Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 5/7/2019 12:14 PM
                      2019 RFAC Spring Warm-up - 5/5/2019                      
                              Sanction #: 190500                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Beverly C           10 Heatwaves-MR           38.09      38.36        
  2 Hernandez, Sofia S        10 Heatwaves-MR           45.16      39.54        
  3 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR           37.66      41.10        
  4 Celli, Anna P              9 Heatwaves-MR           46.88      44.41        
  5 He, Hannah G               8 RFAC-MR                45.54      44.42        
  6 Jude, Cat I               10 NDAC-MR                44.11      44.88        
  7 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR           40.51      45.02        
  8 Cruz Santos, Yaeli        10 Heatwaves-MR           46.54      45.41        
  9 Boyle, Dakota R            8 HVD-MR                 46.70      46.30        
 10 Glancey, Maddie A          9 RFAC-MR                46.08      46.80        
 11 Abbruzzese, Shylah D       8 RFAC-MR                49.76      46.85        
 12 Hamilton, Tori H          10 NDAC-MR                48.89      47.45        
 13 Hally, Maddy E             8 NDAC-MR                50.52      48.98        
 14 Romero, Miranda A          8 Heatwaves-MR           46.61      49.44        
 15 Hernandez, Laila A         8 Heatwaves-MR           51.68      49.55        
 16 Majumdar, Lia R            8 HVD-MR                 50.72      51.33        
 17 Chiappetta, Isabella L     9 RFAC-MR                53.87      52.41        
 18 Hynes, Roisin I            9 HVD-MR                 50.17      54.14        
 19 Gorti, Aadya S            10 Heatwaves-MR           58.45      58.92        
 20 Contreras, Alana 2         9 HVD-MR                    NT    1:02.27        
 21 Cabrera-Zavala, Allison    7 Heatwaves-MR         1:01.51    1:03.28        
 22 Contreras, Alaina L        9 HVD-MR                    NT    1:08.49        
 23 Figueroa, Ximena           5 Heatwaves-MR         1:10.25    1:10.50        
 24 Perez Jimenez, Luz M       7 Heatwaves-MR         1:15.30    1:10.51        
 25 Guzman, Sofia              8 Heatwaves-MR         1:10.21    1:14.61        
 26 Martinez, Angeles C        7 Heatwaves-MR         1:20.05    1:28.36        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kregel, Marina             9 NDAC-MR              1:36.44    1:26.25        
                  41.35     1:26.25 (44.90)                                        
  2 Huang, Eleanor Z           9 RFAC-MR              1:31.86    1:27.70        
                  40.37     1:27.70 (47.33)                                        
  3 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR         1:26.69    1:28.61        
                  41.10     1:28.61 (47.51)                                        
  4 Vytykac, Ella S           10 HVD-MR               1:38.56    1:35.32        
                  45.87     1:35.32 (49.45)                                        
  5 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR         1:45.60    1:36.03        
                  42.75     1:36.03 (53.28)                                        
  6 Pickett, Jules M          10 HVD-MR                    NT    1:37.52        
  7 Glancey, Maddie A          9 RFAC-MR              1:43.15    1:40.26        
                  46.75     1:40.26 (53.51)                                        
  8 Hernandez, Laila A         8 Heatwaves-MR         1:51.17    1:46.28        
                  50.13     1:46.28 (56.15)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kregel, Marina             9 NDAC-MR                43.52      42.65        
  2 Huang, Eleanor Z           9 RFAC-MR                45.43      44.31        
  3 Ruiz, Beverly C           10 Heatwaves-MR           45.90      44.38        
  4 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR           44.37      44.67        
  5 Pickett, Jules M          10 HVD-MR                 43.84      44.68        
  6 Hernandez, Sofia S        10 Heatwaves-MR           47.94      48.32        
  7 Vytykac, Ella S           10 HVD-MR                 52.90      51.16        
  8 Hamilton, Tori H          10 NDAC-MR                54.33      51.43        
  9 Cruz Santos, Yaeli        10 Heatwaves-MR           49.17      52.27        
 10 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR           47.27      53.04        
 11 He, Hannah G               8 RFAC-MR                51.05      55.01        
 12 Glancey, Maddie A          9 RFAC-MR                52.87      55.18        
 13 Jude, Cat I               10 NDAC-MR                54.11      57.10        
 14 Gorti, Aadya S            10 Heatwaves-MR         1:01.49      57.66        
 15 Hernandez, Laila A         8 Heatwaves-MR           55.28      57.67        
 16 Romero, Miranda A          8 Heatwaves-MR           57.83      58.68        
 17 Hynes, Roisin I            9 HVD-MR               1:00.55      59.35        
 18 Hally, Maddy E             8 NDAC-MR              1:02.02    1:00.88        
 19 Chiappetta, Isabella L     9 RFAC-MR              1:01.32    1:03.67        
 20 Guzman, Sofia              8 Heatwaves-MR         1:10.56    1:05.14        
 21 Contreras, Alaina L        9 HVD-MR                    NT    1:07.97        
 22 Figueroa, Ximena           5 Heatwaves-MR         1:18.15    1:09.33        
 23 Cabrera-Zavala, Allison    7 Heatwaves-MR         1:10.62    1:09.58        
 24 Perez Jimenez, Luz M       7 Heatwaves-MR         1:20.25    1:17.98        
 -- Abbruzzese, Shylah D       8 RFAC-MR                53.74         DQ        
      Other
 -- Martinez, Angeles C        7 Heatwaves-MR         1:30.12         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Contreras, Alana 2         9 HVD-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 He, Hannah G               8 RFAC-MR                50.69      50.75        
  2 Morgan, Nella R           10 HVD-MR                 51.72      51.98        
  3 Boyle, Dakota R            8 HVD-MR                 54.20      54.21        
  4 Cruz Santos, Yaeli        10 Heatwaves-MR           59.80      55.02        
  5 Hamilton, Tori H          10 NDAC-MR                59.57      58.75        
  6 Celli, Anna P              9 Heatwaves-MR         1:03.08    1:01.01        
  7 Abbruzzese, Shylah D       8 RFAC-MR              1:11.89    1:01.63        
  8 Majumdar, Lia R            8 HVD-MR               1:06.04    1:08.04        
  9 Hally, Maddy E             8 NDAC-MR              1:00.93    1:08.20        
 10 Chiappetta, Isabella L     9 RFAC-MR              1:20.43    1:14.10        
 11 Cabrera-Zavala, Allison    7 Heatwaves-MR         1:26.27    1:19.89        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Eleanor Z           9 RFAC-MR                   NT      45.55        
  2 Hernandez, Sofia S        10 Heatwaves-MR           46.99      45.77        
  3 Delatorre, Ashley         10 Heatwaves-MR           50.12      46.68        
  4 Ruiz, Beverly C           10 Heatwaves-MR           49.35      47.01        
  5 Aguilar Perez, Vanessa    10 Heatwaves-MR           46.69      53.61        
  6 Hernandez, Laila A         8 Heatwaves-MR           57.98      55.18        
  7 Celli, Anna P              9 Heatwaves-MR           58.88      57.52        
  8 Cruz Santos, Yaeli        10 Heatwaves-MR           58.46      58.09        
  9 Guzman, Sofia              8 Heatwaves-MR         1:25.25    1:13.62        
 -- Romero, Miranda A          8 Heatwaves-MR         1:25.30         DQ        
      One hand touch
 -- Cabrera-Zavala, Allison    7 Heatwaves-MR         1:25.30         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Nella R           10 HVD-MR                    NT    1:32.72        
                  43.02     1:32.72 (49.70)                                        
  2 Kregel, Marina             9 NDAC-MR              1:47.42    1:36.63        
                  43.65     1:36.63 (52.98)                                        
  3 Huang, Eleanor Z           9 RFAC-MR              1:44.91    1:40.53        
                  44.08     1:40.53 (56.45)                                        
  4 Ruiz, Beverly C           10 Heatwaves-MR         1:44.76    1:40.66        
                  47.89     1:40.66 (52.77)                                        
  5 Hernandez, Sofia S        10 Heatwaves-MR         1:39.71    1:40.71        
                  46.50     1:40.71 (54.21)                                        
  6 Pickett, Jules M          10 HVD-MR               1:50.73    1:46.03        
                  47.58     1:46.03 (58.45)                                        
  7 He, Hannah G               8 RFAC-MR              1:57.42    1:46.56        
                  52.44     1:46.56 (54.12)                                        
  8 Jude, Cat I               10 NDAC-MR              1:47.73    1:47.46        
  9 Vytykac, Ella S           10 HVD-MR                    NT    1:57.73        
                  58.13     1:57.73 (59.60)                                        
 10 Celli, Anna P              9 Heatwaves-MR         1:45.12    1:58.63        
                  57.69   1:58.63 (1:00.94)                                        
 11 Abbruzzese, Shylah D       8 RFAC-MR              2:07.29    2:03.00        
                  56.39   2:03.00 (1:06.61)                                        
 -- Glancey, Maddie A          9 RFAC-MR              2:03.49         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  56.76        DQ (1:10.51)                                        
 -- Chiappetta, Isabella L     9 RFAC-MR                   NT         DQ        
      No touch - fly
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannon, Morgan A          12 HVD-MR                 27.84      29.02        
  2 Jimenez, Hermione E       12 RFAC-MR                29.07      29.60        
  3 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR                 28.82      29.89        
  4 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR                 27.99      30.19        
  5 Henson, Emma V            11 HVD-MR                 29.67      30.21        
  6 Baks, Janneke P           12 HVD-MR                 32.12      31.32        
  7 Cabrera Zavala, Alexa M   12 Heatwaves-MR           34.16      34.08        
  8 Lugo, Gianna M            12 HVD-MR                 34.15      35.22        
  9 Wilson, Emma              11 NDAC-MR                34.59      35.27        
 10 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR           35.88      37.27        
 11 Blabac, Claire E          12 HVD-MR                 38.91      37.40        
 12 Cepeda, CC C              11 RFAC-MR                37.88      39.46        
 13 Vytykac, Yanna S          12 HVD-MR                 40.23      39.83        
 14 Chin-Tanner, Maddy P      12 NDAC-MR                39.35      41.56        
 15 Lovett, Sophia E          11 HVD-MR                    NT      41.71        
 16 Olivarez, Paulina         11 Heatwaves-MR           46.35      43.04        
 17 Wisniewski, Jules L       11 NDAC-MR                44.19      43.35        
 18 Martinez, Lluvia M        12 Heatwaves-MR           46.30      44.84        
 19 Touijar, Heba             11 Heatwaves-MR           44.79      46.94        
 20 Gorti, Ramya C            12 Heatwaves-MR           44.23      48.65        
 21 Hadine, Israa             11 Heatwaves-MR           46.30    1:02.48        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannon, Morgan A          12 HVD-MR               2:11.87    2:13.57        
                  30.70     1:04.69 (33.99)   2:13.57 (1:08.88)                    
  2 Jimenez, Hermione E       12 RFAC-MR              2:20.03    2:15.76        
                  31.67     1:05.37 (33.70)     1:40.49 (35.12)     2:15.76 (35.27)
  3 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               2:28.14    2:20.82        
                  31.06     1:06.05 (34.99)     1:42.25 (36.20)     2:20.82 (38.57)
  4 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              2:30.23    2:28.07        
                  32.71     1:09.89 (37.18)     1:49.09 (39.20)     2:28.07 (38.98)
  5 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR         2:55.10    2:50.93        
                  40.10     1:23.13 (43.03)     2:08.29 (45.16)     2:50.93 (42.64)
  6 Cabrera Zavala, Alexa M   12 Heatwaves-MR         2:52.30    2:52.59        
  7 Dorsman, Camryn F         11 HVD-MR               3:02.24    2:54.78        
                  39.77     1:24.87 (45.10)     2:12.12 (47.25)     2:54.78 (42.66)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 32.60      34.51        
  1 Hannon, Morgan A          12 HVD-MR                 33.52      34.51        
  3 Jimenez, Hermione E       12 RFAC-MR                35.78      35.88        
  4 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                37.26      37.50        
  5 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR                 34.12      37.67        
  6 Baks, Janneke P           12 HVD-MR                 38.30      38.33        
  7 Cabrera Zavala, Alexa M   12 Heatwaves-MR           38.58      39.30        
  8 Wilson, Emma              11 NDAC-MR                43.03      41.89        
  9 Lugo, Gianna M            12 HVD-MR                 41.52      43.36        
 10 Blabac, Claire E          12 HVD-MR                 44.11      43.62        
 10 Chin-Tanner, Maddy P      12 NDAC-MR                44.29      43.62        
 12 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR           43.74      44.19        
 13 Cepeda, CC C              11 RFAC-MR                47.12      44.79        
 14 Vytykac, Yanna S          12 HVD-MR                 48.41      45.63        
 15 Gorti, Ramya C            12 Heatwaves-MR           48.50      47.98        
 16 Martinez, Lluvia M        12 Heatwaves-MR           55.15      50.21        
 17 Olivarez, Paulina         11 Heatwaves-MR           55.25      50.89        
 18 Touijar, Heba             11 Heatwaves-MR           51.49      55.62        
 19 Wisniewski, Jules L       11 NDAC-MR                58.65      55.67        
 20 Hadine, Israa             11 Heatwaves-MR           49.55      59.08        
 -- Lovett, Sophia E          11 HVD-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 34.60      35.63        
  2 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR                 35.80      36.37        
  3 Henson, Emma V            11 HVD-MR                 38.53      40.51        
  4 Cabrera Zavala, Alexa M   12 Heatwaves-MR           44.51      43.64        
  5 Lugo, Gianna M            12 HVD-MR                 46.53      45.63        
  6 Wilson, Emma              11 NDAC-MR                48.54      48.23        
  7 Cepeda, CC C              11 RFAC-MR                41.06      49.60        
  8 Dorsman, Camryn F         11 HVD-MR                 53.97      52.25        
  9 Vytykac, Yanna S          12 HVD-MR                    NT      53.53        
 10 Gorti, Ramya C            12 Heatwaves-MR           57.90      59.48        
 11 Touijar, Heba             11 Heatwaves-MR         1:00.10    1:01.00        
 12 Martinez, Lluvia M        12 Heatwaves-MR           58.32    1:03.43        
 -- Blabac, Claire E          12 HVD-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Chin-Tanner, Maddy P      12 NDAC-MR                51.61         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Lovett, Sophia E          11 HVD-MR                    NT         DQ        
      Butterfly kick
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Emma V            11 HVD-MR                 31.60      33.40        
  2 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR                 34.02      33.48        
  3 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR                 34.70      34.63        
  4 Baks, Janneke P           12 HVD-MR                 35.42      34.95        
  5 Seldin, Emily             12 NDAC-MR                35.90      37.34        
  6 Espinoza-Soriano, Lidia   11 Heatwaves-MR           40.08      42.17        
  7 Cepeda, CC C              11 RFAC-MR                50.18      48.09        
  8 Wisniewski, Jules L       11 NDAC-MR                55.73      51.54        
  9 Touijar, Heba             11 Heatwaves-MR           57.26    1:01.08        
 -- Lugo, Gianna M            12 HVD-MR                 42.17         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannon, Morgan A          12 HVD-MR               2:43.72    2:35.98        
                  36.90     1:16.25 (39.35)     2:02.79 (46.54)     2:35.98 (33.19)
  2 Jimenez, Hermione E       12 RFAC-MR              2:39.90    2:39.24        
                  33.75     1:16.59 (42.84)     2:04.32 (47.73)     2:39.24 (34.92)
  3 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               2:42.51    2:41.24        
                  31.15     1:13.09 (41.94)     2:04.92 (51.83)     2:41.24 (36.32)
  4 Henson, Emma V            11 HVD-MR               2:36.90    2:47.07        
                  36.83     1:16.74 (39.91)     2:08.87 (52.13)     2:47.07 (38.20)
  5 Baks, Janneke P           12 HVD-MR               2:57.53    2:56.87        
                  39.01     1:24.91 (45.90)     2:16.29 (51.38)     2:56.87 (40.58)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell U         13 HVD-MR                 26.38      26.75        
  2 Pociask, Brooke A         14 NDAC-MR                25.55      27.05        
  3 Lloyd, Nina               13 HVD-MR                 29.41      30.25        
  4 Jarvis, Cassie D          13 HVD-MR                 30.06      31.83        
  5 Civitano, Emily A         13 HVD-MR                 31.65      32.18        
  6 Perez Quiroz, Brianna Y   13 Heatwaves-MR           32.25      33.05        
  7 Kasnia-Herman, Kay G      13 RFAC-MR                33.09      33.51        
  8 Bhargava, Anusha A        14 HVD-MR                 34.35      34.00        
  9 Cabrera Zavala, Ashley D  14 Heatwaves-MR           35.34      34.89        
 10 Lopez, Idalaih            13 Heatwaves-MR           59.72      55.87        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Isabella G       13 RFAC-MR              2:13.63    2:15.85        
                  30.98     1:05.93 (34.95)     1:41.12 (35.19)     2:15.85 (34.73)
  2 Civitano, Emily A         13 HVD-MR               2:33.56    2:30.95        
                  33.72     1:12.18 (38.46)     1:52.93 (40.75)     2:30.95 (38.02)
  3 Kasnia-Herman, Kay G      13 RFAC-MR              2:45.70    2:48.27        
                  36.62     1:20.40 (43.78)     2:05.58 (45.18)     2:48.27 (42.69)
  4 Bhargava, Anusha A        14 HVD-MR               2:51.88    2:50.21        
                  35.52     1:17.25 (41.73)     2:03.53 (46.28)     2:50.21 (46.68)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell U         13 HVD-MR               1:06.30    1:07.72        
                  33.74     1:07.72 (33.98)                                        
  2 Pociask, Brooke A         14 NDAC-MR              1:02.83    1:07.84        
                  32.59     1:07.84 (35.25)                                        
  3 Goodwin, Isabella G       13 RFAC-MR              1:06.87    1:10.05        
                  33.77     1:10.05 (36.28)                                        
  4 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              1:15.93    1:19.01        
                  39.17     1:19.01 (39.84)                                        
  5 Jarvis, Cassie D          13 HVD-MR               1:16.65    1:19.33        
                  39.27     1:19.33 (40.06)                                        
  6 Lloyd, Nina               13 HVD-MR               1:18.94    1:19.97        
  7 Civitano, Emily A         13 HVD-MR               1:20.11    1:23.65        
                  40.78     1:23.65 (42.87)                                        
  8 Kasnia-Herman, Kay G      13 RFAC-MR              1:30.69    1:28.32        
  9 Perez Quiroz, Brianna Y   13 Heatwaves-MR         1:25.79    1:30.17        
                  43.59     1:30.17 (46.58)                                        
 10 Cabrera Zavala, Ashley D  14 Heatwaves-MR         1:29.63    1:31.88        
 11 Lopez, Idalaih            13 Heatwaves-MR         2:56.95    2:12.46        
                1:03.55   2:12.46 (1:08.91)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell U         13 HVD-MR               1:16.41    1:17.59        
                  37.37     1:17.59 (40.22)                                        
  2 Pociask, Brooke A         14 NDAC-MR              1:18.21    1:20.00        
                  37.41     1:20.00 (42.59)                                        
  3 Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              1:17.54    1:22.33        
                  39.73     1:22.33 (42.60)                                        
  4 Jarvis, Cassie D          13 HVD-MR               1:18.81    1:25.20        
                  38.21     1:25.20 (46.99)                                        
  5 Perez Quiroz, Brianna Y   13 Heatwaves-MR         1:40.30    1:33.12        
                  45.57     1:33.12 (47.55)                                        
  6 Bhargava, Anusha A        14 HVD-MR               1:42.90    1:40.96        
                  47.53     1:40.96 (53.43)                                        
  7 Civitano, Emily A         13 HVD-MR               1:49.42    1:45.24        
                  49.62     1:45.24 (55.62)                                        
 -- Lloyd, Nina               13 HVD-MR               1:23.72         DQ        
      Butterfly kick
                  42.17          DQ (49.28)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Campbell U         13 HVD-MR               1:02.88    1:05.64        
                  31.49     1:05.64 (34.15)                                        
  2 Goodwin, Isabella G       13 RFAC-MR              1:09.40    1:11.91        
                  33.30     1:11.91 (38.61)                                        
  3 Perez Quiroz, Brianna Y   13 Heatwaves-MR         1:30.80    1:31.59        
                  39.90     1:31.59 (51.69)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodwin, Isabella G       13 RFAC-MR              2:28.42    2:39.83        
                  33.22     1:12.63 (39.41)     2:02.92 (50.29)     2:39.83 (36.91)
  2 Kasnia-Herman, Kay G      13 RFAC-MR              3:04.09    3:10.25        
                  43.04     1:31.87 (48.83)     2:26.15 (54.28)     3:10.25 (44.10)
  3 Cabrera Zavala, Ashley D  14 Heatwaves-MR         3:25.83    3:26.28        
                  45.96     1:37.70 (51.74)   2:39.27 (1:01.57)     3:26.28 (47.01)
 -- Vandamme, Isabelle        14 NDAC-MR              2:49.53         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  36.48     1:22.35 (45.87)     2:11.94 (49.59)          DQ (40.52)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Emily Z            16 RFAC-MR                25.45      27.11        
  2 Colaizzo, Natalie A       16 HVD-MR                 26.64      27.45        
  3 DiNardo, Phoebe M         15 HVD-MR                 27.99      28.72        
  4 Cordeiro, Alex I          16 HVD-MR                 28.18      28.98        
  5 O'Donnell, Mairead E      17 HVD-MR                 28.03      29.78        
  6 Sanford, Lauren E         16 NDAC-MR                28.71      30.06        
  7 Alcantara, Antonella L    15 RFAC-MR                28.90      30.14        
  8 Murray, Gaby R            15 HVD-MR                 28.25      30.84        
  9 Chant, Lucy J             15 HVD-MR                 29.50      32.09        
 10 Hernandez, Lexie R        15 Heatwaves-MR           33.16      33.24        
 11 Relyea, Carlie A          17 HVD-MR                 30.48      34.43        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Catherine M       16 NDAC-MR              2:05.83    2:06.94        
                  29.04     1:01.48 (32.44)     1:35.04 (33.56)     2:06.94 (31.90)
  2 Burda, Sophia J           16 HVD-MR               2:02.27    2:07.29        
                  29.62     1:02.08 (32.46)     1:35.29 (33.21)     2:07.29 (32.00)
  3 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:04.42    2:09.21        
                  29.20     1:02.16 (32.96)     1:35.64 (33.48)     2:09.21 (33.57)
  4 Cohen, Emily Z            16 RFAC-MR              2:04.66    2:14.58        
                  30.65     1:04.55 (33.90)     1:39.67 (35.12)     2:14.58 (34.91)
  5 O'Donnell, Mairead E      17 HVD-MR               2:14.29    2:18.01        
                  31.61     1:06.67 (35.06)     1:42.58 (35.91)     2:18.01 (35.43)
  6 Colaizzo, Natalie A       16 HVD-MR               2:14.49    2:19.14        
                  31.33     1:06.72 (35.39)     1:43.87 (37.15)     2:19.14 (35.27)
  7 DiNardo, Phoebe M         15 HVD-MR               2:11.56    2:23.20        
                  33.32     1:10.09 (36.77)     1:47.68 (37.59)     2:23.20 (35.52)
  8 Alcantara, Antonella L    15 RFAC-MR              2:16.78    2:25.85        
                  33.44     1:10.50 (37.06)     1:48.46 (37.96)     2:25.85 (37.39)
  9 Relyea, Carlie A          17 HVD-MR               2:34.35    2:32.33        
                  34.66     1:13.27 (38.61)     1:53.39 (40.12)     2:32.33 (38.94)
 10 Chant, Lucy J             15 HVD-MR               2:31.01    2:32.86        
                  35.01     1:14.06 (39.05)     1:54.16 (40.10)     2:32.86 (38.70)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:00.28    1:04.08        
                  31.20     1:04.08 (32.88)                                        
  2 Burda, Sophia J           16 HVD-MR               1:04.11    1:09.71        
                  34.40     1:09.71 (35.31)                                        
  3 Murray, Gaby R            15 HVD-MR               1:10.35    1:16.11        
                  37.21     1:16.11 (38.90)                                        
  4 Sanford, Lauren E         16 NDAC-MR              1:14.89    1:16.60        
                  37.45     1:16.60 (39.15)                                        
  5 Alcantara, Antonella L    15 RFAC-MR              1:19.28    1:18.93        
                  38.61     1:18.93 (40.32)                                        
  6 Chant, Lucy J             15 HVD-MR               1:16.25    1:20.17        
                  39.41     1:20.17 (40.76)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Emily Z            16 RFAC-MR              1:12.33    1:17.92        
                  36.71     1:17.92 (41.21)                                        
  2 Sanford, Lauren E         16 NDAC-MR              1:14.27    1:19.79        
                  38.00     1:19.79 (41.79)                                        
  3 Cordeiro, Alex I          16 HVD-MR               1:22.48    1:25.12        
                  40.15     1:25.12 (44.97)                                        
  4 Chant, Lucy J             15 HVD-MR               1:24.47    1:30.15        
                  42.44     1:30.15 (47.71)                                        
  5 Murray, Gaby R            15 HVD-MR               1:27.87    1:33.52        
                  44.33     1:33.52 (49.19)                                        
  6 Hernandez, Lexie R        15 Heatwaves-MR         1:50.28    1:39.12        
                  46.00     1:39.12 (53.12)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              1:03.45    1:05.90        
                  30.92     1:05.90 (34.98)                                        
  2 Burda, Sophia J           16 HVD-MR               1:03.04    1:09.06        
                  32.37     1:09.06 (36.69)                                        
  3 Graham, Catherine M       16 NDAC-MR              1:12.52    1:11.99        
                  30.92     1:11.99 (41.07)                                        
  4 O'Donnell, Mairead E      17 HVD-MR               1:07.73    1:12.17        
                  33.30     1:12.17 (38.87)                                        
  5 Colaizzo, Natalie A       16 HVD-MR               1:08.22    1:13.98        
                  34.39     1:13.98 (39.59)                                        
  6 Relyea, Carlie A          17 HVD-MR               1:13.15    1:25.08        
                  38.53     1:25.08 (46.55)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   17 RFAC-MR              2:15.87    2:23.68        
                  30.72     1:05.70 (34.98)     1:49.51 (43.81)     2:23.68 (34.17)
  2 Burda, Sophia J           16 HVD-MR               2:26.19    2:31.32        
                  32.66     1:11.31 (38.65)     1:59.01 (47.70)     2:31.32 (32.31)
  3 Cohen, Emily Z            16 RFAC-MR              2:22.75    2:34.40        
                  33.92     1:16.07 (42.15)     1:59.21 (43.14)     2:34.40 (35.19)
  4 O'Donnell, Mairead E      17 HVD-MR               2:39.92    2:39.88        
                  34.04     1:15.34 (41.30)     2:03.13 (47.79)     2:39.88 (36.75)
  5 DiNardo, Phoebe M         15 HVD-MR               2:43.78    2:43.89        
                  36.74     1:18.65 (41.91)     2:07.15 (48.50)     2:43.89 (36.74)
  6 Alcantara, Antonella L    15 RFAC-MR              2:50.84    2:55.28        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCree-Salazar, Caden C   10 HVD-MR                 35.32      34.44        
  2 Goodwin, Owen M            8 RFAC-MR                41.55      39.24        
  3 Ruiz, Japhet N             8 Heatwaves-MR           40.96      39.30        
  4 Berko, Reuben L            9 NDAC-MR                40.93      39.97        
  5 Espinoza-Soriano, Jorge    9 Heatwaves-MR           39.22      40.52        
  6 Poellot, Reed C           10 HVD-MR                 39.70      42.00        
  7 Olarte, Alejandro J       10 HVD-MR                 45.27      45.21        
  8 Howard, Sam W              9 RFAC-MR                46.64      45.25        
  9 Vega, Isidro R             9 RFAC-MR                50.61      52.68        
 10 Touijar, Ali               9 Heatwaves-MR           53.72      52.72        
 11 Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR           54.65      52.86        
 12 Fearon, Jamiel B           6 Heatwaves-MR         1:05.49      54.93        
 13 Olarte, Andres G           7 HVD-MR                    NT      59.59        
 14 North, Ben D               8 HVD-MR                    NT      59.92        
 15 Chiappetta, Paolo A        9 RFAC-MR              1:06.61    1:02.98        
 16 Martinez, Jeffrey J       10 Heatwaves-MR         1:05.12    1:03.18        
 17 He, Timothy J              6 RFAC-MR                58.43    1:08.67        
 18 Weeks, Edward N            7 Heatwaves-MR           53.40    1:12.13        
 19 Martinez, Angel G          7 Heatwaves-MR         1:20.10    1:24.22        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian J            10 NDAC-MR              1:05.95    1:05.85        
                  31.07     1:05.85 (34.78)                                        
  2 Kui, Barnabas Z           10 RFAC-MR              1:28.19    1:26.40        
                  40.11     1:26.40 (46.29)                                        
  3 Ruiz, Japhet N             8 Heatwaves-MR         1:36.90    1:28.79        
                  41.37     1:28.79 (47.42)                                        
  4 Espinoza-Soriano, Jorge    9 Heatwaves-MR         1:32.15    1:30.82        
                  40.83     1:30.82 (49.99)                                        
  5 Dorner, Declan M           9 NDAC-MR              1:26.67    1:31.90        
                  42.69     1:31.90 (49.21)                                        
  6 Kui, Adam W               10 RFAC-MR              1:35.31    1:32.77        
                  43.92     1:32.77 (48.85)                                        
  7 Howard, Sam W              9 RFAC-MR              1:39.67    1:40.61        
                  48.54     1:40.61 (52.07)                                        
  8 Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR         2:05.10    1:51.64        
                  52.37     1:51.64 (59.27)                                        
  9 He, Timothy J              6 RFAC-MR                   NT    2:20.94        
                1:01.23   2:20.94 (1:19.71)                                        
 10 Chiappetta, Paolo A        9 RFAC-MR              2:32.88    2:30.10        
                1:10.47   2:30.10 (1:19.63)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCree-Salazar, Caden C   10 HVD-MR                 43.21      40.65        
  2 Kui, Barnabas Z           10 RFAC-MR                40.50      41.61        
  3 Berko, Reuben L            9 NDAC-MR                46.18      43.47        
  4 Espinoza-Soriano, Jorge    9 Heatwaves-MR           45.94      46.61        
  5 Kui, Adam W               10 RFAC-MR                44.04      47.91        
  6 Ruiz, Japhet N             8 Heatwaves-MR           48.26      49.10        
  7 Goodwin, Owen M            8 RFAC-MR                56.31      49.21        
  8 Poellot, Reed C           10 HVD-MR                 46.80      51.87        
  9 Olarte, Alejandro J       10 HVD-MR                 51.43      52.23        
 10 North, Ben D               8 HVD-MR                    NT      52.75        
 11 Vega, Isidro R             9 RFAC-MR                54.25      53.70        
 12 Howard, Sam W              9 RFAC-MR                58.13      54.75        
 13 He, Timothy J              6 RFAC-MR              1:03.65      56.31        
 14 Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR         1:02.30    1:00.14        
 15 Touijar, Ali               9 Heatwaves-MR           59.40    1:03.39        
 16 Fearon, Jamiel B           6 Heatwaves-MR         1:16.39    1:03.77        
 -- Chiappetta, Paolo A        9 RFAC-MR              1:12.26         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Olarte, Andres G           7 HVD-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Weeks, Edward N            7 Heatwaves-MR           59.25         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berko, Reuben L            9 NDAC-MR                53.24      48.67        
  2 Kui, Adam W               10 RFAC-MR                52.70      49.41        
  3 McCree-Salazar, Caden C   10 HVD-MR                 52.74      50.02        
  4 Poellot, Reed C           10 HVD-MR               1:03.28      56.58        
  5 Olarte, Alejandro J       10 HVD-MR               1:04.35      57.60        
  6 Vega, Isidro R             9 RFAC-MR              1:10.73    1:05.25        
  7 He, Timothy J              6 RFAC-MR                   NT    1:08.57        
 -- Chiappetta, Paolo A        9 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Aragon Espinoza, Edahi     7 Heatwaves-MR         1:10.15         DQ        
      Scissors kick
 -- Fearon, Jamiel B           6 Heatwaves-MR         1:20.18         DQ        
      Butterfly kick
 -- Touijar, Ali               9 Heatwaves-MR         1:10.08         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian J            10 NDAC-MR                32.00      33.72        
  2 McCree-Salazar, Caden C   10 HVD-MR                 37.86      40.69        
  3 Kui, Barnabas Z           10 RFAC-MR                43.91      46.20        
  4 Goodwin, Owen M            8 RFAC-MR                   NT      48.34        
  5 Dorner, Declan M           9 NDAC-MR                45.22      48.49        
  6 Ruiz, Japhet N             8 Heatwaves-MR           45.32      49.84        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsson, Kian J            10 NDAC-MR              1:16.14    1:17.91        
                  36.29     1:17.91 (41.62)                                        
  2 Kui, Barnabas Z           10 RFAC-MR              1:38.89    1:36.06        
                  45.06     1:36.06 (51.00)                                        
  3 Dorner, Declan M           9 NDAC-MR              1:39.08    1:40.38        
                  49.18     1:40.38 (51.20)                                        
  4 Kui, Adam W               10 RFAC-MR              1:43.18    1:43.77        
                  49.16     1:43.77 (54.61)                                        
  5 Goodwin, Owen M            8 RFAC-MR                   NT    1:55.50        
                  50.20   1:55.50 (1:05.30)                                        
  6 Vega, Isidro R             9 RFAC-MR              2:12.96    2:06.18        
                  58.97   2:06.18 (1:07.21)                                        
 -- Howard, Sam W              9 RFAC-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:00.40        DQ (1:05.95)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 26.55      26.20        
  2 Zhou, Ethan               11 UN-MR                  26.96      26.26        
  3 Delatorre, Jael           12 Heatwaves-MR           29.14      29.45        
  4 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR                 29.99      30.96        
  5 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR                34.63      35.20        
  6 Pociask, Joseph V         11 NDAC-MR                35.84      35.28        
  7 Chamberlain, Nicholas J   11 RFAC-MR                36.50      35.65        
  8 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR                 36.34      36.41        
  9 Ramirez, Bryan E          11 Heatwaves-MR           38.57      38.16        
 10 Cruz Santos, Yoel         12 Heatwaves-MR           44.64      39.38        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               2:17.32    2:13.23        
                  31.44     1:05.72 (34.28)     1:41.03 (35.31)     2:13.23 (32.20)
  2 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR              2:18.51    2:14.12        
                  31.14     1:06.84 (35.70)     1:41.78 (34.94)     2:14.12 (32.34)
  3 Karadeniz, Derin M        11 RFAC-MR              2:30.12    2:25.71        
                  33.77     1:10.73 (36.96)     1:48.67 (37.94)     2:25.71 (37.04)
  4 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR              3:06.44    2:27.11        
                  31.85     1:08.06 (36.21)     1:47.61 (39.55)     2:27.11 (39.50)
  5 Delatorre, Jael           12 Heatwaves-MR         2:36.00    2:27.80        
                  31.78     1:07.48 (35.70)     1:45.50 (38.02)     2:27.80 (42.30)
  6 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR              2:25.97    2:34.10        
                  32.09     1:10.66 (38.57)     1:53.37 (42.71)     2:34.10 (40.73)
  7 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR              2:56.07    2:54.35        
                  36.68     1:21.43 (44.75)     2:08.02 (46.59)     2:54.35 (46.33)
  8 Cruz Santos, Yoel         12 Heatwaves-MR         1:45.12    3:10.15        
                  39.24     1:27.77 (48.53)     2:19.71 (51.94)     3:10.15 (50.44)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Ethan               11 UN-MR                  31.12      30.53        
  2 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR                32.12      32.85        
  3 Delatorre, Jael           12 Heatwaves-MR           39.17      36.56        
  4 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR                 35.23      36.62        
  5 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR                40.56      39.59        
  6 Heidebrecht, Martin H     12 NDAC-MR                40.92      40.63        
  7 Dorner, Benjamin          12 NDAC-MR                39.05      40.68        
  8 Chamberlain, Nicholas J   11 RFAC-MR                47.24      43.64        
  9 Pociask, Joseph V         11 NDAC-MR                44.77      44.85        
 10 Kyaw, Thit-sar            11 HVD-MR                 45.94      46.04        
 11 Ramirez, Bryan E          11 Heatwaves-MR           48.30      46.75        
 12 Cruz Santos, Yoel         12 Heatwaves-MR           51.97      51.14        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Ethan               11 UN-MR                  36.82      34.47        
  2 Karadeniz, Derin M        11 RFAC-MR                39.25      40.46        
  3 Heidebrecht, Martin H     12 NDAC-MR                46.42      43.71        
  4 Dorner, Benjamin          12 NDAC-MR                44.37      43.93        
  5 Cruz Santos, Yoel         12 Heatwaves-MR           50.75      50.10        
  6 Pociask, Joseph V         11 NDAC-MR                52.67      50.21        
  7 Ramirez, Bryan E          11 Heatwaves-MR           55.90      50.37        
  8 Chamberlain, Nicholas J   11 RFAC-MR                57.37      53.07        
 -- Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR                 43.22         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Ethan               11 UN-MR                  29.99      29.92        
  2 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR                33.61      33.42        
  3 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR                32.38      33.49        
  4 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 36.81      34.49        
  5 Delatorre, Jael           12 Heatwaves-MR           35.50      34.94        
  6 Karadeniz, Derin M        11 RFAC-MR                37.65      37.12        
  7 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR                 36.81      40.94        
  8 Ramirez, Bryan E          11 Heatwaves-MR           46.82      46.31        
 -- Chamberlain, Nicholas J   11 RFAC-MR                59.20         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR              2:31.50    2:33.81        
                  35.68     1:14.53 (38.85)     2:00.23 (45.70)     2:33.81 (33.58)
  2 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR              2:54.70    2:44.68        
                  33.64     1:17.57 (43.93)     2:06.00 (48.43)     2:44.68 (38.68)
  3 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR              2:50.57    2:44.82        
                  35.19     1:17.49 (42.30)     2:07.31 (49.82)     2:44.82 (37.51)
  4 Karadeniz, Derin M        11 RFAC-MR              2:53.15    2:48.94        
                  39.85     1:23.61 (43.76)     2:10.86 (47.25)     2:48.94 (38.08)
  5 Dorner, Benjamin          12 NDAC-MR              3:14.84    3:06.15        
                  42.13     1:31.78 (49.65)     2:24.43 (52.65)     3:06.15 (41.72)
  6 Kablaoui, Abdulraouf      12 RFAC-MR              3:50.68    3:38.48        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cepeda, Lorenzo C         14 RFAC-MR                26.37      25.81        
  2 Tirch, Patrick M          14 HVD-MR                 25.04      26.38        
  3 Clyde, Miles M            13 HVD-MR                 26.74      26.49        
  4 Murray, Tristan D         14 HVD-MR                 25.70      26.86        
  5 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR                26.93      27.17        
  6 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR                25.80      27.23        
  7 Elmassalemah, Iad K       14 NDAC-MR                29.39      29.50        
  8 Ojeda Perez, Ryan         13 Heatwaves-MR           33.25      31.16        
  9 Atanasio, Matthew Y       14 HVD-MR                 29.82      31.18        
 10 Johnson, William F        13 HVD-MR                 30.90      33.43        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR              2:06.44    2:06.44        
                  28.96     1:01.86 (32.90)     1:35.18 (33.32)     2:06.44 (31.26)
  2 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR              2:02.08    2:06.49        
                  29.33     1:01.65 (32.32)     1:35.19 (33.54)     2:06.49 (31.30)
  3 Abbruzzese, Matthew J     13 RFAC-MR              2:07.34    2:07.66        
                  29.76     1:01.89 (32.13)     1:35.15 (33.26)     2:07.66 (32.51)
  4 Cepeda, Lorenzo C         14 RFAC-MR              2:15.45    2:11.46        
                  29.03     1:02.51 (33.48)     1:37.17 (34.66)     2:11.46 (34.29)
  5 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              2:14.68    2:11.59        
                  29.87     1:02.88 (33.01)     1:37.38 (34.50)     2:11.59 (34.21)
  6 Murray, Tristan D         14 HVD-MR               2:10.01    2:12.98        
                  30.16     1:02.60 (32.44)     1:37.97 (35.37)     2:12.98 (35.01)
  7 Elmassalemah, Iad K       14 NDAC-MR              2:31.68    2:35.10        
                  31.95   1:53.44 (1:21.49)     2:35.10 (41.66)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbruzzese, Matthew J     13 RFAC-MR              1:07.82    1:09.38        
                  34.07     1:09.38 (35.31)                                        
  2 Murray, Tristan D         14 HVD-MR               1:12.43    1:10.39        
                  34.55     1:10.39 (35.84)                                        
  3 Johnson, William F        13 HVD-MR               1:18.10    1:23.28        
                  38.06     1:23.28 (45.22)                                        
  4 Atanasio, Matthew Y       14 HVD-MR               1:33.07    1:36.88        
                  45.29     1:36.88 (51.59)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              1:10.79    1:12.83        
                  34.58     1:12.83 (38.25)                                        
  2 Tirch, Patrick M          14 HVD-MR               1:12.50    1:13.15        
                  35.00     1:13.15 (38.15)                                        
  3 Cepeda, Lorenzo C         14 RFAC-MR              1:15.23    1:14.57        
                  34.99     1:14.57 (39.58)                                        
  4 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR              1:09.09    1:16.96        
                  36.05     1:16.96 (40.91)                                        
  5 Atanasio, Matthew Y       14 HVD-MR               1:36.61    1:36.32        
                  42.34     1:36.32 (53.98)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tirch, Patrick M          14 HVD-MR                 56.52    1:00.25        
                  27.72     1:00.25 (32.53)                                        
  2 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR              1:04.86    1:06.12        
                  31.58     1:06.12 (34.54)                                        
  3 Abbruzzese, Matthew J     13 RFAC-MR              1:09.21    1:11.81        
                  33.72     1:11.81 (38.09)                                        
  4 Clyde, Miles M            13 HVD-MR                    NT    1:16.82        
                  34.53     1:16.82 (42.29)                                        
  5 Ojeda Perez, Ryan         13 Heatwaves-MR         1:17.84    1:18.71        
                  34.24     1:18.71 (44.47)                                        
  6 Elmassalemah, Iad K       14 NDAC-MR              1:16.64    1:20.90        
                  36.29     1:20.90 (44.61)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tirch, Patrick M          14 HVD-MR               2:11.71    2:18.81        
                  28.21     1:04.43 (36.22)     1:46.56 (42.13)     2:18.81 (32.25)
  2 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR              2:24.98    2:25.87        
                  31.40     1:08.39 (36.99)     1:54.76 (46.37)     2:25.87 (31.11)
  3 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              2:30.49    2:30.34        
                  32.26     1:11.58 (39.32)     1:55.85 (44.27)     2:30.34 (34.49)
  4 Abbruzzese, Matthew J     13 RFAC-MR              2:27.55    2:30.38        
                  33.67     1:11.96 (38.29)     1:57.77 (45.81)     2:30.38 (32.61)
  5 Cepeda, Lorenzo C         14 RFAC-MR              2:36.87    2:31.98        
                  30.00     1:10.36 (40.36)     1:55.91 (45.55)     2:31.98 (36.07)
  6 Clyde, Miles M            13 HVD-MR               2:31.30    2:38.39        
                  35.39     1:16.21 (40.82)     2:02.84 (46.63)     2:38.39 (35.55)
  7 Ojeda Perez, Ryan         13 Heatwaves-MR         2:50.15    2:47.70        
                  36.57     1:22.47 (45.90)     2:10.58 (48.11)     2:47.70 (37.12)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert L         17 RFAC-MR                21.63      22.12        
  2 Horgan, Edward L          15 HVD-MR                 24.13      24.98        
  3 Liu, Alex J               17 NDAC-MR                23.94      25.09        
  4 Luzzi, Matt N             16 HVD-MR                 24.45      25.17        
  5 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR                24.98      25.74        
  6 Martinez, Gerardo E       16 Heatwaves-MR           35.40      33.21        
  7 Kuklis, Christian Z       15 HVD-MR                 29.91      35.02        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert L         17 RFAC-MR              1:47.22    1:48.80        
                  25.05       53.00 (27.95)     1:21.28 (28.28)     1:48.80 (27.52)
  2 Staubi, Kyle A            18 NDAC-MR              1:47.14    1:49.37        
                  25.77       53.51 (27.74)     1:21.89 (28.38)     1:49.37 (27.48)
  3 Cruz, Jason A             18 RFAC-MR              1:54.58    1:57.55        
                  26.23       55.23 (29.00)     1:25.92 (30.69)     1:57.55 (31.63)
  4 Bogen, Jake E             17 RFAC-MR              1:52.99    1:58.56        
                  26.56       56.50 (29.94)     1:27.97 (31.47)     1:58.56 (30.59)
  5 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              2:00.86    2:02.06        
                  25.77       53.51 (27.74)     1:21.89 (28.38)     2:02.06 (40.17)
  6 Messina, Michael A        16 RFAC-MR              2:00.93    2:04.19        
                  25.05       53.00 (27.95)     1:21.28 (28.28)     2:04.19 (42.91)
  7 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              2:02.27    2:05.18        
                  26.56       56.50 (29.94)     1:27.97 (31.47)     2:05.18 (37.21)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Staubi, Kyle A            18 NDAC-MR                51.38      54.66        
                  27.16       54.66 (27.50)                                        
  2 Cruz, Jason A             18 RFAC-MR                55.23      59.62        
                  28.74       59.62 (30.88)                                        
  3 Messina, Michael A        16 RFAC-MR                59.73    1:03.63        
                  30.55     1:03.63 (33.08)                                        
  4 Bogen, Jake E             17 RFAC-MR                57.76    1:05.01        
                  32.19     1:05.01 (32.82)                                        
  5 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              1:00.72    1:05.30        
                  31.85     1:05.30 (33.45)                                        
 -- Kuklis, Christian Z       15 HVD-MR                    NT         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex J               17 NDAC-MR              1:02.28    1:05.18        
                  30.65     1:05.18 (34.53)                                        
  2 Luzzi, Matt N             16 HVD-MR               1:07.56    1:10.34        
                  32.30     1:10.34 (38.04)                                        
  3 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              1:12.32    1:14.28        
                  34.64     1:14.28 (39.64)                                        
  4 Kuklis, Christian Z       15 HVD-MR               1:51.12    1:37.60        
                  45.30     1:37.60 (52.30)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reining, Robert L         17 RFAC-MR                52.01      54.34        
                  26.13       54.34 (28.21)                                        
  2 Cruz, Jason A             18 RFAC-MR                53.89      57.03        
                  26.16       57.03 (30.87)                                        
  3 Liu, Alex J               17 NDAC-MR                55.32      58.04        
                  27.60       58.04 (30.44)                                        
  4 Bogen, Jake E             17 RFAC-MR                55.19      59.20        
                  27.54       59.20 (31.66)                                        
  5 Horgan, Edward L          15 HVD-MR                 58.49    1:00.12        
                  27.61     1:00.12 (32.51)                                        
  6 Messina, Michael A        16 RFAC-MR              1:01.72    1:01.83        
                  27.91     1:01.83 (33.92)                                        
  7 Luzzi, Matt N             16 HVD-MR               1:00.89    1:02.87        
                  29.88     1:02.87 (32.99)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Staubi, Kyle A            18 NDAC-MR              2:05.11    2:05.88        
                  26.58       58.60 (32.02)     1:36.69 (38.09)     2:05.88 (29.19)
  2 Reining, Robert L         17 RFAC-MR              2:05.05    2:07.81        
                  26.57     1:00.60 (34.03)     1:39.42 (38.82)     2:07.81 (28.39)
  3 Cruz, Jason A             18 RFAC-MR              2:05.87    2:10.37        
                  26.88     1:01.07 (34.19)     1:39.09 (38.02)     2:10.37 (31.28)
  4 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              2:07.23    2:17.97        
                  29.00     1:05.39 (36.39)     1:43.52 (38.13)     2:17.97 (34.45)
  5 Messina, Michael A        16 RFAC-MR              2:18.20    2:23.25        
  6 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR              2:20.23    2:25.88        
                  29.73     1:10.02 (40.29)     1:52.54 (42.52)     2:25.88 (33.34)