Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/4/2019 01:21 PM
         2019 MR MWDA & WSSC Sink or Swim Meet - 2/2/2019 to 2/3/2019          
                              Sanction #: 190208                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR                42.42      38.82        
  2 Joachim, Gianna M          7 NBS-MR                 41.96      42.45        
  3 Perkins, Chloe A           8 PBAC-MR                45.22      46.24        
  4 Filipkowski, Chloe J       7 NBS-MR                 47.83      46.70        
  5 Butler, Mikayla S          7 WSSC-MR                50.90      47.77        
  6 Celli, Anna P              8 Heatwaves-MR           46.88      48.21        
  7 Romero, Miranda A          8 Heatwaves-MR           46.61      49.82        
  8 Sethna, Ava L              8 MWDA-MR                50.81      49.96        
  9 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR                53.76      50.24        
 10 Cruz, Sophia N             8 MWDA-MR                   NT      53.44        
 11 Nunez, Mylah S             7 WSSC-MR              1:04.05      54.75        
 12 Cabrera-Zavala, Allison    6 Heatwaves-MR         1:01.51    1:03.26        
 13 Guzman, Sofia              8 Heatwaves-MR         1:01.35    1:10.21        
 -- Pasquini, Juliette E       8 NYSA-MR              1:45.52         DQ        
      Walking on or springing from bottom
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR              1:36.78    1:26.28        
                  39.56     1:26.28 (46.72)                                        
  2 Broge, Amelia H            7 WSSC-MR              1:42.44    1:38.22        
                  47.75     1:38.22 (50.47)                                        
  3 Dwyer, Chloe L             8 UN-MR                1:46.34    1:40.81        
                  46.49     1:40.81 (54.32)                                        
  4 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR              1:59.59    1:49.77        
                  51.14     1:49.77 (58.63)                                        
  5 Broge, Ellie H             7 WSSC-MR              1:47.82    1:50.59        
                  51.94     1:50.59 (58.65)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR                48.14      44.70        
  2 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR                58.19      51.29        
  3 Broge, Amelia H            7 WSSC-MR                51.30      51.97        
  4 Dwyer, Chloe L             8 UN-MR                  50.84      53.34        
  5 Vargas, Vicky N            8 NYSA-MR                57.17      53.97        
  6 Broge, Ellie H             7 WSSC-MR                58.85      57.83        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joachim, Gianna M          7 NBS-MR               1:56.27    1:43.99        
                  51.98     1:43.99 (52.01)                                        
  2 Mulqueen, Aylee C          8 MWDA-MR              2:08.26    1:54.78        
                  55.90     1:54.78 (58.88)                                        
  3 Ruffy, Rhyanne X           7 NYSA-MR              2:14.69    2:00.10        
                  58.51   2:00.10 (1:01.59)                                        
  4 Filipkowski, Chloe J       7 NBS-MR               2:07.41    2:07.94        
                  59.49   2:07.94 (1:08.45)                                        
  5 Sethna, Ava L              8 MWDA-MR              1:56.57    2:08.71        
                1:02.16   2:08.71 (1:06.55)                                        
 -- Cruz, Sophia N             8 MWDA-MR                   NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR                54.19      53.65        
  2 Broge, Ellie H             7 WSSC-MR              1:42.11    1:07.65        
 -- Broge, Amelia H            7 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR              1:59.03    1:56.54        
  2 Celli, Anna P              8 Heatwaves-MR         2:20.15    2:17.50        
                1:03.00   2:17.50 (1:14.50)                                        
  3 Joachim, Gianna M          7 NBS-MR               2:30.00    2:20.42        
                1:03.72   2:20.42 (1:16.70)                                        
  4 Sethna, Ava L              8 MWDA-MR                   NT    3:19.44        
                1:38.52   3:19.44 (1:40.92)                                        
 -- Butler, Mikayla S          7 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Two strokes under water
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR                53.04      54.65        
  2 Perkins, Chloe A           8 PBAC-MR                54.71      55.89        
  3 Celli, Anna P              8 Heatwaves-MR         1:03.04      58.88        
  4 Butler, Mikayla S          7 WSSC-MR              1:21.14    1:09.55        
  5 Nunez, Mylah S             7 WSSC-MR                   NT    1:13.74        
  6 Sethna, Ava L              8 MWDA-MR                   NT    1:14.22        
 -- Romero, Miranda A          8 Heatwaves-MR         1:15.10         DQ        
      Alternating Kick
 -- Cabrera-Zavala, Allison    6 Heatwaves-MR         1:15.20         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Ruffy, Rhyanne X           7 NYSA-MR              1:22.89         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coyle, Caity G             8 MWDA-MR              1:44.85    1:36.55        
                  44.89     1:36.55 (51.66)                                        
  2 Broge, Amelia H            7 WSSC-MR                   NT    2:03.57        
                  58.02   2:03.57 (1:05.55)                                        
 -- Dwyer, Chloe L             8 UN-MR                2:25.84         DQ        
      Alternating Kick - breast
 -- Broge, Ellie H             7 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Stroke Infraction - IM
 
Girls 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      3:30.20    4:27.91        
     1) Romero, Miranda A 8             2) Cabrera-Zavala, Allison 6      
     3) Celli, Anna P 8                 4) Guzman, Sofia 8                
                1:01.82   2:25.62 (1:23.80)   3:27.57 (1:01.95)   4:27.91 (1:00.34)
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giannini, Alanah M        10 PBAC-MR                31.93      31.74        
  2 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                33.50      33.20        
  3 Thompson, Samantha K       9 VAC-MR                 34.89      33.77        
  4 Burgarelli, Carmen A       9 NBS-MR                 36.43      37.03        
  5 Piscitella, Vivian I      10 NBS-MR                 39.33      37.74        
  6 Ruiz, Beverly C           10 Heatwaves-MR           42.75      38.09        
  7 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR           40.73      38.76        
  8 Walsh, Leah E              9 NBS-MR                 40.88      39.79        
  9 Bruno, Maddy T             9 WSSC-MR                41.70      40.89        
 10 Sheldon, Eva I            10 NYSA-MR                41.59      41.72        
 11 Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR                42.31      43.00        
 12 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR           44.21      44.04        
 13 Hicks, Juliana M           9 NBS-MR                 52.30      46.26        
 14 Ruback, Alena L           10 NBS-MR                 43.84      47.56        
 15 Woods, Belicia N          10 NBS-MR                 45.95      51.21        
 -- Cook, Biz G               10 NYSA-MR                47.11         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prior, Katie E            10 DVWM-MR              1:12.51    1:10.05        
                  32.52     1:10.05 (37.53)                                        
  2 Thompson, Samantha K       9 VAC-MR               1:20.55    1:18.15        
                  36.92     1:18.15 (41.23)                                        
  3 Santora, Sofia E           9 MWDA-MR              1:27.63    1:24.68        
                  39.34     1:24.68 (45.34)                                        
  4 Piscitella, Vivian I      10 NBS-MR               1:25.49    1:25.45        
                  40.73     1:25.45 (44.72)                                        
  5 Burgarelli, Carmen A       9 NBS-MR               1:24.70    1:27.56        
                  40.49     1:27.56 (47.07)                                        
  6 Walsh, Leah E              9 NBS-MR               1:31.57    1:29.27        
                  42.09     1:29.27 (47.18)                                        
  7 Woods, Belicia N          10 NBS-MR               2:05.70    2:06.72        
                  55.12   2:06.72 (1:11.60)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prior, Katie E            10 DVWM-MR                37.67      35.32        
  2 Humphrey, Ella M          10 PBAC-MR                36.28      36.13        
  3 Giannini, Alanah M        10 PBAC-MR                40.15      37.65        
  4 Santora, Sofia E           9 MWDA-MR                43.71      42.05        
  5 Walsh, Leah E              9 NBS-MR                 46.51      43.93        
  6 White, Emmy G              9 VAC-MR                 45.63      43.95        
  7 Thompson, Samantha K       9 VAC-MR                 44.17      45.59        
  8 Burgarelli, Carmen A       9 NBS-MR                 44.57      45.77        
  9 Piscitella, Vivian I      10 NBS-MR                 47.01      46.03        
 10 Ruback, Alena L           10 NBS-MR                 50.96      50.78        
 11 Hicks, Juliana M           9 NBS-MR                 56.78      53.08        
 12 Woods, Belicia N          10 NBS-MR                 54.51      57.05        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Leah E              9 NBS-MR               1:37.52    1:32.44        
                  46.16     1:32.44 (46.28)                                        
  2 Burgarelli, Carmen A       9 NBS-MR               1:35.28    1:34.95        
                  45.54     1:34.95 (49.41)                                        
  3 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR         1:39.45    1:38.20        
  4 Sheldon, Eva I            10 NYSA-MR              1:44.31    1:38.62        
                  50.07     1:38.62 (48.55)                                        
  5 Piscitella, Vivian I      10 NBS-MR               1:45.78    1:40.35        
                  50.19     1:40.35 (50.16)                                        
  6 Ruiz, Beverly C           10 Heatwaves-MR         1:45.05    1:47.99        
  7 Ruback, Alena L           10 NBS-MR               1:57.55    1:54.34        
                  55.69     1:54.34 (58.65)                                        
  8 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR         1:50.15    1:54.79        
                  54.29   1:54.79 (1:00.50)                                        
  9 Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR              2:03.80    1:58.53        
                  57.40   1:58.53 (1:01.13)                                        
 10 Bruno, Maddy T             9 WSSC-MR              1:56.36    2:01.44        
                  53.69   2:01.44 (1:07.75)                                        
 11 Hicks, Juliana M           9 NBS-MR               2:08.11    2:05.16        
                  57.91   2:05.16 (1:07.25)                                        
 -- Woods, Belicia N          10 NBS-MR               2:16.21         DQ        
      Delay initiating arm pull
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Humphrey, Ella M          10 PBAC-MR                38.38      37.81        
  2 Piscitella, Vivian I      10 NBS-MR                 49.08      49.12        
  3 Thompson, Samantha K       9 VAC-MR                 50.49      49.29        
  4 Burgarelli, Carmen A       9 NBS-MR                 48.55      49.52        
  5 Santora, Sofia E           9 MWDA-MR                50.87      50.21        
  6 White, Emmy G              9 VAC-MR                 52.86      50.85        
  7 Walsh, Leah E              9 NBS-MR                 54.49      53.45        
  8 Woods, Belicia N          10 NBS-MR               1:02.40    1:03.22        
  9 Ruback, Alena L           10 NBS-MR               1:12.13    1:07.21        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             9 NYSA-MR              1:35.52    1:33.60        
                  44.17     1:33.60 (49.43)                                        
  2 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR              1:46.27    1:38.09        
                  45.75     1:38.09 (52.34)                                        
  3 Burgarelli, Carmen A       9 NBS-MR               1:47.20    1:46.99        
                  50.21     1:46.99 (56.78)                                        
  4 Thompson, Samantha K       9 VAC-MR               1:50.82    1:47.78        
                  51.99     1:47.78 (55.79)                                        
  5 Walsh, Leah E              9 NBS-MR               1:57.30    1:53.36        
                  55.26     1:53.36 (58.10)                                        
  6 Cabrera, Natalee J        10 MWDA-MR              2:33.18    2:42.90        
                1:15.42   2:42.90 (1:27.48)                                        
 -- Piscitella, Vivian I      10 NBS-MR               1:44.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giannini, Alanah M        10 PBAC-MR                36.00      34.89        
  2 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                49.98      43.35        
  3 Walsh, Leah E              9 NBS-MR                 51.36      48.47        
  4 Sheldon, Eva I            10 NYSA-MR                51.03      49.70        
  5 Thompson, Samantha K       9 VAC-MR                 53.94      49.91        
  6 Burgarelli, Carmen A       9 NBS-MR                 53.03      52.56        
  7 Ruiz, Beverly C           10 Heatwaves-MR           52.05      52.95        
  8 Piscitella, Vivian I      10 NBS-MR                 56.33      54.01        
  9 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR           55.20      54.48        
 -- Cook, Biz G               10 NYSA-MR              1:03.15         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Sofia E           9 MWDA-MR              1:58.52    1:47.09        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prior, Katie E            10 DVWM-MR              1:23.30    1:20.18        
                  37.16     1:20.18 (43.02)                                        
  2 Giannini, Alanah M        10 PBAC-MR              1:23.42    1:21.10        
                  36.79     1:21.10 (44.31)                                        
  3 Thompson, Samantha K       9 VAC-MR               1:38.47    1:36.92        
                  45.68     1:36.92 (51.24)                                        
  4 Burgarelli, Carmen A       9 NBS-MR               1:38.88    1:37.02        
                  46.33     1:37.02 (50.69)                                        
  5 Walsh, Leah E              9 NBS-MR               1:44.91    1:37.32        
                  45.02     1:37.32 (52.30)                                        
  6 Santora, Sofia E           9 MWDA-MR              1:39.56    1:38.17        
                  45.80     1:38.17 (52.37)                                        
  7 Piscitella, Vivian I      10 NBS-MR               1:38.44    1:40.19        
                  52.45     1:40.19 (47.74)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newburgh Sharks-MR  'A'                                NT    3:14.04        
     1) Walsh, Leah E 9                 2) Piscitella, Vivian I 10        
     3) Burgarelli, Carmen A 9          4) Filipkowski, Chloe J 7         
                  49.03     1:37.22 (48.19)     2:30.43 (53.21)     3:14.04 (43.61)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Newburgh Sharks-MR  'A'                                NT         DQ        
     1) Ruback, Alena L 10              2) Piscitella, Vivian I 10        
     3) Walsh, Leah E 9                 4) Burgarelli, Carmen A 9         
                  33.93          DQ (40.08)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR                27.33      26.69        
  2 Bryant, Jordyn M          12 NBS-MR                 27.92      28.06        
  3 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR                28.18      28.28        
  4 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR          29.15      28.56        
  5 Regenauer, Magdalena G    12 NBS-MR                 28.36      28.63        
  6 Napoli, Julia R           12 HAWK-AD                27.83      28.90        
  7 Hogan, Kayla              11 LIE-MR                 29.74      29.66        
  8 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                29.94      29.87        
  9 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                30.46      30.63        
 10 Oakes, Maya I             11 PBAC-MR                30.13      31.14        
 11 Rivera, Jackie            11 NBS-MR                 30.05      31.72        
 12 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          31.67      31.93        
 13 Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR                32.63      32.00        
 14 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                31.59      32.17        
 15 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                30.35      32.21        
 16 Thompson, Kaidyn J        12 VAC-MR                 31.87      32.50        
 17 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                31.67      32.62        
 18 Lang, Grace S             11 HAWK-AD                33.30      32.71        
 19 Leonard, Emily V          11 NBS-MR                 31.58      32.95        
 20 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                35.42      33.01        
 21 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                32.69      33.25        
 22 Dowson, Molly B           11 PBAC-MR                33.61      33.45        
 23 Cabrera Zavala, Alexa M   12 Heatwaves-MR           34.85      34.16        
 24 Devaney, Ally R           12 WSSC-MR                36.13      36.06        
 25 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                38.19      37.07        
 26 Rivera, Sophia B          11 WSSC-MR                37.87      37.58        
 27 Soperanez, Victoria N     12 MWDA-MR                36.39      37.71        
 28 VanDalinda, Allison M     11 NBS-MR                 38.73      37.94        
 29 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR           39.89      38.81        
 30 Celiz, Kristen E          12 Barracudas-MR          38.25      39.11        
 31 Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR                38.32      39.89        
 32 Lappetito, Ally R         11 MWDA-MR                42.22      40.30        
 33 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR                41.27      40.80        
 34 Vogt, Erika T             11 WSSC-MR                43.27      42.48        
 35 Johnson, KJ J             12 WSSC-MR                   NT      44.57        
 36 Touijar, Heba             11 Heatwaves-MR           46.29      47.87        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jordyn M          12 NBS-MR               1:00.10    1:00.00        
                  28.85     1:00.00 (31.15)                                        
  2 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              1:02.17    1:00.43        
                  29.41     1:00.43 (31.02)                                        
  3 Webster, Katie E          12 PBAC-MR              1:00.29    1:01.63        
                  29.85     1:01.63 (31.78)                                        
  4 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        1:03.24    1:02.66        
                  30.50     1:02.66 (32.16)                                        
  5 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:05.08    1:04.64        
                  30.83     1:04.64 (33.81)                                        
  6 Regenauer, Magdalena G    12 NBS-MR               1:04.54    1:05.49        
                  30.88     1:05.49 (34.61)                                        
  7 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:08.49    1:05.77        
                  31.77     1:05.77 (34.00)                                        
  8 Rivera, Jackie            11 NBS-MR               1:05.70    1:06.32        
                  31.67     1:06.32 (34.65)                                        
  9 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR              1:07.15    1:06.36        
                  31.61     1:06.36 (34.75)                                        
 10 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:04.52    1:06.40        
                  31.87     1:06.40 (34.53)                                        
 11 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              1:08.27    1:07.81        
                  32.54     1:07.81 (35.27)                                        
 12 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:10.78    1:09.42        
                  32.62     1:09.42 (36.80)                                        
 13 Thompson, Kaidyn J        12 VAC-MR               1:11.49    1:10.14        
                  32.97     1:10.14 (37.17)                                        
 14 Leonard, Emily V          11 NBS-MR               1:09.46    1:10.60        
                  33.70     1:10.60 (36.90)                                        
 15 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:10.79    1:11.22        
                  33.99     1:11.22 (37.23)                                        
 16 Dowson, Molly B           11 PBAC-MR              1:15.00    1:11.79        
                  33.87     1:11.79 (37.92)                                        
 17 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR              1:14.34    1:11.96        
                  34.43     1:11.96 (37.53)                                        
 18 Rosa, Luna B              12 NBS-MR               1:11.89    1:11.98        
                  33.48     1:11.98 (38.50)                                        
 19 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:11.83    1:12.02        
                  34.56     1:12.02 (37.46)                                        
 20 Barton, Presley K         12 WSSC-MR              1:12.44    1:13.79        
                  34.89     1:13.79 (38.90)                                        
 21 Lang, Grace S             11 HAWK-AD              1:16.48    1:13.98        
                  34.74     1:13.98 (39.24)                                        
 22 Zakharova, Michelle       11 DVWM-MR              1:15.98    1:14.24        
 23 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:13.85    1:14.58        
                  35.56     1:14.58 (39.02)                                        
 24 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:11.71    1:15.63        
                  34.45     1:15.63 (41.18)                                        
 25 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR              1:14.60    1:16.51        
                  35.71     1:16.51 (40.80)                                        
 26 Bonner, Kaitlyn R         11 NBS-MR               1:16.33    1:17.39        
                  35.88     1:17.39 (41.51)                                        
 27 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:21.67    1:17.83        
                  35.47     1:17.83 (42.36)                                        
 28 Dreher, Annalise J        11 NYSA-MR              1:24.79    1:18.28        
                  36.86     1:18.28 (41.42)                                        
 29 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              1:24.41    1:24.12        
                  39.10     1:24.12 (45.02)                                        
 30 VanDalinda, Allison M     11 NBS-MR               1:23.88    1:25.61        
                  39.86     1:25.61 (45.75)                                        
 31 Ozkovalak, Lara           11 NBS-MR               1:29.80    1:25.97        
                  40.43     1:25.97 (45.54)                                        
 32 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              1:33.07    1:33.59        
                  44.89     1:33.59 (48.70)                                        
 33 Banavara, Uma D           12 WSSC-MR              1:38.63    1:37.49        
                  44.05     1:37.49 (53.44)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              2:13.65    2:10.52        
                  28.11     1:01.68 (33.57)     1:36.54 (34.86)     2:10.52 (33.98)
  2 Bryant, Jordyn M          12 NBS-MR               2:17.08    2:13.81        
                  29.98     1:03.41 (33.43)     1:38.55 (35.14)     2:13.81 (35.26)
  3 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              2:15.24    2:14.25        
                  30.72     1:05.14 (34.42)     1:40.45 (35.31)     2:14.25 (33.80)
  4 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        2:21.98    2:18.29        
                  31.21     1:05.99 (34.78)     1:42.66 (36.67)     2:18.29 (35.63)
  5 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              2:20.11    2:19.89        
                  31.59     1:07.52 (35.93)     1:44.17 (36.65)     2:19.89 (35.72)
  6 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              2:25.12    2:24.31        
                  32.02     1:09.08 (37.06)     1:47.16 (38.08)     2:24.31 (37.15)
  7 Regenauer, Magdalena G    12 NBS-MR               2:24.91    2:24.84        
                  31.81     1:08.96 (37.15)     1:47.68 (38.72)     2:24.84 (37.16)
  8 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              2:26.31    2:26.18        
                  33.23     1:11.17 (37.94)     1:50.40 (39.23)     2:26.18 (35.78)
  9 Rivera, Jackie            11 NBS-MR               2:22.49    2:27.54        
                  32.43     1:09.55 (37.12)     1:48.39 (38.84)     2:27.54 (39.15)
 10 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              2:28.19    2:28.35        
                  32.85     1:10.50 (37.65)     1:49.89 (39.39)     2:28.35 (38.46)
 11 Oakes, Maya I             11 PBAC-MR              2:42.49    2:28.48        
                  33.76     1:13.31 (39.55)     1:53.73 (40.42)     2:28.48 (34.75)
 12 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              2:33.68    2:32.45        
                  33.23     1:12.57 (39.34)     1:53.36 (40.79)     2:32.45 (39.09)
 13 Leonard, Emily V          11 NBS-MR               2:38.95    2:35.77        
                  34.79     1:14.20 (39.41)     1:56.19 (41.99)     2:35.77 (39.58)
 14 Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR              3:06.66    2:39.47        
                  34.76     1:14.38 (39.62)     1:57.63 (43.25)     2:39.47 (41.84)
 15 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        2:36.77    2:39.54        
                  35.16     1:15.99 (40.83)     1:58.85 (42.86)     2:39.54 (40.69)
 16 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              2:47.92    2:52.81        
                  35.28     1:19.01 (43.73)     2:06.15 (47.14)     2:52.81 (46.66)
 17 Dreher, Annalise J        11 NYSA-MR              3:15.00    2:55.54        
                  38.05     1:23.50 (45.45)     2:11.37 (47.87)     2:55.54 (44.17)
 18 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              2:58.72    2:57.11        
                  38.09     1:25.16 (47.07)     2:13.55 (48.39)     2:57.11 (43.56)
 19 VanDalinda, Allison M     11 NBS-MR               3:09.93    3:01.04        
                  41.05     1:26.71 (45.66)     2:15.97 (49.26)     3:01.04 (45.07)
 20 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              3:07.97    3:07.04        
                  42.07     1:29.76 (47.69)     2:20.05 (50.29)     3:07.04 (46.99)
 21 Celiz, Kristen E          12 Barracudas-MR        3:05.99    3:16.82        
                  41.95     1:32.85 (50.90)     2:25.71 (52.86)     3:16.82 (51.11)
 22 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              3:29.88    3:25.04        
                  45.33     1:38.11 (52.78)     2:33.98 (55.87)     3:25.04 (51.06)
 23 Hagan, Bridget N          11 WSSC-MR                   NT    3:27.01        
                  45.97     1:41.41 (55.44)     2:35.97 (54.56)     3:27.01 (51.04)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR                32.52      32.55        
  2 Bryant, Jordyn M          12 NBS-MR                 32.32      32.97        
  3 Webster, Katie E          12 PBAC-MR                32.43      33.33        
  4 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR          35.41      34.87        
  5 Camacho, Nina A           12 PBAC-MR                34.51      35.10        
  6 Regenauer, Magdalena G    12 NBS-MR                 33.34      35.30        
  7 Rivera, Jackie            11 NBS-MR                 34.01      35.57        
  8 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR                34.31      36.03        
  9 Oakes, Maya I             11 PBAC-MR                36.16      36.48        
 10 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                37.96      36.62        
 11 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR                37.28      37.07        
 12 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                37.64      37.57        
 13 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR                36.39      37.59        
 14 Lang, Grace S             11 HAWK-AD                38.00      38.04        
 15 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                38.33      38.08        
 16 Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR                39.78      38.54        
 17 Leonard, Emily V          11 NBS-MR                 37.73      38.71        
 18 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          38.51      38.79        
 19 Rosa, Luna B              12 NBS-MR                 39.16      38.83        
 20 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                39.83      39.51        
 21 Dowson, Molly B           11 PBAC-MR                41.32      39.61        
 22 Zakharova, Michelle       11 DVWM-MR                41.62      40.77        
 23 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR                39.73      41.20        
 24 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          40.63      41.75        
 25 Gibson, Grace M           11 PBAC-MR                41.48      43.14        
 26 Bonner, Kaitlyn R         11 NBS-MR                 41.77      43.60        
 27 Newberns, Jaedyn E        11 PBAC-MR                45.36      45.63        
 28 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR                47.46      46.79        
 29 VanDalinda, Allison M     11 NBS-MR                 47.74      47.03        
 30 Ozkovalak, Lara           11 NBS-MR                 45.75      47.75        
 31 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                45.97      48.66        
 32 Banavara, Uma D           12 WSSC-MR                51.77      52.96        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              1:07.11    1:06.06        
                  31.27     1:06.06 (34.79)                                        
  2 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              1:09.64    1:10.55        
                  34.80     1:10.55 (35.75)                                        
  3 Rivera, Jackie            11 NBS-MR               1:14.04    1:14.36        
                  36.20     1:14.36 (38.16)                                        
  4 Regenauer, Magdalena G    12 NBS-MR               1:14.47    1:14.79        
                  37.18     1:14.79 (37.61)                                        
  5 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR              1:23.34    1:19.95        
                  38.90     1:19.95 (41.05)                                        
  6 Hogan, Kayla              11 LIE-MR               1:22.06    1:20.58        
                  39.78     1:20.58 (40.80)                                        
  7 Lang, Grace S             11 HAWK-AD              1:24.97    1:20.70        
                  38.82     1:20.70 (41.88)                                        
  8 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              1:18.04    1:21.55        
                  39.89     1:21.55 (41.66)                                        
  9 Leonard, Emily V          11 NBS-MR               1:20.27    1:22.48        
                  40.87     1:22.48 (41.61)                                        
 10 Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR              1:22.15    1:22.72        
                  40.77     1:22.72 (41.95)                                        
 11 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:24.53    1:25.84        
                  39.93     1:25.84 (45.91)                                        
 12 Dreher, Annalise J        11 NYSA-MR              1:40.50    1:28.25        
                  43.76     1:28.25 (44.49)                                        
 13 Cabrera Zavala, Alexa M   12 Heatwaves-MR         1:28.42    1:32.04        
 14 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:29.05    1:32.08        
                  44.52     1:32.08 (47.56)                                        
 15 Soperanez, Victoria N     12 MWDA-MR              1:35.59    1:37.18        
                  48.14     1:37.18 (49.04)                                        
 16 VanDalinda, Allison M     11 NBS-MR               1:41.07    1:41.27        
                  49.47     1:41.27 (51.80)                                        
 17 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              1:42.98    1:45.14        
                  49.60     1:45.14 (55.54)                                        
 18 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              1:42.82    1:45.16        
                  50.94     1:45.16 (54.22)                                        
 19 Hagan, Bridget N          11 WSSC-MR              1:48.44    1:48.90        
 20 Lappetito, Ally R         11 MWDA-MR                   NT    1:53.80        
                  53.40   1:53.80 (1:00.40)                                        
 21 Touijar, Heba             11 Heatwaves-MR         1:50.12    1:54.99        
                  55.41     1:54.99 (59.58)                                        
 22 Johnson, KJ J             12 WSSC-MR                   NT    2:04.80        
                  57.57   2:04.80 (1:07.23)                                        
 -- Gawronski, Liv R          11 NYSA-MR              1:42.54         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                37.70      38.87        
  2 Webster, Katie E          12 PBAC-MR                38.70      38.97        
  3 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                40.60      39.64        
  4 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR                39.20      39.65        
  5 Lang, Grace S             11 HAWK-AD                41.37      40.33        
  6 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                43.46      40.59        
  6 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                39.58      40.59        
  8 Regenauer, Magdalena G    12 NBS-MR                 40.64      40.60        
  9 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          40.24      40.97        
 10 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR                40.72      41.09        
 11 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR                39.67      41.47        
 12 Thompson, Kaidyn J        12 VAC-MR                 41.55      41.75        
 13 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                42.37      42.45        
 14 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                41.22      42.68        
 15 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                45.04      43.20        
 16 Oakes, Maya I             11 PBAC-MR                41.73      43.49        
 17 Camacho, Nina A           12 PBAC-MR                45.06      43.78        
 18 Leonard, Emily V          11 NBS-MR                 43.14      43.81        
 19 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          43.89      45.13        
 20 Zakharova, Michelle       11 DVWM-MR                47.25      45.15        
 21 Rosa, Luna B              12 NBS-MR                 48.01      47.35        
 22 VanDalinda, Allison M     11 NBS-MR                 48.67      49.46        
 23 Barton, Presley K         12 WSSC-MR                48.25      49.94        
 24 Bonner, Kaitlyn R         11 NBS-MR                 49.14      50.02        
 25 Gibson, Grace M           11 PBAC-MR                47.89      50.08        
 26 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                51.95      50.83        
 27 Ozkovalak, Lara           11 NBS-MR                 51.29      51.55        
 28 Newberns, Jaedyn E        11 PBAC-MR                51.52      51.66        
 29 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR                58.07      55.74        
 30 Banavara, Uma D           12 WSSC-MR              1:04.58    1:02.37        
 -- Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR                41.53         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        1:25.24    1:23.88        
                  39.16     1:23.88 (44.72)                                        
  2 Hogan, Kayla              11 LIE-MR               1:31.19    1:31.03        
                  43.85     1:31.03 (47.18)                                        
  3 Leonard, Emily V          11 NBS-MR               1:33.73    1:33.13        
                  45.50     1:33.13 (47.63)                                        
  4 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:31.42    1:36.72        
                  44.78     1:36.72 (51.94)                                        
  5 VanDalinda, Allison M     11 NBS-MR               1:48.05    1:44.61        
                  48.54     1:44.61 (56.07)                                        
  6 Celiz, Kristen E          12 Barracudas-MR        1:47.27    1:49.12        
                  51.43     1:49.12 (57.69)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR                28.01      27.62        
  2 Napoli, Julia R           12 HAWK-AD                29.38      29.57        
  3 Regenauer, Magdalena G    12 NBS-MR                 32.61      32.83        
  4 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR          33.05      33.38        
  5 Rivera, Jackie            11 NBS-MR                 33.27      34.00        
  6 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR          37.00      36.31        
  7 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                36.09      36.48        
  8 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                38.90      36.92        
  9 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                38.11      38.34        
 10 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR                44.10      38.48        
 11 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                40.07      38.66        
 12 Dowson, Molly B           11 PBAC-MR                44.00      39.25        
 13 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR                39.33      39.85        
 14 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR           41.87      40.17        
 15 Leonard, Emily V          11 NBS-MR                 40.14      40.73        
 16 Dreher, Annalise J        11 NYSA-MR                41.44      41.67        
 17 Thompson, Kaidyn J        12 VAC-MR                 43.11      42.32        
 18 Cabrera Zavala, Alexa M   12 Heatwaves-MR           42.00      44.58        
 19 Celiz, Kristen E          12 Barracudas-MR          51.41      50.11        
 20 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR                   NT      50.46        
 21 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR                58.74      52.06        
 22 Vogt, Erika T             11 WSSC-MR                   NT      57.91        
 23 Touijar, Heba             11 Heatwaves-MR         1:04.55    1:00.46        
 -- Soperanez, Victoria N     12 MWDA-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Rivera, Sophia B          11 WSSC-MR                50.37         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        1:14.80    1:12.22        
                  33.61     1:12.22 (38.61)                                        
  2 Rivera, Jackie            11 NBS-MR               1:18.82    1:20.89        
                  37.27     1:20.89 (43.62)                                        
  3 Camacho, Nina A           12 PBAC-MR              1:20.96    1:23.40        
                  37.97     1:23.40 (45.43)                                        
  4 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:21.52    1:29.54        
                  38.04     1:29.54 (51.50)                                        
  5 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:41.68    1:31.12        
                  39.86     1:31.12 (51.26)                                        
  6 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:29.45    1:31.26        
                  42.41     1:31.26 (48.85)                                        
  7 Bonner, Kaitlyn R         11 NBS-MR                    NT    1:35.93        
                  44.21     1:35.93 (51.72)                                        
  8 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:33.99    1:36.09        
                  42.01     1:36.09 (54.08)                                        
  9 Dreher, Annalise J        11 NYSA-MR              1:40.69    1:37.03        
                  42.94     1:37.03 (54.09)                                        
 10 Thompson, Kaidyn J        12 VAC-MR               1:37.80    1:37.52        
                  43.63     1:37.52 (53.89)                                        
 11 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              2:17.49    2:09.22        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        1:11.73    1:12.45        
                  34.07     1:12.45 (38.38)                                        
  2 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:16.29    1:12.70        
                  32.62     1:12.70 (40.08)                                        
  3 Regenauer, Magdalena G    12 NBS-MR               1:16.72    1:14.58        
                  34.63     1:14.58 (39.95)                                        
  4 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:18.22    1:17.42        
                  35.85     1:17.42 (41.57)                                        
  5 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:17.54    1:19.66        
                  37.50     1:19.66 (42.16)                                        
  6 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR              1:16.99    1:19.92        
                  35.72     1:19.92 (44.20)                                        
  7 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:18.47    1:20.14        
                  38.26     1:20.14 (41.88)                                        
  8 Rivera, Jackie            11 NBS-MR               1:22.69    1:20.33        
                  34.82     1:20.33 (45.51)                                        
  9 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:20.89    1:20.54        
                  37.56     1:20.54 (42.98)                                        
 10 Lang, Grace S             11 HAWK-AD              1:24.15    1:20.55        
                  36.56     1:20.55 (43.99)                                        
 11 Oakes, Maya I             11 PBAC-MR              1:19.03    1:22.68        
                  38.71     1:22.68 (43.97)                                        
 12 Haener, Aliya M           12 Barracudas-MR        1:41.40    1:24.49        
                  39.20     1:24.49 (45.29)                                        
 13 Zakharova, Michelle       11 DVWM-MR              1:41.47    1:24.79        
                  40.58     1:24.79 (44.21)                                        
 14 McLaughlin, Arden A       11 NYSA-MR              1:29.63    1:25.14        
                  38.76     1:25.14 (46.38)                                        
 15 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR              1:21.45    1:25.83        
                  39.05     1:25.83 (46.78)                                        
 16 Thompson, Kaidyn J        12 VAC-MR               1:27.18    1:26.09        
                  41.77     1:26.09 (44.32)                                        
 17 Barton, Presley K         12 WSSC-MR              1:25.54    1:26.80        
                  38.09     1:26.80 (48.71)                                        
 18 Rosa, Luna B              12 NBS-MR               1:26.90    1:26.84        
                  39.93     1:26.84 (46.91)                                        
 19 Dowson, Molly B           11 PBAC-MR              1:28.80    1:27.22        
                  40.72     1:27.22 (46.50)                                        
 20 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              1:32.25    1:27.65        
                  39.07     1:27.65 (48.58)                                        
 21 Dreher, Annalise J        11 NYSA-MR              1:34.75    1:32.27        
                  41.27     1:32.27 (51.00)                                        
 22 Bonner, Kaitlyn R         11 NBS-MR               1:31.57    1:32.49        
                  42.55     1:32.49 (49.94)                                        
 23 Gibson, Grace M           11 PBAC-MR              1:29.73    1:32.59        
 24 Ozkovalak, Lara           11 NBS-MR               1:36.34    1:39.73        
                  49.35     1:39.73 (50.38)                                        
 25 Newberns, Jaedyn E        11 PBAC-MR              1:45.11    1:42.21        
                  49.30     1:42.21 (52.91)                                        
 26 VanDalinda, Allison M     11 NBS-MR               1:42.81    1:42.57        
                  49.57     1:42.57 (53.00)                                        
 27 Fairfax, Vanessa A        11 MWDA-MR              1:52.40    1:46.70        
                  49.54     1:46.70 (57.16)                                        
 28 Shaw, Skylar A            11 MWDA-MR              1:42.81    1:47.06        
                  50.62     1:47.06 (56.44)                                        
 29 Banavara, Uma D           12 WSSC-MR              2:23.36    2:02.85        
                1:01.20   2:02.85 (1:01.65)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                           2:03.28    2:07.58        
     1) Omar, Lailaa S 12               2) Diaz, Ilana M 12               
     3) Walsh, Alexondria N 12          4) Douthit, Lydia R 12            
                  32.39     1:03.09 (30.70)     1:34.53 (31.44)     2:07.58 (33.05)
  2 Newburgh Sharks-MR  'A'                                NT    2:10.00        
     1) Rivera, Jackie 11               2) Bonner, Kaitlyn R 11           
     3) Leonard, Emily V 11             4) Regenauer, Magdalena G 12      
                  31.59     1:09.83 (38.24)     1:41.81 (31.98)     2:10.00 (28.19)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Rian             14 VAC-MR                 25.24      26.16        
  2 Gula, Mackenzie M         13 PBAC-MR                26.12      26.75        
  3 McKee, Sam A              14 PBAC-MR                26.29      27.05        
  4 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR                26.51      27.07        
  5 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR                27.32      27.26        
  6 Licardi, Phia P           13 PBAC-MR                27.10      27.43        
  7 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR                27.16      27.50        
  8 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR                 26.80      27.95        
  9 Vargas, Allie M           13 NYSA-MR                28.46      28.51        
 10 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR                27.40      28.54        
 11 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR                28.74      28.80        
 12 Bunch, Jenna G            14 NBS-MR                 27.13      28.82        
 13 Rios, Maddie E            14 NYSA-MR                29.45      29.00        
 14 Chin, Grace E             13 NYSA-MR                28.60      29.12        
 15 Scarano, Marissa T        13 NBS-MR                 29.32      29.26        
 16 Betcher, Kamryn           13 NBS-MR                 29.89      29.37        
 17 Messing, Olivia R         13 VAC-MR                 29.59      29.61        
 18 Donovan, Erin D           13 Barracudas-MR          30.42      30.05        
 19 Januario, Amelia P        14 NYSA-MR                29.74      30.28        
 20 Lazar, Emmy P             13 MWDA-MR                29.24      30.37        
 21 Pacheco, Maya G           13 Barracudas-MR          31.40      30.48        
 22 Marin, Alyssa A           14 WSSC-MR                31.18      30.58        
 23 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR                29.99      30.72        
 24 Hermenegildo, Avery       13 Barracudas-MR          30.76      30.98        
 25 Thompson, Alyssa R        14 VAC-MR                 30.43      31.27        
 26 Armstrong, Cassie         14 MWDA-MR                31.77      31.54        
 27 Donovan, Ciara C          13 Barracudas-MR          33.86      32.14        
 28 Steiner, Julia V          13 NBS-MR                 30.74      32.74        
 29 Perez Quiroz, Brianna Y   13 Heatwaves-MR           33.40      33.36        
 30 Solomon, Madison A        13 WSSC-MR                34.26      34.07        
 31 Fogarty, Gwen M           13 WSSC-MR                33.08      34.67        
 32 Cabrera Zavala, Ashley D  13 Heatwaves-MR           36.59      35.50        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hajek, Elishka D          14 PBAC-MR                54.85      56.89        
                  27.12       56.89 (29.77)                                        
  2 Dickman, Rian             14 VAC-MR                 55.66      56.99        
                  27.70       56.99 (29.29)                                        
  3 McKee, Sam A              14 PBAC-MR                58.11      58.13        
                  28.23       58.13 (29.90)                                        
  4 Gula, Mackenzie M         13 PBAC-MR                55.98      58.61        
                  27.67       58.61 (30.94)                                        
  5 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              1:05.04      59.86        
                  29.05       59.86 (30.81)                                        
  6 DiLiberto, Samantha F     14 WSSC-MR                59.31      59.93        
                  28.93       59.93 (31.00)                                        
  7 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR                 57.65    1:00.00        
                  28.63     1:00.00 (31.37)                                        
  8 Ruiz, Anaya               13 DVWM-MR              1:00.03    1:00.21        
                  28.02     1:00.21 (32.19)                                        
  9 Ippolito, Sara K          14 VAC-MR               1:00.50    1:00.81        
                  29.28     1:00.81 (31.53)                                        
 10 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:01.25    1:01.61        
                  29.40     1:01.61 (32.21)                                        
 11 Schlifkin, Emma V         13 NYSA-MR              1:03.37    1:01.65        
                  29.66     1:01.65 (31.99)                                        
 12 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:00.38    1:02.10        
                  29.28     1:02.10 (32.82)                                        
 13 Bunch, Jenna G            14 NBS-MR               1:00.36    1:02.83        
                  29.97     1:02.83 (32.86)                                        
 14 Rios, Maddie E            14 NYSA-MR              1:04.30    1:03.06        
                  29.75     1:03.06 (33.31)                                        
 15 Vargas, Allie M           13 NYSA-MR              1:02.37    1:03.59        
                  30.25     1:03.59 (33.34)                                        
 16 White, Cali E             14 VAC-MR               1:02.96    1:03.69        
                  29.80     1:03.69 (33.89)                                        
 17 Scarano, Marissa T        13 NBS-MR               1:06.69    1:04.43        
                  30.57     1:04.43 (33.86)                                        
 18 Betcher, Kamryn           13 NBS-MR               1:04.78    1:04.64        
                  30.94     1:04.64 (33.70)                                        
 19 Lazar, Emmy P             13 MWDA-MR              1:02.82    1:04.81        
                  30.85     1:04.81 (33.96)                                        
 20 Marin, Alyssa A           14 WSSC-MR              1:09.59    1:05.51        
                  31.60     1:05.51 (33.91)                                        
 21 Sassi, Kate M             14 PBAC-MR              1:05.21    1:05.73        
                  31.06     1:05.73 (34.67)                                        
 22 Ring, Lydia E             14 VAC-MR               1:04.46    1:06.04        
                  32.07     1:06.04 (33.97)                                        
 23 Thompson, Alyssa R        14 VAC-MR               1:05.29    1:06.20        
                  31.73     1:06.20 (34.47)                                        
 24 Messing, Olivia R         13 VAC-MR               1:06.80    1:06.37        
                  31.12     1:06.37 (35.25)                                        
 25 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR                   NT    1:06.59        
                  31.61     1:06.59 (34.98)                                        
 26 Januario, Amelia P        14 NYSA-MR              1:12.52    1:06.82        
                  31.84     1:06.82 (34.98)                                        
 27 Brown, Madison G          13 WSSC-MR              1:08.28    1:07.98        
                  32.50     1:07.98 (35.48)                                        
 28 Hermenegildo, Avery       13 Barracudas-MR        1:08.32    1:08.82        
                  33.40     1:08.82 (35.42)                                        
 29 Shuta, Reese M            13 MWDA-MR              1:09.38    1:09.09        
                  33.01     1:09.09 (36.08)                                        
 30 Foley, Kenz M             14 WSSC-MR              1:13.43    1:10.12        
                  33.75     1:10.12 (36.37)                                        
 31 Lockward, Rebeca P        14 Barracudas-MR        1:12.78    1:11.67        
                  34.16     1:11.67 (37.51)                                        
 32 Steiner, Casey A          13 NYSA-MR              1:10.39    1:11.71        
                  34.43     1:11.71 (37.28)                                        
 33 Steiner, Julia V          13 NBS-MR               1:09.00    1:11.84        
                  34.14     1:11.84 (37.70)                                        
 34 Elgayar, Lili             14 DVWM-MR              1:19.92    1:16.95        
                  36.44     1:16.95 (40.51)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR               2:01.00    2:06.73        
                  28.95     1:00.92 (31.97)     1:33.92 (33.00)     2:06.73 (32.81)
  2 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              2:11.08    2:07.00        
                  28.47     1:00.76 (32.29)     1:34.15 (33.39)     2:07.00 (32.85)
  3 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:06.49    2:07.10        
                  28.72     1:01.15 (32.43)     1:34.66 (33.51)     2:07.10 (32.44)
  4 Gula, Mackenzie M         13 PBAC-MR              2:02.71    2:07.81        
                  28.94     1:01.01 (32.07)     1:34.48 (33.47)     2:07.81 (33.33)
  5 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:09.02    2:12.61        
                  30.80     1:04.50 (33.70)     1:38.89 (34.39)     2:12.61 (33.72)
  6 Bunch, Jenna G            14 NBS-MR               2:05.61    2:16.85        
                  31.92     1:06.74 (34.82)     1:42.10 (35.36)     2:16.85 (34.75)
  7 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR              2:21.76    2:17.21        
                  30.16     1:04.42 (34.26)     1:41.03 (36.61)     2:17.21 (36.18)
  8 Rios, Maddie E            14 NYSA-MR              2:22.08    2:17.47        
                  31.86     1:07.13 (35.27)     1:43.56 (36.43)     2:17.47 (33.91)
  9 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:14.01    2:17.91        
                  31.55     1:05.36 (33.81)     1:41.45 (36.09)     2:17.91 (36.46)
 10 Vargas, Allie M           13 NYSA-MR              2:16.28    2:19.89        
                  31.12     1:07.12 (36.00)     1:44.46 (37.34)     2:19.89 (35.43)
 11 Lazar, Emmy P             13 MWDA-MR              2:21.78    2:20.64        
                  31.71     1:07.82 (36.11)     1:44.66 (36.84)     2:20.64 (35.98)
 12 Betcher, Kamryn           13 NBS-MR               2:41.47    2:21.75        
                  30.99     1:06.83 (35.84)     1:45.25 (38.42)     2:21.75 (36.50)
 13 Armstrong, Cassie         14 MWDA-MR              2:33.28    2:25.65        
                  32.50     1:09.60 (37.10)     1:47.73 (38.13)     2:25.65 (37.92)
 14 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              2:29.87    2:25.97        
                  32.22     1:09.52 (37.30)     1:47.77 (38.25)     2:25.97 (38.20)
 15 Donovan, Erin D           13 Barracudas-MR        2:28.76    2:27.05        
                  34.28     1:12.04 (37.76)     1:51.00 (38.96)     2:27.05 (36.05)
 16 Hermenegildo, Avery       13 Barracudas-MR        2:31.87    2:27.15        
                  34.15     1:11.96 (37.81)     1:50.97 (39.01)     2:27.15 (36.18)
 17 Scarano, Marissa T        13 NBS-MR               2:32.58    2:28.23        
                  32.15     1:07.93 (35.78)     1:47.40 (39.47)     2:28.23 (40.83)
 18 Thompson, Alyssa R        14 VAC-MR               2:32.92    2:30.50        
                  32.29     1:11.69 (39.40)     1:51.94 (40.25)     2:30.50 (38.56)
 19 Steiner, Julia V          13 NBS-MR               2:26.59    2:33.65        
                  35.23     1:14.40 (39.17)     1:54.00 (39.60)     2:33.65 (39.65)
 20 Pacheco, Maya G           13 Barracudas-MR        2:43.04    2:35.76        
                  35.29     1:15.53 (40.24)     1:56.15 (40.62)     2:35.76 (39.61)
 21 Donovan, Ciara C          13 Barracudas-MR        2:40.17    2:36.89        
                  35.70     1:16.15 (40.45)     1:57.11 (40.96)     2:36.89 (39.78)
 22 Perez Quiroz, Brianna Y   13 Heatwaves-MR         2:45.10    2:51.10        
                  38.05     1:20.92 (42.87)     2:06.55 (45.63)     2:51.10 (44.55)
 23 Solomon, Madison A        13 WSSC-MR                   NT    2:53.02        
                  37.08                             2:08.54 ( )     2:53.02 (44.48)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hajek, Elishka D          14 PBAC-MR              1:28.00    1:03.61        
                  29.96     1:03.61 (33.65)                                        
  2 McKee, Sam A              14 PBAC-MR              1:07.62    1:05.33        
                  31.59     1:05.33 (33.74)                                        
  3 Dickman, Rian             14 VAC-MR               1:05.43    1:05.52        
                  31.64     1:05.52 (33.88)                                        
  4 Licardi, Phia P           13 PBAC-MR              1:08.00    1:07.85        
                  33.63     1:07.85 (34.22)                                        
  5 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:09.79    1:08.94        
                  33.44     1:08.94 (35.50)                                        
  6 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR               1:07.17    1:09.39        
                  33.64     1:09.39 (35.75)                                        
  7 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:07.47    1:09.81        
                  33.87     1:09.81 (35.94)                                        
  8 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:09.62    1:09.96        
                  33.46     1:09.96 (36.50)                                        
  9 Bunch, Jenna G            14 NBS-MR               1:08.94    1:12.90        
                  35.23     1:12.90 (37.67)                                        
 10 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:09.58    1:13.11        
                  35.51     1:13.11 (37.60)                                        
 11 Rios, Maddie E            14 NYSA-MR              1:14.19    1:15.74        
                  36.67     1:15.74 (39.07)                                        
 12 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR              1:11.50    1:16.28        
                  36.36     1:16.28 (39.92)                                        
 13 Lazar, Emmy P             13 MWDA-MR              1:16.44    1:16.34        
                  37.02     1:16.34 (39.32)                                        
 14 Pacheco, Maya G           13 Barracudas-MR        1:16.53    1:16.40        
                  36.55     1:16.40 (39.85)                                        
 15 Scarano, Marissa T        13 NBS-MR               1:19.11    1:18.77        
                  37.79     1:18.77 (40.98)                                        
 16 Januario, Amelia P        14 NYSA-MR              1:40.52    1:18.86        
                  36.90     1:18.86 (41.96)                                        
 17 Marin, Alyssa A           14 WSSC-MR              1:23.51    1:18.92        
                  38.14     1:18.92 (40.78)                                        
 18 Armstrong, Cassie         14 MWDA-MR              1:21.71    1:19.79        
                  38.58     1:19.79 (41.21)                                        
 19 Betcher, Kamryn           13 NBS-MR               1:24.30    1:21.36        
                  37.75     1:21.36 (43.61)                                        
 20 Thompson, Alyssa R        14 VAC-MR               1:18.36    1:21.44        
                  39.49     1:21.44 (41.95)                                        
 21 Donovan, Erin D           13 Barracudas-MR        1:19.01    1:22.32        
                  39.47     1:22.32 (42.85)                                        
 22 Steiner, Julia V          13 NBS-MR               1:18.72    1:23.06        
                  40.57     1:23.06 (42.49)                                        
 23 Hermenegildo, Avery       13 Barracudas-MR        1:22.63    1:23.24        
                  39.03     1:23.24 (44.21)                                        
 24 Solomon, Madison A        13 WSSC-MR              1:08.13    1:24.69        
 25 Donovan, Ciara C          13 Barracudas-MR        1:19.87    1:25.44        
                  41.48     1:25.44 (43.96)                                        
 26 Perez Quiroz, Brianna Y   13 Heatwaves-MR         1:31.74    1:25.79        
                  41.11     1:25.79 (44.68)                                        
 27 Cabrera Zavala, Ashley D  13 Heatwaves-MR         1:29.63    1:29.74        
                  42.82     1:29.74 (46.92)                                        
 -- Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              1:13.29         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hajek, Elishka D          14 PBAC-MR              2:18.37    2:17.82        
                  31.23     1:06.41 (35.18)     1:42.66 (36.25)     2:17.82 (35.16)
  2 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:20.37    2:20.84        
                  33.29     1:08.75 (35.46)     1:45.32 (36.57)     2:20.84 (35.52)
  3 Bunch, Jenna G            14 NBS-MR               2:24.78    2:34.55        
                  35.62     1:14.60 (38.98)     1:54.88 (40.28)     2:34.55 (39.67)
  4 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              2:37.97    2:36.45        
                  35.69     1:15.53 (39.84)     1:56.48 (40.95)     2:36.45 (39.97)
  5 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              3:00.52    2:37.38        
                  37.59     1:17.48 (39.89)     1:57.83 (40.35)     2:37.38 (39.55)
  6 Armstrong, Cassie         14 MWDA-MR              2:45.43    2:47.02        
                  38.47     1:20.56 (42.09)     2:03.66 (43.10)     2:47.02 (43.36)
  7 Marin, Alyssa A           14 WSSC-MR                   NT    2:49.13        
                  38.42     1:20.33 (41.91)     2:05.21 (44.88)     2:49.13 (43.92)
  8 Thompson, Alyssa R        14 VAC-MR               2:47.00    2:49.73        
                  38.75     1:22.18 (43.43)     2:06.97 (44.79)     2:49.73 (42.76)
  9 Rios, Maddie E            14 NYSA-MR              2:50.47    2:51.99        
                  40.06     1:24.73 (44.67)     2:10.17 (45.44)     2:51.99 (41.82)
 10 Januario, Amelia P        14 NYSA-MR              3:33.52    2:52.25        
                  39.56     1:23.88 (44.32)     2:08.72 (44.84)     2:52.25 (43.53)
 11 Shuta, Reese M            13 MWDA-MR              3:06.27    3:04.30        
                  43.24     1:29.99 (46.75)     2:18.03 (48.04)     3:04.30 (46.27)
 12 Elgayar, Lili             14 DVWM-MR              3:15.85    3:14.01        
                  46.39     1:35.28 (48.89)     2:25.70 (50.42)     3:14.01 (48.31)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:10.78    1:11.53        
                  34.11     1:11.53 (37.42)                                        
  2 Dickman, Rian             14 VAC-MR               1:13.95    1:15.68        
                  35.28     1:15.68 (40.40)                                        
  3 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:15.52    1:18.38        
                  37.20     1:18.38 (41.18)                                        
  4 Schlifkin, Emma V         13 NYSA-MR              1:21.16    1:20.78        
                  37.65     1:20.78 (43.13)                                        
  5 DiLiberto, Samantha F     14 WSSC-MR              1:21.57    1:21.50        
                  38.76     1:21.50 (42.74)                                        
  6 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:24.83    1:22.61        
                  38.65     1:22.61 (43.96)                                        
  7 Brown, Madison G          13 WSSC-MR              1:24.55    1:23.51        
                  39.26     1:23.51 (44.25)                                        
  8 Ruiz, Anaya               13 DVWM-MR              1:19.79    1:26.27        
                  38.74     1:26.27 (47.53)                                        
  9 Januario, Amelia P        14 NYSA-MR              1:35.52    1:26.32        
                  40.81     1:26.32 (45.51)                                        
 10 Messing, Olivia R         13 VAC-MR               1:22.05    1:27.04        
                  39.76     1:27.04 (47.28)                                        
 11 Lazar, Emmy P             13 MWDA-MR              1:25.44    1:27.35        
                  41.18     1:27.35 (46.17)                                        
 12 Scarano, Marissa T        13 NBS-MR               1:28.69    1:29.88        
                  40.91     1:29.88 (48.97)                                        
 13 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:29.14    1:31.27        
                  42.83     1:31.27 (48.44)                                        
 14 Shuta, Reese M            13 MWDA-MR              1:32.05    1:31.68        
                  43.75     1:31.68 (47.93)                                        
 15 Armstrong, Cassie         14 MWDA-MR              1:28.47    1:31.71        
                  43.76     1:31.71 (47.95)                                        
 16 Foley, Kenz M             14 WSSC-MR              1:38.13    1:34.18        
                  43.67     1:34.18 (50.51)                                        
 17 Sassi, Kate M             14 PBAC-MR              1:40.31    1:35.91        
                  44.60     1:35.91 (51.31)                                        
 18 Elgayar, Lili             14 DVWM-MR              1:34.80    1:39.34        
                  46.89     1:39.34 (52.45)                                        
 19 Rios, Maddie E            14 NYSA-MR              1:38.92    1:40.56        
                  46.93     1:40.56 (53.63)                                        
 20 Steiner, Casey A          13 NYSA-MR              1:43.00    1:40.77        
                  46.48     1:40.77 (54.29)                                        
 -- Lockward, Rebeca P        14 Barracudas-MR        1:34.76         DQ        
      One hand touch
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:36.87    2:37.65        
                  35.33     1:15.04 (39.71)     1:56.87 (41.83)     2:37.65 (40.78)
  2 Gula, Mackenzie M         13 PBAC-MR              2:38.50    2:38.47        
                  34.62     1:15.30 (40.68)     1:57.14 (41.84)     2:38.47 (41.33)
  3 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:43.80    2:49.35        
                  37.86     1:20.93 (43.07)     2:04.93 (44.00)     2:49.35 (44.42)
  4 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:59.08    2:55.58        
                  38.36     1:22.29 (43.93)     2:09.55 (47.26)     2:55.58 (46.03)
  5 McKee, Sam A              14 PBAC-MR              2:55.89    2:55.61        
                  38.89     1:24.29 (45.40)     2:10.42 (46.13)     2:55.61 (45.19)
  6 Donovan, Erin D           13 Barracudas-MR        3:00.34    3:04.10        
                  41.35     1:29.10 (47.75)     2:17.29 (48.19)     3:04.10 (46.81)
  7 Januario, Amelia P        14 NYSA-MR                   NT    3:07.37        
                  41.76     1:28.61 (46.85)     2:17.36 (48.75)     3:07.37 (50.01)
  8 Messing, Olivia R         13 VAC-MR               3:02.22    3:09.26        
                  39.47     1:28.05 (48.58)     2:18.14 (50.09)     3:09.26 (51.12)
  9 Lazar, Emmy P             13 MWDA-MR              3:01.77    3:11.61        
                  42.90     1:32.48 (49.58)     2:22.40 (49.92)     3:11.61 (49.21)
 10 Fogarty, Gwen M           13 WSSC-MR              3:04.60    3:17.14        
                  43.86     1:34.40 (50.54)     2:26.97 (52.57)     3:17.14 (50.17)
 11 Donovan, Ciara C          13 Barracudas-MR        3:40.32    3:28.07        
                  47.78     1:40.56 (52.78)     2:34.47 (53.91)     3:28.07 (53.60)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gula, Mackenzie M         13 PBAC-MR              1:02.79    1:03.09        
                  28.00     1:03.09 (35.09)                                        
  2 Dickman, Rian             14 VAC-MR               1:05.09    1:07.08        
                  30.42     1:07.08 (36.66)                                        
  3 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              1:11.65    1:07.82        
                  32.03     1:07.82 (35.79)                                        
  4 Hajek, Elishka D          14 PBAC-MR              1:11.60    1:08.56        
                  30.69     1:08.56 (37.87)                                        
  5 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:07.23    1:09.14        
                  31.67     1:09.14 (37.47)                                        
  6 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:07.52    1:09.86        
                  32.18     1:09.86 (37.68)                                        
  7 Ippolito, Sara K          14 VAC-MR               1:07.67    1:10.23        
                  32.57     1:10.23 (37.66)                                        
  8 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR               1:09.05    1:11.09        
                  32.58     1:11.09 (38.51)                                        
  9 McKee, Sam A              14 PBAC-MR              1:12.82    1:11.15        
                  33.21     1:11.15 (37.94)                                        
 10 Vargas, Allie M           13 NYSA-MR              1:08.71    1:11.52        
                  32.98     1:11.52 (38.54)                                        
 11 DiLiberto, Samantha F     14 WSSC-MR              1:10.47    1:11.76        
                  32.62     1:11.76 (39.14)                                        
 12 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:06.68    1:12.07        
                  33.89     1:12.07 (38.18)                                        
 13 Lazar, Emmy P             13 MWDA-MR              1:15.66    1:14.14        
                  34.02     1:14.14 (40.12)                                        
 14 Hermenegildo, Avery       13 Barracudas-MR        1:16.09    1:16.74        
                  35.83     1:16.74 (40.91)                                        
 15 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              1:14.89    1:17.15        
                  34.70     1:17.15 (42.45)                                        
 16 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:14.26    1:18.76        
                  34.68     1:18.76 (44.08)                                        
 17 Bunch, Jenna G            14 NBS-MR               1:14.55    1:20.91        
                  35.63     1:20.91 (45.28)                                        
 18 Armstrong, Cassie         14 MWDA-MR              1:20.02    1:21.72        
                  36.89     1:21.72 (44.83)                                        
 19 Betcher, Kamryn           13 NBS-MR               1:26.25    1:23.38        
                  37.37     1:23.38 (46.01)                                        
 20 Brown, Madison G          13 WSSC-MR              1:22.15    1:23.56        
                  38.49     1:23.56 (45.07)                                        
 21 Shuta, Reese M            13 MWDA-MR              1:25.79    1:26.30        
                  38.86     1:26.30 (47.44)                                        
 22 Foley, Kenz M             14 WSSC-MR              1:50.00    1:34.80        
                  40.87     1:34.80 (53.93)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:35.21    2:35.46        
                  32.89     1:12.64 (39.75)     1:54.37 (41.73)     2:35.46 (41.09)
  2 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:33.64    2:42.33        
                  34.24     1:16.01 (41.77)     1:59.60 (43.59)     2:42.33 (42.73)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gula, Mackenzie M         13 PBAC-MR              2:16.78    2:19.60        
                  28.96     1:05.70 (36.74)     1:47.48 (41.78)     2:19.60 (32.12)
  2 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:27.35    2:25.76        
                  31.57     1:09.16 (37.59)     1:52.63 (43.47)     2:25.76 (33.13)
  3 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:25.63    2:31.13        
                  33.54     1:13.33 (39.79)     1:55.43 (42.10)     2:31.13 (35.70)
  4 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR               2:25.32    2:31.48        
                  32.43     1:09.48 (37.05)     1:56.93 (47.45)     2:31.48 (34.55)
  5 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:28.87    2:32.28        
                  32.38     1:13.96 (41.58)     1:57.55 (43.59)     2:32.28 (34.73)
  6 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:31.52    2:33.52        
                  31.75     1:10.44 (38.69)     1:58.29 (47.85)     2:33.52 (35.23)
  7 Schlifkin, Emma V         13 NYSA-MR              2:35.39    2:35.16        
                  33.12     1:11.79 (38.67)     1:58.79 (47.00)     2:35.16 (36.37)
  8 Ruiz, Anaya               13 DVWM-MR              2:40.13    2:38.35        
                  32.76     1:12.42 (39.66)     2:00.71 (48.29)     2:38.35 (37.64)
  9 Lazar, Emmy P             13 MWDA-MR              2:37.68    2:41.13        
                  34.69     1:17.51 (42.82)     2:06.48 (48.97)     2:41.13 (34.65)
 10 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              2:42.02    2:41.23        
                  34.40     1:14.12 (39.72)     2:04.89 (50.77)     2:41.23 (36.34)
 11 Messing, Olivia R         13 VAC-MR               2:46.54    2:47.31        
                  35.70     1:19.89 (44.19)     2:08.71 (48.82)     2:47.31 (38.60)
 12 Marin, Alyssa A           14 WSSC-MR              3:13.15    2:49.20        
                  37.67     1:20.29 (42.62)     2:12.34 (52.05)     2:49.20 (36.86)
 13 Betcher, Kamryn           13 NBS-MR               2:52.18    2:49.45        
                  37.79     1:23.12 (45.33)     2:13.27 (50.15)     2:49.45 (36.18)
 14 Ring, Lydia E             14 VAC-MR               2:51.74    2:50.03        
                  39.64     1:23.18 (43.54)     2:14.46 (51.28)     2:50.03 (35.57)
 15 Armstrong, Cassie         14 MWDA-MR              2:48.05    2:51.33        
                  37.75     1:20.70 (42.95)     2:12.14 (51.44)     2:51.33 (39.19)
 16 Hermenegildo, Avery       13 Barracudas-MR        2:55.50    2:54.52        
                  35.17     1:18.35 (43.18)     2:15.66 (57.31)     2:54.52 (38.86)
 17 Thompson, Alyssa R        14 VAC-MR               2:47.97    2:55.73        
                  39.66     1:25.74 (46.08)     2:17.15 (51.41)     2:55.73 (38.58)
 18 Steiner, Casey A          13 NYSA-MR              2:59.73    2:55.97        
                  37.75     1:20.12 (42.37)     2:16.49 (56.37)     2:55.97 (39.48)
 19 Steiner, Julia V          13 NBS-MR               3:01.45    3:02.40        
                  44.74     1:29.83 (45.09)     2:23.46 (53.63)     3:02.40 (38.94)
 20 Foley, Kenz M             14 WSSC-MR              3:00.00    3:02.61        
                  42.91     1:30.28 (47.37)     2:21.98 (51.70)     3:02.61 (40.63)
 21 Lockward, Rebeca P        14 Barracudas-MR        3:06.72    3:03.70        
                  42.36     1:27.67 (45.31)     2:22.22 (54.55)     3:03.70 (41.48)
 -- DiLiberto, Samantha F     14 WSSC-MR              2:28.56        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'B'                                NT    1:49.28        
     1) Modugno, Teresa M 14            2) Chin, Grace E 13               
     3) Schlifkin, Emma V 13            4) Collins, Ryleigh E 13          
                  27.75       55.60 (27.85)     1:23.52 (27.92)     1:49.28 (25.76)
  2 New York Sharks-MR  'A'                           1:48.78    1:50.10        
     1) Kennedy, Kate E 13              2) Wright, Hannah E 14            
     3) Etnel, Gabby M 13               4) Sussner, Ella M 13             
                  27.50       55.42 (27.92)     1:22.81 (27.39)     1:50.10 (27.29)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                           1:57.89    2:00.06        
     1) Pryne, Jenna M 14               2) Chin, Grace E 13               
     3) Collins, Ryleigh E 13           4) Kennedy, Kate E 13             
                  30.28     1:04.06 (33.78)     1:38.46 (34.40)     2:00.06 (21.60)
  2 New York Sharks-MR  'B'                                NT    2:07.81        
     1) Hartmann, Sierra F 14           2) Modugno, Teresa M 14           
     3) Etnel, Gabby M 13               4) Wright, Hannah E 14            
                  31.31     1:08.18 (36.87)     1:39.07 (30.89)     2:07.81 (28.74)
  3 Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      2:50.15    2:46.69        
     1) Cabrera Zavala, Ashley D 13     2) Cabrera Zavala, Alexa M 12     
     3) Perez Quiroz, Brianna Y 13      4) Espinoza-Soriano, Lidia A 11   
                  46.47     1:29.48 (43.01)     2:07.45 (37.97)     2:46.69 (39.24)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caceres, Deanna R         15 Barracudas-MR          25.36      25.69        
  2 Garcia, Naihomy T         16 NBS-MR                 25.67      26.36        
  3 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR                25.81      26.39        
  3 Dickman, Rian             14 VAC-MR                 25.24      26.39        
  5 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR                24.60      26.70        
  6 Dambach, Marisa S         15 NYSA-MR                26.86      27.35        
  7 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR                26.16      27.79        
  8 Etnel, Jill M             15 NYSA-MR                27.18      27.84        
  9 Brutvan, Lydia H          16 NYSA-MR                27.26      27.87        
 10 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR                27.69      28.04        
 11 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR                 26.89      28.29        
 12 Satriano, Grace           13 VAC-MR                 28.17      28.37        
 13 Gillan, Madison F         14 NYSA-MR                27.64      28.74        
 14 Bonnick, Zendrah O        14 WSSC-MR                27.72      29.12        
 15 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR                28.54      29.26        
 16 Smith, Katie M            16 NYSA-MR                27.70      29.33        
 17 Regenauer, Hana M         16 NBS-MR                 27.83      29.40        
 18 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR                28.99      29.45        
 19 Bonitz, Lilyan R          15 VAC-MR                 27.79      29.46        
 20 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR                28.89      29.50        
 21 Northrup, Maya J          15 NYSA-MR                28.80      29.56        
 22 Regenauer, Katarina T     15 NBS-MR                 28.98      29.58        
 23 McInerney, Emma A         18 MWDA-MR                30.48      31.66        
 24 Bonner, Taylor M          15 NBS-MR                 30.83      31.69        
 25 Calone, Emilia R          10 MWDA-MR                30.62      31.96        
 26 Ebner, Jamie M            13 MWDA-MR                31.42      32.49        
 27 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR                32.67      34.19        
 28 Devaney, Ally R           12 WSSC-MR                36.13      36.35        
 29 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR                34.14      36.76        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR                55.03      54.96        
                  26.36       54.96 (28.60)                                        
  2 Triller, Shaylea A        16 NBS-MR                 55.55      57.15        
                  27.69       57.15 (29.46)                                        
  3 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR                57.80      57.90        
                  27.71       57.90 (30.19)                                        
  4 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR                56.77      57.93        
                  27.35       57.93 (30.58)                                        
  5 Garcia, Naihomy T         16 NBS-MR                 55.94      58.74        
                  27.73       58.74 (31.01)                                        
  6 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR                58.46      59.09        
                  27.95       59.09 (31.14)                                        
  7 Kline, Katherine A        15 WSSC-MR                59.20      59.21        
                  28.20       59.21 (31.01)                                        
  8 Bacigal, Paige M          17 NBS-MR                 54.74      59.39        
                  28.30       59.39 (31.09)                                        
  9 Dambach, Marisa S         15 NYSA-MR                57.46      59.49        
                  28.85       59.49 (30.64)                                        
 10 Brown, Olivia F           15 WSSC-MR                59.29      59.54        
                  28.50       59.54 (31.04)                                        
 11 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR                57.56      59.75        
                  28.50       59.75 (31.25)                                        
 12 Brutvan, Lydia H          16 NYSA-MR                58.39    1:00.11        
                  28.92     1:00.11 (31.19)                                        
 13 Miller, Elissa            16 VAC-MR                 57.45    1:00.22        
                  28.53     1:00.22 (31.69)                                        
 14 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR                59.47    1:00.55        
                  28.76     1:00.55 (31.79)                                        
 15 Etnel, Jill M             15 NYSA-MR                58.64    1:00.75        
                  28.52     1:00.75 (32.23)                                        
 16 Wurster, Meghan K         15 NBS-MR                 58.96    1:00.86        
                  28.95     1:00.86 (31.91)                                        
 17 Regenauer, Katarina T     15 NBS-MR               1:02.98    1:02.26        
                  29.75     1:02.26 (32.51)                                        
 18 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:01.94    1:02.67        
                  30.06     1:02.67 (32.61)                                        
 19 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR                59.71    1:03.19        
                  29.82     1:03.19 (33.37)                                        
 20 Satriano, Delia           16 VAC-MR               1:00.81    1:03.40        
                  30.06     1:03.40 (33.34)                                        
 21 Bonner, Mikayla A         17 NBS-MR               1:00.05    1:03.49        
                  30.90     1:03.49 (32.59)                                        
 22 White, Cali E             14 VAC-MR               1:02.96    1:03.63        
                  30.49     1:03.63 (33.14)                                        
 23 Smith, Katie M            16 NYSA-MR                59.59    1:04.16        
                  30.62     1:04.16 (33.54)                                        
 24 Bonitz, Lilyan R          15 VAC-MR                 59.56    1:04.28        
                  30.19     1:04.28 (34.09)                                        
 25 Calone, Emilia R          10 MWDA-MR              1:07.51    1:08.82        
                  32.30     1:08.82 (36.52)                                        
 26 Bonner, Taylor M          15 NBS-MR               1:07.77    1:09.94        
                  33.86     1:09.94 (36.08)                                        
 27 Ebner, Jamie M            13 MWDA-MR              1:08.68    1:11.90        
                  33.80     1:11.90 (38.10)                                        
 28 Elgayar, Jasmine          16 DVWM-MR              1:08.48    1:12.58        
                  32.76     1:12.58 (39.82)                                        
 29 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR              1:20.60    1:12.83        
                  34.57     1:12.83 (38.26)                                        
 30 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR              1:13.73    1:14.14        
                  35.63     1:14.14 (38.51)                                        
 31 Burgos, Anel              15 Barracudas-MR        1:12.28    1:15.46        
 32 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR              1:13.96    1:22.50        
                  38.57     1:22.50 (43.93)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             16 NYSA-MR              1:51.38    1:58.98        
                  27.61       57.16 (29.55)     1:27.67 (30.51)     1:58.98 (31.31)
  2 Erickson, Sidoni D        15 NYSA-MR              1:59.11    1:59.30        
                  27.52       57.54 (30.02)     1:28.93 (31.39)     1:59.30 (30.37)
  3 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              1:58.45    1:59.44        
                  26.73       56.75 (30.02)     1:28.29 (31.54)     1:59.44 (31.15)
  4 Caceres, Deanna R         15 Barracudas-MR        1:58.91    2:04.41        
                  28.23       59.65 (31.42)     1:32.40 (32.75)     2:04.41 (32.01)
  5 Melley, Emma G            16 NYSA-MR              2:00.08    2:05.42        
                  28.44       59.13 (30.69)     1:31.78 (32.65)     2:05.42 (33.64)
  6 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              2:07.32    2:06.51        
                  28.52     1:00.71 (32.19)     1:33.63 (32.92)     2:06.51 (32.88)
  7 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:02.96    2:09.13        
                  28.80     1:00.81 (32.01)     1:35.84 (35.03)     2:09.13 (33.29)
  8 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              1:59.42    2:09.14        
                  28.06       59.65 (31.59)     1:34.15 (34.50)     2:09.14 (34.99)
  9 Brutvan, Lydia H          16 NYSA-MR              2:05.56    2:09.64        
                  29.40     1:02.61 (33.21)     1:36.46 (33.85)     2:09.64 (33.18)
 10 Hartmann, Sierra F        14 NYSA-MR              2:04.60    2:14.71        
                  29.92     1:03.10 (33.18)     1:38.94 (35.84)     2:14.71 (35.77)
 11 Northrup, Maya J          15 NYSA-MR              2:15.27    2:15.69        
                  31.68     1:06.35 (34.67)     1:41.63 (35.28)     2:15.69 (34.06)
 12 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:13.99    2:15.75        
                  30.49     1:05.67 (35.18)     1:41.34 (35.67)     2:15.75 (34.41)
 13 Bonner, Mikayla A         17 NBS-MR               2:09.03    2:17.14        
                  31.82     1:06.85 (35.03)     1:42.27 (35.42)     2:17.14 (34.87)
 14 Regenauer, Hana M         16 NBS-MR               2:10.32    2:17.32        
                  30.84     1:06.51 (35.67)     1:42.44 (35.93)     2:17.32 (34.88)
 15 Gillan, Madison F         14 NYSA-MR              2:15.01    2:17.57        
                  29.68     1:04.96 (35.28)     1:42.24 (37.28)     2:17.57 (35.33)
 16 Etnel, Jill M             15 NYSA-MR              2:15.23    2:20.03        
                  30.94     1:06.50 (35.56)     1:43.11 (36.61)     2:20.03 (36.92)
 17 Satriano, Grace           13 VAC-MR               2:16.38    2:21.64        
                  30.60     1:07.04 (36.44)     1:45.07 (38.03)     2:21.64 (36.57)
 18 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:15.26    2:21.73        
                  31.63     1:07.36 (35.73)     1:44.51 (37.15)     2:21.73 (37.22)
 19 Regenauer, Katarina T     15 NBS-MR               2:16.87    2:22.46        
                  33.39     1:09.76 (36.37)     1:47.09 (37.33)     2:22.46 (35.37)
 20 Bonnick, Zendrah O        14 WSSC-MR              2:36.47    2:26.01        
                  33.05     1:11.46 (38.41)     1:48.72 (37.26)     2:26.01 (37.29)
 21 McInerney, Emma A         18 MWDA-MR              2:22.95    2:27.86        
                  33.96     1:11.43 (37.47)     1:49.89 (38.46)     2:27.86 (37.97)
 22 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              2:27.86    2:28.38        
                  33.19     1:10.77 (37.58)     1:49.68 (38.91)     2:28.38 (38.70)
 23 Calone, Emilia R          10 MWDA-MR              2:23.51    2:29.14        
                  32.90     1:11.87 (38.97)     1:51.83 (39.96)     2:29.14 (37.31)
 24 Briceno, Bella             9 NYSA-MR              2:34.80    2:34.59        
                  36.19     1:15.85 (39.66)     1:56.30 (40.45)     2:34.59 (38.29)
 25 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR              2:42.24    2:41.78        
                  36.82     1:18.02 (41.20)     2:00.73 (42.71)     2:41.78 (41.05)
 26 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR              2:40.74    3:06.28        
                  39.17     1:25.97 (46.80)     2:16.30 (50.33)     3:06.28 (49.98)
 27 Soperanez, Victoria N     12 MWDA-MR                   NT    3:08.29        
                  42.03     1:28.90 (46.87)     2:17.99 (49.09)     3:08.29 (50.30)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caceres, Deanna R         15 Barracudas-MR          58.82    1:00.19        
                  29.41     1:00.19 (30.78)                                        
  2 Erickson, Sidoni D        15 NYSA-MR              1:01.50    1:01.72        
                  30.18     1:01.72 (31.54)                                        
  3 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR                58.59    1:02.72        
                  30.18     1:02.72 (32.54)                                        
  4 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              1:06.01    1:05.11        
                  31.78     1:05.11 (33.33)                                        
  5 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              1:05.41    1:05.34        
                  31.62     1:05.34 (33.72)                                        
  6 Brutvan, Lydia H          16 NYSA-MR              1:00.77    1:05.47        
                  31.32     1:05.47 (34.15)                                        
  7 Northrup, Maya J          15 NYSA-MR              1:06.63    1:08.23        
                  33.09     1:08.23 (35.14)                                        
  8 Shih, Annie               15 NYSA-MR              1:24.44    1:08.32        
                  33.14     1:08.32 (35.18)                                        
  9 Etnel, Jill M             15 NYSA-MR              1:07.63    1:08.61        
                  33.07     1:08.61 (35.54)                                        
 10 Garcia, Naihomy T         16 NBS-MR               1:04.96    1:08.67        
                  33.26     1:08.67 (35.41)                                        
 11 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              1:06.75    1:09.31        
                  33.13     1:09.31 (36.18)                                        
 12 Dambach, Marisa S         15 NYSA-MR              1:04.77    1:09.58        
                  32.79     1:09.58 (36.79)                                        
 13 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               1:04.95    1:09.68        
                  33.58     1:09.68 (36.10)                                        
 14 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:10.46    1:10.64        
                  34.26     1:10.64 (36.38)                                        
 15 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:09.04    1:12.54        
                  35.34     1:12.54 (37.20)                                        
 16 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:07.03    1:12.69        
                  34.79     1:12.69 (37.90)                                        
 17 Regenauer, Hana M         16 NBS-MR               1:08.72    1:13.66        
                  35.27     1:13.66 (38.39)                                        
 18 Satriano, Grace           13 VAC-MR               1:12.97    1:14.52        
                  35.86     1:14.52 (38.66)                                        
 19 Regenauer, Katarina T     15 NBS-MR               1:12.30    1:15.61        
                  35.96     1:15.61 (39.65)                                        
 20 Bonner, Mikayla A         17 NBS-MR               1:14.39    1:16.12        
                  37.51     1:16.12 (38.61)                                        
 21 Calone, Emilia R          10 MWDA-MR              1:15.91    1:17.67        
                  37.27     1:17.67 (40.40)                                        
 22 Ebner, Jamie M            13 MWDA-MR              1:21.71    1:20.80        
                  38.68     1:20.80 (42.12)                                        
 23 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:23.25    1:22.18        
                  39.83     1:22.18 (42.35)                                        
 24 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR              1:22.73    1:22.92        
                  40.48     1:22.92 (42.44)                                        
 25 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR              1:27.73    1:30.01        
                  42.84     1:30.01 (47.17)                                        
 26 Rivera, Sophia B          11 WSSC-MR              1:47.32    1:39.40        
                  47.75     1:39.40 (51.65)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brutvan, Lydia H          16 NYSA-MR              2:14.77    2:17.88        
                  32.15     1:07.21 (35.06)     1:42.71 (35.50)     2:17.88 (35.17)
  2 Bacigal, Paige M          17 NBS-MR               2:20.74    2:22.20        
                  32.46     1:08.40 (35.94)     1:45.29 (36.89)     2:22.20 (36.91)
  3 Dambach, Marisa S         15 NYSA-MR              2:17.39    2:24.63        
                  34.47     1:10.91 (36.44)     1:48.04 (37.13)     2:24.63 (36.59)
  4 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR              2:25.67    2:24.74        
                  33.13     1:09.97 (36.84)     1:48.45 (38.48)     2:24.74 (36.29)
  5 Triller, Shaylea A        16 NBS-MR               2:26.45    2:25.82        
                  34.00     1:10.36 (36.36)     1:47.72 (37.36)     2:25.82 (38.10)
  6 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              2:20.83    2:27.18        
                  34.37     1:11.80 (37.43)     1:49.83 (38.03)     2:27.18 (37.35)
  7 Miller, Elissa            16 VAC-MR               2:20.30    2:27.61        
                  33.51     1:11.01 (37.50)     1:48.36 (37.35)     2:27.61 (39.25)
  8 Etnel, Jill M             15 NYSA-MR              2:26.86    2:27.83        
                  34.42     1:11.52 (37.10)     1:50.02 (38.50)     2:27.83 (37.81)
  9 Gillan, Madison F         14 NYSA-MR              2:29.23    2:28.89        
                  34.15     1:11.79 (37.64)     1:51.13 (39.34)     2:28.89 (37.76)
 10 Garcia, Naihomy T         16 NBS-MR               2:21.46    2:30.94        
                  34.36     1:12.46 (38.10)     1:51.67 (39.21)     2:30.94 (39.27)
 11 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              2:37.97    2:31.03        
                  36.06     1:14.62 (38.56)     1:53.62 (39.00)     2:31.03 (37.41)
 12 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:20.63    2:32.61        
                  34.79     1:12.49 (37.70)     1:52.44 (39.95)     2:32.61 (40.17)
 13 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               2:23.97    2:34.64        
                  35.61     1:14.02 (38.41)     1:54.50 (40.48)     2:34.64 (40.14)
 14 Regenauer, Katarina T     15 NBS-MR               2:31.52    2:39.52        
                  36.80     1:17.17 (40.37)     1:58.49 (41.32)     2:39.52 (41.03)
 15 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR              3:08.24    2:58.31        
                  41.92     1:27.81 (45.89)     2:13.31 (45.50)     2:58.31 (45.00)
 16 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR              3:03.58    3:05.05        
                  40.23     1:29.12 (48.89)     2:18.38 (49.26)     3:05.05 (46.67)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Miranda B         15 DVWM-MR              1:10.19    1:12.60        
                  34.03     1:12.60 (38.57)                                        
  2 Melley, Emma G            16 NYSA-MR              1:14.37    1:12.67        
                  33.94     1:12.67 (38.73)                                        
  3 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               1:10.39    1:14.10        
                  34.02     1:14.10 (40.08)                                        
  4 Erickson, Sidoni D        15 NYSA-MR              1:19.32    1:17.52        
                  36.61     1:17.52 (40.91)                                        
  5 Brown, Olivia F           15 WSSC-MR              1:19.71    1:17.89        
                  37.67     1:17.89 (40.22)                                        
  6 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR              1:15.60    1:18.17        
                  36.45     1:18.17 (41.72)                                        
  7 Miller, Elissa            16 VAC-MR               1:16.34    1:18.85        
                  36.66     1:18.85 (42.19)                                        
  8 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:15.00    1:18.91        
                  36.65     1:18.91 (42.26)                                        
  9 Gillan, Madison F         14 NYSA-MR              1:21.39    1:21.02        
                  37.42     1:21.02 (43.60)                                        
 10 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              1:15.83    1:21.25        
                  37.24     1:21.25 (44.01)                                        
 11 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:24.87    1:22.44        
                  39.45     1:22.44 (42.99)                                        
 12 Dambach, Marisa S         15 NYSA-MR              1:22.00    1:23.57        
                  39.41     1:23.57 (44.16)                                        
 13 Bonitz, Lilyan R          15 VAC-MR               1:16.40    1:24.08        
                  38.99     1:24.08 (45.09)                                        
 14 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:21.61    1:24.74        
                  39.26     1:24.74 (45.48)                                        
 15 Satriano, Grace           13 VAC-MR               1:23.90    1:25.63        
                  39.41     1:25.63 (46.22)                                        
 16 Bryant, Jordyn M          12 NBS-MR               1:22.58    1:26.38        
                  39.74     1:26.38 (46.64)                                        
 17 Barnes, Alex S            15 NYSA-MR              1:34.52    1:26.82        
                  40.32     1:26.82 (46.50)                                        
 18 Kline, Katherine A        15 WSSC-MR              1:32.83    1:27.92        
                  41.41     1:27.92 (46.51)                                        
 19 Calone, Emilia R          10 MWDA-MR              1:25.26    1:28.69        
                  41.32     1:28.69 (47.37)                                        
 20 Bonner, Taylor M          15 NBS-MR               1:21.70    1:28.99        
                  41.52     1:28.99 (47.47)                                        
 21 Elgayar, Jasmine          16 DVWM-MR              1:32.60    1:35.95        
                  45.74     1:35.95 (50.21)                                        
 22 Burgos, Anel              15 Barracudas-MR        1:33.38    1:39.21        
                  47.71     1:39.21 (51.50)                                        
 23 Ebner, Jamie M            13 MWDA-MR              1:39.82    1:42.09        
                  47.57     1:42.09 (54.52)                                        
 24 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR              1:44.31    1:57.73        
                  53.73   1:57.73 (1:04.00)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             16 NYSA-MR              2:25.79    2:33.49        
                  34.67     1:13.06 (38.39)     1:52.55 (39.49)     2:33.49 (40.94)
  2 Shih, Annie               15 NYSA-MR              2:32.79    2:36.59        
                  33.23     1:12.93 (39.70)     1:55.14 (42.21)     2:36.59 (41.45)
  3 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              2:31.87    2:43.05        
                  35.56     1:17.40 (41.84)     2:00.08 (42.68)     2:43.05 (42.97)
  4 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:45.69    2:45.82        
                  36.56     1:19.42 (42.86)     2:03.01 (43.59)     2:45.82 (42.81)
  5 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               2:39.56    2:46.45        
                  36.26     1:18.20 (41.94)     2:02.50 (44.30)     2:46.45 (43.95)
  6 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR              2:42.52    2:47.12        
                  36.99     1:18.97 (41.98)     2:02.86 (43.89)     2:47.12 (44.26)
  7 Dambach, Marisa S         15 NYSA-MR              2:53.99    2:57.00        
  8 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              2:45.28    2:57.01        
                  38.24     1:23.39 (45.15)     2:09.97 (46.58)     2:57.01 (47.04)
  9 Gillan, Madison F         14 NYSA-MR              2:59.49    2:57.25        
 10 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:52.02    2:59.81        
                1:25.83     2:12.93 (47.10)     2:59.81 (46.88)                    
 11 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              3:05.12    3:00.05        
                1:26.43     2:14.65 (48.22)     3:00.05 (45.40)                    
 12 Bryant, Jordyn M          12 NBS-MR               2:57.18    3:03.37        
                1:26.49     2:14.76 (48.27)     3:03.37 (48.61)                    
 13 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              2:58.35    3:03.77        
 14 Bonitz, Lilyan R          15 VAC-MR               2:54.99    3:03.96        
                1:25.68     2:14.02 (48.34)     3:03.96 (49.94)                    
 15 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              3:06.62    3:04.08        
                  40.80     1:29.01 (48.21)     2:16.65 (47.64)     3:04.08 (47.43)
 16 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              3:13.27    3:06.40        
                  42.76     1:31.33 (48.57)     2:20.01 (48.68)     3:06.40 (46.39)
 17 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              3:35.87    3:09.19        
                  41.64     1:30.46 (48.82)     2:21.38 (50.92)     3:09.19 (47.81)
 18 Calone, Emilia R          10 MWDA-MR                   NT    3:10.16        
                  40.87     1:29.76 (48.89)     2:20.84 (51.08)     3:10.16 (49.32)
 19 Thompson, Kaidyn J        12 VAC-MR               3:15.14    3:12.04        
                  44.03     1:34.27 (50.24)     2:24.67 (50.40)     3:12.04 (47.37)
 20 Bonner, Taylor M          15 NBS-MR               3:05.59    3:12.97        
                1:31.07     2:22.33 (51.26)     3:12.97 (50.64)                    
 21 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                   NT    3:23.05        
                  44.13     1:37.42 (53.29)     2:30.87 (53.45)     3:23.05 (52.18)
 22 Dovgan, Anna T            11 MWDA-MR                   NT    3:30.90        
                  45.58     1:40.85 (55.27)     2:38.27 (57.42)     3:30.90 (52.63)
 23 Ebner, Jamie M            13 MWDA-MR                   NT    3:32.25        
                  47.37     1:41.34 (53.97)     2:37.59 (56.25)     3:32.25 (54.66)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:02.00    1:02.73        
                  29.15     1:02.73 (33.58)                                        
  2 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              1:02.01    1:02.94        
                  28.54     1:02.94 (34.40)                                        
  3 Garcia, Naihomy T         16 NBS-MR               1:03.02    1:05.53        
                  30.16     1:05.53 (35.37)                                        
  4 Erickson, Sidoni D        15 NYSA-MR              1:07.40    1:06.51        
                  30.67     1:06.51 (35.84)                                        
  5 Brutvan, Lydia H          16 NYSA-MR              1:04.04    1:07.07        
                  32.08     1:07.07 (34.99)                                        
  6 Miller, Elissa            16 VAC-MR               1:05.60    1:08.66        
                  30.90     1:08.66 (37.76)                                        
  7 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR              1:09.24    1:09.69        
                  31.63     1:09.69 (38.06)                                        
  8 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:08.62    1:10.01        
                  32.46     1:10.01 (37.55)                                        
  9 Satriano, Delia           16 VAC-MR               1:06.24    1:10.75        
                  32.44     1:10.75 (38.31)                                        
 10 Brown, Olivia F           15 WSSC-MR              1:10.63    1:10.94        
                  32.51     1:10.94 (38.43)                                        
 11 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               1:03.21    1:11.88        
                  31.88     1:11.88 (40.00)                                        
 12 Bonner, Mikayla A         17 NBS-MR               1:07.68    1:12.09        
                  33.90     1:12.09 (38.19)                                        
 13 Wurster, Meghan K         15 NBS-MR               1:13.14    1:12.36        
                  32.96     1:12.36 (39.40)                                        
 14 Gillan, Madison F         14 NYSA-MR              1:12.60    1:12.98        
                  33.15     1:12.98 (39.83)                                        
 15 Kline, Katherine A        15 WSSC-MR              1:09.63    1:13.97        
                  33.51     1:13.97 (40.46)                                        
 16 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:17.81    1:15.32        
                  34.74     1:15.32 (40.58)                                        
 17 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:17.58    1:17.38        
                  35.13     1:17.38 (42.25)                                        
 18 Calone, Emilia R          10 MWDA-MR              1:15.68    1:19.98        
                  35.16     1:19.98 (44.82)                                        
 19 Sassi, Kate M             14 PBAC-MR                   NT    1:24.54        
                  35.93     1:24.54 (48.61)                                        
 20 Elgayar, Jasmine          16 DVWM-MR              1:11.29    1:24.93        
                  36.29     1:24.93 (48.64)                                        
 21 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR              1:34.14    1:36.98        
                  44.85     1:36.98 (52.13)                                        
 22 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR              1:33.41    1:43.51        
                  46.09     1:43.51 (57.42)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             16 NYSA-MR              2:06.15    2:17.78        
                  30.45     1:05.28 (34.83)     1:41.23 (35.95)     2:17.78 (36.55)
  2 Gillan, Sierra P          15 NYSA-MR              2:14.43    2:19.59        
                  30.31     1:06.30 (35.99)     1:43.47 (37.17)     2:19.59 (36.12)
  3 Garcia, Naihomy T         16 NBS-MR               2:34.28    2:26.45        
                  30.86     1:07.35 (36.49)     1:45.96 (38.61)     2:26.45 (40.49)
  4 Pryne, Jenna M            14 NYSA-MR              2:27.57    2:29.36        
                  30.36     1:06.37 (36.01)     1:46.07 (39.70)     2:29.36 (43.29)
  5 Erickson, Sidoni D        15 NYSA-MR                   NT    2:29.98        
                  31.13     1:08.41 (37.28)     1:50.33 (41.92)     2:29.98 (39.65)
  6 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:26.94    2:33.55        
                  33.20     1:11.61 (38.41)     1:51.62 (40.01)     2:33.55 (41.93)
  7 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              2:37.34    2:38.68        
                  35.55     1:16.10 (40.55)     1:58.21 (42.11)     2:38.68 (40.47)
  8 Bonner, Mikayla A         17 NBS-MR               2:27.59    2:41.84        
                  35.06     1:15.84 (40.78)     1:59.07 (43.23)     2:41.84 (42.77)
  9 Smith, Katie M            16 NYSA-MR                   NT    2:58.79        
                  36.77     1:22.26 (45.49)     2:10.43 (48.17)     2:58.79 (48.36)
 10 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              3:29.16    3:02.89        
                  38.99     1:27.09 (48.10)     2:17.07 (49.98)     3:02.89 (45.82)
 11 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                   NT    3:12.75        
                  39.35     1:30.40 (51.05)     2:23.82 (53.42)     3:12.75 (48.93)
 12 Bonnick, Zendrah O        14 WSSC-MR              3:21.02    3:19.51        
                  35.87     1:26.77 (50.90)     2:22.92 (56.15)     3:19.51 (56.59)
 13 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR                   NT    3:37.78        
                  43.23     1:38.87 (55.64)     2:37.85 (58.98)     3:37.78 (59.93)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ryleigh E        13 NYSA-MR              2:12.57    2:17.50        
                  29.17     1:04.00 (34.83)     1:46.04 (42.04)     2:17.50 (31.46)
  2 Erickson, Sidoni D        15 NYSA-MR              2:16.40    2:20.31        
                  30.64     1:05.19 (34.55)     1:48.33 (43.14)     2:20.31 (31.98)
  3 Murray, Miranda B         15 DVWM-MR              2:17.83    2:22.82        
                  31.02     1:05.78 (34.76)     1:48.10 (42.32)     2:22.82 (34.72)
  4 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              2:19.78    2:25.72        
                  31.69     1:10.13 (38.44)     1:53.74 (43.61)     2:25.72 (31.98)
  5 Triller, Shaylea A        16 NBS-MR               2:23.20    2:26.02        
                  30.45     1:06.98 (36.53)     1:53.80 (46.82)     2:26.02 (32.22)
  6 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR              2:26.93    2:26.97        
                  31.34     1:07.78 (36.44)     1:54.11 (46.33)     2:26.97 (32.86)
  7 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              2:23.79    2:28.65        
                  31.70     1:09.06 (37.36)     1:54.53 (45.47)     2:28.65 (34.12)
  8 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              2:24.25    2:31.39        
                  32.05     1:10.65 (38.60)     1:56.08 (45.43)     2:31.39 (35.31)
  9 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR              2:22.03    2:31.57        
                  31.18     1:08.87 (37.69)     1:54.53 (45.66)     2:31.57 (37.04)
 10 Wurster, Meghan K         15 NBS-MR               2:26.90    2:33.57        
                  33.91     1:13.56 (39.65)     2:00.89 (47.33)     2:33.57 (32.68)
 11 Bonner, Mikayla A         17 NBS-MR               2:29.00    2:33.73        
                  34.10     1:14.42 (40.32)     1:59.98 (45.56)     2:33.73 (33.75)
 12 Etnel, Jill M             15 NYSA-MR              2:31.71    2:34.84        
                  32.53     1:09.63 (37.10)     1:58.91 (49.28)     2:34.84 (35.93)
 13 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:33.64    2:36.92        
                  30.95     1:10.57 (39.62)     2:01.94 (51.37)     2:36.92 (34.98)
 14 Regenauer, Katarina T     15 NBS-MR               2:38.00    2:37.57        
                  33.26     1:14.01 (40.75)     2:04.06 (50.05)     2:37.57 (33.51)
 15 Satriano, Delia           16 VAC-MR               2:33.48    2:38.12        
                  32.76     1:13.69 (40.93)     2:02.45 (48.76)     2:38.12 (35.67)
 16 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              3:23.12    2:52.84        
                  38.49     1:20.19 (41.70)     2:13.82 (53.63)     2:52.84 (39.02)
 17 Ebner, Jamie M            13 MWDA-MR              2:57.67    3:01.51        
                  38.73     1:21.87 (43.14)     2:18.44 (56.57)     3:01.51 (43.07)
 18 Burgos, Anel              15 Barracudas-MR        3:06.61    3:06.92        
                  40.11     1:25.66 (45.55)     2:23.11 (57.45)     3:06.92 (43.81)
 19 Cerrato, Victoria F       14 MWDA-MR              3:08.48    3:14.96        
                  46.23     1:32.65 (46.42)   2:33.13 (1:00.48)     3:14.96 (41.83)
 20 Jones, Kristen L          15 MWDA-MR              3:16.35    3:33.86        
                  46.20     1:34.58 (48.38)   2:45.65 (1:11.07)     3:33.86 (48.21)
 -- Satriano, Grace           13 VAC-MR               2:40.37         DQ        
      Stroke Infraction - IM
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viking Aquatic Club-MR  'A'                            NT    1:50.71        
     1) Dickman, Rian 14                2) Wienckowski, Grace A 14        
     3) Satriano, Delia 16              4) Dickman, Mackenzie 16          
                  25.91       53.93 (28.02)     1:22.50 (28.57)     1:50.71 (28.21)
  2 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'                 NT    1:56.52        
     1) Santora, Loretta G 11           2) Ebner, Jess M 17               
     3) Murray, Casey L 11              4) Beezer, Kristina G 15          
                  30.54       58.28 (27.74)     1:27.57 (29.29)     1:56.52 (28.95)
  3 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'C'                 NT    2:05.22        
     1) Qu, Ellie C 11                  2) Calone, Eliana R 11            
     3) Ebner, Jamie M 13               4) Calone, Emilia R 10            
                  31.78     1:03.26 (31.48)     1:34.66 (31.40)     2:05.22 (30.56)
  4 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'B'                 NT    2:13.85        
     1) Jones, Kristen L 15             2) Shuta, Reese M 13              
     3) Cerrato, Victoria F 14          4) Armstrong, Cassie 14           
                  36.44     1:08.62 (32.18)     1:42.43 (33.81)     2:13.85 (31.42)
  5 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'D'                 NT    2:43.68        
     1) Mulqueen, Aylee C 8             2) Shaw, Skylar A 11              
     3) Coyle, Caity G 8                4) Santora, Sofia E 9             
                  51.04     1:27.44 (36.40)     2:05.79 (38.35)     2:43.68 (37.89)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                           1:58.42    1:59.78        
     1) Gillan, Sierra P 15             2) Fenton, Sofia M 12             
     3) Pryne, Jess L 16                4) Dambach, Marisa S 15           
                  30.63     1:03.41 (32.78)     1:32.72 (29.31)     1:59.78 (27.06)
  2 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'                 NT    2:16.39        
     1) Santora, Loretta G 11           2) Greiner, Katie E 12            
     3) Lazar, Emmy P 13                4) Beezer, Kristina G 15          
                  34.76     1:13.09 (38.33)     1:46.19 (33.10)     2:16.39 (30.20)
  3 Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:22.55    2:20.35        
     1) Regenauer, Magdalena G 12       2) Leonard, Emily V 11            
     3) Rivera, Jackie 11               4) Bryant, Jordyn M 12            
                  33.98     1:17.94 (43.96)     1:52.15 (34.21)     2:20.35 (28.20)
  4 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'B'                 NT    2:24.19        
     1) Calone, Eliana R 11             2) Armstrong, Cassie 14           
     3) Calone, Emilia R 10             4) Murray, Casey L 11             
                  38.46     1:19.35 (40.89)     1:53.80 (34.45)     2:24.19 (30.39)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Japhet N             7 Heatwaves-MR           41.78      40.96        
  2 Tennant, Jackson M         8 NBS-MR                 39.80      41.95        
  3 Townsend, Lukas J          8 NBS-MR                 45.01      46.51        
  4 Kavanagh, Camryn P         7 NBS-MR                 53.93      49.41        
  5 Walsh, Sean W              7 NBS-MR                 55.69      51.37        
  6 Leonard, Jason Z           7 NBS-MR                 52.83      51.96        
  7 Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR           56.05      54.65        
  8 Tennant, Aidan M           6 NBS-MR               1:00.83      59.31        
  9 VanVoorhis, Lucca M        6 NBS-MR               1:16.48    1:08.30        
 -- Ghaly, Adam                8 NYSA-MR                57.16         DQ        
      Other
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rusiecki, Daniel P         8 MWDA-MR              1:35.08    1:27.33        
                  41.04     1:27.33 (46.29)                                        
  2 Tennant, Jackson M         8 NBS-MR               1:31.70    1:32.58        
                  44.34     1:32.58 (48.24)                                        
  3 Townsend, Lukas J          8 NBS-MR               1:43.14    1:46.20        
                  49.68     1:46.20 (56.52)                                        
  4 Mccafferty, Michael G      8 WSSC-MR              2:09.98    1:52.02        
                  53.57     1:52.02 (58.45)                                        
  5 Walsh, Sean W              7 NBS-MR               2:04.05    1:53.80        
                  56.01     1:53.80 (57.79)                                        
  6 Kavanagh, Camryn P         7 NBS-MR               1:51.83    1:54.75        
                  51.95   1:54.75 (1:02.80)                                        
  7 Popllo, Christopher        8 NBS-MR               1:59.44    1:55.98        
                  51.83   1:55.98 (1:04.15)                                        
  8 Banavara, Adi D            7 WSSC-MR                   NT    2:04.28        
  9 Lazarski, Jacob B          7 NBS-MR               2:00.98    2:05.42        
                  59.49   2:05.42 (1:05.93)                                        
 10 Leonard, Jason Z           7 NBS-MR               2:01.87    2:05.79        
                  59.94   2:05.79 (1:05.85)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rusiecki, Daniel P         8 MWDA-MR                54.42      47.11        
  2 Tennant, Jackson M         8 NBS-MR                 52.51      51.01        
  3 Kavanagh, Camryn P         7 NBS-MR                 58.34      54.05        
  4 Mccafferty, Michael G      8 WSSC-MR              1:02.87      55.02        
  5 Townsend, Lukas J          8 NBS-MR                 56.98      56.42        
  6 Lazarski, Jacob B          7 NBS-MR                 56.52      58.84        
  7 Walsh, Sean W              7 NBS-MR               1:07.15      59.42        
  8 Leonard, Jason Z           7 NBS-MR               1:03.17    1:01.33        
  9 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR              1:04.64    1:02.93        
 10 Tennant, Aidan M           6 NBS-MR               1:11.81    1:03.60        
 11 Banavara, Adi D            7 WSSC-MR              1:15.00    1:06.85        
 12 VanVoorhis, Lucca M        6 NBS-MR               1:05.39    1:09.20        
 13 Popllo, Christopher        8 NBS-MR               1:06.25    1:11.56        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tennant, Jackson M         8 NBS-MR               2:00.55    1:52.62        
                  54.03     1:52.62 (58.59)                                        
  2 Townsend, Lukas J          8 NBS-MR               2:03.83    2:01.58        
                  56.62   2:01.58 (1:04.96)                                        
  3 Kavanagh, Camryn P         7 NBS-MR               2:02.54    2:04.38        
                1:02.70   2:04.38 (1:01.68)                                        
  4 Walsh, Sean W              7 NBS-MR               2:23.70    2:05.90        
                1:02.09   2:05.90 (1:03.81)                                        
  5 Leonard, Jason Z           7 NBS-MR               2:14.75    2:13.83        
                1:03.37   2:13.83 (1:10.46)                                        
 -- Ghaly, Adam                8 NYSA-MR              2:24.46         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tennant, Jackson M         8 NBS-MR               1:10.94    1:05.01        
 -- Leonard, Jason Z           7 NBS-MR               1:06.66         DQ        
 -- Banavara, Adi D            7 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Mccafferty, Michael G      8 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Lazarski, Jacob B          7 NBS-MR               1:09.55         DQ        
      One hand touch
 -- Rusiecki, Daniel P         8 MWDA-MR              1:09.53         DQ        
      Alternating Kick
 -- Townsend, Lukas J          8 NBS-MR               1:21.47         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ghaly, Adam                8 NYSA-MR              2:45.52    2:32.87        
                1:11.55   2:32.87 (1:21.32)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Japhet N             7 Heatwaves-MR           45.57      45.32        
  2 Kavanagh, Camryn P         7 NBS-MR               1:12.00    1:27.01        
 -- Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR         1:04.08         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tennant, Jackson M         8 NBS-MR               2:25.65    1:54.38        
                  55.56     1:54.38 (58.82)                                        
  2 Townsend, Lukas J          8 NBS-MR               2:44.11    2:08.03        
                  56.26   2:08.03 (1:11.77)                                        
  3 Popllo, Christopher        8 NBS-MR               2:45.33    2:10.12        
                1:00.23   2:10.12 (1:09.89)                                        
 -- Walsh, Sean W              7 NBS-MR               2:45.77         DQ        
      Stroke Infraction - IM
 -- Mccafferty, Michael G      8 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Stroke Infraction - IM
 -- Leonard, Jason Z           7 NBS-MR               2:44.11         DQ        
      Stroke Infraction - IM
 -- Rusiecki, Daniel P         8 MWDA-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Kavanagh, Camryn P         7 NBS-MR               2:44.22         DQ        
      One hand touch - breast
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A            10 NYSA-MR                28.71      29.26        
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                32.28      31.11        
  3 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                33.18      32.54        
  4 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                32.39      33.33        
  5 Licardi, Dominic J        10 PBAC-MR                34.82      34.74        
  6 Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR                36.85      36.75        
  7 Gonzales, Justin W        10 WSSC-MR                36.96      37.07        
  8 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR                40.46      38.86        
  9 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR                38.96      40.74        
 10 Gannon, James M           10 WSSC-MR                43.65      41.95        
 11 Mummery, Conor J           9 NBS-MR                 43.15      42.48        
 12 Espinoza-Soriano, Jorge    9 Heatwaves-MR           45.36      43.22        
 13 Chinigo, Nicky J           9 MWDA-MR                44.13      45.37        
 14 Januario, Alex P           9 NYSA-MR                45.36      45.72        
 15 Croutch, Tyler D           9 MWDA-MR                49.45      49.69        
 16 Touijar, Ali               9 Heatwaves-MR           52.15      54.09        
 17 Mousseau, Casey           10 NBS-MR                 51.25    1:06.05        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A            10 NYSA-MR              1:06.63    1:05.18        
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:10.95    1:09.76        
  3 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:07.75    1:09.95        
  4 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:16.20    1:15.01        
  5 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:17.34    1:15.23        
  6 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:18.64    1:23.22        
  7 Sliwinski, Owen G         10 WSSC-MR              1:41.64    1:25.55        
                  40.31     1:25.55 (45.24)                                        
  8 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR              1:27.84    1:27.30        
  9 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:38.20    1:30.83        
                  41.48     1:30.83 (49.35)                                        
 10 Taylor, Ryan H            10 WSSC-MR                   NT    1:38.05        
                  45.73     1:38.05 (52.32)                                        
 11 Baxter, Liam M            10 NBS-MR               1:38.69    1:39.52        
 12 Mummery, Conor J           9 NBS-MR               1:39.74    1:42.35        
                  44.94     1:42.35 (57.41)                                        
 13 Ruggiero, Daniel A        10 MWDA-MR                   NT    1:44.04        
 14 Croutch, Tyler D           9 MWDA-MR              1:23.84    1:47.17        
 15 McCauley, Andrew M        10 WSSC-MR              2:01.00    1:53.75        
                1:53.88         1:53.75 ( )                                        
 16 Popllo, Alexander         10 NBS-MR               1:54.56    1:53.86        
                  53.90     1:53.86 (59.96)                                        
 17 Mousseau, Casey           10 NBS-MR               1:54.45    2:31.82        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                36.03      35.82        
  2 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                37.77      37.44        
  3 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                38.81      38.58        
  4 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                38.45      39.78        
  5 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR                46.47      48.15        
  6 Sliwinski, Owen G         10 WSSC-MR                51.75      48.43        
  7 Croutch, Tyler D           9 MWDA-MR                54.42      53.38        
  8 Taylor, Ryan H            10 WSSC-MR                56.97      54.19        
  9 Ruggiero, Daniel A        10 MWDA-MR                   NT      54.59        
 10 Baxter, Liam M            10 NBS-MR                 54.09      55.09        
 11 Mummery, Conor J           9 NBS-MR                 55.29      59.82        
 12 Mousseau, Casey           10 NBS-MR               1:00.86    1:03.48        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A            10 NYSA-MR              1:13.14    1:15.18        
                  36.37     1:15.18 (38.81)                                        
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:15.45    1:16.92        
                  36.80     1:16.92 (40.12)                                        
  3 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              1:20.28    1:23.91        
                  40.41     1:23.91 (43.50)                                        
  4 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:24.37    1:27.28        
                  41.86     1:27.28 (45.42)                                        
  5 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:25.15    1:29.15        
                  43.48     1:29.15 (45.67)                                        
  6 Licardi, Dominic J        10 PBAC-MR              1:30.11    1:31.36        
  7 Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR              1:40.91    1:38.22        
                  47.27     1:38.22 (50.95)                                        
  8 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:40.62    1:42.29        
                  49.93     1:42.29 (52.36)                                        
  9 Espinoza-Soriano, Jorge    9 Heatwaves-MR         1:45.30    1:48.60        
                  51.18     1:48.60 (57.42)                                        
 10 Chinigo, Nicky J           9 MWDA-MR              1:53.56    1:51.90        
                  55.08     1:51.90 (56.82)                                        
 11 Croutch, Tyler D           9 MWDA-MR              2:08.29    1:57.69        
                  57.73     1:57.69 (59.96)                                        
 12 Januario, Alex P           9 NYSA-MR              1:50.68    1:58.52        
 13 Mummery, Conor J           9 NBS-MR               2:04.16    2:10.22        
                1:00.80   2:10.22 (1:09.42)                                        
 14 Mousseau, Casey           10 NBS-MR               2:00.97    2:14.88        
 -- Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR              1:43.96         DQ        
      Multiple strokes
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A            10 NYSA-MR                37.81      37.90        
  2 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR          40.92      41.11        
  3 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                45.57      44.89        
  4 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                45.26      48.45        
  5 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                53.45      53.55        
  6 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR                54.72      54.28        
  7 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR                59.24      56.37        
  8 McCauley, Andrew M        10 WSSC-MR              1:10.00      58.81        
  9 Croutch, Tyler D           9 MWDA-MR                59.13      58.93        
 10 Mummery, Conor J           9 NBS-MR               1:05.75    1:04.21        
 11 Mousseau, Casey           10 NBS-MR               1:24.69    1:24.60        
 -- Taylor, Ryan H            10 WSSC-MR                57.95         DQ        
      Two strokes under water
 -- Ruggiero, Daniel A        10 MWDA-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Baxter, Liam M            10 NBS-MR               1:07.65         DQ        
      Two strokes under water
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A            10 NYSA-MR              1:23.08    1:26.55        
                  41.09     1:26.55 (45.46)                                        
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:34.15    1:35.27        
                  46.37     1:35.27 (48.90)                                        
  3 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:41.08    1:42.51        
                  48.94     1:42.51 (53.57)                                        
  4 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              1:46.46    1:44.89        
                  47.96     1:44.89 (56.93)                                        
  5 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:51.13    1:54.44        
                  53.05   1:54.44 (1:01.39)                                        
  6 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR              2:11.62    2:07.10        
                  57.12   2:07.10 (1:09.98)                                        
  7 Januario, Alex P           9 NYSA-MR              2:30.52    2:14.90        
                1:06.23   2:14.90 (1:08.67)                                        
  8 Mummery, Conor J           9 NBS-MR               2:31.39    2:16.79        
                1:05.57   2:16.79 (1:11.22)                                        
 -- Croutch, Tyler D           9 MWDA-MR              2:04.70         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gannon, James M           10 WSSC-MR              2:11.69         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A            10 NYSA-MR                33.59      34.37        
  2 Licardi, Dominic J        10 PBAC-MR                43.97      40.27        
  3 Croutch, Tyler D           9 MWDA-MR                   NT      56.57        
  4 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:03.64      58.65        
  5 Gonzales, Justin W        10 WSSC-MR                   NT    1:00.13        
  6 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR                   NT    1:02.49        
 -- Chinigo, Nicky J           9 MWDA-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Touijar, Ali               9 Heatwaves-MR         1:10.05         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Ruffy, Rhyley X            9 NYSA-MR                49.49         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        1:25.46    1:23.73        
                  39.76     1:23.73 (43.97)                                        
  2 Farrell, Cal A            10 NYSA-MR              1:23.56    1:24.16        
                  36.51     1:24.16 (47.65)                                        
 -- Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR                   NT         DQ        
      Did not finish
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A            10 NYSA-MR              1:13.96    1:16.83        
                  35.19     1:16.83 (41.64)                                        
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:26.10    1:19.67        
                  37.48     1:19.67 (42.19)                                        
  3 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              1:25.46    1:22.64        
                  38.77     1:22.64 (43.87)                                        
  4 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:28.65    1:29.26        
                  43.67     1:29.26 (45.59)                                        
  5 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:27.22    1:32.81        
                  43.97     1:32.81 (48.84)                                        
  6 Corrado, Caleb E           9 MWDA-MR                   NT    1:45.83        
                  50.12     1:45.83 (55.71)                                        
  7 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              1:53.38    1:47.64        
                  50.49     1:47.64 (57.15)                                        
  8 Sliwinski, Owen G         10 WSSC-MR                   NT    1:51.63        
                  56.75     1:51.63 (54.88)                                        
  9 Mummery, Conor J           9 NBS-MR               2:11.37    2:03.54        
                  59.47   2:03.54 (1:04.07)                                        
 10 Mousseau, Casey           10 NBS-MR               2:41.55    2:23.87        
                1:04.00   2:23.87 (1:19.87)                                        
 -- Croutch, Tyler D           9 MWDA-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick - fly
 -- Popllo, Alexander         10 NBS-MR               2:45.55         DQ        
      False start - Misc
 -- McCauley, Andrew M        10 WSSC-MR              1:56.00         DQ        
      Other - back
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    2:26.25        
     1) Holland, Connor M 10            2) Farrell, Cal A 10              
     3) Sequeiros, Sebastian 10         4) Funaro, Aarez M 9              
                  35.19     1:14.17 (38.98)     1:52.85 (38.68)     2:26.25 (33.40)
  2 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'                 NT    2:49.79        
     1) Shaw, Jaden K 9                 2) Perillo, Austin J 10           
     3) Insdorf, Joshua C 10            4) Corrado, Caleb E 9             
                  46.99     1:29.23 (42.24)     2:03.90 (34.67)     2:49.79 (45.89)
 -- Newburgh Sharks-MR  'B'                           2:49.55         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: One hand touch - breast
     1) Tennant, Aidan M 6              2) Walsh, Sean W 7                
     3) Townsend, Lukas J 8             4) Tennant, Jackson M 8           
                1:24.71     2:13.97 (49.26)   3:17.39 (1:03.42)          DQ (29.90)
 -- Mid Hudson Heatwaves-MR  'A'                      3:20.15         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #1
     1) Touijar, Ali 9                  2) Espinoza-Soriano, Jorge 9      
     3) Ruiz, Japhet N 7                4) Aragon Espinoza, Edahi 7       
                1:02.67   2:11.44 (1:08.77)     2:59.22 (47.78)          DQ (54.08)
 -- Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:45.55         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #3: Arms underwater recovery - fly
     1) Leonard, Jason Z 7              2) Mummery, Conor J 9             
     3) Kavanagh, Camryn P 7            4) Mousseau, Casey 10             
                1:02.08   2:11.11 (1:09.03)   3:43.61 (1:32.50)        DQ (1:07.39)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    2:08.27        
     1) Farrell, Cal A 10               2) Holland, Connor M 10           
     3) Funaro, Aarez M 9               4) Sequeiros, Sebastian 10        
                  30.67     1:01.97 (31.30)     1:37.59 (35.62)     2:08.27 (30.68)
  2 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'                 NT    2:45.48        
     1) Shaw, Jaden K 9                 2) Rusiecki, Daniel P 8           
     3) Croutch, Tyler D 9              4) Corrado, Caleb E 9             
                  39.67     1:19.45 (39.78)     2:10.18 (50.73)     2:45.48 (35.30)
  3 Newburgh Sharks-MR  'A'                                NT    3:14.70        
     1) Tennant, Jackson M 8            2) Townsend, Lukas J 8            
     3) Kavanagh, Camryn P 7            4) Mummery, Conor J 9             
                  45.46     1:36.10 (50.64)     2:27.52 (51.42)     3:14.70 (47.18)
  4 Newburgh Sharks-MR  'B'                                NT    3:34.40        
     1) Baxter, Liam M 10               2) Popllo, Christopher 8          
     3) Walsh, Sean W 7                 4) Leonard, Jason Z 7             
                  50.11     1:42.78 (52.67)     2:36.27 (53.49)     3:34.40 (58.13)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                28.20      28.13        
  2 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                28.55      29.10        
  3 Tuttle, Peyton J          12 NBS-MR                 29.82      29.78        
  4 Mummery, Jack F           11 NBS-MR                 31.11      30.98        
  5 Delatorre, Jael           12 Heatwaves-MR           34.20      31.06        
  6 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                30.08      31.34        
  7 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR                33.13      31.64        
  8 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR                31.07      31.76        
  9 Roa, Raymond              12 WSSC-MR                32.19      31.88        
 10 Cooper, Jackson C         11 NBS-MR                 31.85      32.49        
 11 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR          32.88      32.97        
 12 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                34.02      34.17        
 13 Finnigan, Jeromy E        12 WSSC-MR                34.29      34.64        
 14 Burgarelli, Sebastian     12 NBS-MR                 32.47      35.28        
 15 Graham, Myles T           11 NYSA-MR                35.39      35.67        
 16 Traitz, River J           12 NYSA-MR                37.55      37.45        
 17 Guilamo, Josh A           12 WSSC-MR                40.34      38.14        
 18 Constancio, Markus A      11 NBS-MR                 39.00      38.47        
 19 Ramirez, Bryan E          11 Heatwaves-MR           41.98      38.57        
 20 Villalobos, Anthony       12 Heatwaves-MR           44.94      38.66        
 21 Santilli, Andrew J        11 NYSA-MR                40.51      40.02        
 22 Liyanagunawardhana, Char  12 NYSA-MR                38.78      42.30        
 23 Redling, Andrew N         11 NYSA-MR                44.37      43.26        
 24 Beal, Bryce T             11 WSSC-MR                41.72      45.41        
 25 Wittmann, Aidan Wittmann  11 WSSC-MR                55.08      51.85        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                58.11      58.97        
                  28.06       58.97 (30.91)                                        
  2 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:06.06    1:05.01        
                  31.40     1:05.01 (33.61)                                        
  3 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:09.16    1:06.88        
                  31.78     1:06.88 (35.10)                                        
  4 Tuttle, Peyton J          12 NBS-MR               1:07.20    1:07.12        
                  32.39     1:07.12 (34.73)                                        
  5 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:06.44    1:07.69        
                  32.33     1:07.69 (35.36)                                        
  6 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              1:08.07    1:07.76        
                  32.91     1:07.76 (34.85)                                        
  7 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:05.68    1:07.99        
                  31.76     1:07.99 (36.23)                                        
  8 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:09.73    1:08.48        
                  32.71     1:08.48 (35.77)                                        
  9 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              1:07.89    1:08.82        
                  31.90     1:08.82 (36.92)                                        
 10 Yastion, Adam E           11 MWDA-MR              1:12.34    1:11.46        
                  34.12     1:11.46 (37.34)                                        
 11 Mummery, Jack F           11 NBS-MR               1:12.48    1:11.60        
                  32.83     1:11.60 (38.77)                                        
 12 Sanchez, Luke             12 VAC-MR               1:12.50    1:12.60        
                  33.98     1:12.60 (38.62)                                        
 13 Storaska, Noah            12 VAC-MR               1:15.93    1:13.82        
                  35.75     1:13.82 (38.07)                                        
 14 Pagano, Jax A             11 NBS-MR               1:18.36    1:14.52        
                  34.97     1:14.52 (39.55)                                        
 15 Burgarelli, Sebastian     12 NBS-MR               1:13.92    1:15.00        
                  35.34     1:15.00 (39.66)                                        
 16 Cooper, Jackson C         11 NBS-MR               1:15.52    1:16.27        
                  35.22     1:16.27 (41.05)                                        
 17 Gonzales, Matthew         12 WSSC-MR              1:18.14    1:17.77        
                  36.85     1:17.77 (40.92)                                        
 18 Graham, Myles T           11 NYSA-MR              1:23.01    1:23.07        
 19 Constancio, Markus A      11 NBS-MR               1:26.19    1:29.46        
                  43.72     1:29.46 (45.74)                                        
 20 Gonzalez, Ceasar X        11 WSSC-MR              1:33.28    1:35.42        
 21 Etesami, Milad J          11 MWDA-MR              1:49.97    1:38.59        
                  47.53     1:38.59 (51.06)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR              2:06.27    2:13.37        
                  29.07     1:03.67 (34.60)     1:39.76 (36.09)     2:13.37 (33.61)
  2 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              2:19.15    2:24.85        
                  32.59     1:10.22 (37.63)     1:48.88 (38.66)     2:24.85 (35.97)
  3 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              2:31.62    2:24.90        
                  34.28     1:12.57 (38.29)     1:50.72 (38.15)     2:24.90 (34.18)
  4 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              2:31.87    2:30.02        
                  34.33     1:13.51 (39.18)     1:53.80 (40.29)     2:30.02 (36.22)
  5 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        2:28.61    2:30.07        
                  33.87     1:12.69 (38.82)     1:52.75 (40.06)     2:30.07 (37.32)
  6 Roa, Raymond              12 WSSC-MR              2:45.81    2:30.86        
                  35.90     1:14.86 (38.96)     1:54.60 (39.74)     2:30.86 (36.26)
  7 Watad, Majed O            12 WSSC-MR              3:02.18    2:31.00        
                  37.36     1:15.88 (38.52)     1:55.50 (39.62)     2:31.00 (35.50)
  8 Tuttle, Peyton J          12 NBS-MR               2:39.00    2:32.02        
                  35.38     1:15.30 (39.92)     1:54.69 (39.39)     2:32.02 (37.33)
  9 Mummery, Jack F           11 NBS-MR               2:44.87    2:39.91        
                  34.04     1:14.67 (40.63)     1:58.51 (43.84)     2:39.91 (41.40)
 10 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR        2:45.49    2:42.39        
                1:18.04   2:42.39 (1:24.35)                                        
 11 Finnigan, Jeromy E        12 WSSC-MR                   NT    2:50.00        
                  37.59     1:21.18 (43.59)     2:06.58 (45.40)     2:50.00 (43.42)
 12 Traitz, River J           12 NYSA-MR              3:08.73    2:58.91        
                  38.53     1:24.39 (45.86)     2:12.47 (48.08)     2:58.91 (46.44)
 13 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              3:07.21    3:03.47        
                  38.20     1:25.10 (46.90)     2:16.95 (51.85)     3:03.47 (46.52)
 14 Constancio, Markus A      11 NBS-MR               3:10.47    3:09.63        
                  42.18     1:31.80 (49.62)     2:21.23 (49.43)     3:09.63 (48.40)
 15 Beal, Bryce T             11 WSSC-MR                   NT    3:31.76        
                  47.73     1:43.59 (55.86)     2:34.81 (51.22)     3:31.76 (56.95)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                34.67      32.95        
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                32.93      33.32        
  3 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR                34.87      34.44        
  4 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR                40.87      36.82        
  5 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR                36.90      37.29        
  6 Tuttle, Peyton J          12 NBS-MR                 37.80      37.44        
  7 Mummery, Jack F           11 NBS-MR                 38.50      37.59        
  8 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          37.38      39.50        
  9 Burgarelli, Sebastian     12 NBS-MR                 39.91      39.51        
 10 Cooper, Jackson C         11 NBS-MR                 38.93      40.17        
 11 Constancio, Markus A      11 NBS-MR                 41.51      42.23        
 12 Sanchez, Luke             12 VAC-MR                 41.70      42.81        
 13 Pagano, Jax A             11 NBS-MR                 43.34      43.06        
 14 Etesami, Milad J          11 MWDA-MR                53.19      46.26        
 15 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                47.42      48.48        
 16 Gonzalez, Ceasar X        11 WSSC-MR                53.86      50.32        
 17 Freehill, Joseph G        11 NYSA-MR                58.90      59.97        
 -- Graham, Myles T           11 NYSA-MR                44.32         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:08.34    1:10.82        
                  34.91     1:10.82 (35.91)                                        
  2 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR              1:07.78    1:11.49        
                  34.85     1:11.49 (36.64)                                        
  3 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:12.48    1:13.61        
                  34.97     1:13.61 (38.64)                                        
  4 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              1:19.68    1:15.14        
                  35.23     1:15.14 (39.91)                                        
  5 Watad, Majed O            12 WSSC-MR              1:16.44    1:18.98        
                  36.37     1:18.98 (42.61)                                        
  6 Roa, Raymond              12 WSSC-MR              1:23.79    1:20.26        
                  39.84     1:20.26 (40.42)                                        
  7 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:23.07    1:20.96        
                  40.09     1:20.96 (40.87)                                        
  8 Tuttle, Peyton J          12 NBS-MR               1:22.06    1:21.17        
                  39.29     1:21.17 (41.88)                                        
  9 Finnigan, Jeromy E        12 WSSC-MR              1:21.98    1:22.83        
                  40.22     1:22.83 (42.61)                                        
 10 Mummery, Jack F           11 NBS-MR               1:25.59    1:23.72        
                  40.25     1:23.72 (43.47)                                        
 11 Delatorre, Jael           12 Heatwaves-MR         1:28.15    1:23.76        
                  41.46     1:23.76 (42.30)                                        
 12 Cooper, Jackson C         11 NBS-MR               1:27.26    1:26.76        
                  42.48     1:26.76 (44.28)                                        
 13 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR        1:55.30    1:27.13        
 14 Burgarelli, Sebastian     12 NBS-MR               1:26.77    1:28.07        
                  41.02     1:28.07 (47.05)                                        
 15 Constancio, Markus A      11 NBS-MR               1:33.38    1:32.52        
 16 Traitz, River J           12 NYSA-MR              1:35.70    1:35.58        
                  45.76     1:35.58 (49.82)                                        
 17 Ramirez, Bryan E          11 Heatwaves-MR         1:47.56    1:42.31        
                  51.49     1:42.31 (50.82)                                        
 18 Villalobos, Anthony       12 Heatwaves-MR         1:40.18    1:47.34        
                  50.69     1:47.34 (56.65)                                        
 19 Beal, Bryce T             11 WSSC-MR                   NT    1:54.58        
                  57.91     1:54.58 (56.67)                                        
 20 Wittmann, Aidan Wittmann  11 WSSC-MR              2:05.41    2:03.17        
                1:00.47   2:03.17 (1:02.70)                                        
 -- Graham, Myles T           11 NYSA-MR              1:48.04         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR                39.88      40.66        
  2 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                42.53      41.51        
  3 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR                41.36      41.75        
  4 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR                40.59      41.98        
  5 Sanchez, Luke             12 VAC-MR                 46.47      45.04        
  6 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          47.00      45.71        
  7 Pagano, Jax A             11 NBS-MR                 49.17      45.93        
  8 Storaska, Noah            12 VAC-MR                 47.62      46.46        
  9 Burgarelli, Sebastian     12 NBS-MR                 46.19      46.92        
 10 Cooper, Jackson C         11 NBS-MR                 46.14      47.03        
 11 Gonzales, Matthew         12 WSSC-MR                49.72      48.57        
 12 Gonzalez, Ceasar X        11 WSSC-MR                   NT    1:00.66        
 13 Freehill, Joseph G        11 NYSA-MR              1:45.52    1:08.85        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              1:27.29    1:29.77        
                  41.09     1:29.77 (48.68)                                        
  2 Watad, Majed O            12 WSSC-MR              1:53.39    1:32.28        
                  42.25     1:32.28 (50.03)                                        
  3 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:33.70    1:37.39        
                  43.98     1:37.39 (53.41)                                        
  4 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:38.11    1:37.94        
                  45.45     1:37.94 (52.49)                                        
  5 Mummery, Jack F           11 NBS-MR               1:47.42    1:40.18        
                  46.78     1:40.18 (53.40)                                        
  6 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:40.07    1:40.62        
                  47.99     1:40.62 (52.63)                                        
  7 Cooper, Jackson C         11 NBS-MR               1:43.57    1:41.53        
                  47.75     1:41.53 (53.78)                                        
  8 Burgarelli, Sebastian     12 NBS-MR               1:45.04    1:42.72        
                  47.14     1:42.72 (55.58)                                        
  9 Traitz, River J           12 NYSA-MR              2:22.32    2:01.77        
                  58.53   2:01.77 (1:03.24)                                        
 10 Redling, Andrew N         11 NYSA-MR              2:00.20    2:02.51        
                  57.66   2:02.51 (1:04.85)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                   NT      31.06        
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                32.49      31.80        
  3 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR                31.08      32.25        
  4 Delatorre, Jael           12 Heatwaves-MR           36.60      36.30        
  5 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR          37.63      38.04        
  6 Tuttle, Peyton J          12 NBS-MR                 37.33      38.22        
  7 Cooper, Jackson C         11 NBS-MR                 38.02      38.48        
  8 Ypanaque, Valentin A      11 Barracudas-MR          40.05      38.93        
  9 Roa, Raymond              12 WSSC-MR                41.98      40.52        
 10 Burgarelli, Sebastian     12 NBS-MR                 39.67      41.33        
 11 Ramirez, Bryan E          11 Heatwaves-MR           48.14      46.82        
 12 Traitz, River J           12 NYSA-MR                48.29      47.27        
 13 Villalobos, Anthony       12 Heatwaves-MR           53.44      48.35        
 14 Santilli, Andrew J        11 NYSA-MR                59.70      50.40        
 15 Constancio, Markus A      11 NBS-MR                 52.69      57.97        
 16 Liyanagunawardhana, Char  12 NYSA-MR              1:02.71    1:05.84        
 17 Wittmann, Aidan Wittmann  11 WSSC-MR              1:24.94    1:12.07        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luong, Kyle Y             11 NYSA-MR              1:15.94    1:16.84        
                  36.72     1:16.84 (40.12)                                        
  2 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:19.11    1:19.14        
                  36.42     1:19.14 (42.72)                                        
  3 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR              1:17.00    1:21.13        
                  35.94     1:21.13 (45.19)                                        
  4 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:45.89    1:24.97        
                  41.11     1:24.97 (43.86)                                        
  5 Taranto, Ethan S          11 Barracudas-MR        1:22.99    1:28.01        
                  39.61     1:28.01 (48.40)                                        
  6 Mummery, Jack F           11 NBS-MR               1:29.95    1:30.79        
                  41.51     1:30.79 (49.28)                                        
  7 Cooper, Jackson C         11 NBS-MR               1:31.12    1:31.09        
                  43.00     1:31.09 (48.09)                                        
  8 Tuttle, Peyton J          12 NBS-MR               1:28.78    1:32.79        
                  41.88     1:32.79 (50.91)                                        
 -- Yastion, Adam E           11 MWDA-MR              1:51.79         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:11.99    1:12.38        
                  33.56     1:12.38 (38.82)                                        
  2 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:15.51    1:14.01        
                  33.93     1:14.01 (40.08)                                        
  3 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:13.71    1:17.43        
                  36.65     1:17.43 (40.78)                                        
  4 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              1:28.20    1:20.74        
                  38.41     1:20.74 (42.33)                                        
  5 Mummery, Jack F           11 NBS-MR               1:23.65    1:23.05        
                  37.59     1:23.05 (45.46)                                        
  6 Tuttle, Peyton J          12 NBS-MR               1:27.10    1:24.35        
                  38.11     1:24.35 (46.24)                                        
  7 Burgarelli, Sebastian     12 NBS-MR               1:30.22    1:26.94        
                  39.31     1:26.94 (47.63)                                        
  8 Sanchez, Luke             12 VAC-MR                 39.39    1:27.21        
                  40.32     1:27.21 (46.89)                                        
  9 Cooper, Jackson C         11 NBS-MR               1:29.04    1:27.82        
                  39.96     1:27.82 (47.86)                                        
 10 Yastion, Adam E           11 MWDA-MR              1:31.32    1:28.16        
                  41.30     1:28.16 (46.86)                                        
 11 Ghaly, Yamen              11 NYSA-MR              1:29.51    1:33.63        
                  43.92     1:33.63 (49.71)                                        
 12 Constancio, Markus A      11 NBS-MR               1:54.58    1:45.00        
                  49.45     1:45.00 (55.55)                                        
 -- Gonzalez, Ceasar X        11 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newburgh Sharks-MR  'A'                                NT    2:07.63        
     1) Mummery, Jack F 11              2) Burgarelli, Sebastian 12       
     3) Cooper, Jackson C 11            4) Tuttle, Peyton J 12            
                  31.40     1:05.35 (33.95)     1:37.65 (32.30)     2:07.63 (29.98)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                           2:24.28    2:36.04        
     1) Morales, Kaelen J 12            2) Ruffy, Rhyse X 11              
     3) Funaro, Kai A 12                4) Traitz, River J 12             
                  41.54     1:20.75 (39.21)     1:59.06 (38.31)     2:36.04 (36.98)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Kellen           14 VAC-MR                 24.67      25.24        
  2 Taranto, John T           14 Barracudas-MR          25.89      26.27        
  3 Caceres, Lance A          13 Barracudas-MR          27.45      27.36        
  4 Oakes, Tomek J            13 PBAC-MR                28.06      28.61        
  5 Stroman Taylor, Jahmair   13 Heatwaves-MR           34.26      33.33        
  6 Chinigo, Vinny            13 MWDA-MR                35.11      34.18        
  7 Juarez Espinoza, Marvin   13 Heatwaves-MR           36.49      34.85        
  8 Sonakya, Rohan S          13 MWDA-MR                47.38      35.47        
  9 Fairbanks, Gage L         13 NBS-MR                 38.48      37.76        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam             14 VAC-MR                 53.98      55.13        
                  25.70       55.13 (29.43)                                        
  2 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR          56.23      56.12        
                  26.67       56.12 (29.45)                                        
  2 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR                54.93      56.12        
                  26.90       56.12 (29.22)                                        
  4 Dickman, Kellen           14 VAC-MR                 56.83      56.89        
                  26.99       56.89 (29.90)                                        
  5 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR                56.25      57.95        
                  27.73       57.95 (30.22)                                        
  6 Taranto, John T           14 Barracudas-MR          56.55      59.35        
                  27.64       59.35 (31.71)                                        
  7 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:02.57    1:03.26        
                  30.73     1:03.26 (32.53)                                        
  8 Nieves, Eddie             13 DVWM-MR              1:06.77    1:03.74        
                  29.96     1:03.74 (33.78)                                        
  9 Godfrey, Ryan F           13 WSSC-MR              1:07.53    1:06.56        
                  32.01     1:06.56 (34.55)                                        
 10 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR              1:09.50    1:10.62        
                  33.63     1:10.62 (36.99)                                        
 11 Lewis, Zach J             13 MWDA-MR              1:18.23    1:15.60        
                  36.15     1:15.60 (39.45)                                        
 12 Sonakya, Rohan S          13 MWDA-MR              1:59.22    1:26.21        
                  41.05     1:26.21 (45.16)                                        
 13 Fairbanks, Gage L         13 NBS-MR               1:28.30    1:30.02        
                  42.51     1:30.02 (47.51)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               2:06.67    2:05.63        
                  27.89     1:00.24 (32.35)     1:33.48 (33.24)     2:05.63 (32.15)
  2 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR              2:13.91    2:09.87        
                  28.21     1:00.55 (32.34)     1:35.40 (34.85)     2:09.87 (34.47)
  3 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:06.84    2:11.14        
                  28.32     1:01.56 (33.24)     1:36.47 (34.91)     2:11.14 (34.67)
  4 Caceres, Lance A          13 Barracudas-MR        2:16.90    2:15.67        
                  29.68     1:03.73 (34.05)     1:40.87 (37.14)     2:15.67 (34.80)
  5 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              2:18.71    2:19.09        
                  31.41     1:06.81 (35.40)     1:43.47 (36.66)     2:19.09 (35.62)
  6 Juarez Espinoza, Marvin   13 Heatwaves-MR         2:47.15    2:46.10        
                  37.34     1:20.38 (43.04)     2:04.30 (43.92)     2:46.10 (41.80)
  7 Chinigo, Vinny            13 MWDA-MR              2:52.44    2:53.96        
                  40.66     1:26.87 (46.21)     2:11.05 (44.18)     2:53.96 (42.91)
  8 Fairbanks, Gage L         13 NBS-MR               3:05.40    3:02.15        
                  39.84     1:25.65 (45.81)     2:13.55 (47.90)     3:02.15 (48.60)
  9 Sonakya, Rohan S          13 MWDA-MR                   NT    3:04.69        
                  41.37     1:29.58 (48.21)     2:19.41 (49.83)     3:04.69 (45.28)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        1:04.19    1:05.95        
                  31.61     1:05.95 (34.34)                                        
  2 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:07.99    1:08.44        
                  32.81     1:08.44 (35.63)                                        
  3 Caceres, Lance A          13 Barracudas-MR        1:10.32    1:08.87        
                  33.12     1:08.87 (35.75)                                        
  4 Oakes, Tomek J            13 PBAC-MR              1:09.21    1:09.77        
                  33.94     1:09.77 (35.83)                                        
  5 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR              1:09.23    1:09.90        
                  34.05     1:09.90 (35.85)                                        
  6 Juarez Espinoza, Marvin   13 Heatwaves-MR         1:35.39    1:27.20        
                  40.99     1:27.20 (46.21)                                        
  7 Chinigo, Vinny            13 MWDA-MR              1:36.30    1:29.11        
                  43.88     1:29.11 (45.23)                                        
  8 Sonakya, Rohan S          13 MWDA-MR              2:06.77    1:40.04        
                  48.87     1:40.04 (51.17)                                        
  9 Fairbanks, Gage L         13 NBS-MR               1:37.76    1:41.06        
                  48.80     1:41.06 (52.26)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:26.51    2:19.71        
                  32.06     1:07.24 (35.18)     1:43.59 (36.35)     2:19.71 (36.12)
  2 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:15.20    2:22.17        
                  31.34     1:06.32 (34.98)     1:43.95 (37.63)     2:22.17 (38.22)
  3 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              2:24.19    2:25.97        
                  34.03     1:11.40 (37.37)     1:49.48 (38.08)     2:25.97 (36.49)
  4 Godfrey, Ryan F           13 WSSC-MR                   NT    2:49.22        
                  39.30     1:22.84 (43.54)     2:07.00 (44.16)     2:49.22 (42.22)
  5 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR              2:50.00    2:54.27        
                  40.51     1:24.42 (43.91)     2:09.22 (44.80)     2:54.27 (45.05)
  6 Lewis, Zach J             13 MWDA-MR              3:04.96    2:57.21        
                  42.28     1:28.02 (45.74)     2:14.23 (46.21)     2:57.21 (42.98)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               1:09.29    1:09.90        
                  32.84     1:09.90 (37.06)                                        
  2 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              1:16.73    1:12.08        
                  33.85     1:12.08 (38.23)                                        
  3 Kellman, Adam             14 VAC-MR               1:12.18    1:15.91        
                  35.32     1:15.91 (40.59)                                        
  4 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR              1:17.15    1:20.05        
                  37.44     1:20.05 (42.61)                                        
  5 Nieves, Eddie             13 DVWM-MR              1:18.76    1:21.34        
                  37.44     1:21.34 (43.90)                                        
  6 Kramer, Dave M            13 NYSA-MR              1:30.80    1:28.96        
                  41.94     1:28.96 (47.02)                                        
  7 Sonakya, Rohan S          13 MWDA-MR              2:08.14    1:40.82        
                  49.62     1:40.82 (51.20)                                        
  8 Lewis, Zach J             13 MWDA-MR              1:54.88    1:50.26        
                  51.45     1:50.26 (58.81)                                        
  9 Fairbanks, Gage L         13 NBS-MR               1:57.29    1:58.50        
                  57.79   1:58.50 (1:00.71)                                        
 -- Godfrey, Ryan F           13 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               2:33.93    2:41.98        
                  35.23     1:16.58 (41.35)     1:59.23 (42.65)     2:41.98 (42.75)
  2 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR              2:48.49    2:53.55        
                  38.45     1:22.35 (43.90)     2:08.73 (46.38)     2:53.55 (44.82)
  3 Stroman Taylor, Jahmair   13 Heatwaves-MR         3:20.76    3:21.29        
                  43.39     1:33.19 (49.80)     2:27.44 (54.25)     3:21.29 (53.85)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               1:02.30    1:03.27        
                  28.58     1:03.27 (34.69)                                        
  2 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:04.11    1:03.33        
                  29.05     1:03.33 (34.28)                                        
  3 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              1:00.19    1:04.66        
                  29.23     1:04.66 (35.43)                                        
  4 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        1:02.05    1:05.03        
                  29.62     1:05.03 (35.41)                                        
  5 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR              1:07.20    1:09.66        
                  30.93     1:09.66 (38.73)                                        
  6 Godfrey, Ryan F           13 WSSC-MR              1:25.15    1:28.28        
                  38.44     1:28.28 (49.84)                                        
  7 Lewis, Zach J             13 MWDA-MR                   NT    1:40.52        
                  42.28     1:40.52 (58.24)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              3:20.21    3:13.52        
                  36.97     1:29.01 (52.04)     2:22.60 (53.59)     3:13.52 (50.92)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:16.91    2:20.13        
                  29.24     1:05.43 (36.19)     1:46.48 (41.05)     2:20.13 (33.65)
  2 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:20.77    2:26.59        
                  29.87     1:05.30 (35.43)     1:52.34 (47.04)     2:26.59 (34.25)
  3 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        2:28.28    2:27.58        
                  30.14     1:09.80 (39.66)     1:56.29 (46.49)     2:27.58 (31.29)
  4 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              2:34.08    2:34.79        
                  34.63     1:13.21 (38.58)     2:00.86 (47.65)     2:34.79 (33.93)
  5 Lewis, Zach J             13 MWDA-MR              3:23.02    3:14.77        
                  44.96     1:31.82 (46.86)   2:33.36 (1:01.54)     3:14.77 (41.41)
  6 Fairbanks, Gage L         13 NBS-MR               3:33.00    3:31.73        
                  52.28     1:47.16 (54.88)     2:45.61 (58.45)     3:31.73 (46.12)
 -- Godfrey, Ryan F           13 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick - fly
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              15 NYSA-MR                23.11      23.90        
  2 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                23.35      24.35        
  3 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                24.72      24.81        
  4 Romeo, Justin A           18 DVWM-MR                25.01      25.43        
  5 Bonnick, Zail J           16 WSSC-MR                25.86      26.73        
  6 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR                27.72      27.19        
  7 Luna, Jose A              16 WSSC-MR                29.50      28.99        
  8 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                30.66      29.86        
  9 Jones, Ryan               17 MWDA-MR                29.01      30.35        
 10 Luna, Gabriel A           14 WSSC-MR                32.49      32.29        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              15 NYSA-MR                49.13      50.94        
                  24.82       50.94 (26.12)                                        
  2 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR                50.30      51.06        
                  24.71       51.06 (26.35)                                        
  3 Lerner, Ryan M            15 VAC-MR                 52.30      52.28        
                  25.14       52.28 (27.14)                                        
  4 Suchy, Nicholas H         16 VAC-MR                 53.01      52.56        
                  25.12       52.56 (27.44)                                        
  5 Zupko, Sean P             15 VAC-MR                 52.65      53.19        
                  25.83       53.19 (27.36)                                        
  6 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                54.00      53.52        
                  25.67       53.52 (27.85)                                        
  7 Sliwinski, Ryan E         16 WSSC-MR                55.00      55.91        
                  26.66       55.91 (29.25)                                        
  8 Romeo, Justin A           18 DVWM-MR                55.58      58.06        
                  27.45       58.06 (30.61)                                        
  9 Storaska, Nathaniel W     14 VAC-MR               1:00.47      59.62        
                  28.42       59.62 (31.20)                                        
 10 Oakes, Tomek J            13 PBAC-MR              1:00.06    1:01.23        
                  29.38     1:01.23 (31.85)                                        
 11 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:00.10    1:01.24        
                  29.24     1:01.24 (32.00)                                        
 12 Briceno, Tyler L          13 NYSA-MR              1:03.04    1:03.12        
                  30.09     1:03.12 (33.03)                                        
 13 Maddalena, Sam I          15 MWDA-MR              1:05.80    1:03.23        
                  30.39     1:03.23 (32.84)                                        
 14 Gonzales, Aaron A         15 WSSC-MR              1:09.40    1:04.64        
                  30.51     1:04.64 (34.13)                                        
 15 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:09.11    1:07.61        
                  32.07     1:07.61 (35.54)                                        
 16 Jones, Ryan               17 MWDA-MR              1:04.84    1:07.90        
                  32.42     1:07.90 (35.48)                                        
 17 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:16.20    1:15.10        
                  34.82     1:15.10 (40.28)                                        
 18 Webster, Matthew F         9 PBAC-MR              1:18.23    1:20.14        
                  38.24     1:20.14 (41.90)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 NYSA-MR              1:48.08    1:51.40        
                  26.24       55.23 (28.99)     1:23.37 (28.14)     1:51.40 (28.03)
  2 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              1:51.21    1:53.80        
                  26.22       55.08 (28.86)     1:23.92 (28.84)     1:53.80 (29.88)
  3 Dawa, Tenzin T            16 UN-MR                1:57.61    1:56.59        
                  26.58       55.69 (29.11)     1:25.96 (30.27)     1:56.59 (30.63)
  4 Romeo, Justin A           18 DVWM-MR              2:08.80    2:13.02        
                  29.80     1:03.05 (33.25)     1:37.66 (34.61)     2:13.02 (35.36)
  5 Bonnick, Zail J           16 WSSC-MR              2:22.77    2:13.90        
                  30.55     1:05.14 (34.59)     1:41.04 (35.90)     2:13.90 (32.86)
  6 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:16.21    2:14.09        
                  30.66     1:05.60 (34.94)     1:41.19 (35.59)     2:14.09 (32.90)
  7 Briceno, Tyler L          13 NYSA-MR              2:23.63    2:24.81        
                  32.51     1:09.26 (36.75)     1:47.17 (37.91)     2:24.81 (37.64)
  8 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              2:22.43    2:25.27        
                  31.81     1:08.71 (36.90)     1:47.98 (39.27)     2:25.27 (37.29)
  9 Luna, Jose A              16 WSSC-MR              2:28.88    2:27.32        
 10 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              2:25.64    2:28.93        
                  34.13     1:11.85 (37.72)     1:50.75 (38.90)     2:28.93 (38.18)
 11 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              2:26.29    2:32.01        
                  33.89     1:13.65 (39.76)     1:53.52 (39.87)     2:32.01 (38.49)
 12 Luna, Gabriel A           14 WSSC-MR              2:53.69    2:39.98        
                  35.14     1:15.91 (40.77)     1:58.47 (42.56)     2:39.98 (41.51)
 13 Jones, Ryan               17 MWDA-MR              2:27.60    2:40.42        
                  35.24     1:16.45 (41.21)     2:01.30 (44.85)     2:40.42 (39.12)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              15 NYSA-MR                54.34      56.58        
                  27.50       56.58 (29.08)                                        
  2 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                59.62      59.54        
                  29.08       59.54 (30.46)                                        
  3 Dawa, Tenzin T            16 UN-MR                1:02.87    1:01.83        
                  30.02     1:01.83 (31.81)                                        
  4 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:08.53    1:09.97        
                  34.25     1:09.97 (35.72)                                        
  5 Briceno, Tyler L          13 NYSA-MR              1:12.15    1:14.31        
                  36.40     1:14.31 (37.91)                                        
  6 Luna, Jose A              16 WSSC-MR              1:16.55    1:19.85        
  7 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:18.02    1:21.39        
                  39.53     1:21.39 (41.86)                                        
  8 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:24.51    1:22.72        
                  39.70     1:22.72 (43.02)                                        
  9 Luna, Gabriel A           14 WSSC-MR              1:23.08    1:22.82        
                  41.34     1:22.82 (41.48)                                        
 10 Jones, Ryan               17 MWDA-MR              1:18.19    1:26.48        
                  42.26     1:26.48 (44.22)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              2:08.62    2:06.18        
                  29.65     1:02.12 (32.47)     1:33.86 (31.74)     2:06.18 (32.32)
  2 Zupko, Sean P             15 VAC-MR               2:11.42    2:07.50        
                  30.29     1:02.55 (32.26)     1:35.54 (32.99)     2:07.50 (31.96)
  3 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              2:18.40    2:18.27        
                  32.10     1:08.20 (36.10)     1:43.95 (35.75)     2:18.27 (34.32)
  4 Sliwinski, Ryan E         16 WSSC-MR                   NT    2:25.67        
                  33.74     1:11.36 (37.62)     1:49.29 (37.93)     2:25.67 (36.38)
  5 Oakes, Tomek J            13 PBAC-MR              2:33.90    2:28.26        
                  34.72     1:12.44 (37.72)     1:51.23 (38.79)     2:28.26 (37.03)
  6 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              2:32.25    2:32.25        
                  35.66     1:14.78 (39.12)     1:54.76 (39.98)     2:32.25 (37.49)
  7 Funaro, Kai A             12 NYSA-MR              3:00.11    2:32.55        
                  34.90     1:14.24 (39.34)     1:54.09 (39.85)     2:32.55 (38.46)
  8 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              2:36.43    2:38.98        
                  38.28     1:18.45 (40.17)     1:59.19 (40.74)     2:38.98 (39.79)
  9 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                   NT    2:49.74        
                  39.82     1:23.05 (43.23)     2:07.40 (44.35)     2:49.74 (42.34)
 10 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                   NT    2:55.96        
                  40.83     1:26.26 (45.43)     2:11.46 (45.20)     2:55.96 (44.50)
 11 Yastion, Adam E           11 MWDA-MR                   NT    3:04.97        
                  43.87     1:31.09 (47.22)     2:19.57 (48.48)     3:04.97 (45.40)
 12 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR              3:43.01    3:31.18        
                  49.77     1:47.48 (57.71)     2:39.53 (52.05)     3:31.18 (51.65)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              1:02.00    1:05.89        
                  30.87     1:05.89 (35.02)                                        
  2 Suchy, Nicholas H         16 VAC-MR               1:07.31    1:07.15        
                  31.02     1:07.15 (36.13)                                        
  3 Park, Edward              15 NYSA-MR              1:04.92    1:07.36        
                  31.91     1:07.36 (35.45)                                        
  4 Romeo, Justin A           18 DVWM-MR              1:05.36    1:08.30        
                  31.99     1:08.30 (36.31)                                        
  5 Lerner, Ryan M            15 VAC-MR               1:09.15    1:09.16        
                  32.63     1:09.16 (36.53)                                        
  6 Storaska, Nathaniel W     14 VAC-MR               1:13.76    1:15.60        
                  35.43     1:15.60 (40.17)                                        
  7 Maddalena, Sam I          15 MWDA-MR              1:17.06    1:18.36        
                  37.15     1:18.36 (41.21)                                        
  8 Gonzales, Aaron A         15 WSSC-MR              1:17.81    1:18.63        
                  36.43     1:18.63 (42.20)                                        
  9 Sliwinski, Ryan E         16 WSSC-MR              1:18.00    1:18.70        
                  37.13     1:18.70 (41.57)                                        
 10 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:21.24    1:22.78        
                  38.42     1:22.78 (44.36)                                        
 11 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:31.95    1:32.16        
                  43.20     1:32.16 (48.96)                                        
 12 Jones, Ryan               17 MWDA-MR              1:26.42    1:32.72        
                  41.20     1:32.72 (51.52)                                        
 13 Yastion, Adam E           11 MWDA-MR              1:42.90    1:34.84        
                  45.64     1:34.84 (49.20)                                        
 14 Webster, Matthew F         9 PBAC-MR              1:49.02    1:43.84        
                  48.85     1:43.84 (54.99)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              2:15.77    2:21.43        
                  31.70     1:07.83 (36.13)     1:44.75 (36.92)     2:21.43 (36.68)
  2 Park, Edward              15 NYSA-MR              2:17.56    2:21.75        
                  32.44     1:08.05 (35.61)     1:44.81 (36.76)     2:21.75 (36.94)
  3 Dawa, Tenzin T            16 UN-MR                2:21.07    2:23.03        
                  31.84     1:07.14 (35.30)     1:44.76 (37.62)     2:23.03 (38.27)
  4 Morales, Evan M           15 NYSA-MR              2:27.61    2:31.73        
                  33.44     1:13.41 (39.97)     1:52.05 (38.64)     2:31.73 (39.68)
  5 Romeo, Justin A           18 DVWM-MR              2:26.04    2:34.81        
                  33.33     1:11.40 (38.07)     1:52.53 (41.13)     2:34.81 (42.28)
  6 Bonnick, Zail J           16 WSSC-MR              2:55.39    2:55.91        
                  37.78     1:22.76 (44.98)     2:08.35 (45.59)     2:55.91 (47.56)
  7 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:52.59    2:57.34        
                  38.99     1:24.40 (45.41)     2:10.73 (46.33)     2:57.34 (46.61)
  8 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              3:04.85    3:04.91        
                  41.86     1:29.77 (47.91)     2:18.08 (48.31)     3:04.91 (46.83)
  9 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                   NT    3:11.91        
                  42.19     1:32.34 (50.15)     2:23.34 (51.00)     3:11.91 (48.57)
 10 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              3:06.34    3:13.71        
                  44.98     1:35.11 (50.13)     2:24.94 (49.83)     3:13.71 (48.77)
 11 Shaw, Jaden K              9 MWDA-MR                   NT    4:15.84        
                1:01.06   2:08.62 (1:07.56)   3:15.23 (1:06.61)   4:15.84 (1:00.61)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              15 NYSA-MR                53.45      56.05        
                  26.35       56.05 (29.70)                                        
  2 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                55.00      56.07        
                  26.37       56.07 (29.70)                                        
  3 Zupko, Sean P             15 VAC-MR               1:00.08    1:00.68        
                  28.56     1:00.68 (32.12)                                        
  4 Romeo, Justin A           18 DVWM-MR              1:01.44    1:10.18        
                  28.88     1:10.18 (41.30)                                        
  5 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:14.01    1:11.99        
                  32.10     1:11.99 (39.89)                                        
  6 Briceno, Tyler L          13 NYSA-MR              1:14.59    1:13.22        
                  32.48     1:13.22 (40.74)                                        
  7 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:13.98    1:14.19        
                  34.75     1:14.19 (39.44)                                        
  8 Maddalena, Sam I          15 MWDA-MR              1:19.33    1:17.72        
                  35.60     1:17.72 (42.12)                                        
  9 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:29.92    1:27.63        
                  38.21     1:27.63 (49.42)                                        
 10 Jones, Ryan               17 MWDA-MR              1:27.74    1:36.17        
                  41.64     1:36.17 (54.53)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              2:02.52    2:05.45        
                  27.21       58.89 (31.68)     1:31.84 (32.95)     2:05.45 (33.61)
  2 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              3:01.58    2:47.35        
                  35.58     1:18.16 (42.58)     2:02.42 (44.26)     2:47.35 (44.93)
  3 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              3:00.56    3:01.22        
                  39.63     1:26.70 (47.07)     2:15.22 (48.52)     3:01.22 (46.00)
 -- Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR              2:02.00    2:05.46        
                  26.64       59.07 (32.43)     1:35.63 (36.56)     2:05.46 (29.83)
  2 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              2:14.16    2:07.31        
                  26.25       59.50 (33.25)     1:37.20 (37.70)     2:07.31 (30.11)
  3 Stevens, Luke J           16 NYSA-MR              2:03.01    2:11.07        
                  29.24     1:01.82 (32.58)     1:39.40 (37.58)     2:11.07 (31.67)
  4 Zupko, Sean P             15 VAC-MR               2:14.26    2:14.38        
                  29.54     1:04.38 (34.84)     1:44.90 (40.52)     2:14.38 (29.48)
  5 Suchy, Nicholas H         16 VAC-MR               2:17.19    2:21.56        
                  29.78     1:07.50 (37.72)     1:48.53 (41.03)     2:21.56 (33.03)
  6 Sliwinski, Ryan E         16 WSSC-MR              2:19.00    2:25.32        
                  32.10     1:09.29 (37.19)     1:53.32 (44.03)     2:25.32 (32.00)
  7 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:28.43    2:33.61        
                  32.97     1:11.81 (38.84)     1:59.53 (47.72)     2:33.61 (34.08)
  8 Gonzales, Aaron A         15 WSSC-MR                   NT    2:37.76        
                  34.01     1:16.06 (42.05)     2:00.92 (44.86)     2:37.76 (36.84)
  9 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              2:46.30    2:50.21        
                  36.33     1:21.67 (45.34)     2:13.38 (51.71)     2:50.21 (36.83)
 -- Lerner, Ryan M            15 VAC-MR               2:19.41        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viking Aquatic Club-MR  'A'                            NT    1:38.32        
     1) Kellman, Adam 14                2) Zupko, Sean P 15               
     3) Dickman, Kellen 14              4) Suchy, Nicholas H 16           
                  24.53       48.91 (24.38)     1:15.13 (26.22)     1:38.32 (23.19)
  2 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'                 NT    1:51.05        
     1) Perillo, Justin G 13            2) Maddalena, Sam I 15            
     3) Jones, Ryan 17                  4) Qu, Matthew Y 14               
                  28.21       55.80 (27.59)     1:24.68 (28.88)     1:51.05 (26.37)
  3 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'B'                 NT    2:05.79        
     1) Baxter, Ayden C 12              2) Insdorf, Joshua C 10           
     3) Cerrato, Jacob A 12             4) Perillo, Austin J 10           
                  31.08     1:03.69 (32.61)     1:35.17 (31.48)     2:05.79 (30.62)
  4 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'C'                 NT    2:31.12        
     1) Etesami, Milad J 11             2) Lewis, Zach J 13               
     3) Sonakya, Rohan S 13             4) Yastion, Adam E 11             
                  48.57     1:20.72 (32.15)     1:58.00 (37.28)     2:31.12 (33.12)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York Sharks-MR  'A'                                NT    1:46.50        
     1) Morales, Evan M 15              2) Stevens, Luke J 16             
     3) Park, Edward 15                 4) Abrams, Arty A 16              
                  28.93       58.21 (29.28)     1:23.88 (25.67)     1:46.50 (22.62)
  2 Monroe-Woodbury Devilfish Aqua-MR  'A'                 NT    2:16.59        
     1) Perillo, Justin G 13            2) Cerrato, Jacob A 12            
     3) Baxter, Ayden C 12              4) Jones, Ryan 17                 
                  31.98     1:13.60 (41.62)     1:48.54 (34.94)     2:16.59 (28.05)
  3 Newburgh Sharks-MR  'A'                                NT    2:36.11        
     1) Mummery, Jack F 11              2) Burgarelli, Sebastian 12       
     3) Cooper, Jackson C 11            4) Tuttle, Peyton J 12            
                  38.59     1:26.78 (48.19)     2:05.74 (38.96)     2:36.11 (30.37)