Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/1/2019 08:12 PM
              2019 MR LIE June Jamboree - 6/28/2019 to 6/30/2019               
                         Sanction #: 190611 - 190655-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR                 34.47      31.97        
  2 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR    31.79      32.13        
  3 Tan, Shanel E             10 QNS-MR                 33.33      33.09        
  4 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    33.64      34.16        
  5 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                48.49      35.76        
  6 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 38.20      36.51        
  7 Paltag, Gaby              10 PAC-MR                 38.51      36.67        
  8 Garretson, Phoebe N       10 PAC-MR                 38.99      36.89        
  9 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    35.59      37.13        
 10 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    37.35      37.47        
 11 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                40.69      39.00        
 12 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR                 38.76      39.59        
 13 Minchala, Emily D          9 FLY-MR                 41.78      39.69        
 14 Franks, Ellie             10 Express Swimming-MR    38.12      40.09        
 15 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    39.05      40.14        
 16 Grotto, Gia R             10 SSC-MR                 45.44      40.48        
 17 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR                43.45      40.83        
 18 Cagno, Lucia P            10 QNS-MR                 42.72      41.30        
 19 Romano, Caterina          10 QNS-MR               1:00.33      41.38        
 20 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR    42.07      41.40        
 21 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    39.57      42.25        
 22 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR    47.04      42.27        
 23 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    42.60      42.28        
 24 Green, Kennedy L          10 SSC-MR                 44.21      42.37        
 25 Han, Marianne H           10 FLY-MR                 41.69      42.40        
 26 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR                 52.48      42.75        
 27 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR    43.68      45.37        
 28 Rehren, Kaitlyn            9 HYB-MR                 49.62      46.04        
 29 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR                    NT      51.40        
 30 Pinto, Julia S            10 HYB-MR                 52.87      52.35        
 31 Persaud, Amiya B           9 Express Swimming-MR    56.79      55.40        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR               1:17.68    1:12.56        
  2 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:16.08    1:18.15        
  3 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:21.07    1:19.99        
  4 Garretson, Phoebe N       10 PAC-MR               1:40.31    1:21.39        
  5 Davis, Naomi              10 CSDC-MR              1:59.26    1:21.40        
  6 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR  1:22.63    1:21.76        
  7 Flouras, Anastasia         9 QNS-MR               1:25.32    1:23.84        
  8 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:23.47    1:26.24        
  9 Paltag, Gaby              10 PAC-MR               1:26.75    1:26.28        
 10 Minchala, Emily D          9 FLY-MR               1:28.20    1:27.15        
 11 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:25.19    1:29.30        
 12 Grotto, Gia R             10 SSC-MR               1:35.34    1:29.43        
 13 Han, Marianne H           10 FLY-MR               1:33.96    1:31.30        
 14 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:33.09    1:31.33        
 15 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR               1:29.47    1:32.10        
 16 Petkovits, Maria          10 HYB-MR               1:37.74    1:32.16        
 17 Franks, Ellie             10 Express Swimming-MR  1:33.11    1:32.82        
 18 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:31.04    1:33.66        
 19 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               1:45.62    1:42.14        
 20 Green, Kennedy L          10 SSC-MR               2:02.28    1:43.79        
 21 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR  1:46.85    1:43.90        
 22 SO, Hailee                10 Express Swimming-MR  1:51.33    1:49.66        
 23 Virga, Lily               10 CSDC-MR              2:07.06    1:53.97        
 24 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR                    NT    1:57.93        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR                 37.40      36.38        
  2 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR    36.84      37.43        
  3 Tan, Shanel E             10 QNS-MR                 38.81      38.38        
  4 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 40.83      39.19        
  5 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    39.31      39.79        
  6 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    39.78      40.93        
  7 Garretson, Phoebe N       10 PAC-MR                 41.28      42.99        
  8 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    45.67      45.36        
  9 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                46.68      45.91        
 10 Cagno, Lucia P            10 QNS-MR                 45.33      45.93        
 11 Han, Marianne H           10 FLY-MR               1:02.08      47.33        
 12 Paltag, Gaby              10 PAC-MR                 45.86      47.44        
 13 Minchala, Emily D          9 FLY-MR                 54.81      47.51        
 14 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 45.51      47.68        
 15 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR    51.19      47.91        
 16 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    47.60      47.93        
 17 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    48.82      48.45        
 18 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    48.56      48.66        
 19 Grotto, Gia R             10 SSC-MR                 54.80      49.14        
 20 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR                 47.79      51.74        
 21 Franks, Ellie             10 Express Swimming-MR    51.02      51.83        
 22 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR                 53.35      51.93        
 23 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR                52.34      52.49        
 24 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR    52.44      54.19        
 25 Rehren, Kaitlyn            9 HYB-MR                 54.33      54.98        
 26 Green, Kennedy L          10 SSC-MR                 53.13      55.26        
 27 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR    52.95      55.42        
 28 Pinto, Julia S            10 HYB-MR               1:06.73      59.45        
 29 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR                    NT      59.58        
 30 Persaud, Amiya B           9 Express Swimming-MR  1:12.93    1:13.77        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR               1:20.78    1:20.47        
  2 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:25.51    1:25.98        
  3 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:27.23    1:26.10        
  4 Garretson, Phoebe N       10 PAC-MR               1:29.01    1:32.01        
  5 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                   NT    1:32.31        
  6 Flouras, Anastasia         9 QNS-MR               1:35.87    1:32.47        
  7 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR  1:36.29    1:35.66        
  8 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:37.83    1:37.08        
  9 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:40.10    1:38.62        
 10 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:40.86    1:38.81        
 11 Minchala, Emily D          9 FLY-MR                    NT    1:39.22        
 12 Paltag, Gaby              10 PAC-MR               1:36.28    1:40.02        
 13 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR               1:56.67    1:40.06        
 14 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:42.87    1:41.52        
 15 Cagno, Lucia P            10 QNS-MR               1:41.90    1:42.35        
 16 Petkovits, Maria          10 HYB-MR               2:07.66    1:48.07        
 17 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:50.87    1:49.16        
 18 Grotto, Gia R             10 SSC-MR               1:46.57    1:50.24        
 19 Franks, Ellie             10 Express Swimming-MR  1:54.58    1:53.22        
 20 Green, Kennedy L          10 SSC-MR               2:23.27    1:55.62        
 21 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               2:31.57    1:56.63        
 22 Knopf, Sena               10 HYB-MR                    NT    1:58.61        
 23 Rehren, Kaitlyn            9 HYB-MR                    NT    2:01.66        
 -- Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR  2:05.65         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Han, Marianne H           10 FLY-MR                    NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flouras, Anastasia         9 QNS-MR                 49.58      48.26        
  2 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    50.71      49.10        
  3 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    49.78      50.20        
  4 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    51.34      51.08        
  5 Paltag, Gaby              10 PAC-MR                 55.44      51.48        
  6 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    51.97      53.11        
  7 Cagno, Lucia P            10 QNS-MR                 53.88      53.20        
  8 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    53.50      53.66        
  9 Garretson, Phoebe N       10 PAC-MR                 59.38      53.82        
 10 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 58.14      53.88        
 11 Franks, Ellie             10 Express Swimming-MR    56.18      54.11        
 12 Green, Kennedy L          10 SSC-MR                 58.66      57.10        
 13 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR               1:00.87      58.92        
 14 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               1:06.45      59.34        
 15 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:00.33      59.44        
 16 Rehren, Kaitlyn            9 HYB-MR               1:01.65    1:00.96        
 17 Grotto, Gia R             10 SSC-MR               1:01.86    1:01.44        
 18 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    58.77    1:01.47        
 19 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR  1:03.50    1:03.45        
 20 Knopf, Sena               10 HYB-MR                    NT    1:04.12        
 21 SO, Hailee                10 Express Swimming-MR  1:07.41    1:07.28        
 22 Virga, Lily               10 CSDC-MR              1:21.51    1:07.88        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:39.71    1:37.25        
  2 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR               1:41.42    1:37.76        
  3 Cagno, Lucia P            10 QNS-MR               1:55.78    1:50.49        
  4 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR  1:52.25    1:51.43        
  5 Garretson, Phoebe N       10 PAC-MR               1:48.94    1:51.53        
  6 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:52.25    1:52.65        
  7 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:48.23    1:53.98        
  8 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:53.16    1:56.02        
  9 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:52.86    1:56.85        
 10 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:52.90    1:57.02        
 11 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                   NT    1:59.58        
 12 Paltag, Gaby              10 PAC-MR               1:58.55    2:01.46        
 13 Franks, Ellie             10 Express Swimming-MR  2:03.34    2:01.77        
 14 Sciortino, Sienna B        9 Express Swimming-MR  2:00.38    2:02.71        
 15 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  2:00.56    2:03.56        
 16 Green, Kennedy L          10 SSC-MR               2:09.03    2:04.56        
 17 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              2:05.19    2:05.90        
 18 Gyllenhammer, Kiran Adel  10 FLY-MR               2:24.53    2:06.41        
 19 Grotto, Gia R             10 SSC-MR               2:10.10    2:10.39        
 20 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               2:10.11    2:12.14        
 21 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR               2:08.27    2:14.04        
 22 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR  2:14.98    2:18.72        
 -- Rehren, Kaitlyn            9 HYB-MR               2:14.16         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    38.53      37.64        
  2 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR                 39.84      39.59        
  3 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                   NT      39.76        
  4 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    40.42      42.05        
  5 Minchala, Emily D          9 FLY-MR                 47.18      44.29        
  6 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 44.22      44.98        
  7 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    44.32      45.61        
  8 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    44.71      45.66        
  9 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR                 47.16      48.20        
 10 Grotto, Gia R             10 SSC-MR                 49.34      49.66        
 11 Han, Marianne H           10 FLY-MR                 52.16      50.48        
 12 Paltag, Gaby              10 PAC-MR                 51.24      51.64        
 13 Cagno, Lucia P            10 QNS-MR                 53.49      52.05        
 14 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    51.33      52.48        
 15 Knopf, Sena               10 HYB-MR                    NT      54.28        
 16 Green, Kennedy L          10 SSC-MR                 50.26      54.75        
 17 Virga, Lily               10 CSDC-MR              1:17.21      58.50        
 18 SO, Hailee                10 Express Swimming-MR       NT      58.58        
 19 Rehren, Kaitlyn            9 HYB-MR                    NT      58.71        
 20 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:00.73      59.79        
 21 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR                    NT    1:22.26        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  1:20.63    1:18.08        
  2 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:30.33    1:27.08        
  3 Tan, Shanel E             10 QNS-MR               1:34.49    1:32.23        
  4 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:37.76    1:38.40        
  5 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR       NT    1:40.46        
  6 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                   NT    1:43.74        
  7 Minchala, Emily D          9 FLY-MR               2:03.21    1:46.63        
  8 Han, Marianne H           10 FLY-MR               1:53.79    1:47.86        
  9 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR  1:58.11    1:48.26        
 10 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR  1:43.12    1:48.27        
 11 Giagios, Andraya B        10 SSC-MR               1:53.33    1:52.28        
 12 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:50.09    1:54.75        
 13 Grotto, Gia R             10 SSC-MR               2:26.93    1:57.62        
 14 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              2:13.22    2:09.30        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    30.44      30.30        
  2 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    30.77      30.46        
  3 Moran, Laura A            12 QNS-MR                 31.98      31.61        
  4 Bak, Hanna M              11 QNS-MR                 33.56      31.63        
  5 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    31.34      31.65        
  6 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR    32.62      32.02        
  7 Tong, Aurey               12 QNS-MR                 33.31      32.04        
  8 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR                 33.48      32.26        
  9 Yan, Maddy                11 QNS-MR                 32.39      32.50        
 10 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    32.34      32.84        
 11 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR    32.88      32.85        
 12 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                34.55      33.03        
 13 Milstein, Jillian E       12 PAC-MR                 34.54      33.12        
 14 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR                 32.47      33.21        
 15 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR    33.47      33.31        
 16 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 35.03      33.59        
 17 Flores, Isabella          12 FLY-MR                 35.76      34.02        
 18 Pagano, Krista R          11 Express Swimming-MR    34.94      34.35        
 19 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR    35.04      34.61        
 20 Colombo, Kayla M          11 FLY-MR                 34.47      34.67        
 21 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    34.60      34.83        
 22 Conti, GiannaMarie        12 PAC-MR                    NT      35.25        
 23 Santos, Lilly G           11 PAC-MR                 33.97      35.33        
 24 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    35.75      35.71        
 24 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    33.50      35.71        
 26 Wong, Isabella D          12 UN-MR                  39.27      35.91        
 27 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR    36.09      35.95        
 28 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    35.77      36.03        
 29 Lewis, Maeve              12 LIFE-MR                38.92      36.22        
 30 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR                 36.91      36.75        
 31 Clark, Emily              12 HYB-MR                 37.34      36.78        
 32 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR                38.58      37.77        
 33 Hwang, Annelise           11 FLY-MR                 40.00      37.92        
 34 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR    37.12      38.04        
 35 Marotta, Alexa P          11 SSC-MR                 39.84      38.59        
 36 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR    40.26      38.75        
 37 Su, Elaine                11 QNS-MR                 51.33      39.61        
 38 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 43.62      39.66        
 39 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    41.12      40.35        
 40 Waldman, Iliana K         12 Express Swimming-MR    42.42      40.69        
 41 Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR    40.79      40.78        
 42 Zoelle, Ryan G            11 PAC-MR                 40.57      40.99        
 43 Cook, Keiran R            12 Express Swimming-MR    43.58      41.65        
 44 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    41.33      41.84        
 45 Ratto, Leah F             11 SSC-MR                 45.51      41.94        
 46 Morda, Amanda M           11 SSC-MR                 43.39      42.25        
 47 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                 38.07      42.41        
 48 Young, Sydney B           11 SSC-MR                 40.84      42.83        
 49 Lin, Kelly                11 LIFE-MR                55.05      46.81        
 50 Williams, Cara A          12 SSC-MR                 51.72      49.81        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:06.28    1:07.11        
  2 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:08.02    1:07.91        
  3 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:09.34    1:10.51        
  4 Moran, Laura A            12 QNS-MR               1:14.47    1:10.95        
  5 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR               1:12.05    1:11.61        
  6 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR  1:13.23    1:11.62        
  7 Pintal, Natalia           12 QNS-MR               1:13.28    1:12.22        
  8 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:15.71    1:13.33        
  9 Yan, Maddy                11 QNS-MR               1:13.86    1:13.80        
 10 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR               1:13.57    1:13.90        
 11 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR  1:14.70    1:14.20        
 12 Pagano, Krista R          11 Express Swimming-MR  1:16.91    1:14.27        
 13 Krall, Brianna            12 CSDC-MR              1:13.59    1:14.63        
 14 Milstein, Jillian E       12 PAC-MR               1:21.08    1:14.74        
 15 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  1:18.08    1:16.87        
 16 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR  1:16.74    1:17.00        
 17 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR  1:19.83    1:18.81        
 18 Conti, GiannaMarie        12 PAC-MR                    NT    1:19.71        
 18 Ramos, Kota               12 CSDC-MR              1:20.40    1:19.71        
 20 Wong, Isabella D          12 UN-MR                1:27.90    1:20.60        
 21 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:21.03    1:20.98        
 22 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR               1:22.89    1:21.29        
 23 Ho, Rica L                11 QNS-MR               1:23.20    1:23.25        
 24 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR  1:22.51    1:23.59        
 25 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:38.49    1:24.08        
 26 Alvear, Isabella          12 HYB-MR               1:26.57    1:25.61        
 27 Marotta, Alexa P          11 SSC-MR               1:34.93    1:27.13        
 28 Lewis, Maeve              12 LIFE-MR              1:27.27    1:27.64        
 29 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR              1:41.24    1:28.13        
 30 Clark, Emily              12 HYB-MR               1:27.34    1:28.20        
 31 Flouras, Penelope         11 QNS-MR               1:28.39    1:28.41        
 32 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR  1:31.72    1:29.22        
 33 Schrader, Eva K           12 SSC-MR               1:39.34    1:30.07        
 34 Waldman, Iliana K         12 Express Swimming-MR  1:33.57    1:30.30        
 35 White, Shannon            11 HYB-MR               1:28.23    1:30.50        
 36 Zoelle, Ryan G            11 PAC-MR               1:30.48    1:30.71        
 37 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:32.87    1:31.24        
 38 McNeill, Alyssa W         11 Express Swimming-MR       NT    1:31.81        
 39 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  1:34.00    1:32.85        
 40 Ratto, Leah F             11 SSC-MR               1:40.79    1:34.90        
 41 Getzoni, Mary             11 HYB-MR               1:29.73    1:35.33        
 42 Mozian, Alexis P          12 SSC-MR               1:38.59    1:35.45        
 43 McKelvey, Elizabeth S     11 Express Swimming-MR       NT    1:41.08        
 44 Cook, Keiran R            12 Express Swimming-MR       NT    1:41.19        
 45 Lin, Kelly                11 LIFE-MR              2:13.30    1:47.77        
 46 Williams, Cara A          12 SSC-MR               1:55.88    1:53.32        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Laura A            12 QNS-MR                 37.60      36.75        
  2 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    37.51      36.92        
  3 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    36.38      36.99        
  4 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR                 41.37      37.48        
  5 Yan, Maddy                11 QNS-MR                 38.91      37.91        
  6 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    38.29      38.07        
  7 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR                 38.67      38.29        
  8 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    38.66      38.60        
  9 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR    38.83      38.72        
 10 Tong, Aurey               12 QNS-MR                 42.41      38.88        
 11 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR    40.33      39.13        
 12 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    39.38      39.60        
 13 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR    39.97      40.20        
 14 Santos, Lilly G           11 PAC-MR                 41.56      40.23        
 15 Milstein, Jillian E       12 PAC-MR                 39.52      40.49        
 16 Bak, Hanna M              11 QNS-MR                 40.87      40.51        
 17 Conti, GiannaMarie        12 PAC-MR                    NT      41.34        
 18 Flores, Isabella          12 FLY-MR                 44.93      41.35        
 19 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                41.16      41.84        
 20 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 42.25      42.32        
 21 Pagano, Krista R          11 Express Swimming-MR    41.57      42.53        
 22 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR    41.28      42.85        
 23 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    42.27      43.41        
 24 Wong, Isabella D          12 UN-MR                  44.72      43.55        
 25 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR                 46.62      43.65        
 26 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    44.17      44.32        
 27 Ho, Rica L                11 QNS-MR                 45.89      44.51        
 28 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    44.34      44.75        
 29 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR    46.63      45.01        
 30 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR    45.29      45.57        
 31 Colombo, Kayla M          11 FLY-MR                 44.00      46.16        
 32 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    43.38      46.50        
 33 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR    46.89      46.55        
 34 Zoelle, Ryan G            11 PAC-MR                 46.33      46.88        
 35 Hwang, Annelise           11 FLY-MR                 45.00      47.37        
 36 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                 45.23      47.86        
 37 Clark, Emily              12 HYB-MR                 48.17      48.44        
 38 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR                50.01      48.58        
 39 Marotta, Alexa P          11 SSC-MR                 53.22      48.75        
 40 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    46.53      49.51        
 41 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 49.30      49.53        
 42 Su, Elaine                11 QNS-MR                 58.33      50.13        
 43 Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR    48.97      50.19        
 44 Ratto, Leah F             11 SSC-MR                 56.07      51.24        
 45 Lewis, Maeve              12 LIFE-MR                46.90      51.49        
 46 Young, Sydney B           11 SSC-MR                 51.35      52.49        
 47 Waldman, Iliana K         12 Express Swimming-MR    52.25      54.18        
 48 Lin, Kelly                11 LIFE-MR              1:02.46      56.37        
 49 Williams, Cara A          12 SSC-MR                 59.15    1:00.94        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:21.66    1:18.51        
  2 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:18.66    1:19.47        
  3 Moran, Laura A            12 QNS-MR               1:21.39    1:20.46        
  4 Krall, Brianna            12 CSDC-MR              1:22.86    1:21.23        
  5 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:20.27    1:21.84        
  6 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:21.19    1:22.15        
  7 Yan, Maddy                11 QNS-MR               1:22.14    1:22.28        
  8 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:23.54    1:22.46        
  9 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR               1:34.81    1:24.31        
 10 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR               1:24.83    1:25.19        
 11 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR  1:27.95    1:26.08        
 12 Pintal, Natalia           12 QNS-MR               1:29.25    1:26.24        
 13 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR  1:25.16    1:27.78        
 14 Milstein, Jillian E       12 PAC-MR                    NT    1:28.14        
 15 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR  1:30.33    1:28.30        
 16 Conti, GiannaMarie        12 PAC-MR                    NT    1:28.53        
 17 Pagano, Krista R          11 Express Swimming-MR  1:32.93    1:29.98        
 18 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:28.65    1:30.07        
 19 Gordon, Allison O         11 RA-MR                     NT    1:30.22        
 20 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  1:34.96    1:33.92        
 21 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:37.04    1:33.98        
 22 Ho, Rica L                11 QNS-MR               1:36.51    1:34.22        
 23 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR               1:37.88    1:34.68        
 24 Ramos, Kota               12 CSDC-MR              1:36.41    1:37.95        
 25 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR  1:43.83    1:39.18        
 26 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR  1:36.56    1:39.44        
 27 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                   NT    1:40.05        
 28 Marotta, Alexa P          11 SSC-MR               1:41.72    1:40.56        
 29 Zoelle, Ryan G            11 PAC-MR               2:03.91    1:42.44        
 30 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR       NT    1:44.34        
 31 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:50.51    1:44.95        
 32 Ratto, Leah F             11 SSC-MR               1:54.10    1:45.40        
 33 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:48.96    1:51.00        
 34 Schrader, Eva K           12 SSC-MR               1:58.36    1:51.89        
 35 Cook, Keiran R            12 Express Swimming-MR       NT    1:53.08        
 36 Lewis, Maeve              12 LIFE-MR              2:00.89    1:53.19        
 37 Morda, Amanda M           11 SSC-MR               1:56.02    1:53.75        
 38 McNeill, Alyssa W         11 Express Swimming-MR       NT    1:54.68        
 39 Waldman, Iliana K         12 Express Swimming-MR  1:55.78    1:55.51        
 40 Argueta, Celine A         11 PAC-MR               2:06.97    2:01.58        
 41 Lin, Kelly                11 LIFE-MR              2:00.89    2:04.06        
 42 Williams, Cara A          12 SSC-MR               2:14.12    2:06.12        
 43 McKelvey, Elizabeth S     11 Express Swimming-MR       NT    2:10.35        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    39.00      38.22        
  2 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR    40.24      40.02        
  3 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR    44.43      41.69        
  4 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    42.13      42.12        
  5 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR                 41.72      42.47        
  6 Kwan, Maggie              12 UN-MR               42:00.00      43.06        
  7 Wong, Isabella D          12 UN-MR                  46.17      44.23        
  8 Milstein, Jillian E       12 PAC-MR                 43.73      44.70        
  9 Pintal, Natalia           12 QNS-MR                 46.93      44.77        
 10 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    47.36      46.66        
 11 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR                 46.16      47.01        
 12 Conti, GiannaMarie        12 PAC-MR                    NT      47.12        
 13 Gordon, Allison O         11 RA-MR                  53.85      47.16        
 14 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    47.52      47.19        
 15 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR    46.80      47.54        
 16 Flouras, Penelope         11 QNS-MR                 48.44      48.40        
 17 Ho, Rica L                11 QNS-MR                 50.57      48.43        
 18 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    49.43      48.44        
 19 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    46.00      49.14        
 20 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR    49.44      49.32        
 21 Pagano, Krista R          11 Express Swimming-MR    49.89      49.55        
 22 Lewis, Maeve              12 LIFE-MR              1:02.56      50.34        
 23 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR    47.50      50.46        
 24 Su, Elaine                11 QNS-MR               1:01.33      51.05        
 25 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR    51.18      51.49        
 26 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR                56.50      53.41        
 27 Ramos, Kota               12 CSDC-MR                56.55      53.53        
 28 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                53.96      53.91        
 29 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    52.73      54.66        
 30 Cook, Keiran R            12 Express Swimming-MR       NT      55.06        
 31 Alvear, Isabella          12 HYB-MR                 52.24      55.08        
 32 Zoelle, Ryan G            11 PAC-MR                 52.47      55.57        
 33 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 58.15      55.70        
 34 Mozian, Alexis P          12 SSC-MR               1:05.57      56.96        
 35 Schrader, Eva K           12 SSC-MR                 59.39      58.56        
 36 Morda, Amanda M           11 SSC-MR               1:00.92      58.87        
 37 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                 59.08      58.96        
 38 Clark, Emily              12 HYB-MR                 59.00      59.13        
 39 McNeill, Alyssa W         11 Express Swimming-MR       NT      59.45        
 40 Marotta, Alexa P          11 SSC-MR                 56.17    1:00.38        
 41 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:02.51    1:02.01        
 42 Argueta, Celine A         11 PAC-MR               1:05.32    1:03.26        
 43 Ratto, Leah F             11 SSC-MR               1:33.26    1:04.53        
 44 Waldman, Iliana K         12 Express Swimming-MR  1:05.50    1:04.83        
 45 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR  1:11.40    1:05.85        
 46 Lin, Kelly                11 LIFE-MR              1:00.89    1:05.91        
 47 Williams, Cara A          12 SSC-MR               1:12.81    1:12.29        
 -- White, Shannon            11 HYB-MR                 53.21         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- McKelvey, Elizabeth S     11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:23.76    1:23.82        
  2 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:23.79    1:25.13        
  3 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR  1:33.83    1:30.20        
  4 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR               1:32.33    1:30.48        
  5 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:31.31    1:31.36        
  6 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR  1:32.90    1:32.70        
  7 Santos, Lilly G           11 PAC-MR               1:34.65    1:33.23        
  8 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:34.34    1:35.03        
  9 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:36.37    1:35.22        
 10 Milstein, Jillian E       12 PAC-MR               1:34.32    1:35.33        
 11 Wong, Isabella D          12 UN-MR                1:43.30    1:35.62        
 12 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR               1:40.51    1:38.08        
 13 Bak, Hanna M              11 QNS-MR               1:39.53    1:39.00        
 14 Tong, Aurey               12 QNS-MR               1:47.27    1:39.05        
 15 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR  1:40.28    1:42.53        
 16 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:40.51    1:42.96        
 17 Pagano, Krista R          11 Express Swimming-MR  1:46.37    1:43.06        
 18 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR               1:39.50    1:43.47        
 19 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR              1:43.73    1:43.85        
 20 Conti, GiannaMarie        12 PAC-MR               1:49.70    1:43.98        
 21 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:44.24    1:44.59        
 22 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:46.03    1:46.34        
 23 Colombo, Kayla M          11 FLY-MR               1:44.54    1:46.91        
 24 Ho, Rica L                11 QNS-MR               1:49.71    1:47.91        
 25 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR  1:51.42    1:49.65        
 26 Cook, Keiran R            12 Express Swimming-MR  1:53.49    1:53.15        
 27 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR  1:54.04    1:55.52        
 28 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  1:52.57    1:55.68        
 29 Zoelle, Ryan G            11 PAC-MR               1:54.32    1:58.07        
 30 Hwang, Annelise           11 FLY-MR               1:56.00    1:58.64        
 31 Lewis, Maeve              12 LIFE-MR              1:54.39    1:59.51        
 32 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  2:00.01    2:02.48        
 33 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:59.50    2:05.93        
 34 Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR       NT    2:09.04        
 35 Marotta, Alexa P          11 SSC-MR               2:23.84    2:09.44        
 36 Morda, Amanda M           11 SSC-MR               2:17.03    2:12.11        
 37 Young, Sydney B           11 SSC-MR               2:35.59    2:15.06        
 38 Waldman, Iliana K         12 Express Swimming-MR  2:16.51    2:16.90        
 39 Ratto, Leah F             11 SSC-MR               3:14.95    2:17.41        
 40 Lin, Kelly                11 LIFE-MR              2:00.89    2:22.45        
 41 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR  2:25.26    2:26.74        
 42 Williams, Cara A          12 SSC-MR               2:25.00    2:31.12        
 -- Getzoni, Mary             11 HYB-MR               2:02.68         DQ        
      One hand touch
 -- Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  1:41.80         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    33.27      33.83        
  2 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    35.29      34.61        
  3 Yan, Maddy                11 QNS-MR                 36.15      35.94        
  4 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR    38.27      36.43        
  5 Krall, Brianna            12 CSDC-MR                36.73      36.47        
  6 Moran, Laura A            12 QNS-MR                 37.79      37.02        
  7 Pagano, Krista R          11 Express Swimming-MR    37.62      37.11        
  7 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    36.66      37.11        
  9 Milstein, Jillian E       12 PAC-MR                 37.58      37.49        
 10 Gordon, Allison O         11 RA-MR                  38.69      38.16        
 11 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    39.36      38.42        
 12 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR    38.65      39.62        
 13 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                44.86      40.40        
 14 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR                 40.53      40.53        
 15 Conti, GiannaMarie        12 PAC-MR                    NT      41.17        
 16 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR    40.28      42.58        
 17 Zoelle, Ryan G            11 PAC-MR                 41.65      42.86        
 18 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR    44.07      43.05        
 19 Wong, Isabella D          12 UN-MR                  46.06      43.82        
 20 Su, Elaine                11 QNS-MR                 54.33      44.19        
 21 Marotta, Alexa P          11 SSC-MR                 51.37      44.98        
 22 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR                   NT      45.49        
 23 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    44.50      46.51        
 24 Schrader, Eva K           12 SSC-MR                 51.69      46.74        
 25 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR       NT      47.42        
 26 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 52.62      48.11        
 27 Alvear, Isabella          12 HYB-MR                 46.61      48.19        
 28 Mozian, Alexis P          12 SSC-MR               1:03.94      48.44        
 29 Clark, Emily              12 HYB-MR                 47.22      49.06        
 30 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR                 47.58      49.09        
 31 Lewis, Maeve              12 LIFE-MR                52.89      49.85        
 32 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    51.12      51.93        
 33 Young, Sydney B           11 SSC-MR                 54.19      52.09        
 34 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR    56.06      52.65        
 35 Cook, Keiran R            12 Express Swimming-MR       NT      53.19        
 36 White, Shannon            11 HYB-MR                 52.98      54.26        
 37 Waldman, Iliana K         12 Express Swimming-MR    56.64      54.98        
 38 McKelvey, Elizabeth S     11 Express Swimming-MR       NT      56.62        
 39 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                 53.50      57.11        
 40 Ratto, Leah F             11 SSC-MR               1:07.25      59.00        
 41 Argueta, Celine A         11 PAC-MR               1:07.25    1:03.19        
 42 Williams, Cara A          12 SSC-MR               1:10.57    1:05.61        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:15.85    1:14.03        
  2 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:14.65    1:14.41        
  3 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:17.79    1:17.56        
  4 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:18.96    1:19.94        
  5 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:21.49    1:21.33        
  6 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:22.96    1:23.05        
  7 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR  1:30.40    1:23.81        
  8 Pagano, Krista R          11 Express Swimming-MR  1:30.66    1:26.01        
  9 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:26.32    1:27.02        
 10 Yan, Maddy                11 QNS-MR               1:24.79    1:27.89        
 11 Moran, Laura A            12 QNS-MR               1:43.32    1:30.16        
 12 Flores, Isabella          12 FLY-MR               1:31.80    1:30.91        
 13 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:37.59    1:32.67        
 14 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR  1:46.44    1:39.35        
 15 Ho, Rica L                11 QNS-MR               1:47.81    1:43.63        
 16 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR               1:39.88    1:45.74        
 17 Marotta, Alexa P          11 SSC-MR               1:47.08    1:46.62        
 18 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  1:38.76    1:47.41        
 19 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:58.35    1:47.55        
 20 Young, Sydney B           11 SSC-MR               2:15.58    1:53.51        
 21 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR                   NT    1:53.60        
 22 Clark, Emily              12 HYB-MR               1:51.44    1:57.24        
 23 Lewis, Maeve              12 LIFE-MR              2:06.25    2:05.71        
 24 Ratto, Leah F             11 SSC-MR               2:15.00    2:12.42        
 25 Williams, Cara A          12 SSC-MR               2:25.00    2:35.38        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR                 29.29      27.99        
  2 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR    28.43      29.32        
  3 Chiang, Kylie M           13 UN-MR                  29.29      29.67        
  4 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR    29.17      30.16        
  5 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR    29.44      30.39        
  6 Gordon, Jessica B         14 RA-MR                  31.13      31.10        
  7 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR    31.21      31.11        
  8 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR                 31.36      31.20        
  8 Lynch, Katie H            14 RA-MR                  30.67      31.20        
 10 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR    31.04      31.26        
 11 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR    33.65      31.32        
 12 Lee, Pearl S              14 FLY-MR                 31.81      31.34        
 13 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR    31.48      31.55        
 14 Lin, Nettie               14 FLY-MR                 32.17      31.71        
 15 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR                 32.19      32.25        
 16 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR                 31.58      32.37        
 17 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR                 32.22      32.40        
 18 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR    32.40      32.48        
 19 Hyun, Faith               14 FLY-MR                 33.56      32.58        
 20 Dazycki, Karolina         14 UN-MR                  33.33      32.79        
 21 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR                34.46      32.85        
 22 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR                 32.07      33.11        
 23 Davis, Ava R              13 SSC-MR                 37.69      33.32        
 24 Nigro, Steph L            14 CSDC-MR                33.48      33.39        
 25 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR    36.30      33.45        
 26 Martinko, mia B           13 PAC-MR                 35.35      33.58        
 27 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR    33.63      33.91        
 28 Park, Song-Yi             14 QNS-MR                 31.43      33.99        
 29 Jeong, Bina               13 QNS-MR                 36.41      34.29        
 30 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR                34.64      34.90        
 31 Weng, Alexis              14 QNS-MR                 35.74      34.94        
 32 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR    34.28      35.02        
 33 Kouchtaf, Sophia M        14 QNS-MR                 35.59      35.51        
 34 Chung, Kaitlyn            14 FLY-MR                 37.06      35.60        
 35 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR    37.33      36.29        
 36 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR                 36.49      36.39        
 37 Nothnagle, Alexa G        14 Express Swimming-MR    38.16      36.45        
 37 Dazycki, Klaudia A        13 UN-MR                  35.33      36.45        
 39 Barravecchio, Shania R    13 SSC-MR                    NT      36.70        
 40 Sun, Katherine            14 QNS-MR                 44.33      39.16        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:03.94    1:01.10        
  2 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:01.29    1:01.61        
  3 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:03.43    1:04.90        
  4 Chiang, Kylie M           13 UN-MR                1:05.27    1:04.98        
  5 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  1:06.33    1:05.64        
  6 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:06.12    1:05.91        
  7 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR               1:04.75    1:06.46        
  8 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  1:05.65    1:06.57        
  9 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:07.84    1:07.43        
 10 Tan, Sayjel E             13 QNS-MR               1:07.78    1:07.62        
 11 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  1:07.99    1:08.71        
 12 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               1:09.62    1:08.86        
 13 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               1:08.97    1:09.32        
 14 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  1:10.65    1:09.52        
 15 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:11.51    1:09.55        
 16 Brulinski, Natalia E      13 QNS-MR               1:09.30    1:09.94        
 17 Lynch, Katie H            14 RA-MR                1:08.20    1:10.01        
 18 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  1:10.21    1:10.71        
 19 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR  1:09.24    1:10.89        
 20 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:10.49    1:11.01        
 21 Park, Song-Yi             14 QNS-MR               1:06.78    1:11.09        
 22 Gordon, Jessica B         14 RA-MR                1:09.41    1:11.32        
 23 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:12.62    1:12.25        
 24 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR               1:14.72    1:12.95        
 25 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR              1:16.65    1:13.81        
 26 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  1:13.65    1:14.57        
 27 Davis, Ava R              13 SSC-MR               1:20.85    1:16.10        
 28 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  1:18.25    1:18.52        
 29 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR       NT    1:18.64        
 30 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               1:21.23    1:20.95        
 31 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR       NT    1:20.96        
 32 Barravecchio, Shania R    13 SSC-MR               1:27.46    1:26.01        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  2:12.70    2:15.13        
                1:03.87   2:15.13 (1:11.26)                                        
  2 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:19.77    2:20.50        
                1:07.33   2:20.50 (1:13.17)                                        
  3 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:20.95    2:21.01        
                1:07.86   2:21.01 (1:13.15)                                        
  4 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  2:25.99    2:24.63        
                1:08.84   2:24.63 (1:15.79)                                        
  5 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  2:23.83    2:24.68        
                1:09.68   2:24.68 (1:15.00)                                        
  6 Yoo, Emily Y              14 PAC-MR               2:22.13    2:25.71        
                1:09.49   2:25.71 (1:16.22)                                        
  7 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               2:28.68    2:28.78        
                1:12.96   2:28.78 (1:15.82)                                        
  8 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  2:28.74    2:28.90        
                1:12.09   2:28.90 (1:16.81)                                        
  9 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               2:40.25    2:30.35        
                1:12.84   2:30.35 (1:17.51)                                        
 10 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR               2:25.83    2:30.56        
                1:10.92   2:30.56 (1:19.64)                                        
 11 Park, Song-Yi             14 QNS-MR               2:25.25    2:32.25        
                1:13.77   2:32.25 (1:18.48)                                        
 12 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  2:36.18    2:32.37        
                1:14.10   2:32.37 (1:18.27)                                        
 13 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  2:37.77    2:32.51        
                1:14.09   2:32.51 (1:18.42)                                        
 14 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  2:37.98    2:32.96        
                1:12.80   2:32.96 (1:20.16)                                        
 15 Hyun, Faith               14 FLY-MR               2:35.79    2:34.52        
                1:14.39   2:34.52 (1:20.13)                                        
 16 Martinko, mia B           13 PAC-MR               2:46.58    2:34.61        
                1:14.70   2:34.61 (1:19.91)                                        
 17 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  2:32.16    2:36.64        
                1:14.28   2:36.64 (1:22.36)                                        
 18 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  2:38.81    2:38.23        
                1:17.40   2:38.23 (1:20.83)                                        
 19 Lynch, Katie H            14 RA-MR                2:30.44    2:38.99        
                1:14.90   2:38.99 (1:24.09)                                        
 20 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR                    NT    2:39.43        
                1:18.06   2:39.43 (1:21.37)                                        
 21 Lin, Nettie               14 FLY-MR               2:36.62    2:40.40        
                1:16.18   2:40.40 (1:24.22)                                        
 22 Jeong, Bina               13 QNS-MR               2:48.92    2:44.04        
                1:20.67   2:44.04 (1:23.37)                                        
 23 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               2:39.28    2:45.29        
                1:17.64   2:45.29 (1:27.65)                                        
 24 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR              2:43.72    2:47.49        
                1:22.49   2:47.49 (1:25.00)                                        
 25 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  2:59.58    2:47.88        
                1:22.18   2:47.88 (1:25.70)                                        
 26 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  2:53.40    2:48.22        
                1:22.49   2:48.22 (1:25.73)                                        
 27 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               2:57.55    2:52.94        
                1:23.86   2:52.94 (1:29.08)                                        
 28 Lee, Pearl S              14 FLY-MR               2:51.06    2:52.97        
                1:23.49   2:52.97 (1:29.48)                                        
 29 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR                   NT    2:53.09        
                1:22.86   2:53.09 (1:30.23)                                        
 30 Kouchtaf, Sophia M        14 QNS-MR               3:05.33    2:54.84        
                1:24.56   2:54.84 (1:30.28)                                        
 31 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  2:59.91    2:56.23        
                1:25.22   2:56.23 (1:31.01)                                        
 32 Nigro, Steph L            14 CSDC-MR              2:51.87    2:57.21        
                1:25.12   2:57.21 (1:32.09)                                        
 33 Hwang, Gabrielle          13 FLY-MR               3:40.00    3:08.44        
                1:32.47   3:08.44 (1:35.97)                                        
 34 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR                    NT    3:09.63        
                1:32.76   3:09.63 (1:36.87)                                        
 35 Chung, Kaitlyn            14 FLY-MR               3:30.00    3:19.19        
                1:36.47   3:19.19 (1:42.72)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:10.97    1:12.57        
  2 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:15.52    1:13.35        
  3 Yoo, Emily Y              14 PAC-MR               1:12.68    1:13.96        
  4 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:12.81    1:14.17        
  5 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:15.30    1:16.15        
  6 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               1:17.16    1:18.00        
  7 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:18.92    1:18.23        
  8 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:17.25    1:18.71        
  9 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:18.18    1:18.91        
 10 Hyun, Faith               14 FLY-MR               1:19.02    1:19.68        
 11 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               1:22.16    1:20.37        
 12 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  1:16.30    1:20.98        
 13 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  1:21.13    1:21.64        
 14 Lin, Nettie               14 FLY-MR               1:20.27    1:21.68        
 15 Lynch, Katie H            14 RA-MR                1:22.63    1:21.69        
 16 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:21.99    1:22.00        
 17 Kouchtaf, Sophia M        14 QNS-MR               1:22.28    1:22.47        
 18 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR               1:21.72    1:22.83        
 19 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR               1:26.75    1:23.58        
 20 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  1:25.96    1:24.49        
 21 Park, Song-Yi             14 QNS-MR               1:21.81    1:24.74        
 22 Jeong, Bina               13 QNS-MR               1:24.17    1:24.99        
 23 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               1:22.74    1:26.06        
 24 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR               1:22.24    1:26.29        
 25 Martinko, mia B           13 PAC-MR               1:27.71    1:26.72        
 26 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  1:29.17    1:26.96        
 27 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  1:27.39    1:27.32        
 28 Lee, Pearl S              14 FLY-MR               1:27.41    1:27.98        
 29 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  1:32.45    1:28.02        
 30 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR              1:31.95    1:28.50        
 31 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  1:25.81    1:29.53        
 32 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR              1:24.99    1:30.26        
 33 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  1:32.82    1:30.92        
 33 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  1:29.74    1:30.92        
 35 Nigro, Steph L            14 CSDC-MR              1:31.99    1:32.59        
 36 Sun, Katherine            14 QNS-MR               1:48.33    1:36.89        
 37 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR                    NT    1:40.36        
 38 Hwang, Gabrielle          13 FLY-MR               1:51.00    1:46.32        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  2:35.32    2:35.58        
                1:16.67   2:35.58 (1:18.91)                                        
  2 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:34.10    2:36.72        
                1:17.22   2:36.72 (1:19.50)                                        
  3 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  2:41.65    2:42.55        
                1:18.63   2:42.55 (1:23.92)                                        
  4 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  2:45.82    2:43.73        
                1:21.13   2:43.73 (1:22.60)                                        
  5 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:46.29    2:44.24        
                1:21.27   2:44.24 (1:22.97)                                        
  6 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               2:46.18    2:45.67        
                1:21.44   2:45.67 (1:24.23)                                        
  7 Hyun, Faith               14 FLY-MR               2:48.57    2:48.77        
                1:22.03   2:48.77 (1:26.74)                                        
  8 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR  2:49.86    2:49.44        
                1:23.05   2:49.44 (1:26.39)                                        
  9 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  2:49.91    2:49.78        
                1:21.48   2:49.78 (1:28.30)                                        
 10 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  2:49.92    2:51.86        
                1:25.89   2:51.86 (1:25.97)                                        
 11 Lynch, Katie H            14 RA-MR                2:51.72    2:52.44        
                1:24.31   2:52.44 (1:28.13)                                        
 12 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  2:50.91    2:54.00        
                1:24.19   2:54.00 (1:29.81)                                        
 13 Lin, Nettie               14 FLY-MR               3:01.20    2:55.67        
                1:26.55   2:55.67 (1:29.12)                                        
 14 Park, Song-Yi             14 QNS-MR               2:50.74    2:55.92        
                1:27.10   2:55.92 (1:28.82)                                        
 15 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR                    NT    2:56.52        
                1:25.77   2:56.52 (1:30.75)                                        
 16 Jeong, Bina               13 QNS-MR               2:55.57    2:56.81        
                1:27.34   2:56.81 (1:29.47)                                        
 17 Kouchtaf, Sophia M        14 QNS-MR               2:59.82    2:57.67        
                1:29.64   2:57.67 (1:28.03)                                        
 18 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  2:51.63    2:58.46        
                1:27.43   2:58.46 (1:31.03)                                        
 19 Martinko, mia B           13 PAC-MR               3:09.52    2:59.22        
                1:28.09   2:59.22 (1:31.13)                                        
 20 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  3:03.20    2:59.70        
                1:29.29   2:59.70 (1:30.41)                                        
 21 Dazycki, Karolina         14 UN-MR                3:00.33    3:00.33        
                1:26.09   3:00.33 (1:34.24)                                        
 22 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR                    NT    3:02.18        
                1:27.72   3:02.18 (1:34.46)                                        
 23 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR                   NT    3:06.23        
                1:32.28   3:06.23 (1:33.95)                                        
 24 Dazycki, Klaudia A        13 UN-MR                3:01.33    3:07.37        
                1:32.51   3:07.37 (1:34.86)                                        
 25 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR                   NT    3:08.06        
                1:33.81   3:08.06 (1:34.25)                                        
 26 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  3:12.89    3:08.85        
                1:31.99   3:08.85 (1:36.86)                                        
 27 Lee, Pearl S              14 FLY-MR               3:03.57    3:09.12        
                1:32.64   3:09.12 (1:36.48)                                        
 28 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  3:17.23    3:09.55        
                1:31.96   3:09.55 (1:37.59)                                        
 29 Nigro, Steph L            14 CSDC-MR              3:25.79    3:17.08        
                1:36.96   3:17.08 (1:40.12)                                        
 30 Nothnagle, Alexa G        14 Express Swimming-MR       NT    3:19.71        
                1:36.62   3:19.71 (1:43.09)                                        
 31 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               3:21.56    3:20.12        
                1:38.73   3:20.12 (1:41.39)                                        
 32 Davis, Ava R              13 SSC-MR               3:30.00    3:22.96        
                1:38.92   3:22.96 (1:44.04)                                        
 33 Barravecchio, Shania R    13 SSC-MR                    NT    3:36.18        
                1:46.26   3:36.18 (1:49.92)                                        
 -- Mantilla, Isabella        14 HYB-MR               2:53.11         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:29.25        DQ (1:33.00)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:17.14    1:18.24        
  2 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  1:26.21    1:24.10        
  3 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:27.22    1:27.05        
  4 Lynch, Katie H            14 RA-MR                1:27.51    1:27.14        
  5 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:25.44    1:28.03        
  6 Brulinski, Natalia E      13 QNS-MR               1:29.58    1:28.29        
  7 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:27.88    1:28.94        
  8 Chiang, Kylie M           13 UN-MR                1:29.97    1:31.02        
  9 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:31.50    1:31.80        
 10 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               1:34.22    1:33.37        
 11 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR               1:37.73    1:33.53        
 12 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:30.01    1:33.59        
 13 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:35.95    1:34.16        
 14 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  1:35.98    1:34.70        
 15 Tan, Sayjel E             13 QNS-MR               1:35.66    1:34.78        
 16 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR       NT    1:36.38        
 17 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  1:41.50    1:37.65        
 18 Sun, Katherine            14 QNS-MR               1:45.33    1:38.41        
 19 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:40.01    1:38.96        
 20 Park, Song-Yi             14 QNS-MR               1:35.33    1:39.24        
 21 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               1:51.29    1:40.04        
 22 Felix, Jolie *            13 WISC-MR              1:45.17    1:40.63        
 23 Gordon, Jessica B         14 RA-MR                1:48.75    1:40.90        
 24 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR              1:42.45    1:41.71        
 25 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  1:39.92    1:41.77        
 26 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               1:49.84    1:43.42        
 27 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR       NT    1:44.13        
 28 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:45.80    1:44.15        
 28 Davis, Ava R              13 SSC-MR               1:53.56    1:44.15        
 30 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR               1:50.59    1:44.94        
 31 Barravecchio, Shania R    13 SSC-MR               1:52.64    1:49.44        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               2:48.79    2:51.57        
                1:22.34   2:51.57 (1:29.23)                                        
  2 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  3:01.73    2:59.54        
                1:26.13   2:59.54 (1:33.41)                                        
  3 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  3:13.51    3:08.08        
                1:33.91   3:08.08 (1:34.17)                                        
  4 Lynch, Katie H            14 RA-MR                3:02.84    3:08.23        
                1:30.53   3:08.23 (1:37.70)                                        
  5 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  3:10.06    3:11.99        
                1:31.56   3:11.99 (1:40.43)                                        
  6 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  3:19.84    3:22.09        
                1:36.70   3:22.09 (1:45.39)                                        
  7 Martinko, mia B           13 PAC-MR               3:28.87    3:22.19        
                1:37.91   3:22.19 (1:44.28)                                        
  8 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  3:27.55    3:23.86        
                1:36.66   3:23.86 (1:47.20)                                        
  9 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  3:29.00    3:24.52        
                1:38.73   3:24.52 (1:45.79)                                        
 10 Jeong, Bina               13 QNS-MR               3:29.36    3:26.63        
                1:38.89   3:26.63 (1:47.74)                                        
 11 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  3:20.26    3:27.44        
                1:38.73   3:27.44 (1:48.71)                                        
 12 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  3:34.95    3:30.94        
                1:41.97   3:30.94 (1:48.97)                                        
 13 Sun, Katherine            14 QNS-MR               3:59.33    3:30.98        
                1:42.37   3:30.98 (1:48.61)                                        
 14 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  3:32.83    3:31.66        
                1:43.28   3:31.66 (1:48.38)                                        
 15 Gordon, Jessica B         14 RA-MR                3:29.07    3:34.72        
                1:42.87   3:34.72 (1:51.85)                                        
 16 Weng, Alexis              14 QNS-MR               3:32.51    3:36.42        
                1:45.78   3:36.42 (1:50.64)                                        
 17 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR                   NT    3:38.68        
                1:44.87   3:38.68 (1:53.81)                                        
 18 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  3:44.98    3:41.31        
                1:46.40   3:41.31 (1:54.91)                                        
 19 Nigro, Steph L            14 CSDC-MR              3:41.79    3:42.79        
                1:47.73   3:42.79 (1:55.06)                                        
 20 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               3:57.18    3:52.33        
                1:55.43   3:52.33 (1:56.90)                                        
 21 Nothnagle, Alexa G        14 Express Swimming-MR       NT    3:53.39        
                1:51.95   3:53.39 (2:01.44)                                        
 22 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR                   NT    3:55.85        
                1:52.63   3:55.85 (2:03.22)                                        
 23 Barravecchio, Shania R    13 SSC-MR                    NT    4:00.27        
                1:55.95   4:00.27 (2:04.32)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:09.11    1:08.68        
  2 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:09.57    1:09.40        
  3 Yoo, Emily Y              14 PAC-MR               1:09.81    1:11.69        
  4 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:11.58    1:12.27        
  5 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:12.29    1:12.36        
  6 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:12.82    1:13.59        
  7 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:16.14    1:15.54        
  8 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  1:19.66    1:17.42        
  9 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  1:16.02    1:17.63        
 10 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  1:20.42    1:20.77        
 11 Park, Song-Yi             14 QNS-MR               1:22.76    1:20.93        
 12 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  1:27.24    1:22.60        
 13 Lynch, Katie H            14 RA-MR                1:17.12    1:22.81        
 14 Martinko, mia B           13 PAC-MR               1:25.24    1:22.87        
 15 Jeong, Bina               13 QNS-MR               1:27.67    1:24.85        
 16 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  1:22.36    1:25.16        
 17 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  1:34.51    1:27.73        
 18 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR              1:30.29    1:28.76        
 19 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR              1:40.03    1:32.07        
 20 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:27.08    1:32.61        
 21 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR               1:33.02    1:37.61        
 22 Nigro, Steph L            14 CSDC-MR              1:34.10    1:39.13        
 23 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  1:46.34    1:40.69        
 24 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR                    NT    1:50.14        
 25 Chung, Kaitlyn            14 FLY-MR               1:55.00    1:50.67        
 26 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               1:56.51    1:58.49        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:39.69    2:36.86        
                1:13.17   2:36.86 (1:23.69)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  2:28.21    2:24.63        
                1:08.91   2:24.63 (1:15.72)                                        
  2 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               2:30.36    2:29.48        
                1:11.35   2:29.48 (1:18.13)                                        
  3 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:34.69    2:33.91        
                1:12.02   2:33.91 (1:21.89)                                        
  4 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  2:34.04    2:35.06        
                1:14.19   2:35.06 (1:20.87)                                        
  5 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:38.34    2:37.27        
                1:12.66   2:37.27 (1:24.61)                                        
  6 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  2:46.10    2:43.46        
                1:20.90   2:43.46 (1:22.56)                                        
  7 Tan, Sayjel E             13 QNS-MR               2:45.31    2:44.26        
                1:11.72   2:44.26 (1:32.54)                                        
  8 Lynch, Katie H            14 RA-MR                2:41.58    2:45.45        
                1:21.55   2:45.45 (1:23.90)                                        
  9 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  2:44.55    2:46.70        
                1:16.65   2:46.70 (1:30.05)                                        
 10 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  2:42.90    2:46.85        
                1:20.40   2:46.85 (1:26.45)                                        
 11 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  2:48.45    2:50.48        
                1:18.08   2:50.48 (1:32.40)                                        
 12 Park, Song-Yi             14 QNS-MR               2:48.83    2:51.53        
                1:21.82   2:51.53 (1:29.71)                                        
 13 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  2:59.73    2:55.66        
                1:23.44   2:55.66 (1:32.22)                                        
 14 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  2:59.68    2:56.76        
                1:23.42   2:56.76 (1:33.34)                                        
 15 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               2:58.23    2:59.28        
                1:24.50   2:59.28 (1:34.78)                                        
 16 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR                    NT    2:59.95        
                1:26.70   2:59.95 (1:33.25)                                        
 17 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  3:01.62    3:01.90        
                1:26.14   3:01.90 (1:35.76)                                        
 18 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR  2:58.57    3:02.93        
                1:25.64   3:02.93 (1:37.29)                                        
 19 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR              3:04.54    3:03.65        
                1:24.93   3:03.65 (1:38.72)                                        
 20 Cano, Adriana             13 CSDC-MR                   NT    3:04.21        
                1:26.25   3:04.21 (1:37.96)                                        
 21 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  3:04.02    3:05.86        
                1:33.07   3:05.86 (1:32.79)                                        
 22 Gordon, Jessica B         14 RA-MR                3:09.57    3:08.32        
                1:31.92   3:08.32 (1:36.40)                                        
 23 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR       NT    3:08.99        
                1:27.73   3:08.99 (1:41.26)                                        
 24 Davis, Ava R              13 SSC-MR               3:21.53    3:10.51        
                1:32.68   3:10.51 (1:37.83)                                        
 25 Felix, Jolie *            13 WISC-MR              3:07.99    3:10.94        
                1:29.95   3:10.94 (1:40.99)                                        
 26 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR       NT    3:12.64        
                1:35.69   3:12.64 (1:36.95)                                        
 27 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  3:16.91    3:13.26        
                1:32.74   3:13.26 (1:40.52)                                        
 28 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               3:29.00    3:28.38        
                1:43.55   3:28.38 (1:44.83)                                        
 29 Barravecchio, Shania R    13 SSC-MR               3:45.00    3:33.58        
                1:45.01   3:33.58 (1:48.57)                                        
 -- Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  2:45.15         DQ        
      False start - Misc
                1:18.61        DQ (1:25.64)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Chelsea             15 UN-MR                  28.29      28.47        
  2 Saliou, Julienne          15 HYB-MR                 29.13      28.66        
  2 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR    27.68      28.66        
  4 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR    28.68      28.74        
  5 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR    28.21      29.10        
  6 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR    28.60      29.23        
  7 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR    29.31      29.27        
  8 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR    28.77      29.46        
  9 Bonvissuto, Mia D         17 Express Swimming-MR    27.97      29.58        
 10 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR    29.53      29.88        
 11 Competello, Madeline G    17 UN-MR                  29.83      29.91        
 12 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR    30.00      29.94        
 13 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR    29.83      29.95        
 14 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR    29.64      30.06        
 15 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR    29.85      30.26        
 16 Lau, Anabelle             16 QNS-MR                 30.78      30.73        
 17 Gioia, Meredith S         19 PAC-MR                 29.65      30.74        
 18 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR    30.43      30.80        
 19 Harris, Mary K            16 HYB-MR                 31.22      30.85        
 20 Davis, Bella M            16 Express Swimming-MR    30.84      30.97        
 21 Yang, Kristen A           16 Express Swimming-MR    29.87      31.10        
 22 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    30.77      31.11        
 23 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR                 31.43      31.32        
 24 Sanchez, Simone           15 HYB-MR                 32.32      31.48        
 25 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR    30.88      31.53        
 26 Shaw, Jessica M           15 PAC-MR                 29.77      31.67        
 27 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR    31.46      31.87        
 28 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR                 32.24      32.10        
 29 Orr, Elon K               15 QNS-MR                 32.85      32.13        
 30 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR                 31.81      32.24        
 31 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR                 32.19      32.32        
 32 Mulakandov, Leiel         15 QNS-MR                 33.68      32.42        
 33 Wang, Laurie              16 FLY-MR                 33.12      32.57        
 34 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR    33.88      32.65        
 35 Flynn, Grace C            17 PAC-MR                 30.49      32.82        
 36 Davies, Brooke            12 SSC-MR                 32.16      32.89        
 37 Saric, Juliana M          17 PAC-MR                 30.41      32.99        
 38 Rideout-Mann, Emma F      16 UN-MR                  33.69      33.22        
 39 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR    34.11      33.28        
 40 Kwon, Michelle            15 FLY-MR                 31.64      33.61        
 41 Conti, Gabriella A        15 PAC-MR                 32.95      33.69        
 42 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR    32.83      33.83        
 43 Mulakandov, Raquel        15 QNS-MR                 34.63      34.07        
 44 Juang, Samantha           17 FLY-MR                 33.96      34.68        
 45 Wu, Samantha              17 FLY-MR                 33.88      34.72        
 46 Schildknecht, Emma R      15 SSC-MR                 37.41      36.32        
 47 Ferraris, Emily           17 SSC-MR                 34.93      36.42        
 48 Lin, Renee X              15 Express Swimming-MR       NT      36.63        
 49 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR    35.28      36.83        
 50 Bauman, Alyssa C          17 SSC-MR                 35.53      38.20        
 51 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    37.35      38.22        
 52 Nunez, Miranda P          16 FLY-MR                 37.91      38.49        
 53 Green, Daphne B            7 RA-MR                  43.88      41.31        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  1:00.38    1:00.33        
  2 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  1:02.08    1:02.03        
  3 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  1:01.00    1:02.12        
  4 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  1:01.32    1:02.80        
  5 Miao, Chelsea             15 UN-MR                1:02.41    1:03.45        
  6 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR  1:04.55    1:04.16        
  7 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  1:02.50    1:04.28        
  8 Competello, Madeline G    17 UN-MR                1:05.11    1:04.80        
  9 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:05.56    1:04.94        
 10 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  1:03.42    1:05.43        
 11 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  1:06.86    1:05.68        
 12 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  1:03.20    1:05.92        
 13 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:05.11    1:06.59        
 14 Yang, Kristen A           16 Express Swimming-MR  1:04.36    1:06.90        
 15 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  1:08.83    1:07.13        
 16 Zhu, Angela               16 QNS-MR               1:06.58    1:07.35        
 17 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:08.02    1:07.52        
 18 Jhong, Sara               17 Express Swimming-MR  1:04.36    1:07.69        
 19 Harris, Mary K            16 HYB-MR               1:08.43    1:08.08        
 20 Orr, Elon K               15 QNS-MR               1:10.61    1:08.33        
 20 Klein, Neala J            11 WEST-MR              1:07.69    1:08.33        
 22 Gioia, Meredith S         19 PAC-MR               1:03.58    1:08.40        
 23 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               1:09.03    1:08.64        
 23 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:08.61    1:08.64        
 25 Antman, Sabrina L         15 RA-MR                1:11.44    1:10.50        
 26 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:11.90    1:10.93        
 27 Flynn, Grace C            17 PAC-MR               1:05.26    1:11.29        
 28 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:11.26    1:11.50        
 29 Saric, Juliana M          17 PAC-MR               1:05.73    1:11.75        
 30 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               1:12.05    1:12.10        
 31 Kwon, Michelle            15 FLY-MR               1:09.87    1:12.94        
 32 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               1:13.34    1:13.04        
 33 Mulakandov, Leiel         15 QNS-MR               1:12.71    1:13.19        
 34 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR  1:12.06    1:13.50        
 35 Mulakandov, Raquel        15 QNS-MR               1:17.18    1:14.40        
 36 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:14.81    1:14.48        
 37 Seeling-Branscomb, Clair  17 QNS-MR               1:16.22    1:14.58        
 38 Conti, Gabriella A        15 PAC-MR               1:12.54    1:14.69        
 39 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              1:15.64    1:14.87        
 40 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR  1:17.86    1:15.55        
 41 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:16.21    1:16.22        
 42 Tan, Shanel E             10 QNS-MR               1:18.88    1:16.48        
 43 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               1:14.54    1:16.63        
 44 Juang, Samantha           17 FLY-MR               1:18.43    1:17.95        
 45 Wu, Samantha              17 FLY-MR               1:16.79    1:19.68        
 46 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR  1:22.63    1:21.89        
 47 Nunez, Miranda P          16 FLY-MR               1:23.98    1:28.26        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  2:08.89    2:09.44        
                1:03.92   2:09.44 (1:05.52)                                        
  2 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  2:09.46    2:12.10        
                1:04.75   2:12.10 (1:07.35)                                        
  3 Competello, Madeline G    17 UN-MR                     NT    2:15.42        
                1:05.74   2:15.42 (1:09.68)                                        
  4 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  2:12.01    2:15.93        
                1:06.54   2:15.93 (1:09.39)                                        
  5 Saliou, Julienne          15 HYB-MR               2:18.24    2:16.07        
                1:05.55   2:16.07 (1:10.52)                                        
  6 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  2:13.99    2:16.89        
                1:07.02   2:16.89 (1:09.87)                                        
  7 Miao, Chelsea             15 UN-MR                2:15.79    2:17.88        
                1:06.14   2:17.88 (1:11.74)                                        
  8 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  2:17.42    2:20.26        
                1:07.77   2:20.26 (1:12.49)                                        
  9 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  2:16.46    2:20.34        
                1:07.52   2:20.34 (1:12.82)                                        
 10 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  2:26.94    2:21.44        
                1:08.10   2:21.44 (1:13.34)                                        
 11 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  2:28.31    2:22.98        
                1:11.13   2:22.98 (1:11.85)                                        
 12 Davis, Bella M            16 Express Swimming-MR  2:24.06    2:24.26        
                1:09.48   2:24.26 (1:14.78)                                        
 13 Klein, Neala J            11 WEST-MR              2:25.57    2:24.33        
                1:09.64   2:24.33 (1:14.69)                                        
 14 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               2:27.75    2:25.33        
                1:10.51   2:25.33 (1:14.82)                                        
 15 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  2:26.23    2:25.48        
                1:10.98   2:25.48 (1:14.50)                                        
 16 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  2:24.64    2:25.62        
                1:10.62   2:25.62 (1:15.00)                                        
 17 Yang, Kristen A           16 Express Swimming-MR  2:21.36    2:25.75        
                1:10.78   2:25.75 (1:14.97)                                        
 18 Guarnieri, Emma F         17 RA-MR                2:20.96    2:26.97        
                1:09.29   2:26.97 (1:17.68)                                        
 19 Jhong, Sara               17 Express Swimming-MR  2:19.00    2:27.66        
                1:10.66   2:27.66 (1:17.00)                                        
 20 Marzano, Haleigh M        18 PAC-MR               2:16.99    2:28.22        
                1:12.04   2:28.22 (1:16.18)                                        
 21 Flynn, Grace C            17 PAC-MR               2:20.02    2:28.42        
                1:12.25   2:28.42 (1:16.17)                                        
 22 Maffucci, Ava J           15 RA-MR                2:27.81    2:28.46        
                1:10.46   2:28.46 (1:18.00)                                        
 23 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  2:28.76    2:29.45        
                1:12.08   2:29.45 (1:17.37)                                        
 24 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR       NT    2:31.11        
                1:13.03   2:31.11 (1:18.08)                                        
 25 Harris, Mary K            16 HYB-MR               2:31.81    2:31.39        
                1:11.67   2:31.39 (1:19.72)                                        
 26 Hyndman, Kailah F         16 Hes-Mr-MR            2:40.16    2:31.43        
                1:10.44   2:31.43 (1:20.99)                                        
 27 Saric, Juliana M          17 PAC-MR               2:20.70    2:34.09        
                1:14.08   2:34.09 (1:20.01)                                        
 28 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  2:36.24    2:34.51        
                1:15.21   2:34.51 (1:19.30)                                        
 29 Shaw, Jessica M           15 PAC-MR               2:35.42    2:37.08        
                1:16.64   2:37.08 (1:20.44)                                        
 30 Wang, Laurie              16 FLY-MR               2:39.01    2:37.18        
                1:15.31   2:37.18 (1:21.87)                                        
 31 Austin, Jessica R         15 RA-MR                2:39.75    2:38.00        
                1:16.52   2:38.00 (1:21.48)                                        
 32 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  2:38.99    2:38.25        
                1:16.02   2:38.25 (1:22.23)                                        
 33 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               2:46.79    2:38.31        
                1:14.05   2:38.31 (1:24.26)                                        
 34 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              2:38.52    2:40.18        
                1:16.26   2:40.18 (1:23.92)                                        
 35 Mulakandov, Leiel         15 QNS-MR               3:00.01    2:40.93        
                1:16.22   2:40.93 (1:24.71)                                        
 36 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               2:36.34    2:41.29        
                1:19.11   2:41.29 (1:22.18)                                        
 37 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  2:41.74    2:42.24        
                1:18.60   2:42.24 (1:23.64)                                        
 38 Conti, Gabriella A        15 PAC-MR               2:36.05    2:42.31        
                1:18.33   2:42.31 (1:23.98)                                        
 39 Seeling-Branscomb, Clair  17 QNS-MR               2:45.52    2:44.35        
                1:18.64   2:44.35 (1:25.71)                                        
 40 Leung, Elli               16 FLY-MR               2:45.12    2:46.75        
                1:21.00   2:46.75 (1:25.75)                                        
 41 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR  2:51.56    2:47.67        
                1:20.60   2:47.67 (1:27.07)                                        
 42 Mulakandov, Raquel        15 QNS-MR               2:53.28    2:47.75        
                1:19.89   2:47.75 (1:27.86)                                        
 43 Juang, Samantha           17 FLY-MR               2:51.85    2:53.61        
                1:23.40   2:53.61 (1:30.21)                                        
 44 Wu, Samantha              17 FLY-MR               3:01.01    2:55.65        
                1:25.08   2:55.65 (1:30.57)                                        
 45 Schildknecht, Emma R      15 SSC-MR               3:02.63    2:55.76        
                1:23.14   2:55.76 (1:32.62)                                        
 46 Manfredonia, Carly J      15 CSDC-MR              3:04.86    2:57.48        
                1:25.99   2:57.48 (1:31.49)                                        
 47 Levy, Abigail S           16 Express Swimming-MR       NT    3:05.17        
                1:28.13   3:05.17 (1:37.04)                                        
 48 Green, Daphne B            7 RA-MR                3:30.68    3:30.73        
                1:40.27   3:30.73 (1:50.46)                                        
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  4:28.34    4:29.05        
                1:06.23   2:14.48 (1:08.25)   3:22.37 (1:07.89)   4:29.05 (1:06.68)
  2 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  4:32.08    4:30.19        
                1:06.54   2:15.28 (1:08.74)   3:23.57 (1:08.29)   4:30.19 (1:06.62)
  3 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  4:35.00    4:41.17        
                1:08.62   2:20.38 (1:11.76)   3:31.84 (1:11.46)   4:41.17 (1:09.33)
  4 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  4:38.04    4:41.28        
                1:07.26   2:19.16 (1:11.90)   3:32.22 (1:13.06)   4:41.28 (1:09.06)
  5 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  4:47.29    4:41.67        
                1:09.55   2:22.02 (1:12.47)   3:33.62 (1:11.60)   4:41.67 (1:08.05)
  6 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  4:41.68    4:45.94        
                1:09.39   2:22.24 (1:12.85)   3:35.05 (1:12.81)   4:45.94 (1:10.89)
  7 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               4:48.89    4:47.41        
                1:08.86   2:22.32 (1:13.46)   3:35.59 (1:13.27)   4:47.41 (1:11.82)
  8 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  4:53.27    4:54.55        
                1:09.84   2:25.29 (1:15.45)   3:41.05 (1:15.76)   4:54.55 (1:13.50)
  9 Miao, Chelsea             15 UN-MR                5:01.88    4:57.88        
                1:08.81   2:24.22 (1:15.41)   3:41.07 (1:16.85)   4:57.88 (1:16.81)
 10 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  4:52.63    5:00.45        
                1:10.57   2:26.08 (1:15.51)   3:43.40 (1:17.32)   5:00.45 (1:17.05)
 11 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  5:04.02    5:05.11        
                1:11.49   2:29.84 (1:18.35)   3:47.83 (1:17.99)   5:05.11 (1:17.28)
 12 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               5:07.41    5:09.35        
                1:11.88   2:30.52 (1:18.64)   3:50.77 (1:20.25)   5:09.35 (1:18.58)
 13 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  5:29.68    5:13.51        
                1:13.48   2:34.55 (1:21.07)   3:55.08 (1:20.53)   5:13.51 (1:18.43)
 14 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  5:15.18    5:18.85        
                1:15.80   2:38.18 (1:22.38)   3:59.39 (1:21.21)   5:18.85 (1:19.46)
 15 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               5:18.55    5:19.18        
                1:14.41   2:36.56 (1:22.15)   3:58.26 (1:21.70)   5:19.18 (1:20.92)
 16 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               5:23.96    5:19.64        
                1:14.24   2:36.38 (1:22.14)   3:59.76 (1:23.38)   5:19.64 (1:19.88)
 17 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  5:20.01    5:22.82        
                1:14.89   2:37.05 (1:22.16)   4:00.07 (1:23.02)   5:22.82 (1:22.75)
 18 Healy, Sierra             12 HYB-MR               5:22.63    5:31.93        
                1:17.71   2:41.91 (1:24.20)   4:07.40 (1:25.49)   5:31.93 (1:24.53)
 19 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  5:33.43    5:36.50        
                1:19.62   2:46.32 (1:26.70)   4:13.65 (1:27.33)   5:36.50 (1:22.85)
 20 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  5:31.49    5:36.98        
                1:22.25   2:48.92 (1:26.67)   4:15.71 (1:26.79)   5:36.98 (1:21.27)
 21 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  5:47.37    5:37.00        
                1:17.27   2:44.29 (1:27.02)   4:13.14 (1:28.85)   5:37.00 (1:23.86)
 22 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR       NT    5:49.22        
                1:23.57   2:51.74 (1:28.17)   4:20.76 (1:29.02)   5:49.22 (1:28.46)
 23 Pattanakul, Megan         10 QNS-MR               5:50.33    5:49.29        
                1:20.19   2:50.43 (1:30.24)   4:21.23 (1:30.80)   5:49.29 (1:28.06)
 24 Ferraris, Emily           17 SSC-MR               6:15.00    6:01.72        
                1:26.91   2:59.39 (1:32.48)   4:32.98 (1:33.59)   6:01.72 (1:28.74)
 25 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               6:16.04    6:16.24        
                1:26.99   3:02.01 (1:35.02)   4:40.48 (1:38.47)   6:16.24 (1:35.76)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          15 HYB-MR               1:08.72    1:08.22        
  2 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  1:09.12    1:09.66        
  3 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  1:11.30    1:11.87        
  4 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  1:10.98    1:14.10        
  5 Miao, Chelsea             15 UN-MR                1:12.77    1:14.37        
  6 Jhong, Sara               17 Express Swimming-MR  1:12.21    1:14.46        
  7 Marzano, Haleigh M        18 PAC-MR               1:10.99    1:15.06        
  8 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  1:11.78    1:15.21        
  9 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR  1:08.91    1:15.70        
 10 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  1:11.29    1:16.25        
 11 Gioia, Meredith S         19 PAC-MR               1:11.55    1:16.89        
 12 Yang, Kristen A           16 Express Swimming-MR  1:13.68    1:17.31        
 13 Flynn, Grace C            17 PAC-MR               1:10.36    1:17.76        
 14 Davis, Bella M            16 Express Swimming-MR  1:18.38    1:18.20        
 15 Klein, Neala J            11 WEST-MR              1:19.49    1:19.18        
 15 Hyndman, Kailah F         16 Hes-Mr-MR            1:17.27    1:19.18        
 17 Wang, Laurie              16 FLY-MR               1:20.05    1:19.60        
 18 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:19.96    1:19.82        
 19 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR  1:17.24    1:20.10        
 20 Austin, Jessica R         15 RA-MR                1:18.39    1:20.80        
 21 Maffucci, Ava J           15 RA-MR                1:20.09    1:21.07        
 22 Harris, Mary K            16 HYB-MR               1:24.63    1:21.49        
 23 Sandoval, Candela         15 QNS-MR               1:15.22    1:21.55        
 24 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  1:20.74    1:21.97        
 25 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               1:21.23    1:22.03        
 26 Conti, Gabriella A        15 PAC-MR               1:25.00    1:22.27        
 27 Mulakandov, Raquel        15 QNS-MR               1:23.21    1:22.79        
 28 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:21.48    1:22.92        
 29 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  1:19.61    1:22.96        
 30 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  1:24.89    1:23.29        
 31 Kwon, Michelle            15 FLY-MR               1:19.58    1:24.86        
 32 Shaw, Jessica M           15 PAC-MR               1:18.76    1:24.97        
 33 Rideout-Mann, Emma F      16 UN-MR                1:25.07    1:25.59        
 34 Leung, Elli               16 FLY-MR               1:26.35    1:26.76        
 35 Saric, Juliana M          17 PAC-MR               1:18.88    1:27.56        
 36 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR  1:36.12    1:28.64        
 37 Juang, Samantha           17 FLY-MR               1:28.39    1:29.03        
 38 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  1:28.31    1:30.21        
 39 Ferraris, Emily           17 SSC-MR               1:30.32    1:30.62        
 40 Wu, Samantha              17 FLY-MR               1:31.01    1:36.21        
 41 Manfredonia, Carly J      15 CSDC-MR              1:39.12    1:36.94        
 42 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              1:36.81    1:39.46        
 43 Bauman, Alyssa C          17 SSC-MR               1:35.89    1:40.02        
 44 Levy, Abigail S           16 Express Swimming-MR       NT    1:42.98        
 45 Schildknecht, Emma R      15 SSC-MR               1:39.13    1:43.75        
 46 Green, Daphne B            7 RA-MR                1:45.91    1:46.71        
 47 Flores, Maria             16 CSDC-MR                   NT    1:49.66        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          15 HYB-MR               2:28.48    2:25.58        
                1:10.33   2:25.58 (1:15.25)                                        
  2 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  2:24.44    2:26.97        
                1:12.80   2:26.97 (1:14.17)                                        
  3 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  2:28.90    2:32.31        
                1:15.19   2:32.31 (1:17.12)                                        
  4 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  2:34.17    2:33.12        
                1:14.24   2:33.12 (1:18.88)                                        
  5 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  2:37.36    2:35.98        
                1:16.54   2:35.98 (1:19.44)                                        
  6 Competello, Madeline G    17 UN-MR                2:40.47    2:41.64        
                1:18.42   2:41.64 (1:23.22)                                        
  7 Bonvissuto, Mia D         17 Express Swimming-MR  2:35.76    2:41.75        
                1:18.83   2:41.75 (1:22.92)                                        
  8 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR  2:31.91    2:41.80        
                1:18.52   2:41.80 (1:23.28)                                        
  9 Davis, Bella M            16 Express Swimming-MR  2:43.80    2:42.54        
                1:19.38   2:42.54 (1:23.16)                                        
 10 Flynn, Grace C            17 PAC-MR               2:29.87    2:43.96        
                1:19.78   2:43.96 (1:24.18)                                        
 11 Davies, Brooke            12 SSC-MR               2:50.38    2:44.00        
                1:20.97   2:44.00 (1:23.03)                                        
 12 Yang, Kristen A           16 Express Swimming-MR  2:37.81    2:46.17        
                1:20.67   2:46.17 (1:25.50)                                        
 13 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  2:47.28    2:49.38        
                1:22.57   2:49.38 (1:26.81)                                        
 14 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               2:48.51    2:50.47        
                1:23.90   2:50.47 (1:26.57)                                        
 15 Gioia, Meredith S         19 PAC-MR               2:36.38    2:50.74        
                1:23.63   2:50.74 (1:27.11)                                        
 16 Wang, Laurie              16 FLY-MR               2:50.48    2:50.97        
                1:22.92   2:50.97 (1:28.05)                                        
 17 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  3:01.20    2:51.21        
                1:24.39   2:51.21 (1:26.82)                                        
 18 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  2:45.86    2:52.13        
                1:23.41   2:52.13 (1:28.72)                                        
 19 Shaw, Jessica M           15 PAC-MR               2:47.18    2:53.67        
                1:24.82   2:53.67 (1:28.85)                                        
 20 Harris, Mary K            16 HYB-MR               2:54.94    2:54.24        
                1:24.62   2:54.24 (1:29.62)                                        
 21 Austin, Jessica R         15 RA-MR                2:46.37    2:55.03        
                1:24.46   2:55.03 (1:30.57)                                        
 22 Conti, Gabriella A        15 PAC-MR               3:00.39    2:55.13        
                1:28.63   2:55.13 (1:26.50)                                        
 23 Kwon, Michelle            15 FLY-MR               2:48.51    2:55.54        
                1:25.45   2:55.54 (1:30.09)                                        
 24 Mulakandov, Raquel        15 QNS-MR               3:00.99    2:56.63        
                1:26.58   2:56.63 (1:30.05)                                        
 25 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR       NT    2:56.93        
                1:28.33   2:56.93 (1:28.60)                                        
 26 Rideout-Mann, Emma F      16 UN-MR                3:00.34    2:58.85        
                1:26.26   2:58.85 (1:32.59)                                        
 27 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR       NT    2:58.89        
                1:29.48   2:58.89 (1:29.41)                                        
 28 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  2:57.77    2:59.08        
                1:26.10   2:59.08 (1:32.98)                                        
 29 Saric, Juliana M          17 PAC-MR               2:47.86    2:59.26        
                1:28.28   2:59.26 (1:30.98)                                        
 30 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR       NT    3:00.47        
                1:31.24   3:00.47 (1:29.23)                                        
 31 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  3:00.85    3:03.42        
                1:30.52   3:03.42 (1:32.90)                                        
 32 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               3:15.00    3:08.80        
                1:32.02   3:08.80 (1:36.78)                                        
 33 Ferraris, Emily           17 SSC-MR               3:02.28    3:09.50        
                1:32.91   3:09.50 (1:36.59)                                        
 34 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR  3:19.78    3:12.46        
                1:33.89   3:12.46 (1:38.57)                                        
 35 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR       NT    3:19.51        
                1:38.55   3:19.51 (1:40.96)                                        
 36 Schildknecht, Emma R      15 SSC-MR               3:35.00    3:25.69        
                1:39.16   3:25.69 (1:46.53)                                        
 37 Green, Daphne B            7 RA-MR                3:45.00    3:34.92        
                1:44.06   3:34.92 (1:50.86)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  1:17.78    1:17.91        
  2 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  1:17.15    1:18.91        
  3 Miao, Chelsea             15 UN-MR                1:18.65    1:19.48        
  4 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  1:18.30    1:22.72        
  5 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               1:20.44    1:22.82        
  6 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  1:24.09    1:23.39        
  7 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  1:25.07    1:24.79        
  8 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:23.32    1:24.89        
  9 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR  1:29.59    1:24.97        
 10 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:23.62    1:26.21        
 11 Tan, Shanel E             10 QNS-MR               1:26.37    1:27.49        
 12 Guarnieri, Emma F         17 RA-MR                1:28.22    1:28.04        
 13 Zhu, Angela               16 QNS-MR               1:28.72    1:30.52        
 14 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               1:31.57    1:30.54        
 15 Antman, Sabrina L         15 RA-MR                1:31.79    1:30.77        
 16 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  1:34.86    1:31.16        
 17 Yang, Kristen A           16 Express Swimming-MR  1:22.80    1:31.18        
 18 Saric, Juliana M          17 PAC-MR               1:28.34    1:31.53        
 19 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:31.44    1:33.94        
 20 Jhong, Sara               17 Express Swimming-MR  1:29.43    1:34.12        
 21 Austin, Jessica R         15 RA-MR                1:33.79    1:34.19        
 21 Juang, Samantha           17 FLY-MR               1:34.45    1:34.19        
 23 Kwan, Maggie              12 UN-MR                1:33.00    1:34.30        
 24 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               1:32.58    1:34.66        
 25 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  1:31.24    1:34.75        
 26 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               1:39.67    1:35.18        
 27 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:36.83    1:36.11        
 28 Harris, Mary K            16 HYB-MR               1:33.88    1:36.50        
 29 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               1:34.22    1:36.55        
 30 Mulakandov, Leiel         15 QNS-MR               1:32.21    1:36.86        
 31 Flynn, Grace C            17 PAC-MR               1:28.82    1:37.32        
 32 Conti, Gabriella A        15 PAC-MR               1:34.53    1:37.33        
 33 Wu, Samantha              17 FLY-MR               1:36.50    1:38.30        
 34 Rideout-Mann, Emma F      16 UN-MR                     NT    1:38.33        
 35 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              1:51.54    1:38.56        
 36 Seeling-Branscomb, Clair  17 QNS-MR               1:42.36    1:42.04        
 37 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:45.73    1:42.51        
 38 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  1:42.12    1:42.60        
 39 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR  1:47.41    1:44.37        
 40 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR  1:48.64    1:45.84        
 41 Nunez, Miranda P          16 FLY-MR               2:04.62    2:11.30        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  2:46.94    2:52.45        
                1:20.93   2:52.45 (1:31.52)                                        
  2 Miao, Chelsea             15 UN-MR                2:53.59    2:52.66        
                1:22.19   2:52.66 (1:30.47)                                        
  3 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  2:55.37    2:54.87        
                1:26.26   2:54.87 (1:28.61)                                        
  4 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  2:52.37    2:54.99        
                1:22.54   2:54.99 (1:32.45)                                        
  5 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  2:51.68    2:56.43        
                1:25.65   2:56.43 (1:30.78)                                        
  6 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               2:58.72    2:59.60        
                1:27.50   2:59.60 (1:32.10)                                        
  7 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  2:58.30    2:59.71        
                1:28.00   2:59.71 (1:31.71)                                        
  8 Healy, Sierra             12 HYB-MR               3:00.91    2:59.89        
                1:25.78   2:59.89 (1:34.11)                                        
  9 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  3:06.45    3:01.74        
                1:26.52   3:01.74 (1:35.22)                                        
 10 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  3:00.29    3:01.85        
                1:27.77   3:01.85 (1:34.08)                                        
 11 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  2:59.56    3:03.11        
                1:26.78   3:03.11 (1:36.33)                                        
 12 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  2:58.55    3:03.96        
                1:27.02   3:03.96 (1:36.94)                                        
 13 Bonvissuto, Mia D         17 Express Swimming-MR  3:00.44    3:07.72        
                1:29.72   3:07.72 (1:38.00)                                        
 14 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR       NT    3:09.37        
                1:31.92   3:09.37 (1:37.45)                                        
 15 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  3:08.41    3:09.52        
                1:29.25   3:09.52 (1:40.27)                                        
 16 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR  3:22.12    3:10.30        
                1:30.27   3:10.30 (1:40.03)                                        
 17 Davis, Bella M            16 Express Swimming-MR  3:07.36    3:13.01        
                1:33.19   3:13.01 (1:39.82)                                        
 18 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               3:16.48    3:15.79        
                1:32.71   3:15.79 (1:43.08)                                        
 19 Saric, Juliana M          17 PAC-MR               3:10.31    3:16.62        
                1:36.26   3:16.62 (1:40.36)                                        
 20 Saliou, Julienne          15 HYB-MR                    NT    3:16.67        
                1:32.85   3:16.67 (1:43.82)                                        
 21 Shaw, Jessica M           15 PAC-MR               3:18.29    3:16.77        
                1:37.37   3:16.77 (1:39.40)                                        
 22 Orr, Elon K               15 QNS-MR               3:10.79    3:17.68        
                1:35.03   3:17.68 (1:42.65)                                        
 23 Austin, Jessica R         15 RA-MR                3:19.06    3:19.66        
                1:36.85   3:19.66 (1:42.81)                                        
 24 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR       NT    3:19.74        
                1:37.19   3:19.74 (1:42.55)                                        
 25 Mulakandov, Leiel         15 QNS-MR               3:20.87    3:19.75        
                1:37.67   3:19.75 (1:42.08)                                        
 26 Flynn, Grace C            17 PAC-MR               3:22.35    3:19.77        
                1:36.72   3:19.77 (1:43.05)                                        
 27 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR  3:14.74    3:19.88        
                1:33.81   3:19.88 (1:46.07)                                        
 28 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  3:24.34    3:20.40        
                1:33.03   3:20.40 (1:47.37)                                        
 29 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  3:31.21    3:20.98        
                1:38.25   3:20.98 (1:42.73)                                        
 30 Juang, Samantha           17 FLY-MR               3:18.88    3:22.12        
                1:36.78   3:22.12 (1:45.34)                                        
 31 Lau, Anabelle             16 QNS-MR               3:26.11    3:24.05        
                1:35.87   3:24.05 (1:48.18)                                        
 32 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  3:20.11    3:24.11        
                1:37.10   3:24.11 (1:47.01)                                        
 33 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  3:27.63    3:27.46        
                1:39.46   3:27.46 (1:48.00)                                        
 34 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               3:35.00    3:31.03        
                1:43.64   3:31.03 (1:47.39)                                        
 35 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               3:36.45    3:33.78        
                1:45.55   3:33.78 (1:48.23)                                        
 36 Wu, Samantha              17 FLY-MR               3:27.07    3:34.05        
                1:40.45   3:34.05 (1:53.60)                                        
 37 Conti, Gabriella A        15 PAC-MR               3:10.93    3:34.26        
                1:44.59   3:34.26 (1:49.67)                                        
 38 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  3:47.09    3:36.62        
                1:44.02   3:36.62 (1:52.60)                                        
 39 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR       NT    3:37.49        
                1:44.84   3:37.49 (1:52.65)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  1:01.88    1:04.82        
  2 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  1:06.63    1:07.88        
  3 Competello, Madeline G    17 UN-MR                     NT    1:09.63        
  4 Miao, Chelsea             15 UN-MR                1:10.22    1:09.90        
  5 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  1:10.39    1:10.13        
  6 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR  1:07.89    1:10.43        
  7 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:13.22    1:11.09        
  8 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  1:09.24    1:11.11        
  9 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  1:08.54    1:11.31        
 10 Saliou, Julienne          15 HYB-MR               1:12.90    1:11.33        
 11 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  1:12.72    1:11.92        
 12 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  1:07.57    1:12.08        
 13 Hyndman, Kailah F         16 Hes-Mr-MR            1:13.55    1:12.89        
 14 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  1:11.38    1:12.97        
 15 Gioia, Meredith S         19 PAC-MR               1:12.18    1:13.07        
 16 Zhu, Angela               16 QNS-MR               1:12.54    1:13.08        
 17 Klein, Neala J            11 WEST-MR              1:13.66    1:13.85        
 18 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  1:12.02    1:15.25        
 19 Guarnieri, Emma F         17 RA-MR                1:18.39    1:16.99        
 20 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  1:16.79    1:17.04        
 21 Flynn, Grace C            17 PAC-MR               1:14.98    1:18.21        
 22 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  1:18.29    1:18.28        
 23 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               1:21.17    1:18.55        
 24 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:21.31    1:19.01        
 25 Saric, Juliana M          17 PAC-MR               1:12.11    1:19.90        
 26 Sandoval, Candela         15 QNS-MR               1:17.89    1:19.94        
 27 Davis, Bella M            16 Express Swimming-MR  1:18.49    1:20.61        
 28 Marzano, Haleigh M        18 PAC-MR               1:09.99    1:22.46        
 29 Kwon, Michelle            15 FLY-MR               1:15.29    1:23.05        
 30 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               1:27.24    1:24.14        
 31 Shaw, Jessica M           15 PAC-MR               1:20.62    1:24.84        
 32 Rideout-Mann, Emma F      16 UN-MR                1:32.24    1:27.08        
 33 Mulakandov, Raquel        15 QNS-MR               1:26.39    1:28.03        
 34 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  1:26.88    1:30.74        
 35 Conti, Gabriella A        15 PAC-MR               1:29.76    1:32.20        
 36 Levy, Abigail S           16 Express Swimming-MR       NT    1:33.07        
 37 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              1:36.95    1:38.60        
 38 Flores, Maria             16 CSDC-MR                   NT    1:41.71        
 39 Schildknecht, Emma R      15 SSC-MR               1:50.46    1:52.73        
 40 Manfredonia, Carly J      15 CSDC-MR              2:00.97    2:00.98        
 41 Green, Daphne B            7 RA-MR                2:30.99    2:10.35        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  2:13.67    2:15.21        
                1:04.81   2:15.21 (1:10.40)                                        
  2 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR  2:31.40    2:36.21        
                1:13.11   2:36.21 (1:23.10)                                        
  3 Klein, Neala J            11 WEST-MR              2:40.16    2:37.45        
                1:15.15   2:37.45 (1:22.30)                                        
  4 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  2:38.74    2:39.06        
                1:15.58   2:39.06 (1:23.48)                                        
  5 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  2:37.26    2:41.72        
                1:12.43   2:41.72 (1:29.29)                                        
  6 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  2:52.94    2:45.72        
                1:19.39   2:45.72 (1:26.33)                                        
  7 Healy, Sierra             12 HYB-MR                    NT    3:06.71        
                1:21.71   3:06.71 (1:45.00)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  2:24.23    2:26.47        
                1:08.39   2:26.47 (1:18.08)                                        
  2 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  2:29.30    2:31.89        
                1:14.07   2:31.89 (1:17.82)                                        
  3 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  2:26.62    2:32.47        
                1:14.31   2:32.47 (1:18.16)                                        
  4 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  2:29.38    2:32.52        
                1:14.83   2:32.52 (1:17.69)                                        
  5 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  2:33.07    2:32.70        
                1:12.21   2:32.70 (1:20.49)                                        
  6 Miao, Chelsea             15 UN-MR                2:31.52    2:33.51        
                1:12.53   2:33.51 (1:20.98)                                        
  7 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  2:32.74    2:34.05        
                1:13.25   2:34.05 (1:20.80)                                        
  8 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  2:34.32    2:35.30        
                1:13.16   2:35.30 (1:22.14)                                        
  9 Competello, Madeline G    17 UN-MR                2:39.79    2:38.21        
                1:13.61   2:38.21 (1:24.60)                                        
 10 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR  2:33.35    2:38.35        
                1:13.30   2:38.35 (1:25.05)                                        
 11 Jhong, Sara               17 Express Swimming-MR  2:37.75    2:42.73        
                1:16.15   2:42.73 (1:26.58)                                        
 12 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  2:44.63    2:43.25        
                1:17.87   2:43.25 (1:25.38)                                        
 13 Gioia, Meredith S         19 PAC-MR               2:41.61    2:44.56        
                1:18.08   2:44.56 (1:26.48)                                        
 14 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  2:40.81    2:44.72        
                1:19.80   2:44.72 (1:24.92)                                        
 15 Guarnieri, Emma F         17 RA-MR                2:38.95    2:45.03        
                1:20.65   2:45.03 (1:24.38)                                        
 16 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  2:46.77    2:45.13        
                1:17.39   2:45.13 (1:27.74)                                        
 17 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  2:44.75    2:45.26        
                1:17.71   2:45.26 (1:27.55)                                        
 18 Yang, Kristen A           16 Express Swimming-MR  2:35.31    2:46.30        
                1:17.77   2:46.30 (1:28.53)                                        
 19 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  2:43.43    2:47.53        
                1:17.34   2:47.53 (1:30.19)                                        
 20 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  2:50.21    2:48.06        
                1:19.34   2:48.06 (1:28.72)                                        
 21 Flynn, Grace C            17 PAC-MR               2:37.32    2:48.25        
                1:18.01   2:48.25 (1:30.24)                                        
 22 Zhu, Angela               16 QNS-MR               2:47.26    2:49.18        
                1:20.87   2:49.18 (1:28.31)                                        
 23 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               2:57.26    2:49.36        
                1:21.11   2:49.36 (1:28.25)                                        
 24 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  2:58.72    2:50.76        
                1:18.69   2:50.76 (1:32.07)                                        
 25 Saric, Juliana M          17 PAC-MR               2:42.98    2:51.07        
                1:21.40   2:51.07 (1:29.67)                                        
 26 Orr, Elon K               15 QNS-MR               2:53.16    2:51.30        
                1:24.35   2:51.30 (1:26.95)                                        
 27 Mendoza, Patricia G       11 FLY-MR               2:52.18    2:51.46        
                1:23.12   2:51.46 (1:28.34)                                        
 28 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR       NT    2:52.24        
                1:25.69   2:52.24 (1:26.55)                                        
 29 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  2:55.14    2:52.63        
                1:20.38   2:52.63 (1:32.25)                                        
 30 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               2:55.14    2:53.97        
                1:24.43   2:53.97 (1:29.54)                                        
 31 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               2:55.42    2:53.98        
                1:19.74   2:53.98 (1:34.24)                                        
 32 Austin, Jessica R         15 RA-MR                2:51.98    2:54.00        
                1:22.32   2:54.00 (1:31.68)                                        
 33 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  2:58.00    2:56.59        
                1:21.68   2:56.59 (1:34.91)                                        
 34 Conti, Gabriella A        15 PAC-MR               2:54.20    2:57.08        
                1:23.74   2:57.08 (1:33.34)                                        
 35 Antman, Sabrina L         15 RA-MR                3:01.96    2:57.33        
                1:26.70   2:57.33 (1:30.63)                                        
 36 Tan, Shanel E             10 QNS-MR               2:56.57    2:57.49        
                1:23.48   2:57.49 (1:34.01)                                        
 37 Mulakandov, Leiel         15 QNS-MR               3:03.44    2:57.50        
                1:26.17   2:57.50 (1:31.33)                                        
 38 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  3:00.87    2:57.76        
                1:22.72   2:57.76 (1:35.04)                                        
 39 Yan, Maddy                11 QNS-MR               3:02.93    2:58.89        
                1:23.06   2:58.89 (1:35.83)                                        
 40 Rideout-Mann, Emma F      16 UN-MR                3:01.23    2:59.37        
                1:23.81   2:59.37 (1:35.56)                                        
 41 Mulakandov, Raquel        15 QNS-MR               3:03.72    2:59.87        
                1:24.51   2:59.87 (1:35.36)                                        
 42 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR       NT    3:00.59        
                1:27.58   3:00.59 (1:33.01)                                        
 43 Kwon, Michelle            15 FLY-MR               2:55.40    3:00.96        
                1:24.44   3:00.96 (1:36.52)                                        
 44 Seeling-Branscomb, Clair  17 QNS-MR               3:09.24    3:03.95        
                1:28.24   3:03.95 (1:35.71)                                        
 45 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR       NT    3:04.69        
                1:27.64   3:04.69 (1:37.05)                                        
 46 Keane, Calianne           16 Express Swimming-MR  3:13.47    3:06.03        
                1:30.91   3:06.03 (1:35.12)                                        
 47 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR  3:05.68    3:06.28        
                1:30.26   3:06.28 (1:36.02)                                        
 48 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR                   NT    3:06.72        
                1:32.59   3:06.72 (1:34.13)                                        
 49 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  3:15.03    3:08.57        
                1:30.76   3:08.57 (1:37.81)                                        
 50 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR       NT    3:09.14        
                1:33.84   3:09.14 (1:35.30)                                        
 51 Garretson, Phoebe N       10 PAC-MR               3:16.94    3:14.81        
                1:34.33   3:14.81 (1:40.48)                                        
 52 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR              3:03.99    3:15.41        
                1:32.55   3:15.41 (1:42.86)                                        
 53 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR       NT    3:18.79        
                1:37.75   3:18.79 (1:41.04)                                        
 54 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR  3:21.19    3:20.10        
                1:39.11   3:20.10 (1:40.99)                                        
 55 Garra, Isabella G         10 Express Swimming-MR       NT    3:39.18        
                1:40.87   3:39.18 (1:58.31)                                        
 56 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  3:41.72    3:50.35        
                1:57.28   3:50.35 (1:53.07)                                        
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  5:01.63    4:59.82        
                1:05.20   2:23.48 (1:18.28)   3:52.91 (1:29.43)   4:59.82 (1:06.91)
  2 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  5:07.14    5:07.54        
                1:11.14   2:31.21 (1:20.07)   3:59.95 (1:28.74)   5:07.54 (1:07.59)
  3 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  5:19.14    5:19.04        
                1:13.80   2:37.59 (1:23.79)   4:10.55 (1:32.96)   5:19.04 (1:08.49)
  4 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  5:28.14    5:21.87        
                1:14.22   2:39.46 (1:25.24)   4:10.19 (1:30.73)   5:21.87 (1:11.68)
  5 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               5:30.08    5:26.43        
                1:13.90   2:40.98 (1:27.08)   4:12.39 (1:31.41)   5:26.43 (1:14.04)
  6 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  5:27.53    5:27.19        
                1:15.10   2:39.93 (1:24.83)   4:14.30 (1:34.37)   5:27.19 (1:12.89)
  7 Miao, Chelsea             15 UN-MR                5:30.75    5:28.95        
                1:12.33   2:37.69 (1:25.36)   4:12.43 (1:34.74)   5:28.95 (1:16.52)
  8 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  5:40.01    5:48.46        
                1:14.63   2:48.91 (1:34.28)   4:29.34 (1:40.43)   5:48.46 (1:19.12)
  9 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  5:59.71    5:51.56        
                1:20.83   2:53.40 (1:32.57)   4:32.20 (1:38.80)   5:51.56 (1:19.36)
 10 Healy, Sierra             12 HYB-MR               5:48.46    5:53.11        
                1:22.48   2:54.81 (1:32.33)   4:31.62 (1:36.81)   5:53.11 (1:21.49)
 11 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  6:14.11    5:57.30        
                1:25.79   2:58.39 (1:32.60)   4:38.17 (1:39.78)   5:57.30 (1:19.13)
 12 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               5:23.96    6:16.37        
                1:34.01   3:12.04 (1:38.03)   4:57.87 (1:45.83)   6:16.37 (1:18.50)
 13 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR       NT    6:34.26        
                1:29.72   3:07.45 (1:37.73)   5:02.00 (1:54.55)   6:34.26 (1:32.26)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                 33.55      32.77        
  2 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                45.59      34.34        
  3 Weinstein, Joshua E       10 Express Swimming-MR    33.92      34.68        
  4 Lee, Ethan J               9 QNS-MR                 34.00      34.69        
  5 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR    35.95      35.47        
  6 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR              36.26      35.62        
  7 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    35.73      35.67        
  8 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                38.24      36.07        
  9 Kim, Elijah S              9 PAC-MR                 39.08      36.13        
 10 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 36.63      36.37        
 11 Pan, John                  9 QNS-MR                 38.42      36.70        
 12 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    35.97      36.86        
 13 Lee, Crane                10 FLY-MR                 38.01      37.76        
 14 Ho, Ryan W                10 QNS-MR                 41.33      37.97        
 15 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                39.95      38.52        
 16 LI, Eric *                 9 Express Swimming-MR    39.08      39.06        
 17 Truong, Koa               10 QNS-MR                 39.06      39.34        
 18 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR    38.76      39.46        
 19 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR                 40.78      39.70        
 20 Stueber, Colin J          10 WISC-MR                38.93      40.19        
 21 Lavelle, Adam             10 WISC-MR                41.83      40.36        
 22 Zenoven, Stewart          10 HYB-MR                 53.62      40.63        
 23 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR    40.23      40.88        
 24 Sanchez, Adrian E         10 FLY-MR                 41.29      41.53        
 25 Tong, Justin               9 QNS-MR                 43.05      41.66        
 26 Polancic, Theodore        10 LIFE-MR                42.81      42.71        
 27 Biggs, Gabriel             9 LIFE-MR                47.55      43.80        
 28 Jung, Luke G               9 Express Swimming-MR    45.62      43.83        
 28 Gyaltsen, Glory           10 QNS-MR                 45.44      43.83        
 30 Znachowski, Dylan M        9 WISC-MR                42.99      44.79        
 31 Znachowski, Ryan A         9 WISC-MR                43.00      44.96        
 32 Zhu, Zhibin                9 FLY-MR                 44.33      45.34        
 33 Chung, Kevin              10 UN-MR                  44.32      46.71        
 34 Rateshwar, Dylan          10 Express Swimming-MR    53.84      49.58        
 35 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR    51.18      50.56        
 36 Mileo, Peter J            10 Express Swimming-MR    55.77      56.99        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Jason Z             10 HYB-MR               1:14.37    1:13.44        
  2 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR              1:22.94    1:18.81        
  3 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:20.89    1:20.61        
  4 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:18.36    1:20.84        
  5 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR            1:22.47    1:21.71        
  6 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              1:26.81    1:21.97        
  7 Pan, John                  9 QNS-MR               1:25.02    1:22.34        
  8 Lee, Crane                10 FLY-MR               1:28.15    1:24.29        
  9 Tortora, Patrick D        10 HYB-MR               1:22.43    1:26.94        
 10 Truong, Koa               10 QNS-MR               1:29.72    1:28.24        
 11 Kim, Elijah S              9 PAC-MR               1:32.29    1:28.88        
 12 Ho, Ryan W                10 QNS-MR               1:30.33    1:32.30        
 13 LI, Eric *                 9 Express Swimming-MR  1:34.37    1:32.57        
 14 Polancic, Theodore        10 LIFE-MR              1:42.98    1:32.76        
 15 Lavelle, Adam             10 WISC-MR              1:42.36    1:37.22        
 15 Zhu, Zhibin                9 FLY-MR               1:35.97    1:37.22        
 17 Chung, Kevin              10 UN-MR                1:33.72    1:41.62        
 18 Gyaltsen, Glory           10 QNS-MR               1:44.26    1:44.48        
 19 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR       NT    1:53.22        
 20 Rateshwar, Dylan          10 Express Swimming-MR  1:57.99    1:55.19        
 21 Mileo, Peter J            10 Express Swimming-MR       NT    1:57.09        
 22 Russotto, Matthew N        9 HYB-MR               2:01.07    2:02.88        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                49.26      36.74        
  2 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR    38.87      40.06        
  3 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR              40.80      40.89        
  4 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 44.78      42.60        
  5 Weinstein, Joshua E       10 Express Swimming-MR    42.37      43.82        
  6 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    45.03      44.76        
  7 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    42.19      44.86        
  8 Truong, Koa               10 QNS-MR                 45.15      45.69        
  9 Pan, John                  9 QNS-MR                 43.66      46.47        
 10 Lee, Crane                10 FLY-MR                 54.83      46.82        
 11 Ho, Ryan W                10 QNS-MR                 54.33      47.10        
 12 Kim, Elijah S              9 PAC-MR                 45.44      47.31        
 13 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR    49.20      47.45        
 14 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                45.28      47.50        
 15 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR    46.59      49.40        
 16 Zhu, Zhibin                9 FLY-MR                    NT      49.88        
 17 Polancic, Theodore        10 LIFE-MR                52.12      50.01        
 18 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR                 49.75      50.12        
 19 Stueber, Colin J          10 WISC-MR                42.99      50.45        
 20 Znachowski, Ryan A         9 WISC-MR                44.99      50.59        
 21 Tong, Justin               9 QNS-MR                 54.33      51.22        
 22 Znachowski, Dylan M        9 WISC-MR                45.99      51.23        
 23 Zenoven, Stewart          10 HYB-MR                    NT      51.78        
 24 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                46.03      51.97        
 25 Sanchez, Adrian E         10 FLY-MR                 56.12      52.02        
 26 Chung, Kevin              10 UN-MR                  51.71      52.04        
 27 LI, Eric *                 9 Express Swimming-MR    52.49      52.58        
 28 Biggs, Gabriel             9 LIFE-MR                53.89      54.12        
 29 Gyaltsen, Glory           10 QNS-MR                 53.00      56.54        
 30 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR    59.61      57.61        
 31 Mileo, Peter J            10 Express Swimming-MR  1:03.28    1:00.65        
 -- Jung, Luke G               9 Express Swimming-MR  1:00.20         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  1:23.76    1:25.18        
  2 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                   NT    1:26.45        
  3 Lee, Ethan J               9 QNS-MR               1:27.40    1:29.43        
  4 Wang, Jason Z             10 HYB-MR               1:42.28    1:30.28        
  5 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:34.69    1:34.04        
  6 Pan, John                  9 QNS-MR               1:34.59    1:34.26        
  7 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:35.47    1:34.61        
  8 Kim, Elijah S              9 PAC-MR               1:48.58    1:38.07        
  9 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR              2:00.89    1:39.06        
 10 Ho, Ryan W                10 QNS-MR               1:45.33    1:40.60        
 11 Truong, Koa               10 QNS-MR               1:36.67    1:41.23        
 12 Lee, Crane                10 FLY-MR               1:54.83    1:43.17        
 13 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR  1:38.05    1:44.81        
 14 Polancic, Theodore        10 LIFE-MR              2:00.89    1:48.52        
 15 Chung, Kevin              10 UN-MR                1:54.06    1:49.31        
 16 Lavelle, Adam             10 WISC-MR                   NT    1:49.60        
 17 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              1:41.53    1:51.57        
 18 Zhu, Zhibin                9 FLY-MR                    NT    1:52.76        
 19 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR       NT    2:05.11        
 -- LI, Eric *                 9 Express Swimming-MR  2:02.77         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ethan J               9 QNS-MR                 47.87      46.92        
  2 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                56.99      47.20        
  3 Truong, Koa               10 QNS-MR                 48.51      48.38        
  4 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR    53.48      49.43        
  5 Lee, Crane                10 FLY-MR                 52.23      51.77        
  6 Kim, Elijah S              9 PAC-MR                 48.79      52.03        
  7 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                52.60      52.96        
  8 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    51.85      53.15        
  9 Pan, John                  9 QNS-MR                 51.86      53.97        
 10 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                53.46      54.58        
 11 LI, Eric *                 9 Express Swimming-MR    59.17      55.45        
 12 Zhu, Zhibin                9 FLY-MR                    NT      56.64        
 13 Lavelle, Adam             10 WISC-MR              1:00.87      57.17        
 14 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR              58.24      57.23        
 15 Ho, Ryan W                10 QNS-MR               1:01.33      57.40        
 16 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR       NT      57.84        
 17 Tortora, Patrick D        10 HYB-MR                 56.28      58.55        
 18 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 54.49      58.59        
 19 Mileo, Peter J            10 Express Swimming-MR       NT    1:02.85        
 20 Gyaltsen, Glory           10 QNS-MR               1:03.27    1:02.98        
 21 Chung, Kevin              10 UN-MR                1:06.83    1:05.83        
 22 Rateshwar, Dylan          10 Express Swimming-MR  1:03.58    1:15.29        
 -- Russotto, Matthew N        9 HYB-MR               1:11.84         DQ        
      Alternating Kick
 -- Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR  1:04.15         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Jason Z             10 HYB-MR               1:42.76    1:42.99        
  2 Truong, Koa               10 QNS-MR               1:47.56    1:46.34        
  3 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  1:45.65    1:46.49        
  4 Lee, Ethan J               9 QNS-MR               1:44.60    1:47.90        
  5 Stueber, Colin J          10 WISC-MR              1:54.12    1:48.58        
  6 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              1:53.16    1:48.94        
  7 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:53.18    1:49.51        
  8 Kim, Elijah S              9 PAC-MR               1:53.09    1:50.96        
  9 Pan, John                  9 QNS-MR               1:51.82    1:51.79        
 10 Weinstein, Joshua E       10 Express Swimming-MR  1:47.11    1:52.44        
 11 Tong, Justin               9 QNS-MR               1:59.33    1:52.52        
 12 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  1:50.00    1:53.17        
 13 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR              1:59.40    1:54.31        
 14 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR               1:54.31    1:55.52        
 15 Zenoven, Stewart          10 HYB-MR                    NT    2:00.98        
 16 Zhu, Zhibin                9 FLY-MR               2:05.12    2:01.88        
 17 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               2:03.86    2:01.95        
 18 LI, Eric *                 9 Express Swimming-MR  2:03.50    2:04.10        
 19 Zhu, Ethan L               9 Express Swimming-MR  2:05.71    2:04.14        
 20 Ho, Ryan W                10 QNS-MR               2:05.33    2:08.28        
 21 Lavelle, Adam             10 WISC-MR              2:10.99    2:08.94        
 22 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR  2:03.66    2:10.61        
 23 Chung, Kevin              10 UN-MR                2:15.00    2:10.68        
 24 Sanchez, Adrian E         10 FLY-MR               2:45.00    2:12.31        
 25 Biggs, Gabriel             9 LIFE-MR              2:30.89    2:15.20        
 26 Rateshwar, Dylan          10 Express Swimming-MR  2:32.60    2:17.01        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                 39.76      38.53        
  2 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    42.03      42.01        
  3 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                46.23      43.35        
  4 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                46.38      44.45        
  5 Tortora, Patrick D        10 HYB-MR                 42.10      44.61        
  6 Kim, Elijah S              9 PAC-MR                 39.66      45.07        
  7 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 42.30      47.55        
  8 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR              51.26      48.52        
  9 Lavelle, Adam             10 WISC-MR                50.56      48.63        
 10 LI, Eric *                 9 Express Swimming-MR    52.45      53.11        
 11 Gyaltsen, Glory           10 QNS-MR               1:01.95    1:03.74        
 12 Mileo, Peter J            10 Express Swimming-MR       NT    1:12.81        
 -- Russotto, Matthew N        9 HYB-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Joshua E       10 Express Swimming-MR  1:26.41    1:31.61        
  2 Wang, Jason Z             10 HYB-MR               1:37.96    1:32.43        
  3 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              1:45.89    1:33.92        
  4 Lee, Ethan J               9 QNS-MR               1:54.45    1:35.74        
  5 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:38.09    1:37.14        
  6 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  1:38.70    1:43.04        
  7 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:49.89    1:49.97        
  8 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  1:48.11    1:51.78        
  9 Lee, Crane                10 FLY-MR               1:53.61    1:53.31        
 10 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR            2:09.00    1:55.88        
 11 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR  1:57.92    1:59.04        
 12 Lavelle, Adam             10 WISC-MR              2:01.99    2:01.29        
 13 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR               2:08.40    2:12.08        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    30.80      30.48        
  2 Miao, Owen                12 UN-MR                  30.76      30.61        
  3 Tomioka, Jeremiah I       12 PAC-MR                 32.17      30.74        
  4 Lin, Linus                11 FLY-MR                 30.43      30.79        
  5 Creter, Evan F            12 HYB-MR                 30.69      31.22        
  6 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR                 32.40      31.45        
  7 Shao, Oliver H            11 QNS-MR                 32.43      31.51        
  8 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    31.68      31.72        
  9 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    32.29      31.83        
 10 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 31.62      31.86        
 11 King, Anthony S           12 Hes-Mr-MR              33.34      32.14        
 12 Paltag, Danny I           12 PAC-MR                 36.38      32.15        
 13 Chan, Aidan               11 FLY-MR                 33.05      32.25        
 14 Ding, Charlie W           11 FLY-MR                 33.25      32.35        
 15 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 32.77      32.49        
 16 Tsai, Hanks               12 QNS-MR                 33.65      32.69        
 17 Shao, Julien H            11 QNS-MR                 33.27      32.75        
 18 Sundberg, Kyle            12 HYB-MR                 33.14      33.07        
 19 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    32.91      33.11        
 20 Chan, Curtis              12 Express Swimming-MR    34.41      33.35        
 21 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR                43.15      33.52        
 22 Castano, Nicholas M       11 UN-MR                  33.36      33.53        
 23 Tritter, Ellis S          12 PAC-MR                 34.04      33.90        
 24 Green, Trevor A           11 SSC-MR                 36.17      34.21        
 25 Mazo, Or                  12 Hes-Mr-MR              31.98      34.73        
 26 Brillante, Francesco A    12 Hes-Mr-MR              34.08      34.77        
 27 Jiang, Junyi              11 FLY-MR                 36.30      34.84        
 28 Znachowski, Owen A        12 WISC-MR                34.33      34.89        
 29 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR    35.24      35.01        
 30 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR                 37.52      35.26        
 31 Tang, Logan H             11 UN-MR                  37.49      35.34        
 32 Osypenko, Sasha           12 HYB-MR                 35.30      35.85        
 33 Roche, James              12 RA-MR                  42.68      36.13        
 34 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                 36.11      36.24        
 35 Re, Nicola                11 QNS-MR                 34.82      36.40        
 36 Wang, Oscar               12 HYB-MR                 38.13      36.44        
 37 Hwang, Yumin              12 PAC-MR                    NT      36.47        
 38 Leroy, Max                12 HYB-MR                 35.55      37.42        
 39 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR                 37.70      37.67        
 40 Minotto, Matthew C        12 SSC-MR                 38.47      38.59        
 41 Beaudry, Jack H           12 SSC-MR                 37.30      38.81        
 42 Henrichs, Kai L           11 Express Swimming-MR    39.00      38.86        
 43 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    38.24      38.95        
 44 Dean, Emmett J            12 WISC-MR                48.99      39.53        
 45 Biggs, Lucas A            11 LIFE-MR                41.44      40.04        
 46 Viollis, Logan            12 SSC-MR                 42.67      40.08        
 47 MA, Joshua                11 Express Swimming-MR    42.44      44.34        
 48 Wang, Engels              11 Express Swimming-MR       NT      44.77        
 49 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR                53.38      50.29        
 -- Pappas, Stel n            11 Express Swimming-MR    42.74         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Owen                12 UN-MR                1:07.66    1:06.64        
  2 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:08.15    1:08.38        
  3 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR               1:09.46    1:08.41        
  4 Tomioka, Jeremiah I       12 PAC-MR               1:12.84    1:08.53        
  5 Lin, Linus                11 FLY-MR               1:10.45    1:09.45        
  6 Shao, Oliver H            11 QNS-MR               1:10.47    1:09.54        
  7 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:10.03    1:09.75        
  8 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:10.58    1:09.84        
  9 Paltag, Danny I           12 PAC-MR               1:13.58    1:10.07        
 10 Lee, Jayden M             12 FLY-MR               1:10.22    1:10.39        
 11 Castano, Nicholas M       11 UN-MR                1:12.69    1:12.63        
 12 Shao, Julien H            11 QNS-MR               1:14.07    1:12.81        
 13 King, Anthony S           12 Hes-Mr-MR            1:16.71    1:13.55        
 14 Ding, Charlie W           11 FLY-MR               1:15.22    1:14.01        
 15 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR              1:14.83    1:14.12        
 16 Mazo, Or                  12 Hes-Mr-MR            1:15.39    1:14.49        
 17 Chan, Aidan               11 FLY-MR               1:15.55    1:14.54        
 18 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:10.72    1:15.20        
 19 Lau, Alex                 11 QNS-MR               1:16.19    1:15.77        
 20 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR               1:22.68    1:16.45        
 21 Jiang, Junyi              11 FLY-MR               1:18.23    1:17.11        
 22 Tang, Logan H             11 UN-MR                1:26.53    1:18.55        
 23 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR               1:28.00    1:18.80        
 24 Re, Nicola                11 QNS-MR               1:21.27    1:19.13        
 25 Brillante, Francesco A    12 Hes-Mr-MR            1:17.76    1:19.29        
 26 Mozian, James P           12 SSC-MR               1:26.00    1:19.56        
 27 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR  1:19.45    1:20.50        
 28 Hwang, Yumin              12 PAC-MR               1:21.63    1:21.20        
 29 Wang, Oscar               12 HYB-MR               1:24.01    1:21.95        
 30 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR  1:19.42    1:23.33        
 31 Thomas, Tyler C           12 SSC-MR               1:32.31    1:24.05        
 32 Roche, James              12 RA-MR                1:24.21    1:24.27        
 33 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR               1:23.04    1:24.60        
 34 Higgins, Daniel F         12 WISC-MR              1:21.83    1:25.81        
 35 Purga, Tommy J            11 SSC-MR               1:28.28    1:26.53        
 36 Viollis, Logan            12 SSC-MR               1:31.23    1:26.88        
 37 Minotto, Matthew C        12 SSC-MR               1:31.82    1:27.47        
 38 Leroy, Max                12 HYB-MR               1:28.17    1:30.61        
 39 Henrichs, Kai L           11 Express Swimming-MR  1:29.78    1:32.37        
 40 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR  1:22.22    1:33.98        
 41 Pappas, Stel n            11 Express Swimming-MR       NT    1:34.14        
 42 Pineda, Diego             12 CSDC-MR                   NT    1:36.82        
 43 Chang, Anderson           12 UN-MR                1:42.00    1:38.45        
 44 Martinko, JP P            11 PAC-MR               1:55.09    1:54.35        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    34.69      34.52        
  2 Lin, Linus                11 FLY-MR                 41.24      36.41        
  3 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    37.57      37.17        
  4 Tsai, Hanks               12 QNS-MR                 39.03      37.59        
  5 Shao, Oliver H            11 QNS-MR                 37.94      37.72        
  6 Castano, Nicholas M       11 UN-MR                  38.37      37.97        
  7 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    38.39      38.01        
  8 Paltag, Danny I           12 PAC-MR                 42.81      38.06        
  9 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    38.62      38.11        
 10 King, Anthony S           12 Hes-Mr-MR              43.11      38.49        
 11 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR                 38.19      38.63        
 12 Znachowski, Owen A        12 WISC-MR                40.88      38.75        
 13 Creter, Evan F            12 HYB-MR                 38.86      38.85        
 14 Miao, Owen                12 UN-MR                  37.58      39.07        
 15 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 42.41      39.23        
 16 Tritter, Ellis S          12 PAC-MR                    NT      39.71        
 17 Shao, Julien H            11 QNS-MR                 40.39      39.93        
 18 Roche, James              12 RA-MR                  39.38      40.09        
 19 Tomioka, Jeremiah I       12 PAC-MR                 39.07      40.30        
 20 Sundberg, Kyle            12 HYB-MR                 42.34      40.58        
 21 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 40.21      40.67        
 22 Jiang, Junyi              11 FLY-MR                 47.57      40.88        
 23 Tang, Logan H             11 UN-MR                  44.58      41.41        
 24 Chan, Aidan               11 FLY-MR                 43.31      41.99        
 25 Green, Trevor A           11 SSC-MR                 40.96      42.27        
 26 Wang, Oscar               12 HYB-MR                 42.98      42.82        
 27 Osypenko, Sasha           12 HYB-MR                 42.76      42.86        
 28 Chan, Curtis              12 Express Swimming-MR    43.65      42.88        
 29 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR    40.48      42.89        
 30 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR                 45.98      42.96        
 31 Ding, Charlie W           11 FLY-MR                 47.37      43.61        
 32 Minotto, Matthew C        12 SSC-MR                 47.31      43.82        
 33 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR                52.89      44.49        
 34 Brillante, Francesco A    12 Hes-Mr-MR              45.01      44.79        
 35 Re, Nicola                11 QNS-MR                 44.11      45.00        
 36 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR                 44.78      45.29        
 37 Leroy, Max                12 HYB-MR                 41.27      45.56        
 38 Hwang, Yumin              12 PAC-MR                 47.50      45.59        
 39 Henrichs, Kai L           11 Express Swimming-MR    47.42      46.04        
 40 Pappas, Stel n            11 Express Swimming-MR    47.27      46.84        
 41 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                 47.20      47.12        
 42 Viollis, Logan            12 SSC-MR                 51.44      47.63        
 43 Dean, Emmett J            12 WISC-MR                55.55      47.78        
 44 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    44.92      51.11        
 45 Wang, Engels              11 Express Swimming-MR       NT      51.82        
 46 MA, Joshua                11 Express Swimming-MR    52.75      51.93        
 47 Beaudry, Jack H           12 SSC-MR                 48.31      53.20        
 48 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR              1:11.32      53.42        
 -- Biggs, Lucas A            11 LIFE-MR                50.59         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:20.40    1:19.05        
  2 Miao, Owen                12 UN-MR                1:20.26    1:19.55        
  3 Castano, Nicholas M       11 UN-MR                1:22.74    1:20.09        
  4 King, Anthony S           12 Hes-Mr-MR            1:25.02    1:20.90        
  5 Lin, Linus                11 FLY-MR               1:30.71    1:21.15        
  6 Paltag, Danny I           12 PAC-MR               1:19.42    1:21.37        
  7 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR               1:18.89    1:21.70        
  8 Tomioka, Jeremiah I       12 PAC-MR               1:25.54    1:24.23        
  9 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:23.37    1:24.27        
 10 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:32.16    1:24.67        
 11 Lee, Jayden M             12 FLY-MR               1:40.03    1:25.52        
 12 Shao, Julien H            11 QNS-MR               1:27.28    1:26.96        
 13 Ding, Charlie W           11 FLY-MR                    NT    1:29.53        
 14 Chan, Aidan               11 FLY-MR               1:32.59    1:29.77        
 15 Jiang, Junyi              11 FLY-MR               1:40.12    1:29.78        
 16 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR              1:19.99    1:29.93        
 17 Tang, Logan H             11 UN-MR                1:30.99    1:32.20        
 18 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR  1:32.19    1:32.23        
 19 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR               1:45.00    1:33.09        
 20 Thomas, Tyler C           12 SSC-MR               1:45.74    1:34.65        
 21 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR               1:39.79    1:34.90        
 22 Brillante, Francesco A    12 Hes-Mr-MR                 NT    1:36.81        
 23 Hwang, Yumin              12 PAC-MR               1:40.11    1:37.53        
 24 Minotto, Matthew C        12 SSC-MR               1:37.69    1:38.25        
 25 Viollis, Logan            12 SSC-MR               1:40.38    1:39.53        
 26 Purga, Tommy J            11 SSC-MR               1:38.17    1:41.22        
 27 Pappas, Stel n            11 Express Swimming-MR       NT    1:43.50        
 28 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR  1:39.70    1:45.51        
 29 Henrichs, Kai L           11 Express Swimming-MR  1:46.60    1:46.02        
 30 Pineda, Diego             12 CSDC-MR                   NT    1:54.31        
 31 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR  1:57.25    1:54.84        
 32 Martinko, JP P            11 PAC-MR               2:13.23    2:10.10        
 -- Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR               1:47.20         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    41.11      40.90        
  2 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 42.82      41.48        
  3 Shao, Oliver H            11 QNS-MR                 43.01      42.24        
  4 Castano, Nicholas M       11 UN-MR                  44.11      42.95        
  5 Tomioka, Jeremiah I       12 PAC-MR                 52.31      43.21        
  6 Miao, Owen                12 UN-MR                  42.27      43.23        
  7 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    41.90      43.42        
  8 Paltag, Danny I           12 PAC-MR                 52.00      43.78        
  9 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    44.24      44.79        
 10 Chan, Aidan               11 FLY-MR                 44.42      45.29        
 10 Mazo, Or                  12 Hes-Mr-MR              46.14      45.29        
 12 Wang, Oscar               12 HYB-MR                 46.13      45.91        
 13 Tang, Logan H             11 UN-MR                  49.96      46.08        
 14 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR                 47.44      46.81        
 15 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 46.18      46.86        
 16 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR    47.16      47.61        
 17 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR    48.15      47.98        
 18 Jiang, Junyi              11 FLY-MR                 49.37      48.41        
 19 Viollis, Logan            12 SSC-MR                 52.16      49.64        
 20 Roche, James              12 RA-MR                  52.46      51.07        
 21 Hwang, Yumin              12 PAC-MR                 51.62      51.38        
 22 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR                 55.00      51.99        
 23 Higgins, Daniel F         12 WISC-MR                57.99      52.66        
 24 Pappas, Stel n            11 Express Swimming-MR       NT      52.76        
 25 Minotto, Matthew C        12 SSC-MR                 58.58      53.69        
 26 Mozian, James P           12 SSC-MR                 55.73      54.31        
 27 Leroy, Max                12 HYB-MR                 53.50      54.68        
 28 Chang, Anderson           12 UN-MR                1:15.00      56.01        
 29 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR    57.08      56.09        
 30 Re, Nicola                11 QNS-MR               1:12.86      57.04        
 31 Purga, Tommy J            11 SSC-MR                 55.00      57.09        
 32 Thomas, Tyler C           12 SSC-MR               1:06.90      57.64        
 33 Henrichs, Kai L           11 Express Swimming-MR  1:00.75    1:00.29        
 34 Pineda, Diego             12 CSDC-MR              1:03.72    1:02.24        
 35 Martinko, JP P            11 PAC-MR               1:03.30    1:03.79        
 -- Stueber, Aidan C          12 WISC-MR                45.61         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Curtis              12 Express Swimming-MR  1:28.52    1:25.35        
  2 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:27.47    1:27.56        
  3 Miao, Owen                12 UN-MR                1:32.24    1:31.38        
  4 Lee, Jayden M             12 FLY-MR               1:32.03    1:31.39        
  5 Tritter, Ellis S          12 PAC-MR               1:30.39    1:31.79        
  6 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:31.84    1:31.88        
  7 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:34.39    1:35.02        
  8 Castano, Nicholas M       11 UN-MR                1:34.34    1:35.78        
  9 Tomioka, Jeremiah I       12 PAC-MR               1:56.05    1:36.17        
 10 Shao, Julien H            11 QNS-MR               1:40.33    1:37.11        
 11 Paltag, Danny I           12 PAC-MR               1:50.41    1:37.75        
 12 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR              1:37.34    1:37.85        
 13 Chan, Aidan               11 FLY-MR               1:40.46    1:38.87        
 14 Lau, Alex                 11 QNS-MR               1:39.16    1:39.91        
 15 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:43.04    1:40.41        
 16 Wang, Oscar               12 HYB-MR               1:42.23    1:40.68        
 17 Sundberg, Kyle            12 HYB-MR               1:40.31    1:41.23        
 18 Tang, Logan H             11 UN-MR                1:54.21    1:42.63        
 19 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR               1:40.16    1:42.73        
 20 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR  1:44.02    1:42.95        
 21 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR               1:45.27    1:43.31        
 22 Mazo, Or                  12 Hes-Mr-MR            1:41.56    1:44.23        
 23 Beaudry, Jack H           12 SSC-MR               1:44.96    1:46.57        
 24 Green, Trevor A           11 SSC-MR               1:48.39    1:47.91        
 25 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR               1:49.01    1:48.36        
 26 Creter, Evan F            12 HYB-MR                    NT    1:51.35        
 27 Hwang, Yumin              12 PAC-MR                    NT    1:51.43        
 28 Viollis, Logan            12 SSC-MR               1:58.17    1:52.34        
 29 Brillante, Francesco A    12 Hes-Mr-MR                 NT    1:53.16        
 30 Pappas, Stel n            11 Express Swimming-MR  2:02.61    1:58.65        
 31 Thomas, Tyler C           12 SSC-MR               2:25.71    1:58.90        
 32 Minotto, Matthew C        12 SSC-MR               2:09.37    2:01.51        
 33 Henrichs, Kai L           11 Express Swimming-MR  2:09.60    2:09.27        
 34 Biggs, Lucas A            11 LIFE-MR              2:16.48    2:14.49        
 35 MA, Joshua                11 Express Swimming-MR  2:17.57    2:15.01        
 36 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR              2:23.41    2:20.26        
 -- Wang, Engels              11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Owen                12 UN-MR                  33.78      32.82        
  2 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    32.95      33.21        
  3 Tomioka, Jeremiah I       12 PAC-MR                 35.19      33.29        
  4 Lin, Linus                11 FLY-MR                 33.90      33.67        
  5 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR                 35.53      34.82        
  5 Castano, Nicholas M       11 UN-MR                  35.36      34.82        
  7 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    35.68      35.58        
  8 Shao, Oliver H            11 QNS-MR                 36.77      36.02        
  9 King, Anthony S           12 Hes-Mr-MR              37.48      36.29        
 10 Mazo, Or                  12 Hes-Mr-MR              35.26      36.48        
 11 Paltag, Danny I           12 PAC-MR                 37.67      37.02        
 12 Shao, Julien H            11 QNS-MR                 39.45      37.64        
 13 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR                 39.89      37.73        
 14 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 38.19      37.83        
 15 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    36.38      37.84        
 16 Ding, Charlie W           11 FLY-MR                 39.29      39.08        
 17 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    39.83      39.20        
 18 Brillante, Francesco A    12 Hes-Mr-MR              38.06      39.58        
 19 Roche, James              12 RA-MR                  52.31      40.59        
 20 Re, Nicola                11 QNS-MR                 40.33      40.66        
 21 Minotto, Matthew C        12 SSC-MR                 42.08      42.21        
 22 Mozian, James P           12 SSC-MR                 47.53      42.69        
 23 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR    43.98      42.97        
 24 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR                 50.00      43.36        
 25 Purga, Tommy J            11 SSC-MR                 46.00      43.58        
 26 Hwang, Yumin              12 PAC-MR                    NT      44.18        
 27 Leroy, Max                12 HYB-MR                 43.81      45.33        
 28 Viollis, Logan            12 SSC-MR                 48.49      45.36        
 29 Zhu, Zhihuan              11 FLY-MR                 47.26      45.60        
 30 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR    44.60      45.91        
 31 Henrichs, Kai L           11 Express Swimming-MR    49.94      47.77        
 32 Higgins, Daniel F         12 WISC-MR                55.55      47.86        
 33 Wang, Oscar               12 HYB-MR                 46.62      48.73        
 34 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR    58.66      59.70        
 -- Pappas, Stel n            11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Owen                12 UN-MR                1:13.07    1:10.92        
  2 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:14.61    1:12.76        
  3 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR               1:17.62    1:15.85        
  4 Castano, Nicholas M       11 UN-MR                1:20.25    1:17.46        
  5 Tomioka, Jeremiah I       12 PAC-MR               1:21.52    1:18.59        
  6 Shao, Oliver H            11 QNS-MR               1:23.09    1:20.54        
  7 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:24.16    1:22.06        
  8 Paltag, Danny I           12 PAC-MR               1:39.77    1:23.81        
  9 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:23.65    1:24.87        
 10 Tsai, Hanks               12 QNS-MR               1:45.33    1:27.71        
 11 Lin, Linus                11 FLY-MR               1:28.02    1:28.97        
 12 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR               1:38.19    1:30.34        
 13 Tritter, Ellis S          12 PAC-MR               1:34.28    1:30.52        
 14 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:32.49    1:31.22        
 15 Re, Nicola                11 QNS-MR               1:32.35    1:31.94        
 16 Green, Trevor A           11 SSC-MR               1:26.45    1:32.45        
 17 Mazo, Or                  12 Hes-Mr-MR            1:26.18    1:33.07        
 18 Znachowski, Owen A        12 WISC-MR              1:32.88    1:33.89        
 19 Ding, Charlie W           11 FLY-MR               1:32.56    1:35.16        
 20 Jiang, Junyi              11 FLY-MR               1:59.40    1:38.38        
 21 King, Anthony S           12 Hes-Mr-MR            1:51.83    1:38.64        
 22 Beaudry, Jack H           12 SSC-MR               1:40.87    1:44.61        
 23 Minotto, Matthew C        12 SSC-MR               1:52.23    1:45.31        
 24 Roche, James              12 RA-MR                2:00.00    1:45.90        
 25 Viollis, Logan            12 SSC-MR               1:50.01    1:48.71        
 26 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR               1:47.31    1:48.81        
 27 Leroy, Max                12 HYB-MR               2:13.15    1:50.78        
 28 Thomas, Tyler C           12 SSC-MR               1:47.45    1:52.77        
 29 Dean, Emmett J            12 WISC-MR              2:02.99    1:54.53        
 -- Osypenko, Sasha           12 HYB-MR                    NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Wang, Engels              11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Christopher          14 QNS-MR                 26.71      26.30        
  2 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    26.84      26.59        
  3 Miao, Ethan               14 UN-MR                  26.62      26.82        
  4 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR    26.73      27.22        
  5 Andersen, Frankie         14 SSC-MR                 27.90      27.49        
  6 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR    27.51      27.71        
  7 Pae, Jay J                13 PAC-MR                 28.47      27.76        
  8 Su, Sean A                13 QNS-MR                 28.00      27.92        
  9 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR    27.53      28.09        
 10 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR    28.00      28.44        
 11 Moran, Keilan S           13 QNS-MR                 28.01      28.49        
 12 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR              28.18      28.59        
 13 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR    28.91      28.70        
 14 Yuk, Bryan                13 UN-MR                  28.23      28.71        
 15 Gatto, RJ                 14 PAC-MR                 29.69      29.01        
 16 Park, Leo L               14 PAC-MR                 28.98      29.09        
 17 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR              29.02      29.36        
 18 Okounev, Luke             14 Hes-Mr-MR              29.37      29.47        
 19 Verba, Nikita             14 Hes-Mr-MR              30.19      29.56        
 20 Leroy, Pierre             13 HYB-MR                 29.34      29.62        
 21 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR    29.36      29.64        
 22 Dugo, Jesse D             14 WISC-MR                30.93      29.74        
 23 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR                 29.52      29.78        
 24 Lim, James                13 FLY-MR                 29.62      29.82        
 25 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR    30.88      30.09        
 25 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR    30.31      30.09        
 27 Hammond, Adam             14 QNS-MR                 29.50      30.24        
 28 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR    30.16      30.28        
 29 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR    30.49      30.66        
 30 Martin, Gabe C            14 SSC-MR                 32.36      30.68        
 31 Tung, Wesley S            13 QNS-MR                 31.97      30.87        
 31 Pierre-Louis, Aiden B     14 PAC-MR                 30.22      30.87        
 33 Lyubman, Ron A            13 PAC-MR                 31.46      31.82        
 34 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR    32.09      31.84        
 35 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR    32.06      31.98        
 36 Jeong, Raejin             14 QNS-MR                 32.14      32.01        
 37 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR    32.35      32.36        
 38 Tan, Klaus                13 LIFE-MR                55.89      32.44        
 39 Wang, Justin              13 UN-MR                  36.62      33.23        
 40 Kolesnikov, Nicky         13 PAC-MR                 33.11      33.28        
 41 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR    33.39      33.38        
 42 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR    33.97      33.44        
 43 Kennedy, Michael          13 SSC-MR                 36.00      34.45        
 44 Morell, Aidan R           13 SSC-MR                 39.59      34.47        
 45 Mancino, Mike V           13 SSC-MR                 45.00      35.57        
 46 Zuckman, Branden M        13 Hes-Mr-MR              42.09      35.64        
 46 Pan, Zhanjun              13 UN-MR                  37.34      35.64        
 48 Calderon, Tyler J         13 FLY-MR                    NT      36.27        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Christopher          14 QNS-MR                 58.54      58.16        
  2 Miao, Ethan               14 UN-MR                  57.49      58.21        
  3 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR    59.77      58.47        
  4 Pae, Jay J                13 PAC-MR               1:00.88      59.67        
  5 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    58.60    1:00.24        
  6 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR            1:01.65    1:00.85        
  7 Su, Sean A                13 QNS-MR               1:00.71    1:00.98        
  8 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:01.07    1:02.23        
  9 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  1:02.77    1:03.14        
 10 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  1:02.33    1:03.20        
 11 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:10.39    1:03.49        
 12 Yuk, Bryan                13 UN-MR                1:01.53    1:04.18        
 13 Park, Leo L               14 PAC-MR               1:04.85    1:04.62        
 14 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               1:06.72    1:05.68        
 15 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:05.82    1:05.83        
 16 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR               1:05.88    1:06.04        
 17 Lyubman, Ron A            13 PAC-MR               1:07.78    1:06.47        
 18 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  1:06.26    1:06.75        
 19 Okounev, Luke             14 Hes-Mr-MR            1:07.21    1:06.91        
 20 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  1:05.09    1:07.02        
 21 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:06.37    1:07.06        
 22 Hammond, Adam             14 QNS-MR               1:04.04    1:07.32        
 23 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:06.33    1:07.64        
 24 Verba, Nikita             14 Hes-Mr-MR            1:08.84    1:08.25        
 25 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               1:07.26    1:08.62        
 26 Tung, Wesley S            13 QNS-MR               1:11.19    1:09.29        
 27 Wang, Orion               13 UN-MR                1:09.34    1:09.69        
 28 Jensen, Andrew            14 Express Swimming-MR  1:13.14    1:09.93        
 29 Lim, James                13 FLY-MR               1:05.12    1:10.58        
 30 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  1:11.82    1:10.79        
 31 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:10.67    1:11.08        
 32 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:11.26    1:11.31        
 33 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:12.86    1:11.76        
 34 Wang, Kevin Y             13 UN-MR                1:15.70    1:12.06        
 35 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:09.06    1:12.18        
 36 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR       NT    1:12.79        
 37 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               1:14.38    1:12.80        
 38 Martin, Gabe C            14 SSC-MR               1:16.57    1:13.01        
 39 McCall, Timothy P         14 CSDC-MR              1:30.92    1:14.38        
 40 Tan, Klaus                13 LIFE-MR              1:18.67    1:14.61        
 41 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:17.00    1:14.89        
 42 Kennedy, Michael          13 SSC-MR               1:28.00    1:14.97        
 43 Jeong, Raejin             14 QNS-MR               1:14.66    1:16.19        
 44 Johnson, Michael P        13 WISC-MR              1:18.99    1:16.33        
 45 Wang, Justin              13 UN-MR                1:13.82    1:17.31        
 46 Gill, Vir A               14 Express Swimming-MR  1:23.32    1:21.04        
 47 Metzger, Andrew P         13 SSC-MR               1:23.34    1:21.13        
 48 Morell, Aidan R           13 SSC-MR               1:28.05    1:21.36        
 49 Mancino, Mike V           13 SSC-MR               1:45.00    1:22.47        
 50 Kim, David D              14 Express Swimming-MR  1:22.69    1:22.99        
 51 Calderon, Tyler J         13 FLY-MR                    NT    1:32.41        
 52 Bassarath, Luke N         13 Express Swimming-MR  1:43.80    1:50.28        
 53 Toor, Kabir S             13 Express Swimming-MR  1:48.43    1:57.30        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               14 UN-MR                2:07.42    2:05.34        
                1:01.98   2:05.34 (1:03.36)                                        
  2 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  2:06.15    2:05.92        
                1:01.66   2:05.92 (1:04.26)                                        
  3 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  2:09.00    2:10.91        
                1:03.29   2:10.91 (1:07.62)                                        
  4 Pae, Jay J                13 PAC-MR               2:12.74    2:11.02        
                1:03.57   2:11.02 (1:07.45)                                        
  5 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  2:11.93    2:11.52        
                1:03.79   2:11.52 (1:07.73)                                        
  6 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:09.37    2:12.43        
                1:04.15   2:12.43 (1:08.28)                                        
  7 Su, Sean A                13 QNS-MR               2:17.80    2:13.32        
                1:04.52   2:13.32 (1:08.80)                                        
  8 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  2:14.42    2:13.76        
                1:03.64   2:13.76 (1:10.12)                                        
  9 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:12.38    2:14.43        
                1:05.30   2:14.43 (1:09.13)                                        
 10 Andersen, Frankie         14 SSC-MR               2:17.63    2:15.26        
                1:06.33   2:15.26 (1:08.93)                                        
 11 Moran, Keilan S           13 QNS-MR               2:19.42    2:15.92        
                1:06.80   2:15.92 (1:09.12)                                        
 12 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:14.97    2:16.60        
                1:04.03   2:16.60 (1:12.57)                                        
 13 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               2:19.55    2:18.17        
                1:07.30   2:18.17 (1:10.87)                                        
 14 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               2:19.80    2:19.22        
                1:07.40   2:19.22 (1:11.82)                                        
 15 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR            2:19.60    2:19.78        
                1:06.80   2:19.78 (1:12.98)                                        
 16 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  2:22.63    2:20.49        
                1:08.06   2:20.49 (1:12.43)                                        
 17 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:27.08    2:24.08        
                1:09.83   2:24.08 (1:14.25)                                        
 18 Lyubman, Ron A            13 PAC-MR               2:24.94    2:24.22        
                1:09.03   2:24.22 (1:15.19)                                        
 19 Yuk, Bryan                13 UN-MR                2:19.45    2:25.04        
                1:09.11   2:25.04 (1:15.93)                                        
 20 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR            2:28.65    2:25.44        
 21 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:24.62    2:26.98        
                1:08.93   2:26.98 (1:18.05)                                        
 22 Tung, Wesley S            13 QNS-MR               2:28.20    2:27.01        
                1:12.61   2:27.01 (1:14.40)                                        
 23 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:32.86    2:27.36        
                1:10.04   2:27.36 (1:17.32)                                        
 24 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  2:31.36    2:28.15        
                1:11.69   2:28.15 (1:16.46)                                        
 25 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               2:26.58    2:28.21        
                1:12.34   2:28.21 (1:15.87)                                        
 26 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:34.12    2:28.42        
                1:11.06   2:28.42 (1:17.36)                                        
 27 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR                    NT    2:29.70        
                1:10.48   2:29.70 (1:19.22)                                        
 28 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  2:31.91    2:31.11        
                1:11.97   2:31.11 (1:19.14)                                        
 29 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:32.38    2:33.26        
                1:15.44   2:33.26 (1:17.82)                                        
 30 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               2:39.75    2:35.57        
                1:14.67   2:35.57 (1:20.90)                                        
 31 Jensen, Andrew            14 Express Swimming-MR  2:45.81    2:35.65        
                1:12.32   2:35.65 (1:23.33)                                        
 32 Kolesnikov, Nicky         13 PAC-MR               2:54.36    2:36.81        
                1:15.23   2:36.81 (1:21.58)                                        
 32 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  2:38.69    2:36.81        
                1:14.39   2:36.81 (1:22.42)                                        
 34 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR            2:35.38    2:37.95        
 35 Hammond, Adam             14 QNS-MR               2:40.11    2:39.15        
                1:16.16   2:39.15 (1:22.99)                                        
 36 Pierre-Louis, Aiden B     14 PAC-MR               2:43.73    2:41.94        
                1:15.61   2:41.94 (1:26.33)                                        
 37 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  2:44.79    2:42.74        
                1:16.71   2:42.74 (1:26.03)                                        
 38 Killian, Joachim T        13 QNS-MR                    NT    2:45.39        
                1:14.75   2:45.39 (1:30.64)                                        
 39 Kennedy, Michael          13 SSC-MR               3:00.00    2:45.64        
                1:19.90   2:45.64 (1:25.74)                                        
 40 Wang, Justin              13 UN-MR                2:38.87    2:46.86        
                1:18.90   2:46.86 (1:27.96)                                        
 41 Gill, Vir A               14 Express Swimming-MR  2:54.73    2:53.19        
                1:22.11   2:53.19 (1:31.08)                                        
 42 Veraszto, Colin R         13 SSC-MR               2:57.93    2:53.73        
                1:21.94   2:53.73 (1:31.79)                                        
 43 Cook, Hunter R            14 Express Swimming-MR  2:54.89    2:58.35        
                1:23.71   2:58.35 (1:34.64)                                        
 44 Morell, Aidan R           13 SSC-MR               3:12.00    3:01.47        
                1:26.67   3:01.47 (1:34.80)                                        
 45 Kim, David D              14 Express Swimming-MR  2:58.02    3:02.79        
                1:27.20   3:02.79 (1:35.59)                                        
 46 Lee, Tam                  13 PAC-MR               3:14.49    3:11.79        
                1:24.70   3:11.79 (1:47.09)                                        
 47 Calderon, Tyler J         13 FLY-MR                    NT    3:13.32        
                1:33.42   3:13.32 (1:39.90)                                        
 48 Bassarath, Luke N         13 Express Swimming-MR       NT    3:45.43        
                1:46.31   3:45.43 (1:59.12)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  1:04.97    1:04.63        
  2 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  1:08.20    1:07.12        
  3 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  1:08.67    1:08.81        
  4 Su, Sean A                13 QNS-MR               1:09.31    1:10.23        
  5 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR            1:10.55    1:10.53        
  6 Miao, Ethan               14 UN-MR                1:10.72    1:10.69        
  7 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:12.19    1:11.79        
  8 Moran, Keilan S           13 QNS-MR               1:11.69    1:12.32        
  9 Pae, Jay J                13 PAC-MR               1:11.30    1:13.39        
 10 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  1:15.02    1:13.97        
 11 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               1:16.85    1:14.84        
 12 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:13.31    1:14.90        
 13 Yuk, Bryan                13 UN-MR                1:19.71    1:15.29        
 14 Verba, Nikita             14 Hes-Mr-MR            1:17.17    1:15.65        
 15 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:14.97    1:15.67        
 16 Andersen, Frankie         14 SSC-MR               1:14.09    1:16.83        
 17 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:16.72    1:16.91        
 18 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  1:18.77    1:17.63        
 19 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:19.58    1:18.92        
 20 Lyubman, Ron A            13 PAC-MR               1:21.64    1:19.13        
 21 Killian, Joachim T        13 QNS-MR                    NT    1:19.33        
 22 Okounev, Luke             14 Hes-Mr-MR            1:19.06    1:19.46        
 23 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  1:18.09    1:20.19        
 24 Kolesnikov, Nicky         13 PAC-MR               1:20.86    1:20.52        
 25 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR               1:43.02    1:20.94        
 26 Lim, James                13 FLY-MR               1:20.97    1:21.09        
 27 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:19.72    1:21.19        
 28 Tung, Wesley S            13 QNS-MR               1:23.28    1:21.31        
 29 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:17.35    1:21.43        
 30 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR            1:19.76    1:22.65        
 31 Young, Aaron M            13 SSC-MR               1:20.75    1:23.51        
 32 Hammond, Adam             14 QNS-MR               1:18.94    1:23.65        
 33 Johnson, Michael P        13 WISC-MR              1:35.30    1:23.83        
 34 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:23.61    1:23.86        
 34 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               1:39.02    1:23.86        
 36 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               1:27.21    1:24.58        
 37 Wang, Justin              13 UN-MR                1:29.76    1:24.74        
 38 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:29.20    1:25.32        
 39 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:26.91    1:25.99        
 40 Veraszto, Colin R         13 SSC-MR               1:33.16    1:28.98        
 41 Cook, Hunter R            14 Express Swimming-MR  1:31.48    1:30.11        
 42 Zuckman, Branden M        13 Hes-Mr-MR            1:39.94    1:30.26        
 43 Kennedy, Michael          13 SSC-MR               1:33.00    1:32.06        
 44 Kim, David D              14 Express Swimming-MR  1:32.82    1:34.56        
 45 Spagnoletti, Lucas        13 HYB-MR               2:14.76    1:36.57        
 46 Gill, Vir A               14 Express Swimming-MR  1:34.20    1:36.88        
 47 Pierre-Louis, Aiden B     14 PAC-MR               1:32.07    1:39.02        
 48 Mancino, Mike V           13 SSC-MR               1:55.00    1:39.36        
 49 Lee, Tam                  13 PAC-MR               1:36.27    1:40.32        
 50 Morell, Aidan R           13 SSC-MR               1:38.16    1:44.50        
 51 Bassarath, Luke N         13 Express Swimming-MR  2:04.26    2:01.91        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  2:18.81    2:18.00        
                1:05.90   2:18.00 (1:12.10)                                        
  2 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  2:25.60    2:23.87        
                1:10.02   2:23.87 (1:13.85)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  2:28.75    2:28.55        
                1:10.63   2:28.55 (1:17.92)                                        
  4 Su, Sean A                13 QNS-MR               2:30.66    2:30.75        
                1:12.32   2:30.75 (1:18.43)                                        
  5 Miao, Ethan               14 UN-MR                2:30.10    2:31.86        
                1:13.20   2:31.86 (1:18.66)                                        
  6 Pae, Jay J                13 PAC-MR               2:33.27    2:33.41        
                1:14.89   2:33.41 (1:18.52)                                        
  7 Moran, Keilan S           13 QNS-MR               2:35.28    2:33.59        
                1:15.93   2:33.59 (1:17.66)                                        
  8 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:36.44    2:34.69        
                1:15.90   2:34.69 (1:18.79)                                        
  9 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  2:43.30    2:35.47        
                1:16.51   2:35.47 (1:18.96)                                        
 10 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR            2:35.72    2:35.88        
                1:16.39   2:35.88 (1:19.49)                                        
 11 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:33.93    2:37.88        
                1:18.62   2:37.88 (1:19.26)                                        
 12 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               2:38.22    2:38.51        
                1:18.18   2:38.51 (1:20.33)                                        
 13 Park, Leo L               14 PAC-MR               2:42.21    2:41.80        
                1:17.17   2:41.80 (1:24.63)                                        
 14 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  2:49.30    2:46.70        
                1:22.41   2:46.70 (1:24.29)                                        
 15 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:51.75    2:46.84        
                1:23.02   2:46.84 (1:23.82)                                        
 16 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:49.22    2:47.10        
                1:22.45   2:47.10 (1:24.65)                                        
 17 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  2:50.26    2:47.14        
                1:21.30   2:47.14 (1:25.84)                                        
 18 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  2:46.17    2:47.35        
                1:19.02   2:47.35 (1:28.33)                                        
 19 Lim, James                13 FLY-MR               2:56.00    2:47.93        
                1:22.65   2:47.93 (1:25.28)                                        
 20 Dugo, Jesse D             14 WISC-MR              2:45.22    2:48.36        
                1:23.58   2:48.36 (1:24.78)                                        
 21 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:47.04    2:48.46        
                1:22.30   2:48.46 (1:26.16)                                        
 22 Tung, Wesley S            13 QNS-MR               3:15.33    2:49.98        
                1:25.19   2:49.98 (1:24.79)                                        
 23 Lyubman, Ron A            13 PAC-MR               3:14.33    2:50.68        
                1:23.52   2:50.68 (1:27.16)                                        
 24 Jensen, Andrew            14 Express Swimming-MR  2:49.28    2:50.77        
                1:24.55   2:50.77 (1:26.22)                                        
 25 Kolesnikov, Nicky         13 PAC-MR               2:57.04    2:54.38        
                1:26.75   2:54.38 (1:27.63)                                        
 26 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR                    NT    2:55.01        
                1:23.46   2:55.01 (1:31.55)                                        
 27 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  2:56.54    2:55.68        
                1:26.47   2:55.68 (1:29.21)                                        
 28 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR            3:05.37    2:56.44        
                1:26.11   2:56.44 (1:30.33)                                        
 29 Hammond, Adam             14 QNS-MR               2:52.67    2:59.27        
                1:26.65   2:59.27 (1:32.62)                                        
 30 Jeong, Raejin             14 QNS-MR               3:09.57    3:00.93        
                1:29.06   3:00.93 (1:31.87)                                        
 31 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  3:04.34    3:01.31        
                1:28.03   3:01.31 (1:33.28)                                        
 32 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  3:02.60    3:03.93        
                1:30.47   3:03.93 (1:33.46)                                        
 33 Martin, Gabe C            14 SSC-MR               3:19.96    3:07.38        
                1:30.67   3:07.38 (1:36.71)                                        
 34 Tan, Klaus                13 LIFE-MR              3:30.89    3:10.54        
                1:30.81   3:10.54 (1:39.73)                                        
 35 Pierre-Louis, Aiden B     14 PAC-MR               3:29.62    3:11.12        
                1:34.70   3:11.12 (1:36.42)                                        
 36 Kennedy, Michael          13 SSC-MR               3:20.00    3:15.01        
                1:35.43   3:15.01 (1:39.58)                                        
 37 Morell, Aidan R           13 SSC-MR               3:35.46    3:30.28        
                1:40.46   3:30.28 (1:49.82)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Christopher          14 QNS-MR               1:09.79    1:11.61        
  2 Miao, Ethan               14 UN-MR                1:17.03    1:17.05        
  3 Yuk, Bryan                13 UN-MR                1:16.97    1:17.70        
  4 Pae, Jay J                13 PAC-MR               1:20.68    1:18.21        
  5 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:21.57    1:19.95        
  6 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  1:25.01    1:20.08        
  7 Okounev, Luke             14 Hes-Mr-MR            1:23.01    1:20.24        
  8 Verba, Nikita             14 Hes-Mr-MR            1:21.76    1:20.65        
  9 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  1:22.05    1:22.62        
 10 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:22.62    1:23.02        
 11 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:24.87    1:23.46        
 12 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:20.00    1:24.82        
 13 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:27.18    1:26.13        
 14 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR            1:40.18    1:28.07        
 15 Park, Leo L               14 PAC-MR               1:28.41    1:28.45        
 16 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR               1:30.52    1:29.77        
 17 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  1:30.08    1:29.80        
 18 Wang, Orion               13 UN-MR                1:46.57    1:30.63        
 19 Su, Sean A                13 QNS-MR               1:28.84    1:30.89        
 20 Lim, James                13 FLY-MR               1:45.00    1:30.95        
 21 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               1:42.47    1:31.66        
 22 Tung, Wesley S            13 QNS-MR               1:31.73    1:32.96        
 23 Wang, Kevin Y             13 UN-MR                1:32.54    1:33.83        
 24 Pan, Zhanjun              13 UN-MR                1:35.79    1:34.05        
 25 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:37.96    1:34.55        
 26 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR       NT    1:35.04        
 27 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:39.29    1:36.25        
 28 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  1:38.52    1:36.34        
 29 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:36.37    1:36.37        
 30 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  1:47.94    1:36.60        
 31 Kim, David D              14 Express Swimming-MR  1:40.01    1:37.17        
 32 Johnson, Michael P        13 WISC-MR              1:45.01    1:38.15        
 33 Martin, Gabe C            14 SSC-MR               1:45.35    1:38.26        
 34 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               1:37.32    1:38.47        
 35 Calderon, Tyler J         13 FLY-MR                    NT    1:38.53        
 36 Hammond, Adam             14 QNS-MR               1:37.11    1:41.15        
 37 Metzger, Andrew P         13 SSC-MR               1:44.42    1:43.31        
 38 Tan, Klaus                13 LIFE-MR              1:45.89    1:46.57        
 39 Kennedy, Michael          13 SSC-MR               1:56.00    1:51.31        
 40 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               2:07.10    2:00.07        
 41 Bassarath, Luke N         13 Express Swimming-MR  1:59.29    2:04.49        
 42 Gill, Vir A               14 Express Swimming-MR  2:03.02    2:06.74        
 43 Toor, Kabir S             13 Express Swimming-MR  2:20.59    2:19.12        
 -- Wang, Justin              13 UN-MR                     NT         DQ        
 -- McCall, Timothy P         14 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               14 UN-MR                2:45.86    2:46.23        
                1:20.05   2:46.23 (1:26.18)                                        
  2 Yuk, Bryan                13 UN-MR                2:45.40    2:46.53        
                1:19.43   2:46.53 (1:27.10)                                        
  3 Pae, Jay J                13 PAC-MR               2:54.77    2:50.51        
                1:21.52   2:50.51 (1:28.99)                                        
  4 Leroy, Pierre             13 HYB-MR                    NT    2:52.96        
                1:22.74   2:52.96 (1:30.22)                                        
  5 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:57.81    2:54.16        
                1:25.50   2:54.16 (1:28.66)                                        
  6 Verba, Nikita             14 Hes-Mr-MR            3:11.39    2:55.74        
                1:22.71   2:55.74 (1:33.03)                                        
  7 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  2:58.25    2:56.50        
                1:26.55   2:56.50 (1:29.95)                                        
  8 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:56.93    2:56.53        
                1:26.50   2:56.53 (1:30.03)                                        
  9 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:55.85    2:56.85        
                1:26.56   2:56.85 (1:30.29)                                        
 10 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  3:00.10    2:59.51        
                1:26.05   2:59.51 (1:33.46)                                        
 11 Okounev, Luke             14 Hes-Mr-MR            3:00.81    2:59.79        
                1:27.74   2:59.79 (1:32.05)                                        
 12 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  3:01.96    3:00.00        
                1:28.09   3:00.00 (1:31.91)                                        
 13 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  3:05.15    3:03.90        
                1:28.84   3:03.90 (1:35.06)                                        
 14 Su, Sean A                13 QNS-MR               3:17.50    3:08.93        
                1:30.88   3:08.93 (1:38.05)                                        
 15 Tung, Wesley S            13 QNS-MR               3:20.55    3:12.57        
                1:33.51   3:12.57 (1:39.06)                                        
 16 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  3:09.08    3:14.22        
                1:31.64   3:14.22 (1:42.58)                                        
 17 Park, Leo L               14 PAC-MR               3:10.05    3:15.69        
                1:31.68   3:15.69 (1:44.01)                                        
 18 Kolesnikov, Nicky         13 PAC-MR               3:10.17    3:17.42        
                1:36.48   3:17.42 (1:40.94)                                        
 19 Pan, Zhanjun              13 UN-MR                3:32.79    3:18.14        
                1:35.86   3:18.14 (1:42.28)                                        
 20 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  3:21.59    3:18.97        
                1:36.89   3:18.97 (1:42.08)                                        
 21 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  3:27.49    3:18.98        
                1:36.40   3:18.98 (1:42.58)                                        
 22 Gatto, RJ                 14 PAC-MR                    NT    3:21.10        
                1:35.74   3:21.10 (1:45.36)                                        
 23 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  3:23.54    3:21.26        
                1:36.95   3:21.26 (1:44.31)                                        
 24 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR                    NT    3:26.88        
                1:35.58   3:26.88 (1:51.30)                                        
 25 Zuckman, Branden M        13 Hes-Mr-MR            4:04.04    3:28.53        
                1:38.50   3:28.53 (1:50.03)                                        
 26 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  3:34.61    3:33.17        
                1:43.47   3:33.17 (1:49.70)                                        
 27 Martin, Gabe C            14 SSC-MR               3:53.24    3:34.42        
                1:44.01   3:34.42 (1:50.41)                                        
 28 Pierre-Louis, Aiden B     14 PAC-MR               3:52.38    3:44.76        
                1:48.26   3:44.76 (1:56.50)                                        
 29 Tan, Klaus                13 LIFE-MR              3:10.89    3:57.92        
                1:53.95   3:57.92 (2:03.97)                                        
 30 Lee, Tam                  13 PAC-MR               4:11.78    4:06.63        
                1:53.58   4:06.63 (2:13.05)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               14 UN-MR                1:02.08    1:02.87        
  2 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  1:04.10    1:03.33        
  3 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  1:04.18    1:03.68        
  4 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  1:04.90    1:05.65        
  5 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  1:06.55    1:06.29        
  6 Andersen, Frankie         14 SSC-MR               1:05.08    1:06.49        
  7 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:05.10    1:06.54        
  8 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR            1:10.92    1:07.60        
  9 Spagnoletti, Evan         14 HYB-MR               1:08.46    1:07.93        
 10 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:08.47    1:08.32        
 11 Pae, Jay J                13 PAC-MR               1:10.52    1:08.70        
 12 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               1:09.29    1:08.75        
 13 Moran, Keilan S           13 QNS-MR               1:18.88    1:10.85        
 14 Yuk, Bryan                13 UN-MR                1:11.03    1:11.23        
 15 Su, Sean A                13 QNS-MR               1:11.62    1:13.10        
 16 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:11.21    1:13.13        
 17 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR            1:13.70    1:13.64        
 18 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               1:14.51    1:13.83        
 19 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:15.17    1:14.21        
 20 Hammond, Adam             14 QNS-MR               1:13.34    1:16.16        
 21 Lyubman, Ron A            13 PAC-MR               1:18.85    1:18.55        
 22 Spagnoletti, Lucas        13 HYB-MR               1:20.49    1:20.72        
 23 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:22.92    1:21.99        
 24 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR       NT    1:23.18        
 25 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:24.94    1:23.41        
 26 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:22.01    1:24.38        
 27 Lim, James                13 FLY-MR               1:18.20    1:24.88        
 28 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR                    NT    1:26.00        
 29 Tung, Wesley S            13 QNS-MR               1:26.75    1:26.46        
 30 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:34.67    1:28.46        
 31 Kennedy, Michael          13 SSC-MR               1:36.00    1:28.77        
 32 Kim, David D              14 Express Swimming-MR  1:25.92    1:30.06        
 33 Pan, Zhanjun              13 UN-MR                1:28.83    1:30.61        
 34 Kolesnikov, Nicky         13 PAC-MR               1:49.01    1:33.24        
 35 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               1:34.46    1:34.08        
 36 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:39.28    1:37.08        
 37 Veraszto, Colin R         13 SSC-MR               1:43.94    1:38.08        
 38 Zuckman, Branden M        13 Hes-Mr-MR            1:45.87    1:41.93        
 39 Mancino, Mike V           13 SSC-MR               2:10.00    1:42.53        
 40 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:40.66    1:43.72        
 41 Gill, Vir A               14 Express Swimming-MR  1:53.79    2:00.71        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  2:20.69    2:18.73        
                1:07.01   2:18.73 (1:11.72)                                        
  2 Miao, Ethan               14 UN-MR                2:18.35    2:20.81        
                1:06.29   2:20.81 (1:14.52)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  2:34.63    2:22.36        
                1:06.73   2:22.36 (1:15.63)                                        
  4 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  2:26.13    2:22.94        
                1:07.86   2:22.94 (1:15.08)                                        
  5 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:38.28    2:35.53        
                1:11.74   2:35.53 (1:23.79)                                        
  6 Andersen, Frankie         14 SSC-MR               2:51.14    2:37.64        
                1:10.75   2:37.64 (1:26.89)                                        
  7 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               2:54.12    2:41.03        
                1:14.00   2:41.03 (1:27.03)                                        
  8 Lyubman, Ron A            13 PAC-MR                    NT    2:59.88        
                1:23.22   2:59.88 (1:36.66)                                        
  9 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  3:05.47    3:03.99        
                1:25.98   3:03.99 (1:38.01)                                        
 10 Park, Leo L               14 PAC-MR                    NT    3:06.52        
                1:21.84   3:06.52 (1:44.68)                                        
 11 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               3:30.00    3:33.99        
                1:35.52   3:33.99 (1:58.47)                                        
 12 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  3:35.79    3:37.01        
                1:39.14   3:37.01 (1:57.87)                                        
 -- Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                1:28.72        DQ (1:50.83)                                        
 -- Pae, Jay J                13 PAC-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:11.91        DQ (1:22.59)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Christopher          14 QNS-MR               2:21.96    2:18.73        
                1:06.05   2:18.73 (1:12.68)                                        
  2 Miao, Ethan               14 UN-MR                2:21.11    2:21.72        
                1:08.11   2:21.72 (1:13.61)                                        
  3 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  2:24.54    2:21.82        
                1:04.66   2:21.82 (1:17.16)                                        
  4 Pae, Jay J                13 PAC-MR               2:30.88    2:26.88        
                1:10.12   2:26.88 (1:16.76)                                        
  5 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  2:28.69    2:27.02        
                1:08.52   2:27.02 (1:18.50)                                        
  6 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  2:29.16    2:28.70        
                1:11.76   2:28.70 (1:16.94)                                        
  7 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:32.56    2:29.96        
                1:09.88   2:29.96 (1:20.08)                                        
  8 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               2:53.31    2:32.51        
                1:13.88   2:32.51 (1:18.63)                                        
  9 Su, Sean A                13 QNS-MR               2:31.70    2:33.01        
                1:11.69   2:33.01 (1:21.32)                                        
 10 Yuk, Bryan                13 UN-MR                2:33.57    2:33.50        
                1:15.16   2:33.50 (1:18.34)                                        
 11 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:28.10    2:35.69        
                1:16.51   2:35.69 (1:19.18)                                        
 12 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR            2:40.43    2:38.16        
                1:10.29   2:38.16 (1:27.87)                                        
 13 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               2:38.80    2:38.88        
                1:13.86   2:38.88 (1:25.02)                                        
 14 Okounev, Luke             14 Hes-Mr-MR            2:59.86    2:39.58        
                1:16.76   2:39.58 (1:22.82)                                        
 15 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  2:40.43    2:40.62        
                1:18.47   2:40.62 (1:22.15)                                        
 16 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  2:43.31    2:40.69        
                1:17.85   2:40.69 (1:22.84)                                        
 17 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:51.22    2:42.63        
                1:16.06   2:42.63 (1:26.57)                                        
 18 Park, Leo L               14 PAC-MR               2:42.26    2:43.60        
                1:17.21   2:43.60 (1:26.39)                                        
 19 Verba, Nikita             14 Hes-Mr-MR            2:46.23    2:45.04        
                1:19.14   2:45.04 (1:25.90)                                        
 20 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  2:42.21    2:45.84        
                1:21.00   2:45.84 (1:24.84)                                        
 21 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:45.76    2:46.11        
                1:18.39   2:46.11 (1:27.72)                                        
 22 Lyubman, Ron A            13 PAC-MR               2:49.09    2:48.03        
                1:21.55   2:48.03 (1:26.48)                                        
 23 Lim, James                13 FLY-MR               2:45.90    2:48.88        
                1:20.15   2:48.88 (1:28.73)                                        
 24 Tung, Wesley S            13 QNS-MR               2:48.38    2:49.25        
                1:23.18   2:49.25 (1:26.07)                                        
 25 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:54.47    2:50.54        
                1:19.13   2:50.54 (1:31.41)                                        
 26 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  2:48.46    2:50.85        
                1:26.16   2:50.85 (1:24.69)                                        
 27 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               2:54.89    2:52.04        
                1:20.44   2:52.04 (1:31.60)                                        
 28 Wang, Kevin Y             13 UN-MR                2:52.10    2:53.01        
                1:20.12   2:53.01 (1:32.89)                                        
 29 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  2:55.74    2:53.82        
                1:20.82   2:53.82 (1:33.00)                                        
 30 Hammond, Adam             14 QNS-MR               2:48.03    2:55.22        
                1:20.41   2:55.22 (1:34.81)                                        
 31 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  2:57.36    2:58.22        
                1:23.73   2:58.22 (1:34.49)                                        
 32 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR                    NT    2:58.23        
                1:21.46   2:58.23 (1:36.77)                                        
 33 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  3:06.67    2:59.33        
                1:29.16   2:59.33 (1:30.17)                                        
 34 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  3:01.38    2:59.40        
                1:24.28   2:59.40 (1:35.12)                                        
 35 Martin, Gabe C            14 SSC-MR               3:14.66    2:59.93        
                1:25.32   2:59.93 (1:34.61)                                        
 36 Jeong, Raejin             14 QNS-MR               3:03.95    3:02.72        
                1:24.85   3:02.72 (1:37.87)                                        
 37 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR       NT    3:03.26        
                1:31.74   3:03.26 (1:31.52)                                        
 38 Johnson, Michael P        13 WISC-MR              3:21.99    3:07.00        
                1:27.13   3:07.00 (1:39.87)                                        
 39 Pan, Zhanjun              13 UN-MR                3:09.59    3:07.35        
                1:28.65   3:07.35 (1:38.70)                                        
 40 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               3:15.00    3:13.02        
                1:28.57   3:13.02 (1:44.45)                                        
 41 Metzger, Andrew P         13 SSC-MR               3:22.00    3:14.36        
                1:33.04   3:14.36 (1:41.32)                                        
 42 Tan, Klaus                13 LIFE-MR              3:18.70    3:16.07        
                1:31.77   3:16.07 (1:44.30)                                        
 43 Morell, Aidan R           13 SSC-MR               3:35.00    3:32.38        
                1:41.21   3:32.38 (1:51.17)                                        
 44 Gill, Vir A               14 Express Swimming-MR  3:44.20    3:33.76        
                1:41.49   3:33.76 (1:52.27)                                        
 -- Kennedy, Michael          13 SSC-MR               3:25.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:41.56        DQ (1:46.05)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mercurio, Joseph J        24 FLY-MR                 25.01      24.74        
  2 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR    24.98      24.83        
  3 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR    25.11      25.39        
  4 Hadary, Daniel B          18 FLY-MR                 24.86      25.69        
  5 Gordinier, Peter T        18 PAC-MR                 25.99      25.79        
  6 Zugibe, Matthew J         20 PAC-MR                 24.99      25.82        
  7 Dalrymple, Daniel R       17 Express Swimming-MR    26.32      26.21        
  8 Gordinier, Will K         15 PAC-MR                 26.82      26.44        
  9 Bajramovic, Emil          18 FLY-MR                 27.04      26.46        
 10 Kipshidze, George         17 SSC-MR                 25.04      26.47        
 11 Rabadi, Nicholas          20 RA-MR                  26.89      26.55        
 12 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR                26.86      26.75        
 13 Marzano, Tyler J          16 PAC-MR                 27.13      26.86        
 14 Dong, Ethan S             17 Express Swimming-MR    27.02      26.95        
 15 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    26.98      27.00        
 16 Griffenkranz, Sean M      19 PAC-MR                 25.80      27.05        
 17 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR    27.21      27.15        
 18 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR    27.33      27.35        
 19 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR    26.93      27.38        
 20 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR    27.61      27.42        
 21 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR    27.19      27.45        
 22 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR    27.48      27.47        
 23 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR    27.35      27.48        
 24 Chopey, Andrew T          18 QNS-MR                 26.88      27.49        
 25 Rose, Alex T              15 PAC-MR                 27.21      27.50        
 26 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR    27.42      27.56        
 27 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR    28.57      27.60        
 28 Clive, Austin R           16 Express Swimming-MR    27.50      27.65        
 28 Jung, Erick               15 HYB-MR                 27.65      27.65        
 30 Lee, Alexander G          16 FLY-MR                 27.96      27.67        
 31 Rose, Ben W               17 PAC-MR                 27.03      27.81        
 32 Kim, Christopher W        17 PAC-MR                 27.44      27.84        
 33 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR    27.97      27.97        
 33 Zheng, Edwin              16 FLY-MR                 28.61      27.97        
 35 Chen, Yanlei              15 QNS-MR                 27.94      28.02        
 35 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR    27.86      28.02        
 37 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR                 27.82      28.19        
 38 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR    27.99      28.21        
 39 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR                 29.24      28.45        
 40 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR                 28.20      28.48        
 41 Cui, Ryan                 16 UN-MR                  28.43      28.54        
 42 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR    28.58      28.55        
 43 Chrenko, Alex             17 PAC-MR                 27.00      28.87        
 44 Ruiz, Kenny A             18 RA-MR                  27.57      28.88        
 44 Yuk, William              16 UN-MR                  28.54      28.88        
 46 Khan, Abdul Bari          17 FLY-MR                 30.00      28.90        
 47 Rossi, Blake C            15 HYB-MR                 28.49      28.92        
 48 Jeong, Eugene             15 QNS-MR                 29.59      29.07        
 49 Llewellyn, James          15 CSDC-MR                28.42      29.15        
 50 Larice, Jonathan          15 HYB-MR                 30.43      29.16        
 51 Finley, Mike P            15 PAC-MR                 28.18      29.25        
 51 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR    29.55      29.25        
 53 Anich, Thomas W           16 FLY-MR                 31.22      29.36        
 54 Lee, Ryan A               15 FLY-MR                 30.01      29.64        
 55 Lam, Jeff                 16 QNS-MR                 29.74      29.72        
 56 Viollis, Michael          15 SSC-MR                 31.13      29.91        
 57 Juang, Andrew             15 FLY-MR                 29.76      29.97        
 58 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR                 29.17      30.19        
 59 German, Daniel N          15 Express Swimming-MR    29.94      30.40        
 60 Baung, Justin D           15 FLY-MR                 31.00      30.43        
 61 Park, Zeno Z              12 PAC-MR                 30.12      30.44        
 62 Murawski, Adrian          17 FLY-MR                 32.49      30.65        
 63 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR                31.38      30.91        
 64 Ragland, Kenazz K         17 Express Swimming-MR    30.98      30.98        
 65 Calderon, Xavier          15 FLY-MR                 30.72      31.01        
 66 Salas, Stefano H          12 UN-MR                  30.64      31.31        
 67 Morda, Vinny E            15 SSC-MR                 31.07      31.49        
 68 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR    31.86      32.18        
 69 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR                36.68      34.10        
 70 Lee, Lin                  15 PAC-MR                 35.16      34.28        
 71 Mulakandov, Ariel         15 QNS-MR                 36.33      35.96        
 72 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR    36.04      36.92        
 73 Lyubman, Eric B            9 PAC-MR                    NT      38.89        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR    53.48      55.39        
  2 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR    54.44      56.08        
  3 Hadary, Daniel B          18 FLY-MR                 56.62      56.17        
  4 Gordinier, Peter T        18 PAC-MR                 57.16      57.36        
  5 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR    58.62      57.73        
  6 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    58.59      58.16        
  7 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR                58.53      58.18        
  8 Dong, Ethan S             17 Express Swimming-MR    57.74      58.40        
  9 Bajramovic, Emil          18 FLY-MR                 58.53      58.78        
 10 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR    55.39      58.81        
 11 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR    59.48      58.90        
 12 Hwang, Colin              16 Express Swimming-MR    57.91      58.98        
 13 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR    58.66      59.14        
 14 Gordinier, Will K         15 PAC-MR               1:00.07      59.70        
 15 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR    59.53      59.85        
 16 Rose, Ben W               17 PAC-MR                 59.44      59.94        
 17 Liu, Timothy C            16 Express Swimming-MR    59.75      59.97        
 18 Rose, Alex T              15 PAC-MR                 59.60    1:00.22        
 19 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:00.04    1:00.31        
 20 Cui, Ryan                 16 UN-MR                  59.93    1:00.38        
 21 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR    59.71    1:00.50        
 22 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:01.84    1:00.78        
 23 Chopey, Andrew T          18 QNS-MR                 57.88    1:00.79        
 24 Jung, Erick               15 HYB-MR               1:01.65    1:00.90        
 25 Chen, Yanlei              15 QNS-MR               1:00.70    1:00.99        
 26 Stolarski, Andrew K       17 PAC-MR                 57.43    1:01.22        
 27 Liu, Joshua A             17 Express Swimming-MR    58.67    1:01.27        
 28 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               1:00.56    1:01.33        
 29 Kim, Christopher W        17 PAC-MR               1:01.32    1:01.64        
 30 Finley, Mike P            15 PAC-MR               1:01.40    1:01.65        
 31 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:01.41    1:01.72        
 32 Weber, Christopher R      17 Express Swimming-MR  1:01.78    1:01.79        
 33 Klein, Evan M             15 WEST-MR              1:02.09    1:01.81        
 34 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:00.59    1:01.96        
 35 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:02.53    1:02.02        
 36 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:01.18    1:02.03        
 37 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              1:01.12    1:02.82        
 38 Rossi, Blake C            15 HYB-MR               1:03.65    1:02.89        
 39 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  1:04.80    1:03.07        
 40 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR               1:02.08    1:03.32        
 41 Yuk, William              16 UN-MR                1:02.87    1:03.37        
 42 Chrenko, Alex             17 PAC-MR               1:00.33    1:03.78        
 43 Ruiz, Kenny A             18 RA-MR                1:01.90    1:03.84        
 44 Zheng, Edwin              16 FLY-MR               1:04.88    1:03.91        
 45 Anich, Thomas W           16 FLY-MR               1:07.90    1:03.93        
 46 Jeong, Eugene             15 QNS-MR               1:04.63    1:04.00        
 47 Perez, Matthew S          16 Express Swimming-MR  1:05.89    1:04.15        
 48 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               1:04.73    1:04.31        
 49 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:04.14    1:04.48        
 50 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:01.62    1:04.64        
 51 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  1:04.61    1:05.02        
 52 German, Daniel N          15 Express Swimming-MR  1:05.18    1:05.72        
 53 Khan, Abdul Bari          17 FLY-MR               1:06.67    1:06.14        
 54 Park, Zeno Z              12 PAC-MR               1:05.68    1:06.60        
 55 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:06.28    1:06.65        
 56 Walsh, Aidan A            16 Express Swimming-MR  1:07.53    1:07.63        
 57 Juang, Andrew             15 FLY-MR               1:10.52    1:08.89        
 58 Linn, George              15 FLY-MR               1:10.68    1:09.14        
 59 Ragland, Kenazz K         17 Express Swimming-MR  1:12.03    1:10.48        
 60 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR       NT    1:11.48        
 61 Castano, Nicholas M       11 UN-MR                1:12.69    1:13.36        
 62 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:16.48    1:13.68        
 63 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               1:09.79    1:15.07        
 64 Elling, Connor            15 HYB-MR               1:12.93    1:17.77        
 65 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  1:18.84    1:18.46        
 66 Mulakandov, Ariel         15 QNS-MR               1:21.16    1:18.67        
 67 Chu, Preston              12 FLY-MR               1:21.63    1:20.85        
 68 Verdi, Tyler J            15 CSDC-MR              1:17.28    1:20.86        
 69 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR  1:22.84    1:22.13        
 70 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR  1:26.92    1:28.60        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR  1:56.45    1:59.98        
                  58.74   1:59.98 (1:01.24)                                        
  2 Ortof, Harry C            20 Express Swimming-MR  1:57.47    2:00.82        
                  58.66   2:00.82 (1:02.16)                                        
  3 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  1:58.79    2:02.79        
                  59.57   2:02.79 (1:03.22)                                        
  4 Hadary, Daniel B          18 FLY-MR               2:04.16    2:03.43        
                  59.75   2:03.43 (1:03.68)                                        
  5 Byman, Sean J             18 PAC-MR               1:59.21    2:03.78        
                1:00.04   2:03.78 (1:03.74)                                        
  6 Kipshidze, George         17 SSC-MR               2:00.46    2:05.10        
                1:00.07   2:05.10 (1:05.03)                                        
  7 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:04.44    2:05.21        
                1:01.72   2:05.21 (1:03.49)                                        
  8 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:07.47    2:06.10        
                1:01.18   2:06.10 (1:04.92)                                        
  9 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  2:05.85    2:06.58        
                1:01.36   2:06.58 (1:05.22)                                        
 10 Chopey, Andrew T          18 QNS-MR               2:04.52    2:07.05        
                1:01.42   2:07.05 (1:05.63)                                        
 11 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  2:08.87    2:07.53        
                1:01.36   2:07.53 (1:06.17)                                        
 12 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  2:08.38    2:08.14        
                1:01.13   2:08.14 (1:07.01)                                        
 13 Gordinier, Peter T        18 PAC-MR               2:08.54    2:09.79        
                1:01.47   2:09.79 (1:08.32)                                        
 14 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR  2:06.96    2:10.06        
                1:01.57   2:10.06 (1:08.49)                                        
 14 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  2:09.43    2:10.06        
                1:03.55   2:10.06 (1:06.51)                                        
 16 Tritter, Hudson C         16 PAC-MR               2:00.99    2:10.40        
                1:02.06   2:10.40 (1:08.34)                                        
 17 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  2:14.62    2:10.72        
                1:03.40   2:10.72 (1:07.32)                                        
 18 Liu, Timothy C            16 Express Swimming-MR  2:10.56    2:11.15        
                1:03.97   2:11.15 (1:07.18)                                        
 19 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  2:12.21    2:11.33        
                1:03.72   2:11.33 (1:07.61)                                        
 20 Rose, Alex T              15 PAC-MR               2:11.92    2:11.40        
                1:03.94   2:11.40 (1:07.46)                                        
 21 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:11.24    2:11.88        
                1:04.18   2:11.88 (1:07.70)                                        
 22 Anich, Thomas W           16 FLY-MR               2:22.15    2:12.56        
                1:04.26   2:12.56 (1:08.30)                                        
 23 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  2:10.75    2:12.60        
                1:03.23   2:12.60 (1:09.37)                                        
 24 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR              2:07.55    2:12.63        
                1:02.64   2:12.63 (1:09.99)                                        
 25 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:11.15    2:12.93        
                1:04.84   2:12.93 (1:08.09)                                        
 26 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR               2:17.97    2:13.13        
                1:03.70   2:13.13 (1:09.43)                                        
 27 Chen, Yanlei              15 QNS-MR               2:14.41    2:14.21        
                1:04.15   2:14.21 (1:10.06)                                        
 28 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  2:10.06    2:14.26        
                1:03.16   2:14.26 (1:11.10)                                        
 29 Clive, Austin R           16 Express Swimming-MR  2:16.40    2:14.97        
                1:04.91   2:14.97 (1:10.06)                                        
 30 Chrenko, Alex             17 PAC-MR               2:08.73    2:15.47        
                1:04.95   2:15.47 (1:10.52)                                        
 31 Marzano, Tyler J          16 PAC-MR               2:18.64    2:15.77        
                1:05.53   2:15.77 (1:10.24)                                        
 32 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               2:19.63    2:16.07        
                1:05.94   2:16.07 (1:10.13)                                        
 33 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  2:18.05    2:16.19        
                1:06.07   2:16.19 (1:10.12)                                        
 34 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              2:12.22    2:16.51        
                1:05.66   2:16.51 (1:10.85)                                        
 35 Yuk, William              16 UN-MR                2:17.33    2:16.77        
                1:05.51   2:16.77 (1:11.26)                                        
 36 Kim, Christopher W        17 PAC-MR               2:17.80    2:16.86        
                1:06.03   2:16.86 (1:10.83)                                        
 37 Guindine, Geoffrey        15 PAC-MR               2:14.57    2:17.14        
                1:07.09   2:17.14 (1:10.05)                                        
 38 Jung, Erick               15 HYB-MR                    NT    2:17.33        
                1:05.15   2:17.33 (1:12.18)                                        
 39 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR       NT    2:17.96        
                1:06.23   2:17.96 (1:11.73)                                        
 40 Rossi, Blake C            15 HYB-MR               2:20.68    2:18.33        
                1:06.50   2:18.33 (1:11.83)                                        
 41 Emmerich, Lee A           19 PAC-MR               2:04.10    2:19.48        
                  20.02   2:19.48 (1:59.46)                                        
 42 Finley, Mike P            15 PAC-MR               2:15.50    2:19.91        
                1:07.43   2:19.91 (1:12.48)                                        
 43 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR                   NT    2:20.32        
                1:10.27   2:20.32 (1:10.05)                                        
 44 Gordinier, Will K         15 PAC-MR               2:21.56    2:21.30        
                1:07.81   2:21.30 (1:13.49)                                        
 45 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               2:24.05    2:22.07        
                1:07.33   2:22.07 (1:14.74)                                        
 46 Chen, Darian              16 QNS-MR               2:17.45    2:22.18        
                1:07.34   2:22.18 (1:14.84)                                        
 47 Larice, Jonathan          15 HYB-MR               2:26.05    2:24.48        
                1:08.12   2:24.48 (1:16.36)                                        
 48 Zugibe, Matthew J         20 PAC-MR                    NT    2:24.87        
                  57.13   2:24.87 (1:27.74)                                        
 49 Park, Zeno Z              12 PAC-MR                    NT    2:25.05        
                1:09.98   2:25.05 (1:15.07)                                        
 50 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  2:23.18    2:25.06        
                1:06.62   2:25.06 (1:18.44)                                        
 51 Viollis, Michael          15 SSC-MR               2:31.42    2:26.20        
                1:13.01   2:26.20 (1:13.19)                                        
 52 Linn, George              15 FLY-MR               2:27.72    2:26.35        
                1:12.96   2:26.35 (1:13.39)                                        
 53 Jeong, Eugene             15 QNS-MR               2:22.28    2:26.72        
                1:07.53   2:26.72 (1:19.19)                                        
 54 Perez, Matthew S          16 Express Swimming-MR  2:28.86    2:27.77        
                1:10.48   2:27.77 (1:17.29)                                        
 55 Lee, Ryan A               15 FLY-MR               2:25.90    2:27.90        
                1:09.97   2:27.90 (1:17.93)                                        
 56 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR               2:20.40    2:28.85        
                1:10.73   2:28.85 (1:18.12)                                        
 57 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR               2:28.32    2:29.20        
                1:13.83   2:29.20 (1:15.37)                                        
 58 Lim, James                13 FLY-MR               2:27.30    2:29.62        
                1:11.49   2:29.62 (1:18.13)                                        
 59 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR                   NT    2:29.74        
                1:11.30   2:29.74 (1:18.44)                                        
 60 Khan, Abdul Bari          17 FLY-MR               2:31.80    2:30.41        
                1:12.47   2:30.41 (1:17.94)                                        
 61 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR       NT    2:30.72        
                1:12.48   2:30.72 (1:18.24)                                        
 62 Weinberg, Harrison        15 Express Swimming-MR       NT    2:32.63        
                1:12.44   2:32.63 (1:20.19)                                        
 63 Baung, Justin D           15 FLY-MR               2:34.31    2:33.68        
                1:14.09   2:33.68 (1:19.59)                                        
 63 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              2:32.87    2:33.68        
                1:14.29   2:33.68 (1:19.39)                                        
 65 Juang, Andrew             15 FLY-MR               2:40.30    2:38.54        
                1:15.61   2:38.54 (1:22.93)                                        
 66 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               2:34.94    2:39.12        
                1:15.35   2:39.12 (1:23.77)                                        
 67 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              2:48.40    2:43.01        
                1:18.78   2:43.01 (1:24.23)                                        
 68 Murawski, Adrian          17 FLY-MR               2:41.05    2:44.06        
                1:20.27   2:44.06 (1:23.79)                                        
 69 Mulakandov, Ariel         15 QNS-MR               3:00.01    2:57.14        
                1:24.81   2:57.14 (1:32.33)                                        
 70 Nguyen, Dao H             15 WISC-MR              3:19.93    3:03.80        
                1:27.23   3:03.80 (1:36.57)                                        
 71 Khassanov, Tyler A        10 PAC-MR               3:05.83    3:16.17        
                1:35.85   3:16.17 (1:40.32)                                        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR  4:08.12    4:15.91        
                1:00.88   2:06.77 (1:05.89)   3:13.26 (1:06.49)   4:15.91 (1:02.65)
  2 Ortof, Harry C            20 Express Swimming-MR  4:07.16    4:16.18        
                1:00.96   2:06.82 (1:05.86)   3:13.59 (1:06.77)   4:16.18 (1:02.59)
  3 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR  4:28.31    4:22.72        
                1:01.70   2:09.46 (1:07.76)   3:17.75 (1:08.29)   4:22.72 (1:04.97)
  4 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  4:22.84    4:22.89        
                1:03.67   2:11.46 (1:07.79)   3:18.66 (1:07.20)   4:22.89 (1:04.23)
  5 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  4:29.46    4:25.00        
                1:03.16   2:11.00 (1:07.84)   3:18.63 (1:07.63)   4:25.00 (1:06.37)
  6 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  4:29.57    4:25.78        
                1:03.07   2:11.29 (1:08.22)   3:18.88 (1:07.59)   4:25.78 (1:06.90)
  7 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  4:25.54    4:28.64        
                1:03.53   2:12.46 (1:08.93)   3:20.54 (1:08.08)   4:28.64 (1:08.10)
  8 Miao, Ethan               14 UN-MR                4:31.82    4:30.70        
                1:04.29   2:14.37 (1:10.08)   3:24.86 (1:10.49)   4:30.70 (1:05.84)
  9 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  4:38.82    4:30.72        
                1:06.62   2:16.62 (1:10.00)   3:25.14 (1:08.52)   4:30.72 (1:05.58)
 10 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  4:36.64    4:32.02        
                1:06.28   2:16.39 (1:10.11)   3:25.17 (1:08.78)   4:32.02 (1:06.85)
 11 Pae, Jay J                13 PAC-MR               4:32.74    4:32.68        
                1:03.14   2:13.18 (1:10.04)   3:23.97 (1:10.79)   4:32.68 (1:08.71)
 12 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  4:16.94    4:33.42        
                1:04.23   2:13.11 (1:08.88)   3:22.57 (1:09.46)   4:33.42 (1:10.85)
 13 Liu, Timothy C            16 Express Swimming-MR  4:35.69    4:36.33        
                1:05.65   2:16.74 (1:11.09)   3:27.92 (1:11.18)   4:36.33 (1:08.41)
 14 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  4:40.52    4:36.72        
                1:06.50   2:16.91 (1:10.41)   3:28.28 (1:11.37)   4:36.72 (1:08.44)
 15 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  4:42.98    4:36.95        
                1:07.01   2:17.79 (1:10.78)   3:28.70 (1:10.91)   4:36.95 (1:08.25)
 16 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  4:37.20    4:37.07        
                1:06.65   2:17.84 (1:11.19)   3:28.60 (1:10.76)   4:37.07 (1:08.47)
 17 Anich, Thomas W           16 FLY-MR               4:54.82    4:38.86        
                1:06.99   2:18.41 (1:11.42)   3:29.75 (1:11.34)   4:38.86 (1:09.11)
 18 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  4:35.13    4:39.11        
                1:06.46   2:17.51 (1:11.05)   3:29.38 (1:11.87)   4:39.11 (1:09.73)
 19 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR       NT    4:40.78        
                1:06.40   2:17.73 (1:11.33)   3:29.92 (1:12.19)   4:40.78 (1:10.86)
 20 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               4:41.54    4:43.38        
                1:07.48   2:19.10 (1:11.62)   3:31.34 (1:12.24)   4:43.38 (1:12.04)
 21 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  4:53.05    4:45.88        
                1:05.67   2:18.24 (1:12.57)   3:33.07 (1:14.83)   4:45.88 (1:12.81)
 22 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  4:48.18    4:45.94        
                1:07.99   2:20.89 (1:12.90)   3:34.81 (1:13.92)   4:45.94 (1:11.13)
 23 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  4:43.12    4:46.35        
                1:08.50   2:21.75 (1:13.25)   3:35.37 (1:13.62)   4:46.35 (1:10.98)
 24 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  5:12.97    4:47.70        
                1:08.67   2:22.46 (1:13.79)   3:36.60 (1:14.14)   4:47.70 (1:11.10)
 25 Leroy, Pierre             13 HYB-MR                    NT    4:52.28        
                1:10.02   2:26.13 (1:16.11)   3:40.93 (1:14.80)   4:52.28 (1:11.35)
 26 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  4:50.51    4:52.67        
                1:08.21   2:23.44 (1:15.23)   3:39.18 (1:15.74)   4:52.67 (1:13.49)
 27 Fonseca, Casey            16 WISC-MR              4:55.11    4:54.72        
                1:06.56   2:21.83 (1:15.27)   3:39.89 (1:18.06)   4:54.72 (1:14.83)
 28 Miao, Owen                12 UN-MR                5:03.54    4:55.63        
                1:11.12   2:26.39 (1:15.27)   3:42.50 (1:16.11)   4:55.63 (1:13.13)
 29 Marzano, Tyler J          16 PAC-MR               4:59.04    4:56.39        
                1:11.65   2:28.56 (1:16.91)   3:44.91 (1:16.35)   4:56.39 (1:11.48)
 30 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  4:41.59    4:57.59        
                1:08.46   2:25.87 (1:17.41)   3:44.05 (1:18.18)   4:57.59 (1:13.54)
 31 Larice, Jonathan          15 HYB-MR               5:00.01    4:58.32        
                1:10.07   2:25.26 (1:15.19)   3:42.21 (1:16.95)   4:58.32 (1:16.11)
 32 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               4:57.07    4:58.95        
                1:11.88   2:28.25 (1:16.37)   3:45.59 (1:17.34)   4:58.95 (1:13.36)
 33 Salas, Stefano H          12 UN-MR                5:03.06    5:00.07        
                1:10.06   2:26.65 (1:16.59)   3:44.13 (1:17.48)   5:00.07 (1:15.94)
 34 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  5:03.73    5:08.02        
                1:12.94   2:32.06 (1:19.12)   3:52.85 (1:20.79)   5:08.02 (1:15.17)
 35 Linn, George              15 FLY-MR               5:08.64    5:08.08        
                1:12.13   2:31.39 (1:19.26)   3:52.15 (1:20.76)   5:08.08 (1:15.93)
 36 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  4:58.76    5:12.47        
                1:10.58   2:30.97 (1:20.39)   3:53.67 (1:22.70)   5:12.47 (1:18.80)
 37 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  5:20.01    5:13.31        
                1:13.91   2:33.09 (1:19.18)   3:54.57 (1:21.48)   5:13.31 (1:18.74)
 38 Shao, Oliver H            11 QNS-MR               5:28.83    5:14.05        
                1:15.11   2:35.81 (1:20.70)   3:56.55 (1:20.74)   5:14.05 (1:17.50)
 39 Casal, Robert J           16 Express Swimming-MR  5:15.12    5:20.28        
                1:10.56   2:31.69 (1:21.13)   3:56.33 (1:24.64)   5:20.28 (1:23.95)
 40 Ramskill, Dennis          13 Express Swimming-MR  5:33.64    5:27.52        
                1:17.31   2:41.21 (1:23.90)   4:06.06 (1:24.85)   5:27.52 (1:21.46)
 41 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR       NT    5:34.10        
                1:19.47   2:46.94 (1:27.47)   4:13.14 (1:26.20)   5:34.10 (1:20.96)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR    59.76    1:00.89        
  2 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR  1:00.98    1:01.39        
  3 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  1:03.28    1:05.60        
  4 Kipshidze, George         17 SSC-MR               1:01.89    1:06.32        
  5 Chopey, Andrew T          18 QNS-MR               1:05.06    1:07.09        
  6 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  1:07.10    1:07.20        
  7 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               1:06.12    1:07.48        
  8 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  1:06.84    1:07.49        
  9 Rose, Ben W               17 PAC-MR               1:02.77    1:07.57        
 10 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:06.73    1:07.64        
 11 Gordinier, Peter T        18 PAC-MR               1:08.54    1:07.66        
 12 Klein, Evan M             15 WEST-MR              1:06.70    1:07.76        
 13 Rose, Alex T              15 PAC-MR               1:07.56    1:07.80        
 14 Tritter, Hudson C         16 PAC-MR               1:01.13    1:07.81        
 15 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              1:08.05    1:08.25        
 16 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:07.73    1:08.41        
 17 Chen, Yanlei              15 QNS-MR               1:08.20    1:08.57        
 18 Finley, Mike P            15 PAC-MR               1:09.24    1:09.33        
 19 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR              1:09.41    1:09.50        
 20 Liu, Joshua A             17 Express Swimming-MR  1:06.81    1:09.97        
 21 Fonseca, Casey            16 WISC-MR              1:11.59    1:10.02        
 22 Emmerich, Lee A           19 PAC-MR               1:02.57    1:10.36        
 23 Bajramovic, Emil          18 FLY-MR               1:10.86    1:11.27        
 24 Yuk, William              16 UN-MR                1:12.78    1:11.50        
 25 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  1:11.30    1:11.53        
 25 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:09.76    1:11.53        
 27 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  1:09.91    1:11.76        
 28 Liu, Timothy C            16 Express Swimming-MR  1:12.64    1:12.09        
 29 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  1:12.45    1:12.14        
 30 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  1:10.42    1:12.19        
 31 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR               1:12.81    1:12.41        
 32 Olsen, Finn A             12 WEST-MR              1:14.99    1:14.18        
 33 Chen, Darian              16 QNS-MR               1:15.60    1:14.61        
 34 Lee, Ryan A               15 FLY-MR               1:17.05    1:14.63        
 35 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:17.11    1:14.84        
 36 Marzano, Tyler J          16 PAC-MR               1:13.71    1:14.85        
 37 Clive, Austin R           16 Express Swimming-MR  1:16.05    1:15.28        
 38 Gordinier, Will K         15 PAC-MR               1:16.07    1:15.38        
 39 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:14.16    1:15.40        
 40 Kim, Christopher W        17 PAC-MR               1:16.35    1:15.66        
 41 Chrenko, Alex             17 PAC-MR               1:13.71    1:16.00        
 42 Zheng, Edwin              16 FLY-MR               1:16.66    1:16.68        
 43 Juang, Andrew             15 FLY-MR               1:17.81    1:16.90        
 44 Walsh, Aidan A            16 Express Swimming-MR  1:17.86    1:17.34        
 45 Guindine, Geoffrey        15 PAC-MR               1:12.37    1:17.45        
 46 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR                   NT    1:17.95        
 47 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR       NT    1:18.64        
 48 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  1:21.10    1:19.26        
 49 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR  1:18.91    1:19.30        
 50 Park, Zeno Z              12 PAC-MR               1:20.61    1:19.35        
 51 Viollis, Michael          15 SSC-MR               1:21.75    1:19.52        
 52 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               1:19.42    1:19.58        
 53 Linn, George              15 FLY-MR               1:22.89    1:20.18        
 54 Weinberg, Harrison        15 Express Swimming-MR       NT    1:20.61        
 55 Baung, Justin D           15 FLY-MR               1:22.54    1:21.45        
 56 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:18.84    1:21.92        
 57 Rossi, Blake C            15 HYB-MR                    NT    1:22.39        
 58 Perez, Matthew S          16 Express Swimming-MR  1:22.41    1:22.65        
 59 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              1:29.23    1:22.99        
 60 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR               1:18.46    1:23.71        
 61 Murawski, Adrian          17 FLY-MR               1:24.50    1:24.69        
 62 Lee, Lin                  15 PAC-MR               1:28.28    1:29.22        
 63 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:28.17    1:29.45        
 64 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR  1:33.51    1:32.99        
 65 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:38.18    1:35.21        
 66 Nguyen, Dao H             15 WISC-MR              1:43.78    1:36.17        
 67 Lyubman, Eric B            9 PAC-MR                    NT    1:46.28        
 68 Khassanov, Tyler A        10 PAC-MR               1:40.34    1:47.46        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR  2:11.12    2:17.48        
                1:04.94   2:17.48 (1:12.54)                                        
  2 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:19.20    2:20.02        
                1:09.46   2:20.02 (1:10.56)                                        
  3 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  2:20.48    2:21.06        
                1:09.67   2:21.06 (1:11.39)                                        
  4 Byman, Sean J             18 PAC-MR               2:21.91    2:21.92        
                1:10.05   2:21.92 (1:11.87)                                        
  5 Kipshidze, George         17 SSC-MR               2:13.87    2:21.95        
                1:08.33   2:21.95 (1:13.62)                                        
  6 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:23.26    2:23.18        
                1:09.57   2:23.18 (1:13.61)                                        
  7 Rose, Ben W               17 PAC-MR               2:16.17    2:23.41        
                1:10.23   2:23.41 (1:13.18)                                        
  8 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               2:22.59    2:24.82        
                1:09.79   2:24.82 (1:15.03)                                        
  9 Gordinier, Peter T        18 PAC-MR                    NT    2:25.66        
                1:10.99   2:25.66 (1:14.67)                                        
 10 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  2:24.08    2:26.56        
                1:11.14   2:26.56 (1:15.42)                                        
 11 Rose, Alex T              15 PAC-MR               2:26.84    2:27.00        
                1:11.82   2:27.00 (1:15.18)                                        
 12 Finley, Mike P            15 PAC-MR               2:31.25    2:27.20        
                1:11.57   2:27.20 (1:15.63)                                        
 13 Chen, Yanlei              15 QNS-MR               2:27.53    2:27.88        
                1:12.49   2:27.88 (1:15.39)                                        
 14 Chopey, Andrew T          18 QNS-MR               2:21.03    2:27.97        
                1:11.80   2:27.97 (1:16.17)                                        
 15 Cui, Ryan                 16 UN-MR                2:28.33    2:28.57        
                1:11.87   2:28.57 (1:16.70)                                        
 16 Dong, Ethan S             17 Express Swimming-MR  2:24.83    2:28.60        
                1:11.65   2:28.60 (1:16.95)                                        
 17 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR              2:28.69    2:30.04        
                1:12.53   2:30.04 (1:17.51)                                        
 18 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  2:29.39    2:30.12        
                1:13.26   2:30.12 (1:16.86)                                        
 19 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  2:29.17    2:30.61        
                1:12.56   2:30.61 (1:18.05)                                        
 20 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:31.50    2:31.89        
                1:15.06   2:31.89 (1:16.83)                                        
 21 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  2:32.88    2:33.02        
                1:12.24   2:33.02 (1:20.78)                                        
 22 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              2:36.48    2:33.30        
                1:14.78   2:33.30 (1:18.52)                                        
 23 Yuk, William              16 UN-MR                2:32.05    2:33.31        
                1:14.19   2:33.31 (1:19.12)                                        
 24 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  2:32.18    2:34.23        
                1:16.01   2:34.23 (1:18.22)                                        
 25 Marzano, Tyler J          16 PAC-MR               2:55.20    2:35.78        
                1:16.66   2:35.78 (1:19.12)                                        
 26 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR               2:49.19    2:36.74        
                1:16.05   2:36.74 (1:20.69)                                        
 27 Chrenko, Alex             17 PAC-MR               2:38.78    2:38.09        
                1:18.55   2:38.09 (1:19.54)                                        
 28 Wone, Brandon M           16 SSC-MR               2:38.06    2:41.23        
                1:18.41   2:41.23 (1:22.82)                                        
 29 Lee, Ryan A               15 FLY-MR               2:43.98    2:41.62        
                1:18.34   2:41.62 (1:23.28)                                        
 30 Salas, Stefano H          12 UN-MR                2:44.31    2:42.30        
                1:18.94   2:42.30 (1:23.36)                                        
 31 Kim, Christopher W        17 PAC-MR               2:40.69    2:43.28        
                1:19.60   2:43.28 (1:23.68)                                        
 32 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR               2:41.32    2:45.11        
                1:20.83   2:45.11 (1:24.28)                                        
 33 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR  2:44.29    2:46.77        
                1:21.95   2:46.77 (1:24.82)                                        
 34 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               2:45.03    2:46.78        
                1:21.69   2:46.78 (1:25.09)                                        
 35 Juang, Andrew             15 FLY-MR               2:55.05    2:46.82        
                1:22.25   2:46.82 (1:24.57)                                        
 36 German, Daniel N          15 Express Swimming-MR  3:01.37    2:46.83        
                1:22.75   2:46.83 (1:24.08)                                        
 37 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR       NT    2:46.94        
                1:22.89   2:46.94 (1:24.05)                                        
 38 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  2:47.21    2:49.63        
                1:23.41   2:49.63 (1:26.22)                                        
 39 Rossi, Blake C            15 HYB-MR                    NT    2:50.90        
                1:23.75   2:50.90 (1:27.15)                                        
 40 Baung, Justin D           15 FLY-MR               3:10.00    2:51.41        
                1:24.25   2:51.41 (1:27.16)                                        
 41 Murawski, Adrian          17 FLY-MR               3:07.02    2:54.91        
                1:25.49   2:54.91 (1:29.42)                                        
 42 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              3:24.82    3:15.62        
                1:36.56   3:15.62 (1:39.06)                                        
 -- Zheng, Edwin              16 FLY-MR               2:40.91         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:19.68        DQ (1:27.30)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  1:04.83    1:08.55        
  2 Bajramovic, Emil          18 FLY-MR               1:10.69    1:11.60        
  3 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  1:12.83    1:13.44        
  4 Dong, Ethan S             17 Express Swimming-MR  1:12.85    1:14.51        
  5 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  1:11.44    1:14.69        
  6 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  1:19.69    1:16.07        
  7 Gordinier, Peter T        18 PAC-MR               1:17.97    1:16.26        
  8 Jeong, Eugene             15 QNS-MR               1:14.62    1:16.44        
  9 Liu, Timothy C            16 Express Swimming-MR  1:14.86    1:16.63        
 10 Khan, Abdul Bari          17 FLY-MR               1:18.84    1:16.80        
 11 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:15.61    1:17.41        
 12 Cui, Ryan                 16 UN-MR                1:17.78    1:17.45        
 13 Stolarski, Andrew K       17 PAC-MR               1:15.57    1:18.02        
 14 Liu, Joshua A             17 Express Swimming-MR  1:14.10    1:18.17        
 15 Rose, Alex T              15 PAC-MR               1:21.65    1:18.42        
 16 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:17.19    1:18.57        
 17 Ruiz, Kenny A             18 RA-MR                1:23.38    1:18.96        
 18 Klein, Evan M             15 WEST-MR              1:18.99    1:19.12        
 19 Guindine, Geoffrey        15 PAC-MR               1:13.55    1:19.33        
 20 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:19.93    1:19.96        
 21 Park, Zeno Z              12 PAC-MR               1:21.24    1:20.11        
 22 Chrenko, Alex             17 PAC-MR               1:14.02    1:20.12        
 23 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:21.20    1:20.16        
 24 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  1:20.90    1:20.29        
 25 German, Daniel N          15 Express Swimming-MR  1:22.06    1:20.45        
 26 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR              1:19.93    1:20.55        
 27 Chopey, Andrew T          18 QNS-MR               1:19.37    1:20.83        
 28 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR  1:16.36    1:20.90        
 29 Yuk, William              16 UN-MR                1:20.12    1:21.02        
 30 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR               1:37.79    1:21.19        
 31 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:18.59    1:21.26        
 32 Kim, Christopher W        17 PAC-MR               1:15.20    1:21.38        
 33 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR       NT    1:21.54        
 34 Rossi, Blake C            15 HYB-MR               1:39.70    1:22.06        
 35 Jung, Erick               15 HYB-MR               1:17.65    1:22.29        
 36 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               1:22.77    1:23.77        
 37 Zheng, Edwin              16 FLY-MR               1:26.54    1:25.23        
 38 Juang, Andrew             15 FLY-MR               1:31.25    1:25.47        
 39 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               1:25.49    1:25.52        
 40 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:25.59    1:26.26        
 41 Gordinier, Will K         15 PAC-MR               1:29.12    1:26.44        
 42 Linn, George              15 FLY-MR               1:28.97    1:26.56        
 43 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:24.26    1:26.76        
 44 Hwang, Colin              16 Express Swimming-MR  1:25.01    1:27.37        
 45 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  1:26.34    1:28.73        
 46 Rose, Ben W               17 PAC-MR               1:20.92    1:29.56        
 47 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              1:29.98    1:31.42        
 48 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               1:32.12    1:31.46        
 49 Castano, Nicholas M       11 UN-MR                1:34.34    1:32.75        
 50 Mulakandov, Ariel         15 QNS-MR               1:33.90    1:33.97        
 51 Ragland, Kenazz K         17 Express Swimming-MR  1:43.70    1:41.83        
 52 Chu, Preston              12 FLY-MR                    NT    1:41.95        
 53 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR  1:46.44    1:44.56        
 54 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:59.77    1:45.14        
 55 Verdi, Tyler J            15 CSDC-MR              1:53.55    1:46.20        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  2:22.06    2:31.52        
                1:11.40   2:31.52 (1:20.12)                                        
  2 Xia, Christopher          14 QNS-MR               2:32.21    2:32.90        
                1:13.64   2:32.90 (1:19.26)                                        
  3 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  2:35.84    2:37.15        
                1:14.60   2:37.15 (1:22.55)                                        
  4 Byman, Sean J             18 PAC-MR               2:31.24    2:38.87        
                1:17.29   2:38.87 (1:21.58)                                        
  5 Jeong, Eugene             15 QNS-MR               2:41.08    2:44.87        
                1:20.19   2:44.87 (1:24.68)                                        
  6 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  2:42.55    2:46.23        
                1:18.55   2:46.23 (1:27.68)                                        
  7 Dong, Ethan S             17 Express Swimming-MR  2:56.38    2:48.16        
                1:20.72   2:48.16 (1:27.44)                                        
  8 Khan, Abdul Bari          17 FLY-MR               3:01.00    2:48.98        
                1:19.43   2:48.98 (1:29.55)                                        
  9 Cui, Ryan                 16 UN-MR                     NT    2:49.20        
                1:21.23   2:49.20 (1:27.97)                                        
 10 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  2:52.19    2:49.45        
                1:19.49   2:49.45 (1:29.96)                                        
 11 Gordinier, Peter T        18 PAC-MR               3:05.21    2:49.61        
                1:21.26   2:49.61 (1:28.35)                                        
 12 Finley, Mike P            15 PAC-MR               2:53.09    2:49.86        
                1:21.43   2:49.86 (1:28.43)                                        
 13 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  3:06.30    2:50.18        
                1:21.01   2:50.18 (1:29.17)                                        
 14 Zugibe, Matthew J         20 PAC-MR               2:33.99    2:50.63        
                1:20.07   2:50.63 (1:30.56)                                        
 15 Chopey, Andrew T          18 QNS-MR               2:53.90    2:50.66        
                1:22.64   2:50.66 (1:28.02)                                        
 16 Park, Zeno Z              12 PAC-MR               2:51.60    2:50.94        
                1:22.57   2:50.94 (1:28.37)                                        
 17 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  2:48.76    2:51.63        
                1:20.39   2:51.63 (1:31.24)                                        
 18 Griffenkranz, Sean M      19 PAC-MR               2:45.53    2:53.11        
                1:23.88   2:53.11 (1:29.23)                                        
 19 Chrenko, Alex             17 PAC-MR               2:42.63    2:55.28        
                1:23.38   2:55.28 (1:31.90)                                        
 20 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               3:00.11    2:56.25        
                1:24.06   2:56.25 (1:32.19)                                        
 21 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR               3:17.34    2:57.09        
                1:25.05   2:57.09 (1:32.04)                                        
 22 Ruiz, Kenny A             18 RA-MR                3:05.00    2:57.15        
                1:25.09   2:57.15 (1:32.06)                                        
 23 Marzano, Tyler J          16 PAC-MR               2:55.92    2:58.11        
                1:26.09   2:58.11 (1:32.02)                                        
 24 Rossi, Blake C            15 HYB-MR                    NT    2:59.34        
                1:24.40   2:59.34 (1:34.94)                                        
 25 German, Daniel N          15 Express Swimming-MR  2:57.76    3:01.14        
                1:25.71   3:01.14 (1:35.43)                                        
 26 Yuk, William              16 UN-MR                3:00.63    3:04.07        
                1:25.52   3:04.07 (1:38.55)                                        
 27 Larice, Jonathan          15 HYB-MR               3:17.09    3:05.27        
                1:27.55   3:05.27 (1:37.72)                                        
 28 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              3:08.23    3:07.62        
                1:30.26   3:07.62 (1:37.36)                                        
 29 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               3:24.36    3:12.27        
                1:32.59   3:12.27 (1:39.68)                                        
 30 Gordinier, Will K         15 PAC-MR               3:30.63    3:13.12        
                1:33.38   3:13.12 (1:39.74)                                        
 31 Viollis, Michael          15 SSC-MR               3:21.78    3:17.55        
                1:33.38   3:17.55 (1:44.17)                                        
 32 Mulakandov, Ariel         15 QNS-MR               3:19.82    3:17.94        
                1:36.98   3:17.94 (1:40.96)                                        
 33 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               3:21.73    3:21.37        
                1:36.99   3:21.37 (1:44.38)                                        
 34 Lee, Lin                  15 PAC-MR               3:24.05    3:23.02        
                1:33.67   3:23.02 (1:49.35)                                        
 35 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              4:06.76    3:52.32        
                1:52.54   3:52.32 (1:59.78)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR    58.24      58.01        
  2 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  1:00.42    1:00.42        
  3 Zugibe, Matthew J         20 PAC-MR                 58.99    1:01.44        
  4 Byman, Sean J             18 PAC-MR                 59.27    1:01.45        
  5 Rose, Alex T              15 PAC-MR               1:04.46    1:03.41        
  6 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  1:03.84    1:03.51        
  7 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  1:03.58    1:03.57        
  8 Gordinier, Peter T        18 PAC-MR               1:04.04    1:03.70        
  9 Tritter, Hudson C         16 PAC-MR                 57.83    1:03.74        
 10 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               1:03.61    1:04.59        
 11 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR               1:07.01    1:05.41        
 12 Liu, Joshua A             17 Express Swimming-MR  1:06.56    1:05.50        
 13 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:05.56    1:05.74        
 14 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:06.66    1:05.81        
 15 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:04.00    1:06.05        
 16 Fonseca, Casey            16 WISC-MR              1:04.92    1:06.21        
 16 Klein, Evan M             15 WEST-MR              1:11.37    1:06.21        
 18 Olsen, Finn A             12 WEST-MR              1:12.99    1:06.50        
 19 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:04.70    1:06.67        
 20 Bajramovic, Emil          18 FLY-MR               1:08.66    1:06.72        
 21 Chen, Yanlei              15 QNS-MR               1:07.82    1:07.30        
 22 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:06.77    1:07.67        
 23 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:13.64    1:08.05        
 24 Finley, Mike P            15 PAC-MR               1:11.01    1:08.67        
 25 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  1:10.28    1:08.88        
 26 Guindine, Geoffrey        15 PAC-MR               1:05.12    1:08.94        
 27 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:06.01    1:09.46        
 28 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  1:10.02    1:09.56        
 29 Rossi, Blake C            15 HYB-MR               1:13.82    1:09.88        
 30 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR              1:09.58    1:10.04        
 31 Liu, Timothy C            16 Express Swimming-MR  1:11.15    1:10.06        
 32 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              1:15.05    1:10.36        
 33 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              1:18.89    1:10.49        
 34 Chen, Darian              16 QNS-MR               1:16.47    1:10.56        
 35 Rose, Ben W               17 PAC-MR               1:09.54    1:10.58        
 36 Kim, Christopher W        17 PAC-MR               1:07.51    1:10.92        
 37 Jeong, Eugene             15 QNS-MR               1:09.40    1:11.59        
 38 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:11.48    1:12.02        
 39 Anich, Thomas W           16 FLY-MR               1:15.11    1:12.10        
 40 Chrenko, Alex             17 PAC-MR               1:07.73    1:13.30        
 41 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR               1:12.54    1:13.68        
 42 Yuk, William              16 UN-MR                1:16.38    1:15.13        
 43 Khan, Abdul Bari          17 FLY-MR               1:16.94    1:15.44        
 44 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               1:14.66    1:15.78        
 45 Gordinier, Will K         15 PAC-MR                    NT    1:16.30        
 46 Zheng, Edwin              16 FLY-MR               1:20.36    1:17.42        
 47 Marzano, Tyler J          16 PAC-MR               1:16.96    1:17.89        
 48 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR               1:15.99    1:18.09        
 49 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               1:22.77    1:21.13        
 50 Park, Zeno Z              12 PAC-MR               1:21.67    1:23.27        
 51 Johnson, Michael P        13 WISC-MR                   NT    1:28.76        
 52 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR  1:21.33    1:29.06        
 53 Weinberg, Harrison        15 Express Swimming-MR       NT    1:31.97        
 54 Lee, Lin                  15 PAC-MR                    NT    1:32.35        
 55 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:39.12    1:37.37        
 56 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR  1:42.08    1:39.30        
 57 Nguyen, Dao H             15 WISC-MR              2:03.99    1:52.73        
 58 Lyubman, Eric B            9 PAC-MR                    NT    1:55.63        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR  2:10.90    2:18.83        
                1:04.95   2:18.83 (1:13.88)                                        
  2 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  2:32.73    2:23.30        
                1:06.09   2:23.30 (1:17.21)                                        
  3 Rose, Alex T              15 PAC-MR               2:27.05    2:23.63        
                1:08.41   2:23.63 (1:15.22)                                        
  4 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:31.10    2:23.78        
                1:07.36   2:23.78 (1:16.42)                                        
  5 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  2:26.78    2:24.20        
                1:08.47   2:24.20 (1:15.73)                                        
  6 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  2:28.35    2:26.18        
                1:09.22   2:26.18 (1:16.96)                                        
  7 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:28.39    2:27.00        
                1:10.18   2:27.00 (1:16.82)                                        
  8 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR               2:47.86    2:27.21        
                1:08.82   2:27.21 (1:18.39)                                        
  9 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:30.32    2:27.83        
                1:10.84   2:27.83 (1:16.99)                                        
 10 Guindine, Geoffrey        15 PAC-MR               2:27.05    2:34.78        
                1:12.53   2:34.78 (1:22.25)                                        
 11 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR       NT    2:37.34        
                1:13.47   2:37.34 (1:23.87)                                        
 12 Weber, Christopher R      17 Express Swimming-MR  2:28.63    2:38.58        
                1:13.41   2:38.58 (1:25.17)                                        
 13 Anich, Thomas W           16 FLY-MR               2:43.78    2:42.71        
                1:14.31   2:42.71 (1:28.40)                                        
 14 Miao, Owen                12 UN-MR                2:47.59    2:44.01        
                1:19.04   2:44.01 (1:24.97)                                        
 15 Finley, Mike P            15 PAC-MR               3:01.39    2:48.05        
                1:17.16   2:48.05 (1:30.89)                                        
 16 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  2:43.43    2:48.66        
                1:19.82   2:48.66 (1:28.84)                                        
 17 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR       NT    3:02.11        
                1:27.72   3:02.11 (1:34.39)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  2:08.34    2:16.06        
                1:03.30   2:16.06 (1:12.76)                                        
  2 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:20.36    2:19.23        
                1:06.25   2:19.23 (1:12.98)                                        
  3 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  2:18.90    2:19.27        
                1:05.93   2:19.27 (1:13.34)                                        
  4 Gordinier, Peter T        18 PAC-MR               2:26.36    2:23.39        
                1:07.02   2:23.39 (1:16.37)                                        
  5 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:23.06    2:24.43        
                1:08.66   2:24.43 (1:15.77)                                        
  6 Chopey, Andrew T          18 QNS-MR               2:20.48    2:24.53        
                1:09.27   2:24.53 (1:15.26)                                        
  7 Liu, Joshua A             17 Express Swimming-MR  2:21.39    2:24.78        
                1:08.36   2:24.78 (1:16.42)                                        
  8 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR  2:24.06    2:24.94        
                1:06.49   2:24.94 (1:18.45)                                        
  9 Liu, Timothy C            16 Express Swimming-MR  2:25.95    2:25.47        
                1:10.81   2:25.47 (1:14.66)                                        
 10 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  2:28.37    2:25.74        
                1:10.06   2:25.74 (1:15.68)                                        
 11 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               2:27.81    2:25.76        
                1:10.00   2:25.76 (1:15.76)                                        
 12 Cui, Ryan                 16 UN-MR                2:27.08    2:26.61        
                1:11.35   2:26.61 (1:15.26)                                        
 13 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  2:28.71    2:27.28        
                1:07.84   2:27.28 (1:19.44)                                        
 14 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  2:28.34    2:27.60        
                1:10.65   2:27.60 (1:16.95)                                        
 15 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:30.22    2:28.23        
                1:10.95   2:28.23 (1:17.28)                                        
 16 Dong, Ethan S             17 Express Swimming-MR  2:20.70    2:28.93        
                1:10.19   2:28.93 (1:18.74)                                        
 17 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR  2:29.36    2:28.94        
                1:11.87   2:28.94 (1:17.07)                                        
 18 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  2:27.99    2:28.95        
                1:07.53   2:28.95 (1:21.42)                                        
 19 Klein, Evan M             15 WEST-MR              2:27.58    2:29.65        
                1:09.49   2:29.65 (1:20.16)                                        
 20 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               2:26.18    2:29.99        
                1:08.29   2:29.99 (1:21.70)                                        
 21 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR               2:35.83    2:30.55        
                1:10.73   2:30.55 (1:19.82)                                        
 22 Guindine, Geoffrey        15 PAC-MR               2:24.30    2:30.77        
                1:14.74   2:30.77 (1:16.03)                                        
 23 Weber, Christopher R      17 Express Swimming-MR  2:27.45    2:32.46        
                1:11.37   2:32.46 (1:21.09)                                        
 24 Yuk, William              16 UN-MR                2:33.06    2:32.91        
                1:12.64   2:32.91 (1:20.27)                                        
 25 Chen, Yanlei              15 QNS-MR               2:30.42    2:32.92        
                1:11.84   2:32.92 (1:21.08)                                        
 26 Finley, Mike P            15 PAC-MR               2:28.58    2:33.04        
                1:12.68   2:33.04 (1:20.36)                                        
 27 Rose, Ben W               17 PAC-MR               2:25.55    2:33.07        
                1:10.97   2:33.07 (1:22.10)                                        
 28 Stolarski, Andrew K       17 PAC-MR               2:19.96    2:33.11        
                1:12.39   2:33.11 (1:20.72)                                        
 29 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  2:34.63    2:33.98        
                1:10.72   2:33.98 (1:23.26)                                        
 30 Chrenko, Alex             17 PAC-MR               2:25.72    2:34.63        
                1:14.59   2:34.63 (1:20.04)                                        
 31 Kim, Christopher W        17 PAC-MR               2:32.63    2:35.31        
                1:13.33   2:35.31 (1:21.98)                                        
 32 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR              2:34.95    2:35.48        
                1:09.56   2:35.48 (1:25.92)                                        
 33 Olsen, Finn A             12 WEST-MR              2:33.99    2:35.85        
                1:11.43   2:35.85 (1:24.42)                                        
 34 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  2:36.14    2:36.04        
                1:12.30   2:36.04 (1:23.74)                                        
 35 Rossi, Blake C            15 HYB-MR               2:41.16    2:36.19        
                1:14.98   2:36.19 (1:21.21)                                        
 36 Park, Zeno Z              12 PAC-MR               2:41.75    2:37.64        
                1:18.52   2:37.64 (1:19.12)                                        
 37 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  2:46.28    2:38.36        
                1:12.72   2:38.36 (1:25.64)                                        
 38 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  2:36.70    2:39.19        
                1:17.40   2:39.19 (1:21.79)                                        
 39 Wone, Brandon M           16 SSC-MR               2:32.09    2:39.23        
                1:14.92   2:39.23 (1:24.31)                                        
 40 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              2:43.04    2:39.25        
                1:17.34   2:39.25 (1:21.91)                                        
 41 Gordinier, Will K         15 PAC-MR               2:44.69    2:39.76        
                1:16.15   2:39.76 (1:23.61)                                        
 42 Miao, Owen                12 UN-MR                2:45.30    2:40.46        
                1:18.15   2:40.46 (1:22.31)                                        
 43 Zheng, Edwin              16 FLY-MR               2:50.14    2:43.30        
                1:16.23   2:43.30 (1:27.07)                                        
 44 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  2:29.35    2:43.73        
                1:22.20   2:43.73 (1:21.53)                                        
 45 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  2:46.18    2:44.21        
                1:16.61   2:44.21 (1:27.60)                                        
 46 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  2:50.86    2:45.47        
                1:20.40   2:45.47 (1:25.07)                                        
 47 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  2:53.19    2:45.88        
                1:18.81   2:45.88 (1:27.07)                                        
 48 Anich, Thomas W           16 FLY-MR               2:55.28    2:46.01        
                1:20.46   2:46.01 (1:25.55)                                        
 49 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               2:47.52    2:46.49        
                1:18.46   2:46.49 (1:28.03)                                        
 50 Castano, Nicholas M       11 UN-MR                2:54.70    2:50.76        
                1:19.58   2:50.76 (1:31.18)                                        
 51 Walsh, Aidan A            16 Express Swimming-MR  2:54.47    2:51.01        
                1:18.65   2:51.01 (1:32.36)                                        
 52 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               2:48.00    2:53.37        
                1:21.25   2:53.37 (1:32.12)                                        
 53 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              2:54.16    2:53.69        
                1:25.87   2:53.69 (1:27.82)                                        
 54 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR               2:46.02    2:54.68        
                1:22.72   2:54.68 (1:31.96)                                        
 55 Mulakandov, Ariel         15 QNS-MR               3:05.29    3:03.06        
                1:28.36   3:03.06 (1:34.70)                                        
 56 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                    NT    3:04.63        
                1:28.75   3:04.63 (1:35.88)                                        
 57 Ragland, Kenazz K         17 Express Swimming-MR  3:17.41    3:05.70        
                1:24.02   3:05.70 (1:41.68)                                        
 58 Verdi, Tyler J            15 CSDC-MR                   NT    3:08.67        
                1:30.51   3:08.67 (1:38.16)                                        
 59 Weinstein, Joshua E       10 Express Swimming-MR  3:08.89    3:10.73        
                1:30.39   3:10.73 (1:40.34)                                        
 60 Tang, Logan H             11 UN-MR                3:25.00    3:11.68        
                1:32.63   3:11.68 (1:39.05)                                        
 61 Chu, Preston              12 FLY-MR               3:24.08    3:17.30        
                1:36.86   3:17.30 (1:40.44)                                        
 62 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  3:25.65    3:21.55        
                1:36.15   3:21.55 (1:45.40)                                        
 63 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR       NT    3:46.59        
                1:50.00   3:46.59 (1:56.59)                                        
 -- Khan, Abdul Bari          17 FLY-MR               2:51.80         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                1:14.27        DQ (1:24.92)                                        
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  4:52.85    4:52.48        
                1:07.33   2:23.99 (1:16.66)   3:48.13 (1:24.14)   4:52.48 (1:04.35)
  2 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  4:53.91    4:52.57        
                1:06.68   2:22.44 (1:15.76)   3:47.57 (1:25.13)   4:52.57 (1:05.00)
  3 Miao, Ethan               14 UN-MR                4:51.23    5:00.94        
                1:07.21   2:26.08 (1:18.87)   3:53.33 (1:27.25)   5:00.94 (1:07.61)
  4 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  5:10.85    5:02.39        
                1:08.38   2:21.70 (1:13.32)   3:54.15 (1:32.45)   5:02.39 (1:08.24)
  5 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  5:12.11    5:07.04        
                1:08.26   2:28.67 (1:20.41)   3:57.99 (1:29.32)   5:07.04 (1:09.05)
  6 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  5:09.93    5:11.61        
                1:09.72   2:28.40 (1:18.68)   4:01.03 (1:32.63)   5:11.61 (1:10.58)
  7 Cui, Ryan                 16 UN-MR                5:22.08    5:12.81        
                1:12.95   2:34.44 (1:21.49)   4:04.94 (1:30.50)   5:12.81 (1:07.87)
  8 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  5:12.50    5:21.70        
                1:13.30   2:37.70 (1:24.40)   4:10.16 (1:32.46)   5:21.70 (1:11.54)
  9 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  5:26.37    5:25.55        
                1:06.31   2:28.82 (1:22.51)   4:10.30 (1:41.48)   5:25.55 (1:15.25)
 10 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  5:25.63    5:26.08        
                1:19.93   2:48.08 (1:28.15)   4:14.37 (1:26.29)   5:26.08 (1:11.71)
 11 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  5:15.21    5:27.18        
                1:13.68   2:41.08 (1:27.40)   4:13.32 (1:32.24)   5:27.18 (1:13.86)
 12 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  5:26.76    5:28.30        
                1:12.59   2:40.04 (1:27.45)   4:15.26 (1:35.22)   5:28.30 (1:13.04)
 13 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  5:50.21    5:31.97        
                1:11.04   2:39.34 (1:28.30)   4:19.30 (1:39.96)   5:31.97 (1:12.67)
 14 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  6:16.55    5:42.61        
                1:20.04   2:49.22 (1:29.18)   4:24.81 (1:35.59)   5:42.61 (1:17.80)
 15 Miao, Owen                12 UN-MR                5:44.93    5:44.25        
                1:16.47   2:47.92 (1:31.45)   4:29.96 (1:42.04)   5:44.25 (1:14.29)
 16 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR       NT    5:51.97        
                1:25.72   3:01.89 (1:36.17)   4:37.47 (1:35.58)   5:51.97 (1:14.50)
 17 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR       NT    5:52.10        
                  20.63   1:26.23 (1:05.60)   4:33.40 (3:07.17)   5:52.10 (1:18.70)
 18 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR       NT    5:53.41        
                1:25.83   2:57.15 (1:31.32)   4:38.65 (1:41.50)   5:53.41 (1:14.76)
 19 Castano, Nicholas M       11 UN-MR                     NT    5:54.74        
                1:23.27   2:51.21 (1:27.94)   4:33.77 (1:42.56)   5:54.74 (1:20.97)
 20 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR       NT    6:21.42        
                1:25.54   3:01.99 (1:36.45)   4:59.86 (1:57.87)   6:21.42 (1:21.56)
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Spagnoletti, Evan         14 HYB-MR                    NT      27.61        
  2 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR                    NT      29.14        
  3 Leroy, Pierre             13 HYB-MR                    NT      29.37        
  4 Spagnoletti, Lucas        13 HYB-MR                    NT      31.70        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR                    NT      29.52        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andersen, Frankie         14 SSC-MR                    NT      27.06        
  2 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR                    NT      31.25        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR       NT      34.02        
  2 Lee, Ethan J               9 QNS-MR                    NT      34.77        
  3 Flouras, Anastasia         9 QNS-MR                    NT      37.66        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR       NT    2:50.94        
                1:22.79   2:50.94 (1:28.15)                                        
  2 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR       NT    2:51.36        
                1:23.22   2:51.36 (1:28.14)                                        
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Christopher W        17 PAC-MR                    NT    4:46.17        
                1:07.41   2:20.82 (1:13.41)   3:34.31 (1:13.49)   4:46.17 (1:11.86)
  2 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR       NT    6:58.66        
                1:39.49   3:28.32 (1:48.83)   5:16.12 (1:47.80)   6:58.66 (1:42.54)
 
Mixed 1500 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR       NT   17:10.07        
                1:05.82   2:14.65 (1:08.83)   3:23.37 (1:08.72)   4:32.04 (1:08.67)
      5:40.71 (1:08.67)   6:49.40 (1:08.69)   7:58.11 (1:08.71)   9:06.78 (1:08.67)
     10:15.78 (1:09.00)  11:25.45 (1:09.67)  12:35.18 (1:09.73)  13:44.81 (1:09.63)
     14:53.57 (1:08.76)  16:03.09 (1:09.52)  17:10.07 (1:06.98)                    
  2 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR       NT   17:20.84        
                1:06.24   2:15.98 (1:09.74)   3:26.03 (1:10.05)   4:36.03 (1:10.00)
      5:46.29 (1:10.26)   6:56.31 (1:10.02)   8:06.38 (1:10.07)   9:15.62 (1:09.24)
     10:24.97 (1:09.35)  11:34.49 (1:09.52)  12:43.94 (1:09.45)  13:53.97 (1:10.03)
     15:03.42 (1:09.45)  16:12.77 (1:09.35)  17:20.84 (1:08.07)                    
  3 Cui, Ryan                 16 UN-MR                     NT   17:29.75        
                1:04.76   2:13.82 (1:09.06)   3:23.65 (1:09.83)   4:33.01 (1:09.36)
      5:42.43 (1:09.42)   6:52.03 (1:09.60)   8:02.05 (1:10.02)   9:11.92 (1:09.87)
     10:22.06 (1:10.14)  11:33.43 (1:11.37)  12:44.55 (1:11.12)  13:55.37 (1:10.82)
     15:07.10 (1:11.73)  16:19.29 (1:12.19)  17:29.75 (1:10.46)                    
  4 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR       NT   17:49.04        
                1:06.20   2:14.97 (1:08.77)   3:24.31 (1:09.34)   4:33.51 (1:09.20)
      5:44.26 (1:10.75)   6:56.22 (1:11.96)   8:07.41 (1:11.19)   9:20.39 (1:12.98)
     10:34.10 (1:13.71)  11:48.53 (1:14.43)  13:02.42 (1:13.89)  14:16.31 (1:13.89)
     15:27.80 (1:11.49)  16:38.87 (1:11.07)  17:49.04 (1:10.17)                    
  5 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR       NT   17:54.16        
                1:07.52   2:19.73 (1:12.21)   3:32.33 (1:12.60)   4:45.50 (1:13.17)
      5:57.98 (1:12.48)   7:10.32 (1:12.34)   8:22.97 (1:12.65)   9:34.39 (1:11.42)
     10:46.42 (1:12.03)  11:58.00 (1:11.58)  13:09.85 (1:11.85)  14:21.44 (1:11.59)
     15:32.90 (1:11.46)  16:44.45 (1:11.55)  17:54.16 (1:09.71)                    
  6 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR       NT   18:09.16        
                1:07.50   2:19.42 (1:11.92)   3:32.13 (1:12.71)   4:45.12 (1:12.99)
      5:58.31 (1:13.19)   7:10.19 (1:11.88)   8:23.61 (1:13.42)   9:36.69 (1:13.08)
     10:49.24 (1:12.55)  12:01.45 (1:12.21)  13:12.98 (1:11.53)  14:25.70 (1:12.72)
     15:39.28 (1:13.58)  16:53.96 (1:14.68)  18:09.16 (1:15.20)                    
  7 Competello, Madeline G    17 UN-MR                     NT   18:40.25        
                1:09.14   2:21.73 (1:12.59)   3:34.50 (1:12.77)   4:48.48 (1:13.98)
      6:03.31 (1:14.83)   7:18.69 (1:15.38)   8:33.58 (1:14.89)   9:48.91 (1:15.33)
     11:04.00 (1:15.09)  12:19.69 (1:15.69)  13:36.38 (1:16.69)  14:52.03 (1:15.65)
     16:08.45 (1:16.42)  17:25.10 (1:16.65)  18:40.25 (1:15.15)                    
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Sayjel E             13 QNS-MR                    NT    2:38.53        
                1:15.93   2:38.53 (1:22.60)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yan, Maddy                11 QNS-MR                    NT    2:56.40        
                1:25.48   2:56.40 (1:30.92)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR       NT      40.26        
  2 Milstein, Jillian E       12 PAC-MR                    NT      43.24        
  3 Truong, Koa               10 QNS-MR                    NT      48.16        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zugibe, Matthew J         20 PAC-MR                    NT    1:12.05        
  2 Okounev, Luke             14 Hes-Mr-MR                 NT    1:19.40        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verba, Nikita             14 Hes-Mr-MR                 NT    1:19.41        
  2 Okounev, Luke             14 Hes-Mr-MR                 NT    1:20.51        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flouras, Penelope         11 QNS-MR                    NT    3:41.85        
                1:49.13   3:41.85 (1:52.72)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Shanel E             10 QNS-MR                    NT    3:10.52        
                1:28.08   3:10.52 (1:42.44)                                        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose, Alex T              15 PAC-MR                    NT    1:03.44        
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Competello, Madeline G    17 UN-MR                     NT    2:27.97        
                1:09.44   2:27.97 (1:18.53)                                        
  2 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR       NT    2:30.84        
                1:11.04   2:30.84 (1:19.80)