71 (34.44)
 37 Gutierrez, Luci           11 GAEL-MR              2:12.81    2:12.79        
                  28.55     1:01.50 (32.95)     1:37.65 (36.15)     2:12.79 (35.14)
 38 Bertuccioli, Asia A       15 GAEL-MR              2:15.82    2:12.80        
                  29.36     1:02.54 (33.18)     1:37.72 (35.18)     2:12.80 (35.08)
 39 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   2:15.07    2:13.19        
                  30.26     1:04.01 (33.75)     1:38.19 (34.18)     2:13.19 (35.00)
 40 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR              2:23.95    2:13.31        
                  30.50     1:05.16 (34.66)     1:40.62 (35.46)     2:13.31 (32.69)
 41 Sales, Chloe G            13 Flying Dolphins-MR   2:10.40    2:14.53        
                  31.13     1:04.94 (33.81)     1:39.86 (34.92)     2:14.53 (34.67)
 42 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              2:15.13    2:15.67        
                  29.87     1:03.44 (33.57)     1:39.46 (36.02)     2:15.67 (36.21)
 43 Wong, Angie               13 Flying Dolphins-MR   2:16.03    2:16.47        
                  31.79     1:06.66 (34.87)     1:41.85 (35.19)     2:16.47 (34.62)
 44 Laible, Amelia L          15 CSDC-MR              2:17.75    2:17.10        
                  30.98     1:06.43 (35.45)     1:42.20 (35.77)     2:17.10 (34.90)
 45 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              2:18.55    2:17.18        
                  31.12     1:05.57 (34.45)     1:41.94 (36.37)     2:17.18 (35.24)
 46 Victor, Melanie           16 Flying Dolphins-MR   2:11.88    2:18.22        
                  31.48     1:06.59 (35.11)     1:42.47 (35.88)     2:18.22 (35.75)
 47 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   2:16.25    2:19.35        
                  32.60     1:07.90 (35.30)     1:43.44 (35.54)     2:19.35 (35.91)
 48 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  2:22.36    2:19.75        
                  32.30     1:07.69 (35.39)     1:44.98 (37.29)     2:19.75 (34.77)
 49 Segone, Irene             18 Flying Dolphins-MR   2:20.14    2:20.16        
                  32.22     1:07.96 (35.74)     1:44.54 (36.58)     2:20.16 (35.62)
 50 Tanjeloff, Chloe C        16 Flying Dolphins-MR   2:19.63    2:20.62        
                  32.19     1:07.80 (35.61)     1:44.42 (36.62)     2:20.62 (36.20)
 51 Lenehan, Alex E           15 Flying Dolphins-MR   2:23.63    2:20.70        
                  32.30     1:07.54 (35.24)     1:44.16 (36.62)     2:20.70 (36.54)
 52 Goldberg, Julia M         16 Flying Dolphins-MR   2:22.19    2:20.93        
                  33.13     1:07.83 (34.70)     1:43.94 (36.11)     2:20.93 (36.99)
 53 Jeffares, Chloe E         15 CSDC-MR              2:24.12    2:20.95        
                  33.24     1:09.40 (36.16)     1:46.46 (37.06)     2:20.95 (34.49)
 54 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  2:23.03    2:21.21        
                  31.83     1:07.31 (35.48)     1:44.24 (36.93)     2:21.21 (36.97)
 55 Soffey, Shannon R         17 Express Swimming-MR  2:21.90    2:24.55        
                  31.55     1:07.73 (36.18)     1:46.31 (38.58)     2:24.55 (38.24)
 56 Gioia, Oriana C           15 AGUA-MR              2:27.35    2:25.33        
                  33.60     1:10.51 (36.91)     1:48.98 (38.47)     2:25.33 (36.35)
 57 Raber, Isabella M         15 FA-MR                2:24.74    2:27.06        
                  33.70     1:11.30 (37.60)     1:49.98 (38.68)     2:27.06 (37.08)
 58 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   2:25.83    2:27.39        
                  34.41     1:12.41 (38.00)     1:51.17 (38.76)     2:27.39 (36.22)
 59 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR  2:27.95    2:28.53        
                  32.78     1:10.82 (38.04)     1:51.57 (40.75)     2:28.53 (36.96)
 60 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   2:36.02    2:29.40        
                  34.04     1:12.24 (38.20)     1:51.64 (39.40)     2:29.40 (37.76)
 61 Abrams, Alexandra F       16 Express Swimming-MR       NT    2:29.60        
                  34.16     1:12.54 (38.38)     1:51.23 (38.69)     2:29.60 (38.37)
 62 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   2:29.78    2:31.84        
                  34.83     1:13.61 (38.78)     1:53.83 (40.22)     2:31.84 (38.01)
 63 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   2:54.61    2:36.97        
                  34.79     1:14.63 (39.84)     1:56.59 (41.96)     2:36.97 (40.38)
 64 Thomas, Kelli             16 GAEL-MR              2:38.82    2:39.09        
                  37.13     1:17.93 (40.80)     1:59.33 (41.40)     2:39.09 (39.76)
 65 Flores, Maria             16 CSDC-MR                   NT    2:40.81        
                  35.58     1:16.47 (40.89)     1:58.18 (41.71)     2:40.81 (42.63)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Main, Morgan E            15 AGUA-MR              5:17.37    5:04.89        
                  27.99       58.19 (30.20)     1:28.89 (30.70)     1:59.37 (30.48)
        2:30.31 (30.94)     3:01.40 (31.09)     3:32.51 (31.11)     4:03.48 (30.97)
        4:34.40 (30.92)     5:04.89 (30.49)                                        
  2 Mazzacano, Emmy R         16 NYSA-MR              5:11.17    5:08.04        
                  27.93       57.97 (30.04)     1:28.34 (30.37)     1:59.37 (31.03)
        2:30.84 (31.47)     3:02.25 (31.41)     3:33.77 (31.52)     4:05.31 (31.54)
        4:37.02 (31.71)     5:08.04 (31.02)                                        
  3 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  5:29.87    5:14.49        
                  27.89       58.57 (30.68)     1:30.38 (31.81)     2:02.60 (32.22)
        2:34.67 (32.07)     3:06.79 (32.12)     3:39.02 (32.23)     4:10.63 (31.61)
        4:42.70 (32.07)     5:14.49 (31.79)                                        
  4 DiMarco, Tyler M          15 AGUA-MR              5:13.43    5:17.18        
                  28.42       59.28 (30.86)     1:31.25 (31.97)     2:03.60 (32.35)
        2:36.13 (32.53)     3:08.58 (32.45)     3:41.17 (32.59)     4:13.75 (32.58)
        4:46.03 (32.28)     5:17.18 (31.15)                                        
  5 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  5:17.93    5:21.07        
                  28.45       59.45 (31.00)     1:31.21 (31.76)     2:03.78 (32.57)
        2:36.06 (32.28)     3:08.92 (32.86)     3:42.02 (33.10)     4:15.18 (33.16)
        4:48.66 (33.48)     5:21.07 (32.41)                                        
  6 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  5:18.23    5:22.95        
                  29.01     1:00.71 (31.70)     1:32.90 (32.19)     2:05.52 (32.62)
        2:38.18 (32.66)     3:11.33 (33.15)     3:44.42 (33.09)     4:17.45 (33.03)
        4:50.41 (32.96)     5:22.95 (32.54)                                        
  7 Fazzino, Angelina M       15 Express Swimming-MR  5:25.70    5:30.36        
                  29.96     1:01.99 (32.03)     1:34.90 (32.91)     2:08.28 (33.38)
        2:41.75 (33.47)     3:15.90 (34.15)     3:49.69 (33.79)     4:23.55 (33.86)
        4:57.42 (33.87)     5:30.36 (32.94)                                        
  8 Orange, Marley A          16 AGUA-MR              5:39.58    5:31.23        
                  29.88     1:02.64 (32.76)     1:36.34 (33.70)     2:10.37 (34.03)
        2:44.40 (34.03)     3:18.59 (34.19)     3:52.45 (33.86)     4:25.89 (33.44)
        4:58.75 (32.86)     5:31.23 (32.48)                                        
  9 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  5:33.86    5:35.73        
                  30.20     1:03.11 (32.91)     1:36.56 (33.45)     2:10.71 (34.15)
        2:45.07 (34.36)     3:19.03 (33.96)     3:53.18 (34.15)     4:27.87 (34.69)
        5:02.24 (34.37)     5:35.73 (33.49)                                        
 10 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              5:41.97    5:36.89        
                  30.37     1:04.00 (33.63)     1:37.53 (33.53)     2:11.61 (34.08)
        2:45.87 (34.26)     3:20.18 (34.31)     3:54.74 (34.56)     4:29.03 (34.29)
        5:03.59 (34.56)     5:36.89 (33.30)                                        
 11 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  5:40.70    5:43.39        
                  31.12     1:05.10 (33.98)     1:40.23 (35.13)     2:15.23 (35.00)
        2:50.25 (35.02)     3:25.36 (35.11)     4:00.17 (34.81)     4:35.52 (35.35)
        5:09.81 (34.29)     5:43.39 (33.58)                                        
 12 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR              5:34.76    5:54.18        
                  29.38     1:02.94 (33.56)     1:38.90 (35.96)     2:15.51 (36.61)
        2:51.66 (36.15)     3:28.40 (36.74)     4:05.18 (36.78)     4:41.96 (36.78)
        5:18.37 (36.41)     5:54.18 (35.81)                                        
 13 Calabrese, Faith A        15 CSDC-MR              5:48.87    5:59.30        
                  32.13     1:07.01 (34.88)     1:43.07 (36.06)     2:19.49 (36.42)
        2:56.13 (36.64)     3:33.06 (36.93)     4:10.18 (37.12)     4:47.10 (36.92)
        5:24.15 (37.05)     5:59.30 (35.15)                                        
 14 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              5:57.04    6:09.30        
                  32.13     1:09.11 (36.98)     1:46.64 (37.53)     2:25.49 (38.85)
        3:02.89 (37.40)     3:39.85 (36.96)     4:17.24 (37.39)     4:55.63 (38.39)
        5:33.25 (37.62)     6:09.30 (36.05)                                        
 15 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR                   NT    6:10.41        
                  31.99     1:08.18 (36.19)     1:44.63 (36.45)     2:22.80 (38.17)
        3:01.48 (38.68)     3:39.46 (37.98)     4:18.47 (39.01)     4:56.31 (37.84)
        5:34.73 (38.42)     6:10.41 (35.68)                                        
 16 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  6:27.28    6:17.73        
                  33.49     1:11.14 (37.65)     1:50.50 (39.36)     2:30.02 (39.52)
        3:08.77 (38.75)     3:48.47 (39.70)     4:27.43 (38.96)     5:07.20 (39.77)
        5:45.70 (38.50)     6:17.73 (32.03)                                        
 17 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR              7:31.68    6:19.80        
                  30.99     1:08.08 (37.09)     1:47.44 (39.36)     2:26.38 (38.94)
        3:05.42 (39.04)     3:45.11 (39.69)     4:25.75 (40.64)     5:06.31 (40.56)
        5:43.58 (37.27)     6:19.80 (36.22)                                        
 18 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  7:07.46    6:26.06        
                  32.20     1:09.71 (37.51)     1:49.53 (39.82)     2:29.38 (39.85)
        3:09.85 (40.47)     3:50.24 (40.39)     4:30.07 (39.83)     5:09.99 (39.92)
        5:49.67 (39.68)     6:26.06 (36.39)                                        
 19 Raber, Isabella M         15 FA-MR                6:26.10    6:26.98        
                  34.32     1:13.11 (38.79)     1:53.88 (40.77)     2:34.02 (40.14)
        3:12.97 (38.95)     3:52.93 (39.96)     4:32.75 (39.82)     5:12.36 (39.61)
        5:50.99 (38.63)     6:26.98 (35.99)                                        
 20 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  6:33.71    6:27.04        
                  33.66     1:11.98 (38.32)     1:52.11 (40.13)     2:32.72 (40.61)
        3:12.79 (40.07)     3:52.71 (39.92)     4:33.18 (40.47)     5:12.92 (39.74)
        5:51.91 (38.99)     6:27.04 (35.13)                                        
 21 Lagasse, Emma G           12 Express Swimming-MR  6:36.02    6:32.15        
                  34.08     1:12.78 (38.70)     1:51.99 (39.21)     2:31.58 (39.59)
        3:12.38 (40.80)     3:52.80 (40.42)     4:33.66 (40.86)     5:15.43 (41.77)
        5:54.79 (39.36)     6:32.15 (37.36)                                        
 22 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  6:41.15    6:44.36        
                  36.03     1:16.38 (40.35)     1:58.07 (41.69)     2:40.59 (42.52)
        3:22.47 (41.88)     4:03.78 (41.31)     4:45.98 (42.20)     5:27.13 (41.15)
        6:07.07 (39.94)     6:44.36 (37.29)                                        
 23 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR  6:55.44    6:46.71        
                  35.36     1:14.80 (39.44)     1:56.16 (41.36)     2:38.38 (42.22)
        3:20.81 (42.43)     4:02.61 (41.80)     4:44.72 (42.11)     5:27.22 (42.50)
        6:08.78 (41.56)     6:46.71 (37.93)                                        
 24 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  7:12.01    6:55.04        
                  34.36     1:16.75 (42.39)     1:58.90 (42.15)     2:42.53 (43.63)
        3:25.20 (42.67)     4:08.93 (43.73)     4:51.65 (42.72)     5:34.33 (42.68)
        6:16.09 (41.76)     6:55.04 (38.95)                                        
 25 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  6:59.93    7:04.90        
                  37.03     1:18.31 (41.28)     2:02.73 (44.42)     2:46.89 (44.16)
        3:30.92 (44.03)     4:14.33 (43.41)     4:58.28 (43.95)     5:41.88 (43.60)
        6:23.80 (41.92)     7:04.90 (41.10)                                        
 26 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  7:24.98    7:10.21        
                  37.69     1:22.19 (44.50)     2:05.70 (43.51)     2:49.85 (44.15)
        3:33.55 (43.70)     4:18.13 (44.58)     5:01.41 (43.28)     5:45.30 (43.89)
        6:28.56 (43.26)     7:10.21 (41.65)                                        
 27 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR              7:40.68    7:11.19        
                  35.23     1:17.29 (42.06)     2:02.18 (44.89)     2:47.37 (45.19)
        3:32.40 (45.03)     4:17.80 (45.40)     5:01.93 (44.13)     5:46.34 (44.41)
        6:30.28 (43.94)     7:11.19 (40.91)                                        
 28 Flores, Maria             16 CSDC-MR              7:40.77    7:28.92        
                  37.37     1:20.71 (43.34)     2:07.14 (46.43)     2:51.89 (44.75)
        3:38.41 (46.52)     4:25.49 (47.08)     5:12.94 (47.45)     6:00.16 (47.22)
        6:45.08 (44.92)     7:28.92 (43.84)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Carolyn T          15 AGUA-MR              1:00.46    1:00.30        
                  29.51     1:00.30 (30.79)                                        
  2 Shannon, Kayla            17 GAEL-MR                58.76    1:00.40        
                  29.30     1:00.40 (31.10)                                        
  3 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR    59.87    1:01.12        
                  29.92     1:01.12 (31.20)                                        
  4 Horn, Ursula F            15 AGUA-MR              1:06.72    1:01.36        
                  30.24     1:01.36 (31.12)                                        
  5 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:00.24    1:01.42        
                  30.39     1:01.42 (31.03)                                        
  6 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  1:01.30    1:02.38        
                  30.28     1:02.38 (32.10)                                        
  7 Stroub, Mia R             15 WISC-MR              1:03.69    1:03.98        
                  31.25     1:03.98 (32.73)                                        
  8 Eforo, Danielle           15 GAEL-MR              1:04.97    1:04.84        
                  31.48     1:04.84 (33.36)                                        
  9 Leroy, Helena             15 GAEL-MR              1:05.43    1:05.02        
                  31.52     1:05.02 (33.50)                                        
 10 Bertuccioli, Asia A       15 GAEL-MR              1:08.20    1:05.48        
                  31.68     1:05.48 (33.80)                                        
 11 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:04.49    1:05.49        
                  31.87     1:05.49 (33.62)                                        
 12 Winthal, Kyla L           15 UGAEL-MR             1:04.81    1:05.54        
                  31.63     1:05.54 (33.91)                                        
 12 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:05.53    1:05.54        
                  31.72     1:05.54 (33.82)                                        
 14 Calabrese, Faith A        15 CSDC-MR              1:03.53    1:05.58        
                  32.18     1:05.58 (33.40)                                        
 15 Lachman, Katherine        15 AGUA-MR              1:09.70    1:06.02        
                  31.88     1:06.02 (34.14)                                        
 16 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR              1:06.99    1:06.42        
                  32.10     1:06.42 (34.32)                                        
 17 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR              1:03.24    1:07.18        
                  31.75     1:07.18 (35.43)                                        
 18 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  1:04.49    1:07.57        
                  32.68     1:07.57 (34.89)                                        
 19 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR              1:05.03    1:07.68        
                  32.15     1:07.68 (35.53)                                        
 20 Wong, Hayden G            12 Express Swimming-MR  1:09.78    1:08.67        
                  33.49     1:08.67 (35.18)                                        
 21 Commike, Samantha N       15 FA-MR                1:10.30    1:08.88        
                  33.71     1:08.88 (35.17)                                        
 22 Huang, Amanda             17 Express Swimming-MR  1:06.13    1:09.09        
                  33.08     1:09.09 (36.01)                                        
 23 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:07.28    1:09.17        
                  33.60     1:09.17 (35.57)                                        
 24 Iaboni, Julia             16 CSDC-MR              1:07.39    1:09.63        
                  33.80     1:09.63 (35.83)                                        
 25 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:07.95    1:10.04        
                  34.40     1:10.04 (35.64)                                        
 26 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              1:08.09    1:10.58        
                  34.28     1:10.58 (36.30)                                        
 27 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:11.61    1:10.63        
                  34.73     1:10.63 (35.90)                                        
 28 Radomisli, Julia M        17 Flying Dolphins-MR   1:06.50    1:10.74        
                  35.09     1:10.74 (35.65)                                        
 29 Javaheri, Ariana C        15 AGUA-MR              1:09.40    1:11.39        
                  34.95     1:11.39 (36.44)                                        
 30 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:09.22    1:11.77        
                  35.24     1:11.77 (36.53)                                        
 31 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:07.15    1:12.06        
                  35.02     1:12.06 (37.04)                                        
 32 Laible, Amelia L          15 CSDC-MR              1:11.91    1:12.12        
                  34.34     1:12.12 (37.78)                                        
 33 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              1:10.37    1:12.17        
                  34.78     1:12.17 (37.39)                                        
 34 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:12.04    1:12.31        
                  35.94     1:12.31 (36.37)                                        
 35 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              1:11.50    1:12.73        
                  35.30     1:12.73 (37.43)                                        
 36 Soffey, Shannon R         17 Express Swimming-MR  1:09.20    1:12.77        
                  34.81     1:12.77 (37.96)                                        
 37 Sales, Chloe G            13 Flying Dolphins-MR   1:10.06    1:13.73        
                  36.26     1:13.73 (37.47)                                        
 38 Wodicka, Shannon J        16 CSDC-MR              1:10.76    1:13.86        
                  35.62     1:13.86 (38.24)                                        
 39 Parrinello, Kaitlyn L     17 FA-MR                1:10.55    1:14.00        
                  35.63     1:14.00 (38.37)                                        
 40 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  1:11.38    1:14.14        
                  35.85     1:14.14 (38.29)                                        
 41 Duke, Skyler L            12 WISC-MR              1:18.25    1:14.26        
                  35.57     1:14.26 (38.69)                                        
 42 Causin, Hannah D          16 CSDC-MR              1:15.73    1:14.57        
                  37.46     1:14.57 (37.11)                                        
 43 Gioia, Oriana C           15 AGUA-MR              1:15.28    1:15.18        
                  37.01     1:15.18 (38.17)                                        
 44 Felix, Jolie *            12 WISC-MR              1:13.71    1:15.35        
                  36.81     1:15.35 (38.54)                                        
 45 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR              1:10.87    1:16.00        
                  36.88     1:16.00 (39.12)                                        
 46 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   1:12.88    1:16.98        
                  37.79     1:16.98 (39.19)                                        
 47 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   1:16.02    1:18.10        
                  37.59     1:18.10 (40.51)                                        
 48 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   1:21.16    1:18.22        
                  37.28     1:18.22 (40.94)                                        
 49 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:19.11    1:18.98        
                  37.71     1:18.98 (41.27)                                        
 49 Tanjeloff, Chloe C        16 Flying Dolphins-MR   1:14.02    1:18.98        
                  38.16     1:18.98 (40.82)                                        
 51 Coward, Chloe M           14 Flying Dolphins-MR   1:23.15    1:19.96        
                  38.26     1:19.96 (41.70)                                        
 52 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   1:23.94    1:20.19        
 53 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:20.34    1:21.46        
                  40.23     1:21.46 (41.23)                                        
 54 Manfredonia, Carly J      15 CSDC-MR              1:23.88    1:22.72        
                  41.78     1:22.72 (40.94)                                        
 55 Junas, Kaitlyn T          14 Flying Dolphins-MR   1:21.30    1:23.05        
                  40.23     1:23.05 (42.82)                                        
 56 Rodriguez, Leidy D        14 FA-MR                1:23.58    1:23.30        
                  40.53     1:23.30 (42.77)                                        
 57 McGee, Kylie M            16 CSDC-MR              1:25.08    1:24.60        
                  41.23     1:24.60 (43.37)                                        
 58 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:27.03    1:26.95        
                  42.18     1:26.95 (44.77)                                        
 59 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:33.04    1:31.28        
                  44.80     1:31.28 (46.48)                                        
 -- Stahurski, Anna           16 CSDC-MR              1:09.17         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  33.06          DQ (37.09)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR              2:04.93    2:07.02        
                  30.17     1:02.68 (32.51)     1:35.62 (32.94)     2:07.02 (31.40)
  2 Casey, Carolyn T          15 AGUA-MR              2:11.54    2:08.45        
                  30.47     1:02.59 (32.12)     1:35.53 (32.94)     2:08.45 (32.92)
  3 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR  2:13.31    2:11.54        
                  31.16     1:04.24 (33.08)     1:38.19 (33.95)     2:11.54 (33.35)
  4 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  2:10.43    2:13.77        
                  31.51     1:04.86 (33.35)     1:39.13 (34.27)     2:13.77 (34.64)
  5 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              2:08.28    2:13.83        
                  31.14     1:05.21 (34.07)     1:39.47 (34.26)     2:13.83 (34.36)
  6 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  2:16.41    2:17.70        
                  31.89     1:06.47 (34.58)     1:42.25 (35.78)     2:17.70 (35.45)
  7 Stroub, Mia R             15 WISC-MR              2:16.11    2:18.25        
                  32.01     1:06.76 (34.75)     1:42.90 (36.14)     2:18.25 (35.35)
  8 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  2:24.34    2:19.15        
                  32.47     1:07.36 (34.89)     1:43.66 (36.30)     2:19.15 (35.49)
  9 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:22.33    2:19.91        
                  32.54     1:07.88 (35.34)     1:44.41 (36.53)     2:19.91 (35.50)
 10 Leroy, Helena             15 GAEL-MR              2:21.69    2:20.32        
                  31.94     1:07.43 (35.49)     1:44.07 (36.64)     2:20.32 (36.25)
 11 Lachman, Katherine        15 AGUA-MR              2:25.23    2:21.49        
                  32.46     1:07.72 (35.26)     1:44.70 (36.98)     2:21.49 (36.79)
 12 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:22.16    2:21.81        
                  34.07     1:09.96 (35.89)     1:46.19 (36.23)     2:21.81 (35.62)
 13 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR              2:22.54    2:22.21        
                  33.19     1:08.57 (35.38)     1:45.52 (36.95)     2:22.21 (36.69)
 14 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:19.09    2:23.77        
                  32.74     1:08.77 (36.03)     1:46.28 (37.51)     2:23.77 (37.49)
 15 Radomisli, Julia M        17 Flying Dolphins-MR   2:19.67    2:24.93        
                  35.01     1:11.35 (36.34)     1:48.48 (37.13)     2:24.93 (36.45)
 16 Gutierrez, Luci           11 GAEL-MR              2:32.29    2:25.46        
                  34.52     1:11.77 (37.25)     1:48.07 (36.30)     2:25.46 (37.39)
 17 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              2:24.07    2:26.23        
                  34.18     1:11.14 (36.96)     1:48.68 (37.54)     2:26.23 (37.55)
 18 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR              2:21.35    2:26.87        
                  34.14     1:11.58 (37.44)     1:49.84 (38.26)     2:26.87 (37.03)
 19 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              2:22.12    2:27.06        
                  34.69     1:12.39 (37.70)     1:50.26 (37.87)     2:27.06 (36.80)
 20 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:26.94    2:27.32        
                  35.40     1:12.00 (36.60)     1:50.15 (38.15)     2:27.32 (37.17)
 21 Huang, Amanda             17 Express Swimming-MR  2:25.26    2:28.38        
                  35.46     1:12.98 (37.52)     1:50.90 (37.92)     2:28.38 (37.48)
 22 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  2:42.11    2:34.10        
                  36.59     1:16.62 (40.03)     1:56.62 (40.00)     2:34.10 (37.48)
 23 Laible, Amelia L          15 CSDC-MR              2:37.40    2:35.56        
                  36.80     1:17.16 (40.36)     1:57.19 (40.03)     2:35.56 (38.37)
 24 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  2:50.09    2:36.92        
                  37.19     1:17.44 (40.25)     1:57.66 (40.22)     2:36.92 (39.26)
 25 Javaheri, Ariana C        15 AGUA-MR              2:31.64    2:38.33        
                  36.95     1:16.18 (39.23)     1:57.10 (40.92)     2:38.33 (41.23)
 26 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              2:30.83    2:40.16        
                  36.50     1:17.42 (40.92)     1:58.91 (41.49)     2:40.16 (41.25)
 27 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               2:53.49    2:44.71        
                  38.09     1:19.26 (41.17)     2:02.14 (42.88)     2:44.71 (42.57)
 28 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   2:45.32    2:47.64        
                  39.18     1:22.10 (42.92)     2:06.40 (44.30)     2:47.64 (41.24)
 29 Goldberg, Julia M         16 Flying Dolphins-MR   2:49.69    2:48.53        
                  41.83     1:24.64 (42.81)     2:07.02 (42.38)     2:48.53 (41.51)
 30 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   2:46.96    2:49.15        
                  40.02     1:22.58 (42.56)     2:06.18 (43.60)     2:49.15 (42.97)
 31 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   2:54.12    2:50.25        
                  39.63     1:23.75 (44.12)     2:08.57 (44.82)     2:50.25 (41.68)
 32 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   2:45.30    2:51.25        
                  41.12     1:24.36 (43.24)     2:08.54 (44.18)     2:51.25 (42.71)
 33 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               2:56.27    2:54.90        
                  41.48     1:26.42 (44.94)     2:11.94 (45.52)     2:54.90 (42.96)
 34 Thomas, Kelli             16 GAEL-MR              3:19.02    3:02.90        
                  44.88     1:31.49 (46.61)     2:18.50 (47.01)     3:02.90 (44.40)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  1:06.10    1:09.07        
                  32.35     1:09.07 (36.72)                                        
  2 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:08.63    1:09.40        
                  33.36     1:09.40 (36.04)                                        
  3 Horn, Ursula F            15 AGUA-MR              1:11.32    1:11.01        
                  33.45     1:11.01 (37.56)                                        
  4 Gargiulo, Olivia M        15 GAEL-MR              1:11.84    1:11.18        
                  32.72     1:11.18 (38.46)                                        
  5 Casey, Carolyn T          15 AGUA-MR              1:12.44    1:11.32        
                  33.98     1:11.32 (37.34)                                        
  6 Goldner, Sylvie R         15 AGUA-MR              1:10.48    1:11.46        
                  33.67     1:11.46 (37.79)                                        
  7 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:12.47    1:12.88        
                  34.68     1:12.88 (38.20)                                        
  8 Wong, Hayden G            12 Express Swimming-MR  1:12.69    1:13.46        
                  34.74     1:13.46 (38.72)                                        
  9 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:12.89    1:13.47        
                  35.11     1:13.47 (38.36)                                        
 10 Paltrowitz, Leila a       14 Flying Dolphins-MR   1:13.17    1:13.74        
                  34.97     1:13.74 (38.77)                                        
 11 Basler, Alia R            14 AGUA-MR              1:12.20    1:13.85        
                  34.61     1:13.85 (39.24)                                        
 12 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:15.56    1:14.02        
                  34.45     1:14.02 (39.57)                                        
 13 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:12.43    1:14.03        
                  34.79     1:14.03 (39.24)                                        
 14 Bowers, Brooke H          16 WISC-MR              1:16.57    1:14.10        
                  35.13     1:14.10 (38.97)                                        
 15 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  1:12.47    1:14.56        
                  35.17     1:14.56 (39.39)                                        
 16 Flanigan, Aimee S         17 Flying Dolphins-MR   1:11.29    1:14.93        
                  35.38     1:14.93 (39.55)                                        
 17 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR              1:17.27    1:15.68        
                  35.52     1:15.68 (40.16)                                        
 17 Jiang, Claire             16 AGUA-MR              1:15.72    1:15.68        
                  35.65     1:15.68 (40.03)                                        
 19 Huang, Amanda             17 Express Swimming-MR  1:14.45    1:15.89        
                  35.77     1:15.89 (40.12)                                        
 20 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:14.30    1:17.15        
                  37.04     1:17.15 (40.11)                                        
 21 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR   1:19.33    1:17.22        
                  36.81     1:17.22 (40.41)                                        
 22 Fazzino, Angelina M       15 Express Swimming-MR  1:15.65    1:17.43        
                  35.98     1:17.43 (41.45)                                        
 23 De Chiara, Sofia J        15 UGAEL-MR             1:17.07    1:17.46        
                  35.98     1:17.46 (41.48)                                        
 24 Ng, Chloe N               16 AGUA-MR              1:15.15    1:17.58        
                  37.53     1:17.58 (40.05)                                        
 25 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:16.66    1:17.74        
                  37.00     1:17.74 (40.74)                                        
 26 Wong, Angie               13 Flying Dolphins-MR   1:14.25    1:17.76        
                  37.50     1:17.76 (40.26)                                        
 27 Martinez, Mia N           16 Express Swimming-MR  1:17.19    1:17.83        
                  37.25     1:17.83 (40.58)                                        
 28 Blackstock, Esme J        16 Flying Dolphins-MR   1:14.61    1:17.84        
                  36.12     1:17.84 (41.72)                                        
 29 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              1:20.03    1:18.14        
                  37.05     1:18.14 (41.09)                                        
 30 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:18.22    1:18.35        
                  36.99     1:18.35 (41.36)                                        
 31 Carolan, Emma M           15 NYSA-MR              1:18.79    1:18.47        
                  37.49     1:18.47 (40.98)                                        
 32 Gucciardo, Gianna T       17 FA-MR                1:20.21    1:18.52        
                  36.30     1:18.52 (42.22)                                        
 33 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              1:17.33    1:19.67        
                  37.26     1:19.67 (42.41)                                        
 34 Sales, Chloe G            13 Flying Dolphins-MR   1:16.38    1:19.96        
                  37.87     1:19.96 (42.09)                                        
 35 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:17.90    1:20.12        
                  38.28     1:20.12 (41.84)                                        
 36 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:17.55    1:20.15        
                  37.57     1:20.15 (42.58)                                        
 37 Victor, Melanie           16 Flying Dolphins-MR   1:12.88    1:20.50        
                  37.24     1:20.50 (43.26)                                        
 38 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               1:19.67    1:20.76        
                  38.59     1:20.76 (42.17)                                        
 39 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR                   NT    1:20.82        
                  37.83     1:20.82 (42.99)                                        
 40 George, Danielle A        15 AGUA-MR              1:23.46    1:21.56        
                  37.80     1:21.56 (43.76)                                        
 41 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   1:16.97    1:22.42        
                  39.08     1:22.42 (43.34)                                        
 42 Radomisli, Julia M        17 Flying Dolphins-MR   1:19.80    1:22.76        
                  39.25     1:22.76 (43.51)                                        
 43 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  1:22.87    1:22.84        
                  39.45     1:22.84 (43.39)                                        
 44 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:25.99    1:23.09        
                  39.22     1:23.09 (43.87)                                        
 45 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:23.51    1:23.41        
                  39.04     1:23.41 (44.37)                                        
 46 Goldberg, Julia M         16 Flying Dolphins-MR   1:23.39    1:23.56        
                  39.41     1:23.56 (44.15)                                        
 47 Segone, Irene             18 Flying Dolphins-MR   1:21.38    1:24.18        
                  41.05     1:24.18 (43.13)                                        
 48 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR              1:21.25    1:25.23        
                  39.74     1:25.23 (45.49)                                        
 49 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  1:26.56    1:26.07        
                  41.85     1:26.07 (44.22)                                        
 50 Tanjeloff, Chloe C        16 Flying Dolphins-MR   1:21.71    1:26.40        
                  41.45     1:26.40 (44.95)                                        
 51 Statuto, Sofia J          15 Express Swimming-MR  1:27.05    1:26.69        
                  41.23     1:26.69 (45.46)                                        
 52 Lenehan, Alex E           15 Flying Dolphins-MR   1:25.59    1:26.95        
                  42.55     1:26.95 (44.40)                                        
 53 DeFranco, Ava             13 WISC-MR              1:43.69    1:29.46        
                  41.94     1:29.46 (47.52)                                        
 54 Jeffares, Chloe E         15 CSDC-MR              1:29.32    1:31.05        
                  43.19     1:31.05 (47.86)                                        
 55 Pallas, Morgan            15 WISC-MR              1:28.45    1:31.69        
                  43.14     1:31.69 (48.55)                                        
 56 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   1:37.50    1:33.72        
                  45.87     1:33.72 (47.85)                                        
 57 Abrams, Alexandra F       16 Express Swimming-MR  1:31.77    1:34.13        
                  45.15     1:34.13 (48.98)                                        
 58 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:35.27    1:34.80        
                  45.51     1:34.80 (49.29)                                        
 59 Raber, Isabella M         15 FA-MR                1:33.90    1:35.22        
                  44.33     1:35.22 (50.89)                                        
 60 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:34.97    1:35.36        
                  45.84     1:35.36 (49.52)                                        
 61 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   1:40.62    1:42.19        
                  48.79     1:42.19 (53.40)                                        
 62 Thomas, Kelli             16 GAEL-MR              1:40.77    1:42.49        
                  47.97     1:42.49 (54.52)                                        
 63 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR  1:47.62    1:42.80        
                  49.04     1:42.80 (53.76)                                        
 -- Baynon, Chloe M           11 FA-MR                1:51.43         DQ        
      Alternating Kick
                  50.48          DQ (56.50)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:29.87    2:30.47        
                  33.80     1:12.24 (38.44)     1:51.31 (39.07)     2:30.47 (39.16)
  2 Goldner, Sylvie R         15 AGUA-MR              2:30.44    2:32.38        
                  34.13     1:12.23 (38.10)     1:51.82 (39.59)     2:32.38 (40.56)
  3 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  2:33.03    2:35.17        
                  36.26     1:16.30 (40.04)     1:55.84 (39.54)     2:35.17 (39.33)
  4 Casey, Carolyn T          15 AGUA-MR              2:40.01    2:37.98        
                  36.95     1:15.89 (38.94)     1:57.90 (42.01)     2:37.98 (40.08)
  5 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR  2:37.64    2:38.58        
                  35.85     1:15.49 (39.64)     1:56.39 (40.90)     2:38.58 (42.19)
  6 Gargiulo, Olivia M        15 GAEL-MR              2:40.66    2:38.86        
                  35.19     1:15.47 (40.28)     1:57.10 (41.63)     2:38.86 (41.76)
  7 Flanigan, Aimee S         17 Flying Dolphins-MR   2:34.02    2:39.05        
                  35.58     1:15.66 (40.08)     1:57.07 (41.41)     2:39.05 (41.98)
  8 Dauchez, Alice M          17 AGUA-MR              2:30.39    2:39.25        
                  36.18     1:16.75 (40.57)     1:58.12 (41.37)     2:39.25 (41.13)
  9 Paltrowitz, Leila a       14 Flying Dolphins-MR   2:37.30    2:40.24        
                  36.93     1:17.56 (40.63)     1:58.68 (41.12)     2:40.24 (41.56)
 10 Horn, Ursula F            15 AGUA-MR              2:37.60    2:40.63        
                  36.01     1:18.38 (42.37)     1:59.98 (41.60)     2:40.63 (40.65)
 11 Basler, Alia R            14 AGUA-MR              2:38.49    2:40.69        
                  35.83     1:16.29 (40.46)     1:58.52 (42.23)     2:40.69 (42.17)
 12 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR              2:44.14    2:41.03        
                  35.81     1:16.17 (40.36)     1:58.48 (42.31)     2:41.03 (42.55)
 13 De Chiara, Sofia J        15 UGAEL-MR             2:45.76    2:41.20        
                  36.37     1:16.98 (40.61)     1:58.50 (41.52)     2:41.20 (42.70)
 14 Wong, Hayden G            12 Express Swimming-MR  2:37.21    2:41.50        
                  36.36     1:16.74 (40.38)     1:59.13 (42.39)     2:41.50 (42.37)
 15 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR   2:44.82    2:43.01        
                  39.68     1:20.59 (40.91)     2:01.65 (41.06)     2:43.01 (41.36)
 16 Blackstock, Esme J        16 Flying Dolphins-MR   2:40.59    2:44.62        
                  37.84     1:19.93 (42.09)     2:02.47 (42.54)     2:44.62 (42.15)
 17 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:45.97    2:46.81        
                  35.98     1:18.30 (42.32)     2:02.11 (43.81)     2:46.81 (44.70)
 18 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              2:49.37    2:46.86        
                  38.18     1:21.15 (42.97)     2:04.38 (43.23)     2:46.86 (42.48)
 19 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:42.84    2:47.22        
                  37.77     1:20.02 (42.25)     2:03.61 (43.59)     2:47.22 (43.61)
 20 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:41.86    2:47.32        
                  38.47     1:19.75 (41.28)     2:03.40 (43.65)     2:47.32 (43.92)
 21 Wong, Angie               13 Flying Dolphins-MR   2:40.99    2:47.48        
                  38.52     1:22.04 (43.52)     2:05.11 (43.07)     2:47.48 (42.37)
 22 Sales, Chloe G            13 Flying Dolphins-MR   2:45.07    2:49.95        
                  38.23     1:21.26 (43.03)     2:05.65 (44.39)     2:49.95 (44.30)
 23 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:51.04    2:50.00        
                  38.95     1:21.94 (42.99)     2:05.79 (43.85)     2:50.00 (44.21)
 24 Bouzarouata, Salma K      11 UNLIE-MR                  NT    2:51.80        
                  39.78     1:24.01 (44.23)     2:08.13 (44.12)     2:51.80 (43.67)
 25 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  2:50.01    2:52.10        
                  40.89     1:25.65 (44.76)     2:09.51 (43.86)     2:52.10 (42.59)
 26 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              2:50.97    2:52.88        
                  38.49     1:22.46 (43.97)     2:08.33 (45.87)     2:52.88 (44.55)
 27 Victor, Melanie           16 Flying Dolphins-MR   2:48.97    2:53.45        
                  39.60     1:23.86 (44.26)     2:09.74 (45.88)     2:53.45 (43.71)
 28 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  2:52.74    2:54.90        
                  37.44     1:22.34 (44.90)     2:08.92 (46.58)     2:54.90 (45.98)
 29 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR   2:59.36    2:56.26        
                  39.53     1:23.45 (43.92)     2:10.67 (47.22)     2:56.26 (45.59)
 30 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  3:05.74    2:56.63        
                  40.20     1:25.80 (45.60)     2:12.06 (46.26)     2:56.63 (44.57)
 31 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   2:48.84    2:58.47        
                  39.16     1:24.07 (44.91)     2:11.27 (47.20)     2:58.47 (47.20)
 32 Radomisli, Julia M        17 Flying Dolphins-MR   2:51.93    2:58.93        
                  42.02     1:26.10 (44.08)     2:11.90 (45.80)     2:58.93 (47.03)
 33 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   3:10.33    3:00.57        
                  40.63     1:27.13 (46.50)     2:14.64 (47.51)     3:00.57 (45.93)
 34 Tanjeloff, Chloe C        16 Flying Dolphins-MR   2:56.78    3:01.24        
                  41.29     1:26.77 (45.48)     2:14.24 (47.47)     3:01.24 (47.00)
 35 Segone, Irene             18 Flying Dolphins-MR   2:52.26    3:02.19        
                  40.96     1:26.90 (45.94)     2:14.89 (47.99)     3:02.19 (47.30)
 36 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  3:16.54    3:04.25        
                  40.62     1:28.55 (47.93)     2:17.55 (49.00)     3:04.25 (46.70)
 37 Ivry, Abigail             12 Hes-Mr-MR            3:11.01    3:05.17        
                  42.65     1:30.34 (47.69)     2:17.91 (47.57)     3:05.17 (47.26)
 38 Junas, Kaitlyn T          14 Flying Dolphins-MR   3:16.62    3:08.60        
                  42.15     1:30.30 (48.15)     2:19.73 (49.43)     3:08.60 (48.87)
 39 Manfredonia, Carly J      15 CSDC-MR              3:18.03    3:16.81        
                  46.34     1:36.31 (49.97)     2:26.22 (49.91)     3:16.81 (50.59)
 40 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   3:20.32    3:16.94        
                  43.86     1:34.97 (51.11)     2:27.11 (52.14)     3:16.94 (49.83)
 41 Coward, Chloe M           14 Flying Dolphins-MR   3:24.60    3:17.06        
                  42.81     1:32.65 (49.84)     2:24.72 (52.07)     3:17.06 (52.34)
 42 Raber, Isabella M         15 FA-MR                     NT    3:19.41        
                  43.36     1:33.72 (50.36)     2:26.83 (53.11)     3:19.41 (52.58)
 43 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   3:08.45    3:23.19        
                  46.61     1:39.27 (52.66)     2:32.03 (52.76)     3:23.19 (51.16)
 44 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   3:27.04    3:24.75        
                  48.02     1:40.45 (52.43)     2:33.39 (52.94)     3:24.75 (51.36)
 45 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   3:32.46    3:31.68        
                  48.37     1:43.29 (54.92)     2:39.61 (56.32)     3:31.68 (52.07)
 46 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   3:44.31    3:35.48        
                  48.45     1:43.27 (54.82)     2:39.51 (56.24)     3:35.48 (55.97)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milio, Theresa A          16 NYSA-MR                58.94      58.06        
                  27.02       58.06 (31.04)                                        
  2 Starzyk, Suzanne          17 AGUA-MR              1:02.88      59.00        
                  27.36       59.00 (31.64)                                        
  3 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR                58.69      59.48        
                  27.95       59.48 (31.53)                                        
  4 Alcon, Sasha N            25 Express Swimming-MR  1:00.66      59.59        
                  28.18       59.59 (31.41)                                        
  5 Main, Morgan E            15 AGUA-MR              1:00.72      59.66        
                  28.20       59.66 (31.46)                                        
  6 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR    57.52    1:00.00        
                  28.01     1:00.00 (31.99)                                        
  7 Mazzacano, Emmy R         16 NYSA-MR              1:00.70    1:00.60        
                  28.78     1:00.60 (31.82)                                        
  8 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR  1:01.55    1:00.74        
                  28.65     1:00.74 (32.09)                                        
  9 DiMarco, Tyler M          15 AGUA-MR              1:01.26    1:01.26        
                  28.92     1:01.26 (32.34)                                        
 10 Basler, Alia R            14 AGUA-MR              1:01.67    1:01.89        
                  28.86     1:01.89 (33.03)                                        
 11 Blackstock, Esme J        16 Flying Dolphins-MR     59.77    1:02.62        
                  29.29     1:02.62 (33.33)                                        
 12 Greenberg, Elana M        16 AGUA-MR              1:01.87    1:02.64        
                  29.31     1:02.64 (33.33)                                        
 13 Stroub, Mia R             15 WISC-MR              1:04.17    1:03.17        
                  29.03     1:03.17 (34.14)                                        
 14 Martinez, Mia N           16 Express Swimming-MR  1:01.88    1:03.78        
                  30.45     1:03.78 (33.33)                                        
 15 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:04.53    1:03.79        
                  29.34     1:03.79 (34.45)                                        
 16 Skaistis, Talia R         16 AGUA-MR              1:03.91    1:03.86        
                  30.05     1:03.86 (33.81)                                        
 17 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:02.73    1:03.99        
                  29.93     1:03.99 (34.06)                                        
 18 Paltrowitz, Leila a       14 Flying Dolphins-MR   1:03.10    1:04.73        
                  30.61     1:04.73 (34.12)                                        
 19 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  1:02.47    1:04.81        
                  30.23     1:04.81 (34.58)                                        
 20 Lancellotti, Lily M       16 FA-MR                1:06.59    1:04.83        
                  30.46     1:04.83 (34.37)                                        
 21 Winthal, Kyla L           15 UGAEL-MR             1:07.28    1:05.12        
                  30.68     1:05.12 (34.44)                                        
 22 Calabrese, Faith A        15 CSDC-MR              1:03.90    1:05.40        
                  31.13     1:05.40 (34.27)                                        
 23 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:03.95    1:05.53        
                  30.56     1:05.53 (34.97)                                        
 24 Fazzino, Angelina M       15 Express Swimming-MR  1:05.58    1:05.77        
                  31.20     1:05.77 (34.57)                                        
 25 Bowers, Brooke H          16 WISC-MR              1:10.89    1:05.97        
                  29.99     1:05.97 (35.98)                                        
 26 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:03.08    1:06.10        
                  31.08     1:06.10 (35.02)                                        
 27 Wong, Hayden G            12 Express Swimming-MR  1:06.54    1:06.65        
                  31.46     1:06.65 (35.19)                                        
 28 Flanigan, Aimee S         17 Flying Dolphins-MR   1:03.22    1:06.82        
                  30.95     1:06.82 (35.87)                                        
 29 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  1:04.54    1:06.98        
                  31.64     1:06.98 (35.34)                                        
 30 Segone, Irene             18 Flying Dolphins-MR   1:07.37    1:07.91        
                  32.75     1:07.91 (35.16)                                        
 31 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR   1:05.81    1:08.10        
                  31.90     1:08.10 (36.20)                                        
 32 Ng, Chloe N               16 AGUA-MR              1:05.19    1:08.21        
                  32.22     1:08.21 (35.99)                                        
 33 Gioia, Oriana C           15 AGUA-MR              1:10.11    1:08.40        
                  32.03     1:08.40 (36.37)                                        
 34 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR              1:09.12    1:08.54        
                  31.12     1:08.54 (37.42)                                        
 35 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR              1:06.70    1:09.50        
                  31.13     1:09.50 (38.37)                                        
 36 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:10.56    1:09.86        
                  33.12     1:09.86 (36.74)                                        
 37 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              1:08.63    1:10.53        
                  32.13     1:10.53 (38.40)                                        
 38 Gutierrez, Luci           11 GAEL-MR              1:13.49    1:10.56        
                  32.39     1:10.56 (38.17)                                        
 39 Javaheri, Ariana C        15 AGUA-MR              1:06.40    1:10.76        
                  31.37     1:10.76 (39.39)                                        
 40 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:20.09    1:10.91        
                  33.16     1:10.91 (37.75)                                        
 41 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:08.42    1:11.75        
                  33.29     1:11.75 (38.46)                                        
 42 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               1:10.16    1:11.76        
                  32.01     1:11.76 (39.75)                                        
 43 Gucciardo, Gianna T       17 FA-MR                1:08.64    1:12.09        
                  32.82     1:12.09 (39.27)                                        
 44 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:16.66    1:14.02        
                  33.78     1:14.02 (40.24)                                        
 45 Sales, Chloe G            13 Flying Dolphins-MR   1:29.82    1:14.70        
                  34.93     1:14.70 (39.77)                                        
 46 Commike, Samantha N       15 FA-MR                1:09.75    1:15.81        
                  34.49     1:15.81 (41.32)                                        
 46 Wong, Angie               13 Flying Dolphins-MR   1:13.76    1:15.81        
                  35.23     1:15.81 (40.58)                                        
 48 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   1:17.55    1:16.88        
                  35.86     1:16.88 (41.02)                                        
 49 DeFranco, Ava             13 WISC-MR              1:25.99    1:17.28        
                  35.29     1:17.28 (41.99)                                        
 50 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:18.81    1:17.91        
                  35.04     1:17.91 (42.87)                                        
 51 Victor, Melanie           16 Flying Dolphins-MR   1:10.86    1:18.15        
                  37.36     1:18.15 (40.79)                                        
 52 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:18.15    1:18.72        
                  36.91     1:18.72 (41.81)                                        
 53 Pallas, Morgan            15 WISC-MR              1:22.65    1:22.24        
                  37.31     1:22.24 (44.93)                                        
 54 Michaels, Alex R          13 Flying Dolphins-MR   1:24.14    1:24.81        
                  39.07     1:24.81 (45.74)                                        
 55 Lenehan, Alex E           15 Flying Dolphins-MR   1:24.27    1:25.60        
                  39.16     1:25.60 (46.44)                                        
 56 Flores, Maria             16 CSDC-MR              1:33.96    1:28.11        
                  40.91     1:28.11 (47.20)                                        
 57 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR  1:34.37    1:30.29        
                  40.87     1:30.29 (49.42)                                        
 58 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   1:33.57    1:31.36        
                  41.01     1:31.36 (50.35)                                        
 59 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   1:29.19    1:31.69        
                  42.00     1:31.69 (49.69)                                        
 60 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   1:30.01    1:32.78        
                  41.17     1:32.78 (51.61)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Main, Morgan E            15 AGUA-MR              2:14.60    2:09.46        
                  29.25     1:02.32 (33.07)     1:35.98 (33.66)     2:09.46 (33.48)
  2 Alcon, Sasha N            25 Express Swimming-MR  2:12.98    2:09.95        
                  29.65     1:02.73 (33.08)     1:36.20 (33.47)     2:09.95 (33.75)
  3 DiMarco, Tyler M          15 AGUA-MR              2:15.95    2:14.48        
                  30.39     1:04.67 (34.28)     1:39.58 (34.91)     2:14.48 (34.90)
  4 Blackstock, Esme J        16 Flying Dolphins-MR   2:10.15    2:16.71        
                  30.17     1:04.64 (34.47)     1:40.97 (36.33)     2:16.71 (35.74)
  5 Greenberg, Elana M        16 AGUA-MR              2:13.44    2:19.26        
                  29.66     1:04.41 (34.75)     1:41.27 (36.86)     2:19.26 (37.99)
  6 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:23.35    2:20.63        
                  31.34     1:06.78 (35.44)     1:43.19 (36.41)     2:20.63 (37.44)
  7 Dauchez, Alice M          17 AGUA-MR              2:16.36    2:21.36        
                  31.07     1:06.55 (35.48)     1:43.90 (37.35)     2:21.36 (37.46)
  8 Paltrowitz, Leila a       14 Flying Dolphins-MR   2:18.45    2:22.65        
                  32.86     1:08.68 (35.82)     1:45.68 (37.00)     2:22.65 (36.97)
  9 Flanigan, Aimee S         17 Flying Dolphins-MR   2:27.20    2:23.11        
                  31.51     1:08.20 (36.69)     1:46.00 (37.80)     2:23.11 (37.11)
 10 Fazzino, Angelina M       15 Express Swimming-MR  2:30.53    2:25.31        
                  31.91     1:07.00 (35.09)     1:44.52 (37.52)     2:25.31 (40.79)
 11 Greenberg, Abigail I      13 AGUA-MR              2:27.14    2:30.29        
                  32.90     1:11.41 (38.51)     1:51.33 (39.92)     2:30.29 (38.96)
 12 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR   2:29.17    2:34.62        
                  33.43     1:12.50 (39.07)     1:53.59 (41.09)     2:34.62 (41.03)
 13 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              2:30.71    2:36.11        
                  33.41     1:12.41 (39.00)     1:53.86 (41.45)     2:36.11 (42.25)
 14 Segone, Irene             18 Flying Dolphins-MR   2:32.06    2:37.12        
                  33.89     1:13.01 (39.12)     1:54.93 (41.92)     2:37.12 (42.19)
 15 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   2:38.13    2:42.62        
                  35.69     1:16.86 (41.17)     1:59.51 (42.65)     2:42.62 (43.11)
 16 Victor, Melanie           16 Flying Dolphins-MR   2:44.99    2:50.95        
                  37.00     1:20.08 (43.08)     2:06.13 (46.05)     2:50.95 (44.82)
 17 Wong, Angie               13 Flying Dolphins-MR   2:53.65    2:51.00        
                  39.13     1:23.31 (44.18)     2:08.86 (45.55)     2:51.00 (42.14)
 18 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   2:55.72    2:54.30        
                  38.27     1:23.10 (44.83)     2:08.50 (45.40)     2:54.30 (45.80)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Main, Morgan E            15 AGUA-MR              2:14.72    2:12.97        
                  28.69     1:01.87 (33.18)     1:42.32 (40.45)     2:12.97 (30.65)
  2 Greenberg, Elana M        16 AGUA-MR              2:15.74    2:15.91        
                  29.72     1:04.42 (34.70)     1:44.66 (40.24)     2:15.91 (31.25)
  3 DiMarco, Tyler M          15 AGUA-MR              2:14.80    2:16.79        
                  29.28     1:05.22 (35.94)     1:45.78 (40.56)     2:16.79 (31.01)
  4 Eforo, Danielle           15 GAEL-MR              2:20.99    2:18.81        
                  29.50     1:04.68 (35.18)     1:48.36 (43.68)     2:18.81 (30.45)
  5 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:18.67    2:19.32        
                  29.18     1:05.74 (36.56)     1:47.30 (41.56)     2:19.32 (32.02)
  6 Gargiulo, Olivia M        15 GAEL-MR              2:22.39    2:20.21        
                  29.74     1:06.95 (37.21)     1:47.76 (40.81)     2:20.21 (32.45)
  7 Stroub, Mia R             15 WISC-MR              2:18.68    2:20.91        
                  29.53     1:04.43 (34.90)     1:48.63 (44.20)     2:20.91 (32.28)
  8 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:18.57    2:20.92        
                  29.80     1:05.04 (35.24)     1:48.96 (43.92)     2:20.92 (31.96)
  9 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:22.31    2:21.62        
                  31.19     1:11.14 (39.95)     1:50.25 (39.11)     2:21.62 (31.37)
 10 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  2:26.70    2:24.15        
                  33.11     1:04.72 (31.61)     1:52.09 (47.37)     2:24.15 (32.06)
 11 Fazzino, Angelina M       15 Express Swimming-MR  2:22.74    2:24.89        
                  31.27     1:07.60 (36.33)     1:51.66 (44.06)     2:24.89 (33.23)
 12 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:21.09    2:25.31        
                  32.45     1:09.36 (36.91)     1:52.67 (43.31)     2:25.31 (32.64)
 13 Orange, Marley A          16 AGUA-MR              2:31.28    2:25.63        
                  30.52     1:09.47 (38.95)     1:54.96 (45.49)     2:25.63 (30.67)
 14 Winthal, Kyla L           15 UGAEL-MR             2:23.72    2:26.00        
                  31.20     1:09.11 (37.91)     1:55.00 (45.89)     2:26.00 (31.00)
 15 Dauchez, Alice M          17 AGUA-MR              2:18.99    2:26.59        
                  30.96     1:11.16 (40.20)     1:52.55 (41.39)     2:26.59 (34.04)
 16 Iaboni, Julia             16 CSDC-MR              2:26.33    2:26.66        
                  32.64     1:08.22 (35.58)     1:53.72 (45.50)     2:26.66 (32.94)
 17 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              2:27.89    2:27.40        
                  32.41     1:07.94 (35.53)     1:54.52 (46.58)     2:27.40 (32.88)
 18 Skaistis, Delilah E       13 AGUA-MR              2:23.57    2:27.44        
                  31.24     1:08.35 (37.11)     1:53.03 (44.68)     2:27.44 (34.41)
 19 Smith, Marlie J           15 AGUA-MR              2:27.51    2:27.77        
                  30.89     1:06.88 (35.99)     1:54.05 (47.17)     2:27.77 (33.72)
 20 Leroy, Helena             15 GAEL-MR              2:28.68    2:27.79        
                  32.37     1:09.01 (36.64)     1:54.95 (45.94)     2:27.79 (32.84)
 20 Lancellotti, Lily M       16 FA-MR                2:28.47    2:27.79        
                  31.68     1:07.62 (35.94)     1:53.65 (46.03)     2:27.79 (34.14)
 22 Lachman, Katherine        15 AGUA-MR              2:32.76    2:28.93        
                  32.68     1:08.95 (36.27)     1:54.72 (45.77)     2:28.93 (34.21)
 23 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:28.21    2:29.36        
                  33.57     1:12.74 (39.17)     1:57.04 (44.30)     2:29.36 (32.32)
 24 De Chiara, Sofia J        15 UGAEL-MR             2:31.59    2:30.79        
                  34.99     1:13.65 (38.66)     1:55.49 (41.84)     2:30.79 (35.30)
 25 Huang, Amanda             17 Express Swimming-MR  2:28.12    2:30.83        
                  33.57     1:11.79 (38.22)     1:55.11 (43.32)     2:30.83 (35.72)
 26 Bertuccioli, Asia A       15 GAEL-MR              2:34.57    2:31.62        
                  30.81     1:06.90 (36.09)     1:54.77 (47.87)     2:31.62 (36.85)
 27 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR              2:36.21    2:32.08        
                  31.10     1:09.33 (38.23)     1:57.31 (47.98)     2:32.08 (34.77)
 28 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              2:33.26    2:32.51        
                  32.77     1:10.41 (37.64)     1:58.05 (47.64)     2:32.51 (34.46)
 29 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  2:27.16    2:32.62        
                  32.22     1:10.63 (38.41)     1:58.20 (47.57)     2:32.62 (34.42)
 30 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:30.25    2:32.85        
                  34.70     1:13.37 (38.67)     1:56.81 (43.44)     2:32.85 (36.04)
 31 Steiner, Cassidy A        13 Express Swimming-MR  2:32.77    2:34.00        
                  35.57     1:14.61 (39.04)     2:00.26 (45.65)     2:34.00 (33.74)
 32 Chiang, Kylie M           13 GATE-MR              2:33.00    2:34.12        
                  32.76     1:12.04 (39.28)     1:59.01 (46.97)     2:34.12 (35.11)
 33 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR              2:34.62    2:34.17        
                  33.19     1:11.16 (37.97)     1:59.61 (48.45)     2:34.17 (34.56)
 34 Segone, Irene             18 Flying Dolphins-MR   2:29.50    2:35.61        
                  32.22     1:11.06 (38.84)     1:59.98 (48.92)     2:35.61 (35.63)
 35 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               2:35.02    2:36.10        
                  34.76     1:16.17 (41.41)     2:00.66 (44.49)     2:36.10 (35.44)
 36 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   2:36.93    2:37.21        
                  32.72     1:13.68 (40.96)     2:02.13 (48.45)     2:37.21 (35.08)
 37 Laible, Amelia L          15 CSDC-MR              2:43.25    2:41.39        
                  37.12     1:17.76 (40.64)     2:07.83 (50.07)     2:41.39 (33.56)
 38 Wodicka, Shannon J        16 CSDC-MR              2:39.28    2:42.19        
                  35.32     1:15.52 (40.20)     2:09.29 (53.77)     2:42.19 (32.90)
 39 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   2:44.12    2:44.73        
                  34.61     1:15.73 (41.12)     2:07.37 (51.64)     2:44.73 (37.36)
 40 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  2:49.60    2:47.92        
                  42.59     1:21.93 (39.34)     2:11.15 (49.22)     2:47.92 (36.77)
 41 Reynoso, Jennifer A       15 AGUA-MR              2:35.55    2:48.23        
                  35.41     1:17.93 (42.52)     2:08.60 (50.67)     2:48.23 (39.63)
 42 Lau, Emma S               16 NYSA-MR              2:40.03    2:51.06        
                  43.24     1:22.23 (38.99)     2:14.10 (51.87)     2:51.06 (36.96)
 43 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   2:50.07    2:52.40        
                  40.98     1:22.37 (41.39)     2:15.26 (52.89)     2:52.40 (37.14)
 44 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               2:53.15    2:52.58        
                  40.46     1:21.17 (40.71)     2:15.22 (54.05)     2:52.58 (37.36)
 45 Coward, Chloe M           14 Flying Dolphins-MR        NT    2:56.19        
                  36.25     1:19.03 (42.78)     2:11.85 (52.82)     2:56.19 (44.34)
 46 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR   2:58.75    2:56.98        
                  42.59     1:27.56 (44.97)     2:20.26 (52.70)     2:56.98 (36.72)
 47 Gustavsson, Isabel A      15 Flying Dolphins-MR   2:54.08    2:57.16        
                  42.28     1:25.09 (42.81)     2:22.05 (56.96)     2:57.16 (35.11)
 48 Junas, Kaitlyn T          14 Flying Dolphins-MR   2:57.72    3:01.53        
                  42.30     1:27.65 (45.35)     2:19.37 (51.72)     3:01.53 (42.16)
 49 Marotta, Alexa P          11 SSC-MR               3:15.51    3:15.17        
                  41.05     1:31.36 (50.31)     2:29.56 (58.20)     3:15.17 (45.61)
 50 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               3:25.00    3:17.99        
                  45.81     1:35.72 (49.91)   2:35.92 (1:00.20)     3:17.99 (42.07)
 51 Young, Sydney B           11 SSC-MR               3:20.06    3:26.78        
                  45.78     1:37.59 (51.81)   2:43.90 (1:06.31)     3:26.78 (42.88)
 -- Basler, Alia R            14 AGUA-MR              2:20.67         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  29.36     1:06.33 (36.97)     1:48.14 (41.81)          DQ (30.06)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  4:54.34    4:40.41        
                  30.26     1:04.29 (34.03)     1:41.68 (37.39)     2:19.02 (37.34)
        2:57.22 (38.20)     3:36.24 (39.02)     4:08.31 (32.07)     4:40.41 (32.10)
  2 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  4:47.65    4:43.55        
                  29.75     1:04.39 (34.64)     1:39.64 (35.25)     2:15.07 (35.43)
        2:55.94 (40.87)     3:37.64 (41.70)     4:10.83 (33.19)     4:43.55 (32.72)
  3 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  4:49.69    4:50.22        
                  31.60     1:07.35 (35.75)     1:44.47 (37.12)     2:21.40 (36.93)
        3:01.82 (40.42)     3:43.18 (41.36)     4:16.99 (33.81)     4:50.22 (33.23)
  4 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  4:52.32    4:55.07        
                  30.56     1:06.03 (35.47)     1:43.91 (37.88)     2:20.75 (36.84)
        3:05.29 (44.54)     3:50.10 (44.81)     4:22.77 (32.67)     4:55.07 (32.30)
  5 Wong, Hayden G            12 Express Swimming-MR       NT    4:57.10        
                  32.30     1:07.77 (35.47)     1:45.81 (38.04)     2:24.56 (38.75)
        3:06.86 (42.30)     3:49.15 (42.29)     4:24.16 (35.01)     4:57.10 (32.94)
  6 Stroub, Mia R             15 WISC-MR              4:55.92    4:58.18        
                  30.09     1:04.70 (34.61)     1:42.84 (38.14)     2:18.81 (35.97)
        3:04.19 (45.38)     3:49.08 (44.89)     4:24.39 (35.31)     4:58.18 (33.79)
  7 Martinez, Mia N           16 Express Swimming-MR  4:56.71    5:00.84        
                  30.68     1:05.24 (34.56)     1:44.66 (39.42)     2:23.81 (39.15)
        3:07.33 (43.52)     3:50.24 (42.91)     4:25.79 (35.55)     5:00.84 (35.05)
  8 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  5:00.01    5:05.02        
                  32.52     1:08.51 (35.99)     1:47.33 (38.82)     2:26.53 (39.20)
        3:11.26 (44.73)     3:56.59 (45.33)     4:30.63 (34.04)     5:05.02 (34.39)
  9 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  5:00.01    5:09.42        
                  31.09     1:07.18 (36.09)     1:46.75 (39.57)     2:26.71 (39.96)
        3:13.42 (46.71)     4:01.05 (47.63)     4:36.17 (35.12)     5:09.42 (33.25)
 10 Winthal, Kyla L           15 UGAEL-MR             5:13.10    5:09.44        
                  32.37     1:09.89 (37.52)     1:49.23 (39.34)     2:29.14 (39.91)
        3:14.46 (45.32)     4:01.45 (46.99)     4:35.95 (34.50)     5:09.44 (33.49)
 11 Sabella, Sofia A          17 NYSA-MR              5:04.99    5:09.82        
                  33.18     1:12.74 (39.56)     1:51.05 (38.31)     2:28.87 (37.82)
        3:15.45 (46.58)     4:03.20 (47.75)     4:36.90 (33.70)     5:09.82 (32.92)
 12 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  5:25.11    5:10.66        
                  33.09     1:11.51 (38.42)     1:53.13 (41.62)     2:31.48 (38.35)
        3:15.33 (43.85)     4:00.47 (45.14)     4:36.79 (36.32)     5:10.66 (33.87)
 13 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  5:12.52    5:11.44        
                  33.83     1:12.67 (38.84)     1:53.96 (41.29)     2:33.27 (39.31)
        3:17.28 (44.01)     4:01.98 (44.70)     4:38.23 (36.25)     5:11.44 (33.21)
 14 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  5:30.01    5:12.76        
                  33.69     1:12.37 (38.68)     1:51.51 (39.14)     2:30.33 (38.82)
        3:15.17 (44.84)     4:00.38 (45.21)     4:36.66 (36.28)     5:12.76 (36.10)
 15 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  5:30.09    5:16.92        
                  35.49     1:15.47 (39.98)     1:55.80 (40.33)     2:35.82 (40.02)
        3:21.57 (45.75)     4:08.33 (46.76)     4:43.08 (34.75)     5:16.92 (33.84)
 16 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  5:09.38    5:17.83        
                  34.33     1:14.66 (40.33)     1:53.36 (38.70)     2:32.06 (38.70)
        3:17.14 (45.08)     4:03.41 (46.27)     4:41.47 (38.06)     5:17.83 (36.36)
 17 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              5:31.96    5:30.22        
                  33.94     1:15.75 (41.81)     1:57.75 (42.00)     2:38.74 (40.99)
        3:27.90 (49.16)     4:17.87 (49.97)     4:54.39 (36.52)     5:30.22 (35.83)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR                26.94      26.85        
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  29.47      29.09        
  3 Winthal, Dylan Z          10 UGAEL-MR               30.53      29.74        
  4 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    30.97      29.92        
  5 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                30.00      30.54        
  6 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR    31.24      31.02        
  7 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    31.92      31.39        
  7 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 32.00      31.39        
  9 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                35.24      31.80        
 10 Chinea, Ethan T            9 Express Swimming-MR    31.53      32.15        
 11 Bach, Mac                 10 GAEL-MR                32.92      32.52        
 12 Bouzarouata, Adam N        8 UNLIE-MR               33.23      34.07        
 13 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR    36.39      34.53        
 14 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR    35.62      34.73        
 15 Orozovich, Christian E    10 WISC-MR                35.65      35.23        
 16 Przysowa, Dylan K          9 FA-MR                  37.88      35.96        
 17 Wodicka, Mattie S          9 CSDC-MR                37.36      36.11        
 18 Stueber, Colin J           9 WISC-MR                36.34      36.54        
 19 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR    36.97      36.69        
 20 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR    40.38      36.87        
 21 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR    38.54      36.90        
 22 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR    38.81      37.82        
 23 Wissmann, Tanner R        10 WISC-MR                42.18      37.95        
 24 Chung, Kevin               9 GATE-MR                34.00      38.04        
 25 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    38.94      38.36        
 26 Pappas, Stel N            10 Express Swimming-MR    39.19      38.44        
 27 Guan, William K            9 AGUA-MR                38.60      38.74        
 28 Felix, Braden B           10 WISC-MR                41.80      39.16        
 29 LI, Eric *                 8 Express Swimming-MR       NT      39.30        
 30 Casey, Van V               9 AGUA-MR                39.36      39.64        
 31 Fong, Luca K               9 AGUA-MR                38.89      39.80        
 32 Florio, Chris J           10 CSDC-MR                40.47      40.52        
 33 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR    35.39      40.71        
 34 WU, Aidan                  8 Express Swimming-MR    44.60      40.79        
 35 Abreu, Alex C              8 FA-MR                  45.42      42.18        
 36 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    47.52      44.18        
 37 Panjwani, Meesum A        10 GAEL-MR                43.28      44.62        
 38 Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR     44.78      44.66        
 39 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR    43.90      44.90        
 40 Felix, Jonas *            10 WISC-MR                40.53      45.41        
 41 Mileo, Peter J            10 Express Swimming-MR    45.99      45.58        
 42 Theilemann, Ryan M        10 FA-MR                  40.84      45.60        
 43 Wang, Nathan               8 Express Swimming-MR    48.19      46.12        
 44 Colletti, Lucas R          8 Express Swimming-MR    43.47      46.40        
 45 Commike, Zachary D        10 FA-MR                     NT      46.61        
 46 Zusmer, Cormac T          10 CSDC-MR                50.52      48.05        
 47 Panjwani, Musa A           9 GAEL-MR                50.81      51.88        
 48 Johnson, James             8 CSDC-MR              1:10.20      52.47        
 49 Cullen, Phin J             8 WISC-MR                52.08      53.41        
 50 Silva, Rowan X             9 Express Swimming-MR       NT      55.04        
 51 Virgilio, James M          8 WISC-MR                52.99    1:00.08        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR                58.96      58.97        
                  28.06       58.97 (30.91)                                        
  2 Winthal, Dylan Z          10 UGAEL-MR             1:06.55    1:04.29        
                  31.03     1:04.29 (33.26)                                        
  3 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:04.01    1:04.36        
                  31.03     1:04.36 (33.33)                                        
  4 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:05.81    1:06.61        
                  31.63     1:06.61 (34.98)                                        
  5 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:06.79    1:06.67        
                  32.53     1:06.67 (34.14)                                        
  6 Chinea, Ethan T            9 Express Swimming-MR  1:09.53    1:09.69        
                  33.43     1:09.69 (36.26)                                        
  7 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              1:09.00    1:09.92        
                  32.94     1:09.92 (36.98)                                        
  8 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:10.02    1:10.24        
                  33.33     1:10.24 (36.91)                                        
  9 Haridasan, Nikolai         9 Flying Dolphins-MR   1:08.17    1:10.35        
                  33.18     1:10.35 (37.17)                                        
 10 Lee, Ethan J               9 GATE-MR              1:11.00    1:10.38        
                  33.99     1:10.38 (36.39)                                        
 11 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR  1:13.01    1:12.19        
                  33.70     1:12.19 (38.49)                                        
 12 Bach, Mac                 10 GAEL-MR              1:14.53    1:12.44        
                  34.31     1:12.44 (38.13)                                        
 13 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR              1:19.31    1:13.42        
                  33.61     1:13.42 (39.81)                                        
 14 Bouzarouata, Adam N        8 UNLIE-MR             1:14.75    1:14.42        
                  34.83     1:14.42 (39.59)                                        
 15 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR  1:17.51    1:17.07        
                  37.46     1:17.07 (39.61)                                        
 16 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  1:17.95    1:17.31        
                  37.08     1:17.31 (40.23)                                        
 17 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR  1:18.24    1:17.39        
                  37.27     1:17.39 (40.12)                                        
 18 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR            1:23.99    1:18.99        
                  38.06     1:18.99 (40.93)                                        
 19 Tian, Lucas A              9 Express Swimming-MR  1:21.12    1:19.88        
                  36.94     1:19.88 (42.94)                                        
 20 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:28.07    1:20.83        
                  38.54     1:20.83 (42.29)                                        
 21 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR  1:27.50    1:20.88        
                  40.07     1:20.88 (40.81)                                        
 22 Stueber, Colin J           9 WISC-MR              1:20.72    1:23.35        
                  40.65     1:23.35 (42.70)                                        
 23 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR  1:32.45    1:23.96        
                  39.53     1:23.96 (44.43)                                        
 24 Raber, James M             9 FA-MR                1:22.09    1:24.96        
                  40.50     1:24.96 (44.46)                                        
 25 Southworth, Jack A        10 CSDC-MR                   NT    1:25.50        
                  38.68     1:25.50 (46.82)                                        
 26 Casey, Van V               9 AGUA-MR              1:25.56    1:26.20        
                  41.22     1:26.20 (44.98)                                        
 27 Fong, Luca K               9 AGUA-MR              1:32.34    1:26.74        
                  41.65     1:26.74 (45.09)                                        
 28 Guan, William K            9 AGUA-MR              1:25.73    1:27.89        
                  40.94     1:27.89 (46.95)                                        
 29 Coppola, Christopher V     9 Express Swimming-MR  1:29.59    1:28.28        
                  41.61     1:28.28 (46.67)                                        
 30 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:27.56    1:29.57        
                  41.83     1:29.57 (47.74)                                        
 31 Colletti, Lucas R          8 Express Swimming-MR  1:35.60    1:35.12        
                  44.28     1:35.12 (50.84)                                        
 32 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR  1:48.40    1:43.58        
 33 Commike, Zachary D        10 FA-MR                1:45.04    1:48.51        
                  49.49     1:48.51 (59.02)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                2:17.07    2:16.58        
                  31.99     1:08.53 (36.54)     1:43.21 (34.68)     2:16.58 (33.37)
  2 Winthal, Dylan Z          10 UGAEL-MR             2:20.71    2:17.89        
                  31.80     1:08.53 (36.73)     1:43.07 (34.54)     2:17.89 (34.82)
  3 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  2:22.55    2:21.60        
                  32.56     1:09.25 (36.69)     1:45.25 (36.00)     2:21.60 (36.35)
  4 O'Connell, Reid            9 UNLIE-MR             2:23.23    2:24.24        
                  31.59     1:09.04 (37.45)     1:46.91 (37.87)     2:24.24 (37.33)
  5 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  2:35.65    2:38.77        
                  34.05     1:14.75 (40.70)     1:58.21 (43.46)     2:38.77 (40.56)
  6 Chinea, Ethan T            9 Express Swimming-MR  2:26.98    2:40.36        
                  33.53     1:16.37 (42.84)     1:59.06 (42.69)     2:40.36 (41.30)
  7 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  2:43.09    2:41.53        
                  39.34     1:21.19 (41.85)     2:02.21 (41.02)     2:41.53 (39.32)
  8 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  2:46.52    2:41.77        
                  36.28     1:18.36 (42.08)     2:00.95 (42.59)     2:41.77 (40.82)
  9 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR  3:00.72    3:00.09        
                  39.00     1:23.25 (44.25)     2:12.01 (48.76)     3:00.09 (48.08)
 10 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR  3:12.09    3:07.43        
                  41.35     1:25.43 (44.08)     2:18.55 (53.12)     3:07.43 (48.88)
 11 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR  3:21.18    3:12.84        
                  41.81     1:32.84 (51.03)     2:22.20 (49.36)     3:12.84 (50.64)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  34.86      34.41        
  2 Liu, Jared                10 NYSA-MR                34.84      35.25        
  3 Chinea, Ethan T            9 Express Swimming-MR    36.82      36.45        
  4 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 36.66      36.48        
  5 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                35.79      36.61        
  6 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                36.00      36.90        
  7 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR    36.30      37.12        
  8 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    38.56      37.49        
  9 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR              38.19      37.96        
 10 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    37.98      38.01        
 11 Bouzarouata, Adam N        8 UNLIE-MR               39.51      38.75        
 12 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                38.00      39.21        
 13 Cave, Sam W               10 GAEL-MR                39.27      40.04        
 14 Bach, Mac                 10 GAEL-MR                40.33      41.33        
 15 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR    42.66      41.94        
 16 Tian, Lucas A              9 Express Swimming-MR    41.64      42.31        
 17 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR    44.11      42.76        
 18 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR    41.60      43.30        
 19 Southworth, Jack A        10 CSDC-MR                44.68      43.63        
 20 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    47.09      43.86        
 21 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR    43.71      43.87        
 22 Casey, Van V               9 AGUA-MR                44.34      43.90        
 23 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR                 43.68      44.09        
 24 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR    47.61      44.32        
 25 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR     44.88      45.29        
 26 Guan, William K            9 AGUA-MR                45.54      45.90        
 27 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR    49.72      46.03        
 28 Stueber, Colin J           9 WISC-MR                45.24      46.13        
 29 Schiano, Vincenzo B        8 FA-MR                  48.68      46.54        
 30 Raber, James M             9 FA-MR                  46.17      47.57        
 31 Fong, Luca K               9 AGUA-MR                46.03      47.85        
 32 Colletti, Lucas R          8 Express Swimming-MR    53.88      49.13        
 33 WU, Aidan                  8 Express Swimming-MR    53.69      51.40        
 34 Abreu, Alex C              8 FA-MR                1:03.51      53.70        
 35 Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR  1:00.03      57.90        
 36 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR    53.12      59.08        
 -- Coppola, Christopher V     9 Express Swimming-MR    45.42         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR              1:07.52    1:06.69        
                  32.49     1:06.69 (34.20)                                        
  2 Winthal, Dylan Z          10 UGAEL-MR             1:11.11    1:12.57        
                  34.84     1:12.57 (37.73)                                        
  3 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:14.40    1:17.38        
                  37.40     1:17.38 (39.98)                                        
  4 Chinea, Ethan T            9 Express Swimming-MR  1:15.79    1:17.97        
                  38.45     1:17.97 (39.52)                                        
  5 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR              1:21.81    1:19.41        
                  38.05     1:19.41 (41.36)                                        
  6 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:20.00    1:19.80        
                  38.76     1:19.80 (41.04)                                        
  7 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:20.76    1:19.82        
                  39.19     1:19.82 (40.63)                                        
  8 Lee, Ethan J               9 GATE-MR              1:19.00    1:20.77        
                  39.01     1:20.77 (41.76)                                        
  9 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR  1:20.41    1:21.85        
                  38.73     1:21.85 (43.12)                                        
 10 Bouzarouata, Adam N        8 UNLIE-MR             1:22.65    1:24.14        
                  40.47     1:24.14 (43.67)                                        
 11 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:24.29    1:24.57        
                  40.01     1:24.57 (44.56)                                        
 12 Cave, Sam W               10 GAEL-MR              1:30.65    1:26.15        
                  42.77     1:26.15 (43.38)                                        
 13 Bach, Mac                 10 GAEL-MR              1:33.05    1:29.62        
                  44.50     1:29.62 (45.12)                                        
 14 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  1:36.38    1:30.44        
                  45.44     1:30.44 (45.00)                                        
 15 Orozovich, Christian E    10 WISC-MR              1:36.99    1:30.60        
                  43.45     1:30.60 (47.15)                                        
 16 Casey, Van V               9 AGUA-MR              1:34.91    1:32.12        
                  44.27     1:32.12 (47.85)                                        
 17 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR  1:36.13    1:34.71        
                  46.28     1:34.71 (48.43)                                        
 18 Guan, William K            9 AGUA-MR              1:37.02    1:34.96        
                  45.78     1:34.96 (49.18)                                        
 19 Felix, Braden B           10 WISC-MR              1:38.99    1:36.41        
                  46.71     1:36.41 (49.70)                                        
 20 Pappas, Stel N            10 Express Swimming-MR  1:33.32    1:36.60        
                  46.56     1:36.60 (50.04)                                        
 21 Chung, Kevin               9 GATE-MR              1:26.00    1:37.69        
                  47.97     1:37.69 (49.72)                                        
 22 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR  1:42.52    1:38.69        
                  50.31     1:38.69 (48.38)                                        
 23 Wodicka, Mattie S          9 CSDC-MR              1:37.65    1:39.01        
 24 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:38.59    1:39.91        
                  50.63     1:39.91 (49.28)                                        
 25 Fong, Luca K               9 AGUA-MR              1:39.70    1:42.46        
                  49.20     1:42.46 (53.26)                                        
 26 Stueber, Colin J           9 WISC-MR              1:41.03    1:42.66        
                  49.74     1:42.66 (52.92)                                        
 27 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR  1:44.90    1:44.52        
                  50.78     1:44.52 (53.74)                                        
 28 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR  1:55.01    1:46.99        
                  52.26     1:46.99 (54.73)                                        
 29 Felix, Jonas *            10 WISC-MR              1:47.41    1:50.17        
 30 Florio, Chris J           10 CSDC-MR                   NT    1:51.05        
                  53.85     1:51.05 (57.20)                                        
 31 Panjwani, Musa A           9 GAEL-MR              2:09.66    1:52.82        
                  54.12     1:52.82 (58.70)                                        
 32 Colletti, Lucas R          8 Express Swimming-MR       NT    1:53.37        
                  52.93   1:53.37 (1:00.44)                                        
 33 Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR   1:55.83    1:54.52        
                  55.23     1:54.52 (59.29)                                        
 34 Wang, Nathan               8 Express Swimming-MR       NT    2:01.49        
                  56.60   2:01.49 (1:04.89)                                        
 35 Cullen, Phin J             8 WISC-MR              2:10.99    2:17.22        
                1:04.87   2:17.22 (1:12.35)                                        
 36 Virgilio, James M          8 WISC-MR              2:05.99    2:28.10        
 37 Johnson, James             8 CSDC-MR              2:34.23    2:49.90        
                1:19.00   2:49.90 (1:30.90)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR                33.80      33.97        
  2 Lezi, Danny L             10 GAEL-MR                38.02      38.41        
  3 Winthal, Dylan Z          10 UGAEL-MR               41.08      41.00        
  4 Cave, Sam W               10 GAEL-MR                41.18      41.64        
  5 Bouzarouata, Adam N        8 UNLIE-MR               44.28      43.10        
  6 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                40.00      43.15        
  7 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                44.00      43.25        
  8 Stueber, Colin J           9 WISC-MR                44.78      43.30        
  9 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    45.46      43.88        
 10 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                45.96      44.23        
 11 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 46.29      44.72        
 12 Chinea, Ethan T            9 Express Swimming-MR    44.66      44.92        
 13 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR    44.86      45.55        
 14 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    47.82      46.34        
 15 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR    49.67      47.05        
 16 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR    49.08      49.25        
 17 Tian, Lucas A              9 Express Swimming-MR    50.31      49.56        
 18 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR    52.34      50.46        
 19 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR                 49.09      50.47        
 20 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    52.27      50.56        
 21 Bach, Mac                 10 GAEL-MR                51.25      51.03        
 22 Fong, Luca K               9 AGUA-MR                50.30      52.16        
 23 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR     49.81      52.38        
 24 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR              48.40      53.41        
 25 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR    51.14      54.06        
 26 Coppola, Christopher V     9 Express Swimming-MR    54.77      54.11        
 27 Schiano, Vincenzo B        8 FA-MR                     NT      56.07        
 28 Colletti, Lucas R          8 Express Swimming-MR  1:00.93      56.96        
 29 Commike, Zachary D        10 FA-MR                1:01.05      57.14        
 30 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR    55.46      57.16        
 31 Casey, Van V               9 AGUA-MR                55.50      57.65        
 32 WU, Aidan                  8 Express Swimming-MR  1:04.98    1:00.04        
 33 Abreu, Alex C              8 FA-MR                     NT    1:01.00        
 34 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR  1:04.30    1:02.69        
 35 Raber, James M             9 FA-MR                  58.21    1:02.99        
 -- LI, Eric *                 8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Murphy, Evan               8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winthal, Dylan Z          10 UGAEL-MR             1:29.92    1:28.83        
                  41.72     1:28.83 (47.11)                                        
  2 Cave, Sam W               10 GAEL-MR              1:31.11    1:31.65        
                  43.53     1:31.65 (48.12)                                        
  3 Chinea, Ethan T            9 Express Swimming-MR  1:37.37    1:34.40        
                  45.28     1:34.40 (49.12)                                        
  4 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR              1:46.30    1:34.52        
                  46.32     1:34.52 (48.20)                                        
  5 Bouzarouata, Adam N        8 UNLIE-MR             1:38.02    1:34.84        
                  43.75     1:34.84 (51.09)                                        
  6 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:41.80    1:37.03        
                  47.05     1:37.03 (49.98)                                        
  7 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:39.39    1:39.03        
                  47.54     1:39.03 (51.49)                                        
  8 Stueber, Colin J           9 WISC-MR              1:46.00    1:39.98        
                  49.22     1:39.98 (50.76)                                        
  9 Przysowa, Dylan K          9 FA-MR                1:46.64    1:41.01        
                  48.23     1:41.01 (52.78)                                        
 10 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  1:48.87    1:41.76        
                  48.54     1:41.76 (53.22)                                        
 11 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR  1:40.60    1:42.47        
                  47.70     1:42.47 (54.77)                                        
 12 Bach, Mac                 10 GAEL-MR              1:48.11    1:44.09        
                  50.13     1:44.09 (53.96)                                        
 13 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR  1:48.51    1:44.90        
                  50.19     1:44.90 (54.71)                                        
 14 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:45.21    1:47.62        
                  52.41     1:47.62 (55.21)                                        
 15 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR               1:49.21    1:49.91        
                  52.50     1:49.91 (57.41)                                        
 16 Pappas, Stel N            10 Express Swimming-MR  1:47.04    1:50.62        
                  51.69     1:50.62 (58.93)                                        
 17 Fong, Luca K               9 AGUA-MR              1:48.23    1:50.91        
                  53.77     1:50.91 (57.14)                                        
 18 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR  1:52.37    1:51.54        
                  53.77     1:51.54 (57.77)                                        
 19 Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR        NT    1:52.60        
                  53.19     1:52.60 (59.41)                                        
 20 Felix, Braden B           10 WISC-MR              2:09.61    1:53.00        
                  53.52     1:53.00 (59.48)                                        
 21 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR  2:01.58    1:58.12        
                  56.52   1:58.12 (1:01.60)                                        
 22 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR  1:55.78    1:59.06        
                  56.39   1:59.06 (1:02.67)                                        
 23 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR  2:02.28    2:00.54        
                  55.78   2:00.54 (1:04.76)                                        
 24 Panjwani, Meesum A        10 GAEL-MR              2:09.68    2:11.04        
                1:01.16   2:11.04 (1:09.88)                                        
 25 Panjwani, Musa A           9 GAEL-MR                   NT    2:27.48        
                1:13.09   2:27.48 (1:14.39)                                        
 26 Johnson, James             8 CSDC-MR              2:52.14    2:32.90        
                1:09.40   2:32.90 (1:23.50)                                        
 -- Chung, Kevin               9 GATE-MR              1:40.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  51.83          DQ (57.39)                                        
 -- Colletti, Lucas R          8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Alternating Kick
                  59.54        DQ (1:09.25)                                        
 -- Virgilio, James M          8 WISC-MR              2:10.99         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:15.85        DQ (1:21.80)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR                30.34      29.76        
  2 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR    35.75      34.61        
  3 Winthal, Dylan Z          10 UGAEL-MR               36.79      34.79        
  4 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                37.71      35.99        
  5 Ivry, Eric                10 Hes-Mr-MR              37.60      36.22        
  6 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    38.35      36.63        
  7 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    37.82      36.65        
  8 Lee, Ethan J               9 GATE-MR                37.00      37.74        
  9 Bouzarouata, Adam N        8 UNLIE-MR               38.22      37.95        
 10 Bach, Mac                 10 GAEL-MR                40.63      41.92        
 11 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR    45.41      42.75        
 12 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR    42.67      42.89        
 13 Chinea, Ethan T            9 Express Swimming-MR    43.37      43.98        
 14 Guan, William K            9 AGUA-MR                41.19      44.75        
 15 Henrichs, Kai L           10 Express Swimming-MR    51.30      46.26        
 16 Orozovich, Christian E    10 WISC-MR                47.99      47.02        
 17 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR    51.01      47.38        
 18 Przysowa, Dylan K          9 FA-MR                     NT      48.77        
 19 Chaplin, Connor            9 Express Swimming-MR    50.11      48.94        
 20 Casey, Van V               9 AGUA-MR                49.45      49.70        
 21 Chung, Kevin               9 GATE-MR                38.00      50.38        
 22 Abreu, Alex C              8 FA-MR                  54.92      50.67        
 23 WU, Aidan                  8 Express Swimming-MR    58.32      51.31        
 24 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR                 50.47      52.70        
 25 Florio, Chris J           10 CSDC-MR                59.78      52.72        
 26 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR    53.20      53.93        
 27 Coward, Max Y             10 Flying Dolphins-MR        NT      54.52        
 28 Colletti, Lucas R          8 Express Swimming-MR       NT      55.13        
 29 Pappas, Stel N            10 Express Swimming-MR    55.44      58.63        
 30 Sinclair, Thijs R          6 Express Swimming-MR  1:06.62      59.69        
 31 Panjwani, Meesum A        10 GAEL-MR                57.40    1:00.04        
 32 Theilemann, Ryan M        10 FA-MR                     NT    1:00.15        
 33 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR    59.55    1:00.17        
 34 Mileo, Peter J            10 Express Swimming-MR    58.63    1:01.97        
 35 Felix, Jonas *            10 WISC-MR              1:03.01    1:03.55        
 36 Wang, Nathan               8 Express Swimming-MR       NT    1:08.56        
 37 LI, Eric *                 8 Express Swimming-MR       NT    1:09.32        
 38 Cullen, Phin J             8 WISC-MR              1:22.41    1:13.61        
 39 Panjwani, Musa A           9 GAEL-MR                   NT    1:15.81        
 -- Felix, Braden B           10 WISC-MR                48.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Virgilio, James M          8 WISC-MR              1:15.99         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Wodicka, Mattie S          9 CSDC-MR                50.08         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Wissmann, Tanner R        10 WISC-MR                59.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Silva, Rowan X             9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Chan, Preston              9 Express Swimming-MR    46.02         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:10.79    1:13.48        
                  34.52     1:13.48 (38.96)                                        
  2 Lezi, Danny L             10 GAEL-MR              1:13.54    1:16.28        
                  36.24     1:16.28 (40.04)                                        
  3 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:20.59    1:20.77        
                  37.42     1:20.77 (43.35)                                        
  4 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:23.00    1:24.37        
                  39.94     1:24.37 (44.43)                                        
  5 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR  1:28.33    1:26.28        
                  37.20     1:26.28 (49.08)                                        
  6 Lee, Ethan J               9 GATE-MR              1:21.00    1:34.02        
                  42.01     1:34.02 (52.01)                                        
  7 Bouzarouata, Adam N        8 UNLIE-MR             1:32.27    1:34.22        
                  41.86     1:34.22 (52.36)                                        
  8 Tian, Lucas A              9 Express Swimming-MR  1:33.36    1:34.58        
                  42.04     1:34.58 (52.54)                                        
  9 Chinea, Ethan T            9 Express Swimming-MR  1:36.41    1:36.21        
                  42.80     1:36.21 (53.41)                                        
 10 Guan, William K            9 AGUA-MR                   NT    1:39.48        
                  43.95     1:39.48 (55.53)                                        
 11 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR              1:26.99    1:39.82        
                  39.44   1:39.82 (1:00.38)                                        
 12 Smyth, Adger              10 Flying Dolphins-MR   1:52.57    1:54.88        
                  52.37   1:54.88 (1:02.51)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winthal, Dylan Z          10 UGAEL-MR             2:42.98    2:38.12        
                  34.75     1:13.50 (38.75)     2:02.08 (48.58)     2:38.12 (36.04)
  2 O'Connell, Reid            9 UNLIE-MR             2:53.12    2:43.44        
                  37.56     1:19.54 (41.98)     2:06.56 (47.02)     2:43.44 (36.88)
  3 Chinea, Ethan T            9 Express Swimming-MR  2:51.42    2:50.71        
                  41.72     1:23.18 (41.46)     2:14.45 (51.27)     2:50.71 (36.26)
  4 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  2:51.06    2:53.09        
                  39.65     1:23.32 (43.67)     2:17.38 (54.06)     2:53.09 (35.71)
  5 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  2:54.38    3:01.38        
                  39.55     1:23.97 (44.42)     2:19.76 (55.79)     3:01.38 (41.62)
  6 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  3:06.76    3:02.09        
                  43.35     1:28.31 (44.96)     2:22.56 (54.25)     3:02.09 (39.53)
  7 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  3:10.39    3:10.56        
                                1:34.77 ( )     2:30.45 (55.68)     3:10.56 (40.11)
 -- MA, Joshua                10 Express Swimming-MR  3:33.16         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  51.41     1:49.90 (58.49)   2:53.75 (1:03.85)          DQ (42.81)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stachtiaris, Jagger D     12 Flying Dolphins-MR     25.46      25.70        
  2 Curylo, Thaddeus J        11 GAEL-MR                27.87      26.71        
  3 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                27.27      27.24        
  4 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR     26.42      27.36        
  5 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR                28.78      27.72        
  6 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    28.17      27.74        
  7 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    27.72      27.79        
  8 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR                29.33      28.10        
  9 Prokopiou, Markos         12 CSDC-MR                27.75      28.22        
 10 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    29.50      28.42        
 11 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR                 28.72      28.71        
 12 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 28.94      28.72        
 12 Kim, Jacob                12 AGUA-MR                29.29      28.72        
 14 Savas, Brayden T          11 SSC-MR                 28.85      28.75        
 15 Franks, John              12 Express Swimming-MR    29.78      29.01        
 16 Gentilini, Peter J        12 FA-MR                  29.25      29.03        
 17 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    29.67      29.05        
 18 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              29.52      29.27        
 19 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    29.00      29.30        
 20 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR                29.43      29.31        
 21 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    29.76      29.54        
 22 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  29.05      29.59        
 23 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              30.38      29.74        
 24 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 29.25      29.76        
 25 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR                31.89      30.33        
 26 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    30.68      30.38        
 27 Elms, Preston M           11 Flying Dolphins-MR     31.88      30.73        
 28 Hovet, Christopher F      12 Flying Dolphins-MR     31.13      30.90        
 29 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR                30.69      31.09        
 30 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR    30.69      31.17        
 31 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    30.97      31.56        
 32 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR    31.65      31.62        
 33 Tang, Logan H             11 GATE-MR                32.00      31.97        
 34 Manago, Andrew V          11 Express Swimming-MR    32.61      32.00        
 35 Fusco, Ben M              11 GAEL-MR                31.79      32.07        
 36 O'Connell, Ryan K         12 FA-MR                  31.77      32.22        
 37 Carsen, Ryan A            12 GAEL-MR                31.92      32.26        
 38 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    33.55      32.65        
 39 Kelly, Jacob R            12 CSDC-MR                38.00      33.47        
 40 Brown, Reilly J           11 CSDC-MR                33.83      33.48        
 41 Minotto, Matthew C        12 SSC-MR                 33.89      33.75        
 42 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR     33.26      33.80        
 43 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR    34.55      34.75        
 44 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR                 35.27      34.94        
 45 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR    36.17      35.08        
 46 Goncalves, Skylar C       12 Express Swimming-MR    37.13      35.31        
 47 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR                35.38      35.46        
 48 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    35.53      35.76        
 49 Wilson, Tyler J           11 WISC-MR                36.84      35.88        
 50 More, Ansh b              11 Flying Dolphins-MR     37.68      38.09        
 51 Mulieri, Dylan            12 WISC-MR                38.21      40.53        
 52 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    42.60      42.83        
 53 Cremers, Gavin J          11 FA-MR                  40.20      43.24        
 54 Diaz, Jason R             11 Express Swimming-MR    40.71      43.90        
 -- Theilemann, Matthew R     11 FA-MR                  34.14         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stachtiaris, Jagger D     12 Flying Dolphins-MR     57.53      57.74        
                  26.93       57.74 (30.81)                                        
  2 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR   1:00.19      59.05        
                  28.50       59.05 (30.55)                                        
  3 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:00.71    1:00.52        
                  28.71     1:00.52 (31.81)                                        
  4 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                59.84    1:00.55        
                  29.17     1:00.55 (31.38)                                        
  5 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:00.42    1:00.77        
                  29.01     1:00.77 (31.76)                                        
  6 Curylo, Thaddeus J        11 GAEL-MR              1:03.64    1:00.94        
                  29.03     1:00.94 (31.91)                                        
  7 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:00.34    1:01.21        
                  29.03     1:01.21 (32.18)                                        
  8 Prokopiou, Markos         12 CSDC-MR              1:01.93    1:01.86        
                  29.59     1:01.86 (32.27)                                        
  9 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:03.43    1:02.80        
                  30.34     1:02.80 (32.46)                                        
 10 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:02.91    1:02.90        
                  30.34     1:02.90 (32.56)                                        
 11 Augustin, James J         11 FA-MR                1:04.57    1:02.98        
                  30.29     1:02.98 (32.69)                                        
 12 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:04.08    1:03.07        
                  30.03     1:03.07 (33.04)                                        
 13 Savas, Brayden T          11 SSC-MR               1:03.52    1:03.15        
                  31.09     1:03.15 (32.06)                                        
 14 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:03.70    1:03.35        
                  30.46     1:03.35 (32.89)                                        
 15 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:04.66    1:03.37        
                  30.60     1:03.37 (32.77)                                        
 16 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              1:03.43    1:03.39        
                  30.59     1:03.39 (32.80)                                        
 17 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:05.25    1:03.46        
                  29.83     1:03.46 (33.63)                                        
 18 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:04.50    1:03.55        
                  30.30     1:03.55 (33.25)                                        
 19 Kim, Jacob                12 AGUA-MR              1:04.81    1:04.01        
                  30.56     1:04.01 (33.45)                                        
 20 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:05.68    1:04.16        
                  30.35     1:04.16 (33.81)                                        
 21 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:49.72    1:04.27        
                  30.11     1:04.27 (34.16)                                        
 22 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR              1:06.44    1:04.73        
                  30.22     1:04.73 (34.51)                                        
 23 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR            1:07.74    1:06.17        
                  31.34     1:06.17 (34.83)                                        
 24 Hovet, Christopher F      12 Flying Dolphins-MR   1:08.48    1:06.60        
                  32.21     1:06.60 (34.39)                                        
 25 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:07.29    1:06.68        
                  31.20     1:06.68 (35.48)                                        
 26 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:06.66    1:06.75        
                  32.15     1:06.75 (34.60)                                        
 27 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:05.38    1:06.90        
                  31.27     1:06.90 (35.63)                                        
 28 Elms, Preston M           11 Flying Dolphins-MR   1:10.07    1:08.73        
                  32.91     1:08.73 (35.82)                                        
 29 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  1:08.70    1:09.74        
                  32.97     1:09.74 (36.77)                                        
 30 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR              1:09.90    1:10.04        
                  33.11     1:10.04 (36.93)                                        
 31 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR  1:10.31    1:10.56        
                  32.89     1:10.56 (37.67)                                        
 32 Tang, Logan H             11 GATE-MR              1:10.00    1:10.69        
                  35.21     1:10.69 (35.48)                                        
 33 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR              1:09.00    1:11.10        
                  33.12     1:11.10 (37.98)                                        
 34 Carsen, Ryan A            12 GAEL-MR              1:14.03    1:11.44        
                  32.78     1:11.44 (38.66)                                        
 35 Manago, Andrew V          11 Express Swimming-MR  1:14.15    1:11.46        
                  34.87     1:11.46 (36.59)                                        
 36 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR  1:16.36    1:12.74        
                  34.79     1:12.74 (37.95)                                        
 37 Kelly, Jacob R            12 CSDC-MR              1:25.96    1:13.20        
                  33.86     1:13.20 (39.34)                                        
 38 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR   1:13.08    1:13.54        
                  34.99     1:13.54 (38.55)                                        
 39 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR               1:15.52    1:15.34        
                  36.35     1:15.34 (38.99)                                        
 40 Dean, Emmett J            12 WISC-MR              1:18.60    1:17.37        
                  37.11     1:17.37 (40.26)                                        
 41 Neff, Taite E             11 FA-MR                1:12.50    1:17.92        
                  36.16     1:17.92 (41.76)                                        
 42 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR  1:25.91    1:17.94        
                  35.55     1:17.94 (42.39)                                        
 43 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR              1:20.69    1:19.87        
                  36.87     1:19.87 (43.00)                                        
 44 Wilson, Tyler J           11 WISC-MR              1:21.21    1:20.15        
                  37.14     1:20.15 (43.01)                                        
 45 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR  1:32.39    1:22.22        
                  38.74     1:22.22 (43.48)                                        
 46 More, Ansh b              11 Flying Dolphins-MR        NT    1:25.29        
                  40.22     1:25.29 (45.07)                                        
 47 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:32.06    1:36.56        
                  45.07     1:36.56 (51.49)                                        
 48 Toor, Kabir S             12 Express Swimming-MR  1:33.33    1:37.73        
                  44.03     1:37.73 (53.70)                                        
 49 Diaz, Jason R             11 Express Swimming-MR  1:40.13    1:42.81        
                  47.02     1:42.81 (55.79)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  2:11.22    2:08.70        
                  29.17     1:01.56 (32.39)     1:35.45 (33.89)     2:08.70 (33.25)
  2 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  2:17.17    2:15.34        
                  30.98     1:05.44 (34.46)     1:40.60 (35.16)     2:15.34 (34.74)
  3 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  2:19.43    2:15.57        
                  30.92     1:05.65 (34.73)     1:41.14 (35.49)     2:15.57 (34.43)
  4 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               2:15.79    2:17.26        
                  32.21     1:08.12 (35.91)     1:43.60 (35.48)     2:17.26 (33.66)
  5 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  2:22.12    2:18.52        
                  30.70     1:05.94 (35.24)     1:42.15 (36.21)     2:18.52 (36.37)
  6 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              2:20.95    2:21.13        
                  32.14     1:07.80 (35.66)     1:44.66 (36.86)     2:21.13 (36.47)
  7 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  2:24.30    2:21.56        
                  32.40     1:08.32 (35.92)     1:44.69 (36.37)     2:21.56 (36.87)
  8 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  2:24.89    2:24.27        
                  31.26     1:07.54 (36.28)     1:46.45 (38.91)     2:24.27 (37.82)
  9 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  2:23.38    2:25.09        
                  33.46     1:10.09 (36.63)     1:48.08 (37.99)     2:25.09 (37.01)
 10 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  2:26.62    2:36.80        
                  34.81     1:13.15 (38.34)     1:55.19 (42.04)     2:36.80 (41.61)
 11 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  2:37.14    2:42.48        
                  34.00     1:14.58 (40.58)     1:59.12 (44.54)     2:42.48 (43.36)
 12 Manago, Andrew V          11 Express Swimming-MR  2:44.98    2:42.85        
                  35.50     1:18.76 (43.26)     2:00.69 (41.93)     2:42.85 (42.16)
 13 Neff, Taite E             11 FA-MR                2:38.18    2:43.27        
                  35.02     1:16.62 (41.60)     2:01.21 (44.59)     2:43.27 (42.06)
 14 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR              2:57.26    2:55.12        
                  37.09     1:20.76 (43.67)     2:08.05 (47.29)     2:55.12 (47.07)
 15 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  3:23.21    3:26.50        
                  45.15     1:37.02 (51.87)     2:30.71 (53.69)     3:26.50 (55.79)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stachtiaris, Jagger D     12 Flying Dolphins-MR     29.77      29.98        
  2 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    31.97      31.68        
  3 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    32.89      33.09        
  4 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR     32.21      33.53        
  5 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                35.31      33.71        
  6 Curylo, Thaddeus J        11 GAEL-MR                35.22      33.73        
  7 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    33.32      33.77        
  8 Kim, Jacob                12 AGUA-MR                34.28      33.88        
  9 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              35.54      34.31        
 10 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR                33.35      34.58        
 11 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR                35.54      34.60        
 12 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR                35.68      34.72        
 13 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    34.78      34.80        
 14 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR                 35.08      35.45        
 15 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    35.89      35.72        
 16 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  34.14      36.10        
 17 Augustin, James J         11 FA-MR                  35.58      36.17        
 18 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    51.68      36.19        
 19 Franks, John              12 Express Swimming-MR    37.15      36.22        
 20 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    35.44      36.87        
 21 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              36.98      36.93        
 22 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR     36.78      36.94        
 23 Tang, Logan H             11 GATE-MR                38.00      36.96        
 24 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR    36.17      37.00        
 25 Hovet, Christopher F      12 Flying Dolphins-MR     36.39      37.59        
 26 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR    36.82      37.76        
 27 Elms, Preston M           11 Flying Dolphins-MR     38.59      37.92        
 28 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR                40.96      38.33        
 29 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    37.62      38.49        
 30 Carsen, Ryan A            12 GAEL-MR                37.71      40.04        
 31 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR    41.05      40.51        
 32 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR                41.02      40.65        
 33 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR                 40.04      41.55        
 34 Manago, Andrew V          11 Express Swimming-MR    40.39      42.42        
 35 Wilson, Tyler J           11 WISC-MR                44.49      43.09        
 36 Dean, Emmett J            12 WISC-MR                51.04      43.57        
 37 Kelly, Jacob R            12 CSDC-MR                45.30      44.33        
 38 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR    42.35      45.09        
 39 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR    46.09      45.66        
 40 Neff, Taite E             11 FA-MR                  43.48      46.87        
 41 Toor, Kabir S             12 Express Swimming-MR    53.09      52.21        
 42 Diaz, Jason R             11 Express Swimming-MR    49.41      53.31        
 43 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    51.21      56.03        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stachtiaris, Jagger D     12 Flying Dolphins-MR   1:02.67    1:03.65        
                  30.63     1:03.65 (33.02)                                        
  2 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:08.62    1:06.75        
                  32.77     1:06.75 (33.98)                                        
  3 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR   1:08.41    1:10.39        
                  34.81     1:10.39 (35.58)                                        
  4 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:10.95    1:10.94        
                  35.32     1:10.94 (35.62)                                        
  5 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              1:13.95    1:11.86        
                  35.39     1:11.86 (36.47)                                        
  6 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:11.72    1:12.01        
                  34.36     1:12.01 (37.65)                                        
  7 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              1:10.15    1:13.69        
                  36.19     1:13.69 (37.50)                                        
  8 Curylo, Thaddeus J        11 GAEL-MR              1:19.01    1:14.87        
  9 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:13.28    1:15.20        
                  36.33     1:15.20 (38.87)                                        
 10 Gentilini, Peter J        12 FA-MR                1:17.54    1:15.64        
                  36.04     1:15.64 (39.60)                                        
 11 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:13.80    1:16.57        
                  37.37     1:16.57 (39.20)                                        
 12 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:15.74    1:16.77        
                  37.59     1:16.77 (39.18)                                        
 13 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:15.42    1:17.10        
                  37.60     1:17.10 (39.50)                                        
 14 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:14.46    1:17.32        
                  37.57     1:17.32 (39.75)                                        
 15 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR              1:16.76    1:17.47        
 16 Hovet, Christopher F      12 Flying Dolphins-MR   1:16.12    1:17.77        
                  38.29     1:17.77 (39.48)                                        
 17 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:18.80    1:17.84        
                  38.30     1:17.84 (39.54)                                        
 18 Paton, Gavin C            11 SSC-MR               1:14.60    1:18.01        
                  37.37     1:18.01 (40.64)                                        
 19 Prokopiou, Markos         12 CSDC-MR              1:16.81    1:18.16        
                  37.67     1:18.16 (40.49)                                        
 20 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:20.75    1:18.89        
                  38.45     1:18.89 (40.44)                                        
 21 Fusco, Ben M              11 GAEL-MR              1:16.91    1:19.11        
                  38.16     1:19.11 (40.95)                                        
 22 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  1:20.14    1:19.16        
                  38.84     1:19.16 (40.32)                                        
 23 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR              1:17.17    1:19.38        
                  39.83     1:19.38 (39.55)                                        
 24 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR   1:21.14    1:20.54        
                  38.44     1:20.54 (42.10)                                        
 25 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR              1:24.24    1:20.56        
                  39.45     1:20.56 (41.11)                                        
 26 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR  1:19.45    1:20.98        
                  40.21     1:20.98 (40.77)                                        
 27 Tang, Logan H             11 GATE-MR              1:20.00    1:21.53        
                  40.28     1:21.53 (41.25)                                        
 28 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:19.46    1:22.87        
                  40.84     1:22.87 (42.03)                                        
 29 O'Connell, Ryan K         12 FA-MR                1:27.49    1:22.91        
                  40.57     1:22.91 (42.34)                                        
 30 Elms, Preston M           11 Flying Dolphins-MR   1:24.04    1:23.65        
                  40.74     1:23.65 (42.91)                                        
 31 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:21.62    1:25.93        
                  41.82     1:25.93 (44.11)                                        
 32 Minotto, Matthew C        12 SSC-MR               1:25.50    1:26.72        
                  42.45     1:26.72 (44.27)                                        
 33 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR  1:26.44    1:27.10        
                  42.52     1:27.10 (44.58)                                        
 34 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR              1:28.22    1:27.15        
                  42.56     1:27.15 (44.59)                                        
 35 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:30.45    1:28.18        
                  43.67     1:28.18 (44.51)                                        
 36 Manago, Andrew V          11 Express Swimming-MR  1:29.58    1:30.02        
                  43.04     1:30.02 (46.98)                                        
 37 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR               1:35.55    1:30.16        
                  46.41     1:30.16 (43.75)                                        
 38 Goncalves, Skylar C       12 Express Swimming-MR       NT    1:32.47        
                  44.54     1:32.47 (47.93)                                        
 39 Wilson, Tyler J           11 WISC-MR              1:34.23    1:33.27        
                  43.55     1:33.27 (49.72)                                        
 40 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR  1:44.72    1:36.40        
                  44.20     1:36.40 (52.20)                                        
 41 Cremers, Gavin J          11 FA-MR                1:38.62    1:37.12        
                  46.80     1:37.12 (50.32)                                        
 42 More, Ansh b              11 Flying Dolphins-MR   1:37.98    1:43.75        
 43 Theilemann, Matthew R     11 FA-MR                1:48.77    1:48.22        
                  52.71     1:48.22 (55.51)                                        
 44 Diaz, Jason R             11 Express Swimming-MR  1:46.90    1:55.20        
                  54.46   1:55.20 (1:00.74)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR     34.69      34.89        
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR                36.82      35.03        
  3 Stachtiaris, Jagger D     12 Flying Dolphins-MR     35.46      35.79        
  4 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    36.41      36.55        
  5 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 36.79      36.68        
  6 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    36.77      36.95        
  7 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR                 36.29      37.03        
  8 Kim, Jacob                12 AGUA-MR                40.83      37.81        
  9 Franks, John              12 Express Swimming-MR    39.34      38.63        
 10 Augustin, James J         11 FA-MR                  38.71      38.73        
 11 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    37.78      38.77        
 12 Prokopiou, Markos         12 CSDC-MR                40.90      39.30        
 13 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    45.75      39.67        
 14 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    39.80      39.90        
 15 Carsen, Ryan A            12 GAEL-MR                40.56      40.27        
 16 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR                41.38      40.53        
 17 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    42.31      40.62        
 18 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR    40.98      41.08        
 19 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR                   NT      41.10        
 20 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              42.74      41.76        
 21 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR                43.53      41.96        
 22 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              43.05      42.48        
 23 Hovet, Christopher F      12 Flying Dolphins-MR     42.63      42.95        
 24 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR    41.50      42.96        
 25 Kelly, Jacob R            12 CSDC-MR                51.57      43.21        
 26 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    41.79      43.31        
 27 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR                45.64      43.47        
 28 Tang, Logan H             11 GATE-MR                42.00      43.53        
 29 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  41.24      43.63        
 30 Elms, Preston M           11 Flying Dolphins-MR     46.61      43.80        
 31 Manago, Andrew V          11 Express Swimming-MR    45.87      44.20        
 32 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR     45.16      45.01        
 33 More, Ansh b              11 Flying Dolphins-MR     45.94      46.03        
 34 Dean, Emmett J            12 WISC-MR              1:00.03      49.32        
 35 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR    50.36      49.70        
 36 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR                 47.84      49.81        
 37 Wilson, Tyler J           11 WISC-MR                48.87      50.71        
 38 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    53.13      51.53        
 39 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR    53.22      54.35        
 40 Neff, Taite E             11 FA-MR                  54.09      58.81        
 41 Diaz, Jason R             11 Express Swimming-MR    59.11    1:00.90        
 -- Kim, Charlie B            11 AGUA-MR                47.43         DQ        
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Toor, Kabir S             12 Express Swimming-MR    52.54         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR   1:17.23    1:16.08        
                  37.24     1:16.08 (38.84)                                        
  2 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:18.11    1:18.30        
                  37.22     1:18.30 (41.08)                                        
  3 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:15.83    1:18.33        
                  38.23     1:18.33 (40.10)                                        
  4 Stachtiaris, Jagger D     12 Flying Dolphins-MR   1:17.30    1:18.44        
                  37.40     1:18.44 (41.04)                                        
  5 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:21.40    1:18.84        
                  37.99     1:18.84 (40.85)                                        
  6 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:20.11    1:19.88        
                  37.01     1:19.88 (42.87)                                        
  7 Kim, Jacob                12 AGUA-MR              1:25.75    1:22.67        
                  38.80     1:22.67 (43.87)                                        
  8 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:22.45    1:23.07        
                  38.77     1:23.07 (44.30)                                        
  9 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:19.96    1:23.20        
                  39.43     1:23.20 (43.77)                                        
 10 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:25.67    1:25.18        
                  40.51     1:25.18 (44.67)                                        
 11 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:26.95    1:25.58        
                  41.20     1:25.58 (44.38)                                        
 12 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              1:26.20    1:26.25        
                  41.13     1:26.25 (45.12)                                        
 13 Prokopiou, Markos         12 CSDC-MR              1:29.46    1:28.30        
                  40.91     1:28.30 (47.39)                                        
 14 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:32.36    1:28.42        
                  41.48     1:28.42 (46.94)                                        
 15 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR              1:32.88    1:30.44        
                  43.01     1:30.44 (47.43)                                        
 16 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:34.71    1:30.61        
                  43.49     1:30.61 (47.12)                                        
 17 Hovet, Christopher F      12 Flying Dolphins-MR   1:33.18    1:31.30        
                  42.90     1:31.30 (48.40)                                        
 18 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  1:32.00    1:32.13        
                  42.31     1:32.13 (49.82)                                        
 19 Carsen, Ryan A            12 GAEL-MR              1:34.55    1:32.28        
                  41.72     1:32.28 (50.56)                                        
 20 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:33.18    1:32.89        
                  44.77     1:32.89 (48.12)                                        
 21 Fusco, Ben M              11 GAEL-MR              1:34.01    1:33.29        
                  42.70     1:33.29 (50.59)                                        
 22 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR            1:35.12    1:33.75        
                  44.45     1:33.75 (49.30)                                        
 23 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR  1:31.84    1:33.92        
                  45.23     1:33.92 (48.69)                                        
 24 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:29.11    1:33.95        
                  44.40     1:33.95 (49.55)                                        
 25 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:33.34    1:34.12        
                  43.58     1:34.12 (50.54)                                        
 26 Tang, Logan H             11 GATE-MR              1:38.00    1:36.02        
                  44.58     1:36.02 (51.44)                                        
 27 Elms, Preston M           11 Flying Dolphins-MR   1:36.96    1:36.31        
                  46.03     1:36.31 (50.28)                                        
 28 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR   1:35.76    1:37.07        
                  46.06     1:37.07 (51.01)                                        
 29 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR              1:38.30    1:37.35        
                  45.92     1:37.35 (51.43)                                        
 30 Manago, Andrew V          11 Express Swimming-MR  1:43.92    1:37.66        
                  45.27     1:37.66 (52.39)                                        
 31 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:32.56    1:37.67        
                  45.40     1:37.67 (52.27)                                        
 32 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:39.42    1:40.34        
                  48.56     1:40.34 (51.78)                                        
 33 More, Ansh b              11 Flying Dolphins-MR   1:41.93    1:40.74        
                  47.52     1:40.74 (53.22)                                        
 34 Brown, Reilly J           11 CSDC-MR              1:41.94    1:42.08        
                  48.10     1:42.08 (53.98)                                        
 35 Minotto, Matthew C        12 SSC-MR               1:46.86    1:46.56        
                  51.01     1:46.56 (55.55)                                        
 36 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR               1:41.58    1:48.61        
                  50.87     1:48.61 (57.74)                                        
 37 Goncalves, Skylar C       12 Express Swimming-MR  1:50.21    1:49.41        
                  50.33     1:49.41 (59.08)                                        
 38 Cremers, Gavin J          11 FA-MR                2:13.71    2:01.25        
                  57.41   2:01.25 (1:03.84)                                        
 39 Diaz, Jason R             11 Express Swimming-MR  2:08.86    2:09.77        
                1:00.12   2:09.77 (1:09.65)                                        
 -- Wilson, Tyler J           11 WISC-MR              1:46.38         DQ        
      One hand touch
                  49.30          DQ (56.42)                                        
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  51.43        DQ (1:02.34)                                        
 -- Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR  1:48.33         DQ        
      Downward butterfly kick
                  48.85          DQ (55.92)                                        
 -- Kelly, Jacob R            12 CSDC-MR              1:42.24         DQ        
      One hand touch
                  43.15          DQ (49.13)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stachtiaris, Jagger D     12 Flying Dolphins-MR     27.69      28.42        
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR                29.19      29.09        
  3 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                30.56      30.32        
  4 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 31.47      30.68        
  5 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    31.34      31.16        
  6 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR     32.95      31.21        
  7 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR                31.10      31.44        
  8 Savas, Brayden T          11 SSC-MR                 31.64      31.45        
  9 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    33.00      31.50        
 10 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR                 30.89      31.53        
 11 Kim, Jacob                12 AGUA-MR                32.58      31.62        
 12 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              32.70      31.92        
 13 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    32.16      31.93        
 14 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  31.62      31.98        
 15 Curylo, Thaddeus J        11 GAEL-MR                33.72      32.12        
 16 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR                32.94      32.17        
 17 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 31.84      32.29        
 18 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    33.38      32.92        
 18 Gentilini, Peter J        12 FA-MR                  33.42      32.92        
 20 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR                33.81      33.31        
 21 Franks, John              12 Express Swimming-MR    34.77      33.78        
 22 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    32.91      34.03        
 23 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              34.16      34.09        
 24 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    35.08      34.52        
 25 Hovet, Christopher F      12 Flying Dolphins-MR     34.78      35.01        
 26 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    37.91      36.20        
 27 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR    37.13      36.98        
 28 Minotto, Matthew C        12 SSC-MR                 38.17      37.97        
 29 Tang, Logan H             11 GATE-MR                36.00      38.60        
 30 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR    37.87      38.92        
 31 Elms, Preston M           11 Flying Dolphins-MR     40.15      38.96        
 32 Carsen, Ryan A            12 GAEL-MR                36.98      38.99        
 33 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    36.79      39.42        
 34 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    39.36      40.56        
 35 Manago, Andrew V          11 Express Swimming-MR    44.69      41.92        
 36 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR                40.51      42.18        
 37 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR    43.41      42.54        
 38 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR     42.36      42.56        
 39 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR                 43.55      42.96        
 40 Brown, Reilly J           11 CSDC-MR                41.74      43.66        
 41 Wilson, Tyler J           11 WISC-MR                46.99      44.15        
 42 Goncalves, Skylar C       12 Express Swimming-MR    44.57      46.57        
 43 Kelly, Jacob R            12 CSDC-MR                50.03      47.23        
 44 Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR       NT      49.98        
 -- Theilemann, Matthew R     11 FA-MR                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kim, Charlie B            11 AGUA-MR                42.34         DQ        
      Alternating Kick
 -- More, Ansh b              11 Flying Dolphins-MR     46.76         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- O'Connell, Ryan K         12 FA-MR                  38.18         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stachtiaris, Jagger D     12 Flying Dolphins-MR   1:02.24    1:03.84        
                  30.36     1:03.84 (33.48)                                        
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:05.36    1:04.84        
                  31.09     1:04.84 (33.75)                                        
  3 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              1:08.38    1:09.59        
                  32.85     1:09.59 (36.74)                                        
  4 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:11.09    1:09.85        
                  32.54     1:09.85 (37.31)                                        
  5 Savas, Brayden T          11 SSC-MR               1:12.67    1:10.07        
                  33.52     1:10.07 (36.55)                                        
  6 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:10.56    1:10.94        
                  32.89     1:10.94 (38.05)                                        
  7 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:12.21    1:10.98        
                  32.91     1:10.98 (38.07)                                        
  8 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              1:12.20    1:12.44        
                  34.05     1:12.44 (38.39)                                        
  9 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:12.00    1:12.45        
                  33.02     1:12.45 (39.43)                                        
 10 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR   1:12.27    1:12.90        
                  35.28     1:12.90 (37.62)                                        
 11 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:18.01    1:13.35        
                  34.61     1:13.35 (38.74)                                        
 12 Kim, Jacob                12 AGUA-MR              1:14.56    1:14.06        
                  35.06     1:14.06 (39.00)                                        
 13 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:12.02    1:14.28        
                  33.47     1:14.28 (40.81)                                        
 14 Curylo, Thaddeus J        11 GAEL-MR              1:19.19    1:16.72        
                  34.96     1:16.72 (41.76)                                        
 15 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:18.76    1:16.88        
                  34.46     1:16.88 (42.42)                                        
 16 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:14.16    1:17.57        
                  35.72     1:17.57 (41.85)                                        
 17 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:15.23    1:17.90        
                  36.10     1:17.90 (41.80)                                        
 18 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:18.27    1:19.40        
                  35.96     1:19.40 (43.44)                                        
 19 Hovet, Christopher F      12 Flying Dolphins-MR   1:18.78    1:19.59        
                  35.69     1:19.59 (43.90)                                        
 20 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:19.39    1:20.12        
                  37.18     1:20.12 (42.94)                                        
 21 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR              1:20.01    1:21.75        
                  35.68     1:21.75 (46.07)                                        
 22 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:24.29    1:24.75        
                  38.48     1:24.75 (46.27)                                        
 23 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  1:28.18    1:25.79        
                  38.58     1:25.79 (47.21)                                        
 24 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:26.00    1:28.75        
                  40.79     1:28.75 (47.96)                                        
 25 Prokopiou, Markos         12 CSDC-MR              1:26.54    1:29.05        
                  39.66     1:29.05 (49.39)                                        
 26 Elms, Preston M           11 Flying Dolphins-MR   1:37.65    1:32.63        
                  44.02     1:32.63 (48.61)                                        
 27 Kim, Charlie B            11 AGUA-MR              1:36.68    1:34.32        
                  42.89     1:34.32 (51.43)                                        
 28 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR               1:32.07    1:34.46        
                  45.63     1:34.46 (48.83)                                        
 29 Dean, Emmett J            12 WISC-MR              1:38.99    1:35.76        
                  44.59     1:35.76 (51.17)                                        
 30 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR   1:39.07    1:44.42        
                  47.40     1:44.42 (57.02)                                        
 31 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR       NT    1:59.29        
                  53.30   1:59.29 (1:05.99)                                        
 -- More, Ansh b              11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  52.25        DQ (1:06.01)                                        
 -- Manago, Andrew V          11 Express Swimming-MR  1:47.39         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  48.85          DQ (58.52)                                        
 -- Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR  1:40.31         DQ        
      Alternating Kick
                  41.33          DQ (47.07)                                        
 -- Rapp, Matthew W           12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  52.87        DQ (1:05.73)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                2:30.65    2:24.52        
                  30.82     1:09.06 (38.24)     1:52.89 (43.83)     2:24.52 (31.63)
  2 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              2:27.85    2:29.08        
                  32.97     1:11.01 (38.04)     1:56.95 (45.94)     2:29.08 (32.13)
  3 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  2:32.37    2:29.13        
                  36.58     1:10.80 (34.22)     1:56.94 (46.14)     2:29.13 (32.19)
  4 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  2:31.36    2:30.51        
                  36.04     1:13.32 (37.28)     1:56.72 (43.40)     2:30.51 (33.79)
  5 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  2:34.76    2:33.11        
                  32.70     1:12.47 (39.77)     1:58.78 (46.31)     2:33.11 (34.33)
  6 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  2:38.72    2:36.88        
                  37.78     1:19.33 (41.55)     2:03.27 (43.94)     2:36.88 (33.61)
  7 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  2:38.39    2:37.13        
                  33.48     1:12.76 (39.28)     1:59.83 (47.07)     2:37.13 (37.30)
  8 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               2:30.71    2:37.70        
                  33.44     1:17.05 (43.61)     2:02.20 (45.15)     2:37.70 (35.50)
  9 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  2:45.89    2:41.02        
                  38.21     1:17.55 (39.34)     2:05.09 (47.54)     2:41.02 (35.93)
 10 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  2:35.64    2:42.61        
                  36.04     1:15.51 (39.47)     2:06.32 (50.81)     2:42.61 (36.29)
 11 Gentilini, Peter J        12 FA-MR                     NT    2:43.11        
                  35.54     1:15.95 (40.41)     2:06.37 (50.42)     2:43.11 (36.74)
 12 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  2:45.36    2:48.39        
                  39.80     1:22.09 (42.29)     2:10.55 (48.46)     2:48.39 (37.84)
 13 Raykis, Sean              12 Express Swimming-MR  2:53.15    2:54.29        
                  39.37     1:22.76 (43.39)     2:12.96 (50.20)     2:54.29 (41.33)
 -- MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  2:54.08         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  43.08     1:29.32 (46.24)     2:20.76 (51.44)          DQ (37.88)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carsen, Jonathan D        14 GAEL-MR                22.86      23.17        
  2 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR              24.24      23.36        
  3 Byrne, Jaden N            14 FA-MR                  23.53      23.53        
  4 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    23.89      23.83        
  5 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR    24.11      24.36        
  6 Sacca, David J            14 AGUA-MR                25.25      24.42        
  7 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                  24.33      24.44        
  8 Perez, Gavin M            13 NYSA-MR                   NT      24.55        
  9 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    24.70      24.64        
 10 Emre, Emir M              13 AGUA-MR                24.60      24.81        
 11 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR                 24.80      24.86        
 12 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR              26.56      25.21        
 13 Livio, Jules P            14 AGUA-MR                26.36      25.36        
 14 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR    25.36      25.55        
 15 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR                25.19      25.59        
 16 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR                25.90      25.72        
 16 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR                25.66      25.72        
 18 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR    25.44      25.73        
 19 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                  25.75      25.94        
 20 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                  24.98      25.96        
 21 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR    25.62      26.03        
 22 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR    25.48      26.16        
 23 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR                26.16      26.22        
 24 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR                25.78      26.30        
 25 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR              27.06      26.58        
 26 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR    26.37      26.61        
 27 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR                26.40      26.64        
 28 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR    26.91      26.67        
 29 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR    27.09      26.96        
 29 Pomeroy, Blayne M         14 Express Swimming-MR    26.97      26.96        
 31 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR    28.33      26.97        
 32 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR                27.08      27.10        
 33 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR    27.18      27.15        
 33 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR    27.02      27.15        
 35 Prokopenko, Dennis        14 Express Swimming-MR    28.99      27.33        
 36 Wang, Orion               13 GATE-MR                29.00      27.75        
 37 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR                27.43      27.81        
 38 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR    27.18      27.90        
 39 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR    27.63      28.15        
 40 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR              28.85      28.45        
 41 Sobhy, Mina-Abanoub M     14 FA-MR                  27.73      28.56        
 41 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR                27.77      28.56        
 43 Zegadlo, Zachari C        13 Express Swimming-MR    28.45      28.57        
 44 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR    28.73      28.66        
 45 Corbett, Ty               13 WISC-MR                28.63      28.68        
 46 Benten, Liam A            13 AGUA-MR                28.26      28.73        
 47 D'Auria, Ryan J           13 GAEL-MR                28.84      28.79        
 48 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR    29.27      29.08        
 49 Olsen, Luke D             13 CSDC-MR                29.82      29.35        
 50 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR    30.80      29.39        
 51 Perez, Alexander J        13 AGUA-MR                29.11      29.69        
 52 Melomo, Jack R            14 CSDC-MR                31.30      29.73        
 53 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR    30.35      29.86        
 54 Wang, Kevin Y             13 GATE-MR                29.50      30.04        
 55 Vignona, Jackson H        13 FA-MR                  31.30      30.37        
 55 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR    31.20      30.37        
 57 Cook, Hunter R            14 Express Swimming-MR    29.76      31.11        
 58 Carpio, Ricardo           14 Express Swimming-MR       NT      31.12        
 59 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR    30.37      31.30        
 60 Johnson, Michael P        13 WISC-MR                31.16      31.46        
 61 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR                33.00      33.23        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carsen, Jonathan D        14 GAEL-MR                50.26      49.89        
                  24.30       49.89 (25.59)                                        
  2 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR              53.87      51.82        
                  24.98       51.82 (26.84)                                        
  3 Sacca, David J            14 AGUA-MR                53.47      52.19        
                  25.05       52.19 (27.14)                                        
  4 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    52.82      52.81        
                  25.18       52.81 (27.63)                                        
  5 Perez, Gavin M            13 NYSA-MR                53.76      53.22        
                  25.75       53.22 (27.47)                                        
  6 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR                 54.36      53.37        
                  25.77       53.37 (27.60)                                        
  7 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR    54.56      54.07        
                  25.70       54.07 (28.37)                                        
  8 Emre, Emir M              13 AGUA-MR                54.37      55.02        
                  26.30       55.02 (28.72)                                        
  9 Semelsberger, Matt R      14 NYSA-MR                56.91      55.58        
                  26.93       55.58 (28.65)                                        
 10 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR                55.18      55.69        
                  27.00       55.69 (28.69)                                        
 11 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR                55.69      55.92        
                  26.95       55.92 (28.97)                                        
 12 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR                57.36      56.53        
                  27.24       56.53 (29.29)                                        
 13 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                  57.13      57.18        
                  27.54       57.18 (29.64)                                        
 14 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR    58.13      57.19        
                  27.55       57.19 (29.64)                                        
 15 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR    56.52      57.34        
                  27.61       57.34 (29.73)                                        
 16 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:01.12      58.62        
                  27.57       58.62 (31.05)                                        
 17 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR    59.98      59.04        
                  28.05       59.04 (30.99)                                        
 18 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              1:00.29      59.81        
                  28.26       59.81 (31.55)                                        
 19 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:02.04    1:00.05        
                  28.58     1:00.05 (31.47)                                        
 20 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR    59.87    1:00.09        
                  28.79     1:00.09 (31.30)                                        
 21 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              1:00.09    1:00.52        
                  29.62     1:00.52 (30.90)                                        
 22 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              1:01.62    1:00.87        
                  29.36     1:00.87 (31.51)                                        
 23 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:00.71    1:01.31        
                  29.43     1:01.31 (31.88)                                        
 24 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:02.44    1:02.03        
                  30.06     1:02.03 (31.97)                                        
 25 Prokopenko, Dennis        14 Express Swimming-MR  1:02.56    1:02.05        
                  29.15     1:02.05 (32.90)                                        
 26 Sullivan, Ryan N          13 Express Swimming-MR  1:02.49    1:02.07        
                  29.90     1:02.07 (32.17)                                        
 27 Young, Greg C             14 Express Swimming-MR  1:01.65    1:02.29        
                  29.79     1:02.29 (32.50)                                        
 28 Prokopiou, Alex           13 CSDC-MR              1:05.00    1:02.48        
                  29.91     1:02.48 (32.57)                                        
 29 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  1:06.49    1:02.67        
                  29.85     1:02.67 (32.82)                                        
 30 Corbett, Ty               13 WISC-MR              1:04.06    1:02.97        
                  30.09     1:02.97 (32.88)                                        
 31 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR              1:01.25    1:03.05        
                  30.62     1:03.05 (32.43)                                        
 32 D'Auria, Ryan J           13 GAEL-MR              1:03.89    1:03.06        
                  30.45     1:03.06 (32.61)                                        
 33 Wang, Orion               13 GATE-MR              1:04.00    1:03.20        
                  30.17     1:03.20 (33.03)                                        
 34 Olsen, Luke D             13 CSDC-MR              1:05.25    1:04.22        
                  30.51     1:04.22 (33.71)                                        
 35 Wang, Kevin Y             13 GATE-MR              1:02.00    1:04.36        
                  30.57     1:04.36 (33.79)                                        
 36 D'Andrea, Jack            14 SSC-MR               1:07.34    1:04.64        
                  31.40     1:04.64 (33.24)                                        
 37 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:06.56    1:05.09        
                  31.75     1:05.09 (33.34)                                        
 38 Melomo, Jack R            14 CSDC-MR              1:04.82    1:05.51        
                  31.25     1:05.51 (34.26)                                        
 39 Tsang, Aidan              14 UNLIE-MR                  NT    1:05.78        
                  32.64     1:05.78 (33.14)                                        
 40 Perez, Alexander J        13 AGUA-MR              1:05.14    1:06.42        
                  31.44     1:06.42 (34.98)                                        
 41 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            1:07.69    1:06.56        
                  31.19     1:06.56 (35.37)                                        
 42 Zehe, Felix H             14 GAEL-MR              1:10.16    1:07.72        
                  32.35     1:07.72 (35.37)                                        
 43 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:08.86    1:07.83        
                  31.85     1:07.83 (35.98)                                        
 44 Johnson, Michael P        13 WISC-MR              1:08.93    1:08.14        
                  32.18     1:08.14 (35.96)                                        
 45 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:07.55    1:08.25        
                  32.19     1:08.25 (36.06)                                        
 46 McCall, Timothy P         14 CSDC-MR              1:13.02    1:12.75        
                  34.63     1:12.75 (38.12)                                        
 47 Carpio, Ricardo           14 Express Swimming-MR       NT    1:16.82        
                  39.06     1:16.82 (37.76)                                        
 48 Govier, Robert D          13 WISC-MR              1:24.31    1:18.48        
                  35.86     1:18.48 (42.62)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:50.94    1:49.99        
                  25.61       53.10 (27.49)     1:21.29 (28.19)     1:49.99 (28.70)
  2 Perez, Gavin M            13 NYSA-MR              1:54.89    1:53.20        
                  26.02       54.40 (28.38)     1:23.65 (29.25)     1:53.20 (29.55)
  3 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:55.06    1:54.68        
                  26.26       55.12 (28.86)     1:24.92 (29.80)     1:54.68 (29.76)
  4 Byrne, Jaden N            14 FA-MR                1:55.97    1:55.14        
                  26.09       55.06 (28.97)     1:24.59 (29.53)     1:55.14 (30.55)
  5 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:56.88    1:55.38        
                  26.80       56.17 (29.37)     1:25.86 (29.69)     1:55.38 (29.52)
  6 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:56.12    1:55.55        
                  26.93       56.17 (29.24)     1:26.50 (30.33)     1:55.55 (29.05)
  7 Sacca, David J            14 AGUA-MR              1:58.75    1:56.23        
                  25.74       54.75 (29.01)     1:25.44 (30.69)     1:56.23 (30.79)
  8 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:56.09    1:56.68        
                  26.76       55.71 (28.95)     1:26.16 (30.45)     1:56.68 (30.52)
  9 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                1:57.29    1:58.26        
                  26.85       56.82 (29.97)     1:27.72 (30.90)     1:58.26 (30.54)
 10 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            2:04.38    1:58.64        
                  26.60       57.05 (30.45)     1:28.72 (31.67)     1:58.64 (29.92)
 11 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              2:01.14    1:58.87        
                  27.14       57.60 (30.46)     1:28.73 (31.13)     1:58.87 (30.14)
 12 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:59.91    1:59.53        
                  26.29       56.03 (29.74)     1:27.63 (31.60)     1:59.53 (31.90)
 13 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              2:02.74    2:02.02        
                  27.01       58.16 (31.15)     1:30.82 (32.66)     2:02.02 (31.20)
 14 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                2:06.48    2:02.27        
                  28.50     1:00.44 (31.94)     1:32.42 (31.98)     2:02.27 (29.85)
 15 Emre, Emir M              13 AGUA-MR              1:59.75    2:02.39        
                  27.43       58.42 (30.99)     1:30.00 (31.58)     2:02.39 (32.39)
 16 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              2:04.07    2:02.81        
                  28.49       59.77 (31.28)     1:31.72 (31.95)     2:02.81 (31.09)
 17 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  2:07.80    2:03.85        
                  28.29       59.78 (31.49)     1:32.07 (32.29)     2:03.85 (31.78)
 18 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:04.83    2:05.14        
                  28.13       59.38 (31.25)     1:32.03 (32.65)     2:05.14 (33.11)
 19 Livio, Jules P            14 AGUA-MR              2:08.20    2:08.39        
                  29.45     1:01.79 (32.34)     1:35.30 (33.51)     2:08.39 (33.09)
 20 Pomeroy, Blayne M         14 Express Swimming-MR  2:17.61    2:08.56        
                  28.78     1:01.32 (32.54)     1:35.45 (34.13)     2:08.56 (33.11)
 21 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR            2:16.55    2:08.95        
                  28.44     1:01.79 (33.35)     1:36.08 (34.29)     2:08.95 (32.87)
 22 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              2:08.41    2:09.05        
                  30.04     1:02.58 (32.54)     1:35.75 (33.17)     2:09.05 (33.30)
 23 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              2:10.40    2:10.64        
                  29.84     1:03.35 (33.51)     1:37.65 (34.30)     2:10.64 (32.99)
 24 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:10.47    2:10.82        
                  29.95     1:03.53 (33.58)     1:37.75 (34.22)     2:10.82 (33.07)
 24 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  2:17.14    2:10.82        
                  29.07     1:02.15 (33.08)     1:37.33 (35.18)     2:10.82 (33.49)
 26 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:10.49    2:11.13        
                  29.42     1:02.76 (33.34)     1:37.39 (34.63)     2:11.13 (33.74)
 27 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  2:11.59    2:11.31        
                  29.17     1:02.70 (33.53)     1:37.77 (35.07)     2:11.31 (33.54)
 28 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              2:16.29    2:12.92        
                  30.51     1:03.79 (33.28)     1:39.01 (35.22)     2:12.92 (33.91)
 29 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  2:12.85    2:13.04        
                  30.48     1:04.28 (33.80)     1:39.08 (34.80)     2:13.04 (33.96)
 30 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR  2:14.87    2:13.49        
                  30.78     1:04.92 (34.14)     1:39.75 (34.83)     2:13.49 (33.74)
 31 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR              2:12.07    2:13.58        
                  30.09     1:03.82 (33.73)     1:39.37 (35.55)     2:13.58 (34.21)
 32 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  2:19.91    2:14.15        
                  30.42     1:03.88 (33.46)     1:38.95 (35.07)     2:14.15 (35.20)
 33 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  2:12.67    2:14.38        
                  30.06     1:04.19 (34.13)     1:39.79 (35.60)     2:14.38 (34.59)
 34 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:20.06    2:18.03        
                  31.28     1:06.10 (34.82)     1:42.63 (36.53)     2:18.03 (35.40)
 35 Olsen, Luke D             13 CSDC-MR              2:26.71    2:19.10        
                  31.51     1:07.20 (35.69)     1:43.69 (36.49)     2:19.10 (35.41)
 36 Lambros Jr., Stephen      13 SSC-MR               2:23.16    2:19.56        
                  32.07     1:07.60 (35.53)     1:44.78 (37.18)     2:19.56 (34.78)
 37 Prokopenko, Dennis        14 Express Swimming-MR  2:23.42    2:22.88        
                  30.50     1:05.49 (34.99)     1:43.98 (38.49)     2:22.88 (38.90)
 38 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  2:20.03    2:23.10        
                  32.79     1:10.13 (37.34)     1:47.82 (37.69)     2:23.10 (35.28)
 39 Melomo, Jack R            14 CSDC-MR              2:34.19    2:23.97        
                  32.33     1:08.47 (36.14)     1:46.47 (38.00)     2:23.97 (37.50)
 40 Young, Greg C             14 Express Swimming-MR  2:29.97    2:24.25        
                  31.16     1:06.09 (34.93)     1:46.46 (40.37)     2:24.25 (37.79)
 41 Corbett, Ty               13 WISC-MR              2:35.34    2:24.88        
                  32.49     1:09.89 (37.40)     1:49.63 (39.74)     2:24.88 (35.25)
 42 Prokopiou, Alex           13 CSDC-MR              2:32.78    2:25.91        
                  32.59     1:09.96 (37.37)     1:49.43 (39.47)     2:25.91 (36.48)
 43 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  2:30.56    2:27.49        
                  32.45     1:09.56 (37.11)     1:48.78 (39.22)     2:27.49 (38.71)
 44 Barberi, Danny            13 Express Swimming-MR  2:52.16    2:28.31        
                  34.00     1:11.79 (37.79)     1:51.10 (39.31)     2:28.31 (37.21)
 45 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR                 NT    2:28.79        
                  33.05     1:10.64 (37.59)     1:51.47 (40.83)     2:28.79 (37.32)
 46 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  2:39.40    2:28.85        
                  32.75     1:10.42 (37.67)     1:51.02 (40.60)     2:28.85 (37.83)
 47 Perez, Alexander J        13 AGUA-MR              2:30.00    2:32.59        
                  33.51     1:11.67 (38.16)     1:52.83 (41.16)     2:32.59 (39.76)
 48 Coutsouradis, John C      13 Express Swimming-MR  2:30.90    2:34.53        
                  33.10     1:12.69 (39.59)     1:53.98 (41.29)     2:34.53 (40.55)
 49 Cook, Hunter R            14 Express Swimming-MR  2:35.71    2:40.92        
                  34.82     1:16.13 (41.31)     1:58.94 (42.81)     2:40.92 (41.98)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  5:07.72    5:02.78        
                  26.86       56.71 (29.85)     1:27.55 (30.84)     1:58.12 (30.57)
        2:28.92 (30.80)     2:59.96 (31.04)     3:31.03 (31.07)     4:02.08 (31.05)
        4:33.04 (30.96)     5:02.78 (29.74)                                        
  2 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  5:09.38    5:11.64        
                  28.24       59.27 (31.03)     1:31.38 (32.11)     2:03.30 (31.92)
        2:35.10 (31.80)     3:07.26 (32.16)     3:39.12 (31.86)     4:10.33 (31.21)
        4:41.97 (31.64)     5:11.64 (29.67)                                        
  3 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  5:14.07    5:18.06        
                  27.97       58.49 (30.52)     1:30.07 (31.58)     2:02.00 (31.93)
        2:34.61 (32.61)     3:07.35 (32.74)     3:40.22 (32.87)     4:13.29 (33.07)
        4:45.88 (32.59)     5:18.06 (32.18)                                        
  4 Semelsberger, Matt R      14 NYSA-MR              5:19.89    5:20.63        
                  28.63       59.84 (31.21)     1:31.77 (31.93)     2:03.96 (32.19)
        2:36.44 (32.48)     3:08.94 (32.50)     3:41.69 (32.75)     4:14.43 (32.74)
        4:47.62 (33.19)     5:20.63 (33.01)                                        
  5 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              5:43.34    5:29.13        
                  28.80     1:00.11 (31.31)     1:31.99 (31.88)     2:04.97 (32.98)
        2:38.39 (33.42)     3:12.59 (34.20)     3:46.93 (34.34)     4:21.59 (34.66)
        4:55.69 (34.10)     5:29.13 (33.44)                                        
  6 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  5:40.33    5:39.91        
                  31.07     1:05.96 (34.89)     1:41.01 (35.05)     2:15.63 (34.62)
        2:49.72 (34.09)     3:23.58 (33.86)     3:57.81 (34.23)     4:31.67 (33.86)
        5:05.74 (34.07)     5:39.91 (34.17)                                        
  7 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  5:46.23    5:47.07        
                  30.55     1:05.91 (35.36)     1:42.02 (36.11)     2:17.82 (35.80)
        2:51.90 (34.08)     3:27.16 (35.26)     4:02.48 (35.32)     4:38.50 (36.02)
        5:13.32 (34.82)     5:47.07 (33.75)                                        
  8 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  6:17.77    5:53.85        
                  31.76     1:07.37 (35.61)     1:43.96 (36.59)     2:21.01 (37.05)
        2:56.99 (35.98)     3:32.08 (35.09)     4:08.75 (36.67)     4:45.02 (36.27)
        5:21.01 (35.99)     5:53.85 (32.84)                                        
  9 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  5:53.99    5:54.09        
                                1:03.14 ( )                             2:15.30 ( )
        2:51.48 (36.18)     3:28.13 (36.65)     4:05.82 (37.69)     4:42.04 (36.22)
        5:18.63 (36.59)     5:54.09 (35.46)                                        
 10 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  6:08.32    5:56.19        
                  30.52     1:05.34 (34.82)     1:41.36 (36.02)     2:18.78 (37.42)
        2:55.64 (36.86)     3:31.95 (36.31)     4:09.00 (37.05)     4:45.26 (36.26)
        5:20.74 (35.48)     5:56.19 (35.45)                                        
 11 Trepeta, Nikhil           13 Express Swimming-MR  6:21.21    5:57.77        
                  31.01     1:06.97 (35.96)     1:44.05 (37.08)     2:20.97 (36.92)
        2:57.66 (36.69)     3:34.59 (36.93)     4:11.48 (36.89)     4:49.01 (37.53)
        5:22.93 (33.92)     5:57.77 (34.84)                                        
 12 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  6:14.32    5:58.57        
                  30.52     1:05.27 (34.75)     1:41.05 (35.78)     2:17.75 (36.70)
        2:54.48 (36.73)     3:32.00 (37.52)     4:09.43 (37.43)     4:46.49 (37.06)
        5:23.43 (36.94)     5:58.57 (35.14)                                        
 13 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  6:20.53    5:59.73        
                  31.03     1:05.04 (34.01)     1:40.23 (35.19)     2:16.69 (36.46)
        2:53.58 (36.89)     3:31.06 (37.48)                             4:45.86 ( )
        5:23.30 (37.44)     5:59.73 (36.43)                                        
 14 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              6:01.73    6:00.30        
                  30.76     1:05.09 (34.33)     1:41.10 (36.01)     2:17.55 (36.45)
        2:54.59 (37.04)     3:31.59 (37.00)     4:09.07 (37.48)     4:46.25 (37.18)
        5:24.04 (37.79)     6:00.30 (36.26)                                        
 15 Olsen, Luke D             13 CSDC-MR              6:29.30    6:07.48        
                  32.00     1:07.36 (35.36)     1:44.38 (37.02)     2:21.84 (37.46)
        2:59.96 (38.12)     3:37.09 (37.13)     4:15.16 (38.07)     4:53.29 (38.13)
        5:31.23 (37.94)     6:07.48 (36.25)                                        
 16 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  6:17.39    6:09.70        
                  33.29     1:10.50 (37.21)     1:47.94 (37.44)     2:26.20 (38.26)
        3:05.14 (38.94)     3:43.59 (38.45)     4:21.32 (37.73)     4:58.62 (37.30)
        5:34.81 (36.19)     6:09.70 (34.89)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    58.65      58.69        
                  28.96       58.69 (29.73)                                        
  2 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              1:00.22    1:00.39        
                  29.74     1:00.39 (30.65)                                        
  3 Sacca, David J            14 AGUA-MR                59.59    1:00.45        
                  28.87     1:00.45 (31.58)                                        
  4 Emre, Emir M              13 AGUA-MR                59.56    1:01.16        
                  30.18     1:01.16 (30.98)                                        
  5 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:02.39    1:02.27        
                  29.81     1:02.27 (32.46)                                        
  6 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:02.84    1:02.45        
                  30.55     1:02.45 (31.90)                                        
  7 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            1:02.72    1:03.01        
                  30.77     1:03.01 (32.24)                                        
  8 Moran, Keilan S           13 GATE-MR              1:02.00    1:03.22        
                  30.98     1:03.22 (32.24)                                        
  9 Semelsberger, Matt R      14 NYSA-MR              1:01.10    1:03.30        
                  30.50     1:03.30 (32.80)                                        
 10 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR              1:03.65    1:04.61        
                  31.79     1:04.61 (32.82)                                        
 11 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              1:04.72    1:04.74        
                  31.59     1:04.74 (33.15)                                        
 12 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  1:04.63    1:04.96        
                  32.01     1:04.96 (32.95)                                        
 13 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  1:07.32    1:06.46        
                  32.48     1:06.46 (33.98)                                        
 14 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              1:07.33    1:06.61        
                  32.68     1:06.61 (33.93)                                        
 15 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:03.89    1:06.68        
                  31.24     1:06.68 (35.44)                                        
 16 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              1:06.87    1:06.78        
                  32.52     1:06.78 (34.26)                                        
 17 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              1:08.69    1:06.79        
                  32.33     1:06.79 (34.46)                                        
 18 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  1:05.71    1:06.91        
                  32.60     1:06.91 (34.31)                                        
 19 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:05.62    1:07.00        
                  32.79     1:07.00 (34.21)                                        
 20 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR  1:06.41    1:07.18        
                  33.09     1:07.18 (34.09)                                        
 21 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:06.17    1:07.57        
                  32.64     1:07.57 (34.93)                                        
 22 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:07.94    1:07.93        
                  32.59     1:07.93 (35.34)                                        
 23 Sobhy, Mina-Abanoub M     14 FA-MR                1:09.15    1:08.16        
                  32.96     1:08.16 (35.20)                                        
 24 Wang, Kevin Y             13 GATE-MR              1:11.00    1:10.09        
                  34.45     1:10.09 (35.64)                                        
 25 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  1:12.43    1:10.11        
                  34.03     1:10.11 (36.08)                                        
 26 Prokopiou, Alex           13 CSDC-MR              1:15.22    1:12.16        
                  35.34     1:12.16 (36.82)                                        
 27 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              1:11.20    1:12.19        
                  36.23     1:12.19 (35.96)                                        
 28 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              1:10.60    1:12.21        
                  35.62     1:12.21 (36.59)                                        
 29 Sullivan, Ryan N          13 Express Swimming-MR  1:12.75    1:12.75        
                  35.76     1:12.75 (36.99)                                        
 30 Wang, Orion               13 GATE-MR              1:15.00    1:12.80        
                  35.24     1:12.80 (37.56)                                        
 31 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR              1:11.53    1:12.99        
                  35.72     1:12.99 (37.27)                                        
 32 Corbett, Ty               13 WISC-MR              1:13.48    1:13.12        
                  36.20     1:13.12 (36.92)                                        
 33 D'Auria, Ryan J           13 GAEL-MR              1:16.10    1:14.32        
                  36.03     1:14.32 (38.29)                                        
 34 Tsang, Aidan              14 UNLIE-MR                  NT    1:15.16        
                  36.55     1:15.16 (38.61)                                        
 35 Perez, Alexander J        13 AGUA-MR              1:16.41    1:15.46        
                  36.84     1:15.46 (38.62)                                        
 36 Olsen, Luke D             13 CSDC-MR              1:16.61    1:15.72        
                  36.71     1:15.72 (39.01)                                        
 37 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:17.95    1:17.16        
                  37.41     1:17.16 (39.75)                                        
 38 Johnson, Michael P        13 WISC-MR              1:18.32    1:18.01        
                  37.47     1:18.01 (40.54)                                        
 39 Zehe, Felix H             14 GAEL-MR              1:19.70    1:18.37        
                  38.22     1:18.37 (40.15)                                        
 40 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            1:18.58    1:18.61        
                  38.74     1:18.61 (39.87)                                        
 41 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:18.56    1:19.26        
                  38.88     1:19.26 (40.38)                                        
 42 D'Andrea, Jack            14 SSC-MR               1:19.31    1:21.69        
                  39.03     1:21.69 (42.66)                                        
 43 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:19.60    1:21.78        
                  39.37     1:21.78 (42.41)                                        
 44 Young, Greg C             14 Express Swimming-MR  1:25.03    1:23.75        
 45 McCall, Timothy P         14 CSDC-MR              1:37.10    1:40.39        
                  49.06     1:40.39 (51.33)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:07.14    2:05.60        
                  29.83     1:01.53 (31.70)     1:34.33 (32.80)     2:05.60 (31.27)
  2 Perez, Gavin M            13 NYSA-MR              2:14.98    2:10.20        
                  30.50     1:03.58 (33.08)     1:37.24 (33.66)     2:10.20 (32.96)
  3 Emre, Emir M              13 AGUA-MR              2:10.79    2:12.78        
                  30.77     1:05.23 (34.46)     1:39.96 (34.73)     2:12.78 (32.82)
  4 Sacca, David J            14 AGUA-MR              2:12.05    2:13.07        
                  30.95     1:04.24 (33.29)     1:39.38 (35.14)     2:13.07 (33.69)
  5 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR              2:17.53    2:15.12        
                  32.65     1:07.08 (34.43)     1:42.06 (34.98)     2:15.12 (33.06)
  6 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:16.01    2:16.06        
                  30.50     1:04.31 (33.81)     1:40.15 (35.84)     2:16.06 (35.91)
  7 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR                 NT    2:16.16        
                  32.04     1:06.81 (34.77)     1:42.23 (35.42)     2:16.16 (33.93)
  8 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR            2:26.21    2:17.93        
                  31.99     1:07.31 (35.32)     1:43.28 (35.97)     2:17.93 (34.65)
  9 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              2:15.85    2:18.54        
                  33.13     1:08.19 (35.06)     1:43.81 (35.62)     2:18.54 (34.73)
 10 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:14.51    2:19.69        
                  32.80     1:08.78 (35.98)     1:45.97 (37.19)     2:19.69 (33.72)
 11 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:20.79    2:19.85        
                  32.60     1:07.24 (34.64)     1:43.18 (35.94)     2:19.85 (36.67)
 12 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  2:23.95    2:20.50        
                  33.21     1:08.85 (35.64)     1:44.82 (35.97)     2:20.50 (35.68)
 13 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              2:23.12    2:21.99        
                  33.36     1:09.64 (36.28)     1:45.96 (36.32)     2:21.99 (36.03)
 14 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  2:35.01    2:23.01        
                  33.16     1:09.06 (35.90)     1:45.62 (36.56)     2:23.01 (37.39)
 15 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  2:24.43    2:23.03        
                  34.37     1:11.35 (36.98)     1:48.06 (36.71)     2:23.03 (34.97)
 16 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              2:21.33    2:23.08        
                  33.46     1:10.03 (36.57)     1:47.89 (37.86)     2:23.08 (35.19)
 17 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              2:26.73    2:25.24        
                  34.48     1:11.28 (36.80)     1:48.49 (37.21)     2:25.24 (36.75)
 18 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  2:25.12    2:26.60        
                  34.02     1:10.86 (36.84)     1:49.19 (38.33)     2:26.60 (37.41)
 19 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:23.41    2:27.32        
                  33.45     1:10.38 (36.93)     1:49.20 (38.82)     2:27.32 (38.12)
 20 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR            2:31.88    2:28.34        
                  34.62     1:12.43 (37.81)     1:51.46 (39.03)     2:28.34 (36.88)
 21 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:27.33    2:28.76        
                  35.41     1:13.49 (38.08)     1:52.34 (38.85)     2:28.76 (36.42)
 22 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                2:25.67    2:29.04        
                  34.67     1:12.46 (37.79)     1:52.24 (39.78)     2:29.04 (36.80)
 23 Wang, Kevin Y             13 GATE-MR              2:45.00    2:29.22        
                  35.07     1:13.31 (38.24)     1:52.39 (39.08)     2:29.22 (36.83)
 24 Livio, Jules P            14 AGUA-MR              2:27.28    2:29.72        
                  34.99     1:12.98 (37.99)     1:52.09 (39.11)     2:29.72 (37.63)
 25 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  2:39.92    2:29.84        
                  34.23     1:12.32 (38.09)     1:51.71 (39.39)     2:29.84 (38.13)
 26 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR              2:32.99    2:31.11        
                  35.46     1:13.95 (38.49)     1:53.15 (39.20)     2:31.11 (37.96)
 27 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:40.97    2:32.45        
                  36.39     1:14.49 (38.10)     1:53.95 (39.46)     2:32.45 (38.50)
 28 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:31.90    2:32.95        
                  35.17     1:13.97 (38.80)     1:54.35 (40.38)     2:32.95 (38.60)
 29 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              2:33.14    2:33.83        
                  36.41     1:15.24 (38.83)     1:55.52 (40.28)     2:33.83 (38.31)
 30 Corbett, Ty               13 WISC-MR              2:36.99    2:39.31        
                  37.31     1:18.42 (41.11)     2:00.96 (42.54)     2:39.31 (38.35)
 31 Olsen, Luke D             13 CSDC-MR              2:40.69    2:41.91        
                  38.18     1:19.30 (41.12)     2:01.26 (41.96)     2:41.91 (40.65)
 32 D'Auria, Ryan J           13 GAEL-MR                   NT    2:42.41        
                  37.55     1:20.78 (43.23)     2:02.33 (41.55)     2:42.41 (40.08)
 33 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR       NT    2:42.56        
                  39.49     1:21.54 (42.05)     2:03.20 (41.66)     2:42.56 (39.36)
 34 Prokopiou, Alex           13 CSDC-MR              2:40.77    2:43.99        
                  37.25     1:17.90 (40.65)     2:00.81 (42.91)     2:43.99 (43.18)
 35 Lambros Jr., Stephen      13 SSC-MR               2:55.00    2:44.02        
                  39.21     1:21.02 (41.81)     2:04.05 (43.03)     2:44.02 (39.97)
 36 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  2:47.43    2:44.09        
                  38.54     1:20.62 (42.08)     2:03.00 (42.38)     2:44.09 (41.09)
 37 Johnson, Michael P        13 WISC-MR              2:59.99    2:44.28        
                  38.50     1:19.47 (40.97)     2:01.77 (42.30)     2:44.28 (42.51)
 38 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR                 NT    2:48.36        
                  39.81     1:22.85 (43.04)     2:06.42 (43.57)     2:48.36 (41.94)
 39 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  2:50.41    2:48.86        
                  40.17     1:24.03 (43.86)     2:07.77 (43.74)     2:48.86 (41.09)
 40 Prokopenko, Dennis        14 Express Swimming-MR  2:57.25    2:48.96        
                  38.81     1:21.43 (42.62)     2:06.48 (45.05)     2:48.96 (42.48)
 41 Cook, Hunter R            14 Express Swimming-MR  2:58.25    2:57.90        
                  42.49     1:28.45 (45.96)     2:14.43 (45.98)     2:57.90 (43.47)
 42 Carpio, Ricardo           14 Express Swimming-MR       NT    4:01.70        
                  52.28   1:55.79 (1:03.51)   3:00.28 (1:04.49)   4:01.70 (1:01.42)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pomeroy, Blayne M         14 Express Swimming-MR  1:15.18    1:07.61        
                  31.75     1:07.61 (35.86)                                        
  2 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:06.51    1:08.21        
                  32.52     1:08.21 (35.69)                                        
  3 Carsen, Jonathan D        14 GAEL-MR              1:07.76    1:08.37        
                  33.13     1:08.37 (35.24)                                        
  4 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:08.96    1:08.88        
                  32.87     1:08.88 (36.01)                                        
  5 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:10.18    1:09.43        
                  33.57     1:09.43 (35.86)                                        
  6 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR                   NT    1:09.87        
                  33.21     1:09.87 (36.66)                                        
  7 Emre, Emir M              13 AGUA-MR              1:10.40    1:10.07        
                  32.80     1:10.07 (37.27)                                        
  8 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  1:10.85    1:11.10        
                  33.81     1:11.10 (37.29)                                        
  9 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR            1:12.01    1:11.25        
                  32.59     1:11.25 (38.66)                                        
 10 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              1:13.96    1:11.30        
                  33.11     1:11.30 (38.19)                                        
 11 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:17.85    1:13.33        
                  34.81     1:13.33 (38.52)                                        
 12 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              1:19.12    1:14.19        
                  34.78     1:14.19 (39.41)                                        
 13 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                1:14.42    1:14.79        
                  34.91     1:14.79 (39.88)                                        
 14 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  1:13.91    1:14.85        
                  35.26     1:14.85 (39.59)                                        
 15 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR              1:17.47    1:15.25        
                  36.12     1:15.25 (39.13)                                        
 16 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              1:13.98    1:15.49        
                  36.60     1:15.49 (38.89)                                        
 17 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:17.14    1:15.64        
                  36.44     1:15.64 (39.20)                                        
 18 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:16.39    1:16.13        
                  35.27     1:16.13 (40.86)                                        
 19 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  1:14.96    1:16.79        
                  36.47     1:16.79 (40.32)                                        
 20 Corbett, Ty               13 WISC-MR              1:17.64    1:16.91        
                  35.87     1:16.91 (41.04)                                        
 21 Prokopenko, Dennis        14 Express Swimming-MR  1:16.35    1:18.27        
                  37.65     1:18.27 (40.62)                                        
 22 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              1:17.70    1:19.95        
                  38.35     1:19.95 (41.60)                                        
 23 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              1:17.51    1:19.99        
                  38.70     1:19.99 (41.29)                                        
 24 Zegadlo, Zachari C        13 Express Swimming-MR  1:18.49    1:20.41        
                  38.69     1:20.41 (41.72)                                        
 25 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                1:22.21    1:21.04        
                  38.09     1:21.04 (42.95)                                        
 26 Sobhy, Mina-Abanoub M     14 FA-MR                1:18.65    1:21.76        
                  37.79     1:21.76 (43.97)                                        
 27 Wang, Orion               13 GATE-MR              1:21.00    1:22.12        
                  37.91     1:22.12 (44.21)                                        
 28 Lambros Jr., Stephen      13 SSC-MR               1:22.49    1:22.58        
                  39.96     1:22.58 (42.62)                                        
 29 Wang, Kevin Y             13 GATE-MR              1:23.00    1:23.86        
                  39.48     1:23.86 (44.38)                                        
 30 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              1:25.00    1:25.90        
                  40.29     1:25.90 (45.61)                                        
 31 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:25.57    1:25.91        
                  40.66     1:25.91 (45.25)                                        
 32 Prokopiou, Alex           13 CSDC-MR              1:26.15    1:26.98        
                  40.44     1:26.98 (46.54)                                        
 33 D'Auria, Ryan J           13 GAEL-MR              1:19.29    1:27.16        
                  39.83     1:27.16 (47.33)                                        
 34 Melomo, Jack R            14 CSDC-MR              1:28.27    1:27.75        
                  42.20     1:27.75 (45.55)                                        
 35 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  1:30.93    1:27.83        
                  41.72     1:27.83 (46.11)                                        
 36 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:27.54    1:28.18        
                  41.77     1:28.18 (46.41)                                        
 37 Johnson, Michael P        13 WISC-MR              1:28.13    1:29.39        
                  41.25     1:29.39 (48.14)                                        
 38 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:27.34    1:29.48        
                  42.82     1:29.48 (46.66)                                        
 39 Perez, Alexander J        13 AGUA-MR              1:23.89    1:29.99        
                  42.24     1:29.99 (47.75)                                        
 40 Cook, Hunter R            14 Express Swimming-MR  1:27.04    1:30.97        
                  41.82     1:30.97 (49.15)                                        
 41 Vignona, Jackson H        13 FA-MR                1:45.00    1:32.50        
                  43.60     1:32.50 (48.90)                                        
 42 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:35.85    1:32.66        
                  43.58     1:32.66 (49.08)                                        
 43 Coutsouradis, John C      13 Express Swimming-MR  1:41.95    1:37.01        
                  45.30     1:37.01 (51.71)                                        
 44 Carpio, Ricardo           14 Express Swimming-MR       NT    1:43.29        
                  49.67     1:43.29 (53.62)                                        
 -- Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:11.14         DQ        
      Downward butterfly kick
                  34.88          DQ (37.90)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              2:29.95    2:26.29        
                  33.00     1:09.84 (36.84)     1:47.99 (38.15)     2:26.29 (38.30)
  2 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  2:34.08    2:33.07        
                  34.09     1:12.70 (38.61)     1:53.12 (40.42)     2:33.07 (39.95)
  3 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              2:35.42    2:37.93        
                  34.70     1:13.91 (39.21)     1:55.44 (41.53)     2:37.93 (42.49)
  4 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:44.51    2:42.31        
                  36.90     1:18.00 (41.10)     2:00.02 (42.02)     2:42.31 (42.29)
  5 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  2:42.06    2:44.17        
                  36.25     1:18.87 (42.62)     2:01.56 (42.69)     2:44.17 (42.61)
  6 Moran, Keilan S           13 GATE-MR              2:48.76    2:45.30        
                  37.49     1:20.63 (43.14)     2:04.02 (43.39)     2:45.30 (41.28)
  7 Prokopenko, Dennis        14 Express Swimming-MR  2:51.17    2:45.74        
                  37.52     1:21.24 (43.72)     2:05.75 (44.51)     2:45.74 (39.99)
  8 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  2:43.80    2:47.18        
                  38.23     1:20.63 (42.40)     2:05.24 (44.61)     2:47.18 (41.94)
  9 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              2:47.49    2:48.01        
                  40.11     1:22.39 (42.28)     2:06.26 (43.87)     2:48.01 (41.75)
 10 Corbett, Ty               13 WISC-MR              3:12.77    2:48.09        
 11 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              2:52.68    2:50.84        
                  38.80     1:22.85 (44.05)     2:08.25 (45.40)     2:50.84 (42.59)
 12 Zehe, Felix H             14 GAEL-MR              3:02.41    2:54.17        
                  39.41     1:23.41 (44.00)     2:09.24 (45.83)     2:54.17 (44.93)
 13 D'Andrea, Jack            14 SSC-MR               3:03.52    2:56.66        
 14 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  3:02.16    3:02.65        
                  40.65     1:26.96 (46.31)     2:14.72 (47.76)     3:02.65 (47.93)
 15 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  3:07.64    3:05.37        
 16 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              3:03.00    3:05.50        
                  40.93     1:28.28 (47.35)     2:17.44 (49.16)     3:05.50 (48.06)
 17 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  3:07.93    3:06.03        
 18 Sullivan, Ryan N          13 Express Swimming-MR  3:03.06    3:06.32        
                  40.47     1:30.28 (49.81)     2:18.52 (48.24)     3:06.32 (47.80)
 19 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  3:09.94    3:08.66        
 20 Melomo, Jack R            14 CSDC-MR                   NT    3:11.01        
                  41.84     1:29.94 (48.10)     2:20.49 (50.55)     3:11.01 (50.52)
 21 Johnson, Michael P        13 WISC-MR              3:15.99    3:21.45        
 22 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  3:15.86    3:21.66        
 23 Govier, Robert D          13 WISC-MR              3:38.77    3:40.24        
 24 Carpio, Ricardo           14 Express Swimming-MR       NT    3:43.32        
                  48.97     1:45.95 (56.98)   2:46.04 (1:00.09)     3:43.32 (57.28)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR    56.77      57.70        
                  26.76       57.70 (30.94)                                        
  2 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    59.44      57.98        
                  27.82       57.98 (30.16)                                        
  3 Sacca, David J            14 AGUA-MR                59.22      58.32        
                  26.13       58.32 (32.19)                                        
  4 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR                 59.89      58.96        
                  26.84       58.96 (32.12)                                        
  5 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:00.83      59.14        
                  29.17       59.14 (29.97)                                        
  6 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR              1:00.15      59.93        
                  28.25       59.93 (31.68)                                        
  7 Byrne, Jaden N            14 FA-MR                1:00.15    1:00.03        
                  27.46     1:00.03 (32.57)                                        
  8 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR    59.65    1:00.58        
                  28.73     1:00.58 (31.85)                                        
  9 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              1:03.83    1:02.50        
                  29.11     1:02.50 (33.39)                                        
 10 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:01.80    1:02.59        
                  28.55     1:02.59 (34.04)                                        
 11 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                1:03.27    1:03.05        
                  29.15     1:03.05 (33.90)                                        
 12 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              1:03.47    1:03.45        
                  29.96     1:03.45 (33.49)                                        
 13 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  1:04.78    1:04.64        
                  29.39     1:04.64 (35.25)                                        
 14 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR  1:05.90    1:05.59        
                  31.24     1:05.59 (34.35)                                        
 15 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                1:06.47    1:06.27        
                  30.74     1:06.27 (35.53)                                        
 16 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              1:06.78    1:07.02        
                  31.20     1:07.02 (35.82)                                        
 17 Livio, Jules P            14 AGUA-MR              1:09.61    1:07.22        
                  30.83     1:07.22 (36.39)                                        
 18 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:07.25    1:09.04        
                  30.54     1:09.04 (38.50)                                        
 19 Wang, Orion               13 GATE-MR              1:19.00    1:09.79        
                  31.43     1:09.79 (38.36)                                        
 20 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:16.52    1:12.85        
                  34.22     1:12.85 (38.63)                                        
 21 Sobhy, Mina-Abanoub M     14 FA-MR                1:12.76    1:14.18        
                  32.31     1:14.18 (41.87)                                        
 22 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              1:17.67    1:14.26        
                  33.64     1:14.26 (40.62)                                        
 23 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:17.48    1:14.35        
                  34.65     1:14.35 (39.70)                                        
 24 Young, Greg C             14 Express Swimming-MR       NT    1:15.42        
                  34.77     1:15.42 (40.65)                                        
 25 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:13.72    1:18.35        
                  33.78     1:18.35 (44.57)                                        
 26 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:15.49    1:18.88        
                  35.59     1:18.88 (43.29)                                        
 27 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              1:20.00    1:23.28        
                  37.52     1:23.28 (45.76)                                        
 28 Coutsouradis, John C      13 Express Swimming-MR  1:26.01    1:24.38        
                  37.25     1:24.38 (47.13)                                        
 29 Vignona, Jackson H        13 FA-MR                1:26.75    1:27.97        
                  39.73     1:27.97 (48.24)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:08.48    2:09.39        
                  28.48     1:01.02 (32.54)     1:36.01 (34.99)     2:09.39 (33.38)
  2 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR              2:13.76    2:13.48        
                  29.71     1:02.94 (33.23)     1:38.48 (35.54)     2:13.48 (35.00)
  3 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:18.39    2:14.11        
                  28.71     1:02.32 (33.61)     1:37.74 (35.42)     2:14.11 (36.37)
  4 Perez, Gavin M            13 NYSA-MR              2:23.05    2:15.33        
                  28.84     1:02.68 (33.84)     1:38.84 (36.16)     2:15.33 (36.49)
  5 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              2:25.24    2:20.44        
                  29.82     1:04.29 (34.47)     1:41.34 (37.05)     2:20.44 (39.10)
  5 Sacca, David J            14 AGUA-MR              2:25.83    2:20.44        
                  29.20     1:04.61 (35.41)     1:42.90 (38.29)     2:20.44 (37.54)
  7 Emre, Emir M              13 AGUA-MR              2:19.60    2:21.81        
                  29.16     1:04.51 (35.35)     1:42.76 (38.25)     2:21.81 (39.05)
  8 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR                 NT    2:21.90        
                  31.68     1:08.00 (36.32)     1:44.49 (36.49)     2:21.90 (37.41)
  9 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              2:24.32    2:25.70        
                  30.69     1:07.37 (36.68)     1:47.02 (39.65)     2:25.70 (38.68)
 10 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              2:31.36    2:28.82        
                  32.14     1:10.13 (37.99)     1:49.47 (39.34)     2:28.82 (39.35)
 11 Sherman, Benjamin A       14 Express Swimming-MR  2:40.58    2:29.82        
                  32.97     1:11.32 (38.35)     1:51.28 (39.96)     2:29.82 (38.54)
 12 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              2:29.97    2:31.29        
                  32.99     1:11.15 (38.16)     1:50.80 (39.65)     2:31.29 (40.49)
 13 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              2:50.24    2:46.05        
                  36.19     1:17.80 (41.61)     2:02.30 (44.50)     2:46.05 (43.75)
 14 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR                   NT    2:52.31        
                  37.39     1:20.39 (43.00)     2:06.12 (45.73)     2:52.31 (46.19)
 15 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR       NT    2:53.96        
                  39.47     1:23.70 (44.23)     2:09.78 (46.08)     2:53.96 (44.18)
 16 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              2:46.77    2:54.97        
                  36.18     1:20.80 (44.62)     2:09.33 (48.53)     2:54.97 (45.64)
 17 Young, Greg C             14 Express Swimming-MR       NT    3:04.98        
                  38.89     1:25.81 (46.92)     2:16.63 (50.82)     3:04.98 (48.35)
 18 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR                 NT    3:27.12        
                  40.70     1:35.05 (54.35)     2:31.31 (56.26)     3:27.12 (55.81)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Gavin M            13 NYSA-MR              2:11.56    2:08.45        
                  27.97     1:01.18 (33.21)     1:38.82 (37.64)     2:08.45 (29.63)
  2 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:10.61    2:11.23        
                  28.04     1:00.24 (32.20)     1:42.18 (41.94)     2:11.23 (29.05)
  3 Sacca, David J            14 AGUA-MR              2:11.75    2:11.60        
                  26.71     1:00.91 (34.20)     1:41.36 (40.45)     2:11.60 (30.24)
  4 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              2:14.64    2:12.20        
                  29.32     1:02.95 (33.63)     1:42.26 (39.31)     2:12.20 (29.94)
  5 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:12.67    2:13.30        
                  27.87     1:02.60 (34.73)     1:42.92 (40.32)     2:13.30 (30.38)
  6 Yoham, Skylar H           13 AGUA-MR              2:18.24    2:16.28        
                  28.40     1:03.17 (34.77)     1:45.68 (42.51)     2:16.28 (30.60)
  7 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:14.86    2:17.13        
                  29.10     1:04.01 (34.91)     1:47.03 (43.02)     2:17.13 (30.10)
  8 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:18.58    2:21.34        
                  30.27     1:06.65 (36.38)     1:48.49 (41.84)     2:21.34 (32.85)
  9 Lipton, Matthew           14 AGUA-MR              2:19.66    2:21.53        
                  30.06     1:07.58 (37.52)     1:51.61 (44.03)     2:21.53 (29.92)
 10 Semelsberger, Matt R      14 NYSA-MR              2:24.57    2:24.25        
                  31.65     1:07.83 (36.18)     1:52.84 (45.01)     2:24.25 (31.41)
 11 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              2:26.31    2:26.03        
                  31.76     1:09.05 (37.29)     1:53.36 (44.31)     2:26.03 (32.67)
 12 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  2:22.51    2:27.65        
                  32.89     1:10.59 (37.70)     1:55.21 (44.62)     2:27.65 (32.44)
 13 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  2:24.33    2:28.07        
                  34.20     1:11.91 (37.71)     1:54.01 (42.10)     2:28.07 (34.06)
 14 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:27.13    2:30.21        
                  32.07     1:10.18 (38.11)     1:57.14 (46.96)     2:30.21 (33.07)
 15 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              2:30.66    2:31.38        
                  35.46     1:13.75 (38.29)     1:56.86 (43.11)     2:31.38 (34.52)
 16 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:29.60    2:31.39        
                  32.31     1:11.04 (38.73)     1:57.60 (46.56)     2:31.39 (33.79)
 17 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  2:33.52    2:31.53        
                  35.08     1:14.91 (39.83)     1:57.99 (43.08)     2:31.53 (33.54)
 18 Moran, Keilan S           13 GATE-MR              2:19.00    2:32.15        
                  33.60     1:11.79 (38.19)     1:59.43 (47.64)     2:32.15 (32.72)
 19 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  2:33.89    2:33.33        
                  32.23     1:10.15 (37.92)     2:00.19 (50.04)     2:33.33 (33.14)
 20 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              2:28.84    2:33.37        
                  35.06     1:14.80 (39.74)     1:58.76 (43.96)     2:33.37 (34.61)
 21 Sobhy, Mina-Abanoub M     14 FA-MR                2:35.33    2:33.41        
                  32.55     1:12.94 (40.39)     1:58.13 (45.19)     2:33.41 (35.28)
 22 Wang, Kevin Y             13 GATE-MR              2:35.00    2:34.04        
                  34.35     1:11.68 (37.33)     1:59.59 (47.91)     2:34.04 (34.45)
 23 Wang, Orion               13 GATE-MR              2:37.00    2:34.51        
                  31.50     1:10.63 (39.13)     1:59.21 (48.58)     2:34.51 (35.30)
 24 Sullivan, Ryan N          13 Express Swimming-MR  2:31.34    2:34.63        
                  33.15     1:13.41 (40.26)     1:59.30 (45.89)     2:34.63 (35.33)
 25 D'Auria, Ryan J           13 GAEL-MR              2:42.49    2:38.31        
                  36.09     1:16.86 (40.77)     2:04.59 (47.73)     2:38.31 (33.72)
 26 Corbett, Ty               13 WISC-MR              2:52.89    2:39.37        
                  36.81     1:17.87 (41.06)     2:01.18 (43.31)     2:39.37 (38.19)
 27 Prokopiou, Alex           13 CSDC-MR              2:38.69    2:41.95        
                  36.78     1:16.81 (40.03)     2:05.65 (48.84)     2:41.95 (36.30)
 28 Olsen, Luke D             13 CSDC-MR              2:42.32    2:42.21        
                  36.59     1:16.95 (40.36)     2:06.86 (49.91)     2:42.21 (35.35)
 29 Melomo, Jack R            14 CSDC-MR              2:50.76    2:43.28        
                  34.15     1:16.71 (42.56)     2:05.35 (48.64)     2:43.28 (37.93)
 30 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR              2:38.10    2:43.35        
                  39.96     1:19.31 (39.35)     2:08.65 (49.34)     2:43.35 (34.70)
 31 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  2:45.37    2:44.16        
                  35.66     1:18.54 (42.88)     2:08.55 (50.01)     2:44.16 (35.61)
 32 D'Andrea, Jack            14 SSC-MR               2:46.00    2:46.13        
                  36.32     1:21.75 (45.43)     2:08.67 (46.92)     2:46.13 (37.46)
 33 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  2:52.89    2:50.27        
                  41.10     1:22.76 (41.66)     2:11.94 (49.18)     2:50.27 (38.33)
 34 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  2:50.76    2:52.28        
                  43.50     1:27.93 (44.43)     2:15.50 (47.57)     2:52.28 (36.78)
 35 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              2:47.00    2:53.13        
                                1:21.85 ( )     2:11.76 (49.91)     2:53.13 (41.37)
 36 Perez, Alexander J        13 AGUA-MR              2:59.52    2:53.50        
                  37.60     1:20.46 (42.86)     2:12.55 (52.09)     2:53.50 (40.95)
 -- Tsang, Aidan              14 UNLIE-MR                  NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:16.53                             2:05.52 ( )          DQ (40.39)
 -- Govier, Robert D          13 WISC-MR              3:29.31         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  44.76     1:40.56 (55.80)     2:38.22 (57.66)          DQ (42.43)
 -- Carpio, Ricardo           14 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Scissors kick - fly
                1:39.34                             2:42.96 ( )          DQ (44.37)
 -- Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  2:42.46        DNF        
      Did not finish - Misc
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  4:35.02    4:36.65        
                  28.29     1:02.04 (33.75)     1:36.35 (34.31)     2:10.50 (34.15)
        2:52.66 (42.16)     3:35.76 (43.10)     4:05.79 (30.03)     4:36.65 (30.86)
  2 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  4:45.09    4:37.48        
                  29.73     1:03.70 (33.97)     1:40.02 (36.32)     2:16.19 (36.17)
        2:57.38 (41.19)     3:38.36 (40.98)     4:09.27 (30.91)     4:37.48 (28.21)
  3 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              4:58.59    4:38.88        
                  30.26     1:04.82 (34.56)     1:38.38 (33.56)     2:13.53 (35.15)
        2:52.39 (38.86)     3:33.64 (41.25)     4:06.72 (33.08)     4:38.88 (32.16)
  4 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  4:46.22    4:52.20        
                  29.97     1:05.34 (35.37)     1:43.01 (37.67)     2:20.69 (37.68)
        3:03.95 (43.26)     3:47.69 (43.74)     4:19.65 (31.96)     4:52.20 (32.55)
  5 Sansano, Matthew A        13 Express Swimming-MR  4:59.59    4:57.20        
                  31.27     1:08.15 (36.88)     1:46.42 (38.27)     2:24.11 (37.69)
        3:07.88 (43.77)     3:51.88 (44.00)     4:24.64 (32.76)     4:57.20 (32.56)
  6 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              5:12.77    5:01.15        
                  31.74     1:10.09 (38.35)     1:49.03 (38.94)     2:26.02 (36.99)
        3:09.59 (43.57)     3:52.74 (43.15)     4:28.13 (35.39)     5:01.15 (33.02)
  7 Benten, Liam A            13 AGUA-MR              5:21.63    5:09.02        
                  33.77     1:15.26 (41.49)     1:55.31 (40.05)     2:34.08 (38.77)
        3:15.71 (41.63)     3:57.69 (41.98)     4:33.58 (35.89)     5:09.02 (35.44)
  8 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  5:28.38    5:13.10        
                  31.53     1:12.30 (40.77)     1:50.83 (38.53)     2:30.25 (39.42)
        3:18.35 (48.10)     4:05.08 (46.73)     4:38.62 (33.54)     5:13.10 (34.48)
  9 Perrino, Tyler J          13 NYSA-MR              5:29.77    5:13.60        
                  33.84     1:16.06 (42.22)     1:55.53 (39.47)     2:34.81 (39.28)
        3:19.85 (45.04)     4:04.70 (44.85)     4:39.91 (35.21)     5:13.60 (33.69)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebert, Eric M             24 Unattached-MR          22.13      21.66        
  2 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR       NT      21.83        
  3 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR    22.30      22.82        
  4 Imam, Adam R              15 AGUA-MR                23.33      23.24        
  5 Kim, Christopher B        15 AGUA-MR                23.56      23.28        
  6 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR                23.32      23.32        
  7 O'Connor, Will P          17 GAEL-MR                23.62      23.52        
  8 Chang, Cato A             15 AGUA-MR                23.60      23.66        
  9 Rosenstein, Ari           16 AGUA-MR                23.05      23.80        
 10 OH, Daniel                17 Express Swimming-MR    23.75      23.82        
 11 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR    24.85      23.91        
 12 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR    24.56      23.92        
 13 Liebowitz, Eli M          15 AGUA-MR                23.73      24.05        
 14 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR    24.03      24.09        
 15 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR                24.10      24.10        
 16 Vicioso, Emilio V         17 Flying Dolphins-MR     23.77      24.21        
 17 Kratchman, Elijah J       15 AGUA-MR                23.54      24.25        
 18 Sellami, Max L            14 Flying Dolphins-MR     24.40      24.43        
 19 Brady, Lance A            16 GAEL-MR                24.81      24.44        
 20 Franklyn, Narmeri S       15 GAEL-MR                24.67      24.60        
 21 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR    25.01      24.76        
 22 Costello, Sean M          17 NYSA-MR                24.54      24.93        
 23 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR    24.80      25.27        
 24 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     25.54      25.43        
 25 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR     24.95      25.89        
 26 Yang, Sean M              17 AGUA-MR                26.06      26.04        
 27 Olsen, Luke E             15 FA-MR                  25.70      26.09        
 28 Becker, Alexander W       16 AGUA-MR                24.77      26.10        
 29 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR    25.42      26.11        
 30 O'Brien, Nicholas J       15 FA-MR                  25.80      26.20        
 31 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR     26.08      26.23        
 32 O'Brien, Justin W         17 FA-MR                  25.61      26.29        
 33 Howard, Christian J       18 Express Swimming-MR    26.69      26.62        
 34 Gallagher, Harold P       15 FA-MR                  28.42      26.95        
 35 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR     27.67      27.28        
 36 LaROSSA, Brian K          16 Express Swimming-MR       NT      27.31        
 37 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR     28.35      27.48        
 38 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR                28.17      27.83        
 39 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR     28.81      28.09        
 40 Heilemann, Joe P          15 CSDC-MR                29.22      28.55        
 41 Carle, Zachary L          13 FA-MR                  28.64      29.15        
 42 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR     29.50      29.93        
 43 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR                30.21      30.12        
 44 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR                 35.60      32.09        
 45 Beaudry, Jack H           12 SSC-MR                 33.26      33.81        
 46 Schiano, Vincenzo B        8 FA-MR                  38.79      36.58        
 47 Carle, Caleb M            12 FA-MR                  35.02      36.62        
 48 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR       NT      36.78        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, William U           24 Express Swimming-MR    49.25      47.93        
                  23.08       47.93 (24.85)                                        
  2 Ebert, Eric M             24 Unattached-MR          49.67      48.12        
                  23.02       48.12 (25.10)                                        
  3 Liu, Evan                 15 NYSA-MR                50.26      49.64        
                  23.57       49.64 (26.07)                                        
  4 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR    49.22      49.78        
                  23.52       49.78 (26.26)                                        
  5 Kim, Christopher B        15 AGUA-MR                50.84      49.85        
                  24.26       49.85 (25.59)                                        
  6 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR                50.33      50.13        
                  24.34       50.13 (25.79)                                        
  7 Imam, Adam R              15 AGUA-MR                50.39      50.83        
                  24.32       50.83 (26.51)                                        
  8 Chang, Cato A             15 AGUA-MR                51.14      50.89        
                  24.17       50.89 (26.72)                                        
  9 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    51.70      50.97        
                  24.97       50.97 (26.00)                                        
 10 Rosenstein, Ari           16 AGUA-MR                51.81      51.04        
                  24.38       51.04 (26.66)                                        
 11 O'Connor, Will P          17 GAEL-MR                52.08      51.51        
                  24.95       51.51 (26.56)                                        
 12 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR                52.45      52.23        
                  25.55       52.23 (26.68)                                        
 13 Hu, Dylan H               14 Flying Dolphins-MR     52.51      52.33        
                  25.11       52.33 (27.22)                                        
 14 Pitt, David H             16 AGUA-MR                52.20      52.37        
                  25.49       52.37 (26.88)                                        
 15 Kratchman, Elijah J       15 AGUA-MR                52.08      52.38        
                  25.22       52.38 (27.16)                                        
 16 Hartigan, Chris J         16 GAEL-MR                54.01      52.50        
                  24.80       52.50 (27.70)                                        
 17 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                52.26      52.72        
                  25.60       52.72 (27.12)                                        
 18 Liebowitz, Eli M          15 AGUA-MR                52.68      52.83        
                  25.38       52.83 (27.45)                                        
 19 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                52.84      52.90        
                  25.39       52.90 (27.51)                                        
 20 Sellami, Max L            14 Flying Dolphins-MR     53.54      53.01        
                  26.05       53.01 (26.96)                                        
 21 Vicioso, Emilio V         17 Flying Dolphins-MR     52.97      53.51        
                  25.77       53.51 (27.74)                                        
 22 Costello, Sean M          17 NYSA-MR                52.94      53.71        
                  25.79       53.71 (27.92)                                        
 23 Franklyn, Narmeri S       15 GAEL-MR                55.09      53.81        
                  26.76       53.81 (27.05)                                        
 24 Valle, Matthew J          16 FA-MR                  54.44      54.74        
                  25.90       54.74 (28.84)                                        
 25 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR     53.20      54.86        
                  26.45       54.86 (28.41)                                        
 26 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     56.47      56.35        
                  27.04       56.35 (29.31)                                        
 27 Daghfous, Skander         14 Flying Dolphins-MR     55.42      56.37        
                  27.00       56.37 (29.37)                                        
 28 Olsen, Luke E             15 FA-MR                  57.92      56.87        
                  26.91       56.87 (29.96)                                        
 29 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR     56.67      56.92        
                  27.53       56.92 (29.39)                                        
 30 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR     56.56      57.12        
                  27.62       57.12 (29.50)                                        
 31 Gurevich, Brendan         18 Express Swimming-MR    58.75      57.86        
                  27.30       57.86 (30.56)                                        
 31 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR     56.90      57.86        
                  27.71       57.86 (30.15)                                        
 33 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR     58.68      58.44        
                  27.87       58.44 (30.57)                                        
 34 German, Daniel E          14 Express Swimming-MR       NT      58.94        
                  28.54       58.94 (30.40)                                        
 35 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                  59.97      59.40        
                  28.70       59.40 (30.70)                                        
 36 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   1:02.05    1:00.11        
                  28.28     1:00.11 (31.83)                                        
 37 Young, Aaron M            13 SSC-MR                 59.35    1:00.54        
                  29.26     1:00.54 (31.28)                                        
 38 Heilemann, Joe P          15 CSDC-MR              1:04.23    1:00.83        
                  28.93     1:00.83 (31.90)                                        
 39 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR   1:01.66    1:00.88        
                  28.62     1:00.88 (32.26)                                        
 40 Hamm, Will B              12 WISC-MR              1:02.95    1:00.89        
                  29.33     1:00.89 (31.56)                                        
 41 Wodicka, Nick G           14 CSDC-MR              1:02.32    1:01.10        
                  29.19     1:01.10 (31.91)                                        
 42 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              1:02.66    1:02.26        
                  29.31     1:02.26 (32.95)                                        
 43 Gandras, Lukas H          16 Express Swimming-MR  1:04.62    1:02.49        
                  29.67     1:02.49 (32.82)                                        
 44 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   1:02.18    1:03.62        
                  30.35     1:03.62 (33.27)                                        
 45 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   1:05.82    1:05.80        
                  31.11     1:05.80 (34.69)                                        
 46 Germain, Dylan            14 Flying Dolphins-MR   1:11.19    1:09.41        
                  32.94     1:09.41 (36.47)                                        
 47 Jhalani, Shrey            14 Flying Dolphins-MR   1:10.77    1:09.75        
                  32.77     1:09.75 (36.98)                                        
 48 Kolotnikov, Vlad          14 Flying Dolphins-MR        NT    1:13.02        
                  34.57     1:13.02 (38.45)                                        
 49 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR               1:15.91    1:13.20        
                  35.37     1:13.20 (37.83)                                        
 50 Wodicka, Jack C           12 CSDC-MR              1:21.44    1:16.11        
                  36.35     1:16.11 (39.76)                                        
 51 Wissmann, Hunter H        12 WISC-MR              1:17.68    1:16.93        
                  36.63     1:16.93 (40.30)                                        
 52 Beaudry, Jack H           12 SSC-MR               1:16.31    1:18.96        
                  37.33     1:18.96 (41.63)                                        
 53 Przysowa, Dylan K          9 FA-MR                1:32.65    1:20.88        
                  37.84     1:20.88 (43.04)                                        
 54 Orozovich, Christian E    10 WISC-MR              1:24.90    1:21.88        
                  37.72     1:21.88 (44.16)                                        
 55 McNamara, Kevin C         11 SSC-MR               1:27.03    1:26.99        
                  41.20     1:26.99 (45.79)                                        
 56 Theilemann, Ryan M        10 FA-MR                1:34.46    1:41.32        
                  49.38     1:41.32 (51.94)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, William U           24 Express Swimming-MR  1:46.86    1:46.41        
                  24.95       51.90 (26.95)     1:18.99 (27.09)     1:46.41 (27.42)
  2 Kim, Christopher B        15 AGUA-MR              1:52.85    1:48.28        
                  25.40       52.78 (27.38)     1:20.37 (27.59)     1:48.28 (27.91)
  3 Liu, Evan                 15 NYSA-MR              1:49.61    1:48.75        
                  24.97       52.38 (27.41)     1:20.52 (28.14)     1:48.75 (28.23)
  4 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR              1:50.62    1:50.40        
                  25.30       52.76 (27.46)     1:21.14 (28.38)     1:50.40 (29.26)
  5 Imam, Adam R              15 AGUA-MR              1:50.86    1:51.12        
                  25.40       53.25 (27.85)     1:22.02 (28.77)     1:51.12 (29.10)
  6 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  1:48.63    1:51.35        
                  25.45       53.04 (27.59)     1:22.16 (29.12)     1:51.35 (29.19)
  7 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR  1:49.62    1:52.46        
                  25.89       53.65 (27.76)     1:22.81 (29.16)     1:52.46 (29.65)
  8 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:54.92    1:53.69        
                  26.22       54.89 (28.67)     1:25.16 (30.27)     1:53.69 (28.53)
  9 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:53.34    1:53.92        
                  25.93       55.13 (29.20)     1:25.19 (30.06)     1:53.92 (28.73)
 10 Sellami, Max L            14 Flying Dolphins-MR   1:56.26    1:54.63        
                  26.53       54.98 (28.45)     1:24.75 (29.77)     1:54.63 (29.88)
 11 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              1:52.13    1:54.65        
                  25.90       54.90 (29.00)     1:24.79 (29.89)     1:54.65 (29.86)
 12 Pitt, David H             16 AGUA-MR              1:56.51    1:55.10        
                  27.17       56.44 (29.27)     1:25.52 (29.08)     1:55.10 (29.58)
 13 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  1:59.93    1:56.53        
                  26.48       55.47 (28.99)     1:25.71 (30.24)     1:56.53 (30.82)
 14 Hu, Dylan H               14 Flying Dolphins-MR   1:53.57    1:57.56        
                  25.98       55.64 (29.66)     1:26.68 (31.04)     1:57.56 (30.88)
 15 Costello, Sean M          17 NYSA-MR              1:55.84    1:58.09        
                  27.30       57.09 (29.79)     1:27.71 (30.62)     1:58.09 (30.38)
 16 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  2:03.72    1:58.48        
                  27.07       57.57 (30.50)     1:28.72 (31.15)     1:58.48 (29.76)
 17 Vicioso, Emilio V         17 Flying Dolphins-MR   1:58.50    1:58.96        
                  26.79       56.45 (29.66)     1:27.82 (31.37)     1:58.96 (31.14)
 18 Franklyn, Narmeri S       15 GAEL-MR              2:03.39    1:59.47        
                  27.69       58.52 (30.83)     1:29.99 (31.47)     1:59.47 (29.48)
 19 Valle, Matthew J          16 FA-MR                1:58.55    2:00.22        
                  27.11       57.46 (30.35)     1:28.78 (31.32)     2:00.22 (31.44)
 20 Porges, David R           16 AGUA-MR              1:58.47    2:00.80        
                  27.09       57.33 (30.24)     1:29.16 (31.83)     2:00.80 (31.64)
 21 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR   1:58.23    2:01.08        
                  28.22       57.83 (29.61)     1:29.45 (31.62)     2:01.08 (31.63)
 22 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR   2:03.55    2:01.57        
                  27.93       58.49 (30.56)     1:30.21 (31.72)     2:01.57 (31.36)
 23 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:06.21    2:04.14        
                  28.20       59.37 (31.17)     1:32.05 (32.68)     2:04.14 (32.09)
 24 Olsen, Luke E             15 FA-MR                2:05.03    2:05.04        
                  27.56       58.64 (31.08)     1:32.14 (33.50)     2:05.04 (32.90)
 25 Papaccio, Zachary R       15 FA-MR                2:06.47    2:07.74        
                  29.17     1:03.14 (33.97)     1:37.36 (34.22)     2:07.74 (30.38)
 26 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   2:18.68    2:10.17        
                  28.76     1:01.66 (32.90)     1:35.98 (34.32)     2:10.17 (34.19)
 27 O'Brien, Justin W         17 FA-MR                2:07.27    2:10.44        
                  29.51     1:03.41 (33.90)     1:37.66 (34.25)     2:10.44 (32.78)
 28 O'Brien, Nicholas J       15 FA-MR                2:15.48    2:13.59        
                  29.67     1:03.07 (33.40)     1:38.54 (35.47)     2:13.59 (35.05)
 29 LaROSSA, Brian K          16 Express Swimming-MR       NT    2:14.13        
                  29.95     1:03.81 (33.86)     1:39.31 (35.50)     2:14.13 (34.82)
 30 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR   2:19.18    2:15.53        
                  29.83     1:04.53 (34.70)     1:38.70 (34.17)     2:15.53 (36.83)
 31 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  2:19.43    2:15.70        
                  31.60     1:06.23 (34.63)     1:41.61 (35.38)     2:15.70 (34.09)
 32 Gallagher, Harold P       15 FA-MR                2:15.23    2:17.19        
                  29.43     1:04.06 (34.63)     1:40.49 (36.43)     2:17.19 (36.70)
 33 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              2:34.52    2:19.08        
                  29.80     1:04.36 (34.56)     1:41.70 (37.34)     2:19.08 (37.38)
 34 Gurevich, Brendan         18 Express Swimming-MR  2:20.07    2:19.17        
                  30.01     1:05.41 (35.40)     1:42.66 (37.25)     2:19.17 (36.51)
 35 Heilemann, Joe P          15 CSDC-MR              2:23.90    2:20.91        
                  30.35     1:05.69 (35.34)     1:42.83 (37.14)     2:20.91 (38.08)
 36 Gandras, Lukas H          16 Express Swimming-MR  2:26.85    2:21.58        
                  30.99     1:06.47 (35.48)     1:44.44 (37.97)     2:21.58 (37.14)
 37 Lezi, Danny L             10 GAEL-MR              2:27.62    2:21.69        
                  31.38     1:06.68 (35.30)     1:44.28 (37.60)     2:21.69 (37.41)
 38 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   2:35.08    2:23.05        
                  31.49     1:07.23 (35.74)     1:46.66 (39.43)     2:23.05 (36.39)
 39 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR        NT    2:23.14        
                  31.67     1:07.49 (35.82)     1:45.46 (37.97)     2:23.14 (37.68)
 40 Paltrowitz, Jacob m       13 Flying Dolphins-MR        NT    2:26.72        
                  33.44     1:10.64 (37.20)     1:49.32 (38.68)     2:26.72 (37.40)
 41 Carle, Zachary L          13 FA-MR                2:41.20    2:27.40        
                  31.89     1:10.22 (38.33)     1:50.32 (40.10)     2:27.40 (37.08)
 42 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              2:28.99    2:27.69        
                  33.45     1:11.22 (37.77)     1:50.96 (39.74)     2:27.69 (36.73)
 43 Green, Trevor A           10 SSC-MR               2:35.00    2:31.43        
                  35.47     1:14.94 (39.47)     1:54.10 (39.16)     2:31.43 (37.33)
 44 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   2:36.50    2:36.69        
                  32.77     1:12.49 (39.72)     1:54.68 (42.19)     2:36.69 (42.01)
 45 Chung, Kevin               9 GATE-MR              3:12.01    2:58.05        
                  41.06     1:27.21 (46.15)     2:14.12 (46.91)     2:58.05 (43.93)
 46 Nguyen, Dao H             15 WISC-MR              2:40.99    3:01.90        
                  39.18     1:25.31 (46.13)     2:12.54 (47.23)     3:01.90 (49.36)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              4:57.28    4:59.23        
                  26.42       55.79 (29.37)     1:25.93 (30.14)     1:56.61 (30.68)
        2:27.32 (30.71)     2:58.49 (31.17)     3:29.27 (30.78)     3:59.87 (30.60)
        4:29.99 (30.12)     4:59.23 (29.24)                                        
  2 Liu, Evan                 15 NYSA-MR              5:10.41    4:59.25        
                  25.55       54.72 (29.17)     1:25.09 (30.37)     1:55.64 (30.55)
        2:26.26 (30.62)     2:57.13 (30.87)     3:28.07 (30.94)     3:59.23 (31.16)
        4:29.95 (30.72)     4:59.25 (29.30)                                        
  3 Kim, Christopher B        15 AGUA-MR              5:02.33    5:05.71        
                  27.04       56.97 (29.93)     1:28.02 (31.05)     1:59.59 (31.57)
        2:30.56 (30.97)     3:01.64 (31.08)     3:33.03 (31.39)     4:04.65 (31.62)
        4:35.06 (30.41)     5:05.71 (30.65)                                        
  4 Solash, Max A             15 AGUA-MR              5:11.45    5:07.99        
                  27.22       57.00 (29.78)     1:28.03 (31.03)     1:58.80 (30.77)
        2:30.04 (31.24)     3:01.66 (31.62)     3:33.23 (31.57)     4:05.01 (31.78)
        4:36.68 (31.67)     5:07.99 (31.31)                                        
  5 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR  5:10.00    5:09.04        
                  27.21       57.20 (29.99)     1:27.86 (30.66)     1:58.98 (31.12)
        2:30.19 (31.21)     3:01.96 (31.77)     3:33.70 (31.74)     4:05.79 (32.09)
        4:37.71 (31.92)     5:09.04 (31.33)                                        
  6 Chang, Cato A             15 AGUA-MR              5:07.86    5:12.69        
                  26.35       57.05 (30.70)     1:28.68 (31.63)     2:00.00 (31.32)
        2:31.97 (31.97)     3:03.84 (31.87)     3:36.05 (32.21)     4:08.28 (32.23)
        4:41.05 (32.77)     5:12.69 (31.64)                                        
  7 Costello, Sean M          17 NYSA-MR              5:11.68    5:14.48        
                  27.38       57.70 (30.32)     1:28.86 (31.16)     2:00.49 (31.63)
        2:32.50 (32.01)     3:04.76 (32.26)     3:37.26 (32.50)     4:09.76 (32.50)
        4:42.17 (32.41)     5:14.48 (32.31)                                        
  8 Olsen, Luke E             15 FA-MR                5:43.38    5:31.57        
                  27.75       59.46 (31.71)     1:32.76 (33.30)     2:06.66 (33.90)
        2:40.96 (34.30)     3:15.42 (34.46)     3:49.71 (34.29)     4:24.33 (34.62)
        4:59.32 (34.99)     5:31.57 (32.25)                                        
  9 Salas, Stefanos H         12 GATE-MR              5:35.00    5:36.80        
                  29.23     1:02.30 (33.07)     1:36.18 (33.88)     2:10.54 (34.36)
        2:44.78 (34.24)     3:19.24 (34.46)     3:54.06 (34.82)     4:28.78 (34.72)
        5:03.56 (34.78)     5:36.80 (33.24)                                        
 10 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  5:54.77    5:50.12        
                  30.56     1:05.53 (34.97)     1:40.95 (35.42)     2:16.51 (35.56)
        2:52.05 (35.54)     3:28.40 (36.35)     4:05.04 (36.64)     4:40.60 (35.56)
        5:16.22 (35.62)     5:50.12 (33.90)                                        
 11 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              6:10.79    6:02.29        
                  32.93     1:09.97 (37.04)     1:46.69 (36.72)     2:24.31 (37.62)
        3:02.12 (37.81)     3:39.88 (37.76)     4:16.18 (36.30)     4:52.70 (36.52)
        5:28.48 (35.78)     6:02.29 (33.81)                                        
 12 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  6:04.40    6:08.26        
                  31.65     1:08.77 (37.12)     1:46.98 (38.21)     2:25.05 (38.07)
        3:03.15 (38.10)     3:40.85 (37.70)     4:18.80 (37.95)     4:56.30 (37.50)
        5:33.34 (37.04)     6:08.26 (34.92)                                        
 13 Olsen, Lars O             10 FA-MR                6:06.57    6:16.34        
                  33.13     1:11.34 (38.21)     1:48.48 (37.14)     2:27.09 (38.61)
        3:05.78 (38.69)     3:44.80 (39.02)     4:24.04 (39.24)     5:01.87 (37.83)
        5:40.39 (38.52)     6:16.34 (35.95)                                        
 14 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  6:31.78    6:18.53        
                  33.45     1:10.87 (37.42)     1:49.42 (38.55)     2:26.08 (36.66)
        3:06.29 (40.21)     3:44.72 (38.43)     4:22.34 (37.62)     5:02.60 (40.26)
        5:40.77 (38.17)     6:18.53 (37.76)                                        
 15 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                6:10.00    6:23.75        
                  31.85     1:08.81 (36.96)     1:48.43 (39.62)     2:28.00 (39.57)
        3:07.85 (39.85)     3:47.26 (39.41)     4:26.55 (39.29)     5:06.61 (40.06)
        5:46.75 (40.14)     6:23.75 (37.00)                                        
 16 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  6:21.59    6:25.44        
                  34.14     1:13.06 (38.92)     1:52.40 (39.34)     2:31.72 (39.32)
        3:12.08 (40.36)     3:51.53 (39.45)     4:31.04 (39.51)     5:10.78 (39.74)
        5:49.41 (38.63)     6:25.44 (36.03)                                        
 17 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              6:30.45    6:38.31        
                  37.00     1:17.11 (40.11)     2:00.26 (43.15)     2:41.49 (41.23)
        3:22.83 (41.34)     4:04.20 (41.37)     4:46.84 (42.64)     5:23.18 (36.34)
        6:02.09 (38.91)     6:38.31 (36.22)                                        
 18 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR  7:42.70    7:13.54        
                  38.92     1:22.47 (43.55)     2:06.64 (44.17)     2:51.22 (44.58)
        3:35.96 (44.74)     4:19.81 (43.85)     5:04.48 (44.67)     5:49.08 (44.60)
        6:31.86 (42.78)     7:13.54 (41.68)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebert, Eric M             24 Unattached-MR          56.04      55.52        
                  26.89       55.52 (28.63)                                        
  2 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR    54.35      56.82        
                  27.21       56.82 (29.61)                                        
  3 Liu, Evan                 15 NYSA-MR                56.01      56.94        
                  27.65       56.94 (29.29)                                        
  4 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR                57.21      57.14        
                  27.69       57.14 (29.45)                                        
  5 Solash, Max A             15 AGUA-MR                57.86      57.60        
                  28.36       57.60 (29.24)                                        
  6 Chang, Cato A             15 AGUA-MR                57.02      58.17        
                  28.39       58.17 (29.78)                                        
  7 Kratchman, Elijah J       15 AGUA-MR                59.32      59.81        
                  28.92       59.81 (30.89)                                        
  8 Hartigan, Chris J         16 GAEL-MR              1:00.51    1:00.32        
                  29.94     1:00.32 (30.38)                                        
  9 O'Connor, Will P          17 GAEL-MR                59.89    1:01.45        
                  29.46     1:01.45 (31.99)                                        
 10 Valle, Matthew J          16 FA-MR                1:01.18    1:02.31        
                  30.22     1:02.31 (32.09)                                        
 11 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:01.61    1:02.62        
                  30.89     1:02.62 (31.73)                                        
 12 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:03.33    1:03.20        
                  30.73     1:03.20 (32.47)                                        
 13 Liebowitz, Eli M          15 AGUA-MR              1:02.27    1:03.80        
                  30.68     1:03.80 (33.12)                                        
 14 Hu, Dylan H               14 Flying Dolphins-MR   1:04.34    1:04.54        
                  31.74     1:04.54 (32.80)                                        
 15 Olsen, Luke E             15 FA-MR                1:08.55    1:05.49        
                  31.97     1:05.49 (33.52)                                        
 16 Franklyn, Narmeri S       15 GAEL-MR              1:09.51    1:05.59        
                  31.96     1:05.59 (33.63)                                        
 17 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   1:02.29    1:06.18        
                  31.72     1:06.18 (34.46)                                        
 18 Costello, Sean M          17 NYSA-MR              1:05.69    1:06.89        
                  32.70     1:06.89 (34.19)                                        
 19 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              1:07.87    1:08.09        
                  33.34     1:08.09 (34.75)                                        
 20 Wodicka, Nick G           14 CSDC-MR              1:09.50    1:08.44        
                  32.83     1:08.44 (35.61)                                        
 21 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:06.68    1:08.48        
                  33.73     1:08.48 (34.75)                                        
 22 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   1:08.89    1:09.78        
                  33.87     1:09.78 (35.91)                                        
 23 Young, Aaron M            13 SSC-MR               1:10.01    1:09.82        
                  33.86     1:09.82 (35.96)                                        
 24 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:07.25    1:09.93        
                  35.13     1:09.93 (34.80)                                        
 25 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:10.81    1:10.80        
                  34.62     1:10.80 (36.18)                                        
 26 Hamm, Will B              12 WISC-MR              1:13.40    1:11.12        
                  35.25     1:11.12 (35.87)                                        
 27 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   1:12.93    1:11.26        
                  35.26     1:11.26 (36.00)                                        
 28 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR   1:13.42    1:13.74        
                  35.91     1:13.74 (37.83)                                        
 29 Gandras, Lukas H          16 Express Swimming-MR  1:14.85    1:14.12        
                  35.07     1:14.12 (39.05)                                        
 30 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   1:15.84    1:16.37        
                  36.62     1:16.37 (39.75)                                        
 31 Heilemann, Joe P          15 CSDC-MR              1:23.56    1:17.27        
                  37.09     1:17.27 (40.18)                                        
 32 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:23.16    1:20.61        
                  39.51     1:20.61 (41.10)                                        
 33 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR               1:26.09    1:22.78        
                  40.65     1:22.78 (42.13)                                        
 34 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   1:21.63    1:23.19        
 35 Germain, Dylan            14 Flying Dolphins-MR   1:21.80    1:23.97        
                  40.49     1:23.97 (43.48)                                        
 36 Jhalani, Shrey            14 Flying Dolphins-MR   1:25.53    1:24.21        
                  40.78     1:24.21 (43.43)                                        
 37 Wodicka, Jack C           12 CSDC-MR              1:33.20    1:27.13        
                  42.59     1:27.13 (44.54)                                        
 38 Wissmann, Hunter H        12 WISC-MR              1:25.70    1:27.37        
 39 McNamara, Kevin C         11 SSC-MR               1:39.74    1:34.33        
                  44.45     1:34.33 (49.88)                                        
 40 Kolotnikov, Vlad          14 Flying Dolphins-MR   1:38.53    1:36.44        
                  47.37     1:36.44 (49.07)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solash, Max A             15 AGUA-MR              2:03.89    2:02.32        
                  29.13       59.84 (30.71)     1:31.16 (31.32)     2:02.32 (31.16)
  2 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  1:59.46    2:02.33        
                  28.66       59.11 (30.45)     1:31.71 (32.60)     2:02.33 (30.62)
  3 Chang, Cato A             15 AGUA-MR              2:03.50    2:03.62        
                  28.77       59.83 (31.06)     1:31.86 (32.03)     2:03.62 (31.76)
  4 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR  2:01.77    2:06.12        
                  28.85       59.77 (30.92)     1:32.29 (32.52)     2:06.12 (33.83)
  5 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              2:12.31    2:15.51        
                  31.60     1:05.44 (33.84)     1:40.44 (35.00)     2:15.51 (35.07)
  6 Valle, Matthew J          16 FA-MR                2:13.21    2:16.31        
                  31.53     1:05.69 (34.16)     1:40.99 (35.30)     2:16.31 (35.32)
  7 Brady, Lance A            16 GAEL-MR                   NT    2:16.36        
                  32.00     1:06.33 (34.33)     1:42.03 (35.70)     2:16.36 (34.33)
  8 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   2:15.67    2:19.97        
                  31.90     1:07.19 (35.29)     1:44.10 (36.91)     2:19.97 (35.87)
  9 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:21.20    2:23.50        
                  34.44     1:11.04 (36.60)     1:47.84 (36.80)     2:23.50 (35.66)
 10 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              2:31.84    2:27.17        
                  33.90     1:11.50 (37.60)     1:49.98 (38.48)     2:27.17 (37.19)
 11 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR        NT    2:28.88        
                  36.56     1:13.76 (37.20)     1:51.24 (37.48)     2:28.88 (37.64)
 12 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   2:27.68    2:31.42        
                  35.26     1:13.44 (38.18)     1:53.15 (39.71)     2:31.42 (38.27)
 13 Winthal, Dylan Z          10 UGAEL-MR                  NT    2:33.38        
                  34.74     1:13.28 (38.54)     1:54.04 (40.76)     2:33.38 (39.34)
 14 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR   2:40.11    2:35.17        
                  36.11     1:15.73 (39.62)     1:56.06 (40.33)     2:35.17 (39.11)
 15 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   2:36.63    2:36.41        
                  37.20     1:17.03 (39.83)     1:58.43 (41.40)     2:36.41 (37.98)
 16 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   2:37.72    2:43.80        
                  37.56     1:19.47 (41.91)     2:02.23 (42.76)     2:43.80 (41.57)
 17 Gandras, Lukas H          16 Express Swimming-MR  2:44.26    2:44.02        
                  36.75     1:19.16 (42.41)     2:01.80 (42.64)     2:44.02 (42.22)
 18 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR                   NT    2:50.20        
                  40.16     1:23.00 (42.84)     2:07.00 (44.00)     2:50.20 (43.20)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        16 NYSA-MR              1:01.47      59.99        
                  28.29       59.99 (31.70)                                        
  2 Vicioso, Emilio V         17 Flying Dolphins-MR   1:00.01    1:00.88        
                  28.59     1:00.88 (32.29)                                        
  3 Proctor, Grant R          23 NYAC-MR                58.96    1:03.28        
                  30.20     1:03.28 (33.08)                                        
  4 Cassidy, Kerry J          16 AGUA-MR              1:03.99    1:04.09        
                  30.59     1:04.09 (33.50)                                        
  5 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:06.27    1:05.25        
                  30.22     1:05.25 (35.03)                                        
  6 Sellami, Max L            14 Flying Dolphins-MR   1:05.28    1:06.27        
                  31.03     1:06.27 (35.24)                                        
  7 Franklyn, Narmeri S       15 GAEL-MR              1:09.12    1:06.32        
                  30.69     1:06.32 (35.63)                                        
  8 Hu, Dylan H               14 Flying Dolphins-MR   1:04.47    1:06.99        
                  31.04     1:06.99 (35.95)                                        
  9 Becker, Alexander W       16 AGUA-MR              1:07.71    1:07.06        
                  31.41     1:07.06 (35.65)                                        
 10 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  1:39.25    1:07.65        
                  31.43     1:07.65 (36.22)                                        
 11 Kratchman, Elijah J       15 AGUA-MR              1:08.45    1:07.81        
                  31.98     1:07.81 (35.83)                                        
 12 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  1:10.59    1:08.30        
                  32.05     1:08.30 (36.25)                                        
 13 Chang, Cato A             15 AGUA-MR              1:10.64    1:09.31        
                  32.02     1:09.31 (37.29)                                        
 13 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:14.10    1:09.31        
                  32.26     1:09.31 (37.05)                                        
 15 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:11.76    1:10.09        
                  32.88     1:10.09 (37.21)                                        
 16 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:10.17    1:10.75        
                  33.34     1:10.75 (37.41)                                        
 17 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  1:11.40    1:11.25        
                  33.12     1:11.25 (38.13)                                        
 18 Papaccio, Zachary R       15 FA-MR                1:14.33    1:11.57        
                  34.07     1:11.57 (37.50)                                        
 19 Liebowitz, Eli M          15 AGUA-MR              1:12.78    1:13.56        
                  33.67     1:13.56 (39.89)                                        
 20 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR       NT    1:14.30        
                  34.01     1:14.30 (40.29)                                        
 21 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:14.05    1:14.33        
                  35.34     1:14.33 (38.99)                                        
 22 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR  1:13.62    1:14.83        
                  35.09     1:14.83 (39.74)                                        
 23 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR        NT    1:16.11        
                  36.08     1:16.11 (40.03)                                        
 24 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   1:15.96    1:17.49        
                  36.80     1:17.49 (40.69)                                        
 25 Gurevich, Brendan         18 Express Swimming-MR  1:15.12    1:17.77        
                  36.60     1:17.77 (41.17)                                        
 26 O'Brien, Justin W         17 FA-MR                1:17.29    1:17.99        
                  36.49     1:17.99 (41.50)                                        
 27 Howard, Christian J       18 Express Swimming-MR  1:18.74    1:19.48        
                  36.51     1:19.48 (42.97)                                        
 28 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR   1:20.51    1:19.89        
                  38.42     1:19.89 (41.47)                                        
 29 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   1:19.73    1:19.97        
                  38.15     1:19.97 (41.82)                                        
 30 LaROSSA, Brian K          16 Express Swimming-MR       NT    1:20.95        
                  37.34     1:20.95 (43.61)                                        
 31 Gandras, Lukas H          16 Express Swimming-MR  1:23.15    1:21.09        
                  38.13     1:21.09 (42.96)                                        
 32 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR   1:25.03    1:22.64        
                  39.50     1:22.64 (43.14)                                        
 33 Paltrowitz, Jacob m       13 Flying Dolphins-MR   1:24.23    1:23.52        
                  39.95     1:23.52 (43.57)                                        
 34 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   1:31.82    1:25.16        
                  40.14     1:25.16 (45.02)                                        
 35 O'Brien, Nicholas J       15 FA-MR                1:32.06    1:31.08        
                  43.62     1:31.08 (47.46)                                        
 36 Beaudry, Jack H           12 SSC-MR               1:35.34    1:32.22        
                  43.38     1:32.22 (48.84)                                        
 37 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR               1:36.60    1:34.18        
                  44.43     1:34.18 (49.75)                                        
 38 Carle, Zachary L          13 FA-MR                1:35.39    1:34.58        
                  44.01     1:34.58 (50.57)                                        
 39 Nguyen, Dao H             15 WISC-MR              1:37.42    1:40.97        
                  49.94     1:40.97 (51.03)                                        
 40 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   1:40.55    1:41.66        
                  47.72     1:41.66 (53.94)                                        
 -- Brady, Lance A            16 GAEL-MR              1:11.67         DQ        
      Downward butterfly kick
                  32.61          DQ (37.47)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy, Kerry J          16 AGUA-MR              2:16.56    2:14.66        
                  31.05     1:04.56 (33.51)     1:38.98 (34.42)     2:14.66 (35.68)
  2 Becker, Alexander W       16 AGUA-MR              2:33.44    2:21.52        
                  32.09     1:08.06 (35.97)     1:44.84 (36.78)     2:21.52 (36.68)
  3 Vicioso, Emilio V         17 Flying Dolphins-MR   2:18.23    2:25.45        
                  33.33     1:09.76 (36.43)     1:47.95 (38.19)     2:25.45 (37.50)
  4 Sellami, Max L            14 Flying Dolphins-MR   2:24.50    2:25.90        
                  32.95     1:10.31 (37.36)     1:48.47 (38.16)     2:25.90 (37.43)
  5 Hu, Dylan H               14 Flying Dolphins-MR   2:20.51    2:27.26        
                  32.49     1:10.31 (37.82)     1:49.13 (38.82)     2:27.26 (38.13)
  6 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR  2:27.14    2:28.19        
                  33.72     1:11.16 (37.44)     1:50.07 (38.91)     2:28.19 (38.12)
  7 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:29.70    2:28.61        
                  33.58     1:11.50 (37.92)     1:49.99 (38.49)     2:28.61 (38.62)
  8 Kratchman, Elijah J       15 AGUA-MR              2:33.13    2:31.24        
                  34.17     1:12.44 (38.27)     1:51.39 (38.95)     2:31.24 (39.85)
  9 Gordon, Matthew A         17 AGUA-MR              2:32.38    2:31.43        
                  32.82     1:10.90 (38.08)     1:50.83 (39.93)     2:31.43 (40.60)
 10 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR              2:57.00    2:38.92        
                  37.15     1:18.17 (41.02)     1:59.17 (41.00)     2:38.92 (39.75)
 11 German, Daniel E          14 Express Swimming-MR       NT    2:43.23        
                  36.87     1:18.32 (41.45)     2:01.10 (42.78)     2:43.23 (42.13)
 12 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:42.52    2:45.27        
                  38.32     1:20.28 (41.96)     2:03.17 (42.89)     2:45.27 (42.10)
 13 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR   2:42.46    2:46.02        
                  38.44     1:20.89 (42.45)     2:04.56 (43.67)     2:46.02 (41.46)
 14 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR        NT    2:52.03        
                  41.76     1:26.47 (44.71)     2:10.68 (44.21)     2:52.03 (41.35)
 15 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   2:57.53    2:53.07        
                  39.77     1:23.21 (43.44)     2:09.00 (45.79)     2:53.07 (44.07)
 16 Gurevich, Brendan         18 Express Swimming-MR  2:51.07    2:53.23        
                  38.40     1:22.29 (43.89)     2:08.09 (45.80)     2:53.23 (45.14)
 17 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR   2:56.76    2:53.39        
                  38.20     1:22.92 (44.72)     2:09.13 (46.21)     2:53.39 (44.26)
 18 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   2:50.36    2:53.91        
                  38.79     1:23.35 (44.56)     2:09.12 (45.77)     2:53.91 (44.79)
 19 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              2:56.39    2:57.99        
                  38.21     1:23.50 (45.29)     2:10.17 (46.67)     2:57.99 (47.82)
 20 Gandras, Lukas H          16 Express Swimming-MR  3:04.35    2:58.98        
                  38.43     1:22.96 (44.53)     2:10.31 (47.35)     2:58.98 (48.67)
 21 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   3:10.57    3:07.00        
                  43.23     1:30.77 (47.54)     2:18.57 (47.80)     3:07.00 (48.43)
 22 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR               3:20.42    3:18.83        
                  45.16     1:35.03 (49.87)     2:27.13 (52.10)     3:18.83 (51.70)
 23 Beaudry, Jack H           12 SSC-MR               3:17.89    3:21.28        
                  45.26     1:36.52 (51.26)     2:29.24 (52.72)     3:21.28 (52.04)
 24 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              3:22.35    3:21.96        
                  46.11     1:37.36 (51.25)     2:30.05 (52.69)     3:21.96 (51.91)
 25 Germain, Dylan            14 Flying Dolphins-MR   3:25.64    3:22.58        
                  45.25     1:37.40 (52.15)     2:29.94 (52.54)     3:22.58 (52.64)
 26 Kolotnikov, Vlad          14 Flying Dolphins-MR   3:27.13    3:22.82        
                  45.33     1:37.78 (52.45)     2:31.37 (53.59)     3:22.82 (51.45)
 27 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR        NT    3:38.37        
                  48.13     1:44.88 (56.75)     2:42.31 (57.43)     3:38.37 (56.06)
 -- Jhalani, Shrey            14 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  42.13     1:29.50 (47.37)     2:19.75 (50.25)          DQ (47.96)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        16 NYSA-MR                50.57      50.56        
                  23.52       50.56 (27.04)                                        
  2 Yang, William U           24 Express Swimming-MR    52.29      52.21        
                  24.18       52.21 (28.03)                                        
  3 Imam, Adam R              15 AGUA-MR                54.23      54.60        
                  25.71       54.60 (28.89)                                        
  4 Rosenstein, Ari           16 AGUA-MR                54.83      54.70        
                  24.88       54.70 (29.82)                                        
  5 Liu, Evan                 15 NYSA-MR                56.14      54.82        
                  25.75       54.82 (29.07)                                        
  6 Kim, Christopher B        15 AGUA-MR                59.07      55.41        
                  26.03       55.41 (29.38)                                        
  7 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR                56.09      55.71        
                  25.99       55.71 (29.72)                                        
  8 Solash, Max A             15 AGUA-MR                56.42      55.78        
                  26.05       55.78 (29.73)                                        
  9 Gordon, Matthew A         17 AGUA-MR                57.32      55.82        
                  26.30       55.82 (29.52)                                        
 10 OH, Daniel                17 Express Swimming-MR    56.86      56.79        
                  26.14       56.79 (30.65)                                        
 11 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR    55.22      56.89        
                  26.26       56.89 (30.63)                                        
 12 Pitt, David H             16 AGUA-MR                56.35      57.47        
                  26.37       57.47 (31.10)                                        
 12 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR    58.52      57.47        
                  26.58       57.47 (30.89)                                        
 14 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                57.63      57.49        
                  26.59       57.49 (30.90)                                        
 15 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR    58.61      57.92        
                  27.17       57.92 (30.75)                                        
 16 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR    59.20      58.38        
                  27.31       58.38 (31.07)                                        
 17 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR    57.52      58.41        
                  27.56       58.41 (30.85)                                        
 18 Kumeno, Kai L             17 AGUA-MR                55.55      58.70        
                  26.79       58.70 (31.91)                                        
 19 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  1:00.58      58.74        
                  27.26       58.74 (31.48)                                        
 20 Cassidy, Kerry J          16 AGUA-MR                56.80      58.75        
                  27.25       58.75 (31.50)                                        
 21 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR                58.66      59.28        
                  27.91       59.28 (31.37)                                        
 22 O'Connor, Will P          17 GAEL-MR                   NT    1:00.19        
                  27.53     1:00.19 (32.66)                                        
 23 Costello, Sean M          17 NYSA-MR                57.65    1:00.22        
                  27.56     1:00.22 (32.66)                                        
 24 Kratchman, Elijah J       15 AGUA-MR              1:00.47    1:01.15        
                  28.50     1:01.15 (32.65)                                        
 25 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR     59.83    1:01.18        
                  28.64     1:01.18 (32.54)                                        
 26 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:00.30    1:01.21        
                  28.20     1:01.21 (33.01)                                        
 27 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR     57.96    1:01.37        
                  29.05     1:01.37 (32.32)                                        
 28 Hu, Dylan H               14 Flying Dolphins-MR   1:01.06    1:01.39        
                  28.46     1:01.39 (32.93)                                        
 29 Yang, Sean M              17 AGUA-MR                58.41    1:01.55        
                  28.14     1:01.55 (33.41)                                        
 30 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:00.16    1:01.67        
                  29.51     1:01.67 (32.16)                                        
 31 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:03.10    1:02.47        
                  28.90     1:02.47 (33.57)                                        
 32 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   1:01.00    1:02.49        
                  29.32     1:02.49 (33.17)                                        
 33 Papaccio, Zachary R       15 FA-MR                1:07.39    1:02.93        
                  30.17     1:02.93 (32.76)                                        
 34 Gurevich, Brendan         18 Express Swimming-MR  1:05.06    1:04.54        
                  28.92     1:04.54 (35.62)                                        
 35 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR  1:04.62    1:04.65        
                  30.10     1:04.65 (34.55)                                        
 36 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:05.85    1:05.17        
                  29.53     1:05.17 (35.64)                                        
 37 Olsen, Luke E             15 FA-MR                1:11.30    1:05.64        
                  30.12     1:05.64 (35.52)                                        
 38 Howard, Christian J       18 Express Swimming-MR  1:08.15    1:05.80        
                  30.31     1:05.80 (35.49)                                        
 39 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   1:08.71    1:13.15        
                  32.58     1:13.15 (40.57)                                        
 40 Heilemann, Joe P          15 CSDC-MR                   NT    1:15.78        
                  32.47     1:15.78 (43.31)                                        
 41 Paltrowitz, Jacob m       13 Flying Dolphins-MR   1:17.23    1:20.31        
                  36.42     1:20.31 (43.89)                                        
 42 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   1:34.28    1:37.10        
                  42.73     1:37.10 (54.37)                                        
 43 Nguyen, Dao H             15 WISC-MR              1:37.99    1:44.26        
                  48.09     1:44.26 (56.17)                                        
 44 Carle, Caleb M            12 FA-MR                     NT    1:58.90        
                  45.00   1:58.90 (1:13.90)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solash, Max A             15 AGUA-MR              2:06.29    2:04.36        
                  27.42       57.90 (30.48)     1:29.99 (32.09)     2:04.36 (34.37)
  2 Gordon, Matthew A         17 AGUA-MR              2:13.63    2:07.64        
                  27.53       59.03 (31.50)     1:32.20 (33.17)     2:07.64 (35.44)
  3 Pitt, David H             16 AGUA-MR              2:05.34    2:09.20        
                  28.78     1:02.12 (33.34)     1:34.68 (32.56)     2:09.20 (34.52)
  4 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              2:14.93    2:12.63        
                  27.84     1:00.86 (33.02)     1:36.16 (35.30)     2:12.63 (36.47)
  5 Imam, Adam R              15 AGUA-MR              2:03.43    2:13.43        
                  27.33       59.05 (31.72)     1:35.44 (36.39)     2:13.43 (37.99)
  6 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              2:12.59    2:16.58        
                  27.69     1:01.40 (33.71)     1:38.37 (36.97)     2:16.58 (38.21)
  7 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR   2:10.87    2:20.71        
                  32.12     1:08.30 (36.18)     1:44.66 (36.36)     2:20.71 (36.05)
  8 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR   2:12.89    2:22.22        
                  32.09     1:08.60 (36.51)     1:45.65 (37.05)     2:22.22 (36.57)
  9 Hu, Dylan H               14 Flying Dolphins-MR   2:20.20    2:24.58        
                  30.21     1:06.91 (36.70)     1:46.26 (39.35)     2:24.58 (38.32)
 10 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   2:20.99    2:25.96        
                  33.20     1:09.67 (36.47)     1:49.01 (39.34)     2:25.96 (36.95)
 11 Sellami, Max L            14 Flying Dolphins-MR   2:28.99    2:27.18        
                  32.83     1:10.70 (37.87)     1:51.06 (40.36)     2:27.18 (36.12)
 12 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                2:49.86    2:31.47        
                  31.94     1:09.86 (37.92)     1:50.38 (40.52)     2:31.47 (41.09)
 13 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR       NT    2:38.73        
                  35.22     1:14.24 (39.02)     1:54.87 (40.63)     2:38.73 (43.86)
 14 Olsen, Lars O             10 FA-MR                     NT    2:43.13        
                  36.31     1:18.21 (41.90)     2:02.84 (44.63)     2:43.13 (40.29)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Christopher B        15 AGUA-MR              2:02.87    1:59.62        
                  26.02       55.17 (29.15)     1:31.45 (36.28)     1:59.62 (28.17)
  2 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR              2:04.30    2:03.95        
                  26.79       58.19 (31.40)     1:35.54 (37.35)     2:03.95 (28.41)
  3 Liu, Evan                 15 NYSA-MR              2:03.67    2:04.61        
                  26.71       57.90 (31.19)     1:35.37 (37.47)     2:04.61 (29.24)
  4 Cassidy, Kerry J          16 AGUA-MR              2:04.85    2:05.25        
                  27.59       59.50 (31.91)     1:36.05 (36.55)     2:05.25 (29.20)
  5 Solash, Max A             15 AGUA-MR              2:06.93    2:07.34        
                  27.17       58.62 (31.45)     1:37.53 (38.91)     2:07.34 (29.81)
  6 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:11.09    2:08.78        
                  28.16     1:01.32 (33.16)     1:40.99 (39.67)     2:08.78 (27.79)
  7 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR  2:02.90    2:09.21        
                  26.60       58.74 (32.14)     1:37.22 (38.48)     2:09.21 (31.99)
  8 Hartigan, Chris J         16 GAEL-MR              2:12.20    2:09.23        
                  28.05     1:00.60 (32.55)     1:39.90 (39.30)     2:09.23 (29.33)
  9 Sabella, Nick G           17 NYSA-MR              2:09.05    2:10.16        
                  27.31     1:00.47 (33.16)     1:40.45 (39.98)     2:10.16 (29.71)
 10 Chang, Cato A             15 AGUA-MR              2:10.23    2:10.62        
                  28.69     1:02.84 (34.15)     1:42.01 (39.17)     2:10.62 (28.61)
 11 Costello, Sean M          17 NYSA-MR              2:15.19    2:13.29        
                  27.28     1:03.30 (36.02)     1:43.39 (40.09)     2:13.29 (29.90)
 12 Franklyn, Narmeri S       15 GAEL-MR              2:24.72    2:14.51        
                  27.12     1:04.83 (37.71)     1:42.73 (37.90)     2:14.51 (31.78)
 13 O'Connor, Will P          17 GAEL-MR              2:21.33    2:15.17        
                  27.73     1:01.49 (33.76)     1:43.90 (42.41)     2:15.17 (31.27)
 14 Becker, Alexander W       16 AGUA-MR              2:22.44    2:20.00        
                  34.29     1:10.43 (36.14)     1:46.43 (36.00)     2:20.00 (33.57)
 15 Valle, Matthew J          16 FA-MR                2:18.90    2:20.74        
                  29.68     1:04.95 (35.27)     1:47.86 (42.91)     2:20.74 (32.88)
 16 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   2:17.02    2:22.73        
                  29.44     1:06.10 (36.66)     1:50.17 (44.07)     2:22.73 (32.56)
 17 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:21.87    2:23.82        
                  32.07     1:09.29 (37.22)     1:52.18 (42.89)     2:23.82 (31.64)
 18 Olsen, Luke E             15 FA-MR                2:25.43    2:23.91        
                  30.85     1:07.41 (36.56)     1:52.13 (44.72)     2:23.91 (31.78)
 19 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:26.55    2:26.29        
                  31.15     1:08.19 (37.04)     1:52.16 (43.97)     2:26.29 (34.13)
 20 German, Daniel E          14 Express Swimming-MR       NT    2:27.41        
                  32.54     1:10.85 (38.31)     1:54.17 (43.32)     2:27.41 (33.24)
 21 Gurevich, Brendan         18 Express Swimming-MR  2:27.91    2:28.77        
                  30.34     1:09.52 (39.18)     1:53.03 (43.51)     2:28.77 (35.74)
 22 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   2:35.45    2:32.33        
                  31.98     1:10.24 (38.26)     1:55.29 (45.05)     2:32.33 (37.04)
 23 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR   2:35.61    2:32.94        
                  32.30     1:12.01 (39.71)     1:59.23 (47.22)     2:32.94 (33.71)
 24 Hamm, Will B              12 WISC-MR              2:37.66    2:34.20        
                  33.87     1:11.50 (37.63)     2:01.35 (49.85)     2:34.20 (32.85)
 25 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   2:27.77    2:34.34        
                  33.74     1:12.68 (38.94)     1:59.64 (46.96)     2:34.34 (34.70)
 26 Wodicka, Nick G           14 CSDC-MR              2:50.56    2:39.01        
                  34.72     1:11.54 (36.82)     2:04.24 (52.70)     2:39.01 (34.77)
 27 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR   2:40.20    2:42.62        
                  35.17     1:17.02 (41.85)     2:06.82 (49.80)     2:42.62 (35.80)
 28 Heilemann, Joe P          15 CSDC-MR              2:54.66    2:42.81        
                  33.86     1:15.57 (41.71)     2:07.04 (51.47)     2:42.81 (35.77)
 29 Green, Trevor A           10 SSC-MR               2:55.00    2:46.96        
                  35.18     1:17.13 (41.95)     2:08.72 (51.59)     2:46.96 (38.24)
 30 Jhalani, Shrey            14 Flying Dolphins-MR   2:55.47    2:53.07        
                  39.69     1:24.26 (44.57)     2:14.78 (50.52)     2:53.07 (38.29)
 31 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              2:55.12    2:53.13        
                  40.72     1:24.30 (43.58)     2:17.11 (52.81)     2:53.13 (36.02)
 32 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR               3:01.04    3:00.10        
                  44.86     1:28.70 (43.84)     2:19.71 (51.01)     3:00.10 (40.39)
 33 Germain, Dylan            14 Flying Dolphins-MR   2:59.88    3:00.98        
                  41.77     1:26.60 (44.83)     2:20.46 (53.86)     3:00.98 (40.52)
 34 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   2:58.28    3:05.12        
                  45.20     1:31.21 (46.01)     2:27.22 (56.01)     3:05.12 (37.90)
 35 Kolotnikov, Vlad          14 Flying Dolphins-MR   3:16.43    3:21.99        
                  49.85     1:43.92 (54.07)     2:37.12 (53.20)     3:21.99 (44.87)
 -- Beaudry, Jack H           12 SSC-MR               3:07.32         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  42.03     1:33.03 (51.00)     2:25.58 (52.55)          DQ (47.21)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A      15 AGUA-MR              4:26.94    4:25.44        
                  26.93       57.73 (30.80)     1:31.65 (33.92)     2:05.72 (34.07)
        2:44.07 (38.35)     3:24.66 (40.59)     3:55.87 (31.21)     4:25.44 (29.57)
  2 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR  4:26.43    4:34.70        
                  27.12       58.34 (31.22)     1:32.60 (34.26)     2:06.52 (33.92)
        2:45.99 (39.47)     3:27.53 (41.54)     4:01.01 (33.48)     4:34.70 (33.69)
  3 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              5:09.21    5:01.20        
                  30.97     1:06.73 (35.76)     1:46.38 (39.65)     2:26.91 (40.53)
        3:09.08 (42.17)     3:50.83 (41.75)     4:26.67 (35.84)     5:01.20 (34.53)
  4 Skaistis, Levi B          10 AGUA-MR              6:00.00    5:05.75        
                  32.85     1:11.88 (39.03)     1:51.12 (39.24)     2:31.01 (39.89)
        3:13.47 (42.46)     3:56.83 (43.36)     4:31.99 (35.16)     5:05.75 (33.76)
  5 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              5:33.30    5:36.44        
                  34.71     1:15.48 (40.77)     1:57.89 (42.41)     2:38.98 (41.09)
        3:30.16 (51.18)     4:20.17 (50.01)     4:58.42 (38.25)     5:36.44 (38.02)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                   NT      31.50        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Causin, Hannah D          16 CSDC-MR                   NT      58.86        
                  28.08       58.86 (30.78)                                        
  2 Jeffares, Chloe E         15 CSDC-MR                   NT    1:01.08        
                  29.43     1:01.08 (31.65)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Causin, Hannah D          16 CSDC-MR                   NT    1:00.36        
                  29.18     1:00.36 (31.18)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR       NT      59.88        
                  28.57       59.88 (31.31)                                        
  2 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR       NT    1:00.01        
                  28.71     1:00.01 (31.30)                                        
  3 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR                   NT    1:06.16        
                  31.14     1:06.16 (35.02)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carsen, Jonathan D        14 GAEL-MR                   NT      49.26        
                  23.71       49.26 (25.55)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eforo, Danielle           15 GAEL-MR                   NT    1:57.11        
                  27.29       56.98 (29.69)     1:26.80 (29.82)     1:57.11 (30.31)
  2 Bertuccioli, Asia A       15 GAEL-MR                   NT    2:10.62        
                  28.94     1:01.18 (32.24)     1:36.08 (34.90)     2:10.62 (34.54)
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Sophia E        9 GAEL-MR                   NT      35.16        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR       NT    1:05.17        
                  31.20     1:05.17 (33.97)                                        
  2 Gutierrez, Luci           11 GAEL-MR                   NT    1:09.02        
                  33.43     1:09.02 (35.59)                                        
  3 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR       NT    1:18.66        
                  38.14     1:18.66 (40.52)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Luci           11 GAEL-MR                   NT    1:10.36        
                  33.80     1:10.36 (36.56)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Einsetler, Morgan P       13 WISC-MR                   NT    1:13.99        
                  36.82     1:13.99 (37.17)                                        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR       NT      36.35        
  2 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR       NT      37.64        
  3 Bouzarouata, Salma K      11 UNLIE-MR                  NT      38.15        
  4 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR       NT      38.48        
  5 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR       NT      40.96        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR                   NT      49.97        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gargiulo, Olivia M        15 GAEL-MR                   NT    1:11.83        
                  33.05     1:11.83 (38.78)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR       NT    2:18.85        
                  30.73     1:06.08 (35.35)     1:42.07 (35.99)     2:18.85 (36.78)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR       NT    2:54.67        
                  38.33     1:21.96 (43.63)     2:08.18 (46.22)     2:54.67 (46.49)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR       NT      30.32        
  2 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR       NT      32.81        
  3 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                   NT      34.03        
  4 Singer, Keira A           10 WISC-MR                   NT      35.35        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                   NT      33.32        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pupke, Cameron R          10 WISC-MR                   NT      33.67        
  2 Singer, Keira A           10 WISC-MR                   NT      35.17        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR       NT    1:09.78        
                  32.47     1:09.78 (37.31)                                        
  2 Olsen, Luke D             13 CSDC-MR                   NT    1:21.48        
                  36.18     1:21.48 (45.30)                                        
  3 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR       NT    1:22.28        
                  37.10     1:22.28 (45.18)                                        
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                     NT    2:39.07        
                  34.89     1:17.25 (42.36)     2:00.22 (42.97)     2:39.07 (38.85)
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                   NT    1:25.61        
                  38.40     1:25.61 (47.21)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR       NT    1:13.50        
                  33.04     1:13.50 (40.46)                                        
  2 Kulier, Kayla A           10 Express Swimming-MR       NT    1:17.98        
                  34.11     1:17.98 (43.87)                                        
  3 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR       NT    1:18.55        
                  37.81     1:18.55 (40.74)                                        
  4 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR       NT    1:20.81        
                  38.04     1:20.81 (42.77)                                        
  5 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR       NT    1:30.34        
                  40.59     1:30.34 (49.75)                                        
  6 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR       NT    1:37.69        
                  46.81     1:37.69 (50.88)                                        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                   NT    1:19.33        
                  36.30     1:19.33 (43.03)                                        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR        NT    2:44.34        
                  33.48     1:13.83 (40.35)     2:06.03 (52.20)     2:44.34 (38.31)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR       NT    2:40.62        
                  36.51     1:15.86 (39.35)     2:03.25 (47.39)     2:40.62 (37.37)