Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 4/29/2019 12:30 PM
            2019 MR NCAC First LCM Sprint Invitational - 4/28/2019             
                              Sanction #: 190401                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yan, Madelyn              10 Unattached-MR          31.00      33.61        
  2 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR        34.88      34.43        
  3 Huang, Cheri K            10 HS-MR                  35.91      34.59        
  4 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies Wave-MR        38.64      35.72        
  5 Akmatbaeva, Deniz         10 Unattached-MR          37.49      36.81        
  6 Mounier, Victoria          9 Middies Wave-MR        37.19      37.11        
  7 Dojillo, Chloe             9 Unattached-MR          38.49      37.76        
  8 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          39.25      37.79        
  9 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR                39.74      38.54        
 10 Bicic, Ayla               10 Unattached-MR          42.01      39.36        
 11 Siguencia, Gilian          8 Unattached-MR          41.80      40.13        
 12 Baran, Joanna             10 Unattached-MR          40.00      40.83        
 13 Dugan, Serena             10 Middies Wave-MR        40.79      41.07        
 14 Santana, Sierra            9 Unattached-MR          41.89      41.22        
 15 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                46.18      41.24        
 16 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 46.13      41.85        
 17 Guerrero, Lily            10 CAS-MR                 51.68      42.55        
 18 Cespedes, Lizbel          10 Unattached-MR          53.78      42.69        
 19 Burnette, Brianna         10 Unattached-MR          47.50      42.75        
 20 Canon, Sophia             10 Unattached-MR          48.49      42.84        
 21 Terri, Sheena C            8 Middies Wave-MR        48.76      43.64        
 22 Jarrett, Sery Y            9 Middies Wave-MR        50.07      43.92        
 23 Pineda, Isabella          10 Unattached-MR          48.99      44.57        
 24 Santiago, Isabela          8 Unattached-MR          46.99      45.07        
 25 Koss, Cassel C             8 LBA-MR                 56.97      45.10        
 26 Sumersford, Kailey         9 CFJV-MR                44.47      45.45        
 27 Santos, Juliet            10 Unattached-MR          52.30      46.14        
 28 Rivera, Jianna             8 CFJV-MR                46.84      46.27        
 29 Proper, Melanie J         10 LBA-MR                 49.27      47.25        
 30 Maza, Lyla                10 Unattached-MR          57.99      47.38        
 31 Ramos, Alexa              10 Unattached-MR          49.80      48.43        
 32 Mcbride, Myasia R          9 Unattached-MR          52.49      50.19        
 33 Pinto, Gabriella           7 Middies Wave-MR        53.40      50.40        
 34 Coulthard, Connie M        7 Middies Wave-MR        56.27      51.89        
 35 Vali, Mona                10 Aquaracers-NJ        1:06.39      51.90        
 36 Kim, Olivia                8 Aquaracers-NJ        1:13.89      55.38        
 37 Bolz, Sophia C             8 LBA-MR               1:15.00      57.38        
 38 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:12.89    1:01.35        
 39 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:11.10    1:02.56        
 40 Diaz, Lina M               6 LBA-MR               1:30.00    1:03.88        
 41 Walker, Nina               9 Unattached-MR        1:15.00    1:03.96        
 42 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:17.89    1:08.00        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR      1:19.08    1:17.27        
                  36.98     1:17.27 (40.29)                                        
  2 Akmatbaeva, Deniz         10 Unattached-MR        1:22.49    1:19.32        
                  38.42     1:19.32 (40.90)                                        
  3 Huang, Cheri K            10 HS-MR                1:19.34    1:20.10        
                  38.61     1:20.10 (41.49)                                        
  4 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies Wave-MR      1:25.16    1:20.37        
                  38.37     1:20.37 (42.00)                                        
  5 Bicic, Ayla               10 Unattached-MR        1:30.75    1:26.16        
                  40.36     1:26.16 (45.80)                                        
  6 Lally, Keely M            10 HS-MR                1:27.88    1:27.45        
                  41.93     1:27.45 (45.52)                                        
  7 Li, Summer A               9 APEX-MR              1:37.89    1:30.08        
                  41.74     1:30.08 (48.34)                                        
  8 Canon, Sophia             10 Unattached-MR        1:42.49    1:31.27        
                  45.14     1:31.27 (46.13)                                        
  9 Siguencia, Gilian          8 Unattached-MR        1:47.80    1:32.28        
                  44.00     1:32.28 (48.28)                                        
 10 Pineda, Isabella          10 Unattached-MR        1:51.30    1:39.44        
                  49.35     1:39.44 (50.09)                                        
 11 Sumersford, Kailey         9 CFJV-MR              1:40.58    1:43.59        
                  48.06     1:43.59 (55.53)                                        
 12 Jarrett, Sery Y            9 Middies Wave-MR      1:59.73    1:43.67        
                  47.66     1:43.67 (56.01)                                        
 13 Maza, Lyla                10 Unattached-MR        1:57.99    1:44.42        
                  51.65     1:44.42 (52.77)                                        
 14 Cespedes, Lizbel          10 Unattached-MR        1:49.52    1:45.86        
                  45.02   1:45.86 (1:00.84)                                        
 15 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               1:53.66    1:46.05        
                  50.24     1:46.05 (55.81)                                        
 16 Santos, Juliet            10 Unattached-MR        1:57.99    1:46.08        
 17 Mcbride, Myasia R          9 Unattached-MR        1:57.49    1:54.46        
                  54.02   1:54.46 (1:00.44)                                        
 18 Ramos, Alexa              10 Unattached-MR        1:52.80    1:59.79        
                  52.06   1:59.79 (1:07.73)                                        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 19 Akmatbaeva, Deniz         10 Unattached-MR        3:16.05    2:50.80        
                  40.50     1:25.16 (44.66)     2:11.71 (46.55)     2:50.80 (39.09)
 23 Bicic, Ayla               10 Unattached-MR        3:25.11    3:06.44        
                  42.42     1:30.51 (48.09)     2:21.08 (50.57)     3:06.44 (45.36)
 25 Pineda, Isabella          10 Unattached-MR        3:45.99    3:36.06        
                  49.89     1:45.75 (55.86)     2:40.86 (55.11)     3:36.06 (55.20)
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Yan, Madelyn              10 Unattached-MR          38.00      38.91        
 10 Richardson, Davia K       10 Unattached-MR          42.16      41.21        
 12 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                  40.50      41.77        
 18 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          45.71      43.89        
 23 Bicic, Ayla               10 Unattached-MR          45.77      45.15        
 27 Dojillo, Chloe             9 Unattached-MR          47.49      46.43        
 28 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR                46.31      46.52        
 30 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                52.18      48.62        
 31 Diaz, Una M                8 LBA-MR                    NT      49.38        
 35 Siguencia, Gilian          8 Unattached-MR          58.70      49.95        
 37 Terri, Sheena C            8 Middies Wave-MR        54.27      50.23        
 38 Santana, Sierra            9 Unattached-MR          51.49      50.43        
 39 Troccoli, Keira            8 CFJV-MR                51.44      50.52        
 41 Guerrero, Lily            10 CAS-MR                 58.01      52.30        
 43 Santiago, Isabela          8 Unattached-MR          58.50      52.89        
 45 Canon, Sophia             10 Unattached-MR          57.49      55.04        
 46 Jarrett, Sery Y            9 Middies Wave-MR      1:00.05      55.64        
 47 Koss, Cassel C             8 LBA-MR               1:08.05      56.43        
 50 Cespedes, Lizbel          10 Unattached-MR          57.25      57.18        
 51 Mcbride, Myasia R          9 Unattached-MR          59.49      57.53        
 52 Coulthard, Connie M        7 Middies Wave-MR      1:01.73      58.07        
 53 Santos, Juliet            10 Unattached-MR        1:08.77      59.04        
 54 Maza, Lyla                10 Unattached-MR        1:02.99      59.10        
 56 Vali, Mona                10 Aquaracers-NJ        1:08.47    1:00.02        
 57 Rivera, Jianna             8 CFJV-MR                57.14    1:00.51        
 58 Pinto, Gabriella           7 Middies Wave-MR      1:01.82    1:00.56        
 59 Walker, Nina               9 Unattached-MR        1:20.00    1:03.05        
 60 Kim, Olivia                8 Aquaracers-NJ        1:19.79    1:04.33        
 61 Bolz, Sophia C             8 LBA-MR               1:25.00    1:05.83        
 62 Diaz, Lina M               6 LBA-MR               1:30.00    1:10.29        
 63 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:17.89    1:11.68        
 64 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:16.19    1:11.89        
 65 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:23.89    1:23.23        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                1:28.39    1:28.15        
                  43.35     1:28.15 (44.80)                                        
  2 Mounier, Victoria          9 Middies Wave-MR      1:40.30    1:40.84        
                  49.16     1:40.84 (51.68)                                        
  3 Lally, Keely M            10 HS-MR                1:41.60    1:45.81        
                  52.52     1:45.81 (53.29)                                        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Davia K       10 Unattached-MR          44.11      44.59        
  2 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR        45.98      46.19        
  3 Akmatbaeva, Deniz         10 Unattached-MR          51.49      48.55        
  4 Huang, Cheri K            10 HS-MR                  46.76      49.87        
  5 Dojillo, Chloe             9 Unattached-MR          57.49      50.96        
  6 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies Wave-MR        48.97      51.59        
  7 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          53.09      53.53        
  8 Baran, Joanna             10 Unattached-MR          50.00      54.57        
  9 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 57.96      55.02        
 10 Suzana, Josephine          8 APEX-MR              1:03.80      55.51        
 11 Knuth, Elisabeth           8 CFJV-MR                57.17      56.32        
 12 Canon, Sophia             10 Unattached-MR          59.49      57.12        
 13 Santana, Sierra            9 Unattached-MR          55.49      57.33        
 14 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               1:11.92    1:00.73        
 15 Vali, Mona                10 Aquaracers-NJ        1:10.93    1:06.09        
 16 Kim, Olivia                8 Aquaracers-NJ        1:26.69    1:08.92        
 17 Koss, Cassel C             8 LBA-MR               1:15.00    1:09.04        
 18 Guerrero, Lily            10 CAS-MR               1:04.32    1:09.15        
 19 Terri, Sheena C            8 Middies Wave-MR      1:20.56    1:12.56        
 20 Ramos, Alexa              10 Unattached-MR        1:07.90    1:12.68        
 21 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:24.89    1:13.10        
 22 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:27.89    1:20.35        
 23 Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:23.88    1:21.43        
 24 Pinto, Gabriella           7 Middies Wave-MR      1:52.22    1:41.51        
 -- Dugan, Serena             10 Middies Wave-MR      1:02.35         DQ        
      One hand touch
 -- Diaz, Lina M               6 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Burnette, Brianna         10 Unattached-MR        1:10.05         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 28 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                1:51.06    1:45.11        
                  50.95     1:45.11 (54.16)                                        
 33 Li, Summer A               9 APEX-MR              1:52.19    1:52.10        
                  53.59     1:52.10 (58.51)                                        
 36 Baran, Joanna             10 Unattached-MR        1:54.00    1:57.77        
                  55.85   1:57.77 (1:01.92)                                        
 38 Diaz, Una M                8 LBA-MR               2:11.70    1:59.59        
                  57.65   1:59.59 (1:01.94)                                        
 39 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               2:30.91    2:09.17        
                1:00.88   2:09.17 (1:08.29)                                        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               3:45.00    3:56.66        
                  55.06   1:55.45 (1:00.39)   2:57.62 (1:02.17)     3:56.66 (59.04)
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Davia K       10 Unattached-MR          39.11      35.68        
  2 Yan, Madelyn              10 Unattached-MR          36.00      38.57        
  3 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                57.16      42.67        
  4 Dojillo, Chloe             9 Unattached-MR          41.49      42.72        
  5 Dugan, Serena             10 Middies Wave-MR        42.59      44.10        
  6 Mounier, Victoria          9 Middies Wave-MR        47.73      45.52        
  7 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          48.86      46.82        
  8 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 59.89      47.09        
  9 Troccoli, Keira            8 CFJV-MR                47.44      49.94        
 10 Knuth, Elisabeth           8 CFJV-MR                55.58      50.46        
 11 Diaz, Una M                8 LBA-MR               1:06.39      50.65        
 12 Santiago, Isabela          8 Unattached-MR          59.20      52.20        
 13 Santana, Sierra            9 Unattached-MR          53.49      53.24        
 14 Guerrero, Lily            10 CAS-MR               1:03.28      53.32        
 15 Burnette, Brianna         10 Unattached-MR          59.79      55.50        
 16 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR                58.76      57.39        
 17 Rivera, Jianna             8 CFJV-MR              1:04.23    1:02.06        
 18 Koss, Cassel C             8 LBA-MR               1:09.43    1:02.39        
 19 Vali, Mona                10 Aquaracers-NJ        1:09.89    1:08.94        
 20 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:46.79    1:16.14        
 -- Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:51.89         DQ        
      Scissors kick
 -- Diaz, Lina M               6 LBA-MR               1:30.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Volodicheva, Emma          7 Aquaracers-NJ        1:44.74         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kim, Olivia                8 Aquaracers-NJ        1:49.89         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 19 Lally, Keely M            10 HS-MR                1:42.30    1:39.69        
                  46.91     1:39.69 (52.78)                                        
 21 Huang, Cheri K            10 HS-MR                1:37.61    1:47.17        
                  47.81     1:47.17 (59.36)                                        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                3:08.83    3:11.23        
                  43.47     1:32.35 (48.88)     2:28.59 (56.24)     3:11.23 (42.64)
  2 Lally, Keely M            10 HS-MR                3:35.82    3:30.80        
                                1:39.75 ( )   2:46.36 (1:06.61)     3:30.80 (44.44)
  3 Diaz, Una M                8 LBA-MR                    NT    3:45.73        
                  54.63     1:50.57 (55.94)   2:52.34 (1:01.77)     3:45.73 (53.39)
  4 Li, Summer A               9 APEX-MR                   NT    3:47.05        
                  53.23     1:50.16 (56.93)   2:56.39 (1:06.23)     3:47.05 (50.66)
  5 Troccoli, Keira            8 CFJV-MR              4:04.66    3:49.20        
                  51.73     1:49.30 (57.57)   2:57.19 (1:07.89)     3:49.20 (52.01)
  6 Knuth, Elisabeth           8 CFJV-MR              4:09.07    3:56.13        
                  55.23     1:54.44 (59.21)   3:56.13 (2:01.69)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Daisy M           12 CAS-MR                 33.86      32.00        
  2 Samko, Clara Mae M        11 HS-MR                  32.38      32.03        
  3 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ          31.37      32.35        
  4 Largen, Caroline f        12 Middies Wave-MR        34.19      32.43        
  5 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR                31.86      32.45        
  6 Dugan, Sophia N           12 Middies Wave-MR        32.93      32.49        
  7 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR                32.83      32.57        
  8 Moran, Laura A            12 Unattached-MR          31.00      32.67        
  9 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR                32.14      32.83        
 10 Wu, Serena Y              12 Middies Wave-MR        34.57      33.02        
 11 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ          32.05      33.18        
 12 Nixon-Chatfield, Elizabe  12 CAS-MR                 33.78      33.52        
 13 Del Rosario-Tapan, Amiha  12 CAS-MR                 36.22      34.17        
 14 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR                 40.46      34.23        
 15 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 39.98      34.50        
 16 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR                33.87      34.73        
 16 Almanzar, Liberty         12 Unattached-MR          34.50      34.73        
 18 Pena, Camila A            12 APEX-MR                34.95      34.92        
 19 Rodrigues, Marina         11 Unattached-MR          36.79      35.53        
 20 Ewald, Sydney             12 Unattached-MR          35.00      35.70        
 21 Sanchez, Amya             12 Unattached-MR          38.99      35.74        
 22 Akmatbaeva, Aisel         11 Unattached-MR          36.33      35.81        
 23 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                37.13      36.05        
 24 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                37.21      36.11        
 25 Lastras-Castrejon, Pauli  11 CFJV-MR                38.25      37.34        
 26 Riley, Emily c            12 Middies Wave-MR        40.38      37.46        
 27 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR                38.44      37.67        
 28 Daniel, Emily             11 CFJV-MR                38.36      37.80        
 29 Connelly, Emily           11 LBA-MR                 50.00      38.12        
 30 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                 41.88      38.22        
 31 Gordon, Meredith G        11 Middies Wave-MR        39.46      38.35        
 32 Martin, Emeilia I         12 CAS-MR                 39.06      39.09        
 33 Hidalgo, Ivanka           11 Unattached-MR          40.99      40.33        
 34 Viswanathan, Trisha       12 Middies Wave-MR        48.66      40.36        
 35 Mallia, Sarah F           11 LBA-MR                 55.00      41.42        
 36 Pesantez, Katherine       11 Unattached-MR          48.99      42.23        
 37 Castillo, Valentina       11 Unattached-MR          46.00      43.21        
 38 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                   NT      43.46        
 39 Berger, Kayla             11 Middies Wave-MR        41.77      43.67        
 40 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ          49.64      45.48        
 41 Bannister, Samantha A     11 LBA-MR                 55.00      53.65        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Daisy M           12 CAS-MR               1:14.14    1:09.14        
                  34.16     1:09.14 (34.98)                                        
  2 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        1:09.03    1:10.81        
                  34.72     1:10.81 (36.09)                                        
  3 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR              1:11.46    1:10.98        
                  34.01     1:10.98 (36.97)                                        
  4 Salazar, Emily A          12 APEX-MR              1:10.15    1:10.99        
                  34.92     1:10.99 (36.07)                                        
  5 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        1:10.83    1:12.40        
                  35.06     1:12.40 (37.34)                                        
  6 Largen, Caroline f        12 Middies Wave-MR           NT    1:13.02        
                  34.78     1:13.02 (38.24)                                        
  7 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR              1:12.88    1:13.92        
                  36.72     1:13.92 (37.20)                                        
  8 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              1:13.46    1:14.21        
                  35.34     1:14.21 (38.87)                                        
  9 Dugan, Sophia N           12 Middies Wave-MR      1:12.75    1:14.23        
                  36.03     1:14.23 (38.20)                                        
 10 Del Rosario-Tapan, Amiha  12 CAS-MR               1:28.41    1:15.21        
                  36.61     1:15.21 (38.60)                                        
 11 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:30.03    1:17.02        
                  37.66     1:17.02 (39.36)                                        
 12 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               1:24.41    1:17.32        
                  37.78     1:17.32 (39.54)                                        
 13 Rodrigues, Marina         11 Unattached-MR        1:24.79    1:17.71        
                  37.83     1:17.71 (39.88)                                        
 14 Holmes, Isabel            11 CAS-MR              12:25.78    1:18.01        
                  36.78     1:18.01 (41.23)                                        
 15 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR              1:25.90    1:18.06        
                  37.97     1:18.06 (40.09)                                        
 16 Ewald, Sydney             12 Unattached-MR        1:15.00    1:18.88        
 17 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              1:20.06    1:19.51        
                  38.17     1:19.51 (41.34)                                        
 18 Akmatbaeva, Aisel         11 Unattached-MR        1:23.49    1:20.17        
                  38.79     1:20.17 (41.38)                                        
 19 Almanzar, Liberty         12 Unattached-MR        1:19.00    1:20.26        
                  37.41     1:20.26 (42.85)                                        
 20 Clarke, Kristina A        12 CAS-MR               1:30.25    1:20.58        
                  38.73     1:20.58 (41.85)                                        
 21 Vidals, Giselle           11 APEX-MR              1:22.86    1:20.77        
                  39.46     1:20.77 (41.31)                                        
 22 Martin, Emeilia I         12 CAS-MR               1:24.64    1:22.68        
                  40.23     1:22.68 (42.45)                                        
 23 Sanchez, Amya             12 Unattached-MR        1:19.30    1:22.95        
                  37.64     1:22.95 (45.31)                                        
 24 Lastras-Castrejon, Pauli  11 CFJV-MR              1:29.62    1:25.44        
                  40.41     1:25.44 (45.03)                                        
 25 Riley, Emily c            12 Middies Wave-MR      1:39.96    1:27.69        
                  39.89     1:27.69 (47.80)                                        
 26 Gordon, Meredith G        11 Middies Wave-MR      1:28.55    1:27.99        
                  42.00     1:27.99 (45.99)                                        
 27 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR               1:40.45    1:28.01        
                  41.70     1:28.01 (46.31)                                        
 28 Neroslavsky, Katherine    11 Unattached-MR        1:36.49    1:31.90        
                  42.96     1:31.90 (48.94)                                        
 29 Castillo, Valentina       11 Unattached-MR        1:40.49    1:34.62        
 30 Viswanathan, Trisha       12 Middies Wave-MR      1:30.57    1:37.65        
                  43.93     1:37.65 (53.72)                                        
 31 Berger, Kayla             11 Middies Wave-MR      1:37.44    1:39.70        
                  45.88     1:39.70 (53.82)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Salazar, Emily A          12 APEX-MR              2:29.97    2:30.60        
                  35.52     1:14.30 (38.78)     1:52.66 (38.36)     2:30.60 (37.94)
  8 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        2:32.91    2:36.35        
                  36.63     1:17.71 (41.08)     1:58.87 (41.16)     2:36.35 (37.48)
 13 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR              2:40.99    2:41.51        
                  37.22     1:19.48 (42.26)     2:02.67 (43.19)     2:41.51 (38.84)
 16 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR              2:47.12    2:45.78        
                  39.55     1:23.04 (43.49)     2:07.11 (44.07)     2:45.78 (38.67)
 17 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        2:32.21    2:46.49        
                  37.81     1:20.62 (42.81)     2:04.85 (44.23)     2:46.49 (41.64)
 20 Holmes, Isabel            11 CAS-MR               3:05.99    2:54.80        
                  39.47     1:24.71 (45.24)     2:11.67 (46.96)     2:54.80 (43.13)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Wu, Serena Y              12 Middies Wave-MR        36.96      38.33        
  7 Samko, Clara Mae M        11 HS-MR                  37.52      38.72        
 11 Akmatbaeva, Aisel         11 Unattached-MR          41.49      41.32        
 13 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 45.41      41.83        
 16 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                41.45      42.99        
 17 Pena, Camila A            12 APEX-MR                49.03      43.86        
 20 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 45.12      44.19        
 22 Martin, Emeilia I         12 CAS-MR                 45.31      44.49        
 24 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                47.79      45.76        
 25 Daniel, Emily             11 CFJV-MR                44.12      45.92        
 26 Clarke, Kristina A        12 CAS-MR                 50.60      46.28        
 32 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR               1:00.18      49.42        
 33 Hidalgo, Ivanka           11 Unattached-MR          53.00      49.78        
 34 Mallia, Sarah F           11 LBA-MR                 55.00      49.87        
 36 Connelly, Emily           11 LBA-MR                 55.00      50.06        
 42 Pesantez, Katherine       11 Unattached-MR          58.70      52.52        
 48 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ          59.37      56.62        
 49 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                   NT      56.63        
 55 Castillo, Valentina       11 Unattached-MR          59.10      59.61        
 -- Bannister, Samantha A     11 LBA-MR                 55.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Holmes, Isabel            11 CAS-MR               4:48.92         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Daisy M           12 CAS-MR               1:26.99    1:25.09        
                  41.39     1:25.09 (43.70)                                        
  2 Moran, Laura A            12 Unattached-MR        1:19.00    1:26.42        
                  42.38     1:26.42 (44.04)                                        
  3 Nixon-Chatfield, Elizabe  12 CAS-MR               1:25.92    1:28.39        
                  43.09     1:28.39 (45.30)                                        
  4 Akmatbaeva, Aisel         11 Unattached-MR        1:29.49    1:30.73        
                  44.84     1:30.73 (45.89)                                        
  5 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              1:28.40    1:31.07        
  6 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:41.45    1:31.34        
                  45.36     1:31.34 (45.98)                                        
  7 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR              1:49.94    1:36.34        
                  46.31     1:36.34 (50.03)                                        
  8 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:38.31    1:36.75        
                  48.03     1:36.75 (48.72)                                        
  9 Viswanathan, Trisha       12 Middies Wave-MR      1:44.89    1:45.57        
                  50.26     1:45.57 (55.31)                                        
 10 Gordon, Meredith G        11 Middies Wave-MR      1:43.28    1:46.16        
                  51.89     1:46.16 (54.27)                                        
 11 Berger, Kayla             11 Middies Wave-MR      1:54.25    1:54.79        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR              2:48.91    2:52.27        
                  39.02     1:22.28 (43.26)     2:08.46 (46.18)     2:52.27 (43.81)
 14 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              3:20.55    3:15.20        
 15 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               3:15.00    3:17.44        
                  45.64   3:17.44 (2:31.80)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Largen, Caroline f        12 Middies Wave-MR        41.30      40.75        
  2 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                 43.80      41.50        
  3 Samko, Clara Mae M        11 HS-MR                  46.77      43.48        
  4 Kwan, Maggie              12 Unattached-MR          41.00      45.34        
  5 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR                44.29      45.70        
  6 Pena, Camila A            12 APEX-MR                46.77      46.16        
  7 Ewald, Sydney             12 Unattached-MR          43.00      47.38        
  8 Clarke, Kristina A        12 CAS-MR                 53.14      48.03        
  9 Almanzar, Liberty         12 Unattached-MR          48.66      50.31        
 10 Sanchez, Amya             12 Unattached-MR          56.90      50.47        
 11 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ          55.98      50.65        
 12 Rodrigues, Marina         11 Unattached-MR          55.70      50.78        
 13 Daniel, Emily             11 CFJV-MR                51.97      51.24        
 14 Dugan, Sophia N           12 Middies Wave-MR        50.54      52.94        
 15 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 54.07      53.00        
 16 Vidals, Giselle           11 APEX-MR              1:00.14      55.04        
 17 Lastras-Castrejon, Pauli  11 CFJV-MR                54.87      55.20        
 18 Mallia, Sarah F           11 LBA-MR               1:00.00      56.68        
 19 Bannister, Samantha A     11 LBA-MR               1:00.00    1:02.72        
 20 Pesantez, Katherine       11 Unattached-MR        1:00.80    1:03.94        
 -- Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              1:28.44    1:30.27        
                  41.70     1:30.27 (48.57)                                        
  6 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               1:34.09    1:30.42        
                  42.41     1:30.42 (48.01)                                        
 13 Salazar, Emily A          12 APEX-MR              1:37.26    1:34.57        
                  45.88     1:34.57 (48.69)                                        
 16 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR              1:42.80    1:35.57        
                  45.24     1:35.57 (50.33)                                        
 17 Kwan, Maggie              12 Unattached-MR        1:30.00    1:37.56        
                  47.50     1:37.56 (50.06)                                        
 22 Clarke, Kristina A        12 CAS-MR               2:00.99    1:39.75        
                  47.75     1:39.75 (52.00)                                        
 29 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               2:00.52    1:45.35        
                  51.87     1:45.35 (53.48)                                        
 32 Holmes, Isabel            11 CAS-MR               1:51.16    1:51.90        
                  53.85     1:51.90 (58.05)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               3:18.77    3:14.63        
                  44.06     1:33.13 (49.07)     2:23.89 (50.76)     3:14.63 (50.74)
  2 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              3:10.50    3:29.16        
                  48.42     1:42.79 (54.37)     2:36.36 (53.57)     3:29.16 (52.80)
  3 Kwan, Maggie              12 Unattached-MR        3:12.00    3:33.89        
                  48.32     1:43.23 (54.91)     2:39.87 (56.64)     3:33.89 (54.02)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR                34.97      34.90        
  2 Samko, Clara Mae M        11 HS-MR                  35.92      35.69        
  3 Wu, Serena Y              12 Middies Wave-MR        36.43      35.90        
  4 Largen, Caroline f        12 Middies Wave-MR        37.93      35.93        
  5 Nixon-Chatfield, Elizabe  12 CAS-MR                 36.44      37.20        
  6 Moran, Laura A            12 Unattached-MR          35.00      37.93        
  7 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR                36.69      38.01        
  8 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                 45.00      38.69        
  9 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR                46.09      39.20        
 10 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 50.25      39.46        
 11 Rodrigues, Marina         11 Unattached-MR          40.89      40.30        
 12 Martin, Emeilia I         12 CAS-MR                 40.87      41.53        
 13 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 43.61      45.16        
 14 Neroslavsky, Katherine    11 Unattached-MR          49.79      46.54        
 15 Connelly, Emily           11 LBA-MR                 55.00      53.04        
 16 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                   NT      55.78        
 17 Hidalgo, Ivanka           11 Unattached-MR        1:00.99      56.85        
 -- Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ        1:03.89         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Vizhco, Daisy M           12 CAS-MR               1:22.70    1:18.24        
                  36.93     1:18.24 (41.31)                                        
 17 Nixon-Chatfield, Elizabe  12 CAS-MR               1:31.98    1:33.23        
                  40.24     1:33.23 (52.99)                                        
 18 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:39.48    1:34.19        
                  41.25     1:34.19 (52.94)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salazar, Emily A          12 APEX-MR              2:58.44    2:53.70        
                  38.53     1:22.52 (43.99)     2:15.63 (53.11)     2:53.70 (38.07)
  2 Babenko, Sasha            11 Aquaracers-NJ        2:54.91    2:55.84        
                  37.52     1:23.20 (45.68)     2:18.19 (54.99)     2:55.84 (37.65)
  3 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        2:54.98    2:57.69        
                  38.92     1:24.00 (45.08)     2:20.07 (56.07)     2:57.69 (37.62)
  4 Pena, Camila A            12 APEX-MR              3:16.58    2:59.59        
                  37.53     1:24.73 (47.20)     2:19.58 (54.85)     2:59.59 (40.01)
  5 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              3:04.36    3:03.85        
                  40.07     1:27.62 (47.55)     2:21.22 (53.60)     3:03.85 (42.63)
  6 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR              3:23.56    3:07.37        
                  41.81     1:31.76 (49.95)     2:24.49 (52.73)     3:07.37 (42.88)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR                27.42      28.70        
  2 Chiang, Kylie M           13 GATE-MR                30.00      29.61        
  3 Dean, Catherine A         13 LBA-MR                 29.65      29.76        
  4 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 31.41      31.20        
  5 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR                 32.15      31.38        
  6 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                 32.05      31.41        
  7 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                30.92      31.56        
  8 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR                32.25      32.00        
  9 Meade, Ashley R           13 LBA-MR                 33.45      32.53        
 10 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR                33.13      32.86        
 11 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                33.16      33.18        
 12 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR                32.97      33.21        
 13 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR        32.51      33.25        
 14 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                32.98      33.50        
 15 Rodriguez, Gabriela       14 Unattached-MR          35.49      33.66        
 16 Washington, Madison L     13 CAS-MR                 33.40      33.77        
 17 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  33.47      33.84        
 18 Baran, Julia              14 Unattached-MR          33.00      33.89        
 19 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR                35.72      34.56        
 20 Posner, Gwendolyn S       14 LBA-MR                 38.79      35.68        
 21 Vizhnay Jimenez, Ashley   14 Unattached-MR          38.54      36.03        
 22 Canon, Nicole             13 Unattached-MR          36.90      36.60        
 23 Vogt, Olivia G            13 LBA-MR                 36.76      37.40        
 24 Cataldo, Alyssa           14 CFJV-MR                36.54      37.77        
 25 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR                 37.59      37.88        
 26 Howard, Alyssa            13 LBA-MR                 36.88      38.54        
 27 Sledzik, Emma             13 CFJV-MR                39.34      38.72        
 28 Melecio, Madison          14 Unattached-MR          43.33      41.89        
 29 Taveras, Adriana          14 APEX-MR                   NT      44.41        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:04.77    1:04.53        
                  31.56     1:04.53 (32.97)                                        
  2 Chiang, Kylie M           13 GATE-MR              1:07.00    1:05.75        
                  31.56     1:05.75 (34.19)                                        
  3 Pryne, Jenna M            14 Unattached-MR        1:02.63    1:06.24        
                  31.41     1:06.24 (34.83)                                        
  4 Quiller, Hailey M         14 CAS-MR               1:09.68    1:06.77        
                  32.52     1:06.77 (34.25)                                        
  5 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:10.70    1:09.54        
                  33.77     1:09.54 (35.77)                                        
  6 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR               1:09.94    1:09.99        
                  33.91     1:09.99 (36.08)                                        
  7 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:09.45    1:10.44        
                  33.85     1:10.44 (36.59)                                        
  8 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              1:09.33    1:11.09        
                  33.95     1:11.09 (37.14)                                        
  9 Modugno, Teresa M         14 Unattached-MR        1:09.96    1:11.20        
                  33.55     1:11.20 (37.65)                                        
 10 Pikarsky, Makayla C       14 Unattached-MR        1:09.99    1:11.71        
                  34.79     1:11.71 (36.92)                                        
 11 Nicholas, Cayla R         14 Unattached-MR        1:11.44    1:11.85        
                  34.57     1:11.85 (37.28)                                        
 12 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR              1:11.07    1:12.12        
                  34.43     1:12.12 (37.69)                                        
 13 Walters, Cali A           14 LBA-MR               1:12.80    1:12.36        
                  34.83     1:12.36 (37.53)                                        
 14 Hill, Sasha               13 Middies Wave-MR      1:07.80    1:12.37        
                  34.10     1:12.37 (38.27)                                        
 15 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR              1:11.33    1:12.51        
                  34.74     1:12.51 (37.77)                                        
 16 Washington, Madison L     13 CAS-MR               1:13.75    1:15.39        
                  36.45     1:15.39 (38.94)                                        
 17 Huang, Chloe K            13 HS-MR                1:16.00    1:15.99        
 18 Rodriguez, Gabriela       14 Unattached-MR        1:18.49    1:16.48        
                  37.07     1:16.48 (39.41)                                        
 19 Baran, Julia              14 Unattached-MR        1:12.00    1:16.54        
                  36.07     1:16.54 (40.47)                                        
 20 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR               1:24.83    1:20.41        
                  37.50     1:20.41 (42.91)                                        
 21 Alfasi, Paulina K         13 LBA-MR               1:23.25    1:21.04        
                  38.74     1:21.04 (42.30)                                        
 22 Banja, Cristal *          13 HS-MR                1:22.78    1:22.52        
                  39.12     1:22.52 (43.40)                                        
 23 Canon, Nicole             13 Unattached-MR        1:25.79    1:22.80        
                  38.91     1:22.80 (43.89)                                        
 24 Posner, Gwendolyn S       14 LBA-MR               1:24.78    1:24.17        
 25 Cataldo, Alyssa           14 CFJV-MR              1:20.48    1:25.24        
                  39.70     1:25.24 (45.54)                                        
 26 Sledzik, Emma             13 CFJV-MR              1:25.59    1:25.58        
                  40.71     1:25.58 (44.87)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Pryne, Jenna M            14 Unattached-MR        2:22.93    2:28.38        
                  33.02     1:09.89 (36.87)     1:49.96 (40.07)     2:28.38 (38.42)
  6 Pikarsky, Makayla C       14 Unattached-MR        2:41.42    2:35.27        
                  36.81     1:15.50 (38.69)     1:56.07 (40.57)     2:35.27 (39.20)
  9 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR               2:35.34    2:36.41        
                  36.69     1:16.41 (39.72)     1:57.42 (41.01)     2:36.41 (38.99)
 10 Hill, Sasha               13 Middies Wave-MR      2:28.49    2:36.44        
                  35.06     1:15.14 (40.08)     1:56.08 (40.94)     2:36.44 (40.36)
 11 Cameron, Megan G          14 Unattached-MR        2:31.22    2:36.68        
                  36.59     1:16.32 (39.73)     1:57.72 (41.40)     2:36.68 (38.96)
 12 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              2:38.64    2:40.33        
                  37.42     1:19.88 (42.46)     2:02.40 (42.52)     2:40.33 (37.93)
 14 Giusiano, Mia             14 Unattached-MR        2:39.99    2:41.95        
                  36.48     1:17.77 (41.29)     2:00.90 (43.13)     2:41.95 (41.05)
 15 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR              2:34.66    2:44.96        
                  38.69     1:20.65 (41.96)     2:04.38 (43.73)     2:44.96 (40.58)
 18 Washington, Madison L     13 CAS-MR               2:45.15    2:47.01        
                  38.56     1:20.76 (42.20)     2:05.18 (44.42)     2:47.01 (41.83)
 22 Canon, Nicole             13 Unattached-MR        3:10.00    3:05.21        
                  41.54     1:28.88 (47.34)     2:18.01 (49.13)     3:05.21 (47.20)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                36.46      37.05        
 14 Meade, Ashley R           13 LBA-MR                 40.64      41.87        
 15 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  42.44      42.12        
 19 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR                43.63      43.98        
 21 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR                 46.92      44.26        
 29 Alfasi, Paulina K         13 LBA-MR                 46.06      46.89        
 40 Melecio, Madison          14 Unattached-MR          51.88      51.39        
 44 Taveras, Adriana          14 APEX-MR                   NT      53.60        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:16.41    1:18.12        
                  37.85     1:18.12 (40.27)                                        
  2 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              1:18.91    1:18.80        
                  39.67     1:18.80 (39.13)                                        
  3 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:17.54    1:19.71        
                  38.94     1:19.71 (40.77)                                        
  4 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      1:16.15    1:20.88        
                  39.44     1:20.88 (41.44)                                        
  5 Quiller, Hailey M         14 CAS-MR               1:23.70    1:21.54        
                  39.96     1:21.54 (41.58)                                        
  6 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR               1:20.79    1:21.91        
                  40.31     1:21.91 (41.60)                                        
  7 Nicholas, Cayla R         14 Unattached-MR        1:27.73    1:27.88        
                  42.19     1:27.88 (45.69)                                        
  8 Baran, Julia              14 Unattached-MR        1:23.00    1:29.55        
                  44.13     1:29.55 (45.42)                                        
  9 Vizhnay Jimenez, Ashley   14 Unattached-MR        1:45.99    1:35.82        
                  46.21     1:35.82 (49.61)                                        
 10 Banja, Cristal *          13 HS-MR                1:34.28    1:39.93        
                  48.72     1:39.93 (51.21)                                        
 11 Cataldo, Alyssa           14 CFJV-MR              1:37.20    1:41.22        
                  49.28     1:41.22 (51.94)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:42.44    2:44.02        
                  37.95     1:18.83 (40.88)     2:02.33 (43.50)     2:44.02 (41.69)
  4 Pikarsky, Makayla C       14 Unattached-MR        2:57.27    2:51.82        
                  40.75     1:24.43 (43.68)     2:09.23 (44.80)     2:51.82 (42.59)
  5 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              2:52.15    2:52.13        
                  41.82     1:25.08 (43.26)     2:08.35 (43.27)     2:52.13 (43.78)
  7 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              2:44.36    2:52.84        
                  40.35     1:23.85 (43.50)     2:08.77 (44.92)     2:52.84 (44.07)
  9 Guglielmo, Ava S          13 LBA-MR               2:58.68    2:54.77        
                  40.40     1:25.38 (44.98)     2:10.85 (45.47)     2:54.77 (43.92)
 10 Hill, Sasha               13 Middies Wave-MR      2:59.60    2:55.34        
                  40.32     1:24.88 (44.56)     2:10.91 (46.03)     2:55.34 (44.43)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meade, Ashley R           13 LBA-MR                 42.29      41.53        
  2 Modugno, Teresa M         14 Unattached-MR          40.00      43.46        
  3 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR                 49.12      44.57        
  4 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  44.21      45.01        
  5 Rodriguez, Gabriela       14 Unattached-MR          49.65      45.18        
  6 Melecio, Madison          14 Unattached-MR        1:03.90    1:01.41        
 -- Taveras, Adriana          14 APEX-MR                   NT         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              1:24.98    1:27.93        
                  40.82     1:27.93 (47.11)                                        
  4 Nicholas, Cayla R         14 Unattached-MR        1:34.08    1:29.93        
                  43.25     1:29.93 (46.68)                                        
  7 Cameron, Megan G          14 Unattached-MR        1:30.74    1:31.93        
                  44.26     1:31.93 (47.67)                                        
  8 Modugno, Teresa M         14 Unattached-MR        1:27.42    1:32.56        
                  43.37     1:32.56 (49.19)                                        
  9 Bensabeur, Sidney         14 CFJV-MR              1:31.11    1:32.58        
                  45.23     1:32.58 (47.35)                                        
 11 Guglielmo, Ava S          13 LBA-MR               1:39.70    1:34.04        
                  45.51     1:34.04 (48.53)                                        
 12 Sullivan, Keira L         13 LBA-MR               1:39.42    1:34.29        
                  45.21     1:34.29 (49.08)                                        
 18 Giusiano, Mia             14 Unattached-MR        1:35.02    1:37.68        
                  45.99     1:37.68 (51.69)                                        
 20 Walters, Cali A           14 LBA-MR               1:36.50    1:38.51        
                  46.27     1:38.51 (52.24)                                        
 23 Rodriguez, Gabriela       14 Unattached-MR        1:37.29    1:39.91        
                  48.55     1:39.91 (51.36)                                        
 25 Sullivan, Lauren P        13 LBA-MR               1:39.64    1:40.52        
                  48.24     1:40.52 (52.28)                                        
 26 Washington, Madison L     13 CAS-MR               1:42.79    1:43.28        
                  50.51     1:43.28 (52.77)                                        
 26 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR              1:38.77    1:43.28        
                  49.01     1:43.28 (54.27)                                        
 30 Banja, Cristal *          13 HS-MR                1:45.94    1:45.52        
                  49.25     1:45.52 (56.27)                                        
 34 Alfasi, Paulina K         13 LBA-MR               1:51.22    1:52.70        
                  54.59     1:52.70 (58.11)                                        
 35 Posner, Gwendolyn S       14 LBA-MR               2:03.51    1:54.21        
                  52.72   1:54.21 (1:01.49)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bensabeur, Sidney         14 CFJV-MR              3:13.89    3:17.06        
                  44.61     1:33.73 (49.12)     2:25.70 (51.97)     3:17.06 (51.36)
  2 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      3:12.97    3:19.74        
                  46.20     1:34.92 (48.72)     2:27.84 (52.92)     3:19.74 (51.90)
  3 Sullivan, Keira L         13 LBA-MR               3:25.00    3:22.99        
                  47.88     1:38.93 (51.05)     2:32.68 (53.75)     3:22.99 (50.31)
  4 Sullivan, Lauren P        13 LBA-MR               3:20.00    3:33.22        
                  49.04     1:43.12 (54.08)     2:39.28 (56.16)     3:33.22 (53.94)
  5 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR               3:30.00    3:42.76        
                  48.24     1:45.51 (57.27)     2:45.15 (59.64)     3:42.76 (57.61)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR                32.30      30.72        
  2 Pryne, Jenna M            14 Unattached-MR          32.00      32.04        
  3 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 40.39      34.04        
  4 Cameron, Megan G          14 Unattached-MR          33.00      35.06        
  5 Meade, Ashley R           13 LBA-MR                 38.62      35.92        
  6 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR                37.93      36.96        
  7 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                37.18      36.98        
  8 Guglielmo, Ava S          13 LBA-MR                 34.19      37.77        
  9 Giusiano, Mia             14 Unattached-MR          42.10      39.31        
 10 Canon, Nicole             13 Unattached-MR          47.65      39.71        
 11 Palmer, Kaylee M          14 LBA-MR                 46.97      41.70        
 12 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR                 43.58      41.82        
 13 Vizhnay Jimenez, Ashley   14 Unattached-MR          48.50      44.42        
 14 Howard, Alyssa            13 LBA-MR                 44.94      45.04        
 15 Melecio, Madison          14 Unattached-MR          54.10      49.16        
 16 Vogt, Olivia G            13 LBA-MR                 52.33      50.54        
 17 Taveras, Adriana          14 APEX-MR                   NT      57.91        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR              1:07.64    1:10.62        
                  33.63     1:10.62 (36.99)                                        
  2 Quiller, Hailey M         14 CAS-MR               1:18.71    1:13.70        
                  34.96     1:13.70 (38.74)                                        
  8 Sullivan, Lauren P        13 LBA-MR               1:28.52    1:20.32        
                  37.10     1:20.32 (43.22)                                        
  9 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:32.71    1:20.36        
                  36.86     1:20.36 (43.50)                                        
 10 Sullivan, Keira L         13 LBA-MR               1:25.70    1:21.69        
                  37.10     1:21.69 (44.59)                                        
 11 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:48.99    1:21.91        
                  36.81     1:21.91 (45.10)                                        
 12 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              1:27.72    1:23.98        
                  39.70     1:23.98 (44.28)                                        
 14 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR              1:22.98    1:28.69        
                  40.30     1:28.69 (48.39)                                        
 20 Banja, Cristal *          13 HS-MR                1:40.62    1:40.89        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            14 Unattached-MR        2:36.74    2:39.68        
                  32.66     1:11.87 (39.21)     2:01.00 (49.13)     2:39.68 (38.68)
  2 Modugno, Teresa M         14 Unattached-MR        2:49.49    2:48.06        
                  36.00     1:20.04 (44.04)     2:11.56 (51.52)     2:48.06 (36.50)
  3 Quiller, Hailey M         14 CAS-MR               3:00.65    2:52.46        
                  36.27     1:19.45 (43.18)     2:16.18 (56.73)     2:52.46 (36.28)
  4 Guglielmo, Ava S          13 LBA-MR               2:59.21    2:54.32        
                  36.53     1:19.05 (42.52)     2:11.52 (52.47)     2:54.32 (42.80)
  5 Walters, Cali A           14 LBA-MR               3:06.41    2:55.56        
                  37.98     1:22.33 (44.35)     2:14.77 (52.44)     2:55.56 (40.79)
  6 Pikarsky, Makayla C       14 Unattached-MR        3:07.99    2:55.78        
                  38.79     1:23.25 (44.46)     2:19.25 (56.00)     2:55.78 (36.53)
  7 Cameron, Megan G          14 Unattached-MR        2:57.15    2:57.87        
                  37.66     1:26.81 (49.15)     2:17.78 (50.97)     2:57.87 (40.09)
  8 Nicholas, Cayla R         14 Unattached-MR        3:07.54    2:58.66        
                  38.08     1:25.96 (47.88)     2:19.49 (53.53)     2:58.66 (39.17)
  9 Alfasi, Paulina K         13 LBA-MR               3:45.00    3:28.11        
                  47.21     1:39.59 (52.38)   2:42.86 (1:03.27)     3:28.11 (45.25)
 
Women 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzana, Arlene            16 APEX-MR                29.76      29.67        
  2 Duggan, Isabella M        16 CAS-MR                 29.57      29.76        
  3 Callaghan, Anna           16 CFJV-MR                30.28      31.63        
  3 Kopasz, Nicole            16 Middies Wave-MR        30.17      31.63        
  5 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR                30.68      31.84        
  6 MacDonald, Kate           15 CFJV-MR                31.48      32.18        
  7 Lukacevic, Lana           15 Unattached-MR          31.15      32.26        
  8 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR                32.00      32.42        
  9 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR                31.50      32.47        
 10 Prybylski, Anna           17 CFJV-MR                30.89      32.89        
 11 Suzuki, Yuiko             15 Middies Wave-MR        33.74      33.87        
 12 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR                33.89      34.01        
 13 Limeta, Lorely            15 Unattached-MR          37.45      34.09        
 14 Lu, Erxi                  16 APEX-MR                33.90      34.40        
 15 Lastras-Castrejon, Danie  15 CFJV-MR                31.93      34.44        
 16 Byrd, Christine E         16 Middies Wave-MR        32.87      34.88        
 17 Guerrero, Jasmine         16 CAS-MR                 34.66      35.11        
 18 Moreno, Ashley            15 APEX-MR                36.61      36.82        
 19 Felipe, Evedith           15 Unattached-MR          37.95      37.24        
 20 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                38.85      38.62        
 21 Gamarra, Samanta          16 Unattached-MR          38.15      38.98        
 22 Belguet, Huyam            16 Unattached-MR          41.11      39.77        
 
Women 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzana, Arlene            16 APEX-MR              1:04.96    1:05.39        
                  31.82     1:05.39 (33.57)                                        
  2 Duggan, Isabella M        16 CAS-MR               1:06.09    1:05.62        
                  31.44     1:05.62 (34.18)                                        
  3 Hagemaster, Marie E       17 Unattached-MR        1:04.63    1:08.54        
                  32.51     1:08.54 (36.03)                                        
  4 Callaghan, Anna           16 CFJV-MR              1:06.42    1:09.59        
                  32.96     1:09.59 (36.63)                                        
  5 Lukacevic, Lana           15 Unattached-MR        1:08.95    1:10.82        
                  34.20     1:10.82 (36.62)                                        
  6 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              1:09.19    1:13.18        
                  34.94     1:13.18 (38.24)                                        
  7 Lastras-Castrejon, Danie  15 CFJV-MR              1:12.65    1:14.74        
                  35.31     1:14.74 (39.43)                                        
  8 Hanin, Katherine P        15 HS-MR                1:09.98    1:14.85        
                  35.23     1:14.85 (39.62)                                        
  9 Suzuki, Yuiko             15 Middies Wave-MR      1:14.48    1:15.77        
                  37.04     1:15.77 (38.73)                                        
 10 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:17.88    1:16.09        
                  36.89     1:16.09 (39.20)                                        
 11 Limeta, Lorely            15 Unattached-MR        1:15.49    1:17.21        
                  37.35     1:17.21 (39.86)                                        
 12 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              1:16.47    1:18.19        
                  36.36     1:18.19 (41.83)                                        
 13 Guerrero, Jasmine         16 CAS-MR               1:16.06    1:19.00        
                  37.60     1:19.00 (41.40)                                        
 14 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              1:21.44    1:19.14        
                  39.14     1:19.14 (40.00)                                        
 15 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:26.84    1:26.16        
                  40.94     1:26.16 (45.22)                                        
 16 Gamarra, Samanta          16 Unattached-MR        1:38.88    1:26.71        
 17 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              1:35.25    1:28.69        
                  41.07     1:28.69 (47.62)                                        
 
Women 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             16 Unattached-MR        2:08.02    2:18.26        
                  32.42     1:06.58 (34.16)     1:42.87 (36.29)     2:18.26 (35.39)
  2 Erickson, Sidoni D        15 Unattached-MR        2:20.12    2:23.32        
                  32.19     1:07.83 (35.64)     1:45.76 (37.93)     2:23.32 (37.56)
  4 Hagemaster, Marie E       17 Unattached-MR        2:24.37    2:29.25        
                  35.67     1:14.70 (39.03)     1:53.37 (38.67)     2:29.25 (35.88)
  7 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              2:27.90    2:35.49        
                  35.20     1:14.53 (39.33)     1:55.68 (41.15)     2:35.49 (39.81)
 21 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              2:59.32    2:55.57        
                  40.94     1:25.03 (44.09)     2:12.09 (47.06)     2:55.57 (43.48)
 24 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              3:19.40    3:22.86        
                  42.59     1:33.44 (50.85)     2:28.75 (55.31)     3:22.86 (54.11)
 
Women 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR                33.54      36.21        
  2 Callaghan, Anna           16 CFJV-MR                   NT      36.24        
  3 Prybylski, Anna           17 CFJV-MR                31.54      36.78        
  5 Lukacevic, Lana           15 Unattached-MR          36.00      38.02        
  9 Diaz, Iandra              16 Unattached-MR          40.00      40.12        
 
Women 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Sidoni D        15 Unattached-MR        1:11.92    1:13.02        
                  35.69     1:13.02 (37.33)                                        
  2 Suzana, Arlene            16 APEX-MR              1:21.85    1:19.84        
  3 Duggan, Isabella M        16 CAS-MR               1:22.36    1:21.10        
                  38.97     1:21.10 (42.13)                                        
  4 Lukacevic, Lana           15 Unattached-MR        1:17.75    1:22.66        
                  39.64     1:22.66 (43.02)                                        
  5 Kopasz, Nicole            16 Middies Wave-MR      1:13.61    1:22.89        
                  40.80     1:22.89 (42.09)                                        
  6 Abrams, Anna M            16 Unattached-MR        1:19.99    1:26.10        
                  41.78     1:26.10 (44.32)                                        
  7 Diaz, Iandra              16 Unattached-MR        1:25.99    1:26.59        
                  42.52     1:26.59 (44.07)                                        
  8 Byrd, Christine E         16 Middies Wave-MR      1:18.80    1:26.72        
                  41.78     1:26.72 (44.94)                                        
  9 Wong, Joyce H             15 HS-MR                1:22.33    1:27.05        
                  41.28     1:27.05 (45.77)                                        
 10 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:27.88    1:29.83        
                  44.02     1:29.83 (45.81)                                        
 11 Suzuki, Yuiko             15 Middies Wave-MR      1:26.89    1:30.09        
                  44.06     1:30.09 (46.03)                                        
 12 Guerrero, Jasmine         16 CAS-MR               1:31.02    1:38.78        
                  47.49     1:38.78 (51.29)                                        
 13 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              1:35.66    1:41.63        
                  50.60     1:41.63 (51.03)                                        
 
Women 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             16 Unattached-MR        2:20.79    2:28.62        
                  35.27     1:12.47 (37.20)     1:50.84 (38.37)     2:28.62 (37.78)
  2 Erickson, Sidoni D        15 Unattached-MR        2:34.72    2:32.95        
                  35.95     1:13.99 (38.04)     1:53.80 (39.81)     2:32.95 (39.15)
  8 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              2:48.28    2:54.62        
                  41.94     1:26.16 (44.22)     2:11.09 (44.93)     2:54.62 (43.53)
 11 Hagemaster, Marie E       17 Unattached-MR        2:55.16    2:55.82        
                  40.91     1:25.82 (44.91)     2:11.87 (46.05)     2:55.82 (43.95)
 12 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              2:48.21    2:55.94        
                  40.43     1:25.24 (44.81)     2:11.60 (46.36)     2:55.94 (44.34)
 13 Byrd, Christine E         16 Middies Wave-MR      2:49.97    3:06.41        
                  43.05     1:29.82 (46.77)     2:18.49 (48.67)     3:06.41 (47.92)
 
Women 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Limeta, Lorely            15 Unattached-MR          47.50      47.28        
  2 Moore, Alana H            15 APEX-MR                50.95      50.91        
  3 Belguet, Huyam            16 Unattached-MR          52.22      51.48        
 
Women 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wojdylo, Helen K          21 Columbia-MR          1:12.27    1:13.32        
                  34.36     1:13.32 (38.96)                                        
  3 Wong, Joyce H             15 HS-MR                1:26.13    1:29.18        
                  41.72     1:29.18 (47.46)                                        
 10 MacDonald, Kate           15 CFJV-MR              1:28.00    1:33.65        
                  45.34     1:33.65 (48.31)                                        
 14 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              1:30.00    1:35.17        
                  45.23     1:35.17 (49.94)                                        
 15 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              1:38.04    1:35.37        
                  45.13     1:35.37 (50.24)                                        
 19 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR              1:29.72    1:38.21        
                  46.82     1:38.21 (51.39)                                        
 21 Hanin, Katherine P        15 HS-MR                1:31.20    1:38.95        
                  46.63     1:38.95 (52.32)                                        
 24 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              1:39.78    1:40.33        
                  49.79     1:40.33 (50.54)                                        
 31 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:51.36    1:48.20        
                  51.46     1:48.20 (56.74)                                        
 37 Belguet, Huyam            16 Unattached-MR        1:48.10    1:58.00        
                  52.46   1:58.00 (1:05.54)                                        
 
Women 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             16 Unattached-MR        2:46.38    3:00.59        
                  42.40     1:27.91 (45.51)     2:15.18 (47.27)     3:00.59 (45.41)
  2 Wong, Joyce H             15 HS-MR                3:11.23    3:16.74        
                  43.75     1:31.51 (47.76)     2:23.54 (52.03)     3:16.74 (53.20)
 
Women 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Anna M            16 Unattached-MR          38.65      33.18        
  2 Prybylski, Anna           17 CFJV-MR                34.39      33.86        
  3 Lu, Erxi                  16 APEX-MR                39.99      40.57        
  4 Limeta, Lorely            15 Unattached-MR          38.75      40.78        
  5 Felipe, Evedith           15 Unattached-MR          46.10      42.30        
  6 Gamarra, Samanta          16 Unattached-MR          46.11      47.55        
 
Women 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Duggan, Isabella M        16 CAS-MR               1:15.81    1:16.60        
                  33.85     1:16.60 (42.75)                                        
  4 Abrams, Anna M            16 Unattached-MR        1:12.67    1:17.19        
                  35.53     1:17.19 (41.66)                                        
  5 Suzana, Arlene            16 APEX-MR              1:17.33    1:17.27        
                  35.43     1:17.27 (41.84)                                        
  7 Kopasz, Nicole            16 Middies Wave-MR      1:14.07    1:18.81        
                  36.65     1:18.81 (42.16)                                        
 13 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:22.10    1:25.55        
                  38.66     1:25.55 (46.89)                                        
 15 Lastras-Castrejon, Danie  15 CFJV-MR              1:23.61    1:32.12        
                  42.74     1:32.12 (49.38)                                        
 16 Guerrero, Jasmine         16 CAS-MR               1:23.05    1:32.84        
                  41.33     1:32.84 (51.51)                                        
 
Women 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             16 Unattached-MR        2:24.72    2:32.22        
                  33.33     1:11.22 (37.89)     1:51.36 (40.14)     2:32.22 (40.86)
 
Women 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wojdylo, Helen K          21 Columbia-MR          2:25.29    2:24.72        
                  30.29     1:09.27 (38.98)     1:50.68 (41.41)     2:24.72 (34.04)
  2 Erickson, Sidoni D        15 Unattached-MR        2:46.66    2:42.11        
                  35.31     1:15.16 (39.85)     2:05.26 (50.10)     2:42.11 (36.85)
  3 Hagemaster, Marie E       17 Unattached-MR        2:44.53    2:47.83        
                  37.98     1:23.88 (45.90)     2:13.11 (49.23)     2:47.83 (34.72)
  4 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR              2:55.00    2:55.79        
                  39.12     1:25.95 (46.83)     2:18.20 (52.25)     2:55.79 (37.59)
  5 Abrams, Anna M            16 Unattached-MR        2:59.67    2:56.78        
                  35.70     1:21.76 (46.06)     2:17.86 (56.10)     2:56.78 (38.92)
  6 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              3:03.88    3:03.68        
                  38.13     1:27.25 (49.12)     2:19.97 (52.72)     3:03.68 (43.71)
  7 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              3:00.00    3:04.09        
                                1:28.96 ( )     2:20.60 (51.64)     3:04.09 (43.49)
  8 Wong, Joyce H             15 HS-MR                2:53.96    3:04.27        
                  39.02     1:26.84 (47.82)     2:17.24 (50.40)     3:04.27 (47.03)
  9 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              3:10.55    3:05.80        
                  39.09     1:25.73 (46.64)     2:24.07 (58.34)     3:05.80 (41.73)
 10 Hanin, Katherine P        15 HS-MR                2:57.32    3:07.75        
                  40.12     1:30.89 (50.77)     2:23.43 (52.54)     3:07.75 (44.32)
 11 Diaz, Iandra              16 Unattached-MR        3:10.99    3:08.52        
                  39.86     1:27.23 (47.37)     2:26.77 (59.54)     3:08.52 (41.75)
 12 Moore, Alana H            15 APEX-MR              3:37.74    3:27.59        
                  50.71     1:45.15 (54.44)     2:41.12 (55.97)     3:27.59 (46.47)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paggi, Zach A             10 LBA-MR                 40.29      37.91        
  2 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          39.65      38.30        
  3 Dominick, Connor J         9 Middies Wave-MR        40.80      41.42        
  4 Anwar, Hussnain           10 APEX-MR                42.85      41.52        
  5 Moran, Luke                7 Unattached-MR          45.00      41.94        
  6 Alas, Ishaan               9 Middies Wave-MR        42.99      42.66        
  7 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               1:01.41      42.77        
  8 Largen, Tyler A            9 Middies Wave-MR        43.52      43.36        
  9 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          46.03      43.46        
 10 Vidals, Anthony            9 APEX-MR                   NT      43.70        
 11 Hidalgo, Julio             9 Unattached-MR          42.99      44.83        
 12 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR                45.36      45.22        
 13 Gosdin, Nathaniel          9 Middies Wave-MR        46.77      45.85        
 14 McQueeney, Max             8 CFJV-MR                49.10      46.03        
 15 Morales, Derick Y          9 Unattached-MR        1:01.99      46.79        
 16 Beteta, Kevin             10 Unattached-MR          49.10      46.89        
 17 Huang, Kevin              10 CFJV-MR                45.94      48.01        
 18 Markarian, Ashot           8 Middies Wave-MR        53.33      49.24        
 19 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                48.97      49.87        
 20 Cuiskelly, Arthur          9 Unattached-MR          54.88      50.43        
 21 Sumersford, Conner        10 CFJV-MR                51.50      51.40        
 22 Kwan, Mason                7 Unattached-MR          50.00      53.61        
 23 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        1:14.89      55.99        
 24 Bannister, Daniel R        8 LBA-MR               1:15.00      56.95        
 25 Bolz, Liam M              10 LBA-MR                 58.00      57.81        
 26 Yi, Michael                8 Middies Wave-MR      1:02.60      58.26        
 27 Sumersford, Kyle           7 CFJV-MR                59.56    1:01.96        
 28 Moina, Anderson           10 Unattached-MR             NT      45.72        
 28 Iza, Sebastian             7 CFJV-MR              1:03.87    1:03.85        
 29 Weisburg, Samuel Q         7 APEX-MR                   NT    1:13.67        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Brendan C             10 HS-MR                1:32.05    1:23.78        
                  38.67     1:23.78 (45.11)                                        
  2 Doyle, Charles             9 CAS-MR               1:25.58    1:23.81        
                  39.59     1:23.81 (44.22)                                        
  3 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               2:00.00    1:41.38        
                  48.06     1:41.38 (53.32)                                        
  4 Gosdin, Nathaniel          9 Middies Wave-MR      1:45.06    1:46.27        
                  49.78     1:46.27 (56.49)                                        
  5 Largen, Tyler A            9 Middies Wave-MR      1:42.07    1:49.65        
                  50.64     1:49.65 (59.01)                                        
  6 Morales, Derick Y          9 Unattached-MR        2:03.99    1:50.12        
                  50.29     1:50.12 (59.83)                                        
  7 Huang, Kevin              10 CFJV-MR              1:42.54    1:50.35        
                  53.16     1:50.35 (57.19)                                        
  8 Cuiskelly, Arthur          9 Unattached-MR        2:10.99    1:54.05        
                  54.06     1:54.05 (59.99)                                        
  9 Iza, Sebastian             7 CFJV-MR              2:30.34    2:24.48        
 10 Sumersford, Kyle           7 CFJV-MR              2:22.47    2:36.46        
                1:13.86   2:36.46 (1:22.60)                                        
 23 Moina, Anderson           10 Unattached-MR             NT    1:48.27        
                  47.19   1:48.27 (1:01.08)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 18 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          47.25      45.94        
 20 Paggi, Zach A             10 LBA-MR                 47.76      47.72        
 23 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          58.88      53.24        
 27 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                57.83      54.82        
 28 Cuiskelly, Arthur          9 Unattached-MR        1:03.77      55.06        
 29 Vidals, Anthony            9 APEX-MR                   NT      55.86        
 30 Moran, Luke                7 Unattached-MR          50.00      56.37        
 31 Dominick, Connor J         9 Middies Wave-MR        54.30      57.74        
 32 Anwar, Hussnain           10 APEX-MR                55.35      58.88        
 34 Bannister, Daniel R        8 LBA-MR               1:15.00      59.59        
 36 Beteta, Kevin             10 Unattached-MR          56.10    1:01.55        
 38 Yi, Michael                8 Middies Wave-MR      1:05.82    1:02.02        
 39 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:01.32    1:02.82        
 40 Burgos, Santiago M         9 LBA-MR               1:15.00    1:03.68        
 41 McQueeney, Max             8 CFJV-MR              1:01.28    1:04.64        
 42 Iza, Sebastian             7 CFJV-MR              1:03.13    1:04.94        
 43 Bolz, Liam M              10 LBA-MR               1:05.00    1:04.95        
 45 Kwan, Mason                7 Unattached-MR          52.00    1:05.11        
 46 Sumersford, Conner        10 CFJV-MR              1:04.49    1:07.66        
 47 Weisburg, Samuel Q         7 APEX-MR                   NT    1:12.25        
 49 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        1:21.89    1:13.65        
 50 Sumersford, Kyle           7 CFJV-MR              1:33.97    1:23.66        
 -- Moina, Anderson           10 Unattached-MR             NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Morales, Derick Y          9 Unattached-MR        1:05.99         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, Charles             9 CAS-MR               1:27.86    1:31.51        
                  45.10     1:31.51 (46.41)                                        
  2 Li, Brendan C             10 HS-MR                1:35.76    1:32.13        
                  45.21     1:32.13 (46.92)                                        
  3 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               2:16.81    1:58.72        
                  56.50   1:58.72 (1:02.22)                                        
  4 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR              1:55.13    2:00.11        
                  58.98   2:00.11 (1:01.13)                                        
  5 Alas, Ishaan               9 Middies Wave-MR      2:00.95    2:01.79        
                  58.93   2:01.79 (1:02.86)                                        
  6 Sumersford, Conner        10 CFJV-MR              2:14.38    2:06.23        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          55.37      54.55        
  2 Dominick, Connor J         9 Middies Wave-MR        56.89      55.43        
  3 Largen, Tyler A            9 Middies Wave-MR        59.84      58.41        
  4 Paggi, Zach A             10 LBA-MR                 55.58      58.53        
  5 Kwan, Mason                7 Unattached-MR        1:02.00    1:00.43        
  6 Huang, Kevin              10 CFJV-MR                59.45    1:02.38        
  7 Hidalgo, Julio             9 Unattached-MR          58.99    1:03.58        
  8 Markarian, Ashot           8 Middies Wave-MR      1:03.84    1:03.68        
  9 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        1:06.53    1:04.74        
 10 Gosdin, Nathaniel          9 Middies Wave-MR      1:03.05    1:04.94        
 11 Alas, Ishaan               9 Middies Wave-MR      1:02.67    1:09.64        
 12 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:15.29    1:13.39        
 13 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR                    NT    1:15.01        
 14 Bolz, Liam M              10 LBA-MR               1:15.00    1:16.26        
 15 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        1:28.89    1:16.57        
 16 Weisburg, Samuel Q         7 APEX-MR                   NT    1:35.11        
 -- Anwar, Hussnain           10 APEX-MR                   NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 22 Li, Brendan C             10 HS-MR                1:53.94    1:48.97        
                  51.10     1:48.97 (57.87)                                        
 26 Burgos, Santiago M         9 LBA-MR               2:15.00    2:38.84        
                1:17.08   2:38.84 (1:21.76)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paggi, Zach A             10 LBA-MR                 45.12      41.47        
  2 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          44.92      48.10        
  3 Hidalgo, Julio             9 Unattached-MR          47.55      51.02        
  4 Largen, Tyler A            9 Middies Wave-MR        51.07      51.62        
  5 Moran, Luke                7 Unattached-MR          52.00      55.19        
  6 Vidals, Anthony            9 APEX-MR                   NT      55.30        
  7 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          57.98      57.59        
  8 Lieberman, Sawyer J        9 LBA-MR               1:15.00      58.62        
  9 Anwar, Hussnain           10 APEX-MR                   NT      58.77        
 10 Beteta, Kevin             10 Unattached-MR          58.00    1:02.80        
 11 Markarian, Ashot           8 Middies Wave-MR      1:09.35    1:02.95        
 12 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:05.01    1:09.65        
 13 McQueeney, Max             8 CFJV-MR                   NT    1:11.49        
 14 Burgos, Santiago M         9 LBA-MR               1:00.00    1:15.43        
 -- Weisburg, Samuel Q         7 APEX-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, Charles             9 CAS-MR               1:37.91    1:38.18        
                  43.99     1:38.18 (54.19)                                        
  2 Li, Brendan C             10 HS-MR                2:05.27    1:41.90        
                  46.09     1:41.90 (55.81)                                        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, Charles             9 CAS-MR               3:25.99    3:28.24        
                  42.63     1:34.98 (52.35)   3:28.24 (1:53.26)                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Tyler L         12 CAS-MR                 31.42      28.82        
  2 Zhang, Ruimin             12 CFJV-MR                31.49      30.27        
  3 Washington, Morgon        11 CAS-MR                 31.20      30.90        
  4 Vazquez, Luis             12 Unattached-MR          32.10      31.14        
  5 Domanico, Aidan M         12 Unattached-MR          29.99      31.47        
  6 Ramos, Manuel             12 Unattached-MR          33.99      31.70        
  7 Terri, Kyle D             11 Middies Wave-MR        32.55      32.56        
  8 Guglielmo, Gerard J       12 LBA-MR                 39.78      32.80        
  9 Halls, Ryan A             12 NFS-MR                 34.42      32.83        
 10 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          33.10      33.23        
 11 Buchanan, Chase C         12 NFS-MR                 33.79      33.51        
 11 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          34.14      33.51        
 13 Santiago, Will            11 Unattached-MR          35.91      34.22        
 14 Canela, Leandro           11 Unattached-MR          34.99      34.36        
 15 Diaz, Ian                 12 Unattached-MR          34.80      34.47        
 16 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR                 39.23      34.51        
 17 Casalaina, Vince T        12 LBA-MR                 37.81      36.21        
 18 Reali, Massimo            11 Middies Wave-MR        37.73      36.22        
 19 Rogliano, Matthew J       11 Middies Wave-MR        36.92      37.48        
 20 Pollio, Max               11 Middies Wave-MR        39.17      37.59        
 21 Almanzar, Luis            12 Unattached-MR          36.99      38.04        
 22 Zhou, Jefferson           12 CFJV-MR                38.17      38.30        
 23 Richards, Aaron J         12 NFS-MR                 42.69      38.50        
 24 Sanchez, Vladimir         11 Unattached-MR          40.99      40.27        
 25 Pryce, Kyle K             12 NFS-MR                 45.21      40.65        
 26 Reali, Luca A             11 Middies Wave-MR        43.47      44.45        
 27 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ          48.69      45.22        
 29 Perez, Dwight             12 Unattached-MR          59.60      46.58        
 30 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:00.89      49.19        
 -- Guerrero, Javier A        12 CAS-MR                 33.74         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        11 CAS-MR               1:08.11    1:07.01        
                  32.12     1:07.01 (34.89)                                        
  2 Guerrero, Javier A        12 CAS-MR               1:15.85    1:09.19        
                  33.56     1:09.19 (35.63)                                        
  3 Domanico, Aidan M         12 Unattached-MR        1:03.99    1:10.18        
                  32.56     1:10.18 (37.62)                                        
  4 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:12.61    1:10.60        
                  33.77     1:10.60 (36.83)                                        
  5 Terri, Kyle D             11 Middies Wave-MR      1:11.56    1:12.92        
                  35.33     1:12.92 (37.59)                                        
  6 Buchanan, Chase C         12 NFS-MR               1:16.72    1:16.42        
                  36.38     1:16.42 (40.04)                                        
  7 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:13.10    1:16.68        
                  36.61     1:16.68 (40.07)                                        
  8 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR               1:29.90    1:18.87        
                  36.84     1:18.87 (42.03)                                        
  9 Diaz, Ian                 12 Unattached-MR        1:21.00    1:18.93        
                  34.76     1:18.93 (44.17)                                        
 10 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:17.01    1:20.28        
                  39.46     1:20.28 (40.82)                                        
 11 Halls, Ryan A             12 NFS-MR               1:21.26    1:20.51        
                  38.16     1:20.51 (42.35)                                        
 12 Canela, Leandro           11 Unattached-MR        1:20.99    1:20.63        
                  38.42     1:20.63 (42.21)                                        
 13 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              1:19.52    1:22.93        
                  40.10     1:22.93 (42.83)                                        
 14 Guglielmo, Gerard J       12 LBA-MR               1:31.17    1:25.97        
                  38.13     1:25.97 (47.84)                                        
 15 Pollio, Max               11 Middies Wave-MR      1:27.06    1:26.09        
                  43.29     1:26.09 (42.80)                                        
 16 Rogliano, Matthew J       11 Middies Wave-MR      1:24.38    1:26.27        
                  41.33     1:26.27 (44.94)                                        
 17 Zhou, Jefferson           12 CFJV-MR              1:28.95    1:33.81        
 18 Richards, Aaron J         12 NFS-MR               1:36.85    1:35.73        
 19 Santos, Steven            11 Unattached-MR        1:48.77    1:37.68        
                  44.07     1:37.68 (53.61)                                        
 20 Reali, Luca A             11 Middies Wave-MR      1:34.02    1:37.78        
 21 Tammaro, Gianni           12 Middies Wave-MR      1:52.29    1:37.95        
                  45.17     1:37.95 (52.78)                                        
 22 Sanchez, Vladimir         11 Unattached-MR        1:21.90    1:41.42        
 24 Perez, Dwight             12 Unattached-MR        1:57.99    1:50.48        
                  50.11   1:50.48 (1:00.37)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Thompson, Tyler L         12 CAS-MR               2:29.65    2:18.41        
                  30.34     1:05.16 (34.82)     1:42.11 (36.95)     2:18.41 (36.30)
  8 Washington, Morgon        11 CAS-MR               2:32.93    2:28.94        
                  33.92     1:11.13 (37.21)     1:50.26 (39.13)     2:28.94 (38.68)
 14 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               2:55.55    2:52.26        
                  38.58     1:22.29 (43.71)     2:07.84 (45.55)     2:52.26 (44.42)
 16 Canela, Leandro           11 Unattached-MR        3:02.99    3:00.09        
                  39.86     1:26.96 (47.10)     2:13.02 (46.06)     3:00.09 (47.07)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Domanico, Aidan M         12 Unattached-MR          32.99      36.81        
  6 Zhang, Ruimin             12 CFJV-MR                37.24      37.02        
  7 Washington, Morgon        11 CAS-MR                 39.64      37.60        
 10 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR                 46.10      39.06        
 12 Guerrero, Javier A        12 CAS-MR                 41.77      39.60        
 14 Ramos, Manuel             12 Unattached-MR          44.30      41.51        
 15 Casalaina, Vince T        12 LBA-MR                 46.40      42.68        
 16 Halls, Ryan A             12 NFS-MR                 43.58      42.87        
 17 Reali, Massimo            11 Middies Wave-MR        44.15      44.15        
 19 Almanzar, Luis            12 Unattached-MR          49.00      47.47        
 22 Sanchez, Vladimir         11 Unattached-MR          50.99      49.44        
 24 Reali, Luca A             11 Middies Wave-MR        50.44      53.34        
 25 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ        1:00.79      53.60        
 26 Pryce, Kyle K             12 NFS-MR               1:03.41      54.78        
 35 Tammaro, Gianni           12 Middies Wave-MR        57.37      59.76        
 37 Perez, Dwight             12 Unattached-MR        1:01.80    1:01.82        
 44 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:02.89    1:05.04        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:23.83    1:22.66        
                  41.33     1:22.66 (41.33)                                        
  2 Terri, Kyle D             11 Middies Wave-MR      1:24.12    1:24.83        
                  42.30     1:24.83 (42.53)                                        
  3 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              1:38.00    1:30.86        
                  45.32     1:30.86 (45.54)                                        
  4 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:29.77    1:33.31        
  5 Reali, Massimo            11 Middies Wave-MR      1:34.70    1:34.28        
                  45.88     1:34.28 (48.40)                                        
  6 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR               1:46.49    1:34.43        
                  45.98     1:34.43 (48.45)                                        
  7 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:36.28    1:36.23        
                  46.69     1:36.23 (49.54)                                        
  8 Rogliano, Matthew J       11 Middies Wave-MR      1:36.13    1:38.70        
                  48.29     1:38.70 (50.41)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               3:10.03    3:00.02        
                  43.50     1:28.50 (45.00)     2:15.81 (47.31)     3:00.02 (44.21)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Ruimin             12 CFJV-MR                40.86      39.18        
  2 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          41.90      41.86        
  3 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          43.18      42.24        
  4 Vazquez, Luis             12 Unattached-MR          40.95      42.30        
  5 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR                 44.33      42.34        
  6 Guerrero, Javier A        12 CAS-MR                 46.68      43.31        
  7 Diaz, Ian                 12 Unattached-MR          49.66      45.06        
  8 Zhou, Jefferson           12 CFJV-MR                45.80      45.50        
  9 Casalaina, Vince T        12 LBA-MR               1:02.22      53.39        
 10 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ        1:07.89      58.72        
 11 Pollio, Max               11 Middies Wave-MR        56.71      58.79        
 12 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:06.89    1:03.65        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:31.33    1:28.01        
                  41.93     1:28.01 (46.08)                                        
 12 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               1:43.14    1:32.09        
                  43.33     1:32.09 (48.76)                                        
 14 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:34.15    1:34.60        
                  46.27     1:34.60 (48.33)                                        
 16 Vazquez, Luis             12 Unattached-MR        1:25.10    1:36.94        
                  44.19     1:36.94 (52.75)                                        
 19 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:30.00    1:39.93        
                  47.01     1:39.93 (52.92)                                        
 20 Buchanan, Chase C         12 NFS-MR               1:44.69    1:40.31        
                  47.71     1:40.31 (52.60)                                        
 23 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:48.79    1:50.74        
                  54.61     1:50.74 (56.13)                                        
 24 Guglielmo, Gerard J       12 LBA-MR               2:24.39    1:58.58        
                  56.32   1:58.58 (1:02.26)                                        
 25 Pryce, Kyle K             12 NFS-MR                    NT    2:11.68        
                1:00.12   2:11.68 (1:11.56)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        3:11.09    3:12.77        
                  44.06     1:32.51 (48.45)     2:22.05 (49.54)     3:12.77 (50.72)
  8 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               3:45.00    3:20.34        
                  46.48     1:37.18 (50.70)     2:29.49 (52.31)     3:20.34 (50.85)
 10 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        3:33.02    3:24.23        
                  47.37     1:40.38 (53.01)     2:34.67 (54.29)     3:24.23 (49.56)
 11 Vazquez, Luis             12 Unattached-MR        3:05.10    3:25.05        
                  44.19     1:35.49 (51.30)     2:31.28 (55.79)     3:25.05 (53.77)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guglielmo, Gerard J       12 LBA-MR                 44.83      35.80        
  2 Santiago, Will            11 Unattached-MR          39.99      37.24        
  3 Halls, Ryan A             12 NFS-MR                 42.35      41.43        
  4 Ramos, Manuel             12 Unattached-MR          43.90      41.57        
  5 Buchanan, Chase C         12 NFS-MR                 41.32      42.22        
  6 Almanzar, Luis            12 Unattached-MR          44.99      44.78        
  7 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ        1:02.79      49.39        
  8 Richards, Aaron J         12 NFS-MR                 54.27      57.70        
  9 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:09.89    1:07.35        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Tyler L         12 CAS-MR               1:17.67    1:07.37        
                  31.58     1:07.37 (35.79)                                        
  2 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:19.00    1:28.82        
                  40.57     1:28.82 (48.25)                                        
  3 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:33.54    1:29.03        
                  43.79     1:29.03 (45.24)                                        
  4 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              1:25.85    1:29.57        
                  43.24     1:29.57 (46.33)                                        
  5 Santiago, Will            11 Unattached-MR        1:25.99    1:32.30        
                  41.15     1:32.30 (51.15)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Tyler L         12 CAS-MR               2:36.99    2:35.80        
                  32.82     1:11.56 (38.74)     1:54.71 (43.15)     2:35.80 (41.09)
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               3:30.00    3:01.61        
                  40.70     1:29.88 (49.18)     2:18.71 (48.83)     3:01.61 (42.90)
  2 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               3:30.00    3:02.50        
                  42.30     1:27.71 (45.41)     2:23.26 (55.55)     3:02.50 (39.24)
  3 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              3:07.56    3:10.17        
                  43.82     1:32.89 (49.07)     2:29.50 (56.61)     3:10.17 (40.67)
  4 Gonzalez, James           11 APEX-MR              3:13.43    3:10.69        
                  41.04     1:28.56 (47.52)   3:10.69 (1:42.13)                    
  5 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                3:35.00    3:16.31        
                  46.99     1:34.62 (47.63)   2:36.22 (1:01.60)     3:16.31 (40.09)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR                27.60      28.48        
  2 Moran, Keilan S           13 Unattached-MR          28.90      28.90        
  3 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 31.21      29.49        
  4 Samko, Jack P             13 HS-MR                  30.51      30.38        
  5 Mezzoli, Davide           13 Unattached-MR          30.75      30.83        
  6 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                30.81      30.98        
  7 Rodrigues, Marcos         13 Unattached-MR          32.77      31.03        
  8 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR                 32.02      31.08        
  9 Byrd, Nicholas G          14 Middies Wave-MR        30.57      31.62        
 10 Buccino, Michael A        13 LBA-MR                 33.95      32.14        
 11 Velasquez, Vicente O      13 Unattached-MR          34.45      32.39        
 12 Terri, Julian K           13 Middies Wave-MR        31.00      32.56        
 13 Yi, Lucas                 13 Middies Wave-MR        31.36      32.64        
 14 Morales, Kaelen J         13 Unattached-MR          36.38      32.67        
 15 Paragas, Luke             13 Unattached-MR          36.66      32.97        
 16 DU, Ethan                 13 Unattached-MR          31.00      33.08        
 17 Galler, Aidan             14 CFJV-MR                33.27      33.57        
 18 Sewell, Jordan A          14 Unattached-MR          31.90      33.79        
 19 Bradley, Jake W           14 LBA-MR                 36.62      34.12        
 20 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ          36.12      36.46        
 21 Ciobanu, Joshua P         13 LBA-MR                 40.62      37.26        
 22 Luna Gonzalez, Carlos R   13 Unattached-MR          55.20      47.00        
 23 Wilkins, Brandon C        13 NFS-MR                    NT      52.47        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Joseph K        14 CAS-MR               1:09.57    1:01.51        
                  29.87     1:01.51 (31.64)                                        
  2 Sanchez, Ronald           14 APEX-MR              1:07.47    1:02.39        
                  30.65     1:02.39 (31.74)                                        
  3 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               1:05.92    1:04.58        
                  31.05     1:04.58 (33.53)                                        
  4 Haskins, Alade            14 CAS-MR               1:10.23    1:06.26        
                  30.39     1:06.26 (35.87)                                        
  5 Dagnogo, Ousman           13 CAS-MR               1:13.39    1:06.58        
                  31.35     1:06.58 (35.23)                                        
  6 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              1:12.30    1:08.82        
                  33.00     1:08.82 (35.82)                                        
  7 Mezzoli, Davide           13 Unattached-MR        1:09.49    1:09.07        
                  33.62     1:09.07 (35.45)                                        
  8 Rodrigues, Marcos         13 Unattached-MR        1:11.49    1:10.15        
  9 Pineda, Joaquin M         14 Unattached-MR        1:10.99    1:11.67        
                  35.57     1:11.67 (36.10)                                        
 10 Buccino, Michael A        13 LBA-MR               1:18.77    1:12.42        
                  34.71     1:12.42 (37.71)                                        
 11 Paragas, Luke             13 Unattached-MR        1:22.49    1:15.10        
                  36.26     1:15.10 (38.84)                                        
 12 Sewell, Jordan A          14 Unattached-MR        1:12.00    1:15.84        
                  35.17     1:15.84 (40.67)                                        
 13 Bradley, Jake W           14 LBA-MR               1:20.07    1:16.79        
                  36.48     1:16.79 (40.31)                                        
 14 Yi, Lucas                 13 Middies Wave-MR      1:10.46    1:17.21        
                  35.57     1:17.21 (41.64)                                        
 15 Galler, Aidan             14 CFJV-MR              1:13.34    1:17.53        
                  35.80     1:17.53 (41.73)                                        
 16 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:21.81    1:22.26        
                  40.43     1:22.26 (41.83)                                        
 17 Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR              1:23.84    1:22.77        
                  38.87     1:22.77 (43.90)                                        
 18 Ciobanu, Joshua P         13 LBA-MR               1:37.53    1:27.61        
 19 Luna Gonzalez, Carlos R   13 Unattached-MR        1:55.99    1:48.90        
                  49.89     1:48.90 (59.01)                                        
 20 Wilkins, Brandon C        13 NFS-MR                    NT    2:07.83        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Sanchez, Ronald           14 APEX-MR              2:23.66    2:13.82        
                  30.80     1:04.12 (33.32)     1:38.81 (34.69)     2:13.82 (35.01)
  6 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              2:28.83    2:21.65        
                  33.18     1:09.55 (36.37)     1:47.04 (37.49)     2:21.65 (34.61)
  7 Thompson, Joseph K        14 CAS-MR               2:33.09    2:21.85        
                  32.79     1:08.80 (36.01)     1:46.77 (37.97)     2:21.85 (35.08)
  9 Samko, Jack P             13 HS-MR                2:29.91    2:30.72        
                  33.93     1:11.60 (37.67)     1:51.27 (39.67)     2:30.72 (39.45)
 10 Byrd, Nicholas G          14 Middies Wave-MR      2:29.11    2:34.42        
                  35.75     1:15.09 (39.34)     1:55.50 (40.41)     2:34.42 (38.92)
 12 Velasquez, Vicente O      13 Unattached-MR        2:49.63    2:39.74        
                  36.08     1:17.48 (41.40)     1:59.54 (42.06)     2:39.74 (40.20)
 13 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              2:36.59    2:40.12        
                  34.70     1:15.38 (40.68)     1:59.30 (43.92)     2:40.12 (40.82)
 15 Galler, Aidan             14 CFJV-MR              2:42.72    2:59.68        
                  37.17     1:23.12 (45.95)     2:12.82 (49.70)     2:59.68 (46.86)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR                33.17      33.86        
  3 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 36.17      34.64        
  8 Muminovic, Alem           14 Unattached-MR          38.88      37.70        
  9 Rodrigues, Marcos         13 Unattached-MR          40.77      38.04        
 11 Morales, Kaelen J         13 Unattached-MR          42.26      39.22        
 13 Paragas, Luke             13 Unattached-MR          52.10      40.46        
 33 Luna Gonzalez, Carlos R   13 Unattached-MR        1:05.99      59.38        
 48 Wilkins, Brandon C        13 NFS-MR                    NT    1:12.66        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Joseph K        14 CAS-MR               1:24.32    1:18.07        
                  37.75     1:18.07 (40.32)                                        
  2 Mattone, Vincent          14 Unattached-MR        1:17.17    1:20.03        
                  37.97     1:20.03 (42.06)                                        
  3 Dagnogo, Ousman           13 CAS-MR               1:31.44    1:20.50        
                  38.83     1:20.50 (41.67)                                        
  4 Haskins, Alade            14 CAS-MR               1:24.27    1:21.38        
                  39.61     1:21.38 (41.77)                                        
  5 Rodrigues, Marcos         13 Unattached-MR        1:23.77    1:22.24        
  6 Muminovic, Alem           14 Unattached-MR        1:23.00    1:22.78        
                  40.50     1:22.78 (42.28)                                        
  7 Yi, Lucas                 13 Middies Wave-MR      1:21.54    1:28.10        
                  42.85     1:28.10 (45.25)                                        
  8 Paragas, Luke             13 Unattached-MR        1:44.49    1:30.23        
                  45.87     1:30.23 (44.36)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Muminovic, Alem           14 Unattached-MR        2:45.95    2:51.99        
                  40.34     1:23.71 (43.37)     2:09.59 (45.88)     2:51.99 (42.40)
  6 Terri, Julian K           13 Middies Wave-MR      3:00.37    3:09.58        
                  44.33     1:32.01 (47.68)     2:22.04 (50.03)     3:09.58 (47.54)
  7 Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR              3:24.34    3:20.30        
                  47.20     1:37.75 (50.55)     2:29.38 (51.63)     3:20.30 (50.92)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muroski, Jason            13 CFJV-MR                36.20      37.34        
  2 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR                40.43      37.38        
  3 Morales, Kaelen J         13 Unattached-MR          49.99      45.92        
  4 Pineda, Joaquin M         14 Unattached-MR          49.60      47.22        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Muroski, Jason            13 CFJV-MR              1:17.19    1:20.67        
                  38.45     1:20.67 (42.22)                                        
  4 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR              1:22.01    1:20.82        
                  37.92     1:20.82 (42.90)                                        
  5 Haskins, Alade            14 CAS-MR               1:31.44    1:24.43        
                  40.37     1:24.43 (44.06)                                        
  7 Mattone, Vincent          14 Unattached-MR        1:27.96    1:27.29        
                  42.40     1:27.29 (44.89)                                        
 11 Dagnogo, Ousman           13 CAS-MR               1:33.53    1:31.46        
                  43.11     1:31.46 (48.35)                                        
 13 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        1:32.41    1:32.62        
                  44.37     1:32.62 (48.25)                                        
 15 Buccino, Michael A        13 LBA-MR               1:47.57    1:34.99        
                  44.46     1:34.99 (50.53)                                        
 17 Byrd, Nicholas G          14 Middies Wave-MR      1:28.94    1:37.81        
                  46.84     1:37.81 (50.97)                                        
 18 Bradley, Jake W           14 LBA-MR               1:44.67    1:38.61        
                  47.13     1:38.61 (51.48)                                        
 21 Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR              1:43.86    1:42.86        
                  48.85     1:42.86 (54.01)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Zhang, John               14 Unattached-MR             NT    2:47.13        
                  37.00     1:19.73 (42.73)     2:04.52 (44.79)     2:47.13 (42.61)
  3 Muroski, Jason            13 CFJV-MR              2:45.23    2:50.70        
                  38.88     1:22.65 (43.77)     2:08.00 (45.35)     2:50.70 (42.70)
  7 DU, Ethan                 13 Unattached-MR             NT    3:20.21        
                  44.81     1:35.82 (51.01)     2:29.29 (53.47)     3:20.21 (50.92)
  9 Maslov, Alexander         13 Aquaracers-NJ        3:19.79    3:23.40        
                  47.16     1:39.06 (51.90)     2:33.44 (54.38)     3:23.40 (49.96)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR                35.15      31.09        
  2 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR                34.14      31.85        
  3 Samko, Jack P             13 HS-MR                  32.77      32.62        
  4 Equiano, Jason A          13 APEX-MR                36.74      33.07        
  5 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR                 34.59      33.46        
  6 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 39.20      34.09        
  7 Mezzoli, Davide           13 Unattached-MR          35.49      34.99        
  8 Buccino, Michael A        13 LBA-MR                 39.18      35.33        
  9 Velasquez, Vicente O      13 Unattached-MR          41.95      36.27        
 10 Morales, Kaelen J         13 Unattached-MR          34.99      36.75        
 11 Sewell, Jordan A          14 Unattached-MR          35.00      37.79        
 12 Barbulet, David           13 CFJV-MR                38.48      37.96        
 13 Bradley, Jake W           14 LBA-MR                 45.00      40.51        
 14 Ciobanu, Joshua P         13 LBA-MR                 45.24      41.08        
 15 Wilkins, Brandon C        13 NFS-MR                    NT    1:19.94        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dagnogo, Ousman           13 CAS-MR               1:20.23    1:09.36        
                  32.58     1:09.36 (36.78)                                        
  2 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR              1:08.67    1:10.01        
                  32.52     1:10.01 (37.49)                                        
  3 Mattone, Vincent          14 Unattached-MR        1:14.59    1:13.51        
                  34.20     1:13.51 (39.31)                                        
  4 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               1:22.52    1:14.67        
                  34.72     1:14.67 (39.95)                                        
  5 Haskins, Alade            14 CAS-MR               1:19.04    1:17.54        
                  34.35     1:17.54 (43.19)                                        
  6 Moran, Keilan S           13 Unattached-MR        1:14.00    1:18.88        
                  35.52     1:18.88 (43.36)                                        
  7 Mezzoli, Davide           13 Unattached-MR        1:20.49    1:19.87        
                  37.75     1:19.87 (42.12)                                        
  8 Velasquez, Vicente O      13 Unattached-MR        1:40.00    1:26.22        
                  38.55     1:26.22 (47.67)                                        
  9 Terri, Julian K           13 Middies Wave-MR      1:24.44    1:34.24        
                  41.74     1:34.24 (52.50)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR              2:34.08    2:42.30        
                  34.43     1:15.03 (40.60)     1:58.27 (43.24)     2:42.30 (44.03)
  2 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              3:11.49    2:58.59        
                  36.90     1:20.61 (43.71)     2:10.42 (49.81)     2:58.59 (48.17)
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               14 Unattached-MR        2:28.00    2:28.37        
                  30.59     1:08.47 (37.88)     1:51.04 (42.57)     2:28.37 (37.33)
  2 Moran, Keilan S           13 Unattached-MR        2:48.00    2:36.57        
                  33.04     1:12.45 (39.41)     2:01.32 (48.87)     2:36.57 (35.25)
  3 Sanchez, Ronald           14 APEX-MR              2:53.54    2:41.54        
                  33.15     1:15.42 (42.27)     2:06.39 (50.97)     2:41.54 (35.15)
  4 Mattone, Vincent          14 Unattached-MR        2:53.26    2:43.00        
                  33.69     1:15.54 (41.85)     2:04.94 (49.40)     2:43.00 (38.06)
  5 Thompson, Joseph K        14 CAS-MR               3:01.58    2:43.52        
                  33.92     1:16.15 (42.23)     2:07.93 (51.78)     2:43.52 (35.59)
  6 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               3:15.00    2:47.59        
                  34.33     1:19.88 (45.55)     2:08.54 (48.66)     2:47.59 (39.05)
  7 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              3:02.42    2:48.94        
                  35.19     1:19.72 (44.53)     2:13.16 (53.44)     2:48.94 (35.78)
  8 Samko, Jack P             13 HS-MR                2:43.86    2:49.69        
                  34.06     1:17.92 (43.86)     2:10.75 (52.83)     2:49.69 (38.94)
  9 DU, Ethan                 13 Unattached-MR        2:50.00    2:56.58        
                  37.76     1:22.65 (44.89)     2:16.03 (53.38)     2:56.58 (40.55)
 10 Barbulet, David           13 CFJV-MR              3:02.17    3:06.09        
                  40.29     1:24.48 (44.19)     2:24.29 (59.81)     3:06.09 (41.80)
 11 Pineda, Joaquin M         14 Unattached-MR        3:10.99    3:10.35        
                  39.26     1:26.53 (47.27)     2:24.84 (58.31)     3:10.35 (45.51)
 12 Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR              3:23.75    3:16.74        
                  46.30     1:34.78 (48.48)     2:33.45 (58.67)     3:16.74 (43.29)
 
Men 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gwo, Albert J             21 Unattached-MR          23.69      23.25        
  2 Kistorp, Jonas            22 Unattached-MR          23.55      23.77        
  3 Dang, Kevin K             21 Unattached-MR          24.02      23.80        
  4 Whalen, Jack Henry        16 CFJV-MR                26.01      26.15        
  5 Sanchez, Roger            16 APEX-MR                27.34      26.80        
  6 Halls, Sean C             15 NFS-MR                 27.63      26.96        
  7 Dagnogo, Mohamed          16 CAS-MR                 29.77      28.71        
  8 Pena, Becquer D           15 APEX-MR                30.63      29.18        
  9 Legendre, Malik E         15 NFS-MR                 30.83      29.62        
 10 Wang, Harry H             16 APEX-MR                29.00      29.65        
 11 Gonzalez, Kevin           16 APEX-MR                30.96      30.79        
 12 Ramirez, Juntin S         17 Unattached-MR          35.00      33.51        
 13 Siguencia, Marvin         15 Unattached-MR          36.99      37.24        
 14 Velasquez, Andre          15 NFS-MR                    NT      38.96        
 
Men 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dang, Kevin K             21 Unattached-MR          52.87      53.55        
                  25.80       53.55 (27.75)                                        
  2 Gwo, Albert J             21 Unattached-MR          51.99      53.69        
                  25.28       53.69 (28.41)                                        
  3 Liu, Hayden               19 Unattached-MR          52.99      54.56        
                  26.46       54.56 (28.10)                                        
  4 Kistorp, Jonas            22 Unattached-MR             NT      56.41        
                  25.80       56.41 (30.61)                                        
  5 Sanchez, Roger            16 APEX-MR                59.11      58.68        
                  27.65       58.68 (31.03)                                        
  6 Oliveira, Fernando        15 Unattached-MR          59.75    1:01.67        
                  28.83     1:01.67 (32.84)                                        
  7 Halls, Sean C             15 NFS-MR               1:02.93    1:01.96        
                  29.34     1:01.96 (32.62)                                        
  8 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              1:01.60    1:03.34        
                  29.89     1:03.34 (33.45)                                        
  9 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              1:07.91    1:03.75        
                  31.25     1:03.75 (32.50)                                        
 10 Roychoudhury, Devayan     15 Middies Wave-MR      1:02.31    1:05.80        
                  31.03     1:05.80 (34.77)                                        
 11 Dagnogo, Mohamed          16 CAS-MR               1:10.05    1:08.24        
 12 Legendre, Malik E         15 NFS-MR               1:08.80    1:09.36        
                  32.78     1:09.36 (36.58)                                        
 13 Gonzalez, Kevin           16 APEX-MR              1:08.43    1:09.68        
                  33.52     1:09.68 (36.16)                                        
 14 Ramirez, Juntin S         17 Unattached-MR        1:13.80    1:17.88        
                  35.04     1:17.88 (42.84)                                        
 15 Siguencia, Marvin         15 Unattached-MR        1:17.99    1:22.32        
                  38.42     1:22.32 (43.90)                                        
 16 Velasquez, Andre          15 NFS-MR                    NT    1:27.25        
                  43.15     1:27.25 (44.10)                                        
 
Men 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 Unattached-MR        2:06.95    2:09.18        
                  30.51     1:02.96 (32.45)     1:35.91 (32.95)     2:09.18 (33.27)
  4 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              2:25.44    2:20.60        
                  32.59     1:09.04 (36.45)     1:46.42 (37.38)     2:20.60 (34.18)
  5 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              2:29.22    2:20.85        
                  31.86     1:08.23 (36.37)     1:45.93 (37.70)     2:20.85 (34.92)
 11 Gonzalez, Kevin           16 APEX-MR              2:28.63    2:34.92        
                  35.43     1:14.73 (39.30)     1:55.57 (40.84)     2:34.92 (39.35)
 17 Siguencia, Marvin         15 Unattached-MR        3:20.80    3:02.38        
                                1:25.87 ( )     2:15.05 (49.18)     3:02.38 (47.33)
 
Men 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             17 CFJV-MR                29.00      30.95        
  4 Halls, Sean C             15 NFS-MR                 40.69      34.96        
 21 Velasquez, Andre          15 NFS-MR                    NT      48.97        
 
Men 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          18 Unattached-MR        1:02.10    1:05.89        
                  31.17     1:05.89 (34.72)                                        
  2 Oliveira, Fernando        15 Unattached-MR        1:06.75    1:09.58        
                  33.99     1:09.58 (35.59)                                        
  3 Sanchez, Roger            16 APEX-MR              1:09.70    1:11.14        
                  34.03     1:11.14 (37.11)                                        
  4 Abrams, Arty A            16 Unattached-MR        1:11.81    1:13.71        
                  36.17     1:13.71 (37.54)                                        
  5 Roychoudhury, Devayan     15 Middies Wave-MR      1:09.42    1:17.71        
                  38.29     1:17.71 (39.42)                                        
 
Men 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 Unattached-MR             NT    2:26.60        
                  33.90     1:10.80 (36.90)     1:48.90 (38.10)     2:26.60 (37.70)
  2 Bellio, Sam J             17 CFJV-MR              2:19.68    2:28.03        
                  34.47     1:11.85 (37.38)     1:51.30 (39.45)     2:28.03 (36.73)
  3 Oliveira, Fernando        15 Unattached-MR        2:19.95    2:28.67        
                  33.48     1:10.89 (37.41)     1:50.03 (39.14)     2:28.67 (38.64)
 
Men 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A            16 Unattached-MR          37.58      35.69        
  2 Ramirez, Juntin S         17 Unattached-MR          51.99      45.53        
 
Men 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Dexter H          15 CAS-MR               1:20.31    1:15.74        
                  35.99     1:15.74 (39.75)                                        
  2 Guzman-Reyes, Edgar       16 CAS-MR               1:21.40    1:19.70        
                  37.96     1:19.70 (41.74)                                        
  6 Dagnogo, Mohamed          16 CAS-MR               1:28.29    1:26.19        
                  41.74     1:26.19 (44.45)                                        
  8 Wang, Harry H             16 APEX-MR              1:25.10    1:27.97        
                  42.52     1:27.97 (45.45)                                        
 10 Legendre, Malik E         15 NFS-MR               1:25.09    1:28.15        
                  42.19     1:28.15 (45.96)                                        
 
Men 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Dexter H          15 CAS-MR               2:48.99    2:46.58        
                  38.40     1:21.57 (43.17)     2:05.08 (43.51)     2:46.58 (41.50)
  4 Abrams, Arty A            16 Unattached-MR        2:50.96    2:50.72        
                  37.84     1:20.70 (42.86)     2:05.17 (44.47)     2:50.72 (45.55)
  5 Guzman-Reyes, Edgar       16 CAS-MR               3:04.22    2:56.00        
                  37.87     1:21.28 (43.41)     2:08.28 (47.00)     2:56.00 (47.72)
 
Men 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          18 Unattached-MR          25.90      26.62        
  2 Whalen, Jack Henry        16 CFJV-MR                32.68      27.97        
  3 Halls, Sean C             15 NFS-MR                 29.20      28.27        
  4 Legendre, Malik E         15 NFS-MR                 36.68      41.26        
  5 Velasquez, Andre          15 NFS-MR                    NT      49.84        
 
Men 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          18 Unattached-MR          57.00    1:00.34        
                  27.87     1:00.34 (32.47)                                        
  2 Wang, Harry H             16 APEX-MR              1:05.15    1:04.00        
                  30.50     1:04.00 (33.50)                                        
  3 Vizhco, Dexter H          15 CAS-MR               1:07.31    1:06.29        
                  30.94     1:06.29 (35.35)                                        
  4 Guzman-Reyes, Edgar       16 CAS-MR               1:08.39    1:08.81        
                  32.33     1:08.81 (36.48)                                        
  5 Dagnogo, Mohamed          16 CAS-MR               1:19.04    1:24.23        
                  38.05     1:24.23 (46.18)                                        
 -- Oliveira, Fernando        15 Unattached-MR        1:07.75         DQ        
      Declared false start
 
Men 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 Unattached-MR        2:17.00    2:23.74        
                  31.40     1:07.31 (35.91)     1:46.09 (38.78)     2:23.74 (37.65)
  2 Guzman-Reyes, Edgar       16 CAS-MR               2:46.13    2:38.04        
                  32.94     1:11.16 (38.22)     1:53.03 (41.87)     2:38.04 (45.01)
 
Men 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Hayden               19 Unattached-MR        2:07.99    2:15.19        
                  28.23     1:02.83 (34.60)     1:44.02 (41.19)     2:15.19 (31.17)
  2 Vizhco, Dexter H          15 CAS-MR               2:33.50    2:27.99        
                  31.06     1:11.31 (40.25)     1:54.06 (42.75)     2:27.99 (33.93)
  3 Roychoudhury, Devayan     15 Middies Wave-MR      2:27.77    2:38.94        
                  32.77     1:14.10 (41.33)     2:00.70 (46.60)     2:38.94 (38.24)
  4 Abrams, Arty A            16 Unattached-MR        2:22.12    2:41.70        
                  32.19     1:13.27 (41.08)     2:02.26 (48.99)     2:41.70 (39.44)
  5 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              3:01.35    2:44.73        
                  33.49     1:18.27 (44.78)     2:09.43 (51.16)     2:44.73 (35.30)
  6 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              2:51.17    2:46.05        
                  34.63     1:17.33 (42.70)     2:10.19 (52.86)     2:46.05 (35.86)