Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/24/2019 03:55 PM
            2019 MR NCAC Third LCM Sprint Invitational - 6/23/2019             
                              Sanction #: 190606                               
                                    Results                                    
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mordaunt, Victoria        12 Middies Wave-MR        31.73      31.21        
  2 Deng, Alexa G             12 FREE-MR                30.74      31.25        
  3 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 31.59      31.38        
  4 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                30.71      31.92        
  5 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 32.97      32.15        
  6 D'Amelio, Theodora M      11 FREE-MR                32.49      32.44        
  7 Lombardo, Kayla           11 Middies Wave-MR        32.64      32.60        
  8 Largen, Caroline          12 Heatwaves-MR           30.00      33.12        
  9 Miller, Imogen A          11 FREE-MR                35.33      33.55        
 10 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR                33.93      33.60        
 11 Cashman, Clara R          12 FREE-MR                35.38      34.08        
 12 Lin, Angelina J           11 UNFRE-MR               35.04      34.17        
 13 Huang, Cheri K            10 HS-MR                  34.59      34.24        
 14 Wu, Serena Y              12 Middies Wave-MR        33.02      34.37        
 15 Hendrickson, Riley D      11 Middies Wave-MR        37.26      34.49        
 16 Suzuki, Riko              11 Middies Wave-MR        35.19      34.70        
 17 Ewald, Sydney             12 NCAC-MR                34.68      34.96        
 18 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                 35.89      34.98        
 19 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 34.50      35.22        
 20 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                35.52      35.64        
 20 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                  36.82      35.64        
 22 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR                36.07      35.85        
 23 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 37.66      35.95        
 24 Chuk, Megan               12 FREE-MR                37.97      36.23        
 24 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                35.84      36.23        
 26 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR                 36.76      36.24        
 27 Alfasi, Alexis L          12 LBA-MR                 40.44      37.76        
 28 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          37.68      37.91        
 29 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                 38.22      38.11        
 30 Li, Summer A               9 APEX-MR                38.81      38.37        
 31 Miller, Caroline A        10 LBA-MR                    NT      38.49        
 32 Liu, Emily H              12 FREE-MR                39.47      39.50        
 33 Policaro, Ava N           11 LBA-MR                 40.44      39.55        
 34 Liu, Alina J              11 FREE-MR                42.58      39.64        
 35 Hall, Brianna             12 LBA-MR                    NT      40.17        
 36 Guille, Olivia L          11 LBA-MR                    NT      40.25        
 37 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                41.24      40.47        
 38 Hinton, Chonn D           11 DESC-NJ                42.27      40.61        
 39 Hao, Alice                12 CFB-MR                    NT      40.68        
 40 Rodriguez, Amanda V       12 APEX-MR                42.66      40.69        
 41 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ          43.35      41.31        
 42 Jarrett, Sery Y            9 Middies Wave-MR        43.92      42.37        
 43 Yildiz, Chantal            7 FREE-MR                45.01      42.60        
 44 Ramos, Aliza D             9 MDST-AD                45.93      43.75        
 45 Triolo, Alexia S          10 FREE-MR                44.61      43.89        
 46 Terri, Sheena C            8 Middies Wave-MR        43.64      44.06        
 47 Cotto, Skylar C           12 APEX-MR                41.33      44.16        
 48 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                43.46      44.40        
 49 Kosyakovskiy, Allison      8 FREE-MR                46.21      45.11        
 50 Tom, Victory W             9 LBA-MR                 54.03      45.28        
 51 Tom, Veronica C            9 LBA-MR                 50.43      45.99        
 52 Proper, Melanie J         10 LBA-MR                 47.25      46.33        
 53 Hoy, Victoria L           11 HS-MR                     NT      46.53        
 54 Pinto, Gabriella           7 Middies Wave-MR        48.21      46.69        
 55 Loaiza, Giselle I         10 DESC-NJ                48.23      47.85        
 56 Kim, Olivia                9 Aquaracers-NJ          51.25      48.34        
 57 Adams, Kailyn C            7 DESC-NJ                54.83      48.94        
 58 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR                 55.72      50.19        
 59 Okhuofu, Emike O          10 DESC-NJ                56.87      51.43        
 60 Vali, Mona                11 Aquaracers-NJ          51.90      51.56        
 61 Cho, April                10 Aquaracers-NJ          53.90      52.13        
 62 Li, Carina Y               8 FREE-MR                54.81      53.07        
 63 Altamira, Hannah A        11 DESC-NJ                   NT      53.88        
 64 Fisher, Zoe M              8 Middies Wave-MR           NT      53.97        
 65 Dominick, Kelcie C         7 Middies Wave-MR           NT      54.16        
 66 Rodriguez, Brenda A       10 APEX-MR                59.00    1:00.92        
 67 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:03.88    1:06.63        
 68 Valverde, Izabella         9 APEX-MR              1:18.94    1:16.45        
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salazar, Emily A          12 APEX-MR              1:09.41    1:09.30        
                  33.87     1:09.30 (35.43)                                        
  2 Babenko, Sasha            12 Aquaracers-NJ        1:10.83    1:12.07        
                  34.59     1:12.07 (37.48)                                        
  3 Cani, Ema                 12 FREE-MR              1:12.05    1:14.61        
                  36.74     1:14.61 (37.87)                                        
  4 D'Amelio, Theodora M      11 FREE-MR              1:11.10    1:14.95        
                  37.01     1:14.95 (37.94)                                        
  5 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              1:14.20    1:14.97        
                  36.60     1:14.97 (38.37)                                        
  6 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               1:15.52    1:17.57        
                  37.89     1:17.57 (39.68)                                        
  7 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR      1:17.27    1:18.81        
                  37.83     1:18.81 (40.98)                                        
  8 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:17.02    1:19.18        
                  38.04     1:19.18 (41.14)                                        
  9 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:15.36    1:19.49        
                  38.05     1:19.49 (41.44)                                        
 10 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR              1:18.06    1:19.66        
                  38.64     1:19.66 (41.02)                                        
 11 Ewald, Sydney             12 NCAC-MR              1:16.00    1:22.74        
 12 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ        1:24.13    1:23.30        
                  40.20     1:23.30 (43.10)                                        
 13 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR               1:24.24    1:24.97        
                  38.84     1:24.97 (46.13)                                        
 14 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR               1:27.08    1:27.65        
                  40.96     1:27.65 (46.69)                                        
 15 Miller, Caroline A        10 LBA-MR               1:32.51    1:29.50        
                  42.06     1:29.50 (47.44)                                        
 16 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:23.71    1:30.12        
                  42.37     1:30.12 (47.75)                                        
 17 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:28.16    1:30.14        
                  42.84     1:30.14 (47.30)                                        
 18 Policaro, Ava N           11 LBA-MR               1:28.36    1:33.52        
                  46.56     1:33.52 (46.96)                                        
 19 Guille, Olivia L          11 LBA-MR               1:34.02    1:36.05        
                  45.73     1:36.05 (50.32)                                        
 20 Ramos, Aliza D             9 MDST-AD              1:38.49    1:36.75        
                  46.37     1:36.75 (50.38)                                        
 21 Terri, Sheena C            8 Middies Wave-MR      1:42.41    1:40.25        
                  44.79     1:40.25 (55.46)                                        
 22 Triolo, Alexia S          10 FREE-MR              1:25.99    1:41.00        
                  46.59     1:41.00 (54.41)                                        
 23 Jarrett, Sery Y            9 Middies Wave-MR      1:43.67    1:41.71        
                  48.11     1:41.71 (53.60)                                        
 24 Loaiza, Giselle I         10 DESC-NJ              1:48.52    1:46.43        
 25 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               1:41.14    1:47.34        
                  51.45     1:47.34 (55.89)                                        
 26 Kim, Olivia                9 Aquaracers-NJ        2:12.89    1:49.13        
                  51.15     1:49.13 (57.98)                                        
 27 Pinto, Gabriella           7 Middies Wave-MR      1:58.42    1:51.83        
                  49.99   1:51.83 (1:01.84)                                        
 28 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR                    NT    1:54.28        
                  55.40     1:54.28 (58.88)                                        
 29 Vali, Mona                11 Aquaracers-NJ        2:11.89    1:54.80        
                  53.47   1:54.80 (1:01.33)                                        
 30 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        2:13.27    1:54.94        
                  53.25   1:54.94 (1:01.69)                                        
 31 ElKhouly, Jana A           9 HS-MR                     NT    1:55.84        
 32 Hoy, Victoria L           11 HS-MR                     NT    1:58.37        
                  53.72   1:58.37 (1:04.65)                                        
 33 Li, Carina Y               8 FREE-MR              2:11.09    2:00.28        
                  57.84   2:00.28 (1:02.44)                                        
 34 Okhuofu, Emike O          10 DESC-NJ              2:14.62    2:08.48        
 35 Fisher, Zoe M              8 Middies Wave-MR           NT    2:09.22        
                1:01.71   2:09.22 (1:07.51)                                        
 36 Altamira, Hannah A        11 DESC-NJ              2:06.07    2:11.06        
                1:00.48   2:11.06 (1:10.58)                                        
 37 Adams, Kailyn C            7 DESC-NJ              2:04.04    2:14.20        
 -- Dominick, Kelcie C         7 Middies Wave-MR           NT         DQ        
      Did not finish
                1:13.61                                                            
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        2:32.91    2:37.44        
                  36.69     1:17.63 (40.94)     2:00.28 (42.65)     2:37.44 (37.16)
  2 Samko, Clara Mae M        12 HS-MR                2:44.10    2:38.73        
                  36.27     1:17.50 (41.23)     1:59.41 (41.91)     2:38.73 (39.32)
  3 Babenko, Sasha            12 Aquaracers-NJ        2:32.21    2:39.29        
                  35.74     1:15.67 (39.93)     1:58.82 (43.15)     2:39.29 (40.47)
  4 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                2:54.13    2:52.82        
                                1:21.77 ( )   2:52.82 (1:31.05)                    
  5 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR      2:54.58    2:53.71        
                  39.31     1:24.29 (44.98)     2:10.92 (46.63)     2:53.71 (42.79)
  6 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              3:23.37    3:35.19        
                  47.33     1:44.78 (57.45)     2:43.12 (58.34)     3:35.19 (52.07)
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 36.46      35.89        
  2 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 38.26      37.04        
  3 Mordaunt, Victoria        12 Middies Wave-MR        37.51      37.12        
  4 Wu, Serena Y              12 Middies Wave-MR        38.33      38.30        
  5 Lin, Angelina J           11 UNFRE-MR               39.44      38.91        
  6 Samko, Clara Mae M        12 HS-MR                  37.52      39.22        
  7 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                41.32      39.94        
  8 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR                40.01      40.18        
  9 Miller, Imogen A          11 FREE-MR                40.95      40.94        
 10 Salazar, Emily A          12 APEX-MR                40.89      41.34        
 11 Suzuki, Riko              11 Middies Wave-MR        42.67      41.46        
 12 Richardson, Davia K       10 Middies Wave-MR        41.21      41.48        
 13 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR        42.19      41.69        
 14 Hendrickson, Riley D      11 Middies Wave-MR        42.96      41.71        
 15 Chuk, Megan               12 FREE-MR                45.60      43.53        
 16 Cashman, Clara R          12 FREE-MR                44.87      43.57        
 17 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR                46.72      43.76        
 18 Huang, Cheri K            10 HS-MR                  43.03      43.77        
 19 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR                 47.71      44.90        
 19 Chen, Chiara              11 NCAC-MR                43.93      44.90        
 21 Rodriguez, Amanda V       12 APEX-MR                51.70      46.20        
 22 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                45.76      47.08        
 23 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                47.24      48.02        
 24 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                 49.41      48.66        
 25 Li, Summer A               9 APEX-MR                47.42      50.28        
 26 Liu, Alina J              11 FREE-MR                48.49      50.41        
 27 Hinton, Chonn D           11 DESC-NJ                52.01      52.50        
 28 Ramos, Aliza D             9 MDST-AD                51.06      52.92        
 29 Terri, Sheena C            8 Middies Wave-MR        50.23      53.07        
 30 Triolo, Alexia S          10 FREE-MR                55.99      53.50        
 31 Guille, Olivia L          11 LBA-MR                 48.73      53.65        
 32 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR                 58.93      54.82        
 33 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                54.34      55.11        
 34 Cotto, Skylar C           12 APEX-MR                47.96      55.44        
 35 Hall, Brianna             12 LBA-MR                    NT      56.52        
 36 Hoy, Victoria L           11 HS-MR                     NT      56.62        
 37 Jarrett, Sery Y            9 Middies Wave-MR        55.64      58.21        
 38 Pinto, Gabriella           7 Middies Wave-MR      1:00.56      58.78        
 39 Dominick, Kelcie C         7 Middies Wave-MR           NT      59.89        
 40 Kim, Olivia                9 Aquaracers-NJ        1:03.42    1:00.15        
 41 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:08.96    1:01.63        
 42 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:05.80    1:04.35        
 43 Okhuofu, Emike O          10 DESC-NJ              1:02.21    1:04.48        
 44 Fisher, Zoe M              8 Middies Wave-MR           NT    1:05.18        
 45 Valverde, Izabella         9 APEX-MR              1:32.90    1:05.22        
 46 Rodriguez, Brenda A       10 APEX-MR              1:07.07    1:06.03        
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cani, Ema                 12 FREE-MR              1:22.30    1:20.24        
                  40.77     1:20.24 (39.47)                                        
  2 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        1:18.22    1:23.53        
                  42.11     1:23.53 (41.42)                                        
  3 Lin, Angelina J           11 UNFRE-MR             1:27.31    1:25.70        
                  42.01     1:25.70 (43.69)                                        
  4 D'Amelio, Theodora M      11 FREE-MR              1:20.83    1:25.77        
                  42.38     1:25.77 (43.39)                                        
  5 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              1:27.05    1:27.69        
  6 Miller, Imogen A          11 FREE-MR              1:32.48    1:28.89        
                  44.10     1:28.89 (44.79)                                        
  7 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ        1:31.34    1:32.24        
                  46.64     1:32.24 (45.60)                                        
  8 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR              1:30.31    1:34.13        
                  46.62     1:34.13 (47.51)                                        
  9 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:39.00    1:36.56        
                  46.73     1:36.56 (49.83)                                        
 10 Chen, Chiara              11 NCAC-MR              1:32.93    1:38.25        
                  46.74     1:38.25 (51.51)                                        
 11 Liu, Alina J              11 FREE-MR              1:47.53    1:41.29        
                  50.38     1:41.29 (50.91)                                        
 12 Yildiz, Chantal            7 FREE-MR              1:59.99    1:48.07        
                  53.23     1:48.07 (54.84)                                        
 13 Ramos, Aliza D             9 MDST-AD              1:49.74    1:48.22        
                  53.46     1:48.22 (54.76)                                        
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               3:12.81    3:13.72        
                                1:34.97 ( )   3:13.72 (1:38.75)                    
  2 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR                    NT    3:15.45        
                                1:35.50 ( )     2:27.29 (51.79)     3:15.45 (48.16)
  3 Hao, Alice                12 CFB-MR                    NT    3:47.60        
                  52.31     1:48.46 (56.15)   2:48.68 (1:00.22)     3:47.60 (58.92)
  4 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              3:39.99    4:05.41        
                  58.30   2:00.60 (1:02.30)   3:05.54 (1:04.94)     4:05.41 (59.87)
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meccia, Madison N         12 FREE-MR                42.69      40.42        
  2 Lombardo, Kayla           11 Middies Wave-MR        41.63      40.51        
  3 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                 41.50      43.18        
  4 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR                44.58      44.87        
  5 Malloy, Alyssa            12 FREE-MR                45.11      45.34        
  6 Salazar, Emily A          12 APEX-MR                   NT      45.72        
  7 Huang, Cheri K            10 HS-MR                  46.76      46.42        
  8 Ewald, Sydney             12 NCAC-MR                46.00      48.16        
  9 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ          49.49      49.01        
 10 Li, Summer A               9 APEX-MR                50.39      51.54        
 11 Miller, Caroline A        10 LBA-MR                 53.29      52.47        
 12 Chen, Chiara              11 NCAC-MR                54.00      52.84        
 13 Hall, Brianna             12 LBA-MR                    NT      55.22        
 14 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                55.51      55.70        
 15 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                54.49      56.87        
 16 Hinton, Chonn D           11 DESC-NJ                49.32      58.27        
 17 Guille, Olivia L          11 LBA-MR                    NT    1:00.15        
 18 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:06.73    1:00.73        
 19 Ramos, Aliza D             9 MDST-AD                   NT    1:02.70        
 20 Altamira, Hannah A        11 DESC-NJ                   NT    1:04.53        
 21 Kosyakovskiy, Allison      8 FREE-MR              1:03.09    1:07.27        
 22 Loaiza, Giselle I         10 DESC-NJ              1:13.54    1:08.85        
 23 Rodriguez, Amanda V       12 APEX-MR              1:14.50    1:09.10        
 24 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR              1:15.50    1:10.58        
 25 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:20.35    1:17.56        
 26 Adams, Kailyn C            7 DESC-NJ              1:17.40    1:18.98        
 27 Li, Carina Y               8 FREE-MR              1:23.27    1:20.78        
 -- Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                56.89         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Rodriguez, Brenda A       10 APEX-MR              1:25.50         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meccia, Madison N         12 FREE-MR              1:29.44    1:27.15        
                  42.09     1:27.15 (45.06)                                        
  2 Largen, Caroline          12 Heatwaves-MR         1:27.00    1:29.09        
                  43.29     1:29.09 (45.80)                                        
  3 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               1:30.42    1:32.54        
                  43.10     1:32.54 (49.44)                                        
  4 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR      1:42.62    1:37.37        
                  48.13     1:37.37 (49.24)                                        
  5 Malloy, Alyssa            12 FREE-MR              1:40.95    1:37.96        
                  46.29     1:37.96 (51.67)                                        
  6 Cani, Ema                 12 FREE-MR              1:39.22    1:38.57        
  7 Ewald, Sydney             12 NCAC-MR              1:44.26    1:41.80        
                  50.08     1:41.80 (51.72)                                        
  8 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:37.94    1:43.19        
                  49.90     1:43.19 (53.29)                                        
  9 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                1:45.11    1:44.38        
                  50.44     1:44.38 (53.94)                                        
 10 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ        1:45.93    1:47.13        
                  50.24     1:47.13 (56.89)                                        
 11 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               1:59.76    1:51.16        
 12 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:45.35    1:51.63        
                  53.86     1:51.63 (57.77)                                        
 13 Alfasi, Alexis L          12 LBA-MR               1:56.26    1:52.61        
                  54.28     1:52.61 (58.33)                                        
 14 Li, Summer A               9 APEX-MR              1:51.04    1:53.00        
                  53.57     1:53.00 (59.43)                                        
 15 Tom, Veronica C            9 LBA-MR               1:55.22    1:53.61        
                  54.68     1:53.61 (58.93)                                        
 16 Miller, Caroline A        10 LBA-MR                    NT    1:53.83        
                  54.55     1:53.83 (59.28)                                        
 17 Hao, Alice                12 CFB-MR                    NT    1:53.92        
                  53.41   1:53.92 (1:00.51)                                        
 18 Chen, Chiara              11 NCAC-MR              1:56.18    1:54.70        
                  54.21   1:54.70 (1:00.49)                                        
 19 Suzana, Josephine          8 APEX-MR              2:13.14    1:56.06        
                  56.49     1:56.06 (59.57)                                        
 20 Cashman, Clara R          12 FREE-MR              1:53.56    1:58.46        
                  56.87   1:58.46 (1:01.59)                                        
 21 Policaro, Ava N           11 LBA-MR               1:57.52    1:58.63        
                  58.45   1:58.63 (1:00.18)                                        
 22 Liu, Emily H              12 FREE-MR              2:05.36    2:03.00        
                1:00.36   2:03.00 (1:02.64)                                        
 23 Tom, Victory W             9 LBA-MR               2:03.91    2:05.37        
                1:00.92   2:05.37 (1:04.45)                                        
 24 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               2:09.17    2:07.17        
                1:00.79   2:07.17 (1:06.38)                                        
 25 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR               2:10.14    2:09.66        
                  59.42   2:09.66 (1:10.24)                                        
 26 Hoy, Victoria L           11 HS-MR                     NT    2:16.28        
                1:06.90   2:16.28 (1:09.38)                                        
 27 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR               2:32.97    2:16.63        
                1:02.62   2:16.63 (1:14.01)                                        
 -- ElKhouly, Jana A           9 HS-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meccia, Madison N         12 FREE-MR              3:23.47    3:04.79        
                  43.67     1:29.36 (45.69)     2:19.37 (50.01)     3:04.79 (45.42)
  2 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               3:14.63    3:19.20        
                  44.27     1:33.46 (49.19)     2:26.66 (53.20)     3:19.20 (52.54)
  3 Chuk, Megan               12 FREE-MR                   NT    3:30.69        
                  50.38     1:42.39 (52.01)     2:38.99 (56.60)     3:30.69 (51.70)
  4 Malloy, Alyssa            12 FREE-MR              3:28.54    3:38.79        
                  46.57     1:44.77 (58.20)     2:43.16 (58.39)     3:38.79 (55.63)
  5 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ        3:50.64    3:47.18        
                  52.58     1:49.72 (57.14)   2:49.81 (1:00.09)     3:47.18 (57.37)
  6 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              4:15.99    4:25.97        
                                2:09.45 ( )   4:25.97 (2:16.52)                    
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deng, Alexa G             12 FREE-MR                33.29      33.27        
  2 Mordaunt, Victoria        12 Middies Wave-MR        34.12      34.16        
  3 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                32.85      34.50        
  4 Wu, Serena Y              12 Middies Wave-MR        35.90      34.75        
  5 Richardson, Davia K       10 Middies Wave-MR        35.68      36.34        
  6 Samko, Clara Mae M        12 HS-MR                  35.69      36.38        
  7 Salazar, Emily A          12 APEX-MR                37.78      36.66        
  8 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                 38.69      38.27        
  9 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 39.46      39.21        
 10 Lombardo, Kayla           11 Middies Wave-MR        40.18      39.26        
 11 Suzuki, Riko              11 Middies Wave-MR        40.73      39.94        
 12 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                  41.47      40.52        
 13 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR                38.67      41.13        
 14 Hendrickson, Riley D      11 Middies Wave-MR        43.22      41.47        
 15 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                44.51      43.82        
 16 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                41.86      44.24        
 17 Hall, Brianna             12 LBA-MR                    NT      45.46        
 18 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                44.41      45.74        
 19 Huang, Cheri K            10 HS-MR                  41.92      47.24        
 20 Alfasi, Alexis L          12 LBA-MR                 47.61      48.25        
 21 Tom, Victory W             9 LBA-MR                 50.61      50.58        
 22 Liu, Alina J              11 FREE-MR                54.07      50.81        
 23 Policaro, Ava N           11 LBA-MR                 43.42      50.93        
 24 Li, Summer A               9 APEX-MR                48.87      51.09        
 25 Tom, Veronica C            9 LBA-MR                 51.24      52.63        
 26 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                54.36      56.21        
 27 Yildiz, Chantal            7 FREE-MR                55.78      58.75        
 28 Kosyakovskiy, Allison      8 FREE-MR                55.24      59.05        
 29 Kim, Olivia                9 Aquaracers-NJ        1:09.36    1:05.27        
 30 Rodriguez, Brenda A       10 APEX-MR              1:13.75    1:19.05        
 31 ElKhouly, Jana A           9 HS-MR                     NT    1:19.38        
 -- Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:31.89         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Rodriguez, Amanda V       12 APEX-MR                59.50         DQ        
      Alternating Kick
 -- Valverde, Izabella         9 APEX-MR              1:34.41         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deng, Alexa G             12 FREE-MR              1:17.58    1:17.14        
                  36.30     1:17.14 (40.84)                                        
  2 Mordaunt, Victoria        12 Middies Wave-MR      1:17.29    1:17.46        
                  37.92     1:17.46 (39.54)                                        
  3 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:11.89    1:18.19        
                  36.73     1:18.19 (41.46)                                        
  4 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        1:18.83    1:22.13        
                  38.97     1:22.13 (43.16)                                        
  5 Babenko, Sasha            12 Aquaracers-NJ        1:20.15    1:28.41        
                  39.30     1:28.41 (49.11)                                        
  6 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:34.19    1:36.40        
                  44.99     1:36.40 (51.41)                                        
  7 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                    NT    1:54.89        
                  49.58   1:54.89 (1:05.31)                                        
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                    NT    2:48.98        
                  37.88     1:22.04 (44.16)     2:08.85 (46.81)     2:48.98 (40.13)
  2 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                    NT    2:49.08        
                  38.80     1:21.36 (42.56)     2:06.45 (45.09)     2:49.08 (42.63)
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                   NT    2:47.39        
                  36.94     1:20.92 (43.98)     2:10.66 (49.74)     2:47.39 (36.73)
  2 Babenko, Sasha            12 Aquaracers-NJ        2:54.91    2:55.31        
                  37.58     1:24.93 (47.35)     2:17.64 (52.71)     2:55.31 (37.67)
  3 Largen, Caroline          12 Heatwaves-MR         2:55.00    2:57.08        
                                1:26.64 ( )     2:17.71 (51.07)     2:57.08 (39.37)
  4 Samko, Clara Mae M        12 HS-MR                2:58.22    2:58.11        
                  41.22     1:26.57 (45.35)     2:19.74 (53.17)     2:58.11 (38.37)
  5 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        2:54.98    2:58.78        
                  39.46     1:24.26 (44.80)     2:20.96 (56.70)     2:58.78 (37.82)
  6 D'Amelio, Theodora M      11 FREE-MR              3:00.77    3:00.35        
                  38.33     1:23.91 (45.58)     2:22.07 (58.16)     3:00.35 (38.28)
  7 Richardson, Davia K       10 Middies Wave-MR      2:58.22    3:05.22        
                  40.09     1:29.82 (49.73)     2:24.26 (54.44)     3:05.22 (40.96)
  8 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               3:04.85    3:07.00        
                  41.15     1:29.84 (48.69)     2:26.03 (56.19)     3:07.00 (40.97)
  9 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               3:16.56    3:09.16        
                  42.17     1:29.92 (47.75)     2:28.59 (58.67)     3:09.16 (40.57)
 10 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               3:09.59    3:13.14        
                  43.20     1:32.51 (49.31)   2:34.54 (1:02.03)     3:13.14 (38.60)
 11 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               3:18.44    3:17.13        
                  43.64     1:31.77 (48.13)   2:32.79 (1:01.02)     3:17.13 (44.34)
 12 Chuk, Megan               12 FREE-MR                   NT    3:17.35        
                  45.15     1:35.58 (50.43)     2:29.91 (54.33)     3:17.35 (47.44)
 13 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ        3:30.29    3:30.02        
                  50.30     1:41.32 (51.02)   2:44.11 (1:02.79)     3:30.02 (45.91)
 14 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              4:19.99    3:57.28        
                  53.04   1:54.47 (1:01.43)   3:03.90 (1:09.43)     3:57.28 (53.38)
 
Women 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberson, Kelsey P        15 DESC-NJ                29.93      29.26        
  2 Chiang, Kylie M           13 Gate-MR                29.00      29.33        
  3 Dean, Catherine A         13 LBA-MR                 29.46      29.73        
  4 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                30.03      30.96        
  5 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 30.94      31.12        
  6 Yildiz, Nicole            14 FREE-MR                31.30      31.20        
  7 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR                 31.09      31.25        
  8 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                 31.41      31.98        
  9 Boyle, Connelly           13 Middies Wave-MR        32.06      32.18        
 10 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR                32.86      32.32        
 11 Abrams, Anna M            16 Heatwaves-MR           31.23      32.44        
 12 Horen, Gianna J           14 LBA-MR                 32.28      32.56        
 13 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                32.84      32.97        
 14 West, Dorothea L          16 APEX-MR                33.41      33.08        
 15 Levine, Madeline J        16 LBA-MR                 31.01      33.47        
 16 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                32.98      33.86        
 17 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  33.47      33.92        
 18 Collymore, Athena J       14 DESC-NJ                34.75      34.03        
 19 Kumar, Priya              14 Middies Wave-MR           NT      34.09        
 20 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR                34.75      34.37        
 21 Chuk, Ellie               14 FREE-MR                35.01      34.49        
 22 Luna, Bryana P            15 DESC-NJ                35.91      35.12        
 23 Posner, Gwendolyn S       14 LBA-MR                 35.31      35.47        
 24 Moreno, Ashley            15 APEX-MR                36.61      36.33        
 25 Zhou, Catherine           14 FREE-MR                35.05      36.40        
 26 Cunas, Leah K             14 DESC-NJ                44.38      36.44        
 27 Howard, Alyssa            13 LBA-MR                 36.37      37.00        
 28 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR                 37.59      37.61        
 29 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                38.12      38.29        
 30 Li, Sidney                13 FREE-MR                42.25      41.99        
 31 Taveras, Adriana          14 APEX-MR                44.41      43.53        
 
Women 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Sidoni D        15 Heatwaves-MR         1:05.00    1:05.56        
                  32.26     1:05.56 (33.30)                                        
  2 Roberson, Kelsey P        15 DESC-NJ              1:06.16    1:06.23        
                  31.94     1:06.23 (34.29)                                        
  3 Chiang, Kylie M           13 Gate-MR              1:05.00    1:06.47        
                  32.08     1:06.47 (34.39)                                        
  4 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:03.85    1:06.83        
                  32.79     1:06.83 (34.04)                                        
  5 Hagemaster, Marie E       16 Heatwaves-MR         1:04.63    1:07.33        
                  32.55     1:07.33 (34.78)                                        
  6 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              1:08.05    1:08.31        
                  32.66     1:08.31 (35.65)                                        
  7 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:07.74    1:09.56        
                  33.07     1:09.56 (36.49)                                        
  8 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR               1:09.94    1:09.98        
                  34.16     1:09.98 (35.82)                                        
  9 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR              1:11.07    1:10.80        
                  34.10     1:10.80 (36.70)                                        
 10 Yan, Meeya J              14 FREE-MR              1:11.70    1:12.15        
                  34.38     1:12.15 (37.77)                                        
 11 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              1:15.96    1:15.35        
                  35.95     1:15.35 (39.40)                                        
 12 Luna, Bryana P            15 DESC-NJ              1:31.23    1:15.69        
                  36.17     1:15.69 (39.52)                                        
 13 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              1:16.40    1:16.92        
                  35.89     1:16.92 (41.03)                                        
 14 Kumar, Priya              14 Middies Wave-MR           NT    1:17.46        
                  35.95     1:17.46 (41.51)                                        
 15 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              1:19.50    1:17.87        
                  38.35     1:17.87 (39.52)                                        
 16 Collymore, Athena J       14 DESC-NJ              1:18.80    1:19.88        
                  38.58     1:19.88 (41.30)                                        
 17 Cunas, Leah K             14 DESC-NJ              1:20.37    1:22.63        
                  38.57     1:22.63 (44.06)                                        
 18 Howard, Alyssa            13 LBA-MR               1:25.93    1:22.75        
                  39.80     1:22.75 (42.95)                                        
 19 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:23.41    1:22.90        
                  39.67     1:22.90 (43.23)                                        
 20 Posner, Gwendolyn S       14 LBA-MR               1:24.17    1:23.38        
                  38.32     1:23.38 (45.06)                                        
 21 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              1:27.60    1:27.21        
                  41.51     1:27.21 (45.70)                                        
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberson, Kelsey P        15 DESC-NJ              2:25.19    2:25.80        
                  34.08     1:11.36 (37.28)     1:49.88 (38.52)     2:25.80 (35.92)
  2 Hagemaster, Marie E       16 Heatwaves-MR         2:24.37    2:26.40        
                  34.85     1:12.32 (37.47)     1:51.02 (38.70)     2:26.40 (35.38)
  3 Boyle, Connelly           13 Middies Wave-MR           NT    2:35.26        
                  34.91   2:35.26 (2:00.35)                                        
  4 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR              2:38.40    2:36.21        
                  35.68     1:15.65 (39.97)     1:56.58 (40.93)     2:36.21 (39.63)
  5 Luna, Bryana P            15 DESC-NJ              3:27.02    2:46.12        
                  37.15     1:18.51 (41.36)     2:03.68 (45.17)     2:46.12 (42.44)
  6 Cunas, Leah K             14 DESC-NJ              3:37.26    3:00.19        
                  39.53     1:24.51 (44.98)     2:13.29 (48.78)     3:00.19 (46.90)
  7 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              3:18.33    3:12.94        
                  42.80     1:32.57 (49.77)     2:23.65 (51.08)     3:12.94 (49.29)
  8 Collymore, Athena J       14 DESC-NJ              3:04.90    3:13.72        
                  43.68     1:32.44 (48.76)     2:25.34 (52.90)     3:13.72 (48.38)
 
Women 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitale, Miya N            16 PATS-MR                36.18      32.82        
  2 Erickson, Sidoni D        15 Heatwaves-MR           34.76      34.53        
  3 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                37.34      36.14        
  4 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                39.88      36.51        
  5 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                43.40      39.35        
  6 Yan, Meeya J              14 FREE-MR                40.89      39.44        
  7 West, Dorothea L          16 APEX-MR                39.50      39.60        
  8 Abrams, Anna M            16 Heatwaves-MR           49.40      40.61        
  9 Zhou, Catherine           14 FREE-MR                40.95      40.83        
 10 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  42.12      42.40        
 11 Li, Sidney                13 FREE-MR                48.72      46.91        
 12 Moreno, Ashley            15 APEX-MR                45.50      49.74        
 13 Howard, Alyssa            13 LBA-MR                 49.67      51.24        
 14 Taveras, Adriana          14 APEX-MR                53.60      53.20        
 
Women 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitale, Miya N            16 PATS-MR              1:08.59    1:11.70        
                  34.93     1:11.70 (36.77)                                        
  2 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              1:17.55    1:17.01        
                  38.03     1:17.01 (38.98)                                        
  3 West, Dorothea L          16 APEX-MR              1:23.47    1:25.68        
                  41.60     1:25.68 (44.08)                                        
  4 Zhou, Catherine           14 FREE-MR              1:31.70    1:30.96        
  5 Li, Sidney                13 FREE-MR              1:43.83    1:40.44        
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Sidoni D        15 Heatwaves-MR         2:32.38    2:30.67        
                  35.79     1:13.00 (37.21)     1:51.77 (38.77)     2:30.67 (38.90)
  2 Meyerhhoffer, Stelll      16 Middies Wave-MR      2:33.11    2:34.78        
                  35.88     1:13.95 (38.07)     1:54.29 (40.34)     2:34.78 (40.49)
  3 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:36.26    2:48.84        
                  39.16     1:21.05 (41.89)     2:05.81 (44.76)     2:48.84 (43.03)
  4 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              2:50.50    2:52.11        
                  40.92     1:24.92 (44.00)     2:08.97 (44.05)     2:52.11 (43.14)
  5 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      2:58.27    2:53.55        
                  40.91     1:24.39 (43.48)     2:09.17 (44.78)     2:53.55 (44.38)
  6 Yildiz, Nicole            14 FREE-MR              2:45.99    2:55.46        
                  41.13     1:24.92 (43.79)     2:11.03 (46.11)     2:55.46 (44.43)
 
Women 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  44.21      44.49        
  2 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR                46.50      44.84        
  3 Chuk, Ellie               14 FREE-MR                45.70      45.99        
  4 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                52.26      48.72        
  5 Moore, Alana H            15 APEX-MR                   NT      49.90        
 
Women 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yan, Meeya J              14 FREE-MR              1:27.94    1:26.79        
                  42.16     1:26.79 (44.63)                                        
  2 Chiang, Kylie M           13 Gate-MR              1:28.00    1:31.22        
                  42.31     1:31.22 (48.91)                                        
  3 Hagemaster, Marie E       16 Heatwaves-MR         1:28.80    1:31.35        
                  42.94     1:31.35 (48.41)                                        
  4 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:34.86    1:34.73        
                  45.69     1:34.73 (49.04)                                        
  5 Levine, Madeline J        16 LBA-MR               1:34.13    1:35.25        
                  46.27     1:35.25 (48.98)                                        
  6 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              1:35.37    1:36.11        
                  44.65     1:36.11 (51.46)                                        
  7 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:32.32    1:36.44        
  8 Kumar, Priya              14 Middies Wave-MR           NT    1:37.41        
                  46.86     1:37.41 (50.55)                                        
  9 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:33.35    1:41.46        
                  48.79     1:41.46 (52.67)                                        
 10 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR              1:38.77    1:41.47        
                  48.23     1:41.47 (53.24)                                        
 11 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:45.56    1:45.54        
                  49.52     1:45.54 (56.02)                                        
 12 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR               1:47.52    1:46.21        
 13 Howard, Alyssa            13 LBA-MR               1:49.05    1:51.16        
                  52.05     1:51.16 (59.11)                                        
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yildiz, Nicole            14 FREE-MR              3:10.25    3:14.44        
                  43.92     1:33.24 (49.32)     2:24.44 (51.20)     3:14.44 (50.00)
  2 Moore, Alana H            15 APEX-MR              3:45.27    3:48.50        
                  51.79     1:49.80 (58.01)   2:50.58 (1:00.78)     3:48.50 (57.92)
 
Women 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhhoffer, Stelll      16 Middies Wave-MR        33.00      32.45        
  2 Abrams, Anna M            16 Heatwaves-MR           33.18      33.85        
  3 Boyle, Connelly           13 Middies Wave-MR           NT      35.35        
  4 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR                38.50      36.04        
  4 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR                36.96      36.04        
  6 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                36.98      37.51        
  7 West, Dorothea L          16 APEX-MR                43.15      38.00        
  8 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR                 41.82      41.30        
  9 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  41.92      43.11        
 10 Posner, Gwendolyn S       14 LBA-MR                    NT      44.99        
 11 Moreno, Ashley            15 APEX-MR                45.50      46.34        
 12 Taveras, Adriana          14 APEX-MR                57.91      56.97        
 
Women 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              1:23.98    1:20.34        
                  39.59     1:20.34 (40.75)                                        
  2 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:21.61    1:21.80        
                  37.53     1:21.80 (44.27)                                        
  3 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      1:23.03    1:22.58        
                  38.07     1:22.58 (44.51)                                        
  4 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:20.49    1:22.70        
                  37.13     1:22.70 (45.57)                                        
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              3:08.30    3:04.78        
                  39.98     1:24.97 (44.99)     2:14.15 (49.18)     3:04.78 (50.63)
 
Women 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhhoffer, Stelll      16 Middies Wave-MR      2:38.15    2:39.84        
                  33.00     1:12.39 (39.39)     2:02.29 (49.90)     2:39.84 (37.55)
  2 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:46.39    2:48.03        
                  37.66     1:17.75 (40.09)     2:10.33 (52.58)     2:48.03 (37.70)
  3 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      3:13.57    2:50.86        
                  37.54     1:20.90 (43.36)     2:11.55 (50.65)     2:50.86 (39.31)
  4 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               2:48.41    2:52.27        
                  37.82     1:20.45 (42.63)     2:14.45 (54.00)     2:52.27 (37.82)
  5 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR               2:49.26    2:53.38        
                  37.78     1:20.09 (42.31)     2:15.33 (55.24)     2:53.38 (38.05)
  6 Horen, Gianna J           14 LBA-MR               3:07.81    2:59.32        
                  39.56     1:25.95 (46.39)     2:20.97 (55.02)     2:59.32 (38.35)
  7 Levine, Madeline J        16 LBA-MR               2:59.65    3:01.88        
                  40.81     1:27.36 (46.55)     2:18.86 (51.50)     3:01.88 (43.02)
  8 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              3:11.39    3:11.69        
                                1:33.84 ( )     2:27.91 (54.07)     3:11.69 (43.78)
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terri, Kyle D             11 Middies Wave-MR        32.56      32.07        
  2 Mohamed, Omar             10 FREE-MR                34.49      33.25        
  3 Korenblit, Liam R         10 FREE-MR                34.84      33.83        
  4 Hernandez, Javier         11 DESC-NJ                33.93      34.56        
  5 Reali, Massimo            11 Middies Wave-MR        35.56      35.36        
  6 Llorente Valin, Leonardo  11 Middies Wave-MR        55.94      35.84        
  7 Su, Corey                 12 FREE-MR                36.59      35.87        
  8 Salas, Alejandro H        12 Heatwaves-MR              NT      36.09        
  9 McLaughlin, Riley J       11 FREE-MR                46.99      36.45        
 10 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 37.91      37.62        
 11 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 38.49      38.25        
 12 Volodarskiy, Alexander    12 FREE-MR                40.58      38.69        
 13 Kumar, Rohan              11 Middies Wave-MR           NT      38.78        
 14 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          38.24      38.88        
 15 Colacioppo, Mark          11 Middies Wave-MR        46.06      39.60        
 16 Karpinovich, Patrick *     9 FREE-MR                37.51      39.91        
 17 Colacioppo, John          11 Middies Wave-MR        46.92      40.04        
 18 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR                40.41      40.22        
 19 Dominick, Connor J        10 Middies Wave-MR        42.00      40.38        
 20 Kapp, John A              12 FREE-MR                40.56      40.39        
 21 Truong, Mathew *          10 HS-MR                  42.00      40.75        
 22 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ          42.27      41.56        
 23 Muety, Shaun W             8 LBA-MR                 43.02      41.94        
 24 Martins, Aston            10 CFB-MR                    NT      41.95        
 25 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ          45.83      43.05        
 26 Reali, Luca A             11 Middies Wave-MR        44.13      43.23        
 27 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR                44.72      43.66        
 28 Brand, Kai                10 CFB-MR                    NT      43.84        
 28 Kumar, Aadi                8 Middies Wave-MR           NT      43.84        
 30 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          42.86      43.96        
 31 Valverde, Frank A         11 APEX-MR                51.50      44.63        
 32 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR                46.45      44.64        
 33 Vidals, Anthony            9 APEX-MR                43.70      45.16        
 34 Markarian, Ashot           8 Middies Wave-MR        49.24      46.16        
 35 Zhang, Justin L           11 HS-MR                     NT      47.36        
 36 ElKhouly, Khalid A         7 HS-MR                     NT      48.38        
 37 Lai, Matthew *            10 HS-MR                     NT      48.58        
 38 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ          53.08      50.01        
 39 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                48.97      51.61        
 40 Chen, Samuel               7 NCAC-MR                   NT      56.17        
 41 Zhou, Ivan I              10 FREE-MR              1:14.40    1:00.95        
 42 Mokhtar, Zain M            8 HS-MR                     NT    1:07.31        
 43 Yildiz, Timothy H          6 FREE-MR              1:06.07    1:08.56        
 44 Hrydovyy, Daniel           8 FREE-MR                55.99    1:13.68        
 45 Bonello, Vincent A         7 FREE-MR                55.99    1:14.31        
 -- Altamira, Dylan K          8 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Walking on or springing from bottom
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR              1:13.48    1:06.22        
                  33.24     1:06.22 (32.98)                                        
  2 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:10.60    1:09.14        
                  33.83     1:09.14 (35.31)                                        
  3 Hernandez, Javier         11 DESC-NJ              1:22.60    1:17.02        
                  37.00     1:17.02 (40.02)                                        
  4 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:17.01    1:17.46        
                  37.83     1:17.46 (39.63)                                        
  5 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               1:19.98    1:17.77        
                  36.50     1:17.77 (41.27)                                        
  6 Salas, Alejandro H        12 Heatwaves-MR              NT    1:19.33        
                  38.11     1:19.33 (41.22)                                        
  7 Reali, Massimo            11 Middies Wave-MR      1:20.36    1:20.09        
                  38.68     1:20.09 (41.41)                                        
  8 Li, Brendan C             11 HS-MR                1:22.03    1:22.16        
  9 Paggi, Zach A              9 LBA-MR               1:21.55    1:22.91        
                  40.60     1:22.91 (42.31)                                        
 10 Llorente Valin, Leonardo  11 Middies Wave-MR           NT    1:24.07        
                  37.45     1:24.07 (46.62)                                        
 11 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ        1:25.98    1:25.44        
                  40.68     1:25.44 (44.76)                                        
 12 Colacioppo, Mark          11 Middies Wave-MR      1:44.42    1:29.04        
                  41.35     1:29.04 (47.69)                                        
 13 Colacioppo, John          11 Middies Wave-MR      1:47.48    1:29.12        
                  43.86     1:29.12 (45.26)                                        
 14 McLaughlin, Riley J       11 FREE-MR              1:20.99    1:29.78        
                  43.07     1:29.78 (46.71)                                        
 15 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              1:48.23    1:30.94        
                  43.23     1:30.94 (47.71)                                        
 16 Muety, Shaun W             8 LBA-MR                    NT    1:31.83        
                  42.51     1:31.83 (49.32)                                        
 17 Truong, Mathew *          10 HS-MR                1:35.00    1:32.17        
                  44.83     1:32.17 (47.34)                                        
 18 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:25.30    1:32.86        
                  45.56     1:32.86 (47.30)                                        
 19 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:35.44    1:34.17        
                  44.44     1:34.17 (49.73)                                        
 20 Tkach, Rafael              8 FREE-MR              1:31.49    1:34.30        
 21 Wong, Emmitt              12 NCAC-MR              1:27.00    1:34.57        
                  45.80     1:34.57 (48.77)                                        
 22 Dominick, Connor J        10 Middies Wave-MR      1:46.15    1:35.44        
                  44.59     1:35.44 (50.85)                                        
 23 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ        1:41.63    1:36.12        
                  44.52     1:36.12 (51.60)                                        
 24 Reali, Luca A             11 Middies Wave-MR      1:37.78    1:37.93        
                  47.76     1:37.93 (50.17)                                        
 25 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR              1:37.47    1:38.54        
                  49.22     1:38.54 (49.32)                                        
 26 Dang, Eaton K             10 HS-MR                     NT    1:39.09        
                  46.80     1:39.09 (52.29)                                        
 27 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:44.78    1:40.16        
                  47.94     1:40.16 (52.22)                                        
 28 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        1:34.63    1:40.94        
                  48.22     1:40.94 (52.72)                                        
 29 Kumar, Aadi                8 Middies Wave-MR           NT    1:44.54        
 30 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        2:13.69    1:49.03        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos H         12 Heatwaves-MR              NT    2:26.92        
                                1:10.98 ( )   2:26.92 (1:15.94)                    
  2 Hernandez, Javier         11 DESC-NJ              2:42.98    2:40.52        
                  35.79     1:16.43 (40.64)     1:59.43 (43.00)     2:40.52 (41.09)
  3 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                2:59.00    2:48.59        
                  40.28     1:24.06 (43.78)     2:08.88 (44.82)     2:48.59 (39.71)
  4 Volodarskiy, Alexander    12 FREE-MR              3:05.49    3:04.26        
                  43.23     1:30.63 (47.40)     2:20.02 (49.39)     3:04.26 (44.24)
  5 D'Amelio, Donato A         8 FREE-MR              3:00.47    3:06.97        
                  43.48     1:32.04 (48.56)     2:22.00 (49.96)     3:06.97 (44.97)
  6 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR              3:35.99    3:26.90        
                  45.80     1:38.32 (52.52)     2:34.74 (56.42)     3:26.90 (52.16)
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terri, Kyle D             11 Middies Wave-MR        38.75      39.51        
  2 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          40.34      40.33        
  3 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR                 41.52      40.81        
  4 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR                40.18      41.04        
  5 Korenblit, Liam R         10 FREE-MR                43.04      41.72        
  6 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR                45.85      42.54        
  7 Reali, Massimo            11 Middies Wave-MR        44.15      43.15        
  8 Llorente Valin, Leonardo  11 Middies Wave-MR           NT      43.76        
  9 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                    NT      44.58        
 10 McLaughlin, Riley J       11 FREE-MR                55.99      46.39        
 11 Colacioppo, Mark          11 Middies Wave-MR        52.46      47.42        
 12 Colacioppo, John          11 Middies Wave-MR        54.89      48.16        
 13 Kumar, Rohan              11 Middies Wave-MR           NT      49.63        
 14 Zhang, Justin L           11 HS-MR                     NT      51.02        
 15 Markarian, Ashot           8 Middies Wave-MR      1:04.62      51.81        
 16 Muety, Shaun W             8 LBA-MR                 54.64      51.88        
 17 Truong, Mathew *          10 HS-MR                  50.00      52.84        
 18 Reali, Luca A             11 Middies Wave-MR        51.78      53.33        
 19 Dang, Eaton K             10 HS-MR                     NT      55.37        
 20 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:02.49      55.40        
 21 Lai, Matthew *            10 HS-MR                     NT      56.41        
 22 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR                52.65      56.67        
 23 Kumar, Aadi                8 Middies Wave-MR           NT      57.06        
 24 Vidals, Anthony            9 APEX-MR                54.86      57.26        
 25 Bradley, Declan D          7 LBA-MR                 58.03      57.48        
 26 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        1:08.04      58.24        
 27 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                54.82      58.53        
 28 Zhou, Ivan I              10 FREE-MR              1:09.47      59.33        
 29 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR                58.75      59.54        
 30 Valverde, Frank A         11 APEX-MR              1:06.53    1:02.86        
 31 Chen, Samuel               7 NCAC-MR                   NT    1:03.81        
 32 Hrydovyy, Daniel           8 FREE-MR              1:10.99    1:07.08        
 33 Bonello, Vincent A         7 FREE-MR              1:10.99    1:14.06        
 34 Yildiz, Timothy H          6 FREE-MR              1:14.63    1:14.57        
 35 Altamira, Dylan K          8 DESC-NJ              1:13.46    1:16.18        
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR              1:16.27    1:17.11        
  2 Salas, Stefanos H         12 Heatwaves-MR              NT    1:17.72        
                  37.36     1:17.72 (40.36)                                        
  3 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:20.36    1:22.40        
                  40.82     1:22.40 (41.58)                                        
  4 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              1:32.21    1:30.70        
                  43.92     1:30.70 (46.78)                                        
  5 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:28.49    1:31.15        
                  46.02     1:31.15 (45.13)                                        
  6 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:31.14    1:32.07        
                  46.56     1:32.07 (45.51)                                        
  7 Li, Brendan C             11 HS-MR                1:32.13    1:32.09        
                  44.90     1:32.09 (47.19)                                        
  8 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ        1:32.66    1:34.32        
                  45.80     1:34.32 (48.52)                                        
  9 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR              1:38.19    1:37.78        
                  48.64     1:37.78 (49.14)                                        
 10 Tkach, Rafael              8 FREE-MR              1:53.21    1:39.34        
                  48.32     1:39.34 (51.02)                                        
 11 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:41.48    1:41.01        
                  49.31     1:41.01 (51.70)                                        
 12 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:45.85    1:45.78        
                  51.96     1:45.78 (53.82)                                        
 13 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        1:43.20    1:46.35        
                  53.81     1:46.35 (52.54)                                        
 14 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR              1:52.66    1:56.25        
                1:00.54     1:56.25 (55.71)                                        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pepper, Hudson M          12 FREE-MR              2:40.29    2:31.81        
                  35.14     1:13.79 (38.65)     1:54.28 (40.49)     2:31.81 (37.53)
  2 Salas, Stefanos H         12 Heatwaves-MR              NT    2:42.15        
                  37.38     1:18.40 (41.02)     2:01.21 (42.81)     2:42.15 (40.94)
  3 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               2:57.20    2:52.28        
                                1:24.80 ( )   2:52.28 (1:27.48)                    
  4 Temni, Matthew            10 FREE-MR              2:55.99    3:03.28        
                                1:31.40 ( )     2:18.27 (46.87)     3:03.28 (45.01)
  5 Bobrovsky, Max C           9 FREE-MR              3:00.99    3:07.26        
                  44.98     1:32.49 (47.51)     2:21.32 (48.83)     3:07.26 (45.94)
  6 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              3:39.37    3:33.10        
                  50.19     1:45.56 (55.37)     2:40.55 (54.99)     3:33.10 (52.55)
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar             10 FREE-MR                41.44      41.68        
  2 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR                 42.22      42.09        
  3 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          41.86      42.20        
  4 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR                 43.98      43.39        
  5 Su, Corey                 12 FREE-MR                46.25      43.40        
  6 Temni, Matthew            10 FREE-MR                48.67      47.06        
  7 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 47.65      47.68        
  8 Korenblit, Liam R         10 FREE-MR                54.90      48.46        
  9 Wong, Emmitt              12 NCAC-MR                46.00      49.97        
 10 Bobrovsky, Max C           9 FREE-MR                55.01      51.87        
 11 Zhang, Justin L           11 HS-MR                     NT      54.96        
 12 Bradley, Declan D          7 LBA-MR                 54.42      58.32        
 13 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        2:23.89    1:00.88        
 14 Truong, Mathew *          10 HS-MR                  58.00    1:01.87        
 15 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR              1:06.01    1:06.90        
 16 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:10.98    1:15.00        
 17 Zhou, Ivan I              10 FREE-MR              1:40.28    1:17.53        
 18 Chen, Samuel               7 NCAC-MR                   NT    1:20.31        
 19 Vidals, Anthony            9 APEX-MR              1:18.37    1:22.32        
 20 Yildiz, Timothy H          6 FREE-MR              1:40.23    1:23.56        
 -- Altamira, Dylan K          8 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Hrydovyy, Daniel           8 FREE-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:28.01    1:31.24        
                  43.41     1:31.24 (47.83)                                        
  2 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR              1:34.77    1:33.96        
                  44.22     1:33.96 (49.74)                                        
  3 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              1:32.18    1:34.44        
                  45.02     1:34.44 (49.42)                                        
  4 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               1:32.09    1:34.47        
                  45.37     1:34.47 (49.10)                                        
  5 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR               1:38.02    1:37.05        
                  45.23     1:37.05 (51.82)                                        
  6 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:35.00    1:37.58        
  7 Singer, Dillon T          11 FREE-MR              1:39.96    1:38.28        
                  47.66     1:38.28 (50.62)                                        
  8 Wong, Emmitt              12 NCAC-MR              1:48.00    1:43.70        
                  50.42     1:43.70 (53.28)                                        
  9 Li, Brendan C             11 HS-MR                1:48.51    1:48.53        
 10 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:48.79    1:50.59        
                  55.33     1:50.59 (55.26)                                        
 11 Volodarskiy, Alexander    12 FREE-MR              1:49.64    1:52.46        
                  55.88     1:52.46 (56.58)                                        
 12 Karpinovich, Patrick *     9 FREE-MR              1:55.62    1:56.55        
                  52.09   1:56.55 (1:04.46)                                        
 13 Bradley, Declan D          7 LBA-MR                    NT    1:59.20        
                  57.71   1:59.20 (1:01.49)                                        
 14 Dominick, Connor J        10 Middies Wave-MR      1:57.11    2:00.32        
                1:00.72     2:00.32 (59.60)                                        
 15 Tkach, Rafael              8 FREE-MR              2:03.51    2:01.03        
 16 Martins, Aston            10 CFB-MR                    NT    2:08.17        
                1:02.67   2:08.17 (1:05.50)                                        
 17 Dang, Eaton K             10 HS-MR                     NT    2:08.20        
                1:03.42   2:08.20 (1:04.78)                                        
 18 Brand, Kai                10 CFB-MR                    NT    2:08.98        
                  58.01   2:08.98 (1:10.97)                                        
 19 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              2:17.89    2:12.91        
                1:03.12   2:12.91 (1:09.79)                                        
 20 Lai, Matthew *            10 HS-MR                     NT    2:30.87        
                1:13.31   2:30.87 (1:17.56)                                        
 21 Mokhtar, Zain M            8 HS-MR                     NT    2:35.79        
                1:16.90   2:35.79 (1:18.89)                                        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pepper, Hudson M          12 FREE-MR              3:00.99    3:02.41        
                  42.11     1:28.90 (46.79)     2:17.13 (48.23)     3:02.41 (45.28)
  2 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        3:09.86    3:12.01        
                  43.52     1:31.98 (48.46)     2:23.03 (51.05)     3:12.01 (48.98)
  3 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        3:20.26    3:13.12        
                  44.37     1:35.04 (50.67)     2:25.33 (50.29)     3:13.12 (47.79)
  4 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              3:22.88    3:16.75        
                  47.88     1:37.86 (49.98)     2:29.25 (51.39)     3:16.75 (47.50)
  5 Su, Corey                 12 FREE-MR              3:45.99    3:22.94        
                  49.76     1:41.21 (51.45)     2:34.61 (53.40)     3:22.94 (48.33)
  6 Badovych, Andriy          10 FREE-MR              3:45.99    3:25.16        
                  49.27     1:42.53 (53.26)     2:35.40 (52.87)     3:25.16 (49.76)
  7 Singer, Dillon T          11 FREE-MR                   NT    3:25.62        
                                1:42.29 ( )     2:34.62 (52.33)     3:25.62 (51.00)
  8 Temni, Matthew            10 FREE-MR              3:30.99    3:29.72        
                  51.28     1:43.56 (52.28)     2:38.00 (54.44)     3:29.72 (51.72)
  9 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR                    NT    3:30.13        
                  46.21     1:39.75 (53.54)     2:35.32 (55.57)     3:30.13 (54.81)
 10 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                    NT    3:38.35        
                  51.04     1:45.60 (54.56)     2:43.51 (57.91)     3:38.35 (54.84)
 11 D'Amelio, Donato A         8 FREE-MR              3:51.01    3:50.89        
                  55.15     1:54.41 (59.26)   2:54.98 (1:00.57)     3:50.89 (55.91)
 12 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR              4:19.99    4:03.86        
                  55.88   1:57.12 (1:01.24)   3:01.41 (1:04.29)   4:03.86 (1:02.45)
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dang, Eaton K             10 HS-MR                     NT      36.19        
  2 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          35.92      36.30        
  3 Terri, Kyle D             11 Middies Wave-MR        36.95      36.49        
  4 Mohamed, Omar             10 FREE-MR                35.75      36.92        
  5 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR                43.12      38.65        
  6 Korenblit, Liam R         10 FREE-MR                42.25      39.87        
  7 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR                 38.31      40.76        
  8 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR                42.99      44.36        
  9 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 47.86      45.57        
 10 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ          48.39      45.85        
 11 Kumar, Rohan              11 Middies Wave-MR           NT      47.88        
 12 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR                53.25      48.45        
 13 Kapp, John A              12 FREE-MR                50.84      52.42        
 14 Karpinovich, Patrick *     9 FREE-MR                51.62      52.45        
 15 Martins, Aston            10 CFB-MR                    NT      53.24        
 16 Vidals, Anthony            9 APEX-MR                55.30      53.25        
 17 Tkach, Rafael              8 FREE-MR                52.48      53.89        
 18 Zhang, Justin L           11 HS-MR                     NT      55.29        
 19 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:03.15      57.91        
 20 Markarian, Ashot           8 Middies Wave-MR      1:02.95      58.88        
 21 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:04.64      59.39        
 22 Valverde, Frank A         11 APEX-MR              1:10.50    1:02.81        
 23 Bradley, Declan D          7 LBA-MR                 56.51    1:03.46        
 24 Lai, Matthew *            10 HS-MR                     NT    1:06.63        
 25 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR              1:04.24    1:06.94        
 26 Brand, Kai                10 CFB-MR                    NT    1:08.81        
 -- ElKhouly, Khalid A         7 HS-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:25.00    1:19.05        
                  36.01     1:19.05 (43.04)                                        
  2 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR                   NT    1:21.18        
                  37.21     1:21.18 (43.97)                                        
  3 Badovych, Andriy          10 FREE-MR              1:51.02    1:24.55        
                  40.59     1:24.55 (43.96)                                        
  4 Bobrovsky, Max C           9 FREE-MR              1:35.99    1:36.29        
                  45.18     1:36.29 (51.11)                                        
  5 Li, Brendan C             11 HS-MR                1:41.90    1:42.05        
  6 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR              1:45.47    1:46.73        
                  49.97     1:46.73 (56.76)                                        
  7 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ        1:50.59    1:51.04        
                  51.69     1:51.04 (59.35)                                        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar             10 FREE-MR                   NT    3:21.73        
                  40.10     1:32.34 (52.24)     2:26.94 (54.60)     3:21.73 (54.79)
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              3:05.35    2:53.04        
                  40.48     1:27.04 (46.56)     2:16.03 (48.99)     2:53.04 (37.01)
  2 Badovych, Andriy          10 FREE-MR              2:58.37    2:55.32        
                  39.40     1:23.66 (44.26)     2:15.62 (51.96)     2:55.32 (39.70)
  3 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               3:02.50    2:57.31        
                  41.14     1:23.65 (42.51)     2:18.01 (54.36)     2:57.31 (39.30)
  4 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        3:05.80    3:01.62        
                  43.89     1:31.31 (47.42)     2:20.95 (49.64)     3:01.62 (40.67)
  5 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              3:01.44    3:03.62        
                                1:31.48 ( )   3:03.62 (1:32.14)                    
  6 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               3:01.61    3:05.37        
                  41.26     1:31.07 (49.81)     2:21.78 (50.71)     3:05.37 (43.59)
  7 Su, Corey                 12 FREE-MR              3:15.87    3:12.38        
                  45.17     1:35.86 (50.69)     2:26.92 (51.06)     3:12.38 (45.46)
  8 Singer, Dillon T          11 FREE-MR              3:15.94    3:14.89        
                  49.96     1:38.35 (48.39)     2:32.28 (53.93)     3:14.89 (42.61)
  9 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ        3:28.53    3:22.01        
                  46.44     1:34.54 (48.10)   2:36.68 (1:02.14)     3:22.01 (45.33)
 10 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR              4:15.99    3:43.09        
                  52.35     1:49.03 (56.68)   2:52.68 (1:03.65)     3:43.09 (50.41)
 11 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              3:47.00    3:47.89        
                  54.43     1:51.40 (56.97)   2:56.51 (1:05.11)     3:47.89 (51.38)
 12 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        4:11.79    3:52.68        
                  56.01     1:50.44 (54.43)   3:01.78 (1:11.34)     3:52.68 (50.90)
 -- D'Amelio, Donato A         8 FREE-MR              3:23.82         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                                1:39.15 ( )        DQ (1:39.71)                    
 
Men 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 Heatwaves-MR           25.57      26.10        
  2 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                27.43      26.34        
  3 Vitale, Benjamin          13 PATS-MR                26.70      26.50        
  4 Paraison, Nelson          14 DESC-NJ                30.54      28.13        
  5 Kwan, William             14 FREE-MR                29.13      28.18        
  6 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR                28.14      28.20        
  7 Cornish, Kyle F           17 LBA-MR                 26.80      28.38        
  8 Fischer, Chris            23 Heatwaves-MR           26.11      28.49        
  9 Wang, Harry H             16 APEX-MR                29.04      28.98        
 10 Pena, Becquer D           15 APEX-MR                29.18      29.15        
 11 Geller, Russell           14 FREE-MR                29.57      29.68        
 12 Morse, Steven L           17 DESC-NJ                29.89      29.79        
 13 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 29.45      29.83        
 14 Landgraf, Timothy A       13 FREE-MR                30.45      29.88        
 15 Samko, Jack P             13 HS-MR                  30.38      30.04        
 16 Kapp, Bruce E             14 FREE-MR                31.08      30.51        
 17 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                29.99      30.60        
 18 Llorente Valin, Nicolas   14 Middies Wave-MR        36.46      30.73        
 19 Terri, Julian K           13 Middies Wave-MR        32.56      31.18        
 20 Singer, Connor M          15 FREE-MR                30.67      31.27        
 21 Bratkovsky, Max E         16 FREE-MR                31.68      31.70        
 22 DU, Ethan                 13 NCAC-MR                33.31      32.57        
 23 McLaughlin, Liam J        14 FREE-MR                34.62      33.07        
 24 Cunas, Christian D        14 DESC-NJ                41.04      33.26        
 25 Bubrowiecki, Sebastian    14 HS-MR                  34.40      33.41        
 26 Vitashkevich, Daniel      14 FREE-MR                33.65      33.73        
 27 Bradley, Jake W           13 LBA-MR                 34.12      34.22        
 28 Blancas, Edwin            14 APEX-MR                36.43      35.25        
 29 Heaney, William M         13 LBA-MR                 38.39      36.30        
 30 Zang, Derek               13 Heatwaves-MR           40.00      37.65        
 31 Tornetti, Gianluca        13 LBA-MR                    NT      40.11        
 
Men 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fischer, Chris            23 Heatwaves-MR           59.00    1:01.31        
                  28.98     1:01.31 (32.33)                                        
  2 Kwan, William             14 FREE-MR              1:02.99    1:02.24        
                  30.15     1:02.24 (32.09)                                        
  3 Paraison, Nelson          14 DESC-NJ              1:04.33    1:03.14        
                  30.69     1:03.14 (32.45)                                        
  4 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              1:05.15    1:04.63        
                  31.12     1:04.63 (33.51)                                        
  5 Geller, Russell           14 FREE-MR              1:04.46    1:05.68        
                  31.45     1:05.68 (34.23)                                        
  6 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              1:03.75    1:05.71        
                  30.79     1:05.71 (34.92)                                        
  7 Morse, Steven L           17 DESC-NJ              1:07.89    1:06.23        
                  31.45     1:06.23 (34.78)                                        
  8 Kapp, Bruce E             14 FREE-MR              1:07.15    1:07.81        
                  33.19     1:07.81 (34.62)                                        
  9 Samko, Jack P             13 HS-MR                1:09.47    1:08.20        
                  32.78     1:08.20 (35.42)                                        
 10 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               1:11.15    1:09.63        
                  33.18     1:09.63 (36.45)                                        
 11 Vitale, Benjamin          13 PATS-MR              1:00.25    1:09.88        
                  27.05     1:09.88 (42.83)                                        
 12 Terri, Julian K           13 Middies Wave-MR      1:10.63    1:10.91        
                  34.10     1:10.91 (36.81)                                        
 13 Bubrowiecki, Sebastian    14 HS-MR                1:14.14    1:14.17        
                  35.67     1:14.17 (38.50)                                        
 14 Bratkovsky, Max E         16 FREE-MR              1:14.22    1:14.28        
                  37.03     1:14.28 (37.25)                                        
 15 Cunas, Christian D        14 DESC-NJ              1:15.47    1:15.78        
                  36.44     1:15.78 (39.34)                                        
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwan, William             14 FREE-MR              2:18.77    2:18.50        
                  32.26     1:07.00 (34.74)     1:43.06 (36.06)     2:18.50 (35.44)
  2 Paraison, Nelson          14 DESC-NJ              2:20.38    2:19.62        
                  32.68     1:08.08 (35.40)     1:44.82 (36.74)     2:19.62 (34.80)
  3 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              2:20.08    2:20.66        
                  32.46     1:08.38 (35.92)     1:45.57 (37.19)     2:20.66 (35.09)
  4 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              2:20.85    2:27.69        
                  32.61     1:09.61 (37.00)     1:49.17 (39.56)     2:27.69 (38.52)
  5 Morse, Steven L           17 DESC-NJ              2:31.49    2:33.11        
                  32.47     1:09.16 (36.69)     1:50.02 (40.86)     2:33.11 (43.09)
  6 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               2:41.05    2:40.38        
                                1:15.52 ( )     1:59.08 (43.56)     2:40.38 (41.30)
  7 Cunas, Christian D        14 DESC-NJ              3:14.88    2:46.55        
                  37.61     1:18.75 (41.14)   2:46.55 (1:27.80)                    
  8 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               2:33.06    2:46.74        
                  36.42     1:18.05 (41.63)     2:03.17 (45.12)     2:46.74 (43.57)
  9 McLaughlin, Liam J        14 FREE-MR              2:55.80    2:52.48        
                  37.57     1:22.19 (44.62)     2:08.80 (46.61)     2:52.48 (43.68)
 
Men 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sadchikov, Max O          13 MDST-AD                35.40      33.98        
  2 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 34.64      34.26        
  3 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR                37.50      36.34        
  4 McLaughlin, Liam J        14 FREE-MR                41.84      40.27        
  5 Heaney, William M         13 LBA-MR                 49.36      51.03        
 
Men 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               13 NCAC-MR              1:05.00    1:10.00        
                  34.43     1:10.00 (35.57)                                        
  2 Wang, Harry H             16 APEX-MR              1:09.66    1:12.24        
                  35.63     1:12.24 (36.61)                                        
  3 Sadchikov, Max O          13 MDST-AD              1:15.95    1:13.87        
                  36.25     1:13.87 (37.62)                                        
  4 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               1:16.13    1:13.94        
                  35.98     1:13.94 (37.96)                                        
  5 Landgraf, Timothy A       13 FREE-MR              1:15.47    1:14.61        
                  37.07     1:14.61 (37.54)                                        
  6 Kapp, Bruce E             14 FREE-MR              1:18.24    1:19.15        
                  39.03     1:19.15 (40.12)                                        
  7 Samko, Jack P             13 HS-MR                1:23.67    1:21.36        
                  40.52     1:21.36 (40.84)                                        
  8 DU, Ethan                 13 NCAC-MR              1:20.12    1:21.44        
  9 Bubrowiecki, Sebastian    14 HS-MR                1:33.09    1:33.19        
 10 Tornetti, Gianluca        13 LBA-MR                    NT    1:51.77        
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 Heatwaves-MR         2:23.41    2:27.51        
                  35.35     1:13.09 (37.74)     1:50.84 (37.75)     2:27.51 (36.67)
  2 Sadchikov, Max O          13 MDST-AD              2:44.71    2:37.17        
                  37.19     1:17.96 (40.77)     1:59.21 (41.25)     2:37.17 (37.96)
  3 Geller, Russell           14 FREE-MR              2:38.37    2:38.00        
                  37.33     1:16.35 (39.02)     1:57.60 (41.25)     2:38.00 (40.40)
  4 Landgraf, Timothy A       13 FREE-MR              2:39.53    2:40.22        
                  39.41     1:20.62 (41.21)     2:01.66 (41.04)     2:40.22 (38.56)
  5 Kapp, Bruce E             14 FREE-MR              2:47.39    2:44.19        
                  40.61     1:23.09 (42.48)     2:03.89 (40.80)     2:44.19 (40.30)
 
Men 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buyanov, Pavel            35 Heatwaves-MR           30.00      30.45        
  2 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR                47.50      45.10        
  3 Bradley, Jake W           13 LBA-MR                 53.88      45.46        
 
Men 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buyanov, Pavel            35 Heatwaves-MR         1:07.00    1:07.44        
                  31.82     1:07.44 (35.62)                                        
  2 Zhang, John               13 NCAC-MR              1:15.90    1:17.47        
                  36.38     1:17.47 (41.09)                                        
  3 Singer, Connor M          15 FREE-MR              1:21.20    1:17.76        
                  36.79     1:17.76 (40.97)                                        
  4 DU, Ethan                 13 NCAC-MR              1:35.45    1:31.23        
                  43.03     1:31.23 (48.20)                                        
  5 Bratkovsky, Max E         16 FREE-MR              1:36.12    1:32.81        
                  43.97     1:32.81 (48.84)                                        
  6 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               1:38.12    1:39.09        
                  47.50     1:39.09 (51.59)                                        
  7 Llorente Valin, Nicolas   14 Middies Wave-MR      1:49.09    1:41.19        
                  50.03     1:41.19 (51.16)                                        
  8 Vitashkevich, Daniel      14 FREE-MR              1:39.53    1:41.52        
                  48.28     1:41.52 (53.24)                                        
  9 Heaney, William M         13 LBA-MR               2:18.70    2:09.10        
                1:03.72   2:09.10 (1:05.38)                                        
 -- Tornetti, Gianluca        13 LBA-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:05.03        DQ (1:09.83)                                        
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              2:41.28    2:41.02        
                  36.75     1:17.03 (40.28)     2:01.58 (44.55)     2:41.02 (39.44)
  2 Kwan, William             14 FREE-MR              2:50.29    2:49.18        
                  39.77     1:23.03 (43.26)     2:06.66 (43.63)     2:49.18 (42.52)
  3 Zhang, John               13 NCAC-MR              2:40.00    2:54.44        
                  38.89     1:23.29 (44.40)     2:09.51 (46.22)     2:54.44 (44.93)
  4 Abrams, Arty A            16 Heatwaves-MR         2:49.15    3:09.82        
                  41.51     1:29.53 (48.02)     2:19.47 (49.94)     3:09.82 (50.35)
 
Men 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novikov, Danila A         26 FREE-MR                26.80      26.87        
  2 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                33.95      27.84        
  3 Cornish, Kyle F           17 LBA-MR                 33.09      28.75        
  4 Fischer, Chris            23 Heatwaves-MR           28.00      29.37        
  5 Wang, Harry H             16 APEX-MR                29.55      29.42        
  6 Abrams, Arty A            16 Heatwaves-MR           35.90      31.27        
  7 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 34.09      33.57        
  8 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR                37.50      35.07        
  9 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                45.07      36.56        
 10 Vitashkevich, Daniel      14 FREE-MR                39.99      39.95        
 11 Heaney, William M         13 LBA-MR                    NT      43.95        
 
Men 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Harry H             16 APEX-MR              1:04.88    1:03.12        
                  30.33     1:03.12 (32.79)                                        
  2 Samko, Jack P             13 HS-MR                1:16.69    1:14.35        
                  34.61     1:14.35 (39.74)                                        
  3 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               1:12.72    1:15.87        
                  35.04     1:15.87 (40.83)                                        
  4 Landgraf, Timothy A       13 FREE-MR              1:22.35    1:20.56        
                  38.13     1:20.56 (42.43)                                        
  5 Bubrowiecki, Sebastian    14 HS-MR                1:24.47    1:27.46        
                  38.98     1:27.46 (48.48)                                        
  6 Llorente Valin, Nicolas   14 Middies Wave-MR           NT    1:28.05        
                  41.68     1:28.05 (46.37)                                        
  7 Terri, Julian K           13 Middies Wave-MR      1:34.24    1:31.77        
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              2:52.50    2:50.54        
                  35.35     1:18.58 (43.23)     2:08.79 (50.21)     2:50.54 (41.75)
 
Men 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novikov, Danila A         26 FREE-MR              2:16.00    2:17.21        
                  29.21     1:04.98 (35.77)     1:44.04 (39.06)     2:17.21 (33.17)
  2 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              2:23.36    2:17.86        
                  28.82     1:04.46 (35.64)     1:45.31 (40.85)     2:17.86 (32.55)
  3 Singer, Connor M          15 FREE-MR              2:39.83    2:38.72        
                  36.39     1:17.19 (40.80)     2:02.61 (45.42)     2:38.72 (36.11)
  4 Abrams, Arty A            16 Heatwaves-MR         2:21.44    2:47.22        
                  33.85     1:16.99 (43.14)     2:04.87 (47.88)     2:47.22 (42.35)
  5 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              2:47.42    2:48.07        
                  33.47     1:18.92 (45.45)     2:11.59 (52.67)     2:48.07 (36.48)
  6 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               2:47.59    2:49.64        
                  35.77     1:21.87 (46.10)     2:11.56 (49.69)     2:49.64 (38.08)
  7 Vitashkevich, Daniel      14 FREE-MR              3:05.49    3:06.51        
                  41.42     1:30.36 (48.94)     2:26.16 (55.80)     3:06.51 (40.35)